PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

صفحه ها : 1 2 [3] 4

mahsa.rezaei
September 8th, 2012, 04:56 PM
معمولا کسانی که قبلا به زبان انگلیسی درس خوندن نیازی به ارائه مدرک زبان ندارن.

سلام دوستان

من تحصیلات فوق لیسانس رو به زبان انگلیسی انجام دادم(سوئد) . واسه دکترا ی آمریکا باز هم احتیاج به مدرک زبان دارم یا اینکه گواهی دانشگاه کافیه؟

دوستان عزیز، بیشتر دانشگاه های آمریکا ( تا جایی که من اطلاع دارم) فقط در صورتی آزمون زبان رو waive می کنن که مدرک تحصیلی تون رو از یه دانشگاه یا کالج آمریکایی گرفته باشین. این رو باید در قسمت admission دانشگاه مورد نظرتون پیدا کنین. و بعد موارد exempt from English language testing رو جستجو کنین. بعضی از دانشگاه ها اینجا توضیح میدن که در چه صورتی ممکنه شما رو از آزمون زبان معاف کنن.

پیدا کردن این چیزها خیلی راحته لطفاً پست های اینجوری به تاپیک اضافه نکنین.

S03
September 8th, 2012, 06:42 PM
سلام دوستان

من تحصیلات فوق لیسانس رو به زبان انگلیسی انجام دادم(سوئد) . واسه دکترا ی آمریکا باز هم احتیاج به مدرک زبان دارم یا اینکه گواهی دانشگاه کافیه؟

دانشگاه های مختلف قوانین مختلف دارند. بعضی ها مینیمم مدت زمان تحصیلی دارند (دو یا سه سال)، بعضی ها فقط لیسانس رو قبول می کنند چون طولانی است، بعضی ها فقط دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان رو قبول می کنند و بعضی ها فقط آمریکا. بعضی ها هم هیچی رو قبول نمی کنند.

به نظر من برای اینکه این اما و اگرها رو تموم کنید یه امتحان تافل بدید و خیال خودتون رو راحت کنید.

Radian
September 8th, 2012, 10:50 PM
سلام دوستان

بستگی به دانشگاه مقصد داره. تعدادی از دانشگاه ها Waiver نمره ی زبانشون این هست که شما در یک کشور انگلیسی زبان مدرک فوق رو گرفته باشید ( مثل کانادا ، انگلستان ، استرالیا و ... )

تعدادی از دانشگاه ها میگن همینقدر که Primary language of your institute انگلیسی باشه کفایته. ( موردِ شما )

این موضوع صریحتا در سایت دانشگاه های مقصد ذکر شده . از هر دو دسته دانشگاه زیاد هست.

gheimati757
September 9th, 2012, 11:28 AM
سلام دوستان. من دانشجوی داروسازی هستم. می خوام برای تخصص برم آمریکا (clinical pharmacy) . لطفا توجه کنید می گم تخصص نه Phd ! تا جایی که می دونم باید یه امتحان معادل سازی بدم. ولی نمی دونم چه طوریه ؟ یعنی اول باید امتحان بدم بعد apply کنم ؟ تازه اون امتحان تو آمریکا برگزار میشه ، من باید با چه عنوانی ویزا بگیرم ؟ کلا اگر کسی را می شناسین که این کار را کرده لطفا کمک کنید.:(

کسی اطلاعی نداره ؟ نمی تونید کمکم کنید ؟؟؟ :confused:

mahmoudb
September 9th, 2012, 11:35 AM
کسی اطلاعی نداره ؟ نمی تونید کمکم کنید ؟؟؟ :confused:
اگه مثل پزشکی باشه فک کنم پزشکای عمومی یه ازمونی به اسم USMLE باید بدن که هم خیلی سخته هم تو ایران برگزار نمیشه. یکی رو میشناسم 4-5 سال میرفت یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس امتحان میداد تا در نهایت قبول شد. شانس گرفتن ویزا هم نسبت به ویزای دانشجویی به نطرم کمتره. به نظرم با همین مدرک داروسازی یا برای ارشد مجدد یا دکترای داروسازی و رشته های نزدیک به اون اپلای کنید.

