PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17

Majid86
July 2nd, 2011, 03:50 PM
سختگیر بودنشونو نمیدونم ولی اینجور که من فهمیدم الان همه مشولا رو به خصوص کسایی که معافیتشون از نوع چشم هست رو میفرستن بیمارستان امام سجاد من بخش چشم 501 و بقیت الله هم رفتم یک مشمولم ندیدم ولی سجاد همه سرباز و مشمول بودن طرفو از قم فرستاده بودن اونجا اگه میخواید از معاف شدنتون مطمئن بشید حتما" برید بیمارستان امام سجاد با قطره شماره چشمتون رو در بیارن اگه رفتید نگید مشولید چون بدون نامه معاینه نمیکنن من تجریشو دارم اگه اسم قطرشون هم بفهمید کافیه میتونید خودتون قطره رو تهیه کنید و خارج از بیمارستان شماره چشمتون رو دربیارید
تو سجاد هم 3 بار با فاصله 10 دقیقه قطره ریختن بعد از 45 دقیقه هم معاینه کردن به این فکر نکنید که بار دوم که قراره قطره بریزن شماره چشمتون میاد پایین تر از دفعه اول امکان اینکه بالاتر بره هم هست در کل یه سر امام سجاد بزنید مطمئن به نتیجه میرسید
سلام شما که نمره چشمت زیر 10 شدش مدرکت چیه؟ آخه منم دوشنبه کمسیون دارم برام دعا کن چون لب مرزیم حداقل اگه معاف نشم بگن معاینه دوباره!!! خیلی ناراحتم

sae
July 2nd, 2011, 04:07 PM
برای تایید بیماری های اعصاب و روان مثل بقیه بیماری ها می فرستند بیمارستان و بعد کمسیون یا فقط کمسیون پزشکی داره؟

n4vid
July 2nd, 2011, 08:35 PM
سلام شما که نمره چشمت زیر 10 شدش مدرکت چیه؟ آخه منم دوشنبه کمسیون دارم برام دعا کن چون لب مرزیم حداقل اگه معاف نشم بگن معاینه دوباره!!! خیلی ناراحتم
ایشالاه معاف میشید من با مدرک دیپلم اقدام کردم شما اگه نمره چشمتون نیم نمره بالای مرز معافی باشه بی دردسر معافید حالا شماره چشمتون چند هست؟

Klamm
July 3rd, 2011, 08:03 AM
با تشکر از شما دوست گرامی من هم برای بیماری خون هم روماتولوژی اقدام کرده ام که هر دو در آئین نامه صراحتا معافیت دائم قید گردیده . حال سوال من این است آیا پس از این 6ماه باز هم طبق آئین نامه خودشان 6 ماه یا 1 سال دیگر تمدید می کنند و آیا امکان این است که رای بر معافیت دائم برای من بدهند ؟
اگه قانع بشن که بیماری شما ادامه داره معاف دائم میکنن

amoohamed24
July 3rd, 2011, 02:58 PM
سلام.کسی نحوه اندازه گیری پای پرانتزی تو بیمارستان امام سجاد رو میدونه؟؟
با خط کش اندازه میگیرن یا مشت(4تا انگشت)؟؟

mr00
July 3rd, 2011, 04:47 PM
سلام.کسی نحوه اندازه گیری پای پرانتزی تو بیمارستان امام سجاد رو میدونه؟؟
با خط کش اندازه میگیرن یا مشت(4تا انگشت)؟؟

معمولا با انگشت

cena
July 3rd, 2011, 07:03 PM
با سلام
یه سوال داشتم در مورد معافیت چشم در اصفهان: من شنیدم تو بیمارستان ارتش آستیگماتو نصف می کنند. کسی اطلاعی داره؟ و اینکه اصلا برای معاینه چشم در اصفهان کجاها معمولا می فرستند؟ لطفا اگه کسی میدونه جواب بده.

pejvak61
July 3rd, 2011, 07:43 PM
دوست عزیز سعی کن آرام باشی و به خدا توکل کنی ما هم برات دعا میکنیم که معاف بشی

aazp
July 3rd, 2011, 07:53 PM
من 26 اردیبهشت همه ی مدارکم و فیش رو تحویل دادم و سرهنگی که پرونده رو امضا میکرد امضا کرد و گفت برو دیگه کاری نداریم باهات برو تا کارتت بیاد اما هنوز نیومده تا 12 تیر من به کجا باید مراجعه کنم برا پیگیری؟ راستی معافیتم پزشکی

Arash_NL
July 3rd, 2011, 08:07 PM
بچه ها ميدونم يكم بي ربط با موضوع تاپيك شايد باشه ! اما خواهش ميكنم همه نظرشون رو بگن.

من ميتونم معافيت چشم پزشكي بگيرم. از طريفي هم به خاطر رشته ام ميتونم تو يك سازمان دولتي( اشنا دارم) امريه بگيرم و خدمت كنم.

اما موندم كدومش رو انتخاب كنم؟ چون ميگم ممكنه معافيت چشم پزشكي بعدا واسه كار، آينده كاريم رو تحت تاثير قرار بده.. شما نظرتون چيه ؟؟ به نظرتون از تو معافيت هاي پزشكي معافيت چشم پزشكي اينقدر بده ؟؟ خواهش ميكنم راهنمايي كنيد من رو..

بازم معذرت ميخوام. جاي ديگه رو واس راهنمايي تو اينترنت نميشناختم...

pejman-Mech
July 3rd, 2011, 08:28 PM
دوستان من یه مشکلی دارم :
من پا هام شدید سردن حتی توی هوای گرم دمای پاهام و گاهی اوقات دستام پایینه و خیلی سرد میشن و مثل آب سرد میشن.خصوصا" مواقعی که استرس دارم.
کسی میدونه این مشکل چیه؟ و آیا میشه ازش معافی گرفت؟
این مورد که به خودی خود عامل معافی نمی شه. اگر ناشی از بیماری خاصی باشه می تونید ببنید شامل کدوم بند می شه و اینکه می شه معافی گرفت یا نه. برای اینکه ببینید ناشی از مشکل یا بیماری خاصی هست با یه پزشک مشورت کنید.

arash66_2m
July 3rd, 2011, 10:49 PM
سلام اگه تو کمیسینون اول بفرستن دوباره واسه معاینه و جوابش رو فردا ببریم تحویل بدیم این کمیسیون دوم چقدر طول می کشه ؟ باز بایستی یه ماه دیگه صبر کنیم ؟

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:05 PM
بچه ها ميدونم يكم بي ربط با موضوع تاپيك شايد باشه ! اما خواهش ميكنم همه نظرشون رو بگن.

من ميتونم معافيت چشم پزشكي بگيرم. از طريفي هم به خاطر رشته ام ميتونم تو يك سازمان دولتي( اشنا دارم) امريه بگيرم و خدمت كنم.

اما موندم كدومش رو انتخاب كنم؟ چون ميگم ممكنه معافيت چشم پزشكي بعدا واسه كار، آينده كاريم رو تحت تاثير قرار بده.. شما نظرتون چيه ؟؟ به نظرتون از تو معافيت هاي پزشكي معافيت چشم پزشكي اينقدر بده ؟؟ خواهش ميكنم راهنمايي كنيد من رو..

بازم معذرت ميخوام. جاي ديگه رو واس راهنمايي تو اينترنت نميشناختم...

معافیت پزشکی برای کارای دولتی منع داره احتمال زیاد برای این مسئله که کارتت پزشکیه مشگل میخوری

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:08 PM
من 26 اردیبهشت همه ی مدارکم و فیش رو تحویل دادم و سرهنگی که پرونده رو امضا میکرد امضا کرد و گفت برو دیگه کاری نداریم باهات برو تا کارتت بیاد اما هنوز نیومده تا 12 تیر من به کجا باید مراجعه کنم برا پیگیری؟ راستی معافیتم پزشکی
ن.و در قسمت صدور کارت مشگل داره کارت من هنوز نیومده مدارک رو 12 اردیبهشت تحویل دادم
کسایی رو میشناسم که اسفند معاف شدن هنوز کارت ندارند

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:09 PM
ن.و در قسمت صدور کارت مشگل داره کارت من هنوز نیومده مدارک رو 12 اردیبهشت تحویل دادم
کسایی رو میشناسم که اسفند معاف شدن هنوز کارت ندارند
از قسمت پیگیری کارت همین سایت اطلاعات خوبی گیرت میاد یه سری بزن

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:13 PM
معمولا با انگشت

10 سانتیمتر معاف دائم

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:15 PM
برای تایید بیماری های اعصاب و روان مثل بقیه بیماری ها می فرستند بیمارستان و بعد کمسیون یا فقط کمسیون پزشکی داره؟
باید بیمارستان بری ممکنه معاف موقت هم بشی

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:26 PM
برای بار دوم میپرسم کسی اطلاعی نداره اصلا ؟
کسی از دوستان راجع به معافیت موقت 6ماه اطلاعی داره ؟ آیا بعد از 6 ماه باز هم برای 6ما دیگه تمدید می کنند و ایا امکان داره معافیت دائم بدن ؟ ضمنا دوباره به همان بیمارستان های قبل ارجاع میدن و آیا به پزشک و بیمارستان های جدید ؟
معاف موقت برای زمانیه که احتمال میدن تو این مدت وضعیت شما بهتر بشه
بعد 6 ماه معاف موقت دوباره میری بیمارستان دو باره کمیسیون
حالا میتونن شمارو معاف دائم کنند یا 1 سال معاف موقت بستگی داره
بعد یکسال دوباره میری بیمارستان و وارد کمیسیون نهایی میشی این اخرین کمیسیونه باید شورا رای بده
یا معاف دائم یا معاف از رزم
ضمنا بیمارستانها تغییر میکنه

hamid_m051
July 3rd, 2011, 11:31 PM
دوستان براي معافيت پزشكي بعد از فارغ التحصيلي بايد صبر كنيم تا مدركمون بياد يا بلافاصله كه درسمون تموم شد ميتونم بريم اقدام كنيم؟؟

خيييييييلي مهمه.....از بعضيها شنيدم پرولاپس (بدون نارسايي) رو يه جورايي ميشه معافي گرفت از بعضي ها هم شنيدم معافي نميدن....
گواهی کافیه

sadra88
July 4th, 2011, 03:19 PM
سلام دوستان! این پست را برای کسانی می گذارم که فکر می کنند با داشتن معافیت پزشکی نمی توان در ادارات دولتی استخدام شد:
در آگهی استخدام شرکت نفت که به تازگی منتشر شده چنین آمده:
1-3- داشتن تندرستي و توانايي كامل جسماني به تأييد سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتي).
1-4- دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم در زمان ثبت نام.
دقت کنید اولا هیچ اشاره ایی به نوع معافیت نشده. این یعنی اینکه هیچ حساسیتی روی آن نیست
دوما در بند 3 منظور آن است که چه کارت پایان خدمت داشته باشید چه کفالت چه پزشکی باید در معایناتی که در طب صنعتی انجام می شود از سلامت کامل برخوردار باشید! چه بسیارند کسانی که معافیت کفالت دارند و مشکل پزشکی هم دارند و حتی ممکن است که آنها هم رد شوند!!! دوستان به هیچ عنوان ناراحت نشوید و همیشه امیدوار باشید در ضمن به یاد داشته باشید که شرکت ملی نفت ایران یکی از بزرگترین شرکت ها جهت استخدام داوطلبین می باشد.
منابع: http://azmoon.nioc.ir/Condition.aspx

esaraat
July 4th, 2011, 06:33 PM
ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺗﻨﺪﺭﺳﺘﻲ ﻭ
ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻲ ﻛﺎﻣﻞ ﺟﺴﻤﺎﻧﻲ ﺑﻪ ﺗﺄﻳﻴﺪ
ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺩﺭﻣﺎﻥ
ﺻﻨﻌﺖ ﻧﻔﺖ )ﻃﺐ ﺻﻨﻌﺘﻲ
همین بند را می کنند پیراهن عثمان و به کسانی که معاف پزشکی دارند کار نمیدهند حتی اینجوری که من میبینم به کسانی که معاف از رزم هم بوده اند هم کار نخواهند داد!.
حتی کسی که سرباز سالم هم بوده اما اگر الان تایید نشود کار نمیدهند.!
چقدر سهمیه هست از زندگی نا امید شدم وبسایت شرکت نفت بیش از یک میلیون بازدید داشته چه جوری میشه از بین این همه ادم کار پیدا کرد!

Arash_NL
July 4th, 2011, 06:46 PM
سلام دوستان! این پست را برای کسانی می گذارم که فکر می کنند با داشتن معافیت پزشکی نمی توان در ادارات دولتی استخدام شد:
در آگهی استخدام شرکت نفت که به تازگی منتشر شده چنین آمده:
1-3- داشتن تندرستي و توانايي كامل جسماني به تأييد سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتي).
1-4- دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم در زمان ثبت نام.
دقت کنید اولا هیچ اشاره ایی به نوع معافیت نشده. این یعنی اینکه هیچ حساسیتی روی آن نیست
دوما در بند 3 منظور آن است که چه کارت پایان خدمت داشته باشید چه کفالت چه پزشکی باید در معایناتی که در طب صنعتی انجام می شود از سلامت کامل برخوردار باشید! چه بسیارند کسانی که معافیت کفالت دارند و مشکل پزشکی هم دارند و حتی ممکن است که آنها هم رد شوند!!! دوستان به هیچ عنوان ناراحت نشوید و همیشه امیدوار باشید در ضمن به یاد داشته باشید که شرکت ملی نفت ایران یکی از بزرگترین شرکت ها جهت استخدام داوطلبین می باشد.
منابع: http://azmoon.nioc.ir/Condition.aspx

دوست عزيز منم همين كشل رو دارم. هم ميتونم از شرايط معافيت دائم پزشكي چشم برخوردار شم هم ميتونم امريه به دليل رشته تحصيليم بگيرم. اما هر كدوم خوبي ها و معايت خودشون رو دارند.. خودم نميدونم چيكار كنم ؟؟!!! : - (
تو كارت پايان خدمتم مثلا ميزنن معافيت پزشكي ديگه نوعش رو نمينويسن ! اينم يه بديش هست

ahmad67
July 4th, 2011, 08:11 PM
دوستان من امروز کمیسیون داشتم و با حال گیری هرچه تمام معاف از رزم شدم.در این مدت فهمیدم که یک بیماری دیگری دارم که می توان از آن معاف دائم شد.حال سوالم این است من می خواهم هنگامی که برگ سبزم آمد دوباره اقدام کنم که اگر این کار رابکنم مدت 6 ماه معافی بعد از فارغ التحصیلی ام می گذرد ودچار غیبت می شوم. حال اگر در دانشگاه(فوق لیسانس) که ثبت نام آن شهریور است می توانم ثبت نام کنم یا خیر(با توجه به غیبتم) ونکته بعد این که بعد از شروع دانشگاه و معافیت تحصیلی پرونده پزشکی ادامه می یابد یا خیر.
ممنون میشم از کسانی که مرا از این نگرانی در آورند.

moh2001
July 4th, 2011, 08:24 PM
سلام به همگی،
دوستان من متولد 56 هستم و دیپلم دارم. تقریبا 15 16 سالی غیبت دارم بخاطر مشکلات خانوادگی که اون موقع برام پیش اومد. اون موقع این شکلی بود قانون که اگه کسی غیبت داشته باشه نمیتونست برای معافیت پزشکی اقدام کنه و حتما باید بعد از اعزام اقدام میکرد که بالتبع من هم اقدام نکردم و بعدشم که سن رفت بالا و بقیشم که خودتون بهتر میدونین. مدتی قبل اتفاقی متوجه شدم که حتی با وجود غیبت میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد. من مشکل مدفوع غیر ارادی مادرزادی دارم که تو آئین نامه هم بدون چن و چرا نوشته معاف دائم، رفتم و اقدامات رو انجام دادم و پزشک معتمدی که بود منو برای تست EMG به پزشک فیزیوتراپیست معتمدشون معرفی کرد، لازم به ذکر هست که تنها راه تشخیص این بیماری همین تست هست. که اون رو هم انجام دادم و پزشک فوق الذکر جواب نامه رو تو پاکت سربسته بهم داد و بهم هم گفت که من بیماری شما رو تایید کردم. حالا چند روز دیگه موعد کمیسیون پزشکی من هست. بنظرتون باز هم احتمال پاسکاری وجود داره یا تو همین کمیسیون تکلیفم مشخص میشه؟ ممنون میشم که کمکم کنید

pejman-Mech
July 4th, 2011, 08:47 PM
سلام به همگی،
دوستان من متولد 56 هستم و دیپلم دارم. تقریبا 15 16 سالی غیبت دارم بخاطر مشکلات خانوادگی که اون موقع برام پیش اومد. اون موقع این شکلی بود قانون که اگه کسی غیبت داشته باشه نمیتونست برای معافیت پزشکی اقدام کنه و حتما باید بعد از اعزام اقدام میکرد که بالتبع من هم اقدام نکردم و بعدشم که سن رفت بالا و بقیشم که خودتون بهتر میدونین. مدتی قبل اتفاقی متوجه شدم که حتی با وجود غیبت میشه برای معافیت پزشکی اقدام کرد. من مشکل مدفوع غیر ارادی مادرزادی دارم که تو آئین نامه هم بدون چن و چرا نوشته معاف دائم، رفتم و اقدامات رو انجام دادم و پزشک معتمدی که بود منو برای تست EMG به پزشک فیزیوتراپیست معتمدشون معرفی کرد، لازم به ذکر هست که تنها راه تشخیص این بیماری همین تست هست. که اون رو هم انجام دادم و پزشک فوق الذکر جواب نامه رو تو پاکت سربسته بهم داد و بهم هم گفت که من بیماری شما رو تایید کردم. حالا چند روز دیگه موعد کمیسیون پزشکی من هست. بنظرتون باز هم احتمال پاسکاری وجود داره یا تو همین کمیسیون تکلیفم مشخص میشه؟ ممنون میشم که کمکم کنید
نگران نباشید دوست عزیز. ایشالا که معاف می شید. گاهی ممکنه به قول شما پاسکاری هم بشه، اما اگر شرایط معافی رو داشته باشید مطمئناً معاف می شید... در بدترین حالت اگر هم معاف نشید براتون دوباره اعزام می زنن با غیبت، مثل قبل می شه. چیزی از دست ندادید... در ضمن فکر می کنم قانون عفو رهبری که برای متولدین 54 به پایین هست احتمال زیاد به زودی تغییر کنه و یه چند سالی بیاد بالاتر. اینطوری شامل شما خواهد شد. البته حدس خودمه این مورد.

moh2001
July 4th, 2011, 09:35 PM
نگران نباشید دوست عزیز. ایشالا که معاف می شید. گاهی ممکنه به قول شما پاسکاری هم بشه، اما اگر شرایط معافی رو داشته باشید مطمئناً معاف می شید... در بدترین حالت اگر هم معاف نشید براتون دوباره اعزام می زنن با غیبت، مثل قبل می شه. چیزی از دست ندادید... در ضمن فکر می کنم قانون عفو رهبری که برای متولدین 54 به پایین هست احتمال زیاد به زودی تغییر کنه و یه چند سالی بیاد بالاتر. اینطوری شامل شما خواهد شد. البته حدس خودمه این مورد.
با تشکر از شما، اگه دوستان دیگه هم در مورد این بیماری سابقه و اطلاعاتی دارند ممنون میشم که بنویسن

Klamm
July 5th, 2011, 07:57 AM
سلام
بچه ها من چندتاسوال مهم دارم. البته میدونم جوابهای پراکنده ای توی فروم هست اما میخواستم از کسانی که جدیدا اقدام کردن بپرسم
1- من امروز میخوام مدارکمو ببرم پلیس +10 اما اون برگه شماره یک (استعلام آخرین وضعیت مشمولان سنوات ماقبل 64) رو الان دیدم باید تو شهر محل تولد پر بشه :( یه جایی تو همین فروم دیدم نوشته این واسه کساییه که مدرک دانشگاهی ندارند- درسته؟ یعنی من نمیخوام اینو؟ من متولد 63 و فوق لیسانسم
2- درضمن جزو مدارک معافیت پزشکی هم گواهی آخرین مدرک تحصیلی هست و هم گواهی فراغت از تحصیل- الان دانشگاه به ما که مشمولیم کلا یه گواهی معرفی به نظام و ظیفه میده- با همون میشه اقدام کرد؟
3- برای واکسیناسیون تو تهران کجا رفتید؟
4- لیست پزشکهای نیروهای مسلح (برای معایته اولیه) رو حتما باید از میدون سپاه بگیریم یا جای دیگه ای هم هست؟
ممنون

OhYes
July 5th, 2011, 08:43 AM
با سلام خدمت شما دوست عزیز
1-شما نیازی به پر کردن استعلام آخرین وضعیت مشمولان سنوات ماقبل 64 ندارین طبق صفحه 8 دفترچه راهنما خدمت عمل کنین (بند ح و ط را ندارین)
2-دانشگاه یک برگه فراغت از تحصیل معرفی به نظام وظیفه به شما می ده که همون کافیه
3-برای واکسیناسیون به مرکز بهداشت باید مراجعه کنید (از 118 بگیرید)
4-این رومیتونین برید از وظیفه عمومی بگیرید و تعداد پزشکان زیاد هست نگران این موضوع نباشید

5- نکته: قبل از شروع 2 تا کار مهم باید انجام بدید 1- حتما مطمئن شوید که بیماری شما معاف می شه یعنی در آیین نامه اومده باشه 2- با توکل به خدا اقدام کنید

موفق باشید

Klamm
July 5th, 2011, 08:34 PM
سلام دوستان خوب
من امروز رفتم برگه معاینه اولیه رو پر کنم اما اون دکتری که قبلا من رو دیده بود و درجریان بیماریم (کم کاری تیرویید) قرار داشت نبود. من هم که عجله دارم زودتر مدارکمو رو برای معافی پست کنم رفتم بیمارستان 501 ارتش و اونجا دکتر اورژانس برگمو پر کرد
البته اصلا دقتی یه بیماریم نکرد و برگه رو خیلی سریع پر کرد - تنها کاری هم که کرد این بود که جلوی غدد مترشحه داخلی تیک "غیر طبیعی" زد. بندهای 5 و 6 (بیماریهای خاص و مزمن رو هم زد ندارد) بعدش هم که پرسیدم "پس دیگه من با این به شورای پزشکی معرفی میشم؟" گفت نه فکر نکنم کم کاری تیرویید اونم با زیر یک سال سابقه مهم باشه!!! (در حالیکه تو دفترچه زده معاف دائم و به سابقه هم اشاره ای نشده) و من چندتا فوق تخصص غدد تایید کردن کم کاری شدید دارم.
حالا سوال اینه که با این حال من به شورا معرفی میشم؟ من حتما می خوام برای معافی اقدام کنم
در ضمن روی مهر دکتر هم زده پزشک اورژانس بیمارستان امامرضا 501 آجا (نظام پزشکی هم داره) آیا این مورد تایید ن.و هست؟
ممنون میشم اگه کسایی که تجربه دارن کمک کنن فردا میخوام تحویل پلیس +10 بدم- بازم مرسی

pejman-Mech
July 5th, 2011, 08:51 PM
سلام دوستان خوب
من امروز رفتم برگه معاینه اولیه رو پر کنم اما اون دکتری که قبلا من رو دیده بود و درجریان بیماریم (کم کاری تیرویید) قرار داشت نبود. من هم که عجله دارم زودتر مدارکمو رو برای معافی پست کنم رفتم بیمارستان 501 ارتش و اونجا دکتر اورژانس برگمو پر کرد
البته اصلا دقتی یه بیماریم نکرد و برگه رو خیلی سریع پر کرد - تنها کاری هم که کرد این بود که جلوی غدد مترشحه داخلی تیک "غیر طبیعی" زد. بندهای 5 و 6 (بیماریهای خاص و مزمن رو هم زد ندارد) بعدش هم که پرسیدم "پس دیگه من با این به شورای پزشکی معرفی میشم؟" گفت نه فکر نکنم کم کاری تیرویید اونم با زیر یک سال سابقه مهم باشه!!! (در حالیکه تو دفترچه زده معاف دائم و به سابقه هم اشاره ای نشده) و من چندتا فوق تخصص غدد تایید کردن کم کاری شدید دارم.
حالا سوال اینه که با این حال من به شورا معرفی میشم؟ من حتما می خوام برای معافی اقدام کنم
در ضمن روی مهر دکتر هم زده پزشک اورژانس بیمارستان امامرضا 501 آجا (نظام پزشکی هم داره) آیا این مورد تایید ن.و هست؟
ممنون میشم اگه کسایی که تجربه دارن کمک کنن فردا میخوام تحویل پلیس +10 بدم- بازم مرسی
هر دکتری برید قبوله و مشکلی نیست. همین که گفته مشکل دارید یعنی اینکه قطعاً وارد پروسه خواهید شد و کمیسیون خواهید رفت. کلاً بعضی ها دوست دارند اذیت کنند. من هم دکتر اولیه ای که برگه ام رو پر کرد بهم گفت که بعید می دونم معاف بشی، حالا من به هر حال می نویسم برات (بهداری نیروی انتظامی بود، چون من اعزام داشتم و باطل کرده بودم) خلاصه آخر سر هم معاف شدم. به این چیزا توجه نکنید. اگر واجد شرایط معافی باشید قطعاً معاف می شید.

