PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Radian
January 30th, 2011, 12:11 PM
من دوستم که گرفت آستیگمات نصفش رو حساب کردن . نمره چشمش 6.5 بود 4 آستیگمات یه چشم هم 5 بود 2 آستیگمات . با یک چشم گرفت. مطمئن هستم که نصف آستیگمات حساب میشه

من امروز رفته بودم بیمارستان نیروی انتظامی برای فاز اول و معرفی به کمسیون . جالب اینجاست که با اینکه یک چشمم +1 بود و یک چشم -6 ، دکتر به من گفت با این نمره به راحتی معاف میشی ،

وقتی من ازش پرسیدم مگر این +1 هم جمع میشه ، گفت بلی جمع میشه .

در مورد حساب کردن نصف آستیگمات ، بلی تعدادی از پزشکان نصفش رو حساب میکنند ، مثل همین دکتر امروز . اما تعدادی هم کلش رو حساب میکنند . بستگی به رفرنس دانشگاهیشون داره .

فقط اینکه +1 رو جمع میکرد برام خیلی جالب بود .

به هر حال من برای 2 بیماری دیگه هم اقدام کردم ، و این شماره چشم رو در کناره در دستور کار قرار دادم :D .

3 بار قطره ریختن ! پدر مارو در آوردن !

naviditaly
January 31st, 2011, 06:31 AM
سلام دوستان
من چند روز پیش معاف شدم به خاطر واریکوسل نوع 3
من قبل از پست کردن دفترچه پیش 2 تا دکتر رفتم که یکیشون خیلی سختگیر و یکیشون از دکترهای بیمارستان بود که هر 2 گفتن معافی.بیمارستانم رفتم پیش همین دکترم که بدون مشکل واسم نوشت نوع 3
و اما روز کمیسیون.ابتدا بعد از گرفتن فیشها دکتر منو معاینه کرد و تشخیص نوع 3 داد.بعد واستادیم تا 12:30 که سرهنگ اومد و جالبترین قسمتش اتفاق افتاد.وقتی پرونده منو دید گفت ستوان برو معاینه کن!!! ستوان هم تشخیص نوع 3 دادند و پولاشونم دادیم و گفتن برو تا کارتت بیاد در خونتون
نکاتی که به نظرم مهم میاد ایناست:
اول اینکه مازیار بهم گفت که اگه واقعا نوع3 باشه معاف میشی.در مورد من که 100% همین بود.چون موقع هر2 معاینه کمیسیون وضعیتم طوری بود که اصلا خودشو نشون نمیداد اما با معاینه فهمیدند معافم.برخورد خوبی هم داشتند و حتی اون ستوان یکی 2 تا شوخی کوچیک هم باهام کرد که استرسم کمتر بشه
نکته دوم اینکه من سونوگرافی نداشتم و شاید یکی از دلایل موفقیتم همین بوده.البته دکترهام گفتن لازم نیست
نکته خیلی مهم اخر اینه که باید از دوستای خوبی که اینجا کمکم کردن تشکر کنم:
tiryasht
ehsandh
sam_cj
*****seda67
****maziarsh

دو نفر اخر خیلی خیلی کمکم کردن و تاثیر زیادی در مورد معافیت من داشتند.ازشون خیلی خیلی متشکرم

insomniac
February 1st, 2011, 01:58 PM
سلام من تو بيمارستان امام سجاد تاييد شدم آيا تو كميسيونم تاييد ميشم براي معافي ؟
آخه اين جا نوشته بودند اگه امام سجاد تاييد كنه رد خور نداره كه معافي.
درسته؟

samanjan
February 1st, 2011, 02:47 PM
سلام من تو بيمارستان امام سجاد تاييد شدم آيا تو كميسيونم تاييد ميشم براي معافي ؟
درسته؟

ممکنه در کمیسیون قبول نکنند و بگویند برو یک بیمارستان دیگه .
صد در صد نمیشه گفت .

sam_cj
February 1st, 2011, 03:14 PM
ممنون اما من نمره دو چشمم روهم 7.5 هستش و 0.75 هم آستیگماتیسم دارم. بازم معاف میشم؟

راستی اگه قطره بریزن چی اینجوری نمره چشام یه نمره کم میشه و معاف نمیشم. خواهش میکنم راهنماییم کنین ممنونم.

زیر دیپلم که نیستید؟ با این شرایط با ناراحتی فراوان معاف نمیشید. مشمول بند دیگه ای نمیشید؟

درود
خدمت دوستان عرض کنم که اینقدر سره عدد نهایی جمع چشم اطلاعات پراکنده و بعضا اشتباه ندهند لطفا .
اینکه میفرمائید استیکمات نصفش جمع میشه یا + باشه جمع نمیشه و ... هیچ سند و مدرکی نداره
اینکه دوستتون رفته و اینو گفته هم فایده نداره
اینجوری فقط ممکنه یه سری دوستان منصرف شن از اقدام برا معافیت یا استرس بگیرن و ...
البته دوستمون irani_2569 اگه خوب مطالبه صفحاته قبل و میخوند نیاز به سوال مجدد نبود
شما هم اگه دیپلم هستید احتملا زیاد معاف هستید,حتما پیگیری کنید و مطمئن باشید.
کلا نمره نهایی چشم و با دستگاه میگرن(یبار قبل از قطره یبارم بعدش) و دکتر مربوطه طبق پرینت دستگاه ,جمع میکنه و نظرشو مینویسه
خبری از نصف و اینام نیست.بعد قطره معمولا نمره چشم بهتر میشه(پائین میاد یه ذره) ولی استیکمات اگه زیاد نشه(مثه من و برادرم که شد) کم نمیشه(این و قبلا 2 بار گفته بودم!!!!!!!!!)
هرچی هم قراره بشه واسه چشم, کاری از قبل نمیشه کرد,دوستمون seda67 سریع صورت مساله رو پاک کرد و رفت سراغ یه بیماری دیگه و راه دیگه!!!
خواهشم اینکه مطالب قبل(6 ,7 صفحه پیش) و مطالعه کنید,کامل و جامع همچی گفته شده

سپاس :)

sam_cj
February 1st, 2011, 03:35 PM
درسته؟

ممکنه در کمیسیون قبول نکنند و بگویند برو یک بیمارستان دیگه .
صد در صد نمیشه گفت .

درود
دوست خوبم insomniac
یه سوال از شما داشتم
انصافا 5 صفحه هم از فروم رو خوب خوندی؟
اگه بله با اینکه کم خوندی ولی بازم این سوال و نمیکردی!!!
فرض محال دوستان بگن اره ممکنه رد بشی تو کمیسین,=> اونوقت شما میخوای نری دیگه اونجا؟1؟!
اگرم بگن 100% ok میشه هم بازم قطعی نیست.
اینجوری باعث استرس خودتو دوستان دیگه ای با وضعیته مشابه خودتون میشی.
حداقل مورد بیماری میفرمودی کامل.
درهرصورت موفق باشی.
:)

سپاس

insomniac
February 1st, 2011, 04:07 PM
من حرف شما رو قبول دارم چيزي كه من مي دونم اينه كه كميسيون بستگي به حال دكتر داره
اگه قراره انتقاد بشه بايد از بعضي ها انتقاد كرد چون بعضيا ميان ميگن يا اينطور ميشي يا اينطور در حالي كه هيچ فردي اين جا پزشك كميسيون نيست كه بخواد نظر بده
پس ما اين جا نمي تونيم بگيم شما 100 در صد معافي ، معاف از رزمي ،يا اعزام.
همين 3 يا 4 صفحه پيش يه فردي در مورد كف پا سوال كرده گفته شده معاف از رزم يا اعزام.
من نمي دونم ايشون تو كميسيونند كه مطمئنند.شايد دكتر حال كرد بنويسه معاف.پس الكي نظر قطعي ندند بعضي ها

seda67
February 1st, 2011, 04:52 PM
من حرف شما رو قبول دارم چيزي كه من مي دونم اينه كه كميسيون بستگي به حال دكتر داره
اگه قراره انتقاد بشه بايد از بعضي ها انتقاد كرد چون بعضيا ميان ميگن يا اينطور ميشي يا اينطور در حالي كه هيچ فردي اين جا پزشك كميسيون نيست كه بخواد نظر بده
پس ما اين جا نمي تونيم بگيم شما 100 در صد معافي ، معاف از رزمي ،يا اعزام.
همين 3 يا 4 صفحه پيش يه فردي در مورد كف پا سوال كرده گفته شده معاف از رزم يا اعزام.
من نمي دونم ايشون تو كميسيونند كه مطمئنند.شايد دكتر حال كرد بنويسه معاف.پس الكي نظر قطعي ندند بعضي ها
این نظر هایی که من و بقیه ی دوستان میدهیم بنابه مشاهدات شخصی و تجربه ی خودمون و دوستانمونه. از طرف دیگه قانون معافیت های پزشکی و کفالت رو خود من حداقل 4 بار خوندم تا برای معافی درخواست دادم. من به علت فشار خون میخواستم معافیت پزشکی بگیرم که با مطالعه ی همین فروم و خوندن دستورالعمل نظام وظیفه پشیمون شدم و پیگیر کفالت شدم و معاف شدم . بلاخره 50 نفری دور و برم یا درحال گرفتن معافی هستند یا گرفتند و اطلاعاتم تقریبا به روزه. بعدش یعنی چی دکتر حال کرد بنویشه معاف. کسی شرایط مندرج توی قانون معافیت رو نداشته باشه مگه الکیه دکتر حال کنه بنویسه معاف؟؟؟؟ دکتر حال کرد سرهنگ حیدری که تقریبا با کسی حال نمیکنه چی؟ به نظر من کسی که احتمال معافی دائمش طبق دستورالعمل کمتر از 100 درصد هست اصلا نباید برای اون بیماری اقدام کنه وقتشو هدر میده و جنگ اعصاب برای خودش درست میکنه.

insomniac
February 1st, 2011, 07:49 PM
ولي ديده هاي من يه چيزه ديگه اي ميگه.
در مورد عرق كف دست براي 2 تا از اقوام.شرايطي شبيه هم.ولي يكيشون معاف شد ولي اون يكي نه.
در نتيجه يه دكتر گفت معافه ولي يه دكتر ديگه گفت اعزام.پس هيچ وقت نبايد قطعي گفت.در ضمن شك نكن اگه دكتر سرحال باشه بيماري يه ذره نزديك به معافي باشه ميزنه معاف.ولي اگه سر حال نباشه خيلي براي معافي سخت مي گيره.

seda67
February 1st, 2011, 08:07 PM
ولي ديده هاي من يه چيزه ديگه اي ميگه.
در مورد عرق كف دست براي 2 تا از اقوام.شرايطي شبيه هم.ولي يكيشون معاف شد ولي اون يكي نه.
در نتيجه يه دكتر گفت معافه ولي يه دكتر ديگه گفت اعزام.پس هيچ وقت نبايد قطعي گفت.در ضمن شك نكن اگه دكتر سرحال باشه بيماري يه ذره نزديك به معافي باشه ميزنه معاف.ولي اگه سر حال نباشه خيلي براي معافي سخت مي گيره.
این جوری هم نیست.
پدر منو توی شورا ارتوپد برای اعصاب دید. چشم پزشک واریکوسل میبینه. بابا طرف دکتره. آیین نامه رو خونده . درسش رو خونده. یعنی یکی سکته کنه توی مریضاش سرحال باشه عمل میکنه نباشه میزاره بمیره؟
بعدشم هم من خیلی اصراری ندارم بگم من خیلی این کارم و کارم درسته. دوستان دیدن که فقط مشاهداتم رو میگم. بازم هر چی شما بگی چشم.

irani_2569
February 2nd, 2011, 01:46 AM
درود
خدمت دوستان عرض کنم که اینقدر سره عدد نهایی جمع چشم اطلاعات پراکنده و بعضا اشتباه ندهند لطفا .
اینکه میفرمائید استیکمات نصفش جمع میشه یا + باشه جمع نمیشه و ... هیچ سند و مدرکی نداره
اینکه دوستتون رفته و اینو گفته هم فایده نداره
اینجوری فقط ممکنه یه سری دوستان منصرف شن از اقدام برا معافیت یا استرس بگیرن و ...
البته دوستمون irani_2569 اگه خوب مطالبه صفحاته قبل و میخوند نیاز به سوال مجدد نبود
شما هم اگه دیپلم هستید احتملا زیاد معاف هستید,حتما پیگیری کنید و مطمئن باشید.
کلا نمره نهایی چشم و با دستگاه میگرن(یبار قبل از قطره یبارم بعدش) و دکتر مربوطه طبق پرینت دستگاه ,جمع میکنه و نظرشو مینویسه
خبری از نصف و اینام نیست.بعد قطره معمولا نمره چشم بهتر میشه(پائین میاد یه ذره) ولی استیکمات اگه زیاد نشه(مثه من و برادرم که شد) کم نمیشه(این و قبلا 2 بار گفته بودم!!!!!!!!!)
هرچی هم قراره بشه واسه چشم, کاری از قبل نمیشه کرد,دوستمون seda67 سریع صورت مساله رو پاک کرد و رفت سراغ یه بیماری دیگه و راه دیگه!!!
خواهشم اینکه مطالب قبل(6 ,7 صفحه پیش) و مطالعه کنید,کامل و جامع همچی گفته شده

سپاس :)

از راهنمایی شما ممنونم دوست عزیز پس یعنی من با نمره دو چشم با هم 7.5 و 0.75 آستیگمات معاف میشم؟ فکر نکنم چون همه چه دکتر و چه دوستان میگن باید نمره چشمت کم کم 8 باشه تا معاف بشی!

KamyarAnathemA
February 3rd, 2011, 03:45 PM
با توجه به دیدن کارت معافیت پزشکی دوستم و پسر داییم که با فاصله 6 ماه از هم معاف شدن و فقط پسر داییم تو حوزه معاف شد و دوستم تو شورایعالی به این نتیجه رسیدم که

کسایی که تو خود حوزه معاف میشن رو کارتشون فقط مینویسه پزشکی
اما کسایی که مثل دوستم میرن شورایعالی و معاف میشن روی کارت ماده و بند رو هم مینویسه

samanjan
February 4th, 2011, 12:25 AM
با توجه به دیدن کارت معافیت پزشکی دوستم و پسر داییم که با فاصله 6 ماه از هم معاف شدن و فقط پسر داییم تو حوزه معاف شد و دوستم تو شورایعالی به این نتیجه رسیدم که

کسایی که تو خود حوزه معاف میشن رو کارتشون فقط مینویسه پزشکی
اما کسایی که مثل دوستم میرن شورایعالی و معاف میشن روی کارت ماده و بند رو هم مینویسه

من تا حالا ندانیم این چنین چیزی شما می توانی ازشون عکس بگیری و بذاری تو سایت.

seda67
February 4th, 2011, 01:47 AM
من تا حالا ندانیم این چنین چیزی شما می توانی ازشون عکس بگیری و بذاری تو سایت.
دوستای من اداره ی نظام وظیفه شورای پزشکی معاف شدن و بند و ماده رو نوشته روی کارتشون. تاریخ کارت پاییز 89

maziyarsh
February 4th, 2011, 06:52 AM
از راهنمایی شما ممنونم دوست عزیز پس یعنی من با نمره دو چشم با هم 7.5 و 0.75 آستیگمات معاف میشم؟ فکر نکنم چون همه چه دکتر و چه دوستان میگن باید نمره چشمت کم کم 8 باشه تا معاف بشی!
دوست عزیز معافیت پزشکی آینده شماست واژه میگن معنی نداره! قوانین و مقررات مربوط به معافیت پزشکی رو مطالعه بکنید کامل :
د) هيپرمتروپي بيش از شش ديوپتري يك چشم معاف دائم.
اگر هر دو باشه که باید بالای 10 باشه. با یک چشم به این شرط میشه.

irani_2569
February 4th, 2011, 10:11 PM
قانونش رو خودمم بلدم دوست خوب!

اما هم متخصص چشم ، هم دوستان و هم اعضای خوب این انجمن میگن برای دیپلم اگر نمره هر دو چشم 8 و بالای 8 باشه معافی کامل داره.

samanjan
February 4th, 2011, 11:25 PM

اما هم متخصص چشم ، هم دوستان و هم اعضای خوب این انجمن میگن برای دیپلم اگر نمره هر دو چشم 8 و بالای 8 باشه معافی کامل داره.

مگه قانون را دوستان و بچه های این سایت مشخص می کنند .

طبق قوانین معافیت نوشته کسانی که دیپلم هستند و مجموع چشم 8 به بالا معافی صد در صد .

ehsandh
February 9th, 2011, 01:25 AM

دوست خوبم، شما مجموع چشمات و آستیگماتش با هم میشه 8.25، یعنی لب مرز. حالا این رو هم در نظر بگیر که اونجا قطره هم میریزن تو چشمات، و چشمت احتمالا مجموعا بشه 7.75، که معاف نمیشی. اگر فکر می کنی با شش ماه تا یک سال صبر، و البته تلاش!!!، چشمت ضعیف تر میشه، صبر کن بعدا اقدام کن. وگرنه اقدام برای معافی الان یه مقدار برا شما ریسکیه.

speedup44
February 9th, 2011, 03:13 AM
سلام دوستان من دو روز پیش واسه یه بیماری رفته بودم بیمارستان که دکتر باید پای منو می دید و چون چشمش اوفتاد به بیضه هام گفت دوست عزیز تو اگه خدمت نرفته باشی بدونه هیچ مشکلی معاف هستی ولی یه مشکلی هست چون در حال تحصیل در دانشگاه هستم و معافیت تحصیلی برام خورده دیگه نمی تونم تا پایان تحصیل از معافیت استفاده کنم می خواستم اینو بپرسم آیا تبصره ای یا بندی مادی نیست که از این معافیت استفاده کنم

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم ما پنچ برادریم که من برادر سومی هست و حالا دو برادر بزرگم در حال رفتن به خدمت هستن آیا من می تونم از معافیت استفاده کنم
(چون یه جای خونده بودم که اگر دو برادر همزمان در خدمت باشن بردار سومی می تونه معاف شه )

seda67
February 9th, 2011, 03:27 AM
سلام دوستان من دو روز پیش واسه یه بیماری رفته بودم بیمارستان که دکتر باید پای منو می دید و چون چشمش اوفتاد به بیضه هام گفت دوست عزیز تو اگه خدمت نرفته باشی بدونه هیچ مشکلی معاف هستی ولی یه مشکلی هست چون در حال تحصیل در دانشگاه هستم و معافیت تحصیلی برام خورده دیگه نمی تونم تا پایان تحصیل از معافیت استفاده کنم می خواستم اینو بپرسم آیا تبصره ای یا بندی مادی نیست که از این معافیت استفاده کنم

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم ما پنچ برادریم که من برادر سومی هست و حالا دو برادر بزرگم در حال رفتن به خدمت هستن آیا من می تونم از معافیت استفاده کنم
(چون یه جای خونده بودم که اگر دو برادر همزمان در خدمت باشن بردار سومی می تونه معاف شه )
برای معافیت پزشکی باید فارغ التحصیل - انصرافی یا اخراجی باشید. صبر کنید تا پایان درستون .....واریکوسل احتمال پیشرفت هم داره ولی یه نکته هست که امکان اینکه واریکوسل از سال 90 از لیست بیماری ها حذف بشه وجود داره.
دو برادر در حال خدمت موجب معافیت دائم شما از خدمت نمیشه.

irani_2569
February 9th, 2011, 11:28 AM
ممنونم دوست خوب اما به پرسش: برای معافی چشم نمره آستیگمات رو هم با نمره دو چشم جمع میکنن؟ اگه اینجوره که خیلی خوبه و من فقط نیم نمره کم دارم تا از شر خدمت لعنتی نجات پیدا کنم!

m3hrd8d
February 9th, 2011, 11:44 AM
یعنی واقعا هیچ کس اینجا راجع به معافیت موقت اطلاعاتی نداره ؟

moris
February 9th, 2011, 12:00 PM
ببخشید من اشتباهی این سئوال رو تو انجمن کفالت پرسیدم اگه میشه اون رو پاک کنید من اینجا سئوالم رو تکرار میکنم

سلام
ببخشید من خیلی وقت پیش یه سئوال در مورد معافیت با انحراف بینی کردم اما کسی جواب نداد ممنون میشم اگه این بار کمکم کنید (خیلی بد شانسم)
من حدود 1.5 سال پیش عمل انحراف بینی انجام دادم و تمام مدارک رو هم در اختیار دارم اما از روی بدشانسی یا خوش شانسی انحراف بینی من بر طرف نشد و هنوز از لحاظ ظاهر + تنفس مشکل دارم
انحراف بینی من شدید بود و مطمئنم اگه قبل از عمل اقدام میکردم معاف بودم اما چون دانشجو بودم نمیتونستم
حالا سئوال من اینه که اصلا امید داشته باشم واسه معافی یا نه ؟؟؟
شما تا حالا کسی رو دیدید که بتونه با این وضعیت معاف بشه ؟؟ یعنی انحراف بینی؟
و اینکه آیا بیمارستان یا دکتری هست که الان برم پیشش و منو راهنمایی کنه واسه این قضیه ؟؟؟
من دو برادرم هم رفتن سربازی و جفتشون مجردی زندگی میکنن و پدرم حدود 70 سال سن داره و خواهرم هم بیمار خاص هستش آیا میتونم رو این قضیه هم مانور بدم؟؟؟؟

sadra88
February 9th, 2011, 12:32 PM
سلام
ببخشید خواستم ببینم این چه صیغه ای که باید حساب بانک سپه باز کنیم؟!!!سرکاریه؟ یا ما هم که می خواهیم معافیت پزشکی بگیریم باید حساب باز کنیم؟لطفا راهنمایی کنید

Radian
February 9th, 2011, 01:54 PM
سلام
ببخشید خواستم ببینم این چه صیغه ای که باید حساب بانک سپه باز کنیم؟!!!سرکاریه؟ یا ما هم که می خواهیم معافیت پزشکی بگیریم باید حساب باز کنیم؟لطفا راهنمایی کنید

این صیغه ی جدیده و حدودا 2 ماهه که داره اجرا میشه .

مربوط به واریز حقوق سربازی هست :) ... چرا که شما اگر معاف نشید یکراست میرید سربازی و دوستان میخوان که در وقت صرفه جویی بشه .

maziyarsh
February 9th, 2011, 04:36 PM
کاربران گرامی به عنوان تاپیک دقت بیشتری کنید و سعی کنید در راستای عناوین تاپیکها ارسال داشته باشید تا هم نتیجه ی بهتری بگیرید و هم فضای مفیدتری داشته باشیم. این تاپیک مربوط به معافیت اون هم فقط پزشکی هست. در مورد هر بخشی از نظام وظیفه به اندازه ی کافی تاپیک موجود هست. لطفا از تاپیک های مرتبط استفاده کنید.

با تشکر

hadi369
February 10th, 2011, 12:20 AM
سلام
کسی از شماها بوده که در عین خدمت واسه معافیت پزشکی اقدام کنه ؟
میخواستم بدونم مراحل کمیسیونش چه جوریه ؟ چقدر طول میکشه ؟
من تازه برگه معرفی به کمیسون رو از یگانمون گرفتم

یه سوال دیگه
کسی اینجا به خاطر مشکل فکش معافی گرفته ؟
اگه هست ممنون میشم راهنماییم کنه

majidsaedi
February 10th, 2011, 03:02 PM
سلام دوستان
من الان دانشجو کارشناسی هستم
3 ترم دیگه از درسم مونذه
تو 14 شهریور نمره چشمم اینجوری بوده
چشم راست: -3.75 -1
چشم چپ: -3.75 -1
تو 20 بهمن اینجوری بوده
چشم راست: -4 - 1.5
چشم چپ: -4 -1
این رو گفتم منظورم این بود که نمره چشمم افزایشیه فعلا(ثابت نشده)
به نظرتون با نمره چشم فعلی می تونم معاف بشم؟
آخه دکتر می گفت خود 10 رو معاف نمی کنن
و می گفت نمره آستیگمات رو نصفش رو حساب می کنن

REALie
February 11th, 2011, 12:33 AM
من برای بیماری واریکوسل به سه دکتر مراجعه کردم. یک دکتر دو سال پیش رفتم، ولی 2 سال وقفه افتاد و حالا 2 تا دکتر دیگه رفتم.
1ی دو سال پیش گفت عمل احتیاج هست (معاینه فیزیکی + سونوگرافی )
1ی امسال گفت فعلا چون ازدواج نکردی مشکلی نداره (فیزیکی + گفت این سونوگرافی یعنی مشکل داری)
1ی امسال گفت عمل انجام بدی بهتره (فیزیکی + آزمایش اسپرم)
از درجه ی جدیت که از دکتر سومی پرسیدم. نگفت درجه چند هست، فقط گفت که میتونی عمل کنی.
هر سه تا متخصص مجاری ادراری یا اورولوژیست بودن.
سونوگرافیش مال 2 سال پیش بود (که احتمالا پیشرفت هم کرده) ولی آزمایش اسپرم به روز بود.

حالا من سوالم این هستش که. الان با توجه به این سه دکتری که رفتم، به نظر میرسه که من مشکل دارم؟
الان چی کار کنم؟ میشه معافیت گرفت؟
اگه مراحل این کار را جایی گفتین، لطفا لینکش را اینجا قرار بدین.
من تازه فهمیدم که انگار میخوان از 90 قانونشو بردارن. لطفا اگر ممکن است سریع راهنمایی کنید که منم سریع اقدام کنم براش.

sam_cj
February 11th, 2011, 03:07 PM
درود
دوستان اطلاع دارن که اگه قبل از اومدن کارت معافی دمه خونه(که یه 30-40 روزی گویا طول میکشه)
بخوایم واسه گرفتن پاسپورت و مدرک از دانشگاه(دانش نامه) اقدام کنیم,باید چیکار کنیم؟
ایا ن.و استعلامی,برگه ای,مدرکی برای پلیس +10 و دانشگاه صادر میکنه که بشه 2 مورد بالا رو زودتر انجام داد؟!؟!
کلا انجام شدنی هست اینکار؟

سپاس

seda67
February 11th, 2011, 03:52 PM
درود
دوستان اطلاع دارن که اگه قبل از اومدن کارت معافی دمه خونه(که یه 30-40 روزی گویا طول میکشه)
بخوایم واسه گرفتن پاسپورت و مدرک از دانشگاه(دانش نامه) اقدام کنیم,باید چیکار کنیم؟
ایا ن.و استعلامی,برگه ای,مدرکی برای پلیس +10 و دانشگاه صادر میکنه که بشه 2 مورد بالا رو زودتر انجام داد؟!؟!
کلا انجام شدنی هست اینکار؟

سپاس
کسایی که کفالت می گیرن سالن 3 اتاق 25 - ده روز بعد معرفی به صدور کارت هر نامه ای بخوان میده بهشون. قطعا پزشکی ها هم همینطوره. از سرهنگ حیدری سالن 3 بپرس راهنماییت میکنه.

naviditaly
February 11th, 2011, 04:33 PM
من برای بیماری واریکوسل به سه دکتر مراجعه کردم. یک دکتر دو سال پیش رفتم، ولی 2 سال وقفه افتاد و حالا 2 تا دکتر دیگه رفتم.
1ی دو سال پیش گفت عمل احتیاج هست (معاینه فیزیکی + سونوگرافی )
1ی امسال گفت فعلا چون ازدواج نکردی مشکلی نداره (فیزیکی + گفت این سونوگرافی یعنی مشکل داری)
1ی امسال گفت عمل انجام بدی بهتره (فیزیکی + آزمایش اسپرم)
از درجه ی جدیت که از دکتر سومی پرسیدم. نگفت درجه چند هست، فقط گفت که میتونی عمل کنی.
هر سه تا متخصص مجاری ادراری یا اورولوژیست بودن.
سونوگرافیش مال 2 سال پیش بود (که احتمالا پیشرفت هم کرده) ولی آزمایش اسپرم به روز بود.

حالا من سوالم این هستش که. الان با توجه به این سه دکتری که رفتم، به نظر میرسه که من مشکل دارم؟
الان چی کار کنم؟ میشه معافیت گرفت؟
اگه مراحل این کار را جایی گفتین، لطفا لینکش را اینجا قرار بدین.
من تازه فهمیدم که انگار میخوان از 90 قانونشو بردارن. لطفا اگر ممکن است سریع راهنمایی کنید که منم سریع اقدام کنم براش.

سلام
والا نمیدونم.اما من خودم همین تازگی ها با همین مشکل معاف شدم.به نظر من دفترچه بخر و ببین کدوم دکتر از همه سختگیرتره برو پیش همون که اگه ok داد خیالت راحت باشه.اگه مشهدی باشی خیلی میتونم کمکت کنم.مشهدی هستی پیام خصوصی بده که بهت شماره بدم زنگ بزنی مفصل حرف بزنیم

vv_matin
February 11th, 2011, 10:09 PM
سلام .
امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه.
دوستان من چند روز پیش رفته بودم یک جا برای معاینه که دفترچه ام رو بفرستم برای اعزام به خدمت. فکر میکردم که سالم و تندرستم (!) و اصلاً خودم رو آماده خدمت کردم.
در کمال ناباوری دکتر گفت که فاصله بین دو زانوم 9 سانتیمتر هست و من تا همینجا قطعاً معاف از رزم میشم (که البته زیاد به حالم سودی نداره، چون مدرکم فوق لیسانس هست و عملاً آموزشی سختی در پیش ندارم) و اگر کمی شانس داشته باشم، ممکنه کاملاً معاف بشم، چون کسانی بودن که با فاصله بین دو زانوی 8 و 8.2 هم معافیت کامل گرفتند. یه سری آزمایش دیگه هم داد که انجام بدم و نتیجه رو ببرم پیشش ببینم مشکل دیگه ای هم دارم یا نه!!

