PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17

gharibeashena
July 27th, 2011, 12:36 AM
[QUOTE=Klamm;477883]و فکر میکنم این فقط مختص کسانی است که اساسا نیاز به جلسه شورای پزشکی بیمارستان داشته باشند. چون مثلا خود من فقط نامه معرقی به بیمارستانم اومد. رفتم. یک دکتر دید. بیماریمو تایید کرد و توی برگه نوشت. و بعد بیمارستان گفت که دیگه خودشون همینو میفرستن ن.و. همین! نه فیشی. نه شورایی. هیچ!
درسته؟[/QUOTE
با عرض پوزش از sharif hojat عزيز اين دوستمون راست ميگه هيچ كدام از ما شوراي بيمارستان نداشتيم يعني بيماريمون احتياج به اين نداشته.ولي جالبه كه شما رفتين. به هر حال مويد باشيد

hemmati63
July 27th, 2011, 10:20 AM
شما اطلاعات نداری چرا پیام میدی؟ بعدشم سوال من در مورد پزشکی هست اینجا هم پزشکی یه بعدشم واکسن و معاینه اولیه هر روز یک جای تهرانه نمیدونستی بدون حالا الکی یه یا واقعی بلاخره باید بری پیش اینا یه شماره تلفن داره میپرسی امروز کجای تهرانه منم اونو میخای اگه کسی داره لطف کنه بزاره برام
الان من که تمام مراحل رو طی کردم اطلاعات ندارام شما که هنوز دفتر چه هم نخریدی اطلاعات داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این چه حرفیه میزنی دوست عزیز؟؟؟ یکم درست صحبت کنین!!!!!!!
واکسن رو تعدادی از مراکز بهداشت میزنن مثلا خود من رفتم تجریش برام زد و مهر کرد. معاینه اولیه هم فقط مهر پزشک داشته باشه حله. میتونین به بیمارستان های نظامی مراجعه کنین که خیال خودتون راحت تر باشه. بله میدونم که تو شهرستان ها یک بیمارستان یا درمانگاه خاصی رو برای معاینه و البته برای واکسن معرفی میکنن ولی تهران اینجوری نیست. برگه معاینه اولیه هم خیلی مهم نیست مهم بیمارستان و شورای پزشکیه. اینقدر مسائل رو گنده نکنین. با آرامش خاطر جلو برین ایشالا که معاف میشید.

amir_70
July 27th, 2011, 09:46 PM
سلام به همه دوستان

من واسه چشمم اقدام کردم

اول که به یه بیمارستان تو شهر خودمون معرفی کردن وقتی اون پزشک واسم تایید کرد نتیجه رو بردم نظام وظیفه و به یه بیمارستان دیگه تو یه شهر دیگه معرفیم کردن

روز اول رفتم بیمارستان یه خانومه بود که نشست و نمره چشم بعد از 3 بار قطره 4.5 - و 5.25- و هر کدام 2.25- استیگمات که مجموعش واسم زد 14.25- . بهم گفت که 100 درصد معافی (ازش پرسیدم ابجی اینی که میگن استیگمات باهاش جمع میشه درسته گفت اره و همونجا جلو چش خودم جمع زد و 14.25 شد و گفت حتما معافی) فقط گفت که فردا دکتر اصلی باید تایید کنه واست

شانس ما امروز دکتر اصلی اومد رفتم اون یارو نوره رو زد تو چشم و معاینه کرد و بهم یه برگه داد که برم از چشام عکس بگیرم نتیجه رو بهش تحویل بدم

از منشی شنیدم گفت خیلی طرف سخت معافی میده(تایید میکنه) حالا میخوام بپرسم اصلا کسی از شما عکس برداری از چشاش گرفت واسه معافیت چشم؟اونم با این درجه؟اخه 14 درجه واسه یه دیپلم دیگه عکس چی میخواد؟چرا گفت برم عکس بگیرم؟

disaster
July 27th, 2011, 09:57 PM
سلام دوستان، یه سوالی داشتم، به نظرتون بهتره برای معافیت چشم از تهران اقدام کنیم یا از شهرستان؟ کدومش سریع تر جواب میده؟ من حدود یک ماه و خورده ای از معافیت تحصیلیم مونده فقط :( البته معاف از رزم رو مطمئنم میشم

eden
July 27th, 2011, 11:52 PM
سلام دوستان من میخوام واسه عرق کف دست اقدام کنم ولی حدودا هفته ی بعد آخرین نمرم رد میشه (دوره ی لیسانس)حالا باید چیکار کنم چون فکر میکنم روند اینه که فارغ التحصیلی همراه دیگر مدارک باید ارسال بشه با این حساب هفته ی بعد هنوز مدارک میفرستم حالا بعد اون چه اتفاقی میفته؟ نهایتا دعوت میشی در یک روز خاص در بیمارستان حاضر شی تا کمیسیون پزشکی معاینه کنه و در موردت نظر بده؟ شاید اون موقه اصلا دستم عرق نکرد!!!!؟(الان وضعیت دستم بده) در ضمن کسی میدونه بخاطر جراحی عروق کرونر پدر میشه معافیت کفالت گرفت؟ پدر شرایتش چطور بررسی میشه و چطور باشه معاف میدن بهت؟
ممنون میشم کسایی که تو همین کیس اقدام کردن حتما نظر بدن

immunology
July 28th, 2011, 10:02 AM
سلام دوستان، یه سوالی داشتم، به نظرتون بهتره برای معافیت چشم از تهران اقدام کنیم یا از شهرستان؟ کدومش سریع تر جواب میده؟ من حدود یک ماه و خورده ای از معافیت تحصیلیم مونده فقط :( البته معاف از رزم رو مطمئنم میشم

اگه معاف از رزمیتو مطمئنی دیگه فرقی نداره.منم الان معافیت تحصیلیم چند روز دیگه تموم میشه ولی چون صد در صد معاف رزمم دیگه نگرانی نداره بابت غیبت.

immunology
July 28th, 2011, 12:22 PM
دوستان 1ساعت پیش از نظام وظیفه بهم زنگ زدن گفتن بیا نامتو بگیر.میخواستم بدونم چقدر فرصت دارم تا برم معاینه بشم؟؟؟روزه خاصی هست یا مثلا طی یک هفته میتونیم بریم معاینه؟؟؟

gharibeashena
July 28th, 2011, 02:01 PM
سلام دوستان من میخوام واسه عرق کف دست اقدام کنم ولی حدودا هفته ی بعد آخرین نمرم رد میشه (دوره ی لیسانس)حالا باید چیکار کنم چون فکر میکنم روند اینه که فارغ التحصیلی همراه دیگر مدارک باید ارسال بشه با این حساب هفته ی بعد هنوز مدارک میفرستم حالا بعد اون چه اتفاقی میفته؟ نهایتا دعوت میشی در یک روز خاص در بیمارستان حاضر شی تا کمیسیون پزشکی معاینه کنه و در موردت نظر بده؟ شاید اون موقه اصلا دستم عرق نکرد!!!!؟(الان وضعیت دستم بده) در ضمن کسی میدونه بخاطر جراحی عروق کرونر پدر میشه معافیت کفالت گرفت؟ پدر شرایتش چطور بررسی میشه و چطور باشه معاف میدن بهت؟
ممنون میشم کسایی که تو همین کیس اقدام کردن حتما نظر بدن
سلام.دوست عزيز . من ماه پيش معاف شدم . واسه اين بيماري بايد دستت خيس خيس باشه و اصلا خشك نشه. بيمارستان 2 پزشك معاينه ميكنن و نظر ميدن .ممكن معاينه سوم هم بدن. بعد نامه مياد نظام وظيفه يه كميسيون هم 3 يا 4 تا پزشك هم اونجا نظر ميدن. اگر باز برات معافيت بزنن ولي سرهنگ اگه بگه بايد بري شوراي عالي مثل من بايد هم شوراي عالي بري هم رويت با سرهنگ. رفيق اين بيماري رو استرس ايجاد ميكنه اون روز به اندازه كافي استرس داري و اگر بيماريت شديد باشه معافي. چون طبق آيين نامه هيپر ئيدروزيس شديد معاف دائم داره يعني دستت آب بچكه.

123456mm
July 28th, 2011, 03:48 PM
دوستان 1ساعت پیش از نظام وظیفه بهم زنگ زدن گفتن بیا نامتو بگیر.میخواستم بدونم چقدر فرصت دارم تا برم معاینه بشم؟؟؟روزه خاصی هست یا مثلا طی یک هفته میتونیم بریم معاینه؟؟؟
نامه معرفی به کمیسیون یا نامه معرفی به بیمارستان برای معاینه بیمارستان؟
شما کی آخرین مرحله رو انجام و دادین و کی مدارک رو تحویل دادین؟

kamranmirzaa
July 28th, 2011, 06:19 PM
الان من که تمام مراحل رو طی کردم اطلاعات ندارام شما که هنوز دفتر چه هم نخریدی اطلاعات داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این چه حرفیه میزنی دوست عزیز؟؟؟ یکم درست صحبت کنین!!!!!!!
واکسن رو تعدادی از مراکز بهداشت میزنن مثلا خود من رفتم تجریش برام زد و مهر کرد. معاینه اولیه هم فقط مهر پزشک داشته باشه حله. میتونین به بیمارستان های نظامی مراجعه کنین که خیال خودتون راحت تر باشه. بله میدونم که تو شهرستان ها یک بیمارستان یا درمانگاه خاصی رو برای معاینه و البته برای واکسن معرفی میکنن ولی تهران اینجوری نیست. برگه معاینه اولیه هم خیلی مهم نیست مهم بیمارستان و شورای پزشکیه. اینقدر مسائل رو گنده نکنین. با آرامش خاطر جلو برین ایشالا که معاف میشید.

دوستان عزیز , من سه بار کمیسیون پزشکی رفتم و هر کدوم یک جور بودند , نکته ای که دوست خوبمون hemmati63 گفتن خیلی مهمه . باید آرامش داشته باشید و نظم در طی مراحل و کمی شانس تا معاف بشید.
برای معاینه اولیه هر جایی می تونید برید و برگه نظام وظیفه رو پر کنید . من خودم چون به مدت 20 سال بیمار یک دکتر بودم پیش اون رفتم اما هر دکتر عمومی یا متخصص داخلی هم می تونه بعد از معاینه برگه دفترچه رو براتون پر کنه .
واکسن هم یک سری مراکز توی هر منطقه هست (مثل مرکز بهداشت منطقه) که از پلیس 10+ بخواهید آدرسها رو بهتون می ده توی اینترنت هم می تونید اونها رو پیدا کنید.
در ضمن مقدار وجهی که در بیمارستان می پردازید کاملا متفاوت و بستگی به بیماری و بیمارستان داره , من اسفند معرفی شدم به بیمارستان قلب شهید رجایی , اردیبهشت به بیمارستان سجاد و خرداد به بیمارستان بقیه الله و هر کدوم وجه دریافتی , برخورد و مراحلی که باید طی می کردی متفاوت بود (مثلا بیمارستان قلب مثل یک بیمار عادی با آدم برخورد می کردن) بیمارستان امام سجاد عین یک سرباز (توی صف می ایستادی , روی دستت مهر می زدن , به ازای هر 6 بیمار عادی یک سرباز رو صدا می زدن ) بیمارستان بقیه الله از همه گرون تر بود ولی سریعتر .
همه آدمهایی که برای معافیت پزشکی اقدام می کنن باید برن کمیسیون ! اونهایی که فلج هستند و یا قطع عضو و ... احتیاج به پر کردن فرم و بیمارستان ندارندو یکراست مراجعه می کنن به کمیسیون نظام وظیفه ولی بقیه تشریفات معرفی به بیمارستان و بعد رسیدن نامه دعوت به کمیسیون و بعد کمیسیون و رای نهایی.
گاهی هم که نمی تونن درست تصمیم بگیرن و به قول معروف روی مرز هست بیماری معرفی می کنن به شورای عالی که شورای عالی هم توی همون ساختمان هست (توی تهران) ولی به جای 3 پزشک 5 پزشک رای می دن و فیش و مبلغش هم فرق داره .

[QUOTE=Klamm;477883]و فکر میکنم این فقط مختص کسانی است که اساسا نیاز به جلسه شورای پزشکی بیمارستان داشته باشند. چون مثلا خود من فقط نامه معرقی به بیمارستانم اومد. رفتم. یک دکتر دید. بیماریمو تایید کرد و توی برگه نوشت. و بعد بیمارستان گفت که دیگه خودشون همینو میفرستن ن.و. همین! نه فیشی. نه شورایی. هیچ!
درسته؟[/QUOTE
با عرض پوزش از sharif hojat عزيز اين دوستمون راست ميگه هيچ كدام از ما شوراي بيمارستان نداشتيم يعني بيماريمون احتياج به اين نداشته.ولي جالبه كه شما رفتين. به هر حال مويد باشيد
منظورتون شورای عالی هست دیگه وگرنه کمیسون رو همه با هر نوع بیماری باید برن تا معاف شن

دوستان لطفا اگه می خواید مطمئن و بی تشویش معاف بشید با نظم مدارکتون رو دسته بندی کنید و وقتی می رید اونجا گیج گیجی نخورید و مراحل رو همونطور که بهتون می گن طی کنید من روزهایی رو توی نظام وظیفه دیدم که اینقدر تذکر می دن که این جلو تجمع نکنید و همه داد و قال می کنند که اعصاب دکترهای اون تو بهم می ریزه و خیلی عصبانی و بی حوصله برخورد می کنن و خدای ناکرده حق ملت ضایع می شه .
من خودم وقتی معاف شدم و رفتم مدارک رو بدم 2 پسر جوان اومده بودند با برگه معاینه اولیه و مدارک رو هم آورده بودند که تحویل بدند و خودشون با جدیت می گفتن این رو دکتر نوشته و گفته معافی دیگه کمیسیون نمی خواد که سرهنگ از پشت میکروفون این رو خوند و همه خندیدن و گفت پس همه که اینجان معافن دیگه !!! ساده انگاری نکنید و مراحل رو با آرامش طی کنید به امید خدا معافید

immunology
July 28th, 2011, 06:27 PM
نامه معرفی به کمیسیون یا نامه معرفی به بیمارستان برای معاینه بیمارستان؟
شما کی آخرین مرحله رو انجام و دادین و کی مدارک رو تحویل دادین؟

بله
حدود 1هفته پیش
البته من شهرستان هستم

Klamm
July 28th, 2011, 10:36 PM
منظورتون شورای عالی هست دیگه وگرنه کمیسون رو همه با هر نوع بیماری باید برن تا معاف شن

دوستان لطفا اگه می خواید مطمئن و بی تشویش معاف بشید با نظم مدارکتون رو دسته بندی کنید و وقتی می رید اونجا گیج گیجی نخورید و مراحل رو همونطور که بهتون می گن طی کنید من روزهایی رو توی نظام وظیفه دیدم که اینقدر تذکر می دن که این جلو تجمع نکنید و همه داد و قال می کنند که اعصاب دکترهای اون تو بهم می ریزه و خیلی عصبانی و بی حوصله برخورد می کنن و خدای ناکرده حق ملت ضایع می شه .
من خودم وقتی معاف شدم و رفتم مدارک رو بدم 2 پسر جوان اومده بودند با برگه معاینه اولیه و مدارک رو هم آورده بودند که تحویل بدند و خودشون با جدیت می گفتن این رو دکتر نوشته و گفته معافی دیگه کمیسیون نمی خواد که سرهنگ از پشت میکروفون این رو خوند و همه خندیدن و گفت پس همه که اینجان معافن دیگه !!! ساده انگاری نکنید و مراحل رو با آرامش طی کنید به امید خدا معافید

بله منظور شوارای عالی بود. همونطور که شما میگید برخوردها و مراحل متفاوته. در مورد خود من همونطور که گفتم. نه فیشی بود, نه جلسه ای , و نه حتی شورایی. همون یک پزشک معاینه کرد و برگه ناجا رو امضا کرد.

Klamm
July 28th, 2011, 10:39 PM
مثل اینکه همینم بستگی داره. در مورد من تنها تاریخ روی نامه ی معرفی به بیمارستانم تاریخ صدور خود نامه بود. اما بعضی ها دقیقا تاریخ مراجعه به بیمارستان هم ذکر میشه

Klamm
July 28th, 2011, 10:40 PM
تا اونجایی که من تجربه دارم شهرستان به مراتب سریعتره (من خودم از تهران و دوستم از شیراز اقدام کردیم و کارای اون خیلی خیلی زودتر از من انجام شد)

kamranmirzaa
July 29th, 2011, 12:15 AM
بله منظور شوارای عالی بود. همونطور که شما میگید برخوردها و مراحل متفاوته. در مورد خود من همونطور که گفتم. نه فیشی بود, نه جلسه ای , و نه حتی شورایی. همون یک پزشک معاینه کرد و برگه ناجا رو امضا کرد.
شما برگه دفترچه رو می گید یا برگه معافی رو ؟
یعنی شما بدون شورا معاف شناخته شدید و 1091000 ریال رو دادید و منتظر کارت معافیت هستید ؟

eden
July 29th, 2011, 12:30 AM
ممنون از پاسختون
دست شما چطوری بود معاف دادن(باید از دستم آب قطره قطره بریزه؟:()؟ دست من اونقد عرق میکنه که پوست پوست میشه(تابسون) دوبارم موقعی که اینطوری بود رفتم بیمارستان و با دو پزشکی که میگن عضو کمیسیونن معاینه شدم اینا تاثیر میذاره به نظرتون ؟

gharibeashena
July 29th, 2011, 06:16 PM
ممنون از پاسختون
دست شما چطوری بود معاف دادن(باید از دستم آب قطره قطره بریزه؟:()؟ دست من اونقد عرق میکنه که پوست پوست میشه(تابسون) دوبارم موقعی که اینطوری بود رفتم بیمارستان و با دو پزشکی که میگن عضو کمیسیونن معاینه شدم اینا تاثیر میذاره به نظرتون ؟
دوست عزيز بايد دستتون قطره قطره آب باشه و اونجا بهتون ميگن كه دستتون رو با دستمال خشك كنيد و بعد باز نگه داريد بايد دوباره خيس بشه.من دستم خيلي خيس ميشه و مثل قطره آب مياد . راجع به اينكه شما معاينه شدينم نمي دونم چون معلوم نيست آدم كدام بيمارستان و پيش كدام پزشك واسه معاينه ميافته. اقدام كنيد و به خدا توكل كنيد انشاالله كه نتيجه مي گيريد

arash66
July 30th, 2011, 01:31 AM
با سلام و خسته نباشيد. ميخواستم بپرسم ايا اگه كسي بيماري داشته باشه كه دكتر هاي متخصص نظام وظيفه بگن معاف هستي
ولي در كميسيون يا شوراي عالي رد بشي ، ايا امكان اعتراض وجود دارد؟
البته بيماري صراحتا در دفترچه ذكر شده باشه كه معافيت دارد.

immunology
July 30th, 2011, 10:32 AM
دوستان نامه های من رسید.نظام وظیفه اصلا جواب درست حسابی ندادن.من چند روز وقت دارم برای معاینه؟؟؟؟چون دو مورده و دو تا نامه فکر نکنم بشه تو یه روز جفتشونو رفت.

Klamm
July 30th, 2011, 11:03 AM
شما برگه دفترچه رو می گید یا برگه معافی رو ؟
یعنی شما بدون شورا معاف شناخته شدید و 1091000 ریال رو دادید و منتظر کارت معافیت هستید ؟
نه دوست عزیز- منظور نامه ای است که ن.و برای معرفی به بیمارستان میفرسته (که نتیجه معاینات رو هم روی همون نامه پر میکنند) من فعلا فقط بیمارستان رفتم. معافیت وقتی قطعیت پیدا میکنه که در کمیسیونی که در خود ن.و تشکیل میشه معاف شناخته بشی. من بحثم اینه که بیمارستان من شامل شورا یا دادن فیش نشد. تنها یک پزشک معاینه کرد و بیماری من رو تایید کرد

sahand11_m27
July 30th, 2011, 11:18 AM
دوستان نامه های من رسید.نظام وظیفه اصلا جواب درست حسابی ندادن.من چند روز وقت دارم برای معاینه؟؟؟؟چون دو مورده و دو تا نامه فکر نکنم بشه تو یه روز جفتشونو رفت.
سلام
دوست عزیز من از خود نظام وظیفه گرفتم نامرو و بهم گفتن تا 1 ماه وقت داره ولی این موضوع توی نامه ذکر نشده بود. من با 2 روز تاخیر مراجعه کردم که هیچ مشکلی هم نبود. شما هم اگه میخوای مطمئن بشی میتونی زنگ بزنی بیمارستان و سوال کنی.

sahand11_m27
July 30th, 2011, 11:29 AM
با سلام و خسته نباشيد. ميخواستم بپرسم ايا اگه كسي بيماري داشته باشه كه دكتر هاي متخصص نظام وظيفه بگن معاف هستي
ولي در كميسيون يا شوراي عالي رد بشي ، ايا امكان اعتراض وجود دارد؟
البته بيماري صراحتا در دفترچه ذكر شده باشه كه معافيت دارد.
دوست گرامی فکر میکنم مدتی هست که این قانون رو برداشتن و اگه معاف اعلام نشه شخص باید در حین خدمت ذوباره برای معافی اقدام کنه.

immunology
July 30th, 2011, 11:23 PM
گرفتاری شدیم با این پزشکای نفهم.رفتم پیش رئیس کمیسیون میگه نمره و آستیگمات جمع نمیشه.ما از رو قانون حرف میزنیم.نمیدونم چیکار کنم.

123456mm
July 30th, 2011, 11:31 PM
گرفتاری شدیم با این پزشکای نفهم.رفتم پیش رئیس کمیسیون میگه نمره و آستیگمات جمع نمیشه.ما از رو قانون حرف میزنیم.نمیدونم چیکار کنم.
پس چی میشه؟

همه میگن جمع میشه:confused:

n4vid
July 31st, 2011, 07:46 AM

از کجا اقدام کردید ؟
شماره چشم در صورتی که هم علامت باشه جمع میشه من 2 هفته پیش با همین قانون جمع شدن معاف شدم

immunology
July 31st, 2011, 10:45 AM
من از شهرستان اقدام کردم.با یه مشت نفهم گیر کردم.بابا میگم تو تهران جمع میکنن میگه نه همچین چیزی نیست.دوستان اون دکتری که معاینه میکنه نمره رو به چه صورت میفرسته کمیسیون؟؟؟؟به صورت جمع شده یا شماره و آستیگمات هر چشم جدا؟؟؟
اگه جدا بنویسه خوب رئیس کمیسیون جمع نمیکنه و من بدبخت میشم.

123456mm
July 31st, 2011, 11:49 AM
سلام بچه ها امروز رفتیم با دوستم نظام وظیفه برای نامه معرفی برای معاینه بیمارستان که نیومده بود.
بعد یارو روی برگه تاییدیه ثبت پلیس +10 واسش زد که برو بیمارستان فردا اسمت رفته بیمارستان فردا.اما نامه اش هنوز نیومده.گفت بدون نامه هم میشه مشکلی نیست اسمت اونجا هست.
حالا جریان چیه؟

nima_mini2005
July 31st, 2011, 03:08 PM
سلام . من شماره چشمم به صورت زیر هستش . نمیدونم معاف میشم یا نه ؟ لطفا کمکم کنید :
OD:-3.5 -3.25*17
دارای مدرک لیسانس هستم. نمیدونم آستیگمات حساب میشه یا نه ؟

hemmati63
July 31st, 2011, 07:29 PM
سلام بچه ها امروز رفتیم با دوستم نظام وظیفه برای نامه معرفی برای معاینه بیمارستان که نیومده بود.
بعد یارو روی برگه تاییدیه ثبت پلیس +10 واسش زد که برو بیمارستان فردا اسمت رفته بیمارستان فردا.اما نامه اش هنوز نیومده.گفت بدون نامه هم میشه مشکلی نیست اسمت اونجا هست.
حالا جریان چیه؟
علاوه بر نامه ای که باید به دست شما میرسید نامه دیگری هست که برای بیمارستان ارسال میشه و بیمارستان مشخصات و عکس شما رو با اون مطابقت میده و شما انگشت میزنین پایین برگه و بیمارستان پایین همون برگه جواب رو برای نظام وظیفه میفرسته. اگه این برگه به بیمارستان رسیده باشه حله و اصلا کاری به نامه شما ندارن.

sahand11_m27
July 31st, 2011, 11:29 PM
سلام . من شماره چشمم به صورت زیر هستش . نمیدونم معاف میشم یا نه ؟ لطفا کمکم کنید :
OD:-3.5 -3.25*17
دارای مدرک لیسانس هستم. نمیدونم آستیگمات حساب میشه یا نه ؟
دوست عزیز با هم جمع میشن و مجموعشون محاسبه میشه . برای لیسانس بالای 10 باید باشه. مجموع چشمتون 12.25 که معاف میشی ایشالا.

noavar
August 1st, 2011, 12:31 AM
امروز بعد از چند وقت استرس معاف شدم از لغو اعزام تا خود بيمارستان بگير تا امروز كه روز كميسيون بود واقعا پر استرس ولي برخلاف روزاي قبل خيليا معاف شدن وخيليا هم دوباره برگردوندشون بيمارستان من نديدم كسي رو سرباز اعلام كنن من براي دوبيماري يكي چشم ويكي پا پرانتزي اقدام كردم كه البته براي چشم معاف شدم دوستان اگه سوال داشتن در خدمتم

aia
August 1st, 2011, 02:51 AM
من پس فردا کمیسیون دارم
واسه فشار خون اقدام کردم همه ی فشارای بالام بالای 16 بود ولی میانگین فشار پایینم شد 9.75!
خیلی استرس دارم
کسی تجربه داره؟