------------

البته یه چیزیم بگم. من قبل از اینکه به بیمارستان معرفی بشم یه دکتر تو نظام وظیفه دوباره من رو دید و سوالاتی پرسید، بعد گفت برو نامه بیمارستان برات میاد. حالا نمی دونم من چون اعزامم رو باطل کرده بودم این مدلی بود یا همه رو یه پزشک دیگه قبل از اعزام به بیمارستان باز هم معاینه می کنه.

mr00
July 5th, 2011, 11:07 PM
سلام دوستان خوب

حدود 5 روز بعد از ثبت تو پلیس +10 نامه معرفی به بیمارستان براتون با پست میاد
ظرف مدت یکماه باید بری به بیمارستان معرفی شده(کارت شناسایی + مدارک+اگه یک نامه از دکترت هم ببری که دیگه خیلی خوبه+ 14 تومن پول که شاید هم بیشتر شده باشه)
بعد اونجا دکتر نامه را پر میکنه و ازمایش و.. هم اگه بخواد میگیره و ممیفرسته و حدود 20 تا 40 روز بعد باید بری کمیسیون که اونجا نظر میدند

alaghayush
July 6th, 2011, 01:53 AM
سلام دوستان
من تهرانی هستم
من تاریخ 13/4/90 وقت شوراز پزشکی داشتم ومعاف شدم.
همون فرداش یعنی 14 /4/90 مدارک و فیش های بانکی رو تحویل دادم ،به همون ساختمونی که شورا توش برگزار شد، بهم گفتن برو کارتت میاد.
اینجور که از بحث های دوستان بر می آد 2-3 روز تا یه هفته بعد معرفی به صدور می شم و می تونم یه نامه واسه گذر نامه بگیرم(چون عجله دارم و می خوام پاس بگیرم)
برای گرفتن این نامه دقیقا به کدوم بخش و کجا باید مراجعه کنم؟

- در ضمن من پاسپورت داشتم و الان ضبطه در اختیار گذر نامه است، می خواستم ببینم بعد از گرفتن این نامه پاسپورت قبلی خودمو میدن یا پاس جدید باید صادر شه؟

sadra88
July 6th, 2011, 11:19 AM
سلام دوستان
من تهرانی هستم
من تاریخ 13/4/90 وقت شوراز پزشکی داشتم ومعاف شدم.
همون فرداش یعنی 14 /4/90 مدارک و فیش های بانکی رو تحویل دادم ،به همون ساختمونی که شورا توش برگزار شد، بهم گفتن برو کارتت میاد.
اینجور که از بحث های دوستان بر می آد 2-3 روز تا یه هفته بعد معرفی به صدور می شم و می تونم یه نامه واسه گذر نامه بگیرم(چون عجله دارم و می خوام پاس بگیرم)
برای گرفتن این نامه دقیقا به کدوم بخش و کجا باید مراجعه کنم؟

- در ضمن من پاسپورت داشتم و الان ضبطه در اختیار گذر نامه است، می خواستم ببینم بعد از گرفتن این نامه پاسپورت قبلی خودمو میدن یا پاس جدید باید صادر شه؟
سلام دوست عزیز باید به بخش بازرسی برید اونجا واسه هر جا که بخواید نامه می دن بهتون اداره گذرنامه،دانشگاه و ....
دوستان توجه کنید وقتی می زنه معرفی به صدور کارت یعنی پروندتون رو می دن به بخش رایانه و اونجا ثبتش می کنن کلا هم کاره 10 دقیقه است ولی اینا طولش می دن!!!

immunology
July 6th, 2011, 01:59 PM
سلام دوستان
بالاخره نوبت ما هم رسیده.
من چندتا مشکل دارم که دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.
ضمنا من لیسانس دارم.
یکی مشکل چشم.
مجموع نزدیک بینی 7.25 و مجموع آستیگمات 1.75.یعنی مجموع 9.
با این نمره معاف نمیشم.اما من وقتی چشممو یه جورایی تحت فشار قرار میدم(بدون اینکه تابلو بشه) نمرش 1-2 درجه بالاتر میره.خواستم بدونم اون قطره که میریزن ماهیچه ها رو از کار میندازه؟؟؟؟

مشکل دوم:کف پام تا حد زیادی صافه.وقتی برای مدت زیاد کف پام تحت فشار باشه کف پام خیلی سفت میشه و حتی راه رفتن هم مشکل میشه.

مشکل سوم:زانو هام وقتی حرکت میدم خیلی صدا میده.وقتی هم که رو زانو هام میشینم و تحت فشار باشه خیلی درد داره و حتی وقتی بلند میشم برای 1-2 دقیقه اصلا صاف نمیشه.

مشکل چهارم:ما خانوادتا سندرم روده تحریک پذیر داریم(IBS).اینکه اونم درجه داره اطلاعی ندارم اما کلا این معافیت داره؟؟؟؟

فک کنم با این مشکلات جز ایران تو اکثر کشورای دنیا معاف باشم:دی

mr00
July 6th, 2011, 02:52 PM
سلام دوستان
ضمنا من لیسانس دارم.
یکی مشکل چشم.
با این نمره معاف نمیشم.اما من وقتی چشممو یه جورایی تحت فشار قرار میدم(بدون اینکه تابلو بشه) نمرش 1-2 درجه بالاتر میره.خواستم بدونم اون قطره که میریزن ماهیچه ها رو از کار میندازه؟؟؟؟

مشکل دوم:کف پام تا حد زیادی صافه.وقتی برای مدت زیاد کف پام تحت فشار باشه کف پام خیلی سفت میشه و حتی راه رفتن هم مشکل میشه.

مشکل سوم:زانو هام وقتی حرکت میدم خیلی صدا میده.وقتی هم که رو زانو هام میشینم و تحت فشار باشه خیلی درد داره و حتی وقتی بلند میشم برای 1-2 دقیقه اصلا صاف نمیشه.

مشکل چهارم:ما خانوادتا سندرم روده تحریک پذیر داریم(IBS).اینکه اونم درجه داره اطلاعی ندارم اما کلا این معافیت داره؟؟؟؟

در این ضمینه ای کاش لیسانس نداشتید! برای معافیت چشم مدرک خیلی تاثیر داره فشار به چشم را بیخیال میفهمند مثلا من اگه سه روز نخوابم کلا نابینا میشم! و با نور و ... هم میشه یه کارهایی کرد اما اون قطره لعنتی خیلی از این ترفند ها را خراب میکنه در مورد کف پا هم چیزی که من دیدم بیشتر شانسی هست تا اینکه رویه اصول باشه زانو را هم بیخیال شو در حد 0.1 درصد هم احتمال معاف از رزم نداره چه برسه به معاف دائم در مورد مورد اخر هم یه سرچ تو تاپیک بزن و اینجا رو ببین http://www.irteb.com/nezamvazife/9.htm و اینجا را هم نگاه کن ببین دیگه چیزی میبینی برای معاف شدن http://www.irteb.com/nezamvazife/index.htm شما برای همه مشکلاتتون غیر از زانو اقدام کنید و صبر کنید تمام نامه هاتون برسه به کمیسیون بعد برید کمیسیون اینجوری احتمال معاف شدنتون خیلی بیشتره

ad_fa173
July 6th, 2011, 03:37 PM
در این ضمینه ای کاش لیسانس نداشتید! برای معافیت چشم مدرک خیلی تاثیر داره فشار به چشم را بیخیال میفهمند مثلا من اگه سه روز نخوابم کلا نابینا میشم! و با نور و ... هم میشه یه کارهایی کرد اما اون قطره لعنتی خیلی از این ترفند ها را خراب میکنه در مورد کف پا هم چیزی که من دیدم بیشتر شانسی هست تا اینکه رویه اصول باشه زانو را هم بیخیال شو در حد 0.1 درصد هم احتمال معاف از رزم نداره چه برسه به معاف دائم در مورد مورد اخر هم یه سرچ تو تاپیک بزن و اینجا رو ببین http://www.irteb.com/nezamvazife/9.htm و اینجا را هم نگاه کن ببین دیگه چیزی میبینی برای معاف شدن http://www.irteb.com/nezamvazife/index.htm شما برای همه مشکلاتتون غیر از زانو اقدام کنید و صبر کنید تمام نامه هاتون برسه به کمیسیون بعد برید کمیسیون اینجوری احتمال معاف شدنتون خیلی بیشتره

من برای صافی کف پا اقدام کردم،شانسی نیست اما سخت گیری بسیار نامعقولی دارند که مطابق با یافته های پزشکی هم نیست(به نقل از پزشک معالجم که از پزشکان ناجا هم میباشد)
من اینجا جدید ترین روندی که برای صافی کف پا در جریان هستش رو کامل توضیح میدم که دوستان بعدی هم بدونند چه طور پیش بروند و چه کنند چون خودم خیلی سردرگم بودم.

صافی پا کلا دو نوع هستش نوع سخت (Rigid) و نوع منعطف (flexible) هردونوع در کشورهای دیگه معاف دائم دارد به دلیل فشارهایی که به کمر و به بینایی شخص وارد میشه ولی متاسفانه اینجا در ایین نامه اعلام کردند که نوع سخت معاف دائم و نوع منعطف معاف از رزم!!!!!!!!!!!!!!!!! (هرچند که برای من همون معاف از رزم هم اعمال نکردند با وجود مدارک مستدل !!!!! یعنی در حالت کلی اگر مدرک مستدل داشته باشیم تنها برای نوع سخت معاف دائم میدهند و نوع منعطف را بر خلاف مندرجات ایین نامه حتی معاف از رزم اعلام نمیکنند) .نحوه تشخیص اولیه (که توسط هر پزشکی صورت بگیره قابل اعتماد نیست و خودشون هم نیاز به دیدن نتایج سی تی اسکن دارند تا مطمئن شوند) ایستادن روی پنجه پا هستش که در این حالت قوس پا وجو نداره و یا کمی وجود داره در این حالت مشکوک به نوع سخت میشوند و سی تی اسکن انجام میشه برای تایید نوع سخت که البته صافی پا در این حالت اگه بعد از سی تی اسکن نوع سخت تایید نشه در دسته بندی نوع منعطف قرار میگیره (همین جاست که سلیقه پزشک محترم معتمد به میان میاد و شخص را به دلیل صافی منعطف باید معاف از رزم شود را سالم اعلام میکند!!!!!) که نتیجه کاملا واسه شخص غیر متخصص هم قابل درک هستش در صافی نوع سخت بین استخوان های کف پا یک واسطه های استخوانی یا پل های استخوانی (Bridge) وجود داره (که عکس های این حالت هم تو وب هست برای دوستانی که میخوان نتایج سی تی اسکن خودشونو مقایسه کنن) و در صافی منعطف بعد از ایستادن بر روی پنچه پا قوس پا وجود ندارد اما چون پل های استخوانی هم در نتیجه سی تی اسکن وجود ندارد آن را صافی منعطف اعلام میکنند.
بعد از این توضیحات فرااون!!!پیشنهادی که به دوستان دارم اینه که:
قبل از اقدام برای معافی به واسطه صافی کف پا به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و درخواست سی تی اسکن کنند با مشخصاتی که عرض کردم و بر اساس نتیجه آن تصمیم گیری کنند که البته بنا بر تجربه اگر نوع منعطف هستش خیلی به معاف از رزمی دلخوش نباشند (یعنی اصلا نباشند!!!!) چون پزشک معالجم بر اساس معاینه اولیه من گفت به احتمال زیاد نوع سخت هستش حالا بنا بر احتیاط سی تی اسکن هم برو که خیالت راحت شه اگرچه نتیجه سی تی اسکن صافی منعطف رو نشون داد اما چیزی که جالب بود این بود که در روز کمیسیون بدون دیدن مدارک پزشکی من ،من را سالم و سرباز اعلام کردند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ضرورت سی تی اسکن قبل کمیسیون (علی رغم هزینه بالا در حدود 50 هزار تومان) چیست؟
همونطور که تجربه خودم رو عرض کردم از معاینه اولیه من احتمال صافی نوع سخت ،خیلی بالا بود و پزشک معالجم فقط برای اطمینان و داشتن مدرک من را تشویق به سی تی اسکن کرد اگر این حالت نوع سخت وجود میداشت و من با نرفتن به سی تی اسکن بیخبر میموندم از معافیت دائم محروم میشدم چون همونطور که عرض کردم روز کمیسیون یک پزشک عمومی با معاینه سرپایی حتی احتمال نوع سخت را نداد که درخواست معاینه تخصصی از بیمارستان ناجا رو تو پرونده ام ثبت کنه!!!! و من چون مطمئن بودم نوع منعطف هستش و به دلیل مشکلاتی که دارم مجبور شدم از خیر اعتراض بگذرم و زودتر به خدمت اعزام شم (با وجود مشکلات و ضرر هایی که میدونم در اثر صافی پا به من وارد خواهد شد)

immunology
July 6th, 2011, 03:56 PM
من پارسال رفتم پزشک عمومی که تو کمیسیون نظام وظیفه بود گفت شانست واسه کف پا 50=50 هست.

mr00
July 6th, 2011, 04:18 PM
من برای صافی کف پا اقدام کردم،شانسی نیست اما سخت گیری بسیار نامعقولی دارند که مطابق با یافته های پزشکی هم نیست(به نقل از پزشک معالجم که از پزشکان ناجا هم میباشد)....

دوست عزیز نباید کوتاه میامدید باید اعتراض میکردید و پیگیر میشدید متاسفانه خیلی از پزشکها نظام وظیفه سرهنگ هستند و خیلی ....

---------------------------------------------------------------
یه سوالی برایه یکی از دوستان پیش اومده
ایشون الان 10 ماه هست که غایب حساب میشوند و مدرکشون فوق لیسانس هست و قوز قرنیه هر دو چشم دارند طوری که از لنز سخت همیشه باید استفاده کنند و خود من که برای معافی رفتم کمیسیون مشکل دوستم را به دکترها گفتم گفتند صد درصد معاف هستند
الان اگه برای معافیت اقدام کنه اشکالی نداره؟
دادگاه یا ... نداره؟
دوستانی که به تازگی معاف شدند و غیبت داشتند اگه ممکنه راهنمایی کنند

sadra88
July 6th, 2011, 05:31 PM
دوست عزیز نباید کوتاه میامدید باید اعتراض میکردید و پیگیر میشدید متاسفانه خیلی از پزشکها نظام وظیفه سرهنگ هستند و خیلی ....

یه سوالی برایه یکی از دوستان پیش اومده
ایشون الان 10 ماه هست که غایب حساب میشوند و مدرکشون فوق لیسانس هست و قوز قرنیه هر دو چشم دارند طوری که از لنز سخت همیشه باید استفاده کنند و خود من که برای معافی رفتم کمیسیون مشکل دوستم را به دکترها گفتم گفتند صد درصد معاف هستند
الان اگه برای معافیت اقدام کنه اشکالی نداره؟
دادگاه یا ... نداره؟
دوستانی که به تازگی معاف شدند و غیبت داشتند اگه ممکنه راهنمایی کنند
سلام دوست عزیز! اگه دوستتون قوز قرنیش انقدر زیاده که از لنز سخت استفاده می کنه 100 سال هم که غایب باشه خدمت نمی ره و معاف می شه! چون طبق قانون نظام وظیفه: ((مشمول باید سالم به خدمت مقدس سربازی اعزام شود))
حالا اون قضیه ی غیبت یه چیز دیگه است و بعد از اینکه معاف شد بهش رسیدگی می شه!!! دوستتون 100 درصد معاف می شوند!
و به خاطر غیبت جرمه می شه فقط.

immunology
July 6th, 2011, 06:43 PM
یکی میتونه دقیق بهم بگه که آستیگمات هم با نمره نزدیک یا دوربینی جمع میشه و اون مجموع باید بیشتر از 10 باشه؟؟؟؟؟(واسه لیسانس)

sahand11_m27
July 6th, 2011, 07:11 PM
یکی میتونه دقیق بهم بگه که آستیگمات هم با نمره نزدیک یا دوربینی جمع میشه و اون مجموع باید بیشتر از 10 باشه؟؟؟؟؟(واسه لیسانس)

دوست عزیز آستیگماتی که هم علامت با نمره ی چشم باشه، جمع می شه. یعنی اگه مثلا یک چشم شما -4 و آستیگماتش -1 باشه مجموع ضعیفی چشم شما -5 خواهد بود.
برای لیسانس هم طبق آیین نامه باید مجموع ضعیفی دو چشم بالاتر از 10 باشه.

mr00
July 6th, 2011, 07:48 PM
سلام دوست عزیز! اگه دوستتون قوز قرنیش انقدر زیاده که از لنز سخت استفاده می کنه 100 سال هم که غایب باشه خدمت نمی ره و معاف می شه! چون طبق قانون نظام وظیفه: ((مشمول باید سالم به خدمت مقدس سربازی اعزام شود))
حالا اون قضیه ی غیبت یه چیز دیگه است و بعد از اینکه معاف شد بهش رسیدگی می شه!!! دوستتون 100 درصد معاف می شوند!
و به خاطر غیبت جرمه می شه فقط.

ممنون
باید دادگاه هم بره ؟ و خوب اگه بره دادگاه احتمالا براش جرم تلقی بشه و گواهی سو پیشینه دیگه بهش ندند برای همین از این میترسه و برای همین دو دل هست که بره خدمت یا بیاد برای معافی اقدام کنه!

mazaheri_110
July 6th, 2011, 10:21 PM
سلام دوستان، من برای معافیت چشم اول رفتم بقیه الله، نمرم این شد:
L: +4.5 , +2.75
R: +4.5 , +2.5
وقتی رفتم شورا، منو دوباره فرستادن معاینه، ایندفعه بیمارستان بعثت. نمرمو اونجا نوشت:
L: +6.5 , -2.5
R: +6.5 , -2.5
چرا اینقدر باهم فرق دارن؟ با این نمره جدید معاف میشم ایشالا؟ لطفا کمکم کنید. میترسم

mr00
July 6th, 2011, 10:35 PM
وقتی رفتم شورا، منو دوباره فرستادن معاینه، ایندفعه بیمارستان بعثت. نمرمو اونجا نوشت:
چرا اینقدر باهم فرق دارن؟ با این نمره جدید معاف میشم ایشالا؟ لطفا کمکم کنید. میترسم

مدرکتون چیه ؟
اگه زیر لیسانس هست با نتایج دوم 99 درصد معافید
الان شماره چشمتون چند هست ؟ خیلی عجیبه اینکه 2 نمره اختلاف بوده!

mazaheri_110
July 6th, 2011, 11:02 PM
دوست عزیز لیسانسم، مگه نباید مثبتا با هم جمع بشه منفی ها با هم بعد اونکه بیشتره بشه نمره؟ 6.5+6.5=13 ، اشتباه میکنم؟

mazaheri_110
July 6th, 2011, 11:03 PM
من توی پستای قبل که نگاه میکردم اینطوری بود

immunology
July 6th, 2011, 11:40 PM
دوست عزیز آستیگماتی که هم علامت با نمره ی چشم باشه، جمع می شه. یعنی اگه مثلا یک چشم شما -4 و آستیگماتش -1 باشه مجموع ضعیفی چشم شما -5 خواهد بود.
برای لیسانس هم طبق آیین نامه باید مجموع ضعیفی دو چشم بالاتر از 10 باشه.

اینطوری باشه خوبه.حداقل حدود 75 صدم فاصله دارم.خدا کنه مثل اون ذوستمون دستگاشون خراب شه بیشتر نشون بده.:دی

immunology
July 6th, 2011, 11:41 PM

بیمارستان دوم قطره نریختن؟؟؟

mazaheri_110
July 7th, 2011, 12:01 AM
چرا ریختن، چطور مگه؟

mazaheri_110
July 7th, 2011, 12:03 AM
دوستان فکر کنم نمره چشم تو بیمارستان دوم رو اشتباه گفتم، نمرم این بود:
L: -6.5 , +2.5
R: -6.5 , +2.5

immunology
July 7th, 2011, 12:13 AM
فقط دومی ریختن یا اولی هم ریختن؟؟؟
با این نمره ها چه اول و چه دوم به نظرم صد در صد معافید.
ممنون میشم سوالمو جواب بدید.منم هفته بعد میخام اقدام کنم.

immunology
July 7th, 2011, 12:15 AM
کسی میدونه این مثبت منفی ها چه فرقی میکنه؟؟؟؟

mazaheri_110
July 7th, 2011, 12:30 AM
شما هرجا بری میریزن، حداکثر دو نمره کم میشه، واسه خیلی ها مثل من اصلا فرقی نمیکنه. تو اولی سه بار ریخت، تو دومی دو بار. میتونی قبلش بری چیش یه دکتر با قطره برات اندازه بگیره که مطمئن بشی. من جمع چشمم حدود 13 هست. از این ترسیدم که دوباره فرستادن معاینه. و این سوال پیش اومد که چرا همه جه ضعیمیم +4.5 بود ولی اینجا -6.5 واسه همین نگران شدن که نکنه گیر بدن.

immunology
July 7th, 2011, 12:34 AM
الان واسه شما بار دوم بیشتر شده با کمتر؟؟؟؟من از این مثبت منفی ها سر در نمیارم.

sahand11_m27
July 7th, 2011, 12:52 AM
دوستان فکر کنم نمره چشم تو بیمارستان دوم رو اشتباه گفتم، نمرم این بود:
L: -6.5 , +2.5
R: -6.5 , +2.5

دوست گرامی در هر 2 حالت شما با این نمره ی چشم معاف میشید. تو بیمارستان دوم خودتون دیدید نمررو؟.از روی فیش کامپیوتری دیدید این نمراتو؟ .احتمال داره اشتباه دیده باشید و مجموع آستیگمات و ضعیفی رو دفعه ی دوم براتون نوشته باشن تو برگه..در هر صورت شما ایشالا حتما معاف میشید. نگران نباشید.

gharibeashena
July 7th, 2011, 01:53 AM
سلام دوستان
ضمنا من لیسانس دارم.
یکی مشکل چشم.

سلام دوست عزيز.اگر ليسانس هستين فكر كنم بايد مجموع بالاي 10 باشه.ولي به نظر من اگر پرسيدين و شرايط چشم رو نداشتين براي كف پا و روده تحريك پذير اقدام كنيد. براي زانوها هم فكر نكنم قانوني باشه.

maziyarsh
July 7th, 2011, 07:28 AM
خواستم بدونم اون قطره که میریزن ماهیچه ها رو از کار میندازه؟؟؟؟
اون قطره یکی از کارهاش فلج کردن عضلات مژگانی چشم هست که بشه به نمره دقیق و واقعی رسید. دستگاه های الان هم خیلی دقیق هستند، چندین بار متخصص چک میکنه و اگر بالا پایین بندازه رد میکنه شما رو. من این صحنه را دیدم که گفت پایین ترین رو منویسم چون با من همکاری نکردی! به هر حال با این شماره چشم فقط معاف از رزم میشید.

موفق باشید.

ad_fa173
July 7th, 2011, 11:19 AM
من پارسال رفتم پزشک عمومی که تو کمیسیون نظام وظیفه بود گفت شانست واسه کف پا 50=50 هست.

دوست خوبم
عرض کردم اگه شما سی تی اسکن داشته باشین که نوع سخت باشه قطعا معاف میشید (100 درصد)!!! اشکال این قانون در حال حاضر که با یافته های پزشکی مغایرت داره مسئله صافی نوع منعطف هستش که خودسرانه و سلیقه ای حداکثر خیلی لطف کنن معاف از رزم میکنن درحالی که باید معاف دائم در نظر بگیرند

immunology
July 7th, 2011, 11:40 AM
یه سوال از دوستانی که از قوز قرنیه اطلاع دارن.این بیماران چه مشکلی در دید دارن؟؟؟
ممنون به خاطر جوابای قبلی

Arash_NL
July 7th, 2011, 12:18 PM
من خيلي مردد هستم. واسه اينكه ميترسم معافيت پزشكي بگيرم و كار گير نيارم :(
راستي يكي در مورد فرق رنگ كارت پايان خدمت معافيت پزشكي توضيح ميده؟؟‌( قرمز سبز..)

amoohamed24
July 7th, 2011, 12:58 PM
سلام...
امروز بعد از گذشت 12روز نامه بیمارستان من اومد.
به بیمارستان امام سجاد معرفی شدم.
راستی دیگه مثل قبل نیست که تو نامه زده باشه 1ماه وقت داری خودتونو به بیمارستان معرفی کنید.برای من زده در تاریخ 30 تیر ساعت فلان به بیمارستان مراجعه کنید.
دوستان دعا کنید.هیچی نشده استرس گرفتم.
امروز روز تولد امام سجاده...منم معرفی شدم بیمارستان امام سجاد...
یا الله

Klamm
July 7th, 2011, 02:09 PM
حدود 5 روز بعد از ثبت تو پلیس +10 نامه معرفی به بیمارستان براتون با پست میاد
ظرف مدت یکماه باید بری به بیمارستان معرفی شده(کارت شناسایی + مدارک+اگه یک نامه از دکترت هم ببری که دیگه خیلی خوبه+ 14 تومن پول که شاید هم بیشتر شده باشه)
بعد اونجا دکتر نامه را پر میکنه و ازمایش و.. هم اگه بخواد میگیره و ممیفرسته و حدود 20 تا 40 روز بعد باید بری کمیسیون که اونجا نظر میدند
سلام دوست عزیز
مطمئنی 5 روز بیشتر طول نمیکشه؟ تهران رو می گی یا شهرستان؟

immunology
July 7th, 2011, 02:15 PM
دوستان کسی قوز قرنیه داره؟؟؟؟
با اندکی سرچ من به قوز قرنیه مشکوک شدم.
اولا هم نزدیک بین هستم و هم آستیگمات دارم.متغیر هم هست.برای مثال 6ماه حدود 0/5 آستیگمات داشتم الان شده 1و خورده ای.
از عینک هم که استفاده میکنم دید کامل ندارم.یه جورایی اطراف اجسام هاله میبینم(انگار واسه اجسام یه حاشیه ای دور اون جسم ایجاد شده) و وضوح کامل رو ندارم.البته خود این حالت هم بعضی وقتا شدیده و بعضی وقتا خفیف تر.
کسی میدونه چجوریه؟؟؟

sahand11_m27
July 7th, 2011, 05:21 PM
سلام...
امروز بعد از گذشت 12روز نامه بیمارستان من اومد.
به بیمارستان امام سجاد معرفی شدم.
راستی دیگه مثل قبل نیست که تو نامه زده باشه 1ماه وقت داری خودتونو به بیمارستان معرفی کنید.برای من زده در تاریخ 30 تیر ساعت فلان به بیمارستان مراجعه کنید.
دوستان دعا کنید.هیچی نشده استرس گرفتم.
امروز روز تولد امام سجاده...منم معرفی شدم بیمارستان امام سجاد...
یا الله

سلام دوست عزیز
خیلی به موقع اومده نامتون برای من بعد 25 روز هم نیومده بود که مجبور شدم رفتم نظام وظیفه. تا اینجاش که خوش شانس بودبد ایشالا بقیش هم همینجوری خیلی خوب پیش می ره براتون. دوست خوبم برای طی پروسه ی معافی داشتن صبر و آرامش خیلی مهمه. همینکه استرس نداشته باشی مطمئن باش باعث میشه همه چی راحتتر و ساده تر پیش بره و نتیجه ی کارت به اون چیزی که می خوای نزدیک تر میشه. ما هم واست دعا می کنیم که زودتر معافیت رو بگیری. موفق باشی

sahand11_m27
July 7th, 2011, 05:31 PM
سلام دوست عزیز

من تهرانم و همونطور که تو پست بالا زدم متاسفانه نزدیک 25 روزی طول کشید و نیومد که خودم اقدام کردم. البته مثل من الان زیاد پیش نمی آد. ولی شما مبنا رو بر اساس 5 روز نذار و یک بازه ی 5 تا 20 روزه براش در نظر بگیر.
در مدت 1 ماهه هم که دوستمون گفت درسته ولی مثل اینکه دیگه توی برگه دیگه ذکر نمیشه (نامه ی خودمو میذارم که ببینید چه مدلیه). من چون دستی گرفتم نامرو، روزی که گرفتم ششم تیر بود که تاریخ بیمارستانم پنجم تیر بود و وقتی پرسیدم اون گروهبانب که تونجا بود گفت مشکل نداره و تا 1 ماه وقت داری. من روز هفتم مراجعه کردم سجاد و مشکلی هم نبود.
اون مبلغ 14 تومان هم فعلا شده 16 تومن.

