PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

alipsps
October 16th, 2012, 09:14 PM
kaplan و longman چطوره؟ اینکه میگید وقت بذارم یعنی تو زمان نزنم؟ آخه من مشکل اصلیم بازمانه :((

longman رو که اصلا کلااااااا فراموشش کنید.... بسیار ساده و کار کردن روش فقط وقت تلف کردنه. این نظر تنها من نیست. من هم از اساتید خوب تافل ( اسم نمی یارم. ) شنیدم. خودم هم longman رو مطالعه داشتم. ببینید امتحان تافل از 2011 سخت تر شده ( بیشتر تاثیر این سختی روی گزینه هاست. یعنی گزینه ها شدیدا به هم نزدیک تر از قبل شدند. ) در این میون کتب و منابع کمی هستند که این تغییرات رو لحاظ کرده باشند. longman در کل مرخصه!!!!حتی delta که یک منبع شناخته شده و محبوب بین دانشجو هاست، الان که امتحان تغییر کرده منبع خوبی محسوب نمی شه ( به شدت گزینه هاش ساده است) !!!! هر چند که برای شروع، دقت کنید ، برای شروع ، هنوز بهترین منبعه.... kaplan بد نیست، خوبه. اما این رو در نظر داشته باشید که هر کدوم از این کتاب ها یک چیزشون خوبه. مثلا cambridge برای ریدینگ و لیسنیگ عالیه، اما برای speaking و writing اصلا توصیه نمی شه. استاندارد نیست. بنابر این بین منابع selective عمل کنید....

هر فردی توانایی ها و ضعف های خودش رو داره، پس اگر ضعف شما در زمان زدنه، و در فهم و خوندن reading مشکل ندارید، حتمااااا فقط و فقط در زمان بزنید. تست تا می تونید بزنید. هر چه بیش، بهتر.... مشکل زمان فقط با تمرین زیاد حل میشه.
موفق باشید:)

alipsps
October 16th, 2012, 09:21 PM
سلام دوستان
یه سوال در مورد نمره دادن به لیسنینگ داشتم که هیچ جواب قطعی برا خودم پیدا نکردم لطفا یکی از دوستان که مطمئن هست پاسخ بده.
تو هر کتابی برا آوردن یه نمره خاص گفته چند تا از مثلا معمولش که 34 تا است درست بزنین مثلا :
Delta نمره 18 25 صحیح از 34 تا
ETS نمره 18 23 صحیح از 33 تا ( یعنی برا 34 تا سوال که معمول میشه احتمالا 24 تا صحیح )
Barron's نمره 18 17 صحیح از 34 تا ( این دیگه واقعا عجیب!!! صفحه 779 )
Cambridge نمره 18 %61.6 - 58.3 ( که میشه 20 صحیح از 34 تا )

واقعا عجیب چون هر کتابی یه جور گفته ولی در مورد ریدینگ تقریبا همه مشابه گفتن . به نظر خودم کمبریج از همه منطقی تر گفته ولی از اونجایی که خود کتاب ETS اونجوری گفته نمیدونم.........
اگه نمره دهی تو این بخش مثه اونی باشه که کتاب ETS گفته که خیلی ظلم !
بسیار بسیار بسیار ممنون از جواب دوستان

دوست عزیز
هیچ اطلاعات موثقی از ets در مورد نحوه ی نمره دهی بخش های مختلف به بیرون درز نکرده! تمام این منابع هم نمره ایی که می دن رو روشون حساب نمی شه کرد، هر چند یه حدودی دست آدم میاد، اما هیچ کدوم درست نیست.
مثال بارزش بخش speaking هست که 6 تا 4 نمره حساب می کنند که می شه 24 نمره !!!! هیچ کس هم دقیقا نمی دونه باقی 6 نمره روی چه منطقی داده می شه!!!! هر چند اختلاف بین علما زیاده و همه اظهار نظر می کنند، اما همه بی خوده. خود ets تا حالا نذاشته در این مورد اطلاعاتی به بیرون درز کنه!
پس کار کنید، حتما موفق خواهید بود:)

fereshtehs
October 17th, 2012, 07:23 AM
سلام به همه دوستان
من راهنمایی میخوام. من پایه انگلیسیم معمولیه. ۲ ماه ریگه وقت دارم تا امتحان بدم، الان دارم ۵۰۴ میخوانم.
چه کتابی بعدش بخونم؟ بهترین راه برای گرفتن نمره خوب تو ۲ ماه چیه؟
ممنونم

alipsps
October 17th, 2012, 09:42 AM
pooyaaa یه کتابی به من خیلی کمک کرد برای تافل که نه میشناختمش و نه وقتی اسمش رو شنیدم باور کردم که مفید باشه... اما واقعا موثر بود و خییییلیییی مفید بود. نمرم شد 108 که اون کتاب توی رسیدن به این نمره خیلی تاثیر داشت.

کتاب : essential words for ielts از انتشارات barrons.
این تنها کتاب لغتی بود که من برای تافل خوندم. حتی وقت کم آوردم و از 10 تا درس 7 تاشو بیشتر نخوندم !!!!
خوبیه این کتاب اینه که درسهاش به تفکیک موضوع هستش. و موضوعاتش business-environment -..... هستش که دقیقا موضوع های تافله!
یه جورایی این کتاب برای تافل خیلی بهتره تا برای ایلس!!!!
موفق باشید.

سلام به همه دوستان
من راهنمایی میخوام. من پایه انگلیسیم معمولیه. ۲ ماه ریگه وقت دارم تا امتحان بدم، الان دارم ۵۰۴ میخوانم.
چه کتابی بعدش بخونم؟ بهترین راه برای گرفتن نمره خوب تو ۲ ماه چیه؟
ممنونم

پستی که قبلا نوشتم رو برای لغت آوردم همین جا. این رو بخونید از 504 خیلی بهتره. البته اگر وقت دارید و حوصله هر دو رو بخونید به اضافه ی Essential words for the toefl. هر سه ی اینها کتب خوبین برای لغت.....
در رابطه با اینکه دیگه چی بخونید، سوالتون کلیه و منابع زیاد. اگه کمی حوصله کنید و پست های قبلی رو بخونید دستتون میاد منابع خوب کدوم ها هستن. موفق باشید.

ABCDEFGHIJKLM
October 17th, 2012, 09:58 AM
سلام دوستان
یه سوال در مورد نمره دادن به لیسنینگ داشتم که هیچ جواب قطعی برا خودم پیدا نکردم لطفا یکی از دوستان که مطمئن هست پاسخ بده.
تو هر کتابی برا آوردن یه نمره خاص گفته چند تا از مثلا معمولش که 34 تا است درست بزنین مثلا :
ETS نمره 18 23 صحیح از 33 تا ( یعنی برا 34 تا سوال که معمول میشه احتمالا 24 تا صحیح )

واقعا عجیب چون هر کتابی یه جور گفته ولی در مورد ریدینگ تقریبا همه مشابه گفتن . به نظر خودم کمبریج از همه منطقی تر گفته ولی از اونجایی که خود کتاب ETS اونجوری گفته نمیدونم.........
راستش به نظرم لازم نیس اینقدر طرز نمره دادن کتابای مختلف رو بخونیم.چون یه راه ساده وجود داره.اگه دقت کرده باشید تو نرم افزار خود ETSهم اینطوری نمرمون رو حساب میکنه.
تو لیسینینگ درسته که 34 سوال وجود داره ولی در اصل 38 امتیاز تو این بخش هست چون بعضی سوالا 2 امتیازی هستند.
خوب حالا اگه فرض کنیم که از این 38 امتیاز ما 24 امتیاز گرفته باشیم یعنی به63 درصد سوالا درست جواب دادیم .حالا اگه این 63 درصد رو در 30 که امتیاز کل این بخش هست ضرب کنیم نمرمون به دست میاد.یعنی همون18.9!

aryan74
October 17th, 2012, 02:03 PM
سلام دوستان

ببین دوست من اینا با توجه به سطح سوالاشون میگن..
طبیعی هست که اگه شما تو cambridge که سخت تر از تافل هم هست سوالاش 20 تا درست بزنین تو تافل اگه استرس نداشته باشید 25 تا سوال میزنید....
اینا هم بر همین اساس گفتن
حالا بقیه نرم افزارا رو نمیدونم ولی نمره لیستنینگ تو کمبریج تقریبا 2-3 نمره پایین تر از اونی میشه که تو تافل میگیرید...
البته این برای من درست بود ممکنه کلیت نداشته باشد

catapult
October 17th, 2012, 03:42 PM
با سلام،
من سپتامبر ۸ امتحان دادم و اسپیکینگ شدم ۲۲،
من خیلی خوب این بخش دادم و تمام موارد ارضا کردم،این بگم ک پارسال تافل که دادم ۲۳ شدم این بخش، ان سری کاملا متفاوت با این سری بود
هنوز واسم جا نیوفتاده که چرا این نمره بهم دادن،تمام زمانبندیها، task achievement ، و همه چیزو به بهترین شکل ممکن انجام دادم،
دوستان با تجربه میشه منو راهنمائی کنان که چرا این اتفاق واسه من افتاده، من میترسم دفع دیگه امتحان بدم، آخه وجدادان این سری که سپیکینگ ۱۰۰ درصد عالی دادم نومرامو ندادن، دیگه دفع دیگه چه نمره بهم بدان.
اینو بگم که ریتینگ ۲۵ شدم و توتال ۹۰.

smart00boy
October 17th, 2012, 05:19 PM
دوستان من الان ترم هفتم هستم و میخوام ده ترمه تموم کنم و بعدش که ارشد امتحان دادم با گمان پذیرفته شدن در آزمون در ترم نخست ارشدم در آزمون تافل (بنا به دلایلی در خارج از کشور) شرکت کنم

در مورد آموزش دانشیک (آکادمیک) به جز یه سری کلاس ها که چون در دوران دبیرستان شرکت کردم و ادامه ندادم و در حد کتاب intro interchange و یه سطح از کتاب بعدیش که قرمز بود چیزی نخوندم و میشه از اونها چشم پوشی کردم!

ولی خودم بنا به علاقه ای که به یادگیری زبان داشتم از گوشه کنار برداشت هایی داشتم و دانشم صفر نیست

در سایت English town با آدرس www.Englishtown.com که رفتم دیدم قسمتی داره با نام test your English که بنا به توصیحاتی که ارایه دادن شرکت های معتبر زیادی این آزمون رو معتبر میدونن

من در آزمونش شرکت کردم و سطح من رو Intermediate تشخیص داد
(البته اینم اضافه کنم که چون من تمام تجربه ام در مورد آزمون به صورت دانشگاهی بود نمیدونستم اینقدر وقت گیره و با وجود اینکه ساعت ۱ بامداد بود توی آزمون شرکت کردم و ۲-۳ پرسش آخر قسمت Reading رو همینجوری بدون خوندن متن خط زدم که همشون هم اشتباه بودن!)

بگذریم, میخواستم وضعیت زبان من تا حدودی دستتون بیاد
حالا من میخوام برای تافل خودم رو آماده کنم, اول میخواستم از خوندن همون Interchange ها شروع کنم که بعد از مشورت با یکی از دوستام که زبانش خوبه تصمیم گرفتم که اونها رو رها کنم و بعد از خوندن مطالب ویکی در این انجمن یه سری مطالب خوب دست گیرم شد

حالا ترتیبی که برای خوندن در نظر گرفتم رو میگم اگه دوستان اشکالی دیدند یا پیشنهادی داشتند خوشحال میشم که راهنمایی کنند چون زمان کافی برای آزمون و خطا ندارم و باید با اطمینان پیش برم:

اول از همه با گسترش دامنه واژگانم آغاز میکنم و کتاب های
Essential Words for the Toefl و Essential Words for ielts و 504 Absolutely Essential Words رو به ترتیب می خونم

بعد از اون کتاب Grammar in use - intermediate رو برای تمرین قواعد میخونم و اگه وقت کردم Modern English و partical english usage رو میخونم

بعدش دیگه میرم برای تمرین در زمینه مهارت های مورد آزمون در تافل

برای این منظور کتاب های (مثل اینکه همراهشون سی دی هم هست)

ETS Official Guide to iBT TOEFL
Cambridge Preparation for the TOEFL
Barron's How to Prepare for the TOEFL
رو تمرین میکنم تا روز آزمون

توجه کنید که تمامی مواردی که نام بردم رو تصمیم دارم به همین ترتیب بخونم پس اگه در مورد اولیت ها هم نظری دارید بفرمایید

آها... راستی:

میدونم که کتاب خوب در این زمینه خیلی زیاده ولی من از اونجایی که زمان زیادی ندارم دنبال کتابی میگردم که خیلی کامل نباشه و بتونم بخونمش (نه اینکه نیمه کاره بمونه) ولی از طرفی هم میخوام آزمون تافل رو با نمره خوبی بگذرونم و در هر صورت زبانم خوب باشه
پس لطفا گزینه های نه خیلی سطحی و نه خیلی کامل رو معرفی کنید و همراه با دلیلتون

یه چیز دیگه هم تا یادم نرفته بگم که دیدم اینجا از یه سایتی با نام NoteFull نام برده میشه در مورد اون توضی بدید که در زمینه آموزش انگلیسی هست یا آموزش نحوه موفقیت در آزمون هایی مثل تافل (چون هدف اصلی تافل هست و
در گام بعدی یادگیری برای زندگی و ...)

با سپاس

ali_ghassemi
October 17th, 2012, 05:56 PM
یه چیز دیگه هم تا یادم نرفته بگم که دیدم اینجا از یه سایتی با نام NoteFull نام برده میشه در مورد اون توضی بدید که در زمینه آموزش انگلیسی هست یا آموزش نحوه موفقیت در آزمون هایی مثل تافل (چون هدف اصلی تافل هست و
در گام بعدی یادگیری برای زندگی و ...)

با سپاس
دوست عزیز من این قسمت نوت فول که گفتیو جوابتو بدم تا دوستان باقی شو بگن
نوت فول ی سایته که بیشتر برا خوده تافله
تو فرم این لینک هس:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL
که پاور پونتای بخش اسپکینگ رو داره
برا هر سوال اسپکینگ ی سری توضیحات داده و ی فرمت پیشنهاد داده که سر جلسه بدونی که چی بگی و ی دفعه هنگ نکنی
تو یوتیوب هم کلیپای نوت فول هست برا اسپیکینگ و رایتینگ این
می تونی سرچ کنی راحت پیدا میشه
برا رایتینگم کلیپاش توضیح داده ک چیکار کنی
ب نظرم دیدنش خیلی خوبه
وقته زیادیم ازت نمی گیره
دوستان زیادی هم با همون فرمت که تو پاورپوینت هست رفتن سر جلسه و نسبتا نمره های خوبی گرفتن
ولی بحر حال شما باید رو اسپیکینگت کار کنی بعد بری سراغ اونا
تو سایته نوت فول هم ی تسته ریدینگ داره که البته من نزدم ولی میگن خوبه ..کمکت می کنه که دستت بیاد اوضاعت چه جوریه
ولی به نظر من فعلا درگیر اون تسته تو سایت نشو و کلیپهاشو ی نگاهی بکن که ببینی کلا داستان این دو قسمته اسپیکینگ و رایتینگ چیه
فعلا بیسه زبانتو و لغت اینارو قوی تر بکن
موفق باشی:D

smart00boy
October 17th, 2012, 06:33 PM
با سپاس از شما

بلی, متوجه منظورتون هستم و خودم هم عنوان کردم که به همون ترتیبی که گفتم میخوام پیش برم و این کارها برای مراحل پایانی هست
فقط میخوام نقشه راه رو بدونم ;)

ولی من دیدم که دوستان گفته بودند که مطالب سایت رو در آزمون عینا بنویسیم!!!

من متوجه نمیشم یعنی آزمون ها تا این حد تکراری هستند؟!

ali_ghassemi
October 17th, 2012, 07:13 PM
با سپاس از شما

بلی, متوجه منظورتون هستم و خودم هم عنوان کردم که به همون ترتیبی که گفتم میخوام پیش برم و این کارها برای مراحل پایانی هست
فقط میخوام نقشه راه رو بدونم ;)

ولی من دیدم که دوستان گفته بودند که مطالب سایت رو در آزمون عینا بنویسیم!!!

من متوجه نمیشم یعنی آزمون ها تا این حد تکراری هستند؟!

نه دوسته عزیز
الان اگه بخونی همه خیلی از ریدینگ ها شاکین و اینکه گزینه های لیسنینگ ها شبیه همه
ی بحثه دیگه های هم هست اینکه رایتینگ و اسپیکینگ رو همه فکر می کنن عالی دادن:) ولی بعد که نمره میاد می فهمن خیلی هم گلاب نیست
تو که وقت زیاد داری اگه خوب بخونی مطمئن باش جواب میگیری ازش
تافل هوش اینا نمی خواد مثه ریاضی و فیزیک .. فقط باید روش زیاد کار کنی که چون زود شروع کردی مطمئنا حله
به خاطر همین نگرانش نباشو خوبه خوب بخون.. پیوسته هم بخون حتما. ی دفعه 2 ماه ولش نکن چون کلمه اینا فراره .. از ذهنت میره
ایشالا بترکونی :D

nazanin777
October 17th, 2012, 07:57 PM
سلام دوست من
نرم افزار کمبریج که آزمون رو شبیه سازی میکنه و 7 سری تمرین و 7 سری آزمون با جواب تشریحی داره، تو لینک زیر قابل دانلوده. من خودم از اینجا دانلود کردم و خیلی برای آماده شدن برا آزمون اصلی لازمه. به نظرم تا حدودی هم سختیش بیشتره.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?39656-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TOEFL/page4
موفق باشید.
دوست عزیز هر کدوم از این فایلهارو که دانلود می کنم بعد دانلود همش خطا می ده.قابل اجرا نیست

Savadkohi
October 17th, 2012, 08:19 PM
دوست عزیز هر کدوم از این فایلهارو که دانلود می کنم بعد دانلود همش خطا می ده.قابل اجرا نیست

منظورت چیه بعد دانلود خطا میده. همه رو باهم باید دانلود کنید بعد Extract کنید بعد هم Run کنید. من این کارو کردم اجرا شد.

nazanin777
October 17th, 2012, 08:22 PM
منظورت چیه بعد دانلود خطا میده. همه رو باهم باید دانلود کنید بعد Extract کنید بعد هم Run کنید. من این کارو کردم اجرا شد.
دانلود می کنم اما بعد دانلود خطا می ده و هیچ کدوم از فایلها اصلا باز نمی شه.

Savadkohi
October 17th, 2012, 08:34 PM
دانلود می کنم اما بعد دانلود خطا می ده و هیچ کدوم از فایلها اصلا باز نمی شه.

فکر نمیکنم لینکشون خراب شده باشه. سرعت دانلودت چجوریه احتمال داره سرعتت پایین باشه نمیتونه کامل دانلود کنه. نرم افزار WinRAR شما مشکلی نداره؟

nazanin777
October 17th, 2012, 08:41 PM
نمی دونم.شاید به سرعت اینترنت ربط داشته باشه.

Savadkohi
October 17th, 2012, 08:46 PM
نمی دونم.شاید به سرعت اینترنت ربط داشته باشه.

حتما ربط داره من قبلا تجربه داشتم. حالا اگر سرعتش پایینه با download manager دانلود کن.

amene jooon
October 18th, 2012, 05:33 PM
با سلام،
من سپتامبر ۸ امتحان دادم و اسپیکینگ شدم ۲۲،
من خیلی خوب این بخش دادم و تمام موارد ارضا کردم،این بگم ک پارسال تافل که دادم ۲۳ شدم این بخش، ان سری کاملا متفاوت با این سری بود
هنوز واسم جا نیوفتاده که چرا این نمره بهم دادن،تمام زمانبندیها، task achievement ، و همه چیزو به بهترین شکل ممکن انجام دادم،
دوستان با تجربه میشه منو راهنمائی کنان که چرا این اتفاق واسه من افتاده، من میترسم دفع دیگه امتحان بدم، آخه وجدادان این سری که سپیکینگ ۱۰۰ درصد عالی دادم نومرامو ندادن، دیگه دفع دیگه چه نمره بهم بدان.
اینو بگم که ریتینگ ۲۵ شدم و توتال ۹۰.

برین به قسمت view scores تو پروفایل etsتون. اونجا توضیح داده که واسه هر skill چه نمره ای گرفتین. واسه قسمت s, w برای هر نوع سوالش performance تون رو توضیح داده.

امیدوارم که کمک کنه.:)

phoenix70
October 19th, 2012, 10:05 AM
من شنبه GRE میدم و ایشالا دقیقا 4هفته بعدش تافل دارم. متاسفانه تا الان رو تافل کار نکردم به طور خاص.قصد دارم ده روز بعد از امتحان مطالعه کنم و بعدش اولین آزمون آزمایشیم رو بدم (علامه سخن خوبه؟). دارم رو نوت فول های اسپیکینگ تو سایت کار میکنم کم کم. میخوام بدونم من با این فرض چطور میتونم دو تا برنامه ی خوب داشته باشم. یه برنامه ی 4 هفته ای واسه امتحان اصلی و دوم یه برنامه ی ده روزه واسه آزمون های آزمایشی.

اینم بگم که بیس زبانم ای خوبه. چند سال پیش تا ielts هم رفتم ولی ول کردم دیگه به خاطر دانشگاه. (البته میدونم toefl خیلی با ielts فرق داره)

خلاصه ممنون میشم با تجربیاتتون کمکم کنید. منابعی که واسه گرفتن نمره ی بالای 100 نیاز هست و واجب ترینشون(با توجه به زمانم) رو ممنون میشم بهم بگید. واسه اسپیکینگ همین نوت فول کافیه دیگه ؟
با سپاس

ramin92003
October 19th, 2012, 12:49 PM
با سلام

می خواستم بدونم برای هر اسکیل (writing,speaking,listening, reading) از امتحان تافل ibt کدام قسمت های کتابهای longman, barron's, Delta, cambridge, Mastering skill for toefl به امتحان نزدیک تر است و بهتر توضیح داده شده و همون قسمت ها رو مطالعه کنم چون که امتحانم بهمن ماه است. ممنون میشم من را راهنمایی کنید.

amene jooon
October 19th, 2012, 01:03 PM
با سلام

می خواستم بدونم برای هر اسکیل (writing,speaking,listening, reading) از امتحان تافل ibt کدام قسمت های کتابهای longman, barron's, Delta, cambridge, Mastering skill for toefl به امتحان نزدیک تر است و بهتر توضیح داده شده و همون قسمت ها رو مطالعه کنم چون که امتحانم بهمن ماه است. ممنون میشم من را راهنمایی کنید.

سلام

mastering skills----- writing, speaking
cambridge------------reading
barron's-------------listening

delta-------- is a good book to get familiar with the TOEFL
longman----------------- the same as delta, but at a lower level

البته cambridge & mastering skills هم listeningشون خوبه، اما مثل barron's نیستن. همینطور reading هیچ کدوم به پای cambridge نمی رسه. delta هم معمولا واسه شروع توصیه شده.

موفق باشین:)

ramin92003
October 19th, 2012, 05:57 PM
هر كدام از اين بخش ها كه گفتيد بخوانم براي امتحان كافي است و ديگر نيازي به خواندن همه كتاب نيست ؟

amene jooon
October 19th, 2012, 06:26 PM
هر كدام از اين بخش ها كه گفتيد بخوانم براي امتحان كافي است و ديگر نيازي به خواندن همه كتاب نيست ؟

ببینین، به نظر من هرکتابی یه قسمتیش قویه و خوبه که همون بخش رو کار کنین. لازم نیست که از یه کتاب همه قسمت هاش رو بخونین، هر skill رو از بهترین منبعش کار کنین.

اما یادتون باشه که بسته به سطح زبانتون، فرصتتون، نمره دلخواهتون و ... باید منابع رو انتخاب و کار کنین.

kasi58
October 19th, 2012, 09:17 PM
من برای writing and speaking خود ets را بخونم به جای master خوبه..؟

Savadkohi
October 19th, 2012, 09:51 PM
من برای writing and speaking خود ets را بخونم به جای master خوبه..؟

ETS تمرین Integrated واسه این دو تا اسکیل نداره فقط چند تا Sample گذاشته واسه همین باید از یه منبع دیگه کمک گرفت.

alipsps
October 19th, 2012, 11:13 PM
با سلام

برای لیسنیگ :
cambridge-oxford-mastering skills
برای اسپیکینگ :
mastering skills- oxford
برای رایتینگ :
فقط mastering skills
برای ریدینگ:
cambridge-barrons-mastering skills

از پارسال امتحان تافل سخت تر شده. از این جهت که گزینه ها به هم خیلی نزدیک شدند. کتاب برونز هنوز تغییری در کتابش اعمال نکرده. به همین دلیل اگرچه توصیه می شه ریدینگ و لیسنیگ اش حتما کار بشه، اما از نظر نزدیک به امتحان محسوب نمیشه.
استاندارد نبودنش از این جهته که مثلا لیسنیگ هایی سخت با گزینه هایی بسیارررر آسون داره.... به همین دلیل خوب نیست....
اگر لیسنیگ oxford و mastering skills رو کار کنید کامل در این بخش قول می دم مشکلی نخواهید داشت....

y2dark
October 19th, 2012, 11:26 PM
در راستای اون متنهایی که آزمونهای آزمایشی گذاشتم یه سئوالی که ذهنمو مشغول کرده بود اینجا مطرح می کنم تا دوستان متوجه بشند سختی سئوال لیسنینگ چگونه است

T**P**O شماره 5
the least of which is trying to pinpoint the moon’s age. We could do this in theory by studying an
enormous impact crater, known as the South Pole- Aitken Basin. Um…it’s located in the moon’s
South Polar Region. But, since it’s on the far side of the moon, it can only be seen from space.
Here is an image of…we’ll call it the SPA Basin. This color-coated image of the SPA Basin, those
aren’t its actual colors obviously, this image is from the mid 90s, from the American spacecraft
called Clementine. Um… unlike earlier lunar missions, Clementine didn't orbit only around the
moon’s equator. Its orbits enable it to send back data to create this topographical map of … well,
the grey and white area towards the bottom is the South Pole, the purples and blues in the middle
correspond to low elevations - the SPA Basin itself, the oranges and reds around it are higher
elevations. The basin measures an amazing 2,500 km in diameter, and its average depth is 12 km.
That makes it the biggest known crater in our solar system and it may well be the oldest.