Klamm
August 1st, 2011, 10:37 AM
امروز بعد از چند وقت استرس معاف شدم از لغو اعزام تا خود بيمارستان بگير تا امروز كه روز كميسيون بود واقعا پر استرس ولي برخلاف روزاي قبل خيليا معاف شدن وخيليا هم دوباره برگردوندشون بيمارستان من نديدم كسي رو سرباز اعلام كنن من براي دوبيماري يكي چشم ويكي پا پرانتزي اقدام كردم كه البته براي چشم معاف شدم دوستان اگه سوال داشتن در خدمتم
تبریک پسر!
میگم معمولا چه کیسهایی رو برمیگردونن بیمارستان؟ باهاشون حرف نزدی؟ مثلا بیماریهاشون چیا بود؟

behnam_r007
August 1st, 2011, 12:56 PM
سلام دوستان.
من تقريبا 90% صفحه ها رو گشتم ولي خيلي كم درمورد معافيت شنوايي صحبت شده بود. من شنواييم كم شده. چندين بار رفتم دكتر و نوارگوش گرفتم و... طبق اين بند بطور قانوني، من معاف ميشم "
بند 3ـ كاهش شنوايي هر دو گوش بطوري كه معدل كاهش شنوايي در فركانس هاي چهارگانه در يك گوش بالاي 25 دسي بل و در گوش ديگر بالاي 50 دسي بل باشد معاف دائم."
من يكي از گوشهام ميانگين كاهش فركانسهاي هاي 4 گانش 30 دسي بل هست و اون يكي تقريبا 50 دسي بل. اينا رو خودم حساب كردم بطور دقيق. دكتر واسم سمعك تجويز كرد ولي نخريدم آخه يكم ضايعس...
از بعضي از دوستان شنيدم بايد خيلي اوضاع گوشت خراب باشه تا معافت كنن، يه عده ميگن موقع تست گوش بايد اغراق كني. من 1 ماه ديگه انشالله كاراش رو شروع ميكنم ميخواستم ببينم از كساني كه اينجا هستن كسي معافي شنوايي گرفته؟ راهنماييم كنيد جان مادرتون اعصابم ريخته بهم، اگه نشم كل زندگيم ميخوره بهم. من ترم آخر كارشناسي عمران هستم و فارغ التحصيليم ميخوره اواخر تابستون.
بعضيا ميگن اون كسي كه تست ميگيره خيلي نامرده و فركانسهاي 4 گانه شنواييت هرچي باشه،10-15% الكي بهشون اضافه ميكنه. اين واقعيت داره؟
شنيدم بايد قبل از اينكه بري كميسيون پزشكي اگه ادم چندين بار بره نوار گوش بگيره تا كاملا مسلط بشه تا بتونه يكم اغراق كنه اينجوري اون 10-15% رو كه الكي كم ميكنن از بين ميره.
1سوال ديگه اينكه پروسه كامل اينكارها تا زماني كه بفهمي معافي يا نه چقدر طول ميكشه؟ و اگه كسي معاف نشه چقدر بعدش اعزام ميشه؟
دوستان من خيلي استرس دارم اگه ممكنه راهنماييم كنيد
1چيز ديگه كه شنيدم وقتي بخوان حكم بدن در مورد ميانگين كاهش شنوايي فركانسهاي 4 گانه، اصلا ميانگين و چيزي نميگيرن و فقط به نوارگوش يه نگاه ميندازن و فله اي ميگن معافي يا نه.
ببخشيد سوالا زياد شد اخه هيچ اطلاعي ندارم در اين مورد.
1سوال ديگه اينكه اگه كسي اغراق كنه چه ترفندهايي ميزنن تا بفهمن يارو درست ميگه يا نه. آيا پرونده پزشكي و... تاثيري در رايي كه ميدن داره؟
آيا اگه با سمعك بري تو اتاق يا اينكه معمولي بري تاثيري داره؟
اين فركانسهاي 4 گانه كدومها هستن؟ اگه اينا باشن (۵۱۲-۱۰۲۴-۲۰۴۸-۴۰۹۶) شرايط معافي، خداايي بهم ميخوره، ولي چند وقت پيش كه همينطوري رفتم بيمارستان ايران (بيمارستان ارتش-جايي كه تست ميگيرن واسه معافي-شيراز 4 راه پارامونت) و از دكتره پرسيدم گفت فركانساي 4گانه اينا هستن(۵۱۲-2000-4000-8000) گفتم توي سايت نظام وظيفه يه چيز ديگه زده ها، گفت تو سايت براي خودش زده!!!!!!!
ببخشيد سرتون درد اوردم توروخدا راهنمايي كنيد

جان مادرتون اونايي كه معافي شنوايي گرفتين جواب بدين سوال منو

cena
August 1st, 2011, 01:20 PM
آقا تبریک میگم. یه سوالی درباره معافیت چشم از خدمتت داشتم. برای فوق لیسانسها احیانا اطلاع نداری با چه شماره هایی معاف و چه شماره هایی معاینه دوباره می دادند؟ آیا شماره بالاتر از 10 فوق لیسانسی بود که سرباز بشه؟

123456mm
August 1st, 2011, 01:51 PM
جان مادرتون اونايي كه معافي شنوايي گرفتين جواب بدين سوال منو
دوست عزیز من در پروسه ی این معافی هستم برای یک گوش.دوست عزیز واقعا" باید مشکل داشته باشی وگرنه خیلی راحت با ABR میفهمند.
مهم ترین چیز برای این معافی نتایج آزمون ABR هستش که شاید 90 درصد راه رو اون آزمون اوکی کنه.شما برو ABR بده نتایجش رو بگو من خودم بهت میگم چه جور چه کار کنی معاف شی.البته اگه شرایطش بهت بخوره.
آخه اینجوری نمیشه نظر داد.
و اینکه فرکانس ها معمولا" همون 4 تا هستش که توی سایت زده اما برای من توی برگه دیدم 8000 هم حساب کرد و 5 تا شد.
اگه معاف نشی معمولا" نزدیکترین تاریخ اعزام میری خدمت البته اگه برای اون تاریخ برگه سفید ها هنوز نیومده باشه.

mbparsa
August 1st, 2011, 02:49 PM
هرقسمتی از روده برداشته بشه معاف دایم میشید تو همون بیمارستانی که میفرستن ازت ازمایش وعکس میگیرن صد درصد معافی
سلام، مرسی که جواب دادید، ببینید این خیلی واسه من مهم است، چون من اگه اقدام کنم معاف نشم احتمالا غیبت می خورم، امریه رو هم از دست می دم، میشه کمکم کنید، راهنمایی کنید که چیکار کنم؟
من تو پروندم نوشته 3 سانتی متر از رودش جدا شده!
کلیه رو چیکار کنم، که اکتوپیک هست!
اصلا الان اقدام کنم یا بمونه موقع آموزشی، من تا آخر مهر ماه فرصت 6 ماههم تموم میشه و چیزی کمتر از 3 ماه مونده

123456mm
August 1st, 2011, 04:00 PM
سلام، مرسی که جواب دادید، ببینید این خیلی واسه من مهم است، چون من اگه اقدام کنم معاف نشم احتمالا غیبت می خورم، امریه رو هم از دست می دم، میشه کمکم کنید، راهنمایی کنید که چیکار کنم؟
من تو پروندم نوشته 3 سانتی متر از رودش جدا شده!
کلیه رو چیکار کنم، که اکتوپیک هست!
اصلا الان اقدام کنم یا بمونه موقع آموزشی، من تا آخر مهر ماه فرصت 6 ماههم تموم میشه و چیزی کمتر از 3 ماه مونده
دوست عزیز بهترین کار برای شما این میشه برید فردا یکی از بیمارستان های نظامی شهرتون. اونجا مشکلتون رو با متخصص مطرح کنید و جواب قطعی بگیرید از خودش بعد برای معافی اقدام کنید.بازم میگم همین فردا بریدی چون 1 روز هم 1 روزه برای شما. :D

immunology
August 1st, 2011, 07:50 PM
منم امروز معاینه داشتم.
واسه چشمم متاسفانه اون قطره ریخت حدود 1درجه کم شد و 9 شد:(
ولی واسه صافی کف پا هم اقدام کرده بودم که خانم دکتره خیلی آدم خوبی بود واسم نوشت صافی کف پا از نوع سخت که معافی دائم داره.
الان 2هفته دیگه کمیسیونمه.خدا کنه تجدید نکنن راحت بشیم.

mah5513
August 1st, 2011, 11:58 PM
منم امروز معاینه داشتم.
ولی واسه صافی کف پا هم اقدام کرده بودم که خانم دکتره خیلی آدم خوبی بود واسم نوشت صافی کف پا از نوع سخت که معافی دائم داره.

دوست عزیز سلام.
می خواستم بدونم نمره چشمات بدون قطره چند بود که با قطره شد 9؟ در مجموع با آستیگمات 10 بودی؟
حالا این آستیگمات رو برات نصف حساب کردن یا جمع جبری کردن؟

amoohamed24
August 2nd, 2011, 01:08 AM
سلام...معمولا کمیسیون چند روز بعد از معاینه بیمارستان تشکیل میشه و آیا مثله بیمارستان نامه میاد دره خونه؟؟من از تهرانم.
نظر دکترای بیمارستان امام سجاد (برای پای پرانتزی) چقدر تو نظر کمیسیون تاثیر داره؟؟برا من زدن بزرگتر از 10 سانت..
مرسی از دوستانیکه جواب میدن.

noavar
August 2nd, 2011, 01:43 AM
آقا تبریک میگم. یه سوالی درباره معافیت چشم از خدمتت داشتم. برای فوق لیسانسها احیانا اطلاع نداری با چه شماره هایی معاف و چه شماره هایی معاینه دوباره می دادند؟ آیا شماره بالاتر از 10 فوق لیسانسی بود که سرباز بشه؟والا خودم دقيقا همچي كسي رو نديدم كه فوق ليسانس باشه ولي كسي بود كه با 10.5 هم معاف شد كه البته ليسانس بود ولي كسايي كه تو كميسيون هستن دقيقا از روي آيين نامه نگاه ميكنن وتو ي آيين نامه هم نوشته ليسانس به بالا براي اينكه مطمئن بشي پيش يكي از دكتراي چشم بيمارستاناي نظام وظيفه بري بهت ميگن

Majid86
August 2nd, 2011, 01:44 AM
سلام دوستان بنده تو کمسیون پزشکی بخاطر 25 صدم ضعیفی کمتر رد شدم و الان مطمئنم چشام ضعیفیش به حد نصاب رسیده اگه بخوام از آموزشی واسه معافیت دوباره اقدام کنم بهتره یا بعد تقسیم؟

noavar
August 2nd, 2011, 01:58 AM
تبریک پسر! میگم معمولا چه کیسهایی رو برمیگردونن بیمارستان؟ باهاشون حرف نزدی؟ مثلا بیماریهاشون چیا بود؟ممنون هر بيماري رو ممكنه برگردونن مثلا اينجوري نيست كه فقط بيماري چشمو برگردونن يا مثلا كسايي كه مشكل ارتوپد دارن برگردونن از هر چيزي بود ولي چيزي كه بود بيماريايي كه نياز به مدرك داره مثلا عكس لازم داره يه مقدار بيشتر گير ميدن مثلا يه بنده خدايي براي قوز قرنيه بود كه دكترش توي بيمارستان گفته بود يه عكسم بايد بگيري براي محكم كاري ولي دستگاهش توي بيمارستان نيروي انتظامي نبوده وعكسش ضميمه پرونده نبوده يكم بهش گير دادن حتي گفت ممكنه برگردونن بيمارستان جلوي روش وبه خودش گفت ولي آخر كه اسما رو خوند معاف شد كسايي كه نظر بيمارستان اكي باشه رو به ندرت برميگردونن

gharibeashena
August 2nd, 2011, 02:29 AM
سلام...معمولا کمیسیون چند روز بعد از معاینه بیمارستان تشکیل میشه و آیا مثله بیمارستان نامه میاد دره خونه؟؟من از تهرانم.
نظر دکترای بیمارستان امام سجاد (برای پای پرانتزی) چقدر تو نظر کمیسیون تاثیر داره؟؟برا من زدن بزرگتر از 10 سانت..
سلام.دوست عزيز . در شهرستان معمولا زنگ ميزنن و تاريخ كميسيون رو اطلاع ميدن به ندرت پيش مياد نامه بفرستن. ولي در تهران تا جايي كه من ديدم به دليل حجم بالاي مراجعات نامه مياد دوست عزيز من شهرستان بودم تا اومدن نامه بيمارستان به نظام وظيفه 23 روز شد. و تاريخ تشكيل كميسيون حدودا 10 روز بعد اومدن نامه بود. توي تهران هم فكر كنم كمتر از اين نباشه . شما روي 1 ماه از تايخ معاينه بيمارستان حساب كنيد. و اينم بگم قطعا نظر پزشك بيمارستان موثره.با توكل به خدا پيش بريد . يا علي

gharibeashena
August 2nd, 2011, 02:31 AM
سلام دوستان بنده تو کمسیون پزشکی بخاطر 25 صدم ضعیفی کمتر رد شدم و الان مطمئنم چشام ضعیفیش به حد نصاب رسیده اگه بخوام از آموزشی واسه معافیت دوباره اقدام کنم بهتره یا بعد تقسیم؟
سلام .دوست عزيز منظورتون رو از بعد تقسيم نميدونم چيه. ولي اگه از آموزشي اقدام كنيد طبق تجربه دوستان سختگيري كمتر چون به هر حال سرباز هستيد. يا حق

aloha
August 2nd, 2011, 09:15 AM
درستش اینه که اونهایی رو هم که لب مرزی هستند مثل شما از خدمت معاف دائم کنند ولی نمی کنند چون فکر می کنند اغلب طرف دیگه بی خیال میشه و میره سره خدمتش
علت اینکه من معتقدم باید لب مرزی ها رو در مورد چشم معاف کنند اینه که چون اینجور آدم ها با استعدادی که در زمینه کاهش بینایی دارند خواهی نخواهی تا پایان بعد از آموزشی به علت
تغذیه و بهداشت نامناسب نیم تا یک نمره چشم هاشون میره بالا . به همین خاطر درست نیست کسی رو به خاطر نیم نمره یا 25. سرباز معرفی کنند

immunology
August 2nd, 2011, 11:03 AM
دوست عزیز سلام.
می خواستم بدونم نمره چشمات بدون قطره چند بود که با قطره شد 9؟ در مجموع با آستیگمات 10 بودی؟
حالا این آستیگمات رو برات نصف حساب کردن یا جمع جبری کردن؟

این قطره خیلی نمره چشمامو کم کرد.4.5 و 4.75 رو 3.75 و 3.75 کرد.آستیگمات هم ثابت موند که هر دو 0.75 بود و مجموع 9 شد.من از پزشک اونجا پرسیدم گفت جمع میشن اما پزشک کمیسیون شهرمون میگفت نه.اگه نمرم به 10 میرسید میرفتم شکایت از پزشک کمیسیون.انگار اطلاعی از قوانین نداره.ولی خوب متاسفانه به 10 نرسید که برم دنبالش.

Klamm
August 2nd, 2011, 11:41 AM
بله دوست عزیز باید منتظر باشی نامه ات بیاد دم در. که چیزی بین 25 تا 40 روز طول میکشه (البته بدشانس هایی رو هم دیدم که با گذشت دو ماه هنوز نامه شون نیومده که اینا دیگه باید برن ن.و)
نظر کمیسیون هم اساسا بر پایه نظر بیمارستانه

hojjatshariff
August 2nd, 2011, 01:32 PM
بچه ها فردا کمسیون دارمبرام دعا کنیدبعد کمسیون میام قضیرو مفصل توضیح می دمموفق باشید بچه ها منو به شورای عالی فرستادندگفتند تو آیین نامه اسم بیماریت نیست و مشمول بند 46 می شی که اینجا مانمی تونیم تصمیم بگیریم و باید بری استانوقتشم هنوز معلوم نیست ، گفتند که بهت زنگ می زنیم کسی تجربه شورای عالی رو داره؟

shahab_M_e
August 2nd, 2011, 02:49 PM
واسه من از مدت بیمارستان تا کمیسیون حدود 1ماه شد(مشهد) ... اگر واسه پا پرانتزی اقدام کردین مهمترین نظر موثر ، نظر دکتر بیمارستانه که اگه بالای 10 سانتیمتر بزنه حتما معافین.....در پستهای قبلی اطلاعات کاملی گذاشتم واسه پا پرانتزی

amoohamed24
August 3rd, 2011, 01:01 AM
واسه من از مدت بیمارستان تا کمیسیون حدود 1ماه شد(مشهد) ... اگر واسه پا پرانتزی اقدام کردین مهمترین نظر موثر ، نظر دکتر بیمارستانه که اگه بالای 10 سانتیمتر بزنه حتما معافین.....در پستهای قبلی اطلاعات کاملی گذاشتم واسه پا پرانتزی
شهاب جان سلام...روزی که رفتم بیمارستان امام سجاد دکتر تو برگه زد: icd>10
خودمم قشنگ دیدم...فقط با 4 انگشت یه کوچولو اندازه گرفت خیلی سریع.نه خط کش نه استامپ...روز کمیسیونم همینجوریه؟؟خیلی استرس دارم آخه پاهام لبه مرزه...
یا حق

hemmati63
August 3rd, 2011, 02:07 AM
شما که تهرانی حتما بعد 15 روز پیگیری کن. معمولا بعد 2 3 هفته نامه میاد و بعد 3 4 هفته کمیسیون تشکیل میشه. در هر مرحله ای بعد 15 روز حتما پیگیری کنین اول از پلیس+10 و بعد اگه چیزی وارد نشده بود از ن.و

Majid86
August 3rd, 2011, 05:44 AM
درستش اینه که اونهایی رو هم که لب مرزی هستند مثل شما از خدمت معاف دائم کنند ولی نمی کنند چون فکر می کنند اغلب طرف دیگه بی خیال میشه و میره سره خدمتش
علت اینکه من معتقدم باید لب مرزی ها رو در مورد چشم معاف کنند اینه که چون اینجور آدم ها با استعدادی که در زمینه کاهش بینایی دارند خواهی نخواهی تا پایان بعد از آموزشی به علت
تغذیه و بهداشت نامناسب نیم تا یک نمره چشم هاشون میره بالا . به همین خاطر درست نیست کسی رو به خاطر نیم نمره یا 25. سرباز معرفی کنند
سلام دوست عزیز دقیقا حق با شماست اما قانون به ما که میرسه بیرحم میشه... ولی بیخیال قضیه نیستم به امید حق از خودش تو این شبای عزیز واسه همه آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم حالا منم اگه کمک کنه معاف شم دل یه جوون پر و بال داده. آمین

behnam_r007
August 3rd, 2011, 09:52 AM
دوست عزیز من در پروسه ی این معافی هستم برای یک گوش.دوست عزیز واقعا" باید مشکل داشته باشی وگرنه خیلی راحت با ABR میفهمند.
مهم ترین چیز برای این معافی نتایج آزمون ABR هستش که شاید 90 درصد راه رو اون آزمون اوکی کنه.شما برو ABR بده نتایجش رو بگو من خودم بهت میگم چه جور چه کار کنی معاف شی.البته اگه شرایطش بهت بخوره.
آخه اینجوری نمیشه نظر داد.
و اینکه فرکانس ها معمولا" همون 4 تا هستش که توی سایت زده اما برای من توی برگه دیدم 8000 هم حساب کرد و 5 تا شد.
اگه معاف نشی معمولا" نزدیکترین تاریخ اعزام میری خدمت البته اگه برای اون تاریخ برگه سفید ها هنوز نیومده باشه.
آقا خدا خيرت بده. من واقعا گوشم مشكل داره، خيلي از حرفاي معمولي رو نميشنوم. حتما امروز واسه آزمايش ABR اقدام ميكنم نتايجش رو ميگم بهتون. فقط جان من بيا مرتب سر بزن تا بفهمم چيكار كنم

behnam_r007
August 3rd, 2011, 10:01 AM
منم امروز معاینه داشتم.
دوست من ايشالله معاف شي ولي تجربه داداشم واست مي نويسم. داداشم براي صافي كف پا اقدام كرد و كميسيون هم تاييد كرد و بهش معافي موقت دادن (6ماه) . گفتن برو 6ماه ديگه بيا ببينيم خوب شدي يا نه، بعد از 6 ماه دوباره رفت كميسيون و باز هم تاييد شد و باز 6 ما ديگه معافي موقت دادن گفتن 6ماه ديگه بيا، اگه باز هم خوب نشده بودي معاف دائم محسوب مي شي. دفعه سوم معافش نكردن و هرچي هم اعتراض كرد فايده نداشت.
آخرش دست از پا درازتر رفت سربازي و خيلي ناراحت بود از اينكه چرا 1 سال از زندگيش همينطور الكي تلف شد، حداقل اگه ميرفت سربازي همون اول، بعد1سال نصفش تموم شده بود.ايشالله تو معاف شي و لي حواست به همچين موضوعاتي هم باشه

m3hrd8d
August 3rd, 2011, 11:36 AM
سلام من امروز معاف شدم بالاخره با تشکر از مدیران و همه بچه های این سایت بخاطر اطلاع رسانی
1 سوال من چون غیبت دارم از سرباز دم در که پرسیدم گفت می فرستنت دادگاه البته خود سرهنگ حرفی نزد وقتی شناسنامه و کارت ملی منو دید فقط یه کاغذ داد که توش 3تا شماره حساب نوشته بود و 1 قطعه عکس که گفت اماده کن بیار حالا 1 سوال این دادگاه چیه ؟ صحت داره ؟ من 1 سال غیبت دارم ، آیا امکان داره معافیت من باطل بشه تو دادگاه ؟ کسی تجربه داره ؟

markcode
August 3rd, 2011, 11:42 AM
سلام من امروز معاف شدم بالاخره با تشکر از مدیران و همه بچه های این سایت بخاطر اطلاع رسانی
1 سوال من چون غیبت دارم از سرباز دم در که پرسیدم گفت می فرستنت دادگاه البته خود سرهنگ حرفی نزد وقتی شناسنامه و کارت ملی منو دید فقط یه کاغذ داد که توش 3تا شماره حساب نوشته بود و 1 قطعه عکس که گفت اماده کن بیار حالا 1 سوال این دادگاه چیه ؟ صحت داره ؟ من 1 سال غیبت دارم ، آیا امکان داره معافیت من باطل بشه تو دادگاه ؟ کسی تجربه داره ؟

تبریک میگم که معاف شدی ، واسه غیبتت هم جریمه پرداخت میکنی همین .

maziyarsh
August 3rd, 2011, 11:56 AM

اصلا ربتی به معافیت شما نداره. شما معاف دائم شدید و هیچ خدمتی نخواهید داشت.

در مورد دادگاه هم بعضی ها رفته اند و جریمه ای اندک بابت هر سال داده اند و خیلی ها هم حتی به درب دادگاه نرسیدند! دوست خود من با 5 سال غیبت معاف شد و بعد از پردات فیش های مربوطه به هیچ کجا معرفی نشد و الان هم خیلی وقت هست که کارت به دستش رسیده.

ولی در کل چه دادگاه برید چه نرید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

123456mm
August 3rd, 2011, 12:04 PM
آقا خدا خيرت بده. من واقعا گوشم مشكل داره، خيلي از حرفاي معمولي رو نميشنوم. حتما امروز واسه آزمايش ABR اقدام ميكنم نتايجش رو ميگم بهتون. فقط جان من بيا مرتب سر بزن تا بفهمم چيكار كنم
حتما" دوست عزیز.
فقط میری ABR حتما" یا برو بیمارستان نظامی یا اگه میری غیر نظامی بگو آستانه ی شنوایی هر گوش رو دقیق اندازه بگیره واست.

immunology
August 3rd, 2011, 02:34 PM
دوست من ايشالله معاف شي ولي تجربه داداشم واست مي نويسم. داداشم براي صافي كف پا اقدام كرد و كميسيون هم تاييد كرد و بهش معافي موقت دادن (6ماه) . گفتن برو 6ماه ديگه بيا ببينيم خوب شدي يا نه، بعد از 6 ماه دوباره رفت كميسيون و باز هم تاييد شد و باز 6 ما ديگه معافي موقت دادن گفتن 6ماه ديگه بيا، اگه باز هم خوب نشده بودي معاف دائم محسوب مي شي. دفعه سوم معافش نكردن و هرچي هم اعتراض كرد فايده نداشت.
آخرش دست از پا درازتر رفت سربازي و خيلي ناراحت بود از اينكه چرا 1 سال از زندگيش همينطور الكي تلف شد، حداقل اگه ميرفت سربازي همون اول، بعد1سال نصفش تموم شده بود.ايشالله تو معاف شي و لي حواست به همچين موضوعاتي هم باشه

ولله اینطور بشه که خیلی بد میشه.پزشکای نظام وظیفه یه نموره آشنان خدا کنه ردیف کنن و گیر ندن.البته ترس اصلیه من اینه سرهنگه گیر بده وگرنه فکر نکنم پزشکا گیر بدن.

ehsan_13713
August 4th, 2011, 04:33 AM
سلام می خواستم بدونم با شماره چشم
R:-4 , -1
L:-3.5 ,-1
معاف هستم؟2 شنبه 17/5/90 وقت معاینه در بیمارستان امام سجاد دارم و دیپلم هم هستم
متشکرم

maziyarsh
August 4th, 2011, 07:33 AM
سلام می خواستم بدونم با شماره چشم
R:-4 , -1
L:-3.5 ,-1
معاف هستم؟2 شنبه 17/5/90 وقت معاینه در بیمارستان امام سجاد دارم و دیپلم هم هستم
متشکرم
بله دوست عزیز با مدرک دیپلم بالای 8 معاف دائم هستید. ولی با قطره امتحان کنید یکبار تا مطمنئ بشید و ببینید چقدر از شماره چشمهای شما کم میشه.

ehsan25
August 4th, 2011, 10:10 AM
دوستان لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه خیلی نگرانم
برای واریکسل نوع 3 کاملا هم مشهوده رفتم دکتر ارتش گفت لیسانسه ها رو معاف نمیکنند....
آیا درسته؟
کسی اینجا هست که معاف شده باشه با لیسانس؟؟؟

123456mm
August 4th, 2011, 11:33 AM
دوستان لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه خیلی نگرانم
برای واریکسل نوع 3 کاملا هم مشهوده رفتم دکتر ارتش گفت لیسانسه ها رو معاف نمیکنند....
آیا درسته؟
کسی اینجا هست که معاف شده باشه با لیسانس؟؟؟

دوست عزیز این حرفا نیست.
در صورتی که بیماری شما از نوع 3 باشه و در معاینه ظاهری کاملا" مشهود صددرصد معاف هستید.توی همین بخش جست و جو کنید افراد زیادی هستند که معاف شدند از این بیماری حتی با فوق لیسانس:)

reg2
August 4th, 2011, 11:45 AM
دوستان يه سئوال، تشخيص بيماري فتق بصورت چشمي هست يا بايد سونوگرافي انجام بشه؟

ehsan25
August 4th, 2011, 02:17 PM
دوست عزیز این حرفا نیست.در صورتی که بیماری شما از نوع 3 باشه و در معاینه ظاهری کاملا" مشهود صددرصد معاف هستید.توی همین بخش جست و جو کنید افراد زیادی هستند که معاف شدند از این بیماری حتی با فوق لیسانس:)والا دوست من تو سونوگرافي نوشتن واريكوسل گريد ٣ و بالاتر دكتر ارتشم ديدمي خواستم بدونم مرحله بيمارستانش فقط ظاهري ميبينن يا با سونو؟؟

maziyarsh
August 4th, 2011, 02:57 PM
والا دوست من تو سونوگرافي نوشتن واريكوسل گريد ٣ و بالاتر دكتر ارتشم ديدمي خواستم بدونم مرحله بيمارستانش فقط ظاهري ميبينن يا با سونو؟؟

معمولا در سونوگرافی ها قطر وریدی و سمت این بیماری نوشته میشه (به چه اندازه ای در چپ یا راست). گرید من ندیدم و اگر باشه اعتباری نداره. بی قانون ترین و بی حساب کتاب ترین بیماری در معافیت پزشکی در این چند سالی که من تجربه دارم همین هست.
به صورت شهودی با چشم غیر مسلح باید از فاصله ی دومتری قابل روئیت باشه، چی؟ چجوری؟ هیچکی نمیدونه. ولی میزان افتادگی میزان تراکم و شدت این بیماری رو نشان خواهد داد. به هر حال اگر در معاینه ای که میرید پزشک درجه 3 تشخیص بده در کمیسیون هم باید دوباره معاینه بشید و بازهم با چشم هست نه به آزمایش نگاه میکنند. اکر نظر مساعد بود و رای به گرید 3 داده شد مدرک تحصیلی شما مهم نیست معاف دائم خواهید شد.

shahab_M_e
August 4th, 2011, 03:03 PM
شهاب جان سلام...روزی که رفتم بیمارستان امام سجاد دکتر تو برگه زد: icd>10
خودمم قشنگ دیدم...فقط با 4 انگشت یه کوچولو اندازه گرفت خیلی سریع.نه خط کش نه استامپ...روز کمیسیونم همینجوریه؟؟خیلی استرس دارم آخه پاهام لبه مرزه...
یا حق

روز کمیسیون 3تا دکتر هستن که اونایی که لب مرزن (مثل خود من) 3 نفری معاینه میکنن، تنها کاری که باید کنی فقط التماس کردن و حرف زدنه و بگو که باید عمل کنی و درد داری ...... و مهمترینش اینه که خونسرد باشی و مطمئن باشی معافی .... موفق باشی

aia
August 5th, 2011, 05:36 AM
من معاف شدم!

