PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

saman_shahin
March 19th, 2011, 10:43 AM
دوستان، کسی میدونه بعد از عید ثبت نام امتحان TCFQ کی هست؟

طبق سايت بخش فرهنگي سفارت فرانسه، آخرين چهارشنبه هر ماه ميلادي ثبت نام انجام ميشه!

Ashe
March 19th, 2011, 10:47 AM
سلام
این لینک سایت سفارت برای تاریخهای امتحان tcf
http://www.ambafrance-teheran-culture.com/Persan/Accueil_Per.htm
شاد باشید

gil77
March 19th, 2011, 09:45 PM
طبق سايت بخش فرهنگي سفارت فرانسه، آخرين چهارشنبه هر ماه ميلادي ثبت نام انجام ميشه!

همه دوستانی که قصد ثبت نام برای tcfq رو دارند توجه کنند که آپدیت سایت خیلی دقیق نیست و با توجه به تعطیلات رسمی ایران و خود سفارت بعضا تغییراتی داره و ضمنا این 2 ماه اخیر چون متقاضی زیاد بوده امتحان در دو تاریخ برگزار شده .بهترین راه این هست که بعد از اتمام تعطیلات با شماره تلفن بخش فرهنگی تماس بگیرید( من پرسیدم از 6 فروردین سر کار میان)

omid59
March 20th, 2011, 01:41 PM
15 روزه مدرکتون میاد

دوست عزیز بازم خواهشاً از دادن اطلاعات غلط خودداری فرمایید. نتیجه این آزمون و مدرک اون کمتر از 1 ماه نیس
ممنون از توجهتون

Québec
March 23rd, 2011, 09:34 PM
سلام دو مدرکی هست که مربوط به استان کبک هست و در آزمونهاش ظاهرا دو مهارت شنیداری و گفتاری تست میشه
از همگی خواشمندم چزئیات مربوط به این آزمونها و تفاوتش و نحوه ثبت نامش و تجربه دوستانی که امتحان دادن رو بیان کنید مرسی.

شما می توانید در امتحان TEFaQ (موسسه قطب راوندی - تلفن 88714015 ) و یا امتحان TCFQ (دفتر فرهنگی سفارت فرانسه - تلفن 66705040) شرکت کنید.

mr-farshad
March 23rd, 2011, 11:13 PM
من خیلی فوری احتیاج به یک معلم عالی tcfQ دارم کسی اگه می شناسه کمک کنه خیلی وقتم کم هستش تو قسمت آموزش فرانسه هم زدم جواب نگرفتم
کسی راجع به کسانی که امتحان می گیرند خبری داره؟!!!!

mr-farshad
March 23rd, 2011, 11:16 PM
ببخشید دور قبل که من آزمایشی امتحان دادم ظرف دو هفته جواب اومد ولی شاید tcfq یک کمی دیرتر بیادش

دوست عزیز بازم خواهشاً از دادن اطلاعات غلط خودداری فرمایید. نتیجه این آزمون و مدرک اون کمتر از 1 ماه نیس
ممنون از توجهتون

zer0c00l
March 26th, 2011, 09:00 AM
Tcfq et TEFQ
موارد آزمون بين المللي TEFQ
Compréhension Orale - 4 sections - Durée = 40 min and 60 questions
Expression Orale - 2 sections - Durée = 35 min
Durée totale des épreuves du TEFAQ : 1 h 15 minutes
---------------------------------------------------------------------------------------------------

موارد آزمون بين المللي TCFQ

Compréhension Orale - Durée = 30 min and 30 questions
Expression Orale- Durée = 15 min and 6 questions
مرکز آزمون ها
http://www2.ciep.fr/tcf/Centres/Liste.aspx

2 فایل حاوی اطلاعات بیشتر در مورد دو امتحان TEFAQ و TCFQ

http://www.4shared.com/document/KegXcVYO/manuel_du_candidat_au_tefaq.html
http://www.4shared.com/document/mncypEmC/Manuel_candidat_TCFquebec.html

اعتبار اين مدارك 1 سال مي باشد.

zer0c00l
March 26th, 2011, 10:13 AM
نتیجه گیری از پست قبلی
---------------------------------------------------------------------------------------------------
تفاوت امتحان TCFQ با TEFQ اینه که TCFQنمره منفی نداره ولی TEFQ داره که به این ترتیب به نظر می‌رسه TCFQ برای امتحان دادن راحتتر باشه و بشه با ترس کمتر به سوالات جواب داد.
- کلا در قسمت درک شنیداری comprehension orale تعداد ۳۰ سوال چهارجوابی مطرح میشه که ۳۰ دقیقه زمان داره.
- همون روز و بعد از امتحان comprehension امتحان expression orale انجام ‌می‌شه که برای هر نفر ۱۵ دقیقه طول می‌کشه و ۶ سوال مطرح می‌شه. سوال‌ها به ترتیب از آسان به سخت هستن و هر کدوم متناظر با سطوح A1 تا C2. هر چه به سطح بالاتر سوال‌ها نزدیک می‌شید زمان پاسخگویی هم زیادتر می‌شه. مثلا برای اولی ۱ دقیقه و برای آخری ۳.۵ دقیقه وقت هست. آزمونگر فقط یک سوال می‌پرسه و بعد نوبت شماست که در زمان مشخص به اون سوال جواب بدین.

TEFQ فقط در آموزشگاه قطب راوندي تهران و آموزشگاه کوثر اصفهان برگزار ميشه كه نمره منفي داره و هزينش بالاست!
امتحان TCFQ رو بخش فرهنگي سفارت برگزار ميكنه كه هم ارزون تر و هم هر ماه هست و نمره منفي هم نداره و يك ماه قبلش بايد اسم بنويسيد اما TEFQ هر دو ماه هست!

از نظر اعتبار هم براي مهاجرت هيچ فرقي ندارن اگه واسه تحصيل باشه باید یا TEF یا TCF چهار SKILL رو امتحان بدید ارزش داره و خوب سخت تر هم هست... !

اطلاعات TCFQ

اين كتاب هم معرفي شده خود آزمون گيرنده هست

TCF (Test de Connaissance du Français) avec 250 Activités

http://www.cle-inter.com/detail-9782090335989.html

نزدیکترین امتحان TCF Québec در تاریخ 29 فروردین برگزار میشه که باید 1 ماه پیش ثبت نام می کردید ! امتحان بعدی هم 26 اردیبهشت هست که موقع ثبت نامش 30 فروردین هست
حضور شخص داوطلب الزامی نیست اما یک جلسه توجیهی در روز ثبت نام راس ساعت 10:30 قبل از ثبت نام دارند که بد نیست و اطلاعات خوبی میدند...

جدیدترین تاریخ آزمون های Tcfq
http://46.4.12.125/%7Eolipcli1/test.JPG

جهت اطلاعات تکمیلی و ثبت نام
http://www.ambafrance-teheran-culture.com/persan/Accueil_Per.htm

mr-farshad
March 29th, 2011, 03:04 PM
جدول سطوح آشنایی با زبان فرانسه

سطح

سطح

توانایی

معادل سازی با

DELF- DALF

A ۱

مقدماتی

تسلط پایه زبان فرانسه. شخص توانایی فهمیدن وضعیت ساده و ملموس را با توجه به زندگی روزمره دارد

A ۱ – DELF

A ۲

مقدماتی پیشرفته

تسلط پایه زبان فرانسه. شخص توانایی ارتباط در مورد موضوعات آشنا و تبادل اطلاعات را دارد

A ۲ – DELF

B ۱

متوسط

تسلط محدود اما موثر زبان. شخص تواناییحل مسائل خود در سفر را دارد و می تواند در مورد زمینه های مورد علاقه اش صحبت کند و توضیحات مختصر در این زمینه های ارائه نماید

A ۳ – A ۴ – DELF

B ۲

متوسط پیشرفته

تسلط عمومی و آنی زبان. شخص توانایی فهمیدن و شرکت در یک بحث در مورد یک موضوع عمومی یا شغلی را دارد

A ۵ -A ۶ –DELF

C ۱

عالی

تسلط خوب زبان فرانسه. شخص به راحتی به زبان فرانسه در مورد زندگی اجتماعی، شغلی و آکادمیک صحبت می کند و متون دشوار و طولانی را می فهمد.

B ۱ – B ۲ – DALF

C ۲

عالی پیشرفته

تسلط بسیار عالی. بر تفاوتهای مختصر زبان حتی در موضوعهای بسیار پیچیده. شخص به راحتی بسیار و به درستی و دقت فرانسه صحبت می کند.

B ۳ – B ۴ – DALF

mr-farshad
March 29th, 2011, 03:21 PM
اگر امکانش هست بچه هایی که قبلا" امتحان tef ,tcf دادند سوژه های امتحان را به اشتراک بگذارند و یا اگر منابعی دارند در اختیار بگذارند تا همه بتونیم استفاده کنیم
اولیش و خودم می گذارم :
مکالمه
1- فکر کنید به تعطیلات می خواهید بروید بر اساس بروشوری که دستتان هست با آژانس تماس گرفته و سوالات تکمیلی بپرسید
2- یک آگهی روزنامه جهت کار دیدید تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را سوال نمایید(پرستاری از بچه )
3-......................................خرید کامپیوتر
بحث
1- دوستتان را راضی کنید که با بازی بچه اش در تلویزیون موافقت کند
2- درباره مزایا و معایب توریست

ashoury
March 30th, 2011, 09:17 AM
سوالی که من دیدم این بود
1- فرض کنید که میخواهید دخترتان را در آموزشگاه گیتار ثبت نام کنید با توجه به آگهی در دستتان سوالات تکمیلی را بپرسید.

ضمنا دوستانی که دنبال کتاب TCF 250 Activite هستند افست این کتاب با کیفیت خوب در انقلاب چاپ شده و لازم نیست دیگه کسی از فرهنگ معاصر بخره و 40 - 50 تومن پول بده .
من رفتم بازارچه کاب تو انقلاب از انتشارات مینیاتور خریدم 8000 تومن

yahssina
April 3rd, 2011, 12:56 PM
با سلام. برای شرکت در آزمون ب1 یا معادل آن نیاز به خواندن کتاب کفه، کانکسیون، قفله و یا هر کتاب دیگر تا چند درس است. و کتاب کتاب یا متد مناسبتر می باشد؟
Ashe
April 3rd, 2011, 01:06 PM
با سلام. برای شرکت در آزمون ب1 یا معادل آن نیاز به خواندن کتاب کفه، کانکسیون، قفله و یا هر کتاب دیگر تا چند درس است. و کتاب کتاب یا متد مناسبتر می باشد؟
دوست عزیز تمام این کتابایی که گفتید هر کدوم یه سری عیب و ایراداتی دارند شما باید از ترکیبی از این کتابها + کتابهای سری orale (جهت تقویت مهارت شنیداری و گفتاری) استفاده کنید.فقط به یک کتاب یا یک متد خاص اکتفا نکنید کتاب داستان بخونید و برای خودتون تعریف کنید. فیلم ها و فایلهای صوتی همین کتابهارو که خودتون معرفی کردید به دفعات گوش بدید. تلاش کنید حتما موفق میشید
شاد باشید

saman_shahin
April 3rd, 2011, 01:17 PM
دوستان سعی کنن به تاپیک های مربوط به خودش سر بزنن!
این تاپیک مربوط به مسائل ثبت نام این دو آزمون هست.

mr-farshad
April 7th, 2011, 08:23 PM
آشنایی با شش سطح چارچوب مشترک اروپا در رویکرد زبان‌های اروپایی CECRشش سطح چارچوب مشترک اروپا در رویکرد زبان‌های اروپایی

A1
فهم شنیداری
می‌توانم کلمات ساده و اصطلاحات روزمره را که در مورد خودم، خانواده و محیط عینی اطرافم باشند بفهمم به شرطی که فرد به آرامی و شمرده حرف بزند.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توانم کلمات و اسامی ساده و عادی و هم چنین جملات بسیار ساده، مثلا" در اطلاعیه‌ها (تبلیغات) و کاتالوگ‌ها رابفهمم.
توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)
می‌توانم خیلی ساده وارد ارتباط (تولید) شوم به شرطی که مخاطبم حاضر باشد جملاتش را آرام ادا کند و حتی آن‌ها را به ترکیبی دیگر تکرار نماید و مرا درساختن جملات کمک کند. می‌توانم در مورد مسائل ساده سوال کنم. مثلا" در مورد چیزی که بلافاصله به آن احتیاج دارم و به سوالات پرسیده شده در این زمینه، قادرم پاسخ دهم.
بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)
می‌توانم جملات و اصطلاحات ساده را برای توصیف محل زندگی و افراد پیرامونم بکار ببرم.
تولید نوشتاری
می‌توانم کوتاه وساده کارت پستالی بنویسم که مثلا" در مورد تعطیلات باشد. می‌توانم پرسشنامه‌ای را که سوالاتی ساده از جمله نام، ملیت و آدرس مطرح کرده، پرکنم. مثل پرسشنامه هتل.

A2
فهم شنیداری
می‌توانم اصطلاحات و واژگان پرکاربرد ر ابفهمم (مثلا": در مورد خودم، خانواده‌ام، خرید کردن، کار و محیط اطراف). می‌توانم به موضوع اصلی اطلاعیه‌ها و پیغام‌های ساده و روشن پی ببرم.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توانم متون کوتاه و خیلی ساده را بخوانم. می‌توانم از لابه‌لای پوسترهای تبلیغاتی، منوی رستوران و زمان‌بندی (حرکت قطار، ساعت کلاس...) به اطلاعات مشخص و ویژه دست پیدا کنم. می‌توانم نامه‌های کوتاه شخصی را بفهمم.
می‌توانم در بحثی مثلا" در مورد کارهای ساده روزمره وارد شوم که شامل تبادل یک‌سری اطلاعات ساده باشد. می‌توانم وارد تبادل گفتاری خیلی کوتاه شوم حتی اگر به علت نفهمیدن قسمتی از مکالمه نتوانم به آن ادامه دهم.
می‌توانم تعدادی جمله و اصطلاحات ساده را برای توصیف خانواده‌ام، دیگران، شرایط زندگی خودم، تحصیلاتم و فعالیت حرفه‌ای به کار بگیرم.
تولید نوشتاری
می‌توانم یادداشت‌ها و پیغام‌های ساده و کوتاهی بنویسم. می‌توانم نامه شخصی ساده‌ای بنویسم مانند نامه‌ای برای تشکر کردن.

mr-farshad
April 7th, 2011, 08:23 PM
B1
فهم شنیداری
می‌توانم نکات مهم را هنگامی که به زبانی واضح و استاندارد و در موضوعاتی که به آن آشنایی دارم مثلا" کار، مدرسه، تفریحات و ... گفته می‌شود درک کنم. می‌توانم اطلاعات مهم خبری رادیو و تلویزیون را که در مورد موضوعات روز است و چه از نظر شخصی و یا کاری مورد علاقه‌ام است بفهمم به شرطی که خیلی ساده و واضح بیان شود.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توان متونی را که اساسا" به زبانی ساده و مرتبط با کارم باشد بفهمم. می‌توانم توصیف اتفاقات، بیان احساسات و خواسته‌های مطرح شده در یک نامه شخصی را بفهمم.
می‌توانم از عهده مواجهه با اکثر موقعیت‌هایی که درسفر به ناحیه‌ای که این زبان را صحبت می‌کنند برآیم و می‌توانم بدون آمادگی قبلی وارد یک مکالمه ساده در موارد روزمره یا مکالمه‌ای در مورد علایق شخصی، زندگی خانواده، سرگرمی، کار، سفر و اخبار شوم.
می‌توانم اصطلاحاتی بسیار ساده را جهت بیان تجربه‌ها، اتفاقات، اهداف و آرزوهایم به کارگیرم. می‌توانم به شکلی خلاصه‌وار دلایل و توضیحاتی را در مورد نظرها و پروژه‌هایم ارائه دهم. می‌توانم داستان یک کتاب یا یک فیلم را بیان و نظر خودم را در مورد آن‌ها اضافه کنم.
تولید نوشتاری
می‌توانم برای یک سوژه ساده روزمره یا سوژه‌ای که مورد علاقه خودم باشد، متنی ساده و منسجم بنویسم. می‌توانم در نامه‌ای شخصی از تجارب و دیدگاه‌هایم بنویسم.

B2
فهم شنیداری
می‌توانم کنفرانس‌ها و سخنرانی‌های بلند رابفهمم و حتی به شرط آشنا بودن نسبی به موضوع بحث، استدلال‌های پیچیده را دنبال نمایم. می‌توانم اخبار و اطلاعات برنامه‌های تلویزیون را درک کنم. فیلم‌هایی که در آن‌ها به زبان استاندارد حرف می‌زنند را می‌فهمم.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توانم مقالات و گزارشاتی را که شامل مسائل معاصر باشد، و در آن نویسنده با روشی خاص و یا از دیدگاهی ویژه به مسئله پرداخته را مطالعه کنم. می‌توانم یک نثر ادبی معاصر را بفهمم.
بطور نسبی می‌توانم به راحتی و بدون فکر کردن، به زبان مادری مخاطب با او مکالمه‌ای عادی و روان را پی‌گیرم. می‌توانم در مکالمات روزمره و ساده وارد شوم و نظر بدهم و از نظراتم دفاع کنم.
می‌توانم در مورد تعداد زیادی از موضوعات که مورد علاقه‌ام هستند، به وضوح و دقت نظر دهم. می‌توانم یک موضوع خبری را بسط دهم و از جهات مختلف مزایا و مشکلات ممکن را توضیح دهم.
تولید نوشتاری
می‌توانم در مورد تعداد زیادی از موضوعات مورد علاقه‌ام مقالاتی به وضوح و دقت، بنویسم. می‌توانم جهت ارائه یک سری اطلاعات، مقاله یا گزارشی بنویسم یا در مقابل نظری ارائه شده، دیدگاه موافق یا مخالف خود را بیان کنم می‌توانم در نامه‌هایی که می‌نویسم نظر شخصی‌ام رانسبت به اتفاقات و تجربیات بیان کنم

mr-farshad
April 7th, 2011, 08:24 PM
C1
فهم شنیداری
می‌توانم گفتاری بلند را بفهمم، حتی اگر ساختارها و بیان آن‌ها، واضح و موکد نباشد. می‌توانم سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی را به آسانی بفهمم.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توانم متون مربوط به یک واقعه و یا متون ادبی بلند و پیچیده را بفهمم و تفاوت سبک را در آن‌ها تمیز دهم. می‌توانم مقالات تخصصی را که نظام گسترده و فنی دارند، حتی اگر در زمینه مطالعات من نباشد بفهمم.
می‌توانم بیانی روان، بدون نیاز به فکر کردن و جستجوی کلمات داشته باشم. می‌توانم در روابط اجتماعی و حرفه‌ای بیانی درخور و روان داشته باشم. می توانم نظرات و عقایدم را به‌دقت توضیح دهم و به گفتار خود به نسبت گفتار مخاطبینم انسجام دهم.
می‌توانم موضوعات پیچیده را به دقت و به وضوح شرح دهم و مواردی را که به این موضوعات مربوط است درآن بگنجانم و سخن خود را با بسط برخی نکات خاص پایان دهم.
تولید نوشتاری
می‌توانم بیانی خوش ساختار و واضح از خود ارائه دهم و نظر شخصی‌ام را بسط دهم.درموارد پیچیده می‌توانم نامه، مقاله یا گزارشی تهیه کنم و نکته‌هایی که به نظرم مهم می‌رسند را مشخص کنم و با توجه به مخاطبین متفاوت می‌توانم سبک‌های مختلفی برای نگارش اتخاذ کنم.

C2
فهم شنیداری
در فهم زبان گفتاری هیچ مشکلی ندارم. چه در گفتار مستقیم یا در رسانه‌ها و چه در مکالمه‌ای تند و سریع، ولی همه این‌ها به شرطی است که فرصت آشنا شدن با لهجه مخاطب را داشته باشم.
فهم از طریق خواندن متن
می‌توانم بدون مشکل هر گونه متنی را بخوانم. حتی اگر از لحاظ فرم و محتوی پیچیده و انتزاعی باشند مثلا" جزوه یا مقاله‌ای تخصصی یا اثری ادبی.
به راحتی می‌توانم در هر مکالمه یا مباحثه‌ای شرکت کنم و با اصطلاحات زبانی و ساختار‌های مصطلح مشکلی ندارم. با بیانی روان به توضیح تفاوت‌های ظریف معنایی می‌پردازم. اگر مشکلی پیش آید می‌توانم با مهارت به ابتدای رشته کلام برگردم و بدون آن‌که مخاطبین متوجه شوند مشکل را برطرف کنم.
می‌توانم با اتخاذ سبکی متناسب با فحوای کلام مطلبی را توصیف یا استدلالی را روشن و روان بیان کنم. تعریفی منطقی ارائه کنم و شنونده را تا دریافت نکات اساسی و مهم راهنما باشم.
تولید نوشتاری
می‌توانم متنی روشن و روان بنگارم که سبکی متناسب با موقعیت داشته باشد. می‌توانم نامه، گزارش یا مقاله‌ای پیچیده بنویسم که در آن، ساخت واضح متن خواننده را در درک و به خاطر سپاری نکات پر اهمیت یاری می‌کند. می‌توانم متنی حرفه‌ای یا ادبی را خلاصه یا نقد نوشتاری کنم.
به نقل از http://www.ili.ir/tabid/71/ArticleId/121/-CECR-121.aspx

saman_shahin
April 8th, 2011, 10:27 AM
دوستان دقت کنن که این تاپیک در مورد ثبت نام در آزمون های TCF و TEF هست نه در مورد محتوا و تعیین سطح و ...
لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید.

aidinf
April 10th, 2011, 12:38 AM
با سلام

جدول زير حاوي اطلاعات سايت دفتر فرهنگي سفارت فرانسه است.

4521

shahrzad
April 10th, 2011, 11:29 AM
سلام
من هنوز فایل نامبرم نیومده اما میخواستم بپرسم به نظر شما امتحان TEFAQرا ثبت نام کنم توی سایت قطب راوندی ثبت نام ازمون تیر ،27 فروردین است و یه چیزی که فهمیدم 3 ماه بعد مدرکشو میدن. من در فرمم فرانسه رو 6و6 زدم که معادل B1 . همسرم هم 2 امتیاز لازم داره اونم باید امتحان بده ؟؟؟؟تا دیگه مصاحبه نریم
-و اینکه امتحان TEFQ رو کجاها می گیرند؟

Ashe
April 10th, 2011, 12:05 PM
سلام
من هنوز فایل نامبرم نیومده اما میخواستم بپرسم به نظر شما امتحان TEFAQرا ثبت نام کنم توی سایت قطب راوندی ثبت نام ازمون تیر ،27 فروردین است و یه چیزی که فهمیدم 3 ماه بعد مدرکشو میدن. من در فرمم فرانسه رو 6و6 زدم که معادل B1 . همسرم هم 2 امتیاز لازم داره اونم باید امتحان بده ؟؟؟؟تا دیگه مصاحبه نریم
امتحان TEFAQ رو قطب برگزار میکنه و امتحان TCF رو سفارت فرانسه. امتحان TCF مدرکش یکماهه حاضرمیشه اونیکی رو نمیدونم.TEFAQ نمره منفی داره اما TCF نمره منفی نداره.و امتحان TCF هر ماه برگزار میشه و پیشنهاد میکنم این رو ثبت نام کنید .
اگه به 2 امتیاز همسرتون نیاز دارید بله باید ایشون هم مدرک ارائه بده اما این فرستادن مدرک دلیل بر حذف مصاحبه نیست.
برای سطح B1 امتحانش زیاد سخت نیست و میتونید با کمی تلاش نتیجه مطلوب رو بگیرید.
شاد باشید

anab
April 10th, 2011, 12:48 PM
سلام
اگر در آزمون TCFQ شرکت کردیم، ماه بعد هم می تونیم دوباره در آزمون شرکت کنیم یا محدودیتی دارد؟

sormeh9
April 10th, 2011, 01:52 PM
سلام
اگر در آزمون TCFQ شرکت کردیم، ماه بعد هم می تونیم دوباره در آزمون شرکت کنیم یا محدودیتی دارد؟
سلام، باید 60 روز از امتحانتون بگذره تا بتونید دوباره شرکت کنید.

mythe
April 10th, 2011, 02:09 PM
سلام

با سلام
اگر به سطح مورد نظر رسيدين كه هر چه زودتر در امتحان شركت كنين مسلما به نفع شماست.
در ضمن همونطور كه ميبينين دوستاني كه مدرك ارسال كردن هم به مصاحبه دعوت شدند. پس مبنا رو بر ويو شدن نذارين و خودتون رو براي مصاحبه هم آماده كنين. اگر ويو بشين كه چه بهتر و اگر نشدين هم آمادگي مصاحبه رو داشته باشين.
موفق باشيد

EhSAN,
April 10th, 2011, 08:18 PM
ت س اف بلان ماه آوریل هم مهلتش تموم شده؟ شنیدم ت س اف رو نمیشه دو بار پشت سر هم ثبت نام کرد درسته؟

Ashe
April 11th, 2011, 12:29 AM
ت س اف بلان ماه آوریل هم مهلتش تموم شده؟ شنیدم ت س اف رو نمیشه دو بار پشت سر هم ثبت نام کرد درسته؟
بله باید 60 روز بینش فاصله باشه.
شاد باشید

farhad_bj
April 11th, 2011, 11:05 AM
من امروز با سفارت صحبت کردم و گفت که حضور خود فرد الزامی هست برای ثبت نام. من برای یکی از دوستام که تهران نیست میخواستم ثبت نام کنم. میتونم نظر شما رو بدونم.؟ با تشکر.

