PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

mnarges
September 22nd, 2012, 02:19 AM
دوستان از راهنمایی شما متشکرم ولی به نظرتون تو این مدت میتونم تمام این منابع را بخونم؟
من این منابع را زیاد نمیشناسم و اینکه میخواستم بدونم تو این منابع نمونه سوالای واقعی امتحان های سال های قبل هم وجود داره یا فقط منبع آموزشی هستن؟؟
با تشکر

amene jooon
September 22nd, 2012, 10:40 AM
دوستان از راهنمایی شما متشکرم ولی به نظرتون تو این مدت میتونم تمام این منابع را بخونم؟
من این منابع را زیاد نمیشناسم و اینکه میخواستم بدونم تو این منابع نمونه سوالای واقعی امتحان های سال های قبل هم وجود داره یا فقط منبع آموزشی هستن؟؟
با تشکر

شما چقدر می تونین وقت بزارین؟ flashcard که وقت زیادی ازتون نمی گیره، وقت های مرده تون رو بهش اختصاص بدین و همزمان یکی از این کتاب هائی رو که گفتم که شروع به کار کنین. اگه فرصتتون کمتره، می تونین یه کمی از این منابع رو حذفشون کنین. در ضمن، شما که همه قسمت ها رو از همه کتاب هائی که گفتم نمی خونین، از هرکدوم همون بخشی که بهش اشاره کردم کار می کنین. فکر کنم تکیه تون باید رو speaking باشه چون واسه تون کاملا جدیده.

نمونه سوال هم هست: آزمون آزمایشی هر هفته 4 شنبه تو مرکز امیربهادر تهران برگزار میشه (50 تومان بود تا ماه پیش) فکر کنم مراکز دیگه ای هم تو تهران برگزار می کنن اما من درست نمی دونم کجا و جطوری. نرم افزارهای شبیه ساز آزمون هم هست که می تونین نصب کنین و تست بزنین نمره reading , listening تون رو می تونین ببینین و سطحتون رو حدودا بفهمین. البته واسه دونستن سطح speaking و writing نیاز به یه آزمون آزمایشی دارین!

یه یر به این آدرس بزنین، حواب خیلی از سوال هاتون رو پیدا می کنین.

http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?103-iBT

kasi58
September 22nd, 2012, 12:20 PM
سلام..
برای سوال ۳ اسپیکینگ من نمیرسم دیگه اولش که میگه ریدینگ این را گفت بگم...چند تا سمپل هم دیدم اینطوری بود..آخرش هم که میگه thats why.....به نظرم دوباره کاری هست چون تو اول اسپیکینگ این را میگی به طور ضمنی ...
کسانی که این را نگفتند و نمره کامل را گرفتند جواب بدن لطفا ...

kasi58
September 22nd, 2012, 12:22 PM
دوستان لغت 400 words ....چه طور هست...؟ همونی که بر اساس هر موضوع طبقه بندی کرده..واجبه که بخونیم..من essential را خوندم

Savadkohi
September 22nd, 2012, 01:15 PM
دوستان لغت 400 words ....چه طور هست...؟ همونی که بر اساس هر موضوع طبقه بندی کرده..واجبه که بخونیم..من essential را خوندم

دوست عزیز بنظرم اگر وقت کافی دارید و بدنبال نمره های بالاتر از 25-26 در ریدینگ هستید این کتاب میتونه راهگشا باشه. من خیلی از لغات این کتاب رو به شخصه در هیچ متن تافلی ندیدم.

پیروز و پاینده باشید.

shahinjc
September 22nd, 2012, 08:51 PM
با سلام

دوستان من کتاب دلتا رو نقریبا دارم تموم میکنم قبلا به این نتیجه رسیده بودم که بعد از دلتا بارونزو بخونم و بعد کمبریج ولی یه مدتی که فرومو دنبال میکردم دیدم بعضی از دوستان آکسفورد خوندن و ظاهرا راضی بودن به نظرتون اونای که تجربه دارن این کتاب چه طوره ؟ بعد از دلتا خوندن خوبه ؟ چه قدر مطالب رو پوشش میده و جای بارونزو میتونه بگیره؟
ممنون

mehdi67
September 22nd, 2012, 09:43 PM
بچه ها زیاد وقتتون رو با لغت خودن هدر ندین. بیشتر متن بخونین واسه ریدینگ. کمبریج بهترین کتاب واسه تمرین ریدینگ و لیسنینگه.

applykar
September 23rd, 2012, 01:14 AM
با سلام

دوستان من کتاب دلتا رو نقریبا دارم تموم میکنم قبلا به این نتیجه رسیده بودم که بعد از دلتا بارونزو بخونم و بعد کمبریج ولی یه مدتی که فرومو دنبال میکردم دیدم بعضی از دوستان آکسفورد خوندن و ظاهرا راضی بودن به نظرتون اونای که تجربه دارن این کتاب چه طوره ؟ بعد از دلتا خوندن خوبه ؟ چه قدر مطالب رو پوشش میده و جای بارونزو میتونه بگیره؟
ممنون

دوست عزیز، از دیدگاه من، خوندن یک کتاب اونم کتابی مثله دلتا بصورت کامل برای تافل کافیه. بارونز کتاب قوی ای هست ولی سبک و روش آزمون تافل به آموزشی نظیر دلتا نیاز داره. البته حتما اون آزمایشی بارونز رو استفاده کنید.

applykar
September 23rd, 2012, 01:19 AM
سلام..
برای سوال ۳ اسپیکینگ من نمیرسم دیگه اولش که میگه ریدینگ این را گفت بگم...چند تا سمپل هم دیدم اینطوری بود..آخرش هم که میگه thats why.....به نظرم دوباره کاری هست چون تو اول اسپیکینگ این را میگی به طور ضمنی ...
کسانی که این را نگفتند و نمره کامل را گرفتند جواب بدن لطفا ...
به نظر من سعی کن نتیجه گیری آخر رو بگنجونی تو جواب! چرا که این نشون میده تو به ساختار زبان آشنایی داری و این روی نظر مصحح تاثیر خواهد داشت.

shahinjc
September 23rd, 2012, 01:24 AM
دوست عزیز، از دیدگاه من، خوندن یک کتاب اونم کتابی مثله دلتا بصورت کامل برای تافل کافیه. بارونز کتاب قوی ای هست ولی سبک و روش آزمون تافل به آموزشی نظیر دلتا نیاز داره. البته حتما اون آزمایشی بارونز رو استفاده کنید.

ولی شما چیزی راجع به سوال اصلی من که درباره ی کتاب اکسفورد بود نگفتید
??

nazi87
September 23rd, 2012, 06:52 PM
با سلام

ممنون
من نمی دونم شما چقدر تا امتحان فرصت دارید، اما اگه می تونید این کتاب رو بخونید، چون تو بخش لیسن سوالاتش طوری طرح شده که به نت برداری درست کمک می کنه. اسپیک و رایتینگش هم بسیار شبیه نوت فوله که می تونه تمرینی برای تقویت این دو مهارت باشه. در ضمن با یه برنامه ریزی و مطالعه متمرکز خیلی سریع می تونید این کتابو بخونید. اما فکر می کنم نمی تونه جای بارونز رو بگیره. بخصوص تو قسمت ریدینگ و تا خدودی لیسنینگ.

shahinjc
September 23rd, 2012, 07:15 PM
من نمی دونم شما چقدر تا امتحان فرصت دارید، اما اگه می تونید این کتاب رو بخونید، چون تو بخش لیسن سوالاتش طوری طرح شده که به نت برداری درست کمک می کنه. اسپیک و رایتینگش هم بسیار شبیه نوت فوله که می تونه تمرینی برای تقویت این دو مهارت باشه. در ضمن با یه برنامه ریزی و مطالعه متمرکز خیلی سریع می تونید این کتابو بخونید. اما فکر می کنم نمی تونه جای بارونز رو بگیره. بخصوص تو قسمت ریدینگ و تا خدودی لیسنینگ.
من اینجا دیدم نوشتند که بارونز فقط قسمت لیستنینگش خوبه و ریدینگاش اسونه و بعد از دلتا باید کمبریج خوند و خوندن ریدینگ و قسمتهای دیگه بارونز به جز لیسنینگ وقت تلف کردنه؟
طبق نظر شما که هر دوش کار کردید آکسفورد اول خونده بشه بعد بارونز یا برعکس؟
من تقریبا یک سال وقت دارم نه تمام وقت باید به صورت بک گراند کارام کار کنم

nazi87
September 24th, 2012, 12:13 AM
من اینجا دیدم نوشتند که بارونز فقط قسمت لیستنینگش خوبه و ریدینگاش اسونه و بعد از دلتا باید کمبریج خوند و خوندن ریدینگ و قسمتهای دیگه بارونز به جز لیسنینگ وقت تلف کردنه؟
طبق نظر شما که هر دوش کار کردید آکسفورد اول خونده بشه بعد بارونز یا برعکس؟
من تقریبا یک سال وقت دارم نه تمام وقت باید به صورت بک گراند کارام کار کنم
اگه یه سال فرصت دارین، حتما اکسفورد رو بخونید و بنظر من اول اینو بخونید. در مورد بفیه اش فقط یه پیشنهاده: بارونز رو بخونید و کمبریج رو نزدیک امتحان کار کنید، چون تستای کاملش تو اون مقطع خیلی به آمادگی تون برای یه امتحان چند ساعته کمک می کنه. کتابهای دیگه ای هم هستن که می تونید تو این مدت بخونید مثل تامپسون و مسترینگ اسکیل.

kasi58
September 24th, 2012, 11:21 AM
سلام..من دلتا ریدینگ و لیستن خوندم .برونز هم لیستن خوندم ..دیگه چی بخونم ؟
۲ دسامبر امتحان دارم ..نمیدونم امیربهادر آزمایشی بدم یا نه..؟
چون نمره های speaking and writing اش شبیه امتحان اصلی نیست ...روحیه ام را میاره پائین

kasi58
September 24th, 2012, 11:26 AM
منم چند تا speaking سوال ۳ که خوندم ۲ تا change داره ۱ دونه reason..!
سوالی که دارم از کجا بفهمیم که در انتها میخواد که opinion دختر را بگیم یا پسر..منظورم در حین listening هست که بتونیم رو صحبتهای اون یک نفر بیشتر focus کنیم..

amene jooon
September 24th, 2012, 12:41 PM
چون نمره های speaking and writing اش شبیه امتحان اصلی نیست ...روحیه ام را میاره پائین

سلام
سوالتون راجع به دو قسمت reading و listening ه دیگه؟ درسته؟
حتما reading رو از کتاب cambridge بخونین. واسه listening هم می تونین کتاب complete guide رو کار کنین که سرعتش خوبه و cambridge رو که سطح لغاتش خوبه ولی یه کم آرومه. مهم اینه که همچنان رو متن های مربوط به امتحان کار کنین و فاصله نندازین تا خود امتحان اصلی تون.

توصیه من اینه که یه ماه قبل امتحان آزمایشی بدین. با شرایط آزمون آشنا می شین، تو محیط قرار می گیرین، اشکالاتون رو پیدا می کنین و ... من خرداد امیربهادر آزمایشی دادم و نمره ها کاملا شبیه امتحانم شد! یکی دو نمره پائینتر از امتحان که به نظرم منطقیه. جدیدا خبر ندارم تغییری تو مصححشون داده باشن ولی اون موقع که عالی بود. درضمن آزمایشی واسه همینه دیگه که نقاط ضعفتون رو پیدا کنین و اگه با یه فاصله مناسب از امتحان اصلی باشه خیلی مفیده چون فرصت دارین که کار کنین و اشکالتون رو رفع کنین و نباید اصلا ناراحت بشین. اما اگه مثلا یه هفته قبل امتحان باشه ممکنه رو روحیه تون تاثیر منفی بزاره. باز انتخاب با خودتونه.

آرزوی موفقیت واستون دارم:)

milad1986
September 24th, 2012, 01:59 PM
منم چند تا speaking سوال ۳ که خوندم ۲ تا change داره ۱ دونه reason..!
سوالی که دارم از کجا بفهمیم که در انتها میخواد که opinion دختر را بگیم یا پسر..منظورم در حین listening هست که بتونیم رو صحبتهای اون یک نفر بیشتر focus کنیم..
اونی که که توی لیسنینگ بیشتر صحبت می کنه. تشخیصش خیلی سخت نیست.

Sareh_T
September 24th, 2012, 02:35 PM
سلام
اگه میخواین نمره ی دقیقی از speaking و writing داشته باشید, تنها راهش خرید بسته ی آنلاین امتحانیه خود ETS هست. این هم لینکش http://toeflpractice.ets.org/
البته به نظر من معلمی که در حین تدریس بتونه در دراز مدت سطح شما رو متوجه بشه هم خیلی میتونه (در صورت آشنایی دقیق با تافل) حدود نمره ی شما رو بهتون بگه.
موفق باشید:)

kasi58
September 24th, 2012, 03:22 PM
سلام
سوالتون راجع به دو قسمت reading و listening ه دیگه؟ درسته؟
حتما reading رو از کتاب cambridge بخونین. واسه listening هم می تونین کتاب complete guide رو کار کنین که سرعتش خوبه و cambridge رو که سطح لغاتش خوبه ولی یه کم آرومه. مهم اینه که همچنان رو متن های مربوط به امتحان کار کنین و فاصله نندازین تا خود امتحان اصلی تون.

توصیه من اینه که یه ماه قبل امتحان آزمایشی بدین. با شرایط آزمون آشنا می شین، تو محیط قرار می گیرین، اشکالاتون رو پیدا می کنین و ... من خرداد امیربهادر آزمایشی دادم و نمره ها کاملا شبیه امتحانم شد! یکی دو نمره پائینتر از امتحان که به نظرم منطقیه. جدیدا خبر ندارم تغییری تو مصححشون داده باشن ولی اون موقع که عالی بود. درضمن آزمایشی واسه همینه دیگه که نقاط ضعفتون رو پیدا کنین و اگه با یه فاصله مناسب از امتحان اصلی باشه خیلی مفیده چون فرصت دارین که کار کنین و اشکالتون رو رفع کنین و نباید اصلا ناراحت بشین. اما اگه مثلا یه هفته قبل امتحان باشه ممکنه رو روحیه تون تاثیر منفی بزاره. باز انتخاب با خودتونه.

آرزوی موفقیت واستون دارم:)

ممنون ،برای speaking and writing هم از الان ets,notefull را بخونم کافیه ...؟
من که لیستن دلتا با بارون را زدم جفتش از نظر سختی در یک سطح بودن فقط بارون یکم متن هاش طولانی تر هست..
ets لیستن و ریدینگ اش خوب نیست بخونم..؟
میخوام همین دلتا و بارونس و ets را بخونم دیگه منبع زیاد بشه قاطی میکنم..!
امتحان آزمایشی را هم پس یک ماه دیگه بدم یا همین الان بدم؟

falamak66
September 24th, 2012, 06:01 PM
دوستان سلام:
من کلی بدنبال فایل نرم افزار cambridge Ibt وفایل کتاب ets Ibtهستم متاسفانه نتونستم بیایم.لطفا اگه دارید در اختیارم بگذارید.در ضمن کمی راجع به استفاده از ویدئو notfull speaking توضیح بدید.من حتی نتونستم بریزمشون.
با ارزوی موفقیت واسه یکایکتون:D

amene jooon
September 24th, 2012, 06:04 PM
ممنون ،برای speaking and writing هم از الان ets,notefull را بخونم کافیه ...؟
من که لیستن دلتا با بارون را زدم جفتش از نظر سختی در یک سطح بودن فقط بارون یکم متن هاش طولانی تر هست..
ets لیستن و ریدینگ اش خوب نیست بخونم..؟
میخوام همین دلتا و بارونس و ets را بخونم دیگه منبع زیاد بشه قاطی میکنم..!
امتحان آزمایشی را هم پس یک ماه دیگه بدم یا همین الان بدم؟

خواهش می کنم. speaking و writing رو هم بله دیگه شروع کنین. 4 تا skill رو با هم پیش ببرین، خیلی مهمه. تو پست های قبل گفتم که واسه s و w از format های notefull استفاده کنین و از کتاب های mastering skills, complete guide , ets تمرینهاش رو کار کنین که مطابق آزمون هستن. واسه writing هم بچه ها کتاب های خوبی رو معرفی کردن از روش انشاهاش رو بخونین و سعی کنین شماهم بنویسین.

حقیقتش من ets رو کار نکردم اطلاعی ندارم، بچه های دیگه بهتر می تونن راجع بهش نظر بدن. اما واسه reading حتما cambridge رو بخونین!

به نظر من الان دادن آزمایشی کمکی بهتون نمی کنه! هنوز تمرین های s , w رو از یه کتاب هم کار نکردین پس چی رو می خواین محک بزنین؟ باید یه جوری آماده آزمون باشین که آزمایشی بدین دیگه! در ضمن قبل آزمایشی باید دو سه تا complete test هم بزنین که رو کنترل زمانتون به خصوص واسه reading هم کار کرده باشین.

دوست من کسی نمی تونه بهتر از خودتون واستون برنامه ریزی کنه چون از جزئیات خبری نداره، من فقط نظر و تجزبیات شخصیم رو می گم و شما می تونین با درنظر گرفتن همه جوانب تصمیمتون رو بگیرین. این یکی دو ماه آحر خیلی مهمه، حسابی از وقتتون استفاده کنین و به امیدخدا نمره خوبی می گیرین.

موفق باشین.:)

artemis_743
September 24th, 2012, 06:17 PM
دوستان سلام:
من کلی بدنبال فایل نرم افزار cambridge Ibt وفایل کتاب ets Ibtهستم متاسفانه نتونستم بیایم.لطفا اگه دارید در اختیارم بگذارید.در ضمن کمی راجع به استفاده از ویدئو notfull speaking توضیح بدید.من حتی نتونستم بریزمشون.
با ارزوی موفقیت واسه یکایکتون:D
سلام
این سایت رو چک کنید: http://www.applyneeds.com/blog/?cat=4
در منوی سمت راست کتاب ها و نرم افزار ها به صورت مجزا اومده. موفق باشید.

PAL
September 24th, 2012, 06:33 PM

با توجه به اظهارات بچه‌ها نمره s و w ازمونهای ازمایشی امیربهادر مقداری بالاتر از تافل اصلی بوده که فکر نمیکنم باعث تضعیف روحیه بشه.
من خودم ارمون اصلیم تو امیربهادره و 2 تا ازمایشی هم نوشتم.
بنظرم اگر شما هم ازمونت تو امیربهادره حتما حداقل یه ازمایشی بده برای اشنایی با فضای ازمون.

اما اگر میخوای دقیقتر باشه میتونی با ورود به پروفایلت در سایت ETS و انتخاب لینک View Order با توجه به شکل زیر یه آزمون آزمایشی به قیمت 27 دلار از ets بخری و از هرجا خواستی با اینترنت وصل بشی و آزمون بدی.
12628
البته برای این کار یا باید کارت اعتباری داشته باشی یا بری صرافی برات پرداخت کنه.

golnaz_h
September 24th, 2012, 11:20 PM
سلام دوستان

به کسی که تقریبا در طول 1 سال 2 الی 3 بار کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و how to master skill و 1بار هم آزمون های کاپلان و خونده و تجربه آزمونم داره، چه توصیه ای می کنید؟ تا بتونه 100% ریدینگ و لیسنینگ بالای 25 بزنه. خواهش می کنم راهنمایی کنید، از هر کمکی استقبال می کنم.
خیلی برام ضروری هست!

PAL
September 25th, 2012, 12:02 AM
سلام دوستان

به کسی که تقریبا در طول 1 سال 2 الی 3 بار کتاب های لانگمن، دلتا، بارونز، کمبریج و how to master skill و 1بار هم آزمون های کاپلان و خونده و تجربه آزمونم داره، چه توصیه ای می کنید؟ تا بتونه 100% ریدینگ و لیسنینگ بالای 25 بزنه. خواهش می کنم راهنمایی کنید، از هر کمکی استقبال می کنم.
خیلی برام ضروری هست!

دوست عزیز من خودم بار اولم که میخوام آزمون بدم ولی بعضی از بچه‌های فروم برای لیستننینگ کتاب اکسفورد رو پیشنهاد دادن، حتما میدونی که اخیرا بعضی بچه‌هایی که امتحان دادن فکر می‌کنن که لیستنینگ یه مقدار سخت‌تر شده (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?49284-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%B1%DB%80-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%86%DA%86%D9%87-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%A F-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%AD%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%9F&p=907085&viewfull=1#post907085).

blur
September 25th, 2012, 12:07 AM
سلام دوستان

خیلی برام ضروری هست!

برا لسینینگ تامسون گزینه خیلی خوبی هست و برا ردینگ کاپلان. البته کتاب آکسفوردم ظاهرا لسینینگ های خوبی داره.

nazi87
September 25th, 2012, 12:08 AM
سلام دوستان

خیلی برام ضروری هست!
دوست من کیفیت خوندن خیلی مهمتر از کمیت خوندن است، کاش می فرمودین که با این میزان مطالعه چه نمره ای رو گرفته اید تا دوستان پیشنهادات بهتری بهتون می دادن. من فکر می کنم شما نوع سوالاتی رو که باهاشون مشکل داریئ رو الان می دونید و بهتره ضعفتون در اون موارد رو رفع کنید. این می تونه لغت باشه، main idea یا سوالات detail و .... باشه.

amir13501355
September 25th, 2012, 07:13 AM
دوستان عزیز ،با سلام
من تونستم این کتابی رو که ویکی معرفی کرده رو پیدا کنم ولی متاسفانه سی دی های صوتی شو ندارم لطف کنید بگید از کجا باید فایل های صوتی شو دانلود کنم .
Northstar building skills for the TOFEL iBT, Intermediate ممنون میشم.

kasi58
September 25th, 2012, 10:39 AM
سلام
من ۲ دسامبر امتحان دارم..خودم هم دلتا لیستن و ریدینگ را خوندم..بارون هم لیستن رو خوندم..
خیلی دارم با خودم کلنجار میرم که کلاس برم یا نه....؟..از یک طرف خستگی راه و تو ترافیک موندن..از یک طرف هم نمیدونم کلاس مفید خواهد بود یا بدتر میشه...از یک طرف میترسم کلاس نرم بعدا پشیمون بشم..
دوستان راهنمائی کنید...

