PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرایند پذیرش در گرایشهای مختلف زمین شناسی ( به جز ژئو تکنیک/زمین شناسی مهندسی)

rezahosseinpour
March 3rd, 2011, 10:45 PM
سلام
این تاپیک رو ایجاد کردم تا افرادی که رشتشون زمین شناسیه یا رشته ای مرتبط با زمین شناسی هست بیان و اطلاعاتشون رو با هم در میون بگذران

bert
March 26th, 2011, 06:12 PM
سلام
در ارتباط با وضعیت رشته زمین اشناسی نمیشه اطلاعات کاملی برای خارج از ایران پیدا کرد ممنون میشم راهنمایی کنید.

DDF
March 27th, 2011, 02:12 AM
سلام
من اطلاعات محدودی دارم،چون خودم روی بعضی دانشگاه های اروپا و امریکا کار کردم. فکر میکنم برخی دانشگاه های اروپا و امریکا برای رشته زمین شناسی مناسبه، چون تحقیقات به روزی دارن. البته بسته به نوع رشته درخواستی و امکانات و اساتید لازم برای اون رشته، شرایط متفاوت هست.

rezahosseinpour
March 27th, 2011, 03:08 PM
سلام به همه
دانشگاههای اروپا که تو این زمینه ها مطرحند:
University of Delft-University of Oslo-University of Bergen-NTNU-ETH Zurich-KTH-University of Upssala-and others...
برا آمریکا دانشگاههای تاپ این ها هستند:
Yale-CalTech-MIT-University of Washington-Uni of Michigan
Pennsylvania State University
Harvard-Uni of California,Berkley-Colorado School of Mines-and ...
اگه اطلاعات دقیق تر خواستید بهم پیام خصوصی بذارین
و همچنین از سایت USNEWS هم میتونین رنکینگ کامل رو برا این رشته ها برای آمریکا ببینین

Floyd
March 28th, 2011, 02:28 AM
درود دوستان

من مدتهاست که مطالب انجمن را میخوانم اما این پست, اولین پستم هست.

نمیدونم آیا اینجا جای درستی برای مطرح کردن این سوال هست یا خیر اما هیچ جای دیگری را برای مطرح کردن این سوال پیدا نکردم.

من دانشجوی بیوتکنولوژِی هستم وی میخواستم بدونم آیا برای مستر میتونم رشته ام را به باستان شناسی یا زمین شناسی تغییر بدهم؟

ممنون.

rezahosseinpour
March 28th, 2011, 06:29 PM
سلام
با توجه به اینکه رشته ی شما بیو تکنولوژی هست یعنی به بیولوژی ارتباط داره به شما پیشنهاد میکنم که شاخه ی بیوژئوشیمی(Biogeochemistry) رو ادامه بدین و به نظرم میتونین شاخه های دیگه هم ادامه تحصیل بدین چون تو دانشگاههای خارج برا مستر بیشتر ملاک داشتن لیسانس در شاخه ای از علوم است و دوست دارن که دانشجوهایی با پیش زمینه های متفاوت(ولی نه خیلی دور)بگیرند که شامل حال شما هم میشود یه چند تا شاخه ی دیگه هم که ارتباط مستقیم با بیولوژی داره Paleontology که به مطالعه ی زیستشناسی دوران قدیمی کامبرین و غیره میپردازه که از لحاظ بعضا اکتشاف هم حائز اهمیت هستش
اگه سوال دیگه ای باشه خوشحال میشم جواب بدم.

bert
March 29th, 2011, 04:21 PM
با تشکر از شما rezahosseinpour (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?16165-rezahosseinpour)
اگه اطلات کاملی میتونین در اخیتار بنده قرار دهید خیلی خیلی متشکر خواهم شد و ممنون میشم به پ خ بزنید.
اسماعیل
با نهایت تشکر

zarei08
April 27th, 2011, 07:50 PM
با سلام من دارم دنبال pdf کتاب "sedimentary basins and petroleum geology of the middle east by Alsharhan" میگردم کسی میتونه به من کمک کنه
ایمیل بنددرج ایمیل خلاف قوانین سایت است هست
محمدرضا زارعی با نهایت تشکر

rezahosseinpour
April 29th, 2011, 04:18 PM
سلام آقای زارعی
من لینک اونجایی که من این کتاب رو دانلود کردم رو براتون میزارم:
http://ebookee.org/Sedimentary-Basins-and-Petroleum-Geology-of-the-Middle-East_532548.html
تو این قسمت از rapidshare برای دانلود استفاده کنید
اندازه فایلش زیاد بود(116مگابایت) نتونستم اینجا براتون آپلود کنم.
موفق باشید

helen1
May 9th, 2011, 08:09 PM
سلام
با این شرایط کجا میتونم پذیرش بگیرم؟اصلا میتونم؟
لیسانس جغرافی دانشگاه زاهدان
فوق لیسانس ژئومورفولوژی دانشگاه تهران
زبانم هم دارم میخونم اما تا الان امتحان ندادم
مقاله هم ندارم

rezahosseinpour
May 10th, 2011, 07:28 PM
سلام
شما شانس خوبی دارین چون تو زمینه های زمینشناسی و جغرافیایی فرصتهای زیاد و خوبی وجود داره.فقط معدل هاتون و نمرات دروس تخصصی هم بگین من کامل تر نظر میدم.
ولی بنظرم چون ارشد دارین ازتون انتظار میره که حداقل 1 یا 2 تا مقاله داشته باشین ولی اگه معدل هاتون از 14 یا 15 بیشتر هست امیدوار باشین برای پذیرش حتی از دانشگاههای تاپ فقط یک شرط داره اونم زبان قوی هست منظورم تافل بالای 85 یا 90 و یا آیلتس 6.5 یا7 البته برا آمریکا جی آر ای هم خیلی مهمه.
با این شرایط مطمئن باشین از جاهای خوبی پذیرش میگیرین.وضعیت فاند و بورس هم خوبه
امیدوار باشین

helen1
May 11th, 2011, 02:21 PM
سلام
شما شانس خوبی دارین چون تو زمینه های زمینشناسی و جغرافیایی فرصتهای زیاد و خوبی وجود داره.فقط معدل هاتون و نمرات دروس تخصصی هم بگین من کامل تر نظر میدم.
ولی بنظرم چون ارشد دارین ازتون انتظار میره که حداقل 1 یا 2 تا مقاله داشته باشین ولی اگه معدل هاتون از 14 یا 15 بیشتر هست امیدوار باشین برای پذیرش حتی از دانشگاههای تاپ فقط یک شرط داره اونم زبان قوی هست منظورم تافل بالای 85 یا 90 و یا آیلتس 6.5 یا7 البته برا آمریکا جی آر ای هم خیلی مهمه.
با این شرایط مطمئن باشین از جاهای خوبی پذیرش میگیرین.وضعیت فاند و بورس هم خوبه
امیدوار باشین

سلام
مرسی از راهنماییتون
معدل لیسانس 14:undecided:
معدل ارشد 17
نه مقاله فعلا ندادم اما چون هنوز با دانشگاه تهران در ارتباطم در چند ماه /اینده کار روی مقاله رو شروع میکنم
پیشنهاد شما برای تقویت زبان چیه؟
در ضمن آمریکا برای این رشته مناسبه؟

rezahosseinpour
May 13th, 2011, 08:27 PM
سلام
خواهش میکنم
معدل هاتون خوبه نگران نباشید چون بیشتر رو ارشد تاکید دارن.1 یا 2 مقاله ترجیحا خارجی کافییه.
برای اینکه بدونین زبانتون رو چطور بهتر تقویت کنین به تاپیکش مراجعه کنین بهتر راهنمایی میگیرین
بله.آمریکا وکانادا و استرالیا مناسبترین جاها هستن تو رشته های مرتبط با علوم زمین

موفق باشید

gb1973
May 22nd, 2011, 12:33 PM
سلام دوستان
من فوق لیسانس زمین شناسی، گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی دارم. معدلم هم 17.
دنبال این هستم که برای دکترا روی موضوع چینه شناسی لرزه ای کار کنم. ایران یا خارج از ایران خیلی فرق نمی کنه. {البته از بس گشتم و در این باره چیزی نیافتم، والا که میخواستم برم خارج}.
کسی میتونه کمکم کنه؟ راهنمایی که چیکار کنم، البته منهای اینکه خودم مطالعه کنم دیگه! :) چون اینکار رو دارم انجام میدم....
ممنونم

rezahosseinpour
May 22nd, 2011, 09:04 PM
سلام
من دقیقا متوجه نشدم شما الان میخوایید برید دکترا رو خارج تو زمینه چینه شناسی لرزه ای کار کنین یا اینکه تو ایران دکترا تون شروع شده و میخوایید رو این موضوع کار کنین؟
من فقط تو مورد اول که دکترا تو خارج هست میتونم کمک کنم.
خوب مسلما اول باید به دپارتمان های زمین شناسی دانشگاهها مراجعه کنید ببینید شاخهstratigraphy دارند یا نه.بعد به زیر شاخه هاش نگاه کن ببین seismic stratigraphy دارند.اونوقت شروع به مکاتبه با اساتید مربوط به اون شاخه از چینه شناسی کن.بقیه موارد که لیست دانشگاهها و نحوه ی تماس با اساتید تو بخش های دیگه فروم مفصل بحث شده.در ضمن زبان هم باید تو حد قابل قبول برای دانشگاههای مورد نظر باشه.

سوالتون رو دقیق تر بپرسین شاید بیشتر بتونم راهنماییتون کنم.

hamedpkh
May 25th, 2011, 12:27 PM
سلام دوستان من امسال کارشناسی رو تموم میکنم در رشته زمین شناسی از دانشگاه پیام نور تبریز با معدل حدود 17 در دروس تخصصی و اصلی... و در رشته ی خودم فعالم و قراره یک مقاله ی پژوهشی ام در مجله ای معتبر چاپ بشه. علاوه بر اون حدود 30 مقاله در مجلات فارسی زبان علمی (نه پژوهشی) دارم. و علاقه ی اصلیم علوم سیاره ای و ژئوشیمی کیهانی هست. در کنکور ارشد امسال در ژئوشیمی رتبه 5، در زمین شناسی اقتصادی 8، در زمین شناسی زیست محیطی 12 و پترولوژی 42 رو کسب کردم (با اینکه فقط 2 هفته خونده بودم) با اساتیدی هم آشنایی دارم در خارج از کشور در حوزه ی این علم. متاسفانه مقدمات رو برای رفتن طی نکردم و خیلی میخوام که اگه بشه برم دانشگاه های اتریش یا آلمان... میشه راهنمایی کنید که به نظر شما شانس گرفتن پذیرش در دانشگاهی مثل وین رو دارم یا نه. و اینکه با اون استادهایی که باهاشون آشنا هستم در این مورد صحبت کنم. و اینکه به نظر شما انتخاب رشته ی ارشد رو انجام بدم؟ و تابستان برای مدرک زبان بخونم و در حین تحصیل به فکر گرفتن پذیرش برای ارشد باشم؟
ممنون

rezahosseinpour
May 26th, 2011, 12:51 AM
سلام
بنظرم شما میتونید از دانشگاههای اتریش پذیرش بگیرن و مساله فاند میمونه که به استاد و دانشگاه بستگی داره-حتما برای زبان هم بخونین.
وضعیتتون خوبه و حتی از جاهای بهتری مثل آمریکا-استرالیا-کانادا هم میتونین پذیرش بگیرین.فقط ممکنه نام دانشگاهتون رو برای کانادا و آلمان گیر بدن چون با سیستم دانشگاههای ما آشنا هستند.ولی شما به این چیزا توجه نکن و حداقل یه امتحان کن.قسمت های دیگه ی فروم رو هم بخون حتما.

موفق باشید

pharnaz
September 13th, 2011, 02:50 PM
آقای hamedpkh (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?75755-hamedpkh) شما از چه منابعی استفاده کردین یا کلا چطوری درس خوندین که اینقدر رتبتون عالی شده بود ضمن اینکه یه توضیحی بدین در مورد مقاله هائی که دادین چطور میشه مقاله داد چون ما لیسانس هستیم و طریقشو نمیدونیم.

hamedpkh
September 27th, 2011, 10:38 PM
ممنونم . همونطور که تو متن هم گفتم مقالات من پژوهشی نیستن و در مجلاتی همچون نجوم چاپ شدن اما یک مقاله ی پژوهشی در مرحله ی چاپ دارم. در مورد طریقه ی خوندن و منابع خیلی مهم هست که در علوم پایه بخصوص زمین, علاقه ی خیلی زیادی به مطلب داشته باشید و درس نخونین برای اینکه نمره بگیرین یا کنکور بدین.
اما در مورد منابع هم اگر امکانش هست بگین برا کدوم درسها میخواین که معرفی کنم

golo
September 28th, 2011, 01:05 AM
با سلام.من کارشناسی زمین شناسی از دانشگاه آزاد زاهدان دارم .میخوام واسه رشته ژئوانفورماتیک دانشگاه عثمانیا هنداقدام کنم .کسی در مورد این رشته اطلاعاتی داره؟بازارکارو.................

rezahosseinpour
September 30th, 2011, 01:06 PM
با سلام.من کارشناسی زمین شناسی از دانشگاه آزاد زاهدان دارم .میخوام واسه رشته ژئوانفورماتیک دانشگاه عثمانیا هنداقدام کنم .کسی در مورد این رشته اطلاعاتی داره؟بازارکارو.................
بازار كارش روز به روز داره بزرگتر ميشه و رشته ي خيلي خوبي هست به شرطي كه به كامپيوتر خيلي علاقه داشته باشي.

