PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسائل مربوط به بيمه

صفحه ها : 1 2 [3]

AirCanada
December 18th, 2011, 12:26 PM
سلام دوست عزیز
من حدود 8 ماهه که از بیمه بیکاری دارم استفاده می کنم ............ می تونم بیمه از طریق یک شرکتی که آشناست واسه خودم رد کنم ولی کار شرکت مرتبط با رشته تحصیلیم نیست
بیمه ای که ملاک هست برای اداره ی مهاجرت ، بیمه ای هست که برای سابقه کار رد میشه .
الان روی بیمه و اینا بسیار حساس هستند . اینکاری هم که شما می خواید انجام بدید نوعی جعل وتقلب هستش . دو تا سوال در زمینه ی این قضیه ازتون بپرسن ، صورت شما چندین رنگ عوض می کنه و اینکه نمی تونید جوابشون رو بدید . و اونها هم به راحتی از روی حالت شما می فهمند که کاسه ای زیر نیم کاسه هست و به راحتی ردتون می کنند و متهم به تقلب و ... می شید .
به نظر من ارزش نداره این همه استرس برای خودتون بخرید به خاطر این قضیه. اون سه سال سابقه کاری هم که با بیمه دارید ، براتون محاسبه میشه .
صداقت بهترین چیزه . لطفا نه وجهه ی خودتون رو خراب کنید و نه وجهه ی ایرانی رو . گرچه دیگه آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخته ولی بدتر از این نشه دیگه .
بیمه ی شخصی که نفر اصلی هست مهمتره ، تا نفر دوم .
و نکته ی دیگه اینکه اگر رشته ی تحصیلیتون امتیاز دار باشه ، برای اینکه امتیاز رشته را بگیرید یا باید مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید
و یا در 5 سال اخیر 1 سال سابقه ی کار مرتبط داشته باشید.
ویکی کبک رو شاید بدتون نیاد یه نگاهی بندازید .... (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9#.D8.A7.D9.85.D8.AA.D9.8A.D8.A7. D8.B2.D8.A7.D8.AA_.D9.85.D8.AA.D9.82.D8.A7.D8.B6.D 9.8A_.D8.A7.D8.B5.D9.84.D9.8A.28main_applicant.29)
پیروز باشید و سربلند ...

ehsanahmady
December 18th, 2011, 02:01 PM
سلام به همه
من فایل نامبر را 2010 14 NOV گرفتم و رشته من 0 امتیازی هست و هنوز هم دعوت به مصاحبه نشدم. من 4 ماهی هست که برای تحصیل به مالزی اومدم. سوال من از دوستان این هست که آیا من میتونم که موقع دعوت به مصاحبه درخواست کنم که مکان مصاحبه من در هنگ کنگ باشه؟ سوال دیگه اینکه من دفترچه بیمه همراه دارم با ترجمه اون و نامه سابقه کاری با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه. موقعی که ایران بودم شعبه تامین اجتماعی من به من نامه سابقه بیمه نداد چون گفتم برای سفارت میخوام و اون هم به من یه بخشنامه نشون داد که ما نمیدیم و خلاصه نداد. آیا این مدارکی که دارم برای سابقه بیمه و سابقه کاری من کافی هست؟
با تشکر پیشا پیش

sunflower2010
December 21st, 2011, 05:26 PM
من یک وضعیت پیچیده ایی بیمم داره من 6 سال سابقه دارم که 3 سال اولش بیمه بودم و اسم شرکت هم در سوابق بیمه در ج شده بعد کارم را به عنوان پاره وقت به طور همزمان در 2 موسسه و یک شرکت آغاز کردم و از اونجایی که بیمه نبودم به شرکت یکی از اقوام پول می دادم تا هر ماه برام بیمه رد کنه از طرف شرکتش بعد از یک سال شرکت ورشکست شد و بسته شد حالا نام این شرکت و سابقش در سوابق بیمه من هست و من که نمی دونستم به بیمه ممکنه گیر بدم و از این شرکت گواهی کاری هم نداشتم نه در رزومه نه در فرم کبک اسمی از اون نبردم حالا چطوری این سابقه که هیچ مدرکی ازش ندارم را جلوی آفیسر توجیه کنم؟؟؟؟:confused:

afshinh
December 22nd, 2011, 08:54 AM
من یک وضعیت پیچیده ایی بیمم داره من 6 سال سابقه دارم که 3 سال اولش بیمه بودم و اسم شرکت هم در سوابق بیمه در ج شده بعد کارم را به عنوان پاره وقت به طور همزمان در 2 موسسه و یک شرکت آغاز کردم و از اونجایی که بیمه نبودم به شرکت یکی از اقوام پول می دادم تا هر ماه برام بیمه رد کنه از طرف شرکتش بعد از یک سال شرکت ورشکست شد و بسته شد حالا نام این شرکت و سابقش در سوابق بیمه من هست و من که نمی دونستم به بیمه ممکنه گیر بدم و از این شرکت گواهی کاری هم نداشتم نه در رزومه نه در فرم کبک اسمی از اون نبردم حالا چطوری این سابقه که هیچ مدرکی ازش ندارم را جلوی آفیسر توجیه کنم؟؟؟؟:confused:

واقعا وضعیت سختی است.

به نظر من راه صداقت را پیشه کنید: هنگام مصاحبه تا زمانی که مسئول مربوطه راجع این موضوع از شما نپرسیده چیزی نگویید، اما اگر پرسید به ایشان توضیح دهید چون بیمه بازنشستگی در ایران یک مسئله بغرنج و یک معضل است، مجبور بودید این کار را بکنید.

در یکی از وبلاگها شرح حال زن و شوهری را خواندم که قبول شده بودند، وضعشان از شما هم بدتر بود اما هر سوالی که افیسر پرسیده بود با صداقت جواب داده بودند، تازه بسیاری از مدارکشان را از جمله سابقه کار همسرشان که مین بود را در ایران جا گذاشته بودند.

ببینید راه حلهای دیگر هم هست، اما اگر شما از آن راه حلها استفاده کنید و افیسر بفهمد، هم برای شما هم برای بقیه دوستانی که این پروسه هستند بد می شود

الان دو کشور آسیای شرقی در کانادا اسمشان بد در رفته است چون اگر اشتباه نکنم 90 درصد پرونده هایشان جعلی بوده حتی مدرک زبان هم جعلی بوده ، و کشف این موضوع باعث شده که در کل کانادا چه فدرال چه کبک پرونده های 5 سال گذشته که PR و... گرفته اند نیز مورد بازبینی قرار بگیرد و افراد اخراج شوند از طرف دیگر وقتی از این کشورها پرونده جدیدی باز می شود مو را از ماست می کشند.

ایران الان در وضعیت بینابین قرار دارد، متاسفانه ظاهرا وکلای اصفهانی تقلب زیاد کرده اند و الان روی کسانی که از اصفهان پرونده می فرستند آفیسرها حساس هستند و از ایشان می پرسند وکیل داشته اند یا نه...
مدتی قبل یکی از آفیسرها، همانی که به ایرانی ها بخصوص خانمها خیلی گیر می داد و اذیت شان می کرد قبل از برگشت به کانادا یک مورد تقلب از یک ایرانی گرفت، شخص مسنی که تمام موهایش سفید بود خودش را سی و چند ساله جا زده بود و کلیه مدارکش پاس و.... حتی مدرک زبان جعلی بود. افیسر به پلیس ترکیه زنگ زد و ایشان بازداشت شد، بنابراین این افسیر که بعضی از وکلای معتبر ایرانی ازش بابت برخوردش شکایت کرده بودند با دست پر به کانادا برگشت

اگر موارد تقلب زیاد شود پرونده های ایران هم به عنوان سومین کشور متقلب شناخته می شود و همان سختگیریها برای پرونده های ایران پیش می آید.

firooze_rezaei
December 25th, 2011, 12:13 AM
سلام
من تازه دارم مدارکم رو میفرستم از 3 سال سابقه فقط 1 سالشو بیمه بودم که اون رو هم تو مدارک نگذاشتم.
قرار دادمو دارم که اصلش پیش خودم.باید کپی قرار دادو بفرستم یا اصلشو؟
اگر اصلشو باید بفرستم یک کم غیر منطثی به نظر نمی یاد؟ یا بهتر نیست مال 2 سال گرشته رو اصلشو بفرستم و برای سالی که هنوز فرار دادم تموم نشده کپیشو؟
پیشاپیش تشکر از راهنماییتون

Mehdi79
December 25th, 2011, 04:32 PM
سلام
من تازه دارم مدارکم رو میفرستم از 3 سال سابقه فقط 1 سالشو بیمه بودم که اون رو هم تو مدارک نگذاشتم.
قرار دادمو دارم که اصلش پیش خودم.باید کپی قرار دادو بفرستم یا اصلشو؟
اگر اصلشو باید بفرستم یک کم غیر منطثی به نظر نمی یاد؟ یا بهتر نیست مال 2 سال گرشته رو اصلشو بفرستم و برای سالی که هنوز فرار دادم تموم نشده کپیشو؟
پیشاپیش تشکر از راهنماییتون

نه اصلو مي خواد نه كپي
ترجمه ي رسميشونو بفرستين

arezoo.fadaei
December 26th, 2011, 12:13 PM
سلام
آخه اگه حق بیمه رو خدومون پرداخت کنیم که دیگه می نویسه خویشتن فرما--دیگه اسم شرکتمون که توش درج نمیشه :( بنظر شما اگه خودمون حق بیمه بدیم به اسم خویش فرما اشکالی نداره؟

سلام
من مجبور شدم واسه مشکل بیمه شغلم عوض کنم فکر کنم اینجوری واسه خودمم بهتر باشه...اما نمی دونم چقدر تاثیر داره...
راستی یه سوالی دارم ...من تو یک دارالترجمه کار میکردم که منو بیمه نمی کرد اما تو این 4-5 سالی که انجا بودم 3 بار منو بعنوان ماموریت فرستاد 3 تا شرکت مختلف واسه ترجمه و اون 3 تا شرکت تو اون مدت منو بیمه کردن ( کل مدت حدودا 2 سال میشه) اما چون در اصل من اسه دارالترجمه کار میکردم همن سابقه کار دارالترجمه رو فرستادم فقط! حالا چیکار کنم؟اشکالی تو کارم پیدا میشه؟ یکی از این شرکتها منحل شده :(

ehsanahmady
December 26th, 2011, 06:33 PM
سلام
من مجبور شدم واسه مشکل بیمه شغلم عوض کنم فکر کنم اینجوری واسه خودمم بهتر باشه...اما نمی دونم چقدر تاثیر داره...
راستی یه سوالی دارم ...من تو یک دارالترجمه کار میکردم که منو بیمه نمی کرد اما تو این 4-5 سالی که انجا بودم 3 بار منو بعنوان ماموریت فرستاد 3 تا شرکت مختلف واسه ترجمه و اون 3 تا شرکت تو اون مدت منو بیمه کردن ( کل مدت حدودا 2 سال میشه) اما چون در اصل من اسه دارالترجمه کار میکردم همن سابقه کار دارالترجمه رو فرستادم فقط! حالا چیکار کنم؟اشکالی تو کارم پیدا میشه؟ یکی از این شرکتها منحل شده :(

بهتره که سابقه کاری از شرکت هایی که بیمه بودید بگیرید و در سابقه کاریتون ذکر بشه که اون شرکت ها holding همون دارالترجمه هستند یا اینکه شما بصورت ماموریت برای مدتی از طرف اون دارالترجمه اونجا کار میکردید.

ehsanahmady
December 26th, 2011, 06:34 PM
آیا کسی جدیدا بوده که فقط با ارائه دفترچه بیمه به عنوان بیمه ازش قبول کنند؟

packers_alirez
January 11th, 2012, 01:28 PM
سلام دوستان عزیز

چندتا سوال داشتم : من سال گذشته quebec csq گرفتم

- کسی میدونه که در بخش فدرال , مجددا سوابق بیمه از طریق سایت تامین اجتماعی چک میشه یا نه !!؟

- ایا تا بحال شده در پروسه فدرال اشتباه در ترجمه مدارک پی ببرن ( اشتباه در ترجمه تاریخ دفترچه بیمم بوده ) و این قضیه مشکلی پیش بیاره !!؟

سوابق کاریم با بیمه هام از یک تاریخی به قبل ناهمخوانی دارن....

Ali85
January 16th, 2012, 01:21 AM
سلام دوستان،
کسی میدونه برای فدرال هم سابقه بیمه میخوان ؟و یا مثل کبک سخت میگیرن؟ و اینکه از سایت (مسخره) تامین اجتماعی چک میشه آیا؟
مچکرم -پیشاپیش-

najimic
January 16th, 2012, 08:15 AM
سلام دوستان عزیز

چندتا سوال داشتم : من سال گذشته quebec csq گرفتم

- کسی میدونه که در بخش فدرال , مجددا سوابق بیمه از طریق سایت تامین اجتماعی چک میشه یا نه !!؟

- ایا تا بحال شده در پروسه فدرال اشتباه در ترجمه مدارک پی ببرن ( اشتباه در ترجمه تاریخ دفترچه بیمم بوده ) و این قضیه مشکلی پیش بیاره !!؟

سوابق کاریم با بیمه هام از یک تاریخی به قبل ناهمخوانی دارن....

با توجه به اینکه سوابق کاری شما در مرحله اول مورد تائید دولت کبک قرار گرفته و شما رو تائید کردن امکان اینکه بخوان روی سوابق کاری شما مشکلی بوجود بیارن خیلی کم هستش ضمناً بیمه شما دیگه چک نمیشه و مشکلی پیش نمیاد بخاطر اینکه در هر مقطعی ممکن هستش سوابق کاری با بیمه همراه نبوده باشه و آفیسرهای فدرال نمیتونن شما رو بخاطر چنین چیزی رد کنن. چون شما در روز مصاحبه توضیحات لازم رو به آفیسر پروندتون دادین و مشکلی پیش نمیاد. اصلاً نگران نباشید !

najimic
January 16th, 2012, 08:18 AM
سلام دوستان،
کسی میدونه برای فدرال هم سابقه بیمه میخوان ؟و یا مثل کبک سخت میگیرن؟ و اینکه از سایت (مسخره) تامین اجتماعی چک میشه آیا؟
مچکرم -پیشاپیش-

سلام دوست عزیز ! بیمه اجباری نیست ولی ثابت کردن اینکه فعالیت شما قانونی بوده لازم هستش . میتونید برای اطلاعات بیشتر به ویکی مراجعه کنید : http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%DA%A9%D8%A7% D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7% D8%AF%D8%A7

afshinh
January 18th, 2012, 09:17 AM
یکی از دوستان که کارش بیمه نبود پرسیده بود که برای نشان دادن معتبر بودن سابقه کار چه کار می توانیم بکنیم
یک پاسخ کلی در این
#1495 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1882-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=611656&viewfull=1#post611656)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1882-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=611656#post611656
دادم

daniel_b
January 18th, 2012, 10:46 PM
با توجه به اینکه سوابق کاری شما در مرحله اول مورد تائید دولت کبک قرار گرفته و شما رو تائید کردن امکان اینکه بخوان روی سوابق کاری شما مشکلی بوجود بیارن خیلی کم هستش ضمناً بیمه شما دیگه چک نمیشه و مشکلی پیش نمیاد بخاطر اینکه در هر مقطعی ممکن هستش سوابق کاری با بیمه همراه نبوده باشه و آفیسرهای فدرال نمیتونن شما رو بخاطر چنین چیزی رد کنن. چون شما در روز مصاحبه توضیحات لازم رو به آفیسر پروندتون دادین و مشکلی پیش نمیاد. اصلاً نگران نباشید !

متاسفانه شنیده های من با شما کاملا متفاوت هست . مواردی بودند که افسیر کبک تاییدشون کرده ولی رد شدن. در مرحله فدرال در برخی موارد حتی از نامه های ارسالی نیز استعلام ممکنه بشه و گفته میشه حتی برای سفارت کانادا در ایران برای کنترل فرستاده میشن.
دوست عزیز اینقدر خرابکاری شده که در هر مرحله مدارک کنترل و بررسی میشه. حتی اگر بسلامتی کسی بتونه مهاحرت کنه در هر زمان ثابت شه که یک امر خلاف واقع باعث مهاحرتش شده با اون برخورد میکنند.

maria_mlz
January 20th, 2012, 08:00 PM
من ایران نیستم اما برام بیمه پرداخت میکنند، به عنوان بازاریاب بینالمللی! در صورتی که در خارج از ایران ویزا دانشجوئی داشتم .آیا میتونم از این بیمه به عنوان سابقه کار جهت یکی از روشهای مهاجرت به کانادا استفاده کنم ؟ احیانا مشکوک نمیشند که چطور در صورتی ک دانشجو بودم خارج از ایران بیمه کار ایران هم دارم .. و آیا قبول میکنند ؟

aminiani
January 20th, 2012, 09:39 PM
سلام..من در شرکت قبلی که کار میکردم بیمه من رو در شعبه 16 واریز میکردند و الان که حدودا 8 ماهه که در شرکت جدید کار میکنم و این شرکت جدید بیمه من رو به شعبه 25 واریز میکنه متوجه شدم که شماره بیمه من عوض شده یعنی در شرکت قبلی شماره بیمه من یه شماره دیگه بود و الان که توی دفترچه بیمه ام نگاه میکنم میبینم که اون شماره نیست و یه شماره دیگه است..پیگیری کردم و میگن که سوابق من در سیستم محفوظه و هر وقت بخوام سابقه بیمه بگیرم شعبه 25 نامه میزنه به شعبه 16 و سوابق بیمه رو از 16 میگیره و ضمیمه سوابقم در شعبه 25 میکنه و کل سوابقم رو در یه نامه میزنه و بهم میده..ایا چنین چیزی مشکل داره یا نه؟؟
و اینکه روز مصاحبه ایا افسر این رو میپذیره یا من رو متهم به شیطونکاری میکنه؟؟
چجوری واسش توضیح بدم که سیستم داغون بیمه اینجوریه؟؟

Tabar777
January 24th, 2012, 01:12 PM
من 3 سال سابقه بیمه داشتم فرستادم الان اگه بخوام برای مصاحبه برم 4 سالم پر میشه .به نظر شما 3 سال حساب میکنه یا 4 سال ؟ ضمنا بیمه منو کارفرما به حساب نظام ما(نظام دامپزشکی) واریز میکنه و نظام دامپزشکی برای ما رد میکنه و تو سابقه بیمه هم به اسم نظام دامپزشکی ثبت شده حالا به نظر شما به من نمیگه چرا از طرف شرکت بیمه نیستی ؟
در ضمن من فیش حقوقی ندارم و حقوقم هر ماه به حسابم واریز میشه ؟ به نظر شما افیسر گیر میده ؟

amirmahan
January 24th, 2012, 07:09 PM
دوستان عزیز من 10 فوریه مصاحبه دارم لطفا اگه کسی اطلاع داره به من بگه که آیا مجموع سوابق کار که از شرکتها گرفتم کافیه یا دقیقا سوابق بیمه رو میشمارند چون من 4.5 سال نامه سابقه کار دارم ولی مجموع سوابق بیمه 3سال و چهار ماه دارم بنظرتون 4 سال رو بهم میده چون توی بعضی شرکتها بعضی ماهها بیمم رو رد نکردند مخصوصا کارهای زمان تحصیلم.ممنون

mo_eini
January 24th, 2012, 07:47 PM
دوستان عزیز من 10 فوریه مصاحبه دارم لطفا اگه کسی اطلاع داره به من بگه که آیا مجموع سوابق کار که از شرکتها گرفتم کافیه یا دقیقا سوابق بیمه رو میشمارند چون من 4.5 سال نامه سابقه کار دارم ولی مجموع سوابق بیمه 3سال و چهار ماه دارم بنظرتون 4 سال رو بهم میده چون توی بعضی شرکتها بعضی ماهها بیمم رو رد نکردند مخصوصا کارهای زمان تحصیلم.ممنون
اصل کار گواهیهای شغلی شماست بیمه فقط موید حقیقی بودن سابقه شغلی ارائه شده است بنابراین گرچه رویه افسرها متفاوت بوده است ولی کفه ترازو ی شما پایینتر است.

ashoury
January 25th, 2012, 09:11 AM
اصل کار گواهیهای شغلی شماست بیمه فقط موید حقیقی بودن سابقه شغلی ارائه شده است بنابراین گرچه رویه افسرها متفاوت بوده است ولی کفه ترازو ی شما پایینتر است.
دوست عزیز

سلام

اگر شما در چند شرکت مختلف کار کرده اید می توانید برای آفیسر توضیح دهید که در ایران بعد از استخدام تا 3 ماه معمولا شرکتها بیمه نمی کنند که این کاملا قانونی است و در قانون وزارت کار هم آمده که اصطلاحا این دوره را دوره آموزشی یا آزمایشی می نامند

مهر
January 25th, 2012, 09:32 AM

دوست عزیز اصلا به سابقه کار کاری ندارند ملاک فقط برگه سابقه بیمه تونه موفق باشید

aida_h
January 25th, 2012, 11:48 AM
دوست عزیز اصلا به سابقه کار کاری ندارند ملاک فقط برگه سابقه بیمه تونه موفق باشید

یعنی ماهایی که بیمه نداریم فاتحه مون خوندس؟؟؟؟ و امتیاز سابقه کارمونو نمی گیریم؟؟؟
این که خیلی نامردیه بخدا:embarrassed:

hazhir
January 25th, 2012, 12:01 PM
یعنی ماهایی که بیمه نداریم فاتحه مون خوندس؟؟؟؟ و امتیاز سابقه کارمونو نمی گیریم؟؟؟
این که خیلی نامردیه بخدا:embarrassed:
aida_h, شرایط هر پرونده منحصر به فرده، نمی‌شه دقیق گفت که لازم هست یا نیست این برگهٔ بیمه. در مجموع، اواخر سال ۲۰۱۱ یه سری سخت گیریا شد که من فکر می‌کنم دلیلش کمی‌ مربوط به لیمیت سالیانه هم بوده، اما بعضا بعضیها در همون شرایط سخت هم بدون بیمه قبول شدن. شما با این مسائل زیاد خودتو مشغول نکن، زبان رو بخون که بتونی‌ با کلامت افسر رو قانع کنی‌. مطمئن باش اگه زبانت خوب باشه و بتونی‌ دلیل قانع کننده‌ای هم بیاری(در صورت لزوم) ۱۰۰% قبولی.

masi_61
January 25th, 2012, 12:15 PM
سرچ کاری از چه سایتی؟یکی از دوستان یه سایت معرفی کردن ولی خیلی سخت باز میشه!!!!

