PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت پزشکی (شامل تمامی بیماریها و مسائل - قدیمی)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

azarbad
April 9th, 2008, 01:17 PM
سلام،

برای September اگه مجبور باشیم که آمریکا باشیم اقدام برای کدوم معافیت رو توصیه می کنین؟
من امروز که از نظام وظیفه پرسیدم یکی از اون خانوما گفت معافیت پزشکی یه 3 ماهی طول میکشه؟؟؟ درسته؟ بچه ها یی که برا معافیت پزشکی اقدام کردن راهنمایی کنن لطفا؟
معافیت تحصیلی راحت تره و در زمان کوتاه تری اتفاق میفته؟؟؟

اگر دوستی داشتین یا شنیده ای و تجربه ای و توصیه ای و نظری دارین بگین ممنون میشم.

modir
April 9th, 2008, 02:46 PM
چون گفتی شنیده ها رو بگیم میگم:
من 2 ماه پیش اونجا بودم و به طور ناشناس و با لباس مبدل با حدود 10 نفر از دوستان معاف شده گپ و گفتگوی صمیمانه ای داشتم! هیچ کدومشون کارشون بیشتر از 1 ماه طول نکشیده بود. اما اون خانوما میگفتن 4 مااااه!! در مورد پروسه هم که ازشون میپرسیدم میدیدم لزومی نداره بیشتر از یه ماه یه ماهو نیم طول بکشه. اما از اونجایی که اونجا صاحاب نداره، هیچ چیزی بعید نیست. مثل آشنای بیچاره من که کارش 6 ماه طول کشید و آخرم معاف نشد.
اینجا میتونی در همین زمینه، تصمیم کبرای من رو هم ببینی:
(پاسخ #37)
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,207.30.html

ali_mahbod
April 10th, 2008, 03:35 PM
من داداشم معاف پزشكي شد براي چشم. از زمان پست دفترچه تا وقتي اون گواهي موقته را بهش دادن تقزيبا 2 ماه (1ماه 20 ،21 روز )طول كشيد به نظر من پزشكي خيلي بهتر از تحصيليه ولي به شرطي كه مطمئن باشي معاف ميشي يعني مثلا اگه مجموع شماره چشم بايد 10 باشه تو 12 باشي كه ديگه خيالت راحت باشه چون خداي نكرده اگه معاف نشي حق اعتراض نداري بايد بري سربازي

mortezahaydari
April 26th, 2008, 06:06 PM
یک مورد خیلی مهم جدیدا به بند های معافیت پزشکی اضاقه شده.

خیلی پست ها هنوز دفترچه قدیمی رو میدن، سعی کنین دفترچه جدیدو بگیرین.

- کلیه مشمولین معاف که طبق نظر شورای پزشکی قادر به رزم باشند باید دوره آموزش رزم مقدماتی رو طی کنن.

این یعنی 3-4 ماه تو نوبت بودن و 3 ماه آموزشی که برا کسی که بخواد الان ویزا بگیره، مثل من، نا ممکنه.

خواهش میکنم، این خبرو به همه بدین و بطور جدی به این مسئله اعتراض کنیم. این هم ظالمانس هم احمقانه چرا که اصولا معافی پزشکی برای کسایی است که نمی تونن برن رزم.

aa
May 7th, 2008, 08:35 PM
سلام من می خواستم کارت معافی بزشکی بگیرم البته با استفاده از بند ب{4میلیون نا قابل :D} البته از نوع معافیت بزشکی .. می خاستم بدونم معافیت بزشکی مشکلی در گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمی کنه؟

aa
May 8th, 2008, 01:33 AM
ایا معافیت بزشکی مشکلی ایجاد می کنه؟ در داخل..خارج سفارت.... کلا هرجا

azim_utd
June 4th, 2008, 04:56 PM
من جديدا معاف شدم(قبل از عيد)...مداركم رو براي صدور كارت تحويل دادم ولي كسي چنين چيزي نگفت...بهتره به رو خودت نياري ;)

azim_utd
June 4th, 2008, 05:04 PM
100% پزشكي بهتره...من معاف شدم ولي سه ماه الكي معطل بودم...بايد پيگير نامت باشي!دوستمون درست ميگن كه اونجا صاحاب نداره...من نامه ي بيمارستانم گم شده بود :o به زور تونستم درستش كنم...يه سري كارا مي توني كني كه من نكردم اگه اون كارارو كني حتما كارت 1.5 ماهه راه ميفته فقط بايد مطمئن باشي كه معافي!اگه نميشي همون تحصيليو بگير و برو چون اگه معاف نشي اونجا برات پرونده تشكيل ميشه

majid211981
June 4th, 2008, 06:03 PM
کلا معافیت پزشکی یعنی حل شدن مشکل سربازی شما برای همیشه...پس طبیعتا بهتر از معافیت تحصیلی هست...مدت زمان گرفتن معافیت پزشکی بستگی داره به موردی که می خواهید به خاطرش معافیت بگیرید...اگه مورد خیلی بارز باشه می تونم بگم 1 ماهه هم می تونید بگیرید ولی اگه مورد لب مرزی باشه یا مشکوک بشن ممکه تا 6 ماه هم طول بکشه و بعد تازه آخرش بگن نه...

vigilantboy
June 4th, 2008, 06:27 PM
سلام،

این قانون در مورد معافیت کفالت هم هست؟
شما چاپ چندم دفترچه را خوندی که توش اینو نوشته بود؟
یک نسخه از چاپ هفتم دفترچه مال آذرماه 1386 رو سایت نظام وظیفه هست که توش این مسئله را برای معافیت پزشکی نوشته اما برای معافیت کفالت چیزی در این مورد توش نیومده. دفترچه شما هم همینطوره؟

ممنون.

Nice_Guy
June 4th, 2008, 07:29 PM
من بهمن ماه معاف شدم با استفاده از معافيت كفالت. يادمه تابستان 86 قائم مقام نظام وظيفه عمومي اومد و گفت آموزشي براي همه اجباريه ولي ما كه نا آموزشي رفتيم نه چيزي. دو هفته بعد از اتمام كارها هم كارت اومد. اگه تغييري باشه از بهمن ماه به بعد بوده.

isatis2006
June 4th, 2008, 07:38 PM
من بهمن ماه معاف شدم با استفاده از معافيت كفالت. يادمه تابستان 86 قائم مقام نظام وظيفه عمومي اومد و گفت آموزشي براي همه اجباريه ولي ما كه نا آموزشي رفتيم نه چيزي. دو هفته بعد از اتمام كارها هم كارت اومد. اگه تغييري باشه از بهمن ماه به بعد بوده.

در مورد اينكه بايد اموزسي بريد يا نه
اين قانو ن جديده يكي از دوستاي من تقاضا داده بود براي معافيت گفتن باشه معافيد ولي برج 4 بايد بيايي اموزشي
ميگه بابا اين ديگه چه جور معافيه
گفتن بهش ديگه ديگه" قانون جديده" :'(
اقا شما تك فرزند پسر بوديد اخه من هم شرايط كفالتو دارم بجز تك فرزند پسر بودن
يعني 2 تا داداش بزرگتر از خودم دارم كه البته هردوتاشون هم ازدواج كردن
ميشه يه جوري پيچيوندش

vigilantboy
June 4th, 2008, 08:26 PM

توی دفترچه برای معافیت پزشکی نوشته که باید آموزشی را برن اما برای معافیت کفالت چیزی ننوشته. دیدم کسانی را که بعد از عید کمیسیون کفالت رفتن و کارشون OK شده و بهشون حرفی در مورد آموزشی نزدن. اگر بخوان بگن باید قاعدتاً تو همون کمیسیون یا قبلش بگن.

isatis2006
June 4th, 2008, 11:04 PM

در مورد اينكه بايد اموزشي بريد يا نه
اين قانو ن جديده يكي از دوستاي من تقاضا داده بود براي معافيت گفتن باشه معافيد ولي برج 4 بايد بيايي اموزشي
ميشه يه جوري پيچيوندش

فقط مي خواستم عرض كنم اين دوست ما معافيت پزشكي گرفته
مث اينكه براي بعضي ها اينكه من ننوشته بودم چه معافيت دردسر ساز شده
نه معافيتش پزشكي هست ولي اموزشي هم بايد بره
كفالتو خبر ندارم

azim_utd
June 15th, 2008, 05:43 PM
دوستان عزيز،
اين موضوع رو براي اطلاع رساني بعضي از دوستان در مورد معافيت پزشكي باز كردم...اميدوارم بتونيم به هم كمك كنيم و به سوالات هم پاسخ بديم...من يه سري اطلاعات در مورد نحوه ي گرفتن معافيت پزشكي براتون جمع آوري كردم كه اميدوارم به دردتون بخوره...

دو تا فايل PDF ضميمه كردم
اولي اطلاعاتي راجع به اقدام براي معافيت پزشكي و آيين نامه ي پزشكي است
دومي دفترچه ي نظام وظيفه است

اگه سوالي داشتين در اين تاپيك مطرح كنيد...

Some14Myself
July 14th, 2008, 12:48 PM
من بهار 85 معافیت گرفتم ( کفالت ) ! ... تابستون که شد می گفتند کسایی که کفالت هم معاف می شن باید برن آموزشی ... الان رو خبر ندارم ....

ssaeedi
July 14th, 2008, 07:50 PM
ببینم یعنی کسی که مشکل چشم ام داره باید آموزشی بره؟ آخه این که منطقی نیست که! خیلی از شرایط افراد برای معافیت پزشکی مشکل اصلیش همون بخش آموزسی و رزمشه!

milad_abolhassani
July 18th, 2008, 12:59 AM
سلام،

من واسه يFall2008 22 sep پذيرش دارم. مجموع شماره ي دو تا چشمام هم 11 است. يه آشنا هم تو نظام وظيفه پيدا كردم كه وقت بيمارستان رو زودتر بهم بده.
حالا 1 سئوال الان مثه اينكه ميگن بايد آموزشي رو برم؟ درسته؟ يعني با اين شرايط اگه بخوام واسه PHD بدوم وثيقه از كشور خارج بشم حتماً بايد اول آموزشي رو برم بعد بدون وثيقه خارج بشم؟
بچه ها كسي هست كه جواب اين سئوال من رو بده؟

ممنون
ميلاد

soheil65
July 21st, 2008, 07:58 PM
سلام،

من واسه يFall2008 22 sep پذيرش دارم. مجموع شماره ي دو تا چشمام هم 11 است. يه آشنا هم تو نظام وظيفه پيدا كردم كه وقت بيمارستان رو زودتر بهم بده.
حالا 1 سئوال الان مثه اينكه ميگن بايد آموزشي رو برم؟ درسته؟ يعني با اين شرايط اگه بخوام واسه PHD بدوم وثيقه از كشور خارج بشم حتماً بايد اول آموزشي رو برم بعد بدون وثيقه خارج بشم؟
بچه ها كسي هست كه جواب اين سئوال من رو بده؟

ممنون
ميلاد

من متوجه ریط این دو تا نشدم ! چرا باید حتماً آموزشی رو برید ؟
معافیت چشم که معاف دائمه ! دیگه آموزشی نمیخواد که.
فقط شما باید قبل از اینکه از طریق وزارت علوم برای وثیقه اقدام کنی، کارتتو بگیری.

azim_utd
July 22nd, 2008, 01:53 AM
دوست عزيز بهترين راه رفتن به سازمان نظام وظيفه است (ميدون سپاه)...اون جا يه ساختمون به نام شهداي گم نام هست كه اگه بري بهت ميگن اوضاع چه جوريه!!!...چه كاري از اين مهم تر يه روز وقت بذار اين كاررو كن، زمان رو از دست نده...

ali_mahbod
July 22nd, 2008, 08:37 PM
بله آموزشي ميخواد! از امسال كسايي كه معافيت پزشكي ميگيرن بايد آموزشي را برن تو دفترچه نوشته

azim_utd
July 22nd, 2008, 09:00 PM
البته اين طور كه من فهميدم كسايي بايد برن آموزشي كه بيماريشون مانع تمرينات رزمي نشه!
اين موضوع هم بنا بر تشخيص كمسيون پزشكي تعيين ميشه...
اگه همه بايد برن كه خيلي بد ميشه...تمام سختي سربازي به آموزشيشه...مثلا اون آدمي كه نقص عضو داره مي تونه بره سربازي؟! :o

Sadra
July 23rd, 2008, 11:00 AM
لیست جدید انواع بیماری ها با آخرین تغییرات در آیین نامه پزشکی:

http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1a259840-ecbf-4f51-8a35-682f8f8f5a85&ID=e05cc547-9399-4295-bb6e-5e68c60294a4

farzam2007
August 10th, 2008, 07:02 PM
اگه برا معافییت پزشکی اقدام بشه و در فرجه 6 ماهه قرار داشته باشیم ، آیا اگه با تقاضای معافیت موافقت نشه و هنوز فرجه تمام نشده باشه اعزام میکنن به سربازی و دیگه نمیشه با گذاشتن وثیقه برای معافیت تحصیلی اقدام کرد ؟

azim_utd
August 11th, 2008, 10:23 AM
تو دفترچه كه نوشته كساني كه كميسيون پزشكي بيماريشان را تصديق نكند سرباز شناخته مي شوند!...اگه معاف از رزم شي مي توني يه كارايي كني مثلا" غيبتت بخشيده ميشه اگه غيبت كني ولي به نظر من اگه مطمئني كه معافي اقدام كن چون جديدا" به بعضي موارد معافي، آموزشي تعلق ميگيره...در كل يه سفر به نظام وظيفه داشته باش بد نيست با آقايان يه گپي بزني...

azim_utd
August 11th, 2008, 10:29 AM
اگه ميخواين مطمئن شين كه معاف هستين يا نه من يه دكتر مي شناسم كه كارش همينه شما رو يه معاينه ي جانانه مي كنه و اگه خدايي نكرده مشكلي داشته باشين(البته براي معاف شدن بهتره بگيم خدايي كرده!) بهتون ميگه معاف هستين يا نه... كلا" در اين زمينه مشاوره ميده...دفترچه رو هم خودش براتون پر ميكنه!...اگه خواستين بگين تا بهتون شمارشو بدم(پيغام خصوصي بذارين كه تبليغ نشه)

buffalo
September 2nd, 2008, 03:47 PM
کلا معافیت پزشکی یعنی حل شدن مشکل سربازی شما برای همیشه...پس طبیعتا بهتر از معافیت تحصیلی هست...مدت زمان گرفتن معافیت پزشکی بستگی داره به موردی که می خواهید به خاطرش معافیت بگیرید...اگه مورد خیلی بارز باشه می تونم بگم 1 ماهه هم می تونید بگیرید ولی اگه مورد لب مرزی باشه یا مشکوک بشن ممکه تا 6 ماه هم طول بکشه و بعد تازه آخرش بگن نه...

سلام

اینکه شما میگید 1 ماه، آیا موردی داشتید که 1 ماهه کارش انجام شده باشه ؟

یه مسئله دیگه، آیا میشه قبل از تسویه حساب با دانشگاه ( ترم آخر یا ماه آخر) پرونده معافییت رو به جریان انداخت؟ مثلا فرم های دفترچه رو پست کرد؟

ممنون.

majid211981
September 2nd, 2008, 05:47 PM
سلام

یه مسئله دیگه، آیا میشه قبل از تسویه حساب با دانشگاه ( ترم آخر یا ماه آخر) پرونده معافییت رو به جریان انداخت؟ مثلا فرم های دفترچه رو پست کرد؟

ممنون.
[/quote]

سلام...کلا زمانی می شه برای امور نظام وظیفه اقدام کرد که دانشگاه اون نامه اتمام معافیت تحصیلی رو به شما بده...در مورد من این نامه 3 روز بعد از دفاع از پایان نامه آماده شده بود در حالی که کارای تسویه من 1.5 ماه طول کشید...معمولا اگر پیگیر باشید قبل از تسویه می شه اون نامه رو گرفت...

در مورد زمان انجام کارهای معافیت...بعد از اینکه مدارک رو پست کردید و جواب نظام وظیفه اومد اگه مثلا برای چشم اقدام کردید و نمره چشم شما 12 یا بالاتر باشه با همون معاینه اول معاف هستید...ولی اگر نمره چشم مثلا 10.25 باشه و همین حول و حوش...شما رو چند بار می فرستن جاهای مختلف واسه معاینه...همونطور که گفتم بستگی به مورد و شدتش داره....

ssaeedi
September 2nd, 2008, 06:18 PM
سلام

ممنون.

سلام، من همین تازگی معاف چشم شدم. تازگی هوبیش اینه که شما از طریق پلیس +10 درخواست مدید و دیگه نیازی به پست نیست! من شماره واقعیم 11 بود ولی تو بیمارستان نظام وظیفه برام 10.25 زدن! ولی تو کمیسیون پزشکی همون دفعه اول معاف شدم. من خیلی پیگیری می کردم تو نظام وظیفه که کارم جلو بیفته. برا من 1.5 ماه طول کشید. ولی بستگی به شانستم داره که کدوم بیمارستان بفرستنت. ممکنه جایی بفرستنت که فرستادن نامه شون طول بکشه.
توصیه من هم مثل دوستان اینه که اول از معاف شدنت مطمئن بشی. بعد چک کنی ببینی این بند جدیدی که تو دفترچه اومده(دوره آموزشی برای برخی معافیت های پزشکی)شامل شما می شه یا نه. به نظرم اگه این 2 مورد حل باشه با یکم پیگیری حتما می تونی 2 ماه معافیتو بگیری. اینجا رو هم چک کن:http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,3322.msg77854.html#msg77854

art_mohammad
September 20th, 2008, 10:36 PM
بچه ها من پام از زانو به بالا پلاتین هست اش حدود 30 سانتی میشه...به نظرتون میتونم معافی بگیرم؟

esi_eng
September 21st, 2008, 08:51 AM
من می خواستم برای افسردگی شدید معافیت بگیرم. دو تا سوال دارم
1- چقدر احتمال داره بتونم معافیت بگیرم یعنی باید چه مشخصاتی داشته باشم تا بتونم معافیت بگیرم؟
2- این نوع معافیت برام مشکلی ایجاد نمی کنه (در داخل و یا خارج؟

اگه تو مشهد یا تهران دکتری رو سراغ دارین که تو زمینه معافیت کار می کنه یا یکی از بچه ها همین معافیتو گرفته ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد بهم بدین
ممنون از کمکتون

soroosh7911
September 21st, 2008, 09:05 AM
1- علایم افسردگی شدید و باید داشته باشی :) من خیلی اطلاعات دقیق ندارم اما کسی رو دورادور می شناختم که وسط سربازی می خواست برای افسردگی شدید اقدام کنه ولی پشیمون شد. راجع به علایم هم حدس می زنم علایم زیر بعضی از علایم باشه
بیخوابی، استرس، بی حوصلگی، افکاری راجع به چیزایی مثه مرگ و ...
2- من شنیدم از نظر کاری محدودیت ایجاد می کنه (که گویا این قضیه کار خیلی جدیه، مثلاً به این افراد حتی مجوز برای رانندگی تاکسی هم نمی دهند.)
در مورد خارج نمی دونم. باید خوب تحقیق کنی که محدودیتی برات درست نمی کنه. چون اگه قراره محدودیتی درست کنه حدس می زنم برای خارج خیلی جدی تر باشه

sysbiosys
September 21st, 2008, 09:10 AM
مسلما برات حداقل در داخل کشور مشکل ایجاد می کنه و خیلی جاها به همین علت ممکنه بهت کار ندن.
ضمن اینکه معمولا پزشکان از فردی که ادعا می کنه افسردگی شدید داره می خوان که مدتی در بخش روانپزشکی بستری بشه تا علائمش بستری بشه و فکر نمی کنم کسی که الکی ادعای افسردگی شدید داره بتونه بیش از چند ساعت با بیمارهای روانی سر کنه ;D
اصولا سعی کنید همیشه مسیر درست رو برید حتی اگر سخت باشه . موفق باشید.

hooman_teh
September 21st, 2008, 09:26 AM
دوست عزيز سلام، 100 در صد بت قول ميدم به مشكلات جدي بر ميخوري هم در گرفتنش هم بعد از گرفتنش.همونطور كه بچه ها گفتن بايد بخش روان بستري بشي شايد 1 ماه طول بكشه كه بدتر از زندانه مطمئن باش اگه رواني نباشي بدون شك رواني تمام عيار ميشي فقط اگر كاملا" ديوانه باشي معاف ميشي چون در حال حاضر به اين راحتيا به كسي معافيت نميدن. براي كار تو شركت دولتي و خصوصي مگر اينكه پارتي داشته باشي وگرنه صد در صد بي كار ميمونه.حتي تصورشم نكن مگر اينكه واقعا" اين افسردگي شديد رو داشته باشي كه در اين صورت هم توصيه ميكنم اگر ميخواي به زندگي عادي برگردي اين معافيت رو نگير چون تا آخر عمر وبال گردنته.

azim_utd
October 15th, 2008, 02:17 PM
فكر كنم اگه پلاتين دايم باشه معافي ولي بازم مطمئن نيستم بهتره بپرسي...معاف از رزم كه 100% هستي...

azim_utd
October 15th, 2008, 02:21 PM
شما مي تونين اين خبر رو تفسير كنين؟ ::)

مدیر مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مشمولین معاف از خدمت که بایستی پس از طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت دریافت نمایند مدت سه سال بدون طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت دریافت خواهند کرد بنابراین از این افراد تعهد اخذ می شود که چنانچه در طول این مدت آمادگیهای لازم برای آموزش آنان در نیروهای مسلح فراهم شود جهت آموزش فراخوان شوند. در غیر این صورت پس از پایان سه سال کارت معافیت آنها به صورت دائم صادر خواهد شد.

لينك خبر:
http://tabnak.ir/pages/?cid=21373

يعني كسي كه معاف ميشه بعد از سه سال كارت ميگيره؟!

shazdeh
October 15th, 2008, 02:47 PM
شما مي تونين اين خبر رو تفسير كنين؟ ::)

مدیر مشمولین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مشمولین معاف از خدمت که بایستی پس از طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت دریافت نمایند مدت سه سال بدون طی دوره آموزش نظامی کارت معافیت دریافت خواهند کرد بنابراین از این افراد تعهد اخذ می شود که چنانچه در طول این مدت آمادگیهای لازم برای آموزش آنان در نیروهای مسلح فراهم شود جهت آموزش فراخوان شوند. در غیر این صورت پس از پایان سه سال کارت معافیت آنها به صورت دائم صادر خواهد شد.

لينك خبر:
http://tabnak.ir/pages/?cid=21373

يعني كسي كه معاف ميشه بعد از سه سال كارت ميگيره؟!

توی پست خودتون قید شده./
کارت معافیت سه ساله خواهند داد و بعد از ۳ سال کارت معافیت دائم.
حالا چگونگی اجرا و مراحل صدورش و اینکه اون کارت چه شکلیه! و چقدر کارایی داره بعدها مشخص میشه!

saman_come_on
October 15th, 2008, 11:03 PM
سوال من اینه:
من برای معافیت پزشکی اقدام کردم و برای January پذیرش گرفتم. اگه تا رفتنم کار معافیتم تا جایی پیش بره که فقط صدور کارت بمونه (که میگن حداقل یه ماه طول می کشه) و من با وثیقه از کشور خارج بشم. می تونم قبل از اتمام دو سال (مثلا 6 ماه بعد) دوباره برگردم ایران و وثیقه رو آزاد کنم. همه ی اینا با این فرض که در نهایت معاف بشم
اگه راهنمایی کنین ممنون می شم

azim_utd
October 16th, 2008, 07:07 PM
اگه هنوز كميسيون نرفتيد همين قانون برا شما اجرا ميشه!...ولي آمورشي چي ميشه؟!...بهتره از نظام وظيفه بپرسيد...يه نكته ي ديگه ام پيش مياد اينه كه آيا با كارت موقت 3 ساله ميشه پاسپورت گرفت يا كار كرد؟

alikharej
January 2nd, 2009, 12:49 AM
دوستان عزیز

من شدید این خبرو تکذیب میکنم حدود 2 روز بعد از رای شورا شما ثبت کامپیوتری میشین و میتونید نامه بگیرید برای اداره گذرنامه (منتظر کارت نشین 3 هفته بعد میاد)

amirnaderi
January 25th, 2009, 12:33 AM
یک مورد خیلی مهم جدیدا به بند های معافیت پزشکی اضاقه شده.

خیلی پست ها هنوز دفترچه قدیمی رو میدن، سعی کنین دفترچه جدیدو بگیرین.

- کلیه مشمولین معاف که طبق نظر شورای پزشکی قادر به رزم باشند باید دوره آموزش رزم مقدماتی رو طی کنن.

این یعنی 3-4 ماه تو نوبت بودن و 3 ماه آموزشی که برا کسی که بخواد الان ویزا بگیره، مثل من، نا ممکنه.

