PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

vahidR
May 20th, 2009, 07:17 PM
دانشگاه به دانشگاه خیلی احمقانه است! مثلا Uppsala خیلی کمتر از دانشگاهی مثل چالمرز یا KTH از ایران پذیرش گرفته . پس یعنی کسانی که از اونجا پذیرش گرفتن باید کی برن تو ؟؟!!!!

mahdieh360
May 20th, 2009, 08:17 PM
این قضیه دانشگاه اصلا به تعداد دانشجوها یا معروفیش نیستااا. همونطور که گفتم بستگی به اون دانشجو اوله داره (_ این پروسه رو اقای حیدری امروز شفاف برای ما که(جز من که اصلا عصبانی نمیشم) شاکی بودیم ;D توضیح داد). نفر اول لیست مثلا دانشگاه umea است میره تو... چون تو سیستم سفارت یک چیزی مثل پرتال مربوط به umea باز میشه و اسم دانشچوهارو واردش میکنن دیگه هی نمیاد بیرون تا نفر بعدی که مثلا چالمرزه بره تو... همه umea هارو میبینه بعد میره نفر بعدی لیست. و این داستان تا ساعت 4 ادامه دارد.... این دیگه به شانستونه که نفرات اول لیست از کدوم دانشگاهها باشن... گویا این لیستشون به همین درد میخوره و هیچ ارزش دیگری ندارد.

اقای حیدری گفت فردا استثنا عا تعطیله. بقیه 5 شنبه ها فقط دانشجو رو میگیرن

moonomid
May 20th, 2009, 09:01 PM
بله مثل اينكه تعطيل هست اينم دليلش:

21May = Ascension day

اين سايت سفارت سوئد در تهران هست كه روزهاي تعطيل را مشخص كرده:
http://www.swedenabroad.com/Page____33954.aspx

21May Ascension day
4June Demise of Khomeini
20September Eid-e Fetr
24December Christmas Eve
31December New Year's Eve

SHERVIN2
May 20th, 2009, 11:36 PM
بچه ها ممکنه بگید که وقتی میخواهیم بریم سفارت پاسمون باید چقدر اعتبار داشته باشه؟؟؟؟ من پاسم 9 ماه اعتبار داره و به خاطر مشکل سربازی الان نمیتونم برای تمدید اقدام کنم و بعدا هم دیر میشه. آیا راهی هست؟

سيب سرخ حوا
May 21st, 2009, 01:36 PM
بنا به دلائلي هنوز از پذيرش رشته هاي كارشناسيم اطلاعي ندارم ::) از طرفي پذيرش يكساله از Dalarna University در Lingustic گرفتم و از اونجائيكه رشتهاي ليساسم رو ترجيح ميدم ;)موندم كه براي جلوگيري از اتلاف وقت مي تونم با پذيرشم توي مقطع فوق تقاضاي ويزا بدم و بعد كه پذيرش ليسانسم اومد در سوئد پس از ثبت نام برم سفارت با پذيرش ليسانسم ويزامو از يكساله به 3 ساله تمديد كنم؟ اصلاً اين كار شدني هست؟ :(امروز هزينه سفارت رو پرداخت كردم و عكس مربوطه رو هم گرفتم پرونده ام آماده تحويل به سفارت.

mahdieh360
May 21st, 2009, 02:12 PM
پاست باید به میزانی که قراره تو سوئد بمونی اعتبار داشته باشه (حداقل یک سال ). سفارت سوئد تو ایران قبول میکنه که پاست اونقدر اعتبار داره و مدارکتو میفرسته. اما امکان داره که بعدا مشکل پیش بیاد.

lida_a86
May 21st, 2009, 02:20 PM
پاست باید به میزانی که قراره تو سوئد بمونی اعتبار داشته باشه (حداقل یک سال ). سفارت سوئد تو ایران قبول میکنه که پاست اونقدر اعتبار داره و مدارکتو میفرسته. اما امکان داره که بعدا مشکل پیش بیاد.

پاس من 14 ماه اعتبار داره اما دوره ام دو سالست. باید چیکار کنم؟

mariaa
May 21st, 2009, 02:52 PM
بنا به دلائلي هنوز از پذيرش رشته هاي كارشناسيم اطلاعي ندارم ::) از طرفي پذيرش يكساله از Dalarna University در Lingustic گرفتم و از اونجائيكه رشتهاي ليساسم رو ترجيح ميدم ;)موندم كه براي جلوگيري از اتلاف وقت مي تونم با پذيرشم توي مقطع فوق تقاضاي ويزا بدم و بعد كه پذيرش ليسانسم اومد در سوئد پس از ثبت نام برم سفارت با پذيرش ليسانسم ويزامو از يكساله به 3 ساله تمديد كنم؟ اصلاً اين كار شدني هست؟ :(امروز هزينه سفارت رو پرداخت كردم و عكس مربوطه رو هم گرفتم پرونده ام آماده تحويل به سفارت.
به نظر من مشکل تمدید ویزا و اونجا موندن نیست. فکر کنم شما بتونی مشکلتو حل کنی و روز ثبت نام به جای فوق بری لیسانستو ثبت نام کنی در دانشگاه مربوطه بعدا اونجا بری سفارت. مثل بعضی ها که الان یه چیزی قبول شدن با همون رفتن سفارت برا ویزا ولی منتظرن مرحله دوم اعلام بشه.
این نظر منه و حدس میزنم اینجوری باشه و سندیتی نداره.

سيب سرخ حوا
May 21st, 2009, 04:18 PM
يه چيزه ديگه من ميتونم با BS ليسانس يعني حدود 35 تا واسه فوق اقدام كنم؟ بعداً مشكلي پيش نمياد؟ و اينكه آيا اگر ليسانس ok شد با همين BS تو سوئد وتسه تمديد ويزا از يك ساله به سه ساله اقدام كن؟

لطفاً منو دريابيد

azim_utd
May 21st, 2009, 04:23 PM
يه چيزه ديگه من ميتونم با BS ليسانس يعني حدود 35 تا واسه فوق اقدام كنم؟ بعداً مشكلي پيش نمياد؟ و اينكه آيا اگر ليسانس ok شد با همين BS تو سوئد وتسه تمديد ويزا از يك ساله به سه ساله اقدام كن؟

لطفاً منو دريابيد

بله می تونید...

alireza_f
May 23rd, 2009, 02:16 PM
من نپرسیدم. اما بچه ها میگفتن که خودمون تماس بگیریم باید. منتها اون خانم یک جوری گفت که من از حرفش احساس کردم بهش زنگ زدن. میگفت "بهم گفتند با پاسپورت بیام دم سفارت!! ". شما تا هفته اینده صبر کنید بعد با سفارت تماس بگیرید و با شماره پرونده ازشون بپرسید که تو چخه مرحله ایه.

سلام
من هم حدودا 10 روز پيش مداركم به سفارت دادم پس الان بايد ويزام اومده باشه. حالا چطوري ميتونم بفهمم ويزام اومده يا نه؟ تلفن كه جواب نميدن ؟

rmortaheb
May 23rd, 2009, 03:58 PM
من نپرسیدم. اما بچه‌ها میگفتن که خودمون تماس بگیریم باید. منتها اون خانم یک جوری گفت که من از حرفش احساس کردم بهش زنگ زدن. میگفت "بهم گفتند با پاسپورت بیام دم سفارت!! ". شما تا هفته اینده صبر کنید بعد با سفارت تماس بگیرید و با شماره پرونده ازشون بپرسید که تو چخه مرحله ایه.

سلام دوست عزیز؛
می‌خواستم بپرسم که شما مطمئن هستین اون خانمی که میگین ویزای دانشجوی میگرفت؟چون من از خانم افیسر پرسیدم گفت 4 تا 6 هفته کارتون زمان میبره؟!!!!!

hamedking
May 23rd, 2009, 05:33 PM
سلام
من هم حدودا 10 روز پيش مداركم به سفارت دادم پس الان بايد ويزام اومده باشه.

دوستان عزیز یه ذره صبور باشید و اینقدر استرس و عجله نداشته باشید ، کی گفته بعد از 10 روز ویزاتون آماده میشه ..... اون خانم آفیسر منظورش این بوده که شما می تونید با این شماره مثلاً بعد از 10 روز دنبال کنید ببینید درخواست شما در چه مرحلیه .
زمان گرفتن ویزا بطور متوسط 4 تا 8 هفته طول می کشه

SHERVIN2
May 23rd, 2009, 07:44 PM
بچه ها من با پاسم که 9 ماه اعتبار داره می تونم برم سفارت .... آخه مشکل سربازی دارم و تا تیر که فارغ التحصیل بشم تمدیدش نمیکنن و اون موقع هم خیلی دیره.... :( :( قبلا شما مورد مشابهی رو دیدین؟؟؟؟؟؟

sweden in process
May 23rd, 2009, 08:48 PM
موقع تحویل مدارک به سفارت آیا پاسپورت رو همون موقع می دن یا مثل بقیه سفارت ها نگهش می دارن تا موقع دادن ویزا؟

این درسته که تصمیم نهایی رو در مورد ویزا رو اداره مهاجرت سوئد می گیره؟

arash
May 23rd, 2009, 10:37 PM
موقع تحویل مدارک به سفارت آیا پاسپورت رو همون موقع می دن یا مثل بقیه سفارت ها نگهش می دارن تا موقع دادن ویزا؟

این درسته که تصمیم نهایی رو در مورد ویزا رو اداره مهاجرت سوئد می گیره؟

پاسپورت رو همون موقع بهتون برمیگردونند.
بله تصمیم در مورد ویزای دانشجویی در اداره مهاجرت سوئد گرفته میشه.

moonomid
May 24th, 2009, 11:06 AM
من امروز ساعت 4 صبح سفارت بودم و نفر سوم ليست ولي متاسفانه اصلا" امروز به من نمي رسيد چون همه هفته قبل نوبت گرفته بودند

پس دوستاني كه مي خواهند بروند سفارت الان برن نوبت بگيرند چون ديگه صبح زود بري يا 7-8 صبح فرقي نمي كنه و طبق ليست اسم شما را مي خواند و به شما اعلام مي كند كي بيائيد

و ليست را نگه مي دارد كه روزهاي بعد كه مي آييد ليست را نگاه مي كند

vahidR
May 24th, 2009, 11:12 AM
من امروز زنگ زدم سفارت در مورد مدت صدور ویزای دانشجویی پرسیدم . بهم گفتم روی حدود دو ماه حساب کنید !!!

soheil65
May 24th, 2009, 12:59 PM
امروز هم برای یک شنبه ی هفته بعد وقت میدادند.

shahab926
May 24th, 2009, 07:18 PM
سلام

دوستان ببخشند اگه اين سوالم جاش اينجا نيست.
دوستاني كه رفتن سفارت آيا براي متاهل هادر زمان تحويل مدارك بايد همسر متقاضي هم حضور داشته باشه ( مثلا من بايد خانمم را هم ببرم سفارت) يا مثلا كسي كه از شهرستان مياد خانمش رو هم بياره

ممنون

s_badiozaman
May 24th, 2009, 07:22 PM
سلام

دوستان ببخشند اگه اين سوالم جاش اينجا نيست.
دوستاني كه رفتن سفارت آيا براي متاهل هادر زمان تحويل مدارك بايد همسر متقاضي هم حضور داشته باشه ( مثلا من بايد خانمم را هم ببرم سفارت) يا مثلا كسي كه از شهرستان مياد خانمش رو هم بياره

ممنون

بله حتما

shahab926
May 24th, 2009, 07:33 PM
بله حتما

ممنونم از جوابتون
ولي اخه بنده خداها (خانم ها) كه اذيت ميشن چند ساعت اونجا وايسن ( خدارو خوش نمياد كه)

vahidR
May 24th, 2009, 07:44 PM
ممنونم از جوابتون
ولي اخه بنده خداها (خانم ها) كه اذيت ميشن چند ساعت اونجا وايسن ( خدارو خوش نمياد كه)

بی خیال بابا ! تو صف وایسادن چه ربطی به زن و مرد بودن داره ؟؟ :o

alireza2020
May 24th, 2009, 08:09 PM
ایا میشه ساعت 2 و نیم بعدازظهر اومد برای نوبت گرفتن؟ نیاز هست مدارکو بیاریم؟

lida_a86
May 24th, 2009, 08:25 PM
ایا میشه ساعت 2 و نیم بعدازظهر اومد برای نوبت گرفتن؟ نیاز هست مدارکو بیاریم؟

واسه وقت گرفتن اصلا مدرکی نمیخوان فقط اسم رو یاداشت میکنن پس هرچه زودتر برید وقت رو بگیرید. هم صبح و هم بعداز ظهر هم وقت میدن.

ramin985
May 24th, 2009, 08:34 PM
امروز هم برای یک شنبه ی هفته بعد وقت میدادند.

من امروز رفتم براي دوشنبه هفته بعد وقت داد البته آقاي حيدري مي گفت حد اكثر تا يك ماه ويزاي شما آماده مي شه و البته اونطور كه ايشون مي گفتند امسال در مورد ويزا نسبت به سالهاي پيش سختگيري نمي كنند

moonomid
May 24th, 2009, 10:14 PM
من امروز رفتم براي دوشنبه هفته بعد وقت داد البته آقاي حيدري مي گفت حد اكثر تا يك ماه ويزاي شما آماده مي شه و البته اونطور كه ايشون مي گفتند امسال در مورد ويزا نسبت به سالهاي پيش سختگيري نمي كنند

در كل اينا روزي 35-37 نفر بيشتر نوبت نميدند و به زماني كه رفته ايد بستگي داره
وقتي روزي نوبتاش پر بشه ميرن روز بعد

iraniboy
May 24th, 2009, 11:47 PM

پارسال هم در مورد ویزای دانشجویی سختگیری نکردند!!!

منظور ایشون حتما ویزای افرادی است که یرای مسافرت سوئد میروند. این تصمیم را اداره مهاجرت سوئد یکی دو ماه پیش در مورد ایرانی ها گرفتند.

shahab926
May 25th, 2009, 01:25 AM
در كل اينا روزي 35-37 نفر بيشتر نوبت نميدند و به زماني كه رفته ايد بستگي داره
وقتي روزي نوبتاش پر بشه ميرن روز بعد

lida_a86
May 25th, 2009, 01:27 AM
سلام
دوستانی که رفتن سفارت لطفا بگن که برا نوبت گرفتن چه مدارکی باید ببریم ( فقط پاسپورت کافیه؟)
لطفا زود جواب بدین چون فردا صبح می خوام برم سفارت
ممنون از لطفتون

همون طور که تو پست قبلیم هم گفتم واسه وقت گرفتن هیچ مدرکی نمیخوان.حالا واسه اطمینان پاسپورت رو ببرید.

alireza_f
May 25th, 2009, 12:28 PM
از دوستاني كه هفته سوم may يعني قبل از 14 may واسه ويزا اقدام كردند كسي هست كه با سفارت تماس گرفته باشه و اطلاعاتي از تاريخ آماده شدن ويزا كسب كرده باشه؟

tornado
May 25th, 2009, 12:28 PM
من تازه متوجه شدم بخشي توي فرم ويزا كه نوشته Every month I will have at my disposal (state the amount of money and currency) رو نديدم و خالي مونده؛ 11 May هم مدارك رو تحويل دادم
دوستاني كه پارسال بودند مورد مشابه نديدند يا احيانا مي دونند چكار بايد كرد؟
آيا بايد با قسمت امور مهاجرت تماس بگيرم يا اين اشتباه مهم نيست؟

zoomback
May 25th, 2009, 02:48 PM
من تازه متوجه شدم بخشي توي فرم ويزا كه نوشته Every month I will have at my disposal (state the amount of money and currency) رو نديدم و خالي مونده؛ 11 May هم مدارك رو تحويل دادم

اي وااي مهمه ، خيلي مهمه. زنگ بزن حتما . حداقل ميبايست 7300 sek نوشته باشي . ولي بچه ها به نسبت پول واريزي از 7500 به بالا مينويسن .

s_badiozaman
May 25th, 2009, 03:09 PM
[quote=zoomback ]
[quote=tornado ]
اي وااي مهمه ، خيلي مهمه. زنگ بزن حتما . حداقل ميبايست 7300 sek نوشته باشي . ولي بچه ها به نسبت پول واريزي از 7500 به بالا مينويسن .

