PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۱

صفحه ها : [1] 2 3 4

MINERVAra
January 5th, 2011, 05:57 AM
لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید و از ایجاد موضوعات جدید مشابه خودداری نمایید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰ را در اینجا ببینید. (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16404-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B0)

نتایج و تجربیات مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۰۹ را در اینجا ببینید (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5391-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B9).

نتایج و تجربیات مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۰۸ را در اینجا ببینید (http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,6673.0.html).

rezax12
January 8th, 2011, 02:37 PM
سلام
من اولین مصاحبه شونده 2011 بودم که ریجکت شدم(3ژانویه آنکارا). پارشال فاند بودم. کسی رو اونطرف نداشتم. تقریبا چیز منفی به نظر خودم نداشتم فقط اینکه 4 سال پیش فارغ التحصیل شدم و این مدت کار می کردم رزومه کاری خوب داشتم. ریز نمرات رو دید که متوسط به بالا بود. کلا من آدم خوش شانسی نیستم شما نگران نباشید، من بازم امتحان می کنم. باید مجددا شانس را آزمود.(یکی رو می شناسم که به شرایط مشابه من، از همون دانشگاه، آنکارا 3 ماه پیش ویزا گرفت تازه 5بار هم ریجکت شده بود خود پسر می گفت یک نفر بعد 11 بار گرفت)

majidalivand
January 8th, 2011, 06:56 PM
دلیل اینکه reject شدی رو بهت نگفت؟ مصاحبه ای که داشتی کلا چطور بود؟

rezax12
January 8th, 2011, 07:21 PM
همون سوالات معمول که چی خوندی کجا خوندی کجا اپلای کردی و کی فارغ التحصیل شدی کی خرج دانشگاه رو میده. البته خیلی تند حرف می زد تمرین کنید. الته ابدا استرس نداشته باشید چون همش الکی هست و بعد می فهمی استرس احمقانه هستش(یکمش طبیعیه) ولی درکل شانسیه. به نظر می یومد قبل از نشستن و خوندن شماره من تصمیم گرفته شده بود اصلا نگاه من نمی کرد فقط تایپ می کرد ضمنا ریز نمرات رو خواست دیگه هیچی. به نظر من باید براش توضیح می دادم که چرا می خوام برم و چرا می خوام برگردم(تا 70% می تونست تاثیر بزاره - البته تو کیس من) اما اینقدر تند گذشت که نفهمیم و موقع گفت برو موندم چی بگم جز خداحافظی.

majidalivand
January 8th, 2011, 08:06 PM
ای بابا. یه بار دیگه try کن حتما می گیری. از وضعیت کسایه دیگه که بودن اطلاعی داری؟

rezax12
January 9th, 2011, 10:15 AM
دو نفر دیگه بیشتر نبودند که f1 بخواهند اما دو نفر که ویزای توریستی هم می خواشتی و جوون بودند کنفرانس جایی دعوت بودند هم ندادند. 2 نفر بعد از من هم کیس های خاص بودند یکیشون اقامت ترمیه داشت(ایرانی و برای دکترا) دیگری دندانپزشک بود و ucla می رفت با خانمش دوره های 3 ماه 3ماه بود که من خیلی ازش نپرسیدم.

dental.persian
January 13th, 2011, 01:12 AM
اون خانوم آقای دندانپزشک ویزاگرفتن؟

rezax12
January 14th, 2011, 10:28 PM
من نموندم اطلاع ندارم.

golrokh
February 5th, 2011, 04:43 PM
دوستان ، كسي نميدونه اين چند وقته اوضاع ويزاي توريستي آنكارا چطور بوده؟

chapar
February 16th, 2011, 09:42 AM
با سلام خدمت دوستان
دیروز(15 فوریه) من به اتفاق همسرم پس از حدود یک دقیقه مصاحبه! موفق به گرفتن برگ زرد شدیم.من فول فاند برای phd بودم.ما ساعت 1:10 وارد سفارت شدیم و حدود ساعت 4 مصاحبه شدیم.(بعد از ما 2 نفر مانده بود) از من کلا 2 تا سوال پرسید:
1- برای چی آمریکا میری؟ که گفتم برا phd خوندن.
2- شغلت چیه؟ که گفتم بطور پاره وقت تو دانشگاه پیام نور درس می گم
سپس از خانمم پرسید شما چی کار میکنید؟ اونم گفت: خانه دارم.
به همین سادگی! و برگه زرد رو برداشت و شروع کرد به توضیح دادن.....
اکثریت افراد موفق به گرفتن ویزا شدند. بجز یکی دو نفر که (احتمالا) اطلاعات غلط داده بودند و توضیح منطقی نداشتند و می خواستند سمبل کنند. که اگر با صداقت بیشتری به ابهامات وسوالات جواب می دادند حتما می گرفتن.
افسرها وقت کافی برای جواب دادن و ارایه مطالب خواسته شده می دادند و بسیار خوش برخورد بودند
اکثرا برای ویزای ملاقات فرزند یا توریستی آمده بودند. یک خانمی هم برای سمینار آمده بود که گرفت.
اینطور که من متوجه شدم اصل بردادن ویزاست. مگر اینکه نقص عمده ای در مدارک وجود داشته باشد یا اطلاعات غلط داده شده باشد. کارمندان سفارت بسیار باهوش و با سواد هستند.
موفق باشید

farzan_r
February 21st, 2011, 10:12 AM
دوستان عزیز من تجربه ی خودم در 8 دسامبر 2010 میگم براتون . من برای بار دوم میرفتم برای مصاحبه ، که اصلا هم استرس نداشتم چون میدونستم اینکه میگم توی اتاق انتظار با سیخ بشینی و با کسی حرف نزنی حرف چرتیه هر چی خودت باشی بهتره . به هر حال ، من برای بار دوم رفتم دم در باجه برای مصاحبه ، خانمی که ازمن سوالات پرشید خیلی خوش اخلاق نبود اما با احترام رفتار میکرد از من 14 سوال پرسید که کجا می خوای بری ؟ چرا آمریکا انتخاب کردی ؟ جرا دانشگاهت را انتخاب کردی ؟ کسی را اونجا داری ؟ خواهر یا برادر بزرگتر داری ؟ اکه داری کجا زندکی می کنن ؟ چیکار می کنن؟ هزینه ی دانشگاهت را کی میده ؟ گرایش رشته ات چیه ؟ از گرایشت می خوای بعدا کجا استفاده کنی ؟ امتحان های وروردی منظورش تاقل یا جی آر ایی دادی ؟ شغل پدرت چیه ؟ من همه را جواب دادم و به من گفت من قانع شدم و همه چیز خوب به نظر می رسه و برگه ی زرد داد و من بعد از 22 روز هم کلیر شدم. ان شاء الله همه دوستان میرین و ویزا را می گیرین.

golrokh
February 24th, 2011, 10:05 PM
سلام دوستان
من و همسرم22 فوريه آنكارا مصاحبه شديم و برگه ی زرد را گرفتيم.نوع ويزا توريستي بود. سئوالات: چرا ميخواهيد بريد آمريكا؟ سوال در مورد كار هردو ؟ وضعيت سربازي همسرم؟ بعد پاسهايمان را نگاه كرد (كه هردويمان چندين ويزاي شينگن داشتيم و ويزاي معتبر چندبار ورود شينگن). بدون پرسش سوال ديگر و بدون اينكه هيچ مدركي بخواهد برگه زرد را به ما داد. راستي من يكبار 3 سال پيش دوبي ريجكت شده بودم.در مجموع برخورد كارمندهاي سفارت آ نكارا خيلي خوب بود و قابل مقايسه با دويي نبود.من فكر مي كنم اگه شرايط شما مشكل حادي نداشته باشد، آنكارا بهترين گزينه است. ان شاء الله همگي ویزا بگیرین.

Radian
March 19th, 2011, 08:04 PM
یک سوالی برام مطرح شده ،

آیا داشتن سفرهای خارجی ( حالا یدونه ) بر روی گرفتن ویزا از ترکیه تاثیر مثبت داره ؟

من توی تاپیک قبرس خوندم که یکی از بچه ها رو به دلیل اینکه سفر خارجی نداشته Reject کردن .

ممنونم .

gil77
March 21st, 2011, 09:26 PM
یک سوالی برام مطرح شده ،

آیا داشتن سفرهای خارجی ( حالا یدونه ) بر روی گرفتن ویزا از ترکیه تاثیر مثبت داره ؟

من توی تاپیک قبرس خوندم که یکی از بچه ها رو به دلیل اینکه سفر خارجی نداشته Reject کردن .

ممنونم .

این رو واقعا کسی نمی تونه به قاطعیت جواب بده .اما چیزی که من امروز اینجا دیدم و جالب بود این هست که یه خانواده 3 نفره که تا حالا از ایران بیرون نرفته بودند رو OK کردن که برای دیدن پسرشون می رفتن!! و کلا از کسانی که اونجا دیدم خیلی راجع به سفرهاشون سوال نکردن!!
ضمنا مادرم برای توریستی اقدام کرد که OK شد. ایشون شینگن نداشت ولی شاغل هستن و تنها اقدام کرده بود.
چندین مورد F1 هم دیدم که همه برگ زرد رو راحت گرفتن. دو تاشون بدون فاند بودن حتی !!
یک مورد هم که قبلا ریجکت شده بود .برگه زرد گرفت.
بنظرم کلا اینجا فعلا جو خوبی داره با توجه به نفرات زیادی که این یک هفته دیدم( چندین مورد برگه آبی هم مشاهده شده!!) و یک مورد RETURNING STUDENT که واقعا کیس پیچیده ای داشت. بنابراین فکر می کنم جای نگرانی نیست موفق باشید

Maryetta
March 24th, 2011, 08:00 PM
اون returning student رد شد یا گرفت؟
این رو واقعا کسی نمی تونه به قاطعیت جواب بده .اما چیزی که من امروز اینجا دیدم و جالب بود این هست که یه خانواده 3 نفره که تا حالا از ایران بیرون نرفته بودند رو OK کردن که برای دیدن پسرشون می رفتن!! و کلا از کسانی که اونجا دیدم خیلی راجع به سفرهاشون سوال نکردن!!
ضمنا مادرم برای توریستی اقدام کرد که OK شد. ایشون شینگن نداشت ولی شاغل هستن و تنها اقدام کرده بود.
چندین مورد F1 هم دیدم که همه برگ زرد رو راحت گرفتن. دو تاشون بدون فاند بودن حتی !!
یک مورد هم که قبلا ریجکت شده بود .برگه زرد گرفت.
بنظرم کلا اینجا فعلا جو خوبی داره با توجه به نفرات زیادی که این یک هفته دیدم( چندین مورد برگه آبی هم مشاهده شده!!) و یک مورد RETURNING STUDENT که واقعا کیس پیچیده ای داشت. بنابراین فکر می کنم جای نگرانی نیست موفق باشید

gil77
March 25th, 2011, 08:54 PM
اون returning student رد شد یا گرفت؟

خوشبختانه قبول شد.البته ایشون در برگشت ویزای f1 نگرفت بلکه چون لاتاری برنده شده بود ویزاشون به مهاجرتی تبدیل شد.
یک مورد returning دیدم که بعلت فوت پدرش برگشته بود ایران .اون رو هم فرستادن برای FBI CHECK

S_I
April 1st, 2011, 08:56 PM
من 28 مارس مصاحبه داشتم، خوشبختانه برگ زرد گرفتم. اون روز دانشجوی دیگری ندیدم ولی تمام توریستیهای موجود (یک خانواده/ یک مادر/ یک پدرومادر / دوبرادر) هم برگ زرد گرفتند. من واسه تابستون دارم میرم و فول فاند هستم و جالبه که گفت اگر بنک استیتمنت هم داری بده که من نداشتم ولی پس انداز حدودی ام رو پرسید! نمره تافل و جی آر ای پرسید که من کارنامه هام رو دادم. اصلا راجع به آینده و برگشتن به ایران حرفی نزد!!! بیشتر در مورد دانشگاه و زمینه کاریم تو دانشگاه امریکا و علت انتخاب اون و همین طور سایر دانشگاههایی که اپلای کرده و قبول شدم پرسید. کارنامه هم ندید.

علاوه بر این موارد فوق، خواستم دو سه مورد رو بگم شاید واسه دوستان مفید باشه:

1- بانک fortis با بانک TEB یکی شده و شما باید 140 دلار هزینه مصاحبه رو در بانک TEB پرداخت کنید.
2- سوالاتی که من بعدازظهر روز مصاحبه دریافت کردم از نظر محتوا شبیه همون 14،15 سوال معروف بود ولی به نحوی ترکیب شده بودکه فقط 8 تا سوال بود.
3- قابل توجه برخی خانوما: در عکس بنده هیچ اثری از گوش نبود و به من چیزی نگفتن. در حالیکه به دلایل حرفهای شنیده شده دو تا از مادرهای موجود که واسه مصاحبه اومده بودن، صبح قبل مصاحبه رفتن عکس با گوش انداختن! ولی تجربه من نشون داد ظاهرا مشکلی پیش نمیاد.

با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

nimar
April 10th, 2011, 08:25 PM
من 28 مارس مصاحبه داشتم، خوشبختانه برگ زرد گرفتم. اون روز دانشجوی دیگری ندیدم ولی تمام توریستیهای موجود (یک خانواده/ یک مادر/ یک پدرومادر / دوبرادر) هم برگ زرد گرفتند. من واسه تابستون دارم میرم و فول فاند هستم و جالبه که گفت اگر بنک استیتمنت هم داری بده که من نداشتم ولی پس انداز حدودی ام رو پرسید! نمره تافل و جی آر ای پرسید که من کارنامه هام رو دادم. اصلا راجع به آینده و برگشتن به ایران حرفی نزد!!! بیشتر در مورد دانشگاه و زمینه کاریم تو دانشگاه امریکا و علت انتخاب اون و همین طور سایر دانشگاههایی که اپلای کرده و قبول شدم پرسید. کارنامه هم ندید.

ببخشید ممکنه رنک دانشگاه تون رو هم بگید. آخه من شنیدم که اگر دانشگاه خوب باشه در مورد برگشت و این چیزا سوالی نمی کنن.
سوال دیگه اینکه با فول فاند، انتظار دارند چقدر پس انداز داشته باشید؟

S_I
April 11th, 2011, 12:49 AM
ببخشید ممکنه رنک دانشگاه تون رو هم بگید. آخه من شنیدم که اگر دانشگاه خوب باشه در مورد برگشت و این چیزا سوالی نمی کنن.
سوال دیگه اینکه با فول فاند، انتظار دارند چقدر پس انداز داشته باشید؟

والا من از 40 تا 80 واسه دانشگاهه رنك ديدم! در مورد پس انداز هم نميدونم!! هر چند تو تاپيكهاي سالاي قبل فروم بعضيا نظراتي دادن؛ شايد بخوني مفيد باشه ...

sepideh.1983
April 12th, 2011, 10:01 AM
سلام
من دیروز مصاحبه داشتم و با درخواستم موافقت شد. یه زن و شوهر دیگه که خانم همراه بود هم ویزاشون okشد. دانشجویی هیچ کسی رد نشد. تاکید روی توضیح رشته و دانشگاه هایی که درخواست کردی و نحوه پرداخت هزینه ها بود

Radian
April 12th, 2011, 10:26 AM
سلام
من دیروز مصاحبه داشتم و با درخواستم موافقت شد. یه زن و شوهر دیگه که خانم همراه بود هم ویزاشون okشد. دانشجویی هیچ کسی رد نشد. تاکید روی توضیح رشته و دانشگاه هایی که درخواست کردی و نحوه پرداخت هزینه ها بود

تبریک . محبت بفرمایید از روند مصاحبتون هم توضیحی بزارین .

با سپاس

sepideh.1983
April 13th, 2011, 11:47 AM
questions asked:
1) have u taken GRE Toefl exams?
can i C the reports
2) have u ever married b4
can I c your birth certificate
3) which Unis have you applied 4? any decision made?
4) tell me about what u r going 2 study
5) y this uni
6) how r u going to pay 4 uni. what scholarships u have
7) what does ur father do
thats all
all student visas were easily approved!
soooooo easy

Visible
April 13th, 2011, 11:58 AM
questions asked:
1) have u taken GRE Toefl exams?
can i C the reports
2) have u ever married b4
can I c your birth certificate
3) which Unis have you applied 4? any decision made?
4) tell me about what u r going 2 study
5) y this uni
6) how r u going to pay 4 uni. what scholarships u have
7) what does ur father do
thats all
all student visas were easily approved!
soooooo easy

میتونم بپرسم رشتتون چی بود، رنک دانشگاهیی که پذیرش داشتین چی بود؟ و آیا فاند داشتین یا بانک استیتمنت ارائه دادین؟ و مورد آخر اینکه فامیل در آمریکا داشتین یا نه؟ سفر اروپا رفتین ؟

sepideh.1983
April 13th, 2011, 05:28 PM
رشته: کامپیوتز
رنک: نمی دونم. من تعریف از ارشد این دانشگاه شنیده بودم رفتم. RIT
فاند نصفه
از هبچ کسی BS نخواست
سفر زیاذ داشتم اما اروپا نه
فامیل هم ندارم

hosseinab
April 13th, 2011, 05:45 PM
رشته: کامپیوتز
رنک: نمی دونم. من تعریف از ارشد این دانشگاه شنیده بودم رفتم. RIT
فاند نصفه
از هبچ کسی BS نخواست
سفر زیاذ داشتم اما اروپا نه
فامیل هم ندارم

تبریک می گم.

لطف می کنید از جو مصاحبه بگید. آیا رفتارها و برخوردها خوب بود ؟
چیز خاصی به چشمتون اومد که لازم باشه بگید.

مرسی

sepideh.1983
April 13th, 2011, 06:02 PM
جو مصاحبه عالییییییی بود. فقط دیر اومدیم بیرون یعنی 2 رفتم تو 4:30 اومدم بیرون
مصاحبه کننده می خواد ویزا بده، مگه اینکه عکسش رو ثابت کنید.
خلاصه اینکه همه چیز آرومه!!!
برید و برگردید و خبر های خوب رو اینجا بنویسید

fanfazil
April 13th, 2011, 10:54 PM
تبریک میگم بهتون . . . امیدوارم که بقیه مراحل کارتون هم به همین ترتیب پیش بره.

امکانش هست که بگین تو مدتی که شما اونجا بودین اوضاع بچه های بدون فاند چطور بود؟

چه سوالایی از بدون فاندها پرسیدن؟ چند درصد پذیرفته شدن و کلاً وضعیت بدون فاندها توی آنکارا چطور بود؟

ممنون از راهنماییتون.

sepideh.1983
April 14th, 2011, 03:22 AM
100% پذیرفته شدن. اوضاع عالییییه

Takin_tanha
April 14th, 2011, 10:08 AM
سپيده خانوم مرسي از كامنتت
ولي بيشتر ميگي چيا مي پرسن؟ چي با خودم ببرم؟ ترجمه كنم يا نه؟ واقعا نمي دونم اين بار ويزا ميدن يا نه.
از همه مهمتر من پروازي گيرم اومده كه 4شنبه ميرسم صبح ميرسم انكارا ساعت 13 هم وقت دارم ريسكش زياده؟ عوض كنم پروازمو يا ميرسم كار بانكي رو انجام بدم و برم سفارت؟

mikefox
April 14th, 2011, 09:46 PM
سلام
من هم تجربیاتمو در اختیار دوستان قرار میدم و مطمئنم که باعث بالا رفتن روحیه دوستان میشه:
شرایط:
1- پذیرش بدون فاند از دانشگاه ایالتی آریزونا در رشته فیزیک بدون فاند
2- شرایط تحصیلیم مستر مهندسی مواد دارم (یعنی میشه مستر دومی که انشالا میگیرم!)

من 12 آپریل توی آنکارا مصاحبه داشتم ساعت 1:45 بهم وقت داده بودن؛ 1:30 رفتم دم سفارت و بعد از مراحل عادی شماره گرفتم و وارد شدم.... به دلایل نامعلومی خیلی دیرتر مصاحبه شدیم (البته درست بعد از انگشت نگاری، مسئول انگشت نگاری گفت که باید منتظر بمونیم و پیشاپیش عذرخواهی کرد) ساعت تقریبا 4 یا 4نیم مصاحبه شروع شد؛ آفیسر من یه خانم جوان و مودب بود؛ پرسش های که پرسید این ها بود:

1- چه دانشگاهی و در چه مقطعی داری میری؟ راجع به رشته ایی که داری میری کمی توضیح بده؟
2- هزینه تحصیلت رو کی میده؟
3- چون سلف-فاند بودم؛ گفت شغل پدرت چیه؟
4- ترنسکریپت داشنگاهم دید؛ وقتی فهمید فوق لیسانس دارم ازم پرسید چرا دوباره مستر میخوای بگیری؟؟ که توضیح دادم دارم رشتمو عوض میکنم و به این رشته علاقه بیشتری دارم (سعی کردم قانع کننده و خونسرد باشم)
5- بعد پرسید چه دانشگاه های دیگه ایی اپلای کردی؟

و در نهایت خیلی سریع برگه زرد بهم داد و تمام.

سفارت به نظر خیلی مثبت و عالی میاد با خیال راحت برین؛ (شرایط پیچیده منو ببنین! مستر داشتم و واسه یه مستر دیگه پذیرش گرفته بودم فاند هم نداشتم!!)
راستی یادم رفت تنها مدرکی که از من خواست ترنسکریپت ها بود حتی بانک استیتمنت رو هم نخواست. اون روز من دانشجویی بودم و یه دوست دیگه واسه دکتری عمران که هر دو گرفتیم برگ زرد رو.
شاد و سرزنده باشید

mikefox
April 15th, 2011, 01:01 PM
یکم لطفا توضیح بدین که شرایطتون چیه؟
140 دلار بانک (فورتیس سابق) که سه سوت میریزین به حساب، دیگه نهایتا 1 ربع طول میکشه...

سپيده خانوم مرسي از كامنتت
ولي بيشتر ميگي چيا مي پرسن؟ چي با خودم ببرم؟ ترجمه كنم يا نه؟ واقعا نمي دونم اين بار ويزا ميدن يا نه.
از همه مهمتر من پروازي گيرم اومده كه 4شنبه ميرسم صبح ميرسم انكارا ساعت 13 هم وقت دارم ريسكش زياده؟ عوض كنم پروازمو يا ميرسم كار بانكي رو انجام بدم و برم سفارت؟

birjinia
April 16th, 2011, 12:06 AM
سلام
من هم تجربیاتمو در اختیار دوستان قرار میدم و مطمئنم که باعث بالا رفتن روحیه دوستان میشه:
شرایط:
1- پذیرش بدون فاند از دانشگاه ایالتی آریزونا در رشته فیزیک بدون فاند
2- شرایط تحصیلیم مستر مهندسی مواد دارم (یعنی میشه مستر دومی که انشالا میگیرم!)

من 12 آپریل توی آنکارا مصاحبه داشتم ساعت 1:45 بهم وقت داده بودن؛ 1:30 رفتم دم سفارت و بعد از مراحل عادی شماره گرفتم و وارد شدم.... به دلایل نامعلومی خیلی دیرتر مصاحبه شدیم (البته درست بعد از انگشت نگاری، مسئول انگشت نگاری گفت که باید منتظر بمونیم و پیشاپیش عذرخواهی کرد) ساعت تقریبا 4 یا 4نیم مصاحبه شروع شد؛ آفیسر من یه خانم جوان و مودب بود؛ پرسش های که پرسید این ها بود:

1- چه دانشگاهی و در چه مقطعی داری میری؟ راجع به رشته ایی که داری میری کمی توضیح بده؟
2- هزینه تحصیلت رو کی میده؟
3- چون سلف-فاند بودم؛ گفت شغل پدرت چیه؟
4- ترنسکریپت داشنگاهم دید؛ وقتی فهمید فوق لیسانس دارم ازم پرسید چرا دوباره مستر میخوای بگیری؟؟ که توضیح دادم دارم رشتمو عوض میکنم و به این رشته علاقه بیشتری دارم (سعی کردم قانع کننده و خونسرد باشم)
5- بعد پرسید چه دانشگاه های دیگه ایی اپلای کردی؟

و در نهایت خیلی سریع برگه زرد بهم داد و تمام.

سفارت به نظر خیلی مثبت و عالی میاد با خیال راحت برین؛ (شرایط پیچیده منو ببنین! مستر داشتم و واسه یه مستر دیگه پذیرش گرفته بودم فاند هم نداشتم!!)
راستی یادم رفت تنها مدرکی که از من خواست ترنسکریپت ها بود حتی بانک استیتمنت رو هم نخواست. اون روز من دانشجویی بودم و یه دوست دیگه واسه دکتری عمران که هر دو گرفتیم برگ زرد رو.
شاد و سرزنده باشید

سلام

بهتون تبریک میگم.