gheimati757
September 10th, 2012, 11:18 AM
اگه مثل پزشکی باشه فک کنم پزشکای عمومی یه ازمونی به اسم USMLE باید بدن که هم خیلی سخته هم تو ایران برگزار نمیشه. یکی رو میشناسم 4-5 سال میرفت یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس امتحان میداد تا در نهایت قبول شد. شانس گرفتن ویزا هم نسبت به ویزای دانشجویی به نطرم کمتره. به نظرم با همین مدرک داروسازی یا برای ارشد مجدد یا دکترای داروسازی و رشته های نزدیک به اون اپلای کنید.

دوستان خواهشا اگر کسی چیزی نمی دونه حداقل اشتباه هم راهنمایی نکنه !!
برای ارشد یا دکترا هم من باید معادل سازی بدم.سوال من چیز دیگه ای ! پزشکی هم هیچ ربطی به رشته من نداره

rahi2012
September 11th, 2012, 11:22 PM
برای ارشد یا دکترا هم من باید معادل سازی بدم.سوال من چیز دیگه ای ! پزشکی هم هیچ ربطی به رشته من نداره
برای داروسازی امتحان به صورت پزشکی نیاز نیست. باید حتما مدرکتون رو بگیرید تا شانس داشته باشید . بعد باید وقتی پذیرش گرفتید که باید این پذیرشتون برای عمدتا دکتراهای علوم پایه باشه یا گرایش داشته باشه بعد از اون هم یک سری امتحانات و دوره های تکمیلی هست که باید بگذرونید تا وارد کورس اصلی بشید.

milanetto
September 11th, 2012, 11:39 PM

شما می تونید به دپارتمان مورد نظر ایمیل بزنید و بهتون می گن چی کار کنید. چون خیلی ها از جا های مختلف می رن آمریکا برای همین کار !

kazemabad
September 13th, 2012, 02:18 AM
دوستای خوبم . من برای دکترا دارم اقدام میکنم ، دو سه تا سوال دارم
1- من نمیدونم گرایش های رشته مدیریت IT چیه برای دکترا ؟؟؟
2- نمیدونم برای ادامه فقط دکترا رو انتخاب کنم قبول میکنند یا اینکه باید برنامه های 5 سالشونو شرکت کنم ؟؟
3- اینطوری که بچه ها میگن ایمیل زدن به اساتید انگار کمکی نمیکنه ، چون سرشون شلوغه و یه عالمه ایمیل دریافت میکنند.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

1. دانشگاه به دانشگاه فرق می‌کنه گرایش‌ها. در سایتِ دانشگاه‌ها می‌تونید گرایش‌هاشون رو ببینید. معمولن چهار پنج تا دانشگاه برید دست‌تون می‌یاد که اکثرن روی چه موضوعاتی کار می‌کنن
2. نه می‌تونین فقط برای دکترا اقدام کنید. چه بسا شانسِ فاندتون هم این‌طور بیشتر شه

pouyan amini
September 13th, 2012, 09:47 AM
من اگه بخوام برای دبیرستان برم به آمریکا بهتره که به چه دبیرستان هایی درخواست بدم که شانس پذیرشم بیشتر باشه؟ تافل رو قراره توی مهر بدم و میدونم که بالاتر از حد نصاب حتی دانشگاه ها نمره میگیرم.
برای گرفتن پذیرش از دبیرستان احتیاجی به تماس با استاد هست؟
شنیدم گه به جای دبیرستان میتونم برم کامونیتی کالج، درسته؟

artemis_743
September 13th, 2012, 02:08 PM
من اگه بخوام برای دبیرستان برم به آمریکا بهتره که به چه دبیرستان هایی درخواست بدم که شانس پذیرشم بیشتر باشه؟ تافل رو قراره توی مهر بدم و میدونم که بالاتر از حد نصاب حتی دانشگاه ها نمره میگیرم.
برای گرفتن پذیرش از دبیرستان احتیاجی به تماس با استاد هست؟
شنیدم گه به جای دبیرستان میتونم برم کامونیتی کالج، درسته؟
دوست عزیز برای لیسانس هم به سختی ویزا میدن چه برسه به دبیرستان. من خودم دوستی داشتم که برای college اقدام کرده بود و دایی و خالشم اونجا بودن و 6 سال پیش 120 میلیون هم به حسابش ریخته بود اما از دبی ریجکت شد. به نظر من بیشتر در این مورد تحقیق کنید.

