PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر به فرانسه ( بلیط و همسفر )

tefan5
August 3rd, 2009, 06:54 PM
سلام
دوستاني كه عازم فرانسه هستند اطلاعاتي كه در رابطه با خريد و تهيه بليط دارند را اينجا به اشتراك بگذارند.
در تماسي كه با چند آژانس داشتم:
1- ايران اير، بليط يك طرفه از 21 سپتامبر به بعد (تموم شدن دوره high season) قيمتش 530 هزار تومان هست، ايرباس، مقدار بار مجاز هم 30 كيلو، فرودگاه اورلي
2- قطر ايرلاين، بليط يك طرفه، قيمت 560 هزار تومان، ايرباس، مقدار بار مجاز 20 كيلو، شارل دو گل (امكان رزرو صندلي و تعيين غذاي مورد علاقه را هم دارد!)

vahidkh6222
October 24th, 2009, 11:45 PM
من با KLM اومدم بوردو. 660 هزار تومن از طریق آمستردام. سرویس هاش نسبتا خوب بود و هواپیماش هم.

anishtain4
June 13th, 2010, 03:18 PM
برای فرانسه احتیاج نیست به گرفتن بلیط دو طرفه؟ کسی پروازی از ایران به فرانسه سراغ داره که تو شهر لیل یا در حد امکان نزدیک به اون بشینه؟

Pearson
June 13th, 2010, 04:05 PM
برای فرانسه احتیاج نیست به گرفتن بلیط دو طرفه؟ کسی پروازی از ایران به فرانسه سراغ داره که تو شهر لیل یا در حد امکان نزدیک به اون بشینه؟

اگر ویزاتون دانشجویی است نیازی به بلیط برگشت ندارید
با تورکیش تشریف ببرید بروکسل و از بروکسل با قطار به لیل بروید

rahimghassemza
August 3rd, 2010, 09:30 AM
من پیشنهاد میکنم دوستان زمینی برن ترکیه. از ترکیه با شرکت پگاسوس برن فرانسه. قیمتهاش باور نکردنیه. اگه کسی بتونه مرداد ماه بره قیمت استانبول پاریس تا شصت هزار تومن هم میاد پایین. یه سری به سایت پگاسوس بزنید دقیقتر میتونید قیمتها رو پیدا کنید.
http://www.flypgs.com/en/default.aspx

basy
September 24th, 2010, 12:47 PM
دوستانی که طی چند ماه آینده عازم فرانسه هستند می تونن از این تاپیک برای آشنایی با هم استفاده کنن.

sarah514n
October 3rd, 2010, 04:08 PM
من با آذربایجان ایر رفتم هم ارزان بود هم بد نبود

mamal198
October 10th, 2010, 03:15 PM
سلام، من پذیرش گرفتم واسه دکترا الان دارم واسه ویزا اپلی‌ می‌کنم،

کسی‌ از جنوب فرانسه پذیرش گرفته که تا چند ماه آینده بخواد بره؟

sahelnadia
October 16th, 2010, 03:15 PM
سلام من دنبال collocatiuon هستم .کسی بود خبر بده .پاریس منطقه 3 تا 17 .

Ferro
November 16th, 2010, 03:48 PM
من با آذربایجان ایر رفتم هم ارزان بود هم بد نبود

با سلام

قيمت بليط چقدر بود؟به ويزاي ترانزيت فرودگاهي نيازي هست يا نه؟

Pearson
November 20th, 2010, 08:19 AM
با سلام

ویزای ترانزیت فقط برای کشورهای غربی است

mehdi1363
December 22nd, 2010, 04:29 PM
سلام دوستان
تا میتونید با آذربایجان سفر نکنید.آخه تو فرودگاه آذربایجان الکی بهتون گیر میدن و ازتون پول زور میگیرن اگر هم مقاومت کنین تو دردسر میوفتین.این تجربه خود من و خیلی از دوستانی هست که با آذربایجان اومدن.دردسرش به آرزون بودنش نمی ارزه.

tefan5
February 12th, 2011, 02:39 AM
سلام
کسی هست که تا به حال با ایر فلوت از پاریس رفته باشه تهران (پاریس-مسکو-تهران)؟ مشکلی پیش نمیاد که ویزا نداریم برای روسیه و ترانزیت هست؟ باید پولی بابت این بدیم (به کنترل گذرنامه و ...)؟
ممنون

Pearson
February 12th, 2011, 10:41 AM
سلام
کسی هست که تا به حال با ایر فلوت از پاریس رفته باشه تهران (پاریس-مسکو-تهران)؟ مشکلی پیش نمیاد که ویزا نداریم برای روسیه و ترانزیت هست؟ باید پولی بابت این بدیم (به کنترل گذرنامه و ...)؟
ممنون

دوست عزیز چرا با ایران ار مستقیم نمی یایی تهران. ویزای ترانزیت نمی خواد برای روسیه

tefan5
February 15th, 2011, 01:14 AM
دوست عزیز چرا با ایران ار مستقیم نمی یایی تهران. ویزای ترانزیت نمی خواد برای روسیه

چون قیمتش از ایران ایر خیلی مناسبتر هست. از طرف دیگه مطمئنم به ایران ایر زنگ بزنم میگه همه بلیط ها برای مارس تموم شده!!!!

Pearson
February 15th, 2011, 08:12 AM
چون قیمتش از ایران ایر خیلی مناسبتر هست. از طرف دیگه مطمئنم به ایران ایر زنگ بزنم میگه همه بلیط ها برای مارس تموم شده!!!!

