PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گواهی عدم سوء پیشینه

صفحه ها : 1 2 [3]

n101
May 20th, 2011, 06:32 PM
دوستان عزیز، من یک راهنمایی میخوام، 27 اردیبهشت جهت دریافت سو پیشینه اقدام کردم از کی از دفاتر پلیس +10 آیا راهی وجود داره تا پروسهی 20 روزه را کوتاه تر کرد؟ به کجا مراجعه کن؟

sharifi.chem
May 22nd, 2011, 02:38 PM
بچه ها من دارم دیوونه میشم الان دقیقا 24 روز از درخواست می گذشته می گن نامت چاپ شده 5-6 روز پیش ولی پست نکردن
دیوونم کردن
کسی راهی میشناسه می ترسم واسه سفارت خیلی دیرشه

nasimsh
May 22nd, 2011, 08:55 PM
بچه ها من دارم دیوونه میشم الان دقیقا 24 روز از درخواست می گذشته می گن نامت چاپ شده 5-6 روز پیش ولی پست نکردن
دیوونم کردن
کسی راهی میشناسه می ترسم واسه سفارت خیلی دیرشه
من هم همین وضعیت رو دارم، پلیس +10 هم می گه برای همه این وضعیت پیش آمده گفت چند روز صبر کنید، من که هر روز وضعیتم رو زنگ می زنم چک می کنم!!

mzz
May 22nd, 2011, 09:25 PM
من هم همین وضعیت رو دارم، پلیس +10 هم می گه برای همه این وضعیت پیش آمده گفت چند روز صبر کنید، من که هر روز وضعیتم رو زنگ می زنم چک می کنم!!

سلام

میتونید از پلیس +10 کد رهگیری و بگیرید و برید پست زیر پل صدر و خودتون تحویل بگیرید. البته شاید منطقه با منطقه فرق کنه

aa6864
May 22nd, 2011, 09:28 PM
سلام

میتونید از پلیس +10 کد رهگیری و بگیرید و برید پست زیر پل صدر و خودتون تحویل بگیرید. البته شاید منطقه با منطقه فرق کنه
من الان دو هفته هست كه دادم. اگرم با پست بياد همون پل صدر ميره. چون خونم اون دور و ورهاست. من به پليس +10 پل رومي داده بودم. براي شما چند روزه آماده شد؟

mzz
May 22nd, 2011, 10:00 PM
من 14 روز که گذشت رفتم پلیس +10 سر دربند. خانومه کد رهگیری و داد و گفت 1 الی 2 روز صبر کن اگه نیمود از پست بگیر. پس فرداش اومد

sharifi.chem
May 22nd, 2011, 10:08 PM
سلام

به من می گن که چاپ شده ولی پست نشده
مسخره نیست 5 روزه هنوز پستش نکردن
چرا خدا میدونه!
ای خدا آخه به کی بگم! کار خودشونم یه روزی به خلق خدا در میفته:(

mortezahashemi
May 22nd, 2011, 11:15 PM
سلام دوستان
من بذا سریعتر شدن گرفتن عدم سوء پیشینه می خواستم از شهرستان محل تولدم اقدام کنم و پرسیدم که اونجا هم پلیس +10 انجام نمیده. میخاستم ببینم که فرقی نداره که از کجا گواهی رو بگیرم ؟ و اینکه مشکلی پیش نمیاد؟

behi06
May 23rd, 2011, 05:24 AM
بچه ها. به جای این همه نگرانی بهترین کار اینه که شما مدارکتون رو به سفارت تحویل بدید و توی یک نامه (cover letter) در حد چند خط بنویسید که گواهی عدم سوء پیشینه رو درخواست دادم، اما بعلت اینکه روند اداری اون طولانی شد، در حال حاضر همه مدارک خود را به استثنای این گواهی تقدیم سفارت میکنم و به محض دریافت آن، حتماً گواهی مزبور را نیز ارائه خواهم کرد.

به همین راحتی ...

(پارسال حتی بچه هایی بودند که بدون این گواهی ویزا گرفتند و حتی جزء کسری (نقص) مدارک ازشون مطالبه نکردند. (البته ناگفته نمونه که شرایط اینگونه بچه ها نسبتاً خوب بوده یعنی معدل و فاندشون بالا بوده مثلاً))

arvin_ttl
May 23rd, 2011, 09:07 PM
سلام

آیا باید برای سفارت کانادا گواهی عدم سوء پیشینه رو ترجمه کنم بعد بفرستم؟

با تشکر

mzz
May 23rd, 2011, 11:10 PM
سلام

با تشکر
بله. ترجمه رسمی

bluegene
May 29th, 2011, 03:37 PM
سلام دوستان
من بذا سریعتر شدن گرفتن عدم سوء پیشینه می خواستم از شهرستان محل تولدم اقدام کنم و پرسیدم که اونجا هم پلیس +10 انجام نمیده. میخاستم ببینم که فرقی نداره که از کجا گواهی رو بگیرم ؟ و اینکه مشکلی پیش نمیاد؟

سلام بچه ها
این سوال منم هست، اگه میشه جواب بدین.
چون شهرستان 2 روزه صادر میکنه گویا. مشکلی نداره از شهرستان بگیریم؟ در ضمن یکی از بچه ها میگفت که گواهیشو با ترجمه درخواست داده و 15000 تومن هم بیشتر داده خود پلیس+10 نسخه انگلیسیشو براش فرستاده کسی اطلاعی داره؟

theone
May 31st, 2011, 10:01 AM
من امروز رفتم پلیس+۱۰ گفتن که بعد از دو هفته هنوز گواهی چاپ نشده چه برسه به اینکه برسه دست پست.
من فقط گیر همین گواهی هستم تا مدارکم رو بدم برای ترجمه.
میشه حالا فعلا رسید گواهی عدم سو پیشینه رو داد بعدا گواهی که اومد با ترجمه برد دم سفارت داد ؟
کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای داره ؟
ممنون

sahand_a
May 31st, 2011, 12:41 PM
من امروز رفتم پلیس+۱۰ گفتن که بعد از دو هفته هنوز گواهی چاپ نشده چه برسه به اینکه برسه دست پست.
من فقط گیر همین گواهی هستم تا مدارکم رو بدم برای ترجمه.
میشه حالا فعلا رسید گواهی عدم سو پیشینه رو داد بعدا گواهی که اومد با ترجمه برد دم سفارت داد ؟
کسی از دوستان در این زمینه تجربه ای داره ؟
ممنون

دوست عزیز اگه کمی‌ وقت گذشته بودید و صفحه‌های قبل رو خونده بودید جواب سوال خودتون رو پیدا میکردید.
اشکالی‌ نداره، میتونید الان مدارک رو تحویل بدید و وقتی‌ سؤ پیشینه اومد ببرید دم سفارت. بخاطر نبود سؤ پیشینه که سفارت کسی‌ رو ردّ نمیکنه. خودشون زنگ یا ایمیل میزنن که سؤ پیشینه رو بیار. قبل اینکه اون‌ها بگن هم شما میتونید ببرید تحویل بدید.

theone
May 31st, 2011, 02:14 PM
دوست عزیز اگه کمی‌ وقت گذشته بودید و صفحه‌های قبل رو خونده بودید جواب سوال خودتون رو پیدا میکردید.
اشکالی‌ نداره، میتونید الان مدارک رو تحویل بدید و وقتی‌ سؤ پیشینه اومد ببرید دم سفارت. بخاطر نبود سؤ پیشینه که سفارت کسی‌ رو ردّ نمیکنه. خودشون زنگ یا ایمیل میزنن که سؤ پیشینه رو بیار. قبل اینکه اون‌ها بگن هم شما میتونید ببرید تحویل بدید.

خونده بودم ولی می خواستم بدونم کسی شخصا با این موضوع برخورد کرده یا نه و این که سفارت چی بهشون گفته
آیا روند بررسی پرونده متوقف می شه تا گواهی برسه یا لنگ این گواهی نمی مونن و به پرونده رو بررسی می کنن
به هر حال ممنون

sahand_a
June 1st, 2011, 11:41 PM
خونده بودم ولی می خواستم بدونم کسی شخصا با این موضوع برخورد کرده یا نه و این که سفارت چی بهشون گفته
آیا روند بررسی پرونده متوقف می شه تا گواهی برسه یا لنگ این گواهی نمی مونن و به پرونده رو بررسی می کنن
به هر حال ممنون

این طور که بچه‌ها میگن الان سفارت شلوغ هست و هر موقع مدارک رو بدید ممکنه از چند هفته بعد شروع به برسی‌ مدارک شما بکنن، پس بهتر هست که الان بقیه مدارک رو اگه حاضر هست تحویل بدید و تا چند هفتهٔ دیگه احتمالا عدم سؤ پیشینه هم حاضر می‌شه و میبرید تحویل میدید. سؤ پیشینه از نظر سفارت مدرک مهمی‌ نیست که بخواد خیلی‌ تاثیر گذر باشه که کّل روند رو متوقف کنند. اما به هر حال اگه همه کار رو کرده باشند و فقط اون موند باشه تا اون رو بهشون ندید ویزا نمیدن.

raizaM
June 6th, 2011, 03:06 PM
سلام

با تشکر
بچه ها نوشتن که باید ترجمه بشه.

سوال من اینه که مهر دادگستری و وزارت خارجه هم لازمه؟

raizaM
June 6th, 2011, 03:10 PM
این طور که بچه‌ها میگن الان سفارت شلوغ هست و هر موقع مدارک رو بدید ممکنه از چند هفته بعد شروع به برسی‌ مدارک شما بکنن، پس بهتر هست که الان بقیه مدارک رو اگه حاضر هست تحویل بدید و تا چند هفتهٔ دیگه احتمالا عدم سؤ پیشینه هم حاضر می‌شه و میبرید تحویل میدید. سؤ پیشینه از نظر سفارت مدرک مهمی‌ نیست که بخواد خیلی‌ تاثیر گذر باشه که کّل روند رو متوقف کنند. اما به هر حال اگه همه کار رو کرده باشند و فقط اون موند باشه تا اون رو بهشون ندید ویزا نمیدن.
از دم در سفارت سوال کرده بودن در این مورد، گفته بودن که ظاهرا الان چون خیلی سرشون شلوغه، دیگه بعدا مدرک دیگه ای رو برای اضافه کردن به پرونده قبول نمی کنن... این مطلب چقدر درسته؟

forooght
June 7th, 2011, 01:09 PM
من پنج سال پيش حدود يک سال قطر بودم آيا لازمه از قطر گواهي عدم سوء پيشينه بگيرم.
ممنون

haniehmoshki
June 7th, 2011, 01:34 PM
من پنج سال پيش حدود يک سال قطر بودم آيا لازمه از قطر گواهي عدم سوء پيشينه بگيرم.
ممنون

بله واسه هرجا که توش بیشتر از 6 ماه اقامت داشتی میخوان

forooght
June 7th, 2011, 03:32 PM
کسي هست بدونه از داخل ايران چطور ميشه سوء پيشينه از يه کشور ديگه گرفت. سفارت قطر ميگه اين کارو انجام نميده.

mojtaba8080
June 11th, 2011, 03:22 PM
در مورد سو پیشینه خدمت دوستان بگم که یه راهی هست که میشه 4روزه نتیجه گرفت
اول که تو ی دفتر پلیس +10 درخواست میدین
بعد از 4 یا 5 روز (نتیجه من که 4 روزه آماده شد) میرین یه دادسرا (اسمش یادم نیست)
که ابتدای خیابون 12 فروردین است (50 متر با میدون انقلاب فاصله داره)
فوق العاده خلوته و اونجوری نیس که فکر کنین الان همه قاچاقچیا با پابند اونجان!!!
میرین بخش سو پیشینه تو اتاق 2 براتون رو فیشی که از پلیس +10 گرفتین یه چیزی مینویسه و مهر میکنه
بعدش اونو میبرن آگاهی کل که تو خیابون وحدت اسلامی هست یه کم پایین تر از چهار راه شاپور
میرین تو و نتیجه سو پیشینه رو بهتون میده ولی بدون مهر
دوباره باید اونو ببرین همون دادسرا که گفتم تا مهر کنه و در این لحظه غذای شما آماده میل کردن است!!

amir-2010
June 11th, 2011, 10:19 PM
ببخشيد از اصفهان يا شاهين شهر كسي گواهي گرفته چون من سوال كردم گفتند بايد بري كلانتري ميخواستم يدونم فرق داره با پليس +10 چقدر طول ميكشه

mostafataba
June 11th, 2011, 10:24 PM
ببخشيد از اصفهان يا شاهين شهر كسي گواهي گرفته چون من سوال كردم گفتند بايد بري كلانتري ميخواستم يدونم فرق داره با پليس +10 چقدر طول ميكشه

اصفهان، برای پسرا باید برید بغل کلانتری دروازه تهران و کمتر از یک هفته انشالله به دستتون میرسه، اما اگر ساکن شاهین شهری... احتمالا از همون جا باید اقدام کنی

amir-2010
June 11th, 2011, 10:34 PM
ممنون بله شاهين شهر هستم ولي متولد اصفهان ميدونيد شاهين شهر از كجا بايد اقدام كنم در ضمن چه فيش هايي ميخواد

theone
June 13th, 2011, 12:34 PM
بالاخره این گواهی عدم سو پیشینه ما هم اومدو چون وقت نیست مجبورم ترجمه غیر رسمی با اصلش رو بزارم تو مدارکم. اگر هم بعدا رسمیش رو خواستن باید براشون ببرم.
این مطلبی که دوستان گفتن درسته که ترجمه رسمی ۶ ماه اعتبار داره ؟
یعنی اگه من الان ترجمه رسمی این گواهی رو داشته باشم تا ۶ ماه هر جا از من گواهی خواستن می تونم این ترجمه رسمی ها رو ارایه بدم ؟

mzz
June 13th, 2011, 01:00 PM
بالاخره این گواهی عدم سو پیشینه ما هم اومدو چون وقت نیست مجبورم ترجمه غیر رسمی با اصلش رو بزارم تو مدارکم. اگر هم بعدا رسمیش رو خواستن باید براشون ببرم.
یعنی اگه من الان ترجمه رسمی این گواهی رو داشته باشم تا ۶ ماه هر جا از من گواهی خواستن می تونم این ترجمه رسمی ها رو ارایه بدم ؟
3 ماه اعتبار داره.....اگه بدید انقلاب 2 روزه ترجمه رسمیشو میده

sameh
June 13th, 2011, 01:57 PM

3 ماه اعتبار داره و فکر نمیکنم ترجمۀ رسمیش رو بتونید "هر جا ازتون گواهی خواستن" ارائه بدید. خیلی نهادها هستن که گواهی ای رو می پذیرند که بیش از 1 ماه از تاریخ صدورش نگذشته باشه. ولی سفارت ظاهراً با ترجمه رسمی تا 3 ماه رو هم میپذیره که البته خیلیها احتیاط میکنن و جدیدش رو در صورت نیاز میگیرن.

babakjav
June 13th, 2011, 03:27 PM
سلام و خسته نباشید. من مدارکمو 30 فروردین دادم سفارت که شامل گواهی عدم سوء پیشینه هم می شد. همون گواهیم معتبره یا واسه احتیاط یکی دیگه هم بگیرم ؟

sameh
June 13th, 2011, 03:36 PM
سلام و خسته نباشید. من مدارکمو 30 فروردین دادم سفارت که شامل گواهی عدم سوء پیشینه هم می شد. همون گواهیم معتبره یا واسه احتیاط یکی دیگه هم بگیرم ؟

سلام،

اگه مدرکتون گم شده و بهتون اعلام کردن که گواهی سوء پیشینه بدید، خوب طبیعتاًً تقاضای سوء پیشینه جدید بدید و نتیجه رو ببرید. در غیر اینصورت سوء پیشینه دوباره لازم نیست که!:)

babakjav
June 13th, 2011, 03:58 PM
سلام،

اگه مدرکتون گم شده و بهتون اعلام کردن که گواهی سوء پیشینه بدید، خوب طبیعتاًً تقاضای سوء پیشینه جدید بدید و نتیجه رو ببرید. در غیر اینصورت سوء پیشینه دوباره لازم نیست که!:)

نه چیزی بهم اعلام نشده، منظورم اینه که گواهیم هنوز اعتبار داره بعد از گذشت 2 ماه یا نه

sameh
June 13th, 2011, 04:03 PM
نه چیزی بهم اعلام نشده، منظورم اینه که گواهیم هنوز اعتبار داره بعد از گذشت 2 ماه یا نه

گواهیتون باید در زمان ارائه به سفارت معتبر باشه. چون اون زمان که گواهیتون رو به سفارت دادین معتبر بوده، الان دیگه مشکلی نیست، نگران نباشید.

theone
June 14th, 2011, 08:39 AM
3 ماه اعتبار داره.....اگه بدید انقلاب 2 روزه ترجمه رسمیشو میده
ممنون از راهنماییت . رفتم انقلاب یک جا پیدا کردم یک روزه بهم داد.با مهر دادگستری و خارجه
البته ۲۹ تومن ازم گرفت. دیگه چاره ای نبود.

mojtaba8080
June 14th, 2011, 04:03 PM
ممنون از راهنماییت . رفتم انقلاب یک جا پیدا کردم یک روزه بهم داد.با مهر دادگستری و خارجه

چه خوب
یه روزه
اگه میشه اسم اون دارالترجمه رو بگید تا ما هم کارمون را بیفته
البته اگه فکر میکنید تبلیغ میشه تو پیام خصوصی بگید
ممنون

apa
June 14th, 2011, 04:55 PM
سلام دوستان
من مدارکمو فرستادم ولی یه پیشنهاد واسه اونایی که دنبال سوپیشینه هستن دارم.
من 29 اردیبهشت رفتم پلیس+10 تهران انگشت نگاری و تازه امروز 24 خرداد جوابش رسید! از اونجایی که همه عجله دارم پیشنهاد میکنم برید شهرستان های اطراف(اگه اشنا دارین بپرسین که چند روزه میدن) و انگشت نگاری کنین. من خودم رفتم سمنان یه روز صبح انگشت نگاری کردن فرداش قبل از ظهر جوابو دادن! تازه اگه صبح اولا بریدو بگین عجله دارین تا همون روز ظهر میتونن بدن جوابو چون واقعا هیچ کاری جز وارد کردن تو کامپیوتر نمیکنن.
نکته ی بعدی اینکه من دیدم خیلی ها میبرن ترجمه میکنن باز کلی الاف میشن واسه تایید دادگستری و امور خارجه! ولی من از یه شخص ظاهرا آگاه که خودش از این ورکشاپ های اپلای برگزار میکنه پرسیدم گفت که هیچ کدوم از مدارکی که میفرستی چیزی جز مهر مترجم نمیخواد! اصلا همون که میدی دارالترجمه یعنی ترجمه رسمی! ولی گویا این تایید گرفتن واسه دارالترجمه ها میصرفه واسه همین آدمو قانع میکنن که لازمه! به نظر من هم لازم نیس فوق فوقش شما مدارکو زود میفرستین اگه خواستن بعدا خبر میدن تاییدشم میگیرین(که موردی نبوده که بخوان همچین چیزی)

mzz
June 14th, 2011, 05:48 PM
سلام دوستان
من 29 اردیبهشت رفتم پلیس+10 تهران انگشت نگاری و تازه امروز 24 خرداد جوابش رسید! از اونجایی که همه عجله دارم پیشنهاد میکنم برید شهرستان های اطراف(اگه اشنا دارین بپرسین که چند روزه میدن) و انگشت نگاری کنین. من خودم رفتم سمنان یه روز صبح انگشت نگاری کردن فرداش قبل از ظهر جوابو دادن! تازه اگه صبح اولا بریدو بگین عجله دارین تا همون روز ظهر میتونن بدن جوابو چون واقعا هیچ کاری جز وارد کردن تو کامپیوتر نمیکنن.
نکته ی بعدی اینکه من دیدم خیلی ها میبرن ترجمه میکنن باز کلی الاف میشن واسه تایید دادگستری و امور خارجه! ولی من از یه شخص ظاهرا آگاه که خودش از این ورکشاپ های اپلای برگزار میکنه پرسیدم گفت که هیچ کدوم از مدارکی که میفرستی چیزی جز مهر مترجم نمیخواد! اصلا همون که میدی دارالترجمه یعنی ترجمه رسمی! ولی گویا این تایید گرفتن واسه دارالترجمه ها میصرفه واسه همین آدمو قانع میکنن که لازمه! به نظر من هم لازم نیس فوق فوقش شما مدارکو زود میفرستین اگه خواستن بعدا خبر میدن تاییدشم میگیرین(که موردی نبوده که بخوان همچین چیزی)

این روشی که دوستان گفتن که بریم خیابان 12 فروردین و وحدت اسلامی....که 1 روزه بگیریم...بهتره که..

apa
June 14th, 2011, 06:38 PM
والا نمیدونم این روش همیشه جواب میده یا نه ولی اگه یه روزه میدن که خیلی خوبه. ولی من بعید میدونم چون ما که هرچی به پلیس+10 گفتیم عجله داریم چه جوری میشه قبل از پست زودتر رفت دنبالش گفت بعده 10 روز زنگ بزن اگه انجام شده باشه بارکد میدیم بهت.