sara_m
September 14th, 2012, 03:41 PM
سلام به همگی
من کارشناسی فیزیک از پیام نور با معدل 13.5 گرفتم و ارشدم تا آبان 91 تمام میشه (از صنعتی سهند) با معدل 16
هنوز مقاله ندارم ولی احتمالشو میدم که بشه حداقل2تا مقاله از پایان نامه در آورد.به نظرتون با این اوضاع میشه یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفت؟ هنوز مدرک زبانمو ندارم ولی تو برنامه ریزیم هست که تا آذر تو آزموناش شرکت کنم.

maryam4312
September 14th, 2012, 04:52 PM
تو برنامه ریزیم هست که تا آذر تو آزموناش شرکت کنم.
حواستون باشه که GRE اخر مهره و یکی هم اخر ابان ازش جا نمونید! توی اذر جی ار ای برگزار نمیشه .بعدی هم که بهمنه، برای پاییز 2013 دیره

varyan
September 14th, 2012, 11:29 PM
مرسی از راهنمایتون جنرال مگه Feb هم برگزار نمیشه؟تا Nov که نمی رسم.
مگه مدارکم رو نباید ماه سپتامبر بفرستم؟

varyan
September 16th, 2012, 11:28 PM
مریم خانوم
چرا دیره؟یعنی کسی که بهمن امتحان میده امیدی به فال 2013 نباید داشته باشه؟

salazar716
September 16th, 2012, 11:31 PM
مریم خانوم

طبیعتا حتی فکرشم نباید بکنه!!
چون ددلاینا دیگه خیلی بخواد دیر باشه تو فوریه تموم میشه...امتحان GRE بهمنه، تا نتایجش بیاد 45 روز طول میکشه!!

javad1200
September 16th, 2012, 11:42 PM
سلام به همگی
من کارشناسی فیزیک از پیام نور با معدل 13.5 گرفتم و ارشدم تا آبان 91 تمام میشه (از صنعتی سهند) با معدل 16
هنوز مقاله ندارم ولی احتمالشو میدم که بشه حداقل2تا مقاله از پایان نامه در آورد.به نظرتون با این اوضاع میشه یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفت؟ هنوز مدرک زبانمو ندارم ولی تو برنامه ریزیم هست که تا آذر تو آزموناش شرکت کنم.
خیلییییییی بستگی به نمرات تافل ، جی آر ای جنرال و بخصوص جی آر ای سابجکت داره ..اگه اونا را خوب بگیرید چرا که نه ! حتما میتونید ..حتی میتونید معدل پایینتون را هم جبران کنید.موفق باشیدو باشیم هم رشته ای :)

maryam4312
September 18th, 2012, 12:26 PM
مریم خانوم
عذر میخوام بابت تاخیر
همونجور که جواب دادن جوابا 40-50روز بعد امتحان میاد پس ازمون فوریهٰ به بهار2013 بله اما به پاییز نمیرسه. اینکه گفتین تا سپتامبر باید مدارک اماده باشه ... به دانشگاه بستگی داره هردانشگاه ددلاین خودشو داره

freez
September 18th, 2012, 12:42 PM
با سلام خدمت دوستان
یک ابهامی وجود داره میخوام از کسانی که تجربه داشتن بپرسم
من کارشناسی نرم اقزار از دانشگاه ازاد با معدل 18.03 دارم
2 تا مقاله isi و 1 همایش بین المللی در ایتالیا ارائه داشتم
5 همایش کشوری هم برگزیدده شدم
3 تا محصول تجاری در زمینه امنیت دارم
4 سال به سمت مدیر دپارتمان امنیتی شرکتی در حال کار هم هستم
1 کتاب ترجه کردم و در حال چاپ هست
چند تا مقاله در روزنامه ها و مجلات داخلی هم دارم
امتحان Gre ندادم اما مطمئنم نمره عالی میگیرم چون مشکل از لحاظ زبان ندارم
به زبان روسی بر حسب نیاز حدود 40 50 درصد تسلط دارم
چند تا مدرک ماکروسافت و Ceh دارم
میخوام ببینیم کدوم دانشگاه برای ارشد در زمینه امنیت پذیرش داره.
top 20 باشه!
اصلا با اینکه مدرک من از دانشگاه آزاد ه پذیرش میشم؟
ممنونم