حالا الان یکی دو تا سوال پیش اومده برام که ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره من رو راهنمایی کنه:
1- دکتر گفت من مینویسم معاف از رزم، منتها تو احضار میشی به شورای پزشکی و معاینه میشی، یا معاف از رزم میشی یا معاف کامل. حالا الان من دفترچه رو که پست کنم، آیا احضاریه برای من میاد یا برگه سبز؟ بعد اگر برگ سبز میاد تاریخ اعزام توش خورده؟ این سوال رو از این جهت میپرسم که اگر معاف نشدم، باز باید یه بار دیگه دفترچه پست کنم و صبر کنم تا با چند ماه تاخیر برام تاریخ اعزام بیاد، یا همین یک بار که اقدام کنم کفایت میکنه؟ (چون میخوام اگر معاف نمیشم زود برم خدمت)
2- با توجه به اینکه مدرکم فوق لیسانسه، اگر معاف نشم مایل نیستم که برام بزنن معاف از رزم. باز معافیت پزشکی دو سال آدم رو جلو میندازه اما معافیت از رزم چندان به دردم نمیخوره؛ به علاوه شنیدم بعداً ممکنه از نظر کار و ... مشکلاتی ایجاد کنه (هر چند بعضی از دوستان گفتند الان دیگه زیاد مسئله خاصی نیست) آیا اگر در جلسه شورای پزشکی بگن فقط معاف از رزم، میتونم ازشون بخوام که برام معاف از رزمی صادر نکنن و همون خدمت معمول رو برم؟

Hamid_110
February 11th, 2011, 11:51 PM
سلام

1- براتون دعوت نامه میاد به بیمارستان ...

2- بعیده قبول کنند؛ چون معاف از رزم که الکی نمیدن! ممکنه خدایی نکرده تو خدمت مشکلی برای طرف پیش بیاد و بعدا ادعا کنه من مریض بودم. بهرحال اگر اونجا کسی رو پیدا کردی اصلا اجازه بده حرف بزنی حتما این موضوع رو مطرح کن !!!

موفق باشید

seda67
February 12th, 2011, 12:03 AM
سلام .
امیدوارم حال همه دوستان خوب باشه.
دوستان من چند روز پیش رفته بودم یک جا برای معاینه که دفترچه ام رو بفرستم برای اعزام به خدمت. فکر میکردم که سالم و تندرستم (!) و اصلاً خودم رو آماده خدمت کردم.
در کمال ناباوری دکتر گفت که فاصله بین دو زانوم 9 سانتیمتر هست و من تا همینجا قطعاً معاف از رزم میشم (که البته زیاد به حالم سودی نداره، چون مدرکم فوق لیسانس هست و عملاً آموزشی سختی در پیش ندارم) و اگر کمی شانس داشته باشم، ممکنه کاملاً معاف بشم، چون کسانی بودن که با فاصله بین دو زانوی 8 و 8.2 هم معافیت کامل گرفتند. یه سری آزمایش دیگه هم داد که انجام بدم و نتیجه رو ببرم پیشش ببینم مشکل دیگه ای هم دارم یا نه!!

حالا الان یکی دو تا سوال پیش اومده برام که ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره من رو راهنمایی کنه:
1- دکتر گفت من مینویسم معاف از رزم، منتها تو احضار میشی به شورای پزشکی و معاینه میشی، یا معاف از رزم میشی یا معاف کامل. حالا الان من دفترچه رو که پست کنم، آیا احضاریه برای من میاد یا برگه سبز؟ بعد اگر برگ سبز میاد تاریخ اعزام توش خورده؟ این سوال رو از این جهت میپرسم که اگر معاف نشدم، باز باید یه بار دیگه دفترچه پست کنم و صبر کنم تا با چند ماه تاخیر برام تاریخ اعزام بیاد، یا همین یک بار که اقدام کنم کفایت میکنه؟ (چون میخوام اگر معاف نمیشم زود برم خدمت)
2- با توجه به اینکه مدرکم فوق لیسانسه، اگر معاف نشم مایل نیستم که برام بزنن معاف از رزم. باز معافیت پزشکی دو سال آدم رو جلو میندازه اما معافیت از رزم چندان به دردم نمیخوره؛ به علاوه شنیدم بعداً ممکنه از نظر کار و ... مشکلاتی ایجاد کنه (هر چند بعضی از دوستان گفتند الان دیگه زیاد مسئله خاصی نیست) آیا اگر در جلسه شورای پزشکی بگن فقط معاف از رزم، میتونم ازشون بخوام که برام معاف از رزمی صادر نکنن و همون خدمت معمول رو برم؟
سلام
اگه معاف دائم نشید تشریف میبرید خونه براتون برگه سبز میاد (چه سرباز باشید چه معاف از رزم) - با 9 سانتی متر به نظر من اشتباهه تقاضای معافیت پزشکی. اون گواهی دکتره هم که نوشته معاف از رزم بخوره تو سرش . ویزیت کوفتش بشه. شما گواهی معاف دائم ببری معاف از رزم شاید بشی . مردک گواهی داده معاف از رزم.
بعدش اینکه معاف از رزم رو کارت شما درج نمیشه ولی شرایط کاملا مزخرفی هست. شما توی پادگان اسمتون معاف از رزم میره ولی از خداشونه که رژه برید و مسئول نظافت نباشید. خلاصه که چیزی نیست که فکرتون رو مشغولش کنید. اگه خوش شانس هستید برای معافی اقدام کنید یا معاف از رزم میشید یا معاف دائم. معاف از رزم و سرباز هم فرقی ندارند چه کارت پایان خدمت چه شرایط پادگان. فقط خواستید توی پادگان میتونید رژه نرید همین

mehshad
February 12th, 2011, 12:45 AM
دوستان من جدیدا یه خبری شنیدم با این مضمون که قراره با سایتها و افرادی که به مشولان در زمینه معافیت مشاوره مجازی میدن برخورد بشه !
خواستم ببینم چقدر این خبر موثقه ؟

sam_cj
February 12th, 2011, 12:50 AM
کسایی که کفالت می گیرن سالن 3 اتاق 25 - ده روز بعد معرفی به صدور کارت هر نامه ای بخوان میده بهشون. قطعا پزشکی ها هم همینطوره. از سرهنگ حیدری سالن 3 بپرس راهنماییت میکنه.

ممنون
ولی حیدری یه 1 ماهی میشه که نیست
لا اقل اون 1 هفته ای که من واسه کارای معافیم اونجا بودم که نبود
ولی پس کلا میفرمائید که میشه؟!؟!

سپاس

siyavashnevada
February 12th, 2011, 12:19 PM
با سلام
من دانشجو کارشناسی ناپیوسته (از کاردانی به کارشناسی) هستم و درسم تمام شده (با سنوات یعنی غیبت خوردم) و الان منتظرم مدرکم فارغ التحصیلیم بیاد
من واریکسل دارم و می خواهم هر جوری شده تا آخر سال اقدام کنم که شامل قوانین جدید سال 90 (که میگن قرار واریکوسل حذف شه) نشوم ولی صدور مدرک فارغ التحصیلیم خیلی طول میکشه ممکنه بیافته اونور سال.

1- آیا با اینکه غیبت دارم میتونم اقدام به معافیت پزشکی کنم ؟

2-در دفترچه نوشته متقاضیان معافیت پزشکی باید مدرک فراغت از تحصیل ارائه بدهند. میخواستم بدونم این مدرک را قبل از ارسال دفترچه ، موقع کمسیون پزشکی یا بعد از رای آنها می خواهند؟ من الان مدرک موقت دوره کاردانیم دستمه آیا این را از من قبول میکنند یا باید حتما مدرک کارشناسیم را بدهم؟

3-با توجه به اینکه فصل زمستان هست و هوا سرده + استرس در روز کمسیون پزشکی چه کار کنم تا واریکوسلم کاملا مشخص باشد؟؟
من موقعی که دمای بدنم میره بالا (مثلا موقعی که طب شدید دارم یا زیر دوش آب گرم ایستادم) واریکوسلم کاملا مشخصه ولی موقعی که سردمه یا استرس دارم اصلا بیضه هام کوچیک میشن و واریکسلم ناپدید میشه.
ایا قرصی یا دارویی وجود داره که باعث بشه بدن گرمش بشه و رگهای بیضه کاملا معلوم بشوند ؟؟؟

4- اگر معافیت دائم پزشکیم تایید شود کارت معافیت را موقت صادر میکنند یا به طور دائم؟؟ یعنی نمی گویند 2 سال دیگه بیا ببینیم واریکسل برطرف شده یا نه تا اگه شده بفرستیمت خدمت؟؟؟

seda67
February 12th, 2011, 02:55 PM
با سلام
من دانشجو کارشناسی ناپیوسته (از کاردانی به کارشناسی) هستم و درسم تمام شده (با سنوات یعنی غیبت خوردم) و الان منتظرم مدرکم فارغ التحصیلیم بیاد
من واریکسل دارم و می خواهم هر جوری شده تا آخر سال اقدام کنم که شامل قوانین جدید سال 90 (که میگن قرار واریکوسل حذف شه) نشوم ولی صدور مدرک فارغ التحصیلیم خیلی طول میکشه ممکنه بیافته اونور سال.

1- آیا با اینکه غیبت دارم میتونم اقدام به معافیت پزشکی کنم ؟

2-در دفترچه نوشته متقاضیان معافیت پزشکی باید مدرک فراغت از تحصیل ارائه بدهند. میخواستم بدونم این مدرک را قبل از ارسال دفترچه ، موقع کمسیون پزشکی یا بعد از رای آنها می خواهند؟ من الان مدرک موقت دوره کاردانیم دستمه آیا این را از من قبول میکنند یا باید حتما مدرک کارشناسیم را بدهم؟

3-با توجه به اینکه فصل زمستان هست و هوا سرده + استرس در روز کمسیون پزشکی چه کار کنم تا واریکوسلم کاملا مشخص باشد؟؟
من موقعی که دمای بدنم میره بالا (مثلا موقعی که طب شدید دارم یا زیر دوش آب گرم ایستادم) واریکوسلم کاملا مشخصه ولی موقعی که سردمه یا استرس دارم اصلا بیضه هام کوچیک میشن و واریکسلم ناپدید میشه.
ایا قرصی یا دارویی وجود داره که باعث بشه بدن گرمش بشه و رگهای بیضه کاملا معلوم بشوند ؟؟؟

4- اگر معافیت دائم پزشکیم تایید شود کارت معافیت را موقت صادر میکنند یا به طور دائم؟؟ یعنی نمی گویند 2 سال دیگه بیا ببینیم واریکسل برطرف شده یا نه تا اگه شده بفرستیمت خدمت؟؟؟
1- غیبت مانعی برای استفاده از معافیت پزشکی نیست
2- مدرک تحصیلی رو پلیس +10 از شما کپی برابر اصلشو میخواد.
3- ---
4- معافیت موقت 6 ماهه هست که برای واریکوسل معافی موقت صادر نمیشه و اگه تایید بشید دائم خواهد بود

iman_kh
February 12th, 2011, 02:58 PM
سلام دوستان
من الان دانشجو کارشناسی هستم
3 ترم دیگه از درسم مونذه
تو 14 شهریور نمره چشمم اینجوری بوده
چشم راست: -3.75 -1
چشم چپ: -3.75 -1
تو 20 بهمن اینجوری بوده
چشم راست: -4 - 1.5
چشم چپ: -4 -1
این رو گفتم منظورم این بود که نمره چشمم افزایشیه فعلا(ثابت نشده)
به نظرتون با نمره چشم فعلی می تونم معاف بشم؟
آخه دکتر می گفت خود 10 رو معاف نمی کنن
و می گفت نمره آستیگمات رو نصفش رو حساب می کنن

سلام
راستش من نميتونم چشم شما رو براي يك سال ديگه پيش بيني كنم. فقط دو تا نكته:
چشم شما با قطره بايد بيشتر از ده باشه
آستيگماتيك با ضريب يك جمع ميشه و نصف نمي شود.
من خودم معافيت چشم گرفتم مجموع آستيگماتيك هم 5 بود كه 5 رو حساب كردن

majidsaedi
February 12th, 2011, 03:26 PM
سلام
ممنون ایمان جان
خوب اگه کامل حساب کنن من بدون قطره جمع 2 چشم 10.5 میشه
می خوام بدونم خود 10 رو هم معاف می کنن؟
یا مثلا باید 11 باشه تا معاف کنن؟
شما جمع نمره چشمات 10 بود؟یا بیشتر بود؟

vv_matin
February 12th, 2011, 07:17 PM
سلام
اگه معاف دائم نشید تشریف میبرید خونه براتون برگه سبز میاد (چه سرباز باشید چه معاف از رزم) - با 9 سانتی متر به نظر من اشتباهه تقاضای معافیت پزشکی. اون گواهی دکتره هم که نوشته معاف از رزم بخوره تو سرش . ویزیت کوفتش بشه. شما گواهی معاف دائم ببری معاف از رزم شاید بشی . مردک گواهی داده معاف از رزم.
بعدش اینکه معاف از رزم رو کارت شما درج نمیشه ولی شرایط کاملا مزخرفی هست. شما توی پادگان اسمتون معاف از رزم میره ولی از خداشونه که رژه برید و مسئول نظافت نباشید. خلاصه که چیزی نیست که فکرتون رو مشغولش کنید. اگه خوش شانس هستید برای معافی اقدام کنید یا معاف از رزم میشید یا معاف دائم. معاف از رزم و سرباز هم فرقی ندارند چه کارت پایان خدمت چه شرایط پادگان. فقط خواستید توی پادگان میتونید رژه نرید همین
از راهنماییها ممنون. البته همونطور که عرض کردم دکتر هنوز نظر نهاییش رو نداده.

دوست عزیز میتونم بپرسم چرا به نظر شما درخواست معافیت پزشکی با این شرایط اشتباهه؟ منظورم اینه که بعضی از دوستان میگفتند حتی اگه 5% هم احتمال میدی معاف بشی اقدام کن!
به قول معروف میگن سنگ مفت و گنجشک مفت! حالا شما دلیل مشخصی برای این فرمایشتون دارید؟

یعد یک سوال دیگه. از زمانی که من مدارک رو میدم پلیس+10، تا زمانی که برای بیمارستان احضار شم، چقدر طول میکشه؟ برگه سبز رو که میگن 20-30 روزه میاد...

sam_cj
February 12th, 2011, 07:23 PM
سلام
ممنون ایمان جان
خوب اگه کامل حساب کنن من بدون قطره جمع 2 چشم 10.5 میشه
می خوام بدونم خود 10 رو هم معاف می کنن؟
یا مثلا باید 11 باشه تا معاف کنن؟
شما جمع نمره چشمات 10 بود؟یا بیشتر بود؟

درود
دوست عزیز
تمامی سوالات شما حتی اونایی که بعدا میخواهین بپرسین بصورت کامل تو صفحات قبل توضیح داده شده!!!
اگه اونارو مطالعه کنید تو وقت خودتون هم صرفه جویی میشه,و هم از سوال تکراری تو فروم جلوگیری میشه

سپاس

siyavashnevada
February 12th, 2011, 07:46 PM
1- غیبت مانعی برای استفاده از معافیت پزشکی نیست
2- مدرک تحصیلی رو پلیس +10 از شما کپی برابر اصلشو میخواد.
3- ---
4- معافیت موقت 6 ماهه هست که برای واریکوسل معافی موقت صادر نمیشه و اگه تایید بشید دائم خواهد بود

با تشکر از پاسخ سریعتان اما

در مورد سئوال دوم : من الان فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته ام ولی مدرک فارغ التحصیلی ام را چند ماه دیگه بهم میدهند و من الان میخواهم برای معافیتم اقدام کنم اما الان مدرک دوره کاردانیم دستمه .آیا این مدرک را به عنوان آخرین مدرک تحصیلیم قبول میکنند یا باید حتما مدرک کارشناسیم را بدهم ؟؟؟؟ در ضمن در سیستم کامپیوتری نظام وظیفه برای مشخصات من اجازه تحصیل در دوره کارشناسی با غیبت وارد کرده اند یعنی میدونند که من الان دارم کارشناسی میخونم و گفته اند برو درست را تموم کن بعد بیا خدمت کن اما با غیبت !!

seda67
February 12th, 2011, 08:37 PM
با تشکر از پاسخ سریعتان اما

در مورد سئوال دوم : من الان فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته ام ولی مدرک فارغ التحصیلی ام را چند ماه دیگه بهم میدهند و من الان میخواهم برای معافیتم اقدام کنم اما الان مدرک دوره کاردانیم دستمه .آیا این مدرک را به عنوان آخرین مدرک تحصیلیم قبول میکنند یا باید حتما مدرک کارشناسیم را بدهم ؟؟؟؟ در ضمن در سیستم کامپیوتری نظام وظیفه برای مشخصات من اجازه تحصیل در دوره کارشناسی با غیبت وارد کرده اند یعنی میدونند که من الان دارم کارشناسی میخونم و گفته اند برو درست را تموم کن بعد بیا خدمت کن اما با غیبت !!
این که تو سیستم اونها الان شما دارید از معافیت تحصیلی استفاده میکنید باعث میشه که شما نامه ای ببرید که دیگه معافیت تحصیلی نمی خواهید. این نامه اخراج - انصراف یا فارغ التحصیلیه. اگه توی دانشگاه رابطه دارید نامه ی انصراف از تحصیل بگیرید برای نظام وظیفه. دوستای من 2 روزه گرفتند. البته در صورتی که همه ی واحدهاتون پاس شده باشن چون این نامه رو بگیرید ادامه تحصیل سخت میشه. کارتتون هم که اومد برید مدرکتون رو بگیرید. فقط یه توصیه قبل از اقدام مطمئن شید که واریکوسل شما گرید 3 هست. روی گرید 2 برای معافی دائم اصلا حساب نکنید.

siyavashnevada
February 12th, 2011, 08:45 PM
-با توجه به اینکه فصل زمستان هست و هوا سرده + استرس در روز کمسیون پزشکی چه کار باید کرد تا واریکوسلم فرد کاملا مشخص باشد؟؟
به طور معمول موقعی که دمای بدن میره بالا (مثلا موقعی که فرد طب شدید دارد یا زیر دوش آب گرم ایستاده است) واریکوسلش کاملا مشخص است ولی موقعی که هوا سرد باشه یا استرس داشته باشید اصلا بیضه ها کوچیک میشن و واریکسل ناپدید میشه.
ایا قرصی یا دارویی وجود داره که باعث بشه بدن گرمش بشه و رگهای بیضه کاملا معلوم بشوند ؟؟

naviditaly
February 13th, 2011, 01:41 AM
-با توجه به اینکه فصل زمستان هست و هوا سرده + استرس در روز کمسیون پزشکی چه کار باید کرد تا واریکوسلم فرد کاملا مشخص باشد؟؟
به طور معمول موقعی که دمای بدن میره بالا (مثلا موقعی که فرد طب شدید دارد یا زیر دوش آب گرم ایستاده است) واریکوسلش کاملا مشخص است ولی موقعی که هوا سرد باشه یا استرس داشته باشید اصلا بیضه ها کوچیک میشن و واریکسل ناپدید میشه.
ایا قرصی یا دارویی وجود داره که باعث بشه بدن گرمش بشه و رگهای بیضه کاملا معلوم بشوند ؟؟
سلام
من همین تازگی معاف شدم.در مورد من حرف شما کاملا درسته و اصلا خودشو نشون نداد اما اونا معاینه کردن و گفتن معاف.اگه میخوشاستن بهونه بیارن 100% رد میکردن اما اینطور نبود.تجربه شخصی من نشون داد که حقت رو بهت میدن.اما در جواب سوالت دارو که نمیدونم.اما میگن گرم کردن بدن مثل دویدن و بشین پاشو تاثیر داره.در ضمن اگه دستشویی اونجا اب گرم داشت شاید بتونی موضعی و موقتی یه کاری بکنی

seda67
February 13th, 2011, 02:17 AM
سلام
من همین تازگی معاف شدم.در مورد من حرف شما کاملا درسته و اصلا خودشو نشون نداد اما اونا معاینه کردن و گفتن معاف.اگه میخوشاستن بهونه بیارن 100% رد میکردن اما اینطور نبود.تجربه شخصی من نشون داد که حقت رو بهت میدن.اما در جواب سوالت دارو که نمیدونم.اما میگن گرم کردن بدن مثل دویدن و بشین پاشو تاثیر داره.در ضمن اگه دستشویی اونجا اب گرم داشت شاید بتونی موضعی و موقتی یه کاری بکنی
این داستان سر دراز داره انگار. خیلی بحث به جاهای باریک داره کشیده میشه. خدا کنه دوستانی که میخوان معافیت هموسکشوالی بگیرن از این سوال ها نپرسن که جدی جدی تو فروم نمیشه جواب داد.

fikhlonh
February 13th, 2011, 01:23 PM
سلام دوستان اگه فردي بيماري داشته باشه بعد بابت اون بيماري معاف نشه منتظره برگ سبزش باشه ولي يه دفعه متوجه ميشه كه دستش هم عرق مي كنه.
1-الان بايد چيكار كرد؟
2-من وقتي دستم رو مشت مي كنم بعد از 2 دقيقه عرق مي كنه ولي شدتش اون قدر نيست كه بريزه ولي دستم خيس ميشه مي خواستم بدونم آيا با اين شرايط ميشه معاف شد؟
3-شرايط اقدام معافي از داخل خدمت رو توضيح بديد ممنون ميشم.

manik1970
February 14th, 2011, 12:07 AM
سلام دوستان
دو تا سوال دارم:
1. کسی میدونه واسه اثبات پرکاری تیرویید هم، بستری می کنن یا نه؟
2. گرفتن معافیت پزشکی در حین خدمت سخت تر از قبل از خدمته؟
ممنون

fikhlonh
February 16th, 2011, 04:53 PM
سلام دوستان اگه فردي بيماري داشته باشه بعد بابت اون بيماري معاف نشه منتظره برگ سبزش باشه ولي يه دفعه متوجه ميشه كه دستش هم عرق مي كنه.
1-الان بايد چيكار كرد؟
2-من وقتي دستم رو مشت مي كنم بعد از 2 دقيقه عرق مي كنه ولي شدتش اون قدر نيست كه بريزه ولي دستم خيس ميشه مي خواستم بدونم آيا با اين شرايط ميشه معاف شد؟

sepehr_jun
February 16th, 2011, 07:40 PM
1-الان بايد چيكار كرد؟

سلام

شما که میفرمایید مقدار تعریق کف دستتون زیاد نیست و معاف نمیشید پس برای چی میپرسید؟ یکی از دوستان من برای همین تعریق کف دست اقدام کرده بود میگفت: اونجا ازم خواستن دستم رو بشورم - خشک کردم - بعد تایم گرفتن و چون دستم دیر شروع به تعریق کرد گفتن معاف نیستی....

موفق باشید

omid_delon
February 17th, 2011, 07:09 PM
سلام دوستان ، من برای پرولاپس قلب اقدام کرده بودم که معاف از رزم شدم ، میخواستم بپرسم برای اعتراض به رای شورا باید چکار کرد؟

seda67
February 17th, 2011, 09:58 PM
سلام دوستان ، من برای پرولاپس قلب اقدام کرده بودم که معاف از رزم شدم ، میخواستم بپرسم برای اعتراض به رای شورا باید چکار کرد؟
تشریف میبرید سالن 3 اتاق 11 - جانشین وظیفه ی عمومی. یه درخواست مینویسید که من فلانی توی شورا معاف از رزم شدم عاجزانه تقاضای تجدید نظر دارم. سرهنگ خیلی باحالی هست جانشین اداره نظام وظیفه براتون پاراف میکنه با مدارک پزشکی میرید پیش دکتر یوسفی یا یه دکتر دیگه که سالن 5 هستند. اونها تایید میکنند و دوباره به تعیین وقت شورا مراجعه میکنید.

palmera
February 18th, 2011, 01:39 AM
با سلام خدمت دوستان عزیزم
یه سوال داشتم بنده لیسانس دارم و 29 اسفند 6 ماه فرجم تموم میشه امروز برای شروع مراحل سربازی(بخوانید معافیت) رفتم پلیس +10 اونجا خانم مسئول به من گفت اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنی و تا اتمام مراحل فرجت تموم بشه و معافیت هم نگیری 3 ماه اضافه خدمت می خوری آیا ایشون درست می فرمودن یا سر کارمون گذاشتن؟

Ar@sh
February 18th, 2011, 01:55 AM
با سلام خدمت دوستان عزیزم
یه سوال داشتم بنده لیسانس دارم و 29 اسفند 6 ماه فرجم تموم میشه امروز برای شروع مراحل سربازی(بخوانید معافیت) رفتم پلیس +10 اونجا خانم مسئول به من گفت اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنی و تا اتمام مراحل فرجت تموم بشه و معافیت هم نگیری 3 ماه اضافه خدمت می خوری آیا ایشون درست می فرمودن یا سر کارمون گذاشتن؟

اون خانوم درست گفتن.
اگه شما تا تاریخ اعزام به خدمتتون نتیجه معافیت رو دریافت نکنین و نتیجه بعد تاریخ اعزام برسه و منفی باشه (یعنی معافیت پزشکی تشخیص داده نشه) شما با غیبت اعزام میشید و اضافه خدمت میخورید.

palmera
February 18th, 2011, 02:15 AM
دوستان عزیز یه مسئله رو می خواستم باهاتون در میون بذارم:من مشکل بواسیر دارم نمی دونم اطلاع دارید یا نه این بیماری اینطوریه که اگر فرد مبتلا بهش سر دستشویی زیاد بشینه یا زیاد راه بره یا یه کارایی تو این مایه ها بکنه بیماریش سریع اوت میکنه ولی با درمان و استفاده از پماد دوباره بهبود پیدا میکنه حالا من امروز رفتم دفترچه خریدم حالا از این به بعد باید چیکارا بکنم؟ آقا راستشو بگم من به یه هفته فرجه نیاز دارم تا بیماریمو در حد معافیت دائم اوت بدم می خواستم ببینم از شنبه که برم دنبال کاراش چند روز که بگذره نوبت معاینم میشه که برای اون روز کاملا آماده باشم؟

vv_matin
February 19th, 2011, 06:04 PM
سلام دوستان.
چند سوال.
از زمانی که مدارکمون رو برای معافیت پزشکی در پلیس +10 ثبت میکنیم، چقدر طول میکشه تا به شورای پزشکی دعوت شیم؟ من امروز مدارک رو ثبت کردم، میخوام ببینم تکلیفم قبل از عید معلوم میشه یا نه (چون ظاهراً 20 اسفند تا 20 فروردین نظام وظیفه تعطیله)
دوم این که اون پرینتی که پلیس +10 بهمون میده بعد از ثبت مدارک، و زیرش نوشته که به هیچ عنوان دیگه اطلاعاتش قابل تغییر نیست، اگر یک درصد کسی بخواد اطلاعاتش رو تغییر بده، (مثلاً برای من شماره نامه فارغ التحصیلیم رو سه رقم سمت چپ نامه که 891 یا /89هست رو تو پرینت نزده که بعیده چیز مهمی باشه، ولی به هرحال برای محکم کاری!) آیا امکانپذیر هست، یا دیگه هیچ راهی نداره؟

samanjan
February 19th, 2011, 06:14 PM
سلام دوستان.
چند سوال.
از زمانی که مدارکمون رو برای معافیت پزشکی در پلیس +10 ثبت میکنیم، چقدر طول میکشه تا به شورای پزشکی دعوت شیم؟ من امروز مدارک رو ثبت کردم، میخوام ببینم تکلیفم قبل از عید معلوم میشه یا نه (چون ظاهراً 20 اسفند تا 20 فروردین نظام وظیفه تعطیله)
دوم این که اون پرینتی که پلیس +10 بهمون میده بعد از ثبت مدارک، و زیرش نوشته که به هیچ عنوان دیگه اطلاعاتش قابل تغییر نیست، اگر یک درصد کسی بخواد اطلاعاتش رو تغییر بده، (مثلاً برای من شماره نامه فارغ التحصیلیم رو سه رقم سمت چپ نامه که 891 یا /89هست رو تو پرینت نزده که بعیده چیز مهمی باشه، ولی به هرحال برای محکم کاری!) آیا امکانپذیر هست، یا دیگه هیچ راهی نداره؟

بین 14-20 روز کاری . شما برای معافی باید دست کم 3-12 ماه وقت بذاری

vv_matin
February 19th, 2011, 06:52 PM
بین 14-20 روز کاری . شما برای معافی باید دست کم 3-12 ماه وقت بذاری

12 ماه؟؟؟ اگر معاف از رزم تشخیص داده بشم چی؟ اون هم یعنی 12 ماه دیگه اعزام میشم؟!؟!

دوم این که اون پرینتی که پلیس +10 بهمون میده بعد از ثبت مدارک، و زیرش نوشته که به هیچ عنوان دیگه اطلاعاتش قابل تغییر نیست، اگر یک درصد کسی بخواد اطلاعاتش رو تغییر بده، (مثلاً برای من شماره نامه فارغ التحصیلیم رو سه رقم سمت چپ نامه که 891 یا /89هست رو تو پرینت نزده که بعیده چیز مهمی باشه، ولی به هرحال برای محکم کاری!) آیا امکانپذیر هست، یا دیگه هیچ راهی نداره

در مورد این سوالم نظری ندارید؟
ممنون

seda67
February 19th, 2011, 09:33 PM
سلام دوستان.
چند سوال.
دفاتر پلیس +10 رو بخش خصوصی میگردونه و قانون یکسانی توشون اجرا نمیشه. به هر حال قبل امضا کردن برگه بهتر بود چک میکردید ولی قابل تغییر هست به سادگی و مشکل خاصی نیست. به دفتری که درخواست دادید مراجعه کنید. 12 ماه در صورتی امکانش هست که حداقل یک بار نامه ی بیمارستان رو شورای پزشکی قبول نکنه که خیلی خیلی خیلی کیس خاصی هست و به طور نرمال اگه پیگیر کارتون باشید حداکثر 9 ماه دیگه کارت به دستتون میرسه. روی همون 6-7 ماه حساب کنید برای برنامه ریزی. شما تا اعلام نظر شورای پزشکی حدود 3 ماه دیگه باید اینور اونور برید که یک ماه عید هم بذارید روش 4 ماه دیگه تقریبا وضعیتتون مشخص میشه. یا معاف دائم یا معاف از رزم یا سرباز و یا معرفی مجدد به بیمارستان.

vv_matin
February 19th, 2011, 10:09 PM
دفاتر پلیس +10 رو بخش خصوصی میگردونه و قانون یکسانی توشون اجرا نمیشه. به هر حال قبل امضا کردن برگه بهتر بود چک میکردید ولی قابل تغییر هست به سادگی و مشکل خاصی نیست. به دفتری که درخواست دادید مراجعه کنید. 12 ماه در صورتی امکانش هست که حداقل یک بار نامه ی بیمارستان رو شورای پزشکی قبول نکنه که خیلی خیلی خیلی کیس خاصی هست و به طور نرمال اگه پیگیر کارتون باشید حداکثر 9 ماه دیگه کارت به دستتون میرسه. روی همون 6-7 ماه حساب کنید برای برنامه ریزی. شما تا اعلام نظر شورای پزشکی حدود 3 ماه دیگه باید اینور اونور برید که یک ماه عید هم بذارید روش 4 ماه دیگه تقریبا وضعیتتون مشخص میشه. یا معاف دائم یا معاف از رزم یا سرباز و یا معرفی مجدد به بیمارستان.

