PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسائل مربوط به بيمه

صفحه ها : [1] 2 3 4

artha
February 9th, 2011, 07:20 PM
سلام به همه،
من 1 ماه دیگه مصاحبه دارم ولی بیمه ندارم، دارم تمام قراردادها و فیش حقوقی ام رو با خودم می برم.از کسانی که تازگی مصاحبه رفتن کسی می دونه بهم گیر میدن یا نه؟آخه شندیم جدیدا دارن به بیمه خیلی گیر میدن...اگه راهنماییم کنین ممنون می شم...

Hamid_62
February 9th, 2011, 11:05 PM
ممنون.فرانسه رو 7 و انگلیسی رو 9 زده بودم که هم فرانسه رو12 امتیاز و هم انگلیسی رو 6 امتیاز کامل رو بهم داده بود.
سلام خدمت شما دوست عزیز و ضمن تبریک مجدد .. من امروز نامه دعوت به مصاحبه را دریافت کردم . در بخشی از نامه آمده بود که باید اصل نامه های سابقه های کاری که ارائه کردم را با خود ببرم در حالیکه من بنا به درخواست وکیلم اصل نامه های سابقه کاری خودم را همراه با مدارک ارسال کردم . حالا با توجه به اینکه من برای آخرین محل کاری نامه بروز شده خواهم برد ، برای 2 جای دیگه که کار کردم چیکار کنم؟ چون گرفتن نامه مجدد کمی مشکل است. (در ضمن اسکن تمامی مدارک ارسال شده را دارم) ... خواهش می کنم راهنمایی کنید . متن نامه را عینا در زیر می آورم :
EXPÉRIENCES PROFESSIONNELLES AU COURS DES CINQ (5) DERNIÈRES ANNÉES
Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de toutes vos attestations de travail de chaque emploi occupé au cours des cinq (5) dernières années précédant la présentation de votre DCS (et d’emplois récents non mentionnés, le cas échéant) accompagnés, s’il y a lieu, des titres de séjour de travail relatifs à ces emplois

آیا این نامه یک فرمت کلی است که برای همه ارسال می شود؟ ممنون میشم دوستان دیگر هم که تجربه دارند پاسخ بدهند. سپاس

acheshmehm1
February 10th, 2011, 08:35 AM
ازم بیمه خواست منم چون سابقه بیمم مال یه شرکت دیگه و سابقه کارم از یه شرکت دیگه بودش سابقه رو رو نکردم فقط دفترچه بیمه و ترجمش رو نشون دادم.اول تعجب کرد و احساس کردم چون عکس حافظ روی دفترچه بود شک کرد.دفترچه رو از اتاق بردش بیرون و از یه نفر که همکارش بود سوال کرد بعدش اومد و گفت اوکی.دوستان حتما حتما حتما یه چیزی رو که بیمه شما رو نشون بده با خودتون ببرین ظاهرا از همه خواسته بودند.
سلام رامتين جان تبريک مي گم
خواهش مي کنم دوستان اگه ممکنه راهنمايي کنيد.
يک سوال داشتم و اون اينکه همسرم خودشون کارفرما بودن ولي خودشون رو بيمه نکردن اما از طرف خواهرشون بيمه شدن و دفتر چه بيمه خدمات درماني دارن و من مي تونم نامه اي مبني بر اينکه ايشون از تاريخ 000در اين سازمان بيمه بودن و تا تاريخ ... دفترچه بيمه شون اعتبار داره با مهر رسمي خود سازمان بيمه خدمات درماني بگيرم اما آيا اين امکان وجود داره که بگن دفترچه خدمات درماني تنها براي کارکنان رسمي دولت هست و شمال ايشون نمي شده و بيشتر کار گره بخوره آخه اگه من دفترچه رو ترجمه کنم روي دفترچه ذکر شده که از طرف خواهرشون بيمه شدن بنابراين به نظرم جالب نيست، البته مدارک ايشون بسيار کامل و من فکر مي کنم هر کسي رو قانع مي کنه که واقعا سابقه کارشون ساختگي نيست اما چون الان براي بيمه دارن سختگيري ميکنن کمي نگران شدم

slmz
February 10th, 2011, 09:09 AM
از همه دوستان عزیر:پرهام-نیلوفر-علیرضا- ,hamid62-srj-gil77-bitapetiteودیگر دوستان عزیز صمیمانه تشکر می کنم.در جواب سو.............................نمیتونه بیمه جور کنه به نظر من بهترین جواب اینه که بگه:توی ایران چون اکثر شرکتها قراردادمدت دار 1ماهه یا 3 ماهه میبندن.به هیچ وجه زیر بار بیمه کردن پرسنلشون نمیرن.فیشهای حقوقی 6 ماهه گذشته فراموش نشه که ازتون می گیره.حتی در مورد مالیات توی فیش حقوقی از من پرسید که من براش توضیح دادم.

چند وقت پیش که یکی از آشناهای من رفته بوده مصاحبه . دفتر چه بیمه اش رو در اورده و داده به افیسره که تو ایران هر کی کار میکنه از اینها بهش می دن و افیسره هم رفته یک کپی از دفتر چه گرفته و ظاهرا تا چند روز به هر کی باهاش مصاحبه داشته کپی دفتر چه را نشون داده گفته از انها تو به من نشون بده . همه این جریان ها از خراب کاری دیگران هی پیش میاد !!!!

غزال
February 10th, 2011, 09:35 AM
سلام
بچه ها من در خصوص بیمه یه توضیحی بدم.اینکه الان آفیسرها رو بیمه حساس شدن اشتباه خود ماست.خواهر من 30 نوامبر رفت مصاحبه و دقیقاً خانم لیندا در مورد سابقه بیمه ازش سئوال کرد و خواهرم ایشون رو قابع کرد که تو ایران خیلی از شرکتها به دلیل پرداختن مبلغ بالای بیمه کارمنداشون رو بیمه نمی کنن ولی تمام قراردادهای کاریش و فیشهای حقوقی رو دید.حتی خواهرم قانعش کرد که این قراردادها به جای بیمه هستش در صورتیکه اون دفترچه بیمه داشت و از طرف پدرم بیمه بود ولی ما دیدیم نشون دادن اون دفترچه بدتره چون ممکنه به کار کردن خواهرم شک کنه.من مطمئنم آفیسرها با توضیحات ما قانع می شن.پس بهتره کارو برای خودمون خرابتر نکنیم.کسی که حقیقت رو میگه نباید از اثبات کردنش بترسه.

nj1981
February 10th, 2011, 09:41 AM
سلام
می شه راهنمایی کنید که برای بیمه دقیقا چه مدرکی باید برد؟
آیا دفتر چه بیمه کافیه یا باید از اداره بیمه سابقه را جمع آوری کرد؟
اگر جمع آوری سابقه لازم هیت به چه طریقی باید انجام بشه؟
ممنون

omid59
February 10th, 2011, 10:44 AM
با عرض سلام و ادب خدمت همۀ دوستان مهاجرم. و ضمن عرض تبریک به همۀ عزیزانی که موفق شدند.
من حدود 3 سال سابقه کار دارم اما حتی یک روز هم بیمه ندارم و خبر های مربوط به داشتن بیمه و دفترچه و ... واقعاً نگران کننده س. مخصوصاً اینکه مصاحبه م هم نزدیکه.به نظر شما تکلیف من و خیلی از دوستان دیگه چیه؟؟
واقعاً لطف می کنید که راهنماییم کنید

mehdi_my2009
February 10th, 2011, 03:09 PM
سلام به همه
دوستان من دفترچه بیمم رو 1 سال پیش گرفتم زمانی که توی شرکت قبلی کار میکردم و پایین دفترچم هم اسم همون شرکت قبلی رو زده و الان توی یه شرکت دیگه کار میکنم که هیچ اسمی ازش تو دفترچه بیمم نیست تو این یک سال هم فقط بیمه تمدیدش کرده و اسم شرکت تغییر نکرده چون هنوز یه عالمه برگه داره ، موقع ارسال مدارک به سوریه من ترجمه دفترچم رو هم فرستادم و همه سوابق کاریم رو به نظرتون نمیگن این بیمه با سابقه الان نمیخونه و مال سابقه قبلی هست ؟

tala fr
February 10th, 2011, 03:24 PM
واقعا ازشون تشکر میکنم که به آفیسر ها اطلاع رسانی کردن ..! بنده به شخصه کار کردم و از اون دفترچه ها به من ندادن و من الان باید کلی استرس داشته باشم که روز مصاحبه افیسر فکر نکنه دروغ میگم و سابقه کارمو که کلی هم به خاطرش سختی کشیدم رو قبول کنن

سلام دوستان من مین پزونده هستم و سابقه بیمه دارم. ولی شوهرم که مین نیست از دو محل برایش سایقه بیمه رد می شده و در استعلام هر دو نشان داده می شود ولی نامه کار فقط از یکی از محلهای کاری اش دارد. به نظر شما ما باید سابقه بیمه ایشون را نشام بدیم؟ چه جوری توجیه کنیم؟

از دوستان باتجربه کسی می تونه کمکی به من بکنه؟

hadimola
February 10th, 2011, 06:17 PM
سلام خدمت شما دوست عزیز و ضمن تبریک مجدد .. من امروز نامه دعوت به مصاحبه را دریافت کردم . در بخشی از نامه آمده بود که باید اصل نامه های سابقه های کاری که ارائه کردم را با خود ببرم در حالیکه من بنا به درخواست وکیلم اصل نامه های سابقه کاری خودم را همراه با مدارک ارسال کردم . حالا با توجه به اینکه من برای آخرین محل کاری نامه بروز شده خواهم برد ، برای 2 جای دیگه که کار کردم چیکار کنم؟ چون گرفتن نامه مجدد کمی مشکل است. (در ضمن اسکن تمامی مدارک ارسال شده را دارم) ... خواهش می کنم راهنمایی کنید . متن نامه را عینا در زیر می آورم :
EXPÉRIENCES PROFESSIONNELLES AU COURS DES CINQ (5) DERNIÈRES ANNÉES
Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de toutes vos attestations de travail de chaque emploi occupé au cours des cinq (5) dernières années précédant la présentation de votre DCS (et d’emplois récents non mentionnés, le cas échéant) accompagnés, s’il y a lieu, des titres de séjour de travail relatifs à ces emplois

آیا این نامه یک فرمت کلی است که برای همه ارسال می شود؟ ممنون میشم دوستان دیگر هم که تجربه دارند پاسخ بدهند. سپاس
نه لازم نیست فقط نامه اخرین محلی که کار می کردین را ببرین

Ramtin228
February 10th, 2011, 07:14 PM
خبر نگران کننده ای هست. من از 4 سال سابقه کار فقط 2 سال آخرش رو بیمه دارم. و خیلی های دیگه که فکر نکنم 4 سال کامل بیمه داشته باشن. و روی امتیازش هم حساب کردیم!!
ولی خب الان دیگه کاری نمیشه کرد و باید تا روز مصاحبه صبر کرد!!دوست عزیز اصلا جای نگرانی نیست.قرار نیست حتما سابقه بیمه رو نشون بدین.فقط دفترچه رو تر چمه کنید اوکی هستش.

Ramtin228
February 10th, 2011, 07:19 PM
سلام رامتين جان تبريک مي گم
خواهش مي کنم دوستان اگه ممکنه راهنمايي کنيد.
يک سوال داشتم و اون اينکه همسرم خودشون کارفرما بودن ولي خودشون رو بيمه نکردن اما از طرف خواهرشون بيمه شدن و دفتر چه بيمه خدمات درماني دارن و من مي تونم نامه اي مبني بر اينکه ايشون از تاريخ 000در اين سازمان بيمه بودن و تا تاريخ ... دفترچه بيمه شون اعتبار داره با مهر رسمي خود سازمان بيمه خدمات درماني بگيرم اما آيا اين امکان وجود داره که بگن دفترچه خدمات درماني تنها براي کارکنان رسمي دولت هست و شمال ايشون نمي شده و بيشتر کار گره بخوره آخه اگه من دفترچه رو ترجمه کنم روي دفترچه ذکر شده که از طرف خواهرشون بيمه شدن بنابراين به نظرم جالب نيست، البته مدارک ايشون بسيار کامل و من فکر مي کنم هر کسي رو قانع مي کنه که واقعا سابقه کارشون ساختگي نيست اما چون الان براي بيمه دارن سختگيري ميکنن کمي نگران شدمنه عزیزم چه بیمه تامین اجتماعی و چه بیمه خدمات درمانی هر دو قابل قبول هستند.شما فقط دفترچه بیمه رو ترجمه کنید و با خودتون ببرید.

Ramtin228
February 10th, 2011, 07:23 PM
سلام
بچه ها من در خصوص بیمه یه توضیحی بدم.اینکه الان آفیسرها رو بیمه حساس شدن اشتباه خود ماست.خواهر من 30 نوامبر رفت مصاحبه و دقیقاً خانم لیندا در مورد سابقه بیمه ازش سئوال کرد و خواهرم ایشون رو قابع کرد که تو ایران خیلی از شرکتها به دلیل پرداختن مبلغ بالای بیمه کارمنداشون رو بیمه نمی کنن ولی تمام قراردادهای کاریش و فیشهای حقوقی رو دید.حتی خواهرم قانعش کرد که این قراردادها به جای بیمه هستش در صورتیکه اون دفترچه بیمه داشت و از طرف پدرم بیمه بود ولی ما دیدیم نشون دادن اون دفترچه بدتره چون ممکنه به کار کردن خواهرم شک کنه.من مطمئنم آفیسرها با توضیحات ما قانع می شن.پس بهتره کارو برای خودمون خرابتر نکنیم.کسی که حقیقت رو میگه نباید از اثبات کردنش بترسه.غزال جان دفترچه بیمه وقتی ودرک خوب و قابل قبولی هستش که بیمه شده اصلی خود شخص باشه نه اینکه زیر پوشش بیمه پدرش باشه.

Ramtin228
February 10th, 2011, 07:27 PM
با عرض سلام و ادب خدمت همۀ دوستان مهاجرم. و ضمن عرض تبریک به همۀ عزیزانی که موفق شدند.
من حدود 3 سال سابقه کار دارم اما حتی یک روز هم بیمه ندارم و خبر های مربوط به داشتن بیمه و دفترچه و ... واقعاً نگران کننده س. مخصوصاً اینکه مصاحبه م هم نزدیکه.به نظر شما تکلیف من و خیلی از دوستان دیگه چیه؟؟
واقعاً لطف می کنید که راهنماییم کنیدبه نظر من مطمئن ترین راه اینه که با یه شرکت یا کارفرما صحبت کنید که بیمه شما رو رد کنند حالا چه از روی محبت و چه با پول.فقط کافیه 1 ماه بیمه شما رد بشه تا بتونید دفترچه بگیرید و اونو ترجمه کنید و اگه نتونستید باید با یه توضیح قانع کننده و منطقی افیسر رو قانع کنید.

abola
February 10th, 2011, 07:39 PM
من سشنبه مصاحبه دارم و شش ماه بیمه دارم مال دو سال پیش که نامش رو گرفتم اما دفترچه ندارم، پیشنهادتون چیه؟ چه توضیحی بدم که شرکت فقط وسط کار من رو بیمه کرده؟

omid59
February 10th, 2011, 10:16 PM
سلام دوستان عزیزم.
حدود 3 سال سابقه کار دارم ولی اصلاً بیمه نبودم. امروز با کار فرمام، صحبت کردم و قرار شده که به مدت 1 ماه و تا زمانی که بتونم دفترچه بیمه رو بگیرم، بیمه مو، رد کنه.ولی بعد از دریافت دفترچه، بیمه دوباره قطع بشه.
حالا سوالم از خدمتتون اینه که آیا ترجمه دفترچه بیمه، به تنهایی ، برای سفارت، قابل قبوله؟
با تشکر از لطف همیشگی شما عزیزان

mehrsad79
February 11th, 2011, 07:49 AM
سلام دوستان عزیزم.
حدود 3 سال سابقه کار دارم ولی اصلاً بیمه نبودم. امروز با کار فرمام، صحبت کردم و قرار شده که به مدت 1 ماه و تا زمانی که بتونم دفترچه بیمه رو بگیرم، بیمه مو، رد کنه.ولی بعد از دریافت دفترچه، بیمه دوباره قطع بشه.
حالا سوالم از خدمتتون اینه که آیا ترجمه دفترچه بیمه، به تنهایی ، برای سفارت، قابل قبوله؟
با تشکر از لطف همیشگی شما عزیزان
فقط کافیه که در نامه گواهی شغلیت بنویسه که" ایشان به صورت تمام وقت در این مرکز مشغول به کار بوده است" و شماره بیمه ات را هم بنویسه برای تاییدیه امورخارجه و دادگستری باید دفترچه بیمه ات را ارائه کنی

reinepari
February 11th, 2011, 08:34 AM
فقط کافیه که در نامه گواهی شغلیت بنویسه که" ایشان به صورت تمام وقت در این مرکز مشغول به کار بوده است" و شماره بیمه ات را هم بنویسه برای تاییدیه امورخارجه و دادگستری باید دفترچه بیمه ات را ارائه کنی

پس یعنی اگه شماره بیمه تو نامه باشه دیگه افسر دفترچه بیمه نمی خواد؟

Kazy
February 11th, 2011, 10:56 AM

تائیدیه امورخارجه و دادگستری سابقه کار حتی اگر کلیه اطلاعات بیمه هم توش باشه نیازی به ارائه دفترچه بیمه نداره و فقط روزنامه رسمی رو می خواد

mat2iran
February 12th, 2011, 10:39 AM
با سلام خدمت دوستان فروم.
من توی یک شرکت دولتی کار می کنم به عنوان نیروی پیمانکار ،پیمانکارها هر ساله عوض میشن اما ما نیروی ثابت توی شرکت هستیم با این وضعیت بابت ارائه سابقه کار و همینطور بیمه به مشکلی روز مصاحبه نمی خورم؟
ممنون میشم از دوستانی که تو این زمینه اطلاعات کاملی دارند منو راهنمایی کنند.

Ashe
February 12th, 2011, 10:56 AM
من توی یک شرکت دولتی کار می کنم به عنوان نیروی پیمانکار ،پیمانکارها هر ساله عوض میشن اما ما نیروی ثابت .
سلام
شما باید یه گواهی اشتغال داشته باشید مهم نیست حالا نوع قراردادتون چی باشه و میتونید اصلا توی نامه اون رو ذکر نکنید. تنها چیزی که مهمه اینه که نوع کار(پاره وقت-تمام وقت) و مدت زمان سابقه ذکر بشه و البته اگه بیمه دارید شماره بیمه. برای بیمه هم شما یه سابقه از مرکز بیمتون میگیرد و میدید ترجمه که بین نیروی پیمانکار و قراردادی و ... فرقی نمیکنه.
شاد باشید

judi
February 13th, 2011, 12:17 PM
سلام دوستان
من تقریبا 4 سال(46) ماه سابقه بیمه فول از یک شرکت دارم که 1 سال اون رو به صورت پارت تایم بودم اما بیمه هام کامل رد می شده. حالا که می خ.ام سابقه بگیرم مدیرمون می گه یا باید نوع کارت رو full time رو ننویسیم یا اینکه عین واقعیت رو برات می زنیم. در حالیکه بیمه من کامل رد شده.
از دوستان فروم می خوام بپرسم که اگه نوع سابقه ذکر نشه . بیمه داشته باشیم افیسر کدوم یکی رو ملاک می ذاره و اینکه تناقض بین سابقه کار و میزان بیمه مشکلی پیش می آره ؟
ممنون

solitude
February 13th, 2011, 04:31 PM
سلام دوستان
من تقریبا 4 سال(46) ماه سابقه بیمه فول از یک شرکت دارم که 1 سال اون رو به صورت پارت تایم بودم اما بیمه هام کامل رد می شده. حالا که می خ.ام سابقه بگیرم مدیرمون می گه یا باید نوع کارت رو full time رو ننویسیم یا اینکه عین واقعیت رو برات می زنیم. در حالیکه بیمه من کامل رد شده.
از دوستان فروم می خوام بپرسم که اگه نوع سابقه ذکر نشه . بیمه داشته باشیم افیسر کدوم یکی رو ملاک می ذاره و اینکه تناقض بین سابقه کار و میزان بیمه مشکلی پیش می آره ؟
ممنون

آخر خوش شانسی!!! اکثر بچه ها فول تایم(از فول هم بیشتر) کار کردن و یه روز هم سابقه بیمه ندارن، اون وقت شما پارت تایم کار کردی و سابقه فول داری و ناراحتی؟ خب نامه سابقه ات رو هم فول تایم بگیر(اگر دانشجو نبودی) ولی اگر دانشجو بودی سابقه رو پارت تایم بگیر و راستشو بگو

nj1981
February 14th, 2011, 11:46 AM
سلام من قبلا هم اين سوال رو پرسيدم كه متاسفانه بيجواب موند و مجبور شدم تكرارش كنم:
می شه راهنمایی کنید که برای اثبات بیمه بودن دقیقا چه مدرکی باید برد؟
اگر جمع آوری سابقه لازم هست به چه طریقی باید انجام بشه؟ من هفته گذشته از شركتي كه كار مي كنم نامه در خواست سابقه بردم براي شعبه اي كه شركت برام بيمه رد مي كنه و قبلا هم اقدام كرده بودم براي جمع آوري سابقه در همين شعبه، ولي متاسفانه اداره بيمه فقط سوابق من كه مربوط به همون شركت بود رو برام پرينت گرفت و نتيجه صحبتها و خواهشهاي من با معاون شعبه هم اين بود كه بقيه سوابقم رو به صورت خلاصه و دستنويس پايين برگه اضافه كردند و روي اون چسب نواري و مهر شعبه زدن.ممنون مي شم دوستاني كه اخيرا سوابقشون رو گرفتن بگن كه چطور اين كار رو انجام دادن؟نامه رو خطاب به سفارت گرفتيد؟چطور اين كار رو انجام داديد

mahsa.mim
February 14th, 2011, 02:18 PM
سلام من قبلا هم اين سوال رو پرسيدم كه متاسفانه بيجواب موند و مجبور شدم تكرارش كنم:
می شه راهنمایی کنید که برای اثبات بیمه بودن دقیقا چه مدرکی باید برد؟
اگر جمع آوری سابقه لازم هست به چه طریقی باید انجام بشه؟ من هفته گذشته از شركتي كه كار مي كنم نامه در خواست سابقه بردم براي شعبه اي كه شركت برام بيمه رد مي كنه و قبلا هم اقدام كرده بودم براي جمع آوري سابقه در همين شعبه، ولي متاسفانه اداره بيمه فقط سوابق من كه مربوط به همون شركت بود رو برام پرينت گرفت و نتيجه صحبتها و خواهشهاي من با معاون شعبه هم اين بود كه بقيه سوابقم رو به صورت خلاصه و دستنويس پايين برگه اضافه كردند و روي اون چسب نواري و مهر شعبه زدن.ممنون مي شم دوستاني كه اخيرا سوابقشون رو گرفتن بگن كه چطور اين كار رو انجام دادن؟نامه رو خطاب به سفارت گرفتيد؟چطور اين كار رو انجام داديد