از چه منبعي ميگيد خيلي مهمه؟ منم ننوشتم.

چونكه برداشتم اين بود كه وقتي گزينه My own money رو انتخاب كرده ام ديگه لازم نيست بگم ماهي چقدر خواهم داشت.

اگه بخواهيم وضعيت واقعي رو در نظر بگيريم هم من درآمد ماهانه ندارم بلكه بايد از Saving هام استفاده كنم. پس معني نداره بنويسم ماهي چقدر.

لطفا كساني كه واقعا ميدونن راهنمايي كنن. من مداركم رو 12 روز قبل تحويل دادم. :(

ممنون.

milad.ra
May 25th, 2009, 03:16 PM

من تجربه ای در این مورد ندارم ولی وقتی شما گزینه my own money رو انتخاب میکنید و در کنارش bank statement هم ارائه میکنید اونا میتونند بفهمند شما رو ماهی چقدر حساب کردید دیگه ... اونا که گردش حساب نمیگیرن که بفهمند ما پولو بلافاصله از حساب در میاریم ...پس منطقا" فک نکنم مشکلی باشه ولی شما حتما" پیگیری کن که به یه دلیله الکی خدایی نکرده رد نشی ... موفق باشی ...

tornado
May 25th, 2009, 03:34 PM
زنگ زدم سفارت؛ گفت نبايد مشكلي باشه. ولي ممكنه فردي كه براي ويزا تصميم ميگيره تو ذهنش جاي سوال بشه اين موضوع و مكاتبه كنه.
گفت 1 ماه ديگه تماس بگيرم ببينم آيا مكاتبه اي انجام شده يا نه
در ضمن گفت: حداقل صدور ويزا 2 ماه طول ميكشه

milad.ra
May 25th, 2009, 05:24 PM
دوستان یه سوال ...
KTH آخرین مهلتش برای ثبت نام 15 سپتامبره که طبق گفته coordinator تنها دلیل مورد قبول برای ثبت نام در اون تاریخ اینه که اجازه اقامت دیر جور بشه ... اگه من بخوام در آخرین مهلت ثبت نام کنم بهتره دیرتر برای ویزا اقدام کنم ... مثلا" آخرای june که تا آخر august ویزا بیاد و به 15 سپتامبر برسم ... راه دوم اینه که زود برای ویزا اقدام کنم و در عوض بهشون بگم دیر میام (فک نکنم عملی باشه! )... شما اگه بودین چه میکردین ؟

alireza_f
May 25th, 2009, 05:39 PM
دوستان چقدر شنيده ها در مورد زمان آماده شدن ويزا متفاوت . يكي از دوستان شنيده بود نفرات اولي كه اقدام كردن 10 روه ويزاشون آماده ميشه يكي ديگه از آقاي حيدري شنيده بود ويزا امسال كمتر از يك ماه آماده ميشه و يك دوست ديگه زنگ زده سفارت بهش گفتن تا 2 ماه طول ميكشه . من كه آخرش نفهميدم چي شد؟

s_badiozaman
May 25th, 2009, 05:40 PM
دوستان یه سوال ...
KTH آخرین مهلتش برای ثبت نام 15 سپتامبره که طبق گفته coordinator تنها دلیل مورد قبول برای ثبت نام در اون تاریخ اینه که اجازه اقامت دیر جور بشه ... اگه من بخوام در آخرین مهلت ثبت نام کنم بهتره دیرتر برای ویزا اقدام کنم ... مثلا" آخرای june که تا آخر august ویزا بیاد و به 15 سپتامبر برسم ... راه دوم اینه که زود برای ویزا اقدام کنم و در عوض بهشون بگم دیر میام (فک نکنم عملی باشه! )... شما اگه بودین چه میکردین ؟

چون هيچ راهي وجود نداره كه مطمئن بشي پروسه ويزا دادن چقدر طول ميكشه در اولين فرصت براي ويزا اقدام كن. به فكر دير ويزا گرفتن نباش كه ريسك داره.

سعي كن عذر ديگري براي دير رفتنت پيدا كني.

kavir
May 25th, 2009, 06:03 PM
من پارسال به خاطر دیر گرفتن ویزا یه هفته دیر ثبت نام کردم ولی‌ اصلا کسی‌ مدرکی‌ از من نخواست، تازه توی خود ویزا هم با اینکه ۱۹ اگوست صادر شده بود تاریکه ۱ آگوست زده بود، فکر نکنم خیلی‌ دنبال مدرک باشن. البته این مال پارسال kth بود

Eager
May 25th, 2009, 07:50 PM

من هم الان که نگاه می کنم می بینم عین شما هستم !!!
من هم این قسمت رو یادم رفت بنویسم. فکر کردم نیازی نیست !!!

aminrock
May 25th, 2009, 09:24 PM
بابا اینقدر این آقای حیدری رو گندش نکنین. مگه چیکارست این بابا؟ بعضیا همچین راجع بهش صحبت میکنن انگار طرف خود کنسول سفارته :D

mfarahnaki
May 25th, 2009, 09:33 PM
سلام. من مشهد هستم مدارکم را هم تکمیل کردم و می خواهم برای ویزا دانشجویی به تهران بیایم اما چون جایی را ندارم که بمانم باید صبح بیایم و شب برگردم. کسی می داند که تلفنی میشه وقت گرفت و یا کار من را یکروزه راه می اندازندو یا از دوستان و اشنایان می تواند از تهران برود و برای من وقت بگیرد؟

ali86
May 25th, 2009, 09:59 PM
سلام آقاي tornado
من اون بخش every month at my disposal رو به نرخ دلار آمريكا نوشتم. من هم بايد مثل شما پيگيري كنم؟

iraniboy
May 25th, 2009, 10:26 PM

سلام

من پارسال خالی گذاشتم.

iraniboy
May 25th, 2009, 10:29 PM
دوستان چقدر شنيده ها در مورد زمان آماده شدن ويزا متفاوت . يكي از دوستان شنيده بود نفرات اولي كه اقدام كردن 10 روه ويزاشون آماده ميشه يكي ديگه از آقاي حيدري شنيده بود ويزا امسال كمتر از يك ماه آماده ميشه و يك دوست ديگه زنگ زده سفارت بهش گفتن تا 2 ماه طول ميكشه . من كه آخرش نفهميدم چي شد؟

اول و آخر نداره. بستگی به case officer داره. حدودا 4 تا 5 هفته است ولی کسانی بودند که 3 هفته یا 6 تا 8 هفته ای گرفته اند. بعضی از این case officer ها به مرخصی تابستانی رفته و یک دو هفته پرونده ها دست نخورده می ماند!

lida_a86
May 25th, 2009, 10:33 PM
سلام. من مشهد هستم مدارکم را هم تکمیل کردم و می خواهم برای ویزا دانشجویی به تهران بیایم اما چون جایی را ندارم که بمانم باید صبح بیایم و شب برگردم. کسی می داند که تلفنی میشه وقت گرفت و یا کار من را یکروزه راه می اندازندو یا از دوستان و اشنایان می تواند از تهران برود و برای من وقت بگیرد؟

تلفنی میشه وقت گرفت اما همش اشغاله.من دیدم که به کسانی که از شهرستان میان زودتر از بقیه وقت میدن اما اینکه همون روز وقت بدن یا نه رو نمیدونم چون الانم خیلی شلوغه. فکر میکنم کس دیگه ای بتونه براتون وقت بگیره چون فقط اسم یادداشت میکنن و نیازی به مدارک نیست. بهترین کار اینه که تلفنی از خود سفارت سوال کنید.

moonomid
May 25th, 2009, 11:32 PM
سلام آقاي tornado
من اون بخش every month at my disposal رو به نرخ دلار آمريكا نوشتم. من هم بايد مثل شما پيگيري كنم؟

من هم به دلار نوشتم و مشكلي نيست
يكي هم ديدم به يورو نوشته!

moonomid
May 25th, 2009, 11:38 PM

چون شما از شهرستان مياييد اگر نتونستيد وقت بگيريد بياييد تهران و به آقاي حيدري بگيد كه از شهرستان آمده ايد ، احتمال دارد شما را همان روز قبول كنند
اگر هم آشنايي دارد مي تواند برود و به نام شما وقت بگيرد ، هيچ مداركي هم براي وقت گرفتن لازم نيست

mehdix
May 26th, 2009, 11:48 AM
زنگ زدم سفارت؛ گفت نبايد مشكلي باشه. ولي ممكنه فردي كه براي ويزا تصميم ميگيره تو ذهنش جاي سوال بشه اين موضوع و مكاتبه كنه.
گفت 1 ماه ديگه تماس بگيرم ببينم آيا مكاتبه اي انجام شده يا نه
در ضمن گفت: حداقل صدور ويزا 2 ماه طول ميكشه

دوست عزیز Tornado. لطفا شماره تلفنی که با سفارت تماس گرفتید را بنویسید. من با 23712200 تماس گرفتم، کلی هم معطل شدم . طرف که برداشت گفت که اصلا نباید این شماره رو می گرفتی. این شماره فقط واسه وقت دادنه. زنگ بزن به شماره گویا 2298314 که اینم همش مشغوله و تازه فکر نمی کنم کسی جواب بده چون "گویا" است.

ممنون از راهنمایی تون.

tornado
May 26th, 2009, 11:59 AM
دقيقا به همين شماره ها بايد زنگ بزني
بعد از اينكه يكسري چيزها رو گفت؛ ميگه كه براي قسمت ويزا يا ساير قسمت ها چه شماره اي رو بايد بگيري
ولي در كل معطلي زياد داره؛ چون كلي بايد تو نوبت تلفني وايسيد تا بتونيد با طرف حرف بزنيد ;)

SHERVIN2
May 26th, 2009, 12:47 PM
من امروز سفارت بودم. همه چی طبق روال و خوب پیش رفت. هفته پیش وقت گرفته بودم. امروز اول دانشجوهای Chalmers رو صدا کردند... کلا تمام کارا 30 دقیقه طول کشید و من 8:45 از سفارت اومدم بیرون. شماره پروندرو هم همون موقع بهم دادن. فقط به تنها چیزی که حتما توجه کنید و خیلی مهمه نحوه درست قرار گرفتن مدارک و کامل بودن اوناست. موفق باشید.

ليلا
May 26th, 2009, 01:59 PM
من قراره يكشنبه يعني ده خرداد بعد اعلام نتايج رزروها مدارك ببرم سفارت . يكبار همون اوايل كه نتايج اعلام شده بود رفتم گفت براي ويزاي دانشجويي وقت قبلي نمي خواد فقط يكشنبه تا چهارشنبه بين 2 تا 4 مدارك تحويل گرفته مي شه.
تلفني هم پرسيدم خانومه گفت وقت قبلي نمي خواد . اينجا بچه ها حرف وقت گرفتن مي زنند. چطوريه ؟ لطفا زود من و راهنمايي كنيد حداقل برم وقت بگيرم. >:(
:-\

سيب سرخ حوا
May 26th, 2009, 03:03 PM
چرا وقت قبلي مي خواهد بعلت ازدحام جمعيت ;D

خود من امروز يعني 5/3/88 رفتم سفارت ساعت 10 صبح اونجا بودم و وقت گرفتم محض اطلاعتون واسه چهارشنبه هفته آينده اونم نه شماره هاي اول كه شماره 24 بهم نوبت دادن. فك كن چه شلوغ پلوغي بشه 2 روز ديگه كه رزرو ها رو هم اعلام كنن بهتره توي همين هفته وقت بگيري كه زياد كارهات به تأخير نخوره. ;)

من BS بانك ( بانك پارسيان ) رو هم همين امروز گرفتم كه ازشون خواستم معادل دلار و كرون و نرخ برابريشون رو حتماً قيد كنن كه زحمتشو كشيدن اونم رويهم نيم ساعت وقتمو نگرفت ! :D

ليلا
May 26th, 2009, 03:44 PM
چه بد :'( دو تانكته ديگه يكي اينكه براي وقت گرفتن مدرك خاصي لازمه؟ (هر كي يه چيزي ميگه) دوم اينكه زمان خاصي بايد مراجعه كرد يا هر زمان بريم وقت مي دن (ساعات كار سفارت براي وقت دادن كيه؟)

سيب سرخ حوا
May 26th, 2009, 04:22 PM
چه بد :'( دو تانكته ديگه يكي اينكه براي وقت گرفتن مدرك خاصي لازمه؟ (هر كي يه چيزي ميگه) دوم اينكه زمان خاصي بايد مراجعه كرد يا هر زمان بريم وقت مي دن (ساعات كار سفارت براي وقت دادن كيه؟)

نه عزيزم هيچ مدركي لازم نيست از من كه چيزي نخواستن يه آقايي (فكر كنم همون حيدري معروف باشه ;D ) پشت يه پنجره كوچيك نام و نام خانوادگي و دانشگاه پذيرفته شده رو پرسيد بعدم به هم نوبت داد. به همين سادگي .
ساعت خاصي نداره شما سعي كن تا قبل از 12 ظهر اونجا باشي چون فقط يه نوبت بهت ميده ديگه نمي خواهد چيزي رو چك كنه كه.

aminrock
May 26th, 2009, 04:27 PM

برای وقت گرفتن هیچ مدرکی لازم نیست. حتی دیگران هم میتونن برای شما وقت بگیرن.
با توجه به جمله قبلی هر وقت که برین سفارت میتونین وقت بگیرین. وقت گرفتن هم اینطوریه که به ازای روزهای هفته یه سری لیست وجود داره که هر لیست اگه اشتباه نکنم 30 نفر ظرفیت داره. شما به آقای حیدری میگی تو هر لیستی که دوست داشتی( به شرط اینکه جای خالی داشته باشه) اسمت رو اضافه کنه.

پ.ن: به نظر من خیلی سیستم مسخره ای هست. مخصوصا برای کسانی که راهشون دوره. بخاطر اینکه اسمشون ته یه لیست نوشته بشه که 5 دقیقه هم کار نمیبره باید راه بیفتن برن تا سفارت. کاش سفارت هر چه زودتر یه سیستم وقت گیری غیرحضوری راه بندازه.

SHERVIN2
May 26th, 2009, 07:13 PM
دو تا نکته : 1.اینکه شما تو لیست نفر چندم باشی هیچ ربطی به این نداره که کی میری تو سفارت چون از روی اسم دانشگاه صدا میکنند. مثلا ممکنه ساعت 8 دانشگاه چالمرز رو صدا کنند و نفر شماره 1 و 7 و 20 که پذیرفته شده های چالمرز هستن برن تو ( در مورد توریستی ها فرق میکنه و اونا به ترتیب شماره میرن ) 2. اگه روزی که میخواهین وقت بگیرین مدارکتون همراهتون باشه خیلی بهتره چون میتونین همون موقع بدین نگاه کنن و مرتبش کنن ( البته اگه ازدحام زیاد نباشه ).

hn
May 26th, 2009, 07:32 PM
امروز سفارت بودم با وقت قبلی، یه عده صبح زود اومده بودن و یه لیست نوشته بودن که از رو اون واسه هفته دیگه وقت بدن یهشون، یعتی همون صبح وقت سه شتبه آیتده پر شد.

یه نکته اینکه که نامه بانکنون مربوط به حساب سپرده بلند مدت نباشه که برتون می گردونند و حسابی یاشه که بشه هر زمان خواستید پول برداشت کنید.