باورم نمیشه خیلی راحت معافم کردن
واسه فشار خون درخواست داده بودم
دکتره نذاشت حرف بزنم! فقط الکی گفت فشار خونت که بالا نیست!
اومدم بیرون اعلام کردن معاف!

immunology
August 5th, 2011, 12:33 PM
دوستان معافیت صافی کف پا مشکلی واسه گرفتن گواهینامه و کارای دیگه ایجاد نمیکنه؟؟؟واسه استخدامی که فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه.

noavar
August 5th, 2011, 05:25 PM
دوستان معافیت صافی کف پا مشکلی واسه گرفتن گواهینامه و کارای دیگه ایجاد نمیکنه؟؟؟واسه استخدامی که فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه.چند سال پيش كه گواهينامه گرفتم كسايي كه معافيت پزشكي داشتن(نوعش مهم نيست چشم كف پا پا پرانتزي...) توي آموزشگاه ازشون امتحان نميگرفتن وبايد ميرفتن راهنمايي رانندگي براي استخدامي هم اگه تو شرايطش نوشته باشه معافيت پزشكي نميخوان فرقي نميكنه چه جور معافيتي داري

Klamm
August 5th, 2011, 05:45 PM
من معاف شدم!

باورم نمیشه خیلی راحت معافم کردن
واسه فشار خون درخواست داده بودم
دکتره نذاشت حرف بزنم! فقط الکی گفت فشار خونت که بالا نیست!
اومدم بیرون اعلام کردن معاف!
الکی گفت فشار خونت که بالا نیست؟ یعنی مثلا شوخی کرد؟؟؟؟؟؟؟

Klamm
August 6th, 2011, 11:42 AM
آقا یه خبر بد! (البته برای من)
من دو هفته پیش بیمارستانمو رفتم. امروز بعد دو هفته رفتم پلیس +10 برای پیگیری نامه شورای نظام وظیفه گفتن تاریخ شورات 11 مرداد بوده که تو نرفتی و الان وضعیتت "غیر نهایی" هست. من نه نامه ای گرفتم و نه باهام تماسی گرفته شده. هر روز هم خونه بودیم و امکان نداره نامه رو آورده باشن( آدرس هم درست بوده چون قبلا نامه بیمارستانو آورده بودن) حالا چی میشه؟ با توجه به اینکه خودشون بهم خبر ندادن؟

123456mm
August 6th, 2011, 12:27 PM
من دو هفته پیش بیمارستانمو رفتم. امروز بعد دو هفته رفتم پلیس +10 برای پیگیری نامه شورای نظام وظیفه گفتن تاریخ شورات 11 مرداد بوده که تو نرفتی و الان وضعیتت "غیر نهایی" هست. من نه نامه ای گرفتم و نه باهام تماسی گرفته شده. هر روز هم خونه بودیم و امکان نداره نامه رو آورده باشن( آدرس هم درست بوده چون قبلا نامه بیمارستانو آورده بودن) حالا چی میشه؟ با توجه به اینکه خودشون بهم خبر ندادن؟
عجب شانسی داشتی تو که اینقدر زود بوده تاریخ کمیسیونت!
شما برو نظام وظیفه شهرتون توضیح بده یه وقت بهت میدن واسه کمیسیون باز

kamranmirzaa
August 6th, 2011, 01:53 PM
شما اصلا ناراحت نباش - با مدارکت و کارت ملی مراجعه کن به اولین باجه که کنار دیواره و بگو دعوتنامه نیومده و وقت شورات گذشته .
اگه پرونده ات همونجا باشه که می گردن پیدا می کنن و دوباره بهت وقت می دن (بپرس که چه دکترهایی اون روز هستن چون ممکنه بتونی همون روز بری تو) و اگه پرونده ات نباشه باید بری طبقه پایین (از پست ساختمون) و از بایگانی پرونده ات رو بگیری و بری دوباره اون باجه اول و وقت بگیری
پروسه ی بسیار ساده ای هست و در روز 20 - 30 نفر میان برای همین کار
من دو دفعه نامه ام دیر رسید و این کار رو کردم و هیچ فرقی تو پروسه ی شورا و ... نداره

اصلا نگران نباش اما با همه مدارکت مراجعه کن حتما

Klamm
August 6th, 2011, 07:02 PM
شما اصلا ناراحت نباش - با مدارکت و کارت ملی مراجعه کن به اولین باجه که کنار دیواره و بگو دعوتنامه نیومده و وقت شورات گذشته .
اگه پرونده ات همونجا باشه که می گردن پیدا می کنن و دوباره بهت وقت می دن (بپرس که چه دکترهایی اون روز هستن چون ممکنه بتونی همون روز بری تو) و اگه پرونده ات نباشه باید بری طبقه پایین (از پست ساختمون) و از بایگانی پرونده ات رو بگیری و بری دوباره اون باجه اول و وقت بگیری
پروسه ی بسیار ساده ای هست و در روز 20 - 30 نفر میان برای همین کار
من دو دفعه نامه ام دیر رسید و این کار رو کردم و هیچ فرقی تو پروسه ی شورا و ... نداره

اصلا نگران نباش اما با همه مدارکت مراجعه کن حتما
خیلی ممنونم دوست عزیز-
اولین باجه کنار دیواره توی ساختمان 3 دیگه اره؟ یعنی امکان داره همون موقع برم شورا؟ هر روز مگه هست؟

hemmati63
August 7th, 2011, 11:31 AM
دوستان يه سئوال، تشخيص بيماري فتق بصورت چشمي هست يا بايد سونوگرافي انجام بشه؟

آقا بایدی نیست. اگه چشمی قابل دیدن باشه نمیگن حتما برو سونو بگیر و همینجوری معاف میکنن.

hemmati63
August 7th, 2011, 12:27 PM
خوب کارت منم بالاخره اومد. من دیروز 12 ساعت کامل چشمام به در بود امروز اومده میگه موتورم خراب شده بود دیروز نیومدم!!!!!!!!
تحویل فرم به پلیس +10 90/2/4
تاریخ بیمارستان 90/2/20
کمیسون و معافیت 90/3/17
تحویل مدارک 90/3/18
معرفی به صدور (تاریخ صدور روی کارت هم همینه!!) 90/3/21
صدور (تاریخ اعلامی توسط پلیس +10 و بارکد) 90/5/5
تحویل به پست و اعلام در سایت پست 90/5/13
تحویل 90/5/16
معافیت برای فتق (ماده 37 بند 20) بدون سونوگرافی و فقط چشمی.

GHATREKOSH
August 7th, 2011, 04:32 PM
سلام دوستان ، اولا من خیلی بد شانسم چون امروز اینجا عضو شدم و ......بگذریم ، من امروز بیمارستان امام سجاد بودم برای چشم که البته این قطره اون قدر عجیب بود که دچار سرگیجه و حالت تهوع شدم !!!1اسش رو گذاشتم قطره کش!!! به هر حال نمره چشمام در معاینه اولیه دوریبن منفی 5.5 و 4.5 و آستیگمات منفی 3 و2.25 بود ولی امروز اون قدر حالم بد بود برگه ها رو نگاه نکرده دادم رفت!!!! .چندتا سوال داشتم
1معاف از رزم یعنی چی؟یعنی آموزشی حذف میشه یا به قول معروف خشم شب ؟
2هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت منفي منظور شود ولي محاسبه نگردد(تو آیین نامه بود)یعنی چی؟
3من لیسانس هستم و تا 14 روز دیگه مهلت 6 ماهم تموم میشه و حداقل 2 ماه دیگه تا تعیین وضعیتم مونده ،چکار میتونم بکنم تا غیبت نخورم یا کمتر بخورم؟(میدونم دیر اقدام کردم ولی مشکلات خاصی داشتم)
4این قطره کش!!! یا همون قطره سيكلونپتوليت نهابتا تا چند شماره دوربین رو کم مینه؟
دمتون گرم ،بازم حیف آمدم ولی حالا چرا.......

123456mm
August 7th, 2011, 05:19 PM
سلام دوستان ، اولا من خیلی بد شانسم چون امروز اینجا عضو شدم و ......بگذریم ، من امروز بیمارستان امام سجاد بودم برای چشم که البته این قطره اون قدر عجیب بود که دچار سرگیجه و حالت تهوع شدم !!!1اسش رو گذاشتم قطره کش!!! به هر حال نمره چشمام در معاینه اولیه دوریبن منفی 5.5 و 4.5 و آستیگمات منفی 3 و2.25 بود ولی امروز اون قدر حالم بد بود برگه ها رو نگاه نکرده دادم رفت!!!! .چندتا سوال داشتم
2هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت منفي منظور شود ولي محاسبه نگردد(تو آیین نامه بود)یعنی چی؟
3من لیسانس هستم و تا 14 روز دیگه مهلت 6 ماهم تموم میشه و حداقل 2 ماه دیگه تا تعیین وضعیتم مونده ،چکار میتونم بکنم تا غیبت نخورم یا کمتر بخورم؟(میدونم دیر اقدام کردم ولی مشکلات خاصی داشتم)
4این قطره کش!!! یا همون قطره سيكلونپتوليت نهابتا تا چند شماره دوربین رو کم مینه؟
من فکر میکنم با این اعداد شما به راحتی معاف شید.
قطره در مجموع حداکثر ماکزیمم 1 نمره تاثیر داره(در اکثر مواقع)
شما غیبت نمیخورید چون اگه معاف یا معاف از رزم بشین هیچ غیبتی برای شما ثبت نمیشه مگه اینکه معاف از رزم هم نشید که بعیده

sahand11_m27
August 7th, 2011, 09:54 PM

1. بله
2. مجموع آستیگمات منفی + ضعف چشمی
3. کاری نمیشه کرد. اگر امروز بیمارستان بودید اگه ساکن تهران هستید احتمالا نهایتا 1 ماه تا 40 روز دیگه کمیسیونتون خواهد بود.
دوست عزیز حداکثر میزانی که قطره از شماره ی چشم کم میکنه و توی این فروم هم ذکر شده 2 نمره هست. منم چشمم دوربینه و برای من 0.25 کاهش پیدا کرد. شما مجموع چشمت 15.25 و تقریبا غیر ممکنه که معاف نشی. موفق باشی

GHATREKOSH
August 7th, 2011, 09:58 PM
راستی خانمی که اونجا بود هم تاکید داشت دوربین و آستیگمات هم علامت جمع میشن دوستان.
در پناه حق

amoohamed24
August 8th, 2011, 03:46 PM
دوستان سلام...
امروز نامه شورای من اومد...4شنبه شورا دارم...28 تیر معاینه بیمارستان و 19 مرداد جلسه شورا.
فیششم عوض شده باید 10 تومن بریزیم...
خواهشا برام دعا کنید...
مشکلم پا پرانتزیه با مدرک دیپلم و دکتر بیمارستانم برام زده بزرگتر از 10 سانت....
یا حق

html
August 8th, 2011, 04:00 PM
دوستان سلام...
امروز نامه شورای من اومد...4شنبه شورا دارم...28 تیر معاینه بیمارستان و 19 مرداد جلسه شورا.
فیششم عوض شده باید 10 تومن بریزیم...
خواهشا برام دعا کنید...
مشکلم پا پرانتزیه با مدرک دیپلم و دکتر بیمارستانم برام زده بزرگتر از 10 سانت....
یا حق

نگران نباشید اگه فاصله دو کوندیل پاهاتون بیشتر از 10 سانت باشه براحتی معاف میشید

GHATREKOSH
August 8th, 2011, 05:10 PM
سلام دوستان
یه سوال دیگه داشتم
می خواستم بدونم این برگه های بیمارستان رو در روز شورا ما میبینیم یا دیگه دست ما نمیدنشون، به طور کلی میخوام بدونم اون روز هم دیگه نمیشه فهمید دکتر بیمارستان چه نمره هایی تشخیص داده؟(هر چند فکر کنم این مشکل رو تا حالا فقط من داشتم )
ممنون از راهنمایی هاتون

html
August 8th, 2011, 08:57 PM
سلام دوستان
یه سوال دیگه داشتم
می خواستم بدونم این برگه های بیمارستان رو در روز شورا ما میبینیم یا دیگه دست ما نمیدنشون، به طور کلی میخوام بدونم اون روز هم دیگه نمیشه فهمید دکتر بیمارستان چه نمره هایی تشخیص داده؟(هر چند فکر کنم این مشکل رو تا حالا فقط من داشتم )
ممنون از راهنمایی هاتون

بستگی داره برای ما 4یا 5 تا صدا میکردند و مدارک را میدادند دستمون و پشت در کمیسیون می ایستادیم تو این فاصله میتونستیم برگه بیمارستان را بخونیم
(اصفهان اینطوری هست)

reg2
August 9th, 2011, 09:44 AM
دوستاني كه جديدا برا معفيت اقدام كردند، الان اگه مدارك رو به پليس +10 تحويل بديم...چند روز ديگه وقت كمسيون مي آد؟در ضمن الان براي معافيت پزشكي چقدر ميكيرن؟ 100 تومنه يا 500 شده؟

maziyarsh
August 9th, 2011, 10:58 AM
دوستاني كه جديدا برا معفيت اقدام كردند، الان اگه مدارك رو به پليس +10 تحويل بديم...چند روز ديگه وقت كمسيون مي آد؟در ضمن الان براي معافيت پزشكي چقدر ميكيرن؟ 100 تومنه يا 500 شده؟
20 تا 40 روز بعد نامه معرفی به متخصص یا بیمارستان خواهد اومد که برای معاینه تشریف ببرید پیش متخصص. بعد بسته به بیمارستان که چقدر نتیحه ها رو نکهداره و بعد ارسال کنه 20 تا 40 روز بعد از ارسال به نظام وظیفه نامه معرفی به کمیسیون برای شما ارسال خواهد شد.

موفق باشید.

Klamm
August 9th, 2011, 12:41 PM
سلام دوستان
امروز روز کمیسیون من بود و من هم معاف دائم شناخته شدم
بیماری: کم کاری تیرویید (TSH 100)
بیمارستان تایید کننده: بقیه الله
تاریخ تحویل مدارک به پلیس +10 18 تیر
نامه بیمارستان (بدون تاریخ دقیق مراجعه) 1 مرداد
کمیسیون و معافی 18 مرداد
به امید موفقیت همگی

sahand11_m27
August 9th, 2011, 05:24 PM
سلام دوستان
یه سوال دیگه داشتم
ممنون از راهنمایی هاتون

بستگی داره برای ما 4یا 5 تا صدا میکردند و مدارک را میدادند دستمون و پشت در کمیسیون می ایستادیم تو این فاصله میتونستیم برگه بیمارستان را بخونیم
(اصفهان اینطوری هست)
حرف html عزیز درسته. تهران هم همینجوری بود. من دیروز کمیسیون داشتم و به همین صورت بود.

sahand11_m27
August 9th, 2011, 05:38 PM
سلام
یک فیش 100 هزار تومانی ناقابل! به عنوان شیرینی معافی باید بدبد. من که نفهمیدم در ازای چه خدمتی این پول رو پرداخت کردم...

ehsan_13713
August 9th, 2011, 07:43 PM
سلام دوستان من دیپلم دارم و اینکه دیروز روز معاینه چشم من بود و جالب اینجاست که قبل از قطره مجموع 9.25 و بعد از قطره 10.75 یعنی 1.5 نمره بیشتر شده پس به هر حال من باید معاف شم مگر اینکه دیگه کمیسیون حال گیری کنه

m_simon
August 9th, 2011, 08:58 PM
سلام دوستان من چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
در دفترچه ی نظام وظیفه نوشته در صورتی که در شورا پزشکی سرباز تشخیص داده بشین دیگر حق اعتراض به رای شورا را ندارید ولی انگار بعضی از دوستان نوشتن که میشه به رای کمسیون پزشکی اعتراض کرد
حالا سوال من اینکه میشه به رای شورا اعتراض کرد؟اگه میشه روندش به چه صورته ؟ و اصلا اعتراض کردن تاثیری روی نتیجه ی کار داره؟

ardestanijafari.amir
August 9th, 2011, 09:45 PM
سلام،
دوست من که با بیماری مشابه (قوز قرنیه) حدود یک ماهه پیش معاف شد، وقتی به بیمارستان دعوت شد بهش یک ماه وقت دادن، اما به من که 10 مرداد مراجعه کردم یک روز حتی یک ساعته مشخص وقت دادن. کسی میدونه این سیستم جدید زمان بر تره یا کمتر زمان میگیره.
سوال دوم، من چشم راستم رو بردم معاینه 2 ماه پیش، پیش دکتر نظام وظیفه (البته قبل درخواست معافیت) گفت شماره چشمت 22 شده!!! با قوزقرنیه یک چشم (چشم راست) میشه مععاف شد؟

ehsan_13713
August 9th, 2011, 09:48 PM
سلام،
دوست من که با بیماری مشابه (قوز قرنیه) حدود یک ماهه پیش معاف شد، وقتی به بیمارستان دعوت شد بهش یک ماه وقت دادن، اما به من که 10 مرداد مراجعه کردم یک روز حتی یک ساعته مشخص وقت دادن. کسی میدونه این سیستم جدید زمان بر تره یا کمتر زمان میگیره.
سوال دوم، من چشم راستم رو بردم معاینه 2 ماه پیش، پیش دکتر نظام وظیفه (البته قبل درخواست معافیت) گفت شماره چشمت 22 شده!!! با قوزقرنیه یک چشم (چشم راست) میشه مععاف شد؟
مگه می شه شماره 22 بشه من بیشترین شماره ای که دیدم 16 بوده

ardestanijafari.amir
August 9th, 2011, 10:45 PM
مگه می شه شماره 22 بشه من بیشترین شماره ای که دیدم 16 بوده

والا من که از خودم نمیگم. رفتم دکتر این رو بهم گفت. 3سال پیش هم بیمارستان نور بهم گفت که چشمم قوز قرنیه advance داره.

reg2
August 10th, 2011, 03:48 PM
دوستان من تو معاينه اوليه اون فرم شماره 5 رو پيش دكتر پر كردم و دكتر برام دو بيماري مشخص كرد و برا دوتا كمسيون معرفي كرد. من با يكيش ميتونم معاف دائم بشم ولي با اون يكي نهايتا معاف از رزم!! سوال اينه كه آيا دوتا كمسيون زمان پروسه معافيت رو افزايش نميده؟ كه اگه اينطوريه من بهش بگم كه فقط يك كمسيون بنويسه.و الكي وقتمو صرف اون يكي نكنم!! نظرتون چيه علماي معافيت؟!!!

maziyarsh
August 10th, 2011, 06:20 PM
دوستان من تو معاينه اوليه اون فرم شماره 5 رو پيش دكتر پر كردم و دكتر برام دو بيماري مشخص كرد و برا دوتا كمسيون معرفي كرد. من با يكيش ميتونم معاف دائم بشم ولي با اون يكي نهايتا معاف از رزم!! سوال اينه كه آيا دوتا كمسيون زمان پروسه معافيت رو افزايش نميده؟ كه اگه اينطوريه من بهش بگم كه فقط يك كمسيون بنويسه.و الكي وقتمو صرف اون يكي نكنم!! نظرتون چيه علماي معافيت؟!!!

تعداد کمیسیون ها با بیماری های ذکر شده افزایش پیدا نمیکنه و همه در یک زمان تشکیل میشه. همه موارد هم پر بشه در یک کمیسیون بررسی میکنند.

من هم یک معافی دائم از چشم داشتم یک معاف رزمی از اورولوژی، وقتی به چشم نگاه کرد در مورد بیماری دوم من هیچی نپرسید نه گفت و نه مهم بود براش. معاف دائم زد و گفت برو بیرون.

m_simon
August 10th, 2011, 07:16 PM
در دفترچه ی نظام وظیفه نوشته در صورتی که در شورا پزشکی سرباز تشخیص داده بشین دیگر حق اعتراض به رای شورا را ندارید ولی انگار بعضی از دوستان نوشتن که میشه به رای کمسیون پزشکی اعتراض کرد
حالا سوال من اینکه میشه به رای شورا اعتراض کرد؟اگه میشه روندش به چه صورته ؟ و اصلا اعتراض کردن تاثیری روی نتیجه ی کار داره؟

Klamm
August 10th, 2011, 10:47 PM
معمولا اعتراض به رای شورا راحت و به صرفه نیست. اما شما میتونید منتظر بمونید تا برگه اعزام بیاد بعد اعزام رو لغو و دوباره اقدام کنید- البته امکان اقدام در حین خدمت نیز هست

amoohamed24
August 11th, 2011, 12:26 AM
من 4شنبه معاف از رزم شدم.به خاطر پای پرانتزی در حالیکه 2تا متخصص بیمارستان امام سجاد و 2تا دکتر از 3تا دکتر کمیسیون رای به معافی دائم من داده بودن...ولی رئیس شورای تهران که دکتر(م.ا) هست و دکتر عمومی هم هست رای به معافیت رزم داد...ولی من کوتاه نیومدم بزرگترم رو بردم اونجا و درخواست تجدید نظر دادیم و اوناهم بالاخره قبول کردن...
کار نشد نداره باید بری دنبالش...

amoohamed24
August 11th, 2011, 12:39 AM
دوستان سلام...4شنبه شورای پزشکی داشتم تو نظام وظیفه تهران
خبرها براتون دارم...رئیس این شورای پزشکی یه دکتر عمومی هست.جالبه نه؟؟؟؟؟؟حتی اگه کسی خواست تو پیام خصوصی اسمشم میگم.
ما رو ببخشید مثله ***صدا کردن و 10 نفر 10 نفر باهم فرستادن تو:undecided:.یعنی اون 3تا دکتری که اونجا بودن نمیدونستن کی به کیه.
من برا پا پرانتزی بودم و درحالیکه 2تا متخصص بیمارستان امام سجاد و 2تا دکتر از 3تا دکتر شورا رای به معافی دائم من داده بودن، اما رئیس این شورا که عرض کردم رای همه رو نادیده گرفت و معافی رزم زد.(این آقا همه کارس و بقیه کشکن . به همین صراحت میگم)
حتی برگه معاینه من کلی خط خطی شد از بس معافی دائم رو به معافی رزم تغییر دادن.منو 3بار صدا زدن و معاینه کردن حتی تو معاینه متوجه شدن که من علاوه بر ژنووارم ، انحراف زانو هم دارم ولی اون طرف قبول نکرد.
نمیدونم شاید از من خوشش نیومده بود.
اینم بگم که شما هر شورایی تو نظام وظیفه تهران(شورایی که 3تا دکتر هستن) داشته باشین این آقا رئیسشه...اینو مخصوصا برا اونایی که میخان برا پای پرانتزی،صافی پا،عرق دست اقدان کنن ، گفتم.
ولی من ول کن نیستم من معافیمو میگیرم چون حق گرفتنیه نه دادنی...اعتراض زدم برا تجدید نظر و قبول کردن.
یا حق

smmsh
August 11th, 2011, 02:03 PM
سلام دوستان : در خصوص معافیت چشم یک نگرانی برام ایجاد شده .
من دیروز برای معاینه اولیه چشم به بیمارستان فارابی رفتم . شماره عینکم ( هر کدام از چشمام 6.75 ) و در مجموع 13.5 هست ... بعد از ریختن قطره آتروپین ( سايكلوپلژي ) و معاینه پزشک شماره چشمم رو اینجوری منظور کرد

R L __ OD: -5.75 - 0.5* 5^

cyclo R L __ OD : 5.25 - 0.5*5^

خیلی نگرانم که با این شرایط معاف هستم یا نیستم ؟ ضمن اینکه مدرک تحصیلیم لیسانس هستش !!!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید.

maziyarsh
August 11th, 2011, 02:35 PM
من دیروز برای معاینه اولیه چشم به بیمارستان فارابی رفتم . شماره عینکم ( هر کدام از چشمام 6.75 ) و در مجموع 13.5 هست ... بعد از ریختن قطره آتروپین ( سايكلوپلژي ) و معاینه پزشک شماره چشمم رو اینجوری منظور کرد

خیلی نگرانم که با این شرایط معاف هستم یا نیستم ؟ ضمن اینکه مدرک تحصیلیم لیسانس هستش !!!!!
با سلام

صد در صد معاف دائم هستید. مجموع چشمهای من بدون قطره نزدیک به 13 بود با قطره شد 10.75 و در معاینه ی بعدی (معاینه توسط دو پزشک متخصص بود به اجبار برای من) شد 11. معاف دائم شدم. از 10 به بالا باشه حتما معاف هستید شما خیلی اضافی هم دارید.

موفق باشید

sahand11_m27
August 11th, 2011, 03:38 PM

سلام دوست عزیز
شماره چشمتون در حالت بعد از قطره خیلی شبیه به شماره چشم منه. نمره چشم من بعد از قطره بود :
-5.00 - 0.5
-5.00 - 0.75
قبل از قطره هم 11.5 بود مجموع چشمم.
من با این شماره 3 روز پیش معاف شدم. همونطور که Maziyar عزیز گفت شما هم حتما معاف میشید. موفق باشید.

smmsh
August 11th, 2011, 03:47 PM
ممنون .. فقط سوال من اینه که با توجه به شمازه چشم ، آیا مدرک شما هم لیسانس بود ، و معاف شدید ؟!

maziyarsh
August 11th, 2011, 04:07 PM
ممنون .. فقط سوال من اینه که با توجه به شمازه چشم ، آیا مدرک شما هم لیسانس بود ، و معاف شدید ؟!

بله دوست عزیز من لیسانس بودم، این شماره ای هم که شما دارید در مقطع لیسانس معاف دائم هست.

maziyarsh
August 12th, 2011, 11:55 AM
مبارکه
یعنی 2ماه میکشه کارت بیاد؟؟؟؟خیلی زیاده
راستی روز کمیسیون خود سرهنگ هم نگاه میکنه یا فقط دکتر ها؟؟؟؟من شنیدم سرهنگ هم نگاه میکنه و دلش بخاد میتونه تجدید بزنه حتی در صورتی که دکترا تایید کنن.
بله همین تاپیک را مطالعه کنید مرحله ی آخر بعد از معافیت مرحله ای هست به نام روئیت. توسط سرهنگ که مهرهای معافیت رو میزنه و اگر بخواد معاینه مجدد میزنه.

smmsh
August 12th, 2011, 03:58 PM
شیشه عینک من فشرده است ، اگر برای روز کمیسیون پزشکی با عینک شیشه ضخیم برم بهتره یا با همین عینک شیشه فشرده خودم برم؟!

sahand11_m27
August 12th, 2011, 05:00 PM
شیشه عینک من فشرده است ، اگر برای روز کمیسیون پزشکی با عینک شیشه ضخیم برم بهتره یا با همین عینک شیشه فشرده خودم برم؟!
سلام
فرقی نمیکنه چه شیشه ای باشه. اصلا فکر نمیکنم توجهی بکنن به عینک شما. پرونده ی شما رو ازتون میگیرن و بعدش میفرشتنتون بیرون تا منتظر نتیجه باشید. روز کمیسیون دکترها خود من رو هم واقعا نگاه نکردند چه برسه به عینکم. زیاد حساس نباشید. اصل موضوع نمره ای که بیمارستان برای شما توی پروندتون نوشته. موفق باشید

sahand11_m27
August 12th, 2011, 05:07 PM
مبارکه
یعنی 2ماه میکشه کارت بیاد؟؟؟؟خیلی زیاده
راستی روز کمیسیون خود سرهنگ هم نگاه میکنه یا فقط دکتر ها؟؟؟؟من شنیدم سرهنگ هم نگاه میکنه و دلش بخاد میتونه تجدید بزنه حتی در صورتی که دکترا تایید کنن.