ببینید شما قراره ثابت کنید که توی اون شرکت کار کردید حالا اگه سابقه بیمه میتونید ببرید اگه دفترچه بیمه از اون شرکت دارید میتونید ببرید اگر هم میتونید هر دو رو ترجمه کنید و ببرید . بعضی بچه ها حتی عکس و کاتالوگ و هرچی که بتونه ثابت کنه اونجا کار کردند میبرند شما هرچی که براتون امکانش هست رو ببرید. برای سابقه بیمه باید برید به شعبه فعلی و درخواست انتقال سابقه از شعبات دیگه رو بدید اونجا نقشه تهران داره شماره شعبات مختلف روش هست فرماشو پر میکنید و شماره شعباتی که توش سابقه براتون رد شده مینویسید بعد امضا و مهرهای لازمو میگیرید بعد یا خودتون دستی نامه رو میبرید به اون شعبات یا خود بیمه با پست میفرسته. دستی ببرید سریعتره بعد اون شعبات یکسری کارای اداری دارن که انجام میدن و سابقه شما رو برای شعبه فعلی ارسال میکنند و معمولا یک ماه طول میکشه که برسه به شعبه مورد نظر شما وقتی سابقتون اونجا جمع شد یک نامه در خواست کل سابقه از شرکتتون میگیرید و بیمه به شرکت شما جواب میده . بیمه به سفارت کانادا جواب نمیده پس اسمی از سفارت توی نامه نبرید.

packers_alirez
February 14th, 2011, 05:28 PM
مبارکه دوست عزیز
سابقه کار رو تا روز مصاحبه در نظر میگیرن یا تا زمان فرستادن؟

من سابقه کارم آپدیت شده بود، و فقط دفترچه بیمه داشتم از تاریخ صدور دفترچه بیمه حساب کرد، اما کلا هرچی سابقه بیمه داشته باشین حساب میکنن

saeedsafaraei
February 14th, 2011, 08:39 PM
زمان مصاحبه دفترچه بیمه تامین اجتماعی هم باید داشته باشیم؟

alirezamz
February 14th, 2011, 08:41 PM
زمان مصاحبه دفترچه بیمه تامین اجتماعی هم باید داشته باشیم؟
ظاهرا بایدی وجود نداره .اگه سابقه رو ببری کفایت می کنه ولی خوب اگه داشته باشی که چه بهتر

azi731
February 14th, 2011, 11:24 PM
سلام
کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر هستم کد noc رشتم رو نمی دونم کسی می دونه منو راهنمایی کن یا حداقل بگه چه جور می تونم پیدا کنم ؟آیا می تونم کد 2173 که برای لیسانس نرم افزار هست رو من برای رشتم استفاده کنم؟در ضمن 8 فروردین مصاحبه دارم فرانسه زدم 8 انگلیسی زدم 10 سنم هم 24 هست سابقه کار هم 4 سال ولی بدون بیمه دارم آیا با این شرایط و با توجه به اینکه فوق دیپلم هستم جا دارم که قبل از مصاحبه فرانسم رو کمتر بزنم ؟

Ashe
February 14th, 2011, 11:33 PM
سلام
کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر هستم کد noc رشتم رو نمی دونم کسی می دونه منو راهنمایی کن یا حداقل بگه چه جور می تونم پیدا کنم ؟آیا می تونم کد 2173 که برای لیسانس نرم افزار هست رو من برای رشتم استفاده کنم؟در ضمن 8 فروردین مصاحبه دارم فرانسه زدم 8 انگلیسی زدم 10 سنم هم 24 هست سابقه کار هم 4 سال ولی بدون بیمه دارم آیا با این شرایط و با توجه به اینکه فوق دیپلم هستم جا دارم که قبل از مصاحبه فرانسم رو کمتر بزنم ؟
سلام
کد 2173 خودتون میگید برای لیسانس پس فکر نکنم که بتونید انتخاب کنید.
امتین از فرانستون رو کم نکنید چون اگه بخوان سابقه کارتون رو قبول نکنند یا امتیاز کمی بهش بدن با توجه به اینکه بیمه ندارید امکان داره به مشکل بخورید.
شاد باشید

arash888
February 14th, 2011, 11:57 PM
من فقط می تونم ترجمه دفترچه بیمه و فیش حقوقی و قراردادهای کاریم رو ببرم ، نه اصل دفترچه بیمه رو !!!
به نظرتون ممکنه قبول نکنن؟

arash888
February 14th, 2011, 11:59 PM
سلام
کد 2173 خودتون میگید برای لیسانس پس فکر نکنم که بتونید انتخاب کنید.
امتین از فرانستون رو کم نکنید چون اگه بخوان سابقه کارتون رو قبول نکنند یا امتیاز کمی بهش بدن با توجه به اینکه بیمه ندارید امکان داره به مشکل بخورید.
شاد باشید
یعنی میشه سابقه کار رو هیچیش رو قبول نکنن یعنی 0 امتیاز ولی اگه به حد نصاب برسیم قبولمون کنن؟

jullien
February 15th, 2011, 09:46 AM
من فقط می تونم ترجمه دفترچه بیمه و فیش حقوقی و قراردادهای کاریم رو ببرم ، نه اصل دفترچه بیمه رو !!!

سما باید اصل هر مدرک را به همراه ترجمش ببرید اول اصلشو ازتون میخوان بعد ترجمشو. چون در نامه دعوت به مصاحبه که براتون میاد همینو میگن.

dzarei1981
February 15th, 2011, 09:52 AM

سلام آرش جان
آقا تو که ترجمه دفترچه بیمه رو میبری چرا خود دفترچه رو نبرییی؟
یه مطلب دیگه, اگر سابقه بیمه داری بگیرش ترجمه کن اینطوری بهتره نسبت به ترجمه فقط دفترچه بیمه. گر چه دوستانی هستتند که دفترچه بیمه داشتن و سابقه بیمه رو نگرفتن و قبول هم شدند. ولی کار از محکم کاری عیبب نمیکنه عزیز

شاد باشیییی

queenshi
February 15th, 2011, 09:55 AM
یعنی ممکنه کسی رو فقط به خاطر اینکه بیمه نیست رد کنند؟ :(
خوب من اصلا بیمه نیستم اگه رد بشم برای همیشه رد می شم :((

acheshmehm1
February 15th, 2011, 11:03 AM
دوستان سلام
سابقه بيمه خيلي مهم شده يکي از دوستانم ديروز مصاحبه داشته و قبول هم شده اما از 4.5 سابقه کارش تنها 1.5 سالي رو که بيمه بوده رو قبول کردن مصاحبه اش با کريستين بوده و مي گه هر چي بهش گفتم تو ايران اينجوري و اونجوري قبول نکرده و گفته به ما گفته شده که کاري که سابقه بيمه نداشته باشه اصلا مورد قبول نيست چون قانوني نيست

queenshi
February 15th, 2011, 11:09 AM
دوستان سلام
سابقه بيمه خيلي مهم شده يکي از دوستانم ديروز مصاحبه داشته و قبول هم شده اما از 4.5 سابقه کارش تنها 1.5 سالي رو که بيمه بوده رو قبول کردن مصاحبه اش با کريستين بوده و مي گه هر چي بهش گفتم تو ايران اينجوري و اونجوري قبول نکرده و گفته به ما گفته شده که کاري که سابقه بيمه نداشته باشه اصلا مورد قبول نيست چون قانوني نيست

خودم خودمو بیمه کنم قبوله؟ تا روز مصاحبه 7 ماه بشه 4 امتیازو حداقل می دن؟ از 0 بهتره چون من امتیاز کم میارم بدون سابقه
مرسی

jullien
February 15th, 2011, 11:19 AM
دوستان سلام

ولی وقتی من رفته بودم اونجا 2 نفر رو دیدم که بیمه نبودند و با آقای کریستیان مصاحبه داشتند و قبول هم شدند!

Ashe
February 15th, 2011, 11:33 AM
ولی وقتی من رفته بودم اونجا 2 نفر رو دیدم که بیمه نبودند و با آقای کریستیان مصاحبه داشتند و قبول هم شدند!
سلام
خب چجوریه که بعضیا رو قبول میکنن بدون بیمه بعضیارو نه؟ من که فکر میکنم اگه مسلط به زبان باشیم میتونیم توضیح قانع کننده براشون بیاریم.
این دونفری که شما میفرمایید امتیاز سابقه کار رو گرفتند بدون اینکه بیمه باشند؟

شاد باشید

acheshmehm1
February 15th, 2011, 11:49 AM
آره درسته اين واقعا جاي سوال هست که چرااز بعضي ها خواسته نشده ؟؟؟؟؟؟؟؟ من فکر ميکنم به شرايط پرونده بستگي داره و شايد آفيسر چون قصد قبول کردن بعضي ها رو داره که بنا بر حدس خودش اونا حقشون هست کمکشون مي کنه به هر حال اونم انسانه نمي شه گفت 100% قانوني عمل مي کنن ولي به اين دوست من واقعا اينطوري گفته

queenshi
February 15th, 2011, 11:56 AM
من اصلا نمی فهمم اگه قانونه که باید برای همه باشه اگه نیست که برای هیچ کس نباید باشه. افیسر عشقی امتیاز می ده به سابقه کار یعنی؟
لطفا اگه ممکنه این سئوال من رو هم جواب بدین: اگه من همین امروز خودم رو بیمه خویش فرما کنم تا روز مصاحبه می شه بالای 6 ماه. امتیاز 4 رو می دن به من؟
با توجه به اینکه من بیشتر از 4 سال سابقه بدون بیمه دارم :(

niloofarsa
February 15th, 2011, 12:11 PM
بیمه خویش فرما قضیه اش فرق داره بیمه واسه اینه که نشون بده سابقه کار شما قانونیه و وقتی کسی بیمه هست توی دفترچه بیمه و سابقه بیمه اسم شرکتی که بیمه اش کرده رو میزنن اما بیمه خویش فرما این طور نیست بهتره بهش فکر نکنید و روی زبان متمرکز بشید که اگه احیانا گیر داد از زبان امتیازش رو جبران کنید اگه بتونید شرکتتون رو راضی کنید که بیمه تون کنه حتی خودتون هزینه اش رو هم بدید خوبه و روز مصاحبه دفترچه بیمه رو ببرید

acheshmehm1
February 15th, 2011, 12:14 PM
من اصلا نمی فهمم اگه قانونه که باید برای همه باشه اگه نیست که برای هیچ کس نباید باشه. افیسر عشقی امتیاز می ده به سابقه کار یعنی؟
لطفا اگه ممکنه این سئوال من رو هم جواب بدین: اگه من همین امروز خودم رو بیمه خویش فرما کنم تا روز مصاحبه می شه بالای 6 ماه. امتیاز 4 رو می دن به من؟
با توجه به اینکه من بیشتر از 4 سال سابقه بدون بیمه دارم :(

به نظر من چرا نکنيد وقتي مي تونيد 4 امتياز رو بگيريد اين بهتر از صفر امتياز هست به گفته خودتون البته شما به نظرم بايد جايي رو پيدا کنيد که بيمتون کنه نه خويش فرما چون تو سابقه بيمه ذکر مي شه که از کجا براتون بيمه رد شده شما بيمه کنيد اگر ديديد که هيچ امتيازي بهتون نمي ده بيمتون رو نشون بديد همسر من هم اين مشکل شما رو داره ولي فکر نمي کنم تا مصاحبه ما بيشتر از 4 ماه مونده باشه (شايد هم زودتر) و الا ما هم اين کار رو مي کرديم

acheshmehm1
February 15th, 2011, 01:06 PM
میاگر جمع آوری سابقه لازم هست به چه طریقی باید انجام بشه؟ من هفته گذشته از شركتي كه كار مي كنم نامه در خواست سابقه بردم براي شعبه اي كه شركت برام بيمه رد مي كنه و قبلا هم اقدام كرده بودم براي جمع آوري سابقه در همين شعبه، ولي متاسفانه اداره بيمه فقط سوابق من كه مربوط به همون شركت بود رو برام پرينت گرفت و نتيجه صحبتها و خواهشهاي من با معاون شعبه هم اين بود كه بقيه سوابقم رو به صورت خلاصه و دستنويس پايين برگه اضافه كردند و روي اون چسب نواري و مهر شعبه زدن.ممنون مي شم دوستاني كه اخيرا سوابقشون رو گرفتن بگن كه چطور اين كار رو انجام دادن؟نامه رو خطاب به سفارت گرفتيد؟چطور اين كار رو انجام داديد
دوستان براي جمع آوري سابقه به http://www2.sso.ir/web/sso/services/ins/jamavari مراجعه کنيد.

Ashe
February 15th, 2011, 01:12 PM
دوستان براي جمع آوري سابقه به http://www2.sso.ir/web/sso/services/ins/jamavari مراجعه کنيد.
سلام
البته اگه کسی عجله داره میتونه فرم رو از شعبه فعلی تامین اجتماعی بگیره و خودش به بقیه شعبی که اونجا سابقه داره ببره. اینطوری سریعتر کاش راه میافته. البته روال عادی این قضیه هم حدود 1 ماه یا 1 ماه و نیم طول میکشه.
شاد باشید

dgrand
February 15th, 2011, 02:25 PM
سلام به همه دوستان.
سابقه بیمه تون رو حتما ببرین. حتما ببرین. دفترچه بیمه رو هم ببرین حتما.( بهتر اونهایی که سابقه بیمه شون کم هستش فقط دفترچه رو نشون بدن). واقعااااااااااااااااا به بیمه گیر میده . من با این کرستین مصاحبه داشتم با اینکه حتی شماره بیمه من نوشته شده بود توی سابقه کارم . گفت باید سابقه بیمه ات رو برامون بفرستی. گفت اگه بفرستی قبولی وگرنه رد میشی!!
به یک خانم و آقا هم دقیقا همین رو گفته بود. راستی 60 روز به من وقت داد.

nj1981
February 15th, 2011, 02:33 PM

با تشكر از دوستاني كه جواب منو دادن
من تا به حال دوبار اقدام به جمع آوري سابقه كرده ام و دقيقا روالي كه دوستان گفتند رو طي كردم و در حال حاضر تمام سوابقم در شعبه 25 وجود داره
اما مشكلي كه برام پيش اومده اينه كه هفته پيش كه به شعبه 25 مراجعه كردم به هيچ عنوان حاضر نشدن پرينت كامل سوابق رو بهم بدن و فقط سوابق آخرين محل كارم رو كه در همون شعبه بيمه رد مي كرد پرينت گرفتن.البته اينم بگم كه خودشون هم اين قانون براشون جديد بود و مشكل داشتن هنوز باهاش.
لطفا اگه كس ديگه اي چنين مشكلي داشته و به نحوي تونسته حلش بكنه منو هم راهنمايي كنه.

acheshmehm1
February 15th, 2011, 02:52 PM
دوستان کسي بوده که کارمند رسمي دولت باشه و سابقه کار از بيمه خدمات درماني برده ميشه متن نامه اي رو که بيمه خدمات درماني براتون داده براي من بفرستيد ممنون مي شم و آفيسر از اين بيمه مشکلي نمي گيره چون گويا اونا فقط دفترچه تامين اجتماعي رو مي شناسن ( ديروز که تو مصاحبه به دوست من گفته ابوعلي سينا) يعني اين دفترچه کاملا براش شناخته شده است.

neda.jl
February 15th, 2011, 02:56 PM
سلام .من دو تا سوال دارم .
1-من 3سال سابقه کار با بیمه دارم و 2سال سابقه کار پاره وقت بدون بیمه دارم آیا من کل 8 امتیاز تجربه کار ی را میگیرم؟
2-آیا سابقه بیمه نفر دوم هم خیلی مهمه یا همینکه در گواهی سابقه کارش شماره بیمه قید بشه وتایید وزارت خارجه و دادگستری بشه ودفترچه بیمه همراهمون باشه کافیه ؟(چون جمع کردن سوابق کاریش یکم وقت گیره.)
لطفا جواب سوالات منو بدین ....

queenshi
February 15th, 2011, 02:59 PM
بیمه خویش فرما قضیه اش فرق داره بیمه واسه اینه که نشون بده سابقه کار شما قانونیه و وقتی کسی بیمه هست توی دفترچه بیمه و سابقه بیمه اسم شرکتی که بیمه اش کرده رو میزنن اما بیمه خویش فرما این طور نیست بهتره بهش فکر نکنید و روی زبان متمرکز بشید که اگه احیانا گیر داد از زبان امتیازش رو جبران کنید اگه بتونید شرکتتون رو راضی کنید که بیمه تون کنه حتی خودتون هزینه اش رو هم بدید خوبه و روز مصاحبه دفترچه بیمه رو ببرید

مرسی دوست عزیز
با این تفاسیر منی که امسال یک شرکت ثبت کردم و مدیر عاملش هستم می تونم خودمو بیمه کنم که سابقه بیمم به اسم شرکت باشه؟ من خیلی به این سابقه بیمه احتیاج دارم ولی شنیدم کسی که شرکت ثبت می کنه نمی تونه خودشو بیمه کنه :frown: آیا درسته

Ashe
February 15th, 2011, 03:17 PM
سلام .من دو تا سوال دارم .
1-من 3سال سابقه کار با بیمه دارم و 2سال سابقه کار پاره وقت بدون بیمه دارم آیا من کل 8 امتیاز تجربه کار ی را میگیرم؟
2-آیا سابقه بیمه نفر دوم هم خیلی مهمه یا همینکه در گواهی سابقه کارش شماره بیمه قید بشه وتایید وزارت خارجه و دادگستری بشه ودفترچه بیمه همراهمون باشه کافیه ؟(چون جمع کردن سوابق کاریش یکم وقت گیره.)
لطفا جواب سوالات منو بدین ....
سلام
دوست عزیز از صحبتهای دوستانی که رفتند مصاحبه مشخصه که جدیدا به بیمه حساس شدند و سابقه کار بدون بیمه رو قبول نمیکنند اما باز هم صد در صد نیست بودند افرادی که بدون بیمه هم قبول شدند شما نگران نباش.
در مورد نفر دوم هم چون سابقه کارش امتیاز نداره زیاد مهم نیست سابقش اما اگه بگیرید خب خیلی بهتره.
شاد باشید

srj
February 15th, 2011, 04:02 PM
سلام به همه دوستان.
سابقه بیمه تون رو حتما ببرین. حتما ببرین. دفترچه بیمه رو هم ببرین حتما.( بهتر اونهایی که سابقه بیمه شون کم هستش فقط دفترچه رو نشون بدن). واقعااااااااااااااااا به بیمه گیر میده . من با این کرستین مصاحبه داشتم با اینکه حتی شماره بیمه من نوشته شده بود توی سابقه کارم . گفت باید سابقه بیمه ات رو برامون بفرستی. گفت اگه بفرستی قبولی وگرنه رد میشی!!
به یک خانم و آقا هم دقیقا همین رو گفته بود. راستی 60 روز به من وقت داد.
با توجه به توضيحات شما و packers_alirez آقاي كريستين سخت گيري بيشتري نسبت به بيمه توي اين هفته داشته است ولي اين موضوع دوستاني را كه قسمتي از كارشان را بدون بيمه داشتند را به فكر مي برد چرا كه قبلاٌ دوستان در مصاحبه خود عنوان مي كردند كه بيمه در ايران اجباري نيست و بيشتر كارفرمايان خصوصي از بيمه كردن كاركنان خوداري مي كنند . خوب حالا به آقاي كريستين چي بايد گفت كه امتياز سابقه كار بدون بيمه را نيز لحاظ كند؟
اميدوارم شما هم سريعتر سابقه بيمه خودتان را ارسال كنيد و زودتر CSQ بگيريد.

azi731
February 15th, 2011, 10:04 PM
سلام بچه ها
من اصلا بیمه ندارم حتی یه روز ولی فیش حقوقی دارم من 8 فروردین مصاحبه دارم یکی از دوستام بهم گفت تو می تونی همون دفترچه بیمه که از طرف بابات این سالها بیمه شدی ببری -یکی دیگه می گه چون skill worker هستم خیلی بدتره اصلا نبر ,چه کار کنم ببرم نبرم کمک کنید لطفا

tala fr
February 16th, 2011, 01:05 AM
سلام دوستان من مین پزونده هستم و سابقه بیمه دارم. ولی شوهرم که مین نیست از دو محل برایش سایقه بیمه رد می شده و در استعلام هر دو نشان داده می شود ولی نامه کار فقط از یکی از محلهای کاری اش دارد. به نظر شما ما باید سابقه بیمه ایشون را نشام بدیم؟ چه جوری توجیه کنیم؟

jm_jafari
February 16th, 2011, 11:56 AM
براي ديدن سوابق بيمه به اين لينك مراجعه كنيد:
http://www2.karkard.sso.ir/savabegh/login.htm

merina
February 16th, 2011, 01:40 PM
حرفتو قبول دارم ولی این حرف واسه 2 هفته پیش قابل قبول بود الان دیگه هیچ توجیه رو هم مثل اینکه قبول نمی کنن. تنها نکته مثبت اینه که همه کسایی که به این موضوع اشاره کردن قبول شدن و کم کردن سابقه کار دلیل بر رد شدن نبوده. امیدورام این شانس وجود داشته باشه که کسی مثل من که به امتیاز سابقه احتیاج دارم بهم بده
ببينيد شما توي فيش حقوقيتون ماليات كم شده ديگه؟ همونو به آفيسر نشون بدين.تاثير مثبتي داره.يكي از دوستاي من بيمه نداشت ولي فيش حقوقيشو نشون داد كه ماليات ازش كم شده بود و قبول كرد.

zahra sarabi
February 16th, 2011, 01:42 PM
سلام
خواهش می کنم اگر کسی اطلاعات دقیق دقیق در مورد بیمه نداره برای همه نسخه نپیچه. من و همسرم به دلیل نداشتن بیمه اصلا امتیاز از رشته تحصیلی را به ما نداد. تصور کنید من با رشته شیمی 12 امتیاز از دست دادم ، و 2 امتیاز از سابقه کارم به همین دلیل کم شد، همسرم با توجه به داشتن 8 سال سابقه کار بدون بیمه هیچ امتیازی نداد یعنی ما دقیقا 18 امتیاز از سابقه و رشته تحصیلی نگرفتیم. یعنی از نمره ما کم کرد. در نهایت با نمره 60 از 63 رد شدیم. فقط این رو می خوام به دوستان اعلام کنم اگر روی سابقه کاری دارن حساب می کنند و امتیاز برای خودشان حساب میکنند ، این از نظر افیسر (کریستین) قابل قبول نیست.

merina
February 16th, 2011, 01:52 PM
سلام
خواهش می کنم اگر کسی اطلاعات دقیق دقیق در مورد بیمه نداره برای همه نسخه نپیچه. من و همسرم به دلیل نداشتن بیمه اصلا امتیاز از رشته تحصیلی را به ما نداد. تصور کنید من با رشته شیمی 12 امتیاز از دست دادم ، و 2 امتیاز از سابقه کارم به همین دلیل کم شد، همسرم با توجه به داشتن 8 سال سابقه کار بدون بیمه هیچ امتیازی نداد یعنی ما دقیقا 18 امتیاز از سابقه و رشته تحصیلی نگرفتیم. یعنی از نمره ما کم کرد. در نهایت با نمره 60 از 63 رد شدیم. فقط این رو می خوام به دوستان اعلام کنم اگر روی سابقه کاری دارن حساب می کنند و امتیاز برای خودشان حساب میکنند ، این از نظر افیسر (کریستین) قابل قبول نیست.
دوست عزيز من موقعيت شما رو درك ميكنم ولي من نسخه نميپيچم. همه دوستان اينجا تحصيل كرده هستند و ميدونن كه چيكار كنن. همين آقاي كريستين چند نفرو بدون اينكه حتي بيمه اونا رو نگاه كنه ،قبولشون كرده. نحوه present كردن و زبان فرانسه در درجه اول اهميت قرار داره. اين دوست من هم بيمه نبوده و با خانم clemence مصاحبه داشته و با نشون دادن فيش حقوقيش قبول شده.