Savadkohi
September 25th, 2012, 11:30 AM
سلام
من ۲ دسامبر امتحان دارم..خودم هم دلتا لیستن و ریدینگ را خوندم..بارون هم لیستن رو خوندم..
خیلی دارم با خودم کلنجار میرم که کلاس برم یا نه....؟..از یک طرف خستگی راه و تو ترافیک موندن..از یک طرف هم نمیدونم کلاس مفید خواهد بود یا بدتر میشه...از یک طرف میترسم کلاس نرم بعدا پشیمون بشم..
دوستان راهنمائی کنید...

با سلام،

دوست عزیز شما باید به یه درکی از خودت و توانایی هات و همچنین آزمون رسیده باشی که در آنصورت بتونی تصمیم بگیری که آیا در شرایط فعلی کلاس رفتن لازم هست یا نه. این مطلب رو میتونی در هنگام مطالعه و تست هایی که از خودت در منابع مختلف آزمون میگیری بدست بیاری. یه وقتهایی کلاس رفتن مثل یک موتور کمکی میتونه سرعت پیشرفتت رو افزایش بده چون در یک قسمت یا چند بخش مشکلاتی وجود داره که نمیشه حلش کرد یا زمان زیادی برای یادگیری اونها نیاز داری بعضی مواقع هم خودت متوجهی که در شرایط فعلی شما به مطالب و نحوه تست زنی و روشهای پاسخگویی مسلط هستی و تنها تمرین هست که میتونه نمرت رو بالا ببره و کلاس یا معلم خصوصی کار خاصی رو نمیتونه واست انجام بده.

بنظرم اگر این نکات رو کنار هم بزاری میشه یه تصمیم درست رو گرفت.

پاینده و پیروز باشید.

matinking
September 25th, 2012, 05:27 PM
سلام
ببخشید من شنیدم که کتاب Oxford prep course for ibt یه کتاب با سوالات نسبتا سخته و می تونه برای کسایی که دنبال نمره بالا هستند محک خوبی باشه...!!!
دوستان اینو تایید می کنن؟؟؟
ممنون

aryan74
September 25th, 2012, 06:37 PM
سلام
دوستان راهنمائی کنید...
ببین دوست من این که کلاس بری یا نه بستگی داره به توانایی های خودت و اینکه به نظرت با خوندن کتاب دردت دوا میشه یا نه...
یه امتحان ازمایشی یا تو یه موسسه یا تو خونه با یکی از نرم افزار ها بده و ببین چقدر وضعت خوبه ...
اگه یه قسمت رو دیدی با این که خوندی ولی بازم اساسی میلنگی یه کلاس بگیری شاید بد نباشه ولی اگه یه مهارت رو هنوز نخوندی و بد دادیش تو امتحانه از یه کتاب بخون اون مهارت رو اگه دفعه بعدی باز اون مشکل رو داشتی یه کلاس برو...
البته کلا کلاس ها معجزه نمیکنند و در نهایت همه چی به نظر من به تلاش شما بستگی داره تا معلم وکلاسا...

Savadkohi
September 25th, 2012, 06:54 PM
سلام
ببخشید من شنیدم که کتاب Oxford prep course for ibt یه کتاب با سوالات نسبتا سخته و می تونه برای کسایی که دنبال نمره بالا هستند محک خوبی باشه...!!!
دوستان اینو تایید می کنن؟؟؟
ممنون

با سلام،

راستش این کتاب سوالات زیاد سختی که کاملا بطور متمایز مشخص باشه نداره یعنی اگر منابع دیگه رو خونده باشی و بعد این کتاب رو هم بخونی اختلاف خیلی زیادی از نظر سبک سوالات حس نمیکنی. ولی در بعضی از قسمتها، منظورم اسکیل ها نیستش، در بعضی از فصلهای کتاب سوالها بنظرم بنحو خیلی جالبی طراحی شده که میتونه برای آزمون تافل کمک کننده باشه. که شاید این بدلیل سبک جدید این کتابه که بر اساس موضوع تفکیک شده نه اسکیل. یه بخشی ریدینگ سوالای خوبی داره یه جا لیسنینگ و همینطور بقیه. ولی در کل که نگاه میکنی سطح سوالات اختلاف فاحشی نداره.

پیروز و پاینده باشید.

hsareh
September 25th, 2012, 07:30 PM
درود بر دوستان
من لیسنینگم ضعیف هست:(میشه بگید چه منبعی رو بخونم و چطوری تمرین کنم. ممنون

amene jooon
September 25th, 2012, 08:46 PM
درود بر دوستان
من لیسنینگم ضعیف هست:(میشه بگید چه منبعی رو بخونم و چطوری تمرین کنم. ممنون

سلام

دوست خوبم اگه شما بیشتر توضیح بدین، بچه ها بهتر می تونن کمکتون کنن. سطح زبانتون چطوره، چه کتاب هائی رو مطالعه کردین، امتحانتون کی هست و ...

hamedato
September 25th, 2012, 10:39 PM
دوستان سلام.
چند ماه پيش توي اين تاپيك يه مطلب ديدم در مورد يه سايتي كه 180 تا ريدينگ مشابه تافل رو قرار داده. الان هر چي مي گردم اون مطلب رو پيدا نمي كنم. در كل دنبال يه سري متن براي ريدينگم كه البته اگه مثل اون 6 تا تمرين official guide سئوال هم داشته باشه كه عاليه. مثلا oxford ريدينگ داره اما در هر درس روي يك نوع خاص از سئوال تاكيد داره. بقيه منابع هم كم بيش همين جوري اند.
مرسي.

amene jooon
September 25th, 2012, 11:15 PM
دوستان سلام.
چند ماه پيش توي اين تاپيك يه مطلب ديدم در مورد يه سايتي كه 180 تا ريدينگ مشابه تافل رو قرار داده. الان هر چي مي گردم اون مطلب رو پيدا نمي كنم. در كل دنبال يه سري متن براي ريدينگم كه البته اگه مثل اون 6 تا تمرين official guide سئوال هم داشته باشه كه عاليه. مثلا oxford ريدينگ داره اما در هر درس روي يك نوع خاص از سئوال تاكيد داره. بقيه منابع هم كم بيش همين جوري اند.
مرسي.

سلام، راستش من پارسال یه فایل pdfی رو دانلود کرده بودم تحت عنوان 1995-2000 Reading Full Test. یه سری متن به همراه سواله. من نخوندمش و نمی دونم که خوبه یا نه، اما اگه همین مدنظرتونه و جای دیگه پیداش نکردین، بگین که بفرستمش!

hamedato
September 25th, 2012, 11:25 PM
سلام، راستش من پارسال یه فایل pdfی رو دانلود کرده بودم تحت عنوان 1995-2000 Reading Full Test. یه سری متن به همراه سواله. من نخوندمش و نمی دونم که خوبه یا نه، اما اگه همین مدنظرتونه و جای دیگه پیداش نکردین، بگین که بفرستمش!

مرسي. نه اين نبود. يادمه توي اون پست گفته شده بود توي يك سايتي هست كه 180 متن ردينگ تافل رو قرار داده.

torkanturk
September 26th, 2012, 08:33 AM
دوستان سلام.
مرسي.
بفرما دوست من
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?39656-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TOEFL/page3
پست 26 شامل رایتینگها و نمونه جوابها هست که میتونین نکاتش رو بردارین...
موفق باشین

hsareh
September 26th, 2012, 01:44 PM
سلام

دوست خوبم اگه شما بیشتر توضیح بدین، بچه ها بهتر می تونن کمکتون کنن. سطح زبانتون چطوره، چه کتاب هائی رو مطالعه کردین، امتحانتون کی هست و ...

سطح زبانم متوسط ور به بالاست. تا الان لغت رو خوندم و می خوام تابستون احتمالا تیر ماه امتحان بدم ولی چون دو تا بچه دارم وقتم خیلی آزاد نیست. ممنون میشم راهنمایی ام کنید؟؟؟

blur
September 26th, 2012, 01:56 PM
سطح زبانم متوسط ور به بالاست. تا الان لغت رو خوندم و می خوام تابستون احتمالا تیر ماه امتحان بدم ولی چون دو تا بچه دارم وقتم خیلی آزاد نیست. ممنون میشم راهنمایی ام کنید؟؟؟

دلتا واقعا کتاب مناسبیه برا شروع...بعدش برین سراغ بارونز (اگه همشو وقت نکردین حتما لسینینگ هاشو گوش بدین) و کمبریجم به نظرم کامل بخونین....برای اسپیکینگ فرمت نت فول رو کار کنید. پاورهای نت فول تو همین سایت هست http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL&highlight=notefull
به ویکی فروم مربوط به تافل هم یه سری بزنین http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

shahla_em
September 26th, 2012, 04:13 PM
سلام
برای قسمت integrated writing هر چقدر گشتم تمرینی از نوت فول پیدا نکردم

اگه میشه چند منبع خوب برای تمرین این بخش معرفی کنید

یک سوال هم داشتم اینکه آیا ets برای independent speaking هم مثل independent writing موضوعاتش رو ارائه داده؟

y2dark
September 26th, 2012, 06:33 PM
یک سوال هم داشتم اینکه آیا ets برای independent speaking هم مثل independent writing موضوعاتش رو ارائه داده؟
یه تعداد موضوع فکر کنم صد و خورده ای بود! نوت فول داده برای این تاپیک ها نکته ای که باید اینجا بهش اشاره کنم اینه که سئوالات independent مدلش یکی نیست مخصوصا سئوال اول! ولی شما اگر اون نوت فول رو کار کنی راه میافتی! یه راه جالب دیگه اینکه که از موضوعات رایتینگ استفاده کنی، بله، دیده شده بعضا بعضی سوالات قدیمی رایتینگ در اسپیکینگ پرسیده شده!
برای سئوال اول اسپیکینگ سعی کن خودتو محدوده به کلیشه نکنی، حالا چرا؟ چون سئوالات تیپش معمولا تغییر میکنه مثلا یه بار یکی از سئوالات این بود که دانشگاه تصمیم داره فلان کارو انجام بده! adv و disadv هاشو بگین!!!!!!! یا بعضی موقع ها مثل سئوال دوم میگه بین چند تا چیز یکیو انتخاب کن! بعضی موقع ها هم جای سئوال اول و دوم عوض میشه!!!

shahla_em
September 26th, 2012, 09:20 PM
یه تعداد موضوع فکر کنم صد و خورده ای بود! نوت فول داده برای این تاپیک ها نکته ای که باید اینجا بهش اشاره کنم اینه که سئوالات independent مدلش یکی نیست مخصوصا سئوال اول! ولی شما اگر اون نوت فول رو کار کنی راه میافتی! یه راه جالب دیگه اینکه که از موضوعات رایتینگ استفاده کنی، بله، دیده شده بعضا بعضی سوالات قدیمی رایتینگ در اسپیکینگ پرسیده شده!
برای سئوال اول اسپیکینگ سعی کن خودتو محدوده به کلیشه نکنی، حالا چرا؟ چون سئوالات تیپش معمولا تغییر میکنه مثلا یه بار یکی از سئوالات این بود که دانشگاه تصمیم داره فلان کارو انجام بده! adv و disadv هاشو بگین!!!!!!! یا بعضی موقع ها مثل سئوال دوم میگه بین چند تا چیز یکیو انتخاب کن! بعضی موقع ها هم جای سئوال اول و دوم عوض میشه!!!

آره پیدا کردم همون ها رو
cheet sheet هم بد نیست البته
در مورد سوال اولم نظرتون چیه؟

y2dark
September 26th, 2012, 09:35 PM
آره پیدا کردم همون ها رو
cheet sheet هم بد نیست البته
در مورد سوال اولم نظرتون چیه؟
در مورد منبع خوب، Mastering رو حتما کار کن اسپیکینگش شبیه امتحانه، توی امضا منم چندتا نمونه از جواب یه استاد استرالیایی هست که بد نیست! برای سئوال 1 و 2 آکسفوردم خوبه!

shahla_em
September 26th, 2012, 11:44 PM
در مورد منبع خوب، Mastering رو حتما کار کن اسپیکینگش شبیه امتحانه، توی امضا منم چندتا نمونه از جواب یه استاد استرالیایی هست که بد نیست! برای سئوال 1 و 2 آکسفوردم خوبه!

اینا عالی بودن.قسمت integrated writing از کجا تمرین کنم که بیشتر شبیه امتحان واقعی باشه؟؟

همون فرمت نوت فول خوبه دیگه؟

salazar716
September 26th, 2012, 11:59 PM
درود.
کتاب writing for the TOEFL ibt انتشارات بارونز چطوره؟:confused:

y2dark
September 27th, 2012, 12:24 AM
اینا عالی بودن.قسمت integrated writing از کجا تمرین کنم که بیشتر شبیه امتحان واقعی باشه؟؟

همون فرمت نوت فول خوبه دیگه؟
آره mastering بیشترین شباهت رو در اینتگریتد تسک در رایتینگ داره! فرمت نوت فول خوب هست فقط توجه کن حتما حتما اطلاعتی که از ریدینگ میذاری رو paraphrase کن کار راحتی هم هست فقط تمرین میخواد. ببین منظور از paraphrase فقط عوض کردن کلمات نیست تو میتونی با تبدیل یه فعل به اسم یا معلوم به مجهول اینکارو انجام بدی، اگر نمره بالا میخوای اینکارو تمرین کن!

y2dark
September 27th, 2012, 12:37 AM
درود.
دوست عزیز، بد نیست ولی اگر انشاهای قوی میخوای همون Sample essays for the Toefl Writing test رو اگر رسیدی بخوانی کافیه! بیشتر سعی کن انشاء بنویسی و با white smoke تصحیح کنی که اشکال لغت و گرامرت رو به حداقل برسونی! همچنین سعی کنی هر چی که تو تاپیک هر پاراگرافت میگی کامل توضیح بدی!

امضاتو خیلی حال کردم واقعا شرح حال دهه شصتیهاست!
یه چندتا هم من بهش اضافه میکنم:
اومدیم بمیریم جا نبود خاکمون کنن ریختنمون تو دریا، اومدیم بریم در درگاه عدل الهی، گفتن شماها چون زیادین، قرعه کشی میکنیم!.......

golnaz_h
September 27th, 2012, 02:46 AM
دوست عزیز، بد نیست ولی اگر انشاهای قوی میخوای همون Sample essays for the Toefl Writing test رو اگر رسیدی بخوانی کافیه! بیشتر سعی کن انشاء بنویسی و با white smoke تصحیح کنی که اشکال لغت و گرامرت رو به حداقل برسونی! همچنین سعی کنی هر چی که تو تاپیک هر پاراگرافت میگی کامل توضیح بدی!

امضاتو خیلی حال کردم واقعا شرح حال دهه شصتیهاست!
یه چندتا هم من بهش اضافه میکنم:
اومدیم بمیریم جا نبود خاکمون کنن ریختنمون تو دریا، اومدیم بریم در درگاه عدل الهی، گفتن شماها چون زیادین، قرعه کشی میکنیم!.......

y2dark عزیز، ممکنه بگی این white smoke چی هست؟!
و راهنمایی کنی کمی!
ممنون

y2dark
September 27th, 2012, 11:06 AM
y2dark عزیز، ممکنه بگی این white smoke چی هست؟!
و راهنمایی کنی کمی!
ممنون
golnaz عزیز, این یه نرم افزار تصحیح خودکار هست که قویتر از word هست نسخه PORTABLE ش هم هستی، خوبیش اینه که علاوه بر گرفتن غلطهای گرامری با کلیک سمت راست روی هر لغت نحوه استفاده، مترادف و همچنین یه مثال از اونو نشون میده، بدیش اینه که باید به اینترنت وصل باشی وقتی میخواد یه متنو آنالیز کنه، نرم افزارهای دیگه ای هم به این شکل وجود دارند ولی من فقط به شخصه فقط با این کار کردم

aryan74
September 27th, 2012, 11:50 AM
سلام به همگی
من هفته پیش تافل دادم تو تهران و یه موضوع خیلی اذیتمون کرد نمیدونم کسی تا حالا اینجا بهش اشاره کرده بوده یا نه ولی جدی بگیریدش
شما با این نرم افزار هایی که استفاده میکنید که خودتون رو برای امتحان اماده کنید باهاشون خودتون رو بسیار خوش شانس فرض کردید!
در امتحان میشه گفت که شما حتما یا ریدینگ یا لیستنینگ extended میخورید... و خیلی باید خوش شانس باشید که جفتشون normal بهتون بخوره
برای اونایی که نمیدونند میگم که ریدینگ extended به جای 3 تا ریدینگ 4 تا ریدینگ و 80 دقیقه وقت داره که یک ریدینگش ازمایشی است و نمره اش منظور نمیشه براتون ولی نمیدونید کدوم ریدینگش هست...
و لیستنینگ extended هم به جای 2 تا task که هر کدوم شامل 1- conversation و 2تا lectures هست 3 تا task داره و در واقع 1ساعت و ربع شما لیستنینگ دارید به جای 50 دقیقه
اتفاقی که سر جلسه ها میوفته اینه که اگر تمرین نداشته باشید با این شرایط وسطش ممکنه ببرید مثل من خیلی ها دیگه که اخرای لیستنینگ extended بعد از 1 ساعت ریدینگ زدن و 1 ساعت لیستنینگ زدن داغون شده بودیم و تمرکزمون رو از دست داده بودیم
پس اگر میخواید بلایی که سر خیلی میاد سرتون نیاد قبلش خودتون رو برای همچین وضعیتی اماده کنید

mehdiut
September 27th, 2012, 12:14 PM
درود.

سلام

من نمرم توی بخش رایتینگ تافل 24 شده

من کتابBarrons Writing for the TOEFL iBT رو مطالعه کردم. به نظرم کتاب مناسبیه. البته همه رایتینگ هاش خوب نیستند ولی خیلی آدم رو راه میندازه. من البته بیشتر رو تمریناش وقت گذاشتم. در مورد کتابای دیگه رایتینگ هم اطلاع خاصی ندارم.

بیشتر یادداشتهایی که توی فروم دیدم در مورد رایتینگ نوع دوم بود ولی به نظر من رایتینگ نوع اول یعنی Integrated Writing هم خیلی مهمه.

در مورد رایتینگ نوع اول تجربیاتم رو توی لینک زیر قرار دادم

http://ideahome.blogfa.com/post/8

با تشکر

amene jooon
September 27th, 2012, 02:56 PM
سلام به همگی
من هفته پیش تافل دادم تو تهران و یه موضوع خیلی اذیتمون کرد نمیدونم کسی تا حالا اینجا بهش اشاره کرده بوده یا نه ولی جدی بگیریدش
شما با این نرم افزار هایی که استفاده میکنید که خودتون رو برای امتحان اماده کنید باهاشون خودتون رو بسیار خوش شانس فرض کردید!
در امتحان میشه گفت که شما حتما یا ریدینگ یا لیستنینگ extended میخورید... و خیلی باید خوش شانس باشید که جفتشون normal بهتون بخوره
برای اونایی که نمیدونند میگم که ریدینگ extended به جای 3 تا ریدینگ 4 تا ریدینگ و 80 دقیقه وقت داره که یک ریدینگش ازمایشی است و نمره اش منظور نمیشه براتون ولی نمیدونید کدوم ریدینگش هست...
و لیستنینگ extended هم به جای 2 تا task که هر کدوم شامل 1- conversation و 2تا lectures هست 3 تا task داره و در واقع 1ساعت و ربع شما لیستنینگ دارید به جای 50 دقیقه
اتفاقی که سر جلسه ها میوفته اینه که اگر تمرین نداشته باشید با این شرایط وسطش ممکنه ببرید مثل من خیلی ها دیگه که اخرای لیستنینگ extended بعد از 1 ساعت ریدینگ زدن و 1 ساعت لیستنینگ زدن داغون شده بودیم و تمرکزمون رو از دست داده بودیم
پس اگر میخواید بلایی که سر خیلی میاد سرتون نیاد قبلش خودتون رو برای همچین وضعیتی اماده کنید

منم باهاتون موافقم، listening من هم long format بود و واسه سری سوم دیگه واقعا خسته بودم. فقط یه نکته! درهرحال شما یا reading و یا listening تون long format میشه. نمیشه که جفتشون نرمال باشه.

امیدوارم که نمره دلخواهتون رو بگیرین.:)

y2dark
September 27th, 2012, 02:58 PM
منم باهاتون موافقم، listening من هم long format بود و واسه سری سوم دیگه واقعا خسته بودم. فقط یه نکته! درهرحال شما یا reading و یا listening تون long format میشه. نمیشه که جفتشون نرمال باشه.

امیدوارم که نمره دلخواهتون رو بگیرین.:)
چرا دوست عزیز هم میشه جفتش نرمال باشه و هم میشه جفتش لانگ باشه ولی خیلی خیلی کم اتفاق میافته!!

amene jooon
September 27th, 2012, 03:25 PM
چرا دوست عزیز هم میشه جفتش نرمال باشه و هم میشه جفتش لانگ باشه ولی خیلی خیلی کم اتفاق میافته!!

جداً؟!! تا اونجا که من یادمه تو notefull می گفتش که باید یکیش long باشه. شایدم من خوب دقت نکردم یا فراموش کردم، یا اون در حالت کلی حرف زد، نمی دونم. به هرحال مرسی که اصلاح کردین، معلومه هنوز باید یاد بگیرم. اما به نظرم اصلا شرط انصاف نیست که واسه یکی جفتش normal باشه و یکی دیگه جفتش long، حتی اگه خیلی نادر باشه!!!

simon
September 28th, 2012, 07:43 AM
جداً؟!! تا اونجا که من یادمه تو notefull می گفتش که باید یکیش long باشه. شایدم من خوب دقت نکردم یا فراموش کردم، یا اون در حالت کلی حرف زد، نمی دونم. به هرحال مرسی که اصلاح کردین، معلومه هنوز باید یاد بگیرم. اما به نظرم اصلا شرط انصاف نیست که واسه یکی جفتش normal باشه و یکی دیگه جفتش long، حتی اگه خیلی نادر باشه!!!