DDF
October 4th, 2011, 03:20 AM
سلام
میخواستم راهنماییم کنین که با وجود رزومه زیر امکان فول فاند و بورسیه برای دکترا از دانشگاه های اروپایی هست؟در ضمن اگه ممکنه از بهترین دانشگاه های اروپا تو رشته مرتبط با رشته من نام ببرین.
رزومه :
کارشناسی زمین شناسی - دانشگاه آزاد واحد تهران شمال - معدل 15/43 - معدل دروس تخصصی 16/32
کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی - دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران - معدل تا کنون و بدون پایان نامه 16/38 (پایان نامه دارای وضعیت بسیار بسیار مناسب و در صورت دریافت نمره کامل معدل بالای 17 خواهد شد)
دبیر 1 همایش ملی زمین شناسی و 2 همایش منطقه ای زمین شناسی - دبیر علمی جشنواره و همایش ملی (کلیه گرایش ها)
سرپرست و مدیر اجرایی نخستین المپیاد علمی زمین شناسی
تالیف 4 کتاب آموزشی زمین شناسی (زیر چاپ)
6 مقاله در همایش های ملی - منطقه ای و داخلی - (احتمالاً تا 2 ماه دیگه 2 مقاله علمی پژوهشی - 2 مقاله کنفرانس ملی مستخرج از طرح پژوهشی و پایان نامه اضافه خواهد شد)
7 گواهی شرکت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مرتبط با رشته
طراح سوال آزمون های آزمایشی کارشناسی به کارشناسی ارشد
عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
دبیر انجمن علمی زمین شناسی دانشگاه (5 سال)
دبیر 3 نمایشگاه منطقه ای زمین شناسی
بسیار بسیار ممنون از توجه شما

rezahosseinpour
October 5th, 2011, 04:49 PM
سلام
میخواستم راهنماییم کنین که با وجود رزومه زیر امکان فول فاند و بورسیه برای دکترا از دانشگاه های اروپایی هست؟در ضمن اگه ممکنه از بهترین دانشگاه های اروپا تو رشته مرتبط با رشته من نام ببرین.
رزومه :
کارشناسی زمین شناسی - دانشگاه آزاد واحد تهران شمال - معدل 15/43 - معدل دروس تخصصی 16/32
کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی - دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران - معدل تا کنون و بدون پایان نامه 16/38 (پایان نامه دارای وضعیت بسیار بسیار مناسب و در صورت دریافت نمره کامل معدل بالای 17 خواهد شد)
دبیر 1 همایش ملی زمین شناسی و 2 همایش منطقه ای زمین شناسی - دبیر علمی جشنواره و همایش ملی (کلیه گرایش ها)
سرپرست و مدیر اجرایی نخستین المپیاد علمی زمین شناسی
تالیف 4 کتاب آموزشی زمین شناسی (زیر چاپ)
6 مقاله در همایش های ملی - منطقه ای و داخلی - (احتمالاً تا 2 ماه دیگه 2 مقاله علمی پژوهشی - 2 مقاله کنفرانس ملی مستخرج از طرح پژوهشی و پایان نامه اضافه خواهد شد)
7 گواهی شرکت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مرتبط با رشته
طراح سوال آزمون های آزمایشی کارشناسی به کارشناسی ارشد
عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد
دبیر انجمن علمی زمین شناسی دانشگاه (5 سال)
دبیر 3 نمایشگاه منطقه ای زمین شناسی
بسیار بسیار ممنون از توجه شما
سلام دوست عزيز
شما رزومه ي بسيار مناسبي دارين و احتمال گرفتن فاندتون هم بالاست(معدل ارشدتون رو 17 كنين كه عالي ميشه)
از بهترين دانشگاههاي اروپا:
Oxford-Cambridge-Imperial college London-TU Delft-Utrecht(Holland)-RWT Aachen(Germany)-ETH Zurich-Paris 6-Manchester-Southampton-NTNU-(Norway)-Oslo University-IFB(France)-University of Amesterdam-University College London-Laussane University(Switzerland)-University of Liverpool-KTH(Sweden)-Lund University(Sweden
اونايي كه يادمه نوشتم خودتم يه سرچ كن

DDF
October 5th, 2011, 09:33 PM
سلام دوست عزيز
شما رزومه ي بسيار مناسبي دارين و احتمال گرفتن فاندتون هم بالاست(معدل ارشدتون رو 17 كنين كه عالي ميشه)
از بهترين دانشگاههاي اروپا:
Oxford-Cambridge-Imperial college London-TU Delft-Utrecht(Holland)-RWT Aachen(Germany)-ETH Zurich-Paris 6-Manchester-Southampton-NTNU-(Norway)-Oslo University-IFB(France)-University of Amesterdam-University College London-Laussane University(Switzerland)-University of Liverpool-KTH(Sweden)-Lund University(Sweden
اونايي كه يادمه نوشتم خودتم يه سرچ كن
بسیار متشکرم از راهنماییتون، پس امیدی هست؟
بعضی از دانشگاه هایی که ذکر کردین خیلی سطح بالا هستن،میشه با این رزومه ازشون پذیرش گرفت که واسش وقت بذارم؟
شما خودتون کدوم کشور و دانشگاه رو بیشتر توصیه میکنین که از نظر مسائلی مثل ویزا برای خودم و همسرم (راحت تر ویزا بدن و دردسر زیادی نداشته باشه)پروسه پذیرش،وضعیت زندگی و... از بقیه مناسب تر باشه؟

rezahosseinpour
October 7th, 2011, 01:33 AM
بسیار متشکرم از راهنماییتون، پس امیدی هست؟
بعضی از دانشگاه هایی که ذکر کردین خیلی سطح بالا هستن،میشه با این رزومه ازشون پذیرش گرفت که واسش وقت بذارم؟
شما خودتون کدوم کشور و دانشگاه رو بیشتر توصیه میکنین که از نظر مسائلی مثل ویزا برای خودم و همسرم (راحت تر ویزا بدن و دردسر زیادی نداشته باشه)پروسه پذیرش،وضعیت زندگی و... از بقیه مناسب تر باشه؟
حتما اميد هست
چون شما بهترين ها رو خواستين من اينا رو آوردم و قطعا بين اين دانشگاههايي كه گفتم از حداقل يكيشون شانس پذيرش بالايي دارين...زياد به اسم دانشگاه توجه نكنين كه يوقت از اقدام كردن منصرف بشين- شانستون رو امتحان كنيد رزومه قابل قبول و خوبي دارين.به نظر من براي كانادا-استراليا و آمريكا هم اقدام كنيد شانستون برا اينها هم خيلي بالاست.اگه نظر منو بخوايين اگه من بودم با اين رزومه اين دانشگاهها رو تو اولويت اپلاي قرار مي دادم:
Imperial College-TU Delft-ETH-Amesterdam-NTNU-Southampton-Manchester-University College London-RWT Aachen-Oslo-Laussane ecole poli-Utrecht

littorina
October 7th, 2011, 05:44 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی
من کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش چینه و فسیل شناسی از دانشگاه آزاد هستم. معدل لیسانس 16 و معدل ارشد 5/18 و یک مقاله داخلی دارم. در حال حاضر مدرک ielts ندارم. با توجه به رزومه و اینکه متاهل هستم امکان ادامه تحصیل در مقع دکترا و بورسیه گرفتن رو دارم ؟ نمی دونم کدووم دانشگاهها گرایش من رو داره و اینکه میتونم گرایشم رو تغییر بدم ؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
باتشکر فراوان

shahriar123
October 23rd, 2011, 11:44 PM
سلام، میخوام باهاتون مشورت کنم. من الان دانشجوی ترم 7 مهندسی نفت
معدلم 18.02ولی مقاله ندارم. دارم برای کنکور ارشد ژئوفیزیک می خونم. میخواستم بپرسم نطرتون چیه سال اول فوق واسه اپلای اقدام کنم تا سال دوم رو دیگه اینجا نمونم
.

میخوام برای ژئوفیزیک پذیرش بگیرم. کمکم کنید ممنون میشم

rezahosseinpour
October 29th, 2011, 04:25 PM
من کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش چینه و فسیل شناسی از دانشگاه آزاد هستم. معدل لیسانس 16 و معدل ارشد 5/18 و یک مقاله داخلی دارم. در حال حاضر مدرک ielts ندارم. با توجه به رزومه و اینکه متاهل هستم امکان ادامه تحصیل در مقع دکترا و بورسیه گرفتن رو دارم ؟ نمی دونم کدووم دانشگاهها گرایش من رو داره و اینکه میتونم گرایشم رو تغییر بدم ؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
باتشکر فراوان
تو اين سايت دانشگاههايي كه رشته شما رو تو امريكا دارن رو آورده.تو گوگل هم يه سرچ كنين بيشتر مطلب گيرتون ميياد.معدلهاتون رو خوب تا خيلي خوب ميشه ارزيابي كرد.امتحان تافل يا آيلتس نمرش مهمه و GRE رو هم بدين رزومتون بهترم ميشه.گرايشتون رو ميتونيد راحت تغيير بدين و مشكل خاصي نداره(البته تو علوم زمين):

http://sites.agu.org/careers/careers-in-science/phd-granting-institutions/#Paleontology

rezahosseinpour
October 29th, 2011, 04:29 PM
معدلم 18.02ولی مقاله ندارم. دارم برای کنکور ارشد ژئوفیزیک می خونم. میخواستم بپرسم نطرتون چیه سال اول فوق واسه اپلای اقدام کنم تا سال دوم رو دیگه اینجا نمونم
.

معدلتون خيلي خوبه. اگه قرار نيست كار خاصي رو تو اون يه سال اول ارشد انجام بدين(مقاله- امتحان زبان و...)از الان اپلاي كنيد بهتره.
وضعيت تو رشته ژئوفيزيك خوبه- نمره زبان خوبي هم بگيريد كارتون راحتتر ميشه
موفق باشيد

shahriar123
October 30th, 2011, 03:06 AM
معدلتون خيلي خوبه. اگه قرار نيست كار خاصي رو تو اون يه سال اول ارشد انجام بدين(مقاله- امتحان زبان و...)از الان اپلاي كنيد بهتره.
وضعيت تو رشته ژئوفيزيك خوبه- نمره زبان خوبي هم بگيريد كارتون راحتتر ميشه
موفق باشيد
آخه من مشکل سربازی دارم واسه همین نخواستم ریسک کنم، گفتم کونکورو بدم و برم فوق تا اگه پذیرش نگرفتم مجبور به سربازی نشم. تازه دگه الان وقتی واسه آمادگی زبان ندارم. در عوض تو این مدت تا زمان اپلای سال بعد میتونم نمره قابل قبولی بیارم. شایدم بتونم یکی دوتا مقاله داخلی بدم.
می خوام نظرتونو بدونم ؟

sinaset
October 31st, 2011, 04:22 PM
سلام دوستان
ببخشید دوستان ، دنبال مقاله در رابطه با طراحی وزن گل با توجه به ژئومکانیک می گردم .
مقاله خارجی و فارسی فرقی نمی کنه .
لطفا راهنمایی کنید .
باتشکر

آرمیتا
December 10th, 2011, 05:51 PM
من ترم آخر ارشد زمین شناسی (چینه شناسی و فسیل) دانشگاه آزاد هستم معدلم بدون پایان نامه 17.5 است و وضعیت پایان نامم هم بسیار خوبه مدرک زبان انگلیسی ندارم میخوام اگه بشه از دانشگاه های فرانسوی زبان توی کبک پذیرش بگیرم،آیا در باره این دانشگاه ها اطلاعاتی دارید؟ آیا دکترا تو رشته زمین شناسی دارن؟ اگه کمکم کنید خیلی ازتون ممنون میشم

khorand
December 11th, 2011, 01:07 PM
با سلام به همه میخاستم اطاعاتی در باره دکتری زمین شناسی نفت توی اروپا کسب کنم کسایی که درباره دانشگاههاش وخود این رشته اطلاعاتی دارند کمک کنند باتشکراز همتون

rezahosseinpour
December 13th, 2011, 12:44 AM
من ترم آخر ارشد زمین شناسی (چینه شناسی و فسیل) دانشگاه آزاد هستم معدلم بدون پایان نامه 17.5 است و وضعیت پایان نامم هم بسیار خوبه مدرک زبان انگلیسی ندارم میخوام اگه بشه از دانشگاه های فرانسوی زبان توی کبک پذیرش بگیرم،آیا در باره این دانشگاه ها اطلاعاتی دارید؟ آیا دکترا تو رشته زمین شناسی دارن؟ اگه کمکم کنید خیلی ازتون ممنون میشم
تقرسبا به جز كنكورديا بقيه به زبان فرانسه زمين شناسي دارن-بايد خودتون بگرديد چون سايتهاش اكثرا به زبان فرانسويه.ولي ميدونم كه اكثر دانشگاههاي كبك زمين شناسي تو دوره هاي فوق و دكترا دارن(Laval-Montreal-Quebec city and ...).