خواهش میکنم، این خبرو به همه بدین و بطور جدی به این مسئله اعتراض کنیم. این هم ظالمانس هم احمقانه چرا که اصولا معافی پزشکی برای کسایی است که نمی تونن برن رزم.

تو دفترچه ای که از اداره پست می گیرید نوشته که از ابتدای سال 87 کسانی که معافیت پزشکی می گیرند اگر به تشخیص کمیسیون بتوانند دوره آموزشی را بگذرانند باید آموزشی رو برند ولی قانونی که در حال حاضر وجود داره و داره اجرا می شه اینه گه تا سه سال دیگه کسانی که معافیت پزشکی می گیرند فعلا آموزشی نمی رند

بند چهارم خبر زیر را ملاحظه کنید دستون می یاد ماجرا رو

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=174cfce5-407e-4b65-b0d7-454c7b7d60f5&ID=e5b5b7cf-065e-47ac-afd8-17c147afefac (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=174cfce5-407e-4b65-b0d7-454c7b7d60f5&ID=e5b5b7cf-065e-47ac-afd8-17c147afefac)

avar
April 11th, 2009, 09:42 PM
سلام
من امسال از UPF که یه دانشگاه تو بارسلونا است برا فوق پذیرش گرفتم و ترمم 25 سپتامبر(3 مهر) شروع میشه. از طرفی مجموع شماره چشم 12.75 است. لیسانسمم تیر تموم میشه. می خواستم ببینم میشه وقت میشه تو این 2 ماه مرداد و شهریور ، معافی پزشکی گرفت ؟ و اگه کارای معافی پزشکی رو کردم ولی کارتم آماده نشد ، میشه اون وقت وثیقه گذاشت و رفت ؟
ممنون

azim_utd
April 11th, 2009, 10:42 PM
سلام
من امسال از UPF که یه دانشگاه تو بارسلونا است برا فوق پذیرش گرفتم و ترمم 25 سپتامبر(3 مهر) شروع میشه. از طرفی مجموع شماره چشم 12.75 است. لیسانسمم تیر تموم میشه. می خواستم ببینم میشه وقت میشه تو این 2 ماه مرداد و شهریور ، معافی پزشکی گرفت ؟ و اگه کارای معافی پزشکی رو کردم ولی کارتم آماده نشد ، میشه اون وقت وثیقه گذاشت و رفت ؟
ممنون

آره زمان داری...
اگه مطمئنی که معافی حتما" این کار رو کن! بعد از تشکیل کمیسیون و اعلام رای شورا، یه سری مدارک ازت می خوان (یه 10 ،20 تومن پول و عکس و...) که فرداش می بری و کم تر از یه ماه بعدش کارتت میاد... (اون موقع که من معاف شدم که اینجوری بود )(1 سال پیش)
اگه فردا دفترچه رو پست کنی تا آخر خرداد نهایت کمیسیونت تشکیل میشه (ماکزیممش)
بازم یه سر برو نظام وظیفه و پیگیر باش :)

avar
April 12th, 2009, 06:10 PM
آره زمان داری...
اگه مطمئنی که معافی حتما" این کار رو کن! بعد از تشکیل کمیسیون و اعلام رای شورا، یه سری مدارک ازت می خوان (یه 10 ،20 تومن پول و عکس و...) که فرداش می بری و کم تر از یه ماه بعدش کارتت میاد... (اون موقع که من معاف شدم که اینجوری بود )(1 سال پیش)
اگه فردا دفترچه رو پست کنی تا آخر خرداد نهایت کمیسیونت تشکیل میشه (ماکزیممش)
بازم یه سر برو نظام وظیفه و پیگیر باش :)

الان که نمیتونم مدارک رو بفرستم . باید تا وسط تیر صبر کنم تا لیسانسم تموم شه. بازم وقت میشه ؟ اگه خدای نکردهکارت آماده نشد میتونم وثیقه بذارم ؟ اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم بدونم. برام خیلی حیاتیه .

azim_utd
April 12th, 2009, 06:16 PM
الان که نمیتونم مدارک رو بفرستم . باید تا وسط تیر صبر کنم تا لیسانسم تموم شه. بازم وقت میشه ؟ اگه خدای نکردهکارت آماده نشد میتونم وثیقه بذارم ؟ اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم بدونم. برام خیلی حیاتیه .

ببخشید!!! من متوجه اون قسمت نشدم! بله شما نمی تونید حین تحصیل اقدام کنید...
اگه اوایل تیر باشه فارغ التحصیلیتون، میشه اواسط شهریور که خیلی ریسک داره...
شما می تونین وثیقه بذارید و تیر هم واسه معافی اقدام کنید (به صورت موازی) احتمالا" تا آخر شهریور کارتتون رو می گیرین و فکر کنم بتونین برای پس گرفتن وثیقه اقدام کنید (بازم باید سوال کرد)

avar
April 12th, 2009, 06:36 PM
ببخشید!!! من متوجه اون قسمت نشدم! بله شما نمی تونید حین تحصیل اقدام کنید...
اگه اوایل تیر باشه فارغ التحصیلیتون، میشه اواسط شهریور که خیلی ریسک داره...
شما می تونین وثیقه بذارید و تیر هم واسه معافی اقدام کنید (به صورت موازی) احتمالا" تا آخر شهریور کارتتون رو می گیرین و فکر کنم بتونین برای پس گرفتن وثیقه اقدام کنید (بازم باید سوال کرد)

یه سوال تکنیکی !
اگه وثیقه بذاریم ، میشه بازم برا معافی پزشکی اقدام کرد ؟ وثیقه گذاشتن مثل معافیت تحصیلی نباشه که در حین داشتنش نشه برا معافی پزشکی اقدام کرد ؟

azim_utd
April 12th, 2009, 09:41 PM
یه سوال تکنیکی !
اگه وثیقه بذاریم ، میشه بازم برا معافی پزشکی اقدام کرد ؟ وثیقه گذاشتن مثل معافیت تحصیلی نباشه که در حین داشتنش نشه برا معافی پزشکی اقدام کرد ؟

شما بهترین کاری که می تونید کنید اینه که برید نظام وظیفه و بپرسید _ موردتون خاصه _ و بعد نتیجه رو اینجا بذارید ;) روزه ی شک دار نگیر...

sunrise_z
April 21st, 2009, 01:02 PM
یه سوال تکنیکی !

من فکر نکنم بشه. چون از دو معافیت نمیشه همزمان استفاده کرد. مثلا وقتی شما معافیت تحصیلی گرفتی نمیشه برای معافیت پزشکی اقدام کنی البته به غیر از معافیت کفالت. در هر صورت باید برین از نظام وظیفه هم بپرسید چون منم مطمئن نیستم.

nadgod
April 23rd, 2009, 12:48 PM
من فکر نکنم بشه. چون از دو معافیت نمیشه همزمان استفاده کرد. مثلا وقتی شما معافیت تحصیلی گرفتی نمیشه برای معافیت پزشکی اقدام کنی البته به غیر از معافیت کفالت. در هر صورت باید برین از نظام وظیفه هم بپرسید چون منم مطمئن نیستم.

دوستان اگر کسی از نحوه اقدام برای این کعافیت ها اطلاع داره اگر بگه خیلی ممنون میشیم...

یعنی مثلا برای خروج از کشور از طریق وزارت علوم برای فوق اقدام کنیم و اگر در ادامه پاسخ معافیت پزشکی اوکی شد معافیت تحصیلی رو به پزشکی تغییر داد...

nadgod
April 23rd, 2009, 12:55 PM
معافیت پزشکی از طریق چشم:

برای لیسانس آیا فقط ضعف بینایی باید 10.25 باشه یا آستیگماتم باهاش جمع میشه؟ ??? ::)

OK
April 23rd, 2009, 03:16 PM
سلام
من برا معافيت پزشكي برا چشمام كه جمع ضعيفي و آستيگمات دوتا چشمام 13 هست اقدام كردم. يه نامه اومد كه برم شوراي پزشكي. وقتي رفتم يه دكتر بود كه سريع شماره چشمو گرفت و معاينه كرد و بعدش برگمو گرفت گفت 1 ماه ديگه برات نامه مياد ولي ديگه هيچي نگفت. حالا مي خوام ببينم برا معافيت همين يه دكتر هست كه بايد معاينه كنه يا دوباره نامه مياد كه برم يه دكتر ديگه؟ اصلا ميشه يكي كه تجربه داره مراحلشو بگه؟
مرسي دوستان

azim_utd
April 23rd, 2009, 03:32 PM
سلام
من برا معافيت پزشكي برا چشمام كه جمع ضعيفي و آستيگمات دوتا چشمام 13 هست اقدام كردم. يه نامه اومد كه برم شوراي پزشكي. وقتي رفتم يه دكتر بود كه سريع شماره چشمو گرفت و معاينه كرد و بعدش برگمو گرفت گفت 1 ماه ديگه برات نامه مياد ولي ديگه هيچي نگفت. حالا مي خوام ببينم برا معافيت همين يه دكتر هست كه بايد معاينه كنه يا دوباره نامه مياد كه برم يه دكتر ديگه؟ اصلا ميشه يكي كه تجربه داره مراحلشو بگه؟
مرسي دوستان

1 ماه دیگه یه نامه برات میاد که شما رو دعوت می کنه در کمیسیون پزشکی شرکت کنید و در اونجا تصمیم نهایی گرفته میشه... اونجا هم سه تا دکتر پروندتو بررسی می کنن...

nadgod
April 23rd, 2009, 05:37 PM
سلام
مرسي دوستان

سلام
خوب منم جمع دوتا چشمام با آستیگمات 11.25 هستش.ولی یکی از کسانیکه معفیت گرفته بود گفت که باید فقط ضعف چشماتون 10.25 با بالا باشه و اگر آستیگماتم داشته باشین تاثیری نداره!!! :(
حالا شما که جمع 13 دارین، میشه لطفا بگین چقدرش آستیگمات هست؟

لطفا اگر کسی در این باره اطلاعات دقیق داره در اختیار بگذاره... ::)

OK
April 23rd, 2009, 06:26 PM
حالا راهي داره اين 1 ماه رو كمتر كنم؟ بعد از كمسيون 3 نفره ؛ در صورت معاف تشخيص داده شدن چقدر طول ميكشه تا بشه رفت پاسپورت گرفت؟

11.5 تاش ضعيفيه بقيش آستيگمات ولي فكر كنم جمعش مهمه.

nadgod
April 23rd, 2009, 08:51 PM
سلام

گرفتن پاسپورت بعد از اون ماکزیموم دو هفته طول میکشه...
فرآیند معافیت معمولا یک تا دو ماه طول میکشه مگر اینکه پارتی داشته باشین...

مال من 9تاش ضعیفه و بقیش آستیگمات...اگر جمع ضعیفی و آستیگمات باشه که عالی میشه...

دوستان کس دیگری درباره این مسئله اطلاع دارن؟ ::)

mohsen_a6
April 25th, 2009, 04:59 PM
سلام. یکی از دوستانم پارسال چشمش آب مروارید آورد و عمل کرد. کسی میدونه که تو این شرایط می تونه معافی بگیره؟

amirtyz
April 30th, 2009, 03:04 PM
سلام دوستان؛

یه موضوعی پیش اومده که اگه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.
من دارم برای معافیت پزشکی (چشم) اقدام می کنم، از طرفی زمانم برای گرفتن پاسپورت خیلی محدوده. فرض کنید که 2 ماه وقت لازم دارم تا کارت معافیم برسه دستم.
و همچنین فرض کنید که حداکثر تا 1 ماه دیگه باید پاسپورتمو بگیرم.
میخوام ببینم الان که وسط کارای معافیت هستم؛ میتونم وثیقه بذارم و با معافیت تحصیلی پاسپورتمو آزاد کنم؟ اگه این کارو بکنم و بفهمن گیر نمی دن؟ میشه بعد از اینکه معاف شدم، وثیقه رو آزاد کنم؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

با تشکر
امیر

azim_utd
April 30th, 2009, 04:01 PM
سلام دوستان؛

یه موضوعی پیش اومده که اگه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.
من دارم برای معافیت پزشکی (چشم) اقدام می کنم، از طرفی زمانم برای گرفتن پاسپورت خیلی محدوده. فرض کنید که 2 ماه وقت لازم دارم تا کارت معافیم برسه دستم.
میخوام ببینم الان که وسط کارای معافیت هستم؛ میتونم وثیقه بذارم و با معافیت تحصیلی پاسپورتمو آزاد کنم؟ اگه این کارو بکنم و بفهمن گیر نمی دن؟ میشه بعد از اینکه معاف شدم، وثیقه رو آزاد کنم؟

با تشکر
امیر

ببینید، قبلا" یکی از دوستان سوال مشابه ای رو مطرح کرده بودن...
اگه شما برای معافیت تحصیلی اقدام کنید دیگه نمی تونین همزمان برای معافیت پزشکی کاری انجام بدین...
اما ممکنه راه هایی موجود باشه، با رفتن به نظام وظیفه به راحتی می تونین از قضیه سر در بیارین و در فروم مطرح کنید (چون این سوال خیلی ها است)

amirtyz
April 30th, 2009, 04:34 PM
ببینید، قبلا" یکی از دوستان سوال مشابه ای رو مطرح کرده بودن...
اگه شما برای معافیت تحصیلی اقدام کنید دیگه نمی تونین همزمان برای معافیت پزشکی کاری انجام بدین...
اما ممکنه راه هایی موجود باشه، با رفتن به نظام وظیفه به راحتی می تونین از قضیه سر در بیارین و در فروم مطرح کنید (چون این سوال خیلی ها است)

سلام دوست من

صحبت شما متین
ولی اگر دقت کنید چیزی که من گفتم با سوالی که شما جواب دادین خیلی متفاوته.
یک حالت اینه که شما معافیت تحصیلی داشته باشید و بخواین برای معافیت پزشکی اقدام کنید . که همانطور که شما گفتین غیر عملیه !
ولی چیزی که من پرسیدم اینه که؛ در حالی که مشمول هستیم برای معافیت پزشکی اقدام کنیم، و در حین انجام کارهای پزشکی، برای معافیت تحصیلی هم اقدام کنیم تا پاسپورت بگیریم.(و لطمه ای هم بر جریان معافیت پزشکی نزنه.)
اگه دوستان کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

با تشکر
امیر

azim_utd
April 30th, 2009, 08:08 PM
سلام دوست من

صحبت شما متین
ولی اگر دقت کنید چیزی که من گفتم با سوالی که شما جواب دادین خیلی متفاوته.
یک حالت اینه که شما معافیت تحصیلی داشته باشید و بخواین برای معافیت پزشکی اقدام کنید . که همانطور که شما گفتین غیر عملیه !
ولی چیزی که من پرسیدم اینه که؛ در حالی که مشمول هستیم برای معافیت پزشکی اقدام کنیم، و در حین انجام کارهای پزشکی، برای معافیت تحصیلی هم اقدام کنیم تا پاسپورت بگیریم.(و لطمه ای هم بر جریان معافیت پزشکی نزنه.)
اگه دوستان کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بده ممنون میشم.

با تشکر
امیر

صحبت شما هم متین ;)
ولی وقتی شما وثیقه بذارید و پاسپورت دریافت کنید به این معناست که معافیت تحصیلی شما ثبت شده و بعد از اون می خواد کارت معافیت پزشکی شما مراحلش رو طی کنه که حتما" می دونین مراحل پزشکی وقت طی می شه که معافیت تحصیلی در پروندتون نباشه...
این از اون سوالای خاصه که حتما" باید برید اونجا و حضوری از چند نفر بپرسید، ساختمان شهدای گمنام هم یه سر بزن (اونجا مربوط به معافی پزشکیه)

amirtyz
May 2nd, 2009, 12:27 PM
سلام دوستان؛

با تشکر
امیر

سلام دوستان

من امروز نظام وظیفه بودم و این مسیله رو پرسیدم. گفتم بیام اینجا هم بگم بلکه دوستان هم استفاده کنن.
طبق صحبتی که اون خانومه توی نظام وظیفه میکرد؛ قضیه از این قراره که وقتی برای معافیت پزشکی اقدام میکنیم؛ اسممون توی سیستم ثبت میشه. و حالا اگه بخوایم کنارش از معافیت تحصیلی هم استفاده کنیم ؛ بازم اسممون ثبت میشه؛ و از اونجایی که برای 2 تا معافیت همزمان نمیشه اسممون وارد سیستم بشه؛ پس باید یکیشو انصراف بدیم !
پس این قضیه غیر عملیه متاسفانه !

موفق باشید

naalald
May 4th, 2009, 11:01 PM
فکر نمی کنم ربطی به هم داشته باشند، شما فقط در صورتی نیاز به خرید تعهد رایگان ندارید که هزینه تحصیلتون رو خودتون داده باشید، مثلا کسانیکه شبانه هستند تعهدی ندارند و پس از پایان تحصیلاتشون مدرکشون رو بهشون میدن.

mohhhamad
May 11th, 2009, 06:47 PM
سلام
دوستان من برای معافیت کفالت اقدام کرده بودم.
پدرم رو با درصد بالا معلول تشخیص داده شد.برای معرفی من به نظام وظیفه باید یه کمیسیون دیگه هم تو مرکز تهران تشکیل بشه.
آقا ما مدارکمون رو بردیم.یه خانم (خانم رضایی) به ما گفت آقا شما برو 3-4 ماه دیگه خودمون بهت میزنگیم.
منم گفتم خانم اون موقع باید پسرم بیاد کارت معافیت بگیره.
گفت الا وبلا نمیشه.
فقط در صورتی که مریض بد حال باشه یا سرباز باشی کمیسیون اضطراری تشکیل میشه.
آاقا ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنه؟
چطوره این کمیسیون رو زودتر رو زودتر برگزار کنند؟

speed
May 23rd, 2009, 06:50 PM
دست عزیز
اگر میخواهی‌ زمانش را کم کنی‌ باید بعد از ارسال مدارک خودت هر دفعه به نظام وظیفه بروی و پیگیری کنی‌.چون ان وقت در پست تلف میشود و اگر خود جواب هارا از نظام وظیفه بگیری دیگر در پست طول نمیکشد.

OK
June 7th, 2009, 07:51 PM
من معاف شدم ولي گفتن 2 ماه طول ميكشه تا كارت بياد حالا ميخوام ببينم ميشه تو اين مدت passport گرفت؟
به من گفتن نميشه!
كسي اطلاعي داره؟ اگه ميشه چيكار بايد كرد؟؟

S@eed
June 10th, 2009, 02:15 AM
از دوستان کسی اطلاع داره برای تعریق شدید کف دست و پاها (بطوری که آب میچکه از دستام!!!)، معافی کامل میدن؟؟
من چند جا پرسیدم، گفتن 100% معافی ولی چندتا دکتر معتقد بدون احتمالش ضعیفه! :(
به نظرتون دفترچه بفرستم؟ :-\

azim_utd
June 10th, 2009, 10:54 AM
از دوستان کسی اطلاع داره برای تعریق شدید کف دست و پاها (بطوری که آب میچکه از دستام!!!)، معافی کامل میدن؟؟

نه! اتفاقا" احتمالش بالاست! خیلی ها اینجوری معاف شدن... یه تست خاصی داره فکر کنم، دکتر بهت می گه دستات رو مشت کن اگه بعد از یه زمان خاصی اونقدر عرق کرد که کافی باشه! معافی...
باید ببینی در اون حد هست یا نه، برو دفترچه ی پزشکی رو بخون، تو سایت پلیس هست...

S@eed
June 10th, 2009, 01:18 PM
نه! اتفاقا" احتمالش بالاست! خیلی ها اینجوری معاف شدن... یه تست خاصی داره فکر کنم، دکتر بهت می گه دستات رو مشت کن اگه بعد از یه زمان خاصی اونقدر عرق کرد که کافی باشه! معافی...
باید ببینی در اون حد هست یا نه، برو دفترچه ی پزشکی رو بخون، تو سایت پلیس هست...

من دفترچه گرفتم.. در مورد معافی پزشکی، خیلی کلی توضیح داده.
پیش دوتا پزشک قانونی رفتم.. اولی آگهی زده بود توی روزنامه و وقتی پیشش رفتم گفت باید بیش 3 تا متخصص بری و اونا ازت تست میگیرن و برات یه نامه مینویسن و ....... که من دنبالش نرفتم (راستش بابام راضی نبود)
ولی دکتر دومی که دفترچه مو پیشش پُر کردم، میگفت احتمالش هست ولی خیلی سخت گیری میکنن.. یطوری که باید مثلاً دستات باید در حد رودخونه باشه!!!!! :o
هفته پیش رفتم واکسن زدم ولی هنوز دفترچه رو ارسال نکردم.
(( توی تمام 20 سال عمرم از این مسئله رنج بردم، اگر بتونم باهاش معاف بشم، حداقل 18 ماه از زندگیم جبران شده! ))

hossein2712
June 28th, 2009, 03:12 PM
من به نور خورشید حساسیت شدیدی دارم . دکترا گفتن درمان خاصی نداره باید دستکش بپوشی و در معرض نور خورشید قرار نگیری! حالا نمی دونم معاف می شم یا نه. چطور می تونم قبل از فارغ التحصیل شدن بفهمم که معاف می شم یا نه؟ آیا پزشکی هست که بتونه تشخیص بده. تو مواردی که نظام وظیفه مشخص کرده خیلی کلی گویی شده.

attanew
June 28th, 2009, 04:23 PM
من به نور خورشید حساسیت شدیدی دارم . دکترا گفتن درمان خاصی نداره باید دستکش بپوشی و در معرض نور خورشید قرار نگیری! حالا نمی دونم معاف می شم یا نه. چطور می تونم قبل از فارغ التحصیل شدن بفهمم که معاف می شم یا نه؟ آیا پزشکی هست که بتونه تشخیص بده. تو مواردی که نظام وظیفه مشخص کرده خیلی کلی گویی شده.

سلام:)

به این سایت یه سری بزن... من خودم امتحان نکردم... دربارش تحقیق کنید:)

موفق باشید.. :)

alibme-1362
June 28th, 2009, 05:14 PM
خطاب به کسایی که می گن کلی گوئی شده، نظام وظیفه یه دفترچه مخصوص داره برای موارد معافیت پزشکی که اونو باید بپرسید ببینید از کجا میتونید گیر بیارید، شاید از پست بشه گیر آورد. تو اون دفترچه با جزییات کامل و حتی کدبندی، بیماری هائی رو که شامل معافیت میشه آورده که اگه بیماری شما تو این دفترچه باشه حتی قبل از کمیسیون پزشکی میدونید با چه کدی معاف میشید. روزی هم که میرید برای معاینه کسی که اونجا چک می کنه همین دفترچه رو داره و از روی اون کد بیماری رو تو پرونده میزنه. به کسایی که دنبال معافیت پزشکی هستند توصیه می کنم حتما این دفترچه رو گیر بیارن تا با خیال راحت بتونن کارشونو پیگیری کنن. سعی کنید آخرین نسخه رو بگیرید که اگه احیانا تغییری داده باشند توش لحاظ شده باشه. اگه بیماریتون تو این دفترچه نبود دور معافیت پزشکی رو خط بکشید. موفق باشید

nadgod
June 28th, 2009, 10:06 PM
سلام

دوستان عزیز من میخواستم اینجا یک نکته رو درباره معافیت پزشکی برای ضعف بینایی مشخص کنم.
مجموع ضعیفی چشم من 11هست.8.5 ضعیفی و 2.5 آستیگمات...
چون خیلی خودم اذیت شدم سر اینکه معاف میشم یا نه و خلاصه عرض کنم پاسخ های مختلفی دراین باره شنیدم باید عرض کنم که آقاجون اگر مجموع ضعیفی چشمات برای دیپلم بالای 8 و لیسانس 10.25 هست حتما اقدام کن واسه معافیت...

من با کلی استرس اقدام کردم غافل از اینکه حتما معاف میشدم چون خیلی از 10.25 فاصله داشتم...
حتی 10.25 هم معاف کامل میشه و زیر اون شماره معاف از رزم(برای لیسانس)

***اگر مجموع چشماتون به 10.25 میرسه حتما اقدام کنین واسه معافیت***

موفق باشید :)

dumb
July 2nd, 2009, 10:07 AM

کلا الان سخت معافیت میدن ولی یکی از دوستای من همینطوری معافیت گرفت! جالب اینه که روز کمسیون اصلا دستاش اونطوری عرق نکرده بود فقط مرطوب بودن! ولی اینم در نظر داشته باش 1 سال طول میکشه بگن میشه یا نه!!

S@eed
July 2nd, 2009, 12:52 PM
کلا الان سخت معافیت میدن ولی یکی از دوستای من همینطوری معافیت گرفت! جالب اینه که روز کمسیون اصلا دستاش اونطوری عرق نکرده بود فقط مرطوب بودن! ولی اینم در نظر داشته باش 1 سال طول میکشه بگن میشه یا نه!!