انصاف نيست اما چند تا از دوستان من قربانيان اين ناعدالتي شدند. دنياي بدي شده. :rolleyes: به هر حال اميدوارم كسي بهش هر دو مورد نخوره چون جدا خسته كننده است و رو رايتينگ و اسپيكينگش اثر بد ميزاره. خصوصا كه ذهنش تا مدتي درگيره كه چي شد چرا اينجوري شد. شادزي :rolleyes:

Leopold
September 28th, 2012, 12:46 PM
بچه ها واسه integrated speaking چه کتابی خوبه که مثال داشته باشه و فرمتش بیشتر شبیه نت فول باشه؟ من 13 اکتبر امتحان دارم و فقط تا الان تونستم فایل پاورپوینت نت فول رو بخونم. لطفا کمکم کنین!

mahspice
September 28th, 2012, 04:24 PM
golnaz عزیز, این یه نرم افزار تصحیح خودکار هست که قویتر از word هست نسخه PORTABLE ش هم هستی، خوبیش اینه که علاوه بر گرفتن غلطهای گرامری با کلیک سمت راست روی هر لغت نحوه استفاده، مترادف و همچنین یه مثال از اونو نشون میده، بدیش اینه که باید به اینترنت وصل باشی وقتی میخواد یه متنو آنالیز کنه، نرم افزارهای دیگه ای هم به این شکل وجود دارند ولی من فقط به شخصه فقط با این کار کردم
سلام ببخشید نرم افزار white smoke من کرکش پریده، همه نسخه هایی که از اینترنت دانلود میکنم اونا هم کرکشون کار نمیکنه، شما از کجا نرم افزارتون رو تهیه کردین میشه لینک دانلودش رو بذارین؟ با تشکر

Savadkohi
September 28th, 2012, 05:12 PM
بچه ها واسه integrated speaking چه کتابی خوبه که مثال داشته باشه و فرمتش بیشتر شبیه نت فول باشه؟ من 13 اکتبر امتحان دارم و فقط تا الان تونستم فایل پاورپوینت نت فول رو بخونم. لطفا کمکم کنین!

بنظرم هر دو تا کتاب آکسفورد و Mastering Skills تمرینهای خوبی برای اسکیل مد نظر شما داره. در ضمن آخر کتاب آکسفورد نمونه هایی از پاسخ تمرینها رو هم آورده.

پاینده و پیروز باشید.

y2dark
September 28th, 2012, 08:09 PM
سلام ببخشید نرم افزار white smoke من کرکش پریده، همه نسخه هایی که از اینترنت دانلود میکنم اونا هم کرکشون کار نمیکنه، شما از کجا نرم افزارتون رو تهیه کردین میشه لینک دانلودش رو بذارین؟ با تشکر
دوست عزیز من یادم نیست از کجا دانلود کردم ولی اون چیزی که دانلود کردم portable کرک شده بودش و هنوز هم کار می کنه!

sfard
September 28th, 2012, 08:31 PM
دوستان عزیز یک نکته درباره قسمت listening هست که مخصوصا برای ما پسرا مهمه
من شخصا نمی تونم note بردارم و گوش بدم و همین نکته نوت برداشتن خیلی به من صدمه زد چون خیلی حواسم پرت می شد.
و اینکه کاملا تمرکز کنید رو گوش دادن و من خیلی حواسم پرت می شد البته خیلی از اینها ایرادات فردی من بود و من برای دوستانی گفتم شرایطشون شبیه به من است.

*شیوا*
September 28th, 2012, 11:28 PM
سلام دوستان،می خوام نمره 80 به بالا بگیرم و تصمیم دارم در ماه می امتحان بدم !
قبلاً interchangeها را تمام کردم اما چون یه 2 سالی درگیر خوندن فرانسه بودم تقریباً انگلیسیم ضعیف شده !!
حدود 2 ماهه میرم کلاس تافل اما راضی نیستم چون فکر می کنم نیاز دارم یه مروری به مطالب قبلی داشته باشم بعد برم کلاس ! شیوه استاد در کلاس تمرین دادنه و من اصلاً نمی تونم تکالیف را به راحتی انجام بدم مخصوصاً writting
فکر کردم دوباره 4 تا کتاب را سریع بخونم بعد با توجه به توصیه این لینک (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL) شروع کنم کتابهای توصیه شده را به ترتیب بخونم
به نظر شما هفته ای یه جلسه 4 ساعته با این استاد را ادامه بدم و خود خوانی هم داشته باشم ؟
ممنون میشم توصیه دوستان را در مورد اینکه چه شیوه ای بیشتر در مورد من کارآمد تره رو بدونم

blur
September 29th, 2012, 12:13 AM
قبلاً interchangeها را تمام کردم اما چون یه 2 سالی درگیر خوندن فرانسه بودم تقریباً انگلیسیم ضعیف شده !!
حدود 2 ماهه میرم کلاس تافل اما راضی نیستم چون فکر می کنم نیاز دارم یه مروری به مطالب قبلی داشته باشم بعد برم کلاس ! شیوه استاد در کلاس تمرین دادنه و من اصلاً نمی تونم تکالیف را به راحتی انجام بدم مخصوصاً writting
فکر کردم دوباره 4 تا کتاب را سریع بخونم بعد با توجه به توصیه این لینک (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL) شروع کنم کتابهای توصیه شده را به ترتیب بخونم
به نظر شما هفته ای یه جلسه 4 ساعته با این استاد را ادامه بدم و خود خوانی هم داشته باشم ؟
ممنون میشم توصیه دوستان را در مورد اینکه چه شیوه ای بیشتر در مورد من کارآمد تره رو بدونم

سلام شیوا جان، شما خوشبختانه زمان خوبی دارین. اگه واقعا حس میکنید نیاز به مرور اون کتاب ها دارین این کارو انجام بدین ولی سریع تا زمان از دست ندین. بهرحال واقعا تا یه حد زبان عمومی برا مطالعه کارآ برا تافل نیازه....ولی به نظرم شما یه نگاهی به کتاب دلتا هم بکنین ببینین براتون سنگینه یا نه...ردینگ و لسینینگ هاش رو کار کنین ببینین به نظرتون چطوره...اگه به نظرتون خوب بود میتونید با همین کتاب شروع کنین و دیگه interchangeها رو دوباره نخونید ولی نه دیدین خیلی به نظرتون ثقیله بخونیدشون ....بعدش شروع کنین کتابای تافل رو بخونین و کلاس رو هم در کنارش می تونین جلو ببرین. مطالعه خودتون مهمترین چیزه.
دوست عزیز در مورد رایتینگ مهمترین چیز زیاد نوشتنه و همین طور خوندن نمونه های خوب رایتینگ. اگه بنویسین بعد یه مدت خودبخود آروم آروم راه میفتین. اگه با گرامر مشکل داشتین یه مطالعه ای رو گرامر داشته باشین. تنها دلیلی که به نظرتون مشکل میاد اینه که احتمالا خیلی وقته ننوشتین...جای نگرانی نیست:)

simon
September 29th, 2012, 01:45 AM

2 سال زمان كمي نيست. ضمنا شما بايد يك كلاس تافل ميرفتيد كه با North Star ‌شروع كنه يا حداكثر لانگمن. اگر كلاس حاضر داره از لانگمن پيش ميره شما حتما يك دورهي جنرال فشرده نياز داريد.. اگر جايي رو سراغ نداريد ابتدا توصيه Blur عزيز رو انجام بدين اگر ديدين دلتا سنگينه به اين كتاب نگاهي بندازيد و يك دوره كلاس فشرده جنرال حتما بريد و اگر با مهارت ها آشنا نيستيد يك دوره تافل هم ضرر نداره بگذرونيد.تا با مهارت ها آشنا بشيد. اگر خودخواني ميتونيد داشته باشيد دوره ي اينترچنج رو يكبار كامل مرور كنيد تا ذهنتون فراخواني شه. بعد با كتابي كه گفتم و يك دوره ي 2 ماهه ي فشرده اسكيل ها رو آموزش ببينيد و بعد شروع كنيد منابع رو به ترتيب خودتون پيش بريد. شيوه چيزيه كه شما خودت بهش ميرسي و كسي در مقام شما نميتونه در مورد توانمندي شما تصميم بگيره. شادزي:rolleyes:

meran71744
September 29th, 2012, 04:04 PM
دوستان من نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه ولی خواهش میکنم اگه امکانش هاست جواب بدین
من تو تست های بارونز تو قسمت ریدینگ هرچی میزنم بهم نمره ۱۹ میده
دفه آخر از ۳۹ سوال ۳۳ درست زدم که همه اون سوالایی که دارای امتیاز بودن رو درست زدم
نمره واقعی من همینه یا نرم افزارم مشکل داره ؟
لطفا کمکم کنید این مساله خیلی بهم استرس وارد میکنه و در ضمن ۱۳ اکتبر آزمون دارم

sorush111
September 29th, 2012, 04:46 PM
سلام، این نرم افزار هم به من هر طور که جواب بدم فقط نمره 22 میده، واسه نمره دهی ریدینگ و لیسنینگ خودتون از چارت صفحه 777 کتاب بارونز استفاده کنید، که 33 تا تست درست به معنی نمره 26 هستش!

Leopold
September 29th, 2012, 07:23 PM
دوستان من نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه ولی خواهش میکنم اگه امکانش هاست جواب بدین
دفه آخر از ۳۹ سوال ۳۳ درست زدم که همه اون سوالایی که دارای امتیاز بودن رو درست زدم

راستش من وقتی تست می زنم آخرش میگه که چند تا درست زدی و چند تا غلط نمره از 30 نمیده. بعدش خودم 30*(کل/درست) =نمره به دست می آید. البته این روش درستی نیست چون سوال آخر نمرش زیاده ولی خب تقریبی هست. منم 13 اکتبر امتحان دارم خدا به دادمون برسه :D

zdesign
September 29th, 2012, 07:27 PM
راستش من نمیدونم سیستم نمره‌دهی چطوری هست و آیا همه سؤالا به یک اندازه در نمره‌دهی ارزش دارن یا نه. ولی فک کنم این نرم‌افزار مشکل داره چون منم با 34 تا درست مثلاً در تست اولش 19 شدم! البته همونطور که گفتم اگر ارزش سوالا برابر باشن... ولی کمبریج به نظرم درست میده چون تقریباً با همین حدود تعداد صحیح بهم 25 داد. بازم دوستانی که اطلاع بیشتری دارن در مورد نرم‌افزارا لطفاً نظر بدن.

Savadkohi
September 29th, 2012, 07:45 PM
راستش من نمیدونم سیستم نمره‌دهی چطوری هست و آیا همه سؤالا به یک اندازه در نمره‌دهی ارزش دارن یا نه. ولی فک کنم این نرم‌افزار مشکل داره چون منم با 34 تا درست مثلاً در تست اولش 19 شدم! البته همونطور که گفتم اگر ارزش سوالا برابر باشن... ولی کمبریج به نظرم درست میده چون تقریباً با همین حدود تعداد صحیح بهم 25 داد. بازم دوستانی که اطلاع بیشتری دارن در مورد نرم‌افزارا لطفاً نظر بدن.

دوستان عزیز با توجه به اینکه نمره دهی در هر چهار اسکیل آزمون تافل بقول بعضی از کاربران بحث چالش برانگیزیه و کلا قانون مشخصی برای تعیین نمره توسط ETS وجود نداره بنظرم بهترین کار حداقل برای دو تا اسکیل اول اینه که بصورت درصدی جوابها رو بررسی کنیم چون حتی سوالات با امتیاز های بالا یا پایین مشخص نیست و هیچ روند خاصی نداره. در مورد نرم افزار برونز هم بعید بنظر میرسه که بطور هوشمند سوالها رو غربال کرده باشه و بتونه سبک نمره دهی ETS رو پیاده کنه. ولی اگر سعی کنیم تعداد جوابهای درست رو درصدی بررسی کنیم اونوقت میتونیم یه معیاری نسبتا دقیق واسه آزمونه اصلی در ذهن داشته باشیم.

پاینده و پیروز باشید.

sorush111
September 29th, 2012, 08:47 PM
سلام، یکی از دوستام به من یه جزوه واسه اسپیکینگ داده بود که واسه هر قسمت speaking چندین template داشت، بعضیاش خیلی عالی بودن، اما گمش کردم خواستم بپرسم کسی چیزه مشابه نداره؟ منم 13 اکتبرم!

Savadkohi
September 29th, 2012, 09:13 PM
سلام، یکی از دوستام به من یه جزوه واسه اسپیکینگ داده بود که واسه هر قسمت speaking چندین template داشت، بعضیاش خیلی عالی بودن، اما گمش کردم خواستم بپرسم کسی چیزه مشابه نداره؟ منم 13 اکتبرم!

با سلام چندین template واسه هر قسمت بنظرم کارتو سخت میکنه چرا از همین فرمت NoteFull استفاده نمیکنی. با اینکه بخوبی بر هر سوال outline داده ولی بعضی از قسمتهاش رو میتونی به سلیقه خودت ارتقا بدی تا قویتر بشه.

nafiseh_ss
September 30th, 2012, 12:54 AM
اساتید محترم، نظرتون رو می‌خواستم. من listening و reading دلتا رو زدم نمره‌هایم میشد حدود ۲۰-۲۴ بعد از barrons زدم نمره هم یه کم اومد بالا شد ۲۲-۲۵. حالا که روزهای آخر هست دارم cambridge میزنم، توی listening و reading نتونستم نمرم رو به بالای ۲۲ برسونم. علت چیه به نظر شما؟ این طبیعی هست یا عجیبه؟ نگرانم. cambridge سخت تر هست یا استاندارد هست؟ یا مشکل از منه؟

sorush111
September 30th, 2012, 01:27 AM
با سلام چندین template واسه هر قسمت بنظرم کارتو سخت میکنه چرا از همین فرمت NoteFull استفاده نمیکنی. با اینکه بخوبی بر هر سوال outline داده ولی بعضی از قسمتهاش رو میتونی به سلیقه خودت ارتقا بدی تا قویتر بشه.

template ها رو به سختی تو اینترنت پیدا کردم ولی با مقایسه، به این نتیجه رسیدم که ساختار نوت فول خیلی بهتر و سر راست تره، مرسی.

blur
September 30th, 2012, 01:29 AM
اساتید محترم، نظرتون رو می‌خواستم. من listening و reading دلتا رو زدم نمره‌هایم میشد حدود ۲۰-۲۴ بعد از barrons زدم نمره هم یه کم اومد بالا شد ۲۲-۲۵. حالا که روزهای آخر هست دارم cambridge میزنم، توی listening و reading نتونستم نمرم رو به بالای ۲۲ برسونم. علت چیه به نظر شما؟ این طبیعی هست یا عجیبه؟ نگرانم. cambridge سخت تر هست یا استاندارد هست؟ یا مشکل از منه؟

مسلما مشکل از شما نیست....نگران نباش دوست من:) کلا سطح کتاب کمبریج بالاتر از بارونز و دلتاست پس تا حدودی طبیعیه...از لحاظ استاندارد بودن، به نظرم یا در حد آزمون هست یا کمی بالاتر...تجربه خودم میگه که ردینگش سخت تر از آزمون بود....اصلا نگران نباشین بخصوص روزای آخر قبل آزمون دیگه وقت فکر کردن به نمرات نرم افزار کمبریج نیست!! بدون استرس برین سر آزمون و می بینین که 22 ها شدن 25 انشاالله....

Leopold
September 30th, 2012, 01:51 AM

دلیلش به خاطر این هست که سطح کمبریج بالاتر از دو تای دیگست و به امتحان تافل هم بیشتر نزدیک تره. ریدیینگ تافل آسونتر از ریدینگ کمبریج هست ولی لیسینگش میشه گفت یک کم سختر از کمبریج هست. نکته مهم توی لیسینگ به تمرکز شما در روز امتحان بستگی داره.

zahra_akbari98
September 30th, 2012, 02:12 PM
سلام دوستان...
من هر سوالی داشتم از شما دوستان گل پرسیدم
من دسامبر امتحان دارم ..

الان چند روز هست که بی انگیزه شدم برای خوندن...

با این قیمت دلار که هر روز داره میره بالا خدا به دادمون برسه که میخوام اون ور درس بخونم...:embarrassed:

دیگه مثل قبل تمرکز ندارم ،از یک طرف استرس این ور از اونور استرس صد برابر اونور..دوستان بهم انگیزه بدین
بتونم برگردم به قبل ...

دوست عزیز متاسفانه همه تحت فشاریم :(
ولی میدونی تو این شرایط نهایتا کسی میبره که خودشو نبازه. هیچ خبریو دنبال نکن. فقط ذهنتو به کارت اختصاص بده چون واقعا اگه کسی تلاش کنه نتیجه شو میگیره. این قانون طبیعته.
خیلی چیزا دست ما نیست حداقل چیزیو که دستمونه درست انجام بدیم. الان ناراحت بودن فایده ای نداره باید صبور باشیم و امیدوار. :)

maryam_aseman
September 30th, 2012, 04:39 PM
می شه لطفا هر کسی روش خودش رو برای حفظ کردن لغات شرح بده؟؟؟مثلا من خودم از توی لانگمن لغاتی رو که بلد نیستم با جمله های نمونه در میارم و یه جا می نویسم و هر از گاهی یه نگاهی بهشون می اندازم ولی خیلی وقت گیره .کسی روش بهتری بلد هست؟؟

PAL
September 30th, 2012, 05:59 PM
می شه لطفا هر کسی روش خودش رو برای حفظ کردن لغات شرح بده؟؟؟مثلا من خودم از توی لانگمن لغاتی رو که بلد نیستم با جمله های نمونه در میارم و یه جا می نویسم و هر از گاهی یه نگاهی بهشون می اندازم ولی خیلی وقت گیره .کسی روش بهتری بلد هست؟؟

به نظرم همین کار رو اگر با نرم‌افزار jmemorize انجام بدهید بهتره، چون زمان تکرارش رو برنامه ریزی می‌کنید و دیگه نیازی نیست زمان اضافی صرف دوره کردن بکنید.
موفق باشید.

sorush111
September 30th, 2012, 06:00 PM

نرم افزار wordhacker که به من خیلی کمک کرد که لغت های سنگین با تعداد زیاد رو سریعتر حفظ کنم. ولی گفتی لانگمن یاد کتاب خودم افتادم که قسمت ریدینگشو از بس توش نوشتم شبیه دیکشنری شده!

ya3r
September 30th, 2012, 06:39 PM
راستش من وقتی تست می زنم آخرش میگه که چند تا درست زدی و چند تا غلط نمره از 30 نمیده. بعدش خودم 30*(کل/درست) =نمره به دست می آید. البته این روش درستی نیست چون سوال آخر نمرش زیاده ولی خب تقریبی هست. منم 13 اکتبر امتحان دارم خدا به دادمون برسه :D

من این مشکل رو با نرم افزار بارونز داشتم. یک بار همه جوابا رو تصحیح کردم ( یادم نیس که ریدینگ بو یا لیستنینگ) ولی میبینید که نمره کامل نمیده حتی اگه همه رو درست بزنید پس در نتیجه نمرش واقعی نسیت.
بهترین کار اینه که تعداد درست ها رو جدا کنید و بذارید تو چارت. البته اینم در نظر بگیرید که تو ریدینگ بارونز 39 تایی هس اما آزمون اصلی 42 سوال داره. پس ریدینگ با توجه به چارت بازم حدودیه.
اما لیسنینگش از تو چارت درست در میاد.