من KTH بودم که از 7 اونجا بودم و ساعت 12 کارم تموم شد..لگر وقت دارید صبح ساعت 7:30 اونجا باشید که اگه از دانشگاهتون رد بشه دیگه باید بمونبد اون آخرها

دوستان یه سوال ...اونایی که همون موقع شماره پیگیری رو بهشون ندادن کی باهاشون تماس گرفتن؟ چه ساعتی که شماره پیگیری رو بهشون بدن؟؟؟؟

ممنون

hamedking
May 26th, 2009, 07:45 PM
دوستان یه سوال ...اونایی که همون موقع شماره پیگیری رو بهشون ندادن کی باهاشون تماس گرفتن؟ چه ساعتی که شماره پیگیری رو بهشون بدن؟؟؟؟

معمولاً حداكثر تا روز بعد بهتون زنگ مي زنند و شماره رو ميگند .

hn
May 26th, 2009, 08:52 PM
معمولاً حداكثر تا روز بعد بهتون زنگ مي زنند و شماره رو ميگند .

نمی دونید حدودا چه ساعتی در صبح ممکنه تماس بگیرن؟؟

TPP
May 26th, 2009, 11:35 PM
سلام کسی می دونه حساب وام بانک مسکن مورد قبول هست؟

tornado
May 27th, 2009, 12:16 AM
سلام کسی می دونه حساب وام بانک مسکن مورد قبول هست؟

حسابي كه تحت عنوان حساب وام بانك مسكن نداريم؛ اگه منظورتون حساب هاي پس انداز سرمايه گذاري ها و صندوق پس انداز سرمايه گذاري هاي بانك مسكن هست كه پول مي گذارند توش و بعد يك مدت وام خونه بهتون تعلق مي گره؛ بله مي شه از اون ها bank statement گرفت ولي بايد حساب به نام خودتون باشه وگرنه سفارت قبول نمي كنه
انتقال اون حساب ها هم فقط بين بستگان درجه (پدر، مادر، خواهر، برادر و .. ) امكان پذيره

lifeject
May 27th, 2009, 12:39 AM
نامه بانکنون مربوط به حساب سپرده بلند مدت نباشه که برتون می گردونند و حسابی یاشه که بشه هر زمان خواستید پول برداشت کنید.

اينو مطمئنين كه به بلند مدت بودن گير مي دن...؟؟
من تو تاپيك bank statement ديدم نوشته هر حسابي در هر بانكي
من از سپرده بلند مدتم پرينت حساب گرفتم و ترجمه كردم و تموم شده ...!
BS گرفتن با سپرده بلند مدت كه به نفع اوناس --نشون ميده پول مال خودمونه

زود جواب بدين please ---كه برم درستش كنم

mehdix
May 27th, 2009, 09:25 AM
یه نکته اینکه که نامه بانکنون مربوط به حساب سپرده بلند مدت نباشه که برتون می گردونند و حسابی یاشه که بشه هر زمان خواستید پول برداشت کنید.

دوست عزیز hn، شما مطمئنید حساب بلند مدت نمیشه، آخه من حساب بلند مدت برده بودم؟ یعنی باید چی کار کنم؟

lifeject
May 27th, 2009, 11:24 AM
نامه بانکنون مربوط به حساب سپرده بلند مدت نباشه که برتون می گردونند و حسابی یاشه که بشه هر زمان خواستید پول برداشت کنید

كسي از دوستان هست كه با سپرده بلند مدت BS گرفته باشه؟؟؟
دوستان يكي جواب بده pleasee اخه فردا هم تعطيله - كارمون لنگ ميشه

moonomid
May 27th, 2009, 03:05 PM
دوستان توجه كنند كه حتما" مبلغ my own money‌ را پر كنند ! (به يورو ، كورون يا دلار)

دوستاني هم كه قبلا" ننوشته بودند و مدارك را داده بودند چون ان خانم محترم مدارك را چك مي كنه به احتمال خيلي خيلي زياد مشكلي براشون پيش نمياد

moonomid
May 27th, 2009, 03:08 PM
دوستان حتما" ساعت 8 اونجا باشند چون دانشگاه دانشگاه مي فرستند تو ! ;)

مثلا" اگر اولي chalmers هست افرادي كه آنروز نوبت دارند و chalmers هستند ميرن تو و بعد طبق ليست ميره جلو!

moonomid
May 27th, 2009, 03:16 PM
دوستان قبل از رفتن به سفارت مدارك را به صورت زير مرتب كنند و كليپ بزنند!(نه منگنه!)

بعدش كه رفتيد داخل خود آقاي حيدري براتون منگنه ميزنه!(چون ميدونه چه طوري بزنه)

مدارك اصلي:

1 - عكس
2 - فرم
3 - پذيرش (پرينت استودرا يا نامه پذيرش)
4 - Bank Statement
5 - كپي پاسپورت (حتما" 7 صفحه اول باشه!)

مدارك كپي :

همش مثل بالاست فقط فيش و پاكت نامه به اين قسمت اضافه مي شود

*** اصلا" به كپي كردن فيش نيازي نيست و همان اصل آن كافي هست
*** هنگام كليپ زدن دقت كنيد كه باعث خط افتادن عكس و خرابي عكس نشويد (يكي دوتا اضافه داشته باشيد)
*** هنگامي كه ان خانمه عكس را مي خواهد اسكن كند حتما" يك عكس اضافي داشته باشيد كه بهش بديد اسكن كند چون مجبور مي شود عكس شما را باز كند و دوباره منگنه بزنه و كمي عكس شما خراب مي شود
(براي خوش قيافه تر شدن شما مي گم ;D)

moonomid
May 27th, 2009, 03:24 PM

من امروز سفارت بودم و چند نفري بلندمدت اورده بودند و هيچ كسي بهشون گير نداد
hn عزيز لطف مي كنيد دليل بياوريد كه چرا فبول نكردند؟

lifeject
May 27th, 2009, 03:39 PM
من امروز سفارت بودم و چند نفري بلندمدت اورده بودند و هيچ كسي بهشون گير نداد
hn عزيز لطف مي كنيد دليل بياوريد كه چرا فبول نكردند؟

منم الان زنگ زدم قسمت دانشجويي - گفت مشكل نداره

milad.ra
May 27th, 2009, 04:20 PM
بچه ها من هنوز دارم دور خودم میچرخم ... اول یکی منو نگه داره لطفا" ... ممنون

الان زنگ زدم سفارت (مشهدم) واسه 7 مرداد (!!!) وقت گرفتم یعنی دو ماه دیگه ... گفت نگران نباش دو هفته بعدش ویزات آمادس ... نمیدونم اگه بیایم تهران و هر روز بریم دم سفارت فایده ای داره ؟ ممکنه بعضیا وقت گرفته باشن و نیان ما به جاشون جایگزین شیم ...

lida_a86
May 27th, 2009, 04:32 PM

الان زنگ زدم سفارت (مشهدم) واسه 7 مرداد (!!!) وقت گرفتم یعنی دو ماه دیگه ... گفت نگران نباش دو هفته بعدش ویزات آمادس ... نمیدونم اگه بیایم تهران و هر روز بریم دم سفارت فایده ای داره ؟ ممکنه بعضیا وقت گرفته باشن و نیان ما به جاشون جایگزین شیم ...

آآآآآآآآ...دو ماه دیگه؟ کی گفته ویزای دانشجویی دو هفته ای آماده میشه؟ شاید فکر کرده واسه توریستی وقت میخواین! بابا شما حتما یه دوستی آشنایی تهران دارید دیگه، بفرستید براتون یه وقت بگیره واسه هفته دیگه، نه نهایتش دو هفته دیگه، به همین سادگی!

milad.ra
May 27th, 2009, 05:10 PM
آآآآآآآآ...دو ماه دیگه؟ کی گفته ویزای دانشجویی دو هفته ای آماده میشه؟ شاید فکر کرده واسه توریستی وقت میخواین! بابا شما حتما یه دوستی آشنایی تهران دارید دیگه، بفرستید براتون یه وقت بگیره واسه هفته دیگه، نه نهایتش دو هفته دیگه، به همین سادگی!

آره خودمم به همین نتیجه رسیدم چون دو روز پیش که دوستم رفته بود براش وقت داده بود برای هفته دیگه باید بگم واسه منم یه وقت بگیره ... ممنون

moonomid
May 27th, 2009, 05:14 PM

نه بابا چه خبره!!!
اين همه دانشجو نداريم كه تا 7 مرداد پر شده باشه!
شما اگر آشنايي در تهران داره بگو بره همون صبح آقاي حيدري بهش وقت ميده
تلفني جواب نمي گيري
توريسيتي جديدا" خيلي شلوغ شده

سفارت 6 تا اتاق داره فقط اتاق شماره 2 دانشجويي هست و 5 تاش فقط توريستي كار مي كنند

sweden in process
May 27th, 2009, 06:12 PM
نه بابا چه خبره!!!
اين همه دانشجو نداريم كه تا 7 مرداد پر شده باشه!
شما اگر آشنايي در تهران داره بگو بره همون صبح آقاي حيدري بهش وقت ميده
تلفني جواب نمي گيري
توريسيتي جديدا" خيلي شلوغ شده

سفارت 6 تا اتاق داره فقط اتاق شماره 2 دانشجويي هست و 5 تاش فقط توريستي كار مي كنند

منم دادم برام وقت گرفتن از شیراز دارم می آم تهران .یکشنبه این هفته برای یکشنبه هفته بعد وقت دادن.هیچی هم نمی خواد فقط اسم و فامیل خودتون و اسم دانشگاهی که قبول شدین.

mtg1983
May 27th, 2009, 07:33 PM
سلام دوستان،
من امروز واسه دوشنبه 08 June وقت گرفتم.اقاي حيدري بهم گفت شماره 30 هستم ولي نگفت ساعت چند بيا! در ضمن از دانشگاه BTH پذيرش دارم. يعني بايد از صبح اول وقت اونجا باشم تا نوبتم بشه؟

milad.ra
May 27th, 2009, 07:44 PM
سلام دوستان،
من امروز واسه دوشنبه 08 June وقت گرفتم.اقاي حيدري بهم گفت شماره 30 هستم ولي نگفت ساعت چند بيا! در ضمن از دانشگاه BTH پذيرش دارم. يعني بايد از صبح اول وقت اونجا باشم تا نوبتم بشه؟

دو تا نکته : 1.اینکه شما تو لیست نفر چندم باشی هیچ ربطی به این نداره که کی میری تو سفارت چون از روی اسم دانشگاه صدا میکنند. مثلا ممکنه ساعت 8 دانشگاه چالمرز رو صدا کنند و نفر شماره 1 و 7 و 20 که پذیرفته شده های چالمرز هستن برن تو ( در مورد توریستی ها فرق میکنه و اونا به ترتیب شماره میرن )

sweden in process
May 27th, 2009, 07:56 PM
می شه یک نفر آدرس دقیق سفارت رو بگه؟

و این که می گن پاکت تمبردار لازم است می شه از نزدیک سفارت تهیه کرد؟

software
May 27th, 2009, 08:20 PM

من BS بلند مدت یک سایه از بانک پاسارگاد دادم و بهم گیر ندادند

mariaa
May 27th, 2009, 08:43 PM
می شه یک نفر آدرس دقیق سفارت رو بگه؟

و این که می گن پاکت تمبردار لازم است می شه از نزدیک سفارت تهیه کرد؟
برای آدرس: http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=5978.30
بله نزدیکه سفارت 500 تومن میدی یه تمبر و پاکت بهت میدن.بیمه ایران سر کوچه.

moonomid
May 28th, 2009, 08:25 AM
سلام دوستان،

بله
شانست اگر قبل شما مثلا" 10 نفر اول يكيشون BTH باشه اون موقع شما زودتر ميريد داخل

hn
May 28th, 2009, 10:30 AM
من اون روزی که سفارت بودم یکی نقص مدارک خورده بود بهش و دوباره BS آورده بود. ازش که پرسیدم گفت حسابم بلند مدت بود و حتی دوره بلند مدتش ماه دیگه تموم میشد ازش قبول نکرده بودن دوباره از یه حساب دیگه آورده بود. گفتن باید جاری باشه یعنی محدودیت زمانی برای برداشتش نداشته باشید. این چیزی بود که خودم دیدم. خود دانید

tornado
May 28th, 2009, 10:36 AM
دوستان كسي درباره bank statement در سوئد اينجا مطلب ننويسه.
براي اين موضوع به اينجا مراجعه كنيد:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=698.msg143394;topicseen#msg143394

nafas
May 28th, 2009, 08:21 PM
سلام
اونایی که رفتین سفارت : تو پاستون مهر زدن؟

aminrock
May 28th, 2009, 08:44 PM
نخیر!

amd
May 28th, 2009, 09:46 PM
با سلام به دوستان،

این فرم رو خانمی که مدارک رو تحویل می‌گرفت به من داد و گفت که رو در و دیوار سفارت (یه جای مناسب!) بچسبونم. فکر می‌کنم این انجمن از در و دیوار سفارت بیشتر بیننده داره. حقیقتش من نتونستم چهل صفحه قبلی این تاپیک رو بخونم که ببینم تکراری هست یا جاش مناسب هست یا نه! توضیحات کاربردی خودم رو به رنگ قرمز اضافه کردم. امیدوارم سودمند باشه.

اگه مدیران انجمن صلاح دونستن تاپیک مستقل با عنوان مشخص درج کنند که دسترسی به اون آسونتر و سریعتر باشه.

آرزوهاتونو رها نکنید!
;)

SHERVIN2
May 28th, 2009, 11:02 PM
سلام
اونایی که رفتین سفارت : تو پاستون مهر زدن؟

خیر

ali_fa
May 29th, 2009, 01:32 PM
سلام،

من چهارشنبه 27 می، رفتم سفارت، من از مشهد اومدم و وقت قبلی هم نداشتم صبح ساعت 8:30 رسیدم. سفارت بسیار شلوغ بود. با آقای حیدری صحبت کردم و گفتم وقت ندارم، وقتایی که میداد واسه دو هفته بعد بود، آقا خلاصه که ما ناامید نشدیم، رفتم پول و ریختم عکس و پاکتم گرفتم، برگشتم. مدارکمو دادم به حیدری تا مرتب کنه، همونجا بهش گفتم آقای حیدری من مدارکم که کامله از شهرستانم اوومدم. ، اگه میشه یه کاری بکنید. اونم اسممو نوشت آخر لیست. خلاصه که همونروز کارم انجام شد. البته تا ساعت 3:30 واستادم دم سفارت. اون روز تقریبا ده نفر دیگه ام مثه من بودن که وقت نداشتن. همه رو همون آخر وقت فرستاد تو. و فرداش هم (5 شنبه ) تماس گرفتن و شماره پروندرو دادن. البته من چون همراهم ایرانسله نتونسته بودن تماس بگیرن، به شماره خونه زنگ زدن، پس حتما دو تا شماره تو فرم بنویسین.

قابل توجه دوستان شهرستانی !

sasahar
May 30th, 2009, 02:19 PM
سلام
من late application داشتم و از lulea امروز پذیرش گرفتم. چون کشور دیگه ای هم apply کردم، منتظر نتیجه اش هستم و اولویت بالاتری برام داره. کسی می دونه چقدر می شه برای گرفتن وقت سفارت صبر کرد، چون نمی خوام فعلا از دستش بدم؟ وقتی بخوان ویزا بدن چقدر پاسپورت رو پیش خودشون نگه می دارند؟ چون نمی خوام اگه قرار شد سفارت کشور دیگه ای برم بی پاسپورت بمونم!

hamedking
May 30th, 2009, 02:42 PM
سلام
من late application داشتم و از lulea امروز پذیرش گرفتم. چون کشور دیگه ای هم apply کردم، منتظر نتیجه اش هستم و اولویت بالاتری برام داره. کسی می دونه چقدر می شه برای گرفتن وقت سفارت صبر کرد، چون نمی خوام فعلا از دستش بدم؟ وقتی بخوان ویزا بدن چقدر پاسپورت رو پیش خودشون نگه می دارند؟ چون نمی خوام اگه قرار شد سفارت کشور دیگه ای برم بی پاسپورت بمونم!