نتیجه گیری از پست قبلی
تفاوت امتحان TCFQ با TEFQ اینه که TCFQنمره منفی نداره ولی TEFQ داره که به این ترتیب به نظر می‌رسه TCFQ برای امتحان دادن راحتتر باشه و بشه با ترس کمتر به سوالات جواب داد.
- کلا در قسمت درک شنیداری comprehension orale تعداد ۳۰ سوال چهارجوابی مطرح میشه که ۳۰ دقیقه زمان داره.
- همون روز و بعد از امتحان comprehension امتحان expression orale انجام ‌می‌شه که برای هر نفر ۱۵ دقیقه طول می‌کشه و ۶ سوال مطرح می‌شه. سوال‌ها به ترتیب از آسان به سخت هستن و هر کدوم متناظر با سطوح A1 تا C2. هر چه به سطح بالاتر سوال‌ها نزدیک می‌شید زمان پاسخگویی هم زیادتر می‌شه. مثلا برای اولی ۱ دقیقه و برای آخری ۳.۵ دقیقه وقت هست. آزمونگر فقط یک سوال می‌پرسه و بعد نوبت شماست که در زمان مشخص به اون سوال جواب بدین.

TEFQ فقط در آموزشگاه قطب راوندي تهران و آموزشگاه کوثر اصفهان برگزار ميشه كه نمره منفي داره و هزينش بالاست!
امتحان TCFQ رو بخش فرهنگي سفارت برگزار ميكنه كه هم ارزون تر و هم هر ماه هست و نمره منفي هم نداره و يك ماه قبلش بايد اسم بنويسيد اما TEFQ هر دو ماه هست!

از نظر اعتبار هم براي مهاجرت هيچ فرقي ندارن اگه واسه تحصيل باشه باید یا TEF یا TCF چهار SKILL رو امتحان بدید ارزش داره و خوب سخت تر هم هست... !

اطلاعات TCFQ

اين كتاب هم معرفي شده خود آزمون گيرنده هست

TCF (Test de Connaissance du Français) avec 250 Activités

http://www.cle-inter.com/detail-9782090335989.html

نزدیکترین امتحان TCF Québec در تاریخ 29 فروردین برگزار میشه که باید 1 ماه پیش ثبت نام می کردید ! امتحان بعدی هم 26 اردیبهشت هست که موقع ثبت نامش 30 فروردین هست
حضور شخص داوطلب الزامی نیست اما یک جلسه توجیهی در روز ثبت نام راس ساعت 10:30 قبل از ثبت نام دارند که بد نیست و اطلاعات خوبی میدند...

جدیدترین تاریخ آزمون های Tcfq
http://46.4.12.125/%7Eolipcli1/test.JPG

جهت اطلاعات تکمیلی و ثبت نام
http://www.ambafrance-teheran-culture.com/persan/Accueil_Per.htm

Comboy
April 11th, 2011, 06:07 PM
بچه ها TCF DAP چند شدین؟

من شدم ۳۲۸ سطح بی ۱

niksanat
April 11th, 2011, 11:31 PM
من امروز با سفارت صحبت کردم و گفت که حضور خود فرد الزامی هست برای ثبت نام. من برای یکی از دوستام که تهران نیست میخواستم ثبت نام کنم. میتونم نظر شما رو بدونم.؟ با تشکر.
سلام.من و چند نفر از دوستان که از مشهد شرکت کردیم,مدارکمونو دادیم به آرامکس.اوناهم یک نفرو فرستادن و کارای ثبت نامو برامون انجام داد.خیلی راحت مدارکو درب منزل ازمون گرفتن بعد هم تحویلمون دادند.باهزینه حدودا 30 هزار تومن.موفق باشید.

zohreh57
April 12th, 2011, 10:31 AM
سلام
مدارک برای ثبت نام برای امتحان tcf چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

COMBOY عزیز تبریک میگم.
میشه از تجربه اتون بیشتر بگید؟ نحوه زبان خواندن و نحوه امتحان و ....

mat2iran
April 12th, 2011, 11:44 AM
سلام

مدارک برای امتحان tcf کپی صفحه اول پاسپورت،1قطعه عکس و 180هزار تومان وجه نقد.
اگه COMBOY عزیز در مورد نوع و نحوه امتحانشون بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.

arash-iran
April 12th, 2011, 12:30 PM
خوب منم بالاخره فهمیدم TCF DAP چند شدم. دقیقا همونجور که خودم حدس می زدم: نمره 350، سطح B1
مدتی که فرانسه خوندم(از صفر): حدود 7 ماه.

saman_shahin
April 12th, 2011, 01:09 PM
دوستان سلام
زحمت بکشید و یه فایل اکسل یا چیزی شبیه به ویزا نما درست کنن و اطلاعات نمرات رو در اون بگذارن. از فضای این تاپیک استفاده نکنید

iquebec
April 13th, 2011, 11:37 PM
سلام دوست عزیز یکی از همکاران من کتاب قفله 1 رو تازه به اتمام رسوندن و به گفته خودشون سطح B1 رو به راحتی قبول شدند

arash-iran
April 14th, 2011, 12:40 AM
سلام دوست عزیز یکی از همکاران من کتاب قفله 1 رو تازه به اتمام رسوندن و به گفته خودشون سطح B1 رو به راحتی قبول شدند
من کلاس نرفته بودم و خودم خوندم. reflet به نظرم اصلا برای خود آموزی خوب نیست. البته این نظر منه. ولی با توجه به درسهایی که داره، درسته. می تونن با تموم کردن قفله 1 به سطح B1 برسن.

gil77
April 14th, 2011, 05:02 PM
خوب منم بالاخره فهمیدم TCF DAP چند شدم. دقیقا همونجور که خودم حدس می زدم: نمره 350، سطح B1
مدتی که فرانسه خوندم(از صفر): حدود 7 ماه.

تبریک می گم. دقیقا چند روز طول کشید تا نتیجه اومد و اینکه tcf dap هم آیا 2 قسمت expression oral ,comprehnsion oral با موضوعات tcfq مشابه هستش؟ مثل ielts general و academic که listening o speaking هر دو تقریبا عین هم هست؟من 25 آپریل امتحان دارم و بجز کتاب 250 activite هیچ منبعی پیدا نکردم

arash-iran
April 14th, 2011, 08:31 PM
تبریک می گم. دقیقا چند روز طول کشید تا نتیجه اومد و اینکه tcf dap هم آیا 2 قسمت expression oral ,comprehnsion oral با موضوعات tcfq مشابه هستش؟ مثل ielts general و academic که listening o speaking هر دو تقریبا عین هم هست؟من 25 آپریل امتحان دارم و بجز کتاب 250 activite هیچ منبعی پیدا نکردم
توی امتحان TCF DAP بخش expression oral وجود نداره. این امتحان شامل سه بخش گفتاری و ساختار زبان و درک مطلب و یک بخش نوشتاری هست که با بخش نوشتاری TCFQ فرق داره. در مورد اینکه آیا موضوعات کمپخه آنسیون اقل با tcfq مشابه هست یا نه، دقیقا نمی دونم. چون هیچ آشنایی با TCFQ ندارم. اگه می تونین بگین نمونه سوالات کبک چجوری بوده تا بگم با DAP یکسانه یا نه.
حدود 1.5 ماه طول کشید تا بیاد. من 12 فوریه امتحان دادم و جوابش اوایل آپریل اومد. البته احتمالا TCFQ زودتر جوابش میاد. چون DAP خورده بود به تعطیلات عید.
در مورد کتاب 250، یک کتاب دیگه هم هست که توی پستای قبلی معرفی کردم، از اونم می تونید کمک بگیرید.

tititini
April 16th, 2011, 07:45 PM
سلام اگر امکانش هست یک نمونه سوال TCFQبگذارید که بتونیم سطحمان را بسنجیم.ممنون

Ashe
April 16th, 2011, 08:50 PM
سلام اگر امکانش هست یک نمونه سوال TCFQبگذارید که بتونیم سطحمان را بسنجیم.ممنون
سلام
دوست عزیز از این لینک (http://www.tv5.org/cms/chaine-francophone/enseigner-apprendre-francais/TCF-FLE/Simulation/p-6808-Simulation-du-test.htm)میتونید به عنوان نمونه سوال میتونید استفاده کنید و همچنین از کتاب TCF 250 activites .
شاد باشید

EhSAN,
April 17th, 2011, 02:05 PM
tcf tp یعنی چی و tcf dap یعنی چه؟

arash-iran
April 17th, 2011, 07:34 PM
tcf tp یعنی چی و tcf dap یعنی چه؟
TCF TP به معنی TCF Tout Public هست و عمومیه. و TCF DAP هم مخفف TCF D'admission préableهست. TCF DAP برای بچه هایی که برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس می خوان برن فرانسه و سالی یک بار توی بخش فرهنگی سفارت فرانسه برگزار میشه. دپ بخش اکسپقسیون اقل رو نداره و بخش اکسپقسیون اکخیت هم با فرق داره با انواع دیگه این امتحان.

gil77
April 18th, 2011, 12:24 AM
[QUOTE=arash-iran;403601]توی امتحان TCF DAP بخش expression oral وجود نداره. این امتحان شامل سه بخش گفتاری و ساختار زبان و درک مطلب و یک بخش نوشتاری هست که با بخش نوشتاری TCFQ فرق داره. در مورد اینکه آیا موضوعات کمپخه آنسیون اقل با tcfq مشابه هست یا نه، دقیقا نمی دونم. چون هیچ آشنایی با TCFQ ندارم. اگه می تونین بگین نمونه سوالات کبک چجوری بوده تا بگم با DAP یکسانه یا نه.

خوب من خودم هم هنوز امتحان ندادم - 25 آپریل امتحان دارم ولی اینجور که شنیدم در بخش comprehension oral که سوالات مشابه امتحانات دیگه است و موضوعات جنراله و فقط چیزی که معلوم نیست اینه که با چه تعداد جواب درست به چه سطحی میشه رسید.
در بخش expression oral هم که خوب 6 تا سوال به ترتیب از موضوعات جنرال تا اجتماعی پرسیده میشه

arash-iran
April 18th, 2011, 02:28 AM
خوب من خودم هم هنوز امتحان ندادم - 25 آپریل امتحان دارم ولی اینجور که شنیدم در بخش comprehension oral که سوالات مشابه امتحانات دیگه است و موضوعات جنراله و فقط چیزی که معلوم نیست اینه که با چه تعداد جواب درست به چه سطحی میشه رسید.
در بخش expression oral هم که خوب 6 تا سوال به ترتیب از موضوعات جنرال تا اجتماعی پرسیده میشه
اگه میخواین بدونین با چه تعداد جواب صحیح به چه سطحی میرسین، طبق اون چیزی که در کتا ب 250 اومده، 2 سوال A1، چهار سوال A2، هشت سوال B1، هشت سوال B2، چهار سوال C1 و چهار سوال C2 هست.(اگه درست یادم باشه) البته ترتیب سوالها ممکنه دقیقا پشت سر هم نباشه.
یک نکته بسیار مهم اینه که بر خلاف کتاب 250، که سطح سوال ها از هم جدا شده و مشخصه، توی امتحان اصلی اصلا اینجوری نیست و هیچ مرزبندی خاصی نداره.

amirak7
April 18th, 2011, 09:33 PM
دوستان کسی امروز تو امتحان tcfq شرکت نکرده بود ؟اگه کسی شرکت کرده میخواستم بدون چطور بوده؟
ممنون

amirak7
April 19th, 2011, 09:48 AM
سلام دوستان

دیروز کسی تو امتحان tcfq سفارت شرکت کرده ؟

می خواستم در مورد نحوه سوال ها بدونم؟ منم دوشنبه امتحان دارم.

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن

ashoury
April 19th, 2011, 10:28 AM
اگه میخواین بدونین با چه تعداد جواب صحیح به چه سطحی میرسین، طبق اون چیزی که در کتا ب 250 اومده، 2 سوال A1، چهار سوال A2، هشت سوال B1، هشت سوال B2، چهار سوال C1 و چهار سوال C2 هست.(اگه درست یادم باشه) البته ترتیب سوالها ممکنه دقیقا پشت سر هم نباشه.
یک نکته بسیار مهم اینه که بر خلاف کتاب 250، که سطح سوال ها از هم جدا شده و مشخصه، توی امتحان اصلی اصلا اینجوری نیست و هیچ مرزبندی خاصی نداره.

دوستان سلام

می دونید که امتحان TCFq نمره منفی نداره و همه ما تمام سوالات را می زنیم شاید تعدادی هم شانسی درست در آمد
حالا اگه کسی 14 سوال اول را درست زد میشه B1 و اگر از 16 سوال بعدی مثلا 3 از 8 تای B1 1 از 4 تای C1 و 1 از چهار تای C2
اون زمان کسی میدونه نتیجه آزمون میشه

arash-iran
April 19th, 2011, 12:46 PM
دوستان سلام

می دونید که امتحان TCFq نمره منفی نداره و همه ما تمام سوالات را می زنیم شاید تعدادی هم شانسی درست در آمد
حالا اگه کسی 14 سوال اول را درست زد میشه B1 و اگر از 16 سوال بعدی مثلا 3 از 8 تای B1 1 از 4 تای C1 و 1 از چهار تای C2
اون زمان کسی میدونه نتیجه آزمون میشه
تمام انواع TCF نمره منفی نداره. ولی من خودمم سر در نیاوردم که نمره چجوری میدن. تافل لااقل میدونی که با چند تا درست چه نمره ای میاری. ولی هیچ منبعی هیچ جا نگفته که برای این آزمون نمره دهی چطوره.
ضمن اینکه به نظرم تو بخش نوشتاری، TCF کمی غیر استاندارده. چون مثلا یه موضوع داده بود که 300 کلمه باید راجع بهش می نوشتی. وگرنه اصلا برگه رو تصحیح نمی کردن. خوب این چجورشه؟ کسی که سطحش A1 یا حتی A2 باشه، اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد راجع به یه موضوع خاص 300 کلمه بنویسه. تازه موضوعش هم اینقدر عجیبه که شاید تا به حال بهش برخورد نکرده باشی. مثلا سوال امتحان من این بود که "به نظر شما اگر موزه ها از ملت پول نگیرن، بهتره برای فرهنگ یا نه؟" خوب من در مورد این موضوع به فارسی هم بیشتر از 100 کلمه نمی تونم بنویسم، چه برسه به فرانسوی!! بعد نمی دونم چجوری نمره A1 تو این بخش داده میشه. در حالیکه کسی که در سطح ابتدایی هست اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد 300 کلمه بنویسه. و از آخر هم برگش تصحیح نمی شه.
خود من توی بخشی که دو تا تابلو میداد و می گفت تحلیل کنید، کلی چیزی نوشتم. ولی تو بخش دوم که راجع به این موضوع بود، اصلا از لحاظ منطقی نمی دونستم چی باید بنویسم. واسه همین که تو بخش دوم کمتر از 300 کلمه نوشتم، بدون توجه به بخش اول که خیلی زیاد نوشته بودم، هیچ نمره ای به من ندادن!
یه مقدار خیلی زیاد غیر استاندارد به نظر میرسه بخش نوشتاریش.

gil77
April 19th, 2011, 05:21 PM
یه سوال دیگه؟ آیا کسی از دوستانی که دیروز یا قبلا امتحان دادن می دونه که در بخش ecouter آیا سوالهای دو قسمتی هم هست درست مثل کتاب 250 activitee؟
در این مدل سوالا باید هر 2 تا سوال رو درست بزنی تا جواب درست محسوب بشه؟

arash-iran
April 20th, 2011, 12:08 AM
یه سوال دیگه؟ آیا کسی از دوستانی که دیروز یا قبلا امتحان دادن می دونه که در بخش ecouter آیا سوالهای دو قسمتی هم هست درست مثل کتاب 250 activitee؟
در این مدل سوالا باید هر 2 تا سوال رو درست بزنی تا جواب درست محسوب بشه؟
منم فکر می کردم سوال دو قسمتی هست. چون تو همون کتاب 250 اینجوری بود و اتفاقا خیلی از این قسمت می ترسیدم. ولی خوشبختانه حتی یک سوال هم دو قسمتی نبود. البته گفتم من DAP امتحان دادم و شاید امتحان کبک فرق کنه.
ضمنا اگر سوال دوقسمتی باشه، باید هر دو قسمتو درست بزنی تا جواب صحیح محسوب بشه. همین بزرگترین نکته منفیشه. البته شاید اصلا تو امتحان واقعی نیاد. ولی تو همون کتاب 250 اینجوری بود که هر دو تا صحیح یک نمره مثبت داشت.

nazyjoon
April 21st, 2011, 12:52 PM
سلام دوستان

دیروز کسی تو امتحان tcfq سفارت شرکت کرده ؟

می خواستم در مورد نحوه سوال ها بدونم؟ منم دوشنبه امتحان دارم.

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن
سلام
1- وقتی خونه برمیگردی چه کار می کنی-
2 اینترنت
3 مسافرت جوانان
4 مکالمه در مورد آپارتمان دریک منطقه
5 زندکی پس از مرک:D

EhSAN,
April 22nd, 2011, 05:03 PM
دوستان هزینه ثبت نام tcf tp چقدره به ریال باید پرداخت بشه؟

EhSAN,
April 23rd, 2011, 12:52 PM
دوستان هزینه ثبت نام tcf tp چقدره به ریال باید پرداخت بشه؟
کپی پاس- عکس-150 تومن به ریال همین الان زنگ زدم هر چند چون تو سایت خودشون نوشته بودن اصلا دوست نداشتم زنگ بزنم با توجه به اینکه دوستان گفته بودن تاریخهای ثبت نام ممکنه تغییر کنه ولی بهم گفت همون تاریخهای سایت درسته .

EhSAN,
April 26th, 2011, 11:06 AM
سلام متاسفانه امروز من به دلیل مشکلات شخصی نتونستم خودمو برسونم تهران برای ثبت نام tcf زنگ زدم گفتن فردا نمیشه ولی ت س اف بلان فرداست لطفا راهنمایی کنید خیلی مهمه برام من فردا هیچ شانسی واسه ثبت نام ندارم؟ کسی همچین موردی برخورد کرده خیلی حالم بده

gil77
April 28th, 2011, 10:19 AM
من 3 روز پیش در امتحان tcfq شرکت کردم .قسمت اول comprehension orale است که شامل 30 سوال میشه .از سوال 15 به بعدسخت تر میشه و تند تر صحبت می کنند .کیفیت فایل های صوتی هم تعریفی نداره(سیستم پخش در هر کلاس در قسمت جلو هست با دو تا باند و با اینکه کلاسها بزرگ نیست ولی خوب فکر می کنم بخاطر پژواک صدا در برخی زوایا یک کم کیفیت فرق می کنه .کلا خیلی نگران کننده نیست چون اگه مثل من سطحتون متوسط باشه تا همون سوال 15-16 رو راحت می تونید متوجه شین ).بین هر سوال هم حدود 13 ثانیه(اگه درست یادم باشه) وقت دارید.اما نکته مهم اینه که از سوال 17 به بعد هم سوالات کاملا در هم هست ( برخلاف تصور من و خیلی از دوستان!!! ) یعنی مثلا ممکنه سوال 18 سطحش c1 یا c2 باشه ولی سوال 25 در حدb2 باشه. بنابراین تا آخرش حواستون جمع باشه.
بعد از این قسمت باید منتظر بشید که نوبتتون بشه برای مصاحبه6 سوال پرسیده میشه و برای هر کدوم زمان می گیرند. مثلا سوال 1 زمان 1 دقيقه و همينجوري اين زمان زياد ميشه تا سوال 6 كه زمان اون 3:30 دقيقه هست. يه ممتحن جلوتون ميشينه كه نقشش فقط خوندن سوال و نهايتا يك بار تكرار اون هست و هيچ توضيحي در كار نيست. صداي شما هم ضبط ميشه و با پاسخنامه قسمت شنيداري به فرانسه فرستاده ميشه و پس از تصحيح در حدود 45 روز بعد مدركتون مياد. نكته مهم در مورد قسمت صحبت كردن اينه كه بايد زمان خودتون رو كامل استفاده كنين و اگر مثلا 20 ثانيه وقت اضافه بيارين، براتون يه نكته منفي هست..2 نفر در اتاق هستند که یکی مصاحبه می کند و دیگری وقت می گیره.هر جا بهتون با دست علامت داد دیگه نباید ادامه برهید و یا اگه هنوز وقت داشته باشید میگه که ادامه بدهید.
کلآ 2 یا 3 نمونه سوال بیشتر نیست که بسته به اتاقی که برای مصاحبه برید تا حدودی تفاوت دارن..در واقع از این مجموعه 24-25 تا سوال رو با ترتیب مختلف از داوطبان می پرسند و اصولا کافیه که 4 نفر اول از امتحان بیرون بیان و شما اگه مثل من اسمتون اواسط دفتر نمره بوده باشه.حداقل 1 ساعت وقت خواهید داشت که خودتون رو آماده کنید!!! (بخصوص برای سوال سوم که یک دیالوگ هست و شما باید جوری پیش ببرید مکالمتون رو که وقت اضافه نیارید!!!)
اینم یه سری از سوالات:
1- در مورد همکارت یا دوستت توضیح بدهید
2- بین زندگی در شهر و روستا کدام را انتخاب می کنید و چرا
3- برای سالگرد ازدواج پدر مادرت می خواهید کادو بگیرید.(در این قسمت مصاحبه گر خواهر/برادر ماست و ما با اون مشورت می کنیم که چی بخریم در واقع یک دیالوگ ببن ماست)
4- فواید و مضرات بک جامعه ی چند ملیتی
5-تاثیر مسافرت بر انسان
6- دیروز از صبح چه کار می کردین ( زندگی روزانه )
7- چرا امروزه باید حداقل به 2 زبان صحبت کرد؟
8- فرض کنید که یک درد جسمانی دارید و از کسی می خواین که یک دکتر مناسب بهتون معرفی کنه
9- بعضی ها معتقدند که تلویزیون آدمها رو باهوش می کنه ؟ قبول دارید ؟ چرا؟
10- ویژگیهای یک زن سیاستمدار؟
11- زندگی بعد از مرگ
12- چه نوع موزيكي رو دوست داري؟
13- صبح امروز از خونه تا ايجا چه جوري اومدي؟
14- اين سوال يه ديالوگ بود، به اين صورت كه ممتحن به من گفت فرض كن امشب خونه يه كبكي دعوت شدي، در اين مورد از من سوال كن و مشورت بخواه.
15– يادگيري زبان فرانسه براي تو به عنوان يك غير فرانسوي زبان چه مزايايي مي تونه داشته باشه؟
16– رايگان بودن موزه ها، چه نقشي در ارتقا سطح فرهنگ جامعه مي تونه داشته باشه؟
17– احترام به عقايد ديگران چه نقشي در تحكيم صلح جهاني مي تونه داشته باشه؟

کلا امتحان خیلی استانداردی نیست- گرچه بعضی ها معتقدند مثلا کیفیت نامناسب پخش صدا( نویزو بم بودن صدا ها و... عمدی است و بخاطر شبیه سازی شرایط واقعی است !!!
و نکته جالب این که با وجودی که به شما تاکید می کنند که موبایلهاتون در کل امتحان خاموش باشه ولی یکی از بچه ها تعریف می کرد که یکی از مصاحبه کننده ها(وقت نگه دار) سر امتحان شفاهی به موبایلش جواب داده!!!!
اما توصیه های من : کتابهای comprehension oral رو حتما استفاده کنید. این سوژه ها ( و مشابهش رو) از قبل بنویسید .و با خودتون تمرین کنید.فایلهای صوتی متفرقه هم از سایت هایی مثل http://www.laits.utexas.edu/fi/home یا http://french.yabla.com/ گوش بدین.

