PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]

سپهر
February 14th, 2012, 04:28 PM
سلام دوستان من یه سوال دیگه برام پیش اومد

وقتی میریم دکتر معتمد نظام وظیفه اون فقط مشکل ما رو شرح میده و کمسیون تشخیص میده ما معاف هستیم یا نه؟؟؟
یا خود دکتر معتمد در مورد معافی ما نظر میده که کمسیون اونو باید تایید کنه؟

تا اونجایی که من می دونم دکتر معتمد فقط نظر پزشکیش را می نویسه و به معافی و ... کاری نداره. بعد توی کمیسیون با توجه به نظر دکتر و قوانین مربوطه به شما میگن که معافی یا نه!

mah5513
February 14th, 2012, 05:22 PM
سلام دوستان.
برای معافیت پزشکی چشم در مجموع شدم 10. به نظرتون چی میشه؟
معاف می شم یا مجدد یا سرباز؟

Cr7
February 14th, 2012, 06:59 PM
سلام به همه دوستان
سوالي داشتم از شما بزرگواران مبني بر اينكه ، بنده درخواست معافيت چشم پزشكي دادم و نامه معرفي به بيمارستانم 25 دي ماه بود كه رفتم و تا الان كه 25 بهمن مي باشد حدود 1 ماه است نامه كميسيون به دست بنده نرسيده است و هميشه هم يك نفر از اعضا خانواده در منزل هست و مطمئنآ پست نيامده است.
حالا با اين تفاسير بنظر شما دوستان بنده بايد چيكار كنم ؟

sahand11_m27
February 14th, 2012, 08:17 PM
سلام به همه دوستان
سوالي داشتم از شما بزرگواران مبني بر اينكه ، بنده درخواست معافيت چشم پزشكي دادم و نامه معرفي به بيمارستانم 25 دي ماه بود كه رفتم و تا الان كه 25 بهمن مي باشد حدود 1 ماه است نامه كميسيون به دست بنده نرسيده است و هميشه هم يك نفر از اعضا خانواده در منزل هست و مطمئنآ پست نيامده است.
حالا با اين تفاسير بنظر شما دوستان بنده بايد چيكار كنم ؟
سلام
برید نظام وظیفه و نامه معرفی به کمیسیون رو بصورت دستی بگیرید. داخل نظام وظیفه از ساختمان پزشکی ( اسمش رو یادم نمیاد) این نامرو میتونید بگیرید.

rmini
February 15th, 2012, 01:33 AM
سلام

من دیپلم دارم و تعرق شدید دست و پا دارم تابستون و زمستونم برام فرقی نداره.... تعرق دست جوری هست که حتی با چشم هم مشخصه

امکانش هست معاف دائم بشم؟ یا حداقل معاف از زرم؟ ممنون میشم کمک کنید

Cr7
February 15th, 2012, 07:46 AM
سلام

من دیپلم دارم و تعرق شدید دست و پا دارم تابستون و زمستونم برام فرقی نداره.... تعرق دست جوری هست که حتی با چشم هم مشخصه

امکانش هست معاف دائم بشم؟ یا حداقل معاف از زرم؟ ممنون میشم کمک کنید

اگر تعرق جاري باشه (يعني قطرات بچكه) با توجه به مدركتون معاف دائم هستيد. (خيلي از افراد همچون وضعيت شما را مشاهده كردم معاف شدند.)

jmsr
February 15th, 2012, 12:01 PM
سلام

من با مدرک کارشناسی ارشد برای معافیت می خوام اقدام کنم، چندتا سوال داشتم :

1- اگر چندتا ( 3 تا ) بیماری داشته باشیم، و احتمال یکی خیلی زیاد باشه برای معافیت و اون دوتای دیگه حداکثر معاف از رزم باشه، آیا بهتره که واسه هر سه تاش اقدام کرد

یا روی همون که احتمالش بیشتر هست زوم کنم ؟

اگر چندتا بیماری نیم بند داشته باشم، وجه بدی از نظر شورای پزشکی نداره که طرف هر جور شده می خواد معافی بگیره ؟

من خودم فکر می کنم اگر نهایتا شورا دودل باشه برای معاف دائم، وجود یک بیماری معاف از رزم هم می تونه مثبت باشه در دادن معاف دائم، در این مورد نظرتون چی هست؟

2- اگر معاف از رزم شدم، پشت کارت پایان خدمت می نویسه معاف از رزم ؟

3- کسی تا حالا از طریق کبد چرب شنیدید اقدام کرده باشه برای معافیت دائم ؟

iman_kh
February 15th, 2012, 01:11 PM
سلام

من با مدرک کارشناسی ارشد برای معافیت می خوام اقدام کنم، چندتا سوال داشتم :

1- اگر چندتا ( 3 تا ) بیماری داشته باشیم، و احتمال یکی خیلی زیاد باشه برای معافیت و اون دوتای دیگه حداکثر معاف از رزم باشه، آیا بهتره که واسه هر سه تاش اقدام کرد

یا روی همون که احتمالش بیشتر هست زوم کنم ؟

اگر چندتا بیماری نیم بند داشته باشم، وجه بدی از نظر شورای پزشکی نداره که طرف هر جور شده می خواد معافی بگیره ؟

من خودم فکر می کنم اگر نهایتا شورا دودل باشه برای معاف دائم، وجود یک بیماری معاف از رزم هم می تونه مثبت باشه در دادن معاف دائم، در این مورد نظرتون چی هست؟

2- اگر معاف از رزم شدم، پشت کارت پایان خدمت می نویسه معاف از رزم ؟

3- کسی تا حالا از طریق کبد چرب شنیدید اقدام کرده باشه برای معافیت دائم ؟

من هم ديسك كمر داشتم هم چشمام ضعيف بودو برا هردوشون اقدام كردم، تو جلسه كميسون دكتر ارتوپد گفت معاف از رزمي سريع گفتم من چشامم ضعيف، پروندمو داد به چشم پزشك اونم گفت بزار با چشاش معافش ميكنيم. براي من كه خوب بود برا دوتاش اقدام كردم

hesamaldin
February 15th, 2012, 01:57 PM
دوستان سلام، من واسه قلب اقدام کردم،گفتن باید برم بیمارستان بقیه الله، کسی اطلاعات داره راجع به این بیمارستان؟ در مقایسه با بیمارستان امام سجاد چطوریه؟
ممنون میشم اگر جوابمو بدین.

rmini
February 15th, 2012, 02:02 PM
اگر تعرق جاري باشه (يعني قطرات بچكه) با توجه به مدركتون معاف دائم هستيد. (خيلي از افراد همچون وضعيت شما را مشاهده كردم معاف شدند.)