به بحث های دیگه این فروم هم یه سری بزنید ... من هم سایتهای مرتبط رو از همین بحث ها پیدا کردم ... مثل انطباق پذیری و سرچ كاري (کبک) (http://www.applyabroad.org/showthread.php?26155-انطباق-پذیری-و-سرچ-كاري-(کبک))

daniel_b
January 26th, 2012, 04:01 PM

سلام
اینکه اصلا به سابقه کار کاری ندارند مطلب درستی نیست.
کلا کارمندان دولت بیمه ندارند و اونها این رو میدونند در زمینه بقیه موارد هم شاید بهتره بگیم که متاسفانه بخاطر یکسری از دوستان عزیز هموطن که سابقه درست میکردند بیشتر الان به سابقه بیمه رجوع میکنند نا سابفه کار.

aida_h
January 26th, 2012, 06:32 PM
سلام
اینکه اصلا به سابقه کار کاری ندارند مطلب درستی نیست.
کلا کارمندان دولت بیمه ندارند و اونها این رو میدونند در زمینه بقیه موارد هم شاید بهتره بگیم که متاسفانه بخاطر یکسری از دوستان عزیز هموطن که سابقه درست میکردند بیشتر الان به سابقه بیمه رجوع میکنند نا سابفه کار.
دانیل جان ، پس الان تکلیف چیه؟؟؟
ماهایی که بیمه نداریم چیکار کنیم؟؟؟ البته هژیر جان لطف کردن و جواب دادن ولی بازم اگه راهکار خاصی به نظرتون می رسه ، بفرمایید لطفاً
ً

daniel_b
January 26th, 2012, 06:40 PM
دانیل جان ، پس الان تکلیف چیه؟؟؟
ماهایی که بیمه نداریم چیکار کنیم؟؟؟ البته هژیر جان لطف کردن و جواب دادن ولی بازم اگه راهکار خاصی به نظرتون می رسه ، بفرمایید لطفاً
ً
سلام
نامه ارسالی از یک موسسه دولتی اعتبار بیشتری برای اونها داره (مثل تامین اجتماعی ، شرکت نقت و ....) ولی برای حل مشکل من پیشنهاد میدهم اگر بتونید سه مورد قرارداد، نامه سابقه کار و فیش حقوقیتون رو با هم داشته باشید میتونه کمک کنه.
در اصل مدارکی داشته باشید که سابقه شما رو ثابت کنه.
بعنوان مثال شما اگر دانشنامه رو آزاد کرده باشید دانشگاه نامه ایی مربوط به چگونگی آزاد کردن آن بهتون ارائه میده، باز ابن نامه میتونه کمک کنه. (چون بخاطر یک سابقه قانونی مدرکتون در کشور آزاد شده)
باید توجه کرد که اونها هم فقط میتونند از روشهایی خاص اصل یودن سابقه شما رو کنترل کننده که الان راحترین اونها سابقه بیمه است.
ولی باز این مطالب دلیلی بر رد شدن شما و دیگر دوستان نیست. مدارکتون رو کامل تر دلایلتون رو منطقی تر کنید حتما موقف میشید.

shi_va
February 8th, 2012, 10:19 PM
دوستانی که مصاحبه رفتن میشه به من بگید که سابقه بیمه تون رو از چه طریق گرفتین و ترجمه کردین؟

siasia
February 10th, 2012, 07:29 AM
دوستانی که مصاحبه رفتن میشه به من بگید که سابقه بیمه تون رو از چه طریق گرفتین و ترجمه کردین؟

روش گرفتن سابقه بیمه تأمین اجتماعی برای مهاجرت کبک (http://qaranqus.wordpress.com/?p=543)
برای گرفتن سوابق بیمه تأمین اجتماعی ابتدا یک معرفینامه میگیرید برای شعبه بیمه‌ای که در حال حاضر حق بیمه‌تون واریز میشه به این مضمون:
“شعبه محترم… بدینوسیله خانم/آقا… با شماره بیمه… جهت دریافت سوابق بیمه به آن شعبه معرفی میشوند”
ویا

“شعبه محترم… خواهشمند است سوابق بیمه‌ای خانم/آقا… با شماره بیمه… را به این اداره/شرکت اعلام فرمایید”
بعد نامه رو میبرید شعبه بیمه دبیرخونه شماره میکنید مسؤول نامنویسی روش دستور میده(البته غر میزنه که سوابق رو باید از سایت (savabegh.sso.ir (http://savabegh.sso.ir/)) بگیرید و شما میگید که سابقه‌ای که از سایت میگیریم قابل ترجمه نیست) بعد نامه رو میدید به مسؤول باجه اعلام سوابق و منتظر میشید تا نامه‌تون آماده بشه. بعد آماده شدن میدید مسؤول نامنویسی مهر و امضا میکنه بعد رئیس یا معاون شعبه مهر و امضا میکنه بعد میدید دبیرخونه مهر میزنه شماره میزنه و نامه شما آماده هست.
نکته مهم: اگر سوابق بیمه شما برای چند تا شعبه مختلف بوده اول باید سوابقتونو یک جا جمع کنید و بعد درخواست سوابق بدید. جمع‌آوری سوابق بسته به تعداد شعبی که براتون بیمه رد شده از یک ماه تا سه-چهار ماه زمان میبره بنابراین قبل از رسیدن زمان مصاحبه سوابقتون رو یک جا جمع کنید.

pyman
February 10th, 2012, 02:35 PM
(http://qaranqus.wordpress.com/?p=543)
نکته مهم: اگر سوابق بیمه شما برای چند تا شعبه مختلف بوده اول باید سوابقتونو یک جا جمع کنید و بعد درخواست سوابق بدید. جمع‌آوری سوابق بسته به تعداد شعبی که براتون بیمه رد شده از یک ماه تا سه-چهار ماه زمان میبره بنابراین قبل از رسیدن زمان مصاحبه سوابقتون رو یک جا جمع کنید.
با سلام ...
من در 2 جا سابقه بیمه دارم . یعنی الان دومین جایی هست که داره برام بیمه رد می شه . برای جمع آوری بیمه باید چی کنم. ؟؟؟
باید برم به شعبه ای که داره برام بیمه رد می شه و اونجا درخواست بدم که سابقم رو بیارن اینجا یا اینکه باید از کارفرما باز هم نامه بگیرم برای بیمه؟؟

Ashe
February 12th, 2012, 10:44 AM
با سلام ...
من در 2 جا سابقه بیمه دارم . یعنی الان دومین جایی هست که داره برام بیمه رد می شه . برای جمع آوری بیمه باید چی کنم. ؟؟؟
باید برم به شعبه ای که داره برام بیمه رد می شه و اونجا درخواست بدم که سابقم رو بیارن اینجا یا اینکه باید از کارفرما باز هم نامه بگیرم برای بیمه؟؟

سلام
باید برید همین شعبه ای که داره براتون بیمه رد میشه و بگید که میخواید سابقتون رو جمع کنید اونها هم به شما یک فرم میدن که شماره شعبه هایی که قبلا براتون بیمه رد میشده به انضمام تعداد ماه رو باید داخلش پر کنید بقیه کارها رو خودشون انجام میدن.

شاد باشید

nanaz
February 13th, 2012, 10:08 AM
یعنی چی که مدرک و ریزنمرات رو برای مهاجرت نمی دن مدارک مال شماست اصلا حق نداره بپرسه واسه چی می خوای تازه آزادیها که شهریه هم دادن

دانشگاه آزاد سخت گیریش بیشتره واسه ما که اینطور بود .دوست عزیز میشه حق رو واسه ما هجی کنی و توضیح بدی برای من که این واژه خیلی غریبه:confused:. تازه دنبال بیمه همسرم هستم که اون رو هم 4 سال آخرش رو با نامه ای که از طرف شرکت و با حضور یک فرستاده از شرکت بود دادند حالا شرکت قبلی که دیگه منحل شده نمایندهاش رو از کجا بیارم خدا عالمه اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه.

Ashe
February 13th, 2012, 10:14 AM
دانشگاه آزاد سخت گیریش بیشتره واسه ما که اینطور بود .دوست عزیز میشه حق رو واسه ما هجی کنی و توضیح بدی برای من که این واژه خیلی غریبه:confused:. تازه دنبال بیمه همسرم هستم که اون رو هم 4 سال آخرش رو با نامه ای که از طرف شرکت و با حضور یک فرستاده از شرکت بود دادند حالا شرکت قبلی که دیگه منحل شده نمایندهاش رو از کجا بیارم خدا عالمه اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه.

نیازی نیست که نماینده شرکت قبلی رو پیدا کنید . فقط کافیه که به همین شعبه فعلی رفته و درخواست بدید تا بیمه های قبلی برای شعب دیگر رو براتون متمرکز کنن یعنی همه رو جمع کنن. بعدش از همینجا یک سابقه بیمه بگیرید.

شاد باشید

Bernadot
February 18th, 2012, 02:12 PM
سلام.
دوستان زمانی که سابقه بیمه رو از سایت دریافت میکنیم همیشه بیمه تا چند ماه عقب تر اعمال شده مثلا اگر کسی همین الان وارد سایت سوابق بیمه بشه و سابقه اش رو مشاهده کنه تا آذر ماه بیمه براش رد شده در صورتی که خوب ما الان قراردادی دستمون داریم که تا آخر سال در فلان شرکت مشغول کار خواهیم بود. حالا سئوالها :

1. آیا میشه سابقه بیمه به روز گرفت؟
2. در صورتی که نشه آفیسر سابقه کار رو از رو قرار داد لحاظ میکنه و یا از روی تنها سابقه بیمه
3. اگر لیست سابقه بیمه فرد بینش گپ وجود داشته باشه آیا آفیسر دقیقا ماه ها رو حساب میکنه؟
4. و حتما هم بیمه 5 سال اخیر مصاحبه میشه؟

مرسی

daniel_b
February 18th, 2012, 04:02 PM
سلام.
دوستان زمانی که سابقه بیمه رو از سایت دریافت میکنیم همیشه بیمه تا چند ماه عقب تر اعمال شده مثلا اگر کسی همین الان وارد سایت سوابق بیمه بشه و سابقه اش رو مشاهده کنه تا آذر ماه بیمه براش رد شده در صورتی که خوب ما الان قراردادی دستمون داریم که تا آخر سال در فلان شرکت مشغول کار خواهیم بود. حالا سئوالها :

1. آیا میشه سابقه بیمه به روز گرفت؟
2. در صورتی که نشه آفیسر سابقه کار رو از رو قرار داد لحاظ میکنه و یا از روی تنها سابقه بیمه
3. اگر لیست سابقه بیمه فرد بینش گپ وجود داشته باشه آیا آفیسر دقیقا ماه ها رو حساب میکنه؟
4. و حتما هم بیمه 5 سال اخیر مصاحبه میشه؟

مرسی

سلام
سایت بیمه به روز هست. ولی متاسفانه شرکتها میتونند تا 1 ما و نیم دیرتر بیمه رو رد کنند. تا اونجا که من اطلاع دارم بیشتر از این جریمه میشن. البته شاید قوانین عوض شده باشه.
تا لیست بیمه رد نشه بیمه در سیستم درج نمیشه و شما هم فقط میتونید سابقه را تا روزی که بیمه براتون رد شده ازشون بگیرید.

در زمینه حساب کردن بیمه بله آفیسر کاملا بیمه رو حساب میکنه . تغییر شغلها ، روزهای بیماری و ... رو چک میکنه و بعضا توضیح می خواد.

برای امتیاز سابقه کار بیمه باید 48 ماه سابقه داشته باشید پس 5 ماه رو باید ارائه بدید

bnn
February 21st, 2012, 03:57 PM
سلام..واقعا از محبت و راهنماییتون ممنونم..بله رشته بنده 16 امتیازی هستش..واقعا هم به وکلا نباید اعتماد کرد..منظورتون اینه که مثلا 3 ماه اینده ایمیل مصاحبه میگیرم و مثلا 1 یا 2 ماه بعدش میرم مصاحبه یا اینکه تا 3 ماه دیگه مصاحبه رو رفتم و برگشتم؟؟بنظرتون از الان برم دنبال جمع کردن سوابق بیمه یا همون 2 3ماه دیگه برم دنبالش؟؟
سلام دوست عزيز ، اين پروسه اينقدر هام دقيق قابل پيش بينی نيست (منظورم اينه که يکی دو ماه واسه اين پروسه خيلی دقيق ) البته واسه من که 16 ماه از فايلم میگذره اينطوری به نظر میرسه ، هرچند با توجه به 16 امتيازی بودن رشتتون اصلا نگران پروسه زمانيه پروندتون نباشيد چون تو اينکه تو کمترين زمان ممکن پروندتون رسيدگی خواهد شد هيچ شکی نيست فقط بهتون پيشنهاد میکنم که صبور باشيد و فرانسه بخونيد در رابطه با بيمه هم اگر سوابقتون توی شعب مختلف بهتر که الان درخواست جمع آوری سوابقتونو به آخرين شعبه بديد ( چون يه يک ماهی طول ميکشه ) و وقتی نامه مصاحبتون اومد پرينت سوابقتونو بگيريد (اينطوری سوابقتون خيلی به روز خواهد بود )

aminiani
February 21st, 2012, 04:27 PM
سلام دوست عزيز ، اين پروسه اينقدر هام دقيق قابل پيش بينی نيست (منظورم اينه که يکی دو ماه واسه اين پروسه خيلی دقيق ) البته واسه من که 16 ماه از فايلم میگذره اينطوری به نظر میرسه ، هرچند با توجه به 16 امتيازی بودن رشتتون اصلا نگران پروسه زمانيه پروندتون نباشيد چون تو اينکه تو کمترين زمان ممکن پروندتون رسيدگی خواهد شد هيچ شکی نيست فقط بهتون پيشنهاد میکنم که صبور باشيد و فرانسه بخونيد در رابطه با بيمه هم اگر سوابقتون توی شعب مختلف بهتر که الان درخواست جمع آوری سوابقتونو به آخرين شعبه بديد ( چون يه يک ماهی طول ميکشه ) و وقتی نامه مصاحبتون اومد پرينت سوابقتونو بگيريد (اينطوری سوابقتون خيلی به روز خواهد بود )
سلام دوست عزیز و مهربان..واقعا از لطف شما و دیگر عزیزان که راهنمایی میفرمایید ممنونم...الان برای گرفتن سوابق بیمه ام چیکار باید بکنم؟؟باید از همین شرکتی که الان داخلش مشغولم نامه بگیرم؟؟توی این شرکتی که کار میکنم خیلی زیرآبزنی زیاده و اگر درخواست بدم که نامه بهم بدن برای بیمه حتما میفهمن که قصد مهاجرت دارم و زیرآب من رو میزنن اساسی..حتی ممکنه که شغلم رو از دست بدم...نمیشه که برم به همین شعبه ای که الان داره برام بیمه واریز میشه و خودم مستقیم درخواست بدم؟؟لطفا هر راهی که ممکنه بهم بگید تا انجام بدم ولی به شرکت خودمون نگم که سوابق بیمه میخوام..ممنونم

bnn
February 21st, 2012, 10:45 PM
سلام دوست عزیز و مهربان..واقعا از لطف شما و دیگر عزیزان که راهنمایی میفرمایید ممنونم...الان برای گرفتن سوابق بیمه ام چیکار باید بکنم؟؟باید از همین شرکتی که الان داخلش مشغولم نامه بگیرم؟؟توی این شرکتی که کار میکنم خیلی زیرآبزنی زیاده و اگر درخواست بدم که نامه بهم بدن برای بیمه حتما میفهمن که قصد مهاجرت دارم و زیرآب من رو میزنن اساسی..حتی ممکنه که شغلم رو از دست بدم...نمیشه که برم به همین شعبه ای که الان داره برام بیمه واریز میشه و خودم مستقیم درخواست بدم؟؟لطفا هر راهی که ممکنه بهم بگید تا انجام بدم ولی به شرکت خودمون نگم که سوابق بیمه میخوام..ممنونم
چرا ميشه من همين کاروکردم رفتم شعبه ای که الان داره بيمم رد ميشه يه فرم بهم دادند که توش بايد کليه سوابقمو می نوشتم (که خدارو شکر الان که اینترنتی شده از طريق سايت میتونين کل سوابقتونو ببينيد در واقع همونارو وارد فرم کردم + اصل و کپی کارت ملی و کپی شناسنامه هم بايد همراهتون باشه ، بعد که اينارو تحويل داديد ميگن ي] ماه بعدش سوابق قبليتون به همين شعبه فرستاده میشه کلا خيلی راحت نگران نباشيد

asal2020
February 21st, 2012, 11:21 PM
سلام دوست گرامی.
نامه درخواست سوابق را بعضی از دارالترجمه ها می دهند شما می توانید انرا گرفته بعد ببرید شعبه بیمه مربوطه بعد از یک هفته سوابق شما آماده خواهد شد.
موفق باشید.

asal2020
February 21st, 2012, 11:24 PM

سلام دوست گرامی. نامه درخواست سوابق را بعضی از دارالترجمه ها می دهند شما می توانید انرا گرفته بعد ببرید شعبه بیمه مربوطه بعد از یک هفته سوابق شما آماده خواهد شد.

zohreh57
February 22nd, 2012, 02:00 AM
سلام
من چون میخواستم حداقل 4 امتیاز سابقه کاری رو بیارم از شرکت قبلی استفاء دادم با اینکه 8 سال سابقه کار داشتم ولی بدون بیمه . و حالا تو شرکتی که همسرم آنجا حسابدار هست تونستم کار بگیرم و از آذر برام بیمه رد میکنند. ولی سوابقم رو تو سایت نمیبینم چقدر طول میکشه که سوابق بیاد تو سایت. اصلا من میتونم ایشالله اگه بعد از 6 ماه از سابقه رفتم مصاحبه سابقه 6 ماه رو از بیمه بگیرم؟ یا چون کمه و از یکجا هست نمیدن؟

خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید.

amir101
February 22nd, 2012, 01:28 PM
سلام
یه سوال داشتم از همه ،
من بیمه خاص دارم ، جایی که کار میکنم با یه بیمارستان خاص طرف قرارداد هستش و دفترچه هم دارم.
میشه بگید این نوع بیمه برای سابقه کار قبول هستش یا باید حتما تامین اجتماعی باشه ؟
من برای مصاحبه در انتظار هستم و July 2011 فایل نامبر گرفتم.

Bernadot
February 22nd, 2012, 02:03 PM
سلام
من چون میخواستم حداقل 4 امتیاز سابقه کاری رو بیارم از شرکت قبلی استفاء دادم با اینکه 8 سال سابقه کار داشتم ولی بدون بیمه . و حالا تو شرکتی که همسرم آنجا حسابدار هست تونستم کار بگیرم و از آذر برام بیمه رد میکنند. ولی سوابقم رو تو سایت نمیبینم چقدر طول میکشه که سوابق بیاد تو سایت. اصلا من میتونم ایشالله اگه بعد از 6 ماه از سابقه رفتم مصاحبه سابقه 6 ماه رو از بیمه بگیرم؟ یا چون کمه و از یکجا هست نمیدن؟

خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام. سایت با تاخیر سابقه رو نشون میده. شما فقط مطمئن شو که از آذر اسمت تو لیست بیمه رفته. زمان مصاحبه با مراجعه به شعبه بیمه سابقه ات رو میگیری. خیالت راحت. اغلب سابقه برای 3 ماه قبل قابل رویت هست. الان که من این پست رو می نویسم سابقه بیمه تا آذر قابل رویت هستش.
موفق باشید

sarakmm
February 22nd, 2012, 02:21 PM
سلام
من بیشتر از 4سال سابقه کار دارم ولی 1 ساله که بیمه هستم.جای قبلی که کار می کردم دولتی بوده ولی بیمه ندارم چون قراردادی بودم. ممکنه با این که گواهی کار دولتی بوده بازم ازم سوابق بیمه را بخواهند؟ فیش حقوقی هم ندارم با چک پرداخت می کردند فقط کپی چک ها رو دارم که اونم ارزش قانونی نداره!!! تکلیف من چیه؟ چی کار کنم؟

amin22
March 3rd, 2012, 08:42 PM
سلام دوستان یک سوال مهمی دارم آیا سوابق بیمه چه برای خارج چه برای داخل(رتبه بندی) فقط شامل بیمه های دولتی مثل تامین اجتماعی و خدمات درمانی میشه یا شرکت خصوصی بیمه ای مثل آسیا دانا البرز و... هم شامل سابقه بیمه میشه؟؟:confused:

saman_shahin
March 3rd, 2012, 08:44 PM
سلام دوستان یک سوال مهمی دارم آیا سوابق بیمه چه برای خارج چه برای داخل(رتبه بندی) فقط شامل بیمه های دولتی مثل تامین اجتماعی و خدمات درمانی میشه یا شرکت خصوصی بیمه ای مثل آسیا دانا البرز و... هم شامل سابقه بیمه میشه؟؟:confused:

من فکر کنم بتونید با ارائه قرارداد اون شرکت خصوصی بیمه ای با سازمان تأمین اجتماعی مساله رو حل کنید ... مطمئنا باید زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی باشن

amin22
March 3rd, 2012, 09:03 PM
من فکر کنم بتونید با ارائه قرارداد اون شرکت خصوصی بیمه ای با سازمان تأمین اجتماعی مساله رو حل کنید ... مطمئنا باید زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی باشن

از اینکه پاسخم را سریع دادی ممنون راستش را بخواهی من تازه تو یک شرکت استخدام شدم و کارفرما امروز بهم گفت برو فلان شعبه (بیمه البرز) و خودت را به اسامی بیمه پرسنل شرکت اضافه کن و الحاقیه بگیر.. من هم که از قوانین بیمه آشنایی ندارم برای همین برام سوال پیش اومد با چنین شرایطی اصلا به این شکل بیمه شدن برای سوابق بیمه به درد بخور هست یا نه!!!؟؟ این که این شرکت با تامین اجتماعی یا خدمات درمانی قرار داد داره را نمی دونم؟

mehrzaz
March 8th, 2012, 02:29 PM
سلام، ورشو از يكي از دوستان فدرالي سابقه بيمه خودشون و همسرشون رو خواسته!!!:confused:

social insurance records for you and your spouse

بيمه همسر براي چي ؟ مگه اصلا اشتغال همسر فاكتوري براي ارزيابي يا نمره‌دهي است؟

jmowla
March 9th, 2012, 02:59 PM
از ورشو به من ایمیل زدن که سابقه بیمه منو میخوان! من بیمه دارم اما چون جاهای خیلی زیادی کار کرده بودم بنابراین یه گواهی از شرکتی که باهاش کار میکردم بردم و گفتم که 10 سال اینجا بودم. حالا مشکل قضیه بیمه است. این رو چطوری میشه حلش کرد و آیا اگه بگم من اصلا بیمه نبودم طی این مدت مسئله حل میشه یا نه؟
کسی راه حلی داره یا به همچین مسئله‌ای برخورد کرده؟

afshinh
March 9th, 2012, 08:48 PM
برای کار بیمه های خصوصی در حالت عادی وقتی بیمه می کنند که شما بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی باشید (نام این بیمه، بیمه تکمیلی است) و غیر از آن غیرقانونی است مگر در شرایط خاص
بنابراین برای راهنمایی باید شرایط را مشخص کنید
مثلا بعضی از بیمه ها مثل S.O.S از این شرایط دارند، در این صورت اگر شما بتوانید از آنها نامه بگیرید به نظر می رسد قابل قبول برای مهاجرت باشد

aida_h
March 10th, 2012, 10:39 AM
برای کار بیمه های خصوصی در حالت عادی وقتی بیمه می کنند که شما بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی باشید (نام این بیمه، بیمه تکمیلی است) و غیر از آن غیرقانونی است مگر در شرایط خاص
بنابراین برای راهنمایی باید شرایط را مشخص کنید
مثلا بعضی از بیمه ها مثل S.O.S از این شرایط دارند، در این صورت اگر شما بتوانید از آنها نامه بگیرید به نظر می رسد قابل قبول برای مهاجرت باشد
افشین جان، چه جور نامه ایی باید ازشون بگیریم؟؟؟
S.O.S چه جور بیمه اییه؟؟؟؟
مرسی

hashemigol
March 11th, 2012, 08:08 PM
روش گرفتن سابقه بیمه تأمین اجتماعی برای مهاجرت کبک (http://qaranqus.wordpress.com/?p=543)
برای گرفتن سوابق بیمه تأمین اجتماعی ابتدا یک معرفینامه میگیرید برای شعبه بیمه‌ای که در حال حاضر حق بیمه‌تون واریز میشه به این مضمون:
“شعبه محترم… بدینوسیله خانم/آقا… با شماره بیمه… جهت دریافت سوابق بیمه به آن شعبه معرفی میشوند”

ویا
“شعبه محترم… خواهشمند است سوابق بیمه‌ای خانم/آقا… با شماره بیمه… را به این اداره/شرکت اعلام فرمایید”

بعد نامه رو میبرید شعبه بیمه دبیرخونه شماره میکنید مسؤول نامنویسی روش دستور میده(البته غر میزنه که سوابق رو باید از سایت (savabegh.sso.ir (http://savabegh.sso.ir/)) بگیرید و شما میگید که سابقه‌ای که از سایت میگیریم قابل ترجمه نیست) بعد نامه رو میدید به مسؤول باجه اعلام سوابق و منتظر میشید تا نامه‌تون آماده بشه. بعد آماده شدن میدید مسؤول نامنویسی مهر و امضا میکنه بعد رئیس یا معاون شعبه مهر و امضا میکنه بعد میدید دبیرخونه مهر میزنه شماره میزنه و نامه شما آماده هست.
با سلام
من با ارایه نامه از شرکت به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفتند اخیرا دستور داده شده فقط ادارات دولتی میتوانند سوابق بیمه را استعلا م کنند وبه شرکت های خصوصی وخود فرد نمی دهند. آیا کسی اطلاع در این مورد دارد؟

moonlight
March 11th, 2012, 11:36 PM
با سلام
من با ارایه نامه از شرکت به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفتند اخیرا دستور داده شده فقط ادارات دولتی میتوانند سوابق بیمه را استعلا م کنند وبه شرکت های خصوصی وخود فرد نمی دهند. آیا کسی اطلاع در این مورد دارد؟

بله من هم 2 ماه پیش یکی از دوستانم که در شرکت خصوصی کار می کرد بهش سابقه بیمه اش رو ندادن!

