PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : نحوه پرکردن فرم های سفارت ( تا سال 2012 )

qwerty123456
December 11th, 2010, 03:45 PM
کاربران گرامی،
لطفاً اگر سوالی در رابطه با کامل کردن فرمهای سفارت دارید، در این تاپیک مطرح کنید.
لطفاً سوالات در همین حیطه مطرح شود.

جهت دریافت فرمهای سفارت به اینجا مراجعه کنید.
http://www.iran.embassy.gov.au/tran/student.html

برای سوال در مورد مدارک مورد نظر نیاز برای سفارت به اینجا مراجعه کنید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1195-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA

zero_0
December 12th, 2010, 02:05 AM
فرم 157A ص 22 : Payment detail:
Bank check
Money order
کدومش واسه ایرانی ها درسته؟

qwerty123456
December 12th, 2010, 02:09 AM
فرم 157A ص 22 : Payment detail:
Bank check
Money order
کدومش واسه ایرانی ها درسته؟
هیچی، خالی بگذارید این قسمتو

zero_0
December 12th, 2010, 02:17 AM
بعضی ها میگن Money Order = حواله !

zero_0
December 12th, 2010, 02:32 AM
فرم 1221 ص 2، Part B Travel details:
بهد اینکه در سئوال 14 مشخصات پاسپورت و خواستن تو سئوال 15 میگه:
other travel document details:

چی باید نوشت؟

zero_0
December 12th, 2010, 02:36 AM
intended residential adrdess in Australia if known رو چند بار خواستن
من خوابگاه رزرو کردم ولی معلوم نیست بهم بدن! به نظرتون بنویسم؟ آخه احساس می کنم تاثیر مثبت داره!

zero_0
December 12th, 2010, 02:38 AM
عکس خانم ها می تونه بی حجاب باشه دیگه؟

qwerty123456
December 12th, 2010, 02:38 AM
فرم 1221 ص 2، Part B Travel details:
بهد اینکه در سئوال 14 مشخصات پاسپورت و خواستن تو سئوال 15 میگه:
other travel document details:

چی باید نوشت؟

چیز مهمی نیست. اگر قبلاً پاسپورت دیگری داشته اید یا توضیحات اضافی در مورد مدارک مربوط به سفر دارید، میتونید اشاره کنید.
سخت نگیرید

zero_0
December 12th, 2010, 02:44 AM
همون جا سئوال 19 می گه:
givr detald of your in tended arrival:
date...:
Flight/ ship detals:

یه if known ای چیزی هم نذاشته! مگه باید رزرو می کردیم بلیط رو از الآن؟

qwerty123456
December 12th, 2010, 02:52 AM
آدرس خوابگاه را فکر بدی نیست اگه بنویسید. ولی فکر نکنم تاثیری در ویزا گرفتن داشته باشه :D
در مورد عکس بیحجاب، دوستی قبلاً اشاره کرده بود، مشکلی نیست.
از اونجایی که ویزا 3 ماه طول میکشه، شما از الان 3ماه بعد رو بنویس، گرچه ویزای شما زودتر حاضر میشه. اگر بلیط ندارید Unknown بزارید.(هرچه زودتر بلیط رزرو کنید)

توصیه مهم: این یک فرمی هست که برای همه نوع ویزای دانشجویی ارائه شده. بنابراین اگر قسمتی رو میبینید که به کیس شما نمیخوره، تعجب نکنید، یک چیز معقولی بنویسید و زیاد سخت نگیرید.

a.karimi
December 15th, 2010, 06:14 PM
سلام
کسانی که برای ويزای دانشجویی اقدام کردند و مدارک سفارت رو برا همسرشون پر کردند لطفاً به سوالهای زير پاسخ بدن:
1- در شماره 16 کدام گزینه باید علامت زده شود.

2- در شماره 17 چه شماه ای باید نوشته شود؟ 574 یا عدد دیگری؟

3- در شماره 32 کدام گزینه باید علامت بخورد؟

aidan1364
December 29th, 2010, 01:06 AM
سلام دوستان . مخصوصا دوست خوبمون qwerty که به خیلی از بچه ها کمک کرد.
سوال 44 فرم 157A میگه اگر Assessment level 2 به بالا هستیم باید دلیلی خاصی برای اینکه به ما ویزا بدهند ارائه کنیم.شما نمونه ای دارید که مثلا چی باید بنویسیم؟
لطفا منو راهنمایی کنید هفته دیگه باید مدارکم را به سفارت تحویل بدهم.

m-kor
December 29th, 2010, 09:24 AM
سلام دوستان . مخصوصا دوست خوبمون qwerty که به خیلی از بچه ها کمک کرد.
سوال 44 فرم 157A میگه اگر Assessment level 2 به بالا هستیم باید دلیلی خاصی برای اینکه به ما ویزا بدهند ارائه کنیم.شما نمونه ای دارید که مثلا چی باید بنویسیم؟
لطفا منو راهنمایی کنید هفته دیگه باید مدارکم را به سفارت تحویل بدهم.

دوست عزیز اگه منظورت اینه که نوشته
If you are applying in Australia as an Assessment Level 2–5
applicant and do not hold a student visa, you must provide exceptional
reasons to justify the grant of your visa.
به نظرم برای کسانی هستش که داخل استرالیا دارند اقدام میکنند و در حال حاضر با یک نوع ویزای دیگه تو استرالیا هستند بنابراین از اونا دلیل میخواد که چرا ویزای اونا به دانشجویی تبدیل بشه
البته این برداشت منه و من برای خودم هیچ دلیلی نیاوردم چون داخل استرالیا اقدام نکردم و مشکلی هم نداشتم

mehrdad2062
January 16th, 2011, 01:06 PM
با سلام
می خواستم بدونم آخر فرم157 باید هر 4 signature رو امضاء کنبم؟
با تشکر

m-kor
January 16th, 2011, 03:30 PM
با سلام
می خواستم بدونم آخر فرم157 باید هر 4 signature رو امضاء کنبم؟
با تشکر
شما اگه یه نفر هستی فقط خودت، یعنی همه اونایی که میخواین با هم برین مثلا اگه همسرتون هم باهاتون میاد امضا میکنه که شما تو سوال اول همین فرم157 نوشتین که چند نفر دارن با این فرم157 اقدام میکنند

mehrdad2062
January 16th, 2011, 07:09 PM
با تشکر از m-kor
سوال دیگری که داشتم در مورد فرم 1221 سوال 40 : give details of your thesis topic and research to be undertaken
چون برای مستر course work دارم اقدام می کنم باید خالی بگذارم؟

qwerty123456
January 16th, 2011, 09:30 PM
با تشکر از m-kor
سوال دیگری که داشتم در مورد فرم 1221 سوال 40 : give details of your thesis topic and research to be undertaken
چون برای مستر course work دارم اقدام می کنم باید خالی بگذارم؟

میتوانید قید کنید که قصد دارید دوره Master by Coursework را بگذرانید.

MrHadi
January 29th, 2011, 01:00 PM
در مورد فرم 1221، آیا همراهان هم باید این فرم را پر کنند؟ یعنی به ازاء هر نفر باید یک نسخه از این فرم را ارائه داد؟!
اگر اینطور هست نوع ویزا همراه چی میشه؟ کدام Subclass؟

jlx
January 29th, 2011, 10:14 PM
باسلام

در صفحه 10 فرم 157a اطلاعاتی رو در ارتباط با سایر ویزاها خواسته. منظور ویزای سایر کشورهاست یا فقط انواع دیگر از ویزای استرالیا؟ من ویزای انگلستان رو هم دارم. اطلاعاتش رو باید توی صفحه 10 بنویسم؟ یا اصلا هیچ جا ذکر نکنم ؟!

با تشکر

tasaloti02
January 29th, 2011, 11:54 PM
باسلام

در صفحه 10 فرم 157a اطلاعاتی رو در ارتباط با سایر ویزاها خواسته. منظور ویزای سایر کشورهاست یا فقط انواع دیگر از ویزای استرالیا؟ من ویزای انگلستان رو هم دارم. اطلاعاتش رو باید توی صفحه 10 بنویسم؟ یا اصلا هیچ جا ذکر نکنم ؟!

با تشکر

با سلام،
به نظر با توجه به فرمتی که برای شماره ویزا گذاشته، منظور ویزاهای موبوط به استرالیا هستش. من هم مثل شما ویزای انگلستان رو داشتم ولی اون قسمت رو خالی گذاشتم و مشکلی پیش نیامد.
موفق باشید

ssaeed
February 13th, 2011, 11:52 PM
با سلام
میخواستم ببینم در قسمت E فرم ۱۲۲۱باید چی بنوسیم؟ اصلا باید چیزی نوشت یا نه؟

baran_xpress
February 14th, 2011, 06:26 PM
با سلام
میخواستم ببینم در قسمت E فرم ۱۲۲۱باید چی بنوسیم؟ اصلا باید چیزی نوشت یا نه؟

خوب اگه آشنایی دارید تو استرالیا که بنویسید. اگه نه no بزنید. من که هیچی ننوشتم

ssaeed
February 18th, 2011, 07:40 PM
با سلام
دو تا سوال داشتم ازتون:
1- در قسمت ۲۱ فرم ۱۲۲۱ باید آدرس دانشگاه رو بنویسیم یا آدرس خوابگاه یا اینکه اصلأ چیزی ننویسیم؟ چون که معلوم نیست که ما تا کی کجا هستیم!
2- در قسمت ۲۲ همین فرم منظورشون هزینه سفر هست یا هزینه دانشگاه؟
ممنون از راهنماییتون

baran_xpress
February 19th, 2011, 10:52 AM
با سلام
دو تا سوال داشتم ازتون:
1- در قسمت ۲۱ فرم ۱۲۲۱ باید آدرس دانشگاه رو بنویسیم یا آدرس خوابگاه یا اینکه اصلأ چیزی ننویسیم؟ چون که معلوم نیست که ما تا کی کجا هستیم!
2- در قسمت ۲۲ همین فرم منظورشون هزینه سفر هست یا هزینه دانشگاه؟
ممنون از راهنماییتون

برای قسمت 21: اسم شهر رو بنویسید کفایت می کنه. تو توضیحاتم بنویسید هدفتون درس خوندن تو دانشگاه هست. مدت هم که قاعدتا می شه طول زمان تحصیل
برای قسمت 22: می پرسه هزینه سفر رو کی می ده؟ اگه بورسی دارید که هزینه سفر رو پوشش می ده بزنید no. در غیر اینصورت yes می زنید و بعدا باید مدارک مالی ارائه بدید که این هزینه رو موجود دارید. فک کنم 2500 دلار باشه.