شما بهتره حداکثر دو ماه مونده به شروع ترم برای ویزا اقدام کنی تا فرصت کافی داشته باشی ( اگر چه ممکنه حتی ویزات یکماهه بیاد )
سفارت سوئد پاسپورت شما رو نگه نمیداره هیچ مهری هم توش نمی زنه فقط موقع گرفتن مدارک ، مشخصات شما با اصل پاسپورت چک می شه و بعد بهتون برگردانده می شود .

pegah
May 30th, 2009, 09:26 PM
سلام، من يه پذيرش از آلمان دارم و يه پذيرش از سوئد كه مداركمو تحويل سفارت دادم. چون ويزاي سوئدم زودتر مياد ميتونم برم سوئد و ازونجا با پذيرش آلمان برم آلمان؟
يعني ويزاي سوئد از همون اولش شينگنه؟

azim_utd
May 30th, 2009, 09:30 PM
سلام، من يه پذيرش از آلمان دارم و يه پذيرش از سوئد كه مداركمو تحويل سفارت دادم. چون ويزاي سوئدم زودتر مياد ميتونم برم سوئد و ازونجا با پذيرش آلمان برم آلمان؟

بله ویزای سوئد شینگنه و با اون می تونین به آلمان هم سفر کنید.

lida_a86
May 30th, 2009, 11:13 PM

اگه اشتباه متوجه شدم ببخشید، اما تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواین با ویزای دانشجویی سوئد برید آلمان درس بخونید و فکر نمیکنم این امکان پذیر باشه.درسته ویزای دانشجویی سوئد مثل ویزای شینگن میمونه و میشه باهاش به سایر کشورهای عضو شینگن مسافرت کرد اما برای تحصیل فکر میکنم متفاوته. از طرفی تا جایی که یادم میاد تو همین فروم یا جای دیگه خوندم که با ویزای دانشجویی سوئد بیشتر از سه ماه نمیشه تو یه کشور اروپایی دیگه موند. البته اگه منظورتون ورود از سوئد و رفتن به آلمان باشه که خب مشکلی نیست.

neshaat
May 30th, 2009, 11:24 PM
یک سئوال می توانیم یک بار برای دریافت فرم ها و لیست مدارک برویم و بعد از تکمیل مدارک در روز های بعد مراجعه کنیم؟ کسی اگر سئوالی داشته باشیم پاسخگو هست؟( من سئوالی را با ایمیل پرسیدم ولی جواب نگرفتم.)

سلام دوستان

چند تا مطلب رو خواستم اینجا اضافه کنم که جواب تعداد زیادی از Post های قبلی هست:

1- تمام مدارک همونایی هست که تو سایت ذکر شده. اصلا نیازی نیست که مدارک اضافه ببرید. چون فقط اعصاب اونا رو خورد می کنید و اونا مدارک اضافه رو دوباره بهتون بر می گردونن. اگه قبلا به سفارت کانادا یا انگلستان رفته باشید ممکنه این ذهنیت رو پیدا کرده باشید که باید کوهی از مدارک رو ببرین چرا که ممکنه هر چیزی رو از شما خواسته باشن ولی سفارت سوئد اصلا اینجور نیست.

2- دم سفارت یه کاغذ A4 بهتون می دن که تمام مدارک مورد نیاز اونجا نوشته و حتی این رو هم نوشته که حتما از تمام مدارک باید یک نسخه کپی هم داشته باشید (علی رغم یکی از دوستان که نوشته بود این رو جایی ننوشته)

3- هیچ عکاسی خاصی توسط سفارت توصیه نشده، من خودم روز قبلش با دوربین دیجیتال خودم از خودم عکس گرفتم بعد فایلش رو بردم عکاسی و برام چاپ کرد و هیچ مشکلی هم از عکس من نگرفتن. فقط مساله اینه که ممکنه عکاسی که دقیقا شرابط عکس گرفتن واسه سفارت سوئد رو بدونه نشه راحت پیدا کرد واسه همین راحت ترین کار گرفتن عکس از همون عکاسی هست. مخصوصا که من تعداد زیادی از متقاضی ها رو دیدم که به عکسشون گیر داده بودن و مجبور شدن دوباره برن از همین عکاسی عکس بگیرن. روی روتوش عکس خیلی خیلی حساسن.. این رو دقت کنین.

4- فرم pdf که واسه Residence Permit for Studies هست رو می تونیین از سایت بگیرین نیازی نیست به Word تبدیلش کنین. خود این فایل Fillable هست و می تونین توش تایپ کنین و اگه این کار رو بکنین کارمند سفارت خیلی خوشش میاد. (خانم کشوری به من گفت به بقیه دانشجو ها هم بگو مثل تو فرم هاشون رو پر کنن )فقط مشکل اینه که یه فایل Fillable pdf رو وقتی تکمیل کنین نمی تونین Save کنین و باید همونجا پرینت بگیرین که البته واسه این کار هم اگه بخواین می تونین به صورت فایل tiff و یا pdf خروجی پرینت بگیرین و بعد از اون فایل ایجاد شده پرینت بگیرین. دقت کنین که امضای زیر فرم ها حتما باید اصل باشه حتی واسه نسخه دوم (کپی) فرم درخواست ویزا

5- حتما تو قسمت تلفن تو فرم ویزا هرچی تلفن دارین بنویسین و فقط به یه تلفن اکتفا نکنین. با استفاده از این تلفن ها به شما تماس میگیرن که ویزاتون حاضره. خودشون هم تاکید می کنن که هرچی تلفن دارین بنویسین که اگه موبایلتون در دسترس نباشه ما اعصاب نداریم که هی redial کنیم.

6- ترجیحا مدارکتون رو منگنه نکنین (مثلا صفحات کپی پاسپورت رو) چون آقای حیدری مجددا باید با فرمت خاصی اینا رو به هم منگنه کنه و کلی اعصابش خورد میشه تا منگنه های شما رو باز کنه

7- Bank Statement ای که می برین حتما باید نرخ ارز (مثلا تبدیل ریال به دلار آمریکا) توش نوشته شده باشه و اگه مشخصا ننوشته که موجودی شما چند دلار (یا کرون) هست خودتون زیرش بنویسین (مثلا Balance = 28,000 US dollar) این کار رو حتما انجام بدین (فرامش نکنین) چون خیلی مهمه

باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم..

neshaat
May 30th, 2009, 11:28 PM
سلام

سلام

خوشبختانه پاسپورت رو اصلا نگه نمی دارن. بهتون بر می گردونن و وقتی ویزا Ok شد باهاتون تمای می گیرن که پاسپورت با بیارین و فردای اون روز می تونین پاسپورت رو تحویل بگیرین. طبق اطلاعات سایت Migrationsverket صدور اجازه اقامت دانشچویی بین 8 تا 12 هفته ممکنه طول بکشه

اگه باز سوالی هست در خدمتم

alireza_f
May 31st, 2009, 11:06 AM
سلام

خوشبختانه پاسپورت رو اصلا نگه نمی دارن. بهتون بر می گردونن و وقتی ویزا Ok شد باهاتون تمای می گیرن که پاسپورت با بیارین و فردای اون روز می تونین پاسپورت رو تحویل بگیرین. طبق اطلاعات سایت Migrationsverket صدور اجازه اقامت دانشچویی بین 8 تا 12 هفته ممکنه طول بکشه

اگه باز سوالی هست در خدمتم

سلام
من تا الان شنيده بودم صدور ويزا بين 3 تا 8 هفته طول ميكشه ! شما كجا خوندين بين 8 تا 12 هفته طول ميكشه؟ بچه هاي پارسال هم اكثرا تا حداكثر 2 ماه گرفتند

ليلا
May 31st, 2009, 11:13 AM
براي ذخيره كردن مطالبي كه توي فرم pdf نوشتيد ، به مطلب راهنمايي براي پر كردن فرم سفارت مراجعه كنيد

deymahe57
May 31st, 2009, 03:25 PM
اگه اشتباه متوجه شدم ببخشید، اما تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواین با ویزای دانشجویی سوئد برید آلمان درس بخونید و فکر نمیکنم این امکان پذیر باشه.درسته ویزای دانشجویی سوئد مثل ویزای شینگن میمونه و میشه باهاش به سایر کشورهای عضو شینگن مسافرت کرد اما برای تحصیل فکر میکنم متفاوته. از طرفی تا جایی که یادم میاد تو همین فروم یا جای دیگه خوندم که با ویزای دانشجویی سوئد بیشتر از سه ماه نمیشه تو یه کشور اروپایی دیگه موند. البته اگه منظورتون ورود از سوئد و رفتن به آلمان باشه که خب مشکلی نیست.

شما میتونید با ویزای دانشجویی سوئد به سوئد بیایید و اگر دانشگاه مورد تاییدتان نبود، به آلمان بروید ولی توجه کنید که برای اینکه در دانشگاهی که در آلمان پذیرش شده اید مشغول به تحصیل شوید، باید همان پروسه ای که برای گرفتن ویزای دانشجویی در سفارت سوئد طی کردید را در سفارت آلمان در تهران هم طی کنید یعنی در مجموع باید دو ویزای جداگانه تحصیلی داشته باشید.در غیر اینصورت، از طریق سوئد فقط میتونید توریستی از آلمان دیدن کنید چون دلیل دیگری برای ماندن ندارید.

newlife
June 1st, 2009, 03:40 PM
با سلام.
من شنیدم که میشه وضعیت ویزا رو توی سایت سفارت سوئد با وارد کردن شماره پرونده چک کرد. کسی اینکار رو انجام داده؟
میشه لطفا لینک آدرس رو اینجا بگذارید. ممنونم
ضمنا من 20 روزی هست که مدارکم رو برای ویزا دادم سفارت و دیروز که تماس گرفتم گفتند هنوز به هیچ آفیسری ارجاع نشده!!!!!!

neshaat
June 1st, 2009, 11:33 PM
با سلام.
من شنیدم که میشه وضعیت ویزا رو توی سایت سفارت سوئد با وارد کردن شماره پرونده چک کرد. کسی اینکار رو انجام داده؟
میشه لطفا لینک آدرس رو اینجا بگذارید. ممنونم
ضمنا من 20 روزی هست که مدارکم رو برای ویزا دادم سفارت و دیروز که تماس گرفتم گفتند هنوز به هیچ آفیسری ارجاع نشده!!!!!!

سلام.

تا اونجایی که من میدونم و دنبال کردم جایی واسه وارد کردن شماره پرونده و پیگیری آنلاین پرونده وجود نداره. تنها میشه تلفنی از Public telephone مرکز مهاجرت در سوئد migrationsverkt.se و یا از همین سفارت سوئد در تهران به صورت تلفنی سوال کرد. منم 10 می مدارک رو کامل تحویل دادم و هفته پیش که زنگ زدم دقیقا همین رو بهم گفت و گفت که 3 هفته دیگه زنگ یزن.

سيب سرخ حوا
June 2nd, 2009, 10:23 AM
من اهل شايعه سازي نيستم فقط سوالم اينه كه درسته كه به دوره هاي ليسانس سختتر از فوق ويزا ميدن؟

ليلا
June 2nd, 2009, 10:52 AM
سلام
بچه ها كسي خبر داره كه اين روزا سفارت شلوغه يا خلوته؟ من مداركم آمادست ولي بهم يكشنبه وقت دادن . اگه خلوته برم تو صف وايسم زودتر مداركم رو بدم. :-X

hamedking
June 2nd, 2009, 11:17 AM
من اهل شايعه سازي نيستم فقط سوالم اينه كه درسته كه به دوره هاي ليسانس سختتر از فوق ويزا ميدن؟

اصلاً اینطور نیست شاید سختیش این باشه که فقط مبلغ BS بالاتری میخواد . به طور کلی سیستم ویزای سوئد خیلی روتینه و اگر مدارکتون کامل باشه دلیلی برای ویزا نگرفتن ندارید و مثل کشورهایی مانند کانادا و ... نیست که به دلایل مختلف ( مثل tie نداشتن به مملکت و ... ) ممکنه ریجکت کنه .

aminrock
June 2nd, 2009, 01:14 PM
سلام
بچه ها كسي خبر داره كه اين روزا سفارت شلوغه يا خلوته؟ من مداركم آمادست ولي بهم يكشنبه وقت دادن . اگه خلوته برم تو صف وايسم زودتر مداركم رو بدم. :-X

سلام.
خوب وقتی به شما یکشنبه وقت دادن به این دلیل بوده که روزهای قبل از یکشنبه بطور کامل وقتشون پر بوده. این روزها شلوغ ترین روزهای سفارت هست و بعیده که خلوت باشه.
در صورتیکه شرایط خاصی دارین، مثلا قراره از شهرستان بیاین، معمولا بهتون اجازه میدن که خارج از نوبت مدارک رو تحویل بدین.

zahra_h
June 2nd, 2009, 03:12 PM
سلام من امروز سفارت بودم برای ویزای دانشجویی زیاد شلوغ نبود.هر ند من به خاطر نداشتن عکس خیلی الاف شدم ولی اونایی هم که وقت نداشتن میتونستن بمونن و به احتمال زیاد آخر وقت برن تو.

sweden in process
June 2nd, 2009, 09:39 PM
سلام

سیستم اینجوری که سفارت هر روز 35 نفر رو الان وقت میده.حالا اگر افرادی که وقت داشتن نیان آقای حیدری اول اولویت رو به دوستان شهرستانی می دن بعد هم به تهرانی ها که آن روز وقت نداشتن.منطقی است نه؟!

ali_fa
June 3rd, 2009, 12:00 PM
بچه ها شماره پرونده ای که میدن 4 رقمیه دیگه ؟ درسته ؟ چون من موبایلم در دسترس نبوده به خونه زنگ زده بودن، مامانم یادداشت کرده.

s_badiozaman
June 3rd, 2009, 12:03 PM
بچه ها شماره پرونده ای که میدن 4 رقمیه دیگه ؟ درسته ؟ چون من موبایلم در دسترس نبوده به خونه زنگ زده بودن، مامانم یادداشت کرده.

بله عزيز

ayat1
June 5th, 2009, 09:49 PM
من 10 می مدارکم رو برای ویزا تحویل دادم.

1- کسی هست که ویزاش اومده باشه؟

2- کسی میدونه اگه چند روز دیگه تماس بگیرم و بگن ویزا حاضره، تا چند روز وقت دارم پاسپورتم رو ببرم؟ مثلا اگه یک ماه بعدش برم امکان داره ویزارو نزنن تو پاسپورتم؟

مرسی

VahidK
June 6th, 2009, 11:22 PM
سلام بچه ها

آقا براي من يك چيزي پيش اومده كه خيلي ذهن منو مشغول كرده. چند روز پيش رفتم سفارت مدارك خودم و خانوممو تحويل داديم. فقط من و خانومم هر كدوم BS جدا داشتيم. من 28 و خانومم 20 ميليون هر كدوم تو يك حساب جدا. اول اينكه يك جايي يكي نوشته بود اگه خيلي زيادتر از حد لازم پول داشته باشي ممكنه فكر كنن كه ميخواي بموني و بهت ويزا ندن. بعدشم اون خانومه چند بار از خانومم پرسيد كه BS تو جدا بود هان؟!؟! مارو ترسوند.... نظرتون چيه؟ ممكنه مشكلي پيش بياد؟

در ضمن اگه مدارك منو خانوممو با هم تفرسته، ممكنه ويزامون با فاصله بياد؟

خدا خير بده هر كي جواب بده.

arash
June 7th, 2009, 04:07 AM
سلام بچه ها

آقا براي من يك چيزي پيش اومده كه خيلي ذهن منو مشغول كرده. چند روز پيش رفتم سفارت مدارك خودم و خانوممو تحويل داديم. فقط من و خانومم هر كدوم BS جدا داشتيم. من 28 و خانومم 20 ميليون هر كدوم تو يك حساب جدا. اول اينكه يك جايي يكي نوشته بود اگه خيلي زيادتر از حد لازم پول داشته باشي ممكنه فكر كنن كه ميخواي بموني و بهت ويزا ندن. بعدشم اون خانومه چند بار از خانومم پرسيد كه BS تو جدا بود هان؟!؟! مارو ترسوند.... نظرتون چيه؟ ممكنه مشكلي پيش بياد؟

تو این دو سالی که خبرهای بچه ها رو دنبال میکردم هیچ ریجکتی به خاطر زیادی پول نشنیدم، پس نگران نباشید.