این روشی که دوستان گفتن که بریم خیابان 12 فروردین و وحدت اسلامی....که 1 روزه بگیریم...بهتره که..

apa
June 14th, 2011, 06:41 PM
این توضیحم اضافه کنم که اگه تصمیم گرفتین این کارو کنین حتما قبل از رفتن از مدارک لازم برای درخواست سوپیشینه تو اون شهرستان مطمئن بشین. مثلا گواهی اشتغال به تحصیل یا معرفی نامه

سلام دوستان

mojtaba8080
June 14th, 2011, 06:45 PM
نه عزیز برادر
کی میره این همه راهو تا سمنان!!!
این روش زیر تضمینیه.

بعد از 4 یا 5 روز (نتیجه من که 4 روزه آماده شد) میرین یه دادسرا (اسمش یادم نیست)
میرین بخش سو پیشینه تو اتاق 2 براتون رو فیشی که از پلیس +10 گرفتین یه چیزی مینویسه و مهر میکنه
بعدش اونو میبرن آگاهی کل که تو خیابون وحدت اسلامی هست یه کم پایین تر از چهار راه شاپور
دوباره باید اونو ببرین همون دادسرا که گفتم تا مهر کنه و در این لحظه غذای شما آماده میل کردن است!!

apa
June 14th, 2011, 06:47 PM
خوب پس حله دیگه. کاش زودتر نوشته بودی اینو

نه عزیز برادر
کی میره این همه راهو تا سمنان!!!
این روش زیر تضمینیه.

mojtaba8080
June 14th, 2011, 06:48 PM
من اینو تا تجربه کردم نوشتم
فک کنم 4 5 روز پیش بود.

Because Internet is for SHARING

r.rasi
June 16th, 2011, 07:02 PM

سلام.
منم خواهش میکنم آدرس اون دارالترجمه رو به منم بدین.
یه سوال دیگم دارم. ترجمه سوء پیشینه چه مهرایی میخواد؟ دادگستری؟ امور خارجه؟ هر دو؟

r.rasi
June 16th, 2011, 07:04 PM

سلام
از کجا فهمیدین نتبجش اماده شده؟

mojtaba8080
June 16th, 2011, 10:40 PM
سلام

سلام
خوب باید برین بپرسین دیگه
از آگاهی کل که تو خیابون وحدت اسلامی هست بهتون میگه
نتیجه من که 4 روز بعد از اینکه رفتم پلیس +10000 اماده بود

sahand_a
June 16th, 2011, 10:54 PM
سلام

من وقتی‌ رفته بودم مرکز یادمه که به سادگی‌ نگذشت برم ۲ ساختمون مرکزی، گفتم دفعه پیش که تقاضا دادم نرسیده تا گذاشت برم...
بعدشم وقتی‌ رفتم دفعهٔ اول گفت هنوز اطلاعاتت برای ما نیومده، ۲ ،۳ روز بعد رفتم نگاه کرد تو کامپیوترش گفت واسه تورو پرینت گرفتم. بعد با کلی‌ اصرار اجازه داد از بین کاغذها که تعدادش هم خیلی‌ زیاد بود مال خودمو گشتم و پیدا کردم و مهرش کرد. اگه مثلا ۱ روز دیرتر رفته بودم، به گفته خودش، اونها رو تحویل پیک میداد که ببره واسه تایید...
یعنی‌ به شانس هم بستگی داره، بهتره بعد از اینکه +۱۰ تقاضا دادید چند روز صبر کنید بعد برید

r.rasi
June 16th, 2011, 11:10 PM
من وقتی‌ رفته بودم مرکز یادمه که به سادگی‌ نگذشت برم ۲ ساختمون مرکزی، گفتم دفعه پیش که تقاضا دادم نرسیده تا گذاشت برم...
بعدشم وقتی‌ رفتم دفعهٔ اول گفت هنوز اطلاعاتت برای ما نیومده، ۲ ،۳ روز بعد رفتم نگاه کرد تو کامپیوترش گفت واسه تورو پرینت گرفتم. بعد با کلی‌ اصرار اجازه داد از بین کاغذها که تعدادش هم خیلی‌ زیاد بود مال خودمو گشتم و پیدا کردم و مهرش کرد. اگه مثلا ۱ روز دیرتر رفته بودم، به گفته خودش، اونها رو تحویل پیک میداد که ببره واسه تایید...
یعنی‌ به شانس هم بستگی داره، بهتره بعد از اینکه +۱۰ تقاضا دادید چند روز صبر کنید بعد برید

من فردای روزی که رفتن پلبس+10 رفتم وحدت اسلامی گفت 48 ساعت طول میکشه تا بیاد تو سیستم. گفت 2 روزدیگه(چهارشنبه) برو 12 فروردین بعدم از اونجا میفرستنت اینجا. من واسه اطمینان شنبه میخوام برم. اما نمیدونم کارم انجام میشه یا نه.
راستی برای همراه هم سوء پیشینه میخواد؟

sa_ha
June 17th, 2011, 12:51 AM
سلام.
منم خواهش میکنم آدرس اون دارالترجمه رو به منم بدین.
یه سوال دیگم دارم. ترجمه سوء پیشینه چه مهرایی میخواد؟ دادگستری؟ امور خارجه؟ هر دو؟
ببين هر دارالترجمه ببري بگي ميخواي يك روزه فوري ترجمه بشه برات اين كار و ميكنن من خودم بردم دارالترجمه دكتر افتخار خ شيراز شمالي بالاي پاساژ پاپلي و ازم 30000 تومن گرفتن و يك روزه بهم دادن من هم مهر دادگستري هم امورخارجه رو واسه سوپيشينه گرفتم اما بقيه مداركم فقط دادگستري بود

apa
June 17th, 2011, 01:31 AM
من همه ی مدارکمو فقط با مهر مترجم فرستادم و از یکی که مطلع بود پرسیدم گفت هیچ تایید دیگه ای نمیخواد! تا حالا هم ندیدم از مدرک ترجمه شده کسی واسه تایید نداشتن ایراد گرفته باشن.

ببين هر دارالترجمه ببري بگي ميخواي يك روزه فوري ترجمه بشه برات اين كار و ميكنن من خودم بردم دارالترجمه دكتر افتخار خ شيراز شمالي بالاي پاساژ پاپلي و ازم 30000 تومن گرفتن و يك روزه بهم دادن من هم مهر دادگستري هم امورخارجه رو واسه سوپيشينه گرفتم اما بقيه مداركم فقط دادگستري بود

mahshidka
June 17th, 2011, 06:31 PM
من از کرج تونستم یک روزه سوء پیشینه بگیرم
اینجا باید بری اداره آگاهی، بعدشم بهم گفتن اگه 10 تومن بدی یه روزه بهت میدیم!! سه شنبه ظهر رفتم گواهی 4شنبه 8صبح آماده بود

nattaj
June 21st, 2011, 09:50 AM
كلانتري ها اتفاقا سريعتر هم ميدند
بايد بري اداره آگاهي
بخش تشخيص هويت
حداكثر دو روزه بهت ميدند
ولي پليس +10 زودتر از ده روز نميده

mzz
June 24th, 2011, 10:20 PM
سلام
من سوپیشنمو ترجمه کردم و دادم سفارت...اما اصلشو گم کردم! ممکنه بگن اصلشو بیار ؟ واقعا کرج 1 روزه میده ؟ من فردا دارم میرم درخواست بدم..اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه!

mzz
June 25th, 2011, 03:27 PM
من امروز رفتم کرج...ساعت 10 درخواست دادم...ساعت 1 عدم سوپیشینم حاضر بود

sunlady
June 27th, 2011, 06:24 PM
اگه از طریق دادسرا بخوام گواهی عدم سوء پیشینه بگیرم، تو تهران فرقی می کنه کدام دادسرا برم؟
آیا همون مدارک که پلیس+10 خواسته را برای دادسرا ببرم؟

mzz
June 27th, 2011, 06:43 PM
اگه از طریق دادسرا بخوام گواهی عدم سوء پیشینه بگیرم، تو تهران فرقی می کنه کدام دادسرا برم؟
آیا همون مدارک که پلیس+10 خواسته را برای دادسرا ببرم؟

اگه از تهران میخوای اقدام کنی باید بری پلیس+10 .....بعد 5 روز میتونی بری خیابون 12 فروردین...بازم معلوم نیست بزارن برید تو...

sheriii
June 27th, 2011, 09:14 PM
من کرج گرفتم.

ولی 7 روز طول کشید. البته با انگشت نگاری و از این حرفا.

issarraf
July 4th, 2011, 08:51 AM
سلام، من 5شنبه هفته پیش برای خودم و همسرم به پلیس +10 گواهی عدم سوء پیشینه رو سفارش دادم، شنبه بعدش (منظورم فاصله 8-9 روزه) رفتم دادسرا، قبضم رو امضا زد، از اونجا رفتم 4راه شاپور آگاهی مرکز، 1شنبه 10 صبح جفت گواهی ها حاضربودن، بعد هم برگشتم دادسرا و مهر آخر و تمام، برخوردشون هم خوب بود و خوشبختانه مشکلی پیش نیومد، ممنون از دوستانی که این روش رو اینجا نوشتن و راهنمایی کردن.

sameh
July 4th, 2011, 12:14 PM
سلام، من 5شنبه هفته پیش برای خودم و همسرم به پلیس +10 گواهی عدم سوء پیشینه رو سفارش دادم، شنبه بعدش (منظورم فاصله 8-9 روزه) رفتم دادسرا، قبضم رو امضا زد، از اونجا رفتم 4راه شاپور آگاهی مرکز، 1شنبه 10 صبح جفت گواهی ها حاضربودن، بعد هم برگشتم دادسرا و مهر آخر و تمام، برخوردشون هم خوب بود و خوشبختانه مشکلی پیش نیومد، ممنون از دوستانی که این روش رو اینجا نوشتن و راهنمایی کردن.

منم توصیه میکنم همه خودشون سوء پیشینشون رو از این راه پیگیری کنن. من اینکار رو نکردم و دقیقاً 30 روز طول کشید گواهیم بیاد!

sahand1357
July 6th, 2011, 01:49 AM
دوستان من يك سوال مهمي داشتم.
من احتمالا مدارك خود را هفته آينده تحويل سفارت مي دهم. اگر موقع تحويل از تاريخ گواهي عدم سوپيشينه ام 35-36 روز گذشته باشه در اين صورت فاقد اعتباره؟يا اگر بفرستم اشكالي ايجاد نمي كنه؟

babak88
July 6th, 2011, 02:24 AM
دوستان من يك سوال مهمي داشتم.
من احتمالا مدارك خود را هفته آينده تحويل سفارت مي دهم. اگر موقع تحويل از تاريخ گواهي عدم سوپيشينه ام 35-36 روز گذشته باشه در اين صورت فاقد اعتباره؟يا اگر بفرستم اشكالي ايجاد نمي كنه؟

سوپیشینه 3 ماه اعتبار داره. خیالت راحت

mahshidka
July 16th, 2011, 02:43 AM
من امروز رفتم کرج...ساعت 10 درخواست دادم...ساعت 1 عدم سوپیشینم حاضر بود

گفتم که کرج یه روزه میده! اگه کسی خیلی عجله داره بیاد کرج بگیره. آدرسش هم عظیمیه، میدان طالقانی هستش

mehdinus
July 18th, 2011, 12:44 AM
گفتم که کرج یه روزه میده! اگه کسی خیلی عجله داره بیاد کرج بگیره. آدرسش هم عظیمیه، میدان طالقانی هستش

ببخشید این سو پیشینه که میگید اینجا چند ساعته صادر میکنه هیچ تفاوتی با اینی که همه جه 1هفته ای صادر میکنن نداره؟؟ آماده است برای ترجمه؟

moeingh
July 18th, 2011, 03:52 PM
ببخشید این سو پیشینه که میگید اینجا چند ساعته صادر میکنه هیچ تفاوتی با اینی که همه جه 1هفته ای صادر میکنن نداره؟؟ آماده است برای ترجمه؟
هیچ تفاوتی با هم ندارند. بله میتونین ببرین برای ترجمه

ah1986
July 19th, 2011, 01:21 PM
شاید برای دوستان مفید باشه: من 12 تیر رفتم پلیس 10+ درخواست گواهی عدم سو پیشینه دادم و امروز (28 تیر) گواهی با پست برام اومد

baran28
July 28th, 2011, 01:51 PM
من گواهی عدم سوء پیشینه رو بدون اینکه ترجمه کنم به سفارت دادم.الان حدود 5 هفته میشه که مدارک رو فرستادم.ایمیلی هم برا نقص مدرک دریافت نکردم.ممکنه به خاطر این موضوع ریجکت شم؟

babak88
July 28th, 2011, 01:57 PM
من گواهی عدم سوء پیشینه رو بدون اینکه ترجمه کنم به سفارت دادم.الان حدود 5 هفته میشه که مدارک رو فرستادم.ایمیلی هم برا نقص مدرک دریافت نکردم.ممکنه به خاطر این موضوع ریجکت شم؟

نه دوست عزیز. این دلیل ریجکت نمیشه. نهایتش اینکه میل میزنن و ازت میخوانش. شاید هم اصلا نخواستن.

BANAFSHE07
August 31st, 2011, 12:07 PM
سلام
1-آیا من که ساکن تهران هستم میتونم از کرج گواهی عدم سوء پیشینه بگیرم؟ اگر بله -میشه لطفا آدرس دقیق رو بنویسید؟ فقط همین " عظیمیه، میدان طالقانی" هست؟ چون باید آدرس دقیق رو بدونم وخیابونهای کرج رو اصلا نمیشناسم.

2- اینطور که خواندم ، اقای "issarraf" یا بعضی ازدوستان توانسته اند شخصا گواهی عدم سوء پیشینه را پیگیری و سریعتر دریافت کنند.لطفا بگید باید کی و به کدوم دادسرا مراجعه و چگونه پی گیری کنم؟در ضمن من دیروز (8 شهریور) مدارکم رو تحویل یکی از دفاتر پلیس+10 دادم و گفتند حدود 20 روز دیگه گواهی به دستم میرسه.اما من زیاد وقت ندارم چون بایدگواهی رو دارالترجمه هم ببرم.و سفارت فقط 25 روز بهم وقت داده.

متشکرم اگر راهنمایی بفرمایید.

choclate
September 16th, 2011, 02:08 PM
سلام
داشتم سرچ میکردم اینجا رو پیدا کردم.سایت خوب و مفیدی هست. دستتون درد نکنه
حالا یک سوال دارم . این فروم رو خوندم. مشکل من چیز دیگه ای هست اگه کسی میتونه کمکم کنه.
من الان امارات هستم و از اینجا واسه ویزایی میخوام اقدام کنم که نیاز به سوء پیشینه داره . زیاد هم وقت ندارم برای تحویل این برگه. چند تا از دوستان دیدم راجع به کرج نوشتن که یک روزه میدن. من اگر دو روزه برم ایران و برگردم میتونم این فرم رو بگیرم و یک روزه هم بدم ترجمه کنن؟ چون زمان بیشتری نمیتونم مرخصی بگیرم
سوالم اینه شناسنامه ی من صادره از شهرستان هست حالا حتما باید مراجعه کنم شهرستان محل تولدم یا میشه از تهران یا کرج هم این فرم رو گرفت. من نگرانم چون شناسنامم مال شهرستان هست ممکنه تا از زمانیکه بخوان از شهرستان محل تولدم استعلام بگیرن زمان گیر شه و نتونم یک روزه بگیرم. کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.

s30min
September 17th, 2011, 06:48 PM

من 14 روز قبل رفتم پلیس +10 برای ع س پ امروز که زنگ زدم گفتند اگه عجله داری برو از شاپور بگیر چون زودتر از یکماه بهت نمی دیم:( خوب الان یعنی من اول باید برم دادسرای انقلاب بعد برم شاپور؟ یا مستقیم برم شاپور کارم راه می افته؟ ممنون میشم اگه جوابم بدید...

zhilamo_3000
September 19th, 2011, 05:50 PM
سلام من شهرستان هستم و اینجا رفتم اداره تشخیص هویت درخواست دادم گفتن فردا صبح جواب رو بهت میدیم. اینجا ظاهرا این پروسه یک یا حداقل دو روز طول می کشه. شاید اگه اداره تشخیص هویت برید زودتر از پلیس +10 جواب بگیرید.

slmz
September 20th, 2011, 11:14 AM
الان هم میشه بعد از پلیس +10رفت اگاهی مرکز ؟

choclate
September 20th, 2011, 01:47 PM
سلام من شهرستان هستم و اینجا رفتم اداره تشخیص هویت درخواست دادم گفتن فردا صبح جواب رو بهت میدیم. اینجا ظاهرا این پروسه یک یا حداقل دو روز طول می کشه. شاید اگه اداره تشخیص هویت برید زودتر از پلیس +10 جواب بگیرید.
سلام
اگر شناسنامه مال یک استان دیگه باشه میشه از یک شهرستان دیگه مثلا کرج اقدام کرد؟ آیا این قضیه پروسه رو طولانی نمیکنه؟

درضمن اداره ی تشخیص هویت همون اداره آگاهی هست؟

مرسی اگه جواب بدید

dalvandi
September 22nd, 2011, 04:02 AM
سلام
اگر شناسنامه مال یک استان دیگه باشه میشه از یک شهرستان دیگه مثلا کرج اقدام کرد؟ آیا این قضیه پروسه رو طولانی نمیکنه؟

درضمن اداره ی تشخیص هویت همون اداره آگاهی هست؟

مرسی اگه جواب بدید
1- نه خیر. ارتباطی به محل صدور شناسنامه نداره.
2- بله. اداره تشخیص هویت یکی از دوایر پلیس آگاهی هست.

saeedt5
September 25th, 2011, 03:43 AM
سلام
من هم بعد از انتخابات مشکل برام پیش اومد و چند روزی بازداشت بودم.
2تا سوال داشتم :
1- من هنوز دانشجو هستم و چند ماه دیگه مشمول میشم. گذرنامه هم ندارم چه جوری میتونم بفهمم که ممنوع الخروج هستم یا نه ؟
2- جرایم سیاسی هم جزء سوء پیشینه محسوب میشه؟

پیشاپیش ممنون

dalvandi
September 25th, 2011, 05:54 PM
سلام
من هم بعد از انتخابات مشکل برام پیش اومد و چند روزی بازداشت بودم.
2تا سوال داشتم :
1- من هنوز دانشجو هستم و چند ماه دیگه مشمول میشم. گذرنامه هم ندارم چه جوری میتونم بفهمم که ممنوع الخروج هستم یا نه ؟
2- جرایم سیاسی هم جزء سوء پیشینه محسوب میشه؟

پیشاپیش ممنون
1- می تونید از دانشگاه نامه سفر زیارتی بگیرید، وثیقه بگذارید و درخواست پاسپورت بدید. اگر پاسپورت نیاد یعنی ممنوع الخروج هستید و باید پیگیری کنید.
2- اگر برای شما به دلیل مسائل سیاسی حکمی در دادگاه صادر شده باشد بله. اگر نه که نه!