hazhir
February 16th, 2011, 01:55 PM
سلام، ببخشید این مبحث بیمه اصلا جائی‌ ثبت شده؟ من تو سایت خودشون که چیزی ندیدم که بنویسن بیمه اجباریه، من خودم مثلا دارم از شرق اروپا اقدام می‌کنم، و اینجا اصلا مبحثی به نامه بیمه نیست چون سیستم پزشکی‌ اینجا مجانیه، و اصلا شرکتها بیمه نمیکنن، اگه این حرف که "شرکتها بیمه نمیکنن به خاطره اینکه ... " دیگه ارزشی نداره، پس از همین الان ۶ امتیاز سابقه کار رفت بر باد! من نمی‌فهمم کل کشورای منطقه برای مصاحبه می‌رن سوریه، یعنی‌ همهٔ اونا هم باید بیمه باشن؟

hoomi_mcitp
February 16th, 2011, 02:02 PM
دوستان من یک سوال داشتم، رشته ی من مهندسی کشاورزی است که خوب نمره ای هم نداره. ولی مدارک MCSE و MCITP مایکروسافت و دارم و 3 سالی میشه که به عنوان مدیر شبکه سابقه دارم. برای کبک هم اقدام کردم انگلیسیم خیلی خوبه ولی فرانسه و تازه شروع کردم. به نظرتون برای مصاحبه مدارک مایکروسافتم و ببرم؟ تاثیری میذاره؟ مرسی

Ashe
February 16th, 2011, 02:05 PM
دوستان من یک سوال داشتم، رشته ی من مهندسی کشاورزی است که خوب نمره ای هم نداره. ولی مدارک MCSE و MCITP مایکروسافت و دارم و 3 سالی میشه که به عنوان مدیر شبکه سابقه دارم. برای کبک هم اقدام کردم انگلیسیم خیلی خوبه ولی فرانسه و تازه شروع کردم. به نظرتون برای مصاحبه مدارک مایکروسافتم و ببرم؟ تاثیری میذاره؟ مرسی
سلام
آره حتما ببرید. مدارک برای خود مایکروسافت یا از یه موسسه توی ایران گرفتین گواهی؟
شاید امتیاز نداشته باشه ولی بی تاثیرم نیست.
شاد باشید

arezoo.fadaei
February 16th, 2011, 02:29 PM
خدایا این جریان بیمه رو من امروز فهمیدم.دارم دیونه میشم.واقعا اعصابم خرده...چون من حتی 1 روز هم سابقه بیمه ندارم الانم توی یک شرکت کره ای هستم که اصلا فیش حقوقی هم نمیدن...نمیدونم چیکار کنم...هیچ راهی نیست که به سفارتشون ایمیل بدیم یا اینکه یه جوری متقاعدشون کنیم/ یک نامه کلی بفرستیم برای سفارت یا از این قبیل کارها...چون اگه این بتونه کارساز باشه برای خیلیها موثر خواهد بود...مثلا من بدون امتیاز سابقه کار اصلا امتیازم نمیرسه :(((((((((((((((( خدایا یکی بیاد به من بگه چیکار کنم...

dgrand
February 16th, 2011, 02:29 PM
دوست عزيز من موقعيت شما رو درك ميكنم ولي من نسخه نميپيچم. همه دوستان اينجا تحصيل كرده هستند و ميدونن كه چيكار كنن. همين آقاي كريستين چند نفرو بدون اينكه حتي بيمه اونا رو نگاه كنه ،قبولشون كرده. نحوه present كردن و زبان فرانسه در درجه اول اهميت قرار داره. اين دوست من هم بيمه نبوده و با خانم clemence مصاحبه داشته و با نشون دادن فيش حقوقيش قبول شده.

دوستان عزیز به بنده هم 60 روز وقت داد که سابقه بیمه رو بیارم. نزدیک بود با من دعوا کنه وقتی بهش گفتم که شماره بیمه ام که هستش و حتی برای وزارت خارجه هم اونو مهر کرده و دفترچه بیمه ام رو هم دیده.
اصلا قبول نکرد و 0 امتیاز داد.

dgrand
February 16th, 2011, 02:32 PM
خدایا این جریان بیمه رو من امروز فهمیدم.دارم دیونه میشم.واقعا اعصابم خرده...چون من حتی 1 روز هم سابقه بیمه ندارم الانم توی یک شرکت کره ای هستم که اصلا فیش حقوقی هم نمیدن...نمیدونم چیکار کنم...هیچ راهی نیست که به سفارتشون ایمیل بدیم یا اینکه یه جوری متقاعدشون کنیم/ یک نامه کلی بفرستیم برای سفارت یا از این قبیل کارها...چون اگه این بتونه کارساز باشه برای خیلیها موثر خواهد بود...مثلا من بدون امتیاز سابقه کار اصلا امتیازم نمیرسه :(((((((((((((((( خدایا یکی بیاد به من بگه چیکار کنم...

دوست عزیز- من حتی بیمه ام دارم و حتی توی سابقه کارم شمارش هم بود و حتی وزارت خارجه هم مهر زده. اما گفت باید بفرستی وگرنه رد میشی. 60 روز به من وقت داد.

saman_shahin
February 16th, 2011, 02:34 PM
دوستان سلام
جريان تاپيك داره به حد بسيار زيادي منحرف و ملتهب ميشه. اين ماجراي بيمه رو ديگه تموم كنيد و بحث بيهوده در مورد اون نكنيد
1- تمام اشخاصي كه در مصاحبه در مورد بيمه از اونها سوال شده در سابقه كاريشون شماره بيمه رو ذكر كرده بودند. كه البته كار غير ضروري انجام دادن
2- فيش حقوقي داشته باشيد، خوب هست ولي ضروري نيست.
3- اطلاعات دقيق و كامل به دوستانتون بديد و جو رو مضطرب نكنيد
موفق باشيد

Vers Canada
February 16th, 2011, 02:35 PM
[QUOTE=merina;379964]

در ابتدا در مورد نمره یابقه کار که به همسرتون نداده توجه داشته باشید که بر اساس جدول ارائه شده توسط سفارت اصلا سابقه کار همسر نمره نداره. در مورد کار خودتون حق دارید، جدیدا داشتن بیمه برای اونها حکم این رو داره که شما واقعا کار کردید(بیمه براشون یه تظمین هست که سابقه کارتون سوری نیست). البته اونا اگه خبر داشتن که تو ایران اکثر شرکتها یا موسسات آمورشی بیمه نمیکنند میفهمیدند که دارند کار ناعادلانه ای انجام میدن.

ramtin60
February 16th, 2011, 02:57 PM
سلام

من واقعا گیج شدم چجوری 18 امتیاز ؟مگه اگه بیمه نباشیم امتیاز رشته رو هم نمیدن؟مثلا عمران 6امتیازی هست اونم کم میکنن؟اگه اینطوریه که فاتحه من یکی خوندس تازه با کلی روحیه ایکه بچه های فروم داده بودن مدارکم جمع و جور کردم بفرستم اگه اینطوریه که اصلا بیخیال شم چون میترسم با این چیزای جدیدی که هر روز میشنوم تا فایل نامبرم نکشم. بچه ها اگه کسی اطلاع دقیقی داره به من بگه ممنون میشم

aida_vet
February 16th, 2011, 03:07 PM
اگه سابقه بیمه نداشته باشم و فقط از حالا تا مصاحبم چند ماهی بتونم بگیرم، به نظرتون فایده ای داره؟ ممکنه یه موقع افیسر فقط همون 5،6 ماهو حساب کنه؟! اینجوری بیچاره میشم!

nj1981
February 16th, 2011, 03:24 PM
براي ديدن سوابق بيمه به اين لينك مراجعه كنيد:

من به اين لينك مراجعه كردم ولي متاسفانه شماره سريال رو با فرمتهاي مختلف زدم ولي قبول نكرد مي شه بگيد با چه فرمتي زديد سريال رو؟ چون سريال شناسنامه يك حرف يك عدد 1 يا دو رقمي و يك عدد چند رقمي هست

abola
February 16th, 2011, 03:30 PM
دوستان سلام
جريان تاپيك داره به حد بسيار زيادي منحرف و ملتهب ميشه. اين ماجراي بيمه رو ديگه تموم كنيد و بحث بيهوده در مورد اون نكنيد
1- تمام اشخاصي كه در مصاحبه در مورد بيمه از اونها سوال شده در سابقه كاريشون شماره بيمه رو ذكر كرده بودند. كه البته كار غير ضروري انجام دادن
موفق باشيد

اطلاعات شما اشتباه هست، دقیقا بیمه و فیش حقوقی در نامه دعوت به مصاحبه من ذکر شده بود و برای همه نامه های جدید ذکر شده روز شنبه از محل کار اسکن می کنم نامه رو و روی سایت میگذارم تا ببینید.بر روی نامه سابقه کار هم در مدارک اولیه شماره بیمه نبود.فقط هم 4 امتیاز از سابقه کار گرفتم چون زمان بیمه بودن را پذیرفت من پیشنهاد میدم حداقل شش ماه بیمه برای خودتون رد کنید

hoomi_mcitp
February 16th, 2011, 03:37 PM
سلام
آره حتما ببرید. مدارک برای خود مایکروسافت یا از یه موسسه توی ایران گرفتین گواهی؟
شاید امتیاز نداشته باشه ولی بی تاثیرم نیست.
شاد باشید
مدارک خود مایکروسافت که از آمریکا هم صادر شده. البته نمره ای که ندارن اینطور که من تحقیق کردم ولی خواستم ببینم تاثیر میذاره یا نه. یک سوال اینکه با ارسال مدارکم هم بفرستم یا فقط همون موقع مصاحبه همراهم باشه؟

Ashe
February 16th, 2011, 03:40 PM
مدارک خود مایکروسافت که از آمریکا هم صادر شده. البته نمره ای که ندارن اینطور که من تحقیق کردم ولی خواستم ببینم تاثیر میذاره یا نه. یک سوال اینکه با ارسال مدارکم هم بفرستم یا فقط همون موقع مصاحبه همراهم باشه؟
نه میتونید یه کپی هم همراه مدارکتون بفرستید اشکالی نداره که. اصلش رو هم با خودتون روز مصاحبه ببرید.
شاد باشید

saman_shahin
February 16th, 2011, 03:42 PM
اطلاعات شما اشتباه هست، دقیقا بیمه و فیش حقوقی در نامه دعوت به مصاحبه من ذکر شده بود و برای همه نامه های جدید ذکر شده روز شنبه از محل کار اسکن می کنم نامه رو و روی سایت میگذارم تا ببینید.بر روی نامه سابقه کار هم در مدارک اولیه شماره بیمه نبود.فقط هم 4 امتیاز از سابقه کار گرفتم چون زمان بیمه بودن را پذیرفت من پیشنهاد میدم حداقل شش ماه بیمه برای خودتون رد کنید

سلام
هدف از صحبت من تموم شدن جو اضطراب و التهاب بيخود هست
دوست عزيز طبق قانون خودشون و طبق اطلاعات ويكي، نبايستي اين كار رو ميكردن. مطمئنا در پروسه پرونده متقاضي مهاجرت موردي خاص (نه مشكل و اشتباه و نقص!!!!) بوده و همونطور كه برخي دوستان گفتن درخواست بيمه براي محكم كاري هست!
مثلا من خودم سابقه بيمه ندادم. به اين دليل كه مقدار زيادي از سابقه كاري من در زمان دانشجويي و يا خدمت سربازي من بوده. بنابراين قاعدتا نبايستي اين مورد رو پيش بكشه!
در مورد افرادي هم كه سابقه كارشون بعد از اين زمان هست، مطمئنا ازشون سوال ميشه كه مگه نخواستي كه بيمه بشي كه متقاضي ميبايستي دليل قانع كننده بياره!
دليل رد شدن و يا نامه و ... فقط و فقط بيمه نيست مطمئنا فاكتورهاي ديگه اي هم دخيل بوده
خواهشا دوستان به اصول مصاحبه كبك بپردازند و از بحث هاي حاشيه اي بپرهيزند.
موفق باشيد

niloofarsa
February 16th, 2011, 03:52 PM
دوست عزیز جدیدا این مساله پیش اومده و از ما هم خواستند با اینکه در نامه سابقه کار هیچ اسمی از شماره بیمه نیاورده بودیم و با توضیح هایی که همیشه همه میدادند که شرکت های خصوصی بیمه نمی کنند و از این حرفا هم قانع نشدند و ما تمام قراردادها و فیش ها رو هم ترجمه کرده بودیم اما قسمتهای بدون بیمه را قبول نکردند

Afshin.o
February 16th, 2011, 03:55 PM
ممنون از كليه دوستان به خاطر اطلاعاتشون.
خواهش ميكنم بحث در مورد بيمه رو تموم بفرمائيد و يا اگر نياز به ادامش داريد يك تاپيك جديد باز كنيد. درسته كه جديدا آفيسرها روي بيمه حساس شدند- قبلا هم در نامه دعوت به مصاحبه آمده بود ولي سختگيري نميشد- ولي به نظر من با بحث در اين تاپيك به نتيجه اي نخواهيم رسيد.
لطفا رعايت فرمائيد.

saman_shahin
February 16th, 2011, 03:57 PM
دوست عزیز جدیدا این مساله پیش اومده و از ما هم خواستند با اینکه در نامه سابقه کار هیچ اسمی از شماره بیمه نیاورده بودیم و با توضیح هایی که همیشه همه میدادند که شرکت های خصوصی بیمه نمی کنند و از این حرفا هم قانع نشدند و ما تمام قراردادها و فیش ها رو هم ترجمه کرده بودیم اما قسمتهای بدون بیمه را قبول نکردند

سلام niloofarsa عزيز
بيشتر فشار آفيسرها اطمينان از صحت سوابق كاري متقاضي هست! اين رو ميشه درك كرد! ولي سنديت حرف من و شما و هر فرد ديگه اي هم قوانين خودشون در سايتشون هست و هم ويكي ما كه با زحمت دوستان ديگه تهيه شده.
اين يكي از optionها و درواقع اهرم هاي فشار و اختياري در دست افيسر هست كه سره رو از ناسره تشخيص بده! (كه البته كمي ناشيانه هست!!!) ولي متاسفانه اين حالت درايران هست و نميشه كاريش كرد كه بيمه كردن ها محدود هست!
يه راه حل خوب ميتونه اين باشه كه همون سابقه كاري خودتون رو ببريد تامين اجتماعي و هزينه اون سالهايي رو كه كار كرديد رو حق بيمه پرداخت كنيد. نميدونم تقريبا چقدر ميشه و ميتونيد به شعبات تامين اجتماعي سر بزنيد. ولي القاي استرس و اضطراب نميتونه كار درستي باشه!
بهرحال ممنون از همه دوستاني كه اطلاع رساني ميكنن ولي كمي معقولانه برخورد كنيم و دنبال راه حل باشيم !!!!!

Kazy
February 16th, 2011, 05:00 PM
سلام niloofarsa عزيز
بيشتر فشار آفيسرها اطمينان از صحت سوابق كاري متقاضي هست! اين رو ميشه درك كرد! ولي سنديت حرف من و شما و هر فرد ديگه اي هم قوانين خودشون در سايتشون هست و هم ويكي ما كه با زحمت دوستان ديگه تهيه شده.
اين يكي از optionها و درواقع اهرم هاي فشار و اختياري در دست افيسر هست كه سره رو از ناسره تشخيص بده! (كه البته كمي ناشيانه هست!!!) ولي متاسفانه اين حالت درايران هست و نميشه كاريش كرد كه بيمه كردن ها محدود هست!
يه راه حل خوب ميتونه اين باشه كه همون سابقه كاري خودتون رو ببريد تامين اجتماعي و هزينه اون سالهايي رو كه كار كرديد رو حق بيمه پرداخت كنيد. نميدونم تقريبا چقدر ميشه و ميتونيد به شعبات تامين اجتماعي سر بزنيد. ولي القاي استرس و اضطراب نميتونه كار درستي باشه!
بهرحال ممنون از همه دوستاني كه اطلاع رساني ميكنن ولي كمي معقولانه برخورد كنيم و دنبال راه حل باشيم !!!!!

طبق قانون شما نمی توانید بیمه سالهای گذشته و حتی ماه های گذشته را پرداخت کنید در صورتیکه دو یا سه ماه بگذرد دیگر نمی توانید پرداخت کنید اگر هم بروید و شکایت کنید نهایتا شرکت متخلف را جریمه می کنند
تنها با پرداخت بیمه مدت زمان سربازی می توانید آنرا به مدت سابقه کار خود اضافه کنید

solitude
February 16th, 2011, 05:01 PM
من به اين لينك مراجعه كردم ولي متاسفانه شماره سريال رو با فرمتهاي مختلف زدم ولي قبول نكرد مي شه بگيد با چه فرمتي زديد سريال رو؟ چون سريال شناسنامه يك حرف يك عدد 1 يا دو رقمي و يك عدد چند رقمي هست

فقط عددها رو پشت سر هم بزنید. بدون خط تیره - بدون حروف
من که چک کردم سابقه رو درست نشون داد. که البته تا پایان آبان رو نشون داد و آذر توش نبود، دی هم که تازه رد شده

solitude
February 16th, 2011, 05:02 PM
طبق قانون شما نمی توانید بیمه سالهای گذشته و حتی ماه های گذشته را پرداخت کنید در صورتیکه دو یا سه ماه بگذرد دیگر نمی توانید پرداخت کنید اگر هم بروید و شکایت کنید نهایتا شرکت متخلف را جریمه می کنند
تنها با پرداخت بیمه مدت زمان سربازی می توانید آنرا به مدت سابقه کار خود اضافه کنید

تایید میشه، برای سالهای گذشته نمیشه، حداقل قانونی نمیشه. ولی با شکایت میشه که فکر نکنم راه حل مناسبی باشه

merina
February 16th, 2011, 07:06 PM

شما مگه رشتتون کشاورزی نیست؟ شما در صورتی امتیاز کار رو میگیرید که کارتون با رشتتون مربط باشه!!!!!!!

Vers Canada
February 16th, 2011, 09:45 PM
شما مگه رشتتون کشاورزی نیست؟ شما در صورتی امتیاز کار رو میگیرید که کارتون با رشتتون مربط باشه!!!!!!!

سابقه کار ضرورت نداره تماما مرتبط باشه. فقط یک سال کار مرتبط به رشته لازمه برای گرفتن نمره رشته که از اونجایی که رشته ایشون 0 نمره ایه فرقی براشون نمیکنه. یکی از دوستای من رشته شیمی بود و 2.5 سال از کارش غیر مرتبط بود و از نمره سابقه کار 8 گرفت.

ana ciel
February 16th, 2011, 10:34 PM
سلام من 4 سال سابقه کار پارت تایم دارم و دقیقا بدلیل پارت تایم بودن منو بیمه نکردن. البته گاها بیش از 30 ساعت در هفته بود ولی بیمه نبودم. اصلا نمیدونم توی ایران مشاغل پارت تایم بیمه دارن یا نه و اینکه این دلیل خوبیه واسه بیمه نبودن؟

arash888
February 16th, 2011, 10:50 PM
سلام

شما مدرکتون رو تویه 5 سال گذشته گرفتید؟

niloofarsa
February 16th, 2011, 10:55 PM
سلام من 4 سال سابقه کار پارت تایم دارم و دقیقا بدلیل پارت تایم بودن منو بیمه نکردن. البته گاها بیش از 30 ساعت در هفته بود ولی بیمه نبودم. اصلا نمیدونم توی ایران مشاغل پارت تایم بیمه دارن یا نه و اینکه این دلیل خوبیه واسه بیمه نبودن؟

بله طبق قوانین اداره کار شما فقط در صورتی می تونید بیمه باشید که فول تایم کار کنید و پاره وقت ها بیمه ندارند

arash888
February 16th, 2011, 11:08 PM
سابقه کار ضرورت نداره تماما مرتبط باشه. فقط یک سال کار مرتبط به رشته لازمه برای گرفتن نمره رشته که از اونجایی که رشته ایشون 0 نمره ایه فرقی براشون نمیکنه. یکی از دوستای من رشته شیمی بود و 2.5 سال از کارش غیر مرتبط بود و از نمره سابقه کار 8 گرفت.
لطفاً یا اطلاعات ندین یا کامل بدین که آدم به شک نیفته ، حداقل ذکر می کردین که اون 1 سال سابقه کار مرتبط با رشته برای کسانی هستش که مدرکشون رو قبل از 5 سال گذشته گرفتن.
( ویکی: برای اینکه امتیاز رشته را بگیرید یا باید مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید و یا در 5 سال اخیر 1 سال سابقه ی کار مرتبط داشته باشید.)

ahmad_mst
February 16th, 2011, 11:49 PM

بله طبق قوانین اداره کار شما فقط در صورتی می تونید بیمه باشید که فول تایم کار کنید و پاره وقت ها بیمه ندارند
قانوناً برای هر کسی که کار میکنه ، چه فول تایم و چه پارت تایم ،باید بیمه رد بشه:
افرادي که تحت عنوان قرار داد ساعتي در کارگاه هاي مشمول قانون تامين اجتماعي اشتغال مي يابند ، کارفرمايان آنها مکلفند حق بيمه آنان رابراساس روزهاي کارکرد ، بدون در نظر گرفتن ساعات کارکرد روزانه ، برمبناي حقوق پرداختي وبا رعايت حداقل و حداکثر دستمزد کسر حق بيمه به سازمان ارسال و پرداخت نمايند
منبع: سایت تامین اجتماعی (http://www2.sso.ir/web/sso/faq/p1/q1)
فکر میکنم بحث بیمه باید یک تاپیک اختصاصی داشته باشه تا این تاپیک از مسیر اصلیش منحرف نشه.

tala fr
February 17th, 2011, 01:31 AM

HannaH
February 17th, 2011, 11:30 AM

كبك هستي يا فدرال؟
در هر دو صورت بيمه رو نفرست.توي فرم ها و گواهي اشتغال ها اگه با دقت سابقه رو بدون گپ پر كني كافيه.مخصوصا كه مين هم نيست

ebi.ebrahimi
February 17th, 2011, 03:09 PM
شما مدرکتون رو تویه 5 سال گذشته گرفتید؟

یه سوال . چه فرقی می کنه که مثلا مدرک در 5 سال گذشته باشه ؟
مثلا اگر مدرک فنی حرفه ای من ، مال 8 سال پیش باشه و من این 5 سال آخر رو بیمه داشته باشم جی میشه ؟
در ضمن دوستان عزیز ، یه سایتی هست که براتون می زارم می تونید سوابق بیمه اتون رو ببینید . اخیرا راه اندازی شده . حالشو ببرید .