سئوال فکر کنم تقریبا این بود که استاد به چه قضیه ای در مورد Clemesntine اشاره کرده است؟
گزینه هایی که شک داشتم تو جلسه تقریبا اینها بود
Clementine orbits over moon's polar region
Clementine get first-colored pictures

گزینه درست گزینه اوله!!!!!!!! توی متن اونجا که Bold شده گفته که این ماهواره دور خط استوای ماه نمیگشته پس باید دوره قطبهاش میچرخیده! عجب!!!
سختی سئوالات اینطوریه دوستان!

pori15
October 20th, 2012, 04:54 AM
سلام دوستان
میخواستم اگه ممکنه اساتید فن منو راهنمایی کنند.
من 75 روز وقت دارم. تا الان 504 خواندم. مشکای با روزی 7 8 ساعت خوندن زبانم ندارم. نمره 90 میخام
میخام شروع کنم به خواندن کتابهای دلتا و .... همزمان essential هم بخونم
به نظرتون برای من با این وقت و پایه انگلیسی عادی برای هر قسمت چه منبعی خوبه؟

ممنونم

torkanturk
October 20th, 2012, 08:59 AM
ر راستای اون متنهایی که آزمونهای آزمایشی گذاشتم یه سئوالی که ذهنمو مشغول کرده بود اینجا مطرح می کنم تا دوستان متوجه بشند سختی سئوال لیسنینگ چگونه است
T**P**O شماره 5
the least of which is trying to pinpoint the moon’s age. We could do this in theory by studying an
enormous impact crater, known as the South Pole- Aitken Basin. Um…it’s located in the moon’s
South Polar Region. But, since it’s on the far side of the moon, it can only be seen from space.
Here is an image of…we’ll call it the SPA Basin. This color-coated image of the SPA Basin, those
aren’t its actual colors obviously, this image is from the mid 90s, from the American spacecraft
called Clementine. Um… unlike earlier lunar missions, Clementine didn't orbit only around the
moon’s equator. Its orbits enable it to send back data to create this topographical map of … well,
the grey and white area towards the bottom is the South Pole, the purples and blues in the middle
correspond to low elevations - the SPA Basin itself, the oranges and reds around it are higher
elevations. The basin measures an amazing 2,500 km in diameter, and its average depth is 12 km.
That makes it the biggest known crater in our solar system and it may well be the oldest.

سئوال فکر کنم تقریبا این بود که استاد به چه قضیه ای در مورد Clemesntine اشاره کرده است؟

گزینه درست گزینه اوله!!!!!!!! توی متن اونجا که Bold شده گفته که این ماهواره دور خط استوای ماه نمیگشته پس باید دوره قطبهاش میچرخیده! عجب!!!

جناب y2dark عزیز همانطور که اشاره کردین بله سوالات سخت شده ولی اینو بگم که تو سوال بالا کلمه فقط نقش اصلی رو بازی میکنه:
کلمنته فقط حول محور(خط استوای) ماه نمی چرخد یعنی علاوه بر ان دور قطب هاش هم باید چرخیده بوده باشد!!
هر چند به قول شما اینم از اون کاراس دیگه:undecided:

kasi58
October 20th, 2012, 10:18 AM
در راستای اون متنهایی که آزمونهای آزمایشی گذاشتم یه سئوالی که ذهنمو مشغول کرده بود اینجا مطرح می کنم تا دوستان متوجه بشند سختی سئوال لیسنینگ چگونه است

T**P**O شماره 5

سلام..
این گزینه ها که میگین کدوم هاست ..؟
خوده متن کدوم هست..؟

as2012
October 20th, 2012, 12:26 PM
سلام..

با توجه به این که نزدیک 4 ماه دیگه امتحان تافل دارم و سطح زبانم متوسط است و با جستجویی که در فروم کردم برای هر اسکیل از تافل دوستان قسمت هایی از هر کتاب رو که نزدیک به امتحان است رو پیشنهاد دادن :

listening:
barron's , cambridge , master skills, oxford, delta

Reading:
longman, delta, barron's, cambridge, oxford

speaking:
notefull, master skills, oxford

writing:
notefull, master skills, barron's essay

و کتاب Barron's Essential Words را شروع به خواندن کردم می خواستم بدونم به همین ترتیب که نوشتم مطالعه کنم و همه این کتاب ها را باید برای آماده شدن برای امتحان خوانده شود؟ و یا کتابی به نظر شما در این لیست باید اضافه شود و در این مدت 4 ماه با مطالعه 8 ساعت در روز می توانم همه کتاب ها را بخوانم؟
متشکر مشوم من را راهنمایی کنید

bbb
October 20th, 2012, 12:58 PM
سلام..

با توجه به این که نزدیک 4 ماه دیگه امتحان تافل دارم و سطح زبانم متوسط است و با جستجویی که در فروم کردم برای هر اسکیل از تافل دوستان قسمت هایی از هر کتاب رو که نزدیک به امتحان است رو پیشنهاد دادن :

listening:

Reading:

speaking:

writing:

و کتاب Barron's Essential Words را شروع به خواندن کردم می خواستم بدونم به همین ترتیب که نوشتم مطالعه کنم و همه این کتاب ها را باید برای آماده شدن برای امتحان خوانده شود؟ و یا کتابی به نظر شما در این لیست باید اضافه شود و در این مدت 4 ماه با مطالعه 8 ساعت در روز می توانم همه کتاب ها را بخوانم؟
اگر زمان بیشتری روی لیستنیگ بزاری بهتره
در ضمن خوبه می شه خوند در چهار ماه،یک زمانی هم باید واسه آزمون آزمایشی بزاری
کتاب واسه تافل زیاده اما به نظرم خوبه همین ها

mahsa_re
October 20th, 2012, 01:05 PM
سلام من یک ماه و نیم بیشتر فرصت ندارم برای خوندن جی آر ای و تافل
سطح زبانم هم خیلی معمولی هست
چه کتاب هاییی رو بخونممم برای تافل که بیشترین نتیجه رو بگیرم نمره بالا هم می خوام ممنون

as2012
October 20th, 2012, 02:42 PM
اگر زمان بیشتری روی لیستنیگ بزاری بهتره
در ضمن خوبه می شه خوند در چهار ماه،یک زمانی هم باید واسه آزمون آزمایشی بزاری
کتاب واسه تافل زیاده اما به نظرم خوبه همین ها

می خواستم بدونم بهتره که همه کتابها رو بخرم یا از اینترنت دانلود کنم؟ و کتاب master skills توی ایران چاپ شده چون انتشارات جنگل نداشت.

متشکرم.

Leopold
October 20th, 2012, 03:26 PM
می خواستم بدونم بهتره که همه کتابها رو بخرم یا از اینترنت دانلود کنم؟ و کتاب master skills توی ایران چاپ شده چون انتشارات جنگل نداشت.

متشکرم.

چون میخواین iBT بدین بهتره از روی PDF بخونید. رایگان هم هست :cool:

olumtahghighat
October 20th, 2012, 05:21 PM
دوستان من مي خواستم نظرم راجع به سايت NOTEFULL تو بخش reading بگم. اينكه به نظر من اصلا روشش خوب نيست. اونجا گفته اول خط اول از هر
پاراگراف بخونيد بعد بريد سراغ سوالا. اينجوري به نظر من پيدا كردن جواب سوالايي كه ارجاعي به شماره‌ي پاراگراف نداره و يا راجع به كل متن سوال پرسيده واقعا سخت مي‌شه مثل سوالاي summarizing.

Olympia
October 20th, 2012, 06:01 PM
چه کتاب هاییی رو بخونممم برای تافل که بیشترین نتیجه رو بگیرم نمره بالا هم می خوام ممنون

بستگی داره که چه کتابهایی رو خونده باشی و چقدر با فرمت هر دو امتحان آشنا باشی. به نظر من تو این فرصت خوبه که برای لغت کتاب 1100 رو بخونی. لغاتش هم به درد TOEFL می خوره و هم برای GRE مناسبه. برای GRE هم خوبه که کتابهای بارونز و کاپلان رو بخونی که هم با سبک سوالات آشنا بشی و هم لغات بیشتری یاد بگیری. ضمنا قسمت Quant کتاب بارونز هم با توجه به وقتی که داری توضیحات خوبی برای این بخش از امتحان داره.
موفق باشی

y2dark
October 20th, 2012, 06:38 PM

T**P**O شماره 5

سلام..
این گزینه ها که میگین کدوم هاست ..؟
خوده متن کدوم هست..؟

دوست عزیز متن برای لیسنینگ T*P*O 5 توی این لینک هست : T**B**O های شرکت E***T***S (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50669-T**B**O-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-E***T***S)
سئوالاش هم از امتحان آزمایشی امیر بهادر یادم بود!!! :confused: انقدر این سئوال سر جلسه به نظرم عجیب اومد (چون اون تیکه رو از دست داده بودم) که حفظش کردم بیرون از بچه ها بپرسم که بچه ها هم اکثرا نمیدونستن!

torkanturk
October 20th, 2012, 07:36 PM
ر راستای اون متنهایی که آزمونهای آزمایشی گذاشتم یه سئوالی که ذهنمو مشغول کرده بود اینجا مطرح می کنم تا دوستان متوجه بشند سختی سئوال لیسنینگ چگونه است
T**P**O شماره 5

جناب y2dark عزیز همانطور که اشاره کردین بله سوالات سخت شده ولی اینو بگم که تو سوال بالا کلمه فقط نقش اصلی رو بازی میکنه:
کلمنته فقط حول محور(خط استوای) ماه نمی چرخد یعنی علاوه بر ان دور قطب هاش هم باید چرخیده بوده باشد!!
هر چند به قول شما اینم از اون کاراس دیگه:undecided:
هر چند به قول شما اینم از اون کاراس دیگه

y2dark
October 20th, 2012, 08:50 PM
هر چند به قول شما اینم از اون کاراس دیگه
بله حرف شما صحیح هست! من "فقط" رو توی ترجمه یادم رفت بذارم! همونطور که قبلا گفتم سخت ترین سئوالات توی لیسنینگ و ریدینگ اونایی هست که به یک کلمه برمیگرده!

alipsps
October 20th, 2012, 09:27 PM
سلام..

listening:

Reading:

speaking:

writing:

ایشالا موفق خواهید بود. من تقریبا همین کارارو کردم و 108 شدم! راه تون به نظر من کاملا درسته....
برای speaking به youtube هم سر بزنید. مفیده....

mohclev
October 20th, 2012, 11:11 PM
سلام بچه ها
این master skills چی هست؟ کسی لینکی ازش داره؟
من امروز GRE رو دادم، از الان 1 ماه وقت دارم برا تافل و میخوام با cambridge شروع کنم و برای قسمت listening از barrons هم استفاده میکنم و برای speaking از notefull، دوستان توصیه دیگه ای دارند؟خصوصا برای writing؟
ممنونم

nazanin777
October 21st, 2012, 12:03 AM
سلام بچه ها
من امروز GRE رو دادم، از الان 1 ماه وقت دارم برا تافل و میخوام با cambridge شروع کنم و برای قسمت listening از barrons هم استفاده میکنم و برای speaking از notefull، دوستان توصیه دیگه ای دارند؟خصوصا برای writing؟
ممنونم
سلام منم 22 دسامبر امتحان دارم و فعلا دارم ریدینگ و لیسینیگ تمرین می کنم و 504 و اسنشال ورود.میشه لطفا بگید که برای ریدینگ کتاب کمبریج رو می خرید؟یا اینکه نرم افزاری هست؟ممنون

ali_ghassemi
October 21st, 2012, 12:15 AM
سلام منم 22 دسامبر امتحان دارم و فعلا دارم ریدینگ و لیسینیگ تمرین می کنم و 504 و اسنشال ورود.میشه لطفا بگید که برای ریدینگ کتاب کمبریج رو می خرید؟یا اینکه نرم افزاری هست؟ممنون
کمبریج هم کتاب داره هم سی دی
تو سی دی 7 تا کامپلیت تست داره
تو کتابش هم ی سری مهارت یاد داده و ی سری ریدینگ داره
فکر کنم کل ریدینگش 100 صفحه باشه
ب نظر من که بخونید خیلی خوبه
بعدش کامپلیت تستاشو بزنید

ali_ghassemi
October 21st, 2012, 12:20 AM
سلام بچه ها
ممنونم

کتاب mastering skill برا speaking و رایتینگ اینتگریتد مثال های خیلی خوبی داره که شبیه سوال های امتحان است
با فرمت نوت فول هم مطابقت داره
برا رایتینگ اینیپندنت که باید فقط تمرین کنیدو یکی برایتون صحیح کنه
چون جی ار ای دادید فکر نکنم مشکلی با این داشته باشید
برای رایتینگ اینتگریتد هم mastering skill خوبه
کتابشو تو منابع و یا گوگل بگردید پیدا میشه
mastering skill for the toefl iBT(advanced)

artemis_743
October 21st, 2012, 12:25 AM
سلام بچه ها
ممنونم
دوستان
در کتابخانه فروم کتاب ها رو حتمن چک کنید. mastering skills: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?850529 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50843-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-(-Mastering-skills-for-the-TOEFL-ibt-2ed-Audio-)&p=850529&viewfull=1#post850529)

rozaneomid
October 21st, 2012, 04:27 AM
سلام...

واسه کسی که کتاب های دلتا، بارونز همه بخش هاش؛ و کمبریج و کاپلان و تامسون بعضی بخش ها رو خونده و نمره هاش اینا شده چه توصیه ای دارین؟ :((

w: 21 R:19 S:19 L:19

سطح زبانم بد نیست. اما نمی دونم چرا اینطوری شد!!! نمیدونم الان چطوری باید بخونم! اصلا باید چی بخونم!
ممنون...

mahsa_re
October 21st, 2012, 01:20 PM
این پست من بود

و یککی از دوستان گفتن کتاب 1100 رو بخونم راستش من هیچ کتابی تاحالا نخوندم فقط یه بار همین جوری امتحان دادم و خوب نشد نمرم اصلا، کسی پیشنهاده دیگه ای نداره ؟ برای تافل؟
خواهشا کمکک من تو مملکت غریب سطح زبانم هم متوسط یک ماه و نیم دیگه هم امتحان دارم اصلا یه وضعی ،خواهشا بگید چی کار کنم :(

ehsan_eee_000
October 21st, 2012, 01:36 PM
سلام
دوستان من از اوایل مهر شروع کردم با روزی 8ساعت فقط به خوندن کتاب دلتا(با توجه به توصیه 2تا از دوستام که این کتاب رو خوندن و بین 100تا 110 شدن) و قصد دارم 22 دسامبر آزمون بدم اما بعد اومدن به این سایت و دیدن اینکه دوستان چندین کتاب مختلف رو میخونن تا نمرات خوبی بگیرن 1 جورایی ته دلم خالی شد که نکنه خوندن این کتاب کافی نباشه مخصوصا با روندی که پیش میرم تنها همین کتاب رو میتونم تموم کنم
درضمن زبانمم متوسط، ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن که امکان گرفتن نمره ای حدود 100 با این وضع ممکن هست؟اگه نه توصیه میکنید چیکار کنم؟:(

ali_ghassemi
October 21st, 2012, 01:46 PM
این پست من بود

و یککی از دوستان گفتن کتاب 1100 رو بخونم راستش من هیچ کتابی تاحالا نخوندم فقط یه بار همین جوری امتحان دادم و خوب نشد نمرم اصلا، کسی پیشنهاده دیگه ای نداره ؟ برای تافل؟
خواهشا کمکک من تو مملکت غریب سطح زبانم هم متوسط یک ماه و نیم دیگه هم امتحان دارم اصلا یه وضعی ،خواهشا بگید چی کار کنم :(

سلام
اگه سطح زبانتون متوسطه ب نظرم 1100 براتون سخته
اسنشیال وردزو بخونین با دلتا برا تافل
برای اسپیکینگ هم پاور پوینت های نوت فول رو از فرم دانلود کن خیلی کمکت می کنه
برا جی ار ای هم بیشتر سعی کنید رو قسمت ریاضیش کار کنین
کتاب جی ار ای بارونز برای ریاضی ی ریویو داره که خوبه
رایتینگم سعی کنید ی سری قواعد گرامری را مرور کنیدو کم کم شروع کنید روزی ی رایتینگ بنویسید . ی کلیپی هست که نوت فول برا رایتینگ درست کرده ..اونم از اینترنت دانلود کن ببین
برای وربال جی ار ای هم همون بارونز ریدینگ اینا داره به اندازه کافی
به نظرم فعلا بی خیال وربال بشید و رو باقیه مسائل کار کنید
موفق باشید

ali_ghassemi
October 21st, 2012, 01:53 PM
سلام
دوستان من از اوایل مهر شروع کردم با روزی 8ساعت فقط به خوندن کتاب دلتا(با توجه به توصیه 2تا از دوستام که این کتاب رو خوندن و بین 100تا 110 شدن) و قصد دارم 22 دسامبر آزمون بدم اما بعد اومدن به این سایت و دیدن اینکه دوستان چندین کتاب مختلف رو میخونن تا نمرات خوبی بگیرن 1 جورایی ته دلم خالی شد که نکنه خوندن این کتاب کافی نباشه مخصوصا با روندی که پیش میرم تنها همین کتاب رو میتونم تموم کنم
درضمن زبانمم متوسط، ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن که امکان گرفتن نمره ای حدود 100 با این وضع ممکن هست؟اگه نه توصیه میکنید چیکار کنم؟:(
دلتا کتاب خوبیه
شما ریدینگ و لیسنینگ اونو کار کن
بعد که لیسنینگت راه افتاد از رو کتاب mastering skill تمرین های اسپیکینگ و رایتینگشو کار کن
چند هفته مونده به امتحان کامپلیت تستارم بزن
اگه خوب بخونی میتونی نمره ی خوبی بگیری
خیلی بستگی به تلاشه خودت داره
سعی کن زودتر ریدینگ و لیسنینگ دلتارو تموم کنی
اگه بعدش رسیدی ریدینگ کمبریج و لیسنینگ بارونزم کار کن
رایتینگ به مرور درست میشه به خاطر همین هم سعی کن گرامرتو قوی کنی و بعدش روزی ی رایتینگ بنویسو بده دوستات برات تصحیح کنن
راستی پاور پوینت های نوت فول هم از فرم دانلود کن
برای اسپیکینگ خیلی کمکت می کنه

nazanin777
October 21st, 2012, 01:57 PM
سلام...

واسه کسی که کتاب های دلتا، بارونز همه بخش هاش؛ و کمبریج و کاپلان و تامسون بعضی بخش ها رو خونده و نمره هاش اینا شده چه توصیه ای دارین؟ :((

سطح زبانم بد نیست. اما نمی دونم چرا اینطوری شد!!! نمیدونم الان چطوری باید بخونم! اصلا باید چی بخونم!
ممنون...
من اگه همین نمرات شما رو بگیرم یعنی توتالم بشه بیشتر از 70 تمام مشکلاتم حل میشه.فقط سوالم اینکه سطح زبان منم زیاد خوب نیست و تو یک امتحان آزمایشی 45 شدم.شما با وجود خوندنه همه این کتابا نمراتتون اینجوری شده؟!من به اندازه شما اصلا نخوندم و 22 دسامبر هم امتحان دارم.نمی دونم چیکار باید بکنم؟دوستان ممنون میشم که مثل همیشه تنها نذارن و راهنمایی کنن.اگه من این نمره رو نیارم زندگی کار دانشگاه هم رو از دست می دم.

amene jooon
October 21st, 2012, 03:34 PM
سلام...

ممنون...

سلام،
دوست خوب غصه گذشته رو نخورین، از الان برای فردا برنامه ریزی کنین، شما الان تجربه یه امتحان رو دارین و به کمک اون بهتر می تونین برای امتحان آماده بشین. به امید خدا نمره خوبی می گیرین:)
لطفا بگین که چقدر وقت دارین و نمره ای که نیاز دارین چنده؟

rozaneomid
October 21st, 2012, 06:10 PM
سلام،
دوست خوب غصه گذشته رو نخورین، از الان برای فردا برنامه ریزی کنین، شما الان تجربه یه امتحان رو دارین و به کمک اون بهتر می تونین برای امتحان آماده بشین. به امید خدا نمره خوبی می گیرین:)
لطفا بگین که چقدر وقت دارین و نمره ای که نیاز دارین چنده؟

ممنون... تا نوامبر میخام هم دوباره تافل رو بدم هم جی آر ای. نمره هم حداقل 90.. سطح زبانم خوبه امانمیدونم چرا اینطوری شد! من ایران نیستم. تو صحبت کردم مشکل خاصی ندارم.راحت ارتباط برقرار میکنم. قبلا pbt داده بودم و 550 شده بودم!
نمونه تست هارو که میزدم حداقل 23-24 میشدم! :(

ممنون از راهنمایی همه دوستان...

nimaafshar8
October 21st, 2012, 10:19 PM
بچه ها سلام به من کمک کنین من چند وقته میخوام آیلتس یدم لغو میشه
حالا میخوام تافل بدم هیچ اطلاعاتی ندارم ازش
تافل ibt برگزار میشه نامنظم نیست برگزاریش؟به نظرتون میتونم با اطلاعات آیلتسم برم تافل بدم؟

سلام دوست بسیار ارزشمندم :)

بله تافل IBT برگزار میشه و می تونید براش ثبت نام کنید.

برای آشنایی با خود آزمون IBT و اطلاعات بیشتر و نحوه ی ثبت نام و... به اینجا (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL#.D8.A2.D8.B2.D9.85.D9.88.D9.86_.D8.A7.DB.8C. D9.86.D8.AA.D8.B1.D9.86.D8.AA.DB.8C_.D8.AA.D8.A7.D 9.81.D9.84_.28_Internet_Based_TOEFL_-_iBT_.29_:) یک نگاه بیاندازید :)

و برای اینکه دستتون بیاد که این آزمون رو چطوری می زنید و تقریبا چه نمره ای می گیرید از نرم افزار های شبیه سازی آزمون IBT استفاده بکنید.

خیلی خوشحالم که باهاتون هم کلام شدم ، امید دارم از نزدیک ببینمتون :)

zdesign
October 21st, 2012, 10:21 PM
بچه ها سلام به من کمک کنین من چند وقته میخوام آیلتس یدم لغو میشه
حالا میخوام تافل بدم هیچ اطلاعاتی ندارم ازش
تافل ibt برگزار میشه نامنظم نیست برگزاریش؟به نظرتون میتونم با اطلاعات آیلتسم برم تافل بدم؟
من چندوقتی برای آیلتس خوندم ولی امتحان ندادم، و بعد ibt رو انتخاب کردم. ببینید مسئله‌ای که هست بالاخره هردو آزمون انگلیسی هستن و انگلیسی هم چیز خیلی متغیری نیست. بنابراین باید برای نمرۀ خوب سطح زبانتون خوب باشه، بعد از این مسئله هست که فرمت امتحان و نوع سؤالا مطرح میشه. به هرحال ibt با آیلتس تفاوت داره و تفاوت‌هاش هم زیاده. شما در ibt نیاز دارین که در قسمت ریدینگ زمان‌بندی مناسب و در قسمت لیسنینگ تمرکز بالایی داشته باشید. به علاوه این‌ها به نظر من تافل ibt خیلی بیشتر حول لیسنینگ شما تمرکز داره. مثلاً شما در قسمت اسپیکینگ و رایتینگ هم لیسنینگ دارین و باید درک کنید تا بتونید به سؤالا جواب بدین. همینطور قسمت اسپیکینگ هم شما باید کاملاً مسلط به مدیریت زمان باشید، مثلاً 45 ثانیه که بهتون فرصت صحبت و ضبط صدارو میده باید بتونید کامل مطلبتون بگین. به هرحال حتما و حتما باید اگر سطح زبانتون خوب هست چند هفته‌ای فقط روی فرمت امتحان کار کنید.
در ضمن فکر کنم یک تاپیک مربوط به این موضوع هست که آیلتس بدم یا تافل. اونارو بخونین حتماً بهتون خیلی کمک میکنه.

zdesign
October 21st, 2012, 10:31 PM
ممنون... تا نوامبر میخام هم دوباره تافل رو بدم هم جی آر ای. نمره هم حداقل 90.. سطح زبانم خوبه امانمیدونم چرا اینطوری شد! من ایران نیستم. تو صحبت کردم مشکل خاصی ندارم.راحت ارتباط برقرار میکنم. قبلا pbt داده بودم و 550 شده بودم!

به نظر من حتماً تو یک یا دوتا آزمون آزمایشی شرکت کنین. شاید این مسئله به استرس سر امتحانتون برگرده چون میگید خودتون که کار میکردین بهتر بوده نتایجتون. البته نظر شخصی من بود. چون کسی اگر درست منابعی که گفتین خونده باشه معمولاً نمرش بالاتره. البته من نمیدونم چطوری میخوندین. فقط تست‌هارو میزدید و نمرتون پیدا میکردین و رد میشدید، یا اشکالاتون پیدا میکردین و لغت‌های جدید و معانی و کاربردهاشم پیدا میکردید. یا مثلا تو قسمت لیسنینگ فقط گوش میدادید و تست میزدی یا چندتاش هم مینوشتی و چند بار گوش میکردی یا نه؟ به هر حال چطور خوندن هم مهمه. ایشالا که با تلاش موفق میشی، هرچند که میگی GRE هم داری و باید خیلی بیشتر وقت بذاری. موفق باشی.

mahsa68
October 21st, 2012, 10:37 PM
سلام به من کمک کنین
من آیلتس میخوام بدم ولی آزمونش لغو میشه حالا تصمیم گرفتم تافل بدم
تافل بینظم نیست؟برگزار میشه؟
میشه بگین با این تغییر جهت چه چیزهایی بخونم؟تا سریع آماده شم

lordmt
October 21st, 2012, 10:48 PM
سلام به من کمک کنین
من آیلتس میخوام بدم ولی آزمونش لغو میشه حالا تصمیم گرفتم تافل بدم
تافل بینظم نیست؟برگزار میشه؟
میشه بگین با این تغییر جهت چه چیزهایی بخونم؟تا سریع آماده شم
به نظر مني كه خودم آيلتتس دادم حتما برو تافل الان وضع آيلتس خيلي داغونه
نمره تافل هم تقريبا تمام و كمال داده ميشه نه مثل آيلتس سليقه اي
بهترين كار 3-4 جلسه خصوصي يا با كسي كه خودش تافل داده فشرده كار كن

amene jooon
October 21st, 2012, 11:11 PM

ببین این که می گی تو complete test هائی که خونه کار می کردی بهتر نتیجه می گرفتی کاملا طبیعیه. شرایط امتحان کاملا با خونه فرق می کنه، مضاف اینکه سروصدای بقیه بیشتر آدم رو اذیت می کنه. یه چیز خیلی مهم واسه speaking بهت بگم. اینکه شما راحت با بقیه ارتباط برقزار می کنی، خیلی خوبه اما دلیل بر نمره خوب تافل نمیشه. تو s شما باید طبق استراکچر خاصی حرف بزنی که نمره خوبی بگیری. پس اگه تا حالا با فرمت notefull آشنا نشدی، بهت توصیه می کنم که فایل های پاورپوینتش رو از همینجا دانلود کن. و تکنیکش رو واسه s, w استفاده کن.