به شما 15 سوال رو دادند یا این نوع جدید که 8 سوال هست؟

میشه سوالات رو اینجا بگذارید

ممنونم

mikefox
April 16th, 2011, 12:54 AM
سلام دوست من، خیلی ممنون
نوع جدید (8سوال) دادند. بچه ها توی تاپیک 15 سوال گذاشتن،(همین 8 تایی را) اونجا میتونید پیدا کنید. اینجا تاپیک نتیجه مصاحبه است (اگه بذارم حتما به دلیل عدم تناسب با تاپیک حذف میشه)

Ramtin.
April 16th, 2011, 02:58 AM
من یک سوال دارم ممنون میشم جواب بدین: من تو سپاه خدمت کردم البته شانسی افتادم و برگه کد مازادمم دارم که نشون بده کاملا اتفاقی بوده میخواستم ببینم واسه ویزا مشکلی هست یا نه؟

sepideh.1983
April 16th, 2011, 05:59 PM
نگران نباش. یکم طولانی میشه فقط!

araz004
April 16th, 2011, 06:23 PM
اگه کسی می دونه دبی راحتره یا آنکارا لطفا بگه؟

naeemtop
April 16th, 2011, 10:10 PM
سلام
مستر با پارتیال فاند از یه دانشگاه رنک ضعیف برای ویزا گرفتن بهتره یا direct phD بدون فاند از یه دانشگاه خوب؟

موفق باشید

sepideh.1983
April 16th, 2011, 10:31 PM
araz: ankara is far better than dubai in my opinion
naeem: i was master partial fund but got visa easily. i had my BS,my father's BS and his letter of support, although my own BS was enough for I-20
the officer asked me how i am gonna aford but wanted no evidence
:)

naeemtop
April 16th, 2011, 10:38 PM
araz: ankara is far better than dubai in my opinion
naeem: i was master partial fund but got visa easily. i had my BS,my father's BS and his letter of support, although my own BS was enough for I-20
the officer asked me how i am gonna aford but wanted no evidence
:)

سلام
ازتون نپرسید بعد از مستر چیکار میخواید بکنید؟

mikefox
April 17th, 2011, 06:02 PM
اگه کسی می دونه دبی راحتره یا آنکارا لطفا بگه؟

توی هواپیما (برگشت) یه پیرمرد کنار من بود که واسه دیدن دختر دانشجوش تقاضای ویزای ویزیت کرده بود و گرفته بود... باهاش هم کلام شدم می گفت ماه قبل توی دوبی ریجکت شده بود و بهش گفته بودن چون سفر اروپا نداره بش نمیدن...اما اومده آنکارا و خیلی راحت گرفت...آنکارا خیلی به نظر خوب میاد دوست من.

shadi_5weetd
April 17th, 2011, 07:57 PM
سلام
دوستان به نظرتون وقتی آفیسر می پرسه که چند تا دانشگاه اپلای کردی، چه عددی تو ذهنش هست که جوابه معقولیه، که نه کم باشه نه زیاد؟!؟ و همینطور در جواب به این سوال که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی چی باید جواب بدم؟من 11 تا جا اپلای کردم تو آمریکا و 5-6 تا جا ادمیشن گرفتم و فقط یه جا فاند گرفتم. به نظرتون گفتن اینکه دانشگاه X رو با وجود اینکه رنکش پایین بود انتخاب کردم چون فاند می داد مناسبه؟ و اینکه من کانادا هم اپلای کردم ولی جواباش هنوز نیومده. این رو هم بگم؟ یا نه ؟
من هفته دیگه مصاحبه دارم و نگران این سوال های ریزیم که نمی دونم چه جوری باید جواب بدم که جلوه مثبتی داشته باشه ...

mikefox
April 17th, 2011, 10:11 PM
سلام
دوستان به نظرتون وقتی آفیسر می پرسه که چند تا دانشگاه اپلای کردی، چه عددی تو ذهنش هست که جوابه معقولیه، که نه کم باشه نه زیاد؟!؟ و همینطور در جواب به این سوال که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی چی باید جواب بدم؟من 11 تا جا اپلای کردم تو آمریکا و 5-6 تا جا ادمیشن گرفتم و فقط یه جا فاند گرفتم. به نظرتون گفتن اینکه دانشگاه X رو با وجود اینکه رنکش پایین بود انتخاب کردم چون فاند می داد مناسبه؟ و اینکه من کانادا هم اپلای کردم ولی جواباش هنوز نیومده. این رو هم بگم؟ یا نه ؟
من هفته دیگه مصاحبه دارم و نگران این سوال های ریزیم که نمی دونم چه جوری باید جواب بدم که جلوه مثبتی داشته باشه ...

سلام دوست من
از من که نپرسید خارج از آمریکا کجاها اپلای کردی، احتمال پرسیدنش کمتره، اما اگه پرسید بگو مثلا فلان دانشگاه کانادا یا آلمان چون به زمینه کاریم نزدیکه... و اگه پرسید بین اونا و آمریکا چرا آمریکا رو انتخاب کردی؟ بگو چون دانشگاه خیلی بهتریه به لحاظ کیفیت و توی آینده شغلیت خیلی موثره....

در رابطه با سوال دوم فک نکنم عاقلانه باشه که بگی 11 جا اپلای کردی توی آمریکا (البته حتما از بزرگترای سایت مشورت بگیر) 5 تا بگی به نظر من عاقلانه تره...چون احتمال زیاد داره که آفیسر بپرسه دلیل اپلای کردنت توی فلان دانشگاه (از بین همون 5تا) چیه؟ و تو مجبوری توضیح بدی....11 یه کم زیاده!

باز هم میگم از بقیه دوستان هم حتما مشورت بگیر
راستی نگران هم اصلا نباش!!! انشالا که میگیری و خبر خوشش همینجا اعلام میکنی
شاد و پیروز باشی

farzan_r
April 18th, 2011, 10:47 AM
سلام خانم شادی

من خودم تنها 4 تا دانشگاه توی آمریکا درخواست دادم و از یکی از آنها پذیرش گرفتم اتفاقا از من هم سوال پرسید و من هم همون 4 تا را گفتم بعد به من گفت چرا این دانشگاه انتخاب کردی ؟ گفتم به خاطر اینکه مالیات این ایالت پایین هستش و من می تونم خرج زندگیم و دانشگاهم را اونجا بدم. هرچی بیشتر صادق باشین بهتره اونا میدونن شما کجاها درخواست دادین. حالا تصمیم با خودتونه ....

S_I
April 18th, 2011, 04:52 PM
سلام

ببین من معتقدم که: Honesty is the Best Policy! و بزرگ دیگه ای میگه: جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت!
سعی کن راستشو بگی! خود اونها از شرایط فاندهای دانشگاهها مطلعن!
در ضمن کمتر پیش میاد از شما تعداد بخوان. بیشتر میپرسه دیگه کجاها اپلای کردی... میخواد تشخیص بده تو اپلای کردن دنبال چی بودی! مثلا یهو هر 11تاش تو یکی دو ایالت نباشه! در مجموع نگران نباش؛ فقط جوابات رو تو این راستا تنظیم کن که میخوای یک دانشگاه که تو زمینه کاری تو خوب کار میکنه بری...

Ali.L
April 18th, 2011, 07:46 PM
سلام,من امروز توآنکارا ریجکت شدم. مدارکه خاصی هم نگاه نکرد. من از تحصیکم 10 ساله گذشته گفت چرا می خوای ادامه بدی منم گفتم چون می خواستم اول کمی تجربه کاری کسب کنم. من از یک دانشگاه فاند 35% بودم.
ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم. به نظرتون دوباره آنکارا اقدام کنم یا جای دیگه؟ کوجا خوبه؟ کی اقدام کنم خوبه؟ دوستان نگران نباشید شاید من بد شانس بودم. ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار کنم. من از این دانشگاه RA هم گرفتم ولی هنوز به هم I20 جدید ندادند.

shadi_5weetd
April 19th, 2011, 01:56 AM
خیلی ممنونم از جواب دوستان ... انتخاب های من واقعآ بر اساس research field ها بود به خاطر همین از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال امریکا اپلای کردم، پس اگه پی این باشه که بیشتر برای کدوم ایالت اپلای کردم مشکلی پیش نمیاد ...

babakrezaie
April 20th, 2011, 09:42 PM
سلام,من امروز توآنکارا ریجکت شدم. مدارکه خاصی هم نگاه نکرد. من از تحصیکم 10 ساله گذشته گفت چرا می خوای ادامه بدی منم گفتم چون می خواستم اول کمی تجربه کاری کسب کنم. من از یک دانشگاه فاند 35% بودم.
ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم. به نظرتون دوباره آنکارا اقدام کنم یا جای دیگه؟ کوجا خوبه؟ کی اقدام کنم خوبه؟ دوستان نگران نباشید شاید من بد شانس بودم. ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار کنم. من از این دانشگاه RA هم گرفتم ولی هنوز به هم I20 جدید ندادند.
میشه بگید در چه مقطعی پذیرش داشتید؟ و اینکه رنک دانشگاهتون چه جوری بوده، اینطوری هم بچه‏ها از وضعیت بهتر مطلع می‏شوند، هم اینکه بهتر میشه گزینه دیگه را پیشنهاد داد.

hosseinab
April 21st, 2011, 10:57 AM

من نفهمیدم!

یعنی از شما پرسید چرا می خوای ادامه تحصیل بدی بعد شما ورداشتی یه جواب دیگه بهش دادی که من می خواستم تجربه کسب کنم ؟
یعنی اون یه چیز دیگه پرسید شما جوابش رو یه چیز دیگه دادی ؟

hosseinab
April 21st, 2011, 11:00 AM
سلام
ازتون نپرسید بعد از مستر چیکار میخواید بکنید؟

جواب این سوال رو لطفا یکی بده ؟

بهش بگیم می خوایم دکتری یا پست دکتری بخونیم خوبه (من با PhD دارم می رم) ؟

Ali.L
April 21st, 2011, 10:37 PM
من نفهمیدم!

یعنی از شما پرسید چرا می خوای ادامه تحصیل بدی بعد شما ورداشتی یه جواب دیگه بهش دادی که من می خواستم تجربه کسب کنم ؟
یعنی اون یه چیز دیگه پرسید شما جوابش رو یه چیز دیگه دادی ؟

نه از من پرسید چرا بعد این همه مدت تصمیم به ادامه تحصیل گرفتی.... منم بهش گفتم چون می خواستم تو این مدت در زمینه رشتم تجربه کسب کنم,بعد ادامه تحصیل بدم

Ali.L
April 21st, 2011, 10:41 PM
میشه بگید در چه مقطعی پذیرش داشتید؟ و اینکه رنک دانشگاهتون چه جوری بوده، اینطوری هم بچه‏ها از وضعیت بهتر مطلع می‏شوند، هم اینکه بهتر میشه گزینه دیگه را پیشنهاد داد.

در مقطع ارشد. من چند تا دانشگاه خوب پذیرش گرفتم که این یکی کمک مالی هم بهم می کنه و رنکش پایین تر از اون یکی هاست. مگه رنک به ویزا ربط داره؟

mathteacher
April 21st, 2011, 10:43 PM
سلام
دلیل رجکت رو چی اعلام کردن؟
به نظر من appeal بدید و دوباره اقدام کنید.

mikefox
April 21st, 2011, 11:25 PM
در مقطع ارشد. من چند تا دانشگاه خوب پذیرش گرفتم که این یکی کمک مالی هم بهم می کنه و رنکش پایین تر از اون یکی هاست. مگه رنک به ویزا ربط داره؟

نه 100درصد. (تا حدی) در صورتی که رنک دانشگاه خیلی خیلی پایین باشه...ممکنه آفیسر ظنین بشه که قصد شما از رفتن به ایالات متحده چیه، چرا این دانشگاه رنک پایین؟؟ منتاها نه در حد زیاد. البته مسلما هر چی رنک بهتر باشه از موضع قوی تری میتونی با آفیسر صحبت کنی.

Ali.L
April 22nd, 2011, 03:27 AM
نه 100درصد. (تا حدی) در صورتی که رنک دانشگاه خیلی خیلی پایین باشه...ممکنه آفیسر ظنین بشه که قصد شما از رفتن به ایالات متحده چیه، چرا این دانشگاه رنک پایین؟؟ منتاها نه در حد زیاد. البته مسلما هر چی رنک بهتر باشه از موضع قوی تری میتونی با آفیسر صحبت کنی.

خوب مسلما وقتی آدم چند تا دانشگاه با رنک های مختلف قبول می شه اونی رو میره که بهش RAبدندو بتونه هزینه هاشو بده.

Ali.L
April 22nd, 2011, 03:33 AM
سلام
دلیل رجکت رو چی اعلام کردن؟
به نظر من appeal بدید و دوباره اقدام کنید.

هیچ دلیلی نداد فقط گفت متاسفم qualify نیستی. بعدم یک برگه سفید داد که به فارسی بیشتر علت و social tie گفته بود.
منظورتون از appealچیه؟به نظرتون کجا اقدام کن؟

Radian
April 22nd, 2011, 11:26 AM
خوب مسلما وقتی آدم چند تا دانشگاه با رنک های مختلف قبول می شه اونی رو میره که بهش RAبدندو بتونه هزینه هاشو بده.

همیشه هم اینطور نیست دوست خوبم . خودِ من مثال نقض هستم ، من دانشگاهی رو انتخاب کردم که رنک خیلی بهتر داشت و تو زمینه ی موردِ علاقم Number 1 بودند .

شما باید خودتون رو Academic جلوه بدید. و صرفا بیان این مورد که چون Fund دادن انتخاب کردم نمیتونه قانع کننده باشه .

babakrezaie
April 22nd, 2011, 11:37 AM
همیشه هم اینطور نیست دوست خوبم . خودِ من مثال نقض هستم ، من دانشگاهی رو انتخاب کردم که رنک خیلی بهتر داشت و تو زمینه ی موردِ علاقم Number 1 بودند .

شما باید خودتون رو Academic جلوه بدید. و صرفا بیان این مورد که چون Fund دادن انتخاب کردم نمیتونه قانع کننده باشه .

علی جان همین طور که رادیان گفت، از اونجایی که شما بعد از 10 سال کار کردن تصمیم گرفتین که ادامه تحصیل بدین، اعلام این موضوع که این دانشگاه فاند داشته کافی نیست! شما به نسبت بقیه که به صورت پیوسته ادامه تحصیل میدن باید بیشتر در مورد انگیزه‏های آکادمیکت توضیح میدادی. عاوه بر اینکه فکر می‏کنم شما حدودا باید 30 سال را داشته باشید دیگه؟درسته؟ با توجه به سن‏تون باید یک دلیل خیلی خوب داشته باشید برای ادامه تحصیل و خودتون را خیلی خیلی مشتاق درس خوندن نشان بدین. من نمی‏دونم رشته‏تون چیه، اما مثلا می‏تونید بگید که فکر می‏کنید در محل کارتون به مرحله‏ای رسیدین که می‏بینید دانش‏تون کافی نیست و تو دانشگاه‏های ایران هم این حوزه از دانش را که شما بهش نیاز دارید در ایران ارائه نمی‏کنند. دفعه بعد میرید، یک بار قبلش ذهنتون را آماده جواب دادن به سوالات کنید و سعی کنید در جوابتون این نکات و نکاتی که دوستان دیگه گفتن را رعایت کنید، ان‏شاالله که دفعه بعد به راحتی اکسپ می‏شید.
یک نکته دیگه اینکه، یک جوری اشاره کن به این موضوع که دانشگاه‏های خوب دیگه هم پذیرش گرفتی!

Ali.L
April 22nd, 2011, 01:16 PM
علی جان همین طور که رادیان گفت، از اونجایی که شما بعد از 10 سال کار کردن تصمیم گرفتین که ادامه تحصیل بدین، اعلام این موضوع که این دانشگاه فاند داشته کافی نیست! شما به نسبت بقیه که به صورت پیوسته ادامه تحصیل میدن باید بیشتر در مورد انگیزه‏های آکادمیکت توضیح میدادی. عاوه بر اینکه فکر می‏کنم شما حدودا باید 30 سال را داشته باشید دیگه؟درسته؟ با توجه به سن‏تون باید یک دلیل خیلی خوب داشته باشید برای ادامه تحصیل و خودتون را خیلی خیلی مشتاق درس خوندن نشان بدین. من نمی‏دونم رشته‏تون چیه، اما مثلا می‏تونید بگید که فکر می‏کنید در محل کارتون به مرحله‏ای رسیدین که می‏بینید دانش‏تون کافی نیست و تو دانشگاه‏های ایران هم این حوزه از دانش را که شما بهش نیاز دارید در ایران ارائه نمی‏کنند. دفعه بعد میرید، یک بار قبلش ذهنتون را آماده جواب دادن به سوالات کنید و سعی کنید در جوابتون این نکات و نکاتی که دوستان دیگه گفتن را رعایت کنید، ان‏شاالله که دفعه بعد به راحتی اکسپ می‏شید.
یک نکته دیگه اینکه، یک جوری اشاره کن به این موضوع که دانشگاه‏های خوب دیگه هم پذیرش گرفتی!

آقا خیلی ممنون از راهنماییت. راستش من همین کار رو هم کردم. من سوابق خوبی تو شرکتهای بین المللی دارم.و همونطور که گفتم علاوه بر این دانشگاه 2 تا دانشگاه رنک خوب هم قبول شدم. حتی job offerاز شرکتم هم داشتم. راستی یک نکته شاید برای بقیه خوب باشه... به هم گفت تو میخوای بعد 2 سال دوباره برگردی شرکتت!! نم گفتم بله من کارم رو خیلی دوست دارم و دوست دارم مجدد برگردم و ادامه بدم.

آقا با توجه به تجربت من کی و کدوم کشور اقدام کنم برای ویزا؟

sarvinaz
April 24th, 2011, 03:14 AM
سلام
اونجا کسی رو دیدین که پذیرش برای Master of engineering داشته باشه و نه Master of science؟ در ویزا دادن فرقی می کنه یا نه؟به نظرتون من که Master of engineering هستم و بدون فاند در آنکارا شانس دارم؟

mikefox
April 24th, 2011, 02:23 PM
سلام
اونجا کسی رو دیدین که پذیرش برای Master of engineering داشته باشه و نه Master of science؟ در ویزا دادن فرقی می کنه یا نه؟به نظرتون من که Master of engineering هستم و بدون فاند در آنکارا شانس دارم؟

سلام دوست من. من به شخصه کسی رو ندیدم واسه "مستر اف اینجینیرینگ". اما با توجه به روند فوق العاده مثبت سفارت آنکارا گمون می کنم که مشکلی نباشه...حداقل بدون فاند بودن که مشکلی نیست (چون من هم بدون فاند بودم، پست قبلی من توی صفحه 3 رو بخون تا روحیه بگیری). به نظر من اگه احتمال اومدن پذیرش از دانشگاه دیگه ایی (با رنک بهتر و فاند) رو خیلی کم می بینی با همین آی-20 درخواست وقت اضطراری کن. مجددا میگم سفارت خیلی مثبت هست اما شما سعی کن خودت رو واسه هر پرسشی آماده کنی و جواب های کوتاه و قانع کننده ایی تو آستین داشته باشی. 
شاد و سرزنده باشی

Radian
April 24th, 2011, 05:37 PM
سلام دوست من. من به شخصه کسی رو ندیدم واسه "مستر اف اینجینیرینگ". اما با توجه به روند فوق العاده مثبت سفارت آنکارا گمون می کنم که مشکلی نباشه...حداقل بدون فاند بودن که مشکلی نیست (چون من هم بدون فاند بودم، پست قبلی من توی صفحه 3 رو بخون تا روحیه بگیری). به نظر من اگه احتمال اومدن پذیرش از دانشگاه دیگه ایی (با رنک بهتر و فاند) رو خیلی کم می بینی با همین آی-20 درخواست وقت اضطراری کن. مجددا میگم سفارت خیلی مثبت هست اما شما سعی کن خودت رو واسه هر پرسشی آماده کنی و جواب های کوتاه و قانع کننده ایی تو آستین داشته باشی.
شاد و سرزنده باشی

خوب قاعدتا شما باید برای Master of Engineering تلاش خیلی زیادی بکنین که Academic بودن خودتون رو به آفیسر نشون بدید . بحث Master of Engineering کلا با Master of Science چه با فاند و چه بی فاند

متفاوت هست و کلا هیچ Master of Engineering ای فاند نداره در هیچ کجای دنیا .

چون Master of Engineering عملا شرط وررود خیلی ساده ای داره ، و بیشتر برای کسانی هست که میخوان یک دوره ی کوتاه مدت بگذرونن و بعد وارد بازار کار بشن ! این قضیه رو کمی مشکل میکنه .

اما اگر بتونین خوب این مساله رو تفهیم کنید که هدفتون دانش هست میتونین امیدوار باشید.

باید دلایل کافی داشته باشید.

گرچه من به شخصه اصلا رفتن برای Master of Engineering رو توصیه نمیکنم ! چون کاربرد خاصی نداره و باید دوباره Master of Science بگیرین تا بتونین برین PhD.

zohre61
April 26th, 2011, 04:52 PM
سلام. پول 141 دلارو باید به کدوم بانک آنکارا و به چه حسابی واریز کرد ؟ ممنون

Visible
April 26th, 2011, 04:59 PM
سلام. پول 141 دلارو باید به کدوم بانک آنکارا و به چه حسابی واریز کرد ؟ ممنون

بانک فورتیس، حسابش رو هم خودشون میدونن، فقط بگبن که میخواین به حساب سفارت آکریکا برزین.

sina88
April 26th, 2011, 05:37 PM
ببخشید سفارت که شنبه و یکشنبه تعطیله، اگه دوشنبه ساعت هفت و نیم وقت داشته باشی، پولو کی باید بدی؟ از جمعه باید بری آنکارا که پولو بدی؟ با کارت اعتباری هم میشه داد ش پولو؟

S_I
April 26th, 2011, 05:38 PM
بانک فورتیس، حسابش رو هم خودشون میدونن، فقط بگبن که میخواین به حساب سفارت آمریکا برزین.

اسم بانک به TEB تغییر پیدا کرده است و شما باید 140 دلار (نه 141 دلار) رو در این بانک پرداخت کنید.

mjalalian78
April 26th, 2011, 09:14 PM
سلام دوستان
من الان آنکارا هستم و فردا وقت دارم. اما امروز یک دانشجوی ایرانی که توی هتل بود وقت داشت. ازش فقط 4 سوال پرسیده بود. 1- چرا میخوای بری آمریکا؟ 2-کی خرجتو میده (پدرش) 3-بابات چیکارس؟ 4- شغل خودت چیه (دانشجوی سال آخر فوق بود). همین. بعدشم برگه زرد رو گرفته بود. میگفت که 3 تا دانشجوی بدون فاند و یکی با فاند بودن که هر 4 تا قبول شده بودن. به گفته این دوستمون فضای خیلی مثبتی داشته سفارت و هیچ کسی ریجکت نشده بوده. به امید قبولی همه دوستان در روز مصاحبه. نتیجه مصاحبه خومم فردا میام میگم.

یادم رفت بگم. از این دوستمون هیچ مدرکی نخواسته بود نه job offer نه CV,SOP,transcript حتی BS هم نخواسته بود. کویته ها. نه؟

نکته جدید اینکه این دوستمون مهندس صنایع بوده و یکی دیگه هم مهندس مکانیک (قابل توجه دوستان مکانیکی که نگران ریجکت شدن هستن) اون یکی هارو نمیدونم چه رشته ای بودن. ولی همگی قبول شدن.

mikefox
April 27th, 2011, 10:46 AM
ببخشید سفارت که شنبه و یکشنبه تعطیله، اگه دوشنبه ساعت هفت و نیم وقت داشته باشی، پولو کی باید بدی؟ از جمعه باید بری آنکارا که پولو بدی؟ با کارت اعتباری هم میشه داد ش پولو؟

سلام دوست من
همون طور که S-I گفتن اسم بانک به TEB تغییر پیدا کرده..میرید توی بانک نوبت میگیرید؛ یکسری فرم آماده دم یکی از گیشه ها هست یه فرم پر شده نمونه هم به یکی از شیشه ها چسبوندن که شما عین اونو توی فرم پر می کنید بجز اسم و فامیلتون و تاریخ و امضا!! وقتی نوبتتون شد به همراه پاسپورت میرید دم گیشه و پول و فرمو تحویل میدید و رسید میگیرید
با توجه به تعطیلی شنبه و 1 شنبه و وقت اول صبحتون باید همون جمعه پولو بریزید به حساب
شاد و پیروز باشید

nenazarian
April 27th, 2011, 11:53 AM
نکته جدید اینکه این دوستمون مهندس صنایع بوده و یکی دیگه هم مهندس مکانیک (قابل توجه دوستان مکانیکی که نگران ریجکت شدن هستن) اون یکی هارو نمیدونم چه رشته ای بودن. ولی همگی قبول شدن.