اونهایی که دنبال سابقه بیمه بودن و توی تامین اجتماعی از این اتاق به اون اتاق پاس شدن ، الان کلی منو دعا می کنن و خوشحال و خرسند می شن .

championking
February 17th, 2011, 03:38 PM
سلام
من سابقه بیمه 7 سال رو با سابقه کاریم فرستادم
و یک مورد اینکه من 3 سال از این 7 سال رو همزمان درس هم میخوندم
میخوام بدونم که امتیاز کامل رو برای اون 3 سال میدن یا پارت تایم محاسبه میشه
چونکه شنیدم که کار همزمان با تحصیل امتیازش نصف میشه

Reza DWG
February 17th, 2011, 03:41 PM
دوستان سلام
موفق باشيد

در سایت رسمی دولت کبک که نحوه ارسال مدارک را توضیح داده؛ در بخش سابقه کار چند مورد را ذکر کرده که من سعی می کنم به همون ترتیب برای شما شرح بدم.
1- سابقه کار شامل کارتمام وقت- پاره وقت- و دوره های کارآموزی می شود که در 5 سال اخیر باشد.
2- در گواهی سابقه کار ذکر شماره تامین اجتماعی social securety الزامی است. تا دولت کبک بفهمه که کار شما قانونی بوده.

من خودم با اینکه از این سایت خیلی استفاده کردم ولی کل پروسه ارسال مدارک را به ریز از سایت کبک خوندم. چون احتمال می دادم که نکنه قانونی تغییر کرده باشه. و الان ایرانی ها پرونده ها را دارن از رو دست هم می بینن و پر می کنن و یک ایراد در یک پرونده مثل سرطان همه را مبتلا می کنه.
این گیر دادن به بیمه شاید به دلیل کثرت پرونده ها باشه. البته این کریستین کلا آدم گیریه. و همیشه یک آفیسر گیر پیدا می شه.

در نامه دعوت به مصاحبه هم چند نکته ذکر شده
1- همراه داشتن اصل مدارک
2- آپدیت شغلی و ..........
3- سوابق بیمه
که نوشته اگر آفیسر خواست باید بهش بدین و ننوشته که حتما خواهد خواست.

اگر می تونین برین دنبال بیمه. اگر قرار داد دارین برید از کارفرماتون شکایت کنین. چون در قانون ایران حتی اگر در قرار داد بنویسن که شما رو بیمه نمی کنن حرف مفت نوشتن چون این کار غیر قانونیه. فقط قبلش باید یک چیزی مثل تایم شیت یا فیش حقوقی داشته باشین که نشون بدین اونجا بودین . چون اکثر کارفرما ها میان می گن این آقا 1 ماه رفته و ترک خدمت کرده و ..................
همیشه پای حقتون محکم وایستین که حق دادنی نیست گرفتنیه.
انشاا.... کار به اونجا نرسه.

Reza DWG
February 17th, 2011, 04:08 PM
گفتن بخشی از حقیقت دست کمی از گفتن دروغ نداره. (یک آدم کار درست اینو گفته)
با احترام به همه دوستان که در روشن کردن بچه ها تلاش می کنن. فقط اگر یک مشکلی را بیان می کنید که منجر به مردودی شما شده مثل نگرفتن امتیاز رشته؛ لطفا تاریخ اخذ مدرک و مسائل وابسته را هم بیان کنید تا دوستان بفهمند که نگرفتن امتیاز مثلا رشته به چه دلیلی بوده که با تحلیلی براساس منابع صادقه تحلیلی ارائه شود که هم همه دوستان فروم و هم شما را در ارسال مجدد درخواست مهاجرت یاری کند.
با تشکر و عرض احترام فراون.

نقل از arash888 - ( ویکی: برای اینکه امتیاز رشته را بگیرید یا باید مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید و یا در 5 سال اخیر 1 سال سابقه ی کار مرتبط داشته باشید.) تایید می شود.

نقل از ahmad-mst - قانوناً برای هر کسی که کار میکنه ، چه فول تایم و چه پارت تایم ،باید بیمه رد بشه:
افرادي که تحت عنوان قرار داد ساعتي در کارگاه هاي مشمول قانون تامين اجتماعي اشتغال مي يابند ، کارفرمايان آنها مکلفند حق بيمه آنان رابراساس روزهاي کارکرد ، بدون در نظر گرفتن ساعات کارکرد روزانه ، برمبناي حقوق پرداختي وبا رعايت حداقل و حداکثر دستمزد کسر حق بيمه به سازمان ارسال و پرداخت نمايند
منبع: سایت تامین اجتماعی (http://www2.sso.ir/web/sso/faq/p1/q1)

کاملا تایید می شود. برای اطلاعات بیشتر به کتاب قانون کار (مصوب آبان 1369) نوشته علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر مراجعه کنید.

در زیر عین متن درج شده در سایت رسمی دولت کبک با لینک صفحه را درباره تعریف سابقه کار براتون می ذارم.

8 important steps
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/immigrate-settle/permanent-workers/official-immigration-application/index.html

Work experience
Recognized experience

The work experience by a skilled worker candidate must have been acquired:

in the five years preceding the date of submission of an application for a selection certificate
in an occupation with a skill level above “D” as defined by the National Occupational Classification (NOC)
legally in the country concerned. به این خط توجه کنید.
بیمه برای اینه که مطمئن بشن شما بصورت قانونی کار می کردید. ( آیا واقعا کار می کردی) استفاده می شه. خوب چی کار می شه کرد . نمی دونن که ایران پاریس نیست دیگه
The following experience, which respects the aforementioned conditions, is recognized:

experience that was acquired full time or part time in remunerated jobs
full-time or part-time work internships as part of an apprenticeship, training or specialization recognized by a diploma, both remunerated and non-remunerated.
Inadmissibility of skill level “D” occupations

Work experience acquired in skill level “D” occupations as defined by the National Occupational Classification (NOC) is not admissible. Skill level “D” occupations are those that usually require a brief demonstration of the work to be performed, or on-the-job training or that do not have any particular educational requirements.

Intership

This constitutes experience acquired:

full time or part time
as part of remunerated internships (for non-remunerated internships recognized by a diploma, experience must be acquired during an apprenticeship, training or specialization)
in the five years preceding the date of submission of the application for a selection certificate.
Training

Education

Education is only considered if the candidate completed a diploma program. The foreign diploma is evaluated based on its correspondence to the Québec education system.
Education level

To be eligible for selection, candidates must, at a minimum, hold a diploma corresponding to a general or vocational high school diploma in Québec.

مطالب بالا از لینک زیر گرفته شده
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/immigrate-settle/permanent-workers/official-immigration-application/requirements-programs/glossary.html#work-experience

hosseinab
February 17th, 2011, 04:42 PM
سلام بچه ها

1 لینکی یکی از دوستان گذاشته بودش که مربوط بود به سابقه بیمه رد شده ! ماله وزارت کار بود. اما من هرچی سعی می کنم نمی تونم ازش استفاده کنم !

آیا این به خاطر قانون جدید وزارت کار مبنی بر عدم ارائه گواهی کار به کسانی که سابق بیمه رد شده زیر 3 سال دارند هستش ؟ یا مشکل جای دیگه ای هستش ؟

کس دیگه ای هم مشکل من رو داره ؟

مرسی

Ashe
February 17th, 2011, 04:48 PM
سلام بچه ها

1 لینکی یکی از دوستان گذاشته بودش که مربوط بود به سابقه بیمه رد شده ! ماله وزارت کار بود. اما من هرچی سعی می کنم نمی تونم ازش استفاده کنم !

سلام
دوست عزیز من هم اون لینک رو امتحان کردم و حدود 7 سال هم سابقه بیمه دارم اما سابقه من رو پیدا نکرد. راستش حدود 2 سال پیش که رفته بودم بیمه واسه کاری یه سری فرم دادن برای تعویض دفترچه که میخواستن انگاری کارت بدن که هوشمند باشه و این حرفا شاید کسایی که این فرم رو پر کردن براشون رو فقط اطلاعاتش رو دارن.
شاد باشید

yasmina
February 17th, 2011, 08:42 PM
سلام دوستان
من پرونده تامین اجتماعیم رو از شعبه قبلی که برام بیمه رد میشد منتقل نکردم به شعبه جدید که برام بیمه رد میشه،از دوستان کسی میدونه که اگر الان که شاید تا مصاحبه ام چند ماه مونده ، پرینت سابقه قبل از محل کنونی کارم رو بگیرم اشکالی نداره ؟ منظورم تاریخی هست که پرینت صادر میشه؟و بقیه سابقه ام رو که شعبه جدید رد میشه رو نزدیک مصاحبه بگیرم؟

Reza DWG
February 17th, 2011, 09:05 PM
سلام بچه ها

آیا این به خاطر قانون جدید وزارت کار مبنی بر عدم ارائه گواهی کار به کسانی که سابق بیمه رد شده زیر 3 سال دارند هستش ؟ یا مشکل جای دیگه ای هستش ؟

کس دیگه ای هم مشکل من رو داره ؟

مرسی

اگر منظورتون سایت مشاهده سوابق بیمه http://www2.karkard.sso.ir/savabegh/login.htm هست که سالمه.
ولی برای وارد کردن شماره سریال شناسنامه فقط اعداد بزرگ را وارد کنید
شماره بیمه از راست برید تا 8 عدد و 00 اول را نزنید.
برای دیدن کل سوابق لینک کل سواببق را بزنید و تاریخ را هم درست کنید .
موفق باشید.

این هم سایت روزنامه رسمی که می تونید روزنامه رسمی شرکتتون را از توش پرینت بگیرید.
http://www.rooznamehrasmi.ir/Archive/Index.asp

ebi.ebrahimi
February 17th, 2011, 09:05 PM
سلام
دوست عزیز من هم اون لینک رو امتحان کردم و حدود 7 سال هم سابقه بیمه دارم اما سابقه من رو پیدا نکرد. راستش حدود 2 سال پیش که رفته بودم بیمه واسه کاری یه سری فرم دادن برای تعویض دفترچه که میخواستن انگاری کارت بدن که هوشمند باشه و این حرفا شاید کسایی که این فرم رو پر کردن براشون رو فقط اطلاعاتش رو دارن.
شاد باشید

دوستان
اون سیستمی که لینکش رو براتون گذاشتم تازه چند روزی هست که آغاز به کار کرده .
به من هم سابقه ام رو نداد .
ولی دوستم و همسرش که امتحان کردند ، به هر دو سوابقشون رو به زیبایی ارائه داد .
دقت کنید که باید شماره سریال شناسنامه رو به عنوان رمز وارد کنید .
ولی به نظرم برای همه رو هنوز وارد سیستم نکردند .

صدف ص
February 18th, 2011, 12:48 AM
من ۴ سال نیمه وقت (از ابتدای دانشجویی تا آذر امسال ) سابقه کار دارم که بیمه نبودم و تا زمان ارسال مدارکم فقط همین را داشتم.منتها از ابتدای دی جای دیگری تمام وقت مشغول به کار شدم که برایم بیمه هم رد میکند.دفترچه بیمه برایم صادر شده.البته تا قابل از دی هم تحت پوشش پدرم بیمه خدمات درمانی بودم، برای مصاحبه اگر فقط دفترچه بیمه را ببرم کافیست یا حتما باید نامه سابقه بیمه از خود بیمه هم بگیرم که در آن نوشته چند روز بیمه بوده ام؟ آیا با ترجمه دفترچه بیمه میشود گفت که آن ۴ سال را هم بیمه بوده ام؟
کلا به من بگید چه کار کنم؟

ali.1361
February 18th, 2011, 01:06 AM
من ۴ سال نیمه وقت (از ابتدای دانشجویی تا آذر امسال ) سابقه کار دارم که بیمه نبودم و تا زمان ارسال مدارکم فقط همین را داشتم.منتها از ابتدای دی جای دیگری تمام وقت مشغول به کار شدم که برایم بیمه هم رد میکند.دفترچه بیمه برایم صادر شده.البته تا قابل از دی هم تحت پوشش پدرم بیمه خدمات درمانی بودم، برای مصاحبه اگر فقط دفترچه بیمه را ببرم کافیست یا حتما باید نامه سابقه بیمه از خود بیمه هم بگیرم که در آن نوشته چند روز بیمه بوده ام؟ آیا با ترجمه دفترچه بیمه میشود گفت که آن ۴ سال را هم بیمه بوده ام؟
کلا به من بگید چه کار کنم؟

از لحاظ آنچه سابقه کار رسمی قید می شود ملاک همان تاریخی است که شرکت مورد نظر برای شما سابقه بیمه به تامین اجتماعی معرفی می کند. و صرف داشتن دفترچه بیمه ملاک داشتن سابقه بیمه نیست. شما باید با گفتار خود سعی در دفاع و اثبات سابقه کار خود باشید

ashkan_a
February 18th, 2011, 02:57 PM
سلام دوستان عزیز
من تونستم به کمک دوستان و سایت http://www.rooznamehrasmi.ir/Archive/Index.asp اطلاعات مربوط به شرکتی رو که برام بیمه رد کرده پیدا کنم
1_ آیا با پرینت گرفتن از این سایت می تونم برای ترجمه رسمی اقدام کنم؟(اخه من دیگه دسترسی به اون شرکت ندارم)
2-اگر بخوام سابقه دوران سربازی رو به تامین اجتماعی تبدیل کنم و از سابقه استفاده کنم چه مراحلی رو باید طی کنم؟(با توجه به اینکه جایی خدمت می کردم که می تونم ازشون گواهی سابقه کار مرتبط با رشته بگیرم)

lili76
February 18th, 2011, 03:25 PM
سلام
من 8 سال سابقه کار دارم از شرکتی که الان دارم کار می کنم برای سابقه بیمه ام رفتم سازمان بیمه تامین اجتماعی ولی پرینت سابقه ام را بهم ندادند و گفتند که باید نامه از دارالترجمه بگبرم و آنها درخواست بدهند که این هم تا آنجائیکه من پرسیدم از دارالترجمه ها غیر ممکن هست.می خواستم بدانم اگه فقط دفتر چه بیمه ام را با ترجمه و نامه از شرکت همراهم داشته باشم که شماره بیمه را ذکر کرده باشند برای روز مصاحبه اشکالی پیش نمی آید؟
و برای درخواست سابقه بیمه از سازمان تامین اجتماعی باید چه کار کرد؟

Ashe
February 18th, 2011, 05:43 PM
سلام
من 8 سال سابقه کار دارم از شرکتی که الان دارم کار می کنم برای سابقه بیمه ام رفتم سازمان بیمه تامین اجتماعی ولی پرینت سابقه ام را بهم ندادند و گفتند که باید نامه از دارالترجمه بگبرم و آنها درخواست بدهند که این هم تا آنجائیکه من پرسیدم از دارالترجمه ها غیر ممکن هست.می خواستم بدانم اگه فقط دفتر چه بیمه ام را با ترجمه و نامه از شرکت همراهم داشته باشم که شماره بیمه را ذکر کرده باشند برای روز مصاحبه اشکالی پیش نمی آید؟
سلام
یه نامه از شرکتی که الان مشغول کار هستید ببرید برای گرفتن سابقه بیمه.
شاد باشید

mo_eini
February 18th, 2011, 05:54 PM
سلام
نامه درخواست سابقه بیمه گرفتن از دارالترجمه امری بدیهی است و همه دارالترجمه ها این کار را می کنند.
ترجمه دفترچه بیمه هم اشکالی ندارد.

saman_shahin
February 18th, 2011, 06:25 PM
دوستان سلام لطفا دوستانی که اقدام کردن بفرمایند
دوستان یه سوال تخصصی و احتمالا خیلی غیرعادی!!!!!! سابقه بیمه من با عنوان شغلی X هست. ولی عنوان شغلی ای که برای سفارت کانادا فرستاده شده Y می باشه.
در نامه درخواست سابقه بیمه که به دارالترجمه داده میشه عنوان اصلی (در اینجا X) رو هم ذکر میکنن یا فقط مدت بیمه رو می نویسن؟
موفق باشید

Ashe
February 18th, 2011, 06:29 PM
دوستان یه سوال تخصصی و احتمالا ....
سلام
همکاران من که سابقه بیمشون رو گرفتند عنوان توش ذکر نشده و فقط مدت بیمه ذکر شده البته اونا کارمند قراردادی بودند شاید برای کارمندان رسمی دولت که عنوان پست دارند ذکر بشه.
شاد باشید

mehr39
February 18th, 2011, 08:04 PM
در نامه درخواست سابقه بیمه که به دارالترجمه داده میشه عنوان اصلی (در اینجا X) رو هم ذکر میکنن یا فقط مدت بیمه رو می نویسن؟
سلام
البته من منظور شما را دقيقا متوجه نشدم ولي اگر منظور شما اطلاعات مندرج در سابقه بيمه مي باشد كه به شرح زير مي باشد (البته مربوط به 5 ماه پيش مي باشد)

نام شما + شماره بيمه + تاريخ درخواست سابقه >> (بدون درج عنوان شغلي)
نام كارگاه(محل كار) + نوع سابقه (كاركردعادي/بارداري/بيماري) + شماره كارگاه + شعبه بيمه مربوطه + تاريخ ابتدا و انتها >> (بدون درج عنوان شغلي)
در پايان هم مجموع كل سابقه به روز

mo_eini
February 19th, 2011, 09:18 AM
دوستان یه سوال تخصصی و احتمالا خیلی غیرعادی!!!!!! سابقه بیمه من با عنوان شغلی X هست. ولی عنوان شغلی ای که برای سفارت کانادا فرستاده شده Y می باشه.
موفق باشید

حداقل 2جور گواهی سابقه بیمه وجود دارد که در هر 2مدت زمان بیمه شدن متقاضی به روز درج می شود که با احتساب مرخصیهای استعلاجی و زایمان است منتها در یکی نام و کد کارگاه درج می شود که گاهی ناقص است و فرم دیگر فاقد اسم کارگاه است و معمولا در جواب شرکتی داده می شود که می خواهد متقاضی را استخدام کند و سابقه بیمه ای او را نیاز دارد.من هر 2فرم را دیده ام.

tala fr
February 19th, 2011, 12:43 PM
كبك هستي يا فدرال؟
در هر دو صورت بيمه رو نفرست.توي فرم ها و گواهي اشتغال ها اگه با دقت سابقه رو بدون گپ پر كني كافيه.مخصوصا كه مين هم نيست

کبک هستم. چون من بیمه دارم به سابقه ایشون شک نمی کنه؟

cyrus80
February 19th, 2011, 01:07 PM
سلام دوستان
من پرونده تامین اجتماعیم رو از شعبه قبلی که برام بیمه رد میشد منتقل نکردم به شعبه جدید که برام بیمه رد میشه،از دوستان کسی میدونه که اگر الان که شاید تا مصاحبه ام چند ماه مونده ، پرینت سابقه قبل از محل کنونی کارم رو بگیرم اشکالی نداره ؟ منظورم تاریخی هست که پرینت صادر میشه؟و بقیه سابقه ام رو که شعبه جدید رد میشه رو نزدیک مصاحبه بگیرم؟

من پيشنهاد ميکنم بريد اون شعبه تأمين اجتماعی که الان بيمه تون اونجا رد ميشه و درخواست کنيد که کل سابقه بيمه تون يکجا جمع بشه .. اينکار ميتونه توسط اونا و يا توسط شما (دستی که سريعتر هم خواهد بود) انجام بشه .. و در نهايت کل سابقه تون رو از آخرين شعبه بگيريد .. به نظر مياد تا مصاحبه تون کلی وقت داريد

slmz
February 19th, 2011, 01:17 PM
دیدن سابقه بیمه با زدن کد ملی و شماره بیمه

صدف ص
February 19th, 2011, 06:18 PM
از لحاظ آنچه سابقه کار رسمی قید می شود ملاک همان تاریخی است که شرکت مورد نظر برای شما سابقه بیمه به تامین اجتماعی معرفی می کند. و صرف داشتن دفترچه بیمه ملاک داشتن سابقه بیمه نیست. شما باید با گفتار خود سعی در دفاع و اثبات سابقه کار خود باشید

با عرض معذرت، میشه واضحتر توضیح بدین که دقیقا باید چه کار کنم؟؟؟

ali.1361
February 19th, 2011, 07:22 PM
با عرض معذرت، میشه واضحتر توضیح بدین که دقیقا باید چه کار کنم؟؟؟
اگه میتونید از شرکت قبلیتون نامه سابقه کار بگیرید و بتونید برای آفیسر کارتون و شغلتون رو اثبات کنید فکر نمی کنم نیازی به بیمه داشته باشید این قضیه برای کیسهایی بوجود می آید که سابقشون شک برانگیز باشه

Y_FAKOORI
February 19th, 2011, 07:37 PM
با سلام:
من با مراجعه به سایت www2.karkard.sso.ir/savabegh/login.htm کلیه سوابق بیمه رو پرینت گرفتم ایا اگه همین پرینت رو اداره بیمه تایید کنه یه مدرک رسمی برا ترجمه حساب میشه یا اینکه باید از شرکت نامه ببرم و.....

ashkan_a
February 19th, 2011, 10:59 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من امروز رفتم اداره بیمه که ببینم چطور میشه سابقه خدمت سربازی رو به تامین اجتماعی تبدیل کرد و جواب این بود:
1- در موقعی که واسه این کار اقدام می کنید باید حداقل 2 سال سابقه بیمه داشته باشید
2- در زمانی که اقدام می کنید باید در شرایطی باشید که داره حق بیمه از طرف شرکت یا سازمانی براتون رد میشه
3- یک هزینه هم باید پرداخت کنید که نمیدونم چقدره
موفق و پیروز باشید

bitapetite
February 19th, 2011, 11:45 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من امروز رفتم اداره بیمه که ببینم چطور میشه سابقه خدمت سربازی رو به تامین اجتماعی تبدیل کرد و جواب این بود:
1- در موقعی که واسه این کار اقدام می کنید باید حداقل 2 سال سابقه بیمه داشته باشید
2- در زمانی که اقدام می کنید باید در شرایطی باشید که داره حق بیمه از طرف شرکت یا سازمانی براتون رد میشه
موفق و پیروز باشید

هزینش حدودا 500.000 تومان تا آخر امسال هست برای سال بعد معلوم نیست

Kazy
February 19th, 2011, 11:47 PM
با سلام به دوستان
واقعیتش اینه که اینکه آفیسرها دارن به بیمه گیر می دن بیشترش به خاطر خود ماست که احتمالا بخاطر استرس بیش از حد ، یه سری مدارک اضافه می بریم می دیم به آفیسرها و اونها رو با شرایطی که برای نفرات بعدی سخت تر می شه آشنا می کنیم یکیش همین بیمه و یا مدرک زبان توی یکسال و نیم گذشته من هیچ کس رو ندیده بودم که بخاطر نداشتن مدرک بیمه یا مدرک زبان رد کنن ولی از بس توی چند ماه گذشته دوستان مسترس مدارک دال بر بیمه و زبان دادن دست آفیسرها که اونها به همه به دید متقلب نگاه می کنن و در صورت نداشتن این قبیل مدارک به راحتی خیلی ها رو رد می کنن توی خیلی از کشور های دنیا بیمه اجباری نیست که شاید مهمترینش ایالات متحده امریکا باشه پس باید کانادا به هیچ کدوم از اونها اجازه مهاجرت نده در صورتیکه می بینیم اینطور نیست پس هر چی می کشیم از ماست که بر ماست

queenshi
February 20th, 2011, 12:24 AM
با سلام به دوستان
واقعیتش اینه که اینکه آفیسرها دارن به بیمه گیر می دن بیشترش به خاطر خود ماست که احتمالا بخاطر استرس بیش از حد ، یه سری مدارک اضافه می بریم می دیم به آفیسرها و اونها رو با شرایطی که برای نفرات بعدی سخت تر می شه آشنا می کنیم یکیش همین بیمه و یا مدرک زبان توی یکسال و نیم گذشته من هیچ کس رو ندیده بودم که بخاطر نداشتن مدرک بیمه یا مدرک زبان رد کنن ولی از بس توی چند ماه گذشته دوستان مسترس مدارک دال بر بیمه و زبان دادن دست آفیسرها که اونها به همه به دید متقلب نگاه می کنن و در صورت نداشتن این قبیل مدارک به راحتی خیلی ها رو رد می کنن توی خیلی از کشور های دنیا بیمه اجباری نیست که شاید مهمترینش ایالات متحده امریکا باشه پس باید کانادا به هیچ کدوم از اونها اجازه مهاجرت نده در صورتیکه می بینیم اینطور نیست پس هر چی می کشیم از ماست که بر ماست

دقیقا :(
یه سری مدرک الکی کار همه رو خراب کرد واسه همیشه :(

solitude
February 20th, 2011, 01:13 AM
با سلام به دوستان
بیمه رو خبر داشتیم ولی مگه زبان هم گیر دادن؟

soct77
February 20th, 2011, 10:56 AM
سلام دوستان می دونم سوال ام عجیب ولی اگه پرسید مساله مالیات داخل فیش حقوقی شما چی ؟ منباید در جواب چی بگم ؟

Kazy
February 20th, 2011, 10:57 AM

متاسفانه به این سادگی که شما می گید نیست و محاسبات متفاوتی داره و با حداقل حقوق سالی که سرباز بودین و حقوقی که 2 سال بیمه براتون رد شده مرتبطه و برای هر کسی فرق می کنه و هر کی با حقوق بالاتری استخدام شده باید برای تبدیل سربازی به سابقه کار باید پول بیشتری بپردازه

cyrus80
February 20th, 2011, 11:15 AM

يکی از دوستان دوران خدمتش رو به مدت بيمه اش اضافه کرده و مبلغش تابعی از آخرين پايه حقوقی که براش بيمه رد ميشه ..