آرمیتا
December 29th, 2011, 04:12 PM
سلام، کسی از شما هست که در مورد دکترای زمین شناسی تو دانشگاه کبک و لاوال اطلاعاتی داشته باشه؟

abolfazl.paniz
December 29th, 2011, 04:51 PM
سلام، کسی از شما هست که در مورد دکترای زمین شناسی تو دانشگاه کبک و لاوال اطلاعاتی داشته باشه؟
با سلام
والا در مورد کبک زیاد نمیدونم اما لاوال دانشگاه خوبی هست چند تا ایرانی هم داره منظور اینکه بد نمی گیره دانشجوی ایرانی مدرک های عمومی علوم زمین(ارشد و دکتری)، زیست محیطی (فقط ارشد)و زمین شناسی عمومی (دکتری)میده باید زبان فرانسوی بدونی و مدرک داشته باشی نزدیک به 30 تا هم هزینه اپلای کردنش هست به دانشجوها فاند میده به صورت های مختلف تو رشته زمین هم خوب دانشجو میگیری موفق باشید.
اگر سوال دیگه ای هم بود در خدمتم اینا چیزایی بود که من میدونست زیاد واسه کانادا سر رشته ندارم.

abolfazl.paniz
December 29th, 2011, 04:59 PM
با سلام بله تقریبا همه دانشگاهای اونجا دکتری دارن لطف کنید اینجا (http://www.canadian-universities.net/Universities/Programs/Geology_and_Geological_Sciences-Prerequisites.html) رو ببینید program ها با مناطق کانادا تو رشته زمین شناسی براتون پیدا کردم کاملا جواب سوالت رو خواهی گرفت
پیروز باشید

abolfazl.paniz
December 29th, 2011, 05:03 PM
با سلام به همه میخاستم اطاعاتی در باره دکتری زمین شناسی نفت توی اروپا کسب کنم کسایی که درباره دانشگاههاش وخود این رشته اطلاعاتی دارند کمک کنند باتشکراز همتون
با سلام
دوست عزیز شما اگه اینجا (http://www.topuniversities.com/) برید و سرچ کنید دانشگاه های اروپاه رو هم میاره که بهترین رفرنست خواهد بود
موفق باشید

abolfazl.paniz
December 29th, 2011, 05:08 PM
.

با سلام
چه کاریه شما فقط زبان و GRE رو قوی کن مقاله هم شروع کن بعد سال دوم ارشد اقدام کن چون بهتره تو رشته ژئو فیزیک با ارشد اقدام کنی واسه دکتری تا فاند بگیری البته اگه پول داری همین الان برو:)
موفق باشید

abolfazl.paniz
December 29th, 2011, 05:16 PM
باتشکر فراوان
با سلام
رشته شما رو اکثر دانشگاها داران علی الخصوص بیشتر دانشگاه های آمریکا شما میتونید به اینجا (http://usnews.com) برید و رشته خودتو بر اساس رنکینگ تو دانشگا ه های آمریکا پیدا کنی اما در مورد سوال دم بله میتونی گرایشتو تغییر بدی مثلا نفت اپلای کنی که به چینه هم نزدیکتره فقط بعضی از دانشگاه ها نیاز به یه نامه دارن که از طرف یکی از اساتید نفت تائئد بشی و استاد خودتون هم تائید کنه که مثلا این دانشجوی من تو نفت قوی بوده و بعد حل میشه .
موفق باشید

mostafanejad
February 9th, 2012, 04:04 AM
سلام وقت بخیر
من ارشد زمین شناسی نفت از دانشگاه تهران شمال دارم و می خواستم بدونم با مدرک دانشگاه آزاد می شه خارج از ایران پذیرش گرفت ؟
پیشاپیش سپاسگزارم

nazemi
February 13th, 2012, 03:17 PM
سلام
من یه سوال کلی داشتم و اون اینکه آیا برای اینکه مقاله آی اس آی منتشر کنیم باید حتما موضوع تازه ای در مقاله مان باشه؟چون در مورد رشته زمینشناسی مثلا وقتی روی زمینلغزش در یک ناحیه خاص کار میکنیم اساسا کار تازه ای ممکنه انجام نشه و فقط از یکسری روشهای متداول استفاده کنیم.
در مورد رشته های دیگه ممکنه یه فرمول جدید یا یه دستگاه جدید اختراع بشه ولی بنظر من در رشته زمینشناسی اینطور نیست و ما فقط به بیان یکسری مشاهدات میپردازیم.
لطفا راهنمایی کنید که معیار پذیرش مقالات زمینشناسی چه مواردی هست؟چون من در حال انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد هستم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

DDF
February 15th, 2012, 03:56 AM
سلام
من یه سوال کلی داشتم و اون اینکه آیا برای اینکه مقاله آی اس آی منتشر کنیم باید حتما موضوع تازه ای در مقاله مان باشه؟چون در مورد رشته زمینشناسی مثلا وقتی روی زمینلغزش در یک ناحیه خاص کار میکنیم اساسا کار تازه ای ممکنه انجام نشه و فقط از یکسری روشهای متداول استفاده کنیم.
در مورد رشته های دیگه ممکنه یه فرمول جدید یا یه دستگاه جدید اختراع بشه ولی بنظر من در رشته زمینشناسی اینطور نیست و ما فقط به بیان یکسری مشاهدات میپردازیم.
لطفا راهنمایی کنید که معیار پذیرش مقالات زمینشناسی چه مواردی هست؟چون من در حال انتخاب موضوع برای پایان نامه ارشد هستم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
با اجازه از abolfazl.paniz (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?55944-abolfazl-paniz) که دارای تخصص بیشتری نسبت به من هستن، توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که نحوه پذیرش و داوری در مجلات مختلف متفاوت هست. در مقالات ISI حتماً نیازی نیست که شما موضوع جدیدی رو ارائه بدین، بلکه باید موضوع رو کاملاً علمی،کاربردی و مناسب، تحلیل کنین. ببینین به نظر من هر مقاله زمین شناسی که نوشته میشه دارای جنبه جدیدی هست. چون خود رشته زمین شناسی و محیط های زمین شناسی بسیار گسترده و متفاوت هستن. به طور مثال دو مقاله در نظر بگیرین که تحت عنوان پهنه بندی خطر لغزش در منطقه ای باشه، اما این دو مقاله از دو منطقه متفاوت ارائه شده باشه، یکی از دامنه های مستعد لغزش در مناطق کوهستانی و مرطوب و یا دامنه های سنگی و دیگری در مناطق خشک و نیمه خشک و یا دامنه های خاکی باشه. میبینید که در هر دو مقاله، موضوع یکی هست (پهنه بندی خطر لغزش) اما محتوا و قسمتی از روش کار متفاوت است. به نظر من مهمترین معیارها برای پذیرش مقالات ISI، موارد زیر هست :
1 - حتماً کارهای میدانی و یا نرم افزاری و یا آزمایشگاهی مناسب و کارآمد داشته باشه.
2 - حتماً data های مناسب داشته باشه . مانند برداشت های صحرایی، آزمایشات مکانیک خاک و سنگ.
3 - هدف و منظور خاص و کاربردی داشته باشه.
4 - نگارش قوی و استانداردی داشته باشه.
5 - از منابع معتبر و مناسبی در آن استفاده شده باشه.
6 - روش کار استانداردی داشته باشه.
7 - روش کار تک بعدی نباشه (از تلفیق چند روش کار، آزمایش، نرم افزار، نقشه و ... ساخته و پرداخته شده باشه).
8 - روش کار عمومی و بسایر مبتدی نباشه.
9 - سطح علمی مقاله بسیار عالی باشه.
10 - مقاله دارای موضوع خاص و مناسبی باشه.
و ...
شما برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت مقالات فروم مراجعه کنین و از تجربه های اعضا نهایت بهره رو ببرید و با دانش و آموخته های تخصصی خود تلفیق نمایید.
موفق و پیروز باشید :smile:

amir6622
March 7th, 2012, 06:20 PM
سلام بچه ها کسی میتونه در مورد گرفتن پذیرش برای PhD ژئوفیزیک راهنمایی کنه؟

abolfazl.paniz
March 10th, 2012, 04:24 PM
سلام بچه ها کسی میتونه در مورد گرفتن پذیرش برای PhD ژئوفیزیک راهنمایی کنه؟????
با سلام
در وحله اول محبت کنید فینگلیش ننویسید و قوانین فروم را مطالعه کنید! در ثانی سوالتون رو مطرح کنید همینجا جواب خواهم داد.
موفق باشید

topaz
April 11th, 2012, 03:37 PM
با سلام خدمت شما دوستان محترم
من کارشناس ارشد زمین شناسی گرایش آب(هیدروژئولوژی) از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم .معدل کارشناسی ارشد 17.20 و لیسانس زمین شناسی(محض) دانشگاه آزاد شیرازبا معدل 14.33 دارم. زبانم بد نیست اما تا حالا امتحان ندادم. در ضمن مقاله هم ندارم. در ضمن با سنجش از دور و جی آی اس کاملاً آشنایی دارم.تصمیم دارم واسه پذیرش و ترجیحا گرفتن بورسیه اقدام کنم.چند سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید:
1. اسم دانشگاه های معتبر در رشته هیدروژئولوژِی؟
2.شانص اخذ پذیرش و بورسیه برای من؟
3.نام مجلات معتبر رشته برای ارائه مقاله؟
4. مراحل اخذ پذیرش
ممنون

seywan
April 12th, 2012, 05:48 PM
سلام دوستان. من لیسانس زمین دارم و ارشد ژئوفیزیک دولتی هم قبول شدم اما به دلایلی از طرف وزارت اطلاعات گزینش نشدم. دوتا سئوال داشتم: یکی اینکه دانشگاههایی که بیشتر مربوط به رشته ژئوفیزیک باشند کدوما هستن و سئوال دیگه اینکه آیا دانشگاهی وجود داره که مدرک قبولی ارشدم رو بهش ارائه کنم و حاضر به پذیرش من باشه؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.

sainaz
April 12th, 2012, 06:47 PM
سلام به همه هم رشته ایهای عزیز

بالاخره یه تاپیک هم برا ما ایجاد شد البته با تشکر از افراد فعال این تاپیک
امیدوارم بچه های این تاپیک هم با همکاری و ارسال اطلاعات به اهداف خود برسند

من زمین شناسی از دانشگاه دولتی با معدل نسبتا خوب دارم .و 2009 برا مهاجرت کانادا اقدام کردم . زبان انگلیسی خوب و مدرک آیلتس و زبان فرانسه رو هم دارم می خونم بیشتر از دو سال .

می خواستم بدونم اگه بخوام رشته خودم رو برا مستر اونجا ادامه بدم کدوم دانشگاه بهتره و هزینه هاش چطوره؟(البته تو بریتیش کلمبیا )

و ممنون می شم اگه کسی یه جزوه خوب برا آزمایشگاه مکانیک خاک داشته باشه به من معرفی کنه یا اینجا آپلودش کنه .

ارادتمند :redface:

abolfazl.paniz
April 14th, 2012, 01:45 PM
سلام دوستان. من لیسانس زمین دارم و ارشد ژئوفیزیک دولتی هم قبول شدم اما به دلایلی از طرف وزارت اطلاعات گزینش نشدم. دوتا سئوال داشتم: یکی اینکه دانشگاههایی که بیشتر مربوط به رشته ژئوفیزیک باشند کدوما هستن و سئوال دیگه اینکه آیا دانشگاهی وجود داره که مدرک قبولی ارشدم رو بهش ارائه کنم و حاضر به پذیرش من باشه؟ اگر کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.
ببین تقریبا همه دانشگاهای امریکا این رشترو داران و خیلی هم خوب ساپورت میکنن شما برید تو سایت usnews.comرشته خودتو سرچ کنی ب جواب خواهی رسید
پیروز باشد

abolfazl.paniz
April 14th, 2012, 01:45 PM
سلام به همه هم رشته ایهای عزیز

بالاخره یه تاپیک هم برا ما ایجاد شد البته با تشکر از افراد فعال این تاپیک
امیدوارم بچه های این تاپیک هم با همکاری و ارسال اطلاعات به اهداف خود برسند

من زمین شناسی از دانشگاه دولتی با معدل نسبتا خوب دارم .و 2009 برا مهاجرت کانادا اقدام کردم . زبان انگلیسی خوب و مدرک آیلتس و زبان فرانسه رو هم دارم می خونم بیشتر از دو سال .

می خواستم بدونم اگه بخوام رشته خودم رو برا مستر اونجا ادامه بدم کدوم دانشگاه بهتره و هزینه هاش چطوره؟(البته تو بریتیش کلمبیا )

و ممنون می شم اگه کسی یه جزوه خوب برا آزمایشگاه مکانیک خاک داشته باشه به من معرفی کنه یا اینجا آپلودش کنه .