ahmadpashaei
September 19th, 2012, 08:41 AM
با سلام خدمت دوستان
top 20 باشه!
ممنونم
با سلام.خیالتون رو راحت کنم،بهتره فکر 20تای اول رو از سر به در کنید و اینم بدونید که دانشگاه 200 دانیا هم واسه خودش ابرقدرتیه! پس بیشتر به فکر موفقیت و گرفتن فاند باشید تا تعیین دانشگاه.در ضمن باید با استادا در تماس باشید ببینید کی از کار و تحقیقات شما خوشش میاد.ترجمه و سابقه کار اثری نداره و بهتره که حالا تلاشتون رو روی تافل و GRE بذارید تا مثل معدلتون عالی بشن:o مقاله هم دارید که باعث میشه در کنار gre خیلی بالا شانستون برای پذیرش خیلی بالا بره حتی برای دکترای مستقیم.

S03
September 19th, 2012, 03:27 PM
با سلام خدمت دوستان
top 20 باشه!
ممنونم

شانس زیادی برای Top 20 ندارید. اگه GRE عالی بیارید برای دانشگاه های 20-40 احتمالا شانس خوبی خواهید داشت.

سوال و نکته اساسی: هدف شما از ادامه تحصیل چیه؟ به نظر میاد از نظر کاری موافق هستید. در SoP قراره چی بنویسید؟

freez
September 19th, 2012, 10:59 PM
شانس زیادی برای Top 20 ندارید. اگه GRE عالی بیارید برای دانشگاه های 20-40 احتمالا شانس خوبی خواهید داشت.

سوال و نکته اساسی: هدف شما از ادامه تحصیل چیه؟ به نظر میاد از نظر کاری موافق هستید. در SoP قراره چی بنویسید؟

ببین من از 16 سالگی کلن کار میکردم
یعنی زمینه امنیت و هکینگ فعال بودم
استعداد های درخشان درس میخوندم اما همین هکینگ و کار باعث شد برم دانشگاه آزاد
چند سالی هم خوب فعالیت کردم و درست میفرمایید از نظر کاری موقعیت و درآمد مناسبی دارم
اما ته دلم هنوز اون تحصیل مونده!
و همچنین فکر میکنم اونجا زندگی برام راحت تره
در ضمن من روی سیستم های رمزنگاری و امنیتی وب خیلی تحقیق میکنم و دوست دارم تو یک محیط اکادمیک باشه...
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
چیکار باید برای تاپ 20 بکنم به نظر شما؟

torkanturk
September 19th, 2012, 11:16 PM
چند سالی هم خوب فعالیت کردم و درست میفرمایید از نظر کاری موقعیت و درآمد مناسبی دارم
در ضمن من روی سیستم های رمزنگاری و امنیتی وب خیلی تحقیق میکنم و دوست دارم تو یک محیط اکادمیک باشه...
gre و toefl عالی تنها شانس شماست..دقت کن عالی
موفق باشین

ghlobe
September 20th, 2012, 04:00 AM

اگر پذیرش ارشد از یک دانشگاه نسبتا خوب امریکا بگیرید (مثلا تا رنک 100) و دردوره ارشد بدرخشید بعد برای دکترا میتونید به تاپ 20 بروید.