Bernadot
March 12th, 2012, 10:44 AM
با سلام
سلام. یکم بحث کنید باهاشون و سمج بازی دربیارید میدهند. اگر هم گفتند برید تو سایت بگیرید بگید گرفتیم اما بدون تائید این خراب شده قابل قبول نیست. اگر هم زیاد کل کل کرد برید سراغ مسئول بالاترشون کسی که مسئول نام نویسی هستش. باید بدهند و هیچ دستوری وجود نداره. سعی کنید صبح اول وقت برید که سرشون خلوته.
جالبه اینم بگم نفر جلوییه منم سابقه میخواست و مسئول مربوطه گفت نمیدیم آقا برو از تو سایت بگیر و طرف بدون اطلاع از این قضیه رفت و نوبت من که رسید تا دید من دارم باهاش بحث میکنم و از قضیه خبر دارم وسط بحثها پرینت کرد و داد دستم و گفت برو مهر کن!
لطفا این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?35246-بیمه‌-اثر-آن-بر-روی-مصاحبه-و-تشکیل-پرونده-(کبک)&p=661336&viewfull=1#post661336) رو هم بخونید مفیده

zmm
March 16th, 2012, 12:37 AM
سلام دوست گرامی.
نامه درخواست سوابق را بعضی از دارالترجمه ها می دهند شما می توانید انرا گرفته بعد ببرید شعبه بیمه مربوطه بعد از یک هفته سوابق شما آماده خواهد شد.
موفق باشید.

سلام من از دارالترجمه که پرسیدم نداشتن اگه ممکنه برام پیام خصوصی بزارین که کدوم دارالترجمه این نامه را میدن
ممنون

freeyasmin
March 17th, 2012, 06:06 PM
سلام

یک سوال مهم که من دارم اینه که ،من حدوده یک سال و نیمه پیش از ایران برای تحصیل خارج شدم و اون موقع که ایران بودم ۲ سال سابقه کار داشتم که حدوده ۹ ما هشو تو شرکتی بودم که بیمه بود. آیا الان بعد حدوده ۲ سال که میخواهم برای کانادا اقدام کنم اون سابقی کاری و بیمه قابل قبوله یا نه؟

مرسی

moonlight
March 17th, 2012, 07:34 PM
سلام

یک سوال مهم که من دارم اینه که ،من حدوده یک سال و نیمه پیش از ایران برای تحصیل خارج شدم و اون موقع که ایران بودم ۲ سال سابقه کار داشتم که حدوده ۹ ما هشو تو شرکتی بودم که بیمه بود. آیا الان بعد حدوده ۲ سال که میخواهم برای کانادا اقدام کنم اون سابقی کاری و بیمه قابل قبوله یا نه؟

مرسی

اگر سابقه کار قبل از گرفتن مدرک تحصیلیتون هست که در همون زمینه کار کردید خیر-سابقه کار باید بعد مدرکتون باشه.

freeyasmin
March 17th, 2012, 08:36 PM
اگر سابقه کار قبل از گرفتن مدرک تحصیلیتون هست که در همون زمینه کار کردید خیر-سابقه کار باید بعد مدرکتون باشه.

سلام

خیر، من منظورم این بود که من وقتی که از ایران خارج شدم لیسانسامو داشتم و الان هم می خواهم با لیسانسم اقدام کنم، ولی بین اون سابقه ی کاری و الان که میخواهم اقدام کنم فاصله افتاده. آیا این موردی داره یا نه؟

ممنون

moonlight
March 17th, 2012, 10:45 PM
سلام

خیر، من منظورم این بود که من وقتی که از ایران خارج شدم لیسانسامو داشتم و الان هم می خواهم با لیسانسم اقدام کنم، ولی بین اون سابقه ی کاری و الان که میخواهم اقدام کنم فاصله افتاده. آیا این موردی داره یا نه؟

ممنون

اگر سابقه کاریتون در 5 سال اخیر هست قابل قبوله.

kolman
April 13th, 2012, 10:14 AM
سلام من از دوستانی که برای فدرال اقدام کردن می خواستم بپرسم آفیسر های فدرال سابقه کار بدون بیمه رو قبول میکنند ؟از دوستان کسی بوده بدون بیمه اقدام کرده باشه؟

moonlight
April 13th, 2012, 10:02 PM
سلام من از دوستانی که برای فدرال اقدام کردن می خواستم بپرسم آفیسر های فدرال سابقه کار بدون بیمه رو قبول میکنند ؟از دوستان کسی بوده بدون بیمه اقدام کرده باشه؟

الان کبک هم سابقه کار بدون بیمه رو قبول نمی کنه چه برسه به فدرال.

shirin_dastpak
April 14th, 2012, 12:45 AM

من خواهرم سابقه کارش از 4 سال 2 سال بیمه بود که الان هم ویزاش اومده، اما اینکه اصلا بیمه نداشته باشی رو نمیدونم

mo_eini
April 21st, 2012, 02:54 PM

مورد به مورد فرق می کنه و بعضیها بدون بیمه هم ویزا گرفتند.

amin22
April 26th, 2012, 10:39 PM
سلام آیا سمت شغلی(عنوان شغلی) که در سابقه بیمه درج می شود در سابقه کاری تاثیری داره؟چون الان اکثر شرکت ها برای فرار از مالیات و دارایی همه پرسنل از سرپرست کارگاه تا کارگر معمولی را به عنوان شغلی کارگر ساده رد می کنند؟

daniel_b
April 26th, 2012, 11:12 PM
سلام آیا سمت شغلی(عنوان شغلی) که در سابقه بیمه درج می شود در سابقه کاری تاثیری داره؟چون الان اکثر شرکت ها برای فرار از مالیات و دارایی همه پرسنل از سرپرست کارگاه تا کارگر معمولی را به عنوان شغلی کارگر ساده رد می کنند؟
سلام

در سابقه بیمه من که عنوان شغلی نیومد و تا الان هم ندیده بودم که عنوان شغلی رو درج کنند.
مورد شما جالبه

amin22
April 27th, 2012, 01:45 PM
سلام

در سابقه بیمه من که عنوان شغلی نیومد و تا الان هم ندیده بودم که عنوان شغلی رو درج کنند.
مورد شما جالبه
اگر نوع بیمه ای که شده باشید اجباری باشه باید حتما درج شده باشه!! البته تا چند سال پیش خیلی از شرکت ها و کارگاه ها عنوان شغلی را رد نمی کردند و مشکلی نبود ولی الان قانون جدید تامین اجتماعی اومده همه جا باید عنوان شغلی در سابقه بیمه درج کنند ( بخصوص برای شرکت ها و کارگاه هایی که پرسنل زیادی دارند)

victor1967
April 27th, 2012, 10:40 PM
اگر نوع بیمه ای که شده باشید اجباری باشه باید حتما درج شده باشه!! البته تا چند سال پیش خیلی از شرکت ها و کارگاه ها عنوان شغلی را رد نمی کردند و مشکلی نبود ولی الان قانون جدید تامین اجتماعی اومده همه جا باید عنوان شغلی در سابقه بیمه درج کنند ( بخصوص برای شرکت ها و کارگاه هایی که پرسنل زیادی دارند)

من چند روز پیش از تامین اجتماعی سابقه بیمه گرفتم و هبچ اشاره ای به عنوان شغلی نشده و فقط نوع کارگاه را نوشته اند که "نجاری" بوده .

Bernadot
April 30th, 2012, 10:56 AM
در سابقه بیمه ای که از تامین اجتماعی میگیرید به هیچ عنوان نام شغل وارد نمیشه و تنها نام کارگاه از تاریخ تا تاریخ ، نوع سابقه ، وضعیت (قطعی/غیرقطعی) ، نرخ حق بیمه ، کد شعبه ، کدکارگاه، و سوابق ماهها هستش که درج میشه. این فرمت عادی سابقه بیمه تامین اجتماعی هستش.
موضوع نامه هم سوابق حق پرداخت بیمه ------ نام شخص ------ بیمه شده شماره ***** هستش

arash_f2001
May 5th, 2012, 07:03 PM
من در شرکت دولتی (شرکت نفت) کار می کنم که تحت بیمه' تأمین اجتماعی نیست و بیمه' خودش رو داره. چند بار به اداره مربوطه مراجعه کردم اما گواهی صادر نمی کنند. چطور می تونم ثابت کنم بیمه بودم؟ کپی از دفترچه بیمه کمکی می کنه؟

Kazy
May 5th, 2012, 10:23 PM
من در شرکت دولتی (شرکت نفت) کار می کنم که تحت بیمه' تأمین اجتماعی نیست و بیمه' خودش رو داره. چند بار به اداره مربوطه مراجعه کردم اما گواهی صادر نمی کنند. چطور می تونم ثابت کنم بیمه بودم؟ کپی از دفترچه بیمه کمکی می کنه؟

قراردادتون رو ترجمه کنید چون قراردادهای شرکت نفت یا رسمیه یا 30 ساله و می تونید اونرو ارائه بدید

Shanks
May 8th, 2012, 12:29 PM
سلام به دوستان گرامی. بنده 17 ساله که با تکیه به سواد انگلیسی ام بدون هیچ مدرک دانشگاهی و با دیپلم به عنوان مترجم مدارک رسمی و غیر رسمی (در سطح بالایی) در دارالترجمه های مختلف کار کرده ام اما هیچ بیمه شغلی در این زمینه ندارم!!!

دو سال در این بین مربی رایانه کار تو آموزشگاه آزاد بودم و فکر کنم بیش از یکسال سابقه کار واسم رد کرده باشند. سال 88 لیسانس مدیریت گرفتم اما هیچ سابقه کار و بیمه ای ندارم.

حالا موندم با کدوم مدرکم اقدام کنم با توجه به اینکه فقط اون یکسال بیمه رو دارم. آیا میشه با دیپلمم به عنوان مترجم برای فدرال اقدام کنم چون یکسال بیمه دارم؟

یا برم دنبال یه کاری با بیمه و سابقه چند ماهشو ارائه بدم؟

amir101
May 10th, 2012, 10:39 AM

سلام منم مثل شما بیمه خاص دارم و تامین اجتماعی نیستم
فیش حقوقی و قراداد میتونه کافی باشه. در ضمن حتما دفترچه بیمه هم به آفیسر ارائه بدید.

masoud0361
May 10th, 2012, 02:18 PM
سلام به همه خسته نباشید

من اگه سابقه کارمو به انگلیسی ترجمه کنم با شرح جزییات کاری و ممهور به مهر اون شرکت کنم خوب؟ چقدر اعتبار داره؟ همین رو میتونم به عنوان سابقه کار ارایه بدم یا اینکه باید ببرم دادگستری هم تایید کنه؟
من میخوام این رو به عنوان مدرکی دال بر اینکه من ۳۲ ماه سابقه کار دارم به کبک ارایه بدم.البته ماله دو شرکته که مجموعا میشه ۳۲ ماه و اینکه بیمه هم دارم لطفا راهنماییم کنید یا اگه لینکی هست بفرمایید.

Kazy
May 11th, 2012, 01:29 PM
سلام به همه خسته نباشید

من اگه سابقه کارمو به انگلیسی ترجمه کنم با شرح جزییات کاری و ممهور به مهر اون شرکت کنم خوب؟ چقدر اعتبار داره؟ همین رو میتونم به عنوان سابقه کار ارایه بدم یا اینکه باید ببرم دادگستری هم تایید کنه؟
من میخوام این رو به عنوان مدرکی دال بر اینکه من ۳۲ ماه سابقه کار دارم به کبک ارایه بدم.البته ماله دو شرکته که مجموعا میشه ۳۲ ماه و اینکه بیمه هم دارم لطفا راهنماییم کنید یا اگه لینکی هست بفرمایید.

سابقه کار انگلیسی روی سربرگ و با مهر شرکت قابل قبوله گواهی بیمه رو باید از سازمان بیمه بگیرید

masoud0361
May 11th, 2012, 03:49 PM
سابقه کار انگلیسی روی سربرگ و با مهر شرکت قابل قبوله گواهی بیمه رو باید از سازمان بیمه بگیرید

مرسی از باسختون

حالا اگر من برم سازمان بیمه و از بیمه گواهی سابقه کار بخوام به من میدن؟ یا باید از جایی نامه ببرم تا این گواهی سابقه بیمه رو از سازمان بیمه بگیرم؟
بعد اینکه باید این گواهی رو بدم داروالترجمه ترجمه کنه و به تایید دادگستری برسونه آره؟

Kazy
May 11th, 2012, 07:06 PM
مرسی از باسختون

حالا اگر من برم سازمان بیمه و از بیمه گواهی سابقه کار بخوام به من میدن؟ یا باید از جایی نامه ببرم تا این گواهی سابقه بیمه رو از سازمان بیمه بگیرم؟
بعد اینکه باید این گواهی رو بدم داروالترجمه ترجمه کنه و به تایید دادگستری برسونه آره؟

بیمه گواهی سابقه کار نمیده گواهی رد شدن بیمه میده (البته خیلی نزدیک به هم هستن) و برای گرفتنش حتما باید نامه استعلام از یه شرکت رو داشته باشین
بعضی از دوستان از دارالترجمه نامه گرفتن

Ardvisoor
May 12th, 2012, 08:39 AM
بیمه گواهی سابقه کار نمیده گواهی رد شدن بیمه میده (البته خیلی نزدیک به هم هستن) و برای گرفتنش حتما باید نامه استعلام از یه شرکت رو داشته باشین
بعضی از دوستان از دارالترجمه نامه گرفتن

من بدون نامه استعلام راحت سابقه بیمه گرفتم. فقط شماره بیمه ام رو ازم خواستم و بعد بهم سابقه رو داد.

masoud0361
May 14th, 2012, 06:40 PM
یه سوال

ممنون می شم اگه بگین ایا مدارک ورزشی یا مربیگری هم موثر هست یا نه؟
مثلا یه مدرک مربیگری والیبال ؛درجه ۳ (سه در جه داریم ۱ میشه بهترین) که داخلی هم هست چقدر تاثیر میزاره رو \رونده کسی میدونه؟ چون تو لیستاش بود

amor
May 19th, 2012, 06:22 PM
سلام.
دوستان من بیمه نیستمو وقت زیادی هم نیس تا مصاحبه ام. صفر امتیازی ام. حالا اگه 4 ماه بیمه روز مصاحبه ببرم فایده ای داره؟ کلآ نا امید شدم امروز اخه... یعنی ردم می کنن؟؟ لطفآ کمک کنید و نظر بدید.. مرسی

rain2767
May 19th, 2012, 08:08 PM
سلام.
دوستان من بیمه نیستمو وقت زیادی هم نیس تا مصاحبه ام. صفر امتیازی ام. حالا اگه 4 ماه بیمه روز مصاحبه ببرم فایده ای داره؟ کلآ نا امید شدم امروز اخه... یعنی ردم می کنن؟؟ لطفآ کمک کنید و نظر بدید.. مرسی

سلام
توکل به خدا کنید
دو نفر از دوستای من چند ماه قبل رفتن مصاحبه بدون بیمه و قبول هم شدن
بیمه زیر 6 ماه عملا امتیازی در بر نداره!
اما بستگی به مسایل مختلفی داره برای مثال آفیسر و سطح زبانتون و دلایلی که بتونه آفیسر رو قانع کنه!
ان شائ الله که قبول بشید
موفق باشید

great_matthew
May 20th, 2012, 09:44 AM
دوستان میشه من رو در مورد بیمه راهنمایی کنید؟ من نمی دونم به چه روشی سابقه ی بیمه ی فعلیم رو از اداره بیمه بگیرم . چون اونها فقط سابقه ی جاهاس قبلی رو اونم به درخواست شرکت فعلی میدن و این سابقه برای من سودی نداره

jolia
May 20th, 2012, 09:55 AM
دوستان میشه من رو در مورد بیمه راهنمایی کنید؟ من نمی دونم به چه روشی سابقه ی بیمه ی فعلیم رو از اداره بیمه بگیرم . چون اونها فقط سابقه ی جاهاس قبلی رو اونم به درخواست شرکت فعلی میدن و این سابقه برای من سودی نداره

دوست عزیز نگران نباشید از جاهایی که قبلا کار میکردید نامه ببرید و فیش حقوقتون رو هم حتما با خودتون ببرید . در مورد سابقه بیمه هم میتونید از یه دارالترجمه نامه ببرید و به اداره بیمه بدین اونوقت سابقه کار فعلیتون رو هم بهتون میدن . در ضمن روز مصاحبه کاملا مسلط به فراننسه براش توضیح بدین چرا این جوری شده. مطمئنا قبول میشید

maryamali
May 20th, 2012, 12:41 PM

خوب شما باید از شرکت فعليتون بخواهید که درخواست جمع آوری بيمه تون را بده. باید دم نفر کارگزينی که کارهای بيمه تون را انجام میده ببینید. یک فرم داره که باید اون فرم را کاملا" پر کنید. اسم شرکتهای قبلی که براتون بیمه رد شده به همراه آدرسشون و شعبه ای که براتون بيمه رد میشده و اینکه از چه تاريخی تا چه تاريخی بوده. بعد فرم را باید نفر شرکتتون ببره شعبه ای که الان براتون بيمه رد میشه تحويل بدهند و یک مدتی طول میکشه تا این بیمه ها جمع بشوند توی آخرين شعبه. بعد می تونيد پرينت را بگيريد. اگر نفر بيمه شرکتتون بخواد ، می تونه سريع اینکار را انجام بده با مراجعه به هر کدوم از شعب قبلی و دستی گرفتن بيمه تون. ولی اگر بخوان بگذارن روال عادی را طی کنه کمی طولانی میشه

anthelion
May 20th, 2012, 01:36 PM
خوب شما باید از شرکت فعليتون بخواهید که درخواست جمع آوری بيمه تون را بده. باید دم نفر کارگزينی که کارهای بيمه تون را انجام میده ببینید. یک فرم داره که باید اون فرم را کاملا" پر کنید. اسم شرکتهای قبلی که براتون بیمه رد شده به همراه آدرسشون و شعبه ای که براتون بيمه رد میشده و اینکه از چه تاريخی تا چه تاريخی بوده. بعد فرم را باید نفر شرکتتون ببره شعبه ای که الان براتون بيمه رد میشه تحويل بدهند و یک مدتی طول میکشه تا این بیمه ها جمع بشوند توی آخرين شعبه. بعد می تونيد پرينت را بگيريد. اگر نفر بيمه شرکتتون بخواد ، می تونه سريع اینکار را انجام بده با مراجعه به هر کدوم از شعب قبلی و دستی گرفتن بيمه تون. ولی اگر بخوان بگذارن روال عادی را طی کنه کمی طولانی میشه

لطفا این بحث رو در تاپیک بیمه ادامه بدید چون این مطلب با عنوان این تاپیک نامربوط است.
برای جمع آوری سابقه بیمه هم لازم نیست دم کسی رو ببینید یا از شرکتتون درخواست بگیرید. خودتون به شعبه بیمه مراجعه کنید و درخواست جمع آوری سابقه بدید.

nursenazari
May 20th, 2012, 06:50 PM
سلام امروز انقدر سر گرفتن سابقه بیمه التماس کردم و گریه کردم هیچ جایی نبود که این درد دلم رو بگم اومدم اینجا....
بیمه اصولا میدونید که برای دادن سابقه نامه ای از محل کار میخواد محل کارم می گفت من این سابقه رو واسه خودم نمی خوام چرا باید نامه بدم خلاصه با کلی التماس و حدود 4 بار اومدن و رفتن گرفتم تا حالا انقدر التماس نکرده بودم دلم می خواد مدارکم تکمیل باشه اواخر این ماه مصاحبمه. به خدا با همین فرانسه دست و پا شکستم میگم بهشون توروخدا اگخ شما سابقه بیمه میخواین یک نامه درخواست واسه ما فکس کنید آخه اینجا که مثل اونجا نیست حق قانونی من که این همه از حقوقم کم کردنو وقتی میدن که دیگه از کار افتادم تورو خدا شمام بگید گناه دارن بچه ها مگه کارگزینی محل کارشون دلش بسوزه

solitude
May 20th, 2012, 08:27 PM
سلام امروز انقدر سر گرفتن سابقه بیمه التماس کردم و گریه کردم هیچ جایی نبود که این درد دلم رو بگم اومدم اینجا....
بیمه اصولا میدونید که برای دادن سابقه نامه ای از محل کار میخواد محل کارم می گفت من این سابقه رو واسه خودم نمی خوام چرا باید نامه بدم خلاصه با کلی التماس و حدود 4 بار اومدن و رفتن گرفتم تا حالا انقدر التماس نکرده بودم دلم می خواد مدارکم تکمیل باشه اواخر این ماه مصاحبمه. به خدا با همین فرانسه دست و پا شکستم میگم بهشون توروخدا اگخ شما سابقه بیمه میخواین یک نامه درخواست واسه ما فکس کنید آخه اینجا که مثل اونجا نیست حق قانونی من که این همه از حقوقم کم کردنو وقتی میدن که دیگه از کار افتادم تورو خدا شمام بگید گناه دارن بچه ها مگه کارگزینی محل کارشون دلش بسوزه

حتماً نباید از شرکت خودت نامه ببری. یه نامه از هر شرکتی که میتونی بگیر ببر بیمه. اگه هم شرکتی نمیشناسی که نامه بده خودت نامه بنویس بگو درخواست سابقه خودم رو دارم.

