PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

صفحه ها : [1] 2 3

Afshin.Rh
March 13th, 2011, 08:33 AM
فکر کنم با مشکلی‌ که اخیرا برای فروم پیش عمده بود این تاپیک و همه پستهای اون پاک شدن. به همین خاطر این تاپیک رو دوباره ایجاد می‌کنم تا اگر دوستان سوالی در مورد زندگی‌ و کار در مونترال دارند بپرسند و کلی‌ دوستانی هم که ساکن این شهر هستن لطف کنن و تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه قرار بدن.
البته نا گفت نماند که من خودم هشت ماه بیشتر نیست که اینجا هستم ولی‌ به‌‌ این حال خوشحال میشم تجربیات فعلی‌ خودم رو با دوستان تقسیم کنم.
با آرزوی موفقیت برای همه.

srj
March 13th, 2011, 08:49 AM
فکر کنم با مشکلی‌ که اخیرا برای فروم پیش عمده بود این تاپیک و همه پستهای اون پاک شدن. به همین خاطر این تاپیک رو دوباره ایجاد می‌کنم تا اگر دوستان سوالی در مورد زندگی‌ و کار در مونترال دارند بپرسند و کلی‌ دوستانی هم که ساکن این شهر هستن لطف کنن و تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه قرار بدن.
البته نا گفت نماند که من خودم هشت ماه بیشتر نیست که اینجا هستم ولی‌ به‌‌ این حال خوشحال میشم تجربیات فعلی‌ خودم رو با دوستان تقسیم کنم.
با آرزوی موفقیت برای همه.
هزينه متوسط ماهانه براي يك خانواده سه نفره چقدر است ؟(و به طور متوسط با احتساب اينكه فقط بخواهيم زبان فرانسه بخوانيم هزينه سالانه براي سه نفر چقدر است ؟)
جهت كرايه يك آپارتمان در مونترال به طور متوسط چقدر بايد ماهيانه هزينه كرد؟
به لحاظ جغرافيايي مونترال از چند قسمت تشكيل شده است ؟ آيا هزينه زندگي در همه جا يكسان است ؟
چه مدت بعد از ورودمي توان كارت PR را دريافت كرد؟
چه مدت بعد از ورود مي توان در كلاسهاي فرانسه شركت كرد؟
قيمت متوسط يك ماشين در مونترال و بيمه ماهانه آن چقدر است ؟
با تشكر از شما

srj
March 13th, 2011, 09:04 AM
چه كارهايي رابايد به ترتيب اولويت در ماه اول ورود به مونترال انجام داد؟
براي ثبت نام فرزند در مقطع ابتدايي چه كار بايد كرد؟
از چه زماني كمك هزينه دولت به بچه تعلق مي گيرد؟
براي پيدا كردن كاردر زمينه رشته تحصيلي و تخصصي آيا وجود يك رزومه و cover letter الزامي است ؟ آيا تمام كارفرمايان مصاحبه مي كنند؟
در ماههاي اوليه ورود چگونه مي توان كار پارت تايم پيدا كرد؟ به طور متوسط بازاي هر ساعت كارچند دالار مي دهند؟
براي اخذ گواهينامه در مونترال (G يا G1)ترجمه گواهينامه ايران و سوابق بيمه هر فرد كافي است؟

Afshin.Rh
March 13th, 2011, 09:17 AM
هزينه متوسط ماهانه براي يك خانواده سه نفره چقدر است ؟(و به طور متوسط با احتساب اينكه فقط بخواهيم زبان فرانسه بخوانيم هزينه سالانه براي سه نفر چقدر است ؟)
جهت كرايه يك آپارتمان در مونترال به طور متوسط چقدر بايد ماهيانه هزينه كرد؟
به لحاظ جغرافيايي مونترال از چند قسمت تشكيل شده است ؟ آيا هزينه زندگي در همه جا يكسان است ؟
چه مدت بعد از ورودمي توان كارت PR را دريافت كرد؟
چه مدت بعد از ورود مي توان در كلاسهاي فرانسه شركت كرد؟
قيمت متوسط يك ماشين در مونترال و بيمه ماهانه آن چقدر است ؟
با تشكر از شما

۱- برای اجاره آپارتمان باید بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در نظر گرفت.
۲-شما به محض ورود به مونترال پی‌ آّر دریافت می‌کنید و ۶ تا ۸ هفته بد کارتتون براتون پست می‌شه.
۳- در صورتی‌ که کلاس فرانسه جا داشته باشه از هفته سوم یا چهارم میتونید کلاساتون رو شروع کنید.
۴-قیمت متوسطه ماشین دست دوم با توجه به مدل و نوع ماشین بین ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار و بیمه با توجه به قیمت ماشین تعیین میشود.
۵-در مورد قسمتهای مختلف مونترال هم میتونید خیلی‌ راحت رو سایت‌های مختلف جواب سوالتون رو بگیرید.
۶-هزینه ماهیانه برای خانواده سه نفر بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار می‌باشد که این مبلغ کاملا بستگی به سبک زندگی‌ شما دارد.

Nazli
March 13th, 2011, 12:06 PM
یعنی برای اجاره آپارتمان و شرکت در کلاسها احتیاج ندارم کارت اقامت رو اراپه بهیم؟

با تشکر از وقتی که می گذارید.

۲-شما به محض ورود به مونترال پی‌ آّر دریافت می‌کنید و ۶ تا ۸ هفته بد کارتتون براتون پست می‌شه.
۳- در صورتی‌ که کلاس فرانسه جا داشته باشه از هفته سوم یا چهارم میتونید کلاساتون رو شروع کنید.
۴-قیمت متوسطه ماشین دست دوم با توجه به مدل و نوع ماشین بین ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار و بیمه با توجه به قیمت ماشین تعیین میشود.
۵-در مورد قسمتهای مختلف مونترال هم میتونید خیلی‌ راحت رو سایت‌های مختلف جواب سوالتون رو بگیرید.
۶-هزینه ماهیانه برای خانواده سه نفر بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار می‌باشد که این مبلغ کاملا بستگی به سبک زندگی‌ شما دارد.

Afshin.Rh
March 14th, 2011, 05:47 AM
یعنی برای اجاره آپارتمان و شرکت در کلاسها احتیاج ندارم کارت اقامت رو اراپه بهیم؟

با تشکر از وقتی که می گذارید.

شما از لحظه ورود به فرودگاه مونترال مقیم کانادا محسوب میشید و یه ورقه کامپیوتری بهتون میدان که تا وقتی‌ که پی‌ آّر تون نیومد میتونید اون رو ارائه کنید.البته برای مواردی که گفتین نیزی به پی‌ آّر ندارین ولی‌ برای کلاسه فرانسه ازتون گواهی اقامت و سی‌ اس کیو میخوان.
موفق باشید

leilaashhadi
March 14th, 2011, 03:32 PM
سلام
ممنون ازافشين وآرتين عزيز
البته من قبلا هم اين مورد رو سوال كردم اما متاسفانه به دليل مشكل سايت پاك شد.چنانچه لنددرماه هاي آذر ودي باشد باتوجه به نزديكي به سال جديد ميلادي اجاره كردن خانه مشكل نيست؟

Nazli
March 14th, 2011, 05:44 PM
شما از لحظه ورود به فرودگاه مونترال مقیم کانادا محسوب میشید و یه ورقه کامپیوتری بهتون میدان که تا وقتی‌ که پی‌ آّر تون نیومد میتونید اون رو ارائه کنید.البته برای مواردی که گفتین نیزی به پی‌ آّر ندارین ولی‌ برای کلاسه فرانسه ازتون گواهی اقامت و سی‌ اس کیو میخوان.
موفق باشید

با تشکر از پاسختون

من شنیدم صف این کلاسهای فرانسه خیلی طولانی شده. درسته؟

srj
March 14th, 2011, 05:48 PM
با تشکر از پاسختون
درسته من هم شنیدم که انتظار برای شروع کلاسهای فرانسه به حدود 9 ماه رسیده است . لطفاٌ دوستانی که در مونترال ساکن هستند نظر بدهند.

Afshin.Rh
March 14th, 2011, 07:34 PM
سلام
البته من قبلا هم اين مورد رو سوال كردم اما متاسفانه به دليل مشكل سايت پاك شد.چنانچه لنددرماه هاي آذر ودي باشد باتوجه به نزديكي به سال جديد ميلادي اجاره كردن خانه مشكل نيست؟

سلام دوست عزیز،
اجاره کردن خانه در زمستان کار ساده‌ای نیست. چون فصل اجاره کردن و جا به جا شدن اواخر بهار تا اواخر تابستان هست. البته نه اینکه خونه اصلا گیرت نیاد بلکه انتخابت بسیار محدوده.

Afshin.Rh
March 14th, 2011, 07:45 PM
با تشکر از پاسختون

بله، متاسفانه با توجه به حجم زیاد مهاجر مدت انتظار برای کلاس فرانسه خیلی‌ طولانی‌ شده.

Artin Raad
March 15th, 2011, 07:21 AM
سلام

لیلا جان
من تو دسامبر گذشته آپارتمانم عوض کردم و پیدا کردن خونه در هر ماهی امکانپذیر و ساده است فعلا عرضه مسکن بیشتر از تقاضاست و مشکلی نخواهید داشت البته طبیعی که هر سال با ورود مهاجرین جدید پیدا کردن خونه مشکلتر بشه.
از این نکته هم غافل نشید فصل اسباب کشی تو مونترال تو ژوئن تا اوت است و تقریبا همه دارند نقل مکان میکنند و یافتن خونه مناسب راحتتره اما خوب جای چونه زدنی نمی مونه!
به نظر من برنامه تون بر اساس فصل مناسب اجاره منزل تنظیم نکنید و اولویت کار و تحصیل مبنا قرار بدید
موفق باشید

srj
March 15th, 2011, 02:23 PM
بله، متاسفانه با توجه به حجم زیاد مهاجر مدت انتظار برای کلاس فرانسه خیلی‌ طولانی‌ شده.
پس به همين خاطراست كه بعضي از دوستان بعد از رزرو در كلاسهاي آموزش فرانسه و اخذ PR به ايران بر مي گردند تا كارشان را از دست ندهند و دوباره قبل از شروع كلاسهاي زبان فرانسه به مونترال بر مي گردند.

Jimi
March 16th, 2011, 10:05 AM
سلام
دوستان چطور میشه اطلاعات بیشتر در مورد این کلاسها رو گرفت؟ چقدر واقعا باید منتظر موند؟

ممنون

leilaashhadi
March 16th, 2011, 11:58 AM
سلام وممنون ارآرتين وافشين عزيز درخصوص راهنمايي براي يافتن منزل
درمورد منطقه laval سوال دارم. آيا براي سكونت جاي مناسبي هست؟

Afshin.Rh
March 17th, 2011, 01:38 AM
سلام
دوستان چطور میشه اطلاعات بیشتر در مورد این کلاسها رو گرفت؟ چقدر واقعا باید منتظر موند؟

ممنون

سلام،
جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای کلاس فرانسه در مونترال به لینک زیر مراجعه کنید.
پیروز باشید

http://www.csdm.qc.ca/AutresServices/Francisation.aspx

Afshin.Rh
March 17th, 2011, 01:48 AM

سلام،
در مقایسه با مونترال لاوال جای بسیار ساکت ،شیک و تمیزیست ولی‌ اگر بخواهید در مونترال کار کنید، رفت آمد با وسایل نقلیه عمومی طولانی‌ تر و پر هزینه تر خواهد بود چون لاوال یک شهر دیگه با شهرداری و سیستم حمل‌و نقل خاص خودشه. به نظر من کسی‌ که بخواد در لاوال زندگی‌ کنه بهتره ماشین داشته باشه و البته نگفته نماند که شهر همچین ارزونی هم نیست!

amowini
March 17th, 2011, 07:02 AM
درسته من هم شنیدم که انتظار برای شروع کلاسهای فرانسه به حدود 9 ماه رسیده است . لطفاٌ دوستانی که در مونترال ساکن هستند نظر بدهند.
je pense que ce n'est pas vrai mais ça dépend de votre niveau .normalement il faut attendre entre 1 et 5 mois.

Artin Raad
March 17th, 2011, 07:06 AM

درود بر شما
تو کبک دو تا LAVAL داریم یکی با فاصله حدود 15 تا 20 کیلومتری(از مرکز جزیره مونترال تا مرکز لول)کنار جریزه مونترال واقع شده با اتوبان 13 و 15 و 19 و.. بهم راه دارند همچنین با مترو خط نارنجی هم از مونترال میشه مستقیم رفت حدود 30 تا 40 دقیقه از مرکز شهر و بعد اتوبوس گرفت و جای بسیار زیبایی هست
دومی بیشتر منظور دانشگاه LAVAL است که در شهر کبک با فاصله حدود 250 کیلومتری جزیره مونترال است و گاهی این اشتباه بین ایندو پیش میاد
من شهر کبک هم دیدم و واقعا جای دیدنی و زیبایی است به نظر من هر دو شهر خوبه و هرکس نظری داره شما با توجه به شرایطتون انتخاب کنید
اینی که از ایران بخواهید تصمیم قطعی بگیرید به نظرم اشتباه است بهتره مدتی به خودتون وقت بدی و زندگی کنید و بعد تصمیم بگیرید و ابدا به بدگویی ها توجه نکنید.

Artin Raad
March 17th, 2011, 07:15 AM
پس به همين خاطراست كه بعضي از دوستان بعد از رزرو در كلاسهاي آموزش فرانسه و اخذ PR به ايران بر مي گردند تا كارشان را از دست ندهند و دوباره قبل از شروع كلاسهاي زبان فرانسه به مونترال بر مي گردند.

درود
مدت انتظار به سطح و محل سکونت و ماهی داره که مصاحبه میشید و ابدا 9 ماه نیست معمولا بین یکماه تا 3 ماه بعد مصاحبه و با توجه به ترافیک درخواست هاست و تو زمستون خیلی کوتاه است اگر موقع مصاحبه دانشگاه کبک یا مونترال انتخاب کنید قطعا شروع کلاس خیلی به تعویق می افته
من 12 روز بعد مصاحبه رفتم سر کلاس.
اگر کسی میخواد کارش تو ایران از دست نده چرا مهاجرت؟؟؟؟
این کلاسها خیلی هم آش دهن سوزی نیست!!! با احتساب تعطیلات و غیبت و.... ماهی 400 دلار هم نمیگیرید که کفاف اجاره خونه نمیده (اجاره استودی معمولی و تو مرکز شهر 700 تا 800 دلار در ماه است) خیلی چیزی هم یاد نمیگیرید و اصولا بعد این کلاسها باز هم نیاز به دوره دارید مثل دوره Écrite et Orale

leilaashhadi
March 20th, 2011, 08:05 PM
سلام به دوستان عزیز
سال جدید روپیشاپیش به همه دوستان تبریک میگم وآرزوی سالی همراه باسلامتی ونشاط وموفقیت برای همه عزیزان دارم.
سوال من درخصوص فرصتهای شغلی در کبک هست. چراکه بعضا میشنوم دوستانی که مدتی رو درمونترال بودند به خاطر نبود کار به استان های دیگر کانادا میروند.البته این رو به خوبی میدونم که تا 2-3 سال اول پیدا کردن شغل مناسب تقریبا مشکل هست. ازدوستان عزیز خواهش میکنم دراین رمینه راهنمایی کنند.

SAMAN1351
March 21st, 2011, 01:54 AM
سال نو بر همگی دوستان مبارک باد.امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم هرچه سریعتر به مقصد خود برسیم .

Sepehr1208
March 23rd, 2011, 03:06 PM
سلام و تبریک سال نو
ممنون از دوستانی که با وجود اقامت در کبک و پایان پروسه مهاجرت میان اینجا و ما رو راهنمایی میکنن
میخواستم بپرسم دوستان درباره دوره هایی که در کالج های کبک تحت عنوان
AEC Programs یا DEC Programs برگزار میشه و بصورت کوتاه مدت ( 3ماه تا یکسال) یک certificate میدن اطلاعاتی دارن؟ آیا برای پیدا کردن کار این دوره ها بهتره یا ادامه تحصیل در دانشگاه و گرفتن مدرک دانشگاهی؟

ghlobe
April 2nd, 2011, 05:53 AM
سلام دوست عزیز. من وبلاگتون رو خوندم و کلی هم استفاده کردم. از اونجائیکه اگه خدا بخواد قراره جولای به مونترال بیام، یکی از مهمترین سوالهام اینه که چه چیزهایی رو از ایران با خودم بیارم و چه چیزهایی آوردنش اشتباهه و بار اضافی آوردن است و اونجا راحت میشه تهیه اش کرد.ما بین مطالبتون نوشته بودین که می گید که چه چیزهایی رو بیاریم و چی نیاریم ولی من مطلبی در این مورد ندیدم. اگه براتون امکان داره لطف کنید و کمی توضیح در این مورد بفرمایید.ممنون.

با خودتون اثاث و اسباب خانه و آشپزخانه نیارید اینجا ارزونترش هست. مگر اینکه فرش یا اثاث گران قیمتی داشته باشید که بخواهید بیاورید.

masoud.r
April 2nd, 2011, 06:08 AM
من نمی دانم حرفه ی شما چیست اما آنچه مشخص است اگر شما زبان بلدید مدرک برای کار غیر حرفه ای نیاز نیست اگر دانشگاه می خواهید بروید خودشان امتحان می گیرند و اگر انجمن تخصصی در کانادا دارید باز آن انجمن از شما می خواهد امتحان خاصی را در کانادا بدهید که زبان تخصصی شما ست که خودشان (دولت کانادا) میگیرد بنابراین خودتان را درگیر امتحان دادن نکنید ، زبان را بخوانید بخصوص لغت. حتما حتما هم انجمن مربوط به خود را بیابید و با تمامی استانها مکاتبه کنید معمولا جواب می دهند.

Artin Raad
April 2nd, 2011, 07:17 AM
با سلام وتبریک سال جدید
من وبلاگتون خوندم خیلی مفیدبود
من دوتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
برای پیداکردن کارمدرک زبان فرانسه tcf بهتره یا delf ؟
روز مصاحبه آفیسربه من گفت که برای تطبیق مدرک ازایران هم میتونم اقدام کنم یعنی اینطوری نیست ؟ 

دوست عزیز برای یافتن کار مدرک زبان هیچ مزیتی ندارد باید زبان بلد باشید و بتونید از پس مصاحبه شغلی بر بیایید و رزومه و... بنویسید

Artin Raad
April 2nd, 2011, 07:21 AM
سلام دوست عزیز. من وبلاگتون رو خوندم و کلی هم استفاده کردم. از اونجائیکه اگه خدا بخواد قراره جولای به مونترال بیام، یکی از مهمترین سوالهام اینه که چه چیزهایی رو از ایران با خودم بیارم و چه چیزهایی آوردنش اشتباهه و بار اضافی آوردن است و اونجا راحت میشه تهیه اش کرد.ما بین مطالبتون نوشته بودین که می گید که چه چیزهایی رو بیاریم و چی نیاریم ولی من مطلبی در این مورد ندیدم. اگه براتون امکان داره لطف کنید و کمی توضیح در این مورد بفرمایید.ممنون.

من اگه دوباره بخوام از ایران بیام کانادا فقط پول با خودم میارم
هیچ چیز جز مدارک و لوازمی که تو کانادا نیست و بهشون احتاج دارید نیارید(مثلا کتاب ها و یادگاری ها و...)
تمام چیزهایی که میخواهید به مراتب ارزانتر و با کیفیت بهتر تو کانادا هست

Artin Raad
April 2nd, 2011, 07:30 AM
سلام و تبریک سال نو
ممنون از دوستانی که با وجود اقامت در کبک و پایان پروسه مهاجرت میان اینجا و ما رو راهنمایی میکنن
میخواستم بپرسم دوستان درباره دوره هایی که در کالج های کبک تحت عنوان
AEC Programs یا DEC Programs برگزار میشه و بصورت کوتاه مدت ( 3ماه تا یکسال) یک certificate میدن اطلاعاتی دارن؟ آیا برای پیدا کردن کار این دوره ها بهتره یا ادامه تحصیل در دانشگاه و گرفتن مدرک دانشگاهی؟

دوست عزیزم
خیلی راحت تو گوگل آدرس دانشگاه ها را سرچ کن و دوره مورد نظر پیدا کن چون نمیدونم کدوم دانشگاه و رشته مدنظرتون هست آدرس دانشگاه مونترال (http://www.futursetudiants.umontreal.ca/fr/index.html)پیشنهاد میکنم
سوال دومت جوابش خیلی سخته چون فقط بستگی به توانایی های خودتون داره
ولی اصولا با دورهای کوتاه مدت زودتر جذب بازار کار میشید(البته رشته ها مختلف شرایط متفاوتی دارند)
توصیه من اینه که فقط زبان بخونید بعد وارد کانادا شید و تصمیم بگیرید چون شرایط اینجا باید هرکس خودش تجربه کنه تا بتونه بهترین تصمیم بگیره

shamim-b
April 2nd, 2011, 08:51 AM
من نمی دانم حرفه ی شما چیست اما آنچه مشخص است اگر شما زبان بلدید مدرک برای کار غیر حرفه ای نیاز نیست اگر دانشگاه می خواهید بروید خودشان امتحان می گیرند و اگر انجمن تخصصی در کانادا دارید باز آن انجمن از شما می خواهد امتحان خاصی را در کانادا بدهید که زبان تخصصی شما ست که خودشان (دولت کانادا) میگیرد بنابراین خودتان را درگیر امتحان دادن نکنید ، زبان را بخوانید بخصوص لغت. حتما حتما هم انجمن مربوط به خود را بیابید و با تمامی استانها مکاتبه کنید معمولا جواب می دهند.