ممنون از شما

تقریبا همچین حالتی داره

امیدوارم که همینطور که میفرمایید باشه و معاف بشم

دوستان دیگری نظر دارند خوشحال میشم کمک کنید

behroozjeddi
February 15th, 2012, 02:02 PM
دوستان کسی جواب من او نداد. میشه راهنمائی کنید
دیروز نوبت بیمارستان امام سجاد داشتم برای معافیت . واریکوسل 3 داشتم. 2 تا دکترا نوشتن معاف . حالا باید وایسم تا نامه کمیسیون پزشکی بیاد. کسانی که میدونن راهنمایی کنن اونجا هم معاینه میکنن؟؟؟

hamed-gh
February 15th, 2012, 07:25 PM
دیروز نوبت بیمارستان امام سجاد داشتم برای معافیت . واریکوسل 3 داشتم. 2 تا دکترا نوشتن معاف . حالا باید وایسم تا نامه کمیسیون پزشکی بیاد. کسانی که میدونن راهنمایی کنن اونجا هم معاینه میکنن؟؟؟

درود،
من کمیسیونی که نظام وظیفه بود رفتم سه تا صف بود(هر کی واسه دکتر مربوط به خودش رو می ایستاد) و کلی آدم بعضی که مشکل پای پرانتزی داشتن همونجا پاچه ها رو می زدن بالا و چک می شدن یه سری هم که مشکلشن دیسک و این حرفا بود فقط به عکس بسنده می کردن . اما برای واریکوسل نمی دونم چون نبود شاید جدا باشه اتاقش برای معاینه ولی در کل اوضاعه شلم شولواری بود .

hesamaldin
February 15th, 2012, 08:36 PM
درود،
من کمیسیونی که نظام وظیفه بود رفتم سه تا صف بود(هر کی واسه دکتر مربوط به خودش رو می ایستاد) و کلی آدم بعضی که مشکل پای پرانتزی داشتن همونجا پاچه ها رو می زدن بالا و چک می شدن یه سری هم که مشکلشن دیسک و این حرفا بود فقط به عکس بسنده می کردن . اما برای واریکوسل نمی دونم چون نبود شاید جدا باشه اتاقش برای معاینه ولی در کل اوضاعه شلم شولواری بود .
من یه بار کمسیون رفتم، یکی بود اونجا که مشکل بیضه داشت البته فکر نمیکنم واریکوسل بود، معاینش نکردن دکترا فقط از دور نگاه کردن(2 تا دکتر نگاه کردن اتفاقا معافم شد)
:-)

mah5513
February 15th, 2012, 10:05 PM
سلام دوستان.
فوق لیسانس هستم

mna50
February 16th, 2012, 01:07 AM
سلام دوستان.
فوق لیسانس هستم

رو تجربه چیزی که من تو کمیسیون دیدم
بچه هایی که مهندسی هستند و لیسانس فوق لیسانس
بین 9.5 تا 11 رو میفرستن معاینه مجدد

seven
February 16th, 2012, 01:23 AM

بله اونجا هم معاینه میکنند حتی ممکنه هر 3 پزشک به شخصه معاینه کنند

بنده هم برای واریکوسل اقدام کردم که خوشبختانه معاف شدم
تاریخ ثبت پلیس +10(90/9/29)
نامه بیمارستان (90/10/13)
تاریخ مراجعه به بیمارستان(90/10/14)
نامه کمیسیون(90/10/30)
تاریخ کمیسیون(90/11/10)
تاریخ شورای عالی پزشکی(90/11/25)

موفق باشید

mpnet
February 17th, 2012, 06:21 AM
دوستان.
من دیسک دارم
یکی protrusion L4/L5
اونیکی Bulging L5/S1
حالا میخوام ببینم با این حالت معاف میشم؟ مدرکم هم لیسانس هست.
مطب یکی از دکترای کمیسیون رفتم mri نشون دادم گفت بخاطر protrusion که کانال نخاعی رو تنگ کرده معافی، گفتم مگه نباید هرنی باشه، گفت خوب اینم زیرمجموعه هرنیه. از یه دکتر کمیسیون دیگه توی یه شهر دیگه پرسیدم گفت باید حتما واژه هرنی باشه با این معاف نمیشی. پیش 10 تا دکتر بیشتر رفتم، از هرکی میپرسم یه چیزی میگه. میترسم اقدام کنم بعد معاف نشم.
کسی اینجا تجربه معافیت یا کمیسیون دیسک کمر داره؟
چه مراحلی داره
اگر از شهرستان اقدام کنیم اگر بفرستن ناجای تهران اون چه مراحلی داره؟ بازم MRI میگیرن یا به همون اکتفا میکنن؟ اگر من همین دیسکو عمل کنم بعدش MRI میگیرن؟
خسته شدم اینقدر هر دکتری یه چیزی گفت. کمک لطفا.