sae
July 7th, 2011, 05:34 PM
چند ماهی هست که به خاطر افسردگی تحت درمان دارویی از طرف یک راونپزشک هستم.اگر بخوام برای معافیت اقدام کنم باید پیش یک پزشک نظامی هم برم؟ اون برگ معاینه پزشکی زرد رو باید پزشک نظامی پر کنه یا هر پزشک دیگه ای هم مثل پزشک معالج خودم هم می تونه برام پر کنه؟

sahand11_m27
July 7th, 2011, 05:51 PM
دوستان کسی قوز قرنیه داره؟؟؟؟
با اندکی سرچ من به قوز قرنیه مشکوک شدم.
اولا هم نزدیک بین هستم و هم آستیگمات دارم.متغیر هم هست.برای مثال 6ماه حدود 0/5 آستیگمات داشتم الان شده 1و خورده ای.
از عینک هم که استفاده میکنم دید کامل ندارم.یه جورایی اطراف اجسام هاله میبینم(انگار واسه اجسام یه حاشیه ای دور اون جسم ایجاد شده) و وضوح کامل رو ندارم.البته خود این حالت هم بعضی وقتا شدیده و بعضی وقتا خفیف تر.
کسی میدونه چجوریه؟؟؟

دوست عزیز این مطالبی که شما نیگید بر اساس تجارب افراده و شاید در مورد همه صادق نباشه برای همین فکر نمی کنم روش صحیحی برای تشخیص بیماری قوز قرنیه باشه. بهترین کار اینه که شما برید پیش متخصص که اینجوری هم می تونید نمره ی چشمتون با قطره رو تعیین کنید و هم بفهمید که بیماری قوز قرنیه دارید یا خیر.

sahand11_m27
July 7th, 2011, 05:54 PM
چند ماهی هست که به خاطر افسردگی تحت درمان دارویی از طرف یک راونپزشک هستم.اگر بخوام برای معافیت اقدام کنم باید پیش یک پزشک نظامی هم برم؟ اون برگ معاینه پزشکی زرد رو باید پزشک نظامی پر کنه یا هر پزشک دیگه ای هم مثل پزشک معالج خودم هم می تونه برام پر کنه؟
سلام
اگه منظورتون برگه ی زرد دفترچه نظام وظیفه است که صرفا جهت اینه که مشخص می کنه شما سالم نیستید و می خواید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. اونو به هر دکتری می تونید بدبد که براتون پر کنه. مدارک تحت درمان بودنتون برای کمیسیون بدرد شما می خوره که اونجا نشون می دید.

mr00
July 7th, 2011, 06:28 PM
سلام دوست عزیز

بله مثل اینکه قوانین تغییر کرده قبلا نامه برات میومد هروقت دوست داشتی میرفتی اما جدیدا با بیمارستان هماهنگ میکنند و همین باعث میشه بیشتر طول بکشه
بزودی هم قراره دیگه اون نامه را دست طرف ندند و مستقیم بفرسند بیمارستان و طرف بره خودشو به بیمارستان معرفی کنه و معاینه بشه
---------------------
قوز قرنیه هم با توپوگرافی مشخص میشه
دوستانی هم که تو دید مشکل دارند به پزشک حتما مراجعه کنند خیلی از بیماری های چشمی به راحتی معاف میشوند اصولا برای چشم خیلی راحت معافی میدهند
تو روز کمیسیون من فردی بود شیمی درمانی و پرتو درمانی کرده بود 1 دونه مو رویه سر و بدنش نبود! بچه 1 ساله هم تشخیص میداد این سرطان داره
کلی مدارک هم از تحت درمان بودنش داشت ولی فرستادنش شورای عالی یکی دیگه هم بود استیگمات نا منظم داشت براحتی همونجا معافش کردند!

rashfa
July 8th, 2011, 12:33 AM
سلام بر دوستان عزیز
کسی هست که بخاطر آتروفی بیضه ها ( کوچک بودن بیضه ها ) معاف بشه ؟ چیزی در این مورد شنیدید ؟؟؟
پسر یکی از همسایه ها مون همین بیماری رو داره و می خواد اقدام کنه .
می خواستم ببینم شانس داره برای معاف شدن یا نه ؟
میگه دو طرفه هست و دو طرفه هم تو آئین نامه معاف دائم زده . خودش میگه من نمیدونم.......
احتمالش هست که نتونه معافی بگیره ؟ تحت چه شرایطی ؟
ممنون

immunology
July 8th, 2011, 11:44 AM
دوستان من یه بینایی سنج رفتم چشمام با دستگاه 10 شد.
ولی میگفت بهترین دستگاها هم حدود نیم درجه بیشتر از واقعی نشون میدن.حالا خاستم بدونم واسه معافیت همین عددی که دستگاه میده مدنظره؟؟؟یا اونا هم حدود نیم درجه کمتر در نظر میگیرن؟؟؟

mr00
July 8th, 2011, 02:11 PM
دوستان من یه بینایی سنج رفتم چشمام با دستگاه 10 شد.
ولی میگفت بهترین دستگاها هم حدود نیم درجه بیشتر از واقعی نشون میدن.حالا خاستم بدونم واسه معافیت همین عددی که دستگاه میده مدنظره؟؟؟یا اونا هم حدود نیم درجه کمتر در نظر میگیرن؟؟؟

این که گفته دستگاه ها نیم درجه بیشتر نشون میدند که همچین چیزی نیست حداقل در مورد تمام دستگاه ها!
ولی شما باید با قطره برید و درجه چشمتون را ببینید اون قطره ممکنه درجه چشمتون را کم کنه!

sahand11_m27
July 8th, 2011, 06:28 PM
سلام بر دوستان عزیز
کسی هست که بخاطر آتروفی بیضه ها ( کوچک بودن بیضه ها ) معاف بشه ؟ چیزی در این مورد شنیدید ؟؟؟
پسر یکی از همسایه ها مون همین بیماری رو داره و می خواد اقدام کنه .
می خواستم ببینم شانس داره برای معاف شدن یا نه ؟
میگه دو طرفه هست و دو طرفه هم تو آئین نامه معاف دائم زده . خودش میگه من نمیدونم.......
ممنون

سلام
این بیماری ذکر شده تو آیین نامه :
آتروفی شدید بیضه:
الف) دو طرفه معاف دائم.
ب) یك طرفه خدمات غیررزمی.
بند41- هماتوسل حاد 6ماه معاف موقت.
بند42- شكستگی آلت خدمات غیررزمی.
خوب ایشون که این مشکلو داره و از نوع شدیدش هم هست حتما باید اقدام کنه. ایشون طبق آیین نامه حتما معاف میشن. متاسفانه توی این پروسه احتمال همه چی هست.یعنی اگه کسی بگه که شاید معاف نشی ایشون دیگه اقدام نمیکنه؟ در هر صورت طبق آیین نامه ایشون شامل معافی میشه و حقشه که معاف بشه. موفق باشید

maziyarsh
July 8th, 2011, 08:16 PM
من خيلي مردد هستم. واسه اينكه ميترسم معافيت پزشكي بگيرم و كار گير نيارم :(
راستي يكي در مورد فرق رنگ كارت پايان خدمت معافيت پزشكي توضيح ميده؟؟‌( قرمز سبز..)
دوست عزیز خیلی وقت هست که کلیه کارتهای معافیت پزشکی به یک شکل صادر میشود و حتی نوع بیماری هم با کد نشان داده خواهد شد. اصولا اگر در ارگان دولتی بخواهید استخدام بشوید، اگر به صورت عادی استخدام باشید در این حالت هم استخدام خواهید شد! مراکز خصوصی هم که اصلا کاری به این ندارند که معاف شدید یا اعزام شدید و تموم کردید.

nima84
July 8th, 2011, 08:21 PM
کسی می دونه که آیا 0.25 یا 0.5 رو ارفاق می کنند به چشمی ها یا نه؟
چه تو کمیسیون چه تو بیمارستان؟
ممنون

maziyarsh
July 8th, 2011, 09:26 PM
کسی می دونه که آیا 0.25 یا 0.5 رو ارفاق می کنند به چشمی ها یا نه؟
چه تو کمیسیون چه تو بیمارستان؟
ممنون
بیمارستان به دلیل اینکه دخالتی در صدور رای نداره خیلی راحت هست و بدون هیچ مشکلی عین همون که هست رو منعکس میکنه. متخصص هرچی میبینه مینویسه در نامه معاینه. در کمیسیون هم یا به حد میرسه که نمیرسه. اگر به معافیت دائم نزدیک باشید یا قبول میکنند و یا اگر قانع نشوند دوباره میفرستند برای معاینه. شما با 25 صدم یا معاف دائم هستید یا اینکه نهایتا میرید برای معاینه دوم و به هیچ وجه با این اختلاف یک ضرف معاف از رزم نخواهید شد.
اینکه بار دوم هم این اختلاف وجود داشته باشه چی میشه رو باید ببینید کسی تجربه داره اینجا یا خیر

Arash_NL
July 9th, 2011, 12:28 AM
دوست عزیز خیلی وقت هست که کلیه کارتهای معافیت پزشکی به یک شکل صادر میشود و حتی نوع بیماری هم با کد نشان داده خواهد شد. اصولا اگر در ارگان دولتی بخواهید استخدام بشوید، اگر به صورت عادی استخدام باشید در این حالت هم استخدام خواهید شد! مراکز خصوصی هم که اصلا کاری به این ندارند که معاف شدید یا اعزام شدید و تموم کردید.

سلام ...

خوشحالم كه جواب سوالم رو داديد. منظورتون به صورت عادي چي هست ؟؟

من به خاطر رشته ام ميتونم در جهاد كشاورزي در محل سكونتم توسط يكي از آشنايان دوران امريه رو بگذرونم و شايد هم همونجا استخدام شم به صورت قرار دادي ولي ترس از استفاده از معافيت پزشكي(نمره چشم) دارم كه حتي توسط اون اشنا هم نتونم واسه اقدام به استخدام تو ادارات دولتي حداقل كاري بكنم..

شما جاي من بوديد چيكار ميكرديد ؟؟معافيت يا استفاده از امريه ؟ . . خواهش ميكنم بچه هاي ديگه هم هم فكري كنن با هام.. :(

nima84
July 9th, 2011, 12:48 AM
بیمارستان به دلیل اینکه دخالتی در صدور رای نداره خیلی راحت هست و بدون هیچ مشکلی عین همون که هست رو منعکس میکنه. متخصص هرچی میبینه مینویسه در نامه معاینه. در کمیسیون هم یا به حد میرسه که نمیرسه. اگر به معافیت دائم نزدیک باشید یا قبول میکنند و یا اگر قانع نشوند دوباره میفرستند برای معاینه. شما با 25 صدم یا معاف دائم هستید یا اینکه نهایتا میرید برای معاینه دوم و به هیچ وجه با این اختلاف یک ضرف معاف از رزم نخواهید شد.
اینکه بار دوم هم این اختلاف وجود داشته باشه چی میشه رو باید ببینید کسی تجربه داره اینجا یا خیر

خیلی ممنون از جواب، دوستای دیگه تجربه ای دارند یا خیر؟

html
July 9th, 2011, 03:38 AM
با سلام
من پرکاري تيروييد دارم و براش اقدام کردم دو بار هم فرستادندم معاينه که هر دو بار پزشکان پرکاري را تاييد کردند و پرونده پزشکي هم دارم
در کميسيون معاف شدم اما در جلسه رويت منو فرستادن اسکن تيروييد!
کسي هست اينجا برايه پرکاري اقدام کرده باشه؟
مراحل همينه يا شانس منه که ايقدر اذيت ميکنند؟
و اگه رد شدم ميتونم شکايت کنم؟
ضمنا علايم پرکاري را دارم و دوباري که معاينه رفتم دارو مصرف نميکردم و نتايج ازمايش پرکاري را نشون ميداد

markcode
July 9th, 2011, 10:29 AM
با سلام
از دوستان کسی هست واسه بیماری واریکوسل از تبریز اقدام کرده باشه ؟
ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب بدهید.

arash66_2m
July 9th, 2011, 07:19 PM
دوستان سوال منو هم جواب بدین دارم تلافه میشم هااا :دی
من یه کمیسیون رفتم بعد منو معرفی کردنن یه دکتر
جوابش رو فردا من بردم دادم به بخش معافیت های پزشکی گفت خداحافظ !
حالا این کمیسیون دومم کی هستش ؟ دقیق 1390.4.5 دادم بخش پزشکی نظام وظیفه و کمیسیون هم 1390.4.3 بود
شنوایی گوش هستش مشکل من /.

maziyarsh
July 9th, 2011, 10:21 PM
دوستان سوال منو هم جواب بدین دارم تلافه میشم هااا :دی
من یه کمیسیون رفتم بعد منو معرفی کردنن یه دکتر
جوابش رو فردا من بردم دادم به بخش معافیت های پزشکی گفت خداحافظ !
حالا این کمیسیون دومم کی هستش ؟ دقیق 1390.4.5 دادم بخش پزشکی نظام وظیفه و کمیسیون هم 1390.4.3 بود
شنوایی گوش هستش مشکل من /.
هر وقت نامه بیاد درب منزل در اون ذکر شده که جلسه ی دوم این کمیسیون در چه تاریخی و در چه ساعتی برگذار میشود.
خواهش میکنم نپرسید که تقریبا کی! خیلی جزئیات برای همه متغیر هست و جوابی گرفته نمیشه.
معمولا برای هر نامه شما 20 روز باید به راحتی صبر کنید. اگر از 25 روز گذشت سریعا توسط نظام وظیفه پیگیری کنید که ببینید کجا گیر کرده.

با تشکر

alirezafx
July 10th, 2011, 05:07 AM
سلام

سه روز پیش رفتم پیش یه چشم پزشک. از ایشون در مورد روال کار سوال کردم, اول در مورد جمع شدن آستیگمات پرسیدم که ایشون در مورد وضعیت بنده گفتند که چون شما نزدیک بین هستی و آستیگمات هم داری, با هم جمع میشه.(هر دو تاش منفی هست و با هم جمع جبری میشه)

بعد ازشون پرسیدم یه دکتر باید معاینه کنه و بعد بره کمیسیون یا دو تا دکتر معاینه کنه بعد کمیسیون. ایشون گفتند اگر بعد از ریختن قطره , پزشک اول اطمینان پیدا کرد که شما معافید مستقیما مینویسن برای کمیسیون(مثلا اگر حداقل 10.25 تا 10.50 شد ) ولی اگر نمره چشمات شد مثلا 09.75 تا 10 مینویسه برای پزشک دوم و بعد از اون کمیسیون تشکیل میشه

میخواستم ببینم نظر دوستان در این دو مورد چی هست؟ درست گفتن ؟

ممنون

amoohamed24
July 10th, 2011, 12:17 PM
سلام...
روزی که برای معاینه میریم بیمارستان تو اتاق دکتر چند نفر هستن؟؟فقط 1 دکتره یا بیشترن؟؟
مرسی

gharibeashena
July 10th, 2011, 12:34 PM
سلام دوستان من تقريبا 10 روز پيش كمسيونم بود .واسه عرق كف دست معاف دائم زدن واسم فقط بعد كمسيون گفتن بايد معاينه مجدد بري استان .چطوريه؟؟؟؟ حالا از پليس +10 پيگيري كردم ميگه برات تو سايت زده وضعيت معافيت پزشكي منتظر روئيت مشمول .تورو خدا اگه كسي تو پليس+10 براش اين رو زدن توضيح بده يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pejman-Mech
July 10th, 2011, 12:55 PM
سلام دوستان من تقريبا 10 روز پيش كمسيونم بود .واسه عرق كف دست معاف دائم زدن واسم فقط بعد كمسيون گفتن بايد معاينه مجدد بري استان .چطوريه؟؟؟؟ حالا از پليس +10 پيگيري كردم ميگه برات تو سايت زده وضعيت معافيت پزشكي منتظر روئيت مشمول .تورو خدا اگه كسي تو پليس+10 براش اين رو زدن توضيح بده يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نگران نباش دوست عزیز. ایشالا معافی. از این کارهای می کنند گاهی. مشکلی نیست. اون منتظر رویت مشمول هم الکیه. من دو هفته است معاف شدم، همه مدارک رو هم دادم. توسیستم هنوز واسم می زنه منتظر رویت مشمول، به تاریخ قبل از ارسال مدارک.

arash66_2m
July 10th, 2011, 02:07 PM
سلام دوستان همین الان زنگ زدند گفتند واسه کمیسیون !
فقط درست نشنیدم شنبه گفت یا سه شنبه ؟!!
حالا من فردا صبح میرم نظام وظیفه بپرسم واسه چه روزی گفته !؟

xnnelement
July 10th, 2011, 02:22 PM
با سلام
من پرکاري تيروييد دارم و براش اقدام کردم دو بار هم فرستادندم معاينه که هر دو بار پزشکان پرکاري را تاييد کردند و پرونده پزشکي هم دارم
ضمنا علايم پرکاري را دارم و دوباري که معاينه رفتم دارو مصرف نميکردم و نتايج ازمايش پرکاري را نشون ميداد

دوبار معاینه کردن؟معاینه که به اون صورت نداره,جواب آزمایش ملاکه.اسکن تیروئید هم برای پی بردن به علت بیماریه شماس.

naviditaly
July 10th, 2011, 03:00 PM
دوستان یک سوال
کسی که 2-3 سال غیبت داشته باشه اما از لحاظ پزشکی معاف باشه میتونه اقدام کنه و معاف بشه؟
مرسی

ad_fa173
July 10th, 2011, 03:10 PM
دوستان یک سوال
کسی که 2-3 سال غیبت داشته باشه اما از لحاظ پزشکی معاف باشه میتونه اقدام کنه و معاف بشه؟
مرسی

ّّّّّبلی!!!!!!!!!!!!!!!!!
این جواب تو پست های قبلی هم بود اگه زحمت میکشیدید و مطالعه میفرمودید .............

gharibeashena
July 10th, 2011, 03:29 PM
سلام...
روزی که برای معاینه میریم بیمارستان تو اتاق دکتر چند نفر هستن؟؟فقط 1 دکتره یا بیشترن؟؟
مرسی

سلام.اگر منظورتون اينه كه چند دكتر معاينه ميكنن شمارو تو مرحله بيمارستان .معمولا بستگي به بيماري داره .1يا 2 دكتر .ولي اون دكترها الزاما تو يه اتاق و يه رو ز نيستن. من خودم كه سجاد معاينه شدم بجز دكتر يه خانم هم با روپوش سفيد كه دكتر هم بود اونجا نشسته بود به عنوان ناظر ولي نظر نميداد.و بايد بگم ويزيت هر پزشك هم 8000 تومان است اگر 2 فيش دادن به شما بفهميد كه 2 معاينه دارين.تورو خدا دعا كنيد اين گرفتاريهاي من هم حل شه.

shahab_M_e
July 10th, 2011, 03:30 PM
تاریخ معافیت و کمیسیون:24/2/1390
تاریخ معرفی به صدور کارت : 10/3/1390
امروز:20/4/1390

هنوز منتظر دریافت کد و تحویل به پست توسط ن.و

کسی میدونه چرا اینقدر طولانی شده و چطور میشه سریعتر پیگیری کرد؟؟ ، ن.و گفت 40روزه تمومه ، اما الان حدود 60 روزه که نیومده :( !!!

gharibeashena
July 10th, 2011, 03:37 PM

کسی میدونه چرا اینقدر طولانی شده و چطور میشه سریعتر پیگیری کرد؟؟ ، ن.و گفت 40روزه تمومه ، اما الان حدود 60 روزه که نیومده :( !!!

سلام.دوست عزيز شايد به دليل اين باشه كه از اين ماه گفت كه كارت ها مي خواد هوشمند بشه.مباركت باشه داداش

naviditaly
July 10th, 2011, 03:39 PM

مال منم همین حدود طول کشید(60)
میتونی زنگ بزنی پلیس+10 و با شماره ملی میتونن کد مرسوله رو بهت بدن با اون به صورت اینترنتی چک کنی ببینی در چه مرحله قرار داره.البته زیادم امیدوار نباش چون من که این مراحل رو دنبال کردم دیدم کارتم تو پست فلان منطقه است و وقتی رفتم بگیرم دیدم شماره مرسوله یک نفر دیگه بوده که تو سیستم واسه من ثبت شده.حالا قسمت جالبش این بود که خانومه تو پست میگفت این موضوع در مورد کارت های معافیت کاملآ طبیعیه و زیاد پیش میاد!!!

ar.ardakani198
July 10th, 2011, 04:02 PM
مال منم همین حدود طول کشید(60)
میتونی زنگ بزنی پلیس+10 و با شماره ملی میتونن کد مرسوله رو بهت بدن با اون به صورت اینترنتی چک کنی ببینی در چه مرحله قرار داره.البته زیادم امیدوار نباش چون من که این مراحل رو دنبال کردم دیدم کارتم تو پست فلان منطقه است و وقتی رفتم بگیرم دیدم شماره مرسوله یک نفر دیگه بوده که تو سیستم واسه من ثبت شده.حالا قسمت جالبش این بود که خانومه تو پست میگفت این موضوع در مورد کارت های معافیت کاملآ طبیعیه و زیاد پیش میاد!!!
اولا که جای این پست در بخش صدور کارت معافیت هستش خواهش می کنم در اونجا سوالاتتون رو مطرح کنید
سلام دوست عزیز زیاد نگران نباش من 28/2 معرفی به صدور شدم بارکدمم گرفتم ولی هرچی تو سایت پست میزنم میگه اطلاعان مزسوله نیست.
و هنوز خبری از کارت ما نیستش

Arash_NL
July 10th, 2011, 06:08 PM
سلام ...

خوشحالم كه جواب سوالم رو داديد. منظورتون به صورت عادي چي هست ؟؟

من به خاطر رشته ام ميتونم در جهاد كشاورزي در محل سكونتم توسط يكي از آشنايان دوران امريه رو بگذرونم و شايد هم همونجا استخدام شم به صورت قرار دادي ولي ترس از استفاده از معافيت پزشكي(نمره چشم) دارم كه حتي توسط اون اشنا هم نتونم واسه اقدام به استخدام تو ادارات دولتي حداقل كاري بكنم..

شما جاي من بوديد چيكار ميكرديد ؟؟معافيت يا استفاده از امريه ؟ . . خواهش ميكنم بچه هاي ديگه هم هم فكري كنن با هام.. :(

اقاي maziyarsh (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22765-maziyarsh) كجايين جواب منم ميديد ؟

immunology
July 11th, 2011, 12:45 AM
دوستان مطمئنید که آستیگمات و نمره نزدیک بینی جمع میشن؟؟؟؟
من امروز رفتم مطب یکی از پزشکای نظام وظیفه میگه جمع نمیشن.پس چجوری بعضی دوستان اینجا میگن جمع میشه؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدید.

Hamid_110
July 11th, 2011, 01:31 AM
من امروز رفتم مطب یکی از پزشکای نظام وظیفه میگه جمع نمیشن.پس چجوری بعضی دوستان اینجا میگن جمع میشه؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدید.

نمی دونم این سوال چرا با این که بارها پاسخ داده شده و حتی افرادی هم بودند که معاف شدن اومدن همین جا اعلام کردند؛ باز انقدر پیچیدست.

شماره چشم و آستیگمات اگر هم علامت باشند با هم جمع میشند؛ اگر غیر هم علامت باشند اونی که بیشتر باشه مد نظر قرار میگیره.

موفق باشید

html
July 11th, 2011, 02:52 AM
دوبار معاینه کردن؟معاینه که به اون صورت نداره,جواب آزمایش ملاکه.اسکن تیروئید هم برای پی بردن به علت بیماریه شماس.

ممنون
بله کلا دوبار من معرفي شدم به بيمارستان و هر دوبار نوشته بود معاينه توسط متخصص که هر دوبار‎ ازمايش دادم و پرکاري معلوم شد و پزشکان تاييد کردند
دوبار هم کميسيون رفتم و معاف شدم اما توسط نظام‎ وظيفه رد شد و بار دوم هم نوشتند اسکن تيروييد
واقعا موندم چرا اين فرمانده گير داده به من

xnnelement
July 11th, 2011, 10:23 AM
ممنون
بله کلا دوبار من معرفي شدم به بيمارستان و هر دوبار نوشته بود معاينه توسط متخصص که هر دوبار‎ ازمايش دادم و پرکاري معلوم شد و پزشکان تاييد کردند
دوبار هم کميسيون رفتم و معاف شدم اما توسط نظام‎ وظيفه رد شد و بار دوم هم نوشتند اسکن تيروييد
واقعا موندم چرا اين فرمانده گير داده به من
در این صورت چاره ای نیس برو یه اسکن بده. فقط از چند روز قبل اسکن مطلقا مواد غذایی ید دار استفاده نکن

immunology
July 11th, 2011, 10:33 AM
نمی دونم این سوال چرا با این که بارها پاسخ داده شده و حتی افرادی هم بودند که معاف شدن اومدن همین جا اعلام کردند؛ باز انقدر پیچیدست.

شماره چشم و آستیگمات اگر هم علامت باشند با هم جمع میشند؛ اگر غیر هم علامت باشند اونی که بیشتر باشه مد نظر قرار میگیره.

موفق باشید

خوب منم همینو میگم.دیدم کسایی که اینجا گفتن جمع میشه.
به پزشک نظام وظیفه اینارو گفتم میگه همچین چیزی نیست.شماره چشم باهم جمع میشه و آستیگمات با هم.و جدا حساب میشه.

panke
July 11th, 2011, 11:17 AM
ممنون میشم جواب بدید.