خیلی ممنون از راهنماییتون.
فقط این اینور اونور رفتنش شامل چه مراحلی میشه؟
من فکر میکردم میرم معاینه میشم و همونجا یا میگن معاف شدی، یا میگن معاف از رزم و خلاص! ولی ظاهراً پروسه طولانیتری در انتظارمه!

seda67
February 19th, 2011, 11:10 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون.
فقط این اینور اونور رفتنش شامل چه مراحلی میشه؟
من فکر میکردم میرم معاینه میشم و همونجا یا میگن معاف شدی، یا میگن معاف از رزم و خلاص! ولی ظاهراً پروسه طولانیتری در انتظارمه!
بله گواهی پزشک خودتون (که خیلی هم نیازی نیست) - معاینه ی بیمارستان - انتظار برای رسیدن نامه ی بیمارستان به نظام وظیفه - شورای پزشکی - رای شورا - اگه معاف دائم نشید خدای نکرده - اعتراض به رای شورا - خلاصه که میدون سپاه تو را می خواند.

samanjan
February 19th, 2011, 11:19 PM
12 ماه؟؟؟ اگر معاف از رزم تشخیص داده بشم چی؟ اون هم یعنی 12 ماه دیگه اعزام میشم؟!؟!

در مورد این سوالم نظری ندارید؟
ممنون

گفتم بین 3 تا 12 ماه بستگی به معافیت و مراحل و .... دارد .
ممکنه بیشتر از 12 ماه هم شود

ببین 14-24 روز معرفی به بیمارستان برای معاینه
بین 14-20 روز معرفی به کمیسیون
بین 1-6 گرفتن خود کارت . بازم میگم ممکنه .

یکی از بچه ها چون مدارک تکمیل نبود 6 ماه منتظر کارت فقط بود ولی من 1 ماه گرفتم .

vv_matin
February 19th, 2011, 11:24 PM
مرسی از راهنماییها.
فقط یک سوال دیگه.
تو بیمارستان که معاینه میشم، معلوم میشه همون جا که نظرشون چیه؟ یا این که به خودم نمیگن و باید صبر کنم تا بره شورای پزشکی و اونجا نظر بیمارستان و شورا و بفهمم؟

samanjan
February 19th, 2011, 11:27 PM
مرسی از راهنماییها.
فقط یک سوال دیگه.
تو بیمارستان که معاینه میشم، معلوم میشه همون جا که نظرشون چیه؟ یا این که به خودم نمیگن و باید صبر کنم تا بره شورای پزشکی و اونجا نظر بیمارستان و شورا و بفهمم؟

نه تو بیمارستان مشخص نمی شود . باید بری کمیسیون و اونجا بهت میگن .

دکتر هم بهت نمیگه جی نوشتم تو برگه بهت میگه برو و منظر نامه معرفی به کمیسیون باش.

کار شما صد در صد میرود برای سال 90

seda67
February 19th, 2011, 11:50 PM
نه تو بیمارستان مشخص نمی شود . باید بری کمیسیون و اونجا بهت میگن .

دکتر هم بهت نمیگه جی نوشتم تو برگه بهت میگه برو و منظر نامه معرفی به کمیسیون باش.

کار شما صد در صد میرود برای سال 90
خوش شانس ترین آدم روی کره ی زمین باشید و مثل من کارهاتون گره نخوره تیرماه کارتتون اومد در خونتون از خوشحالی 8-9 متر بپرید هوا.

vv_matin
February 20th, 2011, 12:27 AM
خیلی ممنون از راهنماییها و دلگرمیها. دیگه وارد این وادی که شدیم، حالا تا آخر میرم ببینم سرنوشتمون چیه!

فقط یک مسئله. البته من معاف از رزمیم که تقریباً قطعیه. اما اگر به احتمال خیلی ضعیف معاف از رزم هم نشم، به نظرتون این پروسه اعلام تاریخ اعزام در صورت معاف نشدن، تا تیرماه انجام میشه؟ چون من 9 تیر فرجه شش ماهه ام تموم میشه. و اگر سرباز باشم و معاف از رزم نباشم، طبق قانونشون با غیبت اعزام میشم.

seda67
February 20th, 2011, 12:45 AM
خیلی ممنون از راهنماییها و دلگرمیها. دیگه وارد این وادی که شدیم، حالا تا آخر میرم ببینم سرنوشتمون چیه!

فقط یک مسئله. البته من معاف از رزمیم که تقریباً قطعیه. اما اگر به احتمال خیلی ضعیف معاف از رزم هم نشم، به نظرتون این پروسه اعلام تاریخ اعزام در صورت معاف نشدن، تا تیرماه انجام میشه؟ چون من 9 تیر فرجه شش ماهه ام تموم میشه. و اگر سرباز باشم و معاف از رزم نباشم، طبق قانونشون با غیبت اعزام میشم.
کو تا 9 تیر. نه خیلی خیلی بعیده غیبت بخوری حتی اگه سرباز بشی. برای معافیت انرژی مثبت بده به خودت شرایطش رو داشته باشی چرا معاف نشی. اینهایی که میگن معافی سخته هم به حرفشون گوش نده. اگه طبق قانون بیماریت معافی میاره معاف میشی. نگران غیبت و اینها نباش.

ahmad1
February 20th, 2011, 01:34 AM
من معاف از رزم شناخته شدم و پست هم برگ سبز رو آورد که نوشته معاف از رزم اما با کمال تعجب دیدم که در بخش دیگری هم نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبت !!!

درسته که من غیبت داشتم اما طبق قانونی که خودشون قرار دادند و توی دفترچه هم ذکر شده در صورتی که شخصی غیبت داشته باشه و در کمیسیون پزشکی
معاف از رزم شناخته بشه بدون غیب ارسال خواهد شد.

کسی توی چنین وضعیتی بوده و اطلاع داشته باشه برای برداشتن این اضافه خدمت چه باید کرد ؟ برام خیلی مهمه که بدون اضافه
خدمت باشه و توی برگ سبز ذکر نشه.

seda67
February 20th, 2011, 01:45 AM
من معاف از رزم شناخته شدم و پست هم برگ سبز رو آورد که نوشته معاف از رزم اما با کمال تعجب دیدم که در بخش دیگری هم نوشته 90 روز اضافه خدمت به دلیل غیبت !!!

درسته که من غیبت داشتم اما طبق قانونی که خودشون قرار دادند و توی دفترچه هم ذکر شده در صورتی که شخصی غیبت داشته باشه و در کمیسیون پزشکی
معاف از رزم شناخته بشه بدون غیب ارسال خواهد شد.
امروز که اعزامه نمیتونید برید . فردا تشریف ببرید سالن 3 اتاق 11 - جانشین رییس وظیفه ی عمومی مورد شما رو حل میکنند. مشکل خاصی نیست
کسی توی چنین وضعیتی بوده و اطلاع داشته باشه برای برداشتن این اضافه خدمت چه باید کرد ؟ برام خیلی مهمه که بدون اضافه
خدمت باشه و توی برگ سبز ذکر نشه.
امروز روز اعزامه نمیتونید برید. فردا تشریف ببرید سالن 3 اتاق 11 - جانشین وظیفه عمومی مشکل شما رو حل میکنند. اشتباه از اپراتور بوده نگران نباشید.

seda67
February 20th, 2011, 01:47 AM
البته در صورتی برید که موقع ورود به شورا غیبت نداشته باشید. اگه با غیبت وارد شورا شده باشید که غیبتون طبق قانونه///

Radian
February 22nd, 2011, 10:03 PM
خوب دوستان من هم به سلامتی معاف شدم .

موردی که براش اقدام کرده بودم کوله باری از مشکلات چشمی بود.

شرح ماوقع : بعد از مشورت با چند دکتر تصمیم گرفتم برای شماره چشم و قوز قرنیه اقدام کنم . بنابراین در اولین اقدام تقشه ی توپوگرافی رو تهیه کردم و برای معاینه رهسپار بیمارستان نیروی انتظامی شدم ..

در بیمارستان همه چیز به نحو احسنت پیش رفت . دکتر فرد بسیار با شخصیتی بود و بسیار به من کمک کرد . ایشون حتی به من گفت که با شماره ی چشم معاف میشم و تشخیص کراتاکونوس رو هم برای من نوشت.

در نهایت هم برای کمسیون عازم شدیم . در کمسیون 3 پزشک که هیچ یک متخصص نبودند پرونده ی من رو بازرسی کردن و در کمال تعجب جمع نمره ی چشم من رو 9.75 اعلام کردند اما خوشبختانه به علت کراتاکونوس

من رو معاف تشخیص دادند.

نکته ی جالبی که بهش در کمسیون برخورد کردم این بود که دیگه از سرهنگ خبری نبود و تصمیم نهایی رو همون شورا میگرفت . حالا اینکه این یک امر موقتی بود یا خیر رو اطلاعی ندارم . در نهایت هم واریز فیش ها و انتظار

برای دریافت کارت معافیت .

برای همه ی دوستانی که در این راه پر از استرس پا گذاشتن آرزوی موفقیت و از اون مهم تر صبر رو دارم .

aurora8387
February 22nd, 2011, 10:48 PM
سلام دوستان
ممنون می شم اگه کسی به خاطر بیماری ibd ( کولیت اولسرو ) معافیت گرفته بگه مراحل اقدام و معاینات پزشکیش چطور بوده؟
چه مدارکی ازش خواستن؟ و روندش چقدر زمان می بره؟

amoohamed24
February 23rd, 2011, 11:25 PM
سلام
این که میگن از سال بعد ممکنه باد فتق و واریکوسل رو دیگه معافی ندن واقعیت داره؟ یعنی دیگه معاف موقت میدن؟
اگه 15 اسفند 89 به خاطر باد فتق اقدام کنم ، ممکنه با قانون جدیدی که هنوزم معلوم نیست چه جوری ، منو معاف نکنن.؟
مرسی از دوستان

amirssl
February 24th, 2011, 11:26 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز

من الان 22 سالمه ، در سن 9 سالگی فوق تخصص غدد تشخیص دادن که من کم کاری غده هیپوفیز دارم و اگه اطلاع داشته باشین کم کاری هیپوفیز منجر میشه کم کاری کم و بیش اکثر غدد بدن . خلاصه از سن 9 سالگی تا 17 سالگی هر روز هورمون رشد تزریق کردم تا رشد قدم طبیعی باشه ، بعلاوه اینکه از همون سن تا الان و طبق تشخیص دکتر بصورت مادام العمر باید برای کم کاری تیروئیدم روزی یک و نیم قرص لوتیروکسین و برای کم کاری غدد فوق کلیویم باید روزی یک و نیم قرص هیدروکورتیزون مصرف کنم

با این تفاسیر آیا بنده از خدمت معاف خواهم شد یا خیر؟

samanjan
February 24th, 2011, 02:20 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

من الان 22 سالمه ، در سن 9 سالگی فوق تخصص غدد تشخیص دادن که من کم کاری غده هیپوفیز دارم و اگه اطلاع داشته باشین کم کاری هیپوفیز منجر میشه کم کاری کم و بیش اکثر غدد بدن . خلاصه از سن 9 سالگی تا 17 سالگی هر روز هورمون رشد تزریق کردم تا رشد قدم طبیعی باشه ، بعلاوه اینکه از همون سن تا الان و طبق تشخیص دکتر بصورت مادام العمر باید برای کم کاری تیروئیدم روزی یک و نیم قرص لوتیروکسین و برای کم کاری غدد فوق کلیویم باید روزی یک و نیم قرص هیدروکورتیزون مصرف کنم

با این تفاسیر آیا بنده از خدمت معاف خواهم شد یا خیر؟

بله کم کاری تیروئید معاف دائم می شود
من خودم از این طریق معاف شدم .

seda67
February 24th, 2011, 07:33 PM
سلام
این که میگن از سال بعد ممکنه باد فتق و واریکوسل رو دیگه معافی ندن واقعیت داره؟ یعنی دیگه معاف موقت میدن؟
اگه 15 اسفند 89 به خاطر باد فتق اقدام کنم ، ممکنه با قانون جدیدی که هنوزم معلوم نیست چه جوری ، منو معاف نکنن.؟
مرسی از دوستان
این خبر برای مهر سال 88 هست. حالا خودتون نتیجه گیری کنید. هر چند هنوز واریکوسل رو معافی می دهند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: طبق قانون جدید مواردی از معافیت پزشکی همچون ایدز، به موارد معافیت افزوده شد و در برخی بیماری‌ها همچون بیماری واری‌کوسل در صورت درمان از معافیت‌ها کاهش یافت.
سردار محمدجواد زاده‌کمند در حاشیه نمایشگاه مرکزی هفته ناجا در جمع خبرنگاران گفت: سازمان وظیفه عمومی هر زمان احساس کند که فردی قصد دارد خلاف قانون اقدام به گرفتن معافیت پزشکی یا کفالت کند، برخورد و در شورای عالی بررسی می‌کند، گفت: سال گذشته با چهار هزار و ۳۰۰ مورد از این تخلف‌‌ها برخورد شد. در مورد کارت هوشمند معافیت نیز اولین سری برای مشمولان واجد شرایط معافیت به فرزندی صادر می‌شود و امیدواریم در دو ماه آغازین ارائه کارت هوشمند به تمام ۲۶۰ هزار واجد شرایط معافیت به فرزندی کارت هوشمند ارائه شود.

seda67
February 26th, 2011, 12:51 AM
توی پست های آخر بخش کفالت کتاب قانون جامع وظیفه عمومی لینکش رو گذاشتیم. در هر حال مورد شما جزو موارد معافی هست ولی امکان معافی موقت هم وجود داره. در هر صورت از مواردی هست که رای شورای پزشکی حرف آخر رو در مورد کیس شما میزنه. برای معافیت پزشکی اقدام کنید.

allen
February 26th, 2011, 04:59 PM
با سلام
من كه حسابي گيج شدم. 20 روز ديگه فرجه 6 ماه من تموم ميشه و مي خواستم براي معافيت پزشكي اقدام كنم اما اگر مورد قبول واقع نشود من غيبت مي خورم يا نه؟ يه خانم منشي در پليس +10 گفت نه ! يكي ديگه گفت آره !! آخرش آره يا نه؟؟!! در ضمن اگر به اين صورت غيبت بخورم با وجود اين كه مدارك را قبل از مهلت 6 ماه پست كرده ام براي تحصيل در مقطع بعدي مشكل خواهم داشت يا نه دوباره نيز يك مركز پليس +10 گفت مي توني بدون مشكل بري يكي ديگه گفت نمي توني!!!؟؟ من چي كار كنم فكر كنم بي خيال شم !! چون من براي شماره چشم مي خواستم اقدام كنم كه اون هم لب مرزي است!

samanjan
February 26th, 2011, 05:44 PM
با سلام
من كه حسابي گيج شدم. 20 روز ديگه فرجه 6 ماه من تموم ميشه و مي خواستم براي معافيت پزشكي اقدام كنم اما اگر مورد قبول واقع نشود من غيبت مي خورم يا نه؟ يه خانم منشي در پليس +10 گفت نه ! يكي ديگه گفت آره !! آخرش آره يا نه؟؟!! در ضمن اگر به اين صورت غيبت بخورم با وجود اين كه مدارك را قبل از مهلت 6 ماه پست كرده ام براي تحصيل در مقطع بعدي مشكل خواهم داشت يا نه دوباره نيز يك مركز پليس +10 گفت مي توني بدون مشكل بري يكي ديگه گفت نمي توني!!!؟؟ من چي كار كنم فكر كنم بي خيال شم !! چون من براي شماره چشم مي خواستم اقدام كنم كه اون هم لب مرزي است!

شما اگر قبل از فرجه 6 ماه مدارک خود را بفرستیذ نه غیبت نمی خورید . در صورتی هم که برات غبیت زدند . بگو من فلان تاریخ فرستادم و قبل از 6 ماه بوده
نامه پست یا پلیس 10+ را که داری بالاخره در اونجا خورده چه روز ی مدارک ارسال شده . نگران نباش

ar.ardakani198
February 26th, 2011, 07:15 PM
[QUOTE=gomo;384126]متاسفانه لینک رو پیدا نکردم
اگه لینکو بذارید واقعاً ممنون میشمبیا دوست عزیز اینم لینکش
http://rapidshare.com/#!download|901tl2|443667144|Khedmat.pdf|1899

sam_cj
February 27th, 2011, 12:26 PM
درود
این کارت معافی ماهم اومد و خلاص
اول از همه
تشکر از همه دوستان
دوم
دوستان جدید توجه کنن که حتما برای مشکلشان اول خوب 50 صفحه اخر و مطالعه کنن تا یه شمای کلی از موضوعشان بدست بیارن
این کاری هست که من روز اول(6 ماه پیش) انجام دادم بعد رفتم تو کار سوال کردن
سوم
این کارت ما عین کارت سوخت هست,یعنی روش یه چیپ داره که مثلا حسابی امنیتیش کردن
کپی گرفتن هم ازش سخته,چون نمیشه پرس کرد و منم همیشه چون گم میکنم و کپی لازمم واسم دردسره شده!
راستی علت معافیم ضعف چشم بود(واسه دوستان جدید عرض کردم)
رو کارت هم فقط ماده معافی رو قید کرده.
نمرم بالای 10 بود و لیسانس بودم(قبلا کامی تک تک مراحل و توضیح دادم)
20-30 روز هم از روز شورا طول کشید تا بیاد دمه خونه(کارت)

امیدوارم با دقت و مطالعه مطالب فروم
هرکی تونست معاف شه(هرچی بیشتر بهتر)

با سپاس

naviditaly
February 27th, 2011, 01:11 PM
درود
این کارت معافی ماهم اومد و خلاص
اول از همه
تشکر از همه دوستان
دوم
دوستان جدید توجه کنن که حتما برای مشکلشان اول خوب 50 صفحه اخر و مطالعه کنن تا یه شمای کلی از موضوعشان بدست بیارن
این کاری هست که من روز اول(6 ماه پیش) انجام دادم بعد رفتم تو کار سوال کردن
سوم
این کارت ما عین کارت سوخت هست,یعنی روش یه چیپ داره که مثلا حسابی امنیتیش کردن
کپی گرفتن هم ازش سخته,چون نمیشه پرس کرد و منم همیشه چون گم میکنم و کپی لازمم واسم دردسره شده!
راستی علت معافیم ضعف چشم بود(واسه دوستان جدید عرض کردم)
رو کارت هم فقط ماده معافی رو قید کرده.
نمرم بالای 10 بود و لیسانس بودم(قبلا کامی تک تک مراحل و توضیح دادم)
20-30 روز هم از روز شورا طول کشید تا بیاد دمه خونه(کارت)

امیدوارم با دقت و مطالعه مطالب فروم
هرکی تونست معاف شه(هرچی بیشتر بهتر)

با سپاس

آقا مبارکه
شیرینی ما کو پس؟
سوال مهم اینکه روی کارتت نوشته دلیل معافیتت چه مشکلی بوده؟
اگه میشه کامل بگو
راستی شما تهرانی هستی؟
ما که شهرستانیم دیرتر باید برسه دستمون.درسته؟

samanjan
February 27th, 2011, 01:18 PM
آقا مبارکه
شیرینی ما کو پس؟
سوال مهم اینکه روی کارتت نوشته دلیل معافیتت چه مشکلی بوده؟
اگه میشه کامل بگو
راستی شما تهرانی هستی؟
ما که شهرستانیم دیرتر باید برسه دستمون.درسته؟

سلام
در کارت می نویسد طبق بند -- و ماده --- معاف شدی
برای شهرستان اگر پست شهر و منطقه کار را روی روال انجام دهد فرق زیادی نمیکند شاید 2-3 روز بالا و پایین شود
برای من کمتر از ماه آمد با اینکه شهرستان بودم

fikhlonh
February 27th, 2011, 07:45 PM
با سلام مي خواستم بدونم نمره چشم آستيگمات بايد مجموعش چند باشه تا معاف شي؟

rezanew
February 28th, 2011, 10:12 AM
با سلام

دوستان دیروز بالاخره این کمسیون پزشکی ما تشکیل شد و سه تا دکتر که بودن همشون رای به معافیت ما دادن، بعد از اینکه گفتن معافی، گفتن که برو هفته بعد دوشنبه با اصل کارت ملیت بیا اینجا...!! (البته به همه معافی ها میگفتند نه فقط به من)
این دیگه چه صیغه ایه؟! بعد از این کمسیون *****ینگ دیگه ای هم هست...؟!

Radian
February 28th, 2011, 01:55 PM
با سلام

دوستان دیروز بالاخره این کمسیون پزشکی ما تشکیل شد و سه تا دکتر که بودن همشون رای به معافیت ما دادن، بعد از اینکه گفتن معافی، گفتن که برو هفته بعد دوشنبه با اصل کارت ملیت بیا اینجا...!! (البته به همه معافی ها میگفتند نه فقط به من)
این دیگه چه صیغه ایه؟! بعد از این کمسیون *****ینگ دیگه ای هم هست...؟!

به شما چیزی راجع به فیش ها نگفتن آیا ؟ عجیبا قریبا !

Radian
February 28th, 2011, 02:02 PM
با سلام مي خواستم بدونم نمره چشم آستيگمات بايد مجموعش چند باشه تا معاف شي؟

این مبحث در عین سادگی ، اما از پیچیدگی های خاص خودش برخورداره . رفرنس دکتر های برای جمع زدن نمره ی چشم متفاوته . آن چه که در بین اپتومتریست ها رایج هست اینه شماره ی چشم شما با علامت منفی

رو با نصف شماره ی آستیگمات جمع میکنند .

اما ان شالله زمانی که شما به کمسیون برید خودتون خواهید دید که اوضاع به چه صورت هست :D و اصولا اونها هرطور صلاح بدونین نمره ی چشم شما رو محاسبه میکنند .

این عدد ( که حاصل جمع اسفر و سیلندر چشم های شماست - آستیگمات و نمره با عدد منفی ) باید برای لیسانس 10 باشه . اما برای اینکه اونجا مورد عنایت قرارتون ندند توصیه میشه کمی بیشتر از 10 باشید :D

پ.ن : دوستانِ گلم ، جواب به سوال تکراری این دوست عزیزمون 1 پست اشغال میکردم ، اما شما 4 پست نامربوط در این تاپیک ارسال کردید . میدونم سوالات تکراری طاقت فرسا هستند ؛ اما کظم غیظ (!!) فرموده از ارسال شکواییه خودداری کنید . ممنونم .

farzadbabri
February 28th, 2011, 03:16 PM
سلام
یه سوال داشتم از بچه های انجمن میخاستم نظرتون رو بدونم
من 9.5 سانتی متر ژنووارم(فاصله ی دو زانو) داشتم دفعه ی اول که رفتم پیش متخصص برام زد 9 سانت معاف نشدم رفتم کومسیون پزشکی بهم ارفاق کردند دوباره منو فرستادند بیمارستان پیش متخصص با هزار التماس متخصص ارتوپد برام نوشت ((حدود 10 سانت)) دوباره رفتم کومسیون گفتند به خاطر این که نوشته حدود 10 سانت معاف نیستی الان امروز برگه ی اعزامم اومد با تحقیقاتی که کردم مثله این که میشه در حین خدمت درخواست معافیت پزشکی داد الان میخاستم از دوستان بپرسم با توجه به شرایطی که دارم ایا به صرفه هست در حین خدمت برای معافیت اقدام کنم یا الکی وقت خودمو تلف میکنم بعد معاف نمیشم چون که من 9.5 سانت فاصله ی بین دو زانوم هست فقط نیم سانت کم داره با توجه به اینکه شنیدم در حین خدمت راحت تر معافیت پزشکی میدن و در اخر اگه در حین خدمت اقدام به معافیت کردم و معاف نشدم تکلیف دوره ی اموزشی چی میشه یعنی دوباره باید از نو دوره ی اموزشی رو برم یا اینکه از ادامه باید برم یا اینکه اون مرخصی ها رو که دادند جزو دوره ی اموزشی حساب میشه!!!
ممنون

rezanew
February 28th, 2011, 04:18 PM
به شما چیزی راجع به فیش ها نگفتن آیا ؟ عجیبا قریبا !

نه والا چیزی نگفتن!! فقط گفتن هفته بعد با کارت ملیت بیا اینجا..!! یکی از دوستان میگفت احتمالاً باید شورای عالی هم معاینه کنه! همچین چیزی هست؟!

seda67
February 28th, 2011, 04:57 PM
نه والا چیزی نگفتن!! فقط گفتن هفته بعد با کارت ملیت بیا اینجا..!! یکی از دوستان میگفت احتمالاً باید شورای عالی هم معاینه کنه! همچین چیزی هست؟!

نظام وظیفه علاوه بر تغییر دکوراسیون گویا تغییرات سیستماتیک هم داره میده. من چهارشنبه شورا بودم با رفیقم. معاف شد و فیش و این صحبت ها. تنها فرقی که با گذشته کرده بود سرهنگ از سیستم حذف شده بود گویا. خلاصه که بعد رای شورا همه کارها بازی های جدید نظام وظیفست. شما هم گویا سری اولی هستید که با این سیستم جدید معاف قراره بشید. خلاصه فکرشم نکنید. بعد از نظر شورا استرس نداشته باشید و به سیستم فشل نظام وظیفه تو دلتون بخندید D: معافیتون هم تبریکات

seda67
February 28th, 2011, 05:00 PM
سلام
یه سوال داشتم از بچه های انجمن میخاستم نظرتون رو بدونم
من 9.5 سانتی متر ژنووارم(فاصله ی دو زانو) داشتم دفعه ی اول که رفتم پیش متخصص برام زد 9 سانت معاف نشدم رفتم کومسیون پزشکی بهم ارفاق کردند دوباره منو فرستادند بیمارستان پیش متخصص با هزار التماس متخصص ارتوپد برام نوشت ((حدود 10 سانت)) دوباره رفتم کومسیون گفتند به خاطر این که نوشته حدود 10 سانت معاف نیستی الان امروز برگه ی اعزامم اومد با تحقیقاتی که کردم مثله این که میشه در حین خدمت درخواست معافیت پزشکی داد الان میخاستم از دوستان بپرسم با توجه به شرایطی که دارم ایا به صرفه هست در حین خدمت برای معافیت اقدام کنم یا الکی وقت خودمو تلف میکنم بعد معاف نمیشم چون که من 9.5 سانت فاصله ی بین دو زانوم هست فقط نیم سانت کم داره با توجه به اینکه شنیدم در حین خدمت راحت تر معافیت پزشکی میدن و در اخر اگه در حین خدمت اقدام به معافیت کردم و معاف نشدم تکلیف دوره ی اموزشی چی میشه یعنی دوباره باید از نو دوره ی اموزشی رو برم یا اینکه از ادامه باید برم یا اینکه اون مرخصی ها رو که دادند جزو دوره ی اموزشی حساب میشه!!!
ممنون
سلام. در کل توی آموزشی راحت تر معافی میشه گرفت. قانون پادگان ها اینه که 14 روز نحس (به فتح ن و ح) میشه کرد. یعنی رفت برای کاری و نیومد. (یا همون غیبت) تا 14 روز تجدید دوره نمی کنند ولی بیشتر امکان تجدید دوره آموزشی هست اگه معاف نشید. من میدونم که واریکوسل رو توی آموزشی راحت تر میشه معافی گرفت از طریق شورای عالی. فاصله ی زانو رو نمی دونم ولی اگه عزم به رفتن دارید حتما درخواست معافی بکنید. سنگ مفت گنجشک مفت.

seda67
February 28th, 2011, 05:06 PM
این مبحث در عین سادگی ، اما از پیچیدگی های خاص خودش برخورداره . رفرنس دکتر های برای جمع زدن نمره ی چشم متفاوته . آن چه که در بین اپتومتریست ها رایج هست اینه شماره ی چشم شما با علامت منفی

رو با نصف شماره ی آستیگمات جمع میکنند .

اما ان شالله زمانی که شما به کمسیون برید خودتون خواهید دید که اوضاع به چه صورت هست :D و اصولا اونها هرطور صلاح بدونین نمره ی چشم شما رو محاسبه میکنند .

این عدد ( که حاصل جمع اسفر و سیلندر چشم های شماست - آستیگمات و نمره با عدد منفی ) باید برای لیسانس 10 باشه . اما برای اینکه اونجا مورد عنایت قرارتون ندند توصیه میشه کمی بیشتر از 10 باشید :D

پ.ن : دوستانِ گلم ، جواب به سوال تکراری این دوست عزیزمون 1 پست اشغال میکردم ، اما شما 4 پست نامربوط در این تاپیک ارسال کردید . میدونم سوالات تکراری طاقت فرسا هستند ؛ اما کظم غیظ (!!) فرموده از ارسال شکواییه خودداری کنید . ممنونم .

