PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت سوئد

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

ali_fa
July 2nd, 2009, 01:25 PM
من 26 مي اقدام كردم واسه چالمرز كه فكر كنم در مركز Norkoping بررسي شه ولي آماده نشده هنور و نگرانم چون همه بعد از من گرفتن

منم 27 می اقدام کردم و هنوز ویزام نیومده، جای نگرانی نیست :)

Ashymashy
July 4th, 2009, 12:40 AM
با عرض سلام.
می خواستم بدونم اگر با یک پاسپورت برای دو جا اقدام کنیم مثلا هم فنلاند و هم سوئد .تو پاسپورتمون فقط یکیش رو قبول می کنند؟یعنی نمی شه هر دوشون ویزا بدن ؟یا باید مهر یکیش رو باطل کرد؟

mona_lizzaa
July 4th, 2009, 02:06 PM
سلام
پاسپورت من تا فوريه 2010 اعتبار داشت پيرو اينكه با سفارت تماس گرفتم و اينجا دوستان راهنمايي كردند مداركو طبق پاس قديم فرستادم و همزمان واسه پاسه جديد اقدام كردم . وقتي رفتم سفارت كه ويزامو بزنن متاسفانه به جاي ويزاي 1 ساله تا فوريه ويزا دادن يعني 6 ماهه . وقتي موضوع باهاشون مطرح كردم گفتن بايد با اداره مهاجرت تماس بگيرم اونجا هم نه ايميل جواب ميدن نه تلفن. كسي تجربه مشابه داشته كه چي كار ميشه كرد؟ مرسي

sumwin
July 4th, 2009, 05:36 PM
دوستان بنده مدارکم رو 25 مرداد ارائه دادم. الان18 روز میگذره و البته انتظار ندارم که ویزام الان بیاد. اما با توجه به مشکل های اخیر در روابط با کشور های ارو÷ا یی یکم نگرانم. از اونجا که احتمال داره سفیر های خودشون رو از ایران بیرون بکشن در این صورت وضعیت ما چه طور میشه؟؟ اگه سفیراشون رو بخوان کارهای ما معلق میشه؟؟

saman_rocket
July 4th, 2009, 05:43 PM
دوستان بنده مدارکم رو 25 مرداد ارائه دادم. الان18 روز میگذره و البته انتظار ندارم که ویزام الان بیاد. اما با توجه به مشکل های اخیر در روابط با کشور های ارو÷ا یی یکم نگرانم. از اونجا که احتمال داره سفیر های خودشون رو از ایران بیرون بکشن در این صورت وضعیت ما چه طور میشه؟؟ اگه سفیراشون رو بخوان کارهای ما معلق میشه؟؟

دو روز بعد از اعلام نتیجه انتخابات... سفیر کانادا یه تسلیت گفت راه افتاد رفت ;D.... ولی هنوز در سفارت باز هست .. و جواب اونهایی که قبلآ اقدام کردن رو می دن..... حالا من نمی دونم سوید تو ایران ویزا رو پروسس می کنه یا نه... و لی برای ما که تو نروژ پروسس می شه

موفق باشید

با ویرایش m0h3n

alireza2020
July 4th, 2009, 07:43 PM

نه بابا ؛ مشکلی نیست. آخرش اینه که سفیر بره ولی خوب سطح روابط میاد پایینتر و کاردار کارارو انجام میده.

vahidR
July 4th, 2009, 09:28 PM
کلا واسه ویزای دانشجویی زیاد نگران نباشید . مخصوصا اگه پروسه ویزاتون شروع شده باشه .
کلا نه تنها خطری متوجه ماها نیست بلکه در این شرایط سریعتر هم داره میشه....

alireza_f
July 5th, 2009, 07:32 AM
سلام
پاسپورت من تا فوريه 2010 اعتبار داشت پيرو اينكه با سفارت تماس گرفتم و اينجا دوستان راهنمايي كردند مداركو طبق پاس قديم فرستادم و همزمان واسه پاسه جديد اقدام كردم . وقتي رفتم سفارت كه ويزامو بزنن متاسفانه به جاي ويزاي 1 ساله تا فوريه ويزا دادن يعني 6 ماهه . وقتي موضوع باهاشون مطرح كردم گفتن بايد با اداره مهاجرت تماس بگيرم اونجا هم نه ايميل جواب ميدن نه تلفن. كسي تجربه مشابه داشته كه چي كار ميشه كرد؟ مرسي

سلام
ويزاي من 11 ماهه بود در حاليكه بايد ويزاي بالاي يك سال به من ميدادند ايميل زدم و جواب دادند كه ميتونم برم سفارت و ويزاي اصلاح شده رو بگيرم

bonjovi
July 6th, 2009, 11:17 AM
يكي كاملا شرايط منو داره يعني 26 مي درخواست داده و مال چالمرز هست پس چرا مال من هنوز نيومده

iman-kth
July 6th, 2009, 12:26 PM
سلام به همه دوستان
منم چند روز پیش ویزامو گرفتم ولی چند تا سوال دارم:
روی ویزا ننوشته شنگن، خانومی هم که تو آژانس هواپیمایی بود گفت که شنگن نیست و ویزای شنگن سبزه.
آیا ممکنه که این ویزای دانشجویی فقط مخصوص اقامت تو سوئد باشه؟
بالاخره جریان این ویزا چیه؟ می تونیم باهاش از سوئد خارج شیم یا نه؟؟
مرسی

mojtahedzadeh
July 6th, 2009, 12:36 PM
سلام به همه دوستان
منم چند روز پیش ویزامو گرفتم ولی چند تا سوال دارم:
روی ویزا ننوشته شنگن، خانومی هم که تو آژانس هواپیمایی بود گفت که شنگن نیست و ویزای شنگن سبزه.
آیا ممکنه که این ویزای دانشجویی فقط مخصوص اقامت تو سوئد باشه؟
بالاخره جریان این ویزا چیه؟ می تونیم باهاش از سوئد خارج شیم یا نه؟؟
مرسی

سلام

تا جايي كه من پرس و جو كردم، با اين ويزا براي ورود به اتحاديه اروپا بايد حتماً اول وارد سوئد بشيم. ولي بعد از اون مي تونيم به كشورهاي عضو پيمان شنگن وارد شيم ولي براي خروج از اتحاديه اروپا مجدداً بايد از مرز كشور سوئد خارج بشيم. ضمناً با اين ويزا نميتونيم براي ورود به كشور انگليس استفاده كنيم. دوستان هم اگر اطلاعاتي در اين زمينه دارند لطفاً در اختيار ديگران قرار بدند.

vahidR
July 6th, 2009, 12:46 PM
وقتی شما ویزای یکی از اعضای شنگن رو میگیرید یعنی میتونید به همه کشور های عضو مسافرت کنید. بنابراین بیخود به خودتون استرس وارد نکنید.

انگلستان و ایرلند عضو شنگن نیستند بنابراین واسه مسافرت به اونجا باید درخواست ویزا کنید !!

ضمنا اون خانومی که تو یه آژانس هواپیمایی گفته ویزای سوید شنگن نیست هم حرف خیلی پرتی زده !
از شما به عنوان کسی که داره واسه ادامه تحصیل میره یه کشور سطح بالا بعیده تکیه کردن به گفته هایی از این دست !!

azim_utd
July 6th, 2009, 01:45 PM
ویزای شما شنگن هست و به راحتی می توانید در کشورهای عضو پیمان شنگن به مسافرت بپردازید.
در مورد اینکه شما نمی توانید برای ورود، به کشوری غیر از سوئد بروید، درست نیست. خیلی ها هستن که برای ورود به سوئد از دانمارک وارد این کشور می شوند و مشکلی هم وجود نداشته است.

iraniboy
July 6th, 2009, 07:50 PM
سلام

دوستان این بحث شنگن بودن یا نبودن فقط اسم است به جای این ببینید قوانین آن چیست.

طبق قرارداد شنگن ویزای صادر شده توسط هر کشور عضو در کشور های دیگر قابل قبول است. حالا این ویزا می تواند 1) ویزای شنگن (که سبز رنگ است) باشد یا 2) اقامت هر یک از کشور های اروپایی باشد.

1) ویزای شنگن ماکزیمم سه ماه اعتبار دارد و دارنده آن می تواند به هر جایی از منطقه عضو برود. بعد از سه ماه باید حداقل سه ما خارج از منطقه شنگن باشد تا بتوانید دوباره برای ویزا اقدام کند.

2) اقامت هر یک از کشورهای اروپایی: بیش از 3 ماه اعتبار دارد. دارنده ، اگر از خارج از منطقه می خواهد وارد منطقه شنگن باشد باید قصد رفتن به کشور صادر کننده را داشته باشد. یعنی اگر اقمت سوئد را دارید و به آلمان یا جای دیگری می روید باید نشان دهید که بعد از آن می خواهید به سوئد بروید. اما از مبدا سوئد به هر جای منطقه شنگن می توانید مسافرت کرده و هر چه قدر خواستید بمانید و می توانید از هر جایی از منطقه شنگن خارج شوید.

Hanieh.sh
July 7th, 2009, 07:36 AM
سلام
کسی می دونه سفارت سوئد امروز باز هست یا نه؟ کلا برنامه کاری سفارتا موقع تعطیلات تاگهانی ما به چه شکلیه؟

VahidK
July 7th, 2009, 11:37 AM
من امروز پسرخالمو فرستاده بودم سفارت كه پاسپورت‌ها رو بده توش ويزا رو بزنن. گفت كه باز بوده و پاس‌ها رو داده. مشكلي هم نبوده.
كلا سفارت‌ها تابع تعطيلات ايران نيستند. قانون خودشون رو دارند. براي تعطيلات خودشون تعطيل مي‌كنن.
نگران نباش

idehnn
July 8th, 2009, 12:35 AM
سلام به همگی
امروز ویزا من هم امد دقیقا 1ماه طول کشید و مرکز Umea بررسی شد.من فردا پاسو ببرم کسی میدون 5شنبه تحویل میدن یا هفته دیگه؟؟(چون بخش ویزا 5شنبه نیستن)

moonomid
July 8th, 2009, 09:48 AM
سلام به همگی
امروز ویزا من هم امد دقیقا 1ماه طول کشید و مرکز Umea بررسی شد.من فردا پاسو ببرم کسی میدون 5شنبه تحویل میدن یا هفته دیگه؟؟(چون بخش ویزا 5شنبه نیستن)

اگر 4 شنبه بديد 1شنبه بايد بريد بگيريد 3- 4 بعداظهر

FP
July 9th, 2009, 11:56 AM
اگر 4 شنبه بديد 1شنبه بايد بريد بگيريد 3- 4 بعداظهر

ساعت تحویل پاسپورت فرقی نمی کنه ؟

VahidK
July 9th, 2009, 12:08 PM
خوب به سلامتي ويزاي منم به دستم رسيد. از 1 آگوست 2009 تا 1 سپتامبر 2010 كه ميشه 13 ماه. فكر نمي كنم مشكلي باشه چون از يك سال بيشتره.

moonomid
July 10th, 2009, 01:29 PM
ساعت تحویل پاسپورت فرقی نمی کنه ؟

نه ديگه همون 8 تا 13 كه خودشون گفتند كه پاسو مي گيرند يك شماره بهت مي دن
ولي روز بعد كه ميري بين 15 تا 16 (كمي زودتر اونجا باش) از طريق بلندگو شروع به خواندن شماره مي كنه و همه شماره هايي كه مي گه درهم هست و هر كي زودتر رفته دليل نمي شه زودتر هم پاسشو بگيره

AABBCC
July 11th, 2009, 12:02 AM
ویزای من اومده و من قصد دارم که یکشنبه برای تحویل پاسپورت از شهرستان بیام تهران. اما مشکل دیگه ای که دارم اینه که من پاسپورتم رو چون از طریق وثیقه نظام وظیفه گرفتم مهر خروجش تا 26 تیر خورده. سوال من اینه که بعد از درج ویزا توی پاسپورت اگر برای تمدید مهلت خروج به وزارت علوم و بعدا اداره گذرنامه مراجعه کنم، آیا اونها فقط یک مهر تمدید شده توی پاسپورتم می زنند یا پاسپورتم رو می گیرن که تعویضش کنن؟ با توجه به اینکه ویزای من توی پاسپورت درج شده این برام خیلی مهمه، چون اگه بخوان پاسپورتم رو بگیرن که ویزام هم میره.

یه سری دوستان می گفتن که اینجوری نیست و فقط مهر خروج دیگه ای توش می زنن. از دوستان فروم کسی هست که تجربه این کار رو داشته باشه؟ لطفا تا قبل از یکشنبه که من بخوام بیام تهران من رو راهنمایی کنید. ممنونم.

supcav
July 11th, 2009, 12:46 AM
ویزای من اومده و من قصد دارم که یکشنبه برای تحویل پاسپورت از شهرستان بیام تهران. اما مشکل دیگه ای که دارم اینه که من پاسپورتم رو چون از طریق وثیقه نظام وظیفه گرفتم مهر خروجش تا 26 تیر خورده. سوال من اینه که بعد از درج ویزا توی پاسپورت اگر برای تمدید مهلت خروج به وزارت علوم و بعدا اداره گذرنامه مراجعه کنم، آیا اونها فقط یک مهر تمدید شده توی پاسپورتم می زنند یا پاسپورتم رو می گیرن که تعویضش کنن؟ با توجه به اینکه ویزای من توی پاسپورت درج شده این برام خیلی مهمه، چون اگه بخوان پاسپورتم رو بگیرن که ویزام هم میره.

یه سری دوستان می گفتن که اینجوری نیست و فقط مهر خروج دیگه ای توش می زنن. از دوستان فروم کسی هست که تجربه این کار رو داشته باشه؟ لطفا تا قبل از یکشنبه که من بخوام بیام تهران من رو راهنمایی کنید. ممنونم.

مهر اجازه خروج جدید رو تو همون پاس می زنن.

mona_lizzaa
July 11th, 2009, 08:08 AM
[quote=alireza_f ]
سلام
ويزاي من 11 ماهه بود در حاليكه بايد ويزاي بالاي يك سال به من ميدادند ايميل زدم و جواب دادند كه ميتونم برم سفارت و ويزاي اصلاح شده رو بگيرم

خيلي ممنون از جوابتون
من تاريخ 9 تير ايميل زدم ولي هنوز جواب ندادند. ميشه لطفا ادرسي ايميلي رو كه بهشون ايميل زديد رو به من بديد. (مركزي كه مداركه منو بررسي كرده NORKOPING بوده ). خيلي نگرانم .......مرسي

سيب سرخ حوا
July 11th, 2009, 08:56 AM
به سلامتي و ميمينت چهارشنبه زنگ زدم ويزاي من هم اومده بود ;D شايان ذكر ا كه 3 جوون اقدام كرده بودم. يكشنبه چه ساعتي برم پاسو تحويل بدم يادم رفت بپرسم ازشون؟13-8 درسته؟ ::)

aminrock
July 11th, 2009, 09:32 AM
به سلامتي و ميمينت چهارشنبه زنگ زدم ويزاي من هم اومده بود ;D شايان ذكر ا كه 3 جوون اقدام كرده بودم. يكشنبه چه ساعتي برم پاسو تحويل بدم يادم رفت بپرسم ازشون؟13-8 درسته؟ ::)

درسته.

alireza_f
July 11th, 2009, 11:02 AM
[quote=alireza_f ]
سلام

خيلي ممنون از جوابتون
من تاريخ 9 تير ايميل زدم ولي هنوز جواب ندادند. ميشه لطفا ادرسي ايميلي رو كه بهشون ايميل زديد رو به من بديد. (مركزي كه مداركه منو بررسي كرده NORKOPING بوده ). خيلي نگرانم .......مرسي

سلام
من به آدرس migrationsverket@migrationsverket.se ايميل زدم ولي پيشنهاد مي كنم با سفارت تماس بگيرين و شماره تلفن case officer و همچنين شماره پروندتون بگيرين فكر مي كنم با تلفن زدن سريعتر به نتيجه برسين

pooria_1365
July 11th, 2009, 07:07 PM
دوستان این برنامه هایی که 30 credite هست رو میشه باش ویزا گرفت؟ ترم بهار همش یا 60 تا یا 30 کردیته آخه

mariaa
July 11th, 2009, 08:46 PM
دوستان این برنامه هایی که 30 credite هست رو میشه باش ویزا گرفت؟ ترم بهار همش یا 60 تا یا 30 کردیته آخه
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=5481.105

soroush6486
July 12th, 2009, 10:33 AM
سلام،

من هرچی‌ زنگ میزنم سفارت اشغاله! اصلا نمیتونم صحبت کنم!
من ۳۳ روز هست که اقدام کردم!

mfc
July 12th, 2009, 11:43 AM
سلام،

‫نگران نباشید، انشالله ویزای همه میاد. من از ۲۰ می اقدام کردم و هنوز خبری نیست از ویزام. مستر KTH هم پذیرش داشتم.

mfc
July 14th, 2009, 07:32 AM
‫ویزای منم بعد از ۵۴ روز بالاخره امروز اومد.

FP
July 15th, 2009, 12:32 AM
سلام به همگی . فقط اینو بگم که من پدرم درومده تا پاسم رو بردم و اوردم ! من از شهرستان می رفتم یکشنبه رفتم پاس رو دادم البته با یک ساعت تو صف موندن ، روز بعدش ساعت 14:30 رسیدم اونجا دوباره یک ساعت تو برق آفتاب تو صف موندم بعدش بهم گفتن که پاست نیومده >:( باید تا ساعت 16 صبر کنی خلاصه ساعت 16 شد 17 و شماره من رو نخوندن گفتن فردا بیاین حالا هر چی ما میگفتیم که ما شهرستانی هستیم هیچکس اهمیت نمی داد >:( خلاصه آخر سر سه شنبه که امروز باشه رفتم و پاسم رو گرفتم . اینو گفتم برا کسانی که میخوان برن پاسشون رو مهر کنن بدونن که باید آب و نون ! دنبال خودشون ببرن + عینک آفتابی + کلاه نقاب دار + پول که حداقل سه روز اونجا بتونن دووم بیارن ;)!!!

Dave1985
July 15th, 2009, 01:31 AM
دوستان برای میل زدن بهmigrationskervet جهت پیگیری اینکه مدارک به migrationskervet رسیده یا نه باید شماره پیگیری که سفارت داده رو بهشون اعلام کنم یا اسم و مشخصات؟ دوستاناگر راهنمایی کنن ممنون میشم.

moonomid
July 15th, 2009, 09:46 AM
دوستان برای میل زدن بهmigrationskervet جهت پیگیری اینکه مدارک به migrationskervet رسیده یا نه باید شماره پیگیری که سفارت داده رو بهشون اعلام کنم یا اسم و مشخصات؟ دوستاناگر راهنمایی کنن ممنون میشم.

بله 100% چون اون شماره پرونده شما هست كه فرستاده شده البته با چند حروف كه احتياجي نبوده كه به شما بدن

p_akbarzadeh2002
July 17th, 2009, 12:22 AM
سلام،

دوست عزیز شماره 23712200 رو که میگیرین اگر گفت : " all the line are busy ,please call back later" زود ناامید نشین.پشت هم بگیرین .. اگه بازم موفق نشدین میتونین کد 4 رقمیتون رو بگین من حضوری میرم. سفارت تا خونه ما 10 دقیقه فاصله هستش ;) ضمنآ ویزای من هم دقیقآ 35 روز طول کشید.

Dave1985
July 17th, 2009, 12:30 AM
من 1 جولای مدارکو تحویل دادم حالا بعد از دو هفته زنگ زدم سفارت میگن ما فرستادیم اما هنوز پروندتو بررسی نکردن حتی case officer هم مشخص نشده آیا این روند طبیعی هست؟ چه کاری از دست من بر میاد؟

soheil65
July 17th, 2009, 01:57 AM
من 1 جولای مدارکو تحویل دادم حالا بعد از دو هفته زنگ زدم سفارت میگن ما فرستادیم اما هنوز پروندتو بررسی نکردن حتی case officer هم مشخص نشده آیا این روند طبیعی هست؟ چه کاری از دست من بر میاد؟

ویزای من هم بعد از 43 روز آماده شد.
طبیعیه. مال من بعد از 20-25 روز تازه دریافت شده بود. مال شما که تازه 2 هفته است.

p_akbarzadeh2002
July 18th, 2009, 12:00 AM

سلام ، من هم با این دوستمون موافقم . ویزای منم بعد از یک ماه تازه فرستاده شد برای بررسی! تازه قبل از درگیریهای اخیر.. نگران نباشین..میاد..فقط بلیط رو بگیرین.

guilnaz-moshtaghi
July 18th, 2009, 03:39 AM
hi to everybody...I applied for sweden visa on june 2nd and after lots of checking, finally on july th they gave me the good news of granting the study permit... if you count the whole days there would be 39 days.

Don't worry everyone ;) it would come to you :D

AABBCC
July 18th, 2009, 11:18 AM
سلام به همه‌ي دوستاني که متقاضي ويزاي دانشجويي سوئد به همراه همسرشان هستند. من به تازگي (جولاي 2009) ويزاي دانشجويي خودم و همسرم را دريافت کردم و از آنجا که در طول مدتي که درگير مسائل پذيرش و ويزا بودم هرگز راهنمايي جامع و کاملي در مورد وضعيت ويزاي همسرم وجود نداشت، هميشه نگراني و تشويش با من بود.

براي اينکه اين نگراني و اضطراب که من تا همين روزهاي آخر اخذ ويزا با آن دست به گريبان بودم براي شما وجود نداشته باشد، به چند نکته که هميشه مورد سؤال همسران بوده اند توجه کنيد:

1- موضوع صحبت من زوج هايي هستند که يکي از آن‌ها پذيرش گرفته است و ديگري بدون اخذ پذيرش و صرفاً جهت همراهمي همسر مي‌خواهد اقدام به درخواست ويزا کند.