Kazy
May 20th, 2012, 08:59 PM

از دارالترجمه نامه بگیرید برای بیمه تا چند وقت پیش که چاره ساز بود امتجان کنید

zhobeys
May 20th, 2012, 10:26 PM

دوست عزیز من هم دقیقا همین مشکل شما رو داشتم و همینقدرم حرص خوردم و دویدم . خودم نامه دادم از شرکت خودم نامه بردم همه کار کردم ولی متاسفانه اون شعبه که من بودم به هیچ صراطی مستقیم نبود و سر میدووندنم . راهی که میگم رو امتحان کنید جواب میده به احتمال ۹۰٪ - از یه شرکت دیگه غیر اینی که الان داره رد میشه براتون یه نامه بگیرید خطاب به اداره کل تامین اجتماعی اون محدوده از تهران . مثلا شعب ۲۲ ، ۹ و ۲۹ میشن شرق تهران برا پیدا کردن حوزه مربوط به خودتون و آدرسش برید سایت تامین اجتماعی - پس میشه خطاب به اداره کل شرق/غرب/شمال/شمیران.... تهران بزرگ

متن نامه اینجوریه :

با توجه به اینکه این شرکت در نظر دارد آقای/خانم... با شماره اعلامی بیمه ....... استخدام نماید ، لطفا در خصوص اعلام سوابق کل بیمه نامبرده به این شرکت دستور مقتضی را صادر فرمایید.

نامه رو میبرید اون اداره کل میرید قسمت نامنویسی و با رییس کل قسمت نامنویسی درخواست ملاقات میدید. اونجا اصولا سرشون خیلی خلوته معمولا و با حوصله ترن . براش توضیح میدید و میگید که من قاعدتا حقمه از سوابق بیمم منتفع بشم و نتونستم حقمو بگیرم چون من این نامه رو بردم شعبه و جواب سربالا و نامناسب به من دادن و کار من رو راه ننداختن (ترجیحا اسمی از سفارت و کانادا و مهاجرت نیارید) و من اگه نتونم سابقه بیمه رو به شرکت جدید ارایه کنم اونا منو استخدام نمیکنن و یا کلی از مزایای قانونیم و بهم نمیدن. اگر گفت سایت هست بگید شرکت باستناد اینکه سایت گفته بدون تایید تامین اجتماعی فاقد اعتبار است قبول نمیکنه. نهایتا بگید من از سر ناچاری مزاحم شما شدم که کمکم کنید. بعد که قبول کرد احتمال زیاد میرید نامه دبیرخونه ثبت میشه بعد اگه یکم سر و کله بزنید (بگید اول ماهه کارم داره شروع میشه) بهتون دستی نامه خودشون و کپی نامه شرکت رو میدن خطاب به شعبه مربوطه خودتون با مضمون صدور سوابق بیمه . میرید شعبه اول میرید پیش مسول فنی نامنویسی اون اگه پاراف کرد که دبیرخونه شعبه ثبت کنه که هیچ وگرنه میگه برید پیش معاون شعبه که دستور ثبت بده و بعد از ثبت میرید و نامه رو براتون صادر میکنن.

اگه بتونید تو خود اداره کل آمار کسی و که کارتون تو شعبه رو میتونه راه بندازه از کارمندای اونجا بگیرید تقریبا ۱۰ دقیقه بیشتر تو شعبه کارتون طول نمیکشه. مثلا یه کارمند قسمت نامنویسی اداره کل یه آشنا توی همون قسمت شعبه داره و میتونه تلفنی سفارشتون کنه.

این مسیر و من بدون پارتی و سفارش ررفتم و امیدوارم شمام نتیجه بگیرید مثل من.

fatima63
May 20th, 2012, 10:43 PM
متن نامه اینجوریه :

با توجه به اینکه این شرکت در نظر دارد آقای/خانم... با شماره اعلامی بیمه ....... استخدام نماید ، لطفا در خصوص اعلام سوابق کل بیمه نامبرده به این شرکت دستور مقتضی را صادر فرمایید.

باتشکر از راهنمائیهای خوبتون. یک سوال: من بیمه رو از سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتم و بردم تامین اجتماعی همون رو مهر و امضا کرد. آیا همین رو ترجمه کنم کافیه؟

zhobeys
May 20th, 2012, 10:52 PM
متن نامه اینجوریه :

باتشکر از راهنمائیهای خوبتون. یک سوال: من بیمه رو از سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتم و بردم تامین اجتماعی همون رو مهر و امضا کرد. آیا همین رو ترجمه کنم کافیه؟

بله کافیه . در واقع قابلیت ترجمه رسمی شدن رو چون داره کفایت میکنه (بخاطر مهرش)

nursenazari
May 20th, 2012, 11:10 PM
حتماً نباید از شرکت خودت نامه ببری. یه نامه از هر شرکتی که میتونی بگیر ببر بیمه. اگه هم شرکتی نمیشناسی که نامه بده خودت نامه بنویس بگو درخواست سابقه خودم رو دارم.
ممنون از راهنماییهاتون دوستان من نامه بیمه ام رو امروز گرفتم ولی کارم شرکتی نیست و از هر جایی نمی تونستم نامه ببرم بعدم جایی نداشتم که این نامه که فرمودید واسه شروع اشتغال بگم بنویسن برام خودمم درخواست نوشتم زیرش نوشت به استناد فلان ماده قانونی نمیدهیم ولی دارالترجمه رو نمیدونستم و فکر نمیکنم قبول می کردند یه سری به شعبه بزنید فقط میگت از محل اشتغال یا جایی که می خواین شاغل شین.
به هر حال همین که کسی هست که بشنوه و راهنمایی کنه ممنون

persiart
May 20th, 2012, 11:52 PM
اگه دوستان نامه بیمه را نتونیم بگیریم ولی سابقه بیمه از سایت را بتوانیم ترجمه رسمی کنیم مشکلی اونوقت نیست ؟(و یا حتی ترجمه خالی به فرانسه)

mem_55
May 20th, 2012, 11:55 PM
دوستان نظرات درست را دادن ولی من هم تجربه خودم را بگم شاید به درد یکی خورد...من پرینت را از سایت گرفته بودم وقتی بردم شعبه بیمه گفتن این پرینت ارزشی نداره و مهر و امضا نمیکنیم..خلاصه سرتون رو درد نیارم رفتم پیش رییس بهش گفتم من برای سفارت میخوام و هیچ نامه ای هم از شرکتم ندارم چون قطع همکاری کردم...خلاصه یکم نصیحتم کرد که مهاجرت نکن و بعدشم درخواست دست نویس خودم رو پاراف کرد و ما هم بردیم ضمیمه پرینت کردیم و ظرف یک ربع گواهی را از قسمت مربوطه گرفتیم

EhSAN,
May 21st, 2012, 12:16 AM
اگه دوستان نامه بیمه را نتونیم بگیریم ولی سابقه بیمه از سایت را بتوانیم ترجمه رسمی کنیم مشکلی اونوقت نیست ؟(و یا حتی ترجمه خالی به فرانسه)
بهانه ندید همینطوری هم دارن مشروط مسکنن با دست پر برید و قانعش کنید

mahi28
May 21st, 2012, 12:44 AM
تعجب میکنم چرا شما اینقدر مشکل دارید برای گرفتن بیمه من دو بار گرفتم .خیلی راحت یک نامه از یک شرکت اصلا فرق نمیکنه کجا باشه از دارالترجمه هم میتونید بگیرید و ببرید تامین احتماعی بگید برای استخدام اونجا لازم دارم نه برای سفارت و مهاجرت مطمئن باشید بگید کارفرمام حتما سابقه بیمه را میخواد جواب میگیرید.و حتما با بیمه برید وقتی به این راحتی میتونید با دست پر برید و سابقه هم دارید چرا که نه.

mzdgotocanada
May 21st, 2012, 03:51 AM

سلام

برای گرفتن سوابق بیمه اصلا" نیازی به معرفی نامه نیست !!!
شما وقتی میرین بیمه بگین : من سوابق خام بیمه ایم رو می خوام ( که در 2 برگه بهتون باید بدن و در برگ دوم تعداد ماه ها و جمع روزها پایین سمت چپ ذکر میشه )...
اگر گفتن که باید معرفی نامه بیاری ، بگین : من سوابق خام بیمه ام رو بدون عنوان می خوام ...
من تعجب می کنم ، آخه من تووی این 4 ماه گذشته 6 بار گواهی سوابق خام بیمه ایم رو گرفتم و حتی درخواست کتبی هم ندادم !
کارمند بیمه میتونه 2 نمونه سوابق بیمه به متقاضی بده :
1 - گواهی سوابق بیمه با عنوان ( که نیاز به معرفی نامه داره )
2 - گواهی سوابق خام بیمه بدون عنوان ( که 3 نفر امضاء می کنن : کاربر ، مسئول امور نامنویسی ، رییس شعبه و در سمت چپ بعد از امضای رییس، مهر شعبه زده میشه وسلام. )

zhobeys
May 21st, 2012, 09:58 AM
سلام

برای گرفتن سوابق بیمه اصلا" نیازی به معرفی نامه نیست !!!
شما وقتی میرین بیمه بگین : من سوابق خام بیمه ایم رو می خوام ( که در 2 برگه بهتون باید بدن و در برگ دوم تعداد ماه ها و جمع روزها پایین سمت چپ ذکر میشه )...
اگر گفتن که باید معرفی نامه بیاری ، بگین : من سوابق خام بیمه ام رو بدون عنوان می خوام ...
من تعجب می کنم ، آخه من تووی این 4 ماه گذشته 6 بار گواهی سوابق خام بیمه ایم رو گرفتم و حتی درخواست کتبی هم ندادم !
کارمند بیمه میتونه 2 نمونه سوابق بیمه به متقاضی بده :
1 - گواهی سوابق بیمه با عنوان ( که نیاز به معرفی نامه داره )
2 - گواهی سوابق خام بیمه بدون عنوان ( که 3 نفر امضاء می کنن : کاربر ، مسئول امور نامنویسی ، رییس شعبه و در سمت چپ بعد از امضای رییس، مهر شعبه زده میشه وسلام. )

ببخشید که بحث مال اینجا نیست ولی کلاً جهت اطلاعتون بگم که شعبه به شعبه 180 درجه کارمنداشون و مسئولاشون با هم فرق میکنن ، یجا مثل مال شما به راحتی صادر میکنن و یه جای دیگه (شعبه خود من) رییس شعبه کارمندشو (رییس نامنویسی) بخاطر صدور همین سوابق خام توبیخ کرد. کلاً باید آماده هر نوع برخوردی ازشون بود.

anthelion
May 21st, 2012, 10:26 AM

چون زمان مصاحبه تون نزدیک است دنبال جمع آوری سابقه نرید چون حداقل 3-4 ماه طول می کشه. یکی از دوستان می گفتند درخواست "سوابق خام بیمه" بدید (من تجربه ای در این زمینه ندارم و فقط نقل قول می کنم). از دارالترجمه یا شرکتی غیر از شرکت خودتون یه نامه "درخواست سوابق خام بیمه" بگیرید و ببرید شعبه ای که الان براتون بیمه رد میشه. اگه گفتند باید سوابقتون جمع بشه یا باید به شعب دیگه درخواست بدیم یا چیزی شبیه به این ازشون بخواین که نامه به شعب دیگه رو بدند به خودتون و خودتون دستی برید دنبال سوابق. یعنی خودتون به تمام شعبی که در اون ها سابقه دارید مراجعه کنید (با نامه ای که شعبه فعلی تون می ده) و سوابقتون رو جمع کنید. امیدوارم کارتون در همون شعبه فعلی تون انجام بشه و کار به این جاها نکشه
به عنوان آخرین راه حل اگه دیدید این مراحل خیلی طول می کشه و ممکن است به مصاحبه نرسه برید سایت بیمه و از سوابقتون پرینت بگیرید و این پرینت رو ببرید شعبه بیمه فعلی تون و ازشون بخواین براتون مهر و امضا کنند و این رو ببرید برای ترجمه
موفق باشید

bernasha
May 21st, 2012, 12:03 PM
سلام به همه.
من میخوام سابقه کار از محل کارم بگیرم. البته تا الان فقط 4 ماه هست که اینجا کار میکنم. میخواستم بپرسم که اگر من نخوام به شرکت بگم که سابقه کار رو برای سفارت کانادا میخوام به چه بهانه ای ازشون گواهی اشتغال به کار بگیرم؟
چون تازه به اینجا اومدم نمیتونم بگم که بزودی شرکت را ترک میکنم اینجوری احتمال داره کارم رو از دست بدم. لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنون از همگی

daniel_b
May 21st, 2012, 07:45 PM

سلام
اصلا لزومی به گرفتن نامه از شرکت نیست. جمع آوری سابقه بیمه در شعبه کنونی کلا یک امر شخصی است.
خودتون باید برید و درخواست ور توی همون شعبه بیمه پرکنید و انگشت بزنید . در حدود 1 ماه بیشتر طول نمیکشه که سابفه بیمه از بقیه شعبه ها جمه آوری بشه.
کاری کاملا راحت و بدون دردسر هست.
برای من 1 ماه بیشتر طول نکشید.

darya30
May 21st, 2012, 08:37 PM
با سلام به همه دوستان
من از طریق skill worker 38 تایی اقدام کردم. بیمه تامین اجتماعی نیستم، اما سابقه کارم با بیمه البرز هستش.(دفترچه تامین اجتماعی نیروهای مسلح از طریق پدرم را دارم). ایا بیمه البرز را قبول می کنند جهت سابقه کار؟

fatima63
May 21st, 2012, 08:39 PM
[QUOTE=amir101;724288]سلام منم مثل شما بیمه خاص دارم و تامین اجتماعی نیستم
فیش حقوقی و قراداد میتونه کافی باشه. در ضمن حتما دفترچه بیمه هم به آفیسر ارائه بدید.[/QUO

من هم یک شرکت دولتی کار میکنم بیمه خاص شرکت رو دارم و قراردادم هر سال 1 ساله بسته میشه. یعنی همین قراردادیک ساله رو ببرم؟ و درمورد دفترچه بیمه: آیا دفترچه بیمه رو باید ترجمه کنیم؟

fatima63
May 21st, 2012, 08:47 PM
دوستان من سوابق رو از سایت بیمه پرینت گرفتم و دم تامین اجتماعی مهر و امضا شد. حالا همین برگه مهر و امضا شده قابل ترجمه هست یا باید حتما نامه ببریم تامین اجتماعی؟

darya30
May 21st, 2012, 11:39 PM
fatima 63
سلام، شما چگونه بیمه خاصی هستین و سوابق را اط سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتین و آنجا مهر و امضاشده؟

omid59
May 22nd, 2012, 07:05 PM
سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان دسته گُلم:)
خوبید؟:)
سوالم از خدمتتون اینه که : من 6 مرداد 1391 مصاحبه دارم و بیمه نیستم ...
با آقای کارفرما در مورد نداشتن بیمه صحبت کردم و از اونجایی که ایشون در طی چند سال فعالیت کاریشون، ضربه های ( به قول خودشون: وحشتناک و خانمان سوز ) ی از اداره ی کار ،خوردن -- سر همین جریان کارمنداشون-- اصلاً و ابداً راضی نمی شن که این یکی دو ماهه باقی مونده تا مصاحبه رو ، بنده رو بیمه کنن!!! ولی تنها چیزی که گفت این بود:
اُمید جان از اونجایی که خیییییییییییلیییییی پسر گُلی هستی و منم بارها و بارها ازم شکایت شده تو اداره کار--- سر همین جریان بیمه --- تو هم برو ازم شکایت کن ، شاید نامه ایی چیزی دادن دستت که به دردت بخوره!!!
گفت : اگه ازم شکایت کنی، منم بیام بگم که : بله ایشون کارمند من بودن و چند سال واسه من کار کرده ، اما بیمه ش نکردم، منو جریمه می کنن که باید خودت از جیب مبارک بدی!!!
حالا، من با دادن جریمه ی کارفرمام مشکل ندارم ، حتی حاضرم دوبلشم بدم... اما.....
آیا نامه ایی که اداره کار بهم می ده ، برای سفارت Quebec قابل قبوله واقعاً ؟؟؟؟
مرسی از همه تون:p

fatima63
May 22nd, 2012, 08:57 PM
fatima 63
سلام، شما چگونه بیمه خاصی هستین و سوابق را اط سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتین و آنجا مهر و امضاشده؟
بیمه خودم جز صندوق ملی فولاده و اونجا رد میشه. و لی برای شوهرم از سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتیم و بردیم تامین اجتماعی مهر و امضا شد.

amir101
May 23rd, 2012, 11:54 AM
سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان دسته گُلم:)
خوبید؟:)
سوالم از خدمتتون اینه که : من 6 مرداد 1391 مصاحبه دارم و بیمه نیستم ...
با آقای کارفرما در مورد نداشتن بیمه صحبت کردم و از اونجایی که ایشون در طی چند سال فعالیت کاریشون، ضربه های ( به قول خودشون: وحشتناک و خانمان سوز ) ی از اداره ی کار ،خوردن -- سر همین جریان کارمنداشون-- اصلاً و ابداً راضی نمی شن که این یکی دو ماهه باقی مونده تا مصاحبه رو ، بنده رو بیمه کنن!!! ولی تنها چیزی که گفت این بود:
اُمید جان از اونجایی که خیییییییییییلیییییی پسر گُلی هستی و منم بارها و بارها ازم شکایت شده تو اداره کار--- سر همین جریان بیمه --- تو هم برو ازم شکایت کن ، شاید نامه ایی چیزی دادن دستت که به دردت بخوره!!!
گفت : اگه ازم شکایت کنی، منم بیام بگم که : بله ایشون کارمند من بودن و چند سال واسه من کار کرده ، اما بیمه ش نکردم، منو جریمه می کنن که باید خودت از جیب مبارک بدی!!!
حالا، من با دادن جریمه ی کارفرمام مشکل ندارم ، حتی حاضرم دوبلشم بدم... اما.....
آیا نامه ایی که اداره کار بهم می ده ، برای سفارت Quebec قابل قبوله واقعاً ؟؟؟؟
مرسی از همه تون:p

مدرک بیمه فقط به عنوان تایید سابقه کاری محسوب میشه.
اما فکر میکنم داشتن بیمه این روزها برای آفیسرها مهم شده و میخوان حتما مطمئن بشن شما نامه جعلی گواهی کار بهشون ارائه نمی کنید.

omid59
June 3rd, 2012, 06:58 PM
سلام به همه ی بچه های خوب و نازنین تر از جان فروم:)
خوبید همگی؟؟؟;)
دوستان کسی بوده که بدون بیمه ، مصاحبه قبول شده باشه؟؟؟:)
من فقط 3 ماه بیمه دارم که اونم مربوط به جایی که برای سفارت سابقه کار فرستادم نیس!!!
آقای وکیل می گه: اون 3 ماهت رو بگیر، بیار واسم، خدا بزرگه!!!

به نظرتون چیکار می خواد کنه؟؟؟:confused:

ali.mm
June 3rd, 2012, 11:24 PM
ضمن عرض احترام خدمت مبارک دوستان عزیز مخصوصا احسان خان جبار الملک!و آقا امید عزیز.ختمتون عرض کنم بنده فک میکنم بحث بیمه در مورد سابقه کار مطرح میشه.اگر شما(آق امید) قبلا پروندتو بدون سابقه کار فرستادی خب معلومه بدون سابقه کار امتیازت رسیده و الان دیگه خیلی نیازی نداری بهش.پس چرا دنبال اینکاری؟ولی اگر الان میخوای امتیاز اضافه بگیری ،بمن بگو 3 ماه بیمه چه امتیازی میتونه داشته باشه؟ اگر از صاحب کارت شکایت بدی و سابقه بیمه بگیری خوبه.ممکنه مصاحبت رو به تعویق بندازی؟ اگه نه باز هم با یکم خرج احتمالا بتونی تو یکماه کار دادگاهتو جمع و جور کنی.یه جایی ازش شکایت بده که خلوت تر باشه و یکم کارتو زود تر راه بندازن.ده 15روزه رای دادگاه تو شهرستانا صادر میشه.و مابقیش هم یکم سبیل بیمه رو چرب کردنه.اگه واقعا کارتو راه میندازه همچین تندر بزن بپر کاراتو ردیف کن که فردا روز شاید بدردت بخوره! اگه من تو باغ نبودم و بحثو اشتباه فهمیدم بفرمایید.

cyrusdehghan
June 5th, 2012, 12:43 AM
سلام
من 2 تا شعبه مختلف بیمه ام رد شده.
رفتم بیمه واسه یکجا کردن سوابق
ولی بیمه فقط اون زمان هایی که الان کار می کنم و سابقه ام مربوط به همومن شعبه است رو گواهی می ده
جاهای قبلی رو نمی ده
از سایت تامین اجتماعی پریینت جاهای قبلی رو می ده اما بیمه اونو مهر نمی کنه
آیا سفارت قبول می کنه؟

daniel_b
June 5th, 2012, 07:44 PM
سلام
ولی بیمه فقط اون زمان هایی که الان کار می کنم و سابقه ام مربوط به همومن شعبه است رو گواهی می ده
جاهای قبلی رو نمی ده
آیا سفارت قبول می کنه؟

سلام
اگر درخواست داده باشید و بیمه شما به شعبه کنونی منتقل شده باشه باید همه سوابق رو گواهی کنه.
ممکنه همه سابقه روی سایت نیاد ولی بیمه مجبوره همه رو تایید کنه. باز میگم به شرطی که بیمه همه سوابق رو جمع کرده باشه.
برای من که اینطور بود.

mo_eini
June 13th, 2012, 09:44 PM
سلام
جاهای قبلی رو نمی ده
آیا سفارت قبول می کنه؟
منم تا حالا به همچین چیزی برنخوردم میتونی اگر سوابقت تجمیع نشده از هر شعبه جدا جدا بیگیری و ترجمه کنی فرقی نداره فقط هزینه هات دوبل و سوبل میشه/

Heidelberg
June 13th, 2012, 11:28 PM
با سلام به دوستان
2 تا سوال داشتم.1.من چند ماهی هست که محل کارم رو عوض کردم بخاطر کامل کردن زبان فرانسه ولی پاره وقت وبا همان عنوان شغلی.ایا باید اطلاع بدم؟ 2.کلا بیمه از محل کار نیستم چون سالهاست بیمه (تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی)شرکت خوانوادگیمون هستم.ایا مشکلی پیش نمیاد برام تو مصاحبه؟چطور دیگه میشه محل کاررو ثابت کرد؟ممنونم

persiart
June 14th, 2012, 02:36 AM
عزیزان بنده چند ماهه جایی که قبلا بودم هر کاری کردم مرا بیمه نکرد و من رفتن جایی دیگه با همان عنوان شغلی با بیمه حالا برای من بیمه رد میشه تا روز مصاحبه به نظرتون مشکل ساز نمیشه روز مصاحبه ؟

farshad970
June 15th, 2012, 02:13 AM
سلام به دوستان عزیز
من کارمند رسمی شرکت نفت هستم و همونطور که میدونید برای نشون دادن پست کاری و شرح وظایف نمیشه از شرکت نامه گرفت .شما چه پیشنهادی دارید .متشکرم

mona64
June 16th, 2012, 11:36 PM
آیا مدرک سابقه بیمه باید حتما رسمی باشد یا دفترچه بیمه را ببریم کافیست؟ شعبه به من سابقه نمی دهد می گوید باید حتما با درخواست کارفرما باشد.

amir101
June 17th, 2012, 11:52 AM
سلام
باید حتما سابقه بیمه هم ارائه بدید.
چرا بهتون نامه نمیدن؟ خیلی کار ساده ای هستش ...