من یه پست رو اشغال میکنم امیدوارم به بزرگی خودتون ببخشید. خواستم پیغام بدم دیدم اینجا باشه بهتره
1- اول از همه از نوید خان تشکرات فراوان
2- من خودم از کسایی هستم که چه توی این فروم چه جاهای دیگه هوای کسایی که اینترت درست درمون ندارند رو دارم و به همه ی سوال ها چه تکراری و غیر تکراری با جون و دل جواب میدم.
3- این داستان نمره ی چشم وقعا خیلی تکراری بود و من نیم ساعت هم تایپ میکردم جواب این دوستمون رو کامل نمی تونستم بدم. داستان قطره - آستیکمات تقسیم بر دو بعضی ها تقسیم بر یک و این حرف ها. کل این بحث هم 10 صفحه از این تاپیک رو گرفته و واقعا به نفع دوست گلمون بود که پست ها رو میخوندن. و گرنه من اینقدر که اینجا میخوام به دوستان برای معافی کمک کنم برای کارشناسی ارشد انگیزه ندارم. خلاصه که عذرخواهی از شما و توصیه به دوستون برای مطالعه پست های قبلی برای چشم

Radian
February 28th, 2011, 05:54 PM

متداولش این هست که بعد از اینکه معاف شناخته شدید ، به شما میگن که یک 100 هزار تومن ، یک 8200 تومن و یک 1000 تومن واریز کنین و فیش ها رو بیارین و خدانگهدار تا پستچی براتون کارتتون رو بیاره .

در ضمن ذکر شده که اگر تا یکهفته این فیش ها رو نیارید پرونده ی شما برگشت میخوره و عواقبش به عهده ی خودتونه .

برای همین من هم گیج شدم . البته تا حدود زیادی در این مورد با Sedaی عزیز موافقم ، چراکه هرروز یک سیستم جدید میشه . من خودم اون روز که معاف شدم نزاشتم به ظهر بکشه ! رفتم واریز کردم و همونجا

بردم براشون که باز یهو سیستم عوض نشه !

farzadbabri
February 28th, 2011, 09:16 PM
سلام. در کل توی آموزشی راحت تر معافی میشه گرفت. قانون پادگان ها اینه که 14 روز نحس (به فتح ن و ح) میشه کرد. یعنی رفت برای کاری و نیومد. (یا همون غیبت) تا 14 روز تجدید دوره نمی کنند ولی بیشتر امکان تجدید دوره آموزشی هست اگه معاف نشید. من میدونم که واریکوسل رو توی آموزشی راحت تر میشه معافی گرفت از طریق شورای عالی. فاصله ی زانو رو نمی دونم ولی اگه عزم به رفتن دارید حتما درخواست معافی بکنید. سنگ مفت گنجشک مفت.
سلام خیلی ممنون ولی اینجای حرفتون رو متوجه نشدم ((اگه عزم رفتن دارید حتما درخواست معافی بدید)) من که درخواست معافی دادم و چاره ایی به جز رفتن به سربازی ندارم حالا میخاستم بدونم در حین خدمت با توجه به اینکه من فقط از نظر ژنوواروم نیم سانت کم دارم معافم میکنند ؟؟چون رئیس نظام وظیفه شهرمون بهم گفت که کلا سازمان نظام وظیفه روی ژنوواروم خیلی حساسه و به راحتی معاف نمیکنه و همچنین یکی از پزشک های کمسیون عالی گفت که ما 11 سانت رو هم همون 10 سانت به حساب میاریم و معاف نمیکنیم و فقط 12 و بالای اون رو معاف میکنیم حالا بین این دو مورد گیر کردم که اگه اقدام کنم و طول بکشه و معاف نشم در نتیجه تجدید دوره میشم و یا اینکه اگه اقدام نکنم و بعدش بفهمم که معافم میکردن .... میسوزه به هر حال غرض از این همه زبون ریزی میخاستم از تجربیات شما و دیگر دوستان استفاده کنم و بفهمم که چیکار کنم تا ضرر نکنم((میخاستم بیشتر روشن بشم)) پیشاپیش از نظرات همگی تشکر میکنم

lefthanded
February 28th, 2011, 09:40 PM
سلام دوستان. خوشحالم که این انجمن رو پیدا کردم. از عصر نشستم و حدود 200 صفحه مطلب رو اینجا خوندم و خیلی کارگشا بود. حالا یکسری سئوال دارم که میدونم ممکنه بگین جوابش داده شده اما تو وضعیت من آدم نیاز به چهار تا مشوق یا مانع داره بی رو در واسی. ببینید من سال 87 دانشگاه رو ول کردم. تعداد واحدهای پاس شده ام هم در حدی بود که الان برم دنبال بستن پرونده ام بهم همون دیپلمم رو تحویل می دن.. خب بهرحال چند روز پیش شماره عینک جدیدم رو گرفتم و دکتر برام اینو داده: OD: -2.25. -3.25 180 و OS:-2.00 -2.25 180 خب این معاینه بدون اون قطره کذایی انجام شده. مجموعش تا اینجا میشه 9.75 که امیدوار کننده و وسوسه کننده است. کیه که نخواد پاسپورت داشته باشه؟ من مشکلم همون پاسپورته! چون خدا رو شکر کار رو دارم و زیاد به پایان خدمت و اینا گیر نمیدن بهم. حالا میخوام بدونم اولاً برای معاینه با قطره و پزشک معتمد کجا برم؟ بیمارستان سجاد خوبه؟ اگه آره ظرف 48 ساعت دیگه اونجا باشم. من تا الان دفترچه نفرستادم و غائبم و خودم با شرایطم کنار اومدم.. از طرفی بعد عید هم که خدمت میشه 24 ماه :/ پوف.. میترسم الان هم این رو بفرستم و زیر 8 باشه، الکی الکی تو 28 سالگی برم سربازی.. خب قبول کنید دیگه سخته یکم که با دیپلم پاشم برم تو این سن سربازی.. یه نکته هم هست وسط پرحرفی هام.. این شماره آستیگمات نصف میشه یا همینو جمع میزنن طبق برآورد من؟ آیا امیدی هست که با قطره نهایتاً 1 نمره شماره بیاد پایین و مثلاً با 8.5 اینا معاف شم؟ در صورت معافی آیا بهم گیر میدن که این 3 سال کدوم گوری بودی؟ :)) گیرشون در چه حده؟ جریمه و اینا؟ یا کلاً میگن نخیر تشریف ببرید خدمت؟ غیر این مشکل فشار و تپش قلب و.. هم دارم که خدا نصیبتون نکنه همین 5-6 شب پیش کشوند منو اورژانس بیمارستان قلب! البته مثل اینکه شرایط فشار و قلب و معایناتش سخته و به کارم نیاد.. همینطور وسوسه شدم یه چکاپ واریکوسل بکنم.. بهرحال زور اصلیمو برای چشمهام میخوام بزنم.. نکته خاصی هست که تو فروم مطرح نشده باشه؟ این وضعیت من جای امیدواری داره؟ مرسی از شما

seda67
March 1st, 2011, 01:39 AM
سلام دوستان. خوشحالم که این انجمن رو پیدا کردم. از عصر نشستم و حدود 200 صفحه مطلب رو اینجا خوندم و خیلی کارگشا بود. حالا یکسری سئوال دارم که میدونم ممکنه بگین جوابش داده شده اما تو وضعیت من آدم نیاز به چهار تا مشوق یا مانع داره بی رو در واسی. ببینید من سال 87 دانشگاه رو ول کردم. تعداد واحدهای پاس شده ام هم در حدی بود که الان برم دنبال بستن پرونده ام بهم همون دیپلمم رو تحویل می دن.. خب بهرحال چند روز پیش شماره عینک جدیدم رو گرفتم و دکتر برام اینو داده: OD: -2.25. -3.25 180 و OS:-2.00 -2.25 180 خب این معاینه بدون اون قطره کذایی انجام شده. مجموعش تا اینجا میشه 9.75 که امیدوار کننده و وسوسه کننده است. کیه که نخواد پاسپورت داشته باشه؟ من مشکلم همون پاسپورته! چون خدا رو شکر کار رو دارم و زیاد به پایان خدمت و اینا گیر نمیدن بهم. حالا میخوام بدونم اولاً برای معاینه با قطره و پزشک معتمد کجا برم؟ بیمارستان سجاد خوبه؟ اگه آره ظرف 48 ساعت دیگه اونجا باشم. من تا الان دفترچه نفرستادم و غائبم و خودم با شرایطم کنار اومدم.. از طرفی بعد عید هم که خدمت میشه 24 ماه :/ پوف.. میترسم الان هم این رو بفرستم و زیر 8 باشه، الکی الکی تو 28 سالگی برم سربازی.. خب قبول کنید دیگه سخته یکم که با دیپلم پاشم برم تو این سن سربازی.. یه نکته هم هست وسط پرحرفی هام.. این شماره آستیگمات نصف میشه یا همینو جمع میزنن طبق برآورد من؟ آیا امیدی هست که با قطره نهایتاً 1 نمره شماره بیاد پایین و مثلاً با 8.5 اینا معاف شم؟ در صورت معافی آیا بهم گیر میدن که این 3 سال کدوم گوری بودی؟ :)) گیرشون در چه حده؟ جریمه و اینا؟ یا کلاً میگن نخیر تشریف ببرید خدمت؟ غیر این مشکل فشار و تپش قلب و.. هم دارم که خدا نصیبتون نکنه همین 5-6 شب پیش کشوند منو اورژانس بیمارستان قلب! البته مثل اینکه شرایط فشار و قلب و معایناتش سخته و به کارم نیاد.. همینطور وسوسه شدم یه چکاپ واریکوسل بکنم.. بهرحال زور اصلیمو برای چشمهام میخوام بزنم.. نکته خاصی هست که تو فروم مطرح نشده باشه؟ این وضعیت من جای امیدواری داره؟ مرسی از شما

سلام چپ دست جان. (من هم مثل خودتم)
1- غیبت مانعی برای معافیت پزشکی نیست و بنابراین نمیگن کجا بودی
2- جریان 24 ماه به هیچ وجه موثق نیست
3- نمره ی چشمتون لب مرزه و به توره دکترهایی بخورید که آستیگمات رو نصف حساب می کنند که دیگه هیچی
4- من فشار خون دارم و طبق قانون هم معاف بودم ولی کفالت گرفتم. اگه فشار خونتون توی هولتر 24 ساعته بالای 16 رو 10 باشه معاف دائمید. تپش قلب هم خوب دردیه و به درد معافی میخوره البته همراه با فشار خون. خلاصه که روی داستان قلب هم معاینه ی تخصصی معافی بکنید خودتونو. پیشنهاد میدم بیمارستان 501 ارتش برید . بیمارستان سجاد انتهای طویلست.
5- معاف شید جریمه و اینها خبری نیست و نزدیک 110 هزار تومن کلا برای معافی پیاده میشید.+ هزینه های معاینه
6- واریکوسل هم به نظر من بیخیال شید چون اگه معاف دائمی باشید تا به حال خودتون فهمیده بودید. دیگه دنیا اینقدر هم بی رحم نیست این همه بلا رو با سر یک نفر بیاره. البته خونواده ی ما گیر دنیای بی رحمی افتاده :دی
7- راجع به آستیگمات هم دکترهایی هستند که نصف حساب می کنند ولی گویا الان توی شورا با همون ضریب یک جمع می کنند. خلاصه که شما که غایب هستید چیزی رو از دست نمیدید برای معافی اقدام کنید.

lefthanded
March 1st, 2011, 10:43 AM
مرسی صدا جان. پس اینطور که متوجه شدم بهتره اول از همه برم همون بیمارستان نظامی و یه سرکی بکشم ببینم چقدر امیدواری داره . راستش سر جریان 24 ماه خدمت این دوستان من خیلی مانور میدن و آدم رو میترسونن که تا همین اسقند رفتی، رفتی نرفتی دیگه هیچی! به قول شما چیزی رو انگار از دست نمی دم شانسم رو امتحان کنم :) ممنونم بازم.

miladjarmooz
March 1st, 2011, 11:43 AM
سلام...من دیروز واسم فتق دیسک شورا داشتم...3 تا پزشک برگه بیمارستان رو خوندن..بعد هم چند تا سوال مسخره پرسیدن که مثلا این دکتر رو از کجا می شناختی و...بعد هم سرهنگ (که البته سرهنگ نبود سرگرد بود)چند تا مزه انداخت و بام شوخی کرد بعدش چند تا مهر زدن گفتن تا 2 هفته دیگه یه نامه معرفی به بیمارستان دیگه میاد میری اونم انجام میدی و دوباره میای اینجا...ظاهرا که تو شورای اولی مقبول افتادیم ..فقط نمی دونم شورای بعدی همین شوراست یا شورای عالی می شه یعنی...البته دیروز همین لحظه هرکس معاف از رزم یا دایم بود را یه برگه می دادن بهش و می فرستادنش که بره..مام که موکول شد به شوورتی بعدی...حالا نظر شما چیه؟..شورای بعدی چیه؟

Radian
March 1st, 2011, 03:12 PM
سلام...من دیروز واسم فتق دیسک شورا داشتم...3 تا پزشک برگه بیمارستان رو خوندن..بعد هم چند تا سوال مسخره پرسیدن که مثلا این دکتر رو از کجا می شناختی و...بعد هم سرهنگ (که البته سرهنگ نبود سرگرد بود)چند تا مزه انداخت و بام شوخی کرد بعدش چند تا مهر زدن گفتن تا 2 هفته دیگه یه نامه معرفی به بیمارستان دیگه میاد میری اونم انجام میدی و دوباره میای اینجا...ظاهرا که تو شورای اولی مقبول افتادیم ..فقط نمی دونم شورای بعدی همین شوراست یا شورای عالی می شه یعنی...البته دیروز همین لحظه هرکس معاف از رزم یا دایم بود را یه برگه می دادن بهش و می فرستادنش که بره..مام که موکول شد به شوورتی بعدی...حالا نظر شما چیه؟..شورای بعدی چیه؟

اگر اون شورای عالی پزشکی باشه ، علت اینکه شما به اونجا ارجاع داده شدید این نبوده که مقبول واقع شدید دوست خوبم ، بلکه به این علت بوده که Case اتون برای شورای اولیه قانع کننده

نبوده ( به علل بعضا واهی ) . شورای عالی پزشکی از 3 متخصص در زمینه ی بیماری شما تشکیل خواهد شد و اگر اونها حکم به نفع شما بدهند عملا میتونین دیگه خوشحال باشید . در غیر این صورت ...

معرفی مجدد به بیمارستان هم باز به همین معنی هست ، اما بعضا بعدش دوباره در همین شواری معمولی شرکت میکنن . اما هنوز برای خوشحالی بسیار بسیار زوده .

ان شالله که موفق باشید .

miladjarmooz
March 1st, 2011, 04:10 PM
اگر اون شورای عالی پزشکی باشه ، علت اینکه شما به اونجا ارجاع داده شدید این نبوده که مقبول واقع شدید دوست خوبم ، بلکه به این علت بوده که Case اتون برای شورای اولیه قانع کننده

نبوده ( به علل بعضا واهی ) . شورای عالی پزشکی از 3 متخصص در زمینه ی بیماری شما تشکیل خواهد شد و اگر اونها حکم به نفع شما بدهند عملا میتونین دیگه خوشحال باشید . در غیر این صورت ...

معرفی مجدد به بیمارستان هم باز به همین معنی هست ، اما بعضا بعدش دوباره در همین شواری معمولی شرکت میکنن . اما هنوز برای خوشحالی بسیار بسیار زوده .

ان شالله که موفق باشید .

الهی به امید تو
ممنون از پاسختون
نه خوشحال نشدم...اما می دونستم از قبل که یه سری بیماری ها رو که بیماری منم جزشون هست با بار اول معاف تشخیص نمی دن (اگر عمل کرده باشی بحث فرق می کنه)حالا چرا واسه بار اول قبول نمی کنن و می فرستن واسه بار دوم رو نمی دنم..شاید بیامری هست که قابل تشخیص چشمی نیست و باید متخصص ببینه نه اون دکترا که عمومین شایدم دلیل دیگه داره که من نمی دونم...چون اون کسانی از دوست و اشنا که این معافیت رو گرفت هم مثل من تو شورای اول نبوده و یا شورای دوم یا شورای عالی معافی گرفتن...من البته در اینکه معافیتم 100 درصد هست به هیچ عنوان شک ندارم..فقط کمی معطلی داره دیگه
از همین جا ما بقی اتفاقات رو واسه دوستان می گم.سوالی هم باشه در خدمتم.

Radian
March 1st, 2011, 05:15 PM
الهی به امید تو
ممنون از پاسختون
نه خوشحال نشدم...اما می دونستم از قبل که یه سری بیماری ها رو که بیماری منم جزشون هست با بار اول معاف تشخیص نمی دن (اگر عمل کرده باشی بحث فرق می کنه)حالا چرا واسه بار اول قبول نمی کنن و می فرستن واسه بار دوم رو نمی دنم..شاید بیامری هست که قابل تشخیص چشمی نیست و باید متخصص ببینه نه اون دکترا که عمومین شایدم دلیل دیگه داره که من نمی دونم...چون اون کسانی از دوست و اشنا که این معافیت رو گرفت هم مثل من تو شورای اول نبوده و یا شورای دوم یا شورای عالی معافی گرفتن...من البته در اینکه معافیتم 100 درصد هست به هیچ عنوان شک ندارم..فقط کمی معطلی داره دیگه
از همین جا ما بقی اتفاقات رو واسه دوستان می گم.سوالی هم باشه در خدمتم.

در حالت کلی ، اگر اون دکتری که شما بار اول در بیمارستان نیروی انتظامی معاینه میکنه ، متخصص و جراح باشه ، و بیماری رو به وضوح برای شما درج کنه ، احتمال اینکه شما مجددا بجای دیگری ارجا

داده بشید بسیار کم خواهد بود .

اما احتمالا همانطوری که خودتون هم امروز دیدین ، در این مسیر زیاد جایی برای پیش بینی وجود نداره . امیدتون بخدا باشه .

seda67
March 1st, 2011, 06:04 PM
برای شفاف کردن موضوع برای دوستان دیگه ای که اینجا رو میخونند همونطور که رادیان عزیز فرمودند مورد شما به شورای عالی ارتباطی نداره و شما برای معاینه ی مجدد به بیمارستان معرفی شدید بیماری هایی مثل فتق و واریکوسل اکثرا برای معاینه مجدد معرفی می شوند و مورد عجیبی نیست. جواب بیمارستان هم که اومد تشریف میارید همین شورایی که این دفعه اومدید و شورای عالی پزشکی سالن 3 برای مورد شما نیست.

seda67
March 1st, 2011, 06:08 PM
سلام خیلی ممنون ولی اینجای حرفتون رو متوجه نشدم ((اگه عزم رفتن دارید حتما درخواست معافی بدید)) من که درخواست معافی دادم و چاره ایی به جز رفتن به سربازی ندارم حالا میخاستم بدونم در حین خدمت با توجه به اینکه من فقط از نظر ژنوواروم نیم سانت کم دارم معافم میکنند ؟؟چون رئیس نظام وظیفه شهرمون بهم گفت که کلا سازمان نظام وظیفه روی ژنوواروم خیلی حساسه و به راحتی معاف نمیکنه و همچنین یکی از پزشک های کمسیون عالی گفت که ما 11 سانت رو هم همون 10 سانت به حساب میاریم و معاف نمیکنیم و فقط 12 و بالای اون رو معاف میکنیم حالا بین این دو مورد گیر کردم که اگه اقدام کنم و طول بکشه و معاف نشم در نتیجه تجدید دوره میشم و یا اینکه اگه اقدام نکنم و بعدش بفهمم که معافم میکردن .... میسوزه به هر حال غرض از این همه زبون ریزی میخاستم از تجربیات شما و دیگر دوستان استفاده کنم و بفهمم که چیکار کنم تا ضرر نکنم((میخاستم بیشتر روشن بشم)) پیشاپیش از نظرات همگی تشکر میکنم
منظورم رو درست نرسوندم گویا. اگه میخواید برید سربازی توی آموزشی برای معافی اقدام کنید. 9.5 سانت هم میشه امید داشت

kamranmirzaa
March 1st, 2011, 11:16 PM
دوستان عزیز
باور کنید من این 178 صفحه رو خوندم . بیشتر بیماریها چشم و واریکوسل و در نهایت فاصله زانوها بود . فقط یکی دو مورد قلب بود.
من برای بیماری قلب اقدام کردم. از سال 70 تا جالا تحت نظر پزشک بودم و موردم هم تب حاد رماتیسمی (در 10 سالگی) و کاردیت (نارسایی در دریچه های آئورت و میترال) هست. وقتی اقدام کردم 2 هفته بعد نامه اومده برای بیمارستان شهید رجایی (گفته بودن ارجاع می دن به بیمارستان سجاد یا بقیه الله ) من رفتم بیمارستان قلب شهید رجایی و دکتر من رو معاینه کرد و بهم گفت حتما معافی و بیماریم رو دقیق (همانطور که توی دفترچه و بندهای معافیت بود) نوشت و آسیب دیدگی دریچه ها و رماتیسم به خاطر تب رماتیسمی رو هم ذکر کرد . نامه دکتر خودم و اکوکاردیوگرافی های خودم رو هم دارم . و الان نامه کمیسیون اصلی برام اومده.
با توجه به اینکه من سالهاست که تحت نظر پزشک بوده ام و توی معاینه هم دکتر گفته که دقیقا شرایط بند آخر بیماری های قلب رو دارم (حتی شرایط بند اول را هم دارم) برای روز کمیسیون باید منتظر چی باشم (با توجه به اینکه این بیماری مثل واریکوسل یا چشم قابل معاینه نیست)
آیا توی تهران جدیدا فقط دکترها معاینه می کنند و مرحله سرهنگ برداشته شده ؟ (بچه های آخری که این ماه معاف شدن نوشتن که سرهنگ در کار نبوده )
کسی توی تهران با قلب معاف شده ؟
با تب رماتیسمی و آسیب دیدگی دریچه ها ؟

abc#def
March 1st, 2011, 11:29 PM
سلام دوستان،

خب اول از همه تشکر می کنم چون همگی کمک کردید که من بتونم امروز معافی بگیرم :D

خب روند معافی من اینجوری بود (بیماری واریکوسل)

10 دی : ارسال مدارک از پلیس +10
متاسفانه اینجا شانس نداشتم و آدرسمو اشتباه زده بود و هیچ کدوم از نامه هام بدستم نرسید و همرو حضوری پیگیری کردم (شما حتما آدرستون رو چک کنید که مثل من گرفتار نشید)
11 بهمن: گرفتن نامه معرفی به بیمارستان (به این صورت که اول یه نامه دادن دستی ببرم بیمارستان امام سجاد که ببینم قبلا نرفته باشم... بعدش جوابشو بردم دوباره نظام وظیفه و بهم همون نامه که باید با پست میومدو دادن)
17 بهمن: انجام معاینه پزشکی (بیمارستان امام سجاد 2 تا دکتر معاینم کردن، 2به شک بودن که درجه 2 بزنن یا 3 آخرشم نگفتن بهم که چی زدن... گفتن برو 40 روز دیگه میاد دره خونتون...)
7 اسفند: رفتم شهدای گمنام دیدم همه اون ساختمون استعلام و صدور کارتو زدن خراب کردن... همه تو همون سالن شورا بودن... خیلی قاراشمیش شده اوضاع اونجا...
از اون جایی که نامه بدستم نمی رسید گفتم وقت شورام نیومده بهم وقت بدید اونم رو یه کاغذ نوشت 7:30 صبح 10 اسفند (یعنی امروز)
10 اسفند: صبح رفتم شهدای گمنام... اسممو خوندن پروندمو دادن دستم..... دیدم دکترای نامرد بیمارستان سجاد زدن درجه 2 جفتشون .... (اما من روحیمو نباختم و کلی انرژی مثبت فرستادم)
نوبتم شد، پروندرو دید گفت سونوگرافی داری؟ بهش دادم (تو سونوگرافی زده بود درجه سه) بعدش خودشم معاینه کرد و در کمال ناباوری رای دکترای بیمارستان سجاد رو به .... حساب نکرد و واسم زد معافیت دائم و اینجوری شد که ماهم معاف شدیم.

نکات مهم:
به آدرستون خیلی توجه کنین که پلیس +10 اشتباه وارد نکنه
فقط انرژی مثبت بفرستید و استرس نداشته باشید
اگر حقتون باشه معافیت حتما می گیرید حتی اگه دکترای بیمارستان واستون چرت بنویسن
در تمامی مراحل خونسرد رفتار کنید
تو شورای پزشکی دیگه خبری از سرهنگ نیست (حداقل امروز نبود)

به امید اینکه همه پسرای ایران روزی از این نظام وظیفه راحت شن.

seda67
March 2nd, 2011, 12:47 AM
فقط انرژی مثبت بفرستید و استرس نداشته باشید با این جمله شدیدا موافقم. شرایط خود من جوری بود که حداقل 10 بار برای ادامه دادن مراحل معافیت (کفالت ) منصرف شدم ولی ادامه دادم و به خودم روحیه الکی دادم و معاف شدم. دنبال حقمون باشیم بهش میرسیم . کلا همه ی حق هامون.
این هم که گرید دو رو معاف دایم شدید خیلی خیلی خیلی خوشحالم براتون و امیدوارم دوستای من هم که با گرید 2 و 3 اقدام کردند همه معاف شن. خلاصه که تبریکات فراوان

pouya_a
March 2nd, 2011, 09:03 AM
تبریک دوست عزیز واسه معافیت.منم میخوام اقدام کنم واسه واریکوسل تا حالا 4 تا دکتر تایید کردن که گرید 3 هست و شدید 3تا از دکترا کسایی بودن که احتمالا خود نظام وظیفه معرفی میکنه و یکی دیگه هم مال خود نیرو انتظامی بود که گواهی دکترا و سونوگرافی که دید گفت معافی و سریع اقدام کن تا قبل از سال جدید چون میخوان واسه پزشکی بیشتر سخت گیری کنن.من دانشجو هستم وا میخوام انصراف بدم معافی بگیرم بعدش برگردم دانشگاه احتمالا با کنکور.ایشالا که کاره منم درست شه فقط خیلی نگرانم که دانشگاه انصراف بدم و معاف نشم ,

sadra88
March 2nd, 2011, 10:18 AM
بالاخره من هم تونستم با فارغ التحصلی امروز دفتر چه بفرستم واسه معافیت پزشکی!!! اما دو خبر: خبر اول اینکه دیروز نظام وظیفه بودم و از دایره ی معافیت پزشکی درباره ی آیین نامه ی جدید سوال کردم و مسئولشون گفت که آیین نامه ی قدیم همچنان پا برجاست و خبری فعلا از آیین نامه ی جدید نیست!!!! خبر دوم هم ربطی به معافیت پزشکی نداره ولی جالبه که بدونید که پلیس +10 و نظام وظیفه دیگه کسر خدمت های جانبازی و جبهه و ... رو ثبت نمیکنن!!! گفتن دستور اکید رئیس نظام وظیفه است!!! در ضمن گفتن آیین نامه و دستور العمل سال 90 هم بهشون ابلاغ شده!!!! البته من نظام وظیفه ی اهواز بودم این طور گفتن ممکنه قانون سراسری نباشه؟؟؟؟!!!!!!

seda67
March 2nd, 2011, 10:46 AM
کلا رییس جدید نظام وظیفه بهتر از قبلی ها از آب دراومده. دستورهای یک شبه زیاد میده. وقتی یه شبه ملاقات رو حذف میکنه. یک هفته نتیجه شورا رو غیر قابل اعتراض میکنه هفته ی بعد جانشینش میشه نامه نویس و برگه اعتراض برامون مینویسه نشون میده تصمیم یه شبه زیاد میگیرند ایشون. البته همون طور که همه میدونیم با ششصد هزار نفر ساعت کار تخصصی این تصمیم ها گرفته میشه.

123456mm
March 2nd, 2011, 05:25 PM
سلام دوستان.من یکی از گو شهام مشکل شنوایی داره بطوریکه اگه گوش سالمم رو بگیرم به جز صدا های بلتد اصلا" نمیتونم تشخیص بدم صدا ها چی هستند.مثلا" صدای معمولی تلویزیون رو اصلا" نمیشنوم باهاش.اما صداهای بلند رو به سختی میتونم بشنوم و اگه صدا هایی بلند در نزدیکی گوش باشه.کلا" اگه صدایی هم بیاد بسیار ضعیف تشخیص میدم یا در حد وز وزی چیزی.
برای مثال اگه گوشی موبایل رو بچسبونم به گوشم و صدا روی نرمال باشه به سختی میتون صدا رو تشخیص بدم.
برای کم شنوایی یک گوش معافیت میدن؟و کلا" از کجا بفهمم که شرایطش رو دارم یا نه.و از لحاظ کم شنوایی یک گوش ایین نامه شاملم میشه یا نه.

مشکل دوم:
و قبلا" بدنسازی کار میکیردم چند سال سنگین.
اما حدودا" 2 ساله ورزشو ول کردم توی این یکی 2 سال وقتی بروی پنچه بشینیم روی زمین وقتی میخوام بلند بشم درد فوق العاده زیادی در ساق پاهام وجود داره این درد همیشگی بوده و بعد از 10-20 ثانیه نشتسن به اون فرم ایجاد میشه .میخواستم بدونم این مشکل میتونه معافیت ایجاد کنه؟

123456mm
March 2nd, 2011, 06:38 PM
یه مشکلی دیگه هم که دارم اگه یه ذره عرق بکنم بدنم بهش باد بخوره شدیدا" خارش میگیرم .جوری که بعضی وقت اینقدر بدن خصوصا" سرم رو مجبور میشم بخارونم که حس میکنه پوست سرم کنده میشه و خراش پیدا میکنه.

seda67
March 3rd, 2011, 02:26 AM
سلام دوستان.من یکی از گو شهام مشکل شنوایی داره بطوریکه اگه گوش سالمم رو بگیرم به جز صدا های بلتد اصلا" نمیتونم تشخیص بدم صدا ها چی هستند.مثلا" صدای معمولی تلویزیون رو اصلا" نمیشنوم باهاش.اما صداهای بلند رو به سختی میتونم بشنوم و اگه صدا هایی بلند در نزدیکی گوش باشه.کلا" اگه صدایی هم بیاد بسیار ضعیف تشخیص میدم یا در حد وز وزی چیزی.
برای مثال اگه گوشی موبایل رو بچسبونم به گوشم و صدا روی نرمال باشه به سختی میتون صدا رو تشخیص بدم.
برای کم شنوایی یک گوش معافیت میدن؟و کلا" از کجا بفهمم که شرایطش رو دارم یا نه.و از لحاظ کم شنوایی یک گوش ایین نامه شاملم میشه یا نه.

