PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

aryairani
April 17th, 2008, 05:26 PM
دوستان سلام
در این فروم اکثر اطلاعات بر اساس تجربیات واطلاعات دوستان عزیزی هست که در رشته های فنی تحصیل می کنند می خواستم خواهش کنم که دوستان اگر تجربه ای درمورد رشته حقوق از پذیرش وfund گرفته تا هر چیز دیگه از خودشون یا دوستاشون دارند اینجا بگذارن نا همه بخصوص من استفاده کنیم نمی دونم واقعا احتمال گرفتن فاند ومیزان فاند بر اساس رشته متفاوته ومثل ایران که حقوق خیلی رشته تاپی واسه دانشگاهها نیست کانادا هم اینجوریه منظورم اینه ایا با یک رزومه موفق در زمینه حقوق احتمال پذیرش وفاند توی حقوق هم مثل سایر رشته ها هست یا نه خلاصه هرچی از حقوق دوستان میدونن بگن منم اگه چیزی دیدم مینویسم البته برای مقطعphd مد نظر من هست(من سایت های دانشگاهها رو بررسی کردم ولی بعضی اوقات اونچه که در عمل اتفاق می افته با اونچه در سایت دانشگاهها هست متفاوته ممنون)

m-lawyer
April 17th, 2008, 09:25 PM
سلام دوست عزیز
من و همسرم امسال برای LL.Mحقوق APPLY کردیم. البته فقط برای 4 تا دانشگاه رنک بالا. همسرم تونست از دانشگاه پنسیلوانیا پذیرش و اسکولارشیپ بگیره. ولی شهریه دانشگاه خیلی بالاست. 44000 دلار برای یک سال!
فعلا همین قدر بگم که حرف اول را تو گرفتن پذیرش نمره تافل بالای 100 میزنه!وگرنه که تقریبا شانسی نیست

m-lawyer
April 17th, 2008, 09:28 PM
بعضی از دانشگاه های رنک بالا هم فقط دانشجوهایی را که فوق لیسانس راهم همونجا خونده برای دکتری قبول می کنن. در هر حال رزومه خوب هم خیلی موثره!من توی این یکسال کلی تجربه کسب کردم. حالا اگه خواستین در خدمت هستیم!

lida_a86
April 17th, 2008, 10:53 PM
hi

I applied for 4 Universities in USA(their ranks are 16,20,26) and one in Canadafor the LL.M.,I got admission from all of them and received financial aid (not a full fund) from three of them,I don't know exactly what is important for them,so I just write down my conditions:

1.Bachelor's degree from university of Tehran
2.IELTS overall score 8
3.Three letters of recomendation from almost well-known professors ( I felt like that LOR plays and important role for them)
4.a pretty good CV

If you have any questions I'm at your service

good luck

aryairani
April 18th, 2008, 10:33 PM
ممنون از دوستانی که پاسخ دادند با توجه به تجربه لیدای عزیز و mlawyer بزرگوار من توی پست بعدی سوال هام رو دسته بندی شده تر می پرسم تا بدرد همه دوستانی که حقوق خوندن بخورد باز هم سپاسگزارم از دوستانی که پاسخ دادند

aryairani
April 19th, 2008, 07:31 PM
با درود
اگر چه با یک سرچ میشه راحت لینک های مفید رو پیدا کرد ولی دوستان اگر لینکی داشتند با یه توضیح مختصر اینجا بزارن بعد دسته بندی شون میکنیم
این لینک دانشگاههای کانادا و دانشکده های حقوقشونه
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_law_schools_in_Canada
این لینک هم ازش معلومه که رنکینگ دانشکده های حقوق امریکا وکانادا رو داره ویک سری لینک مفید دیگه هم توش هست
http://www.top-law-schools.com

amir123
May 21st, 2008, 06:51 PM
سلام
من هم يه سيوال داشتم. آيا دانشگاه هاي آمريكا مدرك ليسانسه دانشگاه هاي ايران رو قبول دارن كه بشه فوق و دكترا گرفت؟

m-lawyer
May 22nd, 2008, 08:50 AM
بله قبول دارن

femiran
May 22nd, 2008, 01:21 PM
من رشته ام حقوق نیست ولی چون زیر مجموعه علوم انسانی هست گفتم شاید تجربه من مهم باشه. من تونستم واسه دکترای مطالعات خاورمیانه از دانشگاه کلمبیا پذیرش با فیلو شیپ بگیرم. همونطور که ممکنه شما بدونید کلمبیا به کسی پذیرش دکترا نمیده و اگر بده با بورس کامل میده.
من لیسانسم روزنامه نگاری از دانشگاه تهران بود. فوف لیسانسم هم از دانشگاه لندن در تاریخ زنان گرفتم که واسه اون هم از خود انگلیس اسکولار شیپ داشتم. واسه رشته های ما فکر کنم مهمترین چیز یک رزومه ی خوب و سابقه کار و تجریه در رشته ای هست که میخواهید بخونید. من خودم چون در زمینه مطالعات زنان چه تو ایران چه توی منطقه تجربه داشتم، کنفرانس زیاد رفته بودم و پایان نامم هم موضوع نوی بود و تونستم روش خوب کار کنم. همه اینها تو گرفتن پذیرش خیلی کمکم کرد. یعنی یه رزومه ی خوب میتونه حتی اگه تافل یا جی آر ای تون هم نمرش کم باشه بپوشونه ولی اگه رزومه ی خوبی ندارید حتما باید نمره ی زبان حوبی داشته باشید و سعی کنید پایان نامه فوف رو یک موضوع نو بنویسید و روش خوب کار کنید در حدی که قابلیت چاپ تو یک ژرونال علمی رو داشته باشه.
موضوع مهم بعدی استادیه که بخواد کار کنه معمولا تو رشته های انسانی استاد ایرانی باشه و روی قضیه ایران کار کنه خیلی مهمه. یعنی سعی کنید استادهای ایرانی پیدا کنید.اونها تو رشته های ما خیلی خوب را میان. این تجربه من و دوستانم بوده.
امیدوارم این اطلاعات کمک کنه.

aryairani
July 12th, 2008, 07:42 PM
درود بر دوستان
اول اینکه ببخشید که بعد از اینکه تاپیک رو زدم فعال نبودم چون یک مشکل اساسی واسم پیش اومد که تا همین هفته پیش از زندگی افتاده بودم حالا خوشبختانه رفع شده و می خوام با همکاری دوستان تاپیک رو فعال کنم و یک دیتا بیس واسه حقوق جور کنیم حالا می خوام از دوستانی که تا حالا تو حقوق پذیرش گرفتن یا می خوان اقدام کنن در خواست کنم که تو این تاپیک خودشونو معرفی کنن تا کم کم بحث رو به صورت جدی شروع کنیم اول از همه من از همسرم شروع می کنم(چون خودم شرایط پذیرش رو ندارم :'()
لیسانس وفوق لیسانس(جزا) : شهید بهشتی
رتبه ارشد :2
معدل ارشد :بالای 17
ielts: 7/5
مقاله فعلا ندارد(در دست تهیه :D)
letters of recomendation از اساتید شهید بهشتی دارد(اساتیدی که تحصیل کرده فرانسه هستند)

m-lawyer
July 12th, 2008, 11:05 PM
درود بر دوستان
اول اینکه ببخشید که بعد از اینکه تاپیک رو زدم فعال نبودم چون یک مشکل اساسی واسم پیش اومد که تا همین هفته پیش از زندگی افتاده بودم حالا خوشبختانه رفع شده و می خوام با همکاری دوستان تاپیک رو فعال کنم و یک دیتا بیس واسه حقوق جور کنیم حالا می خوام از دوستانی که تا حالا تو حقوق پذیرش گرفتن یا می خوان اقدام کنن در خواست کنم که تو این تاپیک خودشونو معرفی کنن تا کم کم بحث رو به صورت جدی شروع کنیم اول از همه من از همسرم شروع می کنم(چون خودم شرایط پذیرش رو ندارم :'()
لیسانس وفوق لیسانس(جزا) : شهید بهشتی
رتبه ارشد :2
معدل ارشد :بالای 17
ielts: 7/5
مقاله فعلا ندارد(در دست تهیه :D)
letters of recomendation از اساتید شهید بهشتی دارد(اساتیدی که تحصیل کرده فرانسه هستند)

سلام
من و همسرم هم لیسانس و فوق لیسانس (عمومی): شهید بهشتی
رتبه ارشد من:1 رتبه ارشد همسرم:3
معدل ارشدمون : بالای 17
ibt همسرم:95 من:86
مقاله هامون هم داخلی چاپ شدند. recom هم از اساتید خودمون
نتیجه اپلای: همسرم از دانشگاه پنسیلوانیا پارشال فاند پذیرش گرفتن برای مستر(البته فاندی که بهشون تعلق گرفته خوبه)
ما 18 جون آنکارا مصاحبه داشتیم و در مصاحبه پذیرفته شدیم
من دیروز کلیر شدم ولی همسرم هنوز کلیر نشدن
اگه راهنمایی از دستمون بربیاد در خدمت دوستان هستیم.

aryairani
July 13th, 2008, 11:02 AM
با درود
اول از همه تشکر خاص می کنم از m-lawyer عزیز که همکاری میکنند در بحث از دیگر دوستان هم خواهش میکنم که اطلاعات خودشون رو share کنند در ضمن از lida_a86 عزیز خواهش میکنم اگه ممکنه در مورد pretty good CV خودشون توضیح بیشتری بدن راستی m-lawyer جان چند تا مقاله چاپ کردی و تو کدوم مجله ها

m-lawyer
July 13th, 2008, 04:02 PM
با درود
اول از همه تشکر خاص می کنم از m-lawyer عزیز که همکاری میکنند در بحث از دیگر دوستان هم خواهش میکنم که اطلاعات خودشون رو share کنند در ضمن از lida_a86 عزیز خواهش میکنم اگه ممکنه در مورد pretty good CV خودشون توضیح بیشتری بدن راستی m-lawyer جان چند تا مقاله چاپ کردی و تو کدوم مجله ها

خواهش می کنم.من توی اطلاع رسانی حقوقی معاونت ریاست جمهوری چاپ کردم. اماهمسرم توی مجله های حقوق اساسی، مجلس و پژوهش، اطلاع رسانی ریاست جمهوری و ... چاپ کردن.

aryairani
July 15th, 2008, 09:55 PM
با درود
دچار یک سوال فلسفی شدم و اون اینه که یعنی هیچکس دیگه ای واسه رشته حقوق اقدام نکرده؟؟؟؟؟می دونستم وضعیت علوم انسانی تو این مملکت زیر خط فقره ولی نمی دونستم تا این حدمورد بی مهری هستند این رشته ها، درست بر خلاف کشور های پیشرفته.کسی دیگه نیست که اطلاعاتی ارائه کنه؟

Gilemard
July 31st, 2008, 02:23 AM
آخ جون! :D خلاصه بچه های حقوقیم پیدا شدن!من که کاملا نا امید شده بودم...
من محمد هستم.سال آخر حقوق(کارشناسی) و در صدد جور کردن کار ها.فعلا تو مرحله جمع آوری اطلاعات هستم در نتیجه فکر کنم بیشتر باید استفاده کنم از دوستان تا اینکه چیزی بگم.به هر حال خواستم بگم پیگیر این بخش هستم ناجور! از دوستانی هم که همکاری میکنن صمیمانه متشکرم و ازشون میخام لطفا به قول فرنگیا Keep In Touchباشن و ما رو تنها نذارن.

Gilemard
July 31st, 2008, 02:48 AM
حالا من 2 تا سوال دارم:
1. چرا تو مقطع ارشد،اینا فقط LLM دارن؟معلوم نیست اصلا گرایشش چیه؟خصوصیه؟عمومیه؟جزاست؟ف قط مینویسن LLM!
2.این یکی خیلی ذهنمو مشغول کرده.ما با این سیستم حقوقی خاصی که داریم که نمیشه گفت کاملا رومی-ژرمنیه و کامن لا هم که اصلا نیست،اونجا چیکار میخایم بکنیم؟ مثلا همین دوست عزیزمون آقای m-lawyer و همسر محترمشون که برا ارشد apply کردن،چندین سال حقوق ایران رو مطالعه کردن با تمام شرایط و ویژگی های خاص خودش.حالا میخان با کسایی همکلاس بشن که 4-3 سال چی خوندن؟حقوق ایالات متحده یا حقوق کانادا رو.ما نه از قانون و مقرراتشون اطلاعی داریم ،نه از سیستم حقوقیشون،نه از تکنیکهای استدلال و استنباطشون.اونوقت از دانشجوی ارشد هم انتظار میره یه تز بنویسه که موضوع جدیدی داشته باشه با عمق زیاد و اون خصوصیاتی که دوستان بیشتر واقفن.این 1 مشکلیه که تو رشته های دیگه نیست.همه جای دنیا تقریبا یجور فیزیک یا الکترونیک میخونن،ولی تو رشته ی ما هر کشوری سیستم خودشو داره.من که واقعا گیج شدم. دوستانی که Apply کردن حتما این مسایلو با خودشون حل کردن.اگه میشه مارو هم راهنمایی کنن.

sutedelan95
August 18th, 2008, 05:47 PM
سلام به همه دوستان
كسي در مورد LLMتو انگليس اطلاعاتي داره؟

soheil65
August 19th, 2008, 11:49 PM
سلام
یه سوال
برای رشته حقوق، ارشد، امتحان خاصی به جز تافل (آیلتس) نیاز هست ؟؟
ممنون

lida_a86
August 19th, 2008, 11:59 PM
سلام
یه سوال
برای رشته حقوق، ارشد، امتحان خاصی به جز تافل (آیلتس) نیاز هست ؟؟
ممنون

No

Gilemard
August 20th, 2008, 12:02 AM
سلام،
تا اونجایی که من دیدم،نه.GRE هم ندیدم بخوان.یکی از دوستانی هم که پذیرش گرفته میگفت نمیخوان.

salvo
August 20th, 2008, 01:19 AM
سلام
کسی برای دانشگاه Universite Jean Moulin Lyon3 در فرانسه اقدام نکرده؟ در INTERNATIONAL AND EUROPEAN LAW در master program

applicatopn fee برای این دانشگاه 50 یورو هست که دانشگاه خواسته با ویزا کارت پرداخت بشه... و به صورت off line کسی هست بدونه چه طوری؟ کسی application form این دانشگاه رو پر کرده؟

کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه u-cergy نداره ؟

sizief
August 23rd, 2008, 03:45 PM
سلام من LLM انگليس بودم/
اصولا فوق ليسانس انگلستان يك ساله هست . در دانشگاه لندن سه درس و يك پايان نامه يا چهار درس را بايد پاس كني تا فوق ليسانس بگيري
هزينه زندگي و هزينه تحصيل بسيار بالاست .
و.....
فعلا خدانگهدار

soheil65
August 23rd, 2008, 07:05 PM
کسی در مورد امتحان LSAT اطلاعات داره ؟

Gilemard
August 24th, 2008, 01:27 AM
میدونم که LSAT=Law Student Admission Test وتا اونجایی که من تحقیق کردم مال اونائیه که همونجاUndergradiate Degree شونو گرفته باشن و از ماها نمیخوان.
اگه اطلاعاتتون بیشتره لطفا دریغ نکنین.

soheil65
August 24th, 2008, 11:02 AM
من یکی از دوستام میخواد برای رشته حقوق فوق لیسانس اپلای کنه.
این جور که او میگفت، از این جا نمیشه برای فوق لیسانس اقدام کرد. و باید اونجا ( کانادا) از لیسانس دوباره شروع کرد. و برای اینکه از لیسانس شروع کنی باید یه مدرک لیسانس دیگه داشته باشی و امتحان LSAT رو هم داده باشی !

asman
August 24th, 2008, 11:20 AM
میدونم که LSAT=Law Student Admission Test وتا اونجایی که من تحقیق کردم مال اونائیه که همونجاUndergradiate Degree شونو گرفته باشن و از ماها نمیخوان.
اگه اطلاعاتتون بیشتره لطفا دریغ نکنین.

اطلاعات دقیق و کامل اینجاس:
http://www.lsat.org/applying/lsdas-candidate-requirements.asp

Gilemard
August 25th, 2008, 03:20 PM
این جور که او میگفت، از این جا نمیشه برای فوق لیسانس اقدام کرد. و باید اونجا ( کانادا) از لیسانس دوباره شروع کرد. و برای اینکه از لیسانس شروع کنی باید یه مدرک لیسانس دیگه داشته باشی و امتحان LSAT رو هم داده باشی !

نگران شدم! :(
ولی بعید میدونم اینجوری باشه.اینکه باید لیسانسم اونجا گرفت که امکان نداره درست باشه.الان بچه هایی داریم تو همین فوروم،که پذیزش گرفتن، هم از کانادا،هم از آمریکا.همین جا هم لیسانس گرفتن. GRE و LSAT هم ندادن.تو سایت McGill (کانادا)که من ندیدم بخوان.همینظور تو چند تا دانشگاه کانادایی دیگه.
حالا باز اگه خبر موثّقی داشتین به ما هم بگین.

asman
August 28th, 2008, 01:32 PM

نگران شدم! :(
ولی بعید میدونم اینجوری باشه.اینکه باید لیسانسم اونجا گرفت که امکان نداره درست باشه.الان بچه هایی داریم تو همین فوروم،که پذیزش گرفتن، هم از کانادا،هم از آمریکا.همین جا هم لیسانس گرفتن. GRE و LSAT هم ندادن.تو سایت McGill (کانادا)که من ندیدم بخوان.همینظور تو چند تا دانشگاه کانادایی دیگه.
حالا باز اگه خبر موثّقی داشتین به ما هم بگین.

Are you sure to read the link above????

masoud64
October 3rd, 2008, 02:16 AM
[b]سلام به همه دوستان.من دارم لیسانس حقوق می گیرم.می خواستم بدونم دقیق دقیق چه کارایی باید بکنم تا بتونم در مقطع فوق لیسانس رشته حقوق در دانشگاههای سوئد ادامه تحصیل بدم.البته یه مطالبی رو از همین سایت خوندم ولی راستشو بخواید چون تازه واردم بعضی اصطلاحات رو دقیق دقیق نمی دونم در موردشون باید چی کار کنم.اگه کمکم کنید ممنون می شم.(هزینه،نحوه درخواست،ادامه تحصیل و یا مشغول به کار بعد از اخذ فوق لیسانس در همان کشور سوئدو....)

sensareh
November 2nd, 2008, 06:33 PM
سلام به دوستان حقوقدان

قبل از اينكه سوالاتم رو بپرسم بگم كه واقعاً متاسفم براي دوستان علوم انساني و چقدر اطلاعات اين گروه كم است.كاش بچه ها يه ذره غيرت مي كردند.

1- دوستان اگر اطلاع دارند چند دانشكده حقوق بين الملل متوسط در آمريكا ، انگليس و كانادا كه احياناً نظر مساعدي نسبت به دانشجوي ايراني داشته باشند نام ببرند. حالا اگر دانشكده حقوق بود و دكتري بين الملل هم مي گرفت بد نيست.

2- براي دكتري بايد پرو پزال بديم يا نه؟

3- فوق حقوق بين الملل براي مطالعات خاورميانه مي تونه اقدام كنه؟

m-lawyer
November 2nd, 2008, 06:41 PM
سلام دوست عزیز
امیدوارم که دوستان علوم انسانی هم اطلاعاتی را که به دست می آورند با سخاوت اینجا به اشتراک بگذارند. متاسفانه فکر می کنم مشکل از عدم سخاوت ناشی می شود و نه بی اطلاعی دوستان.
شما باید برای اپلای برای دکتری با استاد مورد نظرتان ارتباط بگیرید و معمولا باید پروپوزال قابل توجهی که زمینه کاری شما را نشان می دهد ارایه بدهید
متاسفانه بیشتر دانشگاه های مطرح آمریکا مثل هاروارد فقط دانشجویان دکتری را از بین دانشجویان مستر خودشان یا دانشجویانی که مستر را در یکی از دانشگاه های آمریکا خوانده است انتخاب می کنند
برای رنکینگ بهتر است به us news رجوع کنید.

somaye-686
November 7th, 2008, 05:14 PM
سلام.من سال دیگه میخوام برای یکی از دانشگاههای آمریکا اپلای کنم.کسی از بچه ها هست که در این فرایند با هم باشیم.از زبان خوندن تا مقاله نوشتن و...