نه کی گفته جمع میشود اگر جمع می شد که من معاف می شدم و ۲۱ ماه ! خدمت نمیکردم

noavar
July 11th, 2011, 11:38 AM
ممنون میشم جواب بدید.
من پرينت معاينه چشم توي بيمارستان كه بصورت آزاد رفته بودم گرفتم

L -5.5 -.5 R -6 -1
اون عدد دوم كه براي چشم چپ 5.- وبراي راست -1 جمع ميشه يعني مجموع 13 اگه مثبت بود جمع نميشد

Klamm
July 11th, 2011, 11:40 AM
با سلام

سلام دوست عزیز امیدوارم مشکلت حل بشه
من هم دارم برای کم کاری تیرویید اقدام می کنم و دارو هم نمی خورم- فقط میترسم که به خاطر همین دارو نخوردن گیر بدن و بگن چرا دارو مصرف نکردی- از شما همچین سوالی نپرسیدن؟ احتمال نمیدی واسه این بهت گیر داده باشند؟

immunology
July 11th, 2011, 11:56 AM
من پرينت معاينه چشم توي بيمارستان كه بصورت آزاد رفته بودم گرفتم

L -5.5 -.5 R -6 -1
اون عدد دوم كه براي چشم چپ 5.- وبراي راست -1 جمع ميشه يعني مجموع 13 اگه مثبت بود جمع نميشد

ولله همه همینو میگن اما اون دکتر بی شرف فکر کنم بوی کباب به مشامش رسیده.
دوستان قانونی رو میدونید که اینطور نوشته باشه نشونش بدم؟؟؟

immunology
July 11th, 2011, 12:48 PM
نه کی گفته جمع میشود اگر جمع می شد که من معاف می شدم و ۲۱ ماه ! خدمت نمیکردم

همینجا خیلی ها گفتن.و ظاهرا معاف هم شدن.البته به شرط اینکه هم علامت باشن.مثلا همه منفی..

gharibeashena
July 11th, 2011, 02:07 PM
سلام.دوستان براي من چهارشنبه زدن كه برم مركز استان يه سرهنگه هست رئيس نظام وظيفه استان بايد ببينه (كميسيون هم معاف زده بيماريم عرق كف دست هست) چطوريه اين مرحله روئيت هست؟؟؟مگه برنداشتن رويت رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟آرام و قرار ندارم دوستاني كه اين مرحله رو رفتن راهنمايي كنن. يا سيدالشهدا

rashfa
July 11th, 2011, 03:15 PM
سلام بر دوستان عزیز و با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
خواهش میکنم یکی جواب سوال منو کامل بده .... این دوست من وضعیتش خیلی بحرانی هست و می خواد از دانشگاه انصراف بده .

پسر یکی از همسایه ها مون بیماری آتروفی بیضه ها ( کوچک بودن بیضه ها ) (و میگه خیلی کوچک هست ) رو داره و می خواد اقدام کنه .
کسی هست که بخاطر این بیماری معاف بشه ؟ چیزی در این مورد شنیدید ؟؟؟
می خواستم ببینم شانسی داره برای معاف شدن یا نه ؟
میگه دو طرفه هست و دو طرفه هم تو آئین نامه معاف دائم زده . خودش میگه من نمیدونم و از حدود 10 پزشکی که رفته 9 تاش گفتند تو طبق آئین نامه معاف می شی . حالا خیلی استرس داره که نکنه اونجا معافش نکنند !
میشه که دکتر های بیرون بگنند معاف می شی و اونجا اونا معاف نکنند ..... آخه میگن خیلی سخت می گیرنند .... اونایی که کارت معافیت گرفتند و این تجربه رو دارنند بهتر می دونند که این مطالب درست هست یا نه ؟

ممنون

html
July 11th, 2011, 08:32 PM
سلام دوست عزیز امیدوارم مشکلت حل بشه
من هم دارم برای کم کاری تیرویید اقدام می کنم و دارو هم نمی خورم- فقط میترسم که به خاطر همین دارو نخوردن گیر بدن و بگن چرا دارو مصرف نکردی- از شما همچین سوالی نپرسیدن؟ احتمال نمیدی واسه این بهت گیر داده باشند؟

بله ميپرسيدن چند تا قرص ميخوردم و با نتيجه ازمايش مقايسه ميکردند
ببين من ده ماهه دارم تلاش ميکنم براي معافيت
اگه تيروييد و چشمات از حد طبيعي بيرون نزده معافي گرفتن خيلي سخته
دليلش هم مشخصه براي چي اذيت ميکنند
يه توصيه به دوستان اگه مشکل تيروييد نداريد بيخيال شيد

123456mm
July 11th, 2011, 09:21 PM
دوستان روشی وجود داره بشه تاریخ کمیسیون یا بیمارستان رو جلو انداخت؟ یه جوری که پروسه سریع تمام بشه مثلا" 2 ماهه تمام شه کل کار ها.
مرسی لطفا" جواب بدین

xnnelement
July 11th, 2011, 09:30 PM
نه ربطی به بیرون زدن چشم نداره, اولا همیشه چشم بیرون نمیزنه ثانیا مشکل این دوستمون کم کاریه!این بیرون زدگی چشم هم یکی از علائم پرکاریه.تیروئید تلاشو کوشش هم نداره فقط با آزمایش مشخص میشه و نهایتا اسکن تیروئید.

Klamm
July 12th, 2011, 12:06 AM
ببینید من الان حدود سه ماهه که TSH بالای 100 رو نشون میده و T3 , T4 به شدت پایینه هر دکتر غددی که رفتم تا میبینه میگه خیلی کم کاری داری- با این حال من با توصیه یکی از دوستان همین فروم قرص نخوردم (که تو حال جسمیم هم خیلی موثره :( ) با این حال نگرانم که نکنه بهم بگن خب چرا قرص نخوردی- الکیم که نمیتونم بگم خوردم (به قول خود شما از نتیجه آزمایشها میفهمن)
حالا سوال من اینه- شما که میگی دارو نخوردی وقتی ازت پرسیدن چقدر دارویی مصرف میکنی چه جوابی دادی؟
ممنون

Klamm
July 12th, 2011, 12:11 AM
دوستان روشی وجود داره بشه تاریخ کمیسیون یا بیمارستان رو جلو انداخت؟ یه جوری که پروسه سریع تمام بشه مثلا" 2 ماهه تمام شه کل کار ها.
مرسی لطفا" جواب بدین
تا اونجایی که من میدونم قانونا راهی نیست - اما شنیدم از کسانی که توی بیمارستان (یعنی بعد از معرفی و مراجعه) نوبت معاینه یا جلسه شورای پزشکی داخلی بینارستان رو با دادن "شیرینی" جلو انداختن که البته من اصلا توصیه نمیکنم چون امکان داره جواب هم نده- ظاهرا چاره ای جز منتظر موندن نیست

html
July 12th, 2011, 02:38 AM
نه ربطی به بیرون زدن چشم نداره, اولا همیشه چشم بیرون نمیزنه ثانیا مشکل این دوستمون کم کاریه!این بیرون زدگی چشم هم یکی از علائم پرکاریه.تیروئید تلاشو کوشش هم نداره فقط با آزمایش مشخص میشه و نهایتا اسکن تیروئید.

بيرون زدگي درسته مال پرکاري هست اما کم کارها هم ميشه از رويه چشمها تشخيص داد
اصولا بيماري تيروييد به چشم ربط داره
کسي هم بود که کم کار بود و بهش گفته بودند به
بالا خيره بشه به من همينو گفتند بعد دکتر از زاويه پاي ين به چشم نگاه ميکرد
اون قضيه تلاش و کوشش هم اونايي که بايد ميگرفتن گرفتن من منظورم چيه
ببيند اگه تيروييدتون بزرگ شده قطعا معاف دايم هستيد اگه طبيعي هست اما و اگر داره
به من تو کميسيون گفتند به شرط اسکن که نشون بده بيماري را شش ماه معاف موقت ميشي چون گفت چرا تيروييدت طبيعي هست و بزرگ نشده گفتم چون چهار ماهه بيماري را دارم
احتمالا ميخواند شش ماه بعد معافي شرايط تيروييد را ببينيد و ببيندبزرگ شده يا
خير
اگه تيروييد هم بزرگ نشده باشه هرگز با ازمايش معاف نميکنند چون ازمايش راه داره

html
July 12th, 2011, 03:00 AM
ساعت سه شبه هنوز نتونستم بخوابم برام دعا کنيد فردا اسکن تيروييد دارم چگونگي اسکن هم فردا شب ميام تو تاپيک توضيح ميدم
دوست عزيزي هم که سوال پرسيدي پ خ را چک کن کامل توضيح دادم

xnnelement
July 12th, 2011, 11:17 AM
ببینید من الان حدود سه ماهه که TSH بالای 100 رو نشون میده و T3 , T4 به شدت پایینه هر دکتر غددی که رفتم تا میبینه میگه خیلی کم کاری داری- با این حال من با توصیه یکی از دوستان همین فروم قرص نخوردم (که تو حال جسمیم هم خیلی موثره :( ) با این حال نگرانم که نکنه بهم بگن خب چرا قرص نخوردی- الکیم که نمیتونم بگم خوردم (به قول خود شما از نتیجه آزمایشها میفهمن)
حالا سوال من اینه- شما که میگی دارو نخوردی وقتی ازت پرسیدن چقدر دارویی مصرف میکنی چه جوابی دادی؟
ممنون
TSH بالای صد اصلا خوب نیس شما قرار نیس با سلامتیتون بازی کنین که.

arash66_2m
July 12th, 2011, 11:22 AM
سلام دوستان بعد از 2 ماه و اندی بالاخره راحت شدیم
ما هم به جمع معافی ها پیوستیم یوهاااااااااااااااااااااا ا :دی
مشکل من شنوایی گوش بود که فکر نمی کردم معافیت بدن که در آخر دادن معافیت روووووووووووووووو
الان من دارم میپرم رو هوااااااااا حال می کنم :دی
کارت هم که بیخیال هر وقت میخواد بیاد - بیاد :دی
====
فقط یه چیزی من گواهینامه ماشین دقیقا در آخرین مرحله موندم یعنی افسر اینو باید صبر کنم کارت بیاد اینا یا .. چجوریه؟

rashfa
July 12th, 2011, 11:31 AM
سلام بر دوستان عزیز و با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
خواهش میکنم یکی جواب سوال منو کامل بده .... این دوست من وضعیتش خیلی بحرانی هست و می خواد از دانشگاه انصراف بده .

پسر یکی از همسایه ها مون بیماری آتروفی بیضه ها ( کوچک بودن بیضه ها ) (و میگه خیلی کوچک هست ) رو داره و می خواد اقدام کنه .
کسی هست که بخاطر این بیماری معاف بشه ؟ چیزی در این مورد شنیدید ؟؟؟
می خواستم ببینم شانسی داره برای معاف شدن یا نه ؟
میگه دو طرفه هست و دو طرفه هم تو آئین نامه معاف دائم زده . خودش میگه من نمیدونم و از حدود 10 پزشکی که رفته 9 تاش گفتند تو طبق آئین نامه معاف می شی . حالا خیلی استرس داره که نکنه اونجا معافش نکنند !
میشه که دکتر های بیرون بگنند معاف می شی و اونجا اونا معاف نکنند ..... آخه میگن خیلی سخت می گیرنند .... اونایی که کارت معافیت گرفتند و این تجربه رو دارنند بهتر می دونند که این مطالب درست هست یا نه ؟

ممنون

دوستان جواب سوال من رو هم بدید ... لطفا

xnnelement
July 12th, 2011, 11:32 AM
بيرون زدگي درسته مال پرکاري هست اما کم کارها هم ميشه از رويه چشمها تشخيص داد
اصولا بيماري تيروييد به چشم ربط داره
کسي هم بود که کم کار بود و بهش گفته بودند به
بالا خيره بشه به من همينو گفتند بعد دکتر از زاويه پاي ين به چشم نگاه ميکرد
اون قضيه تلاش و کوشش هم اونايي که بايد ميگرفتن گرفتن من منظورم چيه
ببيند اگه تيروييدتون بزرگ شده قطعا معاف دايم هستيد اگه طبيعي هست اما و اگر داره
به من تو کميسيون گفتند به شرط اسکن که نشون بده بيماري را شش ماه معاف موقت ميشي چون گفت چرا تيروييدت طبيعي هست و بزرگ نشده گفتم چون چهار ماهه بيماري را دارم
احتمالا ميخواند شش ماه بعد معافي شرايط تيروييد را ببينيد و ببيندبزرگ شده يا
خير
اگه تيروييد هم بزرگ نشده باشه هرگز با ازمايش معاف نميکنند چون ازمايش راه داره
بله شاید راه داشته باشه اما همه چی با اسکن تیروئید معلوم میشه.ضمن اینکه شما رو هم زیادی اذیت کردن

gharibeashena
July 12th, 2011, 01:58 PM
سلام دوستان بعد از 2 ماه و اندی بالاخره راحت شدیم
ما هم به جمع معافی ها پیوستیم یوهاااااااااااااااااااااا ا :دی
مشکل من شنوایی گوش بود که فکر نمی کردم معافیت بدن که در آخر دادن معافیت روووووووووووووووو
الان من دارم میپرم رو هوااااااااا حال می کنم :دی
کارت هم که بیخیال هر وقت میخواد بیاد - بیاد :دی
====
فقط یه چیزی من گواهینامه ماشین دقیقا در آخرین مرحله موندم یعنی افسر اینو باید صبر کنم کارت بیاد اینا یا .. چجوریه؟

سلام رفيق .تبريك ميگم مباركت باشه. شما مرحله رويت با سرهنگ داشتي؟ يا معاينه مجدد خوردي توي كميسيون دوم كه الان رفتي دكتر بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

123456mm
July 12th, 2011, 02:31 PM
امروز دکتر واسم نوشت شنوای گوش راست بالاتر از 80 دسی بل و گوش چپ بدون مشکل. خودش هم گفت صددرصد معافی توی ABR هم که دوباره گرفت امروز زده 90 دسی بل.
طبق آیین نامه معافم.
به نظرتون چند درصد احتمال داره کمیسیون ضد حال بزنه؟استرس دارم

arash66_2m
July 12th, 2011, 04:35 PM
سلام رفيق .تبريك ميگم مباركت باشه. شما مرحله رويت با سرهنگ داشتي؟ يا معاينه مجدد خوردي توي كميسيون دوم كه الان رفتي دكتر بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام رفیق :دی
من دو تا کمیسیون داشتم /.
یعنی معاینه مجدد خوردم رفتم دکتر و بعد جواب رو بردم نظام وظیفه و 10 بعدش هم زنگ زدند واسه کمیسیون که کمیسیون هم امروز بود و 5تا فیش رو پرداخت کردم که بدون در نظر گرفتن این همه دکتری که رفتیم و پول هاش ! این معاینه پزشکی 121100 تومان شد که دارم حال می کنم :دی
رویت سرهنگ !!! نمی دونم ! یکی اونجا بود که چپ چپ نگاه می کرد فکر کنم همون رویت کرد همه ما رو
ها ها ها :دی

arash66_2m
July 12th, 2011, 04:36 PM
امروز دکتر واسم نوشت شنوای گوش راست بالاتر از 80 دسی بل و گوش چپ بدون مشکل. خودش هم گفت صددرصد معافی توی ABR هم که دوباره گرفت امروز زده 90 دسی بل.
طبق آیین نامه معافم.
به نظرتون چند درصد احتمال داره کمیسیون ضد حال بزنه؟استرس دارم

این 90 db مال abr هستش و -20 کنی میشه 70 که معاف نیستی :دی
و این 80 چیه ؟ :دی

123456mm
July 12th, 2011, 06:49 PM
این 90 db مال abr هستش و -20 کنی میشه 70 که معاف نیستی :دی
و این 80 چیه ؟ :دی
این 80 گزارش دکتر برای کمیسیونه دیگه :D

html
July 13th, 2011, 03:15 AM
من امروز رفتم براي اسکن نوبت زد براي هفته ديگه
کسي هست تا حالا اين اسکن را انجام داده باشه شنيدم دارو راديو اکتيو ميدند و خيلي خطرناکه ممکنه حتي تيروييد از کار بيفته و يا اسيب ببينه
تازه بايد رضايت نامه هم امضا کني که اگه مردي هم مسوليتش با خودته!!!

xnnelement
July 13th, 2011, 11:41 AM
من امروز رفتم براي اسکن نوبت زد براي هفته ديگه
کسي هست تا حالا اين اسکن را انجام داده باشه شنيدم دارو راديو اکتيو ميدند و خيلي خطرناکه ممکنه حتي تيروييد از کار بيفته و يا اسيب ببينه
تازه بايد رضايت نامه هم امضا کني که اگه مردي هم مسوليتش با خودته!!!
دوز خیلی پائینی ید رادیواکتیو میدن. خیلی خطرناک نیس.من انجامش دادم.اما باعث تاسفه که اینهمه شما رو اذیت میکنن.

panke
July 13th, 2011, 12:44 PM
دوز خیلی پائینی ید رادیواکتیو میدن. خیلی خطرناک نیس.من انجامش دادم.اما باعث تاسفه که اینهمه شما رو اذیت میکنن.

http://www.sciencecodex.com/aggregated-images/body/sqMkl8i020st0mRd.jpg
dose medicine پایین هم بدون عوارض نیست تشعشات ناشی از دُز وارد شده به بدن باعث شکسته شدن ساختار مولکولی DNA شده و در نتیجه تولید کروموزم آلوده باعث تولید اسپرم ناقص و در نهایت تولد بچه ناقص الخلقه خواهد شد حتی ممکن هست چند نسل بعد این اتفاق بیافتد!.

amir_70
July 13th, 2011, 12:58 PM
سلام به همه دوستان

من فکر میکردم که صد در صد معافم ولی...
ببینید من رفتم نظام وظیفه یه مدارکی ازم خواست همون برگه تکمیل شده دفترچه خدمت و نمیدونم کبی شناسنامه و پوشه و ... که واسه تشکیل پرونده لازمه و یه برگه معرفی به یکی از بیمارستان های شهرمون
مدارکو تکمیل کردم و بیمارستان هم رفتم واسه چشام که یارو دکتره واسم تو اون برگه شماره چشام رو اینجور نوشت:

چشم چپ 5/25- و 3-(به عبارتی ۵.۲۵ درجه نزدیک بینی با ۳ درجه استیگمات) و چشم راستم ۵.۲۵- و ۲.۵-(۵.۲۵ درجه نزدیک بینی و ۲.۵ درجه استیگمات)

قبلا هم که خودم دکتر رفته بودم هم همینو واسم نوشته بودن

خلاصه دیروز که رفتم مدارک و نامه بیمارستان رو تحویل نظام وظیفه بدم گفت فردا (یعنی امروز) بیا واسه کمسیون پزشکی

امروز که رفتم بعد ۳ ساعت علافی ۲ تا دکتر بودن و یه نظامی که وقتی پروندم رو مطالعه کرد یه اثر انگشت ازم گرفتن واسه رو پروندم و گفت ۳ شنبه اینده بیا

(ولی مشکل ایجاست که یارو دکتره ازم پرسید که معافیت چشم میخوای گفتم اره یه نگاه به پروندم کرد و به اون یکی همکارش گفت "نه زیاد نیست" و بهم گفت ۳ شنبه اینده بیا
)
خیلی میترسم به خدا معاف نشم بد بخت میشم من خیلی رو این معافی حساب کردم(اینم بگم که من دانشچوی انصرافی لیسانس هستم و ۲۱ سال سنمه به نظرتون چرا گفته زیاد نیست؟احتمال داره معاف نشم؟بابا تا ۳ شنبه دیگه من ۱۰۰۰ بار میمیرم  

gharibeashena
July 13th, 2011, 01:09 PM
سلام.دوستان من كمسيون دومم براي عرق كف دست افتاد هفته بعدي نمي دونم چيكار كنم .منو واسه كميسيون دوم ميخوان بفرستن شوراي عالي. از دوستان كسي رفته شوراي عالي .چطوريه؟؟؟؟؟ميگن 5 پزشك هست درسته؟؟؟؟؟

pejman-Mech
July 13th, 2011, 02:47 PM
دمت گرم بابا فوقش اینه که سربازی برم؟به همین راحتی؟

من دانشگاه انصراف دادم به امید اینکه معافی رو بگیرم و برم دنبال بقیه کارام حتی تفکر به اینکه ۲ سال برم سربازی داغونم میکنه

راستی دوستان یه سوال دیگه واسه من که ۱ سال دانشگاه بودم و انصراف دادم تکلیفم چیه؟نکنه بزنه به سرشون واسه منم نمره ی بالا تر ۱۰ بخوان(اخه ظاهرا من الان مدرکم دیپلمه و بایدنمره چشم بالای ۸ باشه که معاف شم)
نخیر مهم نیست. به مدرک نگاه می کنند. در ضمن من زیاد آشنایی با معافی چشم ندارم، اما با این توضیحاتی که دادید به نظرم به احتمال خیلی خیلی زیاد معاف هستید. نگران نباشید. حرف اون دکتر هم شما نمی تونید ازش نتیجه ای بگیرید چون نمی دونید واسه چی پرسیده. شاید مثلاً اگر خیلی زیاد بود همون لحظه معاف می کردند، اما چون خیلی زیاد نیست گذاشتند واسه جلسه دیگه که خوب بررسی بشه (مثلاً می گم). موفق و سالم باشید!

Hamid_110
July 13th, 2011, 03:35 PM
سلام به همه دوستان

من فکر میکردم که صد در صد معافم ولی...
ببینید من رفتم نظام وظیفه یه مدارکی ازم خواست همون برگه تکمیل شده دفترچه خدمت و نمیدونم کبی شناسنامه و پوشه و ... که واسه تشکیل پرونده لازمه و یه برگه معرفی به یکی از بیمارستان های شهرمون
مدارکو تکمیل کردم و بیمارستان هم رفتم واسه چشام که یارو دکتره واسم تو اون برگه شماره چشام رو اینجور نوشت:

چشم چپ 5/25- و 3-(به عبارتی ۵.۲۵ درجه نزدیک بینی با ۳ درجه استیگمات) و چشم راستم ۵.۲۵- و ۲.۵-(۵.۲۵ درجه نزدیک بینی و ۲.۵ درجه استیگمات)

قبلا هم که خودم دکتر رفته بودم هم همینو واسم نوشته بودن

خلاصه دیروز که رفتم مدارک و نامه بیمارستان رو تحویل نظام وظیفه بدم گفت فردا (یعنی امروز) بیا واسه کمسیون پزشکی

امروز که رفتم بعد ۳ ساعت علافی ۲ تا دکتر بودن و یه نظامی که وقتی پروندم رو مطالعه کرد یه اثر انگشت ازم گرفتن واسه رو پروندم و گفت ۳ شنبه اینده بیا

(ولی مشکل ایجاست که یارو دکتره ازم پرسید که معافیت چشم میخوای گفتم اره یه نگاه به پروندم کرد و به اون یکی همکارش گفت "نه زیاد نیست" و بهم گفت ۳ شنبه اینده بیا
)
خیلی میترسم به خدا معاف نشم بد بخت میشم من خیلی رو این معافی حساب کردم(اینم بگم که من دانشچوی انصرافی لیسانس هستم و ۲۱ سال سنمه به نظرتون چرا گفته زیاد نیست؟احتمال داره معاف نشم؟بابا تا ۳ شنبه دیگه من ۱۰۰۰ بار میمیرم

سلام دوست عزیز

اگر اعدادی که اینجا نوشتید درست باشه قطعا معافید.
5.25+3+5.25+2.5 = 16
با مدرک فوق پرفسوری هم اقدام می کردید معاف می شدید.

موفق باشید

maziyarsh
July 14th, 2011, 12:16 PM
والا خوب مشکل همینه
اگه استیگمات و نمره جمع بشن که دیگه مشکلی نیست ولی ترسم از اینه که جمع نشن

تو همین فروم بعضیا مشگن میشه بعضیا مشگن جمع نمیشه

اگه جمع میشد اون پزشکه دیگه نمیگفت زیاد نیست که(حالا نمیدونم)

ولی جمع هم نشه اخه من که نه فوق دیپلم گرفتم تو دانشگاه و نه لیسانس پس قاعدتا باید مدرک دیپلم واسم حساب کنن

و دیپلم هم ۸ درجست و با این حساب باز من یه ۲.۷۵ درجه ای اختلاف دارم بدون احتساب استیگمات ولی ترسم از اینه که نکنه یهو بگن باید ۱۰ درجه بشه و با قطره مشکل واسم پیش بیارن
یعنی چی دوست عزیز که میترسید جمع نشن!؟ پس باید کم بشن از هم؟!
هر نمره ای رو حساب کنند با مدرکی که دارید معاف دائم هستید.

maziyarsh
July 15th, 2011, 10:27 AM
با سلام

پستهای تکراری، غیر مرتبط و بی محتوا حذف شدند.
خواهش میکنم در چهارچوب این تاپیک ارسال کنید و از ارسال سوالات تکراری به دفعات خودداری کنید.

سه صفحه در مورد یک بیماری چشم بحث نمیکنند، شماره داره مجموع اون هم مشخص هست و تکلیف هم معلوم. خواهش میکنم هر بار تکرار نکنید و هر دفعه به یکی از سوالات پاسخ ندهید که در نهایت فقط باعث افزایش صفحات و بی فایده بودن این تاپیک میشه.
صدور کارت، نحوه پیگیری کارت، مدت زمان صدور و ... تاپیک مجزا داره که حتی با خوندن 2 صفحه آخر اون نیازی به سوال مجدد هم نیست. اینجا صرفا برای معافیت پزشکی هست بقیه مسائل به دلیل استقبال کاربران به تاپیکهای مجزایی تفکیک شدند.

با تشکر از همکاری شما

cena
July 16th, 2011, 08:39 AM
با سلام
یه سوال داشتم. من برای معافیت چشم اقدام کردم. آیا در روز معاینه باید پرونده ای هم ببریم؟ آخه مامور پلیس+10 گفت روز معاینه پرونده ات را هم ببر!