سپهر
February 17th, 2012, 06:31 AM
دوستان.
من دیسک دارم
یکی protrusion L4/L5
اونیکی Bulging L5/S1
مطب یکی از دکترای کمیسیون رفتم mri نشون دادم گفت بخاطر protrusion که کانال نخاعی رو تنگ کرده معافی، گفتم مگه نباید هرنی باشه، گفت خوب اینم زیرمجموعه هرنیه. از یه دکتر کمیسیون دیگه توی یه شهر دیگه پرسیدم گفت باید حتما واژه هرنی باشه با این معاف نمیشی. پیش 10 تا دکتر بیشتر رفتم، از هرکی میپرسم یه چیزی میگه. میترسم اقدام کنم بعد معاف نشم.
چه مراحلی داره
اگر از شهرستان اقدام کنیم اگر بفرستن ناجای تهران اون چه مراحلی داره؟ بازم MRI میگیرن یا به همون اکتفا میکنن؟ اگر من همین دیسکو عمل کنم بعدش MRI میگیرن؟

ترس از چی؟ بالاخره یا معاف هستی یا نیستی! اگه هستی که بهت میدن و مشکلی نداره. اگه نیستی هم که بالاخره باید بری سربازی. اگه مثلا میخوای بری ارشد(حالا داخل یا خارج) و هنوز تو فرجه ای، حساب کن ببین تا کی باید وضعیت سربازیت مشخص شه و جوری درخواست بده که تا اون موقع وضعیتت معلوم شه! فقط حواست باشه که غیبت نخوری که اینجوری معافی تحصیلیت هم میپره!

معافی همیشه همینه، اگه همه این دکترا هم بهت گفته بودن معافی، بازم ممکنه کمیسیون بگه معاف نیستی! (یا با احتمال کمتر برعکس)

hamed-gh
February 17th, 2012, 10:50 AM
ترس از چی؟ بالاخره یا معاف هستی یا نیستی! اگه هستی که بهت میدن و مشکلی نداره. اگه نیستی هم که بالاخره باید بری سربازی. اگه مثلا میخوای بری ارشد(حالا داخل یا خارج) و هنوز تو فرجه ای، حساب کن ببین تا کی باید وضعیت سربازیت مشخص شه و جوری درخواست بده که تا اون موقع وضعیتت معلوم شه! فقط حواست باشه که غیبت نخوری که اینجوری معافی تحصیلیت هم میپره!

معافی همیشه همینه، اگه همه این دکترا هم بهت گفته بودن معافی، بازم ممکنه کمیسیون بگه معاف نیستی! (یا با احتمال کمتر برعکس)

درود ؛
در تایید صحبت دوستم سپهر ، آره واقعا کمیسیون بگیر نگیر داره .
من با دیسک رفتم واسه معافی و حالا یه 4ماه دیگه خدمتم تموم می شه !
واژه هرنی خیلی مهمه واسه دیسک به خصوص مهره 4 و 5 اما ممکن با شرایط دیگه معاف بشی.
اگر می تونی وثیقه بذار و برو اگر نه (خدای نکرده معاف نشدی ) چند تا توصیه :

پارتی جور کن شهر خودت بیوفتی
پارتی جور کن امریه بگیری اگر نشد پارتی جور کن ارگان درست و درمونی بیفتی (حواست باشه نیرو انتظامی بدترین ارگانه)
پارتی + پول ردیف کن کسری بگیری ( به جای این همه دکتر و ویزیت می رفتی دنبال این )

fardin_khalili
February 17th, 2012, 11:50 AM
دوستان.
من دیسک دارم
یکی protrusion L4/L5
اونیکی Bulging L5/S1
چه مراحلی داره
سلام خوبی؟؟؟؟ ببین من دقیقا شرایطم با تو تو همه چی برابره. تو مشهد کلا 2تا دکتر مغز و اعصاب داره ناجا و یکیشون که همه تایید میکنن که هر چی اون بگه همون میشه رفتم پیشش. من نتیجه MRI دو سال پیشم هم نوشته پروتروشن و این دکتر هم عکسو دید بدون معطلی گفت معافی. به منم گفت ببین من شاید تو اون کمیسیون که میری نباشی و منم نمیدونم اونا چه تصمیمی بگیرن ولی من تو نامه مینویسم معاف. البته من وضعیت شمارو میدونم. و هنوزم واسه من سواله که ما که 1 ساعت نمیتونیم رو صندلی بشینیم یا بوییم یا به شینه دراز بکشیم چطوری میتونیم بریم سربازی:دی
من می خوام دوباره MRI بدم شاید به مرحله هرنی بعد از 2 سال رسیده باشم :دی
ولی پیش اون دکتر دیگش هم میرم. دیگه کلا 2 تا دکتر داره هر دو بگن معافی دیگه ازین اطمینان برای شروع کار معافیت چی میتونه باشه. اگر خبر جدیدی شنیدی به منم بگو.

ommmmid
February 17th, 2012, 01:10 PM
دوستان من قسمت معافیت پزشکی رو در ویکی با توجه به تجربه خودم کمی بال و پر دادم. هر کسی کامل تر و دقیق ترش کنه خیلی خوب میشه. با گسترش ویکی میتونیم پستهای تکراری رو کم کنیم.

معافیت پزشکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC_%D8%A7%D8%B2_%DA%A9%D8%B4 %D9%88%D8%B1#.D9.85.D8.B9.D8.A7.D9.81.DB.8C.D8.AA_ .D9.BE.D8.B2.D8.B4.DA.A9.DB.8C)

mpnet
February 17th, 2012, 01:33 PM

حرفاتو قبول دارم، ولی با این وضع اعزاما که سریع اعزام میشی اگر پزشکی اقدام کنم برگ سبز برای امریه به موقع دستم نرسه. یه امریه خوب جور کردم ولی یه دوماهی فرجه میخوام.

mpnet
February 17th, 2012, 01:41 PM
سلام خوبی؟؟؟؟ ببین من دقیقا شرایطم با تو تو همه چی برابره. تو مشهد کلا 2تا دکتر مغز و اعصاب داره ناجا و یکیشون که همه تایید میکنن که هر چی اون بگه همون میشه رفتم پیشش. من نتیجه MRI دو سال پیشم هم نوشته پروتروشن و این دکتر هم عکسو دید بدون معطلی گفت معافی. به منم گفت ببین من شاید تو اون کمیسیون که میری نباشی و منم نمیدونم اونا چه تصمیمی بگیرن ولی من تو نامه مینویسم معاف. البته من وضعیت شمارو میدونم. و هنوزم واسه من سواله که ما که 1 ساعت نمیتونیم رو صندلی بشینیم یا بوییم یا به شینه دراز بکشیم چطوری میتونیم بریم سربازی:دی
من می خوام دوباره MRI بدم شاید به مرحله هرنی بعد از 2 سال رسیده باشم :دی
ولی پیش اون دکتر دیگش هم میرم. دیگه کلا 2 تا دکتر داره هر دو بگن معافی دیگه ازین اطمینان برای شروع کار معافیت چی میتونه باشه. اگر خبر جدیدی شنیدی به منم بگو.