ارادتمند :redface:
با سلام
اگر میخواهید در گرید ارشد انجا ادامه بدید هزینه اش زیاد خواهد بود شما برای دکتری مستقیم اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و جزوه مکانیک خاک من دارم چون اسکن خواهم کرد سوال دیگه بود در خدمتم

sainaz
April 14th, 2012, 09:36 PM
با سلام
اگر میخواهید در گرید ارشد انجا ادامه بدید هزینه اش زیاد خواهد بود شما برای دکتری مستقیم اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و جزوه مکانیک خاک من دارم چون اسکن خواهم کرد سوال دیگه بود در خدمتم

سلام

ممنون از پاسخ شما و لطف می کنید جزوه آزمایشگاه مکانیک خاک رو برام آپلود کنید ؟

با تشکر

Hesaf
April 25th, 2012, 08:27 PM
با سلام
من لیسانس زمین شناسی از دانشگاه پیام نور با معدل 13:30 و فوق لیسانس زمین شناسی نفت با معدل 18:03 از دانشگاه تهران شمال هستم.می خوام واسه ادامه تحصیل برم خارج از کشور.مخصوصا آلمان چون همسرم داره واسه فرصت مطالعاتی میره اونجا.دارم آلمانی کلاس خصوصی هم میرم. یک مقاله همایش داخلی به صورت پوستر هم دارم. می خواستم بدونم دانشگاهِ لیسانسم و همینطور معدل پایین اون دوره، مشکلی واسم بوجود میاره؟ ممکنه لیسانس منو قبول نکن؟ و به تبع اون فوق لیسانسمو؟ دانشگاه خاصی هم مد نظرم نیست. ولی ترجیحاً دانشگاه های خوب اروپا. اگه بشه می خوام رشته ارشدم رو ادامه بدم یا چینه شناسی(فقط چینه، نه فسیل).ممنون میشم جوابمو بدین.خیلی بهش نیاز دارم.
با تشکر

behijan
April 25th, 2012, 10:20 PM
سلام دوستان اگه ممکنه من و راهنمایی کنید
بنده فوق لیسانس ژئوفیزیک هستم با معدل ارشد 18.05 و 2سال اخر لیسانس 16.5 (کل:15.42) و 3سال سابقه کار مرتبط در شرکت نفت . برای مهاجرت اقدام کرده ام (فدرال-اسکیل ورکر) و امیدوارم تا چند ماه اینده ویزا بگیرم, به نظر شما از چه دانشگاههایی می تونم پذیرش بگیرم؟ (ایلتس 6.5)

quick.bird
May 2nd, 2012, 11:23 PM
سلام دوستان اگر سئوالي در ارتباط با زمين شناسي و ادامه تحصيل دارند ميتونن مطرح كنند من در خدمتم. مرسي

sfr777
May 28th, 2012, 01:27 AM
دوستان سلام
من لیسانس شیمی کاربردی هستم و علاقه ی زیادی به گرایش های بین رشته ای که ترکیبی از شیمی و محیط زیست باشه دارم از اونجایی که توی ایران دو سه تا انتخاب محدود دارم یکی از گزینه هام ژئوشیمی هستش. سوالم اینه که برای من که شیمی خوندم سخت نیست که تغییر گرایش بدم؟؟ بنظرتون با این شرایط میتونم پذیرشی بگیرم برای ارشد؟ معدل لیسانس 13.8/آیلتس 7/زبان فرانسه متوسط/ آشنایی با سه نرم افزار کاربردی/ احتمالا دوتا توصیه نامه
درضمن اگه بخوام ایران کنکور بدم لطف میکنید منابع ژئوشیمی رو بهم معرفی کنید؟؟

rezahosseinpour
May 28th, 2012, 02:07 AM
سلام
شايد كمي ديره- خوب ولي بازم جواب بدم
از دانشگاه هاي عالي شانس متوسط به بالايي دارين UBC-TORONTO-MCGILL
برا بقيه شانس خوبي دارين:-Memorial-Dalhousie-Alberta-Calgary-SFU-Victoria-Waterloo-Queens-WesternOntario
يكمم اگه تونستيد زبانتون رو يه 0.5 نمره بكشين بالا خيلي خوب ميشه

abolfazl.paniz
May 28th, 2012, 07:16 PM
دوستان سلام
من لیسانس شیمی کاربردی هستم و علاقه ی زیادی به گرایش های بین رشته ای که ترکیبی از شیمی و محیط زیست باشه دارم از اونجایی که توی ایران دو سه تا انتخاب محدود دارم یکی از گزینه هام ژئوشیمی هستش. سوالم اینه که برای من که شیمی خوندم سخت نیست که تغییر گرایش بدم؟؟ بنظرتون با این شرایط میتونم پذیرشی بگیرم برای ارشد؟ معدل لیسانس 13.8/آیلتس 7/زبان فرانسه متوسط/ آشنایی با سه نرم افزار کاربردی/ احتمالا دوتا توصیه نامه
درضمن اگه بخوام ایران کنکور بدم لطف میکنید منابع ژئوشیمی رو بهم معرفی کنید؟؟
جناب حسین پور پاسخ دادن
اما برای منابع ژئو شیمی بهترین کار این هست که یه روز تشریف ببرید دانشگاه تربیت معلم (دروازه دولت)از بچه های ارشد که رتبه خوبی کسب کردند و شاگرد دکتر شهاب پور هستند منابع رو بگیرید!
شاد باشید و موفق

strans
May 29th, 2012, 01:11 PM
سلام، من ترم آخر کارشناسی ارشد ژئوفیزیک لرزه شناسی دانشگاه تهرانم. معدل لیسانسم 13.5 و معدل ارشدم 15.5 شده. تافل 108 و gre(verbal) 520 دارم. یه مقاله داخلی دارم و امیدوارم بتونم یه مقاله کنفرانسی هم تهیه کنم. به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم؟ از چه دانشگاههایی؟ کشورش مهم نیس زیاد فقط میخوام بدونم شانسم واسه کجاها بیشتره؟
ممنون

abolfazl.paniz
May 29th, 2012, 02:40 PM
سلام، من ترم آخر کارشناسی ارشد ژئوفیزیک لرزه شناسی دانشگاه تهرانم. معدل لیسانسم 13.5 و معدل ارشدم 15.5 شده. تافل 108 و gre(verbal) 520 دارم. یه مقاله داخلی دارم و امیدوارم بتونم یه مقاله کنفرانسی هم تهیه کنم. به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم؟ از چه دانشگاههایی؟ کشورش مهم نیس زیاد فقط میخوام بدونم شانسم واسه کجاها بیشتره؟
ممنون

بله میشه دوست عزیز. نمره تافل خوبی داری فقط نمره جی آر ای بالا بیاری میتونی تو بیشتر دانشگاه آمریکا که تو رشته شما کم هم نیست اقدام کنی و نتیجه خوبی بگیری. اینجا (http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/search.result/program+top-science-schools/top-geophysics-schools+y) هم لیست بهترین دانشگاه های آمریکا (رنکینگ)رو برات پیدا کردم تو رشته خودت از اولین که تو کالیفرنیاست تا آخر!
اما در مورد اروپا هم کمی سرچ کنید به نتیجه میرسید! دانمارک و سوئد و نروژ گزینه های مناسبی هستند.

موفق باشید

setareh21
June 2nd, 2012, 04:57 AM
با سلام
من لیسانس زمین شناسی از دانشگاه پیام نور با معدل 13:30 و فوق لیسانس زمین شناسی نفت با معدل 18:03 از دانشگاه تهران شمال هستم.می خوام واسه ادامه تحصیل برم خارج از کشور.مخصوصا آلمان چون همسرم داره واسه فرصت مطالعاتی میره اونجا.دارم آلمانی کلاس خصوصی هم میرم. یک مقاله همایش داخلی به صورت پوستر هم دارم. می خواستم بدونم دانشگاهِ لیسانسم و همینطور معدل پایین اون دوره، مشکلی واسم بوجود میاره؟ ممکنه لیسانس منو قبول نکن؟ و به تبع اون فوق لیسانسمو؟ دانشگاه خاصی هم مد نظرم نیست. ولی ترجیحاً دانشگاه های خوب اروپا. اگه بشه می خوام رشته ارشدم رو ادامه بدم یا چینه شناسی(فقط چینه، نه فسیل).ممنون میشم جوابمو بدین.خیلی بهش نیاز دارم.
با تشکر

اگر فقط بخواین پذیرش بگیرید و خودتون هزینه ها رو تقبل کنید بعید میدونم مشکلی داشته باشید، مدرک اخر معمولا ملاکه، پیام نور هم البته در بیشتر دانشگاه ها مورد قبوله. توصیه من اینکه سعی کنید دانشگاهتون رو انتخاب کنید، اینطور کلی نمیشه خیلی با قطعیت گفت، قواعد خیلی فیکس نیست. دنبال دانشگاهی باشید که با وضعیت شما میخونه، لیست دانشگاه های آلمان رو بزارید جلوتون؛ ببینید کدوم دانشگاه در گرایش چینه و فسیل دانشجوی graduate میگیره، برای معدل کارشناسی محدودیت نداره، دانشگاه شما رو میپذریه، نمره زبان رو هم چک کنید. بعد بر اساس اون اقدام کنید.

piroo
June 2nd, 2012, 01:32 PM
سلام دوستان !
لطفا منو راهنمایی کنید من لیسانس معدن_اکتشاف از دانشگاه دولتی بیرجند (معدلم اصلا جالب نیست) و فوق لیسانس ژئوفیزیک _زلزله از دانشگاه آزاد با معدل 16/50 دارم 2 سال سابقه کار دارم و 4 تا مقاله داخلی دارم و سطح زبانم خوبه البته آیلتس ندارم ولی مشکلی از اون نظر ندارم . 4 تا گواهینامه فنی از سازما صنایع و معدن هم دارم . به نظر شما میتونم از دانشگاهی فاند بگیرم یا نه؟ امیدی هست؟

abolfazl.paniz
June 2nd, 2012, 02:44 PM
سلام دوستان !
لطفا منو راهنمایی کنید من لیسانس معدن_اکتشاف از دانشگاه دولتی بیرجند (معدلم اصلا جالب نیست) و فوق لیسانس ژئوفیزیک _زلزله از دانشگاه آزاد با معدل 16/50 دارم 2 سال سابقه کار دارم و 4 تا مقاله داخلی دارم و سطح زبانم خوبه البته آیلتس ندارم ولی مشکلی از اون نظر ندارم . 4 تا گواهینامه فنی از سازما صنایع و معدن هم دارم . به نظر شما میتونم از دانشگاهی فاند بگیرم یا نه؟ امیدی هست؟
با سلام
شما میتونید با داشتن یه ISI و بالا گرفتن نمره GRE و آزمونهای مربوطه از دانشگاه های آمریکا فاند بگیری.دوستان زیادی بودند با وضعیت نه چندان مناسب موفق شده اند که فاند بگیرن...
موفق باشید

piroo
June 3rd, 2012, 08:05 PM
با سلام
شما میتونید با داشتن یه ISI و بالا گرفتن نمره GRE و آزمونهای مربوطه از دانشگاه های آمریکا فاند بگیری.دوستان زیادی بودند با وضعیت نه چندان مناسب موفق شده اند که فاند بگیرن...
موفق باشید
مرسی از لطفتون منو امیدوار کردین میخواستم بدونم کانادا و اروپا چطورن؟ به اونا هم میتونم امیدوار باشم ؟ میشه منو راهنمایی کنید در مورد اروپا و یاکانادا؟ مرسی

abolfazl.paniz
June 4th, 2012, 01:37 AM
مرسی از لطفتون منو امیدوار کردین میخواستم بدونم کانادا و اروپا چطورن؟ به اونا هم میتونم امیدوار باشم ؟ میشه منو راهنمایی کنید در مورد اروپا و یاکانادا؟ مرسی

بله حتما تازه شانص بیشتری هم خواهید داشت، کمی جستجو کنید QS بهترین رده بندی در دنیا محسوب میشه. اگر دقت کنید USnews بر اساس همین رده بندی تعداد کمتری از رتبه ها رو آورده. از لینک زیر رشته خودت رو انتخاب کن و اونوقت می تونه رده بندی کل کشورهای دنیا رو در رشته خودت ببینی. http://www.topuniversities.com/unive...bject-rankings (http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2011/subject-rankings)
پیروز باشید.

shahramme
June 27th, 2012, 03:35 AM
سلام من لیسانس زمین شناسی پیام نور تهران دارم با معدل 13 و فوق تکتونیک دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با معدل کمی بیش از 18 مقاله isi هم می تونم بدم (تقریباً آماده است) برای بورس دکترا استرالیا شرایطم چطوره؟ راستی چند سال هم سابقه کار تو معادن بزرگ کشورهم دارم

miladolad
July 1st, 2012, 01:19 PM
سلام. دوستان زمین شناس یا رشته های مرتبط، کسی که علاقمند به همکاری هست در زمینه مقاله اعلام کنه. کار مشترک نفتی-زمین شناسی هست. در مورد CO2 Sequestration in Reservoirs

abolfazl.paniz
July 1st, 2012, 01:31 PM
سلام من لیسانس زمین شناسی پیام نور تهران دارم با معدل 13 و فوق تکتونیک دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با معدل کمی بیش از 18 مقاله isi هم می تونم بدم (تقریباً آماده است) برای بورس دکترا استرالیا شرایطم چطوره؟ راستی چند سال هم سابقه کار تو معادن بزرگ کشورهم دارم

در مورد استرالیا زیاد اطلاع ندارم.اما با این شرایط نمرات آزمون ها رو بالا چون معدلت پایین هست! بگیرید حتما جای خوبی در آمریکا و یا کانادا خواهی رفت.

shahramme
July 3rd, 2012, 12:51 AM
در مورد استرالیا زیاد اطلاع ندارم.اما با این شرایط نمرات آزمون ها رو بالا چون معدلت پایین هست! بگیرید حتما جای خوبی در آمریکا و یا کانادا خواهی رفت.
ممنون ولی فکر نکنم بتونم معدل بالاتر از 18 الان ببرم در هر صورت متشکرم

abolfazl.paniz
July 3rd, 2012, 03:41 AM

خواهش میکنم اما من منظورم معدل کارشناسی تون بود

setareh21
July 3rd, 2012, 11:13 PM

معدل کارشناسی 13 میتونه حتی برای گرفتن پذیرش دردسرساز باشه، تا حدی که اگر دانشگاه به مینیمم معدل حساس باشه حتی بهترین نمرات در آزمون ها هیچ کمکی نمیتونه بکنه، البته همونطور که گفتم باید ببینید دانشگاه های استرالیا چقدر به مینیمم ها حساس هستند، متاسفانه کشورهای مختلف شرایط مختلف دارند و نظر دادن راجع بهشون خیلی سخته بهتره توی تاپیک دانشگاه های استرالیا این مسئله رو دنبال کنید. ممکنه هم هیچ مشکلی نباشه

topaz
July 5th, 2012, 11:51 PM
سلام کسی از دکتری زمین شناسی گرایش آب تو دانشگاه های انگلیس و سوئد و اتریش خبری داره؟
ممنون می شم راهنماییم کنید لطفاً پیام خصوصی بدید

hamedamel
July 17th, 2012, 12:41 PM
سلام خدمت دوستای خوبم من یک سوال دارم اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون می شم : من معدل لسانسم خوب نشد یعنی 12/59 شدولی معدل ارشدم 18 یکم بالاتر با احتساب پایان نامه ، در گرایش رسوب شناسی البته پایان نامم مربوط به مخزن کار کرده تافل هم تا 2 هفته دیگه امتحان میدم آیا می تونم واسه دکترا ژئوفیزیک Apply بگیرم اگه میشه از کجا در ضمن شرایط مالیمم زیاد خوب نیست . اگه پیشنهادی دارید و راهنماییم کنید بهم لطف کردید ممنون...