سلام دوستان
من فکر میکنم که این مکانیکی که ایشون میگن بودم
دیروز تو آنکارا مصاحبه شدم و برگ زرد گرفتم. روند مصاحبه خیلی خوب و خیلی خیلی کوتاه بود.
من فول فاند برای دکتری مستقیم بودم و تقریبا سوال خاصی از من نکرد و هیچ مدرک اضافه ای هم از من نخواست. دقیقا هیچی!!
اینا سوالا بود:
- چرا می خوای بری امریکا؟
- رشته ات چیه و در چه زمینه ای کار می خوای بکنی؟
- دیگه کجاها apply کردی؟
- الان تو ایران چی کار می کنی؟

جالبیش این بود که خیلی به جوابای من دقتی نمی کرد!!! یعنی من هیچ کدوم از جوابایی که اماده کردمو نگفتم. سری یه چیزی گفتو اونم رفت سوال بعد. 45 ثانیه کلا طول نکشید!!
فکر کنم هر 4 نفر دانشجوی امروز گرفتن. ایشالا همه موفق باشند:)

sina88
April 27th, 2011, 12:02 PM
يعني براش مهم نبود شما چه جوابي ميدين؟

جالبیش این بود که خیلی به جوابای من دقتی نمی کرد!!! یعنی من هیچ کدوم از جوابایی که اماده کردمو نگفتم. سری یه چیزی گفتو اونم رفت سوال بعد. 45 ثانیه کلا طول نکشید!!

reg2
April 27th, 2011, 12:39 PM
سلام دوستان
من فکر میکنم که این مکانیکی که ایشون میگن بودم
دیروز تو آنکارا مصاحبه شدم و برگ زرد گرفتم. روند مصاحبه خیلی خوب و خیلی خیلی کوتاه بود.
من فول فاند برای دکتری مستقیم بودم و تقریبا سوال خاصی از من نکرد و هیچ مدرک اضافه ای هم از من نخواست. دقیقا هیچی!!
اینا سوالا بود:
- چرا می خوای بری امریکا؟
- رشته ات چیه و در چه زمینه ای کار می خوای بکنی؟
- دیگه کجاها apply کردی؟
- الان تو ایران چی کار می کنی؟

دوست عزيز ميشه بگيد از كدوم دانشگاه پذيرش داشتيد و فيلد كاريتون چي بود...؟
اون چيزي كه مهمه برا مكانيكي ها فيلد كاري هست! به همه ي فيلد ها گير نمي دن!

nenazarian
April 27th, 2011, 12:43 PM
يعني براش مهم نبود شما چه جوابي ميدين؟

ببین نمیگم مهم نبود چون خوب داشت تو کامپیوتر وارد می کرد. ولی نه گیری به حرفای من می داد، نه کوچکترین عکس العملی نشون داد. فقط سری سوال بعدیو می پرسید.
بعدم بدون مکس برگه زردو منگنه کرد به مدارکم و داد دستم و گفت باید منتظر باشی.
همین!
راستی یه ایمیل هم برای من اومده که توش سوال داره و باید جواب بدم. این یه روند معمولیه؟!!

nenazarian
April 27th, 2011, 12:47 PM
دوست عزيز ميشه بگيد از كدوم دانشگاه پذيرش داشتيد و فيلد كاريتون چي بود...؟
اون چيزي كه مهمه برا مكانيكي ها فيلد كاري هست! به همه ي فيلد ها گير نمي دن!

من از University of California, San Diego پذیرش با فاند داشتم و فیلدم هم در کل Energy Science (Renewable )j.
ولی اونجا بیشتر به پروژم که Solar Assessment اشاره کردم.

azadeh25
April 27th, 2011, 05:18 PM
سلام دوست من
همون طور که S-I گفتن اسم بانک به TEB تغییر پیدا کرده..میرید توی بانک نوبت میگیرید؛ یکسری فرم آماده دم یکی از گیشه ها هست یه فرم پر شده نمونه هم به یکی از شیشه ها چسبوندن که شما عین اونو توی فرم پر می کنید بجز اسم و فامیلتون و تاریخ و امضا!! وقتی نوبتتون شد به همراه پاسپورت میرید دم گیشه و پول و فرمو تحویل میدید و رسید میگیرید
با توجه به تعطیلی شنبه و 1 شنبه و وقت اول صبحتون باید همون جمعه پولو بریزید به حساب
شاد و پیروز باشید

سلام
یعنی اسم بانک فورتیس عوض شده به TEB؟ یا اینکه کلا بانک عوض شده؟ آدرسش کجاس؟

mikefox
April 27th, 2011, 07:13 PM
سلام
یعنی اسم بانک فورتیس عوض شده به TEB؟ یا اینکه کلا بانک عوض شده؟ آدرسش کجاس؟

سلام آزاده
بله. اسم بانک که عوض شده به TEB . ولی شعبه های زیادی ازش هست و توی همون خیابون سفارت به راحتی می تونید پیداش کنید. ولی وقتی توی سفارت (چن دقیقه ایی بعد از ورود) مدارک اصلیو دونه دونه ازتون میگیره (کانفیرمیشن دی-اس160،آی-20، پاسپورت، سویس فی، رسید 140 دلاری) مجددا بهتون میگه "Your fortis receipt" که شما برگه بانک رو تحویل میدین و یه شماره میگیرید و میرید داخل.
شاد و پیروز باشید

mikefox
April 27th, 2011, 07:26 PM
ببین نمیگم مهم نبود چون خوب داشت تو کامپیوتر وارد می کرد. ولی نه گیری به حرفای من می داد، نه کوچکترین عکس العملی نشون داد. فقط سری سوال بعدیو می پرسید.
بعدم بدون مکس برگه زردو منگنه کرد به مدارکم و داد دستم و گفت باید منتظر باشی.
همین!
راستی یه ایمیل هم برای من اومده که توش سوال داره و باید جواب بدم. این یه روند معمولیه؟!!

بله دوست من باید به دقت جواب این 8 سوال رو بدین و به ایمیل سفارت تحت عنوان NIVCV ایمیل کنید و حتما کانفیرمیشن دریافت ایمیل از طرف سفارت رو هم دریافت کنید. تا جواب سوال ها رو ندید پروسه کلیرنس شما شروع نخواهد شد.
شاد و پیروز باشید.

babakrezaie
April 27th, 2011, 07:37 PM
سلام آزاده
بله. اسم بانک که عوض شده به TEB . ولی شعبه های زیادی ازش هست و توی همون خیابون سفارت به راحتی می تونید پیداش کنید. ولی وقتی توی سفارت (چن دقیقه ایی بعد از ورود) مدارک اصلیو دونه دونه ازتون میگیره (کانفیرمیشن دی-اس160،آی-20، پاسپورت، سویس فی، رسید 140 دلاری) مجددا بهتون میگه "Your fortis receipt" که شما برگه بانک رو تحویل میدین و یه شماره میگیرید و میرید داخل.
شاد و پیروز باشید
دوست عزیز اول اینکه اگر ویزای من هم درست بشه ترم بعد هم دانشگاهی هستیم :دی
دوم، مگه اون رسید 140 دلاری همون fortis receipt نیست؟

hosseinab
April 27th, 2011, 07:43 PM
داستان این I-20 بالاخره چی شد ؟ اصلش رو بدیم بهشون یا کپی شرو بدیم! یعنی اصلش رو توی یه دستمون باشه و کپیشم توی یه دست دیگمون بعد بگیم این کپی هستش این اصل تا ببینیم کدوم رو می خواد. از شما کدوم رو گرفتند ؟

babakrezaie
April 27th, 2011, 07:48 PM
آقا خیلی ممنون از راهنماییت. راستش من همین کار رو هم کردم. من سوابق خوبی تو شرکتهای بین المللی دارم.و همونطور که گفتم علاوه بر این دانشگاه 2 تا دانشگاه رنک خوب هم قبول شدم. حتی job offerاز شرکتم هم داشتم. راستی یک نکته شاید برای بقیه خوب باشه... به هم گفت تو میخوای بعد 2 سال دوباره برگردی شرکتت!! نم گفتم بله من کارم رو خیلی دوست دارم و دوست دارم مجدد برگردم و ادامه بدم.

آقا با توجه به تجربت من کی و کدوم کشور اقدام کنم برای ویزا؟

من واقعا تجربه لازم را ندارم و تازه خودم می‏خوام برم برای ویزا اقدام کنم، یک پستی هست در مورد بچه‏هایی که یک با ریجکت شدن، از تجربه بچه‏ها استفاده کن، ان شاالله با کمک اون پست‏ها و بهبود پاسخ‏هایی که به آفیسر میدی این دفعه ویزا را به راحتی میگیری

shadi_5weetd
April 27th, 2011, 08:50 PM
سلام دوستان
من امروز ساعت 1:30 آنکارا مصاحبه داشتم و خدا رو شکر که به خوبی گذشت و برگه زرد رو گرفتم :) در اون زمانی که من داخل سفارت بودم؛3 تا دانشجوی متقاضی اف-1 به جز من به علاوه یک متقاضی توریستی و یکی هم بی-1 برگه زرد گرفتن.
یه خانومی که برای جی-1 اقدام کرده بود و برای فرصت مطالعاتی می خواست بره متاسفانه ریجکت شد :( دلیلش هم این بود که ساپورترش یه شرکت خصوصی بود و ساپورتر اصلی که وزارت علوم بود رو به آفیسر نگفته بود.
خیلــــی کل پروسه آسونتر از اون چیزی بود که همه مون قبل از رفتن فکر می کنیم.
من پذیرش فول فاند از SIUC دارم برای مستر رشته کامپیوتر.
تنها document ای که ازم خواست transcript بود که وقتی گفتم sealed اش رو میخواهید یا باز شده گفت باز شده اش رو بده.
سوالهایی که پرسید هم اینا بودن:
- چرا میخوای بری آمریکا؟
- چه رشته ای؟
- به چه دانشگاه های دیگه ای درخواست فرستادی؟ ( که من اسم 3 تا رو گفتم در 3 تا ایالت مختلف و اون رفت سوال بعدی )
- معیارت برای انتخاب دانشگاهت چی بوده؟ ( گفتم که research field برای مهم بوده )
- چه مدرکی داری؟ از کجا؟ ترنسکریپت رو نشون بده.
- چه کسی پول تحصیلت رو میده؟
- fundای که دریافت کردی merit-based بوده یا need-based ؟
- فامیلی در آمریکا داری؟
- هیچ entrance exam ای برای این دانشگاه دادی ؟( که من گفتم نه!! بعد پرسید که تافل و جی آر ای ندادی گفتم آها آها اونا رو دادم :دی :دی)

همین! case number رو رو برگه زرد نوشت و راجع به 15 تا سوال توضیح داد و تمام ... :)

امیدوارم که همگــــــی موفق باشید :)

oezilApply
April 27th, 2011, 09:41 PM
سلام

من هم امروز 1.5 آنکارا مصاحبه داشتم، راستی سلام شادی! من بغل دستی شما بودم!!

خوشبختانه همون طور که شادی گفت امروز سفارت عالی بود و کلا بنا بر این بود که به همه بدن ویزا رو. از من هم دقیقا سوالات شادی رو پرسیدن و به جز کارنامه هیچی نخواستن. از من پرسید چند جا اپلای کردی و من گفتم 11
تا تو امریکا و 2 تا تو کانادا و براش اسم بردم و گفتم کجا ها رو گرفتم.

و دیگه اینکه خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکر می کنید، فقط ببینید چی ازتون می پرسه اون رو جواب بدین.
به من گفت سوالات رو برات ایمیل می کنیم ولی هنوز ایمیل نکرده. گفت هر موقع جواب بدی شروع میشه. گفت تا 2 ماه منتظر باید باشید برای کلیر تقریبا.

امروز سفارت جو خوبی داشت، یک بازیگر هم اومده بود که به دلیل قوانین سایت اسمش رو نمی گم!! اون هم گرفت توریستی رو... دو تا بی فاند گرفتن، دو تا با فاند هم گرفتن، کلا همه دانشجو ها فکر کنم امروز گرفتن و اون خانمی هم که جِی 1 بود و نگرفت (و من کلی ناراحت شدم براش) می خواست واسه فرصت مطالعاتی بره.

mikefox
April 27th, 2011, 11:23 PM
دوست عزیز اول اینکه اگر ویزای من هم درست بشه ترم بعد هم دانشگاهی هستیم :دی
دوم، مگه اون رسید 140 دلاری همون fortis receipt نیست؟

کار ویزای شما هم درست میشه ایشالا، هم دانشگاهی هم میشیم D:
ببین همون طور که گفتم توی سفارت هنوز به رسید 140 دلاری میگن "فورتیس رسیت" اما اسم بانک به TEB تغییر کرده و شما اونجا پولو میریزین به حساب و رسید دریافت می کنین.
SEE YOU AT ASU

mikefox
April 27th, 2011, 11:29 PM
داستان این I-20 بالاخره چی شد ؟ اصلش رو بدیم بهشون یا کپی شرو بدیم! یعنی اصلش رو توی یه دستمون باشه و کپیشم توی یه دست دیگمون بعد بگیم این کپی هستش این اصل تا ببینیم کدوم رو می خواد. از شما کدوم رو گرفتند ؟

دوست من
اگه اصل آی-20 همراهتونه با همون اصلش برین (روز مصاحبه امضاش کنین و تاریخ بزنین) احتیاج به کپی کردنش نیس. کپی واسه دوستایی هست که اصل آی-20 شون به هر دلیل به دستشون نرسیده در این صورت میتونن با کپی برن سفارت و مصاحبه بشن هیچ مشکلی هم نیس؛ فقط واسه پیکاپ ویزا باید اصل رو حتما همراه ببرن.
شاد و پیروز باشید

azadeh25
April 28th, 2011, 02:15 AM
سلام

خوشبختانه همون طور که شادی گفت امروز سفارت عالی بود و کلا بنا بر این بود که به همه بدن ویزا رو. از من هم دقیقا سوالات شادی رو پرسیدن و به جز کارنامه هیچی نخواستن. از من پرسید چند جا اپلای کردی و من گفتم 11
تا تو امریکا و 2 تا تو کانادا و براش اسم بردم و گفتم کجا ها رو گرفتم.

.

واقعا بهش گفتی 11 جا اپلای کردی؟ عکس العمل خاصی نداشت؟ هیچی نگفت مثلا بگه چرا 11 جا؟ آخه بچه ها تو فروم گفته بودن اسم چند تا از دانشگاههایی رو که اپلای کردین بگین و تعداد بالای اپلای رو نگین اینجوری !!!!!

tondarchabok
April 28th, 2011, 08:40 AM
دوست من
اگه اصل آی-20 همراهتونه با همون اصلش برین (روز مصاحبه امضاش کنین و تاریخ بزنین) احتیاج به کپی کردنش نیس. کپی واسه دوستایی هست که اصل آی-20 شون به هر دلیل به دستشون نرسیده در این صورت میتونن با کپی برن سفارت و مصاحبه بشن هیچ مشکلی هم نیس؛ فقط واسه پیکاپ ویزا باید اصل رو حتما همراه ببرن.
شاد و پیروز باشید
من ممكن هست تا 15 روزه ديگه كه وقت سفارت دارم I-20‌بدستم نرسه آيا واقعا مشكلي پيش نمياد اگر با كپيش برم؟
آيا لازمه قبل رفتن اين موضوع را به سفارت اطلاع بدم؟

mjalalian78
April 28th, 2011, 01:24 PM
سلام به همه
من دیروز 27 آپریل مصاحبه داشتم. یکی از اون بدون فاند ها بودم که شادی گفت. بسیار روز خوبی بود. اگر آفیسر هارو ول میکردی بدون مصاحبه به همه ویزا میدادن. از من هم خیلی کم سوال پرسید. شاید 1 دقیقه طول کشید. فقط مدرک فوقم رو خواست. یه نگاه کرد و پس داد. اون 15 تاسوال هنوز به دستم نرسیده.
البته اینو بگم که آفیسر پسر جوونی بود که خیلی سوال می پرسید. ولی در نهایت ویزا رو میداد.
ایشالا که همه ویزارو بگیرن. اصلا نگران نباشید.

mikefox
April 28th, 2011, 01:36 PM
من ممكن هست تا 15 روزه ديگه كه وقت سفارت دارم I-20‌بدستم نرسه آيا واقعا مشكلي پيش نمياد اگر با كپيش برم؟
آيا لازمه قبل رفتن اين موضوع را به سفارت اطلاع بدم؟

سلام tondarchabok
اگه تحت عنوان یه ایمیل، پیشاپیش به سفارت اطلاع بدین و تاییدیه سفارت (ایمیل پاسخ) رو که به شما اوکی میده با کپی بیایید رو همراه ببرین روز مصاحبه که خیلی بهتره. دوست من هم که با هم یه روز مصاحبه داشتیم همچین کاری کرده بود ایمیل زده بود که آیا با کپی میتونم مصاحبه بشم و سفارت هم پاسخ داده بود که مشکلی نیس و بیا. حدس میزنم که سفارت آنکارا (برعکس سفارت دوبی که اصل رو حتما میخواد) با کپی مشکلی نداشته باشه اما شما محض احتیاط، حتما ایمیل بزنین و بپرسین.
شاد و پیروز باشید

oezilApply
April 28th, 2011, 01:41 PM
واقعا بهش گفتی 11 جا اپلای کردی؟ عکس العمل خاصی نداشت؟ هیچی نگفت مثلا بگه چرا 11 جا؟ آخه بچه ها تو فروم گفته بودن اسم چند تا از دانشگاههایی رو که اپلای کردین بگین و تعداد بالای اپلای رو نگین اینجوری !!!!!

آره منم دیده بودم بچه ها تو فروم چی گفتن. البته بچه ها تو فروم چیز های زیادی میگن اما دلیل بر درست بودنش نیست و همش زاییده ی ذهن خودشونه. من گفتم و عکس العمل خاصی هم نداشت. حالا از نظر شما مثلا چرا باید تعجب کنه؟ اگه دلیلت اینه که اپلای کردن زیاد نشون می ده تو خودتو داری می کشی به هر نحوی بری داخل امریکا، من این دلیل رو واسه 11 تا اپلای اصلا قبول ندارم. اگه تصمیم گیری رو این باشه اونا خودشون بررسی می کنن و چک می کنن و تو کلیر طرفو خفت می کنن. چه بسا ما یکیو داشتیم فکر کنم حدود بیست و خورده ای اپلای کرد، و شااااااید به دلیل همین مثلا کلیر شدنش 6 ماه طول کشید. یک کیس مشابه همین هم داشتیم...

حالا آزاده جون شما اگه دوست نداری می تونی فقط اسم دو سه تاشو بگی اما مطمئن باش هیچ فرقی نمی کنه، تنها فرقش اینه که اون یارو هرچی میگی رو تایپ می کنه. اگرم بپرسه و همشو نگی خوب یارو که خنگ نیست می فهمه تو داری می پیچونی دیگه.

عزیزان من اینجا نظر شخصی خودم و چند تن از دوستان رو خدمتتون می گم، موقع مصاحبه اصلا استرس نداشته باشید، چون قبل اینکه برید واسه مصاحبه (منظورم تو سالن انتظار) به نظر من صد در صد نتیجه ی شما معلومه اگر دانشجو باشید. برا همینم هست که مصاحبه دانشجو ها 2 دقیقه طول می کشه واسه مهاجرتی ها، گرین کاردی ها و توریستی ها بیشتر.

hosseinab
April 28th, 2011, 01:56 PM
آره منم دیده بودم بچه ها تو فروم چی گفتن. البته بچه ها تو فروم چیز های زیادی میگن اما دلیل بر درست بودنش نیست و همش زاییده ی ذهن خودشونه. من گفتم و عکس العمل خاصی هم نداشت. حالا از نظر شما مثلا چرا باید تعجب کنه؟ اگه دلیلت اینه که اپلای کردن زیاد نشون می ده تو خودتو داری می کشی به هر نحوی بری داخل امریکا، من این دلیل رو واسه 11 تا اپلای اصلا قبول ندارم. اگه تصمیم گیری رو این باشه اونا خودشون بررسی می کنن و چک می کنن و تو کلیر طرفو خفت می کنن. چه بسا ما یکیو داشتیم فکر کنم حدود بیست و خورده ای اپلای کرد، و شااااااید به دلیل همین مثلا کلیر شدنش 6 ماه طول کشید. یک کیس مشابه همین هم داشتیم...

حالا آزاده جون شما اگه دوست نداری می تونی فقط اسم دو سه تاشو بگی اما مطمئن باش هیچ فرقی نمی کنه، تنها فرقش اینه که اون یارو هرچی میگی رو تایپ می کنه. اگرم بپرسه و همشو نگی خوب یارو که خنگ نیست می فهمه تو داری می پیچونی دیگه.

عزیزان من اینجا نظر شخصی خودم و چند تن از دوستان رو خدمتتون می گم، موقع مصاحبه اصلا استرس نداشته باشید، چون قبل اینکه برید واسه مصاحبه (منظورم تو سالن انتظار) به نظر من صد در صد نتیجه ی شما معلومه اگر دانشجو باشید. برا همینم هست که مصاحبه دانشجو ها 2 دقیقه طول می کشه واسه مهاجرتی ها، گرین کاردی ها و توریستی ها بیشتر.

این طور که پیداست رفته رفته داستان داره ساده و ساده تر می شه! لطفا بیشتر توضیح بدید که چی به چی شد و اینکه برخوردها با همه همین بود یا با شما این طور رفتار کردند در سفارت.

shadi_5weetd
April 28th, 2011, 02:04 PM
حسین عزیز
بله با همه برخورد به همین سادگی بود. کل زمان مصاحبه کمتر از 5 دقیقه بود و تنها document ای که خواست ریزنمرات بود.
ببین. البته. شکی نیست که case با case فرق می کنه. مثلآ اگه باهاشون fluent حرف بزنی به زبان انگلیسی، دیگه لزومی نداره ازت نمره تافل بخوان. ولی اگه دست و پا شکسته حرف بزنی، خب میگه score report رو بده ببینم !
یا مثلآ ازت می پرسه که می خوای بری چه رشته ای بخونی! اگه بگی کامپیوتر با گرایش شبکه، میره سوال بعدی. اما اگه بگی مهندسی شیمی میخونم با گرایش بیو، خوب 10 تا سوال دیگه می پرسه ازت راجع به همین قضیه.
ولی اگه به طور کلی یه case معمولی باشی، جدا پیچیدگی خاصی نداره.

hosseinab
April 28th, 2011, 02:24 PM
حسین عزیز
بله با همه برخورد به همین سادگی بود. کل زمان مصاحبه کمتر از 5 دقیقه بود و تنها document ای که خواست ریزنمرات بود.
ببین. البته. شکی نیست که case با case فرق می کنه. مثلآ اگه باهاشون fluent حرف بزنی به زبان انگلیسی، دیگه لزومی نداره ازت نمره تافل بخوان. ولی اگه دست و پا شکسته حرف بزنی، خب میگه score report رو بده ببینم !
یا مثلآ ازت می پرسه که می خوای بری چه رشته ای بخونی! اگه بگی کامپیوتر با گرایش شبکه، میره سوال بعدی. اما اگه بگی مهندسی شیمی میخونم با گرایش بیو، خوب 10 تا سوال دیگه می پرسه ازت راجع به همین قضیه.
ولی اگه به طور کلی یه case معمولی باشی، جدا پیچیدگی خاصی نداره.

خوب این طور که شادی خانم می گند فک می کنم ما فقط خودمون رو نشون بدیم بعدم با سر چند تا آره و نه بگیم برگه زرد رو می گیریم. فک می کنم از اروپایی ها حداقل 4 یا 5 تا سوال بیشتر از ماها می پرسند !

یه کم مشکوکه! کسی نظری داره ؟

mikefox
April 28th, 2011, 02:49 PM

سلام oezilApply
از من هم که 12 آپریل مصاحبه داشتم غیر از ترنسکریپت دانشگاهیم چیزی نخواست و به پرسیدن یه سری سوال (که توی پست شماره 3نوشتم) بسنده کرد. شاید حق داشته باشید تا حدی؛ شاید کسی که مصاحبه نرفته باشه (حتی علی رغم پست های زیاد و تعداد ستاره و ...) صلاحیت 100% نداشته باشه واسه راهنمایی بچه ها. من هم اگه تو پستای قبلی در پاسخ به این که که پرسیدین بگم 11 تا جا زیاده یا کم؟ و گفتم زیاده! عذرخواهی میکنم اطلاعاتم بر اساس پست های بچه های فروم بود.
منتاها راجع به کارت ملی و شناسنامه توی خود سایت سفارت آنکارا نوشته که حتما همراه داشته باشید (حالا بچه ها از روی استرس و این که پرفکت باشه مدارک، ترجمش هم میبرن حرف دیگه ایی).
All Iranian visa applicants are required to bring their ORIGINAL birth certificate /Shenas Nameh and the National ID Card to the visa interview.

قبول دارم بعضی از اطلاعات فروم به جای مفید بودن واقعا استرس زا هستن!!! به عنوان مثال واقعا بی ربطه از کسی که فول فانده بانک استیتمنت بخوان!! شکی توش نیست؛ منتاها احتیاط ایجاب میکنه که ریسک نکنیم و با مدارک کامل بریم اونجا (هر چند تهیه خیلی از این مدارک هم هزینه بره هم اعصاب خورد کن و وقت گیر). در ضمن این نکته رو فراموش نکنیم که سفارت آنکارا واقعا به نظر میرسه بسیار بسیار بهتر شده!! امیدوارم این سیاستشون ادامه دار باشه و همه دوستان به راحتی ویزا بگیرن.
شاد و پیروز باشید.

tondarchabok
April 28th, 2011, 03:05 PM
قبول دارم بعضی از اطلاعات فروم به جای مفید بودن واقعا استرس زا هستن!!! به عنوان مثال واقعا بی ربطه از کسی که فول فانده بانک استیتمنت بخوان!! شکی توش نیست؛ منتاها احتیاط ایجاب میکنه که ریسک نکنیم و با مدارک کامل بریم اونجا (هر چند تهیه خیلی از این مدارک هم هزینه بره هم اعصاب خورد کن و وقت گیر). در ضمن این نکته رو فراموش نکنیم که سفارت آنکارا واقعا به نظر میرسه بسیار بسیار بهتر شده!! امیدوارم این سیاستشون ادامه دار باشه و همه دوستان به راحتی ویزا بگیرن.
شاد و پیروز باشید.