خدا رو شکر بالاخره یکی پیدا شد شرایطش مثل من باشه. مرسی از پاسخت، من تهرانم ولی میدونم میتونم توی کمیسیون یکی از شهرستانا معافی بگیرم فقط مسئله اینجاست که پزشک کمیسیون همونجا گفت واژه هرنی رو یجوری بیار توی گزارشت ولی اگرم شک کنن میفرستنت ناجای تهران. اونوقت اگر معاف نشم میافتم همون شهره و ممکنه امریه هم بپره، گیر کردیم سر بیست راهی.
آره راست میگی من توی خوابم باید هی خودمو تکون بدم. البته ظاهرا یکی از راه حلاش اینه که بریم خدمت اونجا رسما نشون بدیم وضعمون چطوریه.
خقیقتش من اطلاعاتم رو بیشتر راجه به دیسک بردم بالا تا راجه به معافیت ;). الان یه عکس بهم بدی میتونم بگم دیسکت چیه :دی
آقا پس تماستو با من نگهدار.

Behnam89
February 17th, 2012, 05:04 PM
با سلام
وضع کمر منم تقریبا مثل دو دوست بالاست.
توی MRI اول من که مهر گرفتم زده بود ( protrusion L1-2 ) و ( Disk Dehydration T11-12 )
و MRI دوم که دی گرفتم زده بود Disc Dehydration : L1-2 and T11-12 disci
و در ادامه
( L1-L2 : small Lt. Paracentral protrusion ) و (T12-L1 : small Lt. Paracentral protrusion ) و جالب اون که ( T11-T12 : none )
یه دکتر بهم گفت که دیهایدریشن هم یه نوع هرنی هستش.(از لحاظ معنی Protrusion و Bulging از زیر مجموعه های هرنی هستن)
MRI اولمو که یه اورتوپد دید (به علاوه یه فیزیوتراپ) گفتن که کمرت داغونه و خطرناک (دقیقا هر دو همین لفظو استفاده کردن)
در ضمن یکی از دوستام هم که توی MRI کمرش Dehydration زده بود،معاف شده بود.برای اون ، کمرش واقعا خراب بود که به عمل رسید ولی خبری از لغت هرنی توی MRI کمرش نبود.
مخلص کلام
کسی میتونه بگه که اولا کمر من توی این 3 ماه چه اتفاقی براش افتاده؟
دوما با این اوضاع،معاف میکنه؟
با تشکر

tavrizh2012
February 17th, 2012, 06:17 PM
سلام من سال 84 از خدمت فرار کردم از آن سالها به بیماری (آلوپسی یونیور سالیس)مبتلا شدم آیا میتوانم معافی بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی بکنید

hamed-gh
February 17th, 2012, 06:20 PM
با سلام
وضع کمر منم تقریبا مثل دو دوست بالاست.
توی MRI اول من که مهر گرفتم زده بود ( protrusion L1-2 ) و ( Disk Dehydration T11-12 )
و MRI دوم که دی گرفتم زده بود Disc Dehydration : L1-2 and T11-12 disci
و در ادامه
( L1-L2 : small Lt. Paracentral protrusion ) و (T12-L1 : small Lt. Paracentral protrusion ) و جالب اون که ( T11-T12 : none )
یه دکتر بهم گفت که دیهایدریشن هم یه نوع هرنی هستش.(از لحاظ معنی Protrusion و Bulging از زیر مجموعه های هرنی هستن)
MRI اولمو که یه اورتوپد دید (به علاوه یه فیزیوتراپ) گفتن که کمرت داغونه و خطرناک (دقیقا هر دو همین لفظو استفاده کردن)
در ضمن یکی از دوستام هم که توی MRI کمرش Dehydration زده بود،معاف شده بود.برای اون ، کمرش واقعا خراب بود که به عمل رسید ولی خبری از لغت هرنی توی MRI کمرش نبود.
مخلص کلام
کسی میتونه بگه که اولا کمر من توی این 3 ماه چه اتفاقی براش افتاده؟
دوما با این اوضاع،معاف میکنه؟
با تشکر

درود ؛
بخش اول سئوالتون که اصلا پزشکیه و مربوط می شه به فعالیت شما در اون زمان . از دکتر بپرسید
در مورد بخش دوم ، اگر پست های قبل رو خونده باشی متوجه می شی که هیچ کس نظر قطعی نمی تونه بده و اگر هم بده مهم نیست . مهم نظر کمیسیون هست .
می تونی اگر ساکن تهران هستی بری نظام وظیفه و از مشاورانش بپرسی بهت می گن اما تا اونجا که من می دونم احتمال زیاد معاف می شی (نظر من تو معاف شدن یا نشدنت تاثیر نداره!)