در مورد با فاصله اومدن هم نظری ندارم. فقط توجه داشته باشید که سرعت اومدن ویزا هم به زمان ارسال از اون طرف و هم به زمان پاسخ آفیسر پرونده شما در سوئد بستگی داره، یعنی ممکنه یکی دیرتر بفرسته زودتر بیاد و بالعکس. اما در مورد شما، چون زن و شوهرید، شاید هر دو تا با هم بررسی بشه که در این صورت جواب با هم میاد.

s_badiozaman
June 7th, 2009, 09:07 AM
سلام بچه ها

اتفاقا من و خانمم BS مشترك داشتيم كه به نام من بود. اولش گير دادن كه هر كسي بايد BS جدا داشته باشه و آقاي حيدري رفت و پرسيد و برگشت گفت مشكلي نداره. بعدش هم چند بار به ما گفتن شما همونايي هستيد كه BS منشترك داشتيد؟!

نگران نباش اين سوال ها هيچ معنايي نداره! براي من هم كه بر عكس شما بود الكي گير دادن و بعد قبول كردن.

aminrock
June 7th, 2009, 10:25 AM
سلام. من هم یه سوال راجعه به BS داشتم.
من BS ای که ارائه دادم شامل دو تا حساب بود ، یه حساب کوتاه مدت 18 میلیونی و یه حساب 1 ساله 6 میلیونی که دی ماه سر رسیدشه. از چند نفر شنیدیم که حساب بلند مدت دردسر ساز میشه.
دوستانی که تجربه دارت لطفا نظرشون رو بگن. ممکنه به BS من گیر بدن؟

ضمننا BS برادرم کلا یه حساب بلندمدته. شده تا حالا بخاطر حساب بلند مدت کسی رو رد کنن؟

پیشاپیش ممنون.

a_abasi58
June 7th, 2009, 03:46 PM
من 12 MAY `پرونده ويزا رو تشكيل دادم و الان زنگ زدم سفارت گفتش ويزات حاضره ، با BS بلند مدت يكساله 30 ميليون تومان و زمان تقريبا" 3 هفته اي ويزام اومدش

reza-fr
June 7th, 2009, 09:39 PM
من 12 MAY `پرونده ويزا رو تشكيل دادم و الان زنگ زدم سفارت گفتش ويزات حاضره ، با BS بلند مدت يكساله 30 ميليون تومان و زمان تقريبا" 3 هفته اي ويزام اومدش

تبریک میگم
میشه لطف کنید بفرمایید از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید ؟
تا حالا فقط ویزای 2 تا از دوستان که از مالارداین پذیرش داشتن اومده, به نظر میرسه شما نفر سوم باشین ...

Eager
June 7th, 2009, 09:42 PM
من هم امروز زنگ زدم سفارت گفت ویزات امادست !
دانشگاه KTH پذیرش داشتم و درخواست ویزا رو فکر کنم 10 may دادم.

ayat1
June 7th, 2009, 11:34 PM
بچه ها اگر کسی برای گرفتن ویزاش رفت سفارت، لطف کنه سوال کنه اگه یکی ویزاش اومده باشه ولی به علت مشکلی مثلا بستری شدن در بیمارستان نتونه تا یک ماه دیگه برای گرفتن ویزاش مراجعه کنه چی میشه؟!

ممنون

Eager
June 8th, 2009, 12:13 AM
اتفاقا سوال بالا سوال من هم هست.
من فردا می خوام برم سفارت کانادا. احتمالا پاسپورت و می گیرن و تا جواب نهایی پیش خودشون هست.
من تا کی میتونم به سفارت سوید مراجعه کنم.

a_abasi58
June 8th, 2009, 12:45 AM
تبریک میگم
میشه لطف کنید بفرمایید از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید ؟
تا حالا فقط ویزای 2 تا از دوستان که از مالارداین پذیرش داشتن اومده, به نظر میرسه شما نفر سوم باشین ...

من مستر 2 ساله از دانشگاه گوتنبرگ رشته SoftwareEngineer and Management پذیرش گرفتم

memol
June 8th, 2009, 01:13 AM
بچه ها تا کی وقت داریم برا ویزای سوئد اقدام کنیم؟؟خیلی دیر شده؟؟ :(

milad.ra
June 8th, 2009, 01:30 AM
بچه ها تا کی وقت داریم برا ویزای سوئد اقدام کنیم؟؟خیلی دیر شده؟؟ :(

منم تازه میخوام برم اقدام کنم ... بچه هایی که اوایل اقدام کرده بودن و خلوت تر بود تقریبا" یک ماهه ویزاشون آماده شده ... ماله ما یک ماه و نیم یا حتی در بدترین شرایط 2 ماه هم طول بکشه براحتی به ثبت نام قانونی که اواسط آگوست هست میرسیم ... ولی مسلما" هر چه زودتر اقدام کنیم بهتره ...

ayat1
June 8th, 2009, 12:54 PM
اتفاقا سوال بالا سوال من هم هست.
من فردا می خوام برم سفارت کانادا. احتمالا پاسپورت و می گیرن و تا جواب نهایی پیش خودشون هست.

آقا اگه جواب اون سوال رو فهمیدی به من هم بگو.
سفارت کانادا پاسپورت رو تا جواب اولیه که حدود 2 هفته طول میکشه نگه میداره، که تازه اون رو هم میتونی بگی همون فردا بهت بدن.
سوال اینه که اگه ویزا سوئد توش بخوره بعدا مشکلی برای ویزا کانادا بوجود نمیاد؟

milad.ra
June 8th, 2009, 01:16 PM

اجازه ندید سفارت کانادا پاسپورت رو نگه داره و همونجا پس بگیرید بعد برید دنبال کارای سفارت سوئد ...

milad.ra
June 8th, 2009, 01:21 PM
سفارت کانادا پاسپورت رو تا جواب اولیه که حدود 2 هفته طول میکشه نگه میداره، که تازه اون رو هم میتونی بگی همون فردا بهت بدن.
سوال اینه که اگه ویزا سوئد توش بخوره بعدا مشکلی برای ویزا کانادا بوجود نمیاد؟

وقتی ویزای سوئد ok شد میگن یه روز پاسپورتتو بیار برا ویزا که به نظرم قبلش بزارید وضعیت ویزای کانادا مشخص بشه بهتره ... یعنی ویزای کانادا که خورد تو پاس بعد اونو ببرید تا ویزای سوئد رو هم توش بزنن ... در غیر اینصورت هم ، اگر کارای سفارت کانادا خیلی طول کشید و مجبور شدید پاسو ببرید تا ویزای سوئد توش بخوره ، بازم مشکلی با سفارت کانادا پیش نمیاد اگه بفهمن ویزای سوئد هم توش خورده ... ولی من اگه بودم راه اولو می رفتم ...

FP
June 8th, 2009, 01:47 PM
من هم امروز زنگ زدم سفارت گفت ویزات امادست !
دانشگاه KTH پذیرش داشتم و درخواست ویزا رو فکر کنم 10 may دادم.

به چه شماره تلفني زنگ زدي؟ اشغال نبود؟

Eager
June 8th, 2009, 01:56 PM
به شماره تلفن 23712200 بعد شماره 1 و دوباره 1 رو زدم. ساعت 3 هم بود فکر کنم.
آره اشغال که هست. بعد از 100 دفعه گرفتن موفق شدم بگیرم !
بعضی اوقات می گه که تمامی شماره ها اشغال هستند و بعدا شماره گیری کنید.
ولی وقتی گفت شما در صف انتظار هستید تلفن رو نگه دار شاید بعد از 5 دقیقه یکی گوشی رو بگیره !

tornado
June 8th, 2009, 03:23 PM
منم تماس گرفتم گفتن ويزام آمادست
11 مي اپلاي كرده بودم

marssolar2
June 8th, 2009, 03:38 PM
ویزای منم آماده شد. از KTH پذیرش گرفتم و 13 می برای ویزا اقدام کردم

Gartal
June 8th, 2009, 03:56 PM
ویزای من هم آماده شد. 11 می اقدام کرده بودم. شماره پروندم 6338 بود.

FP
June 8th, 2009, 04:06 PM
منم تماس گرفتم گفتن ويزام آمادست
11 مي اپلاي كرده بودم

خوش به حالتون شماها كه ويزاتون زود اومده من 25 مي شماره پرونده بهم دادن گفتن يك ماه و نيم ديگه ويزات مياد يعني به نظر شما من كي زنگ بزنم به سفارت ؟ :-\ و بعدش چه كارهايي بايد انجام بدم ؟ بايد پاسپورتمو فقط ببرم اونجا مهرش كنم ؟ دوباره بايد نوبت بگيرم يا هفت خان رستمو ديگه طي كردم ؟
لطف كنيد از امسالي ها كساني كه رفتن و اين مراحل رو گذروندن بگن چي كار كردن.

Eyelash
June 8th, 2009, 04:18 PM
با درود
دوستان من هم تماس گرفتم و گفتند ویزام آمادست.
13 May اقدام کرده بودم و از دانشگاه KTH پذیرش داشتم.

hamedking
June 8th, 2009, 04:20 PM
دوستان ویزای من هم اومد :)
May 13 مدارک رو داده بودم ، پذیرش از دانشگاه چالمرز

s_badiozaman
June 8th, 2009, 04:40 PM
ويزاي من و خانمم هم اومد.

13 مي اقدام كرده بوديم. Uppsala دوره 2 ساله.

BS يكي براي هر دومون بود از بانك پارسيان به مبلغ 33 مليون.

vahidR
June 8th, 2009, 04:59 PM
من امروز پاسپورتمو واسه زدن ویزا تحویل سفارت دادم . گفتن فردا عصر بیا بگیر.

من 12 می اقدام کرده بودم . اوپسالا دوساله ...

ramin985
June 8th, 2009, 06:39 PM
دوستاني كه جديدا ويزا دريافت كردند مي شه لطف كنند بگن كه ويزاشون چند ماهه هستش؟ چون اگه براي همه هم مثل اون دو دوست قبليمون 11 ماهه باشه اين خيلي نگران كننده هست اون طور كه تو سايت دانشگاه نوشته شده تنها موقعي ما مي تونيم national registration بگيريم كه مهلت ويزا بيشتر از 12 ماه باشه

alireza_f
June 9th, 2009, 08:25 AM
دوستان من به migration board ايميل زدم و جوابي كه دريافت كردم :
Dear Sir,

The Migration Board does not take resolutions of personal ID-number, but according to the admission letter from the university you are admitted only for one year studies. Therefore you are not aloud to get an ID-number. But you can go to the Taxes Board and registrerate your self there.

Best regards,
من مستر 2 ساله پذيرش گرفتم يعني اصلا مستر يك ساله نزدم . حالا شما ميگين چه كنم؟

tornado
June 9th, 2009, 11:08 AM
دوستان من به migration board ايميل زدم و جوابي كه دريافت كردم :
...
من مستر 2 ساله پذيرش گرفتم يعني اصلا مستر يك ساله نزدم . حالا شما ميگين چه كنم؟

دوباره بهش ايميل بزن و فايل pdf اي كه از studera گرفته بودي (نامه admission) رو براش بفرست.

ayat1
June 9th, 2009, 12:06 PM
بچه هایی که ویزاشونو گرفتن،
روی ویزا زده که دانشجویی هست؟

s_badiozaman
June 9th, 2009, 12:12 PM

من امروز پاس رو دادم سفارت. فردا كه گرفتم سعي ميكنم تصويرش رو در اينجا قرار بدم.

a_abasi58
June 9th, 2009, 04:36 PM
ويزاي من 13ماه هستش من مستر 2 ساله قبول شدم
2009-08-01 تا 2009-09-01

Baback1
June 9th, 2009, 04:37 PM
از دوستانی که تازگی ویزا گرفتند خواهش می کنم که مدت اعتبار ویزاشونو اینجا اعلام کنند. من و علیرضا با اینکه 2ساله پذیرش داریم اعتبار اقامتمون 11ماهه.... ::)

tornado
June 9th, 2009, 04:42 PM
ويزاي من از 09-08-01 تا 10-09-01 هست
يعني 13 ماه

vahidR
June 9th, 2009, 06:57 PM
ویزای من هم که امروز گرفتم از اول آگوست ۲۰۰۹ تا اول سپتامبر ۲۰۱۰ (یعنی ۱۳ ماه) اعتبار داره.

یه نکته مهم : کسانی که ۱۱ ماهه بودن با case officer مربوطه تماس بگیرن !! چون یکی از بچه هایی که از mid sweden پذیرش گرفته بود اعتبار ویزاش ۱۴ ماه بود!! ولی واسه من (و دو نفر دیگه که uppsala بودن + دو نفر چالمرزی) همه ۱۳ ماهه بودیم.
شاید اون افسر مربوطه اشتباه کرده ...

pegah
June 9th, 2009, 08:19 PM
از بچه هايي كه 14 مي مذرك دادن سفارت كسي هست ويزاش اومده باشه، من ديروز زنگ زدم گفتن ميل بزنم اداره مهاجرت سوئد

ayat1
June 9th, 2009, 10:00 PM
من امروز پاس رو دادم سفارت. فردا كه گرفتم سعي ميكنم تصويرش رو در اينجا قرار بدم.

خبری نشد s_badiozaman جان؟

arash
June 10th, 2009, 12:00 AM

روی ویزای ما (پارسال) نوشته که دانشجویی (gäststuderande) و با توجه به اینکه قانونی عوض نشده، امسالی هم همینطوره!

hamedking
June 10th, 2009, 09:07 AM
من هم ویزا رو دیروز گرفتم و اعتبارش 13 ماهه است .
پاسپورت رو صبح ساعت 9 دادم و بعدازظهر همون روز ساعت 3 گرفتم.

s_badiozaman
June 10th, 2009, 09:10 AM
ويزاي من هم 13 ماهه است.

از نظر Civic number و اقامتي كه فرقي بين 13 و 14 ماهه نيست؟ درسته؟

vahidR
June 10th, 2009, 09:38 AM
ويزاي من هم 13 ماهه است.

از نظر Civic number و اقامتي كه فرقي بين 13 و 14 ماهه نيست؟ درسته؟

نه . باید بالای 12 ماه باشه . حالا دیگه فرقی نمیکنه 13 ماه باشه یا 14 ماه ...

Mohammad Amir
June 10th, 2009, 01:29 PM
بچه ها شانس گرفتن ویزای سوئد چقدر است؟؟؟؟برای مقطع لیسانس و Gap تحصیلی 3 ساله!!

azim_utd
June 10th, 2009, 01:34 PM
بچه ها شانس گرفتن ویزای سوئد چقدر است؟؟؟؟برای مقطع لیسانس و Gap تحصیلی 3 ساله!!