براي خود من اين اتفاق نيفتاده اما كسي بود كه ميگفت با اينكه فول فاند بودم اما از من بانك استيتمنت خواست و دليلش هم اين بود كه شما همون وقت كه ميري شايد بهت فاند ندن پس هزينه حداقل 2 ماه را بايد داشته باشي

البته من با استرس زا بودن مطالب فرم موافقم اما همه اينها را بچه ها از خودشون كه در نميارن يا شنيدن يا ديدن
كسي كه داره ميره كشور ديگه براي وقت سفارت اون هم با اين همه استرس بليط و هتل و هزينه هاش
فكر نميكنم اين ريسك را بكنه كه مدارك ديگه را حتي اگر ازش نخوان نبره!
مگر هزينه يك ترجمه كارت ملي يا شناسنامه چقدره؟
يا درد سر گرفتن يك بانك استيتمنت بيشتره يا يك بار ديگه رفتن براي مصاحبه ويزا؟
كساني هستند كه دل گندن! اونها مينيمم را ببرن
اما كسانيكه نميخان ريسك كنن هر مدرك مفيدي كه مي تونن ببرن حتما با خودشون ببرن
اين نظر من هست

rashidy_chem
April 28th, 2011, 03:44 PM
سلام oezilApply
از من هم که 12 آپریل مصاحبه داشتم غیر از ترنسکریپت دانشگاهیم چیزی نخواست و به پرسیدن یه سری سوال (که توی پست شماره 3نوشتم) بسنده کرد. شاید حق داشته باشید تا حدی؛ شاید کسی که مصاحبه نرفته باشه (حتی علی رغم پست های زیاد و تعداد ستاره و ...) صلاحیت 100% نداشته باشه واسه راهنمایی بچه ها. من هم اگه تو پستای قبلی در پاسخ به این که که پرسیدین بگم 11 تا جا زیاده یا کم؟ و گفتم زیاده! عذرخواهی میکنم اطلاعاتم بر اساس پست های بچه های فروم بود.
منتاها راجع به کارت ملی و شناسنامه توی خود سایت سفارت آنکارا نوشته که حتما همراه داشته باشید (حالا بچه ها از روی استرس و این که پرفکت باشه مدارک، ترجمش هم میبرن حرف دیگه ایی).
All Iranian visa applicants are required to bring their ORIGINAL birth certificate /Shenas Nameh and the National ID Card to the visa interview.

شاد و پیروز باشید.
سلام دوست عزیز
اگه پستهای سال 2010 و 2009 یا حتی همین 2011 رو کامل بخونید به راحتی اثبات میشه که از خیلی از بچه های فاند دار هم بانک استیتمنت خواستن. مدیرها و کسایی که شما و oezilapply منظورتون هستند، تمام تاپیک هارو مطالعه میکنند و زیر نظر دارند به همین دلیل به موضوع تسلط دارند. همه میدونن که مصاحبه حساب کتاب نداره و هرگونه مدرکی امکان داره از شما بخوان. همین آقا اگه ازش مدرکی میخواستن که نبورده بود میومد اینجا با همون لحن نامناسب (که من ویرایش کردم) میگفت ای ... به اونایی که نگفتن فلان چیزو ببریم!!! و اشاره ای هم نمیکنن به اینکه چقدر راهنمایی از این سایت گرفتن و حتی همین ریز نمره هم که از ایشون خواستن هیچ کجا تو سایت سفارت ننوشته که بیارید! و لابد اگه از ایشون (مثله خیلی های دیگه) ریز نمره نمیخواستن باز میومدن بدو بیراه به اعضایی که فقط تجربشونو برای کمک به دیگران گذاشتن نسبت میدادن و شاکی میشدن که چرا گفتین ریز نمره ببرم!!!
باز هم توصیه من به دوستان اینه که تاپیک 2010 رو مطالعه کنند و تمام مدارکی که از بقیه دوستان خواستن با خودشون ببرن چون ویزا حساب کتاب نداره و اعتماد به نفستون بیشتر میشه چون برای هرگونه سوال ممکن سند دارید.

آرزوی موفقیت و پیروزی برای همه دوستان این فروم

S_I
April 28th, 2011, 03:54 PM
با سلام
1- منم در تاييد صحبتهاي دوستان معتقدم در حد امكان مدارك رو كامل با خودتون ببريد. (منم جز اونايي بودم كه با وجود فول فاندي ازم بنك استيتمنت خواست ولي وقتي گفتم نياوردم گفت مسئله اي نيست.)
2- اين هفته آنكارا بودم و چندين دوست AAاي رو هم اونجا ديدم. نميدونم چرا تجربياتشونو اينجا نميذارن! در مجموع اوضاع خيلي خوب بود. ولي يكي دو تا از بچه ها هم بودند كه ريجكت شدن. خودشون ايشالا ميان شرايطشون رو ميگن.
بچه هاي برگه زردي هم كه زياد بودن... بدون فاند و با فاند ...

shadi_5weetd
April 28th, 2011, 03:58 PM
نه آقای حسین !! چند تا بله و نه هم نیست ...
من دقیقا نوشتم که چه سوالهایی پرسید و جواب اونا "بله" یا "خیر" نیست !! ;)
چه چیز مشکوکی وجود داره؟ رعب و وحشت ایجاد نکنید تو رو خدا!
و اینکه، خیلی گفته شده تو همین AA هم که به نظر می رسه تصمیم قبل از مصاحبه گرفته شده و اون فاصله 1-2 ساعته بین زمان ورود و مصاحبه برای همین هست اصلآ و مصاحبه صرفآ برای اینه که ببینن اون اطلاعاتی که اونا بر اساسش تصمیم گرفتن راسته یا دروغ. اگه حس کنن یه جای کار می لنگه خب حتــــــمآ سوال و جواب های بیشتر و طولانی تری می کنن !

hosseinab
April 28th, 2011, 04:04 PM
سلام دوست عزیز
اگه پستهای سال 2010 و 2009 یا حتی همین 2011 رو کامل بخونید به راحتی اثبات میشه که از خیلی از بچه های فاند دار هم بانک استیتمنت خواستن. مدیرها و کسایی که شما و oezilapply منظورتون هستند، تمام تاپیک هارو مطالعه میکنند و زیر نظر دارند به همین دلیل به موضوع تسلط دارند. همه میدونن که مصاحبه حساب کتاب نداره و هرگونه مدرکی امکان داره از شما بخوان. همین آقا اگه ازش مدرکی میخواستن که نبورده بود میومد اینجا با همون لحن نامناسب (که من ویرایش کردم) میگفت ای ... به اونایی که نگفتن فلان چیزو ببریم!!! و اشاره ای هم نمیکنن به اینکه چقدر راهنمایی از این سایت گرفتن و حتی همین ریز نمره هم که از ایشون خواستن هیچ کجا تو سایت سفارت ننوشته که بیارید! و لابد اگه از ایشون (مثله خیلی های دیگه) ریز نمره نمیخواستن باز میومدن بدو بیراه به اعضایی که فقط تجربشونو برای کمک به دیگران گذاشتن نسبت میدادن و شاکی میشدن که چرا گفتین ریز نمره ببرم!!!
باز هم توصیه من به دوستان اینه که تاپیک 2010 رو مطالعه کنند و تمام مدارکی که از بقیه دوستان خواستن با خودشون ببرن چون اولا ویزا حساب کتاب نداره و اعتماد به نفستون بیشتر میشه چون برای هرگونه سوال ممکن سند دارید.

داستان اینجاست که هیچکی نمی دونه اون لحظه مصاحبه اون آفیسر به کی و به چیش گیر می ده!
معمولا شما برای هر نوع ویزایی که در خواست بدی جزو مدارکش نامه تمکن مالی هست. مثلا همین شینگن که من خودم توی همین هفته گرفتمش و خوب خیلی هم سریع اولین سوالی که هم آفیسرشون و هم خود آقای کنسول لهستان از من پرسید (2بار مصاحبه شدم) این بود که خرج سفرت رو کی می خواد بده !!!!
پس دور از انتظار نیست که این موضوع رو از پیش تهیه کنیم و ببریم.

خود من الان 3 تا گواهی کار به شکل های مختلف و حجم های متفاوت از 1 محل کارم دارم می برم که با توجه به شرایط و سوالی که آفیسر ازم بپرسه تصمیم بگیرم که کدومشون رو رو کنم !

کار که از محکم کاری عیب نمی کنه ! چرا آدم سری رو که درد نمی کنه دستمال ببنده.

بچه هام معمولا چون اکثرا مثلا شینگن گرفتند این داستان BS رو پیش فرض قرار می دند.

خدا رو شکر فعلا گویا داستان نه تنها واسه فاند دار ها بلکه برای بدون فاندی ها هم خوبه.

mikefox
April 28th, 2011, 04:06 PM
سلام دوست عزیز
باز هم توصیه من به دوستان اینه که تاپیک 2010 رو مطالعه کنند و تمام مدارکی که از بقیه دوستان خواستن با خودشون ببرن چون اولا ویزا حساب کتاب نداره و اعتماد به نفستون بیشتر میشه چون برای هرگونه سوال ممکن سند دارید.

من هم در واقع جواب دوستمون oezilApply را دادم و گفتم احتیاط حکم می کنه با مدارک کامل بریم سفارت (حتی اگه خیلیاش به نظر nonsense به نظر برسه).

azhang
April 28th, 2011, 04:27 PM
منم 26 اپریل گرفتم. phd با فاند نامعلوم. افیسر چند تا سوال روتین ازم پرسید و بهم زیاد نگاه نمی کرد. شوخی هم کرد و گفت VCU تیم بسکتبالش خیلی خوبه ها...
ریز نمره فوقمو هم نگاه کرد.

babakrezaie
April 28th, 2011, 07:55 PM
سلام دوست عزیز
باز هم توصیه من به دوستان اینه که تاپیک 2010 رو مطالعه کنند و تمام مدارکی که از بقیه دوستان خواستن با خودشون ببرن چون ویزا حساب کتاب نداره و اعتماد به نفستون بیشتر میشه چون برای هرگونه سوال ممکن سند دارید.

من باهات کاملا موافقم، اینکه ما با اعتماد به نفس میریم و مصاحبه میشیم به خاطر تجربه بچه‏هاست. اما سایت سفارت نوشته که دانشجویان باید کارنامه سیلد شده بیارند :دی
امیدوارم همه ویزاشون را بگیرند

Sunrise
April 28th, 2011, 08:54 PM
من باهات کاملا موافقم، اینکه ما با اعتماد به نفس میریم و مصاحبه میشیم به خاطر تجربه بچه‏هاست. اما سایت سفارت نوشته که دانشجویان باید کارنامه سیلد شده بیارند :دی
امیدوارم همه ویزاشون را بگیرند
میتونی لطف کنی لینکش رو بدی؟ ممنون.
چون یه جا خوندم که در سفارت‌خانه نمیزارن پاکتی رو ببریم و برای همین ریز نمرات seal نشه.

zohre61
April 28th, 2011, 11:03 PM
من هفته ديگه واسه مستر رياضي بدون فاند مصاحبه دارم آنكارا و معدل كلم (13) نگرانم كرده . چون همتون گفتيد transcript نگاه كرد. دوستانيكه مصاحبه داشتن نظري دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Radian
April 28th, 2011, 11:47 PM
من هفته ديگه واسه مستر رياضي بدون فاند مصاحبه دارم آنكارا و معدل كلم (13) نگرانم كرده . چون همتون گفتيد transcript نگاه كرد. دوستانيكه مصاحبه داشتن نظري دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من هفته ی گذشته یکی از دوستانم با معدل کل 14 با پذیرش از یک دانشگاه رنک 120 آمریکا برای مستر البته همراه با فاند به راحتی ویزا گرفت .

در کل بالاخره شما یک نکته ی مثبتی داشتید که پذیرش گرفتید ! اگر قرار بود وضعتون بد باشه که نمیگرفتید !

ibanez
April 29th, 2011, 12:10 AM
دوستانی که ریز رو نشون دادن لطفا بگن چند ثانیه بهش نگاه کرد و کلا چه کاردش؟:)

babakrezaie
April 29th, 2011, 12:34 AM
میتونی لطف کنی لینکش رو بدی؟ ممنون.
چون یه جا خوندم که در سفارت‌خانه نمیزارن پاکتی رو ببریم و برای همین ریز نمرات seal نشه.

Applicants who hold student status (including high school students) must bring transcripts in sealed envelopes.
اون اواسط هستش:
http://turkey.usembassy.gov/step_6.html

من فکر کنم این موضوع پاکت مربوط به سفارت قبرس باشه! باز دوستان باید نظر بدن

arash642004
April 29th, 2011, 12:51 AM
سلام
اینطور که به نظر میاد جدیدن در مورد tie بودن چیزی نمیپرسن. درسته؟!

mkalantari
April 29th, 2011, 11:16 AM
سلام دوستان
من سه شنبه ۲۶ آوریل وقت مصاحبه داشتم، خودم PhD صنایع فول فاند هستم و همسرم به عنوان همراه
ما ساعت ۱:۳۰ وقت داشتیم ولی دقیقا دو نفر آخری بودیم که مصاحبه شدیم، حدود ساعت ۱۶:۳۰، مصاحبه فوق العاده راحت بود و آفیسر حتی یه دونه مدرک هم از ما نخواست، سوالهایی که از من پرسید:
- راجع به PhD Program و Research Plan توضیح بده.
- چرا این دانشگاهو انتخاب کردی؟
- هزینه تحصیلتو چجوری پرداخت می کنی؟
- شغلت تو ایران چیه؟
بعد از همسرم پرسید:
- تو این مدت که ایشون درس میخونه شما چیکار می کنی؟
- شغلت تو ایران چیه؟
و بعد برگه زرد رو نوشت داد بهمون. تازه به یه تعداد از بچه ها ۱۵ تا سوال رو داد که به ما اون رو هم نداد. من تصورم اینه که علتش این بود که من به research plan ام کاملاٌ مسلط بودم و خیلی خوب براش توضیح دادم، آفیسر خیلی خوش برخورد بود و کاملاٌ استرس آدمو از بین می برد، اون روز هم تا اونجایی که من دیدم غیر از یکی از بچه ها همه ویزای دانشجویی رو گرفتن و غیر از ۳،۴ نفر (اگه اشتباه نکنم) بقیه ویزاهای توریستی رو گرفتن و واقعاٌ اوضاع خوب بود.
توصیه کلیم اینه که با اعتماد به نفس بالا برید، به قول یکی از دوستان با این دید بریدکه ویزاتون آمادست و شما فقط رفتید که بگیریدش، در ضمن اینم بگم که چند ثانیه اول آفیسر خیلی دقیق بهمون نگاه میکرد و کاملاٌ داشت آنالیز میکرد که ببینه به قول معروف چند مرده حلاجیم، البته درسته که میگن آفیسر تصمیم گیرنده نیست ولی من شنیدم که برداشتش از شما توی مصاحبه میتونه روی پروسه clearance موثر باشه حالا دیگه درست و غلطشو نمیدونم، بنابراین سعی کنید خیلی راحت و دوستانه و در عین حال محکم به سوالاش جواب بدین
به هر حال امیدوارم همگی موفق باشید و با دست پر از ترکیه برگردید

babakrezaie
April 29th, 2011, 01:37 PM
نه آقای حسین !! چند تا بله و نه هم نیست ...
من دقیقا نوشتم که چه سوالهایی پرسید و جواب اونا "بله" یا "خیر" نیست !! ;)
چه چیز مشکوکی وجود داره؟ رعب و وحشت ایجاد نکنید تو رو خدا!
و اینکه، خیلی گفته شده تو همین AA هم که به نظر می رسه تصمیم قبل از مصاحبه گرفته شده و اون فاصله 1-2 ساعته بین زمان ورود و مصاحبه برای همین هست اصلآ و مصاحبه صرفآ برای اینه که ببینن اون اطلاعاتی که اونا بر اساسش تصمیم گرفتن راسته یا دروغ. اگه حس کنن یه جای کار می لنگه خب حتــــــمآ سوال و جواب های بیشتر و طولانی تری می کنن !

ببخشید این AA یعنی چی؟

mkalantari
April 29th, 2011, 02:11 PM
Applicants who hold student status (including high school students) must bring transcripts in sealed envelopes.
اون اواسط هستش:
http://turkey.usembassy.gov/step_6.html

من فکر کنم این موضوع پاکت مربوط به سفارت قبرس باشه! باز دوستان باید نظر بدن

در آنکارا اصلاٌ کاری به مدارکتون ندارن، فقط موبایل و وسایل الکترونیکی نباید ببرید داخل، کسی مدارکتون رو دم در چک نمی کنه

mikefox
April 29th, 2011, 02:54 PM
دوستانی که ریز رو نشون دادن لطفا بگن چند ثانیه بهش نگاه کرد و کلا چه کاردش؟:)

در حد شاید 30 ثانیه...یک چیزی رو هم تایپ کرد (ممکنه جی-پی-ای باشه ممکن نباشه...کسایی که جی-پی-ای پایین دارن استرسی نشن حالا! منم معدل بالایی نداشتم؛ به نظر فرمالیته میاد فقط میخواد مطمئن شه دانشجو بودین).

mikefox
April 29th, 2011, 03:05 PM
ببخشید این AA یعنی چی؟

بابک جان AA ابریویشن Apply Abroad هست!

fanfazil
April 29th, 2011, 05:05 PM

بله نظری داریم :D
البته من 3 سال پیش تو شرایط اسفناکی تجربه ی مصاحبه تو آنکارا رو داشتم که اصلاً با این دو سال اخیر قابل مقایسه نیست و امسال هم دوباره دارم میرم برای مصاحبه.
اما آنچه که خودم تجربه کردم و از تجربیات بچه ها برداشت کردم اینه که آفیسر قرار نیست کیفیت علمی شما رو بسنجه چون اون کار دانشگاهی بوده که ازش پذیرش گرفتید،
بلکه آفیسر میخواد ببینه آیا شما برای ورود به خاک آمریکا واجد شرایط هستید یا خیر.
با توجه به این مطلب فقط تنها چیزی که از نگاه کردن آفیسر به ریز نمراتم میتونم بگم اینه که احتمالاً دنبال درسای خطرناک میگشت تو واحدای پاس شدم که اگر احساس کرد نیازی به بررسی بیشتر داره تو پرونده وارد کنه تا بعداً موقع کلیر کردن حواسشون باشه.
شما که رشتت ریاضیه فکر نمیکنم اصلاً نگرانی ای داشته باشی، یکی از دوستان من رشتش مهندسی شیمی بود و طرف کلی سؤال پیچش کرد در مورد یکی دو تا درس خاص مثل بیوتکنولوژی که خوب معلومه چرا روش حساس بود. بعد اسم استاد اون درس رو پرسید و اینکه چیا بهش یاد دادن تو بیوتکنولوژی، در نهایت هم تمام مشخصاتی که اون دوستمون در مورد بیوتکنولوژی میداد رو تو کامپیوترش وارد میکرد که به احتمال قوی بعداً تو پروسه ی کلیرنس برن چک بکنن استاده کی بوده و یه موقع خطرناک نباشه.
مخلص کلوم اینکه اصلاً و به هیچ وجه نگران هیچی نباشید و مطمئن باشید که احتمال نگرفتن ویزا برای شما کمتر از 1 درصده و اون یک درصد هم من گفتم که خیلی مطلق به قضیه نگاه نکرده باشیم.

در ضمن بی معرفت نباشین و بعد از مصاحبه بیاین تجربتون رو بیان کنین.

navid507
April 30th, 2011, 03:30 AM
سلام
من 25 آپريل وقتم بود. و فكر كنم فقط من و 2 نفر ديگه بوديم (اگه اشتباه نكنم) كه دوتا رد شدن و يكي قبول شد. سعي كردم كل سوال جوابها رو با نتيجه براتون اينجا بزرام.
من خودم فكر مي كنم كه شما از اولين نگاه طرف مي تونيد بفهميد كه قبول شديد يا نه؟! اگه ديديد كه باهاتون دوستانه هست ديگه هيچ نگران نباشيد!!
به من اصلا نگاه نكرد اصلا مدرك نخواست من بيشتر از اون گرم بودم در طول مصاحبه !! انگار من داشتم اونرو آروم مي كردم! اون به نظر عجله داشت بره!!!
1- Why are you going to USA?
1a- For education and experience.
2- Other applied universities?
2a- UCSB, UCSD, Drexell
3- UCSB is very different from this univ, what they have in common?
3a- I told her that the program is interesting (may be I mentioned the practical training here or not?!!) I don't know is this answer related to the question?!
4- What is your job in your country?
4a- I am a lecturer in university.
5- any other job?
5a- No! (I don't know why I did not talk about my company! May be because I was not in the mood for such a long answer!!!)
6- Your GRE score?
6a- Q=750, V=340, AW=3. (I wanted to show her the document of GRE score, but she did not want this!)
7-What would u do after the graduation?
7a- I have the company which was established about 3-4 month ago, My ideal is developing my company!
8- In the I20 form mentioned that you go for internship about 24 month?
8a- Yes that is the interesting part of the program!! ( Yes I did it!!! )
9- Ok! I am afraid of (me: oh nooooooo) telling you that you are not qualified for the visa issuance!
9a- Whhhhhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyy? (very politely!)
10- I can not answer , the decision is made! thank you (may be she did not say thank you!!)
10a- Thank you any way!
و همه چي تموم شد!
اين تجربه من اصلا ربطي به اونچيزي كه شما تجربه خواهيد كرد نداره با اعتماد به نفس بريد مطمئنا شما مي گيريد! بعدا متذكر شدم كه اشتباه من اين بوده كه روي قسمت كار در آمريكا بعنوان كارآموز كه حدود 2سال خواهد بود نبايد تاكيد مي كردم و اونرو يك قسمت جذاب قلمداد مي كردم.

ghlobe
April 30th, 2011, 04:51 AM
اين تجربه من اصلا ربطي به اونچيزي كه شما تجربه خواهيد كرد نداره با اعتماد به نفس بريد مطمئنا شما مي گيريد! بعدا متذكر شدم كه اشتباه من اين بوده كه روي قسمت كار در آمريكا بعنوان كارآموز كه حدود 2سال خواهد بود نبايد تاكيد مي كردم و اونرو يك قسمت جذاب قلمداد مي كردم.

نه خودتون رو سرزنش نکنید. بعید میدونم کامنت شما تاثیری داشته. من هم موافقم که در خیلی موارد افسر ها قبلا از روی مطالعه پرونده تا حد زیادی تصمیم خودشون رو گرفته اند و اینکه در مورد شما هم سریع و بی حوصله مصاحبه میکرده علامت این بوده که احتمالا از اول می خواسته شما رو رد کنه.

sina88
April 30th, 2011, 01:08 PM
@navid507: ببخشید اون طوری که من فهمیدم، شما برای کاراموزی (اینترنشیپ) توی اون سه جایی که فرمودین اپلای کردین، درسته؟ فاند هم میدادن بهتون؟

hosseinab
April 30th, 2011, 01:22 PM
سلام
من 25 آپريل وقتم بود. و فكر كنم فقط من و 2 نفر ديگه بوديم (اگه اشتباه نكنم) كه دوتا رد شدن و يكي قبول شد. سعي كردم كل سوال جوابها رو با نتيجه براتون اينجا بزرام.
من خودم فكر مي كنم كه شما از اولين نگاه طرف مي تونيد بفهميد كه قبول شديد يا نه؟! اگه ديديد كه باهاتون دوستانه هست ديگه هيچ نگران نباشيد!!
به من اصلا نگاه نكرد اصلا مدرك نخواست من بيشتر از اون گرم بودم در طول مصاحبه !! انگار من داشتم اونرو آروم مي كردم! اون به نظر عجله داشت بره!!!
1- Why are you going to USA?
1a- For education and experience.
2- Other applied universities?
2a- UCSB, UCSD, Drexell
3- UCSB is very different from this univ, what they have in common?
3a- I told her that the program is interesting (may be I mentioned the practical training here or not?!!) I don't know is this answer related to the question?!
4- What is your job in your country?
4a- I am a lecturer in university.
5- any other job?
5a- No! (I don't know why I did not talk about my company! May be because I was not in the mood for such a long answer!!!)
6- Your GRE score?
6a- Q=750, V=340, AW=3. (I wanted to show her the document of GRE score, but she did not want this!)
7-What would u do after the graduation?
7a- I have the company which was established about 3-4 month ago, My ideal is developing my company!
8- In the I20 form mentioned that you go for internship about 24 month?
8a- Yes that is the interesting part of the program!! ( Yes I did it!!! )
9- Ok! I am afraid of (me: oh nooooooo) telling you that you are not qualified for the visa issuance!
9a- Whhhhhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyy? (very politely!)
10- I can not answer , the decision is made! thank you (may be she did not say thank you!!)
10a- Thank you any way!
و همه چي تموم شد!

نوع ویزایی که اپلای کرده بودی چی بود؟ شاید به خاطر اون بوده! نمی دونم یه کم عجیبه !

شما دکتری داشتی می خوندی رفتی واسه این اینترنشیپ یا مستر داشتی می خوندی ؟

اون یکی که رد شد دانشجویی بود ؟ شرایطش رو می دونی ؟

ehsun_shz
April 30th, 2011, 01:36 PM
بچه‌ها اخيرا توي آنكارا از كسي درباره‌ي وضعيت سربازي سوالي نكردن؟ من با سابقه‌ي جبهه‌ي پدرم معافي گرفتم كه يه كم نگرانم كرده. فكر مي‌كنيد ممكنه مشكل‌ساز بشه؟

mkalantari
April 30th, 2011, 03:35 PM
بچه‌ها اخيرا توي آنكارا از كسي درباره‌ي وضعيت سربازي سوالي نكردن؟ من با سابقه‌ي جبهه‌ي پدرم معافي گرفتم كه يه كم نگرانم كرده. فكر مي‌كنيد ممكنه مشكل‌ساز بشه؟

سربازی نرفته باشین که بهتره. ما که رفتیم من دیدم از همه پسرا وضعیت سربازی رو می پرسید و اونایی که رفته بودن دقیق ازشون می پرسید که سربازی رو کجا گذروندن و مسئولیتشون تو دوره سربازی چی بوده ولی از یه آقایی که معاف بود فقط دلیل معافیت رو پرسید

hosseinab
April 30th, 2011, 03:52 PM
سربازی نرفته باشین که بهتره. ما که رفتیم من دیدم از همه پسرا وضعیت سربازی رو می پرسید و اونایی که رفته بودن دقیق ازشون می پرسید که سربازی رو کجا گذروندن و مسئولیتشون تو دوره سربازی چی بوده ولی از یه آقایی که معاف بود فقط دلیل معافیت رو پرسید

من که با گذاشتن وثیقه می خوام بیام چی کار باید بکنم ؟ چی بگم بهش. توضیح بدم که داستان دیپازیت چی هستش؟

mkalantari
April 30th, 2011, 04:07 PM
من که با گذاشتن وثیقه می خوام بیام چی کار باید بکنم ؟ چی بگم بهش. توضیح بدم که داستان دیپازیت چی هستش؟

نگران نباش اونا خودشون این چیزا رو بهتر از ما میدونن توضیح خاصی نمیخواد صدها نفر این شرایط رو داشتن

navid507
April 30th, 2011, 05:45 PM
نوع ویزایی که اپلای کرده بودی چی بود؟ شاید به خاطر اون بوده! نمی دونم یه کم عجیبه !