ضمنا من کارشناسی و ارشدمو(حقوق بشر) دانشگاه بهشتی بودم.

masy
November 7th, 2008, 06:00 PM
اگر مطالب هم این موضوع رو به دقت بخونید چند نفری رو پیدا می کنید

موفق باشید

soroush12
November 20th, 2008, 04:04 PM
سلام گیله مرد ٰ خوشحلم که بالاخره یه گیلخ مرد هم تو اینترنت پیدا شد
من انزلیچیم و تو دانشگاه شهید بهشتی حقوق میخونم ان شاالله سال دیگه برای چند تا دانشگاه تو سوئیس و آلمان اقدام میکنم .
الانم مشغول تحقیق در مورد دانشگاههای مختلف ام
;)

soroush12
November 20th, 2008, 11:34 PM
سلام من از بول ديماه براي خانمم معلم خصوصي انگليسي و الماني ميگيرم وامريكاهم يكي از كشورهايي كه براش اقدام ميكنيم
اگه بخاين ميتونين تو كلاس انگليسي با همسرم شركت كنيد حسن اين كلاسها اينه كه روز و زمانش روخودمون با استاد هماهنگ ميكنيم :)

soroush12
November 22nd, 2008, 05:55 PM
ضمن عرض سلام خدمت دوستان عرض کنم که من یه نفر رو میشناسم که تو سنگاپور ارشد میخونه و یکی از دوستان با واسطه من هم تو کانادا تجارت بین الملل میخونه ، یه دانشجوی ایرانی هم داریم که تو هاروارد حقوق بشر میخونه و یه زوج ایرانی رو هم میشناسم که تو فرانسه دکترا میخونن ،
ایمیل اولی رو دارم ولی دادنش به بقیه دوستان مستلزم کسب اجازه است ، ایمیل دومی رو هم میتونم پیدا کنم ، ولی سومی و چهارمی رو مطمئن نیستم ، در هر صورت دوستان هر کدوم که براشون جالبه اعلام کنن تا من اقدام کنم .
در ضمن من در مورد گرایش حقوق اقتصادی و چندتا کشور از جمله المان هلند با اساتید بهشتی مشورت کردم اگه کسی مایله که تو این اطلاعات سهیم بشه اعلام کنه
ضمناْ در مورد زبان المانی و هلندی هم اطلاعات مفیدی هست .

ادم موفق کسیه که بتونه تو شرایط برابر برنده بشه ، این اعتقاد منه ;)

sensareh
November 22nd, 2008, 10:03 PM
سلام بر سرووش عزيز. آقا من كه خيلي مشتاقم و خيلي هاي ديگه ...به نظرت توي كانادا هم ميشه براي دكتري حقوق اقدام كرد؟! البته با توجه به محدوديت دانشگاهها..در مورد هلند هم مشتاقم به جان هم اطلاعات در مورد دانشگاه و هم كلاس زبان....لطفا دريغ نكنيد. من ليسانم علامه بوده و فوقم آزاد تهران مركز...ليسانس فلسفه و فوق حقوق بين الملل .....دنبال مالكيت فكري و يا حقوق بشر يا حقوق اينترنت ، سايبر ، تجارت و اينجور چيزا خلاصه هر كدوم زودتر جور شن....

m-lawyer
November 23rd, 2008, 10:14 AM
من و همسرم سال گذشته را وقف اپلای برای LL.M در دانشگاه های آمریکا و یک بورس هلندی اراسموس مندوس کردیم. ما در میانه های راه با این فروم آشنا شدیم و شاید یکی از شانس هایی بود که در زندگی آوردیم. اطلاعات زیادی از این فروم گرفته ایم و خود را مدیون این فروم می دانیم. امیدوارم دوستان حقوقی هم این تاپیک را فعال کنند و به مقداری که از فروم اطلاعات می گیرند به همان اندازه هم اطلاعات بدهند.
نکاتی راجع به اپلای برای حقوق:
دانشجوهای ایرانی که مشغول به تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور هستند زیاد هست. مخصوصا از دانشجوهای بهشتی. به عنوان مثال، در طول دو سال گذشته دو نفر از دانشجوهای بهشتی برای LL.M از هاروارد پذیرش گرفتند. به نظر من بهتر است که بچه هایی که پروسه اپلای را تجربه کرده اند اطلاعات خودشان را شامل نحوه SOP نویسی، رزومه، نحوه آزاد کردن مدارک و هزینه اش در دانشگاه هایی مثل بهشتی و تهران که اپلای کننده بیشتری دارد و نحوه انتخاب دانشگاه ها برای اپلای را به اشتراک بگذارند.
به عنوان مثال: برای آزاد کردن مدارک در دانشگاه بهشتی و خرید ریز نمرات باید بعد از طی نمودن مراحل فارغ التحصیلی و تسویه حساب مالی با دانشگاه(صندوق رفاه و ...) به امور فارغ التحصیلان ساختمان آموزش رفت و بعد از مشخص شدن میزان تعهد به خدمت که معمولا با توجه به منطقه ای که در کنکور شرکت کرده ایم و ... متفاوت است و پرداختن آن دانشنامه و ریزنمرات را دریافت نمود. معمولا اگر مشکلی نباشد این کار در یک روز انجام می شود. این مدارک را باید به وزارت علوم برد و تایید کرد. بعد هم به دارالترجمه برد و ترجمه رسمی نمود. برخی از دانشگا ه هایی که اپلای می کنید از شما می خواهند که مدرک ترجمه شده را ببرید دانشگاه برایتان در پاکت بگذارند و مهر و موم کنند.
دانشجویان حقوق باید نمره تافل خود را قبل از شروع به اپلای آماده کنند. این امر باعث می شود که شانس گرفتن پذیرش آنها خیلی بالا برود. خیلی از دانشگا ه های رنک بالا معمولا اگر شما از نظر نمره تافل حداقل لازم را نیاورده باشید اصلا شما را در پروسه اپلای وارد نمی کنند. معمولا این دانشگاه ها مثل هاروارد، NYU، پنسیلوانیا از شما نمره 100 تافل می خواهند.
اپلای برای S.J.D یا دکترای حقوق در آمریکا بدون داشتن LL.M از دانشگاه های آمریکا معمولا امری نشدنی است. البته شاید شرایط در دانشگاه های کانادا فرق کند. اما در هر حال برای اقدام برای دکتری حقوق شما باید پروپوزال قوی داشته باشید و از قبل با استاد مورد نظر که می خواهید با وی کار کنید ارتباط داشته باشید.
LL.M در دانشگاه های آمریکا جنرال است و شما می توانید کورس هایی را که می خواهید با توجه به علاقه تان انتخاب کنید و در زمینه ای که می خواهید متخصص شوید. البته هرساله دانشگاه ها معمولا یکسری LL.M های خاص مثلا در حقوق مالکیت فکری، مالیات و ... ارایه می کنند.
حتما قبل از اپلای به مسایلی چون تعداد اسکولارشیب های دانشگاه و Financial aid و وام های دانشگاه توجه کنید. چون شهریه دانشگاه های آمریکا خیلی بالاست مثلا 40000 دلار برای یک سال. پس شما احتیاج دارید که با فاند دانشگاه بخشی از این هزینه ها را cover کنید.
به ددلاین دانشگاه ها توجه کنید. به نمره تافلی که می خواهند. به application fee، به SOP خاص مدنظرشان؛ به تعداد recommendation ها . در تهیه مدارک لازم دقیق باشید.
اگر دانشجوی بهشتی هستید! بعضا به برد سالن پایین دانشگاه نظری بیفکنید. معمولا بعضا اسکولارشیپ ها و پذیرش های خاص دانشگاه ها که برای دانشجویان ایرانی است در این برد اعلام می شود. البته اگر توسط دیگر دوستان سخاوتمند از روی برد برداشته نشود!!!

sensareh
November 24th, 2008, 03:10 PM
سلم ام لاير عزيز. ببخشيد
1- يعني مي فرماييد براي l.l.m درخواست پذيرش بديم؟! و بعد براي دكتري اقدام كنيم.
2- شما تونستيد از جايي پذيرش بگيريد يا خير؟!
3- از رزومه منظورتون چيه ميشه يه ذره بازتر توضيح بدين لطفاً
4- يعني قبل از اپلاي حتمن بايد با استاد هماهنگ شيم بعد بقيه كارها رو بكنيم؟!

اگه برا l.l.m اقدام كنيم مدرك فوقي كه اينجا گرفتيم تكليفش چي ميشه....

راستي به نظر شما كدوم دانشگاهها تو انگليس و كانادا براي دكتري بهتر هستند؟!

m-lawyer
November 24th, 2008, 04:50 PM
سلام.
1- اگر برای دانشگاه های آمریکا اقدام می کنید بله. بهتر است اول برای LL.M اقدام کنید.
2- من بورس اراسموس مندوس و پذیرش دانشگاه اراسموس هلند را گرفتم و همسرم از دانشگاه پنسیلوانیا پذیرش پارشال فاند گرفتند که در نهایت ما تصمیم گرفتیم که به آمریکا برویم.
3-رزومه شامل چهار بخش اطلاعات تحصیلی، شغلی، انتشارات شما و علایق شماست. با سرچ در اینترنت نمونه های مختلف رزومه را میتوانید پیدا کنید.
4- برای اپلای برای دکتری، بله. این استاد شماست که در مرحله اول شما را انتخاب می کند که در دوره دکتری با وی کار کنید و سپس در پروسه اپلای شما جزو دانشجویان این استاد پذیرش می گیرید.
مدرک فوق اینجا به دردی نمی خورد. فقط سابقه شما محسوب می شود که شانس گرفتن پذیرشتان را بالا ببرد.

sensareh
November 24th, 2008, 05:20 PM
مرسي عزيز
اينو يادت رفت:راستي به نظر شما كدوم دانشگاهها تو انگليس و كانادا براي دكتري بهتر هستند؟!
راستي وضعيت معدلتون و يا مقاله هاتون چطور بود. به نظرت مي ارزه كه مقاله هامونو بديم برا ترجمه و اكسپت البته هر كدوم حدود 600 تومن خرج برميدارن؟!
يا نه با مقاله فارسي هم اميد به پذيرش گرفتن هست؟
ممنونم

soroush12
November 24th, 2008, 11:02 PM
sensare عزيز اگه سوالاتت رو به طور مشخص بپرسي من بهتر ميتونم جوابت رو بدم.
مثلاُ در مورد چيه كلاس زبان اطلاعات ميخواي ؟ 8)
براي اينكه زودتر بتوني كارت رو رديف كني بايد يك رشته و نهايتاُ دو يا سه كشور رو مشخص كني .
منتظر سوالات دقيقترت هستم

soroush12
November 24th, 2008, 11:25 PM
مورد هلند دكتر نظر دكتر كوشا رئيس كرسي حقوق بشر بهشتيه ، خدمت دوستاني كه مشكل زبان ندارند عرض كنم كه كرسي با موسسات مختلفي حقوقي مختلفي تو كشورهاي مختلف در ارتباطه و براي دوره ها و سمينارهايي كه در اون كشور ها برگزار ميشه بورسهاي چند هفته اي ميده ( به دانشجوهايي كه در كرسي فعاليت دارن) در واقع شما با استفاده از اين بورسها فرصت پيدا ميكنين تا فيس تو فيس نظر يه استاد رو تو اونجا حلب كنيد ، البته تو خيلي از برنامه هاي خود كرسي هم اساتيد خارجي و اساتيد ايراني مقيم خارج شركت ميكنن ، مثلا از موسسه ماكس پلانك المان يا مركز حقوق بشر ايرلند و غيره ، در كل كرسي حقوق بشر دانشگاه شهيد بهشتي در خارج ايران شناخته شدست و فرصتهاي خوبي رو هم در اختيار هر كسي كه بخواد ميذاره ، من خاطرم هست كه در زماني كه دكتر امير ارجمند رئيس كرسي بودند خيليها از همين طريق راهي شدند ولي در زمان ايشون فقط كسايه خاصي ميتونستن از اين فرصت اسفاده كنن ولي الان درش به روي همه بازه.
در مورد زبان هلندي بايد عرض كنم كه فوق العاده نزديك به انگليسي و به خصوص المانيه ، كسي كه يكي از اين زبانها رو بلد باشه با يه دوره كوته مدت در حد بيست جلسه دو ساعته ميتو هلندي رو در حد روزمره ياد بگيره.
در وورد زبان الماني هم بايد بگم كه از لحاظ تلفظ و املا فوق العاده از انگليسي اسونتره چرا كه تو زبان المانر شما همونطور كه مينويسين تلفظ ميكنين ولي سختيه زبون الماني به اينه كه او نا مثل عربي مونث و مذكر و علاوه بر اون خنثي دارن كه اينا سماعيند.
8)

sensareh
November 25th, 2008, 12:10 AM
مرسي سروش عزيز
1- حقوق بين الملل با هر گرايشي

2- كانادا،انگليس،هلند

تدريس توي هلند به زبان هلنديه؟ يعني چيزي مثل تافل به هلندي مي خوان يا نه ؟!
مرسي از جوابت

kubrick
November 25th, 2008, 11:13 AM
مرسي سروش عزيز
1- حقوق بين الملل با هر گرايشي

2- كانادا،انگليس،هلند

تدريس توي هلند به زبان هلنديه؟ يعني چيزي مثل تافل به هلندي مي خوان يا نه ؟!
مرسي از جوابت

سلام.
در هلند هم تدریس تمام رشته های حقوق بین الملل به زبان انگلیسی هستش. البته اینقدری که من تو سایت هاشون دیدم. بنابراین شما احتیاج به مدرک زبان (که معمولا IELTS یا TOEFL) هستش دارین. واسه IELTS معمولا 6.5 واسه ارشد کافیه.
در مورد بحث مدرک زبان هم میتونید به بخش امتحانات در فورم مراجعه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?board=19.0

kubrick
November 25th, 2008, 11:41 AM
مطمئن نیستم که اینو میتونم اینجا بگم با نه (چون خاص بچه های حقوقه، تو بخش امتحانات نمیهش گفت). یه نکته دیگه هم واسه بچه های حقوقی:
الان دیگه تقریبا همه جا هم IELTS و هم TOEFL رو واسه پذیرش قبول میکنن. حتی برای آمریکا هم خیلی از دانشگاه هایی که تو سایت شون IELTS رو اعلام نکردن، بعد از مکاتبه باهاشون این مدرک رو میپذیرن. اما اگه بخوام بهتون یه توصیه بکنم اینه که در حال حاضر پروسه امتحان تافل راحت تر صورت میگیره (چه در مرحله امتحان و ریپورت).
یه نکته هم باز بطور خاص واسه بچه های حقوقی اینه که معمولا نمره Writing برای رشته حقوق باید بالاتر از یه حد مشخصی باشه و به نمره Writing اهمیت میدن.

somaye-686
November 25th, 2008, 04:41 PM
سروش عزیز
شما که با کرسی حقوق بشر در ارتباط هستید لطف می کنید فراخوان مقالت یا دوره های آموزشی که کرسی اعلام می کنه توی فروم نیز مطرح کنید؟

m-lawyer
November 25th, 2008, 06:17 PM
[quote=sensareh ]
مرسي عزيز
اينو يادت رفت:راستي به نظر شما كدوم دانشگاهها تو انگليس و كانادا براي دكتري بهتر هستند؟!
راستي وضعيت معدلتون و يا مقاله هاتون چطور بود. به نظرت مي ارزه كه مقاله هامونو بديم برا ترجمه و اكسپت البته هر كدوم حدود 600 تومن خرج برميدارن؟!
يا نه با مقاله فارسي هم اميد به پذيرش گرفتن هست؟
ممنونم
توی صفحه اول من راجع به وضعیت خودم و همسرم از نظر تعداد مقاله و ... توضیح دادم. می تونید به اونجا رجوع کنید.
پارسال دانشگاه LSE لندن یک بورس خیلی خوب داشت برای دوره مستر البته. به نظرم بهتر است که حتما سایت این دانشگاه را چک کنید. من امسال از برنامه هاش و پذیرش هایش خبر ندارم.
در مورد کانادا هم از دوستان من در رشته حقوق از دانشگاه اوتاوا(برای دکتری حقوق در زمینه حقوق پزشکی) و دانشگاه مک گیل برای مستر پذیرش گرفتند.
مقاله فارسی هم در گرفتن پذیرش نقش مهمی را ایفا می کند. برای ما که این طور بود حداقل.

m-lawyer
November 25th, 2008, 06:44 PM
یک نکته دیگر رو هم دوستانی که تازه شروع به اپلای کردند در نظر بگیرند
دانشگاه های رنک بالا ی آمریکا معمولا ددلاینشون برای اپلای هرسال اوایل دسامبرسال قبل است. اگر این زمان را از دست بدهید شانس گرفتن پذیرشتون هم خوب طبیعتا پایین می یاد. اگر از الان شروع به اپلای کرده اید برای Fall2010( اگر برای Fall2009 اپلای می کنید باید الان قاعدتا نمره زبانتان آماده باشد و باقی امور و مشغول تکمیل مدارک باشید) حتما حواستان باشد که نمره زبانتان را تا نوامبر برسانید(نوامبر سال بعد). البته معمولا ددلاین دانشگاه های اروپا تا می هم هست بعضا.

m-lawyer
November 25th, 2008, 06:45 PM
نکته دیگر:
بچه هایی که برای فرانسه اپلای می کنند هم از پروسه اپلای بگند. می دونید که دانشجوهای ایرانی زیادی در فرانسه دکتری و مستر می خونند. لطفا تجربه خودتان و یا دوستانتان را هم به اشتراک بگذارید.

m-lawyer
November 25th, 2008, 06:51 PM
این لینک هم اطلاعات خوبی راجع به دانشکده های حقوق آمریکا می دهد:
http://www.aals.org/about_memberschools.php

m-lawyer
November 25th, 2008, 06:54 PM
این هم یک سایت وطنی برا ی معرفی دانشکده های حقوق و نحوه تحصیل حقوق در آمریکا، کانادا، فرانسه و ...
http://www.hoqouq.com/law/article54.html

somaye-686
November 25th, 2008, 07:27 PM
M-Lawyerعزیز

لطف میکنید دانشگاه لیسانس و فوقتون و گرایش و معدلتونو بفرمایید و اینکه الان چه گرایشی و کدوم دانشگاه درس می خونید.