تاریخ بهم بدید ببینم جا می ده
پاریس - مسکو - تهران مسیر منطقی نیست، با یک stop ، طول پرواز رو دو برابر می کنه قیمتش هم فکر نمی کنم زیاد فرقی داشته باشد
شما یکطرفه از پاریس به تهران بلیط می خوای؟
به هر حال اگر طول پرواز و stop براتون اهمیتی نداره من GULF AIR و یا QATAR AIRWAYS رو به جای مسیر مسکو توصیه می کنم

mim_Armand
February 26th, 2011, 04:55 AM
بنده هم برای نیمه اول اردیبهشت سال 90 جهت کنکور ورودی عازم جنوب فرانسه هستم، اگر بتونم همسفر یا همسفرانی پیدا کنم بسیار خوشحال میشم

mim_Armand
April 14th, 2011, 12:39 AM
من رفتنم اوکی شد، 5 می (15 اردیبهشت)، پاریس و بعد ولنسین در شمال، برای فوق میرم، کارگردانی، چون رشته هنری هست، یک مصاحبه اونجا دارم، اگه کسی هست که حدود این تاریخ میره اطلاع بده تا تنها نباشیم :)
ارادت، میم ;)

mim_Armand
April 23rd, 2011, 05:54 PM
من اخیرا از ایران ایر یک بلیط دو طرفه گرفتم به مقصد پاریس و قیمت 690 هزار تومان، البته اگر کمی زودتر اقدام میکردم احتمالا میتونستم بلیط ارزونتری بگیرم (حدود 504 هزار تومان) ولی پر شده بود همه (این هم فقط دوتا جا داشت!)
من هم مقصدم لیل هست ولی فکر میکنم بدلیل اینکه اولین کشور مجاز برای ورود به فضای شینگن در پاسم فرانسه خورده، فقط از پاریس میتونم برم
اگر از دوستان کسی اطلاعی از مسرهای قطارها از اورلی تا لیل و سپس ولنسین داره خیلی ممنون میشم اگه برای من بفرسته، یعنی اینکه از کجا برم به کجا تا..... برسم به ولنسین!

مرسی، میم

tefan5
April 25th, 2011, 07:20 PM
می تونید مسیر قطار رو از تو سایت sncf.fr پیدا کنید.

mim_Armand
April 26th, 2011, 05:49 AM
ممنون دوست عزیز، گویا جشن سالگرد 30 سالگیه "ت ژ و" هم هست چه خبره سایتشون اصلن معلوم نیست کی بکیه! حالا برم شاید چندتا بلیط هم بردم!! ;)

mim_Armand
May 4th, 2011, 12:38 PM
من جمعه پروازمه، ایران ایر ساعت 9 صبح، راستی من مقصدم شد شمال فرانسه نه جنوبش! D:
نبود؟! پاریس یه نفر، پاااارییییس! پاریس بیا بالا آقا، جلدی بشین تیز بریم
:|
من قبلا مسافر کش بودم چونکه! (یه نوار جوات یساریم میبرم بدم آقای ایران ار بزاره تو پخشش حال کونیم! ...)
Paris allezy parrrriiis! bia bala

KiAmakx
May 10th, 2011, 01:27 AM

سلام من از Grenoble پذیرش گرفتم احتمالا اواخر مرداد عازمم.اگر همشهری هستیم خوشحال میشم با هم باشیم
Grenoble/southeast of France .....University Joseph Fourier(Grenoble1)

arash-iran
May 10th, 2011, 02:20 AM
سلام من از Grenoble پذیرش گرفتم احتمالا اواخر مرداد عازمم.اگر همشهری هستیم خوشحال میشم با هم باشیم
Grenoble/southeast of France .....University Joseph Fourier(Grenoble1)
ایول! منم از همین دانشگاه( Université Joseph Fourier) پذیرش گرفتم. اگه کارای ویزا درست بشه منم 31 آگوست باید اونجا باشم. فعلا یک همشهری پیدا کردیم. نبود؟!!

KiAmakx
June 19th, 2011, 05:14 PM
من و آرش به احتمال زیاد برای آخر ماه August عازم فرانسه هستیم
اگر کسی هست Alors rejoignez-nous Halabh ;)

yasamansh
June 19th, 2011, 05:22 PM
سلام
من هم پذیرش گرفتم برای saint-etienne نزدیک لیون
منم ویزام درست بشه آخرهای اوت باید برم :)
شما logement رزرو کردید?
بهتره بریم اونجا خونه پیدا کنیم یا حالا اجاره کنیم؟

arash-iran
June 19th, 2011, 07:43 PM
سلام
من هم پذیرش گرفتم برای saint-etienne نزدیک لیون
منم ویزام درست بشه آخرهای اوت باید برم :)
شما logement رزرو کردید?
بهتره بریم اونجا خونه پیدا کنیم یا حالا اجاره کنیم؟
شما وقتی ویزات آماده میشه باید رزرو خونه رو نشون بدی، مگه اینکه بخوای اول یه هتل رزرو کنی و بعد بری اونجا خونه پیدا کنی.
ضمنا مثل اینکه امسال همه ایرانیا تو یه region پذیرش گرفتن! اکثرا Rhone-Alpes

amirs
July 5th, 2011, 02:18 PM
اگر کسی واسه اواخر تیر عازم پاریس هست و می خواد پاریس خونه بگیره و دنبال هم خونه هست لطفا خبر بده.ممنون

KiAmakx
July 5th, 2011, 05:44 PM
septembre comme date première inscription
Priez pour moi et Arash: D

minam
July 15th, 2011, 04:57 PM
سلام دوباره

یه سوال درمورد بلیط دارم بچه هایی که دانشگاه گرونوبل هستند از چه مسیری بلیط گرفتند که راحت تره؟

arash-iran
July 17th, 2011, 07:42 PM
سلام دوباره

یه سوال درمورد بلیط دارم بچه هایی که دانشگاه گرونوبل هستند از چه مسیری بلیط گرفتند که راحت تره؟
اطلاعاتی که من بدست اوردم ایناس، البته روشهای دیگه ای هم وجود داره، ولی این سه موردی که اینجا گفته شده، ساده ترین و معمول ترین هستند:
الف) پرواز مستقیم به فرانسه:
1) از طریق لیون: آسانترین روش، پرواز به فرودگاه سنت اگزوپری لیون در فاصله 95 کیلومتری از گرونوبل است. از آنجا می توان با Satobus (به مدت 50 دقیقه، هر یک ساعت اتوبوس به سمت گرونوبل حرکت خواهد کرد.) و یا از طریق قطار به سمت گرونوبل حرکت کرد. هزینه بلیط یکطرفه اتوبوس به سمت گرونوبل 22 یورو است. برای مشاهده برنامه قطارهای لیون به گرونوبل هم می توان از سایت http://sncf.fr/ استفاده کرد. بلیط یکطرفه قطار لیون- گرونوبل طبق این سایت حدود 20 یورو است.
2) از طریق پاریس: پرواز به فرودگاه شارل دو گل و سپس استفاده از TGV از ترمینال 2 که مستقیم یا غیر مستقیم(از طریق لیون) به سمت گرونوبل حرکت می کند. فاصله پاریس تا گرونوبل حدود 480 کیلومتر و قیمتها بسته به قطار مورد نظر از 50 تا 87 یورو متغیر است.
ب)از طریق سوئیس: به صورت پرواز به فرودگاه ژنو. فاصله فرودگاه ژنو تا گرونوبل حدود 157 کیلومتر است و میتوان به طرق زیر از این فرودگاه به سمت گرونوبل حرکت کرد:
* قطار: بلیط قطار حدود 23.6 یورو است و هر سه یا 4 ساعت به سمت گرونوبل قطار وجود دارد.
*اتوبوسهای مستقیم به سمت گرونوبل: قیمت آن 56 یورو است.
* با اتوموبیل: حدود 2 ساعت راه تا گرونوبل است.