varyan
September 21st, 2012, 09:48 PM
سلام کسی اطلاع داره بیشترره دانشگاه های آمریکا برای دکترا IT نیاز به GREجنرال دارن یا سابجکت؟
مرسی

legal
September 22nd, 2012, 09:08 PM
سلام به همگي . من ليسانس الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و حقوق اسلامی دارم از دانشگاه آزاد . معدلم نوزده و دو صدم است . زبان هم در حد advanced هستم . مي خواستم ببينم اگر تافل بالاي ١٠٥ بگيرم و LSAT هم نمره كافي بگيرم إمكان پذيرش و بورس در JD در دانشگاه هاي خوب (نه عالي) آمريكا هست ؟
اصلا به خارجي ها به خصوص إيراني ها JD پذيرش و فاند ميدن ؟
حالا اگه پذيرش هم بدن مشكل ويزا براي JD وجود نداره براي غير آمريكايي ها ؟ نمي گن ميخاي بري آمريكا بموني ؟
كسي كه residency يا citizenship آمريكا نداره مي تونه تو امتحان كانون هاي وكلاي إيالت هاي آمريكا امتحان بده و قبول شه ؟

ghlobe
September 23rd, 2012, 12:29 AM
سلام به همگي . من ليسانس الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و حقوق اسلامی دارم از دانشگاه آزاد . معدلم نوزده و دو صدم است . زبان هم در حد advanced هستم . مي خواستم ببينم اگر تافل بالاي ١٠٥ بگيرم و LSAT هم نمره كافي بگيرم إمكان پذيرش و بورس در JD در دانشگاه هاي خوب (نه عالي) آمريكا هست ؟
اصلا به خارجي ها به خصوص إيراني ها JD پذيرش و فاند ميدن ؟
حالا اگه پذيرش هم بدن مشكل ويزا براي JD وجود نداره براي غير آمريكايي ها ؟ نمي گن ميخاي بري آمريكا بموني ؟
كسي كه residency يا citizenship آمريكا نداره مي تونه تو امتحان كانون هاي وكلاي إيالت هاي آمريكا امتحان بده و قبول شه ؟

سوالتون رودر این تاپیک ها بپرسید احتمالا جواب بهتری میگیرید:

http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?158-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82

michaelphelps
September 24th, 2012, 03:28 PM
دوستان یه راهنماییی ازتون میخواستم ممنون میشم جواب بدید

من کارشناسی مهندسی مکانیک از آزاد سمنان دارم و معدل م 12.87 و 5 سال سابقه کار تو پتروشیمی دارم . معدل 6 ترم آخرم 14 است ، دارم واسه gre , ielts میخونم و تو به ترتیب تو نوامبر و دسامبر امتحان دارم.سطح زبانم advanced هست و امیدوارم نمرات خوبی در gre و ielts بیارم
سوالم اینه که با نمره خوبی تو 2 امتحانهای بالا و تهیه یه رزومه مناسب (با توجه به سابقه کاری) شانس دارم پذیرش با فاند بگیرم (فاند برام ضروریه چون متاهلم) ؟ اگر نه شانس accept شدن پذیرشم بدون فاند چقدره (یعنی خودم هزینه ها رو تقبل کنم) ؟
مهندس مکانیک و یا به احتمال زیاد مهندسی پزشکی میخواستم اپلای کنم.
اگه خواستم اپلای کنم واسه چه رنکهایی اپلای کنم و برای چند تا دانشگاه اپلای کنم که شانس داشته باشم(البته بدون فاند).
در ضمن یکی به من گفت اگه تو پتروشیمی کار کردی تو رزومت نیار چون ممکنه پذیرش بهت ندن. آیا درسته ؟

newmilad
September 24th, 2012, 09:34 PM
دوستان یه راهنماییی ازتون میخواستم ممنون میشم جواب بدید