Tweety
September 28th, 2011, 08:44 PM
سلام. ببخشید اگه سوالم تکراریه. من الان سرعت اینترنتم خیلی پایینه و واقعا نمی تونم برگردم صفحات قبلی رو بگردم و واقعا هم عجله دارم. می خواستم بدونم برای گرفتن عدم سوء پیشینه از کرج، دقیقا باید به چه حسابهایی پول ریخت. تا اونجا که من یادم میاد، شماره حسابهای کرج، با شماره هایی که دفاتر +10 می گن فرق داشت. آیا باید دو تا فیش تهیه کنیم؟ یکی هزار تومنی و یکی پنج هزار تومنی؟ و دوم اینکه بدون معرفی نامه و تنها با پاسپورت، گواهی رو صادر می کنن؟ لطفا اونهایی که خودشون تجربه اداره آگاهی کرج رو دارن راهنمایی کنن. مرسی.

Taimaz
September 29th, 2011, 12:56 PM
سلام. ببخشید اگه سوالم تکراریه. من الان سرعت اینترنتم خیلی پایینه و واقعا نمی تونم برگردم صفحات قبلی رو بگردم و واقعا هم عجله دارم. می خواستم بدونم برای گرفتن عدم سوء پیشینه از کرج، دقیقا باید به چه حسابهایی پول ریخت. تا اونجا که من یادم میاد، شماره حسابهای کرج، با شماره هایی که دفاتر +10 می گن فرق داشت. آیا باید دو تا فیش تهیه کنیم؟ یکی هزار تومنی و یکی پنج هزار تومنی؟ و دوم اینکه بدون معرفی نامه و تنها با پاسپورت، گواهی رو صادر می کنن؟ لطفا اونهایی که خودشون تجربه اداره آگاهی کرج رو دارن راهنمایی کنن. مرسی.
من کرج رو نمیدونم، ولی اینجا تو تهران که دو تا فیش 5000 تومانی ریختم به حساب. شمارش رو هم همون دفتر پلیس+10 گفت. برای من که با همون پاسپورت تنها انجام داد و معرفی نامه نخواست. ولی گفت 20 روز تا 1 ماه طول میکشه! خیلی زیاده.

Taimaz
October 5th, 2011, 11:10 PM
تجربه ی من:
من پنجشنبه درخواستم رو تو پلیس+10 دادم. دوشنبه ی هفته ی بعدش (4 روز بعد) مستقیم رفتم آگاهی چهارراه شاپور. اونجا مسئول سوء پیشینه زد تو کامپیوترش، گفت اطلاعاتت هنوز نرسیده؛ برو همون پلیس+10! من هم برگشتم همون پلیس+10؛ زد تو کامپیوترش دید اون روز مال همه ارسال شده، بجز مال من! بعد دوباره همون موقع ارسال کرد، گفته فردا یه سر بزن ببینم رفته یا نه. فرداش رفتم همون پلیس+10، تو سیستمش چک کرد، گفت تو سیستمشون ثبت شده، برو آگاهی. من هم همون موقع رفتم آگاهی. 10:30 رسیدم اونجا، طرف برام تو سیستمشون فوریت زد. این وسط ها تازه چند بار هم سیستمشون قطع و وصل شد، ولی ساعت 13 برگه ی عدم سوء پیشینه رو داد دستم، گفت برو دادسرای خیابون 12 فروردین. من هم پیش از 2 اونجا بودم و مهرش رو زدن و تمام.
یعنی 5 روزه (با احتساب جمعه و ارسال نشدن ها) عدم سوء پیشینه رو گرفتم.
گفتم که بدانید.

earthquake
November 5th, 2011, 05:57 PM
سلام
من رو به سلامتی به جرم رابطه ی نامشروع! (مهمونی!) پرونده دار کردن و الان پرونده در دادگاه هست ولی هنوز حکمی صادر نشده.
می خواستم ببینم این پیشینه می شه؟ و واسه ویزای کانادا ممکنه مشکلی درست کنه؟ یا کشوری دیگه؟

ممنون!

atabak-aut
November 5th, 2011, 09:13 PM
سلام
من رو به سلامتی به جرم رابطه ی نامشروع! (مهمونی!) پرونده دار کردن و الان پرونده در دادگاه هست ولی هنوز حکمی صادر نشده.
می خواستم ببینم این پیشینه می شه؟ و واسه ویزای کانادا ممکنه مشکلی درست کنه؟ یا کشوری دیگه؟

ممنون!

سلام
تا زمانی که حکم علیه شما صادر نشه، این براتون پیشینه نیست.
اگر هم شد، برای سفارت مسئله ای نباید داشته باشه.

vahidsc
November 21st, 2011, 01:03 AM
سلام دوستان
من امارات هستم و به گواهی عدم سو پیشنه از ایران نیاز دارم
با کنسولگری که صحبت کردم گفتن 2-3 ماه طول میکشه
امکانش هم برام نیست که برم ایران اقدام کنم
می خواستم بدونم هیچ راه سریعتری برای من هست ؟
خیلی نیاز دارم به این گواهی اگه کسی راهنمایی کنه ممنون می شم

phonix45
November 28th, 2011, 03:12 PM
دوستان من که از شهرستان اقدام کردم گفتند 7-10 روزه میرسه و 9 روز شده و نیومده
بخوام زودتر بگیرم چکار باید بکنم باید برم تهران یا دادسرا شهر خودمون هم میشه؟

shishila
November 30th, 2011, 07:22 AM
سلام دوستان
من امارات هستم و به گواهی عدم سو پیشنه از ایران نیاز دارم
با کنسولگری که صحبت کردم گفتن 2-3 ماه طول میکشه
امکانش هم برام نیست که برم ایران اقدام کنم
می خواستم بدونم هیچ راه سریعتری برای من هست ؟
خیلی نیاز دارم به این گواهی اگه کسی راهنمایی کنه ممنون می شم

این سوال من هم هست منم چین هستم و به این گواهی نیاز دارم حالا چه کار کنم میگن 4 ماه طول میکشه راه دیگه ایی نیست؟

choclate
December 2nd, 2011, 03:31 PM
این سوال من هم هست منم چین هستم و به این گواهی نیاز دارم حالا چه کار کنم میگن 4 ماه طول میکشه راه دیگه ایی نیست؟

خیلی ها مشکل شما رو داشتند و دارند.
یا باید برگردید ایران یا ازسفارت اقدام کنیدکه بیشتر از سه ماه طول میکشه یا راه بعدی که اگه شانس داشته باشین قبول کنن اینه که از سفارت ایران در چین بخواید اثر انگشتتون رو تایید کنند اونوقت به همراه وکالتنامه ای که برای یکی از نزدیکانتون در ایران همون سفارت پرمیکنید بفرستید ایران برای خونوادتون(یعنی واسه کسی که بهش وکالت دادید) . اونوقت اونها از جانب شما وکیل میشن که این گواهی رو بر اساس اثر انگشتی که فرستادید بگیرن و بعد از ترجمه برای شما دوباره پست کنن. اگر سفارت این راه رو از شما قبول کنه یکماهه دستتون میرسه.
یک تاپیک دیگه بچه ها درست کردن از اونجا پیگیری کنید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?35444-

dalvandi
December 6th, 2011, 03:09 AM
خیلی ها مشکل شما رو داشتند و دارند.
یا باید برگردید ایران یا ازسفارت اقدام کنیدکه بیشتر از سه ماه طول میکشه یا راه بعدی که اگه شانس داشته باشین قبول کنن اینه که از سفارت ایران در چین بخواید اثر انگشتتون رو تایید کنند اونوقت به همراه وکالتنامه ای که برای یکی از نزدیکانتون در ایران همون سفارت پرمیکنید بفرستید ایران برای خونوادتون(یعنی واسه کسی که بهش وکالت دادید) . اونوقت اونها از جانب شما وکیل میشن که این گواهی رو بر اساس اثر انگشتی که فرستادید بگیرن و بعد از ترجمه برای شما دوباره پست کنن. اگر سفارت این راه رو از شما قبول کنه یکماهه دستتون میرسه.
یک تاپیک دیگه بچه ها درست کردن از اونجا پیگیری کنید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?35444-

لطفا بحث مربوط به سو پیشینه را از همین جا دنبال کنید. نیازی به ایجاد تاپیکها موازی نیست.

shishila
December 22nd, 2011, 12:36 PM
گرفتن گواهی عدم سوئ پیشینه ایی که از خارج از ایران میگیریم چند مدت اعتبار داره؟ کسی میدونه؟

shishila
December 23rd, 2011, 02:18 PM
دوستان کسی میدونه گرفتن سوئ پیشینه از سفارت ایران چندماه اعتبار داره؟

shishila
December 23rd, 2011, 02:19 PM
لطفا بحث مربوط به سو پیشینه را از همین جا دنبال کنید. نیازی به ایجاد تاپیکها موازی نیست.

لطفا تاپیک را باز کنید؟ این تاپیک موازی نیاز هست چون قوانین کاملا از هم مجزاست

atabak-aut
December 24th, 2011, 10:33 PM
دوستان کسی میدونه گرفتن سوئ پیشینه از سفارت ایران چندماه اعتبار داره؟

لطفا تاپیک را باز کنید؟ این تاپیک موازی نیاز هست چون قوانین کاملا از هم مجزاست

سلام
کاملن مفصل میشه توضیح بدین چه تفاوتهایی دارن، کدوم وبسایت یا منبع(از قبیل سایت وزارت خارجه یا احیانن پلیس) این مورد رو توضیح داده؟ اگر این موارد برای ما مسجل بشه حرفی نیست.

Industrial88
January 27th, 2012, 10:22 PM
سلام دوستان
اعتبار گوهای عدم سوء پیشینه چقدره؟
چون تو ویکی نوشته اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه یک ماه است که با ترجمه رسمی آن اعتبار آن تا شش ماه افزایش می یابد، در حالیکه یکی از دوستان تو چند صفحه پیش گفته سه ماه!

atabak-aut
February 3rd, 2012, 07:38 AM
سلام دوستان
اعتبار گوهای عدم سوء پیشینه چقدره؟
چون تو ویکی نوشته اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه یک ماه است که با ترجمه رسمی آن اعتبار آن تا شش ماه افزایش می یابد، در حالیکه یکی از دوستان تو چند صفحه پیش گفته سه ماه!

سلام
این که با ترجمه اعتبارش افزایش پیدا کنه رو من فکر نمیکنم...همچنین اعتبار گواهی رو محلی که از شما میخواد تعیین میکنه، مثلن سفارتی میگه از تاریخ این گواهی نباید اینقدر روز گذشته باشه، سفارت دیگه یه مدت زمان دیگه رو میخواد. برای همینه روی خود گواهی هیچ اعتباری براش نمینویسن و فقط تاریخ صدور داره. شما گواهی رو کجا میخواهید ارائه بدین از اونجا سوال کنید.
موفق باشید:)

Harrison
February 3rd, 2012, 10:51 PM
سلام

ممنون!
جرم مشابه واسه دوستم بود...بچه درس خونی هم هست...فوق کامپیوتر امیر کبیر....1شب بازداشت بود...با قضیه دادگاهو قاضیو...این طور که پرسیده بود زیر 1 ماه تو سو پیسینه نمیاد خیالت راحت

zakerh82
February 21st, 2012, 06:52 PM
يه سوال داشتم اگر كسي در دادگاه ايران به عنوان متهم شناخته شده ولي حكم او برائت 1 ساله باشد باز در گواهي عدم سو پيشينه مي ايد ؟؟؟

atabak-aut
February 21st, 2012, 08:31 PM
يه سوال داشتم اگر كسي در دادگاه ايران به عنوان متهم شناخته شده ولي حكم او برائت 1 ساله باشد باز در گواهي عدم سو پيشينه مي ايد ؟؟؟

متهم کسی هست که دادگاه نرفته، بعد از دادگاه یا مجرم شناخته میشید یا بی گناه. الان منظورتون دقیقن کدومیک از این لغاته:)

challenge
March 6th, 2012, 01:14 PM
سلام دوستان
من در اصفهان برای دریافت گواهی عدم سو پیشینه اقدام کردم و پروسش واقعا خیلی خیلی ساده بود و بهم گفتند حداکثر تا یک هفته دیگه با پست میرسه به دستم. گفتم اینجا بنویسم که دوستانی که محل تولدشون اصفهان (یا هر شهرستان دیگری) هست، حتما از طریق شهر خودشون اقدام کنن که هم سریعتر هست، هم راحت تر. من که ساعت 8 توی اداره تشخیص هویت بودم و ساعت 8:30 هم کارم تموم بود!!
دوستانی که ساکن شهر اصفهان هستند، برای گواهی عدم سو پیشینه باید مراحل زیر رو طی کنن:
1) دوستان مذکر باید به دفتر پستی اداره تشخیص هویت (واقع در دروازه تهران، جنب کلانتری 12) مراجعه کنند. دوستان مونث باید به آگاهی قائمیه (واقع در خیابان قائمیه) مراجعه کنند. من چون مذکر هستم به دروازه تهران مراجعه کردم :-)
2) پرداخت فیش به مبلغ 5000 تومان در بانک ملی به حساب اداره تشخیص هویت (بانک ملی دروازه تهران، 20 قدم بالاتر از دفتر تشخیص هویت هست و فیش پرداختی آماده هم داره نیازی نیست توی بانک نوبت بگیرید، فقط میرید داخل، 5 تومن میدید، میاید بیرون، کلا یه دقیقه ط.ل میکشه ;-)
3) پرداخت مبلغ 11500 تومان در دفتر تشخیص هویت برای دریافت پاکت نامه و فرم انگشت نگاری
4) آدرس و کد پستی خودتون رو روی پاکت نامه مینویسید و فرم انگشتنگاری رو هم پر میکنید. کپی صفحه اول شناسنامه، کپی کارت پایان خدمت (یا معافیت)، کپی کارت ملی خودتون به همراه اصل این مدارک را همراه داشته باشید (کپی این مدارک از شما دریافت میشود، برای من اصل مدارک رو چک نکرد!). توجه کنید که که نیازی به پاسپورت نیست (بر خلاف دفاتر پلیس+10 تهران که حتما از شما پاسپورت یا معرفینامه میخوان!!!).
5) بعدشم که دیگه می‌ایستید توی صف انگشتنگاری تا انگشتاتونو تا مچ دستتون حسابی رنگی کنن ;-) معمولا صف انگشتنگاری شلوغ نیست و کارتون خیلی سریع انجام میشه.

بازم سفارش میکنم به دوستان شهرستانی که حتما از طریق شهرستان محل تولد خودشون اقدام کنن که خیلی خیلی سریعتر و کم دردسرتره.
موفق باشید :-)

shabnam12
March 11th, 2012, 12:18 PM
سلام من برای سو÷یشینه از سفارت هند اقدام کردم چون اونجا درس خوندم.2 ماه شده و هیچ خبری نیست .یه نامه دادن که میگه من اقدام کردم. اگه نقص مدارک بخورم چقدر وقت دارم کامل کنم؟شاید مجبور شم خودم برم هند بگیرم .plz helppppp

ata210
March 14th, 2012, 03:56 PM
سلام
ببخشید تو مدارکه لازم برای سو پیشینه نوشته بود معرفی نامه
این معرفی نامه همون گواهی اشتغال به تحصیل میشه؟
من سربازی نرفتم
مرسی

farid1
March 14th, 2012, 07:58 PM
سلام. يك سوال داشتم. آيا سوء پيشينه رفع شدني هست؟ يعني اگر براي كسي سوء پيشينه رد كنند تا ابد نميتونه هيچ جا بره؟
مرسي

mas0o0ud
March 14th, 2012, 08:19 PM
سلام
ببخشید تو مدارکه لازم برای سو پیشینه نوشته بود معرفی نامه
این معرفی نامه همون گواهی اشتغال به تحصیل میشه؟
من سربازی نرفتم
مرسی

معرفی با اشتغال به تحصیل فرق میکنه . شما که کارت پایان خدمت ندارین باید اشتغال به تحصیل ارائه بدین.
معرفی نامه هم من امروز اونجا بودم و گفتم معرفی نامه از کجا بگیرم و این حرفا یکی از مامورا گفت باید بری دادسرا نامه بگیری ولی فهمیدم داره میپیچونه رفتم پیش رئیس اگاهی اون گفت تو یک کاغذ بنویس درخواست سو پیشینه میخوای منم نوشتم امضا و مهر زد شد معرفی نامه. رفتم انگشت نگاری شدم و تموم.

poiqwe
March 26th, 2012, 12:46 PM
سلام، سال نو مبارک

یکی از دوستانم درخواست عدم سوء پیشینه کرده حالا یه نامه اومده که نوشته جهت پیگیری گواهینامه عدم سوء پیشینه به دادگاه مراجعه کنه، کسی میدونه این نامه برای چی هست ؟

Dokki
March 28th, 2012, 09:26 PM
سلام
من الان سوئد هستم و جواب دکترام برای کانادا اومده و می خوام از طریق لندن اقدام کنم اما باید سو پیشینه رو حاضر داشته باشم. به سفارت زنگ زدم می گه سه ماه طول می کشه کسی می دونه که راهی هست که بدون حضور در ایران بشه عدم سو پیشنه رو گرفت

atabak-aut
March 30th, 2012, 02:23 AM
سلام
من الان سوئد هستم و جواب دکترام برای کانادا اومده و می خوام از طریق لندن اقدام کنم اما باید سو پیشینه رو حاضر داشته باشم. به سفارت زنگ زدم می گه سه ماه طول می کشه کسی می دونه که راهی هست که بدون حضور در ایران بشه عدم سو پیشنه رو گرفت