Majid86
July 16th, 2011, 12:00 PM
سلام من نمره چشمم 7.75 شد و با دیپلم معاف از رزم شدم مهم نیست در عوض مرد تر میشم.
آدم یه چیزایی از اینا میبینه واقعا به دکتر بودنشون شک می کنه، مثلا من که با این شماره معاف از رزم شدم ولی یارو اومده بود نمره چشاش 10.75 بود (لیسانس) براش تجدید معاینه زدن!!! اگه تشخیصی که واسه من دادن درست باشه مال اون بنده خدا هم باید ok باشه یا اگه مال اون با 75 صدم بیشتر احتمال خطا هست پس مال من که 25 صدم بود چی میشه؟ دکتر...
آقا بیخیال...
بنده نامه اعزامم اومده روش زده معاف از رزم ولی با 90 روز اضافه بدلیل غیبت. تو دفترچه اینجوری نوشتن:
به کلیه مشمولان متقاضی معافیت پزشکی توصیه می گردد درخواست معافیت پزشکی خود را حداقل تا 3 ماه قبل از اتمام فرجه قانونی جهت رسیدگی ارسال نمایند زیرا در صورتیکه در کمسیون پزشکی سرباز شناخته شوند چنانچه از موعد اعزام آنها گذشته باشد با غیبت به خدمت اعزام خواهند شد. لیکن اگر معاف از رزم شناخته شوند و از موعد اعزام قانونی آنها گذشته باشد اولین اعزام پس از اعلام نظریه شورای پزشکی و بدون غیبت به خدمت اعزام خواهند. شد.
یعنی الان اون سه ماه هم رفت تو پاچم؟!!!!

gharibeashena
July 16th, 2011, 12:13 PM
با سلام
یه سوال داشتم. من برای معافیت چشم اقدام کردم. آیا در روز معاینه باید پرونده ای هم ببریم؟ آخه مامور پلیس+10 گفت روز معاینه پرونده ات را هم ببر!

سلام .دوست عزيز .احتمالا منظور اين بوده كه اگه واسه بيماريتون مدارك پزشكي و يا سابقه پزشكي دارين همراه ببريد.شما هر چيزي كه واسه اون پزشكي كه دفترچه رو پر كرد بردين اينجا هم ببريد.پرينت چشم.توپوگرافي و..........يا علي

gharibeashena
July 16th, 2011, 12:16 PM
سلام من نمره چشمم 7.75 شد و با دیپلم معاف از رزم شدم مهم نیست در عوض مرد تر میشم.
آدم یه چیزایی از اینا میبینه واقعا به دکتر بودنشون شک می کنه، مثلا من که با این شماره معاف از رزم شدم ولی یارو اومده بود نمره چشاش 10.75 بود (لیسانس) براش تجدید معاینه زدن!!! اگه تشخیصی که واسه من دادن درست باشه مال اون بنده خدا هم باید ok باشه یا اگه مال اون با 75 صدم بیشتر احتمال خطا هست پس مال من که 25 صدم بود چی میشه؟ دکتر...
آقا بیخیال...
بنده نامه اعزامم اومده روش زده معاف از رزم ولی با 90 روز اضافه بدلیل غیبت. تو دفترچه اینجوری نوشتن:
به کلیه مشمولان متقاضی معافیت پزشکی توصیه می گردد درخواست معافیت پزشکی خود را حداقل تا 3 ماه قبل از اتمام فرجه قانونی جهت رسیدگی ارسال نمایند زیرا در صورتیکه در کمسیون پزشکی سرباز شناخته شوند چنانچه از موعد اعزام آنها گذشته باشد با غیبت به خدمت اعزام خواهند شد. لیکن اگر معاف از رزم شناخته شوند و از موعد اعزام قانونی آنها گذشته باشد اولین اعزام پس از اعلام نظریه شورای پزشکی و بدون غیبت به خدمت اعزام خواهند. شد.
یعنی الان اون سه ماه هم رفت تو پاچم؟!!!!

دوست عزيز.با عرض تاسف و همدردي با شما .معمولا از اين خطاها ميشه ولي شما معاف از رزم شدين.واگر از موعد قانوني هم گذشته باشه غيبت نمي خوريد .به نظام وظيفه سريعا مراجعه كنيد مشكل شما قابل حل مي باشد.موفق باشيد

karba021r
July 16th, 2011, 01:50 PM
دعوتنامه شرکت در کمیسیون برام اومده ( ژنو واروم دارم) حال سوال ایجاست که اگر معاف نشدم . چند روز بعد از تاریخ کمیسیون برگه اعزام به خدمت برام صادر میشه؟ و امکانش هست غیبت بخورم؟

15 روز بعد از تاریخ کمیسیون فرجه 6 ماهه من تموم میشه. و 2ماه پیش هم درخواست معافیت دادم.

maziyarsh
July 16th, 2011, 02:03 PM
دعوتنامه شرکت در کمیسیون برام اومده ( ژنو واروم دارم) حال سوال ایجاست که اگر معاف نشدم . چند روز بعد از تاریخ کمیسیون برگه اعزام به خدمت برام صادر میشه؟ و امکانش هست غیبت بخورم؟

15 روز بعد از تاریخ کمیسیون فرجه 6 ماهه من تموم میشه. و 2ماه پیش هم درخواست معافیت دادم.
همونجا اعلام میکنند که اعزامی ها و معاف از رزم ها برن 20 روز بعد برگه اعزام پست میشه. امکان غیبت خوردن دارید. اما اگر معاف از رزم بشید مهم نیست چند روز یا چند ماه پروسه معافیت طول کشیده و باعث شده از فرجه بگذره. بدون غیبت اعزام خواهید شد. مگر اینکه سرباز شناخته بشید و در اینصورت تعداد روزهایی که غیبت داشتید محاسبه میشه.

موفق باشید

gharibeashena
July 16th, 2011, 02:18 PM

سلام .دوست عزيز .نگران نباشيد شما مهم تاريخ برگزاري كميسيون هست كه بايد قبل از پايان فرجه 6 ماهه باشه.اگر معاف هم نشويد و برگه اعزام 1 ماه بعد هم بياد غيبت نمي خوريد چون كميسيون شما قبل از اتمام فرجه بوده.با آرزويي معاف شدن شما.يا علي

ahmad67
July 16th, 2011, 07:57 PM
با سلام من برگه سبزم اومده و می خواستم اعزاممو لغو کنم تابرای پزشکی اقدام کنم رفتم نظام وظیفه ولی قبول نکردند در ضمن اعزامم هم 1/6 هست . آیا ملاقات مردمی برم می تونم کاری بکنم یا نه. با تشکر

noavar
July 17th, 2011, 01:55 AM
با سلام من برگه سبزم اومده و می خواستم اعزاممو لغو کنم تابرای پزشکی اقدام کنم رفتم نظام وظیفه ولی قبول نکردند در ضمن اعزامم هم 1/6 هست . آیا ملاقات مردمی برم می تونم کاری بکنم یا نه. با تشکر
البته بچه ها قبلا جواب دادن من خودم اعزامم 1/4 وتوي خرداد لغو كردم يه برگه ميدن صورت وضعيت قبل اعزام اونجا هرجي بيماري داري ميگي معرفي ميكنن بيمارستان خودشون اگه شرايط معافيت داشتي اعزامتو لغو وميري پليس +10 براي پزشكي اقدام ميكني البته ممكنه بهت بگن چرا دير اقدام كردي ولي قانونا نميتونن نه بگن

karba021r
July 17th, 2011, 03:01 PM
سلام .دوست عزيز .نگران نباشيد شما مهم تاريخ برگزاري كميسيون هست كه بايد قبل از پايان فرجه 6 ماهه باشه.اگر معاف هم نشويد و برگه اعزام 1 ماه بعد هم بياد غيبت نمي خوريد چون كميسيون شما قبل از اتمام فرجه بوده.با آرزويي معاف شدن شما.يا علي

با تشکر از دوستان.بنده چون کامنت های قبلی عزیزان رو خوندم این سوال برام پیش اومده بود.چون در جایی عزیزی عنوان کرده بود که معاف از رزم شده و غیبت خورده که باید می رفت نظام وظیفه اونجا غیبت رو براش حذف می کردن.

من چون یک هفته بعد از تاریخ کمیسیون در تهران حضور نخواهم داشت این بود که می خواستم مطمئن شم غیبت نمی خورم.که برای بخشش غیبت یا ... مجبور نشم باز بیام تهران. ممنون از شما دوستان عزیز که خیلی سریع پاسخ دادید.

amoohamed24
July 18th, 2011, 12:18 AM

سلام دوست عزیز.امیدوارم معاف بشی.منم برا ژنووارم اقدام کردم و سه شنبه نوبت بیمارستانمه.
میشه بگی شما به کدوم بیمارستان معرفی شدین؟؟و دکتر چه جوری معاینه کرد(با خطکش یا 4 انگشت)؟؟

amoohamed24
July 18th, 2011, 12:25 AM

سلام ناراحت نباش به راحتی میتونی اعزامو کنسل کنی البته اگه واقعا بیماری داشته باشی...من اعزامم 18تیر بود ولی 4تیر رفتم کمیسیون باطل کردم.میری سالن پزشکی ، باید بری پشت اونجایی که باجه ها هست چندتا سروان نشستن.با احترام به یکی شون بگو من تازه متوجه شدم بیماریم شامل معافیت میشه میخام اعزاممو باطل کنم...بعد میگه باید دکتره نظام وظیفه که تو اتاقه شورا هست ببینتت...اسمتو مینویسی بعده نیم ساعت صدات میکنن دکتر معاینت میکنه.اگه شرایطه معافی داشته باشی پشت برگه اعزامت میزنه : ارجاع به بیمارستان ناجا بخش فلان...بعد اون برگه رو میدی باجه 3 (استعلامات) اعزامت باطل میشه و میگن چند روز دیگه نامه بیمارستان میاد دره خونت...همین..فقط مودب باش و صبور...به خدا توکل کن

gharibeashena
July 18th, 2011, 03:00 PM
با تشکر از دوستان.بنده چون کامنت های قبلی عزیزان رو خوندم این سوال برام پیش اومده بود.چون در جایی عزیزی عنوان کرده بود که معاف از رزم شده و غیبت خورده که باید می رفت نظام وظیفه اونجا غیبت رو براش حذف می کردن.

من چون یک هفته بعد از تاریخ کمیسیون در تهران حضور نخواهم داشت این بود که می خواستم مطمئن شم غیبت نمی خورم.که برای بخشش غیبت یا ... مجبور نشم باز بیام تهران. ممنون از شما دوستان عزیز که خیلی سریع پاسخ دادید.
سلام دوست عزيز. انشاالله كه نتيجه مي گيريد نگران نباشيد .اميد داشته باشيد فعلا هيچ چيز معلوم نيست شايد معاف شديد(تا ريشه در آب است اميد ثمري هست)اگر احيانا برگه اعزام براي شما اومد و اضافه زده بودن سريع مراجعه كنيدو توضيح بدين.يا علي

reg2
July 18th, 2011, 03:21 PM
دوستان يه سوال دارم، من دفاع كردم.... مي خوام بدونم براي اقد
ام به معافيت پزشكي حتما بايد تسويه حساب بكنم ازدانشگاه؟

maziyarsh
July 18th, 2011, 04:13 PM
دوستان يه سوال دارم، من دفاع كردم.... مي خوام بدونم براي اقد
ام به معافيت پزشكي حتما بايد تسويه حساب بكنم ازدانشگاه؟
با سلام

تا زمانی که دانشگاه به شما نامه ی معرفی به نظام وظیفه رو تحویل نده شما نمیتونید به هیچ وجه برای سربازی اقدامی انجام دهید. این نامه هم بعد از کلیه مراحل تسویه حساب و معلوم شدن تکلیف حسابداری و بدهی ها و وامها تحویل شما داده میشود.

mah5513
July 19th, 2011, 01:12 PM
با سلام
از دوستانی که تو این دو ماه اخیر برای معافیت پزشکی اقدام کردند می خواستم بپرسم که کله پروسه از لحظه تحویل دفترچه تا دریافت معافیت چقدر زمان می بره؟ خودشون که گفتن 15 روز. ولی می دونم که 15 روز نیست. ولی بایستی نسبت به سابق کمتر شده باشه. کسی اگر اطلاعات جدید و دقیق داره، لطف کنه بزاره.
مرسی

amoohamed24
July 19th, 2011, 01:31 PM
سلام.من امروز نوبت بیمارستانم بود.پای پرانتزی بیمارستان امام سجاد.
2تا دکتر بودن یکی با 4انگشت معاینه کرد و اون یکی دکترم مهر زد همین.نه خط کش نه استامپ ...فقط در عرض 2ثانیه با 4تا انگشتش اندازه گرفت.
تو برگه اینو زد: icd>10

amoohamed24
July 19th, 2011, 01:31 PM
سلام.من امروز نوبت بیمارستانم بود.پای پرانتزی بیمارستان امام سجاد.
2تا دکتر بودن یکی با 4انگشت معاینه کرد و اون یکی دکترم مهر زد همین.نه خط کش نه استامپ ...فقط در عرض 2ثانیه با 4تا انگشتش اندازه گرفت.
تو برگه اینو زد: icd>10
به نظرتون معافم؟؟

reg2
July 19th, 2011, 02:08 PM
به نظرتون معافم؟؟
بله افندي... اون پارانتز پاهات بيشتر از 15 ميليون مي ارزه....:cool:
شيرنيش كو؟!!!

reg2
July 19th, 2011, 02:24 PM
با سلام
از دوستانی که تو این دو ماه اخیر برای معافیت پزشکی اقدام کردند می خواستم بپرسم که کله پروسه از لحظه تحویل دفترچه تا دریافت معافیت چقدر زمان می بره؟ خودشون که گفتن 15 روز. ولی می دونم که 15 روز نیست. ولی بایستی نسبت به سابق کمتر شده باشه. کسی اگر اطلاعات جدید و دقیق داره، لطف کنه بزاره.
مرسی
سلام دوست عزيز
بالاخره يك هفته بيشتر خيلي مهم نيست. مهم اينه كه پروسه كه قبلا حدود دو ماه و يا حتي بيشتر طول ميكشيد الان كمتره. به هر حال اينها هم گفتن دو هفته حتما يه فكري كردن بابت پروسه اش.

aloha
July 19th, 2011, 02:42 PM
دوستان یه سوال فوری فوتی دارم
آیا برای معافیت چشم ملاک نمره میانگین در پرینت کامپیوتری هست یا نه
چون اگه بخوان میانگین رو لحاظ کنند به خاطر نیم نمره باید برم سربازی و برای من هیچی بدتر از این نمیشه
ا

amoohamed24
July 19th, 2011, 03:16 PM
بله افندي... اون پارانتز پاهات بيشتر از 15 ميليون مي ارزه....:cool:
شيرنيش كو؟!!!
سلام من نوکرتم...وقتی 100 درصد شد کله فروم رو شیرینی میدم مخصوصا شمارو داداش:D

sahand11_m27
July 19th, 2011, 04:12 PM
دوستان یه سوال فوری فوتی دارم
آیا برای معافیت چشم ملاک نمره میانگین در پرینت کامپیوتری هست یا نه
چون اگه بخوان میانگین رو لحاظ کنند به خاطر نیم نمره باید برم سربازی و برای من هیچی بدتر از این نمیشه
ا

سلام
دوست عزیز نمیدونم نمره ی چشمتون چجوریه وضعیتش ولی برای نمره ی چشم ملاک همونطور که گفتید میانگینه. یعنی بطور مثال اگه از 4 بار 2 بار دستگاه 5 بده و دو بار 4.5 خوب شمارتون رو 4.75 منظور میکنن. برای من اینجوری محاسبه شد حالا باز نمیدونم شاید دوستان تجربیات دیگه ای هم داشته باشند.

sahand11_m27
July 19th, 2011, 04:15 PM
با سلام
مرسی

سلام
نه متاسفانه اینم یه حرفیه که در حد همون حرف باقی مونده و فقط قشنگه. من 11 خرداد دفترچه رو پست کردم و قبل از اقدامم این موضوع اعلام شده بود ولی 2 روز پیش نامه ی کمیسیونم اومد که 17 مرداد وقت دادن برای کمیسیون. یعنی 2 ماه و 6 روز.

aloha
July 19th, 2011, 04:52 PM
سلام
دوست عزیز نمیدونم نمره ی چشمتون چجوریه وضعیتش ولی برای نمره ی چشم ملاک همونطور که گفتید میانگینه. یعنی بطور مثال اگه از 4 بار 2 بار دستگاه 5 بده و دو بار 4.5 خوب شمارتون رو 4.75 منظور میکنن. برای من اینجوری محاسبه شد حالا باز نمیدونم شاید دوستان تجربیات دیگه ای هم داشته باشند.
نمیدونم والا
پس اونی که دکتر با خودکار می نویسه و منگنه می کنه به پرینت کامیپوتری ماله چیه ؟
اگر ماله دکتر رو ملاک قرار بدن مجموع چشمام ( آستیگمات و نزدیک بینی ) که هر دو منفی هم هستند بالای هشت میشه و معافم
اگه پرینت رو ملاک قرار بدن با میانگینش احتمال معافیتم کم میشه
ولی اون چیزی که مسلم هست الان عینکی که من به چشم هام میزنم بالای نه هست و چون دیپلمم باید معاف بشم
مگه اینکه بخوان نامردی کنند و با در نظر گرفتن میانگین و حداقل ها منو سرباز معرفی کنند
از دکتر بیمارستان که پرسیدم آیا من معافم یا نه گفتش نیم نمره کم داری دیگه یادم نبود از بس که استرس داشتم ( ریختن قطره در چشمم و کاهش شدید بینایی ام هم مزید برعلت شده بود ) بپرسم از چند نیم نمره کم دارم از ده یا هشت چون شاید فکر میکرد من لیسانس باشم
بهر حال پناه بر خدا , امیدوارم معاف دائم بشم و حکم آزادیمو دستم بدن .
اصلا هم نمی تونم خودمو سرباز تصور کنم و اونو برای خودم کسر شان می دونم

karba021r
July 19th, 2011, 05:01 PM
سلام دوست عزیز.امیدوارم معاف بشی.منم برا ژنووارم اقدام کردم و سه شنبه نوبت بیمارستانمه.
میشه بگی شما به کدوم بیمارستان معرفی شدین؟؟و دکتر چه جوری معاینه کرد(با خطکش یا 4 انگشت)؟؟

بستگی داره.ممکنه از خط کش! مشت دست.4انگشت ... استفاده شه اما تا اونجا که من فهمیدم ملاک فاصله 10 سانته.
شما به به بیمارستان امام سجاد اگه معرفی شدید.باید بگم که در کمتر از 2 دقیقه به وضعیت شما رسیدگی میشه.
برای خود من از انگشت یا خط کش یا.. استفاده نشد و متخصص با چشم این فاصله رو تعیین کرد.و بیماری رو تایید کرد.

karba021r
July 19th, 2011, 05:06 PM
سلام
نه متاسفانه اینم یه حرفیه که در حد همون حرف باقی مونده و فقط قشنگه. من 11 خرداد دفترچه رو پست کردم و قبل از اقدامم این موضوع اعلام شده بود ولی 2 روز پیش نامه ی کمیسیونم اومد که 17 مرداد وقت دادن برای کمیسیون. یعنی 2 ماه و 6 روز.

برای من هم بیش از 2ماه طول کشیده و هنوز به کمیسیون نرسیدم .اما دعوت نامه کمیسون برام اومد که خدمت این دوست عزیز عارضم که 35 روز بعد از بیمارستان رفتنم نوبت کمیسون رسیده!!!

karba021r
July 19th, 2011, 05:14 PM
به نظرتون معافم؟؟

امیدوارم که معاف بشید. احتمال معافیت شما (و خود من) وجود داره اما فعلا چیزی معلوم نیست .مهم نظر کمیسیون هست.

gharibeashena
July 19th, 2011, 06:22 PM
سلام .دوستان خوب و عزيز.فردا بالاخره بعد از كلي صبر و استرس و بالا و پايين كردن واسه اين پروسه پر فراز و نشيب.فردا تازه شوراي عالي دارم مركز استان .(براي عرق كف دست اقدام كردم بيمارستان وكميسيون نظام وظيفه هم برام معاف دائم زدن نمي دونم باز چرا بايد برم شوراي عالي؟؟؟؟دوستان تا امشب نظرشونو بهم بگن و راهنمايي كنن خيلي استرس دارم.التماس دعا

sahand11_m27
July 19th, 2011, 10:47 PM
نمیدونم والا
پس اونی که دکتر با خودکار می نویسه و منگنه می کنه به پرینت کامیپوتری ماله چیه ؟
اگر ماله دکتر رو ملاک قرار بدن مجموع چشمام ( آستیگمات و نزدیک بینی ) که هر دو منفی هم هستند بالای هشت میشه و معافم
اگه پرینت رو ملاک قرار بدن با میانگینش احتمال معافیتم کم میشه
ولی اون چیزی که مسلم هست الان عینکی که من به چشم هام میزنم بالای نه هست و چون دیپلمم باید معاف بشم
مگه اینکه بخوان نامردی کنند و با در نظر گرفتن میانگین و حداقل ها منو سرباز معرفی کنند
از دکتر بیمارستان که پرسیدم آیا من معافم یا نه گفتش نیم نمره کم داری دیگه یادم نبود از بس که استرس داشتم ( ریختن قطره در چشمم و کاهش شدید بینایی ام هم مزید برعلت شده بود ) بپرسم از چند نیم نمره کم دارم از ده یا هشت چون شاید فکر میکرد من لیسانس باشم
بهر حال پناه بر خدا , امیدوارم معاف دائم بشم و حکم آزادیمو دستم بدن .
اصلا هم نمی تونم خودمو سرباز تصور کنم و اونو برای خودم کسر شان می دونم

روی اون برگه دکتر نظام وظیفه با توجه به نمره ی فیش بعد از قطره، مجموع شماره چشم شما رو مینویسه و در واقع همونجا میتونی بفهمی که معاف هستی یا خیر. ببینید اگه اون دکتر برای شما نوشته توی کاغذ که بالای 8 هستی خوب اون با حساب کتاب نوشته و شما به اون استناد کنید . حالا متوجه نشدم که دکتر براتون نوشته بالای 8 تو برگه و بعد همون دکتر بهتون گفته که 0.5 نمره کم داری؟
دوست عزیز شرایططون رو کاملا درک میکنم و امیدوارم معاف بشی.

aloha
July 19th, 2011, 11:31 PM
روی اون برگه دکتر نظام وظیفه با توجه به نمره ی فیش بعد از قطره، مجموع شماره چشم شما رو مینویسه و در واقع همونجا میتونی بفهمی که معاف هستی یا خیر. ببینید اگه اون دکتر برای شما نوشته توی کاغذ که بالای 8 هستی خوب اون با حساب کتاب نوشته و شما به اون استناد کنید . حالا متوجه نشدم که دکتر براتون نوشته بالای 8 تو برگه و بعد همون دکتر بهتون گفته که 0.5 نمره کم داری؟
دوست عزیز شرایططون رو کاملا درک میکنم و امیدوارم معاف بشی.
دکتر بیمارستان ابدا مجموع نمره چشمم رو ننوشت . بلکه من وقتی پرینت رو نگاه کردم برای چشم راستم یه میانگین زده بود با علامت منفی و برای چشم چپم هم یه میانگین زده بود با علامت منفی که وقتی من جمعش کردم زیره هشت بود که هنوز هم نمی دانم که دکتر آیا با جمع کردن میانگین ها به من گفته نیم نمره کم داری یا نه در ثانی اگر به پرینت دستگاه توجه کرده باشی برای هر چشم سه بار شماره زده به عبارتی سه بار آزمایش با اختلاف خیلی کم و دیدم که دکتر توی برگه اش اعداد اولین آزمایش دستگاه را برایم نوشته که جمع کردم دیدم بالای هشته . ولی دکتر بهم گفت نیم نمره کم داری شاید دقت نکرده که من دیپلمم . شایدم با احتساب میانگین ها گفته . خدا میدونه

cena
July 20th, 2011, 10:57 AM
سلام دوستان.
من یه سوال خیلی اضطراری داشتم. برگه معاینات من اومده. گفتند که به بیمارستان فیض اضفهان برم (معافیت چشم). آیا کسی اونجا رفته؟ میدونه اوضاع چه جوریه؟ خواهش می کنم اگر کسی اطلاع داره به من جواب بده.

123456mm
July 20th, 2011, 02:44 PM
سلام بچه های امروز با رفیقم رفتیم نظام وظیفه.دوستم 1 هفته پیش مدارکش رو ثبت کرده بود توی +10 و رفتیم قسمت معافیت پزشکی گفت نامه میخوام برای معاینه بیمارستان برم بعد طرف بهش نامه رو داد.
جریان چیه؟ این همون نامه است که پست میاره؟ واسش مشکل درست نشه اینقدر روزد بهش نامه داد!
میشه نامه کمیسیون هم همینطوری رفت سریع دستی گرفت؟

sahand11_m27
July 20th, 2011, 03:11 PM
دکتر بیمارستان ابدا مجموع نمره چشمم رو ننوشت . بلکه من وقتی پرینت رو نگاه کردم برای چشم راستم یه میانگین زده بود با علامت منفی و برای چشم چپم هم یه میانگین زده بود با علامت منفی که وقتی من جمعش کردم زیره هشت بود که هنوز هم نمی دانم که دکتر آیا با جمع کردن میانگین ها به من گفته نیم نمره کم داری یا نه در ثانی اگر به پرینت دستگاه توجه کرده باشی برای هر چشم سه بار شماره زده به عبارتی سه بار آزمایش با اختلاف خیلی کم و دیدم که دکتر توی برگه اش اعداد اولین آزمایش دستگاه را برایم نوشته که جمع کردم دیدم بالای هشته . ولی دکتر بهم گفت نیم نمره کم داری شاید دقت نکرده که من دیپلمم . شایدم با احتساب میانگین ها گفته . خدا میدونه

من بیمارستان سجاد معاینه شدم و هر چشمم رو دوبار تست کرد. برای من دکتر پشت برگه مجموع رو نوشت و امضا و مهر کرد. فیش رو دقیقا خاطرم نیست ولی یادمه برای هر چشم در قسمت وسط فیش با رنگ پررنگ تر مجموع رو نوشته بود که فکر کنم بدون احتساب نمره ی آستیگمات بود. حالا شاید از دوستان کسی خاطرش باشه که نمرات درج شده چه جوری بود. ولی احتمالش هم هست که دکتر اشتباه کرده باشه و اطلاع از مدرک شما نداشته باشه.

sahand11_m27
July 20th, 2011, 06:42 PM
سلام بچه های امروز با رفیقم رفتیم نظام وظیفه.دوستم 1 هفته پیش مدارکش رو ثبت کرده بود توی +10 و رفتیم قسمت معافیت پزشکی گفت نامه میخوام برای معاینه بیمارستان برم بعد طرف بهش نامه رو داد.
جریان چیه؟ این همون نامه است که پست میاره؟ واسش مشکل درست نشه اینقدر روزد بهش نامه داد!
میشه نامه کمیسیون هم همینطوری رفت سریع دستی گرفت؟

سلام
دوست عزیز من هم نامم رو همینطوری گرفتم ولی من رفتم نظام وظیفه چون نامم نمیومد. یعنی در حدود 25 روز منتظر شدم ولی نامم نیومد. این نامه توش نام بیمارستان و تاریخ مراجعه به اون بیمارستان ذکر شده و همونی که پست میاره. شما نامرو از بخش پزشکی نظام وظیفه گرفتید برای چی مشکلی پیش بیاد. در ضمن خیلی خوش شانس بوده فکر میکنم که به این زودی بهش دادن. چون من که بعد از 25 روز رفتم باجه ی 4 بهم گفت تا 1 ماه دیگه صبر کن اگه نیومد بیا بگیر.

gharibeashena
July 20th, 2011, 07:00 PM
سلام دوستان گل كوچيكه همتونم كه منو تو اين راه ياري كرديد.فقط يه گله دارم ازتون ديشب يكي جواب سوال مارو نداد.!!!!!!خوب بعد از كلي معاينه امروز توي شوراي عالي معاينه شدم و بهم گفت كه برو 3 تا فيش بريز حساب منم ريختم و تحويل دادم آيا بايد فرمي چيزي هم پر مي كردم؟؟؟؟گفت همينا كافيه.حالا سوالم اينه كه ديگه پول رو ريختيو تمومه ؟؟؟؟؟؟ديگه ممكن نيست باز گير بدن؟؟؟؟؟تورو خدا فقط جوابم رو زود بديد. خيلي خوشحالم

gharibeashena
July 20th, 2011, 07:03 PM
سلام
دوست عزیز من هم نامم رو همینطوری گرفتم ولی من رفتم نظام وظیفه چون نامم نمیومد. یعنی در حدود 25 روز منتظر شدم ولی نامم نیومد. این نامه توش نام بیمارستان و تاریخ مراجعه به اون بیمارستان ذکر شده و همونی که پست میاره. شما نامرو از بخش پزشکی نظام وظیفه گرفتید برای چی مشکلی پیش بیاد. در ضمن خیلی خوش شانس بوده فکر میکنم که به این زودی بهش دادن. چون من که بعد از 25 روز رفتم باجه ی 4 بهم گفت تا 1 ماه دیگه صبر کن اگه نیومد بیا بگیر.