Pearson
July 17th, 2011, 07:50 PM
برای رفتن به LYON می توانید از هواپیمایی اطریشی و یا تورکیش ایرلاینز استفاده نمایید

KiAmakx
July 19th, 2011, 06:34 PM
آرش جون تو اینهمه اطلاعات داشتی ما نمی دونستیم :D
آقا دست مارم بگیر ;)
من دنبال بلیط واسه لیونم . مثه خودت. اما همشون میگن رزور تا 10 روز بیشتر نمی شه :(

KiAmakx
July 21st, 2011, 04:09 PM
دوستان کسی هست به من یک آژانس یا راه مناسب واسه تهیه بلیط معرفی کنه؟
می خوام برم grenoble و حدوداً برای اواخر ماه Août 2011
خیلی ممنون

serendpt86
July 21st, 2011, 04:12 PM
با سلام

سلام منم دیروز واسه 4 سپتامبر از آذربایجان واسه پاریس گرفتم.قیمتش که عالی بود 558000 تومن. شما از پرواز راضی بودید؟

Pearson
July 21st, 2011, 04:21 PM
دوستان کسی هست به من یک آژانس یا راه مناسب واسه تهیه بلیط معرفی کنه؟
می خوام برم grenoble و حدوداً برای اواخر ماه Août 2011
خیلی ممنون

شما باید از فرودگاه Lyon استفاده کنید

KiAmakx
July 22nd, 2011, 12:24 PM
شما باید از فرودگاه Lyon استفاده کنید

مرسی از راهنماییتون. یک سوال دیگه برای لیون رفتن بهترین راه کدومه؟ Turkish? IranAir?
....

Pearson
July 22nd, 2011, 12:31 PM
مرسی از راهنماییتون. یک سوال دیگه برای لیون رفتن بهترین راه کدومه؟ Turkish? IranAir?
....

تورکیش یا اتریشی
ایران ار فقط به پاریس پرواز داره

arash-iran
July 23rd, 2011, 12:26 PM
آرش جون تو اینهمه اطلاعات داشتی ما نمی دونستیم :D
آقا دست مارم بگیر ;)
من دنبال بلیط واسه لیونم . مثه خودت. اما همشون میگن رزور تا 10 روز بیشتر نمی شه :(
سیامک جان، دیگه تو باید دست ما رو بگیری :D
فک کنم آژانسا با هم فرق دارن. چون من الان بیشتر از 20 روزه که برای لیون با ترکیش رزرو کردم و هنوز آزانس هیچی نگفته. آزانسای دیگه رو هم امتحان کن.

KiAmakx
July 23rd, 2011, 03:44 PM
سیامک جان، دیگه تو باید دست ما رو بگیری :D
فک کنم آژانسا با هم فرق دارن. چون من الان بیشتر از 20 روزه که برای لیون با ترکیش رزرو کردم و هنوز آزانس هیچی نگفته. آزانسای دیگه رو هم امتحان کن.

من رزرو انجام دادم با ترکیش ایر . ترانزیت 4 ساعته استانبول برای 25 August . مبلغ: 829000 تومان به مقصد Lyon.
گفته باید تا 3 شنبه خرید قطعی مو انجام بدم:( (امروز شنبس)
آرش جان ما مخلصیم ما همیشه دستبوس شما هستیم . منتظرم تا تو هم خبر ویزات رو بگیری.
با آرزوی موفقیت روز افزون برای همه ایرانیان

mona_inform
July 30th, 2011, 06:06 PM
کسی شماره آذز بایجان ایر لاین رو داره به من بده؟ من شنیدم 40 کیلو میزان بار مجازش هست و قیمتشم مناسبه
ممنون میشم اگه اطلاع بدید

filan_sa
August 1st, 2011, 01:16 PM
با سلام

براس استراسبورگ باید بریم paris بعد از اونجا با TGV؟

EhSAN,
August 1st, 2011, 09:38 PM
من رزرو انجام دادم با ترکیش ایر . ترانزیت 4 ساعته استانبول برای 25 August . مبلغ: 829000 تومان به مقصد Lyon.
گفته باید تا 3 شنبه خرید قطعی مو انجام بدم:( (امروز شنبس)
آرش جان ما مخلصیم ما همیشه دستبوس شما هستیم . منتظرم تا تو هم خبر ویزات رو بگیری.
با آرزوی موفقیت روز افزون برای همه ایرانیان
دیگه چه جاهایی مستقیم تا لیون داره؟ رفت و برگشت نیست که؟ چقدر گرون ؟! جاهای ارزونتر سراغ ندارید مستقیم به لیون

KiAmakx
August 5th, 2011, 06:29 PM
دیگه چه جاهایی مستقیم تا لیون داره؟ رفت و برگشت نیست که؟ چقدر گرون ؟! جاهای ارزونتر سراغ ندارید مستقیم به لیون