من نگرانی عمده ام معدلمه که پایینه.لیسانس 15.75 فوق بشر 16.87 ،مقاله هم ندارم اما دارم آماده می کنم ،به نظرتون برای دانشگاههای آمریکا شانسی هست یا نه؟
ممنون

m-lawyer
November 25th, 2008, 07:39 PM
سمیه عزیز
من و همسرم هم لیسانس و فوق لیسانس (عمومی): شهید بهشتی
رتبه ارشد من:1 رتبه ارشد همسرم: 3
معدل ارشدمون : بالای 17
ibt همسرم:95 من:86
مقاله هامون هم داخلی چاپ شدند. recom هم از اساتید خودمون
نتیجه اپلای: همسرم از دانشگاه پنسیلوانیا پارشال فاند پذیرش گرفتن برای مستر(البته فاندی که بهشون تعلق گرفته خوبه)+ من بورس اراسموس مندوس هلند (دانشگاه اراسموس)
من این ها رو توی صفحه اول همین تاپیک گفته بودم اطلاعات راجع به بورس اراسموس مندوس را هم در تاپیک مربوطه اش گفتم.
به نظرم شما اگه رزومه تون را از نظر تجربیات کاری و انتشاراتتون تقویت کنید و نمره زبان خوبی داشته باشید شانستون برای گرفتن پذیرش بالا می ره. نوشتن پرسونال استیت منت خوب خودش نقش مهمی داره.
من ورودی مهر 81 کارشناسی و مهر 85 ارشد عمومی بهشتی بودم.

somaye-686
November 25th, 2008, 07:45 PM
ممنون.
قابل توجه دوستان علاقمند حقوق بین الملل.
ثبت نام برنامه تابستانی آکادمی حقوق بین الملل لاهه:
http://www.hagueacademy.nl/?summer-programme

kubrick
November 25th, 2008, 10:49 PM
سلام مجدد به همه عزیزان:
من الان در مرحله نگارش SOP هستم. در این مورد آموزش های جالبی که مختص بچه های حقوقی هستش پیدا کردم که براتون به تدریج قرار میدم.
این اولیش. امیدوارم براتون مفید باشه.

m-lawyer
November 25th, 2008, 11:04 PM
مثله این که تاپیک یواش یواش داره یه تکونی به خودش می ده :)
دوستان حقوقی تاپیک اراسموس مندوس رو هم از دست ندهید
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,1001.90/topicseen.html
بورس های اراسموس مندوس از نظر فاند قابل توجهه.

india
November 25th, 2008, 11:09 PM
نظرتان درباره دكتراي حقوق از هند چيست؟مي گن در سطح اروپا است؟

kubrick
November 25th, 2008, 11:21 PM
نظرتان درباره دكتراي حقوق از هند چيست؟مي گن در سطح اروپا است؟

سلام.
در هند دانشگاه University Of Delhi از شهرت و رنکینگ خوبی برخورداره. اما من شنیدم که خارجی کم میگیره و شرایط زندگی هم تو هند یه کم سخته. یه سر به لینک زیر بزنین.
http://www.du.ac.in/show_department.html?department_id=Law

india
November 25th, 2008, 11:50 PM
كوبريك جان فكر مي كنيد با شرايط زير به هند يا اروپا مي توانم اميدوار باشم؟
ليسانس 17 دانشگاه تهران
فوق ليسانس حقوق بشر 18 علامه طباطبايي سطح زبان مناسب
با تشكر

somaye-686
November 26th, 2008, 12:37 AM
به india

شما برای بشر می خواهید اقدام کنید؟من شدید ا برای مقاله نوشتن نیاز به پارتنر دارم.خوشحال میشه اگه مایل باشید باهم کار کنیم.

somaye-686
November 26th, 2008, 12:48 AM
دوستان حقوق بشری به این مرکزم توجه داشته باشند:
http://www.nuigalway.ie/human_rights/Programmes/phd.html

kubrick
November 26th, 2008, 02:28 AM
كوبريك جان فكر مي كنيد با شرايط زير به هند يا اروپا مي توانم اميدوار باشم؟
ليسانس 17 دانشگاه تهران
فوق ليسانس حقوق بشر 18 علامه طباطبايي سطح زبان مناسب
با تشكر

سلام میکنم.
راستش نمیتونم پاسخ قطعی ای بهتون بدم اما بطور کلی شرایط شما خیلی عالیه (البته به نظر من). فکر میکنم بهتره در این زمینه به تاپیک شانس قبولی هم مراجعه کنید و انتخاب تون رو به رای بزارین.
شما با این شرایط چرا برای دانشگاه های بهتر اقدام نمیکنین؟

india
November 26th, 2008, 07:46 AM
كوبريك جان
1-با توجه به تاهل و صاحب فرزند بودن خيلي دستم باز نيست
2-البته براي هلند و بلژيك اقدام كرده ام
3-هند راخيلي دوست دارم .با هزينه متوسط زندگي خوبي خواهيد داشت
4-درمورد مك گيل كانادا هم اقدام كردم و حتي يك سوپروايزر هم پيدا كردم ولي به خاطر تاهل و ابهام درباره ويزا بي خيالش شدم

m-lawyer
November 26th, 2008, 10:50 AM
to india
برای اپلای به دانشگاه های هندوستان بهتر است که نگاهی هم به تاپیک زیر بیندازید:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,5866.0.html
موفق باشید

m-lawyer
November 26th, 2008, 11:14 AM
هرگز از تلاش کردن بازنایست، قله تنها از ته دره بلند دیده می شود.
دوستان تجربه ای که من از یک سال گذشته دارم اینه که بهتره شما وقتی شروع می کنید به اپلای به دانشگاه های مختلف چند تا کار را انجام بدید:
اول اینکه یک سرچ جامع بکنید در بین دانشگاه های کشورهایی که برای اپلای انتخاب کرده اید. اگر واقعا قصد دارید که حتما از جایی پذیرش بگیرید بهتر است که به دانشگاه های مختلف آمریکا، کانادا و اروپا اپلای کنید. چون در نهایت امر ویزای هیچ کدام قابل پیش بینی نیست و ممکن است اگر انتخاب ها محدود باشد به خاطر نگرفتن ویزا تمام این یک سال به هدر برود.
دوم، یک چک لیست برای خودتان تهیه کنید برای هر دانشگاه. شامل اطلاعات زیر:
حداقل نمره تافل یا آیلتس مورد نیاز
ددلاین اپلای برای دانشگاه( توجه داشته باشید بعضی از دانشگاه ها دو ددلاین دارند و اولی برای early notification است و دومی Late. معمولا کسانی که قبل از ددلاین اول اپلای می کنند شانس گرفتن فاندشان بیشتر است. بعضا به صراحت این موضوع قید می شود. مثل دانشگاه کورنل آمریکا)
محل دانشگاه(این قضیه توی آمریکا خیلی مهمه. مثلا خیلی از بچه ها تازه بعد از اینکه اپلای می کنند و پذیرش می گیرند این سوال براشون مطرح میشه که آیا ایالتی که ازش پذیرش گرفتند محل مناسبی برای زندگی هست یا نه؟به این تاپیک یه نگاهی بندازید:1http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,3485.0.html0
application fee بالاخره وقتی شما تصمیم دارید برای مثلا جا اقدام کنید مهمه که بتونید هزینه این اپلای ها را تامین کنید که معمولا باید با کردیت بپردازید. البته برخی از دانشگا ه ها گزینه ای به نام fee waiver دارند. توجه کنید.
شهریه دانشگاه و وام ها و اسکولارشیپ های دانشگاه. توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه ها برای حقوق خیلی بالاست. باید بتونید اسکولارشیپ و وام قابل توجهی بگیرید که این هزینه ها را کاور کنه. بعضی از دانشگاه ها به صراحت گفتند که وام و اسکولارشیپ قابل توجهی ندارند. مطمئن باشید که اونها تعارفی با کسی ندارند و توی این زمینه کاملا روراستند.
رنک دانشگاه. مثلا برای دانشگاه های آمریکا شما می تونید از us news استفاده کنید. 100 دانشکده حقوق اول آمریکا را معین می کند.
برنامه های دانشگاه: بعضی از این دانشگاه ها برنامه های متنوعی برای ll.m و دکتری ارایه می کنند.
مدارک مورد نیاز برای اپلای. تعداد recommendation ها، ترانسکریپت ها، پرسونال استیت منت و رزومه و ..... حتما به این قضیه دقت کنید. بعضا پرسونال استیت منت ها ی متفاوتی یک دانشگاه از شما می خواهد. تعداد بالای recommendation هم که معمولا دردسر زاست! با توجه به علاقه وافر اساتید حقوق به اینترنت و زبان انگلیسی و همکاری با دانشجو کلا!!!!!!

m-lawyer
November 26th, 2008, 11:20 AM
این هم یک توضیح راجع به اپلای از طریق LSAC

we strongly recommend
that you register with the Law School
Admission Council’s LL.M. Credential
Assembly Service (www.LLM.LSAC.org).
This service will save you time and money,
especially if you intend to apply to more
than one U.S. or Canadian graduate law
program. You will need to obtain your
transcripts and other required academic
records only one time in order to make
them available in all of your applications.
For a registration fee of US$185, LSAC
will collect, authenticate, and distribute
your academic records and your TOEFL
score (see the section “English proficiency,”
overleaf, for how to have your TOEFL
score report sent to LSAC) to up to five
law schools you select. (Additional reports
are available for an additional fee.) Once
you register for this service, it will be
available to you for a period of five years

ذهن آدمی مثل چتر نجات است؛ تنها زمانی شما را نجات می دهد که باز باشد

kubrick
November 26th, 2008, 12:17 PM
كوبريك جان
1-با توجه به تاهل و صاحب فرزند بودن خيلي دستم باز نيست
2-البته براي هلند و بلژيك اقدام كرده ام
3-هند راخيلي دوست دارم .با هزينه متوسط زندگي خوبي خواهيد داشت
4-درمورد مك گيل كانادا هم اقدام كردم و حتي يك سوپروايزر هم پيدا كردم ولي به خاطر تاهل و ابهام درباره ويزا بي خيالش شدم

به India عزیز سلام میکنم.
حق با شماست. با این محدودیت ها هند گزینه مناسبی است.
غیر از دانشگاهی که قبلا بهتون گفتم، دانشگاه ها زیر هم بهترین دانشکده های حقوق هند را دارا هستند. این دانشگاه ها رو یه دوست عزیز که با هند در ارتباط بود، لطف کرده بود و بعد از یک بررسی خیلی جامع به من گفته بود. (من که همیشه دعاگوشون هستم :D). مثله اینکه قسمت بوده شما ازشون استفاده کنید.

1) National Law School of India(Bangalore city) www.nls.ac.in (http://www.nls.ac.in)
2) University of Pune(puna city) intcent@unipune.ernet.in
3) Amity University (Delhi city) Admissions@amity.edu
4) National Academy of Legal studies & Research (Hyderabad city) www.nalsarlawuniv.com (http://www.nalsarlawuniv.com)

با آرزوی موفقیت برای شما.

india
November 26th, 2008, 06:07 PM
کوبریک جان با تشکر از همکاری صمیمانه شما
نظرتان درباره ی کشور های جنوب شرقی در مقایسه با هند چیست؟

linsey
November 26th, 2008, 06:26 PM
سلام ام- لایر عزیز

به نظرت با توجه به تجربیاتت امکان داره نمره تافل زیر حداقل باشه اما دانشگاه رنک بالا پذیرش بده؟

ممنون

india
November 26th, 2008, 06:41 PM
اگر دوره فوق، انگلیسی زبان باشد بازهم برای دکترا باید مدرک زبان ارایه کرد؟

m-lawyer
November 26th, 2008, 07:26 PM
to linsey
راستش تجربه ما برای اپلای به هاروارد و NYU این رو می گه. یعنی توی نامه ای که بعد از بررسی مدارک برای ما فرستادند گفتندکه شما به علت پایین بودن نمره تافلتون(کمتر از مینیمم که 100) بود پذیرش نشدید.
البته بعضی جاها تو سایتش می گه که اگه Slightly پایین تر باشه اغماض می کنن و بعد اگر پذیرش گرفتید باید کورس های اضافه زبان بگذرونید.
to india
بله. همین که شما native نیستید و زبان native شما انگلیسی نیست باید مدرک زبان ارایه بدهید. البته یک گزینه ای هم کنار نمره تافل توی application form ها هست با عنوان TOEFL waiver فکر کنم این گزینه مربوط به کسانی میشه که با مدرک خاصی نشون میدن که با اینکه مدرک زبان ندارند اما سطح زبانشون در حد مورد نیازه. البته من راجع به این گزینه اطلاعات کافی ندارم.

somaye-686
November 26th, 2008, 11:18 PM
m-lawyer
شما چندوقت زبان خوندید؟آموزشگاه می رفتید؟برای حقوق که gre نیازی نیست؟
ممنون

kubrick
November 26th, 2008, 11:52 PM
کوبریک جان با تشکر از همکاری صمیمانه شما
نظرتان درباره ی کشور های جنوب شرقی در مقایسه با هند چیست؟

به India عزیز سلام میکنم.
من قبلا هند و مالزی جزو گزینه هام بود که به دلایلی تغییر نظر دادم. در مورد مالزی تحقیقات زیادی کردم. از نظر دانشگاه فکر میکنم 5 دانشگاهی که در هند هستند بهتر هستند (هر چند رنکینگ بعضی از اونها پایین تره). اما مالزی از هند تا حد زیادی تمیز تره و هزینه هاش هم در بعضی موارد پایین تره. مثلا برق در هند خیلی خیلی گرونه و همین میتونه در شهرهای گرم مشکل ساز بشه. همین طور هند خیلی کثیفه. مشکل دیگه در مورد زبان هستش. شاید در رشته های فنی مهندسی زبان خیلی مهم نباشه اما واسه حقوق اهمیت زیادی داره. فکر میکنم انگلیسی حرف زدن هندی ها تا حد خیلی زیادی از مالزی ها بهتر باشه. همون طور که میبینید هر کدوم مزایا و معایبی دارن. با این توضیحات فکر میکنم که خودتون میتونید تصمیم بگیرین.
باز هم سوالی بود در خدمتم.

kubrick
November 26th, 2008, 11:54 PM

تا جایی که من اطلاع دارم شرط مدرک زبان در بیشتر دانشگاه ها، در صورتیکه دوره تحصیل قبلی شما به زبان انگلیسی باشد وجود ندارد.

Sara.Sh
November 27th, 2008, 12:52 AM

تا جایی که من اطلاع دارم شرط مدرک زبان در بیشتر دانشگاه ها، در صورتیکه دوره تحصیل قبلی شما به زبان انگلیسی باشد وجود ندارد.

به صدرا
خیر این طور نیست. اگر برای آمریکا و کانادا اپلی میکنید ( من از کشورهای دیگه اطلاعی ندارم ) و تحصیلاتتون در کشور غیر انگلیسی زبان بوده باید تافل یا ایلتس داشته باشید.

m-lawyer
November 27th, 2008, 09:08 AM
m-lawyer
شما چندوقت زبان خوندید؟آموزشگاه می رفتید؟برای حقوق که gre نیازی نیست؟
ممنون

سمیه جان برای حقوق تاحالا من جایی رو ندیدم که GRE بخواد. اگه دوستان تجربه دیگه ای دارند بگند.
من آموزشگاه نرفتم و به خاطر اینکه کار می کردم خیلی وقت درست و حسابی برای تافل نذاشتم و خوب نتیجه اش را هم دیدم!

m-lawyer
November 27th, 2008, 06:27 PM
دوستان حقوقی راجع به نشریه های حقوقی داخلی که امکان چاپ مقاله بچه های ارشد توش هست کسی ایده ای نداره؟
من شروع می کنم:
نشریه اطلاع رسانی حقوقی- معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری( سردبیر این نشریه تا چند وقت اخیر دکتر انصاری(هیات علمی بشر و عمومی شهید بهشتی) بودند. الان خبر ندارم)
نشریه داور (دانشجویی دانشکده حقوق بهشتی): کسی خبر نداره که منتشر میشه یا نه؟
نشریه مجلس و پژوهش( مرکز پژوهش های مجلس)
نشریه حقوق اساسی(سردبیرش دکتر گرجی - استاد حقوق عمومی بهشتی- هستند(بودند؟))

linsey
November 27th, 2008, 07:33 PM
to m lawyer

مجله اول مدتهاست چاپ نشده است اما قصد تجدید چاپ دارند
مجله دوم را من یک شماره دو سال پیش ازش دیدم اما دیگر چاپ نشده
مجله سوم هنوز چاپ میشود
مجله چهارم نیز چاپ میشود

ضمنا به تازگی( یک سالی هست) دکتر امیر ارجمند یک مجله در زمینه ح. عمومی و بشر با نام حقوق بشر چاپ کرده است.

m-lawyer
November 27th, 2008, 10:13 PM
ممنون linsey
در ضمن مجله حقوق عمومی هم هست. البته بازم نمی دونم اخیرا چقدر فعال بوده.
در مورد نشریه اطلاع رسانی حقوقی هم مدتی است که دوباره فعال شده. من خودم مقاله ام بهار 87 توی این نشریه منتشر شد.
ممنون

m-lawyer
November 27th, 2008, 10:16 PM
راستی، آقای مهدی مختاری (دانشجوی دکتری عمومی بهشتی) توی شماره 7 (خرداد و تیر 80) مجله وکالت یک مقاله خیلی مفید با عنوان تحصیل حقوق در آمریکا دارند. توصیه می کنم اگه گیر آوردید حتما بخونیدش.

india
November 27th, 2008, 10:28 PM
دوستان حقوقي عزيز:
واقعا فكر مي كنيد اگر بخواهيد به ايران برگرديد نزد مسوولين عزيز دانشگاهي مان چه قدر تفاوت بين حقوق خوانده ي امريكا و حقوق خوانده ي مالزي وجود دارد ؟واقعا فكر مي كنيد اين همه زحمت در صورت برگشت به ايران چه قدر فرق دوغ و دوشاب را براي اساتيد تصميم گيرنده مشخص خواهد كرد؟به نظر من اول هدف و برنامه ي بلند مدت خود را تعيين كنيد بعد درگير فرايند پذيرش و ويزا شويد.

m-lawyer
November 27th, 2008, 10:44 PM
البته ممکنه این بحث خارج از محدوده تاپیک باشه و باعث بشه موضوع قفل شه.
فقط من به یک نکته اشاره می کنم که اگه شما (کلا عرض می کنم) ملاکتون برای اپلای نظر مسئولین عزیز دانشگاهی هست، به نظرم بهتره که همین جا برای دکتری مشغول به تحصیل بشید که اساسا با این ملاک هیچ فرقی نمی کنه که ایران خونده باشید یا مالزی یا ... چرا که مسلما توی 5 تا 7 سالی که به عنوان دانشجوی دکتری جلوی چشم مسئولان محترم حضور دارید راحت تر میشه نظر ایشان را از راه های مختلف جلب کرد!

india
November 27th, 2008, 10:50 PM
lawyerجان
منظورم عضويت در هيات علمي بود . ضمنا واقعيت اين است كه خيلي ها برگشته اند(مجبور شده اند)و همين نظرات بي ارزش اساتيد زندگي ان ها را تحت تاثير قرار داده .ضمنا فكر نمي كنم واقع بيني و امكان سنجي چيز بدي باشد.
با تشكر

somaye-686
November 27th, 2008, 11:01 PM
به india
به نظر من رضایت قلبی خود آدم خیلی مهم تره تا نظر مسئولین دانشگاه ، گذشته از اینکه با وجود مدرک گرایی فراوانی که و جود داره و خیلی مشکلات دیگه من خودم جاهای زیادی دیدم که برای فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر اونهم داخلی کلی ارزش و احترام قایل بوده اند دیگه چه برسه به خارجی اگه به اعضا هیت علمی دانشگاه خودمون(بهشتی )نگاه کنید اکثرا فارغ التحصیل دانشگاههای معتبرند .نهایتتا قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

و یه سوال از m-lawyer
شما راسا برای فوق اقدام کردید یا دکتری و اونها شمارو به عنوان دانشجوی فوق شناختند.منظورم اینه که اگر من برای دکتری اپلای کنم و از نظر اونها شرایط رو نداشته باشم کلا مدارک منو دیگه بررسی نمی کنند یا اینکه پیشنهاد می کنند که اول همون دانشگاه فوق بخونم؟

m-lawyer
November 28th, 2008, 10:21 AM
به سمیه
ما مستقیما برای LL.M اقدام کردیم. چون اساسا دانشگاه هایی که ما برای اپلای انتخاب کرده بودیم همشون به صراحت گفته بودند که دانشجوی SJD رو از بین دانشجویانی که مسترشون رو از یکی از دانشگاه های ایالات متحده گرفتند پذیرش می کنند.
راستش فکر نمی کنم اونها خودشون این کار رو بکنن و مدارک شما رو بعد از رد شدن در SJD بفرستند برای مستر. به نظر من بهتر است که قبل از اینکه اپلای کنید با خود اون دانشگاه تماس بگیرید(خیلی خوب ای میل جواب می دهند) و ازشون راهنمایی بخواهید. مثلا من می خواستم برای یک LLM مالیات برای یک دانشگاهی تو امریکا اقدام کنم ای میل که زدم بهشون گفتن ما توصیه نمی کنیم که دانشجویان بین المللی که JD شان (لیسانس ) را امریکا نگرفتند برای این برنامه اپلای کنن. به جاش مثلا فلان برنامه بهتره که اپلای کنید.