سلام
ممنون ازراهنماییتون
من ارشدحسابداری دارم
اینکه شما گفتید با همه استانها مکاتبه کنم منظورتون چیه میشه توضیح بدید

Artin Raad
April 2nd, 2011, 09:39 PM
سلام
ممنون ازراهنماییتون
من ارشدحسابداری دارم
اینکه شما گفتید با همه استانها مکاتبه کنم منظورتون چیه میشه توضیح بدید

دوست عزیز
حسابداری رشته خوب و مورد نیاز است تو مونترال اگر فرانسه و انگلیسی خوب صحبت کنید میتونید جذب بازار شوید(شهرهای دیگر کانادا اطلاعات دقیق ندارم)
معمولا هرچه تحصیلات بیشتر شود پیدا کار سخت تر میشود به عنوان مثال کسی که گواهینامه حسابداری یا لیسانس داره احتمال بیشتری برای یافتن کار داره
یکی از دوستانم که لیسانس حسابداری داشت یه دوره کوتاه مدت گذراند و الانم داره کار میکنه
برای گذراندن دوره تسلط نسبی به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی نیاز است پس حداقل یه زبان خوب بدونید.
سال پربرکت و پر از موفقیت براتون آرزو دارم
موفق باشید

shamim-b
April 2nd, 2011, 10:04 PM
دوست عزیز
حسابداری رشته خوب و مورد نیاز است تو مونترال اگر فرانسه و انگلیسی خوب صحبت کنید میتونید جذب بازار شوید(شهرهای دیگر کانادا اطلاعات دقیق ندارم)
معمولا هرچه تحصیلات بیشتر شود پیدا کار سخت تر میشود به عنوان مثال کسی که گواهینامه حسابداری یا لیسانس داره احتمال بیشتری برای یافتن کار داره
یکی از دوستانم که لیسانس حسابداری داشت یه دوره کوتاه مدت گذراند و الانم داره کار میکنه
برای گذراندن دوره تسلط نسبی به یکی از دو زبان فرانسه یا انگلیسی نیاز است پس حداقل یه زبان خوب بدونید.
سال پربرکت و پر از موفقیت براتون آرزو دارم
موفق باشید

با تشکرازاینکه وقت میگذارید وبه سوالات با حوصله جواب میدید
منظورتون ازاین دوره ای که گفتید چیه ممنون میشم بیشترتوضیح بدیدمعمولا چه مدتی طول میکشه ؟
همون زمانی که میرسم میتونم توی اون دوره ثبت نام کنم یا بایدیک مدتی بگذره ؟
یعنی من که ارشدحسابداری دارم موقعیت کاری برام کمتره ؟

ghlobe
April 2nd, 2011, 10:32 PM
منظورتون ازاین دوره ای که گفتید چیه ممنون میشم بیشترتوضیح بدیدمعمولا چه مدتی طول میکشه ؟

من البته کبک رو نمیدونم ولی در انتاریو فکر میکنم باید شما امتحانات مربوطه رو بدهید تا chartered accountant بشوید. سایت زیر را چک کنید:
http://www.icao.on.ca
حسابداری یکی از رشته هائی است که برای کار در اون احتیاج به گرفتن certification از انجمنهای مربوطه دارید.

Artin Raad
April 3rd, 2011, 05:11 AM

همانطور که دوست خوبمون گفتند هر استانی شرایط خاص خودش را دارد
اما پیشنهاد من
-به محض رسیدن به کبک فورا برای تطابق مدارک و ارزشیابی اقدام کنید چون زمانبر است
پروسه خیلی راحته اول مدارک باید یک مترجم رسمی تایید شود بعد اصل مدرک و ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی با 105 دلار(ممکن است تغییر کند)به به مرکز ارزشیابی تحویل دهید
-به مراکز کاریابی کبک Emploi Québec مراجعه کنید و فرم پر کنید ودرخواست دوره رزومه نویسی کنید
-در کلاسهای فرانسه دولتی شرکت کنید
-اوردر یا انجمن حسابداری پیدا کنید و درخواست عضویت دهید که معمولا باید در امتحان مربوطه موفق شوید(این کار به عنوان پروژه بلند مدت در نظر بگیرید)
-در همین حین سعی کنید روی مصاحبه و رزومه و شناسایی تمام کارفرماها کنید
-وقتی آماده شدید شروع به فرستادن رزومه و به طبع آن شرکت در مصاحبه کنید
از آنجاییکه احتمال موفقیت زیاد نیست بعد هربار مردودی احتمالی بازخورد تجربه خود را تو تصحیح رزومه و رفع نواقع و اطلاعات انجام دهید
اگر خوش بین با انگیزه و پیگیر باشید خیلی زود به نتیجه میرسید
با توجه به تجربه کسب شده حالا دقیق میدونید باید چیکار کنید و چی تو رزومه ننویسید یا بنویسید و کدوم دوره برید
(گاهی لازمه فوق لیسانس (فعلا) در رزومه نیارید ولی با تجربه کسب شده خودتون خیلی زود راه درست پیدا میکنید و میدونید با کدوم کارفرما و کجا باید مدارک تحصیلی رو کنید)

نکته کلی که به همه عزیزان توصیه میکنم اجتناب از عجله کردن در انتخاب خود است
تمام اطلاعات بدست بیارید بعد تصمیم بگیرید تو ایران فقط به بهتر کردن زبان فکر کنید
پروژه کوتاه مدت و دراز مدت برای خودتون تعریف کنید و...

Artin Raad
April 3rd, 2011, 05:47 PM

دوستان عزیز
دورهای کوتاه مدت به زبان فرانسه و انگلیسی برگزار میشود و زمان معمولا با توجه تعداد واحد حداقل تعیین میشود یعنی برای هر دوره ای باید یک تعداد حداقلی را بگذرانید
(مثلا ممکن است بین 9 تا 18 ماه و بیشتر طول بکشد)
محدودیتی برای ثبت نام ندارید اما از آنجاییکه نیاز به کارت پی آر دارید و این کارت حداقل دوماه طول میکشد که صادر شود و معمولا در طول سال 2 یا 3 بار ثبت انجام میشود(معمولا قبل آوریل یا ژوئن و نوامبر البته هر رشته و دانشگاه مهلت ثبت نام متفاوت دارند برای اطلاع از تاریخ دقیق به سایت دانشگاه رجوع کنید) قاعدتا یک تاخیری برای ثبت نام وجود دارد
سوال سومتون بطور کلی هرچه مدرک تحصیلی بالاتر میره حقوق هم افزایش پیدا میکنه (یعنی اجباریه )و کارفرماها هم اصلا دوست ندارند هزینه بیشتر بپردازند پس پست های کمتری برای فوق و دکترا درنظر میگیرند
تفسیر کارفرماها هم اینه که کاری که یه کارشناس ارشد میکنه میتونیم بر دوش کارشناسامون بندازیم و در هزینه ها صرفه جویی کنیم هرچند تفسیر نادرستیه اما بخاطر بحران اقتصادی و اجبار به صرفه جویی این قضیه وجود داشته
البته این موضوع فقط بطورکلی گفتم و نگران نباشید هر کارفرمایی به دنبال افراد با تجربه و با لیاقت و کفایت میگرده و هزینه استخدامش را هم میپردازه اگه به حرفه خودتون تسلط داشته باشید با هر مدرکی جذب بازار کار میشوید
نکته بعدی توجه کنید اورکوالی فای! نشید

موفق باشید

shamim-b
April 3rd, 2011, 08:50 PM
اما پیشنهاد من
-به محض رسیدن به کبک فورا برای تطابق مدارک و ارزشیابی اقدام کنید چون زمانبر است
پروسه خیلی راحته اول مدارک باید یک مترجم رسمی تایید شود بعد اصل مدرک و ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی با 105 دلار(ممکن است تغییر کند)به به مرکز ارزشیابی تحویل دهید
-به مراکز کاریابی کبک Emploi Québec مراجعه کنید و فرم پر کنید ودرخواست دوره رزومه نویسی کنید
.
با سلام
اول ازهمه بایدازتون تشکر کنم به خاطرراهنمایی کاملتون
ببخشیدمن چندتا سوال دیگه دارم
من میتونم ازایران برای تطبیق وارزشیابی مدارک اقدام کنم یا اونها ترجمه ایران رو قبول ندارن ؟
این دوره های رزومه نویسی معمولا چقدرطول میکشه برای ثبت نام باید تو نوبت باشیم ؟
واقعا ببخشید که دایم این همه سوال میپرسم

Artin Raad
April 3rd, 2011, 09:52 PM
با سلام
اول ازهمه بایدازتون تشکر کنم به خاطرراهنمایی کاملتون
ببخشیدمن چندتا سوال دیگه دارم
من میتونم ازایران برای تطبیق وارزشیابی مدارک اقدام کنم یا اونها ترجمه ایران رو قبول ندارن ؟
این دوره های رزومه نویسی معمولا چقدرطول میکشه برای ثبت نام باید تو نوبت باشیم ؟
واقعا ببخشید که دایم این همه سوال میپرسم

درود بر شما
اینکه از ایران میشه اقدام کرد یا نه واقعا مطمئن نیستم چون حتما تمام مدارک باید توسط مترجم رسمی و پروانه دار در کبک تایید بشه و فرم مربوطه پرشه و هزینه بصورت نقد یا با کردیت پرداخت شه و نتیجه به آدرس تو کبک ارسال میشه
اگر کسی براتون تو کبک انجام بده مقدور است
دوم اینکه نگران این مسئله نباشید چون کمتر از 6 ماه زمان میبرد(مدارک خودم حدود 2ماه زمان برد)
سوم اینکه میشه با گرفتن نامه از محل کار یا کالج و... خیلی سریع مدارک ارزیابی کرد و دوره رزومه نویسی نوبت نداره
چهارم عجله نکنید!

atieh1982
April 7th, 2011, 01:06 AM
سلام
واقعا از راهنمائیهای جامعتون ممنونم
من شیمی خوندم و می دونم انجمن دارم با اوصافی که گفته شد و با توجه به دیمند بودن من این برداشت رو کردم که تا 5 6 ماه اول من نمی تونم کار توی تخصص خودم پیدا کنم درسته؟
اگه جواب مثبته من توی مونترال از چه کار هائی می تونم شروع کنم؟چه تخصصهائی رو باید بلد باشم که بتونم از پس خرجها اولیه خودم در کنار پولی که با خودم می یارم بر بیام.این مسئله خیلی خیلی فکرما مشغول کرده
بازم ممنونم اگه راهنمائی بفرمائید

ghlobe
April 7th, 2011, 01:12 AM
سلام
واقعا از راهنمائیهای جامعتون ممنونم
من شیمی خوندم و می دونم انجمن دارم با اوصافی که گفته شد و با توجه به دیمند بودن من این برداشت رو کردم که تا 5 6 ماه اول من نمی تونم کار توی تخصص خودم پیدا کنم درسته؟
اگه جواب مثبته من توی مونترال از چه کار هائی می تونم شروع کنم؟چه تخصصهائی رو باید بلد باشم که بتونم از پس خرجها اولیه خودم در کنار پولی که با خودم می یارم بر بیام.این مسئله خیلی خیلی فکرما مشغول کرده
بازم ممنونم اگه راهنمائی بفرمائید
من در مورد شیمی اطلاع دقیقی ندارم ولی بطور کلی پنج شش ماه خیلی خوشبینانه اس. برای اکثر رشته ها در حالت عادی روی 12 تا 18 ماه حساب کنید. باید با هرکاری که گیر می آورید شروع کنید.

Artin Raad
April 7th, 2011, 03:04 AM
من در مورد شیمی اطلاع دقیقی ندارم ولی بطور کلی پنج شش ماه خیلی خوشبینانه اس. برای اکثر رشته ها در حالت عادی روی 12 تا 18 ماه حساب کنید. باید با هرکاری که گیر می آورید شروع کنید.

کاملا درست میفرمایید
یافتن کار تو مونترال یکم پیچیده است و به عوامل زیادی بستگی داره و باید از نزدیک این شرایط تجربه کرد در عین حال ناامید هم نباشید ولی باید توقعتون بیارید پایین
خیلی ها بعد از مدتی مجبور به تغییر رشته و شروع مجدد به تحصیل یا کلا کنار گذاشتن تحصیل و کارهای جنرال شده اند عده معدودی هم تونستند کم ما بیش تو رشته تخصصی خودشون کار پیدا کنند
در حال شرایط در بدو ورود تا چند سال اول ساده نیست.

Nazli
April 7th, 2011, 11:00 AM
مرسی از وقتی که میگذارید.

رشته من هم شیمی هست. برای پیدا کردن کار باید ابتدا عضو انجمن باشیم. این پروسه هم طولانیه درسته؟ اگه مدرک فوق از دانشگاه های خودشون بگیریم آیا پیدا کردن کار آسونتر میشه یا نه؟ منظورم اینه که عضو شدن در انجام سریعتر پیش میره یا نه؟ در زمان رزومه فرستادن این مدرک رو بیشتر قبول دارن یا نه؟

Artin Raad
April 7th, 2011, 04:32 PM
مرسی از وقتی که میگذارید.

رشته من هم شیمی هست. برای پیدا کردن کار باید ابتدا عضو انجمن باشیم. این پروسه هم طولانیه درسته؟ اگه مدرک فوق از دانشگاه های خودشون بگیریم آیا پیدا کردن کار آسونتر میشه یا نه؟ منظورم اینه که عضو شدن در انجام سریعتر پیش میره یا نه؟ در زمان رزومه فرستادن این مدرک رو بیشتر قبول دارن یا نه؟

سلام
برای یافتن کار عضویت در انجمن برای همه رشته ها الزامی نیست و عضویت در انجمن زمانبر است بخاطر امتحانات مشکلی که دارند و اکثر کسایی که میشناسم میگن حداقل دوسال زمان میبره تا بشه از پس امتحانات بر امد
اگر زبان فرانسه خوبی داشته باشید و خصوصا خوب بتونید انشا بنویسید و تسلط خوبی تو مطالب درسیتون داشته باشید کارتون راحتتر پیش میره

shamim-b
April 7th, 2011, 06:05 PM
درود بر شما
اینکه از ایران میشه اقدام کرد یا نه واقعا مطمئن نیستم چون حتما تمام مدارک باید توسط مترجم رسمی و پروانه دار در کبک تایید بشه و فرم مربوطه پرشه و هزینه بصورت نقد یا با کردیت پرداخت شه و نتیجه به آدرس تو کبک ارسال میشه
اگر کسی براتون تو کبک انجام بده مقدور است
دوم اینکه نگران این مسئله نباشید چون کمتر از 6 ماه زمان میبرد(مدارک خودم حدود 2ماه زمان برد)
سوم اینکه میشه با گرفتن نامه از محل کار یا کالج و... خیلی سریع مدارک ارزیابی کرد و دوره رزومه نویسی نوبت نداره
چهارم عجله نکنید!
سلام
وقتتون بخیر
با تشکرازاینکه با صبروشکیبایی به همه سوالات صمیمانه جواب میدید
بله شما درست میفرمایید شاید برای من که هنوزمدیکالم نیومده زودباشه که به این فروم سربزنم
اما نمیخوام مثل زمان مصاحبه که کلی کاربود که باید انجام میدادم وزمانی برای خوندن اطلاعات مفید فروم نداشتم همیشه پشیمون باشم که چرادیربه قکرافتادم
بازهم ممنونم

Artin Raad
April 7th, 2011, 10:46 PM
سلام
وقتتون بخیر
با تشکرازاینکه با صبروشکیبایی به همه سوالات صمیمانه جواب میدید
بله شما درست میفرمایید شاید برای من که هنوزمدیکالم نیومده زودباشه که به این فروم سربزنم
اما نمیخوام مثل زمان مصاحبه که کلی کاربود که باید انجام میدادم وزمانی برای خوندن اطلاعات مفید فروم نداشتم همیشه پشیمون باشم که چرادیربه قکرافتادم
بازهم ممنونم

سلام
دوست خوبم این خیلی خوبه که از الان به فکر هستید و نشونه داشتن برنامه است
منظور من از عجله نکنید شما نبود و خطاب به همه دوستان بود
بیشتر وقتتون رو زبان فرانسه و انگلیسی بزارید نکته مثبت مونترال چند زبانه بودنش است و از طرفی برای ماهایی که انگلیسی و فرانسه و اسپانیولی و... زبان مادری یا حتی دوممون نیست خوب شرایط ساده نیست
اکثر مهاجرای اینجا اسپانیولی هستند و اکثرا هم انگلیسی خوب صحبت میکنند البته این بحث جاش اینجا نیست و کلی مطلب دارم که توضیح بدم که وقت بشه حتما در اختیارتون قرار میدم
فقط اینو میگم که تو انتخاب شهر و دانشگاه دقت بیشتری بکنید و مهاجرت خوبه اما نه برای همه!

shamim-b
April 8th, 2011, 02:39 PM
سلام
دوست خوبم این خیلی خوبه که از الان به فکر هستید و نشونه داشتن برنامه است
اکثر مهاجرای اینجا اسپانیولی هستند و اکثرا هم انگلیسی خوب صحبت میکنند البته این بحث جاش اینجا نیست و کلی مطلب دارم که توضیح بدم که وقت بشه حتما در اختیارتون قرار میدم
فقط اینو میگم که تو انتخاب شهر و دانشگاه دقت بیشتری بکنید و مهاجرت خوبه اما نه برای همه!
سلام
واقعا ممنونم به خاطرراهنماییهای مفیدتون
منظورتون ازاینکه مهاجرت خوبه اما نه برای همه چیه ؟ میشه بیشترتوضیح بدید یعنی اونجا ناامیدمیشن ؟

atieh1982
April 8th, 2011, 05:16 PM
کاملا درست میفرمایید
یافتن کار تو مونترال یکم پیچیده است و به عوامل زیادی بستگی داره و باید از نزدیک این شرایط تجربه کرد در عین حال ناامید هم نباشید ولی باید توقعتون بیارید پایین
خیلی ها بعد از مدتی مجبور به تغییر رشته و شروع مجدد به تحصیل یا کلا کنار گذاشتن تحصیل و کارهای جنرال شده اند عده معدودی هم تونستند کم ما بیش تو رشته تخصصی خودشون کار پیدا کنند
در حال شرایط در بدو ورود تا چند سال اول ساده نیست.

سلام
لطفا بیشتر راجع به کارای جنرال صحبت کنید.من خودم در دوران تحصیلم کارهائی مثل آشپزی آرایش مو و تاتو رو یاد گرفتم البته بدون مدرک.بنظرتون میشه برای اول روی این کارا حسابی باز کرد؟
آیا مدرک این دوره ها چون از ایرانه بدرد می خوره
ممنونم

Nazli
April 9th, 2011, 04:12 PM
سلام

من یه سوال ساده و پیش پا افتاده از دوستانی که الان مونترال هستند دارم.
آب شهر مونترال قابل آشامیدنه یا نه؟
اینکه دمای هوا تا منفی چهل درجه پایین میاد با احتساب باد و سوز هست؟ یعنی دمایی هست که احساس میشه یا دمایی هست که دماسنج نشون میده و در واقع حتی از این هم سردتره؟
چون من شنیدم اونجا سوز و بوران شدیده.

Artin Raad
April 9th, 2011, 05:41 PM
سلام

من یه سوال ساده و پیش پا افتاده از دوستانی که الان مونترال هستند دارم.
آب شهر مونترال قابل آشامیدنه یا نه؟
اینکه دمای هوا تا منفی چهل درجه پایین میاد با احتساب باد و سوز هست؟ یعنی دمایی هست که احساس میشه یا دمایی هست که دماسنج نشون میده و در واقع حتی از این هم سردتره؟
چون من شنیدم اونجا سوز و بوران شدیده.

سلام
دما معمولا بدون احتساب باد منفی 10 تا 25 در طول شبانه روز متغییره و فقط چند روز منفی 30 تا 35 هست و خیلی زود عادت میکنید به این دما
آب شهر معمولا قابل آشامیدن هست بغیر از بعضی روزها که کمی تغییر رنگ میده
چون آب ارزونه من برای آشامیدن از بطری های 4 لیتری یا 8 لیتری استفاده میکنم

Artin Raad
April 9th, 2011, 05:46 PM
سلام
لطفا بیشتر راجع به کارای جنرال صحبت کنید.من خودم در دوران تحصیلم کارهائی مثل آشپزی آرایش مو و تاتو رو یاد گرفتم البته بدون مدرک.بنظرتون میشه برای اول روی این کارا حسابی باز کرد؟
آیا مدرک این دوره ها چون از ایرانه بدرد می خوره
ممنونم
سلام
البته میشه بطور کلی روی کارهای جنرال حساب کرد ولی خوب درآمد پایین و حداقلی دارند و بیشتر کارهای سنگین و به قولی یدی هستند و زبان هم تا حدودی باید بلد باشید
فکر کنم بدون گواهینامه رسمی مجاز به کارکردن به عنوان آشپز و آرایش نیستید
مدرک ایران بدرد نمیخوره اما تجربه خوب کاریش حتما مفیده

Artin Raad
April 9th, 2011, 05:58 PM
سلام
واقعا ممنونم به خاطرراهنماییهای مفیدتون
منظورتون ازاینکه مهاجرت خوبه اما نه برای همه چیه ؟ میشه بیشترتوضیح بدید یعنی اونجا ناامیدمیشن ؟

سلام
حقیقتش پس از مدتی از مهاجرت مزایای زندگی جدید رفته رفته کم رنگ میشه و معایب محیط جدید نمایان.
تا مهاجرت نکنی و از نزدیک تجربه نکنی تمیتونی مطمئن باشی که آیا مهاجرت خوب بوده یا نه؟ بطور کلی تو ایران یه زندگی آروم و متوسط و در کنار خانواده بهتر از مهاجرت و زندگی در شرایط سخته
برای من زوده که اظهار نظر کنم چون حدود 8 ماه اینجام و تا الان راضی بودم ولی خوب مشکلات زندگی اینجا روز به روز بیشتر احساس میکنم اما همچنان با قدرت و امید به آینده نگاه میکنم
البته برای هرکس تجربه زندگی تو محیط جدید و اشنایی با فرهنگ ها و ادمهای جدید لذتبخشه و برای عده ای چاره ای جز مهاجرت نیست...
من بیشتر مسئله سن و سال تو داشتن احساس خوب از مهاجرت دخیل میدونم هرچی سن پایینتر باشه راحتتر میشه تغییر را پذیرفت و با جامعه جدید اخت شد
در کل فقط میشه گفت بستگی داره.....
برای هرکس مهاجرت مزایا و معایبی بهمراه داره کافیه تو ترازوی وجدان خودتون سبک سنگین کنید و بعد پای تصمیمتون باستید و امیدتون از دست ندید و باید خیلی قوی باشید
بعد مطمئن باشید که موفق میشید

ghlobe
April 9th, 2011, 06:56 PM
سلام
دما معمولا بدون احتساب باد منفی 10 تا 25 در طول شبانه روز متغییره و فقط چند روز منفی 30 تا 35 هست و خیلی زود عادت میکنید به این دما
آب شهر معمولا قابل آشامیدن هست بغیر از بعضی روزها که کمی تغییر رنگ میده
چون آب ارزونه من برای آشامیدن از بطری های 4 لیتری یا 8 لیتری استفاده میکنم
تو این لینک (http://www.academiacafe.com/pf/thread-204-post-2699.html#pid2699)تجربه خودم از اولین سرمای مونترال نوشتم.
یک تحقیق اخیر CBC نشون داد که اون آبهای توی بطری هم عموما از نظر کیفیت با آب شیر آب فرقی ندارند!!:redface:
کلا در کانادا آب شهر قابل آشامیدنه.