خیر .رفت و برگشت نیست . نه متاسفانه . فقط همین TKH رو برای لیون می شناختم

mehdishamsi
August 9th, 2011, 04:13 PM
سلام بچه ها چند تا سوال دارم؟
1-برای تهیه بلیط احتیاجی به ارائه ویزا دلریم؟
2-اگر بلیط رو کنسل کنیم در صورت نیومدن ویزا چقدر باید بدیم؟
3-بلیط میشه 2 مسیره باشه یا باید یکضرب به پاریس باشه(من شنیدم چون ویزا برای فرانسه است اولین ورود باید به فرانسه باشه یعنی نمیشه از خط هواپیمایی استفاده کنی که مثلا بره هلند بعد بره فرانسه (مثل KLM) یا خط آذربایجان که بره باکو یا استراین که بره اطریش این درسته؟
مرسی از راهنماییاتون

arash-iran
August 9th, 2011, 05:30 PM
3-بلیط میشه 2 مسیره باشه یا باید یکضرب به پاریس باشه(من شنیدم چون ویزا برای فرانسه است اولین ورود باید به فرانسه باشه یعنی نمیشه از خط هواپیمایی استفاده کنی که مثلا بره هلند بعد بره فرانسه (مثل KLM) یا خط آذربایجان که بره باکو یا استراین که بره اطریش این درسته؟
مرسی از راهنماییاتون
نه مشکلی نیست! میتونید از 2 مسیر استفاده کنید. چون مثلا وقتی با KLM میرید هلند، اونجا فقط هواپیما عوض میشه و در خود فرودگاه میمونید و مشکلی پیش نمیاد.

tefan5
August 9th, 2011, 11:55 PM
با سلام

براس استراسبورگ باید بریم paris بعد از اونجا با TGV؟

نه به نظر من بهتره برید فرانکفورت از اونجا برید استراسبورگ. خیلی مسیر بهتریه. البته اگه از نظر ویزا و .. اشکال نداره

KiAmakx
August 10th, 2011, 06:32 PM
برای رفتن از لیون به گرونبل نیازی هست بلیط قطار رزرو کنیم یا همون جا میشه تهیه کرد؟
Merci

tefan5
August 14th, 2011, 03:44 AM
برای رفتن از لیون به گرونبل نیازی هست بلیط قطار رزرو کنیم یا همون جا میشه تهیه کرد؟
Merci

نه لازم به رزرو بلیط نیست و همون موقع از راه آهن میشه خرید. اینطور که من چک کردم تو سایت زاه اهن (sncf.fr) برای لیون به گرونبل تقریبا هر 1 ساعت یک بار قطار هست و مدتش هم 1:30 ساعته و قیمتش هم 20 یورو هست.
معمولا اگه آدم از 1 ماه قبل بلیط بخره میتونه قیمت پایینتر پیدا کنه (البته برای بعضی مقصدها نه همه جا).

gerard2007
August 19th, 2011, 03:39 PM
سلام دوستان
من باید از ایتالیا برای ثبت نام دوره اراسموسم بیام رنس و من الان تورین هستم . خواستم ببینم چه جوری می تونم از پاریس به رنس برم ؟ بهترین فرودگاه که برای من هزینه کمتری داشته باشه تا برسم به رنس کدوم فرودگاه پاریس هست ؟ من یه قطار از پاریس به رنس چک کردم برای هر نفر 47 یورو !!!!!! اینکه خیلی گرونه یعنی قطار ارزونتر نیست ؟؟؟؟
بچه ها ممنون میشم اگه منو سریع راهنمایی کنید آخه وقت کمی واسم مونده...

MUSIQUE
August 20th, 2011, 04:25 AM
از وبسایت sncf من چک کردم دیدن 30 یورو
چه تاریخی میخواین سفر کنید؟ بلیط رفت و برگشت می خواین؟

mim_Armand
September 4th, 2011, 11:02 PM
سلام دوست عزیز، با کو-ووی‌توراج میتونید با حدوده ۲۰ یورو برید، با ایزی جت هم اگه پیش از دو ماه اقدام کنید با ۳۰-۴۰ یورو میتونید برید، با اسه ان سی‌ اف هم اگه سفرتون کمی‌ فلکسیبل باشه میتونید با ۲۹ یورو برید (مثلا الان برای ۱۸ سپتامبر یه قطاره ت ج و هست که ۲۸.۹ یورو هست) ولی‌ در غیر اینصورت قطار گرون هست حدود ۴۰-۵۰ یورو

saman_rocket
September 10th, 2011, 07:30 PM
من از فرودگاه شارل دو گل سوار مترو شدم رفتم ترمینال 2 ، از اونجا هم بلیط قطار TGV گرفتم برای رن با 54 یورو اومدم
توی همون فرودگاه سوال کنید بهتون می گن.

arezae
September 29th, 2011, 12:20 PM
من از فرودگاه شارل دو گل سوار مترو شدم رفتم ترمینال 2 ، از اونجا هم بلیط قطار TGV گرفتم برای رن با 54 یورو اومدم
قیمت بلیط پاریس به رن از ۲۵ یورو تا ۷۵ یورو متفاوت هست. شما احتمالا بلیط را از قبل نخریدید که ۵۴ یورو شده. اگر از قبل اقدام کنید بین ۲۵ تا ۳۵ یورو می توانید بخرید . در ضمن ساعت حرکت قطار هم بر روی قیمت موثر هست. ساعتهای پر تردد مانند اول صبح یا ظهر یا عصر حدود ۴-۵ گرانترین قیمتها را دارند.

nima666
July 21st, 2012, 04:39 PM
سلام من واسه اکتبر برای مستر 1 از university nice sophia پذیرش گرفتم.کسی هست اینجا که همسفر باشه ؟

mn_mogni
August 8th, 2012, 04:36 PM
من عازم شهر رن هستم.

mn_mogni
August 8th, 2012, 08:22 PM

ايا شما هنوز هم شهر رن هستيد؟رشتتون چي هستش؟

amir123456
August 22nd, 2012, 11:18 AM

سلام
من هم ابرای دکتری از جنوب فرانسه پذیرش گرفتم و تا چند روز دیگه واسه ویزا اقدام می کنم.
میتونم ایمیل شما را داشته باشم.

banafsheh_001
August 27th, 2012, 07:37 PM
سلام دوستان کسی هست که بدونه بهترین مسیر برای رسیدن به سنت اتیین (شهری نزدیک لیون) چی هست؟ من 10 روز دیگه باید اونجا باشم.

gh1980
August 29th, 2012, 03:13 PM
سلام. کسی میتونه راهنمایی کنه که بهترین راه برای رفتن از پاریس به نیس(سوفیا آنتی پلیس) چیه؟

massoud
August 29th, 2012, 11:56 PM
سلام. کسی میتونه راهنمایی کنه که بهترین راه برای رفتن از پاریس به نیس(سوفیا آنتی پلیس) چیه؟
سلام، پاریس- نیس رو با قطار iDTGV میشه تا مبلغ 50 یورو سفر کرد ظرف زمان 4ساعت 40 دقیقه.