از cambridge ، قسمت r خیلی خوب تکنیک ها رو گفته، حجمش زیاد هم نیست، اگر می تونی یه نگاه واسه مرور هم شده بهش بنداز. تو وقت آزادت (تو مسیر، خونه، هرجا) به فایل های listening های مخصوص تافل (فایل های کتاب barron's یا cambridge یا complete guide) گوش بده. رو complete tests ها کار کن. بهت کمک زیادی می کنه، تو زمان بندی واسه r و w و هم اینکه با متن های زیادی آشنا میشی. هربار که تست می زنی جواب هات رو چک کن و سعی کن که اشکالت رو رفع کنی. درضمن امتحان آزمایشی یکی دو هفته قبل امتحانت بده که دیگه نگران باشی.

لطفا همه تلاشت رو بکن، مطمئنم که موفق میشی:)

mahsa68
October 21st, 2012, 11:22 PM
ممنون از راهنمایی
الان رفتم پروفایل درس کردم ولی هر تاریخ و شهری رو که میزنم هیچ امتحانیو نشون نمیده؟

rozaneomid
October 22nd, 2012, 06:57 AM
ببین این که می گی تو complete test هائی که خونه کار می کردی بهتر نتیجه می گرفتی کاملا طبیعیه. شرایط امتحان کاملا با خونه فرق می کنه، مضاف اینکه سروصدای بقیه بیشتر آدم رو اذیت می کنه. یه چیز خیلی مهم واسه speaking بهت بگم. اینکه شما راحت با بقیه ارتباط برقزار می کنی، خیلی خوبه اما دلیل بر نمره خوب تافل نمیشه. تو s شما باید طبق استراکچر خاصی حرف بزنی که نمره خوبی بگیری. پس اگه تا حالا با فرمت notefull آشنا نشدی، بهت توصیه می کنم که فایل های پاورپوینتش رو از همینجا دانلود کن. و تکنیکش رو واسه s, w استفاده کن.

از cambridge ، قسمت r خیلی خوب تکنیک ها رو گفته، حجمش زیاد هم نیست، اگر می تونی یه نگاه واسه مرور هم شده بهش بنداز. تو وقت آزادت (تو مسیر، خونه، هرجا) به فایل های listening های مخصوص تافل (فایل های کتاب barron's یا cambridge یا complete guide) گوش بده. رو complete tests ها کار کن. بهت کمک زیادی می کنه، تو زمان بندی واسه r و w و هم اینکه با متن های زیادی آشنا میشی. هربار که تست می زنی جواب هات رو چک کن و سعی کن که اشکالت رو رفع کنی. درضمن امتحان آزمایشی یکی دو هفته قبل امتحانت بده که دیگه نگران باشی.

لطفا همه تلاشت رو بکن، مطمئنم که موفق میشی:)

خيلييييي ممنون از راهنمايي...
من همه اين كتابارو همه بخشاشو نخوندم. مثلا فقط دو تا رايتينگ نوشتم واسه خودم و چند تا نمونه هم خوندم!
اسپيكينگ هم همينطور. فرمت نوت فول رو خوندم و استفاده كردم. اما براي هر اسكيل شايد كمتر از 10 نمونه كار كردم! شايد يه مشكل همين اعتماد زيادي داشتن به خودم تو اين بخشا بود!
زدن تست هايي كه يك بار زدم ميتونه مفيد باشه( با توجه به اينكه من معمولا تو ذهنم مي مونه جواب تستا) ؟
بازم مرسي از وقتي كه ميذاري...

amene jooon
October 22nd, 2012, 10:20 AM
خيلييييي ممنون از راهنمايي...
من همه اين كتابارو همه بخشاشو نخوندم. مثلا فقط دو تا رايتينگ نوشتم واسه خودم و چند تا نمونه هم خوندم!
اسپيكينگ هم همينطور. فرمت نوت فول رو خوندم و استفاده كردم. اما براي هر اسكيل شايد كمتر از 10 نمونه كار كردم! شايد يه مشكل همين اعتماد زيادي داشتن به خودم تو اين بخشا بود!
زدن تست هايي كه يك بار زدم ميتونه مفيد باشه( با توجه به اينكه من معمولا تو ذهنم مي مونه جواب تستا) ؟
بازم مرسي از وقتي كه ميذاري...

خواهش می کنم.

حالا که فرمت notefull رو می دونی، از کتاب mastering skills قسمت s, w رو کار کن. همش دوتا writing؟ 10 تا s؟ خیلی کمه!!! تمرین زیاد واسه تسلط لازمه. درضمن به نظر من زدن تست هائی که قبلا روشون حسابی کار کردی (نکات تست رو درآوردی) توجیهی نداره. اما منبع خوب زیاد هست، می تونی رو بقیه وقت بزاری. فکر می کنم oxford رو هنوز کار نکردی، می تونی روش کار کنی.

ehsan_eee_000
October 22nd, 2012, 02:09 PM
دلتا کتاب خوبیه
شما ریدینگ و لیسنینگ اونو کار کن
بعد که لیسنینگت راه افتاد از رو کتاب mastering skill تمرین های اسپیکینگ و رایتینگشو کار کن
چند هفته مونده به امتحان کامپلیت تستارم بزن
اگه خوب بخونی میتونی نمره ی خوبی بگیری
خیلی بستگی به تلاشه خودت داره
سعی کن زودتر ریدینگ و لیسنینگ دلتارو تموم کنی
اگه بعدش رسیدی ریدینگ کمبریج و لیسنینگ بارونزم کار کن
رایتینگ به مرور درست میشه به خاطر همین هم سعی کن گرامرتو قوی کنی و بعدش روزی ی رایتینگ بنویسو بده دوستات برات تصحیح کنن
راستی پاور پوینت های نوت فول هم از فرم دانلود کن
برای اسپیکینگ خیلی کمکت می کنه
یعنی واس اسپیکینگ و رایتینگ کلا دلتا رو بذارم کنار؟
دوستان راهی دیار غربت شدن نمیدونم به کی بدم تصحیح کنه:(
پیشاپیش ممنون از وقتی که میذارین

dave99
October 22nd, 2012, 03:31 PM
دوستان راهنمایی کنن . . .

من الآن ترم اول فوق هستم . . . اگه بخوام برا دکترا Apply کنم تا کی وقت دارم که امتحان iBT رو بدم؟ <حداقل 4ماه می خوام تا آماده بشم>
آیا الآن شروع کنم زوده؟

و دیگه این که : قضیه 4تا دانشگاه که خود ETS رایگان نمره iBT رو براشون می فرسته چیه؟ یعنی باید با استاد صحبتات رو کرده باشی بعد بری iBT بدی تا نمره تم برای دانشگاه بفرستن!؟
آیا لازمه که حتما ETS نمره رو بفرسته برای دانشگاه، که برای هر کدوم 18$ می خواد؟

ali_ghassemi
October 22nd, 2012, 05:07 PM
یعنی واس اسپیکینگ و رایتینگ کلا دلتا رو بذارم کنار؟
دوستان راهی دیار غربت شدن نمیدونم به کی بدم تصحیح کنه:(
پیشاپیش ممنون از وقتی که میذارین
چون وقتت زیاد نیست به نظرم منابعی ک بازدهی بیشتری داره رو اول بخونی بهتره
بعد اگه وقت کردی بازهم کتاب اینا هستش برا خوندن
خوب رایتینگم باید تایپ کنی دیگه
بعد ایمیل می کنی به دوستات
هم اونا از تنهایی در میان هم به خودت کمک میشه :)
ی سری سایتم هست که رایتینگتو میفرستی برات رایگان تصحیح می کنن.. ولی راستش من نمیدونم جریانش چیه و چه جوریه سیستمش
ی نرم افزاری هم هست که اسمش white smoke
ی سری از غلط های گرامری و تایپی اینارم می گیره
اونم می تونه خیلی کمکت کنه
تو اینترنت سرچ کن پیدا میشه

ramin92003
October 22nd, 2012, 09:17 PM
با سلام

می خواستم بدونم بعد از خواندن کتابهای بارونز و کمبریج چه کتابی بهتر است که بخوانم اکسفورد یا ETS ؟ و کدام قسمت های کتابهای oxford و ETS به امتحان نزدیک تر است؟

خیلی ممنون.

PrH
October 22nd, 2012, 09:28 PM
دوستان
برای دادن آزمون تافل باید دقیقا تمام کلمات Barron's رو در آورد معنیشون رو ؟ بعضی متون خیلی آکادمیک هستند و اصطلاحات تخصصی دارند که معنیشون معیاری بر دانش زبان انگلیسی نیست ؟

شما چطوری مطالعه کردید ؟

من حتما باید بالای 100 بگیرم ... ! لطفا داخل راهنمایی کم نزارید !

salazar716
October 22nd, 2012, 10:04 PM
دوستان راهنمایی کنن . . .

من الآن ترم اول فوق هستم . . . اگه بخوام برا دکترا Apply کنم تا کی وقت دارم که امتحان iBT رو بدم؟ <حداقل 4ماه می خوام تا آماده بشم>
آیا الآن شروع کنم زوده؟

و دیگه این که : قضیه 4تا دانشگاه که خود ETS رایگان نمره iBT رو براشون می فرسته چیه؟ یعنی باید با استاد صحبتات رو کرده باشی بعد بری iBT بدی تا نمره تم برای دانشگاه بفرستن!؟
آیا لازمه که حتما ETS نمره رو بفرسته برای دانشگاه، که برای هر کدوم 18$ می خواد؟

درود.
تا 2 هفته قبل ددلاینه دانشگاهی که قصد اپلای دارین، یعنی سال بعد قبل ددلاینا که میشه دور و ور آذر، حالا بستگی به دانشگاه دیرتر هم میشه. میگم 2 هفته چون ریپورت نمره، 2 هفته بعد از امتحان میاد.
قضیه اینه که ETS واسه چهار تا دانشگاهی که شما انتخاب میکنی نمرات رو رایگان ریپورت میکنه. شما ببین کدوم دانشگاه میخوای اپلای کنی، حالا میخوای استاد پیدا کن قبل امتحانت میخوای همینجوری 4 تا دانشگاه وارد کن، مهم نیست!
سوال سوم رو مطمئن نیستم ولی احتمال زیاد جوابش 'بله' هست.

najmeh_ash
October 23rd, 2012, 12:30 AM
سلام ببخشید کسی هست که در NOV امتحان داشته باشه؟

mohclev
October 23rd, 2012, 02:31 AM
سلام ببخشید کسی هست که در NOV امتحان داشته باشه؟

من 18 NOV امتحان دارم

alipsps
October 23rd, 2012, 09:57 AM
دوستان
برای دادن آزمون تافل باید دقیقا تمام کلمات Barron's رو در آورد معنیشون رو ؟ بعضی متون خیلی آکادمیک هستند و اصطلاحات تخصصی دارند که معنیشون معیاری بر دانش زبان انگلیسی نیست ؟

شما چطوری مطالعه کردید ؟

نه دوست عزیز. احتایجی نیست. فقط باید در حدی بفهمید که بتونید تست ها رو یا مستقیم یا یه جورای استنباطی درست بزنید. تست زدن ریدینگ مهارت خاصی می خواد اگه دایره لغاتتون زیاد نباشه. تمرین کنید ایشالا درست میشه

saeedeh_sh2069
October 23rd, 2012, 07:54 PM
دوستان

شما چطوری مطالعه کردید ؟

این کار خیلی فرسایشیه.ریدینگ رو من یک ساعته میزدم،اما کلمه درآوردن ازش کلی طول میکشید و کسل کننده بود،حتی دافعه واسم ایجاد میکرد که سراغ ریدینگ برم! اما من توصیه میکنم این حرکت رو.من کتاب لغت نخوندم هیچی، اما وقتی آخرش رفتم سراغ اشنشال ووردز دیدم 70-80 درصدش رو بلدم.
و درباره لغتهایی که به نظرت خیلی تخصصیه باید بگم که توی دفترچه ات اونا رو هم یادداشت کن.ولی با یه علامت نشانه بذار که خیلی مهم نیستن و نیازی نیست مثلا مثالشو دوره کنی یا کاربردشو بدونی. اما هر از گاهی یه نگاه بهش بنداز.درسته که توی ریدینگ ممکنه به کارت نیاد و بدون دونستن اونا هم کار جلو بره، اما توی لیستنینگ اهمیت پیدا میکنه! موضوعات تافل محدودن، کلمات تخصصی اون حیطه هم محدوده. و واست جالب خواهد بود که همون کلمه هایی که احساس میکنی خیلی تخصصیه رو؛توی یه لیستنینگ میشنوی.
به هرحال ریدینگای بارونز خیلی خوب بود به نظر من.

saeedeh_sh2069
October 23rd, 2012, 08:27 PM
با سلام

می خواستم بدونم بعد از خواندن کتابهای بارونز و کمبریج چه کتابی بهتر است که بخوانم اکسفورد یا ETS ؟ و کدام قسمت های کتابهای oxford و ETS به امتحان نزدیک تر است؟

خیلی ممنون.

کتاب ای تی اس رو من کامل نزدم،اما تا اونجا که یادمه،من رفتم سراغ رایتینگ و اسپیکینگش،خیلی زیاد نبود(دو تا نمونه کامل سوال)،کلا کتاب باریکی بود به نسبت.راستی توی فروم هم دو نمونه از ای تی اس هست.
لیستنینگهای آکسفورد خوبه،نه فقط لکچرهاش،سوالای خوبی داره که دقتت رو زیاد میکنه.دو تا فول تست هم داشت.به هرحال بسته به اینه که چقد وقت داری.

ABCDEFGHIJKLM
October 24th, 2012, 12:02 PM
بچه هایی که امتحان دادند و نمره دلخواه رو گرفتند.چطوری مطالب رو دوره می کنند که هم یادشون نره هم بعد یه مدت بهتر هم بشند؟
بعد از اون همه خوندن یه کم سخته بخوایم دوباره بریم سراغ منابع.پیشنهادتون چیه؟
به نظرتون بعد امتحان یه مدت استراحت لازمه؟

amene jooon
October 24th, 2012, 02:10 PM
بچه هایی که امتحان دادند و نمره دلخواه رو گرفتند.چطوری مطالب رو دوره می کنند که هم یادشون نره هم بعد یه مدت بهتر هم بشند؟
بعد از اون همه خوندن یه کم سخته بخوایم دوباره بریم سراغ منابع.پیشنهادتون چیه؟
به نظرتون بعد امتحان یه مدت استراحت لازمه؟

دوست خوبم

بعد هر امتحان یا مسابقه ای استراحت لازمه. اما مقدار و نوع استراحت بستگی به سختی امتحان و شرایط شما داره. کسی که از المپیک برمی گرده نیاز با استراحت بیشتر و کاملتری داره تا کسی که از مسابقات منطقه ای برگشته. اون وقته که می تونه با انرژی کاری رو که پیش گرفته ادامه بده.

منظورتون از خوندن منابع چیه؟ فاصله افتاده بین خوندنتون یا اینکه یه بار امتحان دادین، راضی نبودین و می خواین دوباره امتحان بدین؟ به هرحال مهمه که چه منابعی رو کار کردین و چه مدت فرصت دارین. نمره دلخواهتون هم همینطور.

آرزوی موفقیت واستون دارم. :)

hirt-01
October 24th, 2012, 02:16 PM
دوستان من سه کتاب - 400for TOEFL - essential words for TOEFL - 504 رو خوندم، ریدینگ آزمایشی آخر کتاب 450 بارونز رو زدم ( تو یک ساعت وقت استاندارد ) نمره ام پایین اومد (22 شدم ) با این سطح ( لغات ها هم بیش از 90 درصدشون یادمه ) کدوم کتاب رو پیشنهاد میدید؟

Leopold
October 24th, 2012, 02:58 PM
دوستان من سه کتاب - 400for TOEFL - essential words for TOEFL - 504 رو خوندم، ریدینگ آزمایشی آخر کتاب 450 بارونز رو زدم ( تو یک ساعت وقت استاندارد ) نمره ام پایین اومد (22 شدم ) با این سطح ( لغات ها هم بیش از 90 درصدشون یادمه ) کدوم کتاب رو پیشنهاد میدید؟

دوست عزیز ،
برای اینکه نمره خوب در قسمت ریدینگ تافل به دست بیاری لازم نیست که خیلی لغات بلد باشی. همین کتاب هایی که خوندی کافی هست وقتت رو بذار واسه درک مطلب ریدینگ.

ABCDEFGHIJKLM
October 24th, 2012, 06:06 PM
دوست خوبم

بعد هر امتحان یا مسابقه ای استراحت لازمه. اما مقدار و نوع استراحت بستگی به سختی امتحان و شرایط شما داره. کسی که از المپیک برمی گرده نیاز با استراحت بیشتر و کاملتری داره تا کسی که از مسابقات منطقه ای برگشته. اون وقته که می تونه با انرژی کاری رو که پیش گرفته ادامه بده.

منظورتون از خوندن منابع چیه؟ فاصله افتاده بین خوندنتون یا اینکه یه بار امتحان دادین، راضی نبودین و می خواین دوباره امتحان بدین؟ به هرحال مهمه که چه منابعی رو کار کردین و چه مدت فرصت دارین. نمره دلخواهتون هم همینطور.

آرزوی موفقیت واستون دارم. :)
من امتحان دادم و نمره لازم رو گرفتم.ولی نمرم مثلا 107 نشده.می خوام بدونم از چه کتابی استفاده کنم که هم مطالبی رو که بلدم فراموش نکنم.هم چیزایی که تو این مدت یاد نگرفتم یا ضعف دارم رو بر طرف کنم.
من کمبریج و افشال گاید رو خونده بودم.تستای بارونز رو هم زده بودم.ولی لغتای تستا رو در نیاورده بودم و کلا خیلی دقیق نخونده بودم این کتابا رو.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Alice_in
October 24th, 2012, 06:28 PM
سلام دوستان
من فکر می کنم که بیس زبانم خوبه، چون قبلا کلاس زبان رفتم. با ایندپندنت اسپیکینگ ها مشکل چندانی ندارم. اما به شدت در بخش اینتگردیت اسپکینگ مشکل دارم. نوت فول رو که بچه ها زحمت پاورپوینش رو کشیدن خوندم . الان روی mastering skill کار میکنم. اما از انجام دادن همین تمرینات ابتدایی مسترینگ هم ناتوانم!
مشکل خیلی زیادی با لیسنینگی که پخش میشه دارم. نمی رسم درست نت بردارم. اگه نت خوب برندارم ،چیزی یادم نمیمونه که جواب بدم. به نظر شما چه جور تمرین کنم که مشکلم حل بشه؟

Leopold
October 24th, 2012, 06:34 PM
سلام دوستان
من فکر می کنم که بیس زبانم خوبه، چون قبلا کلاس زبان رفتم. با ایندپندنت اسپیکینگ ها مشکل چندانی ندارم. اما به شدت در بخش اینتگردیت اسپکینگ مشکل دارم. نوت فول رو که بچه ها زحمت پاورپوینش رو کشیدن خوندم . الان روی mastering skill کار میکنم. اما از انجام دادن همین تمرینات ابتدایی مسترینگ هم ناتوانم!
مشکل خیلی زیادی با لیسنینگی که پخش میشه دارم. نمی رسم درست نت بردارم. اگه نت خوب برندارم ،چیزی یادم نمیمونه که جواب بدم. به نظر شما چه جور تمرین کنم که مشکلم حل بشه؟

خب اگه اینطوری هست شما احتمالا در لیسینینگ هم به مشکل میخورید. بهتره اگه وقت دارید رو لیسینینگ زیاد کار کنین و با نحوه نت برداری آشنا بشین. نت برداری در integrated writing هم خیلی مهمه.

hirt-01
October 26th, 2012, 04:13 PM
دوست عزیز ،
برای اینکه نمره خوب در قسمت ریدینگ تافل به دست بیاری لازم نیست که خیلی لغات بلد باشی. همین کتاب هایی که خوندی کافی هست وقتت رو بذار واسه درک مطلب ریدینگ.
حالا با این سطح دانش کدوم کتابای ریدینگ رو به ترتیب پیشنهاد میکنید؟

blur
October 26th, 2012, 04:28 PM
حالا با این سطح دانش کدوم کتابای ریدینگ رو به ترتیب پیشنهاد میکنید؟

من پیشنهاد میکنم دلتا که آسون تر و راه بندازتره، official guide و بعدش کمبریج رو مطالعه کنین...بعد اگه وقت داشتین بسته به اوضاع می تونین کتابای دیگه رو هم بخونین...قبل امتحان حتما کامپلت تست های کاپلان رو بزنین که ردینگ های سطح بالایی دارن.

hemmati63
October 26th, 2012, 10:30 PM
سلام دوستان
من تو نت برداری از لیسنینگ مشکل دارم نمیتونم هم گوش کنم و هم نت بردارم! این قضیه برای بخش لیسنینگ و سپکینگ مشکل ساز نیست چون مفهوم رو متوجه میشم و جواب هارو پیدا میکنم و صحبت میکنم اما برای رایتینگ واقعا مشکل دارم چون باید دقیق و حساب شده بر اساس صحبت ها نوشت و نت برداری واقعا مهمه!! چه راه حلی پیشنهاد میکنید دوستان.

Leopold
October 26th, 2012, 10:35 PM
سلام دوستان
من تو نت برداری از لیسنینگ مشکل دارم نمیتونم هم گوش کنم و هم نت بردارم! این قضیه برای بخش لیسنینگ و سپکینگ مشکل ساز نیست چون مفهوم رو متوجه میشم و جواب هارو پیدا میکنم و صحبت میکنم اما برای رایتینگ واقعا مشکل دارم چون باید دقیق و حساب شده بر اساس صحبت ها نوشت و نت برداری واقعا مهمه!! چه راه حلی پیشنهاد میکنید دوستان.

خب تنها راه حلش تمرین کردن هست. کلا هر چه بیشتر آدم نت برداره تمرکزش میاد پایین. بهتره با تمرین دستت بیاد که چقدر باید نت برداری و کجاها مهم هستن.

phoenix70
October 27th, 2012, 08:29 PM
سلام دوستان
واسه قسمت integrated writing نوت فول میگه که conclusion ننویسید. نیازی نیست. ولی کتاب mastering skills تو outline این قسمت ، conclusion رو هم آورده؟
چیکار کنیم؟ بنویسیم یا ننویسیم؟ نمره داره؟

Savadkohi
October 27th, 2012, 10:55 PM
سلام دوستان
واسه قسمت integrated writing نوت فول میگه که conclusion ننویسید. نیازی نیست. ولی کتاب mastering skills تو outline این قسمت ، conclusion رو هم آورده؟

با سلام،

بنظر میرسه که نوشتن Conclusion یکم اختیاری یا سلیقه ای باشه واسه این قسمت اما من خودم که فکر کردم دیدم برای این حالت Writing نوشتن Conclusion یکم بی معنی بنظر میرسه یعنی نیازی به نوشتن اون نیست و اضافیه حالا شما خودت فکر کن اگر دیدی لازمه یه قسمت انتهایی هم واسه Conclusion در نظر بگیر.

پاینده و پیروز باشید.

saeedeh_sh2069
October 27th, 2012, 11:22 PM
سلام دوستان

من یادمه توی نمونه های کتاب ای تی اس؛ یکیشو با نتیجه نوشته بود؛ اونیکی بدون نتیجه گیری! گویا به قول دوستمون سلیقه ای میباشد! اونی هم که نتیجه گیری داشت یادمه در حد 2 خط بود.

vahid01364
October 28th, 2012, 12:16 PM
سلام من 13 اکتبر امتحان دادم و نمرم شد 85 (R20 , s18 , L27, W20 ) دوباره برای 16 یا 17 نوامبر ثبت نام کنم؟ 90 بشم این خیلی خوبه! برای phd می خوام.

mahspice
October 28th, 2012, 01:09 PM
سلام دوستان
درود برشما
به نظر من هم آوردن نتیجه گیری در این قسمت سلیقه ای هستش ولی از اونجا که امتحان تافل یک امتحان آکادمیکه و در نوشته های آکادمیک معمولا نتیجه گیری آورده میشه، شاید بهتر باشه که نتیجه گیری هم بیاد که نوشته آکادمیک تر به نظر برسه.

phoenix70
October 28th, 2012, 06:16 PM
دوستان دو تا سوال
1-تو قسمت writing نمره ی قسمت integrated و independent با هم برابر هستند؟
2- واسه گرفتن +26 از writing چه کار باید کرد؟ یعنی چه فاکتور هایی اهمیت دارند و اهمیت هر کدوم چقدره ؟

amene jooon
October 29th, 2012, 06:40 PM
سلام

اگه کسی نیاز به فایل های قسمت Listening کتاب Mastering Skills for the TOEFL ibt 2nd ed داشت از این آدرس می تونه بگیره. متاسفانه به دلیل محدودیت حجم امکان آپلود تو کتابخونه نبود، اما امیدوارم که مدیرهای اون بخش یه راهی براش پیدا کنن.

http://ge.tt/2tviiJL.
به امید موفقیت واسه همه.:)

kasi58
October 30th, 2012, 11:47 AM
سلام..
تو speaking 4 نوت فول میگه The article discusses خط بعد میگه which the passage defines as چه فرقی این ۲ جمله دارند ..
بعد تو article مثل writing
۳ تا دلیل میاره که تو lecture نفی میشه..؟
speaking 5 هم ۷ تا قسمت کرده که من نمیرسم همشو بگم کدومشو حذف کنم ..؟

Leopold
October 30th, 2012, 12:08 PM
سلام..
تو speaking 4 نوت فول میگه The article discusses خط بعد میگه which the passage defines as چه فرقی این ۲ جمله دارند ..
بعد تو article مثل writing
۳ تا دلیل میاره که تو lecture نفی میشه..؟
speaking 5 هم ۷ تا قسمت کرده که من نمیرسم همشو بگم کدومشو حذف کنم ..؟

1- article و passage معنی یکسانی دارند هر کدوم را بگی فرقی نداره. the article discusses یعنی این کلیت مقاله در مورد فلان موضوع هست (یک کلمه میتونه باشه) ولی which the passage defines as در واقع یک تعریف داره از موضوع ارائه میده
2- در مورد integrated writing بیشتر مواقع نقض میشه هر چند که امتحان تقریبا یک ماه پیش تافل طوری بود که lecturer واسه مشکلات موجود در article راه حل ارائه میکرد. بنابراین خوتون را آماده کنین.
3- task 5 اسپیکینگ قبول دارم اما اگه زیاد تمرین کنین میشه. مثلا conclusion میتونه حذف شه یا اگه بازم وقت کم میارید میتونین قسمتی که میگه راه حل اول خوب نیست و راه حل دوم خوبه را خوتون یک جور دیگه بگین. ولی همون طور که نوت فول میگه اگه طبق گفتش پیش برین می تونین نمره خوبی از این قسمت بگیرین چون همه چیز رو پوشش میده.