برای سوئ پیشینه نیاز به انگشت نگاری از شما هست!! به نظر من راهی نداره:(

s_maryam
April 2nd, 2012, 01:38 PM
من 9ماه پیش سوئ پیشینمو از شهرستان گرفتم. اگه 1 ماه دیگه بخوام اقدام کنم نیازه دوباره برم جدید بگیرم؟ با توجه به اینکه یه بار اثر انگشتمو گرفتن به نظرتون برای گرفتن سوئ پیشینه ی جدید نیاز به مراجعه ی حضوری هست؟

amir_masoud
April 2nd, 2012, 08:17 PM
سلام، من هفته پیش درخواست عدم سو پیشینه را در پلیس +10 ثبت کردم ولی بهم گفتن 25 تا 30 روز طول می کشه. واقعا این قدر زمان بره؟ از دوستان کسی جدیدا برای سو پیشینه اقدام کرده؟ می تونید بگید چند وقته به دستتون رسید؟

choclate
April 2nd, 2012, 08:33 PM
من 9ماه پیش سوئ پیشینمو از شهرستان گرفتم. اگه 1 ماه دیگه بخوام اقدام کنم نیازه دوباره برم جدید بگیرم؟ با توجه به اینکه یه بار اثر انگشتمو گرفتن به نظرتون برای گرفتن سوئ پیشینه ی جدید نیاز به مراجعه ی حضوری هست؟
گواهی ترجمه شده هم ماکزیمیم ۶ ماه اعتبار داره، بله نیاز دارید دوباره اقدام کنید و مراحل همه مثل دفعه ی اول تکرار میشه. تا جایی که من میدونم باید حتما حضوری برید.

omid_raper
April 4th, 2012, 04:00 PM
سلام دوستان
من واسه سفارت کانادا میخام گواهی عدم سوء پیشینه بگیرم. هنوز پاسپورت ندارم اما دارم اقدام میکنم به گرفتنش
سوالم اینه که بدون پاسپورت میشه گواهی رو گرفت؟ و اینکه چه مدت طول میکشه این گواهی رو بدن؟
من میخام تا خرداد مدارکمو به سفارت بفرستم. کی اقدام کنم دیر نمیشه؟
ممنونم

phaseshifter
April 4th, 2012, 06:38 PM
سلام
دوستان
می خواستم بدونم گواهی عدم سو پیشینه چقدر اعتبار داره کسی منبعی داره.ممنون

s_maryam
April 4th, 2012, 06:44 PM
سلام دوستان
من واسه سفارت کانادا میخام گواهی عدم سوء پیشینه بگیرم. هنوز پاسپورت ندارم اما دارم اقدام میکنم به گرفتنش
سوالم اینه که بدون پاسپورت میشه گواهی رو گرفت؟ و اینکه چه مدت طول میکشه این گواهی رو بدن؟
من میخام تا خرداد مدارکمو به سفارت بفرستم. کی اقدام کنم دیر نمیشه؟
ممنونم

من امروز رفتم پلیس+10 تو لیست مدارک موردنیاز واسه درخواست سوئ پیشینه اصلا اسمی از پاسپورت نیاورده بود.
گفتن از 20 تا 30 روز ممکنه طول بکشه. ولی اگه میتونی شهرستان بگیری که زودتر میدن.

phaseshifter
April 4th, 2012, 06:54 PM
من امروز رفتم پلیس+10 تو لیست مدارک موردنیاز واسه درخواست سوئ پیشینه اصلا اسمی از پاسپورت نیاورده بود.
گفتن از 20 تا 30 روز ممکنه طول بکشه. ولی اگه میتونی شهرستان بگیری که زودتر میدن.

من امروز رفتم سوءپیشینه بگیرم گفتن که برای خارج از کشور حتما پاسپورت لازم هست

s_maryam
April 5th, 2012, 12:09 PM
یه سوال. سوئ پیشینه که واسه کارای سفارت میخوایم بگیریم با سوئ پیشینه های عادی فرق میکنه؟ یعنی تو متنش چیز خاصی نوشتن؟

choclate
April 5th, 2012, 04:49 PM
سلام
دوستان
می خواستم بدونم گواهی عدم سو پیشینه چقدر اعتبار داره کسی منبعی داره.ممنون
من خیلی وقت پیش اینو گرفته بودم ولی تا جایی که یادمه میگفتن ترجمه نشدش ۱ ماه و ترجمه شدش ۶ ماه اعتبار داره.
از پلیس+۱۰ هم زنگ بزنید بپرسید حتما راهنمایی میکنن.

choclate
April 5th, 2012, 04:50 PM
یه سوال. سوئ پیشینه که واسه کارای سفارت میخوایم بگیریم با سوئ پیشینه های عادی فرق میکنه؟ یعنی تو متنش چیز خاصی نوشتن؟
نه هیچ فرقی نمی کنه.
کلا گواهی عدم سو پیشینه یک فرمت خاص داره و توی یک صفحه ی کوچیک نوشته شده که فلانی با این مشخصات سوپیشینه ای نداشته. بعدش مهر و امضا و ...

farid1
April 5th, 2012, 06:24 PM
ميشه بپرسم چه چيزايي ممكنه باعث سوءپيشينه بشه؟

choclate
April 7th, 2012, 02:52 PM
ميشه بپرسم چه چيزايي ممكنه باعث سوءپيشينه بشه؟

تا جایی که من میدونم هر چیزی که باعث بشه شما بازداشت بشی یا زندان بری.
البته شنیدم پرونده های کوچیک منکراتی که با تعهد آزاد میکنن جز سو پیشنیه حساب نمیشن.

monirdelavari
April 9th, 2012, 03:32 PM
چه قدر خوش به حال ما شیرازیاست.من 15فروردین رفتم واسه سوپیشینه و انگشت نگاری. 19 ام گواهی سوپیشینه با پست اومد!!!!4روز!!!!

hope
April 18th, 2012, 02:12 AM
آخرین روال درخواست گواهی سو پیشینه در تهران:

مراجعه به پلیس +10 با مدارک زیر :
1- اصل و کپی شناسنامه
2- اصل و کپی کارت ملی
3- معرفی نامه از سازمان یا ارگان مربوطه ( افرادی که گواهی را برای خارج از کشور میخواهند اصل و کپی از صفحه اول گذرنامه بعنوان معرفی نامه محسوب میشود)
4- یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید (بدون کلاه - کراوات- عینک - بانوان با حجاب کامل)
5- فیش های واریزی نزد بانک ملی ایران به مبالغ:
5000 تومان به شماره حساب 2171291338004 بنام تمرکز وجوه حاصل از هزینه های دادرسی
5000 تومان به شماره حساب 2171151307006 بنام نیروی انتظامی
مبلغ 5700 تومان نیز نقدا توسط پلیس +10 دریافت میشود.

(برای زودتر گرفتن گواهی سو پیشینه) :
مراجعه به آگاهی (خیابان وحدت اسلامی، 20 قدم پایین تر از تقاطع مولوی(چهار راه شاپور) ) با مدارک :
1- رسید درخواست سو پیشینه
2- ارائه نامه سفارت که از شما این مدرک رو خواسته / نشون دادن وقت مصاحبه سفارت / بلیط یا ... هر چیزی که میتونه دلیلی باشه برای اینکه بخواین زودتر این گواهی رو بگیرین!!

مراجعه به دادسرا (میدان انقلاب، ابتدای خیابان 12 فروردین) با مدارک:
1- رسید درخواست سو پیشینه
2- برگه ای که از آگاهی گرفتین.

alish1363
April 23rd, 2012, 03:56 PM
سلام بر دوستان عزيز؛ اميدوارم روزي هممون براي ماندن انقدر تلاش كنيم و وقت بگذاريم.
اگر سوالم تكراري هست، واقعاً معذرت مي‌خوام كه فقط 200 پست اخير اين تاپيك رو خوندم و شايد سوالم تكراري باشه. براي ويزاي كانادا كه مدارك جمع ميكردم، عدم سوء پيشينه هم لازم بود، ازآنجا كه ساكن تهران بودم، رفتم +10 و همتون ميدونيد كه اولش ميگن 20 تا 30 روز زمان ميبره؛ از دوستان شنيدم اين فرآيند در شهرستان‌ها كوتاه‌تر هست (ضمناً من متولد شيراز هستم!)، و از آنجا كه همسرم اهل اراك هست، سريع رفتيم اراك و يك روزه گواهي عدم سوء پيشينه را از دادسراي اراك گرفتيم. الآن هم مداركم رو واسه سفارت پست كردم. همه اينها رو گفتم كه بپرسم به نظر شما و بر اساس تجارب دوستانتان، آيا براي سفارت مهم هست كه من كه متولد شيراز هستم و ساكن تهران، چرا از اراك گواهي آوردم؟ آيا اصولاً Database پليس به هم متصل هست؟ شنيدم كه ارگان صادركننده عدم سوء پيشينه به "پرونده معين هر فرد" رجوع ميكنه كه اين پرونده در دادسراي شهر تولد هر شخصي موجود هست، قبلاً اين امر دستي رخ ميداده و الآن مكانيزه!!
ببخشيد روده درازي كردم!!!!

amir_7730
April 25th, 2012, 08:50 AM
سلام
خوب اگه فرق نمیکنه من که پاسم هنوز آماده نشده میتونم با نامه از یه شرکتی در خواست گواهی بدم تا کارم زودتر آماده شه بعد اون گواهی رو بدم ترجمه رسمی کنن یا اینکه برای خارج از کشور گواهی به زبان لاتینهِ و سفارت ترجمه شدش رو قبول نمیکنه؟
مرسی

نه هیچ فرقی نمی کنه.
کلا گواهی عدم سو پیشینه یک فرمت خاص داره و توی یک صفحه ی کوچیک نوشته شده که فلانی با این مشخصات سوپیشینه ای نداشته. بعدش مهر و امضا و ...

hope
April 25th, 2012, 08:51 PM
سلام
خوب اگه فرق نمیکنه من که پاسم هنوز آماده نشده میتونم با نامه از یه شرکتی در خواست گواهی بدم تا کارم زودتر آماده شه بعد اون گواهی رو بدم ترجمه رسمی کنن یا اینکه برای خارج از کشور گواهی به زبان لاتینهِ و سفارت ترجمه شدش رو قبول نمیکنه؟
مرسی

گواهی خارج کشور هم فارسیه و باید بدین دارلترجمه.
و اطلاعی از گواهی که به درخواست شرکت ها داده میشه ندارم.

amir12lan
April 26th, 2012, 02:20 PM
سلام دوستان

از بچه ها کسی هس که وقت حضوری از سفارت گرفته باشه؟ میخواستم ببینم که آیا امکانش هس که فرمی که سفترت بهش داده رو اینجا آپلود کنه؟ چون من میخوام یه خورده تغییر اسم خودمو بنویسم توش و ببرمش چهار راه شاپور، چون هیچ مدرک کتبی ندارم که به جناب افسر بگم عجله دارم! (بلیط که هنوز نگرفتم و مدارکم رو هم میخوام پست کنم نه حضوری). اگه دوستان ایده ی بهتری به ذهنشون میرسه که چجوری به افسر بفهمونیم عجله داریم و قانعش کنیم ممنون میشم ما رو هم بی اطلاع نذارین.

مرسی

hope
April 27th, 2012, 01:26 PM
یکی از بچه های اینجا میگفت با نشون دادن پذیرش دانشگاه تونسته سو پیشینه رو بگیره. سرهنگی هم که مسئول اینکاره آدم خوبیه، شرایطت رو براش توضیح بدی احتمالا قبول میکنه.

سلام دوستان

از بچه ها کسی هس که وقت حضوری از سفارت گرفته باشه؟ میخواستم ببینم که آیا امکانش هس که فرمی که سفترت بهش داده رو اینجا آپلود کنه؟ چون من میخوام یه خورده تغییر اسم خودمو بنویسم توش و ببرمش چهار راه شاپور، چون هیچ مدرک کتبی ندارم که به جناب افسر بگم عجله دارم! (بلیط که هنوز نگرفتم و مدارکم رو هم میخوام پست کنم نه حضوری). اگه دوستان ایده ی بهتری به ذهنشون میرسه که چجوری به افسر بفهمونیم عجله داریم و قانعش کنیم ممنون میشم ما رو هم بی اطلاع نذارین.

مرسی

Klamm
May 6th, 2012, 12:27 PM
دوستان سو پیشینه من بعد از یک هفته با پست اومد در خونه (تازه 5 روز پیشم صادر شده بوده) یعنی 2 روزه صادر شده!!! میخواستم بگم که این یک ماهی که +10 میگه همیشه هم درست نیست. موفق باشید

Shahab_H
May 6th, 2012, 01:44 PM
منم رفتم گفتن 2-3 هفته طول می کشه ولی بعد 10 روز اومد

mohakbari
May 6th, 2012, 04:46 PM
سلام
مرسی

بله میتونید چون گواهی عدم سو پیشینه خطاب به جایی زده نمیشه. اگه پاسپورت ندارید با یک نامه سوری از یک شرکت درخواست کننده اقدام کنید هیچ فرقی هم نداره.

سپهر
May 6th, 2012, 04:54 PM
دوستان سو پیشینه من بعد از یک هفته با پست اومد در خونه (تازه 5 روز پیشم صادر شده بوده) یعنی 2 روزه صادر شده!!! میخواستم بگم که این یک ماهی که +10 میگه همیشه هم درست نیست. موفق باشید

منم رفتم گفتن 2-3 هفته طول می کشه ولی بعد 10 روز اومد

منم تایید میکنم. مال من 2 روز بعد از ثبت (پلیس +10) صادر شده ولی پستش یک هفته طول کشید.

یعنی جمعا 10 روز که اگه کسی واقعا عجله داشته باشه احتمالا بعد 2-3 روز میتونه بره و دستی بگیره.

adelaeed
May 8th, 2012, 04:27 PM
بچه ها میشه لطفا بگین که سو پیشینه واسه سفارت کانادا رو که ترجمه می کنیم
فقط مهر دادگستری میخواد یا اینکه وزارت خارجه هم باید باشه؟
قبلا مرسی

hope
May 8th, 2012, 04:32 PM
بچه ها میشه لطفا بگین که سو پیشینه واسه سفارت کانادا رو که ترجمه می کنیم
فقط مهر دادگستری میخواد یا اینکه وزارت خارجه هم باید باشه؟
قبلا مرسی
من فقط با مهر مترجم گرفتم. ترجمه + اصلش رو دادم به سفارت مشکلی پیش نیومد.

firstlovecity
May 29th, 2012, 09:31 AM
ممنون میشم اگه تجربه ای درباره کیس من دارید راهنمایی کنید ..
من حدود سه سالی هست مالزی دانشجو هستم .. توی این سه سال هم سه بار اومدم ایران هر دفعه حدود 2-3 هفته .... آخرین بار گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه و گرفتم ... اعتبار 6ماهش تقریبا داره تموم میشه...
من قصد دارم حدود 2-3 ماهه دبگه برای ویزا مدارکمو بفرستم سفارت نیوزلند ... به نظرتون اگه تا اون موقع اعتبار گواهی تموم شده باشه قبول می کنن ازم با توجه به اینکه من ایران نبودم در زمان اتمام اعتبار.. و برای اقامت در مالزی هم از پلیس اینجا گواهی عدم سوء پیشینه گرفتم ..

Mosafercanada
June 2nd, 2012, 06:39 PM
سلام من برای سو÷یشینه از سفارت هند اقدام کردم چون اونجا درس خوندم.2 ماه شده و هیچ خبری نیست .یه نامه دادن که میگه من اقدام کردم. اگه نقص مدارک بخورم چقدر وقت دارم کامل کنم؟شاید مجبور شم خودم برم هند بگیرم .plz helppppp

سلام شبنم خانم
خانم من هم ۵ سال هند بوده و حالا از ما سؤ پیشینه از هند خواستن.دیروز رفتیم سفارت هند تو تهران به ما گفت که یه نامه بهت میدهیم که اقدام کردی. ولی‌ اصلا گفت که اصلا منتظر نباش از هند به سفارت هند تو تهران نمی‌دهند که ما به شما بدهیم!!!
می‌خواستم بپرسم شما که تجربه این کارو دارید چیکار کردید؟آخر موفق شدید؟ لطفا ما را راهنمائی کنید؟

ali1981
June 5th, 2012, 12:21 PM
سلام.
این گواهی سو پیشینه چقدر اعتبار داره ؟ من 3 ماه پیش گرفتم . الان میتونم ببرم سفارت ؟ یا یکی دیگه باید درخواست بدم ؟

idehn
June 10th, 2012, 01:43 PM
سلام.
من میخوام از لندن برای ویزای کانادا اپلای کنم لیست مدارک ایناست http://www.cic.gc.ca/english/e-services/study-doc-outside.asp ، که گواهی عدم سوء پیشینه جزءشون نیست. این گواهی عدم سوءپیشینه جزء مدارک اضافی که شما میفرستید؟؟ و اگه لازم باشه خودشون میخوان؟ بعد کار باز عقب میوفته؟

pafj
June 16th, 2012, 12:21 PM
سلام، از این موردی که برای من پیش اومده ممکن خندتون بگیره، ولی من رو نگران کرده :( من رو سر بادبادک بازی گرفتن !!! چون یه event از f-book بود ما رو گرفتن ولی 2 ساعت بعدش تعهد گرفتن ولمون کردن، اصن کار به هیچ دادگاهی و پرونده ای نرسید، ولی خود همه اطلاعات من رو گرفتن، توی تعهد هم همکاری با عوامل بیگانه نوشته بودن !!! تازه بادبادکم هوا نکردم، بسته بندی بود، اگه به خاطر این موضوع من ویزا نگیرم اسمم رو به عنوان بدشانس ترین بدبخت دنیا تو گینس می زنند احتمالا !
اگه این مورد من تو گواهی اومد، من توی سفارت چی بگم که بیخیال بشن و ویزا بدن ؟!

hope
June 16th, 2012, 04:35 PM
سلام، از این موردی که برای من پیش اومده ممکن خندتون بگیره، ولی من رو نگران کرده :( من رو سر بادبادک بازی گرفتن !!! چون یه event از f-book بود ما رو گرفتن ولی 2 ساعت بعدش تعهد گرفتن ولمون کردن، اصن کار به هیچ دادگاهی و پرونده ای نرسید، ولی خود همه اطلاعات من رو گرفتن، توی تعهد هم همکاری با عوامل بیگانه نوشته بودن !!! تازه بادبادکم هوا نکردم، بسته بندی بود، اگه به خاطر این موضوع من ویزا نگیرم اسمم رو به عنوان بدشانس ترین بدبخت دنیا تو گینس می زنند احتمالا !
اگه این مورد من تو گواهی اومد، من توی سفارت چی بگم که بیخیال بشن و ویزا بدن ؟!