Aphrodite
February 20th, 2011, 11:42 AM
با سلام به دوستان
...
ولی از بس توی چند ماه گذشته دوستان مسترس مدارک دال بر بیمه و زبان دادن دست آفیسرها که اونها به همه به دید متقلب نگاه می کنن ..
از ماست که بر ماست
سلام
موافقم ..من این چند روز همش داشتم به این فکر میکردم کاری رو که خودمون خراب کردیم خود ما هم باید درستش کنیم اگه چند نفر از کسایی که برای مصاحبه میرن و شرایط خوبی دارن یعنی بیمه هستن و فرانسه شون هم تا حد قابل قبولی خوبه بعد از گرفتن csq ! :-) برای آفیسر توضیح بدن که واقعیت اون چیزی نبوده که این دوستان مسترس ..( کلمه قشنگی بود خوشم اومد :دی ) به اونها ارائه کردن شاید یه کم دید اونها تغییر کنه ..اینکه اونها توضیح بدن با توضیح کسی که به اون امتیاز احتیاج داره خیلی فرق داره .

cyrus80
February 20th, 2011, 11:46 AM
سلام دوستان می دونم سوال ام عجیب ولی اگه پرسید مساله مالیات داخل فیش حقوقی شما چی ؟ منباید در جواب چی بگم ؟

فرمول ماليات بر حقوق و درآمد برای هر کشور تفاوت ميکنه ... اولا نبايد مصاحبه به اون سمت بره که راجع به ماليات بحث بشه .. دوم اينکه کارفرما مسئول پرداخت 4452ماليات بوده و شما ميتونيد به فرمولی اشاره کنيد که در ابتدای هر سال از طرف اداره ماليات برای سطوح مختلف حقوقی تعريف ميشه4451

arash888
February 20th, 2011, 12:47 PM
سلام به همه دوستان عزیز
موفق و پیروز باشید

سوال مهم اینجا که آیا بعد از اضافه شدن این سابقه به بیمه ، این بیمه به مدت مثلاً 18 ماه برای سفارت جزو سابقه کار میتونه حساب بشه ، چون تا اونجای که من میدونم این سابقه سربازی که به بیمه اضافه میشه فقط به درد بازنشستگی می خوره .

صدف ص
February 20th, 2011, 03:43 PM

سلام
خب مالیات حقوقه دیگه. اگه قراردادی بوده باشین 5 درصد هر قراردادی مالیات پرداخت میشه. اگه هم استخدام بوده باشین هر وقت حقوقتون از مبلغ معافیت مالیاتی (حدود 420000 تومان) بیشتر باشه با توجه به نرخ جدول قانون مالیاتها، مالیات حقوقتون را محاسبه میکنند و کارفرما از جانب شما، آن را برای سازمان مالیاتی میفرسته.

omid59
February 20th, 2011, 07:35 PM
سلام به همه ی دوستان عزیزم
امروز با یکی از دفاتر مهاجرتی کانادا، در مورد ارائه دادن سابقه ی بیمه به سفارت، سوال کردم.جوابشون این بود: بیمه به هیچ وجه الزامی نیست. اما به جای بیمه می تونید از قرارداد کار معین استفاده کنید. به این صورت که: برای هر سال،یک قرارداد ارائه کنید.مثلاً در صورتی که، 3 سال سابقه ی کاری دارید، از 3 تا فرم قرارداد کار معین، با تاریخهای مشخص مربوط به همان سال استفاده کنید. به گفته ی این دفتر مهاجرتی، قرارداد کار معین جایگزین قابل قبولی برای بیمه هستش

alirezamz
February 20th, 2011, 09:57 PM
امروز با یکی از دفاتر مهاجرتی کانادا، در مورد ارائه دادن سابقه ی بیمه به سفارت، سوال کردم.جوابشون این بود: بیمه به هیچ وجه الزامی نیست. اما به جای بیمه می تونید از قرارداد کار معین استفاده کنید. به این صورت که: برای هر سال،یک قرارداد ارائه کنید.مثلاً در صورتی که، 3 سال سابقه ی کاری دارید، از 3 تا فرم قرارداد کار معین، با تاریخهای مشخص مربوط به همان سال استفاده کنید. به گفته ی این دفتر مهاجرتی، قرارداد کار معین جایگزین قابل قبولی برای بیمه هستش

حالا این فرم رو از کجا باید بیاریم؟ یا این قرارداد رو .

omid59
February 20th, 2011, 10:22 PM
حالا این فرم رو از کجا باید بیاریم؟ یا این قرارداد رو .

این فرمها رو اداره کار داره( فُرمت جدیدش ، 2 برگیه) . فرمتهای قدیمی( مربوط به سال گذشته 88 و قبل از اون) - 1 برگیه- تو Google هم هست، اما نسخه ی قدیمیش. نسخه جدیدشو خودمم ندارم. اما 3 شنبه میگیرم می ذارم همینجا

Ashe
February 20th, 2011, 10:27 PM
امروز با یکی از دفاتر مهاجرتی کانادا، در مورد ارائه دادن سابقه ی بیمه به سفارت، سوال کردم.جوابشون این بود: بیمه به هیچ وجه الزامی نیست. اما به جای بیمه می تونید از قرارداد کار معین استفاد
الان این فرمها چه ربطی به بیمه داره ؟؟میشه بیشتر توضیح بدید

ashkan_a
February 20th, 2011, 10:29 PM
سلام
من از طرف شرکت (x) برام مدت سه ماه بیمه رد شده ولی متاسفانه دسترسی به این شرکت دیگه برام مقدور نیست و نمی تونم ازشون گواهی سابقه کار بگیرم
به نظر شما راه حلی برای این مشکل هست؟ میشه سابقه کار به اسم شرکتی دیگه باشه و بیمه به اسم دیگه؟

Ashe
February 20th, 2011, 10:37 PM
سلام
من از طرف شرکت (x) برام مدت سه ماه بیمه رد شده ولی متاسفانه دسترسی به این شرکت دیگه برام مقدور نیست و نمی تونم ازشون گواهی سابقه کار بگیرم
به نظر شما راه حلی برای این مشکل هست؟ میشه سابقه کار به اسم شرکتی دیگه باشه و بیمه به اسم دیگه؟
نه اگه اینطوری باشه به مشکل میخورید. این شرکت جدید بیمتون میکنه؟
میتونید خودتون یه نامه با سربرگ شرکت قبلی درست کنید .:rolleyes:
شاد باشید

omid59
February 20th, 2011, 10:40 PM
الان این فرمها چه ربطی به بیمه داره ؟؟میشه بیشتر توضیح بدید

بله. این فرمها که توسط وزارت کار تهیه شده، نشون میده که سابقه کاری تون حقوق دریافتیتون و ... بر اساس قوانین و مقررات وزارت کار ایران بوده. نمونه فرم قرارداد کار معین رو ببینید لطفاً
http://www.acclearn.com/forum/index.php/topic,13828.0.html

alirezamz
February 20th, 2011, 11:02 PM
بله. این فرمها که توسط وزارت کار تهیه شده، نشون میده که سابقه کاری تون حقوق دریافتیتون و ... بر اساس قوانین و مقررات وزارت کار ایران بوده. نمونه فرم قرارداد کار معین رو ببینید لطفاً
http://www.acclearn.com/forum/index.php/topic,13828.0.html
مرسی بابت فرم حالا این باید تو سربرگ شرکت باشه دیگه نه؟ این فرم مال سال 88 به بعده؟ مال قبل رو از کجا بیاریم؟

arash888
February 21st, 2011, 01:15 AM
حالا که اینجا اختصاصاً در مورد بیمه بحث میشه منم داستان خودم رو بگم ببینیم نظر دوستان چیه،
از اونجای که من در موقعی که دانشجو بودم همزمان با تحصیل تویه یک شرکتی به صورت نیمه وقت کار میکردم و بیمه نبودم در اون سال (87) توسط شرکت پدرم اسم من هم تویه لیست بیمه رد میشد و برام سابقه بیمه میفرستادن تا دفترچه بیمه داشته باشم ، بعد از درسم (88) هم تویه یه شرکت دیگه کار کردم که اونجا هم بیمه نکردن (ولی همچنان سابقه بیمه من تویه شرکت پدرم بود) که تا امروز حدود یک سال میشه که اونجا هستم ولی با این تقریباً اجباری شدن بیمه به این فکر اوفتادم که کلاً از این شرکت فعلی ( با کار مرتبط با رشتم ) بیام بیرون و برم در شرکت پدرم به یک کار بی ربط با رشته تحصیلیم مشغول بشم که تا موقع مصاحبه حداقل 6 ماه اونجای که بیمه هستم کار کنم که وقتی سابقه بیمه میبرم با آخرین سابقه کارم با اسم کارگاهی که من رو بیمه کرده یکسان باشهو 4 امتیاز سابقه کار رو از دست ندم !!!
حالا دوستان با تجربه لطف کنن نظر بدن و بگن آیا این کار وضعیت رو بدتر می کنه یا بهتر ؟
آیا این توجیه پذیر هست که چون جای که کار میکردم بیمم نمیکردن تویه شرکت پدرم برام بیمه رد میکردن؟

ممنون از حوصله ای که به خرج دادین.

omid59
February 21st, 2011, 09:55 AM
مرسی بابت فرم حالا این باید تو سربرگ شرکت باشه دیگه نه؟ این فرم مال سال 88 به بعده؟ مال قبل رو از کجا بیاریم؟

خواهش میکنم عزیزم.اتفاقاً در مورد اینکه این فرمها باید توی سربرگ اصلی شرکت باشه یا نه، از اون دفتر مهاجرتی سوال کردم که گفتن: اگه توی سربرگ شرکت باشه، سند محکمتریه!! اما همینو که از یه کارفرما سوال کردم، گفت: فرمهای قرارداد کار معین رو ، توی سربرگ شرکت نمی نویسن و باید روی کاغذ معمولی و تایپ شده باشه. اما فردا برای اطمینان بیشتر میرم اداره کار - امروز تعطیله- و دقیقاً همه چیو سوال میکنم.
این فرمی که در بالا- پُست 133- آدرسشو دادم، مربوط به 88 و قبل از 88 هستش. و 1 برگیه. و ما میتونیم که واسه سابقه کاریمون که مربوط به 88 و قبل از اون هست، ازش استفاده کنیم. اما همونطور که قبلاً گفتم، فرم قرارداد سال 89، 2برگیه و اونو فردا از اداره کار میگیرم و میذارم همینجا.

alirezamz
February 21st, 2011, 11:27 AM
خواهش میکنم عزیزم.اتفاقاً در مورد اینکه این فرمها باید توی سربرگ اصلی شرکت باشه یا نه، از اون دفتر مهاجرتی سوال کردم که گفتن: اگه توی سربرگ شرکت باشه، سند محکمتریه!! اما همینو که از یه کارفرما سوال کردم، گفت: فرمهای قرارداد کار معین رو ، توی سربرگ شرکت نمی نویسن و باید روی کاغذ معمولی و تایپ شده باشه. اما فردا برای اطمینان بیشتر میرم اداره کار - امروز تعطیله- و دقیقاً همه چیو سوال میکنم.
این فرمی که در بالا- پُست 133- آدرسشو دادم، مربوط به 88 و قبل از 88 هستش. و 1 برگیه. و ما میتونیم که واسه سابقه کاریمون که مربوط به 88 و قبل از اون هست، ازش استفاده کنیم. اما همونطور که قبلاً گفتم، فرم قرارداد سال 89، 2برگیه و اونو فردا از اداره کار میگیرم و میذارم همینجا.
راجع به سربرگ سوال کن ولی در مورد ایم فرمی که گذاشتی داری اشتباه می کنی این فرم مال سال 87 به بعد اگه توجه کنی بالا شم نوشته که با توجه به قانون مصوب در تاریخ 87 . ولی برای قبل از اون فرو خاصی نیست و هر شرکتی برای خودتش یه فرم درست می کرده . این رو واسه این اینجوری کردن که مشکل شکایت کارگر تا حدود زیادی حل بشه . اینم لینکش http://www.gharardadkar.com/Default.aspx

omid59
February 21st, 2011, 11:41 AM
راجع به سربرگ سوال کن ولی در مورد ایم فرمی که گذاشتی داری اشتباه می کنی این فرم مال سال 87 به بعد اگه توجه کنی بالا شم نوشته که با توجه به قانون مصوب در تاریخ 87 . ولی برای قبل از اون فرو خاصی نیست و هر شرکتی برای خودتش یه فرم درست می کرده . این رو واسه این اینجوری کردن که مشکل شکایت کارگر تا حدود زیادی حل بشه . اینم لینکش http://www.gharardadkar.com/Default.aspx
آره درست میگی. اما به هرحال فردا حتماً میرم اداره کار و به چند دفتر مهاجرتی دیگه هم زنگ می زنم و در مورد این مشکل بیمه ازشون راه حل میگیرم. امیدوارم دوستان عزیز و باتجربه این فروم هم کمک کنند و راه های پیشنهادیشونو بدن

Reza DWG
February 21st, 2011, 01:25 PM
حالا از فردا همه هی فکس و تلفن و میل و..... میزنن دمشق که آقا من تو شرکتم بصورت قرداد کار معین کار می کردم و بیمه نبودم.
اونا هم 2 ماه بعد میگن دیگه قرداد های رسمی قبوله بقیه را رد می کنن می ره پی کارش. (از ماست که بر ماست؟)

بنظر من دوستانی که مشکل بیمه دارن بهتره اگر افیسر گیر داد بگن: که کجای سایت مهاجرت نوشته که بیمه الزامی است؟؟؟
فقط در یک خط نوشته که برای اینکه ما مطلع بشیم کار شما در کشورتان قانونی بوده ذکر شماره تامین اجتماعی social securety number در سابقه کار آورده شود. خوب بهتره بچه ها برن سابقه کار فارسی بگیرن بعد بدن ترجمه با مهر دادگستری و امور خارجه بعد رو اون مانور کنن.

نظر شما چیه؟

omid59
February 21st, 2011, 02:38 PM
حالا از فردا همه هی فکس و تلفن و میل و..... میزنن دمشق که آقا من تو شرکتم بصورت قرداد کار معین کار می کردم و بیمه نبودم.
اونا هم 2 ماه بعد میگن دیگه قرداد های رسمی قبوله بقیه را رد می کنن می ره پی کارش. (از ماست که بر ماست؟)

بنظر من دوستانی که مشکل بیمه دارن بهتره اگر افیسر گیر داد بگن: که کجای سایت مهاجرت نوشته که بیمه الزامی است؟؟؟
فقط در یک خط نوشته که برای اینکه ما مطلع بشیم کار شما در کشورتان قانونی بوده ذکر شماره تامین اجتماعی social securety number در سابقه کار آورده شود. خوب بهتره بچه ها برن سابقه کار فارسی بگیرن بعد بدن ترجمه با مهر دادگستری و امور خارجه بعد رو اون مانور کنن.

نظر شما چیه؟

رضا جان اگه ما شماره تامین اجتماعی یا به قول خودت social securety number داشتیم که ، دیگه نیازی به قرداد کار معین نبود .مساله اینه که اصلاً بیمه نمیکنن و اونا هم به همین بیمه گیر دادن!!!!

alirezamz
February 21st, 2011, 02:57 PM

نظر شما چیه؟
دوست عزیز شما حالت خوبه؟ شما سر مصاحبه خودت اگه ازت بیمه خواستن یقه آفیسر رو بگیر بگو نشونم بده کجا گفتی بیمه اجباری .ایشالا که قبولت می کنه. در مورد قرارداد خیلی وقته که هر کی قراداد داره با خودش می بره که اگه مشکلی بود نشون بده موضوع جدیدی نیست. در مورد بیمه هم دنبال مقصر نگرد به هر دلیلی الا ن 2 هفتس دارن گیر می دن . حالا شما می خوای ریشه یابی کنی که کی این رو باب کرده . الان دیگه موضوع بیمه آش کشک خالس. در مورد پرونده ها هم این موضوع یادتون باشه ما که تو این فورم هستیم درصد خیلی کمی از متقاضی ها رو تشکیل میدیم پس نمی تونیم تاثیری روی تغییر رویه و یا دید آفیسرها داشته باشیم تنها کاری که می تونیم بکنیم اینه که بدون ایراد گرفتن و قر زدن بی مورد به دنبال بهترین راه حل برای حل کردن مشکلات جدید باشیم

ashkan_a
February 21st, 2011, 07:49 PM
اگه خودم سربرگ شرکت قبلی رو درست کنم که دیگه نمیشه ترجمه رسمی کرد
1 سوال دیگه هم برام پیش اومده اگه از شرکتی که 3 ماه بیمه رد کرده یک سابقه کار 6 یا 7 ماهه گرفت فکر می کنید بشه آفیسر رو قانع کرد که کار فرما فقط 3 ماه اخر رو برام بیمه رد کرده و امتیاز رو اورد؟
نه اگه اینطوری باشه به مشکل میخورید. این شرکت جدید بیمتون میکنه؟
میتونید خودتون یه نامه با سربرگ شرکت قبلی درست کنید .:rolleyes:
شاد باشید

Ashe
February 21st, 2011, 07:52 PM
اگه خودم سربرگ شرکت قبلی رو درست کنم که دیگه نمیشه ترجمه رسمی کرد
1 سوال دیگه هم برام پیش اومده اگه از شرکتی که 3 ماه بیمه رد کرده یک سابقه کار 6 یا 7 ماهه گرفت فکر می کنید بشه آفیسر رو قانع کرد که کار فرما فقط 3 ماه اخر رو برام بیمه رد کرده و امتیاز رو اورد؟
چرا نشه ترجمه کرد؟؟ همراه دفترچه بیمه و روزنامه رسمی شرکت میبرید دارالترجمه مشکلی هم نداره.
نه توی سابقه ذکر میشه مدت بیمه واسه هر کدوم از شرکتا.

ali.1361
February 21st, 2011, 09:47 PM
چرا نشه ترجمه کرد؟؟ همراه دفترچه بیمه و روزنامه رسمی شرکت میبرید دارالترجمه مشکلی هم نداره.
نه توی سابقه ذکر میشه مدت بیمه واسه هر کدوم از شرکتا.
چه موقع ما ایرانیها می خواهیم این راه و رسم تقلب! رو ترک کنیم؟
صداقت مهمترین عنصر قبولی در مصاحبه است

Ashe
February 21st, 2011, 10:07 PM
چه موقع ما ایرانیها می خواهیم این راه و رسم تقلب! رو ترک کنیم؟
صداقت مهمترین عنصر قبولی در مصاحبه است
دروغی در کار نیست .
من خودم جای دولتی کار میکنم اما حاضر نشدن به من نامه سابقه بدن که شرح وظایف واقعی من توش باشه الان من چیکار کنم؟
خب خیلی راحت خودم برای خودم نامه رد کردم هیچ دروغیم نیست چون واقعا دارم اونجا کار میکنم.به اضافه یه نامه از امور کارکنان که فقط توش مدت سابقه ذکر شده. به نظر شما باید چیکار میکردم؟؟؟
الان شما اگه راه حل بهتری داری ارائه بده. بهانه جویی فقط کار آدمایی که هیچی واسه گفتن ندارن و میخوان بگن ما بهترینیم. تو دنیایی که همه چیش دروغ شاید حرف راست هم نوعی دروغ باشه.

karamih
February 21st, 2011, 10:58 PM
دروغی در کار نیست .
من خودم جای دولتی کار میکنم اما حاضر نشدن به من نامه سابقه بدن که شرح وظایف واقعی من توش باشه الان من چیکار کنم؟
خب خیلی راحت خودم برای خودم نامه رد کردم هیچ دروغیم نیست چون واقعا دارم اونجا کار میکنم.به اضافه یه نامه از امور کارکنان که فقط توش مدت سابقه ذکر شده. به نظر شما باید چیکار میکردم؟؟؟
الان شما اگه راه حل بهتری داری ارائه بده. بهانه جویی فقط کار آدمایی که هیچی واسه گفتن ندارن و میخوان بگن ما بهترینیم. تو دنیایی که همه چیش دروغ شاید حرف راست هم نوعی دروغ باشه.

در جاهای دولتی معمولا چنین نامه ای نمیدهند که شرح وظایف داشته باشند و حتی عنوان را برای سفارت یا دارالترجمه هم نمی زنند و قطعا افیسرها هم با این مسایل اشنایند پس شما میتونید یک سابقه برای جاهایی که میدهند بگیرید و نیازی به شرح وظایف نیست.