solitude
April 28th, 2011, 05:14 PM
من 3 روز پیش در امتحان tcfq شرکت کردم .قسمت اول comprehension orale است که شامل 30 سوال میشه .از سوال 15 به بعدسخت تر میشه و تند تر صحبت می کنند .کیفیت فایل های صوتی هم تعریفی نداره(سیستم پخش در هر کلاس در قسمت جلو هست با دو تا باند و با اینکه کلاسها بزرگ نیست ولی خوب فکر می کنم بخاطر پژواک صدا در برخی زوایا یک کم کیفیت فرق می کنه .کلا خیلی نگران کننده نیست چون اگه مثل من سطحتون متوسط باشه تا همون سوال 15-16 رو راحت می تونید متوجه شین ).بین هر سوال هم حدود 13 ثانیه(اگه درست یادم باشه) وقت دارید.اما نکته مهم اینه که از سوال 17 به بعد هم سوالات کاملا در هم هست ( برخلاف تصور من و خیلی از دوستان!!! ) یعنی مثلا ممکنه سوال 18 سطحش c1 یا c2 باشه ولی سوال 25 در حدb2 باشه. بنابراین تا آخرش حواستون جمع باشه.
بعد از این قسمت باید منتظر بشید که نوبتتون بشه برای مصاحبه6 سوال پرسیده میشه و برای هر کدوم زمان می گیرند. مثلا سوال 1 زمان 1 دقيقه و همينجوري اين زمان زياد ميشه تا سوال 6 كه زمان اون 3:30 دقيقه هست. يه ممتحن جلوتون ميشينه كه نقشش فقط خوندن سوال و نهايتا يك بار تكرار اون هست و هيچ توضيحي در كار نيست. صداي شما هم ضبط ميشه و با پاسخنامه قسمت شنيداري به فرانسه فرستاده ميشه و پس از تصحيح در حدود 45 روز بعد مدركتون مياد. نكته مهم در مورد قسمت صحبت كردن اينه كه بايد زمان خودتون رو كامل استفاده كنين و اگر مثلا 20 ثانيه وقت اضافه بيارين، براتون يه نكته منفي هست..2 نفر در اتاق هستند که یکی مصاحبه می کند و دیگری وقت می گیره.هر جا بهتون با دست علامت داد دیگه نباید ادامه برهید و یا اگه هنوز وقت داشته باشید میگه که ادامه بدهید.
کلآ 2 یا 3 نمونه سوال بیشتر نیست که بسته به اتاقی که برای مصاحبه برید تا حدودی تفاوت دارن..در واقع از این مجموعه 24-25 تا سوال رو با ترتیب مختلف از داوطبان می پرسند و اصولا کافیه که 4 نفر اول از امتحان بیرون بیان و شما اگه مثل من اسمتون اواسط دفتر نمره بوده باشه.حداقل 1 ساعت وقت خواهید داشت که خودتون رو آماده کنید!!! (بخصوص برای سوال سوم که یک دیالوگ هست و شما باید جوری پیش ببرید مکالمتون رو که وقت اضافه نیارید!!!)
اینم یه سری از سوالات:
1- در مورد همکارت یا دوستت توضیح بدهید
2- بین زندگی در شهر و روستا کدام را انتخاب می کنید و چرا
3- برای سالگرد ازدواج پدر مادرت می خواهید کادو بگیرید.(در این قسمت مصاحبه گر خواهر/برادر ماست و ما با اون مشورت می کنیم که چی بخریم در واقع یک دیالوگ ببن ماست)
4- فواید و مضرات بک جامعه ی چند ملیتی
5-تاثیر مسافرت بر انسان
6- دیروز از صبح چه کار می کردین ( زندگی روزانه )
7- چرا امروزه باید حداقل به 2 زبان صحبت کرد؟
8- فرض کنید که یک درد جسمانی دارید و از کسی می خواین که یک دکتر مناسب بهتون معرفی کنه
9- بعضی ها معتقدند که تلویزیون آدمها رو باهوش می کنه ؟ قبول دارید ؟ چرا؟
10- ویژگیهای یک زن سیاستمدار؟
11- زندگی بعد از مرگ
12- چه نوع موزيكي رو دوست داري؟
13- صبح امروز از خونه تا ايجا چه جوري اومدي؟
14- اين سوال يه ديالوگ بود، به اين صورت كه ممتحن به من گفت فرض كن امشب خونه يه كبكي دعوت شدي، در اين مورد از من سوال كن و مشورت بخواه.
15– يادگيري زبان فرانسه براي تو به عنوان يك غير فرانسوي زبان چه مزايايي مي تونه داشته باشه؟
16– رايگان بودن موزه ها، چه نقشي در ارتقا سطح فرهنگ جامعه مي تونه داشته باشه؟
17– احترام به عقايد ديگران چه نقشي در تحكيم صلح جهاني مي تونه داشته باشه؟

کلا امتحان خیلی استانداردی نیست- گرچه بعضی ها معتقدند مثلا کیفیت نامناسب پخش صدا( نویزو بم بودن صدا ها و... عمدی است و بخاطر شبیه سازی شرایط واقعی است !!!
و نکته جالب این که با وجودی که به شما تاکید می کنند که موبایلهاتون در کل امتحان خاموش باشه ولی یکی از بچه ها تعریف می کرد که یکی از مصاحبه کننده ها(وقت نگه دار) سر امتحان شفاهی به موبایلش جواب داده!!!!
اما توصیه های من : کتابهای comprehension oral رو حتما استفاده کنید. این سوژه ها ( و مشابهش رو) از قبل بنویسید .و با خودتون تمرین کنید.فایلهای صوتی متفرقه هم از سایت هایی مثل http://www.laits.utexas.edu/fi/home یا http://french.yabla.com/ گوش بدین.

ممنون از توضیح کاملت، فقط در مورد لهجه امتحان، مثل کتابهای comprehension oral بود؟
کتاب tcf 250 activities چقدر مثل امتحان اصلی است از لحاظ لهجه و خصوصاً دایره لغت و سختی سوالها
ممنون

gil77
April 29th, 2011, 11:33 AM
ممنون از توضیح کاملت، فقط در مورد لهجه امتحان، مثل کتابهای comprehension oral بود؟
کتاب tcf 250 activities چقدر مثل امتحان اصلی است از لحاظ لهجه و خصوصاً دایره لغت و سختی سوالها
ممنون

بنظرم کتاب 250 فایل های صوتی اش واضح تر و استاندارد تر از امتحان اصلی است .اما کلا شباهت داره به امتحان اصلی بجر اینکه سوالات دو قسمتی در امتحان اصلی نیست.تا سوالاتی که من متوجه شدم بنظرم لهجه ها پاریسی بود . اگه غیر از این باشه در حد b2+ هست. اما کتابهای کمخانسیون بنظرم خیلی مفید هستن .ضمن اینکه نیم نگاهی به vocabulaire progressive هم داشته باشید

sanaz12345
April 29th, 2011, 01:45 PM
سلام بچه‌ها می‌شه اینترنتی از سایت سفارت برای TCF ثبت نام کرد ؟

solitude
April 29th, 2011, 01:52 PM
سلام بچه‌ها می‌شه اینترنتی از سایت سفارت برای TCF ثبت نام کرد ؟

دلت زیادی خوشه دوست گلم!!!
حضوری هست که هیچی!! روزی که برای ثبت نام رفته بودم 5 طبقه پر آدم بود، همش دعوا بود که من اول بودم تو دوم بودی، اسم من توی اون لیست بود، نبود، آبروریزی بود که بیا و ببین! عین صف شیر کوپنی سابق با این تفاوت که صفی در کار نبود و همه روی سروکله هم بودن!! البته همه آدمهای محترمی بود ولی چون بحث سرنوشتشون بود یکم عصبی بودن، مشکل از ثبت نام کننده بود که گفته بود ده و نیم زودتر نیایین ولی اونا که هشت صبح اومده بودن رو اولویت داده بود بر اساس یه لیست دست نویس!!!!

Vers Canada
May 21st, 2011, 08:16 AM
دوستان سلام
به نظر شما اگر کسی با امتیاز B2 قبول باشه، ولی با در نظر گرفتن توانش زبانی خودش و اینکه معمولا مصاحبه جو راحتی داره در فرم C1 رو انتخاب کرده باشه، الان که براش نامه درخواست مدرک اومده تف داده و در آزمون تف هر دو مهارت رو B2 آورده بهتره مدرک تف رو بفرسته؟

به نظر شما بهتره فرم جدید پر کنه و امتیاز مهارت ها رو توش B2 بزنه و به همراه یه نامه توضیح با مدرک زبانش بفرسته؟ مثلا توی نامه بنویسه که من در زمان پر کردن فرمها سطح خودم رو اون میدیدم ولی شرایط آزمون زبان کاملا متفاوته و خیلی عوامل غیر زبانی می تونن روی نمره تاثیر گذار باشن.

لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

mahtab_fly
May 22nd, 2011, 10:51 AM
تمام انواع TCF نمره منفی نداره. ولی من خودمم سر در نیاوردم که نمره چجوری میدن. تافل لااقل میدونی که با چند تا درست چه نمره ای میاری. ولی هیچ منبعی هیچ جا نگفته که برای این آزمون نمره دهی چطوره.
ضمن اینکه به نظرم تو بخش نوشتاری، TCF کمی غیر استاندارده. چون مثلا یه موضوع داده بود که 300 کلمه باید راجع بهش می نوشتی. وگرنه اصلا برگه رو تصحیح نمی کردن. خوب این چجورشه؟ کسی که سطحش A1 یا حتی A2 باشه، اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد راجع به یه موضوع خاص 300 کلمه بنویسه. تازه موضوعش هم اینقدر عجیبه که شاید تا به حال بهش برخورد نکرده باشی. مثلا سوال امتحان من این بود که "به نظر شما اگر موزه ها از ملت پول نگیرن، بهتره برای فرهنگ یا نه؟" خوب من در مورد این موضوع به فارسی هم بیشتر از 100 کلمه نمی تونم بنویسم، چه برسه به فرانسوی!! بعد نمی دونم چجوری نمره A1 تو این بخش داده میشه. در حالیکه کسی که در سطح ابتدایی هست اصلا دایره لغاتش اونقدر نیست که بخواد 300 کلمه بنویسه. و از آخر هم برگش تصحیح نمی شه.
خود من توی بخشی که دو تا تابلو میداد و می گفت تحلیل کنید، کلی چیزی نوشتم. ولی تو بخش دوم که راجع به این موضوع بود، اصلا از لحاظ منطقی نمی دونستم چی باید بنویسم. واسه همین که تو بخش دوم کمتر از 300 کلمه نوشتم، بدون توجه به بخش اول که خیلی زیاد نوشته بودم، هیچ نمره ای به من ندادن!
یه مقدار خیلی زیاد غیر استاندارد به نظر میرسه بخش نوشتاریش.

سلام،
مگه امتحان TCFAQ بخش writing هم داره؟ مگه فقط 30 سوال Listening و یک ربع speaking نیست؟

gil77
May 22nd, 2011, 10:57 AM
سلام،
مگه امتحان TCFAQ بخش writing هم داره؟ مگه فقط 30 سوال Listening و یک ربع speaking نیست؟

اين دوستمون Arash-iranامتحان TCF DAP داده بودن كه براي تحصيل كاربرد داره .ولي TCFAQ فقط 2 اسكيل هست. پست هاي قبلي رو هم بخونيد!!

mahtab_fly
May 22nd, 2011, 11:31 AM
اين دوستمون Arash-iranامتحان TCF DAP داده بودن كه براي تحصيل كاربرد داره .ولي TCFAQ فقط 2 اسكيل هست. پست هاي قبلي رو هم بخونيد!!

ممنونم، راستش تازه پست شما رو دیدم که توضیح کامل داده بودید.
گفته بودید سطحتون متوسط بوده، می خواستم بدونم چه مدته که فرانسه میخونید و آیا کلاس خصوصی هم تو این مدت رفتید؟ بابت توضیحات جامع پست قبلیتون تشکر می کنم.

armin1984
May 24th, 2011, 04:41 PM
توصیف روز آزمون TEFAQ

آزمون ما ساعت 8 صبح برگزار می شد البته مثل اینکه برای بعضی ها هم ساعت 9:30 بود . لازم بود نیم ساعت زودتر اونجا باشیم در ابتدا خانمی کارت ورود به جلسه و پاسپورت را گرفت و چک کرد و گفت که به کدوم اتاق بروم. روی میز هر نفر شماره کارت و مشخصات وی چسبانده شده بود که باید اونو چک می کردیم.ساعت 7:30 خانمی که مراقب ما بود شروع کرد به یکسری توضیحات در مورد وارد کردن اطلاعات شخصی و شماره داوطلبی بر روی قیش پاسخ نامه و ...

امتجان Compréhension Oralراس ساعت 8 شروع شد کیفیت صدا فوق العاده خوب بود و همچنین وقفه هایی که بین دو سوال برای پاسخ به سوال بود خیلی خوب بود. سوالات یواش یواش سخت و طولانی تر می شد مثلا چند سوال بو که انقدر طولانی بود که اصلا نفهمیدم و هیچ جوابی هم ندادم چون این امتحان نمره منفی داره و هر سه جواب غلط یک جواب درست را از بین میبره.

چیز خیلی خوبی که مراقب به ما گفت این بود که می توانیم در دفترچه جواب بدهیم و وقتی که کل امتحان یعنی 60 سوال تموم شد 5 دقیقه به ما فرصت میده تا جوابهامون را در پاسخ نامه وارد کنیم. که باعث تمرکز بیشتر ما روی سوالات شد.

با تموم شدن این بخش از آزمون که حدود 40 دقیقه است ما برای پذیرایی با چای و کیک و همینطور آزمون شفاهی به طبقه دوم رفتیم.

آزمون Expression Oral به این صورت بود که خانمی از روی لیست طبق حروف الفبا بچه ها را 5 تا 5 تا صدا می زد تا وارد کلاس شوند روز میز مراقب دو دسته سوال هستش که بر روی آنها نوشته شده بود Section A و Section B که باید از هر کدوم از آنها یکی را می کشیدیم. اینجاست که خیلی به شانس بستگی داره تا دو تا سوژه راحت به پستتون بخوره یا نه سخت. یک برگه A4 هم میدن و یک زمان ده دقیقه ای که خودتون را آماده کنید و هر چه که به ذهنتون میرسه بر روی کاغذ نت برداری کنید. وقتی که ده دقیقه تموم شد صداتون می کنن و به کلاس دیگه ای می روید که در آن 2 نفر پشت یک میز نشسته اند و منتظر شما هستند و شما مقابلشان می نشینید و برای هر Section با یکی از آنها صحبت می کنید.نکته قابل توجه اینجاست که غالبا سوژه ها به این شکل هستند که یا باید کسی را در مورد یک موضوع قانع کنید یا اینکه باید با جایی تماس بگیرید و اطلاعات بگیرید. مثلا سوژه های من با خوش شانسی اینها بودن:

Section A : من یک آگهی رقص فلامینکو را در روزنامه دیده ام باید زنگ میزدم و در مورد آن از شرکت برگزار کننده اطلاعات می گرفتم.

Section B : یک آگهی مسافرت به دهکده قدیمی زیبا در مکزیک را من دیده ام حالا باید دوستم را راضی میکردم تا با من به این مسافرت بیاد.

در ظاهر ساده است ولی مگه اون کسی که جلوت نشسته و نقش دوستت را بازی می کنه مگه قانع میشه خلاصه گاهی خندست گاهی هم دعوا !!!!

نکته دیگه اینه که من خیلی چیزها رو روی کاغذ نوشته بودم و خوب هم داشتم صحبت می کردم و نیم نگاهی هم به نوشته هام داشتم اما مگه اون کسی که جلوت نشسته امان میده هی می پره وسط حرفات و کلا باعث این میشن که رشته کلام از دستت در بره.

اما مهمترین نکته ای که فهمیدم این بو که کلا سوژه ها محدوده شاید 20 سوژه هم نباشه که همون ها هی تکرار می شن و اینو هم فهمیدم که تو امتحانات سری های قبل هم همین سوژه ها بوده چون بچه هایی که دفعه دوم سومشون بود امتحان میدادن تقریبا همه سوژه ها رو می دونستن !!!

بعضی از سوژه هایی که من اونجا از بچه ها پرسیدم اینها بودن:

-باید دوستت را قانع می کردی که بر روی ماشینش آگهی بچسبونه و در شهر بچرخه و براش منبع درآمدی بشه

-دوستت را قانع کنی که باهات به یک سفر دریایی با کشتی بیاد

-دوستت را قانع کنی که بره دوره SOS را بگذرونه و بشه مددکار اجتماعی و تلفنی به مشکلات مردم گوش بده

-دوستت را قانع کنی که به کلاسهای دستخط شناسی بره تا بعدا بتونه از روی دستخط آدما شخصیت هاشون را تشخیص بده

-در مورد نمایشگاه گل و گیاه و کود

-اجاره کردن یا اجاره دادن خانه زنگ بزنی و اطلاعات بگیری

از دوستانی که تو این امتحان چه پنجشنبه گذشته و چه در دوره های قبل شرکت کردن خواهش میکنم به تکمیل شدن لیست سوژه ها کمک کنن.

این امتحان برای من خیلی مفید بود و خیلی از استرسمو کاهش داد. به بقیه دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتن توصیه میکنم حتما تو این آزمون شرکت کنند و به نظر من با این وضعیت سفارت کبک که در سوریه بسته شد و تا اونها بیان جای جدید سفارت را معرفی کنن ، حجم پرونده ها خیلی زیاد میشه و فکر می کنم میرن به این سمت که از همه مدرک بخوان تا حجم کار خودشون را کم کنن. از این فرصت استفاده کنید و خودتون را آماده ارائه مدرک کنید.

شاد و پیروز باشید

nazyjoon
May 25th, 2011, 12:01 AM
سلام به همه دوستان عزیز

خب دوستان من دوشنبه درامتحانtcfq شرکت کردم . دوستان قبلا به تفصیل درموردنحوه امتحان صحبت کردند ومن چندمورد را یاداوری میکنم. زمان comprehention orale 30 سوال 25 دقیقه
موضوعات experetion orale
1- در مورد خانواده - آب وهوای امروز-فردی را که پیش من نشسته توصیف کن
2-از چه اکتیویته ای متنفری
3-درمورد اجاره کردن یک آپارتمان(مکالمه) -دریک کشورخارجی بچه ات رامدرسه ثبت نام کن
4-به نظر شما موقعیت کاری درایران بیشتراست یا خارج- من را متقاعد کن ازماشینم استفاده نکنم
5-تکنولوزی منجربه فردگرایی میشود-تکنولوزی چگونه به طبیعت آسیب میزند
6-کار برای شما یک دلمشغولی است(preoccupation)- اگر دردنیا یک فرهنگ مشترک داشته باشیم خوب است

دوستان خوبم موفق باشید شاید این سپاس کوچکی از محبت بیدریغ شما دراین مدت باشد.من سطح c1 نیاز دارم وامیدوارم دردعایتان مرا فراموش نکنید.
:)

aidinf
May 26th, 2011, 11:33 PM
با سلام

ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو به اشتراک گذاشتن.

اینم بگم که امتحان TCFQ در ماه ژوییه (به احتمال زیاد) برگزار نمیشه. اولین آزمون بعدی در ماه اوته.

gil77
May 27th, 2011, 10:42 AM
با سلام

ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو به اشتراک گذاشتن.

اینم بگم که امتحان TCFQ در ماه ژوییه (به احتمال زیاد) برگزار نمیشه. اولین آزمون بعدی در ماه اوته.

واقعا یعنی تا وسط مرداد هیچ امتحانی نیست؟ اونوقت تاریخ ثبت نام بعدی کی هست؟

amirak7
May 27th, 2011, 11:17 AM
بله متاسفانه سفارت امتحان ماه جولای کنسل کرده و اولین تاریخ امتحان ماه اوت برگزار میشه :(

جالبه نتیجه آزمون برای ما که 25 اوریل امتحان دادیم چهارشنبه اومده به من گفتن بیا بگیر رفتم سفارت خانومه

گفت یه اشتباهی شده فقط جواب exp. oral فرستادن !!!کارای اوناام بدتر از ماست

موفق باشید

واقعا یعنی تا وسط مرداد هیچ امتحانی نیست؟ اونوقت تاریخ ثبت نام بعدی کی هست؟

schazi
May 31st, 2011, 04:50 PM
همگی سلام
می شه یکی منو راهنمایی کنه. زبان فرانسۀ من خوبه می خوام امتحان بدم ولی نمی دونم کدوم امتحان کاربردی تره! البته من هم راحتیش برام مهمه! چون نمرۀ بالاتر به نفعمه! حالا TCF یا TEFAQ؟؟؟؟؟

bitapetite
May 31st, 2011, 05:21 PM
همگی سلام
می شه یکی منو راهنمایی کنه. زبان فرانسۀ من خوبه می خوام امتحان بدم ولی نمی دونم کدوم امتحان کاربردی تره! البته من هم راحتیش برام مهمه! چون نمرۀ بالاتر به نفعمه! حالا TCF یا TEFAQ؟؟؟؟؟

TCFQ از همه راحتره و تا اواسط مرداد هم ثبت نام نمیکنن برای ثبت نام باید به دفتر فرهنگی فرانسه مراجعه کنید

aida_vet
June 7th, 2011, 04:14 PM
دوستان کسی میدونه تاریخ بعدی ثبت نام واسه TCFQ کی هست؟ من 25 آوریل امتحان دادم اما دوباره باید امتحان بدم.
اینجا کسی هست که از بخش comrhension orale نمره B2 گرفته باشه؟

tusan
June 8th, 2011, 03:56 PM
من امتحان 20 ژوئن ثبت نام کردم.همونروز اونجا اطلاع دادن که امتحان ماهه بعد کنسل شده.اولین امتحان 22 اوته.ولی باید حتما قبلش تماس بگیرین رزرو کنین.مثل قبل نیست که فقط همون تاریخ اعلام شده برین برای ثبت نام.الان اول باید اسمتون رو تو لیست ثبت نام بنویسین(تلفنی)
میتونم بپرسم امتحان قبلی نمرتون چند شد و چند روزه دادن مدرکتونو.منم باید b2 بیارم ولی خیلی سخته برام...سوالایی که پرسیدن یادتون هست؟

ashoury
June 9th, 2011, 11:34 AM
همگی سلام
من از استادم پرسیدم گفت TCFQ بهتره چون نمره منفی نداره ولی در کل فرقی نمیکنه چون کسانی که 2 تا امتحان را میدن معمولا یک نمره میارن

saman_shahin
June 11th, 2011, 08:44 AM
دوستان تاپیک جدیدی هست در مورد آزمون TFI که مورد سوال بسیاری از دوستان بوده
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?30050-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TFI-(%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%8C-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%D8%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%D8%8C-...)

tusan
June 21st, 2011, 11:37 AM
سلام به همه دوستان
بالاخره 20 ژوئن شد و منم امتحان tcf رفتم...منکه اصلا راضی نیستم از امتحانم ولی امیدوارم شماها موفق باشین...
راستش واسه کساییکه قبلا این امتحان و شرکت نکردن میخوام بگم اگه هنوز نامتون نیومده و فرصت امتحان دارین حتما شرکت کنین...خیلی به نفعتونه...هم اینکه تا حدی با سوالات اشنا میشین همینکه استرستون کمتر میشه...و مثل من هول نمیکنین سر امتحان...
پیشنهاده دیگه :خواهشا هرچی میتونین رو ecoute کار کنین.همه کساییکه اونجا بودن.بلا استثنا نمره pareler بهتر از اکوت بود.بودن کساییکه b2 parler داشتن.a2 ecoute پس حتما تا میتونین گوش کنین..و الا به نظر من واسه کسی که فرصت اماده شدن واسه امتحان رو داشته اصلاااااا امتحان سختی نیست...
بعدش اینکه موقع مصاحبه سعی کنین استرس نداشته باشین که واقعا این استرس بیچاره کرد منو
سوال ها محدودن حدود 30 تا سوال که بعدش همش تکرار میشن...
اینبار چون تعداد شرکت کننده زیاد بودوگروه بندی کردن و هر طبقه یک نفر از اساتید همون جا fh یکی از کارمندان ازتون امتحان میگیره.یعنی مثل قبل نیست که فقط یک نفر مصاحبه داشته باشه و همشون هم native نیستن.
سوالای من:
1.درباره خونت به من بگو(توصیف)
2.بهترین خاطره سفرت رو برام تعریف کن(استفاده از فعل در زمان گذشته)
3.من دارم یه کتابی میخونم.از من در مورد کتابی که تو دستمه سوال کن.(یه مکالمه دو طرفه)
4.فکر میکنید تجربه کاری به اندازه تحصیلات برای پیدا کردن کار مهم هست یا نه.توضیح بده
5.به نظرت چرا فوتبال یه بازیه اینترنشنال شده.
6.شبکه هایی مثل فیسبوک و تویتتر چه کمکی برای پیدا کردن کار و استخدام میتونن داشته باشن.(من سواله آخرو درست متوجه نشدم و ازش خواستم تکرار کنه.ولی بازم مطمئن نیستم که منظورش دقیقا همین بود یا نه)یه کلمه ای بود که الان هر چی فکر میکنم یادم نمیاد.ولی اونجا اونرو برام توضیح داد.اصلا ناراحت نشین از اینکه ازشون سوال میکنین.تو سوال 5-6 این کاملا طبیعیه
به نظرم فوتبال سخترینش بود و اونروز این سوال رو از خیلی ها پرسیدن و البته از بیشتر خانم ها هم این سوال رو پرسیدن(بر خلاف انتظار خانم هایی که اونجا بودن)
منکه فکر نمیکنم بتونم نمره خوبی بیارم ولی بازم نا امید نیستم حالا باید 30 روز دیگه(حداقل)منتظر باشم..امیدوارم شما بتونین باره اول به چیزی که میخواین برسین...بازم میگم هر چی میتونین گوش کنین...به نظرم رادیو از همه بهتره...