شما دکتری داشتی می خوندی رفتی واسه این اینترنشیپ یا مستر داشتی می خوندی ؟

اون یکی که رد شد دانشجویی بود ؟ شرایطش رو می دونی ؟

نوع ويزا دانشجويي بود.
مستر دارم و واسه يه مستر ديگه اقدام كرده بودم. (اين خيلي مهم نبوده در واقع مجموع شرايط باعث شده كه آفيسر رد كنه!)
نوع برنامه اين مستر اينگونه هست كه بعد از چند ماه درس خوندن دوسال ميري سر كار!! حالا بهتر مي تونيد بفهميد كه اگه مي شد چي ميشد!!!
آره اون هم دانشجويي بود به نظر واسه كالج

navid507
April 30th, 2011, 05:47 PM
@navid507: ببخشید اون طوری که من فهمیدم، شما برای کاراموزی (اینترنشیپ) توی اون سه جایی که فرمودین اپلای کردین، درسته؟ فاند هم میدادن بهتون؟

من واسه كارآموزي اقدام نكرده بودم بلكه برنامه تحصيلي شامل دوسال كارآموزي بوده! فاندش هم كامل بود متاسفانه!!! (البته چون درست نشده مي گم متاسفانه!)

navid507
April 30th, 2011, 05:47 PM
نه خودتون رو سرزنش نکنید. بعید میدونم کامنت شما تاثیری داشته. من هم موافقم که در خیلی موارد افسر ها قبلا از روی مطالعه پرونده تا حد زیادی تصمیم خودشون رو گرفته اند و اینکه در مورد شما هم سریع و بی حوصله مصاحبه میکرده علامت این بوده که احتمالا از اول می خواسته شما رو رد کنه.

حالا با توجه به اين باور كه افسر از قبل تصميمش رو گرفته بوده به نظرتون اگه دوباره اقدام كنم بازهم همين جواب رو خواهم شنيد؟!

ibanez
April 30th, 2011, 06:19 PM
حالا با توجه به اين باور كه افسر از قبل تصميمش رو گرفته بوده به نظرتون اگه دوباره اقدام كنم بازهم همين جواب رو خواهم شنيد؟!
من پست های شما رو خوندم و فهمیدم که قضیه چی بوده :( اگر اون موقع فرد آگاهی بود که به سوال قبلی شما توی این فروم که مشورت خواسته بودید جواب بده فکر میکنم الان به این مشکل نخورده بودید. از همون سوال دوم که به شما گفته "UCSCB خیلی متفاوته" میشه حدس زد که تصمیم صد در صد از قبل گرفته شده بوده و جواب های شما اصلا تاثیر مثبت یا منفی نداشته.

راستش اینجایی که شما اپلای کردید (خودتون هم این رو میدونید) یک جای دور افتاده با یک آفر خیلی عجیب هست. من اینجا مقصر اصلی رو دانشگاه میدونم، نه شما و نه سفارت. متاسفانه بر اساس اطلاعاتی که شما دادید آفر اون دانشگاه یا بهتر هست بگم کالج اصلا مناسب یک دانشجوی بدون اقامت دایم نیست (نظر شخصی) ولی به دلیل یک سری سیاست هایی که خیلی در جهت سیاست های دولت در برابر غیرمهاجرین هم نیست به جذب دانشجوی اینترنشنال مثل شما اقدام کرده که نتیجه اش میشه این یا در موارد دیگه این clearance های طویل المدت به دلیل پروژه هایی که صلاح نیست به خارجی داده بشه. البته درست یا غلطش رو کاری ندارم. اگه خواستید میشه این بحث رو باز کرد ولی فقط میتونم بگم شانس شما برای گرفتن ویزای این آفر در حد صفره.

اگر اون یکی آفری که داشتید هنوز قابل پیگیری هست برای اون اقدام کنید یا دوباره اپلای کنید به یک دانشگاهی که research-intensive هست. راستش یک سوال هم دارم و اون اینه که این فاند رو اونها دقیقا تحت چه عنوانی به شما داده بودند؟؟ اگرچه فرق چندانی هم نمیکنه ولی تجربه شما خیلی عبرت آموز هست. از شما یکبار دیگه به خاطر به اشتراک گذاشتن تجربه تون تشکر میکنم و امیدوارم موفق باشید.

hosseinab
April 30th, 2011, 06:54 PM
من پست های شما رو خوندم و فهمیدم که قضیه چی بوده :( اگر اون موقع فرد آگاهی بود که به سوال قبلی شما توی این فروم که مشورت خواسته بودید جواب بده فکر میکنم الان به این مشکل نخورده بودید. از همون سوال دوم که به شما گفته "UCSCB خیلی متفاوته" میشه حدس زد که تصمیم صد در صد از قبل گرفته شده بوده و جواب های شما اصلا تاثیر مثبت یا منفی نداشته.

راستش اینجایی که شما اپلای کردید (خودتون هم این رو میدونید) یک جای دور افتاده با یک آفر خیلی عجیب هست. من اینجا مقصر اصلی رو دانشگاه میدونم، نه شما و نه سفارت. متاسفانه بر اساس اطلاعاتی که شما دادید آفر اون دانشگاه یا بهتر هست بگم کالج اصلا مناسب یک دانشجوی بدون اقامت دایم نیست (نظر شخصی) ولی به دلیل یک سری سیاست هایی که خیلی در جهت سیاست های دولت در برابر غیرمهاجرین هم نیست به جذب دانشجوی اینترنشنال مثل شما اقدام کرده که نتیجه اش میشه این یا در موارد دیگه این clearance های طویل المدت به دلیل پروژه هایی که صلاح نیست به خارجی داده بشه. البته درست یا غلطش رو کاری ندارم. اگه خواستید میشه این بحث رو باز کرد ولی فقط میتونم بگم شانس شما برای گرفتن ویزای این آفر در حد صفره.

اگر اون یکی آفری که داشتید هنوز قابل پیگیری هست برای اون اقدام کنید یا دوباره اپلای کنید به یک دانشگاهی که research-intensive هست. راستش یک سوال هم دارم و اون اینه که این فاند رو اونها دقیقا تحت چه عنوانی به شما داده بودند؟؟ اگرچه فرق چندانی هم نمیکنه ولی تجربه شما خیلی عبرت آموز هست. از شما یکبار دیگه به خاطر به اشتراک گذاشتن تجربه تون تشکر میکنم و امیدوارم موفق باشید.

من فک می کنم که آفیسر احساس کرده که ایشون بیشتر برای کار می خواد بره نه درس خوندن و چون گرفتن ویزای کار سخت تر بوده ایشون رفته یه ویزای F1 رو درخواست داده که از هر دو طرف سود ببره ! یعنی در اصل کار بکنه ولی انگار دانشجو هستش و این طوری از زیر بار خیلی چیز ها در بره !

یه چیزی شبیه به ویزای H1B !
که من فک می کنم اگه این نوع ویزا رو درخواست داده بود داستان فرق می کرد.

ibanez
April 30th, 2011, 07:44 PM
من فک می کنم که آفیسر احساس کرده که ایشون بیشتر برای کار می خواد بره نه درس خوندن و چون گرفتن ویزای کار سخت تر بوده ایشون رفته یه ویزای F1 رو درخواست داده که از هر دو طرف سود ببره ! یعنی در اصل کار بکنه ولی انگار دانشجو هستش و این طوری از زیر بار خیلی چیز ها در بره !

یه چیزی شبیه به ویزای H1B !
که من فک می کنم اگه این نوع ویزا رو درخواست داده بود داستان فرق می کرد.
دوست خوبم آفر ایشون I-20 داشته و این یعنی F-1. حق با شماست، آفر ایشون بیشتر یک آفر کار هست تا درس و مشکل من و اون آفیسر بی تقصیر هم دقیقا همین جاست! دادن یک همچین موقعیتی به یک خارجی باعث میشه هرکسی --همونطور که شما هم حدس زدید-- با یک grain of salt به اون نگاه کنه. به نظر من چنین آفری فقط مناسب یک کانادایی یا مثلا یک کسی که greencard داره هست و پذیرش ایشون و صدور I-20 سهل انگاری از طرف دانشگاه بوده و ایشون نادانسته وارد این بازی شده. ضمنا حتی اگر شرایطی پیش اومده که ایشون میتونستن ویزای کاری درخواست کنن قطعا شرایط بدتر بود که بهتر نبود. روش مرسوم و معمول گرفتن ویزای H1، اول گرفتن یک مدرک دانشگاه full-time هست، سپس کار گرفتن و بعد از اون اقدام برای تغییر نوع ویزا. کاری که اکثر ما به دنبالش هستیم.

navid507
April 30th, 2011, 10:03 PM
دوست خوبم آفر ایشون I-20 داشته و این یعنی F-1. حق با شماست، آفر ایشون بیشتر یک آفر کار هست تا درس و مشکل من و اون آفیسر بی تقصیر هم دقیقا همین جاست! دادن یک همچین موقعیتی به یک خارجی باعث میشه هرکسی --همونطور که شما هم حدس زدید-- با یک grain of salt به اون نگاه کنه. به نظر من چنین آفری فقط مناسب یک کانادایی یا مثلا یک کسی که greencard داره هست و پذیرش ایشون و صدور I-20 سهل انگاری از طرف دانشگاه بوده و ایشون نادانسته وارد این بازی شده. ضمنا حتی اگر شرایطی پیش اومده که ایشون میتونستن ویزای کاری درخواست کنن قطعا شرایط بدتر بود که بهتر نبود. روش مرسوم و معمول گرفتن ویزای H1، اول گرفتن یک مدرک دانشگاه full-time هست، سپس کار گرفتن و بعد از اون اقدام برای تغییر نوع ویزا. کاری که اکثر ما به دنبالش هستیم.
منهم از اول احساس مي كردم كه اقدام كردن واسه اين دانشگاه كه نه رنك بالايي داره و هم اين موضوع كارآموزي درش گنجونده شده خيلي ريسكي بايد باشه اما ديدن كلي خارجي از كشورهاي آسيايي و آسياي جنوب شرقي و همچنين ايراني باعث شد كه پيگيرش بشم. همونطور كه خودتون هم گفتيد اين بيشتر شبيه ويزاي كار مي مونه تا دانشجويي (و همين شانس تجربه كار كردن در اونجا هستش كه براي من دليل اقدام بوده!) !! خودم هم موندم كه چطور اين دانشگاه مي تونه همچين شرايطي رو واسه دانشجوهاش فراهم كنه(از لحاظ قانوني) اما اينطور نيست كه كسي از اين دانشگاه ويزا نگرفته باشه! حالا من بازهم تلاشم رو مي كنم ببينم چي مي شه!

به هرحال تا جاييكه من مي دونم (دوستان ديگه اي كه در آنكار ديدم) بغير از شرايط استثنايي من بقيه در آنكارا به خوبي ويزاهاشون رو گرفتن!

naeemtop
May 1st, 2011, 10:22 PM
بچه هایی که رفتن آنکارا میشه تجربیات خودشون و کسایی که اونجا دیدن رو از کسایی که برای مستر پارتیال فاند داشتن رو بگن؟

من یکی رو دیدم اینجا ریجکت شد البته 10 سال بعد از لیسانس واسه فوق اپلای کرده بود. میخواستم اگه کسی دیده لطف کنه بگه کسی اونجا بود برای مستر پارتیال فاند داشته باشه و ویزا گرفته باشه؟

و اینکه مستر با پارتیال فاند از دانشگاه رنک ضعیف بهتره یا دکترای بدون فاند از دانشگاه خوب تو آنکارا؟

s.ebrahimi
May 2nd, 2011, 11:37 PM
بچه ها کسی کیس مشابه ندیده؟ من از انکارا وقت گرفتم ولی خیلی استرس دارم
رشته ی کارشناسی : هوافضا ،
پذیرش فول فاند واسه Master از مکانیک ولی در یه زمینه کاری ای که هیچ خطری نداره
خواهرم امریکاست که citizen نیست و فقط greencard داره و دانشگاه من تو امریکا خیلی با ایالت اون فاصله داره
به نظرتون شانسم چقدره؟
ممنون میشم اگه کسی تجربه داره راهنماییم کنید

Radian
May 2nd, 2011, 11:52 PM
خواهرم امریکاست که citizen نیست و فقط greencard داره و دانشگاه من تو امریکا خیلی با ایالت اون فاصله داره
به نظرتون شانسم چقدره؟

راجع به رشتت اصلا استرس نداشته باش. دوست من و خیلی های دیگه که پذیرششون هوا فضا بود به راحتی ویزا گرفتند .

در مورد خواهرت هم هروقت خواستی استرسی بشی به من فکر کن که پدرو مادرم گرین کارت دارن ( البته ایرانن ) ، فکر کنم استرست تا حد زیادی کم بشه :D ...

من هم مثلِ شما مصاحبه دارم !

rashidy_chem
May 3rd, 2011, 12:11 AM
به نظرتون شانسم چقدره؟
دوست عزیز من تجربه ای ندارم ولی اصلا هدف از سوالتون رو نمیفهمم!!؟
شما میخواید کسی بیاد بگه شما ویزا میگیرید یا نه؟؟؟ این محاله!! حتی کسی نمیتونه احتمالش رو به شما بگه!
مثلا اگه کسی بگه شما نمیتونی ویزا بگیری... شما نمیری سفارت؟!!
شما که تا حالا این همه زحمت کشیدی! تا اینجا رسیدی... فاند گرفتی اونم تو مقطع مستر.... مگه راه دیگه ای غیر از رفتن برای مصاحبه و منتظر موندن برای نتیجه داری!!! دونستن و ندونستن شانست چه کمکی بهت میکنه جز اینکه استرس رو زیاد میکنه!!! مطمئن و با اعنماد بنفس کامل برو برای مصاحبه...
منم شرایط شما رو دارم ولی باور کنید استرس ندارم! من میرم آمریکا چه دفعه اول ویزا بگیرم چه دهم! ولی میرم!
توکل کن به توانایی هات!

یا حق

babakrezaie
May 3rd, 2011, 01:52 AM
دوستانی که این روزها مصاحبه داشتن بیان تجربه‏شون بگن بعدش برید جشن بگیرید! من آخر هفته مصاحبه دارم، انصافا اول میام اینجا نتیجه را میگم. دعا کنید که ویزا را بدن

azhang
May 3rd, 2011, 05:00 PM
...حالا من بازهم تلاشم رو مي كنم ببينم چي مي شه!

به هرحال تا جاييكه من مي دونم (دوستان ديگه اي كه در آنكار ديدم) بغير از شرايط استثنايي من بقيه در آنكارا به خوبي ويزاهاشون رو گرفتن![/QUOTE]

منم روز بعد از نوید بودم (26 اپریل) که همه گرفتن...
نوید جون این عکسهایی که از من گرفتی اونجا میل کن لطفا!
خوبه تو پذیرش گرفتن شانس داشتی، ویزا رو می تونی جبران کنی

hosseinab
May 3rd, 2011, 05:10 PM
...حالا من بازهم تلاشم رو مي كنم ببينم چي مي شه!

به هرحال تا جاييكه من مي دونم (دوستان ديگه اي كه در آنكار ديدم) بغير از شرايط استثنايي من بقيه در آنكارا به خوبي ويزاهاشون رو گرفتن!

همه گرفتن یعنی چی؟

داستان رو درست حسابی تعریف کن یا اصلا نکن ! همه اونها دانشجویی بودند. دکتری بودند یا فوق و . . . .

hosseinab
May 3rd, 2011, 05:40 PM
تا حالا سابقه داشته که آفیسر با کسی تلفنی صحبت بکنه و مثلا بگه که فلان چیزم با خودت بیار قبل از مصاحبه ؟

بچه هایی که رفتند آنکارا چندتا آفیسر آقا و چند تا آفیسر خانوم اونجا دیدند ؟ آقا ها جوون بودند یا پیر ؟ فارسی بلد بودند یا نه ؟

zohre61
May 3rd, 2011, 06:44 PM
سلام.من رد شدم. مستر بدون فاند. ریاضی .معدلم کم بود.

Visible
May 3rd, 2011, 06:56 PM
سلام.من رد شدم. مستر بدون فاند. ریاضی .معدلم کم بود.

سلام
با عرض تاسف از اینکه رد شدین، ممکن دقیق بفرمایین آفیسر چه سوالایی پرسید ازتون؟ و چطوری به معدل گیر داد؟ ممنون میشم . منم دقیقا" این مشکل رو دارم. خیلی نگران شدم !! :(

zohre61
May 3rd, 2011, 07:24 PM
هیچ گیر خاصی نداد. همه اون سوالای تکراری.

S_I
May 3rd, 2011, 07:50 PM
یکی از دوستان عزیز (seabird) سوالاتی در مورد جو مصاحبه پرسیده بود که با توافق هم قرار شد بخشی از جواب رو اینجا بذاریم تا شاید برای بقیه هم مفید باشه(البته برخی موارد در تاپیک 2010 هم بوده ولی گفتم بازم یکجا باشه بد نیست):

- در مورد جو سالن و مصاحبه: محیط نسبتا آرومه؛ ظاهرا چیزی مشابه بانکه ولی ساکت تر! کسایی که تو صف منتظرن، روی صندلیهایی پشت به باجه ها نشسته اند و مستقیما مصاحبه شونده ها را نمی بینند. یک LCD روبرو هست که با صدای خیلی کم یک شبکه ای رو پخش میکنه(روز ما یک شبکه ترک بود!)
کنار اون ال سی دی، دو ردیف نشانگره که شماره ها روش اعلام میشه؛ مثل بانک خودمون؛ اما فقط تصویری! با آپدیت شدن شماره یک بوق کوتاه شنیده میشه تا توجه رو جلب کنه. شماره ها خیلی درهم اعلام میشه؛ چون کیسها متفاوته. مثلا شماره ماها (دانشجویی) با 300 شروع میشه اما همونها هم کیسهای ایرانی و ترک باهمه...
بار اول که شماره اعلام میشه شما برای انگشت نگاری میرید(دوبار که رفتم انگشت نگاری ماها رو واسه باجه چهار اعلام میکرد). بعد دوباره برمیگردید سرجاتون میشینید و منتظر میشید دوباره شمارتون اعلام شه. بازم طبق تجربه، باجه های 5 و 6 معمولا ما ایرانیا اعم از دانشجویی توریستی و .. رو صدا میزنن(فارسی یا انگلیسی).
در موقع مصاحبه، آفیسر نشسته و شما ایستاده اید! اما به علت ارتفاع اندک صندلی اختلاف ارتفاعی بین شما و آفیسر دیده نمیشود.
آفیسر از یک میکروفن کوچک استفاده میکنه؛ بنابراین به هیچ وجه نگران شنیدن صدای ایشون نباشید. با تجربه ای که در موقع گرفتن وقت داشتم، خیلی نگران شنیدن مناسب صدا و حتی متوجه شدن کلمات بودم. اما به هیچ وجه مشکلی نبود. به جرات میتونم بگم که تک تک کلمات آفیسر را شنیدم و متوجه شدم. حتی صدای آفیسر تا حدودی توسط افراد منتظر در سالن هم شنیده میشه.
هرچند صدای شما و بخصوص آفیسر تاحدودی توسط حضار شنیده میشود ولی اصلا نگران نباشید؛ آدم موقع مصاحبه به این چیزا فکر نمیکنه!!! ضمن اینکه حضار هم بیشتر حواسشون به خودشونه!!

اما نکته بعدی اینکه: ای دوستانی که دارید واسه مصاحبه میرید!!!
نگران نباشید اما با دقت باشید! منظورم اینه که به این مفهوم که زیاد خودتون رو از نظر فکری اذیت نکنید ولی به همه جزئیات دقت کنید. اعتراف میکنم به هیچ وجه به اینکه هر شب قبل خواب خودتون رو ویزا گرفته تصور کنید اعتقاد ندارم!! در مقابل بهتره خودتون رو جای آفیسر بگذارید و در مقام قضاوت ببینید که آیا همه چی مرتب به نظر میاد یانه! این دقیقا جمله ای است که اکثر آفیسرها بعد از موفق بودن مصاحبه میگن!

در مجموع شرایط هم خوبه؛
ایشالا با توکل به خدا همه دوستان موفق و سربلند باشند!
با سپاس

S_I
May 3rd, 2011, 08:11 PM
تا حالا سابقه داشته که آفیسر با کسی تلفنی صحبت بکنه و مثلا بگه که فلان چیزم با خودت بیار قبل از مصاحبه ؟
بچه هایی که رفتند آنکارا چندتا آفیسر آقا و چند تا آفیسر خانوم اونجا دیدند ؟ آقا ها جوون بودند یا پیر ؟ فارسی بلد بودند یا نه ؟

سوال اولتو نمیدونم!
والا در اون زمان-یک ماه پیش- که ما واسه مصاحبه رفتیم(در باجه های 5 و6):
یک خانوم سریع الویزایی بود که ماشاالله دو تا سوال میپرسید برگ زرد میداد(البته اون روز مصاحبه شونده هاش همه توریستی بودن)
یک آقای جوون، بوری هم بود که همش سوال میپرسید و کمی تا نسبتی دقیق (یا به قول خودمون گیر) بود و هر چی میگفتی تایپ میکرد. اما بازم به دو نفر توریستی و بنده ی دانشجو که نفر آخر بودم برگ زرد داد.

هر دوی این افراد فارسی هم بلد بودن! از ما هم بهتر! یادم میاد سری اول یک آقای توریست ایرانی که مثلا فارسی مصاحبه میشدن گفتن: دارم میرم Cousin ام رو ببینم! آقای آفیسر گفت: خب حالا پسرعموت اونجا چیکار میکنه؟! طرف گفت: Cousinam پسر داییمه!! آفیسر هم کلی از اشتباه خودش شرمنده شد بنده خدا:D

بار دوم، تا جایی که یادمه در هر دو باجه فارسی بلد، آفیسر خانوم بود
البته منظورم این نیست بقیه فارسی بلد نبودنها؛ مثلا باجه چهار هم که انگشت نگاری بود فارسی هم صحبت میکرد...

mirmiran
May 4th, 2011, 01:14 AM
hi my dear friends. Unfortunately I was rejected yesterday. I was full funded and I had applied for Phd. But the officer rejected me. He asked me some question like purpose, universıty, other university I applied, My toefl and GRE, I think he made his decision in advance. I want to know about others who had interview yesterday.
I am schedulıng an expedited appointment ın Dubai
By the way I am married and 33 years old

faeze66
May 4th, 2011, 01:47 AM
hi my dear friends. Unfortunately I was rejected yesterday. I was full funded and I had applied for Phd. But the officer rejected me. He asked me some question like purpose, universıty, other university I applied, My toefl and GRE, I think he made his decision in advance. I want to know about others who had interview yesterday.