از نظر عادت کردن به هوای سرد و بیماریها هم اگر از تهران می آئید احتمالا مشکل زیادی ندارید چون با اون آلودگی هوا و آب و غیره سیستمهای ایمنی بدنتون چنان ضد ضربه شده که میکروبهای اینجا هیچ کاری به شما نمیتونند بکنند! من سه سال اولی که اینجا بودم با این سرمای هوا حتی یکبار هم مریض نشدم. فکر کنم هروقت میکروبی وارد میشد گلبولهای سفیدم شروع میکردند قاه قاه خندیدن که برو بچه بزار باد بیاد! :D بعد از سه چهار سال که دیگه به هوای تمیز عادت کرده بودم مقاومت طبیعی بدنم هم شروع کرد افت کردن.

Artin Raad
April 9th, 2011, 07:57 PM
یک تحقیق اخیر CBC نشون داد که اون آبهای توی بطری هم عموما از نظر کیفیت با آب شیر آب فرقی ندارند!!:redface:
کلا در کانادا آب شهر قابل آشامیدنه.

از نظر عادت کردن به هوای سرد و بیماریها هم اگر از تهران می آئید احتمالا مشکل زیادی ندارید چون با اون آلودگی هوا و آب و غیره سیستمهای ایمنی بدنتون چنان ضد ضربه شده که میکروبهای اینجا هیچ کاری به شما نمیتونند بکنند! من سه سال اولی که اینجا بودم با این سرمای هوا حتی یکبار هم مریض نشدم. فکر کنم هروقت میکروبی وارد میشد گلبولهای سفیدم شروع میکردند قاه قاه خندیدن که برو بچه بزار باد بیاد! :D بعد از سه چهار سال که دیگه به هوای تمیز عادت کرده بودم مقاومت طبیعی بدنم هم شروع کرد افت کردن.

در مورد آب صحبتتون قبول دارم ولی گاهی اوقات رنگ آب یکم زرد میشه و من معمولا آبسرد یکم باز میکنم بعد استفاده میکنم اگر همچنان زرد بود از آب معدنی استفاده میکنم و از پارچ های آب با صافی هم میشه
استفاده کرد که طعم آب واقعا گوارا میکنه
کبک تو منابع آبی غنیه
در مورد سرما هم دقیقا به نکته جالبی اشاره کردید با این ویروس هایی و آلودگی که تو تهران داشتیم ضد ضربه شدیم!
من هم هنوز باورم نمیشه زمستون با این سرما بیمار نشدم!

ghlobe
April 9th, 2011, 08:05 PM
در مورد آب صحبتتون قبول دارم ولی گاهی اوقات رنگ آب یکم زرد میشه و من معمولا آبسرد یکم باز میکنم بعد استفاده میکنم اگر همچنان زرد بود از آب معدنی استفاده میکنم و از پارچ های آب با صافی هم میشه
استفاده کرد که طعم آب واقعا گوارا میکنه

احتمال داره لوله آب خونه تون زنگ زدگی داشته باشه؟ شاید خوب باشه بدید چکش کنند.

Artin Raad
April 9th, 2011, 09:39 PM
احتمال داره لوله آب خونه تون زنگ زدگی داشته باشه؟ شاید خوب باشه بدید چکش کنند.

نه از زنگ زدگی نیست چون 3 تا خونه عوض کردم (تو گی کونکوردیا و شربروک غرب و ویلغی) همشون همین مشکل گاهی اوقات داشتند دوستانم هم میگن که گاهی اوقات رنگ آب کمی زرده و یا زلال نیست.
مخصوصا روزهای بارونی خوب دقت کنید احتمال داره تغییر رنگ مشاهده کنید
البته منم یکم به رنگ آب حساسم و همیشه چک میکنم

amowini
April 10th, 2011, 11:15 PM
l'émmigration est axactement comme ça il faut savoir que ce n'est pas facille il faut que vous soyez prêts mais c'est la vie. la vie est dur mais on doit être plus dur que la vie

تا مهاجرت نکنی و از نزدیک تجربه نکنی تمیتونی مطمئن باشی که آیا مهاجرت خوب بوده یا نه؟ بطور کلی تو ایران یه زندگی آروم و متوسط و در کنار خانواده بهتر از مهاجرت و زندگی در شرایط سخته
برای هرکس مهاجرت مزایا و معایبی بهمراه داره کافیه تو ترازوی وجدان خودتون سبک سنگین کنید و بعد پای تصمیمتون باستید و امیدتون از دست ندید و باید خیلی قوی باشید

srj
April 11th, 2011, 07:44 AM
l'émmigration est axactement comme ça il faut savoir que ce n'est pas facille il faut que vous soyez prêts mais c'est la vie. la vie est dur mais on doit être plus dur que la vie

دوست عزيز من هم كاملاٌ با شما موافق هستم و فكر مي كنم كساني كه تصميم به مهاجرت مي گيرند دقيقاٌ به جمله بستگي داره به ..........در شرايط فعلي پروسه راشروع كردند.

shamim-b
April 15th, 2011, 05:02 PM
سلام
بطور کلی تو ایران یه زندگی آروم و متوسط و در کنار خانواده بهتر از مهاجرت و زندگی در شرایط سخته
برای من زوده که اظهار نظر کنم چون حدود 8 ماه اینجام و تا الان راضی بودم ولی خوب مشکلات زندگی اینجا روز به روز بیشتر احساس میکنم اما همچنان با قدرت و امید به آینده نگاه میکنم

با سلام
وقتتون بخیر
به نظرشما که ۸ ماهه توی مونترال ساکنیدمشکلات مهاجرت چیه ؟
مرسی

bernasha
April 17th, 2011, 11:23 PM
با سلام
اول از همه تشکر از تمام بچه مخصوصا Artin عزیز که اطلاعاتشون رو در اختیار همه قرار میدهند.
1- برای رشته آمار میتونید راهنمایی کنید که چه مراحلی یا چه انجمن هایی برای پیدا کردن کار در زمینه رشته آمار هست؟ من خودم تو فکر ثبت نام در همین دوره های کالج ها هستم. نظرتون چیه؟
2- آیا مدرک خیاطی ایران برای مونترال قابل قبوله. میخواستم خیاطی یادبگیرم. آخه مادرم خیاط هستند و زودتر میتونم یادبگیرم. اگر واقعا مدرک ایران بدرد نمیخوره وقتم رو بگذارم برای یادگیری بیشتر زبان. نظر دوستان چیه؟
3-توی مونترال لباس زنانه خیلی گرونه یا نه؟
4- Artin عزیز منظور از اینکه اور کوآلی فای نشید یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدهید.
ممنون از همه. موفق باشید.

Artin Raad
April 17th, 2011, 11:53 PM
با سلام
اول از همه تشکر از تمام بچه مخصوصا Artin عزیز که اطلاعاتشون رو در اختیار همه قرار میدهند.
1- برای رشته آمار میتونید راهنمایی کنید که چه مراحلی یا چه انجمن هایی برای پیدا کردن کار در زمینه رشته آمار هست؟ من خودم تو فکر ثبت نام در همین دوره های کالج ها هستم. نظرتون چیه؟
2- آیا مدرک خیاطی ایران برای مونترال قابل قبوله. میخواستم خیاطی یادبگیرم. آخه مادرم خیاط هستند و زودتر میتونم یادبگیرم. اگر واقعا مدرک ایران بدرد نمیخوره وقتم رو بگذارم برای یادگیری بیشتر زبان. نظر دوستان چیه؟
3-توی مونترال لباس زنانه خیلی گرونه یا نه؟
4- Artin عزیز منظور از اینکه اور کوآلی فای نشید یعنی چی؟ میشه بیشتر توضیح بدهید.
ممنون از همه. موفق باشید.

سلام دوست عزیز ممنون
با آقای علینژاد از دوستان همین فروم تماس بگیرید چون در مورد آمار اطلاعات کاملی دارند
اما نظر من هزار بار گفتم باز میگم
از ایران فقط به زبان فکر کنید اگه زبانتون واقعا عالی باشه میتونید به دوره و کالج فکر کنید اینکه بدون تکمیل کردن زبان به فکر تحصیل و کار و انجمن باشید کاملا اشتباه است
هرروز تشریف بیارید فرداش بهتون مشاور معرفی میشه تمام مراحل توضیح داده میشه بعد میرید امتحان میدید میشید عضو انجمن یا میرید دانشگاه هر دوره ای خواستید با مشاور مشورت میکنید یا و...
همه اینها با زبان فرانسه و انگلیسی است عزیزم و وقتی صحبت میکنند در نظر نمیگیرند شما تازه واردی یا مدرک ب 2 داری یا هنوز لهجه بلد نیستی!
دوستان فقط زبان اون هم در حد Parfait
کلا هیچ مدرکی از ایران قبول ندارند!سابقه کار واقعی و حرفه ای بله بدرد میخورد و میتونید یه دوره خیاطی تو کانادا بگذرونید وارد بازار کار شوید
موفق باشی عزیزم

srj
April 18th, 2011, 07:51 AM
سلام دوست عزیز ممنون
با آقای علینژاد از دوستان همین فروم تماس بگیرید چون در مورد آمار اطلاعات کاملی دارند
از ایران فقط به زبان فکر کنید اگه زبانتون واقعا عالی باشه میتونید به دوره و کالج فکر کنید اینکه بدون تکمیل کردن زبان به فکر تحصیل و کار و انجمن باشید کاملا اشتباه است
هرروز تشریف بیارید فرداش بهتون مشاور معرفی میشه تمام مراحل توضیح داده میشه بعد میرید امتحان میدید میشید عضو انجمن یا میرید دانشگاه هر دوره ای خواستید با مشاور مشورت میکنید یا و...
همه اینها با زبان فرانسه و انگلیسی است عزیزم و وقتی صحبت میکنند در نظر نمیگیرند شما تازه واردی یا مدرک ب 2 داری یا هنوز لهجه بلد نیستی!
کلا هیچ مدرکی از ایران قبول ندارند!سابقه کار واقعی و حرفه ای بله بدرد میخورد و میتونید یه دوره خیاطی تو کانادا بگذرونید وارد بازار کار شوید
موفق باشی عزیزم
آرتين جان
توي خيلي از پستها شما و دوستاني كه الان در مونترال هستيد به اهميت توام فرانسه و انگليسي اشاره كرديد .حالا اگر كسي شرايط بهتري در سطح زبان انگليسي داشته باشه آيا بدون در نظر گرفتن سطح فرانسه مي تواند كار پيدا كند ؟

Artin Raad
April 18th, 2011, 08:08 AM
آرتين جان
توي خيلي از پستها شما و دوستاني كه الان در مونترال هستيد به اهميت توام فرانسه و انگليسي اشاره كرديد .حالا اگر كسي شرايط بهتري در سطح زبان انگليسي داشته باشه آيا بدون در نظر گرفتن سطح فرانسه مي تواند كار پيدا كند ؟

یکم توضیحش پیچیده است چون بسته به شهر و نوع شغل و کارفرما متفاوته
اصل کلی تو مونترال دوزبانه بودنه
کارهای دلتی دوزبانه و کارهایی که با مشتری سرکار دارند بیش از 3 زبانه! آگهی های استخدامی مثلا تسلط بر انگلیسی فرانسه پرتقالی اسپانیایی خیلی دیدم اتفاقا هم این افراد 3 و 4 زبانه کم نیستند.
بعضی ها فقط انگلیسی بعضی ها فقط فرانسه
اما اصل کلی تسلط بر دوزبان فرانسه و انگلیسی است.

Ashe
April 18th, 2011, 12:45 PM
یکم توضیحش پیچیده است چون بسته به شهر و نوع شغل و کارفرما متفاوته
اصل کلی تو مونترال دوزبانه بودنه
کارهای دلتی دوزبانه و کارهایی که با مشتری سرکار دارند بیش از 3 زبانه! آگهی های استخدامی مثلا تسلط بر انگلیسی فرانسه پرتقالی اسپانیایی خیلی دیدم اتفاقا هم این افراد 3 و 4 زبانه کم نیستند.
بعضی ها فقط انگلیسی بعضی ها فقط فرانسه
اما اصل کلی تسلط بر دوزبان فرانسه و انگلیسی است.
سلام
آرتین جان من از یکی شنیدم(البته این یکی آدم با اطلاعاتیه و کلا از این اداماست که برای مشاوره واقعا میشه روش حساب کرد) که کلا توی جوامع امریکایی و اروپایی دونستن بیشتر از 2 زبان خارجی خیلی مهمه.
یعنی اینکه اکثر اونها 2 زبانه هستند ولی به یکی که 3 یا 4 زبان بلده به چشم یک نابغه نگاه میکنند و واقعا خیلی توی موفقیت این افراد تاثیر داره.
همچنین این فرد به من توصیه کرد که بعد از قبولی در مصاحبه تو وقت اضافه علاوه بر تقویت زبان انگلیسی و فرانسه شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنم.
نظر شما در این مورد چیه؟
شاد باشید

ghlobe
April 18th, 2011, 02:53 PM
آرتين جان

غیر ممکن نیست ولی خیلی مشکل است. برای بیشتر کارها در ایالت کبک باید فرانسه تان تکمیل و انگلیسی تان خوب یا حداقل در حد خود کبکی ها باشد. خارج از مونتریال که همه چیز فرانسه است.

این نکته را هم اشاره کنم که برای کارهای دولتی فدرال در هرجای کانادا باید دوزبانه باشید (شرط قبولی) و اگر فرانسه تان خوب نباشد مهلتی می دهند که در آن فرصت باید زبان را یاد بگیرید.

Nazli
April 18th, 2011, 03:36 PM
غیر ممکن نیست ولی خیلی مشکل است. برای بیشتر کارها در ایالت کبک باید فرانسه تان تکمیل و انگلیسی تان خوب یا حداقل در حد خود کبکی ها باشد. خارج از مونتریال که همه چیز فرانسه است.

این نکته را هم اشاره کنم که برای کارهای دولتی فدرال در هرجای کانادا باید دوزبانه باشید (شرط قبولی) و اگر فرانسه تان خوب نباشد مهلتی می دهند که در آن فرصت باید زبان را یاد بگیرید.

برای کارهای دولتی مهاجر هم استخدام می کنند. یعنی منظورم PR هست یا باید سیتیزن حتما بود؟ چون یکی از دوستان می گفت موقعیتهای کارهای دولتی فقط مخصوص مردم بومی خودشان هست. این درسته؟

یه سوال دیگه هم داشتم در مورد امتحان ایلس. هزینه اش چقدره و به چه نحوی برگذار میشه؟

(البته در مونترال)

ghlobe
April 18th, 2011, 03:41 PM
برای کارهای دولتی مهاجر هم استخدام می کنند. یعنی منظورم PR هست یا باید سیتیزن حتما بود؟ چون یکی از دوستان می گفت موقعیتهای کارهای دولتی فقط مخصوص مردم بومی خودشان هست. این درسته؟

خیر PR هم استخدام میکنند مگر اینکه کار مربوطه احتیاج به security clearance داشته باشد که در این مورد معمولا سیتیزن شیپ و حداقل دهسال سکونت در کانادا و شرایط دیگر احتیاج است. بومی بودن (متولد کانادا بودن) هیچ وقت شرط نیست. البته زبان و شرایط دیگر را باید تکمیل داشته باشید.

Artin Raad
April 19th, 2011, 04:14 AM
سلام
آرتین جان من از یکی شنیدم(البته این یکی آدم با اطلاعاتیه و کلا از این اداماست که برای مشاوره واقعا میشه روش حساب کرد) که کلا توی جوامع امریکایی و اروپایی دونستن بیشتر از 2 زبان خارجی خیلی مهمه.
یعنی اینکه اکثر اونها 2 زبانه هستند ولی به یکی که 3 یا 4 زبان بلده به چشم یک نابغه نگاه میکنند و واقعا خیلی توی موفقیت این افراد تاثیر داره.
همچنین این فرد به من توصیه کرد که بعد از قبولی در مصاحبه تو وقت اضافه علاوه بر تقویت زبان انگلیسی و فرانسه شروع به یادگیری زبان اسپانیایی کنم.
نظر شما در این مورد چیه؟
شاد باشید

کاملا درسته
علاوه بر اون با دانستن زبان سوم و... مانند اسپانیایی میتونید با دنیای اونها راحتتر ارتباط برقرار کنید من فکر کنم جامعه اسپانیایی ها بزرگترین جامعه مهاجرین مونترال دارند.

Artin Raad
April 19th, 2011, 04:17 AM

طبق قانون درصدی از جذب نیرو فکر کنم 5 درصد الزاما باید از Minorité visible باشه اما تسلط بر دو زبان و سابقه کار مرتبط و خوب الزامیه.

Montreal2009
April 20th, 2011, 07:45 AM

بله درسته دوست خوبم
تبعیض به شکل قانونی!

bernasha
April 21st, 2011, 12:06 AM
خیلی ممنون از راهنماییتون
1-آقای علینژاد رو که شما گفتین چطوری باید پیدا کنم؟؟؟منظورم اینه که مثلا اسم کاربری ایشون در فروم رو میدونید که بتونم پیام خصوصی بزنم ؟ یا اگر ایملشون رو داشته باشید با اجازشون به من بدید ممنون میشم؟
2- راستی منظورتون از اینکه گفتین مواظب باشید " اور کوآلی فای" نشید چی بود؟ اصلا این " اور کوآلی فای" یعنی چه؟
بازم ممنون .موفق باشید.

سلام دوست عزیز ممنون
موفق باشی عزیزم

on_the_way
April 26th, 2011, 07:04 PM
سلام دوست عزیز ممنون
موفق باشی عزیزم

سلام
برای اینکه با لهجه کبکی بیشتر آشنا بشم هر زمان بتونم مجموعه برنامه های radio-canada که از TV5 پخش میشه رو میبینم. سریالهای طنزی پخش میکنه که دیالوگهاش رو به زبان فرانسه زیرنویس میکنه شاید چون یک فرانسوی زبان ساکن پاریس احتمالا متوجه نمیشه.
یعنی درصورتیکه بخوایم کار جنرال بکنیم یا بریم مصاحبه های کاری یا سر کار با رئیس و ارشد بخوایم ارتباط برقرار کنیم با اون لهجه سرو کار خواهیم داشت ؟
ممنون

a12ood
May 5th, 2011, 02:04 AM
سلام دوستان
من دنبال یک خانواده بچه دار در مونترال میگردم . آیا کسی اینجا هست که من چند تا سوال ازش بکنم.

آنهایی که بچه زیر 6 سال دارند و هنوز ایران هستند وقتی مدیکالشون اومد از یکی ازدوست هاشون در مونترال بخواهند که برای مهد کودک دولتی براشون ثبت نام کنه . من الان ثبت نام کردم گفتند فوریه سال آبنده تشریف بیارید ببینیم جای خالی داریم یا نه.
موفق باشید

aperspol
May 18th, 2011, 05:09 PM
سلام
آقا دستتون درد نکنه با این اطلاعات مفیدی که میدید. چند سوال:
- واسه ثبت نام مهد کودک بچه چه مدارکی لازمه ؟
- فعلا معلوم نیست که در کدوم منطقه مونترال قراره خونه بگیریم ، پس تعین محل مهد کودک رو چیکار باید کرد؟
بازم مرسی از راهنماییتون

سلام
آنهایی که بچه زیر 6 سال دارند و هنوز ایران هستند وقتی مدیکالشون اومد از یکی ازدوست هاشون در مونترال بخواهند که برای مهد کودک دولتی براشون ثبت نام کنه . من الان ثبت نام کردم گفتند فوریه سال آبنده تشریف بیارید ببینیم جای خالی داریم یا نه.
موفق باشید

hsss8
May 31st, 2011, 08:36 AM
سلام
موفق باشید

با سلام
به نظر من خودتون معطل مهد کودک دولتی نکنید شما می توانید یک مهد کودک خانگی هم پیدا کنید. فرق آن در خصوص بودن تعداد بچه حدود 8 تا می باشد و هزینه آن بین 20 تا 35 دلار می باشد که شما چه دولتی ثبت نام کنید چه خصوصی باید روز 7 لار پرداخت نمائید. در خصوصی ها مابقی رو دولت بهتون کمک می کند.

موفق باشید

laya8647
June 1st, 2011, 02:12 PM
با سلام
دوستان اگه كسي مهد كودك خصوصي خوب سراغ داره به من بگه چطور ميشه باهاشون ارتباط برقرار كرد؟ من دارم سپتامبر براي شروع دوره PhD ميرم مونترال و واقعاً پيدا نكردن مهد كودك برام معضلي ميشه. ممنون ميشم از راهنماييتون.
با تشكر

a12ood
June 1st, 2011, 08:11 PM
سلام
آیا زمانی که کلاس زبان نمیروید یا زمانی که یک نفر (مادر یا پدر) سر کار نمیروند هم به شما بقیه پول را میدهند؟ چه موقع این پول پرداخت میشود ؟ آخر سال بعد از ارسال فرمهای مالیاتی؟
متشکرم

با سلام
به نظر من خودتون معطل مهد کودک دولتی نکنید شما می توانید یک مهد کودک خانگی هم پیدا کنید. فرق آن در خصوص بودن تعداد بچه حدود 8 تا می باشد و هزینه آن بین 20 تا 35 دلار می باشد که شما چه دولتی ثبت نام کنید چه خصوصی باید روز 7 لار پرداخت نمائید. در خصوصی ها مابقی رو دولت بهتون کمک می کند.