سلام رفيق (123456mm)نه خيالت راحت منم خودم بعد 8روز از ثبت مدارك رفتم نامم رو گرفتم.و رفتم بيمارستان اين نامه براي معاينه هست كه معمولا 2 پزشك شما رو معاينه كنن و بعد نتيجه رو اعلام كنن.ولي كميسيون نظام وظيفه بعد از بر گشت نامه انجام ميشه.با خيال راحت مراحل رو دنبال كنيد .به اميد معافي شما.

cena
July 20th, 2011, 08:11 PM
من بیمارستان سجاد معاینه شدم و هر چشمم رو دوبار تست کرد. برای من دکتر پشت برگه مجموع رو نوشت و امضا و مهر کرد. فیش رو دقیقا خاطرم نیست ولی یادمه برای هر چشم در قسمت وسط فیش با رنگ پررنگ تر مجموع رو نوشته بود که فکر کنم بدون احتساب نمره ی آستیگمات بود. حالا شاید از دوستان کسی خاطرش باشه که نمرات درج شده چه جوری بود. ولی احتمالش هم هست که دکتر اشتباه کرده باشه و اطلاع از مدرک شما نداشته باشه.
یعنی شما میگید آستیگماتو با نزدیک بینی براتون جمع نزد؟ من هم خیلی حرفای ضد و نقیض راجع به آستیگمات شنیدم. مسئله اصلا به این سادگی ها که تو این فروم آمده نیست. آیا کسی هست که جدیدا معافیت چشم گرفته باشه و از وضعیت آستیگمات خبر داشته باشه؟

aloha
July 20th, 2011, 08:22 PM
دوستان الان که داشتم شناسناممو نگاه میکردم با پرینت معاینه در بیمارستان مواجه شدم چون اصلا یادم نبود که پرینتو دادن به خودم .
البته این پریینت مال زمانی هست که چشمامو قطره نریخته بودن . پرینت بعد از قطره رو دیگه ندادن و منگنه کردن به نوشته دکتر .
حالا من پرینت رو آپلود کردم که اگه از دوستان کسی می تونه حدس بزنه با این نمره من معاف میشم یا نه ممنون میشم نظرشو بگه
در ضمن اونجا که نوشته S.E -4.5 S.E-5
بعد از قطره که ریختن یادمه اینها جفتش سه و خورده ای شده بودن
یکی بگه اینها اصلا چه هستند
5163

123456mm
July 20th, 2011, 08:29 PM
سلام رفيق (123456mm)نه خيالت راحت منم خودم بعد 8روز از ثبت مدارك رفتم نامم رو گرفتم.و رفتم بيمارستان اين نامه براي معاينه هست كه معمولا 2 پزشك شما رو معاينه كنن و بعد نتيجه رو اعلام كنن.ولي كميسيون نظام وظيفه بعد از بر گشت نامه انجام ميشه.با خيال راحت مراحل رو دنبال كنيد .به اميد معافي شما.اول تبریک بابت معافی شما
دوست عزیز یعنی دیگه نامه ایی پست واسه دوستم نمیاره؟ با همین نامه بره با خیال راحت معاینه شه؟:cool:

immunology
July 20th, 2011, 10:53 PM
سلام به همگی
بالاخره منم دیروز درخواست معافیت پزشکیو فرستادم.
یه برگه تایید اطلاعات بهم دادن که گفتن 2روز دیگه ببر حوزه نظام وظیفه شهرتون.
چند سوال داشتم ممنون میشم کسانی که اطلاع دارن جواب بدن.

1.من برای 2تا مشکل اقدام کردم.چشم و صافی کف پا.میخواستم بدونم هر دو مشکل رو با 1نامه میفرستن و با هم بررسی میشن یا یکی اول بررسی میشه و بعدا اون یکی رو تو یه نامه دیگه میدن؟؟؟؟
2.کلا این پروسه چقدر طول میکشه؟؟؟دوست دارم حداقل اگر معاف هم نشدم اعزامم بیفته تو آبان ماه که جواب ارشد اومده باشه.
پیشاپیش ممنون

sahand11_m27
July 20th, 2011, 11:01 PM
یعنی شما میگید آستیگماتو با نزدیک بینی براتون جمع نزد؟ من هم خیلی حرفای ضد و نقیض راجع به آستیگمات شنیدم. مسئله اصلا به این سادگی ها که تو این فروم آمده نیست. آیا کسی هست که جدیدا معافیت چشم گرفته باشه و از وضعیت آستیگمات خبر داشته باشه؟

نه دوست عزیز من همچین چیزی نگفتم. در مورد فیش کامپیوتری گفتم اون مطلبو. توی فیش های کامپیوتری امام سجاد خود دستگاه نمره ی نهایی هر چشم رو میزنه .آستیگمات مستقیم با شماره چشم جمع میشه. هیچ چیز مبهمی نداره و همینی که بچه ها تو فروم گفتن کاملا درسته.من 2 هفته پیش بیمارستان بودم و تازه معاینه کردم. مجموع ضعیفی چشمام 9.75 و 1.5 نمره هم آستیگمات دارم که دکتر برام نوشت 11.25.

hemmati63
July 20th, 2011, 11:25 PM
سلام دوستان گل كوچيكه همتونم كه منو تو اين راه ياري كرديد.فقط يه گله دارم ازتون ديشب يكي جواب سوال مارو نداد.!!!!!!خوب بعد از كلي معاينه امروز توي شوراي عالي معاينه شدم و بهم گفت كه برو 3 تا فيش بريز حساب منم ريختم و تحويل دادم آيا بايد فرمي چيزي هم پر مي كردم؟؟؟؟گفت همينا كافيه.حالا سوالم اينه كه ديگه پول رو ريختيو تمومه ؟؟؟؟؟؟ديگه ممكن نيست باز گير بدن؟؟؟؟؟تورو خدا فقط جوابم رو زود بديد. خيلي خوشحالم

سلام دوست عزیز
من که یک ماه پیش معاف شدم و تهران هم بودم یک برگه هم دادن که پرکنیم در مورد مشخصات عمومی با فیش ها تحویل بدیم که یک عکس هم باید میچسبوندیم!!!!!

gharibeashena
July 20th, 2011, 11:29 PM
سلام به همگی
بالاخره منم دیروز درخواست معافیت پزشکیو فرستادم.
یه برگه تایید اطلاعات بهم دادن که گفتن 2روز دیگه ببر حوزه نظام وظیفه شهرتون.
چند سوال داشتم ممنون میشم کسانی که اطلاع دارن جواب بدن.

1.من برای 2تا مشکل اقدام کردم.چشم و صافی کف پا.میخواستم بدونم هر دو مشکل رو با 1نامه میفرستن و با هم بررسی میشن یا یکی اول بررسی میشه و بعدا اون یکی رو تو یه نامه دیگه میدن؟؟؟؟
2.کلا این پروسه چقدر طول میکشه؟؟؟دوست دارم حداقل اگر معاف هم نشدم اعزامم بیفته تو آبان ماه که جواب ارشد اومده باشه.
پیشاپیش ممنون

سلام.دوست عزيز شما اول يه معاينه اوليه پيش يك پزشك معتمد ميري و ايشان تا 3 تا بيماري رو ميتونه توي برگه دفترچه برات پر كنه.بعد بايد بري بيمارستان واسه معاينه شما براي هر بيماري به بخش همون بيماري مراجعه و جدا جدا معاينه ميشي و بعد نتيجه رو مي فرستن و اگه مثلا شرايط معافي هر دو بيماري رو داشته باشي اولين بيماري كه توي دفترچه ذكر كردي براي شما لحاظ ميشه.به لحاظ زمانبندي هم مواظب به اين باشيد كه كميسيون شما بعد از اتمام فرجه 6 ماهه نيافته.شما اگر به شوراي عالي هم ببرن نهايتا مراحل تشكيل كميسيونتون در شرايط فعلي از 2/5 ماه بيشتر نخواهد شد ويا حداكثر 3/5ماه. من از اقدام در پليس+10 تا امروز شوراي عالي 2 ماه و21 روز طول كشيد .البته اين مراحل واسه شهرستان هست كه خيلي كارها زودتر هست اگر از شهر بزرگ اقدام كنيد كه صددر صد يه 25 تا 30 روزي اضافه خواهد شد.(ناگفته نمونه كه الان در ماه هاي اخي اين پروسه سريع تر از قبل خواهد بود)

immunology
July 20th, 2011, 11:42 PM
سلام.دوست عزيز شما اول يه معاينه اوليه پيش يك پزشك معتمد ميري و ايشان تا 3 تا بيماري رو ميتونه توي برگه دفترچه برات پر كنه.بعد بايد بري بيمارستان واسه معاينه شما براي هر بيماري به بخش همون بيماري مراجعه و جدا جدا معاينه ميشي و بعد نتيجه رو مي فرستن و اگه مثلا شرايط معافي هر دو بيماري رو داشته باشي اولين بيماري كه توي دفترچه ذكر كردي براي شما لحاظ ميشه.به لحاظ زمانبندي هم مواظب به اين باشيد كه كميسيون شما بعد از اتمام فرجه 6 ماهه نيافته.شما اگر به شوراي عالي هم ببرن نهايتا مراحل تشكيل كميسيونتون در شرايط فعلي از 2/5 ماه بيشتر نخواهد شد ويا حداكثر 3/5ماه. من از اقدام در پليس+10 تا امروز شوراي عالي 2 ماه و21 روز طول كشيد .البته اين مراحل واسه شهرستان هست كه خيلي كارها زودتر هست اگر از شهر بزرگ اقدام كنيد كه صددر صد يه 25 تا 30 روزي اضافه خواهد شد.(ناگفته نمونه كه الان در ماه هاي اخي اين پروسه سريع تر از قبل خواهد بود)

کمیسیونم که میوفته بعد از فرجه.چون الان 20 روز از فرجه 6ماه باقی مونده.البته ترسی ندارم چون با چشمام معاف رزم میشم و غیبت نمیخورم.
فقط من اینو خوب متوجه نشدم.الان حوزه به من نامه یکی از مشکلاتمو میده و بعدی میمونه برای یه وقت دیگه یا اون نامه هردومشکل رو نوشته؟؟؟
بازم ممنون

gharibeashena
July 21st, 2011, 12:35 AM
کمیسیونم که میوفته بعد از فرجه.چون الان 20 روز از فرجه 6ماه باقی مونده.البته ترسی ندارم چون با چشمام معاف رزم میشم و غیبت نمیخورم.
فقط من اینو خوب متوجه نشدم.الان حوزه به من نامه یکی از مشکلاتمو میده و بعدی میمونه برای یه وقت دیگه یا اون نامه هردومشکل رو نوشته؟؟؟
بازم ممنون

دوست گرامي حدس بنده اين است كه براي شما يك بار نامه بيمارستان مي آيد و احتمال زياد در صورت داشتن پزشك مورد نظر شما را به يك بيمارستان كه مثلا هم بخش ارتوپد و هم چشم دارد مي دهند. ولي ممكن است براي معاينه در چند روز مختلف بخواهيد مراجعه كنيد چون ساعات حضور هر پزشك يك روز خاص است. و باز هم مي گويم به احتمال خيلي قوي يكبار نامه بيمارستان مي آيد و يك بار طي يك پرونده نتيجه به نظام وظيفه برگشت داده خواهد شد.مويد و پيروز باشيد

rashfa
July 21st, 2011, 08:42 AM
سلام بر دوستان عزیز
من دیروز به یک پزشک جراح مغز و اعصاب مراجعه کردم و بعد از معاینه گفت که احتمال قطعی نمی دم که معاف بشی .... مشکل من دیسک کمر هست ( هرنی دیسکال) در مهره های 4 و 5 و مهره 1
و گفت که نیازی به عمل نداره و گفت که آئین نامه کمی نا مفهوم هست .
ماده 34 - بند 3 - آئین نامه معافیت پزشکی
انواع هرنی دیسکال با علائم کلینیکی و رادیولوژی عمل شده و عمل نشده معاف دائم .

حالا من خیلی استرس دارم .... آخه منم می خوام انصراف بدم و یه رشته دیگه ای رو بخونم .... حالا خیلی می ترسم که منو معاف نکنند ..... کسی از دوستان هست که بخاطر همین بیماری معاف شده باشه ؟
آیا ممکن هست که معاف نکنند ..... خوب تو خود آئین نامه نوشته که هر نوع هرنی دیسکال / پس چرا نباید معاف کنند ؟؟؟؟
خواهش می کنم یکی از دوستان جواب بدند

n4vid
July 21st, 2011, 09:37 AM
دوستان الان که داشتم شناسناممو نگاه میکردم با پرینت معاینه در بیمارستان مواجه شدم چون اصلا یادم نبود که پرینتو دادن به خودم .
البته این پریینت مال زمانی هست که چشمامو قطره نریخته بودن . پرینت بعد از قطره رو دیگه ندادن و منگنه کردن به نوشته دکتر .
حالا من پرینت رو آپلود کردم که اگه از دوستان کسی می تونه حدس بزنه با این نمره من معاف میشم یا نه ممنون میشم نظرشو بگه
در ضمن اونجا که نوشته S.E -4.5 S.E-5
بعد از قطره که ریختن یادمه اینها جفتش سه و خورده ای شده بودن
یکی بگه اینها اصلا چه هستند
5163

S.E که نوشته رو ولش کن اصل محاسبه شماره نزدیک بینی و استیگماته یعنی این 4 عدد (3.5-،1.75- و 3.5-،2.75-) که جمعش میشه 11.5 با این شماره چشم معافید ولی شماره ای که با قطره بدست میاد محاسبه میشه چون شماره های بعد از قطره رو ندارید نمیشه نظری داد با این حال اگه دیپلم باشید که به احتمال خیلی زیاد معاف میشید اگرم لیسانس باشید بازم شانس معاف شدنتون زیاده

aloha
July 21st, 2011, 10:35 AM
S.E که نوشته رو ولش کن اصل محاسبه شماره نزدیک بینی و استیگماته یعنی این 4 عدد (3.5-،1.75- و 3.5-،2.75-) که جمعش میشه 11.5 با این شماره چشم معافید ولی شماره ای که با قطره بدست میاد محاسبه میشه چون شماره های بعد از قطره رو ندارید نمیشه نظری داد با این حال اگه دیپلم باشید که به احتمال خیلی زیاد معاف میشید اگرم لیسانس باشید بازم شانس معاف شدنتون زیاده
دیگه مطمئن هستم که معافم چون نمراتی رو که دکتر با خودکار خودش نوشت از روی پرینت (بعد از قطره ) بالای هشت بود
یعنی حتما 9.75 بوده که دکتر بهم گفت نیم نمره کم داری بدون اینکه بپرسه من لیسانسم یا دیپلم .
یعنی اگر بخوایم محاسبه کنیم قطره چقدر از نمره چشمام کم کرده باید 4 عدد فوق رو منهای 9.75 کنیم که میشه 1.75
یعنی قطره 1.75 از نمره چشمام که جمعا 11.5 بوده کم کرده و این یعنی معافیت دائم .
بازم ممنون از شما

mak86
July 21st, 2011, 02:32 PM
سلام
دوستان من برای معافیت پای پرانتزی اقدام کردم ، برای معاینه رفتم بیمارستان امام سجاد، یکی از پزشکا از روی لجبازی فاصله‌ی دو پا رو زد ۹، پزشک دوم هم ۱۰، می‌خواستم بدونم که آیا با فرض اینکه بیمارستان فاصله‌ی ۲ پای من رو ۹.۵ اعلام کنه این امکان هست که تو کمیسیون دوباره معاینه کنند و روی نظر بیمارستان رای بدند؟
چون چه بخوان با استامپ اندازه بگیرن چه با چهار انگشت هر دو به راحتی رد میشه

gharibeashena
July 21st, 2011, 03:43 PM
سلام
دوستان من برای معافیت پای پرانتزی اقدام کردم ، برای معاینه رفتم بیمارستان امام سجاد، یکی از پزشکا از روی لجبازی فاصله‌ی دو پا رو زد ۹، پزشک دوم هم ۱۰، می‌خواستم بدونم که آیا با فرض اینکه بیمارستان فاصله‌ی ۲ پای من رو ۹.۵ اعلام کنه این امکان هست که تو کمیسیون دوباره معاینه کنند و روی نظر بیمارستان رای بدند؟
چون چه بخوان با استامپ اندازه بگیرن چه با چهار انگشت هر دو به راحتی رد میشه

سلام دوست عزيز .معمولا ديدم كه وقتي نظر 2 پزشك متفاوته دوباره واسه معاينه سوم ميدن يه بيمارستان ديگه تا اون پزشك راي نهايي رو بده. دوست گرامي بيمارستان كه نميتونه ميانگين بگيره .اون فقط نظر پزشك ها رو ارسال ميكنه به نظام وظيفه.نظر بيمارستان توي كميسيون تاثير گزاره چون دستشون رو باز ميزاره .اما شما نا اميد نشو كميسيون اختيار داره كه روي نظر بيمارستان هم نظر بده . و اگه باز نظرها يكسان نباشه ميده شوراي عالي . مشكلي نيست با توكل به خدا پيش بريد تا معافي .(تا ريشه در آب است اميد ثمري هست)

gharibeashena
July 21st, 2011, 03:49 PM
دويتان عزيز من ديروز شوراي عالي كه معاف شدم و فيش ها رو ريختم امروز برام توي پليس+10 معرفي به صدور كارت زدن.يعني ديگه تمومه؟؟دم تمامتون گرم كه كمك مي كنيد هم رو توي اين راه. ما هم بالاخره بعد 2 ماه و22 روز استرس امروز معاف شديم. انشاالله همتون موفق و معاف باشيد . هنوزم ميام توي اين تايپيك چون به اينجا و رفيق هاي مجازي عادت كردم و دوستشون دارم . و دين دارم به همتون.

mak86
July 21st, 2011, 04:14 PM
سلام دوست عزيز .معمولا ديدم كه وقتي نظر 2 پزشك متفاوته دوباره واسه معاينه سوم ميدن يه بيمارستان ديگه تا اون پزشك راي نهايي رو بده. دوست گرامي بيمارستان كه نميتونه ميانگين بگيره .اون فقط نظر پزشك ها رو ارسال ميكنه به نظام وظيفه.نظر بيمارستان توي كميسيون تاثير گزاره چون دستشون رو باز ميزاره .اما شما نا اميد نشو كميسيون اختيار داره كه روي نظر بيمارستان هم نظر بده . و اگه باز نظرها يكسان نباشه ميده شوراي عالي . مشكلي نيست با توكل به خدا پيش بريد تا معافي .(تا ريشه در آب است اميد ثمري هست)
سلام ممنون از جواب سریعتون،
من به پزشک سوم معرفی نشدم و بیمارستان هم ظاهرا عدد ۹.۵ رو گزارش کرده

BMTL
July 21st, 2011, 04:45 PM
دوستان میخواستم بدونم قانون معافی به خاطر لاغر بودن رو برداشتن ؟! شنیدم باید مشکل غدد داشته باشیم تا معاف شیم ! من قدم 180 و وزنم 50 اینطوراس ! تقریبا میشه کاری کرد BMI بیاد زیر 15 ولی مشکل غدد از کجا بیارم ؟!!؟ از اول همینجوری لاغر بودم :دی
یکی هم اینکه تعرق کف دست و کف پا دارم...اما تو قانون میگه باید شدید باشه...حالا منظور از شدید یعنی چقدر ؟!؟!؟

123456mm
July 21st, 2011, 05:13 PM
دوستان میخواستم بدونم قانون معافی به خاطر لاغر بودن رو برداشتن ؟! شنیدم باید مشکل غدد داشته باشیم تا معاف شیم ! من قدم 180 و وزنم 50 اینطوراس ! تقریبا میشه کاری کرد BMI بیاد زیر 15 ولی مشکل غدد از کجا بیارم ؟!!؟ از اول همینجوری لاغر بودم :دی
یکی هم اینکه تعرق کف دست و کف پا دارم...اما تو قانون میگه باید شدید باشه...حالا منظور از شدید یعنی چقدر ؟!؟!؟
دوست عزیز درسته قانون چاقی لاغری رو به شکل اولیه اجرا نمیکنند و میگن کاهش و افزایش وزن باید از مشکل داخلی منشا بگیره.
این برای کسانی هستش که میان رژیم های سختی میگیرن تا بند آیین نامه براشون اوکی شه.
شما با این قد اصلا" وزنتون طبیعی نیست.
شما به پزشک مراجعه کنید من به شما قول میدم اگه همین اعدادی که گفتین رو بصورت طبیعی دارین امیدی به معافی هست.
چون یک انسان سالم قد و وزنش اینجوری نمیشه.
پس خدایی نکرده شما هم ممکنه مشکل داشته باشید و با توجه به شرایطی که دارین معاف شین:redface:

BMTL
July 21st, 2011, 05:27 PM
دوست عزیز درسته قانون چاقی لاغری رو به شکل اولیه اجرا نمیکنند و میگن کاهش و افزایش وزن باید از مشکل داخلی منشا بگیره.
این برای کسانی هستش که میان رژیم های سختی میگیرن تا بند آیین نامه براشون اوکی شه.
شما با این قد اصلا" وزنتون طبیعی نیست.
شما به پزشک مراجعه کنید من به شما قول میدم اگه همین اعدادی که گفتین رو بصورت طبیعی دارین امیدی به معافی هست.
چون یک انسان سالم قد و وزنش اینجوری نمیشه.
پس خدایی نکرده شما هم ممکنه مشکل داشته باشید و با توجه به شرایطی که دارین معاف شین:redface:
بله میدونم طبیعی نیست واسه همین میپرسم... این معیاری که گفتم درست بود ؟؟ از کجا بدونم باید چند باشه ؟! در حین تحصیل نمیشه واسه معافیت پزشکی اقدام کرد ؟! ممنون از جواب سریع شما !!!

123456mm
July 21st, 2011, 05:49 PM
بله میدونم طبیعی نیست واسه همین میپرسم... این معیاری که گفتم درست بود ؟؟ از کجا بدونم باید چند باشه ؟! در حین تحصیل نمیشه واسه معافیت پزشکی اقدام کرد ؟! ممنون از جواب سریع شما !!!

در حین تحصیل خیر چون معافیت تحصیلی دارید و نمیتونید اقدام کنید.

بخش دوم: بيماريهاي غدد مترشحه داخلي(تيروييد- چاقي و لاغري )

بند 8- چاقي و لاغري مفرط با توجه به عدد A به شرح زير عمل مي شود:

A<15 لاغری مفرط

15<A<20 لاغر

20<A<25 نرمال

25<A<35 اضافه وزن

35<A<40 چاقی مفرط

A>40 چاقی مرضی

الف) اگر عدد A كمتر از 15 و بيشتر از 40 باشد معاف دائم.
ب) اگر عدد A بين 35 تا 40 باشد معاف از رزم.

مثال:
اگر وزن فرد 48 كيلوگرم و قد فرد 180 سانتي متر باشد،( 1/8) چون عدد A كمتر از 15 شده لذا فرد معاف دائم است.
A=48/(1.8)^2
A=48/3.24
A=14.8
اگر وزن فرد 105 كيلوگرم و قد فرد 170 سانتي متر باشد، چون عدد A بين 40 –35 است معاف از رزم.
A=105/(1.7)^2
A=105/2.89
A=36.33
اگر وزن فرد 110 كيلوگرم و قد فرد 160 سانتي متر باشد
A=110/(1.6)2
A=110/2.56
A=42.97
چون عدد A بيشتر از 40 مي شود معاف دائم

Klamm
July 21st, 2011, 09:34 PM
سلام
من امروز نامه معرفی به بیمارستانم اومد اما توش نوع بیماریمو اشتباه زده بود (من برای تیرویید اقدام کردم اما زده پوست! و درضمن توی تاییدیه پلیس +10 هم همون بیماریهای غدد مترشحه داخلی (یعنی تیرویید) رو زده بود) حالا با این بمیتونم برم بیمارستان؟ یا باید ببرم درست کنم؟ امروز البته رفتم میدون سپاه اما ظاهرا پنجشنبه ها تعطیله :( حالا یعنی باید باز برگردم اونجا؟

miladjarmooz
July 22nd, 2011, 12:19 AM
سلام بر دوستان عزیز
من دیروز به یک پزشک جراح مغز و اعصاب مراجعه کردم و بعد از معاینه گفت که احتمال قطعی نمی دم که معاف بشی .... مشکل من دیسک کمر هست ( هرنی دیسکال) در مهره های 4 و 5 و مهره 1
و گفت که نیازی به عمل نداره و گفت که آئین نامه کمی نا مفهوم هست .
ماده 34 - بند 3 - آئین نامه معافیت پزشکی
انواع هرنی دیسکال با علائم کلینیکی و رادیولوژی عمل شده و عمل نشده معاف دائم .