ميشه لطفا شرایطتون رو بگین ؟ کدوم دانشگاه و معدل و نمره هاي زبانتون اگه میشه لطفا بگین که مفیدتر باشه برای بقیه. آیا افیسر دلیل خاصی برای ريجکت شما نگفت؟

ibanez
May 4th, 2011, 02:02 AM
ميشه لطفا شرایطتون رو بگین ؟ کدوم دانشگاه و معدل و نمره هاي زبانتون اگه میشه لطفا بگین که مفیدتر باشه برای بقیه. آیا افیسر دلیل خاصی برای ريجکت شما نگفت؟
تو پست قبلشون هست:

فارغ التحصیل لیسانس شریف با معدل 7/15 عمران- عمران
فارغ التحصیل فوق شریف با معدل 8/16 عمران- خاک و پی
9 سال سابقه کاری دارم
4 تا مقاله تو کنفرانس های بین المللی البته با یکی دو تا از دوستام مشترک
تافل 85
GRE: 1030: 750+280

alikh
May 4th, 2011, 11:23 AM

واقعا متاسفم که اینو میشنوم.
ولی به طور قطع دلیلش فاصله زیاد بین مقطع قبل و پی اچ دی هست

mirmiran
May 4th, 2011, 01:11 PM
I do not know the reason exactly but the offıcer said me he is not convinced if I come back to Iran after graduatıon or not. I am sure they made their decision in advance. May be they rejected me just for age and time lag after my Ms.C.
I am trying to schedule another appointment in Dubai. What is you idea?

ahmadrezaamin
May 4th, 2011, 01:30 PM
actually you shouldn't give up trying. we hope you will be succeeded.

spring2
May 4th, 2011, 03:44 PM
سلام.
من 2می مصاحبه داشتم. خیلی راحت بود و تقریبا تا اونجایی که من دیدم همه ی دانشجوا گرفتن.
سوالایی که آفیسر ازم پرسید اینا بود:
1.officer : why do u want to go to U.s?
I want to go there to continue my studies in master level
2.what's ur major?
law
3.as I see here you studied in A field but applyed for B , why?
because I am interested in both, and I passed my traineeship in ...which is one of the best in B
4.what r u doing in Iran
I am cooperating with...
5. what r u going to do after graduation
I want to continue my cooperation with my employer
can I see your transcripts?
he entered the GPA in the computer
can I see your Toefl score?
I took IELTS, and I show the score and he entered the score in the computer
به همین سادگی! بعد بهم برگ زردو داد و گفت clearance معمولا 6 هفته طول می کشه . این سایتو check کن.
سیاست سفارت بر دادن ویزاست! اون روز تقریبا همه گرفتن:
یه دختر خانومی که برا PhD فیزیک، فول فاند می رفت گرفت.
یه خانوم ، مستر مهندسی، بدون فاند گرفت
مهندس رشته عمران PhD ، گرفت
مهندس برق PhD فول فاند گرفت
یه زن و شوهر هردو F1 ، خانوم مستر مهندس نساجی و شوهرش مهندس ، بدون فاند گرفتن
مهندس مکانیک، PhD ،فول فاند گرفت
مهندس برق PhD فول فاند گرفت
مهندس برق directly از لیسانس می رفت PhD فول فاند گرفت
من رشته م حقوقه و برا مستر دوم می رم که فاند کامل دارم

یه مادر دختر توریستی گرفتن
دو تا خانوم میانسال توریستی گرفتن

سوالای آفیسر خیلی راحت بود و برخوردشون خیلی خوب بود و خیلی مهربون و مودب بودن و چند تا سوال فرمالیته می پرسیدن.
امیدوارم که هر چه زودتر برگ زردتونو بگیرین و CLEAR بشین و خبر خوشحالیتونو اینجا بنویسین. : )

kamyares67
May 4th, 2011, 04:14 PM
سلام دوستان من هم وقت گرفتم برای ماه jun برای مصاحبه.
یه سوال دارم. من رشتم chemical engineering هستش و برای PhD in Chem. Engineering پذیرش با فاند گرفتم. فقط اسم این دانشکده تو این دانشگاه department of chemical and nuclear engineering هستش که تو این دانشکده هر دو رشته رو در همه مقاطع تدریس می کنند. در واقع تو این دانشگاه ساختمون دانشکده این دو رشته یه ساختمونه حتی استاداشونم فرق داره. گرایش خودمم polymer هست. حالا به نظرتون این اسم دانشکده توی گرفتن ویزای من اختلال ایجاد میکنه؟

hosseinab
May 4th, 2011, 04:32 PM
سلام دوستان من هم وقت گرفتم برای ماه jun برای مصاحبه.
یه سوال دارم. من رشتم chemical engineering هستش و برای PhD in Chem. Engineering پذیرش با فاند گرفتم. فقط اسم این دانشکده تو این دانشگاه department of chemical and nuclear engineering هستش که تو این دانشکده هر دو رشته رو در همه مقاطع تدریس می کنند. در واقع تو این دانشگاه ساختمون دانشکده این دو رشته یه ساختمونه حتی استاداشونم فرق داره. گرایش خودمم polymer هست. حالا به نظرتون این اسم دانشکده توی گرفتن ویزای من اختلال ایجاد میکنه؟

سوالتون رو با یه سوال جواب می دم!

حالا اگه مثلا ما بگیم ایجاد می کنه می خوای پذیرش با فاندت رو بی خیال بشی و نری برای مصاحبه !!!!!؟؟؟

معلومه که باید بری! نهایتش چه اتفاقی می خواد بی افته ؟
از استادت یا رئیس دپارتمان یه دونه Research Plan بگیر تا کلیرت راحت تر بشه. بی خودی هم نگران نباش. اونها توی کلیرنس همه ته و توه اینها رو در می یارند! خیالت راحت باشه !

در ضمن اینجا مربوط به بیان تجربیات مصاحبه هستش نه نظر خواهی مربوط گرفتن ویزا یا نه !

elnazb
May 4th, 2011, 06:03 PM
سلام.. من امروز آنکارا مصاحبه داشتم، رشتم Art History بود از University of Houston پذیرش داشتم. ویزا گرفتم و هیچ مدرکی ازم نخواست اما سئوال زیاد پرسید.. Partial tuition waiver بودم.

hosseinab
May 4th, 2011, 06:16 PM
سلام.. من امروز آنکارا مصاحبه داشتم، رشتم Art History بود از University of Houston پذیرش داشتم. ویزا گرفتم و هیچ مدرکی ازم نخواست اما سئوال زیاد پرسید.. Partial tuition waiver بودم.

یعنی حتی ترجمه و ریز نمرات هم نخواست !

من بی خودی دوباره 60 تومن پول ترجمه دادم ؟

elnazb
May 4th, 2011, 06:44 PM
یعنی حتی ترجمه و ریز نمرات هم نخواست !

من بی خودی دوباره 60 تومن پول ترجمه دادم ؟
نه بیخودی که نیست، ممکنه هم بخواد، اما از من نخواست...

hosseinab
May 4th, 2011, 06:46 PM
نه بیخودی که نیست، ممکنه هم بخواد، اما از من نخواست...

چند تای دیگه جز شما دانشجویی گرفتند ؟
15 تا سوال رو داد یا 8 تا رو ؟

Some14Myself
May 4th, 2011, 07:30 PM

مبارکه ! می شه چندتا از سوالا رو همی بگی .. البته به احتمال زیاد مثل بقیه ست .. اما خب راه دوری نمی ره ! ;)

elnazb
May 4th, 2011, 07:31 PM
چند تای دیگه جز شما دانشجویی گرفتند ؟
15 تا سوال رو داد یا 8 تا رو ؟
من هنر بودم واسه همین هیچ سئوالی نداد بهم... دوستم اقتصاد گرفت، PhD... و سه نفر دیگه بودن که دو تاشون J بودن... خبر ندارم ازشون اما هروقت خبر دار شدم می گم

Some14Myself
May 4th, 2011, 07:34 PM
منم اقتصادی ام .. phd و با فاند ! سوالای اونو بگو ! :D ... مرسی !

hosseinab
May 4th, 2011, 07:37 PM
من هنر بودم واسه همین هیچ سئوالی نداد بهم... دوستم اقتصاد گرفت، PhD... و سه نفر دیگه بودن که دو تاشون J بودن... خبر ندارم ازشون اما هروقت خبر دار شدم می گم

مرسی.

J رو اونها تعیین می کنند یا خودت. توی DS-160 نوشته بودش که F , J , M ! یعنی همه رو توی یه قسمت آورده بودش. بعدشم می پرسید پرینسیپال هستی یا نه!

خوب پس این طور که پیداست همه چی خوب.

babakrezaie
May 4th, 2011, 07:43 PM
سلام
من امروز مصاحبه داشتم، PhD، فول فاند و رنک دانشگاهم خوب بود. معدل لیسانس پایین،13.5، معدل فوق بالا 18. اگر فاند دارید، از دانشگاه شناخته شده‏ای هم پذیرش دارید، اصلا نگران نباشید. و اینکه، خودتون بشینید، قبل از مصاحبه ببینید کجای پروفایلتون مشکل داره، اگر مثلا فاند ندارید، یا رنک دانشگاهتون خوب نیست، یا معدل پایین دارید، براش دلیل بیارید، اگر شرایط خوبی دارید، که هیچ ویزاتون آماده هست، وگرنه شما توسط آفیسر ویزا را می‏گیرید! پس باید دلایل خوب برای جاهایی که پروفایلتون نقص داره پیدا کنید
و انصافا وقتی ویزا رو گرفتید زود بیایید خبر بدین، کلی استرس بچه‏ها را می‏تونید کاهش بدین

hosseinab
May 4th, 2011, 07:46 PM
، وگرنه شما توسط آفیسر ویزا را می‏گیرید!

ای که نوشتی یعنی چه ؟؟؟؟؟؟

shezargar
May 4th, 2011, 11:39 PM
سلام، من از یکی ازدانشگاهها آمریکا با رنک پایین برای دکترا پایین فول فاند دارم. سنم 34 ساله و سابقه کاری دارم. می خواستم بدونم شانسم برای ویزا چقدر؟ برای 31 می هم وقت از آنکارا دارم.

mohammad8816
May 4th, 2011, 11:48 PM
دوستان و علما یه سوال

من از یک Uni رنک زیر ۵۰ پذیرش دارم، اما فعلا فاند ندارم

به Director of Graduate Study میل زدم، گفت همه دنشجوهای PhD اینجا ساپورت مالی میشن و یه وقت واسه اینکه فعلا Fund نداری شل نشی‌!، اما شرطش اینه که شما باید بیای اینجا

به چند تا از استادا هم میل زدم، نظرشون مثبت، اما گفتن بیا اینجا و OK می‌کنیم

حالا من سوالام اینه که اگه در مورد Fund پرسید تو سفارت، من پرینت این ایمیل هارو نشون بدن، یا اینا اصلا نکته مثبتی حساب نمی‌شه و به ضررم هست، ضمن اینکه من BS دارم و واسه I۲۰ با BS اقدام کردم

ممنون اگه راهنمای کنید

ضمن اینکه نمیدونم طرح این سوال اینجا درست بود یا نه.. اگه نبود پیشاپیش از مدیران محترم معذرت می‌خوام

babakrezaie
May 5th, 2011, 12:39 AM
یعنی اینکه باید آفیسر را راضی کنی که داری برای تحصیل میری و خیلی انگیزه براش داری! اینکه میگم توسط آفیسر میگیرید، یعنی اینکه دقیقا حین مصاحبه آفیسر تصمیم میگیره بهتون ویزا بده، خب یک عده هم هستند که از همون اول معلومه که ویزا را میگیرند یا نمی‏گیرند! اون مصاحبه بیشتر یک مرور کلی هست

ای که نوشتی یعنی چه ؟؟؟؟؟؟

Radian
May 5th, 2011, 12:40 AM
دوستان و علما یه سوال

به Director of Graduate Study میل زدم، گفت همه دنشجوهای PhD اینجا ساپورت مالی میشن و یه وقت واسه اینکه فعلا Fund نداری شل نشی‌!، اما شرطش اینه که شما باید بیای اینجا

حالا من سوالام اینه که اگه در مورد Fund پرسید تو سفارت، من پرینت این ایمیل هارو نشون بدن، یا اینا اصلا نکته مثبتی حساب نمی‌شه و به ضررم هست، ضمن اینکه من BS دارم و واسه I۲۰ با BS اقدام کردم

ممنون اگه راهنمای کنید

ضمن اینکه نمیدونم طرح این سوال اینجا درست بود یا نه.. اگه نبود پیشاپیش از مدیران محترم معذرت می‌خوام

دیگه شما که BS داری ، از طرف دیگه میتونی این قضیه رو توضیح هم بدی براش .

So don't worry at all

babakrezaie
May 5th, 2011, 12:40 AM
ببین نمی‏خوام بهت استرس وارد کنم، ولی حقیقت اینه که تو این مدتی که ما اینجا بودیم دو نفر را به خاطر سنشون ریجکت کردن! اگر میای آنکارا، باید دلیل خوبی داشته باشی که می‏خوای ادامه تحصیل بدی، برای این سوال حتما آماده باش، اگر از پسش بر بیای و بتونی آفیسر را متقاعد کنی، ایشاالله راحت ویزات را میگیری

سلام، من از یکی ازدانشگاهها آمریکا با رنک پایین برای دکترا پایین فول فاند دارم. سنم 34 ساله و سابقه کاری دارم. می خواستم بدونم شانسم برای ویزا چقدر؟ برای 31 می هم وقت از آنکارا دارم.

babakrezaie
May 5th, 2011, 12:46 AM
ببین تو سفارت آفیسر خیلی منطقی هستش و به حرفت گوش میده، با خیال راحت دقیقا همین چیزایی را که به ما گفتی را مستند به آفیسر بگو، و آخرش بگو اگر فاند درست شد که اوکی، اگر نه هم من BS دارم! معدلت چطوره؟

دوستان و علما یه سوال

ممنون اگه راهنمای کنید

babakrezaie
May 5th, 2011, 12:51 AM
بچه‏هایی که میرید آنکارا حواستون به سنتون و معدلتون باشه، آفیسر انگار رو اینا حساسه! اگر سنتون بالاست و یا معدلتون پایین هست، آماده باشید که بهش در مورد این موضوعات توضیح بدین

babakrezaie
May 5th, 2011, 12:52 AM
حالا یک سوال هم خودم بپرسم، آفیسر آی-20 من را برنگردوند، بقیه بچه‏هایی که برگه زرد گرفتن، برای شما هم اینطوری شد؟ مشکلی نیست؟

mohammad8816
May 5th, 2011, 12:59 AM
ببین تو سفارت آفیسر خیلی منطقی هستش و به حرفت گوش میده، با خیال راحت دقیقا همین چیزایی را که به ما گفتی را مستند به آفیسر بگو، و آخرش بگو اگر فاند درست شد که اوکی، اگر نه هم من BS دارم! معدلت چطوره؟

معدل لیسانسم ۱۴/۴

معدل ارشد ۱۷/۵

کدوم مهم تره؟ و اینکه اگه اومدو گفت چرا کم بوده لیسانس، چی‌ بگم؟

babakrezaie
May 5th, 2011, 01:10 AM
همون ارشد مهم‏تره، معدل لیسانس من از مال تو کمتر بودش،ولی ارشدم بالاتر بود. در مجموع، به ارشدت کار داره

معدل لیسانسم ۱۴/۴

معدل ارشد ۱۷/۵

کدوم مهم تره؟ و اینکه اگه اومدو گفت چرا کم بوده لیسانس، چی‌ بگم؟

elnazb
May 5th, 2011, 01:14 AM
مرسی.

J رو اونها تعیین می کنند یا خودت. توی DS-160 نوشته بودش که F , J , M ! یعنی همه رو توی یه قسمت آورده بودش. بعدشم می پرسید پرینسیپال هستی یا نه!

خوب پس این طور که پیداست همه چی خوب.
خبر خوب اینکه j ها هم گرفتند.. خودشون تعیین کرده بودند.. یه دختر و پسر جوون بودن که ازدواج کرده بودند. کاوه post doc گرفته بود.. برق شریف خونده بود تا دکترا و خانومش هم J2 شده بود.

elnazb
May 5th, 2011, 01:27 AM
مبارکه ! می شه چندتا از سوالا رو همی بگی .. البته به احتمال زیاد مثل بقیه ست .. اما خب راه دوری نمی ره ! ;)

راستش خیلی هم مثل بقیه نبود.. چون من هنر بودم و خیلی متعارف نبود می خواست منو تو دام بندازه که ببینه واقعا می دونم کجا و چرا دارم میرم! اما من کاملا مسلط بودم از قبل.. ازم پرسید:
1. Why you wanna go to US?
2. Why did you choose UH?
3. Do you have internship experience?
4. When did you graduate?
5. what did you do in these months after graduation?
6. who is gonna pay for your tuition?
7. Where did you study your BA?
8. Was it private or public?
9. What is your father's job?
10. How much was your tuition in Iran?
پ.ن: من دانشگاه آزاد خوندم، تهران

elnazb
May 5th, 2011, 01:30 AM

راستی در مورد teaching experience هم پرسید ازم!

mohammad8816
May 5th, 2011, 01:34 AM
راستش خیلی هم مثل بقیه نبود.. چون من هنر بودم و خیلی متعارف نبود می خواست منو تو دام بندازه که ببینه واقعا می دونم کجا و چرا دارم میرم! اما من کاملا مسلط بودم از قبل.. ازم پرسید:
1. Why you wanna go to US?
2. Why did you choose UH?
3. Do you have internship experience?
4. When did you graduate?
5. what did you do in these months after graduation?
6. who is gonna pay for your tuition?
7. Where did you study your BA?
8. Was it private or public?
9. What is your father's job?
10. How much was your tuition in Iran?
پ.ن: من دانشگاه آزاد خوندم، تهران

شماره۳ یعنی‌ چی‌؟

elnazb
May 5th, 2011, 01:37 AM
منم اقتصادی ام .. phd و با فاند ! سوالای اونو بگو ! :D ... مرسی !
اگه معدلتونم خوب باشه شرایطتون تقریبا یکسانه! کم ازش پرسید انگار فقط می خواست سرشو گرم کنه... اینکه کجاها دیگه apply کرده و الان چیکار می کنی و پروژه مسترت چیه!

sina88
May 5th, 2011, 01:41 AM
من نمی فهمم. شما هر چی بودی، با مجموعه شرایط زبان و معدل و تجربیات ات یه پذیرشی گرفتی. حالا این افسر چی کاره س بیاد بهت بگه معدلت کمه؟ اون کمیته پذیرش دانشگاه که به آدم فاند داده، عقلش کمتر از این یارو میرسیده؟ یا این که بگه تجربه ت کمه مثلاً؟

shahraz
May 5th, 2011, 12:01 PM
ببین نمی‏خوام بهت استرس وارد کنم، ولی حقیقت اینه که تو این مدتی که ما اینجا بودیم دو نفر را به خاطر سنشون ریجکت کردن! اگر میای آنکارا، باید دلیل خوبی داشته باشی که می‏خوای ادامه تحصیل بدی، برای این سوال حتما آماده باش، اگر از پسش بر بیای و بتونی آفیسر را متقاعد کنی، ایشاالله راحت ویزات را میگیری

منظورتون از سن یعنی مثلا واسه مستر من 27 سالمه ؟ به مشکلی بر می خورم؟
میشه دوستانی که ویزا گرفتن سن شون رو بگن ؟

اگه معدلتونم خوب باشه شرایطتون تقریبا یکسانه! کم ازش پرسید انگار فقط می خواست سرشو گرم کنه... اینکه کجاها دیگه apply کرده و الان چیکار می کنی و پروژه مسترت چیه!

میشه سنتون رو بگید؟

elnazb
May 5th, 2011, 01:17 PM
منظورتون از سن یعنی مثلا واسه مستر من 27 سالمه ؟ به مشکلی بر می خورم؟
میشه دوستانی که ویزا گرفتن سن شون رو بگن ؟

میشه سنتون رو بگید؟

من 25 سالمه... مستر هنر... فکر نمی کنم 27 سال بد باشه اما حتما آماده باشین که ازتون بپرسه تو این فاصله چیکار کردین.

elnazb
May 5th, 2011, 01:19 PM
شماره۳ یعنی‌ چی‌؟

آخه من تو DS160 نوشته بودم چند ماه تو یه موسسه مطالعاتی کار کردم، پژوهش هنر.

hosseinab
May 5th, 2011, 01:34 PM
آخه من تو DS160 نوشته بودم چند ماه تو یه موسسه مطالعاتی کار کردم، پژوهش هنر.

خوب مشکلش چی هستش ؟ این که خوب هم هست تا حدودی!

hosseinab
May 5th, 2011, 01:37 PM
من نمی فهمم. شما هر چی بودی، با مجموعه شرایط زبان و معدل و تجربیات ات یه پذیرشی گرفتی. حالا این افسر چی کاره س بیاد بهت بگه معدلت کمه؟ اون کمیته پذیرش دانشگاه که به آدم فاند داده، عقلش کمتر از این یارو میرسیده؟ یا این که بگه تجربه ت کمه مثلاً؟

ببین همه چی دسته آفیسر هستش! همه هم می دونند که اگه قرار بود کسی گیر بده دانشگاه بودش که باید گیر رو می داد! اما در هر صورت آفیسر تصمیم می گیره که شما بری آمریکا یا نه! هیچ اعتراضی هم بهش نمی تونی بکنی یا بهتر بگم اصلا بهت اجازه نمی دند که بخوای اعتراض کنی ! خیلی ساده بهت می گه که من جوابی به شما ندارم بدم یا اصلا نباید بدم.

alireza.p
May 5th, 2011, 02:54 PM
سلام، من می بینم اینجا همه می گن باید برای همه چیز توجیه بیارین. من از 2 جا فاند دارم ولی دارم بی فاند رو می رم چون رنکش خیلی بالا تره.( رنک 15 در مقابل 90) استاده هم امید زیادی برای گرفتن فاند بعد از رسیدن داده و کلی هم هوامو داره... از طرفی خالم هم تو ایالت رنک بالاتره از قضا. به نظرتون اگر گیر داد چی آدم بگه؟ پیشا پیش از نامربوط بودن سوال معذرت می خوام.
معدل لیسانس 15.24
معدل فوق 19.02
1 مقاله

arash642004
May 5th, 2011, 05:08 PM
سلام.
من هم 3 می بودم. با چندتا از بچه های خیلی باحال اپلای ابرود بودیم و همه گرفتیم و کلی هم بهمون خوش گذشت:
شرایطم هم PHD فول فاند برق.
سوالایی که آفیسر پرسید:
1- میخوای بری چیکار؟
PHD برق بخونم
2- ایران چیکار میکنی؟
کار میکنم تو یه شرکت مهندسی
3- چند وقته کار میکنی؟
2 ساله پاره وقت کار میکنم
4- چند وقته فارغ التحصیل شدی؟
حدود 7 ماه
5- چندجا اپلای کردی؟
3 تا آمریکا و 2 تا کانادا
6- آمریکا کجا ها؟
فلان و فلان و فلان
7- ایران کجا میخوندی؟
فلانجا
8- کارنامتو بده
9- فامیل داری آمریکا؟
نه
بعدش هم برگ زرد رو برداشت و با لبخند گفت everything seems to be ok

همین. اکثر دانشجوهای 2 و 3 می گرفتن. یعنی هرکی که مشکل خاصی مثل فاصله طولانی از فارغ التحصیلی و یا داشتن فامیل تو همون شهری که پذیرش گرفته نداشت برگ زرد رو گرفت. با فاند یا بی فاند.
اصلا استرس نداشته باشین، ما که تو سالن فقط میگفتیم میخندیدیم !!

arash642004
May 5th, 2011, 05:13 PM

بچه ها الکی اینجا جو درست نکنید ! آفیسرها خیلی منطقی تر از اونی هستند که فکرشو میکنید. هیچ مساله ای وجود نداره که به نظر خودتون مشکلی نیست ولی آفیسر بهش گیر بده. در مورد معدل که ندیدم به هیچکی گیر بدن. زبان هم برای چندتا از ترکیه ای ها که اونجا بودن و زبانشون خیلی افتضاح بود این سوال رو میپرسید ازشون: what will you do if you have any problem in united states
اگه به نظر خودتون مشکلی ندارین مطمئن باشین برگ زرد رو میگیرین

elnazb
May 5th, 2011, 06:15 PM
خوب مشکلش چی هستش ؟ این که خوب هم هست تا حدودی!
خوب مشکلی که نیست، چون جای مشکل داری هم نبود.. می خواست بدونه کجاها کار کردم.

Radian
May 5th, 2011, 07:49 PM
سلام، من می بینم اینجا همه می گن باید برای همه چیز توجیه بیارین. من از 2 جا فاند دارم ولی دارم بی فاند رو می رم چون رنکش خیلی بالا تره.( رنک 15 در مقابل 90) استاده هم امید زیادی برای گرفتن فاند بعد از رسیدن داده و کلی هم هوامو داره... از طرفی خالم هم تو ایالت رنک بالاتره از قضا. به نظرتون اگر گیر داد چی آدم بگه؟ پیشا پیش از نامربوط بودن سوال معذرت می خوام.
معدل لیسانس 15.24
معدل فوق 19.02
1 مقاله

مشخصا همین میتونه بهترین دلیل باشه که شما صرفا دنبال دانش هستید . به هر حال شما دارید برای یک دانشگاه و پوزیشن علمی اپلای میکنید نه یک job که حقوق و مزایای بهتری باشه .

این دلیل به نظر من بهترین دلیل برای Academic بودن شماست و اصلا جای هیچ نوع نگرانی نداره . فقط برای اینکه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید حتما برگه ی پذیرش اون دانشگاهها رو هم همراه داشته باشید.

shahraz
May 5th, 2011, 08:03 PM
سلام.
من هم 3 می بودم. با چندتا از بچه های خیلی باحال اپلای ابرود بودیم و همه گرفتیم و کلی هم بهمون خوش گذشت:
شرایطم هم PHD فول فاند برق.
سوالایی که آفیسر پرسید:
1- میخوای بری چیکار؟
PHD برق بخونم
2- ایران چیکار میکنی؟
کار میکنم تو یه شرکت مهندسی
3- چند وقته کار میکنی؟
2 ساله پاره وقت کار میکنم
4- چند وقته فارغ التحصیل شدی؟
حدود 7 ماه
5- چندجا اپلای کردی؟
3 تا آمریکا و 2 تا کانادا
6- آمریکا کجا ها؟
فلان و فلان و فلان
7- ایران کجا میخوندی؟
فلانجا
8- کارنامتو بده
9- فامیل داری آمریکا؟
نه
بعدش هم برگ زرد رو برداشت و با لبخند گفت everything seems to be ok

همین. اکثر دانشجوهای 2 و 3 می گرفتن. یعنی هرکی که مشکل خاصی مثل فاصله طولانی از فارغ التحصیلی و یا داشتن فامیل تو همون شهری که پذیرش گرفته نداشت برگ زرد رو گرفت. با فاند یا بی فاند.
اصلا استرس نداشته باشین، ما که تو سالن فقط میگفتیم میخندیدیم !!