آیا مدرک سابقه بیمه باید حتما رسمی باشد یا دفترچه بیمه را ببریم کافیست؟ شعبه به من سابقه نمی دهد می گوید باید حتما با درخواست کارفرما باشد.

Dilemme
July 2nd, 2012, 07:47 PM
سلام
جاهای قبلی رو نمی ده
آیا سفارت قبول می کنه؟

سلام دوستان

درخواست سابقه بیمه من هم دقیقا مشابه کیس ایشون هست، حدود یکسال هست که بیمم از شعبه متفاوتی رد می شه و فقط سوابق جدید رو بهم می دادن و نمی دونستم با تغییر شعبه، پرونده منتقل نمی شه به واحد فعلی و حتما خودمون باید درخواست انتقال سوابق بدیم که بسته به شعبه ها چند هفته طول می کشه تا پرونده از شعبه قبلی طبق درخواستی که در شعبه فعلی داده شده به شعبه جدید ارسال شه (از طریق پست معمولی ) کاریکه من کردم: بعد از اینکه تو شعبه جدید درخواست انتقال پرونده رو دادید،( یه فرم پر می شه و اونا هم تو سیستم وارد میکنن و می فرستن برای شعبه مربوطه) اگه تونستین پرینت درخواست مربوطه رو از باجه سابقه بگیرید اگه گفت نمیشه و برو شعبه مربوطه خودشون درخواست رو می بینن و از این حرفا و هیچی بهتون برای پیگیری حضوری ندادن حداقل بگید شماره سریال درخواست ارسالی رو بهتون بدن تا تو شعبه قبلی بتونن درخواستتون رو بازیابی کنن خارج از نوبت وگرنه حداقل چند ساعت الکی معطلتون می کنن به بهانه اینکه درخواستا رو ما آخر وقت چک می کنیم و زودتر نمی یاد تو سیستم و از این حرفا،خلاصه سرتون رو درد نیارم این درخواست انتقال پرونده رو تو شعبه قبلی پیگیری می کنین چندین بار طبقات مختلف رو بالا پایین میرین (بایگانی،سوابق ،دبیرخانه) نهایتا که به دبیرخونه رسیدین شماره می کنن و می گن این شماره پرونده رو داشته باش برو ما پست می کنیم (البته شاید بعضی از شعبات دستی پرونده رو بدن خودتون بیارید برای شعبه جدید ولی این شعبه ای که من رفتم گفتن امکان نداره دستی پرونده رو بدن.)با اصرار زیاد و دفتر رییس شعبه رفتن و ... متوجه شدم تنها راهش پست پیشتازه ، راضیشون کردم با توجه به وقت کمی که دارم اجازه بدن پرونده رو ببرم پست پیشتاز کنم خلاصه در قبال شناسنامه بسته هزار تا مهر خورده پلمپ شده رو گرفتم بردم پست پیشتاز کردم و رسید پست رو برگردوندم بهشون. امروزم از طریق پست پیگیری کردم گفتن ساعت یک رسید شده ،حالا ان شا ا.. فردا برم ادامه ماجرا... (ببخشید اگه طولانی شد گفتم شاید تجربه مشابهی براتون پیش بیاد)

موفق باشید

esfahankavosh
July 4th, 2012, 01:08 AM
سلام به همه،
من 1 ماه دیگه مصاحبه دارم ولی بیمه ندارم، دارم تمام قراردادها و فیش حقوقی ام رو با خودم می برم.از کسانی که تازگی مصاحبه رفتن کسی می دونه بهم گیر میدن یا نه؟آخه شندیم جدیدا دارن به بیمه خیلی گیر میدن...اگه راهنماییم کنین ممنون می شم...

سلام امیدوارم مشکلی برای شما پیش نیاد.بستگی داره چه قدر زبان فرانسه شما قوی شده باشه و چه قدر به رشته ی شما نیاز داشته باشند تا بتونید با تسلط کافی آفیسر را مجاب کنید که چرا تا الان بیمه نشدید. متاسفانه این روزها آفیسرها خیلی روی مساله بیمه مانور میدن.

esfahankavosh
July 4th, 2012, 01:13 AM
سلام به دوستان عزیز
من کارمند رسمی شرکت نفت هستم و همونطور که میدونید برای نشون دادن پست کاری و شرح وظایف نمیشه از شرکت نامه گرفت .شما چه پیشنهادی دارید .متشکرم

چون نیروی کاری دولتی هستید در صورتی که برای شما امکان دارد به جای گرفتن گواهی سابقه کار مدارکی مثل حکم کارگزینی ،فیش های حقوقی ،قراردادهای کاری، و حتی پرینت پروفایل شخصی خود از وب سایت شرکت نفت (در صورت وجود ) را بگیرید.

esfahankavosh
July 4th, 2012, 01:16 AM
سلام به همه.
من میخوام سابقه کار از محل کارم بگیرم. البته تا الان فقط 4 ماه هست که اینجا کار میکنم. میخواستم بپرسم که اگر من نخوام به شرکت بگم که سابقه کار رو برای سفارت کانادا میخوام به چه بهانه ای ازشون گواهی اشتغال به کار بگیرم؟
چون تازه به اینجا اومدم نمیتونم بگم که بزودی شرکت را ترک میکنم اینجوری احتمال داره کارم رو از دست بدم. لطفا من رو راهنمایی کنید. ممنون از همگی

برای دولت کانادا فرقی نمیکند که سابقه کار شما خطاب به کجا باشد.از این رو میتوانید از محل کار خود درخواست کنید سابقه کار را به یک کتابخانه ،بانک ،یک شرکت خصوصی دیگر ،یک دانشگاه و...بنویسند

samba_a
July 8th, 2012, 11:53 AM
من بیمه ام زیر 6 ماهه و از شرکت در اومدم بیرون به میل خودم. حالا الان یه جای دیگه منو بیمه کرده در ادامه همون با همون دفترچه و کد شناسه که باهاش تو سیستم می رم. من می تونم این ماه هایی که در اومدم رو یه جوری بگم همون شرکت بودم اگه یه نامه با توافق بگیرم از شرکت؟کسی این کارو کرده؟لطفا راهنمایی کنید اگه می دونه کسی:undecided:

anthelion
July 8th, 2012, 01:30 PM
در برگه ای که برای سابقه بیمه به شما داده میشه اسم شرکت هایی که در آن ها کار کردید همراه با تاریخ ذکر میشه.

samba_a
July 8th, 2012, 03:06 PM
در برگه ای که برای سابقه بیمه به شما داده میشه اسم شرکت هایی که در آن ها کار کردید همراه با تاریخ ذکر میشه.

آخه دفترچه که همونه شماره بیمه ام هم همونه. برای دارالترجمه فقط دفترچه بیمه رو می خوان نه لیست بیمه با روزنامه رسمی. دارالترجمه به من که گفت کسی نمی پرسه بیمه کجا بودید. اگه شرکت نامه بده با دفترچه بیمه باشه مشکلی نیست:confused:

anthelion
July 8th, 2012, 05:39 PM
دوست من، گواهی کار شرکت و دفترچه بیمه مال خیلی قبل ها بود که خیلی به بیمه اهمیت نمی دادند.
الان مساله بیمه براشون خیلی مهم شده به طوری که بعضی آفیسرها سابقه کاری شما رو فقط براساس لیست بیمه حساب می کنند.
بنابراین اگر تمایل دارید امتیاز سابقه کارتون رو بگیرید باید لیست بیمه رو هم همراه خودتون به مصاحبه ببرید و فقط دفترچه بیمه کفایت نخواهد کرد.

در ضمن شما اگه هزار تا شرکت هم عوض کنید مادام که بیمه تامین اجتماعی هستید، شماره همون شماره است و دفترچه همون دفترچه فقط در دفترچه جدید اسم شرکت نیز قید می شود.

samba_a
July 8th, 2012, 05:53 PM
دوست من، گواهی کار شرکت و دفترچه بیمه مال خیلی قبل ها بود که خیلی به بیمه اهمیت نمی دادند.
الان مساله بیمه براشون خیلی مهم شده به طوری که بعضی آفیسرها سابقه کاری شما رو فقط براساس لیست بیمه حساب می کنند.
بنابراین اگر تمایل دارید امتیاز سابقه کارتون رو بگیرید باید لیست بیمه رو هم همراه خودتون به مصاحبه ببرید و فقط دفترچه بیمه کفایت نخواهد کرد.

در ضمن شما اگه هزار تا شرکت هم عوض کنید مادام که بیمه تامین اجتماعی هستید، شماره همون شماره است و دفترچه همون دفترچه فقط در دفترچه جدید اسم شرکت نیز قید می شود.

ممنون از راهنماییتون. من تحصیلی دارم می رم فقط دو نیم سال گپ افتاده از زمان فارق التحصیلی به خاطر اون می گم حالا این افسرها به ما ها هم گیر می دن که داریم تحصیلی می ریم؟

sara1kl
July 17th, 2012, 12:10 PM
بهتر است قبل از ورود به کانادا بررسی کنید که آیا خانواده شما ، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار می گیرد یا خیر. و بهرحال ضروری است که قبل از ورود به کانادا وضعیت و تکلیف تامین پوشش بیمه ای خود و خانواده تان را مشخص کرده و به سرانجام برسانید.

به محض ورود به کانادا میبایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضای خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشته باشند.برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو،كبك و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه مشمول استفاده از مزایای کارت میشوید.

کانادا دارای طرح بیمه وابسته به دولت (Medicare) است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان ، ساکنان دائم ، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی استانها این خدمات رایگان است ( یعنی هزینه آن از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود.) و این درحالی است که در سایر استانها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد.
علی رغم امکان برخوردار طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان ، برخی از مردم از پوششهای بیمه های درمانی خصوصی (شبیه مثلا بیمه های تکمیلی در ایران / و یا وجود قرارداد درمان و خدمات پزشکی جداگانه از طریق شرکت محل استخدام خود با شرکتهای درمانی بیمه ای معتبر) نیز برخوردارند و حق بیمه آنرا خود می پردازند (و یا ممکن است توسط کارفرمای انها به عنوان جزئی از مزایای شغلی آنها منظور و محسوب شده باشد)
چنانچه برخورداری از مراقبتهای بهداشتی رایگان شامل حال شما نمی شود( دربعضی از ایالتها حتی کسانی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند، باید اطمینان حاصل کنید که دارای بیمه درمانی کافی ( حداقل 250000 دلار درسال) هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در کانادا اقامت کنید ، بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل ، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید. انجام آنها در کشورهای دیگر احتمالا ارزان تر از کانادا خواهد بود. اگر بلافاصله واجد شرایط لازم برای مراقبتهای بهداشتی نباشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید

anthelion
July 17th, 2012, 04:48 PM
ممنون از راهنماییتون. من تحصیلی دارم می رم فقط دو نیم سال گپ افتاده از زمان فارق التحصیلی به خاطر اون می گم حالا این افسرها به ما ها هم گیر می دن که داریم تحصیلی می ریم؟

من دقیق متوجه نشدم!!!
تا جایی که من می دونم درخواست بیمه فقط برای اثبات سابقه کار شما است که برای کسانی که به عنوان کارگر ماهر می رند لازمه. یعنی هر کس که تمایل داره امتیاز سابقه کارش رو بگیره باید به عنوان مدرک بیمه رو ارائه بده.
حالا اگه شما برای ویزای دانشجویی اقدام کردید که دیگه سابقه کار معنی نداره!!! یا شاید من دارم اشتباه می کنم.

samba_a
July 18th, 2012, 03:22 PM
من دقیق متوجه نشدم!!!
تا جایی که من می دونم درخواست بیمه فقط برای اثبات سابقه کار شما است که برای کسانی که به عنوان کارگر ماهر می رند لازمه. یعنی هر کس که تمایل داره امتیاز سابقه کارش رو بگیره باید به عنوان مدرک بیمه رو ارائه بده.
حالا اگه شما برای ویزای دانشجویی اقدام کردید که دیگه سابقه کار معنی نداره!!! یا شاید من دارم اشتباه می کنم.

برای تحصیل هم اگر گپ افتاده باشه هم دانشگاه می خواد ازتون که سابقه کار بدید هم سفارت. اگه دانشگاه پذیرش بده work cer فقط از طریق بیمه قانونی هست که تایید بشه.

hadi59
July 29th, 2012, 04:42 PM
سلام
کسی از دوستان اگر در مورد شرایط من جهت مهاجرت به کانادا یک جواب قطعی بده ممنون می شم
سن من: 32،مجرد
مدارک: 50 واحد در دانشگاه آزاد گذراندم اما مدرکی ندارم فقط دیپلم دارم
از موسسه ماهان مدرک 1.5 ساله MBA در دو گرایش استراتژیک و بازاریابی دارم
دارای مدرک جوشکاری از فنی حرفه ای به مدت 1120 ساعت (در مجموع)
سابقه کار 8 سال با بیمه(مستند)دارم که هیچ ارتباطی به جوشکاری ندارد.
زبان انگلیسی IELTS7.5 دارم و زبان فرانسه امتحان ندادم اما گمون کنم نمره خوبی بگیرم
هیچ دوست یا اشنایی هم کانادا ندارم.
1-به نظر شما می تونم برای کانادا اقدام کنم؟یا فقط وقت خودم رو تلف می کنم؟
2-با توجه به اینکه من می خواهم از طریق فنی حرفه ای اقدام کنم و سابقه قبلی من در زمینه جوشکاری نبوده،آیا امتیاز مربوط به سابقه بطور کامل به من تعلق می گیره؟

barzin
August 11th, 2012, 10:00 PM
سلام دوستان من همه مدارکم آماده است و می خواستم بفرستم ولی نمی دونم کی نفر اصلی باشه لطفا راهنمایی کنید
خانواده با دو فرزند زیر 12 سال
آقا: 34 ساله لیسانس مهندسی مکانیک (رشته6 امتیازی) 11 سال سابقه کار مرتبط، با 8 سال بیمه نمره آیلس 5و 5(4 امتیاز)
خانم: 31 ساله کارشناس ارشد مهندسی شیمی(رشته6 امتیازی) تاریخ اخذ مدرک 1.5 سال پیش دارای 3 سال و 10 ماه سابقه کار و 2سال و 8 ماه بیمه مربوط به 4 سال پیش و نمره تف ب 1 و ب1

moonlight
August 12th, 2012, 07:47 AM
سلام دوستان من همه مدارکم آماده است و می خواستم بفرستم ولی نمی دونم کی نفر اصلی باشه لطفا راهنمایی کنید

آقا: 34 ساله لیسانس مهندسی مکانیک (رشته6 امتیازی) 11 سال سابقه کار مرتبط، با 8 سال بیمه نمره آیلس 5و 5(4 امتیاز)

خانم: 31 ساله کارشناس ارشد مهندسی شیمی(رشته6 امتیازی) تاریخ اخذ مدرک 1.5 سال پیش دارای 3 سال و 10 ماه سابقه کار و 2سال و 8 ماه بیمه مربوط به 4 سال پیش و نمره تف ب 1 و ب1

ممکنه تا روز مصاحبه سن شوهرتون از 35 بالاتر بره و هی امتیاز کم بشه.شما سنت کمتره و این خودش یه امتیاز برتر هست.رشتتون هم که یه امتیاز داره و هردوهم بیمه بودین.

Kazy
August 12th, 2012, 08:45 AM
ممکنه تا روز مصاحبه سن شوهرتون از 35 بالاتر بره و هی امتیاز کم بشه.شما سنت کمتره و این خودش یه امتیاز برتر هست.رشتتون هم که یه امتیاز داره و هردوهم بیمه بودین.

ملاک امتیاز سن زمان ارسال مدارک هست برای خود من همینطور بود

Kazy
August 12th, 2012, 08:57 AM

با توجه به اینکه خانم مدرک زبان فرانسه دارن و ارسالمدرک زبان در هنگام فرستادن مدارک الزامی شده بهتره که ایشون مین بشه چون به نظر می رسه آقا زیاد برای فرانسه وقت نمی ذاره سایر امتیازات هم با هم تقریبا یکیه (امتیاز در صورت مین شدن آقا=63 و در صورت مین شدن خانم = 64)
کلا شما با داشتن دو فرزند (8 امتیاز) موقعیت خوبی دارین

moonlight
August 15th, 2012, 12:28 PM
دوستان عزیزم یک سوال فوری دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین که حسابی گیج شدم:confused:
من به تازگی قرار شده کارم رو در یک شرکت جدید شروع کنم.بهم گفتن سه ماه آزمایشی اول باید برم و بعد سه ماه قرارداد امضا میشه. تو این سه ماه آزمایشی هم از روز اول بیمه میشم.از طرف دیگه یک هفته هست که نامه انتظار گرفتم و حدودا همون سه ماه دیگه دعوت به مصاحبه میشم.خوب حالا میخوام بدونم آیا روز مصاحبه میتونم فقط سابقه بیمم رو ببرم و بگم فعلا قرارداد کاریم رو نگرفتم؟
البته من از محل کاری های قبلی از سال 88 تا 90 قرارداد کاری بدون بیمه فرستادم براشون اما خوب الان اولین باره که قراره بیمه بشم. این سه ماه بیمه بدون قرارداد به درد میخوره روز مصاحبه؟
وافعا گیج شدم. چون ازم سفته هم خواستن و من هم اصلا برنامم معلوم نیست اما برای اینکه بیمه بشم میخوام این کارو بکنم به شرطی که واقعا به درد مصاحبم بخوره...
ممنونم

esfahankavosh
August 15th, 2012, 12:56 PM
دوستان عزیزم یک سوال فوری دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین که حسابی گیج شدم:confused:
من به تازگی قرار شده کارم رو در یک شرکت جدید شروع کنم.بهم گفتن سه ماه آزمایشی اول باید برم و بعد سه ماه قرارداد امضا میشه. تو این سه ماه آزمایشی هم از روز اول بیمه میشم.از طرف دیگه یک هفته هست که نامه انتظار گرفتم و حدودا همون سه ماه دیگه دعوت به مصاحبه میشم.خوب حالا میخوام بدونم آیا روز مصاحبه میتونم فقط سابقه بیمم رو ببرم و بگم فعلا قرارداد کاریم رو نگرفتم؟
البته من از محل کاری های قبلی از سال 88 تا 90 قرارداد کاری بدون بیمه فرستادم براشون اما خوب الان اولین باره که قراره بیمه بشم. این سه ماه بیمه بدون قرارداد به درد میخوره روز مصاحبه؟
وافعا گیج شدم. چون ازم سفته هم خواستن و من هم اصلا برنامم معلوم نیست اما برای اینکه بیمه بشم میخوام این کارو بکنم به شرطی که واقعا به درد مصاحبم بخوره...
ممنونم

قرارداد هیچی .گواهی سابقه کار میتونن بهتون بدن؟اگر بدن همونم کفایت میکنه

moonlight
August 15th, 2012, 02:49 PM
قرارداد هیچی .گواهی سابقه کار میتونن بهتون بدن؟اگر بدن همونم کفایت میکنه
آخه به چه بهانه ای بگیرم ازشون؟؟
اصلا نمیدونن من قصد مهاجرت دارم و اگه بفهمن اصلا نمیگیرنم و نمیتون ازشون بخوام.....برای همین اگر بیمه رد کنن فقط میتونم برم از تامین اجتماعی بی سروصدا سابقه بیمه بگیرم...میشه روز مصاحبه به آفیسر بگم چون آزمایشی اینجا شروع به کار کردم فقط بیمه دارم اما قرارداد و گواهی ندارم؟؟

esfahankavosh
August 18th, 2012, 01:22 PM
آخه به چه بهانه ای بگیرم ازشون؟؟
اصلا نمیدونن من قصد مهاجرت دارم و اگه بفهمن اصلا نمیگیرنم و نمیتون ازشون بخوام.....برای همین اگر بیمه رد کنن فقط میتونم برم از تامین اجتماعی بی سروصدا سابقه بیمه بگیرم...میشه روز مصاحبه به آفیسر بگم چون آزمایشی اینجا شروع به کار کردم فقط بیمه دارم اما قرارداد و گواهی ندارم؟؟

چي بگم والا...ديگه نميشه ذهنيت آفيسر در اون لحظه را پيش بيني كرد! چون توي ليست بيمه سمت و عنوان شغلي رو نميزنن.البته شما زياد خودتون رو نگران اين موضوع نكنيد همين بهونه ايي كه داريد خوبه براي آفيسر.گرچه 3 ماه كار هم بهش امتيازي تعلق نميگيره اما تاثير مثبت ميتونه بذاره روي تصميم گيري اون.
اگه شركتتون قبول ميكنه بگيد براي يه كتابخونه/يه بانك و يا يه جاي شبيه به اين ميخواهيد...

motahhar
August 21st, 2012, 11:36 AM
دوستان سلام

نیاز به راهنمایی فوری دارم .

یه شرکتی پیدا شده که میتونه برای من بیمه رد کنه اما نه با عنوان رشته ام (مترجمی ) یه عنوان دیگه . ولی گواهی کار را مترجمی میزنه . وکیلم میگفت اشکال نداره. اما میخوام مطمین بشم به نظر شما اشکال نداره ؟ البته شرکت هواپیمایی و میتونه توی کارش مترجمی بگنجه. باید بهشون فوری جواب بدم.

کلا اگر شرکتی باشه که اصلا هیچ ربطی به ترجمه نداشته باشه و بیمه رد کنه چی؟ ولی گواهی کار متجرمی بده . مثلا شرکت ساختمونی باشه اما گواهی متجرمی بده.

افیسره میره نوع شرکت را چک میکنه یا فقط شماره بیمه و گواهی کار براش مهمه ؟ :confused:

مرسی .

gole maryam198
August 21st, 2012, 12:53 PM
دوستان سلام

یه شرکتی پیدا شده که میتونه برای من بیمه رد کنه اما نه با عنوان رشته ام (مترجمی ) یه عنوان دیگه . ولی گواهی کار را مترجمی میزنه . وکیلم میگفت اشکال نداره. اما میخوام مطمین بشم به نظر شما اشکال نداره ؟ البته شرکت هواپیمایی و میتونه توی کارش مترجمی بگنجه. باید بهشون فوری جواب بدم.

کلا اگر شرکتی باشه که اصلا هیچ ربطی به ترجمه نداشته باشه و بیمه رد کنه چی؟ ولی گواهی کار متجرمی بده . مثلا شرکت ساختمونی باشه اما گواهی متجرمی بده.