2- همسري که داراي پذيرش دانشگاه نيست و صرفاً مي خواهد به عنوان همراهي همسرش اقدام به درخواست ويزا کند co-aaplicant ناميده مي شود. همسري که پذيرش گرفته است را main applicant يا به سادگي student مي نامند. بنا بر اين دقت کنيد، تفاوت شما با ساير متقاضيان مجرد ويزا اين است که آن‌ها co-aaplicant ندارند و صرفا با يک کد و نام خوانده مي شوند، اما شما بايد دو case ويزا ايجاد کنيد که يکي main و ديگري co ناميده خواهد شد.

3- همسري که پذيرش دارد و student است بايد فرم با کد 105031 و به نام Application for residence permit for students and doctoral students را پر کند. همسري که پذيرش ندارد و مي خواهد همراه دانشجو و يا co-aaplicant باشد بايد فرمي با کد 135011 و به نام Application by co-applicants to students/doctoral students (DB) for را پر کند. پس توجه کنيد که لازم نيست هر همسر دو فرم پر کند. بلکه فردي که دانشجو است فرم 105031 و فردي که دانشجو نيست فرم 135011 را پر مي‌کند. لينک هاي مربوطه به دانلود اين فرم ها در ساير تاپيک هاي فروم قابل دسترسي است و از سايت www.SwedenAbroad.com/tehran و www.Migrationsverket.se نيز به راحتي دانلود مي شوند.

4- وقتي که شما به عنوان student فرم 105031 را پر مي‌کنيد در همان صفحه اول فرم در باکس Personal Data سوالي هست به اين صورت co-aaplicant که دو گزينه yes و no دارد که شما بايد حتما گزينه yes را علامت‌دار کنيد و در پايين همان باکس در قسمت marital status گزينه married را علامت‌دار کنيد. در صفحات بعدي باکسي با عنوان Husband/Wife/Partner - persoanl data هست که شما بايد با دقت اطلاعات همسر خود را (خانم يا آقا) اينجا وارد کنيد. در صفحات بعد در باکسي با عنوان co-aaplicants بايد name و date of birth و citizenship همسر خود را وارد کنيد. دقت کنيد که شما به عنوان student بايد اين قسمت ها را حتما در فرم 105031 پر کنيد تا مشخص شويد که مايل هستيد همسر شما هم ويزا دريافت کند.

5- وقتي شما به عنوان co-applicant يا همسري که پذيرش ندارد فرم 135011 را پر مي‌کنيد، در همان اول فرم بايد گزينه Residence permit را علامت‌دار کنيد. يادتان باشد که همسران گاهي فقط براي ديدار درخواست ويزا مي کنند اما اگر شما مي خواهيد با مدت زمان يکسان همسر خود اجازه اقامت دريافت کنيد بايد حتما اين گزينه را علامت بزنيد. بلافاصله سوال 1 با عنوان co-applicant/relative to جايي است که بايد اطلاعات همسر خود را که پذيرش دانشجويي دارد وارد کنيد. توجه کنيد که در فرم هاي سفارت فقط student و doctoral student آمده اند. بنا بر اين براي فوق ليسانس بايد همان student را علامت بزنيد.

6- هيچ نگراني در مورد همسراني که پذيرش ندارند و co-applicant هستند از لحاظ صلاحيت ها نداشته باشيد. نيازي به دانستن زبان، رشته دانشگاهي، و هيچ شرط خاص ديگر ي نيست. نه در فرمها سوالي از اين دست هست و نه آفيسر سفارت از همسر شما چيزي مي پرسد.

7- دقت کنيد که تاريخ هاي ورود و خروج در هر دو فرم 105031 و 135011 را يکسان وارد کنيد.

8- حتما مي دانيد که متقاضيان مجرد بايد دو نسخه فرم تحويل سفارت دهند. يکي نسخه اي است که اصل مدارک شامل گواهي بانک و نامه پذيرش ضميمه آن مي شود و ديگري نسخه اي که کپي همين مدارک به اضافه پاکت تمبردار و فيش بانکي ضميمه مي‌گردد. اکنون شما همسران بايد مجموعا 4 فرم تحويل دهيد. شما که student هستيد مثل بقيه دو نسخه فرم 105031 و همسر شما که پذيرش ندارد نيز دو نسخه از فرم خودش يعني 135011 و با همان ترتيب (اصل و کپي) تحويل مي دهيد.

9- تفاوت شما با سايرين اين است که بايد فتوکپي و ترجمه ي رسمي با مهر دادگستري از شناسنامه ها و عقدنامه ي رسمي تان نيز ضميمه ي فرم 135011 يعني همسر بدون پذيرش شود تا ثابت کند که واقعا همسر کسي است که پذيرش گرفته است.

10- موقع تحويل فرم ها به آفيسر، ايشان شما را به صورت دو پرونده ي مجزاي ويزا و با دو شماره پرونده يا case number جداگانه در سيستم register مي کند که جاي هيچ نگراني نيست و روال منطقي کار همين است. بي دليل نگران نشويد. اگر آفيسر شما هم مثل مال ما بداخلاق و مغرور باشد و قتي از او در مورد صدور ويزاها سوال مي کنيد مي گويد که اصلا معلوم نيست ويزاي همسر شما بيايد و از اين حرف ها، اما اصلا نگران نباشيد چرا که ويزاي هر دو نفر شما با هم خواهد آمد.

11- همسر متقاضي بايد به اندازه ي نصف همسر ي که پذيرش دارد گواهي تمکن مالي داشته باشد. در ضمن ساده ترين و بي خطر ترين راه اين است که دو نفر شما داراي دو حساب بانکي جداگانه و مستقل باشيد که آفيسر حق برداشت جداگانه و مستقل براي همسرتان را ببيند.

12- اگر سوال ديگري داشتيد مطرح کنيد.

apply2apply
July 19th, 2009, 08:00 AM
سلام،
من بنا به دلایلی نتونستم اقدام کنم هنوز، ولی سه شنبه میخواهم بروم و مدارکم رو بدم،
1- آیا کسی میداند قبول میکنند الان یا نه؟
2- به نظرتون امیدی هست به ترم برسم؟ فکر کنم کمتر از یک ماه وقت مونده باشه.
3- کسی هست که خونه بگیریم با هم من برای خونه هم اقدام نکردم هنوز.

با تشکر

Ashymashy
July 19th, 2009, 10:14 AM
سلام،
من بنا به دلایلی نتونستم اقدام کنم هنوز، ولی سه شنبه میخواهم بروم و مدارکم رو بدم،
1- آیا کسی میداند قبول میکنند الان یا نه؟
2- به نظرتون امیدی هست به ترم برسم؟ فکر کنم کمتر از یک ماه وقت مونده باشه.
3- کسی هست که خونه بگیریم با هم من برای خونه هم اقدام نکردم هنوز.

با تشکر

آره بابا ،قبول می کنند ،من خودم 2 هفته پیش اقدام کردم و مشکلی هم پیش نیومد.برای ترم هم بله امید هست چرا نباشه.فقط زودتر اقدام کنید.

HMK
July 21st, 2009, 03:25 PM
سلام به همه دوستان
من 9th June مدارکمو تحویل سفارت دادم ولی تا امروز که تماس گرفتم، گفتن که نیومده. از دوستانیکه تجربه دارن می خواستم بپرسم که این عادیه یا لازم که پیگیری کنم؟ از چه طریقی میشه پیگیری کرد؟ با توجه به اینکه تا شروع ترم هم 1 ماه بیشتر نمونده. با تشکر

mohsen_pce
July 21st, 2009, 03:41 PM
سلام به همه دوستان
من 9th June مدارکمو تحویل سفارت دادم ولی تا امروز که تماس گرفتم، گفتن که نیومده. از دوستانیکه تجربه دارن می خواستم بپرسم که این عادیه یا لازم که پیگیری کنم؟ از چه طریقی میشه پیگیری کرد؟ با توجه به اینکه تا شروع ترم هم 1 ماه بیشتر نمونده. با تشکر

سلام.. نگران نباش, هنوز دیر نشده
من خودمم 9 جون اقدام کردم و امروز که زنگ زدم گفت همین چند روزه میاد.. دوستمم 9 جون اقدام کرده بود تازه امروز ویزاش اومد.
احتمال خیلی خیلی زیاد اوایل هفته آینده آماده میشه و میتونیم بریم بگیریم.
تازه چه استرسیه شما داری؟؟! سوئد اگه مشکل مالی نداشته باشی ریجکت نمی کنه کسی رو... حالا یه هفته ام که زود تر بیاد فرقی نمی کنه که! یک ماه وقت هست....

Dave1985
July 21st, 2009, 03:59 PM
پس با این حساب من که 1 جولای مدارکو تحویل دادم تا 20 اگوستم ویزام نمیاد... :( من 23 اگوست بلیط دارم و 31 اگوست باید ثبت نام کنم...آیا میشه پیگیری کرد یا به case officer بگیم که ویزا رو زودتر حاضر کنه؟

iraniboy
July 21st, 2009, 04:18 PM
پس با این حساب من که 1 جولای مدارکو تحویل دادم تا 20 اگوستم ویزام نمیاد... :( من 23 اگوست بلیط دارم و 31 اگوست باید ثبت نام کنم...آیا میشه پیگیری کرد یا به case officer بگیم که ویزا رو زودتر حاضر کنه؟

خیر هیچ قاعده ای ندارد. همه دوستان سعی می کنن یک فرمول برای زمان اعلام ویزا پیدا کنند اما چنین چیزی وجود ندارد.

سفارت تنها زمانی خبر دار می شود که جواب از سوئد آمده باسد. شما می توانید به طور مستقیم توسط email به Migrationsverket از وضعیت خود آگاهی پیدا کنید. در صورت نیاز ایمیل یا شماره case officer را به شما می دهند.

aliakbar_b66
July 21st, 2009, 04:32 PM
سلام
من 9th jun مدارکما داده بودم سفارت. امروز زنگ زدم گفت ویزاتون آمادست بیاید بگیرید.
گفتم خبر بدم بهتون.
ایشالا از شمام هر چه زودتر بیاد. :)

Dave1985
July 21st, 2009, 04:55 PM
شما می توانید به طور مستقیم توسط email به Migrationsverket از وضعیت خود آگاهی پیدا کنید. در صورت نیاز ایمیل یا شماره case officer را به شما می دهند.

هفته پیش و دیروز بارها میل زدم اما کسی جواب نمیدهد...نشستن اونجا چیکار می کنن؟

alireza2020
July 21st, 2009, 07:21 PM

شما هم دیگه خیلی استرس داریدا؛ بابا میاد ، نگران نباشید

ليلا
July 22nd, 2009, 12:55 PM
من 7 جون مدارك دادم ويزام هنوز نيومده خيلي ناراحتم. كسي هست همين تاريخ مدارك داده باشه؟

SHERVIN2
July 22nd, 2009, 06:42 PM
دوستانی که جون تحویل دادن اصلا نگران نباشن چون من 26 می مدارکمو تحویل دادم و هنوز نیومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohsen_pce
July 23rd, 2009, 01:11 AM
یچه ها من 9 جون مدارکمو داده بودم امروز که زنگ زدم سفارت گفتن آمادس بیا بگیر! :)
بقیه هم نگران نباشن , هیچ ربطی به تاریخ ارسال مدارکتون نداره باید ببینین که چه موقع مدارک میرسه به دستشون و براش case officer تعیین میشه. ممکنه گاهی اوقات مثلا اون case officer بره مسافرت وسط کار! ولی چیزی که هست اینه که ویزای همه میاد منتها دیر و زود داره!! سوخت و سوز نداره!
موفق باشین

sasahar
July 24th, 2009, 01:27 PM
من 7 جون مدارك دادم ويزام هنوز نيومده خيلي ناراحتم. كسي هست همين تاريخ مدارك داده باشه؟

سلام
من هم 7 جون مدارکم را دادم و تا الان که ویزام نیومده.

ليلا
July 25th, 2009, 10:03 AM
ممنون از همدردي همه. يك سوال اون پاكتي كه جزو مدارك داديم به سفارت براي چي بود؟ من ديروز متوجه شدم كه پلاك خونه رو غلط نوشتم مي ترسم دردسر بشه. ::)

hamedking
July 25th, 2009, 10:34 AM
ممنون از همدردي همه. يك سوال اون پاكتي كه جزو مدارك داديم به سفارت براي چي بود؟ من ديروز متوجه شدم كه پلاك خونه رو غلط نوشتم مي ترسم دردسر بشه. ::)

اون پاکت برای اینه که اگر خدای نکرده ریجکت شدی جوابش میاد دم در خونه ... نگران نباش ایشاالله که لازمت نمیشه ;D

Amsal
July 25th, 2009, 03:16 PM
اون پاکت برای اینه که اگر خدای نکرده ریجکت شدی جوابش میاد دم در خونه ... نگران نباش ایشاالله که لازمت نمیشه ;D

در ضمن دلیل ریجکت رو بهتون اطلاع میدن و فرصت میدن اونو رفع کنید .

sahark
July 25th, 2009, 03:52 PM
منم 7 جون مدارکمو دادم. ولی هنوز ویزام نیومده. هر دفعه که زنگ می زنم بم میگن هنوز تصمیم گیری نشده :'(

ليلا
July 26th, 2009, 10:35 AM
من كه آدرس اشتباه دادم ممكنه ريجكت شده باشم ولي به دستم نرسيده باشه؟ :-X به جز نامه باايميل يا تلفن هم ريجكت رو اطلاع ميدن؟

SHERVIN2
July 26th, 2009, 10:47 AM
بله... شما اگه خدای نکرده ریجکت بشین تلفن که میزنین سفارت بهتوم اطلاع میدن. یکی از دوستان رو هم که ( البته به اشتباه ریجکت شده بودن و بعدا ویزا گرفتن) خود سفلارت باهاشون تماس گرفته بود:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=9698.msg154221#msg154221

ولی در کل نگران نباشین. ممکنه یه مقدار دیر بشه ولی ویزاتون میاد.

hamid34
July 26th, 2009, 02:56 PM
ویزای منم پس از ۷ هفته هنوز نیومده

alief81
July 27th, 2009, 01:25 PM
ویزای منم پس از ۷ هفته هنوز نیومده

من هم دقیقا همین وضعیت دارم البته ماله من الان شده 6 هفته، به نظر شما چی کار باید کرد؟

ليلا
July 27th, 2009, 01:34 PM
اينطور كه مشخصه هيچ كار.راستي يك سوال آيا سابقه كار دولتي روي روند ويزا ممكنه تاثير بگذاره؟

Amsal
July 27th, 2009, 01:58 PM
اينطور كه مشخصه هيچ كار.راستي يك سوال آيا سابقه كار دولتي روي روند ويزا ممكنه تاثير بگذاره؟

خیر

iceberg
July 27th, 2009, 02:32 PM
...راستي يك سوال آيا سابقه كار دولتي روي روند ويزا ممكنه تاثير بگذاره؟

بله تاثير داره و البته بستگي به سابقه و اون نهاد يا سازمان دولتي داره كه فكر نميكنم احتياجي به توضيح داشته باشه(مثلا خيلي از شركتهاي معتبر و علمي يا صنعتي هستند كه به دلايلي در ليست سياه و يا تحريم هستند و يا مستعد براي اين دو ;) ) در برخي موارد اگر نيازي به ارايه سابقه نباشه ارايه دادن اون موجب دردسر بيشتري ميشه.اينكه از شما بخواهند سابقه خود رو ارايه بديد براي اين نيست كه شمارو تشويق كنند،بلكه براي اين هست كه بفهمند شما كجا بوده ايد و چكار ميكرديد...

hamedking
July 27th, 2009, 02:56 PM
سفارت هیچ مدرکی دال بر اشتغال از شما نمیخواد فقط تو فرم درخواست ویزا یه جایی داره که می تونید جاهایی که کار کردید بنویسید ولی خوب می تونید اونو پر نکنید شما به سفارت رزومه که ارائه نمیدید که کجاها بودید یا کجاها کار کردید... بعدشم اگر بنویسید من ندیدم صحت اونو چک کنند فقط برای ویزای بیزینس یا توریستی من دیدم چک می کنند اونم برای اینکه مطمئن بشن شما برمی گردین . احتمال ریجکت شدن به دلیل کار کردن در یک شرکت دولتی در حد صفره ، ویزای آمریکا که نیست دنگ و فنگ داشته باشه تعداد کسانی که از سوئد ریجکت شدن به اندازه انگشتان یه دست هم نیست همه هم اکثراً به دلیل Bank statement بوده که تازه بعدن وقتی درست کردند ویزا بهشون دادن .
اونایی که فکر می کنند ویزاشون دیر شده نگران نباشند ، تابستونه ملت تو سوئد رفتند تعطیلات ;)

Dave1985
July 28th, 2009, 02:29 PM
ویزای من بعد از 28 روز اومد...فردا باید برم تا توی پاسپورتم بزنن...دوستانی که هنوز ویزاشون نیومده به ادره مهاجرت سوئد زنگ بزنن و از اونجا پیگیری کنن...ادمهای بسیار مودبی هستن...البته باید case number سوئدی تونو داشته باشید میتونید زنگ بزنید سفارت و از اونا case number سوئدی تونو بگیرید.

sahark
July 28th, 2009, 03:02 PM
سلام بچه ها
خدا رو شکر ویزای من هم بعد از 51 روز اومد. 7 جون مدارکمو داده بودم.
ایشاالله واسه همه میاد.

hamid34
July 29th, 2009, 04:15 PM
سلام
ویزای من هم پس از ۵۲ روز اومد

SD
August 1st, 2009, 12:10 PM
سلام به همه دوستان

من یک مشکل خاصی برام پیش اومده که از دوستانیکه اطلاعاتی دارند خواهش می کنم که راهنمایی کنند
من 9th June مدارکمو تحویل دادم ولی تا حالا نیومده، دیروز که با سوئد تماس گرفتم گفتن که case officer شما رفته مسافرت. حقیقتش حالا من نمی دونم چیکار باید بکنم اگه که case officer به موقع برنگرده؟ با توجه به اینکه یکی از دوستان قبلاً این مشکل براش پیش اومده و به دلیل اینکه case officer مسافرت بوده ویزاش صادر نشده و نتونسته بره، حالا میترسم که همین اتفاق برای من پیش بیامد. می خواستم بدونم در این مواقع کاری میشه کرد یا نه؟ با توجه به اینکه اگر من به این ترم نرسم اعتبار TOEFL من هم منقضی میشه و دوباره باید از صفر شروع کنم.

با تشکر

Dave1985
August 1st, 2009, 01:54 PM
سلام به همه دوستان

من یک مشکل خاصی برام پیش اومده که از دوستانیکه اطلاعاتی دارند خواهش می کنم که راهنمایی کنند
من 9th June مدارکمو تحویل دادم ولی تا حالا نیومده، دیروز که با سوئد تماس گرفتم گفتن که case officer شما رفته مسافرت. حقیقتش حالا من نمی دونم چیکار باید بکنم اگه که case officer به موقع برنگرده؟ با توجه به اینکه یکی از دوستان قبلاً این مشکل براش پیش اومده و به دلیل اینکه case officer مسافرت بوده ویزاش صادر نشده و نتونسته بره، حالا میترسم که همین اتفاق برای من پیش بیامد. می خواستم بدونم در این مواقع کاری میشه کرد یا نه؟ با توجه به اینکه اگر من به این ترم نرسم اعتبار TOEFL من هم منقضی میشه و دوباره باید از صفر شروع کنم.

با تشکر

به Migrationskervet میل بزن و همه اینایی رو که اینجا گفتی بهشون بگو ...ادمهای منطقی هستن و حتما کمکت می کنن. بسته به دانشگاههی که پذیرش گرفتین روند صدور ویزا بستگی به ناحیه ای داره که دانشگاهتون اونجا قرار داره. انشالله همین روزا مال شما هم میاد. به خدا توکل کن و مرتبا پیگیر باش.

alief81
August 1st, 2009, 03:21 PM
سلام به همه دوستان
من دو تا سوال دارم و ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین. ویزای من بعد از گذشت 7 هفته هنوز نیومده و چون من از چالمرز پذیرش دارم از همین جا فهمیدم که باید با مرکز Norrkoping تماس بگیرم. ولی تا اونجایی که من فهمیدم Case No. یه سری ارقامه دیگه ای هم بجز این 5 رقمی که سفارت به من داده، داره. من حتما باید شماره پرونده را بصورت کامل از سفارت بگیرم یا با همین شماره زنگ بزنم کافیه؟ دیگه اینکه اگه من از سفارت بخوام آفیسر رو بمن معرفی کنن. اینکارو می کنن یا نه؟

Dave1985
August 1st, 2009, 03:43 PM
سلام به همه دوستان
من دو تا سوال دارم و ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین. ویزای من بعد از گذشت 7 هفته هنوز نیومده و چون من از چالمرز پذیرش دارم از همین جا فهمیدم که باید با مرکز Norrkoping تماس بگیرم. ولی تا اونجایی که من فهمیدم Case No. یه سری ارقامه دیگه ای هم بجز این 5 رقمی که سفارت به من داده، داره. من حتما باید شماره پرونده را بصورت کامل از سفارت بگیرم یا با همین شماره زنگ بزنم کافیه؟ دیگه اینکه اگه من از سفارت بخوام آفیسر رو بمن معرفی کنن. اینکارو می کنن یا نه؟

دوست عزیز اون شماره 5 رقمی که بهت دادن برای پیگیری در ایران هست و اگه میخوای از طریق Migrationskervet پیگیری کنی باید زنگ بزنی سفارت و case number سوئدی تو ازشون بگیری در ضمن نه تنها اسم case officer رو بهت میدن بلکه اگر ای میل و شماره تلفن و فکس هم داشت بهت میدن ...

frbkarimi
August 2nd, 2009, 07:29 PM
سلام به دوستان
ویزای منم امروز رسید. 14 جون درخواست داده بودم. در ضمن یکبار هم به قسمت مهاجرت سوئد ایمیل زدم حدود 5 روز پیش....

apply2apply
August 2nd, 2009, 11:13 PM
کسی میداند که آیا هنوز میشه واسه ویزا اقدام کرد؟ :(

azim_utd
August 3rd, 2009, 12:24 AM

دوست عزیز
کمی دیر شده! البته بستگی به شروع کلاس های شما داره، اگه کلاس های شما 1 سپتامبر شروع بشه، اصلا" وقت ندارید! اما با Coordinator خودتون صحبت کنید شاید زمان بهتون بده (البته کمی خلاف انتظار هست)
اما امتحان کردنش ضرر نداره...