Behnam89
February 17th, 2012, 07:03 PM
درود ؛
بخش اول سئوالتون که اصلا پزشکیه و مربوط می شه به فعالیت شما در اون زمان . از دکتر بپرسید
در مورد بخش دوم ، اگر پست های قبل رو خونده باشی متوجه می شی که هیچ کس نظر قطعی نمی تونه بده و اگر هم بده مهم نیست . مهم نظر کمیسیون هست .
می تونی اگر ساکن تهران هستی بری نظام وظیفه و از مشاورانش بپرسی بهت می گن اما تا اونجا که من می دونم احتمال زیاد معاف می شی (نظر من تو معاف شدن یا نشدنت تاثیر نداره!)
با تشکر.
مشکل اصلیه من اینه که فعلا دانشجو هستم و تا شهریور درگیر درسم.
میخوام بدونم که اگه احتمالش (فقط احتمال نه قطعی) زیاد معاف بشم ، همین جوری سر کنم تا اون موقع بیفتم دنبالش و اگه احتمالش کمه ، از الان برم دنبال دوا درمون.دردم زیاده.
از دوستانی که دستی تو پزشکی دارن ، با توجه به تجربشون یه نظری بدن.

hamed-gh
February 17th, 2012, 07:39 PM
سلام من سال 84 از خدمت فرار کردم از آن سالها به بیماری (آلوپسی یونیور سالیس)مبتلا شدم آیا میتوانم معافی بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی بکنید
درود ؛
(رک بهت می گم)
شما اول باید خودت رو دوباره به یگانی که خدمت می کردی معرفی کنی . با وثیقه مثل سند یا پول برو که بازداشتت نکند . بعد نامه منع تعقیب و دادگاه تشکیل بدن برات ، اونوقت که شرایطت عادی شد
می تونی بری بیمارستان تا ببینند با این بیماری (که من نمی دونم چی هست) معاف می شی یا نه .
اگر هم فقط می خوای مطمئن شی که بیماریت جزء معافیت ها هست یا نه برو این لینک :
http://www.sarbazi.us/

rezrez
February 19th, 2012, 07:55 AM
من دیروز کارای بیمارستانم تموم شد.دکتر جراح برام دفرمیتی و قوز و فرورفتگی قفسه سینه سمت چپ زد و بعد یه افسری گفت برو 2 ماه دیگه حوزه جوابش رو بگیر.دکتر قلب هم اکوم کرد ولی نمیدونم چی نوشت برام.ولی خودم بیرون که اکو شدم پرولاپس برام زده تو برگه اکو.خودم باید برم پیگیری یا خودشون نامه دعوت به شورا رو میفرستن در خونه؟

civil2100
February 19th, 2012, 01:03 PM
با سلام من فوق لیسانس هستم برای معافیت دیسک کمر اقدام کردم نامه بیمارستان اومد ، رفتم دکتر MRI نوشت ،توش نوشته subligamentous disk herniation خود دکتر گفت معاف دائمی کسی هست بدونه آیا واقعا معاف می کنن یا نه ؟
بعد منشی دکتر نامه ام رو گرفت گفت سه هفته دیگه با مدارکت برو نظام وظیفه هیچی بهم نداد .مشکلی که بوجود نمی آد؟
برام دعا کنید که معاف دائم شم

mpnet
February 19th, 2012, 01:10 PM
با سلام من فوق لیسانس هستم برای معافیت دیسک کمر اقدام کردم نامه بیمارستان اومد ، رفتم دکتر MRI نوشت ،توش نوشته subligamentous disk herniation خود دکتر گفت معاف دائمی کسی هست بدونه آیا واقعا معاف می کنن یا نه ؟
بعد منشی دکتر نامه ام رو گرفت گفت سه هفته دیگه با مدارکت برو نظام وظیفه هیچی بهم نداد .مشکلی که بوجود نمی آد؟

هرچی که هست هرنیه، و طبق قانون انواع هرنی دیسکال عمل شده و نشده معاف دائمه.
گمون کنم دیسک شما شدید باشه. ای کاش میشد گزارشت رو کامل اینجا بنویسی. و یا عکست رو یجوری توی نور ازش عکس بگیری بزاری اینجا.
دوست عزیز میشه لطف کنی و بگی کدوم بیمارستان فرستادنت و کدوم بیمارستان mri دادی؟

sami77
February 19th, 2012, 04:59 PM
با سلام
من سه ساله رفلاکس شدید معده دارم همچنین ورم معده هم دارم آیا میتونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟تا حالا 4 بار هم آندوسکوپی کردم هر بار هم بد تر شده!
با تشکر

Behnam89
February 19th, 2012, 06:18 PM
دوست عزیز مبارکت باشه.(با توجه به دفترچه نظام وظیفه)
بالاخره یکی توی جوابش هرنی بود تا من بدونم که هرنی هم میتونن توی جوابا باشه.
اوضاع کمرت چطور بود؟(یه توضیح مفصل بده ببینم که چقدر به من میخوره)
اگه میشه جواب MRI خودتو برامون بزار ببینیم که کلا چه خبره.
مثل اون یکی دوستمون ، منم ازت میخوام که بگی کدوم بیمارستان رفتی برای MRI؟
با تشکر

hamed-gh
February 19th, 2012, 06:55 PM
با سلام
من سه ساله رفلاکس شدید معده دارم همچنین ورم معده هم دارم آیا میتونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم؟تا حالا 4 بار هم آندوسکوپی کردم هر بار هم بد تر شده!
با تشکر

دورد ؛
اول از همه خوش آمدید
تا جایی که من می دونم مشکلات گوارشی خیلی راحتتر از بیماریهای دیگه معافیت می گیرند .
2 راه برای اطمینان از اینکه بیماری شما نیز جزء معافیت ها هست یا خیر دارید :
1-برید میدان سپاه و با مشاورانش صحبت کنید
2- سایت زیر لیست معافیت ها رو چه رزم چه معاف کامل زده ، از این طریق چک کنید :
http://www.irteb.com/nezamvazife/index.htm

jmsr
February 19th, 2012, 07:11 PM
سلام

کسی تا حالا از طریق کبد چرب گرید 3 یا فیبروز معافیت گرفته ؟ ( از دوستان و اطرفیان نشنیدید؟)

آیا معاف از رزم در کارت پایان خدمت نوشته می شود ؟

این مشاورانی که در بعضی از پست ها نوشته ، کجا هست ؟ ( شیراز)

من فقط یک لیست پزشکان دیدم که توی پلیس +10 بود و اکثرا هم عمومی بودند.

hamed-gh
February 19th, 2012, 08:23 PM
سلام

کسی تا حالا از طریق کبد چرب گرید 3 یا فیبروز معافیت گرفته ؟ ( از دوستان و اطرفیان نشنیدید؟)

آیا معاف از رزم در کارت پایان خدمت نوشته می شود ؟

این مشاورانی که در بعضی از پست ها نوشته ، کجا هست ؟ ( شیراز)

من فقط یک لیست پزشکان دیدم که توی پلیس +10 بود و اکثرا هم عمومی بودند.