موفق باشید

a12ood
June 1st, 2011, 08:16 PM
با سلام
دوستان اگه كسي مهد كودك خصوصي خوب سراغ داره به من بگه چطور ميشه باهاشون ارتباط برقرار كرد؟ من دارم سپتامبر براي شروع دوره PhD ميرم مونترال و واقعاً پيدا نكردن مهد كودك برام معضلي ميشه. ممنون ميشم از راهنماييتون.
با تشكر

سلام
بستگی به محل زندگی شما داره. باید مهد کودک به خانه شما نزدیک باشه فکر این موضوع را بکنید در دمای منفی 20 درجه زمستان اگه ماشین نداشته باشید 15 دقیقه پیاده روی هم مشکل دارد. ترجیحا سال اول خانه و مهد کودک را نزدیک به هم یا نزدیک ایستگاه مترو برگیرید
پیروز باشید

a12ood
June 1st, 2011, 08:22 PM
سلام
اگه حدودا میدانید کجا زندگی خواهید کرد اینجا ثبت نام کنید
http://www.enfancefamille.org/_home
موفق باشید

با سلام

با تشكر

laya8647
June 3rd, 2011, 10:42 AM
سلام
اگه حدودا میدانید کجا زندگی خواهید کرد اینجا ثبت نام کنید
http://www.enfancefamille.org/_home
موفق باشید

میشه قبل از رفتن به مونترال و پیدا کردن خانه با توجه به این که من میخوام نزدیک دانشگاه کنکوردیا خانه بگیرم بدونم کجاها مناسب تر خواهد بود.
مرسی

Nazli
June 11th, 2011, 04:29 PM
سلام دوستان

من یه سوالی داشتم می دونم تاحدی سلیقه ای هست ولی باز هم تجارب شما که مقیم مونترال هستید می تونه خیلی مفید باشه. شما برای سکونت چه محلاتی از مونترال رو پیشنهاد میکنید برای کسی مثل من که به ریال پول درآورده و در ابتدای ورود می خواد به دلار خرج کنه و منبع درآمدی نداره ولی در عین حال به هر شرایط زندگی هم عادت نداره. منظورم اینه که خوب محلاتی که هزینه اجاره بها زیاد نباشه ولی اونجا بشه زندگی کرد.

Nazli
June 15th, 2011, 08:57 AM
سلام به همگی

من یه سوال داشتم .
سیستمهای گرمایشی که معمولا در مونترال در اون هوای سرد ازش استفاده میشه چیه و عموما هزینه های برق و ... در اجاره بها حساب میشه یا جدا به عهده مستاجر هست.

DIESEL
June 17th, 2011, 05:41 AM
اکثر مواردی که من دیدم مثل شوفاژ خودمونه که با آب داغ کار می کنه و تو موتورخونه آبو توسط گاز گرم می کنن. اما در بعضی موارد هم با برقه.
اینکه پول برقو کی بده کاملا توافقیه و هردو موردو زیاد دیدم. معمولا پول آب با صاحبخونست.

ghlobe
June 17th, 2011, 09:23 PM
اکثر مواردی که من دیدم مثل شوفاژ خودمونه که با آب داغ کار می کنه و تو موتورخونه آبو توسط گاز گرم می کنن. اما در بعضی موارد هم با برقه.
اینکه پول برقو کی بده کاملا توافقیه و هردو موردو زیاد دیدم. معمولا پول آب با صاحبخونست.

ساختمانهای خیلی قدیمی مثل شوفاژهای خودمونه. ساختمانهای جدید عموما با سیستم هوای گرم از طریق کانال کشی به موتورخونه گرم میشوند. هردو عموما با گاز گرم میشه مگر باز آپارتمانهای خیلی قدیمی که ممکنه برقی باشه. پول گرمایش (گاز) ممکنه جزو اجاره آپارتمان یا جدا باشه. باید در زمان اجاره چک کنید.

Nazli
June 18th, 2011, 10:15 AM
مرسی از جوابتون

زمان پیک بازار خونه فصل تابستونه درسته؟ و معمولا مدت قراردادها رو یک ساله می بندند؟ تو راهنمایی که خودشون اراپه دادنداومده که یک فرمت خاص برای نوشتن قرارداد خانه وجود داره که همه از همون پیروی میکنن. صحت و سقم این مسیله تا چه اندازه ای هست؟

DIESEL
June 19th, 2011, 10:29 PM
خیلی اوقات اگر خونه مبله باشه یک ماهه هم می بندند ولی غیر مبله معمولا یکسالست. اگر غیر مبله چند ماهه بخواین معمولا باید انتقال اجاره باشه. یعنی مستاجری که قرارداد یکساله داره قراردادشو برای چندماه به شما منتقل می کنه.

Nazli
June 20th, 2011, 11:25 AM
خیلی اوقات اگر خونه مبله باشه یک ماهه هم می بندند ولی غیر مبله معمولا یکسالست. اگر غیر مبله چند ماهه بخواین معمولا باید انتقال اجاره باشه. یعنی مستاجری که قرارداد یکساله داره قراردادشو برای چندماه به شما منتقل می کنه.

خوب یعنی مستاجر اجاره می ده؟ یعنی یه مقداری روی قیمت می کشه و قرارداد منتقل میشه؟
بازم مرسی

ghlobe
June 20th, 2011, 06:14 PM
خوب یعنی مستاجر اجاره می ده؟ یعنی یه مقداری روی قیمت می کشه و قرارداد منتقل میشه؟
بازم مرسی
خیر شما نمیتونید آپارتمان اجاره ای رو از پیش خود به فرد دیگری اجاره بدید. مستاجر به موجر میگه من یک مستاجر جدید پیدا کردم و قرارداد رو میخوام منتقل کنم. قیمتش هم یا همون قیمته یا حتی گاهی پائین تر (بالاتر که نمیتونه باشه!). اگر پائینتر باشه مستاجر قبلی ممکنه مجبور شه مابه التفاوتش رو به موجر پرداخت کنه. این نوع اجاره رو sublet میگویند.

aperspol
June 25th, 2011, 05:24 PM
سلام
من ميخوام نيمه اسفند ( 15 مارچ ) بيام مونترال . چيزي كه ذهنم رو مشغول كرده اينه كه :

1- آيا ميتونم به كلاسهاي آوريل برسم ( از لحاظ ظرفيتي نوبت ميرسه؟)
2- واسه مهد كودك كوچولوي 3 سالم چجوري بايد اقدام كنم تا با توجه به گفته هاي a12ood (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?30502-a12ood) عزيز واسه سال بعد نوبتم نشه و بتونم سريع ok كنم.آيا امكان داره بتونم از ايران مهدكودك رو رزرو كنم ( با توجه به اينكه كارت پي آر هنوز ندارم و مهمتر از اون اينكه محل سكونتم بصورت دقيق مشخص نيست )
3- دارم برنامه ريزي ميكنم واسه 6 ماه اول اقامت در مونترال و بعدش رفتن به آلبرتا( تونستم يه شناسايي از بازار كار رشته تخصصيم در آلبرتا بدست بيارم كه بمراتب بهتر از مونتراله ) . آيا امكانش هست كه در مونترال هم زبان انگليسي رو در كنار زبان فرانسه تقويت كرد ؟كلاسهاي خاصي هست ؟ هزينه كلاسها تقريبا چقدره؟
4- اگه بعد از 6 ماه از كبك خارج شدم ، مشكلي در آينده واسم بوجود نمياد ؟ نميگن شما واسه كبك اقدام كرده بودي و حالا....

aperspol
July 29th, 2011, 01:30 AM
سلام به همه دوستان
این پست آخری ما انگار طلسم کرد این تاپیک رو .....بیش از یک ماهه هیچکسی نمیاد اینجا یه سری بزنه ها:rolleyes:
دوستان ساکن در مونترال به نظرتون اگه اول مارچ لند کنیم به کلاسهای آوریل میرسیم؟
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/fr/langue-francaise/Calendrier-cours-temps-complet2011-2012.pdf

Nazli
August 8th, 2011, 10:29 AM
سلام

یه سوال ساده داشتم
Ikea در مونترال هم شعبه داره؟

ghlobe
August 8th, 2011, 11:02 AM
سلام

یه سوال ساده داشتم
Ikea در مونترال هم شعبه داره؟

بعله... اینجاست:
http://www.ikea.com/ca/en/store/montreal

SoheilM
August 17th, 2011, 08:27 PM
سلام به همه دوستان

همانطور که میدونیم مقوله اسکان در کانادا تقریبا یه چالش هست مخصوصا واسه تازه واردینی که با واحد پولی به اسم ریال میخواهند وارد کانادا بشن!

قاعدتا این عنوان میتونه موضوع مهمی باشه جهت بحث و تبادل نظر اون دسته از عزیزانی که به زودی بار سفر رو میبندند و به استان کبک وارد میشوند. یکی که مثل من نه فامیل و نه دوست فابریک اونطرف داره میتونه از این مبحث آزاد ایده بگیره و رنج و مشقت روزهای اول و حتی چند ماه اول رو با به حداقل رسوندن هزینه های اسکان برای خودش و همراهانش کاهش بده و طعم شیرین حضورش در جامعه ای جدید رو بهتر بتونه احساس کنه.

در این میان داشتن نظرات دوستانی که به تازگی وارد استان کبک شدن میتونه بسیار مفید باشه.

لذا خواهشمندم از دادن نظر در خصوص این مهم ما رو بی نصیب نگذارید.

حتی نظرخواهی هم در این باب میتونه مطرح باشه (اختیار نوع اسکان).

مرسی از توجهتون به این عنوان

nima327
August 18th, 2011, 11:01 AM
سلام بر دوستان عزیز
یک سوال کاری دارم و ممنون می شم اگه جواب بدین:
من مهندس عمرانم و تو ایران کارهای دفتر فنی کرده ام. (برآورد و نقشه و ...)
نرم افزار آقیس و اتوکد و 3Ds MAX رو هم کاملا بلدم.
به نظر شما بازار کار چطوره؟ من می تونم مثلا به عنوان نقشه کش (یا هر سمت دیگه ای ... مهم نیست برام) توی یک شرکتی کار کنم؟ و به صورت موازی مدارکم رو جمع جور کنم و بتونم مدرک کانادایی بگیرم؟ یا بتونم یک دوره کوتاه مدت کالج برم و ...
اوضاع حقوق چطوره؟
باز هم ممنون از دوستایی که جواب می دن

sarahn
August 19th, 2011, 11:56 PM
سلام به همه دوستان

همانطور که میدونیم مقوله اسکان در کانادا تقریبا یه چالش هست مخصوصا واسه تازه واردینی که با واحد پولی به اسم ریال میخواهند وارد کانادا بشن!

قاعدتا این عنوان میتونه موضوع مهمی باشه جهت بحث و تبادل نظر اون دسته از عزیزانی که به زودی بار سفر رو میبندند و به استان کبک وارد میشوند. یکی که مثل من نه فامیل و نه دوست فابریک اونطرف داره میتونه از این مبحث آزاد ایده بگیره و رنج و مشقت روزهای اول و حتی چند ماه اول رو با به حداقل رسوندن هزینه های اسکان برای خودش و همراهانش کاهش بده و طعم شیرین حضورش در جامعه ای جدید رو بهتر بتونه احساس کنه.

در این میان داشتن نظرات دوستانی که به تازگی وارد استان کبک شدن میتونه بسیار مفید باشه.

لذا خواهشمندم از دادن نظر در خصوص این مهم ما رو بی نصیب نگذارید.

حتی نظرخواهی هم در این باب میتونه مطرح باشه (اختیار نوع اسکان).

مرسی از توجهتون به این عنوان

آیا یک موضوع جدا راجع به اسکان نداریم اینجا؟

به هر تقدیر، برای خونه پیدا کردن تو مونترآل به نظر من بهترین کار اینه که ۱ ماه اول یک جای موقت رفت (مثل خونه های مبلمان شده که حدودا ۷۰۰ ۸۰۰ تا هستند) که با محیط آشنا شد و بعد دنبال خونه درست حسابی گشت.

Nazli
August 20th, 2011, 09:54 AM
آیا یک موضوع جدا راجع به اسکان نداریم اینجا؟

به هر تقدیر، برای خونه پیدا کردن تو مونترآل به نظر من بهترین کار اینه که ۱ ماه اول یک جای موقت رفت (مثل خونه های مبلمان شده که حدودا ۷۰۰ ۸۰۰ تا هستند) که با محیط آشنا شد و بعد دنبال خونه درست حسابی گشت.

من هم با نظر شما موافقم.

من این روزها که تو سایتها نگاه می کردم متوجه شدم با 700 - 800 تا میشه یه سوئیت مبله در جایی هم که خیلی نسبت به مرکز شهر دور نباشه اجاره کرد. از دوستانی که الان در مونترال هستند. خواهش می کنم بگید آیا درسته یا نه؟

saghati
August 20th, 2011, 06:27 PM
من هم با نظر شما موافقم.

من این روزها که تو سایتها نگاه می کردم متوجه شدم با 700 - 800 تا میشه یه سوئیت مبله در جایی هم که خیلی نسبت به مرکز شهر دور نباشه اجاره کرد. از دوستانی که الان در مونترال هستند. خواهش می کنم بگید آیا درسته یا نه؟

سلام
سوئیت رو به نظرم با 800 تا راحت میتونید بگیرید . البته ممکنه ساختمونش کمی قدیمی باشه .

sarahn
August 22nd, 2011, 08:23 AM
من هم با نظر شما موافقم.

آره این جور خونه ها خیلی زیاده فقط خیلی کوچیکن. منتها برای یک ماه ایده آله. یک جورایی مثل هتل 3 ستاره میمونن (البته بدون مرتب کردن و اینا).
برای پیدا کردنشونم میتونید به craigslist و kijiji مراجعه کنید.

Iggy
August 30th, 2011, 01:26 AM
سلام
می خواستم ببینم که با حدود 600 هزار دلار میشه یه خونه خوب 3 خوابه 200 متر به بالا تو مونترال خرید ؟

ghlobe
August 30th, 2011, 02:02 AM
سلام
می خواستم ببینم که با حدود 600 هزار دلار میشه یه خونه خوب 3 خوابه 200 متر به بالا تو مونترال خرید ؟

mls.ca رو چک کنید ولی اگر اینقدر سرمایه دارید بیخودی هدر خونه ندین. یا یک بیزینس بخرید یا چندتا آپارتمان بخرید اجاره بدید.

Iggy
August 31st, 2011, 01:29 AM
mls.ca رو چک کنید ولی اگر اینقدر سرمایه دارید بیخودی هدر خونه ندین. یا یک بیزینس بخرید یا چندتا آپارتمان بخرید اجاره بدید.
مرسی که جواب دادین
با این پول چجور بیزینسی میشه راه انداخت به نظر شما ؟
راستش ما از طریق سرمایه گذاری اقدام کردیم، برای همین میخوام بدونم چجور کاری میشه اونجا کرد. به نظر شما گرفتن شعبه یکی از رستورانهای زنجیره ای مثل Subway شدنی و به صرفه هستش ؟ یا اینکه اجاره دادن آپارتمان به صرفه تره ؟

ghlobe
August 31st, 2011, 01:34 AM
مرسی که جواب دادین
راستش ما از طریق سرمایه گذاری اقدام کردیم، برای همین میخوام بدونم چجور کاری میشه اونجا کرد. به نظر شما گرفتن شعبه یکی از رستورانهای زنجیره ای مثل Subway شدنی و به صرفه هستش ؟ یا اینکه اجاره دادن آپارتمان به صرفه تره ؟

راستش من خودم در اینکار نیستم ولی فکر کنم هردوش شدنی باشه بخصوص اگر بتونید دوسه برابر سرمایه تون رو از بانک وام بگیرید (که اینطور که شنیدم برای بیزینس های سودآور میدن).

amowini
September 8th, 2011, 11:20 PM
[QUOTE=Iggy;507915]مرسی که جواب دادین
راستش ما از طریق سرمایه گذاری اقدام کردیم، برای همین میخوام بدونم چجور کاری میشه اونجا کرد. به نظر شما گرفتن شعبه یکی از رستورانهای زنجیره ای مثل Subway شدنی و به صرفه هستش ؟ یا اینکه اجاره دادن آپارتمان به صرف
سلام من subway رو پیشنهاد نمیکنم جز franchise های ضعیف هست tim horton وMC donald بهتر هستن ولی‌ باید تو نوبت بایستید یه جای پرت بهتون میدهند, مهدکودک اینجا به شدت مورد نیاز است و کم دردسر ترو اگر بیزینس پلن داشته باشید تا ۶۰ در ۱۰۰ مبلغی که سرمایه گذاری می‌کنید رو بهتون وام میدهند.

schazi
September 11th, 2011, 12:05 AM
همگی سلام
می شه یکی به این سوال جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان تو کبک چه حرفه ای (از قبیل آرایشگری و خیاطی و از این دست.....) برای خانم ها مناسب تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohsen_62
October 10th, 2011, 02:51 PM
با سلام
کار من انیمیشن هست. انگلیسیم خیلی خیلی بهتر از فرانسه ام هست. تو سایت های کاریابی کبک ، کارهایی که مربوط به شغل من باشه و فقط زبان انگلیسی بخوان زیاد دیدم، مثلاً این:
http://www.creativeheads.net/JobDetails.aspx?JobID=8259

Required Spoken Language(s): English

آیا این به این معنی هست که زبان انگلیسی برام کافیه؟ می تونم بی خیال فرانسه بشم؟
منظورم اینه که تا زمان اومدن به کانادا بعد از مصاحبه فقط رو انگلیسی وقت بزارم

یه سوال دیگرم دارم:
من هر وقت کارهای مربوط به رشته خودم رو سرچ می کنم ، تعداد زیادی فرصت شغلی تو سایت های کبک یا سایر ایالت های کانادا پیدا می کنم، آیا این به این معنی هست که بازار کار این رشته خوبه؟

با تشکر

in.sepideh
December 6th, 2011, 05:43 PM
سلام.من 1هفته پیش پاس ریکودست شدم و دیمند هستم و حدس می زنم که با توجه به فاصله 2هفته ای بین ارسال مدیکال و پاس ریکوئست ،ویزا هم زود به دستم برسد.می خواستم بپرسم از کجا می توانم اطلاعاتی راجع به وسایل مورد نیاز برای بردن و همینطور نحوه ارسال بار اضافی بدست بیاورم؟؟با تشکر

aperspol
December 7th, 2011, 02:27 PM
وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D9%88-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
فریت بار به کانادا (Cargo and Freight service (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?30779-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%28Cargo-and-Freight-service%29)

سلام.من 1هفته پیش پاس ریکودست شدم و دیمند هستم و حدس می زنم که با توجه به فاصله 2هفته ای بین ارسال مدیکال و پاس ریکوئست ،ویزا هم زود به دستم برسد.می خواستم بپرسم از کجا می توانم اطلاعاتی راجع به وسایل مورد نیاز برای بردن و همینطور نحوه ارسال بار اضافی بدست بیاورم؟؟با تشکر

najimic
January 6th, 2012, 10:57 AM
ممنون میشم در خصوص اینکه وقتی به فرودگاه مینترال میرسیم باید چه کارهایی انجام بدیم بطور مفصل توضیح داده بشه ؟؟

راستش من تمام صفحات این قسمت رو خوندم ولی توضیح مشخصی راجب کارهایی که باید انجام بدیم ندیدم.

ضمناً لطفا کنید در مورد اسکان اولیه در مونترال توضیح بدین و اینکه آیا برای 3 ماه زندگی کردن در مونترال میتونیم آپارتمان خوب در مرکز شهر پیدا کنیم ؟ محل های خوب در مونترال کجاها هستند ؟

هدف ما ونکوور هستش آیا بعد از 3 ماه موندن در مونترال ، میتونیم بدون مشکل به ونکوور بریم و آیا در آینده برامون مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون میشم دوستان خوبی که در کبک هستن راهنمایی کنن

atabak-aut
January 6th, 2012, 10:30 PM
ممنون میشم در خصوص اینکه وقتی به فرودگاه مینترال میرسیم باید چه کارهایی انجام بدیم بطور مفصل توضیح داده بشه ؟؟

راستش من تمام صفحات این قسمت رو خوندم ولی توضیح مشخصی راجب کارهایی که باید انجام بدیم ندیدم.

ضمناً لطفا کنید در مورد اسکان اولیه در مونترال توضیح بدین و اینکه آیا برای 3 ماه زندگی کردن در مونترال میتونیم آپارتمان خوب در مرکز شهر پیدا کنیم ؟ محل های خوب در مونترال کجاها هستند ؟

هدف ما ونکوور هستش آیا بعد از 3 ماه موندن در مونترال ، میتونیم بدون مشکل به ونکوور بریم و آیا در آینده برامون مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون میشم دوستان خوبی که در کبک هستن راهنمایی کنن

سلام
کارهایی که شما بعد از ورود انجام میدین بسته به نوع ویزاتون و یا نوع وضعیت اقامتی و حتی زمان سفرتون متفاوته برای همین پاشخهای مختلفی تو فروم هست.

najimic
January 7th, 2012, 11:55 AM
کارهایی که شما بعد از ورود انجام میدین بسته به نوع ویزاتون و یا نوع وضعیت اقامتی و حتی زمان سفرتون متفاوته برای همین پاشخهای مختلفی تو فروم هست.[/QUOTE]

سلام دوست عزیز.

خوب نوع ویزای من هم دقیقاً Travailleur هستش و ایمیل مدیکال رو هم دریافت کردم.
فکر میکنم برای ماه جولای بتونیم بیایم به مونترال.