ببین قبلا بقیه کاربرای اینجا یادمه راجب موضوع های مشابه این نوشته بودن که اینها جزو سو پیشینه نیست.
الان هم این جمله رو تو یه سایت حقوق پیدا کردم:
"سابقه كيفري وقتي براي شخصي ايجاد ميشود كه حكم محكوميت كيفري توسط قاضي دادگاه صادر شده باشد.
"

DaaDaa
June 16th, 2012, 07:24 PM
"گواهی عدم سوپیشینه"
به انگلیسی چی میشه؟

hope
June 16th, 2012, 09:42 PM
"گواهی عدم سوپیشینه"
به انگلیسی چی میشه؟

Police Certificate

Ghahraman2012
June 16th, 2012, 10:15 PM
با درود خدمت دوستان من پذیرش دارم برای ترم سپتامبر در emu قبرس چیزی به این اسم از من نخواستن چی کار کنم بگیرم برا اختیاط؟

shibaak
June 21st, 2012, 02:22 PM
سلام. بچه ها من خیلی گشتم ولی فروم کاملا مرتبطی پیدا نکردم که توش این سوالو مطرح کنم. خیلی مهمه لطفا اگه کسی میدونه بهم راهنمایی کنه.
نامزد من توی سربازیش افتاد یگان امداد و چند روز پیش ازش موبایل گرفتن. رفت بازرسی و بعد هم دادسرا نظام. موبایل معمولی بود. از همینا که دوربین نداره.
1. کسی میدونه الان براش ممکنه چه مجازاتی بزنن؟ زندانه؟ اضافه خدمته یا چیز دیگه؟
2. اگر زندان بخوره میتونه با دادن وثیقه یا پول یا هرچیزی زندانو نره؟
3. اگر زمانی بخواد برای سفارت (کانادا) گواهی سوء پیشینه بگیره تو گواهی سوء پیشینه میاد که بهش زندان خورده و رفته یا نرفته یا هرچی؟
ممنون میشم اگر کسی جواب سوالمو بده. خیلی مهمه. خواهش میکنم اگر میتونین یا جواب بدین یا کسی رو که میشناسین بهم معرفی کنین که ازش جواب بگیرم.

Ghahraman2012
June 21st, 2012, 06:07 PM
سلام. بچه ها من خیلی گشتم ولی فروم کاملا مرتبطی پیدا نکردم که توش این سوالو مطرح کنم. خیلی مهمه لطفا اگه کسی میدونه بهم راهنمایی کنه.نامزد من توی سربازیش افتاد یگان امداد و چند روز پیش ازش موبایل گرفتن. رفت بازرسی و بعد هم دادسرا نظام. موبایل معمولی بود. از همینا که دوربین نداره.1. کسی میدونه الان براش ممکنه چه مجازاتی بزنن؟ زندانه؟ اضافه خدمته یا چیز دیگه؟2. اگر زندان بخوره میتونه با دادن وثیقه یا پول یا هرچیزی زندانو نره؟ 3. اگر زمانی بخواد برای سفارت (کانادا) گواهی سوء پیشینه بگیره تو گواهی سوء پیشینه میاد که بهش زندان خورده و رفته یا نرفته یا هرچی؟ممنون میشم اگر کسی جواب سوالمو بده. خیلی مهمه. خواهش میکنم اگر میتونین یا جواب بدین یا کسی رو که میشناسین بهم معرفی کنین که ازش جواب بگیرم.عجب ادامای گیری بودن اون ها دیگه نه بابا چند شب نهایت میره انفرادی البته تو خود همون پادگان و بعد هم چند روز اضافه خدمت و هیچ کدومشم جزء سوء پیشینه حساب نمیشه خیالت راحت فقط بهش بگو کله نگیر با اون ها به احتمال زیاد هم به خاطر همینم گیر بهش دادن اینجوری

shibaak
June 21st, 2012, 10:55 PM
عجب ادامای گیری بودن اون ها دیگه نه بابا چند شب نهایت میره انفرادی البته تو خود همون پادگان و بعد هم چند روز اضافه خدمت و هیچ کدومشم جزء سوء پیشینه حساب نمیشه خیالت راحت فقط بهش بگو کله نگیر با اون ها به احتمال زیاد هم به خاطر همینم گیر بهش دادن اینجوری
نه. اصلا کله نگرفته. منتها افتاده یگان امداد ورامین و سرهنگشون خیلی آدم پدرسوخته ایه. اون ازش گرفته. هرکاری هم کرد گفت باید بری بازرسی. امروزم رفته بازرسی. گفتن برو دادسرا نظام.
دیگه مشکل با انفرادی و اینا حل نمیشه چون مسئله از پادگان اومده بیرون و به بازرسی و دادسرا کشیده. مشکل بزرگتر اینه که تازه تونسته بودیم براش یه انتقالی پیدا کنیم و حالا با این وضعیت اگه بیفته زندان انتقالیش هم پریده. برای اون یگان خراب شده هم مگه میشه دیگه به این راحتی انتقالی پیدا کرد...!!!
کسی میدونه احتمالا براش چه حکمی میزنن؟؟؟؟

behnam-az
June 28th, 2012, 03:24 AM
بله کار از انفرادی پادگان گذشته. بستگی به حکم دادسرا داره. اضافه خدمت که حتما داره. زندان هم ممکنه داشته باشه، اما زندان خود ستاد ارتش که زیاد سخت نیست (برای ارتش فکر می کنم فقط توی چهاراه قصر تو خیابون شریعتی). و چون این زندان مربوط به دادگستری نیست فکر نمی کنم سابقه قضایی کیفری محسوب بشه، چون اونجا اصلا ربطی به قوه قضاییه نداره (البته مطمئن نیستم ولی معقولش اینه). از طرف دیگه می تونن برای آدمی که سابقه نداره و موبایلی که دوربین نداره ملایم تر هم باشن. در ضمن تا جایی که من خاطرم هست، زندان ارتش با پول و وثیقه قابل خرید و این چیزا نیست. اما تجربه شخصی من تو شرایط خیلی سخت تر از این میگه که اونجا روابط بیداد می کنن! مهم نیست کی و چیکاره و کجا، کافیه فقط یکی رو تو یکی از اداره های ستاد مشترک بشناسید. اگه پیگیر باشه و البته مطمئن باشه که ریگی به کفش نامزدتون نیست که برای خودش دردسر بشه، می تونه چند ساعته مشکلتون رو حل کنه.

saeed847
July 19th, 2012, 06:51 PM
با سلام
دوستان میدونند Police conduct چی است ؟
ایا همون گواهی عدم سوء پیشینه است ؟

عزیزانی که اطلاع دارند اگر زحمتی نیست پاسخ دهند یه مقدار فوری است .
با سپاس

armin_rx
July 26th, 2012, 12:59 AM
"گواهی عدم سوپیشینه"
به انگلیسی چی میشه؟

police clearance هم من دیدم...

armin_rx
July 26th, 2012, 01:02 AM
سلام.
این گواهی سو پیشینه چقدر اعتبار داره ؟ من 3 ماه پیش گرفتم . الان میتونم ببرم سفارت ؟ یا یکی دیگه باید درخواست بدم ؟

گواهی سو پیشینه 1 ماه اعتبار داره. و ترجمه شدش هم قبلا برای بعضی سفارت ها 6 ماه بود. اما تازگی ها ترجمش هم همون 1 ماه اعتبار داره.
پس بهتره زنگ بزنید سفارتتون بپرسید ازشون. چون سفارت به سفارت فرق داره.
اگه برای سفارت اتریش هم میخایید همون 1 ماه است و باید گواهی جدید بگیرید...

armin_rx
July 26th, 2012, 01:09 AM
من گواهی سو پیشینه رو گرفتم. اصلا پاسپورت نخواستن ازم.
فقط شناسنامه، کارت ملی، گواهی فارق التحصیلی یا اجازه خروج، عکس + کپی از همه مدارک
همین....
1 هفته ای هم اومد.

modeeran
July 27th, 2012, 09:08 PM
سلام دوستان
من موفعی که ار ایران خارج شدم 17 سالم بود تا امروز هم که 23 سالمه ایران نیومدم می خواستم بدونم که ایران به افراد زیر 18 سال هم گواهی سو پیشینه میده؟

milad83
August 27th, 2012, 06:59 PM
دوستان عدم سوء پیشینه 1 ماه وقت داره و ترجمه اش هم یک ماه با این حساب عدم سوء پیشینه مجموعا دو ماه وقت داره ؟! من درست فهمیدم؟ یا کلا یک ماهه !!!!؟؟

دوست عزیز گواهی عدم سوء پیشینه 1 ماه اعتبار داره با ترجمه ، بدون ترجمه هم دیگه برای سفارت فرقی نمیکنه

پس شد اعتبار 1ماه

firstlovecity
August 28th, 2012, 09:38 AM
دوست عزیز گواهی عدم سوء پیشینه 1 ماه اعتبار داره با ترجمه ، بدون ترجمه هم دیگه برای سفارت فرقی نمیکنه

پس شد اعتبار 1ماه
6 ماه با تر جمه ... 1 ماه فارسی ...

shibaak
August 28th, 2012, 10:41 AM
6 ماه با تر جمه ... 1 ماه فارسی ...
ببخشید یه چیزی رو اینجا توضیح بدم که کسی هم راهنمایی اشتباه نشه.
هیچ جای گواهی سوء پیشینه ننوشته چقدر اعتبار داره. در حقیقت مدت اعتبار سوء پیشینه رو ارگانی که براش میبرین مشخص میکنه نه ارگان صادر کننده...!!!
بنابراین برای اینکه ببینین اعتبارش چقدره باید با ارگان مقصد هماهنگ کنید. در مورد سفارتا مثلا سفارت کانادا در این مورد هیچی اعلام نکرده. البته منطقیش اینه که بیشتر از 5، 6 ماه نگذشته باشه ولی سفارت هم چیزی نگفته.

ضمنا خیلی خیلی غیر منطقیه که بگیم سوء پیشینه اگر فارسی باشه اعتبارش 1 ماهه اگر ترجمه انگلیسی باشه 6 ماه...!!! اعتبار سوء پیشینه که ربطی به زبانش نداره...!!!! مثل اینه که من بگم مثلا کارت واکسن من اگر به زبان فارسی باشه 10 سال معتبره اگر انگلیسی باشه 20 سال...!!!!

gole maryam198
August 28th, 2012, 11:19 AM
سلام. بچه ها من خیلی گشتم ولی فروم کاملا مرتبطی پیدا نکردم که توش این سوالو مطرح کنم. خیلی مهمه لطفا اگه کسی میدونه بهم راهنمایی کنه.
نامزد من توی سربازیش افتاد یگان امداد و چند روز پیش ازش موبایل گرفتن. رفت بازرسی و بعد هم دادسرا نظام. موبایل معمولی بود. از همینا که دوربین نداره.
1. کسی میدونه الان براش ممکنه چه مجازاتی بزنن؟ زندانه؟ اضافه خدمته یا چیز دیگه؟
2. اگر زندان بخوره میتونه با دادن وثیقه یا پول یا هرچیزی زندانو نره؟
3. اگر زمانی بخواد برای سفارت (کانادا) گواهی سوء پیشینه بگیره تو گواهی سوء پیشینه میاد که بهش زندان خورده و رفته یا نرفته یا هرچی؟
ممنون میشم اگر کسی جواب سوالمو بده. خیلی مهمه. خواهش میکنم اگر میتونین یا جواب بدین یا کسی رو که میشناسین بهم معرفی کنین که ازش جواب بگیرم.

سلام دوست خوبم:)
کلاً همه چی به بخت و اقبالش و اینکه افسر مافوق و رئیس دادگاهش چه جور آدمایی هستن، بستگی داره!!
اما یه چیزی رو درمورد سوءپیشینه بگم:
نامزدتون تا زمانی که پاش به زندان نخوره و اونجا انگشت نگاری نشه و ازش عکس با پلاک و شماره گرفته نشه، پرونده ش پاکه پاکه.... برای مثال:
شخصی رو در نظر بگیرین که با شخص دیگه ایی زد و خورد می کنه و کتکش می زنه ( البته کتک کاری با مشت و لگد ، نه با چاقو، چون چاقو کشی جنبه عمومی داره و ...)
هر دو نفر می رن دادگاه، قاضی، میزان صدمات و آسیب های وارده رو بررسی می کنه و برای مضروب، فقط دیه بدون مجازات حبس تعیین میکنه...
شاید در این صورت بگین که : ضارب دارای سابقه ی کیفری شده ... چون دادگاه رفته و براش پرونده تشکیل دادن و ...
اما همون طور که گفتم: ضارب تا زمانی که زندان نره و مراحل انگشت نگاری و ... رو طی نکنه، تحت هیچ شرایطی براش سابقه کیفری محسوب نمی شه

amirmousavi
September 4th, 2012, 09:22 AM
سلام.
دوستان یه جا دیدم نوشته بود واسه سفارت خانه ها باید پاسپورت و کپیش باشه ، من به جای پلیس +10 می خوام برم از اداره تشخیص هویت گواهی بگیرم چون میگن سریع تر انجام میدن ، حالا همه گواهی ها یکجوره یا واسه سفارت گواهی فرق می کنه ؟؟؟

shibaak
September 4th, 2012, 09:48 AM
سلام.
دوستان یه جا دیدم نوشته بود واسه سفارت خانه ها باید پاسپورت و کپیش باشه ، من به جای پلیس +10 می خوام برم از اداره تشخیص هویت گواهی بگیرم چون میگن سریع تر انجام میدن ، حالا همه گواهی ها یکجوره یا واسه سفارت گواهی فرق می کنه ؟؟؟
نه. از منو یارو میدونست برای سفارتخونه میخوام و ازمم پاسپورت نخواست. ضمن اینکه اصلا نیازی به پاسپورت نیست. به اون یارو چه که من برای کجا میخوام...؟!!؟!؟ توی سوء پیشینه هم هیچچ اسمی از این نمیاد که این مال کدومم ارگانه. فقط برای مدارک خودشون مینویسن.
در مورد اینکه از کجا بگیرین. من نمیدونم فرق داره یا نه. ولی فکر نمیکنم فرق هم داشته باشه مهم باشه. مهم اینه که من دارم این گواهی رو از یکی از ارگانهای مسئول در ایران میگیرم و اینکه بالاش نوشته سوء پیشینه.
ولی محض راهنمایی بگم که من میدونم بچه ها یه راهی رو میگفتن که برای گرفتن سوء پیشینه میتونستی از پلیس +10 اقدام کنی و در تهران 2 روزه سوء پیشینه بگیری. میتونی تو فروم مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی کانادا سرچ کنی. اونجا بچه ها میدونن. من الان یادم نیست. میدونم درخواست میدادی. بعد فرداش میرفتی یه مرکزی تو میدون توپخونه و از اونجا میگرفتی. دیگه دقیقشو یادم نیست ولی. از اونا بپرس.

علی جون
September 12th, 2012, 06:18 PM
من یادمه یه جایی قبلا خونده بودم که میشه به طریقی مستقیمن سوء پیشینه رو به انگلیسی گرفت ولی الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم. ممنون میشم اگه دوستانی که در جریانن راهنمایی کنن یا لینک پست رو بهم بدن. سپاس

milad83
September 12th, 2012, 06:46 PM
من یادمه یه جایی قبلا خونده بودم که میشه به طریقی مستقیمن سوء پیشینه رو به انگلیسی گرفت ولی الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم. ممنون میشم اگه دوستانی که در جریانن راهنمایی کنن یا لینک پست رو بهم بدن. سپاس

سلام

من چند بار دنبال این موضوع رفتم اما فقط به کسانی میدن که از طریق پلیس بین الملل اقدام به درخواست گواهی عدم سوء پیشینه میکنن که این هم فقط برای کسانی هست که برای مدتی خارج از ایران زندگی کردن.
اما باز دارم پرس و جو میکنم اگر چیزی پیدا کردم، میگم.

پیروز باشید

mahdokht1364
December 2nd, 2012, 03:43 PM
سلام
سو پیشینه با پست میاد در خونه یا اینکه باید بری از پلیس+10 تحویل بگیری ببری دادسرای انقلاب تایید کنند؟

amirmousavi
December 2nd, 2012, 04:52 PM
سلام
سو پیشینه با پست میاد در خونه یا اینکه باید بری از پلیس+10 تحویل بگیری ببری دادسرای انقلاب تایید کنند؟

وقتی پلیس +10 درخواست دادین و انگشت نگاری کردین یه هفته 10 روز بعد با پست میاد در خونه.

mahdokht1364
December 3rd, 2012, 11:50 AM
وقتی پلیس +10 درخواست دادین و انگشت نگاری کردین یه هفته 10 روز بعد با پست میاد در خونه.

خیلی عجیبه. چون من رفتم پلیس +10 جمهوری که با جوهر انگشت نگاری میکرد گفت 15 روز دیگه بیاید بگیرید ببرید دادسرای انقلاب!

only3dot
December 9th, 2012, 09:46 PM
خیلی عجیبه. چون من رفتم پلیس +10 جمهوری که با جوهر انگشت نگاری میکرد گفت 15 روز دیگه بیاید بگیرید ببرید دادسرای انقلاب!

من رفتم شعبه پارک دانشجو، اسکنی بود انگشت نگاری یک هفته ای هم اومد جلو خونه

ehsaninen
January 13th, 2013, 06:30 PM
سلام دوستان
کسی میدونه اگه برای مدت 2 سال تو یه کشور دیگه زندگی کرده باشیم، حالا اما 6-7 ماهه که ایرانیم. بازم نیازه که عدم سوء پیشینه رو از اون کشور بگیریم؟ آخه اگرم من از اونجا میگرفتم که تا الان منقضی شده بود.

hope
January 13th, 2013, 09:58 PM
سلام دوستان
کسی میدونه اگه برای مدت 2 سال تو یه کشور دیگه زندگی کرده باشیم، حالا اما 6-7 ماهه که ایرانیم. بازم نیازه که عدم سوء پیشینه رو از اون کشور بگیریم؟ آخه اگرم من از اونجا میگرفتم که تا الان منقضی شده بود.
معمولا ميگن هر كشوري كه بيش از ٦ ماه اقامت داشتين نياز به اراىه مدرك عدم سو پيشينه براي زماني كه اونجا بودين داره.

majidek
January 16th, 2013, 11:52 AM
با سلام،

آیا کسی می دونه که میشه گواهی رو وقتی خارج از کشور هم هستیم بگیریم؟ یعنی از طریق سفارتخانه ؟ و اینکه توی ایران راهی برای گرفتن سریع گواهی هست؟ مثلا یکی دو روزه.

ممنون

hope
January 18th, 2013, 08:38 AM
با سلام
از خونه ما یه دونه رسیور گرفتن و ما رو دادگاهی کردن و دو ساعت فرستادن زندان(عکس و اثر انگشت)گرفتن حالا اگه بخاییم سوئ پیشینه بگیریم این ثبت میشه؟(برات ویزای دانشجویی سفارت اتریش میخام)
کلا مشکلی پیش میاد؟
خيلي بعيده همچين چيزي جزو سو پيشينه حساب بياد. شايد اين كمك كنه:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2321-گرفتن-گواهی-عدم-سوء-پیشینه&p=773657&viewfull=1#post773657

Rarely
March 8th, 2013, 05:38 PM
سلام دوستان عزیز
امروز فرمهای مدیکال به همراه تقاضای عدم سو پیشینه برامون آمده و 30 روز هم وقت داده اند برای ارسال آنها.