درود ؛
سئوال اول رو نمی دونم اما در مورد سئوال دوم باید بگم نه . نه تو کارت پایان خدمتهای قدیم و نه در جدید ها چیزی مبنی بر اینکه معاف از رزم هستید نمی خوره
مشاوران در تهران -میدان سپاه هستند در مورد شیراز باید به نظام وظیفه استان مراجعه کنید .
اون لیست پزشکان برای پر کردن برگه های پزشکی سبز رنگی که حالا می گه شما از لحاظ جسمی مشکلی دارید یا خیر .

jmsr
February 19th, 2012, 08:43 PM
درود ؛
سئوال اول رو نمی دونم اما در مورد سئوال دوم باید بگم نه . نه تو کارت پایان خدمتهای قدیم و نه در جدید ها چیزی مبنی بر اینکه معاف از رزم هستید نمی خوره
مشاوران در تهران -میدان سپاه هستند در مورد شیراز باید به نظام وظیفه استان مراجعه کنید .
اون لیست پزشکان برای پر کردن برگه های پزشکی سبز رنگی که حالا می گه شما از لحاظ جسمی مشکلی دارید یا خیر .

تشکر دوست عزیز

پس با این حساب Try کردن برای معاف از رزم هم خوبه، حداقل ممکنه آموزشی سخت نگذره و در اگرفتن امریه هم کمک کننده است.

در خصوص مشاوران :

پس این پزشکان در مطب شخصی نیستند، هزینه مشاوره رایگان هست ؟ یا اینکه بیرون هم معمولا دارای مطب هستند ؟ ( مثل دادگستری ها که واحد مشاوره دارند و همیشه 7-8 تا وکیل مشاوره می دهند)

hamed-gh
February 19th, 2012, 09:12 PM
تشکر دوست عزیز

پس با این حساب Try کردن برای معاف از رزم هم خوبه، حداقل ممکنه آموزشی سخت نگذره و در اگرفتن امریه هم کمک کننده است.

در خصوص مشاوران :

پس این پزشکان در مطب شخصی نیستند، هزینه مشاوره رایگان هست ؟ یا اینکه بیرون هم معمولا دارای مطب هستند ؟ ( مثل دادگستری ها که واحد مشاوره دارند و همیشه 7-8 تا وکیل مشاوره می دهند)

معاف از رزم شدن یا نشدن بیشتر نسبت به ارگانی که تقسیم می شید اهمیت پیدا می کنه . یعنی اگر نیرو زمینی ارتش باشید زیاد تاثیری نداره ولی در کل داشتنش بهتر از نداشتن شه .
به امریه اصلا ربطی نداره اون بیشتر یه سری پروسه صحبت و سفارش بعلاوه اینکه اون جایی که می خواید برید به نیرو شما احتیاج داشته باشه یا خیر بر می گرده (اگر مدرک تحصیلیتون کارشناسی به بالا باشه خیلی خیلی راحت می تونید امریه بگیرد که بعد از معافی بهترین حالته خدمته)

نه هزینه نداره ولی بیرون هم مشاوره ندارن امــــا فکر کنم تلفنی (البته با پشتکار بالا)بتونی صحبت کنی . تلفن هم روی دفترچه هست اگر نبود 118
برای لیست بیماری به این سایت برید :
ضمنا ، خواهش می کنم .

jmsr
February 19th, 2012, 10:22 PM
معاف از رزم شدن یا نشدن بیشتر نسبت به ارگانی که تقسیم می شید اهمیت پیدا می کنه . یعنی اگر نیرو زمینی ارتش باشید زیاد تاثیری نداره ولی در کل داشتنش بهتر از نداشتن شه .
به امریه اصلا ربطی نداره اون بیشتر یه سری پروسه صحبت و سفارش بعلاوه اینکه اون جایی که می خواید برید به نیرو شما احتیاج داشته باشه یا خیر بر می گرده (اگر مدرک تحصیلیتون کارشناسی به بالا باشه خیلی خیلی راحت می تونید امریه بگیرد که بعد از معافی بهترین حالته خدمته)

نه هزینه نداره ولی بیرون هم مشاوره ندارن امــــا فکر کنم تلفنی (البته با پشتکار بالا)بتونی صحبت کنی . تلفن هم روی دفترچه هست اگر نبود 118
برای لیست بیماری به این سایت برید :
ضمنا ، خواهش می کنم .

مدرکم کارشناسی ارشد عمران هست.

هر جایی سر زدم برای امریه گفتند چندتا شرط هست که اولویت با اوناست :

1- فرزند خانواده شهدا

2- تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

3- معاف از رزم

4- متاهل

البته برای رشته ما امریه هست ولی باید بری پروژه های دور مثل عسلویه یا راه سازی یا سد ( پروژه های قرارگاه خاتم ) که امریه هم راحت می دهند ولی اگر شهر خودت بخوای باشی باید از طریق ارگان های دولتی که سهمیه دارند اقدام کرد که اونم پارتی بازی هست.

وضعیت کلی من اینه، اگر معاف نشوم، اگر در این مورد هم نظری دارید، لطفا راهنمایی کنید :

6 ماه کسر خدمت جبهه

2 ماه کسر خدمت برای کارشناسی ارشد

اگر 2 ماه آموزش را هم کم کنیم، کل خدمت میشه 8 ماه.

از طرفی اگر امریه بخواهی استفاده کنی، دیگه کسر خدمت می پره.

حالا نمی دونم این 6 ماه کسر خدمت ارزش داره یا امریه رفتن ؟

hamed-gh
February 19th, 2012, 11:10 PM
مدرکم کارشناسی ارشد عمران هست.