Leopold
September 30th, 2012, 07:18 PM

من دو سال پیش یک بررسی انجام دادم (توی سایت wikipedia هم هست) و به این نتیجه رسیدم که استفاده از نرم افزار Anki بهترین روش برای حفظ لغات هست. اگه زمان زیادی دارین فکر میکنم بهتره معانی لغات از دیکشنری لانگمن استخراج کنید و در داخل نرم افزار کپی کنید و یک مثال هم بهتره از خودتون باشه در کنارش قرار بدید. اما اگه زمانتون محدوده فکر میکنم بهتر باشه معانی فارسی به همراه مترادف را در این نرم افزار کپی کنید. مزیت دیگه ای که این نرم افزار داره اینکه می تونید از قسمت download لغاتی که مهم بوده و بچه ها share کردن را به این نرم افزار اضافه کنین. این هم وب سایت این نرم افزار: http://ichi2.net/anki (http://ichi2.net/anki/)

nafiseh_ss
October 2nd, 2012, 03:20 AM
دوستان می‌شه یه نظر کلی‌ راجع به cambridge به من بدن؟

blur
October 2nd, 2012, 03:44 AM
دوستان می‌شه یه نظر کلی‌ راجع به cambridge به من بدن؟

از نظر من کمبریج واقعا خوندنش برا امتحان لازمه...READING هاش که عالی ان و تو امتحان اصلی هم در همین سطح هستن و یا گاهی هم پایین تر و کلا این کتاب شمارو آماده میکنه. LISTENING های خوبی هم داره خب بارونز بیشتر به لسینینگ هاش مشهوره ولی مال کمبریجم حتما می ارزه گوش بدین. تنها کتابی هم که من خودم برا رایتینگ خوندم همین کمبریج بود...حتی من گرامر رو هم از همین کمبریج خوندم. مفید بود برام.
ولی کلا بهتره قبلش یه کتاب پایه ای تر بخونین مثل دلتا...شروع کردن از کمبریج ایده خوبی نیست ولی تموم کردن باهاش چرا:)

nafiseh_ss
October 2nd, 2012, 03:57 AM
این cambridge کتاب سومی که من میخونم بد ازdelta و barrons . ولی‌ نمره هم یه کم کمتر میشن نسبت به اون ۲ تا. بعضی‌ از دوستان گفتن کمی‌ از تافل سخت تر هست این cambridge!!

dragonfly
October 2nd, 2012, 07:28 PM
از نظر من کمبریج واقعا خوندنش برا امتحان لازمه...READING هاش که عالی ان و تو امتحان اصلی هم در همین سطح هستن و یا گاهی هم پایین تر و کلا این کتاب شمارو آماده میکنه. LISTENING های خوبی هم داره خب بارونز بیشتر به لسینینگ هاش مشهوره ولی مال کمبریجم حتما می ارزه گوش بدین. تنها کتابی هم که من خودم برا رایتینگ خوندم همین کمبریج بود...حتی من گرامر رو هم از همین کمبریج خوندم. مفید بود برام.
ولی کلا بهتره قبلش یه کتاب پایه ای تر بخونین مثل دلتا...شروع کردن از کمبریج ایده خوبی نیست ولی تموم کردن باهاش چرا:)

بر اساس تجربه شخصی من ریدینگ های کمبریج( سوالات مربوط به تمرین هاش و تست هاش) به مراتب آسونتر از تافل واقعی بود. شبیه ترین سوالات ریدینگ به تافل واقعی سوالات کتاب "ای تی اس" هست.

nafiseh_ss
October 2nd, 2012, 07:40 PM
دوست عزیز این کتاب‌ای تی‌ اس‌ برای دانلود پیدا می‌شه؟ لینکش رو شما داری؟

بر اساس تجربه شخصی من ریدینگ های کمبریج( سوالات مربوط به تمرین هاش و تست هاش) به مراتب آسونتر از تافل واقعی بود. شبیه ترین سوالات ریدینگ به تافل واقعی سوالات کتاب "ای تی اس" هست.

oyrenci
October 2nd, 2012, 08:18 PM
من کلاً کتاب دلتا را با اینکه ساده است ولی به همه توصیه می کنم. استایل این کتاب بسیار مناسب برای یادگیری است و همچنین تنوع زیاد تمرین هایش. حتی رایتینگ را هم از این کتاب توصیه می کنم.
من خودم معلم تافل باشم این دو کتاب را درس می دهم:
1- دلتا
2- آکسفورد
و نرم افزار کمبریج

omid_trb
October 2nd, 2012, 08:22 PM
سلام بچه ها. من نمرم خیلی کم شده رایتینگ و اسپیکینگ 20 و لیستنینگ و ریدینگ 15 شدم . خیلی ضد حال خوردم. فکر می کردم خیلی بهتر بشم تو آزمون های کتاب ها خیلی نمرم بهتر می شد. نمی دونم.
به نظرتون می تونم تا 2 ماه دیگه برسونم خودما به بالای نود. شدنیه یا باید بیشتر خوند. ممنون

blur
October 2nd, 2012, 08:26 PM

سوالات ردینگ ETS رو من تقریبا بدون یه مورد اشتباه میزدم ولی تو کمبریج اشتباه داشتم....واقعا این حرفی که میزنید عجیبه چون اصلا قابل مقایسه نیستن! تو امتحانم من چون ردینگ های کمبریج و کاپلان (نرم افزار) رو کار کرده بودم خیلی به نظرم ساده تر بودن. نمره ردینگم هم شد 27. البته قبول دارم گاهی سخت تر میشه ردینگ...امتحان قبلیم بمراتب مشکل تر بود....

PAL
October 2nd, 2012, 08:31 PM
سلام بچه ها. من نمرم خیلی کم شده رایتینگ و اسپیکینگ 20 و لیستنینگ و ریدینگ 15 شدم . خیلی ضد حال خوردم. فکر می کردم خیلی بهتر بشم تو آزمون های کتاب ها خیلی نمرم بهتر می شد. نمی دونم.
به نظرتون می تونم تا 2 ماه دیگه برسونم خودما به بالای نود. شدنیه یا باید بیشتر خوند. ممنون

شما آزمون آزمایشی نداده بودین؟؟؟
به نظر من که حتما می‌تونید. 2 ماه زمان زیادی هست و با برنامه ریزی و پشتکار قطعا میشه.
موفق باشید.

omid_trb
October 2nd, 2012, 08:42 PM
شما آزمون آزمایشی نداده بودین؟؟؟
به نظر من که حتما می‌تونید. 2 ماه زمان زیادی هست و با برنامه ریزی و پشتکار قطعا میشه.
موفق باشید.
نه . اولین آزمونم، آزمون اصلی بود... متاسفانه اصلا عملکرد خوبی نداشتم.

PAL
October 2nd, 2012, 08:49 PM
نه . اولین آزمونم، آزمون اصلی بود... متاسفانه اصلا عملکرد خوبی نداشتم.

به نظرم این بار سعی کنید تو آزمون آزمایشی هم شرکت کنین، که بتونید بهتر برای آزمون بعدی خودتون رو آماده کنید.
موفق باشید.

amir110
October 2nd, 2012, 09:15 PM
متاسفانه منم 76 شدم و مینیمم دانشگاه مورد نظرم 80.نمی دونم چه کار کنم.با استاد هم تموم کرده بودم و گفته اپلای کن و حتی با مدیر گروه هم صحبت کرده بود و اوکی ازش گرفته.الان هم که تا 2-3 ماه دیگه همه جا پره و با این قیمت دلار نه میشه رفت خارج کشور امتحان داد و نه راه دیگه.....نمی دونم باید چه گلی به سرم بریزم.بد جوری حالم گرفته اس.

Leopold
October 2nd, 2012, 09:24 PM
متاسفانه منم 76 شدم و مینیمم دانشگاه مورد نظرم 80.نمی دونم چه کار کنم.با استاد هم تموم کرده بودم و گفته اپلای کن و حتی با مدیر گروه هم صحبت کرده بود و اوکی ازش گرفته.الان هم که تا 2-3 ماه دیگه همه جا پره و با این قیمت دلار نه میشه رفت خارج کشور امتحان داد و نه راه دیگه.....نمی دونم باید چه گلی به سرم بریزم.بد جوری حالم گرفته اس.

با توجه به اینکه 80 میخوای، دائم چک کن بچه ها ممکنه کنسل کنن. مثلا امروز بعدازظهر بچه ها می گفتن که جیرفت 2 تا جا داشته.

shahla_em
October 2nd, 2012, 10:20 PM
سلام من mini test longman ر زدم نمرم شد 22!!

مشکلم قسمت تشخیص معنی کلمست .چه کنم؟

ali_ghassemi
October 3rd, 2012, 12:10 AM
سلام به همگی
ی سوالی داشتم
تو نرم افزار کمبریج که برا سوال آخر ریدینگ که جمع بندی است..می نویسه که مثلا 2 پوینت ازرش داره
این 2 منظور از 30 یا از تعداد سوالا
چون وقتی که دو تا لیست میده میشه 4 نمره ارزشش و خیلی زیاده
می خواستم بدونم که این 2 پوینت منظورش تو چیه
مرسییییی

sahar_ma
October 3rd, 2012, 07:52 AM
سلام ...
بچه ها کتاب complete guide to the toefl test پاسخنامه نداره؟!!! من الان کتابو زیرو رو کردم پیداش نکردم!! نداره یا من ندیدم؟

Leopold
October 3rd, 2012, 10:49 AM
سلام ...
بچه ها کتاب complete guide to the toefl test پاسخنامه نداره؟!!! من الان کتابو زیرو رو کردم پیداش نکردم!! نداره یا من ندیدم؟

سلام، داره. جدا از کتابش هست. توی اینترنت هست اگه پیداش نکردین ایمیلتون را بفرستید واستون بفرستم.

javad1200
October 3rd, 2012, 12:25 PM
سلام من دچار یه چالش و مشکل شدم..راجع به اسپیکینگ اینتگریتد...نوت فول....ببینید اگه بخوام قالب نوت فول را بگم که تمیز و مرتبه و ارتباط داره بین جملاتش، در اینصورت وقت کم میارم واسه گفتن کامل دلیلهای دانشجو یا استاده ! یا حتی واسه جمله آخر نوت فول ! بنظرتون این جملات نوت فول را همش را نگم ولی در عوضش اکثر دلیل های آورده شده تو لکچر و مکالمه را بگم (حالا حتی دست و پاشکسته و منفصل ! ) بهتره یا اینکه فرمت نوت فول را بگم، اگه نرسم حتی یه کم دلیل ها را هم توضیح بدم، ایراد نداره ! من کدوم دو را را انتخاب کنم ؟ گفتن همه چی حالا حتی منفصل و دست و پا شکسته یا گفتن برطبق نوت فول، تمیز و پیوسته و مرتبط ولو اینکه بعضی نکات استاده یا دانشجو وقت نشه بگم ؟!!! مرسی.

amene jooon
October 3rd, 2012, 01:01 PM
سلام من دچار یه چالش و مشکل شدم..راجع به اسپیکینگ اینتگریتد...نوت فول....ببینید اگه بخوام قالب نوت فول را بگم که تمیز و مرتبه و ارتباط داره بین جملاتش، در اینصورت وقت کم میارم واسه گفتن کامل دلیلهای دانشجو یا استاده ! یا حتی واسه جمله آخر نوت فول ! بنظرتون این جملات نوت فول را همش را نگم ولی در عوضش اکثر دلیل های آورده شده تو لکچر و مکالمه را بگم (حالا حتی دست و پاشکسته و منفصل ! ) بهتره یا اینکه فرمت نوت فول را بگم، اگه نرسم حتی یه کم دلیل ها را هم توضیح بدم، ایراد نداره ! من کدوم دو را را انتخاب کنم ؟ گفتن همه چی حالا حتی منفصل و دست و پا شکسته یا گفتن برطبق نوت فول، تمیز و پیوسته و مرتبط ولو اینکه بعضی نکات استاده یا دانشجو وقت نشه بگم ؟!!! مرسی.

من فکر می کنم وقتی یه فرمتی رو واسه صحبت کردن داشته باشین تو امتحان بهتر از فرصتتون استفاده می کنین، پیوسته حرف می زنین و به مصحح القاء می کنین که به کارتون واردین و نمره خوبی می گیرین. البته مهمه که دلایل دانشجو یا استاد رو هم بیارین و جزئیاتی رو که از lecture یا conversation گرفتین رو بازگو گنین. به نظر من حتما فرمت داشته باشین، اون قسمت هائی که ثابت هستن رو زیاد تمرین کنین که بتونین سریع بگین. جزئیات رو که نوت برداشتین به صورت خلاصه هم که شده بهش اشاره کنین. تمرین هاتون رو زیاد که کنین سرعتتون تو حرف زدن کم کم بیشتر میشه.

موفق باشین:)

blur
October 3rd, 2012, 01:31 PM
سلام من mini test longman ر زدم نمرم شد 22!!

مشکلم قسمت تشخیص معنی کلمست .چه کنم؟

بیشتر متن بخونین....چون نمیشه آدم همه لغات رو حفظ کنه ولی اگه درک متنتون بهتر شه معنی لغات رو بهتر میتونین حدس بزنین:)

blur
October 3rd, 2012, 01:35 PM
سلام به همگی
ی سوالی داشتم
تو نرم افزار کمبریج که برا سوال آخر ریدینگ که جمع بندی است..می نویسه که مثلا 2 پوینت ازرش داره
این 2 منظور از 30 یا از تعداد سوالا
چون وقتی که دو تا لیست میده میشه 4 نمره ارزشش و خیلی زیاده
می خواستم بدونم که این 2 پوینت منظورش تو چیه
مرسییییی

اینی که شما میگین تناقض داره وقتی میگه دو نمره امتیاز داره یعنی دو نمره دیگه! یعنی چون پاسخ چندگانه میخواد اون سوال مثلا دو برابر بقیه سوالات امتیاز داره....

zemete
October 3rd, 2012, 03:46 PM
سلام دوستان
من اول آذر امتحان دارم و بیشترین مشکلم برای اسپیکینگ است.مو قع صحبت ذهنم کاملا خالی می شود.سعی می کنم از چارچوب نوت فول استفاده کنم اما نمی دونم چرا درست در نمی آید.می شه من را راهنمایی کنید که چه کار می توانم بکنم.
سپاس

blur
October 3rd, 2012, 03:58 PM
سلام دوستان
من اول آذر امتحان دارم و بیشترین مشکلم برای اسپیکینگ است.مو قع صحبت ذهنم کاملا خالی می شود.سعی می کنم از چارچوب نوت فول استفاده کنم اما نمی دونم چرا درست در نمی آید.می شه من را راهنمایی کنید که چه کار می توانم بکنم.
سپاس

احتمالش هست که شما خودتونو تحت فشار زمان میذارین...یه مدت بدون احتساب زمان تمرین کنین. صداتونو ضبط کنین ببینین مشکلتون چیه سعی کنین به تدریج اصلاح کنین. و نهایتا بد نیست با یه نفر انگلیسی صحبت کنید. هر روز مثلا نیم ساعت...

simon
October 3rd, 2012, 05:39 PM
سلام دوستان
سپاس
اكثر ما كه ميخواييم انگليسي صحبت كنيم انقدر غرق در نقش بازي كردن ميشيم كه يادمون ميره طبيعي حرف بزنيم. سعي كنيد اصلا يه مدت فرمت رو رعايت نكنيد. شما چون خودتو در چهارچوب محدود كردي مغزت ياري نميكنه. بعد از اينكه تونستي در مورد هر موضوعي چند جمله ي ساده و درست بگي برو سراغ فرمت.. بعدم در زمان تمرين اصلا فكر نكن آزمونه فكر كن ميخواي براي يه دوست جديدت كه زبانش انگليسيه يه چيزي رو توضيح بدي. خيلي دوستانه با آرامش و بدور از استرس.به لهجه ات اصلا حساسيت نشون نده و هدفت تلفظ درست باشه نه تلفظ خوشگل. شادزي :rolleyes:

oyrenci
October 3rd, 2012, 10:28 PM
سلام دوستان
سپاس

این روش را امتحان کنید بخصوص اگر علاقمند به فوتبال هستید: بازی های فوتبال (تلویزیون یا گیم) را به صورت زنده به انگلیسی برای خود گزارش کنید. سعی کنید تحلیل هم انجام دهید. یکی دو نیمه را انجام دهید موتور حرف زدن طبیعی (که خیلی در تافل مهم است) روشن می شود.

Savadkohi
October 3rd, 2012, 11:44 PM

با سلام،

بنظر من شما بخوبی متوجه این ساختار NoteFull نشدی چون میخوای بطور کامل تمام مطالب رو داخل صحبتت بگونجونی در صورتیکه شما باید اشاراتی به دلایل داشته باشی و بعد ارتباط بین دوقسمت رو بگی بنظر من رعایت یک structure در اسپیکینگ از همه چیز مهمتره. مطلب بعدی اینه که شما لازم نیست خودت رو حتما مقید به گفتن عین جملات NoteFull کنی بلکه شما باید اون ساختار رو درک کنی و طبق اون جریان صحبتت رو هدایت کنی نه اینکه از اون بعنوان یه قالب استفاده کنی. نکته بعد اینه که مشکل وقت کم آوردن رو میتونی کاملا با تمرین زیاد حل کنی. بنظرم شما روی ساختار NoteFull تمرین زیادی داشته باش و سعی کن موضوعات مختلف رو با اون روش اجرا کنی نه اینکه از اون بعنوان یک فرمول استفاده کنی.

پاینده و پیروز باشید.

kasi58
October 4th, 2012, 09:55 AM
این روش را امتحان کنید بخصوص اگر علاقمند به فوتبال هستید: بازی های فوتبال (تلویزیون یا گیم) را به صورت زنده به انگلیسی برای خود گزارش کنید. سعی کنید تحلیل هم انجام دهید. یکی دو نیمه را انجام دهید موتور حرف زدن طبیعی (که خیلی در تافل مهم است) روشن می شود.

کسی‌ که بتونه فوتبال را تفسیر کنه نیازی به امتحان تافل نداره دیگه:D

zemete
October 4th, 2012, 11:29 AM
از همه دوستان بابت راهنمایی هایشان متشکرم. من خیلی اهل فوتبال نیستم.;)اگر تجربه دیگری هم داشتید سپاسگزار خواهم شد آن را در اختیار من بگذارید.

amene jooon
October 4th, 2012, 12:00 PM
از همه دوستان بابت راهنمایی هایشان متشکرم. من خیلی اهل فوتبال نیستم.;)اگر تجربه دیگری هم داشتید سپاسگزار خواهم شد آن را در اختیار من بگذارید.

دوست خوبم
فوتبال فقط یه مثال بود. speaking مهارتیه که شما همیشه و همه جا می تونی تمرین کنی. نیاز به کتاب و flash card و handsfree و اینجور چیزها نداره! می تونی تو هر موقعیتی که هستی واسه خودت تمرین کنی. تو پارک، تو خونه، تو مسیر. با دوستت که باشی یا تنها فرقی نمی کنه. می تونی راجع به چیزهائی که می بینی و می شنوی به انگلیسی حرف بزنی. البته تمرین کردن سوال های تافل سرجای خودش محفوظ باید باشه. نه اینکه اون رو ول کنی. اما وقتی که از در و دیوار و ترافیک و پارک و پرنده ها گرفته تا مشکلات دانشگاه حرف بزنی خوب خیلی بهت کمک می کنه و اعتماد به نفست رو بالا می بره. همینطور می تونی سوال های independent رو هم تمرین داشته باشی.
اما فراموش نکن که نمره خوب speaking تو امتحان toefl فقط به زیاد و روون حرف زدن نیست باید تکنیکش رو هم یاد بگیری، که چه نکاتی رو و چطور باید بگی.

موفق باشی :)

somaye-686
October 4th, 2012, 12:27 PM
سلام

من سی دی بخش لیستنیگ لانگمنو میخام پیدا نمیکنم توی فروم.یه دونه سی دی دارم که نرم افزاره لانگمن.ظاهرا متفاوته با لیستنینگای کتاب؟!!

zemete
October 4th, 2012, 01:35 PM
اما فراموش نکن که نمره خوب speaking تو امتحان toefl فقط به زیاد و روون حرف زدن نیست باید تکنیکش رو هم یاد بگیری، که چه نکاتی رو و چطور باید بگی.

دوست گرامی از راهنمایی خوبتون ممنون. میشه بیشتر در این رابطه توضیح بدهید
بازهم سپاس

bbb
October 4th, 2012, 01:53 PM
بازهم سپاس
برای تافل بهتره که از notefull استفاده کنی خیلی خوب هستن
برای اینکه کلا لیستنیگ خوب بشه بهتره زیاد پادکست گوش بدی و سعی کنی از جملات خوب اونها استفاده کنی و درعین حال بتونی یک پادکست که می شنوی رو بتونی بعدش خودت تعریف کنی
eslpod.com
یک سری بزن ساخت خوبی است.

amene jooon
October 4th, 2012, 01:59 PM
بازهم سپاس

خواهش می کنم.

شما ویدئوهای notefull رو دیدین؟ اگه نه حتما فایل های powerpoint رو از این آدرس دانلود کنین و ببینین. اونجا آقای جوزف میراندا به طور کامل و با مثال توضیح میده که باید به چه نکاتی اشاره کنی. حتی میگه که مثلا جوابت که به این صورت باشه نمره 24 و یا این جواب نمره کامل رو می گیرین.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL

kasi58
October 4th, 2012, 11:35 PM
سلام..

من هم لیستنینگ برنز هم دلتا را خوندم..

به نظر من که لیستنینگ دلتا حتی سخت تر از برنز هم هست از نظر سرعت صحبت کردن و ...
حالا سوال من این هست که امتحان اصلی‌ در حد برنز هست یا دلتا ؟

Savadkohi
October 4th, 2012, 11:59 PM
سلام..

من هم لیستنینگ برنز هم دلتا را خوندم..

به نظر من که لیستنینگ دلتا حتی سخت تر از برنز هم هست از نظر سرعت صحبت کردن و ...
حالا سوال من این هست که امتحان اصلی‌ در حد برنز هست یا دلتا ؟

با سلام،

اگر هم passage های دلتا سرعتش بیشتر باشه که بنظرم نیست ولی سطح سوالات لیسنینگ دلتا واقعا ساده تر از برونز هست. حالا باز اینا خوبن جدیدا تو بعضی از منابع، سرعت و سختی سوالات در حد معمول هست ولی گزینه های بخش لیسنینگ واقعا به هم شبیه هستن (مخصوصا دوتاشون) و اصلا انگار عمدا طراح سوال میخواد کاری کنه که اون سوال رو هرجور شده غلط بزنی. رو نکات جزئی هم زوم می کنن که اصلا موقع گوش دادن آدم فکرشو نمیکنه ازش سوال بیاد.

در امتحانهای قبلی که تقریبا تمام دوستان متفق القول بودند که سطح سوالات آزمون اصلی به برونز بیشتر از هر منبع دیگه نزدیکه ولی جدیدا بین علما بحث افتاده که سبک سوالات داره کاملا تغییر میکنه.

پیروز و پاینده باشید.

pc181
October 5th, 2012, 12:33 PM
سلام
ببخشید اگه اینجا سوالم رو میپرسم
من تا حال ibt ندادم وpbt550 شدم که کم هستش و میخوام که برای ibtبخونم چون شهرستان هستم نمی تونم کلاس خوبی پیدا کنم
میشه بگید که از کجا شروع کنم به خوندن و نحوه امتحان به چه صورته آیا مثل pbt از 2 ماه قبل باید ثبت نام کرد؟ من نمره رو برای بهمن ماه میخوام چه تاریخی باید ثبت نام کنم ببخشید سوالاتم زیاد شد

Savadkohi
October 5th, 2012, 12:53 PM
سلام
ببخشید اگه اینجا سوالم رو میپرسم
من تا حال ibt ندادم وpbt550 شدم که کم هستش و میخوام که برای ibtبخونم چون شهرستان هستم نمی تونم کلاس خوبی پیدا کنم
میشه بگید که از کجا شروع کنم به خوندن و نحوه امتحان به چه صورته آیا مثل pbt از 2 ماه قبل باید ثبت نام کرد؟ من نمره رو برای بهمن ماه میخوام چه تاریخی باید ثبت نام کنم ببخشید سوالاتم زیاد شد

با سلام،

با این نمره pbt شما بنظرم اصلا کلاس لازم نباشه سیستم امتحان iBT هم در بیشتر کتابها و منابع بطور کامل توضیح داده شده برای ثبت نام هم باید ووچر بخرید و در سایت ETS دو یا سه ماه زودتر ثبت نام کنید. یه تاپیکی توهمین فروم هست که برای شروع کردن عالیه راهنمایی برای ترتیب خواندن منابع (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?21354-راهنمایی-برای-ترتیب-خواندن-منابع).