MEMAR
April 16th, 2011, 11:40 AM
فرم 157g و 175n براي چه نوع ويزاي دانشجوييه؟آيا كسي مه با همسر ميره همون 157a كافيه؟

sonnia12345
May 5th, 2011, 02:55 PM
در مورد سووال ssaeed چه جوری مدرک ارایه بدیم که این هزینه رو داریم؟ منظور حساب بانکیه؟

MEMAR
May 30th, 2011, 02:18 PM
تو فرم 157a سوال 33 . من هم آفر زبان دارم و هم دوره مستر .هر 2 رو بايد بنويسم؟اول كدوم؟
سوال 21 اگه مجرد باشيم سوال 21 تا 25 خالي بمونه؟
سوال 26 براي خودم دومي رو بايد بزنم؟
سوال 28 تاريخ orientation كه تو آفرم هست رو بزنم يا 1 روز قبلش رو؟
سوال 31 .من چون كارشناسي ناپيوسته دارم و يك فوق ديپلم هم دارم بايد شروع دوره رو از فوق ديپلم بزنم يا ليسانس كه 2 ساله يوده؟

tamadoni
November 26th, 2011, 12:40 PM
سلام و خسته نباشید چند تا سوال در مورد پر کردن فرم 1221 سفارت دارم:
در ضمن من فول فاند برای دکترا دارم و می خوام همسرم رو هم با خودم ببرم.
1-سوال 19 فرم 1221 تاریخ ورود رو همون تاریخ ذکر شده در فرم Coe بزنم یا زودتر؟
2-سوال 16 برای همسرم کدوم گزینه رو بزنم؟
3-سوال 22 برای همسرم yes بزنم؟ برا خودم no زدم چون فاند دارم.
4-سوال 32 کدوم گزینه رو برای همسرم باید انتخاب کنم؟
5-سوال 41 قصد کار کردن رو چی بزنم برای خودم و همسرم؟
ممنون میشم اگه زود جواب بدید

dehghanic
December 21st, 2011, 01:37 PM
سلام من هم همین مشکلو دارم شما از کسی جوابی گرفتید؟ لطفا اگر کسی اطلاعی داره جواب بده ممنون میشم.

alireza123456
December 30th, 2011, 08:46 PM
سلام،1. در فرم 157a در سوال 58، مورد زير را: served in a military force or state sponsored/private militia, undergone any military/paramilitary training, or been trained in weapons/explosives use (however described)?چگونه پاسخ دهيم؟ yes يا no؟(اكثر آقايان دوره آموزشي خدمت سربازي را مي‏گذرانند)اگر yes، در توضيحات چه بنويسيم؟2. در فرم 1221 در سوال 26: List all titles and describe any previous academic or research papers you have had publishedفضاي كافي براي ذكر تمامي موارد وجود ندارد. كجا فهرست مقالات را بنويسم؟

helly
January 11th, 2012, 05:55 PM
سلام
من ادامه مقالاتم رو تویفرو 1221 تو بخش 43 فرم 1221 نوشتم چون تو بخش مربوط به خودش(26) جا نمی شد البته نمیدونم درسته یا نه
چند تا سوال داشتم:
1- من تاریخ شروع دوره رو توی نامه بورسم زده 28 فوریه ولی نوبت مصاحبه ام 31 ژانویه هست ، تاریخ ورود به استرالیا رو همون 38 فوریه تو فرمها بزنم؟ خب آخه هم خودم هم اونها میدونن که احتملا اینکه ویزام تا اون موقع برسه کمه. این باعث نمیشه که کلن ریجکتم کنن؟
2- توی فرم 157 Name of education provider or training body همون اسم دانشگاه رو بزنیم؟ یا بخش اسکولارشیپ دانشکاه رو یا یه همچین چیزی رو؟
3- اگه بورس داریم جواب سوال 41 توی فرم 157 رو yes بزنیم دیگه ؟
4- برای من که پول رو به حساب سفارت توی بانک تجارت میریزم جواب سوال 75 میشه Money order ؟
5- توی فرم 1221 سوال 22 برای Name of institution اسم دانشگاه رو زدم برای Full name چی بزنم؟
6- توی فرم 1221 سوال 40 Give details of your thesis topic and research to be undertaken فقط اسم پروژه کافیه یا در موردش یک کمی هم توضیح بدیم؟

salsa
January 12th, 2012, 01:44 PM
سوال 1 - بله تاریخ ورودت رو 28 فوریه بزن تاریخ خروجت رو از تموم شدن دوره ات چند هفته تا یکماه بیشتر بزن
2- فکر کنم بله
6- کمی توضیح بده چون میگه دیتیل بده
جواب اون چند تا رو نمیدونم بهتره اصل سوال رو بنویسی یادم نیست چی بود سوال

helly
January 13th, 2012, 09:37 PM
ببخشید من توی 3 اشتباه نوشتم منظورم سوال43 بوده که میپرسه :
Do you have access to sufficient funds to support you and your family
unit members for the TOTAL period of your stay in Australia
اگه بورس داریم yes بزنیم دیگه؟
تو سوال 75 هم پرسیده How will you pay your application charge? که من به همون حساب سفارت توی بانک تجارت میریزم جواب میشه Money order ؟
سوال 22 فرم 1221 می پرسه Are you funding your trip? که من چون بورس دارم زدم no و در ادامه Give details of the person/institution funding your trip ومیپرسه Full name که من نمیدونم چی بزنم و در قسمت بعدی که میپرسه Name of institution (if applicable) اسم دانشگاه رو زدم
در ضمن Flight/Ship details رو هم unknown زدم چون هنوز بلیط نگرفتم یا رزرو نکردم

farveh
January 20th, 2012, 08:52 AM
سلام یک سوال داشتم برای فرم 1221. من و همسرم باهم می خوایم بریم. در پایان فرم که چهار بخش جداگانه دارد و می پرسد شما برای چه می روید. الان برای خودم زدم student و فسمت مربوط به آن را پرکردم. برای همسرم چه بزنم؟ Visitor? اگر برای او بزنم researcher چون پایان نامه ندارد نمی توانم آن قسمت ها را پرکنم.
لطفا کمک کنید وقت سفارت دارو و هنو ز این قسمت مانده است.

farveh
January 22nd, 2012, 02:35 PM
سلام دوستان این سوال می دونم مال ایبنجا نیست اما چون اینجا زن و شوهرهایی هستند که ویزا گرفتن مظرح می کنم. الان در تکمیل فرم 157 برای همسرم. یک قسمت هست که گفته باید توسط دانشجو پر بشه پس برای همسرم خالی گذاشتم. اما بعدش گفته اگر عضو خانواده هستید و می خواید برید پیش همسرتون قسمت c را پرکنید. همسر من با من می یاد پس این قسمت رو هم باید خالی بگذارم؟!
در ضمن فرم 919 را من پر نکردم باید پر کنم؟
لطفا سریع جواب بدید چون وقت سفارت دارم این هفته.

hamideh_k1363
January 23rd, 2012, 10:15 AM
سلام دوستان این سوال می دونم مال ایبنجا نیست اما چون اینجا زن و شوهرهایی هستند که ویزا گرفتن مظرح می کنم. الان در تکمیل فرم 157 برای همسرم. یک قسمت هست که گفته باید توسط دانشجو پر بشه پس برای همسرم خالی گذاشتم. اما بعدش گفته اگر عضو خانواده هستید و می خواید برید پیش همسرتون قسمت c را پرکنید. همسر من با من می یاد پس این قسمت رو هم باید خالی بگذارم؟!
در ضمن فرم 919 را من پر نکردم باید پر کنم؟
لطفا سریع جواب بدید چون وقت سفارت دارم این هفته.
سلام
بله قسمت c فرم 157 رو خالی بگذارید
فرم 919 رو نباید پر کنید

farveh
January 23rd, 2012, 01:29 PM
سلام
بله قسمت c فرم 157 رو خالی بگذارید
فرم 919 رو نباید پر کنید
مرسی از جوابتون

helly
January 25th, 2012, 06:04 PM
هیچ کس تو این بخش نمیاد جواب سوالامون رو بده؟

salsa
January 25th, 2012, 08:12 PM
[QUOTE=helly;607792]ببخشید من توی 3 اشتباه نوشتم منظورم سوال43 بوده که میپرسه :
تو سوال 75 هم پرسیده How will you pay your application charge? که من به همون حساب سفارت توی بانک تجارت میریزم جواب میشه Money order ؟
سوال 22 فرم 1221 می پرسه Are you funding your trip? که من چون بورس دارم زدم no و در ادامه Give details of the person/institution funding your trip ومیپرسه Full name که من نمیدونم چی بزنم و در قسمت بعدی که میپرسه Name of institution (if applicable) اسم دانشگاه رو زدم
در ضمن Flight/Ship details رو هم unknown زدم چون هنوز بلیط نگرفتم یا رزرو نکردم[/
QUOTE]
yesبزن چون بورس داری
مانی اردر نمیشه اینجا میتونی جوابی ندی چون کشور ما ویزا کارت اینا نداره همون قبض بانک رو به فرمهات الصاق کنی کافیه البته منم مانی اردر زدم
اینجا جواب no هست چون بورس داری
اسم دانشگاهت رو میزنی به عنوان ساپورترت
اونهم unknown زدی درسته ما هم اینو زدیم

arman65
January 26th, 2012, 04:31 PM
در بخش 58 قسمت آخر ميپرسه كه آيا آموزش نظامي داشتيد (كار با مواد منفجره و اسلحه و ...)
اين رو چي بزنيم؟خوب تقريبا اكثر آقايان سربازي ميرن و با اين چيزا هم كار كردن
دردسر نشه اگه اين رو بزنيم؟