اگر لطف کنید و کارهایی رو که باید در فرودگاه انجام بدیم توضیح بدید ممنون میشم.

aperspol
January 7th, 2012, 03:39 PM

کارهایی که در فرودگاه کانادا بعد از ورود به کانادا باید انجام بدیم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4038-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%85)

pit_pitak
January 8th, 2012, 07:28 PM
دوستان محترم لطفا چند تا سایت پیدا کردن منزل با قیمت و شرایط مناسب بزارن
ممنون از کمکتون

aperspol
January 9th, 2012, 01:38 PM
http://www.rentalmontreal.com/Search.aspx
http://apartment.louer.com/
http://www.louer.com/
http://www.rentquebecapartments.com/
http://montreal.en.craigslist.ca/apa/
http://www.viewit.ca/city/montreal.aspx
http://www.globarent.com/
http://www.moremontreal.com/apartments-for-rent/
اينم يه سايت واسه پيدا كردن اسكان موقت واسه روزهاي اول :
http://www.airbnb.com/search/?location=Montreal&af=173684&c=srch_mon_str&gclid=CNjfmdPYwq0CFSEhtAodoi3eAw

دوستان محترم لطفا چند تا سایت پیدا کردن منزل با قیمت و شرایط مناسب بزارن
ممنون از کمکتون

elham56
March 28th, 2012, 05:32 PM
سلام.سال نو مبارک/کسی میدونه چطور میشه یک مرکز skin care در مونترال راه انداخت.؟

mahmood1363
March 31st, 2012, 04:12 AM
سلام ببخشیدا من یه سوال دارم نمی دونم تو کدوم فروم بپرسم
من حدود 30000 $ میتونم با خودم به مونرتال بیارم بنظرتون با این پول میشه یه مغازه کوچیک یا یه سوئیت کوچیک اونجا خرید راستی خودم یه سرچ کردم تو مونترال دو سه تا مغازه کافی شاپ کوچولو تو مونترال با قیمت 25000 تا 35000 $ واسه فروش بود خواهشا راهنماییم کنین اصلا به صرفه هست همچین اقدامی ممنون

reyhanian
March 31st, 2012, 10:39 PM
با سلام خدمت هموطنانی که بدنبال اپارتمان اجاره ای هستند

اپارتمانی با قیمت مناسب اجاره کرده ام اما به علت جابجایی به یکی دیگر از شهرهای کبک اپارتمان را واگذار میکنم . از انجایی که خیلی از تازه واردین به دنبال اجاره سریع و ارزان منزل هستند وظیفه دانستم تا این موقعیت را در اختیار خانواده های عزیز ایرانی بذارم. اطلاعات مربوط به اپارتمان به شرح زیر است:
اپارتمان 3و نیم پیس
نورگیر و روشن در قلب مونترال محله cote des neige
در نزدیکی دسترسیهای مهم شهری
طبقه دوم
اجاره ماهیانه 630دلار
شارژ شامل اب گرم و سرد
هزینه بابت برق و شوفاژ در تابستان ماکزیمم 30 و در زمستان 70 دلار میباشد

:D

aperspol
April 2nd, 2012, 07:54 PM
سلام
پیشنهاد میکنم اول تشریف بیارید مونترال و بعد از اینکه اوضاع اینجا اومد دستتون اقدام به چنین کاری بکنید.

سلام ببخشیدا من یه سوال دارم نمی دونم تو کدوم فروم بپرسم
من حدود 30000 $ میتونم با خودم به مونرتال بیارم بنظرتون با این پول میشه یه مغازه کوچیک یا یه سوئیت کوچیک اونجا خرید راستی خودم یه سرچ کردم تو مونترال دو سه تا مغازه کافی شاپ کوچولو تو مونترال با قیمت 25000 تا 35000 $ واسه فروش بود خواهشا راهنماییم کنین اصلا به صرفه هست همچین اقدامی ممنون

faridshahvand
April 7th, 2012, 11:17 AM
سلام
من تازه عضو فروم شدم میخواستم بدونم محله های خوب مونترال از نظر امنیت و نزدیکی به مرکز شهر و حمل و نقل عمومی و مراکز خرید کجاست. مدرسه های خوب مونترال کجاست
با تشکر

nalirezan
May 18th, 2012, 12:06 PM
سلام بر دوستان عزیز
من پارسال کار اقامتم درست شد (از طریق فامیل درجه یکی که در استان کبک داشتم) برگه ی certification هم به دستم رسید . به مدت 10 روز (به دلیل مشمول بودن) در کانادا حضور داشتم . کارای اقامتم تکمیل شد و کارت مهاجرت و کارت بیمه و بقیه مدارک هم برام تنظیم شد و به دستم رسید
تو برگه certification تاریخ date to deliverance تاریخ 2010/10/27 می باشد و تاریخ Date decheance تاریخ 27/10/2013 درج شده است .
من در حال حاضر در رشته عمران فارغ التحصیل شدم . در تاریخ 1391/6/1 باید به مدت 13 ماه برم سربازی یعنی تا 1392/7/1 .
به دلایل خانوادگی من موقعیت و ساپورت مالی خودمو هم تقریباً از دست دادم . خواستم بدونم چه راهی پیش روم هست تا از این موقعیتم استفاده کنم . اگه تو مدت زمانی که برام تنظیم شده من نتونم به کشور کانادا برم این رزومه ای که از این پرونده برام هست یک امتیاز مثبت به حساب میاد یا امتیاز منفی و من می توانم بعداً دوباره برای کشور کانادا اقدام کنم ؟ لطفاً راهنماییم کنید .
اگر هم دست خالی برم اونجا ، آیا می توانم شرایط خوبی با توجه به کمک هزینه و وامی که به صورت تحصیلی در اختیارم قرار میگیره زندگی داشته باشم ؟
پیشا پیش از کمکتون ممنون

aperspol
May 21st, 2012, 09:21 AM
سلام
انتخاب یک محله بعنوان محله خوب و بد یک امر کاملا سلیقه ایه . مراکز خرید همه جا در دسترسه . امنیت هم خدا رو شکر خوبه .نزدیکی به مرکز شهر؟ واقعا ضرورتیه که یه مهاجر در بدو ورود مرکز شهر زندگی کنه؟ شما تمام امکانات و تسهیلات رو در تمامی منطقه مونترال از کوت د نژ گرفته تا ویل سنت لورانت و کوت سنت لوک و ... در دسترس دارید . مترو و اتوبوس دسترسی رو به سایر نقاط شهر راحت کرده . مدرسه و کالج و مراکز خرید هم که همه جای مونترال به وفور هست .

سلام
من تازه عضو فروم شدم میخواستم بدونم محله های خوب مونترال از نظر امنیت و نزدیکی به مرکز شهر و حمل و نقل عمومی و مراکز خرید کجاست. مدرسه های خوب مونترال کجاست
با تشکر

yasna1354
June 8th, 2012, 05:11 PM
سلام
من 20 جولای به مونترال می رم. کسی می دونه جدیدا گرفتن کارت اقامت چقدر طول می کشه؟

Foudre
July 2nd, 2012, 12:58 PM
سلام دوستان

هزينه زندكى دانشجويي در شهر مونترال جقدر ميشه ؟

باتشكر

behroozgorji
July 20th, 2012, 08:10 PM
سلام
من میخواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم آیا شما لیستی از حداقل لوازم مورد نیاز برای ۲ سال زندگیه دانشجوی در کانادا(مونترال)
رو سراغ دارین؟ منظورم بیشتر چیزهایی هست که با همون قیمت نمیشه تو اونجا پیدا کرد و ضروریه. (منظورم تو خونس نه خوابگاه)

Mehdi79
July 21st, 2012, 12:58 AM
سلام به همگی دوستان :)

واسه یه زندگی 3 نفره متوسط در مونترال و بدون داشتن کار، واسه سال اول چقدر پول بایستی همراه داشته باشیم؟

ممنون

aperspol
July 21st, 2012, 08:52 AM
سلام
هزینه زندگی کاملا بستگی به خودتون داره که چجوری بخواین خرج کنید . به نظر من در گام اول سعی کنید آپارتمانی که میگیرید قیمتش مناسب باشه و البته با کیفیت . خیلی از دوستان تازه وارد علاقه شدید به گرفتن خونه در شربروک ویا داون تاون دارن که واقعا با توجه به کیفیت عمده آپارتمانهای این مناطق و هزینه نسبتا بالای آن چه لزومی داره ، وقتی مترو و اتوبوس به راحتی شما رو از این طرف شهر به آن طرف شهر جابجا میکنن؟ همین که نزدیک به یک ایستگاه مترو باشه عالیه . پایین آوردن هزینه ماهانه کرایه آپارتمان اولین راه حله ....
البته این نظر شخصیه منه و هر کسی هر طوری که دوست داره میتونه مدیریت خرجش رو انجام بده :)

واسه یه زندگی 3 نفره متوسط در مونترال و بدون داشتن کار، واسه سال اول چقدر پول بایستی همراه داشته باشیم؟

ممنون

aperspol
July 21st, 2012, 08:59 AM
ولی فکر میکنم اگه بخواین بدون دغدغه 1 سال اول رو طی کنید 20 هزار تا کافیه . نباید اینجا زیاد معطل کرد . از همون ایران برنامتون رو ست کنید و بدونید که میخواید چیکار کنید ( البته خیلی از موارد رو هم وقتی میاید اینجا تازه دستتون میاد) . ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه یا .... . از ایران مقدماتش رو آماده کنید . کلاسهای زبان فرانسه دولتی واسه اینکه شما رو توی جامعه کبک راه بندازه خوبه ولی نه در حد آکادمیک ( البته باز هم اونم به خود شخص بستگی داره ) . زیاد روی این کلاسها واسه تقویت زبان فرانستون و رفتن به دانشگاه حساب باز نکنید .

ممنون

yasna1354
July 22nd, 2012, 07:29 AM
سلام
می خواستم بپرسم برای تازه وارد به مونترال که هنوز کار پیدا نکرده ، کدوم بانک حساب باز کنه، بهتره؟

aperspol
July 22nd, 2012, 10:38 AM
فکر نکنم زیاد فرقی بکنه . ولی با این اتفاقی که در بانک TD افتاد فکر کنم RBC بین ایرانی انتخاب اول شده . ولی خداییش قبل از این اتفاق هم RBC پرطرفدار از بقیه بانک ها بود :)

سلام
می خواستم بپرسم برای تازه وارد به مونترال که هنوز کار پیدا نکرده ، کدوم بانک حساب باز کنه، بهتره؟

aperspol
July 22nd, 2012, 10:40 AM
خوش آمدید به مونترال دوست عزیز
اگه مشکلی در مدارکتون نباشه ماگزیمم 2 تا 3 ماه بعد از لندینگ دریافت میکنید .
موفق باشید

سلام
من 20 جولای به مونترال می رم. کسی می دونه جدیدا گرفتن کارت اقامت چقدر طول می کشه؟

jullien
August 1st, 2012, 09:53 AM
سلام. اگه بخواهیم برای خودمون کاری رو شروع کنیم دولت کبک وام و تسهیلات میده؟

anihoo
August 1st, 2012, 02:08 PM
سلام. اگه بخواهیم برای خودمون کاری رو شروع کنیم دولت کبک وام و تسهیلات میده؟
بله . تازه مشاوره هم میده!

najimic
August 2nd, 2012, 10:03 AM
سلام به دوستان عزیز. ایشالا من 14 اکتبر با همسرم عازم مونترال خواهیم بود. لطفاً دوستانی که در خصوص هتل آپارتمان یا خانه مبله در مونترال اطلاعاتی دارند لطف کنند و راهنمایی بفرمائید که به چه ترتیب میشه از ایران اقدام به اجاره خانه مبله کرد. باتشکر از شما

najimic
August 27th, 2012, 10:52 PM
سلام به دوستان. یک سوال داشتم ممنون میشم از دوستان مقیم کانادا راهنمایی بفرمائید:
من و همسرم 14 اکتبر عازم مونترال هستیم و تصمیم داریم در فرودگاه آدرس خونه دوستمون رو برای کارت PR بدیم و یک هفته بعد به ایران برگردیم. البته توی اون یک هفته هم که اونجا هستیم افتتاح حساب بانکی و دریافت SIN رو هم انجام خواهیم داد. حالا سوالم اینه :
1- آیال ممکن هستش که برای کارت اقامت یا PR ما مشکلی پیش بیاد و لازم باشه که ما خودمون حضور داشته باشیم ؟

2- با توجه به اینکه ما تصمیم داریم سال آینده به کانادا برگردیم ولی این مرتبه به تورنتو بریم آیا لازم هستش که در این مدت یک هفته درخواست کارت خدمات بیمه بدیم؟ البته همونطور که میدونید برای درخواست کارت خدمات درمانی حتماً باید قرارداد اجاره خونه به نام خودمون داشته باشیم. ولی با توجه به اینکه این کارت حداقل 3 ماه بعد از حضور در کانادا به دستمون خواهد رسید و ما در آینده هم تصمیم به زندگی در تورنتو داریم آیا اصلاً لازمه که درخواست این کارتو بدیم یا نه؟
آیا در آینده برای ما مشکلی بوجود خواهد اومد یا نه ؟ چون در تورنتو هم باید درخواست کارت خدمات درمانی بدیم.

3- برای افتتاح حساب بانکی چطور ؟ لازمه در مونترال افتتاح حساب کنیم یا تا سال آینده صبر کنیم تا در تورنتو افتتاح حساب داشته باشیم؟

ممنون میشم دوستان مقیم کانادا در خصوص خروج زودهنگام از کانادا و همچنین خروج از مونترال توضیح بدن. با تشکر

persiart
September 3rd, 2012, 11:16 PM
دوستان می ارزد کبک سیتی رفت ؟ چون توی رنکینگهای کانادا همیشه توی 1تا3 شهر برتر کاناداست... خرجشم خیلی کمتره و زبان فرانسه ات هم راه میفته !!
دوست دارم نظر عزیزان ساکن مونترال و کبک را بدونم برام خیلی مهمه بین این دو شهر موندم ... درضمن شغل ما خدماتیه (آرایشگری)و شهر کوچکی در ایران بزرگ شدم شاید شهرهای بزرگ برام سخت باشه برای زندگی کردن..

anihoo
September 4th, 2012, 09:11 PM
دوستان می ارزد کبک سیتی رفت ؟ چون توی رنکینگهای کانادا همیشه توی 1تا3 شهر برتر کاناداست... خرجشم خیلی کمتره و زبان فرانسه ات هم راه میفته !!
دوست دارم نظر عزیزان ساکن مونترال و کبک را بدونم برام خیلی مهمه بین این دو شهر موندم ... درضمن شغل ما خدماتیه (آرایشگری)و شهر کوچکی در ایران بزرگ شدم شاید شهرهای بزرگ برام سخت باشه برای زندگی کردن..

خیلی بستگی به روحیه ی خودتون داره... فقط مهاجر توش کمه... بهترین کار اینه که اول که رفتین مونترال یکی دو سفر برید اونجا رو ببینید... اگه از ظاهرش خوشتون اومد خب امتحانش کنید.

anihoo
September 4th, 2012, 09:24 PM
سلام به دوستان. یک سوال داشتم ممنون میشم از دوستان مقیم کانادا راهنمایی بفرمائید:
من و همسرم 14 اکتبر عازم مونترال هستیم و تصمیم داریم در فرودگاه آدرس خونه دوستمون رو برای کارت PR بدیم و یک هفته بعد به ایران برگردیم. البته توی اون یک هفته هم که اونجا هستیم افتتاح حساب بانکی و دریافت SIN رو هم انجام خواهیم داد. حالا سوالم اینه :
1- آیال ممکن هستش که برای کارت اقامت یا PR ما مشکلی پیش بیاد و لازم باشه که ما خودمون حضور داشته باشیم ؟

2- با توجه به اینکه ما تصمیم داریم سال آینده به کانادا برگردیم ولی این مرتبه به تورنتو بریم آیا لازم هستش که در این مدت یک هفته درخواست کارت خدمات بیمه بدیم؟ البته همونطور که میدونید برای درخواست کارت خدمات درمانی حتماً باید قرارداد اجاره خونه به نام خودمون داشته باشیم. ولی با توجه به اینکه این کارت حداقل 3 ماه بعد از حضور در کانادا به دستمون خواهد رسید و ما در آینده هم تصمیم به زندگی در تورنتو داریم آیا اصلاً لازمه که درخواست این کارتو بدیم یا نه؟
آیا در آینده برای ما مشکلی بوجود خواهد اومد یا نه ؟ چون در تورنتو هم باید درخواست کارت خدمات درمانی بدیم.

3- برای افتتاح حساب بانکی چطور ؟ لازمه در مونترال افتتاح حساب کنیم یا تا سال آینده صبر کنیم تا در تورنتو افتتاح حساب داشته باشیم؟

ممنون میشم دوستان مقیم کانادا در خصوص خروج زودهنگام از کانادا و همچنین خروج از مونترال توضیح بدن. با تشکر

من ترجیح میدادم دوستانی که بیشتر از من اطلاعات دارن جواب شما رو بدن. اما حالا که کسی چیزی نگفته من هرچی میدونم میگم.
۱- بله ممکنه مشکلی پیش بیاد و ممکنه پیش نیاد... اگه مشکل پیش بیاد باید خودتون باشید. معمولا سر عکس اشکال بوجود میاد و عکس جدید ازتون میخوان که طبق گفته ی دوستان باید همونجا بگیرید... بهترین حالت برای مهاجرینی که میخوان به ایران برگردند موندن تا زمان دریافت کارت پی آر است.
۲- در مورد این سوال اگر شما به ایران برنمیگشتید دو حالت پیش میومد یا تصمیم داشتید چند ماه در مونترال بمونید و یا اینکه سریع به تورنتو برید. در صورتی که چند روز بعد به تورنتو میرفتید بهتر بود توی تورنتو درخواست کارت بیمه میکردید ولی در صورتی که اقامتتون در مونترال حداقل دو سه ماه طول میکشید بهتر بود که سریع در مونترال درخواست کارت میکردید و هروقت که به تورنتو میرفتید اعلام میکردید سریع کارت جدید استان اونتاریو رو بهتون میدادند. اما حالا که اصلا کانادا نمیمونید باید خودتون در جریان باشید که درخواست کارت بیمه غیرقانونیه! البته دوستان ما انجام دادند یعنی درخواست کارت کردند و برگشتند ایران. من به شما توصیه نمیکنم خود دانید.
۳- در مورد بانک فرق نمیکنه شما کجا حساب باز کنید همه جا میتونید استفاده کنید. داشتن یک حساب در کانادا خیلی خوبه... پس حتما حساب باز کنید.... فوق فوقش نخواستید وقتی برگشتید حساب رو میبندید و هرجای دیگه خواستید باز میکنید.
اصولا وقتی استان خودتون رو تغییر میدید همه چی به سرعت منتقل میشه و با مشکل خاصی روبرو نمیشید.

leila81
September 20th, 2012, 05:02 PM
سلام دوستان ، من و همسرم 4 نوامبر عازم مونترال هستیم. اگر در زمینه اسکان موقت برای 2 تا 3 هفته اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید.

Gita
October 23rd, 2012, 07:07 AM
سلام دوستان ، از کسانی که بالای یکسال هست ساکن مونترال هستند، میشه راهنمایی کنین که توی فاصله ی 27 دسامبر تا 2 ژانویه توی مونترال چه خبره؟! منظورم از جشن یا برنامه های خاص یا هر اتفاقی غیر از روزهای عادی. ممنون

Gita
October 24th, 2012, 11:27 PM
سلام دوستان برای دریافت access card توی مونترال نزدیک ترین آفیس به دانشگاه کنکوردیا کجاست؟ من توی googlemap که میگردم ادرس دقیقی نمیده ! ممنون میشم راهنمایی کنین.

amirabbas
October 29th, 2012, 04:54 PM
سلام، به نظرتون اگر ماه دسمبر وارد مونترال بشیم خوبه یا بد؟ راستش بلیط گرفتم برای دسامبر. یکی از دوستان گفتن کاش می ذاشتی بعد از عید میومدی چون الان نه خونه خوب پیدا می شه و نه کار و نه کلاس زبان می تونی بری. لطفا دوستان نظرشون رو برای من بگن .

خیلی ممنون می شم.

hajar
October 30th, 2012, 03:04 PM
دوستان میدونین منطقه لشین (یک همچین اسمی اگه اشتباه نکنم!) برای زندگی خوبه یا نه؟

sebas
November 9th, 2012, 01:56 AM
گويا بچه هايي كه ميرن كبك اصلا فعال نيستن. پس ما سوالهامون رو از كي بپرسيم؟

arst4
November 13th, 2012, 11:40 PM
از سایت kijiji میتونید پیدا کنید، لینکش هم این پایین گذاشتم واستون
http://montreal.kijiji.ca/f-real-estate-City-of-Montreal-W0QQCatIdZ34QQLocationZ1700281

aperspol
November 16th, 2012, 02:40 AM
منطقه ای تقریبا دور از شهر مونترال . دسترسی فقط از طریق اتوبوس و دسترسی به مترو مونترال ندارد . برای شروع زندگی در مونترال ندیدم کسی پیشنهاد بده این منطقه رو .

دوستان میدونین منطقه لشین (یک همچین اسمی اگه اشتباه نکنم!) برای زندگی خوبه یا نه؟

mehdisoltani75
November 16th, 2012, 02:09 PM
دوستان من از طریق نیروی ماهر کار کبک اقدام کردم معمولا چند روز بعد از ورورد به مونترال میشه بریم ایالت دیگه؟
اصلا میشه مستقیم بریم یا حتما باید اول بیام مونترال؟

aperspol
November 18th, 2012, 09:16 AM
لندینگ تون رو در مونترال انجام بدید . بعد از اینکه landing paper رو بعد از مهر ورود در فرودگاه مونترال بتون دادن میتونید هرجای کانادا که دوست داشته باشید برید و اجباری برای اقامت در کبک نیست .