آقا تبریک می گم میشه سنتون رو هم بگین ؟ هم شما و هم دوستانتون؟

babakrezaie
May 5th, 2011, 11:32 PM
من با اون بخشش که میگی آفیسرها منطقی هستند، به شدت موافقم، اما یادت باشه که معدل نشانه‏ای از آکادمیک بودن شماست! در این که تردیدی نداری؟ من نمی‏گم علامت درستی هستش و داره درست سیگنال میده، که البته برای بچه‏های معدل بالا درست داره سیگنال میده، ولی من تردید ندارم که آفیسر به کسی که معدلش پایین باشه و دانشگاهش زیاد معروف نباشه، با دقت توجه میکنه و مصاحبه ساده‏ای نخواهد داشت.

بچه ها الکی اینجا جو درست نکنید ! آفیسرها خیلی منطقی تر از اونی هستند که فکرشو میکنید. هیچ مساله ای وجود نداره که به نظر خودتون مشکلی نیست ولی آفیسر بهش گیر بده. در مورد معدل که ندیدم به هیچکی گیر بدن. زبان هم برای چندتا از ترکیه ای ها که اونجا بودن و زبانشون خیلی افتضاح بود این سوال رو میپرسید ازشون: what will you do if you have any problem in united states

babakrezaie
May 5th, 2011, 11:38 PM
ببین آفیسر به خاطر اینکه دانشگاه من معروف بود، تاپ نبود، معروف بود حتی ازم کارنامه هم نخواست! اون میدونه که بعضی از دانشگاه‏ها تو آمریکا هستند که پذیرش گرفتن ازشون کاری نداره، تازه مثلا اونم بدون فاند! حالا اگر دانشگاهت خوبه اما تاپ و معروف نیست، که خب بسم الله بگو بهش که چرا خوبه، اونم اونجا نشسته که بگی چرا خوبه! فقط نگو رنکش خوبه و برنامه‏اش جالبه! چند تا چیز آبجکتیو در مورد دانشگاه و برنامه‏ات بگو! اونوقت می‏بینی که همون آفیسر با لبخند بهت کارت زرد را میده.

babakrezaie
May 5th, 2011, 11:42 PM
آقا این مساله سن از اونجا مهمه که شما مثلا بعد از 5 سال که فوقت را گرفتی و زن و بچه داری، و داری یک جای خوب کار میکنی، چرا فیلت یاد درس خوندن کرده! وقتی میگیم سن منظورمون اینه

zohre61
May 5th, 2011, 11:53 PM

من نگرفتم .گفتن مشکلم معدل کممه 13

zohre61
May 5th, 2011, 11:56 PM
من خودمم سه نفرو دیدم که نگرفتن . اون 4 نفری که گرفتن هم بودن . چیزیکه تجربه کردم می نویسم

matiussummer
May 6th, 2011, 01:08 AM
سلام

منم با آرش، مهدي، پويان، فردين، بهاره و ... آنكارا بوديم و همگي approved شديم و خيلي هم خوش گذشت. من پارسال رفته بودم دوبي و نزديك يه ساله كلير نشدم، به آفيسر از دوبي گفتم كه درست جواب نميده، اون گفت اوضاع تركيه بهتره و اگر تا 6 هفته كلير نشدم بهش ايميل بزنم.

همگي موفق باشين

amidi
May 6th, 2011, 02:08 AM
ببخشید من الان نگران شدم. من 29 سالمه و برای PhD اقدام کردم. تاریخ فارغ التحصیلی فوقم هم 4 سال و نیم پیش دسامبر 2006 بود. با توجه به اینکه یه سال بعد چون دیر اقدام کردم مجبور شدم برم خدمت و بعد 2 سال یه سال هم وقت می خواستم تا خودم رو دوباره آماده کنم آیا بازم برای پذیرش سنم برای آفیسر زیاد محسوب میشه. خواهشاً دوستان راهنمایی کنن، من هفته دیگه مصاحبه دارم.

rashidy_chem
May 6th, 2011, 02:21 AM
ببخشید من الان نگران شدم. من 29 سالمه و برای PhD اقدام کردم. تاریخ فارغ التحصیلی فوقم هم 4 سال و نیم پیش دسامبر 2006 بود. با توجه به اینکه یه سال بعد چون دیر اقدام کردم مجبور شدم برم خدمت و بعد 2 سال یه سال هم وقت می خواستم تا خودم رو دوباره آماده کنم آیا بازم برای پذیرش سنم برای آفیسر زیاد محسوب میشه. خواهشاً دوستان راهنمایی کنن، من هفته دیگه مصاحبه دارم.
دوستم چرا اینقدر استرس؟!!!
پسر خوب انتظار داری چه راهنمایی بشنوی؟
مثلا اگه کسی بتونه بگه که سن شما زیاده (که هیچ کس جز آفیسر نمیتونه) شما چیکار میکنید؟ نمیرید مصاحبه؟
چند روز برای تافل وقت گذاشتی؟ برای GRE چطور؟ SOP و ریکام چی؟ این همه سد رو شکستی حالا تو مرحله ای که اصلا دست خودت نیست میخوای جا بزنی؟ میتونی سنتو کم کنی؟ نه!!
منم هفته دیگه مصاحبه دارم... منم سنم زیاده.. ولی چیکارش کنم؟
با صداقت توضیح میدم که چیکار میکردم تو این مدت... تازه شما سربازی رفتی که دلیل خوبی برای فاصله افتادن بین درستون هست....

hosseinab
May 6th, 2011, 09:11 AM
آقا این مساله سن از اونجا مهمه که شما مثلا بعد از 5 سال که فوقت را گرفتی و زن و بچه داری، و داری یک جای خوب کار میکنی، چرا فیلت یاد درس خوندن کرده! وقتی میگیم سن منظورمون اینه

بی خیال بابا! به این همه پیر زن و پیر مرد توریستی که هیچ دارن گیرین کارت می دند! حالا بیان به جوون 29 ساله ندند!

به نظر من مساله سن زیاد درست نیست. لااقل سیستمش این طوری نیستش که هرکی سنش از یه حدی بیشتر بود مجازاتش ریجکت باشه !

Some14Myself
May 6th, 2011, 12:26 PM
سلام

منم با آرش، مهدي، پويان، فردين، بهاره و ... آنكارا بوديم و همگي approved شديم و خيلي هم خوش گذشت. من پارسال رفته بودم دوبي و نزديك يه ساله كلير نشدم، به آفيسر از دوبي گفتم كه درست جواب نميده، اون گفت اوضاع تركيه بهتره و اگر تا 6 هفته كلير نشدم بهش ايميل بزنم.

همگي موفق باشين

سلام .. خیلی ببخشید ، اما اینکه شما با کیا رفتین و بهتون خوش گذشت زیاد به درد بچه ها نمی خوره ... ;D
اینکه هر کدومتون شرایط تون چی بوده و چه سوالایی پرسیده که جدید بود یا به چه چیزایی گیر داده بود ، بیشتر مورد توجه قرار می گیره !!

shezargar
May 6th, 2011, 02:06 PM
من نگرفتم .گفتن مشکلم معدل کممه 13

الان می خوای چی کار کنی؟؟؟؟؟؟؟///
برای جای دیگه اقدام می کنی؟؟؟؟/

Radian
May 6th, 2011, 03:33 PM
الان می خوای چی کار کنی؟؟؟؟؟؟؟///
برای جای دیگه اقدام می کنی؟؟؟؟/

دوست خوبم نگران نباشید ، معدل اصولا بهانست فقط . آفیسر وقتی بخواد رد بکنه در اکثر موارد به معدل ایراد میگیره .

naeemtop
May 6th, 2011, 03:46 PM
سلام
همتون راجع به سن زیاد توضیح دادید. یادمه خیلی وقت پیش یکی توضیح داده بود که نو آنکارا به خاطر سن کم ریجکت شده بود که آفیسر بهش گفته بود شما هنوز واسه ورود به US جونی.

آیا همچین چیزی الان هم دیده شده؟ من 22 سالمه و برای دکترا پذیرش دارم. آیا امکان داره آفیسر بگه که شما برای ورود به US و شروع دکترا هنوز خیلی جونی؟

Radian
May 6th, 2011, 03:48 PM
سلام
همتون راجع به سن زیاد توضیح دادید. یادمه خیلی وقت پیش یکی توضیح داده بود که نو آنکارا به خاطر سن کم ریجکت شده بود که آفیسر بهش گفته بود شما هنوز واسه ورود به US جونی.

آیا همچین چیزی الان هم دیده شده؟ من 22 سالمه و برای دکترا پذیرش دارم. آیا امکان داره آفیسر بگه که شما برای ورود به US و شروع دکترا هنوز خیلی جونی؟

نعیم جان دیگه هیستریک شدی برادر ها ... 18 سالت که نیست ! 22 سالتـــــــــه و کاملا نرمال هست .

civil2015
May 6th, 2011, 04:11 PM
شما کی فوقتون رو گرفتی..؟!!باریکلا:)

mohammad8816
May 6th, 2011, 04:26 PM
شما کی فوقتون رو گرفتی..؟!!باریکلا:)

فک نکنم فوق داشته باشن

پذیرش مستقیم به PhD از BS دارن که توی US خیلی‌ نرمال هست

اصولأ ما ایران MS میگیریم که شانس PhD بهتری داشته باشیم از Uni‌های خوب

mehdi.noori7
May 6th, 2011, 05:27 PM
سلام دوستان. من 2 May مصاحبه داشتم.approved شدم. همین الان هم اون 8 تا سوال رو فرستادم که در عرض 3 دقیقه جواب دادن و گفتن که your application is in process.
همی چیز عالی بود.
هیچ گونه استرسی نداشت.
آدم هایی ویزا می گرفتن که روی کاغذ نباید می گرفتن. اما در عمل گرفتن.
البته این رو هم بگما که اون روز، روزی بود که اسامه بن لادن رو کشتن و همه آفیسر ها از این موضوع شاد بودن. بسیار شاد.
به قول ترک ها یه جورایی ما شامل Indirim شده بودیم.
سوال هایی که از من شد این ها بود :
1- چرا می خوای بری آمریکا؟
2- الان داری چی کار می کنی؟ چند ساله داری اونجا کار می کنی؟
3-چند تا دانشگاه اپلای کردی؟ چند تاشو نام ببر!
4- چرا این همه دانشگاه اپلای کردی؟ اصلا واسه چی برای دانشگاه XXX اپلای کردی؟
5- چند تا از ریسرچ اینترست هات رو بگو ببینم.
6- کجا ها درس خوندی؟ مدازک رو بده ببینم!
7- ترنسکریپت هات رو بده.
8- این دانشگاهی که می خوای بری خیلی گرونه. چه جوری هزینه اش رو میدی( من فاند نداشتم)
9- بانک استیتمنت رو بده ببینم! یعنی هم کار می کردی هم درس میخوندی که این همه پول داری؟
10-کسی از آشناهاتون آمریکاست؟

خلاصه بالاخره برگه زرد رو داد. بعدش هم رفتم کنار بعضی از دوستان نشستم و تا نفر آخر سعی کردم بهشون روحیه بدم.

راستی بچه ها! برای اقامت در آنکارا هم حتما هتل Ozilhan برین. جای بسیار مناسبی هستش. به خصوص برای خانوم های جوان.

babakrezaie
May 6th, 2011, 05:39 PM
کاملا باهات موافقم
دوستان عزیز، توجه کنید سن اشکال نیست، محل سوال هست برای آفیسر. گفتیم خودتون را براش آماده کنید! نه اینکه استرس بگیرید

دوستم چرا اینقدر استرس؟!!!
پسر خوب انتظار داری چه راهنمایی بشنوی؟
مثلا اگه کسی بتونه بگه که سن شما زیاده (که هیچ کس جز آفیسر نمیتونه) شما چیکار میکنید؟ نمیرید مصاحبه؟
چند روز برای تافل وقت گذاشتی؟ برای GRE چطور؟ SOP و ریکام چی؟ این همه سد رو شکستی حالا تو مرحله ای که اصلا دست خودت نیست میخوای جا بزنی؟ میتونی سنتو کم کنی؟ نه!!
منم هفته دیگه مصاحبه دارم... منم سنم زیاده.. ولی چیکارش کنم؟
با صداقت توضیح میدم که چیکار میکردم تو این مدت... تازه شما سربازی رفتی که دلیل خوبی برای فاصله افتادن بین درستون هست....

اولا که شما اول بیا برو یک مصاحبه بده بعدا بگو بی خیال بابا
دوم، من که برای خودم نمیگم. دارم میگم آماده باشید. چون همین موقعی که آنکارا بودم دو نفر را دیدم که به خاطر سن زیاد رد کردن
سوم، اون پیر مرد و پیر زن دارند ویزای توریستی میرند. شما مگه دانشجویی نمی‏خوای بری؟ آفیسر میگه این آقا یا خانوم برای چی بعد از 5 سال می‏خواد درس بخونه، نکنه به خاطر اینکه بره اونجا بمونه داره از طریق ویزای دانشجویی اقدام میکنه که راحت‏تره!

بی خیال بابا! به این همه پیر زن و پیر مرد توریستی که هیچ دارن گیرین کارت می دند! حالا بیان به جوون 29 ساله ندند!

به نظر من مساله سن زیاد درست نیست. لااقل سیستمش این طوری نیستش که هرکی سنش از یه حدی بیشتر بود مجازاتش ریجکت باشه !

والا من نمیدونم این را چند بار باید توضیح بدیم، دوست عزیز اون کیس احتمالا توریستی بوده. دوم اینکه، سنت برای شما مهم نیست، چون شما داری پیوسته درس میخونی! لیسانس، الانم میخوای برای برای دکترا تموم. اصلا در مورد سن ازت سوال نمی‏کنه! اصلا بهتره بگیم، اگر پیوسته تحصیل نکردین، برای جواب دادن به این سوال آماده باشید. حالا برو با خیال راحت برو مدارکت را آماده کن

سلام

arash642004
May 6th, 2011, 08:27 PM

برا PHD یه متولد 61 یه 63 یه 64 که خودمم. یه مستر دوم داشتیم که 62 بود یه مستر که 65.

mehdi.noori7
May 7th, 2011, 12:31 PM
سلام. بعضی از دوستان پیام خصوصی به من میدن. من سعی کردم که این جا به اونها جواب بدم.
سوالی که از من پرسیده شد که چند تا دانشگاه اپلای کردی رو این طوری جواب دادم :
Well, I applied to 8 universities. among these, 4 of them gave me admissions.I applied to these universities because my research interests was close to them. such as .... and ....
درمورد سوالی که راجع به گرونی دانشگاه کرد هم این جوری جواب دادم :
well, I will provide the expenses by my self.... Yes! I have worked while I was studying.and I save this amount of money from my salary.

سلام دوستان. من 2 May مصاحبه داشتم.approved شدم. همین الان هم اون 8 تا سوال رو فرستادم که در عرض 3 دقیقه جواب دادن و گفتن که your application is in process.
همی چیز عالی بود.
هیچ گونه استرسی نداشت.
آدم هایی ویزا می گرفتن که روی کاغذ نباید می گرفتن. اما در عمل گرفتن.
البته این رو هم بگما که اون روز، روزی بود که اسامه بن لادن رو کشتن و همه آفیسر ها از این موضوع شاد بودن. بسیار شاد.
به قول ترک ها یه جورایی ما شامل Indirim شده بودیم.
سوال هایی که از من شد این ها بود :
1- چرا می خوای بری آمریکا؟
2- الان داری چی کار می کنی؟ چند ساله داری اونجا کار می کنی؟
3-چند تا دانشگاه اپلای کردی؟ چند تاشو نام ببر!
4- چرا این همه دانشگاه اپلای کردی؟ اصلا واسه چی برای دانشگاه XXX اپلای کردی؟
5- چند تا از ریسرچ اینترست هات رو بگو ببینم.
6- کجا ها درس خوندی؟ مدازک رو بده ببینم!
7- ترنسکریپت هات رو بده.
8- این دانشگاهی که می خوای بری خیلی گرونه. چه جوری هزینه اش رو میدی( من فاند نداشتم)
9- بانک استیتمنت رو بده ببینم! یعنی هم کار می کردی هم درس میخوندی که این همه پول داری؟
10-کسی از آشناهاتون آمریکاست؟

خلاصه بالاخره برگه زرد رو داد. بعدش هم رفتم کنار بعضی از دوستان نشستم و تا نفر آخر سعی کردم بهشون روحیه بدم.

راستی بچه ها! برای اقامت در آنکارا هم حتما هتل Ozilhan برین. جای بسیار مناسبی هستش. به خصوص برای خانوم های جوان.

naeemtop
May 7th, 2011, 02:21 PM
مثل اینکه از اکثر کسایی که میرن آنکارا و پول تو حساب خودشونه (نه پدرشون) میپرسن که اینهمه پول رو از کجا آوردی؟ مگه موقع درس خوندن کار میکردی؟

من آخر به یه نتیجه گیری کلی نرسیدم.

اگه در جواب این سوال بگیم این پول مال پدرمه که تو حساب منه. آیا این حرف کاملا از دید آفیسر منطقی هست؟یا بازم برای شک برانگیزه و ممکنه باعث مشکل بشه؟ (کسی هست همین رو گفته باشه اونجا؟)

alireza.p
May 7th, 2011, 03:15 PM
به نظر من بگو چون نشون میده که هدفه شما فقط رفتنه به امریکا نیست ، بدش ازت میپرسه پس چرا امریکارو انتخاب کردی، در جوابه اینم میتونی بگو آخه سیستمه آموزشی امریکا خیلی خیلی بهتره در ضمن ریسرچ اینترست های این استاد تو امریکا بهم نزدیکه. اینا نظراته شخصی منه البته. در مورده خانومتون هم به نظر من اصلآ خودش یه نکته مثبته دوست عزیز چون فامیلی تای شدید شمارو نشون میده. اگرم پرسید دلت تنگ شد چی بگو اگر وقت کنم میام خانوممو میبینم ولی خوب درسم سنگینه شاید نشه که بفهمه که درس خوندن از همه چیز مهمتره. راستی منم ۱۷ می هستم ایشاله میبینمت.

با سلام
من برای 17 می وقت مصاحبه دارم.من یه پذیرش از آمریکا دارم و یه پذیرش از اسپانیا و سویس.میخواستم ببینم در جواب سوالی که میپرسن از کجاها پذیرش داری اسم اسپانیا و سویس بیارم خوبه یا بد؟ممکنه نظر افیسر رو این قضیه چی باشه؟ و همچنین اینکه من متاهل هستم و خانمم نمیاد.اگه پرسید تابستون برمیگردی بگم اره بهتره یا نه بگم خانومم میاد؟اگه ممکنه راهنمایی کنین.ممنون

mohammad8816
May 7th, 2011, 04:47 PM
مثل اینکه از اکثر کسایی که میرن آنکارا و پول تو حساب خودشونه (نه پدرشون) میپرسن که اینهمه پول رو از کجا آوردی؟ مگه موقع درس خوندن کار میکردی؟

اگه در جواب این سوال بگیم این پول مال پدرمه که تو حساب منه. آیا این حرف کاملا از دید آفیسر منطقی هست؟یا بازم برای شک برانگیزه و ممکنه باعث مشکل بشه؟ (کسی هست همین رو گفته باشه اونجا؟)

این سوال من هم هست

کسی‌ جوابی‌ نداره؟

sina88
May 7th, 2011, 08:09 PM
اگه برای جای دیگه یی مثل اروپا و کانادا اپلای کرده باشیم و ادمیشن نگرفته باشیم چی؟ بگیم باز؟ اگه از یه دانشگاه رنک بالاتر ادمیشن گرفته باشم (بی فاند) ولی فاند دار رنک پایینو بریم اشکالی داره از نظر افسره؟

shahraz
May 7th, 2011, 11:58 PM
سوال:

آیا داشتن فاند در گرفتن ویزا تاثیر داره؟

alireza.p
May 8th, 2011, 12:11 AM
به نظره من به طوره کلی نمیشه راجع به این مساله نظر داد. بستگی داره ممکنه یکی با فاند باشه از یه دانشگاهه خیلی ضعیف و به عکسشم ممکنه، همه موارد با همه که شمارو دارای لیاقته گرفتنه ویزا یا نگرفتنه اون میکنه

سوال:

powpow
May 8th, 2011, 05:25 PM
سلام،
من هم با آرش و مهدی مصاحبه داشتم،

کلا خیلی خونسرد بودیم، نشسته بودیم می خندیدیم.

افیسر از من این سوالات رو پرسید:
1. جرا آمریکا رو برای درس خوندن انتخاب کردی؟ چونکه بهترین دانشگاه های دنیا در آمریکا هستند، و مدرک آمریکایی با ارزش است
2. ریز نمراتت رو ببینم. نشون دادم،
3. پرسید که امتحانات دیگری هم دادی؟ بله تافل و GRE
4. چند تا دانشگاه اپلی کردی؟ همین یک دونه چونکه می دونستم admission می گیریم و با استادش در تماس بودم،
6. بعد از تموم شدن درست چقدر کار کردی؟ 7 ماه
7. چرا یکراست ارشد رو شروع نکردی؟ چونکه می خواستم سربازی معاف بشم.

و اون گفت که با درخواست شما موافقت می شود. ....

یک دقیقه هم نشد، هیچ چیز بیشتری هم نخواست.

من مستر پذیرش دارم با assistantship fund. لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم از امیرکبیر.
کلا باید نشون داد که واسه درس خوندن می خواهیم بریم، این نتیجه ای بود که من گرفتم.

Indirim

hosseinab
May 8th, 2011, 09:02 PM
سوال:

داشتنش بهتر از نداشتنش هس اما الزاما تضمینی برای ویزا نیست !

birjinia
May 8th, 2011, 09:23 PM
سلام

من و خانومم الان آنکارا هستیم چهارشنبه مصاحبه داریم، می خواستم بگم ما خیلی از تجربیات بقیه استفاده کردیم و حتما بعد از مصاحبه تمامی جزئیات رو توضیح میدم، امیدوارم که همه قبول بشن ما هم قبول بشیم.

shahraz
May 8th, 2011, 09:27 PM
داشتنش بهتر از نداشتنش هس اما الزاما تضمینی برای ویزا نیست !

چرا؟ دلیل خاصی داره؟

hosseinab
May 8th, 2011, 09:37 PM
چرا؟ دلیل خاصی داره؟

آره. برای رفع گیر آفیسر روی اینکه هزینه هایت رو کی می ده بسیار بسیار مناسبه !

alireza.p
May 8th, 2011, 10:43 PM
دوسته عزیز شما فاند داشته باشین هم ساپورت ۱ سالست نداشته باشین هم ۱ سال باید نشون بدین در هر صورت آفیسر خواهد پرسید بعد از ۱ سال چی اگر فاند قطع شد چی؟ آفیسر باید مطمئن شه که شما بر میگردین و به علاوه به خاطر کمبود منابع مالی سربار مملکت نخواهید بود یا ترک تحصیل و شروع به کار نخواهید کرد... کلان نمیشه گفت که به خاطر فاند حتما خواهید گرفت، همونطور که تو پست قبلی هم گفتم همه چیز بستگی به شرایطه کلیه شما داره

آره. برای رفع گیر آفیسر روی اینکه هزینه هایت رو کی می ده بسیار بسیار مناسبه !

omidghiasvand
May 9th, 2011, 03:27 PM
دوستان من فقط یه جا اپلای کردم (اونم به خاطر تماس با استاد که گفت بهت فاند میدم) و برای جای دیگه اقدم نکردم. در پاسخ به سوال افسر که میپرسه چند جا اپلای کردی چی بگم بهتره؟ شک نمیکنه که بگم فقط همین یه جا اپلای کردم؟

tondarchabok
May 9th, 2011, 03:53 PM
دوستان من فقط یه جا اپلای کردم (اونم به خاطر تماس با استاد که گفت بهت فاند میدم) و برای جای دیگه اقدم نکردم. در پاسخ به سوال افسر که میپرسه چند جا اپلای کردی چی بگم بهتره؟ شک نمیکنه که بگم فقط همین یه جا اپلای کردم؟

فكر نمي كنم كه مشكلي باشه
در همين پست كساني بودن كه گفتن يك جا اپلاي كردم و چون استاد بهم ok داد مطمئن بودم كه همين جا پذيرش ميشم
يا اينكه تحقيقات من و اين استاد كاملا شبيه بوده و فقط ميخاستم كه با ايشون كار كنم

nooshibn86
May 9th, 2011, 06:29 PM
سلام دوستان.من واقعا استرس گرفتم . من از یک دانشگاه سطح پایین(نسبت به بقیه دانشگاه ها با زنک بالا) غیر انتفاعی در امریکا پذیرش گرفتم. اولین مشکل این هست که برادرم در همین شهر زندگی می کنه و در اصل من برای همین این دانشگاه رو انتخاب کردم. البته رشته شو خیلی دوست داشتم اما این دانشگاه چندین شعبه در امریکا داره و من این شعبه رو انتخاب کردم که نزدیک برادرم باشم. مشکل بعدی تافلمه که 78 هست. حالا می ترسم جوابهام قانع کننده نباشه مثلا اگه گفت چرا این دانشگاه(چون خیلی شناخته شده نیست) من بگم رشته ی مورد علاقه ام بوده و ... و با توجه به برادرم که اونجا(گرین کارت نداره و با ویزای کار هست) و اینکه معدلم 13.4 هست آیا احتمال ویزا گرفتنم پایینه؟؟ در ضمن من یه دانشگاه خوب دیگه هم اپلای کردم اونجا هم به من گفت یه تافل دیگه بده فقط واسه 1 نمره اما من چون از این یکی پذیرشم اومد دیگه تافل ندادم...البته به ترم فال نمی رسیدم در هر صورت... به هر حال این سوالاتی که دوستان گفتن ازشون شده منو نگران کرده یه جورایی نا امید شدم....مثلا اگه بپرسه چرا اون یکی دانشگاه نرفتی اون که بهتر بود من چی بگم یا برادرم که نزدیک هر دو دانشگاه هست خونه اش....

hosseinab
May 9th, 2011, 06:37 PM
سلام دوستان.من واقعا استرس گرفتم . من از یک دانشگاه سطح پایین(نسبت به بقیه دانشگاه ها با زنک بالا) غیر انتفاعی در امریکا پذیرش گرفتم. اولین مشکل این هست که برادرم در همین شهر زندگی می کنه و در اصل من برای همین این دانشگاه رو انتخاب کردم. البته رشته شو خیلی دوست داشتم اما این دانشگاه چندین شعبه در امریکا داره و من این شعبه رو انتخاب کردم که نزدیک برادرم باشم. مشکل بعدی تافلمه که 78 هست. حالا می ترسم جوابهام قانع کننده نباشه مثلا اگه گفت چرا این دانشگاه(چون خیلی شناخته شده نیست) من بگم رشته ی مورد علاقه ام بوده و ... و با توجه به برادرم که اونجا(گرین کارت نداره و با ویزای کار هست) و اینکه معدلم 13.4 هست آیا احتمال ویزا گرفتنم پایینه؟؟ در ضمن من یه دانشگاه خوب دیگه هم اپلای کردم اونجا هم به من گفت یه تافل دیگه بده فقط واسه 1 نمره اما من چون از این یکی پذیرشم اومد دیگه تافل ندادم...البته به ترم فال نمی رسیدم در هر صورت... به هر حال این سوالاتی که دوستان گفتن ازشون شده منو نگران کرده یه جورایی نا امید شدم....مثلا اگه بپرسه چرا اون یکی دانشگاه نرفتی اون که بهتر بود من چی بگم یا برادرم که نزدیک هر دو دانشگاه هست خونه اش....