هر جایی سر زدم برای امریه گفتند چندتا شرط هست که اولویت با اوناست :

1- فرزند خانواده شهدا

2- تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

3- معاف از رزم

4- متاهل

البته برای رشته ما امریه هست ولی باید بری پروژه های دور مثل عسلویه یا راه سازی یا سد ( پروژه های قرارگاه خاتم ) که امریه هم راحت می دهند ولی اگر شهر خودت بخوای باشی باید از طریق ارگان های دولتی که سهمیه دارند اقدام کرد که اونم پارتی بازی هست.

وضعیت کلی من اینه، اگر معاف نشوم، اگر در این مورد هم نظری دارید، لطفا راهنمایی کنید :

6 ماه کسر خدمت جبهه

2 ماه کسر خدمت برای کارشناسی ارشد

اگر 2 ماه آموزش را هم کم کنیم، کل خدمت میشه 8 ماه.

از طرفی اگر امریه بخواهی استفاده کنی، دیگه کسر خدمت می پره.

حالا نمی دونم این 6 ماه کسر خدمت ارزش داره یا امریه رفتن ؟

خوب شد اینا رو گفتی .
شما از نظر من بهتره 100% بری خدمت بنا به چند دلیل :
اگر بدشانس نباشی تو هر ارگانی که باشی آموزشیت سخت نیست .(هم به خاطره مدرکت + هم معاف از رزم)
کسری داری و می تونی زودتر تموم کنی و با توجه به اینکه قانون خدمت مدام عوض می شه سریعتر اقدام کن که کسریت رو از دست ندی (همونطور که خودت گفتی امریه کسری نداره)
و اینکه از تخصصت استفاده می کنن که تاحدوده زیادی بدرد می خوره (رزومه خوبی می شه)

jmsr
February 19th, 2012, 11:33 PM
خوب شد اینا رو گفتی .
شما از نظر من بهتره 100% بری خدمت بنا به چند دلیل :
اگر بدشانس نباشی تو هر ارگانی که باشی آموزشیت سخت نیست .(هم به خاطره مدرکت + هم معاف از رزم)
کسری داری و می تونی زودتر تموم کنی و با توجه به اینکه قانون خدمت مدام عوض می شه سریعتر اقدام کن که کسریت رو از دست ندی (همونطور که خودت گفتی امریه کسری نداره)
و اینکه از تخصصت استفاده می کنن که تاحدوده زیادی بدرد می خوره (رزومه خوبی می شه)

درست می گید.

خودم که فکر می کنم، معاف از رزم را بتونم بگیرم ( شاید هم معافیت دائم)

البته برای مدارک تحصیلی بالا، زورشون میاد که معافی بدن.

از طرفی دوستانی که با مدرک حتی دکتری عمران و مکانیک رفتند سربازی، می گن توی آموزشی به ما دستشویی شستن هم دادند. ( پادگان اراک)

چون بعد از سربازی نیازی به استخدام ندارم، خیلی برام سابقه اش مهم نیست.

و فقط این 6 ماه کسری قلقلکم می ده که قید امریه را بزنم و 8 برم توی بر و بیابون ( شانسی دیگه، هر جا انداختنمون که خیلی از بچه های شیراز یا بندرعباس میفتن یا زاهدان)

یا بریم باز توی بر و بیابون ولی یک پروژه ای ولی در عوض کمی تجربه کاری یاد بگیرم.

حالا امیدوارم که معاف بشم:grin: ( آدمی با امید زنده هست)

از اینکه وقت گذاشتید، ممنون.

IPsec88
February 20th, 2012, 12:33 AM
سلام..
دوستا من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
LVEF 55%
MVP Severe Mr+1
TVP Mild Tr
مشهود است...
توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی :embarrassed::embarrassed::embarrassed: )

sami77
February 20th, 2012, 03:18 AM
دورد ؛
اول از همه خوش آمدید
تا جایی که من می دونم مشکلات گوارشی خیلی راحتتر از بیماریهای دیگه معافیت می گیرند .
2 راه برای اطمینان از اینکه بیماری شما نیز جزء معافیت ها هست یا خیر دارید :
1-برید میدان سپاه و با مشاورانش صحبت کنید
2- سایت زیر لیست معافیت ها رو چه رزم چه معاف کامل زده ، از این طریق چک کنید :
متاسفانه در لیست بیماری های گوارشی از بیماری من چیزی نام نبرده!

ahmadlove
February 20th, 2012, 11:24 AM
یه مورد خیلی جالب رو بگم.
دیروز رفتم کمیسیون. دکترا نوشتن معاف کامل و مهر و امضا کردن ولی سرهنگه خیلی راحت گفت برو معاینه مجدد! به همین راحتی! از کسایی که اونجا بودن به جای اینکه اول بپرسن بیماریت چیه میپرسیدن چندمین بار میای؟!! یعنی اصلا روش کار اینه که حتما باید بار اول رد کن بری برای معاینه مجدد! یه بدبختی حتی بار سومش بود میومد!!!

IPsec88
February 20th, 2012, 12:20 PM
یه مورد خیلی جالب رو بگم.
دیروز رفتم کمیسیون. دکترا نوشتن معاف کامل و مهر و امضا کردن ولی سرهنگه خیلی راحت گفت برو معاینه مجدد! به همین راحتی! از کسایی که اونجا بودن به جای اینکه اول بپرسن بیماریت چیه میپرسیدن چندمین بار میای؟!! یعنی اصلا روش کار اینه که حتما باید بار اول رد کن بری برای معاینه مجدد! یه بدبختی حتی بار سومش بود میومد!!!