شما اگه همین فردا هم برای ویزا اپلای کنید در بهترین حالت (خیلی خوش شانس) آخر آگست ویزاتون بیاد! که خیلی دیر هست...

موفق باشید

Corona
August 3rd, 2009, 02:32 PM
سلام
من روز " ۱۷ جون" درخواست ویزا دادم.
الان زنگ زدم سفارت گفتن ویزام آماده است.
امیدوارم دیگر دوستان هم زودتر ویزاشون آماده بشه!

SD
August 4th, 2009, 12:22 PM
فکر کنم فقط ویزای من نیومده. 9 جون دادم هنوز نیومده. Case Officer رفته مسافرت، به همین سادگی. تلفن و ایمیل .. همه چی زدم ولی همینه که هست. اگر هم از مسافرت نیاد که هیچی.

alief81
August 5th, 2009, 02:45 PM
سلام به همه دوستان. ویزای من درست بعد از 7 هفته اومد. جالب اینه که دیروز به مرکز Norrkoping زنگ زدم و اونها گفتن که هنوز تصمیمی گرفته نشده. امروز زنگ زدم سفارت گفتن ویزات حاضره. امیدوارم ویزای بقیه هم بزودی بیاد. برای کسانی که نگران هستن بگم که من دیروز که با سوئد صحبت کردم، گفتن که ما تاریخ ثبت نام دانشگاه ها را می دونیم و قبل از اون حتما ویزاها رو می فرستیم. خلاصه اینکه دیر و زود داره ولی ... نگران نباشید.

Pouya_KTH
August 5th, 2009, 05:36 PM
سلام دوستان،
من june 17th برای ویزا اقدام کردم و بلیت پروازم برای آگوست ۱۶ هستش به ادارهٔ صدور ویزا در نورشپینگ میل زدم و اسکنی هم از تصویر بلیتم گذاشتم، امروز بهم میل زدن که ویزاتون همین امروز صادر شده و به زودی به دستت میرسه، این هم جواب من

Your application was approved on the 5th of august.
The embassy/consulate where you applied will contact you with details
on how to obtain your permit.

پس می‌شه گفت که نگرانی نداره و همه به زودی ویزامون را میگیریم.
در ضمن توضیح بدم که قبلش بهم میل زدن و گفتن کار طبق نوبت داره پیش میره و منتظر باشم.

با بهترین آرزوها

pleasoh
August 6th, 2009, 06:15 AM

پارسال دوستي تازه 6 اگوست براي ويزا اقدام كرد و 26 اگوست ويزاش اومد (يا چند روز اينور و اونور) البته اون فرد تا تاريخ 13 سپتامبر از دانشگاه مهلت گرفته بود. كلا سخت نميگيرن.

mtg1983
August 10th, 2009, 08:46 PM
سلام دوستان،

راستش یه اتفاق مضحک برای من و 6-5 تا از دوستان افتاده بود. سفارت مدارک ما رو به یه مرکز اشتباه فرستاده بود. که خدارو شکر با مکاتبه حل شد.
من 8 June اقدام کرده بودم و امروز تلفنی فهمیدم ویزام حاضره.
پیشنهادم اینه که دوستانی که در مورد ویزا مشکل دارن حتما با Case Officer مکاتبه کنن تا مشکلشون زودتر حل بشه. اطلاعات مربوط به Case Officer رو می تونید تلفنی از سفارت بگیرید.

موفق باشین...

rainy
August 23rd, 2009, 06:09 PM
آیا امکان داره پس از تحویل مدارک فردای آن روز به سفارت رفته و درخواست حظف مدرکی را کنیم؟

azim_utd
August 23rd, 2009, 06:29 PM
آیا امکان داره پس از تحویل مدارک فردای آن روز به سفارت رفته و درخواست حظف مدرکی را کنیم؟
منظورتون اینه که درخواست لغو بررسی بدین؟ خوب شما اگر بر فرض مدرکی رو حذف کنید که مدارکتون ناقص می شه و بررسی نمی شه!

rainy
August 26th, 2009, 08:32 PM
sorry i used my friend's Pc so i made a mistake in replay.no i have attached an extra document that is not needed so i wanted to omit it but they didnt do it.after i asked it here at 2Pm i called the embassy and they told me it is not possible,i was worried may be it will cause a problem.

azim_utd
August 27th, 2009, 01:29 PM
وقتی که سفارت می گه امکانش وجود نداره دیگه کاری نمی شه کرد، فکر نکنم مشکلی باشه چون اگر می خواست مشکلی وجود داشته باشه مسئول دریافت مدارک هنگام چک کردن مدارک به شما می گفت...

نگران نباشید

soshianet
September 1st, 2009, 10:16 PM
اميدوارم كه اين سئوال تكراري نباشه:
اگر فوق ليسانس داشته باشيم ولي از اونجايي كه گرفتن PHD از دانشگاههاي سوئد كار سختيه...در نتيجه باره ديگه براي master اقدام كنيم ممكن سفارت ويزا نده چون تو تاپيك بعضي از دوستان به اين مسئله اشاراتي شده مي‌خواستم مطمئن بشم... با تشكر

asemaneh
September 2nd, 2009, 01:08 AM
سلام
من بتازگی برای مستر یکساله به سوئد اومدم.
میخوام بدونم که آیا یکساله ها میتونن واسه پارتنرشون دعوتنامهء دیدار بفرستن یا نه. اگه میشه چطور؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

soshianet
September 2nd, 2009, 11:49 AM
اين مطلب رو هم فراموش كردم كه اضافه كنم كه گرفتن پذيرش دكترا در سوئد منوط به گذروندن مقطع ارشد تو اين كشوره (درست عرض شد؟)

vahidR
September 2nd, 2009, 07:16 PM
اين مطلب رو هم فراموش كردم كه اضافه كنم كه گرفتن پذيرش دكترا در سوئد منوط به گذروندن مقطع ارشد تو اين كشوره (درست عرض شد؟)

نه ! هیچ الزامی نداره ....

البته تاثیر مثبت داره ولی مجددا میگم هیچ الزامی به گذروندن مستر در سوئد نیست .
حتی بچه های خیلی قوی میتونن از لیسانس مستقیم بیان دکترا (البته به ندرت پیش میاد)!
مثلا یکی از بچه های برتر برق شریف همین امسال داره میاد Uppsala واسه دکترا ...

vahidR
September 2nd, 2009, 07:19 PM
سلام
من بتازگی برای مستر یکساله به سوئد اومدم.
میخوام بدونم که آیا یکساله ها میتونن واسه پارتنرشون دعوتنامهء دیدار بفرستن یا نه. اگه میشه چطور؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

من متوجه نشدم منظورتون از پارتنر دوست دختر/ دوست پسر هست ؟؟

سفارت سوئد در ایران برای صدور ویزای همراه سند ازدواج و ترجمش رو میخواد ...
البته ممکنه قوانین سفارت در کشورهای مختلف فرق کنه .

soshianet
September 2nd, 2009, 09:05 PM
vahidr عزيز اگه امكان داره اين قسمت سئوالم رو هم پاسخ بدين:
اگر فوق ليسانس داشته باشيم ولي از اونجايي كه گرفتن PHD از دانشگاههاي سوئد كار سختيه...در نتيجه باره ديگه براي master اقدام كنيم ممكن سفارت ويزا نده چون تو تاپيك بعضي از دوستان به اين مسئله اشاراتي شده مي‌خواستم مطمئن بشم... با تشكر

vahidR
September 2nd, 2009, 09:19 PM
vahidr عزيز اگه امكان داره اين قسمت سئوالم رو هم پاسخ بدين:
اگر فوق ليسانس داشته باشيم ولي از اونجايي كه گرفتن phd از دانشگاههاي سوئد كار سختيه...در نتيجه باره ديگه براي master اقدام كنيم ممكن سفارت ويزا نده چون تو تاپيك بعضي از دوستان به اين مسئله اشاراتي شده مي‌خواستم مطمئن بشم... با تشكر

نه تنها مشکلی پیش نمیاره که به نظر من استقبال هم میکنن ...
سفارت سوئد وقتی که دانشگاهها بهتون پذیرش بدن دیگه اذیت نمیکنن (بخصوص واسه فوق).

Hamid.B
September 12th, 2009, 04:51 PM
سلام
توی فروم دنبال اطلاعاتی راجب ویزا گرفتن همسر برای سوئد بودم که اطلاعاتی که چند تااز بچه ها داده بودن خیلی مفید بود و یه مقدار از نگرانی هامو کم کرد.
فقط یه سوال برام مونده که اگه توضیح بدید واقعا" ممنونت می شم و اون اینکه:

اینbank statement که باید ارائه بدیم چه جوریه؟ منظورم اینه که این مبلغی که سفارت تعیین کرده (تقریبا" 20 ملیون برای student و 10 ملیون برای همسر) باید به چه شکل تو حسابت باشه؟؟
منظورم اینه که آیا اگه چند هفته قبل از اقدام برای ویزا، این مبلغو بریزی به حساب کافیه یا اینکه نه باید یه مدتی این مقدار تو حسابت بوده باشه؟؟

و سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن ویزا می تونی این مبلغو از حسابت برداری؟ کی؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید :)

deymahe57
September 14th, 2009, 01:10 AM
سلام
توی فروم دنبال اطلاعاتی راجب ویزا گرفتن همسر برای سوئد بودم که اطلاعاتی که چند تااز بچه ها داده بودن خیلی مفید بود و یه مقدار از نگرانی هامو کم کرد.
فقط یه سوال برام مونده که اگه توضیح بدید واقعا" ممنونت می شم و اون اینکه:

اینbank statement که باید ارائه بدیم چه جوریه؟ منظورم اینه که این مبلغی که سفارت تعیین کرده (تقریبا" 20 ملیون برای student و 10 ملیون برای همسر) باید به چه شکل تو حسابت باشه؟؟
منظورم اینه که آیا اگه چند هفته قبل از اقدام برای ویزا، این مبلغو بریزی به حساب کافیه یا اینکه نه باید یه مدتی این مقدار تو حسابت بوده باشه؟؟

و سوال دیگه اینکه بعد از گرفتن ویزا می تونی این مبلغو از حسابت برداری؟ کی؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید :)

دوست عزیز
فقط یکروز کافیست.نامه موجودی بانکی را همان روز ترجمه کن و پولت را بردار.محدودیتی وجود ندارد.حساب هم به نام خودت فقط باشد.موفق باشید

volans
September 17th, 2009, 04:35 AM
سلام
من هم همین سوال را داشتم.مرسی از این راهنمایی.
فقط یک سوال دیگه, فقط تر جمه bank statement را به سفارت ارائه بدیم یا اصل آن را هم باید تحویل بدهیم؟

deymahe57
September 18th, 2009, 12:12 AM
دوست من.ترجمه کافیست.

deymahe57
September 21st, 2009, 08:24 PM
ببخشید من واقعا نمی دونم این سئوال رو کجا باید پرسید اما به نظر خودم اینجا بهترین جا هست:
من الا برای ایتالیا اپلای کردم (برای ترم بهار) ، می خواهم برای پاییز سوئد هم اپلای کنم،اگه سوئد جای مناسبی قبول بشم :
1- آیا میتونم دانشگاه ایتالیا رو ول کنم بیان سوئد (با توجه به کمک هزینه های که ایتالیا احتمالا میده)؟
2- برای گرفتن ویزا سوئد وقتی که ایتالیا هستم چی کار باید کرد ؟

درود دوست من

اگر همزمان از دو دانشگاه پذیرش بگیرید باید برای ویزای تحصیلی هر دو کشور از تهران اقدام کنید.اگر موفق شدید ویزای هر دو کشور را دریافت کنید،باید ددلاین ثبت نام را هم از دست ندهید.اگر بر فرض به ایتالیا رفتید و خوشتان نیامد، به شرط داشتن ویزای تحصیلی سوئد در گذرنامه تان، میتونید به سوئد بروید و از خود ایتالیا نمیتونید اقدام کنید چون ویزای تحصیلی شما برای سوئد از تهران صادر می شود.ولی اگر قصد فقط سفر را دارید میتونید با همون ویزای دانشجویی ایتالیا به سوئد و سایر کشورهای شنگن وارد و خارج شوید.

موفق باشید

http://skyofsweden.blogsky.com

علی

rm_cpu
September 21st, 2009, 08:38 PM
درود دوست من

اگر همزمان از دو دانشگاه پذیرش بگیرید باید برای ویزای تحصیلی هر دو کشور از تهران اقدام کنید.اگر موفق شدید ویزای هر دو کشور را دریافت کنید،باید ددلاین ثبت نام را هم از دست ندهید.اگر بر فرض به ایتالیا رفتید و خوشتان نیامد، به شرط داشتن ویزای تحصیلی سوئد در گذرنامه تان، میتونید به سوئد بروید و از خود ایتالیا نمیتونید اقدام کنید چون ویزای تحصیلی شما برای سوئد از تهران صادر می شود.ولی اگر قصد فقط سفر را دارید میتونید با همون ویزای دانشجویی ایتالیا به سوئد و سایر کشورهای شنگن وارد و خارج شوید.

موفق باشید

http://skyofsweden.blogsky.com

علی
علی آقا من در حین تحصیل در ایتالیا (ترم بهار) میخواهم برای ترم پاییز در سوئد اقدام کنم ، یعنی هم زمان از هر دو پذیرش نمی گیرم ، جواب پذیرش ایتالیا حدود سه هفته دبگه و پذیرش سوئد تقریبا 7 ماه دیگه معلوم میشه !
از پاسختون ممنونم :)

deymahe57
September 22nd, 2009, 12:11 AM
علی آقا من در حین تحصیل در ایتالیا (ترم بهار) میخواهم برای ترم پاییز در سوئد اقدام کنم ، یعنی هم زمان از هر دو پذیرش نمی گیرم ، جواب پذیرش ایتالیا حدود سه هفته دبگه و پذیرش سوئد تقریبا 7 ماه دیگه معلوم میشه !
از پاسختون ممنونم :)

دوست من

در هر صورت چه در ایتالیا باشید یا نباشید، ویزای سوئد شما از سوی سفارت سوئد در کشور محل سکونت اصلی شما یعنی ایران و در تهران صادر می شود.اقامت تحصیلی شما در ایتالیا برای مدت کوتاه حق شهروندی برای شما ایجاد نمی کند که بخواهید از آنجا اقدام کنید.امیدوارم مطلب روشن شده باشد.

houman1979
September 29th, 2009, 02:35 PM
من یه سوال داشتم. الان که دارم برای دوره های فوق تو سوئد میگردم بعضی از اونها دو تا حالت دارند یعنی یک ساله و دو ساله. خوب اگه من یه ساله پذیرش بگیرم اونوقت پولی که سفارت میخواد خیلی کمتر میشه. حالا میخواستم بدونم ممکنه این مساله اثر منفی داشته باشه؟ یعنی سفارت به دوره های فوق یک ساله ویزا میده یا اینکه چون فکر میکنه من عمدا برای کم شدن پول این کار رو کردم ردم میکنه؟

ahmad6
September 30th, 2009, 04:37 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم

یکی از دوستان من خاله اش در سوئد زندگی میکنه و دعوت نامه برای مادرش و اون فرستاده مادرش می تونه ویزا بگیره اما متاسفانه ظاهرا به دوست من برای همراهی مادرش ویزا نمیدن آیا شما راهی سراغ دارید یا همچین موردی بر خوردید ؟

* در دعوت نامه اسم هر دو نوشته شده

ممنون

vahidR
September 30th, 2009, 08:45 PM
من یه سوال داشتم. الان که دارم برای دوره های فوق تو سوئد میگردم بعضی از اونها دو تا حالت دارند یعنی یک ساله و دو ساله. خوب اگه من یه ساله پذیرش بگیرم اونوقت پولی که سفارت میخواد خیلی کمتر میشه. حالا میخواستم بدونم ممکنه این مساله اثر منفی داشته باشه؟ یعنی سفارت به دوره های فوق یک ساله ویزا میده یا اینکه چون فکر میکنه من عمدا برای کم شدن پول این کار رو کردم ردم میکنه؟

نه . هیچ اهمیتی برای سفارت نداره که شما پذیرش فوق یه ساله دارید یا دوساله.

تنها چیزی که واسش مهمه اینه که شما به ازای سالی ۷۳۰۰۰ کرون در حسابتون دارید یا نه !!

vahidR
September 30th, 2009, 08:47 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم

یکی از دوستان من خاله اش در سوئد زندگی میکنه و دعوت نامه برای مادرش و اون فرستاده مادرش می تونه ویزا بگیره اما متاسفانه ظاهرا به دوست من برای همراهی مادرش ویزا نمیدن آیا شما راهی سراغ دارید یا همچین موردی بر خوردید ؟

* در دعوت نامه اسم هر دو نوشته شده

ممنون

سوید مدتیه به صورت خانوادگی سخت ویزا میده. روزی هم که من رفتم ویزا بگیرم یه مورد اینطوری دیدم ....

dingaliga
November 5th, 2009, 08:04 PM
سلام به همهٔ دوستان من نیاز به راهنمایی فوری دارم :
من در حال حاضر در دانشگاه تکنیک استانبول دانشجو هستم و منتظر پذیرش از سوئد بودم که بالاخره ۲ ساعت پیش پذیرشم اومد برای ترم بهار ۲۰۱۰.....
من اینجا فعلا اقامتم آماده نیست و برای ویزا باید برگردم ایران اما زودتر از یک هفته نمی‌تونم خودم برسونم ایران....از طرفی‌ گفته شده که هرچه سریعتر به سفارت سوئد جهت گرفتن ویزا مراجعه کنید......فکر می‌کنید اگه من تقریبا یک هفته دیگه برای ویزا سوئد اقدام کنم خیلی‌ دیر می‌شه؟.......من خیلی‌ نگران هستم و به هیچ وجه نمی‌تونم زودتر برگردم ایران و همهٔ کارا رو ردیف کنم.....:(

سلام
شما برای گرفتن ویزای دانشجویی سوئد اقلا 6 هفته زمان نیاز دارید. یعنی مینیمم زمانی که ویزا میرسه 6 هفته هست. ولی بعضی اوقات تا 3 ماه هم طول میکشه. الان خوبیش اینه که کیس دانشجویی ندارن و سفارت از این نظر خلوته. اگه یه هفته دیگه اقدام کنی هم مسله ای نیست چون ترم بهار از 10 یا 15 ژانویه شروع میشه و تا اون موقع 2 ماه زمان دارید. بنابرین هفته دیگه هم بری مشکلی نداره.
کدوم شهر و کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی؟
اگه کمک خواستی حتما به من بگو

azim_utd
November 6th, 2009, 04:30 PM
مسائل مربوط به پر كردن فرم كاملا" در تاپيك زير موجوده!!! كمي جستجو هم شما رو به نتيجه ي سريعتر و كامل تري مي رسونه و هم از ترافيك تاپيك هاي فروم كاسته مي شه!!!
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=3594

ممنون از همراهيتون

n.mor64
November 6th, 2009, 06:54 PM
سلام
شما برای گرفتن ویزای دانشجویی سوئد اقلا 6 هفته زمان نیاز دارید. یعنی مینیمم زمانی که ویزا میرسه 6 هفته هست. ولی بعضی اوقات تا 3 ماه هم طول میکشه. الان خوبیش اینه که کیس دانشجویی ندارن و سفارت از این نظر خلوته. اگه یه هفته دیگه اقدام کنی هم مسله ای نیست چون ترم بهار از 10 یا 15 ژانویه شروع میشه و تا اون موقع 2 ماه زمان دارید. بنابرین هفته دیگه هم بری مشکلی نداره.
کدوم شهر و کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی؟
اگه کمک خواستی حتما به من بگو

دوست عزیز خیلی‌ متشکر از راهنمایی و کمکتون......من از دانشگاه امئو پذیرش گرفتم....حتما برای راهنمایی گرفتن دوباره مزاحمتون میشم.:)

ZARA110
November 7th, 2009, 02:00 AM
با سلام
من برای ترم پائیز 2009 از jongshoping پذیرش گرفتم اما چون درحال خدمت بودم تا یک نوامبر تحویل مدارکم برای دریافت ویزا به سفارت طول کشید اما با کردینیتور دانشگاه که صحبت کردم گفت مشکلی برای اومدن ندارم حالا می خواهم بدونم با این اوصاف امکان داره که سفارت ویزامو ریجکت کنه ؟ اگه جواب مثبت بیشتر به چه خاطر؟

pouyanp
November 8th, 2009, 06:37 AM
سلام دوستان
من براي ترم بهار پذيرش گرفتم نگرانم كه نتونم ويزا بگيرم .اينطور كه ديدم 6 تا 8 هفته وقت مي خواد حالا دو تا سوال دارم يكي اينكه بايد براي درخواست ويزا و مدارك بايد وقت بگيريم از سفارت يا بدون وقته و اينكه با يه ماه و نيم وقت مي رسم ويزا بگيرم؟؟

ali_applyabroad
November 8th, 2009, 10:35 PM
سلام دوستان
من براي ترم بهار پذيرش گرفتم نگرانم كه نتونم ويزا بگيرم .اينطور كه ديدم 6 تا 8 هفته وقت مي خواد حالا دو تا سوال دارم يكي اينكه بايد براي درخواست ويزا و مدارك بايد وقت بگيريم از سفارت يا بدون وقته و اينكه با يه ماه و نيم وقت مي رسم ويزا بگيرم؟؟
بستگی به شانستون داره . چون سوئد به پناهندگان عراقی که تو ایران به سر میبرن فراخوان اقدام برای پناهندگی موقت داده و ممکنه از روی بد شانسی یکی از این روزایی که میرین یه گروه 100 نفریشون وقت سفارت داشته باشن!!! ولی کلا این موقع سال برای ویزای دانشجویی نیاز به گرفتن وقت ندارید.همه ی مدارکتونو آماده کنید و ببرید جلوی گیشه ی شیشه ای برای تحویل. یه نفر به نام آقای ذاکر ( شبیه سوئدی هاست) مدارکتونو یه چک کلی میکنه و یه وقت برای حدودا نیم ساعت بعد بهتون میده. سوالی هم دارین می تونین از آقای حیدری که پشت یه دریچه ی باز هست بپرسین (آدم خوش اخلاقیه).الان چون دانشجوها کم هستن همون روز ازتون مصاحبه میکنن (مصاحبتون حدود 20 دقیقه طول میکشه).همون موقع هم اطلاعاتتون رو وارد سیستم مهاجرتی سوئد میکنن . دو تا شماره پرونده هم بهتون میدن.یکیش مربوط به سوئده و یکیشم مربوط به ایران.اسم یونیت بررسی کننده مدارک تو سوئد رو هم ازشون بپرسید.
یه خانم جوان و ایرانی به نام شادی ایزدی آفیسر من موقع مصاحبه بود (اتاق شماره 5). من زمان آماده شدن ویزا رو ازش پرسیدم.به من گفت که همیشه مدارک اصلیو پنجشنبه ها میفرسته سوئد. حداکثر سه هفته بعد میرسه به آفیسر Migration Unit. یکی دو هفته Decision ویزا طول میکشه. بعد دوباره سه هفته طول میکشه ویزا برسه ایران . (البته من پیش خودم حدس زدم که این حداکثر زمان پروسه ی ویزاست و در صورتیه که از چهارپا برای ارسال استفاده بشه :mad:) .
بهر حال ممکنه همون طوری که دوستان و آفیسر شادی گفت ,8-7 هفته ای طول بکشه. پس بجنبین.