موفق باشین!

ramin92003
October 30th, 2012, 01:47 PM
با سلام

می خواستم بدونم کتاب mastering Skills for toefl 2nd edition تو ایران چاپ شده اگر چاپ شده چه انتشاراتی اون را منتشر کرده؟

kasi58
October 30th, 2012, 01:57 PM
1- article و passage معنی یکسانی دارند هر کدوم را بگی فرقی نداره. the article discusses یعنی این کلیت مقاله در مورد فلان موضوع هست (یک کلمه میتونه باشه) ولی which the passage defines as در واقع یک تعریف داره از موضوع ارائه میده
2- در مورد integrated writing بیشتر مواقع نقض میشه هر چند که امتحان تقریبا یک ماه پیش تافل طوری بود که lecturer واسه مشکلات موجود در article راه حل ارائه میکرد. بنابراین خوتون را آماده کنین.
3- task 5 اسپیکینگ قبول دارم اما اگه زیاد تمرین کنین میشه. مثلا conclusion میتونه حذف شه یا اگه بازم وقت کم میارید میتونین قسمتی که میگه راه حل اول خوب نیست و راه حل دوم خوبه را خوتون یک جور دیگه بگین. ولی همون طور که نوت فول میگه اگه طبق گفتش پیش برین می تونین نمره خوبی از این قسمت بگیرین چون همه چیز رو پوشش میده.

موفق باشین!

ممنون ..در مورد تسک ۴ speaking هم توضیح میدین که تو مقاله چند تا دلیل میاره ..؟
چه جور باید گفت..؟

phoenix70
October 30th, 2012, 10:06 PM
دوستان من دارم از نرم افزار barron's استفاده میکنم ولی هر دفعه که وارد میشم باید به عنوان new user وارد بشم. و نتایج قبلیم رو save نمیکنه.
میشه راهنماییم کنید؟ نرافزار کمبریج اینحوری نیست ولی

Savadkohi
October 30th, 2012, 10:27 PM
دوستان من دارم از نرم افزار barron's استفاده میکنم ولی هر دفعه که وارد میشم باید به عنوان new user وارد بشم. و نتایج قبلیم رو save نمیکنه.
میشه راهنماییم کنید؟ نرافزار کمبریج اینحوری نیست ولی

مشکل نرم افزار Barron's برای ویندوزهای 7 همینه یعنی نتایج رو Save نمیکنه و کاربر رو نمیشناسه اگر توجه کنی در صفحه اولش هم اینو نوشته.

پیروز و پاینده باشید.

zdesign
October 31st, 2012, 03:25 PM
دوستانی که تجربه امتحان اصلی رو داشتن، کیفیت صدا تو قسمت لیسنینگ مثل نرم‌افزار Barrron's هست یا نه؟ چون تو نرم‌افزار خیلی از معمولیش بدتره و وقتی من اصلی رو گوش میدم خیلی بیشتر کلمات و جملات رو درک می‌کنم. البته نرم‌افزار Cambridge اینطور نیست و کیفیت صداش خوبه. امتحان اصلی شبیه کدوم هست بیشتر؟ ممنونم.

y2dark
October 31st, 2012, 06:38 PM
دوستانی که تجربه امتحان اصلی رو داشتن، کیفیت صدا تو قسمت لیسنینگ مثل نرم‌افزار Barrron's هست یا نه؟ چون تو نرم‌افزار خیلی از معمولیش بدتره و وقتی من اصلی رو گوش میدم خیلی بیشتر کلمات و جملات رو درک می‌کنم. البته نرم‌افزار Cambridge اینطور نیست و کیفیت صداش خوبه. امتحان اصلی شبیه کدوم هست بیشتر؟ ممنونم.
امتحان اصلی از هر دوتاش بهتره! :cool:

phoenix70
October 31st, 2012, 07:25 PM
دوستان عزیزم من شدیدا به یه منبع کامل واسه قسمت independent رایتبنگ نیاز دارم. جزوه ی آریانپور رو دارم ولی به نظرم کامل نیست و البته خیلی هم خوب توضیح نداده.
میشه خواهشا کمکم کنید؟

blur
October 31st, 2012, 07:35 PM
دوستان عزیزم من شدیدا به یه منبع کامل واسه قسمت independent رایتبنگ نیاز دارم. جزوه ی آریانپور رو دارم ولی به نظرم کامل نیست و البته خیلی هم خوب توضیح نداده.
میشه خواهشا کمکم کنید؟

اگه گرامر میخواین بخونین گرامر کمبریج کافی و خوبه...کمبریج در مورد ساختار این رایتینگ یه سری توضیحات داده که به من خیلی کمک کرد و خیلی هم ساختار منطقی ای هست... برا ایندپندنت لازمه نمونه رایتینگ ببینین و خودتون زیاد بنویسین...

phoenix70
October 31st, 2012, 07:41 PM
اگه گرامر میخواین بخونین گرامر کمبریج کافی و خوبه...کمبریج در مورد ساختار این رایتینگ یه سری توضیحات داده که به من خیلی کمک کرد و خیلی هم ساختار منطقی ای هست... برا ایندپندنت لازمه نمونه رایتینگ ببینین و خودتون زیاد بنویسین...

تو integrated مشکلی ندارم. مشکلم تو independent هست. من نمره بالای 25 میخوام از این writing میخوام یه غالبی باشه که بدونم چطوری باید بنویسم. کمبریج نمونه هم داره؟ یعنی بعد از اینکه توضیح میده مثال هم میزنه ؟

blur
October 31st, 2012, 07:56 PM
تو integrated مشکلی ندارم. مشکلم تو independent هست. من نمره بالای 25 میخوام از این writing میخوام یه غالبی باشه که بدونم چطوری باید بنویسم. کمبریج نمونه هم داره؟ یعنی بعد از اینکه توضیح میده مثال هم میزنه ؟

منم منظورم همون independent هست برا اینگریتد همون نت فول خوبه...بله مثال هم هست...میتونین یه قالب از توش دربیارین. اینکه Introduction ، ساختار پاراگراف ها و conclusion چطور باشه رو توضیح میده...امتحانش ضرری نداره میتونین یه نگاه بکنین خودتون:)

mnarges
November 1st, 2012, 01:39 AM
سلام دوستان
من میخوام واسه امتحان آی بی تی تقریبا ژانویه 2013 خودما آماده کنم. نمیدونم دقیقا از چه منابعی استفاده کنم. قبلا پی بی تی امتحان داده بودم و سطح زبانم فکر کنم در حد متوسط باشه. واسه ارزیابی خودم اولین تست کمبریج را امتحان کردم. ریدینگا از 30 شدم 16 و لسینینگ هم 15. تا حالا هیچ منبعی از آی بی تی را مطالعه نکردم و این اولین تستی بود که میدیدم و خوب با نحوه سوالاش آشنا شدم. نمیدونم با این نمره ها سطح زبانم واسه آی بی تی در چه حده؟ و اینکه با این سطح واسه این دو تا اسکیل از چه منابعی شروع کنم.
خواهش میکنم دوستان منا راهنمایی کنن. منتظر شنیدن نظرات ارزنده شما هستم
با تشکر فراوان

mnarges
November 1st, 2012, 01:40 AM
راستی یه سوال دیگه. این زمانی که واسه این دو تا مهارت ریدینگ و لسینینگ در نظر گرفته شده مناسبه؟ منظورم اینه که من موقع تست زدن با زمان مشکل پیدا نکردم یعنی در واقع زمان برام کافی بود. نمیدونم این یعنی من چه جوری میرفتم جلو؟ با دقت یا اینکه بر عکس؟

blur
November 1st, 2012, 02:23 AM
سلام دوستان
من میخوام واسه امتحان آی بی تی تقریبا ژانویه 2013 خودما آماده کنم. نمیدونم دقیقا از چه منابعی استفاده کنم. قبلا پی بی تی امتحان داده بودم و سطح زبانم فکر کنم در حد متوسط باشه. واسه ارزیابی خودم اولین تست کمبریج را امتحان کردم. ریدینگا از 30 شدم 16 و لسینینگ هم 15. تا حالا هیچ منبعی از آی بی تی را مطالعه نکردم و این اولین تستی بود که میدیدم و خوب با نحوه سوالاش آشنا شدم. نمیدونم با این نمره ها سطح زبانم واسه آی بی تی در چه حده؟ و اینکه با این سطح واسه این دو تا اسکیل از چه منابعی شروع کنم.
خواهش میکنم دوستان منا راهنمایی کنن. منتظر شنیدن نظرات ارزنده شما هستم
با تشکر فراوان

راستی یه سوال دیگه. این زمانی که واسه این دو تا مهارت ریدینگ و لسینینگ در نظر گرفته شده مناسبه؟ منظورم اینه که من موقع تست زدن با زمان مشکل پیدا نکردم یعنی در واقع زمان برام کافی بود. نمیدونم این یعنی من چه جوری میرفتم جلو؟ با دقت یا اینکه بر عکس؟

برا این دوتا اسکیل به نظر من اول یه سری به دلتا بزنین بعدش برین سراغ لسینینگ بارونز و در آخر هم بهتره کمبریج رو بخونین...البته ااگه منابع دیگه ای مثل آکسفورد رو هم خوندین فبها....بعد رو این نمرات حساس نباشین...شما تازه شروع کردین و زمان کافی دارین که نمراتتون رو متحول کنین.
راجع به سوال دومتون....بعضی از بچه ها سر ردینگ وقت کم میارن ولی قانون نیست من خودم وقت اضافه آوردم...بیشتر به سرعت خوندن متن و سرعت انتقالتون بستگی داره که اگه وقت کم نمیارین خوبه و مساله غیر طبیعی نیست.
موفق باشین:smile:

phoenix70
November 1st, 2012, 01:18 PM
دوستان اول کتاب answers to all TOEFL essay questions نوشته ETS publishes its official list of TOEFL essay topics on its website. All essays assigned on the actual TOEFL test come from this list.
راست میگه؟ آخه یه دوستی بهم گفت اینطور نیست. یعنی اینم مثل GRE هست که واسه خودش یه pool داره ؟
اصلا این کتاب خوب هست؟:undecided:

zdesign
November 1st, 2012, 03:08 PM
دوستان اول کتاب answers to all TOEFL essay questions نوشته ETS publishes its official list of TOEFL essay topics on its website. All essays assigned on the actual TOEFL test come from this list.
راست میگه؟ آخه یه دوستی بهم گفت اینطور نیست. یعنی اینم مثل GRE هست که واسه خودش یه pool داره ؟
اصلا این کتاب خوب هست؟:undecided:
در مورد کلیت این کتاب نظر من این هست که خوبه. یکی اینکه شمارو با دلایلی برای جوابتون آماده میکنه (به درد اسپیکینگ هم میخوره) و یکی هم اینکه با عبارات و اصطلاحات و جمله‌های جدیدی هم آشنا میشید. به نظرم خوندن یک یا دو مورد از هر تاپیکش بد نباشه. ولی این رو بگم که این کتاب جمله‌های اشتباه از نظر گرامری هم برخی موارد داره. به این نکته توجه کنید.

ZHALEH
November 1st, 2012, 03:34 PM
سلام
من حدود هشتاد گیگا بایت فایل انگلیسی (TOEFL-GRE-IELTS) دارم. اگر کسی میخواد میتونم در اختیارش بزارم. فقط نمیدونم چه جوری!

کرج ساکنم اگر کسی خواست پیام خصوصی بزاره ببینیم چه میشه کرد!

mnarges
November 1st, 2012, 03:53 PM
برا این دوتا اسکیل به نظر من اول یه سری به دلتا بزنین بعدش برین سراغ لسینینگ بارونز و در آخر هم بهتره کمبریج رو بخونین...البته ااگه منابع دیگه ای مثل آکسفورد رو هم خوندین فبها....بعد رو این نمرات حساس نباشین...شما تازه شروع کردین و زمان کافی دارین که نمراتتون رو متحول کنین.
راجع به سوال دومتون....بعضی از بچه ها سر ردینگ وقت کم میارن ولی قانون نیست من خودم وقت اضافه آوردم...بیشتر به سرعت خوندن متن و سرعت انتقالتون بستگی داره که اگه وقت کم نمیارین خوبه و مساله غیر طبیعی نیست.
موفق باشین:smile:

ممنونم از راهنمایی شما دوست عزیز
دوستان اگه باز نظراتشونا بیان کنن ممنون میشم

ya3r
November 1st, 2012, 10:44 PM
دوستانی که کتاب آکسفورد رو خوندن میشه بگن کدوم قسمت هاش بهتره.
یعنی میشه تو کوتاه مدت خوند البته میدونم که کتاب کاملیه ولی منظور برای تقویت ریدیتگ و لیسنیگه بیشتر.
متشکرم.

y2dark
November 1st, 2012, 11:16 PM
یعنی میشه تو کوتاه مدت خوند البته میدونم که کتاب کاملیه ولی منظور برای تقویت ریدیتگ و لیسنیگه بیشتر.
متشکرم.
ریدینگهاش آسونه ولی از این جهت خوبه که شمارو با کلمات مربوط به اون موضوع خاص آشنا میکنه بنظرم بیشتر به درد رایتینگ می خوره تا ریدینگ!
لیسنینگهاش خوبه ولی بعضی جاها خیلی مته به خشخاش گذاشته! فکر کنم تنها منبعیه که سئوالاتشو سخت آورده! خوبه و میشه تو کوتاه مدت زد!

Leopold
November 1st, 2012, 11:45 PM
متشکرم.

من کمی از اکسفورد رو خوندم. اسپیکینگش تقریبا شبیه نوت فول هست. لیسینینگش را حتما کار کنین چون با توجه به تافل های اخیر که گزینه ها گیج کننده شده فکر کنم مرجع خوبی باشه. ریدینگ و رایتینگش را هنوز نخوندم.

amene jooon
November 2nd, 2012, 12:16 AM
ممنونم از راهنمایی شما دوست عزیز
دوستان اگه باز نظراتشونا بیان کنن ممنون میشم

blur عزیز راهنمائی خوبی کردن بهتون. اکثر بچه ها معتقدن که دلتا برای شروع و آشنا شدن با قسمت L,R خوبه. بعدش می تونین هرکدوم از skill ها رو بیشتر کار و درواقع تقویت کنین. واسه L، کتاب های Barron's , complete guide وبرای R، کتاب Cambridge خوبه. واسه s,w هم کتاب mastering skills, complete guide خوب هستن.

علت اینکه وقت زیاد آوردین چی بود؟ اون هم تو Cambridge. شاید علتش این بود که با حوصله دنبال جواب ها نگشتین (با توجه به نمره تون هم که پائین شده منظقی به نظر می رسه). اما دلیلش زیاد مهم نیست. وقت رو هدر ندین و شروع کنین به خوندن و اگه سوالی داشتین در حین کار بپرسین. شاید منابع دیگه ای احتیاجتون بشه و ... معمولا بچه ها زود به اینجا سر می زنن و جواب می دن. اگه با نظر کسی مخالف باشن یا لازم باشه تکمیل می کنن نگران نباشین.

درضمن اگه تا حالا لغت نخوندین همزمان شروع کنین.
موفق باشین.:)

Savadkohi
November 2nd, 2012, 02:53 AM
متشکرم.

بنظر من این کتاب از نظر ریدینگ و لیسنینگ حرف نداره ولی نه از اون جهت که متون یا passage های سختی داشته باشه بلکه از این نظر که نحوه طرح سوالات این دو بخش تقریبا با بقیه منابع تافل خیلی فرق میکنه اصلا بنظرم بعضی از سوالاتش از یه زاویه جدید طرح شدن. من خودم وقتی به بعضی از این سوالا می رسیدم تعجب میکردم چجوری طراح به این نکات توجه کرده و سوال درآورده. خلاصه این که اگر سوالای سخت یا نکته دار دوست داری تو این دو بخش این کتاب هست شاید این کتاب دانش زبانیت رو تو این دوتا اسکیل بالا نبره ولی مزیت این سوالا اینه که میتونی بسنجی درجه تمرکزت روی ریدینگ و لیسنینگ و دقتت در نحوه پاسخگویی چقدره.

پاینده و پیروز باشید.

siaavosh
November 2nd, 2012, 09:51 AM
دوستان عزيز،‌من يك فقره سوال داشتم،‌به نظرتون بهترين روش براي جواب دادن به سوالهاي اخر ريدينگ كدومه؟ با توجه به اينه من ريدينگ 27 زدم و به احتمال قريب به يقين مشكلم در همين بخش بود كه نمره ي بالاتري نگرفتم،‌فكر مي كنيد بهترين روش براي پاسخ به اون سوالها كدومه؟ كدوم كتاب يا منبع؟ يا روشي كه خودتون فكر مي كنيد بهتره؟

Savadkohi
November 2nd, 2012, 10:44 AM
دوستان عزيز،‌من يك فقره سوال داشتم،‌به نظرتون بهترين روش براي جواب دادن به سوالهاي اخر ريدينگ كدومه؟ با توجه به اينه من ريدينگ 27 زدم و به احتمال قريب به يقين مشكلم در همين بخش بود كه نمره ي بالاتري نگرفتم،‌فكر مي كنيد بهترين روش براي پاسخ به اون سوالها كدومه؟ كدوم كتاب يا منبع؟ يا روشي كه خودتون فكر مي كنيد بهتره؟

بنظر من برای جواب دادن به سوالات ریدینگ دوتا مهارت لازمه:

1. اول اینکه متن رو باید بدون استرس خوند یعنی اصلا هول نشد تا بشه یه جمع بندی خوب ازش داشت این روشی که متن رو تکه تکه می خونیم و سوال ها رو هم وسطش جواب میدیم خیلی خوبه و من هم خودم همین کارو میکنم ولی باید حواسمون باشه بخاطر شیفتی که بین سوال و متن داریم تمرکز ذهنیمون بخاطر عجله کردن از بین نره.

2. در متون ریدینگ خیلی وقتها از یک یا چند پاراگراف اصلا سوالی مطرح نمیشه یا از یک پاراگراف یک سوال طرح میشه که نیازی به خوندن کامل اون نیست در این مواقع شاید بخواهیم برای save کردن زمان از بخشهایی از متن پرش کنیم بنظرم ذهن در این حالت کاملا Distracted میشه و نظم و کلیت موضوع از بین میره مضافا بر اینکه بعضی از اطلاعات در این قسمتها از دست میره.

بنابراین بر اساس تجربه خودم فکر می کنم متن باید بطور کامل خونده بشه و تمرکز ذهنی در طول امتحان در شیفتهای متعدد حفظ بشه که البته با تمرین نه خیلی زیاد دست یافتنیه.

پیروز و پاینده باشید.

phoenix70
November 2nd, 2012, 12:32 PM
دوستان عزیزی که از listening های سایت زیر استفاده کردند نطرشون چیه؟ http://www.english-test.net/toefl/listening
یه مقدار به نطرتون سوال هاش غیر منطقی نیست؟ من لیسنینگ های بارونز رو تو complete test هاش دیدم به خاطر همین بیخیالشون شدم و میخوام تو complete test هام بزنمشون. به همین خاطر دنبال یه منبع خوب صرفا واسه listening میگردم :undecided:

saeedeh_sh2069
November 2nd, 2012, 03:51 PM
دوستان عزیزی که از listening های سایت زیر استفاده کردند نطرشون چیه؟ http://www.english-test.net/toefl/listening
یه مقدار به نطرتون سوال هاش غیر منطقی نیست؟ من لیسنینگ های بارونز رو تو complete test هاش دیدم به خاطر همین بیخیالشون شدم و میخوام تو complete test هام بزنمشون. به همین خاطر دنبال یه منبع خوب صرفا واسه listening میگردم :undecided:

دقیقا متوجه منظورتون نشدم اما خب یه منبع خوب واسه لیستن آکسفورده بجز بارونز

xsport
November 2nd, 2012, 05:19 PM
با سلام
دوستان من با اینکه کتابهای زیادی برای بخش ریدینگ خوندم و در زدن متنهای دلتا وقت هم اضافه می آورم ولی در مورد متنهای ای تی اس (کتابهای آزمایشی که چهار جلد 1 تا 4 دارد) به مشکل کمبود زمان خوردم و سوالات هم بسیار سخت به نظر می رسیدند و نیاز به وقت گذاشتن زیاد داشتند. حال دوستان چه پیشنهادی در این باره دارند و همچنین چه منابعی را برای تقویت که درجه سختی یکسانی با امتحان اصلی داشته باشد را پیشنهاد می کنید
با تشکر

aerials
November 2nd, 2012, 06:06 PM
سلام دوستان

کسی پی دی اق آکسفورد رو داره؟ فک کنم توی سایت فقط فایل صوتیش هست
مرسی

Savadkohi
November 2nd, 2012, 06:10 PM

دوست عزیز تا حدودی با نظرت در مورد سوالاتش موافقم ولی اگر زمان کافی تا امتحان داری بنظرم میشه به عنوان یه تمرین ازشون استفاده کرد حتی اگر سوال هاش رو جواب ندی چون بنظرم از نظر شباهت و درجه سختی passage های نسبتا مناسبی داره.

yahmadi
November 2nd, 2012, 09:42 PM
سلام دوستان

کسی پی دی اق آکسفورد رو داره؟ فک کنم توی سایت فقط فایل صوتیش هست
مرسی

این لینک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50814-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%A2%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%DA%A9%D8%B3%D9%81%D9%88%D8%B1%D8%AF-%28-Oxford-Preparation-Course-for-the-TOEFL-iBT-Audio-%29&p=833528&viewfull=1#post833528)ببینید. مثل این که اخیرا pdf این کتاب توسط pApAr (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?26656-pApAr) عزیز نیز به منابع کتابخانه اضافه شده است...!

s_taghabon
November 3rd, 2012, 09:37 PM
سلام
دوستان کسی لینک رایتینگ notefull رو داره؟

torkanturk
November 3rd, 2012, 10:47 PM
سلام
دوستان کسی لینک رایتینگ notefull رو داره؟
بفرما دوست من
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50832-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%84-%28-Notfull-TOEFL-Writing-Question-1-amp-2-Help-%29

sadegh123
November 4th, 2012, 01:25 AM
سلام بچه ها
من 2 دسامبر امتخان دارم. حدودا 3 هفته دیگه. علاوه بر کتابای پراکنده، دلتا رو خوندم. 7 تا آزمون کمبریج رو هم کار کردم. از پریروز که اومدم سروقت 7 تا آزمون بارونز واقعا استرس گرفتم. مخصوصا تو بخش صحبت کردن. نمونه جوابای بخش اسپیکینگ رو که میخونم میبینم میبینم کلی نوشته. بیشتر از 100 تا لغت یعنی هشت نه تا خط. حتی از روش هم که میخونم سر زمان خودش تموم نمیشه چه برسه به جواب دادن خودم! واقعا موندم. دیگه نمیدونم چیکار کنم. حداقل 90 میخام. خواهشا بچه هایی که تجربه دارن توصیه هاشونو بنویسن.

amene jooon
November 4th, 2012, 01:46 AM
سلام بچه ها
من 2 دسامبر امتخان دارم. حدودا 3 هفته دیگه. علاوه بر کتابای پراکنده، دلتا رو خوندم. 7 تا آزمون کمبریج رو هم کار کردم. از پریروز که اومدم سروقت 7 تا آزمون بارونز واقعا استرس گرفتم. مخصوصا تو بخش صحبت کردن. نمونه جوابای بخش اسپیکینگ رو که میخونم میبینم میبینم کلی نوشته. بیشتر از 100 تا لغت یعنی هشت نه تا خط. حتی از روش هم که میخونم سر زمان خودش تموم نمیشه چه برسه به جواب دادن خودم! واقعا موندم. دیگه نمیدونم چیکار کنم. حداقل 90 میخام. خواهشا بچه هایی که تجربه دارن توصیه هاشونو بنویسن.

سلام
ازcomplete testهای barron's و cambridge قسمت R, L شون خوبن. قسمت s,w ش رو فقط به سوال های independentش جواب بدین و نمونه جوابش رو نگاه کنین. اما به هیچ وجه به خاطر قسمت integratedش خودتون رو ناراحت نکنین.

توصیه من به شما اینه که بعد از اینکه قسمت r,l رو زدین، واسه اینکه شبیه آزمون اصلی خودتون رو محک بزنین برین سراغ تمرین های کتاب mastering skills یا complete guide. این دو تا سوال های integratedشون کاملا مطابق آزمونه. درضمن پاسخی که منبع می زاره واسه نمره کامله، شما که نمره 30 احتیاج ندارین، دارین؟ پس به خودتون استرس ندین، اما تمرین زیاد کنین که اگه تسلطتون رو بیشتر کنین تو مدت کوتاه 1 دقیقه بیشتر می تونین صحبت کنین.

آرزوی موفقیت واستون دارم.

dela2012
November 4th, 2012, 04:07 AM
سلام. شنیدم آزمون ibt دیگه تو ایران برگزار نمیشه. آیا صحت داره؟

torkanturk
November 4th, 2012, 08:23 AM
سلام. شنیدم آزمون ibt دیگه تو ایران برگزار نمیشه. آیا صحت داره؟
دوست من لطفا هر شایعه ای رو اینجا مطرح نکنین
موفق باشین

shahla_em
November 4th, 2012, 03:42 PM
سلام

غیر از اون تاپیکی که دو تا ریدینگ و چند لیسنینگ تکراری گذاشته آیا مورد دیگری پیدا شده که متن ریدینگش یا لیسنینگش موجود باشه؟؟

phoenix70
November 4th, 2012, 06:28 PM
سلام
دوستان من speaking های mastering skills رو کار کردم با فرمت نوت فول. ولی حس میکنم بازم به تمرین نیاز دارم. الان با چی تمرین کنم؟ زیاد هم وقت ندارم یعنی واجب ترین بعد از این چیه؟
ممنون

zdesign
November 4th, 2012, 06:36 PM
سلام
دوستان من speaking های mastering skills رو کار کردم با فرمت نوت فول. ولی حس میکنم بازم به تمرین نیاز دارم. الان با چی تمرین کنم؟ زیاد هم وقت ندارم یعنی واجب ترین بعد از این چیه؟
ممنون
بعدش خود official guid خیلی مناسب هست و همچنین چهارتا آزمونی که خود ets رو سایتش گذاشته : http://www.ets.org/c/17722/
بعد از این‌ها من فکر می‌کنم، دلتا از بقیه کتاب‌ها به آزمون اصلی شبیه‌تر است. در ضمن میشه بگید شما کتاب mastering تهیه کردید یا پی‌دی‌اف؟ اگر دانلود کردید لطف می‌کنید آدرس سایتش (pdf و mp3) بگید؟ من نه تو فروم‌ها و نه تو اینترنت چیزی پیدا کردم. البته شاید من زیاد نگشتم. موفق باشید.

torkanturk
November 4th, 2012, 07:36 PM
بعدش خود official guid خیلی مناسب هست و همچنین چهارتا آزمونی که خود ets رو سایتش گذاشته : http://www.ets.org/c/17722/
بعد از این‌ها من فکر می‌کنم، دلتا از بقیه کتاب‌ها به آزمون اصلی شبیه‌تر است. در ضمن میشه بگید شما کتاب mastering تهیه کردید یا پی‌دی‌اف؟ اگر دانلود کردید لطف می‌کنید آدرس سایتش (pdf و mp3) بگید؟ من نه تو فروم‌ها و نه تو اینترنت چیزی پیدا کردم. البته شاید من زیاد نگشتم. موفق باشید.
بفرما دوست من
http://ge.tt/2tviiJL
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50843-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%28-Mastering-skills-for-the-TOEFL-ibt-2ed-Audio-%29
موفق باشی

amene jooon
November 4th, 2012, 07:36 PM

کتاب mastering skills رو به همراه فایل های s,w ش می تونین از قسمت منابع همینجا دانلود کنین. فایل های صوتی قسمت L رو هم از لینک امضام می تونی بگیرین.