حالا من خیلی استرس دارم .... آخه منم می خوام انصراف بدم و یه رشته دیگه ای رو بخونم .... حالا خیلی می ترسم که منو معاف نکنند ..... کسی از دوستان هست که بخاطر همین بیماری معاف شده باشه ؟
آیا ممکن هست که معاف نکنند ..... خوب تو خود آئین نامه نوشته که هر نوع هرنی دیسکال / پس چرا نباید معاف کنند ؟؟؟؟
خواهش می کنم یکی از دوستان جواب بدند

الهی به امید تو
سلام
دوست من بنده معاف شدم اینجا رو بخونید سوالی بود همونجا بپرسید عرض کنم :
http://www.applyabroad.org/forum/member.php?33234-miladjarmooz

hemmati63
July 22nd, 2011, 11:25 AM
سلام به همه
من معاف شدم می خوام برای گذرنامه نامه بگیرم تا قبل اومدن کارتم که حالا حالا ها نمیاد بتونم گذرنامه بگیرم...
شنیدم برای معافیت پزشکی نمیدن
آیا درسته؟؟
فکر نمیکنم درست باشه من خودم 10 روز پیش رفتم و نامه هم دادن (خودشون میفرستن اداره گذزنامه) رفتم اداره گذرنامه و مشکلی هم نداشتم برای یک بار خروج و تا یک سال اجازه خروج میدن

gharibeashena
July 22nd, 2011, 02:07 PM
سلام به همه
من معاف شدم می خوام برای گذرنامه نامه بگیرم تا قبل اومدن کارتم که حالا حالا ها نمیاد بتونم گذرنامه بگیرم...
شنیدم برای معافیت پزشکی نمیدن
آیا درسته؟؟

سلام دوست عزيز من از نظام وظيفه پپرسيدم كه ميشه برگه گرفت قبل از اومدن كارت گفتن كه ميشه فقط 2 قطعه عكس ببرم .مشكلي نداره سريع تر اقدام كنيد

gharibeashena
July 22nd, 2011, 02:11 PM
سلام
من امروز نامه معرفی به بیمارستانم اومد اما توش نوع بیماریمو اشتباه زده بود (من برای تیرویید اقدام کردم اما زده پوست! و درضمن توی تاییدیه پلیس +10 هم همون بیماریهای غدد مترشحه داخلی (یعنی تیرویید) رو زده بود) حالا با این بمیتونم برم بیمارستان؟ یا باید ببرم درست کنم؟ امروز البته رفتم میدون سپاه اما ظاهرا پنجشنبه ها تعطیله :( حالا یعنی باید باز برگردم اونجا؟
سلام .دوست عزيز شما روز بيمارستان شما بايد به بخشي در بيمارستان مراجعه كنيد كه مربوط به بيماريتون ميشه و اونها بيماري شما رو از روي نامه به بخش مورد نظر ميفرستن و اگر اشتباه باشه به مشكل بر مي خوريد به نظام وظيفه بخش معافيت پزشكي مراجعه كنيد مشكلتون را با عوض كردن نامه حل مي كنند.

zolterix
July 23rd, 2011, 02:25 AM
منظور از واکس واکسن هست ببخشید هر کاری کردم ویرایشش کنم همون جا نشد هی نوشته منو اول مینوشت دوباره

sae
July 23rd, 2011, 01:30 PM
اگر نظر شواری پزشکی معافیت موقت باشه.میشه درخواست کنسل شدنش رو داد و درخواست اعزام داد؟

zolterix
July 23rd, 2011, 02:16 PM
بچه ها کی سوال اصلی منو پاک کرد؟ سوال من این بود که من معاف کفالت هستم (مادر فاقد شوهر) حالا دفترچه رو گرفتم ولی نمیدونم آدرس دکتر های نیروهای مسلح کجاست یعنی پیش کی باید برم توی دفتر چه هم آدرسی نیست سوال بعدی من هم این هست که واکسن رو حتما باید زد یا نه؟

mbparsa
July 23rd, 2011, 03:13 PM
دوستان سلام
من یه سوال داشتم اگه ناراحت نمی شید!

من 3 سال پیش عمل جراحی روده کردم و یک قسمت چند سانتی از روده ام رو قطع کردن، اما مدارکش رو کامل ندارم، از طرف دیگه یکی از کلیه هام اکتوپیک هست و درست کار نمی کنه یعنی می خواستم ببینم چقدر احتمال معافیت دارم، و اینکه از کجا شروع کنم برای معافیت افدام کنم، من فرودین امسال فارغ التحصیل شدم و تا مهر فرصت 6 ما هم هست و اینکه تک پسر هستم ولی پدرم ارتشی زیر 59 سال هست و به نظر شما برای کدام معافیت اقدام کنم بهتر است ، پدرم بیماری بخصوصی ندارند
لطفا راهنمایم کنید... ممنون از همتون

noavar
July 23rd, 2011, 03:27 PM
با سلام خدمت دوستان امروز بعد از 2 هفته نامه معرفي به شوراي پزشكي اومد نسبتا زود اومد تاريخش براي يك هفته ديگست كه البته از همين الان استرس دارم چند تا سوال داشتم كه ميخواستم دوستان راهنمايي كنند اول اينكه من درخواست معافيتم رو بعد اومدن برگه سبز پيگيري كردم يعني اعزامم رو باطل كردم وبعد اقدام كردم حالا ميخواستم ببينم من داراي غيبت محسوب ميشم يعني مثلا اگه معاف بشم بايد جريمه بدم اصولا كسي كه قبل از اعزام اعزامشو باطل ميكنه تكليفش چيه مشموله يا غايب سوال دوم درباره نامه معرفي به شوراست چون براي دو بيماري اقدام كردم آيا هردو تو يك روز انجام ميشه براي هردو بايد يك فيش ريخت چون توي نامه كه اومده چيزي از بيماريام ننوشته فقط تاريخ كميسيون نوشته شده وگفته يك فيش ده هزار توماني بايه فيش هزارتوماني بريزين ممنون ميشم جواب بدين

123456mm
July 23rd, 2011, 04:19 PM
دوستان سلام
من یه سوال داشتم اگه ناراحت نمی شید!

من 3 سال پیش عمل جراحی روده کردم و یک قسمت چند سانتی از روده ام رو قطع کردن، اما مدارکش رو کامل ندارم، از طرف دیگه یکی از کلیه هام اکتوپیک هست و درست کار نمی کنه یعنی می خواستم ببینم چقدر احتمال معافیت دارم، و اینکه از کجا شروع کنم برای معافیت افدام کنم، من فرودین امسال فارغ التحصیل شدم و تا مهر فرصت 6 ما هم هست و اینکه تک پسر هستم ولی پدرم ارتشی زیر 59 سال هست و به نظر شما برای کدام معافیت اقدام کنم بهتر است ، پدرم بیماری بخصوصی ندارند
لطفا راهنمایم کنید... ممنون از همتون

سلام دوست عزیز من یکی از دوستام 2 سال پیش مشکل گوارشی داست که تشخیص دادند از روده هستش و معاف شد البته در حین خدمت و با آندوسکوپی مشکلش معلوم شد اونجور که خودش تعریف کرد.
مراجعه شما به متخصص های بیمارستان های نظامی میتونه بهتون کمک کنه که دقیقا" شامل معافی میشه مشکلتون یا نه.

newuser1
July 23rd, 2011, 09:42 PM
یه چیز کلی بگم.. دوستانی که با مدرک فوق دیپلم یا بالاتر میرن خدمت، خیلی خیلی خدمتشون راحته و اصلاً نگران خدمت نباشن! من خودم اشتباه کردم و با دیپلم رفتم و حالا آرزو میکنم زمان برگرده به عقب و برم دانشگاه (چون دانشگاه قبول شده بودم ولی رشتمو دوست نداشتم و نرفتم) حتی اگر امکان معاف شدن براتون وجود داره، اگر فوق دیپلم دارید، به نظر من برید خدمت و کارت "پایان خدمت" بگیرید.

موفق باشید

این پست را خواندم خیلی بهم برخورد.
دوست عزیز وقتی در مورد چیزی که نمی دانید نظر ندهید.

بنده با مدرک لیسانس مهندسی ، در نیروی انتظامی خدمت کردم. باید عرض کنم اگر خدمتم از سربازهای صفر بیسواد سخت تر نبوده باشد ( به خاطر تحریک حس حسادت عده ای عقده ای ) از آنها آسان تر نبود.

از دسشویی تمیز کردن روزانه ، از نگهبانی های مداوم ، از توهین ها و تحقیر ها و خیلی چیزهای دیگر ، را مثل سگ کشیدیم.

انقدر نگویید سربازی شیرین است ، خدمت شیرین است ، تجربه زیاد می شود.
بله خدمت شیرین است برای بعضی ها . برای پارتی دارها ، برای نور چشمی ها خدمت همیشه شیرین است ، اگر ده سال هم خدمت کنند اولا جای بد نمی افتند ثانیا نازک تر از گل نمی شنوند.
ولی برای افرادی مثل من که هیچکس را نداریم. نه پارتی داریم . نه بسیجی بوده ام ، نه ایثارگر ، نه ساندیس خور نه ................ خدمت دورانی است سخت ، که تنها تجربه ای که یاد میگیری تی کشیدن و نگهبانی دادن و دروغ و ریا است.

اگر اندکی وجدان دارید ، این پست را پاک نکنید.

aloha
July 23rd, 2011, 10:14 PM
من لحظه شماری میکنم که زودتر نامه معرفی به کمیسیون پزشکی برام بیاد
با این نمره چشم البته قبل از قطره که در شکل می بینید
5182
اینم تصویر ماهواره ای از مکان بیمارستانی که درش معاینه شدم
5183
التماس دعا

hood
July 24th, 2011, 12:18 AM
هرقسمتی از روده برداشته بشه معاف دایم میشید تو همون بیمارستانی که میفرستن ازت ازمایش وعکس میگیرن صد درصد معافی

immunology
July 24th, 2011, 01:10 AM
من لحظه شماری میکنم که زودتر نامه معرفی به کمیسیون پزشکی برام بیاد
با این نمره چشم البته قبل از قطره که در شکل می بینید
5182
اینم تصویر ماهواره ای از مکان بیمارستانی که درش معاینه شدم
5183
التماس دعا

سلام
انشالله معافید
شما میدونید این SE چیه؟؟؟اگه منظورش میانگینه در واقع میانگین چی با چی؟؟

karim120
July 24th, 2011, 01:40 AM
با سلام و خسته نباشید.
من آزمایش غده تیروئید دادم و مقدار تی اس اچ من 13.1 بود و از حد طبیعی بالاتر هست و من دچار کم کاری تیروئید هستم.
به نظر شما می تونم معافیت دائم بگیرم ؟؟؟
من احساس ضعف و خستگی شدی و تپش قلب و خشکی پوست سر وصورت و گرم شدن بدن و احساس درد در ناحیه سر و احساس گیجی و در بعضی از مواقع بسیار شدید میشه.
به نظر شما اگه معافیت دائم شامل حال من میشه من دوره درمان رو بزارم بعد معافیت یا از همین الان درمان رو شروع کنم ؟
لطفا منو کمک کنید و اگر می دونید صددرصد هست بهم بگید که معافیت پزشکی شامل حالم میشه.
با تشکر

aloha
July 24th, 2011, 05:19 AM
سلام
انشالله معافید
شما میدونید این SE چیه؟؟؟اگه منظورش میانگینه در واقع میانگین چی با چی؟؟
S.E. رو من هم نمیدونم چیه ولی هر چی که هست ملاک نیست یکی از دوستان هم در این تایپیک در یکی دو صفحه قبل به این موضوع اشاره کرده
من وقتی از دکتر پرسیدم معافم یا نه حدود سی ثانیه در جوابم مکث کرد و این بدین معنی هست که داشت مجموع نمرات آستیگمات و نزدیک بینی رو که چهار عدد هستند با هم جمع میکرد
و گرنه اگه S.E. ملاک بود خیلی سریع جواب میداد

Klamm
July 24th, 2011, 01:43 PM
سلام دوستان
امروز رفتم بیمارستان- (موردم کم کاری تیرویید بود) دکتر آزمایشهای قبلی رو دید/ معاینه کرد / یکی دو تا سوال پرسید/ و بعد در قسمت نتایج معاینات نوشت : "بیمار مبتلا به هایپوتیروییدی مقاوم به درمان میباشد" بعد هم نتیجه آزمایش رو نوشت و مهر زد!
همین!
حتی ازم نخواست باز آزمایشگاه برم (البته آزمایش قبلی خودم هم از بیمارستان خودشون بود)
فکر کنم دیگه حل باشه, نه؟ :)
به نظرتون دیگه میتونم داروهامو منظم بخورم؟ دیگه تو کمیسیون ن.و معاینه چندانی نمیکنن درسته؟ همین نتیجه بیمارستان مهمه نه؟

Klamm
July 24th, 2011, 01:47 PM
با سلام و خسته نباشید.
من آزمایش غده تیروئید دادم و مقدار تی اس اچ من 13.1 بود و از حد طبیعی بالاتر هست و من دچار کم کاری تیروئید هستم.
به نظر شما می تونم معافیت دائم بگیرم ؟؟؟
من احساس ضعف و خستگی شدی و تپش قلب و خشکی پوست سر وصورت و گرم شدن بدن و احساس درد در ناحیه سر و احساس گیجی و در بعضی از مواقع بسیار شدید میشه.
به نظر شما اگه معافیت دائم شامل حال من میشه من دوره درمان رو بزارم بعد معافیت یا از همین الان درمان رو شروع کنم ؟
لطفا منو کمک کنید و اگر می دونید صددرصد هست بهم بگید که معافیت پزشکی شامل حالم میشه.
با تشکر
دوست عزیز هرچند حالات شما به کم کاری تیرویید می خوره اما باید بدونید که فقط TSH ملاک نیست و میزان هورمونهای تیرویید در خون شما هم باید پایین باشد (T3 , T4) در غیر این صورت کم کاری شما Subclinical هست که شامل معافیت نیست. اما کم کاری تیرویید در صورت اثبات معاف دائم است. در مورد دارو هم به من پیشنهاد شد که مصرف دارو را به تعویق بندازم اما باید بهت بگم که برای سلامتی خوب نیست

karim120
July 24th, 2011, 03:44 PM
من امروز آزمایش دوباره تیروئید دادم و اینبار مقدار t3 , t4 من تشخیص داده میشه و اگر مقدار این دوتا پایینتر از حد طبیعی بود معافیت شامل حال من میشه ؟؟؟
در ضمن من 3 سالی هست که این حالات و علایم بیماری تیروئید رو دارم ولی این چند وقته خیلی شدیدتر شده.
تو قوانین ذکر شده که هیپو تیروئید معافیت دائم داره.
لطفا سوال منو جواب بدید
ممنون میشم

zolterix
July 24th, 2011, 08:53 PM
آقا ترو به امام حسین جواب منو بدین دیگه عزیزان...... من مشکلم فکر کنم خیلی آسون باشه ولی اگه میشه جوابشو بدید چون نمیدونم باید چی کار کنم من اقدام کردم برای معافیت کفالت (مادر فاقد شوهر) اینجا توی دفتر چه هم گفته برای پر کردن اون صفحه پزشکی که معاینه اولیه هست باید بری پیش دکتر مسلح و بری یه جایی واکس بزنی حالا سوال من اینه که اینجا هیچ آدرسی نیست کسی میتونه آدرس بهم بده که برم برای معاینه؟ سوال بعدی من این هست که واکسنو باید کجا بزنم و آیا حتما باید بزنم یا نه...سوال بعدی من این هست که من ترک تحصیل کردم و پروندمو از مدرسه گرفتم ولی داشتم دفترچه از پلیس +10 میگرفتم گفت برگه ترک تحصیلتو باید بری از مدرست بگیری من که ترک تحصیل کردم و پرونده خونمونه الان باید چی کار کنم....مرسی و تشکر (منتظر پاسخ هاتون از بچه هایی که تجربه کردن هستم) در ضمن من از منطقه 15 تهران هستم

Klamm
July 24th, 2011, 10:50 PM
من امروز آزمایش دوباره تیروئید دادم و اینبار مقدار t3 , t4 من تشخیص داده میشه و اگر مقدار این دوتا پایینتر از حد طبیعی بود معافیت شامل حال من میشه ؟؟؟
در ضمن من 3 سالی هست که این حالات و علایم بیماری تیروئید رو دارم ولی این چند وقته خیلی شدیدتر شده.
تو قوانین ذکر شده که هیپو تیروئید معافیت دائم داره.
لطفا سوال منو جواب بدید
ممنون میشم
بله دوست عزیز همونطوری که گفتم به شرط ثبات بیماری و پایین بودن t4 t3 با اختلاف از میزان نرمال شما هیپوتیروییدی و معاف خواهید بود

noavar
July 25th, 2011, 12:15 AM
آقا ترو به امام حسین جواب منو بدین دیگه عزیزان...... من مشکلم فکر کنم خیلی آسون باشه ولی اگه میشه جوابشو بدید چون نمیدونم باید چی کار کنم من اقدام کردم برای معافیت کفالت (مادر فاقد شوهر) اینجا توی دفتر چه هم گفته برای پر کردن اون صفحه پزشکی که معاینه اولیه هست باید بری پیش دکتر مسلح و بری یه جایی واکس بزنی حالا سوال من اینه که اینجا هیچ آدرسی نیست کسی میتونه آدرس بهم بده که برم برای معاینه؟ سوال بعدی من این هست که واکسنو باید کجا بزنم و آیا حتما باید بزنم یا نه...سوال بعدی من این هست که من ترک تحصیل کردم و پروندمو از مدرسه گرفتم ولی داشتم دفترچه از پلیس +10 میگرفتم گفت برگه ترک تحصیلتو باید بری از مدرست بگیری من که ترک تحصیل کردم و پرونده خونمونه الان باید چی کار کنم....مرسی و تشکر (منتظر پاسخ هاتون از بچه هایی که تجربه کردن هستم) در ضمن من از منطقه 15 تهران هستمسلام اگه بري پيش پليس +10 هميه چي رو درباره كفالت از اول بهت ميگه ولي محض اطلاع تا اونجايي كه من ميدونم دكتر هر دكتري رفتي درسته براي واكسنم هروز هفته نوبت يه درمانگاه براي واكسن هست يه درمانگاه بري بهت آدرس درمانگاها رو ميدن چون من مشهديم آدرسش به كارت نمياد البته شايد تو تهران فرق كنه ولي چيزه پيچيده اي نيست اميدوارم سوال 2951 منو يه كسي جواب بده

n4vid
July 25th, 2011, 04:50 AM
آقا ترو به امام حسین جواب منو بدین دیگه عزیزان...... من مشکلم فکر کنم خیلی آسون باشه ولی اگه میشه جوابشو بدید چون نمیدونم باید چی کار کنم من اقدام کردم برای معافیت کفالت (مادر فاقد شوهر) اینجا توی دفتر چه هم گفته برای پر کردن اون صفحه پزشکی که معاینه اولیه هست باید بری پیش دکتر مسلح و بری یه جایی واکس بزنی حالا سوال من اینه که اینجا هیچ آدرسی نیست کسی میتونه آدرس بهم بده که برم برای معاینه؟ سوال بعدی من این هست که واکسنو باید کجا بزنم و آیا حتما باید بزنم یا نه...سوال بعدی من این هست که من ترک تحصیل کردم و پروندمو از مدرسه گرفتم ولی داشتم دفترچه از پلیس +10 میگرفتم گفت برگه ترک تحصیلتو باید بری از مدرست بگیری من که ترک تحصیل کردم و پرونده خونمونه الان باید چی کار کنم....مرسی و تشکر (منتظر پاسخ هاتون از بچه هایی که تجربه کردن هستم) در ضمن من از منطقه 15 تهران هستم

برو میدون سپاه یک مرکز بهداشتی هست اگه اشتباه نکنم اسمش خانه بهداشت بود ادرسشم از میدون سی چهل قدم باید بری پایین به سمتی که سه راه طالقانی هست واکسنم روی هر دو بازو میزنن رایگانم هست
در مورد مدرک تحصیلی هم باید برید مدرستون یه گواهی تحصیلی بهتون میدن که مثلا" شما تا این مقطع تحصیل کردید فکر میکنم عکس هم نیاز باشه بعد باید برید اموزش پرورش منطقه ای که مدرستون داخلش هست توی دفترچه سربازیتون چندتا برگه رو مهر و امضا میکنن، اینایی که گفتم در مورد معافیت پزشکی صدق میکرد نمیدونم برای کفالت هم لازمه یا نه بهتره قبل از اینکه اقدامی بکنید یه سر به پلیس 10+ بزنید تا از روال کار مطمئن بشید

AMIRIE
July 25th, 2011, 09:12 AM
سلام دوستان!!!
اگه کسی غیبت خورده باشه و برا معافیت پزشکی اقدام کنه، مراحل پیگیریش با حالت عادی بدون غیبت فرقی داره یا نه؟
سختگیری خاصی میکنن یا بررسی اضافه ای یا همون روال عادی رو داره؟
با تشکر

123456mm
July 25th, 2011, 12:05 PM
سلام دوستان!!!
اگه کسی غیبت خورده باشه و برا معافیت پزشکی اقدام کنه، مراحل پیگیریش با حالت عادی بدون غیبت فرقی داره یا نه؟
سختگیری خاصی میکنن یا بررسی اضافه ای یا همون روال عادی رو داره؟
با تشکر

روال به همان صورت عادی طی میشه چون طبق قانون کسی که مشکل پزشکی داره از خدمت معافه
اما در انتها اگه معاف شه که یه دادگاه و جریمه مختصر با توجه به میزان غیبت.
اگه هم معاف نشه اعزام به خدمت با غیت میشه و اضافه خدمت میخوره.

hojjatshariff
July 25th, 2011, 01:25 PM
بله منظورم همون هیپو کالمی هستش ، منم تو آیین نامه چیزی ندیدم ولی دکترم گفت که حتما معاف از رزم می شی و گفت که بعضی سربازا رو با هیپو کالمی آوردن پیشم
می گفت که شما ها نباید کارای سخت بکنبد چون ممکنه در فعالیت بدنی شدید فرد به شوک بره
در مورد بخشش اضافه هم من مراجعه کردم به نظام وظیفه و اعزامم هم 1/4/90 هستش و طبق بند 1 دستورالعمل شماره 88/02/701/2/23 مورخه 11/12/88 بخشیده شد(پشت برگ سبزم پرینت کردند) البته گفتند که پرینت رو موقعی می زنیم که در حین خدمت باشی ولی به هرحال پشتش پرینت کردند
من الان مشکلم اینه که بر فرض اگه من دوباره معافیت ارسال کردم و پزشکای محترم بازم ردمون کردند ، بازم یه اضافه دیگه نخورم؟(غیر اومن سه ماه قبلی ف چون دیگه قرار نیست که موقع اعزام ، اعزام بشم و بگند که اون سه ماه اول برای ذفعه پیش بوده و الان برای اینکه اعزام نشدی بازم باید اضافه بخورم هیچ و شاید اون بخشش هم لغو بشه. کسی اطلاعاعی داره)
ضمنا حین خدمت چطور باید اقدام کنم ، حتما باید حین آموزش رزمی یک بیماری برای سرپرست یا مربی یا هر کس دیگه محرض شود و یا با بیان خود فرد امکان بررسی وجود دارد؟
سلام به همه ی بچه های گل .
همون طور که قبلا هم توضیح داده بودم ، الانم برا یاد آوری و مرور بطور خلاصه یه بار دیگه هم یاد آوری می کنم:
من برای دیسک کمر اقدام به معافیت پزشکی کردم و بعد از کمسیون معلوم شد که پزشکای کمسیون پزشکی تو برگه نوشتند که " مشمول هرنی دیسکال ندارد" در حالی که دو بیرون زدگی و یک پارگی دیسک تو ام آر آی خود کمسیون نشون داده بود .ولی به هر حال هرنی نبود و تو کمسیون نظام وظیفه هم بدون معاینه و سئوال و پرسش ، سرباز شناحته شدم و برام برگ سبز اومد، که اعزامم اول تیر ماه بود ، قبل از اعزام برای یه بیماری دیگه (هیپوکالامیک پریودیک پارالایزس) اقدام کردم و اعزامم لغو شد و دوباره برا کمسیون معرفی شدم و بعد از کلی سئوال و پرسش دکترا تو کمسیون ، و مطرح شدن دوباره دیسکت تو کمسیون بیماری های داخلی ، و بحث و جدل با دکترا (البته مودبانه) گفتند که برو جلسه بزاریم و مشورت بکنیم و جوابشو می نویسیم به نظام وظیفه .
امروز از نظام وظیفه نامه اومد و توش دعوت به کمسیون بود ولی یه فرقی می کرد با نامه قبلی.
دفعه قبل نوشته بود که مبلغ 31000 ریال به حساب واریز کنید ولی این دفعه نوشته که به همون حساب مبلغ 100000 ریال واریز کنید .
خودم چند تا حدس می زنم :
1- اول اینکه یا تو این یکی دو ماهه مبلغ کمسیون نظام وظیفه افزایش یافته.
2- دوم اینکه این دفعه جواب کمسیون پزشکی فرق داره که با توجه به اون جواب مبلغ متفاوته.
3- نیاز به مبلغ بیشتری بوده مثلا معرفی به شورای عالی شدم و یا ....
حالا از بچه هایی که به کمسیون نظام وظیفه رفتند و فیش بانک ملی بردند ، سئوالم اینه که همه بچه ها فیش 31000 بردند یا بعضییا متفاوت بوده و یا اونایی که تازه رفتند چند واریز کرده بودند.
منظورم فیش خود کمسیونه نه فیش های معافی و .....
ممنون از همتون.

amoohamed24
July 25th, 2011, 03:25 PM
دوستان کمیسیون نظام وظیفه چقدر برای نظر بیمارستان امام سجاد ارزش قائله؟؟به نظر دکتر بیمارستان توجه میشه یا نه خودشون دوباره معاینه میکنن و نظر میدن؟؟
من برا پای پرانتزی اقدام کردم دکتر بیمارستان برام زده بیشتر از 10 سانت.ولی هنوز کمیسیون نرفتم.

n4vid
July 25th, 2011, 03:42 PM
بالاخره تموم شد امروز نوبت کمیسیونم بود با شماره چشم 9.25 معاف دایم شناخته شدم

n4vid
July 25th, 2011, 03:46 PM
همون طور که قبلا هم توضیح داده بودم ، الانم برا یاد آوری و مرور بطور خلاصه یه بار دیگه هم یاد آوری می کنم:
من برای دیسک کمر اقدام به معافیت پزشکی کردم و بعد از کمسیون معلوم شد که پزشکای کمسیون پزشکی تو برگه نوشتند که " مشمول هرنی دیسکال ندارد" در حالی که دو بیرون زدگی و یک پارگی دیسک تو ام آر آی خود کمسیون نشون داده بود .ولی به هر حال هرنی نبود و تو کمسیون نظام وظیفه هم بدون معاینه و سئوال و پرسش ، سرباز شناحته شدم و برام برگ سبز اومد، که اعزامم اول تیر ماه بود ، قبل از اعزام برای یه بیماری دیگه (هیپوکالامیک پریودیک پارالایزس) اقدام کردم و اعزامم لغو شد و دوباره برا کمسیون معرفی شدم و بعد از کلی سئوال و پرسش دکترا تو کمسیون ، و مطرح شدن دوباره دیسکت تو کمسیون بیماری های داخلی ، و بحث و جدل با دکترا (البته مودبانه) گفتند که برو جلسه بزاریم و مشورت بکنیم و جوابشو می نویسیم به نظام وظیفه .
امروز از نظام وظیفه نامه اومد و توش دعوت به کمسیون بود ولی یه فرقی می کرد با نامه قبلی.
دفعه قبل نوشته بود که مبلغ 31000 ریال به حساب واریز کنید ولی این دفعه نوشته که به همون حساب مبلغ 100000 ریال واریز کنید .
خودم چند تا حدس می زنم :
2- دوم اینکه این دفعه جواب کمسیون پزشکی فرق داره که با توجه به اون جواب مبلغ متفاوته.
حالا از بچه هایی که به کمسیون نظام وظیفه رفتند و فیش بانک ملی بردند ، سئوالم اینه که همه بچه ها فیش 31000 بردند یا بعضییا متفاوت بوده و یا اونایی که تازه رفتند چند واریز کرده بودند.
ممنون از همتون.