منم خیلی حرفای مختلفی در این باره شنیدم.
یک نفر میگفت چند بار میفرستنت کمیسیون تا اگه اون روز دستت عرق نکرد، یه روز دیگه بکنه!!
ولی خودم فکر نمیکنم انقدر بیکار باشن!
یک سال!!!؟؟؟ چرا انقدر دیر؟؟

nikoomaram
August 2nd, 2009, 12:54 AM
دوستان عزیز سلام . سوالی که داشتم اینه که من آخر مرداد، 6 ماه مرخصی بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه .
الان میخوام اقدام کنم واسه ارسال دفترچه و مجموع چشم هام هم تقریبا 9 هستش .
میخواستم بیبینم با توجه به اینکه حدود چند ماه طول میکشه که به کمیسیون احضار بشی من از همین الان اقدام کنم واسه معافی یا اینکه الان فعلا دفترچه پست کنم و صبر کنم تو این چند وقت که واسه اعزام مونده چشام ضعیفتر بشه و قبل از اعزام دوباره واسه معافی اقدام کنم ؟

soheil65
August 2nd, 2009, 01:46 AM
دوستان عزیز سلام . سوالی که داشتم اینه که من آخر مرداد، 6 ماه مرخصی بعد از فارغ التحصیلیم تموم میشه .
الان میخوام اقدام کنم واسه ارسال دفترچه و مجموع چشم هام هم تقریبا 9 هستش .
میخواستم بیبینم با توجه به اینکه حدود چند ماه طول میکشه که به کمیسیون احضار بشی من از همین الان اقدام کنم واسه معافی یا اینکه الان فعلا دفترچه پست کنم و صبر کنم تو این چند وقت که واسه اعزام مونده چشام ضعیفتر بشه و قبل از اعزام دوباره واسه معافی اقدام کنم ؟

شما باید همون اول که دفترچه پست میکنین، اگه وسه معافبت پزشکی میخوای اقدام کنی، قسمت معافی پزشکی رو پر کنی پست کنی.
دیگه وقتی به صورت معمولی بفرستی، تموم شده کار و پزشکی گرفتن بعدش فکر کنم خیلی سخت باشه.

sjjpo2002
August 3rd, 2009, 12:52 PM
من یکی از دوستام برای معافیت پزشکی اقدام کرد ولی معاف نشد. رفت که دوره رو شروع کنه دوباره اقدام کرد این دفعه معاف شد. می گفت اینا اینجوری فکر می کنن که کسی که از همون اول برا معافیت اقدام می کنه می خواد از سربازی در بره به همین خاطر گیر می دن.
به هر حال اگه شما حد نصاب رو میاری از همون ابتدا هم می تونی اقدام کنی

nikoomaram
August 4th, 2009, 12:43 AM
من دیروز رفتم بیمارستان ناجا پیش متخصص چشم که معاینم کنه و ببینه اگه شرایطشو دارم واسه معافی اقدام کنم .
مجموع چشام با استیگمات 8.75 هستش . اول قطره ریختنو بعد معاینه مجموع چشامو 1.5 تا کم نشون داد .
بعدشم نصف استیگماتو حساب کرد و گفت شماره چشام تو کمیسیون 6.5 حساب میشه و با این اوضاع فقط معاف از رزم میشم .
دوستان حواسشون باشه حساب کنن ببیننن اگه شرایط معافیو ندارن واسه معافی اقدام نکنن که غیبت نخورن .

sjjpo2002
August 4th, 2009, 12:48 AM
حتما در معاینه چشم باید یه حاشیه امنیت هم داشته باشید.

مجموع باید از 10 بالاتر بشه. اونم بعد از اینکه با قطره مردمک چشمت رو فلج کردن!

البته اگه یکیش هم بالای 6 باشه قبوله.

اما من شنیدم بچه هایی رفتن به پزشک معتمد ناجا گفتن هوای ما رو داشته باش بعدا ما جبران می کنیم و تونستن معافیت دائم بگیرن!

nikoomaram
August 4th, 2009, 12:55 AM
فکر نمیکنم اینجوری باشه ! آخه درسته اولش یه پزشک معاینت میکنه ! ولی در نهایت تو کمیسیون 3 تا پزشک هستن .

sjjpo2002
August 4th, 2009, 01:00 AM
شما اگه تبریز هستی من آدرس اون دکتر رو واستون پیدا کنم. بابا چرا نشه من خودم رفتم پیش دکتر مهران گفت من هر چی بنویسم همونه و اصلا کمیسیون رای منو رد نمی کنه. همونطور شد که گفت فقط حرف دکتر مهران رو حجت دونستن و من معاف شدم!

sjjpo2002
August 4th, 2009, 01:09 AM
البته دکتر مهران همون دکتری که میگم نبود! من از لحاظ قانونی هم معاف بودم. مجموع چشام 12 بود. اما من چون ارشد بودم به معایناتی که سایر پزشکان معتمد ناجا انجام داده بودن اعتنا نکردن!! و دوباره منو فرستادن پیش مهران که نظر اون هم شرطه
می خوام بگم که یه پزشکی که آشنات باشه و حرفش برو باشه می تونی یه کارهایی بکنی. مثلا 9.5 رو معافیت بگیری ولی در کل روی این کارها حساب نکنیم بهتره :D

sepehr_jun
August 17th, 2009, 10:20 PM
دوستان سلام

من کلاس سوم راهنمایی که بودم کمرم خشک شد. طوری که برادرم تا یک هفته با روغن زیتون ماساژ میداد که بعد از اون میتونستم یکم به کمرم حرکت بدم. بعد از اون کتف راستم رگ به رگ شده. و زمانی که زیاد پیاده روی میکنم درد ناجوری در کتفم حس میکنم و اگر مثلا 2 دقیقه در جایی بشینم طوری که نتونم تکیه بدم کمر درد میگیرم.

با این تفاسیر میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟؟

azim_utd
August 17th, 2009, 11:02 PM
دوستان سلام

من کلاس سوم راهنمایی که بودم کمرم خشک شد. طوری که برادرم تا یک هفته با روغن زیتون ماساژ میداد که بعد از اون میتونستم یکم به کمرم حرکت بدم. بعد از اون کتف راستم رگ به رگ شده. و زمانی که زیاد پیاده روی میکنم درد ناجوری در کتفم حس میکنم و اگر مثلا 2 دقیقه در جایی بشینم طوری که نتونم تکیه بدم کمر درد میگیرم.

با این تفاسیر میتونم معافیت پزشکی بگیرم؟؟

هر بیماری ای یک اسم داره، و دکتر می تونه کمکتون کنه که اسم این بیماری چی هست، با توجه به اسم اون بیماری می تونید به آیین نامه ی پزشکی سازمان وظیفه ی عمومی مراجعه کنید و اطلاعات کسب کنید...

sjjpo2002
August 18th, 2009, 11:54 AM
یه سری به police.ir بزنید و آیین نامه معافیت پزشکی رو مطالعه کنید. یه چیزایی دستگیرتون میشه

mohhhamad
August 18th, 2009, 02:25 PM
عزیز جان فکر کنم از سربازی معاف باشی.ایشاال که این بیماری رو نداشته باشی.
احیانا خشکی مفصل صبحگاهی نداری؟
به اینجا یه سر بزن
www.iran-as.org

azim_utd
August 18th, 2009, 02:41 PM
برای یاد آوری خدمتون عرض کنم که دفترچه رو اینجا هم من پارسال up کردم...

http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=5800.msg54746#msg54746

sepehr_jun
August 19th, 2009, 09:19 PM
عزیز جان فکر کنم از سربازی معاف باشی.ایشاال که این بیماری رو نداشته باشی.
احیانا خشکی مفصل صبحگاهی نداری؟

پارسا جان ممنونم از راهنماییت. والله خشکی مفصلی من مختص به صبحگاه یا شامگاه نیستش. الان هم اگر کسی دستش را روی کتف من قرار بده تمام رگ های من زیر دستش میاد. وقتی شانه ام رو تکان میدم از مفصل ها و رگهای من صداهایی بلند میشه و البته درد هم همراه داره. مشکل بزرگتر از اونم کمردرد هام هست.
هر نیم ساعت با یه چرخش کلی قلنج میشکونم. {ببخشید نمیتونم به صورت علمی توضیح بدم( چشمک)}

emad89
August 20th, 2009, 01:27 AM
سلام
من سابقه صرع تو 10 12 سال پیش دارم.تو سایت نظام وظیفه رو نگاه کردم زده بود خدمت غیر نظامی.این یعنی چی؟
در ضمن پدرم 21ماه سابقه جبهه داره.
لطفا راهنمایی کنید
خدمت غیر نظامی یعنی چی؟

Mehrdaad
August 20th, 2009, 02:03 AM
سلام،
گرچه اين موضوع قديميه، اما ممکنه کسی مثل من که دنبال اطلاعات برای گرفتن معافيت پزشکی ميگرده بهش مراجعه کنه. به خاطر همين سعی کردم که اطلاعات خاص خودم رو به صورت مختصر اينجا بيارم.

من به تازگی معاف پزشکی شدم ولی برای گرفتن اجازه ی خروج به موقع کلی دردسر کشيدم. چون در نظام وظيفه ی اصفهان به من گفتند که تا وقتی کارت معافيتم نرسه هيچ مدرکی به من نمی دهند و گرفتن مجوز خروج غير ممکنه. من با هزار تا دردسر يه راه پر پيچ و خم و استرسی رو رفتم تا تونستم اجازه ی خروج بگيرم. اگر کسی نياز به جزئيات داشت لطفاً مطرح کنه.

علاوه بر اينکه به هر حال ممکنه قوانين نظام وظيفه تغيير کنه و بهتره اگر معاف ميشيد براش اقدام کنيد، اين که لزومی به گذاشتن وثيقه نيست هم می تونه عامل تعيين کننده ای برای انتخاب معافيت پزشکی باشه.

در نهايت اين رو هم بگم که در اين فرايند معاف شدن و گرفتن اجازه ی خروج به نظر من اومد نظام وظيفه ی اصفهان کارهای غير متداول را (مثل دادن اجازه ی خروج قبل از اينکه کارت به دست شما برسه) تا حدی که بتونه انجام نمی ده. به هيچ وجه نمی تونيد زمان بندی اون ها رو هم بنا بر درخواست خودتون تغيير بديد. گرچه ممکنه شهرای ديگه کمی با شما راه بيان.

azim_utd
August 20th, 2009, 01:20 PM
سلام،
گرچه اين موضوع قديميه، اما ممکنه کسی مثل من که دنبال اطلاعات برای گرفتن معافيت پزشکی ميگرده بهش مراجعه کنه. به خاطر همين سعی کردم که اطلاعات خاص خودم رو به صورت مختصر اينجا بيارم.

من به تازگی معاف پزشکی شدم ولی برای گرفتن اجازه ی خروج به موقع کلی دردسر کشيدم. چون در نظام وظيفه ی اصفهان به من گفتند که تا وقتی کارت معافيتم نرسه هيچ مدرکی به من نمی دهند و گرفتن مجوز خروج غير ممکنه. من با هزار تا دردسر يه راه پر پيچ و خم و استرسی رو رفتم تا تونستم اجازه ی خروج بگيرم. اگر کسی نياز به جزئيات داشت لطفاً مطرح کنه.

علاوه بر اينکه به هر حال ممکنه قوانين نظام وظيفه تغيير کنه و بهتره اگر معاف ميشيد براش اقدام کنيد، اين که لزومی به گذاشتن وثيقه نيست هم می تونه عامل تعيين کننده ای برای انتخاب معافيت پزشکی باشه.

در نهايت اين رو هم بگم که در اين فرايند معاف شدن و گرفتن اجازه ی خروج به نظر من اومد نظام وظيفه ی اصفهان کارهای غير متداول را (مثل دادن اجازه ی خروج قبل از اينکه کارت به دست شما برسه) تا حدی که بتونه انجام نمی ده. به هيچ وجه نمی تونيد زمان بندی اون ها رو هم بنا بر درخواست خودتون تغيير بديد. گرچه ممکنه شهرای ديگه کمی با شما راه بيان.

خیلی ها در تهران بودن که معافی گرفتن، و قبل از اینکه کارت به دستشون برسه یه نامه از نظام وظیفه گرفتند که معاف شدن، و با همون نامه پاس گرفتن... کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟

emad89
August 20th, 2009, 04:36 PM
خوب معاف از رزم چیه؟خدمت غیر نظامی چیه؟

sepehr_jun
August 20th, 2009, 11:13 PM
خوب معاف از رزم چیه؟خدمت غیر نظامی چیه؟

یعنی رژه نمیری. اگر جنگی شد خط مقدم نمیری. کلا کارهای سنگین انجام نمیدی و بیشتر کارهای خدماتی مثل اپراتور بودن آبدارچی بودن و ... انجام میدی. فایده نداره. دنبال معافیت دائم باش.

Mehrdaad
August 21st, 2009, 09:43 AM
نظام وظيفه ی اصفهان اون نامه رو نمی ده! به هيچ وجه! من با کمک يه نامه از ديدار با مسئولين که از نظام وظيفه ی تهران گرفتم (دوشنبه ها ميدون سپاه)، از نظام وظيفه ی اصفهان کارت موقت برای معافی دائم پزشکی رو گرفتم. البته يه کاغذ A5 عکس داره. فکر نمی کنم که می شد با اون کارت موقت پاسپورت گرفت، اگر صحيح بود اين همه مراحل بعد رو نمی داشت:

با اون نامه ی موقت رفتم گذرنامه ی اصفهان، بعد از چند بار مراجع و دردسر نامه ی استعلام بر اساس همون معافی موقت به من دادند خطاب به نظام وظيفه که فلانی اجازه ی خروج داره يا نه. بعد از اين قصه ها رفتم نظام وظيفه، اون ها هم شاکی که چرا زود اومدی (گفته بودند تا وارد سيستم نشده نيا، من فک کردم امتحانش ضرر نداره، بلافاصله بعد از گرفتن استعلام رفته بودم!) و نامه رو بده و معافيتو باطل می کنيم و .... بعد يه هفته به کمک پدرم رفتيم نظام وظيفه که پاسخ استعلام گذرنامه رو بگيريم. از صپ تا ظهر اونجا بوديم، از اين اتاق به اون يکی، مشکل اصلی هم اين بود که گواهی موقت از کجا اومده (همون طور که گفتم اصفهان اون گواهی رو صادر نمی کنه). جواب نامه هم اجازه ی يک بار خروجه که بايد با پاسپورت برم گذرنامه ی اصفهان تا بنويسند به گذرنامه ی تهران که توی پاسپورتم مهر خروج (برای يک بار) بزنن. اين قصه ای که گفتم تلخيص شده بود!

dumb
August 29th, 2009, 01:50 PM
سلام.
بچه ها اینجا کسی از "ژنووارم" معافیت گرفته؟
میدونین چه جوریه چقدر سخت میگیرن یا ... ؟ فاصله بین زانوهای من 10.5 سانته و تو دفترچه نوشته بیش از 10 معافه دائم. ولی من از دکتر پرسیدم گفت این چیزا رو اختیار تام دادن به کمسیون گفت احتمالش 50 50 هست. کسی میدونه واقعا اینطوریه یا نه؟ من اقدام بکنم به نظرتون؟

dumb
August 29th, 2009, 10:39 PM
راستی دوستان این پروسه معاف شدن تقریبا چقدر طول میکشه؟
ممنون :)

gomo
September 1st, 2009, 09:43 PM
با سلام
دوستان من یکبار استخوان های کل صورتم (دو فک و چانه و گونه ها) رو جراحی کردم/
جراحی هم خیلی سنگین بوده
به نظرتون میتونم به معافیت پزشکی امید داشته باشم؟

dreamer
September 4th, 2009, 10:38 PM
سلام
من 3 4 مورد براي معافيت پزشكي دارم. اما يه مشكل وجود داره اينه كه چون من داروسازي خوندم و دكتر حرفه اي هستم شامل معافيت پزشكي نمي شم. به نظرتون هيچ راهي وجود نداره؟
خواهشا كمكم كنين :(

Persian_Boy
September 9th, 2009, 03:18 PM
سلام
من از نظام وظیفه تهران پرسیدم گفتن 2 ماه
امروز از کرج پرسیدم گفت اگه پیگیر باشی 3 ماه
فکر کنم تهران با این که شلوغ تره زودتر کار راه می اندازن..
ولی میشه گفت ماکزیمم 3 ماه..

IMP
September 13th, 2009, 08:44 AM
من تازه معافیت پزشکی گرفتم. 22 خرداد جواب معافی من اومد. 26 خرداد تمام مدارک رو تکمیل کردم دادم نظام وظیفه! هفته پیش کارتم رو گرفتم. 3 ماه طول کشید برای من. البته من سرباز بودم. ولی برای معافی پزشکی, زیره 2 ماه اصلاً فکرشو نکنید. بیشتر از 2 ماه طول میکشه.

البته, کسانی هم که سرباز هستند خدائی نکرده!! بین 5 الی 6 ماه پروسه معافیشون طول میکشه. در صورتی که صبح تا شب دنبال کارهاتون باشید.

hamed_ghaedi
September 17th, 2009, 01:58 AM
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم :
1- تا چند وقت بعد از تمام کردن پیش دانشگاهی باید خودمون رو برای سربازی معرفی کنیم ؟
2- من الان 4 سال از گرفتن تمام کردن پیش دانشگاهی ام میگذره و الان شرایط معافیت دائم (چشم )رو دارم آیا به من معافی میدهند؟
3- آیا می توانم مدت مجازات غیبت را بروم و بعد از معافی استفاده کنم ؟
ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن آخه خیلی برام حیاتیه

m.jabarouti
September 22nd, 2009, 12:15 AM
مدت طول کشیدن پروسه معافیت پزشکی بستگی به بعضی عوامل داره:
1) تبصره ای که شما می خواهید استفاده کنید.
::: برای مثال بیماری های پوستی که در آیین نامه است در صورت داشتن تمام شرایط پروسه راحت تر به نظر می آید.
::: بیماری های مثل واریکوسل حتما باید درجه 3 شدید باشه من خودم خیلی ها را دیدم معاف از رزم شدن.

2) دکتر اولیه ای که شما را ویزیت می کند.
3) از همه مهمتر چابکی شما ! برای مثال وقتی مدارک را فرستادید 5 روز بعد برید نظام وظیفه برای گرفتن نامه معرفی به بیمارستان و ...
4) واقعا من معتقدم : قسمتون هست معاف بشین یا نه!!!
5) اصلا دنبال پارتی نگردید خیلی جاها پرسه دیرتر می شه. در نتیجه واقعا صادق باشید. اگه مشکلتون تو تبصره ها هست و یک دکتر اولیه ماهر تایید کرده، توکل کنید و برید جلووگر نه وقتون را تلف نکنید.....

در این بین من زمان معافی 3 هفته ای دیدم و از طرفی من زمان 4 ماه، 6 ماه حتی 1 سال هم دیدم.

rasaonline
September 26th, 2009, 02:58 AM
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم :
1- تا چند وقت بعد از تمام کردن پیش دانشگاهی باید خودمون رو برای سربازی معرفی کنیم ؟
2- من الان 4 سال از گرفتن تمام کردن پیش دانشگاهی ام میگذره و الان شرایط معافیت دائم (چشم )رو دارم آیا به من معافی میدهند؟
3- آیا می توانم مدت مجازات غیبت را بروم و بعد از معافی استفاده کنم ؟
ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن آخه خیلی برام حیاتیه
مشمولینی که غیبت خورده اند، از کلیه انواع معافیت ها محرومند و باید با احتساب اضافه خدمت به یگان مربوطه معرفی شوند. (صفحه 5 دفترچه نظام وظیفه)

فقط یه راه داری. اونم بتونی بخشودگی بگیری. یعنی غیبتت رو ببخشن و نادیده بگیرن.

shhd
October 6th, 2009, 08:36 PM
سلام بچه ها !
یه سوال ! بعضی از معافیت های پزشکی منجر به خدمت غیر رزمی میشه. خدمت غیر رزمی چیه ؟ دوره آموزشی داره یا نه ؟ فقط برام مهمه که بدونم دوره آموزشی داره یا نه. بقیه اش مهم نیست. لطفا اگه میدونید جواب بدید.

mo1832
October 7th, 2009, 12:00 AM
نه دیگه آموزشی نداره،،،معاف از رزم میشن و کار اداری انجام میدان مثلا

shhd
October 7th, 2009, 03:03 PM
یه سئواله دیگه !
من مجموع شماره چشمام 8.75 هستش. با این وضع میتونم از دوره آموزشی معاف بشم؟(فقط دوره آموزشی برام مهمه) تو سایت نظام وظیفه که نوشته این مجموع نمره چشم خدمت غیر رزمی میشه.
یه سری از بچه ها تو پست هاشون گفته بودن که معاف پزشکی ها باید آموزشی برن !

karimi_cae
October 7th, 2009, 05:09 PM
نه دیگه آموزشی نداره،،،معاف از رزم میشن و کار اداری انجام میدان مثلا
کار اداری؟!
ولی برادر من که رفته بود دوره ی آموزشی می گفت اونجا کسایی هم بودن که معاف از رزم بودن، مثل ما دوره ی آموزشی داشتن فقط کارای سخت بدنی انجام نمی دادن! مثلا با آفتابه دستشویی ها رو تمیز می کردن! :confused:

naalald
October 7th, 2009, 07:53 PM
من در کمیسیون پزشکی برای شش ماه معاف موقت شدم. تو این مدت میتونم برای گذرنامه اقدام کنم؟

shunsine87
October 12th, 2009, 07:42 PM
با سلام به همه دوستان

من هم میتونم از طریق معافیت پزشکی ( دیسک کمر ) اقدام کنم و همینطور از طریق کفالت.

سوالی که ازتون داشتم اینه که میشه همزمان برای هر دو نوع معافیت پزشکی و کفالت

درخواست بدم؟

با تشکر پیشاپیش:)

komeil4life
October 19th, 2009, 03:27 AM
سلام

ببخشید این معافیتی که برای غده تیروئید گذاشتن، مثلا من که پرکاری غده تیروئید دارم یعنی بی‌چون و چرا معافم؟ و البته آزمایش خونم رو هم توی یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های تهران گرفتم و ارائه همین آزمایش کافیه یا باید برم باز جایی که نظام وظیفه مشخص می‌کنه هم آزمایش تیروئید بدم؟

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1a259840-ecbf-4f51-8a35-682f8f8f5a85&ID=e05cc547-9399-4295-bb6e-5e68c60294a4

بند 2- بيماريهاي غدد تيروئيد.
ب) هيپرتيروئيدي (پرکاری) و هيپوتيروئيدي (کم کاری) معاف دائم.

pini
October 19th, 2009, 01:24 PM
سلام

ببخشید این معافیتی که برای غده تیروئید گذاشتن، مثلا من که پرکاری غده تیروئید دارم یعنی بی‌چون و چرا معافم؟ و البته آزمایش خونم رو هم توی یکی از معتبرترین آزمایشگاه‌های تهران گرفتم و ارائه همین آزمایش کافیه یا باید برم باز جایی که نظام وظیفه مشخص می‌کنه هم آزمایش تیروئید بدم؟

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1a259840-ecbf-4f51-8a35-682f8f8f5a85&ID=e05cc547-9399-4295-bb6e-5e68c60294a4

بند 2- بيماريهاي غدد تيروئيد.
ب) هيپرتيروئيدي (پرکاری) و هيپوتيروئيدي (کم کاری) معاف دائم.