Rana
January 26th, 2012, 04:56 PM
[QUOTE=helly;607792]ببخشید من توی 3 اشتباه نوشتم منظورم سوال43 بوده که میپرسه :
در ضمن Flight/Ship details رو هم unknown زدم چون هنوز بلیط نگرفتم یا رزرو نکردم[/
QUOTE]
yesبزن چون بورس داری
مانی اردر نمیشه اینجا میتونی جوابی ندی چون کشور ما ویزا کارت اینا نداره همون قبض بانک رو به فرمهات الصاق کنی کافیه البته منم مانی اردر زدم
اینجا جواب no هست چون بورس داری
اسم دانشگاهت رو میزنی به عنوان ساپورترت
اونهم unknown زدی درسته ما هم اینو زدیم

سوال 22 فرم 121 در مورد سفر هست، اگر بورسیه شما پول بلطتتون رو میده، میتونین جواب منفی بدین.

Rana
January 26th, 2012, 04:58 PM
در بخش 58 قسمت آخر ميپرسه كه آيا آموزش نظامي داشتيد (كار با مواد منفجره و اسلحه و ...)
اين رو چي بزنيم؟خوب تقريبا اكثر آقايان سربازي ميرن و با اين چيزا هم كار كردن
دردسر نشه اگه اين رو بزنيم؟

بنویسین که آموزشتون خیلی ابتدایی بوده ، اگر بگین نه، خیلی غیر منطقیه!

arman65
February 11th, 2012, 12:46 PM
سلام
قضيه اين فرم 157p چيه؟
157P - Application for a student visa with permission to work (http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/157p.pdf)
يعني اگه بخوايم كار پارت تايم در زمان دانشجويي داشته باشيم بايد اين فرم رو پر كنيم و به همراه 157a بفرستيم؟

arman65
February 11th, 2012, 01:46 PM
سلام
تو فرم 1221 كه ميپرسه are u funding your trip
اگه بزنيم yes بايد از حساب خودمون statement تهيه كنيم بفرستيم؟
يا بايد بزنيم no و آدرس كسي كه ضمانتنامه مالي بهمون داده بنويسيم؟

danesh123
February 13th, 2012, 12:11 PM
سلام من 2 تا سوال داشتم. اگر دوستان لطف کننده جواب بدهند ممنون میشم
1- در فرم 1221 همراه نوع ویزا باید چی انتخاب بشه و کدام قسمت باید پر بشود. student? یا ?
Part J باید پرشود یا خالی باشد؟
2- تو همون فرم 1221 سوال 22 که پرسیده are you funding your trip؟ یعنی مثلا هزینه بلیت و سفر یا اقامت؟ این قسمت باید چطور پر شود؟
مرسی از لطفتون

armaghan64200
February 13th, 2012, 11:11 PM
hamdide_k1363 عزیز
تو فرم supp_info-form یه جا می پرسه: what is your annual income تو اینجا من که کمک هزینه شهریه دارم، باید گزینه اولو انتخاب کنم؟ یعنی بگم با پس انداز خودم؟ و درآمد سالانه ام رو چقدر بزنم که مشکل ساز نشه؟ مثلا اگه بزنم ماهی 400 دلار، با معیارهای اونا خنده دار نیست و اون پرینت حسابم زیر سوال نمیره؟ به نظرم رسید چون این سوال مربوط به مدارکه اینجا بپرسمش. اگه نا مربوط به تاپیک بود، اعلام کنید که جای دیگه بپرسم. مرسی از لطفتون.

hamideh_k1363
February 14th, 2012, 02:30 PM
سلام من 2 تا سوال داشتم. اگر دوستان لطف کننده جواب بدهند ممنون میشم
1- در فرم 1221 همراه نوع ویزا باید چی انتخاب بشه و کدام قسمت باید پر بشود. student? یا ?
Part J باید پرشود یا خالی باشد؟
2- تو همون فرم 1221 سوال 22 که پرسیده are you funding your trip؟ یعنی مثلا هزینه بلیت و سفر یا اقامت؟ این قسمت باید چطور پر شود؟
مرسی از لطفتون

سلام
1-همراه هم نوع ویزاش می شه student
2-اگر اسکالرشیپ دارید yes بزنید و توضیح بدید که اسکالر شیپ دارید. اگر هم هزینه ها با خودتون هست باز هم باید yes بزنید.

hamideh_k1363
February 14th, 2012, 02:32 PM
سلام
تو فرم 1221 كه ميپرسه are u funding your trip
اگه بزنيم yes بايد از حساب خودمون statement تهيه كنيم بفرستيم؟
يا بايد بزنيم no و آدرس كسي كه ضمانتنامه مالي بهمون داده بنويسيم؟
سلام
شما تو مدارک که به سفارت می دید Bs دارید پس نیازی به تهیه مجدد Bs نیست. بزنید yes و مدارک مالی رو تحویل سفارت بدید.
موفق باشید

hamideh_k1363
February 14th, 2012, 02:46 PM
hamdide_k1363 عزیز
تو فرم supp_info-form یه جا می پرسه: what is your annual income تو اینجا من که کمک هزینه شهریه دارم، باید گزینه اولو انتخاب کنم؟ یعنی بگم با پس انداز خودم؟ و درآمد سالانه ام رو چقدر بزنم که مشکل ساز نشه؟ مثلا اگه بزنم ماهی 400 دلار، با معیارهای اونا خنده دار نیست و اون پرینت حسابم زیر سوال نمیره؟ به نظرم رسید چون این سوال مربوط به مدارکه اینجا بپرسمش. اگه نا مربوط به تاپیک بود، اعلام کنید که جای دیگه بپرسم. مرسی از لطفتون.
سلام
شما هم گزینه 1 رو بزنید هم 2 رو. تو گزینه 2 تو ضیح بدید که اسکالر شیپ فقط شهریه رو کاور می کنه. تو گزینه 1 حقوقتون رو کمی بالاتر بزنید. بعدا ممکنه ازتون بپرسن که این مبلغ تو حسابتون رو از کجا آوردید که اون موقع یه جوابی باید جور کنید.
موفق باشید

armaghan64200
February 25th, 2012, 08:42 PM
دوستان، یه سوال، تو فرم 157a سوال 34، واسه من که PhD by research هستم باید اسسمنت لول 2 باشه؟ و اگه جواب آره است به این معنیه که نباید سوالات 35 و 36 رو جواب بدم؟

hamideh_k1363
February 25th, 2012, 10:16 PM
دوستان، یه سوال، تو فرم 157a سوال 34، واسه من که PhD by research هستم باید اسسمنت لول 2 باشه؟ و اگه جواب آره است به این معنیه که نباید سوالات 35 و 36 رو جواب بدم؟
سلام
بله شما assesment level 2 هستید. 35 و 36 رو نیازی نیست پاسخ بدید.

arman65
February 26th, 2012, 08:32 PM
سلام
در داخل فرم مدیکال نوشته که پرونده رو کجا لاج کردید باید بزنیم امان یا تهران؟

farveh
February 26th, 2012, 10:32 PM
سلام
در داخل فرم مدیکال نوشته که پرونده رو کجا لاج کردید باید بزنیم امان یا تهران؟
تهران چون مدارک را انجا تحویل داده و فرم مدیکال گرفتید

bs
March 31st, 2012, 11:26 AM
در فرم 157a یک سوال هست :
Give details of your closest relative in your home country who is neither accompanying nor joining you in Australia

من باید اسم شخصی که اصلا قرار نیست استرالیا بیاد بنویسم؟ اگه پدرم رو بنویسم دیگه نمیتونه برای ویزیت بیاد؟ یا بعدا برای مهاجرت اقدام کنه؟

farveh
March 31st, 2012, 04:36 PM
در فرم 157a یک سوال هست :
Give details of your closest relative in your home country who is neither accompanying nor joining you in Australia

من باید اسم شخصی که اصلا قرار نیست استرالیا بیاد بنویسم؟ اگه پدرم رو بنویسم دیگه نمیتونه برای ویزیت بیاد؟ یا بعدا برای مهاجرت اقدام کنه؟

سلام
نه ربطی نداره. اسم کسی که الان نمی یاد رو بنویسید. برای حالتهای emergency می خواهند. پدر یا مادر .