ZARA110
November 9th, 2009, 06:04 PM
سلام دوستان
من برای ترم پائیز 2009 از دانشگاه یونگ شوپینگ پذیرش گرفتم اما به علت داشتن خدمت سربازی نتونستم به موقع پاسپورت بگیرم و مدارکمو به سفارت تحویل بدم و مدارکمو اول نوامبر 2009 به سفارت تحویل دادم. اما با کردینیتور دانشگاه که صحبت کردم گفت هر موقع که خودتو برسونی مشکلی نداره حالا می خوام ببینم که امکان داره که سفارت ویزا به من نده .
خواهش می کنم هرچه سریعتر به من جواب بدید.
با تشکر از همه شما.

Hadizadeh
November 9th, 2009, 06:13 PM
سلام به دوستان:
براي پر کردن فرم پذيرش که واسه گرفتن ويزا صادر ميشه دو سه تا آيتم مثل contact person , contact email و consouler رو ميخواد در حالي که داخل صفحه برنامه من فقط ايميل office هست . بهشون ايميل هم زدن اما سه روزه کسي جواب نداده . کسي ميدونه که آيا اين فيلدها اجباري هست يا نه و آيا بايد دقيقا نام مسئول برنامه رو بنويسم . بخاطر همين قضيه بايد رفتن به سفارت رو به تعويق بندازم و اين خيلي بده . رشته و شهر پذيرشم
Master Programme (One Year) in Informatics در boras universit هست شايد کسي پيدا شه که بدونه:(

ali_applyabroad
November 9th, 2009, 08:48 PM
سلام به دوستان:
براي پر کردن فرم پذيرش که واسه گرفتن ويزا صادر ميشه دو سه تا آيتم مثل contact person , contact email و consouler رو ميخواد در حالي که داخل صفحه برنامه من فقط ايميل office هست . بهشون ايميل هم زدن اما سه روزه کسي جواب نداده . کسي ميدونه که آيا اين فيلدها اجباري هست يا نه و آيا بايد دقيقا نام مسئول برنامه رو بنويسم . بخاطر همين قضيه بايد رفتن به سفارت رو به تعويق بندازم و اين خيلي بده . رشته و شهر پذيرشم
Master Programme (One Year) in Informatics در boras universit هست شايد کسي پيدا شه که بدونه:(
اسم Coordinator رو لازم نیست بنویسین.

: Address
University of Borås
(School of Business and Informatics (IDA
SE-501 90 BORÅS, Sweden

Visiting address: Järnvägsgatan 5
Telefon (operator): +46 33 435 40 00
Fax: +46 33 435 40 07
Student office phone: +46 33 435 41 00
Phone service hours: mån-fre 10:00 - 12:00
Student office e-mail: inst.ida@hb.se (inst.ida@hb.se)
Webmaster IDA: Webmaster-ida@hb.se (Webmaster-ida@hb.se)

Hadizadeh
November 10th, 2009, 02:11 PM
دوستاني که به سفارت زنگ ميزنن و سئوال ميپرسن محبت کنن شمارشو به منم بدن چون 118 فقط شماره اي رو ميده که تلفن روي منشيه. ممنون

با ویرایش m0h3n

pooria_1365
November 10th, 2009, 10:13 PM
دوستان عزیز پول سفارت سوئد از چند روز پیش 129 هزار تومان شده..مواظب باشید که 128تومان سابق رو نریزید

ramila
November 12th, 2009, 06:49 PM
بله. کورس های 30 واحدی و بالاتر از اون ویزا دارن. جالبه که این انتخابی که شما توش قبول شدین انتخاب چهارم منم بود. مبارکه برو سوئد حالشو ببر. چی می‌خوای دیگه. اگه من بدشانسی نمی‌آوردم می‌تونستم هم‌کلاسیت باشم!
از دو روز پیش Preparation for selection/selection running روی پروفایلم زده بود. امروز به صورت لینک زده بود Notification of selection result 1 وقتی روش کلیک کردم دیدم همش Deleted شده. چون یه روز دیر رسیده و Late شدم. یه سوال:
اگه ظرفیت انتخاب‌هام پر نشه و نوبت به لیت‌ها هم برسه، پروفایلم می‌تونه توی Selection result 2 اول دی تغییر کنه؟ یعنی Deleted معنیش برای مرحله‌ی اول انتخاب‌هاست یا کلاً واسه کل ترم؟

وقعا"؟ مطمئنین ؟ چون من ترم پیش یکی از دوستام با همین کورس اقدام کرد بهش ویزا ندادن منم این رشته رو در کمال نا امیدی انتخاب کردم , حالا اگه ویزا ندن چی می دشه ؟ چون دوسته منم نگرانه که چون ترم پیش بهش ویزا ندادن الان نتونه دوباره اقدام کنه.

england
November 12th, 2009, 10:28 PM
وقعا"؟ مطمئنین ؟ چون من ترم پیش یکی از دوستام با همین کورس اقدام کرد بهش ویزا ندادن منم این رشته رو در کمال نا امیدی انتخاب کردم , حالا اگه ویزا ندن چی می دشه ؟ چون دوسته منم نگرانه که چون ترم پیش بهش ویزا ندادن الان نتونه دوباره اقدام کنه.

من از هرجا شنیدم همینو گفتن. به همین امید منم همشو 30واحدی برداشته بودم. آخه دلیلی نداره واسه نیم سال تحصیل تو سوئد ویزا ندن بهت. بعضیا میرن زبانشونو با همین 30 واحد 6 ماهه تقویت می‌کنن و بعدش شروع می‌کنن به تحصیل در رشته‌ی اصلی (Programme). بازم با این شماره تماس بگیر واسه دانشگاه هالمستاده:
004635167100
بگو به بخش Admission وصلت کنن. ازش بپرس من یه کورس 30 واحدی انتخاب کردم. آیا به من ویزا تعلق می‌گیره یا نه. کد کورسی هم که انتخاب کردی EN1002 یا 91008 هست. جفتش مربوط به همونیه که قبول شدی. لازم نیست این کد رو بهش بدی فقط بگو سی واحدی بوده. فقط امروز یا فردا زنگ بزن چون بعدش واسه دو روز می‌بندن و وقت خودت هدر میره. اگه می‌خوای شماره ثبت‌نامتو که با IKVT شروع میشه رو به من بگو تا خودم زنگ بزنم. احتمالاً اونو هم ازت می‌خوان هر چند اگه مشکلتو بگی لازم نیست.
ramilaجان یه لطفی هم در حق ما کن. اینکه اگه خودت می‌زنگی جواب این قضیه رو به منم بدی تا منم مطئمن شم. اگه می‌تونی معدل و نمره‌ی آیلتستم برام پیام خصوصی بزن. می‌خوام بدونم در مقایسه با منی که لیت شدم در چه موقعیتی بودی که تونستی پذیرش بگیری. آخه واسه ترم پاییز برنامه‌های حساب‌شده‌ای می‌خوام بریزم و همچین اطلاعاتی رو لازم دارم. ;D

Katayun
November 14th, 2009, 12:47 PM
سلام دوستان کمک !!
من یک سوال دارم . رشته ای برای من admitted زدن از دانشگاه اومیو، سه ماه بیشتر زمان نمیبره بنظر تو برای این رشته با 15 ECTویزا میدن؟ اگر نمیدن پس چرا گفتن که من قبولم ؟ البته در notification نوشتن که تا 45ECTمیتونم درس بخونم و ادامه بدم . زمان شروع course من رو از نیمه ژانویه تا نیمه ژوین اعلام کردن ولی پایان ترم من رو تا پایان مارس. من نمیدانم برای ویزا چکار کنم ؟ میدن ؟ نمیدن؟

sss666
November 14th, 2009, 02:20 PM
Katayun طبق گفته آقا صادق فقط سفارت به Cours های 30 واحدی به بالا ویزا میدن ولی به Program ها به راحتی ویزا تعلق میگیره>

ramila
November 15th, 2009, 12:01 AM
سلام دوستان کمک !!
من یک سوال دارم . رشته ای برای من admitted زدن از دانشگاه اومیو، سه ماه بیشتر زمان نمیبره بنظر تو برای این رشته با 15 ECTویزا میدن؟ اگر نمیدن پس چرا گفتن که من قبولم ؟ البته در notification نوشتن که تا 45ECTمیتونم درس بخونم و ادامه بدم . زمان شروع course من رو از نیمه ژانویه تا نیمه ژوین اعلام کردن ولی پایان ترم من رو تا پایان مارس. من نمیدانم برای ویزا چکار کنم ؟ میدن ؟ نمیدن؟

منم یک کورس 30 cr قبول شدم , که 6 ماه طول می کشه , بیخودی خودتون رو خسته نکنید چون ویزا نمی دن, من 5 روزه که دارم رو این موضوع تحقیق می کنم هم از کسانی که اونجا هستن , هم کسانی که واسه کورس اقدام کردن و ویزا نگرفتن و هم از خود سفارت پرسیدم ویزا فقط به program می دن.
توی سایتشون نوشتن می دن ولی این شامل حال ما ایرانی ها نمی شه.

با ویرایش m0h3n

england
November 15th, 2009, 12:25 AM
منم یک کورس 30 cr قبول شدم , که 6 ماه طول می کشه , بیخودی خودتون رو خسته نکنید چون ویزا نمی دن, من 5 روزه که دارم رو این موضوع تحقیق می کنم هم از کسانی که اونجا هستن , هم کسانی که واسه کورس اقدام کردن و ویزا نگرفتن و هم از خود سفارت پرسیدم ویزا فقط به program می دن.
توی سایتشون نوشتن می دن ولی این شامل حال ما ایرانی ها نمی شه.در هر صورت سفارت اینجا عشقش نمی کشه بهمون ویزا بده.
یعنی چی؟ حتی به کورس‌های بالای 30 واحدی هم نمی‌دن؟ مطمئنی فقط واسه پروگرام‌ها میدن؟

ramila
November 15th, 2009, 02:02 PM
یعنی چی؟ حتی به کورس‌های بالای 30 واحدی هم نمی‌دن؟ مطمئنی فقط واسه پروگرام‌ها میدن؟

بله من کلی این ور و اون ور زنگ زدم از هر احدو الناسی که بگید پرسیدم به کورس 6 ماهه ویزا نمی دن, به مستر 1 ساله می دن ولی به زیر 1 سال نمی دن, در هر صورت 6 ماهه رو مطمئنم که نمی دن.

sss666
November 15th, 2009, 11:02 PM
ولی من فکر کنم شما اشتباه میکنین چون اونا رو یه حساب و کتابی این کارو میکنن بالاخره اونا همه جوانب رو در نظر میگیرن!!!!!!!!1

ramila
November 23rd, 2009, 07:54 PM
سلام
هزار جا این سوال و پرسیدم اینم 1001 , با کورس 6 ماهه یا همون 30cr ویزا می دن یا نه؟ واسه ترم بهار می خوام اقدام کنم اگه کسی اطلاعات کافی داره لطفا به دادم برسه تا حالا هیچکس جواب درست و حسابی نداده همه می گن که فکر می کنن بدن ولی من جواب قطعی می خوام .

Spiro
November 24th, 2009, 02:02 PM
سلام
هزار جا این سوال و پرسیدم اینم 1001 , با کورس 6 ماهه یا همون 30cr ویزا می دن یا نه؟ واسه ترم بهار می خوام اقدام کنم اگه کسی اطلاعات کافی داره لطفا به دادم برسه تا حالا هیچکس جواب درست و حسابی نداده همه می گن که فکر می کنن بدن ولی من جواب قطعی می خوام .
دوست عزيز
اول اينكه شما كافيه يك جا سوالت رو مطرح كني و منتظر پاسخ ساير دوستان بشيد، و لازم نبود 1001 بار بپرسيد. (اين كار خودش نقض قوانين فروم هست!)
دوم اينكه من يا هيچ يك از بچه هاي اين سايت قرار نيست به شما ويزاي سوئد بديم!!! پس شما از خود سفارت سوئد پيگيري كنيد تا جواب قطعي و درست بگيريد. (البته دوستاني بودن كه پرسيدن و جوابها متفاوت بوده!)
شما كامل و دقيق از خود سفارت پرسجو كنيد و نتيجه رو هم توي فروم اعلام كنيد.
موفق باشيد.

ramila
November 24th, 2009, 04:54 PM
دوست عزيز
اول اينكه شما كافيه يك جا سوالت رو مطرح كني و منتظر پاسخ ساير دوستان بشيد، و لازم نبود 1001 بار بپرسيد. (اين كار خودش نقض قوانين فروم هست!)
دوم اينكه من يا هيچ يك از بچه هاي اين سايت قرار نيست به شما ويزاي سوئد بديم!!! پس شما از خود سفارت سوئد پيگيري كنيد تا جواب قطعي و درست بگيريد. (البته دوستاني بودن كه پرسيدن و جوابها متفاوت بوده!)
شما كامل و دقيق از خود سفارت پرسجو كنيد و نتيجه رو هم توي فروم اعلام كنيد.
موفق باشيد.

بله شما درست می گید ولی وقتی به جواب نمی رسی مجبور می شی 1000 بار بپرسی تا به جوابت برسی, من خودم قبلن با سفارت تماس گرفتم چون به نتیجه ای نرسیدم بازم دارم پیگیری می کنم , منظور من از جواب قطعی این بود که کسانی که ویزا گرفتن با این شرایط یا حداقل کسانی رو می شناسند که تونستند ویزا بگیرند یا نه , چون همه از رو حدس و گمان جواب دادن به خاطر همین خواستم کسی که واقعا در رابطه با این موضوع اطلاع داره راهنمایی کنه از توی این سفارت در پیت هم هیچ جواب درست حسابی بیرون نمی اید وگرنه خودم عقلم می رسه از سفارت سوال کنم.

Sina Aryana
November 24th, 2009, 07:56 PM
بله شما درست می گید ولی وقتی به جواب نمی رسی مجبور می شی 1000 بار بپرسی تا به جوابت برسی, من خودم قبلن با سفارت تماس گرفتم چون به نتیجه ای نرسیدم بازم دارم پیگیری می کنم , منظور من از جواب قطعی این بود که کسانی که ویزا گرفتن با این شرایط یا حداقل کسانی رو می شناسند که تونستند ویزا بگیرند یا نه , چون همه از رو حدس و گمان جواب دادن به خاطر همین خواستم کسی که واقعا در رابطه با این موضوع اطلاع داره راهنمایی کنه از توی این سفارت در پیت هم هیچ جواب درست حسابی بیرون نمی اید وگرنه خودم عقلم می رسه از سفارت سوال کنم.
ramila عزیز
من هم برای ترم بهار 2010 دانشگاه مالمو که 30 Crd هست دارم اقدام میکنم. من هفته پیش با توجه به اینکه مدارکم(پاسپورت) آماده نبود وقت گرفتم و رفتم داخل از خود خانمی که مدارک تحویل میگرفت پرسیدم که آیا با این کردیت مشکلی پیش میاد که گفتند: چند ماه اقامت خواهید داشت؟ منم گفتم 6 ماه. ایشون جواب دادند نه مشکلی نیست. اگر بیش از 3 ماه اقامت باشه از این لحاظ مشکلی ندارید. این مورد خود من هم هست و دارم با 3 هفته تاخیر بخاطر آماده نبودن پاسم اقدام میکنم. شما هم نگران نباشید راهی که باید بریم هرچه زودتر بهتر.
شاد و پیروز باشید

Katayun
November 25th, 2009, 06:27 PM
توی سایتشون نوشتن می دن ولی این شامل حال ما ایرانی ها نمی شه.در هر صورت سفارت اینجا عشقش نمی کشه بهمون ویزا بده.