الان مثلا من بگم که آره احتمالا با مشکل مواجه می شی می خوای نری سر مصاحبت و قید همه چی رو بزنی !
توکل کن به خدا. یا می دند یا نمی دند دیگه!

درضمن خیلی از بچه هایی که فاندم دارند هیچ مشکلی هم ندارند و دانشگاهاشون هم خوبه هم الان همه استرس دارند. شاید کمتر از شما اما اونام دارند!(خود منم استرس دارم!)

omidghiasvand
May 9th, 2011, 10:56 PM

استرس چرا؟ افیسر، مامور ارزیابی علمی شما نیست، پس نگران نباشید، تافل هم اگه روی I-20 تون نوشته proficient پس مشکلی نیست. در ضمن بهترین بهانه برای رفتن به اون دانشگاه وجود برادرتونه که می تونه به شما برای گرفتن ویزا کمک خوبی باشه، در ضمن "و توکل علی عزیز الرحیم"

Radian
May 10th, 2011, 01:13 AM
استرس چرا؟ افیسر، مامور ارزیابی علمی شما نیست، پس نگران نباشید، تافل هم اگه روی I-20 تون نوشته proficient پس مشکلی نیست. در ضمن بهترین بهانه برای رفتن به اون دانشگاه وجود برادرتونه که می تونه به شما برای گرفتن ویزا کمک خوبی باشه، در ضمن "و توکل علی عزیز الرحیم"

عزیزم ، برادرِ من ! فدای شما ! ندهید این توصیه ها را به این ملت !!!

یک همچین حرفی از دهن شما خارج بشه ، هنوز جمله تموم نشده شما ریجکت هستید .

در این شک نکنید ! یک سر تاپیک های 2008 - 2009 - 2010 رو مطالعه کنید .

alireza.p
May 10th, 2011, 02:30 AM
آقا جان ایشون باید ثابت کنه که برادرش هیچ تاثیری نداشته رو انتخابش وجوده خانواده تراز اول یک امتیاز منفی نگیم مثبت  به هیچ وجه نیست!!!! باید اافیسرو قانع کنی دوست عزیز که یک آدمه آکادمیک بودی و برادر یا شهر هیچ تاثیری نداشتن ، به خدا توکل کن و جوابه قانع کننده داشته  باش.

در ضمن خواهشاً بی مطالعه و اطلاع نظر ندين، اخه اينم حرف شد؟ در ضمن بهترین بهانه برای رفتن به اون دانشگاه وجود برادرتونه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fardinabdi
May 10th, 2011, 07:47 PM

سلام بچه ها،
من یکی از کسایی ام که با آرش و چند نفر دیگه تو 3 می مصاحبه داشتیم تو آنکارا. خیلی مصاحبه ی راحتی بود و کلا یک دقیقه طول کشید. سوالاتی که از من پرسید اینا بودن :

1- research interest هاتو بگو و یه توضیح مختصر بده. که من سه چهار جمله جوابشو دادم.
2 - تو امریکا فامیل داری ؟
3 - کجاها اپلای کردی ؟

همین!! از من حتی ترانسکریپت و هیچ چیز دیگه نخواست!
شرایط من هم اینه :

22 سال
ترم 8 لیسانس دانشگاه تهران، برق.
پذیرش PhD از UIUC برای Computer Science با فاند RA

دوستان خیلی مصاحبه راحتتر از چیزی بود که فکرشو می کردم. تو روز 2 و 3 می همه ی دانشجوها اعم از با فاند و بی فاند کارشون خوب پیش رفت. البته همون روز بن لادن رو کشته بودن و شاید این قضیه هم تاثیری داشت :دی

ایشالا که همه موفق باشید.

naeemtop
May 10th, 2011, 08:05 PM
من قبلا این سوال رو پرسیدم و جواب نگرفتم اگه کسی نظری داره لطفا بگه :

nooshibn86
May 10th, 2011, 08:59 PM
مرسی از دوستان! ولی آخه یک دانشگاه سطح پایین چه دلیل آکادمیکی در حضور آفیسر می تونه برام داشته باشه؟؟؟ مخصوصا وقتی چسبیده به خانه ی برادرم؟ یعنی اگر گفت چرا فقط تو کالیفرنیا apply کردی چی بگم؟ اگر بگم به خاطر آب و هوا که باز یه دلیل غیر آکادمیکه!

Radian
May 10th, 2011, 09:01 PM
من قبلا این سوال رو پرسیدم و جواب نگرفتم اگه کسی نظری داره لطفا بگه :

خوب برعکسش که عجیب تره دوستِ خوبم .

شما در سن 22 سالگی 50 ملیون کار کرده باشی ! اصولا همچین کسی حیفه بخواد بره آمریکا خداییش دیگه ! کاملا طبیعی هست که پدرتون به شما این پول رو داده باشند .

باز هم اگر کسی استدلال غیر از داره لطفا Share کنه .

naeemtop
May 10th, 2011, 09:10 PM
خوب برعکسش که عجیب تره دوستِ خوبم .

شما در سن 22 سالگی 50 ملیون کار کرده باشی ! اصولا همچین کسی حیفه بخواد بره آمریکا خداییش دیگه ! کاملا طبیعی هست که پدرتون به شما این پول رو داده باشند .

باز هم اگر کسی استدلال غیر از داره لطفا Share کنه .

آخه من هر کسی رو دیدم پول به حساب خودش بود آفیسر ازش پرسید این پول رو از کجا آوردی.

این جواب که پول مال پدرمه ولی تو حساب خودم کاملا منطقی هست اما برای اطمینان میخواستم ببینم کسی تجربه داشته؟

birjinia
May 11th, 2011, 07:42 PM
سلام

من و خانومم امروز مصاحبه داشتیم، مثل همه قبل از مصاحبه پر از استرس بودیم ولی خوب الان می فهمم که اشتباه کردیم:دی دی

خوب مثل همه اول چک شدیم و رفتیم داخل بعد انگشت نگاری و منتظر شدیم، حدود ساعت 3 نوبت ما شد با یه عالمه مدارک رفتیم جلو ولی خوب هیچ مدرکی نخواست، سوال های که پرسید:

چرا آمریکا؟
کی فارغ التحصیل شدید؟ 8 ماه پیش
کجا هستید الان؟ تو دانشگاه تدریس می کنم
چند تا دانشگاه اپلای کردی؟ 10 تا
نام ببر؟
امتحان ورودی چی دادی؟ تافل و جی ار ای
بعد از خانومم فارسی پرسید؟
شما چکار می کنید؟ دانشجو
چه رشته ای؟
سند ازدواج دارید ببینم؟
کی ازدواج کردید؟ 2 سال
عروسیتون بزرگ بود؟ چند نفر مهمان داشتید؟ که ما عکس عروسی نشون دادیمو یه عالمه خوشحال شد
بعد هم برگ زرد داد و همه چی تموم شد.

خلاصه هیچ مدرکی از ما نگرفت به جز سند ازدواج، شرایط من هم دکتری فول فاند با سن 25 سال

امروز همه گرفتند حدود 12 نفر بودیم همه F1 بودند فقط 2تا زن و شوهر F1 و F2 که همه گرفتند یک آقا هم بود H1 گرفت

یک نفر فقط ریجکت شد که زود هم رفت بیرون نفهمیدیم چی بود ولی مثل اینکه J1 بوده

من الان دیگه مطمئن هستم که تصمیم قبل از مصاحبه گرفته شده و فقط اگه جای سوالی داشته باشه از شما می پرسند

بیشتر بچه ها فول فاند دکتری بودند فقط یه خانوم مستر بی فاند بود که اونم گرفت

از بعضی از بچه ها ریز نمرات هم گرفت سعی کنید مدارک کامل باشید تا استرس نداشته باشید ولی کلاً خیلی راحت ویزا می دهند

امیدوارم که همه قبول بشن

amidi
May 11th, 2011, 09:03 PM
سلام
من و خانمم هم امروز مصاحبه داشتیم. همون زوجی که birjinia گفت. تقریباً قبلش خیلی استرس داشتم ولی همه چیز عالی پیش رفت. قبلش برای اونا که نگرانن بگم که من برای PhD اقدام کرده بودم . فاند هم در حال حاضر نداشتم. 5 سال هم از تحصیلم می گذشت یعنی 29 سالمه. کلی مدرک با خودمون برده بودیم و BS. خانمه که توی باجه 6 بود خیلی گرم با هامون احوال پرسی کرد و بعد پرسید:
1- می خوای PhD بخونی؟
2- چرا امریکا؟
3- از خانمم پرسید تو ایران چی کار می کردی؟
4- از من پرسید دیگه کجا ها اپلای کردی؟
5- از من پرسید چرا دیر اقدام کردی؟( من بهانه سربازی رو داشتم)
6- بعد از خانمم پرسید کجا کار می کردی؟ (وقتی فهمید همکار بودیم کلی باهامون شوخی کرد و به خانمم گفت خوبه که هم درس خوندی و هم توی محل کار ازدواج کردی؟)
7- بعد به من گفت می تونم حساب مالیت رو ببینم؟ ( به فارسی از خانمم عذرخواهی کرد که BS رو خواسته و گفت به من گفتن!!! بعد هم یه نگاه سر سری کرد)
همین! بعد گفت همه چی اوکیه و برگ زرد رو داد. نه کارت پایان خدمت خواست، نه سند ازدواج، نه job Offer نه ریز نمرات رو دید. هیچی. فقط همون BS رو نگاه کرد.
البته مورد من شاید یه مورد خاص بوده و برای همه اینطور نشه، ولی می خواستم به بچه هایی که میان امید بدم که اینا قصدشون ویزا دادنه مگر اینکه خودمون یه جا سوتی داده باشیم.
ایشالا که همه موفق بشن!

rashidy_chem
May 11th, 2011, 09:08 PM
سلام
من و خانمم هم امروز مصاحبه داشتیم. همون زوجی که birjinia گفت. تقریباً قبلش خیلی استرس داشتم ولی همه چیز عالی پیش رفت. قبلش برای اونا که نگرانن بگم که من برای PhD اقدام کرده بودم . فاند هم در حال حاضر نداشتم. 5 سال هم از تحصیلم می گذشت یعنی 29 سالمه. کلی مدرک با خودمون برده بودیم و BS. خانمه که توی باجه 6 بود خیلی گرم با هامون احوال پرسی کرد و بعد پرسید:
1- می خوای PhD بخونی؟
2- چرا امریکا؟
6- بعد از خانمم پرسید کجا کار می کردی؟ (وقتی فهمید همکار بودیم کلی باهامون شوخی کرد و به خانمم گفت خوبه که هم درس خوندی و هم توی محل کار ازدواج کردی؟)
7- بعد به من گفت می تونم حساب مالیت رو ببینم؟ ( به فارسی از خانمم عذرخواهی کرد که BS رو خواسته و گفت به من گفتن!!! بعد هم یه نگاه سر سری کرد)
همین! بعد گفت همه چی اوکیه و برگ زرد رو داد. نه کارت پایان خدمت خواست، نه سند ازدواج، نه job Offer نه ریز نمرات رو دید. هیچی. فقط همون BS رو نگاه کرد.
البته مورد من شاید یه مورد خاص بوده و برای همه اینطور نشه، ولی می خواستم به بچه هایی که میان امید بدم که اینا قصدشون ویزا دادنه مگر اینکه خودمون یه جا سوتی داده باشیم.
ایشالا که همه موفق بشن!
خیلی ممنون که تجربتونو گفتید...
میشه بگید جواب سوال چرا آمریکا؟ رو چی دادید؟

omidghiasvand
May 11th, 2011, 09:16 PM
دوستان با عرض معذرت علی الخصوص خانم nooshibn86 ، در مورد پستی که ارسال کردم. بله بدون مطالعه جواب دادم و امیدوارم دیگه از این اشتباهات مرتکب نشم.
امیدوارم همه در مصاحبه هامون موفق باشیم.

amidi
May 11th, 2011, 09:21 PM
خیلی ممنون که تجربتونو گفتید...
میشه بگید جواب سوال چرا آمریکا؟ رو چی دادید؟

بله
فقط همون جواب کلیشه ای: چون بهترین دانشگاههای دنیا توی امریکا هستن و اینکه به خاطر بک گراندی که قبلا توی تحصیلاتم داشتم فکر می کنم بتونم اونجا تحصیل کنم!

alireza.p
May 11th, 2011, 09:54 PM
سلام , مرسی که تجربیاتتو گفتی من یه سوال دارم کسی بود که توی اون شهری که میرفت خانواده یا فامیل داشته باشه؟

سلام
1- می خوای PhD بخونی؟
2- چرا امریکا؟
ایشالا که همه موفق بشن!

amidi
May 11th, 2011, 10:40 PM
سلام , مرسی که تجربیاتتو گفتی من یه سوال دارم کسی بود که توی اون شهری که میرفت خانواده یا فامیل داشته باشه؟

من مطمئن نیستم ولی یه خانمی بود که ظاهراً مستر بود و بدون فاند. گفتش که یه عمو و یا دایی اونجا داره (ولی نفهمیدیم که توی همون شهر بود یا نه). خوشبختانه خانم آفیسر به ایشون هم برگ زرد رو داد. من خودم فامیل نزدیک ندارم ولی 3 تا پسرخاله دخترخاله دارم که وقتی پرسید بهش گفتم ولی براش مهم نبود چون دیگه سوال نکرد کجا هستن و چی کار می کنن.

alireza.p
May 11th, 2011, 11:37 PM
راستی حساب بانکیتون چه قدر بود اگه بشه بگی خیلی خوبه چونکه منم بدونه فاند هستم... یا بگی که چه قدرو کاور میکرد کافیه

من مطمئن نیستم ولی یه خانمی بود که ظاهراً مستر بود و بدون فاند. گفتش که یه عمو و یا دایی اونجا داره (ولی نفهمیدیم که توی همون شهر بود یا نه). خوشبختانه خانم آفیسر به ایشون هم برگ زرد رو داد. من خودم فامیل نزدیک ندارم ولی 3 تا پسرخاله دخترخاله دارم که وقتی پرسید بهش گفتم ولی براش مهم نبود چون دیگه سوال نکرد کجا هستن و چی کار می کنن.

amidi
May 11th, 2011, 11:53 PM
راستی حساب بانکیتون چه قدر بود اگه بشه بگی خیلی خوبه چونکه منم بدونه فاند هستم... یا بگی که چه قدرو کاور میکرد کافیه

من توی I-20 ام سالی 40 هزار تا نوشته (با توجه به اینکه همسرم رو هم دارم می برم). منم 76 میلیون تومان (نمی دونم الان چند دلار میشه چون داره میره بالا ::)) ولی اون موقع که روز قبل پرواز بود بانک I045 IRR= 1 USD برام حساب کرد) تهیه کردم و پرینت گرفتم بدون گردش مالی که نزدیک به 2 سال رو پوشش می داد. فقط یادم رفت بگم که وقتی ازم BS رو خواست پرسید از کجا آوردیش منم گفتم پس انداز خودم و همسرم و پولهایی که مادرم و مادر همسرم بهمون دادن. همین! اینم گفته باشم که من قبلا برای دانشگاه از فامیل BS گرفته بودم برای همین توی I-20 نوشته بود FF یا Family Fund ولی امروز نپرسید که چرا منبع پول عوض شده و از خودت پرینت آوردی. البته چون واقعاً راستش رو می گفتم همه چی خوب پیش رفت.

abiabanaki
May 12th, 2011, 12:14 AM
سلام
1- می خوای PhD بخونی؟
2- چرا امریکا؟
ایشالا که همه موفق بشن!

مرسی از تجربتون. میشه بگین به جز سربازی واسه سه سال بقیه فاصله بین فوق و پذیرش چه دلیلی آوردین؟ مرسی.

amidi
May 12th, 2011, 12:23 AM
مرسی از تجربتون. میشه بگین به جز سربازی واسه سه سال بقیه فاصله بین فوق و پذیرش چه دلیلی آوردین؟ مرسی.

هیچی. گفتم که اولش می خواستم معافیت بگیرم ولی جور نشد. بنابراین رفتم یربازی که تا تابستان 2009 طول کشید. 1 سال هم وقت می خواستم که خودم رو مجددا اماده کنم و امتحانات لازم رو بدم. وسط صحبتام که بودم داشت کامپیوتر رو چک می کرد و سرش رو تکون میداد انگار خودش حوابم رو می دونست چون توی DS-160 تاریخ ها رو نوشته بودم که عین حقیقت بود. منم مثل بعضی از دوستان مطمئن شدم که اونا تصمیمشون رو تو همون زمان انتظار دارن می گیرن فقط می خوان بعضی چیزا رو از زبون خودتون بشنون.
یه موردی رو هم که فراموش کردم بگم اینه که دوستانی که نگران شرکت توی لاتاری بودن بدونن هم من و هم خانمم تا حالا 3 4 باز شرکت کرده بودیم که اخرینش همین امسال بود و با اینکه جواب براش آماده کرده بودم که اگه ازم پرسد بگم، هیچ حرفی ازش به میون نیومد.

samanehm
May 12th, 2011, 12:51 AM
من هم امروز مصاحبه داشتم با دو تا آقای بالایی ( که با خانوماشون بودن) و بقیه بچه ها! صحبتای افیسر و خودمو مینویسم. جوابای من تو پرانتزیا هست.
سلام! خوبی؟ ( سلام خوبم مرسی! شما خوبین؟!) منم خوبم!
میخوای دکترا بخونی! شیمی! ووو! این که خیلی سخته! سخت نیست؟! "همراه با خنده های مهربانانه!" ( من عاشقشم! (خیلی رومانتیک!) ) معلومه ازت!
ووو! یعنی دکترات مستر و پی اچ دی با همه؟! ( دایرکت هست!) چه خوب! " چون امروز همه ارشد یا لیسانس رو تموم کرده بودن و فارغ التحصیل بودن دوق زده شده بود فکر کنم!"
الان چی کار میکنی؟! ( ترم آخر لیسانسم)
لیسانس کجا بودی؟! ( شریف) ووو! کارنامه تو بده ( بفرمایید!) " یه نگاه کرد و پس داد!"
جی آر ای دادی؟! (بله!) " منتظر بود مثلا من بگم میخوای کارنامه شو ببینی؟! منم چون حال نداشتم نگفتم!:دی!" (اوکی پس جی آر ای دادی.)
کجاها تو امریکا اپلای کردی؟ ( گفتم!)
Everything looks fine & …..

babakrezaie
May 12th, 2011, 01:43 AM
بچه‏هایی که آنکارا مصاحبه داشتین، آفیسر آی-20 شما را هم نگه داشت؟ چون آی-20 من را پس نداد، به نظرتون این نرماله؟

amidi
May 12th, 2011, 01:59 AM
بچه‏هایی که آنکارا مصاحبه داشتین، آفیسر آی-20 شما را هم نگه داشت؟ چون آی-20 من را پس نداد، به نظرتون این نرماله؟

I20 من و همسرم رو برگردونده. علتش رو نمی دونم که چرا مال شما رو پس نداده ولی اگه جوابی براش پیدا نشد فردا زنگ بزن به سفارت

best_wise88
May 12th, 2011, 11:43 AM
سلام به همگی. دوستای عزیز من 18 می مصاحبه دارم.استرس هم دارم.اگه 1 نفر وقت اضطراری گرفته باشه ممکنه آفیسر باش فارسی حرف بزنه؟
من معدلم 17.5 ه . تافل 98 و جی آر ای 1200(800+400) برای مستر دارم میرم که پارشیال فانده برای سال اول.رنکشم تو رشته ی من یکه.از یه دانشگاه دیگه هم فول فاند ادمیشن گرفتم که چون رنکش پایین تره بیخیالش شدم.دوستایی که تجربشون بیشتره لطفا بگن آفیسر به چی میتونه گیر بده؟

alireza.p
May 12th, 2011, 09:10 PM
ببین دوسته عزیز هممون استرس داریم هرکسی یک نکته منفی برای ویزا تو خودش میبینه ولی کاریش نمیشه کرد فقط امیدوار باشید و با اعتماد به نفس کامل برید جلو. اینجوری که مشخصات و شرایتتو گفتی بعید میدونم چیزی باشه که بهش گیر بدن فقط خودتونو آکادمیک نشون بدین. در ثانی شاید فقط از نظره زبان ضعیفی که آره اون ممکنه امتیازه منفی به حساب بیاد ولی تمرین کن تا هفته دیگه حتما موفق میشی. از من میشنوی اصلآ فکره فارسی مصاحبه کردنو از سرت بیرون کن چون خیلی زشته که بخوای اینجوری بری امریکا خودتو بذار جای طرف ببین چه فکری میکنی نمیگی این دانشجو میخواد بشه زبونه مارو بلد نیست؟ با انرژی مثبت، با قدرت، موفق میشی... ایشالا همه کسایی که زحمات کشیدن میگیرن.

سلام به همگی. دوستای عزیز من 18 می مصاحبه دارم.استرس هم دارم.اگه 1 نفر وقت اضطراری گرفته باشه ممکنه آفیسر باش فارسی حرف بزنه؟
من معدلم 17.5 ه . تافل 98 و جی آر ای 1200(800+400) برای مستر دارم میرم که پارشیال فانده برای سال اول.رنکشم تو رشته ی من یکه.از یه دانشگاه دیگه هم فول فاند ادمیشن گرفتم که چون رنکش پایین تره بیخیالش شدم.دوستایی که تجربشون بیشتره لطفا بگن آفیسر به چی میتونه گیر بده؟

Radian
May 12th, 2011, 09:44 PM
ببین دوسته عزیز هممون استرس داریم هرکسی یک نکته منفی برای ویزا تو خودش میبینه ولی کاریش نمیشه کرد فقط امیدوار باشید و با اعتماد به نفس کامل برید جلو. اینجوری که مشخصات و شرایتتو گفتی بعید میدونم چیزی باشه که بهش گیر بدن فقط خودتونو آکادمیک نشون بدین. در ثانی شاید فقط از نظره زبان ضعیفی که آره اون ممکنه امتیازه منفی به حساب بیاد ولی تمرین کن تا هفته دیگه حتما موفق میشی. از من میشنوی اصلآ فکره فارسی مصاحبه کردنو از سرت بیرون کن چون خیلی زشته که بخوای اینجوری بری امریکا خودتو بذار جای طرف ببین چه فکری میکنی نمیگی این دانشجو میخواد بشه زبونه مارو بلد نیست؟ با انرژی مثبت، با قدرت، موفق میشی... ایشالا همه کسایی که زحمات کشیدن میگیرن.

اینجوری تصحیح کنم که : صحبت فارسی = ریجکت 100 %

farhang_alami
May 12th, 2011, 10:25 PM
سلام دوستان خوب
اجازه مي دهند كه براي يك بچه 10 ساله، كتاب داستان به داخل سفارت ببريم تا سرش گرم باشد؟

alireza.p
May 12th, 2011, 11:13 PM
دوستانی که برای ویزا رفتن. اجازه میدن پوشه ببریم برای مدارک ؟

amidi
May 12th, 2011, 11:39 PM
دوستانی که برای ویزا رفتن. اجازه میدن پوشه ببریم برای مدارک ؟

بله. خیلی از بچه ها کیف هم برده بودن. ما هم سه تا پوشه برده بودیم که عملا به درد نخورد :) اونجا وسائل رو باید موقع ورود از داخل محفظه ایکس ری رد می کردین و می رفتین داخل. فکر کنم فقط وسائل برقی و موبایل ممنوع بود. ما شکلات هم بردیم داخل و مشکلی نبود.

احسان
May 13th, 2011, 12:06 AM
ضمن تشكر از دوستاني كه به طور كامل سوال و جواب، مدارك لازم شده، شرايط خودشون و شرايط محيط رو مي گن،
پيشنهاد مي كنم كه دوستان سوال و جواب ها رو به انگليسي بنويسن. اينطوري خيلي خيلي براي بچه هايي كه مصاحبه در پيش دارند مفيدتر خواهد بود و حتي با نحوه هاي مختلف پرسيدن يه سوال آشنا خواهند شد.