Ashe
February 21st, 2011, 11:11 PM
در جاهای دولتی معمولا چنین نامه ای نمیدهند که شرح وظایف داشته باشند و حتی عنوان را برای سفارت یا دارالترجمه هم نمی زنند و قطعا افیسرها هم با این مسایل اشنایند پس شما میتونید یک سابقه برای جاهایی که میدهند بگیرید و نیازی به شرح وظایف نیست.
خب منم برای بانک گرفتم و گفتم دارالترجمه اون تیکرو ترجمه نکنه.:D
یه نامه هم خودم با امضای مدیر کلمون زدم که شرح وظایفم توش بود. مگه میشه نامه سابقه کار شرح وظایف نداشته باشه؟

ali.1361
February 22nd, 2011, 01:18 AM
دروغی در کار نیست .
دوست عزیز
فکر کنم اگر کسی با صداقت در هر کاری به جلو بره قطعاً ترس و اضطرابی از ادامه کار نخواهد داشت. مسلماً شما وقتی با افتخار از کار غیر قانونی خود یاد میکنید بحثی باقی نیست.
فقط لطف کنید دیگران را هم به این کار تشویق نکنید. مطمئن باشید افیسر ها بهتر از من و شما با قوانین و مقررات کار و بیمه در ایران آشنا هستند و وقتی گیر می دهند که شبهه ای ایجاد شود.
ممنون

nj1981
February 22nd, 2011, 09:28 AM
حالا که اینجا اختصاصاً در مورد بیمه بحث میشه منم داستان خودم رو بگم ببینیم نظر دوستان چیه،
از اونجای که من در موقعی که دانشجو بودم همزمان با تحصیل تویه یک شرکتی به صورت نیمه وقت کار میکردم و بیمه نبودم در اون سال (87) توسط شرکت پدرم اسم من هم تویه لیست بیمه رد میشد و برام سابقه بیمه میفرستادن تا دفترچه بیمه داشته باشم ، بعد از درسم (88) هم تویه یه شرکت دیگه کار کردم که اونجا هم بیمه نکردن (ولی همچنان سابقه بیمه من تویه شرکت پدرم بود) که تا امروز حدود یک سال میشه که اونجا هستم ولی با این تقریباً اجباری شدن بیمه به این فکر اوفتادم که کلاً از این شرکت فعلی ( با کار مرتبط با رشتم ) بیام بیرون و برم در شرکت پدرم به یک کار بی ربط با رشته تحصیلیم مشغول بشم که تا موقع مصاحبه حداقل 6 ماه اونجای که بیمه هستم کار کنم که وقتی سابقه بیمه میبرم با آخرین سابقه کارم با اسم کارگاهی که من رو بیمه کرده یکسان باشهو 4 امتیاز سابقه کار رو از دست ندم !!!
حالا دوستان با تجربه لطف کنن نظر بدن و بگن آیا این کار وضعیت رو بدتر می کنه یا بهتر ؟
آیا این توجیه پذیر هست که چون جای که کار میکردم بیمم نمیکردن تویه شرکت پدرم برام بیمه رد میکردن؟

ممنون از حوصله ای که به خرج دادین.

من متوجه نمي شم خب اصولا چرا سابقه كار رو از شركت پدرتون نمي گيريد؟

karamih
February 22nd, 2011, 09:45 AM
دوست عزیز
فکر کنم اگر کسی با صداقت در هر کاری به جلو بره قطعاً ترس و اضطرابی از ادامه کار نخواهد داشت. مسلماً شما وقتی با افتخار از کار غیر قانونی خود یاد میکنید بحثی باقی نیست.
فقط لطف کنید دیگران را هم به این کار تشویق نکنید. مطمئن باشید افیسر ها بهتر از من و شما با قوانین و مقررات کار و بیمه در ایران آشنا هستند و وقتی گیر می دهند که شبهه ای ایجاد شود.
ممنون
دقیقا همینطور است .من و همسرم در مراکز دولتی کار میکنیم و تمام نامه های سابقه ما،به هیچ کدام از فرمت هایی که گفته شده بود شباهت نداشت چون کارگزینی ادارات دولتی اینجور نامه ها را نمی دهند در مصاحبه هم مشکلی پیش نیامد چون افیسری که در روز با 8تا 10 نفر ایرانی مصاحبه داره و کارش همینه،قطعا تمام این مسایل را میدونه و قطعا سره و ناسره را میفهمه اگر احیانا هم گیر داد براحتی میشه توضیح داد .

natali
February 22nd, 2011, 01:43 PM
سلام دوستان

من از 14 فروردین 86 توی شرکت فعلی که الان مشغول هستم، مشغول به کار تمام وقت شدم با بیمه کامل و همزمان از تیر 85 به صورت پاره وقت در یک آموزشگاه تدریس میکردم که البته بیمه نبودم.

1- آیا اگه مدارکم رو قبل از 14 فروردین بفرستم 8 امتیاز سابقه رو نمیگیرم؟
2- نامه سابقه کاری رو از هر دو جا (شرکت فعلی و آموزشگاه) میتونم تهیه کنم ولی نمیدونم این نامه ها باید خطاب به کجا باشه؟!
3- قرارداد با شرکت فعلی رو برای هر 4 سال رو باید ترجمه کنم یا فقط سال آخر؟
4- فیش حقوقی رو باید با مدارک ارسال کنم ؟ اگر اینطوره فیش حقوقی چند ماه رو؟

ببخشید که خیلی طولانی شد.

ممنون که راهنمایی می کنید.

Mehdi79
February 22nd, 2011, 03:08 PM
[QUOTE=natali;382382]سلام دوستان

من از 14 فروردین 86 توی شرکت فعلی که الان مشغول هستم، مشغول به کار تمام وقت شدم با بیمه کامل و ...QUOTE]

1-همين امروز مداركتونو بفرستيد چون تا زمان مصاحبه سابقه تون بيش از 4 سال ميشه
2-اگه توي محل كار براتون مشكلي پيش نمياد خطاب به سفارت كانادا و اگه فكر مي كنيد ممكنه گير بدن خطاب به دادگستري باشه
3-هر 4 سال
4-نيازي به ارسال فيش حقوقي نيست فقط اگه مايليد آخرين فيشو ترجمه كنيد و موقع مصاحبه همراه ببريد.
والسلام

natali
February 22nd, 2011, 03:23 PM
[QUOTE=natali;382382]سلام دوستان

من از 14 فروردین 86 توی شرکت فعلی که الان مشغول هستم، مشغول به کار تمام وقت شدم با بیمه کامل و ...QUOTE]

1-همين امروز مداركتونو بفرستيد چون تا زمان مصاحبه سابقه تون بيش از 4 سال ميشه
2-اگه توي محل كار براتون مشكلي پيش نمياد خطاب به سفارت كانادا و اگه فكر مي كنيد ممكنه گير بدن خطاب به دادگستري باشه
3-هر 4 سال
4-نيازي به ارسال فيش حقوقي نيست فقط اگه مايليد آخرين فيشو ترجمه كنيد و موقع مصاحبه همراه ببريد.
والسلام

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

پس اینجور که متوجه شدم سابقه تا زمان مصاحبه محاسبه میشه!

بازم متشکرم بابت وقتی که گذاشتید.

arash888
February 22nd, 2011, 07:33 PM
من متوجه نمي شم خب اصولا چرا سابقه كار رو از شركت پدرتون نمي گيريد؟

چون من بر اصل صداقت کار کردم و چیزی که واقعی بود رو فرستادم و حالا هم که مئارک ارسال شده و نمیشه کاری کرد پس باید واقعیت رو عوض کنیم ( یعنی کارمون رو )

niloofarsa
February 22nd, 2011, 07:57 PM
چون من بر اصل صداقت کار کردم و چیزی که واقعی بود رو فرستادم و حالا هم که مئارک ارسال شده و نمیشه کاری کرد پس باید واقعیت رو عوض کنیم ( یعنی کارمون رو )

دوست عزیز شما اگه کارت رو هم عوض کنی گواهی های سابقه کاری که قبلا فرستادی با محلی که اون موقع بیمه برات رد میشده متفاوته و در سابقه بیمه مشخصه

arash888
February 23rd, 2011, 01:28 AM
دوست عزیز شما اگه کارت رو هم عوض کنی گواهی های سابقه کاری که قبلا فرستادی با محلی که اون موقع بیمه برات رد میشده متفاوته و در سابقه بیمه مشخصه
شما درست میگی و من هم قصد دارم همه اینارو برای آفیسر توضیح بدم ، در واقع اگه تا موقع مصاحبه من 6 ماه هم سر کار جدید باشم که 4 امتیاز بگیرم کافیه و به امتیاز اون سابقه های قبلی احتیاجی نیست

packers_alirez
February 23rd, 2011, 10:35 AM
من چیزی رو میگم که برام اتفاق افتاد:
من فقط دفترچه بیمه ام رو ترجمه کرده بودم و جناب اقای کریستین از 4 سال و اندی سابقه کار من فقط یک سال و نیم سابقه کار اخر که بیمه بودم رو حساب کرد سر این موضوع من مدت زیادی رو با ایشون بحث میکردم و هرچی به ذهنم میرسید میگفتم که قبول کنه اما میگفت کار شما غیر قانونی بوده و باید مالیات رو پرداخت میکردین گفتم اینجا یا باید بیکار بود یا با شرایط سخت کاری و اینجور مسائل ساخت و یکی از دلایل مهاجرت من هم همین موضوع هست و صحبت های دیگه اما در طول این مدت اصلا خنده از رو لباش نمی افتاد اخر ازش پرسیدم میخوای ردم کنی گفت نه مهم نیست زبانت خوبه و قبولت میکنم و ماشین حسابش رو برداشت و امتیاز من رو حساب کرد و بعد بهم تبریک گفت . اینارو گفتم که بدونین بیمه مهم شده اما نمیتونه دلیل رد شدن کسی باشه.
به هر شکل که میتونین چیزی به عنوان بیمه همراه خودتون داشته باشین و باز هم میگم زبنانتون رو قوی کنین... کار سختی نیست
موفق باشید

arash888
February 24th, 2011, 12:45 AM
من چیزی رو میگم که برام اتفاق افتاد:
من فقط دفترچه بیمه ام رو ترجمه کرده بودم و جناب اقای کریستین از 4 سال و اندی سابقه کار من فقط یک سال و نیم سابقه کار اخر که بیمه بودم رو حساب کرد سر این موضوع من مدت زیادی رو با ایشون بحث میکردم و هرچی به ذهنم ...
موفق باشید
اینجوری که شما میگید اگه یه جا کار کرده باشی جای دیگه ای مالیاتش رو داده باشی قبول میکنن؟

reza1111
February 24th, 2011, 10:07 AM
سلام
من میخواستم بدانم سابقه بیمه (کار) شماها را تا زمان مصاحبه حساب کردند یا تا آن زمان که مدرک را فرستادید؟
من مدرک تحصیلیم دیمند16 امتیازی است و حدوداً 15 سال پیش گرفتم و از شرکتی که نامه سابقه را گرفتم از 5 سال پیش تا 2 سال پیش نوشت که من مرتبط با رشته ام کار کردم و از 2 سال پیش تا اکنون با عنوان دیگر مشغول بودم.که در نامه سابقه به این صورت عنوان شده است و من در آن شرکت از 2 سال پیش بیمه شدم .
سوالم این است که 1 سال کار مرتبط با رشته تحصیلی به من تعلق می گیرد و افیسر نمی گوید شما در زمان کار مرتبط با رشته بیمه نبودید پس امتیاز رشته به شما تعلق نمی گیرد؟
پیشاپیش تشکر

mehr39
February 24th, 2011, 10:38 AM
سلام دوستان
براي مصاحبه آيا بايد دفترچه هاي بيمه نيز ترجمه شوند يا ترجمه سابقه بيمه كافيست.
با تشكر

arash888
February 24th, 2011, 12:51 PM
سلام
من میخواستم بدانم سابقه بیمه (کار) شماها را تا زمان مصاحبه حساب کردند یا تا آن زمان که مدرک را فرستادید؟
من مدرک تحصیلیم دیمند16 امتیازی است و حدوداً 15 سال پیش گرفتم و از شرکتی که نامه سابقه را گرفتم از 5 سال پیش تا 2 سال پیش نوشت که من مرتبط با رشته ام کار کردم و از 2 سال پیش تا اکنون با عنوان دیگر مشغول بودم.که در نامه سابقه به این صورت عنوان شده است و من در آن شرکت از 2 سال پیش بیمه شدم .
سوالم این است که 1 سال کار مرتبط با رشته تحصیلی به من تعلق می گیرد و افیسر نمی گوید شما در زمان کار مرتبط با رشته بیمه نبودید پس امتیاز رشته به شما تعلق نمی گیرد؟
پیشاپیش تشکر
متاسفانه این امکان هست که امتیاز رشته رو به شما ندن چون یکی از دوستان همین انجمن هم 1-2 هفته پیش همین مورد براشون پیش اومده بود ،خانم سرابی
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?15950-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%D9%94-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A8%DA%A9%D8%8C-%D8%B9%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7&p=381981&highlight=#post381981

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?15950-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%D9%94-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A8%DA%A9%D8%8C-%D8%B9%D9%84%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7&p=382046&highlight=#post382046

تا جایی که من اطلاع دارم سابقه کار تا روز مصاحبه مهمه نه ارسال مدارک - اگه غیر از اینه دوستان تذکر بدن

arash888
February 24th, 2011, 12:53 PM
سلام دوستان
براي مصاحبه آيا بايد دفترچه هاي بيمه نيز ترجمه شوند يا ترجمه سابقه بيمه كافيست.
با تشكر

ترجمه سابقه بیمه کاملاً کفایت می کنه و اصل دفترچه بیمه جهت اطمینان همراهتون باشه نیازی به ترجمه نیست - دوستانی که سابقه بیمشون یه خورده مشکل داره متوسل به ترجمه دفترچه بیمه میشن . در ضمن جزو مدارک خواسته شده در روز مصاحبه هم نمی باشد

srj
February 24th, 2011, 08:36 PM
تجربه ما در روز مصاحبه از بیمه (امروز):
آفیسرما؛ آقای کریستین از همسرم که نفر اصلی بودسابقه بیمه خواست .همسرم درست دو سال و یک روز سابقه داشت ولی ایشان دقیقاٌ سابقه همسرم را دو سال لحاظ کردندو گفتند کار بدون سابقه بیمه غیر قانونی است .خلاصه به همین راحتی 4 امتیاز از 8 امتیاز را از دست دادیم.در ضمن ما دفتچه بیمه را ترجمه کرده بودیم که فقط یک نگاهی به ترجمه آن انداخت.

omid59
February 24th, 2011, 09:34 PM
تجربه ما در روز مصاحبه از بیمه (امروز):
آفیسرما؛ آقای کریستین از همسرم که نفر اصلی بودسابقه بیمه خواست .همسرم درست دو سال و یک روز سابقه داشت ولی ایشان دقیقاٌ سابقه همسرم را دو سال لحاظ کردندو گفتند کار بدون سابقه بیمه غیر قانونی است .خلاصه به همین راحتی 4 امتیاز از 8 امتیاز را از دست دادیم.در ضمن ما دفتچه بیمه را ترجمه کرده بودیم که فقط یک نگاهی به ترجمه آن انداخت.

دوست عزیز و نازنینم srj جان
ضمن عرض تبریک بابت قبولی تون. آیا آفیسر علاوه بر اینکه امتیاز سابقه کا رو بهتون نداده، امتیاز رشته رو هم بهتون نداد؟ با تشکر فراوان

Farid R
February 25th, 2011, 01:20 AM
سلام

من یه سوال دارم کسی پاسخ دقیق و قطعی رو داره؟
با این وضعی که برای بیمه پیش اومده می خوام بدونم که سابقه بیمه 8 ماه چند امتیاز داره؟
آیا اصلا امتیازی بهش تعلق می گیره؟

همه می دونیم که تو ویکی نوشته بین 6-24 ماه 4 امتیاز ولی اصلا اعتمادی بهش نیست!
همونطور که نوشته داشتن بیمه اجباری نیست که خوب باز می دونیم حداقل از اول ژانویه اگه بیمه نباشه
حتی ممکنه امتیاز رشته رو هم ندن!!!
ضمنا کسی از دوستان لینک مربوط به محاسبه امتیازات خود سایت کبک رو داره احیانا که برام بگزاره؟

از لطفتون ممنونم

srj
February 25th, 2011, 01:49 AM
دوست عزیز و نازنینم srj جان
ضمن عرض تبریک بابت قبولی تون. آیا آفیسر علاوه بر اینکه امتیاز سابقه کا رو بهتون نداده، امتیاز رشته رو هم بهتون نداد؟ با تشکر فراوان
راستش آقای کریستین ریز نمرات را به ما اعلام نکرد فقط گفت من سابقه نفر اصلی(همسرم)را باتوجه به به سابقه بیمه به مدت 2 سال فقط قبول می کنم .رشته همسرم 6 امتیازی بود.

mehr39
February 25th, 2011, 08:06 AM
راستش آقای کریستین ریز نمرات را به ما اعلام نکرد فقط گفت من سابقه نفر اصلی(همسرم)را باتوجه به به سابقه بیمه به مدت 2 سال فقط قبول می کنم .رشته همسرم 6 امتیازی بود.
سلام
ضمن عرض تبریک به srj جان، این مطلب تکمیلی را هم بگویم امتیاز رشته برای افرادی که مدرکشان را قبل از 5 سال اخیر گرفته باشند در صورتی حذف می شود که نتوانند یک سال سابقه خود را در آن رشته اثبات نمایند (در همان 5 سال آخر).
بنابراین با توجه به اینکه 2 سال از سابقه srj جان تایید شده است لذا ایشان قطعا امتیاز رشته را گرفته اند.

solitude
February 25th, 2011, 03:52 PM
سلام

من یه سوال دارم کسی پاسخ دقیق و قطعی رو داره؟
با این وضعی که برای بیمه پیش اومده می خوام بدونم که سابقه بیمه 8 ماه چند امتیاز داره؟
آیا اصلا امتیازی بهش تعلق می گیره؟

همه می دونیم که تو ویکی نوشته بین 6-24 ماه 4 امتیاز ولی اصلا اعتمادی بهش نیست!
همونطور که نوشته داشتن بیمه اجباری نیست که خوب باز می دونیم حداقل از اول ژانویه اگه بیمه نباشه
حتی ممکنه امتیاز رشته رو هم ندن!!!
ضمنا کسی از دوستان لینک مربوط به محاسبه امتیازات خود سایت کبک رو داره احیانا که برام بگزاره؟

از لطفتون ممنونم

جداول محاسبات امتیاز ویکی کاملا قابل اعتماد است و ترجمه شده از فرمهای فرانسوی است که دست افسر هست. بگردین پی دی افش توی فروم هم هست

gil77
February 25th, 2011, 04:48 PM
دوست عزيز اشتباه گفتيد كه ....
سابقه بيمه نياز نيست ولي براي تاييد سوابق كاري شايد ازتون بخوان. بودند افرادي كه بدون سابقه بيمه هم قبول شدن. (ظاهرا فقط كريستين گير ميده)
موارد 7-14 هم که شامل سرچ كاري و فيش حقوقي ميشه (به جز فرمهاي فدرال) حتما بايد همراهتون باشه. فرمهاي فدرال رو ميتونيد بعدا براشون پست كنيد.
گواهي عدم سوء پيشينه رو زودتر اقدام كنيد.
بليط هم كه .....

خوب با این حساسیتی که این روزها آفیسر ها دارن نشون میدن .اگه کسی بتونه سابقه بیمه رو همراش ببره که ضرری نداره !!

parham
February 25th, 2011, 07:17 PM
خوب با این حساسیتی که این روزها آفیسر ها دارن نشون میدن .اگه کسی بتونه سابقه بیمه رو همراش ببره که ضرری نداره !!
اگه کسی سابقه بیمه داشته باشه و ترجمه نکنه و با خودش نبره که دیونگی محضه !!!!!! تقریبا همه آفیسر ها دیگه می خواند و میشه گفت تقریبا اجباریه

Farid R
February 25th, 2011, 07:30 PM
جداول محاسبات امتیاز ویکی کاملا قابل اعتماد است و ترجمه شده از فرمهای فرانسوی است که دست افسر هست. بگردین پی دی افش توی فروم هم هست

سلام.

متاسفانه پ د افی رو که گفتید پیدا نکردم. اگه شما دارید لطف می کنید بگذارید برای دانلود؟
ضمنا طبق فرمایش شما احتمالا اطلاعات فروم ترجمه از متون رسمی و دقیق بوده اند ولی در حال حاضر مواردی
به طور کاملا واضح هستند که دقیق نبوده و احتیاج به اصلاح دارند.
از جمله مساله بیمه و اینکه ظاهرا حداقل از اول ژانویه فارق از اینکه آفیسرتون کی باشه به طور محکم و جدی بیمه
رو می خوان و فقط سابقه کار به همراه بیمه رو می پذیرن حتی اگه این موضوع منجر به کسر امتیاز دیمند و یا رد شدن متقاضی بشه. ( تاپیک اصول مصاحبه رو مطالعه بفرمایید.)
ویا مدت زمان انتظار از تاریخ فرستادن مدارک تا دریافت "نومغو دو دوسیه" که در ویکی 2 ماه ذکر شده (که در گذشته نزدیک درست هم بوده) ولی فکر می کنم اکثر قریب به اتفاق کسانی که از اول سپتامبر به بعد اقدام
کرده اند انتظار بیشتر از 3 ماه رو تجربه کرده اند.( تاپیک مربوطه رو ملاحظه بفرمایید.)
این مدت در مورد من و چندین نفر از دوستانم (بیش از 10 نفر) 4 ماه یا بیشتر بوده است.
به هر حال از پاسختون ممنونم و دوباره از دوستان می خوام اگه کسی فایل یا لینک دانلود فایل از سایت کبک
برای محاسبه اینکه به عنوان مثال برای 8 ماه سابقه کار (با بیمه) چند امتیاز منظور میشه رو داره بگذاره.
و یا اینکه آیا کلا در خود سایت کبک جدیدا و یا از گذشته چیزی در مورد الزام داشتن بیمه بوده یا نه و این کار آفیسر ها (طلب بیمه و عدم پذیرش کار بدون بیمه) بر اساس چه قانونی هست؟

از لطف دوستان ممنونم و عذر می خوام که پرحرفی کردم.

Aphrodite
February 25th, 2011, 07:40 PM
سلام.

متاسفانه پ د افی رو که گفتید پیدا نکردم. اگه شما دارید لطف می کنید بگذارید برای دانلود؟
ضمنا طبق فرمایش شما احتمالا اطلاعات فروم ترجمه از متون رسمی و دقیق بوده اند ولی در حال حاضر مواردی
به طور کاملا واضح هستند که دقیق نبوده و احتیاج به اصلاح دارند.
از جمله مساله بیمه و اینکه ظاهرا حداقل از اول ژانویه فارق از اینکه آفیسرتون کی باشه به طور محکم و جدی بیمه
رو می خوان و فقط سابقه کار به همراه بیمه رو می پذیرن حتی اگه این موضوع منجر به کسر امتیاز دیمند و یا رد شدن متقاضی بشه. ( تاپیک اصول مصاحبه رو مطالعه بفرمایید.)
ویا مدت زمان انتظار از تاریخ فرستادن مدارک تا دریافت "نومغو دو دوسیه" که در ویکی 2 ماه ذکر شده (که در گذشته نزدیک درست هم بوده) ولی فکر می کینم اکثر قریب به اتفاق کسانی که از اول سپتامبر به بعد اقدام
کرده اند انتظار بیشتر از 3 ماه رو تجربه کرده اند.( تاپیک مربوطه رو ملاحظه بفرمایید.)
این مدت در مورد من و چندین نفر از دوستانم (بیش از 10 نفر) 4 ماه یا بیشتر بوده است.
به هر حال از پاسختون ممنونم و دوباره از دوستان می خوام اگه کسی فایل یا لینک دانلود فایل از سایت کبک
برای محاسبه اینکه به عنوان مثال برای 8 ماه سابقه کار (با بیمه) چند امتیاز منظور میشه رو داره بگذاره.
و یا اینکه آیا کلا در خود سایت کبک جدیدا و یا از گذشته چیزی در مورد الزام داشت بیمه بوده یا نه و این کار آفیسر ها (طلب بیمه و عدم پذیرش کار بدون بیمه) بر اساس چه قانونی هست؟

از لطف دوستان ممنونم و عذر می خوام که پرحرفی کردم.