من کارشناسی مهندسی مکانیک از آزاد سمنان دارم و معدل م 12.87 و 5 سال سابقه کار تو پتروشیمی دارم . معدل 6 ترم آخرم 14 است ، دارم واسه gre , ielts میخونم و تو به ترتیب تو نوامبر و دسامبر امتحان دارم.سطح زبانم advanced هست و امیدوارم نمرات خوبی در gre و ielts بیارم
سوالم اینه که با نمره خوبی تو 2 امتحانهای بالا و تهیه یه رزومه مناسب (با توجه به سابقه کاری) شانس دارم پذیرش با فاند بگیرم (فاند برام ضروریه چون متاهلم) ؟ اگر نه شانس accept شدن پذیرشم بدون فاند چقدره (یعنی خودم هزینه ها رو تقبل کنم) ؟
مهندس مکانیک و یا به احتمال زیاد مهندسی پزشکی میخواستم اپلای کنم.
اگه خواستم اپلای کنم واسه چه رنکهایی اپلای کنم و برای چند تا دانشگاه اپلای کنم که شانس داشته باشم(البته بدون فاند).
در ضمن یکی به من گفت اگه تو پتروشیمی کار کردی تو رزومت نیار چون ممکنه پذیرش بهت ندن. آیا درسته ؟
سلام
اگه می تونین دو سال تو ایران فوق بخونین و معدلتون رو به رده A برسونین احتمال گرفتن فاند براتون زیاد میشه ، ولی الان با این شرایط اونم برای فوق لیسانس؟ نمی خوام نا امیدتون کنم ولی قضیه خیلی رقابتیه و حتی اگه نمره خوب تافل و جی آر ای هم بگیرین بازم در رقابت با خیلیا هستین.
اینجا با کمی تلاش می تونین تو دانشگاه آزاد ارشد قوبل شین و هم کار تحقیقاتی و مقاله خواهید داد (2 نمره پایان نامه رو به مقاله می دن) و هم می تونین با معدل خیلی خوب رزومتون رو به نحو ""بسیا"ر" چشمگیری ارتقا بدین.
مسئله پتروشیمی و غیره رو من در جریان نیستم.

Peeta
September 25th, 2012, 05:51 PM
سلام. من در مورد اینکه چطور میشه در آمریکا تحصیل کرد مقاله های زیادی خوندم ولی هیچکدام یک نظم نداشتن. یعنی من دقیقا برای شروع باید چه کار هایی انجام بدم؟ چه زمانی اون کار ها رو انجام بدم؟
یکی دیگر از سوال های من اینه که من سال آخر دبیرستان را در رشته ی کامپیوتر تحصیل کردم و باید دو سال برای فوق دیپلم بخونم (بعد دوسال برای لیسانس) ولی قصدم اینه که بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم برای ادامه تحصیل به آمریکا برم. ولی نمی دونم که ممکنه شرایط سنی من با افرادی که احتمالا در سن 18 سالگی به اون دانشگاه ها میرن فرق داره یا نه.
از 15 سالگی بزرگترین آرزوی من تحصیل و زندگی توی آمریکا بوده و تلاش زیادی هم کردم که شانسم رو بالا ببرم. من 17 سالمه، زبان های برنامه نویسی C#.net ، SQL ، VB و Python را بلدم. در طراحی وبسایت هم مهارت دارم و چند ماه است که در حال یادگیریه HTML5 و CSS3 هستم. توی برنامه نویسی در حال یادگیری ساخت نرم افزار برای کینکت میاکروسافت هم هستم. دوره های شبکه مایکروسافت رو هم تا سرور رفتم و دارم ادامه میدم. به هک و امنیت هم تا حدودی آشنایی دارم. به نظر شما شانسم چقدره؟
میشه بهم کمک کنید تا بتونم ترتیب مقاله ها رو پیدا کنم؟ مثلا از کی باید شروع کنم؟ برای سربازیم باید چه کاری کنم (من معافم ولی هنوز برای گرفتن معافی اقدامی نکردم)؟ برای CV باید چه کار هایی انجام بدم؟ چطور فاند بگیرم؟ داشنگاه و شهر رو چطور انتخاب کنم؟ برای ویزا چه مراحلی رو باید بگذرونم؟ توصیه نامه از استاد وقتی در دوره کاردانی هستم به درد می خورد؟ فامیل ها و یا استادهایی که در آمریکا میشناسم چه کمکی می تونن بهم کنن؟ اگه میشه یه ترتیبی بهم بدین که باهاش دونه دونه کارام رو درست کنم.