درضمن complete guide هم منبع خیلی خوبی برای قسمت s,w integrated هستش. بعد mastering skills می تونین این رو کار کنین.

موفق باشین.

as2012
November 4th, 2012, 11:31 PM
سلام

کتاب complate guide همین کتابی است که در وب سایت انتشارات جنگل است http://www.junglepub.org/elt/book.aspx?i=7478&c=17&f=998 نوشته PBT Edition ؟ می خواستم بدونم همین کتاب است که تو پست آخر گفتین.

باتشکر

blur
November 4th, 2012, 11:34 PM
سلام

کتاب complate guide همین کتابی است که در وب سایت انتشارات جنگل است http://www.junglepub.org/elt/book.aspx?i=7478&c=17&f=998 نوشته PBT Edition ؟ می خواستم بدونم همین کتاب است که تو پست آخر گفتین.

باتشکر

این کتابی که بچه ها ازش اسم می برن iBT Edition هست

amene jooon
November 4th, 2012, 11:37 PM
سلام

باتشکر

سلام،

اگه می خواین ibt امتحان بدین، که فکر کنم همینطور باشه، کتاب pbt به دردتون نمی خوره. از این آدرس می تونین کتاب The complete guide to the TEOFL ibt رو دانلود کنین:

http://www.applyneeds.com/blog/?p=43

as2012
November 4th, 2012, 11:43 PM
از راهنمایی شما متشکرم.

ویرایش IBT این کتاب و کتاب mastering skills for the toefl تو ایران چاپ شده اگر چاپ شده کدام انتشاراتی منتشر کرده؟

متشکرم

blur
November 4th, 2012, 11:47 PM
از راهنمایی شما متشکرم.

ویرایش IBT این کتاب تو ایران چاپ شده اگر چاپ شده کدام انتشاراتی منتشر کرده؟

متشکرم
من راستش نمیدونم چاپ شده یا نه...اگه دوستان دیگه اطلاع دارن لطف کنن بگن. ولی pdf این کتاب موجوده دوست عزیز.

Savadkohi
November 5th, 2012, 12:16 AM
از راهنمایی شما متشکرم.

ویرایش IBT این کتاب و کتاب mastering skills for the toefl تو ایران چاپ شده اگر چاپ شده کدام انتشاراتی منتشر کرده؟

متشکرم

دوست عزیز اگر منظورت از کتاب اول نوشته Bruce Rogers هست بله ویرایش iBT این کتاب موجوده و انتشارات جنگل هم اونو داره (جلد زرد رنگ و قبلا هر اسکیل رو جداگانه چاپ میکرد) کتاب دوم رو با وجود اینکه تو انقلاب جستجو کردم ولی تقریبا من هیچ کتاب فروشی زبان انگلیسی ندیدم.

پاینده و پیروز باشید.

mnarges
November 5th, 2012, 01:59 AM
blur عزیز راهنمائی خوبی کردن بهتون. اکثر بچه ها معتقدن که دلتا برای شروع و آشنا شدن با قسمت L,R خوبه. بعدش می تونین هرکدوم از skill ها رو بیشتر کار و درواقع تقویت کنین. واسه L، کتاب های Barron's , complete guide وبرای R، کتاب Cambridge خوبه. واسه s,w هم کتاب mastering skills, complete guide خوب هستن.

علت اینکه وقت زیاد آوردین چی بود؟ اون هم تو Cambridge. شاید علتش این بود که با حوصله دنبال جواب ها نگشتین (با توجه به نمره تون هم که پائین شده منظقی به نظر می رسه). اما دلیلش زیاد مهم نیست. وقت رو هدر ندین و شروع کنین به خوندن و اگه سوالی داشتین در حین کار بپرسین. شاید منابع دیگه ای احتیاجتون بشه و ... معمولا بچه ها زود به اینجا سر می زنن و جواب می دن. اگه با نظر کسی مخالف باشن یا لازم باشه تکمیل می کنن نگران نباشین.

درضمن اگه تا حالا لغت نخوندین همزمان شروع کنین.

با تشکر از راهنماییتون
یه سوالی که داشتم اینه که من قصد دارم حداقل کتاب بارونز، دلتا و کمبریج را حتما بخونم. خواستم بدونم اول اینکه بهتره کتاباشا تهیه کنم یا اینکه از روی فایلاشون بخونم و سوال دوم اینکه بهتره متن این کتابا را بخونم یا تست هاشا؟ ضمنا الان در حال خوندن کتاب لانگمن هستم. البته از اولش تمام متنا را دارم میخونم که کلا با نحوه سوالا و اینجورچیزا آشنا شم.

amene jooon
November 5th, 2012, 10:41 AM
با تشکر از راهنماییتون
یه سوالی که داشتم اینه که من قصد دارم حداقل کتاب بارونز، دلتا و کمبریج را حتما بخونم. خواستم بدونم اول اینکه بهتره کتاباشا تهیه کنم یا اینکه از روی فایلاشون بخونم و سوال دوم اینکه بهتره متن این کتابا را بخونم یا تست هاشا؟ ضمنا الان در حال خوندن کتاب لانگمن هستم. البته از اولش تمام متنا را دارم میخونم که کلا با نحوه سوالا و اینجورچیزا آشنا شم.

حواهش می کنم.
این که از رو کتاب یا pdf. بخونی به خودت بستگی داره، بعضی ها دوست دارن که تو کتاب نکات رو بنویسن بعضی ها نه. من به شخصه ترجیح می دم که از فایل بخونم و جاهای مهم رو highlight می کنم یا note می نویسم توش. مشکل حمل هم نداره، همیشه و همه جا همرامه. اما اگه شما با pdf. راحت نیستی می تونی کتابش رو تهیه کنی. یه ماه قبل امتحان شروع می کنی به خوندن از روی monitor و آماده می شی واسه امتحان. فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

اما اینکه کدوم قسمت کتاب ها رو بخونی، من فکر می کنم که متن R کتاب cambridge رو حتما بخون و تمرین هاشو کار کن. واسه L هم باید متن یه کتاب رو کار کنی که technique ها دستت بیاد بعدش می تونی فقط تمرین ها رو کار کنی. البته بعد این که یه کتاب رو خوندی، بقیه وقت زیادی ازت نمی گیرن. یه کم که جلوتر بری دستت میاد چی کار کنی.

اینکه چه منابعی رو و چطور بخونی به فرصت و تلاشت بستگی داره. یه برنامه ریزی واسه زمان امتحانت داشته باش و برمبنای اون پیش برو:)

Olympia
November 5th, 2012, 10:42 AM
با تشکر از راهنماییتون

معمولا اگه عادت نداشته باشی، تمرکز و سرعتت وقت خوندن متن از مانیتور کمتر از خوندن کتاب خواهد بود.اگه عادت کنی متنها رو از روی فایل PDF اونها بخونی بهتره اینجوری برای امتحان هم آماده میشی. در مورد سوال دوم به نظر من بهتره اول تمام مطالب لانگمن و دلتا رو( که کتابهای آموزشی هستند ) به دقت بخونی ولی به بارونز و کمبریج که رسیدی به سبک امتحان عمل کن. یعنی وقت بگیر و مثل امتحان به سوالات جواب بده و بعد برگرد و جوابهات رو چک کن و معنی لغاتی از متن که بلد نیستی رو پیدا کن.
موفق باشی

sepahyar
November 6th, 2012, 12:41 AM
سلام بر دوستان
من سطح زبانم تو تست ibt 90 هستش هم دو سال پیش امتحان دادم این نمره رو گرفتم هم ازمون ازمایشی دو هفته پیش شرکت کردم 90 شدم. شناختی که خودم از خودم دارم اینه که سطح زبانم خوبه ولی میخوام تا 27 ژانویه که امتحان دارم سطح نمرم رو به 100 برسونم دوستان با تجربه تر راهکارشون چیه؟ لازم به ذکر هست که تا الان کلاس برای تافل نرفتم ولی کتاب بارونز رو کامل خوندم. چه کلاسی خوبی رو سراغ دارید که بتونه به من کمک کنه؟ مخصوصا در رایتینگ و اسپیکینگ.

ya3r
November 6th, 2012, 11:53 AM
دوستان بهتر توصیه برای بخش ریدینگ چیه؟ مشکلات این بخش هنوز حل نشده برام یعنی نمره هام هنوز راضی کننده نیست:embarrassed:

blur
November 6th, 2012, 12:13 PM
دوستان بهتر توصیه برای بخش ریدینگ چیه؟ مشکلات این بخش هنوز حل نشده برام یعنی نمره هام هنوز راضی کننده نیست:embarrassed:
برا ردینگ از همه چی مهمتر زیاد خوندنه و داشتن سرعت زیاد و قدرت انتقال خوب....شما باید بهترین روش رو برا خوندن خودتون پیدا کنین....مثلا بعضی ها کل متن رو نمی خونن...ولی من فکر میکنم خوندن کل متن خیلی باعث میشه درصد خطا پایین میاد...مثلا یه پاراگراف رو بخونین سوالاتی که دقیقا مربوط بهمون پاراگراف میشن رو جواب بدین و الی آخر تا کل متن رو بتدریج خونده باشین و بعدشم اون یکی دوتا سوال آخر که مربوط به کل متن میشن رو بخونین. برا ردینگ حتما کمبریج رو بخونین....

blur
November 6th, 2012, 12:16 PM
سلام بر دوستان
من سطح زبانم تو تست ibt 90 هستش هم دو سال پیش امتحان دادم این نمره رو گرفتم هم ازمون ازمایشی دو هفته پیش شرکت کردم 90 شدم. شناختی که خودم از خودم دارم اینه که سطح زبانم خوبه ولی میخوام تا 27 ژانویه که امتحان دارم سطح نمرم رو به 100 برسونم دوستان با تجربه تر راهکارشون چیه؟ لازم به ذکر هست که تا الان کلاس برای تافل نرفتم ولی کتاب بارونز رو کامل خوندم. چه کلاسی خوبی رو سراغ دارید که بتونه به من کمک کنه؟ مخصوصا در رایتینگ و اسپیکینگ.
اگه سوالتون راجع به کلاسه به این تاپیک مراجعه کنین http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37615-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%83%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-iBT/page12
ولی بهرحال خوندن تنها بارونز برا نمره 100 کافی نیست. کمبریج رو هم کامل بخونین. برا اسپیکینگ از روش نت فول استفاده کنین. پاورهاشو دانلود کنین.

amene jooon
November 6th, 2012, 12:18 PM

دوست خوب سوالت خیلی کلی و مبهمه!

مشکل با کدوم نوع از سوال ها؟
مشکل با زمان بندی . و...

چه منابعی رو خوندی؟ چه تستی رو کار کردی که نمراتت راضی کننده نبود؟ 18 یا 23 یا 25 شدی؟!! لغت چطور؟ چیزی خوندی؟ امتحانت کی هست؟!

Savadkohi
November 6th, 2012, 12:30 PM

همینکه رفیق متوجه این مطلب شدی که هنوز مشکلت حل نشده و نمره ها راضیت نمیکنه یعنی داری در این قسمت پیشرفت می کنی تلاشت رو ادامه بده مطمئن باش که به نتیجه مورد نظرت میرسی.(Don't Give up)

تمرین، تمرین، تمرین و باز هم تمرین.

sohrab67
November 6th, 2012, 12:45 PM
دوستان من ترم اول ارشدم. با این فرصتی که دارم به نظر شما الان چه کلاسیو برم.speaking و به خصوصlistening من ضعیفه ولی درک مطلب و تا حدی گرامر خوبی دارم.میخوام تافل بگیرم برا اپلای.به نظرتون اول
کلاسای free discussion برم یا همین الان برم سراغ کلاسا و کتابای تافل.
یه دنیا ممنون از جوابتون

ya3r
November 6th, 2012, 12:58 PM
متشکرم از همه دوستان که اینقدر محبت دارند و با حوصله جواب میدند.
blur عزیز. من اول کل متن رو یه نگاه مینداختم . یعنی آخر پاراگراف اول و اول بقیه پاراگراف ها. میرفتم سراغ جواب با این حال وقت کم میاوردم. اما الان بعد از خوندن تیتر میرم سراغ سوال و پاراگرافی پیش میرم. زمانم بهتر شده اما نمرم خیر
کمبریج رو هم گذاشتم هفته آخر. البته درساشو از تو کتاب خوندم 2 تا تستشم زدم.
amene jooon عزیز. مشکل با زمان سوال آخر و خود سوال آخر. هر جوری بزنم از سه تا 1 یکی رو غلط میزنم بالاخره. منابع هم میشه گفت بجز آکسفورد که فکر نمیکنم برسم فقط یه نگاهی بش انداختم بقیه رو خوندم. بجز 5 تا تست از کمبریج تو آزمایشی هم 21 شدم. آزمون اصلی هم سه هفته دیگس.
Savadkohi عزیز. الان دارن فقط تست میزنم و تمرین میکنم و لغاتی رو که بلد نیستم در میارم. االان رو متن های Thomson هستم. به نظرم رسید که مفید باشه این روش.

madnaderi
November 6th, 2012, 01:09 PM
سلام دوستان ممنون میشم اگر کمکم کنید
من لیستینگ های دلتا، ETS و بارونزو خوندم اما هارچی تست می زنم آخرش 25 می شم
شما الان پیشنهاداتون چیه؟ چه کتابی رو شروع کنم؟ آیا فکر می کنید باید پادکست ها رو هم امتحان کنم؟
در ضمن من کلاس اسپیکینگ میرم. همیشه توو جوابها هم از ساختارهای NOTEFULL استفاده کینم! اما استادم هیچ وقت بیشتر از 23 یا 24 بهم نمیده میگه خیلی ساده صحبت میکنی! شما فکر می کنید این ساختارها واقعا جواب میدن؟ مثلا خود طرف واسه جواب سوال اسپیکینگ integrate میگه شما کافیه فقط از لیسینیگ 5 تا کلمه عمده رو متوجه بشید!!! این واقعا منطقیه؟
با تشکر

amene jooon
November 6th, 2012, 02:45 PM
متشکرم از همه دوستان که اینقدر محبت دارند و با حوصله جواب میدند.
blur عزیز. من اول کل متن رو یه نگاه مینداختم . یعنی آخر پاراگراف اول و اول بقیه پاراگراف ها. میرفتم سراغ جواب با این حال وقت کم میاوردم. اما الان بعد از خوندن تیتر میرم سراغ سوال و پاراگرافی پیش میرم. زمانم بهتر شده اما نمرم خیر
کمبریج رو هم گذاشتم هفته آخر. البته درساشو از تو کتاب خوندم 2 تا تستشم زدم.
amene jooon عزیز. مشکل با زمان سوال آخر و خود سوال آخر. هر جوری بزنم از سه تا 1 یکی رو غلط میزنم بالاخره. منابع هم میشه گفت بجز آکسفورد که فکر نمیکنم برسم فقط یه نگاهی بش انداختم بقیه رو خوندم. بجز 5 تا تست از کمبریج تو آزمایشی هم 21 شدم. آزمون اصلی هم سه هفته دیگس.
Savadkohi عزیز. الان دارن فقط تست میزنم و تمرین میکنم و لغاتی رو که بلد نیستم در میارم. االان رو متن های Thomson هستم. به نظرم رسید که مفید باشه این روش.

سوالی که میگه که کل متن رو با 3 تا گزینه خلاصه کن مشکل اکثر بچه ها هست. شاید یه دلیلش این باشه که آخرین سواله و آدم می ترسه که وقت کم بیاره و با عجله می خواد جواب بده.

راهی که به من کمک کرد رو میگم امیدوارم که به شمام کمک کنه و اون اینه که گزینه های غلط رو پیدا کنی و حذفش کنی:
1- گزینه ای که به detail می پردازه
2- گزینه ای که به یه مطلب درست و بدیهی اشاره می کنه اما تو متن بهش اشاره نشده
3- گزینه ای که از کلمات توی متن استفاده شده توش، اما داره یه مطلبی مخالف متن میگه و یا مطلبی که متن بهش اشاره نکرده.

این سه تا رو که بزاری کنار، دیگه نباید مشکلی باشه:)
درضمن من زیاد با در آوردن لغات توی متن ها موافق نیستم، مخصوصا نزدیک امتحان. حالا یه لغتی رو تو تست زدن پیدا کردی و دیدی که کلیدی بوده، می تونی بعد تست معنیش رو در بیاری اما اینکه دونه دونه لغت ها رو از متن پیدا کنی، درست نیست. و اینکه این روزها داری تست کار می کنی خیلی خوبه، چون که با تست زدن و تمرین کردن همونطور که savadkohi عزیز گفتن، پیشرفتت فوق العاده خواهد بود.

آرزوی موفقیت واست دارم.

aria8111
November 6th, 2012, 04:46 PM
سلام دوستان
من سوالم برای زمان امتحان تافله ، برای فوریه 3 تا امتحان الان هست ، می خواستم ببینم که برای مارس امکان داره که امتحانی نداشته باشیم یا اینکه هر ماه امتحان برگذار میشه؟ یه ماه بیشترم کلی ارزش داره برام.

blur
November 6th, 2012, 04:50 PM
سلام دوستان
من سوالم برای زمان امتحان تافله ، برای فوریه 3 تا امتحان الان هست ، می خواستم ببینم که برای مارس امکان داره که امتحانی نداشته باشیم یا اینکه هر ماه امتحان برگذار میشه؟ یه ماه بیشترم کلی ارزش داره برام.

هرماه امتحان برگزار میشه منتها بستگی سبه سنتر هم داره مثلا ممکنه تو یه سنتر شهرستان یه ماه امتحان برگزار نشه ولی تو تهران هر ماه هست فقط بموقع رزرو کنین که پر نشه

blur
November 6th, 2012, 04:59 PM
شما الان پیشنهاداتون چیه؟ چه کتابی رو شروع کنم؟ آیا فکر می کنید باید پادکست ها رو هم امتحان کنم؟
در ضمن من کلاس اسپیکینگ میرم. همیشه توو جوابها هم از ساختارهای NOTEFULL استفاده کینم! اما استادم هیچ وقت بیشتر از 23 یا 24 بهم نمیده میگه خیلی ساده صحبت میکنی! شما فکر می کنید این ساختارها واقعا جواب میدن؟ مثلا خود طرف واسه جواب سوال اسپیکینگ integrate میگه شما کافیه فقط از لیسینیگ 5 تا کلمه عمده رو متوجه بشید!!! این واقعا منطقیه؟
با تشکر

این بار کتاب تامسون رو امتحان کنید. پادکست ها هم گوش کردنشون خوبه...بستگی به وقتتون داره. ساختار نت فول خوبه برا اینکه شما تو ذهنتون از هر سوال یه فرمت دارین که باعث میشه وقت از دست ندین و از قبل آمادگی داشته باشین چی میگین...خب شما یه کم قالبتو پیچیده تر کن اگه نمره خیلی بالایی میخوای. خود نت فول هم یه فرمت پیچیده تر داره تو پاورهاش. منتها روش کار کن بقدر کافی و مسلط باش ویه سری جملات آماده هم تو ذهنت داشته باش چون یه دقیقه فرصتی برا فکر کردن سر جلسه امتحان نمیذاره....اینی که 5 تا کلمه عمده رو متوجه بشین کافیه رو من یادم نمیاد شنیده باشم...مهم مفهوم هست...بعدش با کلمات خودتون بیان کنید.

blur
November 6th, 2012, 06:56 PM
دوستان من ترم اول ارشدم. با این فرصتی که دارم به نظر شما الان چه کلاسیو برم.speaking و به خصوصlistening من ضعیفه ولی درک مطلب و تا حدی گرامر خوبی دارم.میخوام تافل بگیرم برا اپلای.به نظرتون اول
کلاسای free discussion برم یا همین الان برم سراغ کلاسا و کتابای تافل.
یه دنیا ممنون از جوابتون

اطلاعات در مورد کلاس را از این تاپیک بگیرین http://www.applyabroad.org/forum/sho...%84-iBT/page12 بهرحال اگه فرصت کافی دارین بهتره زبان عمومیتون رو در یه حد مطلوب تقویت کنین بعد برین سراغ تافل ولی اگه زبانتون در حد مطلوبی هست مستقیم برین سراغ تافل. کلاس های free discussion مستقیم رو تافل اثرنمیذارن ولی به بهبود اسپیکینگتون کمک میکنن. از کتابای لغت شروع کنین مثل 504 و essential words و دلتارو هم بتدریج بخونین. برا اسپیکینگ پاورهای نت فول رو دانلود کنین و با اونا کار کنین البته از حالا لازم نیست...تو وقت آزادتون پادکست گوش کنین تا لسینینگتون از همین حالا تقویت شه چون خیلی تو تافل موثره.
موفق باشین:)

y2dark
November 6th, 2012, 07:03 PM
با تشکر
دوست عزیز
سعی کن لیسنینگ داری گوش می کنی با سرعت 1.5 برابر گوش کنی و اگر وقت داری یه چندتایی هم transcript کن که هم حافظت هم دقتت بیشتر بشه!
در مورد اسپیکینگ سعی کن از گرامرهای پیچیده تر در جملاتت استفاده کنی و همچنین از جملات وصفی و قید استفاده کن،
-اگر وقت داری و نمره بالا میخوای روی pronunciation و stress های کلمات هم کار کن! مهمتر از همه سعی کن صورت سئوال رو در دو تا سئوال اول paraphrase کنی!
-در سئوال سوم سعی کن وقتی داری دلایل دانشجو رو برای رد یا تایید ریدینگ میدی! ربطش هم بگو (عینه Integrated writing) ببین مشکلی که هست بعضی ها میان میگن خوب دانشجو با این طرح موافقه به دو دلیل اول اینکه دوم اینکه! ولی به نظر شخصیه من لازمه لابلای گفتن دلایل یه گریزی هم به ریدینگ زده بشه! مثلا so this policy helps students ..
-در مورد سئوال پنجم هم سعی کن تو بیست ثانیه مشکل دانشجو و راه حلاشو بگی و بقیه رو خودت صحبت کنی!
-در مورد سئوال ششم ببین استاده میاد 15 20 ثانیه یه چیزیه توضیح میده و بعد دو بخش یا دو راه حل برای اون میگه سعی کن اون 20 ثانیه رو توی 4 5 ثانیه خلاصه کنی که وقت کم نیاری!
در مورد سئوال چهارم! این سئوال واقعا مهارت شما رو محک میزنه! ETS معتقده شما وقتی اسپیکینگتون خیلی قوی هست که بتونید حرفها رو خلاصه کنید و در عین حال جزییات هم فراموش نشه و غلط گرامری فاحشی هم نداشته باشین برای این سئوال و سئوال ششم سعی کنین از لیسنینگهایی که بچه ها توی دیتابیس طلایی گذاشتند استفاده کنید و سعی کنین حرفهای استاده که تو دو سه دقیقه گفته شما تو یه دقیقه بگید.
موفق باشید.

aria8111
November 6th, 2012, 09:55 PM
سلام دوستانبرای روزی 3 ساعت reading خوندن برای کسی که 3 ماه وقت داره و لغات 504, essential words for toefl و 1100 رو خونده چه چیزی بهتره؟ اگه میشه کتاب readingی رو معرفی کنید که باهاش بشه نمره 25 رو گرفت ، این کتابای لغاتی که خوندم کافیه؟ هر ککاری که لازمه که انجام بدم تا 25 رو بگیرم بگید ، حتی بیشتر کردن این 3 ماه.

sharizonas
November 6th, 2012, 10:08 PM
دوستان, لیسنینگ های تی پی او (TPO) رو چقدر تاکید می کنید برای امتحان iBT؟
از نظر سرعت حرف زدن و نوع سوالات مثل امتحان هستند یا ساده ترند؟؟؟؟

y2dark
November 6th, 2012, 10:59 PM
سلام دوستانبرای روزی 3 ساعت reading خوندن برای کسی که 3 ماه وقت داره و لغات 504, essential words for toefl و 1100 رو خونده چه چیزی بهتره؟ اگه میشه کتاب readingی رو معرفی کنید که باهاش بشه نمره 25 رو گرفت ، این کتابای لغاتی که خوندم کافیه؟ هر ککاری که لازمه که انجام بدم تا 25 رو بگیرم بگید ، حتی بیشتر کردن این 3 ماه.
شما اگر تقریبا 12 تا هم اشتباه بزنین 25 میشین! سعی کنین از نرم افزار کمبریج_ essential words for IELTS_نرم افزار بارونز_ و Mastering Skill استفاده کنین!
من این کتاب IELTS رو قویا به تمام دوستان پیشنهاد میکنم اینجا یه دوستی معرفیش کرد من رفتم نیگاش کردم واقعا جالبه (از حیث کلمه!) اگرچه سئوالهاش مثل تافل نیست ولی متنها منطبق بر آزمون تافله
موفق باشین

y2dark
November 7th, 2012, 12:06 AM
سلام دوستانبرای روزی 3 ساعت reading خوندن برای کسی که 3 ماه وقت داره و لغات 504, essential words for toefl و 1100 رو خونده چه چیزی بهتره؟ اگه میشه کتاب readingی رو معرفی کنید که باهاش بشه نمره 25 رو گرفت ، این کتابای لغاتی که خوندم کافیه؟ هر کاری که لازمه که انجام بدم تا 25 رو بگیرم بگید ، حتی بیشتر کردن این 3 ماه.
من چشمام با کار کردن با نرم افزار مشکل داره و اگه میشه کتاب ریدینگ معرفی کنید.
دوست عزیز امیدوارام مشکلتون حاد نباشه ولی متاسفانه بهتره که عادت کنید از مانیتور بخوانید! چون تمرکز معمولا توی کامپیوتر کمتره! من خودم وقتی ریدینگ ها رو از رو کتاب میزدم 10 20 درصد بهتر بودم!

y2dark
November 7th, 2012, 12:19 AM
سوالی که میگه که کل متن رو با 3 تا گزینه خلاصه کن مشکل اکثر بچه ها هست. شاید یه دلیلش این باشه که آخرین سواله و آدم می ترسه که وقت کم بیاره و با عجله می خواد جواب بده.