پاینده و پیروز باشید

falamak66
October 5th, 2012, 01:26 PM
سلام دوستان:
ایا شما فایل صوتی ای رو میشناسید که برای تمرین شنیداری LISTENING یا SPEAKING روی Iphone یا لب تاب بشه نصبش کرد و گوش داد؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
موفق و شاد باشید.:)

bbb
October 5th, 2012, 04:33 PM
سلام دوستان:
ایا شما فایل صوتی ای رو میشناسید که برای تمرین شنیداری LISTENING یا SPEAKING روی Iphone یا لب تاب بشه نصبش کرد و گوش داد؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
موفق و شاد باشید.:)
فایل های mp3 , mp4 ااگر قابل استفاده هست در آیفون ، من فایلهای بسیار زیاد و مفیدی دارم
البته اینجا هم پیدا می شه حسابی
ولی اگر خواستی دقیقا بگو واسه کدوم قسمت و مهارت می خوایی بهت بگم یا به دستت برسونم یا اینکه آدرس بدم دانلود کنی
می تونی پیام خصوصی بزاری برای اطلاعات بیشتر

archg
October 5th, 2012, 07:37 PM
بچه ها برای تسک اول رایتینگ، چند کلمه بنویسیم خوبه؟من ۱۷۰ تا مینویسم معمولا... بعضی بچه ها توی سایت نوشتن که ۲۳۰ تا ۳۰۰ تا نوشتن!... آخه چی می نویسن... خود ETS میگه ۱۵۰ تا ۲۲۰ تع بنویسین!من از مسترینگ اسکیلز تمرین کردم ، یعنی الان نمره ام کم میشه با ۱۷۰ تا؟!

Savadkohi
October 5th, 2012, 07:54 PM
بچه ها برای تسک اول رایتینگ، چند کلمه بنویسیم خوبه؟من ۱۷۰ تا مینویسم معمولا... بعضی بچه ها توی سایت نوشتن که ۲۳۰ تا ۳۰۰ تا نوشتن!... آخه چی می نویسن... خود ETS میگه ۱۵۰ تا ۲۲۰ تع بنویسین!من از مسترینگ اسکیلز تمرین کردم ، یعنی الان نمره ام کم میشه با ۱۷۰ تا؟!

دوست عزیز تعداد کلمات که زیاد مهم نیست مسئله اصلی اینه که شما بتونی ارتباط بین دو تا بخش رو با اشاره به نکات ارائه شده توسط ریدینگ و لکچر بخوبی برسونی. توجه کن که تنها نام بردن نکات کافی نیست بلکه ارتباط بین دو دیدگاه و دلایل یا مثالهای هرکدام که مبنای support نظراتشون هست هم اهمییت ویژه ای داره.

پاینده و پیروز باشید.

salazar716
October 5th, 2012, 08:28 PM
دوست عزیز تعداد کلمات که زیاد مهم نیست مسئله اصلی اینه که شما بتونی ارتباط بین دو تا بخش رو با اشاره به نکات ارائه شده توسط ریدینگ و لکچر بخوبی برسونی. توجه کن که تنها نام بردن نکات کافی نیست بلکه ارتباط بین دو دیدگاه و دلایل یا مثالهای هرکدام که مبنای support نظراتشون هست هم اهمییت ویژه ای داره.

پاینده و پیروز باشید.

درود.
کتاب how to prepare for TOEFL essay بارونز واسه قسمت اینتگریتد 1 قالب میگه اینجوری:
یکی دو خط main idea برای ریدینگ و لکچر رو بنویسیم. پاراگراف بعدی در مورد ریدینگ و یه پاراگراف دیگه برای لکچر، تهش هم یکی دو خط نتیجه.
این قالب خوبه؟ منظورم اینه "ارتباط بین دو دیدگاه" رو مشخص میکنه؟:)

blur
October 5th, 2012, 08:43 PM
درود.
کتاب how to prepare for TOEFL essay بارونز واسه قسمت اینتگریتد 1 قالب میگه اینجوری:
یکی دو خط main idea برای ریدینگ و لکچر رو بنویسیم. پاراگراف بعدی در مورد ریدینگ و یه پاراگراف دیگه برای لکچر، تهش هم یکی دو خط نتیجه.

برا همین ارتباط برقرار کردن بین ردینگ و لسینینگ ضعیفه...چون مصحح ممکنه با خودش بگه شاید این فرد اصلا لسینینگ رو درست متوجه نشده و نتونسته ارتباطشو با ردینگ بفهمه و هرچی که شنیده رو طوطی وار نوشته. بهتره که از فرمت نت فول استفاده کنین. یعنی تو هر پاراگراف دیدگاه ردینگ و همین طور نظر لکچر در مورد اونو بنویسین

amene jooon
October 5th, 2012, 09:07 PM
درود.

واسه integrated writing کتاب mastering skills, complete guide و notefull هرسه یه روش رو پیشنهاد می کنند و امتحانشون رو به خوبی پس دادن. مثال های زیادی رو می تونین تو این کتاب ها ببینین، پس وقتتون رو با منابع دیگه تلف نکنین.

موفق باشین.:)

Savadkohi
October 5th, 2012, 09:09 PM
درود.

صد درود،

ببین رفیق برای اینکه ارتباط بین دو دیدگاه مشخص بشه نیاز هست که تقابل اونها مورد بررسی قرار بگیره و این یعنی ما نیاز داریم support هر دو رو (مثال یا دلیل) باهم مقایسه کنیم برای اینکار ما نمیتونیم هر کدوم رو جدا جدا تحلیل کنیم نیاز هست که هر یک از نکات ارائه شده رو کنار هم مورد مقایسه قرار بدیم. حالا این حالتی که شما گفتی باعث نمیشه که دو دیدگاه در مقام تقابل با یکدیگر قرار بگیرن بلکه بطور سطحی فقط بیان میشن پس نمیتونه ارتباط رو بخوبی برسونه فقط شما در یکی دو خط آخر با نتیجه گیری خودت سعی میکنی اون ارتباط رو بگی. بنظرم بهتره این نتیجه کوتاه رو خودت بیان نکنی و بجاش با ارائه دیدگاه های دو بخش در خلال همدیگه این ارتباط رو بصورت خودبخودی نشون بدی.

salazar716
October 5th, 2012, 10:46 PM
پس کلا این کتابه how to prepare for TOEFL essay رو بیخیال شم برم سراغ بقیه؟:) (100 صفحه اش رو خونده بودم:p!)
بهترین کتاب واسه رایتینگ چیه؟ mastering skills؟

Leopold
October 5th, 2012, 10:55 PM
پس کلا این کتابه how to prepare for TOEFL essay رو بیخیال شم برم سراغ بقیه؟:) (100 صفحه اش رو خونده بودم:p!)
بهترین کتاب واسه رایتینگ چیه؟ mastering skills؟

واسه اینتگریتد اول نوت فول بعد کتاب تامسون (کلی تمرین داره) و کتاب مستر اسکیلز (من نخوندم و فقط شنیدم که خوبه).
واسه ایندپندنت هم Answers to all TOEFL Essay Questions خوبه.

cfd
October 5th, 2012, 11:22 PM
سلام

من 504
essential words barrons
DELTA
iBT LOngman

رو خوندم (البته آخري رو دارم تموم ميكنم)
اينا كافين؟

پ.ن
تو MCHE هم 74 شدم (فقط برا تافل خونده بودم)
و كانون زبان رو هم 5 سال پيش تموم كردم

آمادگيشو دارم به نظر شما؟

torkanturk
October 5th, 2012, 11:28 PM
سلام

من 504
essential words barrons
DELTA
iBT LOngman

اينا كافين؟

پ.ن

دوست من اگر وقت دارید حتما نرم افزار کمبریج..لیسینینگ های نرم افزار بارونز....اسپیکینگ و رایتینگ اینتگیریتید کتابmastering skillرو کار کنید...حتما نمرتون افزایش چشمگیری خواهد یافت...
البته من سطح زبان شما رو نمیدونم ولی سه عنصر بالا با توجه به احتمالا وقت کمی که دارین مفیده...
موفق باشی دوست من

amene jooon
October 6th, 2012, 12:55 AM
سلام

من 504
essential words barrons
DELTA
iBT LOngman

اينا كافين؟

پ.ن

امتحانتون کی هست؟

client
October 6th, 2012, 01:00 AM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم شاید منطقی نباشه ولی نظرتون رو می خواستم
من تا حالا کلاس زبان نرفتم و زبانمم فکر نکنک خوب باشه یک سال وقت دارم تا ibt 100 بگیرم به نظرتون ممکن هست؟ زمان تقریبی روزی چقدر لازمه؟

cfd
October 6th, 2012, 01:13 AM
دوست من اگر وقت دارید حتما نرم افزار کمبریج..لیسینینگ های نرم افزار بارونز....اسپیکینگ و رایتینگ اینتگیریتید کتابmastering skillرو کار کنید...حتما نمرتون افزایش چشمگیری خواهد یافت...
البته من سطح زبان شما رو نمیدونم ولی سه عنصر بالا با توجه به احتمالا وقت کمی که دارین مفیده...
موفق باشی دوست من

ممنون بابت راهنمايي

امتحانتون کی هست؟

راستش خودمم نميدونم
چون نزديكترين امتحان رو زدن برا 12 Jan
يه جاي ديگه سوال كردم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Fall-2013&p=932836&viewfull=1#post932836) كه اصلا اين تاريخ براي اپلاي به درد ميخوره يا نه!
فعلا جوابي ندادن!

blur
October 6th, 2012, 01:20 AM
راستش خودمم نميدونم
يه جاي ديگه سوال كردم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Fall-2013&p=932836&viewfull=1#post932836) كه اصلا اين تاريخ براي اپلاي به درد ميخوره يا نه!
فعلا جوابي ندادن!

بستگی داره کدوم کشور و کدوم دانشگاه ها می خواید اپلای کنین...چک کنید ددلاین هارو. قبل اون هیچ سنتری خالی نیست؟...البته معمولا همیشه یه عده انصرافی هست...
بهرحال اگه ژانویه بخواید امتحان بدین حتما همونطور که دوستمون گفتن منابع سنگین تری مثل کمبریج و لسینینگهای بارونز رو کار کنین:)

aryan74
October 6th, 2012, 01:34 AM
سلام به همگی
من چند روز پیش نمره تافلم رو گرفتم
رایتینگ 22
اسپیکینگ 23
ریدینگ 25
لیستنینگ 27
کل 97
اگر کسی کمکی خواست خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
امیدوارم شما هم به نمره ای که میخواید برسید

zohre86
October 6th, 2012, 01:36 AM
من کتاب بارونز، دلتا و کمبریج رو خوندم. الان می خواستم پکیج نوت فول رو بخرم. به نظرتون مفیده؟ آیا چیزی بیشتر از فایل هایی که توی سایت بچه ها آپلود کردن داره؟

zohre86
October 6th, 2012, 01:37 AM
سلام به همگی
من چند روز پیش نمره تافلم رو گرفتم
رایتینگ 22
اسپیکینگ 23
ریدینگ 25
لیستنینگ 27
کل 97
اگر کسی کمکی خواست خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
امیدوارم شما هم به نمره ای که میخواید برسید

لطفا کمی در مورد ریدینگ و لیسنینگ توضیح میدین؟ چطوری نمره بالا آوردین؟

cfd
October 6th, 2012, 03:06 AM
بستگی داره کدوم کشور و کدوم دانشگاه ها می خواید اپلای کنین...چک کنید ددلاین هارو. قبل اون هیچ سنتری خالی نیست؟...البته معمولا همیشه یه عده انصرافی هست...
بهرحال اگه ژانویه بخواید امتحان بدین حتما همونطور که دوستمون گفتن منابع سنگین تری مثل کمبریج و لسینینگهای بارونز رو کار کنین

انصرافي؟
چطور ميتونم جاي يك انصرافي رو پر كنم؟ از كجا بفهمم كسي انصراف داده؟

به نظر شما امكان داره تاريخ جديد و قبل از تاريخ هاي موجود بدن؟
معمولا دانشگاه هاي امريكا و كانادا براي February دد لاين دارند؟ الان ووچر بخرم؟

client
October 6th, 2012, 10:30 AM
سلام دوستان می شه یکی جوابمو بده
من تا حالا کلاس زبان نرفتم و زبانمم فکر نکنک خوب باشه یک سال وقت دارم تا ibt 100 بگیرم به نظرتون ممکن هست؟ زمان تقریبی روزی چقدر لازمه؟

PAL
October 6th, 2012, 10:47 AM
سلام دوستان می شه یکی جواب من رو بده

مطمئناً شدنی هست.
به نظر من ابتدا 2 یا 3 ماه تا اونجایی که می تونی مطالعه کن بعد یه آزمون آزمایشی بده، اینجوری هم سطح زبانت رو با تقریب خوبی متوجه میشی و هم نرخ پیشرفتت رو بدست میاری.
موفق باشید.

client
October 6th, 2012, 11:04 AM
ممنون که جوابمو دادی جوابت خوشحالم کرد چون بعضیا می گن که نمی شه توی یک سال این نمره رو گرفت راستی با این نمره اگه پذیرش بگیری زبانت به حدی هست که اونور راحت باشی؟

bbb
October 6th, 2012, 11:35 AM
ممنون که جوابمو دادی جوابت خوشحالم کرد چون بعضیا می گن که نمی شه توی یک سال این نمره رو گرفت راستی با این نمره اگه پذیرش بگیری زبانت به حدی هست که اونور راحت باشی؟
زودترش هم می تونی این نمره رو بگیری، برای شیش ماه هم اگر خوب کار کنی می شه منظورم روی چهار تا شیش ساعت هست. در مورد زبانت هم تقریبا مشکلی نداری ، ببین اولش بالاخره یک مشکلاتی هست، حتی اگر خیلی هم زبانت خوب باشه ، بالاخره محیطی که قرار میگیری یک محیط واقعی هست و تو در محیط آموزشی زبان یاد گرفتی
در عین حال بد نیست اگر هدفت اون طرف مشکل نداشتن هست کمی هم سریال امریکایی ببینی این طوری زبان غیررسمیت هم خوب می شه
ولی در کل مشکلی نداری و خیالت راحت باشه
پیشنهاد من این هست که تا می تونی روی مهارت listening تمرکز کن ابتدای کار، که بعدا مشکل نداشته باشی این مهارت اصلی هست. سعی کن با گوش بدی، حداقل روزی سه تا شیش ساعت باید وقت بزاری اما لازم وقت ها وقت های زنده باشن، خیلی مواقع در موقع ترافیک، مترو، قدم زدن و ..می شه برای یادگیری زبان استفاده کرد خوبی یادگیری زبان این هست که از وقت های مرده می شه راحت استفاده کرد و درعین حال لذت هم برد.
موفق باشی

keyvan_zh
October 6th, 2012, 12:14 PM
من یه سوال داشتم می خواستم بدونم تو بخش Writing تو Essay موضوعات Agreement میشه دو تا ساید بررسی کرد ؟ بعد تو نتیجه گیری ماله خودتو بگی؟

client
October 6th, 2012, 12:28 PM
زودترش هم می تونی این نمره رو بگیری، برای شیش ماه هم اگر خوب کار کنی می شه منظورم روی چهار تا شیش ساعت هست. در مورد زبانت هم تقریبا مشکلی نداری ، ببین اولش بالاخره یک مشکلاتی هست، حتی اگر خیلی هم زبانت خوب باشه ، بالاخره محیطی که قرار میگیری یک محیط واقعی هست و تو در محیط آموزشی زبان یاد گرفتی
در عین حال بد نیست اگر هدفت اون طرف مشکل نداشتن هست کمی هم سریال امریکایی ببینی این طوری زبان غیررسمیت هم خوب می شه
ولی در کل مشکلی نداری و خیالت راحت باشه
پیشنهاد من این هست که تا می تونی روی مهارت listening تمرکز کن ابتدای کار، که بعدا مشکل نداشته باشی این مهارت اصلی هست. سعی کن با گوش بدی، حداقل روزی سه تا شیش ساعت باید وقت بزاری اما لازم وقت ها وقت های زنده باشن، خیلی مواقع در موقع ترافیک، مترو، قدم زدن و ..می شه برای یادگیری زبان استفاده کرد خوبی یادگیری زبان این هست که از وقت های مرده می شه راحت استفاده کرد و درعین حال لذت هم برد.
موفق باشی
از این که دوستان لطف کردن جواب دادن ممنونم فقط یه سوال دیگه
به نظرتون من که تازه می خوام زبان رو شروع کنم با چی شروع کنم که هم speaking خوب بشه وهم listening ؟

arminmehr
October 6th, 2012, 01:32 PM
درود به همگی
دوستان من تمام منابع IBTرو دانلود کردم اما نرم افزار دلتا و لانگمن نبود توشون. کسی میدونه از کجا باید بگیرم؟ اصلا موجود هس؟:)

پیشاپیش سپاسگزارم

client
October 6th, 2012, 01:33 PM
از این که دوستان لطف کردن جواب دادن ممنونم فقط یه سوال دیگه
به نظرتون من که تازه می خوام زبان رو شروع کنم با چی شروع کنم که هم speaking خوب بشه وهم listening ؟

amene jooon
October 6th, 2012, 02:16 PM
ممنون بابت راهنمايي

راستش خودمم نميدونم
فعلا جوابي ندادن!

تاریخ مناسب رو من نمی تونم نظری بدم چون تجربه ای تو این زمینه ندارم، حتما چک کنین. اما واسه fall به نظرم یه کم دیر میرسه. با دوستانی که تجربه دارن مشورت کنین و یه برنامه ریزی کنین واسه کاراتون. اما واسه خوندن برای تافل:

فرصت 2 یا 3 ماه خوبه و می تونین منابع رو بخونین و ایشالله نمره خوبی بگیرین. واسه reading کتاب cambridge ، واسه listening کتاب barron's و واسه speaking, writing کتاب mastering skills رو کار کنین. از هرکدوم از این کتاب ها همین قسمتی که گفتم رو بخونین. لازم نیست که همه قسمت های کتاب رو بخونین. و حدود 3 هفته به امتحان اصلی تون هم شروع به زدن complete test ها از روی نرم افزار کنین. می تونین یه امتحان آزمایشی هم بدین که نقاط ضعفتون دستتون بیاد.

آرزوی موفقیت واستون دارم.:)

aryan74
October 6th, 2012, 02:49 PM
لطفا کمی در مورد ریدینگ و لیسنینگ توضیح میدین؟ چطوری نمره بالا آوردین؟
من واقعا برای لیستنینگ کار زیاد خاصی نکردم... کلا چون زیاد فیلم میدیدم و اهنگ گوش میدادم لیستنینگم خوب بود
ولی برای ریدینگ تقریبا 1 ترم 3 ماهه کلاس عمومی رفتم که اصول و روش هاشو یاد بگیرم و از 14 روز قبل از امتحان تقریبا روزی یه ریدینگ از نرم افزار های مختلف مثل کمبریج یا کپلن یا لانگ من زدم... (البته لانگ من زیاد سخت نبود)
و هر دو روزی یه بار هم لیستنینگ زدم...

sanazrezaee
October 6th, 2012, 03:41 PM
کاپلن منبع مناسبی برای آمادگی ازمون تافل نیست ،دلتا تو قسمت رایتینگ خیلی خیلی خوبه و بقیه قسمت ها هم از کاپلن خیلی خیلی بهتره ولی کمبریج از همه به آزمون اصلی نزدیکتر هست .البته با توجه به شنیده هام ،ازمون تافل در روزهای مختلف مثلا توی یک اسکیل یا دو اسکیل خیلی سخت هستند.

sanazrezaee
October 6th, 2012, 04:38 PM
سلام

من 504
essential words barrons
DELTA
iBT LOngman

اينا كافين؟

پ.ن

به نظرم الان در یک مرکز معتبر یه ازمون ازمایشی بدید که پیشرفتتون رو ببینید و واقعا متوجه بشین چه قسمتهایی نیاز به مطالب جدید دارین بعد تصمیم بگیرید

nr.zare
October 6th, 2012, 05:37 PM
سلام من ۱ ماه قبل تافل ۷۱ شدم. ریدینگ ۱۷و لیسنینگ ۱۵و سپیکینگ ۱۸ و رایتینگ ۲۱ الان دوباره میخوام ۲۰
روزه دیگه امتحان بدم. کتاب اکسفورد رو خریدم به نظرتون خوبه همین و کار کنم

bbb
October 6th, 2012, 06:06 PM
سلام من ۱ ماه قبل تافل ۷۱ شدم. ریدینگ ۱۷و لیسنینگ ۱۵و سپیکینگ ۱۸ و رایتینگ ۲۱ الان دوباره میخوام ۲۰
روزه دیگه امتحان بدم. کتاب اکسفورد رو خریدم به نظرتون خوبه همین و کار کنم

به نظرم باید یک کلاس از این کلاس ها معمول تافل بری برای رایتینگ و البته اینکه راهنماییت کنن.
البته یک راهنمای خوب هم داشته باشی می شه کلاس نری
چقدر وقت داری؟ و چه نمره ای میخواهی بیاری؟

blur
October 6th, 2012, 07:53 PM
من کتاب بارونز، دلتا و کمبریج رو خوندم. الان می خواستم پکیج نوت فول رو بخرم. به نظرتون مفیده؟ آیا چیزی بیشتر از فایل هایی که توی سایت بچه ها آپلود کردن داره؟

پاورهایی که آپلود کردن قبلا توسط یکی از دوستان خریداری شده بود. البته می تونید برا اصلاح رایتینگ هم استفاده کنید از نت فول ولی لزومی نداره...

blur
October 6th, 2012, 07:57 PM
انصرافي؟
چطور ميتونم جاي يك انصرافي رو پر كنم؟ از كجا بفهمم كسي انصراف داده؟