خیلی زیاد! با مستر هیچ فرقی نداره...

aminrock
June 10th, 2009, 03:33 PM
سلام

بچه ها شما چطوری تماس میگیرید با سفارت. من که هرچی زنگ میزنم اشغاله؟ شماره 222983614

اونیکی شمارشم که میره رو پیغام گیر. :(

vahidR
June 10th, 2009, 04:00 PM
سلام

بچه ها شما چطوری تماس میگیرید با سفارت. من که هرچی زنگ میزنم اشغاله؟ شماره 222983614

اونیکی شمارشم که میره رو پیغام گیر. :(

با این شماره تماس بگیر : ۲۳۷۱۲۲۰۰

بعد از گوشی برداشتن عدد 1 رو فشار بده و به توضیحاتش گوش بده ....

singingrock282
June 10th, 2009, 06:29 PM
سلام به همه
من مدارکم را May 12 تحویل دادم، امروز که زنگ زدم گفتند ویزام حاضر.
تقریباً یکماه طول کشید
گفتند از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 13 میشه برای تحویل پاسپورت برم.

hn
June 10th, 2009, 07:14 PM
سلام به همه
من مدارکم را May 12 تحویل دادم، امروز که زنگ زدم گفتند ویزام حاضر.
تقریباً یکماه طول کشید
گفتند از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 13 میشه برای تحویل پاسپورت برم.

فقط پاسپورت رو می خوان؟ مدرک دیگه ای نمی خواد ببریم؟

vahidR
June 10th, 2009, 09:30 PM
فقط پاسپورت رو می خوان؟ مدرک دیگه ای نمی خواد ببریم؟

نه نمیخواد ...

ayat1
June 10th, 2009, 10:13 PM
یک سوال از ویزا گرفته ها.

اصلا لازمه زنگ بزنم سفارت؟
یا من تونم صبح برم بگم پاسپورتم رو آوردم برام ویزا؟

moonomid
June 11th, 2009, 12:41 AM
یک سوال از ویزا گرفته ها.

اصلا لازمه زنگ بزنم سفارت؟
یا من تونم صبح برم بگم پاسپورتم رو آوردم برام ویزا؟

شما اول بايد زنگ بزنيد ببينيد ويزاتون اومده
و براي ويزا زدن ديگه نوبت نمي خواد!

ayat1
June 11th, 2009, 02:16 AM
ببخشید ولی من جواب سوالم رو دقیق نگرفتم.
یعنی اگر حدس میزنم ویزام اومده می تونم بدون زنگ زدن برم سفارت؟
یعنی با تلفن فقط می فهمم که اومده یا نه و نمیگن چه روزی برم. درسته؟

سوال دوم: کسی میدونه اگر دیر برم برای چسبوندن ویزا تو پاسپورت امکان داره ویزا ندن؟

Eager
June 11th, 2009, 02:19 AM
ببخشید ولی من جواب سوالم رو دقیق نگرفتم.
یعنی اگر حدس میزنم ویزام اومده می تونم بدون زنگ زدن برم سفارت؟
یعنی با تلفن فقط می فهمم که اومده یا نه و نمیگن چه روزی برم. درسته؟

آره وقتی زنگ می زنی به تو می گه شماره پروندت رو بگو.
اون هم می ره چک می کنه که آیا ویزای شما اومده یا نه.
اگر نیومده بود که می گه بعدا زنگ بزن و اگر اومده باشه به شما می گه که به سفارت مراجعه کن و ویزاتو بگیر.
حالا اگر شما مطمین هستید که ویزاتون اومده ! می تونید مستقیم به سفارت برید.
من هم که رفتم چک نکرد که ببینه ویزام اومده یا نه. به آقای حیدری گفتم اومدم ویزامو بگیرم.
اون هم پاسپورتم رو گرفت و یک برگه به من داد و گفت فردا بیا پاسپورتت رو بگیر.
همین.

mehdix
June 11th, 2009, 03:44 PM
لطفا دوستانی که رفتن ویزاشونو بگیرن یه زحمت بکشند بگن حدودا چند نفر اون روز اومدن ویزا بگیرن. و اگه اطلاع دارند که اونها هم چه روزایی تشکیل پرونده دادند بگن. می خواهیم یه آمار دستمون بیاد ببینیم اوضاع ویزا چطوره. دارن سریع وبزا می دن؟ یا ممکنه کسی هم رد بشه؟ ممنون

neshaat
June 11th, 2009, 11:32 PM
لطفا دوستانی که رفتن ویزاشونو بگیرن یه زحمت بکشند بگن حدودا چند نفر اون روز اومدن ویزا بگیرن. و اگه اطلاع دارند که اونها هم چه روزایی تشکیل پرونده دادند بگن. می خواهیم یه آمار دستمون بیاد ببینیم اوضاع ویزا چطوره. دارن سریع وبزا می دن؟ یا ممکنه کسی هم رد بشه؟ ممنون

سلام دوستان

من دیروز رفتم و ویزا رو گرفتم. چند نکته رو که ممکنه به درد بخوره می گم:

1- به نظر می رسه که قرار نیست سفارت به کسی زنگ بزنه (حداقل On-time) بنابراین خودتون از روزهای یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر با شماره 23712200 تماس بگیرید. البته اینقدر اشغاله که باید مدت زیادی Retry کنید. برای سرعت بالاتر و اینکه واسه شنیدن منوی صوتی کمتر معطل بشید به محض شنیدن صدای منو عدد 11 رو وارد کنید که مستقیما به خط اپراتور وصل بشه

2- شماره پرونده 4 رقمی رو که از قبل آماده کردین به اپراتور بگین که فایلتون رو چک کنه. یادتون باشه که موقع تحویل مدارک احتمالا 2 تا شماره به شما میدن که یکی 4 رقمی هست که در سفارت سوئد در ایران معتبره و یکی هم 6یا 7 رقمی که اگه بخواین مستقیما از طریق Migrationsverket پیگیری کنین به درد می خوره.

3- فردای اون روز صبح از ساعت 8 می تونین برین و پاسپورتتون رو از درب پایین سفارت تحویل بدین و یه فیش کوچولو بگیرین. البته ممکنه بعضی روزها استثنائا بگن که درب پایین باز نمی شه و باید از درب بالا تحویل داد که با توجه به اینکه معطلی خاصی نداره و احتمالا چند دقیقه بیشتر طول نمی کشه مشکل خاصی نیست.

4- فیش رو که گرفتین میگن فردای اون روز بین ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر بیاین و پاسپورت + ویزا رو بگیرین. باز با توجه به اینکه معمولا شلوغ نیست سعی کنین (به نظر من) دیرتر برین که حتما ویزاتون آماده شده باشه و گرنه حتی ممکنه تا ساعت 4 و نیم هم معطل بشین. گرفتن پاسپورت هم در صورتی که ویزا آماده شده باشه چند دقیق بیشتر طول نمی کشه.

امیدوارم مطالب بالا به دردتون بخوره

sweden in process
June 12th, 2009, 04:30 PM
آیا امکان داره که همون روز که پاسپورت رو می دیم ویزا رو بدن؟
چون من دارم از شیراز می آم ممکنه اگر بگم از شهرستان هستم همون روز به من ویزا رو بدن؟

Eager
June 12th, 2009, 04:56 PM
آره من چند نفر رو دیدم همون روز گرفتن.
صبح پاست رو بده و به آقای حیدری بگو که از شهرستان اومدی.
آقای حیدری هم می گه ساعت 2 تا 4 بیا.

idehnn
June 12th, 2009, 09:46 PM
سلام دوستان
ببخشید من مدرکمو هفته پیش دادم ولی ماجرای این شماره پرونده ۶-۷ رقمی چیه؟؟و اینکه از طریق سایت چیرو می‌شه چک کرد؟

sasahar
June 13th, 2009, 12:56 AM
سلام،
من اشتباها با توجه به پیغامی که از دانشگاه Lulea گرفته بودم فکر می کردم اونجا قبول شدم و هفته پیش برای ویزا اقدام کردم و در مدارک ویزا نام این دانشگاه و رشته رو نوشتم. روز بعد که راجع به خوابگاه با دانشگاه تماس گرفتم گفتند که اصلا این دانشگاه پذیرفته نشدی! این دانشگاه late application از کشورهای غیراروپایی بررسی نمی کنه. با سفارت تماس گرفتم که اگه می تونه درخواست ویزامو کنسل کنه که خانومه جواب داد مدارکو همون روز فرستاده سوئد و کاری نمی تونه انجام بده. حالا امروز دیدم که از Linkoping پذیرش گرفتم. با توجه با اینکه این دو دانشگاه در دو مرکز متفاوت درخواست ویزاشون بررسی می شه و من هم درخواست ویزامو از Lulea دادم، کسی می دونه چکار باید کنم؟ ممنون

ramin985
June 13th, 2009, 01:21 AM
سلام،
من اشتباها با توجه به پیغامی که از دانشگاه Lulea گرفته بودم فکر می کردم اونجا قبول شدم و هفته پیش برای ویزا اقدام کردم و در مدارک ویزا نام این دانشگاه و رشته رو نوشتم. روز بعد که راجع به خوابگاه با دانشگاه تماس گرفتم گفتند که اصلا این دانشگاه پذیرفته نشدی! این دانشگاه late application از کشورهای غیراروپایی بررسی نمی کنه. با سفارت تماس گرفتم که اگه می تونه درخواست ویزامو کنسل کنه که خانومه جواب داد مدارکو همون روز فرستاده سوئد و کاری نمی تونه انجام بده. حالا امروز دیدم که از Linkoping پذیرش گرفتم. با توجه با اینکه این دو دانشگاه در دو مرکز متفاوت درخواست ویزاشون بررسی می شه و من هم درخواست ویزامو از Lulea دادم، کسی می دونه چکار باید کنم؟ ممنون

من از كساني كه به سفارت مراجعه كرده بودم شنيدم سفارت از دانشگاهي كه شما تو فرم نام برديد استعلام مي گيره و من فكر مي كنم مشكل جدي وجود داره و اگه مي تونيد حتي حضوري به سفارت بريد و مشكلتون رو بيان كنيد و يا به اون مركز اصلي كه مدارك رو از سفارت به اونجام مي فرستند ( تو سوئد )زنگ بزنيد.
راستي يه چيزي, شما بدون Admission letter چطوري براي ويزا اقدام كرديد من خودم تو سايت ريجكت شده بودم ولي Admission letter دستم رسيده بود به دانشگاه زنگ زدم اول گفتند ريجكت شدي ولي بعد از اينكه گفتم نامه ادميشن دستم رسيده كمي فكر كرد گفت بررسي مي كنه و نتيجه رو ايميل مي زنه كه عصر همون روز زنگ زد و گفت شما قبوليد و اين به خاطر اشتباه تكنيكي بوجود اومده. بنابر اين اگر نامه ادميشن رو چه از طريق ايميل و چه از طريق پست دريافت كرديد مطمئن باشيد قبوليد و از خود همون دانشگاه يك بار ديگه پيگيري كنيد

mehdix
June 13th, 2009, 10:31 AM
دوستان از دانشگاه بسته، نامه و یا کلا چیزی از طریق پست دریافت کردند؟ دست ما که چیزی نرسیده. اصلا ضروری هست یا مثلا نامه ای واسه reply کردن توشه؟ ممنون

tornado
June 13th, 2009, 01:59 PM
دوستان از دانشگاه بسته، نامه و یا کلا چیزی از طریق پست دریافت کردند؟ دست ما که چیزی نرسیده. اصلا ضروری هست یا مثلا نامه ای واسه reply کردن توشه؟ ممنون

اگر چيزي نرسيده و يا از شما توسط ايميل چيزي

خواسته نشده؛ نياز به كاري نيست
براي اكثر بچه ها همينگونه است

h_r
June 13th, 2009, 10:16 PM
آقا کسی میدونه ویزا ها چند شنبه ها میاد ؟!

aut.ali
June 14th, 2009, 06:30 PM
سلام
من امروز زنگ زدم سفارت گفت ويزا آماده هست.
من 20 may مدارك رو دادم.
ويزا دادن به روز بستگي نداره.وقتي آماده شد (approve شد) هر روز بريد فرقي نداره.
با شماره ي 23712200 تماس بگيريد و 1 رو بزنيد.بعد دوباره 1 رو بزنيد.و صبر كنيد تا جواب بدن.شلوغه.

sepideh_gh
June 15th, 2009, 12:05 AM
سلام به همگی
من 26 اردیبهشت واسه ویزا اقدام کردم ولی امروز که زنگ زدم سفارت گفت ویزام نیومده!! کسی هست که هنوز ویزاش نیومده باشه. ضمناٌ من از گوتنبرگ پذیرش گرفتم. خیلی نگرانم...

idehnn
June 15th, 2009, 12:16 AM
سلام دوستان
کسی‌ جواب منو نداد که این کد ۷ رقمی‌ چیه؟؟سفارت فقط یه کد ۴رقمی‌ به من داد

reza-fr
June 15th, 2009, 01:21 AM
ویزای من و یکی از دوستان که 13 May با هم اقدام کرده بودیم بلاخره امروز اومد !!!
من Biomedical یه ساله تو Boras قبول شدم که سال دومش تو Chalmers ه
امیدوارم ویزای بقیه بچه ها هم زودتر برسه دستشون تا هر چه زودتر خیالشون راحت شه پوزخند

reza-fr
June 15th, 2009, 01:26 AM
سلام دوستان
کسی‌ جواب منو نداد که این کد ۷ رقمی‌ چیه؟؟سفارت فقط یه کد ۴رقمی‌ به من داد

والا تا جایی که بنده در جریانم به همه بچه ها یه شماره پروندشون که 4 رقمه داده شده و کسی کد 7 رقمی نگرفته
ولی بازم اگه فک می کنید واسه ارتباط با Migrationsverket حتما نیاز به اون شماره 7 رقمی دارین بهتره با خود سفارت تماس بگیرید مطمئنا اونا بهتر و دقیق تر از دیگران می تونن به شما کمک کنن ...
موفق باشین

mona_lizzaa
June 15th, 2009, 10:50 AM
[سلام به همگی‌
من پاسپورتم تا فوریه اعتبار داشت و زنگ زدم سفارت گفتن که اشکال نداره با همون پاس بیا بعد از اینکه ما مدارکتو فرستادیم برو پاستو تمدید کن. منم همین کارو کردم ولی‌ اون افیسر که مدارکو میگرفت گفت شاید برات مشکل پیش بیاد و ویزای‌ ۱ ساله بهت ندن ( مستر من ۲ ساله ست).من الان خیلی‌ نگرانم. کسی‌ مورد مشابه داشته و یا میدونه که به من ویزای‌ یک ساله تو پاس جدیدم میدان یا نه؟ مرسي۰ موفق باشید

frd
June 15th, 2009, 12:32 PM
سلام
من هفته ي پيش يه مصاحبه تلفني با چالمرز داشتم. و قرار شده چند روزي در ماه آگوست برم گوتنبرگ و اونجا وضعيت پذيرشم معلوم شه. اما با شرايط زماني الان نميدونم چه روزي از آگوست رو به استادم پيشنهاد بدم كه به مشكل ويزا برنخورم؟ اصلا چه نوع ويزايي بايد اقدام كنم و اينكه مداركش چيه؟ هرچي به سفارت زنگ ميزنم متاسفانه موفق نميشم ازشون بپرسم. بايد امروز، روز رو برا استادم مشخص كنم.
دوستاني كه آگوست ميخوان برن چه تاريخي ميرن تا اگه شده يه همسفر پيدا كنم.
منتظررررررررررررررررررررر ررم

deymahe57
June 15th, 2009, 02:43 PM
[سلام به همگی‌
من پاسپورتم تا فوریه اعتبار داشت و زنگ زدم سفارت گفتن که اشکال نداره با همون پاس بیا بعد از اینکه ما مدارکتو فرستادیم برو پاستو تمدید کن. منم همین کارو کردم ولی‌ اون افیسر که مدارکو میگرفت گفت شاید برات مشکل پیش بیاد و ویزای‌ ۱ ساله بهت ندن ( مستر من ۲ ساله ست).من الان خیلی‌ نگرانم. کسی‌ مورد مشابه داشته و یا میدونه که به من ویزای‌ یک ساله تو پاس جدیدم میدان یا نه؟ مرسي۰ موفق باشید

درود دوست گرامی
مدت اعتبار ویزای دانشجویی شما برای دوره دوساله 14 ماه است و از آنجایی که هرگز مدت اعتبار ویزا نمی تواند بیشتر از مدت اعتبار گذرنامه شما باشد، بنابراین در گذرنامه شما ویزای شما حداکثر تا اول ژانویه به شما داده می شود.از طرفی تا آنجایی که می دانم شما نمی توانید زودتر از دوماه قبل از پایان مدت اعتبار گذرنامه آن را تمدید کنید.بهتراست با اداره گذرنامه هم یک مشورتی کنید.موفق باشید

mona_lizzaa
June 15th, 2009, 02:56 PM
درود دوست گرامی
مدت اعتبار ویزای دانشجویی شما برای دوره دوساله 14 ماه است و از آنجایی که هرگز مدت اعتبار ویزا نمی تواند بیشتر از مدت اعتبار گذرنامه شما باشد، بنابراین در گذرنامه شما ویزای شما حداکثر تا اول ژانویه به شما داده می شود.از طرفی تا آنجایی که می دانم شما نمی توانید زودتر از دوماه قبل از پایان مدت اعتبار گذرنامه آن را تمدید کنید.بهتراست با اداره گذرنامه هم یک مشورتی کنید.موفق باشید

خيلي متشكر از جوابتون
سفارت تلفني گفت پاستو تمديد كن منم بردم واسه تمديد و اونها هم قبول كردن. من نگرانم كه ويزارو طبق پاسه قديم بدن نه جديد.

mfc
June 16th, 2009, 12:47 AM
خيلي متشكر از جوابتون
سفارت تلفني گفت پاستو تمديد كن منم بردم واسه تمديد و اونها هم قبول كردن. من نگرانم كه ويزارو طبق پاسه قديم بدن نه جديد.