سلام
اتفاقا منم پركاري تيروئيد دارم
درباره مداركي كه بايد ارائه بدي با دكترت صحبت كن. نميدونم شما كجا ساكن هستيد ولي من كه تبريز هستم. من دو سه نفر رو ميشناسم كه با عناوين مختلف معافيت پزشكي گرفتن . اينجا ميگن كه حتي زن يا مرد بودن پزشك تو تصميم شوراي پزشكي مي تونه دخيل باشه.
من 2 هفته پيش اين موضوع معافيت رو فهميدم و شك داشتم كه به اين راحتي برام معافيت بدن. با دكترم كه حرف زدم چنان با قاطعيت گفت كه من معافم ديگه هيچ جاي شكي برام نذاشت. مي گفت بيماري من از نوع حاد و سمي هستش. يعني هم پركاري دارم و هم بزرگي تيروئيد (بهش مي گن "گريوز") .
(اگه خواستي بدوني دقيقا دكتر چي بهم گفته و بخواي نكات ريزشو بدوني پيغام بده كاملا برات بنويسم.)
خلاصه من همه كارا رو كردم و ديروز دفترچم رو تحويل پليس + 10 دادم. گفتن تا 3 هفته ديگه يه نامه مياد دم در خونت و اونجا تاريخ و مكان شوراي پزشكي رو نوشتن.
ميري شوراي پزشكي و اونجا دكتر ها تشخيص مي دن كه مريض و معاف هستي يا نه.
شايد اونجا بگن دوباره بايد آزمايش بدم،‌شايد هم نه؟ هيچكس نميتونه حدسي بزنه.
فعلا كه منتظرم.
خوشحال ميشم بتونم كاري كه از دستم بر مياد برات انجام بدم.

komeil4life
October 19th, 2009, 09:05 PM
سلام
اتفاقا منم پركاري تيروئيد دارم
درباره مداركي كه بايد ارائه بدي با دكترت صحبت كن. نميدونم شما كجا ساكن هستيد ولي من كه تبريز هستم. من دو سه نفر رو ميشناسم كه با عناوين مختلف معافيت پزشكي گرفتن . اينجا ميگن كه حتي زن يا مرد بودن پزشك تو تصميم شوراي پزشكي مي تونه دخيل باشه.
من 2 هفته پيش اين موضوع معافيت رو فهميدم و شك داشتم كه به اين راحتي برام معافيت بدن. با دكترم كه حرف زدم چنان با قاطعيت گفت كه من معافم ديگه هيچ جاي شكي برام نذاشت. مي گفت بيماري من از نوع حاد و سمي هستش. يعني هم پركاري دارم و هم بزرگي تيروئيد (بهش مي گن "گريوز") .
(اگه خواستي بدوني دقيقا دكتر چي بهم گفته و بخواي نكات ريزشو بدوني پيغام بده كاملا برات بنويسم.)
خلاصه من همه كارا رو كردم و ديروز دفترچم رو تحويل پليس + 10 دادم. گفتن تا 3 هفته ديگه يه نامه مياد دم در خونت و اونجا تاريخ و مكان شوراي پزشكي رو نوشتن.
ميري شوراي پزشكي و اونجا دكتر ها تشخيص مي دن كه مريض و معاف هستي يا نه.
شايد اونجا بگن دوباره بايد آزمايش بدم،‌شايد هم نه؟ هيچكس نميتونه حدسي بزنه.
فعلا كه منتظرم.
خوشحال ميشم بتونم كاري كه از دستم بر مياد برات انجام بدم.

سلام، ممنون از جواب. فکر کنم باید برم یه پزشک غدد درست و حسابی ببینم نظر دقیقش چیه...میزان پرکاری مهم هست یا نیست؟

pini
October 20th, 2009, 12:39 AM
سلام، ممنون از جواب. فکر کنم باید برم یه پزشک غدد درست و حسابی ببینم نظر دقیقش چیه...میزان پرکاری مهم هست یا نیست؟

دوباره سلام
خواهش مي كنم. بله فكر ميكنم مهم باشه.
راستي، يكي از دوستام كه معافيت گرفته بود برگه پر شده سلامت من رو ديد. روي مهر دكتري كه من رفتم پيشش نوشته "استاديار تمام وقت جغرافيايي".
دوستم گفت كه توي كمسيون نظر مثبتي روي اينجور دكترها دارن.

komeil4life
October 20th, 2009, 09:54 AM
دوباره سلام
خواهش مي كنم. بله فكر ميكنم مهم باشه.
راستي، يكي از دوستام كه معافيت گرفته بود برگه پر شده سلامت من رو ديد. روي مهر دكتري كه من رفتم پيشش نوشته "استاديار تمام وقت جغرافيايي".
دوستم گفت كه توي كمسيون نظر مثبتي روي اينجور دكترها دارن.

سلام، ممنون که وقتتون رو می‌زارید. این هم به عنوان آخرین سوال.
کمسیون نسبت به تشخیص پزشک نظر می‌ده یا خودشون مراحل آزمایش و تست گیری خاصی رو انجام مي‌دن؟ من از یکی از دوستام که اصلا قضیه تیروئید رو بهم گفته بود، شنیدم که مثلا یکی از تست‌هایی که می‌گیرن مشت کردن دست هست و اگر دستت خیلی عرق کنه، یکی از چیزهایی که توی نظر مثبت دادن خیلی تاثیر داره که البته من بخاطر پرکاری تیروئید اگر ده ثانیه مثلا دستم و ببندم،‌ دستم خیس آب میشه...

به هر حال ای کاش از نحوه بررسی شواری پزشکی می‌شد یه اطلاعاتی داشت...من می‌ترسم دفترچه پر کنم و معاف نشم و مجبور بشم برم سربازی...البته دانشجو هستم ولی خوب کلا نگرانم چون خیلی تو زندگیم تاثیر داره.

pini
October 20th, 2009, 02:00 PM
سلام، ممنون که وقتتون رو می‌زارید. این هم به عنوان آخرین سوال.
کمسیون نسبت به تشخیص پزشک نظر می‌ده یا خودشون مراحل آزمایش و تست گیری خاصی رو انجام مي‌دن؟ من از یکی از دوستام که اصلا قضیه تیروئید رو بهم گفته بود، شنیدم که مثلا یکی از تست‌هایی که می‌گیرن مشت کردن دست هست و اگر دستت خیلی عرق کنه، یکی از چیزهایی که توی نظر مثبت دادن خیلی تاثیر داره که البته من بخاطر پرکاری تیروئید اگر ده ثانیه مثلا دستم و ببندم،‌ دستم خیس آب میشه...

به هر حال ای کاش از نحوه بررسی شواری پزشکی می‌شد یه اطلاعاتی داشت...من می‌ترسم دفترچه پر کنم و معاف نشم و مجبور بشم برم سربازی...البته دانشجو هستم ولی خوب کلا نگرانم چون خیلی تو زندگیم تاثیر داره.

خواهش مي كنم.
اول از همه اينكه چون دانشجو هستي تا زماني كه فارغ التحصيل نشي (كه داري از معافيت تحصيلي استفاده ميكني) نميتوني واسه معافيت پزشكي اقدام كني.
من قضيه تست عرق كردن دست رو براي پركاري تيروئيد دارم از تو براي اولين بار مي شنوم. حتي دكتر معالجم وقتي براي اولين بار رفتم پيشش ازم چنين تستي نگرفت.
تعريق شديد دست خودش يه بند از معافيت هست كه جدا از پركاري تيروئيده. يعني شايد يكي اصلا پركاري تيروئيد نداشته باشه ولي دستش زياد عرق ميكنه. به اونم معافيت ميدن.
به هر حال من نميدونم تو كمسيون پزشكي ميفرستن واسه آزمايش دوباره يا نه ولي تا اونجايي كه شنيدم اينه كه براي بيماري تيروئيد به احتمال زياد همونجا آزمايشات قبلي رو بررسي مي كنن و معاينات از قبيل گشادي چشم، بزرگي غده تيروئيد و علائم ظاهري ديگه رو انجام مي دن و نتيجه رو همونجا رو برگه مي نويسن.
راستي شما كه حالا نميتوني اقدام بكني. ولي من دفترچم رو فرستادم و همونطور كه گفتم تا 3 هفته ديگه نامه كمسيون مياد دم در خونه. اگه زياد عجله نكني من تصميم دارم هر جا كه رفتم و هر اقدامي كه كردم و كلا هرچي دستگيرم شد اينجا بنويسم.
صبر كن تا نامه بياد، برم كمسيون حتما مي گم كه چي شد. چي پرسيدن، چه آزمايشاتي كردن.
ولي اگه تا اون موقع شما هم اگه چيزي شنيدي لطفا با ما هم در ميون بزار . ممنون.

arash642004
October 22nd, 2009, 10:58 AM
سلام.
کسی در مورد قانون جدید خبری داره که معافیت های دائم پزشکی هم باید آموزشی برن؟ لطفا زودتر جواب بدید. ممنون

komeil4life
October 23rd, 2009, 12:44 PM
سلام.
کسی در مورد قانون جدید خبری داره که معافیت های دائم پزشکی هم باید آموزشی برن؟ لطفا زودتر جواب بدید. ممنون

همچین چیزی رو از کجا شنیدی؟ معافیت پزشکی اگر دائم باشه که دیگه کلا سربازی نمی‌ری...:) ولی یکسری معافیت‌ها معاف از رزم داره که فکر مي‌کنم به اونا فقط 2 ماه آموزشی می‌دن!

pini
October 23rd, 2009, 04:23 PM
همچین چیزی رو از کجا شنیدی؟ معافیت پزشکی اگر دائم باشه که دیگه کلا سربازی نمی‌ری...:) ولی یکسری معافیت‌ها معاف از رزم داره که فکر مي‌کنم به اونا فقط 2 ماه آموزشی می‌دن!

من از قانون جديد خبري ندارم. دنبالش تو اينترنت هم گشتم ولي چيزي دستگيرم نشد. ولي يكي از فاميل هاي نزديك ما دو سال پيش معافيت پزشكي گرفته، نه آموزشي رفت و نه سربازي! فكر مي كنم الان هم اينجوري باشه.
در ضمن اگه كسي معاف از رزم بشه هم آموزشي ميره و هم دوره سربازي !. الان دو نفر از دوستاي من معاف از زرم هستن و دارن دوره سربازيشون رو ميگزرونن. فقط ساعات پست ايستادنشون كمه،‌كاراي سنگين بهشون نميدن و ...
اگه يكي معاف از زرم بشه بايد كل 18 ماه رو بره سربازي.

arash642004
October 23rd, 2009, 04:35 PM
یکی از دوستام که پارسال معاف دائم شد آموزشی هم نرفت. اون میگفت شنیدم که تازه تصویب شده اما مطمئن نبود. اینجوری باشه که خیلی مسخرست! مثلا یکی 2 تا پا نداشته باشه بره آموزشی؟!!!
اینا بیکارن هی میشینن قانون عوض میکنن! اما منم تو اینترنت نه آموزشی داشتن و نه نداشتنشو پیدا نکردم.

komeil4life
October 24th, 2009, 02:43 PM
یکی از دوستام که پارسال معاف دائم شد آموزشی هم نرفت. اون میگفت شنیدم که تازه تصویب شده اما مطمئن نبود. اینجوری باشه که خیلی مسخرست! مثلا یکی 2 تا پا نداشته باشه بره آموزشی؟!!!
اینا بیکارن هی میشینن قانون عوض میکنن! اما منم تو اینترنت نه آموزشی داشتن و نه نداشتنشو پیدا نکردم.

همونطور که پینی عزیز هم فرمودن چیزی در این رابطه موجود نیست، در حقیقت مي‌شه گفت این‌ها در حد شایعه است...معافیت دائم یعنی شما کلا معاف هستی و سربازی نمی‌ری دیگه :)

Blue.Dragon
October 24th, 2009, 04:42 PM
دوستان سلام
چون من يك ساليه در مورد همين معافيت پزشكي و ... دارم پرس و جو ميكنم گفتم كه قضيه رو اينجا واسه دوستايي كه معاف پزشكي ميشن و نگران آموزشي هستن بگم...

يكي بود يكي نبود...
قصه ما از اونجايي شروع ميشه كه تابستون سال 84 اخبار اعلام كرد كه نظام وظيفه گفته از اين به بعد همه معافي ها بايد آموزشي رو برن...
اين طرح تا سال 86 عملي نشد اما هميشه حرفش بود....تا اينكه سال 86 اين قانون رو اينطور اصلاح كردن كه كسايي كه كارت معافيت ميگيرن تا 3 سال موقت خواهد بود و توي مدت اين 3 سال اگه براي آموزشي نخواستنشون كارت معافيت دائم بهشون ميدن...

تا امروز هم هيچ كسي با معاف دائم آمزشي نرفته...اما قسمت اصلي داستان ما برميگرده به طرحي كه تابستون امسال تو مجلس تصويب شد....
...به موجب اين قانون كه متنش رو ميتونين تو سايت مجلس هم پيدا كنين....تمام معافي ها (پزشكي و غير پزشكي ) بايد آموزشي برن...البته اين مصوبه هنوز اجرا نشده و تا پايان 88 هم اجرا نميشه...بعد از 88 هم باز جاي نگراني نيست...چون توي متن مصوبه نوشته بودن كه اين دوره آموزشي
به صورت واحد هاي تئوري و پودماني اعمال خواهد شد...

موفق باشيد

dumb
October 24th, 2009, 05:51 PM
یه سئواله دیگه !
من مجموع شماره چشمام 8.75 هستش. با این وضع میتونم از دوره آموزشی معاف بشم؟(فقط دوره آموزشی برام مهمه) تو سایت نظام وظیفه که نوشته این مجموع نمره چشم خدمت غیر رزمی میشه.
یه سری از بچه ها تو پست هاشون گفته بودن که معاف پزشکی ها باید آموزشی برن !

اگه نوشته خوب میشی دیگه! 11 معاف دائم بود؟!
معاف از رزم چیز جالبیم نیستا! البته اگه میخای بری خدمت بهتره باز..

arash642004
October 24th, 2009, 09:30 PM
دوستان سلام
چون من يك ساليه در مورد همين معافيت پزشكي و ... دارم پرس و جو ميكنم گفتم كه قضيه رو اينجا واسه دوستايي كه معاف پزشكي ميشن و نگران آموزشي هستن بگم...

يكي بود يكي نبود...
قصه ما از اونجايي شروع ميشه كه تابستون سال 84 اخبار اعلام كرد كه نظام وظيفه گفته از اين به بعد همه معافي ها بايد آموزشي رو برن...
اين طرح تا سال 86 عملي نشد اما هميشه حرفش بود....تا اينكه سال 86 اين قانون رو اينطور اصلاح كردن كه كسايي كه كارت معافيت ميگيرن تا 3 سال موقت خواهد بود و توي مدت اين 3 سال اگه براي آموزشي نخواستنشون كارت معافيت دائم بهشون ميدن...

تا امروز هم هيچ كسي با معاف دائم آمزشي نرفته...اما قسمت اصلي داستان ما برميگرده به طرحي كه تابستون امسال تو مجلس تصويب شد....
...به موجب اين قانون كه متنش رو ميتونين تو سايت مجلس هم پيدا كنين....تمام معافي ها (پزشكي و غير پزشكي ) بايد آموزشي برن...البته اين مصوبه هنوز اجرا نشده و تا پايان 88 هم اجرا نميشه...بعد از 88 هم باز جاي نگراني نيست...چون توي متن مصوبه نوشته بودن كه اين دوره آموزشي
به صورت واحد هاي تئوري و پودماني اعمال خواهد شد...

موفق باشيد

دوست من اسفند 87 کارت معافیت پزشکی رو گرفت و امروز که نگاه میکردم چیزی از موقت یا 3 ساله یا ... ننوشته بود. فقط نوشته بود معاف پزشکی، بند فلان.
در ضمن حالا چه تئوری چه عملی علافی و گرفتاریشو داره دیگه یعنی 6 ماه منتظر موندن و ... یعنی برا کسایی که وقت ندارن فرقی نمیکنه

shhd
October 28th, 2009, 01:31 AM
مثل اینکه معافیت ضعف چشم میخواد تغییر کنه ! این لینک رو نگاه کنین http://www.aftab.ir/news/2009/oct/13/c4c1255452403_social_organization_military_organiz ation.php
کسی اطلاعات بیشتری داره ؟
یه سئوالی ! بیشتر از یه بار میشه برای معافیت از طریق یه بیماری اقدام کرد ؟ مجموع نمره چشمام 9.75 هستش. به نظرتون اقدام کنم یا صبر کنم ضعیف تر بشه !؟

امینم
October 28th, 2009, 07:03 PM
سلام
برای گرفتن معافی از راه چاقی و لاغری حتما باید علتش غددی باشه در غیر این صورت معافی نمی دن. بهتره بری پیش یک دکتر غدد و اون بررسی کنه که لاغریت علتش غددی هست یا نه!
سلام.من تو سایت نظام وظیفه ماده 24 بیماریهای پیش بینی نشده دیدم که نوشته بود bmi>40 میشه چاقی مفرط و معاف دائم.ولی تو نظام وظیفه بهم جواب ندادن.اگه میدونین چیکار باید بکنم لطفا" زود بم کمک کونید چون نزدیک اعزاممه.ممنون

امینم
October 28th, 2009, 07:05 PM
در مورد اينكه بايد اموزسي بريد يا نه
ميشه يه جوري پيچيوندش
سلام.من تو سایت نظام وظیفه ماده 24 بیماریهای پیش بینی نشده دیدم که نوشته بود bmi>40 میشه چاقی مفرط و معاف دائم.ولی تو نظام وظیفه بهم جواب ندادن.اگه میدونین چیکار باید بکنم لطفا" زود بم کمک کونید چون نزدیک اعزاممه.ممنون

امینم
October 28th, 2009, 07:06 PM

SMiner
October 28th, 2009, 08:08 PM
با سلام
من دیروز معاف پزشکی گرفتم (برا قلبم). میخام کل پروسه رو بگم شاید به درد دوستان بخوره. چندی پیش رفته بودن سایت police.ir برا شرایط وثیقه و این حرفا. اتفاقی بند های معافیت پزشکی رو دیدم و بند مریضیم رو یادداشت کردم و چون نمیخاستم معطل بشم (اصضلا فکر نمیکردم بهم معافبت بدن)، رفتم سراغ دکترم اونم بررسی کرد و گفت که با بند مربوطه سازگاری داره بعدش 15 مرداد دفترچه رو فرستادم و درست 1 ماه بعد نامه اومد برا کمسیون در حدود 3 هفته 3 بار پرونده منو با چندتا آزمایش بررسی کردن، بر خلاف بعضی از گفته ها (تو کمسیون نوشته بودن 45 روز) حدود 17 روز بعد برا شورای پزشکی (توی نظام وظیفه)دعوتنامه اومد، 4 آبان رفتم وظیفه،یه دکتر بود با سه تا فرمانده نظامی، دکتره پرونده رو نگاه کرد و ازم نوار قلبی خاست و بعدم نوشت معاف دائم (تا اون لحظه قلبم داشت از دهنم میزد بیرون!) دکتره خیلی با کلاس بود ( فرمانده وظیفه از اون با کلاس تر (سرهنگ محمودی))، نوار قلبی رو واسه فرمانده به خوبی توضیح داد و فرمانده یه نگاه به من و بعدشم امضا... چند تا مورد هست که میخام دوستان توجه داشته باشن:

1- اولین قدم مراجعه به www.police.ir تا بند های پزشکی رو ببینید. و در مورد تطبیق بند مربوطه با دکتر متخصص مشورت کنید.

2- سعی کنید بیماری خودتون رو خوب بشناسید، من خودم دو تا کتاب قلب خوندم، چرا که تو کمسیون دکترا معمولا حال ندارن و اشتباه میکنن، مثلا در مورد من، دکتره تو یه محاسبات ریاضی اشتبا می کرد که من از اصطلاحاتش سردر آوردم گفتم و شکر خدا اونم قبول کرد و حل شد ( البته شاید باورتون نشه ولی جدا اینطوری بود. واقعا !!!!!!!!!!) و اینکه احیانا میتونید مریضیتون رو تعمدی شدید ترش بکنید (البته موقتی)

3- به شایعات زیاد توجه نکنید، مثلا اینکه، فقط قیافه رو نگاه میکنن! چون خیلی ها میگفتن. تو جلسه شورای پزشکی رفتار دکتر و فرماندها خیلی منطقی بود و من اصلا انتظار نداشتم. لااقل نظام وظیفه تبریز اینطوری بود.

4- تو تمامی مراحل، مدارک پزشکیتون همراهتون باشه، مثلا اگه من اون روز نوار قلبی همرام نداشتم معلوم نبود چی میشد (چون دکترای اونجا متخصص نیستن و عمومین)

تو یکی از سوالات دوستان در صفحات قبلی دیدم که گفته بود معروف بودن دکتری که سابقه بیماریتون به اسم ایشون ممهوره چقدر تاثیر داره، بگم که تو مورد من تاثیر داشت چون دکتر نظام وظیفه به فرمانده گفت که فلانی این آزمایش رو امضا کرده. کل پروسه 80 روز طول کشید و الانم منتظره کارت معافیت هستم.

البته اینم بگم، که مدرکم لیسانس و حوزه وظیفه تبریز و اینکه بند 4 و 2 عرایضم خیلی خیلی مهمه! به خدا توکل کنیم.
ببخشید خیلی شد!

arash642004
October 28th, 2009, 11:53 PM
با سلام
من دیروز معاف پزشکی گرفتم (برا قلبم). میخام کل پروسه رو بگم شاید به درد دوستان بخوره. چندی پیش رفته بودن سایت police.ir برا شرایط وثیقه و این حرفا. اتفاقی بند های معافیت پزشکی رو دیدم و بند مریضیم رو یادداشت کردم و چون نمیخاستم معطل بشم (اصضلا فکر نمیکردم بهم معافبت بدن)، رفتم سراغ دکترم اونم بررسی کرد و گفت که با بند مربوطه سازگاری داره بعدش 15 مرداد دفترچه رو فرستادم و درست 1 ماه بعد نامه اومد برا کمسیون در حدود 3 هفته 3 بار پرونده منو با چندتا آزمایش بررسی کردن، بر خلاف بعضی از گفته ها (تو کمسیون نوشته بودن 45 روز) حدود 17 روز بعد برا شورای پزشکی (توی نظام وظیفه)دعوتنامه اومد، 4 آبان رفتم وظیفه،یه دکتر بود با سه تا فرمانده نظامی، دکتره پرونده رو نگاه کرد و ازم نوار قلبی خاست و بعدم نوشت معاف دائم (تا اون لحظه قلبم داشت از دهنم میزد بیرون!) دکتره خیلی با کلاس بود ( فرمانده وظیفه از اون با کلاس تر (سرهنگ محمودی))، نوار قلبی رو واسه فرمانده به خوبی توضیح داد و فرمانده یه نگاه به من و بعدشم امضا... چند تا مورد هست که میخام دوستان توجه داشته باشن:

1- اولین قدم مراجعه به www.police.ir تا بند های پزشکی رو ببینید. و در مورد تطبیق بند مربوطه با دکتر متخصص مشورت کنید.

2- سعی کنید بیماری خودتون رو خوب بشناسید، من خودم دو تا کتاب قلب خوندم، چرا که تو کمسیون دکترا معمولا حال ندارن و اشتباه میکنن، مثلا در مورد من، دکتره تو یه محاسبات ریاضی اشتبا می کرد که من از اصطلاحاتش سردر آوردم گفتم و شکر خدا اونم قبول کرد و حل شد ( البته شاید باورتون نشه ولی جدا اینطوری بود. واقعا !!!!!!!!!!) و اینکه احیانا میتونید مریضیتون رو تعمدی شدید ترش بکنید (البته موقتی)

3- به شایعات زیاد توجه نکنید، مثلا اینکه، فقط قیافه رو نگاه میکنن! چون خیلی ها میگفتن. تو جلسه شورای پزشکی رفتار دکتر و فرماندها خیلی منطقی بود و من اصلا انتظار نداشتم. لااقل نظام وظیفه تبریز اینطوری بود.

4- تو تمامی مراحل، مدارک پزشکیتون همراهتون باشه، مثلا اگه من اون روز نوار قلبی همرام نداشتم معلوم نبود چی میشد (چون دکترای اونجا متخصص نیستن و عمومین)

تو یکی از سوالات دوستان در صفحات قبلی دیدم که گفته بود معروف بودن دکتری که سابقه بیماریتون به اسم ایشون ممهوره چقدر تاثیر داره، بگم که تو مورد من تاثیر داشت چون دکتر نظام وظیفه به فرمانده گفت که فلانی این آزمایش رو امضا کرده. کل پروسه 80 روز طول کشید و الانم منتظره کارت معافیت هستم.

البته اینم بگم، که مدرکم لیسانس و حوزه وظیفه تبریز و اینکه بند 4 و 2 عرایضم خیلی خیلی مهمه! به خدا توکل کنیم.
ببخشید خیلی شد!

سلام. مرسی از توضیحاتتون.
منم شانسی بیماریمو پیدا کردم تازه دکتر به من گفت شدیدشو داری البته اون موقع از معافیت خبر نداشتم. فقط یه سوال ازتون داشتم. احیانا هیچ حرفی از آموزشی یا موقت سه ساله یا اینکه بعدا قراره اینجوری بشه و ... بهتون نزدن یا اطلاعی ندارید؟

boyicelol
October 29th, 2009, 01:00 AM
کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟؟؟
ضمنا در مورد آموزشی؟!!! وقتی معافیت گرفتم بهم هیچ چی در این مورد نگفتن! ( از خدمت دوره ضرورت معاف شدم)

boyicelol
October 29th, 2009, 01:05 AM
کسی که معافیت پزشکی می گیره که دیگه اجازه خروج نمی خواد! می خواد؟ من خودم معافی پزشکی دارم، رفتم پلیس +10 مثل آب خوردن پاسپورت گرفتم! اجازه خروج برای چی؟ قوانین جدید به این شکله؟؟؟
ضمنا در مورد آموزشی؟!!! وقتی معافیت گرفتم بهم هیچ چی در این مورد نگفتن! ( از خدمت دوره ضرورت معاف شدم)
اگه تو این مدت ویزا تحصیلی رو بگیرم واسه خروج از کشور مشکلی هست؟ ( آموزشی باید برم؟ اجازه خروج بگیرم؟)

من معافیت پزشکی ( تیرویید پرکار ...هیپو) دارم به نظرتون توی سفارت به مشکلی بر می خورم؟ (ویزای تحصیلی) چون توی فرم ویزا باید از سوابق بیماری نوشت) ( البته نمی دونم منظور سوابق هست یا بیماری کنونی...آخه مشکل تیرویید من در حال حاظر از بین رفته یعنی الان سالم هستم حتی توی آزمایش فقط احتمال اوت مجدد داره بیماریم)
سوال رو مینویسم Do you suffer from any diseases?