به نظر شما امكان داره تاريخ جديد و قبل از تاريخ هاي موجود بدن؟
معمولا دانشگاه هاي امريكا و كانادا براي February دد لاين دارند؟ الان ووچر بخرم؟

باید مرتب چک کنید ببینید خالی میشه یا نه به محض خالی شدن ثبت نام کنین...در مورد تاریخ جدید نمی دونم. معمولا ددلاین خیلی از دانشگاه هارو میگذرونه ولی خب احتمالا نه همه رو.بهتره خودتون چک کنین....ضمنا در این مورد تاپیک جدا هست. اگه اونجا بپرسین بچه ها بیشتر ممکنه اطلاعات داشته باشن.

blur
October 6th, 2012, 08:00 PM
من یه سوال داشتم می خواستم بدونم تو بخش Writing تو Essay موضوعات Agreement میشه دو تا ساید بررسی کرد ؟ بعد تو نتیجه گیری ماله خودتو بگی؟

تجربه ثابت کرده که بهترین کار اینه که یا موافق باشین یا مخالف...این بهتره. این روش بیان دیدگاه های متضاد ممکنه باعث نامفهوم شدن بشه و کارتونو خراب کنه. اصلا برا تافل همین توصیه میشه دوست عزیز:)

blur
October 6th, 2012, 08:04 PM
درود به همگی
دوستان من تمام منابع IBTرو دانلود کردم اما نرم افزار دلتا و لانگمن نبود توشون. کسی میدونه از کجا باید بگیرم؟ اصلا موجود هس؟:)

پیشاپیش سپاسگزارم

دلتا فکر کنم نرم افزار نداره...لانگمن رو تو منابع همین فروم سرچ کنید فکر میکنم گذاشته باشن برا دانلود یا اینکه اینجا بپرسین اگه پیدا نشد http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?156-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%8C-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9/page104

pezhman66
October 7th, 2012, 11:45 AM
سلام. من 40-50 صفحه از این تاپیک رو جست و جو کردم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم. ببخشید اگه تکراریه. من واسه امتحان IBT کتاب دلتا رو خوندم و تست هاش رو هم زدم. الان اومدم سراغ بارونز و شروع کردم به تست زدن. به نظرم بعضی از listening های بارونز به مراتب طولانی تر از کتاب دلتاست. می خواستم بدونم امتحان اصلی به کدومشون شبیه تره؟

Leopold
October 7th, 2012, 11:52 AM
سلام. من 40-50 صفحه از این تاپیک رو جست و جو کردم اما جواب سوالم رو پیدا نکردم. ببخشید اگه تکراریه. من واسه امتحان IBT کتاب دلتا رو خوندم و تست هاش رو هم زدم. الان اومدم سراغ بارونز و شروع کردم به تست زدن. به نظرم بعضی از listening های بارونز به مراتب طولانی تر از کتاب دلتاست. می خواستم بدونم امتحان اصلی به کدومشون شبیه تره؟

lecture های تافل تقریبا 7 دقیقه و conversation هاش تقریبا 3:30 هست. حالا خودتون زمان هاش مقایسه کنید

kambizdeli
October 7th, 2012, 12:24 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به زیاد بودن مطالب تایپیک ضمن پوزش به خاطر اینکه احتمالا سوالم تکراری باشه :
من برای آزمون تافل چهار ماه وقت دارم
الان هم Reading و listening لانگمن رو خوندم. Speaking هم خیلی ضعیفم. Writing هم که کار نکردم
لطفا من رو در خصوص منابع و ترتیب خواندن و نحوه آمادگی راهنمایی کنید
به نظرتون بدون کلاس می‌شه در این مدت یه نمره قابل قبول گرفت؟
همچنین اگر لینکی در خصوص کلاس‌های مفید برای تافل دارید ممنون می‌شم اعلام کنید

با تشکر

pezhman66
October 7th, 2012, 01:31 PM
lecture های تافل تقریبا 7 دقیقه و conversation هاش تقریبا 3:30 هست. حالا خودتون زمان هاش مقایسه کنید
ممنون. کمکم کرد. به نظرن دلتا منطقی تره از این نظر.

Leopold
October 7th, 2012, 01:48 PM

ولی سوالای دلتا به امتحان تافل نزدیک نیست. اگه وقت دارید حتما تست های نرم افزارهای cambridge و تامسون را بزنید.
موفق باشید

blur
October 7th, 2012, 02:06 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به زیاد بودن مطالب تایپیک ضمن پوزش به خاطر اینکه احتمالا سوالم تکراری باشه :
الان هم Reading و listening لانگمن رو خوندم. Speaking هم خیلی ضعیفم. Writing هم که کار نکردم

با تشکر
دلتا، بارونز، کمبریج....کتابی مثل mastering skill هم توصیه میشه...بر رایتینگ سوال integrated رو طبق فرمت نت فول جلو برین. اگه گرامرتون ضعف داره یه گرامر مقدماتی حتما بخونین. نمونه های رایتینگ هم تو کتاب های مختلف پیدا میشه مثل Barron's Writing for the TOEFL iBT که یه نگاهی بندازین حتما و سعی کنین زیاد بنویسین و نهایتا دستتون که راه افتاد بذارین دو سه تاشو بچه ها اینجا و تو http://www.english-test.net/forum/ftopic90697.html اصلاح کنن. برا اسپیکینگ هم برین سراغ پاورهای نت فول که دوستان زحمتشو کشیدن وبا اونا کار کنین. زیاد تمرین کنین و صداتونو ضبط کنین و گوش بدین تا ضعف هاتون به تدریج دستتون بیاد.http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL

به ویکی هم یه سری بزنین http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

sahar_ma
October 8th, 2012, 03:07 AM
سلام... بچه ها چه جوری باید رایتینگ بفرستیم واسه نوت فول که تصحیح کنه؟ من هر چی گشتم پیدا نکردم تو سایتش. ایمیل هم زدم جواب ندادن!
تو این سایت هم رفتم http://www.english-test.net/forum/ftopic90697.html عضو شدم که بتونم رایتینگهامو بفرستم. اما هنوز ایمیل فعالسازی واسم نیومده. 3 روز گذشته!!!
ممنون میشم راهنماییم کنین...

helious
October 8th, 2012, 04:11 AM
دوستان به نظرتون واسه vocab کتاب 450 لغت واسه تافل بهتره یا 504 essestial words?

blur
October 8th, 2012, 12:20 PM
دوستان به نظرتون واسه vocab کتاب 450 لغت واسه تافل بهتره یا 504 essestial words?

Essential words

simon
October 8th, 2012, 04:35 PM
حتما بايد يك كتاب بخونيد؟ من 450 رو نميشناسم اما اگر بيشتر از يك كتاب خواستيد بخونيد به اين ترتيبه:
400Must-Have Words
504
Essential words for TOEFL exam
شادزي:rolleyes:

simon
October 8th, 2012, 04:36 PM
دلتا كتاب آموزشيه تافل هست و براي تمرين بايد بارونز يا كمبريج كار شه. اما من توصيه نميكنم از دلتا استفاده نشه. شادزي :rolleyes:

simon
October 8th, 2012, 04:37 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

با تشکر

براي راهنماييه بيشتر يك سر به ويكي بزنيد بد نيست. شادزي :rolleyes:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

a_h1983
October 8th, 2012, 05:33 PM
سلام و خسته نباشید. من دارم برای تافل میخونم و نیاز به نمره حداقل 100 دارم، میشه پیشنهاد بدین که چه کتابی بهتره؟ ETS, Delta, Cambridge, Barron's, Kaplan
اگر هم یک منبع کامل نداره میشه راهنمایی کنید که کدوم قسمت هر کتاب بدرد میخوره!

blur
October 8th, 2012, 05:54 PM
سلام و خسته نباشید. من دارم برای تافل میخونم و نیاز به نمره حداقل 100 دارم، میشه پیشنهاد بدین که چه کتابی بهتره؟ ETS, Delta, Cambridge, Barron's, Kaplan
اگر هم یک منبع کامل نداره میشه راهنمایی کنید که کدوم قسمت هر کتاب بدرد میخوره!

شما برا این نمره حتما باید دلتا، ets، بارونز (بخصوص لسینینگ ها) و کمبریج رو بخونین...با همین ترتیب...همین طور پاورهای نت فول رو کار کنین. کتابهای دیگه ای مثل تامسون، MASTERING SKILL و آکسفورد هم هستن که توصیه میشه بر اساس وقت و ضعف هاتون..اینجا رو ببینید:http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

sahar_ma
October 8th, 2012, 06:13 PM
سلام... بچه ها چه جوری باید رایتینگ بفرستیم واسه نوت فول که تصحیح کنه؟ من هر چی گشتم پیدا نکردم تو سایتش. ایمیل هم زدم جواب ندادن!
تو این سایت هم رفتم http://www.english-test.net/forum/ftopic90697.html عضو شدم که بتونم رایتینگهامو بفرستم. اما هنوز ایمیل فعالسازی واسم نیومده. 3 روز گذشته!!!
ممنون میشم راهنماییم کنین...
کمک پلیز...

amene jooon
October 8th, 2012, 07:43 PM
کمک پلیز...

دوست خوب می تونین از بچه های همین جا هم کمک بگیرین. امیدوارم کمک کنه.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?13831-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-writing-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7/page120

blur
October 8th, 2012, 08:12 PM
کمک پلیز...

من یادم نمیاد برا عضو شدن مشکل پیدا کرده باشم. یه بار دیگه میتونین عضو شین ببینین حل میشه...

archg
October 8th, 2012, 11:12 PM
بچه ها در طول لیسنینگ و کلا امتحان میشه volume را عوض کرد؟یا همون اولش فقط میشه درس کرد؟

blur
October 8th, 2012, 11:15 PM
بچه ها در طول لیسنینگ و کلا امتحان میشه volume را عوض کرد؟یا همون اولش فقط میشه درس کرد؟

بله ممکنه:)

Elahe_891
October 9th, 2012, 09:15 AM
کمک پلیز...

باید مستقیمن به خودش ایمیل بزنی. jmiranda@notefull.com

laperlaaa1983
October 10th, 2012, 10:53 AM
دوستان برای integrated writing خود notefull مثال نداره؟

mfaieghi
October 10th, 2012, 11:35 AM
سلام
دوستان من در writing خوب می نویسم...در امتحان قبلی 450 کلمه نوشتم
ولی مشکلم اینه مه متن رو خیلی simple می نویسم. نمی دونم چطور از structure های پیچیده استفاده کنم.
کسی می دونه چیکار کنم که این مشکل برطرف بشه؟

nazanin777
October 10th, 2012, 01:12 PM
سلام به همگی
از اساتید محترم و ورزیده در زمینه تافل راهنمایی می خواستم.من هفته پیش تافل ای بی تی آزمایشی دادم و این نمرات بندس.
w:16
s:15
l:5
r:9
total :45
من به نمره حداقل 70 نیاز دارم و برای 22 دسامبر زنجان ثبت نام کردم.و این دو ماه هم قراره با یک استاد خصوصی بخونم.ایشون این کتاب رو به من گفتن 504-essential words for the toefl-expanding tactics for listening-pre intermediate select reading
آیا این کتابا مناسب و مفید هستن؟ شما ها چه کتابای رو معرفی میکنید؟والا من از دانشگاه پذیرش گرفتم و تمامه کارام تموم شده.فقط دانشگاه اجازه انتخاب واحد به علت اینکه زبان ندارم اجازه نمی ده و حداقل نمره هم 70 می خواد.آیا می تونم این نمره بیارم.لطفا راهنمایم کنید
ممنون

Leopold
October 10th, 2012, 01:48 PM
سلام به همگی
از اساتید محترم و ورزیده در زمینه تافل راهنمایی می خواستم.من هفته پیش تافل ای بی تی آزمایشی دادم و این نمرات بندس.
من به نمره حداقل 70 نیاز دارم و برای 22 دسامبر زنجان ثبت نام کردم.و این دو ماه هم قراره با یک استاد خصوصی بخونم.ایشون این کتاب رو به من گفتن 504-essential words for the toefl-expanding tactics for listening-pre intermediate select reading
آیا این کتابا مناسب و مفید هستن؟ شما ها چه کتابای رو معرفی میکنید؟والا من از دانشگاه پذیرش گرفتم و تمامه کارام تموم شده.فقط دانشگاه اجازه انتخاب واحد به علت اینکه زبان ندارم اجازه نمی ده و حداقل نمره هم 70 می خواد.آیا می تونم این نمره بیارم.لطفا راهنمایم کنید
ممنون

با توجه به اینکه در ریدینگ و لیسینگ ضعیف هستین کتاب های خوبی را به شما پیشنهاد کردن. حتما کتاب longman را هم به این ها اضافه کنید.
موفق باشید

amene jooon
October 10th, 2012, 03:31 PM
سلام
دوستان من در writing خوب می نویسم...در امتحان قبلی 450 کلمه نوشتم
ولی مشکلم اینه مه متن رو خیلی simple می نویسم. نمی دونم چطور از structure های پیچیده استفاده کنم.
کسی می دونه چیکار کنم که این مشکل برطرف بشه؟

سلام،
به نظرم بهتره که sample بخونین. کتاب barron's که یه کتاب با جلد سبزه مخصوص writing هست و sample های خوبی داره، البته یه کم essay هاش ساده س. اگه می خواین که از لغات و structure های پیچیده استفاده کنین، کتاب answers to all toefl essay questions نمونه هاش مناسب تره.

laperlaaa1983
October 10th, 2012, 07:00 PM
دوستان برای integrated writing خود notefull مثال نداره؟

چرا هیشگی جوابمو نمیده :( من این سوال تو بخش رایتینگ کاربران نوشتم کسی جوابمو نداد

blur
October 10th, 2012, 07:07 PM
چرا هیشگی جوابمو نمیده :( من این سوال تو بخش رایتینگ کاربران نوشتم کسی جوابمو نداد

مثال تو ویرئوی نت فول هست که...ببینین شما می تونین از تمرین های بقیه کتاب ها هم استفاده کنین فقط قالبش رو با کمک فرمت نت فول بسازین

amene jooon
October 10th, 2012, 07:49 PM

دوست خوب، شاید بشه اینطوری جواب سوالتون رو داد که فایلی که بشه دانلود کرد رو ما ندیدیم ولی ممکنه که باشه! خوب سوالتون خیلی کلی و جوابش یه کم سخته!

اما واسه writing می تونین فرمت notefull رو واسه تمرین های کتاب های مناسب استفاده کنین. کتاب mastering skills رو اگه ندارین دانلود کنین و تمرین هاش رو کار کنین. مثال هاش منطبق بر آزمونه و جواب هاش هم به فرمت notefull خیلی نزدیکه. بعدش کتاب complete guide هم هست اگه فرصت دارین واسه تمرین اون رو هم کار کنین.

niloufars
October 11th, 2012, 10:48 AM
با سلام و تشکر از انجمن مفید و خوبتون.
چند سوال داشتم که نمیدونم قبلا پرسیده شده با نه.
میخواستم بدونم مواردی که تو آزمون میاد (writting , spesking, listening , reading) همزمان با هم خوانده بشن بهتره یا نه لطفا هر کس جواب میده دلیلشم بگه.
روی کدوم قسمتا باید زمان بیشتری گذاشت (خودم فکر میکنم reading چون دایره لغتو زیاد میکنه و listening چون واسه speaking هم مفیده). لطفا هر کس جواب میده دلیلشم بگه.
یه سوال دیگه: سطح زبان من UI هست و روزی 3 تا 4 ساعت بیشتر نمیتونم بخونم و تصمیم دارم تا 6 ماه دیگه آزمون بدم. به نظرتون نمره بالای 100 آوردن شدنیه؟

bbb
October 11th, 2012, 12:21 PM
با سلام و تشکر از انجمن مفید و خوبتون.
چند سوال داشتم که نمیدونم قبلا پرسیده شده با نه.
میخواستم بدونم مواردی که تو آزمون میاد (writting , spesking, listening , reading) همزمان با هم خوانده بشن بهتره یا نه لطفا هر کس جواب میده دلیلشم بگه.
روی کدوم قسمتا باید زمان بیشتری گذاشت (خودم فکر میکنم reading چون دایره لغتو زیاد میکنه و listening چون واسه speaking هم مفیده). لطفا هر کس جواب میده دلیلشم بگه.
یه سوال دیگه: سطح زبان من UI هست و روزی 3 تا 4 ساعت بیشتر نمیتونم بخونم و تصمیم دارم تا 6 ماه دیگه آزمون بدم. به نظرتون نمره بالای 100 آوردن شدنیه؟
بیشترین وقتی که باید بزارید بستگی به قوی بودن خودتون داره اما قطعا برای همه listening باید قوی تر باشه و زمان بیشتری بزارن چون در دو تا مهارت دیگه یعنی speaking و writing هم مورد استفاده قرار می گیره و ضعف د راین مهارت نمره شما رو به شدت میاره پایین. بعد هم ریدینگ بعد اسپکینک و بعد هم رایتنیگ ، گرچه این ترتیب یک ترتیب قطعی نیست اما به دلایلی بهتره که این طوری بخونید. این که مهارت ها رو همزمان بخونید یا نه ، با توجه زمان شما روزی 4 ساعت بهتره یا هر روز دو تا مهارت بخونید یا اینکه روزی یک مهارت رو کار کنید. ترجیحا مهارت رایتینگ رو کمی دیر تر شروع کنید که دامنه لغات تون بالا رفته باشه اما نه خیلی مثلا دو ماه دیگه شروع کنید به رایتینگ خوندن و بعد از یک هفته مطالعه ، هفته ای سه تا رایتینگ بنویسید. در مورد اینکه آیا 100 به بالا میارید یا خیر، این مورد بستگی به چگونگی مطالعه تون می شه اگر از روش صحیح استفاده کنید زمان خوبی دارید برای یک نمره خوب، اگر سعی کنید ا زوقت های مرده برای گوش دادن لیستنیگ استفاده کنید خیلی کمک می کنه بهتون.
ترتیب و چگونگی خواندن کتابهای مرتبط، در فایل پی دی اف در فرم هست و البته دو تا تاپیک مرتبط با این مسئله هم در فرم موجوده ، یکیش ترتیب خواندن کتابها هست که شما از اسان به سخت بخونید. اگر این فایل پی دی اف رو نتونستید پیدا کنید ایمیلتون رو پیام خصوصی بگذارید تا من براتون ایمیل کنم.

bbb
October 11th, 2012, 12:29 PM
سلام به همگی
ممنون
بهتره که در این مدت لیستنیگ خیلی کار کنی چون روی نمره ات حسابی تاثیر می زاره کتابها مناسب هستن اما کافی نیستن. بشین لیستنیگ های لانگمن و دلتا رو کار کنن حداقل ، ریدنگت هم قوی می شه این طوری چون متن های لیستنیگ اصولا آکادمیک هستن.

mona11262
October 11th, 2012, 02:54 PM
یچه ها من شنبه امتحان دارم . یه سوال : تاپیک های رایتینگ امتحان cbt با امتحان ibt چقدر تفاوت داره ؟ من نتونستم تاپیک های آی بی تی رو پیدا کنم و از روی همون سی بی تی ها تمرین کردم . نمره ی 22 هم می خوام تو این بخش .

bbb
October 11th, 2012, 03:12 PM
یچه ها من شنبه امتحان دارم . یه سوال : تاپیک های رایتینگ امتحان cbt با امتحان ibt چقدر تفاوت داره ؟ من نتونستم تاپیک های آی بی تی رو پیدا کنم و از روی همون سی بی تی ها تمرین کردم . نمره ی 22 هم می خوام تو این بخش .
موضوع ها متفاوت نیست البته رایتینگ ای بی تی دو قسمتی هست این رو که تمرین کردین؟ دو تا رایتینگ داره
22 نمره متوسط هست اگر کمی دقت کنید میارید،موفق باشید.

salazar716
October 11th, 2012, 03:12 PM
درود.
من شروع کردم به خوندنه دلتا...
من که قراره 5 ماه دیگه امتحان بدم بهتر نیس الان خوندنه کتاب های تافل رو بیخیال شم و برم لغت و رایتینگ و اسپیکینگ کار کنم، 2 ماه مونده به امتحان کتاب ها رو شروع کنم؟ آخه من رایتینگ و اسپیکینگه کتاب ها رو نمیخونم، اینجوری هر 2 7ه یه کتاب تموم میشه، اونوقت بازده ی "کتاب تافل خوندن" میاد پایین و واسه ی خود امتحان دیگه چیزی نخواهم داشت که بخونم!

Savadkohi
October 11th, 2012, 03:38 PM
درود.
من که قراره 5 ماه دیگه امتحان بدم بهتر نیس الان خوندنه کتاب های تافل رو بیخیال شم و برم لغت و رایتینگ و اسپیکینگ کار کنم، 2 ماه مونده به امتحان کتاب ها رو شروع کنم؟ آخه من رایتینگ و اسپیکینگه کتاب ها رو نمیخونم، اینجوری هر 2 7ه یه کتاب تموم میشه، اونوقت بازده ی "کتاب تافل خوندن" میاد پایین و واسه ی خود امتحان دیگه چیزی نخواهم داشت که بخونم!

صد درود،

بنظرم از همین الان کتابها رو بخون و همه اسکیل ها رو هم کار کن. انقدر منابع تافل زیاده که اگر یکسال هم زمان داشته باشی بازم تموم نمیشه. تازه کتابها رو که تموم کنی نرم افزارها هم هست. بنظرم باید همه task ها رو باهم و بطور هماهنگ تمرین داشته باشی و اونجاهایی که ضعف داری رو پیدا و بیشتر focus کنی.

پاینده و پیروز باشید.

simon
October 11th, 2012, 09:46 PM
درود.