‫نگران نباشید ویزاتون طبق پاسپورت جدید صادر خواهد شد.

singingrock282
June 16th, 2009, 10:06 AM
خيلي متشكر از جوابتون

سلام
میشه لطفاً بگید که وقتی پاسپورت را میبریم واسه تمدید کامل عوضش میکنند یا فقط تاریخش را عوض میکنند؟

arman98
June 16th, 2009, 12:47 PM
[quote=idehnn ]
با سلام
کلا 2 تا کد وجود داره.1-کد 4 رقمی‌ که همون file number که شماری پروندی شما در سفارت تو ایران.
2- یه کد 7 رقمی‌ که بش میگن case numberکه کدی که دانشگاه شما ،شما رو با این شماری 7 رقمی‌ به میگرتین برد تو سوئد معرفی‌ می‌کنه.
اگه زنگ بزنی‌ migration board و اسمو تاریخو تولدتو بدی این کس نامبر رو میدن، اگر بد از 5 ،6 هفته ویزات نیمد زنگ بزن میگرتین برد و reasono بپرس در غیر این صورت هر از گهی زنگ بزن سفارت تو ایران
[/quote

arash
June 16th, 2009, 01:35 PM
سلام
میشه لطفاً بگید که وقتی پاسپورت را میبریم واسه تمدید کامل عوضش میکنند یا فقط تاریخش را عوض میکنند؟

تا جایی که یادمه که تمدید پاسپورتی وجود نداره، پاسپورتا فقط تعویض میشوند.

rmortaheb
June 16th, 2009, 04:36 PM
سلام دوستان...
می‌شه کسی‌ غیر از خودمون پاسپورتمونو بده به سفارت و ویزا رو بگیره یا باید حتما خودمون بریم سفارت؟....

tornado
June 16th, 2009, 07:59 PM
سلام دوستان...
می‌شه کسی‌ غیر از خودمون پاسپورتمونو بده به سفارت و ویزا رو بگیره یا باید حتما خودمون بریم سفارت؟....

مشكلي نيست؛ من هم خودم نرفتم؛ دادم به كسي اينكار رو برام انجام داد

alireza2020
June 16th, 2009, 09:35 PM
دوستان سفارت سوئد باز است هنوز؟ یا مثل خیلی از دیگر کشورها بسته؟ من مدارکمو هفته پیش دادم بررسی کنن ؛ نگرانم سفارت ببنده :(

neshaat
June 17th, 2009, 12:17 AM
سلام

سلام

چند سالی هست که دیگه چیزی به نام تمدید پاسپورت وجود نداره و فقط پاسپورت جدید صادر می شه و پاسپورت قبلی رو پانچ می کنن و بهتون پس می دن

ممنون

alireza_f
June 17th, 2009, 08:15 AM
[quote=alireza2020 ]
دوستان سفارت سوئد باز است هنوز؟ یا مثل خیلی از دیگر کشورها بسته؟ من مدارکمو هفته پیش دادم بررسی کنن ؛ نگرانم سفارت ببنده :(
[/quoteسلام . تا 15 june كه من رفته بودم باز بود و ظاهرا اونجا از شلوغي خبري نيست . نگران نباشين]

mona_lizzaa
June 17th, 2009, 11:14 AM
سلام

سلام
پاسارو ديگه تمديد نميكنن . يه پاسه جديد صادر ميكنن. ماله من 4 روزه اومد.
موفق باشيد

mahdieh360
June 18th, 2009, 10:36 PM
سلام
بچه ها یک سوال برام پیش اومد و البته نمیخوام جو بد و استرس بدم: اینکه مشکلات سیاسی به وجود اومده ممکن تو روند ویزا‌های ما اثر بذاره. همین احضار کردن سفیران اروپا مثلا؟( یکی از همکاران دوست من هفته پبش از کانادا بدلیل همین روند سیاسی رد شد).
مرسی

nafas
June 18th, 2009, 11:07 PM
سلام
البته من فکر کنم مشکلات سیاسی ایران با اروپا بیشتر از این حرفهاست و تازگی نداره . وضع ما بدتر ازین دیگه نمیشه پس نگران نباشید . دادن یا ندادن چند تا ویزای دانشجویی مشکلیو حل نمیکنه. امیدوارم که وضع بهتر بشه چون مطمئنم بدتر ازین نیست . ;)

mehdix
June 19th, 2009, 01:35 AM
به نظر من جای نگرانی نیست. منو خیلیای دیگه از 13 May هم چند روز پیش تو همین مسائل اخیر ویزاهامونو گرفتیم. مساله انگلیس و کانادا به دلیل پیشینه که داشتن فرق می کنه و ممکنه رو ویزای این کشور ها تاثیری گذاشته باشه، ولی رو کشورهای دیگه اروپاخصوصا کشور بی طرفی مثل سوئد بعیده تاثیری بذاره. در هر صورت توکل به خدا داشته باشید. انشالا مشکلی پیش نمی آد.

azim_utd
June 19th, 2009, 02:45 PM
سلام
بچه ها یک سوال برام پیش اومد و البته نمیخوام جو بد و استرس بدم: اینکه مشکلات سیاسی به وجود اومده ممکن تو روند ویزا‌های ما اثر بذاره. همین احضار کردن سفیران اروپا مثلا؟( یکی از همکاران دوست من هفته پبش از کانادا بدلیل همین روند سیاسی رد شد).
مرسی

من نمی دونم چرا مسائل رو می پیچونید!
هیچ مشکلی نخواهد بود و به نظر من به نفع شما هم خواهد بود...

alireza2020
June 20th, 2009, 05:30 PM
سلام
مرسی

چرا استرس بیخود وارد می کنید؟ اصلا سفارت کانادا چه ربطی به سوئد داره؟ از کجا میدونید دوستتون برای چی ویزای کانادا نگرفته؟ شاید مشکل دیگه ای داشته.
لازم است در این وضعیت خراب آدم با منطق و مستند ، نه بر پایه شایعه و احساس و تخیلی نظر بده و بقیه رو در استرس شدید بندازه. این از اهداف فروم بدور است.

s_badiozaman
June 20th, 2009, 05:38 PM
چرا استرس بیخود وارد می کنید؟ اصلا سفارت کانادا چه ربطی به سوئد داره؟ از کجا میدونید دوستتون برای چی ویزای کانادا نگرفته؟ شاید مشکل دیگه ای داشته.
لازم است در این وضعیت خراب آدم با منطق و مستند ، نه بر پایه شایعه و احساس و تخیلی نظر بده و بقیه رو در استرس شدید بندازه. این از اهداف فروم بدور است.

درسته. دليلي وجود نداره نگران باشيد.
تمام اين موارد در نهايت بين دولت هاست. اينكه ويزا بگيريد يا نه به هر چيزي ربط داشته باشه به ناآراميهاي اخير ربطي نداره.

S@eed
June 20th, 2009, 09:08 PM
سلام خدمت دوستان عزیزم.
چندی پیش تصمیم داشتم در مراکز دولتی سوئد تحصیل کنم (در رشته انیمیشن) که با جستجو هایی که انجام دادم متوجه شدم این رشته فقط به زبون سوئدی تدریس میشه!
با راهنمایی های یکی از شما دوستان، با مراکز آموزشی غیره دولتی سوئد آشنا شدم و متوجه شدم برخی از اونها که کیفیت بالایی هم دارند، این رشته رو به زبان انگلیسی ارائه میدن.
حالا سوال اینجاست که وقتی کسی برای تحصیل توی این مراکز اقدام میکنه، تکلیف ویزاش چی میشه؟؟
یعنی دولت با این مراکز هماهنگی داره و به دانشجو هایی که از این مراکز تایید شدن، ویزای دانشجویی میده؟؟
( فعلاً خودم امکان ارتباط مستقیم با این مراکز رو ندارم )

p_akbarzadeh2002
June 21st, 2009, 01:10 PM
سلام بچه ها
کسی هست که 14 می apply کرده باشه و ویزاش اومده باشه؟ من بعد از کلی زنگ زدن به سفارت و جوابای مختلف شنیدن تصمیم گرفتم خودم برم سفارت آقای حیدری گفت کسانی که 20 می apply کردن حتی جوابشون اومده اما تلفنی به من گفتن نیومده اما من امروز رفتم پاسم رو دادم تا چک کنن..

mfc
June 21st, 2009, 01:47 PM
سلام بچه ها
کسی هست که 14 می apply کرده باشه و ویزاش اومده باشه؟ من بعد از کلی زنگ زدن به سفارت و جوابای مختلف شنیدن تصمیم گرفتم خودم برم سفارت آقای حیدری گفت کسانی که 20 می apply کردن حتی جوابشون اومده اما تلفنی به من گفتن نیومده اما من امروز رفتم پاسم رو دادم تا چک کنن..

‫من ۲۰ می اقدام کردم و هنوز خبری از ویزام نیست. من از ایران اقدام نکردم البته.

maryam_m83m
June 21st, 2009, 03:57 PM
سلام.
ویزای من هفته پیش اومد.
من 13 May اقدام کرده بودم.

mariaa
June 21st, 2009, 04:11 PM
ویزای منم اومده..امروز زنگ زدم.مدارکو آخرای May تحویل داده بودم.

ramin985
June 21st, 2009, 05:58 PM
سلام
من هم 25 مي مداركم رو داده بودم و 26 مي شماره پرونده بهم دادند دو سه ساعت پيش زنگ زدم گفتند ويزات اومده فردا مي توني بياي سفارت

ayat1
June 21st, 2009, 08:49 PM
بچه هایی که ویزاشون امده، صبح از ساعت چند سفارت پاسپورت رو قبول میکنه؟

p_akbarzadeh2002
June 21st, 2009, 09:17 PM
سلام
شما از 8 صبح با پاسپورتتون میتونین به سفارت مراجعه کنین..ولی من توصیه میکنم یکم دیرتر برین که صف خلوت بشه چون امروز من از 8:15 تا 9:30 برای دادن پاس معطل شدم..

SHERVIN2
June 21st, 2009, 10:38 PM
بچه ها کسی میدونه که از وقتی که ویزا میاد چقدر مهلت داریم بریم سفارت برای اینکه ویزا رو توی پاسمون بزنن؟

سيب سرخ حوا
June 22nd, 2009, 09:58 AM
با تبريك به همه دوستاني كه ويزاشون اومده ، كسي هست كه واسه ليسانس سه ساله اپلاي كرده باشه و ويزاش اومده باشه؟ ::) اگه آره ويزاي چند ماهه بهتون دادن؟

mariaa
June 22nd, 2009, 07:03 PM
نگران نباش به زودی میاد...هنوز دیر نشده برای شما.

p_akbarzadeh2002
June 22nd, 2009, 07:17 PM
از دوستان خواهش میکنم اگر بین شما کسی بوده که 14 می اقدام کرده و ویزاش اومده اینجا خبر بده ، ظاهرآ فقط دو نفر که 20 به بعد بودن گرفتن، مگه میشه قبل از بررسی 14 می برن سراغ 20 می؟

iman-kth
June 22nd, 2009, 07:55 PM
از دوستان خواهش میکنم اگر بین شما کسی بوده که 14 می اقدام کرده و ویزاش اومده اینجا خبر بده ، ظاهرآ فقط دو نفر که 20 به بعد بودن گرفتن، مگه میشه قبل از بررسی 14 می برن سراغ 20 می؟

بله میشه چون دانشگاههای مختلف تو مراکز مختلف بررسی میشن. یه نگاهی به این لینک بنداز:
http://www.migrationsverket.se/english/estudier/handlagger.html

aminrock
June 22nd, 2009, 08:01 PM

سلام
من 14 می اقدام کرده بودم امروز زنگ زدم سفارت گفتن اومده. ;)

S@eed
June 22nd, 2009, 08:18 PM
میشه یه نفر برای من توضیح بده، ویزا چه ارتباطی با مرکزی که درش درس میخونیم داره؟؟؟
به کسانی که میخوان توی Animation School درس بخونن، ویزا داده میشه؟
یا حتماً باید توی دانشگاههای دولتی Apply کرد، تا ویزا صادر بشه؟؟

p_akbarzadeh2002
June 22nd, 2009, 10:00 PM
سلام
من 14 می اقدام کرده بودم امروز زنگ زدم سفارت گفتن اومده. ;)

میتونم بپرسم از کدوم دانشگاه ؟ امروز من از ساعت 3 تا 5 دم سفارت بودم آماده نبود :(

azim_utd
June 22nd, 2009, 10:42 PM
میشه یه نفر برای من توضیح بده، ویزا چه ارتباطی با مرکزی که درش درس میخونیم داره؟؟؟
به کسانی که میخوان توی Animation School درس بخونن، ویزا داده میشه؟
یا حتماً باید توی دانشگاههای دولتی Apply کرد، تا ویزا صادر بشه؟؟

از سفارت بپرسید.

vaheed_nzh
June 22nd, 2009, 10:56 PM
ویزای من هم 2 روز پیش اومد.من 19 می اقدام کرده بودم.