افیسره میره نوع شرکت را چک میکنه یا فقط شماره بیمه و گواهی کار براش مهمه ؟ :confused:

مرسی .
سلام مطهر جان:)
خوبی عزیزکم؟؟؟:cool:
آره دوست گْلم. چرا که نه؟؟!!!!
به مدیر شرکت ساختمونی بگو : عنوان رشته ت رو بزنه :
translator شرکت در زمینه:
1 ) مکاتبات و نامه نگاری های شرکت با کشورهای مختلف در زمینه صادرات و واردات مصالح ساختمانی و ...
2) ترجمه ی کلیه اسناد رسمی و غیر رسمی و همچنین ترجمه ی گزارشات مالی و بازرگانی این شرکت و ارسال انها به شرکتهای مختلف در حوزه ی آسیا ( کشورهایی مثل عراق و ترکیه و امارات ) و اروپا و ...
3) ترجمه ی مجدد و بازبینی اسناد و اوراق شرکت (revising ) و تطابق آنها با اصل اسناد خارجی ...

interpreter در زمینه :
1) انجام امور ترجمه ی شفاهی به صورت همزمان Simultaneously
2) شرکت در نشست ها و کنفرانس های شرکت
3 ) پاسخگویی به پیام های تلفنی خارج از کشور
اصلاً چک کردنی در کار نیس!!!! اون فقط سابقه کارتو نیگا می کنه و بس!
خوشبختانه نحوه ی فعالیت بچه های رشته ی زبان انگلیسی ، متنوعه و محدودیتی نداره!!! به راحتی می تونی توجیه کنی.
ایشالا که موفق باشی عزیزم:p

Kazy
August 21st, 2012, 01:06 PM
دوستان سلام

مرسی .

متاسفانه توی ایران خیلی از شرکتها برای اینکه از زیر هزینه های بیمه فرار کنن عنوان شغلی رو کمترین می زنن مثلا می زنن کارگر ساده یا کارمند صفر کیلومتر و از این قبیل و اونجا برای آفیسر توضیح دادن این موضوع (که کاملا تقلب به حساب میاد) یه کم سخته اما اگر کارفرماتون به همین صورت یه عنوان عمومی بزنه فکر کنم مشکلی نباشه

adiban
August 21st, 2012, 08:22 PM
سلام دوستان

من الان 2 ماهه که وضعیت پروندم in process هست و از طریق caips فهمیدم که آخرین آفیسر گفته ازش سوابق بیمه بخواهید ولی هنوز از سفارت برام هیچ ایمیلی نیومده.میخواستم بدونم چون 2 هفته دیگه میرم ترکیه سوابق رو ببرم یا بذارم واسه هر وقت که خودشون ایمیل زدن.ممنون میشم اگه یکی از دوستان راهنمایی کنه.

motahhar
August 22nd, 2012, 10:16 AM
متاسفانه توی ایران خیلی از شرکتها برای اینکه از زیر هزینه های بیمه فرار کنن عنوان شغلی رو کمترین می زنن مثلا می زنن کارگر ساده یا کارمند صفر کیلومتر و از این قبیل و اونجا برای آفیسر توضیح دادن این موضوع (که کاملا تقلب به حساب میاد) یه کم سخته اما اگر کارفرماتون به همین صورت یه عنوان عمومی بزنه فکر کنم مشکلی نباشه

مثلا یه شرکت ساختمانی میتونه برام عنوان منشی رد کنه . بگم این کارو بکنه اما توی نامه گواهی کار بزنه مترجم . مشکلی پیش نمیاد ؟به افسیر چی بگم؟

bijanirani1
September 17th, 2012, 04:27 AM
Dears,
I gathered all my inuranc records in one branh but this branch says they do not give any letter to me for my records even by employer letter and claims this is an order from top especially for migrants.
so can you guide me what to do ? do you have such an isue ?

nikkaa
September 17th, 2012, 01:07 PM
سلام آیا به سابقه کار پاره وقت 5 ماههبیمه تعلق می گیرد؟

leila18678
September 26th, 2012, 02:51 PM
سلام.من واسه همسرم درخواست سی اس کیو کردم.خودم فایل نامبر فدرالم ۱۵ اپریل ۲۰۱۰ رشته مترجمی زبان انگلیسی هست.درخواست سی اس کیو همسرم مصادف شد با اپدیتم.وکیلم از من و همسرم کلی مدارک خواست که سابقه کار من هم جزوش بود.هنوز سی اس کیو صادر نشد برامون.مدارکمون ۵ اگوست ۲۰۱۲ رسید مونترال.حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه زمان ما بیمه اجباری نبود و من هم بیمه ندارم ممکن الان مونترال به بیمه من گیر بده؟همسرم بیمه داره.

f.mirzaei
September 27th, 2012, 04:50 PM
دوستان سلام

مرسی .
زیز تو گواهی که بیمه می دهد عنوان کار ذکر نشده فقط نام شرکت و مدتی که اونجا بودین هست
دوست ع

mama
October 18th, 2012, 02:59 AM
در خواست كمك از دوستاني كه ر مسائل بيمه اطلاعات يا تخصص دارند احسان عزيز علي جان سارا جان پيرسون قلوب فرال جان كمك ......لطفا ببينيد از متن انگليسي زير
نظرتان چيست
در باره بيمه و پرداخت ان براي بچه هاي تحت تكفل كسي مي تونه توضيحات زير رو تفسير كنه كه افيسر دقيقا چي از من خواسته؟؟؟؟؟

افيسر : ً

2. You are requested to submit an original print out from the state or private pension/disability/social security organization that you, your spouse and all children contributed to since 2004 to present. These documents must be accompanied by a translation.

وقتي اين درخواست افيسر در مورد پرداخت حق بيمه را با وكيلم در ميان گذاشتم ايشان اين چنين تفسير كردند

تزضيحات وكيل:
In regards to the social insurance, I believe the Canadian Embassy is asking for contributions that you, your spouse and your children have made to the government. For example, from an employee's paycheque contributions for pension, social insurance are deducted and paid to the government. I believe that you, your spouse and each of your children have to ask this from the government ministry. Although the Canadian embassy is asking for this since 2004 to present; I would recommend that for you obtain your records of contributions from 1990 to present. The reason why I am saying this is for the Canadian Embassy recognizes your work experience and does not deduct any points from your work experience. This is the Canadian Embassy's way to confirm that you are a fulltime employee and to verify whether or not your children are working and thus not dependent on you.

mama
October 20th, 2012, 12:31 PM
لطفا اگر كسي از دوستان مورد مشابهي داشته كمك كنه
من هر ٦٥ پست را خوندم از همه گواهي و سابقه براي بيمه بودن مي خواهند اما مشكل من بر عكس است
الان افيسر از من خواسته است كه سوايق بيمه فرزندانم را بگيرم كه اگر شاغل بوده اند يا هستند از پرونده من حذف شوند
بچه هاي من دانشجو هستند وبالاي ٢٢
ايا راهي وجود داره تا براي انها استعلام بگيرم كه سابقه بيمه ندارند؟
روش فعلي استعلام گرفتن اينه كه شماره بيمه نامه را به سايت سوابق ميدهيد و سوابق داده مي شود
وقتي فرزند من شماره بيمه نداشته باشد سوابق هم ندارد ايا بيمه هاي اجتماعي نامه اي مبني بر بيمه نبودن كسي مي دهد؟؟؟
كجا و چگونه
براي پيدا كردن قوانين بيمه و ماليات و ترجمه انها چه منبعي سراغ داريد
ممنون از دوستاني كه وقت مي گذارند
درود بر اخلاق و انسانيت دوستاني كه هرچند مشكل و كار خودشان حل شده و به سر انجام رسيده است
به اين فروم سر مي زنند كه كمكي كرده باشند اينشالا كه هميشه سربلند باشند

daniel_b
October 20th, 2012, 07:10 PM
من هر ٦٥ پست را خوندم از همه گواهي و سابقه براي بيمه بودن مي خواهند اما مشكل من بر عكس است
الان افيسر از من خواسته است كه سوايق بيمه فرزندانم را بگيرم كه اگر شاغل بوده اند يا هستند از پرونده من حذف شوند
روش فعلي استعلام گرفتن اينه كه شماره بيمه نامه را به سايت سوابق ميدهيد و سوابق داده مي شود
وقتي فرزند من شماره بيمه نداشته باشد سوابق هم ندارد ايا بيمه هاي اجتماعي نامه اي مبني بر بيمه نبودن كسي مي دهد؟؟؟
كجا و چگونه
درود بر اخلاق و انسانيت دوستاني كه هرچند مشكل و كار خودشان حل شده و به سر انجام رسيده است

مگر فرزندهای شما تحت پوشش بیمه شما نیستند؟ همینطور که میدونید بطور کلی تا وقتی فرزندان دانشجو باشند و سن از یک حدی پایین تر باشه میتونند تحت بیمه شما باشند.
من پیشنهاد میکنم یک گواهی از دانشگاه در زمینه دانشجو تمام وقت بودن بگیرندو برخی از دانشگاه ها هم دیدم که در این نامه قید میکنند چون دانشجو تمام وقت هست اجازه کار نداره. (پس خود بخود مشکل شما حل میشه بدون نیاز به بیمه). اگر هم بطور معمول این مورد در دانشگاه موردنظرتون ذکر نمیشه، بهتره صحبت کنید تا این جمله اضافه بشه. بخصوص که گرفتن نامه از دانشگاه بمراتب ساده تر از بیمه هست. حداقلش مواردی مثل مهاجرت و تحصیل در خارج چیز عجیبی برای اونها نیست.
برای تمکیل مواردی مثل دفترچه بیمه هم میتونه کمک کنه که توی این دفترچه هم نفر اصلی و نسبت فرد دارای دفترچه هم ذکر میشه
مورد آخر هم میتونید از محل کارتون نامه ایی بگیرید که افراد تحت پوشش شما رو معرفی کنه بهمراه شماره بیمه

mama
October 22nd, 2012, 05:01 AM
متشكرم دانيل جاناز اينكه اهيت داديد و جواب داديد ممنونمدو پسر من دانشجوي دكتري و فوق هستند اولي از ٢٥بيشتره و وقتي انگليس رفتند شركت نفت ديگه به اونها دفتر چه ندادو با وجود فرم اشتغال به تصيل گفتن چون ايران نيستند پس دفترچه لازم ندارندو بيمه انها راهم قطع كردناما بي وجداني از انها بي وجدان تر افيسري است كه گفته بايد ثابت كنيد كه شهريه و هزينه زندگي انها را شما مي پردازيدوقتي خوشان جايي كار نكنند مگر معلوم نيست كه اولياشون مي پردازند از ما مدارك ميخواد و ما هم كه چيزي نكه ناشته بوديمپول ريختن به حساب صراف كه يه حساب معمولي داره تنها مدارك مي تونست باشه اما كي فكر ميكرد بايد اين رسيد ها را نگه داريماز راهنمايي تان متشكرم نكات مفيدي را ياداوري كرديد

azee
October 31st, 2012, 02:26 AM
سلام به دوستان
من سابقه ی بیمه ندارم.با توجه به اینکه قراردادها رو سه ماه سه ماه با من میبندند آیا میتونم در روز مصاحبه با توجه به ارائه فیش حقوقی و قرار داد سه ماهه کاری دلیل بیمه نشدنمو همین توضیح بدم که منو به صورت کاراموز استخدام کردن و برای همین بیمه تعلق نمیگیره؟
میتونم از کارفرما قرار داد یه ساله هم بگیرم ولی نمیدونم باید چطوری افیسر رو قانع کنم که بیمه ندارم
ممنون میشم جوابمو زودتر بدید

arshia1
October 31st, 2012, 09:17 AM
سلام دوستان..
مدارك سازمان فني وحر فه اي برق(صنعتي) بيشتر ارزش داره واسه اونور يا مدرك برق(قدرت) دانشگاه آزاد اردبيل؟

از لحاظ بيمه مشكلي ندارم..بصورت پيمانكاري داره برام رد ميشه..

اميدوارم پستمو اشتباهي اينجا نذاشته باشم....

ladani
November 2nd, 2012, 01:59 PM
سلام دوستان
من به مشکلی برخوردم. من برای ویزای دانشجویی اقدام کرده ام. در فرمهای مربوطه می بایست سوابق کاری ارائه میشد. من از طرف یک شرکت در طول تحصیلات کارشناسی ارشد بیمه شدم که این شرکت حتی در شهر محل تحصیل هم نیست. در فرم مربوطه هم اصلا توجه نداشتم که این را به عنوان سابقه کار بنویسم. آیا امکان اینکه از سازمان بیمه تامین اجتماعی استعلام شود وجود دارد؟
به نظر شما آیا اشتباه به وجود آمده را برایشان شرح دهم و در کمال صداقت بنویسم که قضیه از چه قرار است؟ جدیدا یه فرم برام ایمیل شده که سوابق کاری را باید اونجا شرح بدیم.
البته من برای نیوزلند اقدام کرده ام.
ممنون میشوم که هر چه زودتر من را راهنمایی کنید

mama
November 5th, 2012, 02:29 AM
ايا تا كنون از همه مدارك بيمه خواسته اند يا فقط از بعضي ها خواسته اند؟
تا انجايي كه من اطلاع پيدا كرده ام بيمه براي متقاضيان كبك تقريبا اجباري است اما در تالار هاي فدرال من كمتر به مساله بيمه برخورده ام
لطفا هركس سايت رو براي بيمه جستجو كرده جواب بده كه بيمه براي فدرال تا چه حد اساسي است
ايا ممكنه. كسي از متقاضيان فدرال را براي بيمه رد كنند؟

moonlight
November 5th, 2012, 08:13 PM
ايا تا كنون از همه مدارك بيمه خواسته اند يا فقط از بعضي ها خواسته اند؟
تا انجايي كه من اطلاع پيدا كرده ام بيمه براي متقاضيان كبك تقريبا اجباري است اما در تالار هاي فدرال من كمتر به مساله بيمه برخورده ام
لطفا هركس سايت رو براي بيمه جستجو كرده جواب بده كه بيمه براي فدرال تا چه حد اساسي است
ايا ممكنه. كسي از متقاضيان فدرال را براي بيمه رد كنند؟
من که شنیدم بیمه برای فدرال صد در صد اجباری بوده و هست و این چند ماه اخیر برای کبک هم دارن بدجور گیر میدن!!

فاطمه آقایی
November 7th, 2012, 12:49 PM
دوستان من امروز جهت دریافت سابقه ی بیمه ام به شعبه ی 13 تهران واقع در خیابان آزادی – خیابان قانعی مراجعه و سابقه ام را ظرف 30 دقیقه دریافت نمودم. در ابتدا باید نامه ای از محل کار یا دارالترجمه به همراه داشته باشید در غیر این صورت می بایست خود شخصا نامه ای مبنی بر صدور سابقه ی بیمه ارائه دهید من نامه ای به شرح ذیل نوشتم:

به منظور اطلاع بیمه شده خانم/ آقای ------- از وضعیت بیمه خویش، به شماره اعلامی -------، لطف فرموده دستور مقتضی را در خصوص اعلام سوابق کل بیمه نامبرده صادر فرمایید.

پس از امضای نامه آن را نزد آقای سقرجوقی بردم و با امضا و تایید ایشان ما بقی مراحل به سرعت صورت گرفت.

علت درخواست را از من پرسیدند گفتم برای ترجمه می خواهم و هیچ واکنش منفی از طرف مسئول مربوطه ندیدم البته در ابتدا از من پرسیدند آیا قبلا سابقه ی بیمه دریافت کرده ام یا خیر گویا تنها یکبار برای صدور آن اقدام می کنند.

jojsho
November 9th, 2012, 10:40 PM
دوستان من امروز جهت دریافت سابقه ی بیمه ام به شعبه ی 13 تهران واقع در خیابان آزادی – خیابان قانعی مراجعه و سابقه ام را ظرف 30 دقیقه دریافت نمودم. در ابتدا باید نامه ای از محل کار یا دارالترجمه به همراه داشته باشید در غیر این صورت می بایست خود شخصا نامه ای مبنی بر صدور سابقه ی بیمه ارائه دهید من نامه ای به شرح ذیل نوشتم:

به منظور اطلاع بیمه شده خانم/ آقای ------- از وضعیت بیمه خویش، به شماره اعلامی -------، لطف فرموده دستور مقتضی را در خصوص اعلام سوابق کل بیمه نامبرده صادر فرمایید.

پس از امضای نامه آن را نزد آقای سقرجوقی بردم و با امضا و تایید ایشان ما بقی مراحل به سرعت صورت گرفت.

علت درخواست را از من پرسیدند گفتم برای ترجمه می خواهم و هیچ واکنش منفی از طرف مسئول مربوطه ندیدم البته در ابتدا از من پرسیدند آیا قبلا سابقه ی بیمه دریافت کرده ام یا خیر گویا تنها یکبار برای صدور آن اقدام می کنند.
سلام
واقعا" جالبه چون من هم به این روش می خواستم سوابقم را بگیرم که گفتند حتما" باید از یک شرکت دیگه ای نامه بیارم . این درسته ؟

sohastar
December 15th, 2012, 04:23 PM
سلام
واقعا" جالبه چون من هم به این روش می خواستم سوابقم را بگیرم که گفتند حتما" باید از یک شرکت دیگه ای نامه بیارم . این درسته ؟
هیچ اداره ای توی ایران بی در و پیکرتر و بی سامان تر از تامین اجتماعی نیست. من نامه از محل کار داشتم برای گرفتن سوابق بیمه (فعلا برای قرارداد جدید اقدام کرده بودم و نه برای پرونده مهاجرت) گفتند دیگه پرینت نمیدیم و به کارفرمات بگو برو توی سایت ببینه!

kolman
December 15th, 2012, 07:58 PM
یکی از دوستان من هم پرستار هستش بهش سابقه بیمه ندادن با گریه وزاری رفت پیش ریس شعبه برگشته گفته از بالا دستور دادن اکیدا به پرستارها سابقه ندید چون همشون دارن از ایران میرند این قضیه بیمه شده دردسر برای همه حالا باز برای شما خوبه برای خود من که تاسیسات ام کارش باشه هفت تا پشتک میزنم چه برسه به بیمه اش من خودم رو بیمه کارگر ساختمانی کردم اگر اینقدر درکشون پایین باشه که رد کنند صد رحمت به کارگری تو مملکت خودمون

arashhad
December 28th, 2012, 06:59 PM
سلام دوستان یک راهنمایی می خواستم برای مدارک کار باید چه چیزی بگیریم ببریم دارلترجمه؟ همون صفحه تو سایت بیمه با مهر و تایید شعبه و دفترچه کافی است؟

shaghayegh1974
January 10th, 2013, 10:18 PM
سلام
برای من نامه 90 روزه تکمیل مدارک اومده که ازم مدارک کاری خواستن
من توی نفت هستم نامه گواهی اشتغال که سا بقه توش باشه رو با خطاب می دن فقط دارالترجمه فرستاده دادگستری تایید نکرده گفته نامه داخلی است به رییس دانشگاه خطاب داشته
سوالم اینه که با توجه به اینکه مین هستم این 4 سال رو که توی نفتم چه طور می تونم اثبات کنم چه مدارکی می تونم بفرستم؟ دفترچه بیمه اممال نفته ترجمه رسمی کردم با 3 فیش آخر حقوقی که توی نامه خواستن اونم ترجمه رسمی است.

Khatereh_or
January 15th, 2013, 03:30 PM
سلام به همگی
راستش یه موضوعی اخیرا من رو خیلی نگران کرده.......... همسر من با کد 4151 اقدام کننده ی اصلیه و چون کارمند رسمی آموزش و پرورش هست فقط میتونه اونجا یبمه باشه ولی در مدرسه کارش مشاوره تحصیلی و در دفتر خودش کار روان درمانگری که در واقع همین کد 4151 هست رو انجام میده (هر چند که این دو کار با 2 کد متفاوت خیلی شبیه هم هستش......پس در کل همسر من بیمه بوده ولی نه در این کد اقدام شده و عملا بیمه شدن در این کد امکان پذیر نبوده ولی واقعا سالهاست که به این کار مشغوله. ...... حالا با توجه به اینکه آنکارا سابقه بیمه می خواد ما چه جور باید این موضوع رو حل کنیم که رد نشیم و برای پیشگیری چه کار باید کرد؟؟؟؟؟

Jahanifar
February 7th, 2013, 12:14 PM
سلام
میشه یکی در مورد روند جمع آوری لیست بیمه برای گرفتن ویزای مهارت جهت استرالیا توضیح بده.
ببخشید اگه موضوع رو اینجا مطرح کردم . چون توی تاپیکهای استرالیا این موضوع وجود نداشت.
ممنون

M1KE
February 7th, 2013, 06:31 PM
روند گرفتن لیست بیمه برای کشورهای مختلف هیچ فرقی ندارد چون نامه بیمه خطاب به جای خاصی صادر نمی شود و حالت گواهی دارد. به شکلی که در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?21244-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-(%DA%A9%D8%A8%DA%A9)&p=1059606&viewfull=1#post1059606) گفته شده عمل کنید و نامه بیمه را بگیرید.

ehsanahmady
March 2nd, 2013, 08:23 PM
سلام

بله درست هست

ehsanahmady
March 2nd, 2013, 08:25 PM
كجا و چگونه

از یک شرکت یک نامه بگیرید که سابقه بیمه هر کدام از فرزندان شما را استعلام کند
اداره بیمه باید نامه بدهد که هیچ سابقه در سیستم موجود نمی باشد
برای هزینه تحصیل هم از استاد راهنما میتونند نامه بگیرند که کمک هزینه دریافت نکردند

mjlotfipour
March 6th, 2013, 03:23 PM
سلام.دوستان اگر کسی مورد مشابهی داره کمک کنه:
من بعد از 2 سال که برای فدرال اقدام کرده بودم ،تازه مدیکالم اومد.توی ایمیل علاوه بر فرم هایی که باید آپدیت کنم و مدارک پزشکی یه سری مدارک دیگه هم خواسته که من دفعه قبل براشون فرستادم ولی بازم اونا رو می خوان.الان دوباره سابقه بیمه 10 سال گذشته رو به همراه معرفی نامه از محل کارم خواستن.حالا این سابقه بیمه رو باید چجوری تهیه کنم و بدم واسه ترجمه؟کلا 30 روز هم وقت دادن تو این تعطیلیه عید
ممنون میشم راهنمایی کنید.متن ایمیل به این صورته:
Your Social Security Pension Plan (SSO) contribution statement or a pension statement from another pension organization in Iran, which records your employment for the past 10 years .
Detailed letters of reference from employer which clearly lists your job title, duties performed, projects completed and duration of employment. This should also be accompanied by a detailed Curriculum Vitae.