من دو هفته پيش تو نظام وظيفه مشهد معاف شدم خبري از رويت سرهنگ نبود

سلام
من توی تهران 17 مرداد کمیسیون رفتم و توی اتاق کمیسیون 8 نفر نشسته بودن که یکیشون سرهنگ بود و بقیه دکتر. هر کدوم زیر دستشون پرونده نبود و سرش خلوت تر بود ، پرونده نفر بعدی رو میگرفت. البته چندتاشون مشخص بود برای بیماریهای دیگه هستند چون پرونده های چشم رو نمیگرفتند و همونطور که گفته شد اون سرهنگ هم حتما باید امضا کنه . فکر میکنم چون لباس نظامی تنشون نیست آدم ممکنه فکر کنه که اونم جزو دکترهاست.

Klamm
August 12th, 2011, 10:31 PM
بله همین تاپیک را مطالعه کنید مرحله ی آخر بعد از معافیت مرحله ای هست به نام روئیت. توسط سرهنگ که مهرهای معافیت رو میزنه و اگر بخواد معاینه مجدد میزنه.
من 18 مرداد تهران کمیسیون رفتم و مرحله ی جداگونه ای به اسم "روئیت" نداشتیم. یه دکتر پرونده رو دید و گفت برو بیرون و همین! بعد هم اسمها رو گفتن و فردا هم فیشها رو تحویل دادیم

maziyarsh
August 13th, 2011, 07:15 AM
من 18 مرداد تهران کمیسیون رفتم و مرحله ی جداگونه ای به اسم "روئیت" نداشتیم. یه دکتر پرونده رو دید و گفت برو بیرون و همین! بعد هم اسمها رو گفتن و فردا هم فیشها رو تحویل دادیم
بله گویا بچه ها از سال 90 به اینور این مرحله را نداشته اند و این خبر خیلی خوبی هست. برای ما سال قبل این مرحله بسیار مرحله ی سخت و پر استرسی بود.

amoohamed24
August 13th, 2011, 02:51 PM
بله گویا بچه ها از سال 90 به اینور این مرحله را نداشته اند و این خبر خیلی خوبی هست. برای ما سال قبل این مرحله بسیار مرحله ی سخت و پر استرسی بود.
نه عزیزان ساده نباشید...سرهنگ دیگه با لباس نظامی نمیاد تو کمیسیون با کت شلوار یا یه لباس غیر نظامی هست...اتفاقا سرهنگم هست و همونجا نظرم میده

maziyarsh
August 13th, 2011, 08:35 PM
نه عزیزان ساده نباشید...سرهنگ دیگه با لباس نظامی نمیاد تو کمیسیون با کت شلوار یا یه لباس غیر نظامی هست...اتفاقا سرهنگم هست و همونجا نظرم میده
دوست عزیز چرا فیلم جنائی میسازی بیخود استرس بقیه را زیاد میکنید، سرهنگ تمام نظام وظیفه نیازی به این آرتیست بازیا نداره. خیلی طبیعی 3 ساعت معطلت میکنه آخر هم نگاه میکنه میبینه شک داره تجدید میکنه به همین راحتی.

در کمیسیون اصولا سه تا دکتر عمومی هستند و هر کدوم دارند با یک مریض سرو کله میزنند و اگر نیازی به مشورت باشه باهم حرف میزنند و سر بیماری هایی که مطمئن هستند تکی نظر میدن و امضا میکنند.

به هر حال به هر نحوی مرحله ی روئیت رو حذف کنند برای مشمولین بسیار خوب هست.

123456mm
August 14th, 2011, 11:32 AM
سلام دوستان یه سوالی داشتم .
توی کمیسیون پزشکی فقط برگه که نظر دکتر روشه رو بهمون میدن ببریم توی جلسه کمیسیون؟
یا اینکه کل پرونده و آزمایش هایی که دادیم رو میفرستن واسه نظام وظیفه و قبل اینکه بریم تو میدن دستمون؟

enter_the_love
August 14th, 2011, 11:56 AM
سلام
دوستان من این مراحل رو انجام دادم

برگه ی معرفی به بیمارستان اومد و من رفتم بیمارستان و دکتر معاینم کرد و گفت که ما خودمون برگه رو میفرستیم برای نظام وظیفه

20 روز بعد تماس گرفتن و گفتن فلان روز فلان ساعت بیا حوزه نظام وظیفه برای شورای پزشکی . اونجا که رفتم دیدم که همون موقع یه تعدادی رو معاف از رزم کردن یه تعدادی رو یه برگه میدادن بهشون اینا و خلاصه انگار کسایی که معاف میشدن رو همون موقع مشخص میکردن . اما من رو گفتن دوباره یه نامه میاد دم خونه که باز باید بری پیش یه پزشک !

حالا میخواستم ببینم جریان چیه ؟ چرا این کارو کردن و آیا کسی بوده که همچین شرایطی رو داشته ؟ اگه آره لطفا بگه که چی شد کار معافیش

ممنونم

alirezafx
August 14th, 2011, 01:17 PM
یادش بخیر سال پیش همین موقع ها تو این تاپیک کلی سوال میکردم برای معافیم و چقدر استرس داشتم . الان تا 1 ماه دیگه دارم میرم از ایران . واقعا بچه های خوبی تو این تاپیک هستن که هر چی میدونن از بقیه دریغ نمیکنن . من هم یه تجربه هایی دارم . هر چند مختصر . خوشحال میشم حالا که خره ما هم از پل گذشت بتونم به بقیه کمک کنم . ( معافیت من کف پا بود )

سلام.
تبریک میگم انشاا... که همیشه موفق باشین

سوالی از خدمت شما داشتم. من برای معافیت پزشکی اقدام کردم. در معاینه اولیه دو مورد را دکتر نوشت: ضعیفی چشم و صافی کف پا

وقتی کف پام را به دکتر نشون دادم گفت احتمالش 50 - 60 درصد هست که معاف دائم بشی. میخواستم از شما بپرسم که صافی کف پا باید تا چه حدی باشه که معاف دائم بشیم؟ من وقتی پام را میزارم روی زمین خیلی پهن میشه و تقریبا میشه گفت که کاملا با سطح زمین تماس داره و در حالت عادی هم فرو رفتگی خیلی کمی دیده میشه والبته خیلی هم مچ پام پیچ میخوره. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2- یه سوال دیگه هم از دوستان دارم,

شماره چشم من بدون قطره:

چپ: - 5.5 (نزدیک بینی) و -0.5 (آستیگمات)

راست: -4.5 (نزدیک بینی) و -0.5 (آستیگمات)

به نظر شما با این شماره چشم احتمال معافیت دائم هست؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- در برگه ای که پلیس +10 بهم داد در قسمت نوع بیماری نوشته بود بیماری های چشم و عوارض بینایی ولی در قسمت توضیحات این برگه (پایین صفحه) نوشت ماده 36 (گفت این مربوط به صافی کف پا هست)

با این وضعیت برای من چند بار نوبت بیمارستان و چندبار کمیسیون پزشکی نیاز هست؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4- راستی یه مورد دیگه تا یادم نرفته بگم: من عکسما با عینک انداختم, به نظرتون این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ببخشید خیلی سوال شد, دوستان اگر لطف کنید به هر کدوم از این 4 تا که اطلاع دارین پاسخ بدین ممنون میشم

-

alik1990
August 14th, 2011, 01:53 PM
سلام.
تبریک میگم انشاا... که همیشه موفق باشین

سوالی از خدمت شما داشتم. من برای معافیت پزشکی اقدام کردم. در معاینه اولیه دو مورد را دکتر نوشت: ضعیفی چشم و صافی کف پا
وقتی کف پام را به دکتر نشون دادم گفت احتمالش 50 - 60 درصد هست که معاف دائم بشی. میخواستم از شما بپرسم که صافی کف پا باید تا چه حدی باشه که معاف دائم بشیم؟ من وقتی پام را میزارم روی زمین خیلی پهن میشه و تقریبا میشه گفت که کاملا با سطح زمین تماس داره و در حالت عادی هم فرو رفتگی خیلی کمی دیده میشه والبته خیلی هم مچ پام پیچ میخوره. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2- یه سوال دیگه هم از دوستان دارم,

شماره چشم من بدون قطره:

چپ: - 5.5 (نزدیک بینی) و -0.5 (آستیگمات)

راست: -4.5 (نزدیک بینی) و -0.5 (آستیگمات)

به نظر شما با این شماره چشم احتمال معافیت دائم هست؟

3- در برگه ای که پلیس +10 بهم داد در قسمت نوع بیماری نوشته بود بیماری های چشم و عوارض بینایی ولی در قسمت توضیحات این برگه (پایین صفحه) نوشت ماده 36 (گفت این مربوط به صافی کف پا هست)

با این وضعیت برای من چند بار نوبت بیمارستان و چندبار کمیسیون پزشکی نیاز هست؟
4- راستی یه مورد دیگه تا یادم نرفته بگم: من عکسما با عینک انداختم, به نظرتون این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
-
ممنو دوست عزیز

1-صافی کف پا یه مرد خیلی خاص . اکثرا منجر به معافیت از رزم میشه . خیلی کم پیش میاد معاف دائم بشه . تو دفترچه نوشته صافی کف پا از نوع rigid معافیت دائم داره . rigid یعنی وقتی پاتو میزاری زمین و بعد ور میداری حالت کف پا عوض نشه همچنان صاف بمونه . به عبارت بهتر صافی غیر قابل بازگشت . من خودم کف پام کاملا صافه یعنی همون انحنای کم هم نداره . تخت !!! البته من انگشتام هم یه مشکل ژنتیکی داشت که اونم اضافه کردم برای اطمینان . روز کمیسیون هم یادم با این حال که از صافی کف پام مطمئن بودم یکی از این 3 دکتر محترم برگشت گفت این rigid نیست و من دلم ریخت یهو . ولی از اونجایی که دکتر اول نوشته بود rigid شانس اوردم . نظر این دکتر اول به شدت مهمه . شاید مهمترین قسمت کار ! وقتی هم که دیدن نوشته rigid تعجب کردن چون مورد rigid کم هست و مو رو از ماست میکشن ! خلاصه با کلی ترس معاف شدم . مطمئنم اگه دکتر اول ننوشته بود rigid الان پادگان بودم !!! بازم تو این مورد راهنمایی خواستی بگو . اگه اصفهان باشی بیشتر میتونم کمکت کنم ...

2- در مورد چشم تقریبا چیزی نمیدونم ولی میدونم که شماره تقریبا حرف اول رو میزنه

3- مال من بند 36 نداشت فقط نوشته بود بیماریهای مربوط به استخوان ها ( اسکلت ) . باید تو دفترچه هم چشم رو علامت بزنی هم بیماری های مربوط به استخوان ها که روز اول معاینه هم پیش ارتوپد بری هم چشم پزشک . اصولا تو کیلینیکشون همه تخصص ها هست . اگه روزشون فرق نکنه فک کنم تو یه روز هر دوش رو بتونن ببینن

4-به احتمال زیاد باید بدون عینک باشه . تو دفترچه که نوشته کامل . بخون

بازم کمکی خواستی از من بگو . امیدوارم خبر مافیت دائمت رو پست کنی اینجا ...

arash66
August 14th, 2011, 02:33 PM
سلام اينجا كسي در مورد دررفتگي مكرر شانه راست چيزي ميدونه؟ چجوري معاينه ميكنن تو كميسيون؟كسي معافي گرفته
تا حالا؟

amoohamed24
August 14th, 2011, 02:37 PM
دوستان سلام...
اونایی که برا اعصاب میخان اقدام کنن: خودم شنبه تو نظام وظیفه تهران از رئیس شورای پزشکی پرسیدم...
گفت برا اعصاب اولا باید پرونده پزشکی داشته باشید.(اگرم نداشته باشین باز امکانش هست ولی شرایط سخت میشه).دوما بعد از همه معاینات و بیمارستان و کمیسیون کارت قرمز میدن.دقیقا دکتر گفت کارت قرمز.به نظر من اصلا سراغ اعصاب نریم بهتره.

alik1990
August 14th, 2011, 02:52 PM
دوستان کسی جواب این سوال رو نمیده؟
نه برگه که نظر دکتر روشه مستقیم میره برای نظام وظیفه . شما فقط ازمایشات و عکسها و مدارک شناسایی که لازمه رو ببر . دیگه چیزی نمیخواد . برگه شما تو کمیسیونه دست دکترا ست و بعد صداتون میکنن و معاینه میشین .

Hamid_110
August 14th, 2011, 04:45 PM
دوستان سلام...
اونایی که برا اعصاب میخان اقدام کنن: خودم شنبه تو نظام وظیفه تهران از رئیس شورای پزشکی پرسیدم...
گفت برا اعصاب اولا باید پرونده پزشکی داشته باشید.(اگرم نداشته باشین باز امکانش هست ولی شرایط سخت میشه).دوما بعد از همه معاینات و بیمارستان و کمیسیون کارت قرمز میدن.دقیقا دکتر گفت کارت قرمز.به نظر من اصلا سراغ اعصاب نریم بهتره.

سلام

الان بیشتر از 5 ساله که کارت رنگی نمیدن و همه متحدالشکله! (به قول خودشون!!). الان دیگه حتی نام بیماری رو هم نمیزنن، فقط بند و تبصرش رو مینویسن. البته تا آخرین باری که من دیدم و گرنه جایی که قوانین لحظه ای تغییر می کنه نمیشه قطعی گفت.

اینا همین جورین، اگر ازشون سوال بپرسی جواب پرت میدن، که مثلا به حساب خودشون نتونی دورشون بزنی.
من از پزشک تو بیمارستان بقیه الله پرسیدم، گفت برای تشخیص من یک ماه بستریت میکنم!!! در صورتی که معلومه کاملا چرته ...

موفق باشید

enter_the_love
August 14th, 2011, 06:15 PM
دوستان 1 نفر هم منو دریابه

من این مراحل رو انجام دادم

برگه ی معرفی به بیمارستان اومد و من رفتم بیمارستان و دکتر معاینم کرد و گفت که ما خودمون برگه رو میفرستیم برای نظام وظیفه

20 روز بعد تماس گرفتن و گفتن فلان روز فلان ساعت بیا حوزه نظام وظیفه برای شورای پزشکی . اونجا که رفتم دیدم که همون موقع یه تعدادی رو معاف از رزم کردن یه تعدادی رو یه برگه میدادن بهشون اینا و خلاصه انگار کسایی که معاف میشدن رو همون موقع مشخص میکردن . اما من رو گفتن دوباره یه نامه میاد دم خونه که باز باید بری پیش یه پزشک !

حالا میخواستم ببینم جریان چیه ؟ چرا این کارو کردن و آیا کسی بوده که همچین شرایطی رو داشته ؟ اگه آره لطفا بگه که چی شد کار معافیش

ممنونم

maziyarsh
August 14th, 2011, 06:31 PM
دوستان 1 نفر هم منو دریابه

من این مراحل رو انجام دادم

ممنونم

با سلام

معمولا افرادی که معاف هستند ولی نیاز به یک دفعه معاینه مجدد دارند برای اطمینان بدین صورت دوباره برای معاینه فرستاده میشوند. از معاف از رزم دور و به معافیت دائم نزدیک هستید والا به راحتی معاف از رزم میشدید.

موفق باشید

hadi1984
August 15th, 2011, 09:13 AM
سلام دوستان،
من دوهفته پیش برای ناراحتی قلب ( نارسایی دریچه ای) معاف6 ماهه شدم. چند تا سوال دارم:

1- آیا میشه صحبت کرد که بهم رای قطعی بدن؟ آخه تو هیچ کدوم از بندهای آیین نامه مربوط به قلب حرفی از معافیت موقت نیست. اینطور معافیت تا اونجا که من میدونم بیشتر برای بیماریهایی است که با گذشت زمان بهبود پیدا میکنند (مثل شکستگی استخوان) یا با مصرف دارو بهتر میشن (مثل ناراحتی تیروئید)

2- بعد از این 6 ماه گفتن من رو میفرستن معاینه مجدد. اگه نتایج مثل قبل باشه 100% معاف میشم؟ (رئیس اداره شوراها که اینو گفت)

3- با معافیت موقت میشه از کشور با وثیقه خارج شد؟ کوتاه مدت (شرکت در کنفرانس یا تفریحی) یا بلند مدت (ادامه تحصیل). این سوال رو تو خود نظام وظیفه از چند جای مختلف (اداره تحصیلی، اداره اعزام و ...) پرسیدم هر کدوم پاسخ متفاوت داد!!!
یکی گفت اگه غایب نباشی (که نیستم) میشه
یکی گفت فقط کوتاه مدت میشه
اون یکی هم گفت اصلاً نمیشه!!!

پیشاپیش از راهنمایی تمامی دوستان ممنونم

netmeet
August 15th, 2011, 11:51 AM
سلام دوستان. وقت همگي بخير.من براي معافيت كم كاري تيروئيد اقدام كردم.و تا چند روز ديگه نامه معرفي به بيمارستان به دستم ميرسه.
اول اينكه براي اينكه معاف دائم بشيم بايد "tsh" و "t4" و "t3" تو چه رنجي بايد باشن ، چون ظاهرا بعضي از دوستان گفته بودن كه بايد دو برابر نرمال باشه.درسته اين قضيه يا نه؟
اگر چند نمره هم بالاي نرمال باشه كافيه؟
و آيا به غير از اين موارد موردهاي ديگه اي رو هم براي آزمايش در نظر ميگيرن؟

دوم اينكه اگه كسي تاحالا واسه بيماري كم كاري تيروئيد اقدام كرده لطف كنن و فرآيند كامل معافيتشون رو تا هر جايي كه پيش رفتن، مرحله به مرحله توضيح بدن.از روزي كه به بيمارستان معرفي شدن تا نتيجه آزمايشاتي كه ازشون گرفتن تو چه سطحي بود و كلا هر چيزي كه لازمه.

در ضمن اگه امكان داره دوستان نتايج آزمايشاتي كه دارن از tsh, t4 ,t3 رو بزارن كه ببينيم اوضاح به چه صورتي هست.
ممنون از همه

manager_66
August 15th, 2011, 02:41 PM
سلام . من چشم راستم تنبل هست . ولی شمارش فک کنم 3.5 باشه که البته چون تنبل هست با این شیشه چیزی دیده نمیشه و باز هم تصاویر تار هست . اما شماره چشم چپم 1.5 هست . بنده معاف میشم یا نه؟

arminz
August 15th, 2011, 04:10 PM
من MRI برام زده تو قسمت Conclusion که
Disc Herniation of L4 - L5 دارم
توی ریپورت هم central disc protrusion is seen at the level of l4 - l5
با این می تونم معاف شم؟

Hamid_110
August 15th, 2011, 04:51 PM
سلام دوستان،
من دوهفته پیش برای ناراحتی قلب ( نارسایی دریچه ای) معاف6 ماهه شدم. چند تا سوال دارم:

1- آیا میشه صحبت کرد که بهم رای قطعی بدن؟ آخه تو هیچ کدوم از بندهای آیین نامه مربوط به قلب حرفی از معافیت موقت نیست. اینطور معافیت تا اونجا که من میدونم بیشتر برای بیماریهایی است که با گذشت زمان بهبود پیدا میکنند (مثل شکستگی استخوان) یا با مصرف دارو بهتر میشن (مثل ناراحتی تیروئید)

2- بعد از این 6 ماه گفتن من رو میفرستن معاینه مجدد. اگه نتایج مثل قبل باشه 100% معاف میشم؟ (رئیس اداره شوراها که اینو گفت)

3- با معافیت موقت میشه از کشور با وثیقه خارج شد؟ کوتاه مدت (شرکت در کنفرانس یا تفریحی) یا بلند مدت (ادامه تحصیل). این سوال رو تو خود نظام وظیفه از چند جای مختلف (اداره تحصیلی، اداره اعزام و ...) پرسیدم هر کدوم پاسخ متفاوت داد!!!
یکی گفت اگه غایب نباشی (که نیستم) میشه
یکی گفت فقط کوتاه مدت میشه
اون یکی هم گفت اصلاً نمیشه!!!

پیشاپیش از راهنمایی تمامی دوستان ممنونم

سلام هادی جان؛

1- خیر، اگر میشد رای قطعی بدن حتما اعزامت می کردن !!!

2- معلوم نیست. احتمال معافیت دائمت خیلی بالا هست اما 100٪ نیست. تو این مدت گفتن زیرنظر پزشک خاصی باشی یا گفتن برو 6 ماهه دیگه بیا؟ اگر به این نتیجه برسن که بیماری تحت کنترله اعزام میشید.

3- همون طور که خودتون هم مشاهده کردید هر کی یه چیزی میگه. منتها زمانی که من دنبال این قضیه بودم، جواب نهایی این شد که: "حداکثر تا یک ماه مونده به تاریخ معاینه (کمیسیون یا هر کار مربوط به ن.و) میتونی با وثیقه نقد 15 میلیون تومنی بصورت کوتاه مدت خارج شی (علمی یا توریستی ... اصلا اهمیتی نداره)"
این فرصت رو هر جوری که شده از دست نده!

موفق باشی

ardestanijafari.amir
August 15th, 2011, 04:53 PM
سلام
من امروز رفتم بیمارستان سجاد ناجا برای معافیت چشم (قوز قرنیه). در کل بهتر از اون چیزی بود که انتظار داشتم، اما سر معاینه یکم به مشکل خوردم.
موقع معاینه، دکتر بهم گفت چشمم خیلی قوز قرنیه داره و دستگاه نمیتونه عکس بگیره، با خودت عکس داری. گفتم نه. یه 7 8 باری سعی کرد آخر یه برگه ضمیمه پرونده کرد و داد به اون یکی دکتر. دکتر هم گفت چشمات خیلی شدید قوز قرنیه داره بعدش پرونده رو داد به منشی، منشی هم گفت فردا باید بیای برای معاینه توسط یه دکتر دیگه.
با تعجب پرسیدم مشکلی پیش اومده. گفت: نه، دکتر بیماری رو تأیید کرده حالا باید دکتر دوم هم تأیید کنه.
الان سوالم اینه که چرا دکتر دوم هم میخواد چشمام رو نگاه کنه؟ قانونه جدیده یا اوضاع اونقدری که من فکر کردم خوب نبوده؟

Hamid_110
August 15th, 2011, 04:57 PM
سلام . من چشم راستم تنبل هست . ولی شمارش فک کنم 3.5 باشه که البته چون تنبل هست با این شیشه چیزی دیده نمیشه و باز هم تصاویر تار هست . اما شماره چشم چپم 1.5 هست . بنده معاف میشم یا نه؟

سلام

خود تنبلی چشم به تنهایی، معاف از رزم داره فقط.
شما یه بار دیگه به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کنید ببینید میزان تنبلی چشم تون چقدره. اون موقع میشه گفت.

موفق باشید

Hamid_110
August 15th, 2011, 05:03 PM
سلام
من امروز رفتم بیمارستان سجاد ناجا برای معافیت چشم (قوز قرنیه). در کل بهتر از اون چیزی بود که انتظار داشتم، اما سر معاینه یکم به مشکل خوردم.
موقع معاینه، دکتر بهم گفت چشمم خیلی قوز قرنیه داره و دستگاه نمیتونه عکس بگیره، با خودت عکس داری. گفتم نه. یه 7 8 باری سعی کرد آخر یه برگه ضمیمه پرونده کرد و داد به اون یکی دکتر. دکتر هم گفت چشمات خیلی شدید قوز قرنیه داره بعدش پرونده رو داد به منشی، منشی هم گفت فردا باید بیای برای معاینه توسط یه دکتر دیگه.
با تعجب پرسیدم مشکلی پیش اومده. گفت: نه، دکتر بیماری رو تأیید کرده حالا باید دکتر دوم هم تأیید کنه.
الان سوالم اینه که چرا دکتر دوم هم میخواد چشمام رو نگاه کنه؟ قانونه جدیده یا اوضاع اونقدری که من فکر کردم خوب نبوده؟

پیشاپیش معافیت مبارک تون باشه.

نه اتفاق خاصی نیست. برای بعضیا رو دو تا دکتر چک می کنه. تو دعوت نامه بیمارستان که براتون اومده بود، ننوشته بود معاینه توسط دو پزشک؟
برای معاینه قوزقرنیه تو چشم تون قطره ریختن؟
اگر یادتون هست کی مدارک تون رو تحویل دادید که امروز وقت معاینه تون شده؟

موفق باشید

miladjarmooz
August 15th, 2011, 05:21 PM
من MRI برام زده تو قسمت Conclusion که
Disc Herniation of L4 - L5 دارم
توی ریپورت هم central disc protrusion is seen at the level of l4 - l5
با این می تونم معاف شم؟

به نام خدا
دوست من این 2 صفحه رو بخون من در خدمت هستم
http://www.applyabroad.org/forum/member.php?33234-miladjarmooz&tab=visitor_messaging&page=2#visitor_messaging

ardestanijafari.amir
August 15th, 2011, 05:22 PM
پیشاپیش معافیت مبارک تون باشه.

نه اتفاق خاصی نیست. برای بعضیا رو دو تا دکتر چک می کنه. تو دعوت نامه بیمارستان که براتون اومده بود، ننوشته بود معاینه توسط دو پزشک؟
برای معاینه قوزقرنیه تو چشم تون قطره ریختن؟
اگر یادتون هست کی مدارک تون رو تحویل دادید که امروز وقت معاینه تون شده؟

موفق باشید

سلام
ممنون از جوابتون
خدا از دهانتان بشنوه.
والا تو دعوت نامه که الان هم جلومه چیزی ننوشته. فقط اون خانمی که پشت دستگاه نشسته بود با خودکار روش نوش "د" و یک دایره هم دورش کشید.
در مورد قطره، چیزی نریخت، یعنی نفر قبلی من رو قزره ریخت (البته بیماری دیگری داشت). بعد نوبت به من که رسید گفت همین جا بشین و دوباره برد پشت دستگاه و اون برگه رو داد بهم که دادم به دکتر.
من مدارکم رو یکشنبه دو هفته پیش یعنی 9/5/90 فرستادم و پایین نامه یک تاریخ زده که انگار نامه صدوره: 12/5/90

arminz
August 15th, 2011, 08:26 PM
به نام خدا
دوست من این 2 صفحه رو بخون من در خدمت هستم
http://www.applyabroad.org/forum/member.php?33234-miladjarmooz&tab=visitor_messaging&page=2#visitor_messaging
من خوندم اون دو صفحه رو ولی زیاد نفهمیدم متاسفانه ,
می خواستم بدونم با توجه به این دوتایی که نوشتم می تونم معافیت بگیرم , از نظر درد من توی راه رفتن بعد از یکمی از پا تا کمر دچار مشکل می شم جوری که مجبورم وایسم ,اگر یک جا وایسم ویا نشستن به مدت زیاد هم همینطور باعث کمر درد می شه
چون در صدی توی mri ننوشته می خوام بدونم این موضوع چیزی هست که بشه معاف شد ؟
چون دقیقا برام نوشته که Disc Herniation of L4 - L5
تا حالا کسی با این معاف شده؟

manager_66
August 15th, 2011, 11:20 PM
سلام

خود تنبلی چشم به تنهایی، معاف از رزم داره فقط.
شما یه بار دیگه به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کنید ببینید میزان تنبلی چشم تون چقدره. اون موقع میشه گفت.