1_من متولد شهرستان هستم و شناسنامه ام هم صادره از شهرستان است اما در تهران ساکن هستیم. به نظر شما با توجه به اینکه تعطیلات در راه است بهتره که حضوری بروم شهرستان و گواهی رو بگیرم یا اینکه در تهران به شاپور مراجعه بکنم تا اینکه بتوانم گواهی رو زودتر بگیرم؟

2_ کلا اینکه میکن شاپور زودتر کار راه میافته آیا فقط واسه افرادی هست که شناسنامه شان صادره از تهران است یا برای دیگرانی که شناسنامه شان از شهرستان صادرشده اما در تهران زندگی میکنند هم کارها رو سریع انجام میدهند؟

3- اگر بروم شاپور چه مدرکی باید بدهم برای زودتر انجام شدن کارها؟ اون نامه ای که واسم آمده همه چیز ار فایل نامبر گرفته تا یکسری مشخصات دیگه، اون نامه را باید نشانشان بدهیم تا فوریت بزنند، یا اینکه توی مدارک پرونده بگذاریم و بدهیم بهشان؟

hope
March 11th, 2013, 09:34 AM
سلام دوستان عزیز
امروز فرمهای مدیکال به همراه تقاضای عدم سو پیشینه برامون آمده و 30 روز هم وقت داده اند برای ارسال آنها.

1_من متولد شهرستان هستم و شناسنامه ام هم صادره از شهرستان است اما در تهران ساکن هستیم. به نظر شما با توجه به اینکه تعطیلات در راه است بهتره که حضوری بروم شهرستان و گواهی رو بگیرم یا اینکه در تهران به شاپور مراجعه بکنم تا اینکه بتوانم گواهی رو زودتر بگیرم؟

2_ کلا اینکه میکن شاپور زودتر کار راه میافته آیا فقط واسه افرادی هست که شناسنامه شان صادره از تهران است یا برای دیگرانی که شناسنامه شان از شهرستان صادرشده اما در تهران زندگی میکنند هم کارها رو سریع انجام میدهند؟

3- اگر بروم شاپور چه مدرکی باید بدهم برای زودتر انجام شدن کارها؟ اون نامه ای که واسم آمده همه چیز ار فایل نامبر گرفته تا یکسری مشخصات دیگه، اون نامه را باید نشانشان بدهیم تا فوریت بزنند، یا اینکه توی مدارک پرونده بگذاریم و بدهیم بهشان؟
سلام دوست عزيز
جواب سوال ١ و ٢ رو نميدونم. در مورد سوال ٣؛ من اول از پليس +١٠ اقدام كردم و بعد چند روز رفتم شاپور. وقتي ميريد شاپور نامه اي كه از شما درخواست اراىه گواهي سو پيشينه شده رو همراهتون ببرين. اصلش رو نگاه ميكنند و ممكنه بگن يه كپي ازش بده. اگه فكر ميكنيد اطلاعات شخصي و مهمي در نامه دارين بهشون توضيح بدين و ازشون بخواين تا در نسخه كپي روي موارد مهم رو اجازه بدن ماژيك سياه بكشيد...
(از پليس +١٠ هم مراحل گرفتن سريعتر اين گواهي رو بپرسيد، ممكنه تغييرش داده باشن)
موفق باشيد.

snshirazi
March 11th, 2013, 06:59 PM
سلام

این گواهی خیلی زود می یاد من رفتم پلیس +10 و بهم گفت 10 تا 20 روز طول می کشه ولی من 14 اسفند رفتم 20 اسفند رسید خونه تاریخ صدورش هم 18 بود، دو تا پنج هزار تومان به دو شماره حسابی که تو بانک ملی بهم دادن پول ریختم و هشت هزار تومنم شد برای انگشت نگاری الکترونیکی وبعد هم یه برگه فینگولی فرستاندند که دو خط توش بیشتر نبود، به نام خدا هستم فلانی تا حالا مجازات کیفری نداشته مهر و امضا سرهنگ فلان!!!! واقعا این دو خط چیه آخه!!! این همه پول می گیرن! برای سفارت می خواستم من و راحت هم کپی پاسپورت رو به جای معرفی نامه از من قبول کردند 15 هزار تومان هم بابت ترجمه رسمی با مهر دادگستری دادم، می دونم که فقط ترجمه رسمی کافی هست ولی خانومه مترجم هی گفت این مهمه باید مهر دادگستری بخوره گفتم ای بابا ما که کلی پول دادیم برای این دوخط اینم برا تو!! دلت نگیره!

aypar
April 4th, 2013, 12:03 PM
سلام
من گواهی عدم سوء پیشینه رو 26 اسفند گرفتم حالا نمیدونم همینو بدم ترجمه یا برم یکی دیگه بگیرم. این درسته که میگن این گواهی یک ماه اعتبار دارد و اگر ترجمه بشه 6 ماه اعتبار خواهد داشت؟

hope
April 5th, 2013, 10:06 AM
سلام
من گواهی عدم سوء پیشینه رو 26 اسفند گرفتم حالا نمیدونم همینو بدم ترجمه یا برم یکی دیگه بگیرم. این درسته که میگن این گواهی یک ماه اعتبار دارد و اگر ترجمه بشه 6 ماه اعتبار خواهد داشت؟
سلام دوست عزيز
اين گواهي تاريخ انقضا روش نداره چه ترجمه بشه چه نه بهتره براي هر جا كه ميخواين اراىه كنيد از خودشون بپرسين تا چند وقت از صدور بگذره گواهي رو قبول ميكنن.

aypar
April 5th, 2013, 02:30 PM
سلام دوست عزيز
اين گواهي تاريخ انقضا روش نداره چه ترجمه بشه چه نه بهتره براي هر جا كه ميخواين اراىه كنيد از خودشون بپرسين تا چند وقت از صدور بگذره گواهي رو قبول ميكنن.

سلام
من می خوام واسه سفارت کانادا این گواهی رو بفرستم. من که نمیتونم از اونا بپرسم؟!!
من در قسمت ویکی قسمت روادید کانادا این اطلاعات مربوط به اعتبار رو خوندم اما نمیدونم صحتش در چه حدیه!!

aypar
April 5th, 2013, 04:24 PM
سلام
خودم جواب سوالمو پیدا کردم از سایت زیر:
http://www.cic.gc.ca/english/information/security/police-cert/intro.asp

The certificate must have been issued no more than three months before you submit your application.
If the original certificate is neither in English nor in French, submit both the certificate and the original copy of a translation prepared by an accredited translator with your application.

پاشا
April 7th, 2013, 08:07 PM
سلام
گواهی سوئ پیشینه تا 1 ماه اعتبار ترجمه داره و برای کانادا بعد ترجمه تا1 سال اعتبار داره

control
April 16th, 2013, 12:06 PM
با سلام به همه
یک سوال داشتم و ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره در میون بگذاره

من به مدت دو سال (یکسال و 8ماه) خارج از ایران در اروپا مشغول به تحصیل بودم و الان واسه اتمام پروژه ام که پروژه ای صنعتی هست و استخدام در یک کمپانی و قرارداد با کمپانی نیاز به ویزای کاری دارم
الان سوالم اینه که برای درخواست ویزای کار از سفارت خونه گواهی عدم سوء پیشینه رو باید از پلیس ایران بگیرم یا از کشوری که دو سال گذشته واسه تحصیل اونجا بودم؟
اگه بخوام این گواهی رو از پلیس ایران بگیرم بهم میدن یا نه؟

مرسی

hope
April 17th, 2013, 06:11 AM
با سلام به همه
یک سوال داشتم و ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره در میون بگذاره

من به مدت دو سال (یکسال و 8ماه) خارج از ایران در اروپا مشغول به تحصیل بودم و الان واسه اتمام پروژه ام که پروژه ای صنعتی هست و استخدام در یک کمپانی و قرارداد با کمپانی نیاز به ویزای کاری دارم
الان سوالم اینه که برای درخواست ویزای کار از سفارت خونه گواهی عدم سوء پیشینه رو باید از پلیس ایران بگیرم یا از کشوری که دو سال گذشته واسه تحصیل اونجا بودم؟
اگه بخوام این گواهی رو از پلیس ایران بگیرم بهم میدن یا نه؟

مرسی
به نظرم از هر دو كشور بايد اين گواهي رو تهيه كنيد.(هرجايي كه اقامت بيش از ٦ ماه بوده). ايران هم گواهي عدم سو پيشينه ميده. اگه ايرانيد كه راحت از طريق پليس +١٠ اقدام كنيد. اگر نه، با سفارت ايران تماس بگيريد.

Nik2000
April 19th, 2013, 07:46 PM
سلام دوستان کسی میدونه برای گواهی سوپیشینه چه مدارکی لازمه و چقدر هزینه باید واریز شه میشه لطفا کسانی که توی کرج هستن شماره حساب توی کرج که باید هزینه سوپیشینه واریز شه رو بهم بدن ..مرسی

ma300me
April 25th, 2013, 11:49 AM
درود
همسرم 3 سال پیش به مدت 1 سال اقامت امارات رو داشته و کنسل کرده بعد از 1 سال. کسی اطلاع داره گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه از امارات چقدر طول می کشه؟

mahspice
May 15th, 2013, 07:49 PM
درود

کاربران گرامی در این تاپیک صرفا به بحث در مورد پروسه دریافت گواهی عدم سوء پیشینه پرداخته می شود، مسائلی از قبیل اینکه برای دریافت ویزای هر کشوری، این گواهی به چه صورتی و در چه زمانی باید ارائه شود، را در تاپیک های مربوطه در انجمن های کشورها پیگیری نمایید.
با تشکر مدیریت فروم

Ashe
May 15th, 2013, 07:54 PM
سلام دوستان کسی میدونه برای گواهی سوپیشینه چه مدارکی لازمه و چقدر هزینه باید واریز شه میشه لطفا کسانی که توی کرج هستن شماره حساب توی کرج که باید هزینه سوپیشینه واریز شه رو بهم بدن ..مرسی
درود
مدارک مورد نیاز:
اصل و کپی شناسنامه
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی گذرنامه
یک قطعه عکس

1

50،000 ريال
(پنج هزار تومان)
ملی
2171151307006
اداره تشخيص هويت

2
50،000 ريال
(پنج هزار تومان)
ملی
2171291338004
درآمد هزينه‌هاي دادرسي

شماره حسابها در تهران و کرج فرقی نداره. همچنین در خود دفاتر پلیس + 10 میتونید با کارتخوان هزینه هارو واریز کنید.
اینم لینک سایت
http://www.epolice.ir/page.php?12 (http://www.epolice.ir/page.php?12)

شاد باشید

Ashe
May 16th, 2013, 10:12 AM
درود

امروز متوجه شدم که اصلا دفاتر پلیس + 10 در کرج تشخیص هویت رو انجام نمیدن و باید برید آگاهی. یا اینکه بیاید دفاتر تهران براتون انجام بدن.

شاد باشید

majidek
May 20th, 2013, 03:56 PM
دوستان اگه سوال تکراری هست ببخشید.

آیا هیچراهی وجود داره که بشه گواهی عدم سوپیشینه رو توی دو سه روز گرفت؟

vahidaz
May 23rd, 2013, 03:53 PM
بچه ها این طور که من فهمیدم ما تو شهرستان باید بریم اداره آگاهی گواهی بگیریم و تهران بعضی از دفاتر پلیس +۱۰ حالا ما اگه از شهرستان بیایم تهران اقدام کنیم بهمون میدن یا نه؟!!!

hoomi_mcitp
May 24th, 2013, 05:54 PM
دوستان کسی تو استرالیا بخواد گواهی عدم سوء پیشینه ایران و بگیره چیکار باید کنه؟

sanam.b
May 25th, 2013, 02:36 PM
من میخوام گواهی سوء پشینه ایران بگیرم ولی در حال حاضر استرالیا هستم.

سفارته ایران میتونه واسم صادر کنه والی حداقل ۴ ماه طول میکشه و در ضمن اصل شناسنامه و پاسپورت رو هم میخوان. کسی تاحالا سعی کرده از اینجا این گواهیو بگیره؟ و میدونین چقد طول میکشه تا پاسپورتمو بهم پس بدان؟

amir4184
May 30th, 2013, 02:29 PM
با سلام
من حدود7 سال بین سالهای 91-98 در خارج زندگی میکردم.با توجه به گذشت این مدت ایا لازمه سو پیشینه از اونجا بگیرم ؟ البته با سفارتشون تو تهران صحبت کردم میگن 3-4 ماه طول میکشه.لطفا راهنمایی فرمایید.بین سالهای 2005-2007 هم تو کشور دیگه ای بودم که البته هیچ وقت بیشتر از 2-3 ماه بصورت ممتد اونجا نبودم.میومدم ایران و میرفتم ,این رو هم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

ArminKhan
June 2nd, 2013, 08:39 PM
دوستان عزیز سلام،

من سربازی نرفتم ولی مشمول بودم، الان درخواست گواهی عدم سو پیشینه کردم، آیا مشکلی وجود دارد؟ آیا به من گواهی میدهند؟

dashi_saeed
July 8th, 2013, 03:51 PM
من میخوام گواهی سوء پشینه ایران بگیرم ولی در حال حاضر استرالیا هستم.

سفارته ایران میتونه واسم صادر کنه والی حداقل ۴ ماه طول میکشه و در ضمن اصل شناسنامه و پاسپورت رو هم میخوان. کسی تاحالا سعی کرده از اینجا این گواهیو بگیره؟ و میدونین چقد طول میکشه تا پاسپورتمو بهم پس بدان؟

شما انجام دادی یا برای گرفتن سؤ پیشینه میری ایران. برای چی‌ باید پاسپورت را بفرستی‌؟!! خودت نمیتونی‌ بری سفارت.

seti2003
July 9th, 2013, 08:14 PM
سلام من در حال حاضر تو امریکا هستم .ولی برا اقامت کانادا که درخواست گواهی عدم سو پیشینه کردم یه برگه ای بهم دادن ولی هیچ انگشت نگاری انجام نشد . به نظرتون این کافیه.؟؟؟؟؟

lou_kember
July 14th, 2013, 02:27 PM
دوستان عزیز سلام،

من سربازی نرفتم ولی مشمول بودم، الان درخواست گواهی عدم سو پیشینه کردم، آیا مشکلی وجود دارد؟ آیا به من گواهی میدهند؟

با گواهی اشتغال به تحصیل بهتون میدن

hope
July 14th, 2013, 03:44 PM
با سلام
من حدود7 سال بین سالهای 91-98 در خارج زندگی میکردم.با توجه به گذشت این مدت ایا لازمه سو پیشینه از اونجا بگیرم ؟ البته با سفارتشون تو تهران صحبت کردم میگن 3-4 ماه طول میکشه.لطفا راهنمایی فرمایید.بین سالهای 2005-2007 هم تو کشور دیگه ای بودم که البته هیچ وقت بیشتر از 2-3 ماه بصورت ممتد اونجا نبودم.میومدم ایران و میرفتم ,این رو هم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

به نظرم از ١٨ سالگي به بعد در هر كشوري كه به صورت ممتد بيش از ٦ ماه ساكن بودين... بهتره از جايي كه اين گواهي رو خواسته دقيق پرس و جو كنيد.

kittleboy
July 21st, 2013, 12:04 AM
police clearance هم من دیدم...

در هند بهش میگن:
Police Clearance Certificate

در اسپانیا میگن:
Criminal Background Check

آلمان میشه führungszeugnis: (ترجمش)
Good Conduct (اینطور که مترجم آلمانی که مدارکم رو داده بودم ترجمه کنه بهم گفت)

دیگه بیشتر نمیدونم والا

kittleboy
July 21st, 2013, 12:08 AM
من آلمان هستم
کارم به شدت به مشکل خورده و فوری نیاز به این گواهی دارم، دارم بلیط میگیرم 10 روزه برم ایران که فقط این گواهی رو بگیرم و برگردم.
کسی اطلاعاتی داره؟

سفارت گفته حداقل 3 ماه طول میکشه (یکی از بچه ها اقدام کردم، 5 ماه طول کشید)

یکی هم گفت، اثر انگشت از آلمان بگیر، بده کنسولگری تایید کنه و بفرست ایران، انجام دادم، توی وزارت امور خارجه، یه نفر که مسئولشه باید رد کنه بفرسته، و حاضر نیست بفرسته.
کنسولگری مونیخ زنگ زدم، گفت من قبلا این کار رو میکردم، یه طوری فقط از زیر دست اون رد کنین، اون هیچ کارست، باید بفرسته نیروی انتظامی، هرچی پدرم رفت پیشش، گفت بابا اجباریه، وقت نیست، ... گفت قبول نمیکنم، باید بره کنسولگری، دوباره از همون جا بیاد.
لطفا اگر کسی راهی میدونه راهنمایی کنه.

(پیام خصوصی لطفا)

mannan
July 21st, 2013, 12:13 AM
من آلمان هستم
کارم به شدت به مشکل خورده و فوری نیاز به این گواهی دارم، دارم بلیط میگیرم 10 روزه برم ایران که فقط این گواهی رو بگیرم و برگردم.
کسی اطلاعاتی داره؟

یکی هم گفت، اثر انگشت از آلمان بگیر، بده کنسولگری تایید کنه و بفرست ایران، انجام دادم، توی وزارت امور خارجه، یه نفر که مسئولشه باید رد کنه بفرسته، و حاضر نیست بفرسته.
کنسولگری مونیخ زنگ زدم، گفت من قبلا این کار رو میکردم، یه طوری فقط از زیر دست اون رد کنین، اون هیچ کارست، باید بفرسته نیروی انتظامی، هرچی پدرم رفت پیشش، گفت بابا اجباریه، وقت نیست، ... گفت قبول نمیکنم، باید بره کنسولگری، دوباره از همون جا بیاد.

(پیام خصوصی لطفا)
يك هفته اي سو پيشينه مياد دم خونتون بايد از پليس +١٠ اقدام كنين

mjfadaee
July 21st, 2013, 12:15 AM
من آلمان هستم
کسی اطلاعاتی داره؟

(پیام خصوصی لطفا)

اگه بری تهران:
مطمئن نیستم، اما فکر کنم بتونی از کلانتری کل تهران (شاپور) یه روزه این گواهی رو تمدید کنی... همه ی گواهی ها اونجا صادر میشه. البته باید مهرش رو بری توی خیابان 12 فروردین (فکر کنم دادسرای کل) بزنی....
شایدم بتونی بعد از دادن اثر انگشت توی پلیس + 10، بری و کلانتری کل و کارت رو تسریع کنی...

kittleboy
July 21st, 2013, 04:40 AM
اگه بری تهران:
مطمئن نیستم، اما فکر کنم بتونی از کلانتری کل تهران (شاپور) یه روزه این گواهی رو تمدید کنی... همه ی گواهی ها اونجا صادر میشه. البته باید مهرش رو بری توی خیابان 12 فروردین (فکر کنم دادسرای کل) بزنی....
شایدم بتونی بعد از دادن اثر انگشت توی پلیس + 10، بری و کلانتری کل و کارت رو تسریع کنی...