دوست عزیز من اخیرا سایت کبک رو که مطالعه کردم در قسمت ایرانیان نوشته بود که مدت زمان بررسی به علت ازدیاد پرونده های ارسالی کمی طولانی تر شده متاسفانه لینک دقیقش رو ندارم چون من توی سایت میگشتم دقیق یادم نیست کجا رفتم و سایتش مثل سایت cic نیست که همه چی منظم و یه جا نوشته شده باشه ..
در مورد بیمه هم تنها چیزی که اونجا نوشته شده اینه که شغل شما باید در کشورتون قانونی باشه که تمام مانور آفیسر ها روی بیمه هم اینه که میگن کار شما بدون بیمه غیر قانونی بوده و همین طور توی سایت گفته که social security number رو در نامه سابقه کار بنویسید ..من استنباطم اینه که از اول هم اونها به سابقه کار همراه با بیمه تمایل بیشتری داشتن که اخیرا هم دارن اجباریش میکنن ..

navid_italy
February 26th, 2011, 12:02 AM
دوست عزيز اشتباه گفتيد كه ....
سابقه بيمه نياز نيست ولي براي تاييد سوابق كاري شايد ازتون بخوان. بودند افرادي كه بدون سابقه بيمه هم قبول شدن. (ظاهرا فقط كريستين گير ميده)
موارد 7-14 هم که شامل سرچ كاري و فيش حقوقي ميشه (به جز فرمهاي فدرال) حتما بايد همراهتون باشه. فرمهاي فدرال رو ميتونيد بعدا براشون پست كنيد.
گواهي عدم سوء پيشينه رو زودتر اقدام كنيد.
بليط هم كه .....

آقا منی که بهم فیش حقوقی کسی نمیده باید چیکار کنم ؟؟؟

H_reza
February 26th, 2011, 12:51 AM
سلام
دوستان در مورد بيمه سوالي داشتم
من تا 1388/1/1 بدون خدمت سربازي كه آوردم روي بيمه 13 ماه سابقه بيمه نامرتبط و 30 ماه سابقه بيمه مرتبط داشتم.از ابتداي 1388 محل كارم رو عوض كردم در مكان جديد مارو بيمه نميكنن.من هم اسمم رو رد كردم براي بيمه بيكاري و 18 ماه بيمه بيكاري گرفتم .از برج 10 هم به عنوان مشاغل آزاد دارم هزينه بيمه رو خودم ميريزم!
داستان سابقه من الان چطور محسوب ميشه؟
الان در سايت تامين اجتماعي چك ميكنم نزديك 71 ماه سابقه دارم(با سربازي)آيا اون بيمه بيكاري برام مشكل ايجاد ميكنه؟

srj
February 26th, 2011, 04:24 AM
آقا منی که بهم فیش حقوقی کسی نمیده باید چیکار کنم ؟؟؟
ما از شرکت همسرم یک نامه گرفتیم که با توجه به اینکه شرکت خصوصی است حقوق پس از کسر کسورات قانونی از جمله بیمه و مالیات به صورت چک دریافت می شود و برای اینکه ترجمه نکنیم نامه را انگلیسی گرفتیم.

m27038d
February 26th, 2011, 10:41 AM
من امروز رفتم شعبه تامین اجتماعی میگه سابقه نمیدیم.میگن برو تو سایت ببین ما سابقه نمیدیم.چه کار کنم من؟

saman_shahin
February 26th, 2011, 10:43 AM
من امروز رفتم شعبه تامین اجتماعی میگه سابقه نمیدیم.میگن برو تو سایت ببین ما سابقه نمیدیم.چه کار کنم من؟

سابقه چي رو نميدن دوست عزيز. لطفا دقيق تر بگين؟

parisam
February 26th, 2011, 10:46 AM
سلام بابت قبولی بهتون تبریک می گم، ممکنه در خصوص نامه تامین اجتماعی بیشتر توضیح دهید. مگه با چه فرمتی بود که قبول نکردند. من می خوام یک نامه از تامین اجتماعی بگیرم فقط تعداد روز رو ذکر کنه چون کلا 3 سال سابقه بیمه دارم اما هر 6 ماه یکبار بینش یک وقفه افتاده نمی خوام جای سوالی پیش بیاد.

سلام به همه دوستان

ما تاریخ 21 فوری با آقای کریستین مصاحبه داشتیم و CSQ گرفتیم. :)))))))))

مصاحبه من یک ساعت و ربع طول کشید ولی خوشبختانه آخرش CSQ رو گرفتیم. ایشون به بیمه خیلی حساس هستند و میزان آشنایی با بازار کار کبک. متاسفانه به من نمره ۵ سال سابقه کاری رو ندادن. چون نامه ای که از تامین اجتماعی داشتم سابقه بمه رو نشون نمی داد و فقط نشاندهنده این بود که برای من بیمه رد میشه از همسرم هم بیمه خواست. در مورد بازار کاری کبک خیلی سوال کرد. من سرچامو نشونش دادم. توصیه می کنم روی این دو موضوع وقت بگذارید. چون برایشون خیلی مهمه. ارزشهای کبک رو به انگلیسی پرسید. به همسرم هم ۲ امتیاز اضافه زبان داد. ازشون پرسید چرا زبان رو پایین تر از سطحش زده که همسرم توضیح داد چون ۸ سال بود که فرانسه صحبت نکرده بود نمی دونسته که چه مقدار هنوز می تونه صحبت کنه. در CSQ هم براش فرانگو فون زد. بالاخره بعد از یک ساعت به ما تبریک گفت و CSQ رو داد. ایشون یک امتیاز به کسی زیاد نمیده یک امتیاز هم کمتر نمیده. در مورد پرونده من که این طور بود.

m27038d
February 26th, 2011, 10:53 AM
سابقه چي رو نميدن دوست عزيز. لطفا دقيق تر بگين؟
سابقه بیمه رو دیگه!!

saman_shahin
February 26th, 2011, 10:59 AM
سابقه بیمه رو دیگه!!

منظورم چه نوع سابقه بيمه اي و براي چه دوراني هست. مثلا من نه ماه خلا بيمه اي دارم كه هيچ جوره نميتونم سابقه بيمه بگيرم. طبق قانون هم نميشه! ولي سابقه بيمه دوران خدمت سربازي رو آره ميتونم بگيرم.

m27038d
February 26th, 2011, 11:13 AM
منظورم چه نوع سابقه بيمه اي و براي چه دوراني هست. مثلا من نه ماه خلا بيمه اي دارم كه هيچ جوره نميتونم سابقه بيمه بگيرم. طبق قانون هم نميشه! ولي سابقه بيمه دوران خدمت سربازي رو آره ميتونم بگيرم.
نه مال من کاملا شسته و رفته است.7 سال کار در 1 شرکت از 1 شعبه بدون وقفه و سربازی هم معاف شدم.

r-rezvani
February 26th, 2011, 11:25 AM
سلام
تامین اجتماعی فرمت خودشودارهوفقط تعدادروز در بازهزمانی را ذکر می کند

parisam
February 26th, 2011, 11:36 AM
سلام دوستان
من تو نامه سابقه کارم 4 سال سابقه رد کردم اما کلا 3 سال و خورده ای دارم که هر 6 ماه هم بینش چند ماه وقفه داره. باید با چه فرمتی از تامین اجتماعی نامه بگیرم؟ مثلا بنویسه کلا 38 ماه تو این شرکت سابقه دارم؟ با این فرمت قابل قبوله برای آفیسر؟

Nazli
February 26th, 2011, 11:59 AM
سلام بابت قبولی بهتون تبریک می گم، ممکنه در خصوص نامه تامین اجتماعی بیشتر توضیح دهید. مگه با چه فرمتی بود که قبول نکردند. من می خوام یک نامه از تامین اجتماعی بگیرم فقط تعداد روز رو ذکر کنه چون کلا 3 سال سابقه بیمه دارم اما هر 6 ماه یکبار بینش یک وقفه افتاده نمی خوام جای سوالی پیش بیاد.

سابقه بیمه من مدت زمانی که بیمه برام رد شده بود را نداشت. نگران نباشید.
مشخص نشده بود که از چه تاریخ تا چه تاریخ بیمه رد شده یا چه بازه زمانی بیمه دارم.

Aphrodite
February 26th, 2011, 12:12 PM
مشخص نشده بود که از چه تاریخ تا چه تاریخ بیمه رد شده یا چه بازه زمانی بیمه دارم.

چند امتیاز به سابقه کارتون داد ؟ سابقه بیمه 5 سال رو داشتید ؟

Nazli
February 26th, 2011, 12:17 PM
چند امتیاز به سابقه کارتون داد ؟ سابقه بیمه 5 سال رو داشتید ؟

من سابقه کار ۵ سال را داشتم ولی در حال حاضر حضور ذهن ندادم چند امتیاز داد. فقط یادمه که گفت امتیاز کار را کامل بهتون نمی تونم بدم.

saman_shahin
February 26th, 2011, 12:17 PM

r-rezvani عزیز درست میگن! مگه ‌تامین اجتماعی فرمت خودشو نداره و مدت زمان رو نشون نمیده؟ در مصاحبه Nazli عزیز به دلیل نداشتن مدت زمان گواهی سابقه بیمه رو رد کرده!!!! لطفا بیشتر توضیح بدید

Nazli
February 26th, 2011, 12:34 PM
r-rezvani عزیز درست میگن! مگه ‌تامین اجتماعی فرمت خودشو نداره و مدت زمان رو نشون نمیده؟ در مصاحبه Nazli عزیز به دلیل نداشتن مدت زمان گواهی سابقه بیمه رو رد کرده!!!! لطفا بیشتر توضیح بدید

از آنجایی که در آن زمان بیمه شلوغ بود و گفتند که سابقه کار پرینت نمی گیرند (برو بعدا بیا) و من وقت کافی نداشتم. فقط خواستم که همان نامه محل کار رو تایید کنند و بعد از چک کردن توی سیستم آنها فقط خیلی کوتاه نوشتند که نامه محل کار من رو تایید کردند.

ashkan_a
February 26th, 2011, 01:03 PM
سلام دوست عزیز
میشه راهنمایی کنید که سابقه بیمه دوران سربازی رو چطور میشه گرفت چون من رفتم بیمه و سوال کردم به من گفتن اگه بخوای بیمه خدمت رو به تامین اجتماعی تبدیل کنی باید حداقل خودت 2 سال بیمه تامین اجتماعی داشته باشی چطور میتونم سابقه بیمه خدمت رو جداگانه بگیرم؟

saman_shahin
February 26th, 2011, 01:15 PM
سلام دوست عزیز
میشه راهنمایی کنید که سابقه بیمه دوران سربازی رو چطور میشه گرفت چون من رفتم بیمه و سوال کردم به من گفتن اگه بخوای بیمه خدمت رو به تامین اجتماعی تبدیل کنی باید حداقل خودت 2 سال بیمه تامین اجتماعی داشته باشی چطور میتونم سابقه بیمه خدمت رو جداگانه بگیرم؟

طبق قانون بله باید حداقل 720 روز بیمه باشید تا بتونید.... ولی همین امروز که سوال کردم گفتند فقط کارت پایان خدمت و دفترچه بیمه (حتی اگه منقضی شده باشه) میخاد. باید برید به شعبه ای که بیمه شما اونجا رد میشده!

saeedeh1360
February 26th, 2011, 01:41 PM
با سلام به همه دوستان

اگه ميشه منو راهنمائي كنيد . من از سال 86 بيمه هستم ولي در سه شعبه مختلف . اولي 1 سال و 2 ماه و دومي 2 ماه و سومي 3 سال بين اونها هم 5 6 ماهي فاصله هست . ميخواستم بدونم آيا بيمه با توجه به فواصل افتاده شده همه سابقه ام رو بهم مي ده يا نه ؟ و اينكه براي يكجا كردن بيمه ها بايد به شعبه ها برم يا به دفتر مركزي ؟

Ashe
February 26th, 2011, 01:50 PM
با سلام به همه دوستان

اگه ميشه منو راهنمائي كنيد . من از سال 86 بيمه هستم ولي در سه شعبه مختلف . اولي 1 سال و 2 ماه و دومي 2 ماه و سومي 3 سال بين اونها هم 5 6 ماهي فاصله هست . ميخواستم بدونم آيا بيمه با توجه به فواصل افتاده شده همه سابقه ام رو بهم مي ده يا نه ؟ و اينكه براي يكجا كردن بيمه ها بايد به شعبه ها برم يا به دفتر مركزي ؟
سلام
بیمه فکر میکنم فقط اون مدتی که بیمه براتون رد شدرو بده نه خلاء بینشو.
اما در خصوص گرفتن سابقه بیمه باید به شعبه فعلیتون برید و یه فرمی پر میکنید که توش شماره و آدرس شعبه های قبلی رو با مدت زمان هر کدوم رو میدید اونا خودشون سابقه رو جمع میکنن و میارن شعبه جدید که حدود 1 ماه طول میکشه.
شاد باشید

m27038d
February 26th, 2011, 04:15 PM
دوستان کسی 1 نمونه نامه ای که از تامین اجتماعی گرفته و آفیسر هم قبول کرده داره اینجا اسکن کنه بزاره ببینیم چه جوریه؟

natali
February 27th, 2011, 10:40 AM
سلام دوستان خوبم

برای گرفتن سابقه بیمه آیا باید از شرکت نامه ببرم که سابقه رو بهم بدن؟ یا اگه خودم درخواست کنم میدن بهم؟
راستی سابقه بیمه اگه در زمان ارسال مدارک 47 ماه باشه آیا 8 امتیاز رو میگیره یا نه؟

Ashe
February 27th, 2011, 11:01 AM
سلام دوستان خوبم

برای گرفتن سابقه بیمه آیا باید از شرکت نامه ببرم که سابقه رو بهم بدن؟ یا اگه خودم درخواست کنم میدن بهم؟
راستی سابقه بیمه اگه در زمان ارسال مدارک 47 ماه باشه آیا 4 امتیاز رو میگیره یا نه؟

سلام
47 ماه سابقه بیمه 6 امتیاز داره.
شاد باشید

natali
February 27th, 2011, 11:11 AM
سلام
47 ماه سابقه بیمه 6 امتیاز داره.
شاد باشید

ممنون دوست عزیز

یعنی برای گرفتن 8 امتیاز سابقه کار باید تا یک ماه دیگه برای ارسال مدارک صبر کنم؟

Mehdi79
February 27th, 2011, 11:15 AM
سلام دوستان خوبم

راستی سابقه بیمه اگه در زمان ارسال مدارک 47 ماه باشه آیا 4 امتیاز رو میگیره یا نه؟

-بايد از يه شركت نامه ببريد و مهم نيست كه چه شركتي باشه
-اگر در زمان ارسال مدارك 47 ماه سابقه داشته باشيد مي تونيد موقع
مصاحبه كه سابقتون بيشتر شده فرماتونو آپديت كنيد و حداكثر امتياز ( 8 ) رو بگيريد.

natali
February 27th, 2011, 11:18 AM
-بايد از يه شركت نامه ببريد و مهم نيست كه چه شركتي باشه
-اگر در زمان ارسال مدارك 47 ماه سابقه داشته باشيد مي تونيد موقع
مصاحبه كه سابقتون بيشتر شده فرماتونو آپديت كنيد و حداكثر امتياز ( 8 ) رو بگيريد.

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون

فقط اینکه شما مطمئن هستید؟
چون من به این 2 امتیاز احتیاج دارم و 14 فروردین 48 ماه تمام میشه

بازم ممنون

Ashe
February 27th, 2011, 12:40 PM
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون

فقط اینکه شما مطمئن هستید؟
چون من به این 2 امتیاز احتیاج دارم و 14 فروردین 48 ماه تمام میشه
بازم ممنون
سلام
شما برای اینکه خیالت راحت باشه میتونید صبر کنید تا سابقتون 48 ماه بشه.اما سابقه تا روز مصاحبه محاسبه میشه.
شاد باشید

dgrand
February 27th, 2011, 03:55 PM
سلام
شما برای اینکه خیالت راحت باشه میتونید صبر کنید تا سابقتون 48 ماه بشه.اما سابقه تا روز مصاحبه محاسبه میشه.
شاد باشید

اصلا نگران نباشید . برای اینکه تا لحظه مصاحبتون رو حساب میکنن. برای من اینکارو کرد. 48 ماه 8 امتیاز داره بیشتر از 48 یعنی 48+ میشه 9 امتیاز.

dgrand
February 27th, 2011, 04:00 PM
سلام دوستان
من تو نامه سابقه کارم 4 سال سابقه رد کردم اما کلا 3 سال و خورده ای دارم که هر 6 ماه هم بینش چند ماه وقفه داره. باید با چه فرمتی از تامین اجتماعی نامه بگیرم؟ مثلا بنویسه کلا 38 ماه تو این شرکت سابقه دارم؟ با این فرمت قابل قبوله برای آفیسر؟

سلام.
افیسر کلا ماه ها رو چک می کنه - یعنی در 5 سال گذشته از تاریخ روز مصاحبه هرچی سابقه بیمه داشته باشی با هم جمع میکنه و درکل در نظر مگیره به صورت سابقه کلی.
total در نظر می گیره.

arash888
February 27th, 2011, 05:46 PM
اصلا نگران نباشید . برای اینکه تا لحظه مصاحبتون رو حساب میکنن. برای من اینکارو کرد. 48 ماه 8 امتیاز داره بیشتر از 48 یعنی 48+ میشه 9 امتیاز.

سابقه کار حداکثر 8 امتیاز داره ، شما از کجا میگید 9 امتیاز

sunflower2010
February 27th, 2011, 06:11 PM
با سلام
سلام کسی اینجا هست که سابقه بیمه رو گرفته باشه من چند تا سوال دارم

sunflower2010
February 27th, 2011, 06:19 PM
من از سال 83 تا 86 با بیمه اجباری کار کردم و از اون به بعد خودم حق بیمه را به اداره بیمه به دلیل پاره وقت بودن دادم(جای شرکت) و الان در کل 6 سال سابقه بیمه دارم ولی اداره بیمه به من نمی ده و شرکتی که در آن کار می کنم هم حاضر نیست به بیمه سابقه بده من شماره بیمه و هم دفترچه رو هم دارم سوابقم که نشان می ده که بیمه بودن هم از اون سایتی که دوستان دادند دیدم الان دارلترجمه ای هست که می گه این سوابق منو می تونه از اداره بیمه بگیره این ادعا تاچه حدی درسته؟ دوستانی که نامه گرفتن می تونن بگن فرمتش به چه شکل است تعداد روزهایی که بیمه نوشته شده را می دن ؟یا اسم جاهایی که کار می کردم رو ؟

omid59
February 27th, 2011, 06:37 PM
من از سال 83 تا 86 با بیمه اجباری کار کردم ... دیدم الان دارلترجمه ای هست که می گه این سوابق منو می تونه از اداره بیمه بگیره این ادعا تاچه حدی درسته؟ ؟

سلام دوست بزرگوارم
به اين موارد توجه نكنيد. شايد دارالترجمه ايي كه مي فرماييد بتونه همچين سابقه بيمه ايي رو واستون درست كنه يا روشن تر بگم جعل كنه!!! اما مي دونيد اگه سفارت متوجه اين قضيه بشه، ممكنه چه عواقب بد و ناگواري ممكنه داشته باشه ؟؟؟ هم واسه خودتون هم واسه تموم ايروني هايي كه مي خوان اقدام كنن. اگه ممكنه بيشتر روش فكر كنين

financemaster
February 27th, 2011, 08:30 PM
با سلام
من 1/5 ساله که با بیمه دارم تو یه شرکت کار می کنم. اما حدود 7 ماه هم از دو شرکت قبلا با بیمه کار کردم. 2 سال هم بدون بیمه کار کردم. به نظرتون برم یه جا یه سابقه کار 4 ساله از شرکت فعلی بگیرم با ذکر شماره بیمم؟ آخه مدیر عامل باهام خوبه. می خوام ببینم برا ترجمه یا تاییدیه وزارت خونه ها و آفیسر مشکلی پیش می یات؟

Ashe
February 27th, 2011, 08:53 PM
با سلام
من 1/5 ساله که با بیمه دارم تو یه شرکت کار می کنم. اما حدود 7 ماه هم از دو شرکت قبلا با بیمه کار کردم. 2 سال هم بدون بیمه کار کردم. به نظرتون برم یه جا یه سابقه کار 4 ساله از شرکت فعلی بگیرم با ذکر شماره بیمم؟ آخه مدیر عامل باهام خوبه. می خوام ببینم برا ترجمه یا تاییدیه وزارت خونه ها و آفیسر مشکلی پیش می یات؟
سلام
دوست عزیز جدیدا آفیسرها سابقه بیمه ترجمه شده هم از شما میخوان. اگه شما 4 سال رو از یک جا بگیرید فایده ای نداره چون اونها کاری که همراه با سابقه بیمه باشه رو قانونی میدونن.و توی سابقه بیمه هم مدت و هم نام شرکت مربوطه ذکر میشه.
شاد باشید

navid_italy
February 27th, 2011, 09:14 PM
دوستان من سابقه کاری که تو فرم پر کردم و فرستادم با سابقه بیمم جور در نمیاد!
یعنی اینکه سابقه کاریم طول دوران تحصیلم بوده و دو سال بعدش که من فقط یک ساله که بیمه واسم رد شده!
چه باید کرد ؟؟؟؟؟؟

H_reza
February 27th, 2011, 09:19 PM
سلام
دوستان من شنبه صبح سابقه بيمه خودم رو گرفتم
دقيقا در همين فرمتي كه اين سايت ميده هستش
براي چك كردن سوابق بيمتون ميتونيد از اينجا اقدام كنيد
کد ملی:
شماره بیمه:
کلمه عبور(سریال شناسنامه):
دوستان فیلدها رو بطور صحیح پر کنید برای گرفتن کل سوابق بعد از لوگین شدن
گزینه کل سوابق رو بزنید..
منبع سایت عصر جوان

omid59
February 27th, 2011, 09:23 PM
دوستان من سابقه کاری که تو فرم پر کردم و فرستادم با سابقه بیمم جور در نمیاد!
یعنی اینکه سابقه کاریم طول دوران تحصیلم بوده و دو سال بعدش که من فقط یک ساله که بیمه واسم رد شده!
چه باید کرد ؟؟؟؟؟؟
با توجه به اینکه در حال حاضر ملاک پذیرش سابقه کاری افراد، منوط به ارائه ی بیمه س، متاسفانه فقط امتیاز همون یک سالی که شما رو بیمه کردند، رو می گیرید

navid_italy
February 27th, 2011, 10:15 PM
با توجه به اینکه در حال حاضر ملاک پذیرش سابقه کاری افراد، منوط به ارائه ی بیمه س، متاسفانه فقط امتیاز همون یک سالی که شما رو بیمه کردند، رو می گیرید

مطمئنی؟؟؟؟
تا حالا اجباری نبوده واسه بیمه که، واسه محکم کاری میگفتن ببرید با خودتون !!!

iquebec
February 27th, 2011, 11:27 PM
دوست عزیز طبق قوانین حاضر چنین چیزی صحت نداره که سالهایی که بیمه هستید رو به عنوان سابقه امتیاز دار حساب کنن فقط / خواهشی که از سایر دوستان دارم اینه که تا از مطلبی مطمئن نیستند به انتشار اون که همون شایعه پراکنی هست رو نیارند / شاد باشید و سربلند

ana ciel
February 27th, 2011, 11:59 PM
سلام
دوستان من شنبه صبح سابقه بيمه خودم رو گرفتم
دقيقا در همين فرمتي كه اين سايت ميده هستش
براي چك كردن سوابق بيمتون ميتونيد از اينجا اقدام كنيد
کد ملی:
شماره بیمه:
کلمه عبور(سریال شناسنامه):
دوستان فیلدها رو بطور صحیح پر کنید برای گرفتن کل سوابق بعد از لوگین شدن
گزینه کل سوابق رو بزنید..
منبع سایت عصر جوان

این آدرس باز نمیشه!!!!

arash888
February 28th, 2011, 01:11 AM
دوست عزیز طبق قوانین حاضر چنین چیزی صحت نداره که سالهایی که بیمه هستید رو به عنوان سابقه امتیاز دار حساب کنن فقط / خواهشی که از سایر دوستان دارم اینه که تا از مطلبی مطمئن نیستند به انتشار اون که همون شایعه پراکنی هست رو نیارند / شاد باشید و سربلند
ممکنه به صورت مکتوب جایی سابقه بیمه اجبار نباشه ولی میبینید که آفیسر ها خیلی راحت سالهایی رو که بیمه ندارید جزو سابقه کار حساب نمیکنن ، حتماً این اختیار رو هم دارن که اینجوری برخورد میکنن ، حالا ما هی بگیم جایی ننوشته بیمه اجباریه ، اصل اون چیزیه که داره اجرا میشه

Herman
February 28th, 2011, 02:57 AM
سلام دوستان خوبم

راستی سابقه بیمه اگه در زمان ارسال مدارک 47 ماه باشه آیا 8 امتیاز رو میگیره یا نه؟

الف) بله. برای سابقه بیمه، معرفی نامه شرکت لازم است. بعد از تسلیم معرفی نامه حدود یک هفته الی ده روز طول خواهد کشید تا سابقه بیمه به دست شما برسد (طبق گفته کارمندان بیمه). من هم اخیراً مورد مشابهی داشتم.