Simply Me
June 22nd, 2009, 11:09 PM
آیا برای گرفتن ویزای همراه، حضور خود همراه هم لازم هست یا پاسپورت کافیه؟

با تشکر

tornado
June 22nd, 2009, 11:58 PM
آیا برای گرفتن ویزای همراه، حضور خود همراه هم لازم هست یا پاسپورت کافیه؟

براي ويزاي خودتون هم مي شه كه كسي ديگر برود پاس رو ببرد؛ چه برسه به همراه ;)

tabareh
June 23rd, 2009, 07:29 PM
من 17 می اقدام کرده بودم و جوابم 12 جون به سفارت اعلام شده بوده

p_akbarzadeh2002
June 24th, 2009, 12:28 AM
من 17 می اقدام کرده بودم و جوابم 12 جون به سفارت اعلام شده بوده

سلام ، می تونم بپرسم از کدوم دانشگاه؟

Dave1985
June 24th, 2009, 01:15 AM
سلام...من پذیرشم 29 می اومد (appeal زده بودم و selection result2 ادمیت شدم) و تا الان در گیر گذاشتن وثیقه خروج از کشور شدم و هنوز پاسپورتمو هم نگرفتم و تا 8 روز دیگه میگیرم به نظر شما تا قبل از 31 اگوست می تونم ویزا بگیرم؟ آیا دیر شده؟ اصلا هنوز اپلای برای ویزا قبول می کنن؟ خیلی نگرانم...اصلا میتونم اقدام کنم یا بیخیلش بشم؟ دوستان خواهشن راهنمایی کنن...منتظرم... :(

arash
June 24th, 2009, 01:37 AM
سلام...من پذیرشم 29 می اومد (appeal زده بودم و selection result2 ادمیت شدم) و تا الان در گیر گذاشتن وثیقه خروج از کشور شدم و هنوز پاسپورتمو هم نگرفتم و تا 8 روز دیگه میگیرم به نظر شما تا قبل از 31 اگوست می تونم ویزا بگیرم؟ آیا دیر شده؟ اصلا هنوز اپلای برای ویزا قبول می کنن؟ خیلی نگرانم...اصلا میتونم اقدام کنم یا بیخیلش بشم؟ دوستان خواهشن راهنمایی کنن...منتظرم... :(

سلام
شما با این حساب اوائل جولای پاست رو میگیری و اگه همون موقع اقدام کنی هنوز تا آخر آگوست دو ماه وقته و همونطور که میبینی ویزاهای خیلی ها یک ماهه اومده، بنابراین به نظر من اقدام کن و در کنارش هم مقدمات سفرت رو آماده کن.

ليلا
June 24th, 2009, 10:44 AM
سلام به همگي
من 7 جون مداركم رو دادم سفارت كسي هست كه ويزاش اومده باشه؟ خواهشا اگر كسي ويزاش اومد اطلاع بده ما هم بريم بگيريم
تشكر :)

aminrock
June 24th, 2009, 07:40 PM
سلام
من امروز ساعت 3:30 رفتم سفارت و ویزام رو گرفتم و البته کلی هم افسوس خوردم.
وقتی رسیدم سفارت با حجم عظیمی از جمعیت توده شده جلوی در بالایی سفارت برخورد کردم. بی نظمی از درو دیوار می بارید. آخه من نمیدونم ماها چرا اینقدر از بی نظمی خوشمون میاد؟ جالبه همه هم اعتراض داشتن به این وضع.یکی فیششو نیاورده بود با یارو سفارتیه بحث میکرد یکی 10 تا فیش باهم اورده بود میخواست همه رو باهم بگیره بعضی ها هم که همش از مسئول دادن پاسپورت سوالهای جانبی میپرسیدن و وقتو تلف میکردن >:( و هزار تا مساله ای اینجوری. حالا جالبه یکی از مهمترین چیزا تو کشور سوئد رعایت کردن نوبت در صف و حقوق دیگران است. و عدم توجه به این مسایل باعث شده بود که کار به این راحتی یعنی گرفتن پاسپورت ویزا دار تبدیل بشه به یک مساله استرس زا.
خلاصه فقط میتونم بگم از ماست که بر ماست.

mfc
June 24th, 2009, 08:42 PM
‫دوستان عزیز KTH کسی هست که ۲۰ می مدارکشو تحویل داده باشه و ویزاشو هم گرفته باشه؟ ممنون اگر جواب بدید.

parastou
June 24th, 2009, 11:18 PM
سلام به همگي
من 7 جون مداركم رو دادم سفارت كسي هست كه ويزاش اومده باشه؟ خواهشا اگر كسي ويزاش اومد اطلاع بده ما هم بريم بگيريم

احتمال زیاد ویزاتون اومده , باز هم بهتره قبل از رفتن به سفارت تماس بگیرید: یکشنبه تا چهارشنبه بین ساعت 2 تا 4 . البته یکشنبه تماس گرفتن کمی سخت تره, به نظر میاد تعداد تلفن ها بیشتر از روزهای دیگه است.

soheil65
June 25th, 2009, 03:08 AM
من 30 می دادم مدارک رو. دو روز پیش زنگ زدم گفت آماده نیست. ( برای KTH )

moonomid
June 25th, 2009, 10:21 AM
من 30 می دادم مدارک رو. دو روز پیش زنگ زدم گفت آماده نیست. ( برای KTH )

هفته ديگه مياد!
27 مي كه اومده

moonomid
June 25th, 2009, 10:22 AM
سلام به همگي

براي شما از اولاي جولاي به بعد مياد

سيب سرخ حوا
June 25th, 2009, 11:40 AM
احتمال زیاد ویزاتون اومده , باز هم بهتره قبل از رفتن به سفارت تماس بگیرید: یکشنبه تا چهارشنبه بین ساعت 2 تا 4 . البته یکشنبه تماس گرفتن کمی سخت تره, به نظر میاد تعداد تلفن ها بیشتر از روزهای دیگه است.
دوستم من 3 جون مدارك رو تحويل دادم ديروز هم با سفارت تماس گرفتم گفت نيومده و در سريعترين زمان يك ماه طول ميكشه ;D بهتره اوايل جولاي پيگيري كني.
به اميد موفقيت روز افزون براي همه اپلاي ابرودي هاي عزيز. :)

eli_ras
June 26th, 2009, 04:15 AM
منم تقریبا همون ۸-۹ ژوئن بود ،مدارکمو تحویل دادم و گفتن ۳ هفته دیگه.یکی‌ از دوستام ۳ هفته ویزاش اومد،kth بود.

p_akbarzadeh2002
June 26th, 2009, 01:36 PM
دوستان من 14 می مدارکم رو تحویل دادم دیروز برای بار هزارم رفتم سفارت و هنوز گفتن آماده نیست ! گفتن اونایی که تو می بودن حداکثر تا 1 جولای میاد . امیدوارم بیاد!

alireza2020
June 26th, 2009, 02:26 PM
دوستان من 14 می مدارکم رو تحویل دادم دیروز برای بار هزارم رفتم سفارت و هنوز گفتن آماده نیست ! گفتن اونایی که تو می بودن حداکثر تا 1 جولای میاد . امیدوارم بیاد!

خواهر چقدر عجله داری شما ؟! نترس ، سفارت سوئد 100% ویزا میده. حالا شاید یه کم دیر بشه. در ضمن هنوز بیشتر از 2 ماه به شروع کلاسها مونده. ;) :)

p_akbarzadeh2002
June 26th, 2009, 05:04 PM
خواهر چقدر عجله داری شما ؟! نترس ، سفارت سوئد 100% ویزا میده. حالا شاید یه کم دیر بشه. در ضمن هنوز بیشتر از 2 ماه به شروع کلاسها مونده. ;) :)

آخه با این وضع مملکتی که ما داریم هر آن باید انتظار هر چیزی رو داشت ، وگرنه از لحاظ ویزا که خبر دارم کسی که مشکل support نداشته باشه 100% میگیره.. مرسی از دلداریتون ;) :)

eli_ras
June 26th, 2009, 05:20 PM
شما مطمئنی که به همه ویزا میدان؟؟؟

alireza2020
June 26th, 2009, 07:02 PM
شما مطمئنی که به همه ویزا میدان؟؟؟

بله ، میدن . مگر اینکه پول کم گذاشته باشید! مثلا 10 میلیون :D

nafas
June 27th, 2009, 12:10 AM
سلام
من پنجشنبه رفتم سفارت مدارک دادم . بهم گفتن زنگ میزنن شماره پرونده میدن و زدن . ولی شماره 5 رقمی داده. البته صدا درست نمیومد کسی هست شماره 5 رقمی گرفته باشه؟ اصلا این شماره مهمه؟ بالاخره ویزا میاد دیگه . پیگیری هم با اسم میشه کرد مگه نه؟ اگه ضروریه بگین تا تماس بگیرم با سفارت .

Eager
June 27th, 2009, 12:33 AM
سلام
من پنجشنبه رفتم سفارت مدارک دادم . بهم گفتن زنگ میزنن شماره پرونده میدن و زدن . ولی شماره 5 رقمی داده. البته صدا درست نمیومد کسی هست شماره 5 رقمی گرفته باشه؟ اصلا این شماره مهمه؟ بالاخره ویزا میاد دیگه . پیگیری هم با اسم میشه کرد مگه نه؟ اگه ضروریه بگین تا تماس بگیرم با سفارت .

شماره پرونده من که 4 رقمی بود.
شماره پرونده برای پیگیری درخواست ویزا به درد می خوره و اینکه چک کنید ویزاتون آماده شده یا نه ولی فکر کنم با اسم هم بشه پیگیری کرد.
موقع گرفتن پاسم اصلا شماره پروندم رو حیدری نپرسید. فکر هم نمی کنم از کسی پرسیده باشه.
فقط پاس رو می گیره و یک برگه کوچیک که یک شماره روش هست بهتون می ده.

شما چرا اینقدر نگرانید ؟ ویزاتون میاد دیگه ! :D

moonomid
June 27th, 2009, 11:28 AM
سلام

بله امكانش هست 5 رقمي شده باشه
حتما" شماره پرونده ها از 10000 بالا زده ديگه

alireza_f
June 27th, 2009, 03:17 PM
سلام
دوستان لطفا راهنماييم كنين
من ويزام گرفتم اما متاسفانه داروم ريخت رو پاسم و پاسم به گفته اداره گذرنامه مخدوش به حساب مياد و تا باطل كردن و صدور دوبار يك ماه زمان ميبره
آيا سفارت ويزام منتقل ميكنه به پاس جديد؟
به نظر شما چه كنم؟
لطفا سريعتر جواب بدين
متاسفانه امروز هم كه سفارت تعطيل

iraniboy
June 27th, 2009, 06:22 PM
سلام
دوستان لطفا راهنماييم كنين
من ويزام گرفتم اما متاسفانه داروم ريخت رو پاسم و پاسم به گفته اداره گذرنامه مخدوش به حساب مياد و تا باطل كردن و صدور دوبار يك ماه زمان ميبره
آيا سفارت ويزام منتقل ميكنه به پاس جديد؟
به نظر شما چه كنم؟
لطفا سريعتر جواب بدين
متاسفانه امروز هم كه سفارت تعطيل

سلام
بله

behzadn
June 28th, 2009, 01:22 PM
سلام
من هنوز اقدام نکردم برای ویزا آخه تازه تصمیم نهایی را گرفتم که برم سوئد.
ولی خیلی نگرانم از اینکه ویزا به موقع به دستم نرسه چون حتما باید 27 اگوست KTH باشم! و جولای هم تعتیلات سوئد هست نمیدونم با این حساب سوئد کار ویزا انجام میده یا نه توی JULY?
میشه بگین چقدر احتمال داره ویزا OK بشه به موقع؟
ممنون

moonomid
June 28th, 2009, 01:36 PM
سلام
من هنوز اقدام نکردم برای ویزا آخه تازه تصمیم نهایی را گرفتم که برم سوئد.
ولی خیلی نگرانم از اینکه ویزا به موقع به دستم نرسه چون حتما باید 27 اگوست KTH باشم! و جولای هم تعتیلات سوئد هست نمیدونم با این حساب سوئد کار ویزا انجام میده یا نه توی JULY?
میشه بگین چقدر احتمال داره ویزا OK بشه به موقع؟
ممنون

خيالتون راحت باشه جولاي هم انجام ميدند
ولي هر چه زودتر برويد به نفع خودتون هست و ريسكش كمتره
ولي براي ويزا دادن از 21 روز به بالا حساب كنيد
بدرود

p_akbarzadeh2002
June 29th, 2009, 01:23 AM
خيالتون راحت باشه جولاي هم انجام ميدند
ولي هر چه زودتر برويد به نفع خودتون هست و ريسكش كمتره
ولي براي ويزا دادن از 21 روز به بالا حساب كنيد
بدرود

مال سری ما که 14 می مدارک تحویل داده بودیم دقیقآ 1 ماه و نیم طول کشید..

mojtahedzadeh
June 29th, 2009, 07:11 PM
سلام به همه دوستان

من امروز ويزام رو گرفتم. بماند كه از ساعت يك ربع به 3 تا حدود 4:15 منتظر بودم تا شماره ام رو بخونن :(
توي ويزاي صادر شده يك تاريخ صدور و يك تاريخ انقضاء هست كه ترجمه اش رو اينجا مي نويسم شايد دوستان استفاده كنند:

ort och datum för utfärdande = place and date of issue
و

giltigt t.o.m. = valid until

براي من (وفكر كنم بيشتر دوستان)‌ اين تاريخ از اول آگوست 2009 تا اول سپتامبر 2010 هست.

با آرزوي موفقيت براي همه دوستان
شهرام

soheil65
June 29th, 2009, 11:33 PM
من که گفته بودم 30 می داده بودم مدارکم و امروز که زنگ زدم گفت تازه 5 روز پیش case شما رو دریافت کردن.
گفت یکی دو هفته دیگه زنگ بزن.
عجله ای هم نیست البته.

rrr
June 30th, 2009, 01:45 PM
يک سوال داشتم. من 17 May واسه ويزا اقدام کردم. اما الان پاسپورتم رو پيدا نمي کنم. آيا روز مصاحبه پاس رو ازمون مي گرفتن؟؟؟ اصلا يادم نمي آد)):

mojtahedzadeh
June 30th, 2009, 02:04 PM
يک سوال داشتم. من 17 May واسه ويزا اقدام کردم. اما الان پاسپورتم رو پيدا نمي کنم. آيا روز مصاحبه پاس رو ازمون مي گرفتن؟؟؟ اصلا يادم نمي آد)):

سلام،

گذر نامه رو هنگام تحویل مدارک از کسی نمی گیرند. البته ممکن هست که جا گذاشته باشید که در این صورت با سفارت تماس بگیرید.
بهر حال اگر ویزاتون به اصطلاح ok شده باشه (با تماس تلفنی 23712200 و دادن شماره پرونده می تونید این رو چک کنید)، برای الصاق ویزا در پاسپورت بدیهی هست که بایستی خود پاسپورت رو ببرید سفارت تا ویزا رو روی اون الصاق کنند.

p_akbarzadeh2002
July 1st, 2009, 12:35 PM

سلام،
روز مصاحبه passport رو چک میکنن و بر میگردونن .به نظر من شما اگه مطمئن هستین پاستون سفارت جا مونده مستقیم برین سفارت چون 99% ویزاتون هم اومده .

VahidK
July 1st, 2009, 03:25 PM
منم كه 3 June مدارك خودم و خانومم رو داده بودم. الان زنگ زدم گفت كه حاضره. مركز بررسي Norrkoping و دانشگاه Linkoping بودم.

انشاالله ويزاي بقيه هم بياد. تا حالا كه ريجكتي نداشتيم خوشبختانه.

bonjovi
July 2nd, 2009, 08:36 AM
من 26 مي اقدام كردم واسه چالمرز كه فكر كنم در مركز Norkoping بررسي شه ولي آماده نشده هنور و نگرانم چون همه بعد از من گرفتن

soheil65
July 2nd, 2009, 12:19 PM
من 26 مي اقدام كردم واسه چالمرز كه فكر كنم در مركز Norkoping بررسي شه ولي آماده نشده هنور و نگرانم چون همه بعد از من گرفتن

There's nothing to be worried about!
You are not alone