کامران
June 23rd, 2011, 08:07 PM
سلام دوستان
در مورد نتیجه آزمون tcf سوالی داشتم اگه از دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد داره ممنون میشم جواب بده
تو نتیجه آزمون expression oral نمرات از 20 حساب شده (note/20) مثلا کسی که c2 میگیره نمرش 20 میشه
میخواستم ببینم کسی از دوستان در مورد تقسیم بندی این قسمت بر اساس a1 تا c2 اطلاعاتی داره ؟ ؟

zohreh57
June 27th, 2011, 05:32 PM
سلام من امروز Tcf دادم.
گریهههههههههههههههههههههه هههههه
گند زدم.
باورتون میشه سوال اول رو جواب ندادم.خواستم حرفه ای حرف بزنم مبتدی هم حرف نزدم. بقیه سوالها رو بهتر جواب دادم.ولا در کل افتضاح بودممممممممممم.حالا خوبه اجبار نداشتم.
به نظر من بخش اکوته هم سخت و بسیار سریع بود.
موضوعات منک
1-ترجیج میدی کی بری مسافرت؟
2-جشن سالگرد ازدواج پدر و مادرت هست با من درباره این جشن مکالمه کن.(سوال بپرس)
3-حقوق زن و مرد
4- یه چیزی هم درباره هنر مدرن پرسید که خوب نفهمیدم.
2 تای دیگه یادم نیست. کلا هنگ کردم . خیلی بهم ریختم. انتظار بیشتری از خودم داشتم.
اگه موضوع دیگه ای یادم اومد مینویسم.

ashoury
July 8th, 2011, 08:03 PM
سلام دوستان
من میخوام طی 2 تا 3 ماه آماده بشم برای امتحان TCFQ یا TEFAQ
البته کتاب 1 را تموم کردم یعنی تاسطح A2
من و همسرم مدرک B1 نیاز داریم من 6و6 زدم و همسرم 5و5
چند سوال از دوستانیکه امتحان دادند دارم (مخصوصا کسانی که هر دو امتحان را دادند)
1 - در امتحان TCFQ بهتر میشه نمره آورد یا TEFAQ؟
2 - چگونه در این 3 ماه بخونم که موفق شم؟ ( در واقع برنامه درسی)
3 - دنبال یک کلاس فوق العاده میگردم برای آمادگی جایی را میشناسید ؟
4- یا استاد واقعا فوق العاده ای سراغ دارید برای آمادگی؟
5 - کسی میدونه آیا آزمونگران این دو امتحان خودشون کلاس خصوصی دارند یا نه؟
ممنون میشم یک نفر سریع پاسخ جامع و کاملی به من بده
سپاس

ebi.ebrahimi
July 16th, 2011, 01:19 AM
ترا به خدا یکی هم من را تحویل بگیره:(
tcfq من میدونم راجع بهش و بهت میگم .
آسون تر از بقیه هست . فقط شنیداری داره و کلامی که باید بلبلی کنی .
تو منزل با همسرت فرانسه حرف بزن. در مورد همه چیز .
موضوع بندازید وسط و به هم وقت بدید ، راجع بهش یه متنی بنویسید و لغت در بیارید و از این داستانا .
کانالهای فرانسه ببین و از توش کلمه دربیار.
فیلم فرانسه زبون دانلود کن و ترجمه اش کن . اول گوش بده بعد زیر نویسش رو پیدا کن .
انقدر با هم حرف بزنید که دیگه رله بشید توی حرف زدن .
من خودم سه روز در هفته ، هر روز 3.5 ساعت ، سفیر می رم یه دو روزش هم می رم سفارت .
توی سفارت کلاس آمادگی آزمون تی سی اف کیو برگزار میشه . سری به اونجا بزن .
پیغام خصوصیت رو هم چک کن .

همگی سلام
اگر هم دوست داری خودتو محکی بزنی ، امتحان TCF Blanc هم بد نیست. که هم با نحوه ی آزمون آشنا شی و هم با مدل سوالها .
البته امتحان TCFQ راحت تر از بقیه هست همونطوری که بیتا جون گفت .

helen-en
July 23rd, 2011, 11:31 AM
سلام کسی هست تا حالا امتحان دسامبرTCF داده باشه؟ کسی می دونه جوابش تا کی می یاد؟ با توجه به اینکه به تعطیلات می خوره ؟ به نظرتون به ددلاین ها می رسه؟

yahssina
July 23rd, 2011, 02:04 PM
کدوم شهر زندگی میکنی؟

سلام دوستان
من میخوام طی 2 تا 3 ماه آماده بشم برای امتحان TCFQ یا TEFAQ
البته کتاب 1 را تموم کردم یعنی تاسطح A2
من و همسرم مدرک B1 نیاز داریم من 6و6 زدم و همسرم 5و5
چند سوال از دوستانیکه امتحان دادند دارم (مخصوصا کسانی که هر دو امتحان را دادند)
1 - در امتحان TCFQ بهتر میشه نمره آورد یا TEFAQ؟
2 - چگونه در این 3 ماه بخونم که موفق شم؟ ( در واقع برنامه درسی)
3 - دنبال یک کلاس فوق العاده میگردم برای آمادگی جایی را میشناسید ؟
4- یا استاد واقعا فوق العاده ای سراغ دارید برای آمادگی؟
5 - کسی میدونه آیا آزمونگران این دو امتحان خودشون کلاس خصوصی دارند یا نه؟
ممنون میشم یک نفر سریع پاسخ جامع و کاملی به من بده
سپاس

ashoury
July 23rd, 2011, 03:01 PM
سلام دوست عزیز من تهران هستم

کدوم شهر زندگی میکنی؟

Mehdi79
July 25th, 2011, 07:38 AM
سلام دوستان
از خارج از تهران چطور مي شه واسه TCFQ ثبت نام كرد؟
مرسي

ashoury
July 25th, 2011, 02:00 PM
سلام دوستان
از خارج از تهران چطور مي شه واسه TCFQ ثبت نام كرد؟
مرسي
تا اونجایی که من می دونم ثبت نام فقط حضوری در محل بخش فرهنگی سفارت انجام می شود

ashoury
July 26th, 2011, 11:32 AM
صرفا جهت اطلاع

ثبت نام آزمون TEF و TEFAQ دوره آذرماه 1390

تاریخ ثبت نام آزمون :
سه شنبه 4 مرداد ماه (از ساعت 09:00 لغایت 16:00)

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون TEFAQ :

2 قطعه عکس 4 * 3 (با حجاب)
کپی صفحه اول گذرنامه
55 یورو (بصورت یورو دریافت می گردد)
1500000 ریال فیش واریزی (به شماره حساب زیر)
کپی فیش واریزی

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون TEF :

کپی صفحه اول گذرنامه
115 یورو (بصورت یورو دریافت می گردد)
1700000 ریال فیش واریزی (به شماره حساب زیر)
کپی فیش واریزی

شماره حساب جهت واریز فیش: 0003332539999 بانک تجارت شعبه 187 بنام سرکار خانم دکتر کهنمویی پور

ashoury
July 26th, 2011, 05:47 PM
صرفا جهت اطلاع
ثبت نام TCF Quebec با تعیین وقت قبلی فقط به صورت تلفنی امکان پذیر می باشدبرای ثبت نام ماه سپتامبر لطفاً روز 7 اوت از ساعت 10 الی 11 -12 الی 13 و بعدازظهر از ساعت 15 الی 16با شماره تلفن های
44 -43 -41 -40 50 70 66 تماس بگیرید

ashoury
July 26th, 2011, 05:49 PM
دوستان من میخوام برای TCFQ اقدام کنم و حتما هم نیاز به 2 تا B1 دارم بهترین روش و سریع ترین روش برای یاد گیری و حفظ لغت چیست من در لغت خیلی ضعیفم اگه کسی تجربه داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

اینها کافی است یا اگر باید چیز بیشتری بدونم لطفا من را راهنمایی کنید (مخصوصا کسانی که امتحان دادند)
ممنون میشم

sangreal5rose
July 27th, 2011, 01:28 PM
دوستان من میخوام برای TCFQ اقدام کنم و حتما هم نیاز به 2 تا B1 دارم بهترین روش و سریع ترین روش برای یاد گیری و حفظ لغت چیست من در لغت خیلی ضعیفم اگه کسی تجربه داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

اینها کافی است یا اگر باید چیز بیشتری بدونم لطفا من را راهنمایی کنید (مخصوصا کسانی که امتحان دادند)
ممنون میشم

با سلام
باید روی همه ی وسایل خانه اگه بچه ندارید که اونها رو بکنه ، یه تیکه کاغذ بچسبونید و معادل فرانسویشون رو بنویسید.
هر کلمه ایی رو که گیر دارید باید پشت سر هم مثل یه دور تسبیح که صلوات میفرستن یه دور تسبیح بگین و باز همون کلمه رو همراه کلمات دیگه ایی که میدونید در ساختار گذشته و آینده به کار ببرید.
این ساده ترین و کاربردی ترین روش از نظر منه.
بیشتر از ده کلمه در روز، کار نکنید، چون انگار نه انگار که خوندید!!!!!

sangreal5rose
July 27th, 2011, 01:38 PM
صرفا جهت اطلاع

تاریخ ثبت نام آزمون :
سه شنبه 4 مرداد ماه (از ساعت 09:00 لغایت 16:00)

کپی صفحه اول گذرنامه
کپی فیش واریزی

کپی صفحه اول گذرنامه
کپی فیش واریزی

شماره حساب جهت واریز فیش: 0003332539999 بانک تجارت شعبه 187 بنام سرکار خانم دکتر کهنمویی پور

برای ت س اف کبک باید چقدر بپردازم و چه مدارکی احتیاج داره؟
من اصفهان هستم میتونم به صورت تلفنی ثبت نام کنم؟

ashoury
July 27th, 2011, 01:47 PM
برای ت س اف کبک باید چقدر بپردازم و چه مدارکی احتیاج داره؟
من اصفهان هستم میتونم به صورت تلفنی ثبت نام کنم؟
دوست عزیز پست بعدی در مورد همین است شما باید به دفتر فرهنگی تماس بگیری و اونا به شما میگن چه کار باید بکنید به پست 141 مراجعه کنید

msfsite
July 29th, 2011, 10:53 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه چند روزه شروع کردم به تحقیق در مورد کبک
فکر می کردم که هنوز مثل قبل کبک مدرک زبان فرانسه نمی خواد و با مصاحبه مشکل حل میشه.
جند روزی بود که توی این فورام چرخ می زدم و امروز خوشبختانه یا بد بختانه این موضوع رو دیدم.
من هم مدرک زبان فرانسه ندارم و برای اون روی 10 امتیاز حساب کرده بودم و با توجه به اینکه جدیدا رسیدگی به پرونده ها کند شده بود امیدوار بودم که توی این چند ماهی که وقت دارم بتونم فرانسه رو از صفر به جایی برسونم که بتونم ازش 10 امتیاز بگیرم که دیگه بدون ترس از اینکه افیسر ازم خوشش نیاد و از اون 6 امتیاز هم بهم 0 بده بتونم اقامتمو بگیرم. ولی این تاپیک بدجوری حالمو گرفت.
البته از دوتا وکیل هم پرسیدم که بهم گفتند هنوز مدرک زبان فرانسه لازم نیست.
به هر حال یه SEARCH تو سایت کبک زدمو به این نتیجه رسیدم:
7. Proficiency in French or English

To evaluate your language knowledge if neither French nor English is your mother tongue, you can enclose documentary proof attesting to your proficiency in French or English and, if applicable, that of your spouse.
To demonstrate your French language knowledge and speed up the processing of your application, enclose with your Application for a Selection Certificate an attestation relative to either one of the two tests recognized by the Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles (MICC) for assessing French language knowledge – either

a Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (http://www.fda.ccip.fr/tef/epreuves#epreuves-tefaq) (TEFAQ – French evaluation test adapted for Québec) or
a Test de connaissance du français pour le Québec (http://www.ciep.fr/tcf_quebec/) (TCFQ – French language knowledge test for Québec)

You can also submit an attestation for: the Diplôme d’études en langue française (DELF), the Diplôme approfondi de langue française (DALF), the Test de connaissance de français (TCF) or the Test d’évaluation du français (TEF). If you choose the TCF or the TEF, you must enclose an attestation of the results of both the oral comprehension test (mandatory test) and the oral expression test (optional test). Please consult the table (http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/fr/langue-francaise/tests-fran%C3%A7ais.pdf) (in French – PDF, 54 Kb) for a detailed description of these French tests.
To establish your English language knowledge, please enclose with your application the necessary documentary proof for yourself and your spouse, where applicable. This proof could be the results of a recognized evaluation test, such as IELTS, TOEFL, TOEIC and Cambridge tests.
You may also enclose a document to prove that you have worked in English or French.

Note: You must enclose original documents and your documents must include an assessment of comprehension and oral expression.
It is important to note that the level of French proficiency will be assessed based on proof submitted. Consequently, it is preferable to enclose all proof that demonstrates your level of French proficiency.

این موضوع مربوطه به مدارک مورد نیازی که باید بفرستیم و همینطور که دیدید مورد هفتم است و انگار که مدرک زبان اجباری و کاملا هم قانونی و برای همه هست نه فقط برای ایرانیها.
اینهم لینک این مطلب از توی خود سایت کبک:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/biq/damascus/dcs-workers/list-documents.html
نمی دونم از کی اضافه شده ولی فعلا که اینجا جا خشک کرده و می خواد حال ما رو بگیره
حالا به نظر دوستان من که هیچی فرانسه بلد نیستم و اصلا نمی دونم چی هست و به 10 امتیاز هم توی این موضوع احتیاج دارم اصلا اقدام بکنم یا اول برم کلاس زبان بعد اقدام کنم؟ اصلا به چه سطحی نیاز دارم؟ (A2 ,B1 or B2 )
البته همیشه این ترس رو هم دارم که تا من میام به سطح مورد نیاز برسم قوانین عوض بشه وجود داره . مثلا می خواستم برای استرالیا اقدام بکنم و با یک IELTS 6 مشکلم حل بود ولی تا اومدم به خودم بجنبم قوانین عوض شد و حالا باید IELTS 8 بگیرم برای همین هم بیخیالش شدم چون اگه شانس ماست تا میام 8 بگیریم از ما 10 می خوان 10 هم که بگیریم میگن اصلا باید زبان مادریت انگلیسی باشه.

Mehdi79
July 31st, 2011, 07:47 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه چند روزه شروع کردم به تحقیق در مورد کبک
به نظر دوستان من که هیچی فرانسه بلد نیستم و اصلا نمی دونم چی هست و به 10 امتیاز هم توی این موضوع احتیاج دارم اصلا اقدام بکنم یا اول برم کلاس زبان بعد اقدام کنم؟ اصلا به چه سطحی نیاز دارم؟ (A2 ,B1 or B2 )

از همين امروز آموزش زبان و آماده سازي مداركو شروع كنين
سريعاْ مداركتونو بفرستين ، مطمئناْ موفق مي شين

ashoury
July 31st, 2011, 12:16 PM
صرفا جهت اطلاع (طبق اعلام سایت قطب راوندی) ظاهرا یک تاریخ دیگه هم برای ثبت نام گذاشته اند

تاریخ ثبت نام آزمون :
سه شنبه 18 مرداد ماه (از ساعت 09:00 لغایت 15:00)

کپی صفحه اول گذرنامه
کپی فیش واریزی

کپی صفحه اول گذرنامه
کپی فیش واریزی

شماره حساب جهت واریز فیش: 0003332539999 بانک تجارت شعبه 187
به نام سرکار خانم دکتر کهنمویی پور
شماره تماس:88714920-021 داخلی 2588714265 -021Email: (%20%3Cscript%20language=%27JavaScript%27%20type=% 27text/javascript%27%3E%20%3C%21--%20var%20prefix%20=%20%27mailto:%27;%20var%20suffi x%20=%20%27%27;%20var%20attribs%20=%20%27%27;%20va r%20path%20=%20%27hr%27%20+%20%27ef%27%20+%20%27=% 27;%20var%20addy65088%20=%20%27Arssesse%27%20+%20% 27@%27;%20addy65088%20=%20addy65088%20+%20%27ghotb ravandi%27%20+%20%27.%27%20+%20%27ac%27%20+%20%27. %27%20+%20%27ir%27;%20document.write%28%20%27%3Ca% 20%27%20+%20path%20+%20%27%5C%27%27%20+%20prefix%2 0+%20addy65088%20+%20suffix%20+%20%27%5C%27%27%20+ %20attribs%20+%20%27%3E%27%20%29;%20document.write %28%20addy65088%20%29;%20document.write%28%20%27%3 C%5C/a%3E%27%20%29;%20//--%3E%20%3C/script%3E%20%3Cscript%20language=%27JavaScript%27% 20type=%27text/javascript%27%3E%20%3C%21--%20document.write%28%20%27%3Cspan%20style=%5C%27di splay:%20none;%5C%27%3E%27%20%29;%20//--%3E%20%3C/script%3E%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3%20%D8%A7%DB%8C%D 9%85%DB%8C%D9%84%20%D8%AC%D9%87%D8%AA%20%D8%AC%D9% 84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%20%D8%A7%D8%B2%20 %D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%8 7%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%20%D9%85%D8% AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D8%AA%20%D8%B4%D8%AF%D9%87%20 %D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%8C%20%D8%AC%D9%87%D8%AA%20%D 9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D9%87%20%D8%A2%D9%86% D9%87%D8%A7%20%D8%B4%D9%85%D8%A7%20%D9%86%DB%8C%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A8%D9%87%20%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%8 4%20%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86%20%D8%AC%D8%A7% D9%88%D8%A7%20%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%BE %D8%AA%20%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%3Cscrip t%20language=%27JavaScript%27%20type=%27text/javascript%27%3E%20%3C%21--%20document.write%28%20%27%3C/%27%20%29;%20document.write%28%20%27span%3E%27%20% 29;%20//--%3E%20%3C/script%3E)Arssesse@ghotbravandi.ac.ir آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

ashoury
July 31st, 2011, 12:20 PM
سلام برای امتحان دادن در سطح B1 یا B2 آیا دانستن این نکات گرامری کافیست یا باید بخشهای بیشتری را بدانم

ضمنا در صورتی که باید بیشتر بدانم لطفا عنوانهای آن را برایم بنویسید ممنون میشم

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

arash-iran
August 4th, 2011, 06:49 PM
سلام برای امتحان دادن در سطح B1 یا B2 آیا دانستن این نکات گرامری کافیست یا باید بخشهای بیشتری را بدانم

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

من فکر می کنم برای این سطحی که شما گفتید دونستن حال التزامی(present du subjonctif) هم خیلی لازمه. اگر گذشته ساده یا passé simple رو هم بدونید خوبه.

mahi28
August 5th, 2011, 07:06 PM

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

سلام دوست عزیز
به نظر من حتما کتاب کمخانسیون اوقل 1و2 راشروع کن توش پر لغت کاربردی و هر روز بااون لغت ها صحبت کن هم برای اکوته خوبه هم پغله .من که خیلی راضیم از این کتاب ها.بعد هم به نظر من حتما سوبجنکتیف هم یاد بگیرید و در ضمن روان حرف زدن خیلی مهمه که از طریق هر روز حرف زدن راه می افتید.
موفق باشید

monirdelavari
August 7th, 2011, 09:25 PM
سلام
لطفا دوستانی که تجربه امتحان tef دارن از سوالای قسمت expression oral واسمون بگن.ممنون

sama85
August 12th, 2011, 12:47 AM
سلام. دوستان مطلع، میتونن بگن که برای ثبت نام ماه اکتبر TCF کی باید اقدام کرد؟ 2 سایتش نوشته وقت قبلی باید بگیرید. ولی من تماس گرفتم بهم وقت ندادن و گفتند که الان ثبت نام ماه سبتامبر اٍ!؟ پس کی باید وقت تلفنی گرفت و کی باید مدارک و هزینه ی ثبت نام رو داد؟

saman_shahin
August 12th, 2011, 09:15 AM
سلام. دوستان مطلع، میتونن بگن که برای ثبت نام ماه اکتبر TCF کی باید اقدام کرد؟ 2 سایتش نوشته وقت قبلی باید بگیرید. ولی من تماس گرفتم بهم وقت ندادن و گفتند که الان ثبت نام ماه سبتامبر اٍ!؟ پس کی باید وقت تلفنی گرفت و کی باید مدارک و هزینه ی ثبت نام رو داد؟

وقت قبلي براي آزمون TCF DAP هست نه TCFQ ... فرق اين دو : امتحان اولي براي كساني هست كه ميخان برن فرانسه براي تحصيل در مقطع ليسانس و دوم براي مصاحبه كبك هست!
برنامه دومي در همين تاپيك گفته شده ... من هم دوباره ميگذارم: http://www.ambafrance-teheran-culture.com/Persan/Accueil_Per.htm?overridecache=0.09458057726388658

براي ماه اكتبر، 20سپتامبر ثبت نام هست و 17 اكتبر امتحان گرفته ميشه! و براي نوامبر 25 اكتبر ثبت نام هست و 21 نوامبر امتحان گرفته ميشه!
موفق باشيد

sama85
August 12th, 2011, 12:40 PM
وقت قبلي براي آزمون TCF DAP هست نه TCFQ ... فرق اين دو : امتحان اولي براي كساني هست كه ميخان برن فرانسه براي تحصيل در مقطع ليسانس و دوم براي مصاحبه كبك هست!
برنامه دومي در همين تاپيك گفته شده ... من هم دوباره ميگذارم: http://www.ambafrance-teheran-culture.com/Persan/Accueil_Per.htm?overridecache=0.09458057726388658

براي ماه اكتبر، 20سپتامبر ثبت نام هست و 17 اكتبر امتحان گرفته ميشه! و براي نوامبر 25 اكتبر ثبت نام هست و 21 نوامبر امتحان گرفته ميشه!
موفق باشيد
سامان جان خب 2 سایت کاملاً عکس این چیزی که تو میگی نوشته! ببین:

تاریخ امتحانات TCF - سال 2011

توجه: ثبت نام TCF Quebec با تعیین وقت قبلی فقط به صورت تلفنی امکان پذیر می باشد
برای ثبت نام ماه سپتامبر لطفاً روز 7 اوت از ساعت 10 الی 11 -12 الی 13 و بعدازظهر از ساعت 15 الی 16با شماره تلفن های
44 -43 -41 -40 50 70 66 تماس بگیرید

saman_shahin
August 12th, 2011, 01:08 PM

قبلا که تلفنی نبود حالا به قول شما الان ماه سپتامبر رو ثبت نام میکنن و برای اکتبر باید توی سپتامبر تماس بگیرید ...

helen-en
August 15th, 2011, 12:01 AM
میشه لطفا یه نفر راجه به بخش نوشتاری امتخان TCF توضیح بده ایا یک موضوع می دن یا چند تا موضوع؟ تو هیج کتابی نمونه واقعی این امتحان و من ندیدم مرسی :)

bolotus
August 18th, 2011, 01:59 PM
سلام
من كفه رو بصورت خصوصي مي خونم(الان درس 9 هستم). مي خواستم يك كلاس هم قبل از آزمون TCF برم. شركت در كلاس هاي گروهي معمولي مثل كانون زبان(قفله) و كلاس كفه (با همين استاد خصوصي ام) برام ممكنه ولي كلاس تخصصي TCF كه قطب راوندي بر گذار مي كنه رو چون شهرستانم نمي تونم شركت كنم. آيا با اين شرايط در آزمون TCF شركت كنم. آيا حضور در اين كلاس ها كمكي به من مي كنه يا اگه همون كتاب 250 activite TCF رو خودم بخونم خوبه؟
اگه كسي مدرك TCF گرفته لطف مي كنيد تجربياتتون رو برام بفرستين؟ ممنون مي شم.

aida_11041
August 18th, 2011, 05:22 PM
سلام
من كفه رو بصورت خصوصي مي خونم(الان درس 9 هستم). مي خواستم يك كلاس هم قبل از آزمون TCF برم. شركت در كلاس هاي گروهي معمولي مثل كانون زبان(قفله) و كلاس كفه (با همين استاد خصوصي ام) برام ممكنه ولي كلاس تخصصي TCF كه قطب راوندي بر گذار مي كنه رو چون شهرستانم نمي تونم شركت كنم. آيا با اين شرايط در آزمون TCF شركت كنم. آيا حضور در اين كلاس ها كمكي به من مي كنه يا اگه همون كتاب 250 activite TCF رو خودم بخونم خوبه؟
اگه كسي مدرك TCF گرفته لطف مي كنيد تجربياتتون رو برام بفرستين؟ ممنون مي شم.
صد در صد شرکت در کلاسها بهتون کمک می کنه و به نفعتونه ، اما اینکه در این آزمون شرکت کنین یا نه بستگی به این داره که میخواید به چه سطحی برسید؟ من کفه 1 رو تموم کرده بودم و درس 4 کفه 2 بودم ، از tcf نمره ی a2 گرفتم
ولی برای تجربه ، امتحان دادن خوبه

saman_shahin
August 18th, 2011, 05:25 PM
میشه لطفا یه نفر راجه به بخش نوشتاری امتخان TCF توضیح بده ایا یک موضوع می دن یا چند تا موضوع؟ تو هیج کتابی نمونه واقعی این امتحان و من ندیدم مرسی :)

در همون کتاب TCF 250 activites نمونه های بخش نوشتاری قرار داده شده میتونید به اونجا مراجعه کنید!

helen-en
August 18th, 2011, 06:47 PM
در همون کتاب TCF 250 activites نمونه های بخش نوشتاری قرار داده شده میتونید به اونجا مراجعه کنید!
بله خودم می دونم ولی 3 تا کتاب واسه TCF هست وهمشون هم به صورت سطح بندی شده هستند من دنبال موضوع نیسم می خوام ببینم یه موضوع می دن و با اون سطح نوشتاری و می سنجن یا نه یعنی آیا مثله تافله؟

aida_vet
August 19th, 2011, 11:19 PM
دوستان کسی میدونه امتحان TCFQ روز 2شنبه 22 اوت برگزار میشه یا نه؟ آخه 2شنبه تعطیله.. هیچ خبری هم تا الان ندادن

ghol
August 21st, 2011, 04:07 PM
سلام دوستان.
می خواستم ببینم نحوه نمره دادن در آزمون TCF چطوری هستش؟هر سوال چند نمره داره؟
ممنون

arash5051
August 22nd, 2011, 12:38 PM
از كساني كه امروز 22 اوت امتحان TCFQ داشتن خواهش ميكنم موضوعات سوال شده در امتحان رو اينجا به اشتراك بزارن
با تشكر از همكاري شما

ferry
August 22nd, 2011, 07:00 PM
سلام به همگی
موضوعات امروز امتحان TCFQاینها بودن:
1.در مورد یک روز کاریتون توضیح بدین.
2.در مورد گذاراندن تعطیلات آینده تون صحبت کنید.
3.میخواهیم برویم بدوییم در این مورد از من سئوال کنید.
4.در مورد کارم از من سئوال کنید.
5.من دارم یک کتاب میخونم در این مورد از من سئوال کنید.
6.نظرتون در مورد فیلمهای آمریکایی چیه؟
7.آخرین فیلمی که دیدین چی بوده در موردش صحبت کنید.
8.در مورد نوع لباس پوشیدن در زمستان صحبت کنید.
9.خانه خود را توصیف کنید.
10.فاصله محل کارتون تا خانه دور است یا نزدیک در این مورد صحبت کنید.
11.رایگان کردن موزه ها چه نقشی در ارتقای فرهنگ جامعه داره.
12.نقش زن در جامعه چیست در این مورد توضیح بدین.
13.نظرتون در مورد facebook چیه؟ در این مورد صحبت کنید.
14.جدیدا مردم به سمت چاق شدن پیش میروند.چه توصیه ای در این مورد دارین؟
15.خانواده خودتون رو توصیف کنید.
16.میخواهید اسباب کشی کنید. در این مورد از من سئوال کنید.
17.نقش ایترنت در جامعه چیه؟

در ضمن اونهایی که قبلا چند بار امتحان داده بودن میگفتند قسمت اکوتش خیلی سختتر از قبل بود.