bs
March 31st, 2012, 07:15 PM
در یکی از فرم ها پرسیده که اگه فامیل در استرالیا دارید بگید. عموی من 5 سال هست که سیدنی مقیم هست. ایشون میگن که اشکالی نداره توی فرم ها اسمشون رو بنویسم. نظر شما چیه؟

hamideh_k1363
April 2nd, 2012, 09:44 AM
در یکی از فرم ها پرسیده که اگه فامیل در استرالیا دارید بگید. عموی من 5 سال هست که سیدنی مقیم هست. ایشون میگن که اشکالی نداره توی فرم ها اسمشون رو بنویسم. نظر شما چیه؟

سلام
به نظرم چون ایشون فامیلش با شما یکی هست بنویسید.

alihagh
April 19th, 2012, 03:03 PM
سلام
من تاریخ شروع رو در فرم پذیرش دانشگاه زده بودم 31 آگوست 2012 ، حالا که فرم های سفارت رو دارم پر می کنم پرسیده تاریخ ورود به استرالیا که آیا بایستی من همون تاریخ رو بزنم یا میشه این تاریخ رو عقب و یا جلو نوشت؟
ممنون

Rana
April 19th, 2012, 03:05 PM
سلام
من تاریخ شروع رو در فرم پذیرش دانشگاه زده بودم 31 آگوست 2012 ، حالا که فرم های سفارت رو دارم پر می کنم پرسیده تاریخ ورود به استرالیا که آیا بایستی من همون تاریخ رو بزنم یا میشه این تاریخ رو عقب و یا جلو نوشت؟
ممنون

اغلب دو-سه هفته ای قبل از تاریخ شروع میزنن. خود من 15 روز قبلش رو به عنوان تاریخ ورود اعلام کردم. منتها بیمه تون هم باید از همون تاریخ شروع بشه. بعدا که ویزاتون اومد اگر خواستین زودتر هم میتونین برین.

Greenway
June 3rd, 2012, 11:35 PM
با سلام

چرا نوشته اید دانشجویان دکترا نیازمند پاسخ دهی به سوال ۳۵ و ۳۶ فرم ۱۵۷ نیستند

mehdi_shz2
July 10th, 2012, 11:50 AM
سلام دوستان: چندتا سوال
1- تو فرم 157 یه بخش هست که نوشته About your family، یعنی من که مجردم نیازی نیست این قسمت رو پرکنم؟
2- تو همون فرم 157، یه قسمت هست نوشته Dependants under 18 years of age، سوال 23 و 25 رو در مورد من (مجرد) باید Not applicable رو تیک بزنم یا اصلا نیازی نیست؟
3- منظورشون از Secondary school exchange student چی هست؟ یعنی من که واسه PhD دارم اپلای می کنم شامل نمیشم دیگه؟

mehdi_shz2
July 10th, 2012, 12:14 PM
یه سوال دیگه:

آقایونی که مدارکشون رو فرستادن (البته اونایی که رفتن سربازی) این سوال رو چه جواب دادن؟

Have you, or any member of your family unit
included in this application, ever
served in a military force or state
sponsored/private militia, undergone
any military/paramilitary training, or
been trained in weapons/explosives use
(however described)?

mehdi_shz2
July 10th, 2012, 03:19 PM
یکی از فرمهایی که سفارت جزء مدارک مورد نیاز میخواد، برگه ی ضمیمه فرم 157a هست. والا من از این برگ ضمیمه چیزی متوجه نشدم! یعنی باید چیکارش کنیم؟ البته فک کنم این تغییرات تو فرم جدید 157a اعمال شده! کسی تجربه این مورد رو داره؟

alihagh
July 10th, 2012, 03:45 PM
یکی از فرمهایی که سفارت جزء مدارک مورد نیاز میخواد، برگه ی ضمیمه فرم 157a هست. والا من از این برگ ضمیمه چیزی متوجه نشدم! یعنی باید چیکارش کنیم؟ البته فک کنم این تغییرات تو فرم جدید 157a اعمال شده! کسی تجربه این مورد رو داره؟

اره در فرم های جدید که واسه سال 2012 هستش دیگر نیاز نیست که اون ضمیمه رو پرکنید

mehdi_shz2
July 10th, 2012, 04:33 PM
ممنون از پاسخت عزیز

اره در فرم های جدید که واسه سال 2012 هستش دیگر نیاز نیست که اون ضمیمه رو پرکنید

mohammad123
July 10th, 2012, 07:26 PM
یه سوال دیگه:

آقایونی که مدارکشون رو فرستادن (البته اونایی که رفتن سربازی) این سوال رو چه جواب دادن؟

(however described)?

بزن no هر جا از تفنگ و اسلحه و ... پرسیدن بگو نه تجربه ای ندارم

alihagh
July 10th, 2012, 07:47 PM
یه سوال دیگه:

(however described)?

من زدم yes وبعد توضیح دادم که مثل همه پسرهای ایرانی بالای 18 سال من هم مجبور به گذراندن دوره سربازی شدم و من هیچ گونه training در weapons/explosives use نداشتم. من که دو ماه ونیم پیش مدارکم رو پست کردم اون موقع هنوز کارت پایان خدمتم نیومده بود و اتفاقا امروز سلیمان از اردن زنگ زد و گفت اسکن کارتت رو واسمون ایمیل کن که کارت پایان خدمت واسه گرفتن ویزا لازمه...
موفق باشید

mshn1083
July 12th, 2012, 03:53 PM
سلام دوستان چند سوال داشتم در رابطه با نحوه پر کردن فرم ها.:
1. در فرم 157a در رابطه با همسرم (که بعدا میخواد ادامه تحصیل بده) سوال پرسیده که آیا ایشون میخوان درس بخونن یا نه(سوالب 22). من اگه بزنم خیر مشکلی پیش می آد؟ یعنی احتملش هست که بعدا جلو درس خوندنشو بگیرن؟

2. در فرم 157a : سوال 4:Name in your own language????? به زبان فارسی بنویسیم؟
3. در فرم 157a: سوال 20: address for corespondence????
4. ویزای همسرم چه سابکلاسی خواهد داشت؟ ویزای من 574 هست.
5. توی فرم ضمیمه اطلاعات شخصی، امکانش هست که همه برادر خواهر ها رو ننویسیم؟!
6. چند سال پیش به سوریه رفتیم که ویزاش توی پاس قبلی ما بود و توی این پاسپرت جدید نیست. امکانش هست که نگیم رفتیم و فتوکپی پاسپورت قبلی رو ندیم؟
مرسی از وقتی گه گذاشتین...

mohammad123
July 12th, 2012, 07:15 PM
1. در فرم 157a در رابطه با همسرم (که بعدا میخواد ادامه تحصیل بده) سوال پرسیده که آیا ایشون میخوان درس بخونن یا نه(سوالب 22). من اگه بزنم خیر مشکلی پیش می آد؟ یعنی احتملش هست که بعدا جلو درس خوندنشو بگیرن؟

6. چند سال پیش به سوریه رفتیم که ویزاش توی پاس قبلی ما بود و توی این پاسپرت جدید نیست. امکانش هست که نگیم رفتیم و فتوکپی پاسپورت قبلی رو ندیم؟

سوالایی که میدونم رو میگم:
2. بلی یعتی به فارسی بنویسش
3. آدرس خونه تون همین ایران. (یه کم فرمالیتس ولی درست بنویس از کوچک به بزرگ)
5. به نظر من صادق باش

mshn1083
July 13th, 2012, 10:58 AM
سوالایی که میدونم رو میگم:
2. بلی یعتی به فارسی بنویسش
3. آدرس خونه تون همین ایران. (یه کم فرمالیتس ولی درست بنویس از کوچک به بزرگ)
5. به نظر من صادق باش

مرسی از جوابتون و وقتی که گذاشتین.. بچه ها اگه کسی جوابی برای این سوالا داره ممنون میشم بگین.

mshn1083
July 14th, 2012, 10:37 AM

دوستان اگه کسی جواب این سوالاتو میدونه لطفا جواب بدین. خیلی فوریه... مرسی از همگی

sharifi22570
July 18th, 2012, 09:35 AM
سلام . من برای دکترا میخوام برم استرالیا. حالا چون دکترا تقریبا دانشگاه باهام موافقت کرده هر تاریخی تا نوامبر برم میتونم و مشکلی نیست من میخواستم ببینم توی فرم سفارت تاریخ ویزام رو از کی بخوام ازشون ؟ میشه تو فرم دانشگاه بگم من مثلا 10 نوامبر میام بعد سفارت از 1 نوامبر به من ویزا میده؟ میخوام بلیط بگیرم میخواستم مطمین شم. ببینم باید تاریخ ویزا با تاریخ شروع یکی باشه حتما؟

tebbi
July 21st, 2012, 01:05 PM
دوستان فرم ها رو میشه تایپ کرد و بعد با خودکار امضا کرد؟

hamideh_k1363
July 21st, 2012, 04:24 PM
دوستان فرم ها رو میشه تایپ کرد و بعد با خودکار امضا کرد؟

بله مي شه:)

hamideh_k1363
July 21st, 2012, 04:28 PM
سلام . من برای دکترا میخوام برم استرالیا. حالا چون دکترا تقریبا دانشگاه باهام موافقت کرده هر تاریخی تا نوامبر برم میتونم و مشکلی نیست من میخواستم ببینم توی فرم سفارت تاریخ ویزام رو از کی بخوام ازشون ؟ میشه تو فرم دانشگاه بگم من مثلا 10 نوامبر میام بعد سفارت از 1 نوامبر به من ویزا میده؟ میخوام بلیط بگیرم میخواستم مطمین شم. ببینم باید تاریخ ویزا با تاریخ شروع یکی باشه حتما؟