راست میگی رامیلا؟
آخه من رفتم سفارت نگفتن ویزا نمیدن . گفتن مشکلی نیست زمان تحصیل رو همون 6 مه بنویس .
از سوی دیگه با دانشگاه هم صحبت کردم حرف تو رو تایید کرد گفت که کورس برای دانشجویان اروپایی است و کسانیکه به ویزا نیاز ندارن به تو میزا میدن ولی ممکنه دیر برسه بعد که باز هم مکاتبه کردم با co-ordinator ام گفت که مشکلی نیست ویزای شما یکماه و نیمه میرسه من رشته فیزیک رو انتخاب کردم شاید فرق داشته باشه . شما هم این اندازه ناامید نشو اقدام کن سودی نداشته باشه چندصد تومان زیونه

Katayun
November 25th, 2009, 06:29 PM
Katayun طبق گفته آقا صادق فقط سفارت به Cours های 30 واحدی به بالا ویزا میدن ولی به Program ها به راحتی ویزا تعلق میگیره>

آره، ولی چرا سفارت چیزی نگفت؟ گفت مشکلی نیست

Katayun
November 25th, 2009, 06:32 PM
بله. کورس های 30 واحدی و بالاتر از اون ویزا دارن. جالبه که این انتخابی که شما توش قبول شدین انتخاب چهارم منم بود. مبارکه برو سوئد حالشو ببر. چی می‌خوای دیگه. اگه من بدشانسی نمی‌آوردم می‌تونستم هم‌کلاسیت باشم!
از دو روز پیش Preparation for selection/selection running روی پروفایلم زده بود. امروز به صورت لینک زده بود Notification of selection result 1 وقتی روش کلیک کردم دیدم همش Deleted شده. چون یه روز دیر رسیده و Late شدم. یه سوال:
اگه ظرفیت انتخاب‌هام پر نشه و نوبت به لیت‌ها هم برسه، پروفایلم می‌تونه توی Selection result 2 اول دی تغییر کنه؟ یعنی Deleted معنیش برای مرحله‌ی اول انتخاب‌هاست یا کلاً واسه کل ترم؟

سلام england عزیز
میشه بگی از کدوم مرجع مطمین هستی که به کورسهای زیر 30 واحد ویزا تعلق نمیگیره؟ من با سفارت درهمین باره با تاکید صحبت کردم. شادی ایزدی مدارکم رو برد از جای دیگه سوال کرد و گفت مشکلی نداره تو تاریخت رو 6 ماه بنویس . حالا اگه مرجع مطمینی داری بهم بگو دلم میخاد بدونم چی بچیه
ممنون ازت

ramila
November 25th, 2009, 08:08 PM
راست میگی رامیلا؟
آخه من رفتم سفارت نگفتن ویزا نمیدن . گفتن مشکلی نیست زمان تحصیل رو همون 6 مه بنویس .
از سوی دیگه با دانشگاه هم صحبت کردم حرف تو رو تایید کرد گفت که کورس برای دانشجویان اروپایی است و کسانیکه به ویزا نیاز ندارن به تو میزا میدن ولی ممکنه دیر برسه بعد که باز هم مکاتبه کردم با co-ordinator ام گفت که مشکلی نیست ویزای شما یکماه و نیمه میرسه من رشته فیزیک رو انتخاب کردم شاید فرق داشته باشه . شما هم این اندازه ناامید نشو اقدام کن سودی نداشته باشه چندصد تومان زیونه
والا منم نمی دونم جریان از قرار است من خودم هم از سفارت پرسیدم گفتن که کلا به case دانشجویی خوشبینانه نگاه می کنند و راحت ویزا می دن ولی من خودم 2 نمونه شو دیدم که ویزا ندادن , از 3 نفر هم که الان سوئد دارن درس می خونند گفتن که نمی دن حتی یکی شون 1 بار واسه کورس اقدام کرده بود و نداده بودن منم گیج شدم البته فکر کنم دیگه واسه اقدام کردن خیلی دیره یک ماه و نیم طول می کشه ویزا هم که بدن من دیگه به تاریخی که دانشگاه اعلام کرده نمی رسم.

ramila
November 25th, 2009, 08:35 PM
ramila عزیز
من هم برای ترم بهار 2010 دانشگاه مالمو که 30 Crd هست دارم اقدام میکنم. من هفته پیش با توجه به اینکه مدارکم(پاسپورت) آماده نبود وقت گرفتم و رفتم داخل از خود خانمی که مدارک تحویل میگرفت پرسیدم که آیا با این کردیت مشکلی پیش میاد که گفتند: چند ماه اقامت خواهید داشت؟ منم گفتم 6 ماه. ایشون جواب دادند نه مشکلی نیست. اگر بیش از 3 ماه اقامت باشه از این لحاظ مشکلی ندارید. این مورد خود من هم هست و دارم با 3 هفته تاخیر بخاطر آماده نبودن پاسم اقدام میکنم. شما هم نگران نباشید راهی که باید بریم هرچه زودتر بهتر.
شاد و پیروز باشید
ممنون , بهتون نگفتن که چقدر طول می کشه تا ویزا اماده بشه ؟ به نظرتون اگه من اقدام کنم ویزا به موقع می رسه ؟ 17 ژانویه کلاسها شروع میشه با این تفاسیر شما چی فکر می کنید؟

Sina Aryana
November 25th, 2009, 09:00 PM
ممنون , بهتون نگفتن که چقدر طول می کشه تا ویزا اماده بشه ؟ به نظرتون اگه من اقدام کنم ویزا به موقع می رسه ؟ 17 ژانویه کلاسها شروع میشه با این تفاسیر شما چی فکر می کنید؟
من به دلیل اینکه هنوز گذرنامم نرسیده دستم به احتمال قوی یکشنبه مدارکمو به سفارت ارایه میدم. معمولا پروسه ویزا از 6 تا 8 طول میکشه و یا در برخی مواقع بیشتر. اما من همین سوال را پرسیدم که خانمی که مسیول رسیدگی سفارت بود گفتند جای نگرانی نیست. تنها موردی که این روزها جای نگرانی داره اقدام پناهندگان عراقی که وقت سفارت را خیلی میگیره و بررسی مدارک دانشجوها رو کندتر میکنه. این مواردی بود که من اطلاع داشتم و تجربه شخصی من بود، شما باید خودتون تصمیم بگیرید.
شاد و پیروز باشید.

virgo_zh
November 30th, 2009, 08:47 AM
دوستان، میشه لطفا اونهایی که برای ویزای ترم spring 2010 اقدام کردن همه رو در جریان اومدن ویزاشون و این که کی اقدام کردن و از کجا پذیرش دارن بذارن. من خودم از kth پذیرش گرفتم و روز 18 آبان مدارکمو به سفارت تحویل دادم ولی تا الان هیچ خبری نشده. این که از کجا پذیرش دارین مهمه چون محل بررسی درخواست ویزا با توجه به دانشگاه قبولی فرق می کنه.
من یکم نگران شدم. فکر می کردم چون سرشون خلوته و تعداد دانشجوها کمتر، پس سریعتر جوابو می دن. ترم قبل ویزای بعضی ها 23-25 روزه هم اومده(با توجه به مطالبی که همین جا گفتن).:(

frd
November 30th, 2009, 11:07 AM
سلام
من اول نوامبر مداركمو دادم و 22 نوامبر استادم از چالمرز گفت كه ويزام برا يك سال صادر شده. بعد دو سه روز هم ويزام تو تهران اومد.... البته هنوز وقت نكردم برم سفارت پاسمو بدم

دوستان، میشه لطفا اونهایی که برای ویزای ترم spring 2010 اقدام کردن همه رو در جریان اومدن ویزاشون و این که کی اقدام کردن و از کجا پذیرش دارن بذارن. من خودم از kth پذیرش گرفتم و روز 18 آبان مدارکمو به سفارت تحویل دادم ولی تا الان هیچ خبری نشده. این که از کجا پذیرش دارین مهمه چون محل بررسی درخواست ویزا با توجه به دانشگاه قبولی فرق می کنه.
من یکم نگران شدم. فکر می کردم چون سرشون خلوته و تعداد دانشجوها کمتر، پس سریعتر جوابو می دن. ترم قبل ویزای بعضی ها 23-25 روزه هم اومده(با توجه به مطالبی که همین جا گفتن).:(

arezoo2008
November 30th, 2009, 02:51 PM
با سلام. من در یک کشوره اروپایی به طور موقت سکونت دارم. برای ویزای swed اقدام کردم اما فقط برای ۳ تا کورس قبول شدم و اینطور كه شنیدم به غیره اروپاییها ویزا برای single course تعلق نمیگیره. اما من تو یک کشوره اروپایی دارم درس میخونم و رزیدنت پرمیت دارم اما اگر برای این سینگل کورس ها برم resident permitam باطل میشه. خوب نمیدونم سفارت به این چیزا فکر میکنه یا نه. حالا میخوام بدونم کسی اطلاع دار كه با شرایط من بم ویزاتعلق میگیره یا نه؟

Sina Aryana
November 30th, 2009, 03:28 PM
دوست گرامی arezoo2008 با عرض احترام،
لطف میکنید بفرمایید که از کدامین منبع موثقی اطلاع پیدا کردید که به غیر اروپاییها ویزا برای Single Course نمیدهند؟

virgo_zh
November 30th, 2009, 04:02 PM

سلام
من اول نوامبر مداركمو دادم و 22 نوامبر استادم از چالمرز گفت كه ويزام برا يك سال صادر شده. بعد دو سه روز هم ويزام تو تهران اومد.... البته هنوز وقت نكردم برم سفارت پاسمو بدم

مرسی و بهتون تبریک می گم. شما احتمالا برای دکترا اقدام کردین، چون نتایج پذیرش مستر تازه 5 نوامبر اومد و بعدش هم که تعطیل (جمعه و شنبه) بود و اولین روزی که می شد واسه ویزا اقدام کرد 8 نوامبر بود. که من 9 نوامبر مدارکمو تحویل دادم. در کل تا اونجایی که من از تجربه بچه های پارسال فهمیدم ویزای چالمرزی ها سریعتر میاد. با این حال من هم نگرانم و هم دلم می خواد زودتر تکلیفم روشن شه.

frd
November 30th, 2009, 04:31 PM
ممنون... بله من پذيرش دكترا دارم.
نگران نباشين.... يكي از دوستاي من كه از KTH پذيرش داشت ويزاش 31 روزه اومد( براي همين September)
ويزا معمولا جزء آخرين چيزاست كه مشخص ميشه.... شما هم هنوز كلي فرصت دارين
موفق باشين

مرسی و بهتون تبریک می گم. شما احتمالا برای دکترا اقدام کردین، چون نتایج پذیرش مستر تازه 5 نوامبر اومد و بعدش هم که تعطیل (جمعه و شنبه) بود و اولین روزی که می شد واسه ویزا اقدام کرد 8 نوامبر بود. که من 9 نوامبر مدارکمو تحویل دادم. در کل تا اونجایی که من از تجربه بچه های پارسال فهمیدم ویزای چالمرزی ها سریعتر میاد. با این حال من هم نگرانم و هم دلم می خواد زودتر تکلیفم روشن شه.

arezoo2008
November 30th, 2009, 05:47 PM
programe coordinator این رو به من گفت. حالا نمیدونم چقد موثق. شما چی فکر میکنید؟

Sina Aryana
November 30th, 2009, 08:47 PM
programe coordinator این رو به من گفت. حالا نمیدونم چقد موثق. شما چی فکر میکنید؟
arezoo 2008 عزیز،
من در یک Course 30 Crd در دانشگاه مالمو قبول شدم. چون در ترم بهار برای رشته من که مهندسی صنایع هست Master Program خاصی جز رشته Production Eng. KTH که در این ترم Distance هست پیدا نکردم. به این دلیل Course انتخاب کردم که خوشبختانه انتخاب اول پذیرش گرفتم. دیروز هم با تاخیر 2 هفته ای بدلیل آماده نبودن پاسپورتم، مدارکمو تحویل سفارت دادم و خوشبینانه منتظر جواب مثبت هستم. خود شما که الان در اروپا درس میخونید بهتر از من میدونید که اگر مشکلی در این رابطه وجود داشت مسیولین دانشگاه بصورت رسمی (نه تلویحی و گفتاری) از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی میکردند. تا الان هم که دارم تایپ میکنم من مطلبی مبنی بر آنچه شما فرمودید در هیچ سایتی ندیدم(اگر شما دیدید خوشحال میشم که در اینجا آدرس سایت را اعلام کنید). در نتیجه دلیلی نمیبینم تا زمانی که خودشون Exception اعلام نکردند نگران باشیم، به قول یکی از اساتید ما که Operation Research درس میدادند "فرض بر اعتماد است مگر خلاف آن ثابت شود". پیغام شما را که من دیدم کنجکاو شدم ببینم شما از منبع موثقی این اطلاعات را گرفتید یا تلویحآ از جایی شنیدید.
شاد و پیروز باشید.

arezoo2008
November 30th, 2009, 11:54 PM
با سلام. خیلی خوشالم كه یک هم درد پیدا کردم! من جمعه مدارکم تحویل دادم به سفارت سوعد و ۲۲ دسامبر جوابش بهم میدان. والا موثق تر از کسی كه به من پذیرش داد كه نمیتونه باشه،درسته؟بچه های اینجا میگن كه سینگل کورس enrolment نداره بنابراین یکم سخته گرفتن ویزا چون registere دانشگاه نخواهیم شد. خوب شرایط شما با من فرق در. من در موقعیتی هستم كه باید با احتیاط عمل کنم چون دانشگاه خودم بهخاطر این ۳ کورس گذاشتم کنار. به هر حال امیدوارم كه ویزا رو بدن بهمون.

arezoo2008
December 1st, 2009, 08:38 PM
Today I asked this question from Sweden embassy: I heard that the Sweden embassy does not give visa for single courses to Non-European students. I hope the question is more clear for you now.
Their answer : It is true that we do not give visas but we do give residence permits in case that the cours is fulltime.

spring
December 2nd, 2009, 01:05 AM
Dear arezoo would you tell me what is the difference between visa and residence permit? Do we have chance to come in or not?

saeid_plove
December 3rd, 2009, 08:30 PM
تا اونجایی من فهمیدم به همسر دانشجو ویزا میدن . حالا یه سوال داشتم اگه بعد از تاریخ اعلام پذیرش عقد کنی مشکلی نداره. گیرنمیدن ؟ مشکلی پیش نمیاد؟

arezoo2008
December 6th, 2009, 10:26 PM
resident permit is a card that let you to stay in a country during a period but visa is something in your passport. we can use both of these for staying in a country. So there is no problem for student who have a full time course.

vahidR
December 7th, 2009, 12:24 AM
resident permit is a card that let you to stay in a country during a period but visa is something in your passport. we can use both of these for staying in a country. So there is no problem for student who have a full time course.

به من و دوستانم که همه دو ساله هستیم هیچ کارتی داده نشد !!
یه برگه بهتون میدن در skatteverket و مشخصاتتون هم ثبت میشه و یه شماره ملی بهتون تعلق میگیره (Swedish person number) که یه شماره ۱۰ رقمیه و دیگه تمام زندگیتون (از کارای دانشگاهیتون تا بانک و بیمه و .... ) میشه همون .

arezoo2008
December 7th, 2009, 02:37 AM
بحث کارتو برگه که نیست! به هر حال یه کارت شناسایی میدن که توش نوشته یک سال اینجا میتونی زندگی‌ کنی‌. من کارت دارم اما هلندم.

solix
December 7th, 2009, 09:10 AM
سلام دوستای من

امسال برای فال 2010 ، لیسانس میخوام اقدام کنم . خواستم قبل از اون بپرسم که سفارت با پذیرش لیسانس مشکلی برای ویزا دادن نداره؟؟ خوب ویزا میده؟؟

مرسی

volans
December 7th, 2009, 12:51 PM
تا اونجایی من فهمیدم به همسر دانشجو ویزا میدن . حالا یه سوال داشتم اگه بعد از تاریخ اعلام پذیرش عقد کنی مشکلی نداره. گیرنمیدن ؟ مشکلی پیش نمیاد؟

من از سفارت پرسیدم ,مشکلی پیش نمیاد.حتی میتو نی برای ویزای خودت اقدام کنی که دیر نشه. وقتی عقد کردی مدارک همسر را به اضافه ترجمه شناشنامه ها و عقدنامه برای ویزا ارايه بدی.

alirezap
December 7th, 2009, 10:10 PM
با سلام
من برای ترم بهار در کارشناسی ارشد در یک رشته ی 30 کریدیته پذیرش گرفته ام.آیا وزارت علوم برای من درخواست معافیت تحصیلی صادر میکند؟ یا فقط برای کسانی که دو ساله قبول میشوند صادر میشود؟ آیا کار خاصی باید انجام دهم تا در کمیسیون وزارتخانه موافقت صورت گیرد؟
در ضمن ظاهرا سوئد برگه پذیرش ندارد و فقط بصورت ایمیل است.این مشکلی ایجاد نمیکند؟
من بخاطر همین هنوز حتا پاسپورت هم ندارم چه برسه اقدام برای ویزا
در ضمن coordinator و این چیزا هم نمی دمنم چیه؟
من هم ماملو قبول شدم.

لطفا من را راهنمایی کنید.

Sina Aryana
December 8th, 2009, 11:57 AM
با سلام
من برای ترم بهار در کارشناسی ارشد در یک رشته ی 30 کریدیته پذیرش گرفته ام.آیا وزارت علوم برای من درخواست معافیت تحصیلی صادر میکند؟ یا فقط برای کسانی که دو ساله قبول میشوند صادر میشود؟ آیا کار خاصی باید انجام دهم تا در کمیسیون وزارتخانه موافقت صورت گیرد؟
در ضمن ظاهرا سوئد برگه پذیرش ندارد و فقط بصورت ایمیل است.این مشکلی ایجاد نمیکند؟
من بخاطر همین هنوز حتا پاسپورت هم ندارم چه برسه اقدام برای ویزا
در ضمن coordinator و این چیزا هم نمی دمنم چیه؟
من هم ماملو قبول شدم.

لطفا من را راهنمایی کنید.
با سلام،
در مورد سوالهای پاراگراف اول اطلاعی ندارم اما در مورد برگه پذیرش ایرادی نمیگیرن و قاعدتآ مشکلی وجود نداره. شما مطمئنآ این ترم را از دست دادید چون برای ویزا دیر شده. Coordinator شخصی هست که مسئول هماهنگی رشته انتخابی شماست که در مورد نام و آدرس الکترونیکی این شخص میتوانید از سایت دانشگاه کسب اطلاعات کنید.
شاد و پیروز باشید

Sina Aryana
December 8th, 2009, 12:06 PM
سلام دوستای من

امسال برای فال 2010 ، لیسانس میخوام اقدام کنم . خواستم قبل از اون بپرسم که سفارت با پذیرش لیسانس مشکلی برای ویزا دادن نداره؟؟ خوب ویزا میده؟؟

مرسی
با سلام،
بله دوست عزیز شما میتونید ویزا بگیرید اما با توجه به مدت زمان تحصیل باید نامه تمکن مالی را به سفارت ارایه کنید. تنها تفاوت فردی که برای لیسانس با فردی که برای فوق اقدام میکند که برای سفارت اهمیت داره میزان پولی است که شما برای نامه تمکن مالی نزد بانک گرو میگذارید. بدلیل اینکه مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس بیش از فوق لیسانس هست در نتیجه این مبلغ بیشتر از میزانی است که دانشجوهای پذیرفته شده در مقطع فوق باید ارایه کنند.

با ویرایش m0h3n

solix
December 8th, 2009, 02:03 PM
با سلام،
بله دوست عزیز شما میتونید ویزا بگیرید اما با توجه به مدت زمان تحصیل باید نامه تمکن مالی را به سفارت ارایه کنید. تنها تفاوت فردی که برای لیسانس با فردی که برای فوق اقدام میکند که برای سفارت اهمیت داره میزان پولی است که شما برای نامه تمکن مالی نزد بانک گرو میگذارید. بدلیل اینکه مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس بیش از فوق لیسانس هست در نتیجه این مبلغ بیشتر از میزانی است که دانشجوهای پذیرفته شده در مقطع فوق باید ارایه کنند.

مرسی، میشه بگی حدودا چقدر میشه مبلغش؟

volans
December 10th, 2009, 12:44 PM
مرسی، میشه بگی حدودا چقدر میشه مبلغش؟

دوستان، میشه لطفا اونهایی که برای ویزای ترم spring 2010 اقدام کردن همه رو در جریان اومدن ویزاشون و این که کی اقدام کردن و از کجا پذیرش دارن بذارن. من خودم از kth از kth پذیرش گرفتم و روز 18 آبان مدارکمو به سفارت تحویل دادم ولی تا الان هیچ خبری نشده. این که از کجا پذیرش دارین مهمه چون محل بررسی درخواست ویزا با توجه به دانشگاه قبولی فرق می کنه.

من مدارکم رو Nov 11 به سفارت تحویل دادم و Dec 5 که با سفارت تماس گرفتم ویزا اومده بود.پذیرش من از Lund بود ولی از KTHهم دیروز برای گرفتن ویزا آمده بودند سفارت .
با شماره23712200 تماس بگیرید و نتیجه رو از visa sectionبپرسید.

Sina Aryana
December 19th, 2009, 05:36 PM
با سلام،
از دوستانی که برای بهار 2009 پذیرش گرفته اند و ویزاشون هم رسیده ممنون میشم تاریخ اقدام و دریافت ویزا و تجاربی که در این راه کسب کرده اند را در این تاپیک به اطلاع دوستان دیگر هم برسانند
شاد و پیروز باشید

ali_applyabroad
December 19th, 2009, 08:03 PM
با سلام،
از دوستانی که برای بهار 2009 پذیرش گرفته اند و ویزاشون هم رسیده ممنون میشم تاریخ اقدام و دریافت ویزا و تجاربی که در این راه کسب کرده اند را در این تاپیک به اطلاع دوستان دیگر هم برسانند
شاد و پیروز باشید
اگه منظورتون بهار 2010 است ، من Nov 8 برای ویزا اقدام کردم و Dec 15 که زنگ زدم گفتن که ویزات حاضره. یعنی حدود 38-37 روز طول کشید.البته ویزای من در مرکز Örebro بررسی شده.

Sina Aryana
December 19th, 2009, 10:05 PM
اگه منظورتون بهار 2010 است ، من Nov 8 برای ویزا اقدام کردم و Dec 15 که زنگ زدم گفتن که ویزات حاضره. یعنی حدود 38-37 روز طول کشید.البته ویزای من در مرکز Örebro بررسی شده.
با سلام،
بله دوست عزیز منظورم Spring 2010 بود که در اینجا از دوستان پوزش می طلبم و اصلاح می کنم. من اول دسامبر مدارک را تحویل دادم. جالب اینجاست هر دفعه که با اداره مهاجرت سوئد تماس گرفتم گفتند که مدارک من 22 نوامبر تحویل سفارت شده!!! حالا نمی دونم کدوم تاریخ مستند هست. دیروز که تماس گرفتم کیس آفیسر نبود و پروندم کماکان در دست بررسی بود. فردا با سفارت تماس می گیرم و از اونها هم می پرسم چون طبق تجارب دوستان باید کارهامونو حتما پیگیری کنیم. نگرانیم از این جهت هست که من کورس قبول شدم.
برای تمامی دوستان که ویزا اقدام کردند آرزوی پیروزی دارم و درخواست دارم که نتایج ویزاشونو به اطلاع دوستان هم برسونند.
شاد و پیروز باشید

ramila
December 20th, 2009, 09:43 PM
با سلام،
بله دوست عزیز منظورم Spring 2010 بود که در اینجا از دوستان پوزش می طلبم و اصلاح می کنم. من اول دسامبر مدارک را تحویل دادم. جالب اینجاست هر دفعه که با اداره مهاجرت سوئد تماس گرفتم گفتند که مدارک من 22 نوامبر تحویل سفارت شده!!! حالا نمی دونم کدوم تاریخ مستند هست. دیروز که تماس گرفتم کیس آفیسر نبود و پروندم کماکان در دست بررسی بود. فردا با سفارت تماس می گیرم و از اونها هم می پرسم چون طبق تجارب دوستان باید کارهامونو حتما پیگیری کنیم. نگرانیم از این جهت هست که من کورس قبول شدم.
برای تمامی دوستان که ویزا اقدام کردند آرزوی پیروزی دارم و درخواست دارم که نتایج ویزاشونو به اطلاع دوستان هم برسونند.
شاد و پیروز باشید

دوست عزیز شماه ماه خودمون رو (آذر) با ماه اونا (December) قاطی کردی , اونا درست می گن.