مشکل دوم:
و قبلا" بدنسازی کار میکیردم چند سال سنگین.
اما حدودا" 2 ساله ورزشو ول کردم توی این یکی 2 سال وقتی بروی پنچه بشینیم روی زمین وقتی میخوام بلند بشم درد فوق العاده زیادی در ساق پاهام وجود داره این درد همیشگی بوده و بعد از 10-20 ثانیه نشتسن به اون فرم ایجاد میشه .میخواستم بدونم این مشکل میتونه معافیت ایجاد کنه؟
سلام دوست عزیز
بخش چهاردهم:بیماریهاي گوش و حلق و بینی
ماده 42 - مشمولان مبتلا ء به بیماریهاي گو ش و حلق و بینی با توجه به نوع بیماري که به آن مبتلا ء می باشند از معافی هاي مندرج در هر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.
کاهش شنوایی یک طرفه بطوریکه معدل آن در فرکانس های چهارگانه بیش از 80 دسی بل باشد معاف دائم.

در مورد مشکلات دیگتون نظری نمی تونم بدم ولی به نظر من به بیمارستان 501 ارتش مراجعه کنید و برای گوشتون معاینه بشید. در اونجا بهتون میگن معاف هستید یا نه. دردهای مزمن کمر رو میدونم که میشه معافی گرفت ولی مورد شما از اونجایی که اسم بیماری رو خودتون هم نفرمودید اظهار نظر سخته در موردش. در هر حال به معافیت از طریق گوشتون کاملا امیدوار باشد.

kamranmirzaa
March 3rd, 2011, 10:25 AM
دوستان عزیز
باور کنید من این 178 صفحه رو خوندم . بیشتر بیماریها چشم و واریکوسل و در نهایت فاصله زانوها بود . فقط یکی دو مورد قلب بود.
من برای بیماری قلب اقدام کردم. از سال 70 تا جالا تحت نظر پزشک بودم و موردم هم تب حاد رماتیسمی (در 10 سالگی) و کاردیت (نارسایی در دریچه های آئورت و میترال) هست. وقتی اقدام کردم 2 هفته بعد نامه اومده برای بیمارستان شهید رجایی (گفته بودن ارجاع می دن به بیمارستان سجاد یا بقیه الله ) من رفتم بیمارستان قلب شهید رجایی و دکتر من رو معاینه کرد و بهم گفت حتما معافی و بیماریم رو دقیق (همانطور که توی دفترچه و بندهای معافیت بود) نوشت و آسیب دیدگی دریچه ها و رماتیسم به خاطر تب رماتیسمی رو هم ذکر کرد . نامه دکتر خودم و اکوکاردیوگرافی های خودم رو هم دارم . و الان نامه کمیسیون اصلی برام اومده.
با توجه به اینکه من سالهاست که تحت نظر پزشک بوده ام و توی معاینه هم دکتر گفته که دقیقا شرایط بند آخر بیماری های قلب رو دارم (حتی شرایط بند اول را هم دارم) برای روز کمیسیون باید منتظر چی باشم (با توجه به اینکه این بیماری مثل واریکوسل یا چشم قابل معاینه نیست)
آیا توی تهران جدیدا فقط دکترها معاینه می کنند و مرحله سرهنگ برداشته شده ؟ (بچه های آخری که این ماه معاف شدن نوشتن که سرهنگ در کار نبوده )

sadra88
March 3rd, 2011, 10:45 AM
دوستان عزیز

دوست عزیز فرمایش شما کاملا درسته!دوشت خودم هم 20 بهمن کمیسیون داشت گفت که خبری از سرهنگ نبوده تو کمیسیون! و گفت وقتی ازشون دلیل رو پرسیدم گفتن که جدیدا بهشون بخشنامه شده که سرهنگ حق اظهار نظر نداره!!!! این طوری خیلی عالیه یک نمونش دوست خودم بود که واریکسل داشت بنده خدا همه براش تایید کرده بودن که گرید 3 هست سرهنگه بهش گفت نه تو سالمی برو شورای عالی پزشکی یه بار دیگه!!! هر بار که می رفت این سرهنگه همین رو بهش می گفت حدودا 3 یا 4 بار بیمارستان و شورا رفت! ولی آخرش معاف شد در ضمن برای اون بیماری قلبی شما فقط جواب رو می خونن چون امکان معاینه براشون نیست! و معاف می شید ان شا الله !!

abc#def
March 3rd, 2011, 11:18 AM
در مورد سرهنگ يه نكته بايد بگم، سرهنگ توي خود شورا ديگه نيست و فقط پزشك هاي متخصص هستن اما وقتي شورا اعلام كرد معافي يه برگه بهت ميدن كه بايد بري پولارو واريز كني روز بعدش ببري نظام وظيفه...
اونجا يه درجه دار هست (نميدونم سروانه ستوانه چيه....) كه مدارك رو ميگيره و بررسي ميكنه... اونجا به من گير داد كه چرا بيمارستان زده واريكوسل درجه 2 تو معاف كامل شدي... من گفتم توي شورا راي دادن و گفتن كه بيمارستان چرت گفته گريد واريكوسل من 3 هست... خلاصه راضي نشد و گفت برو اون اتاق تا من بيام ببينم... اومد ديد (اينقدر حاليش نبود كه بدونه واريكوسل من كدوم سمته... گفت كدوم سمته خودم بهش گفتم) خلاصه مارو برد پيشه رئيس اونجا... دمش گرم سرهنگ رضايي گفتش راي شورا لازم الاجراست و مداركو قبول كردو گفت كارت مياد در خونتون...

در كل ممكنه يه گيري بدن اما وقتي شورا راي بده ديگه كار تمامه

abc#def
March 3rd, 2011, 11:22 AM
در مورد آيين نامه هم پرسيدم از سرهنگ رضايي (رئيس بخش معافي پزشكي تهران) گفت آئين نامه تغيير نكرده هنوز و سال ديگه هم همين آئين نامست گفت تازه آئين نامه عوضم بشه كلي طول ميكشه تا ابلاغ شه و لازم الاجرا بشه پس نگران نباشيد

123456mm
March 3rd, 2011, 12:05 PM
دوستان نحوه ی معاینه برای کم شنوایی یک گوش چطوره؟ کسی رو میشناسید که این مدلی معاف شده باشه؟
سخت گیری روش چقدره؟ممنون میشم راهنمایی کنید منو.چون من نمیدونسم بابتش معافی میدن 2-3 روز پیش اتفاقی فهمیدم.
البته این رو بگم من گوش دیگرم واقعا" نرماله و از لحاظ شنوایی کامل تامینم میکنه.
ولی مشکل کم شنوایی یک گوش دارم طوری که شنوایی گوش سمت راستم شاید یک پنجم شایدم یک دهم سمت دیگه باشه
واگه من توی خدمت گوش سالمم مشکل پیدا کنه خوب 2 تا گوشم کم شنوا میشه.

vv_matin
March 3rd, 2011, 02:45 PM
سلام.
دوستان این نامه ای که میاد برای رفتن به بیمارستان واسه معاینه، تاریخش رو میشه تمدید کرد؟
دیروز نامه من اومد، تاریخش خورده 5 اسفند، نوشته ظرف مدت 1 ماه برم بیمارستان بقیه الله واسه معاینه.
من امروز رفتم گفت وقت نداریم، بعد از پانزدهم زنگ بزن وقت بگیر واسه بعد عید! من گفتم نامه ام این تاریخ رو داره و این صحبتا، گفت برو نظام وظیفه تاریخش رو تمدید کن.
حالا این تمدیدش رو انجام میدن یا باز هم گرفتاری داره؟

KamyarAnathemA
March 3rd, 2011, 02:47 PM
خب کارت معافیت ما هم امروز رسید دستمون
مامور پست هم تا شیرینی ازم نگرفت کارتو بهم نداد

36 روز طول کشید از روزی که مدارکو تحویل دادم تا امروز که کارتم اومد
روی کارت هم بند و ماده معافی رو نوشته

کارتشم شبیه به کارت سوخته چیپ هم داره
احتمالا برای ما که معاف شذیم سهمیه بنزینمونو میخوان به کارت معافیمون بریزن :دی

فردا میخوام برم این کارتو بکنم تو دستگاه خودپرداز بانک ببینم چی میشه !!! شاید پول داد !!!

با آرزوی موفقیت برای همه اقدام کنندگان برای معافی

seda67
March 3rd, 2011, 03:51 PM
دوستان نحوه ی معاینه برای کم شنوایی یک گوش چطوره؟ کسی رو میشناسید که این مدلی معاف شده باشه؟
سخت گیری روش چقدره؟ممنون میشم راهنمایی کنید منو.چون من نمیدونسم بابتش معافی میدن 2-3 روز پیش اتفاقی فهمیدم.
البته این رو بگم من گوش دیگرم واقعا" نرماله و از لحاظ شنوایی کامل تامینم میکنه.
ولی مشکل کم شنوایی یک گوش دارم طوری که شنوایی گوش سمت راستم شاید یک پنجم شایدم یک دهم سمت دیگه باشه
واگه من توی خدمت گوش سالمم مشکل پیدا کنه خوب 2 تا گوشم کم شنوا میشه.

یله برادر دوست من با کم شنوایی یک گوش معاف دائم شد. یه هدفون میذارند توی گوشتون یه سری صدای مبهم میاد. معاینه ی پیچیده ای نداره. عرض کردم خدمتتون تشریف ببرید بیمارستان 501 ارتش اگه تهران هستید و اگه نیستید یه بیمارستان نظامی توی شهر خودتون. بهتون اعلام می کنند که معاف میشید یا نه.

seda67
March 3rd, 2011, 03:54 PM
سلام.
دوستان این نامه ای که میاد برای رفتن به بیمارستان واسه معاینه، تاریخش رو میشه تمدید کرد؟
دیروز نامه من اومد، تاریخش خورده 5 اسفند، نوشته ظرف مدت 1 ماه برم بیمارستان بقیه الله واسه معاینه.
من امروز رفتم گفت وقت نداریم، بعد از پانزدهم زنگ بزن وقت بگیر واسه بعد عید! من گفتم نامه ام این تاریخ رو داره و این صحبتا، گفت برو نظام وظیفه تاریخش رو تمدید کن.
حالا این تمدیدش رو انجام میدن یا باز هم گرفتاری داره؟
قبل اینکه ساختمون تعیین نوبت رو تو ساختمون شهدای گمنام بترکونند گروهبان بختیاری این کار رو براتون انجام میداد. فکر کنم الان داخل همون سالن شورای پزشکی باشند. یه ستوان فرزاد حسنی نامی هم بود که برای استعلامات بود و کار راه بنداز بود تقریبا. در هر حال تشریف ببرید ساختمون شورای پزشکی شاید هم اونها بفرستنتون سالن 3 پیش جانشین وظیفه که بلامانع بزنه براتون. مورد خاصی نیست.

hntwms
March 3rd, 2011, 05:42 PM
با سلام من تازه عضو شدم بهترین فروم در مورد معافیت پزشکی همین جاست
بچه ها خدا خیرتون بده من حدود هفته پیش رفتم بیمارستان شهید چمران دکتر خلیلی اردستانی من رو معاینه کرد و واریکوسل 3 تشخیص داد .کسی از بچه ها اون جا رفته معاینه بشه معافیت بگیره شورا نظرش رو بیمارستان چمران چیه خدا خیرتون بده جواب من رو بگین در ضمن نامه کمیسیون بعد از عید می اید
یا علی

seda67
March 3rd, 2011, 06:13 PM
با سلام من تازه عضو شدم بهترین فروم در مورد معافیت پزشکی همین جاست
بچه ها خدا خیرتون بده من حدود هفته پیش رفتم بیمارستان شهید چمران دکتر خلیلی اردستانی من رو معاینه کرد و واریکوسل 3 تشخیص داد .کسی از بچه ها اون جا رفته معاینه بشه معافیت بگیره شورا نظرش رو بیمارستان چمران چیه خدا خیرتون بده جواب من رو بگین در ضمن نامه کمیسیون بعد از عید می اید
یا علی
سلام خوش آمدید. اگه بیمارستان چمران نوبنیاد رو منظورتونه که من به شخصه کسیو نمیشناسم نظام وظیفه معرفیش کرده باشه اونجا. قاعدتا بقیه الله - سجاد یا 501 معرفی میشن برای واریکوسل در هر صورت موضوع مهمی نیست. شورای پزشکی در 99 درصد موارد رای بیمارستان رو میپذیره و اون یک درصد هم احتمال معاینه مجدد هستش. به هر حال وقتی بیمارستان گفته شما گرید 3 هستید در حالت عادی معاف دائم هستید و اگه خیلی خیلی خیلی خیلی بدشانس باشید برای معاینه مجد معرفی میشید همون بیمارستان. در کل تبریکات بابت معافی

hntwms
March 3rd, 2011, 07:02 PM
خیلی ممنون که جوابم رو دادین اجرتون با سیدالشهدا فقط یه سوال
اون روز گریدها کاملا مشخص بود بعضی روزها اینظور نیست در کمیسیون ممکنه فرق کنه بعدش هم من توسط یک پزشک معاینه شدم مگه نباید دو تا پزشک ببینند راستی من 4 اسفند رفتم بیمارستان نمی دونید نامه کمیسیون چه زمانی می اید قبل یا بعد از عید

hntwms
March 3rd, 2011, 07:07 PM
راستی من از زبون دکتر چیزی نشنیدم فقط ت کاغذ معاینه دیدم گرید رو 3 یونانی زده واگرنه به من چیزی نگفت

seda67
March 3rd, 2011, 09:58 PM
راستی من از زبون دکتر چیزی نشنیدم فقط ت کاغذ معاینه دیدم گرید رو 3 یونانی زده واگرنه به من چیزی نگفت

قاعدتا جواب بیمارستان رو شما نباید بدونید ولی بعضی دکترها میگن بهتون یا مثل مورد شما میشه دید چی نوشتند. نامه ی شما 3 هفته بعد شماره میشه و میره به نوبت دهی شورا. روال کار اینجوریه که 40 روز بعد نامه دعوت به شورا به دست شما میرسه. اگه تا 40 روز نامه نیومد باید به ساختمان شهدای گمنام میدان سپاه مراجعه کنید. (که البته احتمال نرسیدن نامه به دستتون خیلی زیاد نیست) در هر حال قطعا شورای پزشکی از شما بعد از عید دعوت خواهد کرد.

abc#def
March 3rd, 2011, 10:54 PM

شما اگه خیلی عجله داری 2 هفته بعد از روز معاینت برو شهدای گمنام بگو نامم نیومد، اگه یارو زیاد گیر نباشه اون روز، و نامت از بیمارستان اومده باشه بهت نوبت میده ( واریکوسل معمولا 3شنبه ها)

seda67
March 4th, 2011, 02:58 AM
شما اگه خیلی عجله داری 2 هفته بعد از روز معاینت برو شهدای گمنام بگو نامم نیومد، اگه یارو زیاد گیر نباشه اون روز، و نامت از بیمارستان اومده باشه بهت نوبت میده ( واریکوسل معمولا 3شنبه ها)
2 هفته خیلی زوده. حداقل 17-18 روز طول میکشه نامه ها بیاد. بعد جسارت نشه واریکوسل 3 شنبه نیست و این سیستم به کل از بین رفته که شما رو بنا به بیماریتون وقت معاینه بدهند.
کسی که وقت معاینه میده گروهبان بختیاری هست و جدای برخورد کاملا ناشیانه و 6 و 8 زدنش توی انجام کارهاش گیر زیاد بدید بهش کارتون رو راه میندازه. یه دفترچه داره نامه هایی که از بیمارستان اومده رو اون تو مینویسه. گیر 3 پیچ بدید بهش میده دفترچه رو اسمتون رو پیدا کنید. کلا اگه شلوغ باشه شدیدا اعصابتون خورد میشه. از اونجایی که شما 4 اسفند رفتید عمرا جواب شما رو نخواهد داد و میگه برو بعد عید ولی یه دروغ کوچیک کارتون رو راه میندازه بگید من 4 /11 رفتم بیمارستان و نامم نیومده. اگه سیستمشون تو این 2 هفته ای ردیف نشده باشه که فکر نکنم شده باشه احتمال اینکه کارتون قبل عید ردیف بشه هست.

kamranmirzaa
March 4th, 2011, 12:09 PM
راسته که میگن نظام وظیفه از 20 اسفند تا 20 فروردین تعطیله
من زنگ زدم بهشون (چون نامه کمیسیون من که چهارشنبه 7.30 صبح بود تازه چهارشنبه 11 بدستم رسید) گفتن شنبه ساعت 7.30 اینجا باشین دوباره وقت بگیرین
وقتی پرسیدم تا کی کمیسیون برگزار می شه گفتن تا 25-26 اسفند هستیم

حالا کسی می دونه اگه من 7.30 شنبه برم ممکنه برای کی بهم وقت بدن و باید پیش کی برم و چی کار کنم ؟

mehdi_222
March 4th, 2011, 01:47 PM
با سلام خدمت دوستان
اگر در 6 ماه فرجه ای که دارم دفترچه پست نکنم و چند ماه بعدش پست کنم یعنی زمانی که غیبت دارم و معاف از رزم بشوم آیا باز هم غیبت خواهم داشت ؟؟؟
اگر غیبت بخشیده شد آیا میتوانم برای ارشد درخواست معافیت تحصیلی بدم در حین خدمت؟؟؟

seda67
March 4th, 2011, 03:58 PM
من زنگ زدم بهشون (چون نامه کمیسیون من که چهارشنبه 7.30 صبح بود تازه چهارشنبه 11 بدستم رسید) گفتن شنبه ساعت 7.30 اینجا باشین دوباره وقت بگیرین
وقتی پرسیدم تا کی کمیسیون برگزار می شه گفتن تا 25-26 اسفند هستیم

حالا کسی می دونه اگه من 7.30 شنبه برم ممکنه برای کی بهم وقت بدن و باید پیش کی برم و چی کار کنم ؟
تشریف ببرید سالن شورای پزشکی . باجه نوبت دهی شورا - گروهبان بختیاری . با گردن کج و آه و ناله همون روز میتونید وقت بگیرید اگه هم مثل خیلی ها حوصله و اعصاب خواهش التماس رو ندارید بهتون برای 3-4 روز بعد نوبت میده. نظام وظیفه هم تا 25 اسفند شورا برگزار میکنه ولی پذیرش مراجعه کننده تا 20 اسفند خواهد بود.

hntwms
March 4th, 2011, 05:24 PM
بازم ببخشید خیلی سوالام رو اعصابه چون اینجا فروم خوبی هست و پاسخگو من بازم مزاحم شدم
من تو بیمارستان شهید چمران معاینه شدم توسط دکتر اردستانی که در بیمارستان بقیت الله و امام سجاد هم بعضی ها رو معاینه کرده من دیدم واریکوسل 3 برام زد حالا سوالم اینجاست که شورای پزشکی به اعتبار دکتر نگاه می کنه یا اعتبار بیمارستان چون من شنیدم که فقط بیمارستان امام سجاد(ع) و بقیت الله براشون مهمه و معتبر هست.
واینکه چون من 4 اسفند رفتم معاینه احتمال داره در تعطیلات عید نامه کمیسیون بیاد یا نه ؟اگر نیومد بعد از عید چه زمانی مراجعه کنم بهتره در ضمن عجله هم ندارم.ولی متاسفانه به دلایلی غیبت هم دارم.گمانم اینه که این غیبت ها هم کارو سخت تر می کنه.
دستتون درد نکنه اگه پاسخ بدید من کامل شیرفهم میشم بازم عذر میخوام انشا الله خدا همین دنیا هم اون دنیا اجرتونو بده یاعلی

hntwms
March 4th, 2011, 05:51 PM
بازم ببخشید خیلی سوالام رو اعصابه چون اینجا فروم خوبی هست و پاسخگو من بازم مزاحم شدم
من تو بیمارستان شهید چمران معاینه شدم توسط دکتر اردستانی که در بیمارستان بقیت الله و امام سجاد هم بعضی ها رو معاینه کرده من دیدم واریکوسل 3 برام زد حالا سوالم اینجاست که شورای پزشکی به اعتبار دکتر نگاه می کنه یا اعتبار بیمارستان چون من شنیدم که فقط بیمارستان امام سجاد(ع) و بقیت الله براشون مهمه و معتبر هست.
واینکه چون من 4 اسفند رفتم معاینه احتمال داره در تعطیلات عید نامه کمیسیون بیاد یا نه ؟اگر نیومد بعد از عید چه زمانی مراجعه کنم بهتره در ضمن عجله هم ندارم.ولی متاسفانه به دلایلی غیبت هم دارم.گمانم اینه که این غیبت ها هم کارو سخت تر می کنه.
دستتون درد نکنه اگه پاسخ بدید من کامل شیرفهم میشم بازم عذر میخوام انشا الله خدا همین دنیا هم اون دنیا اجرتونو بده یاعلی

MSZ28
March 4th, 2011, 05:53 PM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم:
آیا اطلاع دارین که برای معافیت پزشکی واریکوسل گرید 3، در حین دانشجویی هم میشه اقدام کرد یا نه؟
من الان دانشجو هستم و می خوام اقدام کنم

لطفا کمی بنده رو راهنمایی کنین

kamranmirzaa
March 4th, 2011, 05:58 PM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم:
آیا اطلاع دارین که برای معافیت پزشکی واریکوسل گرید 3، در حین دانشجویی هم میشه اقدام کرد یا نه؟
من الان دانشجو هستم و می خوام اقدام کنم

لطفا کمی بنده رو راهنمایی کنین
شما فقط می تونید از یک نوع معافیت استفاده کنید . وقتی معافیت تحصیلی دارید نمی تونید از معافیت پزشکی هم استفاده کنید.
مگر اینکه انصراف بدید یا اخراج بشید *( در واقع به نحوی دانشگاه شما رو به نظام وظیفه معرفی کنه)*

hntwms
March 4th, 2011, 06:01 PM

MSZ28
March 4th, 2011, 06:04 PM
شما فقط می تونید از یک نوع معافیت استفاده کنید . وقتی معافیت تحصیلی دارید نمی تونید از معافیت پزشکی هم استفاده کنید.
مگر اینکه انصراف بدید یا اخراج بشید *( در واقع به نحوی دانشگاه شما رو به نظام وظیفه معرفی کنه)*

پس اینهایی که تو دانشگاه یک ترم مرخصی میگیرن و تو اون یک ترم میرن سراغ کارهای سربازی، قضیه اونا چیه؟!من میتونم یک ترم رو مرخصی بگیرملطفا هرکسی هر اطلاعی داره راهنمایی کنه من روچون برای ادامه تحصیل می خوام برم خارج از کشورممنونم

ehsan_kh
March 4th, 2011, 06:15 PM
دوست عزیز من هم به بیمارستان چمران معرفی شدم و در نهایت معاف شدم . فکر نکنم بیمارستان چندان فرقی داشته باشه . مهم نظر دکتریه که شما را معاینه کرده. در آخر اینم بگم که بعد از معاینه در بیمارستان چمران، نامه شرکت در شورا حدود 35 روز بعد اومد .

seda67
March 4th, 2011, 10:10 PM
با سلام خدمت دوستان
اگر در 6 ماه فرجه ای که دارم دفترچه پست نکنم و چند ماه بعدش پست کنم یعنی زمانی که غیبت دارم و معاف از رزم بشوم آیا باز هم غیبت خواهم داشت ؟؟؟
اگر غیبت بخشیده شد آیا میتوانم برای ارشد درخواست معافیت تحصیلی بدم در حین خدمت؟؟؟

مشمول معاف از رزم بودن غیبت به خدمت اعزام میشود منوط بر آنکه هنگام ورود به شورای پزشکی فاقد غیبت باشد. بنابراین خیر با غیبت اعزام میشوید

seda67
March 4th, 2011, 10:18 PM
وقت شوراتون هم گذشت اصلا مهم نیست. تشریف میبرید دویاره وقت شورا میگیرید.
توی دفترچه با فونت درشت نوشته : غیبت مانعی برای معافیت پزشکی نیست
نه اذیت می کنند نه سوال
بیمارستانی که خودشون معرفی کردند براشون ملاکه. خود پزشکها میدونند که این بیمارستان ها بدترین و به دردنخور ترین پزشکها توش کار می کنند.(جسارت به پزشکهای نظامی از جمله برخی اقوام خودم نشه)
نامه کمیسیون شما قطعا بعد از 13 فروردین میاد با خیال راحت برید مسافرت و بعد عید یا نامه میاد یا خودتون برید نظام وظیفه وقت بگیرید.

seda67
March 4th, 2011, 10:21 PM
پس اینهایی که تو دانشگاه یک ترم مرخصی میگیرن و تو اون یک ترم میرن سراغ کارهای سربازی، قضیه اونا چیه؟!من میتونم یک ترم رو مرخصی بگیرملطفا هرکسی هر اطلاعی داره راهنمایی کنه من روچون برای ادامه تحصیل می خوام برم خارج از کشورممنونم

با پارتی بازی نامه ی انصراف از تحصیل میگیرند. مثل رفقای من. توی اداری دانشگاه رفیق و آشنا دارید دست به کار شید. حتی میتونید نامه ی انصراف از تحصیل بگیرید و به درستون ادامه بدین ولی اگه معاف نشید باید برید سربازی (این کار پارتی بسیار قوی در حد معاون اداری یا رییس دانشگاه میخواد) - کلا هم توصیه می کنم کار غیر قانونی نکنید.

seda67
March 4th, 2011, 11:47 PM
دوست من به بيمارستان ربطي نداره همه چي كميسيونه اگه تو بيمارستان چه امام سجاد چه هر چي ديگه تاييد هم كرده باشند امكان داره معاف نشيد.......................................... ..................................

عزیز من این چه حرفیه میزنید. دوستانی که میان اینجا به اندازه کافی استرس دارند شما با اطلاعات غلط و رو هوا استرس شونو بیشتر نکنید لطفا.
بیمارستان تایید کنه معافید و توی برخی موارد شورا شاید برای معاینه مجدد شما رو مجددا به بیمارستان معرفی کنه.
کسایی هم که معاف از رزم میشن بیمارستان درجه ی بیماریشونو طوری زده که معاف نشن.
از همه دوستان صمیمانه می خوام اطلاعات غلط ندن به بقیه. مخصوصا اینجا که شاید سال ها بمونه و 1000 نفر دیگه هم بخونند.

arash_0o
March 5th, 2011, 12:44 AM
سلام دوستان
من می خوام قبل از اینکه برم نظام وظیفه از معاف شدنم ( کف پای صاف ) مطمئن بشم. برای این کار شما میدونید که باید کدوم بیمارستان یا پیش کدوم دکتر برم ازمایش بدم؟

fikhlonh
March 5th, 2011, 01:03 AM
دوست عزيز من از خودم حرف نمي زنم اولا شما داري تند ميري.مگه من بيكارم بيام دروغ بنويسم من خودم رفتم بيمارستان امام سجاد اونجا يه چيزي نوشتن.وقتي روز كميسيون پروندمو گرفتم برم داخل ،داخل پروندم نوشته بود صافي كف پا rigid هر دو پا ولي سرباز شدم دكترشم يه خانومه 50 تا 55 سالش بود

fikhlonh
March 5th, 2011, 01:08 AM
سلام دوستان
من می خوام قبل از اینکه برم نظام وظیفه از معاف شدنم ( کف پای صاف ) مطمئن بشم. برای این کار شما میدونید که باید کدوم بیمارستان یا پیش کدوم دکتر برم ازمایش بدم؟
برو بيمارستان امام سجاد منو كه اونجا فرستادن.من پاي چپم به نظر خودم صافيش از پاي راستم بيشتره .تو كميسيون دكتر بم گفت جورابتو در بيار .منم فقط پاي چپو در آوردم .بهش نشون نداده گفت تو كه پات چيزيش نيست.بعد گفت پاشو بايست پاهاتو جفت كن زانوهامو ديد گفت بفرماييد بيرون منتظر باشد بعد سرباز شدم

seda67
March 5th, 2011, 01:15 AM
کف پای rigid که آخه کمتر و بیشتر نداره. rigid میشه کاملا صاف که معاف دائمه. فاصله ی زانو و کف پا و اینها درسته که نظر بیمارستان رو میپرسن ولی قانون جوریه که یه دانش آموز هم میتونه معاینه کنه. این که دکتر بیمارستان نوشته کاملا صاف ولی صاف نبوده خیلی عجیبه. در هر حال ای کاش معاف میشدید. من هم بیشتر نظرم روی بیماری ها بود. بیمارستان بگه شما هنری دیسکال داری ، بیماری اعصاب داری ، فلان بیماری قلبی داری که نمیگن بیا برو سربازی. در هر صورت نمی خواستم شما رو ناراحت کنم. بیشتر میخوام دوستان ترس ورشون نداره.

seda67
March 5th, 2011, 01:17 AM
بعد یه سوال دیگه. شما که دیدید بیمارستان براتون rigid زده اعتراض نکردید؟ چه سالی بود؟ کدوم شهر؟ به زانوتون چی کار داره کف پای rigid؟

fikhlonh
March 5th, 2011, 01:31 AM
بعد یه سوال دیگه. شما که دیدید بیمارستان براتون rigid زده اعتراض نکردید؟ چه سالی بود؟ کدوم شهر؟ به زانوتون چی کار داره کف پای rigid؟
راستش اصلا تو حال خودم نبودم بيخيال شدم ترجيح ميدم دوباره تو خدمت اقدام كنم 1 ماه پيش تهران .اصولا كف پاي صاف باعث زانو درد ،كمردرد ميشه ديگه نمي دونم شايد موجب تغيير شكل زانو بشه . يه سري كف پاي صاف وجود داره كه فقط بايستي صاف ديده ميشه كه اصولا معافي نداره ولي يه سري پاها چه بايستي چه پاتو بالا نگه داري صافه صافه كه اين نوع كف پا معافي داره

qwerty2011
March 13th, 2011, 11:41 AM
سلام. من چند تا سوال داشتم ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند جواب بدن. این پست رو چند روز پیش هم گذاشتم اما از بدشانسی ما سایت هک شد و پاک شد!
1- من از بچگی تا 7 سالگی تشنج داشتم چندین بار، و قرص های ضد تشنج میخوردم. از 7 سالگی به بعد دیگه موردی نداشتم تا 7 سال پیش و همچنین 4 سال پیش. از 7 سال پیش (بعد از تشنج) باز مصرف قرصهای ضد تشنجم رو شروع کردم و تا حالا همچنان این قرصا رو میخورم. تمام مدارک پزشکیم (نواتر مغز و نسخه ها) رو هم دارم. خواستم ببینم آیا معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟ تو آیین نامه نوشته "به شرط ثبوت كلينيكي و يا پاراكلينيكي در يكي از مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم. در مواردي كه شروط فوق تحقق نيابد ولي مدارك قابل استناد دال بر سابقه صرع موجود باشد معاف از رزم". منظور از "اثبات" چیه دقیقا؟!