سلام
راستش اصلا براي سفارت مهم نيست كه شما درستون كي شروع مي شه و تاريخ شروع رو كي مي زنيد. اونها كار خودشون رو مي كنند. ولي شما تاريخ شروع رو تو فرم هاي سفارت همون نوامبر بزنيد. به اميد خدا ويزاتون رو تا اون موقع مي گيريد:)

hamideh_k1363
July 21st, 2012, 04:31 PM
دوستان اگه کسی جواب این سوالاتو میدونه لطفا جواب بدین. خیلی فوریه... مرسی از همگی
١- بزنيد خير. مشكلي پيش نمياد
٢-بله به زبان فارسي
٣-خالي بگذاريد
٤-همون ٥٧٤
٥-خير. همه رو بنويسيد
٦-نيازي نيست پاس قبلي رو بديد.
موفق باشيد

minazahedi123
July 28th, 2012, 10:19 AM
سلام دوستان
در مورد یه سوال که تو فرم مدیکال هست مشکل داشتم. اگر میشه زود پاسخ بدید چون امشب باید مدیکال رو انجام بدم. ممنون
سوال 13 و 14 تو فرم 26 (من به عنوان دانشجوی دکترا دارم اپلای می کنم)

Quesiton#13
Are you?
A protection visa applicant?
an unaccompanied minor refugee child?
A refugee who has lived or is living in the camp?
A child for adoption by an Australian resident?
An Australian State or Territory Welfare Supported child?
a non-migration family member of an applicant?

Question # 14
In Australia, will you be:
attending or teaching classes?
working in health care?
working in child care?
با توجه به اینکه دارم واسه PhD by Research رشته مهندسی عمران اپلای میکنم باید کدوم رو بزنم؟

ممنون

alihagh
July 28th, 2012, 12:13 PM
سلام دوستان
در مورد یه سوال که تو فرم مدیکال هست مشکل داشتم. اگر میشه زود پاسخ بدید چون امشب باید مدیکال رو انجام بدم. ممنون
سوال 13 و 14 تو فرم 26 (من به عنوان دانشجوی دکترا دارم اپلای می کنم)

Quesiton#13
Are you?
A protection visa applicant?
an unaccompanied minor refugee child?
A refugee who has lived or is living in the camp?
A child for adoption by an Australian resident?
An Australian State or Territory Welfare Supported child?
a non-migration family member of an applicant?

Question # 14
In Australia, will you be:
attending or teaching classes?
working in health care?
working in child care?
با توجه به اینکه دارم واسه PhD by Research رشته مهندسی عمران اپلای میکنم باید کدوم رو بزنم؟

ممنون

سلام
سوال 13 : تمام قسمت ها No را تیک بزنید

سوال 14 : قسمت اول Yes را تیک بزنید و بقیه قسمت ها را No

موفق باشید

mshn1083
August 1st, 2012, 09:42 AM
بچه ها سوال داشتم:
تو فرم های سفارت جاهایی که به ما نمیخوره باید جای خالی بگذاریم یا انکه چیزه خاصی بنویسیم؟ مرسی

sharifi22570
August 2nd, 2012, 04:10 PM
دوستان من برای دکترا میرم و شهریه دانشگام رو برای فی ویور شدم و هزینه ی زندگیم هم استادم میده از بودجش از یه پروژه ی شرکت، حالا تو پرکردن فرم 1221 چند تا سوال دارم: اگر کسی وقت بذاره ممنون میشم. این هفته دارم میرم سفارت احتمالا.

1. سوال 8. date granted و place granted مربوط به citizenship چی باید بزنم؟ همون تاریخ تولدم میشه دیگه؟
2.address for correspondemce آدرس خودم رو بدم باز؟
3.issuing authority /place of issue مربوط به پاسپورت برای ما ایرانی ها فقط محل هست تو پاسپورت که زده پلیس پاسپورت ایران و issue authority چیزی دیگه نداره ، جوابش فقط همونه؟
4.سوال 18 the general purpose of journey/future stay چی بزنم؟ بزنم همون تحصیل در دانشگاهم؟ آخه کلی جا داره!
5.سوال 22 are u funding your trip من با شرایطی که دارم چی بزنم؟ خودم؟ دانشگاه؟ استادم؟
6.post secondary یعنی مدارک دانشگاهی؟
7.personal contact من چی بزنم باز؟ بزنم دانشگاه یا استادم؟ بعد تاریخ تولد و employer مربوط بهشون رو چی بزنم؟!! خنده دار میشه که.
8.سوال 40 که مختصری از تز دکترا رو خواسته همون دو پاراگراف کافیه؟
9.و دوستان اگر قبلا از کشوری ویزاش ریجکت شده باشم بگم تو سوال 42 حتما؟ اصلا میفهمن واقعا؟! یا نمیفهمن؟ چه جوری میفهمن؟
10.سوال 43 تو قسمت additional details you would like take into consideration چیزی بنویسم؟

sharifi22570
August 2nd, 2012, 06:05 PM
یه سوال دیگه هم اینکه در فرم 157 برای دانشجویان دکترا سوال 35و 36 رو نمیخواد جواب بدیم واقعا؟ 35:give details of your intended courses of study in australia
36: provide a brief statement setting out your reasons for undertaking your intended courses in australia
و سوال 46 هم من که ایران هستم نیاز نیست پر کنم: 46:note: if you are applying in austraia as an assesment level2-5 applicant and do not hold a student visa you must provide exceptional reasons to justify the grant of your visa

alihagh
August 2nd, 2012, 06:25 PM
دوستان من برای دکترا میرم و شهریه دانشگام رو برای فی ویور شدم و هزینه ی زندگیم هم استادم میده از بودجش از یه پروژه ی شرکت، حالا تو پرکردن فرم 1221 چند تا سوال دارم: اگر کسی وقت بذاره ممنون میشم. این هفته دارم میرم سفارت احتمالا.

1. سوال 8. date granted و place granted مربوط به citizenship چی باید بزنم؟ همون تاریخ تولدم میشه دیگه؟
2.address for correspondemce آدرس خودم رو بدم باز؟
3.issuing authority /place of issue مربوط به پاسپورت برای ما ایرانی ها فقط محل هست تو پاسپورت که زده پلیس پاسپورت ایران و issue authority چیزی دیگه نداره ، جوابش فقط همونه؟
4.سوال 18 the general purpose of journey/future stay چی بزنم؟ بزنم همون تحصیل در دانشگاهم؟ آخه کلی جا داره!
5.سوال 22 are u funding your trip من با شرایطی که دارم چی بزنم؟ خودم؟ دانشگاه؟ استادم؟
6.post secondary یعنی مدارک دانشگاهی؟
7.personal contact من چی بزنم باز؟ بزنم دانشگاه یا استادم؟ بعد تاریخ تولد و employer مربوط بهشون رو چی بزنم؟!! خنده دار میشه که.
8.سوال 40 که مختصری از تز دکترا رو خواسته همون دو پاراگراف کافیه؟
9.و دوستان اگر قبلا از کشوری ویزاش ریجکت شده باشم بگم تو سوال 42 حتما؟ اصلا میفهمن واقعا؟! یا نمیفهمن؟ چه جوری میفهمن؟
10.سوال 43 تو قسمت additional details you would like take into consideration چیزی بنویسم؟

سلام دوست عزیز
فکر کنم که شما دارید فرم های 1221 قدیمی رو پر می کنید ... آخه شماره سوال هایی را که شما گفتید با فرم من که برای سال 2012 هستش کلا فرق می کنه... من دو تا فرم سال 2012 مربوط به 1221 و 157َ را گذاشتم نگاه کنید
من خودم همین فرم ها رو پر کردم ومشکلی هم نداشتم وویزام گرنت شد
موفق باشید

alihagh
August 2nd, 2012, 06:32 PM
یه سوال دیگه هم اینکه در فرم 157 برای دانشجویان دکترا سوال 35و 36 رو نمیخواد جواب بدیم واقعا؟ 35:give details of your intended courses of study in australia
36: provide a brief statement setting out your reasons for undertaking your intended courses in australia
و سوال 46 هم من که ایران هستم نیاز نیست پر کنم: 46:note: if you are applying in austraia as an assesment level2-5 applicant and do not hold a student visa you must provide exceptional reasons to justify the grant of your visa

با سلام
سوال 35 و 36 را حتما باید جواب دهید .. مهم .هستش... حتی اگر در سوال 36 جای کافی ندارید یک متن attach کنید...

باز هم به شما تذکر می دهم که فرمی که شما دارید واسه سال 2012 نیست و سوال 46 شما با فرم موجود کاملا فرق می کند... به پست بالا رفته و اون فرم را دانلود کنید...پایین هر صفحه فرم 2012 را نوشته که نشون میده واسه امسال هستش و فرم جدیده..
موفق باشید

sharifi22570
August 2nd, 2012, 06:35 PM
با سلام
سوال 35 و 36 را حتما باید جواب دهید .. مهم .هستش... حتی اگر در سوال 36 جای کافی ندارید یک متن attach کنید...