Sina Aryana
December 20th, 2009, 10:28 PM
دوست عزیز شماه ماه خودمون رو (آذر) با ماه اونا (December) قاطی کردی , اونا درست می گن.
نه ramila عزیز، بنده اشتباه نمیکنم. در واقع من یکشنبه 8 آذرماه مصادف با 29 نوامبر مدارکم را تحویل سفارت دادم، که فکر کنم شما فردای آن روز مدارکتونو تحویل دادید. البته امروز که با سفارت تماس گرفتم گفتند که تاریخ ثبت مدارک 29 نوامبر است، اما این 10-12 باری! که با اداره مهاجرت تماس گرفتم گفتند تاریخ ثبت مدارک 22 نوامبر هست!!!
به هر صورت من فردا با کیس آفیسرم تماس میگیرم و کمی اصرار میکنم که پروسه را سریعتر انجام بدهند. این بلا تکلیفی خیلی احساس بدی هست. میدونم شما هم استرس دارید ولی امیدوارم همه دوستانی که برای ویزا اقدام کردند، ویزاشون هرچه زودتر صادر بشه.
شاد و پیروز باشید.

spring
December 20th, 2009, 10:29 PM
من مدارکمو ۱۸ نوامبر به سفارت تحویل دادم و وقتی ۱۳ دسامبر تماس گرفتم ویزام حاضر بود، در ضمن من هم برای یک کورس ۳۰ cr اقدام کرده بودم پس خیالتون از این بابت راحت باشه، اگه مدارکتون کامله ، مشکلی پیش نمیاد.

Sina Aryana
December 20th, 2009, 10:41 PM
من مدارکمو ۱۸ نوامبر به سفارت تحویل دادم و وقتی ۱۳ دسامبر تماس گرفتم ویزام حاضر بود، در ضمن من هم برای یک کورس ۳۰ cr اقدام کرده بودم پس خیالتون از این بابت راحت باشه، اگه مدارکتون کامله ، مشکلی پیش نمیاد.
دوست عزیز ممنون که اطلاع رسانی کردید. خوشحالم که یکی از دوستانی که کورس 30Crd قبول شده بود اینجا تایید کرد که مشکلی از این بابت وجود نداره. من بیش از اینکه نگران خودم باشم نگران دوستانی بودم که با تاکید من مبنی بر عدم وجود نگرانی برای اخذ ویزا اقدام کرده بودند. شما از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتید؟

spring
December 20th, 2009, 11:30 PM
میتونم درکتون کنم ولی همونطور که گفتم جای نگرانی نیست، من از دانشگاه مالمو پذیرش گرفتم، امید وارم هر چه زودتر وضعیت بقیه دوستان هم معلوم شه .

ramila
December 20th, 2009, 11:37 PM
نه ramila عزیز، بنده اشتباه نمیکنم. در واقع من یکشنبه 8 آذرماه مصادف با 29 نوامبر مدارکم را تحویل سفارت دادم، که فکر کنم شما فردای آن روز مدارکتونو تحویل دادید. البته امروز که با سفارت تماس گرفتم گفتند که تاریخ ثبت مدارک 29 نوامبر است، اما این 10-12 باری! که با اداره مهاجرت تماس گرفتم گفتند تاریخ ثبت مدارک 22 نوامبر هست!!!
به هر صورت من فردا با کیس آفیسرم تماس میگیرم و کمی اصرار میکنم که پروسه را سریعتر انجام بدهند. این بلا تکلیفی خیلی احساس بدی هست. میدونم شما هم استرس دارید ولی امیدوارم همه دوستانی که برای ویزا اقدام کردند، ویزاشون هرچه زودتر صادر بشه.
شاد و پیروز باشید.
پس احتمالا اونا قاطی کردند :-D
راستش از اونجایی که من هیچ امیدی به این قضیه نداشتم و اون خانمی که باهام مصاحبه کرد هم یه جورایی بهم گفت که خیلی امیدوار نباشم , اصلا دنبال کارامو نگرفتم ولی این دستمون می گه که ویزاش اومده با وجودی که کورس بوده , یکم امیدوار شدم , حالا فردا پیگیری می کنم ببینم چی مشه .
مرسی موفق باشید.

Sina Aryana
December 22nd, 2009, 11:14 AM
با سلام،
دوستان من دیروز با اداره مهاجرت سوئد و کیس آفیسرم تماس گرفتم که خبر بدی بهم داد!
ایشون گفتند که مدارک من تازه بهشون رسیده و یک نگاه اجمالی به فرم ویزا انداخت و گفت شما رد میشید!!!
گفتم چرا؟ فرمودند چون شما در بخش Further Information نوشتید که بعد از این کورس میخواهید درستونو ادامه بدید. گفتم خوب این Future Plan من هست که واقعیت نوشتم. گفت شما در دو بخش دیگه هم اشتباه کردید که من عین جمله فرم و جوابم رو برای شما میذارم:

Do you plan to undertake any other studies in Sweden? (If so, specify)

Yes
How long do you expect your total period of studies in Sweden to last
2years and 6 months

When do you expect to leave Sweden? (State year and mont
07-2012

حالا ایشون گفتند که امروز(دیروز) و فردا که امروز باشه تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند که به قول خودشون جواب رده!!!
منم دیروز فورآ رفتم سفارت به همون خانمی که مدارکمو تحویل گرفت شرح دادم، سیستمشو چک کرد گفت هنوز اونا جوابی ندادند اما شما میتونید نامه بنویسید تا الان براشون بفرستم که منم هول هولکی و پشت یک برگ سفید بد خط نوشتم که :" بدین وسیله و طی این نامه جمله ای که در فرم ویزا نوشته بودم را اصلاح و واضح سازی میکنم. من تایید می کنم که پس از پایان این ترم و گذراندن این کورس (30 کردیته) در تاریخ 2010 July سوئد را ترک می کنم"
حالا نمی دونم که تا یک ساعت و نیم دیگه که دوباره با اداره مهاجرت تماس میگیرم این خانم چه جوابی به من میدن.
خواستم این مطلب را به اطلاع دوستان برسونم که اینا خیلی رو زمان برگشت و تاریخ آن حساسند. این باشه تجربه برای دوستان که اگر برنامه ای هم برای آینده دارند لزومی نداره که در فرم ویزا قید بشه. به قول جمله معروف سریالهای پلیسی " هرچه که اینجا میگوئید احتمال دارد در دادگاه بر علیه شما استفاده شود".
از ما که گذشت تجربه ای باشه برای دوستان.
شاد و پیروز باشید

ramila
December 22nd, 2009, 07:33 PM
با سلام،
دوستان من دیروز با اداره مهاجرت سوئد و کیس آفیسرم تماس گرفتم که خبر بدی بهم داد!
ایشون گفتند که مدارک من تازه بهشون رسیده و یک نگاه اجمالی به فرم ویزا انداخت و گفت شما رد میشید!!!
گفتم چرا؟ فرمودند چون شما در بخش Further Information نوشتید که بعد از این کورس میخواهید درستونو ادامه بدید. گفتم خوب این Future Plan من هست که واقعیت نوشتم. گفت شما در دو بخش دیگه هم اشتباه کردید که من عین جمله فرم و جوابم رو برای شما میذارم:

Do you plan to undertake any other studies in Sweden? (If so, specify)

Yes
How long do you expect your total period of studies in Sweden to last
2years and 6 months

When do you expect to leave Sweden? (State year and mont
07-2012

حالا ایشون گفتند که امروز(دیروز) و فردا که امروز باشه تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند که به قول خودشون جواب رده!!!
منم دیروز فورآ رفتم سفارت به همون خانمی که مدارکمو تحویل گرفت شرح دادم، سیستمشو چک کرد گفت هنوز اونا جوابی ندادند اما شما میتونید نامه بنویسید تا الان براشون بفرستم که منم هول هولکی و پشت یک برگ سفید بد خط نوشتم که :" بدین وسیله و طی این نامه جمله ای که در فرم ویزا نوشته بودم را اصلاح و واضح سازی میکنم. من تایید می کنم که پس از پایان این ترم و گذراندن این کورس (30 کردیته) در تاریخ 2010 July سوئد را ترک می کنم"
حالا نمی دونم که تا یک ساعت و نیم دیگه که دوباره با اداره مهاجرت تماس میگیرم این خانم چه جوابی به من میدن.
خواستم این مطلب را به اطلاع دوستان برسونم که اینا خیلی رو زمان برگشت و تاریخ آن حساسند. این باشه تجربه برای دوستان که اگر برنامه ای هم برای آینده دارند لزومی نداره که در فرم ویزا قید بشه. به قول جمله معروف سریالهای پلیسی " هرچه که اینجا میگوئید احتمال دارد در دادگاه بر علیه شما استفاده شود".
از ما که گذشت تجربه ای باشه برای دوستان.
شاد و پیروز باشید

منم امروز با اداره مهاجرت تماس گفتم گفتن که جوابم 17 Dec اومده و رد هم شده , چرا شو گفتن باید از سفارت بپرسی ما دلیلشو اونجا می فرستیم می تونید اونجا پیگیری کنید.
به نظرتون می شه اعتراض کنیم , و فکر می کنید که نتیجه ای هم داره یا نه ؟ البته من نمی دونم دلیل رد کردنشو چی بوده ولی منم نوشته بودم که می خواهم ادامه تحصیل بدم اونجا , این با جواب شما یکی است, ولی گفته بودم که بعد از اینکه این کورس تموم شد می خوام برگردم همون سر 6 ماه.

vahidR
December 22nd, 2009, 08:01 PM
معمولا باید فرم ویزای تحصیلی هر سفارتی رو که پر میکنید (نه فقط سوئد) بنویسید اون کشور رو بعد از اتمام اون مقطع تحصیلی که واسش پذیرش گرفتید ترک میکنید !!
این یه روال معمول در تمام دنیاست .کاش اول پرسیده بودید :(

حالا به نظر من اگه رد شدید یه نامه Appeal بنویسید و از طریق سفارت بفرستید شاید قبول کردن . امتحانش ضرری نداره ....

ramila
December 22nd, 2009, 08:11 PM
معمولا باید فرم ویزای تحصیلی هر سفارتی رو که پر میکنید (نه فقط سوئد) بنویسید اون کشور رو بعد از اتمام اون مقطع تحصیلی که واسش پذیرش گرفتید ترک میکنید !!
این یه روال معمول در تمام دنیاست .کاش اول پرسیده بودید :(

حالا به نظر من اگه رد شدید یه نامه Appeal بنویسید و از طریق سفارت بفرستید شاید قبول کردن . امتحانش ضرری نداره ....

ای بابا اولش همه گفتن 100 در صد ویزا می دن اصلا شک نکنید .
روالش چه طوری است ؟ فرم خاصی داره ؟ آیا باید به موضوع خاصی اشاره کنم ؟ یا اینکه فقط بگم به این جواب اعتراض دارم ؟ چیز خاصی هست که بشه گفت که تاثیر داشته باشه؟

Sina Aryana
December 22nd, 2009, 09:46 PM
منم امروز با اداره مهاجرت تماس گفتم گفتن که جوابم 17 Dec اومده و رد هم شده , چرا شو گفتن باید از سفارت بپرسی ما دلیلشو اونجا می فرستیم می تونید اونجا پیگیری کنید.
به نظرتون می شه اعتراض کنیم , و فکر می کنید که نتیجه ای هم داره یا نه ؟ البته من نمی دونم دلیل رد کردنشو چی بوده ولی منم نوشته بودم که می خواهم ادامه تحصیل بدم اونجا , این با جواب شما یکی است, ولی گفته بودم که بعد از اینکه این کورس تموم شد می خوام برگردم همون سر 6 ماه.
با سلام،
من هم امروز با اداره مهاجرت تماس گرفتم و با کیس آفیسرم (همون خانم خوش اخلاق!) صحبت کردم که ایشون با غرور فرمودند" همونطور که دیروز گفتم که کیس شما را رد می کنم، رد کردم".
جالب اینجاست که وقتی از نامه ای که دیروز از طریق سفارت براشون ارسال شده بود پرسیدم گفتند که همچین نامه ای را نمی بینند و دیگه دیر شده چون تصمیمشونو گرفتند. اما من که به این سادگیها دست بردار نیستم، اگر کار خودم هم به نتیجه نرسه باز هم خوشحالم که نوشته هام تجربه ای میشه برای دیگر دوستان.
خلاصه اینکه با سفارت تماس گرفتم و پرسیدم چی شده که گفتند: اگر الان جوابشو براتون بخونم 21 روز فرصت برای Appeal از امروز شروع میشه، منم گفتم بخونید تا من خودم فردا خدمتتون برسم و نامه Appeal تسلیمتون کنم. راستی در نامه قید شده که من به دو دلیل رد شدم: 1) B.S کافی نبود(که 7.100 میلیون برای 6 ماه بود که کافی بوده)
2) اداره مهاجرت فکر میکنه!!! که شما به کورس مورد نظر نمی رسید چون به موقع اقدام نکردید( بنده 7 هفته و دو روز پیش از زمان شروع ترم اقدام کردم که با توجه به اطلاعاتی که در سایت Studyinsweden کسب کردم که 6-8 هفته پیش از شروع ترم را برای اقدام ویزا کافی دانسته بود(البته باید به محض دریافت پذیرش اقدام کرد)، این ایراد هم وارد نیست!).
از شنیدن خبر Application Denied شما خیلی ناراحت شدم. به هر صورت هم اداره مهاجرت گفت و هم سفارت که میتونیم برای Appeal اقدام کنیم. من فردا دارم میرم سفارت که نامه Appeal را تحویل بدهم. شما هم هرچه زودتر این اقدام انجام بدید بهتره. باز هم اگر سوالی بود در خدمت شما و دیگر دوستان هستم.
به قول مولانا "ماکه خود را در سخن آغشته ایم/ از حکایت ما حکایت گشته ایم"
شاد و پیروز باشید.

apply.sweden
December 24th, 2009, 06:49 PM
یه جورایی مثل اینکه با part time ویزا نمی دن.

یعنی چی ؟ :eek::eek::eek::eek:
نصف رشته هاش که پارت تایمه.

اقا باطری قلبم رو بیارید (2 تا سکته تا الان)

میشه توضیح بیشتر بدی . منبع ای چیزی معرفی کنی.
اینجوری باشه که طرف اونا اصلا نباید رفت .

مساله ای به این مهمی چرا اصلا بحث نشده ؟

اقا اونایی که رفتن یه کمکی بکنن. وقت کمی مونده نمی خوام روز آخر بزنم تو سرم.
اصلا واسه چی ویزا ندن ؟

ramila
December 24th, 2009, 08:14 PM
یه جورایی مثل اینکه با part time ویزا نمی دن.

یعنی چی ؟ :eek::eek::eek::eek:
نصف رشته هاش که پارت تایمه.

اقا باطری قلبم رو بیارید (2 تا سکته تا الان)

میشه توضیح بیشتر بدی . منبع ای چیزی معرفی کنی.
اینجوری باشه که طرف اونا اصلا نباید رفت .

مساله ای به این مهمی چرا اصلا بحث نشده ؟

اقا اونایی که رفتن یه کمکی بکنن. وقت کمی مونده نمی خوام روز آخر بزنم تو سرم.
اصلا واسه چی ویزا ندن ؟

اطلاعات من خیلی دقیق نیست,والا نمی خواستم کسی رو سکته بدم , ولی یادمه که یه جایی توی سایت migration Bord یک هم چین چیزی رو خوندم خودتون برید یه سری اونجا بزنید که مطمئن بشید.

Requirements to be granted a residence permit

To be granted a residence permit you must:

* have a valid passport
* be admitted to full-time studies
* be able to support yourself for the planned study period
* have comprehensive health insurance that covers the whole period you are in Sweden if you plan to study for less than one year.

apply.sweden
December 24th, 2009, 09:29 PM
اطلاعات من خیلی دقیق نیست,والا نمی خواستم کسی رو سکته بدم , ولی یادمه که یه جایی توی سایت migration Bord یک هم چین چیزی رو خوندم خودتون برید یه سری اونجا بزنید که مطمئن بشید.

Requirements to be granted a residence permit

To be granted a residence permit you must:

* have a valid passport
* be admitted to full-time studies
* be able to support yourself for the planned study period
* have comprehensive health insurance that covers the whole period you are in Sweden if you plan to study for less than one year.

اقا ما مخلصیم . اینجا سکته کنیم بهتره تا اینکه 2- 3 ماه دیگه بمیریم.

من گشتم اینا رو پیدا کردم :
http://www.hh.se/english/education/freemoverstudent/admittedfreemovers/residencepermit.4776.html

How many credits do I need to be eligible for a residence permit?
You need to be admitted to full time studies, which equals 30 credits/semester.
If you are admitted to part time courses, make sure that the total number of courses will cover 100% of one semester and come to a total of 30 credits.
بازم این یعنی چی ؟ چه جوزی اینو کشف کنیم؟

http://www.migrationsverket.se/info/153_en.html
اینم در مورد exchange studies هست . حالا این دقیقا یعنی چی ؟ به ما ربطی داره ؟

http://www.migrationsverket.se/info/154_en.html

If you are planning to pursue studies in Sweden not connected with a university/college or upper secondary school or a folk high school (residential college) you must have a residence permit if the study period is longer than three months.
این که به ما اصلا ربطی نداره

http://www.migrationsverket.se/info/152_en.html
Studying at upper secondary school or folk high school (residential college)
http://www.migrationsverket.se/info/151_en.html
Studying or studying for a doctor's degree at a university or college

آی دانشجوهای ایرانیه سوید که بر ساحل نشسته شاد و خندانید یک نفر در ایران دارد می سپارد جان.
یک مددی برسانید تو رو خدا. اگه اینجوری باشه من کلا باید از اول انتخاب رشته کنم.

Sina Aryana
December 27th, 2009, 10:48 PM
سلام دوستان گرامی،
ببینید دلیلی برای نگرانی وجود نداره. اینجا بحث شانس پذیرش در میان هست. ما نباید بر اساس آمار ناقص و یا حدس و گمان تصمیم گیری کنیم. در وقوع هر رویداد حتمآ یک منطقی وجود دارد. اینجا مطلبی را می خواهم بیان کنم که خود من پس از این همه مدت که در این فروم و فروم های خارجی در پی جمع آوری اطلاعات بودم ، بهش بر نخوردم و یا به بصورت جزیی به آن اشاره شده بود که مطلب بسیار مهمی هست، حتا از گرفتن پذیرش هم مهمتر. من و چند تن از دوستان بهای گزافی را برای این تجربه دادیم که امیدوارم تجربه ما برای دوستان درس عبرتی باشه.
در فرم سفارت بخشی هست که باید نشان دهید که واعقآ علاقه مند به رشته پذیرفته شده هستید و یا این رشته در پیشرفت شما در کار(که باید قید کنید چه کاری) و یا در Career شما می تواند بسیار موثر باشد. کیس آفیسر بر مبنای ادعا شما که تا چه حد برای ایشون قابل قبول باشد، تصمیم می گیرد. این مطلب برای کلیه پذیرفته شدگان چه آنهایی که کورس قبول شده اند و چه آنهایی که Program قبول شده اند مصداق دارد. باز هم تاکید می کنم برای پر کردن این بخش کاملآ هوشیار باشید.
مورد دوم : ارایه B.S( حواله تمکن مالی) مناسب می باشد. تاریخی که میزان B.S شما را تعیین می کند بخشی است که در ابتدای صفحه دوم فرم Appendix A (برای افرادی که برای اولین بار اقدام به اخذ پذیرش دانشجویی سوئد می نمایند) قرار دارد به مضمون زیر:

How long do you expect your total period of studies in Sweden to last?
years ................months ...............

پس حتمآ به یاد داشته باشید که میزان B.S بر اساس مدت زمانی که در بخش بالا می نویسید تعیین گردد.( که در بخش B.S این فروم مفصلآ در مورد آن بحث شده است). این به آن معنی نیست که دیگر ملزومات اخذ ویزای دانشجویی اهمیت ندارند، بلکه نشان دهنده آن است که تا چه حد رعایت ریزترین نکات ضروری می باشد!

با توجه به نکات بالا: در مورد Singel Course هرچه میزان کردیت آن کورس کمتر باشه شما باید بیشتر سعی کنید که به کیس آفیسر القا کنید که این کورس واقعا علاقه شخصی شماست و به قول خودشون intended هستید و قصد اکید دارید که این کورس را در دانشگاه بگذرونید.
دوستان این مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، بسیار مهم هستند. این تجربه ای بود که بهای دانستن آن برای من، از دست دادن تحصیل در سوئد بود و نمی دونم که این اتفاق چه تاثیری در زندگیم بذاره، که گذر زمان آن را معلوم خواهد کرد.
شاد و پیروز باشید.

sss666
January 21st, 2010, 12:44 AM
اقایون یه خبر که تازه از تنور بیرون اومده. من دیروز سفارت بودم و از اون اقایی که مسئول ویزای دانشجویی بودن پرسیدم ک هایا تعداد واحدهای یه course برای ویزا دادن مهمه یا نه؟ ایشون با قطعیت کامل جواب دادن که شما هر چی به هر تعداد واحد توش پذیرش بگیرین 100% بهتون ویزا میدن. پس برین خیالتون جمع.

i_karimi
January 21st, 2010, 11:14 AM
یه سوالی که برای من بوجود اومده اینه که سفارت به کسایی که دارن برای یه فوق دیگه می رن (یعنی قبلا فوق داشتن از ایران ولی بازم برای فوق اقدام کردن) ویزا میده؟

ramila
January 22nd, 2010, 05:32 PM
اقایون یه خبر که تازه از تنور بیرون اومده. من دیروز سفارت بودم و از اون اقایی که مسئول ویزای دانشجویی بودن پرسیدم ک هایا تعداد واحدهای یه course برای ویزا دادن مهمه یا نه؟ ایشون با قطعیت کامل جواب دادن که شما هر چی به هر تعداد واحد توش پذیرش بگیرین 100% بهتون ویزا میدن. پس برین خیالتون جمع.