موفق باشید

ممنون از جوابتون . اگه معاف نشم این معافیت از رزم بدردم میخوره؟. اگه صداش رو در نیارم و برم خدمت مشکلی واسم پیش میاد؟ چون شنیدم معاف از رزم رو کارت پایان خدمتت درج میشه و با اینکه 2 سال علاف خدمت هستی بعد اگه استخدامی جایی بخوان یکچیزی تو مایه های معافیت پزشکی محسوب میشه و جذب نمیکنن ؟!

enter_the_love
August 16th, 2011, 12:43 AM
من خوندم اون دو صفحه رو ولی زیاد نفهمیدم متاسفانه ,
می خواستم بدونم با توجه به این دوتایی که نوشتم می تونم معافیت بگیرم , از نظر درد من توی راه رفتن بعد از یکمی از پا تا کمر دچار مشکل می شم جوری که مجبورم وایسم ,اگر یک جا وایسم ویا نشستن به مدت زیاد هم همینطور باعث کمر درد می شه
چون در صدی توی mri ننوشته می خوام بدونم این موضوع چیزی هست که بشه معاف شد ؟
چون دقیقا برام نوشته که Disc Herniation of L4 - L5
تا حالا کسی با این معاف شده؟

شما اقدام کردی برای معافی یا میخوای اقدام کنی؟
اگه میتونی 20 روز دیگه صبر کنی تا من تکلیفم روشن بشه کامل راهنماییت میکنم اما الان چون تکلیف خودم مشخص نیست نمیتونم

disaster
August 16th, 2011, 01:08 AM
سلام دوستان،
امروز روز خوبی برای من بود، منو به بیمارستان فارابی معرفی کرده بودن واسه معافیت چشم، قبلا که نمره چشممو جاهای دیگه گرفته بودم مجموعش شده بود 10.5 ولی امروز که رفتم بیمارستان مجموعش شد 13!!!! خیلی حال کردم
راستی ضعیفی چشم من از نوع هیپرمتروپ هست (مثبت) و آستیگمات منفی هم دارم (که محسوب نمیشه چون علامتشون فرق داره)
میخاستم این اطمینانو به کسانی که هیپرمتروپ هستن بدم که نمره چشمشون با اون قطره که میریزن امکان نداره پایین بیاد (یا ثابت میمونه یا میره بالا)
بچه ها حالا من خیالم راحت باشه (با مدرک فوق) یا اینکه روز کمیسیون باز هم معاینه ام میکنن؟

arminz
August 16th, 2011, 01:18 AM
شما اقدام کردی برای معافی یا میخوای اقدام کنی؟
اگه میتونی 20 روز دیگه صبر کنی تا من تکلیفم روشن بشه کامل راهنماییت میکنم اما الان چون تکلیف خودم مشخص نیست نمیتونم
متاسفانه نمی تونستم بیشتر از این صبر کنم اقدام کردم , مرسی از پاسخت

maziyarsh
August 16th, 2011, 08:42 AM
سلام دوستان،
امروز روز خوبی برای من بود، منو به بیمارستان فارابی معرفی کرده بودن واسه معافیت چشم، قبلا که نمره چشممو جاهای دیگه گرفته بودم مجموعش شده بود 10.5 ولی امروز که رفتم بیمارستان مجموعش شد 13!!!! خیلی حال کردم
راستی ضعیفی چشم من از نوع هیپرمتروپ هست (مثبت) و آستیگمات منفی هم دارم (که محسوب نمیشه چون علامتشون فرق داره)
میخاستم این اطمینانو به کسانی که هیپرمتروپ هستن بدم که نمره چشمشون با اون قطره که میریزن امکان نداره پایین بیاد (یا ثابت میمونه یا میره بالا)
بچه ها حالا من خیالم راحت باشه (با مدرک فوق) یا اینکه روز کمیسیون باز هم معاینه ام میکنن؟

چشم را هیچ وقت معاینه نمیتونند بکنند در کمیسیون (بعضی از بیماری های خاص چشم را مثل ناخنک و ... که معاینه داره را بله ولی شماره به هیچ وجه) خیالتون راحت.

ardestanijafari.amir
August 16th, 2011, 10:29 AM
سلام من امروز برای دومین بار رفتم بیمارستان امام سجاد ناجا.
مثله بچه زرنگ ها همه جاشو بلد شدم دیگه حتی فهمیدم که دیروز 10 تومان بیشتر از همه بیمارای چشم پول گرفتن...
امروز دکتر یک خانم بود. پشت یک دستگاه نشست که اتوماتیک نبود یک نگاه سطحی انداخت و تموم. به همه هم میگفت معافی (حداقل اونایی که من دیدم)
دو تا سوال دارم:
1- عکس توپوگرافی امام سجاد سیاه سفیده، زنه میگفت نظام وظیفه رنگی میخواد. میترسم برم کمیسیون دوباره بگن برو فارابی
آخه 2 ماه پیش دوستم اومد امام سجاد، با همون عکس سیاه سفید معاف شد تازه بهشم گفته بودن چون فارابی نظامی نیست قبول نیست (یک دلیل احمقانه)
2- من تقریبا هرچی که با این موبایل داغونم گرفتم و اینجا مینویسم. ما که نفهمیدیم این اعداد چیه اگه کسی میدونه بهم بگه متشکر میشم:

ِDATA
D MM A
H 42.75 7.90 25
V 41.50 8.12 115
CYL -1.25 115

nimaii
August 16th, 2011, 01:48 PM
سلام دوستان. من برای معافیت چشم اقدام کردم که چند روز پیش بیمارستان امام سجاد ناجا بودم که مجموع چشمام شد 8 من هم مدرکم دیپلم هست میخواستم ببینم تو کمیسیون من رو بخاطره 25.رد میکنند ؟

sasancivilboy
August 16th, 2011, 03:19 PM
سلام بچه ها ...
یکی از دوستان من واریکوسل داره و برای معافی اقدام کرده ... بیمارستان سجاد براش زدن گرید 2 ... خودش رفته بیمارستان بقیه الله سونوگرافی توی سونو گرافی براش زدن گرید 3 .. امروز شورا داشته سونوگرافیش رو هم برده .. دکتر اول بهش گفته معافی ولی یه دکتر دیگه دیده گفته سربازی و دوباره بهش نامه معرفی به بیمارستان دادن ولی این دفعه فرستادنش بقیه الله . حالا اونایی که تجربه دارن نظرشون رو بگن .

ali8315
August 16th, 2011, 10:22 PM
سلام من میدونم معافیت چشم پزشکی هیچ مشکلی نداره

ali8315
August 16th, 2011, 10:26 PM
سلام
نه نمی خواد بری

ali8315
August 16th, 2011, 10:55 PM
معافیت صرع و تشنج:
سلام دوستان
من میخوام معافیت صرع بگیرم،خیلی نگرانم که واسه ویزا برام مشکلی پیش بیاد.
یکی از دوستان میگفت اگه سفارت تشخیص بده که بیماریت مشکلی برای تحصیلت ایجاد میکنه یا هزینه درمانش بالاست بهت ویزا نمیدن
خواهش می کنم راهنماییم کنید، مخصوصاً اگه برای این مساله معافی گرفتید راهنماییم کنید لطفاً

SinA66SinA
August 17th, 2011, 02:34 AM
سلام دوستان
من خیلی وقته عضوم ولی این اولین پستمه؛ به خاطر اینکه انقدر عزیزانی که اینجا بودن همه با صبر و حوصله توضیح دادن که اصلا نکته مبهمی نمیموند که بخوام چیزی رو بپرسم... و واقعا ممنونم ازشون!!! فقط در حد 1کی 2تا سوال شخصی از اعضا..
این تاپیک خیلی به من کمک کرد.. بهم آرامش خیال داد.. از طرفی نامهربونی بعضی از دوستا تو جواب دادن باعث استرسم شد!!!!!
من برای ضعیفی چشم اقدامکردم.. استیگماتی 2- و 2.25- با نزدیک بینی 3- و 3.5- بعد قطره.. یعنی جمعا 10.75- که قبلش 3- بودش 3.25- و 2.25- هم 2.5- کلا 0.5 نمره کم شد... 11.25-
روز معاینه هم فقط 1بار قطره ریخت.. گفتم دکتر بعضیا 3 بار میریزن شما 1بار قطره ریختی گفت 1 بار و 3 بار و 10 بار هیچ فرقی نداره!!! قبلش تو سوال جواب گفتم چرا قطره میریزین گفت قطره رو میریزم که تو نتونی پشت دستگاه زور بزنی ماهیچه ها مژگانی تو فشار بیاری چشاتو ضیف تر کنی.. بعضی ها هم بلد نیستن بدتر چشاشون و قوی تر میکنن!!! دکترم خیلی خوب بود.. واسه معاینه یه عده بودن تابلو بود لباسای داغون میپوشیدن که بدبخت جلوه کنن.. دکتره بلند بلند حرف میزد صدای توی مطب میومد.. خیلی بد حرف میزد باهاشون عصبانی.. تند تند راه مینداخت.. ولی بر عکس من کاملا با لباسای رسمی مرتب.. تعریف نباشه کلا شیک رفتم.. فککنم چون ظاهر سازی نکردم اخلاقش از این رو به اون رو شد.. وقتی شدیدا مودبانه سوالامو پرسیدم کاملا با اخلاق خوب جوابمو داد.. کللی هم واسم وقت گذاشت! متن گرفت جلو چشم چسبوند به دماغم گفت تا میتونی تلاش کن بخونی..کلی به چشام فشار آوردم خوندم.. بعد متن و دور کرد گفت بخون.. بازم کلی زور زدم خوندم.. بعد اینکه قطره رو ریخت.. م.قع معاینه همون کاراروکرد.. دیگهچشمام قدرت فکوس کردنشو از دست داد.. گفت الان عضله های مژگانیت فلج شدن.. دیگه نمیتونی مثل قبل تلاش کنی بخونی.. ما هم برا همین قطره میریزیم!!!!
در کل بگم از اول تا آخر برا من خدا رو شکر گوش شیطون کر خیلی خوب بود!
روز کمسیون هم دقیقا افسر های اونجا با هر کس که احساس میکردن داره ادا در میره بداخلاق بودن وحشتناک.. یکی بود ننه من غریبم بازی در میاورد میگفت بدبختم برم خدمت خانوادم ازهم میپاشه ننه بابام مریضن و.... افسر داد میزد برو بیرون بهت میگم تا ننداختمت بیرون.. ولی من همچنان مرتب و کاملا رسمی رفتم اصلا صدام در نیاوردم.. وایسادم صف تا خودش گفت بفرمایید امرتون چیه.. گفتم واسه کمسیون اومدم گفت لطفا بیرون تشریف داشته باشین پزشکا که اومدن به ترتیب صداتون میکنم تشریفمیارین اتاق کمسیون به پروندتون رسیدگی میشه!!! شاخ درآوردم!!! چه مودب!!!! منتظر بودم به منم بتوپه!!!
خلاصه جاتونخالی همون برنامه بداخلاقی با همون ادما بووود.. ولی یه بنده خدایی خیلی پیر بود واسه کفالت پسرش اومده بود ظاهر نامرتبی هم داشت.. ولی چون مشخص بود ظاهر سازی نیست افسرا زیر بغلو میگرفتن و خیلی با حوصله باهاش رفتار میکردن.. اگه بگم 3 دقیقه طول کشید تا از جاش بلند کنن ببرن اتاق دروغ نگفم خیلی با حوصله... حتی 1کی بود پسره گفت بابام نمیتونه راه بره بیرون تو ماشینه.. به سربازه گفتن باهاش برو ماشینو بیاره تو محوطه ساختمون بعد بیا بهم بگو بیایم همونجا ببینیمش.. که همین طور هم شد!!!
همونی که ننه من غریبم بازی در میاورد نوبتش شد رفت نمیدونم چیکار کرد سرهنگ عصبانی شد انداختش بیرون..
نوبت من شد.. صدام کرد.. با کلی ترس و استرس رفتم با دهن خشک شده روزه.. که دیگه داشتم از حال میرفتم.. رفتم تو سرباز پروندرو داد بهم.. اصلا توی اتاق یه دنیای دیگه ای بود اصلا قابل تصور با اون چیزی که وقتی بیرونی نبود.. یه میز گرد بود دکترا نشسته بودن دورش سرهنگ هم سرپا هی راه میرفت دور میز.. دکترا باهاش حرف میزدن.. 1نفر رفت بیرون سربازه بهم اشاره کرد برم پیش دکتره.. پروندرو که میدادم بهش یه نیم نگاه نیم ثانیه ای بهم کرد و شروع کرد دیدن پرونده شماره چشاموجمع زد رو کرد به سرهنگ گفت سرهنگ بالای 10هه.. سرهنگ هم یه نیم نگاهی بهم کرد سرشو با علامت تایید و باشه.. تکون داد.. دکتر گفت انگشت بزن فردا صبح بیا برو پیش رئیس!!
بعدش به این فکمیکردم که اصلا نگفت 10.75 اصلا شماره نگفت یعنی منظورش از بالای 10 میتونست واسه سرهنگ 10.25 باشه یا 20
فرداشم رفتم پروندرو از منشی رئیس گرفتم بعد رفتم پیش رئیس کل نیروی انتظامی.. اونم فقط وقتی داشتم پروندرو ازممیگرفت نگام کرد.. بعد با ذره بین اثر انگشت و مهر دکتر و شماره چشممو نگاه کرد امضا کرد داد بهم.. بعدش فیش هارو ریختم و اومدم دادم به قسمت تکمیل پرونده بعد بردم دادم به امور رایانه اونم برام ثبت کرد.. و تمااام!!!
حالا یه چند تا نکته بگم
اصلا به حرف اینا که میگنن خودتونو داغون نشون بدین توجه نکنین.. فشن و با شلوار لی و تی شرت نرین... کاملا مرتب و رسمی.. حتی میگم با کت و شلوار برین.. موهای مرتب قشنگ یه طرفه شونه کنید!!!
یه عدده میگن عینک ته استکانی بزنین.. حرفشونوگوش نکنین.. دوست من شماره چشماش 13 بود یه عدسی معمولی انداخته بود رو عینکش اصلا چشاش دیده نمیشد.. سرهنگ عینکشو گرفته بود نگاه کرده بود.. اصلا من حرفی از دیدن عینک خودم زدم؟؟؟؟؟ واسش معاینه مجدد زدن!!! باور کنید من عدسی هامو دوستم واسم انداخته مارکش زایس.. 300 هزار پولشو دادم.. هرکی میبینه فکمیکنه شماره چشم 1 که.. انقدر عدسیم نازکه!!! بهم میگن واسه 1کی 2 نمره عینک میزنی؟؟؟ ببینید شاید منو شما با اولمون باشه یا مجموعا 20نفر اینجا باشیم برا چشم ولی دکتر ها اونجا هر کمسیون 20 نفر میبینن مطمئن باشن کاری که میکنین رو اونا قبلا فکرشو کردن!!! همیشه خودتون باشین.. ظاهر سازی نکنید!!
تو کار هیچکدوم نه نظان نه دکترا دخالت نکنین.. سوال بی مورد نپرسی.. هی نپرسی چی شد؟ معافم؟ درسته؟ تا ازتون سوال نپرسیدن جواب ندین.. توضیح بی مورد ندین فقط جواب سوال وبدین..
اما استخدام.. لطفا کسی که دستش به گوشت نمیرسه وای نسته بگه پیف پیف.. یکم انصاف داشته باشید.. مرد باشید..
من دوستایی دارم و یا دوستان من دوستانی دارن و آشناهایی هست توی بانک و سازمانهای دولتی که هم قدیمی اند هم جدید همشونم استخدام شدن.. هم بانک دولتی هم خصوصی.. بعله منم دیدم که مینویسه که بجز معافیت پزشکی.. ولی تا به حال کسیو برای این از آزمون های دولتی محروم نکردن.. موقع مصاحبه میپرسن که دلیل معافیت چه؟؟؟ یا استعلاممیکنن!!! اگه مشکلی نداشته باشه استخدام میشه!!! کم شنوا با سمعک.. ماها با عینک.. خیلی بیماری های خفیف با راه درمان قابل حل میشن..
به نظرتون .. نمیخوام به دوستانی که کم شنوان توهین کنم.. کسی که ناشنواست یا لاله یا کوره قطع عضوه فلجه.. یا یا یا.... میتونه تو بانک کار کنه؟؟/ نه!!!
کسی که مشکل اعصاب داره میتونه از صبح تا طهر با مشتری سر و کله بزنه؟؟؟ نه!!!
ولی من بازهم کسیومیشناسمکه کر و لاله ولی تو بانککار میکنه.. حتما قسمتش نیازی به حرف زدن نداره با مشتری سروکار نداره.. دقیق نمیدونمچیکارست!!
زیر 150 سانت معافه.. من رئیس بانک میشناسم قدش 140
تا دلتون بخواد تو پروسه رفتن دنبال اینکه ایا من معافم کیا با چه شماره چشمی معاف شدن توکمسیون چه اتفاقی میکفته ووووو... انقدر با ادمهای مختلف آشنا شدمکه همممممممممممشون معافیت پزشکی داشتن وتو سازمانهای مختلف دولتی از کارمند دون پایه تا رئیس و معاون بودن!!!
.

اما مهم ترین و اصلی ترین چیزی که میخوام بگم.. از یاد خدا و دعا غافل نشید.. تا میتونید دعا کنید.. از ته ته ته دلتون دعا دعا دعا کنید.. الان ماه رمضونه دعا رد نمیشه استغفار کنید از خدا کمک بخواید به جای اینکه منت ادمارو بکشید با افتخار از خدا التماس کنید!!! به جای سوال پرسیدن بی مورد و رفتن رو اعصاب اونها ذکر بگید
انشالله به امید خدا هر کسی به صلاحشه و معاف شدن براش سبب خیره و حقشه به حقش برسه و معاف بشه..
سعی کردم کل تجربمو بهتون بگم
بازم اگه چیزی یادم اومد حتما میگم.. اگه سوالی بود در خدمتم..

netmusic
August 17th, 2011, 03:31 PM
سلام.من سال 84 دوبارواسه معافی چشمام اقدام کردم ولی هربارمعاف رزم شدم.منم به خاطر25صدم زورم اومدبرم خدمت.تاالانم غائب بودم.ولی الان شماره چشمم بیشترشده واز8هم گذشته.میخواستم ببینم میشه بازم واسه معافی اقدام کرد.توروخداجواب بدین:cry:

dalvandi
August 17th, 2011, 04:45 PM
سلام.من سال 84 دوبارواسه معافی چشمام اقدام کردم ولی هربارمعاف رزم شدم.منم به خاطر25صدم زورم اومدبرم خدمت.تاالانم غائب بودم.ولی الان شماره چشمم بیشترشده واز8هم گذشته.میخواستم ببینم میشه بازم واسه معافی اقدام کرد.توروخداجواب بدین:cry:

تا جایی که من نگاه کردم در قوانین منعی برای مشمولان غایب برای معافیت پزشکی وجود ندارد.

alik1990
August 17th, 2011, 05:46 PM
یادمه تو یکی از بندهای دفترچه نوشته بود غیبت تاثیری در معافیت پزشکی نداره . به هر حال من خودم هم غیبت داشتم و معاف شدم . اگه قوانین ( یه شبه :D ) عوض نشده باشه موردی نیست .

alik1990
August 17th, 2011, 05:53 PM
دوستان دوباره سلام.كسي از بچه ها نيست راهنمايي كنه؟
فکر میکنم با توجه به اینکه وقتت کمه اگه بری یه کلینیک نظامی و از متخصص غدد یه وقت بگیری و ازش راهنمایی بخوای خیلی بهتر جواب بگیری تا اینجا .

disaster
August 17th, 2011, 06:08 PM
سلام دوستان
من خیلی وقته عضوم ولی این اولین پستمه؛ به خاطر اینکه انقدر عزیزانی که اینجا بودن همه با صبر و حوصله توضیح دادن که اصلا نکته مبهمی نمیموند که بخوام چیزی رو بپرسم... و واقعا ممنونم ازشون!!! فقط در حد 1کی 2تا سوال شخصی از اعضا..
بازم اگه چیزی یادم اومد حتما میگم.. اگه سوالی بود در خدمتم..

ماشالا رمان نوشتی ها دوست عزیز، ولی دمت گرم با اینکه خیلی طولانی بود همشو با دقت خوندم (چون منتظر نامه کمسیون هستم)، میخواستم ریش بزارم برم کمسیون :) ولی نظرم عوض شد، طلا که پاکه چه منتش به خاکه؟
ولی منم یه سری تجاربی دارم که بعد از تموم شدن کارم اینجا خواهم گذاشت، فعلا التماس دعا

SinA66SinA
August 17th, 2011, 10:10 PM
ماشالا رمان نوشتی ها دوست عزیز، ولی دمت گرم با اینکه خیلی طولانی بود همشو با دقت خوندم (چون منتظر نامه کمسیون هستم)، میخواستم ریش بزارم برم کمسیون :) ولی نظرم عوض شد، طلا که پاکه چه منتش به خاکه؟
ولی منم یه سری تجاربی دارم که بعد از تموم شدن کارم اینجا خواهم گذاشت، فعلا التماس دعا
میخواستم همه چیو یه جا بگم که حرف نگفته نمونه..
فقط خودت باش.. ببین تو که تا حالا ریش نزاشتی اگه بخواب بزاری شاید برا خودت غیرطبیعی نباشه ولی مطمئن باش اونها تو یه نگاه میفهمن..
لبخند داشته باش.. مثل یه جنتلمن باهاشون رفتار کن!!!
انشالله معافی
مهتاجم به دعا..

Klamm
August 17th, 2011, 10:59 PM
سلام دوستان. وقت همگي بخير.من براي معافيت كم كاري تيروئيد اقدام كردم.و تا چند روز ديگه نامه معرفي به بيمارستان به دستم ميرسه.
اول اينكه براي اينكه معاف دائم بشيم بايد "tsh" و "t4" و "t3" تو چه رنجي بايد باشن ، چون ظاهرا بعضي از دوستان گفته بودن كه بايد دو برابر نرمال باشه.درسته اين قضيه يا نه؟
اگر چند نمره هم بالاي نرمال باشه كافيه؟
و آيا به غير از اين موارد موردهاي ديگه اي رو هم براي آزمايش در نظر ميگيرن؟

دوم اينكه اگه كسي تاحالا واسه بيماري كم كاري تيروئيد اقدام كرده لطف كنن و فرآيند كامل معافيتشون رو تا هر جايي كه پيش رفتن، مرحله به مرحله توضيح بدن.از روزي كه به بيمارستان معرفي شدن تا نتيجه آزمايشاتي كه ازشون گرفتن تو چه سطحي بود و كلا هر چيزي كه لازمه.

در ضمن اگه امكان داره دوستان نتايج آزمايشاتي كه دارن از tsh, t4 ,t3 رو بزارن كه ببينيم اوضاح به چه صورتي هست.
ممنون از همهد
دوست عزیز این نتایج ازمایش منه
t3 0.3(normal range 1.3-3.1)
t4 1.3 (normal range 5.1-14.1
TSH +100 (normal 0.27-4.2
تا اونجایی که من میدونم سابکلینیکال معافی نداره اما اینکه چه کسی ساب کلینیکاله با پزشکه (در کل تی اس اچ بالای ده ظاهرا کیس هایپوتیروییدیه)
موفق باشی

nima_mini2005
August 18th, 2011, 12:48 AM
سلام خدمت همه دوستان گرامی . من این سوال رو چندوقت پیش هم مطرح کردم ولی دوباره مشکل دارم . چند روز پیش رفتم پیش دکتر چشم پزشک و شماره چشم من قبل و بعد از قطره به صورت زیر دراومد :
قبل از قطره : 3.25- چشم راست , آستیگمات : 3.5- چشم چپ 2.25- , آستیگمات 4-
بعد ار قطره : 3- چشم راست , آستیگمات : 3.5- چشم چپ 2- , آستیگمات3.75-
حالا از هر دکتری میپرسم معاف میشم یا نه میگن آستیگمات با شماره چشم جمع نمیشه یعنی معاف نمیشم , بعضی هاشون هم میگن نمیدونیم .
حالا من نمیدونم اقدام بکنم یا نه . لصفا کمکم کنید . در ضمن مدرک من لیسانس هست .

amoohamed24
August 18th, 2011, 01:14 AM
سلام بچه ها.من 4شنبه هفته قبل تو کمیسیون معاف از رزم شدم.حالا بگذریم که حقم معافی بود و...
الآن برگه سبزم اومده 3ماه اضافه خدمت!!!!!چه جوریه؟؟؟من 16 بهمن انصراف دادم.مگه کسی معاف از رزم بشه غیبت میخوره؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه.اگه کسی کد بخوره یعنی برگه سفیدش بیاد میشه مرکز آموزششو تغییر بده؟؟؟با آشنا یا بدون آشنا
مرسی از دوستان

Hamid_110
August 18th, 2011, 01:49 AM
سلام خدمت همه دوستان گرامی . من این سوال رو چندوقت پیش هم مطرح کردم ولی دوباره مشکل دارم . چند روز پیش رفتم پیش دکتر چشم پزشک و شماره چشم من قبل و بعد از قطره به صورت زیر دراومد :
حالا از هر دکتری میپرسم معاف میشم یا نه میگن آستیگمات با شماره چشم جمع نمیشه یعنی معاف نمیشم , بعضی هاشون هم میگن نمیدونیم .

سلام دوست عزیز،

من تا حالا بارها جواب این سوال رو دادم. اگر هم علامت باشند جمع میشه و اگر غیر هم علامت باشند هر کدوم که بیشتر باشه.
یک چشم پزشک هر چقدر هم معروف و ماهر باشه باز دلیل نمیشه که قوانین ن.و رو بدونه.
برای این که خیالت راحت بشه برو police.ir بخش معافیت پزشکی و آئین نامه رو بخون.

موفق باشید

flowerboy
August 18th, 2011, 01:51 AM
خیلی جالبه من 1رمضان رفتم برای معاینه تو بیمارستان و دوست من 10 رمضان رفت برای معاینه همون بیمارستان.الان دیروز بهش زنگ زدن بیاد کمیسیون واسه من هنوز زنگ نزدن.دارم نگران میشم:(

Hamid_110
August 18th, 2011, 01:52 AM
سلام بچه ها.من 4شنبه هفته قبل تو کمیسیون معاف از رزم شدم.حالا بگذریم که حقم معافی بود و...
الآن برگه سبزم اومده 3ماه اضافه خدمت!!!!!چه جوریه؟؟؟من 16 بهمن انصراف دادم.مگه کسی معاف از رزم بشه غیبت میخوره؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه.اگه کسی کد بخوره یعنی برگه سفیدش بیاد میشه مرکز آموزششو تغییر بده؟؟؟با آشنا یا بدون آشنا
مرسی از دوستان

سلام

شما از 16 بهمن 4 ماه فرجه داشتید، اگر تو این فرصت ثبت نام نکرده باشید غیبت می خورید.

من تا حالا ندیدم با داشتن برگه سفید بشه مرکز رو تغییر داد، چون فرصتی برای این کار نیست ولی بعد از آموزشی و حین خدمت تا دلت بخواد دیدم تغییر دادن.