linsey
December 7th, 2008, 09:31 PM
To m lawyer

سلام
1- ببخشید من یک چیز را در رشته حقوق متوجه نشدم وقتی از دانشگاه های برای مثال امریکا فول فاند میگیری انها فقط هزینه دانشگاهت را میدند یا کمک هزینه برای زندگی ات را هم میدهند؟ اگر میدند کافی برای زندگی است یا نه؟

2- این چیزا که بچه های فنی میگند TA و.. آیا برای بچه های حقوق محلی از اعراب داره؟ آیا اصلا برای llm هست یا مراحل بالاتر؟

masy
December 7th, 2008, 09:35 PM
To m lawyer

1- ببخشید من یک چیز را در رشته حقوق متوجه نشدم وقتی از دانشگاه های برای مثال امریکا فول فاند میگیری انها فقط هزینه دانشگاهت را میدند یا کمک هزینه برای زندگی ات را هم میدهند؟ اگر میدند کافی برای زندگی است یا نه؟

اگر فروم رو با دقت می خواندید جواب سوالتون رو پیدا می کردید

لطفا از طرح سوالات تکراری پرهیز کنید

kubrick
December 20th, 2008, 02:33 PM
مثله اینکه این پست باز داره متوقف میشه. از دوستان کسی خبر جدید نداره؟

m-lawyer
December 20th, 2008, 04:23 PM
متاسفم. دوستان حقوقی هیچ علاقه ای به به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون ندارند و این باعث خواهد شد که هیچ گاه به بهترین ها دست نیابند. چون هیچ وقت یک نفر به تنهایی نمی تواند تمام اطلاعات را کسب کند. اصلا فلسفه این فروم همین است. متاسفم.
این آدرس سایتی است که می توان در آن بورس های خوبی برای حقوق پیدا کرد:
http://scholarship-positions.com/2009-scholarships-for-international-students-in-usa-from-mensa-foundation/2008/12/19/

kubrick
December 20th, 2008, 06:00 PM
از m-lawyer عزیز بایت سایت خیلی خوبی که معرفی کرده اند ممنونم.
متاسفانه من هم با ایشون موافقم. به نظر میاد دوستان حقوقی تمایل چندانی به به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون ندارن. این باعث میشه که روحیه به اشتراک گذاری حتی در بین بچه های فعال هم از بین بره و در نتیجه از اطلاعات همدیگه تا حد زیادی بیخبر بمونیم.
شب یلدای همتون خوش بگذره.

kubrick
December 20th, 2008, 06:07 PM
راستی تا یادم نرفته، دوستان عزیز ی سر به لینک زیر هم بزنین:
http://www.accepted.com/Law/?linkid=leftnav
مخصوصا بچه های ارشد لینک زیر رو هم ببینن:
http://www.accepted.com/law/ExpandLLM.aspx
توی این سایت بطور خیلی خوبی نحوه انتخاب دانشگاه، SOP نویسی و نمونه های اون و مخصوص بچه های حقوقی توضیح داده شده.

kubrick
December 21st, 2008, 01:56 PM
سلام به حقوقی های عزیز:
من یه گرایش عالی که در دانشگاه استنفورد برای LLM ارایه میشه رو دیدم که گفتم شاید شما ها هم بهش علاقه مند باشید. من قبلا گرایش Law & Technology یا عنوان های مشابه اون رو دیده بودم اما در دانشگاه استنفورد گرایشی با عنوان Computational Law ارایه میشه که بطور کاملا تخصصی به حقوق کامپیوتر مربوط میشه. البته شاید ترجمه خیلی دقیقی برای این گرایش نباشه اما برای حقوقی هایی که تجربه برنامه نویسی یا کار تخصصی با کامپیوتر رو هم دارن خیلی گرایش مناسبیه. این طور که من متوجه شدم، این گرایش با این عنوان در دانشگاه های خیلی کمی وجود داره. من که به شخصه خیلی از این گرایش خوشم اومده.

kubrick
December 22nd, 2008, 06:59 PM
سلام به همگی.
دوستانی که مشغول تهیه رزومه هستند، میتونن یه سر به لینک زیر بزنن:
http://uk.youtube.com/watch?v=KKusc-jwT3M
این لینک مربوط به یک فیلم از یکی از اساتید رشته حقوق است که در مورد نحوه تهیه رزومه دانشجویان حقوق رو راهنمایی میکنه.

sensareh
December 24th, 2008, 05:40 AM
سلام بر همگي
دوستان ميشه لطف كنيد چند دانشگاه خوب و نه عالي كه فوق ليسانس ايران را قبول دارند و مستقيم پذيرش دكتري ميدن رو نام ببريد (كشورهاي مورد نظر كانادا ، انگليس ،استراليا ،سوئد)

kubrick
December 24th, 2008, 03:15 PM
دوستان ميشه لطف كنيد چند دانشگاه خوب و نه عالي كه فوق ليسانس ايران را قبول دارند و مستقيم پذيرش دكتري ميدن رو نام ببريد (كشورهاي مورد نظر كانادا ، انگليس ،استراليا ،سوئد)

در مورد انگلستان مطمئن هستم که اصلا مشکلی با مدرک ارشد حقوق ایران ندارن و شما رو بدون مشکل برای دکتری پذیرش میکنن. بطور کلی شناخت دانشگاه های انگلیس از دانشگاه های ایران خوب است. دانشگاه های زیر ده دانشگاه برتر حقوق در انگلیس هستند:
1. Cambridge
2. Oxford
3. LSE
4. King's College London
5. University College London
6. Aberdeen
7. Durham
8. Leicester
9. Dundee
10. Southampton, Nottingham (tied)
واسه رنک بقیه دانشگاه های این کشور هم لینک زیر رو ببینید:
http://extras.timesonline.co.uk/tol_gug/gooduniversityguide.php?sort=TOTAL&subject=LAW

kubrick
December 25th, 2008, 02:01 PM
به sensareh
در مورد سوئد، راستش واسه خودمم سوال بود اما اطلاعاتی ندارم. به همین جهت در بخش سوئد یه تاپیک واسه رشته حقوق در سوئد ایجاد کردم که ممنون میشم دوستانی که در این مورد تحصیل در رشته حقوق در سوئد اطلاعاتی دارن کمک کنن:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,18256.0.html
با تشکر از همه دوستان.

Samiracord
February 24th, 2009, 05:12 PM
سلام.
کسی میدونه شانس گرفتن پذیرش برای لیسانس در رشته حقوق از کشور سوئد چقدره؟ لیسانس کارتوگرافی دارم. زبان هم میتونم تافل بالای 100 بگیرم.

جای بسی تاسفه اینجا 2 ماهه فعال نیست!!

Samiracord
March 1st, 2009, 11:06 PM
سلام
من تو انتخاب 3 تا دانشگاه برای گرفتن پذیرش تو مقطع لیسانس در رشته حقوق نمیتونم خوب تصمیم بگیرم. بین MMU,UM,UiTM کدوم سطحشون تو رشته های انسانی بالاتره فکر میکنین؟ من زبانم خیلی خوبه. معدل لیسانسم هم بالاست. سطح علمی دانشجو ها هم برام خیلی مهمه. MMU سایت خیلی خوبی داره همه توضیحات رو درباره اینکه طول کورس چقدره و سیلابس دروس چیه و کلی اطلاعات دیگه رو رو سایت گذاشته اما دانشگاه UM که رنک بالایی هم داره همش دو خط راجع به کورس توضیح داده تازه چند تا ای میل به انگلیسی سلیس براشون نوشتم که بابا چرا هزینه تحصیل همه رشته ها رو زدین غیر از حقوق اصلن تحویل نمیگیرن !!

kubrick
March 1st, 2009, 11:28 PM
سلام
من تو انتخاب 3 تا دانشگاه برای گرفتن پذیرش تو مقطع لیسانس در رشته حقوق نمیتونم خوب تصمیم بگیرم. بین MMU,UM,UiTM کدوم سطحشون تو رشته های انسانی بالاتره فکر میکنین؟ من زبانم خیلی خوبه. معدل لیسانسم هم بالاست. سطح علمی دانشجو ها هم برام خیلی مهمه. MMU سایت خیلی خوبی داره همه توضیحات رو درباره اینکه طول کورس چقدره و سیلابس دروس چیه و کلی اطلاعات دیگه رو رو سایت گذاشته اما دانشگاه UM که رنک بالایی هم داره همش دو خط راجع به کورس توضیح داده تازه چند تا ای میل به انگلیسی سلیس براشون نوشتم که بابا چرا هزینه تحصیل همه رشته ها رو زدین غیر از حقوق اصلن تحویل نمیگیرن !!

سلام.
راستش من متوجه نشدم که شما قصد ادامه تحصیل برای مقطع ارشد رو دارین یا لیسانس. اما بطور کلی دانشگاه UM به مراتب بهتر از دو دانشگاه دیگه ای هست که نام بردین و خود مردم مالزی هم برای ورود به این دانشگاه رقابت شدیدی دارن. این رو در نظر بگیرید که این دانشگاه برای مقطع ارشد رشته حقوق (به صورت CourseWork یا Coursework & Dissertation) فقط برای ترم جولای دانشجو میگیره.
توصیه میکنم که اگر به هر دلیلی برای دانشگاه UM نتونستین پذیرش بگیرن، برای UKM اقدام کنید. خیلی دانشگاه UITM رو برای ارشد توصیه نمیکنم. مخصوصا اگه قصد دارین که بعدا به کشور دیگه ای برای ادامه تحصیل برین.
موفق باشین.

Samiracord
March 2nd, 2009, 09:32 PM
مرسی از پاسخ. من برای لیسانس حقوق میخوام اپلای کنم. طبق تحقیقات اینترنتی من UiTM تو رشته حقوق در بین دانشگاه های دولتی حرف اول رو میزنه. اما رنک دانشگاه UM بالاتره. من الان UKM رو سر زدم. دپارتمان حقوق انگلیسیش فعال نیست. این یعنی اینتر نشنال استیودنت نمیگیرن؟
راستی دانشگا های پرایوت تو مالزی چطورین؟ مثلا دانشگاه Sunway ؟

Samiracord
March 2nd, 2009, 09:52 PM
سایت انگلیسیش رو پیدا کردم ! ساری

Samiracord
March 5th, 2009, 12:25 AM
آیا این درسته که برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته حقوق بهتره حضوری بریم دانشگاه و با رییس دپارتمان صحبت کنیم؟ در مورد دانشگا های دولتی مالزی یه هم چین چیزی من فهمیدم. آیا صحت داره؟

kubrick
March 5th, 2009, 03:05 AM
آیا این درسته که برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته حقوق بهتره حضوری بریم دانشگاه و با رییس دپارتمان صحبت کنیم؟ در مورد دانشگا های دولتی مالزی یه هم چین چیزی من فهمیدم. آیا صحت داره؟

سلام.
بطور کلی مصاحبه اختیاری پیش از اخذ پذیرش، میتونه عامل مثبتی برای دریافت پذیرش باشه. اما فکر نمیکنم لازم باشه اینقدر خودتون رو به زحمت بندازین. در مورد مالزی هم واقعا فکر نمیکنم اینهمه سخت گیری لازم باشه.

far
March 5th, 2009, 11:05 AM
Hi Dear friends

I majored in accounting and I am studying MBA-finance in malaysia

I'd like to study law ,do any of you know that it 's possible to study for master in law(economy law,international law and so on)
.

.I worked(3.5 years) in ministry of justice as a assistant of auditoring and accounting expert

what do you think?guide me pls :)

m-lawyer
March 7th, 2009, 07:15 PM
Hi
Please specify your major interests about country that you would like to study...it is important.
for example, It is possible to study LL.M in states even if you have not BACHELOR in law.

Samiracord
March 7th, 2009, 07:25 PM
Hi
In LLM Forum I once asked whether it was possible to study LLM in US with a different Bachelor and EVERYBODY said it was impossible , but there are some exceptions and that is when the dean of school agrees so.
I have never studied law , but that was what the members of the Forum told me.

far
March 8th, 2009, 02:30 PM
Hi
i'm interested in economy and international/business law in canada

i don't know anything about LL.M i'm searching about it.

are you sure it's possible?could you help me ,what i should do.

my IELTS has expired and i'll take it again in June also i'm going to take GMAT next year

so many tnx.

kubrick
March 8th, 2009, 03:16 PM
Hi

my IELTS has expired and i'll take it again in June also i'm going to take GMAT next year

so many tnx.

سلام.
شما برای ارشد رشته حقوق نیازی به GMAT ندارین.

m-lawyer
March 13th, 2009, 05:10 AM
Hi

so many tnx.

Actually I am not sure about Canada but about US it is better for you to first of all talk to Admission Office about it( As our Friend said) . They will let you know that according to your resume Whether it is possible applying to the LL.M program or not? So, it seems the first step for you is communicating with Admission Office.

81102371
May 20th, 2009, 11:52 PM
باسلام
با شرايط زير آيا شانس گرفتن فاند براي فوق حقوق تجارت بين الملل از اروپا آمريكا هست لطفا
ليسانس حقوق دانشگاه آزاد معدل 12.57
سابقه كار 2 سال وكالت حدود 30 پرونده بدون شكست
1 سال نماينده حقوقي مخابرات
3 سال ويراستار
يك تاليف كتاب حقوقي
10 تا كتاب تست تاليف شده
يك كتاب ترجمه
يك مقاله در روزنامه
گردآوري پاسخ نامه آزمون هاي وكالت سردفتري كانون مشاوران بصورت تشريحي

kubrick
May 21st, 2009, 12:20 AM
باسلام
با شرايط زير آيا شانس گرفتن فاند براي فوق حقوق تجارت بين الملل از اروپا آمريكا هست لطفا
3 سال ويراستار
يك تاليف كتاب حقوقي
10 تا كتاب تست تاليف شده
يك كتاب ترجمه
يك مقاله در روزنامه

سلام میکنم.
ببینید دوست عزیز، معمولا در پروسه اخذ پذیرش، یک نکته بسیار مهم (خصوصا در مورد کشوری مثل آمریکا) این هستش که شما باید حداقل requirement لازم برای آغاز پروسه پذیرش رو داشته باشین. در مورد شرایط شما باید بگم که معدل شما کمتر از میزان معدل مورد نیاز برای تعدادی از دانشگاه هایی است که من دیدم. یعنی اگه بخوام صادق باشم باید بگم که خیلی نباید به دانشگاه های معروف فکر بکنید. در واقع علیرغم این که سابقه کار مرتبط خوبی دارید، اما تا زمانی که حداقل ها را نداشته باشید، ممکن است که پرونده شما بطور کامل مورد بررسی قرار نگیره.
حرف آخرم اینکه با این وجود اصلا نا امید نباشید و با اراده میتونید به اهداف تون برسید.
براتون آرزوی موفقیت میکنم.

lida_a86
May 21st, 2009, 01:13 AM
باسلام
3 سال ويراستار
يك تاليف كتاب حقوقي
10 تا كتاب تست تاليف شده
يك كتاب ترجمه
يك مقاله در روزنامه

سوال شما خیلی کلیه چون تو پروسه پذیرش خیلی چیزها تاثیر داره و از طرفی آمریکا با اروپا متفاوته (از نظر پذیرش گرفتن و یا اینکه مثلا کشورهای اروپایی شهریه ندارند و فاندی نمیدن اما یک سری برنامه هایی مثل بورس اراسموس هست و...)
چیزی که من خودم شنیدم و دیدم اینه که دانشگاه های آمریکا و کانادا برای حقوق زیاد فاند نمیدن در مقایسه با رشته های فنی و مهندسی. شما بهتره یه سرچ جامع تو دانشگاه های آمریکا بکنین و ببینین شرایط اپلای برای کدوم دانشگاه هارو دارین و در مورد اروپا هم تخصصی تر اقدام کنین یعنی رو دو سه تا کشور تمرکز کنین چون مثلا اقدام برای سوئد با فرانسه خیلی فرق میکنه.
در ضمن همون طور که کاربر Kubrick هم گفتن مثلا شما معدلتون پایینه اما سابقه کار خوبی دارین و علاوه بر اینها باید یه فاکتورهای دیگه ای مثل نمره زبان رو هم در نظر بگیرید.

موفق باشید

parrot
August 26th, 2009, 01:01 PM
hi I have question about LSAT for law field.do you know anything about it?you can answer me by farsi? THANKS

parrot
August 26th, 2009, 01:15 PM
HI i have guestion do you know anything about LSAT exam? i hear that it is important for enter to american law school is it?

parrot
August 27th, 2009, 01:02 PM
hi dear asman
i cannot write farsi by my coputer. but i hve eamil from BYU UNIVERSITY, she tells me that LSAT is very necessary for apply, but you know that this exam not taken at Iran, so what we must do know? what do you think. i have friends at american univarsity if they tell to me anything,i tell to you

sajedeh_salehi
September 8th, 2009, 10:25 AM
سلام به بچه های گل حقوقی و غیر حقوقی

اینقدر ناامید شده بودم که خدا میدونه اخه همه رشته ها بود جز حقوق و کسی که راهنمایی کنه..! چراشو نمیدونم...دوستان من عاشق رشته حقوق خانواده هستم و همینطور رشته حقوق پزشکی اما نمیدونم کدوم دانشگاه خارجی خوب اینارو داره...کارشناسی از دانشگاه بهشتی دارم با معدل 16:60 و دارم رو یه مقاله کار میکنم...میشه لطفا راهنماییم کنید...تشکر

ghazal_nhy
September 9th, 2009, 04:26 AM
سلام به همه
من یه جورایی ناامید شدم اینجا اکثرا بچه های بهشتی هستن با معدل بالا من دانشگاه فردوسی خوندم با معدل14:30 میخوام مالزی ارشد بخونم وبرای دکترا خودمو به یه جایی برسونم حالا میخوام بدونم کدوم دانشگاه مالزی مدرکش برای کشورای دیگه قابل قبوله?

zahra_aug
September 22nd, 2009, 07:44 PM
سلام
كسي در مورد LSAT چيزي مي دونه؟ايا همه دانشگاههاي امريكا مي خوان؟واسه چه مقطعي هست؟

abbas_2009
October 1st, 2009, 09:36 PM
سلام. من الان ترم اول مالکیت معنوی در دانشگاه شهید بهشتی هستم. به نظرتون شرایط ادامه تحصیل در خارج به خصوص در دانشگاههای بریتانیا برای این رشته تا چه حد فراهمه؟ از توصیه های راهگشاتون پیشاپیش سپاسگزارم

redros59
October 9th, 2009, 04:41 PM
سلام دوستان محترم مخصوصا مدير محترم فرمm-law
بنده با شرايط ذيل براي كدام دانشگاههاشانس دارم كه تحصيل رايگان در نروژ-سوئد- كانادا -امريكا و...
1-ليسانس فقه وحقوق از ازاد تبريز با معدل 17.70
2-متاهل
3-6 سال سابقه كار در دادگستري

4-تافل نگرفتم هنوز
5-علايق ارشد خصوصي -مالكيت معنوي- حقوق بشر
6- براي سال بعد مي خواهم اقدام كنم
به اميد سر بلندي همه عزيزان

redros59
October 12th, 2009, 07:50 PM
سلام دوستان محترم با عرض پوزش از مدير محترم سايت و تاپيك مربوطه به لحاظ اشكال فني در اينترنت من پستهاي من 4 بار ارسال شده لطفا پاك نماييد