پس ما هویج بودیم بهمون ویزا ندادن ؟ این آقا واسه خودش یه چیزی گفته ، خیلی دلتون رو به این مسائل خوش نکنید ، احتمال ویزا با کورس زیر 1 سال خیلی ضعیفه.

FOSIL
January 23rd, 2010, 03:57 PM
سلام دوستان
شاید این سوال تکراری باشه اما اگه می شه جواب بدید
می خوام بدونم که ایا سفارت سوئد از دانشجو برای ویزا می خواد که یه مبلغی رو تو یه حساب بگذاریم ایا این به حساب موندن باید مدت خاصی داشته باشه؟ ایا باید تو بانکی باشه که اونا میگن؟
مثلا سفارت استرالیا از دانشجو ها می خواد که مبلغ 30000000 تو یه حساب به مدت 3 ماه بگذارن و اصلا بهش دست نزنن ایا این در مورد سوئد هم به همین شکله؟

shp_com
January 23rd, 2010, 04:21 PM
سلام دوستان
شاید این سوال تکراری باشه اما اگه می شه جواب بدید
می خوام بدونم که ایا سفارت سوئد از دانشجو برای ویزا می خواد که یه مبلغی رو تو یه حساب بگذاریم ایا این به حساب موندن باید مدت خاصی داشته باشه؟ ایا باید تو بانکی باشه که اونا میگن؟
مثلا سفارت استرالیا از دانشجو ها می خواد که مبلغ 30000000 تو یه حساب به مدت 3 ماه بگذارن و اصلا بهش دست نزنن ایا این در مورد سوئد هم به همین شکله؟

نه فقط می خواد که اون پول رو واسه این که تاییدیه بگیرین داشته باشید. زمان خاصی هم نداره. می تونید امروز بزارید 2 روز بعد هم بردارین

jowshany
April 12th, 2010, 08:09 PM
سلام و تشکر از این تاپیک بسیار مفید
یکی از آشنایان که فامیلی با بنده ندارند برای ویزای توریستی می خواند ویزای توریستی برای بنده بفرستند .
1- ایشون چطوری باید دعوتنامه رو بفرستند؟ یعنی باید پست کنند؟ فکس کنند؟
2- چون من شهرستان هستم ، پس از رسیدن دعوتنامه چه چیزهایی رو باید آماده کنم؟ مدارک مورد نیاز و کلا چیزهایی که باید به سفارت ببرم؟
3- برای سفارت باید از قبل وقت بگیرم؟
4- چندتا از دوستان پیشنهاد دادن که برای اینکه ویزا بهت بدن چندتا کار زیر رو انجام بده :
* گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار بگیر .
چطور گواهی برای کار باید بگیرم؟
آیا گواهی اشتغال به کار توی شرکت رو قبول می کنند؟
آیا باید گواهی ترجمه بشه به سوئدی یا انگلیسی؟
** راه دیگه ای که گفتن ، اینه که پول توی حسابم باشه .
مثلا چقدر باید پول باشه؟
آیا بانک گواهی میده که اینقدر پول تو حسابشه و بعد می تونم پول رو خالی کنم؟
*** راه دیگه ای که گفتن اینه که ملکی چیزی به نامم باشه .
آیا می تونم مثلا یه دونگ از مغازه ای چیزی بخرم و اون طوری بشم مالک ملک؟

دوستان چه راه دیگه ای رو پیشنهاد می کنند؟
ممنون میشم ، حتی اگه جواب یکی از سوالات رو می دونید ، راهنمایی کنید .

elnaz_s
April 13th, 2010, 09:32 PM
سلام
دوستان کسی‌ میدون آیا حضور صاحب پاسپورت لازم هست یا کسی‌ دیگر هم میتون مدارک رو ببره سفارت و نهایتان ویزا رو بده که stamp کنن؟

ممنون

ali-composite
April 13th, 2010, 09:59 PM
سلام
دوستان کسی‌ میدون آیا حضور صاحب پاسپورت لازم هست یا کسی‌ دیگر هم میتون مدارک رو ببره سفارت و نهایتان ویزا رو بده که stamp کنن؟

ممنون

برای تشکیل پرونده خود فرد باید باشه.اما برای دریافت ویزا کسی می تونه بره بجاش گویا.99% مطمئنم.اما بازم از خود سفارت بپرسید.

7aseman
April 22nd, 2010, 11:00 AM
دوستان سلام

اعتبار پاس من تا 05/2011 هست. آيا اعتبارش برا ويزاي هر سفارتي مناسب هست؟؟ يا سفارت به سفارت فرق مي كنه؟
ممنون

tornado
April 22nd, 2010, 11:28 AM
دوستان سلام

اعتبار پاس من تا 05/2011 هست. آيا اعتبارش برا ويزاي هر سفارتي مناسب هست؟؟ يا سفارت به سفارت فرق مي كنه؟
ممنون

اگر بروید پاستون رو عوض کنید بهتره؛ من پارسال دو هفته قبل اینکه برم سفارت تقاضای ویزا کنم پاسم رو عوض کردم. اون موقع پاس من 8 ماه دیگه اعتبار داشت. با این پاس برای مثال اگر از سوئد بخواهید ویزا بگیرید بجای سپتامبر تا می سال بعد بهتون ویزا می دهند که وسط درس خوندن هم باید به فکر تجدید پاس و هم به فکر تمدید ویزا باشید.

hafez
April 22nd, 2010, 12:57 PM
کپی شناسنامه باید officialباشه؟

7aseman
April 24th, 2010, 09:27 AM
یه سوالی که برای من بوجود اومده اینه که سفارت به کسایی که دارن برای یه فوق دیگه می رن (یعنی قبلا فوق داشتن از ایران ولی بازم برای فوق اقدام کردن) ویزا میده؟

دوستان سلام
اين سوال من هم هست. لطف مي فرماييد پاسخ دهيد؟؟
ممنون

tornado
April 24th, 2010, 11:04 AM

بلی؛ مشکلی نیست

amirkp
April 26th, 2010, 01:55 PM
یک سئوالی برام پیش اومد ،
من تقریبا تمامی مباحثی که در فروم مربوط به روادید دانشجویی بود رو مطالعه کردم و تقریبا هیچ موردی را مشاهده نکردم که بی دلیل ریجکت شده باشه .
یعنی اگر نامه پذیرش بوده و BS هم به مقدار کافی بوده ویزا رو داده اند .

می خواستم بپرسم می شه اگه این مدارک کامل باشند روی ویزا 100 درصد حساب کرد ؟ یعنی یک موقع مثل کانادا گرفتن ویزا شانسی نیست ؟

این مطلب رو از این جهت می گم که اگر می شه روی ویزا حساب کرد من یک مقدار درس دانشگاه اینجا رو ول کنم و برم دنبال یاد گرفتن زبان سوئدی ،

ali-composite
April 26th, 2010, 02:48 PM
یک سئوالی برام پیش اومد ،
من تقریبا تمامی مباحثی که در فروم مربوط به روادید دانشجویی بود رو مطالعه کردم و تقریبا هیچ موردی را مشاهده نکردم که بی دلیل ریجکت شده باشه .
یعنی اگر نامه پذیرش بوده و BS هم به مقدار کافی بوده ویزا رو داده اند .

می خواستم بپرسم می شه اگه این مدارک کامل باشند روی ویزا 100 درصد حساب کرد ؟ یعنی یک موقع مثل کانادا گرفتن ویزا شانسی نیست ؟

این مطلب رو از این جهت می گم که اگر می شه روی ویزا حساب کرد من یک مقدار درس دانشگاه اینجا رو ول کنم و برم دنبال یاد گرفتن زبان سوئدی ،

هیچی 100% نیست.اما میشه بگیم 99.99% مشکلی نخواهد بود!

Mehdi_Abhar
April 27th, 2010, 07:50 PM
دوستان به نظر شما كسي كه هم از نروژ و هم از سوئد پذيرش داشته باشه امكانش هست كه برا ي هر دو كشور درخواست ويزا بده؟ آخه من نروژ كارشناسي قبول شدم و شنيدم كه شانس دادن ويزا تا حدي پايينه. لطفا كمكم كنيد. متشكر

pedram_khs
April 28th, 2010, 03:13 PM
فوری فوری :
کسی راجع به کردیت رشته های دانشگاهی سوئد تا حالا چیزی شنیده؟؟؟؟؟ حتما این پست رو بخونید.
چند وقت پیش از یکی از بچه ها که از ذانشگاه umea مریت گرفته بود یه سوال پرسیدم که به همراه جوابش اینجا میزارم:

سوال من:

Thank you so much for your post in applyabroad.org (http://applyabroad.org/)
Concerning your query , I have got the same MR and SG as you in computer science at Umea.But there I want to know whether you are sure about your admission with MR 180 and SG hpav or not? Is that enough for receiving an admission from Umea?
I whoud be very glad if you answer to my query.

sincerely yours.

Pedram

جواب:

Salam Pedram; man admission gereftam ; visa behem nadadan be hamun dalil ke gofti yani credite reshteye man 7.5 bood va MR 180 and SG hpav .va behem goftan ke 7.5 baraye visa kafi nist va dar nahayat naraftam va alan iran hastam. amma khanumi az iran bood ke ba hamin credit rashteye mahmandari visa gerefte va rafte bood . ba bacheha ke sobat kardam goftan baziha ba hamin credit gereftan bazi ham nagereftan.
be har hal tanha chizi ke man natije gereftam ine ke yeseri tasmim giri hast ke be khodeshoon bastegi dare ba sharayete barabar tasmimhaye na barabar gerefte mishe va in siasate unhast

کسی تا بحال درمورد کردیت رشته چیزی شنیده؟؟؟ لطفا اگه کسی چیزی میدونه بگه من خیلی گیج شدم!
چون خیلی مهم بود این پست رو اینجا گذاشتم

izak
April 28th, 2010, 03:25 PM
دوستان به نظر شما كسي كه هم از نروژ و هم از سوئد پذيرش داشته باشه امكانش هست كه برا ي هر دو كشور درخواست ويزا بده؟ آخه من نروژ كارشناسي قبول شدم و شنيدم كه شانس دادن ويزا تا حدي پايينه. لطفا كمكم كنيد. متشكر

سلام
این مشکل منم هست
ولی گویا میشه برای چند جا واسه ویزا اقدام کرد منتها واسه گرفتن ویزا در مرحله آخر باید که بقیه درخواست هاتون رو کنسل کنید
کسی نظری نداره در این رابطه ؟
ممنون

soilman
April 28th, 2010, 03:47 PM
درود....

فرمایشات شما درسته...من هم چنین چیزی شنیدم که سفارت سوئد در حین روند ویزا گرفتن پاسپورت رو پیش خودش نگه نمیداره و گویا فقط در موقع صدور ویزا که میخاد مهر بزنه اون روز ویزا رو میخاد ولی خوب همانطور که اشاره کردید باید در نهایت ویزای بقیه جاها رو کنسل کنید....
حتی شنیدم اگر گرفتن میشه از سفارت ها خواست که ویزا رو برای چند روز به صورت موقتی پس گرفت...
اینها بر اساس شنیده هام بود و ... :D

روز خوش

soilman
April 28th, 2010, 06:31 PM
فوری فوری :
کسی راجع به کردیت رشته های دانشگاهی سوئد تا حالا چیزی شنیده؟؟؟؟؟ حتما این پست رو بخونید.
چند وقت پیش از یکی از بچه ها که از ذانشگاه umea مریت گرفته بود یه سوال پرسیدم که به همراه جوابش اینجا میزارم:

سوال من:

Thank you so much for your post in applyabroad.org (http://applyabroad.org/)
Concerning your query , I have got the same MR and SG as you in computer science at Umea.But there I want to know whether you are sure about your admission with MR 180 and SG hpav or not? Is that enough for receiving an admission from Umea?
I whoud be very glad if you answer to my query.

sincerely yours.

Pedram

جواب:

Salam Pedram; man admission gereftam ; visa behem nadadan be hamun dalil ke gofti yani credite reshteye man 7.5 bood va MR 180 and SG hpav .va behem goftan ke 7.5 baraye visa kafi nist va dar nahayat naraftam va alan iran hastam. amma khanumi az iran bood ke ba hamin credit rashteye mahmandari visa gerefte va rafte bood . ba bacheha ke sobat kardam goftan baziha ba hamin credit gereftan bazi ham nagereftan.
be har hal tanha chizi ke man natije gereftam ine ke yeseri tasmim giri hast ke be khodeshoon bastegi dare ba sharayete barabar tasmimhaye na barabar gerefte mishe va in siasate unhast

کسی تا بحال درمورد کردیت رشته چیزی شنیده؟؟؟ لطفا اگه کسی چیزی میدونه بگه من خیلی گیج شدم!
چون خیلی مهم بود این پست رو اینجا گذاشتم

درود...
اول از همه برام عجیبه که ایشون نمونه ای رو ارودن که در رشته ی مهمانداری خانمی با کردیت 7.5 واحدی تونستن ویزا بگیرن!

اصولا ما و بسیاری از دوستان هنوز شک داریم که سفارت به فوق های یکساله ویزا میده یا نه؟اون وقت 7.5 و 15 واحدی و اینا بماند!

دوم هم بگم که ویزا گرفتن اصلا هیچ ربطی به مریت و SG شما و پیغام ها و اعدادی که در انها قید میشه نداره...

روز خوش :)

Mehdi_Abhar
April 28th, 2010, 09:36 PM
درود....

فرمایشات شما درسته...من هم چنین چیزی شنیدم که سفارت سوئد در حین روند ویزا گرفتن پاسپورت رو پیش خودش نگه نمیداره و گویا فقط در موقع صدور ویزا که میخاد مهر بزنه اون روز ویزا رو میخاد ولی خوب همانطور که اشاره کردید باید در نهایت ویزای بقیه جاها رو کنسل کنید....
حتی شنیدم اگر گرفتن میشه از سفارت ها خواست که ویزا رو برای چند روز به صورت موقتی پس گرفت...
اینها بر اساس شنیده هام بود و ... :D

روز خوش

دوستان تو فروم نروژ خم نوشتن كه سفارت نروژ هم پاس رو نگه نمي داره و پس مي ده و خب در اينصورت شما به راحت مي تونيد در نهايت اصلا دنبال ويزا نريد. ولي من ميگم چون اسن ويزاها شنگن هست به نظرتون اينا با هم هماهنگ نيستن و ممكن نيست چك كنن كه آيا كسي داره از يه كانال ديگه هم سعي مي كنه ويزا بگيره يا نه؟ اصلا تا حالا خودتون شنيدين كه كسي چنين كاري انجام داده باشه. اميدوارم بتونيد كمكم كنيد،‌تو بد مخمصه اي گير كردم.

zizi84
April 29th, 2010, 04:36 PM
دوستان تو فروم نروژ خم نوشتن كه سفارت نروژ هم پاس رو نگه نمي داره و پس مي ده و خب در اينصورت شما به راحت مي تونيد در نهايت اصلا دنبال ويزا نريد. ولي من ميگم چون اسن ويزاها شنگن هست به نظرتون اينا با هم هماهنگ نيستن و ممكن نيست چك كنن كه آيا كسي داره از يه كانال ديگه هم سعي مي كنه ويزا بگيره يا نه؟ اصلا تا حالا خودتون شنيدين كه كسي چنين كاري انجام داده باشه. اميدوارم بتونيد كمكم كنيد،‌تو بد مخمصه اي گير كردم.

خواهشا کسی می دونه کمک کنه این مشکله منم هست. من واسه ویزای فنلاند اقدام کردم حالا دلم می خواهد واسه سوئدم اقدام کنم. از یکی شنیدم چون ویزاها شینگن نمی شه برای ویزای همزمان اقدام کرد.

Mehdi_Abhar
April 29th, 2010, 07:37 PM
خواهشا کسی می دونه کمک کنه این مشکله منم هست. من واسه ویزای فنلاند اقدام کردم حالا دلم می خواهد واسه سوئدم اقدام کنم. از یکی شنیدم چون ویزاها شینگن نمی شه برای ویزای همزمان اقدام کرد.

فنلاند پاسپورت شما رو نگرفت؟ لطفا اگه براي دوستان امكان داره تو فروم هاي ديگه اروپا هم مطرج كنن تا ببينن قبلا سابقه داشته همچين چيزي يا نه؟ خيلي حياتيه.

zizi84
April 29th, 2010, 10:02 PM
. فقط یه مسئله ای یادمه یه بار یه جایی خوندم که چون ویزای شینگن کشورهاش به هم کانکتن از هر لحاظ امکانش وجود نداره : ( ولی مطمئن نیسم حتی کجا خوندم

zizi84
April 29th, 2010, 10:04 PM
پاسپورتمو نگرفتن

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 12:32 AM
. فقط یه مسئله ای یادمه یه بار یه جایی خوندم که چون ویزای شینگن کشورهاش به هم کانکتن از هر لحاظ امکانش وجود نداره : ( ولی مطمئن نیسم حتی کجا خوندم

آخه وقتي هنوز ويزايي نگرفتيم از كجا مي فهمن؟ چرا بچه هاي با تجربه و قديمي نظري نميدن؟
باوركنبد من اگه مطمئن باشم كه ويزا مي گيرم مريض نيستم اين كار رو بكنم ولي من نروژ كارشناسي قبول شدم و پارسال به تعدادي از بچه ها ويزا ندادن. مي تونيد تو فروم نروژ ببينيد و چون اون رشته رو خيلي دوست دارم ترجيح ميدم اون رو بخونم ولي نمي خوام اگه نشه باز مجبور بشم ايران بمونم.

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 12:49 AM
پاسپورتمو نگرفتن

ولي حتما داخلش مهر تقاضاي ويزا زدن ديگه،نه؟

کیانی
April 30th, 2010, 08:24 AM
سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخواستم بدونم سوالات و جوابهائی که قبلا در سفارت گفتم و قبول نشدم رو با جوابهای من تو سری جدید که میرم سفارت مقایسه میکنند؟
ممنون

zizi84
April 30th, 2010, 11:52 AM
نه داخل پاسپورت هم هیچ مهری نزدن

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 01:37 PM
ولي حتما داخلش مهر تقاضاي ويزا زدن ديگه،نه؟

سلام
ببخشید یک سوال داشتم
میخواستم بدونم سوالات و جوابهائی که قبلا در سفارت گفتم و قبول نشدم رو با جوابهای من تو سری جدید که میرم سفارت مقایسه میکنند؟
ممنون

قبلا يعني سال پيش؟
فكر كنم اگه همون كشور قبلي باشه احتمالا يك نگاهي به پروندت بندازند چون اصلا سفارت تصميم نمي گيره و مي فرستن وزارت خارجه.
راستي ميشه خلاصه بگي قبلا چجوري به سوالات جواب دادي و الان كه تجربه كسب كردي چطوري مي خواهي جواب بدي؟ اينجا خيلي از بچه ها هستن،‌از جمله خود من، كه براي اولين بار مي خواهيم بريم و نمي دونيم چه جوابايي بايد بديم. اگه اين كارو بكني لطف بزرگي كردي. ديگه اينكه قبلا كه رد شديد همه مداركتون كامل بوده و فقط به خاطر جواب هايي كه داده بودين رد شدين؟

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 01:38 PM
نه داخل پاسپورت هم هیچ مهری نزدن

حالا من اي ميل زدم بهشون. زنگ هم مي زنم اگه جواب ندادن. هر چي گفتن اينجا منعكس مي كنم. شما هم پيگير باشيد.

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 08:26 PM
پاسپورتمو نگرفتن

من امروز خيلي توي فروم گشتم. بچه ها سالهاي گذشته همچين كاري رو كردن و مشكلي نداشته. از خود سفارت هم پرسيدن مشكلي نبوده.