سلام...
کدوم شهر... کرج؟؟؟

ahmadlove
February 20th, 2012, 12:58 PM
سلام...
کدوم شهر... کرج؟؟؟

چطور حدس زدی کرج؟!!!!!!
ولی
دقیقا! کرج کشته ما رو با این کار کردنش! اول که نامه بیمارستان رو پست نمیکنن و خودمون باید بریم دنبالش بعدشم که با اون دکترای بی بخارش! اون سرهنگه هم اگر مریضی خیلی خیلی تابلو نباشه حتما میگه برو واسه معاینه مجدد!

hamed-gh
February 20th, 2012, 04:21 PM
متاسفانه در لیست بیماری های گوارشی از بیماری من چیزی نام نبرده!
درود؛
خوب برای مطمئن شدن از وضعیتتون بهتره اگر ساکنه تهرانید برید میدان سپاه در غیر این صورت نظام وظیفه استان .
ضمنا تو Google هم یه جستجو بکنی بد نیست ، شاید این لیست کامل نیست .

kamranmirzaa
February 20th, 2012, 07:59 PM
سلام..
دوستا من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
LVEF 55%
MVP Severe Mr+1
TVP Mild Tr
مشهود است...
توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی :embarrassed::embarrassed::embarrassed: )

ببین بهتره از لفظ پرولاپس استفاده نکنی و بگی مشکلات دریچه ای ! به لفظ پرولاپس حساسن !
دو اگه دکتر توی کمیسیون گفت MR فقط +1 هست و چیزی نیست حتما بگو TVP هم هست و MVP چون گاهی براشون +1 زیاد نیست در حالی که توی دفترچه ننوشته +1 یا +2 نوشته کلا معاف

یه نکته دیگه : اگه خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده در جا معاف نشدی و گیر دادن که پرولاپس چیزی نیست و +1 کمه و اینا بگو دوباره معرفیت کنن بیمارستان
در ضمن هر چی اکو و نوار و .... از قبل داری (هر چی قدیمی تر بهتر) با خودت ببر ! و اگه دوباره معرفیت کردن به بیمارستان اصلا نترس یکی دو بار بری کمیسیون راحتتر معافت می کنن . در ضمن در مورد تنگی نقس و خستگی سریع (مثلا موقع از پله بالا رفتن) هم حتما بگو

امیدوارم خبر معافیت رو اینجا بخونیم پسرجان

sa_mohammad_mo
February 20th, 2012, 10:55 PM
سلام دوستان ممنون میشم یکی به سوال من جواب بده.من هفته قبل پیش متخصص بودم و بهم گفت که دیسک گردن دارم .همینطور سینوزیت هم دارم(اینو هم قبلا دکتر بهم گفته بود) و همچنین واریکوسل (اینو تازه فهمیدم اون موقع دکتر چی گفت،دکتر مجاری)با توجه به اینکه بعضی از اسامی ائین نامه تخصصیه و من چیزی در موردش نمیدونم،کسی هست که بدونه با این بیماریها امکان معاف شدن هست یا نه؟

mpnet
February 20th, 2012, 11:43 PM
سلام دوستان ممنون میشم یکی به سوال من جواب بده.من هفته قبل پیش متخصص بودم و بهم گفت که دیسک گردن دارم .همینطور سینوزیت هم دارم(اینو هم قبلا دکتر بهم گفته بود) و همچنین واریکوسل (اینو تازه فهمیدم اون موقع دکتر چی گفت،دکتر مجاری)با توجه به اینکه بعضی از اسامی ائین نامه تخصصیه و من چیزی در موردش نمیدونم،کسی هست که بدونه با این بیماریها امکان معاف شدن هست یا نه؟

دیسک گردن شما باید از نوع هرنی باشه نتیجه MRI رو اینجا بنویسین. البته شاید چون مربوط به گردنه کمی راحتتر بگیرن.
واریکوسل درجه 3 معافیت داره، ظاهرا هم از مواردیه که زیاد و راحتتر معاف میکنن.
در مورد سینوزیت اطلاعاتی ندارم ولی گمون کنم یه چیزایی ازش توی آیین نامه دیدم.

rezrez
February 20th, 2012, 11:44 PM
من دیروز کارای بیمارستانم تموم شد.دکتر جراح برام دفرمیتی و قوز و فرورفتگی قفسه سینه سمت چپ زد و بعد یه افسری گفت برو 2 ماه دیگه حوزه جوابش رو بگیر.دکتر قلب هم اکوم کرد ولی نمیدونم چی نوشت برام.ولی خودم بیرون که اکو شدم پرولاپس برام زده تو برگه اکو.خودم باید برم پیگیری یا خودشون نامه دعوت به شورا رو میفرستن در خونه؟
با این شرایط و اینکه تو نامه اکو خودم که از دکتر قلب بیرون گرفتم MVP و LVEF SSL زده بود میتونم معاف شم؟تو کمیسیون چکار کنم اگر گفتن معاف نمیشم؟تجدید نظر کنم؟

daniyal_arj
February 21st, 2012, 01:02 AM
توجه توجه توجه

با توجه به کثرت و تنوع مطالب در بحث معافیت پزشکی، زیر گروهی با نام "معافیت پزشکی" در انجمن "گرفتن گذرنامه، مشکل سربازی و خروج از کشور (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?28-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)" (زیرگروه دوم از بالا) ایجاد شده است. با انتخاب این زیر گروه به اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?198-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C)منتقل شده و 9 موضوع اصلی خواهید دید که هر یک مربوط به یک یا چند بیماری مشخص می باشند که بر اساس آخرین آیین نامه نظام وظیفه، مشمول معافیت پزشکی هستند. از این پس، می توانید سوالات و مسائل خود را در موضوع مرتبط با بیماری مورد نظرخود بیان کنید تا در درجه ی اول سوال و جوابها منظمتر و متمرکز تر انجام شوند، امکان کنترل سوالهای تکراری وجود داشته باشد و بازدیدکنندگان و کاربران گرامی بتوانند در کمترین زمان ممکن به جواب سوال خود دسترسی پیدا کنند.

این موضوع قفل خواهد شد و دیگر امکان اضافه کردن پست در آن وجود نخواهد داشت، ولی همچنان در دسترس است تا همه بتوانند از محتویات آن استفاده کنند.

با تشکر
مدیریت انجمن