دوست خوبم اگر بتوني براي تافل هر كتاب رو بيش از يكبار بخوني بسيار پسنديده تر و نتيجه زيباتر ميشه. اما تا حدوديم حق با شماست. اگر ماه اول رو بيشتر رو لغت تمركز كني و بعد ديگه تمركزيت بره رو متون و كتابها بازدهيت مياد بالا. تا لغت ندوني خوندن كتاب تافل لطفي نداره. اگر بتوني 504 و Essential رو تموم كني بعد بچسبي به كتابها بهتره. هرچند با شناختي كه ازت دارم 1100 هم تا حالا اوستا كردي رفته.;)
براي امتحان كامپليت تست ها بسيار خوب جواب خواهد داد. اگر براي خوندن كم آوردي از هيچي نگذر حتي لانگمن و نورث استار . اينجوري خيلي زود به هدفت ميرسي. موفق باشي. شادزي :rolleyes:

z_raha
October 12th, 2012, 11:52 AM
بیشترین وقتی که باید بزارید بستگی به قوی بودن خودتون داره اما قطعا برای همه listening باید قوی تر باشه و زمان بیشتری بزارن چون در دو تا مهارت دیگه یعنی speaking و writing هم مورد استفاده قرار می گیره و ضعف د راین مهارت نمره شما رو به شدت میاره پایین. بعد هم ریدینگ بعد اسپکینک و بعد هم رایتنیگ ، گرچه این ترتیب یک ترتیب قطعی نیست اما به دلایلی بهتره که این طوری بخونید. این که مهارت ها رو همزمان بخونید یا نه ، با توجه زمان شما روزی 4 ساعت بهتره یا هر روز دو تا مهارت بخونید یا اینکه روزی یک مهارت رو کار کنید. ترجیحا مهارت رایتینگ رو کمی دیر تر شروع کنید که دامنه لغات تون بالا رفته باشه اما نه خیلی مثلا دو ماه دیگه شروع کنید به رایتینگ خوندن و بعد از یک هفته مطالعه ، هفته ای سه تا رایتینگ بنویسید. در مورد اینکه آیا 100 به بالا میارید یا خیر، این مورد بستگی به چگونگی مطالعه تون می شه اگر از روش صحیح استفاده کنید زمان خوبی دارید برای یک نمره خوب، اگر سعی کنید ا زوقت های مرده برای گوش دادن لیستنیگ استفاده کنید خیلی کمک می کنه بهتون. ترتیب و چگونگی خواندن کتابهای مرتبط، در فایل پی دی اف در فرم هست و البته دو تا تاپیک مرتبط با این مسئله هم در فرم موجوده ، یکیش ترتیب خواندن کتابها هست که شما از اسان به سخت بخونید. اگر این فایل پی دی اف رو نتونستید پیدا کنید ایمیلتون رو پیام خصوصی بگذارید تا من براتون ایمیل کنم.ممنون بابت پاسخ های مفیدتون. یه سوال داشتم که نمی دونم تکراری هستش یا نه( از بس فروم رو گشتم دیگه قاطی کردم به خدا:)) من ترتیب منابع رو می دونم ولی نمی دونم که بهترینش کدوم هستش. یعنی اگه قرار باشه که بهترینش انتخاب بشه به خاطر وقت کم واقعا این مینمم کدوم منابع هستن

nazanin777
October 12th, 2012, 12:55 PM
منم یک سوال داشتم.من 504 رو خوندم و دارم دوباره مرور می کنم.به نظرتون با توجه به اینکه 22 دسامبر امتحان دارم.ایا شروع کردن کتاب جدیدی مثل essetional word کار درستی هست؟یا فقط همون انرژی رو روی 504 بذارم؟من کتاب اسنشال رو اصلا نخوندم.به نظرم کمی مشکل اومد.

Leopold
October 12th, 2012, 01:10 PM
منم یک سوال داشتم.من 504 رو خوندم و دارم دوباره مرور می کنم.به نظرتون با توجه به اینکه 22 دسامبر امتحان دارم.ایا شروع کردن کتاب جدیدی مثل essetional word کار درستی هست؟یا فقط همون انرژی رو روی 504 بذارم؟من کتاب اسنشال رو اصلا نخوندم.به نظرم کمی مشکل اومد.

کتاب essential با 504 لغت های مشترک زیاد دارند میشه گفت از 450 تا لغت essential تقریبا نصفش توی 504 هست. توصیه میشه که حتما بخونید. شما الان نزدیک 70 روز وقت دارید روزی 4 تا لغت بخونید تموم میشه.

amene jooon
October 12th, 2012, 01:22 PM

دوست خوب

essential words for the toefl لغات بسیار خوبی واسه امتحان داره. من هم flash card ش رو حدود 2 ماه به امتحان خریدم و خوندم. فکر می کنم که بهترین کار اینه که شما هم یه مقدار از وقتتون رو به این کار اختصاص بدین. چه واسه امتحان اصلی و چه آزمایشی، سوال هائی که معنی لغت رو تو بخش reading می پرسید رو قبلا تو قسمت synonym دیده بودمشون.

نگران وقتتون هم نباشین هرموقع که شروع به خوندن کنین معنیش اینه که یه پله از قبل جلوترین.
موفق باشین :)

amene jooon
October 12th, 2012, 01:38 PM
ممنون بابت پاسخ های مفیدتون. یه سوال داشتم که نمی دونم تکراری هستش یا نه( از بس فروم رو گشتم دیگه قاطی کردم به خدا:)) من ترتیب منابع رو می دونم ولی نمی دونم که بهترینش کدوم هستش. یعنی اگه قرار باشه که بهترینش انتخاب بشه به خاطر وقت کم واقعا این مینمم کدوم منابع هستن

لطفا یه نگاه به پست #4509 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?251-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-iBT&p=933475&viewfull=1#post933475) بندازین.
کتاب های مناسب واستون بستگی به سطح زبانتون، فرصتتون، نمره دلخواهتون و اینکه چه کتاب هائی رو قبلا مطالعه کردین داره. اما به طور خلاصه این کتاب ها واسه جمع بندی آخر و برای نمره بالای نزدیک امتحان خوبن. اگه سطح زبانتون رو و یا کتاب هائی رو که خوندین بگین من و بقیه دوستان بهتر می تونیم کمک کنیم.

pooyaaa
October 12th, 2012, 07:23 PM
سلام
میشه منو راهنمایی کنید:
من کتاب 504انگلیسی رو خریدم(فارسیش نه) امروز شروع کردم به خوندن ولی خب نمیدونم منظورتون از اینکه دوستان میگن نباید معادل فارسیشو هم بخونی چیه(قبل از اینکه برم کتاب بخرم دوستان تویه همین فروم فرمودند که کتابایی که میخوام بخرم فقط انگلیسی و نه ترجمه شدشونو بخرم مثه همین 504 ولی چجوری بخونم آخه؟)
اینجوری خب خیلی سخته یه کلمه رو خوندن
مثلا: کلمه ی keen رو اصلا نباید معادل فارسیشو بفهمم؟
چون keen که نمیدونم یعنی چی بعد معادل با کلمات sharp , eager , intense , sensitive نوشته که باز از همه ی این کلمات معنی هیچکدومو نمیدونم
اما حالا میرسم به مثالهایی که برای keen نوشته:شاید بتونم ی چیزایی از معنی keen رو از مثالهاش بفهمم ولی خب میترسم اون معنی که از مثالهای keen از کلمه keen برداشت کردم اشتباه برداشت کرده باشم معنیشو:(

چجوری باید بخونم؟

Leopold
October 12th, 2012, 07:31 PM
سلام
میشه منو راهنمایی کنید:
من کتاب 504انگلیسی رو خریدم(فارسیش نه) امروز شروع کردم به خوندن ولی خب نمیدونم منظورتون از اینکه دوستان میگن نباید معادل فارسیشو هم بخونی چیه
چون keen که نمیدونم یعنی چی بعد معادل با کلمات sharp , eager , intense , sensitive نوشته که باز از همه ی این کلمات معنی هیچکدومو نمیدونم
اما حالا میرسم به مثالهایی که برای keen نوشته:شاید بتونم ی چیزایی از معنی keen رو از مثالهاش بفهمم ولی خب میترسم اون معنی که از مثالهای keen از کلمه keen برداشت کردم اشتباه برداشت کرده باشم معنیشو:(

چجوری باید بخونم؟

اگه میخواید امتحان تافل بدین و زمان هم کم دارید بهتره فارسیش را + مترادف هاش یاد بگیرد، اما اگه وقت زیاد دارید هر لغت جدید را توی دیکشنری لانگمن search کنین مطمئنن می تونید معنیش را دریابید.

pooyaaa
October 12th, 2012, 07:33 PM
اگه میخواید امتحان تافل بدین و زمان هم کم دارید بهتره فارسیش را + مترادف هاش یاد بگیرد، اما اگه وقت زیاد دارید هر لغت جدید را توی دیکشنری لانگمن search کنین مطمئنن می تونید معنیش را دریابید.
وقت هم 1سال یا کمی بیشتر دارم

blur
October 12th, 2012, 07:35 PM
سلام
میشه منو راهنمایی کنید:
من کتاب 504انگلیسی رو خریدم(فارسیش نه) امروز شروع کردم به خوندن ولی خب نمیدونم منظورتون از اینکه دوستان میگن نباید معادل فارسیشو هم بخونی چیه

چجوری باید بخونم؟

ببین دوست من خب این خیلی بهتره که با مفهوم انگلیسی و توضیحات انگلیسی لغت رو یاد بگیرین...البته یاد گرفتن از مترادف ها همونطور که گفتین میتونه گمراه کننده باشه. برای فهمیدن معنی یه لغت شما بهتره از دیکشنری هایی استفاده کنین که با کلمات ساده معنی رو توضیح میدن...من خودم از کمبریج استفاده کردم. لانگمن هم خوبه. این قضیه هم یه کم به شخص برگرده...وقتی توضیحات دیکشنری مفهوم نیست برین سراغ معنی فارسیش...خیلی خودتونو اذیت نکنین:) من خودم معنی فارسی رو هم می دیدم منتها سعیم این بود که مفهوم انگلیسی یادم بمونه که راستش اقلا برا من همیشه ممکن نبود!

pooyaaa
October 12th, 2012, 07:36 PM
خب چرا بجای اینکه وقت بذارم و برم سرچ کنم بهتر نیست برم 504 فارسی رو بخرم که دیگه وقتم سر سرچ کردن از بین نره!؟(البته با تمرکز زیاد و حداکثری روی ترجمه انگلیسی به انگلیسی و ی نیم نگاه کوچولو به معنی فارسی هر کلمه)

دوستان دیگه هم لطفا راهنمایی کنن

Leopold
October 12th, 2012, 08:08 PM
خب چرا بجای اینکه وقت بذارم و برم سرچ کنم بهتر نیست برم 504 فارسی رو بخرم که دیگه وقتم سر سرچ کردن از بین نره!؟(البته با تمرکز زیاد و حداکثری روی ترجمه انگلیسی به انگلیسی و ی نیم نگاه کوچولو به معنی فارسی هر کلمه)

دوستان دیگه هم لطفا راهنمایی کنن

خب چون وقت زیاد دارید لغت های 504 که معنی آنها را نمی دونید از داخل دیکشنری مثل لانگمن پیدا کنید (منظور از سرچ همین بود). بعد سعی کنید یک لغتی را که یاد میگیرد حداقل یک مثال هم ازش حفظ کنید (البته مثال ساده) و برای تکرار هم می تونید از نرم افزاز استفاده کنید من خودم از نرم افزار Anki استفاده میکنم. همین طور که blur عزیز عرض کردن اگه پس از مراجعه به دیکشنری گفته شده معنی یک لغت را متوجه نشدید معنی فارسی آن را ببینید. مزیت استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی این هست که با خوندن مثال هاش کاربرد دقیق کلمه را متوجه میشد و برای رایتینگ خیلی کمکتون میکنه.

alipsps
October 12th, 2012, 11:57 PM
pooyaaa یه کتابی به من خیلی کمک کرد برای تافل که نه میشناختمش و نه وقتی اسمش رو شنیدم باور کردم که مفید باشه... اما واقعا موثر بود و خییییلیییی مفید بود. نمرم شد 108 که اون کتاب توی رسیدن به این نمره خیلی تاثیر داشت.

کتاب : essential words for ielts از انتشارات barrons.
این تنها کتاب لغتی بود که من برای تافل خوندم. حتی وقت کم آوردم و از 10 تا درس 7 تاشو بیشتر نخوندم !!!!
خوبیه این کتاب اینه که درسهاش به تفکیک موضوع هستش. و موضوعاتش business-environment -..... هستش که دقیقا موضوع های تافله!
یه جورایی این کتاب برای تافل خیلی بهتره تا برای ایلس!!!!
موفق باشید.

payot
October 13th, 2012, 01:46 PM
سلام دوستان
توانایی زبان انگلیسی من در حدی است که می توانم به راحتی فیلم و... بدون زیرنویس راحت ببینم و صحبت کنم، به راحتی کتاب و... بخوانم و البته بنویسم
من زبان انگلیسی را از طریق آموزشگاه و... یاد نگرفته ام و تجربه ای از سیستم های آموزشی ندارم، و هیچ اطلاعاتی در خصوص امتحان تافل و ....
ممنون می شوم توضیح دهید که آیا من شانسی برای قبولی در آزمون دارم یا نه؟
با تشکر

torkanturk
October 13th, 2012, 01:55 PM
سلام دوستان
توانایی زبان انگلیسی من در حدی است که می توانم به راحتی فیلم و... بدون زیرنویس راحت ببینم و صحبت کنم، به راحتی کتاب و... بخوانم و البته بنویسم
من زبان انگلیسی را از طریق آموزشگاه و... یاد نگرفته ام و تجربه ای از سیستم های آموزشی ندارم، و هیچ اطلاعاتی در خصوص امتحان تافل و ....
ممنون می شوم توضیح دهید که آیا من شانسی برای قبولی در آزمون دارم یا نه؟
با تشکر
دوست من
منظورتان از قبولی چیست؟
نمره مطلوب شما چقدر است؟
شما که اینگونه گفتی خوب به راحتی و با کمی دقت میتونید نمره بالا کسب کنید..چون همه فاکتورها رو پوشش دادید..
البته به نظر من یکبار فروم را مطالعه و در صورت داشتن وقت کتاب ها و یا نرم افزارهای سطح بالا رو امتحان کنین تا دستتون بیاد
موفق باشی دوست من

Leopold
October 13th, 2012, 01:57 PM
بچه ها، آیا تمرین های کتاب Cambridge با نرم افزارهاش فرق میکنه یا یکی هست؟ مثلا کتاب بارونز با نرم افزارش یکی هست.

amene jooon
October 13th, 2012, 02:28 PM
بچه ها، آیا تمرین های کتاب Cambridge با نرم افزارهاش فرق میکنه یا یکی هست؟ مثلا کتاب بارونز با نرم افزارش یکی هست.

منظورتون complete test هست؟ اگه آره که یکیه.

Leopold
October 13th, 2012, 02:31 PM
منظورتون complete test هست؟ اگه آره که یکیه.

اصلا کتاب Cambridge به غیر از complete test تمرین داره؟

artemis_743
October 13th, 2012, 02:43 PM
اصلا کتاب Cambridge به غیر از complete test تمرین داره؟
بله تمرین های خوبی در خصوص مهارت های چهارگانه، گرامر، نت برداری و ... داره.

sshiva
October 13th, 2012, 07:57 PM
دوستان من یک ماه و نیم دیگه امتحان تافل دارم و به نظر خودم به شدت با لیسنینگ و ریدینگ مشکل دارم، برای ریدینگ وقت کم میارم البته تو خونه که تمرین میکردم خیلی اینجوری نبود ولی یه امتحان چند وقت پیش دادم و توش واسه 6-7تا سوال وقت کم آوردم، ریدینگ شدم 18 و لیسنینگ 19 ولی به نظرم واقعا مشکل دارم و نمرم از این چیزی که آوردم کمتره، به نظرتون میتونم تو این مدت مشکلاتمو برطرف کنم؟ و اینکه واقعا نمیدونم واسه سرعتم تو ریدینگ باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید :((

nazi87
October 13th, 2012, 08:11 PM
دوستان من یک ماه و نیم دیگه امتحان تافل دارم و به نظر خودم به شدت با لیسنینگ و ریدینگ مشکل دارم، برای ریدینگ وقت کم میارم البته تو خونه که تمرین میکردم خیلی اینجوری نبود ولی یه امتحان چند وقت پیش دادم و توش واسه 6-7تا سوال وقت کم آوردم، ریدینگ شدم 18 و لیسنینگ 19 ولی به نظرم واقعا مشکل دارم و نمرم از این چیزی که آوردم کمتره، به نظرتون میتونم تو این مدت مشکلاتمو برطرف کنم؟ و اینکه واقعا نمیدونم واسه سرعتم تو ریدینگ باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید :((
تا مي تونيد متن بخونيد، لغاتي رو كه تا بحال خوندين رو هر روز مرور كنيد تا براي اين تستا وقت صرف نكنيد، اگر هم با نوع خاصي از سوالات مشكل دارين، سعي كنيد از كتاباي مختلف رو همون سوالات با تاكيد بيشتر تمرين كنيد.

amene jooon
October 13th, 2012, 10:11 PM

دوست خوبم به این موارد نگاه کن ببین مشکلت تو کدم قسمته که نمره ت کم شده:

1- ندونستن لغت (البته هرکاری کنی بازهم یه سری لغت جدید هست اما دونستن یه سری لغات لازمه و خیلی کمک می کنه)
2- تکنیک های پاسخ به سوال ها (من واسه این قسمت کتاب cambridge رو توصیه می کنم)
3- مشکل تو زمان بندی. این قسمت خیلی خیلی مهمه (راه های مختلفی هست، اما من با روش notefull کار کردم و راضی بودم. متن رو نمی خوندم و بعد از خوندن خط های اول هر پاراگراف می رفتم سراغ سوال ها)
4- آشنا نبودن با متن های تافل . تاحالا چند تا complete test کار کردی؟

ناراحت نباش. آزمایشی واسه همینه دیگه که ضعفت رو پیدا کنی. تمام تلاشت رو بکن، مطمئنم که می تونی نمره ت رو ارتقا بدی :)

nazanin777
October 13th, 2012, 10:18 PM

1- ندونستن لغت (البته هرکاری کنی بازهم یه سری لغت جدید هست اما دونستن یه سری لغات لازمه و خیلی کمک می کنه)
3- مشکل تو زمان بندی. این قسمت خیلی خیلی مهمه (راه های مختلفی هست، اما من با روش notefull کار کردم و راضی بودم. متن رو نمی خوندم و بعد از خوندن خط های اول هر پاراگراف می رفتم سراغ سوال ها)

ناراحت نباش. آزمایشی واسه همینه دیگه که ضعفت رو پیدا کنی. تمام تلاشت رو بکن، مطمئنم که می تونی نمره ت رو ارتقا بدی :)
ضعف منم در ریدینگ هست.و الان دارم با یک معلم خصوصی می خونم و اون تنها کاری که می کنه کتاب لانگمن تافل رو باز می کنه و سیکلهاشو توضیح میده.آیا این روش مفیده.من 22 دسامبر امتحان دارم و خودم دارم 504 و اسشنال تافل رو می خونم.تکنیک 3 شما واقعا جواب میده؟شما اصلا متن ریدنیگارو نمی خوندید؟

salazar716
October 13th, 2012, 10:20 PM

درود.
شما ناراحت نباش و به تلاشت ادامه بده...من کسی رو میشناسم که آزمایشی شد 70 ولی یک ماه بعد تو اصلی شد 95. :)

amene jooon
October 13th, 2012, 11:03 PM
ضعف منم در ریدینگ هست.و الان دارم با یک معلم خصوصی می خونم و اون تنها کاری که می کنه کتاب لانگمن تافل رو باز می کنه و سیکلهاشو توضیح میده.آیا این روش مفیده.من 22 دسامبر امتحان دارم و خودم دارم 504 و اسشنال تافل رو می خونم.تکنیک 3 شما واقعا جواب میده؟شما اصلا متن ریدنیگارو نمی خوندید؟

ببین اگه به کار معلمت ایمان نداری چطور باهاش کار می کنی؟ شک کارت رو خراب می کنه. باید یه راهی رو با پشتکار زیاد پیش ببری.

به نظرم همون essential words رو کار کنی از 504 واجب تره واسه شما که فرصت زیادی نداری. واسه reading هم لطفا یه نگاه به این آدرس بنداز، واسه من که خیلی موثر بود.
https://www.notefull.com/content.php?pgID=290

من نظر شخصی م رو گفتم تکنیک های مختلفی واسه پاسخ به این بخش هسن انتخاب و تصمیم ش با خودتونه.
موفق باشی.:)

alipsps
October 14th, 2012, 12:25 AM

دوست عزیز توی این وقتی که دارید تا می تونید تست بزنید. تست، تست ، تست...
خوده من تا قبل اینکه 7 تا تست cambridge رو بزنم توی آزمایشی ها نمره ی reading ام از 21 بالا نمیومد. از 7 روز مونده به امتحان شروع کردم به زدن تست های cambridge. هر روز یکیشو زدم(صبح) و بعد از ظهر غلطامو چک می کردم. بعد 7 روز امتحان اصلی رو دادم و reading ام شد 27!!!! تست زیاد بزنید. cambridge رو دریابیییدد.....
کلماتی که خوندید رو دوره کنید.

saeedeh_sh2069
October 14th, 2012, 12:37 AM
برای من بهترین راه حل برای کمبود وقت ریدینگ، این بود که بعد از خوندن هر پاراگراف به سوالاش جواب میدادم، هر پاراگراف یک استقلالی داره واسه خودش در عین اینکه به پاراگراف بعدی مرتبطه. ترتیب سوالا هم بدون شک طبق پیشروی پاراگرافهاست.
راستی سوالی که باید یک جمله رو جای گذاری کنی رو جلو جلو پیدا کن، که همزمان که پاراگراف رو میخونی جواب اون رو هم بدی و وقتی واسه اون نذاری.میدونی که توی ریدینگ میتونی به سوالای قبل برگردی و مشکلی نیست ازین بابت.

sshiva
October 14th, 2012, 12:41 AM

مرسی از توضیحاتتون ، من تقریبا 10تا مجموعه ریدینگ کار کردم شایدم بیشتر 7تا کمبریج و 3تا بارونز با اون مشکلی نداشتم اینقدر و بین 21 -22 میتونستم بشم . مشکل اصلیم فکر میکنم همین زمان بندیمه . من باید واسه ریدینگ روزانه وقت بذارم یعنی؟ واسه لغت من essential رو خوندم هر چند هنوز تو لغت خیلی مشکل دارم :( لیسنینگ هم میخوام شروع کنم هر روز یه مجموعه بزنم تا روز امتحان دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم واسش آخه داره رو رایتینگم هم تاثیر میذاره

sshiva
October 14th, 2012, 12:45 AM
دوست عزیز توی این وقتی که دارید تا می تونید تست بزنید. تست، تست ، تست...
خوده من تا قبل اینکه 7 تا تست cambridge رو بزنم توی آزمایشی ها نمره ی reading ام از 21 بالا نمیومد. از 7 روز مونده به امتحان شروع کردم به زدن تست های cambridge. هر روز یکیشو زدم(صبح) و بعد از ظهر غلطامو چک می کردم. بعد 7 روز امتحان اصلی رو دادم و reading ام شد 27!!!! تست زیاد بزنید. cambridge رو دریابیییدد.....
کلماتی که خوندید رو دوره کنید.