راستي شما بيمه فنلاند رو چيكار كردي؟ يا اينكه آخرسر موقع گرفتن ويزا بايد بيمه رو نشون بدي؟

zizi84
April 30th, 2010, 09:08 PM
ممنون از لطفتون
بیمه رو گرفتم, از swiss care

raya100
May 1st, 2010, 03:42 AM

من زنگ زدم سفارت سوئد و از www.migrationsverket.se هم پرسیدم . برا سوئد گفتن مشکلی نیست. اما سفارت فنلاند گفت نه نمی شه و اگه بفهمن اصلا مدارک از اینجا تایید نمی شه! گفتم اگه اول بیایم سفارت فنلاند بعد بقیه جاها چی؟ گفت اینا مدام استعلام می گیرن و حتی تو آخرین مرحله هم بفهمن برا کشورا اروپایی اقدام کردی اول باید بری جاها دیگه رو کنسل کنی . اما میل زدم به sanomat.teh@formin.fi که ایمیل سفارت فنلاند گفت مشکلی نیست و می شه!
چیزی که فهمیدم اینمه برا سوئد مطمئنا مشکلی نیست اما برا بقیه جاها نمی دونم.
حالا کسی اگه از جاها معتبری پرسید و چیزی فهمید بگه

amir_roozbeh
May 1st, 2010, 09:50 AM
سلام ..... من تو پاسپورتم 2 بار خروج از كشور خورده - واسه كشور عربستان ( عمره دانشجويي و يه بارم با خانواده) - به نظرتون ممكنه گير بدن به اين سفر زيارتي بهم ويزا ندن؟ اگه برم پاسپورتمو تعويض كنم فايده اي داره يا استعلام هم مي كنند؟

a_skeletor
May 1st, 2010, 10:15 AM
سلام دوستان
يه سوال دارم ممكنه بي ربط باشه ولي جايي نبود بنويسم
من اگر از دانشگاه مثلا چالمرز پذيرش بگيرم و درخواست ويزا كنم و برم اونجا ثبت نام كنم بعد برگردم تا كي شينگنم معتبره چون قاعدتا بعد از يك ترم اخراج مي شم ديگه
من شينگن مي خوام چون براي مصاحبه دكترا ميرم المان و هلند اينجوري خيلي راحت تره.

minaa
May 1st, 2010, 05:50 PM
همگی خسته نباشید ...بنظرتون 2 بار مهر ریجکت ویزای آلمان تاثیری در ویزا دادن سوئد داره؟؟؟؟؟ پاسپورتمو عوض کنم بهتره؟:undecided:

ali-composite
May 1st, 2010, 05:54 PM
سلام ..... من تو پاسپورتم 2 بار خروج از كشور خورده - واسه كشور عربستان ( عمره دانشجويي و يه بارم با خانواده) - به نظرتون ممكنه گير بدن به اين سفر زيارتي بهم ويزا ندن؟ اگه برم پاسپورتمو تعويض كنم فايده اي داره يا استعلام هم مي كنند؟

نه آقا!چه گیری!!به اینا میگن شک های نمیدونم چی!!!اما از این حرفا و فکرا دوری کنید.

pedram_khs
May 1st, 2010, 07:38 PM
همگی خسته نباشید ...بنظرتون 2 بار مهر ریجکت ویزای آلمان تاثیری در ویزا دادن سوئد داره؟؟؟؟؟ پاسپورتمو عوض کنم بهتره؟:undecided:

شما توی پاست مگه مهری به اسم reject خورده؟؟؟معمولا وقتی میخوای تشکیل پرونده بدی یه مهر میزنن که پاسپورتت دیده شده و با کپی که میدی به سفارت تطبیق داره
بعدا اگه ویزات ok بشه پاسو میبری ویزا رو میزنن توش. اگه هم نشه که دیگه کاری به پاس ندارند.
من خودم ویزام برای استرالیا ریجکت شد. برعکس بقیه من فکر میکنم پاستو عوض کنی بهتره .من خودم میخوام همین کارو بکنم البته حدودا 60 هزار تومن خرج داره و اول باید بری
اداره گذرنامه تو ستارخان یه نامه بگیری و بعد هم بری پلیس +10.

موفق باشی

izak
May 1st, 2010, 09:31 PM
سلام
دو تا موضوع رو در نظر بگیرید:
1. اگه به این مهر کاری نداشته باشند، شما بیخودی وقت و پولتون رو حروم کردید
2. اگه هم رجکت شدن مهم بوده باشه (برای کشورهای اروپایی) قطعا به صورت کامپیوتری ثبت میشه و اگه شما پاستو عوض کنی ممکنه یه خرده هم سوء تفاهم ایجاد بشه (به هر حال من شما اولین کسایی نیستیم که میخایم این کلک هارو سوار کنیم)
اینکه میگم تو کامپیوتر ثبت میشه بخاطره اینه که از چند تا از بچه های همین فرم که برای ویزا همزمان چند سفارت اقدام کرده بودند، نقل شده بود که وقتی می خواستن ویزا رو بگیرند. سفارت ازشون خواسته بوده تا درخواست ویزا رو از سفارت دیگه کنسل کنند
واین کنسلی هم به صورت رایانه ای انجام شده بود
در هرصورت این نظر منه

موفق باشید

tornado
May 2nd, 2010, 12:10 PM
سلام دوستان
من اگر از دانشگاه مثلا چالمرز پذيرش بگيرم و درخواست ويزا كنم و برم اونجا ثبت نام كنم بعد برگردم تا كي شينگنم معتبره چون قاعدتا بعد از يك ترم اخراج مي شم ديگه

اگر ثبت نام کنید و واحد ببگیرید ؛ مشکلی نیست و تا یکسال اتفاقی نمی افتد.
فقط برای سال بعد به شما ویزا نمی دهند.

7aseman
May 3rd, 2010, 03:32 PM
دوستان به نظر شما كسي كه هم از نروژ و هم از سوئد پذيرش داشته باشه امكانش هست كه برا ي هر دو كشور درخواست ويزا بده؟

سلام دوستان
این سوال تمیز و خوب سوال من هم هست. اگر برا نروژ اقدام کنیم برا سوئد هم می توانیم همزمان اقدام کنیم؟
دوستان خیر اگر به جوابی رسیدن اطلاع بدهند ممنون می شوم. من هم جستجو می کنم و اینجا می نویسم.

Mehdi_Abhar
May 4th, 2010, 11:27 PM
سلام دوستان
این سوال تمیز و خوب سوال من هم هست. اگر برا نروژ اقدام کنیم برا سوئد هم می توانیم همزمان اقدام کنیم؟
دوستان خیر اگر به جوابی رسیدن اطلاع بدهند ممنون می شوم. من هم جستجو می کنم و اینجا می نویسم.

نه متاسفانه. از نظر سوئد ايرادي نداره ولي نروژ قبول نمي كنه. به هر دو اي ميل زدم و اين جواب ها رو گرفتم.

سوئد:
Hej!
You can apply from both coutries, you have the right.

www.migrationsverket.se www.swedenabroad.com
Mvh
Arezou Riazi

نروژ:
NO, you can only apply at one embassy, so the decision is up to you

sincerely

S. Sarram
Visa Officer
Royal Norwegian Embassy,Tehran
tel:22802143-22291333
Emai:sosa@mfa.no
Website:www.norway-iran.org

Mehdi_Abhar
May 4th, 2010, 11:32 PM

بهتره زياد به حرف آقاهه اهميت نديد. سري به وبسايت سفارت سوئد در تهران بزنيد تا اين مطلب را ببينيد:

What is required to be granted a permit?
To be granted a residence permit for study purposes at a university/college in Sweden you must present proof that you:

have been enrolled for full-time study

can support yourself throughout the entire period of your plan ned study

izak
May 4th, 2010, 11:32 PM
نه متاسفانه. از نظر سوئد ايرادي نداره ولي نروژ قبول نمي كنه. به هر دو اي ميل زدم و اين جواب ها رو گرفتم.

سلام
برای درخواست ویزا در مورد سفارت آلمان، فنلاند در کنار سوئد چی، کسی اطلاعی داره ؟
گویا برخی سفارت ها (آلمان) پاسپورت رو تا اخذ ویزا نگه می دارن
ممنون

Mehdi_Abhar
May 4th, 2010, 11:43 PM
سلام دوستان

مسئله اساسي اينجاست كه ويزاهاي شنگن داراي محدوديت دفعات ورود و خروج از محدوده شنگن مي باشند. معمولا با ويزاهاي دانشجويي مي توانيد يك يا حداكثر دو بار وارد محدوده شويد و اگر بخواهيد ويزاي بي نهايت يا Multiple بگيريد بايد دليل قانع كننده اي براي ورود و خروج مكرر داشته باشيد. بالاخره شما داريد براي تحصيل ميريد و خب حق دارن مشكوك بشن كه چرا و اصولا با وجود داشتن و درس وكلاس چگونه مي خواهيد مرتبا رفت و امد كنيد.
اين ايده تنها زماني به درد مي خوره كه شما بريد و در يك كشور عضو پيمان شنگن ساكن بشيد ولي اگر به ايران يا هر كشور غير عضو برگرديد ديگه امكان ورود دوباره نخواهيد داشت.
لطفا حتما دقت كنيد.

7aseman
May 5th, 2010, 09:38 PM

نروژ:
NO, you can only apply at one embassy, so the decision is up to you

sincerely

S. Sarram
Visa Officer
Royal Norwegian Embassy,Tehran
tel:22802143-22291333
Emai:sosa@mfa.no

سلام دوست من
چه خبر بدي. ولي به نظر مي رسه شما از سفارت نروژ در ايران پرسيده باشيد و فكر كنم اگر از خود نروژيها بپرستم شايد توفير كند؟!1

ramila
May 5th, 2010, 10:19 PM
دوستان بحث گرفتن bank statement همین جا دنبال می شه یا مربوط به تاپیک دیگه ای می شه؟

amirkp
May 5th, 2010, 10:43 PM
دوستان بحث گرفتن bank statement همین جا دنبال می شه یا مربوط به تاپیک دیگه ای می شه؟
تاپیک جداگانه ای برای این منظور وجود دارد

a.amanpour
May 6th, 2010, 01:45 PM
سلام
من و خواهرم دعوتنامه از سوئد داريم. مي خواستم در مورد مدارك مورد نياز سفارت بخصوص بيمه و حساب بانكي اطلاعاتي كسب كنم.
كسي ميدونه مبلغ بيمه چقدره و چطوري بايد اقدام كرد؟
صورت حساب بانكي يا گواهي اشتغال به كار براي گرفتن ويزا الزاميه؟

joneydi
May 6th, 2010, 10:05 PM
یه سوالی از خدمت اساتید داشتم
میخواستم بدونم جهت ارائه مدارک حضور خود فرد اجباریه یعنی نمیشه مدارکو به پدر یا مادر داد که ببرن سفارت؟؟

ali-composite
May 6th, 2010, 10:25 PM
اطلاعات کلی در مورد ویزا دانشجویی:

1- جهت تشکیل پرونده خود دانشجو باید باشه حتما اما برای گرفتن ویزا سایرین هم می تونن به جاش برن.
2- حساب بانکی معادل 146000 کرون لازمه که حدود 24 یا 25 ملیون میشه.
3-سفارت وقت لازم نداره.باید برید مدارک و فرماتون رو تحویل بدید هر چه زودتر.
4- پرینت فایل پذیرش تو پروفایل استودرا برا سفازت در حکم نامه پذیرش رسمیه!
5- تو فرم حتما یادتون باشه بنویسید که بر میگردید ایران بعد از اتمام تحصیلتون که گیر ندن بهتون(تو قسمت برنامه برای آینده)
6-تو سفارت شلوغ نکنید.صف بگیرید و عجله نکنید.همگی ویزا میگیرید اگه پذیرشتون اومده و حساب بانکیتونم درسته.

موفق باشید و لطفا از طرح سوال در این زمینه ها خودداری کنید دیگه.این تن بمیره!

sepidar
May 6th, 2010, 10:33 PM
من یه تاپیک در مورد سوالات مربوط به تکمیل فرم 105031 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=18841&p=223838&viewfull=1#post223838) ایجاد کردم. لطفا برای تکمیل فرم 105031 به اینجا مراجعه کنین

sahell
May 7th, 2010, 04:32 AM
آقا من روم سیاه! انقدر فکر نمی کردم قبول شم که حتی پاسپورت هم ندارم! چه رسد به 25 ملیون پول. دقیقا تا کی می شه رفت سفارت. اگه ممکنه یکی جوابه منو بده.

shp_com
May 7th, 2010, 06:40 AM
آقا من روم سیاه! انقدر فکر نمی کردم قبول شم که حتی پاسپورت هم ندارم! چه رسد به 25 ملیون پول. دقیقا تا کی می شه رفت سفارت. اگه ممکنه یکی جوابه منو بده.

شما هر وقت بخواین می تونید برید سفارت ولی بهتر هست که زود برین چون که این پروسه کمی طولانی هست و این در حالی هست که شما باید حداکثر 23 AUG. در سوئد باشید
اگه دقت کنید در PDF پذیرش هم به این موضوع بارها اشاره شده که هر چه سریع تر این کار رو انجام بدین.
موفق باشید

mahsa_mahsa
May 7th, 2010, 12:38 PM
من خیلی بد شانسی اوردم و پذیرش نگرفتم و شاخ در اوردم من دو تا حق انتخاب داشتم که اولی رزرو 28 آخری هم پذیرش گرفتم اما از راه دوره ولی نوشته 30 اگوست باید در سوئد باشیم و ثبت نام کنیم حالا موندم ویزا میدن یا نه شرایط رشته اینه بعید می دنم دیگه الان کسی جواب منو بده همه خوشحال ان و دیگه اینجا سر نمیرنن
The programme is based on distance learning with four compulsory physical meetings (residency sessions) in Sweden during the two year programme (three meetings the first year and one meeting at the end of the last year).

If you are not a Scandinavian citizen You need a valid passport for entry into Sweden.
Citizens from some countries may need a Schengen Visa. Please contact the Swedish Embassy or Consulate in your country. You cannot get a residency permit to study this programme since the Swedish Migration Board does not grant such for internet based studies.

shp_com
May 7th, 2010, 01:48 PM
من خیلی بد شانسی اوردم و پذیرش نگرفتم و شاخ در اوردم من دو تا حق انتخاب داشتم که اولی رزرو 28 آخری هم پذیرش گرفتم اما از راه دوره ولی نوشته 30 اگوست باید در سوئد باشیم و ثبت نام کنیم حالا موندم ویزا میدن یا نه شرایط رشته اینه بعید می دنم دیگه الان کسی جواب منو بده همه خوشحال ان و دیگه اینجا سر نمیرنن
The programme is based on distance learning with four compulsory physical meetings (residency sessions) in Sweden during the two year programme (three meetings the first year and one meeting at the end of the last year).
If you are not a Scandinavian citizen You need a valid passport for entry into Sweden.
Citizens from some countries may need a Schengen Visa. Please contact the Swedish Embassy or Consulate in your country. You cannot get a residency permit to study this programme since the Swedish Migration Board does not grant such for internet based studies.

شما اگه مشکلی در مدارکتون نباشه چرا ویزا ندن ؟؟؟؟

mahsa_mahsa
May 7th, 2010, 01:54 PM
برای اینکه distance learninge و 4 دفعه در این 2 سال باید سوئد باشیم

shp_com
May 7th, 2010, 02:06 PM
برای اینکه distance learninge و 4 دفعه در این 2 سال باید سوئد باشیم

زنگ بزنید از سفارت سوال کنید اگه مشکلی باشه که می گن اگه هم نه که می گن مثل بقیه اقدام کنید.
زنگ بزنید تلفن که برداشته شد و اعلام کرد که با سفارت تماس گرفتین شماره 1 رو بزنید بعد دوباره یکی میاد آدرس سفارت رو می گه شماره 9 رو بزنید وصل می شید به اپراتور. یک خانم مودب هست که می تونید ازشون سوال کنید

baran84
May 7th, 2010, 03:11 PM
سلام
من قبلا ویزای دیدار ریجکت شدم.... ممکنه الان شانسم برای ویزای تحصیلی کم باشه؟ یا به هم ربطی ندارن؟

ehsan6161
May 7th, 2010, 04:45 PM
سلام برای گرفتن ویزای دانشجویی باید بریم وقت بگیریم یا اینکه فقط همون روز تو صف وایسیم که نوبتمون بشه؟

azarestan
May 7th, 2010, 05:06 PM
سلام دوستان
کسی می دونه اگر همزمان برای ویزای فنلاند هم اقدام کنیم مشکلی پیش میاد یا نه؟

shp_com
May 7th, 2010, 05:15 PM
سلام برای گرفتن ویزای دانشجویی باید بریم وقت بگیریم یا اینکه فقط همون روز تو صف وایسیم که نوبتمون بشه؟

بارها جواب داده شده. جستجو کنید
پست 976 http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2581-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF/page98

sia
May 7th, 2010, 09:09 PM
درود فراوان
دوستان چند تا پرسش که اگه پاسخ بدین سپاسگذارم.
1-همسرم پذیرش گرفته،اما من تو رزروم. من می تونم با ویزای همسرم برم. یعنی لازم نیست فایل باز کنم تو سفارت. حالا برم اونجا امیدی هست بیوفتم دنبال اینکه بهم پذیرش بدن؟ کسی تجربه شو داشته؟ اگر پذیرش دادن بهم گیر نمیدن اینجا بانک استیتمنت نداشتم و با استیتمنت همسرم رفتم؟
2-با پذیرش رزرو میشه رفت سفارت و ویزا گرفت یا نه؟

Mehi
May 7th, 2010, 11:49 PM
دوستان عزيز سلام؛
مي خواستم بدونم كه آيا مي شه همزمان واسه ويزاي تحصيلي دو كشور عضو شينگن اقدام كرد؟ مثلا چند ماه پيش واسه فرانسه اقدام كرده باشي و حالا كه Master سوئد هم پذيرفته شده باشي واسه سوئد هم اقدام كني چون وضعيت ويزاي فرانسه معلوم نيست...
با سپاس

pedram_khs
May 8th, 2010, 12:07 AM
دوستان عزيز سلام؛
مي خواستم بدونم كه آيا مي شه همزمان واسه ويزاي تحصيلي دو كشور عضو شينگن اقدام كرد؟ مثلا چند ماه پيش واسه فرانسه اقدام كرده باشي و حالا كه Master سوئد هم پذيرفته شده باشي واسه سوئد هم اقدام كني چون وضعيت ويزاي فرانسه معلوم نيست...
با سپاس

برای بعضی از کشورهای عضو شنگن میشه . ولی در نهایت شما باید یکی رو کنسل کنید . از دو جا نمیتونید ویزا داشته باشید
اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید پستهای قبلی رو حتما بخونید

a_fr
May 8th, 2010, 12:08 AM
سلام من هم براي كانادا پذيرش دارم هم سوئد و كانادا رو ترجيح مي دم ولي احتمال اين كه ويزا بگيرم كمه حالا دو تا سوال دارم آيا سوئد پاسپورت رو نگه نمي داره؟ و من مي تونم اول برم سفارت سوئد بعد برم كانادا؟ دوم اين كه چون كانادا پاس رو نگه مي داره اگه من بخوام در صورتي كه از كانادا رجكت شدم برم سوئد تا كي براي اين كه براي سوئد اقدام كنم دير نيست
مرسي

Mary-kh
May 8th, 2010, 12:28 AM
سلام من هم براي كانادا پذيرش دارم هم سوئد و كانادا رو ترجيح مي دم ولي احتمال اين كه ويزا بگيرم كمه حالا دو تا سوال دارم آيا سوئد پاسپورت رو نگه نمي داره؟ و من مي تونم اول برم سفارت سوئد بعد برم كانادا؟ دوم اين كه چون كانادا پاس رو نگه مي داره اگه من بخوام در صورتي كه از كانادا رجكت شدم برم سوئد تا كي براي اين كه براي سوئد اقدام كنم دير نيست
مرسي

جرا احتمال دادن ویزای کانادا را پایین میدونید؟
من خودمم مثل شماست وضعییتم, سوئد پاسپورت را نگه نمی داره, ولی به هر حال حتی اگه قبل از کانادا برید سوئد و باز کانادا بخواد نگه داره , به احتمال زیاد ویزای سوئد زودتر آماده می شه , و شما پاسپورت ندارید که برید ویزا را بگیرید, اگه راهی واسه این مسیله به نظر کسی میاد لطفا بگه.

arshia43
May 8th, 2010, 12:49 AM
با سلام
من پذیرش از kth گرفتم،میخواستم بدونم که اگه بخواهم با همسرم برم به هردوی ما visa می دهند ؟

baran84
May 8th, 2010, 12:58 AM
سلام
من قبلا ویزای دیدار ریجکت شدم.... ممکنه الان شانسم برای ویزای تحصیلی کم باشه؟ یا به هم ربطی ندارن؟
کسی میتونه کمک کنه؟؟؟:(

mamjoon
May 8th, 2010, 03:04 AM
حداكثر تا چه تاريخي وقت داريم مدارك رو تحويل دهيم ؟

newmaziar
May 8th, 2010, 11:42 AM
سلام
من امسال از پذیرش سوید گرفتمms.الان ارمنستانم.انجا سفارت نداره.ایرانم نمی توانم بیام مشکل سربازی دارم.انجا هم دانشجو هسم.
می شه توریستی برم جایه دیگه از سفارت سوید اونجا اقدام کنم؟

parisa_R
May 8th, 2010, 01:05 PM
سلام،
من توي پاسپورتم قبل از اسمم "سيده" هم دارم ولي توي اين فايل pdf پذيرش سيده نداره و فقط اسم و فاميلم را نوشته. براي ويزا مشكلي پيش نمياد؟

raya100
May 8th, 2010, 01:34 PM
سلام،
من توي پاسپورتم قبل از اسمم "سيده" هم دارم ولي توي اين فايل pdf پذيرش سيده نداره و فقط اسم و فاميلم را نوشته. براي ويزا مشكلي پيش نمياد؟

فکر کنم بگین فایل pdf درست کنن . مگه اسمتون تو پروفایل استودرا با سیده نبود؟

shp_com
May 9th, 2010, 06:34 AM
سلام
من امسال از پذیرش سوید گرفتمms.الان ارمنستانم.انجا سفارت نداره.ایرانم نمی توانم بیام مشکل سربازی دارم.انجا هم دانشجو هسم.

فکر نمی کنم چون باید اقامت اون کشوری رو داشته باشید که در اون هستید. بازم مطمئن نیستم می تونید از خانواده بخواین با سفارت سوئد در ایران تماس بگیرن و این سوال رو بکنن

ayrfx
May 9th, 2010, 10:27 AM
سلام

دوست عزیز
اگر در کشوری بیش از شش ماه اقامت قانونی داشته باشید میتوانید از طریق سفارتخانه های آن کشور تقاضای ویزا کنید. اگر سفارت ندارد از کشور حافظ منافع سوال فرمایید.

parisa_R
May 9th, 2010, 12:03 PM
وقتي داشتم پروفايل درست مي كردم اسمم كامل جا نمي شد. ايمل زدم به studera . ممنون.