پرواز هم هست و البته اگر آنتیپلیس مقصدتون هست، حدود 20 کیلومتر مسیر زمینی هم در پیش دارید. برای قیمتها و مقایسه مسیرها میتونید از لینکهایی که در تاپیک "سايت هاي مفيد (کشور فرانسه) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22818-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-(%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87))" ارائه کردیم استفاده کنید.

amirest
September 2nd, 2012, 02:03 PM
من هم پنج شنبه صبح عازم گرنوبل هستم. پروازم شیراز لیون هست و از اونجا با اتوبوس میرم گرنوبل.

alireza87
September 4th, 2012, 03:14 PM
من هم پنج شنبه صبح عازم گرنوبل هستم. پروازم شیراز لیون هست و از اونجا با اتوبوس میرم گرنوبل.
به سلامتی. با ترکیش ایرلاینز میری؟

amirest
September 5th, 2012, 10:45 AM
به سلامتی. با ترکیش ایرلاینز میری؟

ممنونم. بله

pedramkn
September 25th, 2012, 01:40 PM
من عازم برانسون هستم،فکر کنم برم استراسبورگ راحتتره.کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

nima666
October 11th, 2012, 12:42 PM

سلام.شما هم از نیس سوفیا پذیرش دارید؟ من 19 اکتبر عازم نیس هستم.اگه مایل بودید بگید تا اونجا همدیگه رو ملاقات کنیم

baktash
December 25th, 2012, 10:24 PM
من عازم شهر رن هستم.

سلام، شما رفتی رن؟
من هم عازمم، خواستم راهنمایی کنی به صرفه ترین راه چیه؟.
مرسی

baktash
January 5th, 2013, 04:55 PM
سلام به همه دوستان
من اول فوریه با پرواز ایران ایر می رم پاریس، اگه کسی تو این تاریخ می ره لطفا پیام بده

hida
January 8th, 2013, 04:38 PM
سلام اینجا کسی ساکن ولنسینس هست؟ چطور باید برای پاریس به شهرهای دیگر در فرانسه از ایران بلیط قطار رزرو کرد یا خرید؟

ehsan1983
January 8th, 2013, 05:28 PM
سلام اینجا کسی ساکن ولنسینس هست؟ چطور باید برای پاریس به شهرهای دیگر در فرانسه از ایران بلیط قطار رزرو کرد یا خرید؟

در تهران آژانسی بنام شیرین سفر وجود داره که انواع قطارهای اروپایی رو براتون رزرو میکنه...متاسفانه سایتش چند روزه کار نمیکنه...میتونید از 118 تلفن بگیرید.

hida
January 10th, 2013, 12:37 PM
ممکنه کسی راهنمایی کنه زمانیکه به قرودگاه میرسیم چه کارهایی باید انجام بدیم و چه مدارکی لازمه همراهمون باشه؟ و اینکه چقدر مهمه که فرانسه بتونیم صحبت کنیم؟

ehsan1983
January 11th, 2013, 10:27 AM
ممکنه کسی راهنمایی کنه زمانیکه به قرودگاه میرسیم چه کارهایی باید انجام بدیم و چه مدارکی لازمه همراهمون باشه؟ و اینکه چقدر مهمه که فرانسه بتونیم صحبت کنیم؟
مسلما پاسپورتتان مهمترين چيزيست كه بايد دم دست باشه.
اگه فرانسويتان هنوز روان نيست نگران نباشيد در فرودگاه افرادي با لباس هاي مشخص وجود دارند كه معمولا روش نوشته:
can I help you?
كه ميتونيد سوالتان رو بصورت انگليسي بپرسيد.
بن كوقاژ!!!

myapplication
January 15th, 2013, 04:35 PM
سلام. اگه از تاريخ 21 ژانويه تا دو هفته بعد از اون كسي مسافر پاريسه از اصفهان يا تهران لطفا بگه شايد همسفر شديم!

baktash
January 16th, 2013, 02:37 PM
سلام. اگه از تاريخ 21 ژانويه تا دو هفته بعد از اون كسي مسافر پاريسه از اصفهان يا تهران لطفا بگه شايد همسفر شديم!

سلام، من اول فوریه از تهران عازم هستم، اگه تو این تاریخ می خایید برید می تونیم هماهنگ کنیم.

baktash
January 16th, 2013, 02:51 PM
سلام دوستان،
کسی راجع به تاخیر پروازهای ایران ایر به پاریس و برعکس خبر داره؟ من شنیدم پروازهای خارجی ایران ایر تاخیر زیاد داره می خاستم ببینم برای پاریس هم صدق می کنه؟ اگه دوستان تجربه شخصی دارن، ممنون میشم یگن.

baktash
February 9th, 2013, 12:47 AM
سلام دوستان،
کسی راجع به تاخیر پروازهای ایران ایر به پاریس و برعکس خبر داره؟ من شنیدم پروازهای خارجی ایران ایر تاخیر زیاد داره می خاستم ببینم برای پاریس هم صدق می کنه؟ اگه دوستان تجربه شخصی دارن، ممنون میشم یگن.