SMiner
October 29th, 2009, 01:36 PM
سلام. مرسی از توضیحاتتون.
منم شانسی بیماریمو پیدا کردم تازه دکتر به من گفت شدیدشو داری البته اون موقع از معافیت خبر نداشتم. فقط یه سوال ازتون داشتم. احیانا هیچ حرفی از آموزشی یا موقت سه ساله یا اینکه بعدا قراره اینجوری بشه و ... بهتون نزدن یا اطلاعی ندارید؟
با سلام
به من هیچی در مورد آموزش و دوره سه ساله اینا هیچی نگفتن. بنظرم دیگه سعی کنیم مورد آموزش رو فراموش کنیم تا حساسش نشه.

SMiner
October 29th, 2009, 01:43 PM
اگه تو این مدت ویزا تحصیلی رو بگیرم واسه خروج از کشور مشکلی هست؟ ( آموزشی باید برم؟ اجازه خروج بگیرم؟)

من معافیت پزشکی ( تیرویید پرکار ...هیپو) دارم به نظرتون توی سفارت به مشکلی بر می خورم؟ (ویزای تحصیلی) چون توی فرم ویزا باید از سوابق بیماری نوشت) ( البته نمی دونم منظور سوابق هست یا بیماری کنونی...آخه مشکل تیرویید من در حال حاظر از بین رفته یعنی الان سالم هستم حتی توی آزمایش فقط احتمال اوت مجدد داره بیماریم)
سوال رو مینویسم Do you suffer from any diseases?
با سلام
من تازه معاف شدم و کارتم نیومده، از پلیس+10 هم پرسیدم گفت باید یه تائیدیه از نظام بیاری، نظام هم میگه باید از گذرنامه درخواستی بیاد تا ما جواب بدیم و همون طور که حدس میزدم گذرنامه هم گفت ما نمی دیم. میخام بدونم چیکار میشه کرد؟ یکی میگفت باید برم تهران. خاهشن راهنمایی کنید.

mohamad
October 30th, 2009, 02:03 AM
دوستان من دو سالی هست که هیپوتیروئید دارم و توی سایت نظام وظیفه نوشته که معافیت دائم داره. پزشک معالجم میگه یک ماه دارو هامو نخورم که بیماریم از طریق آزمایش خون قابل اثبات باشه . اما من نمی دونم کی باید برای معافیت اقدام کنم؟ اگر امروز دفترچه رو پست کنم چقدر طول میکشه تا برای آزمایش به بیمارستان نظام وظیفه برم؟ میشه راهنماییم کنین لطفاً؟ در ضمن من برای پاییز 2010 قصد دارم پذیرش بگیرم. مهلت های زمانی و مدت طول کشیدن پروسه ی معافیت هیپوتیروئید رو کسی میدونه؟

pini
October 30th, 2009, 06:15 PM
با سلام

ببخشید خیلی شد!

دوستان من دو سالی هست که هیپوتیروئید دارم و توی سایت نظام وظیفه نوشته که معافیت دائم داره. پزشک معالجم میگه یک ماه دارو هامو نخورم که بیماریم از طریق آزمایش خون قابل اثبات باشه . اما من نمی دونم کی باید برای معافیت اقدام کنم؟ اگر امروز دفترچه رو پست کنم چقدر طول میکشه تا برای آزمایش به بیمارستان نظام وظیفه برم؟ میشه راهنماییم کنین لطفاً؟ در ضمن من برای پاییز 2010 قصد دارم پذیرش بگیرم. مهلت های زمانی و مدت طول کشیدن پروسه ی معافیت هیپوتیروئید رو کسی میدونه؟

سلام آقا محمد
منم 3 - 4 ماهي هست كه فهميدم هايپرتيروئيدي دارم. اتفاقا هم تا آخر دي ما فرصت داشتم دفترچه خودم رو بفرستم. پس براي معافيت اقدام كردم. الان دو هفته ميشه كه دفترچه رو از پليس +10 فرستادم ولي هنوز نامه اي برام نيومده. هروقت خبر تازه اي بشه حتما اينجا به اطلاع همه خواهم رسوند.
در ضمن ، جناب SMiner عزيز تو چند پست قبلي توضيح مفصلي نوشته بود كه برات نقل قول كردم.
بازم اگه سوالي بود من در خدمتم.

mohamad
October 30th, 2009, 07:38 PM
pini عزیز یک دنیا سپاسگزارم از عنایتتون ؛ فقط یکی دو تا سئوال :
اول اینکه دفترچه رو باید نزد پزشک معالجم پر کنم؟ نیاز به مهر یا تائید پزشک در بندهای دفترچه هست؟
دوم اینکه اصلا اسم دفترچه چی هست؟ باید از پلیس +10 تهییه کنمش یا دفاتر پست؟
سوم اینکه من بعلاوه ی مورد هیپوتیروئیدی که معاف دائم داره ، واریکوسل و پرولاپس دریچه میترال قلب هم دارم که معافیت از رزم دارن، خواستم ببینم تاثیری داره که مدارک پزشکی اون بیماری هام رو هم ضمیمه کنم؟ یا فقط میشه از طریق یکی از بیماری ها اقدام کرد؟
باز هم از لطفتون ممنونم.

pini
October 31st, 2009, 01:42 AM
pini عزیز یک دنیا سپاسگزارم از عنایتتون ؛ فقط یکی دو تا سئوال :
اول اینکه دفترچه رو باید نزد پزشک معالجم پر کنم؟ نیاز به مهر یا تائید پزشک در بندهای دفترچه هست؟
دوم اینکه اصلا اسم دفترچه چی هست؟ باید از پلیس +10 تهییه کنمش یا دفاتر پست؟
سوم اینکه من بعلاوه ی مورد هیپوتیروئیدی که معاف دائم داره ، واریکوسل و پرولاپس دریچه میترال قلب هم دارم که معافیت از رزم دارن، خواستم ببینم تاثیری داره که مدارک پزشکی اون بیماری هام رو هم ضمیمه کنم؟ یا فقط میشه از طریق یکی از بیماری ها اقدام کرد؟
باز هم از لطفتون ممنونم.

خواهش ميكنم.
1 - بله دفتر چه رو بايد در حضور دكترتون پر كنيد. اصلا دفتر چه من رو خود دكتر گرفت پر كرد. آخه بغير از موارد بيماري بايد چك آپ عمومي مثل فشار خون، قد،‌وزن و ... رو هم انجام بده و بنويسه . آخرش هم هم پايين دفترچه رو مهر و امضا ميكنه و هم روي عكس شما كه در بالاي فرم خواهيد چسبوند مهر ميزنه.

2 - دفترچه همان "دفترچه آماده به خدمت" هست كه تو مراكز پستي معروفه. به هركي بگي سريعا كمكت ميكنه، چون دفترچه خيلي مشهوريه !!!

3 - در مود اينكه براي كدوم بيماريتون اقدام كنيد. ببين كدوم بيماريت جدي تره واسه اون اقدام كن. در ضمن حتما با دكترت (مثلا با دكتر غدد) در مورد بيماريهاي ديگه مشورت بكن حتي اگه متخصص اون بيماري نباشه و حتما بهش بگو كه تا ميتونه برگه بيماريت رو پر كنه. من خودم يه جراحي 2 روزه آپانديس داشتم. به نظر خودم چيز مهمي نميومد. وقتي دكترم پرسيد سابقه جراحي داري بي تفاوت گفتم كه آپانديسم رو عمل كردم . اونم هم سابقه عمل برام نوشت و هم سابقه بستري!
خلاصه از كنار جزئي ترين بيماريهات هم به سادگي رد نشو.

بازم در خدمتم.

SMiner
October 31st, 2009, 01:39 PM
با سلام
دوستان میدونن بدون کارت معافیت پزشکی چطور میشه پاسپورت گرفت؟ چون آخه میگن 3 ماه طول میکشه تا کارت بیاد! خیلی فوریه لطفا جواب بدین.

pini
November 1st, 2009, 12:26 AM
با سلام
دوستان میدونن بدون کارت معافیت پزشکی چطور میشه پاسپورت گرفت؟ چون آخه میگن 3 ماه طول میکشه تا کارت بیاد! خیلی فوریه لطفا جواب بدین.

1 - حوزه ها عملكرد هاي مختلفي دارن. يعني ممكنه توي حوزه تهران يه كار 3 ماه طول بكشه ولي تو يه حوزه ديگه تو شهرستان همون كار 15 روزه تموم بشه.

2 - همه كساني كه مي خواستن به دلايل مختلف زودتر كارتشون به دستشون برسه، شخصا رفتن و از نظام وظيفه پيگير شدن. كارشون هم واقعا زودتر راه افتاده. توصيه ميكنم شخصا به نظام وظيفه مراجعه كني.

amin_ict_5
November 1st, 2009, 04:16 AM
سلام مجدد
من فارغ التحصیل 20 مهر امسال هستم لیسانس
برای کارشناسی ارشد داخل امسال هم ثبتنام کردم

آیا می تونم تاریخ اعزام به خدمت ام را عقب بندازم تا مرداد یا شهریور یعنی تاوقتی که بتونم از یک دانشگاه خارجی پذیرش ok بشه سربازی نرم ودیعه بزارم
یعنی میرسم برم خارج ؟؟

nima178
November 4th, 2009, 02:39 PM
سلام آقا
من يك مشكلي دارم ليسانس رفتم پيش پزشك گفت
مجموع چشمات 8 و نيم مي شه آستيگماتم حساب نيست
معاف نمي شي
بعدش تو دوره فوق رفتيم دكتر گفتم آستيگمات تقسيم بر دو مي شه با مجموع چشما جمع مي شه
الان يكي از دوستام مي گفت معاف شده چون آستيگمات و همه رو با هم جمع مي كنن
من اين فيش كامپيتوريشو آوردم
اينجا اتچ كردم
اگر كسي سر در مياره ببينه من معاف مي شم يا الكي اقدام نكنم
مدركم فوق ليسانس است
با تشكر

mojtba
November 7th, 2009, 10:00 PM
سلام دوستان

من سال آخر لیسانس هستم و کف دستم خیلی عرق میکنه به دی که نمی تونم خوب بنویسم مگر با دستکش!! می خواستم بدونم می تونم معافیت بگیرم از این طریق و اینکه حین تحصیل میشه اقدام کرد یا نه؟!
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

sepehr_jun
November 7th, 2009, 10:35 PM
سلام دوستان

من سال آخر لیسانس هستم و کف دستم خیلی عرق میکنه به دی که نمی تونم خوب بنویسم مگر با دستکش!! می خواستم بدونم می تونم معافیت بگیرم از این طریق و اینکه حین تحصیل میشه اقدام کرد یا نه؟!
لطفا راهنمایی کنید. مرسی

سلام

بله میتونید معافیت بگیرید منتها در حین تحصیل خیر. ( خوشبحالتون;))

موفق باشید

mohamad
November 15th, 2009, 12:33 AM
دوستان دقت کنن یک نکته ای که امروز پزشک معالج من به اون اشاره کرد رو اینجا مطرح می کنم چون دیدم بعضی دوستان در خلال بحث ها نکته ی عکس اون رو تاییدکردن.

من به علت اینکه سالهاست چندین مشکل پزشکی دارم و تحت درمان بودم و به تازگی متوجه شدم که می تونم از طریق اونها معافیت بگیرم امروز پیش متخصص قلب معالجم رفتم . ایشون توصیه ی اکید کردن که اگر هم حتی از چندین ناراحتی رنج می بری برای اخذ معافیت فقط یک مشکل (و طبیعتاً حاد ترین مشکل پزشکی) رو مبنای پرونده ی پزشکی قرار بده!

چون به تازگی با زیاد شدن پزشکانی که با معاینه های کلی (به زور) دنبال یک راه برای معافیت پزشکی فرد می گردن زیاد شده و این امر باعث شده پزشکانی که قراره درخواست های پزشکی رو در نظام وظیفه بررسی کنن نسبت به مواردی که چندین رقم بیماری ذکر شده یا پرونده شلوغی از طرف فرد تنظیم شده عکس العمل منفی نشون میدن و میگن "این فرد داره پرونده سازی میکنه و به عبارتی دنبال عیب و علت توی بدنش گشته که اینقدر موارد رنگارنگ پیدا کرده و نوشته" ! به هر حال توصیه ی پزشک معالجم بود گفتم با شما در میون بگذارم.

SMiner
November 16th, 2009, 12:52 PM
با سلام
من خودم دو تا مورد داشتم ولي به يكي اقدام كردم. البته تو جلسه شوراي پزشكي كه آخرين مرحله تصميم گيري هست گفتن كه اگه درخواست معافيت رد شد و شما بيماري ديگه اي داريد حتما بگيد تا دوباره بريد كمسيون. اين نشون ميده كه اونا زياد حساس نيستن. بيشتر بستگي به شرايط داره و دكتري كه داره معاينه ميكنه. در مورد من جريان بسيار منطقي بود.

دوستان دقت کنن یک نکته ای که امروز پزشک معالج من به اون اشاره کرد رو اینجا مطرح می کنم چون دیدم بعضی دوستان در خلال بحث ها نکته ی عکس اون رو تاییدکردن.

من به علت اینکه سالهاست چندین مشکل پزشکی دارم و تحت درمان بودم و به تازگی متوجه شدم که می تونم از طریق اونها معافیت بگیرم امروز پیش متخصص قلب معالجم رفتم . ایشون توصیه ی اکید کردن که اگر هم حتی از چندین ناراحتی رنج می بری برای اخذ معافیت فقط یک مشکل (و طبیعتاً حاد ترین مشکل پزشکی) رو مبنای پرونده ی پزشکی قرار بده!

چون به تازگی با زیاد شدن پزشکانی که با معاینه های کلی (به زور) دنبال یک راه برای معافیت پزشکی فرد می گردن زیاد شده و این امر باعث شده پزشکانی که قراره درخواست های پزشکی رو در نظام وظیفه بررسی کنن نسبت به مواردی که چندین رقم بیماری ذکر شده یا پرونده شلوغی از طرف فرد تنظیم شده عکس العمل منفی نشون میدن و میگن "این فرد داره پرونده سازی میکنه و به عبارتی دنبال عیب و علت توی بدنش گشته که اینقدر موارد رنگارنگ پیدا کرده و نوشته" ! به هر حال توصیه ی پزشک معالجم بود گفتم با شما در میون بگذارم.

ahassani
November 17th, 2009, 12:28 AM
سلام بچه های گل و بلبل
آقا من یه سوال داشتم. اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم.
من چشمام ضعیفه و مجموعش از 10 بیشتره. الان دانشجوی کارشناسی ام و اگه خدا بخواهد اول تابستون سال آینده درسم تموم می شه. الان می خوام اپلای کنم و وضعم هم خوبه. احتمالاٌ بتونم پذیرش بگیرم. می خواست ببینم می تونم بعد از اتمام تحصیل دنبال معافیت برم یا نه. زمانش چه قدر طول می کشه تا کارت صادر شه و بعد گذرنامه بگیرم. تا آخر تابستون می شه یا نه.
خیلی ممنون.

pini
November 18th, 2009, 12:08 AM
سلام به همه دوستان
من براي معافيت پزشكي (پركاري تيروئيد) اقدام كردم.
نامه معرفي من به بيمارستان امروز بعد از حدود 1 ماه به دستم رسيد. (تاريخ ارسال مدارك 27-7-88 ، تاريخ دريافت نامه 26-8-88)
رفتم نامه رو به دكترم نشون دادم. اونم يه سابقه كتبي نوشت و بهم داد تا با نامه بدم به دكتري كه قراره معاينم كنه.
فردا صبح ميرم بيمارستان براي معاينه. شرح ماوقعه رو براتون مي نويسم.

pini
November 19th, 2009, 12:08 AM
دوباره سلام
امروز رفتم براي معاينه ولي گفتن كه همين امروز نميشه بايد وقت بگيري بعدا بياي.
يه دكتر عمومي تو اون بخش بود. رفتم پيشش. پرسيد چه بيماري داري؟ گفتم: پركاري تيروئيد.
ديگه هيچي ازم نخواست. فقط اسم پزشك معالجم رو پرسيد.

1- يه نامه سربسته بهم داد تا ببرم پيش پزشك معالجم و اون هم نظرش رو تو نامه بنويسه.

2- يه معرفي به آزمايشگاه داد و TSH,T4,T3,TG TPO خونم رو براي آزمايش نوشت. كه قراره جواب آزمايش رو بازم تو نامه سربسته بهم بدن.

3- يه شماره حساب كه بايد 10000 تومان واريز كنم و فيشش رو براشون ببرم.

يه وقت هم براي حدود سه هفته بعد برام دادن (21-9-88) و گفتن تمام موارد بالا+هرچي كه قبلا در مورد بيماريت داري تو اين تاريخ بيار تا كمسيونت تشكيل بشه.

فعلا كه منتظرم تا تاريخ برسه و برم كمسيون. انشاالله اگه عمري باقي بود وقتي رفتم كمسيون،‌باز هم تمام ماجرا رو همينجا درج مي كنم.

dumb
November 24th, 2009, 03:35 PM
بچه ها از ژنواروم معافیت نگیرین که نمیدن **** ها.... مگر اینکه واقعا پاهاتون پرانتزی باشه به 10 سانت و اینا نیست....
کسی اینجا از افسردگی اقدام کرده؟ میدونین چطوریه؟

m-azizi
November 28th, 2009, 07:20 PM
با سلام
بنده چند مورد از شرایط معافیت دائم رو دارم :
مجموع چشم 12-قوز قرنیه-مشکل عصبی
با توجه به این موارد معاف دائم هستم و دوره آموزشی ندارم پس چرا باید واکسن ها رو بزنم؟ تو دفترچه نوشته شده کسانی که از معافیت ها خاص استفاده می کنند نیاز به تلقیح واکسن ندارند پس چرا معافیت دائم پزشکی این گونه نیست ایا تزریق واکسن به این معنی نیست که باید دوره آموزشی طی شود؟ چون کسانی که دارای کارت سبز نمسا هستند و یا همانطور که گفتم شامل شرایط خاص می باشند نیاز به تزریق واکسن ندارند ، در ضمن من به علت مشکل عصبی ذکر شده نمی توانم واکسن بزنم (حرکات عصبی و سفت شدن عضلات غیر ارادی) آیا می توانم بدون تزریق واکسن دفترچه رو ارسال کنم؟

sjjpo2002
November 28th, 2009, 08:12 PM
سلام

واکسنها رو می گن باید بزنی بعد مدارکت رو کامل بفرستی. حالا من نمی دونم شاید نامه دکتری چیزی بذاری اونجا که این واکسنها براتون مضره و نمی تونین تزریق کنید. ولی چون سیستم اینا رو حساب کتاب نیست ممکنه مدارک رو برگردونن و بگن ناقصه ممکن هم هست که قبول کنن. به نظر من اگه تهران هستید می تونید خودتون هم از نظام وظیفه پیگیری کنید تا مشکلتون حل بشه

sjjpo2002
November 29th, 2009, 11:53 PM
بستگی داره معده شما چه مشکلی داشته باشه

آیین نامه معافیت پزشکی رو نگاه کن ببین شامل تو میشه یا نه. قسمت بیماریهای گوارشی اینم لینکش:

http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1a259840-ecbf-4f51-8a35-682f8f8f5a85&ID=e05cc547-9399-4295-bb6e-5e68c60294a4

dumb
November 30th, 2009, 12:18 PM
اقا کسی نمیدونه معافی از افسردگی چجوریه؟؟

sjjpo2002
November 30th, 2009, 01:56 PM
اقا کسی نمیدونه معافی از افسردگی چجوریه؟؟

من پسرداییم از افسردگی معاف شد! ولی ببینی از هممون سر حالتره ولی فکر کنم آشنا ماشنا هم داشت. بازهم یه نگاه به آیین نامه که گذاشتم بنداز

dumb
November 30th, 2009, 08:24 PM
تو ایین نامه چیزی ننوشته که..
میتونی ازش بپرسی چه روندی رو طی کرد؟
تا اینجایی که من میدونم یه پرونده پزشکی میخواد. وگرنه 1 سال بهت مرخصی میدن که بری تحت درمان اگه نشدی پروندتو بیاری و بررسی کنن..

sjjpo2002
November 30th, 2009, 08:29 PM
تو ایین نامه چیزی ننوشته که..
میتونی ازش بپرسی چه روندی رو طی کرد؟
تا اینجایی که من میدونم یه پرونده پزشکی میخواد. وگرنه 1 سال بهت مرخصی میدن که بری تحت درمان اگه نشدی پروندتو بیاری و بررسی کنن..

میگم اون به خاطر افسردگی و مشکلات عصبی معافیت گرفت تازه میگم چیزیش هم نیست!

این معافیت رو بچه ها دنبالش نمی رن چون فردا همه فکر می کنن که واقعا طرف یه چیزیش هست. به نظر من از این پزشکهای نظام وظیفه سوال کنین ببینید چی میگن. آشنا باشه که چه بهتر

dumb
December 1st, 2009, 09:08 PM
کی میخاد تو ایران بمونه که بگن چیزیش هست یا نیست ;)
درضمن، بعد از گرفتن معافیت از این موارد، میتونی 1-2 سال بعد بری بگی من درمان شدم و یه گواهی بهت بدن که این سالمه و چیزیش نیست ( از طرف نظام وظیفه )

باید پرونده پزشکی داشته باشی و اگه چیزیت نباشه بری فیلم بازی کنی. تا اینجا که پرسیدم اینطوریه...

Kohyar
December 2nd, 2009, 01:39 PM
سلام به همه دوستان

من رفتم پیشه دکتر ارتوپد و اون برام MRI نوشت و وقتی جوابشو بردم پیشش گفت که دیسک 4 و 5 کمرم پاره شده و باید عمل کنی ..............

سوالم اینه که آیا من می تونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم ؟

من دانشجو هستم منظورم اینه که باید انصراف بدم یا نه میتونم 2 ترم مرخصی بگیرم که برای معافی
اقدام کنم

ممنون

pini
December 2nd, 2009, 09:50 PM
سلام به همه دوستان

من رفتم پیشه دکتر ارتوپد و اون برام MRI نوشت و وقتی جوابشو بردم پیشش گفت که دیسک 4 و 5 کمرم پاره شده و باید عمل کنی ..............

سوالم اینه که آیا من می تونم برای معافیت پزشکی اقدام کنم ؟

من دانشجو هستم منظورم اینه که باید انصراف بدم یا نه میتونم 2 ترم مرخصی بگیرم که برای معافی
اقدام کنم

ممنون

شما حتي اگه 2 ترم هم مرخصي بگيري چون باز داري از معافيت تحصيلي (كه نوعي از معافيت هاي نظام وظيفه است) استفاده مي كني نميتوني براي معافيت پزشكي اقدام بكني. درضمن چرا انصراف!!!

براي يه معافيت گرفتن انصراف نمي خواد. شما هرموقع كه لازم بود عمل جراحي رو انجام بده،‌بعد هروقت كه درست تموم شد براي معافيت اقدام كن.

يه نفر از فاميهاي ما تو دوره كارشناسي عمل ديسك كمر انجام داد. وقتي كارشناسي رو تموم كرد مستقيما از ارشد قبول شد. بعد از اينكه ارشد رو تموم كرد براي معافيت اقدام كرد (با اينكه عمل جراحي رو 4 سال پيش انجام داده بود)

dumb
December 2nd, 2009, 10:59 PM
نمیدونم بعد از عمل میتونی معافی بگیری یا نه ولی اگه بخوای الان اقدام کنی لازمه ک انصراف بدی!

از نظام وظیفه هم بپرس محض اطمینان

BBEHRAD
December 7th, 2009, 11:45 AM
کسی میدونه ترجمه رسمی معافیت پزشکی یا کلا معافیت از خدمت چی میشه؟
با سپاس

globaltourism
December 11th, 2009, 02:37 AM
کسی میدونه ترجمه رسمی معافیت پزشکی یا کلا معافیت از خدمت چی میشه؟
با سپاس

معاف از خدمت سربازی میشه: Dispensed with military service

دوستان من یه سوال دارم:

من با کله معاف شدم :D چون چشمم از 8 بالاتر بود. دکتر هم بهم گفت معافی...من 1 ماه پیش کمیسیون داشتم!
هنوز جوابش رو نظام وظیفه بهم نداده. گفتن 2 هفته دیگه بیا. یعنی آخر آذر...
من چون آبادان هستم کارم کند پیش میره.
به نظر شما چند روز بعد از جواب نهایی و اثر انگشت و جلسه خود نظام وظیفه، کارتم میاد؟
یه سوال دیگه:
من میتونم بعد از جواب معافیم(قبل از آمدن کارت)، اجازه خروج موقت بگیرم؟

من در آینده در خدمت شما خواهم بود در مورد گرین کارت لاتاری و تحصیل در خارج از کشور!(در مهاجر سرا دات کام بودم ولی به سبب باند بازی مدیرانش که بندم کردند من دیگر فعالیت نکردم و نخواهم کرد اونجا)
اینجا در خدمت دوستان خواهم بود.