موفق باشید

bolotus
August 23rd, 2011, 10:15 AM
TCFQ دو سطح گفتاري و نوشتاري داره. درسته؟ اما چيزي كه ما تو فرم ها اعلام مي كنيم توانايي شنيداري و گفتاري است. پس نمره شنيداري رو از كجا بايد آورد؟

ashoury
August 23rd, 2011, 10:30 AM
TCFQ دو سطح گفتاري و نوشتاري داره. درسته؟ اما چيزي كه ما تو فرم ها اعلام مي كنيم توانايي شنيداري و گفتاري است. پس نمره شنيداري رو از كجا بايد آورد؟

TCFQ و TEFAQ هر دو فقط از دو قسمت شنيداري و گفتاري تشکیل شده اند

bolotus
August 23rd, 2011, 11:53 AM
TCFQ و TEFAQ هر دو فقط از دو قسمت شنيداري و گفتاري تشکیل شده اند
ولي اين مساله با پست 159 و 160 صفحه قبل در تناقضه؟؟ پس TCFQ قسمت نوشتاري داره يانه؟
اينكه مي گن TCFQ نمره منفي نداره درسته؟ آخه تستس كه نيست نمره منفي داشته باشه؟

marjan353
August 23rd, 2011, 01:23 PM
سلام دوستان
من ميخوام امتحان TCFQ بدم و بايد B2 بگيرم و الان a2 رو دارم اما خيلي وقت از فرانسه دور بودم و حالا كي ميتونه بهم 1 معلم خوب معرفي كنم تا در زمان كوتاه بتونم امتحانم و بدم و چه نصيحتي ميتونيد بهم بكنيد؟ مرسي

ashoury
August 23rd, 2011, 01:55 PM
ولي اين مساله با پست 159 و 160 صفحه قبل در تناقضه؟؟ پس TCFQ قسمت نوشتاري داره يانه؟
اينكه مي گن TCFQ نمره منفي نداره درسته؟ آخه تستس كه نيست نمره منفي داشته باشه؟
دوست عزیز

بخش شنیداری این امتحان بدینگونه است که یک تعداد سوال به شما می دهند و یک پاسخنامه و یک نوار است که می گذارند و شما با توجه به آنچه که می شنوید و نوع سوال به سوالات در پاسخنامه که 4 جوابی نیز هست ، پاسخ می دهید و این پاسخ نامه ها تصحیح می شود که هنگام تصحیح اگر سوالی را غلط زده باشید نمره منفی برای شما در نظر گرفته نمی شود
و در بخش گفتاری 6 سوال از شما پرسیده می شود که شما باید با توجه به زمانی که در آن سوال برای شما تعیین شده به سوال پاسخ دهید

bolotus
August 24th, 2011, 09:17 AM
دوست عزیز

بخش شنیداری این امتحان بدینگونه است که یک تعداد سوال به شما می دهند و یک پاسخنامه و یک نوار است که می گذارند و شما با توجه به آنچه که می شنوید و نوع سوال به سوالات در پاسخنامه که 4 جوابی نیز هست ، پاسخ می دهید و این پاسخ نامه ها تصحیح می شود که هنگام تصحیح اگر سوالی را غلط زده باشید نمره منفی برای شما در نظر گرفته نمی شود
و در بخش گفتاری 6 سوال از شما پرسیده می شود که شما باید با توجه به زمانی که در آن سوال برای شما تعیین شده به سوال پاسخ دهید
ممنون
*) لطف مي كنيد تعداد سوالات و زمان هر بخش رو هم بيان بفرمائيد؟
*)ولي بخش نوشتاري كه دوستان گفتند چيه؟
*)عناويني كه تو پست 163 بيان شده كدومش نوشتاريه و كدوم گفتاري؟

moonlight
August 26th, 2011, 10:15 AM
سلام دوستان عزیز...ممکنه به من رفرنس های آزمون TCF و TEF رو جداگانه معرفی کنید؟من می خوام یکی از این آزمونهارو برای مهاجرت به کبک امتحان بدم اما برای اینکه ببینم کدوم راحتتره گفتم از رفرنسها سوالاتش رو مطالعه کنیم..ممنون می شم برای هر امتحان یکی دوتا رفرنس بهم معرفی کنید.

saman_shahin
August 26th, 2011, 12:48 PM
سلام دوستان عزیز...ممکنه به من رفرنس های آزمون TCF و TEF رو جداگانه معرفی کنید؟من می خوام یکی از این آزمونهارو برای مهاجرت به کبک امتحان بدم اما برای اینکه ببینم کدوم راحتتره گفتم از رفرنسها سوالاتش رو مطالعه کنیم..ممنون می شم برای هر امتحان یکی دوتا رفرنس بهم معرفی کنید.

علاوه بر کتابهای TCF 250 activites و همینطور منابعی که توی این لینک معرفی کرده، برای TCF به سایت رسمی میتونید مراجعه کنید: http://www.ciep.fr/en/tcf/tcf.php
برای TEF هم همینطور. به پیوست یه نمونه که من داشتم رو گذاشتم!
از این لینک هم میتونید یه نمونه دانلود کنید (حجم 3 مگابایت) : http://www.filestube.com/e80ad7bc941ec45a03e9,g/tef-ce-practice-test.html

ashoury
August 26th, 2011, 08:21 PM
ممنون
*) لطف مي كنيد تعداد سوالات و زمان هر بخش رو هم بيان بفرمائيد؟
*)ولي بخش نوشتاري كه دوستان گفتند چيه؟
*)عناويني كه تو پست 163 بيان شده كدومش نوشتاريه و كدوم گفتاري؟
تا اونجایی که من می دونم بخشنوشتاری 30 سوال است که فکرمیکنم 30 دقیقه زمان دارید و بخش گفتاری هم برای هر سوال زمان خاصی داره مثلا از 30 ثانیه برای سوال اول شروع میشه تا بیشتر میشه معمولا هر سوال برای یک سطح تنظیم شده البته کل زمان این /آزمون 15 دقیقه است

moonlight
August 27th, 2011, 04:31 PM
تا اونجایی که من می دونم بخشنوشتاری 30 سوال است که فکرمیکنم 30 دقیقه زمان دارید و بخش گفتاری هم برای هر سوال زمان خاصی داره مثلا از 30 ثانیه برای سوال اول شروع میشه تا بیشتر میشه معمولا هر سوال برای یک سطح تنظیم شده البته کل زمان این /آزمون 15 دقیقه است
ببخشید برای کبک اگر TEF یا TCF بخواهیم بدیم بخش نوشتاری هم داره مگه؟؟!من شنیدم فقط بخش Parle داره و Ecout..

aida_11041
August 28th, 2011, 11:46 PM
ببخشید برای کبک اگر TEF یا TCF بخواهیم بدیم بخش نوشتاری هم داره مگه؟؟!من شنیدم فقط بخش Parle داره و Ecout..
نه ، برای کبک بخش نوشتاری نداره ، tcf dap بخش نوشتاری داره

mr-farshad
September 7th, 2011, 10:45 AM
این نظر شخصی منه ! شاید با گرامر ساده و درست صحبت کردن هم بشه خوب نتیجه گرفت ، شاید بهتر باشه صفحه 7و8 و یک مطالعه بکنید

من از نظر گرامر
حال ساده
گذشته
افعال دوضمیره
ضمایر
آینده
امپخفه

bahmans
September 7th, 2011, 05:13 PM
دوست عزیز
شما برای یادگیری زبان باید گرامر را به صورت آمیزه ای در متون و اکوت و پغل یاد بگیری، یادگیری زبان فرآیندی پیوسته است و متاسفانه اکثر دوستان به اشتباه فکر می کنند که امتحان یک سطح سطح خاص و تعرف شده ای از آموزش را می طلبد و نه بیشتر از آن. سعی کنید زبان را درک کنید و به کار ببرید، کاری که برای همه ما سخت است به خصوص در مورد زبان فرانسه که مخاطبین ما کم هستند. کاربرد نکات گرامری یا فونکسیون و آمپلوا از فورم مهم تر است.

afshinh
September 9th, 2011, 04:23 PM
سلام
یکی، دو نکته و یک خواهش
ظاهرا تغییرات کوچکی در نحوه امتحان (قسمت حرف زدن) از دو سه ماه پیش ایجاد شده که بیشترش رو دوستان در پاسخهای قبل گفتند
1-الان معمولا قبل از هر سوال سطح آن سوال را می گویند مثلا می گویند Niveau 2 یا Niveau) B1 Niveau در اینجا یعنی سطح)
2-الان تا زمانی که شما بتوانید ادامه دهید سوالها را از شما می پرسند(قبلا مثلا اگر سوال اول را نمی فهمیدید و حواب نمی دادید کار تمام بود، اما الان هر 6 سوال را از شما به ترتیب سطح می پرسند که این روش بهتر است)
3- زمان پاسخ دهی به سوال را نیز به شما می گویند
4- الان جهت کنترل اسم شما از تان همان اول می پرسند presentez-vous بعضی از دوستان فکر کرده بودند این سوال اول است اما در اینجا فقط نام خانوادگی و نامتان را باید بگویید وسلام برای سوال اول می گویند مثلا premier question یعنی شماره هر سوال را قبلش مشخص می کنند
اما خواهش : از کسانی که امتحان ماه پیش را دادند و به نوعی با آنها ارتباط داشتم سوالهای A1 و A2 را نفهمیده بودند و جواب نداده بودند اما سوالهای بعدی را چرا(الان واضح شد که روش جدید چه حسنی را دارد :) ) اگر کسی امتحان داده و این سوالها را فهمیده یا می داند چی هستند(هم فارسی هم فرانسه) هر چه سریعتر لطفا بگذارد
احتمالا این موارد نبودند چون این دوستان اینها را کار کرده بودند(یا اینکه طور دیگری پرسیده شده بودند): خانه تان را توصیف کنید، ارتباط با همسایه، خود را معرفی کنید، چگونه اینجا آمدید

دو نکته آخر: 1- برای کسانی که مثل بنده دو هفته دیگه می خواهید امتحان دهید سوالها را هم به فارسی هم فرانسه کار کنید
2-لطفا دعا کنید

afshinh
September 9th, 2011, 04:33 PM
دوست عزیزی که این سوالها گذاشتید لطفا در صورت امکان فرانسه این سوالات را نیز بفرمایید
1.در مورد یک روز کاریتون توضیح بدین.
2.در مورد گذاراندن تعطیلات آینده تون صحبت کنید.
3.میخواهیم برویم بدوییم در این مورد از من سئوال کنید.
4.در مورد کارم از من سئوال کنید.
5.من دارم یک کتاب میخونم در این مورد از من سئوال کنید.
6.نظرتون در مورد فیلمهای آمریکایی چیه؟
7.آخرین فیلمی که دیدین چی بوده در موردش صحبت کنید.
8.در مورد نوع لباس پوشیدن در زمستان صحبت کنید.
9.خانه خود را توصیف کنید.
10.فاصله محل کارتون تا خانه دور است یا نزدیک در این مورد صحبت کنید.
11.رایگان کردن موزه ها چه نقشی در ارتقای فرهنگ جامعه داره.
12.نقش زن در جامعه چیست در این مورد توضیح بدین.
13.نظرتون در مورد facebook چیه؟ در این مورد صحبت کنید.
14.جدیدا مردم به سمت چاق شدن پیش میروند.چه توصیه ای در این مورد دارین؟
15.خانواده خودتون رو توصیف کنید.
16.میخواهید اسباب کشی کنید. در این مورد از من سئوال کنید.
17.نقش ایترنت در جامعه چیه؟

afshinh
September 10th, 2011, 08:40 AM
سلام
یکی، دو نکته و یک خواهش
ظاهرا تغییرات کوچکی در نحوه امتحان (قسمت حرف زدن) از دو سه ماه پیش ایجاد شده که بیشترش رو دوستان در پاسخهای قبل گفتند
1-الان معمولا قبل از هر سوال سطح آن سوال را می گویند مثلا می گویند Niveau 2 یا Niveau) B1 Niveau در اینجا یعنی سطح)
2-الان تا زمانی که شما بتوانید ادامه دهید سوالها را از شما می پرسند(قبلا مثلا اگر سوال اول را نمی فهمیدید و حواب نمی دادید کار تمام بود، اما الان هر 6 سوال را از شما به ترتیب سطح می پرسند که این روش بهتر است)
3- زمان پاسخ دهی به سوال را نیز به شما می گویند
4- الان جهت کنترل اسم شما از تان همان اول می پرسند presentez-vous بعضی از دوستان فکر کرده بودند این سوال اول است اما در اینجا فقط نام خانوادگی و نامتان را باید بگویید وسلام برای سوال اول می گویند مثلا premier question یعنی شماره هر سوال را قبلش مشخص می کنند
اما خواهش : از کسانی که امتحان ماه پیش را دادند و به نوعی با آنها ارتباط داشتم سوالهای A1 و A2 را نفهمیده بودند و جواب نداده بودند اما سوالهای بعدی را چرا(الان واضح شد که روش جدید چه حسنی را دارد :) ) اگر کسی امتحان داده و این سوالها را فهمیده یا می داند چی هستند(هم فارسی هم فرانسه) هر چه سریعتر لطفا بگذارد
احتمالا این موارد نبودند چون این دوستان اینها را کار کرده بودند(یا اینکه طور دیگری پرسیده شده بودند): خانه تان را توصیف کنید، ارتباط با همسایه، خود را معرفی کنید، چگونه اینجا آمدید

دو نکته آخر: 1- برای کسانی که مثل بنده دو هفته دیگه می خواهید امتحان دهید سوالها را هم به فارسی هم فرانسه کار کنید
2-لطفا دعا کنید

دو نکته جا ماند
قبلا سوالهای تستی به ترتیب سطح بندی بودند اما الان در هم هستند بنابراین اگر سوالی را نتوانستید پاسخ دهید نگران نشید که بقیه را نمی توانید
شروع امتحان سریعتر از آنی هست که فکر می کنید بیشتر دوستان سوال اول و دوم را از دست داده بودند و فکر کرده بودند مثال است، (چون کتاب 250 را کار کرده بوند) در امتحان مثال نمی دهند

moonlight
September 10th, 2011, 11:01 AM
دو نکته جا ماند
قبلا سوالهای تستی به ترتیب سطح بندی بودند اما الان در هم هستند بنابراین اگر سوالی را نتوانستید پاسخ دهید نگران نشید که بقیه را نمی توانید
شروع امتحان سریعتر از آنی هست که فکر می کنید بیشتر دوستان سوال اول و دوم را از دست داده بودند و فکر کرده بودند مثال است، (چون کتاب 250 را کار کرده بوند) در امتحان مثال نمی دهند
نمونه سوال امتحانات واقعی رو از کجا می شه گیر آورد؟ممنون

afshinh
September 10th, 2011, 11:12 PM
نمونه سوال امتحانات واقعی رو از کجا می شه گیر آورد؟ممنون
اولا بستگی به این دارد که چه امتحانی را می خواهید بدهید. برای بیشتر امتحان ها دوستان لینک گذاشته اند
برای tcfq و tefq : این سوالات را دوستانی که امتحان دادند یا بعضی از استادهای زبان فرانسه از شاگردشان که امتحان دادند جمع می کنند، مثلا به بحش منابع آزمون DELF و DALF در همینجا می توانید مراجعه کنید.
دو تا کتاب 250 اکتویته برای tcf و 250 اکتویته برای tef را دوستان لینکش را گذاشتند اما دیگر این سوالها را نمی پرسند و این سوالها جهت آمادگی اولیه خوب هستند

نمونه ای که فعلا جمع کرده ام را برایتان می گذارم، همینجا از تمام دوستانی که در پستهای قبلی نمونه سوالات را گذاشته بودند تشکر می کنم
البته سوالها فارسی هستند و هنوز فرصت نکرده ام فرانسه آنها را آماده کنم و چون سریع آماده کردم بقول قدیمی ها چرک نویس است برای اینکه به حدود لغات فرانسه سوالها آشنا شوید از http://translate.google.com استفاده کنید، جمله را خوب ترجمه نمی کند اما برای فهمیدن لغت کمک می کند سوال را بزنید داخلش، سعی کنید جمله فارسی را کتابی بنویسید یعن مثلا منو ننویسید و مرا بنویسید روی هر لغت هم به ایستید چندتا معنی می دهد

ferry
September 25th, 2011, 09:49 PM
دوستان در جریان باشید که نتیجه امتحان TCFQ به صورت اتوماتیک به اداره مهاجرت کبک ارسال میشود.
من هم این موضوع رو تازه فهمیدم و اگر نمره مورد نظر رو نیارین ممکنه براتون درده سر ساز بشه....
من خودم برای کسب تجربه امتحان دادم و این موضوع رو نمیدونستم.

saman_shahin
September 25th, 2011, 11:22 PM
دوستان در جریان باشید که نتیجه امتحان TCFQ به صورت اتوماتیک به اداره مهاجرت کبک ارسال میشود.
من هم این موضوع رو تازه فهمیدم و اگر نمره مورد نظر رو نیارین ممکنه براتون درده سر ساز بشه....
من خودم برای کسب تجربه امتحان دادم و این موضوع رو نمیدونستم.

من فکر نمیکنم اینطوری که میگید باشه
شما از جای موثق شنیدید? میشه منبع رو بگید

ferry
September 26th, 2011, 12:46 AM
من این موضوع رو توی تاپیک درخواست مدرک زبان خوندم . برای بررسی این موضوع یه ایمیل زدم به وکیلم (که وکیل معروفیه و فروم ها به اخبار سایتش استناد میکنن .که من از بردن نامش خودداری میکنم) اون هم 20 دقیقه بعد جواب داد که: بله به صورت اتوماتیک ارسال میشود.
من هم خیلی نگران شدم.فردا تماس میگیرم با سفارت ببینم اونا چی میگن. اگه اینطوری باشه که ظاهرا هست خیلی بد میشه.
شما هم اگه تونستید تحقیقی در این زمینه بکنید خوشحال میشم که نتیجه رو توی همین تاپیک بذارین.

ashoury
September 26th, 2011, 09:24 AM
من این موضوع رو توی تاپیک درخواست مدرک زبان خوندم . برای بررسی این موضوع یه ایمیل زدم به وکیلم (که وکیل معروفیه و فروم ها به اخبار سایتش استناد میکنن .که من از بردن نامش خودداری میکنم) اون هم 20 دقیقه بعد جواب داد که: بله به صورت اتوماتیک ارسال میشود.
من هم خیلی نگران شدم.فردا تماس میگیرم با سفارت ببینم اونا چی میگن. اگه اینطوری باشه که ظاهرا هست خیلی بد میشه.
شما هم اگه تونستید تحقیقی در این زمینه بکنید خوشحال میشم که نتیجه رو توی همین تاپیک بذارین.
نقل از کنپارس
نتایج امتحان TCFQ به سفارت ارسال می شود
http://www.parscanada.com/_1721-سفارت-فرانسه-نتایج-آزمون-TCFQ-را-مستقیما-در-اختیار-اداره-مهاجرت-کبک-می

عین مطلب اضافه میشه:
سفارت فرانسه نتایج آزمون TCFQ را مستقیما در اختیار اداره مهاجرت کبک می گذارد
...
تعدادی از دوستان از صحت این مطلب که سفارت فرانسه مستقیما نتایج زمون TCFQ را در اختیاز اداره مهاجرت کبک می گذارد سوال کرده اند. پاسخ مثبت است و این موضوع در بروشوری که در اختیار ثبت نام کنندگان می گذارند به صراحت آمده است. بنابراین دوستانی که می خواهند به صورت آزمایشی امتحان بدهند به این موضوع توجه داشته باشند.

gil77
September 26th, 2011, 10:15 AM
نقل از کنپارس
http://www.parscanada.com/_1721-سفارت-فرانسه-نتایج-آزمون-TCFQ-را-مستقیما-در-اختیار-اداره-مهاجرت-کبک-می

زماني كه من امتحان دادم يعني آپريل 2011 همچين چيزي نبود!!

afshinh
September 26th, 2011, 05:57 PM
نقل از کنپارس
http://www.parscanada.com/_1721-سفارت-فرانسه-نتایج-آزمون-TCFQ-را-مستقیما-در-اختیار-اداره-مهاجرت-کبک-می (http://www.parscanada.com/_1721-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-TCFQ-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A8%DA%A9-%D9%85%DB%8C)

عین مطلب اضافه میشه:
سفارت فرانسه نتایج آزمون TCFQ را مستقیما در اختیار اداره مهاجرت کبک می گذارد
...
تعدادی از دوستان از صحت این مطلب که سفارت فرانسه مستقیما نتایج زمون TCFQ را در اختیاز اداره مهاجرت کبک می گذارد سوال کرده اند. پاسخ مثبت است و این موضوع در بروشوری که در اختیار ثبت نام کنندگان می گذارند به صراحت آمده است. بنابراین دوستانی که می خواهند به صورت آزمایشی امتحان بدهند به این موضوع توجه داشته باشند.