باز هم به شما تذکر می دهم که فرمی که شما دارید واسه سال 2012 نیست و سوال 46 شما با فرم موجود کاملا فرق می کند... به پست بالا رفته و اون فرم را دانلود کنید...حتما...
موفق باشید
ممنون دوست عزیز من به همین لینکhttp://www.immi.gov.au/allforms/ (http://www.immi.gov.au/allforms/) رفتم و دانلود کردم اما مرسی که گذاشتین .واقعا ممنونم از کمک شما.بله من 1222 رو از ورژن قبل دانلود کرده بودم. فقط همین فرم 157 رو که الان از ورژن جدید دانلود کردم سوال 46 مربوط به من میشه آیا؟ Note:

من باید مدارکی ارایه بدم؟ یا مربوط به شخصی هست که داخل استرالیا باشه. مرسی

alihagh
August 2nd, 2012, 07:21 PM
ممنون دوست عزیز من به همین لینکhttp://www.immi.gov.au/allforms/ (http://www.immi.gov.au/allforms/) رفتم و دانلود کردم اما مرسی که گذاشتین .واقعا ممنونم از کمک شما.بله من 1222 رو از ورژن قبل دانلود کرده بودم. فقط همین فرم 157 رو که الان از ورژن جدید دانلود کردم سوال 46 مربوط به من میشه آیا؟ Note:

من باید مدارکی ارایه بدم؟ یا مربوط به شخصی هست که داخل استرالیا باشه. مرسی

خواهش می کنم
این سوال مربوط به شما نمی شود و برای کسی است که از داخل استرالیا اپلای کرده
موفق باشید

sharifi22570
August 2nd, 2012, 10:37 PM
دوستان یه زحمت دیگه. در فرم supplementary info من که برای مقطع دکترا دارم میرم باید اینارو جواب بدم آیا و چی منظورشون هست؟مرسی از کمک و راهنماییتون.

Major area of study undertaken as a part of previous tertiary study/research1

Summary of your proposed study in Australia

Summary of your proposed thesis topic (if applicable

A full description of your proposed course work (if applicableHow do you intend to use your proposed study/research?

alihagh
August 3rd, 2012, 05:53 AM
دوستان یه زحمت دیگه. در فرم supplementary info من که برای مقطع دکترا دارم میرم باید اینارو جواب بدم آیا و چی منظورشون هست؟مرسی از کمک و راهنماییتون.

A full description of your proposed course work (if applicableHow do you intend to use your proposed study/research?

سلام

یعنی اینکه گرایش های رشته هایی که در مقطع لیسانس و فوق خوندید چی بوده ... مثلا مهندسی مکانیک گرایش حرارت وسیالات در لیسانس .... مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی-علوم حرارتی در فوق

پروپوزالی که قرار هستش در استرالیا کار کنید را attach کنید... برای خود من چیزی در حدود 150 کلمه (دو تا پاراگراف) بودش و به مشکلی هم بر نخوردم..

موضوع تزی که در مقطع دکتری قراره در استرالیا بر روی آن کار کنید را بنویسید

A full description of your proposed course work (if applicable
برای این قسمت من نوشتم:
MY STUDY IN AUSTRALIA (THE UNIVERSITY OF MELBOURNE) IS NOT A COURSEWORK CAREER. IN FACT,THIS CAREER IS A RESEARCH-BASED DEGREE.

How do you intend to use your proposed study/research
من گفتم که می خوام با گرفتن درجه دکتری شرایطی را برای خودم فراهم کنم که بتونم در دانشگاه ها در بالاترین سطح تحقیقات کنم و تدریس با کیفیت هم داشته باشم

موفق باشید

mshn1083
August 4th, 2012, 12:05 PM
بچه ها سلام. یه سوال داشتم که امکانش هست بهم جواب بدین چون خیلی فوریه برام. من فرم 1221 رو دارم برا همسرم پر میکنم. قسمت G این فرم میگه که در رابطه با Research اونجا بنویسید در حالی که همسرم اپلی نکردن. من این قسمت رو خالی بذارم یا اینکه همون خلاصه تز خودم بنویسم؟ مرسی از شما.

sharifi22570
August 8th, 2012, 10:10 PM
دوستان 3 سوال درباره فرم 157 ممنون میشم کمک کنید من واسه دکترا دارم میرم ارشد دارم.
سوال 36 که خلاصه ای از دلیل اینکه میریم استرالیل و رشته و اینا چیه باید چند صفحه باشه؟ عین همون sop هست؟
سوال 33 که گفته بالاترین مدرک تحصیلی من باید ارشد بزنم بعد توی قسمت های other course undertaken کارشناسی رو بزنم؟ و واسه اینکه گفته evidence باید بدیم آیا همون ترجمه مدرک کافیه؟ من ریز نمرات ندارم!
واینکه باید فرم های سفارت منگنه بزنیم هرکدوم رو؟ واگر میخوایم برگه ای به سوالی اضافه کنیم برگه رو بذاریم آخر یا بعد صفحه ی همون سوال؟
با تشکر فراوان

newes
August 25th, 2012, 09:37 AM
سلام به همگی
در مورد سوال 35و 36 46 چون مهم هستن کسی یه نمونه جواب ای سوالاتونداره؟؟
فقط فرمت کلیش تا تاثیر گذار باشه و سوتفاهم واسشون پیش نیاد.
با تشکر

newes
August 25th, 2012, 11:49 AM
فیش پرداخت هزینه ویزا نیاز به ترجمه داره؟ یا فقط همون اصل فیش فارسیو بفرستیم؟

mshn1083
August 25th, 2012, 12:24 PM
فیش پرداخت هزینه ویزا نیاز به ترجمه داره؟ یا فقط همون اصل فیش فارسیو بفرستیم؟

من که همون فارسیشو فرستادم مشکلی پیش نیومد.

tebbi
August 26th, 2012, 04:04 PM
دوستانی که فرم جدید 1221 رو پر کردن، این ترجمه مدرک برای محل سکونت واقعا لازمه؟

newes
August 26th, 2012, 04:26 PM
فرمهای جدید رو شما از کجا دانلود کردید چون تو سایت اصلی http://www.iran.embassy.gov.au/tran/student.html که همون قدیمیها فقط هست

با سلام
سوال 35 و 36 را حتما باید جواب دهید .. مهم .هستش... حتی اگر در سوال 36 جای کافی ندارید یک متن attach کنید...رمها
===============
باز هم به شما تذکر می دهم که فرمی که شما دارید واسه سال 2012 نیست و سوال 46 شما با فرم موجود کاملا فرق می کند... به پست بالا رفته و اون فرم را دانلود کنید...پایین هر صفحه فرم 2012 را نوشته که نشون میده واسه امسال هستش و فرم جدیده..
موفق باشید

newes
August 27th, 2012, 10:40 AM
تا جایی که من فهمیدم 35 و 36 برای دکترا با ریسرچ لازم نیست چون درمورد کورس گفته
بجاش تو 32و46 باید دلایلتو بنویسیم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

newes
August 27th, 2012, 08:07 PM
برای گواهی واکسن در فرم 157آ سوال 58 باید چکار کنیم؟ فقط مال بچه هاست ؟

sharifi22570
August 28th, 2012, 10:02 AM
بچه ها فوریه لطفا. امروز دارم میرم مدیکال، تو این فرم زده:countries you have lived in the past 5 years?
اگه یه کشوری 5 هفته بوده باشیم واسه کار علمی بازم باید بیاریم این تو؟ یا نه دیگه؟ مرسی
بعد باید a non migrating applicant رو جلوش تیک بزنم یا نه؟ من دارم واسه دکترا میرم استرالیا

m_qashqai
August 28th, 2012, 12:26 PM
بچه ها چند تا سوال داشتم:
سوال 25 و 23 تو فرم 157 کسایی که مجردن یا ازدواج کردن و بچه ندارن باید بزنن not applicable؟سوال 24 هم yes بزنن؟
تاریخ ورود استرالیا باید تاریخ شروع ترم باشه یا دو هفته قبلش؟کی بزنم؟ (سوال 30 فرم 157)
تاریخ رفتن از استرالی چی چند ماه بعد از تحصیلم بزنم؟بیمه من 57 ماه هست دانشگاه گفته.(سوال 31 فرم 157)
من که دانشجوی phd خواهم بود سوال 35 تو فرم 157 رو باید پرکنم دیگه؟
سوال 46 میتونم yes بزنم سند خانه رو بفرستم ترجمشو؟
ممنون میشم سریع جواب بدین...

tebbi
August 29th, 2012, 11:53 AM
بچه ها چند تا سوال داشتم:
سوال 25 و 23 تو فرم 157 کسایی که مجردن یا ازدواج کردن و بچه ندارن باید بزنن not applicable؟سوال 24 هم yes بزنن؟
تاریخ ورود استرالیا باید تاریخ شروع ترم باشه یا دو هفته قبلش؟کی بزنم؟ (سوال 30 فرم 157)
تاریخ رفتن از استرالی چی چند ماه بعد از تحصیلم بزنم؟بیمه من 57 ماه هست دانشگاه گفته.(سوال 31 فرم 157)
من که دانشجوی phd خواهم بود سوال 35 تو فرم 157 رو باید پرکنم دیگه؟
سوال 46 میتونم yes بزنم سند خانه رو بفرستم ترجمشو؟
ممنون میشم سریع جواب بدین...