خوب ظاهراً خودم باید به این پرسش جواب بدم، شاید به درد آیندگان بخوره.
پروازی که من باهاش اومدم (اول فوریه) تاخیر نداشت. فقط یه یک ربعی تاخیر کرد. پرواز هم 6ساعت و نیم طول می کشه. مواظب اضافه باراتون باشید. مهمه. اول این که هر ساک یا بسته ای نباید بیشتر از 32 کیلو باشه. مثلا اگه شما 100 کیلو بار داری باید 3 تا 32 کیلو بشه و یه دونه 4 کیلویی.
دوم اینکه اضافه بار یه مسئله کاملا شخصی در هواپیمایی ایران ایر هستش. جلویی من 3 نفر بودن هر کدوم رو 50 کیلو ازشون قبول کرد گفتم از من هم قبول کنید نه 50 کیلو رو، 40 تاشو. یارو واستاد تو روی من نگاه کردن گفت ایشون دوستمونه.
سوم برای هر کیلو اضافه بار باید تا پاریس 30 هزار تومان ناقابل بدید. من که چونه زدم. شما هم تلاش بکنید.
چهارم هر کسی می تونه یه بار دستی هم داشته باشه که اونم نباید از 8 کیلو بیشتر باشه. حالا من که تا 10 کیلو بردم، شما هم تلاش کنید.

saraftp
June 15th, 2013, 07:19 PM
سلام.کسی میدونه با چه ایرلاینی و از کدوم مسیر واسه رفتن به لیموژ راحتتره؟

visavisa
June 21st, 2013, 06:35 PM
برای رفتن به مونپولیه چه مسیری راحتتره؟

Damoon8
August 13th, 2013, 12:25 PM
سلام
دو هفته است که از تحویل مدارکم (برای ویزای دانشجویی) به سفارت می گذره . در مورد رزرو بلیط هنوز اقدام نکردم . اصلا نمی دونم که باید بلیط دو طرفه بگیرم یا یک طرفه . چون آژانسهای هواپیمایی گفتند اگر ویزای دانشجویی کمتر از یک سال باشه باید دو طرفه بگیرم . سفارت هم که هنوز جواب نداده . و اصلا معلوم نیست تاریخ ویزام از کی تا کی باشه . از طرفی کلاسهام از دوم سپتامبر شروع میشه . می ترسم اگر بلیط نخرم و جواب ویزام مثبت بشه لحظه اخر بلیط گیرم نیاد, از طرفی الان هم اگر بخوام بلیط بخرم کلی ضرر کنم . لطفا اگر ممکنه راهنمایی ام کنید .

amirest
August 16th, 2013, 11:40 AM
سلام
دو هفته است که از تحویل مدارکم (برای ویزای دانشجویی) به سفارت می گذره . در مورد رزرو بلیط هنوز اقدام نکردم . اصلا نمی دونم که باید بلیط دو طرفه بگیرم یا یک طرفه . چون آژانسهای هواپیمایی گفتند اگر ویزای دانشجویی کمتر از یک سال باشه باید دو طرفه بگیرم . سفارت هم که هنوز جواب نداده . و اصلا معلوم نیست تاریخ ویزام از کی تا کی باشه . از طرفی کلاسهام از دوم سپتامبر شروع میشه . می ترسم اگر بلیط نخرم و جواب ویزام مثبت بشه لحظه اخر بلیط گیرم نیاد, از طرفی الان هم اگر بخوام بلیط بخرم کلی ضرر کنم . لطفا اگر ممکنه راهنمایی ام کنید .

بهترین کار اینه که از ایرلاینی بلیط بخرید که قابل کنسل کردن تا لحظه آخر باشه. به عنوان مثال، ترکیش ایرلاین بلیط هایی داره که حدود 70-80 یورو گرون تره اما قابل کنسل کردن و یا عوض کردن تاریخ به صورت رایگان یا با پول کم(حدودا 50 یورو) تاروز قبل از پرواز هست.ویزای دانشجویی هم من از هرکی دیدم همه یک ساله گرفتند. حتی اگر دورتون 10 ماهه باشه.

ir0098
August 17th, 2013, 10:57 PM
سلام، اگر دانشجو قصد داشته باشه تا برای اولین بار وارد فرانسه بشه، آیا دانشجو میتونه ابتدا به یکی از کشورهای همسایه ی فرانسه وارد بشه و بعد با قطار یا اتوبوس وارد شهر مورد نظر در فرانسه بشه؟ (بعضی از شهر های مرزی فرانسه فاصله شون از پاریس بیشتر از فاصله ی اونها نسبت به سایر شهر های اروپایی است (مثل شهر گرنوبل که به ژنو نزدیکتره تا به پاریس) )
آیا نوع ویزا مهمه؟ منظورم ویزای دانشجویی یا ویزای ساینتیفیک هست.

pedramkn
August 18th, 2013, 02:43 AM
درود:
تا جائیکه یادمه اولین ورود و اولین خروج باید از کشوری باشه که ازش ویزا دارید، اما مطمئن نییستم. این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22645-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-(-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D9%87%D9%85%D8%B3%D9%81%D8%B1-)&p=470467&viewfull=1#post470467)پست هم از صفحات پیشین میتونه راهنماتون باشه.

safa33
August 18th, 2013, 07:32 PM
سلام، اگر دانشجو قصد داشته باشه تا برای اولین بار وارد فرانسه بشه، آیا دانشجو میتونه ابتدا به یکی از کشورهای همسایه ی فرانسه وارد بشه و بعد با قطار یا اتوبوس وارد شهر مورد نظر در فرانسه بشه؟ (بعضی از شهر های مرزی فرانسه فاصله شون از پاریس بیشتر از فاصله ی اونها نسبت به سایر شهر های اروپایی است (مثل شهر گرنوبل که به ژنو نزدیکتره تا به پاریس) )
آیا نوع ویزا مهمه؟ منظورم ویزای دانشجویی یا ویزای ساینتیفیک هست.

دوست عزیز بحث بار اول و دانشجو بودن در این مورد چندان دخیل نیست بطور کلی وقتی که با ویزای شنگن یکی از کشورهایی اروپایی قصد ورود به کشور دیگری داشته باشید (که ویزای دانشجویی رو هم شامل میشه چون دانشجو با این ویزا حق تردد در منطقه شنگن رو هم دارد)
احتمال دارد که در فرودگاه در این مورد سوال جواب شوید که اگه دلایل معقول داشته باشید مشکلی پیش نخواهد آمد مخصوصا اگه بلیط قطار یا اتوبوس از کشور مورد نظر به پاریس رو هم همراه داشته باشید که خیلی بهتر هست و یا اینکه بلیط برگشت رو اگه از پاریس گرفته باشید دیگه هیچ مشکلی نخواهد بود.