من از کسی که اطلاعات خوبی دارد پرسیدم، گفت بطور کلی نتایج را می فرستند اما نتایج به صورت مستقیم تاثیر ندارد، چون ممکن است شما فقط برای داشتن یک مدرک امتحان داده باشید(امتجانهای tcfq و tefq به نسبت بقیه راحتتر هستند) مدرک زبان زمانی تاثیر دارد که شما اصل مدرک را برای مهاجرت ارائه دهید، کسانی بودند که کپی مدرک را فرستادند اما نامه برایشان آمده که برای استفاده از امتیاز مدرک باید اصل را بفرستند. مستقیم برای کسانی است که برایشان نامه مدرک زبان آمده (که این موضوع طبیعی است، چون رسما ازشان مدرک زبان خواسته شده) به صورت غیر مستقیم ممکن است برای دیگران تاثیر داشته باشد آن هم اینکه زمانی که برای مصاحبه می روید آنها می توانند حدودی حساب کنند که از زمان امتحان تا زمان مصاحبه چفدر پیش رفت کرده اید

afshinh
September 26th, 2011, 06:07 PM
امروز من امتجان دادم، اصلا راضی نبودم، همانطور که دوستان گفته بودند صدای اکوت خیلی بد بود، سوالهای پخله هم مال من به نسبت مشکل بود ولی مال بقیه حداقل برای من راحتر بود

ferry
September 26th, 2011, 06:23 PM
دوست عزیز اگر نتایج فرستاده شود مطمئنا تاثیر گذار است.
من امروز با سفارت فرانسه تماس گرفتم گفتند که ما این کار رو انجام نمی دهیم و در بروشورهای امتحانات ما هم چنین چیری وجود ندارد ولی ممکن است از فرانسه نتایج امتحاناتTCFQ به اداره مهاجرت کبک فرستاده شود که ما بی اطلاعیم.از طریق میل با آنها مکاتبه کنید و سئوال کنید.
حالا دوستانی که فرانسه هاشون خیلی خوبه این کا رو بکنن ببنیم چی جواب میدن.

saman_shahin
September 26th, 2011, 07:17 PM
توی سایت رسمی TCF که لینکش هست به صورت بولد نوشته:
This test can only be taken by people who submit an immigration application at a Quebec immigration office or at Délégations Générales du Québec, Quebec government offices abroad.
یعنی تنها افرادی میتونن این آزمون رو شرکت کنن که فرم مهاجرتی رو در یکی از دفاتر مهاجرت کبک پرکرده باشن ... (یعنی پرونده باز کرده باشن)
به نظر من چون طبق خود توضیح سایت بالا، میشه به صورت نامحدود امتحان TCFQ داد، بنابراین ارسال سرخود و بدون هماهنگی با امتحان دهنده به دفتر کبک سفارت کانادا کار درستی نیست و تجاوز به حقوق دیگران هست!
http://www.ciep.fr/en/tcf_quebec/index.php

ashoury
September 26th, 2011, 08:57 PM
امروز من امتجان دادم، اصلا راضی نبودم، همانطور که دوستان گفته بودند صدای اکوت خیلی بد بود، سوالهای پخله هم مال من به نسبت مشکل بود ولی مال بقیه حداقل برای من راحتر بود
سلام
میشه سوالات پغله را بیان کنید تا دیگران هم اطلاع پیدا کنند

ferry
September 26th, 2011, 09:38 PM
This test can only be taken by people who submit an immigration application at a Quebec immigration office or at Délégations Générales du Québec, Quebec government offices abroad.
یعنی تنها افرادی میتونن این آزمون رو شرکت کنن که فرم مهاجرتی رو در یکی از دفاتر مهاجرت کبک پرکرده باشن ... (یعنی پرونده باز کرده باشن)
به نظر من چون طبق خود توضیح سایت بالا، میشه به صورت نامحدود امتحان TCFQ داد، بنابراین ارسال سرخود و بدون هماهنگی با امتحان دهنده به دفتر کبک سفارت کانادا کار درستی نیست و تجاوز به حقوق دیگران هست!
http://www.ciep.fr/en/tcf_quebec/index.phpبله ارسال بدون هماهنگی امتحان دهنده تجاوز به حقوق دیگران است ولی مهم این است که این تجاوز صورت میگیرد یا نه #که این مستلزم پرسیدن این سئوال از برگزار کنندگان امتحان در فرانسه است.

ferry
September 27th, 2011, 01:23 AM
http://www.ciep.fr/en/tcf_quebec/index.phpدوست عزیز
در همین لینکی شما گذاشته اید تصریح شده است که نتایج امتحان به اداره مهاجرت کبک ارسال میگردد(روی خط پنجم کلیک کنید و مطلب را بخوانید)
با این وجود ارسال نتایج TCFQ به اداره مهاجرت کبک صد در صد است و جای هیچ شک وشبهه ای وجود ندارد.
اما ای کاش قبل از امتحان سفارت فرانسه در تهران این موضوع را به اطلاع متقاضیان میرساند تا برای آنان مشکلی ایجاد نشود نه اینکه موضوع به این مهمی را تکذیب کند که جای بسی تاسف است.

saman_shahin
September 27th, 2011, 09:18 AM
دوست عزیز
در همین لینکی شما گذاشته اید تصریح شده است که نتایج امتحان به اداره مهاجرت کبک ارسال میگردد(روی خط پنجم کلیک کنید و مطلب را بخوانید)
با این وجود ارسال نتایج TCFQ به اداره مهاجرت کبک صد در صد است و جای هیچ شک وشبهه ای وجود ندارد.
اما ای کاش قبل از امتحان سفارت فرانسه در تهران این موضوع را به اطلاع متقاضیان میرساند تا برای آنان مشکلی ایجاد نشود نه اینکه موضوع به این مهمی را تکذیب کند که جای بسی تاسف است.

درست ميگيد اين جمله هست:
At the same time, the CIEP will send your results to the Ministry of Immigration (MICC) in Quebec directly. You should still include your certificate in your immigration application, even if the Ministry has your results.

afshinh
September 27th, 2011, 11:20 AM
درست ميگيد اين جمله هست:
At the same time, the CIEP will send your results to the Ministry of Immigration (MICC) in Quebec directly. You should still include your certificate in your immigration application, even if the Ministry has your results.
این متن همان چیزی را که قبلا در دو سه پست قبل گفتم را تایید می کند، شخصی بوده که من از طریق یکی از آشنایان می شناسم و امتحانشان خوب شده وقی کپی مدرک را فرستادند برای آنها نامه آمده که برای تاثیر در پرونده شما باید اصل مدرک را بفرستید
تا زمانی که شما خودتان اصل مدرک را نفرستید قانونا آنها مستقیم نمی توانند تاثیر آن را لحاظ کنند، اگر شما مدرک را نفرستید تنها کاری که می توانند انجام دهند اینکه ببینند که از زمان امتحان تا زمان مصاحبه چقدر سطح زبانتان بالا رفته است
بنابراین فکر خود در گیر این مسائل نکنید

saman_shahin
September 27th, 2011, 12:04 PM
درست ميگيد اين جمله هست:

این متن همان چیزی را که قبلا در دو سه پست قبل گفتم را تایید می کند، شخصی بوده که من از طریق یکی از آشنایان می شناسم و امتحانشان خوب شده وقی کپی مدرک را فرستادند برای آنها نامه آمده که برای تاثیر در پرونده شما باید اصل مدرک را بفرستید
تا زمانی که شما خودتان اصل مدرک را نفرستید قانونا آنها مستقیم نمی توانند تاثیر آن را لحاظ کنند، اگر شما مدرک را نفرستید تنها کاری که می توانند انجام دهند اینکه ببینند که از زمان امتحان تا زمان مصاحبه چقدر سطح زبانتان بالا رفته است
بنابراین فکر خود در گیر این مسائل نکنید

درسته جمله آخر همون عبارت نوشته که بهتره certificate که احتمالا همون اصل مدرک منظورش هست رو در پرونده همراه با application‌داشته باشید حتی اگه نتایج امتحان شما پیش MICC باشه!
مممنون از تمامی دوستان و اطلاع رسانی بموقع و خوبیشون

afshinh
September 27th, 2011, 03:29 PM
تجربه من: به عبارت دیگر این اتفاقها برای من افتاد

1-در اصل این امتحان سطح زبان را مشخص نمی کند مگر اینکه سطح بالای زبان فرانسه باشید، بنابراین اگر امتحان را خوب دادید فکر نکنید کار تمام است و اگر بد دادید فکر نکنید که این همه کار کردید پس چی شد
2-حتی اگر در هیچ امتحانی هیچ وقت اضطراب نداشتید ممکن است اینجا برای شما پیش بیاید پس آماده باشید راه حل :اول که می روید تو برای صحبت طرف می گوید با نحوه امتحان آشنا هستید یا توضیح دهم بگویید توضیح بده تا یک کم حال هوایتان عوض شود(هر چند سوال اول جوری بود که به فول کامپیوتری ها هنگ کردم)
3- آسان و سخت بودن سوال بطور کلی معنی ندارد باید در لحظه امتحان بتوانید سوال را بفهمید و در رابطه با آن صحبت کنید. فهمیدن سوال 50 تا 60 درصد یا بیشتر به شما کمک می کند. من بعضی از سوالها را نفهمیدم و چندبار پرسیدم
4- هنگامی که برای امتحان می روید به حرفهای دیگران مثل ابه اینکه می گویند فلانی سوال آسان می پرسد یا سخت می پرسد توجه نکنید، ممکن است همان کسی که سوال آسان از نفر قبلی پرسیده از شما سوالی بپرسد که شما نتوانید صحبت کنید. یا امتحان سخت است، آسان است یا.... ما را دوتا دوتا می فرستادند بالا وقتی رفتیم بالا دو نفر بودند گفتند خوش به حالت اینها استادهای ما اینجا هستند و سوال آسان ها را می پرسند، قبلش هم یک خانمی بیرون آمده بود و گفته بود چقدر آسان بود اول یک خانم بود بعد من خانم رفت تو و نفر دوم ممتحن به من گفت بیرون 20 دقیقه تا نیم ساعت منتظر بمانم
10 دقیقه نشده آن خانم با قیافه داغون بیرون اومد و من تعجب کردم پرسیدم چی شد آنقدر بغض کرده بود که نتوانست حرف بزند و رفت، این باعث شد که روحیه من هم خیلی پایین آمد
5- پرسیدن سوال ها از دیگران مفید است اما کافی نیست، ممکن است کل سوالهایی که از شما پرسیده می شود با دیگران فرق کند، من نفر یکی مانده به آخر بودم، از همه درباره کار پرسیده بودند ولی از من نپرسیدند.کلا سوالهایی که از من پرسیدند کمتر از بقیه پرسیده شده بود بنابراین آماده باشید که همه سوال هایتان با بقیه فرق داشته باشد. برای اینکه سوالها را بفهمید باید تقریبا از هرکی می آید بیرون سوالها را بپرسید.
6- اگر خوب خوانده اید سعی کنید غرور نگیردتان، چون سرجلسه فضا فرق می کند.
7- وقتی سوالی را به فرانسه می پرسند ممکن است به هزار یک دلیل برای شما سخت باشد در حالیکه اگر همان سوال را فارسی بپرسند می توانید به فرانسه مثل بلبل پاسخ دهید. برای بعضی ها مثل من سوال A1 اینطور شد، چون سوال را اول نفهمیدم و تا طرف تکرار کرد یا گفت منظورسوال اینی که می گی نیست وقت من برای آن تمام شد.
8- بعضی از معلمها به شاگردانشان توصیه کرده بودند که از بعضی از کلمات استفاده نکنند وگرنه باید از این و آن استفاده کنند، مثلا از que استفاده نکنند وگرنه باید التزامی بگویند، یا بعضی ها می گفتند که ما A2 یا A1 برایمان کافی است و در همان سطح خوانده بودند، به بقیه هم قبل از جلسه به دیگران این توصیه را می کردند، یا فلان چیز را در سوال B2 بگو فلان را در A2 به این حرفها گوش نکنید، هرچی که بلد هستید در یک از سوالهای A1 تا B2 رو کنید، بر خلاف من وسط جلسه نگران اینکه آی این رو غلط گفتم اصلاح کنم و.... نباشید، فکر کنید یک نوار هستید که دکمه پخش آنرا برای نیم ساعت آینده زدند هر چی می توانید بگویید
9- یک سوال ممکن است برای شما سخت باشد و نتوانید جواب دهید همین را به فرانسه بگویید. سوال C2 من آنقدر کلماتش برای من سخت بود که چند بار برای من توضیح داد تازه آخرش دو کلمه اش را فهمیدم که متاسفانه یکیش اصطلاح بود و معنی عمومی اش نمی خورد، وقتی زمان تمام شد من به آنها گفتم این سوال آنقدر کلی و سخت است که فارسی هم بخواهم توی 3 دقیقه حرف بزنم باید کلی فکر کنم، ممتحن گفت همین را موقع ضبط می گفتی
10- با توجه به چیزهایی که قبل گفتم ممکن است یک سوال C1 برای شما راحتتر از یک سوال B1 باشد، روی اعصابتان کنترل داشته باشید و تا آخر سوالها بروید
11- اگر وفت دارید حتما یکبار امتحان دهید و به این توجه نکنید که نتیجه به سفارت ارسال می شود، بالاخره که باید مصاحبه بروید، حتی دیماندی که بدون نمره زبان هم نمره کافی داردبه حداقل نمره زبان احتیاج دارد

afshinh
September 27th, 2011, 05:30 PM
دو نکته بابت پست قبلی: اول باتوجه به اینکه صدای اکوت کیفتش پایین است وقتی صدای دیالوگ ها بالا می رود ممکن است گوشتان درد بگیرد و... پس نگران اینکه اکوت را ممکن است خراب کنید نباشید
دوم تجربه خودم را در پست قبلی صادقانه نوشتم و نظر من است امیدوارم برای دیگران مفید باشد و قصد بی احترامی یا مخالفت با دیگران یا معلمهای آنها و... نیست و اگر کسی بابت این صحبتها ناراحت می شود همینجا از وی عذرخواهی می کنم

HOSSEINZADE
September 30th, 2011, 01:11 AM
به نظر من نوشتن آنچه که در امتحان تجربه کردید حتما برای دوستانمان مفید خواهد بود ممنون:)

samar_eng
September 30th, 2011, 08:25 PM
دوستانی که 2روز پیش امتحان tcfq یا tcf blanc داشتید، میشه یکم توضیح بدید؟

HOSSEINZADE
October 1st, 2011, 01:10 AM
سلام
من میخواهم در ماه نوامبر (ابان) امتحان tcfq بدم به سایت سفارت هم زنگ زدم گفتند بر روی سایت تاریخ ثبت نام را مینویسند ولی می دانم که امکان اشتباه زیاد است و از آنجایی که خیلی بد شانس هستم :(میترسم انقدر روی سایت ننویسند که وقت ثبت نام بگذرد من در شهرستانم آیا برادرم میتواندبرایم ثبت نام کند؟چه مدارکی باید به بهمراه ببرد ؟ آیا باید تلفنی هم رزرو کنم ؟کی؟ کلاس توجیحی را در هنگام ثبت نام می گذارند یا در وقت امتحان چون به اون کلاس نیاز دارم و تجربه ای ندارم .و همچنین آدرس سفارت برای ثبت نام را اگر میشه برایم بنویسید .پیشاپیش تشکر میکنم .خیلی ممنون میشم :rolleyes:

afshinh
October 3rd, 2011, 09:11 AM
دوستانی که 2روز پیش امتحان tcfq یا tcf blanc داشتید، میشه یکم توضیح بدید؟
توضیح حال و هوای امتحان را در صفحه قبل نوشتم، اگر توضیح دیگری می خواهید بفرمایید تا بنویسم

ashoury
October 3rd, 2011, 09:23 AM
سلام

دوستانی که امتحان دادند لطف کنن سوالات پغله را بگذارند ممنون میشم

afshinh
October 3rd, 2011, 09:39 AM
سلام
من میخواهم در ماه نوامبر (ابان) امتحان tcfq بدم به سایت سفارت هم زنگ زدم گفتند بر روی سایت تاریخ ثبت نام را مینویسند ولی می دانم که امکان اشتباه زیاد است و از آنجایی که خیلی بد شانس هستم :frown:میترسم انقدر روی سایت ننویسند که وقت ثبت نام بگذرد من در شهرستانم آیا برادرم میتواندبرایم ثبت نام کند؟چه مدارکی باید به بهمراه ببرد ؟ آیا باید تلفنی هم رزرو کنم ؟کی؟ کلاس توجیحی را در هنگام ثبت نام می گذارند یا در وقت امتحان چون به اون کلاس نیاز دارم و تجربه ای ندارم .و همچنین آدرس سفارت برای ثبت نام را اگر میشه برایم بنویسید .پیشاپیش تشکر میکنم .خیلی ممنون میشم :rolleyes:
از این سری یعنی ماه شهریور - مهر که ما امتحان دادیم شرایط فرق کرده، که البته به خاطر فرهنگ بالای ما در ماه قبل بوده که دم در سفارت کار به کتک کاری و بد دهنی کشیده بود
اولین نکته این که این شرایط فقط برای امتحان TCFQ است یعنی اگر TCF بخواهید راحتتر است
ابتدا در تاریخی که در سایت آمده باید به بخش فرهنگی سفارت فرانسه که تلفنهایش در سایت است( این سری محدوده تلفن ها 66705041 021 تا 4، اما همیشه یکی از شماره ها را خالی می گذارند این دفعه 3 جزء آنها نبود) تماس می گیرید. نکات کنکوری: زمان ثبت نام به دلیل مراجعه کننده زیاد تلفنها خیلی اشغال است بنابراین باید خیلی سعی کنید(خدا راحمت کنند سازنده دکمه redial را :) ). هنگامی تماس برقرار می شود معمولا یک آقایی گوشی را بر می دارد که زبان فرانسه با مسابقه دو اشتباه گرفته :) نگران نباشید ایرانی است به فارسی یا فرانسه(پیشنهاد می کنم همین جا فرانسه تون رو تست کنید) به وی بگویید برای امتحان TCFQ می خواهید ثبت نام کنید شما را مسئولش وصل می کند او اسم شما را پیش ثبت نام می کند و به شما می گوید اصل و کپی پاسپورت (اجباری) و شناسنامه یا کارت ملی(یکی از این دو کافی است) را روز کلاس توجیحی ببرید. نکته 2: سعی کنید چند نفر باهم بشید و یک نفر زنگ بزند، تا خط کمتر اشغال شود نکته 3 به روز و ساعت کلاس توجیحی دقت کنید. نکته 4 چون شرکت کننده زیاد است امتحان ممکن است در دو یا سه هفته متوالی برای گروه های مختلف انجام شود نکته 5 قسمت مهم کلاس توجیحی این است که یک برگه ثبت نام می دهند و پول را از شما می گیرند. در برگه تاریخ و ساعت امتحان شما نوشته شده است (به میلادی) ممکن است که تاریخ برگه با تاریخ نوشته شده در سایت فرق کند بنابراین تاریخ را حتما چک کنید. بقیه چیزهایی که می گویند خیلی مهم نیست غیر از نحوه نمره دهی و تعدادی راهنمایی کوچک، در آنجا معمولابه شما می گویند سوالات شما اختصاصی برای شما می آید و با دیگران یکی نیست(به دماغشان نگاه کنید یاد پینوکیو بیافتید) این طور نیست و از هر سطح چهار سوال وجود دارد سوال کننده یکی از این چهارتا را می پرسد بنابراین شانس شماست ممکن است سوالات شما با یکی دیگر یکسان باشد
نمونه سوالات واقعی که در چند پست قبل گذاشتم را کار کنید، روش امتحان کتبی هر دوره با دوره قبل یا هفته قبل فرق می کند اما حتما با دو یا سه دوره قبل یکسان در می آید. ماه پیش یک متن کلی بود برای همه سوالها این ماه هفته اول متنهای تکه تکه بود، هفته دوم که ما بودیم خبری از متن نبود و کلیه سوالها را باید از ضبط صوت گوش می کردی، ورودی هر سطح نیز حتی جواب نداشت و جوابها را هم باید از آن گوش می کردی. نمره منفی ندارد اما پیچوندن دارد.
در جلسه توجیحی خودتان باید باشید مگر اینکه چند نفری با هم ثبت نام کرده باشید که یکی جای همه (البته با دردست داشتن کلیه مدارک اشاره شده برای همه و پول برای همه) شرکت کند.
موقع جلسه امتحان هم اصل کارت ملی یا شناسنامه و پاسپورت را باید ببرید

afshinh
October 3rd, 2011, 11:18 AM
کی از دوستان سوالی خصوصی پرسیده بود که فکر می کنم جواب آن بدرد بقیه هم می خورد.
تکرار سوالهای گوش کردن به طور کلی مشخص نیست و بسته به دوره امتحان دارد، در مورد ما هر سوال فقط یک بار پخش شد.
به نظر من سخت ترین نوع امتحان در این سری هفته دوم بود:
1- همه سوالها فقط شفاهی بودند و یکبار پخش شدند
2-اولین سوال هر سطح که شروع می شد جواب هایش هم باید گوش می دادی، یعنی جواب در دفترچه نوشته نشده بود.
3- بجز جوابهای سوالهای 2 به بعد هر سطح هیچ متنی برای خواندن نبود، و تا سوال را گوش نمی کردی نمی توانستی جواب را بزنی
4-سطح b1 و b2 پاسخها یک خط طولانی بود که نیاز به فکر کردن داشت
5- سطح c1 و c2 پاسخها یک یا دو کلمه ای بود که باید از یک کلمه سوال خوانده شده می فهمیدی که پاسخ چیه اگر آن کلمه را از دست می دادی تمام
6- پیچوندن و اشتباه انداختن زیاد بود
نکته: همیشه همه گفته اند صدا خراب است و...، بنابراین نگذارید سوال های اکوت روی پخله شما تاثیر بگذارد، از نظر مصاحبه و آن طرف آب پخله مهمتر است، چون امتحان کتبی جواب منفی ندارد و ممکن است شما همه را شانسی درست بزنید. خانمی در کلاس توجیحی توضیح می داد گفت یک دفعه یک نفر اکوت را C1 آورده بود و پخله را A1 یا A2
قبلا گفتم این امتحان در حقیقت نشان دهنده سطح زبان شما نیست، فقط کمک است برای نمره آوردن و... بنابراین اگر مثل من سرجلسه هول شدید و خراب کردید ناامید نشوید.
حتما، حتما، حتما سوالها را به فرانسه کار کنید نه فارسی

afshinh
October 3rd, 2011, 11:30 AM
بعضی از سوالهای این ماه
1- نزدیکترین همسایه خود را توصیف کنید
1-خصوصیات رفتای دوست خود را توصیف کنید.
1-هنگامی که اینجا آمدید وضعیت رفت و آمد چطور بود
2-به کدام شهر ایران سفر می کنید و چرا
3-برای یک کبکی می خواهی کادو بخری از من مشورت بخواه
3-می خواهی یک کبکی را دعوت کنی از من مشورت بخواه
3- می خواهی بچه ات را در یک کلوب ورزشی ثبت نام کنی مشورت بخواه
4-آیا تحصیلات مدرسه کافی است؟ مثلا اگر بخواهی کار پیدا کنی
4-در مورد شغلت توضیح بده؟
5-
6-برای بدست آوردن آزادی چی کار باید بکنیم

سطحها به ترتیب شماره هستند.
می خواستم اینها را انتهای فایل پیوستی در پست 19 بگذارم تا دوباره یک فایل جدید پیوست نکنم ولی مثل اینکه امکان تغییر پیوست نیست یا من بلد نیستم(اگر مدیران کمک کنند ممنون می شوم)

afshinh
October 7th, 2011, 06:49 PM
آدرس سفارت
ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت
تهران خیابان انقلاب قبل از چهار راه کالج روبروی خیابان ویلا کوچه ابیورد اولین بن بست دست راست(اسم این کوچه یادم نیست)

aida_11041
October 7th, 2011, 09:03 PM
آدرس سفارت
ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت
تهران خیابان انقلاب قبل از چهار راه کالج روبروی خیابان ویلا کوچه ابیورد اولین بن بست دست راست(اسم این کوچه یادم نیست)
اسم کوچه کیمیا ست ،

afshinh
October 8th, 2011, 11:04 AM
لطفا دوستانی که این ماه امتحان می دهند پس از امتحان سوالات را بگذارند تا به مرور بانک سوالات بوجود آید

monirdelavari
October 14th, 2011, 06:16 PM
سلام
من امتحان تف 14 مهر رو دادم.اگه کسی سوال داره در مورد ازمون بپرسه

afshinh
October 15th, 2011, 11:20 AM
سلام
من امتحان تف 14 مهر رو دادم.اگه کسی سوال داره در مورد ازمون بپرسه
لطفا سوالها را به ترتیب سطح بگذارید
همچنین در مورد نحوه امتحان و دیگر شرایط توضیح دهید تا کمک به دیگران شود

keyvan_2544
October 16th, 2011, 12:28 PM
با سلام به همه دوستان
من همین الان با بخش فرهنگی تماس گرفتم و ثبت نام کردم و متاسفانه همینطوری که دوستمون افشین گفت یاد مسابقه دو سرعت افتادم
هر سوالی رو که از مسئول ثبت نام می پرسدم بعدش میگفت روز بخیر یعنی قطععع کن دیگه
گفت 3 آذر ساعت 9:30 صبح اینجا باشید
این همون کلاس توجیحیه ؟ چقدر زمان میبره ؟
راجب تاریخ آزمون هم جواب نداد
می خواستم بدونم تاریخ آزمون دقیقا همونیه که تو سایته سفارته ؟
Inscription TCF Québec 22 novembre
Passation du TCF Québec 21 novembre
:confused::confused:

yahssina
October 16th, 2011, 04:00 PM
سلام و یکساعت صبح علاف شدم الان هم نیم ساعته فعلاً اشغاله خطوطش. راهی دیگه تو این نیم ساعت نیست؟

yahssina
October 16th, 2011, 04:25 PM
آزمون هم پر شد ساعت 15:20

marja
October 16th, 2011, 04:55 PM
سلام بچه هاي عزيز من تازه شروع كردم .و اسممو كلاس خصوص نوشتم.تحصيلاتم ليسانس فرانسه هست اما مكالمه من افتضاح با اين حرف هايي كه تو صفحات قبل خوندم خيلي استرس گرفتم.
حس ميكنم خيلي اوضام خرابه ميشه يكم بهم دلداري بدين.

afshinh
October 17th, 2011, 10:42 AM
با سلام به همه دوستان
من همین الان با بخش فرهنگی تماس گرفتم و ثبت نام کردم و متاسفانه همینطوری که دوستمون افشین گفت یاد مسابقه دو سرعت افتادم
هر سوالی رو که از مسئول ثبت نام می پرسدم بعدش میگفت روز بخیر یعنی قطععع کن دیگه
گفت 3 آذر ساعت 9:30 صبح اینجا باشید
این همون کلاس توجیحیه ؟ چقدر زمان میبره ؟
راجب تاریخ آزمون هم جواب نداد
می خواستم بدونم تاریخ آزمون دقیقا همونیه که تو سایته سفارته ؟
Inscription TCF Québec 22 novembre
Passation du TCF Québec 21 novembre
:confused::confused:

اگر تاریخی که به شما دادند قبل از امتحان است بله همان کلاس توجیحی است (جهت اطمینان تاریخ را به میلادی تبدیل کرده با تاریخ امتحان چک کنید)
، اصل و کپی پاسپورت اصل و کپی کارت شناسایی مثل کارت ملی و پول (یا کارت بانک، دستگاه پوز دارند) یادتان نرود.