2- من دانشجوی انصرافی هستم و تا آخر ترم پیش (یعنی تا 15 بهمن) شاغل به تحصیل بودم ولی به یه سری دلایل مسخره تاریخ فارغ التحصیلی منو مرداد 89 زدن. یعنی غیبت خوردم الان! از طرفی اگه غیبت داشته باشیم با وثیقه هم نمیتونیم خارج شیم! ولی تو آیین نامه نوشته اگه معاف از رزم بشیم غیبت رو در نظر نمی گیرند (به شرط اینکه با اولین اعزام اعزام بشیم). خواستم ببینم من اگه معاف از رزم بشم بعدش میتونم برای خروج با وثیقه اقدام کنم؟ یا بعد از تشکیل کمیسیون پزشکی باید برم سربازی حتما؟!
ممنون

artinn
March 13th, 2011, 02:16 PM
بچه ها این سایت یه سری از دوستان کارشون شده استرس دادن.من کرج زندگی میکنم.لیسانس عمرانم.19 بهمن برای معافیت فنق اینگویینال اقدام کردم.نامه بیمارستانم افتاد به بیمارستان خانواده ارتش.دکتر معاینم کرد و نامه رو داد دست خودم.6 7 تا امضا گرفتم و نامرو بخش نظام وظیفه اونجا تو پاکت گذاشت و یه 6 7 تایی منگنه کرد و 3 4 تا مهر هم زد.به قول معروف مهر و موم شده تحویلم داد منم آوردم نظام وظیفه کرج برا هفته بعدش وقت کمیسیون دادن بهم.صبح یکشنبه رفتم دکترا معاینه کردن و گفتن طبق ماده 37 بند 20 قسمت الف که نوشته انواع فتق عمل نشده معاف دائم.من رو معاف کردن بعد یه قسمت بود به اسم رویت که معاون کل نظام وظیفه اونجا شناسنامت و میگرفت و چندتا سوال میکرد نام پدر و مادر و.... اونم یه بار دیگه معاینه کردگفت معاف دائم.بعد گفت فیشارو بریز برا تکمیل فردا بیار.که 9 اسفند فیشارو ریختمو گفت 30 تا 40 روز کارتت میاد دم در خونه.که احتمالا میخوره عید و تعطیلی و تا آخر فروردین میاد.
دوستان دفترچه معافیت های پزشکی قانون داره و بند داره و مشخصه به خدا صلیقه ایم نیستش.دفترچه رو از اینترنت بگیرین بخونین اگه طبق اون مریضی دارین معافین من قول میدم بهتون.یه سری میان اینجا یارو خودش نمیدونه چشه میگه آقا من معافم فلانم ...
یه سری هم طبق قانون سنگ مفت و گنجیشک مفت یه سرم میزنن به معافیت پزشکی که شاید معاف شن.
یه مثال بزنم تو دفترچه نوشته فتق های عمل شده که عود(بازگشت) نکرده منع خدمتی ندارد .اونروزی که من رفتم یه پسر 24 25 ساله بود که میگفت فتقشو 16 سالگی عمل کرده بعد میگفت هی اعتراض میکنه شاید معاف شه.
یا تو دفترچه نوشنه قد 150 سانتیمتر یا کمتر معاف دائم یه بنده خدایی اومده بود قدش 153 بود هرچیم بهش میگفتن مینیمم 150 لازمه حالیش نبود.
شرمنده سرتونو درد آوردم ولی خیالتون راحت اگه طبق بند های این دفترچه معافیت باشه بیماریتون معافتون میکنن.
بعد تورو خدا به حرف اینایی که معافیت گرفتن میان اینجا تو دلتوت و خالی میکنن که آره سخته 9 ماه باید بدویین پدرتونو در میارن اصلا گوش نکنید .هرکی واقعا بیماری داشته باشه با اون تعریف های اون دفترچه معاف.
کوچیم همه دوستانم هستم
سوالی دارید در خدمتم.

sadra88
March 13th, 2011, 03:01 PM
سلام. من چند تا سوال داشتم ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند جواب بدن. این پست رو چند روز پیش هم گذاشتم اما از بدشانسی ما سایت هک شد و پاک شد!
1- من از بچگی تا 7 سالگی تشنج داشتم چندین بار، و قرص های ضد تشنج میخوردم. از 7 سالگی به بعد دیگه موردی نداشتم تا 7 سال پیش و همچنین 4 سال پیش. از 7 سال پیش (بعد از تشنج) باز مصرف قرصهای ضد تشنجم رو شروع کردم و تا حالا همچنان این قرصا رو میخورم. تمام مدارک پزشکیم (نواتر مغز و نسخه ها) رو هم دارم. خواستم ببینم آیا معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟ تو آیین نامه نوشته "به شرط ثبوت كلينيكي و يا پاراكلينيكي در يكي از مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم. در مواردي كه شروط فوق تحقق نيابد ولي مدارك قابل استناد دال بر سابقه صرع موجود باشد معاف از رزم". منظور از "اثبات" چیه دقیقا؟!

2- من دانشجوی انصرافی هستم و تا آخر ترم پیش (یعنی تا 15 بهمن) شاغل به تحصیل بودم ولی به یه سری دلایل مسخره تاریخ فارغ التحصیلی منو مرداد 89 زدن. یعنی غیبت خوردم الان! از طرفی اگه غیبت داشته باشیم با وثیقه هم نمیتونیم خارج شیم! ولی تو آیین نامه نوشته اگه معاف از رزم بشیم غیبت رو در نظر نمی گیرند (به شرط اینکه با اولین اعزام اعزام بشیم). خواستم ببینم من اگه معاف از رزم بشم بعدش میتونم برای خروج با وثیقه اقدام کنم؟ یا بعد از تشکیل کمیسیون پزشکی باید برم سربازی حتما؟!
ممنون

سلام دوست عزیز:1-اولا اینکه داشتن مدارک پزشکی اون هم از زمان قدیم در رای دکتر و شورا خیلی تاثیر گذاره! اما در مورد سوال شما منظور از ثبوت پارا کلینیکی یعنی اینکه دکتر بیمارستان ناجا در همون بیمارستان یا بیمارستان معتمد خودشون از شما نوار مغز یا عکس و ... می گیره و توی اون عکس باید بیماری شما مشهود باشه!!!به کلیه ی بیماری هایی که این گونه مشخص می شوند میگن علائم پارا کلینیکی!!!
اما ثبوت کلینیکی یعنی اینکه بیماری شما ملموس باشد مانند علائم تب ،استفراغ ،اسهال و... که اینجا منظور همون تشنج و از این جور حرف هاست!!!!
2- پاسخ به این سوال خیلی سخته چون این چیزی که شما منظورتونه یعنی اینکه در صورت معاف از رزم شدن غیبت شما محسوب نمی شه یعنی 3 ماه اضافه خدمت نمی ری!!! ولی نمی دونم که بخشیده می شه یا نه در ضمن رهبر در 22 بهمن امسال تمام اضافه خدمت ها رو بخشید!!! به نظر من بهترین راهنمای شما خود حوزه نظام وظیفه است!!!

broken dreams
March 13th, 2011, 03:05 PM
سلام دوستان عزیز.من توسط کمیسیون پزشکی معاف دائم شدم بعد از اون فرستادنمون پیش سرهنگ رویت کمی سوال کرد و گفت برو پیش فلانی بپرس شورای عالی پزشکی چه روزیه و روز چهارشنبه شد و رفتیم اونجا دکترا چند تا سوال کردن و گفتن معافی و نگفتن چه معافیتی و اینکه برو و سه شنبه بیا بقیه کارا رو انجام بده تا اینکه سه شنبه شد و رفتم کارا رو انجام بدم در کمال ناباوری گفت که شما معاف از رزم شدی انگار با پتک زدن تو سرم.حالا با این شرایط میتونم کاری کنم ؟شورای عالی پزشکی هم چهارشنبه همین هفته برگزار میشه.لطفا راهنماییم کنید.پیشاپیش ممنون

seda67
March 13th, 2011, 06:21 PM
سلام دوستان عزیز.من توسط کمیسیون پزشکی معاف دائم شدم بعد از اون فرستادنمون پیش سرهنگ رویت کمی سوال کرد و گفت برو پیش فلانی بپرس شورای عالی پزشکی چه روزیه و روز چهارشنبه شد و رفتیم اونجا دکترا چند تا سوال کردن و گفتن معافی و نگفتن چه معافیتی و اینکه برو و سه شنبه بیا بقیه کارا رو انجام بده تا اینکه سه شنبه شد و رفتم کارا رو انجام بدم در کمال ناباوری گفت که شما معاف از رزم شدی انگار با پتک زدن تو سرم.حالا با این شرایط میتونم کاری کنم ؟شورای عالی پزشکی هم چهارشنبه همین هفته برگزار میشه.لطفا راهنماییم کنید.پیشاپیش ممنون

تشریف ببرید سالن 3 اتاق 11 - جانشین وظیفه عمومی شما رو برای بررسی مجدد مدارک به دکتر خسروی و یا همکارشون معرفی می کنند

seda67
March 13th, 2011, 06:26 PM

ممنون

جواب سوال دومتون رو اول میدم : شما دیگه با وثیقه نمی تونید خارج بشید. شک نداشته باشید. (اضافه خدمت بخشیده میشه نه اینکه بگن هر کی غایب بوده دیگه نیست)
سوال اولتون جوابش توی بیمارستان 501 ارتشه . اونجا نوار مغز بگیرید و سوابق بیماریتون رو ارائه بدید. به گمانم معاف دائم میشید . در هر حال با اینجور بیماری ها غالبا راه میان و مشکل خاصی وجود نداره.

seda67
March 13th, 2011, 06:31 PM
بچه ها این سایت یه سری از دوستان کارشون شده استرس دادن.من کرج زندگی میکنم.لیسانس عمرانم.19 بهمن برای معافیت فنق اینگویینال اقدام کردم.نامه بیمارستانم افتاد به بیمارستان خانواده ارتش.دکتر معاینم کرد و نامه رو داد دست خودم.6 7 تا امضا گرفتم و نامرو بخش نظام وظیفه اونجا تو پاکت گذاشت و یه 6 7 تایی منگنه کرد و 3 4 تا مهر هم زد.به قول معروف مهر و موم شده تحویلم داد منم آوردم نظام وظیفه کرج برا هفته بعدش وقت کمیسیون دادن بهم.صبح یکشنبه رفتم دکترا معاینه کردن و گفتن طبق ماده 37 بند 20 قسمت الف که نوشته انواع فتق عمل نشده معاف دائم.من رو معاف کردن بعد یه قسمت بود به اسم رویت که معاون کل نظام وظیفه اونجا شناسنامت و میگرفت و چندتا سوال میکرد نام پدر و مادر و.... اونم یه بار دیگه معاینه کردگفت معاف دائم.بعد گفت فیشارو بریز برا تکمیل فردا بیار.که 9 اسفند فیشارو ریختمو گفت 30 تا 40 روز کارتت میاد دم در خونه.که احتمالا میخوره عید و تعطیلی و تا آخر فروردین میاد.
دوستان دفترچه معافیت های پزشکی قانون داره و بند داره و مشخصه به خدا صلیقه ایم نیستش.دفترچه رو از اینترنت بگیرین بخونین اگه طبق اون مریضی دارین معافین من قول میدم بهتون.یه سری میان اینجا یارو خودش نمیدونه چشه میگه آقا من معافم فلانم ...
یه سری هم طبق قانون سنگ مفت و گنجیشک مفت یه سرم میزنن به معافیت پزشکی که شاید معاف شن.
یه مثال بزنم تو دفترچه نوشته فتق های عمل شده که عود(بازگشت) نکرده منع خدمتی ندارد .اونروزی که من رفتم یه پسر 24 25 ساله بود که میگفت فتقشو 16 سالگی عمل کرده بعد میگفت هی اعتراض میکنه شاید معاف شه.
یا تو دفترچه نوشنه قد 150 سانتیمتر یا کمتر معاف دائم یه بنده خدایی اومده بود قدش 153 بود هرچیم بهش میگفتن مینیمم 150 لازمه حالیش نبود.
شرمنده سرتونو درد آوردم ولی خیالتون راحت اگه طبق بند های این دفترچه معافیت باشه بیماریتون معافتون میکنن.
بعد تورو خدا به حرف اینایی که معافیت گرفتن میان اینجا تو دلتوت و خالی میکنن که آره سخته 9 ماه باید بدویین پدرتونو در میارن اصلا گوش نکنید .هرکی واقعا بیماری داشته باشه با اون تعریف های اون دفترچه معاف.
کوچیم همه دوستانم هستم
سوالی دارید در خدمتم.

پس تخته کنیم در اینجا رو بریم دیگه؟ بهتر

broken dreams
March 13th, 2011, 07:24 PM
تشریف ببرید سالن 3 اتاق 11 - جانشین وظیفه عمومی شما رو برای بررسی مجدد مدارک به دکتر خسروی و یا همکارشون معرفی می کنند

سلام مجدد و تشکر فراوان بابت جوابتون.من از کرج هستم و از اینجا اقدام کردم اینجا پیش کی برم؟

hemmati63
March 13th, 2011, 11:53 PM

سلام
آقا مبارک
برای معافیت سونوگرافی هم می خواد؟ یا نه؟
بیمارستان اذیت نکرد؟

artinn
March 14th, 2011, 10:41 AM
ممنون
ببین من سونوگرافی بردم ولی نه تو بیمارستان و نه تو شورای پزشکی نخواستن.من حتی به پزشک تو بیمارستان گفتم نمیخواید سونوگررافی رو نگاه کنید گفت نه فتق همین که ببینم خودم کافیه.
ببین فتق مثل هولو معافیت میدن چون بیماری ای هست که با چشم قابل معاینه و رویت و تو دفترچه صراحتا نوشته فنق عمل نشده معاف دائم.
پس اگه فتق و عمل نکردی اقدام کن و خیالت تخت که معافی.

Queens
March 15th, 2011, 03:46 AM
با سلام خدمت همه دوستان

1-من هم فشار خون بالا دارم (قرص آتنولول 25 مصرف می کنم) و هم پرولاپس (افتادگی دریچه) قلب. البته مورد دوم چندان مشکل ساز نیست برایم، اما در دفترچه دیدم که نوعی از آن که نارسایی قلبی میاورد شامل معافیت دائم و بدون نارسایی معاف از رزم است. از دوستان کسی هست که برای این موارد معافی گرفته باشد؟ یک پزشک معتمد ناجا که مدارک من را دید گفت احتمال معافی گرفتن داری، اما باید آزمایشات کامل در بیمارستانهای دانشگاه یا نیروهای مسلح مجدد بدهی.

2- آیا پزشکان معتمد خود عضو کمیسیون هستند؟

3- به نظر شما آیا برای معافی پزشکی اقدام کنم؟ با توجه به اینکه برگ سبز دارم و تاریخ اعزامم مشخص شده است. به ریسکش می ارزد؟
ممنون از شما.

masoomiyat
March 15th, 2011, 09:02 AM
دوستان چند تجربه در مورد واریس گرید 3 بهتون بکنم:
روز معاینه شلوار ***** بپوشید و زیرش هم حتمن زیر شلواری گرمی بپوشید(زیر شلواری هم تنگ نباشه. خلاصه جوری که قسمت بیضه ها حتمن گرم باشن.
دقیقن از 3 4 ساعت قبل و حتا بیشتر هم شده سر پا بایستید.
چند روز قبل معاینه حتمن خودتون رو چک کنید که توی چه وضیعیتی بهتر واریس خودش رو نشون میده.
99 درصد دکترا در مورد گرید 3 به رگ نگاه میکنن که بیرون زده و برجسته هست یا نه. بهمین خاطر قبل شکلی که بیضه هاتون قرار میگیره که رگ ها معلوم هستن رو حتمن چک کنید.
افتادگی مهم نیست مهم رگ و مقدار برجسته بودنش هست.
استرس و اضطراب رابطه مستقیمی با درصد موفقیت شما داره. هر چه ریلکس تر باشین درصد 3 بودن هم بیشتر میشه.

دوستان دو سه ماه قبل بر اساس این تجارب این پست رو نوشتم.
خیلی خودم رو کنترل کردم که خدمت رو تموم کنم ولی سیل اضافات و مشکلات باعث شد آخر منم معافی رو بگیرم.
در مورد موضوع واریکوسل صحبت هامو اینطور کامل میکنم.

روز معاینه و کمیسیون حتمن موقع رفتن به بیمارستان مسافتی رو تند یا حتی بدوید که بدنتون حسابی عرق کنه و گرم باشه(خود من چون زمتسان بود از محل خدمت تا بهداری کمیسیون رو دویدم و اونجا هم دم یه شوفاژ وایسادم تا گرمای بدنم از بین نره)
تا لحظه ای که مایخاین داخل برید برای ماعینه به فواصل 4 5 دقیقه یه بار شکموتن رو باد و به بیضه ها فشار وارد کنید. ببخشید که اینطور توضیح میدم میخام موضوع کامل جا بیفته. دقیقن مثل فشاری که موقع دفع ادرار وارد میشه رو انجام بدید.
اگر واریس 3 رو دارید اینکار رو انجام بدید متوجه بیرون زدگی رگ ها و برجسته شدنشون میشید.
برای اینکه دچار اضطراب و ترس نشید که بسیار تاثیر مخرب داره صبح یه قرص آرامبخشی مثل پراپرانول بخورید. از دو سه روز قبل کمیسیون هم شروع به مصرف کنید چه بهتر.
موقعی که دکتر داره معاینتون میکنه بر بر نگاش نکنید. همون کاری که گفتم رو انجام بدید تا جایی که میتونید زور بزنید.

کلن معافی واری یه چیز سلیقه ای و بر اساس نظریه پزشکای تو کمیسیون هست. مثل یه سری از بیماری ها نیست که هر چی مدرک و نظریه متخصص ببری کارت محکم تر شه. اونجا حتی به سونوگرافی هم به زور نگاه میکنن. تنها دو چیز رو ملاک قرار میدن:
1 - نظریه پزشک معتمد که اینم باز چندان مهم نیست(به چشم دیدم دکتری 3 رو برای کسی تایید کرده و گفته معافی روز کمیسیون چون دو دکتر دیگه 2 تشخیص دادن اونم گفته گرید 2 هست)
2 - معاینه بالینی

پس همینطور که میبینید همه چیز در مورد معافی واریکوسل بستگی به خود شما داره

امیدوارم این توضیحات به درد دوستان بخوره و بتونن معاف شن.

abc#def
March 15th, 2011, 10:09 PM
سلام دوستان، من امروز رفتم شورای عالی پزشکی

دوباره بهم یه نامه دادن که برم بیمارستان بقیه ا...

حالا یه سوال، دوباره جواب این معاینه هم یک ماه طول میکشه برسه نظام وظیفه و دوباره شواری پزشکی تشکیل میشه؟؟

اگر ممکنه یه راهنمایی در مورد مراحل بعدی بدین

با تشکر فراوان

mr00
March 15th, 2011, 10:37 PM
سلام
من تازه با اینجا اشنا شدم خوشحالم که بین شما هستم
من دیروز کمیسیون پزشکی داشتم و معاف از رزم شناخته شدم میتونم به نظر کمیسیون پزشکی اعتراض کنم؟
بعد حالا میخوام برای پر کاری تیرویید هم اقدام کنم و پرونده پزشکی ندارم! باید چیکار کنم وقتی برگه معرفی به بیمارستانم اومد و رفتم اونجا فقط آزمایش خون میگیرند؟
ممنون

pini
March 16th, 2011, 10:25 AM
سلام

در مورد حق اعتراض به نظر کمیسیون پزشکی چیزی نمیدونم. ولی شما قبلاً برای چی اقدام کردی که معاف از رزم شناخته شدی؟

برای تیروئید پرونده پزشکی لازم نیست. من خودم با سه تا آزمایش که از قبل داشتم و یه نامه (اون هم برای اطمینان خاطر) از دکتر معالجم رفتم شورای پزشکی.

وقتی رفتی شورا، اول یه وقت میدن و یه معرفی به یه آزمایشگاه که بری اونجافقط یه آزمایش خون بدی و جواب رور روز شورا با بقیه مدارکت ببری.

farshadxx
March 16th, 2011, 12:35 PM
سلام من کیست طحال دارم میخواستم ببینم کیست هم مثل بعضی بیماری ها اندازه و درجه و ازین حرفا دارهوچون رفتم پیش دکتر شورا گفت اگه واقعا این اندازه 90*92 باشه میتونی معافیت بگیری و در ضمن میخواستم ببینم من رو معرفی کردن به بیمارستان رفتم اونجا که نوشته بود شورای پزشکی استان میخواستم بدونم شورا همون جاست که تشخیص میدن معافی یا شورای اصلی تو نظام وظیفه هست؟البته اینم بگم من از تبریزم

pini
March 16th, 2011, 02:55 PM
سلام من کیست طحال دارم میخواستم ببینم کیست هم مثل بعضی بیماری ها اندازه و درجه و ازین حرفا دارهوچون رفتم پیش دکتر شورا گفت اگه واقعا این اندازه 90*92 باشه میتونی معافیت بگیری و در ضمن میخواستم ببینم من رو معرفی کردن به بیمارستان رفتم اونجا که نوشته بود شورای پزشکی استان میخواستم بدونم شورا همون جاست که تشخیص میدن معافی یا شورای اصلی تو نظام وظیفه هست؟البته اینم بگم من از تبریزم

سلام

آقا فرشاد فکر میکنم رفتی بیمارستان رازی.
من در مورد بیماری کیست طحال اطلاعاتی ندارم ولی در مورد پروسه معافیت اینو بگم که اونجا که تشریف بردی شورای پزشکی بوده. چند تا پزشک معاینت کردن و با توجه به آزمایشاتت نظر خودشون رو می نویسن و مفرستن سازمان نظام وظیفه.
تقریباً تا 1 ماه دیگه یه نامه میاد در خونتون که تاریخ و زمان کمسیون پزشکی رو اعلام میکنه که اونجا دکترهای نظام وظیفه و سرهنگ با توجه به مدارک ها و نظرات شورای پزشکی تصمیم میگیرن که شما رو معاف اعلام بکنن یا (خدایی نکرده) نکنن.
حالا این 1 ماه شاید به دلیل تعطیلات عید نوروز یکم طولانی تر بشه.

hntwms
March 16th, 2011, 03:25 PM
با سلام متاسفانه من حتی با نظر پزشک بیمارستان که گرید 3 زده بود بر اثر استرسی که به من وارد شد واریکوسل خودشو نشون نداد و معاف از رزم شدم .نمی تونم اعتراض کنم.چی کار کنم؟حقم معافیت بود.توروخدا راهنماییم کنید.البته یه وکیل خوب پیدا کردم که میگه با مدرک سونوگرافی میشه اعتراض زد؟چی کار کنم؟تو رو خدا بگین......حقم پایمال شد.

abc#def
March 16th, 2011, 05:18 PM
با سلام متاسفانه من حتی با نظر پزشک بیمارستان که گرید 3 زده بود بر اثر استرسی که به من وارد شد واریکوسل خودشو نشون نداد و معاف از رزم شدم .نمی تونم اعتراض کنم.چی کار کنم؟حقم معافیت بود.توروخدا راهنماییم کنید.البته یه وکیل خوب پیدا کردم که میگه با مدرک سونوگرافی میشه اعتراض زد؟چی کار کنم؟تو رو خدا بگین......حقم پایمال شد.

دوست عزيز فعلا كه تا 15 فروردين نظام وظيفه تعطيله...

شما اولين دوشنبه بعد از تعطيلات (ميشه 15 فروردين) برو نظام وظيفه سالن 5 اتاق 70 آقاي دكتر خسروي، واسش شرح بده كه بيمارستان و شورا راي متفاوت دادن و حالا معاف از رزم شدي اگر بتوني قانعش كني بهت نامه ميده كه بري شوراي عالي پزشكي

بايد قبلش يه درخواست بنويسي و همه چيو توش توضيح بدي (حتما به تفاوت راي بيمارستان و شوراي پزشكي اشاره كن) اگر خسروي قبول كنه واست پاراف ميكنه كه بهت نوبت شوراي عالي بدن و اونجا دوباره پروندتو بررسي مي كنن

اميدوارم كه تاثير داشته باشه و بتوني معافي بگيري

mr00
March 16th, 2011, 10:52 PM
اقا سلام
در مورد اعتراض من پیگیری کردم بهترین راه اینه که (البته اگه وقت دارید و اعزامتون حداقل 2 ماه دیگه باشه) یکماه پس از کمیسیون عود شدن بیماری را به نظام وظیفه اعلام کنید تا دوباره مراحل را طی کنید
اینا رو مسئول نظام وظیفه شهرستان ما بهم گفت(البته لحنش خیلی بد بود و با صدای بلند بود و حسابی شاکی بود فکر کنم با این کار من خانوادش را ازبین میبرم که اینجوری جوابم را داد)

abc#def
March 17th, 2011, 12:05 AM
بله منم شنیدم که میشه گفت بیماریم عود کرده و الان باید دوباره چک شم، اما از مراحلش اطلاعایی ندارم.

fikhlonh
March 18th, 2011, 12:25 AM
سلام خمت دوستان من افتادم اردبيل واسه آموزشي.
1-مي خواستم بدونم در آموزشيم ميشه اقدام به معافي كرد؟
2-من تهرانم،اگه اقدام كنم در حين آموزشي تو اردبيل به بيمارستان معرفي ميشم يا مي فرستنم تهران؟
3-داخل بهداري چه افرادي هستند؟آيا پزشك تخصص هستند يا عمومي؟
ميشه كلا يه اطلاعات كامل مهم بديد ؟در مورد معافي حين خدمت؟ممنون ميشم

samanjan
March 18th, 2011, 01:17 AM
سلام خمت دوستان من افتادم اردبيل واسه آموزشي.
1-مي خواستم بدونم در آموزشيم ميشه اقدام به معافي كرد؟
2-من تهرانم،اگه اقدام كنم در حين آموزشي تو اردبيل به بيمارستان معرفي ميشم يا مي فرستنم تهران؟
3-داخل بهداري چه افرادي هستند؟آيا پزشك تخصص هستند يا عمومي؟
ميشه كلا يه اطلاعات كامل مهم بديد ؟در مورد معافي حين خدمت؟ممنون ميشم

1. بله میشه
2. فکر کنم بری بیمارستان تهران
3. داخل بهداری دکترها هستند .-- متخصص یا فوق تخصص هستند .

fvbfb76
March 18th, 2011, 09:42 PM
سلام به دوستان
من دارم معافیت پزشکی میگیرم
رفتم برای معاینه تو بیمارستان امام سجاد
نمره های چشمام این شد آیا معاف میشم
عکس معاینه زیر با قطره است
http://www.uploadfa.net/1389-2/3w6qabq58zpdc72siyn.jpg
با توجه به این ماده که یک چشم با دیوپتر بالای هفت معاف دائم میشه آیا من معاف میشم
ممنون میشم کمکم کنید

Radian
March 19th, 2011, 11:23 AM
اون عدد مثبت کمی کار رو براتون خراب میکنه . شما هم کمی شرایطتتون شبیه شرایط من هست .

یک سوال ، با توجه به نمره ی بالای آستیگمات چشم چپتون ، آیا شما مشکلی مثل قوز قرنیه ندارید ؟ اگر داشته باشید به راحتی معاف خواهید شد .

اما در مورد یک چشم ، باید از یک دکتر سوال کنید و به اونهایی که در حوضه هستند موقع معاینه حتما بند و مادش رو بگید وگرنه خودشون اصلا نمیدونند .

masoomiyat
March 20th, 2011, 07:56 AM

نیاز به وکیل نداره.اینا اصلن سونو گرافی رو قبول ندارن. میگن اونم یه برگس که میتونه دستکاری شه. اصلن شاید رفته مال یکی دیگه رو به اسم خودش آورده.
abc عزیز که راهنماییت کردن. امیدوارم قبل از خدمت معافیتو بگیری(چند پست قبل توضیح دادم برای واریس چیکار کنی) اگرم خدای نکرده نشد نگران نباش حین خدمت معافی گرفتن راحت تره

mr00
March 20th, 2011, 12:57 PM
سلامی دوباره
دوستانی که به تازگی معافیت پزشکی گرفتند و کارتشون الکترونیکی بوده بغیر از اسمشون چه چیزهای دیگه ای رویه کارتشون بوده؟(مثل مدرک تحصیلی یا...)