موفق باشید

noavar
August 18th, 2011, 02:03 AM
سلام خدمت همه دوستان گرامی . من این سوال رو چندوقت پیش هم مطرح کردم ولی دوباره مشکل دارم . چند روز پیش رفتم پیش دکتر چشم پزشک و شماره چشم من قبل و بعد از قطره به صورت زیر دراومد :قبل از قطره : 3.25- چشم راست , آستیگمات : 3.5- چشم چپ 2.25- , آستیگمات 4-بعد ار قطره : 3- چشم راست , آستیگمات : 3.5- چشم چپ 2- , آستیگمات3.75-حالا از هر دکتری میپرسم معاف میشم یا نه میگن آستیگمات با شماره چشم جمع نمیشه یعنی معاف نمیشم , بعضی هاشون هم میگن نمیدونیم . حالا من نمیدونم اقدام بکنم یا نه . لصفا کمکم کنید . در ضمن مدرک من لیسانس هست . صد در صد معافي هميشه با پزشكاي بيمارستان نظام وظيفه يا ارتش مشورت كن نه جاي ديگه چون من خودم از چشم معاف شدم اما چند بار كه براي معاينه رفتم خودم پيش دكتراي معمولي جواباي درستي ندادن يعني اشتباه راهنماييم كردن به اميد موفقيت

ardestanijafari.amir
August 18th, 2011, 09:38 AM
خیلی جالبه من 1رمضان رفتم برای معاینه تو بیمارستان و دوست من 10 رمضان رفت برای معاینه همون بیمارستان.الان دیروز بهش زنگ زدن بیاد کمیسیون واسه من هنوز زنگ نزدن.دارم نگران میشم:(

بهترین کار اینه که همین امروز بری پلیس +10 که ثبت نام کردی تا آمار پروندت رو واست در بیارن.

nima_mini2005
August 18th, 2011, 11:05 AM
صد در صد معافي هميشه با پزشكاي بيمارستان نظام وظيفه يا ارتش مشورت كن نه جاي ديگه چون من خودم از چشم معاف شدم اما چند بار كه براي معاينه رفتم خودم پيش دكتراي معمولي جواباي درستي ندادن يعني اشتباه راهنماييم كردن به اميد موفقيت

یعنی آستیگمات با شماره ضعیفی چشم جمع میشه ؟
امروز رفتم پیش دکتر نظام وظیفه , اونم میگه ما نمیدونیم . شما باید درخواست بدی تا بعد ببینی چی میشه ؟

saeed90
August 18th, 2011, 11:54 AM
سلام دوستان من به کمکتون نیاز دارم راهنماییم کنین
19 سالمه دو تا داداش 8 و 17 ساله دارم پدرم 8 ماهه مریضه گرفتگی کانال مهره ها کمرش فاصلشون تنگ شده به نخاع فشار میارن.من بخاطر مشکل پدرم درسمو ول کردم میرم سر کار الان وقت سربازیمه.4 ماه خرج دکتر و دارو کردیم الان دیگه نمیتونیم هزینه دکتر رو بدیم فقط من روزی 15 تومان میارم 5 نفریم.اگه من برم سربازی کی از اینا مراقبت میکنه و خرجشونو میده میخواستم راهنماییم کنین ببینم میتونم درخواست معافیت بکنم یا نه ممنون

faith
August 18th, 2011, 12:21 PM
19 سالمه دو تا داداش 8 و 17 ساله دارم پدرم 8 ماهه مریضه گرفتگی کانال مهره ها کمرش فاصلشون تنگ شده به نخاع فشار میارن.من بخاطر مشکل پدرم درسمو ول کردم میرم سر کار الان وقت سربازیمه.4 ماه خرج دکتر و دارو کردیم الان دیگه نمیتونیم هزینه دکتر رو بدیم فقط من روزی 15 تومان میارم 5 نفریم.اگه من برم سربازی کی از اینا مراقبت میکنه و خرجشونو میده میخواستم راهنماییم کنین ببینم میتونم درخواست معافیت بکنم یا نه ممنون

سلام

من راجع به مسئله شما یکم سرچ کردم اینو پیدا کردم :
ریس سازمان وظیفه عمومی در مورد معافیت کفالت افزود: 1- اگر مشمولی تنها فرزند ذکور بالای 18سال و سالم خانواده باشد و سن پدرش بالای 59 سال، یعنی شروع 60 سالگی باشد، می تواند کفیل پدرش شود و از خدمت وظیفه عمومی معاف شود. 2- همچنین اگر سن پدر مشمول که تنها فرزند ذکور بالای 18 سال و سالم خانواده بوده کمتر از 59 سال تمام باشد و به‌دلیل بیماری با تأیید شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند مراقبت تشخیص داده شود، می تواند از معافیت کفالت استفاده کند.
ببین شرایطی که شما داری مورد دوم هست و شما به احتمال خیلی زیاد میتونی معاف شی. فقط سریعتر اقدام کن که برادر 17 ساله شما فاصله چندانی با 18 سالگی نداره. برو خود نظام وظیفه شرایطتو بگو اگر فرمی هم خواستن پر کن احتمالاً یه سری مدارک هم برای مشکلی که واسه پدر شما پیش اومده میخوان که میتونید ارائه بدید. حتماً پیگیری کن. موفق باشی

sahand11_m27
August 18th, 2011, 12:30 PM
یعنی آستیگمات با شماره ضعیفی چشم جمع میشه ؟
امروز رفتم پیش دکتر نظام وظیفه , اونم میگه ما نمیدونیم . شما باید درخواست بدی تا بعد ببینی چی میشه ؟
سلام
دوست عزیز آستیگمات 100% با ضعیفی جمع میشه. من 17 ام همین ماه با همین قانون معاف شدم. اگر میخواستم فقط ضعیفی چشم رو لحاظ کنن به هیچ عنوان معاف نمیشدم. حرف Noavar هم کاملا درسته. دکترها اکثرشون آشنا با آیین نامه نیستن و اطلاعات غلط میدن. در ضمن این که آستیگمات جمع میشه توی آیین نامه کاملا ذکر شده. موفق باشی

flowerboy
August 18th, 2011, 01:47 PM
سلام
دوست عزیز آستیگمات 100% با ضعیفی جمع میشه. من 17 ام همین ماه با همین قانون معاف شدم. اگر میخواستم فقط ضعیفی چشم رو لحاظ کنن به هیچ عنوان معاف نمیشدم. حرف Noavar هم کاملا درسته. دکترها اکثرشون آشنا با آیین نامه نیستن و اطلاعات غلط میدن. در ضمن این که آستیگمات جمع میشه توی آیین نامه کاملا ذکر شده. موفق باشی
میشه اون آیین نامه که نوشته آستیگمات جمع میشه رو نشون بدید؟ممنون

SinA66SinA
August 18th, 2011, 02:08 PM

شما به خودت زحمت نمیدی پست بچه هارو بخونی..
چرا من از این سوالای تو نپرسیدم؟؟؟؟
هر کی اومد اینجا گفت من استیگماتم که با ضعیفی چشمم هم علامت بود جمع شد و معاف شدم... - با - جمع میسشه + هم با +
شما به خودت زحمت ندادی پست منو که کل صفحرو میگیره یا پست بقیه بچه هارو بخونی بعد بازم میای میگی فلان بهمان
من با جمع استیگماتمنفی و نزدیک بینی که میشه 10.75 معاف شدم
حالا شما نمیخوای با 12.25 معاف شی به خودت بستگی داره...

nima_mini2005
August 18th, 2011, 02:22 PM
شما به خودت زحمت نمیدی پست بچه هارو بخونی..
چرا من از این سوالای تو نپرسیدم؟؟؟؟
هر کی اومد اینجا گفت من استیگماتم که با ضعیفی چشمم هم علامت بود جمع شد و معاف شدم... - با - جمع میسشه + هم با +
شما به خودت زحمت ندادی پست منو که کل صفحرو میگیره یا پست بقیه بچه هارو بخونی بعد بازم میای میگی فلان بهمان
من با جمع استیگماتمنفی و نزدیک بینی که میشه 10.75 معاف شدم
حالا شما نمیخوای با 12.25 معاف شی به خودت بستگی داره...

دوست گلم من به جرات میتونم بگم که همه پستها رو توی همه صفحه ها خوندم ( کلمه به کلمه ) ولی اینکه دکتر خود نظام من رو گیج میکنه و جوابای خلاف فرمایشات دوستان میده خوب جای سوال میذاره دیگه .
بازم ممنون از راهنماییتون .

SinA66SinA
August 18th, 2011, 03:05 PM
دوست گلم من به جرات میتونم بگم که همه پستها رو توی همه صفحه ها خوندم ( کلمه به کلمه ) ولی اینکه دکتر خود نظام من رو گیج میکنه و جوابای خلاف فرمایشات دوستان میده خوب جای سوال میذاره دیگه .
بازم ممنون از راهنماییتون .
دکتر نظام نباید هم جواب درست بگه.. دقت کنین میگننمیدونیم.. نه مسگن آره نه میگن نه.. حالا یه عده هم پیدا میشن که واسه اینکه خودشونو راحت کنن میگن نه..
اگه اونا بگن آره واسه شما ایجاد حق میکنه.. حالا بعدا به هر دلیلی که معاف از رزم شدین یا نه اصلا معاف نشدین.. مثل دوست من که با جمع 13 رفت برای معاینه دوم.. میرین پیش اون که شما میگفتین من معاف شدم چرا نشدم.. یا تو همون جلسه کمسیون میگین که آره فلان دکتر خود شما به من گفت معافی منم اومدم
انقدر از اینجور مشکلات پیش اومده که دیگه جواب نمیدن
حالا ببین دوستان با وجدانی که رفتن و معاف شدن اومدن این تاپیک رو تشکیل دادن.. اصلا میتونستن نیان و بگن بعد من اصلا هیچ کس معاف نشه یا اصلا خورشید در نیاد.. و بدون اینکه وظیفشون باشه اومدن امثال من و شما رو راهنمایی میکنن حرفشون برا شما حجته یا حرف اون دکترااااا....
یه دکتری بود وقتی گفتمقطره بریز . معاینه کن بعدش که شماره چشم منو دید گفت شما اصلا معاف از رزم هم نمیشی... یکی گفت ضعیفی باید با قوز قرنیه باشه.. یکی دیگه گفت تنبلی چشم هم میخواد که 2تا معاف از رزمت بشه معاف دائم.. ببین اینا دیگه کین!!!!!!!
من فقطو فقط میرفتم قطره میریختم شماره چشمم دراد و مطمئن شم
1بار صبح اول وقت رفتم .. 1بار 1روز کامل نخوابیدم آخر وقت رفتم داشتم تو مطب چرت میزدم.. تا ببیم خستگی و فرش بودن چشم هم تاثیری داره یا نه...
هر کاری کردم
هر دکتری رفتم
پرینت معاینم با اونیکی حتی 0.25 هم فرق نمیکرد
و من الله توفیق

SinA66SinA
August 18th, 2011, 03:21 PM
سلام

من راجع به مسئله شما یکم سرچ کردم اینو پیدا کردم :
ریس سازمان وظیفه عمومی در مورد معافیت کفالت افزود: 1- اگر مشمولی تنها فرزند ذکور بالای 18سال و سالم خانواده باشد و سن پدرش بالای 59 سال، یعنی شروع 60 سالگی باشد، می تواند کفیل پدرش شود و از خدمت وظیفه عمومی معاف شود. 2- همچنین اگر سن پدر مشمول که تنها فرزند ذکور بالای 18 سال و سالم خانواده بوده کمتر از 59 سال تمام باشد و به‌دلیل بیماری با تأیید شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند مراقبت تشخیص داده شود، می تواند از معافیت کفالت استفاده کند.
ببین شرایطی که شما داری مورد دوم هست و شما به احتمال خیلی زیاد میتونی معاف شی. فقط سریعتر اقدام کن که برادر 17 ساله شما فاصله چندانی با 18 سالگی نداره. برو خود نظام وظیفه شرایطتو بگو اگر فرمی هم خواستن پر کن احتمالاً یه سری مدارک هم برای مشکلی که واسه پدر شما پیش اومده میخوان که میتونید ارائه بدید. حتماً پیگیری کن. موفق باشی

من 100% با جناب faith موافقم

هرچه سریع تر همین فردا از پلیس +10 برای معافیت کفالت اقدام کنید تا برادرتون که 17 سالشه 18 سال نشه.. چون کفالت یکم مراحلش طولانیه.. تو تاپیک کفالت راهنمایتون میکنن!!!
این 4ماه خرج دکتر و دارو که کردین هر چی مدارک دارین جمع کنین.. که روز کمسیون همشون لازمه!!!!

sahand11_m27
August 18th, 2011, 03:23 PM
میشه اون آیین نامه که نوشته آستیگمات جمع میشه رو نشون بدید؟ممنون
اینجارو بخونید دوست عزیز

بند 2ـ هيپرمتروپي با سايكلويلژي كامل در مشمولان بالاتر از ديپلم:

هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت منفي منظور شود.

الف) هيپرمتروپي از 3 تا 5 ديوپتر داخل هر يك از چشمها خدمات غير رزمي.

ب) مجموع هيپرمتروپي دو چشم از شش تا 10 ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.

ج) هيپرمتروپي بيش از ديوپتري يك چشم تا شش ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.

د) هيپرمتروپي بيش از شش ديوپتري يك چشم معاف دائم.

هـ) مجموع ديوپتر هيپرمتروپي هر دو چشم بيش از 10 ديوپتر معاف دائم.

sahand11_m27
August 18th, 2011, 03:40 PM
دوستان دیگه ادامه دادن بحث مربوط به جمع آستیگمات با ضعیفی به نظرم کاملا بی مورد و فقط باعث میشه نفرات یعدی که فروم رو میخونن با یک سری اطلاعات ضد و نقیض مواجه بشن و بیشتر سردرگم بشن و به استرسون اضافه بشه. سالهای گذشته نمیدونم چه جوری بوده ولی در حال حاظر طبق آیین نامه آستیگمات هم علامت با ضعیفی چشم جمع میشه و من کسی رو تا به حال ندیدم که کمیسیون رفته باشه و بهش گفته باشن :
1- آستیگمات هم علامت با نمره جشم جمع نمیشه.
2- آستیگمات رو نصف میکنن بعد با نمره چشم جمع میکنن.
3- اگر نمره ی ضعیفی برای دیپلم به 8 و برای لیساتس به 10 برسه اونوقت آستیگمات هم منظور میکنن.
همه ی 3 مورد بالا غلطه و آستیگمات هم علامت مستقیم با نمره چشم جمع میشه.
به امید معافی همه دوستان.

ali8315
August 18th, 2011, 03:54 PM
معافیت صرع و تشنج:
:cry:سلام دوستان
یکی از دوستان میگفت اگه سفارت تشخیص بده که بیماریت مشکلی برای تحصیلت ایجاد میکنه یا هزینه درمانش بالاست بهت ویزا نمیدن
خواهش می کنم راهنماییم کنید، مخصوصاً اگه برای این مساله معافی گرفتید راهنماییم کنید لطفاً

amoohamed24
August 18th, 2011, 04:53 PM
دوستان من 16 بهمن از دانشگاه انصراف دادم.
3 خرداد برا اعزام تو پلیس +10 ثبت کردم.(تا اینجا هنوز فرجه قانونی 4ماه تموم نشده).
4تیر تو نظام وظیفه برا معافیت اعزام رو باطل کردم.
19 مرداد معاف از رزم شدم.
الآن برگه سبز اومده زده 3 ماه اضافه خدمت به خاطر غیبت!!!!!!
پایینشم زده معاف از رزم طبق بنده فلان..چرا؟؟؟؟؟؟

ardestanijafari.amir
August 18th, 2011, 05:36 PM
سلام

من 26 مرداد کار بیمارستانم تموم شد، کسانی که جدیدا معاف شدن میدونن کمیسیون چند وقت بعده؟
میخوام بدونم ک آخر شهریور پاسپورتم دستم هست یا نه؟

ardestanijafari.amir
August 18th, 2011, 05:41 PM
دوستان من 16 بهمن از دانشگاه انصراف دادم.
3 خرداد برا اعزام تو پلیس +10 ثبت کردم.(تا اینجا هنوز فرجه قانونی 4ماه تموم نشده).
4تیر تو نظام وظیفه برا معافیت اعزام رو باطل کردم.
19 مرداد معاف از رزم شدم.
الآن برگه سبز اومده زده 3 ماه اضافه خدمت به خاطر غیبت!!!!!!
پایینشم زده معاف از رزم طبق بنده فلان..چرا؟؟؟؟؟؟
از این اتفاقات زیاد میافته، باید بری نظام وظیفه صحبت کنی، قبل رفتن یک نامه کتبی هم آماده کن و ببر
پیگیر کار معافیتت هم باش، میتونی دوباره درخواست معافیت بدی.
تلاش کن و توکل کن

nimaii
August 18th, 2011, 05:50 PM
سلام.من دیروز بیمارستان بودم مجموع دوچشم من شد 8.25 (بیمارستان فارابی)مدرک پیش دانشگاهی دارم.دوتا سوال داشتم.یکی که در کمیسیون امکان دره که منو دوباره بفرستند یک بیمارستان دیگه یا همون اول تایید می کنند . سوال دوم با این سیستم جدید چند روز دیگه نوبت کمیسیونم میشه؟(خواهشن اونایی که از طریق چشم معافی گرفتند جواب بدهند)

sahand11_m27
August 18th, 2011, 06:39 PM
سلام

من 26 مرداد کار بیمارستانم تموم شد، کسانی که جدیدا معاف شدن میدونن کمیسیون چند وقت بعده؟
میخوام بدونم ک آخر شهریور پاسپورتم دستم هست یا نه؟
سلام
من 7 تیر رفتم برای معاینه بیمارستان و 15 روز بعد نامه برای شرکت در کمیسیونم اومد که برای 17 مرداد وقت داده بودند.

sahand11_m27
August 18th, 2011, 06:49 PM
سلام.من دیروز بیمارستان بودم مجموع دوچشم من شد 8.25 (بیمارستان فارابی)مدرک پیش دانشگاهی دارم.دوتا سوال داشتم.یکی که در کمیسیون امکان دره که منو دوباره بفرستند یک بیمارستان دیگه یا همون اول تایید می کنند . سوال دوم با این سیستم جدید چند روز دیگه نوبت کمیسیونم میشه؟(خواهشن اونایی که از طریق چشم معافی گرفتند جواب بدهند)
سلام
دوست عزیز در مورد سوال اولت بله امکانش هست. من روز کمیسیون یکی از دوستانی که توی بیمارستان باهاش آشنا شده بودم رو دیدم. مدرکش دیپلم بود و مجموع چشمش 8.75 بود که براش معاینه مجدد زدن و به بیمارستان فارابی معرفی شد. 1 روز بعد از کمیسیون بهش وقت بیمارستان دادن و دیروز هم فهمیدم که معاف شده. سیستم جدید موقعی که من اقدام کرده بودم هم اجرا شده بود ولی تاثیری در طول مدت پروسه نداشت. احتمالا وقتی که توی بیمارستان معاینتون کردن حتما خودشون گفتن بهتون که تا چند روز دیگه نامتون میاد. همونی که اونا میگن درسته تقریبا. به من گفتن تا 20 روز دیگه نامه میاد که 15 روزه تقریبا اومد.

mak86
August 18th, 2011, 07:01 PM
سلام
دوستان چند تا سوال داشتم، من یکبار برای معافیت اقدام کردم و معاف از رزم شدم و الان برگ سبزم اومده، می‌تونم دوباره برای معافیت پزشکی اقدام کنم ؟
دوم اینکه آیا بیمارستان فقط‌ معاینه می‌کنه یا نظرش در مورد معافیت رو هم میگه، چون تو برگه‌ی معرفی به بیمارستان دفعه‌ی قبلم دو جا برای اعلام نظر رئیس بیمارستان و یک نفر دیگه بود که الان یادم نیست.
سوم اینکه آیا در مرکز نظام وظیفه‌ی قبلی کمیسیون تشکیل میشه؟
ممنون

sahand11_m27
August 18th, 2011, 07:03 PM
معافیت صرع و تشنج:
سلام
دوست عزیز فکر نمیکنم سفارت بتونه متوجه بشه که شما دچار بیماری هستید. مگر اینکه خودتون بگید. تو بین سفارتها یک سری که اصلا با خدمت وظیفه آشناییت چندانی ندارن و اینکه فقط سفارت آمریکاست که شما باید با آفیسر مصاحبه داشته باشید و اونجا ممکنه آفیسر بپرسه در مورد Military service که فکر میکنم فقط جواب
....I am exempt کافی باشه براش.
به نظرم بهتره سوالتون رو توی قسمت روادید کشوری که میخواید برید بپرسید تا بچه هایی که معافی داشتن و ویزا گرفتن راهنماییتون کنن.

sahand11_m27
August 18th, 2011, 08:56 PM
سلام دوستان در روز کمیسیون بالاخره بررسی دیگه ای از چشم هر فرد صورت میگیره یا دکترا دور هم جمع میشن ودر مورد نظر دکتر بیمارستان تصمیم گیری میکنن ؟
سلام
روز کمیسیون پروندتون رو میدن بهتون و میرید توی اتاق. دکتر پروندتون رو میگیره و میگه بیرون منتظر باشید. هیچ معاینه ای روی چشمتون انجام نمیدن و اگر تشخیص بدن معاینه لازمه، دوباره به بیمارستان دیگه ای شما رو معرفی میکنن.

aloha
August 18th, 2011, 08:59 PM
من قصد دارم تجارب خودم رو از معافیت چشم در دو پست اینجا بزارم شاید به درد کسی بخوره . یک پست اینه و پست آخرمو هم موقعی که معافیتم قطعی بشه میزارم
بالاخره دوستان , من هم کمیسیون پزشکی رفتم .
دو تا دکتر بودن و یک افسر ستوان یکم
اینها هر چی انتظار کشیدن که دکتره سوم بیاد نیومد که نیومد . بالاخره مجبور شدن دو تایی کار مشمولان رو راه بندازن
من که رفتم داخل شناسنامه و کارت ملیمو افسره گرفت و با خودم مطابقت داد .
بعد دیدم یکی از دکترها پرونده من رو باز کرد و شروع کرد به ورق زدنش . وقتی رسید به برگه معرفی به بیمارستان شروع کرد به جمع زدن شماره های چشمم
همین طور که شماره های چشممو جمع می کرد من می شنیدم تا اینکه جمعش شد 9.75
اینو هم بگم که نمرات چشم من همشون با علامت منفی بودن در پست های قبل هم تصویرشو گذاشتم و دکتر هم مجموع آستیگمات و ضعیفی چشممو مسقیم با هم جمع کرد
بعد دکتره پرسید مدرکت چیه که من گفتم دیپلم . بعد افسره شروع کرد به سوال پیچ کردن من . میگفت چرا هشت سال غیبت کردی که در نهایت گفتم من از دانشگاه اخراج شدم ولی در سیستم نظام وظیفه ثبت نشده . به محض اینکه گفتم اخراج شدم دیگه از ادامه کار جلوگیری کرد و دکترها هم گفتن که ما نمی تونیم نظر بدیم شما باید بری دانشگاه برای ما نامه بیاری که چند واحد پاس کردی .
آخه من دو بار دانشگاه قبول شدم . بار اول قبول شدم و انصراف دادم . بار دوم هم اخراج شدم . که در سیستم نظام وظیفه فقط انصراف از دانشگاه برام ثبت شده بود .
خلاصه معافیتم سره این موضوع یک ماه عقب افتاد . اصلا فکرشو نمی کردم که اینطوری بشه .
به این خاطر میگم یک ماه چون در شهر ماه کمیسیون هر دو چهارشنبه یکبار برگزار میشه و چون دو چهارشنبه دیگه عیده میفته 4 هفته دیگه و این یعنی یک ماه معافیتم عقب افتاد .

nimaii
August 18th, 2011, 09:47 PM
سلام.دوست عزیز.من چند تا سوال ازت داشتم در کمیسیون چه سوااتی ازشما پرسیدن وچه معاینه ای از شما کردند. شما که 8 سال غیبت داشتید چه مراحلی را برای رفع این غیبت طی کردید آیا به دادگاه معرفی شدید وچه سوالاتی اونجا از شما پرسیدند ودر نهایت چقدر بابت این هشت سال جریمه پرداخت کردید.(ممنون میشم سریع جواب بدید من ششنبه کمیسیون دارم)

flowerboy
August 18th, 2011, 11:59 PM
اینجارو بخونید دوست عزیز

بند 2ـ هيپرمتروپي با سايكلويلژي كامل در مشمولان بالاتر از ديپلم:

هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت منفي منظور شود.

الف) هيپرمتروپي از 3 تا 5 ديوپتر داخل هر يك از چشمها خدمات غير رزمي.

ب) مجموع هيپرمتروپي دو چشم از شش تا 10 ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.

ج) هيپرمتروپي بيش از ديوپتري يك چشم تا شش ديوپتر داخل خدمات غير رزمي.

د) هيپرمتروپي بيش از شش ديوپتري يك چشم معاف دائم.

هـ) مجموع ديوپتر هيپرمتروپي هر دو چشم بيش از 10 ديوپتر معاف دائم.

الان این نوشته جمع میشن؟؟؟؟

mahmoud_finance
August 19th, 2011, 12:00 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
بنده متقاضی دریافت معافیت پزشکی از طریق گوش و حلق و بینی(اختلال تنفسی) می باشم. سابقه دو بار عمل جراحی انحراف بینی دارم اما هنوز مشکل پابرجاست. دارای آلرژی نیز هستم که باعث متورم شدن مخاط بینی می شود. پس از معرفی به بیمارستان نظام وظیفه(امیر اعلم) دکتر متخصص وجود انحراف بینی شدید و اختلال تنفسی را تایید نمود و گفت در صورت برخورد با یک آدم با وجدان معاف دائم می شوم. آیا کسی را میشناسین که از این طریق معاف شده باشد. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.

Hamid_110
August 19th, 2011, 01:17 AM
سلام
دوستان چند تا سوال داشتم، من یکبار برای معافیت اقدام کردم و معاف از رزم شدم و الان برگ سبزم اومده، می‌تونم دوباره برای معافیت پزشکی اقدام کنم ؟
دوم اینکه آیا بیمارستان فقط‌ معاینه می‌کنه یا نظرش در مورد معافیت رو هم میگه، چون تو برگه‌ی معرفی به بیمارستان دفعه‌ی قبلم دو جا برای اعلام نظر رئیس بیمارستان و یک نفر دیگه بود که الان یادم نیست.
سوم اینکه آیا در مرکز نظام وظیفه‌ی قبلی کمیسیون تشکیل میشه؟
ممنون

سلام

1- بله می تونید. تو سایت ن.و هم نوشته که مشمول باید سالم به خدمت اعزام بشه و هر چقدر بیماری که ادعا بکنه باید مورد رسیدگی قرار بگیره.
2- بیمارستان تو برگه فقط نتیجه معاینه و آزمایشات رو مینویسه. قسمت دوم که مربوط به اظهارنظر در مورد معافیته تو کمیسیون پر میشه.
3- تو مرکز ن.و شهرتون دیگه. محلش قاعدتا عوض نمیشه اما به احتمال زیاد دکترهاش عوض میشن. حالا منظورتون چیه؟

موفق باشید

Hamid_110
August 19th, 2011, 01:24 AM
معافیت صرع و تشنج:

سلام

دوست عزیز نگران این مورد نباشید. هر بیماری که بخواد مشکل ایجاد کنه حتما خود سفارت ازتون می خواد که گواهی نداشتن اون بیماری رو از پزشک معتمد شون بگیرید. به کارت معافیت پزشکی کاری ندارند. اگر هم بخوان خیلی سخت گیری کنن میگن باید مثلا فلان قدر حق بیمه بیشتر بدین.