راهی که به من کمک کرد رو میگم امیدوارم که به شمام کمک کنه و اون اینه که گزینه های غلط رو پیدا کنی و حذفش کنی:
1- گزینه ای که به detail می پردازه
2- گزینه ای که به یه مطلب درست و بدیهی اشاره می کنه اما تو متن بهش اشاره نشده
3- گزینه ای که از کلمات توی متن استفاده شده توش، اما داره یه مطلبی مخالف متن میگه و یا مطلبی که متن بهش اشاره نکرده.

این سه تا رو که بزاری کنار، دیگه نباید مشکلی باشه:)
درضمن من زیاد با در آوردن لغات توی متن ها موافق نیستم، مخصوصا نزدیک امتحان. حالا یه لغتی رو تو تست زدن پیدا کردی و دیدی که کلیدی بوده، می تونی بعد تست معنیش رو در بیاری اما اینکه دونه دونه لغت ها رو از متن پیدا کنی، درست نیست. و اینکه این روزها داری تست کار می کنی خیلی خوبه، چون که با تست زدن و تمرین کردن همونطور که savadkohi عزیز گفتن، پیشرفتت فوق العاده خواهد بود.

آرزوی موفقیت واست دارم.
در تکمیل حرف آمنه جون باید بگم که صورته سئواله آخر هم بخوانید! هر چند که معمولا جمع بندیه ولی در بعضی موارد متن ممکنه موارد متعددی رو پوشش بده و صورت سئوال تعیین کننده گزینه هاست!
یه چند تا نکته هم بگم اگر متن در مورد یه فرآیند، یه تحول، یا یه اختراع هستش، ابتدا، انتها، و نحوه تغییرش از ابتدا تا انتها رو باید پوشش بدین!
معمولا پاراگراف آخر پاراگراف مهمیه و یکی از قسمتها رو پوشش میده! اما پاراگراف اول بستگی داره به نحوه پرزنت کردن نویسنده ولی در خیلی از موارد معمولا جز جمع بندی نیست!

gol
November 7th, 2012, 09:49 AM
شما اگر تقریبا 12 تا هم اشتباه بزنین 25 میشین! سعی کنین از نرم افزار کمبریج_ essential words for IELTS_نرم افزار بارونز_ و Mastering Skill استفاده کنین!
من این کتاب IELTS رو قویا به تمام دوستان پیشنهاد میکنم اینجا یه دوستی معرفیش کرد من رفتم نیگاش کردم واقعا جالبه (از حیث کلمه!) اگرچه سئوالهاش مثل تافل نیست ولی متنها منطبق بر آزمون تافله
موفق باشین

سلام دوست من
لینک دانلود پی دی اف کتاب essential words for IELTS رو میتونید در اختیارم بزارید؟ (میخوام از لغاتش یه کتابخونه برا نرم افزار لایتنرم درست کنم. )
با تشکر

sepideh100
November 7th, 2012, 02:39 PM
سلام
من یه بار امتحان تافل دادم و شدم 81.تقریبا دو ماه واسش خوندم البته نه به صورت منسجم. اسپیکینگ و رایتینگ رو خیلی کم روش وقت گذاشتم، لیستنینگ رو هم متوسط ولی از نظر خودم از همه بیشتر واسه ریدینگ وقت گذاشتم و جالب اینه که ریدینگ رو از همه کمتر شدم،سر امتحان ریدینگ واسم سخت نبود فقط به شدت وقت کم آوردم و ریدینگ آخرم رو تقریبا هیچی نفهمیدم چون همش استرس داشتم. میخوام یه بار دیگه امتحان بدم و اینبار نمره ی خیلی بالا میخوام( بالای 100). 7، 8 ماه ام وقت دارم.نمیدونم چی باید بخونم و چطوری.دفعه ی قبل تقریبا همه ی نمره هام در حد انتظار خودم بود با توجه به مقداری که هر کدوم رو خونده بودم به جز ریدینگ که واقعا توقعشو نداشتم!
رایتینگ و اسپیکینگ رو 20 شدم، چطوری میتونم به 25 برسونم؟دفعه ی قبل من فقط سوالای 7 تا آزمون بارونز رو واسه این دو تا بخش خونده بودم.چه منبعی واسه بالا آوردن نمرم خوبه؟
لیستنینگ هم 24 شدم، حس می کنم خیلی جا داره بیاد بالا ولی باز نمیدونم چه منبعی بخونم.
ریدینگم که واقعا نمیدونم چی کار کنم قبلا لانگمن و دلتا و آزمونای بارونز رو دیده بودم.واسه لغت هم 504.چطوری از 17!!! بیارمش بالای 26-27؟

baharsama
November 7th, 2012, 04:47 PM
دوستان کتاب Cambridge preparation for the toefl test یک CD-Rom فوق العاده داره با 7 تا model test
حتما توصیه می کنم بزنید تست هاشو
خود کتاب چیز خاصی برای گفتن نداره در حد همون دلتا و بارونز
اما تست هاش فوق العاده خوبه و نزدیک به امتحان اصلی

y2dark
November 7th, 2012, 05:51 PM
سلام دوست من
لینک دانلود پی دی اف کتاب essential words for IELTS رو میتونید در اختیارم بزارید؟ (میخوام از لغاتش یه کتابخونه برا نرم افزار لایتنرم درست کنم. )
با تشکر
ببخشید من فایلشو ندارم!

phoenix70
November 7th, 2012, 08:34 PM
دوستان من یه سری از تست های listening بارونز رو کار کردم بعد دیدیم تو complete test های نرم افزارش هم اومد همونا. یعنی یه جورایی یکی دو تا از complete test هاش رو سوزوندم.
میشه راهنماییم کنید که کدوم تست های تو کتاب تو complete test ها نیومده که من اونا رو تمرین کنم.
ممنونم

zdesign
November 7th, 2012, 11:16 PM
سلام
من یه بار امتحان تافل دادم و شدم 81.تقریبا دو ماه واسش خوندم البته نه به صورت منسجم. اسپیکینگ و رایتینگ رو خیلی کم روش وقت گذاشتم، لیستنینگ رو هم متوسط ولی از نظر خودم از همه بیشتر واسه ریدینگ وقت گذاشتم و جالب اینه که ریدینگ رو از همه کمتر شدم،سر امتحان ریدینگ واسم سخت نبود فقط به شدت وقت کم آوردم و ریدینگ آخرم رو تقریبا هیچی نفهمیدم چون همش استرس داشتم. میخوام یه بار دیگه امتحان بدم و اینبار نمره ی خیلی بالا میخوام( بالای 100). 7، 8 ماه ام وقت دارم.نمیدونم چی باید بخونم و چطوری.دفعه ی قبل تقریبا همه ی نمره هام در حد انتظار خودم بود با توجه به مقداری که هر کدوم رو خونده بودم به جز ریدینگ که واقعا توقعشو نداشتم!
رایتینگ و اسپیکینگ رو 20 شدم، چطوری میتونم به 25 برسونم؟دفعه ی قبل من فقط سوالای 7 تا آزمون بارونز رو واسه این دو تا بخش خونده بودم.چه منبعی واسه بالا آوردن نمرم خوبه؟
لیستنینگ هم 24 شدم، حس می کنم خیلی جا داره بیاد بالا ولی باز نمیدونم چه منبعی بخونم.
ریدینگم که واقعا نمیدونم چی کار کنم قبلا لانگمن و دلتا و آزمونای بارونز رو دیده بودم.واسه لغت هم 504.چطوری از 17!!! بیارمش بالای 26-27؟
شما زمان خیلی خوبی داری و اگر وقت بذاری مطمئناً میتونی بالای 100 بگیری. اینکه زمان تو ریدینگ کم میاری یا به احتمال ندونستن معنی تعداد زیادی لغت هست، یا عدم تمرکز و یا تمرین کم. اگر سطح لغاتت رو به حد قابل قبولی برسونی بیشتر باید وقت بذاری و نمونه تست بزنی و تمرین کنی و مدیریت زمان دستت بیاد. در مورد لیسنینگ هم همینطور، برای اسپیکینگ همینجا که چیزای خیلی خوبی پیدا می‌کنی اگر تاپیک‌هارو بخونی (مثل روش نوت‌فول و ....) برای رایتینگ هم چند نمونه موثق کتاب‌هارو بخون و بعدش فقط و فقط تمرین کن، تصحیح کن و دوباره تمرین کن. دربارۀ همۀ این موضوعات بچه‌ها چیزای خیلی خوبی نوشتن. سعی کن همشون بخونی. کتاب هم که واسه تمرین زیاده. کمبریج، دلتا، مسترینگ و... . موفق باشی.

gol
November 8th, 2012, 12:57 PM
سلام دوستان
این کتابهای مسترینگ تافل آی بی تی رو از کجا میشه دانلود کرد؟ (همین ورژنی که موسسه امیربهادر تدریس میکنه ) آخه من یه سری فایل و پی دی اف دارم، ظاهرا اون نیست. آخه 3 نوع از کتاب مسترینگ موجوده. واسه من پی دی اف اش کمتر از 1 مگابایته. درحالی که کتاب اصلیه حدود 65 مگابایته. اگه این سری از مسترینگ جایی دیدید، لطفا کمک کنید. آخه زیاد وقت ندارم و نمیتونم تهران هم بیام. تنها راه دانلوده.
با تشکر

amene jooon
November 8th, 2012, 04:40 PM
سلام دوستان
این کتابهای مسترینگ تافل آی بی تی رو از کجا میشه دانلود کرد؟ (همین ورژنی که موسسه امیربهادر تدریس میکنه ) آخه من یه سری فایل و پی دی اف دارم، ظاهرا اون نیست. آخه 3 نوع از کتاب مسترینگ موجوده. واسه من پی دی اف اش کمتر از 1 مگابایته. درحالی که کتاب اصلیه حدود 65 مگابایته. اگه این سری از مسترینگ جایی دیدید، لطفا کمک کنید. آخه زیاد وقت ندارم و نمیتونم تهران هم بیام. تنها راه دانلوده.
با تشکر

سلام،
شما چرا راه دور می رین؟ فایلش همینجاس:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50843-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%28-Mastering-skills-for-the-TOEFL-ibt-2ed-Audio-%29

این ویرایش دومش هست، شاید شما قدیمیش رو گرفتین درست نمی دونم. فقط قسمت Lش رو می تونین از link امضام بگیرین.
موفق باشین.

somaye-686
November 9th, 2012, 06:55 PM
سلام
بعد از خوندن دلتا و بارونز و کمبریج ،تامسون رو پیشنهاد میکنید یا آکسفورد یا کاپلان؟
ممنون

bijan9
November 9th, 2012, 07:49 PM
سلام به همگی من سربازم سر عید 92 سربازیم تموم میشه، چیز زیادی از زبان نمی دونم ولی تصمیم دارم حتما تا اون موقع یه نمره خوب تو تافل بگیرم، امیدوارم.... از همین الان شروع...

Tarkan78
November 9th, 2012, 08:46 PM
موفق باشین

سلام
ی مسئله: اینکه 12 تا هم اشتباه بزنی باز هم 25 میشه آدم، بنظرم درست نیست. البته این رو نرم افزار بارنز میگه. برای خودمم عجیبه. اما خوب نمره scaled شده برای ی همچین حالتی در نرم افرازی که من دارم 18 میشه!! وقتی طبق دستور العمل کتاب کمبریج میام حساب میکنم نمره بالاتری میگیرم! نظرتون چیه؟ من به شخصه فک میکنم نرم افزارش مورد داره

y2dark
November 9th, 2012, 11:13 PM
سلام
ی مسئله: اینکه 12 تا هم اشتباه بزنی باز هم 25 میشه آدم، بنظرم درست نیست. البته این رو نرم افزار بارنز میگه. برای خودمم عجیبه. اما خوب نمره scaled شده برای ی همچین حالتی در نرم افرازی که من دارم 18 میشه!! وقتی طبق دستور العمل کتاب کمبریج میام حساب میکنم نمره بالاتری میگیرم! نظرتون چیه؟ من به شخصه فک میکنم نرم افزارش مورد داره
دوست عزیز من این حرفو بر اساس کتاب تافل ETS ، Official guide میزنم! چون اگر توجه کنی تو هر دوتا امتحاناش تقریبا اگر 12 اشتباه بزنی میشی تقریبا 25! اگر کسی ویرایش چهارم که اخیرا دراومده رو داشته باشه میشه متوجه شد که آیا سیستم همون قبلیست یا نه! یکسری نرم افزارها اومدن مستقیم اسکیل میکنن که بنظرم اشتباه است!

moonlight
November 10th, 2012, 10:26 AM
سلام
انتهای کتاب تافل بارونز یه جدول هست که میگه بر اساس تعداد گزینه های درست در هر اسکیل تافل چه نمره ای میگیرین.اون بهترین رفرنس برای محاسبه نمرتون هست!

nazanin777
November 10th, 2012, 07:47 PM
با سلام به همگی
دوستان من 22 دسامبر امتحان دارم و کتاب لانگمن رو تموم کردم.و الان کتابای دلتا -بارونز-کمبریج و مسترینگ سیکلیز رو دارم.الان کدوم کتاب رو توصیه می کنید؟همه رو شروع کنم به خوندن و یا اینکه هر سیکل رو از یک کتاب بخونم؟ و یک سری نرم افزار برای تست زدن که اونا رو می خوام هفت هشت روز مونده به امتحان شروع کنم.در ضمن من در ریندینگ خیلی ضعیفم چون زمان کم میارم.میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون

programming_ma
November 10th, 2012, 08:26 PM
سلام دوستان امید وارم حال همگی خوب باشه.
راسش یه سوال داشتم ازتون من دو سال پیش امتحان تافل دادم و شدم 102
اما الان باید دوباره امتحان بدم و تقریبا یه هفته بیشتر وقت ندارم، در حقیقت 5 روز !
البته این سال آخر رو به زبان انگلیسی تحصیل کردم، و توی لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ کمتر مشکل دارم(مشکل اساسی من الان رایتینگ هستش که چطوری
توی فرمتی بنویسم که بهتر نمره بیارم)
مشکل اساسی دیگه من هم اینه که اسکیل ها و تکنیک های تافل امتحان دادن رو فراموش کردم. اون موقع هم یه هفته وقت گذشتم و بارونز رو زدم و رفتم سر جلسه
برای همین الان ازتون می خوام منو راهنمایی کنین که برای اینکه تکنیک رایتینگ خوب داشته باشم برای امتحان و اینکه کلا آماده شم برای امتحان چه کاری کنم؟
به نظرتون دوباره بارونز هارو بدم؟ یا آفیشیال یا ... ؟

ممنونم

blur
November 10th, 2012, 09:22 PM
سلام دوستان امید وارم حال همگی خوب باشه.
راسش یه سوال داشتم ازتون من دو سال پیش امتحان تافل دادم و شدم 102
اما الان باید دوباره امتحان بدم و تقریبا یه هفته بیشتر وقت ندارم، در حقیقت 5 روز !
البته این سال آخر رو به زبان انگلیسی تحصیل کردم، و توی لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ کمتر مشکل دارم(مشکل اساسی من الان رایتینگ هستش که چطوری
توی فرمتی بنویسم که بهتر نمره بیارم)
مشکل اساسی دیگه من هم اینه که اسکیل ها و تکنیک های تافل امتحان دادن رو فراموش کردم. اون موقع هم یه هفته وقت گذشتم و بارونز رو زدم و رفتم سر جلسه
برای همین الان ازتون می خوام منو راهنمایی کنین که برای اینکه تکنیک رایتینگ خوب داشته باشم برای امتحان و اینکه کلا آماده شم برای امتحان چه کاری کنم؟
به نظرتون دوباره بارونز هارو بدم؟ یا آفیشیال یا ... ؟

ممنونم

من پیشنهاد میکنم که سریع پاورهای نت فول رو دانلود کنین و سریع ببینین که فرمت سوالات اسپیکینگ دستتون باشه. به اضافه اینکه رایتینگ integrated روهم با فرمت نت فول کار کنین. ولی برا رایتینگ independent پیشنهاد میکنم یه نگاه کوچولو به کمبریج بندازین یا اینکه چندتا سمپل ببینین. بعدش سه چهارتا تست کامل بزنین که فرمت سوالات آزمون دستتون بیاد. مثل کامپلت تست های خود ETS

mnarges
November 11th, 2012, 01:00 AM
سلام دوستان
عذر می خوام اگه سوالم ابتداییه. آخه من زیاد با منابع آشنا نیستم. اول اینکه خواستم بدونم کتاب دلتا منظورتون همون کتابیه که استراکچر مورد نیاز واسه امتحانا توضیح داده، ایا اسکیل های دیگه هم توضیح داده؟ و اینکه آیا سی دی یا قایل صوتی هم باهاش هست؟ دوم اینکه کتاب 1100 هم مگه فایل صوتی باهاشه؟ اگه هست مربوط به کدوم قسمت کتابه؟

blur
November 11th, 2012, 01:11 AM
سلام دوستان
عذر می خوام اگه سوالم ابتداییه. آخه من زیاد با منابع آشنا نیستم. اول اینکه خواستم بدونم کتاب دلتا منظورتون همون کتابیه که استراکچر مورد نیاز واسه امتحانا توضیح داده، ایا اسکیل های دیگه هم توضیح داده؟ و اینکه آیا سی دی یا قایل صوتی هم باهاش هست؟ دوم اینکه کتاب 1100 هم مگه فایل صوتی باهاشه؟ اگه هست مربوط به کدوم قسمت کتابه؟
Delta's Toefl iBT همه اسگیل هارو توضیح داده و یه سی دی داره که فایل های صوتیشو داره (مربوط به لسینینگ و اسپیکینگ ) کتاب 1100 هم ظاهرا یه سی دی باهاش هست که تلفظ لغاتو داره فکر کنم ولی تجربه ثابت کرده قابل اطمینان نیستن اغلب و مال ناشر اصلی نیست.

shahla_em
November 11th, 2012, 10:18 AM
سلام دوستای گلم

بچه ها من می خوام به جای اینکه barron's و کمبریج رو کار کنم همین tpo هایی که papar جون گذاشته رو تمرین کنم چون به نظرم اینا از هر نظر استانداردترن.

نظر شما چیه؟

Leopold
November 11th, 2012, 11:26 AM
سلام دوستای گلم

بچه ها من می خوام به جای اینکه barron's و کمبریج رو کار کنم همین tpo هایی که papar جون گذاشته رو تمرین کنم چون به نظرم اینا از هر نظر استانداردترن.

نظر شما چیه؟

منم 25 روز بیشتر تا امتحان وقت ندارم. 24 تا TPO هست اگه روزی یکیشو بزنم فکر کنم خوب باشه. البته اگه از 4shared.com دانلودش کنین کامل تر هست یعنی speaking+writing هم داره.

somaye-686
November 11th, 2012, 12:16 PM
منم 25 روز بیشتر تا امتحان وقت ندارم. 24 تا TPO هست اگه روزی یکیشو بزنم فکر کنم خوب باشه. البته اگه از 4shared.com دانلودش کنین کامل تر هست یعنی speaking+writing هم داره.
این TPO چی هست؟!!

Leopold
November 11th, 2012, 12:24 PM
این TPO چی هست؟!!

همون تافل های آزمایشی که موسسات برگزار میکنن. خود این نمونه ها یک بار قبلا در تافل اصلی استفاده شدند.

somaye-686
November 11th, 2012, 01:01 PM
همون تافل های آزمایشی که موسسات برگزار میکنن. خود این نمونه ها یک بار قبلا در تافل اصلی استفاده شدند.

مرسی از جواب،حالا سوال بعد مطرح میشه از کجا میشه گیر آورد؟توی فروم هست؟ممنون

nilo0far
November 11th, 2012, 01:11 PM
مرسی از جواب،حالا سوال بعد مطرح میشه از کجا میشه گیر آورد؟توی فروم هست؟ممنون

اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50904-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-IBT-(%D8%B3%D8%A6%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%8C-T-P-O-%D9%87%D8%A7%DB%8C-E-T-S-)) و اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51683-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%A2%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-(-Toefl-iBT-Sample-Tests-)&p=974343#post974343) رو ببینید.

ya3r
November 11th, 2012, 01:13 PM
بله دوستان زحمت کشیدن و آپ کردند. از اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51683-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%A2%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-%28-Toefl-iBT-Sample-Tests-%29)میتونی بگیری

shahla_em
November 11th, 2012, 01:43 PM
بچه ها برای قسمت independent writing فرمت آماده حفظی کسی داره؟

یا جایی دیده؟

Tarkan78
November 11th, 2012, 04:05 PM
Hi
You are encouraged to check the Notful video regarding 1th writing task
Good luck

یا جایی دیده؟

Tarkan78
November 11th, 2012, 04:11 PM
And for "Independent Task" you may check some samples of the book titled "Sample Essays for the Toefl Writing Test". Reviewing some of its essays no doubt lights your mind leading to better structure and organization
Good wishes

یا جایی دیده؟

olumtahghighat
November 11th, 2012, 04:13 PM
دوستان سوالم در قسمت integrated writing اينه كه بعضيا مي‌گن مقايسه نكته به نكته به اين صورت كه تو هر پاراگراف دو نكته‌ي متناقض از ريدينگ و ليسينينگ بيان شه خوبه. اما من در نمونه سوالاي Cambridge ديدم كه به عنوان مثال اگه تو ريدينگ دو نكته آورده شده تو ليسينينگ يه سري توضيحات كلي ميده. تو اينجور موارد كه ريدينگ و ليسينيگ متناظر نيستن چه بايد كرد. ممنون

shahla_em
November 11th, 2012, 04:30 PM
And for "Independent Task" you may check some samples of the book titled "Sample Essays for the Toefl Writing Test". Reviewing some of its essays no doubt lights your mind leading to better structure and organization
Good wishes

اینا رو که میدونستم فقط شنیدم چینی ها یه سری فرمت آماده برای intoduction و conclusion نوشتن که دنبال اونها هستم

phoenix70
November 11th, 2012, 06:13 PM
سلام دوستان،
تو این complete test هایی که هست کدوما الویت هست؟ میشه بفرمایید کدوم اول کدوم دوم کدوم و همینجوری درجه ی اهمیتشون کدومه؟

zdesign
November 11th, 2012, 06:28 PM
سلام دوستان،
تو این complete test هایی که هست کدوما الویت هست؟ میشه بفرمایید کدوم اول کدوم دوم کدوم و همینجوری درجه ی اهمیتشون کدومه؟
الان که این TPO ها هست و بهترین نمونه‌ها هستن. اگه اینارو هم تموم کردی (که تعدادش زیاده، حدود 20 تا)، به نظرم بعدش بارونز و کمبریج بهترن.

nazanin777
November 11th, 2012, 07:42 PM
با سلام به همگی
دوستان من 22 دسامبر امتحان دارم و کتاب لانگمن رو تموم کردم.و الان کتابای دلتا -بارونز-کمبریج و مسترینگ سیکلیز رو دارم.الان کدوم کتاب رو توصیه می کنید؟همه رو شروع کنم به خوندن و یا اینکه هر سیکل رو از یک کتاب بخونم؟ و یک سری نرم افزار برای تست زدن که اونا رو می خوام هفت هشت روز مونده به امتحان شروع کنم.در ضمن من در ریندینگ خیلی ضعیفم چون زمان کم میارم.میشه لطفا راهنمایی کنید
ممنون
دوستان ممنون میشم که نظرشون رو هم در مورد وضعیته من بگن.منم به جایی این کتابا برم فایلهای رو دانود کنم که بچه ها زحمتش و کشیدن؟همین نمونه امتحانا؟

phoenix70
November 11th, 2012, 08:49 PM
دوستان سوالم در قسمت integrated writing اينه كه بعضيا مي‌گن مقايسه نكته به نكته به اين صورت كه تو هر پاراگراف دو نكته‌ي متناقض از ريدينگ و ليسينينگ بيان شه خوبه. اما من در نمونه سوالاي Cambridge ديدم كه به عنوان مثال اگه تو ريدينگ دو نكته آورده شده تو ليسينينگ يه سري توضيحات كلي ميده. تو اينجور موارد كه ريدينگ و ليسينيگ متناظر نيستن چه بايد كرد. ممنون

دوستان من هم همین رو تو caplan دیدم که lecture متن رو رد نمیکرد باکه واسه اون یه سری توضیحات میداد که چطور بهترش کنن. تو اینجور موارد چه باید کرد؟
آیا تو امتحان اصلی همش مثل فرمت noteful هست؟ چه باید کرد؟

phoenix70
November 11th, 2012, 09:49 PM
دوستان ممنون میشم که نظرشون رو هم در مورد وضعیته من بگن.منم به جایی این کتابا برم فایلهای رو دانود کنم که بچه ها زحمتش و کشیدن؟همین نمونه امتحانا؟

شما reading رو از Cambridge کار کنید. واسه بقیه قسمتا هم بستگی به سطحتون داره ولی من از barron's شروع کردم. 7-8 روز مونده به امتحان هم خیلی دیره. شما که خوب وقت دارید و complete test هم فراوونه. واسه listening و reading هم دلتا آسونه. از رو اون شروع کنید و کم کم سرعتتون رو بیارید بالا.
در ضمن واسه زدن قسمت reading سعی کنید یه method ی رو انتخاب کنید که وقت کم نیارید.
مثلا من اولا کا متن رو اول میخوندم بعد میرفتم سراغ تست. بعد دیدم وقت کم میارم یه دونه دونه با سوال ها پیش میرم و با هر سوال همون قسمت متن رو میخونم و وقت کم نمیارم به اون صورت.