BBEHRAD
December 11th, 2009, 08:21 AM
معاف از خدمت سربازی میشه: Dispensed with military service

دوستان من یه سوال دارم:

من با کله معاف شدم :D چون چشمم از 8 بالاتر بود. دکتر هم بهم گفت معافی...من 1 ماه پیش کمیسیون داشتم!
هنوز جوابش رو نظام وظیفه بهم نداده. گفتن 2 هفته دیگه بیا. یعنی آخر آذر...
من چون آبادان هستم کارم کند پیش میره.
به نظر شما چند روز بعد از جواب نهایی و اثر انگشت و جلسه خود نظام وظیفه، کارتم میاد؟
یه سوال دیگه:
من میتونم بعد از جواب معافیم(قبل از آمدن کارت)، اجازه خروج موقت بگیرم؟

من در آینده در خدمت شما خواهم بود در مورد گرین کارت لاتاری و تحصیل در خارج از کشور!(در مهاجر سرا دات کام بودم ولی به سبب باند بازی مدیرانش که بندم کردند من دیگر فعالیت نکردم و نخواهم کرد اونجا)
اینجا در خدمت دوستان خواهم بود.

مرسی دوست عزیز
من که معافیم مال 10 سال پیشه ولی یکی از دوستام تازگی معاف شد حدود 1 ماه از کمیسیونش بیشتر طول نکشید.
موفق باشید.

sjjpo2002
December 11th, 2009, 01:02 PM
تقریبا یه ماه اگه تهران باشین و 45 روز اگه تو شهرستان باشین طول میکشه که کارت معافی بیاد دستتون

در مورد گرفتن پاسپورت هم من با یکی از بچه ها تو نظام وظیفه صحبت می کردم می گفت میشد یه معرفی بدن تا بتونی پاسپورتت رو بگیری حالا نمی دونم چقدر راست گفته

globaltourism
December 11th, 2009, 02:47 PM
با تشکر از پاسخ خوبتان دوستان عزیز...
حقیقتش من کمی میترسم، چون یکی از دوستان خودم حدود 1 سال طول کشید که کارتش اومد دستش،اون هم آبادان بود و مثل من با چشم معاف شد.
البته این دوست من کارهایش خورد به این طرح هوشمند کردن کارتها که اینقدر طول کشید.
حالا به نظر شما با توجه به اینکه کارتها هوشمند شده اند، فرقی در طول زمان فرستادن کارت میکند؟
چون اون کآرتی که فقط پرینت میخواست، 45 روز طول میکشید، حالا کمی پیشرفته تر شده و ممکن هست که رو دلشان سنگینی کنه و بیشتر طول بکشه! :D
متاسفانه هیچکدام از ادارات ایران پاسخگو نیستند...

pini
December 12th, 2009, 07:49 PM
سلامي دوباره به همه دوستان

چون به همه قول داده بودم كه جزئيات پروسه معافيت رو شرح مي دم لازم دونستم اتفاقات امروز رو هم نقل كنم.
امروز كمسيون پزشكي من (كمسيون غدد مترشحه داخلي - تيروئيد) برگزار شد.
باور كنيد دكترها بسيار بسيار مثبت انديش و منطقي بودن. اين مورد براي من از همه چيز مهمتر بود.
همونطور كه قبلا گفته بودم مداركي كه همراهم بود :

1- نامه سربسته دكتر معالجم
2- نتيجه آزمايش tsh,t4,t3,tg tpo كه باز تو نامه سربسته بود
3- تمام سابقه پزشكي مربوط به اين بيماري (نسخه+آزمايشات قبلي)

جلسه متشكل از 3 دكتر بود كه يكيشون رئيس كمسيون بود و 2 نفر ديگه چكاپ رو انجام مي دادن.

اول دكتر بيماريم رو پرسيد (پركاري تيروئيد). بعدش به چشمام نگاه كرد (چون تو اين بيماري چشمها كمي از حدقه بيرون ميزنه) و گلوم رو بخاطر بزرگي غده تيروئيد چك كرد. نامه دكت معالجم رو خوند و به آزمايش سربسته نگاه كرد (كه بعدا فهميدم همه هورمونهام تو آزمايش كمسيون در حد نرمال بودن) . بعد آزمايشهاي قبلي رو كه انجام داده بودم نگاه كرد و چون تو آزمايش اولي كه قبل از شروع درمان داده يودم ديد كه هورمونهام خيلي از حد مجازشون بيشتر و كمتر هستن (tsh,t4) قانع شد!!!

با دكتري كه رئيس كمسيون بود مشورت كرد و گفت كه من هم علائم ظاهري دارم و با وجود اينكه الان هورمونهام تو سطح نرمالي هستن و اين بخاطر مصرف قرص هستش، من دچار بيماري تيروئيد هستم. رئيس كمسيون هم قانع شد و تمام!!!

بهم گفتن برم و منتظر باشم. تا 45 روز يه نامه باز از طرف نظام وظيفه ميآد كه تاريخ كمسون نهايي كه تو نظام وظيفه برگزار ميشه رو اعلام ميكنه. بعدش بايد برم اونجا و مرحله نهايي رو پاس كنم.

خودم هم باور نمي كيردم كه كمسيون به اين رواني و راحتي برگزار بشه و همه چيز 100% به نفع من پيش بره.

انشاالله وقتي نامه نظام وظيفه اومد و كمسيون نظام وظيفه هم برگزار شد، همتون رو در جريان حال و هواي اون جلسه در جريان ميزارم.

بازم اگه هركس سوالي داشت ، با كمال ميل درخدمتم.

rezaeshghi
December 12th, 2009, 08:46 PM
سلام
یه سوال داشتم
مجموع شماره چشمهای من بدون آستیگماتیسم 9.5 هست و با آستیگماتیسم 10.5
ایا من معاف میشم؟ در ضمن کارشناسی ارشد هستم
مرسی

sjjpo2002
December 12th, 2009, 09:40 PM
لطفا آیین نامه رو بخونید:
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1a259840-ecbf-4f51-8a35-682f8f8f5a85&ID=e05cc547-9399-4295-bb6e-5e68c60294a4

زمان ماکه مجموع 10 بود برای فوق دیپلم به بالا. در ضمن نزدیک بینی رو جدا حساب می کنن و آستیگمات رو هم جدا. در هر صورت همه چی تو آیین نامه هست

globaltourism
December 13th, 2009, 03:01 PM
سلام
یه سوال داشتم
مجموع شماره چشمهای من بدون آستیگماتیسم 9.5 هست و با آستیگماتیسم 10.5
ایا من معاف میشم؟
مرسی
دوست عزیز آستیگمات هم جمع میشه.
من خودم شماره چشمام 6 بود و 2 نمره هم آستیگمات داشتم و معاف شدم!(البته هنوز جوابش نیومده ولی دکتر گفت که معافی)
تو قوانین هم نوشته که جمع میشه!
راستی کسی از این کمیسیون تو نظام وظیفه خبر داره؟
جریانش چیه؟
چی میپرسند؟
سوال دینی هم میپرسند؟(چون من هیچی نمیدونم)
sjjpo2002
December 13th, 2009, 03:12 PM
تو کمیسیون چیز زیادی نمی پرسن. در این حد که چیکاره هستی و شغل پدر و ...
پزشکی که اونجا هست اگه تایید کنه مورد معافی رو میده سرگرد یا سرهنگی اونجا هست. اونم تایید کنه حله. ولی اگه تایید نکنه میفرسته یه پزشک دیگه هم ببینه. از پزشکهای معتمد نظام وظیفه

rezaeshghi
December 13th, 2009, 07:48 PM
مرسی از جوابتون
پس آستیگماتیسم هم حساب میشه؟
من مدارکم رو بفرستم به نظرتون؟
آخه تو آیین نامه نوشته:
بند2- هيپرمتروپي با سايكلوپلژي كامل در مشمولان بالاتر از ديپلم:
(هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم، با علامت منفي منظور شود ولي محاسبه نگردد)
این یعنی چی؟

sjjpo2002
December 13th, 2009, 10:53 PM
همونطور که تو آیین نامه هم هست. نزدیک بینی جداست (میوپی) و آستیگمات هم جداست و اینا رو نباید جمع بزنن ولی اینا من خیلی جاها دیدم که جمع می زنن و این به دلیل عدم اطلاع از قوانین جدیده!!

amoohamed24
December 16th, 2009, 01:45 AM
با سلام خدمت دوستان...
آقا من خیلی ضعیفم...وزنم 48 و قدم 180 و تیروییدم دارم...به نظر شما میتونم معاف شم؟؟
افسردگیم دارم...یه جوریه که دستام میلرزه سریع عصبانی میشم حتی درسمم به خاطرش ول کردم..مادرمم افسردگی داره...از اون طریق میتونم معافی بگیرم؟؟
هرکی میتونه لطفا کمکم کنه...با تشکر:)

sjjpo2002
December 16th, 2009, 02:10 AM
سلام

برای مشکلات عصبی و افسردگی می تونید معاف شید. برید حتما دکتر ببینه از پزشکهای معتمد نظام وظیفه ویزیت بگیرید

pini
December 16th, 2009, 01:07 PM
با سلام خدمت دوستان...
آقا من خیلی ضعیفم...وزنم 48 و قدم 180 و تیروییدم دارم...به نظر شما میتونم معاف شم؟؟
افسردگیم دارم...یه جوریه که دستام میلرزه سریع عصبانی میشم حتی درسمم به خاطرش ول کردم..مادرمم افسردگی داره...از اون طریق میتونم معافی بگیرم؟؟
هرکی میتونه لطفا کمکم کنه...با تشکر:)

سلام دوست عزيز
با شرايطي كه گفتي ميتوني معاف بشي.
درضمن با توجه به وزنت نسبت به قدت به احتمال زياد تيروئيد پركار داري،‌اينطور نيست؟
بعد هم لرزش دست ،‌عصبانيت، كاهش وزن شديد،‌بيرون زدگي چشم ها و ... از علائم پركاري شديد تيروئيده.
من خودم پركاري تيروئيد دارم و براي معافيت اقدام كردم. الان هم تو نيمه پروسه معافيت گرفتن هستم. منتظرم نامه كمسيون نظام وظيفه بياد.

amoohamed24
December 16th, 2009, 04:20 PM
بله بیرون زذگی چشم دارم ..اسهال های زیاد و بعضی مواقع شدید هم دارم...
حالا به نظر شما از افسردگی اقدام کنم یا پرکاری تیرویید؟؟؟

pini
December 17th, 2009, 12:13 AM
بله بیرون زذگی چشم دارم ..اسهال های زیاد و بعضی مواقع شدید هم دارم...
حالا به نظر شما از افسردگی اقدام کنم یا پرکاری تیرویید؟؟؟

احتمالا گرفتگي عضله داري همراه با تپش قلب...
كه 95% اينها اگه تحت درمان قرار بگيري حل ميشه
كاملا شرايط پركاري تيروئيد رو داري. تا حالا به خاطر تيروئيد رفتي دكتر غدد؟ اگه نرفتي بهت پيشنهاد مي نم كه هرچه سريعتر اقدام كني، چون اگه اينطوري بمونه خداي نكرده عوارض شديدي ميتونه داشته باشه.
در مورد معافيت هم بگم كه من فعلا نميتونم نظر قطعي بدم كه با چه بيماري اقدام به معافيت بكني چون خودم وسط پروسه هستم. بهت پيشنهاد ميكنم پست هاي قبلي من رو بخوني. ولي ميتونم با استناد به چيزهايي كه درباره معافيت از طريق افسردگي شنيدم (يكي از دوستام و همچنين پسردايي خودم از اين طريق معاف شدن) ميتونم بگم كه اگه از طريق تيروئيد اقدام كني راحت تره. بهت پيشنهاد مي كنم كه حتما چند پست قبلي من كه مربوط به كمسيون پزشكي بخوني.
درضمن من نميدونم ميزان تحصيلاتت چقدره ولي اينو بگم كه تو كمسيون نظام وظيفه (نه كمسيون پزشكي) مدرك تحصيلي رو خيلي لحاظ ميكنن. مثلا دوست من كه از طريق افسردگي اقدام كرده بود فوق ديپلم بود. دكتر نظام وظيفه بهش گير داده بود كه اگه تو افسرده اي پس چه جوري تا فوق ديپلم درس خوندي؟!؟ آدم افسرده بايد بشينه كنج خونه، غصه بخوره و گريه كنه!!!

بازم اگه سوالي داشتي درخدمتم.

hamed_gh
December 17th, 2009, 01:50 AM
سلام دوستان
من میخوام دلمو به دریا بزنمو واسه معافیت چشم از شهرستان اقدام کنم . دانشجو تهران هم هستم .
کسی تجربه ای داشته که اگه حین پروسه بفهمن تو معافیت تحصیلی داری چه بلایی سر آدم میارن ؟
یا تجربه از کسی که یواشکی تونسته باشه اینکارو بکنه و اونا هم نفهمیده باشن ؟

globaltourism
December 17th, 2009, 02:58 AM
سلام دوستان
من میخوام دلمو به دریا بزنمو واسه معافیت چشم از شهرستان اقدام کنم . دانشجو تهران هم هستم .
کسی تجربه ای داشته که اگه حین پروسه بفهمن تو معافیت تحصیلی داری چه بلایی سر آدم میارن ؟
یا تجربه از کسی که یواشکی تونسته باشه اینکارو بکنه و اونا هم نفهمیده باشن ؟
درود بر شما دوست عزیز...
هیچ بلایی سر شما نخواهد آمد ولی توجه داشته باشید موقع تشکیل پرونده برای پلیس+10 شما باید(حتما)نامه انصرافی یا فارغ التحصیلی از دانسگاه ببرید وگرنه اصلا پرونده شما به کار نمی افتد.
ببینید اگر مطمئن هستید که میتونید کارت پایان خدمتتون رو در عرض 2 ماه بگیرید میتونید از دانشگاه انصراف بدید و بعد از گرفتن کارت معافی بیایید و انصرافیتان را پس بگیرید.(در عرض 2 ماه) این راه کاملا قانونی...

حالا کار نیمه قانونی:
من کاری که کردم این بود که علاوه بر انصراف یه فرمی به نام" انصراف برای مساعدت معافیت پزشکی" پر کردم و با کلی رفت و آمد قرار شد که من بعد از دریافت کارتم دوباره برگردم...فقط و فقط باید برید دنبال کارش، کار نشد نداره!!!
ولی هرگز نمیشه بدون انصراف درخواست داد و باید به فکر انصراف موقت ( که بعدا برگردید) باشید که البته حداقل یک ترم عقب میافتید.

m-azizi
December 18th, 2009, 05:50 PM
دوستان لطفا راهنمایی کنید:
من به علت مشکل عصبی که در صفحه 15 ذکر کردم نمی تونم آزمایش خون برای تعیین گروه خونی بدم ، می خواستم بدونم گروه خونی فقط از طریق خونگیری از رگ آرنج مشخص میشه و یا امکان داره که نمونه گیری از نوک انگشت انجام بشه؟

bijanh_2006
December 18th, 2009, 05:51 PM
سلام ،امکان داره

ppaina
December 20th, 2009, 12:02 AM
سلام.
من برای معافیت پزشکی ( نزدیکبینی چشم بالاتر از 10 ) درخواست دادم. البته مجموع شماره چشمم در دستگاههای مختلف بین 9.75 تا 10.5 نشان داده می شود (بدون قطره) برای همین نگران این هستم که معاف دائم نشوم. اما در کنار شماره چشم ، تنبلی چشم هم دارم که موجب می شود حداکثر دید من با بهترین عینک به 9/10 برسد. آیا می توانم از مجموع این موضوع برای معافیت دائم استفاده کنم؟

در ضمن انگار سابقاً قانونی بوده که دو معافیت از رزم ( مثلاً شماره بالای چشم و تنبلی ) برابر با معافیت دائم به حساب می آمدند. آیا این قانون هنوز هم هست؟

sjjpo2002
December 20th, 2009, 01:44 AM
سلام

به احتمال زیاد بتونید معافیت دائم بگیرید. چون بعضی جاها آستیگمات رو هم جمع می زنن و حتی بعضی جاها داشتن آشنا هم می تونه کارساز باشه. در مورد تنبلی هم یه نگاهی به آیین نامه بندازین ببینید اگه اونم شامل شما بشه شانستون بیشتر خواهد شد

farhaad
December 20th, 2009, 06:01 PM
سلام خدمت همه عزیزان

من دست راستم سه بار تابحال شکسته و دفعه اخر که دو سه سال پیش بود عملش کردم و توی هردوتا استخوانهای ساعد دست راستم پلاتین گذاشتن.حدود ۲۰ تا بخیه هم خورد.میخوام ببینم اینجوری میتونم معافی بگیرم؟

amoohamed24
December 21st, 2009, 12:26 AM
احتمالا گرفتگي عضله داري همراه با تپش قلب...
كه 95% اينها اگه تحت درمان قرار بگيري حل ميشه
كاملا شرايط پركاري تيروئيد رو داري. تا حالا به خاطر تيروئيد رفتي دكتر غدد؟ اگه نرفتي بهت پيشنهاد مي نم كه هرچه سريعتر اقدام كني، چون اگه اينطوري بمونه خداي نكرده عوارض شديدي ميتونه داشته باشه.
در مورد معافيت هم بگم كه من فعلا نميتونم نظر قطعي بدم كه با چه بيماري اقدام به معافيت بكني چون خودم وسط پروسه هستم. بهت پيشنهاد ميكنم پست هاي قبلي من رو بخوني. ولي ميتونم با استناد به چيزهايي كه درباره معافيت از طريق افسردگي شنيدم (يكي از دوستام و همچنين پسردايي خودم از اين طريق معاف شدن) ميتونم بگم كه اگه از طريق تيروئيد اقدام كني راحت تره. بهت پيشنهاد مي كنم كه حتما چند پست قبلي من كه مربوط به كمسيون پزشكي بخوني.
درضمن من نميدونم ميزان تحصيلاتت چقدره ولي اينو بگم كه تو كمسيون نظام وظيفه (نه كمسيون پزشكي) مدرك تحصيلي رو خيلي لحاظ ميكنن. مثلا دوست من كه از طريق افسردگي اقدام كرده بود فوق ديپلم بود. دكتر نظام وظيفه بهش گير داده بود كه اگه تو افسرده اي پس چه جوري تا فوق ديپلم درس خوندي؟!؟ آدم افسرده بايد بشينه كنج خونه، غصه بخوره و گريه كنه!!!

بازم اگه سوالي داشتي درخدمتم.
pini عزیز حالا مطمئنی برا پرکاری تیرویید معافیت دائم میدن؟؟ من شنیدم موقت میدنا...
یه سوال دیگه شما غده تیروییدتون بزرگه یعنی از بیرون قابل لمسه..آخه مال من اینجوری نیست؟؟

pini
December 21st, 2009, 01:28 AM
amoohamed24 جان . خدمتت عرض كنم كه دكتر خودم كه خيلي با قاطعيت و اطمينان گفت كه معافيت دائم ميدن. حتي يه مطلبي گفت كه من مطمئن تر شدم. بهم گفت اگه حتي عمل هم بكني باز پركاري تيروئيد خواهي داشت و واجد شرايط معافيت دائم ميشي.

در مورد بزرگي تيروئيدم هم بگم كه بله مال من كمي هم بزرگي داره (البته نه زياد ) بطوري كه وقتي دستم رو روي انتهايي ترين قسمت گلوم ميزارم و آب دهنم رو قورت ميدم احساس ميكنم كه يه حلقه (كه همون غده تيروئيد حجيم هست) از زير انگشتام ميره بالا بعد برميگرده پايين.
اصلا خود دكتر معالجم و دكتري كه توي كمسيون پزشكي معاينم كرد با همين روش معاينه رو انجام داد.

ilcfloran
December 21st, 2009, 02:05 PM
سلام. دوستان کسی تا به حال به نتیجه ی معاینه اولیه یا نظر کمیسیونی که تو نظام وظیفه تشکیل می شه اعتراض کرده ؟ من رفتم بیمارستان خانواده ، دکتر بدون اینکه آزمایشی بنویسه و حتی اینکه به آزمایشات قبلیم نگاه کنه تشخیص مزخرفشو داد که متغیر با سونوگرافی و نظر پزشک خودمه . حالا تو کمیسیون هم که پزشک عمومی نشستن و اصلا منو راه هم نمی دن تو و طبقه نظر پزشک قبلی نظر می دن . حالا سوالم اینه که اگه من اعتراض کنم به رای کمیسیون آیا منو مجددا می فرستن برای معاینه یا خیر ؟ ممنون .

amoohamed24
December 23rd, 2009, 10:42 AM
pini عزیز چه طوری؟ کارت به کجا رسید؟
امروز رفتم یه آزمایش اساسی از همه جای بدنم دادم(از تیرویید و کم خونی گرفته تا نوار مغز و اکو قلب) تا شاید یه چیزی پیدا کنیم باش معاف شیم...وقتی جوابا بیاد همه چیز معلوم میشه...خیلی دارم تلاش می کنم یه جوری معاف شم...
تمام امیدم به دستای ساقی ( ساده بگم که خیلی مردی عباس )...یاابالفضل(ع)

pini
December 23rd, 2009, 11:10 AM
pini عزیز چه طوری؟ کارت به کجا رسید؟
امروز رفتم یه آزمایش اساسی از همه جای بدنم دادم(از تیرویید و کم خونی گرفته تا نوار مغز و اکو قلب) تا شاید یه چیزی پیدا کنیم باش معاف شیم...وقتی جوابا بیاد همه چیز معلوم میشه...خیلی دارم تلاش می کنم یه جوری معاف شم...
تمام امیدم به دستای ساقی ( ساده بگم که خیلی مردی عباس )...یاابالفضل(ع)

خيلي ممنون.
آخرين وضعيتم هموني هست كه چند پست قبلتر كاملا شرح دادم. فعلا منتظرم كه نامه نظام وظيفه كه وقت كمسيون نظام وظيفه رو مشخص ميكنه به دستم برسه. فكر ميكنم حداقل يك ماه طول بكشه.

خيلي كار خوبي كردي كه يه چك آپ كامل رفتي. حتما بعدش يه دكتر برو تا جواب آزمايشت رو آناليز بكنه. انشاالله هرچي به صلاحته همون بشه.

mo1832
December 25th, 2009, 04:02 PM
سلام دوستان،خواستم ببینم کسی معافیت پزشکی‌ گرفته،،برای فاصلهٔ ۲ زانو بیشتر از ۱۰ سانتی متر،،،،چقدر طول میکشه اقدام کردن تا گرفتنش،،،دکتر به من گفت برای شما ۱۱ سانتی متره ،،و معافی،،می‌خواستم بدونم چقدر باید امیدوار باشم

amoohamed24
December 27th, 2009, 01:19 AM
سلام دوستان،خواستم ببینم کسی معافیت پزشکی‌ گرفته،،برای فاصلهٔ ۲ زانو بیشتر از ۱۰ سانتی متر،،،،چقدر طول میکشه اقدام کردن تا گرفتنش،،،دکتر به من گفت برای شما ۱۱ سانتی متره ،،و معافی،،می‌خواستم بدونم چقدر باید امیدوار باشم
رفیق سلام...چیزی که من شنیدم اینه که برا این مورد خیلی سخت معافی میدن، خودم نمیدونم فقط شنیدم...چه جوری اندازه گرفت؟؟ از کجا تا کجا؟؟؟دقیقا از کجای زانو تا کجا؟؟؟؟؟؟؟

abolfazl6678
January 1st, 2010, 04:20 PM
سلام مجدد
من فارغ التحصیل 20 مهر امسال هستم لیسانس
برای کارشناسی ارشد داخل امسال هم ثبتنام کردم

آیا می تونم تاریخ اعزام به خدمت ام را عقب بندازم تا مرداد یا شهریور یعنی تاوقتی که بتونم از یک دانشگاه خارجی پذیرش ok بشه سربازی نرم ودیعه بزارم
یعنی میرسم برم خارج ؟؟

سلام
من شنیدم اگه یه بهانه ای بیاری می تونی تا چند ماه اعزام رو تاخیر بندازی
می تونی برای اطمینان شماره نظام وظیفه تهران رو از سایتشون پیدا کنی و بهشون زنگ بزنی
موفق باشی

rashdy_chem
January 4th, 2010, 06:24 PM
سلام
می خواستم 1 بار برای همیشه تکلیف بچه هایی که میخوان واسه چشم اقدام کنندو روشن کنم.
بعد از کلی پرسو جو و دریافت پاسخ های ضدو نقیض در باره آستیگمات، آستین بالا زدمو رفتم بیمارستان امام سجاد واقع در خیابان طالقانی-خیابان بهار شمالی ( ساعت 8 صبح اونجا بودم). تو طبقه پنجم درمانگاه تخصصی چشم بود. نوبت گرفتم و رفتم صندوق 6000 تومان از جیب مبارک دادم. بعد از 1 ساعت نوبتم شد. خانم محترمی قطره چشمی به شکل بی رحمانه ای داخل چشمم ریخت و گفت نیم ساعت صبر کن بعد بیا نمره چشم واست بگیرم. بعد از نیم ساعت همه چی تار شد. نمره چشممو گرفت. فرستادم پیش دکتر. دکی گفت با کله معافی. دکتر گفت اگر هردو علامت استیگمات و اسفر چشمها بعد از قطره تو فیش دستگاه یکسان باشد(هردو منفی یا هردو مثبت) نمرهها باهم جمع می شود ولی اگر علامتشان باهم متفاوت باشد جمع نمی شود.
چند تا نکته:
1- حتما با قطره و بعد از گذشت نیم ساعت نمره چشمتونو بگیرید
2- تنها نرید بیمارستان. چون بعد از قطره تا 24 ساعت به سختی میبینید. ترجیحا عینک آفتابی هم همراه ببرید
3- اگه خواستید برید امام سجاد حتما 8 صبح اونجا باشید

امیدوارم مفید بوده باشه.