Kiarashfarah
July 28th, 2012, 02:32 PM
اگه ميتوني باز هم هزينه ي نامنويسي مجدد تافل رو بدي و وقت بزاري، خوب ضرر نداره يه بار ديگه امتحان بدي. البته ميگم نمره ي خوبي گرفتي. براي دانشگاه هاي كانادا ؛ اروپا و استراليا فقط تو نمره ي تافل احتياج داري و داشتن نمره ي GRE فقط يه پوان مثبته در نتيجه براي گرفتن پذيرش تويه دانشگاه هاي اين كشورها بهتره كه نمره ي تافلتو بالا ببري . در ضمن GRE اينقدر سخته كه اگه 2 يا 3 ماه هم فقط براي GRE بخوني خيلي نمره اي كه مياري با كم خوندنش فرق نمي كنه (البته من نمي گم كه براي ْGRE نخون برعكس اگه وقت داري خيلي خيلي روش وقت بذار ولي GRE مخصوصا بخش Verbal براي ما ايرانيا خيلي سخته).
من توي گرايش ‍‍‍‍مكانيك سنگ (‍‍‍‍‍Geomechanics) از Queen`s University پذيرش گرفتم.

Yahyaee
August 5th, 2012, 10:22 PM
سلام من27 سالمه ارشد تکتونیک با معدل 26/18 از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال دارم و معدل کارشناسیم 5/17 یک مقاله علمی پژوهشی و یک مقاله علمی ترویحی دارم.زبان انگلیسیم خوبه ولی تا در هیچ آزمونی شرکت نکردم.سال 90 دکتری دانشگاه آزاد با آزمون و بدون آزمون واحد علوم تحقیقات قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. الان در دوره A1 آلمانی شرکت می کنم .می خواستم من راهنمایی کنید که اگه دوباره برای مستر بخوام اقدام کنم کدوم کشور و چه گرایشی بهتر؟آیا امکان بورس برای من وجود داره؟

Kiarashfarah
August 6th, 2012, 04:51 PM
معدل كارشناسي و كارشناسي ارشدت خوبه. فقط بايد نمره ي تافل يا آيلستو بالا بياري تا شانس داشته باشي پذيرش بگيري. به نظر من اگه نمره ي تافلت كمتر از 90 بشه شانست پايين مي ياد پس سعي كن تا مي توني نمره ي تافلتو بالا بياري.
من شخصا اغلب كسائي رو كه ديدم براي دوره ي كارشناسي ارشد با بورس پذيرش گرفتن از دانشگاه هاي آمريكا و كانادا بوده و نديدم كسي از دانشگاه هاي اروپايي (البته غير از ايتاليا) براي دوره ي كارشناسي ارشد بورس بگيره بنابراين بيشتر تمركزتو بگذار روي دانشگاههاي كانادا و آمريكا. البته شايد من اشتباه ميكنم بنابراين بهتره خودت قسمت نتايج پذيرش رو نگاه كني.
راستش در مورد گرايش هاي رشته ي زمين شناسي زياد اطلاع ندارم و نمي دونم كدوم بهتره و شانس گرفتن پذيرش توش بيشتره.
روي زبانت خيلي كار كن.

artima
August 11th, 2012, 11:15 AM
سلام دوستان
ميشه لطفا راهنمايي كنيد تا چقدر امكان داره به يه نفر از يه رشته ديگه تو رشته زمين شناسي پذيرش و خوب البته بورس بدن؟
من ليسانسم ژئوموفولوژي با معدل حدودا 14 بوده و فوق اقليم شناسي با معدل حدودا 17 ولي الان دوست دارم روي mineral deposit كار كنم يا Mineral spectroscopy ( ترجيح ميدم فوق بخونم)
در زمينه Mineral spectroscopy يكم تجربه دارم در قالب كار با نرم افزار ENVI البته چند سال سابقه كار پژوهشي دارم كه جدا از مسائل زمين شناسي هم نبوده مثل لغزش، فرسايش و آلودگي رودخانه ...
تافل 97 دارم با رايتينگ و اسپيگينگ 22
دو تا ICI و چند تا كنفرانس داخلي و خارجي
بنظرتون اصلا امكان داره يه استاد تو كانادا بتونم پيدا كنم؟

jeovahid124
September 25th, 2012, 03:36 PM
سلام به دوستان عزیز

من کارشناسی فیزیک حالت جامد و ارشد ژئوفیزیک دارم (هر دو دانشگاه آزاد)
معدل کارشناسی ام حدود 13 و ارشدم 15.5 هستش
دو تا مقاله داخلی همایش ملی دارم و 2 تا isi پذیرش شده
هنوز آزمون آیلتس ندادم اما حدود 6.5 میگیرم
میخوام واسه دکتری در رشته خودم (ژئو فیزیک) در خارج کشور اقدام کنم
چند تا سوال داشتم

1.وضعیت من برای گرفتن فاند یا بورسیه و یا پذیرش در یه دانشگاه خوب (و نه البته عالی ) چطوره ؟

2. چه کشور هایی در زمینه ژئو فیزیک پذیرش خوب و موقعیت کاری خوبی بعد از فراغت از تحصیل دارند (اطلاع دارم که ایالات متحده و کانادا و نروژ در این زمینه عالی کار میکنن اما از وضعیت پذیرش دانشجو در رشته ام در این کشورها و البته کشورهای دیگه اطلاعات دقیقی ندارم)

پیشاپیش از جواباتون تشکر میکنم

aliaskarifar
October 3rd, 2012, 12:32 AM
سلام
ممنون میشم دوستان اطلاعاتی در مورد گرایش های زمین شناسی و اینکه کدامین گرایش ها بازار کار خوبی دارند
و اصولا بازار کار این رشته چطور است؟
همچنین در مورد تحصیل و کار در سایر کشور ها توضیح مختصری بدهید سپاس گزار میشوم.
با تشکر

Yellow_Geo
October 8th, 2012, 01:53 AM
سلام
ممنون میشم دوستان اطلاعاتی در مورد گرایش های زمین شناسی و اینکه کدامین گرایش ها بازار کار خوبی دارند
و اصولا بازار کار این رشته چطور است؟
همچنین در مورد تحصیل و کار در سایر کشور ها توضیح مختصری بدهید سپاس گزار میشوم.
با تشکر

زمین شناسی تو ایران 10 گرایش داره: ژئوفیزیک، زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک، زمین شناسی مهندسی، آب های زیرزمینی، زمین شناسی اقتصادی، رسوب شناسی، چینه و فسیل شناسی، پترولوژی(مباحث سنگ شناسی و تشکیل سنگ)، زمین شناسی نفت و زمین شناسی زیست محیطی. البته ژئوفیزیک با بچه های فیزیک مشترکه اگر اشتباه نکنم و ژئوشیمی هم نمی دونم که اضافه شده جدیداً به گرایش های ایران یا نه.
اینکه کدوم بازار کار بهتری داره یه خرده جواب دادنش سخته، چون خیلی جاها متاسفانه اونقدرها تخصصی برخورد نمی شه. ولی زمین شناسی مهندسی، اقتصادی، نفت و آب شناسی می شه گفت بهتر هستن از این لحاظ ولی نه همیشه. مهندسی چون شبیه ژئوتکنیکه و تو شرکت های مشاور خیلی به درد می خوره، اقتصادی هم توی شرکت های استخراج معادن و مواد اولیه کاربرد داره.

توی کشورهای دیگه تا جایی که من تحقیق کردم، اغلب زمین شناسی مهندسی جزء دیپارتمان عمرانه، زیرگروه ژئوتکنیک. زمین شناسی زیست محیطی هم اغلب جز دیپارتمان علوم و مهندسی زیست محیطی محسوب می شه. مطالعه ی سیارات دیگه هم اغلب جز دیپارتمان زمین شناسیه. گاهی اقیانوس شناسی هم توی این دیپارتمانه. توی کشورهای دیگه روی تحقیقات زمین شناسی می دونم که خیلی هزینه می شه ولی اینکه اونجا کدوم شاخه ها بیشتر طرفدار داره یا کاربردی تره نمی دونم. کلاً همه جا الان مباحث آب های زیرزمینی(منابع، تصفیه، مصرف چندباره ی آب ها،...) و محیط زیست(دفن زباله، تصفیه خاک های آلوده و...) جز تحقیقات گسترده و با اولویت بالا محسوب می شن.
امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.
سوال دیگه ای هم اگه دارید، بفرمایید شاید تونستم جواب بدم.

jeovahid124
October 9th, 2012, 02:05 AM
دوست عزیز ژئو فیزیک یه رشته بین رشته ای بین زمین شناسی و فیزیک هستش
در اصل هم زیر شاخه فیزیکه تا زمین شناسی
تو رده بندی های ایران زیر شاخه فیزیک و علوم پایه محسوب میشه
اما در خارج از کشور تو رده مهندسی ها هستش
تو ایران لیسانس ژئو فیزیک نداریم
و از مقطع ارشد شروع میشه
بیشترین آمار قبولی هم مربوط میشه به دانش آموختگان دره لیسانس
چون اساس ژئو فیزیک علم شناخت و بررسی ساختارهای زمین شناسی
بر اساس خواص فیزیکی و اندازه گیری خواص فیزیکی اون ساختار ها هستش

موفق باشین

rezahosseinpour
October 10th, 2012, 09:13 PM
دوست عزیز ژئو فیزیک یه رشته بین رشته ای بین زمین شناسی و فیزیک هستش
در اصل هم زیر شاخه فیزیکه تا زمین شناسی
تو رده بندی های ایران زیر شاخه فیزیک و علوم پایه محسوب میشه
اما در خارج از کشور تو رده مهندسی ها هستش
تو ایران لیسانس ژئو فیزیک نداریم
و از مقطع ارشد شروع میشه
بیشترین آمار قبولی هم مربوط میشه به دانش آموختگان دره لیسانس
چون اساس ژئو فیزیک علم شناخت و بررسی ساختارهای زمین شناسی
بر اساس خواص فیزیکی و اندازه گیری خواص فیزیکی اون ساختار ها هستش

موفق باشین

ببخشيد دوست عزيز كه بحث رو قطع ميكنم ولي شما بهتره اول كلمه انگليسي رشتتون رو كه GEOPHYSICS هست( نه jeophysics )رو درست بنويسيد تا در مورد اظهار نظراتتون سو تفاهم پيش نياد
با تشكر

jeovahid124
October 11th, 2012, 01:00 AM
ببخشيد دوست عزيز كه بحث رو قطع ميكنم ولي شما بهتره اول كلمه انگليسي رشتتون رو كه GEOPHYSICS هست( نه jeophysics )رو درست بنويسيد تا در مورد اظهار نظراتتون سو تفاهم پيش نياد
با تشكر
با تشکر از دقتتون
اصلاح شد
سپاس فراوان

البته دلیلش هم این بود که من موقع ثبت نام کاربری هر چی رو امتحان کردم پر شده بود
برای همین به جای g از j استفاده کردم
که ثبت بشه و واسه نام رشته همون اسم رو کپی پیست کردم که اشتباه شد

سلام به دوستان عزیز

من کارشناسی فیزیک حالت جامد و ارشد ژئوفیزیک دارم (هر دو دانشگاه آزاد)
معدل کارشناسی ام حدود 13 و ارشدم 15.5 هستش
دو تا مقاله داخلی همایش ملی دارم و 2 تا isi پذیرش شده
هنوز آزمون آیلتس ندادم اما حدود 6.5 میگیرم
میخوام واسه دکتری در رشته خودم (ژئو فیزیک) در خارج کشور اقدام کنم
چند تا سوال داشتم

1.وضعیت من برای گرفتن فاند یا بورسیه و یا پذیرش در یه دانشگاه خوب (و نه البته عالی ) چطوره ؟

2. چه کشور هایی در زمینه ژئو فیزیک پذیرش خوب و موقعیت کاری خوبی بعد از فراغت از تحصیل دارند (اطلاع دارم که ایالات متحده و کانادا و نروژ در این زمینه عالی کار میکنن اما از وضعیت پذیرش دانشجو در رشته ام در این کشورها و البته کشورهای دیگه اطلاعات دقیقی ندارم)

پیشاپیش از جواباتون تشکر میکنم

همچنان منتظر نظر دوستان هستم

Yellow_Geo
October 11th, 2012, 11:06 AM
با تشکر از دقتتون
اصلاح شد
سپاس فراوان

البته دلیلش هم این بود که من موقع ثبت نام کاربری هر چی رو امتحان کردم پر شده بود
برای همین به جای g از j استفاده کردم
که ثبت بشه و واسه نام رشته همون اسم رو کپی پیست کردم که اشتباه شد

همچنان منتظر نظر دوستان هستم

نتایج پذیرش رو نگاه کنید، چندتایی از دوستان هستند که ژئوفیزیک پذیرش گرفتند. هم می تونید دانشگاه هاشون رو بررسی کنید، هم با خودشون مرتبط بشید واسه پرسیدن سوالات.
موفق باشید.

leila42
October 26th, 2012, 01:48 PM
من دانشجوی ارشد زیو فیزیکم میشه بگید برا gre این رشته دقیقا باید چی و از کجا بخونم ؟

abolfazl.paniz
October 26th, 2012, 03:13 PM
من دانشجوی ارشد زیو فیزیکم میشه بگید برا gre این رشته دقیقا باید چی و از کجا بخونم ؟
سلام
خسته نباشید.
منابع جنرال رو باید مطالعه کنید که اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?25-GRE-General)میتونید پیگیری کنید.
بدروود

Kiarashfarah
October 27th, 2012, 07:26 PM
سلام

رشته ي من مكانيك سنگ هستش و همونطور كه مي دونيد جز رشته ي
ژئوتكنيك محسوب مي شه. كلا عبور سيال از درون سنگ مربوط به گرايش هاي مكانيك سنگ و هيدرو‍
ژئولو
ژي و مهندسي نفت مي شه.