تمدید کنم!!!!! چه چیزی رو؟
من هنوز گواهی عدم سوء پیشینه نگرفتم، نمیتونم فعلا بگیرم.
ساکن تهران هم نیستم، شهرستان

kittleboy
July 21st, 2013, 04:40 AM
يك هفته اي سو پيشينه مياد دم خونتون بايد از پليس +١٠ اقدام كنين

یعنی برم ایران، شهرستان، پلیس+10 اقدام کنم، یک هفته بعدش میاد!!!!!!!!
به دردم نمیخوره این. باید راه دیگه ای پیدا کنم

mannan
July 21st, 2013, 10:00 AM
خودت گفتي دارم ده روزه ميرم ايران و منم گفتم در عرض يه هفته مياد دستت، خود داني!

lou_kember
July 24th, 2013, 11:31 AM

البته یک هفته ی هم ممکن هست نیاد من الان ده روزه ولی نیمده (برای دوستم 4 روزه اومده بود). تو ایران همه کارا رو میشه با کاغذ بازی سریعتر کرد. البته شما میتونید درخواست رو بدین و بعد اینکه اومد وترجمه شد با پست واستون بفرستن. فقط یادتون باشه که کارت معافیت یا اشتغال به تحصیل جز مدارک مورد نیازه.

farnazbs
July 31st, 2013, 10:25 AM
سلام دوستان
من یک سال در بوستون آمریکا زندگی کرده ام. در حال حاضر ساکن ایران هستم و می خواهم از طریق Federal Skilled Worker برای اقامت کانادا اقدام کنم. با توجه به اینکه باید گواهی عدم سو پیشینه از هر کشوری که بیش از ۶ ماه در آن زندگی کرده ام٬ تهیه کنم٬ آیا کسی می داند که چگونه می توانم از آمریکا گواهی عدم سو پیشینه بگیرم در حالی که در ایران زندگی می کنم؟
بسیار ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید.

shivanaa
September 9th, 2013, 08:57 AM
سلام بچه ها،امروز رفتم کرج - اداره انگشت نگاری برای سو پیشینه گفت برای خروچ از کشور را ما انجام نمیدیم.باید برید تهران .پلیس +10.کسی این جا تجربه ش را داره؟؟کمک لطفا!

ardestanijafari.amir
September 18th, 2013, 06:02 AM
کسی میدونه ایرانی هایی که در کانادا زندگی می کنن چطوری میتونن گواهی عدم سو پیشینه از ایران بگیرن ( با در نظر گرفتن تعطیلی سفارت)؟

shivanaa
September 18th, 2013, 08:27 AM
هیچ جای گواهی ننوشته که اعتبارش 1 ماهه که. برای کار من بین تاریخ اعتبارش (اگه 1 ماه باشه) و درخواست ویزا یک هفته فاصله می افته، به نظرتون دوباره درخواست بدم؟

jessie_michael
October 2nd, 2013, 09:14 AM
دوستان، من از طریق Provincial Nominee برای اقامتم از داخل کانادا اقدام کردم. الان بعد از مدیکال از من عدم سوء پیشینه خواستند. من هنوز از طریق کنسولگری واشینگتون (یا روش دیگه ای) اقدام نکردم و براشون گواهی ای که قبل ترک ایران (2010) گرفتم رو فرستادم. امروز در عرض 2 روز برام از CIO ایمیل رسید که گواهیتون قدیمیه و ما نیاز به یه گواهی دیگه داریم که تا یه ماه دیگه باید به دستمون برسه.
آیا کسی از دوستان می تونه راه سریعی رو معرفی کنه؟
حتی نکاتی که باید مد نظر داشته باشم هم کلی appreciate می شه! ممنووووووووون!!!

parvazeh10
October 17th, 2013, 08:34 PM
دوستان عزیز سلام،

نه ربطی به سربازی نداره

shahin441
October 21st, 2013, 09:26 PM
میخواستم بدونم چجوری سوء پیشینه رو در میارم مثلا من اثر انگشت میدم بعد چجوری میفهمن من پیشینه دارم؟؟؟

darklord
October 22nd, 2013, 02:08 AM
میخواستم بدونم چجوری سوء پیشینه رو در میارم مثلا من اثر انگشت میدم بعد چجوری میفهمن من پیشینه دارم؟؟؟

*این پست، پاسخ مستقیم به سوال شما نیست*

در هر کشوری که شما دستگیر بشین از شما انگشت نگاری میشه، در نتیجه هر زمانی که شما نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید اثر انگشتتون با پایگاه داده ی موجود بررسی میشه اگه اثر انگشت شما تو این پایگاه داده یافت بشه یعنی شما سابقه قضایی دارید، بعد بررسی میشه که این سابقه سوء بوده یا نبوده. اگر هم کلا اثر انگشت یافت نشد یعنی شما پیشینه قضایی نداشتید.
عموما این پایگاه های داده ملی هستن و برای دسترسی به اطلاعاتشون از خارج کشور باید مراحل قانونی زیادی طی بشه ولی بعضی کشورها هم مثل اتحادیه اروپا پایگاه داده واحد دارن، در نتیجه اگه شما تو آلمان دستگیر بشین، تو ایتالیا هم به سابقه ی شما دسترسی مستقیم خواهند داشت.

mahyar2
October 22nd, 2013, 09:56 PM
سلام دوستان،

من واسه دوره کارشناسی ارشد اومدم ترکیه و الان پذیرش گرفتم از یکی از دانشگاهه کانادا، میخواستم بدونم حالا که دارم اپلای میکنم برای ویسا کانادا باید گواهه سوه پیشینه از ایران بگیرم؟ با توجه به اینکه من لگال رسیدنته ترکیه هستم الان منتها خوب سیتیزن ایران هستم.

ممنون میشم به این سواله من پاسخ بدید.

azinquebec
December 27th, 2013, 08:30 PM
سلام
من برای گرفتن گواهی عدم سو پیشینه اقدام کردم ولی کارت ملیم رو بردم برای تعویض که هنوز نیومده ، می ترسم کارت ملیم خیلی دیر بیاد می خواستم ببینم اعتبار گواهی سو پیشینه برای کانادا چقدر است ؟

azinquebec
December 27th, 2013, 08:35 PM
من برای مهاجرت کانادا (کبک ) اقدام کردم و گواهی رو برای فدرال کانادا می خواهم ، مرحله بعد از گرفتن csq

ebrahim.gh
January 11th, 2014, 01:19 AM
سلام دوستان
ممنون میشم کسانی که گواهی گرفتن جواب سوالمو بدن:
این که تو سایت پلیس +10 گفته "افرادي که براي سفارت‌خانه‌هاي خارج از كشور نياز به عدم سوء پيشينه دارند، مي بايست اصل گذرنامه و كپي صفحه اول آن را به عنوان معرفي نامه ارائه نمايند." یعنی تو گواهی مشخصات گذرنامه ذکر میشه؟
اگه ذکر نمیشه، من میتونم با گذرنامه قبلیم یه گواهی بگیرم و بعدا با گذرنامه جدید برای ویزا اپلای کنم؟
راستی، تو مدتی که میخوان گواهی رو صادر کنن (که معمولا یک هفته طول میکشه) گذرنامه رو پیش خودشون نگه میدارن؟
پیشاپیش ممنون

phonix45
January 12th, 2014, 01:12 PM
سلام دوستان
این که تو سایت پلیس +10 گفته "افرادي که براي سفارت‌خانه‌هاي خارج از كشور نياز به عدم سوء پيشينه دارند، مي بايست اصل گذرنامه و كپي صفحه اول آن را به عنوان معرفي نامه ارائه نمايند." یعنی تو گواهی مشخصات گذرنامه ذکر میشه؟
اگه ذکر نمیشه، من میتونم با گذرنامه قبلیم یه گواهی بگیرم و بعدا با گذرنامه جدید برای ویزا اپلای کنم؟
راستی، تو مدتی که میخوان گواهی رو صادر کنن (که معمولا یک هفته طول میکشه) گذرنامه رو پیش خودشون نگه میدارن؟
پیشاپیش ممنون

نه دوست عزیز فقط اصل گذرنامه رو میبری که بهت گواهی رو بدن (نشان دادن کافیه)

amir_musavi
January 18th, 2014, 02:06 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه سئوال داشتم، آیا تو گواهی سو پیشینه اسم مخاطب ذکر میشه؟
یعنی مثلا مینویسن شرکت محترم فلان یا سفارت محترم فلان گواهی میشود آقا/خانم .......
با تشکر

mylcdmonitor
January 19th, 2014, 09:26 PM
سوء پیشینه رو پلیس+10 با نامه کارفرما یا سازمانی که درخواست کرده میده ولی میتونید خودتون هم با مراجعه و نوشتن درخواست دستی اقدام به گرفتن سوء پیشینه کنید ، لازم هم نیست ذکر کنید که برای کجا و یا سفارت میخواید
همونجا هم ازتون انگشت نگاری میکنن با دستگاه ، نه با جوهر ، مدارک هم اصل شناسنامه و کارت ملی و یه قطعه عکس سه در چهار و یکی دو تا فیش که میتونید همونجا هم با کارت پرداخت کنید بجای اینکه برید بانک
معمولا بین سه تا هفت روز کاری جواب با پست میاد دم خونتون که قبض دریافتی از پلیس +10 رو میدید و پاکت رو میگیرید
اگر سوء پیشینه نداشته باشید که برگه گواهی عدم سوء پیشینه تو پاکته
اگر سوء پیشینه داشته باشید یه برگه تو پاکته که با عکس شما و بارکذ مخصوص که نوشته با دردست داشتن این برگه تا چند روز آینده دقیق نمیدونم به اداره سجل کیفری واقع در اول خیابان دهم فروردین رو به روی دانشگاه تهران مراجعه کنید
میرید اونجا اگه پرونده ای که داشتید منجر به صدور حکم شده باشه و جوابش اومده باشه بهتون میگن اونجا
در غیر اینصورت یه نامه بهتون میدن با ذکر سوء پیشینه که باید ببرید اون دادگاه یا دادسرای مربوطه که روش نوشته و جواب وضعیت پرونده تون رو بگیرید که مختومه شده بازه چیه
اگر حکم صادر شده باشه و پرونده تون هم بعد از مدت مقرر یا اجرای حکم بسته یا مختومه یا بایگانی شده باشه جواب نامه از دادگاه یا دادسرا رو میارید همون اداره سجل کیفری و همونجا نامه عدم سوء پیشینه بدون ذکر سوء پیشینه رو بهتون میدن
انشاالله که مفید واقع شده باشه ، خدا نگهدار همه
مفید بود همه رو دعای خیر کنید ما هم آخر سر

orang
January 19th, 2014, 09:35 PM
آیا از شهرستان (مشهد) هم میشه گواهی عدم سوئ پیشینه گرفت؟ یا فقط از تهران میشه؟
من برای خروج از کشور یا سفارت خونه خاصی نمیخوام...فقط میخوام که همراهم باشه و داشته باشمش

mylcdmonitor
January 19th, 2014, 09:39 PM
[QUOTE=ebrahim.gh;1482999]سلام دوستان
راستی، تو مدتی که میخوان گواهی رو صاداببآر کنن (که معمولا یک هفته طول میکشه) گذرنامه رو پیش خودشون نگه میدارن؟
پیشاپیش ممنون[/
نه پاسپرت لازمه نه کپی اش ، تو درخواستتون هم میتونید قید نکنید واسه کجا میخواید ، فقط بنویسی اینجانب فلانی فرزند و ،،،،، درخواست گواهی عدم سوء پیشینه دارم
بعدا که به امید خدا گرفتید ترجمه هم میشه و هم دادگستری هم امور خارجهQUOTE]

mylcdmonitor
January 19th, 2014, 09:43 PM
سلام دوستان،

من واسه دوره کارشناسی ارشد اومدم ترکیه و الان پذیرش گرفتم از یکی از دانشگاهه کانادا، میخواستم بدونم حالا که دارم اپلای میکنم برای ویسا کانادا باید گواهه سوه پیشینه از ایران بگیرم؟ با توجه به اینکه من لگال رسیدنته ترکیه هستم الان منتها خوب سیتیزن ایران هستم.

ممنون میشم به این سواله من پاسخ بدید.
معمولا اینطوره که تو هر کشوری که بیش از 6 ماه اقامت داشته اید باید ازون کشور گواهی عدم سوء پیشینه بگیرید

igorfinland
February 24th, 2014, 03:18 PM
من تو یکی از کشورای اسکاندیناوی تحصیل میکنم و بخاطر یک مورد احمقانه که الان بسیار پشیمونم در یک فروشگاه توسط پلیس اطلاعاتم ثبت شد و جریمه شدم.
حالا اگر بخوام کشور دیگه اپلای کنم این مسئله استعلام میشه ؟
اگه برگردم ایران و 6 ماه بمونم باز از اون کشور اسکاندیناوی استعلام میکنن یا فقط از ایران ؟

darklord
February 24th, 2014, 04:19 PM
من تو یکی از کشورای اسکاندیناوی تحصیل میکنم و بخاطر یک مورد احمقانه که الان بسیار پشیمونم در یک فروشگاه توسط پلیس اطلاعاتم ثبت شد و جریمه شدم.
حالا اگر بخوام کشور دیگه اپلای کنم این مسئله استعلام میشه ؟
اگه برگردم ایران و 6 ماه بمونم باز از اون کشور اسکاندیناوی استعلام میکنن یا فقط از ایران ؟

به طور معمول دسترسی به این قبیل اطلاعات فقط بین کشورهای متحد رخ میده مثلا کشورهای داخل اتحادیه اروپا. ولی اگه شما داری میری آمریکا کسی نمیاد از ایتالیا بپرسه آیا شما سابقه ی خلاف داشتی یا نه و بالعکس. مگه اینکه سابقه ی خلاف خیلی بخواد سنگین باشه که این دیگه کلا به گروه خونیه من و شما نمیخوره.
فارغ از بحث استعلام پیشنیه (که من کلا بعید میدونم فراتر از سطح هر کشور بخواد انجام بشه) یه بندی در تمام فرمهای درخواست ویزا وجود داره که توش به وضوح پرسیده میشه "آیا شما سابقه ی قضایی داشتید یا خیر؟"، "کی؟ کجا؟ چرا؟"، "نتیجه اش چی بود؟". طبیعتا میشه همه چیز رو کتمان کرد خصوصا اگه به کشور جدیدی دارید وارد میشید و دسترسی ای به سابقه ی شما نیست ولی هر زمان که مشخص بشه شما دروغ گفتید عواقب کتمان حقیقت به سوء سابقه تون اضافه میشه.

* شاید بهتر باشه در این مورد با بیان اصل حقیقت و ابراز پشیمانی از اتفاقی که افتاده با موضوع روبرو شد.

PECRAMGH
February 28th, 2014, 11:34 AM
سلام دوستان.کسی می دونه برا گرفتن عدم سوء پیشینه کشور مالزی در ایران باید چکار کرد؟

mamali_1382
March 1st, 2014, 02:24 PM
سلام دوستان.کسی می دونه برا گرفتن عدم سوء پیشینه کشور مالزی در ایران باید چکار کرد؟

شما به سایت وزارت امور خارجه مالزی برید. http://www.kln.gov.my/web/guest/online
در اونجا کامل توضیح داده شده و باید فرم APPLICATION FOR CERTIFICATE OF GOOD CONDUCT رو به صورت آنلاین پر کنید. حدود 1 هفته بعد اماده میشه که فکر کنم میتونید از سفارت بگیرید. حتما قبلش با سفارت مالزی در ایران تماس بگیرید.

farshad_1133
March 23rd, 2014, 04:35 AM
دوستان عزیز، سال نو همه مبارک. ببخشید اگر سوالم تکراریه. برای گرفتن عدم سو پیشینه ایران از داخل خاک کانادا باید به کجا مراجعه کرد؟

l3ekhi
March 23rd, 2014, 06:32 AM
دوستان عزیز، سال نو همه مبارک. ببخشید اگر سوالم تکراریه. برای گرفتن عدم سو پیشینه ایران از داخل خاک کانادا باید به کجا مراجعه کرد؟

از اونجایی که سفارت ایران در کانادا فعال نیست باید دفتر حافظ منافع در واشنگتن در خواست بدید. www.daftar.org
کار خاصی نداره اما 1-2 ماه زمان میبره

farshad_1133
March 24th, 2014, 02:38 AM
از اونجایی که سفارت ایران در کانادا فعال نیست باید دفتر حافظ منافع در واشنگتن در خواست بدید. www.daftar.org (http://www.daftar.org)
کار خاصی نداره اما 1-2 ماه زمان میبره

ممنون از پاسختون، اصل شناسنامه جدید رو میخوان. حالا باید اول شناسنامه جدید بگیرم بعدش به عدم سو پیشینه برسم.

aminc
April 5th, 2014, 11:15 AM
سلام بچه ها
یه سوال دارم
این گواهی سوء پیشینه برای پذیرش دکتری هم لازم میشه یا فقط برای اقامته؟؟؟؟
به نظرتون برم برای گرفتنش اقدام کنم؟؟؟

AlexanderEE
April 5th, 2014, 11:26 AM
سلام بچه ها
یه سوال دارم
این گواهی سوء پیشینه برای پذیرش دکتری هم لازم میشه یا فقط برای اقامته؟؟؟؟
به نظرتون برم برای گرفتنش اقدام کنم؟؟؟

واسه پذیرش که لازم نمیشه ولی واسه گرفتن ویزای تحصیلی برای برخی از کشورها نیاز هست. ضمنا گواهی سوء پیشینه فکر می کنم یک ماه بیشتر اعتبار نداشته باشه :D

mansoori
April 13th, 2014, 05:45 PM
سلام دوستان عزيز

راستش من براي اخذ گواهي سو پيشينه دچار يه مشكلي شده ام و دنبال راهي هستم.من الان خارج از كشورم و براي pr كانادا بايد تا يك ماه ديگه گواهي سو پيشينه ارائه بدم. ولي اگر بخوام برم سفارت و اقدام كنم دست كم سه چهار ماهي طول مي كشه. ايا تونستي راه سريعتري براي اين كار وجود داره؟

ممنون پيشاپيش از كمك و راهنمايي تون

jessie_michael
April 14th, 2014, 09:23 PM
در پاسخ به سوالی که چند ماه پیش مطرح کردم و پیام هایی که دوستان برای من می فرستند، چون من نیاز به گواهی خیلی سریع داشتم، از طریق یک آشنا در پلیس، بدون حضور خودم و با اثر انگشت (توسط یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا) و کپی شناسنامه و پاسپورت، این گواهی یه هفته ای به آدرس بستگان در ایران رسید و من یه روزه در کانادا اون رو ترجمه کردم و فرستادم.

Canada2014
May 15th, 2014, 09:52 PM
سلام دوستان لطف كنيد سريع كمكم كنيد .خيلي واقعا چالش شده برام اين موضوع و سريع بايد حلش كنم ! :(

بنده 2008-2010 فوق ليسانس گرفتم تو هند.و بعد اومدم ايران و الان براي كانادا ميخوام ويزا بگيرم همراه همسرم كه بورس گرفته برم ظاهرا نياز هست سو پيشينه! قابل ذكر هست كه من 3 ماه قبل اومدنم اقدام كردم ولي آماده نشده بود و اومدم ايران. الان 3 سال از اون زمان ميگذره و نميدونم چيكار كنم.