Tarkan78
November 11th, 2012, 11:09 PM
اینا رو که میدونستم فقط شنیدم چینی ها یه سری فرمت آماده برای intoduction و conclusion نوشتن که دنبال اونها هستم

Templates do NOT work if you want to ace in the exam with a good score. A template, however, is useful for poor test takers like me to get an average score during the short time of study! So, in my opinion, do not think about templates and similar instructions; just keep in mind that 2th essay must include one introduction, 2 or 3 reasons and 1 conclusion. That's all!!! It's easy or even funny, isn't it? But it's true, and the rest depends on your knowledge in En not anything else.
In introduction you have to firstly warm up the topic and then write up the reasons in a clear language. Then in the second, third, and fourth paragraphs you may explain your reasons one by one using complex structure, good vocabularies and so on with as minimum errors as possible . The key note for these paragraphs, 2, 3, 4, is that you have to paraphrase your reasons given in the introduction right at the beginning of each paragraph. And finally you have to make a good conclusion, again by paraphrasing the reasons

Hope it works
GL

falamak66
November 11th, 2012, 11:27 PM
سلام دوستان عزیز:

من زبانم بد نیس و ielts;6.5 دارم.میخوام واسه 7 DEC بامید خدا IBT بدم.504 رو خوندم.نوت فول ها رو هم کار کردم.و جزوه WRITING اریان پور و گرامرش رو.در این زمان بنظرتون از منابع چی ها رو بزنم؟بنظرم باید DELTA,BARRONS و TPO ها رو کار کنم وبه چه ترتیبی؟خواهشا هر جه لازمه برای حداکثر نتیجه در این زمان راهنمایی کنید.
سپاس دوستای خوبم.

blur
November 11th, 2012, 11:33 PM
سلام دوستان عزیز:

من زبانم بد نیس و ielts;6.5 دارم.میخوام واسه 7 DEC بامید خدا IBT بدم.504 رو خوندم.نوت فول ها رو هم کار کردم.و جزوه WRITING اریان پور و گرامرش رو.در این زمان بنظرتون از منابع چی ها رو بزنم؟بنظرم باید DELTA,BARRONS و TPO ها رو کار کنم وبه چه ترتیبی؟خواهشا هر جه لازمه برای حداکثر نتیجه در این زمان راهنمایی کنید.
سپاس دوستای خوبم.
شما لسینینگ های بارونز رو کار کنید به نظرم به اضافه ردینگ های کمبریج. بعدش کامپلت تست هارو بزنید. کامپلت تست های بارونز، کمبریج و کاپلان و TPO رو تا اونجا که می تونید و وقتشو دارین با همین ترتیب کار کنید

falamak66
November 12th, 2012, 12:56 AM
شما لسینینگ های بارونز رو کار کنید به نظرم به اضافه ردینگ های کمبریج. بعدش کامپلت تست هارو بزنید. کامپلت تست های بارونز، کمبریج و کاپلان و TPO رو تا اونجا که می تونید و وقتشو دارین با همین ترتیب کار کنید
با تشکر.منظورتون LISTENING های 7 تا تست BARRONS هست؟واسه زمان گیری به چه ترتیب این منابع رو پیش ببرم؟تک SKILL جلو برم یا هم زمان.

blur
November 12th, 2012, 01:04 AM
با تشکر.منظورتون LISTENING های 7 تا تست BARRONS هست؟واسه زمان گیری به چه ترتیب این منابع رو پیش ببرم؟تک SKILL جلو برم یا هم زمان.

لسینینگ های توی خود کتابم وقتون رسید گوش کنین...امنظورتونو از زمان گیری متوجه نشدم...زمان گیری برا کامپلت تست ها اگه منظورتونه بصورت کامپلت و مشابه آزمون اصلی کار کنین بهتره. بخصوص نزدیک امتحان حتما با شرایط کاملا مشابه امتحان تمرین کنین.

falamak66
November 12th, 2012, 01:31 AM
لسینینگ های توی خود کتابم وقتون رسید گوش کنین...امنظورتونو از زمان گیری متوجه نشدم...زمان گیری برا کامپلت تست ها اگه منظورتونه بصورت کامپلت و مشابه آزمون اصلی کار کنین بهتره. بخصوص نزدیک امتحان حتما با شرایط کاملا مشابه امتحان تمرین کنین.
متشکرم دوست خوبم.BARRONS فصل 2اش یه بخشی است که هر 4 SKILL رو اموزش داده و کمی SAMPLE QUESTION داده.منظور اوناس؟من فکر میکردم این 7 تا تست اخر BARRONS رو بهتره بذارم اخر بزنم.نزدیک امتحان.پس میفرمایید الان بزنم؟راستی بهتره اول GRE بدم یا IBT?با چه فاصله زمانی؟مرسی

mechmnp
November 12th, 2012, 11:06 AM
Hi
I would be grateful if someone gives me some expedite solutions. I have studied English for many years and two days ago I took a TOEFL exam. Unfortunately I myself ruined everything due to my stress and also lack of the ability to improvise things. To put it simply, I were not able to ace the exam because of my independent writing ( lack of ability to provide some reasons for phenomenon) and the hideous test center atmosphere ( Allame Sakhon). i am inclined to take another one and in need +100. It should be asserted that i practiced Barrons, Cambridge and Delta and i do not have any problems with words.

mechmnp
November 12th, 2012, 12:49 PM
من دو روز پیش امتحان دادم. کتاب کمبریج اصلا به امتحان شبیه نیست. مخصوصا قسمت رایتیگش. حتما 3تا دلیل تو ریدیگن میگه که تو لیسنینگ ردش میکنه

nazanin777
November 12th, 2012, 06:23 PM
سلام به همگی
دوستان من pdf کتاب بارونز رو دارم اما لیسنگاش رو اصلا نتونستم از اینترنت پیدا کنم.کسی فایل های mp3 این کتاب رو داره؟ممنون

amene jooon
November 12th, 2012, 09:32 PM
Hi
I would be grateful if someone gives me some expedite solutions. I have studied English for many years and two days ago I took a TOEFL exam. Unfortunately I myself ruined everything due to my stress and also lack of the ability to improvise things. To put it simply, I were not able to ace the exam because of my independent writing ( lack of ability to provide some reasons for phenomenon) and the hideous test center atmosphere ( Allame Sakhon). i am inclined to take another one and in need +100. It should be asserted that i practiced Barrons, Cambridge and Delta and i do not have any problems with words.

Hello,

If you have problem with independent writing question, I suggest you read the book "Answers to all TOEFL essay questions". I think you won't have any problem with this question after studying sample essays.

:) I hope you get a good score on you past TOEFL though

amene jooon
November 12th, 2012, 09:39 PM
من دو روز پیش امتحان دادم. کتاب کمبریج اصلا به امتحان شبیه نیست. مخصوصا قسمت رایتیگش. حتما 3تا دلیل تو ریدیگن میگه که تو لیسنینگ ردش میکنه

لطفا چند صفحه آخر این forum رو بخونین بچه ها توصیه های خوبی کردن واسه speaking و writing.
منابعی که واسه سوال های integrated خوبن این ها هستن:

Mastering skills for the TOEFL ibt
Complete guide for the TOEFL ibt
بعضی دوستان oxford رو هم پیشنهاد دادن.
ویدئوهای noteful هم که واجبن.

amene jooon
November 12th, 2012, 09:45 PM
سلام به همگی
دوستان من pdf کتاب بارونز رو دارم اما لیسنگاش رو اصلا نتونستم از اینترنت پیدا کنم.کسی فایل های mp3 این کتاب رو داره؟ممنون

نازنین جان،
این کتاب و فایل هاش رو می تونی اینجا پیدا کنی:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?315-TOEFL

درضمن بچه ها یه سر به این آدرس بزنین، منابع فوق العاده ای اینجا هست!

blur
November 12th, 2012, 09:59 PM
متشکرم دوست خوبم.BARRONS فصل 2اش یه بخشی است که هر 4 SKILL رو اموزش داده و کمی SAMPLE QUESTION داده.منظور اوناس؟من فکر میکردم این 7 تا تست اخر BARRONS رو بهتره بذارم اخر بزنم.نزدیک امتحان.پس میفرمایید الان بزنم؟راستی بهتره اول GRE بدم یا IBT?با چه فاصله زمانی؟مرسی

هر زمانی که فکر میکنید براتون بهتره گوش کنید...اگه ضعفی در لسینینگ دارید لسینینگ های کمبریج، تامسون و آکسفورد گزینه های دیگه ای هستن که می تونید بهشون گوش کنین. در مورد ترتیب امتحانات به خیلی موارد بستگی داره...مثلا به زمان اپلای..بهرحال زمان هایی که جی آر ای در ایران برگزار میشه محدوده (بهمن، اواخر مهر یا اوایل آبان و اواخر آبان) و بهتره با یکی از این زمان ها هماهنگا شین ولی تافل به دفعات بیشتری برگزار میشه.

hpt1988
November 12th, 2012, 11:12 PM
با سلام خدمت همه دوستان.
من هم بالاخره آزمونم رو دادم و نتیجش هم اومد.
دوستان چند تا نکته به نظرم رعایت کنید خیلی میتونه مثمر ثمر باشه

ریدینگ: به نظرم مهمترین عامل سرعت خوندن میتونه باشه. تمام تلاشتون رو برای تندخوانی بکنید. تنها راهش هم تمرین و تمرینه.
لیسنینگ: به نظرم در آزمون اصلی بسیار سنگین بود. من 2 هفته آخر تستهای بارونز رو حدود 28 و کمبریج رو 25 میزدم. تو آزمون واقعا جا خوردم چون به نظرم خیلی سطحش بالا بود. و نمرم 25 شد. فقط اینو بهتون بگم که کتاب کمبریج بسیار منیع خوبی برای لیسنینگ هست و تا میتونید تست های این کتاب رو بزنید حتی چند بار هم اگه قسمت لیسنینگش رو گوش بدید باز هم کمکتون میکنه.
اسپیکینگ: یه نکته بسیار مهم و باگ تافل: تا میتونید تو قسمت ریدینگ و لیسنینگ معطل کنید. منظورم اینه که راهنمای بین قسمتهای آزمون رو تا انتها گوش بدید و بذارید تا میشه وقت بگذره. معمولا چون بچه ها با این راهنماها آشنا هستند سریع رد میکنند و میرن سراغ سوالات. در این صورت اونها زودتر از شما پارت اول آزمون رو تموم میکنن و مجبور میشن به استراحت اجباری 10 دقیقه برن، وقتی که بر میگردن و اسپیکینگشون شروع میشه تازه شما دارید میرید استراحت. الان وقتشه رو کامپیوتر کنار دستیتون نگاه کنید و سوال اول و دوم رو یادداشت کنید و تو تایم استراحت تمرین کنید. همونطور که میدونید سوالهای یک روز در یک حوزه آزمون کاملاً مشابه هستن. به این ترتیب میتونید دو سوال اول رو به راحتی نمره کامل بگیرید.
رایتینگ: من واقعاً گرامرم ضعیفه، ولی یه جزوه از مرکز زبان دانشگاه شیراز از یکی از دوستام گرفتم که استادش فوق لیسانس زبان از دانشگاه کمبریج داشته. بی نظیره به نظر من جزوش. کلی سمپل داره. من تقریباً بیشتر متن رایتینگم رو از همون سمپل ها استفاده کردم ونمرم شد 27. من خلاصه این جزوه رو دارم که اگه خواستید واستون آپلود میکنم. فقط دقت کنید تو تسک 1 هر چی که تو لیسنینگ میشنوید بنویسید. مهمترین نکته اینه که هر چی بیشتر از لیسنیگ بنویسید. و نکته مهم بعدی اینه که تلاش کنید خیلی زیاد بنویسید. من تقریباً تسک 1 رو 300 کلمه و تسک 2 رو 400 کلمه نوشتم و تو یه سایت خارجی خونده بودم که تو نمره تاثیر مثبت زیادی داره.

و اما آخرین نکته این که بهترین نرم افزار به نظر من برای هفته های آخر نرم افزار کمبریج هست. حتما تستهاش رو بزنید.
اگرم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتتونم.
ایرادات متنم رو هم بذارید پا حساب این که خیلی وقت کم دارم و فرصت ریوایز کردن نیست، ولی تو تافل حتما ریوایز کنید.

falamak66
November 13th, 2012, 12:40 AM
با سلام خدمت همه دوستان.

ریدینگ: به نظرم مهمترین عامل سرعت خوندن میتونه باشه. تمام تلاشتون رو برای تندخوانی بکنید. تنها راهش هم تمرین و تمرینه.
لیسنینگ: به نظرم در آزمون اصلی بسیار سنگین بود. من 2 هفته آخر تستهای بارونز رو حدود 28 و کمبریج رو 25 میزدم. تو آزمون واقعا جا خوردم چون به نظرم خیلی سطحش بالا بود. و نمرم 25 شد. فقط اینو بهتون بگم که کتاب کمبریج بسیار منیع خوبی برای لیسنینگ هست و تا میتونید تست های این کتاب رو بزنید حتی چند بار هم اگه قسمت لیسنینگش رو گوش بدید باز هم کمکتون میکنه.
اسپیکینگ: یه نکته بسیار مهم و باگ تافل: تا میتونید تو قسمت ریدینگ و لیسنینگ معطل کنید. منظورم اینه که راهنمای بین قسمتهای آزمون رو تا انتها گوش بدید و بذارید تا میشه وقت بگذره. معمولا چون بچه ها با این راهنماها آشنا هستند سریع رد میکنند و میرن سراغ سوالات. در این صورت اونها زودتر از شما پارت اول آزمون رو تموم میکنن و مجبور میشن به استراحت اجباری 10 دقیقه برن، وقتی که بر میگردن و اسپیکینگشون شروع میشه تازه شما دارید میرید استراحت. الان وقتشه رو کامپیوتر کنار دستیتون نگاه کنید و سوال اول و دوم رو یادداشت کنید و تو تایم استراحت تمرین کنید. همونطور که میدونید سوالهای یک روز در یک حوزه آزمون کاملاً مشابه هستن. به این ترتیب میتونید دو سوال اول رو به راحتی نمره کامل بگیرید.
رایتینگ: من واقعاً گرامرم ضعیفه، ولی یه جزوه از مرکز زبان دانشگاه شیراز از یکی از دوستام گرفتم که استادش فوق لیسانس زبان از دانشگاه کمبریج داشته. بی نظیره به نظر من جزوش. کلی سمپل داره. من تقریباً بیشتر متن رایتینگم رو از همون سمپل ها استفاده کردم ونمرم شد 27. من خلاصه این جزوه رو دارم که اگه خواستید واستون آپلود میکنم. فقط دقت کنید تو تسک 1 هر چی که تو لیسنینگ میشنوید بنویسید. مهمترین نکته اینه که هر چی بیشتر از لیسنیگ بنویسید. و نکته مهم بعدی اینه که تلاش کنید خیلی زیاد بنویسید. من تقریباً تسک 1 رو 300 کلمه و تسک 2 رو 400 کلمه نوشتم و تو یه سایت خارجی خونده بودم که تو نمره تاثیر مثبت زیادی داره.

و اما آخرین نکته این که بهترین نرم افزار به نظر من برای هفته های آخر نرم افزار کمبریج هست. حتما تستهاش رو بزنید.
ایرادات متنم رو هم بذارید پا حساب این که خیلی وقت کم دارم و فرصت ریوایز کردن نیست، ولی تو تافل حتما ریوایز کنید.

خوب دوست خوبم با عرض تبریک لطفا این جزوه writing که فرمودید رو اگه میشه اپلود کنید تا ما هم دعاتون کنیم:redface:

falamak66
November 13th, 2012, 12:48 AM
هر زمانی که فکر میکنید براتون بهتره گوش کنید...اگه ضعفی در لسینینگ دارید لسینینگ های کمبریج، تامسون و آکسفورد گزینه های دیگه ای هستن که می تونید بهشون گوش کنین. در مورد ترتیب امتحانات به خیلی موارد بستگی داره...مثلا به زمان اپلای..بهرحال زمان هایی که جی آر ای در ایران برگزار میشه محدوده (بهمن، اواخر مهر یا اوایل آبان و اواخر آبان) و بهتره با یکی از این زمان ها هماهنگا شین ولی تافل به دفعات بیشتری برگزار میشه.

با تشکر.ایا listening delta رو هم توصیه میکنید؟ایا delta reading اش هم باندازه listening اش موثره؟ زمان و ترتیب ازمونا واسم سخته.سطح زبانم بد نیس و ielts:6.5 با 2 ماه خوندن دارم.gre:v:144 ,q:142,w:2بدون مطالعه قبلی و با وجودیکه رشتم تجربی بوده فقط 4 روزBarrons math review v رو خوندم.قصد دارم GRE ,IBT رو تا 10 dec خارج از ایران شرکت کنم.dec 1,6,7 ازمون ibt انجام میشه .gre هر روزه.حالا موندم کدوم یک رو اول بدم و با چه فاصله زمانی؟ چه جور حاضر شم؟
واسه وربال GRE زیاد وقت نذاشتم و ترجیحا نمرمو با Q بالا میبرم.
سپاس دوست خوبم.

blur
November 13th, 2012, 01:00 AM
با تشکر.ایا listening delta رو هم توصیه میکنید؟ایا delta reading اش هم باندازه listening اش موثره؟ زمان و ترتیب ازمونا واسم سخته.سطح زبانم بد نیس و ielts:6.5 با 2 ماه خوندن دارم.gre:v:144 ,q:142,w:2بدون مطالعه قبلی و با وجودیکه رشتم تجربی بوده فقط 4 روزBarrons math review v رو خوندم.قصد دارم GRE ,IBT رو تا 10 dec خارج از ایران شرکت کنم.dec 1,6,7 ازمون ibt انجام میشه .gre هر روزه.حالا موندم کدوم یک رو اول بدم و با چه فاصله زمانی؟ چه جور حاضر شم؟
واسه وربال GRE زیاد وقت نذاشتم و ترجیحا نمرمو با Q بالا میبرم.
سپاس دوست خوبم.

فلامک جان یعنی تا 10 دسامبر میخوای هردوشو داده باشی درست فهمیدم؟ خب پس زمانت چندان زیاد نیست. با این حساب و با حساب اینکه زبانت خوبه از نظر من دلتا گزینه مناسبی نیست. کمبریج مناسب تره. گاهی کسایی که GRE برا وربالش هم مطالعه میکنن تافل رو بعد اون میدن تا از دایره لغاتشون که بخاطر GRE زیاد شده برا ردینگ و رایتینگ تافل کمک بگیرن ولی اگه شما برا وربال زیاد سرمایه گذاری نکنی خیلی فرقی نمیکنه کدومو اول بدی فقط کاش می تونستی دو هفته یا لااقل ده روز بینشون فاصله بدی مثلا اول تافلو بدی بعد دو هفته جی آر ای رو بدی که فرصت برا مرور ریاضی یا لغاتی از وربال و زدن کامپلت تست ها داشته باشی.

falamak66
November 13th, 2012, 01:11 AM
فلامک جان یعنی تا 10 دسامبر میخوای هردوشو داده باشی درست فهمیدم؟ خب پس زمانت چندان زیاد نیست. با این حساب و با حساب اینکه زبانت خوبه از نظر من دلتا گزینه مناسبی نیست. کمبریج مناسب تره. گاهی کسایی که GRE برا وربالش هم مطالعه میکنن تافل رو بعد اون میدن تا از دایره لغاتشون که بخاطر GRE زیاد شده برا ردینگ و رایتینگ تافل کمک بگیرن ولی اگه شما برا وربال زیاد سرمایه گذاری نکنی خیلی فرقی نمیکنه کدومو اول بدی فقط کاش می تونستی دو هفته یا لااقل ده روز بینشون فاصله بدی مثلا اول تافلو بدی بعد دو هفته جی آر ای رو بدی که فرصت برا مرور ریاضی یا لغاتی از وربال و زدن کامپلت تست ها داشته باشی.
اره blur جان.هر دوشو تا 10dec.با توجه به راهنمایی شما دوست خوبم.ibt 1DEC و gre رو 10dec خواهم داد.که تو این فرصت رو q کار کنم.مرسی.موفق باشی

mechmnp
November 13th, 2012, 10:51 AM
Hi everybody
I am totally interested in Oxford book , as a result, I like to find the Oxford software for IBT instead of the book (you know it will be more worthwhile), If someone has it, I implore him to upload it asap. In addition, I am inclined to ascertain that there is a software for Thomsom listening or not. if there is, let me know.
thanks a lot

golnaz_h
November 13th, 2012, 11:18 AM
سلام دوستان
من قبلا که کلاسهای آریان پور رو می رفتم، بهمون می گفتن که سوالای factual info ریدینگ باید حتما باید به نوعی توی متن باشه و سوالای infer هم حتما باید نتیجه گیری کنیم، اونایی که مستقیم اومده رو نزنیم. حالا یه سری از این آزمونهای آزمایشی رو که دادم و تافل های قبلیم..یه سری از سوالات هستن که با کلماتی از قبیل suggest, support, indicateپرسیده شدن، مثلا گفته که این پاراگراف چه ایده ای رو پیشنهاد میکنه.. میخواستم بدونم در دسته بندی این سوالات هم باید infer انجام بشه؟! تو اون محدوده هستن همشون؟؟؟؟ لطفا اگه کسی نظری داره سریع جواب بده، ممنونم

kambizdeli
November 13th, 2012, 01:45 PM
با سلام خدمت دوستان
با توجه به تعداد زیاد تایپیک ها پیشاپیش اگه سوالم تکراری بود معذرت می‌خواهم:
1- یک منبع گرامر خوب و ساده برام معرفی می‌کنید؟ البته من Grammer in brief رو دانلود کردم ولی خیلی بیش از حد برای من کلیه و خیلی نمی‌تونم ازش سر بر بیارم مثلا یک کم جامع‌تر از اون باشه که واسه بخش writing و speaking کمک کنه ممنون می شم
2- من کلا با بخش speaking بد جوری مشکل دارم ویدیوها و پاورپونت‌های نوت فول رو بارها خوندم و دیدم و مثالهاش رو هم بارها تمرین کردم ولی خودم نمی‌تونم جملات رو بگم کلا در مورد دو تا سوال اول نه موضوعی به ذهنم می‌رسه و نه می‌تونم خوب ساپورتش کنم سه ماه دیگه امتجان دارم امیدی هست برسونم خودم رو. راهنمایی بکنید ممنون می‌شم. منبعی سراغ دارید که مثال های بیشتری از جواب‌های سوالات (سوال یک و دو) داشته باشه؟
3- من همه reading و listening های بارونز رو کار کردم و نمره ام هم خیلی خوب نبود (حول و حوش 20) الان سراغ چه منابعی برم بهتره؟

با تشکر

gol
November 13th, 2012, 02:06 PM
با سلام خدمت دوستان
1- یک منبع گرامر خوب و ساده برام معرفی می‌کنید؟ البته من Grammer in brief رو دانلود کردم ولی خیلی بیش از حد برای من کلیه و خیلی نمی‌تونم ازش سر بر بیارم مثلا یک کم جامع‌تر از اون باشه که واسه بخش writing و speaking کمک کنه ممنون می شم
2- من کلا با بخش speaking بد جوری مشکل دارم ویدیوها و پاورپونت‌های نوت فول رو بارها خوندم و دیدم و مثالهاش رو هم بارها تمرین کردم ولی خودم نمی‌تونم جملات رو بگم کلا در مورد دو تا سوال اول نه موضوعی به ذهنم می‌رسه و نه می‌تونم خوب ساپورتش کنم سه ماه دیگه امتجان دارم امیدی هست برسونم خودم رو. راهنمایی بکنید ممنون می‌شم. منبعی سراغ دارید که مثال های بیشتری از جواب‌های سوالات (سوال یک و دو) داشته باشه؟
3- من همه reading و listening های بارونز رو کار کردم و نمره ام هم خیلی خوب نبود (حول و حوش 20) الان سراغ چه منابعی برم بهتره؟

با تشکر

سلام
برای دو سوال اول اسپیکینگ، cheet sheet رو از این سایت دانلود کنید. طبق روال نوت فوله و کلی ایده خوب برای موضوعات مختلف خواهید گرفت. درباره ریدینگ و لیستنینگ هم حتما نرم افزار کمبریج رو از همین سایت دانلود کنید. چون امتحان اصلی تا حدود زیادی مثل کمبریجه و گاها سختتره. شما باید خیلی روی مدیریت زمان برای دو بخش اول کار کنید. به نظرم بارونز آسونتره و شما نیاز دارید که خیلی بیشتر کار کنید. چون جدیدا آزمون تافل سختتر شده یعنی اینکه متن های طولانیتر و گزینه های پیچیده تر و وقتگیرتر.

kambizdeli
November 13th, 2012, 02:43 PM
سلام
برای دو سوال اول اسپیکینگ، cheet sheet رو از این سایت دانلود کنید. طبق روال نوت فوله و کلی ایده خوب برای موضوعات مختلف خواهید گرفت. درباره ریدینگ و لیستنینگ هم حتما نرم افزار کمبریج رو از همین سایت دانلود کنید. چون امتحان اصلی تا حدود زیادی مثل کمبریجه و گاها سختتره. شما باید خیلی روی مدیریت زمان برای دو بخش اول کار کنید. به نظرم بارونز آسونتره و شما نیاز دارید که خیلی بیشتر کار کنید. چون جدیدا آزمون تافل سختتر شده یعنی اینکه متن های طولانیتر و گزینه های پیچیده تر و وقتگیرتر.