سوال 23 و 25 not applicable و سوال 24 هم لازم نیس جواب بدین.شما که بچه ندارین که قیم قانونیش باشین یا نه.
ظاهرا تاریخ ورود از زمان شروع OSHC باید باشه.
فکر نمی کنم مهم باشه من همون تاریخ اتمام تحصیل رو زدم.
بله سوال 35 رو بر اساس اطلاعات CoE پر کنین.
برای چی می خواین سند خونه بفرستین؟!

m_qashqai
August 30th, 2012, 12:49 AM
سوال 23 و 25 not applicable و سوال 24 هم لازم نیس جواب بدین.شما که بچه ندارین که قیم قانونیش باشین یا نه.
ظاهرا تاریخ ورود از زمان شروع OSHC باید باشه.
فکر نمی کنم مهم باشه من همون تاریخ اتمام تحصیل رو زدم.
بله سوال 35 رو بر اساس اطلاعات CoE پر کنین.
برای چی می خواین سند خونه بفرستین؟!
خيلي ممنون يك سوال ديكه: روش انتقال مبلغ براي ويزا كدوم يكي از روشهاي ذكر شده هست (صفحه اخر)

tebbi
August 30th, 2012, 05:23 PM
خيلي ممنون يك سوال ديكه: روش انتقال مبلغ براي ويزا كدوم يكي از روشهاي ذكر شده هست (صفحه اخر)

روش پرداخت ما هیچ کدوم از اونایی نیست که تو سوال گفته.ولی بعضی از دوستان money order رو زدن یا اصلا خالی گذاشتن (طبق اطلاعاتم از فروم و پرس وجوی خودم). من خودم money order زدم ولی فکر نمی کنم مهم باشه.

newes
August 31st, 2012, 07:38 PM
لطفا اگه این قسمتارو پر کردین جواب بدین
سوال 46 من که ایران هستم نیاز نیست پر کنم:
46:note: if you are applying in austraia as an assesment level2-5 applicant and do not hold a student visa you must provide exceptional reasons to justify the grant of your visa

m_qashqai
August 31st, 2012, 08:09 PM
46:note: if you are applying in austraia as an assesment level2-5 applicant and do not hold a student visa you must provide exceptional reasons to justify the grant of your visa

چه فرمی؟157؟

m_qashqai
August 31st, 2012, 09:56 PM

فکر کنم شما فقظ no بزن-این note برای اونایی هست که تو استرالیا هستن و ویزای دانشجویی ندارن باید دلیل بیارن...اما اگه شما مدارک دیگه ای دارین که میخواین در نظر بگیرن اتچ کنید. بازم نظر بقیه رو سوال کن

m_qashqai
September 1st, 2012, 12:25 AM
بچه ها تو فرم supp_info_form_postgraduate سوال زیر منظورش عنوان تز فوق هست یا دکتری که میخوایم بخونیم؟
Full title and details of your proposed thesis

newes
September 1st, 2012, 09:20 AM
فکر کنم شما فقظ no بزن-این note برای اونایی هست که تو استرالیا هستن و ویزای دانشجویی ندارن باید دلیل بیارن...اما اگه شما مدارک دیگه ای دارین که میخواین در نظر بگیرن اتچ کنید. بازم نظر بقیه رو سوال کن
ممنون از جوابت. منم همینطور فکر میکنم چون تو سوال 36 به دلایل انتحاب این رشته و استرالیا اشاره کردم

newes
September 1st, 2012, 09:36 AM
بچه ها تو فرم supp_info_form_postgraduate سوال زیر منظورش عنوان تز فوق هست یا دکتری که میخوایم بخونیم؟

بنظرم تز فوق . چون تو سوال بعدیش در مورد تز دکتری باید بگی. برو صفحه 9 شماره 87 توضیح داده

tebbi
September 1st, 2012, 01:28 PM

تو قسمت title عنوان تز دکتری و تو قسمت summery of ... خلاصه پروپوزالتون رو بنویسید.

mahyark62
September 1st, 2012, 09:55 PM
tebbi جان این فرم supp_info_form_postgraduate
رو باید از سفارت گرفت چون تو سایت نوشته که تماس بگیرید؟
مدارک رو میشه پست کرد سفارت؟(چون تو ساتش نوشته که باید اصلشم ارائه بدیم)
خیلی متشکرم

m_qashqai
September 1st, 2012, 10:05 PM
تو قسمت title عنوان تز دکتری و تو قسمت summery of ... خلاصه پروپوزالتون رو بنویسید.

ممنونم tebbi جان-راستی این فرم 1221جدیدش رو از کجا میشه گیر آورد؟ من 2012 رو دارم اما یادم نمیاد از کجا دانلود کردم آخه تو سایت سفارت و اداره مهاجرت تاریخ 2009 هست اما 2012 نیست؟ منظورم اینه که جدیدش موجود نیست الان اگه 2012 پر کنیم اشکال داره؟

newes
September 2nd, 2012, 09:09 AM
آیا روی فرم 157آ باید عکس بچسبونیم؟ و بجز اون 4تا عکس دیگه ضمیمه کنیم؟

sharifi22570
September 2nd, 2012, 09:24 AM
آیا روی فرم 157آ باید عکس بچسبونیم؟ و بجز اون 4تا عکس دیگه ضمیمه کنیم؟
بله باید بچسبونین

tebbi
September 2nd, 2012, 12:49 PM
tebbi جان این فرم supp_info_form_postgraduate
رو باید از سفارت گرفت چون تو سایت نوشته که تماس بگیرید؟
مدارک رو میشه پست کرد سفارت؟(چون تو ساتش نوشته که باید اصلشم ارائه بدیم)
خیلی متشکرم

فرم postgraduate ... رو سایت هست می تونید دانلود کنید. فرم باید تو مدارکتون باشه چون تو چک لیست هم گفته.
بله مدارک رو پست کنید. من خودم امروز پست کردم. مدارک اصلی فقط ترجمه ها رو بذارین. پاسپورت هم کپیش رو برابر اصل کنین و بذارین.

newes
September 2nd, 2012, 12:50 PM
آیا ریزنمرات و مدارک تحصیلی لیسانس و ارشد با کپی و ترجمه یک سری کافیه؟
یا باید یک سری برای فرم 157آ سوال33 و یک سری هم برای supplement for student .page4 جداگانه ضمیمه و ارسال کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همچنین مدرک سربازی برای 157آ سوال 60 جداگانه ضمیمه کنیم؟

tebbi
September 2nd, 2012, 12:53 PM
ممنونم tebbi جان-راستی این فرم 1221جدیدش رو از کجا میشه گیر آورد؟ من 2012 رو دارم اما یادم نمیاد از کجا دانلود کردم آخه تو سایت سفارت و اداره مهاجرت تاریخ 2009 هست اما 2012 نیست؟ منظورم اینه که جدیدش موجود نیست الان اگه 2012 پر کنیم اشکال داره؟

والا یکی از دوستان من 3 ماه پیش مدارکش رو فرستاده. اون موقع فرم 1221 ورژن 2012 رو سایت بوده. ولی ظاهرا بعدا برش داشتن و همون 2009 الان رو سایته. من هم همون رو فرستادم. فکر کنم بهتره همونی رو که رو سایت هست رو بفرستین. خیلی مهم نیست. اگه موردی بود سفارت میگه که جدید رو بفرستیم.

newes
September 2nd, 2012, 01:02 PM
فرم postgraduate ... رو سایت هست می تونید دانلود کنید. فرم باید تو مدارکتون باشه چون تو چک لیست هم گفته.
بله مدارک رو پست کنید. من خودم امروز پست کردم. مدارک اصلی فقط ترجمه ها رو بذارین. پاسپورت هم کپیش رو برابر اصل کنین و بذارین.
منظورتون همون supplement for student هست؟ t
ققط کپی پاسپورت لازمه برابر با اصل بشه؟

tebbi
September 2nd, 2012, 01:27 PM
منظورتون همون supplement for student هست؟ t
ققط کپی پاسپورت لازمه برابر با اصل بشه؟

Supplementary Information Form – Postgraduate See: Supplementary Information Form (http://www.iran.embassy.gov.au/files/tran/Supp%5fInfo%5fForm%5fPostgraduate%2epdf) – Postgraduate – English (66KB PDF file)

بله فقط پاسپورت. بقیه مدارک فارسی که ترجمشون رو می دین کپیش با ترجمه تو دارالترجمه پلمپ شدن که در حکم کپی برابر اصله.

newes
September 3rd, 2012, 11:27 AM
آیا ریزنمرات و مدارک تحصیلی لیسانس و ارشد با کپی و ترجمه یک سری کافیه؟
یا باید یک سری برای فرم 157آ سوال33 و یک سری هم برای supplement for student .page4 جداگانه ضمیمه و ارسال کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همچنین مدرک سربازی برای 157آ سوال 60 جداگانه ضمیمه کنیم؟

m_qashqai
September 3rd, 2012, 11:43 AM
بچه ها سفارت از دانشجوهای دکتری بلیط می خواد یا حساب بانکی؟اگه بلیط میخواد باید رفت و برگشت باشه؟ (معلوم نیست که ادم بخواد کی برگرده حتی واسه دیدن خانواده!)

mahsadr375
September 3rd, 2012, 10:57 PM
سلام دوستان،
برای سفارت داشتن مدرکه ielts الزامی هست؟
toefl ibt رو نميشه به سفارت ارايه داد؟

tebbi
September 4th, 2012, 12:22 PM
سلام دوستان،
برای سفارت داشتن مدرکه ielts الزامی هست؟
toefl ibt رو نميشه به سفارت ارايه داد؟

طبق قوانین جدید تافل رو هم قبول می کنن.

mahyark62
October 5th, 2012, 12:47 PM
با سلام .
در فرم supplement منظور از
چی هستش؟

tebbi
October 5th, 2012, 02:52 PM
با سلام .
در فرم supplement منظور از
چی هستش؟

اینکه چه رشته ای می خوان بخونین و در چه مقطعی

MaryamMB80
October 7th, 2012, 10:56 PM
اصل گواهی مدرک آیلتس رو باید پست کنم سفارت؟؟؟

MaryamMB80
October 13th, 2012, 08:03 PM
سلام دوستان

من دارم فرم 157A رو با Foxit پر میکنم . ظاهرا این فرم Protected هست کسی میدونه با چه نرم افزاری میشه روش نوشت؟

iman1718
October 13th, 2012, 09:05 PM
اصل گواهی مدرک آیلتس رو باید پست کنم سفارت؟؟؟