دوستان و اساتيد محترم لطفا راهنمايي نماييد بنده را به قول دوستان اين فرم خيلي بي رونقه؟؟

somy
October 13th, 2009, 09:41 PM
سلام ، من تازه می خوام برای تافل و گرفتن پذیرش برای یکی از دانشگاههای کانادا برای فوق لیسانس شروع به کار کنم، زبانم در حد upper-intermediat ، کسی هست که بخواد با من شروع به درس خوندن کنه؟
فکر کنم دو نفری درس خوندن موفقیت آمیزتره;)

redros59
October 14th, 2009, 03:52 PM
سلام مجدد
به قول دوستان اينجا هيچ كي نمي خواهد اطلاعات خود را در خصوص رته ها و دانشاهها به اشتراك بگذاره
و دوستان از تجربياتشان استفاده كند بچه ها يه تكوني به خودمون بديم

منتظر تان هستم

bbb
October 14th, 2009, 08:39 PM
lsat من شنيدم واسه حقوق اونطرف واجبه ؟ كسي منابع اين آزمون رو سراغ داره؟
ممنون ميشم معرفي كنيد.

zahra_aug
October 14th, 2009, 09:51 PM
LSAT تا جايي كه من تحقيق كردم براي JD و براي كساني كه مي خوان L.L.M بخونن نيست

zahra_aug
October 14th, 2009, 09:52 PM
ديگه آقاي m-lawer وارد فروم نمي شن؟

somy
October 16th, 2009, 07:51 PM
http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-law-schools/rankings/page+1
ranking of USA university

somy
October 16th, 2009, 07:58 PM
http://my.opera.com/nomadicomet/blog/1732009-motivation
everyting that u need for TOEFL test

parrot
October 22nd, 2009, 03:54 PM
سلام
ميخواستم بدونم من كه ليسانس زبانم ميتو نم براي ارشد حقوق اقدام كنم يا بايد از اول شروع كنم.
لطفا سريع بهم جواب بديد.

bbb
October 23rd, 2009, 02:08 AM
منم ليسانس مديريت
فوق مديريت
دوست دارم در زمينه حقوق بشر و حقوق بين الملل ادامه تحصيل بدم امكانش هست؟

zahra_aug
October 24th, 2009, 12:48 AM
سلام
ميخواستم بدونم من كه ليسانس زبانم ميتو نم براي ارشد حقوق اقدام كنم يا بايد از اول شروع كنم.
لطفا سريع بهم جواب بديد.
بله امكانش هست.ولي اگه به وكالت علاقه دارين و مي خواين وكالت بكنين بايد ليسانس حقوق داشته باشيد

somy
October 24th, 2009, 01:51 AM
سلام
کسی در مورد بسته های سنجش تکمیلی اطلاعاتی داره؟

mrafiee10
November 4th, 2009, 09:10 AM
سلام.من دانشجوي ترم 3 ارشد ukm مالزي هستم.گرايشم حقوق IT هست معدل كارشناسي 15.85 و ارشدم A ماينست هست.آيلتس 6 دارم.كمي فرانسه بلدم و 2 تا مقاله آماده چاپ.براي دكترا از كي و چه جوري ميتونم از دانشگاه مك گيل كانادا آپلاي كنم و فاند يا بورس بگيرم و چجوري ميتونم استاد مرتبط با رشتم پيدا كنم؟براي موضوع تزم.ممنون

bbb
November 5th, 2009, 02:29 PM
سلام
من نمی دونم پذیرش تو حقوق به استاد ربط داره یا نه
اما زمان اقدام که تقریبا همین حالا ها هست دیگه اگر دیر نشده باشه
درضمن برای استاد خاصی دردانشگاه خاص باید به سایت اون دانشگاه مراجعه کنی و قسمت فکالتی رو نگاه کنی اونجا هم انترست اساتید هست هم کارهایی که کردن هم میل و شماره تلفن
موفق باشی

somaye-686
November 5th, 2009, 09:22 PM
مثل همه رشته ها.فوق لیسانس کاری به استادنداره ولی دکتری باید با استاد مکاتبه کرد.

مريم88
November 18th, 2009, 09:57 AM
با سلام،
ابتدا از مجموعه اطلاعاتي كه گردآوري كرديد و زحمت بي‌شايبه‌اي كه مي‌كشيد متشكرم.
در پاسخ بسياري از دوستان دانشگاههاي كانادا حتما مدرك زبان(بسته به درخواست دانشگاه IELTS or TOEFl) را مي‌خواهند مگر اينكه به مدت بيشتر از شش ماه در يك كشور انگليسي زبان بخشي از تحصيلات خود را گذارنده باشيد.
شخصا سوالي داشتم: من فوق بشر از شهيد بهشتي با معدل 18/23 رتبه دوم- كارشناسي مرتجمي زبان انگليسي- IELTS 7 دارم و در حال دادم TOEFL هستم.- موضوع پروپوزال خودم بسيار جديد و جالب است- يك مقاله در مجله حقوق عمومي دارم كه متاسفانه ديگر چاپ نمي‌شود.
براي دوره دكتري به دنبال پذيرش از دانشگاههاي اوتاوا- مك گيل- تورنتو- بريتيش كلمبيا هستم. به نظر شما چقدر امكان موفقيت دارم.
با سپاس

zahra_aug
November 18th, 2009, 11:36 PM
با سلام،
ابتدا از مجموعه اطلاعاتي كه گردآوري كرديد و زحمت بي‌شايبه‌اي كه مي‌كشيد متشكرم.
در پاسخ بسياري از دوستان دانشگاههاي كانادا حتما مدرك زبان(بسته به درخواست دانشگاه IELTS or TOEFl) را مي‌خواهند مگر اينكه به مدت بيشتر از شش ماه در يك كشور انگليسي زبان بخشي از تحصيلات خود را گذارنده باشيد.
شخصا سوالي داشتم: من فوق بشر از شهيد بهشتي با معدل 18/23 رتبه دوم- كارشناسي مرتجمي زبان انگليسي- IELTS 7 دارم و در حال دادم TOEFL هستم.- موضوع پروپوزال خودم بسيار جديد و جالب است- يك مقاله در مجله حقوق عمومي دارم كه متاسفانه ديگر چاپ نمي‌شود.
براي دوره دكتري به دنبال پذيرش از دانشگاههاي اوتاوا- مك گيل- تورنتو- بريتيش كلمبيا هستم. به نظر شما چقدر امكان موفقيت دارم.
با سپاس

ُسلام.تا جایی که من شنیدم فکر می کنم باید لیسانس حقوق داشته باشین.باز بهتره شرایطشونو نگاه کنین.وگرنه موقعیتتون خوب هست.میشه بگین موضوع پروپزوالتون تقریبا چی هست؟

مريم88
November 19th, 2009, 09:14 AM
در شرايط تمامي اين دانشگاهها قيد شده كه LLM براي پذيرش دكتري بايد داشته باشيد. البته مسئله كارشناسي حقوق را هم گفته‌اند كه قابل مذاكره است. بيشتر منظور من نظر شما در خود دانشگاهها است. اينكه با توجه به تجربه‌اي كه داريد تا چه اندازه با شرايط من شانس پذيرش وجود دارد.
موضوع پروپوزال من خلاصه پاپان‌نامه ام است كه آن را به صورت Writing Sampleدر آورده ام.

somaye-686
November 19th, 2009, 10:55 AM
سلام.منم توی شرایط اکثر دانشگاهها دیدم که لیسانس حقوق می خواد.

مريم88
November 20th, 2009, 09:10 AM
Astonishingly! I've never got an reply form any of the Web-managers. May I ask for the third time if it is possible Mr."m-lawyer" or Mr."kubrick" just have a quick survey and inform me about my academic situation. Unfortunately both reply seem irrelevant.
Regard

m-lawyer
November 22nd, 2009, 04:23 AM
Astonishingly! I've never got an reply form any of the Web-managers. May I ask for the third time if it is possible Mr."m-lawyer" or Mr."kubrick" just have a quick survey and inform me about my academic situation. Unfortunately both reply seem irrelevant.
Regard

به نظر من شانس شما برای اپلای خوب است. بحث لیسانس حقوق داشتن یا نداشتن معمولا برای اپلای برای مستر خیلی ایجاد مشکل نمی کند. اما شما باید ابتدا برای مستر اپلای کنید و دانشگاه های آمریکا و کانادا ( معمولا) از شما انتظار دارند که دوره مستر یکساله را در انجا بگذرانید و بعد برای اس. جی. دی یا پی. اچ. دی اپلای کنید.

m-lawyer
November 22nd, 2009, 07:55 AM
البته دانشگاه به دانشگاه فرق می کند. ولی به صورت کلی در ابتدا اپلای برای مستر و سپس اس.جی.دی یا پی. اچ. دی کار را تسهیل می کند. در ضمن شما برای اینکه بتوانید از پذیرش دکتری خود اطمینان حاصل کنید باید در ابتدا با استادی که فکر میکنید زمینه کاری شما با او هماهنگ است ارتباط برقرار کنید و معمولا بعد از این مرحله است که بحث پذیرش یا عدم پذیرش شما در ادمیشن افیس مورد بررسی جدی قرار می گیرد. ( البته باز تاکید می کنم دانشگاه به دانشگاه تفاوت دارد.)
بهتر است که برای اولین قدم اساتید مرتبط با موضوع مورد علاقه تان را از لیست اساتید دانشگاه های هدفتان انتخاب نموده و پروپوزال خود را برایشان بفرستید و ببینید که چگونه عکس العمل نشان می دهند.

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:02 AM
سلام دوستان محترم مخصوصا مدير محترم فرمm-law
بنده با شرايط ذيل براي كدام دانشگاههاشانس دارم كه تحصيل رايگان در نروژ-سوئد- كانادا -امريكا و...
1-ليسانس فقه وحقوق از ازاد تبريز با معدل 17.70
2-متاهل
3-6 سال سابقه كار در دادگستري
4-تافل نگرفتم هنوز
5-علايق ارشد خصوصي -مالكيت معنوي- حقوق بشر
6- براي سال بعد مي خواهم اقدام كنم
به اميد سر بلندي همه عزيزان

باید بگم که مهم ترین عامل برای اپلای در رشته حقوق از نظر من بحث زبان و مدرک زبان است. به نظرم شما باید در قدم اول مدرک زبان خودتان را آماده کنید چون بسیاری از دانشگاه ها اساسا به مدارک شما رسیدگی نمی کنند مگر اینکه مدرک زبان شما و البته حداقل لازم نمره زبان را آورده باشید.
برای دانشگاه های رنک بالای آمریکا و کانادا نمره صد به بالای تافل و هفت و نیم آیلس مدنظر است. اروپا هم معمولا تا حد زیادی اینگونه است. تحصیل در دانشگاه های آمریکا و کانادا نه تنهارایگان نیست بلکه بسیار گرانقیمت است.( شهریه دانشگاه بین بیست و شش هزار دلار تا چهل و هفت هزار دلار برای یکسال)
شما باید بتوانید حداقل تیوشن ویور( بخشش شهریه) را بگیرید. معمولا فاند کامل یا بورسیه کامل برای رشته حقوق در مقطع مستر در دانشگاه های آمریکا به ندرت یافت می شود. اما بسیاری از دانشگاه های اروپایی شهریه ندارند و تنها هزینه زندگی را باید خود تامین کنید.
در رزومه شما قسمت سابقه کار و البته مقالات و انتشارات شما هم نقش مهمی دارند. در کنار سابقه تحصیلی تان. در عین حال باقی مدارک چون ( پرسونال استیت منت و نمونه نوشته شما به انگلیسی) هم نقش مهمی دارند. به این ترتیب تمام این پکیج باید خوب طراحی شود تا نتیجه بدهد. موفق باشید

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:06 AM
LSAT تا جايي كه من تحقيق كردم براي JD و براي كساني كه مي خوان L.L.M بخونن نيست

درست است. البته حتی می توانید از ال.ال.ام به جی.دی ترانسفر کنید بدون اینکه ال.ست داشته باشید( اگر مدرک معادل لیسانس حقوق را از قبل داشته باشید). این دوره سه سال به طور کلی طول خواهد کشید( یک سال ال.ال.ام و دو سال اضافه جی.دی)

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:07 AM
ديگه آقاي m-lawer وارد فروم نمي شن؟

هستم خدمتتان. ( البته من آقا نیستم :))

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:13 AM
دوستانی که برای سال 2010-2011 قصد اپلای دارند، ددلاین ها نزدیک است. اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا اول دسامبر را برای ددلاین خود تعیین نموده اند. دوستانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا را دارند بدانند و آگاه باشند که ابتدا باید برای مستر یا همان ال.ال.ام یکساله اپلای کنند و دانشگاه های آمریکا مستر شما را از ایران قبول ندارند. علاوه بر این معمولا فاند کاملی برای دوره مستر وجود ندارد اما برخی دانشگاه ها مانند هاروارد وام تحصیلی در کنار تیوشن ویور می دهند. هم چنین در آمریکا و در دانشکده حقوق، دوره دکتری حقوق اس.جی. دی SJD نام دارد و به ندرت PhD خوانده می شود. و البته به ندرت هم فاند دارد. یک دوره دو یا سه ساله است و فقط مبتنی بر تز است و نه کلاس.

mrafiee10
November 22nd, 2009, 12:55 PM
دوستانی که برای سال 2010-2011 قصد اپلای دارند، ددلاین ها نزدیک است. اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا اول دسامبر را برای ددلاین خود تعیین نموده اند. دوستانی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا را دارند بدانند و آگاه باشند که ابتدا باید برای مستر یا همان ال.ال.ام یکساله اپلای کنند و دانشگاه های آمریکا مستر شما را از ایران قبول ندارند. علاوه بر این معمولا فاند کاملی برای دوره مستر وجود ندارد اما برخی دانشگاه ها مانند هاروارد وام تحصیلی در کنار تیوشن ویور می دهند. هم چنین در آمریکا و در دانشکده حقوق، دوره دکتری حقوق اس.جی. دی SJD نام دارد و به ندرت PhD خوانده می شود. و البته به ندرت هم فاند دارد. یک دوره دو یا سه ساله است و فقط مبتنی بر تز است و نه کلاس.
سلام.وقت به خير.ميخواستم بدونم تحصيل در كشور انگليسي زبان مد نظر هست يا تحصيل به زبان انگليسي؟من مالزي فوق گرفتم به زبان انگليسي هم درس خوندو آيلتس 6 دارم ولي ميخواستم بدونم اين روي داشتن نمره 7 تاثير ميذاره يا حتما بايد ايلتس 7 بگيرم؟!مرسي

somaye-686
November 22nd, 2009, 04:50 PM
M-Lawyer عزیز
من نرسیدم تافل امتحان بدم و الان برای 16 ژانویه ثبت نام کردم.چند تا دانشگاه از جمله مینه سوتا تا اول آوریل ددلاینشونه. فکر کنم برسم.اما مسئله مهم اینه که اگه فاند ندهند خیلی سخت میشه.توی سایتشون یه جوری نوشته که انگار همه به نحوی ساپورت میشند!شما خودت فاند گرفتید یانه؟
ضمنا این مستر برای وکلای غیر آمریکایی جریانش چیه؟

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:19 PM
سلام.وقت به خير.ميخواستم بدونم تحصيل در كشور انگليسي زبان مد نظر هست يا تحصيل به زبان انگليسي؟من مالزي فوق گرفتم به زبان انگليسي هم درس خوندو آيلتس 6 دارم ولي ميخواستم بدونم اين روي داشتن نمره 7 تاثير ميذاره يا حتما بايد ايلتس 7 بگيرم؟!مرسي

معمولا خیلی از دانشگاه ها گزینه ای دارند به نام TOEFL /IELTS WAIVER . یکی از شرایطی که میشه از این گزینه استفاده کرد مربوط میشه به اینکه شما یک سال یا یک دوره از تحصیلتون رو به زبان انگلیسی گذرونده باشید( زبان دوره تان انگلیسی) بوده باشد. پس شما می توانید از این گزینه استفاده کنید و در آن صورت دیگر نمره تافل یا آیلتس مدنظر نخواهد بود. هر چند که برخی دیگر از دانشگاه ها این گزینه را قبول ندارند. با ادمیشن افیسها صحبت کنید. راهنمایی می کنند که قبول دارند یا خیر.

m-lawyer
November 22nd, 2009, 08:25 PM
M-Lawyer عزیز
من نرسیدم تافل امتحان بدم و الان برای 16 ژانویه ثبت نام کردم.چند تا دانشگاه از جمله مینه سوتا تا اول آوریل ددلاینشونه. فکر کنم برسم.اما مسئله مهم اینه که اگه فاند ندهند خیلی سخت میشه.توی سایتشون یه جوری نوشته که انگار همه به نحوی ساپورت میشند!شما خودت فاند گرفتید یانه؟
ضمنا این مستر برای وکلای غیر آمریکایی جریانش چیه؟

بله. بدون فاند سخت که چه عرض کنم اگر سرمایه قابل توجهی نداشته باشید، غیر ممکن است. چونکه اینجا بر خلاف اروپا اولا شهریه ها خیلی بالا هستند و ثانیا شما نمی توانید روی کار پاره وقت و ...حساب کنید. مگر اینکه بتوانید در دانشگاه TA /RA بشوید. دانشگاه به دانشگاه فرق دارد ولی مطمئن شوید در ابتدا که واقعا موقعیتی که اپلای می کنید فول-فاند است یا نه. حتما با ادمیشن افیس تماس بگیرید.
مسترها هم معمولا اینجا جنرال است. ولی بعضا با گرایش خاص و اسامی خاص هم ارایه می شود: مستر در مالیات، بیواتیکس، فاینانس، حقوق بشر و ..... یکی از مسترهایی که هست هم همین " برای وکلای غیر آمریکایی" است. به شرح دوره رجوع کنید در سایت مربوطه. ولی معمولا تاکیدش بیشتر روی درسهایی است که به شما مهارتهای لازم وکالت در : استدلال حقوقی در فضای کامن لا و هم چنین LEGAL WRITING است. اما در هر حال تفاوت خیلی اساسی از نظر دروس ارایه شده ندارد مگر اینکه که قید شده باشد طول دوره دو ساله است. در این حالت یک سال بیشتر از مستر های معمول دیگر امریکا در رشته حقوق است. شهریه اش دوبرابر است احتمالا. و سال اول تاکیدش بر زبان است و مهارتهایی که گفتم. فکر کنم جورج تاون این برنامه را دارد. اگر فاند نداشته باشد در هر حال گزینه جالبی نیست. چون فقط هزینه هایش دوبرابر است.

abbas_2009
December 12th, 2009, 09:10 PM
سلام چندتا سؤال داشتم ممنون میشم اگه کسی از دوستان کمک کنه:
1- کسی اینجا تجریه تحصیل در دانشگاههای بریتانیارو نداره؟ میخواستم بدونم امکان گرفتن فاند و کمک هزینه در این کشورها (نه لزوماً انگلستان) برای دانشجوی حقوق وجود داره یا خیر؟ و آیا مستر ایران رو قبول میکنند یا خیر؟

2- اشتغال به وکالت و عضویت در کانون وکلای ایران میتونه امتیازی برای گرفتن پذیرش و بورس از دانشگاههای خارجی باشه یا خیر؟

3- من به دلایلی ترجیح میدم در صورت امکان برای ادامه تحصیل به اروپا برم. به نظرتون کدوم کشورها از نظر تأمین هزینه مناسبت تر هستند (البته با لحاظ سطح علمی)

nastaran265
February 18th, 2010, 02:31 PM
راستش من خيلي مشكلم بزرگه چون رشته لیسانسم فیزیک بوده و الان می خوام بدونم اصلا ممکن هست که بتونم واسه فوق حقوق پذیرش بگیرم؟فکر می کنید گرفتن یه نمره خوب زبان و کار کردن روی یه موضوع مربوط به حقوق مثل حقوق زنان ممکنه کفایت کنه یا اینکه بی خیال این کار شم و از همون اول شروع به خوندن لیسانس کنم؟

nastaran265
February 18th, 2010, 03:05 PM

دوست عزیز من دقیقا متوجه توضیح شما نشدم.منظور شما اینه که من با مدرک لیسانس فیزیک شانس بیشتری برای خوندن حقوق در کانادا دارم؟!

zahra_aug
February 19th, 2010, 01:30 AM
راستش من خيلي مشكلم بزرگه چون رشته لیسانسم فیزیک بوده و الان می خوام بدونم اصلا ممکن هست که بتونم واسه فوق حقوق پذیرش بگیرم؟فکر می کنید گرفتن یه نمره خوب زبان و کار کردن روی یه موضوع مربوط به حقوق مثل حقوق زنان ممکنه کفایت کنه یا اینکه بی خیال این کار شم و از همون اول شروع به خوندن لیسانس کنم؟

تو صفحه قبل اين سوال مطرح شده.بعضي از دوستان گفتن امكانش هست اما توي FAQدانشگاه مك گيل نوشته:
Can I apply for the LL.M. or D.C.L. if I do not have a first law degree (Bachelor of Laws)?