دوستان من از طریق نیروی ماهر کار کبک اقدام کردم معمولا چند روز بعد از ورورد به مونترال میشه بریم ایالت دیگه؟
اصلا میشه مستقیم بریم یا حتما باید اول بیام مونترال؟

anihoo
November 19th, 2012, 12:50 PM
لندینگ تون رو در مونترال انجام بدید . بعد از اینکه landing paper رو بعد از مهر ورود در فرودگاه مونترال بتون دادن میتونید هرجای کانادا که دوست داشته باشید برید و اجباری برای اقامت در کبک نیست .
اتفاقا ما هم قراره لندینگ رو مونترال انجام بدیم و بعد از چند روز از کبک خارج بشیم.. تنها مشکلی که داریم اینه که هیچ کس رو در کبک نداریم که آدرسش رو بدیم برای کارت های پی آرمون.... خودمون هم که موندگار نیستیم پس چه کار کنیم؟

persiart
November 19th, 2012, 03:17 PM
اتفاقا ما هم قراره لندینگ رو مونترال انجام بدیم و بعد از چند روز از کبک خارج بشیم.. تنها مشکلی که داریم اینه که هیچ کس رو در کبک نداریم که آدرسش رو بدیم برای کارت های پی آرمون.... خودمون هم که موندگار نیستیم پس چه کار کنیم؟
نمیدونم شاید بشه ادرس یک هتل معتبر داد و بعدا رفت از اونها گرفت حالا ساکنین جواب بدن بهتره

aperspol
November 24th, 2012, 05:06 AM
به نظرم مطمئن نیست و پیشنهاد نمیکنم . مدارک شخصیتون به هر بهونه ای نباید دست افراد ناشناس بیفته

نمیدونم شاید بشه ادرس یک هتل معتبر داد و بعدا رفت از اونها گرفت حالا ساکنین جواب بدن بهتره

mahmood1363
November 25th, 2012, 09:42 PM
سلام دوستان عزیز
من بعنوان تکنسین عمران شاید تا 7-8 ماه دیگه وارد مونترال بشم
میشه بگین تو این 7-8 ماه تو ایران چیکار میتونم کنم که تو اونجا بدردم بخوره و همچنین میشه بگین بازار کار عمران برای مهندسین و نکنسینها اونجا چطوره و میشه کار تخصصی پیدا کرد؟؟؟ اگر بله بعد چند وقت؟؟؟
راستی من مجرد هستم و حدود 20000 تا با خودم میخوام ببرم مونترال بنظرتون با این مقدار پول چیکار میشه کرد؟؟

faramarz_s
November 25th, 2012, 10:24 PM
سلام

دوستان برای اقامت موقت در مونترآل راهنماییم کنین. نقشه پی دی اف شهر رو کسی داره؟

sebas
November 25th, 2012, 10:35 PM
سلام دوستان عزیز
من بعنوان تکنسین عمران شاید تا 7-8 ماه دیگه وارد مونترال بشم
میشه بگین تو این 7-8 ماه تو ایران چیکار میتونم کنم که تو اونجا بدردم بخوره و همچنین میشه بگین بازار کار عمران برای مهندسین و نکنسینها اونجا چطوره و میشه کار تخصصی پیدا کرد؟؟؟ اگر بله بعد چند وقت؟؟؟
راستی من مجرد هستم و حدود 20000 تا با خودم میخوام ببرم مونترال بنظرتون با این مقدار پول چیکار میشه کرد؟؟

دوست عزيز
يك تاپيك براي جواب سوالت تو همين بخش به نام بهترين استفاده از زمان بعد از CSQ تا ويزا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42954-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-CSQ-%D8%AA%D8%A7-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7). همون سوالي كه در مورد چكار كنم تو اين مدت پرسيدي.
در مورد بازار كار تو بخش زندگي در كانادا برو تاپيك هاي مفيدي مثل كار براي تازه واردين به كانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14250-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7) و يا اوضاع واقعي كار و روشهاي سرمايه گذاري به روايت دوستان ساكن كانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28398-%D8%A7%D9%88%D8%B6%D8%A7%D8%B9-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%DA%A F%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DA%A9%D9%86-%D9%83%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7) برو.
پولي هم كه مي بري به نظر من براي يك سال زندگي مناسبه.
حتما به تاپيك راهنماي روزهاي اول براي تازه واردين به كانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4641-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%83%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7) يك سري بزن.

aperspol
November 26th, 2012, 02:08 AM
http://mi.akufendev.ca/content/uploads/files/02112010/Guide%20petit%20fute%202010_FR.pdf

http://www.geomontreal.com/pdf/MontrealMapGuide.pdf

http://media.ft.com/cms/446892b2-6d11-11de-9032-00144feabdc0.pdf

سلام

دوستان برای اقامت موقت در مونترآل راهنماییم کنین. نقشه پی دی اف شهر رو کسی داره؟

anahita2012
November 27th, 2012, 01:07 PM
سلام دوستان من 1 dec در تورونتو لند میکنم .ماfederal skilled worker هستیم ایا واسه زندگی در مونترال احتیاج به اخذ CAQ هست؟

sebas
November 27th, 2012, 05:30 PM
سلام دوستان من 1 dec در تورونتو لند میکنم .ماfederal skilled worker هستیم ایا واسه زندگی در مونترال احتیاج به اخذ CAQ هست؟

دوست من،
طبق تجربه يکي از دوستان Anihoo، شما مي تونيد تو فرودگاه مونترال CSQ درخواست بدين و همونجا براتون صادر مي کنند.

اين اطلاعات جزو شنيده هاي من است و لطفا با تحقيق بيشتر مطمئن تر هم بشيد.

anihoo
November 27th, 2012, 09:47 PM
دوست من،
طبق تجربه يکي از دوستان Anihoo، شما مي تونيد تو فرودگاه مونترال CSQ درخواست بدين و همونجا براتون صادر مي کنند.

اين اطلاعات جزو شنيده هاي من است و لطفا با تحقيق بيشتر مطمئن تر هم بشيد.

ممنون دوست عزیز... بله من کسی رو میشناسم که توی فرودگاه درخواست داد ولی ایشون چون توی تورنتو لند میکنن و بعد وارد مونترال میخوان بشن باید به یکی از دفاتر خدمات مهاجرین مراجعه کنند. و البته بهتره که بعد از اینکه مطمئن شدن میتونن سی اس کیو بگیرن برنامه ریزی کنن برای زندگی در کبک ...
چون بدون سی اس کیو زندگی در کبک سخت میشه هیچ امکانات دولتی تعلق نمیگیره و فکر میکنم حتی برای بیمه ی پزشکی هم نیاز به سی اس کیو باشه چون بیمه ی کیک رو میخوان بگیرن...

Hitnake
November 28th, 2012, 08:23 PM
دوستان من خانوادم از طریقه سرمایه گذاری کبک اقدام کردن که فیله نومبر دوم فدرال رو فبریه ۲۰۱۰ گرفتیم و هم چنان منتظر مدیکال هستیم من ۳ ماه پیش برای این که از درسم عقب نیوفتم ویسا دانشجویی گرفتم و اومدم تورونتو برای ادامه تحصیل. ترم دیگه قصد دارم انتگاحلی بگیرم و به مونترال برام و پذیرش رو هم گرفتم میخواستم ببینم این CSQ من اونجا به دارد میخوره ؟ آیا باهاش میتونم کار کنم ؟ هنوز هم لازم هاست که CAQ بگیرم ؟ در ضمن آیا اونجا میتونم تامدیدش کنم ؟ ممنون میشم از پاسختون

mohammad_X123
November 30th, 2012, 09:21 PM
سلام دوستان،

یک استادی توی HEC Montreal یک اوکی نصف و نیمه ای بهم داده. گفته فاندی که هر سال میگیرم بین 17,500 تا 20,000 تا هست.
بنظر شما با این مقدار فاند میشه اونجا زندگی کرد؟

sebas
December 3rd, 2012, 02:48 PM
سلام دوستان،

یک استادی توی HEC Montreal یک اوکی نصف و نیمه ای بهم داده. گفته فاندی که هر سال میگیرم بین 17,500 تا 20,000 تا هست.

شما آيا فايل مهاجرتي داري؟؟؟

اگر نداري اين عدد کفاف يکسال هزينه دانشگاهتم به زور ميده.

mohammad_X123
December 4th, 2012, 11:51 PM
شما آيا فايل مهاجرتي داري؟؟؟

اگر نداري اين عدد کفاف يکسال هزينه دانشگاهتم به زور ميده.
والا نمیدونم این فایل مهاجرتی چی هست. پس قاعدتا ندارمش.
اما من برای دکترا اقدام میکنم و شهریه ی دکتراش (اونطوری که دانشجوهاش میگن) ترمی 1200 دلار بیشتر نیست.

sebas
December 5th, 2012, 11:14 AM
والا نمیدونم این فایل مهاجرتی چی هست. پس قاعدتا ندارمش.
اما من برای دکترا اقدام میکنم و شهریه ی دکتراش (اونطوری که دانشجوهاش میگن) ترمی 1200 دلار بیشتر نیست.

دوست من،

منظورم از فايل مهاجرت داشتن، اين بود که، آيا براي مهاجرت اقدام کردي و CSQ داري و يا صرفا تحصيلي بوده. که گويا تحصيلي اقدام کردي فقط.

وقتي تحصيلي اقدام مي کني، هزينه دانشگاه رو باهات بصورت overseas‌ حساب مي کنند. يعني 3 يا 4 برابر شهريه افرادي که PR دارند.

من از هزينه دوره هاي دکترا خبري ندارم، ولي چند تا پيشنهاد و توصيه دارم برات:

1- تو سايت دانشگاهت برو و حتما خودت با چشم خودت ببين هزينه شهريه دانشگاهت چقدره.
2- ببين اين 20000 تا رو بابت scholarship بهت ميدن يا Fund . اولي در راه خداست ولي دومي رو بايد پس بدي با شرايطي خاص.
3- عددي که گفتي به نظرم خيلي کمه و در نتيجه عجيبه. لطفا براي واضح تر شدن موضوع برو تو فروم تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?43-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%83%D9%84%D9%8A) سوالت رو بپرس، اونجا وارد ترند.
4- در کل شما براي يک خانواده دو نفره منهاي هزينه دانشگاه، در مونترال حداقل ماهي 1500 تا 2000 بسته به نوع و روش زندگيت، نوع خونه اي که اجاره مي کني، مکانش و ....... خرج داري. حالا بايد ببيني پولي که ميدن بهت چقدر از هزينه دانشگاه و زندگيت رو کاور مي کنه.

سوالي داشتي در خدمتم.
موفق باشي

نونا1362
December 14th, 2012, 12:24 PM
سلام دوستان من این سوال رو در قسمت تحصیل در کانادا پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد
سوالم در مورد تحصیل در کالج های کبک بعد از لندینگ هست.من و همسرم از طریق skilled worker وارد کبک میشیم.توی سایت کالج ها که نگاه کردم permenant resident بودن یکی از شرایط ثبت نام کردن هست. حالا با توجه به اینکه کارت های permenant resident ما بعد از حدود 3 ماه به دستمون می رسه ، آیامی تونیم توی همون روزهای اول برای ثبت نام در کالج اقدام کنیم؟یا باید منتظردریافت کارتهامون بشیم
( یکی از دوستان من که ازطریق لاتاری به آمریکا رفته میگه چنین چیزی امکان نداره وباید یکسال از ورودت بگذره و tax بدی تا بتونی بری کالج!!!!!!! البته میدونم که با هم فرق دارند ولی من به دوستم کامل توضیح دادم ولی میگه نه نمیشه کانادا هم مثل آمریکا هست)

ghlobe
December 14th, 2012, 05:43 PM
سلام دوستان من این سوال رو در قسمت تحصیل در کانادا پرسیدم ولی کسی جوابمو نداد
سوالم در مورد تحصیل در کالج های کبک بعد از لندینگ هست.من و همسرم از طریق skilled worker وارد کبک میشیم.توی سایت کالج ها که نگاه کردم permenant resident بودن یکی از شرایط ثبت نام کردن هست. حالا با توجه به اینکه کارت های permenant resident ما بعد از حدود 3 ماه به دستمون می رسه ، آیامی تونیم توی همون روزهای اول برای ثبت نام در کالج اقدام کنیم؟یا باید منتظردریافت کارتهامون بشیم
( یکی از دوستان من که ازطریق لاتاری به آمریکا رفته میگه چنین چیزی امکان نداره وباید یکسال از ورودت بگذره و tax بدی تا بتونی بری کالج!!!!!!! البته میدونم که با هم فرق دارند ولی من به دوستم کامل توضیح دادم ولی میگه نه نمیشه کانادا هم مثل آمریکا هست)

شما از لحظه لندینگ permanent resident حساب میشید و با همون برگه ای که در فرودگاه بهتون میدن میتونید ثبت نام کنید. ولی این موضوعی که در مورد شرط PR بودن برای ثبت نام درکالج نوشتید خیلی بنظرم عجیب میاد و تابحال در کانادا ندیده ام. همه کالجهای کانادا دانشجوی اینترنشنال قبول میکنند. ممکنه لینک بدید؟

اون دوستتون هم اشتباه میکنه. کالج رو در امریکا همه میتونند ثبت نام کنند ولی برای اینکه شهریه in-state (که مبلغش خیلی پایینتره) بدن باید یکسال در ایالت مربوطه اقامت کرده باشند. در کبک از لحظه لندینگ شما مقیم حساب میشید.

نونا1362
December 14th, 2012, 09:49 PM
شما از لحظه لندینگ permanent resident حساب میشید و با همون برگه ای که در فرودگاه بهتون میدن میتونید ثبت نام کنید. ولی این موضوعی که در مورد شرط PR بودن برای ثبت نام درکالج نوشتید خیلی بنظرم عجیب میاد و تابحال در کانادا ندیده ام. همه کالجهای کانادا دانشجوی اینترنشنال قبول میکنند. ممکنه لینک بدید؟

اون دوستتون هم اشتباه میکنه. کالج رو در امریکا همه میتونند ثبت نام کنند ولی برای اینکه شهریه in-state (که مبلغش خیلی پایینتره) بدن باید یکسال در ایالت مربوطه اقامت کرده باشند. در کبک از لحظه لندینگ شما مقیم حساب میشید.
http://www.johnabbott.qc.ca/continuing-education/programs/admission-requirements-for-aecs بند آخر این لینک
صحبت شما در مورد قبول دانشجوی اینترنشنال ها از طرف کالج ها درسته و همه کالج ها قبول میکنند ولی منظور من استفاده ازکالج ها به عنوان Permenant resident هست و اینکه شهریه زیاد ندیم.
منظور اون دوستم هم در مورد شهریه ها بود که میگفت اگرمیخوای شهریه کمتر از اینترنشنال ها بدی باید از لندینگت یکسال بگذره

ghlobe
December 14th, 2012, 10:03 PM
http://www.johnabbott.qc.ca/continuing-education/programs/admission-requirements-for-aecs بند آخر این لینک
صحبت شما در مورد قبول دانشجوی اینترنشنال ها از طرف کالج ها درسته و همه کالج ها قبول میکنند ولی منظور من استفاده ازکالج ها به عنوان Permenant resident هست و اینکه شهریه زیاد ندیم.
منظور اون دوستم هم در مورد شهریه ها بود که میگفت اگرمیخوای شهریه کمتر از اینترنشنال ها بدی باید از لندینگت یکسال بگذره

شما از لحظه ورود PR هستید نگران نباشید.

نونا1362
December 14th, 2012, 10:52 PM
شما از لحظه ورود PR هستید نگران نباشید.
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون
پس یعنی ما ازهمون اول می تونم باشهریه کم در کالجها ثبت نام کنیم دیگه ؟ :p

arst4
December 18th, 2012, 10:17 PM
اگه دانشجوی دکتری هستی معمولا شهریه کبکهای رو ازت میگیرن (حتی اگه دانشجوی اینترنشنال باشی و PR نباشی) که اونم ترمی حدود 1000 دلار میشه و سالی هم 1000 دلار میبایست پول بیمه بدی، با ماهی 1000 دلار هم میتونی یک زندگی دانشجویی منطقی تو مونترال داشته باشی در کل یعنی کفایت میکنه...
اگه دانشجو مستر باشی ترمی حدود 6000 دلار شهریه باس بپردازی و در نتیجه این پول فقط کفاف شهریه رو میده البته اگه معدلت خوب (A) باشه باز میتونی از تخفیف استفاده کنی و شهریه کبکی ها رو (در حد همون ترمی 1000 دلار) پرداخت کنی.

سلام دوستان،

abends
December 23rd, 2012, 10:18 AM

هزینه آپارتمان برای دونفر در مونترال -ایل دسوق چیزی در حدود 600 تا 700 دلار که همه چیز هم اینکلوده!
کارت پی آر هم 14 روز بعد به دستتون میرسه که فعلا تا زمان خروج باهاش کاری نداری، همه کاراتو با برگه لندینگ انجام میدی
کلاس فرانسه رو هم بیخیال شو...برو سریع دنبال کار یا درس
ماشین رو هم فعلا بی خیال........هزینه بر است......75دلار بده مترو و اتوبوس ماهیانه

pani88
December 27th, 2012, 02:12 PM
سلام دوستان

وقتی وارد مونترال شدیم تا وقتی که خونه گیرمون بیاد چیکار کنیم ؟ خونه رو که نمیشه از اینجا رزرو کنیم ؟

sebas
December 27th, 2012, 02:46 PM
سلام دوستان

وقتی وارد مونترال شدیم تا وقتی که خونه گیرمون بیاد چیکار کنیم ؟ خونه رو که نمیشه از اینجا رزرو کنیم ؟

خونه رو ميشه از اينجا گرفت ولي بايد ريسكش رو هم بپذيري

هتل ميتوني بگيري (كمي گرونه ولي چاره اي نيست)، يا اگر اشنايي داري بگي يك خونه موقت يكماهه برات بگيره تا خودت اونجا سر فرصت مناسبش رو پيدا كني

pani88
December 29th, 2012, 11:16 AM
سلام .
میشه بگید برای امدن به کانادا و زندگی در انجا چه چیزهایی رو با خودمون بیاریم؟

جایی هست که یه لیست درست و حسابی داشته باشه ؟ ممنون

sebas
December 29th, 2012, 12:27 PM
سلام .
میشه بگید برای امدن به کانادا و زندگی در انجا چه چیزهایی رو با خودمون بیاریم؟

جایی هست که یه لیست درست و حسابی داشته باشه ؟ ممنون

Pani88 و sam_e_e_ra،

براي اطلاعات در مورد زندگي در کانادا يک انجمن به نام زندگي در کانادا هست که کلي زير مجموعه داره. توصيه ميشه حتما بخونيد. جواب خيلي از سوالهاتون اونجا هست. به عنوان مثال به تاپيکهاي زير سري بزنيد.

راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4641-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%83%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D9%88-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
راهنمای خريد و اجاره مسکن و اسکان موقت (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?21850-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%AA)

و کلي تاپيکهاي ديگه.

alsens
January 18th, 2013, 01:50 AM
آقا ما اگه کارمون جور بشه با ویزای تحصیلی میخوایم بیاییم مونترال ..
دو تا پسریم زیادم اهل مشروب اینا نیستیم ...
فقط زیاد میگیم میخندیم و هله هوله هم زیاد میخوریم :))
میخواستم ببینم هزینه ی زندگیمون چقدر میشه تقریبا ؟!؟
ماهانه و سالانه ..
یه خونه ی کوچیک هم بسمونه ..
:))

ghazal_khan
February 1st, 2013, 11:51 PM
دوستان می خواستم بدونم :

1-مهاجران ساکن مونترال هم برای تطبیق مدارک تحصیلی شان را به تورونتو می فرستند یا در خود مونترال این کار انجام میشه؟

2-آیا از ایران هم میشه این کار را کرد؟ اسم سایت اینترنتی اش رو دارید؟

3- آیا مدارک دیپلم کار و دانش (دیپلم عکاسی دیجیتال) ایران هم در کانادا دیپلم دبیرستان محسوب میشه؟ (چون برای دیپلم کار و دانش در ایران 3 سال تحصیل انجام میشه.)

nima2147
February 2nd, 2013, 05:32 PM
دوستان می خواستم بدونم :

1-مهاجران ساکن مونترال هم برای تطبیق مدارک تحصیلی شان را به تورونتو می فرستند یا در خود مونترال این کار انجام میشه؟

2-آیا از ایران هم میشه این کار را کرد؟ اسم سایت اینترنتی اش رو دارید؟

3- آیا مدارک دیپلم کار و دانش (دیپلم عکاسی دیجیتال) ایران هم در کانادا دیپلم دبیرستان محسوب میشه؟ (چون برای دیپلم کار و دانش در ایران 3 سال تحصیل انجام میشه.)

به این تاپیک مراجعه کنید:

ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?30092-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/page32)

ZARIJOON
February 17th, 2013, 01:52 AM
من سوالم در ارتباط با زمانیست که از هواپیما پیاده میشیم و میخواهیم از افسر مهاجرت وقت بگیریم برای کلاسهایی که مربوط به مهاجرین است؟

ZARIJOON
February 17th, 2013, 03:17 AM
یک سوال:
در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟
و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟

nima2147
February 17th, 2013, 01:50 PM
یک سوال: در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟ و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟ امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک دوستان فدرالی پر بار بشه و مونترالی های ساکن عزیز تجربیاتشون رو دریغ نکن اما جواب شما تا جایی که میدونم افسر به هر دو زبون تسلط داره و بسیار آرام و شمرده شمرده صحبت خواهد کرد نگران نباشید و برای کلاسهای فرانسه هم راهنمایی تون می کنه در ضمن بصورت آنلاین هم از سایت مهاجرت می تونید ثبت نام کنید.

sebas
February 17th, 2013, 03:11 PM
یک سوال:
در فرودگاه مونترال از تازه مهاجرین سوالات به انگلیسی پرسیده می شود یا فرانسه؟
و زمانیکه نزد افسری می رویم که مراحل اقامت را توضیح میده اگر توضیحات او را که به فرانسه است متوجه نشویم چه می شود؟

نگران نباش دوست من،

هيچ جايي شما رو مجبور نمي کنند فرانسه حرف بزني و از بدو ورود ميتوني انگليسي صحبت کني و هيچ تاثير منفي هم نداره
البته طبق صحبتهايي که من شنيدم اگر در اماکن دولتي کبک به فرانسه صحبت کني بيشتر تحويلت مي گيرند ولي نگران نباش. همه اونجا باهات انگليسي حرف مي زنند.

schazi
February 23rd, 2013, 02:20 PM
همگی سلام
کسی یه چک لیستی آماده داره که آدم چه چیزایی رو باید با خودش ببره ؟ وسایل ضروری روزهای اول؟ وسایل شخصی؟ ظرف و ظروف؟ ممنون می شم :)

mahmood1363
February 23rd, 2013, 11:28 PM
دوستان کسی اطلاعات و یا تجربه ای از عوض کردن اسم و فامیل داره ؟ خواهشا راهنماییم کنید من کل اسم و فامیلیم عربی هست و هر جا رزومه می فرستم و هرکاری میکنم فکر میکنن من عرب هستم و تصمیم گرفتم اسم و فامیلم رو عوض کنم حالا اصلا امکانش هست ؟ اگر بله تو ایران باید این کارو کنم یا کانادا؟ و اینکه مدارک دیگه مثل پاس و مدارک تحصیلی و ..... تکلیفش چی میشه؟

anihoo
February 23rd, 2013, 11:36 PM
دوستان کسی اطلاعات و یا تجربه ای از عوض کردن اسم و فامیل داره ؟ خواهشا راهنماییم کنید من کل اسم و فامیلیم عربی هست و هر جا رزومه می فرستم و هرکاری میکنم فکر میکنن من عرب هستم و تصمیم گرفتم اسم و فامیلم رو عوض کنم حالا اصلا امکانش هست ؟ اگر بله تو ایران باید این کارو کنم یا کانادا؟ و اینکه مدارک دیگه مثل پاس و مدارک تحصیلی و ..... تکلیفش چی میشه؟

تا اونجا که من شنیدم بله میشه عوض کرد ولی نه از ایران... همونجا توی کانادا. در مورد مدارک نمیدونم.

ghazal_khan
March 1st, 2013, 03:52 PM
همگی سلام
کسی یه چک لیستی آماده داره که آدم چه چیزایی رو باید با خودش ببره ؟ وسایل ضروری روزهای اول؟ وسایل شخصی؟ ظرف و ظروف؟ ممنون می شم :)

سلام دوست عزیز.من با سرچ کردن در چندین سایت و وبلاگ لیستی برای خودم توی دفتر تهیه کرده بودم.نمیدونم دقیقا چقدر به درد میخوره ولی فکر کنم الان دیگه هرچه بتونیم ببریم بهتره..امیدوارم کمکت کنه.:

-خوراکی ها:
برنج(اندازه 5 وعده)
قند و چای(اندازه یکی دو هفته)
نان(اندازه 5 وعده)
شکر(چند روز اول)
روغن
ادویه: زعفران/هل/آویشن/ادویه خورشتی/
نبات
پسته و تخمه و آجیل
عسل
شربت های باز کننده گلو مثل چهار تخم و...خاکشیر
زرشک
سبزی خشک خصوصا تره (1-2 کیلو)
گز و پولکی

-وسایل آشپزخانه:
قابلمه و ماهیتابه
بشقاب پلو و خورشت و پیش دستی میوه
قاشق چنگال و کفگیر و ملاقه و گوشتکوب
دم کنی و پیشبند و دستکش و دستمال آشپزخونه

بالش و پتو و ملحفه ها

کمی لوازم التحریر

کتب و جزوه های به دردبخور درسی - یا در صورت تمایل قرآن و مفاتیح-حافظ و سعدی

-لباس:
لباس زیر/جوراب/شلوار جین و لباسهای گرمی که اینجا دارید./زیر شلواری گرم/کلاه و دستکش و شال

-لوازم بهداشتی:مسواک/خمیر دندان/صابون/شامپو/نخ دندان/نرم کننده/دستمال توالت مرطوب(خصوصا برای روزهای اول)

-دمپایی پلاستیکی و کیف و کفش

-شیلنگ آب با شیر سر خود
-کیسه فریزر
صنایع دستی ایران

مبدل برق 110 به 220 با توان بالای 400 وات

اسکن کتاب هایتان
نرم افزارهای مورد نیاز کامپیوتری
وسایل برقی که همخوانی دارند با 110 ولت..لپ تاپ..دوربین..