واسه مقطع PhD نيازي نيست. اما كپي مدرك هم قبول مي كنن.

iman1718
October 13th, 2012, 09:05 PM
سلام دوستان

من دارم فرم 157A رو با Foxit پر میکنم . ظاهرا این فرم Protected هست کسی میدونه با چه نرم افزاری میشه روش نوشت؟

من با pdf reader نوشتم

MaryamMB80
October 13th, 2012, 10:29 PM
من با pdf reader نوشتم

پس چرا من نمیتونم بنویسم؟؟؟؟؟؟؟ میتونم تیک بزنم ولی وقتی چیزی مینویسم نصفش دیده میشه نصف دیگش میره زیر کادر؟!!!؟؟؟؟ کسی همچین مشکلی نداشته؟؟؟

soheylaa
October 15th, 2012, 02:59 PM
من از دانشگاه پذيرش گرفتم و مي خوام براي ويزا اقدام كنم.
عموي من از طريق ويزاي سرمايه گذاري براي استراليا ويزا گرفته ولي هنوز اقامت دائم نگرفته و فقط اونجا يك ساليه كه زندگي مي كنند تا بنونن اقامت دائم بگيرن . آيا بايد تو فورمي كه خويشاوندايي كه انجا داريم رو خواسته ، بنويسم؟

MaryamMB80
October 15th, 2012, 06:36 PM
پس چرا من نمیتونم بنویسم؟؟؟؟؟؟؟ میتونم تیک بزنم ولی وقتی چیزی مینویسم نصفش دیده میشه نصف دیگش میره زیر کادر؟!!!؟؟؟؟ کسی همچین مشکلی نداشته؟؟؟

مشکلم حل شد ...با یه نرم افزار فرم 157 رو رمز گشایی کردم و الان دارم با Foxit توش مینویسم. ممنون از دوستانیکه با پیام خصوصی و یا همینجا راهنمایی کردن

MaryamMB80
October 19th, 2012, 05:27 PM
فرم 1221 رو برای همسر باید جداگانه پر کنم؟ اونوقت جواب اون سوالایی که گفته برای چه ویزایی اقدام میکنید؟ هدف از این مسافرت؟آیا خودتون هزینه سفر رو میدین؟ و ... رو چی باید بگم؟:confused::confused::confused:

amin reza
October 19th, 2012, 07:03 PM
فرم 1221 رو برای همسر باید جداگانه پر کنم؟ اونوقت جواب اون سوالایی که گفته برای چه ویزایی اقدام میکنید؟ هدف از این مسافرت؟آیا خودتون هزینه سفر رو میدین؟ و ... رو چی باید بگم؟:confused::confused::confused:

بله- 1221 را باید 2 بار پر بشه- در مورد ساب کلاس هم یکسان با شما- ویزای همسر هم دانشجویی- ساب کلاس 574
برای همسر را فکر کنم بزنین: Stay with my wife
در مورد اینکه خودتون هزینه ی سفر را می دین، من زدم بله و واسه ی مدرک هم یک پرینت حساب بانکی فرستادم.

amin reza
October 19th, 2012, 07:05 PM
دوستان اپلای ابرودی عازم استرالیا:D
واسه پر کردن فرم های سفارت همیشه حروف بزرگ انگلیسی! یعنی CAPS LOCK همیشه روشن باشه!

MaryamMB80
October 21st, 2012, 11:54 PM
سلام دوستان...
برای SOP چی بنویسم...کسی نمونه ای چیزی داره که بتونم ازش کمک بگیرم؟؟؟

mahdokht1364
October 31st, 2012, 07:44 PM
سلام. دو تا سوال داشتم
1-چرا توی فرم 157 نوشته:
Please use a pen, and write neatly in English using BLOCK LETTERS.
و وقتی هم توش تایپ میکنی میگه نمیشه سیو کرد در حالیکه اینجا همه از تایپ کردن نوشتن؟
2- کلا 5 تا فرم باید پر کرد؟

157a -1
2-Addendum to Form 157A - removal of PVA 5 Nov 2011
3- 1221
4- Supp_Info_Form_Postgraduate
5-Supp_Info_Sheet-August 2012

tasadofi
October 31st, 2012, 08:31 PM
سلام دوستان...
برای SOP چی بنویسم...کسی نمونه ای چیزی داره که بتونم ازش کمک بگیرم؟؟؟

سلام

توی SOP جواب این سوالا رو به ترتیب بنویسید

اول اسم گیرنده رو بنویس (مثلا دپارتمان فیزیک دانشگاه ادلاید)

بعد بنویس می خواهی چی کار کنید و چی بخونی؟ مثلا می خوام فلان رشته رو در فلان دانشگاه بخونم
حالا یه بیوگرافی رو شروع می کنی
بعد از دبیرستان چطوری رفتی دانشگاه چه رشته ای انتخاب کردی و چرا؟
بین تحصیل کار کردی ، تجربه ای داری ....
بعد از لیسانس چی کار کردی؟
اگر رفتی فوق چه دانشگاه و رشته ای انتخاب کردی چرا؟
ربط رشته ی فوق ات به لیسانست چیه؟
حالا چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی
چرا استرالیا شهر ... رو انتخاب کردی
ربط رشته ای که علاقه داری بخونی به تحصیلات قبلیت چیه و چرا دوست داری این درس رو بخونی

آخرش هم بنویس امیدواری با تایید پذیرشت دانشگاه این فرصت رو بهت بده که بتونی فلان رشته رو توش بخونی

امضا
تاریخ
اسم

از دو صفحه بیشتر هم نشه

موفق باشید

MaryamMB80
November 1st, 2012, 12:32 PM
سلام

توی SOP جواب این سوالا رو به ترتیب بنویسید

اول اسم گیرنده رو بنویس (مثلا دپارتمان فیزیک دانشگاه ادلاید)

بعد بنویس می خواهی چی کار کنید و چی بخونی؟ مثلا می خوام فلان رشته رو در فلان دانشگاه بخونم
حالا یه بیوگرافی رو شروع می کنی
بعد از دبیرستان چطوری رفتی دانشگاه چه رشته ای انتخاب کردی و چرا؟
بین تحصیل کار کردی ، تجربه ای داری ....
بعد از لیسانس چی کار کردی؟
اگر رفتی فوق چه دانشگاه و رشته ای انتخاب کردی چرا؟
ربط رشته ی فوق ات به لیسانست چیه؟
حالا چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی
چرا استرالیا شهر ... رو انتخاب کردی
ربط رشته ای که علاقه داری بخونی به تحصیلات قبلیت چیه و چرا دوست داری این درس رو بخونی

آخرش هم بنویس امیدواری با تایید پذیرشت دانشگاه این فرصت رو بهت بده که بتونی فلان رشته رو توش بخونی

امضا
تاریخ
اسم

از دو صفحه بیشتر هم نشه

موفق باشید

خیلی ممنونم از راهنماییتون. من منظورم SOP برای ویزا بود. من این اس ا پی رو تقریبا با همون مطالبی که ذکر کردید نوشتم با تغییراتی که مربوط به ویزا و کار در آینده است و مدارکم رو تحویل دادم.

sahartabrizi
November 9th, 2012, 07:44 PM
دوستان اپلای ابرودی عازم استرالیا:D
واسه پر کردن فرم های سفارت همیشه حروف بزرگ انگلیسی! یعنی CAPS LOCK همیشه روشن باشه!

اگر روشن نباشه چی می شه؟ من واسه اطلاعات شخصی روشن گذاشتم اما واسه سوالاتی که جوابهای طولانی داشتن نه. یعنی به این مسئله هم ایراد میگیرند؟

vahidet
November 18th, 2012, 12:34 PM
سلام دوست عزیز
فکر کنم که شما دارید فرم های 1221 قدیمی رو پر می کنید ... آخه شماره سوال هایی را که شما گفتید با فرم من که برای سال 2012 هستش کلا فرق می کنه... من دو تا فرم سال 2012 مربوط به 1221 و 157َ را گذاشتم نگاه کنید
من خودم همین فرم ها رو پر کردم ومشکلی هم نداشتم وویزام گرنت شد
موفق باشید

بعضی از دوستان این ویرایش 2012 فرم 1221 رو از کجا آوردن؟ سایت سفارت و سایت اداره مهاجرت استرالیا ویرایش 2009 رو گذاشتن.

pantheia
December 15th, 2012, 11:50 PM
سلام دوستان
این فرم ها رو باید پرینت بگیریم پر کنیم؟ اخه نوشته با خودکار پر کنید و کپیتال.

MYCMalaysia
December 19th, 2012, 07:54 AM
سلام دوستان
این فرم ها رو باید پرینت بگیریم پر کنیم؟ اخه نوشته با خودکار پر کنید و کپیتال.

سلام
هیچ فرقی نداره. اگه خوش خط هستین، دستی هم میتونید پر کنید.

FanTasTic
January 19th, 2013, 04:50 AM
درود

دوستان به علت جزیی سازی و کاهش حجم تاپیک ها و دسترسی راحت تر و سریع تر کاربران این تاپیک قفل و تا سال 2012 آرشیو شد . چندین ارسال انتهایی این تاپیک به تاپیک نحوه پر کردن فرم های سفارت و مسائل مرتبط ( پست اول را بخوانید ) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?54481-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%28-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%29/page2) منتقل شد لذا از آنجا مسائل مرتبط را دنبال نمایید .

با سپاس

محمدرضا