ir0098
August 19th, 2013, 01:20 AM
ممنون از راهنمایی دوستان، فقط یک سوالی، اگر توی فرودگاه دلایل برای اونا معقولانه نباشه چی؟ دیپورت میکنن؟ میخوام ببینم به ریسکش می ارزه؟

safa33
August 19th, 2013, 01:29 PM
ممنون از راهنمایی دوستان، فقط یک سوالی، اگر توی فرودگاه دلایل برای اونا معقولانه نباشه چی؟ دیپورت میکنن؟ میخوام ببینم به ریسکش می ارزه؟

احتمال دیپورت شما در کشوری غیر از فرانسه در حالی که شما ویزای شنگن دارید صفر هست من دو تا مورد برخورد داشتم یه مورد ویزای دانشجویی که در فرودگاه تهران بهش گیر داده بودند که چرا داری یه یه کشور دیگه وارد میشی البته اون بلیط رو هم یکطرفه گرفته بوده که توضیح میده من تا قبل از شروع کلاسم می خواستم از این کشور دیدن کنم اونا میگن از دید ما مشکلی نداره ولی ممکنه وقتی وارد اون کشور میشید ایراد بگیرند و دی پورت کنند که دوستم با مسئولیت خودش میره و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و اونجا حتی هیچ سوال جوابی هم نمی کنند. مورد دوم کسی بود که با ویزای شنگن بلیط رفت و برگشت رو از یه کشور دیگه گرفته بود که وقتی اونجا می رسه ازش می پرسند ویزای شما مال اینجا نیست و کمی سوال جواب می کنند و بعد از اطمینان از اینکه اون شخص آشنایی در اون کشور داشته اجازه ورود می دهند بدون هیچ مشکلی !!!
ضمن اینکه بهیچ وجه کسی رو که ویزای معتبر داره به ایران دیپورت نمی کنند که البته این قانون دیپورت هست که به کشوری که مهر ویزای اون کشور رو داره دیپورت می کنند نه کشور مبدا .نهایت یک سوال جواب ساده است که باید با اعتماد به نفس جواب بدهید مثلا اینکه چه مدت اینجا می مانید و آیا آشنایی در اینجا دارید یا هتل رزرو کرده اید و کجا اقامت می کنید ... و از این دست سوالات که به سادگی میشه قانعشون کرد. البته این نظر و تجربه شخصی من است.

ir0098
October 22nd, 2013, 08:36 PM
سلام، حدود 2 ماه پیش یک بلیط یک طرفه (Qatarairways) از تهران به پاریس گرفتم (به صورت اینترنتی، نه از طریق آژانس). علت اینکه یک طرفه گرفتم این بود که به احتمال زیاد هزینه های مربوط به پروازهای بعدی رو آزمایشگاهی که قراره توش کار کنم پرداخت می کنه؛ ولی پرواز اول رو بایستی خودم میخریدم. امروز به شکل اتفاقی به نمایندگی قطر در تهران مراجعه کردم تا راجع به بار اضافی پرس و جو کنم که مسئولشون از اینکه بلیت یک طرفه گرفته بودم تعجب کرد و بهم گفت ممکنه توی فرودگاه اجازه ی سوار شدن به هواپیما رو پیدا نکنید، چون شهروند اون کشور نیستید بایستی یک بلیت دوطرفه می خریدید، و باید یک بلیت برگشت هم بخرید!!! آیا همچین چیزی صحت داره؟
نوع ویزای من :Scientific از الان تا یک سال بعد (ظاهرا سالیانه بایستی تمدید بشه)- مقطع تحصیلی: دکترا - که از اول نوامبر شروع میشه.

arenere
October 25th, 2013, 11:44 PM
با سلام.
نه این طور نیست.من و ۴ تا از دوستام با بلیط یکطرفه اومدیم. اصلا نگران نباشین.
سفر بی خطر

m3hiran
November 14th, 2013, 05:29 PM
سلام، حدود 2 ماه پیش یک بلیط یک طرفه (Qatarairways) از تهران به پاریس گرفتم (به صورت اینترنتی، نه از طریق آژانس). علت اینکه یک طرفه گرفتم این بود که به احتمال زیاد هزینه های مربوط به پروازهای بعدی رو آزمایشگاهی که قراره توش کار کنم پرداخت می کنه؛ ولی پرواز اول رو بایستی خودم میخریدم. امروز به شکل اتفاقی به نمایندگی قطر در تهران مراجعه کردم تا راجع به بار اضافی پرس و جو کنم که مسئولشون از اینکه بلیت یک طرفه گرفته بودم تعجب کرد و بهم گفت ممکنه توی فرودگاه اجازه ی سوار شدن به هواپیما رو پیدا نکنید، چون شهروند اون کشور نیستید بایستی یک بلیت دوطرفه می خریدید، و باید یک بلیت برگشت هم بخرید!!! آیا همچین چیزی صحت داره؟
نوع ویزای من :Scientific از الان تا یک سال بعد (ظاهرا سالیانه بایستی تمدید بشه)- مقطع تحصیلی: دکترا - که از اول نوامبر شروع میشه.
من هم بلیط 1 طرفه گرفتم از قطر ، اینا به این خاطر میگن که پول بیشتری از شما بگیرن
اگه ویزاتون دانشجویی باشه مشکلی پیش نمیاد فقط حتما باید نامه پذیرشون رو داشته باشید، به من توی فرودگاه دوحه گیر داد طرف که براش توضیح دادم و نامه پذیرشم رو دید گفت رشته ات چیه و .... و بعد یکی دو دقیقه رفتم

kayhan110
December 8th, 2013, 11:21 PM

اصلاً نگران نباش من خودمم پارسال یک طرفه اومدم هیچکی کاریت نداره:D

m3hiran
December 9th, 2013, 05:54 AM
اصلاً نگران نباش من خودمم پارسال یک طرفه اومدم هیچکی کاریت نداره:D
حتما نامه پذیریش باید باهاتون باشه وگرنه ممکنه الافتون کنند

rajabi.aboozar
February 14th, 2014, 12:09 PM
سلام

از تهران به رن بهترین نوع سفر چیه؟ مثلا با ایران ایر بیام پاریس و از اونجا با قطار؟ یا پرواز خارجی بگیرم؟ یا بیام پاریس و از اونجا هم هوایی؟؟

اگه راهنمایی کنید و هزینه و زمان سفر (پاریس تا رن) رو بگید ممنون میشم.