تاریخ امتحان را در کلاس توجیهی به شما می گویند یا همان روزی است که در سایت اعلام شده یا هفته بعد آن، به دلیل متقاضی زیاد دو هفته امتحان می گیرند، با توجه به اینکه به شما گفته اند صبح بروید احتمالا تاریخ شما همان تاریخ درج شده در سایت است

مدت زمان کلاس توجیحی حدود یک ساعت تا دو ساعت است بسته به اینکه چقدر سوال بپرسید. اما نکات مهمش را در پست های قبلی نوشتم. آدرس یک سایت را می دهند که خیلی مهم نیست(به نظر من) آدرس TV5 را در اینترنت می دهند که نمونه سوال دارد اما معمولا ف*** است و نمونه سوالش هم آنلاین است.
چیزهای مهم نحوه نمره دادن و بارم بندی و صد البته گرفتن پول است

Inscription یعنی ثبت نام که در اینجا منظور زمان ثبت نام برای امتحان بعدی است
Passation در اینجا یعنی گذراندن یا دادن (امتحان)

اگر اشتباه کردم دوستان دیگر اصلاح کنند

afshinh
October 17th, 2011, 10:51 AM
سلام بچه هاي عزيز من تازه شروع كردم .و اسممو كلاس خصوص نوشتم.تحصيلاتم ليسانس فرانسه هست اما مكالمه من افتضاح با اين حرف هايي كه تو صفحات قبل خوندم خيلي استرس گرفتم.
حس ميكنم خيلي اوضام خرابه ميشه يكم بهم دلداري بدين.

درود دوست مهربان، نگران نباشید، با توجه به پایه تون سریع راه می افتید، کتابهای کپرسیون ارال و اکسپرسیون ارال را بخرید و کار کنید، فیلم فرانسه ببینید، و در نهایت با دیگران فرانسه صحبت کنید، به امیدخدا موفق می شوید.

این هم یک امتحان است، من خودم تجربه تدریس دارم(البته غیر از زبان) اما بعد از این همه هول شدم، ما همه انسان هستیم، از تجربیاتی که در پستهای قبل گذاشتم حداکثر استفاده را ببرید، اگر کسی این موارد را قبلا به من گفته بود شاید هول نمی شدم.

برای دوستانی که می خواهند امتحان بدهند، باز تاکید می کنم سوال ها هم به فرانسه کار کنند، در سر جلسه به حرف کسی راجع به ممتحنین گوش نکنند، اما سوالها را اگر توانستند بپرسند.
برای کمک به دیگران تجربیات و سوالها را در اینجا بگذارند، اگر زمانی که از جلسه بیرون آمدند بلافاصله سوالها بنویسند سوالها یادشان می ماند.

هر گونه کمکی از دست من بر می آید درخدمت هستم

samar_eng
October 17th, 2011, 08:20 PM
سلام.من برای tcf blanc تماس گرفتم و گفتند برای 4 آبان سفارت باشم.آیا نتیجه این آزمون هم برای کانادا ارسال می شود؟

ferry
October 18th, 2011, 01:16 AM
بالاخره سفارت فرانسه بعد از تکذیب های فراوان. در بخش فرهنگی سایت سفارت فرانسه اعتراف کرد که نتایج امتحانات TCFQبه دولت کبک ارسال میشود و این موضوع را تحت عنوان اخطاریه زیر جدول زمان بندی امتحانات TCFدرج کرد. اما چه قدر دیر..............

afshinh
October 18th, 2011, 06:09 PM
بالاخره سفارت فرانسه بعد از تکذیب های فراوان. در بخش فرهنگی سایت سفارت فرانسه اعتراف کرد که نتایج امتحانات TCFQبه دولت کبک ارسال میشود و این موضوع را تحت عنوان اخطاریه زیر جدول زمان بندی امتحانات TCFدرج کرد. اما چه قدر دیر..............

سلام.من برای tcf blanc تماس گرفتم و گفتند برای 4 آبان سفارت باشم.آیا نتیجه این آزمون هم برای کانادا ارسال می شود؟

قائدتا فقط tcfq و tefq باید ارسال شود.

دوستان نگران ارسال نتیجه امحان به کبک نباشید، مگر اینکه برایتان نامه زبان آمده باشد و مهلتش روبه اتمام باشد و شما امتحان را خراب کرده باشید.
هنگامی که ما امتحان می دادیم خانمی بود که این حالت را داشت و تازه نمره قبلی اش را هم قبول نکرده بودند و باید بالاترمی آورد، و ناراحت بود.
اولا با ناراحتی کاری از پیش نمی رود، ضمنا اگر پست چند صفحه قبل مرا که بعد دوستمان شاهین هم دوباره تکرار کرده بود ببینید متوجه می شوید
اگر مسئولین کبک به استناد نمره ای که در امتحان آوردید و بدون اینکه از شما مدرک زبان رسمی بخواهند شما را رد کنند شما می توانید شکایت کنید، معمولا وقتی یک نفر نمره کافی بدون زبان نمی آورد و باید برای رسیدن به حد نصاب نمره آورد به وی مهلت 90 روزه می دهند تا مدرک را بیاورد، حال اگر شما پیش دستی کرده باشید و چند دفعه امتحان داده باشید تا بتوانید نمره را بیاورید که جلو هستید
اگر نمره تان کافی باشد که آفیسر فقط می تواند به صورت غیر مستقیم ببیند از زمان امتحان تا مصاحبه چقدر پیش رفت کردید و بنا به آن نمره انطباق پذیری را بالا یا پایین دهد

در ضمن کسانی که تا قبل از این اعلام امتحان داده اند نیز اگر نمره شان پایین باشد و هنگام مصاحبه به مشکل برخورد کنند با یک استراتژی خوب در صورت لزوم می توانند اعتراض کنند

persiart
October 18th, 2011, 10:54 PM
دوستان برای سی 1 کدام امتحان بهتره بدیم ؟ چون من فقط سی 1 نیاز دارم .... فکر می کنید موسسه خصوصی قطب راوندی بهتر نمره می تونی بگیریم یا سفارت ؟
اگه کسی اطلاعی داره بذاره. با سپاس

afshinh
October 19th, 2011, 09:21 AM
دوستان برای سی 1 کدام امتحان بهتره بدیم ؟ چون من فقط سی 1 نیاز دارم .... فکر می کنید موسسه خصوصی قطب راوندی بهتر نمره می تونی بگیریم یا سفارت ؟
اگه کسی اطلاعی داره بذاره. با سپاس

دوست خوبم پاسخ این سوال قبلا در فروم داده شده ، معمولا tcfq را به tefq به خاطر نداشتن نمره منفی و هزینه کمتر ترجیح می دهند، اما در نهایت سلیقه ای است، برای بعضی این راحتتر است برای بعضی آن
اما به نظر می رسد که صحبت کردن مهمتر است از نوشتن است و نمره آن نیز برای مصاحبه مهمتر باشد

در هرصورت گرفتن C1 خیلی کار آسانی نیست مخصوصا اگر شاغل و دارای فرزند باشید، C1 یعنی شما به روانی هم صحبت می کنید هم متوجه می شوید فقط بعضی از اصطلاحات را نمی دانید. امیدوارم موفق باشید

afshinh
October 22nd, 2011, 03:46 PM
لطفا دوستانی که این ماه امتحان می دهند پس از امتحان سوالات را بگذارند تا به مرور بانک سوالات بوجود آید

دوستانی که امتحان دادید لطفا نمونه سوالها را بگذارید، کار خیر است، خیلی بدرد دیگران می خورد
همین الان در نت اگر بگردید همین سوالهایی که را از پستهای مختلف و دیگر سایتها جمع کردم و گذاشتم را دارند می فروشند، به فکر هم دیگر باشید، جای هیچ کس آنجا تنگ نمی شود

keyvan_2544
October 26th, 2011, 03:31 PM
سلام به همه دوستان خوبم
من دیروز واسه امتحان نوامبر ثبت نام کردم
کلاس توجیحی برگزار شد و اطلاعات خوبی رو گرفتم (که البته متن کاملش رو براتون تا چند روز دیگه میذارم )
الان فقط نکته ای که فکر می کنم ضروریه رو میگم چون این باعث نگرانی خود من هم بود
سایت سفارت فرانسه ارسال نتایج به دفتر مهاجرت رو تایید کرد ولی چگونگیش رومشخص نکرد
عملکرد سفارت فرانسه اینطوریه که بعد از دریافت نتایج یک کد یونیک به همراه نتیجه آزمون رو به ازای هر فرد برای دفتر مهاجرت ارسال می کنه
دفتر مهاجرت میتونه با لاگین شدن به سایت مربوطه و وارد کردن اون کد اطلاعات فرد و زمان آزمون رو بدست بیاره
ولی دفتر مهاجرت زمانی این کار رو انجام میده که ما مدرک tcfq رو ارائه کنیم در واقع یک تاییدیه است که از قبل ارسال شده
پس تا زمانی که ما مدرکی رو ارائه نکنیم دفتر مهاجرت هیچ اطلاعاتی راجب آزمون های ما نداره
و میتونیم با خیال راحت امتحان رو چند بار شرکت کنیم (البته اگه زمان داشته باشیم :() و وقتی به نتیجه رسیدیم آخرین کد آزمون و مدرک رو براشون ارسال کنیم

epa
October 26th, 2011, 10:06 PM
سلام ،
من مدارکم رو قبل از پایان سال 2010 فرستادم و هنوز فایل نامبر دریافت نکردم . می خواستم بدونم الان تو این شرایط باید دنبال امتحان TCFQ باشم ؟ کجا می تونم برای امتحان ثبت نام کنم ؟ نتیجه اون رو چطور به مدارکم که قبلا ارسال کردم پیوست کنم ؟

sartre
October 27th, 2011, 10:07 AM
مرسی از راهنماییتـــــ، فایلتا کِی میزاری؟؟ کجا میزاری ؟؟؟؟؟

یه کتاب tcf هم هست به همراه سی دی که حدود 180 صفحس. خیلی به دردتون می خوره.

ferry
October 27th, 2011, 03:57 PM
سلام به همه دوستان خوبم
من دیروز واسه امتحان نوامبر ثبت نام کردم
کلاس توجیحی برگزار شد و اطلاعات خوبی رو گرفتم (که البته متن کاملش رو براتون تا چند روز دیگه میذارم )
الان فقط نکته ای که فکر می کنم ضروریه رو میگم چون این باعث نگرانی خود من هم بود
سایت سفارت فرانسه ارسال نتایج به دفتر مهاجرت رو تایید کرد ولی چگونگیش رومشخص نکرد
عملکرد سفارت فرانسه اینطوریه که بعد از دریافت نتایج یک کد یونیک به همراه نتیجه آزمون رو به ازای هر فرد برای دفتر مهاجرت ارسال می کنه
دفتر مهاجرت میتونه با لاگین شدن به سایت مربوطه و وارد کردن اون کد اطلاعات فرد و زمان آزمون رو بدست بیاره
ولی دفتر مهاجرت زمانی این کار رو انجام میده که ما مدرک tcfq رو ارائه کنیم در واقع یک تاییدیه است که از قبل ارسال شده
پس تا زمانی که ما مدرکی رو ارائه نکنیم دفتر مهاجرت هیچ اطلاعاتی راجب آزمون های ما نداره
و میتونیم با خیال راحت امتحان رو چند بار شرکت کنیم (البته اگه زمان داشته باشیم :() و وقتی به نتیجه رسیدیم آخرین کد آزمون و مدرک رو براشون ارسال کنیم
دوست عزیز
این طور که شما میگین نیست.
نتیجه امتحان به اداره مهاجرت ارسال میشه و اداره مهاجرت هم آن را به صورت اتوماتیک به پرونده شما اضافه میکند چه شما مدرک را ارسال کنید چه ارسال نکنید.
موفق باشید

anastaz
October 28th, 2011, 08:06 PM
سلام،من می‌خوام واسه تحصیل در فرانسه اقدام کنم و امتحانم با کسائی که میخوان برای قبک اقدام کنن فرق داره،کسی‌ هست که مثل من باشه و امتحان تکف رو داده باشه؟!!!ممنون میشم کمکم کنه.سیتی هست که اونجا عدم امتحان بده و خودمو بسنجم؟!!!

afshinh
October 29th, 2011, 05:24 PM
دوست عزیز
نتیجه امتحان به اداره مهاجرت ارسال میشه و اداره مهاجرت هم آن را به صورت اتوماتیک به پرونده شما اضافه میکند چه شما مدرک را ارسال کنید چه ارسال نکنید.
موفق باشید

لطفا مدرکتون رو برای این صحبت بفرمایید.
در حالیکه در این پست چیز دیگری آمده است.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?27514-TEFAQ-TCFQ-(%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%8C-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86)&p=528023&viewfull=1#post528023

ضمنا هیچ چیز بهتر از یک مثال واقعی عملی نیست:همانطور که قبلا گفتم کسی را می شناسم که امتحان داده بود و نمره اش حتی بالاتر از حد مورد نیاز بود، زمانی که کپی مدرک را برای سفارت فرستاد، ایمیلی به این شرح برایش آمد که تا زمانی که اصل مدرک را نفرستد و آنها آنرا نداشته باشند قانونا نمی توانند آنرا در پروسه مهاجرت لحاظ کنند.

afshinh
October 29th, 2011, 05:26 PM
salam,man mikham vase tahsil dar france eghdam konam va emtehanam ba kasaie ke mikhan baraye qebec eghdam konan fargh dare,kasi hast ke mesle man bashe va emtehane TCF ro dade bashe?!!!mamnun misham komakam kone.siti hast ke unja adam emtehan bede va khodamo besanjam?!!!

یشنهاد می کنم با هماهنگی مدیریت سایت یک تاپیک جدا بزنید، برای TFI که تاپیک جدا است

afshinh
October 29th, 2011, 05:31 PM
سلام ،
من مدارکم رو قبل از پایان سال 2010 فرستادم و هنوز فایل نامبر دریافت نکردم . می خواستم بدونم الان تو این شرایط باید دنبال امتحان TCFQ باشم ؟ کجا می تونم برای امتحان ثبت نام کنم ؟ نتیجه اون رو چطور به مدارکم که قبلا ارسال کردم پیوست کنم ؟

در مورد امتحان دادن که دوستان در اینجا نظرات مختلف و متفاوت دارند که هریک بجای خود قابل احترام است، بسته به وضعیت پرونده و دمند بودن، سطح زبان فرانسه و.... باید خودتان تصمیم بگیرید. به عقیده بنده( که فقط یک نظر است و خودم هم اینکار را کرده ام) اگر در سطحی هستید که از فکر می کنید از A2 بالاتر می شوید و در حالت فرس ماژور و.... نیستید امتحان تستی دادن خوب است.

برای شرایط، آدرس و سوالات و .... پست های از این صفحه به بعد را بخوانید. اگر سوال داشتید بفرمایید
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?27514-TEFAQ-TCFQ-%28%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%8C-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%8A-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%29/page20

keyvan_2544
October 30th, 2011, 11:25 PM
دوست عزیز
موفق باشید
دوست من مطلبی رو که اعلام کردم عین صحبتی بود که مسئولین سفارت اعلام کردند و تاکید داشتند امتحان بدون ارسال مدرک هیچ تاثیری در پرونده مهاجرت نداره
شاد باشید .

amir1139
November 1st, 2011, 03:01 PM
دوستانی که امتحان tcfq مورخه 26 سپتامبر شرکت کرده بودند اطلاع دارن که نتایجش رو بخش فرهنگی اعلام کرده؟اگه که اعلام کرده یه خلاصه از وضعیت مطالعشون به انضمام نمره دریافتی بذارن ممنون میشم .

arash-iran
November 1st, 2011, 10:09 PM
سلام،من می‌خوام واسه تحصیل در فرانسه اقدام کنم و امتحانم با کسائی که میخوان برای قبک اقدام کنن فرق داره،کسی‌ هست که مثل من باشه و امتحان تکف رو داده باشه؟!!!ممنون میشم کمکم کنه.سیتی هست که اونجا عدم امتحان بده و خودمو بسنجم؟!!!
شما باید TCF DAP یا TCF TP بدین. امتحان DAP سالی یکبار و در بخش فرهنگی سفارت فرانسه برگزار میشه. آزمون آزمایشی که می تونید بدید TCF Blanc هست که اون هم توسط سفارت فرانسه برگزار میشه و برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام این آزمون به سایت بخش فرهنگی سفارت مراجعه کنید.

mu3040
November 11th, 2011, 07:00 PM
من در فرم هام زبان فرانسه را 5و5 زدم اکگه بخوام امتحان بدم باید چه سطحی رو بیارم؟

ashoury
November 11th, 2011, 11:32 PM
من در فرم هام زبان فرانسه را 5و5 زدم اکگه بخوام امتحان بدم باید چه سطحی رو بیارم؟
دو تا B1 نیاز دارید

samar_eng
November 29th, 2011, 06:52 PM
سلام
کسی در مورد امتحان tcf blanc اطلاعاتی داره؟
من فردا امتحان دارم.

motahhar
November 30th, 2011, 03:18 PM
. . . ، همینجا از تمام دوستانی که در پستهای قبلی نمونه سوالات را گذاشته بودند تشکر می کنم
البته سوالها فارسی هستند و هنوز فرصت نکرده ام فرانسه آنها را آماده کنم و چون سریع آماده کردم بقول قدیمی ها چرک نویس است برای اینکه به حدود لغات فرانسه سوالها آشنا شوید از http://translate.google.com استفاده کنید، جمله را خوب ترجمه نمی کند اما برای فهمیدن لغت کمک می کند سوال را بزنید داخلش، سعی کنید جمله فارسی را کتابی بنویسید یعن مثلا منو ننویسید و مرا بنویسید روی هر لغت هم به ایستید چندتا معنی می دهد

سلام دوست عزیز لینکی که توی پست 182 گذاشته بودی را دانلود کردم اما چیزی را باز نکرد، نمی دونم مشکل از کامپیوتر منه یا لینک ؟ راهنماییم کنید لطفا.

motahhar
November 30th, 2011, 03:34 PM
سلام دوستان عزیز مثل اینکه اینجا بحث TCF خیلی داغه اما من میخوام در مورد TEFaQسوال دارم.

کسی لیست کامل موضوعهایی که توی این امتحان در مورد متقاعد کردن باید روش کار کنیم و همینطور لیست موضوع هایی را که باید در موردش سوال بسازیم ؛را داره ؟ جایی هست که بشه پیدا کرد یا دانلود کرد ؟ ظاهرا موضوع هاش تکراریه نباید خیلی زیاد باشه درسته؟

گر چه دوستان لطف کردن و یه سری موضوع را به فارسی گذاشتند خود من هم یه سری را دارم، پی دی اف ها را هم دیدم، نمونه سوال هست اما لیست کلیه تاپیک ها را من ندیدم.

شاد باشید

mr-farshad
December 2nd, 2011, 09:44 PM
به نقل از سایت http://www.ghotbravandi.ac.ir/

قابل توجه متقاضیان آزمون آذر ۱۳۹۰ (http://ghotbravandi.ac.ir/index.php/component/content/article/1462--1390)
B

قابل توجه متقاضیان آزمون دوره آذرماه ۱۳۹۰:
از کلیه داوطلبان خواهشمند است در روز شنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۰ از ساعت ۰۹:۰۰ لغایت ۱۴:۰۰ با در دست داشتن اصل گذرنامه به ادرس زیر مراجعه نمایند.
داوطلبین ساکن سایر شهر ها در روز چهارشنبه ۲۳ آذر ماه جهت دریافت کارت مراجعه نمایند.
{بهمراه داشتن گذرنامه و کارت ورود به جلسه در روز آزمون الزامیست}
آدرس: خ امیر اباد شمالی ، جنب دانشگاه تربیت بدنی، دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه تهران ، ط ۱ مرکز آزمون خانم رحیم زاده
تاریخ برگزاری آزمون: ۲۴ و ۲۵ آذر
تلفن تماس: ۸۸۷۱۴۲۶۵
E-mail: arssesse@yahoo.com

Reza DWG
December 4th, 2011, 02:21 PM
از روز 5 شنبه 17 آذر 1390 بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران تعطیل و کلیه برنامه ها از جمله برگزاری امتحان tcfq لغو می شود.

امروز امتحان پایان ترم من لغو شد و به دانشجوییان فعلا گواهی یا اتستاسیون داده نمی شود.

aida_11041
December 4th, 2011, 07:06 PM
از روز 5 شنبه 17 آذر 1390 بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران تعطیل و کلیه برنامه ها از جمله برگزاری امتحان tcfq لغو می شود.

امروز امتحان پایان ترم من لغو شد و به دانشجوییان فعلا گواهی یا اتستاسیون داده نمی شود.

چی؟؟؟؟؟؟ tcf پابلیک که 8 آذر ثبت نام کرده بودیم چی؟ تکلیف ما چی میشه؟ امتحانش 3 دی ، اونم لغوه؟ :(

mi.ost
December 4th, 2011, 07:13 PM
معلم ما گفت که احتمال داره تا مدت 9 ماه الی یک سال تعطیل باشه. از ما هم امتحان نگرفتن. بچه هایی که می خوان امتحان بدن یا باید برن قطب، امتحان TEF بدن یا به کشور های دیگه برن و امتحان بدن.

aida_11041
December 4th, 2011, 07:21 PM
معلم ما گفت که احتمال داره تا مدت 9 ماه الی یک سال تعطیل باشه. از ما هم امتحان نگرفتن. بچه هایی که می خوان امتحان بدن یا باید برن قطب، امتحان TEF بدن یا به کشور های دیگه برن و امتحان بدن.
ما که ثبت نام کردیم چی؟ پولمونم رفت؟ فکر کنم وقت ثبت نام tef معمولی هم تموم شده ، خیلی مسخرست :(

Reza DWG
December 4th, 2011, 08:49 PM
ما که ثبت نام کردیم چی؟ پولمونم رفت؟ فکر کنم وقت ثبت نام tef معمولی هم تموم شده ، خیلی مسخرست :(

تا 5 شنبه بیشتر بخش فرهنگی باز نیست، احتمالا پولتونو پس بدن. خودتون یک سری بزنید البته 2 روز وسط هفته در تعطیلات عمومی هم تعطیل هستن.

lalaii
December 5th, 2011, 10:10 AM
ظاهرا که امتحانا و کلاسای بخش فرهنگی همه معلقه. ایران کانادا نوشته بود که احتمالش هست دلف کانون زبان هم معلق بشه.متاسفانه حالا فقط تف می مونه که اعتبارش یه ساله و نمره منفی داره و خیلی خیلی گرونه و هر ماه هم که نیست. هیچ خوبی ای نداره. کسی می دونه امتحانش چطوریه؟ مثل tcf سوالای بخش شنیداریش دونه دونه و به ترتیبه؟ یا مثل دلف درهمه؟ ممنون.

HOSSEINZADE
December 5th, 2011, 12:23 PM
سلام جواب امتحان ما که نوامبر دادیم چی میشه یعنی نمره نمیدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:undecided:

mi.ost
December 5th, 2011, 12:26 PM
از اونجایی که بخش فرهنگی سفارت فقط تا آخر این هفته باز هست بهتره که یا حضوری برین یا خودتون تماس بگیرین باهاشون. دوشنبه و سه شنبه که فکر کنم تعطیل باشن، میمونه یک چهارشنبه پنجشنبه

solitude
December 5th, 2011, 04:20 PM
ظاهرا که امتحانا و کلاسای بخش فرهنگی همه معلقه. ایران کانادا نوشته بود که احتمالش هست دلف کانون زبان هم معلق بشه.متاسفانه حالا فقط تف می مونه که اعتبارش یه ساله و نمره منفی داره و خیلی خیلی گرونه و هر ماه هم که نیست. هیچ خوبی ای نداره. کسی می دونه امتحانش چطوریه؟ مثل tcf سوالای بخش شنیداریش دونه دونه و به ترتیبه؟ یا مثل دلف درهمه؟ ممنون.
دلف دیگه چرا!!!!!!!!!
آخه دلف که دیگه کلاً همش ایرانی ها برگزار میکنن!!!
یادش به خیر بچه هایی که میرفتن هند و ترکیه و ارمنستان و آذربایجان برای آیلتس!! ما هم داریم اونجوری میشیم

samira60
December 5th, 2011, 05:54 PM
سلام بچه ها:
من فروردین مصاحبه داشتم مشروط شدم به فرستادن مدرک B 2و من امتحان بهمن TEFQ رو ثبت نام کردم ولی با توجه به سختی که در مورد امتحان TEFهست و عدم آمادگیم می خواستم TCFQ اسفند رو شرکت کنم , با توجه به این اوضاع که امکان بسته شدن سفارت هست,
1-می خواستم ببینم واقعا این بحث چقدر صحت داره چون خود بچه ها سفارت می گن هنوز چیزی معلوم نیست,
2- اگه واقعا قرار باشه که بریم به کشورهای همسایه ,کسی می دونه باید چیکار باید کرد؟
3-واقعا کسی دید که توامتحانTEF نمره 7و7 گرفته باشه ,اگه آره واقعا با چه سطحی؟
4- اگر جای من بودید این پرونده رو می بستید و یک پرونده دیگه باز می کردید ؟(چون دلیل اصلی قبول نشدنم اشتبابهات وکیل بد نامم تو سفارت بود)

پیشاپیش مرسی از راهنمایی هاتون...

samira60
December 5th, 2011, 06:02 PM
از اونجایی که بخش فرهنگی سفارت فقط تا آخر این هفته باز هست بهتره که یا حضوری برین یا خودتون تماس بگیرین باهاشون. دوشنبه و سه شنبه که فکر کنم تعطیل باشن، میمونه یک چهارشنبه پنجشنبه

چقدر از این مطلب مطمعنید؟چون دیروز که من با سفارت تماس گرفتم گفتند اصلا همچین چیزی نیست همه امتحانها پایان ترم برگزار شده و وقتی من خیلی اسرار کردم گفتند هیچی هنوز معلوم نیست و ثبت نامها طبق روال تعیین شده انجام خواهد شد و گفتند به سایت خود سفارت مراجعه کنید .هرتغییری اونجا اعلام خواهد شد.