No. As a candidate for admission to our LL.M. program, you MUST possess a Bachelor of Laws degree or an equivalent law degree from an accredited university with a cumulative grade point average of 3.0/4.0, or its equivalent (upper second class).
و همينطور دانشگاه UCLA:
Do I need a law degree in order to apply for admission to the LL.M. Program?
Yes, you must possess a J.D. or foreign law degree such as an LL.B. in order to apply. You may also apply if you are currently completing your final year of law school and will receive your degree prior to entering the LL.M. Program.
شما بهتره تو سايت دانشگاه هايي كه مي خواين اپلاي كنين شرايطشون رو ببينين.من تو هيچ دانشگاه هايي نديدم كه ليسانس حقوق چزو شرايطشون نباشه!

zahra_aug
February 28th, 2010, 01:53 AM
امسال كسي هست كه براي LLMاپلاي كرده باشه؟كسي نتيجه هم گرفته؟

pantoa
March 6th, 2010, 05:31 AM
من وكيل هستم و پروانه دارم.ذوستان عزيز كسي ميدونه كه اگه من برم امريكا اونجا فقط بايد امتحان بار بدم يا مثل همه بايد برم دانشگاه؟؟؟؟...راستش من شنيدم كه كاليفرنيا اين رو قبول داره!!! با تشكر

hasna
March 9th, 2010, 01:03 PM
سلام
از بچه هایی که برای پاییز 2010 اقدام کردن کسی هست که پذیرش گرفته باشه؟

hasna
March 9th, 2010, 01:09 PM
من وكيل هستم و پروانه دارم.ذوستان عزيز كسي ميدونه كه اگه من برم امريكا اونجا فقط بايد امتحان بار بدم يا مثل همه بايد برم دانشگاه؟؟؟؟...راستش من شنيدم كه كاليفرنيا اين رو قبول داره!!! با تشكر

بستگی به ایالتی داره که می خوای بری . تا اونجایی که من می دونم نیویورک امتحان جدا می خواد ...بهتره به بار کالیفرنیا میل بزنی و ازشون بپرسی ...بعضی ایالت ها تو بارشون لازم نیست حتی حقوق خونده باشی رشته های مرتبط هم قبول می کنند . (دوست من با لیسانس فلسفه و فوق روابط بین الملل تونست تو یکی از ایالت ها تو بار شرکت کنه). برای بعضی ایالت ها باید ظاهرن فوق حقوق داشته باشی تا شرکت کنی. باید قوانین هر ایالت رو جداگانه ببینی .

zahra_aug
March 9th, 2010, 07:14 PM
سلام
از بچه هایی که برای پاییز 2010 اقدام کردن کسی هست که پذیرش گرفته باشه؟

منم قبلا اين سوال و پرسيدم.من از Fordham University پذيرش گرفتم.
Boston University هم ريجكت شدم.
شما خودتون چي اپلاي كرده بودين؟پذيرش يا ريجكت شدين؟

somaye-686
March 9th, 2010, 08:57 PM

مبارکه.میشه یک خلاصه ای از cv تون بگذارید.فاند هم گرفتید یا نه؟دیگه برای چه دانشگاههای اقدام کردید؟

ohfreedom`
March 14th, 2010, 01:54 PM
سلام دوستان.

من سال آخر علوم سیاسی توی دانشگاه آزاد هستم.
به خاطر مسائل سیاسی و فعالیت های سیاسیم کمی درسم عقب افتاد آخه ورودی 84 بودم...
الان دوست دارم توی حقوق درس بخونم. اما نمی دونم با لیسانس علوم سیاسی بهتر پذیرش میدن یا که با دیپلم رزومه بدم؟
در کل به نظرتون علوم سیاسی یا حقوق فاند داره؟ کجا بهتره؟
تو رو خدا کلی راهنمایی کنید.

somaye-686
March 15th, 2010, 10:02 AM
سلام دوستان.

من سال آخر علوم سیاسی توی دانشگاه آزاد هستم.
به خاطر مسائل سیاسی و فعالیت های سیاسیم کمی درسم عقب افتاد آخه ورودی 84 بودم...
الان دوست دارم توی حقوق درس بخونم. اما نمی دونم با لیسانس علوم سیاسی بهتر پذیرش میدن یا که با دیپلم رزومه بدم؟
در کل به نظرتون علوم سیاسی یا حقوق فاند داره؟ کجا بهتره؟
تو رو خدا کلی راهنمایی کنید.

مسلمه که با لیسانس علوم سیاسی.البته شما می خواهید برای لیسانس اقدام کنید یا فوق؟
در مورد فاند هم منم مثل شما نمی دونم.بهتر بود دوستانی که امسال پذیرش گرفتند می گفتند آیا فاند هم بهشون تعلق گرفته یا نه/در این صورت می تونستیم به یک نتیجه گیری در این زمینه برسیم

ohfreedom`
March 15th, 2010, 05:17 PM
مسلمه که با لیسانس علوم سیاسی.البته شما می خواهید برای لیسانس اقدام کنید یا فوق؟
در مورد فاند هم منم مثل شما نمی دونم.بهتر بود دوستانی که امسال پذیرش گرفتند می گفتند آیا فاند هم بهشون تعلق گرفته یا نه/در این صورت می تونستیم به یک نتیجه گیری در این زمینه برسیم

ممنون سمیه جان، کی رو میشناسی که پذیرش شده باشه؟
من سابقه فعالیت های سیاسیم زیاده، بعضی ها میگن چون فعال سیاسی هستی راحت جذب می شی اما بعضی ها نه...
می خوام فوق بخونم، مرتبط با فعالیتم

hasna
March 17th, 2010, 12:04 PM

سلام و خییییلی تبریک بابت پذیرشتون
من هم شکر خدا تونستم از upenn پذیرش بگیرم . اما مشکل فاند دارم . فعلا که هیچ فاندی به من تعلق نگرفته. شما فاند گرفتید ؟ لیسانس و احیانا فوق کجا بودید / من تهران بودم . برای چه رشته ای اقدام کردید ؟

zahra_aug
March 17th, 2010, 04:49 PM
سلام و خییییلی تبریک بابت پذیرشتون
من هم شکر خدا تونستم از upenn پذیرش بگیرم . اما مشکل فاند دارم . فعلا که هیچ فاندی به من تعلق نگرفته. شما فاند گرفتید ؟ لیسانس و احیانا فوق کجا بودید / من تهران بودم . برای چه رشته ای اقدام کردید ؟

منم به شما تبريك ميگم.
كلا مثل اينكه نتيجه فاند رو late March -early Aprilميدن.منم فعلا منتظرم...

friend
March 30th, 2010, 08:49 PM
كسي ميدونه حقوق McGill بالاتره يا UBC?متاسفانه رنكينگ حقوقي كه ميتونم پيدا كنم واسه 2008 هست.مثل اينكه تو رنكينگ 2010 UBC بهترين دانشگاه كاناداست اما حقوقش رو نمي دونم.شما كدوم رو ترجيح ميدين؟

s.hosseini
April 3rd, 2010, 08:03 PM
سلام. در مورد رشته ي علوم سياسي بگم که شما مي توانيد با ليسانس براي دکتري در دانشگاههاي امريکا اقدام کنيد. معمولا همه اينکار و مي کنند.چون عملا فوق رو هم شما در دوره ي دکتري به صورت مشترک مي خونند. شما با ليسانس علوم سياسي نمي توانيد در رشته ي حقوق اقدام کنيد. نياز به داشتن مدرک حقوق داريد. ترجيحا مدرک ليسانس و برخي جاها با توجه به فعاليت شما بافوق حقوق هم مي تونيد اپلاي کنيد

s.hosseini
April 3rd, 2010, 08:05 PM
سلام به همگي
من از دانشگاه جورج واشنگتن آمريکا در رشته ي حقوق براي دوره ي فوق ليسانس پذيرش گرفتم. همچنين از دانشگاه پيس در نيويورک نيز پذيرش گرفتم و منتظر نتايج بورس هستم
ليسانس علوم سياسي، دانشگاه شهيد بهشتي
فوق حقوق از دانشگاه شهيد بهشتي
تافل:90
مقاله : 1 داخلي- 1 بين المللي
ترجمه کتاب و کنفرانس بين المللي داشتم.
زبان فرانسه نيز بلدبودم.

ahadi1360
April 4th, 2010, 03:38 AM
با سلام
ببخشید مگه با لیسانس علوم سیاسی هم می توان در رشته حقوق در امریکا ادامه تحصیل داد. برخی دوستان داشتن لیسانس حقوق را برای مقاطع بالاتر در این رشته ضروری میدانند.
اگر ممکنه بیشتر راهنمایی کنید
ممنون

سلام به همگي
من از دانشگاه جورج واشنگتن آمريکا در رشته ي حقوق براي دوره ي فوق ليسانس پذيرش گرفتم. همچنين از دانشگاه پيس در نيويورک نيز پذيرش گرفتم و منتظر نتايج بورس هستم
زبان فرانسه نيز بلدبودم.

s.hosseini
April 4th, 2010, 03:07 PM
سلام، البته اين نکته که ليسانس ضروري است درست هست. اما خوب من به دليل اين که شرايط خاصي رو داشتم و در حوزه ي حقوق مقاله، کنفرانس داشتم و همچنين اساتيد اونجا حمايتم کردند.

s.hosseini
April 4th, 2010, 06:48 PM
بله. بدون فاند سخت که چه عرض کنم اگر سرمایه قابل توجهی نداشته باشید، غیر ممکن است. چونکه اینجا بر خلاف اروپا اولا شهریه ها خیلی بالا هستند و ثانیا شما نمی توانید روی کار پاره وقت و ...حساب کنید. مگر اینکه بتوانید در دانشگاه TA /RA بشوید. دانشگاه به دانشگاه فرق دارد ولی مطمئن شوید در ابتدا که واقعا موقعیتی که اپلای می کنید فول-فاند است یا نه. حتما با ادمیشن افیس تماس بگیرید.
مسترها هم معمولا اینجا جنرال است. ولی بعضا با گرایش خاص و اسامی خاص هم ارایه می شود: مستر در مالیات، بیواتیکس، فاینانس، حقوق بشر و ..... یکی از مسترهایی که هست هم همین " برای وکلای غیر آمریکایی" است. به شرح دوره رجوع کنید در سایت مربوطه. ولی معمولا تاکیدش بیشتر روی درسهایی است که به شما مهارتهای لازم وکالت در : استدلال حقوقی در فضای کامن لا و هم چنین LEGAL WRITING است. اما در هر حال تفاوت خیلی اساسی از نظر دروس ارایه شده ندارد مگر اینکه که قید شده باشد طول دوره دو ساله است. در این حالت یک سال بیشتر از مستر های معمول دیگر امریکا در رشته حقوق است. شهریه اش دوبرابر است احتمالا. و سال اول تاکیدش بر زبان است و مهارتهایی که گفتم. فکر کنم جورج تاون این برنامه را دارد. اگر فاند نداشته باشد در هر حال گزینه جالبی نیست. چون فقط هزینه هایش دوبرابر است.

سلام
ضمن تشکر از اطلاعات خيلي خوبي که در اين فوروم ارائه کرديد. يک سوال داشتم که ممنون مي شم اگه جوابشو بهم بديد.
من از دانشگاه جورج واشنگتن پذيرش گرفتم. الان منتظرم نتيجه ي بورس هستم. همانطوريکه مي دونيد معمولا فول فاند کم هست و معمولا نيمه فاند هستند. حالا به نظر شما اگه نيمه فاند باشه چطوره ؟ مي ارزه ؟ آيا بعد از يک سال تحصيل بايد برگردي يافرصت براي کار يا ادامه تحصيل هست. مرسي از اطلاعاتتون

somaye-686
April 5th, 2010, 11:30 AM
سلام به همگي
زبان فرانسه نيز بلدبودم.

مبارکه.ایشالا فاند هم می گیرید.لطف می کنید بگید برای چه گرایشی ؟منظورتون از اینکه اساتید اونجا حمایت کردند چیه؟ یعنی باهاشون مکاتبه داشتید؟و یک توضیحی هم در مورد sop تون بدید.
ممنون

s.hosseini
April 5th, 2010, 05:38 PM
مرسي، اميدوارم که بورس بدن،
من نماينده ي يکي از اساتيد اونجا در يک کنفرانس بين المللي بودم و مقاله اش رو ارائه کردم. کتابش رو هم ترجمه کردم.
در مورد اس او پي، منظورتون چه اطلاعاتي هست؟ به طور کلي از گذشته و برنامه هاي آينده م و حوزه ي مورد علاقه در رشته ي حقوق رو مطرح کردم که دردرون اون به کارايي هم که انجام داده بودم اشاره داشتم.

s.hosseini
April 7th, 2010, 12:54 PM
مرسي، اميدوارم که بورس بدن،
من نماينده ي يکي از اساتيد اونجا در يک کنفرانس بين المللي بودم و مقاله اش رو ارائه کردم. کتابش رو هم ترجمه کردم.
در مورد اس او پي، منظورتون چه اطلاعاتي هست؟ به طور کلي از گذشته و برنامه هاي آينده م و حوزه ي مورد علاقه در رشته ي حقوق رو مطرح کردم که دردرون اون به کارايي هم که انجام داده بودم اشاره داشتم.

Hello guys
Fortunately I got full scholarships

zahra_aug
April 7th, 2010, 02:02 PM
Hello guys
Fortunately I got full scholarships
واقعا بهتون تبريك ميگم.اينقدر مبلغش بالاست كه انگار تو قرعه كشي بانك بزرگترين جايزه رو بردين!
بورستون هزينه زندگي رو هم شامل ميشه يا فقط هزينه تحصيل؟

hasna
April 9th, 2010, 04:37 PM
سلام

تبریک می گم هم سال نو را و هم این که پذیرش گرفتید. راستش من تازه می خوام apply کنم. فوق ح. تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی دارم و الان امریکا زندگی می کنم. می خواستم اگه امکان داره e-mail یا تلفنتون را داشته باشم تا بتونم از تجربیاتتون استفاده کنم.
ممنون می شم اگه کمک کنید.

انشاءالله که بقیه کارهاتونم زود درست بشه.

البته email و تلفنم را با پیام خصوصی ارسال کردم.

(ensieh.mohajeri@gmail.com)
سلام و ممنون از لطفتون
متاسفانه پیغام خصوصی ای که گذاشتید باز نمی شه. لطفا دوباره بفرستید.
باتشکر

فری جیکو
April 11th, 2010, 11:13 PM
سلام دوستان
من تازه واردم و یه اصطلاحی هست که مدام دارم میبینم ولی معنیش رو نمی دونم.
کسی می تونه به زبون ساده بگه LLM مخفف چیه؟

En-Mo
April 13th, 2010, 02:45 AM
زیاد سخت نگیرید.
LLM یه کلمه لاتین Latin Legum Magister: master of law

adoh
April 13th, 2010, 04:36 PM
سلام کسی میدونه تفاوت course با programme چیه؟

adoh
April 13th, 2010, 05:03 PM
من امسال ترم 6 هستم ترم دیگهفارغ التحصیل میشم و قصد دارم واسه حقوق بشر اسلو نروژ اقدام کنم.چندتا مشکل دارم اول اینکهنمیدونم فرق LLM با PHILOSOPHY چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اینکه هنوز نفهمیدم COURSE WITH PROGRAMME فرقی دارند؟میشه یکی بهم کمک کنه؟

محبوبه عزمی
May 1st, 2010, 01:41 PM
بعضی از دانشگاه های رنک بالا هم فقط دانشجوهایی را که فوق لیسانس راهم همونجا خونده برای دکتری قبول می کنن. در هر حال رزومه خوب هم خیلی موثره!من توی این یکسال کلی تجربه کسب کردم. حالا اگه خواستین در خدمت هستیم!

سلام خوبید من حقوق در ایران خواندهام و می خوام به کاناده برم آیا بهتره فوق آنجا بخوانم؟و لازنم نیست از ابتدا لیسانس آنجا بگیرم؟

zahra_aug
May 1st, 2010, 02:03 PM
سلام خوبید من حقوق در ایران خواندهام و می خوام به کاناده برم آیا بهتره فوق آنجا بخوانم؟و لازنم نیست از ابتدا لیسانس آنجا بگیرم؟
منظورتون از بهتره چیه؟شما میتونید اگه ایران کارشناسی هستین در مقطع ارشد ادامه بدین و مجبور نستین از کارشناسی شروع کنین.
ولی در کانادا فقط کسایی میتوننbar شرکت کنن که لیسانس اونجارو داشته باشن بر عکس امریکا که برای دانشجویان خارجی با مدرک LLMهم میتونن در امتحان bar شرکت کنن.

فری جیکو
May 15th, 2010, 03:13 AM
کاش یکی درباره رشته های حقوقی یه توضیحی میداد.
مثلا اینکه من می خوام حقوق تجارت بین الملل بخونم اما کلی رشته با نامهای مشابه هست
International Trade Law
International Commercial Law
International Business Law
کسی میتونه کمکم کنه؟ کدوم یکی از این رشته ها میتونه کمکم کنه برای دکترای حقوق نفت و انرژی اقدام کنم؟

فری جیکو
May 15th, 2010, 03:17 AM
یه سوال دیگه هم دارم اینکه ایا برای ارشد تحقیقاتی حتما کار تحقیقی توپ داشته باشیم؟ من دنبال بورس نیستما فقط پذیرش. خب ما تو ایران برای حقوق پایان نامه نداریم. یه چند جا که سر زدم دیدم برای ریسرچ اینو خواستن.

فری جیکو
May 15th, 2010, 03:32 AM
اینم یه رشته دیگه مرتبط International Trade Regulation

zahra_aug
May 15th, 2010, 01:54 PM
یه سوال دیگه هم دارم اینکه ایا برای ارشد تحقیقاتی حتما کار تحقیقی توپ داشته باشیم؟ من دنبال بورس نیستما فقط پذیرش. خب ما تو ایران برای حقوق پایان نامه نداریم. یه چند جا که سر زدم دیدم برای ریسرچ اینو خواستن.
من خودم مقاله نداشتم و thesis based مك گيل اپلاي كردم ولي پذيرش non-thesis گرفتم.پس احتمالا داشتن مقاله براي thesis base لازمه!