موفق باشید

ehsan_13713
August 19th, 2011, 06:35 AM
سلام دوستان
من می خواستم بدونم برای چشم مدرک پیش دانشگاهی , دیپلم حساب می شه یا بالاتر از دیپلم
متشکرم

mak86
August 19th, 2011, 06:40 AM
ممنون.
چون دفعه‌ی قبل کمیسیون من چند ثانیه بیشتر طول نکشید و با توجه به اینکه از نظر یکی از پزشکای بیمارستان معاف بودم و از نظر اون یکی نه (پای پرانتزی، یکی از دکترها به زور دو تا زانوهام رو فشار داد و اندازه گرفت و نوشت ۹ سانت) و باید مجددا به بیمارستان معرفی می‌شدم اما این کارو نکردن.

mahmoud_finance
August 19th, 2011, 09:23 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
بنده متقاضی دریافت معافیت پزشکی از طریق گوش و حلق و بینی(اختلال تنفسی) می باشم. سابقه دو بار عمل جراحی انحراف بینی دارم اما هنوز مشکل پابرجاست. دارای آلرژی نیز هستم که باعث متورم شدن مخاط بینی می شود. پس از معرفی به بیمارستان نظام وظیفه(امیر اعلم) دکتر متخصص وجود انحراف بینی شدید و اختلال تنفسی را تایید نمود و گفت در صورت برخورد با یک آدم با وجدان معاف دائم می شوم. آیا کسی را میشناسین که از این طریق معاف شده باشد. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.

sahand11_m27
August 19th, 2011, 11:58 AM
سلام دوستان
من می خواستم بدونم برای چشم مدرک پیش دانشگاهی , دیپلم حساب می شه یا بالاتر از دیپلم
متشکرم
دوست عزیز پیش دانشگاهی مدرک نیست و شما همون دیپلم در نظر گرفته میشید.

arash66
August 19th, 2011, 01:44 PM
سلام . مگه براي اقدام دوباره ،برگه سبز نبايد باطل بشه؟ برگه سبزم كه بايد نظام وظيفه باطل كنه. وقتي يكبار رد كنن براتون برگه سبز صادر ميكنن. بعد چجوري نظام وظيفه حاضر ميشه برگ سبزو دوباره براي همون مريضي كه تصميم گيري شده باطل كنه؟ اين كه مثل اعتراض ميمونه. اگه واقعا حاضر باشن برگ سبزو باطل كنن مطمئنن حاضر به فرستادن پرونده به كميسيون
عالي هم ميشن؟

سلام

1- بله می تونید. تو سایت ن.و هم نوشته که مشمول باید سالم به خدمت اعزام بشه و هر چقدر بیماری که ادعا بکنه باید مورد رسیدگی قرار بگیره.
2- بیمارستان تو برگه فقط نتیجه معاینه و آزمایشات رو مینویسه. قسمت دوم که مربوط به اظهارنظر در مورد معافیته تو کمیسیون پر میشه.
3- تو مرکز ن.و شهرتون دیگه. محلش قاعدتا عوض نمیشه اما به احتمال زیاد دکترهاش عوض میشن. حالا منظورتون چیه؟

موفق باشید

nimaii
August 19th, 2011, 04:21 PM
سلام .من میخواستم بپرسم اگر کسی در کمیسیون معاف از رزم بشود آیا میتواند به نظر کمیسیون اعتراض کند؟ واگر در نهایت سرباز شد آیا میتواند برگه ای اعزام به خدمتش رو باطل کند وچند ماه دیگه دوباره در خواست معافیت پزشکی برای همان بیماری کند؟

Hamid_110
August 19th, 2011, 04:54 PM
سلام . مگه براي اقدام دوباره ،برگه سبز نبايد باطل بشه؟ برگه سبزم كه بايد نظام وظيفه باطل كنه. وقتي يكبار رد كنن براتون برگه سبز صادر ميكنن. بعد چجوري نظام وظيفه حاضر ميشه برگ سبزو دوباره براي همون مريضي كه تصميم گيري شده باطل كنه؟ اين كه مثل اعتراض ميمونه. اگه واقعا حاضر باشن برگ سبزو باطل كنن مطمئنن حاضر به فرستادن پرونده به كميسيون
عالي هم ميشن؟

سلام آرش جان؛

برداشت تون کاملا صحیحه.
خودم بارها این پروسه رو تکرار کردم.

موفق باشید

mak86
August 19th, 2011, 05:45 PM
عالي هم ميشن؟
من برای بیماری دیگه‌ای دارم اقدام می‌کنم

arash66
August 19th, 2011, 09:24 PM
به نظر دوستان ايا بيمارستان ناجا اين قدرت رو داره كه درخواست شورا عالي كنه واسه كسي كه رد شده از سوي كميسيون؟ منظورم اينه كه اگه نامه بزنه، نظام وظيفه قبول ميكنه
مشمول رو تجديد نظر بزنه واسه شوراي عالي پزشكي؟ در اين صورت كساني كه از نظر پزشك ناجا مشكل دارن ميتونن نامه بگيرن ببرن نظام وظيفه تقاضاي تجديد نظر كنن.و مجبور نيستن
دوباره اقدام كنن از سر

nimaii
August 19th, 2011, 09:37 PM
سلام .من میخواستم بپرسم اگر کسی در کمیسیون معاف از رزم بشود آیا میتواند به نظر کمیسیون اعتراض کند؟ واگر در نهایت سرباز شد آیا میتواند برگه ای اعزام به خدمتش رو باطل کند وچند ماه دیگه دوباره در خواست معافیت پزشکی برای همان بیماری کند؟ (لطفا سریع جواب بدهید )

alik1990
August 20th, 2011, 10:02 AM
سلام .من میخواستم بپرسم اگر کسی در کمیسیون معاف از رزم بشود آیا میتواند به نظر کمیسیون اعتراض کند؟ واگر در نهایت سرباز شد آیا میتواند برگه ای اعزام به خدمتش رو باطل کند وچند ماه دیگه دوباره در خواست معافیت پزشکی برای همان بیماری کند؟ (لطفا سریع جواب بدهید )
دوست عزیز اگه دقت کنی به دفترچه تو یکی از صفحه هاش نوشته مشمولان حق اعتراض به نظر کمیسیون پزشکی را ندارند . اینو من عینا یادم خوندم . ولی در حین خدمت باز میتونی اقدام کنی . در مورد ابطال برگه ی اعزام به خدمت هم نمیدونم . فکر نمیکنم . از روابط عمومی نظام وظیفه بپرس جوابتو میدن . در حقیقت اگه کل سوالاتو از روابط عمومیش بپرسی بهتره . به من که خوب جواب میدادن در مورد معافیت پزشکی .
موفق باشی

mahmoud_finance
August 20th, 2011, 12:38 PM
دوستان من 4 شنبه به بیمارستان امیر اعلم مراجعه کردم برای معافیت
پزشک مورد نظر نوشت :
بیمار ویزیت شد. انحراف سپتوم(تیغه بینی) به چپ و راست دارد. رینیت آلرژیک دارد. کورنه تحتان راست بزرگ است به سپتوم اتصال دارد.بیمار سابقه عمل جراحی بینی دارد. در معاینه رینیت آلرژیک مشهود است. بیمار دچار اختلال تنفسی می باشد.(یه عکس سیتی اسکنم انداختم)
به نظر شما خوب نوشته؟؟؟؟؟

mahmoud_finance
August 20th, 2011, 02:55 PM
با شماره 09680 تماس بگیرین

shap2001
August 21st, 2011, 06:00 PM
دوستان من هم بالاخره بعد از مدتها دوندگی موفق به دریافت معافیت پزشکی شدم، 2 مورد مهم بنظرم رسید که برای استفاده دوستان بنویسم چون قبلا در این مورد بخصوص مورد جریمه غیبت بیش از یک سال کسی تجربه ای اینجا ننوشته و خیلی از دوستان از این مرحله میترسند.
1- من با 12 سال ناقابل غیبت برای معافیت پزشکی اقدام کردم. در مرحله آخر ( واریز فیش های صدور کارت) یک برگه معرفی به دادسرای عمومی به دستم دادن که کلا چاپی بود و فقط اسم و میزان غیبت منو توش نوشته بودن، خلاصه منم با کلی ترس و لرز رفتم دادگاه، طرف فقط یه برگ کپی کارت ملی ازم گرفت و برابر اصل کرد و پرونده رو فرستاد به شعبه حل اختلاف (دقت کنید حل اختلاف برای جرایم خرد و اصطلاحا جنحه هست) اینجا یه کم راحت شدم ولی باز دل تو دلم نبود رفتم یه برگ بازجویی گذاشت جلوم که اعترافاتتو بنویس!!! خلاصه ما هم کلی ننه من غریبم و اینا و در پایان تقاضای عفو و مهرورزی کردیم! طرف یه نیگا به برگه کرد و گفت جریمت 108 هزار تومن میشد ولی چون خوب نوشتی تخفیف میدم بدو 30 تومن بریز به این حساب بیا!!! اولش فک کردم شوخیه بعد که رفتم و واریز کردم و برگشتم دیدم نامه هم آماده هست و توش نوشته چون متهم به جرمش اعتراف کرده و در طی دادگاه همکاری کرده به جزای نقدی معادل 30 هزااااااار تومن محکوم شد، نظام وظیفه محترم باقیش با شما! خلاصه کل این قضیه 1 ساعت برای من طول نکشید و برگشتم نظام وظیفه و مدارکم تکمیل شد. حالا باید شبا فعلا خواب پت پستچی رو ببینیم که کارت کذایی رو برسونه!
2- دوستان مسئله مهمی که من طی این 4 ماه دوندگی دستگیرم شد این بود که استرس نداشته باشید، خودتون باشید، دنبال پارتی بازی نباشید، مطمئن باشید اگه بیماری داشته باشید حتما معاف خواهید شد. من الان که نیگا میکنم خدا رو شکر میکنم که با اینکه امکانش رو هم داشتم دنبال پارتی بازی نرفتم چون فقط کافی بود یه جا گیر یه آدم نفهم بیفتی که تا آخر کارتون رو خراب میکنه. باز هم میگم فکر میکنم این کمیسیون پزشکی نطام وظیفه حداقل در این حد که من دیدم جزء معدود ادارات این مملکت هست که کار آدم رو درست انجام میدن. پس اگه واقعا بیمار هستید نترسید و به هیچ کسی هم اتکا نکنید خدا کافیست.
با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان اگر سئوالی هم باشه در خدمتم

mna50
August 21st, 2011, 10:12 PM
سلام دوستان عزیز
2 هفته پیش بیمارستان امام خمینی برای واریکوسل معاینه شدم و پس از گرفتن وقت
آقای دکتر بسیار مودب، خوش برخورد من رو بسیار بسیار دقیق معاینه کردن و واریکوسل گرید
3 در بیضه چپ و واریکوسل گرید 2 در بیضه راست رو تشخیص دادن. همچنین من رو فرستادند
که برم سونوگرافی داپلر رنگی بگیرم تو خود بیمارستان که مجبور شدم یک هفته صبر کنم که وقت برسه
و دوباره هم معاینه کردند و خلاصه تغییری در نتیجه بدست نیامد و بهم گفتند که معافی برو خونه تخت بخواب!
حالا که این سایت رو دیدم می بینم که 2 تا دکتر معاینه کردن بچه ها رو تو امام سجاد! ولی من فقط یک دکتر
فوق تخصص اورولوژی معاینه ام کرد!!!! و بهم گفت نامت میمونه اینجا تا رئیس بیمارستان امضا کنه!
زیر برگه نوشته بود:
مجل امضای پزشکان
مجل امضای رئیش بیمارستان
که 2 3 خط نوشت و مهر کرد و دور نوشته ها رو بست. مهرش هم زده بود فوق تخصص اورولوژی
جمعاً بیمارستان 3 تا دکتر اورولوژی داشت که هر کدوم یک روز در هفته می آمدن! شنبه 2 شنبه 4 شنبه!
حالا هم موندم که نکنه مشکلی پیش بیاد
لطفاً راهنماییم کنید
با تشکر

maziyarsh
August 22nd, 2011, 11:14 AM
سلام دوستان عزیز
2 هفته پیش بیمارستان امام خمینی برای واریکوسل معاینه شدم و پس از گرفتن وقت
آقای دکتر بسیار مودب، خوش برخورد من رو بسیار بسیار دقیق معاینه کردن و واریکوسل گرید
3 در بیضه چپ و واریکوسل گرید 2 در بیضه راست رو تشخیص دادن. همچنین من رو فرستادند
که برم سونوگرافی داپلر رنگی بگیرم تو خود بیمارستان که مجبور شدم یک هفته صبر کنم که وقت برسه
و دوباره هم معاینه کردند و خلاصه تغییری در نتیجه بدست نیامد و بهم گفتند که معافی برو خونه تخت بخواب!
حالا که این سایت رو دیدم می بینم که 2 تا دکتر معاینه کردن بچه ها رو تو امام سجاد! ولی من فقط یک دکتر
فوق تخصص اورولوژی معاینه ام کرد!!!! و بهم گفت نامت میمونه اینجا تا رئیس بیمارستان امضا کنه!
زیر برگه نوشته بود:
مجل امضای پزشکان
مجل امضای رئیش بیمارستان
که 2 3 خط نوشت و مهر کرد و دور نوشته ها رو بست. مهرش هم زده بود فوق تخصص اورولوژی
جمعاً بیمارستان 3 تا دکتر اورولوژی داشت که هر کدوم یک روز در هفته می آمدن! شنبه 2 شنبه 4 شنبه!
حالا هم موندم که نکنه مشکلی پیش بیاد
لطفاً راهنماییم کنید
با تشکر
دوست عزیز دیگه کاری نمونده که شما بتونید انجام بدید. باید منتظر بمونید تا ببینید نتیجه چی میشه.

reg2
August 22nd, 2011, 11:54 AM
دوستان چند روز پس از تشکیل شورای پزشکی در بیمارستان، کمسیون در نظام وظیفه تشکیل میشه؟

flowerboy
August 22nd, 2011, 12:41 PM
دوستان چند روز پس از تشکیل شورای پزشکی در بیمارستان، کمسیون در نظام وظیفه تشکیل میشه؟
به شهر هم بستگی داره.اما حداقل 2هفته الی سه هفته تا 40 روز هم طول میکشه.

reg2
August 22nd, 2011, 12:58 PM
به شهر هم بستگی داره.اما حداقل 2هفته الی سه هفته تا 40 روز هم طول میکشه.
خوب اگه تو کمسیون معاف تشخیص داده بشیم ، با اون برگه میشه مدرک رو خرید؟یا حتما باید کارت بیاد؟
در ضمن چند روز پس از کمسون کارت صادر میشه؟

123456mm
August 22nd, 2011, 03:18 PM
دوستان من از اهواز اقدام کردم.
بیمارستان برای معاینه هم چند وقت پیش رفتم!
متاسفانه 5 استان همجوار برای معاینه میان اهواز و روند کارها خیلی کنده اینجا!
جوری که مسئول بیمارستان گفت 50 روز طول میکشه تا نامه ات رو بفرستیم نظام وظیفه احتمالا یه 20 روز هم اونجا طول میکشه تا تاریخ تنظیم بشه یعنی یه 70 روز تا کمیسیون!
دوستان من اعصابم داغون شده! به کجا میتونم زنگ بزنم شکایت کنم!
واقعا" زبون آدم نمیفهمند یه پروسه ایی که توی 2 هفته باید تمام شه رو اینقدر طولانی کردن واسه ما اهوازی ها!

alik1990
August 22nd, 2011, 03:38 PM
دوستان من از اهواز اقدام کردم.
بیمارستان برای معاینه هم چند وقت پیش رفتم!
متاسفانه 5 استان همجوار برای معاینه میان اهواز و روند کارها خیلی کنده اینجا!
جوری که مسئول بیمارستان گفت 50 روز طول میکشه تا نامه ات رو بفرستیم نظام وظیفه احتمالا یه 20 روز هم اونجا طول میکشه تا تاریخ تنظیم بشه یعنی یه 70 روز تا کمیسیون!
دوستان من اعصابم داغون شده! به کجا میتونم زنگ بزنم شکایت کنم!
واقعا" زبون آدم نمیفهمند یه پروسه ایی که توی 2 هفته باید تمام شه رو اینقدر طولانی کردن واسه ما اهوازی ها!
70 روز تا کمیسیون ؟!!!! اگه مسئول بیمارستان اینجوری گفته که دیگه نمیشه جز صبر کاری کرد . به هر حال اگرم میخوای شکایت کنی ( اگه بتونی ! ) مسلما تنها جا همون نظام وظیفه اهواز هست . اصفهان که 1 هفته بعد از بیمارستان برام نامه اومد . ولی بازم تا کمیسیون فاصله بود 3 هفته . ( یعنی از روز بیمارستان تا کمیسیون 1 ماه طول کشید ) اصفهان هم از شهرهای مجاور زیاد میان . نمیدونم . اگه فقط مال تو تو اهواز اینطوری شده باشه که برو پیگیری کن ولی اگه برای بقیه اهوازی ها هم همینطوره دیگه فقط باید صبر کرد . به هر حال تنها جا برای شکایت همون نظام وظیفه اهواز !

alik1990
August 22nd, 2011, 03:43 PM
خوب اگه تو کمسیون معاف تشخیص داده بشیم ، با اون برگه میشه مدرک رو خرید؟یا حتما باید کارت بیاد؟
در ضمن چند روز پس از کمسون کارت صادر میشه؟
اگه معاف تشخیص داده بشی فقط یه برگه میده بهت که مدارک لازم و شماره حساب رو توش نوشته ! تا کارت دستت نباشه فکر نکنم بشه کاری کرد !
کارت تا 1 هفته هم ممکنه صادر بشه ( برای من 3 روز ) ولی این که کی به دستت برسه بین 2 هفته تا 2 ماه هم ممکنه باشه . به هر حال اگه خیلی ضروریه موردت هونجا بپرس از یکی که من تا قبل از رسیدن کارتم بهش نیاز دارم برای فلان مورد . میتونین یه برگه ی موقت بهم بدین که مشکلم رو حل کنم یا نه . ولی فکر نمیکنم بازم .
موفق باشی

123456mm
August 22nd, 2011, 04:29 PM
70 روز تا کمیسیون ؟!!!! اگه مسئول بیمارستان اینجوری گفته که دیگه نمیشه جز صبر کاری کرد . به هر حال اگرم میخوای شکایت کنی ( اگه بتونی ! ) مسلما تنها جا همون نظام وظیفه اهواز هست . اصفهان که 1 هفته بعد از بیمارستان برام نامه اومد . ولی بازم تا کمیسیون فاصله بود 3 هفته . ( یعنی از روز بیمارستان تا کمیسیون 1 ماه طول کشید ) اصفهان هم از شهرهای مجاور زیاد میان . نمیدونم . اگه فقط مال تو تو اهواز اینطوری شده باشه که برو پیگیری کن ولی اگه برای بقیه اهوازی ها هم همینطوره دیگه فقط باید صبر کرد . به هر حال تنها جا برای شکایت همون نظام وظیفه اهواز !
واسه دوستم بعد از 41 روز هنوز حتی نامه از بیمارستان خارج نشده:(
نظام وظیفه هم میگه ما فقط کارمون اینه که تاریخ کمیسیون بزنیم و باید نامه رو بیمارستان بفرسته واسه همه اهوازی ها همینطوره!:(
اما من اصلا" توجیه نمیشم! هر چی فکرش رو میکنم میبینم اینا دارند کم کاری میکنند!:mad:

nimaii
August 22nd, 2011, 04:35 PM
دوستان من هم بالاخره بعد از مدتها دوندگی موفق به دریافت معافیت پزشکی شدم، 2 مورد مهم بنظرم رسید که برای استفاده دوستان بنویسم چون قبلا در این مورد بخصوص مورد جریمه غیبت بیش از یک سال کسی تجربه ای اینجا ننوشته و خیلی از دوستان از این مرحله میترسند.
1- من با 12 سال ناقابل غیبت برای معافیت پزشکی اقدام کردم. در مرحله آخر ( واریز فیش های صدور کارت) یک برگه معرفی به دادسرای عمومی به دستم دادن که کلا چاپی بود و فقط اسم و میزان غیبت منو توش نوشته بودن، خلاصه منم با کلی ترس و لرز رفتم دادگاه، طرف فقط یه برگ کپی کارت ملی ازم گرفت و برابر اصل کرد و پرونده رو فرستاد به شعبه حل اختلاف (دقت کنید حل اختلاف برای جرایم خرد و اصطلاحا جنحه هست) اینجا یه کم راحت شدم ولی باز دل تو دلم نبود رفتم یه برگ بازجویی گذاشت جلوم که اعترافاتتو بنویس!!! خلاصه ما هم کلی ننه من غریبم و اینا و در پایان تقاضای عفو و مهرورزی کردیم! طرف یه نیگا به برگه کرد و گفت جریمت 108 هزار تومن میشد ولی چون خوب نوشتی تخفیف میدم بدو 30 تومن بریز به این حساب بیا!!! اولش فک کردم شوخیه بعد که رفتم و واریز کردم و برگشتم دیدم نامه هم آماده هست و توش نوشته چون متهم به جرمش اعتراف کرده و در طی دادگاه همکاری کرده به جزای نقدی معادل 30 هزااااااار تومن محکوم شد، نظام وظیفه محترم باقیش با شما! خلاصه کل این قضیه 1 ساعت برای من طول نکشید و برگشتم نظام وظیفه و مدارکم تکمیل شد. حالا باید شبا فعلا خواب پت پستچی رو ببینیم که کارت کذایی رو برسونه!
2- دوستان مسئله مهمی که من طی این 4 ماه دوندگی دستگیرم شد این بود که استرس نداشته باشید، خودتون باشید، دنبال پارتی بازی نباشید، مطمئن باشید اگه بیماری داشته باشید حتما معاف خواهید شد. من الان که نیگا میکنم خدا رو شکر میکنم که با اینکه امکانش رو هم داشتم دنبال پارتی بازی نرفتم چون فقط کافی بود یه جا گیر یه آدم نفهم بیفتی که تا آخر کارتون رو خراب میکنه. باز هم میگم فکر میکنم این کمیسیون پزشکی نطام وظیفه حداقل در این حد که من دیدم جزء معدود ادارات این مملکت هست که کار آدم رو درست انجام میدن. پس اگه واقعا بیمار هستید نترسید و به هیچ کسی هم اتکا نکنید خدا کافیست.
با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان اگر سئوالی هم باشه در خدمتمسلام دوست عزیز.من هم دقیقا مشکا شما رو دارم و8سالی هست که غیبت دارم میخواستم بدونم اونجا از شما سوالی نکردند که آیا این بیماری شما قبل از غیبت بوده یا اینکه علت غیبتتون چی بوده یا اگر بتونی یا مقدار با جزییات توضییح بدهی ازت ممنون میشم.چون من خیلی از این بابت استرس دارم

flowerboy
August 23rd, 2011, 12:35 AM
واسه منم امروز 22روزه که از معاینه گذشته اما خبری نیست.فردا اگه زنگ نزنن احتمالا میفته 2هفته دیگه:(

html
August 23rd, 2011, 12:39 PM
واسه منم امروز 22روزه که از معاینه گذشته اما خبری نیست.فردا اگه زنگ نزنن احتمالا میفته 2هفته دیگه:(
خودت زنگ بزن و بپرس کار اینا حساب کتاب نداره

flowerboy
August 23rd, 2011, 01:54 PM
خودت زنگ بزن و بپرس کار اینا حساب کتاب نداره
دقیقا اینطوره.زنگ زدم جوابی ندادن و گفتن خودمون زنگ میزنیم.بالاخره پا شدم رفتم گفتم خیلی طول کشیده و روال عادیش 2هفتست.پروندمو آورد گفت اینجا نوشته 3تا نامه داشتی و 2تاش اومده.در حالی که من 2تا داشتم.نگو این اشتباه رو پرونده نوشته بود 3تا نامه..خلاصه گفت فردا بیا کمیسیونه.
خدا میدونه از کی پرونده من اومده و منتظر بودن تا نامه سوم بیاد تا زنگ بزنن.خوب شد رفتم.

alirezafx
August 23rd, 2011, 02:57 PM
سلام

من روز 18 مرداد مدارکم را تحویل پلیس +10 دادم و امروز ( اول شهریور) نامه معرفی به بیمارستان به دستم رسید(یعنی دو هفته). حالا یه سوالی از دوستان داشتم مخصوصا دوستان اصفهانی

آقا ما را معرفی کردند به "بهداری نیروی انتظامی" جنب پل هوایی حسین آباد خیابان سجادیه 1 . میخواستم ببینم کسی از دوستان برای معافی (بخصوص معافی چشم)اینجا رفته؟

یه سوال دیگه: توی برگه معرفی به بیمارستان نوشته که "به محض دریافت این برگه جهت انجام معاینات به بیمارستان مذکور مراجعه نمایید" میخواستم ببینم حداکثر تا کی وقت داریم که مراجعه کنیم؟

توی این شب عزیز از دوستان التماس دعا دارم

alik1990
August 23rd, 2011, 04:32 PM
سلام

من روز 18 مرداد مدارکم را تحویل پلیس +10 دادم و امروز ( اول شهریور) نامه معرفی به بیمارستان به دستم رسید(یعنی دو هفته). حالا یه سوالی از دوستان داشتم مخصوصا دوستان اصفهانی

آقا ما را معرفی کردند به "بهداری نیروی انتظامی" جنب پل هوایی حسین آباد خیابان سجادیه 1 . میخواستم ببینم کسی از دوستان برای معافی (بخصوص معافی چشم)اینجا رفته؟

یه سوال دیگه: توی برگه معرفی به بیمارستان نوشته که "به محض دریافت این برگه جهت انجام معاینات به بیمارستان مذکور مراجعه نمایید" میخواستم ببینم حداکثر تا کی وقت داریم که مراجعه کنیم؟

توی این شب عزیز از دوستان التماس دعا دارم
بله دوست عزیز
من اونجا رفتم البته برای معافی کف پا . چه کمکی میتونم بکنم ؟
نباید زیاد دیر بشه دیگه . سعی کن یه هفته بیشتر نشه . من 5 روز بعد از نامه رفتم .

ommmmid
August 23rd, 2011, 04:59 PM
من امروز معرفی شدم بیمارستان سجاد تهران ( مال ناجا است توی خیابان بهار) برای معاینه پرولاپس دریچه میترال قلبم. وقتی اومدم بیرون دکتر و بقیه بهم هیچی نگفتند یعنی در واقع به هیچ کسی هیچ چی نگفتند غیر از این که تا 45 روز دیگه جوابش میاد در خونتون! این کار جدیده؟ آخه شنیده بودم که همون جا معلوم میشه که معافی یا نه! شما نظری ندارید؟

سوال دومم اینه که آیا معرفی شدن به بیمارستان ناجا به این معنیه که من باید در نیروی انتظامی خدمت کنم تا آخرش یا اصلا ربطی به اون نداره؟

kamranmirzaa
August 23rd, 2011, 06:06 PM
من امروز معرفی شدم بیمارستان سجاد تهران ( مال ناجا است توی خیابان بهار) برای معاینه پرولاپس دریچه میترال قلبم. وقتی اومدم بیرون دکتر و بقیه بهم هیچی نگفتند یعنی در واقع به هیچ کسی هیچ چی نگفتند غیر از این که تا 45 روز دیگه جوابش میاد در خونتون! این کار جدیده؟ آخه شنیده بودم که همون جا معلوم میشه که معافی یا نه! شما نظری ندارید؟

سوال دومم اینه که آیا معرفی شدن به بیمارستان ناجا به این معنیه که من باید در نیروی انتظامی خدمت کنم تا آخرش یا اصلا ربطی به اون نداره؟
ommmmmid عزیز
اولا معرفی به بیمارستان هیچ ربطی به اینکه کجا خدمت خواهید کرد نداره
ثانیا اگر فقط پرولاپس دریچه ای داشته باشید معاف از رزم خواهید شد. حتما بررسی کنید که اگه هر مشکل دیگه ای داره قلبتون اون رو عنوان کنید چون عنوان کلمه پرولاپس کلا سوق می ده به سمت معاف از رزم که فایده چندانی نداره.
دکترهای نظام وظیفه معمولا هیچ اطلاعاتی نمی دن جز گاهی موارد که بیماری طرف خیلی واضح باشه یا شرایط خاص ولی معمولا از اظهار نظر خودداری می کنن که بعدا حرفی بوجود نیاد.
حتما بررسی کنید به جز پرولاپس هر مشکل دیگه ای دارید در قلب ارجحیت داره به پرولاپس دریچه ای ! مثلا مشکلات مادرزادی - افتادگی دریچه و ...

kamranmirzaa
August 23rd, 2011, 06:12 PM
اگه معاف تشخیص داده بشی فقط یه برگه میده بهت که مدارک لازم و شماره حساب رو توش نوشته ! تا کارت دستت نباشه فکر نکنم بشه کاری کرد !
کارت تا 1 هفته هم ممکنه صادر بشه ( برای من 3 روز ) ولی این که کی به دستت برسه بین 2 هفته تا 2 ماه هم ممکنه باشه . به هر حال اگه خیلی ضروریه موردت هونجا بپرس از یکی که من تا قبل از رسیدن کارتم بهش نیاز دارم برای فلان مورد . میتونین یه برگه ی موقت بهم بدین که مشکلم رو حل کنم یا نه . ولی فکر نمیکنم بازم .
موفق باشی
اصولا نظام وظیفه می گه که حدودا 60 روز طول می کشه که کارت برسه به دستتون برای من حدود 45 روز طول کشید. اما حدود 3-4 هفته بعد از اینکه مدارکتون رو تحویل نظام وظیفه دادید می تونید مراجعه کنید به نظام وظیفه (در تهران همون سالن جلوی در ) و درخواست بدید که تاییدیه کارت می خواید. اگه کارتتون صادر شده باشه اسم دانشگاهتون رو می دید و براتون یک تاییدیه صادر می شه خطاب به دانشگاه که کارت آقای reg2 به شماره سریال فلان صادر شده و تایید می گردد.
شما با اون تاییدیه می تونی بری دانشگاه و درخواست اصل مدرکت رو بدی که علاوه بر اون دو قطعه عکس و تمبر و ... هم می خوای و بعد از واریز پول باید 4 هفته صبر کنی که اصل مدرکت بیاد تا اینجای کار رو با همون تاییدیه می تونی انجام بدی اما اصل مدرک رو حتما باید با اصل کارت معافی تحویل بگیری که اصولا وقتی تاییدیه رو بهت می دن که در کمتر از دو هفته کارت به دستت می رسه پس نگرانی از بابت دریافت مدرک (که 4 هفته تا 6 هفته طول می کشه) نیست

Balakhan
August 24th, 2011, 11:46 AM
مرسی از جوابت، اما اگه 5 باشی، معاف از رزم میشی. نه 8.25 ( دیگه اینقدر هم سختگیری نمیکنن و یه قانون معینی داره. شاید فامیلتون دیپلم و یا فوق دیپلم و یا بالاتر بوده، اما مدرک من سیکل هستش )
منم یه رفیق داشتم که حتی با نمره 7.5 معاف دائم شد، پس این چیزا دلیل نمیشه. یه چیز دیگه که شنیدم میگن باید علامت 2 تا چشم، یکی باشه ( یا جفتش منفی باشه یا مثبت ) تا با همدیگه جمع بشه و به نفع مشمول بشه که خدا رو شکر علامت 2 تا چشمای من یکیه و منفی هستش. در ضمن میزان آستیگماتیسم هم خیلی تاثیر داره. آستیگماتیسم چشمای من، روی هم میشه 5.75
 من غیر از چشمام، واسه پای پرانتزی هم اقدام کردم. زیره بین 2 تا زانوهام 7 سانتی فاصله ش میشه، اما دقیقا بین 2 تا زانوهام میشه 5 سانت که فکر کنم معاف از رزم بشم. بازم نمیدونم دقیقا کجای بین 2 تا زانو رو محاسبه میکنن.

shche
August 24th, 2011, 01:52 PM
سلام صافی پل چجوریه؟

sahand11_m27
August 24th, 2011, 03:55 PM
سلام دوستان. یه سوال مهم دارم. من بعد از پست کردن دفترچه ام، به خاطر چشمام، به بیمارستان امام خمینی معرفی شدم و رفتم اونجا و دکتر چشم پزشک معاینه ام کرد و شماره چشمم رو زد 8.5 ( مدرکمم سیکل هستش، یعنی سوم دبیرستان درسم و ول کردم و 1 درس فقط تا دیپلم مونده بود، اما سیکل حساب میشم ). میخواستم ببینم وقتی به شورای عالی پزشکی میرم، بازم چشمام رو معاینه میکنن یا حرف دکتر بیمارستان امام خمینی، واسشون سَنده؟ همین. ممنون میشم اگه جوابم رو بدین.