من فكر مي كنم شما بايد دنباله استادايي بگرديد كه در زمينه ي مكانيك سنگ و هيدرو‍
ژئولو
ژي تخصص دارند. مكانيك سنگي ها بيشتر روي فرآيندهاي توامان هيدرومكانيكي (Coupled Hydromechanical Processes in Fractured Rock Mass) در توده سنگ كار مي كنن كه در مورد تاثير تنش و بازشدگي درزه ها و تخلخل سنگ ها روي نفوذپذيري توده سنگ ها است در نتيجه شما بايد پيش زمينه ي خوبي در مورد مباحث مكانيك سنگ (تنش - كرنش - مكانيك سيالات ) و مكانيك داشته باشيد تا بتونيد از استادايي كه توي اين زمينه كار مي كنن پذيرش بگيريد.

من يه سري دانشگاه كه تو اين زمينه كار مي كننو براتون مي نويسم (البته بيشتر روي مكانيك سنگ كار مي كنن):

كانادا : McGill Uni - Simon Fraser- Uni of Alberta - Uni of Toronto - Western Ontario - Lurential University - British Columbia Uni - Queen's University. -.........

آمريكا: Uni of Utah- Barkley Uni- Oklahoma University - Colorado School of Mines - Uni of Arizona - Purdue Uni - Texas A&M - Texas Austin - UNiversity of Minnesota- Missouri University of Science & Technology - - ..........

اروپا: Imperial Cillege of London -KTH - Karlsruhe Institute of Technology- Politechnic de Turin - Aachen University - Chalmers Uni - Lulea Uni - Norwegian Uni of Science & Tech - Birmangham Uni - ........

elyas8450
October 28th, 2012, 05:28 AM
سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی نفت هستم. قصد دارم واسه کارشناسی ارشد رشته ژئو شیمی کنکور بدم. میتونید کمکم کنید که هر سال کدوم دانشگاه های داخلی ژئو شیمی دانشجوی ارشد میگیره و چه تعداد؟

ahoo_1021
November 3rd, 2012, 06:15 PM
سلام
من به تازگی با این سایت آشنا شدم.اگر می شه مرا راهنمایی کنید.معدل کارشناسی من در رشته فیزیک 15.25 ومعدل کارشناسی ارشد 16 هست.نمره آیلتس 6.5 .برای دکترا می توانم در رشته geophysics بورس شوم؟در چه کشورهایی شانس قبولی بیشتر است؟

jeovahid124
November 3rd, 2012, 11:06 PM
نتایج پذیرش رو نگاه کنید، چندتایی از دوستان هستند که ژئوفیزیک پذیرش گرفتند. هم می تونید دانشگاه هاشون رو بررسی کنید، هم با خودشون مرتبط بشید واسه پرسیدن سوالات.
موفق باشید.

سپاس فراوان بابت جوابتون
فقط مشکلی که دارم
اینه که تو قسمت لیست کسانی که پذیرفته شدن
اکثرا فیلد رشته خالی مونده و رشته هاشون مشخص نیست که بر اساس اون این اشخاص رو پیدا کنم
میشه در این مورد هم راهنمایی بفرمایید ؟

سلام
من به تازگی با این سایت آشنا شدم.اگر می شه مرا راهنمایی کنید.معدل کارشناسی من در رشته فیزیک 15.25 ومعدل کارشناسی ارشد 16 هست.نمره آیلتس 6.5 .برای دکترا می توانم در رشته geophysics بورس شوم؟در چه کشورهایی شانس قبولی بیشتر است؟

سلام دوست عزیز
من متوجه نشدم که رشته ارشد شما چی هستش
اگه ژئو فیزیک خوندین و در دانشگاه معتبر
گرفتن بورسیه بستگی به رزومه کاری و تحقیقاتی شما داره
مخصوصا مقالات isi در ژورنال های معتبر
در این زمینه وضعیتتون چطوره ؟

اگر رشته ارشدتون هم فیزیک هست
شانش شما حتی برای گرفتن پذیرش در دکتری ژئو فیزیک پایین میاد
مگه به زور مقالات و دامنه کاری زیاد در زمینه ژئو فیزیک (و نه فیزیک) بتونین
این راه رو هموار کنین

در مورد کشور ها هم
ایالات متحده کانادا نروژ آلمان سوئد و استرلیا گزینه های مناسبی برای ادامه تحصیل
برای ژئو فیزیک هستند

Yellow_Geo
November 4th, 2012, 07:31 PM
سپاس فراوان بابت جوابتون
فقط مشکلی که دارم
اینه که تو قسمت لیست کسانی که پذیرفته شدن
اکثرا فیلد رشته خالی مونده و رشته هاشون مشخص نیست که بر اساس اون این اشخاص رو پیدا کنم
میشه در این مورد هم راهنمایی بفرمایید ؟

سلام دوست عزیز
من متوجه نشدم که رشته ارشد شما چی هستش
اگه ژئو فیزیک خوندین و در دانشگاه معتبر
گرفتن بورسیه بستگی به رزومه کاری و تحقیقاتی شما داره
مخصوصا مقالات isi در ژورنال های معتبر
در این زمینه وضعیتتون چطوره ؟

اگر رشته ارشدتون هم فیزیک هست
شانش شما حتی برای گرفتن پذیرش در دکتری ژئو فیزیک پایین میاد
مگه به زور مقالات و دامنه کاری زیاد در زمینه ژئو فیزیک (و نه فیزیک) بتونین
این راه رو هموار کنین

در مورد کشور ها هم
ایالات متحده کانادا نروژ آلمان سوئد و استرلیا گزینه های مناسبی برای ادامه تحصیل
برای ژئو فیزیک هستند

توی بخش نتایج پذیرش، با کلیک روی رشته، نتایج، بر اساس رشته مرتب می شه و می تونین به ترتیب حروف الفبا رشته ی موردنظر رو پیدا کنید.
موفق باشید.

sherry2
November 11th, 2012, 02:10 PM
با سلام
ليسانس زمين شناسي از دانشگاه شيراز با معدل 14/5 و فوق ليسانس رسوب شناسي از آزاد تهران شمال با معدل 18/5 آيلتس6/5
ميخواستم در مورد پذيرش دكتري ترجيحا در رشته محيط زيست از دانشگاههاي اتريش طالاعات بگيرم. ضمنا سابقه كار بالايي در زمينه ژئوتكنيك دارم و مقاله هم ندارم.
با تشكر از راهنمايي شما

leila42
November 11th, 2012, 03:26 PM
دوستانی که پذیرش گرفتین اگه مدرک فوق از علوم تحقیقات تهران باشه مقاله هم داشته باشی امیدی برا بورسیه شدن در ژیو برا دکتری هست ؟

abolfazl.paniz
November 11th, 2012, 03:40 PM
دوستانی که پذیرش گرفتین اگه مدرک فوق از علوم تحقیقات تهران باشه مقاله هم داشته باشی امیدی برا بورسیه شدن در ژیو برا دکتری هست ؟با سلامهمیشه برای بورس امید هست منتها باید مدرک زبان داشته باشید و بیشتر برای پوزیشن های دکتری باید اقدام کنید که کم هم نیستند باید دایم چک کنید همه اروپا رو در فروم قسمت اروپا میتونید اطلاعات کافی برای نحوه سرچ پیدا کنید! مهم نیست مدرک از کجا باشه مهم اینه که رزومه و نمره زبانتون ترجیحا شخص ثالث رو جلب کنه بعدشم یه کاور لتر یا اپلیکیشن لتر خوب میتونه بیشتر موثر باشه! همیشه امید هست فقط باید جستجو کرد.دروود

abolfazl.paniz
November 11th, 2012, 03:41 PM
دوستانی که پذیرش گرفتین اگه مدرک فوق از علوم تحقیقات تهران باشه مقاله هم داشته باشی امیدی برا بورسیه شدن در ژیو برا دکتری هست ؟با سلام همیشه برای بورس امید هست منتها باید مدرک زبان داشته باشید و بیشتر برای پوزیشن های دکتری باید اقدام کنید که کم هم نیستند باید دایم چک کنید همه اروپا رو در فروم قسمت اروپا میتونید اطلاعات کافی برای نحوه سرچ پیدا کنید! مهم نیست مدرک از کجا باشه مهم اینه که رزومه و نمره زبانتون ترجیحا شخص ثالث رو جلب کنه بعدشم یه کاور لتر یا اپلیکیشن لتر خوب میتونه بیشتر موثر باشه! همیشه امید هست فقط باید جستجو کرد.دروود

helen1
November 27th, 2012, 03:57 PM
برای پذیرش گرفتن در رشته جغرافی برای مقطع دکترا شرط سنی لازمه؟(دانشگاه های استرالیا)

clacla2012
November 28th, 2012, 12:07 AM
با سلام :بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی دریا (ناوبری) هستم آیا کسی هس در مورد این رشته برا پذیرش در مقاطع بالاتر با استفاده ار مدارک اداره بنادر اطلاعی داشته باشه. مچکر میشم جواب بدید با تشکر.

strans
December 8th, 2012, 03:21 PM
سلام. من شنیدم که رشته هایی که مربوط به نفت وگاز هستند جزو تحریم ها قرار گرفتن و اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو دیگه به ما نمیدن. من رشته ژئوفیزیک لرزه شناسی هستم و این حرف رو از یکی از دوستان که تو پروسه اپلای هست شنیدم.
همچین چیزی صحت داره؟

shahla_em
December 8th, 2012, 03:40 PM
سلام. من شنیدم که رشته هایی که مربوط به نفت وگاز هستند جزو تحریم ها قرار گرفتن و اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو دیگه به ما نمیدن. من رشته ژئوفیزیک لرزه شناسی هستم و این حرف رو از یکی از دوستان که تو پروسه اپلای هست شنیدم.
همچین چیزی صحت داره؟

بله درسته این هم لینک خبر:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48267-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/page21

strans
December 8th, 2012, 09:33 PM
بله درسته این هم لینک خبر:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48267-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/page21

خیلی ممنون. خوش خبر باشید
حالا دانشگاههای کانادا و اروپا هم واسه اینجور رشته ها همین تحریم هارو وضع کرده یا فقط واسه آمریکاست؟ آخه یکی از دوستان میگفت واسه یکی از اساتید دانشگاه دلفت هلند ایمیل زده و استاد در جواب بهش گفته به خاطر تحریم ها نمیتونه دوستمو بپذیره.
لطفا اگر اطلاعی در این زمینه هم دارین به صورت جداگانه برای کانادا و اروپا بنویسید.

hooman_h_m
December 21st, 2012, 01:08 AM
زمین شناسی تو ایران 10 گرایش داره: ژئوفیزیک، زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک، زمین شناسی مهندسی، آب های زیرزمینی، زمین شناسی اقتصادی، رسوب شناسی، چینه و فسیل شناسی، پترولوژی(مباحث سنگ شناسی و تشکیل سنگ)، زمین شناسی نفت و زمین شناسی زیست محیطی. البته ژئوفیزیک با بچه های فیزیک مشترکه اگر اشتباه نکنم و ژئوشیمی هم نمی دونم که اضافه شده جدیداً به گرایش های ایران یا نه.
اینکه کدوم بازار کار بهتری داره یه خرده جواب دادنش سخته، چون خیلی جاها متاسفانه اونقدرها تخصصی برخورد نمی شه. ولی زمین شناسی مهندسی، اقتصادی، نفت و آب شناسی می شه گفت بهتر هستن از این لحاظ ولی نه همیشه. مهندسی چون شبیه ژئوتکنیکه و تو شرکت های مشاور خیلی به درد می خوره، اقتصادی هم توی شرکت های استخراج معادن و مواد اولیه کاربرد داره.