En-Mo
May 18th, 2010, 12:29 AM
سلام
زياد به عنوان رشته ها توجه نکنيد، براي اينکه بيشتر متوجه بشين course های مورد نياز براي هر رشته رو نگاه کنيد،
تا جایی که من ميدونم اون 3 تاي اولی چندان با هم تفاوت نداره، course هاشونم خیلی به هم نزدیکه. ولی International Trade Regulation يکمی متفاوته. من تجارت بين الملل خوندم و يکی از واحدمون International Trade Regulation بود. فکر می کنم به عنوان یه رشته بايد بيشتر راجع به WTO باشه و محدودتر از تجارت بين الملل.
يه سؤال هم داشتم، شما که ميخوای دکترا حقوق نفت و انرژی بخونی، چرا مستر هم نفت يا انرژی نميخونيد؟

فری جیکو
May 20th, 2010, 12:36 AM
برای مستر محدودیت انتخاب دارم با شرایطی که دارم امکان بورس و اسکولارشیپ که ندارم خانواده هم کلید کردن روی استرالیا اونم صرفا سیدنی. خب اون دانشگاه هم نداشت این رشته رو.

enasafaei
May 24th, 2010, 12:12 AM
درود بر رفقا

من دانشجوی ارشد حقوق بین المللم (آزاد)
واسه دکتری کدوم دانشگا هها بهتر پذیرش می دن ؟ از اروپا؟
با معدل 16.13 امیدی هست دوستان؟

zahra_aug
May 24th, 2010, 02:39 PM
من ميدونم انگليس دانشگاه هاي پايينش راحت پذيرش ميدن.حتي اگه نمره زبان هم نداشته باشي يا از حد لازم كمتر باشه كانديشنال راحت پذيرش ميدن.البته اگه دنبال بورس هم هستين احتمالا متفاوته.
معدلتون بد نيست اگه در كنارش فاكتور زبان خوب رو هم داشته باشين ميتونين از يه دانشگاه خوب پذيرش بگيرين.اما كلا اوضاع بورس تو حقوق اصلا خوب نيست

fran
May 24th, 2010, 11:37 PM
درود بر رفقا

من دانشجوی ارشد حقوق بین المللم (آزاد)
واسه دکتری کدوم دانشگا هها بهتر پذیرش می دن ؟ از اروپا؟
با معدل 16.13 امیدی هست دوستان؟
اگر بورس ندارید یا پول ندارید به دانشگاه های خوب هند هم فکر کنید گزینه بدی برای حقوق نیست

enasafaei
May 27th, 2010, 01:31 PM
رو دانشگاههاي سوئد مي تونم حساب باز كنم؟
ايتاليا چطور؟

enasafaei
May 27th, 2010, 02:49 PM
قبولي تو ارشد ايران واسه
پذيرش ارشد چقدر تاثير داره؟

zahra_aug
May 27th, 2010, 10:07 PM
بله چند تا از بچه ها از سويد پذيرش گرفتن يكي هم تو نتايج مصاحبه گذاشته ولي من توصيه ميكنم اگه اپلاي كردين حتما از رسيدن همه مداركتون اطمينان پيدا كنين.من به خاطر اينكه نمره تافلم گزارش نشده بود ريجكت شدم (تو پروفايلم تاريخ رسيدن مدارك رو نوشته بود). نه ايميل ميزنن نه تو سايت ميذارن
قبولي ارشد تو ايران من فك نميكنم تاثير مثبتي داشته باشه.

adoh
May 28th, 2010, 07:22 PM
بچه ها کسی در مورد حقوق بشر نظری نداره؟؟؟؟میخوام واسه اسلو نروژ اقدام کنم کسی انتقادی پیشنهادی واسم نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zahra_aug
May 28th, 2010, 07:49 PM
بچه ها کسی در مورد حقوق بشر نظری نداره؟؟؟؟میخوام واسه اسلو نروژ اقدام کنم کسی انتقادی پیشنهادی واسم نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب اين مساله خيلي شخصي هست و به علاقتون ربط داره.اگه قصد كار اكادميك در ايران رو دارين و ميخواين تو زمينه بشر كار كنين ميتونين تو مسايل غير جنجالي كار تيوري بكنين.

فری جیکو
June 26th, 2010, 12:00 AM
دو تا لینک جالب پیدا کردم شایدبه درد خورد این سایت یه سرچ جامع میکنه و مستر رشته تونو هر جا هر دانشگاهی داره نشونتون می ده
http://www.llm-guide.com (http://www.llm-guide.com/scotland)
این یکی هم مستر رشته ای رو که می خواین تو هر دانشگاهی تو هر کشوری ارائه بشه نشونتون میده. البته اختصاص به حقوق نداره.
http://www.findamasters.com

kaveh1979
July 3rd, 2010, 04:58 PM
با سلام
من فارغ التحصیل حقوق در مقطع لیسانس هستم.میخواستم بدونم ایا میتونم در امریکا فوق لیسانس حقوق بخونم؟
کسی از دوستان در این مورد اطلاع داره؟ یعنی لیسانسو قبول میکنن؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

zahra_aug
July 3rd, 2010, 11:25 PM
با سلام
من فارغ التحصیل حقوق در مقطع لیسانس هستم.میخواستم بدونم ایا میتونم در امریکا فوق لیسانس حقوق بخونم؟
کسی از دوستان در این مورد اطلاع داره؟ یعنی لیسانسو قبول میکنن؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
شما چند صفحه از همين تاپيك رو بخونين اطلاعات خوبي پيدا ميكنيد.بله قبول ميكنن
موفق باشيد

kaveh1979
July 4th, 2010, 12:20 AM
متشکرم
ولی من بیشتر مطالب رو خوندم جوابمو نگرفتم.یعنی140 واحد لیسانسو قبول میکنن؟بعید میدونم.
منظور من این بود که چند واحد لیسانسو قبول میکنن؟تکلیف اونایی که قبول نمیکنن چی میشه؟ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.

zahra_aug
July 4th, 2010, 10:49 AM
متشکرم
ولی من بیشتر مطالب رو خوندم جوابمو نگرفتم.یعنی140 واحد لیسانسو قبول میکنن؟بعید میدونم.
منظور من این بود که چند واحد لیسانسو قبول میکنن؟تکلیف اونایی که قبول نمیکنن چی میشه؟ممنون میشم بیشتر توضیح بدین.
دوست عزيز همه واحد هارو قبول ميكنن!

mo_eini
July 4th, 2010, 11:32 AM
سلام
چه عجب!برای یکبار هم که شده این گروه تو لیست ارسالهای تازه فروم بود .استنباط من از مطالعه پستهای قبلی اینه که برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل تکمیلی در کانادا حتی تا دکترا منعی نیست وقبولی آزمونLSAT هم نمی خوان ارمون.ولی پروانه وکالت کانادا منوط بهقبولی آزمون LSATوبه دنبال اون اخذ لیسانس حقوق در کاناداست؟آیا این برداشت درسته؟و در مورد تمام ایالتهای کانادا از جمله کبک صدق می کنه؟» نتایجLSAT چندسال اعتبار داره؟من با اونجا مکاتبه کردم گفتن معدل B+می خوایم این یعنی 16یا 17 ایران؟ممنون میشم پیشکسوتان وادی قضا در حوزه بین الملل پاسخگو باشن.

zahra_aug
July 4th, 2010, 12:33 PM
اطلاعات من هم در اين حد هست كه براي شركت در barكانادا بايد ليسانس حقوق در كانادا داشته باشي درحاليكه در امريكا با داشتنLLMهم ميتوني در ازمون barشركت كني.
در كانادا با داشتن كارشناسي ارشد در ايران ميتونين واسهPhDاپلاي كنين اما واسه امريكا بايد حتما LLMبخونين تا بتونينSJDهمون دكتري شركت كنين.ولي هر دو كارشناسي ايران رو قبول دارن.
براي اپلاي SJDمعدل LLM بايد 3.6 يا 3.7 همون A- باشه

mo_eini
July 4th, 2010, 01:30 PM
اطلاعات من هم در اين حد هست كه براي شركت در barكانادا بايد ليسانس حقوق در كانادا داشته باشي درحاليكه در امريكا با داشتنLLMهم ميتوني در ازمون barشركت كني.
در كانادا با داشتن كارشناسي ارشد در ايران ميتونين واسهPhDاپلاي كنين اما واسه امريكا بايد حتما LLMبخونين تا بتونينSJDهمون دكتري شركت كنين.ولي هر دو كارشناسي ايران رو قبول دارن.
براي اپلاي SJDمعدل LLM بايد 3.6 يا 3.7 همون A- باشه
برای JD یامستر مشخصا معدل ب+را شرط پذیرش اعلام کردن پس واسه دکترا یا همون SJD معدلA- می خوان؟شما پذیرش گرفتین؟من هنوز دنبال کارای مهاجرتیمم و تصمیم دارم وقتی ویزام جورشد اقدام کنم .فکر می کنین دورههای تطبیقی و مجازی IBAو مدرک لندن تاثیر گذار باشه تو پذیرش چون بهرحال اونا تحت تاثیر فرهنگ انگلوساکسون هستند و جزءکشورهای مشترک المنافع ملکه وحتما حوزه نفوذ فوق العاده ای داره سیستم قضایی کامن لا

zahra_aug
July 4th, 2010, 10:21 PM
.فکر می کنین دورههای تطبیقی و مجازی IBAو مدرک لندن تاثیر گذار باشه تو پذیرش چون بهرحال اونا تحت تاثیر فرهنگ انگلوساکسون هستند و جزءکشورهای مشترک المنافع ملکه وحتما حوزه نفوذ فوق العاده ای داره سیستم قضایی کامن لا
خب مسلما هر چقدر رزومه قوي تري داشته باشين شانس پذيرش بيشتر ميشه اما اينكه تاثير مستقيم داشته باشه من مطمين نيستم.به نظر من واسه كانادا پيدا كردن استاد خيلي مهم هست+نمره زبان و حداقل شرايط لازم ديگه.

kaveh1979
July 5th, 2010, 01:02 AM
با سلام
میبخشید ولی خودتون بهتر میدونین که سیستم حقوقی امریکا کامن لاو هست در صورتی که ایران رومی ÷رمنی و اسلام.
پس قاعدتا یکسری از واحدهای ما رو قبول نمیکنن.درست نمیگم؟

En-Mo
July 8th, 2010, 01:01 AM
با سلام
میبخشید ولی خودتون بهتر میدونین که سیستم حقوقی امریکا کامن لاو هست در صورتی که ایران رومی ÷رمنی و اسلام.
پس قاعدتا یکسری از واحدهای ما رو قبول نمیکنن.درست نمیگم؟

با سلام

علت اینکه آمریکا میگه باید از LLM بخونی همینه؛ یه تعدادی از واحدهایی که باید به صورت اجباری بگذرونید فقط راجع به حقوق آمریکاست. در واقع LLM اینجا فقط یه پل برای ورود دانشجوهای خارجی به SJD یا تو بعضی ایالت ها BAR Exam. این موضوع هم ربطی به ایران و اسلام و ... نداره. یه قانون تو آمریکا حاکم : برای JD باید LSAT بدی، برای SJD باید ترجیحا LLM آمریکا را داشته باشی، حالا هرجا درس خونده باشی. البته بعضی دانشگاهها قبول می کنن که از LLM به JD منتقل کنی بدون LSAT, یا برای SJD مستقیم پذیرش میدن با یکسری واحد پیش نیاز.

ghigho_mini
July 10th, 2010, 02:57 AM
سلام به دوستان عزیز من چند سوال مهم دارم.من برای تحصیل در رشته حقوق میخواهم به امریکا بروم.میدونم که باید لیسانس داشته باشم.برای مقطع لیسانس دارم میرم فرانسه.وبه نظر شما من چه رشته ای رو انتخاب کنم بهتره؟و ایا از انجا می توانم برای رشته حقوق در امریکا اقدام کنم؟چون جسته و گریخته از این و اون شنیدم که بهتز است در کشور زادگاه رشته حقوق خوانده باشم تا بتوانم برای این رشته در امریکا اقدام کنم.با تشکر و ببخشید که سرتون رو به درد اوردم.

zahra_aug
July 10th, 2010, 01:19 PM
سلام به دوستان عزیز من چند سوال مهم دارم.من برای تحصیل در رشته حقوق میخواهم به امریکا بروم.میدونم که باید لیسانس داشته باشم.برای مقطع لیسانس دارم میرم فرانسه.وبه نظر شما من چه رشته ای رو انتخاب کنم بهتره؟و ایا از انجا می توانم برای رشته حقوق در امریکا اقدام کنم؟چون جسته و گریخته از این و اون شنیدم که بهتز است در کشور زادگاه رشته حقوق خوانده باشم تا بتوانم برای این رشته در امریکا اقدام کنم.با تشکر و ببخشید که سرتون رو به درد اوردم.
شما ميتونين واسه امريكا اقدام كنين اما به نظر من احتمالا بورس پيدا كردنتون از كسي كه ايران درس خونده كمتره چون اكثر دانشگاهها علاوه بر تواناييها ،نياز مالي رو هم در نظر ميگيرند و حتي دانشگاههايي كه من نگاه ميكردم اونهايي كه بر اساس need بورس ميدند بيشتر بود.اگه دانشگاه فرانسه انگليسي زبان هست و مشكل مالي ندارين به نظرم بهتره امتحان LSATرو بدين و در امريكا JDبخونين چون LLM خوندن خيلي فايده نداره.در مورد رشته هم به علاقتون بستگي داره اما شايد به نظر من حقوق اقتصادي بهتر باشه

babak985
July 18th, 2010, 12:16 AM
سلام دوستان
من لیسانس حقوق از پیام نور دارم و فوق حقوق جزا از دانشگاه اصفهان.معدل لیسانس 14.5 و معدل فوقم 17. زبان انگلیسی هم میتونم تافل نمره بالا گیرم.در ضمن وکیل پایه یک دادگستری با دو سال سابقه و یه سال هم مشاور یه شرکت دولتی بودم.یکی دو تا مقاله هم توی نشریات کانون وکلا دارم.میخوام بدونم برای ادامه تحصیل در اروپا(ترجیحا فرانسه)و یا آمریکا و همینطور اشتغال به وکالت شانسی دارم؟اگه آره؟چطوری؟ممنون میشم بیشتر راهنمائی کنین.

mo_eini
July 18th, 2010, 01:05 AM
سلام دوستان
من لیسانس حقوق از پیام نور دارم و فوق حقوق جزا از دانشگاه اصفهان.معدل لیسانس 14.5 و معدل فوقم 17. زبان انگلیسی هم میتونم تافل نمره بالا گیرم.در ضمن وکیل پایه یک دادگستری با دو سال سابقه و یه سال هم مشاور یه شرکت دولتی بودم.یکی دو تا مقاله هم توی نشریات کانون وکلا دارم.میخوام بدونم برای ادامه تحصیل در اروپا(ترجیحا فرانسه)و یا آمریکا و همینطور اشتغال به وکالت شانسی دارم؟اگه آره؟چطوری؟ممنون میشم بیشتر راهنمائی کنین.

روزمه خوبی دارین واسه ادامه تحصیل بالاخص در فرانسه که با سیستم مشابهی داره مشکل فقط زبان فرانسوی و دادن آزمون دلفه برای امریکا کار سختتره واسه LLM درخواست بدین بد نیست !پیدا کردن بورس از اونم سختتره !با مدارک ایرانی هیچ جا به شما پروانه وکالت نمیده!اکثرا نیاز به دادن امتحانLSATدارن و اخذ لیسانس درکانادا یا آمریکا و بعد کارآموزی چند ساله.البته آمریکا ایالت به ایالت فرق می کنه!

sasan0300
July 21st, 2010, 02:35 AM
اقا من لیسانس حقوق با معدل15پیام نور مشکل زبان فرانسه و انگلیسی نیست یعنی معمولی بعدش واسه فوق فرانسه کانادا با بورس از کدوم دانشگاه شروع کنم مرسی

zahra_aug
July 22nd, 2010, 12:06 AM
اقا من لیسانس حقوق با معدل15پیام نور مشکل زبان فرانسه و انگلیسی نیست یعنی معمولی بعدش واسه فوق فرانسه کانادا با بورس از کدوم دانشگاه شروع کنم مرسی
بورس پيدا كردن خيلي مشكل هست مخصوصا تو كانادا.اروپا هم كه كلا فاندي نميده.كساني كه من ديدم امسال پذيرش گرفتن ديگه خيلي زرنگ بودن تونستن به اندازه شهريه دانشگاه رو بورس بگيرن.يعني هر جا برين بايد هزينه زندگي رو خودتون بدين.

ariano
July 26th, 2010, 01:27 AM
واسه تحصیل در مقطع کارشناسی، حقوق بین الملل در روسیه، مناسبه؟
مدرکش رو 21 کشور قبول دارن... من جمله آمریکا، فرانسه، اسپانیا و...

sahar.m
August 13th, 2010, 02:09 AM
یک ساله دارم تو دانشگاه شهیدبهشتی حقوق می خونم. اما الان مجبور به مهاجرت از ایران به آمریکام. قصد دارم اونجاهم حتما تو رشته ی حقوق ادامه تحصیل بدم.تکلیف من چیه؟آیا این واحدهایی که پاس کردم تاثیری برای اپلای کردنم توی دانشگاه های امریکا داره یا نه؟یا من باید همه چیز رو از اول شروع کنم و اول یه لیسانس از یه رشته ی دیگه بگیرم بعد برای حقوق اقدام کنم؟

mo_eini
August 13th, 2010, 02:37 AM
یک ساله دارم تو دانشگاه شهیدبهشتی حقوق می خونم. اما الان مجبور به مهاجرت از ایران به آمریکام. قصد دارم اونجاهم حتما تو رشته ی حقوق ادامه تحصیل بدم.تکلیف من چیه؟آیا این واحدهایی که پاس کردم تاثیری برای اپلای کردنم توی دانشگاه های امریکا داره یا نه؟یا من باید همه چیز رو از اول شروع کنم و اول یه لیسانس از یه رشته ی دیگه بگیرم بعد برای حقوق اقدام کنم؟

در چه مقطعی؟ چه گرایشی؟چند واحد پاس کردین؟اگر لیسانس ندارین؟کارتون مشکل میشه!آزمون LSATهم شاید لازم باشه!

sahar.m
August 13th, 2010, 02:03 PM
در چه مقطعی؟ چه گرایشی؟چند واحد پاس کردین؟اگر لیسانس ندارین؟کارتون مشکل میشه!آزمون LSATهم شاید لازم باشه!

2ترم خوندم و 30 واحد پاس کردم مقطع کارشناسی ام. بدون داشتن لیسانس حالا توی هر رشته ای با توجه به اینکه اینجا حقوق می خونم میتونم آمریکا برای حقوق اقدام کنم ؟

mo_eini
August 13th, 2010, 02:39 PM
2ترم خوندم و 30 واحد پاس کردم مقطع کارشناسی ام. بدون داشتن لیسانس حالا توی هر رشته ای با توجه به اینکه اینجا حقوق می خونم میتونم آمریکا برای حقوق اقدام کنم ؟
گرفتن پذیرش مقطع لیسانس رشته حقوق در دانشگاههای معتبر خیلی سخته و نیاز به دوندگی و تلاش مضاعف داره!الته داشتن معدل حوب .نمره تافل قوی روزمه کاری و مقاله و توصیه نامه اساتید شهید بهشتی کمک می کنه به دید بهتر اساتید نسبت به شما! چون تعداد کمی واحد پاس کردین بعید میدونم مستقیما شما رو بپذیرند! به سایت دانشگاهها در ایالت ورد نظر مراجعه فرمایید و اطلاعات دقیقتری رو بگیرین !

mohammad hamid
August 26th, 2010, 03:44 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم ببینم با معدل 17 از دانشگاه آزاد لیسانس حقوق دارم میتونم واسه فوق از آمریکا با توجه به اینکه نظام حقوقی متفاوتی با آمریکا داریم پذیرش گرفت لطفا شرایطش رو کامل توضیح بدید ممنون از همه

tom
August 27th, 2010, 11:31 PM
منم یک سوالی داشتم من لیسانم حقوق از دانشگاه آزاد هست فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی دارم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور خصوصا اروپا و آمریکا با توجه به اینکه لیسانسم از دانشگاه آزاد بوده مشکل پیش نمییاد ؟ممنون میشم راهنمایی کنید .

mo_eini
August 27th, 2010, 11:55 PM
منم یک سوالی داشتم من لیسانم حقوق از دانشگاه آزاد هست فوق لیسانس حقوق بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی دارم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور خصوصا اروپا و آمریکا با توجه به اینکه لیسانسم از دانشگاه آزاد بوده مشکل پیش نمییاد ؟ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام
دانشگاهها غالبا مدارک صادره از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران رو قبول دارند باید حسب مورد به سایتشون مراجعه کرد.

enasafaei
August 30th, 2010, 02:33 PM
سلام
داشتن مقاله چقدر مهمه؟ به نسبت ?recommend

فراز
August 30th, 2010, 04:34 PM
سلام
داشتن مقاله چقدر مهمه؟ به نسبت ?recommend
در رشته حقوق و رشته های علوم انسانی توانایی نوشتن اهمیت بسیار زیادی داره و مقاله نقش مهمی ایفا می کنه که از نظر من به مراتب از یه ریکامندشن مهم تره(هر چند نمی شه منکر ارزش بالای یه ریکامندیشن خوب شد) مگر اینکه استاد مربوطه در دانشگاه مقصد شناخته شده باشه که در این صورت کاملا تاثیر مستقیم پیدا می کنه.من دانشجویی رو می شناختم که به واسطه توصیه استادش (دکتر افتخار جهرمی ) و اشنایی رئیس دیپارتمان دانشگاه مقصد با ایشان به سادگی پذیرش خیلی خوبی گرفت(هر چند خداییش رزومه خودش هم عالی بود)

mo_eini
September 1st, 2010, 01:53 PM
در رشته حقوق و رشته های علوم انسانی توانایی نوشتن اهمیت بسیار زیادی داره و مقاله نقش مهمی ایفا می کنه که از نظر من به مراتب از یه ریکامندشن مهم تره(هر چند نمی شه منکر ارزش بالای یه ریکامندیشن خوب شد) مگر اینکه استاد مربوطه در دانشگاه مقصد شناخته شده باشه که در این صورت کاملا تاثیر مستقیم پیدا می کنه.من دانشجویی رو می شناختم که به واسطه توصیه استادش (دکتر افتخار جهرمی ) و اشنایی رئیس دیپارتمان دانشگاه مقصد با ایشان به سادگی پذیرش خیلی خوبی گرفت(هر چند خداییش رزومه خودش هم عالی بود)
داشتن روزمه قوی و نمره زبان خوب می تونه ضعف معدل رو بپوشونه!