کلا واسه این نگرانم، چون نمره چشمم 7.75 بود و با کلی التماس یه کاری کردم بنویسه 8.5 ( البته عینکم که واسه آستیگماتمه، مجموعش میشه 5.75 ). واسه همین با عینکم نمیرم و میگم شکسته
سلام
دوست عزیز روز کمیسیون فقط یک سری دکتر هستند و هیچ وسیله و دستگاهی برای هیچ گونه معاینه ای نیست. فقط نمره ی چشم شما رو نگاه میکنند و طبق اون نظر میدن.
شماره ای هم که میگین مثبت و منفی مربوط به شماره ی آستیگمات و دوربینی یا نزدیکک بینی هست.
یعنی اگر شماره آستیگمات شما هم علامت با شماره ی دوربینی یا نزدیک بینی باشه، نمره آستیگمات هم اضافه میشه. مثلا چشمی که -5 دوربین و -1 نمره آستیگمات داره مجموعش میشه 6 نمره و چشمی که -5 دوربین و +1 آستیگمات داره مجموعش میشه همون 5.
اینکه اون دکتر براتون بالای 8 نوشته خیلی خوبه و شانس زیادی برای معافی دارید. موفق باشید

sahand11_m27
August 24th, 2011, 04:02 PM
سلام دوستان.اینجا کسی راجع به صافی کف پا اطلاعات داره؟من از پام عکس گرفتم دکتر دید گفت معافی ولی بستگی به نظر 3 نفر کمیسیون داره.منم کلا پام صافه.اگر کسی اینجا برای معافی اقدام کرده برای کف پا به ما هم بگه ببینیم که معاف هستیم یا نه کلا؟اقدام کنم براش یا برم خدمت.ممنون میشم بگید.البته تازه باشه اخه قوانین عوض شده کلا 2 سالی هست.
اگر به ما بگید ممنون میشم.
سلام
چند صفحه قبل زیادم دور نیست یکی از دوستان با صافی کف پا معافی دائم گرفته بود. سرچ کنید پیدا میکنید.

alik1990
August 24th, 2011, 05:12 PM
سلام دوستان.اینجا کسی راجع به صافی کف پا اطلاعات داره؟من از پام عکس گرفتم دکتر دید گفت معافی ولی بستگی به نظر 3 نفر کمیسیون داره.منم کلا پام صافه.اگر کسی اینجا برای معافی اقدام کرده برای کف پا به ما هم بگه ببینیم که معاف هستیم یا نه کلا؟اقدام کنم براش یا برم خدمت.ممنون میشم بگید.البته تازه باشه اخه قوانین عوض شده کلا 2 سالی هست.
اگر به ما بگید ممنون میشم.
صفحه 313 کامل نوشتم . اگه بازم مشکل خاصی بود همینجا بپرس ولی همش تقریبا همینیه که نوشتم . اکثرا معاف از رزم میکنن مگه اینکه دیگه خیلی صاف باشه مثل مال من . کلا معافیت مطمئنی نیست یکم هم شانس میخواد . اگه مشکل دیگه هم داری حتما ضمیمه کن

moh1367
August 24th, 2011, 05:25 PM
سلام
دوست عزیز روز کمیسیون فقط یک سری دکتر هستند و هیچ وسیله و دستگاهی برای هیچ گونه معاینه ای نیست. فقط نمره ی چشم شما رو نگاه میکنند و طبق اون نظر میدن.
شماره ای هم که میگین مثبت و منفی مربوط به شماره ی آستیگمات و دوربینی یا نزدیکک بینی هست.
یعنی اگر شماره آستیگمات شما هم علامت با شماره ی دوربینی یا نزدیک بینی باشه، نمره آستیگمات هم اضافه میشه. مثلا چشمی که -5 دوربین و -1 نمره آستیگمات داره مجموعش میشه 6 نمره و چشمی که -5 دوربین و +1 آستیگمات داره مجموعش میشه همون 5.
اینکه اون دکتر براتون بالای 8 نوشته خیلی خوبه و شانس زیادی برای معافی دارید. موفق باشید

بله ایشون درست میفرمایند و نمره ای که شما بهش میگین منفی و مثبت در چشمهای معمولی پیش نمیاد.. یعنی نمیشه که یک چشمت مثبت (دوربین) باشه و اون یکی منفی (میوپ یا نزدیک بین).. البته من خودم نمره یک چشمم 9- هست و اون یکی 3+ که این طبیعی نیست و ناشی از عمل آب مرواریده...

8.5 هم معافی و خیالت راحت باشه... توی شورای پزشکی معاینه چندانی صورت نمیگیره و فقط ممکنه ازت بخان که تابلو رو بخونی یا اینکه در انتها او سرهنگی که باید امضا کنه ازت بخاد که این کارو بکنی...
برای من چون آب مروارید نوشته بود این کار رو نکرد.

flowerboy
August 24th, 2011, 06:53 PM
دوستانی که این اواخر معاف شدن کارتشون چقدر طول کشید که اومد؟؟

mna50
August 24th, 2011, 07:30 PM
سلام

Grade-1: 2-2.5 mm. veins

Grade-2: 2.5- 3 mm. veins

Grade-3: > 3mm. veins

refrence:

http://www.ultrasound-images.com/scrotum.htm

http://emedicine.medscape.com/article/382288-overview#showall
(http://www.ultrasound-images.com/scrotum.htm)

mna50
August 24th, 2011, 07:34 PM
من رفتم بیمارستان
دکتر نظام وظیفه
انصافاً خیلی خیلی با حوصله و دقت معاینه کرد
شاید راحت 10 دقیقه طول کشید
برام زد گرید 3 در سمت چپ، گرید 2 در راست
رفتم سونو که خودش گفته بود برو حتماً شد:

بیضه چپ قبل از مانور 3 بعد از مانور 4

بیضه راست قبل از مانور 2.5 بعد از مانور 2.7

رادیولوژیست دقیقاً تو محدوده دکتر گفت

حالا موندم تو کمیسیون بدم این سونو رو؟ یا ندم! ؟
ریسک نیست؟
چون تو ریپورت گفته سه!
حالا این رو ندم یارو بگه نه از نظر من گرید سه یعنی بالای 5!

shche
August 24th, 2011, 08:40 PM
اقا من کف پام صافه کلن زیادم پیچ میخوره اینا دلیل میشه؟بدم وقتی بری اونجا دکتر ازت چی میپرسه؟اصلا از پات عکس میگیرن کلا؟ازت چه سوال هایی میپرسن؟راه رفتنتم بستگی داره؟تو کمیسیون چی؟چیزی میپرسن؟
صفحه 313 کامل نوشتم . اگه بازم مشکل خاصی بود همینجا بپرس ولی همش تقریبا همینیه که نوشتم . اکثرا معاف از رزم میکنن مگه اینکه دیگه خیلی صاف باشه مثل مال من . کلا معافیت مطمئنی نیست یکم هم شانس میخواد . اگه مشکل دیگه هم داری حتما ضمیمه کن

Mostafa_CM
August 25th, 2011, 12:23 AM
سلام دوستان
من گودی کمر دارم و نمیتونم زیاد سرپا بایستم. حتی اگه آروم هم راه برم کمرم درد میگیره. خیلی هم نمیتونم بشینم و اذیت میشم و بیشتر دراز میکشم. به دکتر مراجعه کردم گفت ممکنه معاف بشی ولی نیاز به MRI داره. البته معاینه مختصری که کرد گفت احتمالا مشکل از ضعف عضلات کمرت هست با این حال MRI از لومبوساکرال برام نوشته. دوستان کشی اطلاع داره و میتونه راهنمایی کنه که شرایط معافیتش چی هست؟ اصلا می ارزه که MRI بگیرم یا نه؟
اگه مشمول معافیت میشه کدوم بند هست؟
ممنون

nimaii
August 25th, 2011, 03:09 AM
سلام.(لطفا دوستانی که از طریق چشم معافی گرفتند فقط جواب بدهند).در کمیسیون چه کارهای اون سه دکتر انجام میدهند ویا چه سوالی میپرسند. اونهای که امسال از طریق چشم معاف شدند آیا دوره ای اموزشی هم گذروندند؟

noavar
August 25th, 2011, 03:29 AM
سلام.(لطفا دوستانی که از طریق چشم معافی گرفتند فقط جواب بدهند).در کمیسیون چه کارهای اون سه دکتر انجام میدهند ویا چه سوالی میپرسند. اونهای که امسال از طریق چشم معاف شدند آیا دوره ای اموزشی هم گذروندند؟اولن سه نفر سه نفر صدا ميكنن وهركدوم يكي رو بررسي ميكرد براي من فكر كنم به صورتمم نگاه نكرد فقط يه بار مشخصاتو ازم پرسيد وهيچي ديگه نپرسيد 30 ثانيه بيشتر طول نكشيد فقط نظر بيمارستان نگاه ميكنن سخت ترين دوره سربازي آموزشيه اگه قرار باشه هركي معاف بشه آموزشي بره كه خيلي نامرديه اين چيزا شايعه است قوانين خوب مطالعه كن به اميد معافي

amoohamed24
August 25th, 2011, 04:52 AM
سلام...من برا اعصاب میخام اقدام کنم.از سال 87 تا 89 پرونده پزشکی دارم ولی دیگه نه...از دانشگاهم انصراف دادم به خاطر افسردگی و اعصابم.به نظرتون اقدام کنم؟؟کارت قرمز میدن؟؟

smmsh
August 25th, 2011, 10:06 AM
سلام دوستان
2 تا سوال هست که در مورد پیگیری معافیت پزشکی برام بوجود اومده ، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید !
1 _ مورد اول اینکه الان 17 روز از معاینه اولیه من ( بیمارستان فارابی _ معافیت برای چشمم ) میگذره ، اما هنوز خبری از نامه نظام وظیفه برای کمیسیون پزشکی نیست !
2 _ مورد بعدی اینکه ، در نامه اول نظام وظیفه برای معرفی به بیمارستان ، در 2 قسمت نام و نام خانوادگی مشمول نوشته میشه . یک قسمت بالای کادر و یکی دیگه وسط کادر ! که هر دو ممهور به مهر ناجا هست !
مشکل من اینه که اسم من رو در کادر وسط نافص تایپ کرده بودند ( محمد مسعود > محمد مس ) .. این موضوع رو ، تو بیمارستان از دکتر پرسیدم اما دقیقا" در جریان این جور مشکلات نبود و فقط گفت چون اسمت در کادر بالای نامه صحیح تایپ شده و این مشکل از طرف خود نظام وظیفه هست ، بعید میدونم که دردسر ساز بشه ...
خلاصه الان افتادم تو فکر و خیال که نکنه پروندم به خاطر این مشکل نظام وظیفه از جریان پیگیری خارج شده باشه __
اگر لطف کنید راهنماییم کنید که این موضوع رو به چه صورت باید پیگیری کرد ممنون میشم !

hamidreza2010
August 25th, 2011, 11:52 AM
سلام دوستان جایی رو سراغ دارید که لیست تمام مواردی رو که مشمول معافیت پزشکی می شن با تمام جزئیات داشته باشه. من دچار عارضه ساییدگی دیسک های بین مهره ای هستم و اگه بیشتر از 5 دقیقه در یک مکان سرپا و ثابت بایستم کمر درد می گیرم و تنها با دراز کشیدن خوب می شه. راستش چون بیمه نیستم و وضع مالیمم خیلی خرابه نرفتم دکتر به نظرتون ارزش داره برم دنبالش ؟ به درد معافی می خوره ؟

moh1367
August 25th, 2011, 12:18 PM
اولن سه نفر سه نفر صدا ميكنن وهركدوم يكي رو بررسي ميكرد براي من فكر كنم به صورتمم نگاه نكرد فقط يه بار مشخصاتو ازم پرسيد وهيچي ديگه نپرسيد 30 ثانيه بيشتر طول نكشيد فقط نظر بيمارستان نگاه ميكنن سخت ترين دوره سربازي آموزشيه اگه قرار باشه هركي معاف بشه آموزشي بره كه خيلي نامرديه اين چيزا شايعه است قوانين خوب مطالعه كن به اميد معافي

من هم رفتم تو... یکیشون پرونده رو بررسی کرد... گفت آب مروارید کی عمل کردی؟ گفتم.. مدرک بیمارستان هم که محض احتیاط گرفته بودم نشون دادم.. که کپی برابر اصلش رو از من گرفت و من اومدم بیرون...
تو پست قبلی هم گفتم... اون سرهنگه اون بیرون که باید برگه کمیسون رو امضا کنه گاهی از خودش تست در میکنه...
و حتی اون منشیش (که فردای کمیسون باید امضای نهایی رو بکنه و بعد پوشه رو پرت کنه تو صورتت و بگه به سلامت) هم گاهی از خودشون تست در میکنند.. به خصوص اگه بیمارس مشهود باشه... (مثلا عرق کف دست رو برادر خودم شاهد بوده)

Mehdi_1979
August 25th, 2011, 05:30 PM
دوستان سلام
اونجوری که بچه ها تو صفحات قبلی ذکر کردن با عبور یک استامپ 10 سانتیمتری از بین قوزک ها معاف دائم می شیم. ضمنا توصیه شده بود اول خودمون تست کنیم اگه استامپ عبور کرد اقدام کنیم. وقتی داشتم تست می کردم فهمیدم که اگه یه کم زاویه پاها تغییر کنه این فاصله تغییر میکنه. یعنی اگه پاشنه ها به هم نزدیک باشن برای من تقریبا 8cm، پاها موازی باشن 10-11cm ( یعنی به راحتی عبور می کنه ) و اگه انگشت ها به هم نزدیک بشن که تقریبا خودم هم رد میشم!!! ( حداقل 12cm ) حالا میخواستم ببینم روش صحیح این آزمون کدوم حالته.
سپاس از شما

arash66
August 25th, 2011, 08:17 PM
با سلام . همونطور كه فكر ميكردم كاره من خيلي مشكل شد. متاسفانه سيتي اسكن تاييد نكرد. من مجبور شدم دستمو دوباره دربيارم عكس بگيرم
در حال در رفتگي. قانون ميگه در رفتگي مكرر مفاصل بزرگ مستند به دو رادياگرافي در حال دررفتگي معافيت دايم. حالا من شونم تا حالا 20 باري در رفته
ولي حالا نظر يك دكتر اين بود كه چون در عمل دستم راحت در ميره نشون دهنده مكرر هست. ولي متاسفانه من يك اشتباه كردم براي محكم كاري
بردم يك پزشكي كه تنها عضو شوراي عالي پزشكي در بخش ارتپدي در مشهد هست بردم تاييد كنه.اون قبلا بهم گفته بود اگه عكس بياري من صد در صد مينويسم معاف شي. ولي برداشته نوشته در رفتگي دوبار تاييد ميشود. ولي تست دررفتگي مكرر منفي. اين دكتر قبلي نيم ساعت با اين اقا
كلنجار رفت كه من دستم مشكل داره ولي اين طرف ميگه بايد سي تي تاييد كنه.
حالا من بايد يك پزشك فوق العاده متبحر در اين زمينه (ارتپدي) تو تهران پيدا كنم كه حتما در بيمارستان ناجا باشه و باهاش مشورت كنم مگرنه اينا راحت منو تو كميسيون رد ميكنن.
ميخواستم از دوستان بپرسم كسي رو ميشناسن تو اين زمينه حرفش واقعا حرف باشه و مخصوصا اگه عضو شوراي عالي پزشكي باشه خيلي
بهتره. اگه كسي رو ميشناسيد معرفي كنيد با تشكر.

mahmoud_finance
August 25th, 2011, 11:58 PM
من 4 شنبه ن.و بودم گفتن نامه بیمارستانت 1 شهریور اومده اما هنوز تاریخ کمیسیون مشخص نشده. به نظر شما تا کی نوبت من میشه ؟ و آیا نوع بیماری تاثیری در وقت نظام وظیفه داره(نوع بیماری من گوش و حلق و بینی است)
ممنون

silence
August 26th, 2011, 11:55 AM
سلام دوستای عزیز.
میخواستم از راهنمایی های همتو بینهایت تشکر کنم. من معاف شدم پریروز... همتونو از همین جا بغل میکنم.
من واریکوسل درجه 3 داشتم با قطر ورید5.5 (مشهد)
به امید معافی همتون دوستان

html
August 26th, 2011, 04:06 PM
دوستان انحراف زانو معافیت داره و از دوستان تا حالا معافی برای این مورد را دیده؟
بدین صورت که وقتی زانو ها بصورت صاف و طبیعی قرار میگیرند قسمت پا(همون جا که میره تو کفش) حدود 40 درجه رو به بیرون بره؟

Mehdi_1979
August 26th, 2011, 05:08 PM
سلام

دوستان آیا کسی هست که تو این دو سه ماهه، برای بیش از یک بیماری اقدام کرده باشه و به بیمارستانی غیر از سجاد معرفی شده باشه؟

govareshi
August 26th, 2011, 05:33 PM
سلام.
من برای معافی چشم اقدام کردم.ساکن اصفهان
با داشتن برگه سبز رفتم نظام وظیفه.9تیر..برگه تغییر وضعیت گرفتم. برگه معرفی

به پزشک معتمد رو دادن...نظام وظیف اصفهان هم مسیرش یه جوره که قفط ضد

حاله.
خلاصه 10هم رفتم دکتر معتمد..به مطبشون...و 13 هزا ناقابل پیاده شدیم..

چشمام رو 10.5 تشخص داد باقطره..منم خوشحال و خندان..
http://www.up.vatandownload.com/images/te6l8sdwp4pgbz7wn84.jpg

و 11تیر رفتم نامه رو به نظام وظیفه نشون دادم.
گفتن برو فلان اتاق..سرهنگه گفت چرا نمیخوای بری؟؟؟گفتم چشمام ضعیفه.
خلاصه...مسئولش برگه سبز منو باطل کرد...
ابعدش گفتن برو..تا نامه بیمارستانت بیاد..نامه رو یادم نیست کی رسید دم

خونه..ولی مرتب میرفتم نظام وظیفه..به هر حال 23 تیر رفتم بیمارستان فیض

برای چشمم..4700 ویزیت بدون دفترچه و 2000 پستش..شد 6700.
خلاصه کلی امگشت نگاری و این حرفا...
گفتن 3.5 دکتر میاد.ولی 5 اومد...
برخورد منشی ها افتضاح..و هی قطره میچکوند بیشرف...
خلاصه اینو بگم دستگاهشون در حالت عادی 1 شماره کم نشون میداد..با قطره که

ریختن شد 2تا...اینو نمیدونستم..چند روز بعد یه دکتر عادی رفتم..وقتی دیدم

شماره چشمم بدون قطره 11:25 بود.
ولی بیمارستان فیض 10:25 نشون داد!!!
و با قطره شد 9:25
http://www.up.vatandownload.com/images/mviy15q5vklb0adhl5z.jpg

http://www.up.vatandownload.com/images/e3wxeewt79oaafg45vr.jpg

11.25 کجا و ا10.25 کجا !!!!

حدود 16 مرداد نامه کمیسون اومد( جالبه دوست من 1 هفته بعد من رفت فیض..ولی تاریخ کمیسیونمون یکی شد. )...و برای 19 مرداد بود.فیش 10000تومانی

رو پرداخت کردم..مدارک لازم رو هم جمع کردم بردیم.
از ساعت 7 رفتیم پشت در نظام وظیفه..8:30 در رو باز کردن..و حدود

9:30
نوبتم شد...پروندمو خود..گفت یه بار دیگه باید معابینه بشی.
گفتم میخوام برم خدمت/دوباره اقدام میکنم...یکیشون گفت شانستو امتحان کن...

خلاصه..رفتم پرسیدم برای رفتن چکارکنم که گفتن دوباره باید مدرک بفرستی تهران و

اینا..دیدم 19 مرداده..تا بیاد برگم دیر میشه..بیخیال رفتن شدم.فرصت 6ماهه هم

تموم شد..تا 21 مرداد وقت داشتم.فقط شانسم بگه حداقل معاف از رزم بشم..

وگرنه غیبت تو پاچمه.

خلاصه
نامه جدید بیمارستان 1 شهریور اومد..2 شهریور رفتم بیمارستان فجر...15 هزار پیاده شدم.

خلاصه این دفه یه بار 9.75 نشون داد..یه بار 10.25
قطره ها رو هم 3بار میدریکس ریخت..یه بار هم سیکلو.....ژن..

حالا باید منتظر کمیسیون باشم..چقدر دیر میگذره...

a28mir
August 26th, 2011, 06:29 PM
سلام .می خواستم بدونم الان که من معافیت پزشکی دیابت دارم می تونم تو رشته ی پزشکی داخل کشور تحصیل کنم یعنی مشکل و مانعی نیست اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

alik1990
August 26th, 2011, 07:33 PM
سلام .می خواستم بدونم الان که من معافیت پزشکی دیابت دارم می تونم تو رشته ی پزشکی داخل کشور تحصیل کنم یعنی مشکل و مانعی نیست اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم
نه عزیزم چه مشکلی , ادم دور از جون سرطان هم داشته باشه میتونه . یه سری اعضا هست که تو دفترچه نوشته مثل چشم و دست . که اونا رو هم حتی یکیشو داشته باشی میتونی . فقط نمیتونی سهمیه دانشگاه علوم پزشکی ارتش بشی چون معافیت پزشکی داری . البته این که دیگه وضع جسمانیت یاری میکنه یا نه خودت بهتر میدونی ولی از نظر قانونی هیچ منعی نیست .

a28mir
August 26th, 2011, 07:39 PM
مرسی از جوابت معلومه یاری می کنه آخه چرا یاری نکنه ؟خدا رو شکر دارم کنترل می کنم و مشکلی ندارم

amoohamed24
August 27th, 2011, 12:32 PM
دوستان سلام
اونجوری که بچه ها تو صفحات قبلی ذکر کردن با عبور یک استامپ 10 سانتیمتری از بین قوزک ها معاف دائم می شیم. ضمنا توصیه شده بود اول خودمون تست کنیم اگه استامپ عبور کرد اقدام کنیم. وقتی داشتم تست می کردم فهمیدم که اگه یه کم زاویه پاها تغییر کنه این فاصله تغییر میکنه. یعنی اگه پاشنه ها به هم نزدیک باشن برای من تقریبا 8cm، پاها موازی باشن 10-11cm ( یعنی به راحتی عبور می کنه ) و اگه انگشت ها به هم نزدیک بشن که تقریبا خودم هم رد میشم!!! ( حداقل 12cm ) حالا میخواستم ببینم روش صحیح این آزمون کدوم حالته.
سپاس از شما

سلام رفیق
منم برا پا پرانتزی اقدام کرده بودم . دکتر بیمارستان با 4 انگشت اندازه گرفت و زد بالای 10 سانت.(پاها جفت باید باشه یعنی بهم چسبیده.و از بالای زانو اونجاییکه ران شروع میشه ، جاییکه فاصله 2 زانو کمتره از اونجا اندازه میگیرن)
ولی تو کمیسیون دکتر دید که تو حالت ایستاده من معافم گفت برو رو تخت دراز بکش.بعد اومد 4تا انگشتشو رد کنه که به راحتی رد نشد و معاف رزم زد.
اینو حتما خودت امتحان کن.وقتی میخابی و وقتی ایستاده ای فاصله 2تا زانوت یکیه؟؟
یکی نیست بگه که ما باید ایستاده رژه بریم،بدوییم،کلاغ پر بریم نه خوابیده!!!!!
نظر اصلی هم نظر کمیسیونه ...تو پای پرانتزی و صافی کف پا نظر بیمارستان فقط 40 درصد مهمه.نظر اصلی ماله کمیسیونه.
ولی امید داشته باش.هرچی خدا بخاد...