Reza DWG
December 5th, 2011, 07:12 PM
چقدر از این مطلب مطمعنید؟چون دیروز که من با سفارت تماس گرفتم گفتند اصلا همچین چیزی نیست همه امتحانها پایان ترم برگزار شده و وقتی من خیلی اسرار کردم گفتند هیچی هنوز معلوم نیست و ثبت نامها طبق روال تعیین شده انجام خواهد شد و گفتند به سایت خود سفارت مراجعه کنید .هرتغییری اونجا اعلام خواهد شد.

خالی بسته؛ چون من یک امتحانم جمعه همین هفته 18 ام باید می بود. پس چه جوری همه امتحانات برگزار شده ؟

mi.ost
December 5th, 2011, 08:03 PM
من خودم اونجا بودم:) معلمون هم گفت که اینطوری شده. گفتش که گفتن موقت هست ولی ممکنه این موقت بودن تا 9 ماه طول بکشه. از ما هم امتحان نگرفت و گفت همتون قبول. از اون خانمی که پایین تو پذیرش بود پرسیدم که اگه تقاضا بدم برای مدرک برای ترمی که گذروندم فایده داره گفت نه. به وب سایتش هم که برین اولش دیگه اون بخش ورود به ثبت نام رو نداره.

mona22
December 5th, 2011, 08:52 PM
تلکیف کسایی که برای TCF tout public ثبت نام کردن چی میشه؟؟؟

Reza DWG
December 5th, 2011, 10:21 PM
من خودم اونجا بودم:) معلمون هم گفت که اینطوری شده. گفتش که گفتن موقت هست ولی ممکنه این موقت بودن تا 9 ماه طول بکشه. از ما هم امتحان نگرفت و گفت همتون قبول. از اون خانمی که پایین تو پذیرش بود پرسیدم که اگه تقاضا بدم برای مدرک برای ترمی که گذروندم فایده داره گفت نه. به وب سایتش هم که برین اولش دیگه اون بخش ورود به ثبت نام رو نداره.

دقیقا معلم من هم به ما گفت همه قبولید برید پی کارتون. پس معلومه اگر قرار باشه باز هم بخش فرهنگی باز بشه بیشتر از 2 ترم یا 5-6 ماه طول میکشه که همه باید دوباره تعیین سطح بدن.

Reza DWG
December 5th, 2011, 10:27 PM
تلکیف کسایی که برای TCF tout public ثبت نام کردن چی میشه؟؟؟

فعلا هیچ کس به این سوال نمی تونه جواب درستی بده. چون بخش فرهنگی هیچ جواب درستی نمی ده. ولی احتمالا از 5 شنبه به بعد دیگر کسی در سفارت نباشه.
وقتی سفارت حتی وقت نمی ذاره یک گواهی برای دانشجویان صادر کنه یا کلاس ها را تمام کنه فکر نکنم امتحانات هم برگزار بشه. بهترین راه اینه که خودتون 5 شنبه برید اونجا.

ashoury
December 7th, 2011, 07:53 AM
دوستان سلام
آیا کسی میدونه چرا بخش فرهنگی سفارت فرانسه تعطیل شد؟
یعنی علت حمله به سفارت انگلیس بود یا چیز دیگری

manmani
December 7th, 2011, 08:30 AM
بچه ها من هنوز تو شوکم. من فردا پنج شنبه امتحان فاینال دارم یعنی واقعا بخش فرهنگی سفارت تعطیله؟

manmani
December 7th, 2011, 08:48 AM
دوستان من همین الان با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس گرفتم وگفت فقط تا فردا پنجشنبه هستیم. وتمام امتحانات فردا برگزار میشه .

shervin83
December 7th, 2011, 09:19 AM
من امروز با بخش فرهنگی تماس گرفتم جوابی قطعی بهم ندادن, طرف گفتش فعلا هیچی معلوم نیست, من فکر کنم برگزاری امتحانات TCF بعد از یه وقفه چند ماهه دوباره از سر گرفته شه, باید صبر کنیم ببینیم چی میشه...

manmani
December 7th, 2011, 09:27 AM
دوستان کسی اطلاع داره که آزمون TCF در کشور نزدیکی مثل دبی هم برگزار میشه یا خیر؟ چون فکر کنم ارزش داره بریم چون راحت تر از Tef است و حتی هزینه و تایمش هم بهتره.

on_the_way
December 7th, 2011, 10:43 AM
دوستان کسی اطلاع داره که آزمون TCF در کشور نزدیکی مثل دبی هم برگزار میشه یا خیر؟ چون فکر کنم ارزش داره بریم چون راحت تر از Tef است و حتی هزینه و تایمش هم بهتره.

درسته دوست عزیز ارزشش رو داره در این لینک هم مراکز برگزاری امتحان هست. هم ترکیه داره هم امارات و هم ارمنستان

http://www.ciep.fr/en/tcf/annuaire_centres.php

samar_eng
December 7th, 2011, 02:41 PM
درسته دوست عزیز ارزشش رو داره در این لینک هم مراکز برگزاری امتحان هست. هم ترکیه داره هم امارات و هم ارمنستان

من چک کردم ولی tcf رو نداشتند. شایدم درست سرچ نکردم .میشه اگه شما لینکی دارید از آزمون tcf اینجا بذارید؟ ممنون

on_the_way
December 7th, 2011, 03:20 PM
من چک کردم ولی tcf رو نداشتند. شایدم درست سرچ نکردم .میشه اگه شما لینکی دارید از آزمون tcf اینجا بذارید؟ ممنون این سایت مرکز دوبی هست ولی تاریخهایی که گذاشته مال پارساله احتمالا یادشون رفته سایت رو آپدیت کنن

http://www.afdubai.com/english/html/exams_TCFQUEBEC.htm (http://www.afdubai.com/english/html/exams_TCFQUEBEC.htm)

http://www.afdubai.com/english/html/contact.htm

rahi khanoom
December 7th, 2011, 03:45 PM
بچه ها تو ایران فقط میشه TEF داد در حال حاضر؟ مرسی

saman_shahin
December 7th, 2011, 03:49 PM
این سایت مرکز دوبی هست ولی تاریخهایی که گذاشته مال پارساله احتمالا یادشون رفته سایت رو آپدیت کنن

http://www.afdubai.com/english/html/exams_TCFQUEBEC.htm (http://www.afdubai.com/english/html/exams_TCFQUEBEC.htm)

من چند هفته پیش باهاشون مکاتبه داشتم این آدرس رو داده بودن که برای یکی از مدارک زبان فرانسه باهاشون تماس بگیرم شاید بدردتون بخوره:
Stéphanie Salasc-Berto
Directrice des cours
Alliance Française de Dubai
Tél. : 971 4 335 87 12
Fax : 971 4 335 87 04
P.O.Box 4605 Dubai
Emirats Arabes Unis
www.afdubai.com

sama85
December 7th, 2011, 03:50 PM
این سایت مرکز دوبی هست ولی تاریخهایی که گذاشته مال پارساله احتمالا یادشون رفته سایت رو آپدیت کنن

سلام دوست عزیز. اینکه تاریخ 2011 هستش. آدرس ارمنستان رو نداری؟ من رفتم 2 سایت سفارت فرانسه 2 ارمنستان ولی هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. راستی تاریخ و زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام رو از هر کدوم از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات فهمیدی لطفا به من با PM خبر بده.

aida_11041
December 7th, 2011, 03:50 PM
اینم جواب دفتر فرهنگی سفارت:

«ازتاریخ 9 دسامبر 2011مطابق 18 آذر1390وبرای مدت نامعلوم قسمت آموزشی بخش همکاری و فعالیت فرهنگی

سفارت فرانسه به طور موقت تعطیل می باشد، لذا کلاسها، امتحانات، فعالیت های کتابخانه و همچنین سرویس

دانشجویی تا اطلاع ثانوی غیر فعال می باشند».

http://www.ambafrance-teheran-culture.com/?overridecache=0.5892837985934407

saman_shahin
December 7th, 2011, 03:52 PM

من چند هفته پیش باهاشون مکاتبه داشتم این آدرس رو داده بودن که برای یکی از مدارک زبان فرانسه باهاشون تماس بگیرم شاید بدردتون بخوره:
Stéphanie Salasc-Berto
Directrice des cours
Alliance Française de Dubai
Tél. : 971 4 335 87 12
Fax : 971 4 335 87 04
P.O.Box 4605 Dubai
Emirats Arabes Unis
www.afdubai.com

helen-en
December 7th, 2011, 03:55 PM
با این حساب به نظر شما بهترین جا برای امتحان TCF کدوم کشوره؟

rahi khanoom
December 7th, 2011, 04:00 PM
میشه لطفا سوال منم جواب بدید: بچه ها تو ایران فقط میشه TEF داد در حال حاضر؟ مرسی

sama85
December 7th, 2011, 04:02 PM
میشه لطفا سوال منم جواب بدید: بچه ها تو ایران فقط میشه TEF داد در حال حاضر؟ مرسی

بله دوست عزیز فقط TEF که نزدیکترینش که بتونی الان ثبت نام کنی اردیبهشت 91 هستش یعنی 5 ماهه دیگه که جوابشم دستکم یک ماه بعدش میاد یعنی تا 6 ماه دیگه مدرک دستته.

shervin83
December 7th, 2011, 04:07 PM

در حال حاضر بهترین جا برای امتحان TCF public , TCFQ استانبول هستش, برای دیدن تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون به این سایت مراجعه کنید: http://ifturquie.org/fr/index.php/istanbul/p/2/122

aida_11041
December 7th, 2011, 04:30 PM
دبی از تاریخ امتحان tcf اش گذشته ، اما هنوز برای ثبت نام دلف و tef وقت هست
http://www.afdubai.com/
همچنین ابوظبی
http://www.af-aboudabi.net/

maraljoon
December 7th, 2011, 07:32 PM
سلام دوست عزیز. اینکه تاریخ 2011 هستش. آدرس ارمنستان رو نداری؟ من رفتم 2 سایت سفارت فرانسه 2 ارمنستان ولی هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم. راستی تاریخ و زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام رو از هر کدوم از کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات فهمیدی لطفا به من با PM خبر بده.

دوست من این آدرس رو مطالعه بفرمایید، موفق باشین :
https://qaranqus.wordpress.com/2011/02/11/مراکز-فرهنگي-فرانسه-ترکيه-آذربايجان-ا/ (https://qaranqus.wordpress.com/2011/02/11/%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D9%8A-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D9%8A%D9%87-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D 9%86-%D8%A7/)

rahi khanoom
December 7th, 2011, 07:56 PM
بچه ها امتحان بعدی قطب کی میشه اسم نوشت؟

lalaii
December 7th, 2011, 09:29 PM
بچه ها امتحان بعدی قطب کی میشه اسم نوشت؟

سلام. بعدیشو گفتن توی دی است ثبت نامش و امتحانش تیره.

hammi1359
December 7th, 2011, 09:35 PM
راستی اونایی که باید امتحان بدن و تو ایران با وضع جدید امکانپذیر نیست از سایت زیر میتونن نزدیکترین مرکزو واسه ت س اف کبک انتخاب کنن:

aria802
December 7th, 2011, 10:13 PM
یعنی برای امتحان فرانسه هم باید بریم ترکیه؟؟؟؟؟؟ تهران دیگه نمیشه؟ چند ماه قبل باید ثبت نام کرد؟؟؟؟؟؟؟ و هزینش قدر هست؟؟؟؟؟ برای کسی که نمی دونه باید مدرک بفرسته یا نه به نظرتون باید چی کار کنه؟؟

kolman
December 7th, 2011, 10:41 PM
سلام دوستان می خواستم بدونم بخش فرهنگی سفارت فرانسه قبل از اینکه تعطیل بشه هر چند وقت یکبار tcf میگرفت و هزینه اش چقدر بود ؟

karim1335
December 7th, 2011, 10:46 PM
تقريبا هر ماه برگزار ميكرد و هزينه اش حدود 150هزار تومان بود

سلام دوستان می خواستم بدونم بخش فرهنگی سفارت فرانسه قبل از اینکه تعطیل بشه هر چند وقت یکبار tcf میگرفت و هزینه اش چقدر بود ؟

Baranashtiani
December 7th, 2011, 11:31 PM
قطب راوندی و کوثر اصفهان امتحان تف و تف کبک را برگزار می کنند

یعنی برای امتحان فرانسه هم باید بریم ترکیه؟؟؟؟؟؟ تهران دیگه نمیشه؟ چند ماه قبل باید ثبت نام کرد؟؟؟؟؟؟؟ و هزینش قدر هست؟؟؟؟؟ برای کسی که نمی دونه باید مدرک بفرسته یا نه به نظرتون باید چی کار کنه؟؟

danial82
December 8th, 2011, 10:32 AM
دوستان با توجه به الزامی شدن مدرک زبان کدوم مدرک رو باید گرفت tef یا tcf؟

lalaii
December 8th, 2011, 11:08 AM
دوستان با توجه به الزامی شدن مدرک زبان کدوم مدرک رو باید گرفت tef یا tcf؟
فرقی نداره. فقط بخش فرهنگی سفارت فرانسه موقتا تعطیله و تنها جایی بود که امتحانای tcf رو می گرفت. دلف هم سخته. واسه همینم می مونه تف که قطب راوندی برگزار می کنه.

moonlight
December 8th, 2011, 11:45 AM
فرقی نداره. فقط بخش فرهنگی سفارت فرانسه موقتا تعطیله و تنها جایی بود که امتحانای tcf رو می گرفت. دلف هم سخته. واسه همینم می مونه تف که قطب راوندی برگزار می کنه.
با توجه به اونکه الان ثبت نام امتحان تف اردیبهشت هم تموم شده اگر کسی عجله داره باید بره و در یک کشور دیگه امتحان بده! چون که دیگه TCFQ برگزار نمی شه در ایران!

azadeh89
December 8th, 2011, 12:01 PM
سلام ... دوستان اطلاع دارید امتحان بعدی tef در قطب راوندی چه تاریخی هست و ثبت نامش کی هست؟

samar_eng
December 8th, 2011, 12:26 PM
سلام ... دوستان اطلاع دارید امتحان بعدی tef در قطب راوندی چه تاریخی هست و ثبت نامش کی هست؟

خودشون گفتند امتحان هر 4 ماه برگزار میشه و حدود 4 ماه قبلش ثبت نامشه. اگر شما عجله دارید با موسسه کوثر اصفهان تماس بگیرید شاید جا داشته باشند.

solitude
December 8th, 2011, 12:41 PM
خودشون گفتند امتحان هر 4 ماه برگزار میشه و حدود 4 ماه قبلش ثبت نامشه. اگر شما عجله دارید با موسسه کوثر اصفهان تماس بگیرید شاید جا داشته باشند.
همیشه سالی 3 بار بود یا تازگی 3 بار شده؟ فکر کنم قدیم ندیما سالی 2 بار بود! اگر زیاد کرده باشن شاید بتونن بکننش هر ماه و مشکل همه حل شه و خودشون هم پولدار شن!

lalaii
December 8th, 2011, 03:35 PM
http://irancanada.net

بعد از چند خبر شوک آور مربوط به مهاجرت کبک، از منابع موثق باخبر شدیم آموزشگاه زبان کوثر در اصفهان که مورد تایید اداره مهاجرت کبک میباشد، ظرفیت آزمون های TEF و TEFaQ خود را افزایش داده و هر ماه اقدام به برگزاری این آزمونها میکند. ضمنا منتظر خبرهای خوب دیگر از قطب راوندی باشید، چون قاعدتا این دو آموزشگاه با یکدیگر در رقابت هستند.
برای اطلاعات بیشتر به وبسایت این آموزشگاه رجوع کنید:
http://www.kowsarinstitute.com

lalaii
December 8th, 2011, 03:45 PM
اینجا http://www.fda.ccip.fr/tef/centres
وقتی ایران می زنیم سه تا جا می یاره:
Institut Kowsar

Adresse Kowsar Fardaye Sepahan
rue Motahary Gharby, N°148
- Isfahan
Iran

Tel 98 311 236 1273

Fax 98 311 236 1483

Site http://www.kowsarinstitute.com (http://www.kowsarinstitute.com/)

Institut des Langues de Ravandi

Adresse Rue Erfan 4, Av. Ghaem-Magham Farahani
15876 Téhéran
Iran

Tel 98 912 3017377

Fax 9821 8871 40 17

Site http://www.ghotbravandi.ac.ir (http://www.ghotbravandi.ac.ir/)

Institut Farhang-Sina

Adresse Avenue Mirdamade, 22 Avenue Atlassi
Téhéran
Iran

Tel 9821 222 18 06

Fax 9821 888 63 28

Site http://www.iran-France.net (http://www.iran-france.net/)

سومی اشو من خبر نداشتم.

samar_eng
December 8th, 2011, 03:50 PM
اینجا http://www.fda.ccip.fr/tef/centres
وقتی ایران می زنیم سه تا جا می یاره:
Institut Kowsar

Kowsar Fardaye Sepahan
rue Motahary Gharby, N°148
- Isfahan
Iran

98 311 236 1273

98 311 236 1483

http://www.kowsarinstitute.com (http://www.kowsarinstitute.com/)

Institut des Langues de Ravandi

Rue Erfan 4, Av. Ghaem-Magham Farahani
15876 Téhéran
Iran

98 912 3017377

9821 8871 40 17

http://www.ghotbravandi.ac.ir (http://www.ghotbravandi.ac.ir/)

Institut Farhang-Sina

Avenue Mirdamade, 22 Avenue Atlassi
Téhéran
Iran

9821 222 18 06

9821 888 63 28

http://www.iran-France.net (http://www.iran-france.net/)

سومی اشو من خبر نداشتم.

من 2 روز پیش با سومی تماس گرفتم گفتند ما آزمون برگزار نمی کنیم زنگ بزنید قطب راوندی. حالا نمی دونم شاید بعدا برنامشون تغییر کنه.

Dilemme
December 9th, 2011, 08:36 AM
من دوم نوامبر نامه درخواست مدرکم اومد و 120 روز وقت دادند حالا نمی دونم چی کار کنم ؟ اولین آزمون قابل ثبت نام کوثر تو اسفنده که دیگه برای من دیره من دهه اول اسفند باید مدرکمو بفرستم.
گفتم یه نامه بزنم و درخواست وقت بکنم با این شرایط و کنسلی امتحانای سفارت اما نمی دونم به کجا نامه بزنم.<biq.damas@micc.gouv.qc.ca> این آدرسی بود که نامه درخواست مدرک اومده به این آدرس زدم ولی سریع یه اتو رپلای اومد که Fermeture du Bureau d'immigration du Québec à Damas et rapatriement des activités à Montréal فکر کنم این دیگه ایمیل فعالشون نیست و باید ایمیل مونترالو داشته باشم. نمیدونم چی کار کنم؟ لطفا کمکککککککککککککککک
(ببخشید که این سوالو من دو بار می زنم تو بخش درخواست مدرک فرانسه هم زدم ،خیلی استرس دارم و گیج شدم نمی دونم چی کار باید بکنم.):cry:

ferry
December 10th, 2011, 01:03 AM
من دوم نوامبر نامه درخواست مدرکم اومد و 120 روز وقت دادند حالا نمی دونم چی کار کنم ؟ اولین آزمون قابل ثبت نام کوثر تو اسفنده که دیگه برای من دیره من دهه اول اسفند باید مدرکمو بفرستم.
گفتم یه نامه بزنم و درخواست وقت بکنم با این شرایط و کنسلی امتحانای سفارت اما نمی دونم به کجا نامه بزنم.<biq.damas@micc.gouv.qc.ca> این آدرسی بود که نامه درخواست مدرک اومده به این آدرس زدم ولی سریع یه اتو رپلای اومد که Fermeture du Bureau d'immigration du Québec à Damas et rapatriement des activités à Montréal فکر کنم این دیگه ایمیل فعالشون نیست و باید ایمیل مونترالو داشته باشم. نمیدونم چی کار کنم؟ لطفا کمکککککککککککککککک
(ببخشید که این سوالو من دو بار می زنم تو بخش درخواست مدرک فرانسه هم زدم ،خیلی استرس دارم و گیج شدم نمی دونم چی کار باید بکنم.):cry:
دوست عزیز
لطفا
اطلاعات پرونده خودتون رو بذارین.(سطح زبان فرانسه ای انتخاب کردین و امتیاز رشته)

Dilemme
December 10th, 2011, 08:47 AM
دوست عزیز
لطفا
اطلاعات پرونده خودتون رو بذارین.(سطح زبان فرانسه ای انتخاب کردین و امتیاز رشته)

سلام
ببخشید اینقدر هول بودم یادم رفت توضیح بدم راستش اطلاعات من تو ویزانما هست با نام Βest Feel
رمز اون آیدیمو فراموش کرده بودم چندین بارم دوباره اقدام کردم که نامه فعال سازی رمز رو تو ایمیلم نگرفتم حالا نمیدونم مشکل از ایمیلم بوده یا چی؟ هر چی سعی کردم نشد اینه که مجبور شدم با نام جدید ثبت نام کنم.(شرمنده)
امشب مشخصات رو توی امضام هم می زارم.
با تشکر

reza_sh
December 10th, 2011, 02:13 PM
سلام دوستان واسه من ایمیل اومده که همون داستان 120 روزو اینا توشه.ولی تهش نوشته بعد از فرستادن مدرک تصمیم نهایی در مورد پروندتون گرفته میشه !!!!!!!
سفارت فرانسه که بسته بود منم جنگی رفتم اصفهان نصف جهان واسه 5 اسفند tcfaqثبت نام کردم
به نظرتون امکانش هست ویو شم ؟

reza_sh
December 10th, 2011, 02:49 PM
30 روزم اضافه تر در شرایط خاص بهم دادن که اگه دلیل موجه داشته باشم میتونم 30 دیرترم بفرستم

ferry
December 10th, 2011, 05:52 PM
سلام
ببخشید اینقدر هول بودم یادم رفت توضیح بدم راستش اطلاعات من تو ویزانما هست با نام Βest Feel
رمز اون آیدیمو فراموش کرده بودم چندین بارم دوباره اقدام کردم که نامه فعال سازی رمز رو تو ایمیلم نگرفتم حالا نمیدونم مشکل از ایمیلم بوده یا چی؟ هر چی سعی کردم نشد اینه که مجبور شدم با نام جدید ثبت نام کنم.(شرمنده)
امشب مشخصات رو توی امضام هم می زارم.
با تشکر
دوست عزیز
عوض این همه توضیح دو کلمه مینوشتی سطح زبان و امتیاز رشته تون چنده؟

sama85
December 10th, 2011, 06:18 PM
سلام دوستان واسه من ایمیل اومده که همون داستان 120 روزو اینا توشه.ولی تهش نوشته بعد از فرستادن مدرک تصمیم نهایی در مورد پروندتون گرفته میشه !!!!!!!
سفارت فرانسه که بسته بود منم جنگی رفتم اصفهان نصف جهان واسه 5 اسفند tcfaqثبت نام کردم
سلام. شما امروز رفتید ثبت نام؟ چرا اینا timetable نزدن 2 سایتشون؟! من از صبح هرچی تماس گرفتم اشغال بود. همین الان ساعت 6:15 بلاخره تونستم بگیرمشون که گفتن ماه اسفند و فروردین پر شده! :embarrassed:

solitude
December 10th, 2011, 06:31 PM
فایل نامبرت مال کی بود؟ فرانسه رو چند زده بودی؟

AirCanada
December 10th, 2011, 07:00 PM
دوستانی که اینجا سوالی رو مطرح می کنند ، لطفا یه اطلاعاتی هم از خودشون اینجا قرار بدن که هی پست نزنیم التماسشون کنیم که آقا مشخصات بزار .

reza_sh
December 10th, 2011, 09:00 PM
18 octobre 2010
6,6
رشته 6 امتیازی
5 سال سابقه کار
متاهل

helen-en
December 10th, 2011, 09:04 PM
18 octobre 2010
6,6

دوست عزیز لطفا از نحوه مطالعه و امتحانی که شرکت کردین هم برای دوستان اطلاعاتی رو بیان کنید با تشکر

reza_sh
December 10th, 2011, 09:14 PM
سلام .من 5 شنبه رفتم فکر نمی کنم پر شده چون بهم گفت تا اخر هفته بعد ثبت نام هستش برای اسفند .