m3hiran
February 17th, 2014, 05:34 PM
سلام

از تهران به رن بهترین نوع سفر چیه؟ مثلا با ایران ایر بیام پاریس و از اونجا با قطار؟ یا پرواز خارجی بگیرم؟ یا بیام پاریس و از اونجا هم هوایی؟؟

اگه راهنمایی کنید و هزینه و زمان سفر (پاریس تا رن) رو بگید ممنون میشم.
بهترین راه اینه بیاید پاریس از اونجا covoiturage بگیرید ولی چون میرید هنوز کارت بانکی ندارید بهترین راه همون tgv هستش
http://calendrier.voyages-sncf.com/ از اینجا هم قیمت ها رو نگاه کن چون تفاوت قیمت ها وحشتناک مثلا توی 1 روز شما ممکن ساعت 7 صبج بری 70 یورو بدی ولی ساعت 10 شب بری همون میشه 30 تا (این در مورد شهر خودم متز بود)

rajabi.aboozar
February 18th, 2014, 11:34 AM
بهترین راه اینه بیاید پاریس از اونجا covoiturage بگیرید ولی چون میرید هنوز کارت بانکی ندارید بهترین راه همون tgv هستش
http://calendrier.voyages-sncf.com/ از اینجا هم قیمت ها رو نگاه کن چون تفاوت قیمت ها وحشتناک مثلا توی 1 روز شما ممکن ساعت 7 صبج بری 70 یورو بدی ولی ساعت 10 شب بری همون میشه 30 تا (این در مورد شهر خودم متز بود)

ممنون از جواب. برای راهنمایی گرفتن تو فرودگاه و پرسیدن آدرس و بلیت قطار گرفتن و این چیزا، فرانسه بلد بودن لازمه یا انگلیسی کفایت میکنه؟

popof
June 22nd, 2014, 02:28 PM
دوستان كسي هست واسه باييز ترمش شروع شه؟ من ٢٧ اوت بايد باريس باشم ...... كسي هست حوالي اين تاريخ بخواد بليط بكيره؟

valiya
July 27th, 2014, 11:30 PM
سلام دوستان
(بالاخره جایی رو پیدا کردم که بتونم سوالم رو بپرسم)
برای ضبط یک مستند تاریخی باید به شهر مونت پلیر برم و فکر کنم یک هفته کار ضبط طول بکشه، حالا سوالم اینه، از ایران برم بهتره یا از کشور دیگه ای مثلن ترکیه و دبی یا باکو برم هزینه کمتری داره؟ بلیط باید دوطرفه باشه؟ اونجا چطور میتونم راهنما پیدا کنم که فارسی و فرانسه بلد باشه؟
البته خوشحال میشم از بچه های همینجا باهام همراه باشن...
بی صبرانه منتظر راهنمایی تون هستم...

shmshm
September 1st, 2014, 04:54 PM
Kسلام
ببخشید. کسی تا حالا واسه ی هتل تو پاریس یا هر شهری از فرانسه
از سایت بوکینگ یا بریم سفر واسه چند شب هتل رزرو کرده؟
میخواستم بدونم چقدر اعتبار بهشون هست
البته بوکینگ یه سایت مرجع تو دنیاست اما خب میخواستم بدونم
و اینکه هزینه ی بلیط هواپیما ایران ایر تهران پاریس ودا چقدر شده؟؟؟
مرررسی

maziyarsh
September 6th, 2014, 02:07 PM
Kسلام
ببخشید. کسی تا حالا واسه ی هتل تو پاریس یا هر شهری از فرانسه
از سایت بوکینگ یا بریم سفر واسه چند شب هتل رزرو کرده؟
میخواستم بدونم چقدر اعتبار بهشون هست
البته بوکینگ یه سایت مرجع تو دنیاست اما خب میخواستم بدونم
و اینکه هزینه ی بلیط هواپیما ایران ایر تهران پاریس ودا چقدر شده؟؟؟
مرررسی

یکی از بزرگترین و معروف ترین وب سایت های دنیا در زمینه ی رزرو هتل هست که بخش زیاد معروفیتش در اروپا هست چون در آمستردام مسقر هستند. من چندبار استفاده کردم و اینکه در آمستردام یکبار برای کار مراجعه کردم.

فقط مراقب اونجایی باشید که رزرو میکنید. این وب سایت ها فقط کار رو آسون میکنند ولی اگر انجایی که گرفتید معتبر نباشه و زیاد نقد نشده باشه احتمال داره اون چیزی که گفته و میبینید با اونی که میرید در نهایت متفاوت باشه.

موفق باشید.

Zbah
September 11th, 2014, 01:39 PM
سلام دوستانمیخواستم بدونم چه جوری باید از ترمینال یک فرودگاه شارل دوگل به نانسی برم؟

Moh88
September 15th, 2014, 02:48 AM
سلام دوستانمیخواستم بدونم چه جوری باید از ترمینال یک فرودگاه شارل دوگل به نانسی برم؟
سلام توی خوده فرودگاه شارل دو گل ایستگاه قطار هست.بلیط قطار (TGV)بگیریین به وقصد نانسی ایستگاه Lorraine TGV پیاده بشین از اونجا اتوبوس(Autocar) داره تا نانسی

shmshm
November 17th, 2014, 04:12 PM
بچه ها اینجا کسی هم هست که اگه کسی خواست واسه ی سفر به پاریس اقدام کنه یه روز رو لیدر باشه یعنی با دریافت هزینه ای راهنمایی کنه؟؟؟
تو قسمت ایتالیا بودن کسایی که بیان فرودگاه و کمک کنن واسه تازه واردا اینجا هم هست یا نه؟

maziyarsh
November 20th, 2014, 09:00 PM
بچه ها اینجا کسی هم هست که اگه کسی خواست واسه ی سفر به پاریس اقدام کنه یه روز رو لیدر باشه یعنی با دریافت هزینه ای راهنمایی کنه؟؟؟
تو قسمت ایتالیا بودن کسایی که بیان فرودگاه و کمک کنن واسه تازه واردا اینجا هم هست یا نه؟

درود

در چه حد کمک نیاز دارید؟ از فرودگاه تا شهر و پیدا کردن محلی که باید مستقر بشید کافی هست؟

من اگر سر کار نباشم ساعتی که میرسید شاید تونستم کمک بکنم.

موفق باشید