باطری قلمی

دارو:استامینوفن/بروفن/داروهای ضد حساسیت / قرص خواب معمولی/پماد ضد سوختگی/داروی معده/آنتی هستامین یا سیتریزین اگه آلرژی دارید/قطره چشم/داروی خاصی اگه مصرف میکنید/شربت سینه/سرما خوردگی شب و روز/آنتی بیوتیک

عکس آماده 3.5 در 4.5 اگه دارید.

خلاصه پرونده های پزشکی/دندانپزشکی و چشم پزشکی تون

- مدارک مهم و ترجمه آنها
جهت یاد آوری نامه های کاری + اطلاعات جز به جزء دوره هایی که گذراندید +سوابق بیمه ماشینتان +نامه های مرجع شغلی +سند ازدواج+اصل گواهینامه فراموش نشوند.
از کلیه مدارک 2 سری کپی بگیرید.یک سری را همراهتان در جایی جدا از اصلی ها نگهدارید. و یک سری را ایران نزد خانواده تان بگذارید.

در حقیقت همه ی این ها بنا به سلیقه ی شخصی کم و زیاد میشند.خودم مطمئن نیستم از بردن خیلی چیزها مثل مواد غذایی یا روغن و شامپو..در هر صورت سعی کردم کاملترین لیستی رو که تهیه کردم بنویسم براتون.امیدوارم دوستان با تجربه ی سفر کمک کنند اگه باید چیزی اضافه بشه.

zahama
March 10th, 2013, 07:50 PM
سلام دوست عزیز.من با سرچ کردن در چندین سایت و وبلاگ لیستی برای خودم توی دفتر تهیه کرده بودم.نمیدونم دقیقا چقدر به درد میخوره ولی فکر کنم الان دیگه هرچه بتونیم ببریم بهتره..امیدوارم کمکت کنه...
سلام
میخواستم چند موردی که تجربه کردم رو اضافه کنم: دوشاخه تبدیلی به 110 ولت که خیلی ضروری هست وتقریبا اولین چیزی هست که برای شارژ موبایل و لب تاپ مورد نیازه و اینجا هر کدام 20-2 دلار است!!! پس چندتا بیارید. از همه مدارکتون و ترجمه هاش اسکن تهیه کنید چون برخی جا ها برای اپلای از شما میخوان اسکن مدارکتون رو ارسال کنید(تجربه شده).تن پوش حوله ای که بعضی ها عادت به استفاده دارند اینجا کمی گرونه! من قیمت 99$ دیدم! کتاب گرونه.پس کتابهای مورد نیازتون رو بیارید یا به صورت پی دی اف داشته باشید. ظروف غذا خوری در صورتیکه با کیفیت باشه گرونه پس آنچه که دارید بیارید به صرفه خواهد بود.اگه بچه دارید حتما کتاب و فیلم و اسباب بازی و سرگرمی برایش بیاورید.گوشی موبایل هم حتما بیارید چون اینجا که ما تجربه کردیم(مونتریال) گوشیها قفل دارند و خرید و استفادشون به شرط قرارداد و...هست.اگه عادت به پوشیدن دمپایی روفرشی دارید بهترینش رو از ایران میتونید تهیه کنید که هم طبی باشه هم چرم باشه اینجا دمپایی پلاستیکی (تو مایه های نیکتا)35-15$ است و اون تیپ دمپایی روفرشی هم من ندیدم.
با آرزوی سلامتی و شادی برای همه

mehdisoltani75
March 15th, 2013, 10:16 PM
سلام دوستان عزیز
من تازه عضو شدم یه سوال داشتم:
من قصد موندن تو مونترال رو ندارم میخواستم بدونم با توجه به اینکه به عنوان نیروی ماهر کار اقدام کردم میتونم مستقیما برم ایالت دیگه اصلا مونترال نیام اگر میشه بعد ها مشکل ساز نیست واسه حق شهروندی

Sepehr1208
March 16th, 2013, 03:58 PM
اگه از طریق اسکیل ورکر کبک اقدام کردین ، لندینگ تون رو در مونترال انجام بدین بعد برین هرجا که میخواین

سلام دوستان عزیز
من تازه عضو شدم یه سوال داشتم:
من قصد موندن تو مونترال رو ندارم میخواستم بدونم با توجه به اینکه به عنوان نیروی ماهر کار اقدام کردم میتونم مستقیما برم ایالت دیگه اصلا مونترال نیام اگر میشه بعد ها مشکل ساز نیست واسه حق شهروندی

mehdisoltani75
March 17th, 2013, 12:48 AM
مرسی که جواب دادین منظورم اینه بعد از لندینگ چقدر باید بمونیم چند ماه؟

Sepehr1208
March 20th, 2013, 08:55 PM
وکلا و مشاورین توصیه میکنین که برای احتیاط چند ماهی در کبک بمونین تا در آینده احیانا هنگام شهروندی با مشکل مواجه نشید ولی خیلی از مهاجرین هستن که بیشتر از یکروز هم در کبک نمیمونن و فورا به استانهای دیگه میرن و معتقدن با مشکلی مواجه نمیشن..چون جابجایی در کانادا از شهری به شهر دیگه مشکلات و دشواریهای خودش رو داره

مرسی که جواب دادین منظورم اینه بعد از لندینگ چقدر باید بمونیم چند ماه؟

zahra2021
April 3rd, 2013, 01:14 PM
دوستان عزيز سلام
من يه سوالي دارم اگر كسي (خصوصا از كساني كه تازه رفتن) مي تونه كمك كنه و جواب منو بده. من ويزاي كار دارم و تا پايان مرداد بايد مونترال باشم ميخواستم ببينم هيچ راهي هست كه من بتونم تاريخ انقضاي ويزام رو تمديد كنم مثلا براي شش ماه. حالا اگر هم هيچ راهي نداره و من بايد حتما برم چه مدت لازم هستش كه من بمونم و در اين مدت چقدر پول بايد همراه من باشه.
در مورد كار پيدا كردن در اونجا هم اينكه اوضاع كار چه طوري هستش و چقدر ممكنه طول بكشه كه كار پيدا كرد . فرض كنيد كه من لازم باشه يه دوره هايي رو هم اونجا بگذرونم. من رشته ام آمار هستش و 12 امتيازيه .
ممنون ميشم اگر كسي بتونه من رو راهنمايي كنه

amirmousavi
April 6th, 2013, 01:22 AM
کسی تجربه ی رزرو هتل از booking.com رو داره ؟؟ من با کردیت کارت یکی از آشناها تو ایران میتونم book کنم ، حالا تو سایتش نوشته که 100 درصد پول شب اول در روز arrival از کردیت کارت شما برداشته میشه. حالا نمیدونم واسه بقیه روزها چطوریه !
کردیت کارت ازمون نمیخوان ؟ آخه اینم تو سایت booking نوشته :
Upon check-in photo identification and credit card is required.

iman79001
May 5th, 2013, 09:01 AM
دوستان عزيز سلام
من 1.5 سال پيش رفتم مونترال كارت PR گرفتم برگشتم. اون موقع يه كارت OPUS هم گرفتم كه حالا ديگه شارژ نداره. سوالم اينه كه آيا ميشه اين كارت رو تو فرودگاه شارژ كرد و استفاده كرد يا نه؟

aida_vet
May 17th, 2013, 04:10 AM
سلام. از دوستانی که مونترآل زندگی میکنن کسی کلاس فرانسه با قیمت مناسب سراغ داره؟ من س-اس-کیو دارم ولی پی-آر نیستم

mojdeh_k
May 17th, 2013, 07:06 AM
کلاسای فرانسه خود دولت کبک که مجانی هستن هفتگی هم بین 30 تا 115 دلار میدن که بستگی به روش مهاجرتیتون داره.
سلام. از دوستانی که مونترآل زندگی میکنن کسی کلاس فرانسه با قیمت مناسب سراغ داره؟ من س-اس-کیو دارم ولی پی-آر نیستم

aida_vet
May 22nd, 2013, 09:53 PM
آخه من بی-آر نیستم. فقط سی اس کیو دارم. شامل منم میشه؟ کجا باید مراجعه کرد؟

کلاسای فرانسه خود دولت کبک که مجانی هستن هفتگی هم بین 30 تا 115 دلار میدن که بستگی به روش مهاجرتیتون داره.

mojdeh_k
May 22nd, 2013, 10:10 PM
این لینک اداره مهاجرت کبک هست http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/french-language/glossary.html#fulltime میتونین ببینین شامل حال شما هم میشه یا نه
آخه من بی-آر نیستم. فقط سی اس کیو دارم. شامل منم میشه؟ کجا باید مراجعه کرد؟

asirap1990
June 3rd, 2013, 07:57 PM
سلام دوستان
من اگه ویزام بیاد اواخر آگست عازم مونترالم دانشجویی , شما برای روزای اول اقامت کجا رو پیشنهاد میکنید؟ جایی مناسب تر از هتل هست ؟چون من روزای اول باید کارای ثبت نام و .. رو انجام بدم بهتره DOWNTOWN باشم چون آشنایی ندارم مسیرارو پیدا کنم ؟ بخوام هتل بگیرم خرجش میره بالا به نظرتون یه هفته اول رو چیکار کنم بهتره هتل مرکز شهر باشم یا هتل یه محل ارزوتتر ؟ اصن به صرفه هست هتل برم؟ اتاق کرایه نمیدن واسه یه هفته جایی جز هتل ارزونتر؟ چون خوابگاه خیلی گرون در میاد 822$ که با غذای اجباری نزدیک 1000 تا میشه فقط ماهی و زیر یک ترم هم اجاره نمی دن
با تشکر

mojdeh_k
June 3rd, 2013, 09:28 PM
سلام. ما خونه خودمون downtown هست و تا جایی که من از همسرم شنیدم هتل های این منطقه خیلی گرون هستن. اینجا اینقدر پیدا کردن آدرس جایی که می خواین برین راحت هست که حتی اگر هم به اون آدرس دور باشین راحت پیدا می کنین با استفاده از مترو و اتوبوس.
سلام دوستان
من اگه ویزام بیاد اواخر آگست عازم مونترالم دانشجویی , شما برای روزای اول اقامت کجا رو پیشنهاد میکنید؟ جایی مناسب تر از هتل هست ؟چون من روزای اول باید کارای ثبت نام و .. رو انجام بدم بهتره DOWNTOWN باشم چون آشنایی ندارم مسیرارو پیدا کنم ؟ بخوام هتل بگیرم خرجش میره بالا به نظرتون یه هفته اول رو چیکار کنم بهتره هتل مرکز شهر باشم یا هتل یه محل ارزوتتر ؟ اصن به صرفه هست هتل برم؟ اتاق کرایه نمیدن واسه یه هفته جایی جز هتل ارزونتر؟ چون خوابگاه خیلی گرون در میاد 822$ که با غذای اجباری نزدیک 1000 تا میشه فقط ماهی و زیر یک ترم هم اجاره نمی دن
با تشکر

liberated
June 3rd, 2013, 10:55 PM
سلام. ما خونه خودمون downtown هست و تا جایی که من از همسرم شنیدم هتل های این منطقه خیلی گرون هستن. اینجا اینقدر پیدا کردن آدرس جایی که می خواین برین راحت هست که حتی اگر هم به اون آدرس دور باشین راحت پیدا می کنین با استفاده از مترو و اتوبوس.
downtown که کلا یه سر و گردن گرونتر از بقیه جاهاس:cool: به نظرتون lasalle و verdun چجورین؟(منم دانشجویی میام البته) تو ویکی به عنوان شهر جدا توضیح داده درموردش اینقدر دوره یعنی؟؟
montreal nord شنیدم نا امنه حالا نمیدونم باز...اونجا چجوریه ؟
چه محله هایی توصیه نمیشن ؟(غیر از St Catherine!)

fingertoe
June 18th, 2013, 09:37 PM
قبل از اینکه PR بگیریم میشه از کانادا خارج شد؟ :confused:

mojdeh_k
June 18th, 2013, 10:25 PM
باید از اداره مهاجرت نامه بگیرین بدون اون نامه برین دیگه اجازه ورود به کانادا رو بهتون نمیدن.
قبل از اینکه PR بگیریم میشه از کانادا خارج شد؟ :confused:

PARI23
June 19th, 2013, 09:19 PM
سلام..کسی اطلاعی داره قیمت اجاره در حوالیه دانشگاه مونترال (cote de neige )چقدر هست؟ من چند تا سایتو بررسی کردم ولی قیمت های مختلفی می بینم ..برای یک خونه یه اتاق خوابه توی یه محله از 600 تا 950 وجود داره.و دیگه اینکه ایا هزینه برق و اب و گرمایش با اجاره حساب میشه یا خیر؟ در اگوست امکان بیدا کردن خونه هست؟ ممنونم

mojdeh_k
June 19th, 2013, 11:40 PM
سلام دوست عزیز از الان فصل جابجایی داره شروع میشه و تا آگوست هم فکر می کنم ادامه داشته باشه. هزینه برق و آب و گرمایش همه جا با صاحب خونه نیست و برخی جاها یک یا دو تاشون به حساب مستاجر هست ولی اگه سعی کنین جایی رو پیدا کنین که همه رو صاحب خونه پرداخت کنه بهتره. همونطور هم که خودتون دیدین قیمت ها مختلف هست که بسته به نوع ساختمان جدید یا قدیمی بودن نزدیک بودن به مترو قیمت ها متفاوت میشه.
سلام..کسی اطلاعی داره قیمت اجاره در حوالیه دانشگاه مونترال (cote de neige )چقدر هست؟ من چند تا سایتو بررسی کردم ولی قیمت های مختلفی می بینم ..برای یک خونه یه اتاق خوابه توی یه محله از 600 تا 950 وجود داره.و دیگه اینکه ایا هزینه برق و اب و گرمایش با اجاره حساب میشه یا خیر؟ در اگوست امکان بیدا کردن خونه هست؟ ممنونم

Mostafaa747
June 28th, 2013, 11:03 AM
دوستان شاید به نظر این پست بی ارتباط بیاد ولی برای بسیاری از دوستانی که زندگی رو در مونتریال شروع میکنن، برقراری ارتباط بسیار حیاتی هستش و زبان انگلیسی عمومن برای ما ایرانی ها نسبت به فرانسوی مأنوس تر هستش؛ نمی دونم بدونید یا نه ولی دولت جدید کبک قصد داره ایالت رو به سمت فرانسوی تر شدن سوق بده و ما باید نسبت به این قضیه اعتراض کنیم؛ لطفن پتیشن زیر رو امضا کنید تا به این ترتیب نسبت به این روند اعتراض کنیم و بگیم که کبک و به خصوص مونتریال باید دوزبانه باقی بمونه

امضای پتیشن مربوط به اعتراض (http://www.change.org/petitions/guarantee-english-as-one-of-the-two-official-languages-in-montreal-une-garantie-%C3%A0-avoir-l-anglais-comme-l-une-des-deux-langues-officielles-%C3%A0-montr%C3%A9al?utm_source=supporter_message&utm_medium=email&utm_campaign=petition_message_notice)

netsky
June 28th, 2013, 07:18 PM
سلام 
دوستان گرامی آیا جایی برای مشورت دوستان در مورد شروع زندگی در بقیه شهر های استان کبک هم وجو دارد ممنون میشم اگه دوستان در اینجا یا با پیام خصوصی راهنمایی بفرمایند 

ghlobe
June 29th, 2013, 08:01 AM
دوستان شاید به نظر این پست بی ارتباط بیاد ولی برای بسیاری از دوستانی که زندگی رو در مونتریال شروع میکنن، برقراری ارتباط بسیار حیاتی هستش و زبان انگلیسی عمومن برای ما ایرانی ها نسبت به فرانسوی مأنوس تر هستش؛ نمی دونم بدونید یا نه ولی دولت جدید کبک قصد داره ایالت رو به سمت فرانسوی تر شدن سوق بده و ما باید نسبت به این قضیه اعتراض کنیم؛ لطفن پتیشن زیر رو امضا کنید تا به این ترتیب نسبت به این روند اعتراض کنیم و بگیم که کبک و به خصوص مونتریال باید دوزبانه باقی بمونه

امضای پتیشن مربوط به اعتراض (http://www.change.org/petitions/guarantee-english-as-one-of-the-two-official-languages-in-montreal-une-garantie-%C3%A0-avoir-l-anglais-comme-l-une-des-deux-langues-officielles-%C3%A0-montr%C3%A9al?utm_source=supporter_message&utm_medium=email&utm_campaign=petition_message_notice)

شوخی میکنید؟ کبکی ها اصلا سر قضیه زبان چیزی نمونده بود از کانادا جدا بشوند. ایالت کبک دو زبانه نیست تک زبانه است (فقط فرانسه). الان در تمام کبک (منجمله مونتریال) علامتهای ایستگاه های اتوبوس و نام خیابانها و غیره فقط فرانسه است و علامتهای مغازه ها هم باید بزرگ به فرانسه باشد (و زبانهای دیگر جداکثر نصف سایز فرانسه). این سیاست سی ساله کبک است نه دولت جدید. البته در بیشتر جاهای مونتریال مردم فرانسه بلد هستند ولی اگر قصد اقامت دائمی درکبک دارید باید فرانسه را یاد بگیرید.

ghlobe
June 29th, 2013, 10:07 AM
البته در بیشتر جاهای مونتریال مردم فرانسه بلد هستند ولی اگر قصد اقامت دائمی درکبک دارید باید فرانسه را یاد بگیرید.

ببخشید منظورم این بود که در بیشتر قسمتهای مونتریال (بخصوص مناطق مرکزی و غربی) مردم انگلیسی بلد هستند. فرانسه که زبان اول اکثرشونه!

mojdeh_k
June 30th, 2013, 01:26 AM
والا این استان کبک که اینقدر روی فرانسه حساس هستن اون هم با لهجه خاص خودشون. حالا اومدین اینجا می بینین که اگر یک کلمه هم به فرانسه نوشته شده باشه هم به انگلیسی چقدر تفاوت سایز دارن با هم دیگه. تا حالا من هرجا رفتم خرید فقط فرانسه صحبت می کنن ادارات دولتیشون هم اول فرانسه بعد انگلیسی. خلاصه دوست عزیز اینها بقدری روی زبان فرانسه حساس هستن که به شما پول هم میدن وقتی کلاس های فول تایم اداره مهاجرت رو برمیداری برای یادگیری این زبان. بیشتر مهاجرین این استان هم عرب هستن فقط و فقط به این دلیل که توی فرانسه قوی هستن.

Mostafaa747
June 30th, 2013, 10:59 PM
والا این استان کبک که اینقدر روی فرانسه حساس هستن اون هم با لهجه خاص خودشون. حالا اومدین اینجا می بینین که اگر یک کلمه هم به فرانسه نوشته شده باشه هم به انگلیسی چقدر تفاوت سایز دارن با هم دیگه. تا حالا من هرجا رفتم خرید فقط فرانسه صحبت می کنن ادارات دولتیشون هم اول فرانسه بعد انگلیسی. خلاصه دوست عزیز اینها بقدری روی زبان فرانسه حساس هستن که به شما پول هم میدن وقتی کلاس های فول تایم اداره مهاجرت رو برمیداری برای یادگیری این زبان. بیشتر مهاجرین این استان هم عرب هستن فقط و فقط به این دلیل که توی فرانسه قوی هستن.
چه وحشتناک!! کلاسهای یادگیری فرانسه برای دانشجوها هم مجانیه؟؟ من قراره حداقل 5 سال اونجا درس بخونم! جایی هست مجانی یا ارزون بشه فرانسه یاد گرفت؟؟ الان که هنوز ایرانم شروع کردم ولی تو یک ماه و نیم نمیشه خیلی یاد گرفت :(

Industrial88
July 1st, 2013, 05:54 AM
معمولا دانشگاه ها کلاسایی واسه آموزش زبان فرانسه برگزار می کنند.