والا امروز که من رفتم همه دو فیشه بودن یه مبلغ 10000 تومن هست که داخل نامه کمسیون گفته شده پرداخت کنید یه 3100 تومن هست که داخل دفترچه نوشته باید پرداخت بشه حتما" هم قبل از این که برید کمیسیون رسید فیش ها رو ببرید وگرنه نمیزارن معاینه بشید

gharibeashena
July 25th, 2011, 03:56 PM
والا امروز که من رفتم همه دو فیشه بودن یه مبلغ 10000 تومن هست که داخل نامه کمسیون گفته شده پرداخت کنید یه 3100 تومن هست که داخل دفترچه نوشته باید پرداخت بشه حتما" هم قبل از این که برید کمیسیون رسید فیش ها رو ببرید وگرنه نمیزارن معاینه بشید
سلام دوست گرامي من كه در تاريخ 8/3/90 كميسيون رفتم مبلغ واريزي 3100 بود. شما احتمال زياد اين 1000 تومان براي معرفي به شوراي عالي هست.

gharibeashena
July 25th, 2011, 04:02 PM
دوستان کمیسیون نظام وظیفه چقدر برای نظر بیمارستان امام سجاد ارزش قائله؟؟به نظر دکتر بیمارستان توجه میشه یا نه خودشون دوباره معاینه میکنن و نظر میدن؟؟
من برا پای پرانتزی اقدام کردم دکتر بیمارستان برام زده بیشتر از 10 سانت.ولی هنوز کمیسیون نرفتم.
سلام دوست عزيز صد در صد تاثير داره . مخصوصا بيماري هايي مثل پا پرانتزي و صافي كف پا كه مدارك پزشكي نداره و تشخيص با رويت پزشك هست. و بايد اگر 2 معاينه مي شويد حتما نظرهاي پزشكان يكي باشد . و اگر 3تا پزشك هستند حتما اكثريت راي موافق دهند. كميسيون با كسي دشمني نداره فقط بايد شك توي نامه بيمارستان نباشه. اميدوار باشيد تا معاف شويد

rashfa
July 25th, 2011, 04:04 PM
hojjatshariff سلام
با آرزوی معافی دایم برای شما و همه دوستان !
من هم مشکل دیسک کمر دارم و در پست 2931 کامل توضیح دادم ولی به جواب درستی نرسیدم
گویا به هر دیسک کمری هرنی دیسکال گفته نمی شه .... و من هم هنوز اقدام نکردم و خیلی استرس دارم
شاید علت اینکه شما رو دوباره به کمسیون خواستند بخاطر همین مورد هست که هر دیسک کمری را هرنی دیسکال اعلام نمی کنند .
موفق باشید .
باز نتیجه کار رو اعلام کنید .

gharibeashena
July 25th, 2011, 04:05 PM
سلام .تبريك خدمت شما دوست عزيز .منم 29/4/90 معاف شدم.حالا يه قرن بايد صبر كرد تا كارت بياد

n4vid
July 25th, 2011, 04:32 PM
سلام دوست گرامي من كه در تاريخ 8/3/90 كميسيون رفتم مبلغ واريزي 3100 بود. شما احتمال زياد اين 1000 تومان براي معرفي به شوراي عالي هست.
شاید همینطوری باشه که شما میگید امروز که من رفتم از همه دوتا فیش میگرفتن

n4vid
July 25th, 2011, 04:44 PM
سلام .تبريك خدمت شما دوست عزيز .منم 29/4/90 معاف شدم.حالا يه قرن بايد صبر كرد تا كارت بياد

منم تبریک میگم به شما، کارت دست کم دو ماهی طول میکشه صادر بشه کاریش نمیشه کرد باید صبر کنیم

aloha
July 25th, 2011, 04:59 PM
آقا تبریک تبریک تبریک
میشه نمره چشم هاتو بگی ما هم بدونیم و اینکه قبل از قطره با بعد از قطره چقدر فرق کرده
ممنون از شما

AMIRIE
July 25th, 2011, 06:09 PM
آقا من مدارکو فرستادم و غیبت خوردم!
الان بخوام واسه معاف پزشکی اقدام کنم میتونم تو یه شهر دیگه برم برا کارای معافی یا نه؟ خود نظام وظیفه مکان معاینه رو مشخص میکنه؟

hojjatshariff
July 25th, 2011, 06:16 PM
خودم چند تا حدس می زنم :
ممنون از همتون.
کسی تا حالا به شورای پزشکی معرفی شده؟
فیش واریزی شورای عالی چنده؟
خودمم کم کم دارم استرس می گیرم

nima84
July 25th, 2011, 06:50 PM
S.E. رو من هم نمیدونم چیه ولی هر چی که هست ملاک نیست یکی از دوستان هم در این تایپیک در یکی دو صفحه قبل به این موضوع اشاره کرده
من وقتی از دکتر پرسیدم معافم یا نه حدود سی ثانیه در جوابم مکث کرد و این بدین معنی هست که داشت مجموع نمرات آستیگمات و نزدیک بینی رو که چهار عدد هستند با هم جمع میکرد
و گرنه اگه S.E. ملاک بود خیلی سریع جواب میداد

S.E = Spherical Equivalent
به ازای هر نیم نمره Cylinder آستیگمات، 0.25 نمره به Sphere اضافه می شه که تو ساخت باید لحاظ شه!!!
مثلاً شما فرض کنید که چشمتون 5 نمره اسفر با 2 نمره آستیگمات داشته باشه! در واقع اگر این عینک رو همین طوری بخرید مشکلی که پیش میاد اینه که
میشه 6 نمره اسفر معادل و 2 نمره آستیگمات! بنابراین درستش اینه که از 5 نمره اسفر یک نمره کم می کنند و 4 در نظر می گیرند تا با اون 2 نمره آستیگات که نصف میشه
بشه 5 نمره اسفر معادل!!!
ولی چون خود شرکت ها این رو توی عدسی ها لحاظ می کنند؛ یعنی روی لنز فروخته شده که نوشته مثلا 2 Sphere 5 , Cylinder خودشون S.E رو لحاظ کردن این مشکل حل می شه!!!
برای همین تو نسخه همون شماره واقعی رو می نویسند!!! S.E تقریباً هیچ کاربردی نداره مگر این که عدسی انقدر خاص باشه که پیدا نشه! مثلاً 15 نمره اسفر با 3 نمره سیلندر!
تو این حالت که می خوان برش بدن S.E واقعاً نیاز است.

در مورد پرینت دستگاه هم این که اون تو نظام وظیفه هیچ کاربردی نداره، و ملاک نمره جداست، اما حتماً شنیدید که تو بعضی از کمیسیون ها به اشتباه آستیگمات نصف حساب می شده!
در اون کمیسیون ها به اشتباه S.E ملاک بوده. با خیال راحت بدونید تو بیمارستان های بقیه الله ، گلستان ، 501 و سجاد این موضوع درست رعایت می شه

امیدوارم کمک کرده باشم

noavar
July 25th, 2011, 07:05 PM
کسی تا حالا به شورای پزشکی معرفی شده؟فیش واریزی شورای عالی چنده؟خودمم کم کم دارم استرس می گیرمبراي من نامه حضور در جلسه شوراي پزشكي اومده يعني نامه اول بعد از بيمارستان يه فيش ده هزار تومان بايه فيش هزار تومان توش نوشته من از قضيه فيش 3100 خبري نداشتم براي شما تو خود نامه نوشته بود براي 3100 تومان ضمنا من براي دو بيماري اقدام كردم كميسيون هردوشو تو يه روز بررسي ميكنه؟

ahmad67
July 25th, 2011, 08:21 PM
دوستان من چند ماه پیش برای چشم اقدام کردمودر کمال ناباوری چشمام شد 10 حال می خواهم دوباره از طریق چشم اقدام کنم (چون الان مطمئن هستم چشما م بال 10 است) آیا میشود.در ضمن الان برای قلب هم میتونم اعزامم را باطل کنم ودکتر نظام وظیفه هم تایید کرد حال میتونم از طریق قلب اعزاممو باطل کنم وبعد در پلیس +10 برای چشم اقدام کنم.
منتظر یاری سبزتان هستم:D

Klamm
July 25th, 2011, 09:55 PM
ببخشید دوستان این فیشهایی که میگید جریانش چیه؟ مال کمیسیون نظام وظیفه س؟ من که بیمارستان رفتم فیشی نبردم. فقط پولی که بابت ویزیت ازم گرفتن

maziyarsh
July 25th, 2011, 10:38 PM
دوستان من چند ماه پیش برای چشم اقدام کردمودر کمال ناباوری چشمام شد 10 حال می خواهم دوباره از طریق چشم اقدام کنم (چون الان مطمئن هستم چشما م بال 10 است) آیا میشود.در ضمن الان برای قلب هم میتونم اعزامم را باطل کنم ودکتر نظام وظیفه هم تایید کرد حال میتونم از طریق قلب اعزاممو باطل کنم وبعد در پلیس +10 برای چشم اقدام کنم.
منتظر یاری سبزتان هستم:D
زمانی من اینطوری بود که اگر برای یک بیماری می خواستید دوبار اقدام کنید دیگه نیمشد اعزام رو باطل کرد و باید بعد از اعزام اقدام میکردید و میرفتید شورای عالی پزشکی. ولی چندین بار دیدم که بچه ها گفتند میشه.

cena
July 25th, 2011, 10:46 PM
سلام تبریک میگم. آقا شما آماری از فوق لیسانسا نداری که با چه نمره ای معاف دائم میدادند و با چه نمره ای احتمالا معاینه دوباره می دادند (منظورم نمره های بالای 10 است).

gharibeashena
July 25th, 2011, 11:41 PM
ببخشید دوستان این فیشهایی که میگید جریانش چیه؟ مال کمیسیون نظام وظیفه س؟ من که بیمارستان رفتم فیشی نبردم. فقط پولی که بابت ویزیت ازم گرفتن

سلام.دوست عزيز .نگران نباشيد شما در مرحله بيمارستان به هيچ فيشي احتياج نداريد .اين فيش مربوط به كميسيون هست كه من كه در ارديبهشت اقدام كردم زمان تشكيل پرونده در پليس+10 از من 3100 تومان كميسيون رو هم اول گرفتند.و ممكن است بعضي شهر ها نيز روز كميسيون بگيرند .(گويا الان گران تر شده:undecided:)

gharibeashena
July 25th, 2011, 11:45 PM
براي من نامه حضور در جلسه شوراي پزشكي اومده يعني نامه اول بعد از بيمارستان يه فيش ده هزار تومان بايه فيش هزار تومان توش نوشته من از قضيه فيش 3100 خبري نداشتم براي شما تو خود نامه نوشته بود براي 3100 تومان ضمنا من براي دو بيماري اقدام كردم كميسيون هردوشو تو يه روز بررسي ميكنه؟
دوست عزيز منكه ارديبهشت اقدام كردم براي معافيت همون اول ازم 3100 تومان براي تشكيل كميسيون بعد از بيمارستان گرفتند. شايد الان گران تر شده . و اينكه شايد شما براي 2 بيماري اقدام كرده اي بيشتر است. نگران نباشيد مراحل را همانگونه كه ن.و مي گويد دنبال كنيد .به اميد معافي شما .

n4vid
July 26th, 2011, 12:21 AM
آقا تبریک تبریک تبریک
میشه نمره چشم هاتو بگی ما هم بدونیم و اینکه قبل از قطره با بعد از قطره چقدر فرق کرده
ممنون از شما

ممنون دوست عزیز، بدون قطره 9.75 بودم با قطره 9.25 قطره تاثیر چندانی نداشت شماره چشمام هم بعد از قطره استیگمات هر چشمم 1.25 نزدیکبینی هم 3.75 و 3 بود

n4vid
July 26th, 2011, 12:32 AM
سلام تبریک میگم. آقا شما آماری از فوق لیسانسا نداری که با چه نمره ای معاف دائم میدادند و با چه نمره ای احتمالا معاینه دوباره می دادند (منظورم نمره های بالای 10 است).

از شما هم ممنونم دوست عزیز، لیسانس به بالا که باید بالای 10 باشه اگر نمره لب مرزی باشه مثلا" نیم نمره بالاتر از مرز باشه ممکنه ارجا بدن بیمارستان اونم نه همه رو فقط یه تعداد کم البته یکی از دوستان بود تو همین تاپیک میگفت با شماره چشم 13 برای معاینه دوباره فرستادنش بیمارستان ولی خیلی کم پیش میاد

zolterix
July 26th, 2011, 12:46 AM
بچه ها من در مورد پزشکای مسلح برای معاینه اولیه تحقیق کردم هر روز یه بیمارستان هست در سطح تهران و یه شماره هست که زنگ میزنی میپرسی و میگی امروز کجای تهران و کدوم بیمارستانه آیا کسی اون شماره رو داره؟ اگه بدید ممنون میشم

hemmati63
July 26th, 2011, 09:57 AM
بچه ها من در مورد پزشکای مسلح برای معاینه اولیه تحقیق کردم هر روز یه بیمارستان هست در سطح تهران و یه شماره هست که زنگ میزنی میپرسی و میگی امروز کجای تهران و کدوم بیمارستانه آیا کسی اون شماره رو داره؟ اگه بدید ممنون میشم
سلام. آقا تا اونجا که من میدونم پزشکش خیلی مهم نیست براشون. من خودم برای معافیت پزشکی اقدام کردم اصلا چک نکردن این پزشک کیه!!! شما به یکی از بیمارستان های ارتش مثل سجاد یا گلستان یا چمران و غیره مراجعه کنید. برای اطلاعات دقیقتر هم از پلیش +10 راهنمایی بگیرید. در ضمن پست های شما خیلی به موضوع بحث ربطی نداره

hojjatshariff
July 26th, 2011, 12:15 PM
براي من نامه حضور در جلسه شوراي پزشكي اومده يعني نامه اول بعد از بيمارستان يه فيش ده هزار تومان بايه فيش هزار تومان توش نوشته من از قضيه فيش 3100 خبري نداشتم براي شما تو خود نامه نوشته بود براي 3100 تومان ضمنا من براي دو بيماري اقدام كردم كميسيون هردوشو تو يه روز بررسي ميكنه؟
دوست عزیز شما هنوز به کمسیون پزشکی بیمارستان نرفتید ، اون فیش ده هزار تومان و هزار تومان مال خود کمسیون پزشکی بیمارستانه که تو روز کمسیون ازتون می گیرن
من منظورم کمسیون پزشکی تو نظام وظیفه هستش که بعد از کمسیون بیمارستان خواهید رفت .اونجا فیش 3100 تومانی لازمه
من دفعه قبل همونو بردم ولی این دفعه ده هزار تومانی خواستند ، نمی دونم چرا.علتش برام معلوم نیست

immunology
July 26th, 2011, 02:36 PM
الان دیگه فیش 3100 تومنی 10000تومن شده.من که رفتم پلیس +10 گفت چرا 3100 واریز کردی.باید 10هزار واریز میکردی.مجبوری رفتم 7تومن دیگه واریز کردم به همون حساب سیبای بانک ملی.
قضیه اون فیش هزارتومنی چیه؟؟؟

immunology
July 26th, 2011, 02:40 PM
دوستان من برای 2مشکل اقدام کردم.صافی کف پا و چشم.نظام وظیفه گفت برو زنگ میزنیم بیای نامتو ببری.
خواستم بدونم که واسه 2تا مشکل 1نامه میدن؟؟؟؟یا جدا جدا؟؟

zolterix
July 26th, 2011, 02:42 PM
سلام. آقا تا اونجا که من میدونم پزشکش خیلی مهم نیست براشون. من خودم برای معافیت پزشکی اقدام کردم اصلا چک نکردن این پزشک کیه!!! شما به یکی از بیمارستان های ارتش مثل سجاد یا گلستان یا چمران و غیره مراجعه کنید. برای اطلاعات دقیقتر هم از پلیش +10 راهنمایی بگیرید. در ضمن پست های شما خیلی به موضوع بحث ربطی نداره
شما اطلاعات نداری چرا پیام میدی؟ بعدشم سوال من در مورد پزشکی هست اینجا هم پزشکی یه بعدشم واکسن و معاینه اولیه هر روز یک جای تهرانه نمیدونستی بدون حالا الکی یه یا واقعی بلاخره باید بری پیش اینا یه شماره تلفن داره میپرسی امروز کجای تهرانه منم اونو میخای اگه کسی داره لطف کنه بزاره برام

gharibeashena
July 26th, 2011, 03:23 PM
دوستان من برای 2مشکل اقدام کردم.صافی کف پا و چشم.نظام وظیفه گفت برو زنگ میزنیم بیای نامتو ببری.
خواستم بدونم که واسه 2تا مشکل 1نامه میدن؟؟؟؟یا جدا جدا؟؟

دوست عزيز به احتمال زياد يه نامه ميدن و به يه بيمارستان معرفي ميشي .ولي تو بيمارستان بايد براي معاينه به دو بخش مختلف بري براي معاينه و پول هم همراهت ببر چون 2 بيماريه اگر كه هر بيماري رو دو پزشك بخواد معاينه كنه ميشه 32000 تومان.ويزيت هر پزشك براي معاينه 8000 تومان هست.

gharibeashena
July 26th, 2011, 03:28 PM
دوست عزیز شما هنوز به کمسیون پزشکی بیمارستان نرفتید ، اون فیش ده هزار تومان و هزار تومان مال خود کمسیون پزشکی بیمارستانه که تو روز کمسیون ازتون می گیرن
من منظورم کمسیون پزشکی تو نظام وظیفه هستش که بعد از کمسیون بیمارستان خواهید رفت .اونجا فیش 3100 تومانی لازمه
من دفعه قبل همونو بردم ولی این دفعه ده هزار تومانی خواستند ، نمی دونم چرا.علتش برام معلوم نیست

دوست بزرگوار ما توي مرحله بيمارستان اصلا كميسيون نداريم .مرحله بيمارستان فقط معاينه توسط پزشك هست كه ويزيت هر پزشك 8000 تومان هست.!!!!اطلاعات اشتباه نديد.

noavar
July 26th, 2011, 08:10 PM
دوست عزیز شما هنوز به کمسیون پزشکی بیمارستان نرفتید ، اون فیش ده هزار تومان و هزار تومان مال خود کمسیون پزشکی بیمارستانه که تو روز کمسیون ازتون می گیرنمن منظورم کمسیون پزشکی تو نظام وظیفه هستش که بعد از کمسیون بیمارستان خواهید رفت .اونجا فیش 3100 تومانی لازمهمن دفعه قبل همونو بردم ولی این دفعه ده هزار تومانی خواستند ، نمی دونم چرا.علتش برام معلوم نیستمن از خودم كه خبر دارم دوست عزيزبيمارستانم رفتم اين دو فيش مال روز كميسيونه چرا از طرف من ميگين بيمارستان نرفتم بعد از بيمارستان نامه كميسيون نظام وظيفه اومد وشنبه بايد برم حالا براي من چيزي از 3100 ننوشته كه فكر كنم تو پليس +10 ازم گرفتن

hojjatshariff
July 26th, 2011, 10:35 PM
دوست بزرگوار ما توي مرحله بيمارستان اصلا كميسيون نداريم .مرحله بيمارستان فقط معاينه توسط پزشك هست كه ويزيت هر پزشك 8000 تومان هست.!!!!اطلاعات اشتباه نديد.
عرض کنم که من خودم دو بار برا معافیت اقدام کردم
اول مراجعه می کنی به بیمارستان ، یه پزشک می بینه ، نامه معرفی به بیمارستان رو می گیره ، سئوال از بیماری (و یا بیماریها) می کنه و بسته به نوع بیماری به آزمایشگاه ها و یا رادیولوژی یا ام آر آی ...... معرفی می کنه (تو هر مرحله باید هزینه عکس برداری و آزمایش و ... رو مجزا پرداخت کنیم ) سپس نتیجه ازمایشات رو خودشون می فرستند به بیمارستان و به شما یه روز بعنوان جلسه پزشکی (یا کمسیون پزشکی ) وقت میدن . اونجا برای هر جلسه که بسته به تعداد بیماریتون برید به ازای هر کدام 10 هزار تومان باید فیش ببرید مثلا اگه جلسه بیماریهای داخلی و بیماری های مغز و اعصاب بری باید 20 تومن فیش ببری
بعد اونا هم جواب معاینات رو خودشون می فرستند نظام وظیفه .
بعد یه نامه میاد در خونه و دعوت می شوید به کمسیون اصلی در نظام وظیفه که فیش 31000 ریالی لازمه (که فکر کنم اونم شده 10 هزار تومانی تازگیا)
حالا اگه تو شهر های دیگه (یا برای بیماری های دیگه و یا بیمارستان های دیگه ) این پروسه متفاوت باشه دیگه تقصیر من نیست .
دوست عزیز من اطلاعات اشتباه ندادم ، چون خودم دو بار این پروسه رو رفتم یه بار برای دیسک کمر که قبل از کمسیون بیمارستان به ام آر آی و ای ام جی معرفی شدم و هزینش شد 160 هزار تومان . بعد یه فیش 10 تومنی بردم روز کمسیون جراحی مغز و اعصاب (دقت کنید یه جلسه با چهار دکتر که مدارک و برگه ها رو بررسی می کنند و هی سئوال و پرسش می کنند) و بعد دعوت شدم به کمسیون پزشکی نظام وظیفه و فیش 31000 ریالی بردم و اونجا سرباز شناخته شدم و بد رفتم اعزاممو لغو کردم و دوباره از اول پروسه انجام شد ولی تو مرحله کمسیون نظام وظیفه این دفعه 10 هزار تومن می خوان ،
پس هیچ جای صحبتام الکی نبوده ولی تو جاهای دیگه و تو موقعیت های دیگه ممکنه (و یا به قول شما حتما) فرق می کنه
موفق باشید.

Klamm
July 26th, 2011, 11:39 PM
عرض کنم که من خودم دو بار برا معافیت اقدام کردم
اول مراجعه می کنی به بیمارستان ، یه پزشک می بینه ، نامه معرفی به بیمارستان رو می گیره ، سئوال از بیماری (و یا بیماریها) می کنه و بسته به نوع بیماری به آزمایشگاه ها و یا رادیولوژی یا ام آر آی ...... معرفی می کنه (تو هر مرحله باید هزینه عکس برداری و آزمایش و ... رو مجزا پرداخت کنیم ) سپس نتیجه ازمایشات رو خودشون می فرستند به بیمارستان و به شما یه روز بعنوان جلسه پزشکی (یا کمسیون پزشکی ) وقت میدن . اونجا برای هر جلسه که بسته به تعداد بیماریتون برید به ازای هر کدام 10 هزار تومان باید فیش ببرید مثلا اگه جلسه بیماریهای داخلی و بیماری های مغز و اعصاب بری باید 20 تومن فیش ببری
بعد اونا هم جواب معاینات رو خودشون می فرستند نظام وظیفه .
بعد یه نامه میاد در خونه و دعوت می شوید به کمسیون اصلی در نظام وظیفه که فیش 31000 ریالی لازمه (که فکر کنم اونم شده 10 هزار تومانی تازگیا)
حالا اگه تو شهر های دیگه (یا برای بیماری های دیگه و یا بیمارستان های دیگه ) این پروسه متفاوت باشه دیگه تقصیر من نیست .
دوست عزیز من اطلاعات اشتباه ندادم ، چون خودم دو بار این پروسه رو رفتم یه بار برای دیسک کمر که قبل از کمسیون بیمارستان به ام آر آی و ای ام جی معرفی شدم و هزینش شد 160 هزار تومان . بعد یه فیش 10 تومنی بردم روز کمسیون جراحی مغز و اعصاب (دقت کنید یه جلسه با چهار دکتر که مدارک و برگه ها رو بررسی می کنند و هی سئوال و پرسش می کنند) و بعد دعوت شدم به کمسیون پزشکی نظام وظیفه و فیش 31000 ریالی بردم و اونجا سرباز شناخته شدم و بد رفتم اعزاممو لغو کردم و دوباره از اول پروسه انجام شد ولی تو مرحله کمسیون نظام وظیفه این دفعه 10 هزار تومن می خوان ،
پس هیچ جای صحبتام الکی نبوده ولی تو جاهای دیگه و تو موقعیت های دیگه ممکنه (و یا به قول شما حتما) فرق می کنه
موفق باشید.
و فکر میکنم این فقط مختص کسانی است که اساسا نیاز به جلسه شورای پزشکی بیمارستان داشته باشند. چون مثلا خود من فقط نامه معرقی به بیمارستانم اومد. رفتم. یک دکتر دید. بیماریمو تایید کرد و توی برگه نوشت. و بعد بیمارستان گفت که دیگه خودشون همینو میفرستن ن.و. همین! نه فیشی. نه شورایی. هیچ!
درسته؟