Pasha
January 6th, 2010, 04:48 AM
کسی می‌دونه در بحث کسایی که می‌خوان معافیت پزشکی چشم بگیرن، اونایی که مدرک پیش‌دانشگاهی دارند جزو کدوم دسته به حساب میان؟ دیپلم یا بالای دیپلم؟

halandoon
January 6th, 2010, 05:22 AM
کسی می‌دونه در بحث کسایی که می‌خوان معافیت پزشکی چشم بگیرن، اونایی که مدرک پیش‌دانشگاهی دارند جزو کدوم دسته به حساب میان؟ دیپلم یا بالای دیپلم؟
دیپلم حساب میشه.

aryan81
January 9th, 2010, 09:48 PM
سلام . دوستان . من چند تا سوال دارم اگه راهنماییم کنید ممنون می شم . اول اینکه من دیروز رفتم چشم پزشک با قطره معاینه ام کرد و گفت چشم سمت راست 4.25 و سمت چپ 4.5 آستیگمات هستن . من دانشجوی ترم دوم دانشگاه هستم و لی می خواهم دوباره کنکور بدم و در واقع می خوام از این رشته ام انصراف بدم . می خواستم بدونم می تونم با این شماره ها معاف امو بگیرم ؟ اگه من انصراف بدم دیپلم حساب می شم ؟ چقدر بعد از اینکه دفترچه رو پر کردم کمیسیون پزشکی تسکیل می شه ؟

sjjpo2002
January 10th, 2010, 03:41 AM
آشنا داشته باشین با این هم میشه بگیرین ولی اگه با دیپلم برین احتمالش خیلی بیشتر میشه. اگه واقعا می خواهید دوباره کنکور بدید با دیپلم اقدام کنید بهتره. کمیسیون هم معمولا یک تا دو ماه بعد از ارسال هست.

ESHMIT
January 10th, 2010, 01:50 PM
سلام
من 17 سالمه وطبق شرايط معافيت پزشكي معافم . ميخوام از كشور خارج بشم كي مي تونم براي معافيت اقدام كنم (هر چي زودتر بهتر!!)

sjjpo2002
January 10th, 2010, 08:13 PM
سلام
من 17 سالمه وطبق شرايط معافيت پزشكي معافم . ميخوام از كشور خارج بشم كي مي تونم براي معافيت اقدام كنم (هر چي زودتر بهتر!!)

شما اول باید مشمول باشی بعدا اقدام کنی. هنوز عجله نکن!

globaltourism
January 14th, 2010, 12:53 AM
سلام

دوست عزیز شما میتونید پاسپورت بگیرید و تشریف ببرید...مگر اینکه مثل من صبر کنی که مشمول بشی و 6 ماه کارت بخوابه!
همه بچه های اینجا میگفتن 2 ماه همه کارات حل میشه ولی فقط جواب کمیسیونم به نظام وظیفه دو ماه و نیم طول کشید و تا کارتم بخواهد بیاد سر جمع حداقل یه 6 ماهی رفتم سر کار!
یه سوال دارم، اگر کسی میدونه خواهشا کمکم کنه:
بعد از کمیسیون تو خود نظام وظیفه که معاف شدم میتونم کاری کنم که یا کارتم زودتر بیاد یا بهم اجازه خروج بدن؟
کسی ایده ای داره؟ ما ایرانی ها خدای اینجور ایده هاییم! :D
من باید تا 1 ماه دیگه برم خارج از کشور!
کمک کنید لطفا
ممنون و موفق باشید

chvlt
January 15th, 2010, 06:04 PM
با سلام
شماره چشم من به صورت زیر هست( بدون قطره
5.75- 180*2.0-
6.25- 180*1.5-

باقی مطالب سایت رو من نخوندم چون عجله داشتم
ممنون می شوم نظرتون را بدونم در ضمن کارشناسی هستم..

sjjpo2002
January 15th, 2010, 08:56 PM
برای نزدیک بینی مجموع 10 می خواد که اگه اشتباه نکنم شما 10 رو خوب رد کردی!

rashdy_chem
January 16th, 2010, 04:14 PM
با سلام
شماره چشم من به صورت زیر هست( بدون قطره
5.75- 180*2.0-
6.25- 180*1.5-

باقی مطالب سایت رو من نخوندم چون عجله داشتم
ممنون می شوم نظرتون را بدونم در ضمن کارشناسی هستم..

سلام. من هم دقیقا شرایط شمارو داشتم. نمره ها باهم جمع میشن. شما بدون قطره 15.5 هستید. با قطره دیگه از 12 کمتر نمیشید. مطمئن باشید معاف هستید. من نامه بیمارستانم امروز اومد. فردا میرم بیمارستان لبافی واسه معاینه. برام دعا کنید.

samanjan
January 16th, 2010, 05:52 PM
شماره چشم ها برای مقطع کارشناسی از 10 باید بالاتر باشد

در ضمن موقع معاینه یک قطره تو چشم شما می ریزند که شماره چشم را تا 1 الی 1.25 کمتر نشان می دهد

chvlt
January 16th, 2010, 06:48 PM
سلام. من هم دقیقا شرایط شمارو داشتم. نمره ها باهم جمع میشن. شما بدون قطره 15.5 هستید. با قطره دیگه از 12 کمتر نمیشید. مطمئن باشید معاف هستید. من نامه بیمارستانم امروز اومد. فردا میرم بیمارستان لبافی واسه معاینه. برام دعا کنید.

دوست عزیز امیدوارم فردا با خبرهای خوش تو سایت ببینمتون.
من مدارکم رو پلیس +10 هفته پیش ثبت کرد تو این هفته باید با مدارکم برم بیمارستان . برای شما بعد از چه مدتی نامه بیمارستان اومد ؟

rashdy_chem
January 17th, 2010, 12:56 PM
دوست عزیز امیدوارم فردا با خبرهای خوش تو سایت ببینمتون.
من مدارکم رو پلیس +10 هفته پیش ثبت کرد تو این هفته باید با مدارکم برم بیمارستان . برای شما بعد از چه مدتی نامه بیمارستان اومد ؟
سلام
دقیقا بعد از 10 روز کاری اومد. امروز رفتم بیمارستان لبافی نژاد. خدا لعنتشون کنه. نوبت بهم نرسید. بهم گفتن از ساعت 3 نیمه شب بیا تو صف شاید (شاید) نوبتت بهت برسه. آخه روزی 30 تا بیشتر ویزیت نمیشن. کاش شما امام سجاد بیوفتی. اونجا خیلی راحت سریع و خوش برخورد هستن. اینم شانس منه. امشب میخوام از ساعت 12 برم بیمارستان.

pini
January 19th, 2010, 02:51 AM
سلامي دوباره به همه دوستان

به لطف خدا و كمك دوستان و راهنمايي هاي اين فروم، بالاخره تونستم معافيت بگيرم.:laugh: اميدوارم تمام اون كسايي كه دنبال معافيت هستن بتونن روزي معافيت بگيرن.

درسته كه مرحله به مرحله اقداماتي كه براي گرفتن معافي انجام دادم رو تو پست هاي قبلي ذكر كردم وليي تو اين پست ميخام خلاصه كارهاي قبلي و تمام اتفاقات شوراي پزشكي نظام وظيفه رو براتون شرح بدم. اميدوارم كه موثر واقع بشه. درضمن براي اون دوستان كه در جريان نيستن عرض كنم كه معافيت من براي پركاري تيروئيد هست.

1 - گرفتن دفترچه و پر كردن تمام فرم هاي لازمه و پر كردن فرم مربوط به معافيت توسط پزشك متخصص.

2 - ارسال مدارك از طريق دفاتر پليس + 10 در تاريخ 26-07-88

3 - دريافت نامه معرفي از سوي نظام وظيفه به بيمارستان براي كمسيون پزشكي در تاريخ 25-08-88

4 - مراجعه به بيمارستان مربوطه و اخذ برگ نوبت براي كمسيون پزشكي براي تاريخ 21-09-88

5 - انجام آزمايشات و تكميل مداركي كه كمسيون ازم خواسته بود

6 - تشكيل كمسيون پزشكي (بعد از اين كه كمسيون تموت شد بهم گفتن كه برم خونه. تا 45 روز يه نامه مياد كه زمان شوراي پزشكي نظام وظيفه رو برات معين ميكنه)

7 - دريافت نامه براي شوراي پزشكي نظام و ظيفه در تاريخ 23-10-88

8 - تشكيل شوراي نظام وظيفه در تاريخ 27-10-88

از اينجا به بعد رو مفصل شرح مي دم.

صبح كه رفتم نظام وظيفه ديدم همه اونايي كه براي معافيت اومدن رو جمع كردن جلوي يه اتاق كه قرار بود دكتر ها اونجا پرونده ها رو برسسي كنن. حدود 35-30 نفري مي شديم. از ساعت 7:30 تا 8:30 معطل مونديم تا يه سروان با پرونده ها تشريف آورد . اول از همه حاضر غايب كرد!!! بعدش دو تا دكتر اومدن و وارد اتاق شدن . تقريبا 5 دقيقه بعدش همون سروان شروع كرد دونه دونه اسمها رو صدا زدن و نفر به نفر صدا مي كرد تا دكتر ها معاينمون بكنن. نوبت من كه رسيد رفتم تو يه دكتر (نه بد اخلاق و نه خيلي صميمي) كاملا عادي اول يه نگاه به پروندم كرد.بعد پرسيد كه از كه تا حالا تيروئيد دارم، چه دارو و چه مقدار مصرف مي كنم،‌از كجا فهميدم كه تيروئيد دارم.
بعد آزمايشاتم رو خواست. جالب اينجاست كه چون من الان تحت درمان هستم سطح تمام هورمون هام (TSH,T4,T3) در سطح نرمال هستن و من از اين موضوع ميترسيدم كه بگه تو كه درمان شدي پس بيا برو سرباز،‌ولي در كمال ناباوري وقتي به آزمايش اول كه قبل از شروع درمان انجام داده بودم و كاملا بيماريم رو نشون مي داد نگاه كرد متقاعد شد. برداشت تو پروندم يه كدهايي نوشت،‌به منم گفت كه بيرون تو راهرو منتظر باشم.
وقتي همه رو ويزيت كردن . بعد حدود 10 دقيقه باز همون سروان با پرونده ها از اتاق ومد بيرون و شروع كرد به خودن اسمها و اينكه چه كسي معاف دائمه،‌كي معاف موقت گرفته و ... تو اين مرحله دل تو دلم نبود. وقتي بعد اسمم گفت معاف دائم ديگه خيالم راحت شد. گفت كه بايد 5 تا فيش واريز كنين. برين از بولتن شماره حساب و مبلغ و ... رو يادداشت كنين و بياين باز اينجا منتظز باشين كه جلسه رويت دارين.
هيچكس نه ميدونست و نه بهمون جواب مي داد كه اين جلسه "رويت" ديگه چه صيغه ايه.
حدود 2 ساعت نيم الافمون كردن بعد ديديم يه سرهنگ تمام اومد رفت تو اون اتاقي كه دكترها توش معاينه ميكردن. باز همه رو نفر به نفر صدا ميكردن تو . فهميديم كه امضاي آخر معافي رو همون سرهنگه بايد بزنه. من كه رفتم تو سرهنگ باهام سلام و عليك كرد!؟! كارت ملي منو ازم گرفت و با قيافم مطابقت داد. بعد همون دكتري كه معاينم كرده بود همون آزمايش اوليم رو ازم گرفت و مفصل به سرهنگ شرح داد كه اين هرمون ها چي هستن و مقدارشون كم . زياد هست و ...
سرهنگ هم يه نگاهي به آيين نامه معافيت ها انداخت و پرونده منو امضا كرو و تمااااااااااااااااااااااا ام. :biggrin: من معاف شدم:biggrin:
سروان بهم گفت كه فردا فيش ها رو واريز كنم و همراه 3 تا عكس 3*2 بيارم تحويلش بدم. منم بردم تحويل دادم. بهم گفت كه تا 2 ماه كارت معافيتم مياد دم در خونه.

ولي چند تا نكته هست كه خوبه ذكر كنم:

1 - از 35 نفري كه اونروز شوراي پزشكي داشتيم بالاي 25 نفر معافيت دائم گرفتيم!!!

2 - بنا به گفته بعضي از افرادي كه اونجا بودن و معافيت 1 ساله داشتن و دوباره اقدام كرده بودن و آشناهايي كه من قبلا ازشون شنيده بودم اين تعدا معاف دائم دادن يه چيزيايي تو مايه هاي معجره ست. اغلب 20 -10 درصد رو معاف دائم مي كنن.

3 - دليل اصلي كه باعث شد بالاي 70 درصد از افرادي كه اونروز اونجا بودن معافيت دائم بگيرن اين بود كه واقعا بيمار بودن و الكي و با حقه بازي نمي خواستن معافيت بگيرن.

من هرچي كه به ذهنم ميرسيد تو اين پست گفتم. ولي بازم اگه هركس از دوستان هرجا سوالي داشت من خوشحال ميشم بتونم كمكش كنم.

درخدمتم.

Pasha
January 20th, 2010, 01:04 PM
یه سوال دیگه هم دارم... این جا همش در مورد معافیت تو تهران صحبت میشه. تو شهرستان به چه صورت هستش؟
آیا برای کارهای معافیت پزشکی باید اومد تهران؟
این مراحل شورای و کمیسیون پزشکی دقیقاً مثل تهران اتفاق می‌افته؟
ممکنه که برای بعضی مراحل معافیت پزشکی مجبور بشم بیام تهران؟!

sjjpo2002
January 20th, 2010, 02:49 PM
شهرستان هیچ فرقی با تهران نداره. شما در هیچ مرحله ای لازم نیست به تهران بیایید. شورای پزشکی بعد از تایید احراز معافیت اونو به تهران ارجاع میده و تهران هم واستون کارت رو پست میکنه

omid202
January 21st, 2010, 02:54 PM
سلام دوستان.
من قدم 185 cm و وزنم 51 kg هست و میخوام بدونم که من میتونم معاف بشم با شرایطی که واسه معافیت وجود داره؟اگه میتونم میشه لطف کنید و مراحل این کار رو برام بگید.ممنون.

sjjpo2002
January 21st, 2010, 03:20 PM
الان واسه لاغری دیگه معاف دائم خیلی سخت میدن و معاف از رزم می شید به احتمال زیاد. ولی شاید بشه با بهانه اختلال در کار غدد مثل تروئید یا هیپوفیز و اینجور چیزا یه کاری کرد. یه نگاه به آیین نامه بندازین ببینید موردی واستون می تونید پیدا کنید یا نه

miladjarmooz
January 26th, 2010, 05:26 AM
سلام..یه سوال داشتم...من غیبت خوردم...الان به علت داشتن هرنی دیسکال (بیرون زدگی دیسک) معافیت دایم می گیرم..ایا اگر اقدام کنم با وجود داشتن غیبت به درخواستم پاسخ میدن یا نه باید برم خدمت..ممنون میشم قطعی جواب بدین چون تو دفترچه چیزی ندیدم

pini
January 26th, 2010, 09:33 AM
سلام..یه سوال داشتم...من غیبت خوردم...الان به علت داشتن هرنی دیسکال (بیرون زدگی دیسک) معافیت دایم می گیرم..ایا اگر اقدام کنم با وجود داشتن غیبت به درخواستم پاسخ میدن یا نه باید برم خدمت..ممنون میشم قطعی جواب بدین چون تو دفترچه چیزی ندیدم

يه قانون كلي تو نظام وظيفه هست و اونم اينه كه: "براي هر معافيتي كه اقدام مي كنيد (كفالت يا پزشكي) نبايد حتي يك روز غيبت داشته باشيد"

پس توصيه ميكنم اول يه جوري غيبتت رو يه كاريش بكن و بعد به فكر اقدام براي معافيت باش.

iceboy
January 26th, 2010, 08:20 PM
سلام
من يكي از چشمام 5.5 و يكي ديگه 4.5 هست
حالا مي خواستم ببينم شامل معافي مي شم؟
دوم اينكه تو اين نوع معافي آموزشي حذف مي شه يا نه بايد برم آموزشي؟
ممنون

hamid_DSP
January 26th, 2010, 10:46 PM
سلام
من يكي از چشمام 5.5 و يكي ديگه 4.5 هست
حالا مي خواستم ببينم شامل معافي مي شم؟
دوم اينكه تو اين نوع معافي آموزشي حذف مي شه يا نه بايد برم آموزشي؟
ممنون

اگر ليسانس هستيد بله معاف مي شيد

iceboy
January 26th, 2010, 11:13 PM
اگر ليسانس هستيد بله معاف مي شيد

نه فوق ديپلم هستم. حالا چي؟
آموزشي هم معاف مي شم؟

sjjpo2002
January 26th, 2010, 11:17 PM
نه فوق ديپلم هستم. حالا چي؟
آموزشي هم معاف مي شم؟

اگه معاف دائم بشید دیگه آموزشی هم ندارید

iceboy
January 26th, 2010, 11:41 PM
اگه معاف دائم بشید دیگه آموزشی هم ندارید

تو رو خدا يك مقدار كامل تر توضيح بدين. خوب شرايطش به چه صورت هست. چه جوري معاف دائم مي شم؟ چه جوري نمي شم؟

پس تا اينجا من با مدرك كارداني و مجموع 2 چشم 10 معاف مي شم. درسته؟

فقط پس مي مونه مسئله آموزشي. آخه شرايط برام جور شده كه از طريق سپاه كارت سبز بگيرم. كه با اين كارت ديگه اصلا اموزشي سربازي لازم نيست. مي خوام ببينم اگه تو اين حالت آموزشي كامل معاف مي شم اصلا ديگه اون اموزش سپاه نرم. اما اگه آموزشي معاف نمي شم اون اموزش سپاه برم چون اين آموزش سپاه از آموزشي سربازي خيلي راحت تره.
آخه من تازه كارداني گرفتم. مي خوام براي كارشناسي بخونم. 6 ماه فرصت دارم. فقط مي خوام مطمئن شم اگه واقعا معاف مي شم اقدام كنم زودتر كارت معافي رو بگيرم. راحت بشم. و اگه معاف نمي شم براي همون ليسانس بخونم فعلا اصلا براي سربازي اقدام نكنم.
در ضمن من تك فرزند هم هستم.

sjjpo2002
January 27th, 2010, 01:27 AM
می تونم بگم به احتمال زیاد شما معافید و وقتی معاف دائم شدید دیگه هیچکاری نمی کنید و کارتتون میاد در خونتون! برای اینکه مطمئن بشید یه ویزیت از پزشکان معتمد نظام وظیفه شهر خودتون بگیرید و نظر اون دکتر رو هم بدونید. چون قطره اینا میریزن بهتره نمره دقیق چشماتون رو در بیارید ولی 10 باشید یقینا معافید

rashdy_chem
January 27th, 2010, 12:40 PM
تو رو خدا يك مقدار كامل تر توضيح بدين. خوب شرايطش به چه صورت هست. چه جوري معاف دائم مي شم؟ چه جوري نمي شم؟

پس تا اينجا من با مدرك كارداني و مجموع 2 چشم 10 معاف مي شم. درسته؟

فقط پس مي مونه مسئله آموزشي. آخه شرايط برام جور شده كه از طريق سپاه كارت سبز بگيرم. كه با اين كارت ديگه اصلا اموزشي سربازي لازم نيست. مي خوام ببينم اگه تو اين حالت آموزشي كامل معاف مي شم اصلا ديگه اون اموزش سپاه نرم. اما اگه آموزشي معاف نمي شم اون اموزش سپاه برم چون اين آموزش سپاه از آموزشي سربازي خيلي راحت تره.
آخه من تازه كارداني گرفتم. مي خوام براي كارشناسي بخونم. 6 ماه فرصت دارم. فقط مي خوام مطمئن شم اگه واقعا معاف مي شم اقدام كنم زودتر كارت معافي رو بگيرم. راحت بشم. و اگه معاف نمي شم براي همون ليسانس بخونم فعلا اصلا براي سربازي اقدام نكنم.
سلام دوست من
در ضمن من تك فرزند هم هستم.
قبل از هر اقدامی حتما برو پیش متخصص چشم بیمارستان ناجا و با قطره و بعد از گذشت 30 دقیقه نمره چشمتو بگیر. نمره چشم شما خیلی مرزی هست. ریسک نکن. اول مطمئن شو بعد اقدام کن. سوالی داشتی بپرس.....