چه وحشتناک!! کلاسهای یادگیری فرانسه برای دانشجوها هم مجانیه؟؟ من قراره حداقل 5 سال اونجا درس بخونم! جایی هست مجانی یا ارزون بشه فرانسه یاد گرفت؟؟ الان که هنوز ایرانم شروع کردم ولی تو یک ماه و نیم نمیشه خیلی یاد گرفت :(

Mostafaa747
July 1st, 2013, 07:41 AM
معمولا دانشگاه ها کلاسایی واسه آموزش زبان فرانسه برگزار می کنند.
آره دانشگاه ما هم داره ولی ترمی 350 دلاره و واسه من که دانشجو هستم گرونـــه!!

ghlobe
July 1st, 2013, 07:52 AM

زمانی که من در مونتریال دانشجو بودم دانشجوها هم میتونستند در کلاسهای دولتی آموزش زبان فرانسه که در کامیونیتی سنتر ها یا همان CLSC برگزار میشد به رایگان شرکت کنند. حالا رو نمیدونم. ولی بطور کلی اگر قرارست در دانشگاههای انگلیسی زبان مونتریال درس بخوانید یاد گرفتن فرانسه چندان حاد نیست چون مردم مونتریال عموما انگلیسی بلدند.

mojdeh_k
July 1st, 2013, 08:06 AM
این لینک اداره مهاجرت کبک هست میتونین ببینین شامل حال شما میشه یا نه http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/french-language/learning-quebec/full-time/admission.html. ولی اگه دانشگاه های انگلیسی زبان باشه همونطور که قلوب گرامی گفتن مشکلی ندارین.

Mostafaa747
July 1st, 2013, 09:52 AM
این لینک اداره مهاجرت کبک هست میتونین ببینین شامل حال شما میشه یا نه http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/french-language/learning-quebec/full-time/admission.html. ولی اگه دانشگاه های انگلیسی زبان باشه همونطور که قلوب گرامی گفتن مشکلی ندارین.
ممنون مژده جان، دیدم شامل حال من نمیشد! بله دانشگاه انگلیسی زبانم و کم کم سعی میکنم برای زندگی روزمره هم لغات پرکاربرد رو یاد بگیرم :)

ghlobe
July 1st, 2013, 10:03 AM
ممنون مژده جان، دیدم شامل حال من نمیشد! بله دانشگاه انگلیسی زبانم و کم کم سعی میکنم برای زندگی روزمره هم لغات پرکاربرد رو یاد بگیرم :)

چرا اتفاقا مشمول شما میشد. نوشته بود دانشجویان خارحی هم از دوره های نیمه وقت میتوانند استفاده کنند.

Mostafaa747
July 1st, 2013, 10:09 AM
چرا اتفاقا مشمول شما میشد. نوشته بود دانشجویان خارحی هم از دوره های نیمه وقت میتوانند استفاده کنند.
ااا!!! چه جالب نیمه وقتش رو ندیدم! چه خووووب!! :)

Industrial88
July 1st, 2013, 10:10 AM
اگر از کنکوردیا پذیرش دارید کلاس رایگان آموزش زبان فرانسه برگزار می کنه. در مورد مک گیل اطلاعات کافی ندارم.

Mostafaa747
July 1st, 2013, 11:59 AM
اگر از کنکوردیا پذیرش دارید کلاس رایگان آموزش زبان فرانسه برگزار می کنه. در مورد مک گیل اطلاعات کافی ندارم.
آره کنکوردیا هستم! اینجوری که واقعن عالیه! :D هرچند که بعد از رسیدن حتمن میپرسم ولی میدونین کدوم کمپس و دانشکده این امکانات رو ارائه میده و آیا ساعتش منعطف هست؟ مرسی! :)

Industrial88
July 1st, 2013, 06:23 PM
اینجا (http://graduatestudies.concordia.ca/gradproskills/) رو نگاه کنید. برای دانشجوهای تحصیلات تکمیلی و به صورت فشرده 3 بار در سال.

آره کنکوردیا هستم! اینجوری که واقعن عالیه! :D هرچند که بعد از رسیدن حتمن میپرسم ولی میدونین کدوم کمپس و دانشکده این امکانات رو ارائه میده و آیا ساعتش منعطف هست؟ مرسی! :)

liberated
July 1st, 2013, 09:16 PM
ولی توی توضیح immigration status نوشته باید CSQ داشته باشیم:
you are a foreign student and you hold a Certificat de sélection du Québec (CSQ – Québec Selection Certificate)

anihoo
July 1st, 2013, 09:51 PM
you are a foreign student and you hold a Certificat de sélection du Québec (CSQ – Québec Selection Certificate)

به نظرتون ترکیب این دوتا کمی عجیب نیست؟
کسی که سی اس کیو داره که دیگه دانشجوی خارجی محسوب نمیشه. و کسی که دانشجوی خارجیه که سی اس کیو نداره. داره؟

arinis
July 1st, 2013, 10:00 PM
سلام به همهٔ دوستان. من تازه می‌خوام اقدام کنم یه سری سوال داشتم از کسانی‌ که کبک زندگی‌ می‌کنن و دختر دارن ، من یه دوقلوی ۱۶ماه دارم، دختر هستند. نگران آیندشونم، منظورم فرهنگ اونجا و کلا ما یه کم سنتی هستیم و دوست نداریم دخترامون روابط خیلی‌ آزادی داشته باشن و از سنین پائین وارد رابطه بشن. لطفا اگه کسی تجربشو داره یا راهی‌ برای کنترل این مسائل داره ممنون میشم رهنماییم کنه.

ghlobe
July 1st, 2013, 11:25 PM

درست میفرمایید من این رو ندیدم. ولی همینطور که دوستمون anihoo فرمودند یک کمی متناقض بنظر میرسه. شاید CAQ رو با CSQ قاتی کزده اند؟!
بهرحال همونطورکه آقای industrial88 فرمودند ظاهرا خود دانشگاه کلاس فرانسه مجانی میگذاره.

ghlobe
July 1st, 2013, 11:26 PM
سلام به همهٔ دوستان. من تازه می‌خوام اقدام کنم یه سری سوال داشتم از کسانی‌ که کبک زندگی‌ می‌کنن و دختر دارن ، من یه دوقلوی ۱۶ماه دارم، دختر هستند. نگران آیندشونم، منظورم فرهنگ اونجا و کلا ما یه کم سنتی هستیم و دوست نداریم دخترامون روابط خیلی‌ آزادی داشته باشن و از سنین پائین وارد رابطه بشن. لطفا اگه کسی تجربشو داره یا راهی‌ برای کنترل این مسائل داره ممنون میشم رهنماییم کنه.

شما در خارج میتونید بچه تون رو هر جوری که دوست دارید تربیت کنید ولی کنترلی روی رفتارشون نمیتونید داشته باشید.

anihoo
July 2nd, 2013, 01:07 AM

حرف دوستمون درسته شما هرجور دوست دارید تربیت کنید ولی زور نمیتونید بگید.... موضوع اینه که در ایران هم وضع بهتر نیست فقط یواشکی تره.... همین!

liberated
July 2nd, 2013, 02:05 AM
کسی که سی اس کیو داره که دیگه دانشجوی خارجی محسوب نمیشه. و کسی که دانشجوی خارجیه که سی اس کیو نداره. داره؟
عجیب که هست ولی فک میکنم هدفشون این بوده که افرادی که قصد دارن اونجا بمونن برن این کلاسارو (و این قصدشونو ثابت کردن با اقدام واسه مهاجرت و گرفتن CSQ)

liberated
July 2nd, 2013, 02:06 AM
عجیب که هست ولی فک میکنم هدفشون این بوده که افرادی که قصد دارن اونجا بمونن (و این قصدشونو ثابت کردن با اقدام واسه مهاجرت و گرفتن CSQ) برن این کلاسارو

mojdeh_k
July 2nd, 2013, 02:08 AM
دقیقا همونطور که قلوب گرامی گفتن شما خودتون میتونین هرجور که میخواین فرزندتون رو تربیت کنین و اگر توی خانواده کسی درست تربیت بشه جامعه خیلی روش تاثیر نمیذاره. من خیلی ها رو می شناسم که فرزندانشون اینجا بدنیا اومدن یا از بچگی اومدن ایران ولی خیلی تحت تاثیر فرهنگ اینجا قرار نگرفتن چون مربی خوبی داشتن. البته ناگفته نماند که الان توی ایران هم دست کمی از اینجا نداره با این تفاوت که اینجا چون جامعه آزاد هست شما میتونین ببینین ولی ایران نه همه چیز مخفیانه هست. بهررو وقتی ما تصمیم به مهاجرت می گیریم باید این رو هم در نظر بگیریم که این اتفاقات ممکنه بیفته.

babak_bahrami
July 7th, 2013, 08:26 AM
واقعاً نمیدونم این سوال رو کجا بپرسم! دوستان میخواستم بدونم که با توجه به اینکه یه زوجی که از ایران میرن طبق قوانین کانادا ازدواج نکردن، آیا همسر قانونی همدیگه محسوب میشن یا باید کار خاصی بکنن تا این اتفاق بیافته؟

sebas
July 7th, 2013, 03:46 PM
واقعاً نمیدونم این سوال رو کجا بپرسم! دوستان میخواستم بدونم که با توجه به اینکه یه زوجی که از ایران میرن طبق قوانین کانادا ازدواج نکردن، آیا همسر قانونی همدیگه محسوب میشن یا باید کار خاصی بکنن تا این اتفاق بیافته؟

همسر قانوني محسوب ميشند دوست من.

نيازي به کار خاصي نيست. شما سند عقدت همراهت باشه. همين

Nahiiid
July 9th, 2013, 11:51 AM
سلام
همسرم ارشد زبانشناسی خونده, داره برای دکتری ( شایدم ارشد مجدد) با فاند در کانادا اقدام میکنه. من هم ارشد آموزش زبان انگلیسی خوندم. برای اینکه شانس پذیرشمون کم نشه یا دو شهر مختلف پذیرفته نشیم
, من apply نمیکنم, سال بعد همون جایی که همسرم قبول شده تلاش میکنم. سوالم اینه:

1. حتما همزمان با هم میتونیم بریم یا من چند ماه بعد باید برم؟
2. شنیدم من میتونم ویزای کاری بگیرم و قانونی کار کنم. درسته؟
3. به چه کاری و از کی میتونم مشغول شم؟

ممنون

zrf
July 11th, 2013, 10:51 PM
سلام, آیا کسی میدونه در فرودگاه آفیسر چه سوال هایی میپرسه؟ اگه ببینن که زبان فرانسه خوب نیست ممکنه ایراد بگیره؟

mojdeh_k
July 12th, 2013, 08:06 AM
من از طریق اسپانسرشیپ اومدم و تنها سوالی که ازم پرسیدن این بود که سابقه زندانی شدن داری یا نه بعد هم روی برگه لندینگ جلوی سوالی که bold نوشته شده نوشتم no و اسم و فامیلم رو نوشتم. منم فرنچم خوب نیست و به انگلیسی ازم سوال پرسیدن. کلا فرودگاه اینجا همه چیز راحت هست

سلام, آیا کسی میدونه در فرودگاه آفیسر چه سوال هایی میپرسه؟ اگه ببینن که زبان فرانسه خوب نیست ممکنه ایراد بگیره؟

PARI23
July 25th, 2013, 07:15 PM
سلام..من دنبال یک پانسیون با قیمت مناسب برای روزهای اول می گردم..کسی جای خوبیو رو سراغ داره؟؟

elnazzz
July 26th, 2013, 12:36 PM
سلام
1- من یه بچه 7 ساله دارم . بعضی دبستانهای مونترال را دیدم که 2 زبانه هستند. حالا یه گروه زبان اول فرانسه دوم انگلیسی بعضی ها برعکس. اگر بخوام پسرم زبان اولش انگلیسی باشه باید شهریه بدهم؟ کلا رو زبان خاصی تعصب ندارم فقط چون ابنجا کلاس زبان انگلیسی میره می گم شاید براش راحت تر باشه مدرسه انگلیسی زبان بره. کسی تجربه ای دارخ بچه اش برای یادگیری زبان به مشکل برخورده باشه؟ نگرانم
2- شوهرم 2 تا دوره مد نظر داره یکی تو کالج vanier یکی هم کالج la salle. هرچی سایت این کالج ها رو می خونم نمی فهمم بالاخره این دوره ها مجانی هستند یا نه ؟ آخه نوشته فلان دوره توسط emplois quebe ارائه می شه یا توسط وزارت کار. اینا یعنی مجانی ؟؟؟

anihoo
July 26th, 2013, 06:03 PM
سلام
1- من یه بچه 7 ساله دارم . بعضی دبستانهای مونترال را دیدم که 2 زبانه هستند. حالا یه گروه زبان اول فرانسه دوم انگلیسی بعضی ها برعکس. اگر بخوام پسرم زبان اولش انگلیسی باشه باید شهریه بدهم؟ کلا رو زبان خاصی تعصب ندارم فقط چون ابنجا کلاس زبان انگلیسی میره می گم شاید براش راحت تر باشه مدرسه انگلیسی زبان بره. کسی تجربه ای دارخ بچه اش برای یادگیری زبان به مشکل برخورده باشه؟ نگرانم
2- شوهرم 2 تا دوره مد نظر داره یکی تو کالج vanier یکی هم کالج la salle. هرچی سایت این کالج ها رو می خونم نمی فهمم بالاخره این دوره ها مجانی هستند یا نه ؟ آخه نوشته فلان دوره توسط emplois quebe ارائه می شه یا توسط وزارت کار. اینا یعنی مجانی ؟؟؟

مدرسه دو زبانه برای مهاجرین نیست مگه اینکه پدر یا مادر انگلیسی زبان باشند و یا فرزند بزرگتر قبلا در مدرسه ی انگلیسی زبان درس خوانده باشد و .....
خلاصه یه سری شرط و شروط داره که شامل ما نمیشه. شما در مونترال یا باید مدرسه ی خصوصی اسم بنویسید که فوق العاده گرون هستند ... یعنی تقریبا از سالی ۱۰-۱۱ هزار دلار شروع میشن (اطلاعاتم مال یک سال پیشه) یا باید مدرسه ی دولتی بنویسید که فرانسه زبان هستند.
در مورد بچه ها هیچ مشکلی وجود نداره و سریع به زبان مسلط میشن از این بابت نگرانی نداشته باشید. شما نگران خودتان باشید.

elnazzz
July 27th, 2013, 12:43 PM
مدرسه دو زبانه برای مهاجرین نیست مگه اینکه پدر یا مادر انگلیسی زبان باشند و یا فرزند بزرگتر قبلا در مدرسه ی انگلیسی زبان درس خوانده باشد و .....
خلاصه یه سری شرط و شروط داره که شامل ما نمیشه. شما در مونترال یا باید مدرسه ی خصوصی اسم بنویسید که فوق العاده گرون هستند ... یعنی تقریبا از سالی ۱۰-۱۱ هزار دلار شروع میشن (اطلاعاتم مال یک سال پیشه) یا باید مدرسه ی دولتی بنویسید که فرانسه زبان هستند.
در مورد بچه ها هیچ مشکلی وجود نداره و سریع به زبان مسلط میشن از این بابت نگرانی نداشته باشید. شما نگران خودتان باشید.

ممنون از پاسختون.
میشه چند تا مدرسه رو معرفی کنید آخه من هرچی سرچ می کنم همشون دو زبانه هستند !!!!!!

anihoo
July 27th, 2013, 07:49 PM
ممنون از پاسختون.
میشه چند تا مدرسه رو معرفی کنید آخه من هرچی سرچ می کنم همشون دو زبانه هستند !!!!!!

http://www.csdm.qc.ca

http://www.csdm.qc.ca/RechercheEtablissement.aspx

http://www.manta.com/world/North+America/Canada/Quebec/public_combined_elementary_and_secondary_school--F20D308E/

http://www.arrondissement.com/

garsi
July 28th, 2013, 10:43 AM
با سلام
سایت مهاجرت کبک میگه حداکثر بعد از 5 روز از ورود به کانادا برای ثبت نام کارت بهداشت اقدام کنید. سایت RAMQ هم مدارک لازم رو Csq , کارت PR یا رسید موقت اعلام کرده
در بلاگ های فارسی نوشتند باید مدرکی محکم که آدرس سکونت رو نشون بده هم ارایه کنیم
1- آیا بلاگ ها اطلاعات غلط دادن ؟ اگر نه آدرس ثابت رو در عرض 5 روز چطوری گیر بیاریم ؟؟؟!
2- آیا ترجمه مدارک سجلی از ایران در کبک قبول نیست و باید حتما در کبک ترجمه بشوند؟

fafanina
July 28th, 2013, 12:25 PM
سلام،

دو تا سوال دارم، ممنون میشم اگه کسی پاسخشون رو بدونه.

1-گرفتن کارت بیمه معمولا چقدر زمان می بره؟
2- آیا این کارت بیمه شامل هزینه زایمان هم هست؟

ممنون

sebas
July 28th, 2013, 03:26 PM
با سلام
سایت مهاجرت کبک میگه حداکثر بعد از 5 روز از ورود به کانادا برای ثبت نام کارت بهداشت اقدام کنید. سایت RAMQ هم مدارک لازم رو Csq , کارت PR یا رسید موقت اعلام کرده
در بلاگ های فارسی نوشتند باید مدرکی محکم که آدرس سکونت رو نشون بده هم ارایه کنیم
1- آیا بلاگ ها اطلاعات غلط دادن ؟ اگر نه آدرس ثابت رو در عرض 5 روز چطوری گیر بیاریم ؟؟؟!
2- آیا ترجمه مدارک سجلی از ایران در کبک قبول نیست و باید حتما در کبک ترجمه بشوند؟

1- آدرس موقت، آدرس هتل و آدرس آشنايي در اونجا رو مي تونيد بديد. و صد البته بعدا ميتونيد آدرس جديد رو اعلام کنيد بهشون

2- بعضي هاشون قبوله و بعضي هاشون نه. مثلا گواهينامه رو ميگن حتما بايد انجمن مترجمين اينجا ترجمه کنه و يا ترجمتون رو تاييد کنه.

sebas
July 28th, 2013, 03:27 PM
سلام،

دو تا سوال دارم، ممنون میشم اگه کسی پاسخشون رو بدونه.

1-گرفتن کارت بیمه معمولا چقدر زمان می بره؟
2- آیا این کارت بیمه شامل هزینه زایمان هم هست؟

ممنون

1- بعد از 3 ماه. البته در استان آلبرتا از بدو وروده (اگر اشتباه نکنم)

2- بله

fafanina
July 28th, 2013, 03:44 PM
1- بعد از 3 ماه. البته در استان آلبرتا از بدو وروده (اگر اشتباه نکنم)

2- بله

خب پس تو این سه ماه هزینه با خودمونه؟

bijan__m
July 28th, 2013, 08:48 PM
سلام

من ی سوال دارم اگه میشه راهنمایی کنید
من دارم برا پاییز میام مونترال ولی ی قسط دارم که از یکی از بانکهای ایران وام گرفتم حالا می خوام ببینم از کانادا سر ماه می تونم قسطشو بدم؟ به چه روشی؟

مرسی

nima2147
July 29th, 2013, 02:32 AM
سلام

من ی سوال دارم اگه میشه راهنمایی کنید
من دارم برا پاییز میام مونترال ولی ی قسط دارم که از یکی از بانکهای ایران وام گرفتم حالا می خوام ببینم از کانادا سر ماه می تونم قسطشو بدم؟ به چه روشی؟

مرسی

عجب سوالی! اگه میتونی بسپار به یه نفر تا بجات بده. اگه هم آنلاین می تونی بیا از همینجا پرداخت کن

mojdeh_k
July 29th, 2013, 04:26 AM
توی کبک هم سه ماه زمان میبره ولی در صورت بارداری از همون لحظه اول تحت پوشش بیمه قرار می گیرین.
خب پس تو این سه ماه هزینه با خودمونه؟

leab
July 29th, 2013, 04:58 AM
سلام دوستان

کسی می دونه کلاس های full time francais MICC کجاست در مونترال؟

مرسی

fafanina
July 29th, 2013, 09:38 AM
توی کبک هم سه ماه زمان میبره ولی در صورت بارداری از همون لحظه اول تحت پوشش بیمه قرار می گیرین.

ممنونم از پاسختون، دقیقا مشکل من هم بارداری همسرم هستش. شما ایران هستین یا کانادا؟ می تونم بپرسم این موضوع رو تجربه کردید یا در سایتهای اداره مهاجرت دیدید؟

mojdeh_k
July 29th, 2013, 07:59 PM
من کانادا هستم ولی زمانی که با همسرم رفتیم برای کارت مدیکال بعد از انجام کارها بهم یک نامه دادن و گفتن سه ماه طول میکشه تا کارتم بیاد و تا قبل از اون در صورت بارداری با همین نامه تحت پوشش قرار می گیرم.
ممنونم از پاسختون، دقیقا مشکل من هم بارداری همسرم هستش. شما ایران هستین یا کانادا؟ می تونم بپرسم این موضوع رو تجربه کردید یا در سایتهای اداره مهاجرت دیدید؟

mojdeh_k
July 29th, 2013, 08:02 PM
کلاس ها بسته به محل سکونتتون در مونتریال و اینکه کجا جای خالی دارن مشخص میشه و همیشه نزدیک ترین محل به آدرسی که دادین نیست این هم جاهایی که کلاس ها برگزار میشه http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/french-language/learning-quebec/full-time/course-locations.html
سلام دوستان

کسی می دونه کلاس های full time francais MICC کجاست در مونترال؟

مرسی

mehregan1
August 3rd, 2013, 09:35 PM
دوستان با 30000 دلار چند ماه می شود دوام آورد؟
با تحقیقات من ماهی 2000 دلار برای یک خانواده 3 نفره به صورت میانگین کافی است ؟؟

ghlobe
August 3rd, 2013, 10:46 PM
دوستان با 30000 دلار چند ماه می شود دوام آورد؟
با تحقیقات من ماهی 2000 دلار برای یک خانواده 3 نفره به صورت میانگین کافی است ؟؟

با صرفه جویی ممکن هست.

mehregan1
August 4th, 2013, 11:09 AM
یعنی خیلی بیشتر از این ها هزینه می شه

ghlobe
August 4th, 2013, 01:44 PM
یعنی خیلی بیشتر از این ها هزینه می شه

متوسط در آمد خانوار در کبک ۶۵ هزار دلار در سال است (قبل از کسر مالیات). خودتان حسابش را بکنید. با ۲۰۰۰ دلار در ماه یک زندگی تقریبا دانشجویی ممکن است.