فراز
September 1st, 2010, 02:33 PM
داشتن روزمه قوی و نمره زبان خوب می تونه ضعف معدل رو بپوشونه!
هیچ کس منکر این موضوع نیست ولی سوال سر اهمیت بیشتر ریکامندشن یا مقاله در رشته حقوق هستش:-)

mo_eini
September 1st, 2010, 08:56 PM
هیچ کس منکر این موضوع نیست ولی سوال سر اهمیت بیشتر ریکامندشن یا مقاله در رشته حقوق هستش:-)

معلومه که مقاله تالیفی و استخواندار بهتره فراز جان بنده کاملا با شما در این مقوله موافقم .

enasafaei
September 12th, 2010, 11:42 AM
از moderator های عزیز درخواست دارم راجع به دانشکده های حقوق که تو دنیا قطب هستن هم اگه امکانش هست مطلب بذارن به علاوه اطلاعاتی که فکر می کنن دونستنش خوبه

مرسی

enasafaei
September 12th, 2010, 12:11 PM
دانشگاههی سوئد تو زمینه حقوق جزای بین الملل phd رو چطور ارزیابی می کنید؟

mary_cygnus
September 13th, 2010, 02:22 PM
سلام
یک سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید
می خواستم ببینم برای LLM هم در امریکا فاند می دن؟

fran
September 13th, 2010, 10:50 PM
نظر دوستان درباره دکترای حقوق در هند چیست؟

enasafaei
September 19th, 2010, 02:35 AM
نظر دوستان درباره دکترای حقوق در هند چیست؟

من که خیلی موافق نیستم دوست عزیز
اگه جاهایی بتونی بری که از نظر علمی قوی ترن بهتره
البته این نظر منه
من دکتری تو ایرانو نسبت به هند ترجیح می دم...................

hamed2010
September 23rd, 2010, 10:28 PM
سلام بر دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
من لیسانس فقه و حقوق از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل 45/15 سطح زبانم معمولیه ، شاغلم، به نظر شما اگر با این رشته واین معدل اقدام کنم جوابی میگیرم؟ توی اروپا کلا کجا برای حقوق بهتره ؟ فقه حقوق رو قبول دارن؟؟؟ بنظرتون فرانسه بخونم یا آلمانی؟ برای کدومشون بهتره اپلای کنم؟

mo_eini
September 23rd, 2010, 10:30 PM
سلام بر دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
من لیسانس فقه و حقوق از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل 45/15 سطح زبانم معمولیه ، شاغلم، به نظر شما اگر با این رشته واین معدل اقدام کنم جوابی میگیرم؟ توی اروپا کلا کجا برای حقوق بهتره ؟ فقه حقوق رو قبول دارن؟؟؟ بنظرتون فرانسه بخونم یا آلمانی؟ برای کدومشون بهتره اپلای کنم؟
فرانسه بخونین بهتره!امکان پذیرش دارید

hamed2010
September 23rd, 2010, 11:39 PM
فرانسه بخونین بهتره!امکان پذیرش دارید
ممنونم از پاسختون

،به نظر شما برای دانشگاههای فرانسه اقدام کنم؟شانسم تو کدوم دانشگاه بیشتره؟

mo_eini
September 24th, 2010, 02:18 AM
ممنونم از پاسختون

،به نظر شما برای دانشگاههای فرانسه اقدام کنم؟شانسم تو کدوم دانشگاه بیشتره؟

اول شما فرانسه بخونین بعد مدارکی مثل دلف و... را کسب کنید با توجه به نمره زبان اول برای بورسیه و از طریق سفارت اقدام کنید اگر نشد بعد با دانشگاهها مکاتبه کنید!

pApAr
September 25th, 2010, 02:26 AM
سلام
يكي از دوستان من ميخواد براي دكتري حقوق پذيرش بگيره اما مردد هست بين سيستم حقوقي كشورها. ميگه چون سيستم حقوقي ايران رومي-ژرمني هست بهتره براش كه توي اين كشورها پذيرش بگيره چون قصد برگشتن داره. نظرش درسته؟؟؟
بين كشورهايي كه سيستم رومي -ژرمني هستن كدوم بهتره؟
نظر خودش بيشتر كره جنوبي هست اين انتخاب خوبه؟
ممنون

mo_eini
September 25th, 2010, 02:32 AM
سلام
يكي از دوستان من ميخواد براي دكتري حقوق پذيرش بگيره اما مردد هست بين سيستم حقوقي كشورها. ميگه چون سيستم حقوقي ايران رومي-ژرمني هست بهتره براش كه توي اين كشورها پذيرش بگيره چون قصد برگشتن داره. نظرش درسته؟؟؟
بين كشورهايي كه سيستم رومي -ژرمني هستن كدوم بهتره؟
نظر خودش بيشتر كره جنوبي هست اين انتخاب خوبه؟
ممنون
یک مثل هست میگه میون پیغمبرا جرجیس رو انتخاب کردی اگر به سیستم اهمیت میدن مگر بلژیک و سویس و فرانسه چه عیبی دارند؟کلا خلقیات ما ایرونی جماعت با نژادزرد خیلی متفاوته!چه برسه به آداب اجتماعی و حقوق و غیره!

pApAr
September 25th, 2010, 08:44 PM
یک مثل هست میگه میون پیغمبرا جرجیس رو انتخاب کردی اگر به سیستم اهمیت میدن مگر بلژیک و سویس و فرانسه چه عیبی دارند؟کلا خلقیات ما ایرونی جماعت با نژادزرد خیلی متفاوته!چه برسه به آداب اجتماعی و حقوق و غیره!
خيلي ممنون از لطفتون
پس بلژيك و سويس و فرانسه توي اين سيستم بهتر هستند
اما كلا مهم هست كه توي چه كشوري وچه سيستمي ادامه تحصيل بدن؟ مثلا كسي كه كانادا يا آمريكا ميره و سيستمش متفاوته نمي تونه توي ايران از مدركش استفاده كنه؟
ممنون

tinivin
September 25th, 2010, 09:35 PM
با سلام من الهام هستم یه سوال از خدمتتون داشتم
من تازه کارشناسی حقوق قبول شدم میخواستم اگر ممکنه چند تا سوال ازتون بپرسم
1.زبان عربی چقدر توی دانشگاه برام مهمه اخه من از عربی خوشم نمیاد
2.برای فوق لیسانس اگه بخوام برم کلاس زبان فرانسه بخونم مهمتره یا انگلیسی
ممنون از لطفتون

mo_eini
September 25th, 2010, 11:11 PM
خيلي ممنون از لطفتون
پس بلژيك و سويس و فرانسه توي اين سيستم بهتر هستند
اما كلا مهم هست كه توي چه كشوري وچه سيستمي ادامه تحصيل بدن؟ مثلا كسي كه كانادا يا آمريكا ميره و سيستمش متفاوته نمي تونه توي ايران از مدركش استفاده كنه؟
ممنون

در ایران معمولا گروههای آموزشی دانشگاهها فارغ التحصیلان آمریکای شمالی رو روی سرشون می گذارند!
بله نظام حقوقی مهمه و بر این اساس پذیرش گرفتن از کشورهایی که سیستم حقوقی متفاوتی با ما دارند مثل انگیلیس یا کانادا خیلی سخت تره و مدت تحصیل هم طولانیتر تا کشورهایی مشابه سیستم ما مثل فرانسه!

mo_eini
September 25th, 2010, 11:24 PM
با سلام من الهام هستم یه سوال از خدمتتون داشتم
من تازه کارشناسی حقوق قبول شدم میخواستم اگر ممکنه چند تا سوال ازتون بپرسم
1.زبان عربی چقدر توی دانشگاه برام مهمه اخه من از عربی خوشم نمیاد
2.برای فوق لیسانس اگه بخوام برم کلاس زبان فرانسه بخونم مهمتره یا انگلیسی
ممنون از لطفتون

خیلی از قواعد حقوقی و سیستم استدلالی ما مقتبس از فقه اسلامی است و دروس متعددی مثل اصول فقه یا قواعد فقه و ...غیر مستقیم به زبان عربی ربط پیدا می کند ولی مستقیما شما فقط 1 واحد عربی در کل دوره تحصیلی باید بگذرانید و در امتحان ارشد نیز از این درس تستی نمی آید !ولی شاید علت ناخشنودی شما از عربی اطلاعات ضعیف و تعلیم اندکتان باشد با تمرین و ممارست بیشتر قطعا از کسب مهارت در این زبان لذت خواهید برد!
زبان انگیلیسی بسیار مهم است حتی برای لیسانسیه های ادبیات فارسی چراکه زبان اول مردم دنیا و روزنه ارتباطی شما با جهان پیرامون است.
بعلت انس و الفت و نزدیکی و قرابتی که بین سیستمهای حقوقی فرانسه و ایران است دانستن زبان فرانسه یک نقطه قوت و غیر قابل چشم پوشی است که با توجه به هزینه اندک تحصیلی و بورسهای متعددی که سفارت آن کشور به دانشجویان خارجی اعطا می کند و همچنین تعصبی که آنها روی زبان خود دارد اهمیت و نقش موثری در پیشرفت شما بازی خواهد کرد!

tinivini
September 26th, 2010, 05:37 PM
با سلام و تشکر از شما mo_eini (http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini) عزیز که جواب ما ترم پایینی ها روهم میدین فقط میتونین یه کم شفاف تر بگین که بالاخره فرانسه بهتره یا انگلیسی؟
اخه یه سری میگن برای ارشد فرانسه بهتره یه سری میگن انگلیسی جفتشم که نمیتونم توی 4 سال تموم بکنم مثلا 2 سال انگلیسی 2 سال فرانسه
ممنون میشم اگه یک بیشتر راهنماییم بکنین

mo_eini
September 26th, 2010, 05:53 PM
با سلام و تشکر از شما mo_eini (http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini) عزیز که جواب ما ترم پایینی ها روهم میدین فقط میتونین یه کم شفاف تر بگین که بالاخره فرانسه بهتره یا انگلیسی؟
اخه یه سری میگن برای ارشد فرانسه بهتره یه سری میگن انگلیسی جفتشم که نمیتونم توی 4 سال تموم بکنم مثلا 2 سال انگلیسی 2 سال فرانسه
ممنون میشم اگه یک بیشتر راهنماییم بکنین

واسه ارشد ایران بنظر من انگیلیسی بهتره و فرانسه بخصوص استارتش سخته و کلا وقت زیاد می گیره اون استثناهاش ! با کتابهایی مثل law texts دکتر افتخار جهرمی یا حداقل گزیده اش ویا GCSE براون ویا lAW MADE SIMPLE دیوید بارکر شروع کنید!

borhanstar
October 2nd, 2010, 11:22 PM
سلام رفقا

من لیسانس حقوق دارم از دانشگاه مفید قم
میخوام برای ارشد و دکترا حقوق تجارت بین الملل به کانادا یا آمریکا برم

کسی میتونه من و راهنمایی کنه؟

آیا میشه به فاند امیدوار بود؟

اگه ارشد اینجا بخونم احتمال فاند بیشتر میشه؟

لطفا منو راهنمایی کنید!!!!!!!!!

mokh2007
October 8th, 2010, 10:29 PM
سلام من رشته مهندسی می خونم ولی نمی دونم چرا علاقمند شدم حقوق بخونم آیا می شه واسه دانشگاههای آمریکا هم واسه مهندسی و هم برای حقوق اپلای کرد؟

Royal2009
October 8th, 2010, 10:44 PM
سلام من رشته مهندسی می خونم ولی نمی دونم چرا علاقمند شدم حقوق بخونم آیا می شه واسه دانشگاههای آمریکا هم واسه مهندسی و هم برای حقوق اپلای کرد؟

سلام
من یک نکته کلی عرض کنم:
همه ما کلی رشته دوست داریم همین الان من خودم رشته فلسفه، روانشناسی ،جامعه شناسی ، سینما و موسیقی علاقه دارم و رشته ام هیچ ربطی به اینها نداره!
اما شما هم مهندسی هیچ ربطی به حقوق نداره و خودتون هم نمی دونید چرا علاقمند شدید بنظرمی رسد بیشتر یک حس است تا علاقه!
رفتن از مهندسی به حقوق در ایران ممکنه بتونید ارشد تغییر رشته بدهید ولی واسه آمریکا ارشد یا دکترا حقوق از مهندسی بویژه گرفتن فاند تقریبا غیر ممکنه همین الان بچه ها رشته خودشون هم کلی زحمت می کشند تا پذیرش بگیرند.
موفق باشید

mo_eini
October 8th, 2010, 10:44 PM

باید آزمون LSAT بدید و از کارشناسی شروع کنید واسه آمریکای شمالی
اگر سایر صفحات تاپیک را بخوانید مطلب دستتان می آید.

sardarafra
October 12th, 2010, 06:10 PM
سلام
من یک نکته کلی عرض کنم:
همه ما کلی رشته دوست داریم همین الان من خودم رشته فلسفه، روانشناسی ،جامعه شناسی ، سینما و موسیقی علاقه دارم و رشته ام هیچ ربطی به اینها نداره!
اما شما هم مهندسی هیچ ربطی به حقوق نداره و خودتون هم نمی دونید چرا علاقمند شدید بنظرمی رسد بیشتر یک حس است تا علاقه!
رفتن از مهندسی به حقوق در ایران ممکنه بتونید ارشد تغییر رشته بدهید ولی واسه آمریکا ارشد یا دکترا حقوق از مهندسی بویژه گرفتن فاند تقریبا غیر ممکنه همین الان بچه ها رشته خودشون هم کلی زحمت می کشند تا پذیرش بگیرند.
موفق باشید

سلام
با اجازه مدير عزيز و دوستان اين تاپيك
البته با تاييد كليت نظر دوستان بايد بگم كه بچه هاي زيادي هستند كه اصولا با اينكه مهندسي خوندن اما علاقمند مي شن كه در رشته هاي علوم انساني از قبيل حقوق علوم سياسي اقتصاد و مديريت ادامه تحصيل بدن. اين تصميم يك اراده فولادي هم مي خواد كه بايد پيش از اجراي اون حتما مسيري كه بايد طي بشه به دقت بررسي شه و بعد دست به كار شيم. به عنوان مثال خود من برق خوندم. پذيرش برق هم گرفتم براي امريكا و دو ماه ديگه هم خواهم رفت انشاالله. اما با اين وجود قبل اينكه ارشد برق قبول شم در ازمون ارشد حقوق شركت كردم و قبول هم شدم با رتبه 85. اما خوب به دلايل قانوني نرفتم چون متوجه شدم براي گرفتن پروانه وكالت بايد حتما ليسانس حقوق داشته باشم. البته دادخواست هاي مختلفي با اين عنوان عليه كانون وكلا در دادگستري مطرح بود اما بعد از يه سري راي هاي ضد و نقيض عاقبت با تفسير قانوني مساله رو قطعي كردن و گفتند بايد ليسانس حقوق داشته باشه چون نص صريح قانونه. بعدش رفتيم ارشد برق(سال بعد و يه سال پشت كنكور بودن) و همزمان فراگير پيام نور ليسانس حقوق رو شروع كردم با معدل ورودي 18.95 در ازمون سراسري فراگير. و بسيار ناباورانه بعد از پاس كردن حدود 80 واحد به دلايلي از اونجا اخراج شدم. اونم با معدل 18. خوب همه اينا باعث نشده من از تصميم منصرف شم. دارم مي خونم براي ازمون LSAT و اينبار در امريكا اقدام خواهم كرد.
اين از قضيه علاقمندي به حقوق. اما راجع به پذيرش از امريكا براي حقوق انچه تا به الان دستگيرم شده اينه كه بايد حتما يه ليسانس داشته باشي تا بتوني وارد دوره عالي حقوق بشيد در امريكا. البته بعضي از دانشگاه هاي امريكا مثه YALE براي مقطع كارشناسي هم حقوق دارند. براي افرادي كه مي خوان دوره اي را بگذرونند بايد يا وارد LLM بشند يا JD. كه گويا LSAT هم نياز داره. به علاوه دوستان زيادي رو مي شناسم كه با رشته ليسانس غيرمرتبط الان دارند در اين مقاطع تحصيل مي كنند در امريكا. بازم از دوستاني كه اطلاع دارند خواهش مي كنم اطلاعاتشون رو با دوستان در اينجا به اشتراك بگذارند.
شاد باشيد

Elena66
October 20th, 2010, 06:51 PM
دوستان سلام.من دانشجوی مترجمی زبان فرانسه هستم.علاقه چندانی به رشته ام ندارم و کلا میخوام رشته ام رو تغییر بدم.چندتا رشته مد نظرم هستش که حقوق هم جزوشونه.چون رشته ام زبان هست و زیاد به رشته های دیگه مرتبط نیست برام فرقی نداره و کلا هر رشته ای رو انتخاب کنم باید از اول بخونمش.پذیرش با فاند مد نظر منه وخب اینم میدونم که احتمالش خیلی کم هست.با توجه به رشته ای که میخونم فرانسه برام ارجحیت داره:1)با زبانش مشکلی ندارم ،"از دانشجوههای زبان فرانسه مدرک زبان نمیخوان،ضمن اینکه اگه مدرکی هم بخوان میتونم بگیرم حالا هرچی.دلف_دالف...2)چون دانشگاههای اروپاحالت دولتی و نیمه دولتی داره اگه فاند یا بورس هم نگیرم بازم میشه یه کاریش کرد.اما هدف نهایی من امریکاس وخیلی هم برام مهمه که حتما برم برای مستر و دکترا.البته به من یکی از استادای حقوق بهم گفت:چون هدف نهاییت امریکاس واونجا هم میخوای کار وکالت کنی از همون اول برو امریکا.چون سیستم حقوقی امریکا و فرانسه متفاوت هست و مدرک لیسانس از فرانسه اونقدرها برای امریکا کارایی نداره.حالا سوالم این هست که این قضیه متفاوت بودن سیستم های حقوقی این دو کشور چقدر مهم هست؟اگه واقعا اینقدر مهمه من برم دنبال تافل و منابع LSATممنون میشم راهنماییم کنید،ببخشید طولانی شد.