M1KE
March 8th, 2013, 01:23 AM
برای تهیه سابقه بیمه می بایست یک معرفی نامه از محل کارتان بگیرید با این مضمون که لطفا سوابق بیمه فلانی را به ایشان تحویل دهید. این نامه را البته برخی از دارالترجه ها هم با این مضمون می دهند که لطفا سوابق بیمه فلانی را برای ترجمه به ایشان تحویل دهید. در هر صورت این معرفی نامه را به شعبه ای که در آن بیمه شما رد می شود می برید و آنجا می گویید آمده اید نامه سابقه بیمه بگیرید! بقیه اش را خودشان راهنمایی می کنند. یک فرمی می دهند باید ببرید پیش چند نفر امضا کنید.

mjlotfipour
March 9th, 2013, 01:03 PM
دوستان عزیز اگه میشه راهنمایی کنیید.
برادر یکی از دوستانم خارج از فروم،مهندس مکانیک هستش . تازه مدیکالش اومده.الان یک سال هستش که توی یه شرکت پیمانکاری کار می کنه که به خاطر کار با صنایع دفاع و انرژی اتمی توی لیست تحریم ها هست.حالا رفته سوابق از بیمه گرفته و یک برگ سوابق بهش دادن که فقط اسم آخرین کارگاه رو زدن واسش.بقیه فقظ کد کارگاه داره.حالا مونده چکار کنه چون دارالترجمه هم اصل نامه رو می فرسته با ترجمه.ممکنه بخاطر اسم شرکتی که توش کار میکنه ردش کنن؟

daniel_b
March 9th, 2013, 07:48 PM
دوستان عزیز اگه میشه راهنمایی کنیید.
برادر یکی از دوستانم خارج از فروم،مهندس مکانیک هستش . تازه مدیکالش اومده.الان یک سال هستش که توی یه شرکت پیمانکاری کار می کنه که به خاطر کار با صنایع دفاع و انرژی اتمی توی لیست تحریم ها هست.حالا رفته سوابق از بیمه گرفته و یک برگ سوابق بهش دادن که فقط اسم آخرین کارگاه رو زدن واسش.بقیه فقظ کد کارگاه داره.حالا مونده چکار کنه چون دارالترجمه هم اصل نامه رو می فرسته با ترجمه.ممکنه بخاطر اسم شرکتی که توش کار میکنه ردش کنن؟

مگه ازشون با مدیکال، آپدیت هم خواستند.
اما بطور معمول هر شرکت تحت نظر بیمه تامین اجتماعی علاوه بر کد کارگاهی یک اسم هم باید داشته باشه. پیگیری کنند احتمالا کارمند تامین اجتماعی که سابقه رو صادر کرده اشتباه کرده.
سایت اداره تامین اجتماعی رو هم چک کنند.

milligator
March 29th, 2013, 09:54 AM
سلام
من حدود 33 ماه سابقه بیمه دارم. برای اینکه سابقه بیمه ام را بالا ببرم میتونم 17 ماه بیمه خدمت سربازیم را هم بخرم که جمعا حدود 4 سال و نیم میشه.
آیا خریدن بیمه سربازی و بالا بردن سابقه بیمه تاثیری برای یافتن شغل در استرالیا و کانادا داره یا اینکه فقط به درد بازنشستگی تو ایران میخوره؟ من الان درخواست خریدشو دادم ولی نمیدونم پولشو که حدود 800 تومن میشه پرداخت بکنم یا نه؟

abola
March 29th, 2013, 03:06 PM
سلام
من حدود 33 ماه سابقه بیمه دارم. برای اینکه سابقه بیمه ام را بالا ببرم میتونم 17 ماه بیمه خدمت سربازیم را هم بخرم که جمعا حدود 4 سال و نیم میشه.
آیا خریدن بیمه سربازی و بالا بردن سابقه بیمه تاثیری برای یافتن شغل در استرالیا و کانادا داره یا اینکه فقط به درد بازنشستگی تو ایران میخوره؟ من الان درخواست خریدشو دادم ولی نمیدونم پولشو که حدود 800 تومن میشه پرداخت بکنم یا نه؟
در کشورهایی مثل کانادا سابقه کار کانادایی بیشتر مورد توجه هست و شرکت ها به نامه سابقه کار نگاه می کنند تا بیمه(که اصلا نمیدونند چی هست)

M1KE
March 29th, 2013, 06:24 PM
شما وقتی از سازمان بیمه، نامه سابقه بیمه می گیرید در آن مشخص هست که بیمه موردنظر از چه نوعی بوده و توسط چه کسی پرداخت شده. مثلا می نویسند از فلان زمان تا فلان زمان توسط فلان شرکت یا کارگاه بیمه رد شده و از فلان زمان تا فلان زمان به صورت خویش فرما بوده و از فلان زمان تا فلان زمان هم به صورت خزید بیمه سربازی بوده. در نتیجه شما وقتی این سابقه بیمه را جایی نشان دهید فقط بازه هایی که توسط شرکت های کاری رد شده ارزش سابقه کار خواهند داشت و بخش هایی که خالت خویش فرما یا خرید یا هر چیز غیر کاری دیگری باشند ارزش چندانی ندارد و نشان دهنده سابقه کار نخواهد بود که امتیاز خاصی داشته باشد.

keyhansam
March 30th, 2013, 01:24 PM
با درود وشاد باش

آیا سمت یا عنوان شغلی باید صد در صد با مدارک و سوابق تحصیلی که برای مهاجرت ارایه دادی مطابقت داشته باشه؟؟؟
بطور مثال من لیسانس کامپیوتر دارم و مدرک فنی حرفه ای برق ولی در سمت(عنوان شغلی) در قراردادم کارشناس فنی ذکر شده البته قرارداد رسمی دارم،تو شرکت معتبری(بین المللی) که iso هم داره کار میکنم و البته بیمه و دفترچه بیمه هم دارم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

milligator
March 31st, 2013, 03:22 PM
سلام
یه سوال دیگه اینکه تو شرکت سابقه کار من به عنوان کارمند اداری رد شده و به تازگی تغییرش دادن به کارشناس شبکه. میشه اون ماه هایی را که اشتباه رد شده اصلاح کرد؟ یا مهم نیست. اصلا تو نامه ای که برای سابقه کار میگیرن هیچ کجاش ذکر میشه که زمینه فعالیت چی بوده؟ اگه ذکر بشه که رسما بیچارم

M1KE
March 31st, 2013, 03:42 PM
یه سوال دیگه اینکه تو شرکت سابقه کار من به عنوان کارمند اداری رد شده و به تازگی تغییرش دادن به کارشناس شبکه. میشه اون ماه هایی را که اشتباه رد شده اصلاح کرد؟ یا مهم نیست. اصلا تو نامه ای که برای سابقه کار میگیرن هیچ کجاش ذکر میشه که زمینه فعالیت چی بوده؟ اگه ذکر بشه که رسما بیچارم

در نامه ای که سازمان بیمه به عنوان سابقه بیمه می دهد فقط تاریخ ها و محلی که برای شما رد کرده و مدت زمان آن مشخص است و به سمتی که در شرکت موردنظر داشته اید اشاره ای نمی شود. در مورد نامه سابقه کاری که خود شرکت ها می دهند به تمپلیت نامه های سابقه کار آن شرکت و روال های خاص آن شرکت بستگی دارد.

M1KE
April 3rd, 2013, 12:13 PM
با درود وشاد باش

آیا سمت یا عنوان شغلی باید صد در صد با مدارک و سوابق تحصیلی که برای مهاجرت ارایه دادی مطابقت داشته باشه؟؟؟
بطور مثال من لیسانس کامپیوتر دارم و مدرک فنی حرفه ای برق ولی در سمت(عنوان شغلی) در قراردادم کارشناس فنی ذکر شده البته قرارداد رسمی دارم،تو شرکت معتبری(بین المللی) که iso هم داره کار میکنم و البته بیمه و دفترچه بیمه هم دارم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

از چه روشی اقدام کرده اید یا قصد دارید اقدام کنید؟

keyhansam
April 3rd, 2013, 07:05 PM
M1KE عزیز

من میخوام از طریق اسکیل ورکر اقدام کنم و با تجربه کاری تکنسین برق(Electrician) و مدرک دانشگاهیم مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

M1KE
April 3rd, 2013, 07:21 PM
کارکنان ماهر فدرال یا کبک؟ اگر می خواهید برای کارکنان ماهر کبک اقدام کنید در صورتی که مدرکتان را در 5 سال اخیر گرفته باشید نیازی نیست که سابقه کارتان با مدرکتان مرتبط باشد و اگر قدیمی تر باشد می بایست یک سال آن مرتبط باشد. مهندسی کامپیوتر 6 امتیازی است و طبق قوانین موجود که تا 31 جولای 2013 برقرارند می توانید برای کبک اقدام کنید. برای بررسی دقیق تر می توانید شرایط دیگرتان (سن/مدرک/تحصیلات/میزان آشنایی با انگلیسی و فرانسه/سابقه کار و غیره) را در تاپیک زیر مطرح کنید تا دوستان دقیق تر بررسی کنند:

مشاوره در زمینه تشکیل پرونده های مهاجرت نیروهای متخصص (کبک) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?20867-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%28%DA%A9%D8%A8%DA%A9%29)

برای کارکنان ماهر فدرال هم به تاپیک زیر مراجعه نمایید:

مهاجرت کارکنان ماهر فدرال بر اساس نظام امتیازبندی جدید چهارم می 2013 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48022-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%A8%D9%86%D 8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D9%85%DB%8C-2013)

keyhansam
April 3rd, 2013, 07:47 PM
M1KE عزیز

برای فدرال قصد اقدام دارم چون شاید فرانسه یاد گرفتن یکم برام مشکل باشه
و منظورتو از مدرکی که تو 5 سال اخیر گرفتم و متوجه نشدم، من میخوام اسکیل ورکر واسه electrician  اقدام کنم و سابقه کار واسش دارم(3سال) ولی مدرکشو از سازمان فنی حرفه ای سال 1382 گرفتم و مدرک لیسانس کامپیوترم سال 1389
آیا این امکان هست که امتیاز مدرک لیسانس(اگه اشتباه نکنم 22) رو بگیرم ولی واسه اسکیل ورکر برقکار ساختمان اقدام کنم؟؟

M1KE
April 3rd, 2013, 07:59 PM
مواردی که در پست قبل توضیح دادم برای حالتی بود که بخواهید از کارکنان ماهر کبک اقدام کنید. برای آنجا اگر مدرکتان را به تازگی گرفته باشد (که در مورد مدرک لیسانس کامپیوتر شما به این شکل است و در 2 سال اخیر آن را گرفته اید) مشکلی ندارد که سابقه کارتان نامرتبط هم بوده باشد. البته برای کبک می بایست مدرک فرانسه هم بگیرید. برای کارکنان ماهر فدرال لطفا در تاپیک زیر مطرح نمایید. اگر از آن راه نتوانستید اقدام کنید می توانید به کبک هم به عنوان یک گزینه بیاندیشید.

مهاجرت کارکنان ماهر فدرال بر اساس نظام امتیازبندی جدید چهارم می 2013 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48022-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%A8%D9%86%D 8%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D9%85%DB%8C-2013)

mehrkish18
May 3rd, 2013, 07:21 PM
سلام
7 ماه بیمه چه امتیازی داره برای مهاجرت به کبک؟

sabakami
June 22nd, 2013, 09:21 PM
سلام بچه ها من یه مشکل بزرگ دارم من کارمند آموزش پرورشم 3 سال سابقه کار دارم اما مرتبط با رشته ام نیست .رشته ام عمران آموزش پرورش ارگانایی داره مثل سازمان نوسازی که فقط هم رشته های منو میگیره اما من اونجا نبودم تو منطقه بودم چون هم زمان تحصیل می کردم و می خواستم وقتم آزاد باشه تا الان نمیدونم با سابقه بیمه ام چی کار کنم...کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

sweetbasil
June 28th, 2013, 02:34 PM
سلام من وقتی مدارکم رو فرستادم شاغل بودم ولی بعد به دلیل تغییر محل سکونت یه مدت بیکار شدم و بیمه بیکاری دریافت می کردم در همون مدت که بیمه بیکاری دریافت می کردم جایی مشغول به کار شدم و خواستم برام مدتی بیمه رد نکنن که بتونن حقوق بیمه بیکاری رو بگیرم ... موقع اپدیت مدارک نامه سابقه کار جدیدم رو هم فرستادم.
حالا سوالم اینجاست برای روز مصاحبه داشتن شغل و بیمه بیکاری همزمان برام مشکل ایجاد نمی کنه؟؟

nooshin121
June 30th, 2013, 08:31 PM
سلام به همه.مشکل من هم بیمه است.خودم مینم.زمانی که من اقدام کردم بیمه الزامی نبود.اما پارسال وکیلم خبر داد که حتما باید بیمه داشته باشی.من 2 سال سابقه کار بدون بیمه داشتم تو دارالترجمه.ولی با شنیدن این خبر از اون زمان تو یه شرکت بیمه پرداخت میکنم بدون اینکه اونجا کار کنم.مسئله اینه که من اردیبهشت دعوت به مصاحبه شدم اما از اونجایی که حداقل میبایست 1 سال بیمه میداشتم و تا اردیبهشت بیمه ام 8 ماه بود یه نامه پزشک بردم که نمیتونم تا 4 ماه پرواز کنم تا یه ذره زمان بخرم و اینجوری مصاحبه ام رو عقب انداختم.رشته ام مترجمیه و سال 84 فارغ التحصیل شدم که جز 5 سال اخیر نمیشه.مدرک b1 دارم.الان از این میترسم که برم مصاحبه افیسر بگه تو زمان مصاحبه اولت 4 ماه بیمه کم داشتی و بلافاصله یه استعلاجیه 4 ماهه اوردی.شک بر انگیزه به نظرتون؟ اصلا افیسر با مدرک پزشکی من کاری داره؟

zap
August 8th, 2013, 01:50 PM
من نوامبر 2009 اقدام کردم. دیروزمدیکالم اومد و از من سابقه بیمه هم خواستند که من فقط یک سال دارم و ازکارفرما هم نمی تونم شکابت کنم . آیا مدیکال را انجام بدم ؟ یا اینکه باید ازمهاجرت صرفنظر کنم؟ کسی تا حالا با چنین موردی برخورد داشته؟

worldforex
August 9th, 2013, 11:46 AM
سلام دوستان
من 10 سال سابقه کار دارم ، اما بیمه ندارم ؟به نظرتون چطور میتونم آفیسر رو قانع کنم؟

mabna
August 13th, 2013, 03:26 PM
سلام دوستان
من حدود 4ماه پیش پرینت بیمه رو گرفتم بردم شعبه ماقبل اخری برام مهر کرد و دادم ترجمه. حالا دوباره همین کارو کردم ولی برام مهر نمیکنند میگن اون مسئول قبلی اشتباه کرده نباید برات قبلا تایید میکرده. مشکلم اینکه شعبه فعلی بیمه من یک شهرستان خیلی دوره و نمیتونم برم وقتم ندارم (2هفته) چیکار کنم سازمان مرکزی ببرم پرینت تایید میکنن؟؟؟؟؟؟؟

mabna
August 13th, 2013, 03:37 PM
متن نامه اینجوریه :

سلام
لطفا بگید دقیقا پرینت کجا بردید امضا کردن؟ شعبه خودتون یا شعبه مرکزی رفتید ؟ من شعبم تهران نیست نمیدونم پرینت باید چیکار کنم؟

samba_a
August 16th, 2013, 07:18 PM
دویستان سابقه کار با بیمه استعلام می شه؟اگه بیمه نباشیم امتیازی تعلق نمی گیره؟

pasokh
August 16th, 2013, 08:29 PM
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه با سرچی که در این فروم کردم جوابی برای سوالم پیدا نکردم وخیلی هم به سوالات جواب داده نمیشود
من مدرس پاره وقت دانشگاه هستم وبه عنوان مترجم برای کبک اقدام کردم و2 سال خودم را بعنوان مشاغل ازاد بیمه کرده ام ویک گواهی کار بعنوان منرجم هم از شرکتی گرفته ام.ماه اینده مصاحبه دارم.ایا میتوانم یک جوری توجیهی برای بیمه ام پیدا کنم؟ لطفا هر راه حلی به نظرتان میرسد دریغ نکنید و راهنماییم کنید

samba_a
August 17th, 2013, 09:53 AM
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه با سرچی که در این فروم کردم جوابی برای سوالم پیدا نکردم وخیلی هم به سوالات جواب داده نمیشود
من مدرس پاره وقت دانشگاه هستم وبه عنوان مترجم برای کبک اقدام کردم و2 سال خودم را بعنوان مشاغل ازاد بیمه کرده ام ویک گواهی کار بعنوان منرجم هم از شرکتی گرفته ام.ماه اینده مصاحبه دارم.ایا میتوانم یک جوری توجیهی برای بیمه ام پیدا کنم؟ لطفا هر راه حلی به نظرتان میرسد دریغ نکنید و راهنماییم کنید
دوست عزیز منظورتون بیمه خویش فرماست ؟ باید سابقه کار با بیمه یکی باشه تا اونجا که من می دونم چون زمانی که پرینت سابقه بیمه رو شما می گیرید عنوان شرکت و سمت توش هست.

sara1234567
September 9th, 2013, 03:48 PM
بچه ها یک سوالی کسی که بیمه نفت باشه چطور میتونه سابقه بیمشو برای مهاجرت بگیره؟

kasra1561
September 10th, 2013, 10:21 AM
Hi
Im going to toronto next week.
Would you kindly help me about insurance plans for the first three months of our stay in canada....
Are there any companies that cover me and my family before the OHIP?
would you give me some names.?

Thanx

nimait
September 15th, 2013, 02:48 PM
بیمه مرکزی تا اونجا که من اطلاع دارم این کار رو براتون انجام نمی ده فقط شعبه آخری که اونجا بیمه هستید این کار رو انجام می ده حتما برید شعبه آخر هم در خواست سابقه بیمه کنید و هم در خواست جمع آوری سوابق بیمه وقت رو به هیچ عنوان تلف نکنید

nimait
September 15th, 2013, 02:49 PM
سلام دوستان
من حدود 4ماه پیش پرینت بیمه رو گرفتم بردم شعبه ماقبل اخری برام مهر کرد و دادم ترجمه. حالا دوباره همین کارو کردم ولی برام مهر نمیکنند میگن اون مسئول قبلی اشتباه کرده نباید برات قبلا تایید میکرده. مشکلم اینکه شعبه فعلی بیمه من یک شهرستان خیلی دوره و نمیتونم برم وقتم ندارم (2هفته) چیکار کنم سازمان مرکزی ببرم پرینت تایید میکنن؟؟؟؟؟؟؟بیمه مرکزی تا اونجا که من اطلاع دارم این کار رو براتون انجام نمی ده فقط شعبه آخری که اونجا بیمه هستید این کار رو انجام می ده حتما برید شعبه آخر هم در خواست سابقه بیمه کنید و هم در خواست جمع آوری سوابق بیمه وقت رو به هیچ عنوان تلف نکنید

swastika
September 16th, 2013, 03:11 AM
سلام
یکی از دوستان من چند سالی در یکی از کشورهای اطراف مشغول به کار بوده ، اما طبق قوانین اون کشور بیمه سابقه کار محسوب نمیشه و اداره بیمه اونجا سندی مبنی بر اینکه مدتی در این کشور کار کزده ارائه نمیده دیگه اینکه سفارت کانادا برای تایید سابقه کار، متقاضیان مهاجرت رو ملزم به ارائه سابقه بیمه می کنه. می خواستم بدونم برای حل این مشکل راهی هست و یا اینکه کسی تجربه مشابه این رو داره؟
قبلا از پاسختون ممنونم :)

anahita999
September 27th, 2013, 01:58 PM
سلام عزیزم من 20 روز دیگه مصاحبه دارم ولی چوت پارت تایم کار می کنم و مترجم هستم بیمه ندارم فوق لیسانس هستم و یک کتاب ترجمه و چاپ شده دارم مقاله هایی که در نشریه به اسم من چاپ شده دارم و مالیات بر حقوقمو دادم پیامتو خوندم می شه سریع به من می گی خواهرت چه دلیلی اورده برای بیمه که قبومش کردن لطف می کنی؟ من نمی دونم چه دلیل قانع کننده ای بهشون بگم.

marva_704
October 8th, 2013, 04:43 PM
با سلام و احترام
، من و همسرم واسه مهاجرت به کبک اقدام کردیم و دسامبر 2011 فایل نامبرمون اومده من هشت سال سابقه کار همراه با بیمه دارم . الان تصمیم دارم که از جائیکه کار می کنم استعفاء بدم و با موافقت کارفرمام برای مدتی از حقوق بیکاری استفاده کنم و تمرکزم رو روی خوندن و تقویت زبان فرانسه بزارم ولی شنیدم که باید در زمان مصاحبه شاغل باشی و سابقه بیمه بیکاری در پروسه کارمون تاثیر منفی میزاره.خواهش میکنم من رو در این مورد راهنمایی کنید و بفرمایید که آیا استفاده از حقوق بیکاری ممکنه برام مشکل ساز بشه؟ ممنون میشم بهم جواب بدید

fadaei2
October 11th, 2013, 02:28 AM
من پذیرش دکتری دارم و قرار بود سپتامبر کانادا باشم که با توجه به اعتصاب سفارت هنوز منتظر ویزا هستم و پذیرشم منتقل شده برای ژانویه.

با توجه به اینکه زیاد نمیتونم سر کار برم، میخوام این 3 ماه آخر رو بیمه بیکاری بگیرم. سوالم اینه که این بیمه بیکاری در زمانی اگر بخوام برای اقامت اقدام کنم مشکل ساز نمیشه؟

البته از نظر خودم دلیلم موجه هست چون پذیرشم برای سپتامبر بوده و ویزا نیومده و این 3 ماه بیمه بیکاری زمانی بوده که کار دیگه ای نمیتونستم بکنم.

در هر صورت اگر بعدا میتونه تاثیر منفی بزاره نمیخوام ریسک کنم. لطفا راهنماییم کنین. ممنون

amir_antem
October 17th, 2013, 03:36 AM
دوستان عریر من لیست بیمه رو که شامل کارکرد و حقوق ماهیانه میشد(که با فیش های حقوقیم هم مطابقت داره) جهت 6 سال کارم از سایت تامین اجتماعی پرینت گرفتم و رییس شعبه مهر و امضا کرد و ترجمه هم کردم (با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه) و در دفتر خانه برابر اصل هم شد. آیا لازمه که روش گرفتن نامه از شرکت و بردن به شعبه برای گرفتن نامه جداگانه رو پیگیری کنم؟آیا برای آفیسر قابل قبول هست و روز مصاحبه سوال پیچ نمیشم؟آیا کسی از دوستان هم به روش من عمل کرده؟

arash3539
October 28th, 2013, 01:13 PM
دوستان سلام.
من 27 سالمه و لیسانس حسابداری دارم با 5 سال سابقه کار که فقط 3 سالش بیمه داره البته واسه تمام 5 سال قرارداد و گواهی سابقه کار دارم.
ضمنا یک سال سابقه بیمه همزمان با تحصیل در دانشگاه بوده.مدرک زبان فرانسه DELF B1 و انگلیسی IELTS overall 6.5 دارم.
میشه لطفا راهنمایی کنید کافی هستش برای کبک کافی هستش یا نه؟

hamedkh2007
November 20th, 2013, 02:41 AM
سلام دوستان شاید سوال من تکراری باشه ولی من توی ارتش خدمت میکنم در حال حاضر و آخراشه و 21 ماه خدمت خواهم کرد که طبیعتا بیمه ارتش (نیروهای مسلح هستم) توی یگانی که هستم براشون شبکه کردم و اتوماسیون راه انداختم و گفتم برات نامه میزنیم به ستاد که برات برگه بدن که تو به مدت 21 ماه تخصصی اینجا کار کردی حالا هم شنیدم میشه بیمه نیروی مسلح رو خرید و به بیمه تامین اجتماعی تبدیل کرد آیا از دوستان کسی میدونه که اینو من میتونم به عنوان سابقه کار جهت اقدام کانادا محسوب کنم یا خیر اگه میشه باید چی کار کرد .ممنون

mk_iust_apply
November 21st, 2013, 09:49 AM
سلام

من کارمند بانک هستم و حدود 10 سال سابقه کار دارم. ولی ما تحت بیمه بانک هستیم نه بیمه تامین اجتماعی . اینکه بانک تو همون نامه گواهی اشتغال به کار بزنه ایشون طی این مدت تحت بیمه بانک بوده کافی هست ؟

Barcelona
November 21st, 2013, 02:07 PM
M1KE عزیز،

مدرک بنده مترجمی هستش و قصد دارم برای خودم سابقه ی بیمه رد کنم. (احتمالا همان بیمه خویش فرمایی که شما متذکر شدید)

آیا از این طریق نمی توانم امتیاز بیمه را بدست بیاورم؟

لطفا راهنمایی کنید چگونه می توانم امتیاز بیمه را بگیرم.