Radian
March 20th, 2011, 01:06 PM
سلامی دوباره
دوستانی که به تازگی معافیت پزشکی گرفتند و کارتشون الکترونیکی بوده بغیر از اسمشون چه چیزهای دیگه ای رویه کارتشون بوده؟(مثل مدرک تحصیلی یا...)

من کارتم همین الان به دستم رسید :

شماره ملی، نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و نوع معافیت که ذکر شده پزشکی ماده ی فلان بند فلان که برای من بند شماره ی چشم ذکر شده .

زمانی که کارت به دستم رسید 26 روز بود از تاریخ کمسیون و از روزی که مدارکم رو تحویل دادم میشه 25 روز.

با ارزوی موفقیت و تبریک سال نو به همه ی عزیزان.

mr00
March 20th, 2011, 05:46 PM
من کارتم همین الان به دستم رسید :

شماره ملی، نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و نوع معافیت که ذکر شده پزشکی ماده ی فلان بند فلان که برای من بند شماره ی چشم ذکر شده .

زمانی که کارت به دستم رسید 26 روز بود از تاریخ کمسیون و از روزی که مدارکم رو تحویل دادم میشه 25 روز.

با ارزوی موفقیت و تبریک سال نو به همه ی عزیزان.

ممنون
پس نوع مدرک تحصیلی و رنگ چشم وقد و... را نمیزنند؟
خوشحالت دوست عزیز چه خوش موقع بدستت رسید من اگه جای شما بودم این بهترین و تکرار نشدنی ترین عید زندگیم بود و حسابی ازش لذت میبردم
عید نوروز هم بر شما مبارک

samanjan
March 21st, 2011, 02:40 PM
ممنون
پس نوع مدرک تحصیلی و رنگ چشم وقد و... را نمیزنند؟
خوشحالت دوست عزیز چه خوش موقع بدستت رسید من اگه جای شما بودم این بهترین و تکرار نشدنی ترین عید زندگیم بود و حسابی ازش لذت میبردم
عید نوروز هم بر شما مبارک

خیر در کارت های جدید دیگه خبری از مدرک نیست

تنها چیزی که هست .

1. اسم و فامیل
2. نام پدر
3. کد ملی
4. شماره شناسنامه
5. نوع معافیت ( فقط بند و ماده نوشته میشود )
6 . تاریخ تولد
7. تاریخ صدور کارت
8. امضا سرتیپ
9. یک شماره هم زیر چیپ هست .

artinn
March 21st, 2011, 06:54 PM
ببخشید سما که 26 روزه دستتون رسید پس 4 یا 5 اسفند تکمیل پرونده کردین.
من 9 اسفند تکمیل پرونده کردم به نظرتون تا هفته دوم کارت میاد؟

Radian
March 21st, 2011, 10:54 PM
ببخشید سما که 26 روزه دستتون رسید پس 4 یا 5 اسفند تکمیل پرونده کردین.
من 9 اسفند تکمیل پرونده کردم به نظرتون تا هفته دوم کارت میاد؟

تا جاییکه در خاطرم هست من روز 3 اسفند که میشد سه شنبه کمسیون داشتم و روز 4 اسفند هم مدارکم رو تحویل دادم. البته همون طور که میدونید تا ثبت در کامپیوتر بشه چند روزی طول میکشه .

ولی از زمان متداول کلا سریعتر به دستم رسوندن .

متشکرم از توجهتون ان شالله کارت شما هم به زودی به دستتون برسه .

aliiran123
March 23rd, 2011, 01:41 PM
با سلام
من الان 30 روز از خدمتم گذشته و تو این 30 روز به اندازه تمام عمرم عذاب کشیدم ومن سابقه افسردگی داشتم و حالا هم با رفتن به سربازی این مشکل حادتر شده
سوال منه اینه که با توجه به این که مرخصی من 5 ام تمام میشه میتونم پدر را بفرستم تا بتونه یه برگه کمیسیون بگیره و با توجه به این که من سابقه بستری وکلا سابقه پزشکی را ندارم امکانش هست بتونم اگه وئاقعا مشکلم حاد باشه معافیت پزشکی(اعصاب و روان )بگیرم .

artinn
March 24th, 2011, 12:23 PM
تو آيين نامه معافيت پزشكي يه ماده هست كه پرولاپس اگر منجر به نارسايي شده باشد معافيت دایم ميدهند.

Vampireboy
March 24th, 2011, 01:00 PM
با توجه به اینکه این سایت مخصوص تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور هست، لازم دیدم سوالاتی رو مطرح کنم.

شما وقتی میخواهید در یک کشور دیگه تحصیل کنید حتما ازتون معاینات کلینیکی میگیرن .
حالا چه برسه به اینکه روی کارت پایان خدمت هم درشت درج کنن که شما بیمار هستید.

با این وجود آیا کسی که میخواد در خارج از کشور مخصوصا کشور های اروپایی که در این موارد سختگیر هستند،تحصیل کنه براش مشکلی پیش نمیاد؟

maziyarsh
March 24th, 2011, 01:14 PM
با توجه به اینکه این سایت مخصوص تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور هست، لازم دیدم سوالاتی رو مطرح کنم.

شما وقتی میخواهید در یک کشور دیگه تحصیل کنید حتما ازتون معاینات کلینیکی میگیرن .
حالا چه برسه به اینکه روی کارت پایان خدمت هم درشت درج کنن که شما بیمار هستید.

با این وجود آیا کسی که میخواد در خارج از کشور مخصوصا کشور های اروپایی که در این موارد سختگیر هستند،تحصیل کنه براش مشکلی پیش نمیاد؟
نه دوست عزیز من هم با معافیت پزشکی اومدم، برای اقامت شاید جایی کپی کارت پایان خدمت شما را بخواهند ولی برای تحصیل به برگه های آزمایشات که هدفمند تر هست اکتفا میکنند. در ضمن بر روی کارت پایان خدمت فقط یک کد جدیدا درج میشه و نه خبری از رنگ های قرمز و ... هست و نه از نام بیماری. حتی بدون عینک عکس میگیرید.
تنها مشکل کارت پایان خدمت با معافیت پزشکی که تا الان بچه ها اشاره کردند استخدام در کشور ایران بخصوص سازمانها و ادارجات بوده.

Amir_82111
March 27th, 2011, 12:05 AM
سلام
من استئوكوندريت ديسكانت زانو به اندازه 15x5 mm دارم.معاف دائم میشم؟
آخه بند 38 از ماده 36 نوشته:
بخش هشتم: بيماريهاي استخوان ( اسكلت):
بند 38- استئوكوندريت ديسكانت زانو، هيپ و مچ پا معاف دائم.
یعنی بیماری باید هم زانو و هم هیپ و هم مچ پا رو درگیر کرده باشه یا یکی از اینها هم معاف میشه؟

s.t.mono
March 27th, 2011, 01:16 AM
سلام
من استئوكوندريت ديسكانت زانو به اندازه 15x5 mm دارم.معاف دائم میشم؟
آخه بند 38 از ماده 36 نوشته:
بخش هشتم: بيماريهاي استخوان ( اسكلت):
بند 38- استئوكوندريت ديسكانت زانو، هيپ و مچ پا معاف دائم.
یعنی بیماری باید هم زانو و هم هیپ و هم مچ پا رو درگیر کرده باشه یا یکی از اینها هم معاف میشه؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم اگه زانوی پرانتزی داشته باشین که بهش میگن ژنووارم و از نوع حادشم باشه یعنی فاصله ی دو زانو بالای 15 سانتی متر باشه معاف دائم میشه و زیر این مقدار معاف از رزم یعنی ژنووارم متوسط.اخیرا در کمیسیون ها کولیس استفاده می کنن و خیلی دقیق محاسبه میشه.

farshadxx
March 29th, 2011, 12:24 AM
قابل توجه آقایونی که میان اینجا شایعه پراکونی میکنن: سردار موسی کمالی در گفتگو با مهر با اشاره به اجرا شدن تمامی معافیت ها در سال ۹۰ گفت: تمام مقرراتی که در سال جاری در خصوص خدمت سربازی وجود دارد در سال آینده نیز اجرایی می شود.
وی اضافه کرد: طرح معافیت سه برادری نیز در سال آینده اجرا می شود و مشمولان می توانند بر اساس مقررات و معافیت های موجود برای آینده خود تصمیم بگیرند.
مشاور معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در زمان گذشته زنان نیز به خدمت سربازی اعزام می شدند برهمین اساس اگر مشمولی علاوه بر برادران خواهری داشته که به سربازی اعزام شده می تواند از معافیت سه برادری استفاده کند.
سردار کمالی افزود:در سال آینده معافیت های نخبگان و استعدادهای برتر به ازای انجام پروژه‌های تحقیقاتی نیز اجرا می شود

Salvador
March 31st, 2011, 03:57 PM
سلام به همه

دوستان من میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم چه کار هایی رو باید انجام بدم ؟

آرین هستم از شهر رشت از دانشگاه هم انصراف دادم

s.t.mono
March 31st, 2011, 04:25 PM
سلام به همه

دوستان من میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم چه کار هایی رو باید انجام بدم ؟

آرین هستم از شهر رشت از دانشگاه هم انصراف دادم

در مرحله اول تشریف ببرین پلیس + 10 بگین می خواین برای معافیت پزشکی اقدام کنین.البته بعد از اینکه همه ی کاراتون رو در دانشگاه تموم کردین و دانشگاه برای نظام وظیفه نامه داد که شما دیگه معافیت تحصیلی ندارین.از اینجا شروع کنین تا بعد.
موفق باشین.

eden
April 3rd, 2011, 04:38 PM
سلام دوستان
من سال آخر لیسانسم ارشد کنکور دادمو به امید خدا قبولم میشه همراه با تحصیل به معافیت پزشکی اقدام کرد؟(یکی از دوستام کفالتو همزمان با تحصیل گرفت میگفت اصلا نپرسیدن)مورد خودم عرق کف دسته کلا دست و پام پوست پوست میشه(تابستون) حالا اگه معافیت ندن ارشد قبول بشی میشه معافیت تحصیلی گرفت و رفت؟

n4vid
April 3rd, 2011, 06:04 PM
سلام به همه دوستان
سال نو رو به همتون تبریک میگم
این عکس شماره چشم منه که امروز گرفتم (با قطره) دکتر کلینیکی که رفتم گفت به احتمال زیاد معافی ولی اطلاعاتش زیاد کامل نبود چند ماه پیشم بیمارستان ارتش معاینه شدم دکتر اونجا گفت لب مرزی حالا به نظرتون با مدرک دیپلم شانس معافی دارم؟

http://pics9.com/images/20073834515510510754.jpg

hemmati63
April 3rd, 2011, 08:25 PM
سلام دوستان
من سال آخر لیسانسم ارشد کنکور دادمو به امید خدا قبولم میشه همراه با تحصیل به معافیت پزشکی اقدام کرد؟(یکی از دوستام کفالتو همزمان با تحصیل گرفت میگفت اصلا نپرسیدن)مورد خودم عرق کف دسته کلا دست و پام پوست پوست میشه(تابستون) حالا اگه معافیت ندن ارشد قبول بشی میشه معافیت تحصیلی گرفت و رفت؟
دوست عزیز سلام
فکر کنم اگه کمی وقت میزاشتین و 7-8 صفحه آخر رو میخوندین یا یک جستجوی ساده انجام میدادین جواب سوالتون رو میگرفتین. شما نمیتوانید همراه با تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام کنید. شما اگر ارشد قبول بشین
میشه معافیت تحصیلی گرفت

s.t.mono
April 4th, 2011, 12:02 AM
سلام دوستان

برادر من توصیه ی منو بگیر و برو جلو.من با صحبت های بقیه کاری ندارم.ولی اینایی که می گم با احتمال 100% درست هستش.
کفالت ربطی به تحصیل نداره.هر زمان میشه اقدام کرد و کارت کفالت گرفت.
و اما شما.به محض اتمام درس سریعا میری تصفیه حساب می کنی با دانشگاه مقطع کارشناسیت.قبل از مهر برای معافیت پزشکیت اقدام می کنی.بعدش اگر هم ارشد بری بخونی مراحل معافیت پزشکیت میره جلو و ممکنه معافیت پزشکیت رو در حین تحصیل ارشدت بگیری و هیچ مشکلی هم نداره.فقط قبل مهر اقدام کن.
موفق باشی.

m_simon
April 4th, 2011, 11:20 PM
با سلام
دوستان کسی اینجا تجربه ی معافی با بیماری اگزما نداشته؟میخاستم ببینم در چه صورتی معاف دایم می شه

max00_h
April 5th, 2011, 01:43 AM
با سلام به همه
من 3 تا بیماری دارم:
1-مجموع شماره چشمام با قطره 8 هست.
2-دیسک کمر شدید عمل نشده دارم.
3-سابقه بیماری قلبی پریکاردیت دارم و الان هم تپش قلب دارم
و برای هر 3 بیماری دفترچه پست کردم
و مدرکم هم لیسانس هست
-برای کدوم یکی میتونم معاف دایم بشم؟
-آیا چون پروندم سنگینه روی مجموع 3 مورد میتونم معاف دایم بشم؟
- ایا نتیجه ویزیت هر 3 بیماری بالا همه با هم در یک کمیسون بررسی میشود یا هر کدام جداگانه به یک کمیسیون میرود؟
با تشکر

sae
April 5th, 2011, 08:09 AM
سلام
من سه ساله که غایب هستم و مدرکم لیسانس هست. به دلیل مشکلاتی که دارم نمی تونم برم خدمت. می خوام برای معافیت پزشکی از طریق افسردگی حاد یا اساسی اقدام کنم. پرونده پزشکی هم ندارم . می خواستم بدونم اگر بخوام برای معافیت اقدام کنم حداقل پرونده پزشیکم باید چند ماهه باشه؟ و احتمال معافیت دائم از این طریق چند درصد هست؟ و سوال آخر : اگر شورا پزشکی منو سرباز تشخیص بده و نخوام برم خدمت آیا بازم سرباز غایب حساب میشم یا فراری؟
منتظر راهنمایی دوستان هستم.
s.t.mono
April 5th, 2011, 10:40 AM
با سلام به همه
من 3 تا بیماری دارم:
1-مجموع شماره چشمام با قطره 8 هست.
2-دیسک کمر شدید عمل نشده دارم.
3-سابقه بیماری قلبی پریکاردیت دارم و الان هم تپش قلب دارم
و برای هر 3 بیماری دفترچه پست کردم
و مدرکم هم لیسانس هست
-برای کدوم یکی میتونم معاف دایم بشم؟
-آیا چون پروندم سنگینه روی مجموع 3 مورد میتونم معاف دایم بشم؟
- ایا نتیجه ویزیت هر 3 بیماری بالا همه با هم در یک کمیسون بررسی میشود یا هر کدام جداگانه به یک کمیسیون میرود؟
با تشکر

پاسخ سوال دوم: خیر
در کمیسیون هر بیماری جدا یررسی میشه و به این شکل نیست که شما 5 تا بیماری رو کنید که هیچکدوم هم از نوع حاد نباشن ولی چون تعداد بیماری ها بالا باشه معاف دائم شین.به این شکل نیست.ممکنه 3 تا معاف از رزم بهتون بدن.که نهایتا در حکم معاف از رزم هستش.
در محلی که من زندگی می کنم همه ی بیماری ها در یک کمیسیون بررسی میشه حالا نمیدونم وضعیت جاهای دیگه یا تهران به چه شکلی هست.

palmera
April 5th, 2011, 12:46 PM
سلام دوستان خوبم
من 27 اسفند مدارک معافیت پزشکی رو تحویل پلیس +10 دادم گفته 20 الی 25 روز دیگه نامه میاد در خونتون. می خواستم بدونم زمانی که برای مراجعه به پزشک در نامه قید شده یک بازه هستش یا یک روزه و یک ساعت مشخص؟

pini
April 5th, 2011, 01:24 PM
سلام دوستان خوبم
من 27 اسفند مدارک معافیت پزشکی رو تحویل پلیس +10 دادم گفته 20 الی 25 روز دیگه نامه میاد در خونتون. می خواستم بدونم زمانی که برای مراجعه به پزشک در نامه قید شده یک بازه هستش یا یک روزه و یک ساعت مشخص؟

برای مراجعه اولیه بازه ی مشخصی تعیین نمیکنن. فقط روی نامه معرفی به کمسیون پزشکی قید می کنن که "به محض دریافت نامه، هرچه سریعتر به بیمارستان مربوطه مراجعه کنید".

palmera
April 5th, 2011, 06:00 PM
یعنی به محض اینکه نامه اومد در خونه باید برم پیش پزشک؟

samanjan
April 5th, 2011, 06:09 PM
یعنی به محض اینکه نامه اومد در خونه باید برم پیش پزشک؟

خیر در همان برگه نوشته
در چه روزی و تاریخی و کدام بیمارستان مراجعه کنید .

Queens
April 5th, 2011, 09:41 PM
با سلام.
شرایط معافیت پزشکی برای فشار خون بالا به این صورت است:
بند 7ـ ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيستوليك از 160 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد (مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت در بيمارستان بستري و فشار خون در ساعات مختلف شب و روز ثبت گردد) معاف دائم.

تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160ـ140 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك بين 100ـ90 ميليمتر جيوه باشد خدمات غير رزمي.

از دوستان کسی برای معافیت پزشکی با فشار خون بالا اقدام کرده؟ اگر فردی بعضی مواقع فشارش از این اعداد بالاتر باشه و بعضی مواقع نه، اون وقت معاف می شه؟
ممنون

amoohamed24
April 5th, 2011, 10:39 PM
با سلام به دوستان:
میخاستم بدونم کولیت روده از نوع عصبیش (کولیت عصبی) معافیت داره؟ یه جایی تو فروم خوندم که زده بودن کولیت به هر علت معافی داره.
کسی در مورد سینه قیفی شکل و طریقه معافیتش چیزی میدونه؟
خیلی ممنون از دوستان

ar.ardakani198
April 5th, 2011, 10:53 PM
جواب سوال این دوستمون که این سوال رو پرسیده بودن

سلام،بچه ها من 5 بار سابقه خودکشی داشتم و اینکه دورانی افسردگی شدید داشتم،اما الان بهترم ،سابقه بستری هم دارم چندین بار اما الان فقط قرص ضد افسردگی مصرف میکنم..من میتونم معافیت بگیرم؟اون بند شامل حال من میشه یا اینکه مثلا خودکشی و افسردگی شدید باید برای همین ماه اخیر می بوده که میخوام دفترچمو پست کنم؟مرسی
سلام دوست عزیز امیدوارم که تو زندگیت همیشه موفق و سلامت باشی! و ایشالا که سال خوبی رو نیز شروع کرده باشی! من فکر می کنم چون شما سابقه ی بستری شدن داری خودش کفایت می کنه فقط شما باید نامه ها رو جمع آوری کنی و قبلش هم که شرایط اقدام کردن برای معافیت رو که شامل تهیه دفترچه و پر کردن فرم ها رو هم باید انجام بدی! البته قبلش باید گواهی بستری شدن در بیمارستان رو هر چند بار که بوده تهیه کنی و و برات مهر بزنن مبنی بر اینکه در اینجا بستری بود و بعد اقدام کنی برای معافیت پزشکی!من فکر می کنم با توجه به سابقه ای که دارید حتما معاف میشی!!و با توجه به بندی که در اینجا نوشته شده در بند الف

بند2-

اختلالات خلقی

الف) شدید در فازمانیک یا فاز افسردگی اعم از حاد و یا مزمن معاف دائم

ب) اختلال افسردگی اساسی معاف دائم

ج) انواع اختلال خلفی افسردگی خفیف (دیس تایمی و سایکلوتایی )، اختلال خلقی نوع دوم (هیپومانیا) در صورتی که با دارو تحت کنترل بوده و یا تهدید کننده خود و اطرافیان نباشد معاف از رزم.

farshadxx
April 6th, 2011, 12:17 AM
سلام بچه ها
آقا کسی میدونه این که میگن تو کمیسیون شاید یه وقتی رو تعیین کنن و بگن برو عمل کن؟من برا کیست طحال اقدام کردم که تو آئین نامه هم هست که کیست دستگاه گوارش و طحال معاف دائم.احتمال داره منم به این مشکل برخورد کنم یا کلا همچین چیزی صحت نداره؟

maziyarsh
April 6th, 2011, 09:26 AM
سلام بچه ها
آقا کسی میدونه این که میگن تو کمیسیون شاید یه وقتی رو تعیین کنن و بگن برو عمل کن؟من برا کیست طحال اقدام کردم که تو آئین نامه هم هست که کیست دستگاه گوارش و طحال معاف دائم.احتمال داره منم به این مشکل برخورد کنم یا کلا همچین چیزی صحت نداره؟

بعضی از موارد معافیت موقت دارند و مثلا بعد از 6 ماه باید دوباره اقدام کنید و در صورت بهبود اعزام بشید. ولی بیشتر من شکستگی شنیدم و یا عمل های پلاتینی و ... مطمئن هستم که برای جراحی هیچوقت همچین کاری نمیکنند. اگر بنا بود این اقدام صورت بگیره اول از همه برای واریکوسل اعمال میشد که یک عمل سرپایی داره و یک هفته استراحت.

sae
April 6th, 2011, 11:21 AM
سلام
من سه ساله که غایب هستم و مدرکم لیسانس هست.می خوام برای معافیت پزشکی از طریق افسردگی اقدام کنم. پرونده پزشکی هم ندارم . می خواستم بدونم اگر بخوام برای معافیت اقدام کنم حداقل پرونده پزشیکم باید چند ماهه باشه؟ و احتمال معافیت دائم از این طریق چند درصد هست؟ و سوال آخر : اگر شورا پزشکی منو سرباز تشخیص بده و نخوام برم خدمت آیا بازم سرباز غایب حساب میشم یا فراری؟
ممنون

palmera
April 6th, 2011, 12:54 PM
خیر در همان برگه نوشته
در چه روزی و تاریخی و کدام بیمارستان مراجعه کنید .
آقا امروز نامه اومد در خونه. فقط روش نوشته به محض دریافت این برگه جهت انجام معاینات به بیمارستان مربوطه مراجعه نمائید.

maziyarsh
April 6th, 2011, 02:42 PM
آقا امروز نامه اومد در خونه. فقط روش نوشته به محض دریافت این برگه جهت انجام معاینات به بیمارستان مربوطه مراجعه نمائید.
یعنی دیگه نوشته نمیشه که به مدت یک ماه فرصت دارید که خودتون رو به بیمارستان معرفی کنید؟!

farshadxx
April 6th, 2011, 04:01 PM
نامه ی معرفی به بیمارستان من که 23اسفند گرفتم نوشته بود به مدت یک ماه ازتاریخ صدور اعتبار دارد فکرکنم الانم همینطوری باشه.یعنی 1ماه اعتبارداشته باشه

sadra88
April 7th, 2011, 12:31 AM
سلام دوستان عزیز بالاخره نامه ما بعد از 36 روز اومد جالبیش این بود که روی اون قسمت که نوشته بود یک ماه فرصت دارید به محض دریافت نامه .... خط زده شده بود و تاریخ و ساعت داشت واسه مراجعه که جالبترش این بود که نوشته بود ساعت 8 صبح 17 فروردین به دایره بیماران مراجعه شود(من واسه بیماری چشمی و از شهرستان اقدام کردم) حالا ساعت 11 صبح نامه رو گرفتم!!!!! جنگی رفتم بیمارستان و داشتن درها رو می بستن که من به عنوان آخرین نفر رفتم تو!!!! درها رو بستن و فقط مشمول ها رو داخل گذاشتن دو تا افسر شروع کردن برای دو بار قطره ریختن!!!! هر چی گفتم که واسه جمع چشم هام نیومدم و یه بیماری دیگه دارم گوش ندادن!!! چشام می سوخت و هیچ جا رو نمی دیدم !!!! حتی یک بنده خدا که نابینا بود هم قطره ریختن!!!! دکتر متخصص اومد واسه معاینه حدود 50 نفر بودیم!!! گفت چته؟؟؟ براش توضیح دادم گفت قوز قرنیه داری عکسی هم که گرفته بودم نشونش دادم ولی گفت شاید عکس خودت نباشه باید بری فلان کلینیک عکس بگیری یه پاکت نامه مهر و موم هم بهم داد!! بهش گفتم من معافم ؟ گفت اگه عکس خودت باشه آره!!!دوباره سریع رفتم کلینیک معتمد عکس گرفتم و برگشتم دکتر نگاه کرد عکس و یه سری ضرب و جمع کرد و بعد نوشت:
((نامبرده دارای کراتوکونوس چشم راست می باشد)) همه ی دنیا می دونه که این بیماری تو دوچشم هست نه یه چشم!!! عکس رو هم بهم نداد و گفت محرمانست و می فرستیم خودمون کمیسیون!!! 30 روز دیگه خودت برو حوزه ی شهرستان!!!!
تو آیین نامه درباره ی بیمری چشم من نوشته:
بند 36-كراتوكونوس با گزارش توپوگرافي بيمارستانهاي نظامي و دانشگاهي معاف دائم.
حالا سوال های من این هست بچه ها:
1- با توجه به بیماری من که نوشت دکتر یک چشم کراتوکونوس داره من معافم؟؟؟ چون تو تک تک بند ها نوشته یک چشم یا دو چشم یا خفیف یا شدید و معاف ارز رزم و... ولی تو بند بیماری من ننوشته!!!و با توجه به این که دکتر هم تایید کرد که من تو چشم راست بیماری رو دارم؟؟؟؟
2- یک ماه دیگه برم حوزه بگم چی؟؟؟؟؟ روالش چطوره؟؟؟
3- دوستان کسی رو می شناسند که با این بیماری و یک چشم معاف شده باشه؟؟؟
ببخشید که سرتون رو درد اوردم!!!!!

max00_h
April 7th, 2011, 12:34 AM
سلام دوستان خوبم

برای من از تاریخ نامه 1 ماه مهلت داده بود

samanjan
April 7th, 2011, 12:39 AM
سلام دوستان عزیز بالاخره نامه ما بعد از 36 روز اومد جالبیش این بود که روی اون قسمت که نوشته بود یک ماه فرصت دارید به محض دریافت نامه .... خط زده شده بود و تاریخ و ساعت داشت واسه مراجعه که جالبترش این بود که نوشته بود ساعت 8 صبح 17 فروردین به دایره بیماران مراجعه شود(من واسه بیماری چشمی و از شهرستان اقدام کردم) حالا ساعت 11 صبح نامه رو گرفتم!!!!! جنگی رفتم بیمارستان و داشتن درها رو می بستن که من به عنوان آخرین نفر رفتم تو!!!! درها رو بستن و فقط مشمول ها رو داخل گذاشتن دو تا افسر شروع کردن برای دو بار قطره ریختن!!!! هر چی گفتم که واسه جمع چشم هام نیومدم و یه بیماری دیگه دارم گوش ندادن!!! چشام می سوخت و هیچ جا رو نمی دیدم !!!! حتی یک بنده خدا که نابینا بود هم قطره ریختن!!!! دکتر متخصص اومد واسه معاینه حدود 50 نفر بودیم!!! گفت چته؟؟؟ براش توضیح دادم گفت قوز قرنیه داری عکسی هم که گرفته بودم نشونش دادم ولی گفت شاید عکس خودت نباشه باید بری فلان کلینیک عکس بگیری یه پاکت نامه مهر و موم هم بهم داد!! بهش گفتم من معافم ؟ گفت اگه عکس خودت باشه آره!!!دوباره سریع رفتم کلینیک معتمد عکس گرفتم و برگشتم دکتر نگاه کرد عکس و یه سری ضرب و جمع کرد و بعد نوشت:
((نامبرده دارای کراتوکونوس چشم راست می باشد)) همه ی دنیا می دونه که این بیماری تو دوچشم هست نه یه چشم!!! عکس رو هم بهم نداد و گفت محرمانست و می فرستیم خودمون کمیسیون!!! 30 روز دیگه خودت برو حوزه ی شهرستان!!!!
تو آیین نامه درباره ی بیمری چشم من نوشته:
بند 36-كراتوكونوس با گزارش توپوگرافي بيمارستانهاي نظامي و دانشگاهي معاف دائم.
حالا سوال های من این هست بچه ها:
1- با توجه به بیماری من که نوشت دکتر یک چشم کراتوکونوس داره من معافم؟؟؟ چون تو تک تک بند ها نوشته یک چشم یا دو چشم یا خفیف یا شدید و معاف ارز رزم و... ولی تو بند بیماری من ننوشته!!!و با توجه به این که دکتر هم تایید کرد که من تو چشم راست بیماری رو دارم؟؟؟؟
2- یک ماه دیگه برم حوزه بگم چی؟؟؟؟؟ روالش چطوره؟؟؟
3- دوستان کسی رو می شناسند که با این بیماری و یک چشم معاف شده باشه؟؟؟
ببخشید که سرتون رو درد اوردم!!!!!