يكي از دوستان گفت. شما اگه از همين ايران كه 2-3 سال اومدي بگيري كفايت ميكنه و ميتوني تو نامه به آفيسر كانادا بگي كه اگه مشكلي بوده براي شما تو هند پليس به كنسول ايران ميگفت و كنسول انتقال ميداد به وزارت امور خارجه در ايران و از وزارت به دادگستري(دادسرا) اعلام مي شده اگه مشگلي داشتيد و ايران در گواهي سو پيشينه ذكر ميكنه.

آيا ميشه به وزارت بگم كه از طرف كنسول يه نامه بده كه هيچ گزارشي از پليس هند در طول تحصيل بنده به كنسول ايران در هند گزارش نشده و همين نامه رو بدم سفارت كانادا؟حتي ميتونم سفارت هند برم و اقدام كنم و برگه اقدامم هم بدم سفارت كانادا و بگم به محض دريافت تسليم اونا ميكنم. فقط بزارن من برم با همسرم فعلا :(

خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد اگه راه ديگري هست كه من تو يه ماه بگيرم گواهي رو

Canada2014
May 18th, 2014, 04:16 PM
سلام دوستان عزيز

راستش من براي اخذ گواهي سو پيشينه دچار يه مشكلي شده ام و دنبال راهي هستم.من الان خارج از كشورم و براي pr كانادا بايد تا يك ماه ديگه گواهي سو پيشينه ارائه بدم. ولي اگر بخوام برم سفارت و اقدام كنم دست كم سه چهار ماهي طول مي كشه. ايا تونستي راه سريعتري براي اين كار وجود داره؟

شما بريد سفارت ايران تو همون جا كه هستيد...مراحل انگشت نگاري رو ميگن بهتون كه احتمالا بايد بريد پليس اونجا و بياريد براشون..بعد كه نامه ميزنن ايران, شما شماره نامه و رسيد رو بگيريد بديد ايران براتون ببرن پليس آگاهي ميدان شاپور پيگيري كنن كه سريعتر انجام بشه.
موفق باشيد.
راستي گواهي سوپيشينه از همون كشور رو گرفتيد؟ من 2008-2010 فوق ليسانس گرفتم تو هند.و بعد اومدم ايران و الان براي كانادا ميخوام ويزا بگيرم همراه همسرم كه بورس گرفته برم ظاهرا نياز هست سو پيشينه از هند هم بگيرم كه سفارت هند تو تهران, ميگه اقدام كن فيش اقدامت رو ميديم بهت ولي نميدونيم كي ميرسه دستت!!! چطوري اين رو به آفيسر بگيم قانع بشه با همو فيش!؟ احتمال داره صادقانه داريم ميگيم خودشون پيگيري كنن ؟
مرسي

lizaa
May 19th, 2014, 09:58 PM
دوستمون قید کردن که کانادا هستن
منم مشکل ایشون رو دارم
کانادا سفارت نداره بشه اینکارو کرد
من سال قبل گواهی گرفتم که باطل شده
به گواهی جدید نیاز مبرم دارم
باید واقعا چیکار کنم موندم

شما بريد سفارت ايران تو همون جا كه هستيد...مراحل انگشت نگاري رو ميگن بهتون كه احتمالا بايد بريد پليس اونجا و بياريد براشون..بعد كه نامه ميزنن ايران, شما شماره نامه و رسيد رو بگيريد بديد ايران براتون ببرن پليس آگاهي ميدان شاپور پيگيري كنن كه سريعتر انجام بشه.
موفق باشيد.
راستي گواهي سوپيشينه از همون كشور رو گرفتيد؟ من 2008-2010 فوق ليسانس گرفتم تو هند.و بعد اومدم ايران و الان براي كانادا ميخوام ويزا بگيرم همراه همسرم كه بورس گرفته برم ظاهرا نياز هست سو پيشينه از هند هم بگيرم كه سفارت هند تو تهران, ميگه اقدام كن فيش اقدامت رو ميديم بهت ولي نميدونيم كي ميرسه دستت!!! چطوري اين رو به آفيسر بگيم قانع بشه با همو فيش!؟ احتمال داره صادقانه داريم ميگيم خودشون پيگيري كنن ؟
مرسي

sinohe1
May 20th, 2014, 08:19 PM
سلام دوستان
من الان کانادا زندگی می کنم و برای گرفتن pr به گواهی عدم سو پیشینه نیاز هست
امروزدوستم واسه گرفتم گواهی عدم سو پیشینه رفته بود وزارت امور خارجه و بهش گفتن اول باید تو سایت washington ثبت نام کنم.
کسی میدونه چی هست؟ واسه کانادا لازمه؟

shibaak
June 5th, 2014, 04:16 PM
سلام.
من یه سوالی دارم. ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم جواب بده.
من میخوام برم تهران و گواهی سو پیشینه درخواست بدم.
میخواستم ببینم اگه من درخواست رو بدم و آدرس رو اصفهان بزنم واسه م پست میشه به اصفهان؟
یا حتما باید آدرس تهران بدم چون دارم از تهران درخواست میدم؟؟

ممنون میشم اگه کسی میدونه بهم بگه.

Sara.M
June 11th, 2014, 12:52 AM
دوستان سلام

من از طریق همسرم می خوام برای مهاجرت اقدام کنم و در مورد police certificate نیاز به راهنمایی دارم. تو CICگفته که نباید قدیمی تر از ۳ ماه پیش از تاریخ فرستادن application باشه. در حال حاضر کانادا هستم و قبلش هم سوئد بودم. زمانیکه می خواستم بیام کانادا Police certificate هم از ایران و هم از سوئد گرفتم. PC ایران تاریخش 05/09/2013 و PC سوئد 25/07/2013 هست.

آخرین بار در تاریخ 02/09/2012 یعنی تقریبا دو سال پیش از ایران خارج شدم و پارسال polioce certificate گرفتم (از طریق سفارت ایران در سوئد) و در تاریخ 26/11/2013 هم از سوئد به کانادا اومدم (۴ ماه بعد از دریافت police certificate).

سوال من این هست که با توجه به اینکه من از زمانیکه police certificate از ایران گرفتم برنگشتم و در مورد سوئد هم ۴ ماه بعد از دریافت police certificate خارج شدم، آیا الان نیاز هست که مجدد درخواست بدم؟ یا اگر به کشور مورد نظر برنگشته باشیم همون certificate قبلی قابل قبول هست.

خیلی ممنون می شم اگر دوستان راهنمایی کنند.

goli
June 16th, 2014, 08:40 AM
با سلام به دوستان عزیز

من یک سوال داشتم در رابطه با گواهی سؤ پیشینه از کشور مالزی. من به صورت اونلاین فرم رو پر کردم اما الان ایران هستم. کسی‌ میدونه باید برای گرفتن این گواهی چیکار کنم؟ اگر کسی‌ این مراحل رو سپری کرده لطفا راهنمایی کنه.

ممنون

paria67
June 18th, 2014, 11:21 AM
سلام دوستان
من حدود یک سال و نیم انگلیس بودم با ویزای دانشجویی
الان میخوام برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنم
ممنون میشم راهنمائیم کنین چطوری باید درخواست بدم و هزینش رو پرداخت کنم؟؟

shahraz
June 21st, 2014, 03:42 PM
سلام دوستان
دوستان انگشت نگاری برای چی هست ؟ چرا انگشت نگاری برای مدرک سو سابقه انجام میشه ؟ مگه از طریق اثر انگشت جستجو می شه؟ ممنون

shahraz
June 22nd, 2014, 02:46 PM
با سلام به دوستان عزیز

من یک سوال داشتم در رابطه با گواهی سؤ پیشینه از کشور مالزی. من به صورت اونلاین فرم رو پر کردم اما الان ایران هستم. کسی‌ میدونه باید برای گرفتن این گواهی چیکار کنم؟ اگر کسی‌ این مراحل رو سپری کرده لطفا راهنمایی کنه.

ممنون

شما با سفارت مالزی توی تهران تماس بگیرید.

ftf
July 4th, 2014, 12:36 PM
هر گواهی عدم سو پیشینه از تاریخصدورش تا چند وقت اعتبار داره؟

neda2ns
July 5th, 2014, 07:15 PM
موفق باشيد.
مرسي

سلام
شما تونستین این کارو انجام بدین؟ امکانش هست؟
من و همسرم هم همین مشکلو داریم ، با این روشی‌ که گفتین چقدر طول میکش؟ ما 40روز وقت داریم :(

neda2ns
July 5th, 2014, 07:19 PM
سلام دوستان عزيز

سلام
من و همسرم هم همین مشکلو داریم ، با این روشی‌ که گفتین چقدر طول میکشه؟ ما ۴۵ روز وقت داریم :(

rbassady
July 7th, 2014, 10:21 PM
سلام
من و همسرم هم همین مشکلو داریم ، با این روشی‌ که گفتین چقدر طول میکشه؟ ما ۴۵ روز وقت داریم :(

من هم دقیقا همین سوال رو دارم. من ساکن کانادام و الان برای کارهای مهاجرت ازم یک updated police certificate‌خواستن. چه جوری میشه این کار رو انجام داد این چا؟ گویا باید از طریق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا اقدام کرد. من از یکی از دوستان شنیدم که اگر قبلا توی ایران گواهی عدم سوپیشینه گرفتین، خانواده تون میتونن برن دوباره براتون بگیرن. چون انگشت نگاریتون توی سیستمشون هست. درسته؟

rbassady
July 7th, 2014, 10:27 PM
شما جواب این سوالتون رو پیدا کردین؟ من هم شرایط مشابهی دارم

دوستان سلام

من از طریق همسرم می خوام برای مهاجرت اقدام کنم و در مورد police certificate نیاز به راهنمایی دارم. تو CICگفته که نباید قدیمی تر از ۳ ماه پیش از تاریخ فرستادن application باشه. در حال حاضر کانادا هستم و قبلش هم سوئد بودم. زمانیکه می خواستم بیام کانادا Police certificate هم از ایران و هم از سوئد گرفتم. PC ایران تاریخش 05/09/2013 و PC سوئد 25/07/2013 هست.

آخرین بار در تاریخ 02/09/2012 یعنی تقریبا دو سال پیش از ایران خارج شدم و پارسال polioce certificate گرفتم (از طریق سفارت ایران در سوئد) و در تاریخ 26/11/2013 هم از سوئد به کانادا اومدم (۴ ماه بعد از دریافت police certificate).

سوال من این هست که با توجه به اینکه من از زمانیکه police certificate از ایران گرفتم برنگشتم و در مورد سوئد هم ۴ ماه بعد از دریافت police certificate خارج شدم، آیا الان نیاز هست که مجدد درخواست بدم؟ یا اگر به کشور مورد نظر برنگشته باشیم همون certificate قبلی قابل قبول هست.

خیلی ممنون می شم اگر دوستان راهنمایی کنند.

neda2ns
July 9th, 2014, 12:17 AM
من هم دقیقا همین سوال رو دارم. من ساکن کانادام و الان برای کارهای مهاجرت ازم یک updated police certificate‌خواستن. چه جوری میشه این کار رو انجام داد این چا؟ گویا باید از طریق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا اقدام کرد. من از یکی از دوستان شنیدم که اگر قبلا توی ایران گواهی عدم سوپیشینه گرفتین، خانواده تون میتونن برن دوباره براتون بگیرن. چون انگشت نگاریتون توی سیستمشون هست. درسته؟

این که اثر انگشت تواین سیستمشون موجود باشه رو نمیدونم
من از نروژ درخواست داده بودم خودم ، ایمیل‌ای که سفارت در این مورد به من داده این هست :

با سلام

پاسخ های عدم سوء پیشینه معمولا بین 3 تا 4 ماه از پلیس اینترپول واصل خواهد شد چنانچه تعجیل در گرفتن این کار دارید می توانید در ساعات اداری با بخش کنسولی تماس حاصل نموده و با گرفتن شماره نامه یکی از اقوام شما در تهران با مراجعه به پلیس اینترپول پیگیری موضوع نمایند

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران ـ اسلو

همسرم از لندن می‌خواد اقدام کنه که امروز کارت اثر انگشت رو تواین پلیس منچستر واسش گرفتن و مهر کردن، و عکس ک خودشون پشتنویسی و امضا می‌کنن
بد اینو می‌شه ببری سفارت یا پست کنی‌

یعنی‌ خود پلیس جای که هستی‌ هم انجام میده انگشت نگاری رو، فقط خیلی‌ پول میگیرن

Dijon
July 13th, 2014, 02:30 PM
سلام
من 4 سال پیش مدارکم را فرستادم که نامه police certificate ایران هم بین مدارک بود. در همان سال از ایران برای ادامه تحصیل عازم اروپا شدم و هنوز ساکن اروپا هستم. چندی پیش ایمیلی برای اپدیت به همراه مدیکال دریافت کردم. در نامه اپدیت خواسته شده که از هر کشوری که بیش از 6 ماه ساکن بودم police certificate داشته باشم :
You must submit a police certificate from every country where you and your spouse have resided more than six months if it has not already been submitted; this requirements applies also to your dependent children if they have resided in foreign countries for more than six months after their 18th birthday
از اون جایی که من دقیقا بعد از ارسال مدارکم از ایران خارج شدم و پس ازان ساکن ایران نبودم ایا باز هم باید police certificate ایران را تهیه کنم؟
ممنون.

rbassady
July 16th, 2014, 06:30 PM
سلام
من 4 سال پیش مدارکم را فرستادم که نامه police certificate ایران هم بین مدارک بود. در همان سال از ایران برای ادامه تحصیل عازم اروپا شدم و هنوز ساکن اروپا هستم. چندی پیش ایمیلی برای اپدیت به همراه مدیکال دریافت کردم. در نامه اپدیت خواسته شده که از هر کشوری که بیش از 6 ماه ساکن بودم police certificate داشته باشم :
You must submit a police certificate from every country where you and your spouse have resided more than six months if it has not already been submitted; this requirements applies also to your dependent children if they have resided in foreign countries for more than six months after their 18th birthday
از اون جایی که من دقیقا بعد از ارسال مدارکم از ایران خارج شدم و پس ازان ساکن ایران نبودم ایا باز هم باید police certificate ایران را تهیه کنم؟
ممنون.

من پاسخ شما رو به صورت خصوصی دادم ولی گفتم این جا هم بنویسم که اگر کسی دیگه ای هم همین سوال رو داشت دنبالش نگرده.
من به ورشو ایمیل زدم و شرایطم رو توضیح دادم و جوابی که به من دادن این بود

Please review the date on the most recent Iranian police certificate you submitted. If you have not resided six months in Iran since that date, you do not need to submit a new Iranian police certificate.

پس بنابراین اگر شما هم بعد از تاریخ اخرین PC ای که به سفارت دادین دیگه ۶ ماه ایران زندگی نکردین نیازی نیس که یک PC دیگه سابمیت کنین.

یک نکته دیگه هم بگم. من قبل از این که ورشو جواب ایمیلم رو بده دنبال گرفتن گواهی عدم سوپیشینه از ایران بودم و چون قبلا این گواهی رو گرفته بودم و اطلاعاتم (اثر انگشتم) توی سیستم پلیس ایران بود، خواهرم (با استفاده از وکالتی که پدرم از من داشتن!!!) تونست برام یک گواهی عدم سوپیشینه از ایران بگیره که یک روز هم بیشتر طول نکشید (یعنی بالافاصله صادرش کردن) ولی یک ذره کار اداری داشت. اگر لازم داشتین بگین من جزییاتش رو از خواهرم میپرسم.

rbassady
July 21st, 2014, 09:30 PM
من پاسخ شما رو به صورت خصوصی دادم ولی گفتم این جا هم بنویسم که اگر کسی دیگه ای هم همین سوال رو داشت دنبالش نگرده.
من به ورشو ایمیل زدم و شرایطم رو توضیح دادم و جوابی که به من دادن این بود

Please review the date on the most recent Iranian police certificate you submitted. If you have not resided six months in Iran since that date, you do not need to submit a new Iranian police certificate.

پس بنابراین اگر شما هم بعد از تاریخ اخرین PC ای که به سفارت دادین دیگه ۶ ماه ایران زندگی نکردین نیازی نیس که یک PC دیگه سابمیت کنین.

یک نکته دیگه هم بگم. من قبل از این که ورشو جواب ایمیلم رو بده دنبال گرفتن گواهی عدم سوپیشینه از ایران بودم و چون قبلا این گواهی رو گرفته بودم و اطلاعاتم (اثر انگشتم) توی سیستم پلیس ایران بود، خواهرم (با استفاده از وکالتی که پدرم از من داشتن!!!) تونست برام یک گواهی عدم سوپیشینه از ایران بگیره که یک روز هم بیشتر طول نکشید (یعنی بالافاصله صادرش کردن) ولی یک ذره کار اداری داشت. اگر لازم داشتین بگین من جزییاتش رو از خواهرم میپرسم.

چون چند تا از دوستان به من پیغام خصوصی دادن و پرسیدن که دقیقا خواهرم چی کار کرده گفتم این جا با جزییات بذارم.
این توضیح کاریه که خواهرم برای من کرده از زبون خودش (امیدوارم کار بقیه رو هم راه بندازه):

ببین کاری که من کردم رفتم اداره سجل کیفری دادسرای تهران (واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، ساختمان تبریزچی) در انتهای سمت راست سالن، اتاق سمت چپ جوابگوی من بودن. گفتم برای خواهرم که کاناداست گواهی عدم سوء پیشینه میخوام. گفت خودت یا کسی وکالت نامه دارین؟ که پدرم داشت. پس گفت شناسنامه پدرت و یک مدرکی از خواهرت (مثل کارت ملی یا شناسنامه بیار) بعلاوه وکالت نامه. اصل وکالت نامه شهرستان پیش پدرم بود، کپی اش رو دادم، فقط پرسید اصلش کجاست؟ گفتم شهرستانه، چیزی نگفت (شاید شانس با من بود) شناسنامه و کارت ملی رو تطبیق داد و کپی صفحه اول و صفحه فرزندان شناسنامه پدر و کارت ملی خواهرم رو گرفت و منو فرستاد طبقه بالا و از اونجا یک نامه گرفتم، و روی نامه یک چیزی نوشت و گفت نامه رو ببرم آگاهی مرکزی تهران (واقع در خیابان وحدت اسلامی، پایین تر از چهارراه مولوی) اونجا راهنمایی میکنن که کجا برین، وقتی به فرد مورد نظر رسیدم، حدود 10 الی 15 دقیقه منتظر شدم تا یک کاغذ که انگشت نگاری بود و جواب سوء پیشینه دادن بهم (البته فقط یک نفر غیر از من برای کاری منتظر بود) البته این جواب سوء پیشینه مهر نداره، و اون رو دوباره بردم همون اداره سجل کیفری توی 12 فروردین و اونجا مهر کرد و نامه رو داد به من. تمام

wintorez
July 25th, 2014, 05:50 PM
با سلام
از بین شما دوستان کسی هست که مقیم خارج باشه و تونسته باشه با ارسال مدارک انگشت نگاری به ایران و اقدام مستقیم بستگان، گواهی عدم سوپیشینه رو به صورت سریع تر دریافت کنه؟ اگر بله، امکان داره که مراحلی که لازمه طی بشه رو توضیح بدین. آیا باید مدارک ارسالی اول به تائید وزارت امور خارجه برسه؟ آیا گواهی عدم سوپیشینه رو به بستگان تحویل میدهند یا اینکه حتما باید به سفارت پست کنند؟
ممنون از شما