آخه من واسه امتحان قبلی کمبریج رو زده بودم حتی تو کمبریج هم وقت گاهی اضافه میوردم ولی سر امتحان اینطور نبود ولی الان تقربا میخوام از اول شروع کنم به نظرتون با چی شروع کنم دوباره؟

amene jooon
October 14th, 2012, 10:53 AM
مرسی از توضیحاتتون ، من تقریبا 10تا مجموعه ریدینگ کار کردم شایدم بیشتر 7تا کمبریج و 3تا بارونز با اون مشکلی نداشتم اینقدر و بین 21 -22 میتونستم بشم . مشکل اصلیم فکر میکنم همین زمان بندیمه . روش notefull چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟ من باید واسه ریدینگ روزانه وقت بذارم یعنی؟ واسه کتاب لغت من essential رو خوندم هر چند هنوز تو لغت خیلی مشکل دارم :( لیسنینگ هم میخوام شروع کنم هر روز یه مجموعه بزنم تا روز امتحان آخه داره رو نمره رایتینگم هم تاثیر منفی میذاره :(

شما مطمئنی که مشکلت با زمان بندیه؟ یعنی اگه مثلا 5min اضافه داشته باشی مشکلی نداری؟ من فکر می کنم که essential words رو اگه خوندی کافیه، فقط مرور داشته باش. هر سری تست هم که می زنی حتما علتش رو پیدا کن و رو تکنیکش کار کن. یه نگاه به این لینک بنداز ببین چطوره، مخصوصا پیشنهادش واسه زمان بندی خوبه. البته هرکس با یه روش به سوال های reading جواب میده و من با این روش موافقم. البته روش های دیگه ای هم هست.

https://www.notefull.com/content.php?pgID=290

همیشه یه سری لغت جدید تو متن ها هست اما شما باید بتونی به سوال ها جواب بدی. نگران نباش complete test زیاده. تست که زیاد بزنی بهتر و بهتر میشی و می تونی زمانت رو کنترل کنی.
موفق باشی.:)

alipsps
October 14th, 2012, 11:37 AM
آخه من واسه امتحان قبلی کمبریج رو زده بودم حتی تو کمبریج هم وقت گاهی اضافه میوردم ولی سر امتحان اینطور نبود ولی الان تقربا میخوام از اول شروع کنم به نظرتون با چی شروع کنم دوباره؟

اول از همه کتاب essential words for ielts از انتشارات barrons رو به نظر من بگیرید و بخونید. اسمش عجیبه ولی باور کنید این کتاب برای تافل خییییلیییی بهتره تا برای ایلس....

یه چیزی که توی این کتاب خوبه اینه که هر درسش سه تا ریدینگ داره که موضوع ریدینگ ها همون موضوع های تافله....( business , environment ,...) بعد از هر کدوم از ریدینگها 20 تا کلمه در آورده.
نکته ی بسیار خوبش اینه که کلمات رو توی متن یاد می گیرید....
در کل 10 تا درس . هر درس سه تا ریدینگ، هر ریدینگ 20 کلمه... یعنی کلا 600 کلمه می شه...
تست های ریدینگ این کتاب ها استاندارد و عالیه:
Cambridge,Barron's, ETS, Mastering TOEFL iBT Skills, Oxford iBT Exam, Princeton

به نظر من cambridge رو مثل امتحان آزمایشی بزنید، بقیه رو روشون وقت بگذارید و با حوصله بزنید. بین این ها غیر از cambridge اولویت با barrons , mastering skills , ets اینهاست. oxford عالیه ، اما به شدتتتتت سخته، اگر دچار نا امیدی نمی شید اون رو کار کنید خوبه.... من خودم ریدینگ oxford رو کار نکردم اما listening هاشو کامل زدم...

nazanin777
October 14th, 2012, 12:57 PM

سلام منظورتون کتاب cambridge هستش؟ ویا اونم مثل لانگمن سی دی هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

alipsps
October 14th, 2012, 03:34 PM

بله. cd داره و بسیاااررر هم خوب و سخت و مناسب برای آماده شدن برای امتحانه! cd ایش 7 تا امتحان داره...

gol
October 14th, 2012, 08:45 PM
سلام دوست من
نرم افزار کمبریج که آزمون رو شبیه سازی میکنه و 7 سری تمرین و 7 سری آزمون با جواب تشریحی داره، تو لینک زیر قابل دانلوده. من خودم از اینجا دانلود کردم و خیلی برای آماده شدن برا آزمون اصلی لازمه. به نظرم تا حدودی هم سختیش بیشتره.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?39656-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TOEFL/page4
موفق باشید.

nazanin777
October 15th, 2012, 07:26 PM
دوستان به علت نگرانی زیاد خواستم باز مشورت کنم.من 22 دسامبر امتحان دارم.و باید تافل 70 بیارم وگرنه کار و دانشگاه و زندگیم رو از دست میدم.الان دارم با یک معلم هفته ای 3 جلسه کار می کنم که از کتاب لانگمن سیکلها رو توضیح میده.خودمم در منزل لیسینینگ و 504 و اسنشال واسه تافل رو می خونم.و از یک کتاب که فقط ریدینگ داره ریدینگ کار می کنم.میشه که این نمره رو بیارم.ایا درست درس میخونم؟

y2dark
October 15th, 2012, 07:39 PM
دوستان به علت نگرانی زیاد خواستم باز مشورت کنم.من 22 دسامبر امتحان دارم.و باید تافل 70 بیارم وگرنه کار و دانشگاه و زندگیم رو از دست میدم.الان دارم با یک معلم هفته ای 3 جلسه کار می کنم که از کتاب لانگمن سیکلها رو توضیح میده.خودمم در منزل لیسینینگ و 504 و اسنشال واسه تافل رو می خونم.و از یک کتاب که فقط ریدینگ داره ریدینگ کار می کنم.میشه که این نمره رو بیارم.ایا درست درس میخونم؟
دوست عزیز شما با توجه به امتحانی که دادین به نظر میرسه مشکل لیسنینگ و ریدینگ دارین این کتابهایی که دارین میخوانین خوبه من پیشنهاد میکنم روزی 3 ساعت لیسنینگ گوش کنین و حداقل 3 متن ریدینگ بزنین! این لیسنینگ و ریدینگها رو هم میتونی از کتاب دلتا و Mastering Skill for Toefl IBT بزنی
بی پرده بهت بگم (با توجه به نمره تافل آزمایشی) شما زبانت قوی نیست پس باید خودتو تو این دو ماه تو زبان غرق کنی! حتی تو موقع استراحتت سعی کن آهنگ با متن گوش کنی! فیلم نیگاه کنی و ....
نازنین خانم ناامید نباش و استرس نداشته باش یه عاملی که خیلی در تافل تاثیر گذاره نداشتن استرسه! هر چی قسمت باشه همون میشه شما فقط سعیتو بکن!

milad1986
October 15th, 2012, 07:40 PM
اسم اون کتابی که فقط برای ریدینگ کار می کنید چی هستش ؟
بعدش زیاد نگران نباشید گرفتن نمره 70 کار سختی نیست . یه کوچولو تلاش می خواد .

nazanin777
October 15th, 2012, 07:46 PM
هر روز لیسسنیگ گوش می کنم از کتاب tactics for listening و ریدینگ می خونم از کتاب select reading و هرشبم فیلم می بینم.کتاب کمبریجم دارم و از اونم ریدینگ می خونم.ممنون از توصیه های همه

y2dark
October 15th, 2012, 07:51 PM
هر روز لیسسنیگ گوش می کنم از کتاب tactics for listening و ریدینگ می خونم از کتاب select reading و هرشبم فیلم می بینم.کتاب کمبریجم دارم و از اونم ریدینگ می خونم.ممنون از توصیه های همه
بعد از کتاب Tactics برو سراغه Mastering و سعی کن اگر درک مطلبت توی لیسنینگ کم هست سعی کنی Transcript کنی متنیو که میشنوی اولش یه ذره سخته ولی بعدش راحت تر میشه!

amene jooon
October 15th, 2012, 08:01 PM

نازنین جان

واسه reading حتما متن های cambridge رو بخون و تست هاش رو بزن. اگه تموم شد تست های کتاب های دیگه رو کار کن فقط خوندن متن کافی نیست باید تست بزنی.
واسه listening فایل های کتاب barron's رو فراموش نکن و تست هاش رو بزن. به نظر من به جای دیدن فیلم به فایل های listening ی که کار کردی از کتاب های تافل گوش بده. چون مباحث مختص تافل هستش و گوشت بهش عادت می کنه اگرچه ممکنه یه کم boring باشه!
درضمن حتی اگه نمره w,s واست اهمیت نداره، باز یه بخش کوچکی از زمانت رو به اونها اختصاص بده، به کل ترکش نکن. چونکه خیلی سریع فراموش می شن.

همونطور که دوستمون گفتن استرس و نگرانی کار رو خراب می کنه. به امید خدا با تلاشی که داری به نمره دلخواهت می رسی. فقط واسه ساعاتی که داری درست برنامه ریزی کن.
من و بقیه بچه های اینجا واست آرزوی موفقیت می کنیم.:)

phoenix70
October 15th, 2012, 10:48 PM
سلام دوستان
من 18 نوامبر امتحان ibt دارم. و نمره 100 میخوام.
لیستنینگم بد نیست. (پادکست های nature.com رو کم کم 70 درصدشون رو میفهمم). واسه speaking باید زیاد کار کنم چون خیلی وقته کار نکردم. scale امتحان و نوع سوال ها رو نمیدونم. 504 و 450 و 1100 رو خوندم. (البته 504 و 1100 تقریبا فقط لغات اصلی رو و تمرین ها رو کار نکردم)
دوستان با این شرایط که من 4 هفته روزی 7 ساعت میتونم وقت بذارم باید چیکار کنم؟
لغت بازم بخونم؟
واسه speaking مخصوصا چیکار کنم؟ کلاس اصلا وقت ندارم برم. اصلا plan خاصی تو ذهنم نیست.

blur
October 15th, 2012, 11:02 PM
سلام دوستان
من 18 نوامبر امتحان ibt دارم. و نمره 100 میخوام.
لیستنینگم بد نیست. (پادکست های nature.com رو کم کم 70 درصدشون رو میفهمم). واسه speaking باید زیاد کار کنم چون خیلی وقته کار نکردم. scale امتحان و نوع سوال ها رو نمیدونم. 504 و 450 و 1100 رو خوندم. (البته 504 و 1100 تقریبا فقط لغات اصلی رو و تمرین ها رو کار نکردم)
دوستان با این شرایط که من 4 هفته روزی 7 ساعت میتونم وقت بذارم باید چیکار کنم؟
لغت بازم بخونم؟
واسه speaking مخصوصا چیکار کنم؟ کلاس اصلا وقت ندارم برم. اصلا plan خاصی تو ذهنم نیست.

خب دوست عزیز با فرمت نت فول برین جلو...پاورهاشو دانلود کنین و با اون تمرین کنین...اونوقت در روز امتحان قالبی خواهید داشت که کمکتون میکنه دیگه از قبل بدونین چی خواهین گفت....بعد با کتابهای دیگه هم تمرین کنین... mastering skill هم برا تمرین خوبه...ولی فرمت اصلی همون فرمت نت فوله. صداتونو ضبط کنین و گوش کنین و اشکالاتتونو برطرف کنین....

phoenix70
October 15th, 2012, 11:12 PM
خب دوست عزیز با فرمت نت فول برین جلو...پاورهاشو دانلود کنین و با اون تمرین کنین...اونوقت در روز امتحان قالبی خواهید داشت که کمکتون میکنه دیگه از قبل بدونین چی خواهین گفت....بعد با کتابهای دیگه هم تمرین کنین... mastering skill هم برا تمرین خوبه...ولی فرمت اصلی همون فرمت نت فوله. صداتونو ضبط کنین و گوش کنین و اشکالاتتونو برطرف کنین....

خیلی ممنون جناب blur
خوب این از speaking امیدوارم راحت پیدا کنم این نت فول رو
واسه بقیه قسمت ها چیکار کنم؟ لیستنینگ و ...
با روزی 7 ساعت میرسم ؟ با بیشتر وقت بذارم؟
من شنبه GRE دارم به نظرتون بعدش 1 هفته کار کنم خوبه برم آزمون آزمایشی بدم ؟من اصلا غالب امتحان دستم نیست تا حالا یه سوال هم ندیدم

nazanin777
October 15th, 2012, 11:21 PM
میشه در مورد این سایت نت فول توضیحی بدین؟در مورد چی هست؟من در ریدینگ و لیسینیگ مشکلم بیشتره

alipsps
October 15th, 2012, 11:33 PM
خیلی ممنون جناب blur
من شنبه GRE دارم به نظرتون بعدش 1 هفته کار کنم خوبه برم آزمون آزمایشی بدم ؟من اصلا غالب امتحان دستم نیست تا حالا یه سوال هم ندیدم

دوست عزیز وقت شما اونقدر زیاد نیست که بخوای خیلی مانور بدی. برای ریدینگ فقط و فقط توی این وقتی که هست تست بزن. barrons و ets و cambridge رو بزنی خوبه. لیسنینگ هم همین طور. لیسنیگ oxford و cambridge رو بزن. سخته اما برای اماده شدن برای امتحان اصلی از همه بهتره. همه ی لیسنیگ های oxford رو بزن. برای رایتینگ هم تا می تونی بشین بنویس. 180 موضوع رو دریاب. توی این لینک هم چیزای مفیدی برای رایتینگ هست....
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36729-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-writing-ibt-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-22-20-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7%D9%8B-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF/page12

blur
October 15th, 2012, 11:45 PM
خیلی ممنون جناب blur

بیشتر وقت بذارین! لسینینگ بارونز رو گوش کنین حتما...کمبریج هم لسینینگ و ردینگ هاشو کار کنین....برا رایتینگم اگه انشاالله مشکل گرامری ندارین برا سوال integrated باز از همون فرمت نت فول استفاده کنین و برا independent هم یه سری نمونه ببنین مثل نمونه های Barron's Writing for the TOEFL iBT یا هر نمونه خوب دیگه و خودتونم بنویسین تا دستتون راه بیفته...
پاورهای نت فول رو از اینجا دان کنین http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL&highlight=notefull

blur
October 15th, 2012, 11:47 PM
میشه در مورد این سایت نت فول توضیحی بدین؟در مورد چی هست؟من در ریدینگ و لیسینیگ مشکلم بیشتره

نت فول بیشتر برا اسپیکینگ و لسینینگ مفید هست...البته برا ردینگ هم ویدئو داره میتونین دانلود کنین و ببینین همشونو...

amene jooon
October 15th, 2012, 11:56 PM

بفرمائین. هر 4 تا skill رو تو این آدرس می بینی.
https://www.notefull.com/content.php?pgID=250&PHPSESSID=18bc0f096a95a8b4bfaa5fdadb47223c

یه آقائی به نام ژوزف میراندا تو آمریکا به همراه چند تا استاد دیگه یه گروه هستن که دوره آمادگی آزمون زبان دارن. ایشون بخشی از فایل هاشون رو به صورت مجانی رو سایتش گذاشته. یه سری فایل های تصویری هم تو youtube داره می تونی نگاه کنی.

sop2009
October 16th, 2012, 09:15 AM
سلام
من 13 oct امتحان دادم. سر independent writing خودم continue نزدم که کارم تموم شه. داشتم میخوندمش که وقت تموم شد. نکنه حساب نشه؟

Savadkohi
October 16th, 2012, 09:22 AM
سلام
من 13 oct امتحان دادم. سر independent writing خودم continue نزدم که کارم تموم شه. داشتم میخوندمش که وقت تموم شد. نکنه حساب نشه؟

با سلام،

نگران نباش دوست عزیز شما هرچی نوشته باشی همون رو save میکنه.

royalfalcon
October 16th, 2012, 09:22 AM
سلام
نه نترس، حساب می شه!

amene jooon
October 16th, 2012, 10:50 AM
خیلی ممنون جناب blur

به نظر من هرچقدر که می تونین رو تافل وقت بزارین، پشیمون نمی شین. اما 7 ساعت به نظر خوب میاد. امتحان آزمایشی هم موقعی بدین که تا یه حدی واسه آزمون آماده باشین. مثلا از speaking و writing چند سری تمرین کار کرده باشین. همینطور چند سری هم complete test زده باشین. اون وقت امتحان آزمایشی می تونه بهتون یه دید ازنقاط ضعفتون واسه متحان اصلی بده. اگه با تکنیک ها آشنا هستین (مخصوصا واسه reading) که برین سراغ تست ها، اگه نه که به صورت خیلی فشره هم شده یه نگاه بهشون بندازین.

salazar716
October 16th, 2012, 02:20 PM
درود.
ویدئوهای ژوزف میراندا همون ویدئوهای نوت فوله؟ من یه نگاه سریع انداختم به ویدئوش نوشته بود اولش نوتفول دات کام:confused:

m_1391
October 16th, 2012, 02:31 PM
درود.
ویدئوهای ژوزف میراندا همون ویدئوهای نوت فوله؟من یه نگاه سریع انداختم به ویدئوش نوشته بود اولش نوتفول دات کام:confused:

بله، ویدئوهای ژوزف میراندا همون ویدئوهای نوت فول

sshiva
October 16th, 2012, 06:00 PM
نه منظورم همین نر افزارست که 7 تا مجموعه تست داره

sshiva
October 16th, 2012, 06:04 PM
اول از همه کتاب essential words for ielts از انتشارات barrons رو به نظر من بگیرید و بخونید. اسمش عجیبه ولی باور کنید این کتاب برای تافل خییییلیییی بهتره تا برای ایلس....

یه چیزی که توی این کتاب خوبه اینه که هر درسش سه تا ریدینگ داره که موضوع ریدینگ ها همون موضوع های تافله....( business , environment ,...) بعد از هر کدوم از ریدینگها 20 تا کلمه در آورده.
نکته ی بسیار خوبش اینه که کلمات رو توی متن یاد می گیرید....
در کل 10 تا درس . هر درس سه تا ریدینگ، هر ریدینگ 20 کلمه... یعنی کلا 600 کلمه می شه...
تست های ریدینگ این کتاب ها استاندارد و عالیه:

Cambridge,Barron's, ETS, Mastering TOEFL iBT Skills, Oxford iBT Exam, Princeton

به نظر من cambridge رو مثل امتحان آزمایشی بزنید، بقیه رو روشون وقت بگذارید و با حوصله بزنید. بین این ها غیر از cambridge اولویت با barrons , mastering skills , ets اینهاست. oxford عالیه ، اما به شدتتتتت سخته، اگر دچار نا امیدی نمی شید اون رو کار کنید خوبه.... من خودم ریدینگ oxford رو کار نکردم اما listening هاشو کامل زدم...

kaplan و longman چطوره؟ اینکه میگید وقت بذارم یعنی تو زمان نزنم؟ آخه من مشکل اصلیم بازمانه :((

ABCDEFGHIJKLM
October 16th, 2012, 06:33 PM
kaplan و longman چطوره؟ اینکه میگید وقت بذارم یعنی تو زمان نزنم؟ آخه من مشکل اصلیم بازمانه :((
دوست عزیز به نظرم اینکه زمان کم میارید یه دلیلی داره.احتمالا معنی لغات هنوز تو حافظه دایمتون نرفته و وقتی تو متن بهش میرسید باید زمان بذارید و فکر کنید تا معنیشو یادتون بیاد.
چاره کار فقط متن خوندنه.اینطوری هم کلمات براتون تکرار میشه و هم سرعت درک جملات و متن بالا میره.میتونید از همین کتابای معروف استفاده کنید و تمرینهای داخل کتاب رو انجام بدید.بدون زمان گرفتن!فقط سعی کنید سرعت خوندن و درک مطلب رو بالا ببرید.بعد به سوالا جواب بدید و جواباتونو چک کنید.
موفق باشید.

Michael82
October 16th, 2012, 08:29 PM
سلام دوستان
یه سوال در مورد نمره دادن به لیسنینگ داشتم که هیچ جواب قطعی برا خودم پیدا نکردم لطفا یکی از دوستان که مطمئن هست پاسخ بده.
تو هر کتابی برا آوردن یه نمره خاص گفته چند تا از مثلا معمولش که 34 تا است درست بزنین مثلا :
Delta نمره 18 25 صحیح از 34 تا
ETS نمره 18 23 صحیح از 33 تا ( یعنی برا 34 تا سوال که معمول میشه احتمالا 24 تا صحیح )
Barron's نمره 18 17 صحیح از 34 تا ( این دیگه واقعا عجیب!!! صفحه 779 )
Cambridge نمره 18 %61.6 - 58.3 ( که میشه 20 صحیح از 34 تا )

واقعا عجیب چون هر کتابی یه جور گفته ولی در مورد ریدینگ تقریبا همه مشابه گفتن . به نظر خودم کمبریج از همه منطقی تر گفته ولی از اونجایی که خود کتاب ETS اونجوری گفته نمیدونم.........
اگه نمره دهی تو این بخش مثه اونی باشه که کتاب ETS گفته که خیلی ظلم !
بسیار بسیار بسیار ممنون از جواب دوستان