ب) نحوه محاسبه امتیاز سابقه کار طبق قانون مهاجرت کبک در مورد اتباع خارجی (14 اکتبر 2009):
1- کمتر از 6 ماه = 0 امتیاز
2- بین 6 تا 11 ماه = 4 امتیاز
3- بین 12 تا 23 ماه = 4 امتیاز
4- بین 24 تا 35 ماه = 6 امتیاز
5- بین 36 تا 47 ماه = 6 امتیاز
6- 48 ماه به بالا = 8 امتیاز
نکته عجیب اینجاست که ردیف های 2 و 3 و همچنین ردیف های 4 و 5 از نظر مدّت زمان کارکرد با هم فرقی ندارند ولی در دو دسته جدا مطرح شده اند.

ج) (طبق شنیده ها): افسر مصاحبه مدارک ارسال شده را (به دلیل طولانی بودن زمان بررسی مدارک تا زمان مصاحبه) به روز رسانی خواهد کرد. با وجود اینکه تاریخ ترجمه مدارک شما زودتر از تاریخ مصاحبه خواهد بود، منطقی تر این است که به روز رسانی همه مدارک تا روز مصاحبه در نظر گرفته شود.
بنابراین با وجود موارد بالا، به نظر بنده، شما 8 خواهید گرفت.

*دوستان محترم،اگر مدرکی بر خلاف موارد بالا موجود است لطفاً راهنمایی بفرمایید.

Herman
February 28th, 2011, 03:05 AM
فکر می کنید در مورد کم بودن سابقه بیمه نسبت به سابقه کار صادر شده توسّط شرکت چه دلایلی را می شود مطرح کرد؟ مثلاً کسی که واقعاً سه سال و چند ماه در یک شرکت به کارمشغول بوده و کمتر از دو سال سابقه بیمه دارد.

dgrand
February 28th, 2011, 09:12 AM
فکر می کنید در مورد کم بودن سابقه بیمه نسبت به سابقه کار صادر شده توسّط شرکت چه دلایلی را می شود مطرح کرد؟ مثلاً کسی که واقعاً سه سال و چند ماه در یک شرکت به کارمشغول بوده و کمتر از دو سال سابقه بیمه دارد.

سلام. هیچ دلیلی- فقط مدت زمانی که سابقه بیمه دارید محاسبه می شه.

arman.shirazi
February 28th, 2011, 10:56 AM
سلام دوستان

من زمان مصاحبه ام 3 یا 4 ماه دیگه هست. البته رشته من جزو رشته های مورد نیاز نیست و هیچ امتیازی نداره. آیا برای این رشته ها هم سابقه بیمه مرتبط رو درخواست می کنند؟
آیا داشتن دفترچه خدمات درمانی و یا کپی اون هم الزامی هست؟

با تشکر

ebi.ebrahimi
February 28th, 2011, 12:21 PM
این آدرس باز نمیشه!!!!

این سایت تازه افتتاح شده ( ماه بهمن )
و اینکه مونده حالا حالا ها تا جا بیفته .
کار رو به کاردان نمی دن اینطوری میشه . یا اینکه کلا برش داشتن .

zhobeys
February 28th, 2011, 12:40 PM
سلام ،

من از 84 تا الان بصورت ناپيوسته برام بيمه رد شده ، حدود 40 ماه
اولاً اين عدم پيوستگي مهم هست يا نه ؟
دوماً من در طول اين مدت قرارداداي شخصي كاري هم داشتم كه توي اونا قيد شده بيمه و ماليات مثلاً بعده كارفرما هست. اين قراردادا ميتونن ملاكي براي سابقه كار قرار بگيرن ؟ آيا ترجمه كردنشون و بردنشون كمكي ميكنه يا صرفاً بيمه ملاكه ؟

البته من فكر كنم كه زمان مصاحبم 48 ماه بيشترم شده باشه سابقم ، آيا اگه با 40 ماه مدارك ارسال بشه ، من زمان مصاحبه هم بايد يه نامه ديگه آپديت شده از شعبه بيمه بگيرم ترجمه كنم و همراه خودم ببرم ؟

ممنون

Ashe
February 28th, 2011, 12:45 PM
سلام ،

من از 84 تا الان بصورت ناپيوسته برام بيمه رد شده ، حدود 40 ماه
اولاً اين ...
سلام
اینکه بیمه براتون رد شده باشه مهمه اینکه پیوسته نیست مشکلی ایجاد نمیکنه.بله قراردادهایی که گفتین میتونن به عنوان گواهی اشتغال باشند اما سابقه بیمه رو جدیدا به عنوان سابقه قانونی کار حساب میکنن. برای روز مصاحبه هم باید سابقه بیمه به روز رو بگیرید و ببرید.
شاد باشید

farnoush1689
February 28th, 2011, 12:48 PM
این سایت تازه افتتاح شده ( ماه بهمن )
و اینکه مونده حالا حالا ها تا جا بیفته .
کار رو به کاردان نمی دن اینطوری میشه . یا اینکه کلا برش داشتن .

ظاهرا اين سايت رو پايلوت هست

omid59
February 28th, 2011, 01:49 PM
سلام به همه دوستان نازنینم

تو این هفته چند بار به اداره کار سر زدم و در مورد قرارداد کار معین و ارزش واعتبارش در مقابل بیمه سوال کردم. که نتیجه ش شد بله . این قرار داد کاملاً معتبر و رسمیه و بر طبق آیین نامه ها و قوانین وزارت کار تدوین شده. حتی فرمتش رو هم خودشون در اختیار کارفرماها می ذارن تا بر اساس اون با کارمندها و کارگرهاشون عقد قرارداد کنند. که متاسفانه خیلی از کارفرماها – به دلیل اینکه نمی خوان بعداً از طرف کارمندها و کارگرهاشون تو دردسر بیفتند - از این فرمت پیروی نمی کنند و جوری که دلشون می خواد قرارداد می بندند.

Kazy
February 28th, 2011, 02:11 PM
سلام دوستان

من زمان مصاحبه ام 3 یا 4 ماه دیگه هست. البته رشته من جزو رشته های مورد نیاز نیست و هیچ امتیازی نداره. آیا برای این رشته ها هم سابقه بیمه مرتبط رو درخواست می کنند؟
آیا داشتن دفترچه خدمات درمانی و یا کپی اون هم الزامی هست؟

با تشکر

سابقه بیمه مربوط به امتیاز سابقه کار هست و ربطی به امتیاز رشته نداره یعنی شما حتی اگر رشتتون صفر امتیازی باشه ولی 4 سال سابقه داشته باشین 8 امتیاز سابقه کار رو میگیرین

Hamid_62
February 28th, 2011, 03:17 PM
سلام خدمت دوستان گرامی .. من بالاخره نامه سابقه بیمه را گرفتم ...اگر خودتون بروید سابقتون و در بیارید 15 روز بیشتر طول نمیکشه .. موفق باشید

saman_shahin
February 28th, 2011, 03:50 PM
دوستان سعی کنن دراین تاپیک به موارد زیر بپردازند و از بحث های حاشیه ای از جمله سایت تامین اجتماعی و ... بپرهیزند.
1- شرح و توضیح پروسه گرفتن بیمه خودتان و یا دوستانتان و یا سوالات خودتان در این باره
2- شرح و توضیح نکته ای خاص در پروسه گرفتن بیمه
3- قوانین و بخشنامه های جدید سازمان تامین اجتماعی
4- توضیح در رابطه با انواع بیمه که مطمئنا برای هر فرد می تواند فرق کند.
5- و در آخر هم تاثیر این سابقه بیمه در مصاحبه خودتان (می توانید به تاپیک اصول مصاحبه کبک لینک دهید.)
همه موارد با آوردن لینک و مستندات باشد.
موفق باشید

omid59
February 28th, 2011, 07:19 PM
سلام خدمت دوستان گرامی .. من بالاخره نامه سابقه بیمه را گرفتم ...اگر خودتون بروید سابقتون و در بیارید 15 روز بیشتر طول نمیکشه .. موفق باشید

حمید جان میشه لطف کنی و فرمت نامه تو، بذاری ببینیم؟؟ مرسی

sunflower2010
February 28th, 2011, 07:39 PM
با سلام مجدد
آیا در نامه سابقه کار نام شرکتی که ما را بیمه کرده هم ذکر می شه؟
من به مدت 1 سال در شرکتی که بیمه رد می کرد کار می کردم که اون شرکت ورشکست شده و الان دیگه نیست و من هم چون نمی تونستم نامه سابقه کار بگیرم در فرم کبک عنوان نکردم ولی 3 سال قبلش و 1 سال بعدش با سابقم می خوره بگم شرکته ورشکسته شده قابل توجیه است یا می گه چرا تو رزومت نیست؟
من فکرشو نمی کردم بیمه بخوان زمانی

sunflower2010
February 28th, 2011, 07:41 PM
شما خودتون گرفتید یا شنیدید؟
که تعداد روز می ده؟

Ashe
February 28th, 2011, 07:45 PM
با سلام مجدد
آیا در نامه سابقه کار نام شرکتی که ما را بیمه کرده هم ذکر می شه؟
من به مدت 1 سال در شرکتی که ....
سلام
بله در سابقه بیمه اسم شرکت قید میشه ولی مشکلی نداره میتونین توضیح بدید که شرکت ورشکست شده و این یه امر طبیعیه.
شاد باشید

Hamid_62
March 1st, 2011, 09:58 AM
حمید جان میشه لطف کنی و فرمت نامه تو، بذاری ببینیم؟؟ مرسی

سلام . من فرمت نامه خودم را اینجا قرار میدم ... در ضمن همانطور که میبینید ، تعداد روزها نوشته میشه و بازه زمانی هم گفته میشه . موفق باشید4473

merina
March 1st, 2011, 11:13 AM
سلام . من فرمت نامه خودم را اینجا قرار میدم ... در ضمن همانطور که میبینید ، تعداد روزها نوشته میشه و بازه زمانی هم گفته میشه . موفق باشید4473
بله دقيقا همينه و آفيسر هم اين فرمت رو كاملا ميشناسه.

Bernadot
March 1st, 2011, 05:55 PM
با سلام.
از دوستانی که مصاحبه رفتند و با خودشون مدارک بیمه برده بودند میخواستم بپرسم آیا آفیسر روی تاریخ بیمه زوم داره و حتما بیمه مربوط به 5 سال گذشته رو درنظر میگیره و اگر جواب بله است این 5 سال از چه زمانی شروع میشه؟ از زمان رسیدن مدارک یا فایل نامبر یا حتی تاریخ مصاحبه.
با تشکر

merina
March 1st, 2011, 06:35 PM
قابل توجه دوستانی که نگران بیمه هستند،دو نفر از دوستان من که بیمه درست حسابی نداشتن ،با خانم کلمانس مصاحبه داشتن و قبول هم شدن. همه چیز به خودتون بستگی داره.

omid59
March 1st, 2011, 08:27 PM
قابل توجه دوستانی که نگران بیمه هستند،دو نفر از دوستان من که بیمه درست حسابی نداشتن ،با خانم کلمانس مصاحبه داشتن و قبول هم شدن. همه چیز به خودتون بستگی داره .

merina جان میشه یه خورده بیشتر توضیح بدی؟همه چیز به خودتون بستگی داره ، یعنی چی؟

lili76
March 1st, 2011, 11:17 PM
سلام.
من متا سفانه نتوانستم سابقه بیمه ام را بگیرم وبیمه من مربوط به شعبه در تجریش است که با نامه از شرکت هم رفتم ولی بهم سابقه بیمه ام را ندادند با اینکه من 8 سال سابقه کاری دارم .فقط سابقه بیمه ای که مربوط به شرکت قبلی ای می باشد و من فقط 1 سال سابقه دارم را دادند که فایده ندارد برام . می گویند چون من در این شرکت مشخول به کار هستم آنها نمیتوانند سابقه بیمه ام را بدهند. لطفاً اگر کسی از این شعبه تامین اجنماعی سابقه اش را گرفته ممنون میشوم راهنمایم کند.

omid59
March 1st, 2011, 11:25 PM
سلام.
من متا سفانه نتوانستم سابقه بیمه ام را بگیرم وبیمه من مربوط به شعبه در تجریش است که با نامه از شرکت هم رفتم ولی بهم سابقه بیمه ام را ندادند با اینکه من 8 سال سابقه کاری دارم .فقط سابقه بیمه ای که مربوط به شرکت قبلی ای می باشد و من فقط 1 سال سابقه دارم را دادند که فایده ندارد برام . می گویند چون من در این شرکت مشخول به کار هستم آنها نمیتوانند سابقه بیمه ام را بدهند. لطفاً اگر کسی از این شعبه تامین اجنماعی سابقه اش را گرفته ممنون میشوم راهنمایم کند.

ببخشید اصلاً شرکت فعلی شما در طی 8 سال گذشته ، بیمه شما رو رد کرده بوده که حالا شعبه تجریش بهتون سابقه شو نمی دن؟

lili76
March 2nd, 2011, 01:01 AM
بله بیمه ام را کاملاً این شرکتی که الان مشغول کار هستم و 8 سال هم سابقه دارم رد کرده ولی سازمان تامین اجتماعی سابقه ام را نمی دهد.

ali8271
March 2nd, 2011, 08:59 AM
بله بیمه ام را کاملاً این شرکتی که الان مشغول کار هستم و 8 سال هم سابقه دارم رد کرده ولی سازمان تامین اجتماعی سابقه ام را نمی دهد.

ببخشيد يعني شما توي همين شركت براتون 8 سال بيمه رد شده؟
براي مشاهده سوابق بيمه مي تونيد به سايت زير مراجعه كنيد:

کامران
March 2nd, 2011, 10:44 AM
سلام.
سلام
دوست عزیز با بردن نامه از همون شرکتی که سوابق بیمه را براتون رد کرده گاهی اوقات سابقه بیمه را نمی دند
شما برای گرفتن سوابقتون باید از یک شرکت دیگه نامه ببرید

maryamali
March 2nd, 2011, 12:29 PM
دوستان من می خواستم بپرسم برای نفر دوم پرونده یعنی کسی که main نیست ، آیا باید سوابق بیمه را برد یا اینکه ترجمه دفترچه بیمه کافی هست؟ یا اینکه هیچ کدام لازم نیست؟

bitapetite
March 2nd, 2011, 12:37 PM
دوستان من می خواستم بپرسم برای نفر دوم پرونده یعنی کسی که main نیست ، آیا باید سوابق بیمه را برد یا اینکه ترجمه دفترچه بیمه کافی هست؟ یا اینکه هیچ کدام لازم نیست؟

اگه رشتشون (شخص همراه)امتیاز داره خوب باید مدرکی دال بر کارکردن در زمینه رشته باخودتون داشته باشین چون تجربه دوستان نشون داده اگه امیتاز رشته رو بخواین باید مدرک بیمه همراه باشه ولی خود سابقه کار شخص همراه اصلا امتیازی نداره و نیازی به اثبات کار کردن ایشون نیست من پیشنهاد میدم برای محکم کاری و از بین بردن هر گونه بهانه جویی آفیسر حداقل یک ترجمه از اون دفترچه همراه داشته باشین خوب باشه
موفق باشین

maryamali
March 2nd, 2011, 01:17 PM
اگه رشتشون (شخص همراه)امتیاز داره خوب باید مدرکی دال بر کارکردن در زمینه رشته باخودتون داشته باشین چون تجربه دوستان نشون داده اگه امیتاز رشته رو بخواین باید مدرک بیمه همراه باشه ولی خود سابقه کار شخص همراه اصلا امتیازی نداره و نیازی به اثبات کار کردن ایشون نیست من پیشنهاد میدم برای محکم کاری و از بین بردن هر گونه بهانه جویی آفیسر حداقل یک ترجمه از اون دفترچه همراه داشته باشین خوب باشه
موفق باشین
رشته شون صفر امتيازی هست ولی من خودم هم فکر می کنم که ترجمه دفترچه بيمه را ببرم خوب باشه. مرسی از راهنماییتون

merina
March 2nd, 2011, 01:48 PM
سلام.
ببينيد شما از يك دارالترجمه رسمي براي بيمه نامه ببريد كه سابقتونو براي اون دارالترجمه اعلام كنند.من اين كارو كردم و شد.در مورد اون جمله هم كه نوشتم منظورم اينه كه بيمه به نسبت سطح زبان فرانسه شما خيلي مهم نيست، سعي كنيد با اعتماد به نفس و يك زبان خوب جلسه رو مديريت كنيد.

zahra sarabi
March 2nd, 2011, 04:00 PM
با سلام.
از دوستانی که مصاحبه رفتند و با خودشون مدارک بیمه برده بودند میخواستم بپرسم آیا آفیسر روی تاریخ بیمه زوم داره و حتما بیمه مربوط به 5 سال گذشته رو درنظر میگیره و اگر جواب بله است این 5 سال از چه زمانی شروع میشه؟ از زمان رسیدن مدارک یا فایل نامبر یا حتی تاریخ مصاحبه.
با تشکر

بله تاریخ برایشان خیلی مهم است برای من در 5 سال گذشته را چک کرد ولی از تاریخ ارسال مدارک محاسبه می شود.

leila4gh
March 2nd, 2011, 11:13 PM
با سلام
من تازه در این سایت عضو شدم. فایل نامبرم رو در 21 سپتامبر دریافت کردم. شرکتی که در اون کار می کنم بیمه من رو فقط تا زمانی که تمام وقت بودم رد کرده یعنی 11 ماه و ازوقتی که به صورت ساعتی کار می کنم بیمه را قطع کرده اند.من در مدارکی که ارسال کردم این سابقه رو نفرستادم.به نظر شما این توضیح برای آفیسر قانع کننده هست؟و آیا در مصاحبه این سابقه رو ببرم یا نه؟
با تشکر

arash888
March 2nd, 2011, 11:25 PM
با سلام
من تازه در این سایت عضو شدم. فایل نامبرم رو در 21 سپتامبر دریافت کردم. شرکتی که در اون کار می کنم بیمه من رو فقط تا زمانی که تمام وقت بودم رد کرده یعنی 11 ماه و ازوقتی که به صورت ساعتی کار می کنم بیمه را قطع کرده اند.من در مدارکی که ارسال کردم این سابقه رو نفرستادم.به نظر شما این توضیح برای آفیسر قانع کننده هست؟و آیا در مصاحبه این سابقه رو ببرم یا نه؟
با تشکر
وقتی سابقه در دسترس هستش چرا خودتون رو به چالش بندازید ، همون 11 ماه برای 4 امتیاز با ارزش کفایت میکنه

leila4gh
March 3rd, 2011, 12:26 AM
سلام
من چند ماه پیش به اداره بیمه در سعادت آباد رفتم و با ارایه نامه کاری سابقه را گرفتم.

ebi.ebrahimi
March 3rd, 2011, 01:29 PM
سلام
من چند ماه پیش به اداره بیمه در سعادت آباد رفتم و با ارایه نامه کاری سابقه را گرفتم.

سلام لیلا جان
شعبه ی تجریش که من هم رفتم ، مردم آزاری می کنند .
سعادت آباد باز بهتره . آب و هوای بهتری داره ، اعصاب کارکنانش سر جاشه و جواب مردم رو خوب می دن .
ولی تجریش من رفته بودم به من گفتن که : نمی دیم آقا نمی دیم . می خای چیکار ؟
گفتم می خوام قاب کنم بزنم سینه ی اتاق دیوارم . این چه سوالیه می پرسی ؟ می خوام بدم سفارت از دست شماها خلاص شم .
خلاصه حاشیه نرم که گفت باید نامه از دارالترجمه بیاری که کل سابقه ات رو بهت بدیم .

alirezamz
March 3rd, 2011, 09:18 PM
دوستان سلام .کسی تا حالا از شعبه 14 سابقه گرفته؟

hassan0612
March 14th, 2011, 12:16 AM
سلام زوشا خانم عزیز
مرسی از راهنامایی هاتون
من از 1/9/88 تا 1/12/89 بیمه دارم اما دفترچمو 13/2/89 گرفتم که یکسال اعتبار داره و از اون شرکت هم اومدم بیرون

حالا با توجه به اینکه این سابقه کار در حین تحصیل کاردانی به کارشناسی بوده حتما باید نیمه وقت گرفته بشه؟ اگه سابقه کار هم نیمه وقت بشه باید حتما تا 5 سال اخیر باشه؟ مثلا از 9 سال پیش که من کار می کردم نمی تونه باشه؟
و من خیلی شنیدم که سابقه کار بدون بیمه رو قبول نی کنن در این صورت من مثلا 8 سال پارت تایم می تونم ببرم؟
راستی کلا خدمت نیمه وقت محسوب می شه یا اگه قبل از مدرک فارق التحصیلی باشه این طور می شه؟ من توی تست خود کبک دیدم
Work experience

Question 1 :
Permanent qualified worker: How many months or years of full-time professional experience, including military service, have you completed during the last five years?

همونطور که میبینید - از سابقه کار فول تایم یا خدمت سربازی پرسیده
حالا خدمت بازم نیمه وقت می شه؟؟؟؟؟؟؟؟