نوشته اصلی توسط M1KE #444 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34044-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9&p=1205782&viewfull=1#post1205782)

سابقه کار 6 ماه با بیمه 4 امتیاز (با توجه به اینکه مدرکتان مترجمی تان خیلی قدیمی نیست نیازی به مرتبط بودن سابقه کار نیست و لوله کشی ها هم قبول هستند)

شما وقتی از سازمان بیمه، نامه سابقه بیمه می گیرید در آن مشخص هست که بیمه موردنظر از چه نوعی بوده و توسط چه کسی پرداخت شده. مثلا می نویسند از فلان زمان تا فلان زمان توسط فلان شرکت یا کارگاه بیمه رد شده و از فلان زمان تا فلان زمان به صورت خویش فرما بوده و از فلان زمان تا فلان زمان هم به صورت خزید بیمه سربازی بوده. در نتیجه شما وقتی این سابقه بیمه را جایی نشان دهید فقط بازه هایی که توسط شرکت های کاری رد شده ارزش سابقه کار خواهند داشت و بخش هایی که خالت خویش فرما یا خرید یا هر چیز غیر کاری دیگری باشند ارزش چندانی ندارد و نشان دهنده سابقه کار نخواهد بود که امتیاز خاصی داشته باشد.

mk_iust_apply
December 1st, 2013, 08:14 AM
سلام

من کارمند بانک هستم و حدود 10 سال سابقه کار دارم. ولی ما تحت بیمه بانک هستیم نه بیمه تامین اجتماعی . اینکه بانک تو همون نامه گواهی اشتغال به کار بزنه ایشون طی این مدت تحت بیمه بانک بوده کافی هست ؟

تو رو خدا یکی به من کمک کنه .

MERY
December 3rd, 2013, 07:31 AM
تو رو خدا یکی به من کمک کنه .

سلام
شما به بانکتون نامه بزنید و ازشون درخواست کنید که به صندوق بازنشستگی بانکها نامه بزنن و سابقه بیمه شما رو درخواست کنن.

daniel_b
December 3rd, 2013, 08:09 AM
سلام

احتمالا بیمه بازنشستگی شما مثل کارمندان دولت هست. بیشتر کارمندان دولت که بیمه درمانی خدمات درمانی دارند، بیمه بازنشستگیشون در یک صندوق دیگه و با یک شماره دیگه قرار داره برای همین گرفتن سابقشون بدون بازنشستگی تقریبا ممکن نیست. (البته باز پگیری کنید شاید شد)
دلیلش : کارکرد افرادی مثل شما زمانی حساب میشه که وقتی بازنشسته شدید، یک پرونده بهتون داده میشه که تمام پرداختها به تفکیک توش هست. و صندوف از همین پرونده استفاده میکنه برای محاسبات بعدیش.

تا اونجا که میدونم چه نامه بگیرید برای صندوق (که احتمالا بهتون نمیدن) و یا برید اونجا به احتمال زیاد کارتون رو انجام نمیدند.(چون هنوز بازنشسته نیستید) - البته باز امتحان کنید.

زاه حل برای افرادی مثل شما (بانکها، کارمندان دولت و شرکت نفت) اکتفا به نامه خود بانک هست.

MERY
December 4th, 2013, 08:43 AM
احتمالا بیمه بازنشستگی شما مثل کارمندان دولت هست. بیشتر کارمندان دولت که بیمه درمانی خدمات درمانی دارند، بیمه بازنشستگیشون در یک صندوق دیگه و با یک شماره دیگه قرار داره برای همین گرفتن سابقشون بدون بازنشستگی تقریبا ممکن نیست. (البته باز پگیری کنید شاید شد)
دلیلش : کارکرد افرادی مثل شما زمانی حساب میشه که وقتی بازنشسته شدید، یک پرونده بهتون داده میشه که تمام پرداختها به تفکیک توش هست. و صندوف از همین پرونده استفاده میکنه برای محاسبات بعدیش.

تا اونجا که میدونم چه نامه بگیرید برای صندوق (که احتمالا بهتون نمیدن) و یا برید اونجا به احتمال زیاد کارتون رو انجام نمیدند.(چون هنوز بازنشسته نیستید) - البته باز امتحان کنید.

زاه حل برای افرادی مثل شما (بانکها، کارمندان دولت و شرکت نفت) اکتفا به نامه خود بانک هست.

من کارمند بانک بودم. نامه سابقه کار و قرارداد و فیش حقوقیم رو فرستادم ولی بازم ازم نامه بیمه خواستن. من نامه بیمه رو از طریق بانک از صندوق بازنشستگی گرفتم. بنابراین بهتره که این نامه رو از صندوق بگیرید و با سابقه کارتون بفرستید.

daniel_b
December 4th, 2013, 08:57 AM
من کارمند بانک بودم. نامه سابقه کار و قرارداد و فیش حقوقیم رو فرستادم ولی بازم ازم نامه بیمه خواستن. من نامه بیمه رو از طریق بانک از صندوق بازنشستگی گرفتم. بنابراین بهتره که این نامه رو از صندوق بگیرید و با سابقه کارتون بفرستید.
صندوق بازنشستگی تون نامه سابقه کار بهتون داد؟

omid_pooya
December 20th, 2013, 01:02 PM
دوستان چندتا سوال :

- سابقه بیمه رو میشه به طور انتخابی گرفت ؟ ... من در دوره ای که دانشجوی ارشد بودم به طور پارت تایم جایی کار می کردم و برام سابقه بیمه رد میشده , الان اگر گواهی بیمه همون دوره رو بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟ ... نمی گن چطور همزمان کار می کردی ؟ ممکنه که اون قسمت رو از گواهی سابقه بیمه ام ( جمع آوری سابقه ام ) حذف کنم ؟

araliabadi
January 20th, 2014, 01:47 PM
دوستان چندتا سوال :
- سابقه بیمه رو میشه به طور انتخابی گرفت ؟ ... من در دوره ای که دانشجوی ارشد بودم به طور پارت تایم جایی کار می کردم و برام سابقه بیمه رد میشده , الان اگر گواهی بیمه همون دوره رو بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟ ... نمی گن چطور همزمان کار می کردی ؟ ممکنه که اون قسمت رو از گواهی سابقه بیمه ام ( جمع آوری سابقه ام ) حذف کنم ؟

اگر بطور هم زمان از دو جا بیمه رد میشده براتون ببینید که در کدام شعبه ها بوده! اگر یک جا جمع آوریش نکرده باشید میتونید سراغ اون شعبه ای که بیمه آن را نمیخواهید نروید.

sarva
January 21st, 2014, 02:27 PM
سلام
دوستان من مشكلم برعكس شماست !! من براي اثبات خود اشتغالي بايد بيمه نباشم , اين وسط ها يه ماه بيمه برام از يه شركتي رد شده حالا به دردسر افتادم كسي ميدونه ميشه اون سابقه بيمه رو از اداره بيمه حذف كرد، راهي داره؟!!

mehdi2012
February 4th, 2014, 02:13 PM
سلام دوستان

من میخوام تا چند ماه برم کانادا به خواست خدا البته
یعنی ویزام اومده.

حالا من اصلا راجع به جریان بیمه نمیدونم.

یعنی اصلا نمیدونم این تاپیک واسه چیه؟! و پرسشی که دارم اینه که میخواستم بدونم آیا سابقه بیمه تامین اجتماعی اینجای ما برای اونجا قابل قبوله و تاثیری در بازنشستگی داره؟ یعنی اگر بطور مثال 10 سال سابقه کاری و بیمه داشته باشیم در ایران، آیا در کانادا باید فقط 20 سال کار کنیم که بازنشسته شیم (با فرض 30 سال شدن سابقه بیمه) یا 30 سال باید تو کانادا کار کرد صرف نظر از سابقه کار توی ایران؟!

یعنی این سابقه بیمه ایران رو من نه ترجمه کردم و نه هیچی. در هیچ جا از پروسه مهاجرت هم لازمم نشده تا الان که ویزا هم صادر شده.

سپاسگزارم.

satori hope
February 19th, 2014, 10:28 AM
با سلام
میخواستم بدونم که واسه سابقه بیمه میشه بیمه ی تامین اجتماعی "خویش فرما" رو ارائه داد؟ ممنونم

araliabadi
February 19th, 2014, 06:46 PM
با سلام
میخواستم بدونم که واسه سابقه بیمه میشه بیمه ی تامین اجتماعی "خویش فرما" رو ارائه داد؟ ممنونم

درود، خویش فرما رو قبول نمیکنند.

satori hope
February 19th, 2014, 08:48 PM
درود، خویش فرما رو قبول نمیکنند.
ممنونم از جوابتون. یه سوال دیگه و اینکه من رشته ام مهندسی متالورژی هست اشکالی نداره من بیمه از یه جای بی ربط به رشتم جور کنم؟ یعنی از همین ماه پول بیمه رو بدم بهشون که رد کنن بیمه ام رو؟ مرسی

araliabadi
February 19th, 2014, 09:12 PM
ممنونم از جوابتون. یه سوال دیگه و اینکه من رشته ام مهندسی متالورژی هست اشکالی نداره من بیمه از یه جای بی ربط به رشتم جور کنم؟ یعنی از همین ماه پول بیمه رو بدم بهشون که رد کنن بیمه ام رو؟ مرسی

به شرطی که نامه سابقه کارتون رو هم از همون شرکت بگیرید و در آن عنوان شغلیتون همون مهندس متالورژی نوشته بشه و شرح وظایفتون هم مرتبت باشه. البته اسم شرکت هم خیلی تابلو نباشه که هیچ ربطی به مهندسی متالورژی نداره، مثلا بیمتون از "دفتر خدمات پستی" باشه میفهمند که مرتبط نیست ولی مثلا از "آینده سازان خاورمیانه گستر" باشه معلوم نمیشه.

saragole
February 22nd, 2014, 10:17 PM
دوست عزیز پرینت سایت تامین اجتماعی که مبلغ نداره
حداقل برای من که اینطوریه
فقط مشخصات خودم و کارفرما و کد بیمه و کارگاه و تعداد ماههایی که بیمه بودم هم تیک خورده
اگه چیز دیگه ای باید برم بگیرم منو راهنمایی کنین لطفاااا

arashtiesto
February 22nd, 2014, 10:26 PM
دوستان سلام :)
میخواستم ببینم من که سربازیم تو جهاد کشاورزی امریه بودم بعنوان سابقه کار با بیمه محسوب میشه؟

teraktor2003
February 23rd, 2014, 11:34 AM
سلام
من یه شرکت کامپیوتری به نام خودم دارم(مدیرعامل هستم)
اما رشته م معدن -استخراج بوده و اول سال 90 فارغ تحصیل شدم...
بیمه مو تازه چند ماهه از طریق همین شرکت دارم به عنوان کارشناس رد می کنم...
ایا برای مهاجرت از طریق فدرال من بنویسم شرکت کار معدنی هم می کرده و بیمه مرتبط بوده قابل پیگیری هست یا فقط شرکت بگه اونا قبول می کنن؟
ضمنا این چند سال 90 تا 92 به عنوان کار نیمه وقت ازم قبول می کنن؟ اگه اره چجوری؟
ممنون.

araliabadi
February 23rd, 2014, 01:02 PM
دوست عزیز پرینت سایت تامین اجتماعی که مبلغ نداره
حداقل برای من که اینطوریه
فقط مشخصات خودم و کارفرما و کد بیمه و کارگاه و تعداد ماههایی که بیمه بودم هم تیک خورده
اگه چیز دیگه ای باید برم بگیرم منو راهنمایی کنین لطفاااا

چیز دیگری لازم نیست، همون کافیه.

mohsen730
May 24th, 2014, 11:59 AM
دوستان یه سوال ... این داستان گردش شش ماهه چیه!؟
برای فدرال 2014 مگه نگفته...
current bank certification
or
evidence of saving balance
or
fixed or time deposit statements
یعنی موجودی حساب دیگه.. درسته!؟ پرینت شش ماهه و گردش حساب رو دوستان از چه منبعی می گید؟
من از یه وکیل هم پرسیدم گفت موجودی حساب مهمه
ممنون میشم جواب بدید

justanew_id
May 26th, 2014, 10:20 AM
به نظر به نظر شما اگه همراه با اپلیکیشن FSW هیچ additional supporting documentی مثل قراردادها و فیش حقوق برای work experience ارسال نشه، پرونده ریجکت میشه؟
لطفا دوستانی که تجربه عملی دارند جواب بدند.

mehran_soozer
May 30th, 2014, 09:24 PM
سلام دوستان
ما یه کارگاه داریم که بنام پدرم هست
یه اتاق هم داریم که من توی اون اتاق که یک درش رو به کوچه هست (یعنی مثل یک مغازه فرض کنید) مشغول به شغل طراحی نرم افزار مهندسی مربوط به رشتم هستم
خواستم بدونم برای بیمه گرقتن من باید کارفرما خودم رو بزنم یا پدرم رو ؟
یعنی توی فرستادن مدارک فرقیم می کنه ؟

darya2009
June 6th, 2014, 01:56 PM
سلام دوستان
ویزای ما اومده چند تا سوال بیمه ای داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من ۱۲ سال سابقه تامین اجتماعی دارم اگه به کانادا بیام بایستی به صورت خویش فرما تا زمان بازنشستگی پرداخت کنم بنظر شما این فکر خوبیه یا کلن بیخیال بیمه اینجا بشیم و اونجا بازنشستگی و سرمایه گذاری بگیریم؟

اگه بازنشستگی تامین اجتماعی خوب نیست کسی تجربه بیمه عمر (خصوصی - دولتی) دارد؟

ارادتمند

satori hope
June 16th, 2014, 03:01 PM
سلام دوستان
من رشتم مهندسی متالورژی هستش و الان یه کارگاه یخچال سازی پیدا کردم که میخوام بیمه ام رو از اونجا رد کنم. میخواستم بپرسم که از لحاظ ارتباط بیمه و رشته الان من که مشکلی ندارم؟نه؟! و اینکه نکاتی که همین الان که میخوام بیمه ام رو شروع کنم باید انچام بدم و توجه داشته باشم چیا هست؟ خییییلی ممنونم اگه راهنماییم کنین

ehsan1777
June 19th, 2014, 09:25 AM
سلام دوستان ..
ما پروندمونو در مارچ 2011 اقدام کردیم.. اون زمان در مورد سوابق بیمه ای زیاد تاکید نداشتن و ما سابقه همسرم که نفر اصلی پرونده باشه رو کامل و با نامه شرکت فرستادیم..
همسرم 5 سال سابقه کار در یک اداره دولتی به صورت روزمزد داشت که کاملا با رشتش مرتبطه ولی مشکلی که ما داریم اینه که هر جور تاییدی که از شرکت میخواهیم بهمون میده ولی اون ارگان دولتی حتی یک خط هم نامه نمیده..
بخاطر مسائلی که همه میدونن تو ارگانهای دولتی بیمه نمیکنن.. امکان پرینت از حساب هم هست ولی مساله اینه که حقوق ایشونو هر چند ماه میریختن و تو شرحش هیچ چیزی که ثابت کنه حقوق بوده نیست..
حالا ما موندیم که اون 5 سالو چطور ثابت کنیم.. اگه کار به مصاحبه برسه خوب یک سری نامه کپی که از سیستم اداری اون ارگان داریم رو میتونیم ترجمه کنیم بدیم و توضیح بدیم و اینکه میتونه در مورد کارش که تخصصی هم بوده توضیحات خوبی بده. یک سری عکس هم از محیط کارش و جلساتش داره. ولی مساله اینه که ممکنه برای ما آپدیت بیاد و اگه مدارک معتبر نباشه امتیاز کم بیاریم و بعدشم یا کار به مهلت 18 ماهه زبان برسه یا ریجکت..
حالا به نظر شما چیکار کنیم... البته یه 5 ماه بیمه داره از شرکت بعدی که مشغول شد و الان هم داره بیمه براش رد میشه ولی اون 5 ماه مال سال 89 بوده ..
تا الان میشه نه ماه... ولی اون 5 سال حیفه.. اگه اون حساب بشه واقعا امتیاز ما خوبه . واقعا ظلمی میکنن این ارگانهای مملکت ما..
حالا تصمیم گرفتم برم تو شرکت پیمانکار تامین نیرو و مکاتبات قدیمشو با اون ارگان در بیارم بعد ترجمه کنم.. اونم که اینا بخاطر ایجاد نشدن تعهد اینقدر نامه هاشون عجیب غریبه که معلوم نیست آفیسر چی فکر کنه.. مثلا تو یکی از نامه ها مدت قرارداد 3 ماهه ذکر شده با 5 ساعت کار در روز.. بعد 2 ساعت هم اضافه کاری مجاز داشتن.. عملا 7 ساعتو کار میکرده..
نمیدونم چیکار کنیم..راهنمایی کنین لطفا.

msl1368
June 20th, 2014, 11:43 AM
سلام کسی که توی دو شرکت همزمان کار میکرده
یکی در زمینه شیشه بری
دومی برای جوشکاری
در شرکت اولی بیمه شده اما در کارجوشکاری بیمه نشده
ولی برای جوشکاری مدرک بین المللی داره
و الان میخوادبرای مهاجرت برای جوشکاری اقدام کنه
اینکه شرکتی که ازش برای جوشکاری سابقه کار میگیره بیمه اش نکرده ولی این چندساله از یک شرکت دیگه بیمه بوده ایا به مشکل میخوره؟

satori hope
June 20th, 2014, 01:52 PM
سلام دوستان
من رشتم مهندسی متالورژی هستش و الان یه کارگاه یخچال سازی پیدا کردم که میخوام بیمه ام رو از اونجا رد کنم. میخواستم بپرسم که از لحاظ ارتباط بیمه و رشته الان من که مشکلی ندارم؟نه؟! و اینکه نکاتی که همین الان که میخوام بیمه ام رو شروع کنم باید انچام بدم و توجه داشته باشم چیا هست؟ خییییلی ممنونم اگه راهنماییم کنین

از دوستان کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟ آخه من تازه میخوام بیمه ام رو شروع کنم و اگه همین الان بدونم چه کارایی باید بکنم از درد سرای احتمالی در اینده جلوگیری میشه. لطفا کمکم کنید. مرسی

s44
June 21st, 2014, 10:22 AM
سلام. دوستان من يه سوالي دارم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد.
براي فدرال گفته شده كه يك سال سابقه كار فول تايم پيوسته. من سابقه پرداخت بيمه م يه مقدار پيچيده است: 6 ماه پارت تايم بعد 5 ماه فول تايم، بعد 4 ماه بيمه رد نشده برام بعد 1 سال پارت تايم. از اول تير دوباره فول تايم ميشم، شهريور احتمالا مداركم كامل بشه بفرستم. اما خب مي تونم از شركتم كه شركت معتبري هست نامه بيارم كه تو اون زماني كه بيمه رد نشده هم پارت تايم كار مي كردم.... حالا اين سوابق بيمه من از نظر شما مشكل ايجاد ميكنه؟ يعني سابقه كارم واجد شرايط هست يا نه؟
ممنونم از راهنماييتون

satori hope
June 25th, 2014, 02:53 PM
از دوستان کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟ آخه من تازه میخوام بیمه ام رو شروع کنم و اگه همین الان بدونم چه کارایی باید بکنم از درد سرای احتمالی در اینده جلوگیری میشه. لطفا کمکم کنید. مرسی

ظاهرا هیچکی اینجا سر نمیزنه!!! مردیم از بی جوابی....

pedram55
June 30th, 2014, 06:18 AM
ظاهرا هیچکی اینجا سر نمیزنه!!! مردیم از بی جوابی....

اگر فعالیت اون کارگاه مرتبط با رشته شما باشه خب خوبه بالاخره داره یه بیمه رد میشه و بهتر از هیچ چیز هست .
حالت بهتر از اون اینه که یه مهندس مشاور در زمینه رشته خود شما بتونه بیمه را رد کنه که اول از نظر سابقه کار ایران بیشتر به درد میخوره و کانادا هم که سابقه بیمه فعلا نمیخاد
حالت سوم اینه که خود شما برای خودت بیمه رد کنی که این از نظر سابقه کار در رشته خودت وضضعیتش جالب نیست و سابقه بیمت از نظر کارفرما مرتبت نیست

satori hope
July 1st, 2014, 10:04 PM
اگر فعالیت اون کارگاه مرتبط با رشته شما باشه خب خوبه بالاخره داره یه بیمه رد میشه و بهتر از هیچ چیز هست .
حالت بهتر از اون اینه که یه مهندس مشاور در زمینه رشته خود شما بتونه بیمه را رد کنه که اول از نظر سابقه کار ایران بیشتر به درد میخوره و کانادا هم که سابقه بیمه فعلا نمیخاد
حالت سوم اینه که خود شما برای خودت بیمه رد کنی که این از نظر سابقه کار در رشته خودت وضضعیتش جالب نیست و سابقه بیمت از نظر کارفرما مرتبت نیست

ممنونم که جواب دادید. فقط اینکه " کانادا سابقه بیمه نمیخواد فعلا؟ "

mehrdad2914
July 16th, 2014, 01:00 PM
با سلام و احترام
، من و همسرم واسه مهاجرت به کبک اقدام کردیم و دسامبر 2011 فایل نامبرمون اومده من هشت سال سابقه کار همراه با بیمه دارم . الان تصمیم دارم که از جائیکه کار می کنم استعفاء بدم و با موافقت کارفرمام برای مدتی از حقوق بیکاری استفاده کنم و تمرکزم رو روی خوندن و تقویت زبان فرانسه بزارم ولی شنیدم که باید در زمان مصاحبه شاغل باشی و سابقه بیمه بیکاری در پروسه کارمون تاثیر منفی میزاره.خواهش میکنم من رو در این مورد راهنمایی کنید و بفرمایید که آیا استفاده از حقوق بیکاری ممکنه برام مشکل ساز بشه؟ ممنون میشم بهم جواب بدید

اتفاقا یکی از دوستان ما چند ماهی قبل از مصاحبه سر کار نرفته بود به خاطر خوندن زبان ، آفیسر خیلی هم خوشش اومده

Imm
July 17th, 2014, 08:08 AM
اگر کسی در شرکت نفت کار کنه برای ارایه بیمه و سوابق کاری برای مهاجرت به کبک باید چه کار کنه؟چون تو نامه امکان رد گفتند باید اس اس او ارایه داد. لطفا راهنمایی بفرمایید