توی کشورهای دیگه تا جایی که من تحقیق کردم، اغلب زمین شناسی مهندسی جزء دیپارتمان عمرانه، زیرگروه ژئوتکنیک. زمین شناسی زیست محیطی هم اغلب جز دیپارتمان علوم و مهندسی زیست محیطی محسوب می شه. مطالعه ی سیارات دیگه هم اغلب جز دیپارتمان زمین شناسیه. گاهی اقیانوس شناسی هم توی این دیپارتمانه. توی کشورهای دیگه روی تحقیقات زمین شناسی می دونم که خیلی هزینه می شه ولی اینکه اونجا کدوم شاخه ها بیشتر طرفدار داره یا کاربردی تره نمی دونم. کلاً همه جا الان مباحث آب های زیرزمینی(منابع، تصفیه، مصرف چندباره ی آب ها،...) و محیط زیست(دفن زباله، تصفیه خاک های آلوده و...) جز تحقیقات گسترده و با اولویت بالا محسوب می شن.
امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره.
سوال دیگه ای هم اگه دارید، بفرمایید شاید تونستم جواب بدم.
زمین شناسی اقتصاذی هیچ جا کاربردی نداری و اگر بحوایم نگاه کلی داشته باشیم بازار کار زمین شناسی گم و بسیار خالی از فرصته.

mo7ammad
January 12th, 2013, 03:18 PM
سلام دوستان...من مدتهاست دارم مطالب این سایت زیبا و علمی رو دنبال میکنم...بنظرتون برای اپلای دکترای رسوب شناسی(موضوع شیل های سیاه میخوام پایان نامه بگیرم) کجا میتونم بفهمم چقدر خارج روی این موضوع کار میکنن و اینکه چقدر شانس اپلای تو دانشگاه های امریکا و نروژ و استرالیا دارم؟لیسانسم دانشگاه شیراز معدلم 14و20 صدمارشد دانشگاه شهید بهشتی کلاس زبان برا آیلتسم دارم میرم ...خواستم اگه هر اطلاعاتی که فکر میکنین میتونه کمک کنه داشتین من بی صبرانه منتظر شما هستم...تو رو خدا راهنماییم کنین...ممنونم عزیزانم......

mehdi_azadeh
January 18th, 2013, 01:34 AM
سلام به همه دوستان عزیز
راستش من لیسانس زمین شناسی رو از دانشگاه شهید بهشتی با معدل حدود 16.5 و رتبه اولی حدود 10 سال قبل گرفتم و بعدش هم بدون وقفه در دانشگاه تربیت مدرس برای کارشناسی ارشد تکتونیک پذیرفته شدم و حدود 7 سال پیش با معدل حدود 17.5 تموم کردم. در همایشهای داخلی هم چندین سخنرانی و پوستر داشتم و اخیرا هم به عنوان نفر سوم توی یک مجله ISI مقاله دادم. حالا میخوام بدونم حالا اینقدر از زمان ارشدم گذشته، با این وضعیتم چطور ارزیابی میکنید؟ به نظرتون شانس پذیرش با فاند رو از دانشگاه های خوب آمریکا دارم یا نه؟ ممنون و میشم همفکری کنیم.

laleh_babaei
January 27th, 2013, 09:11 PM
سلام. راستش من خیلی وقته این سایت رو میخونم ولی اولین باریه که مینویسم. امیدوارم در جای درست تایپ کرده باشم.
من یه سوال داشتم: لیسانس زمین شناسی از دانشگاه تربیت معلم تهران هستم معدلم: 14.02 ارشد تکتونیک از دانشگاه دولتی بیرجند معدلم با احتساب پایان نامه: 15.63. سه تا مقاله همایشی دارم . 2 تا ارائه 1 پوستر (همایش سازمان زمین شناسی و انجمن زمین شناسی ایران) 2 تا مقاله پژوهشی .یکی در مراحل چاپ یکی در مراحل داوری.(فصلنامه زمین شناسی ایران) . یک کتابم دارم(مدرسان شریف). زبانم بد نیست (upper intermediate).الان کلاس میرم. فشرده. می خواستم بدونم احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه کانادا یا امریکا را برای دکتری دارم. و البته بورس. ادانشگاه در چه سطحی ؟ یعنی خوب من از دانشگاههای برتر ایران مثل شریف یا تهران فارغ التحصیل نشدم.الان برای دانشگاههایی که در همین سایت برای کانادا جزو دانشگاههای عالی طبقه بندی شدند، با استادها مکاتبه کردم. ولی مسئله اینه که اصلا امید ندارم. چه قدر احتمال داره که موفق شم؟ توروخدا راهنماییم کنید. راستی پایان نامه هم بین گرایشی است. نمی دونم تاثیر داره یا نه؟

laleh_babaei
January 27th, 2013, 09:15 PM
یه سوال دیگه هم دارم. درمورد کشور سوئد در همین سایت فقط گرفتن پدیرش برای ارشد و کارشناسی اطلاعات هست. می شه در مورد دکتری هم در کشور سوئد در رشته زمین شناسی یه توضیحی بدین. باید با استاد مکاتبه کنم و یا به اون سایت که برای کارشناسی و ارشد اعلام شده مکاتبه کنم.

enskyme
February 20th, 2013, 09:57 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من ارشد رسوب شناسی دانشگاه تهران هستم.معدل کارشناسی و ارشدم بالای 17 که البته با پایان نامه 18 هم میشه. 2 مقاله ISI دارم و موضوع پایان نامه ام تا حالا تو ایران کار نشده و خیلی جدیده. نمره ی زبان هم ندارم میخواستم ببینم برای دانشگاه های اروپایی و از کشورهای آسیایی هم کره جنوبی و چین کدوم رشته ی منو برا دکترا دارن و احتمال داره با این رزومه فول فاند بگیریم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...

reza8967
April 20th, 2013, 04:19 PM
سلام حدمت همه دوستان گرامی...
من لیسانس مهندسی معدن با معدل 14.55 و فوق لیسانس ژئوفیزیک با معدل 17.88 دارم و نمره تافل 95 و فقط دارای 5 مقاله کنفرانسی داخلی هستم
می خواستم ببینم با این شرایط از دانشگاهای آمریکا و یا کانادا می تونم پذیرش با فاند بگیرم والبته زیاد هم اسم و رنکینگ دانشگاس برام مهم نیست..
اگه دوستان عزیز راهنماییم کنند ممنون می شوم

Hadi2429
April 27th, 2013, 11:35 AM
دوستان اين سايتي كه معرفي مي كنم مربوط ميشه به يكي از دپارتمانهاي زمين شناسي يكي از دانشگاههاي آمريكا. در اون به تفكيك ايالتها دانشگاههايي كه رشته زمين شناسي رو دارن به تفكيك مقطع آورده:
http://eos.tufts.edu/resources/gradschools.htm

imaneda
June 16th, 2013, 09:11 PM
با سلام
من دانشجوی مقطع لیسانس در رشته زمین شناسی در دانشگاه پیام نور هستم، و برای فوق میخوام در ایتالیا ادامه تحصیل بدم اما به زبان انگلیسی، می خواستم اگر کسی اطلاع داره که چه شهر ها و چه دانشگاه هایی در ایتالیا این رشته رو تدریس میکنند اطلاعاتی به من بده.. من تمایلم در گرایش تکتونیک هست. ممنون میشم راهنماییم کنید.

sepidio
July 5th, 2013, 09:27 PM
سلام من ترک آخر فیزیکم و میخوام برای فوق ژئوفیزیک توی آلمان اپلای کنم . . . کسی می‌تونه کمکم کنه؟

wii
July 19th, 2013, 02:52 PM
با سلام
کدوم دانشگاه های برای زمین شناسی نفت در مقطع دکترا (چه با فاند و چه بدون فاند) ارائه میدند؟

Saaaaam
July 19th, 2013, 03:09 PM
با سلام
کدوم دانشگاه های برای زمین شناسی نفت در مقطع دکترا (چه با فاند و چه بدون فاند) ارائه میدند؟

دوست خوب بنظر من شما دانشگاه های نروژ را که بسیار به مبحث استخراج نفت و مسائل مربوطه می پردازند را بررسی نمایید! در اروپا این رشته در نروژ بسیار طرفدار دارد

wii
July 19th, 2013, 05:24 PM
برای کانادا و استرالیا میخوام اپلای کنم دوست عزیز ، با تشکر از راهنمایی شما

ghaiurane
August 5th, 2013, 05:22 PM
سلام
من ارشد زمین شناسی زیست محیطی از دانشگاه صنعتی شاهرود دارم، هرچی میگردم دانشگاهی برای مقطع دکترا که fund هم داشته باشه ترجیحا ، پیدا نمیکنم ! یعنی کلا درباره زیست محیطی چیز خاصی نتونستم پیدا کنم! خواستم ببینم واقعاً اینجوریاس یا من درست حسابی نگشتم!؟!؟

Alirezajam
September 12th, 2013, 11:03 PM
سلام
تا اونجا که من گشتم و اطلاع دارم، پوزیشن PH.d شون رو تو وب سایت گروه زمین شناسیشون میتونی ببینین. وقتی پوزیشن میزارن(غالبا) ساپورت مالی هم میدن که خوب کلا سوئد ساپورت مالیش خوبه. معمولا اگه با استاد هم مکاتبه کنین به شما خواهد گفت که اگه پوزیشنی باشه، رو سایت گروه(در قسمت vacancy یا Ph.d position ) میادش. و باید رقابت رو این پوزیشن ها سخت و معمولا هم خود سوئدی ها در اولویتن((:

Alirezajam
September 12th, 2013, 11:06 PM
کجا رو گشتی شما؟
اگه اروپا رو میگردی باید بگردی و برا دکتری پوزیشن مرتبط پیدا کنی. این سایت جزء بهترین منابع پیدا کردن پوزیشنه(به خصوص برا دکتری).موفق باشی http://www.earthworks-jobs.com/index.shtml

Alirezajam
September 12th, 2013, 11:08 PM
نروژ و کانادا(به خصوص دانشگاه های تو آلبرتا) و امریکا خوبن ولی من تا اونجا که میدونم برا امریکا وکانادا نمیتونی الان اقدام کنی(همین طور استرالیا) چون تحریم هستیم تو این ضمینه.موفق باشی

Alirezajam
September 12th, 2013, 11:24 PM
سلام. معدل لیسانستون که متوسط تا ضعیفه اما ااگه معدل ارشدتون بالای 17 هست خوب اون معدل کارشناسی تا حدی جبران میشه. کلا میدونم که رشته زمین شناسی چه تو اروپا په امریکا و کلا همه جا، جزء رشته های خوب و فاند داره زمین شناسی هستش. نمره زبانی که باید بیارین باید(بسته به دانشگاه و کشور) بالای شش و نیم باشه(حالا شاید یه دانشگاه مثلا تو آلمان و یا مثلا فرانسه از شما 6 هم قبول کنه. ببینید امریکا حداقلش 6.5 نمیه و اگه ساپورت مالی(از هر نوعی) میخواین بالای 7 لازم دارین.البته اینو بگم که با داشتن یک نمره GRE خوب(که برا زمین شناسی بالاتر از 300 هست) هم با داشتن نمره پایین تر ایلتس شانس داری. کانادا و استرالیا نمره ایلتس 7 به بالا میخوان(منظورم دانشگاه هایی هست که رو ساپورت مالیشون بتونین حساب باز کنین) و اروپا هم خیلی کشور به کشور فرق میکنه اما حداقلش 6 هست. برا موضوع شیل سیاه که گفتین اکه تو ضمینه نفته و کاربرد در صنعت نفت داره خیلی کشورها تحریممیم و شمارو نمیگیرن(مثا امریکا-کانادا-استرالیا). فعلا که این تحریم ها هست. ببینید شاید مثلا تو امریکا یک استاد به شما اکی بده و حتی دانشگاه هم به شما اوکی بده اما سفارتشون شما رو رد خواهد کرد! تو این سایت کلی اطلاعات خوب هست و دنیایی از اطلاعات رو با وقت گذاشتن و سرچ کردن، در ارتباط با موضوعاتی که گفتین میتونین بیابین. مثلا اینکه از کجا بفهمین الان رو شیل سیاه کار میشه(چقدر کار میشه،چجوری کار میشنه،با چه تکنینیک هایی، با چه متدی و....) موضوعتون رو سرچ کنیین و در حالت دیتیل تر برید ریسرچ بکگراند استادا رو بخونین(تو پروفایل شخصیشون تو سایت دانشگاهشون هست) میفهمین که دارن چیکار میکنن تو این ضمینه.موفق باشی

Alirezajam
September 12th, 2013, 11:31 PM
این گفته شما منبع خاصی داره؟
شما یکسری به دانشگاه های استرالیا بزن(به عنوان مثال).