Pasha
January 27th, 2010, 11:11 PM
با سلام
دو سوال دارم:
1. معافیت چشم مدرک کاردانی، مجموع 8 است یا 10؟
2 دامنه تفاوت شماره چشم با قطره، از حالت عادی چقدر است؟

sjjpo2002
January 28th, 2010, 12:51 AM
با سلام
دو سوال دارم:

دیپلم به بالا مجموع 10 می خواد برای نزدیک بینی و آستیگمات

معمولا بین نیم تا یه نمره تفاوت ایجاد میکنه

jahanshahi
January 28th, 2010, 04:20 PM
با سلام
دو سوال دارم:

سلام دوست عزیز من هم مثل شما از طریق چشم معافیت گرفتم زیاد نگران نباش اون قطره زیاد تغییری تو شماره چشمت ایجاد نمیکنه شما اگه شماره چشمت 10 -11 به بالاس حتما معاف میشید و با یک عمل لیزیک هم مشکلتون برطرف خواهد شد.

aminmz1986
January 29th, 2010, 10:09 AM
دوستان گرامی خوشبختانه من هم معاف پزشکی برای چشم گرفتم دیروز هم کارتم اومد.جهت اطلاع مطالبی رو عرض میکنم چون تنها سببی که برای معاف شدنم وجو داشت اطلاعاتی بود که از این سایت و البته تا حدی بصورت احتمالی و یقینی گفته شد پس جهت روشن شدن مطلب سعی میکنم اطلاعات بیشتری رو بگذارم.من ساکن اصفهان هستم . از روزی که درخواستم رو از طریق پلیس +10 ارسال کردم تا زمانیکه کارت معافیتم بدستم رسید 2 ماه و خورده ای طول کشید چون نزدیک دو هفته طول گشید تا برکه معرفی به بیمارستان برایم آمد که زمان مراجعه حدود دو هفته بعدش بود روزی هم که رفتم بیمارستان و پذیرش شدم دو هفته طول گشید تا برگه جدید برای رفتم به کمیسون بدستم رسید که برای هفته بعدش بود که رفتم کمیسیون . معاف شدم و گفتند این هزینه ها رو بریز به حساب که برای فرداش ریختم و دادگ که ظرف 2 هفته هم کارت صادر و امروز هم بدستم رسید.نکاتی که باید توجه بشه مطلب مهم و اساسی من که نزدیک بین هستم و آستیگمات ارقامش با هم جمع میشه پس هر چشم آستیگمات من که 2.5 و نزذیک بینی هم 3.5 بود با نزدیک 12 معاف شدم پش اینکه میگویند آستیگمات تقسیم بر دو میشه و جمع میشه یا اصلا حساب نمیشه چرت محضه و بدلیل ابهامی که حداقل آن زمانیکه من دنبال بودم در این سایت بود و مازادا در اصفهان هم مسئولین نظام وظیفه جواب درستی نمیدادند برایم سوال اساسی بود که حال میدانم طبق اسلوب عقلی این دو عدد با هم جمع میشود که چون من لیسانس بودن(بالای فوق دیپلم, که آیین نامه هاش در سایت نظام وظیفه هست و حتما اون رو بخونین) باید جشمم بالای 10 یا به قول خوشون 10.25 باشه تا معاف دایم شید و چون آیین نامه ی قانون رفتم به آموزشی هنوز صادر نشده بدون رفتم به آموزشیس معاف دایم میشید پس حتما عجله کنید و اصلا لفتش ندید چون ممکنه معاف دایم دیگه ندهند و بگویند اول آمورشی رو برید تا بعد و ... که هرچند یقینی نیست ولی می گویند بعد از عید قانونش ابلاغ میشه.حتما قطره سایکلوپلاژی را بریدزید و بعد مجموع چشمها را اندازه بگیرید برای من که 3 بار در هر چشم این قطره ریختند و اولش خوب میسوزه و طبق گقته خوشون نمره چشم رو تا یک نمره میاره پایین ماله من رو هم یک نمره آورد پایین و ماله دوستم رو 2 نمره که بسته به اشخاص فرق میکنه در روز کمیسیون هم عملا هیچکاری نمیکنن و فقط به عینکتون نگاه میکنن یک تخمینی میزنن که نزدیک اون عددی که اعلام شده هست یا نه ولی حتی یک نفر رو ندیدم که کمیسیون رد کنه مشروط به اینه طرف به حد نصاب رسیده باشه بچها ها در روز کمیسیون حرفهای بیخودی میزدند که چک میکنن جای عینک روی چشماتون هست یا نه یا اینکه اگه 10.25 باشین رد میشین و بدمعاف میکنن و ... که همش چرند بود و دوستم با 10.25 معاف شد پس کمیسون که هیچی ولی قبلش در روز رفتم به بیمارستان هم پزشکه همون چکهایی رو با دستگاه و دستی میکنه و عینکتون رو هم چک میکنه که یه پزشک عادی یا یک اپتومتریست ممیکنه پس این هم که مسگفتن دستگاه های خاصی!!!! دارند هم چرت بود چون من قبل از اینکه به بیمارستان برم دادم یک عینک با آخرین شماره چشمم برای بسازن که محکم کاری شده باشه.وقتی معاف هم میکنن دیگه کارت موقت یا برگه موقت مثل قدیم نمیدن چراکه که پروسه صدور کارتهای جدید زیره دو هفته هست و حداقل من نتونستن برگه ای بگیرم تا برم برای پروسه پاسپورت و حال که بدستم رسیده میتونم برم. راستی مطلب مهم اگه مثل من فوق ایران قبول شدید حتما برید ارشد رو ثبت نامه کنین ولی قبل از صدور معافیت تحصیلیتون برای معافیت اقدام کنین چون تا وقتی پروسه معافغیت به جایی نرسیده معافیت تحصیلی برایتون به جریان نمییوفته چون کامیوترشون فقط یک چیز رو میتونه در یک زمان و پروسه به جریان بندازه و اون هم پروسه ای هست که زودتر به جریان افتده و اگه معاف نشین هم اعزام نمیشین ولی معافیت تحصیلیتون به جریان میفته که اگه بخواین ایران بمونین این براتون بهتره.خوب فکر کنم همه چی رو گفته باشم کلا یک راه کسب اطلاع رفتن به نظام وظیفه هست از 7.15 یچه ها میان برای ثبت نام در کمیسیون و از 8 تا 10.45 هم مورد بازدید! قرار میگیرن و تنیجه ها رو 11 به بعد اعلان میکن پس میتونین 10 تا 12 برین اونجا و از بچه ها آخرین اطلاعات رو بگیرین .خوب امیدوارم همه چی رو گفته باشم امیدوارم بقیه بچه ها هم اطلاعاتشون رو در سایت بگذارن تاهمه استفاده کنن هرچند عموما بجه ها خودشون که مشکلشون حل میشه دیگه بیخیال رفقا میشن ولی بچه ها هر جی ما اطلاعاتمون رو اینجا بذاریم بک جا ما مشکل یک کسی رو حل کردیم و یکجای دیگه هم جواب سئال خودمون رو گرفتیم پس بیایم هرچند زمان بر و هزینها بر ولی اطلاعاتمون رو در سایت بگذاریم.ممنون

Blue.Dragon
January 29th, 2010, 08:38 PM
سلام دوستان عزيز...انگار اين هفته هفته معافيته....من هم خدارو شكر معافيتمو واسه چشمام گرفتم... راستي يه موضوعي رو لازم ميدونم كه بگم...من نمره عينكم 11.5 هستش ...روز شوراي پزشكي هم وقتي كه دكتر اون كاغذ كميسيون رو جلوش گذاشته بود من يواشكي يه نگاه انداختم و ديدم كه اونجا هم 11.5 نوشته بود يعني قطره حتي 0.25 هم تاثير نداشته...
در ضمن يه توصيه ديگه هم داشتم واستون... اينكه به شايعات زياد توجه نكنين...من خودم انقدر از اين و اون شنيده بودم كه به ليسانس معافيت نميدن و براي معافيت گرفتن بايد پارتي داشته باشي و... و توي نظام وظيفه بهت بي احترامي ميكنن والي آخر...
ولي در عمل برعكس بود... مراحل معافيت و اومدن نامه ها خيلي سريع و سر وقت بود... به هر كي كه شرايط رو داشت اون روز معافيت دادن... كارمنداي اونجا هم (حتي سرهنگ تمام) با احترام رفتار كردن...

Hamid_110
January 31st, 2010, 02:05 AM
سلام دوستان
از دوستانی که این جا تجربیات خودشون رو قرار میدن بسیار سپاس گذارم
مشکلی که من دارم تا حدودی مبهمه! مجموع شماره عینکم 5 ه ولی با این شماره دیدم هشت دهمه. می خوام بگم با عینک هم دیدم کامل نیست. هر چشم پزشکی هم که مراجعه می کنم، میگه عینکت برای چشمات مناسبه و مشکلی نداره. این سوال رو داشتم که حالا در کمیسیون پزشکی برام عینک مناسب میذاره و شماره اونو میده، یا شماره عینک برای دید کامل مد نظرشونه؟ در ضمن چشم من فقط آستیگمات داره. لطفا دوستانی که در این زمینه مطلع هستند، راهنمائی بفرمایند.
بدرود

sjjpo2002
January 31st, 2010, 03:27 AM
سلام دوستان
از دوستانی که این جا تجربیات خودشون رو قرار میدن بسیار سپاس گذارم
مشکلی که من دارم تا حدودی مبهمه! مجموع شماره عینکم 5 ه ولی با این شماره دیدم هشت دهمه. می خوام بگم با عینک هم دیدم کامل نیست. هر چشم پزشکی هم که مراجعه می کنم، میگه عینکت برای چشمات مناسبه و مشکلی نداره. این سوال رو داشتم که حالا در کمیسیون پزشکی برام عینک مناسب میذاره و شماره اونو میده، یا شماره عینک برای دید کامل مد نظرشونه؟ در ضمن چشم من فقط آستیگمات داره. لطفا دوستانی که در این زمینه مطلع هستند، راهنمائی بفرمایند.
بدرود

برای ارزیابی عینک ملاک نیست و شماره دقیق چشم رو با دستگاه در میارن. شما قبلش حتما برید متخصص و ازش بخواهید نمره دقیق چشماتون رو در بیاره

aminmz1986
January 31st, 2010, 10:59 PM
صحبت دوست عزیز Blue.Dragon کاملا تایید میشود. راستی کارتهایی که الات می دهند هم همان کارتهای قدیمی است که مثلا برادرم در سال 83 که معافیت نخبگان گرفت هم از همین کارت زرد کاغذی ها گرفت نه کارت الکترونیکی که قرار بود بدهند. مازادا آیین نامه را در سایت نظام و وظیفه دانلود کنید و بخوانید مفید است در روز رفتن به بیمارستان هم دکتره شماره چشم شما رو تعیین میکنه و همان کاری را میکنه که یک اپتومتریست میکنه. پس زودتر برین پیشه اپتومتریست و درجه چشمامانتون رو تعیین کنید و بهش بگین برای درخواست معافیت می خواهید نه ضرورتا برای گرفتن عینک تا هم برای شما دو بار قطره را بریزد و هم اینکه وقتی شما میخواهید عینک بگیرید عموما نمره استیگمات را پایین تر می دهند تا چشم شما دیرتر ضعیف بشه و سرتون هم درد نگیره یا دچار سرگیجه نشید ولی برای نظام وظیفه که میخواهید بفهمید واقعا نمره ی چشمتان چقدر است میتوانید به نمره ای که بعنوان نمره ی میانگین در پرینت کامپیوتری دستگاه نشان داده میشه اعتماد کنین. حتی من برای اینکه کارام 100 درصد باشه قبل از اقدام کردن دوبار در طول دوهفته به صورت 2 و 3 قطره ی سایکلوپلاژی درخواست کردم از اپتومتریسیت و چشم پزشکم که در چشمم بریزن و در هر دو بار اعدادی کاملاً نزدیک به هم گرفتم که نشان دهنده ی معافیم بود میخواست مطمئن باشم که معافم بیخود دلهره اش رو نداشته باشم و البه عینکم رو هم چک کردن که خوب منطبق با آخرین شماره ای بود که گرفته بودم ولی دقت کنید ملاک اصلی چشمتان است نه عینکتان.بازم سوالی بود بپرسین اگر وقت کردم در طول این هفته بازم سر میزنم تا جواب بدم ولی سواللاتتون رو دقیق بپرسین.

Hamid_110
February 1st, 2010, 05:41 PM
سلام
به توصیه دوستان رفتیم پیش یه متخصص، چشم ها رو با دستگاه نگاه کرد. گفت هر کدوم سه آستیگمات داره ... ولی یه مشکلی هست. بعد کلی تحقیق و تفحص کاشف به عمل اومد که تنبلی چشم هم دارم و قدرت دید هر چشم با بیشترین شماره عینک موجود از هفت دهم بیشتر نمی شه.
تو آئین نامه نوشته آمبولی خدمات غیر رزمی.
دیگه جایی نیاورده که درجه آمبولی با آستگیمات جمع میشه یا نه.
عزیزان تا حالا در این زمینه تجربه ای نداشتید؟ (آمبولی + آستگیمات چه وضعیتی پیدا میکنه؟)
اگر با هم جمع نشن که خیلی حال گیری؛ تا حالا:
انحراف ستون فقرات – خدمات غیر رزم
افتادگی دریچه قلب – خدمات غیر رزم
آمبولی – خدمات غیر رزم
خلاصه از هر جایی یه غیر رزم داریم. این غیر رزم ها وقتی زیاد میشه، قانونی نداره تا با هم در نظر گرفته بشن یه معاف دائم دربیاد؟
بدرود

aminmz1986
February 1st, 2010, 07:20 PM
من که تا به حال ندیدم بیان چند معاف از رزم با هم جمع بشه و بشه معاف دایم!!!! اگر سوال خاصی دارین بهتریم مرجع برای پاسخگویی رفتن به کمیسیون پزکی و سوال از بچه های با اطلاع یا بعد یا در خلال جلسه از پزشکهای کمیسیون است.

ehsan_soad
February 6th, 2010, 04:08 AM
انحراف و پولیپ بینی که منجر به اختلال تنفسی بشه شامل معافیت میشه؟

Hamid_110
February 6th, 2010, 05:35 PM
تو آئین نامه معافیت پزشکی که هیچ اشاره ای به پولیب بینی نشده، و تا جایی که من اطلاع دارم اکثر پولیب ها با بی حسی موضعی و عملی راحت برداشته می شوند؛ خیلی بعیده که به این خاطر معافیت بدن.
حالا اگر مورد شما با جراحی درست نمیشه، جریان فرق می کنه...

ahmad1369
February 7th, 2010, 11:58 PM
پوليپ بيني اگر دو طرفه باشه و بيني كيپ باشه 100% معاف ميشي.
انحراف معافيت نداره.
در ضمن در آينه نامه هم پيش‌بيني شده. لطفا اگر چيزي نمي‌دونيد اطلاعات غلط نديد به دوستان.
بند21-پوليپوزبيني:
الف) درصورتي كه دوطرفه باشد معاف دائم.
ب)درصورت يكطرفه خدمات غيررزمي
من خودم پوليپ دو طرفه دارم. دكتر نظام وظيفه گفت معافي. برو پرونده تشكيل بده.

Hamid_110
February 8th, 2010, 12:05 AM
پوليپ بيني اگر دو طرفه باشه و بيني كيپ باشه 100% معاف ميشي.
انحراف معافيت نداره.
در ضمن در آينه نامه هم پيش‌بيني شده. لطفا اگر چيزي نمي‌دونيد اطلاعات غلط نديد به دوستان.
بند21-پوليپوزبيني:
الف) درصورتي كه دوطرفه باشد معاف دائم.
ب)درصورت يكطرفه خدمات غيررزمي
من خودم پوليپ دو طرفه دارم. دكتر نظام وظيفه گفت معافي. برو پرونده تشكيل بده.

دوستان شرمنده؛ احمد آقا درست می فرمایند ...

ahmad1369
February 8th, 2010, 12:15 AM
فقط اون دكتر نظام وظيفه به من گفت سريع برو تشكيل پرونده بده. من الان لنگ گواهي فارغ‌التحصيلي هستم.
چون خودم دقيقا ميخواهم از طريق پوليپ بيني معاف بشم و دنبالش هستم مي‌دونم معافيت داره.
تو آئين نامه هم كه نوشته شده.
به هر حال بهتره هر چه سريع‌تر اقدام كنيد. منم نهايتا دو هفته ديگه تشكيل پرونده مي‌دم. به اميد معافيت ...

naeemtop
February 8th, 2010, 01:35 AM
سلام

بچه ها من یک سری مشکلاتی تو بینی و کف پا دارم ولی نمیدونم معاف میشم یا نه

هنوز فارغ التحصیل نشدم و نمیتونم این ریسک رو بکنم که قبل از مطمئن شدن فارغ التحصیل بشم

از طرفی شنیدم باید فارغ التحصیل بشی که بری دنبال معافیت تحصیلی

نمیشه کاری کرد؟

آیا میشه قبل از فارغ التحصیلی از مغافیت مطمئن شد و بعد فارغ التحصیل شد و رفت دنبالش؟

خواهش میکنم کمک کنید.چیکار باید بکنم.وقت زیاد ندارم

sjjpo2002
February 8th, 2010, 01:39 AM
برا مطمئن شدن کافیه یه ویزیت از این پزشکان معتمد نظام وظیفه بگیرید و نظر اونو جویا بشید.

آیین نامه معافیت پزشکی رو هم مطالعه کنید ببینید مورد شما هست یا نه

naeemtop
February 8th, 2010, 01:52 AM
همین پزشکان معتمد که گفتید اگه نامه بدند کافیه؟

غیر از اینا کیا باید چکمون کنند که معاف بشیم؟

این پزشکان تو شهرستان هستند؟

Hamid_110
February 8th, 2010, 02:18 AM
برای این که مطمئن بشید موارد معافیت رو دارید؛ باید به پزشکی که آشنا به قوانین سربازی هست مراجعه کنید.
تهران درمان گاهی در قلهک هست، که همچین دکتری داره...
اما برای پر کردن فرم پیش هر دکتری می تونید برید فقط حتما باید شماره نظام پزشکی معتبر داشته باشه.
بعد از ارسال مدارک، نامه ای به دست تون میرسه که میگه تا تاریخ X باید به بیمارستان Y مراجعه کنید. (تهران می فرستند بیمارستان بقیه الله)
اگر از اول بتونید به بیمارستان نظام وظیفه تو شهر خودتون مراجعه کنید؛ خیال تون کاملا راحت میشه.
بدرود

astorias
February 8th, 2010, 07:26 PM
ببخشيد...منم از طريق صرع اقدام كردم....پيش پزشك متخصص هم رفتم....اونم تو برگه معرفينامم نظرشو نوشت و با يه سري از مدارك ديگه گفت كه خودش ميفرسته....گفت يا معاف ميشي يا بايد بري كميسيون....منتها يادم رفت ازش بپرسم كه معمولا چه مدت طول ميكشه تا نامم برسه.....الانم دل تو دلم نيست...نمدونم بايد يه هفته منتظر بشينم؟ 10 روز؟ يه ماه؟ چقدر.....اگه ميدونين لطفا بگين اين نامه تا كي دستم ميرسه...ممنون

mo1832
February 9th, 2010, 12:19 AM
کسی‌ از دوستان معافیت فاصلهٔ ۲زانو بیش از ۱۰cm گرفته؟

astorias
February 9th, 2010, 01:20 AM
کسی‌ از دوستان معافیت فاصلهٔ ۲زانو بیش از ۱۰cm گرفته؟
آره...دوست من پاهاش پرانتزي بود معاف شد....بايد تو كميسيون وقتي لخت هستي (( البته با شورت (: )) دستتو بذاري بين زانوهات اگه دستت ( به فاصله 4 انگشتت ) راحت از بين زانوهات رد شه معاف ميشي....
دوستان اگه جواب من رو هم بديد ممنون ميشم.....بالاخره كسي نميدونه بعد از اينكه دكتر متخصص نظرشو تو معرفينامه بنويسه چقدر طول ميكشه تا نامه اش بياد؟

Hamid_110
February 9th, 2010, 02:23 AM
ببخشيد...منم از طريق صرع اقدام كردم....پيش پزشك متخصص هم رفتم....اونم تو برگه معرفينامم نظرشو نوشت و با يه سري از مدارك ديگه گفت كه خودش ميفرسته....گفت يا معاف ميشي يا بايد بري كميسيون....منتها يادم رفت ازش بپرسم كه معمولا چه مدت طول ميكشه تا نامم برسه.....الانم دل تو دلم نيست...نمدونم بايد يه هفته منتظر بشينم؟ 10 روز؟ يه ماه؟ چقدر.....اگه ميدونين لطفا بگين اين نامه تا كي دستم ميرسه...ممنون

در مورد این که نامه کی بدس تون میرسه؛ باید خدمت تون عرض کنم که معمولا بینه 10 تا 30 روز نامه بدست تون میرسه؛ ان شا الله!!
در مورد صرع هم در بند 11 آئین نامه این طور آمده است:
بند 11- انواع صرع به شرط ثبوت كلينيكي و يا پاراكلينيكي در يكي از مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم
تبصره : درمواردي كه شروط فوق تحقيق نيابد ولي مدارك قابل استناد دال بر سابقه صرع موجود باشدبه خدمت غير رزمي اعزام
و در مشاغل مناسب گمارده شوددر صورتيكه درحين خدمت صرع ثابت شود معاف دائم.
اگر توضیح بیشتری خواستید در خدمتم...

rashdy_chem
February 10th, 2010, 02:39 AM
سلام
نامه شورای پزشکی من 2 هفته طول کشید بدستم برسه (تهران). تاریخ شورا هم 10 روز بعد از رسیدن نامه هست. بعد از تعطیلات بهمن من نوبت شورا واسه چشم دارم. مرحله آخر داره فرا میرسه. منم خیلی استرس دارم.

Hamid_110
February 10th, 2010, 05:10 AM
سلام
نامه شورای پزشکی من 2 هفته طول کشید بدستم برسه (تهران). تاریخ شورا هم 10 روز بعد از رسیدن نامه هست. بعد از تعطیلات بهمن من نوبت شورا واسه چشم دارم. مرحله آخر داره فرا میرسه. منم خیلی استرس دارم.

من هم می خوام برای چشم اقدام کنم؛ تاریخ معاینه 20 اسفند بهم وقت داده ...
برای شما هم انقدر تاریخ معاینه رو دیر دادند؟
روز معاینه بعد از ریختن قطره، چقدر طول می کشه تا چشم به حالت اول برگرده؟
استرس نداره که؛ اینم یکی از مراحل زندگیه؛ خوب البته آزار دهنده ترین و بی دلیل ترینش هم هست. کلا فقط صد سال اولش سخته...

sjjpo2002
February 10th, 2010, 04:15 PM
تقریبا یک روز کامل و حتی بیشتر طول میکشه تا چشم درست بشه. حتما با خودت عینک آفتابی (UV-400) ببر چون موقع برگشتن احساس می کنی یه لامپ 2000 وات انداختن رو چشت!

موفق باشی

ehsan_soad
February 12th, 2010, 04:49 AM
آقا میتونم بپرسم پولیپ دو طرفه علائمش چی هست ؟
اگه تنگی تنفس و مجرای بینیه که واقعا خیلی اذیتم میکنه ! مخصوصا موقع خواب ! یعنی بدون قطره بینی نمیتونم بخوابم !

Hamid_110
February 17th, 2010, 07:59 AM
سلام دوستان؛
بعد از فراغت از تحصیل 6 ماه مهلت داریم تا خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم. تو دفترچه نوشته که اگر می خواید برای معافیت پزشکی اقدام کنید؛ قبل از این که این مهلت 6 ماهه تموم شه این کارو بکنید، چون اگه پروسه معافیت بیشتر از این مدت طول بکشه و معاف نشید، با غیبت به خدمت اعزام میشید.
می خواستم بدونم در شرایطی که فرایند معافیت من بیش از 6 ماه طول کشیده؛ اگر کمیسیون معاف از رزم تشخیص بده باز هم با غیبت به خدمت اعزام میشم؟
در حالت عادی از زمان رسیدن برگه سبز تا اعزام معمولا 6 ماه طول می کشه؛ برگه سبزی که بعد از کمیسیون پزشکی ارسال میشه هم همین حالت رو داره؟(تاریخ اعزامش برای حدودا 6 ماه بعده؟)
با سپاس بیکران

pini
February 17th, 2010, 10:23 AM
سلام دوستان؛
بعد از فراغت از تحصیل 6 ماه مهلت داریم تا خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم. تو دفترچه نوشته که اگر می خواید برای معافیت پزشکی اقدام کنید؛ قبل از این که این مهلت 6 ماهه تموم شه این کارو بکنید، چون اگه پروسه معافیت بیشتر از این مدت طول بکشه و معاف نشید، با غیبت به خدمت اعزام میشید.
می خواستم بدونم در شرایطی که فرایند معافیت من بیش از 6 ماه طول کشیده؛ اگر کمیسیون معاف از رزم تشخیص بده باز هم با غیبت به خدمت اعزام میشم؟
در حالت عادی از زمان رسیدن برگه سبز تا اعزام معمولا 6 ماه طول می کشه؛ برگه سبزی که بعد از کمیسیون پزشکی ارسال میشه هم همین حالت رو داره؟(تاریخ اعزامش برای حدودا 6 ماه بعده؟)
با سپاس بیکران

سلام دوست عزيز

اولا در مورد سوالت بگم كه اگه در هنگام تشكيل شوراي پزشكي ، بيشتر از 6 ماه از تاريخ فارغ التحصيليت گذشته باشه و شما بغير از معافيت دائم يا موقت چيز ديگه اي نسيبت بشه بهت بخاطر غيبت اضافه خدمت ميزنن. اين از جواب سوالت.

ولي يه چيزي رو هم بگم كه تو نظام وظيفه بغير از غيبت عمدي (يعني بگن بيا برو خدمت ،‌شما خودت نري و فرار كني) از هيچ غيبت ديگه اي نبايد ترسيد . چون خيلي راحت با چندتا خواهش و دليل فوري حذفش مي كنن. من خودم چند مورد تو نظام وظيفه ديدم.

درضمن،‌تو دفترچه نوشته كه 3 ماه مونده به پايان وقت 6 ماهه اقدام كنيد.
منكه تو شهرستانم پروسه معافيتم دقيقا2 ماه و 28 روز (تقريبا 3 ماه) طول كشيد. من وقتي داشتم معافيت ميگرفتم و با دوستان همين فروم در ارتباط بودم ديدم تو تهران خيلي كمتر از شهرستان طول مي كشه.

به هر حال مي توني چند پست قبلي كه من داشتم رو هم مطالعه كني چون بصورت كامل مراحل و مدت زمان طول كشيدن هر مرحله رو يكجا نوشتم.
بازم اگه سوالي بود در خدمتم.

Hamid_110
February 17th, 2010, 11:56 AM
پینی عزیز، خیلی ممنون از توضیحات کامل تون ...
من قرار بود اول شهریور اعزام بشم که چند روز مونده به اون تاریخ رفتم پرونده پزشکی تشکیل دادم.
دیروز هم پروندم رو تو بقیه الله کامل کردم و بیست روز دیگه میدون سپاه خواهم بود.
من چند مورد داشتم که اصلی ترینش چشم بود؛ که مجموعش بعد از قطره شد 9.5 (من تو همه چیز همین قدر شانس دارم) :(
سوالم این بود که اگر معاف از رزم شدم یوقت با غیبت نخوان اعزام کنند؛ چون می خوام قبل از اعزام خارج شم. که به لطف شما جواب این سوالم رو گرفتم.
سوال بعدیم اینه که فردی که معاف از رزم شده تاریخ اعزامش رو برای چند ماه بعد می زنند یا حتما اولین تاریخ اعزام؟
بدرود