با تشکر از جواب شما دوست عزیز
آخه خیلی‌ها می‌گند که لیستنینگ در تافل به بارونز نزدیکتره و ریدینگ به کمبریج. خیلی بشتر رو چطوری کار کنم یعنی مثلا ریدینگ‌های کمبریج رو چندین بار تمرین کنم یا منابع دیگر رو بخونم؟
من cheat sheet رو اگه منظورتون همون فایل PDF است که حدود 40 تا موضوع را عنوان کرده دانلود کرده ام ولی آیا منبعی نیست که جواب سوال ها رو کامل داشته باشه (بجز اون چند تای نوت فول) که بشه موضوعات بیشتری رو ازشون الگوبرداری کرد؟
1- در ضمن در خصوص سوال اول هم اگه دوستانی که اطلاعاتی دارند منو راهنمایی کنند ممنون می‌شم:
یک منبع گرامر خوب و ساده برام معرفی می‌کنید؟ البته من Grammer in brief رو دانلود کردم ولی خیلی بیش از حد برای من کلیه و خیلی نمی‌تونم ازش سر بر بیارم مثلا یک کم جامع‌تر از اون باشه که واسه بخش writing و speaking کمک کنه ممنون می شم
دوستان راهنمایی شما می‌تونه خیلی منو کمک کنه لطفا اگه مطالب مفیدی به ذهنتون می‌رسه دریغ نفرمایید

ممنون

shahla_em
November 13th, 2012, 02:54 PM
سلام

من ریدینگ از منابع مختلف تست زدم نتایج
ets:25

barron's:18

delta:26

tpo:18

الان سطح ریدینگم چقدره؟

چرا اینقدر تناقض هست تو نمره هام؟؟

من ریدینگ هایی که در مورد مطالب نا آشناست خیلی غلط دارم معمولا,راه حل چیه؟؟

gol
November 13th, 2012, 03:17 PM
با تشکر از جواب شما دوست عزیز
آخه خیلی‌ها می‌گند که لیستنینگ در تافل به بارونز نزدیکتره و ریدینگ به کمبریج. خیلی بشتر رو چطوری کار کنم یعنی مثلا ریدینگ‌های کمبریج رو چندین بار تمرین کنم یا منابع دیگر رو بخونم؟
من cheat sheet رو اگه منظورتون همون فایل PDF است که حدود 40 تا موضوع را عنوان کرده دانلود کرده ام ولی آیا منبعی نیست که جواب سوال ها رو کامل داشته باشه (بجز اون چند تای نوت فول) که بشه موضوعات بیشتری رو ازشون الگوبرداری کرد؟
1- در ضمن در خصوص سوال اول هم اگه دوستانی که اطلاعاتی دارند منو راهنمایی کنند ممنون می‌شم:
یک منبع گرامر خوب و ساده برام معرفی می‌کنید؟ البته من Grammer in brief رو دانلود کردم ولی خیلی بیش از حد برای من کلیه و خیلی نمی‌تونم ازش سر بر بیارم مثلا یک کم جامع‌تر از اون باشه که واسه بخش writing و speaking کمک کنه ممنون می شم
دوستان راهنمایی شما می‌تونه خیلی منو کمک کنه لطفا اگه مطالب مفیدی به ذهنتون می‌رسه دریغ نفرمایید

ممنون
منظورم از چیت شیت، فایلیه که اینجا گذاشتم. به نظرم درباره لیستنینگ رو کمبریج هم وقت بزارید. آخه گزینه هاش شک برانگیزتره. درباره گرامر پیشنهاد خاصی ندارم. فک کنم انتهای کتاب لانگمن و یا دلتا یه قسمتی بود که برا گرامر مفید بود.
در ضمن یه منبعی که از یکی از دوستان (amene jooon (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?50380-amene-jooon)) بهم پیشنهاد شده، کتاب مسترینگه که خیلی واسه دو پارت آخر آزمون مفیده. کلی مثال و سمپل داره. اونم از این لینک:

TPO هم فراموش نشه.
موفق باشی.

mechmnp
November 13th, 2012, 04:17 PM
از دوستان کسی نرم افزار آکسورد آی بی تی را نداره؟ اصلا میخام بدونم نرم افزار داره یا نه؟ممنون

laperlaaa1983
November 13th, 2012, 06:06 PM
از دوستان کسی نرم افزار آکسورد آی بی تی را نداره؟ اصلا میخام بدونم نرم افزار داره یا نه؟ممنون

اصلا نرم افزار نداه!! اگه کتابش رو هم خریده باشین فقط trackهای Listening توش هست

hpt1988
November 13th, 2012, 06:48 PM
با سلام خدمت دوستان.
من فایل PDF جزوه Writing و Speakingی رو که خدمتتون عرض کرده بودم رو در همین پست آپلود کردم.
امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.
به امید موفقیت همه شما عزیزان

با سلام خدمت همه دوستان.

falamak66
November 13th, 2012, 08:03 PM
با سلام به همگی:
من cambridge 4edbook,audio,software رو از تو کتابخونه دانلود کردم.ولی موقع اجرای reading softwarهاش متن reading ها کامل ولی بدون متن سوالات در word باز میشه.ایا این نرم افزار واسه همه اینطور عمل میکنه.5 تا تستش که در pdf کتاب هس.اونا رو pdf باز کنم و بیخیال2تا reading های تست نرم افزارش شم ؟ایا واسه کسی که توضیحات barrons رو خونده.خوندن توضیحات کمبیربج علاوه بر زدن تستاش ضرورت داره؟
ممنون :redface:

Michael82
November 13th, 2012, 08:24 PM
با سلام خدمت دوستان

با تشکر

سلام دوست عزیز،
دوست خوبمون gol عزیز راهنمایی های ارزنده ای کردن من سعی می کنم چیز خوبی اگه به ذهنم برسه بگم امیدوارم مفید باشه.
گرامر : بهترین منبع به نظر شخصیم گرامر این یوز است که نمیدونم منظورتون از بریف همین کتابه یا نه ولی این کتاب نوشته ریموند مورفی و ترجمه حمید بلوچ با صد و خوردی درس هست. به نظرم این پنج بخش را به دقت بخونید : زمانها-مجهول-صفت-قید-بند های موصولی سپس بقیه آنچه مونده را فقط با سرعت روزی 5 درس رو خوانی کنید همون 5 بخش اول به طوری است که تو رایتینگ و اسپیک کار و راه بندازه.
لیسنینگ: هیچ کسی منکر سرعت بالای بارونز نیست ولی شما با سوالاتش نمیتونین خودتونو ارزیابی کنید چون گزینه های پرت زیاد داره و همونطور که دوستمون گفت شمارو به چالش نمیندازه .پیشنهاد من اینه که از بارونز بیشتر برای گوش دادن و نوشتن متن استفاده کنید و از این منابع برای ارزیابی خودتون و تست زدن: کمبریج - تی پی او - اکسفورد - مسترینگ اسکیلز
یه موضوع اساسی در مورد رایتینگ و اسپیک دو سوال اول که باعث میشه شما وقت زیادی رو از دست بدین نداشتن ایده است. پیشنهاد میکنم کتاب 185 موضوع رایتیگ رو حداقل روزی 5 درس با سرعت تمام بخونین هم ایده های کافی بهتون میده هم میبینید با چه استراکچری یه حرفو میزنه.میتونین اورلپ کردن ایده ها را هم در نظر داشته باشین.
با آرزوی موفقیت

narjesss
November 13th, 2012, 09:35 PM
لطفا اگه کسی جزوه اریانپور رود داره اینجا بذاره بقیه هم استفاده کنن.
مرسی

gol
November 13th, 2012, 09:41 PM
لطفا اگه کسی جزوه اریانپور رود داره اینجا بذاره بقیه هم استفاده کنن.
مرسی

سلام دوست من
جزوه ها از این لینک قابل دانلوده:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?188-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-TOEFL-iBT-amp-PBT
موفق باشید.:)

narjesss
November 13th, 2012, 09:44 PM
مرسی. ولی من با دانلودشون مشکل دارم.

سلام دوست من
جزوه ها از این لینک قابل دانلوده:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?188-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-TOEFL-iBT-amp-PBT
موفق باشید.:)

gol
November 13th, 2012, 09:51 PM
مرسی. ولی من با دانلودشون مشکل دارم.

تو این لینک کلی صفحه وجود داره از سال 2008 تا همین اواخر. احتمالا شما همون لینکهای اولی رو خواستید دانلود کنید. از صفحه آخرش امتحان کنید و تک تک پستهارو ببینید که درباره چی هستش.
(ممکنه بعضی از لینکهای قدیمی دانلود نشن)

nazanin777
November 13th, 2012, 10:00 PM
سلام به همگی این چندمین بار که من دارم سوال می پرسم.اما به قدری نظرات متفاوت هست از طرفی نگرانی از نرسیدن و نیاوردن نمره که کلافم کرده.جز اینجا هم جای دیگه ای نیست تا مشکلاتمون گفته بشه.یکم زمان رفته رفته داره فشرده تر میشه خوب تو این زمانه باقی مونده مجبورم حداقل استفاده رو ببرم.زبان من خوب نیست قبول دارم.چون امتحان آزمایشی دادم و 45 شدم .البته من 70 می خوام.من کتاب لانگمن رو تموم کردم و 504 و چند درس از اسنشال ورد تافل.الان در ادامه چیکار کنم؟!به قدری اینجا شلوغه و فایل برای دانلود کردن زیاده و زمان کمه(من 22 دسامبر امتحان دارم) که کلافم کرده.چیکار باید بکنم؟!چی باید بخونم.فقط تست بزنم.چی دانلود کنم؟!چه کتابی رو شروع کنم.لطفا راهنمایی کنید گرفتن این نمره برای من خیلی مهمه
خواهش می کنم دوستان اگه نظراتی دارن دریغ نکن
موفق باشین

narjesss
November 13th, 2012, 10:11 PM
here u are. I hope it's helpfull to any one.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?39656-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TOEFL&p=831186&viewfull=1#post831186

(http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?39656-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TOEFL&p=831186&viewfull=1#post831186)

Hi everybody
I am totally interested in Oxford book , as a result, I like to find the Oxford software for IBT instead of the book (you know it will be more worthwhile), If someone has it, I implore him to upload it asap. In addition, I am inclined to ascertain that there is a software for Thomsom listening or not. if there is, let me know.
thanks a lot

blur
November 13th, 2012, 10:13 PM
سلام به همگی این چندمین بار که من دارم سوال می پرسم.اما به قدری نظرات متفاوت هست از طرفی نگرانی از نرسیدن و نیاوردن نمره که کلافم کرده.جز اینجا هم جای دیگه ای نیست تا مشکلاتمون گفته بشه.یکم زمان رفته رفته داره فشرده تر میشه خوب تو این زمانه باقی مونده مجبورم حداقل استفاده رو ببرم.زبان من خوب نیست قبول دارم.چون امتحان آزمایشی دادم و 45 شدم .البته من 70 می خوام.من کتاب لانگمن رو تموم کردم و 504 و چند درس از اسنشال ورد تافل.الان در ادامه چیکار کنم؟!به قدری اینجا شلوغه و فایل برای دانلود کردن زیاده و زمان کمه(من 22 دسامبر امتحان دارم) که کلافم کرده.چیکار باید بکنم؟!چی باید بخونم.فقط تست بزنم.چی دانلود کنم؟!چه کتابی رو شروع کنم.لطفا راهنمایی کنید گرفتن این نمره برای من خیلی مهمه
موفق باشین

شما اول آرامشتونو حفظ کنین دوست من:)essential words رو تموم کنین به تدریج. لسینینگ های بارونز رو گوش کنین. پاورهای نت فول رو کار کنین و بعد برین و کتاب کمبریج رو بخونین (حداقل ردینگش ). برارایتینگ هم سوالindependent یه نگاهی بندازین به رایتینگ کمبریج تا لم کار دستتون بیاد و integrated هم باز از فرمت نت فول استفاده کنید. و سعی کنید بیشتر بنویسید تا راه بیفتین. نزدیک امتحان کامپلت تست کار کنین.

nazanin777
November 13th, 2012, 10:22 PM
شما اول آرامشتونو حفظ کنین دوست من:)essential words رو تموم کنین به تدریج. لسینینگ های بارونز رو گوش کنین. پاورهای نت فول رو کار کنین و بعد برین و کتاب کمبریج رو بخونین (حداقل ردینگش ). برارایتینگ هم سوالindependent یه نگاهی بندازین به رایتینگ کمبریج تا لم کار دستتون بیاد و integrated هم باز از فرمت نت فول استفاده کنید. و سعی کنید بیشتر بنویسید تا راه بیفتین. نزدیک امتحان کامپلت تست کار کنین.
ممنون پاورهای نت فول برای اسپیگینک هست؟ از کجا دانلود کنم ؟ایا توضیح داده که جوری کار کنم؟integrated فرمت نت فول هست تو فروم که دانلود کنم؟در ضمن من اصلا از این تی او پ سر در نمی یارم.کامپیلت تست همون آزمونهای هست که تو فروم هست؟

blur
November 13th, 2012, 10:34 PM
ممنون پاورهای نت فول برای اسپیگینک هست؟ از کجا دانلود کنم ؟ایا توضیح داده که جوری کار کنم؟integrated فرمت نت فول هست تو فروم که دانلود کنم؟در ضمن من اصلا از این تی او پ سر در نمی یارم.کامپیلت تست همون آزمونهای هست که تو فروم هست؟

نت فول برا اسپیکینگ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45033-%D9%81%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%8A-6-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-Speaking-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-NOTEFULL&highlight=notefull)، نت فول برا رایتینگ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50832-%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%84-%28-Notfull-TOEFL-Writing-Question-1-amp-2-Help-%29). بله کامپلت تست های زیادی هست که یکیش همین TPO هست. کامپلت تست های کمبریج و کاپلان هم خوبن.در مورد TPO در تاپیک مربوطه سوال کنین. موفق باشین :)

blur
November 13th, 2012, 10:39 PM
کامپلت تست کمبریج هم از اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50840-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%DA%A9%D9%85%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AC-(-Cambridge-Preparation-to-the-TOEFL-iBT-4ed-Audio-Software-)&p=781686&viewfull=1#post781686).
کلا دوستان زحمت کشیدن و منابع رو اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?315-TOEFL) گذاشتن
که دستشون درد نکنه واقعا عالی شده:)

falamak66
November 13th, 2012, 10:48 PM
با اجازه blurجان.:redface:اره.نوت فول واسه speaking,writingوreading داره که از همه اش خوبن و بچه ها شدیدا متدی که واسه حل سوالات گفته در هر مهارت بخصوص speaking رو توصیه کردن و واسش یه سری پاور پوینت هم ساختن و گذاشتن تو کتابخونه قسمت toefl.اینم لینکش با پاورپوینت ها:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50839-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%BE%D9%88%DB%8C%D9%86%D 8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%84-(-Notefull-iBT-TOEFL-Speaking-1-to-6-PPt-Audio-)
کامپلت تست منظور تست های کامل است یا همون tpo ها که فایل اول کتابخونه قسمت تافل هست اینم لینکش:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51683-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%A2%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%AA%DB%8C-(-Toefl-iBT-Sample-Tests-)
بد نیس یه دوری در کتابخونه بزنی.موفق باشید

Michael82
November 13th, 2012, 10:57 PM
موفق باشین
سلام دوست عزیز،
با اجازه دوستان خوبم سعی کردم اینجا براتون چیزایی رو بگم که به کسب نمره ای که میخوایین بخوره، امیدوارم :
1- روحیه بالا داشتن مهمترین اسکیل برا ای بی تی است.
2- لیسنینگ : با توجه به نمره ای که میخوایین و وقتتون پیشنهاد میکنم هر روز یه لیسنیگ که یا کانورسیشن یا لکچر میتونه باشه از روی کتاب ets گوش و همزمان بنویسید این کارو دست کم نگیرین واقعا مهمه + هر روز یه امتحان لیسنینگ کامل از 24 مجموعه تی پی او ( 3 ساعت در روز برای این قسمت)
3- ریدینگ: هر روز فقط یه ریدینگ از روی مانیتور و از مجموعه تی پی او اول تستاشو با زمانبندی بزنید سپس تصحیح کنین و اشکالات خود را معلوم کنید. مرحله بعدی همون متن را با دقت بخونید و لغتاشو در بیارید ولی اگه زیاد وقت گیر میشه فقط همانطور که متن رو میخونید لغات رو معنی کنید و متن رو ادامه دهید اینطوری حدود لغات یادتون میمونه. حالا مرحله حساس کار هست و اون خوندن همین ریدینگ به میزان 6-7 بار از روی مانیتور و با سرعت تمام است اول سخت هستش ولی طی دو هفته متوجه معجزه این روش میشین چون مغزتون در ریدینگای بعدی زمان کمتری برای تحلیل کلمه ای که دیده صرف میکنه و سرعتتون تو این یه ماهی که وقت دارین حتما خیلی بالا میره.(روزی 1 ساعت و 30 دقیقه)
4- : رایتینگ : هر روز 5 نمونه از رایتینگ 185 نمونه معروف رو بخونین و فقط تا میتونین خودتونو ازلحاظ ایده غنی کنید.هر سه روز یه رایت بنویسید فقط با تایپ کردن . ابتدا با محدودیت 30 دقیقه و سپس به خودتون زمان بدین و انشاتونو کامل تر و قشنگ تر کنید. موضوعاتی که برای نوشتن استفاده میکنید از مجموعه 24 تایی تی پی او باشه بهتره.هر وقت بیکار شدین انشائ خودتونو بخونین این بهتون کمک میکنه بفهمین شما به زبون خودتون چطور یه مطلبو گفتین و در زمان اورلپ ایده به سرعت اونو میگین و وقت برا جمله بندی سر جلسه صرف نمیکین.(2 ساعت)
5- اسپیکینگ: از همین موضوعات که بچه ها زحمت کشیدن روزی 4 تا کار کنین. هر 4 روز کل تمپلیت های مربوط به بقیه سوالات رو دو سه بار بگین که خوب حفظ باشین.( روزی یه ساعت)
هفته آخر کامپلت تست کمبریج رو بزنین صرف نظر از نمرتون، و اینجا روحیتونو حفظ کنین. به این شکل عمل کنین ریدینگ و لیسنینگ رو از کمبریج بزنین و بعد 10 دقیقه استراحت اسپیکینگ و رایتینگو از مجموعه تی پی او بزنین چون این دو بخش کمبریج اصلا منطبق بر امتحان اصلی نیست.
من بین امتحان آزمایشیم تو امیربهادر و اصلیم یه ماه وقت داشتم و نمرم 26 نمره پیشرفت کرد، حتی دوستایی رو میشناسم که بیشتر از این نمرشون عوض شده پس اصلا نگران اون نمره قبلیتون نباشین. مطمئن هستم با یه ماه تلاش بیشتر از 80 میشین اسکیل اول یادتون نره:wink:
اینا چیزایی بود که فکر کنم اگه عملیش کنین به نتیجه دلخواهتون میرسین فقط در حال حاضر زیاد وقتتونو تو فروم تلف نکنین چون به شخصه تجربه کردم که عوض کردن مداوم رویه خوندن نتیجه معکوس داره.
با آرزوی موفقیت

xsport
November 14th, 2012, 12:02 AM
سلام دوست عزیز،
با اجازه دوستان خوبم سعی کردم اینجا براتون چیزایی رو بگم که به کسب نمره ای که میخوایین بخوره، امیدوارم :
1- روحیه بالا داشتن مهمترین اسکیل برا ای بی تی است.
2- لیسنینگ : با توجه به نمره ای که میخوایین و وقتتون پیشنهاد میکنم هر روز یه لیسنیگ که یا کانورسیشن یا لکچر میتونه باشه از روی کتاب ets گوش و همزمان بنویسید این کارو دست کم نگیرین واقعا مهمه + هر روز یه امتحان لیسنینگ کامل از 24 مجموعه تی پی او ( 3 ساعت در روز برای این قسمت)
3- ریدینگ: هر روز فقط یه ریدینگ از روی مانیتور و از مجموعه تی پی او اول تستاشو با زمانبندی بزنید سپس تصحیح کنین و اشکالات خود را معلوم کنید. مرحله بعدی همون متن را با دقت بخونید و لغتاشو در بیارید ولی اگه زیاد وقت گیر میشه فقط همانطور که متن رو میخونید لغات رو معنی کنید و متن رو ادامه دهید اینطوری حدود لغات یادتون میمونه. حالا مرحله حساس کار هست و اون خوندن همین ریدینگ به میزان 6-7 بار از روی مانیتور و با سرعت تمام است اول سخت هستش ولی طی دو هفته متوجه معجزه این روش میشین چون مغزتون در ریدینگای بعدی زمان کمتری برای تحلیل کلمه ای که دیده صرف میکنه و سرعتتون تو این یه ماهی که وقت دارین حتما خیلی بالا میره.(روزی 1 ساعت و 30 دقیقه)
4- : رایتینگ : هر روز 5 نمونه از رایتینگ 185 نمونه معروف رو بخونین و فقط تا میتونین خودتونو ازلحاظ ایده غنی کنید.هر سه روز یه رایت بنویسید فقط با تایپ کردن . ابتدا با محدودیت 30 دقیقه و سپس به خودتون زمان بدین و انشاتونو کامل تر و قشنگ تر کنید. موضوعاتی که برای نوشتن استفاده میکنید از مجموعه 24 تایی تی پی او باشه بهتره.هر وقت بیکار شدین انشائ خودتونو بخونین این بهتون کمک میکنه بفهمین شما به زبون خودتون چطور یه مطلبو گفتین و در زمان اورلپ ایده به سرعت اونو میگین و وقت برا جمله بندی سر جلسه صرف نمیکین.(2 ساعت)
5- اسپیکینگ: از همین موضوعات که بچه ها زحمت کشیدن روزی 4 تا کار کنین. هر 4 روز کل تمپلیت های مربوط به بقیه سوالات رو دو سه بار بگین که خوب حفظ باشین.( روزی یه ساعت)
هفته آخر کامپلت تست کمبریج رو بزنین صرف نظر از نمرتون، و اینجا روحیتونو حفظ کنین. به این شکل عمل کنین ریدینگ و لیسنینگ رو از کمبریج بزنین و بعد 10 دقیقه استراحت اسپیکینگ و رایتینگو از مجموعه تی پی او بزنین چون این دو بخش کمبریج اصلا منطبق بر امتحان اصلی نیست.
من بین امتحان آزمایشیم تو امیربهادر و اصلیم یه ماه وقت داشتم و نمرم 26 نمره پیشرفت کرد، حتی دوستایی رو میشناسم که بیشتر از این نمرشون عوض شده پس اصلا نگران اون نمره قبلیتون نباشین. مطمئن هستم با یه ماه تلاش بیشتر از 80 میشین اسکیل اول یادتون نره:wink:
اینا چیزایی بود که فکر کنم اگه عملیش کنین به نتیجه دلخواهتون میرسین فقط در حال حاضر زیاد وقتتونو تو فروم تلف نکنین چون به شخصه تجربه کردم که عوض کردن مداوم رویه خوندن نتیجه معکوس داره.
با آرزوی موفقیت

با سلام
ببخشید این 24 محموعه تی.پی.او را کجا می شود پیدا کرد؟ جای خاصی برای دانلود وجود دارد. ممنون

Michael82
November 14th, 2012, 12:15 AM
با سلام
ببخشید این 24 محموعه تی.پی.او را کجا می شود پیدا کرد؟ جای خاصی برای دانلود وجود دارد. ممنون
سلام دوست عزیز،
اینجاhttp://www.4shared.com/rar/Ru9pHYG-/TPO_1-24_PPS.htm تمام 24 تا را با هم میتونین دانلود کنین و تو کتابخونه فروم تو قسمت تافل PaPar عزیز هر کدومو جداگانه گذاشتن.
موفق باشین

kambizdeli
November 14th, 2012, 10:10 AM
سلام دوست عزیز،
دوست خوبمون gol عزیز راهنمایی های ارزنده ای کردن من سعی می کنم چیز خوبی اگه به ذهنم برسه بگم امیدوارم مفید باشه.
گرامر : بهترین منبع به نظر شخصیم گرامر این یوز است که نمیدونم منظورتون از بریف همین کتابه یا نه ولی این کتاب نوشته ریموند مورفی و ترجمه حمید بلوچ با صد و خوردی درس هست. به نظرم این پنج بخش را به دقت بخونید : زمانها-مجهول-صفت-قید-بند های موصولی سپس بقیه آنچه مونده را فقط با سرعت روزی 5 درس رو خوانی کنید همون 5 بخش اول به طوری است که تو رایتینگ و اسپیک کار و راه بندازه.
لیسنینگ: هیچ کسی منکر سرعت بالای بارونز نیست ولی شما با سوالاتش نمیتونین خودتونو ارزیابی کنید چون گزینه های پرت زیاد داره و همونطور که دوستمون گفت شمارو به چالش نمیندازه .پیشنهاد من اینه که از بارونز بیشتر برای گوش دادن و نوشتن متن استفاده کنید و از این منابع برای ارزیابی خودتون و تست زدن: کمبریج - تی پی او - اکسفورد - مسترینگ اسکیلز
یه موضوع اساسی در مورد رایتینگ و اسپیک دو سوال اول که باعث میشه شما وقت زیادی رو از دست بدین نداشتن ایده است. پیشنهاد میکنم کتاب 185 موضوع رایتیگ رو حداقل روزی 5 درس با سرعت تمام بخونین هم ایده های کافی بهتون میده هم میبینید با چه استراکچری یه حرفو میزنه.میتونین اورلپ کردن ایده ها را هم در نظر داشته باشین.
با آرزوی موفقیت

با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز
در مورد جواب آخرتون (185 موضوع رایتنگ) کدوم کتاب منظورتونه ؟ همون کتاب Writing بارونز ؟ اونو دارم ولی اگه یه منبع دیگه است امکانش هست لینک دانلودی ازش بزارید؟ ممنون می‌شم

PAL
November 14th, 2012, 02:23 PM
دوستان من یه آزمایشی تو امیر بهادر دادم شدم 94 (R 25 , L 26 , S 20, W 23)
اما هیچ تست کاملی قبلش نزده بودم و فقط از روی کتاب ETS فرمت امتحان و توصیه هاش رو خونده بودم.
برای اسپیکینگ و رایتینگ هم هیچ فرمت خاصی نداشتم و فقط هرچی به ذهنم رسید گفتم. فکر می‌کردم نمره اسپیکینگم کمتر از این حرف ها بشه.
با توجه به وضعیت من و با توجه به اینکه یه آزمون آزمایشی 15 آذر دارم و آزمون اصلی هم 2 دی هست به نظرتون چجوری بخونم؟؟؟

blur
November 14th, 2012, 10:40 PM
دوستان من یه آزمایشی تو امیر بهادر دادم شدم 94 (R 25 , L 26 , S 20, W 23)
اما هیچ تست کاملی قبلش نزده بودم و فقط از روی کتاب ETS فرمت امتحان و توصیه هاش رو خونده بودم.
برای اسپیکینگ و رایتینگ هم هیچ فرمت خاصی نداشتم و فقط هرچی به ذهنم رسید گفتم. فکر می‌کردم نمره اسپیکینگم کمتر از این حرف ها بشه.
با توجه به وضعیت من و با توجه به اینکه یه آزمون آزمایشی 15 آذر دارم و آزمون اصلی هم 2 دی هست به نظرتون چجوری بخونم؟؟؟

نمراتتون خوبه، انشاالله که بهترم میشه:)با توجه به وقتتون و این مساله که احتمالا میخواین اسپیکینگتون بیشتر بشه پاورهای نت فول رو کار کنین. برای تمرین هم می تونید از اسپیکینگ های تامسون و مسترینگ اسکیلز استفاده کنید. لسینینگ های بارونز رو گوش کنین. نهایتا کتاب کمبریج رو بخونین (حداقل ردینگش ورایتینگ سوال independent ). برارایتینگ سوال integrated هم باز از فرمت نت فول استفاده کنید. نزدیک امتحان کامپلت تست کار کنین.

mechmnp
November 15th, 2012, 01:07 PM
دوستان من یه مشکلی دارم و اون اینه که در مورد سوال های تافل بعضی وقت ها حتی نمیتونم فارسی هم جواب بدم. به نظرتون باید چی کار کنم؟

blur
November 15th, 2012, 01:19 PM
دوستان من یه مشکلی دارم و اون اینه که در مورد سوال های تافل بعضی وقت ها حتی نمیتونم فارسی هم جواب بدم. به نظرتون باید چی کار کنم؟
سمپل زیاد باید ببینین و بخونین و گوش کنین تا اینکه آروم آروم ذهنتون بتونه ایده تولید کنه :)

madnaderi
November 15th, 2012, 01:55 PM
با سلام خدمت دوستان.
من فایل PDF جزوه Writing و Speakingی رو که خدمتتون عرض کرده بودم رو در همین پست آپلود کردم.
امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.
به امید موفقیت همه شما عزیزان

سلام دوست عزیز منظورتون از جزوه همین نکات کلیدی است؟

sharizonas
November 15th, 2012, 02:06 PM
دوستان نمره های آزمایشی من اینا شده: R, S, W: 23 و .L: 22 , من 20 روز دیگه 100 می خوام. آیا می تونم؟
اصلا کسی می دونه نمره دهی امیر بهادر به اسپیکینگ و رایتینگ چطوره؟ آخه من حس میکنم که خیلی بد این 2 تا اسکیل رو امتحان دادم, ولی هر دو رو دور از انتظارم شدم!!! می ترسم با تخفیف باشن و من گول بخورم واسه امتحان اصلی..:undecided:
و اینکه اونایی که آزمون اصلی اخیرا دان لطفا بگن لیسنینگ و ریدینگ امیر بهادر سختتر هست یا آزمون اصلی؟ سرعت لیسنینگ اصلی خیلی بالاتره؟