masoudsalehi
November 2nd, 2013, 05:31 PM
سلام به همه دوستان
من کارشناسی مهندسی کشاورزی- گرایش خاک شناسی (معدل14) از دانشگاه شهید چمران و ارشد زمین شناسی مهندسی از دانشگاه اصفهان (معدل 16.5) دارم. 1 مقاله مرتبط با زمین شناسی مهندسی تو کنفرانس جهانی دارم و توانائی اینو دارم که نمره زبان ibt 80 رو بگیرم. دوست دارم تو رشته زمین شناسی زیست محیطی واسه آمریکا اپلای کنم. از یکی از استادای گروهمون هم که دکترای زمین شناسی زیست محیطی داره می تونم توصیه نامه بگیرم. کدوم دانشگاه های آمریکا می تونم بورس بگیرم ؟

arman665
November 6th, 2013, 11:58 AM
سلام به همه دوستان
من کارشناسی مهندسی کشاورزی- گرایش خاک شناسی (معدل14) از دانشگاه شهید چمران و ارشد زمین شناسی مهندسی از دانشگاه اصفهان (معدل 16.5) دارم. 1 مقاله مرتبط با زمین شناسی مهندسی تو کنفرانس جهانی دارم و توانائی اینو دارم که نمره زبان ibt 80 رو بگیرم. دوست دارم تو رشته زمین شناسی زیست محیطی واسه آمریکا اپلای کنم. از یکی از استادای گروهمون هم که دکترای زمین شناسی زیست محیطی داره می تونم توصیه نامه بگیرم. کدوم دانشگاه های آمریکا می تونم بورس بگیرم ؟

نمره زبان بالای 90 برای تافل + GRE = بورس آمریکا

در غیر این صورت کشورهای اروپایی گزینه های نزدیکتری به شما هستند.

exploration
January 4th, 2014, 02:15 AM
با سلام خدمت شما
من در حال حاضر دانشجوی ارشد اکتشاف نفت هستم معدل کارشناسی بالای 15 و ارشد بالای 17 دارم و در حال کامل کردن زبان هستم ، و از پایانامه خودم حتما مقاله استخراج می کنم ، قصد دارم در ادامه برای دوره دکتری زمین شناسی ( زمین شناسی نفت یا سنگ ورسوب )برای اروپا اپلای کنم به نظر شما کجاها شانس بیشتری وجود داره که کمک هزینه تحصیلی هم بدن ؟
ممنون

ANID
January 22nd, 2014, 12:08 AM
با سلام
فارغ التحصیل ارشد گرایش تکتونیک .معدل کارشناسی 14.8و معدل کارشناسی ارشد 17.9 هستم.4مقاله فارسی دارم .برای PHD گرایش تکتونیک برای کدام دانشگاههای آمریاکا میتونم اپلای کنم که فاندم بتونم بگیرم.
با تشکر

Yellow_Geo
January 24th, 2014, 07:39 PM
با سلام
فارغ التحصیل ارشد گرایش تکتونیک .معدل کارشناسی 14.8و معدل کارشناسی ارشد 17.9 هستم.4مقاله فارسی دارم .برای PHD گرایش تکتونیک برای کدام دانشگاههای آمریاکا میتونم اپلای کنم که فاندم بتونم بگیرم.
با تشکر

با سلام

باید توی دانشگاه ها جستجو کنید. نمی شه لیست تهیه کرد که از این دانشگاهها می تونید و از اینا نمی تونید. باید با اساتید مکاتبه کنید، زمینه های کاریشون رو ببینید، ببینید فاند دارند، دانشگاه رو بررسی کنید که حداقل های مورد نیازش رو دارید یا نه و...

s_as2010
February 7th, 2014, 08:55 PM
سلام دوستان کدام دانشگاههای آمریکایی و اروپایی در رشته ژئوشیمی در مقطع دکتری پذیرش دارند

argha
May 15th, 2014, 01:04 AM
سلام

حقیقتش من کارشناسیم رو پیام نور خوندم و معدلم 46/13 و ارشدم رو تو گرایش زمین شناسی نفت تو علوم تحقیقات تهران با معدل 69/17 تموم کردم دو تا مقاله همایشی و 1 HSH دارم و دارم سعی می کنم بازم مقاله خارجی و ترجیحا ISI بدم. آیا شانسی برای اپلای با فاند خوب دارم؟ اگر این شانس رو دارم برای کدوم دانشگاه اقدام کنم بهتره؟ ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید.

ghkarimi
June 8th, 2014, 01:58 AM
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد در رشته زمین شناسی گرایش تکتونیک از دانشگاه آزاد شیرازبا معدل 17.13 را دارم بایک مقاله خارجی ویک مقاله داخلی.دارای 17 سال سابقه کار به عنوان مدیر در سازمان آب هستم.
مدرک زبان هنوز نگرفته ام ولی زبانم خوب است . برای PHD درگرایش تکتونیک از کدام دانشگاههای اروپا میتوانم اپلای کنم و فاندهم بتوانم بگیرم.

Yellow_Geo
June 11th, 2014, 08:43 PM
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد در رشته زمین شناسی گرایش تکتونیک از دانشگاه آزاد شیرازبا معدل 17.13 را دارم بایک مقاله خارجی ویک مقاله داخلی.دارای 17 سال سابقه کار به عنوان مدیر در سازمان آب هستم.
مدرک زبان هنوز نگرفته ام ولی زبانم خوب است . برای PHD درگرایش تکتونیک از کدام دانشگاههای اروپا میتوانم اپلای کنم و فاندهم بتوانم بگیرم.

سلام،
دکتری توی اغلب دانشگاه های اروپا job محسوب می شه. یعنی شما اپلای می کنید و اگه شرایط رو داشتین، یه حقوقی اغلب به صورت ماهیانه براتون در نظر می گیرن. شما باید دنبال position های خالی یا اصطلاحاً Vacancies توی دانشگاه های اروپا بگردید. برای این کار می تونید به سایت هر دانشگاه مراجعه کنید یا از سایت هایی مثل "academicpositions.eu" استفاده کنید که توش دانشگاه ها position ها و پروژه های مورد نظرشون رو اعلام میکنن. توی اروپا خیلی از دانشگاه های برای دوره ی دکتری ترم خاصی رو تعریف نمی کنن و گرفتن دانشجو بر اساس پروژه هایی تعریف می شه که برای انجام دارن. پس هر زمانی ممکنه آگهی کنن برای دانشجوی دکتری.
موفق باشید.

loghi219
June 15th, 2014, 04:54 PM
سلام دوستان.من دارای لیسانس زمین شناسی از دانشگاه ازاد چالوس هستم و معدلم 14/98هستش.سوالم اینه که با این مدرک میتونم در یکی از دانشگاهی ترجیهن المان بذیرش بگیرم؟البته خرج و مخارج رو هم خودم با کار در اون کشور بدم؟

Ssiahposh
June 20th, 2014, 07:45 PM
من سال ۱۳۸۳ در دانشگاه آزاد چالوس زمین شناسی قبول شدم و سال ۱۳۸۷ فارغ التحصیل شدم،کار مرتبط به لطف دختر بودنم نتونستم پیدا کنم اما در رشته های مختلفی کار کردم از پشتیبانی شبکه و اینترنت و مسئول دفتری و کارشناس فروش گرفته تا طراحی کارت ویزیت و مدیریت سایت و غیره...مقاله ای تابحال منتشر نکردم،معدلم اگر یادم باشه حدود ۱۵بود توی مدرک لیسانس...۱۱سال سابقه مطبوعاتی البته دارم در نشریات مختلف و میخواستم ببینم با این اوصاف شانسی برای گرفتن پذیرش توی دانشگاهی هست یا نه؟کشورش زیاد مهم نیست ترجیحا اگر سوئد یا آلمان باشه یا کشوری که تحصیلات توش رایگانه بهتره چون خودم دارم سرمایه جمع میکنم و بهیچ عنوان از کسی کمک مالی دریافت نمیکنم...تابحال اصلا به فکرش نیفتادم اما دلم میخواد فوقم رو توی جواهرشناسی یا رشته های مرتبط یا حتی طراحی جواهرات بگیرم...توضیحاتم قبول دارم یکمی گیج کنندست اما اگر بمن اطلاعات بدید ممنون میشم...البته اگر در مورد گرفتن کمک هزینه تحصیلی هم چیزی میدونید بمن بگید که دیگه عالیه :redface:
مرسی زیاد

alivictim
July 2nd, 2014, 02:55 PM
سلام موقعیت کدام یک از گرایش های زمین شناسی اقتصادی،تکتونیک،زمین شناسی زیست محیطی برای اخذ پذیرش(آمریکا،کانادا،اروپا و...) مقطع دکتری بهتره؟

soude_jahani
July 6th, 2014, 02:54 AM
سلام ببخشید مزاحم شدم

یه سوال داشتم خدمتتون، برای دکترای زمین شناسی تکتونیک به صورت رایگان توی کدوم دانشگاه و کدوم شهر آلمان باید اقدام کنم؟

مرسی

Tuco2014
July 9th, 2014, 12:31 PM
سلام ببخشید مزاحم شدم

یه سوال داشتم خدمتتون، برای دکترای زمین شناسی تکتونیک به صورت رایگان توی کدوم دانشگاه و کدوم شهر آلمان باید اقدام کنم؟

مرسی

سلام

دانشگاه Freie Universität Berlin یکی از بهرترین دانشگاه های المان هست که تو زمین شناسی هم قوی هست. از طریق لینک زیر میتونید با اساتید تکنونیک اونجا تماس داشته باشید و ازشون سوال کنید در مورد پذیرش. ضمنا در المان تحصیل بطور کامل هم رایگان نمی باشد برخی دانشگاه ها مبلغی رو به عنوان شهریه و بیمه میگیرند در حدود سالی 700 تا 800 یورو و پیدا کردن استاد هم از شرایط اصلی برای گرفتن پذیرش هست. شاید اساتید فاند داشته باشن و بدن. برخی از دانشگاه ها هم در مقطع دکتری به زبان انگلیسی هست.
http://www.geo.fu-berlin.de/en/geol/fachrichtungen/geologie/mitarbeiter_neu/index.html

موفق باشید

nudul
August 16th, 2014, 01:33 PM
سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی با معدل 17/40 بدون نمره پایان نامه(رتبه اول) در دانشگاه یزد هستم و دوره کارشناسی در دانشگاه شیراز با معدل 14 گذروندم می خواستم برای پذیرش دکتری در همین گرایش در دانشگاه های تراز اول آمریکا اقدام کنم لطفاٌ راهنمایی کنید و آیا با این شرایط شانس پذیرش همرا با fond دارم ؟ ممنون

birjand
August 20th, 2014, 03:30 PM
سلام سلام من کارشناسی ارشدمو تو گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی زمین شناسی تموم کردم پایان نامم طرح شرکت نفت بوده و خودمم کارآموزی کردم توی شرکت نفت 4تا مقاله دارم کارشناسیم معدلم 16از دانشگاه شیراز و ارشد معدل 17دانشگاه بیرجند بودم برای دکترا قصد دارم فان کامل بگیرم از یکی از دانشگاههای آمریکا یا کانادا یا استرالیا میشه لطفا راهنمایی کنید چه دانشگاههایی بهترن و اینکه میتونم دکترا زمین شناسی نفت بخونم و چه دانشگاههایی این گرایشو دارن من هیچ اطلاعاتی ندارم و کسی نیست ازش راهنمایی بگیرم لطفا راهنمایییم کنید. مرسی

birjand
August 20th, 2014, 03:36 PM
سلام سلام من کارشناسی ارشدمو تو گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی زمین شناسی تموم کردم پایان نامم طرح شرکت نفت بوده و خودمم کارآموزی کردم توی شرکت نفت 4تا مقاله دارم کارشناسیم معدلم 16از دانشگاه شیراز و ارشد معدل 17دانشگاه بیرجند بودم برای دکترا قصد دارم فان کامل بگیرم از یکی از دانشگاههای آمریکا یا کانادا یا استرالیا میشه لطفا راهنمایی کنید چه دانشگاههایی بهترن و اینکه میتونم دکترا زمین شناسی نفت بخونم و چه دانشگاههایی این گرایشو دارن من هیچ اطلاعاتی ندارم و کسی نیست ازش راهنمایی بگیرم لطفا راهنمایییم کنید. مرسی

zistmohiti
August 24th, 2014, 11:30 AM
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زمین شناسی در گرایش زیست محیطی هستم از دانشگاه شیراز با معدل18/09 و مدرک کارشناسی رو هم از دانشگاه خوارزمی تهران گرفتم و معدلم16/48 بوده و رتبه کنکور دکتری امسالم 5 شده و الان از طرف وزارت علوم بورسیه گرفتم .الان میخوام بدونم با شرایطی که گفتم کدوم دانشگاههای اروپایی مناسب هستند که برای گرفتن پذیرش و فاند اقدام کنم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید البته کشور انگلیس رو نمیتونم انتخاب کنم

gift1367
September 1st, 2014, 09:29 PM
سلام دوستان, من می خوام امسال ارشد شرکت کنم (اقتصادی) اگه کسی بودجه بندی دروس رو داره ممنون می شم راهنماییم کنه و یا هر چیز دیگه ای که بتونه کمک کنه مثلا چطوری بخونم ؟چی بخونم؟ خواهش می کنم راهنمایی کنید و از تجربیات تون بگید تا منم استفاده کنم خیلی ممنونم

arghanon
September 17th, 2014, 09:46 PM
سلام و دوستان یه سوال داشتم، م خواستم بدونم که چه دانشگاهیی در اروپا رشته ی ژئوفیزیک گرایش لرزه را دارند؟ که برای دکترا بورس بدن؟

maryphysics
September 21st, 2014, 02:55 PM
سلام دوستان عزیزم
اگه لطف کنید به سوال من جواب بدین ممنونتون میشم
من ارشد فیزیک ذرات بنیادی (و نه
ژئوفیزیک)دارم
آیا امکان پذیرش من و گرفتن بورس در مقطع "دکترای
ژئوفیزیک" از کشور خارجی وجود داره؟
ممنون