سلام

اگر اون بیماری را نوشته که شامل معافیت دائم میشه پس میشه گفت معافی.
ولی الان نمیشه گفت . معافی چون ممکنه تو کمیسیون کمی اذیتت بکنند .

maziyarsh
April 7th, 2011, 10:25 AM
گاها بعضی تغییرات در نامه های ارسالی دیده میشه. مثل خط زدن تاریخ یک ماه و مشخص کردن یک تاریخ و ساعت. حتی برای من با خودکار نوشته بودند معاینه توسط دو پزشک متخصص. همه یکی بودند من اونجا باید میرفتم دوتا! چرا هم نداره. باید دید که این اتفاقات به صورت رندوم صورت میگیره یا نه.
به هر حال جای نگرانی نیست و همانطور که گفته شده عمل کنید.

palmera
April 7th, 2011, 02:54 PM
دوستان عزیزم یه موردی رو چند نفر به اشتباه مطرح کرده بودن که لازم دیدم توضیح بدم:
در نامه ای که دیروز برای من اومد دو قسمت وجود داره. قسمت اول اون بالا خطاب به مشمول نوشته: به محض دریافت نامه به بیمارستان مربوطه مراجعه شود.
قسمت دوم خطاب به بیمارستان نوشته: مشمول با مشخصات زیر به شما معرفی گردید. خواهشمند است معاینات درخواست شده را تا یکماه ازتاریخ نامه در مورد ایشان انجام داده و پست کنید.
دوستان مهلت یکماه مهلت مراجعه شما به بیمارستان نیست بلکه مهلتی است که بیمارستان می بایست در این مدت نتیجه رو به نظام وظیفه گزارش کنه.

arash66_2m
April 7th, 2011, 03:25 PM
سلام دوستان من دارم برای معافیت کم شنوایی دو گوشم اقدام می کنم رفتم یه دکتر خودم بر حسب دسی بل زد 50 و دیگری 55 که با حساب یعنی من معاف هستم ! ولی اینا رو دستی نوشت !!!؟
و یه صفحه دیگه هم داره که کامپیوتری در اومده بیرون از اون چیزی من نفهمیدم ؟! ( شما می فهمین من بزارم ببینید ؟ )
در ضمن تاریخ اعزام من تیر ماه هستش آیا تا اون موقع تموم میشه یعنی ؟ یه راهنمایی هایی بکنید ممنون /.

maziyarsh
April 7th, 2011, 04:26 PM
دوستان عزیزم یه موردی رو چند نفر به اشتباه مطرح کرده بودن که لازم دیدم توضیح بدم:
در نامه ای که دیروز برای من اومد دو قسمت وجود داره. قسمت اول اون بالا خطاب به مشمول نوشته: به محض دریافت نامه به بیمارستان مربوطه مراجعه شود.
قسمت دوم خطاب به بیمارستان نوشته: مشمول با مشخصات زیر به شما معرفی گردید. خواهشمند است معاینات درخواست شده را تا یکماه ازتاریخ نامه در مورد ایشان انجام داده و پست کنید.
دوستان مهلت یکماه مهلت مراجعه شما به بیمارستان نیست بلکه مهلتی است که بیمارستان می بایست در این مدت نتیجه رو به نظام وظیفه گزارش کنه.
اگر الان نامه ها به اینصورت شده من در جریان نیستم، ولی زمان من یکسال پیش، نامبرده یکماه فرصت مراجعه به بیمارستان رو داشت (در اون نامه خطاب به بیمارستان هیچی ننوشته بود جز اینکه ایشون برای این بیماری یا بیماریها اقدام کردند همین). که اگر هم دیر میرسید به دستت میبردی نظام وظیفه تاریخ رو درست میکرد و از اون تاریخ یکماه وقت داشتی که به بیمارستان مراجعه کنید.
(هرچند من نامه را نمیبینم ولی فکر کنم همچنان هم همینطور باشه که عرض کردم، بیمارستان تا یکماه از تاریخ نامه شما را برای معاینات میپذیره وبعد از یکماه هیچ معاینه ای را انجام نخواهد داد و شما باید برای تعیین تکلیف به نظام وظیفه مراجعه کنید. منطقی نیست به بیمارستان بگه چقدر وقت داری نتیجه را اعلام کنی. ولی برای اطمینان از نظام وظیفه بپرسید حتما)

sasancivilboy
April 7th, 2011, 05:25 PM
سلام بچه ها .
من تا چند روز دیگه نامه ی فراغت از تحصیلم رو میگیرم .
چند تا سوال داشتم که توی پست ها جوابشون رو پیدا نکردم .ممنون میشم راهنمایی کنید.
اول اینکه برای بیماری پوستی توی تهران به کدوم بیمارستان معرفی میشم ؟
دوم اینکه من چند تا بیماری دارم ..آیا همه ی بیماری ها رو با هم توی فرم شماره 5 بزنم ؟که جا نمیشه آخه جای 2 تا بیماری بیشتر نداره ..یا اینکه چند تا دفترچه بگیرم و مثلا 2 تا فرم شماره 5 (مخصوص معاینه پزشک) رو با هم تحویل پلیس +10 بدم ...یا فعلا یه بیماری رو بفرستم و اگه خدایی نکرده معاف نشدم دوباره برای بیماری های دیگه اقدام کنم ؟ کدوم بهتره ؟
سوال آخر هم اینه که من کلی مدارک پزشکی مربوط به بیماریم رو دارم ..ولی من شنیدم توی بیمارستان و همچنین کمیسیون اصلا به مدارک نگاه نمیکنن.این درسته یا که نه؟

samanjan
April 7th, 2011, 05:56 PM
سلام بچه ها .
من تا چند روز دیگه نامه ی فراغت از تحصیلم رو میگیرم .
چند تا سوال داشتم که توی پست ها جوابشون رو پیدا نکردم .ممنون میشم راهنمایی کنید.
اول اینکه برای بیماری پوستی توی تهران به کدوم بیمارستان معرفی میشم ؟
دوم اینکه من چند تا بیماری دارم ..آیا همه ی بیماری ها رو با هم توی فرم شماره 5 بزنم ؟که جا نمیشه آخه جای 2 تا بیماری بیشتر نداره ..یا اینکه چند تا دفترچه بگیرم و مثلا 2 تا فرم شماره 5 (مخصوص معاینه پزشک) رو با هم تحویل پلیس +10 بدم ...یا فعلا یه بیماری رو بفرستم و اگه خدایی نکرده معاف نشدم دوباره برای بیماری های دیگه اقدام کنم ؟ کدوم بهتره ؟
سوال آخر هم اینه که من کلی مدارک پزشکی مربوط به بیماریم رو دارم ..ولی من شنیدم توی بیمارستان و همچنین کمیسیون اصلا به مدارک نگاه نمیکنن.این درسته یا که نه؟

1 . در مورد بیمارستان مشخص نیست .
2. در مورد بیماری ها می توانید شما تمام بیماری های که دارید بنویسید. شما اگر همه بیماری را بنویسید به ترتیب برای هر کدام به بیمارستان فرستاده میشوید ولی تک تک اول باید تکلیف هر بیماری مشخص بشه.
3. ببین ممکنه نگاه کنند و ممکنه نگاه نکنند . ولی اگر داشته باشید خیلی خوبه .
موفق باشید .

hntwms
April 7th, 2011, 07:28 PM
با سلام من برگه ی سبزم اومده با دارا بودن معاف رزم.میخواستم یه درخواست دیگه برای معافیت پزشکی بدم چه طور میتونم.میشه راهنمایی کنید.

s.t.mono
April 7th, 2011, 08:18 PM
با سلام من برگه ی سبزم اومده با دارا بودن معاف رزم.میخواستم یه درخواست دیگه برای معافیت پزشکی بدم چه طور میتونم.میشه راهنمایی کنید.

فکر میکنم اگه برین و در پادگان محل خدمت درخواست معافیت پزشکی بدین خیلی راحت تره.اینطور که چنتا از بچه ها گفتن اونجا سریعا فرد رو معاف می کنن.مثلا با توجه به مشکلی که دارین بگین فلان کار رو نمی تونین انجام بدین.در مجموع اونجا خیلی بهتر از خود نظام وظیفه میشه معافیت گرفت.

ehsan25
April 7th, 2011, 08:34 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من در مراحل آخر گرفتن گواهی موقت لیسانس هستم
می خواستم برای شماره نزدیک بینی چشمم اقدام برای معافی کنم
شماره چشمم بدون قطره به صورت زیره:
RE -7.25-0.75x180
LE -6.00-0.75x180
می خواستم از دوستانی که به تازگی برای شماره چشم معافی گرفتند کمک بخوام اگر با پیام خصوصی یا ایمیل راحت هستند بهتر است...
ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا سخت گیری می کنند یا نه معافی من حتمی است؟؟؟

maziyarsh
April 7th, 2011, 08:38 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من در مراحل آخر گرفتن گواهی موقت لیسانس هستم
می خواستم برای شماره نزدیک بینی چشمم اقدام برای معافی کنم
شماره چشمم بدون قطره به صورت زیره:
RE -7.25-0.75x180
LE -6.00-0.75x180
می خواستم از دوستانی که به تازگی برای شماره چشم معافی گرفتند کمک بخوام اگر با پیام خصوصی یا ایمیل راحت هستند بهتر است...
ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا سخت گیری می کنند یا نه معافی من حتمی است؟؟؟
نه دوست عزیز خیلی هم راحت معاف میکنند. من از سال 82 که دانشگاه رفتم میگفتن مقطع لیسانس خیلی اذیت میکنند تا معاف بکنند! اصلا هم اینجوری نبود و هم من و هم دوستم به راحتی معاف شدیم.
شما هم نگران نباشید معاف باشید سخت نمیگیرند.

vv_matin
April 7th, 2011, 11:09 PM
دوستان سلام.
من شنبه صبح باید برم شورای پزشکی.
میخواستم ببینم همون موقع نتیجه کمیسیون رو بهم اعلام میکنن، یا باز باید برم خونه منتظر بمونم تا خبر بدن؟

s.t.mono
April 7th, 2011, 11:33 PM
دوستان سلام.
من شنبه صبح باید برم شورای پزشکی.
میخواستم ببینم همون موقع نتیجه کمیسیون رو بهم اعلام میکنن، یا باز باید برم خونه منتظر بمونم تا خبر بدن؟

اگه معاف نشین خدای نکرده همونجا بهتون میگن.مثلا میگن معاف از رزم شدی.اگه هم بکشه به دور دوم معاینات میگن دوباره عکس بیار برای معرفی به پزشک متخصص.اگه هم معاف بشین ایشاالله معمولا حرف خاصی نمی زنن ولی خودتون میتونید فرم های زیر دستشونو نگا کنید که تیک معاف دائم رو واستون می زنن یا نه.

maziyarsh
April 8th, 2011, 08:35 AM
اگه معاف نشین خدای نکرده همونجا بهتون میگن.مثلا میگن معاف از رزم شدی.اگه هم بکشه به دور دوم معاینات میگن دوباره عکس بیار برای معرفی به پزشک متخصص.اگه هم معاف بشین ایشاالله معمولا حرف خاصی نمی زنن ولی خودتون میتونید فرم های زیر دستشونو نگا کنید که تیک معاف دائم رو واستون می زنن یا نه.
در آخر کار یک سرباز از پشت پنجره اعلام میکنه که اسم هر کسی رو میخونم بره تا 20 روز بعد نامه اعزام بیاد. این دسته از افراد رو با سرباز و معاف از رزم نام میبره. بقیه هم که در آخر اعلام میکنه که باید منتظر باشید تا سرهنگ بیاد و مرحله ی روئیت رو پشت سر بذارید.( یعنی از نظر کمیسیون پزشکی معاف هستید ولی باید سرهنگ هم شما را ببیند و نظر بدهد. بعد مهر معافی میزند)
معاف دائم بشید نیازی به نگاه کردن فرمی یا چیزی نیست. حتما باید مرحله روئیت رو پشت سر بگذارید و در آخر هم به شما یک کاغذ میدهند که باید برید و مدارک رو تکمیل و پول رو هم به حساب گفته شده بریزید

vv_matin
April 8th, 2011, 09:35 AM

ممنون. البته من خیلی بعید میدونم که معاف کامل شم.
ولی نهایتاً اگر چیزی نگن و من هم فرمهای زیر دستشون رو نتونم نگاه کنم (!) چه جوری خبر میدن؟ باز نامه؟

max00_h
April 8th, 2011, 12:29 PM
در آخر کار یک سرباز از پشت پنجره اعلام میکنه که اسم هر کسی رو میخونم بره تا 20 روز بعد نامه اعزام بیاد. این دسته از افراد رو با سرباز و معاف از رزم نام میبره. بقیه هم که در آخر اعلام میکنه که باید منتظر باشید تا سرهنگ بیاد و مرحله ی روئیت رو پشت سر بذارید.( یعنی از نظر کمیسیون پزشکی معاف هستید ولی باید سرهنگ هم شما را ببیند و نظر بدهد. بعد مهر معافی میزند)
معاف دائم بشید نیازی به نگاه کردن فرمی یا چیزی نیست. حتما باید مرحله روئیت رو پشت سر بگذارید و در آخر هم به شما یک کاغذ میدهند که باید برید و مدارک رو تکمیل و پول رو هم به حساب گفته شده بریزید

سلام آیا سرهنک سوال هم میپرسه؟ مثلا راجع به بیماری؟

pini
April 8th, 2011, 01:35 PM
سلام آیا سرهنک سوال هم میپرسه؟ مثلا راجع به بیماری؟

بله. سرهنگ که میاد برای جلسه رویت (تا انشاالله برگه معافیت رو امضا کنه) هم از شما سوال می پرسه و هم از دکتری که مدارک شما رو بررسی کرده. سوالاش هم معمولیه و زیاد تخصصی نیست.

vv_matin
April 8th, 2011, 04:27 PM

ممنون از راهنمایی.
یک سوال دیگه. امیدوام خارج از بحث تاپیک نباشه.
حالا اگر به فرض سرباز یا معاف از رزم باشیم، اون برگه ای که میاد و اعزام به خدمت هست، همون برگه سبز حساب میشه دیگه؟ آیا امکان تمدید تاریخ اعزام روی این برگه (به شرط نداشتن غیبت و...) وجود داره؟
من برای امریه اقدام کردم و امکانش هست که اگر معاف نشم، تاریخ اعزامم بخوره تیر ماه، میخوام اگر اینجوری باشه تاریخ اعزام رو یک دوره بندازم عقب که کارهای امریه ام رو انجام بدم.
و سوال دوم اینکه، کل این فرآیند معاینه کمیسیون، چقدر طول میکشه؟ آیا سر وقت معاینه میکنند؟ (برای من نوشته بین 7:20 تا 7:30 صبح اونجا باشم)
ممنون.

beigoli
April 8th, 2011, 04:38 PM
اقا برای کمبود وزن هم می شه معاف شد؟

arash66_2m
April 8th, 2011, 05:32 PM
من می خوام برای کم شنوایی گوشم معافیت بگیرم ! هر دوتاش رو رفتم یه دکتر متخصص یکیش 50 و دیگری 55 ( اگه کسی می دونه من برگه ها رو عکس بگیرم شما ببینید راست هست واقعا معافیتم یا نه ؟! ) و اینکه من برگه رو فرستادم اسفند ماه اگه بخوام برای معافیت پزشکی دوباره اقدام کنم بایستی از اول واکسن ها رو بزنم یا نه ؟! 7 ام اسفند زدم من /. + اینکه تا آخر های تیرماه دیگه کلا اوکی میشه دیگه ؟ چون اعزام من تیرماه هستش ؟! چیکاررررر کنم من :دی

Hamid_110
April 8th, 2011, 05:40 PM
ولی نهایتاً اگر چیزی نگن و من هم فرمهای زیر دستشون رو نتونم نگاه کنم (!) چه جوری خبر میدن؟ باز نامه؟

ان شا الله که معاف دائم میشی.
معمولا اون فردی که میاد از پشت پنجره اسم ها رو میخونه، اسم ها رو تو سه دسته تقسیم کرده که اولش میگه. اگرم بعد از خوندن ازش بپرسی اگر حال داشته باشه جواب میده.
بهرحال از دو سه روز دیگش می تونید برگ سبز تون رو از باجه شماره 1 دریافت کنید.
البته نامه هم تا حداکثر بیست روز دیگه بدست تون میرسه.
موفق باشید

Hamid_110
April 8th, 2011, 05:46 PM
ممنون از راهنمایی.
یک سوال دیگه. امیدوام خارج از بحث تاپیک نباشه.
حالا اگر به فرض سرباز یا معاف از رزم باشیم، اون برگه ای که میاد و اعزام به خدمت هست، همون برگه سبز حساب میشه دیگه؟ آیا امکان تمدید تاریخ اعزام روی این برگه (به شرط نداشتن غیبت و...) وجود داره؟
من برای امریه اقدام کردم و امکانش هست که اگر معاف نشم، تاریخ اعزامم بخوره تیر ماه، میخوام اگر اینجوری باشه تاریخ اعزام رو یک دوره بندازم عقب که کارهای امریه ام رو انجام بدم.
و سوال دوم اینکه، کل این فرآیند معاینه کمیسیون، چقدر طول میکشه؟ آیا سر وقت معاینه میکنند؟ (برای من نوشته بین 7:20 تا 7:30 صبح اونجا باشم)
ممنون.

بله با اون برگ سبز هم بشرط نداشتن غیبت میشه درخواست تمدید یا تعجیل داد.

معمولا از 7:30 کمیسیون کارش رو شروع میکنه. این قسمت سریع ترین بخش دریافت معافیت پزشکی هست. حداکثر نفری بیست ثانیه طول میکشه. نفر صدم هم که باشید تا 8 نوبت تون میشه!!!

Hamid_110
April 8th, 2011, 05:48 PM
اقا برای کمبود وزن هم می شه معاف شد؟

برای کمبود وزن به تنهائی نمیشه معاف شد. حتما باید ثابت کنبد که یک بیماری خاصی (معمولا غدد) منجر به کمبود غیر معمول وزن شده.

Hamid_110
April 8th, 2011, 05:51 PM
من می خوام برای کم شنوایی گوشم معافیت بگیرم ! هر دوتاش رو رفتم یه دکتر متخصص یکیش 50 و دیگری 55 ( اگه کسی می دونه من برگه ها رو عکس بگیرم شما ببینید راست هست واقعا معافیتم یا نه ؟! ) و اینکه من برگه رو فرستادم اسفند ماه اگه بخوام برای معافیت پزشکی دوباره اقدام کنم بایستی از اول واکسن ها رو بزنم یا نه ؟! 7 ام اسفند زدم من /. + اینکه تا آخر های تیرماه دیگه کلا اوکی میشه دیگه ؟ چون اعزام من تیرماه هستش ؟! چیکاررررر کنم من :دی

واکسن دیگه نمی خواد بزنین. اما هر وقت که بخوایید معافیت پزشکی درخواست بدید اول باید اعزام تون رو کنسل کنید.
فرایند کارای معافیت پزشکی معمولا حداکثر سه ماه طول میکشه.
موفق باشید

s.t.mono
April 8th, 2011, 06:02 PM

بد نیست دوستان بدونن همواره رویت شامل حال همه نمیشه.شخصا رویت نشدم.فقط یک نامه ی مجدد بهم دادن که توش قید شده بود دکتر محترم با توجه به اینکه شخص معرفی شده معاف دائم شده به دلیل فلان لطفا شما نظر نهایی را بدهید و نامه رو بردم پیش یه دکتری که قبلا پیشش نرفته بودم.اینم مد نظر باشه.که اگه یه وقت یه نامه ی مهرو موم بعد کمیسیون دستتون دادن اصلا نترسین و برین پیش دکتر مورد نظر یا اگرم نگفته پیشه کی پیش دکتر مورد نظر خودتون که قبلا نامه ای رو واستون امضا نکرده برین.این بود که گفتم حواستون به برگه ها باشه.
هر سوالی باشه در خدمتم موفق باشین.

arash66_2m
April 8th, 2011, 07:15 PM
اون وقت غیبت نمی خورم ؟
این جوری که فهمیدم اگه معاف بشم که هیچ اگه هم نه ! باز برگه سبز میاد که این تاریخ اعزام هستین آره ؟
در ضمن من تو برگه های دفترچه که نوشته نوع معافیت پزشکی اینا چی بنویسم ؟ بنویسم کم شنوایی یا کم شنوایی دو گوش اینا ؟!! آئین نامش کجاس؟

Hamid_110
April 8th, 2011, 08:03 PM
اون وقت غیبت نمی خورم ؟
این جوری که فهمیدم اگه معاف بشم که هیچ اگه هم نه ! باز برگه سبز میاد که این تاریخ اعزام هستین آره ؟
در ضمن من تو برگه های دفترچه که نوشته نوع معافیت پزشکی اینا چی بنویسم ؟ بنویسم کم شنوایی یا کم شنوایی دو گوش اینا ؟!! آئین نامش کجاس؟

اگر معاف از رزم بشید خیر، اگر نه و فرجه تون هم تموم شده باشه غیبت می خورید.
بند و اینا رو الان حضور ذهن ندارم، اما اون برگه رو دکتر باید پرکنه و مهر بزنه؛ خودشون می دونن.
بهرحال آئین نامه در سایت پلیس بخش معاونت وظیفه عمومی وجود داره.

موفق باشید

arash66_2m
April 8th, 2011, 08:34 PM
اگر معاف از رزم بشید خیر، اگر نه و فرجه تون هم تموم شده باشه غیبت می خورید.
بند و اینا رو الان حضور ذهن ندارم، اما اون برگه رو دکتر باید پرکنه و مهر بزنه؛ خودشون می دونن.
بهرحال آئین نامه در سایت پلیس بخش معاونت وظیفه عمومی وجود داره.

موفق باشید

من آخر های اون 6 ماه پست کردم یعنی اسفند ماه ! اگه معاف بشم که معافم !
ولی اگه نشم و یا معاف از رزم باشم اونوقت از اون فرجه 6 ماهه گذشته که !؟ غیبت می خورم پس ؟!! :lipsrsealed:

naviditaly
April 8th, 2011, 09:15 PM
ولی اگه نشم و یا معاف از رزم باشم اونوقت از اون فرجه 6 ماهه گذشته که !؟ غیبت می خورم پس ؟!! :lipsrsealed:
دوست من که پرسیده بود گفته بودن واسه ما ملاک زمانیه که اومدین پلیس+10 اما شما خودت یه بار دیگه از پلیس+10 بپرس ببین چی میگن

maziyarsh
April 8th, 2011, 09:59 PM
اگر اعزام بشید صد در صد غیبت می خورید. فقط معاف از رزم و معافی دائم به دلیل اینکه شما اقدامتون به یک نتیجه ای رسیده شامل غیبت نمیشه وگرنه در صورت اعزام شما چند ماه وقت اعزام خودتون رو به عقب انداخته اید.
در دفترچه هم اشاره کرده که برای معافیت پزشکی زمانی اقدام کنید که در اتمام مراحل از 6 ماه فراتر نره. (حتی اگر معاف از رزم هم بشید 10 ماه هم طول بکشه غیبت نخواهید خورد).

اینم مد نظر باشه.که اگه یه وقت یه نامه ی مهرو موم بعد کمیسیون دستتون دادن اصلا نترسین و برین پیش دکتر مورد نظر یا اگرم نگفته پیشه کی پیش دکتر مورد نظر خودتون که قبلا نامه ای رو واستون امضا نکرده بریندر زمان من حکم معاینه مجدد یا در همان کمیسیون داده میشد ویا اگر معاف دائم بود حتما باید سرهنگ میدید و احتمال داشت که یکبار هم سرهنگ بگه دوباره معاینه بشید و یا آزمایش بدید. اگر الان بدون دیدن سرهنگ و مرحله رویت معاف دائم میدهند که خوب خیلی خوب هست. ولی نگرانی نداره چون اتفاقی نخواهد افتاد که بی اطلاع بمونید. در هر مرحله کاملا توضیح میدهند که الان باید چیکار کنید.

max00_h
April 8th, 2011, 11:42 PM
سلام یه سوالی داشتم من برای 3 تا بیماری دفترچه پست کردم و 3 تا نامه اومد دم خونه و برای هر 3 نامه معاینه هم شدم.
امروز 1 نامه اومده و توش نوشته " مشکل پزشکی شما در دست بررسی است و در ساعت و تاریخ فلان به کمیسیون نظام وظیفه مراجعه کنید"
میخواستم بدونم قبل از این تاریخی که در نامه زده کمسیونی تشکیل میشه و در این تاریخ رای نهایی طبق کمیسیون قبلی صادر میشه؟
یا در اون تاریخ که در نامه زده مدارک را بررسی میکنن و رای میدن؟
ممنون

pini
April 8th, 2011, 11:55 PM
سلام یه سوالی داشتم من برای 3 تا بیماری دفترچه پست کردم و 3 تا نامه اومد دم خونه و برای هر 3 نامه معاینه هم شدم.
امروز 1 نامه اومده و توش نوشته " مشکل پزشکی شما در دست بررسی است و در ساعت و تاریخ فلان به کمیسیون نظام وظیفه مراجعه کنید"
میخواستم بدونم قبل از این تاریخی که در نامه زده کمسیونی تشکیل میشه و در این تاریخ رای نهایی طبق کمیسیون قبلی صادر میشه؟
یا در اون تاریخ که در نامه زده مدارک را بررسی میکنن و رای میدن؟
ممنون

در همین کمسیون نظام وظیفه که خود شما هم حضور خواهید داشت، با بررسی تمامی مدارک پزشکی توسط پزشک نظام وظیفه، رای صادر خواهد شد.

arash66_2m
April 9th, 2011, 12:33 AM
اگر اعزام بشید صد در صد غیبت می خورید. فقط معاف از رزم و معافی دائم به دلیل اینکه شما اقدامتون به یک نتیجه ای رسیده شامل غیبت نمیشه وگرنه در صورت اعزام شما چند ماه وقت اعزام خودتون رو به عقب انداخته اید.
در دفترچه هم اشاره کرده که برای معافیت پزشکی زمانی اقدام کنید که در اتمام مراحل از 6 ماه فراتر نره. (حتی اگر معاف از رزم هم بشید 10 ماه هم طول بکشه غیبت نخواهید خورد).

آهان
من پیش یه دکتر رفتم منو معاینه کرد شاید معاف بشی ! ولی من نمی دونم معاف میشم یا نه ؟! شما از برگه های دکتر سر در میارین من بزارم اینجا ببینید واقعا برای کم شنوایی دو گوش می تونم معافیت بگیرم یا نه ؟! ( در ضمن من می تونم برم پیش همین دکتر های مورد تایید نظام وظیفه همین طوری منو معاینه کنن که ببینم معاف میشم یا نه ؟ یا اونا فقط اونایی که رسما برای معافیت و اینا اومدن رو معاینه می کنن ؟ )
ممنون /.

hemmati63
April 9th, 2011, 09:51 AM
آهان
من پیش یه دکتر رفتم منو معاینه کرد شاید معاف بشی ! ولی من نمی دونم معاف میشم یا نه ؟! شما از برگه های دکتر سر در میارین من بزارم اینجا ببینید واقعا برای کم شنوایی دو گوش می تونم معافیت بگیرم یا نه ؟! ( در ضمن من می تونم برم پیش همین دکتر های مورد تایید نظام وظیفه همین طوری منو معاینه کنن که ببینم معاف میشم یا نه ؟ یا اونا فقط اونایی که رسما برای معافیت و اینا اومدن رو معاینه می کنن ؟ )
ممنون /.
اشتباهی که من کردم هم همین بود که رفتم پیش دکتر غیر معتمد و به من گفت شاید بشی شاید نشی. اما وضعیت من طوریه که حتما معاف میشم و خیلی از اینکه زودتر اقدام نکردم ناراحتم. نظام وظیفه افراد رو برای معاینه به بیمارستانهایی معرفی میکنه که پزشکاش از قوانین مطلع هستن پس اگه یک بار هم به این نوع بیمارستان های ارتش سر بزنی خیلی بهتره. من بیمارستان شهید چمران رو میدونم که هست ولی خیلی شلوغ. من خودم بیمارستان گلستان (نیرو دریایی) رفتم که اتفاقا چند نفر نامه بدست از نظام وظیفه هم اومده بودن و خیلی خلوت بود و ویزیتش هم خیلی ارزون

vv_matin
April 9th, 2011, 09:52 AM

توی دفترچه مشخصاً ذکر کرده که اگر میخواید برای معافیت پزشکی اقدام کنید، حداقل 3 ماه مونده به اتمام فرجه اینکار رو انجام بدید که اگر سرباز شدید غیبت نخورید. ولی اگر معاف از رزم بشید، بدون غیبت اعزام میشید.

ان شا الله که معاف دائم میشی.
معمولا اون فردی که میاد از پشت پنجره اسم ها رو میخونه، اسم ها رو تو سه دسته تقسیم کرده که اولش میگه. اگرم بعد از خوندن ازش بپرسی اگر حال داشته باشه جواب میده.
بهرحال از دو سه روز دیگش می تونید برگ سبز تون رو از باجه شماره 1 دریافت کنید.
البته نامه هم تا حداکثر بیست روز دیگه بدست تون میرسه.
موفق باشید

خب، من همونطور که حدس میزدم معاف از رزم شدم.
فرمودید باجه شماره 1. این باجه کجاست؟ تو خود نظام وظیفه؟
ظاهراً جدیداً برگه سبز رو از پلیس +10 هم میشه گرفت، شما اطلاع دارید در این مورد؟

بد نیست دوستان بدونن همواره رویت شامل حال همه نمیشه.شخصا رویت نشدم.فقط یک نامه ی مجدد بهم دادن که توش قید شده بود دکتر محترم با توجه به اینکه شخص معرفی شده معاف دائم شده به دلیل فلان لطفا شما نظر نهایی را بدهید و نامه رو بردم پیش یه دکتری که قبلا پیشش نرفته بودم.اینم مد نظر باشه.که اگه یه وقت یه نامه ی مهرو موم بعد کمیسیون دستتون دادن اصلا نترسین و برین پیش دکتر مورد نظر یا اگرم نگفته پیشه کی پیش دکتر مورد نظر خودتون که قبلا نامه ای رو واستون امضا نکرده برین.این بود که گفتم حواستون به برگه ها باشه.
هر سوالی باشه در خدمتم موفق باشین.

همینطوره. امروز که داشتن نتیجه ها رو میخوندن، بعضی ها که معاف دائم شده بودن رو گفتن برین مدارک رو تکمیل کنید فردا بیارید. حرفی راجع به سرهنگ و اینها نزدن!

از راهنمایی همه دوستان ممنونم.

hemmati63
April 9th, 2011, 12:51 PM
آهان
ممنون /.
من یک چیزی رو یادم رفت. حتما قوانین رو یک دور نگاه کن و توی اینترنت هم سرچ کن. قوانین رو دوستان توی سایت گذاشتن ولی من نمیدونم لینکش چیه. در عوض میتونی به این صفحه مراجعه کنی:
http://www.apiedu.ir/NEZAM.htm