falamak66
September 25th, 2012, 07:58 PM
سلام دوستان:
من کارشناسی مامایی با معدل 14.90 دارم از ازاد.
مقیم امریکا.Ielts,6.5
با سابقه تدریس در دانشگاه در ایران و حضور در یک همایش بین المللی HTLV1.
بدون کار تحقیقاتی و مقاله.
در حال حاضر شدن برای Gre , Toefle.
حقیقتا همیشه ارزوی ادامه تحصیل تا PhD داشتم اما نه در رشته خودم.در روانشناسی .بینایی سنجی و یا بیولوزی ها.منتهه شهر محل اقامتم ثابته.واسه اینه که دامنه رشته ها رو گسترده کردم.بنظرتون چقد شانس دارم و ایا با این رزومه در ارتباط با اساتید بیولوزی راجع به تحقیق چی بگم؟چه کنم تا به ارزوم برسم؟
موفق و شاد باشید:)

newmilad
September 26th, 2012, 11:26 PM
سلام. من در مورد اینکه چطور میشه در آمریکا تحصیل کرد مقاله های زیادی خوندم ولی هیچکدام یک نظم نداشتن. یعنی من دقیقا برای شروع باید چه کار هایی انجام بدم؟ چه زمانی اون کار ها رو انجام بدم؟
یکی دیگر از سوال های من اینه که من سال آخر دبیرستان را در رشته ی کامپیوتر تحصیل کردم و باید دو سال برای فوق دیپلم بخونم (بعد دوسال برای لیسانس) ولی قصدم اینه که بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم برای ادامه تحصیل به آمریکا برم. ولی نمی دونم که ممکنه شرایط سنی من با افرادی که احتمالا در سن 18 سالگی به اون دانشگاه ها میرن فرق داره یا نه.
از 15 سالگی بزرگترین آرزوی من تحصیل و زندگی توی آمریکا بوده و تلاش زیادی هم کردم که شانسم رو بالا ببرم. من 17 سالمه، زبان های برنامه نویسی C#.net ، SQL ، VB و Python را بلدم. در طراحی وبسایت هم مهارت دارم و چند ماه است که در حال یادگیریه HTML5 و CSS3 هستم. توی برنامه نویسی در حال یادگیری ساخت نرم افزار برای کینکت میاکروسافت هم هستم. دوره های شبکه مایکروسافت رو هم تا سرور رفتم و دارم ادامه میدم. به هک و امنیت هم تا حدودی آشنایی دارم. به نظر شما شانسم چقدره؟
میشه بهم کمک کنید تا بتونم ترتیب مقاله ها رو پیدا کنم؟ مثلا از کی باید شروع کنم؟ برای سربازیم باید چه کاری کنم (من معافم ولی هنوز برای گرفتن معافی اقدامی نکردم)؟ برای CV باید چه کار هایی انجام بدم؟ چطور فاند بگیرم؟ داشنگاه و شهر رو چطور انتخاب کنم؟ برای ویزا چه مراحلی رو باید بگذرونم؟ توصیه نامه از استاد وقتی در دوره کاردانی هستم به درد می خورد؟ فامیل ها و یا استادهایی که در آمریکا میشناسم چه کمکی می تونن بهم کنن؟ اگه میشه یه ترتیبی بهم بدین که باهاش دونه دونه کارام رو درست کنم.
سلام جوون :)
فکر کنم همه ما می تونیم حستو بفهمیم اما این فقط یه احساسه مشترکه.
برای کار عملیاتی باید وقت بذاری و بخشهای مهم این فروم بخونی.
اول از ویکی شروع کن و بعد تاپیکهای مرتبط با آمریکا رو مرور کن.
بهت قول می دم بعد از یکی دو هفته وقت گذاشتن جواب همه این سوالا رو میگیری. چون این سوالها رو بارها جواب دادن و جواب همش یکجا از حوصله و اندازه یک پست خارجه.
در کل اینو بدون که دونستن زبانها برنامه نویسی و شبکه و علوم کامپیوتر حسنه ولی جزو اولویتهای اصلی نیست.
معدلت ، سطح نمره زبانت و نتیجه آزمو جی آر ای از همه چیز مهمتره. سعی کن اونا رو بالا و عالی بگیری.

tannazsh
September 27th, 2012, 09:30 AM
سلام
شخصی که معدل فوقش بین 30/19و 50/19 از دانشگاه دولتی یه با معدل 17 کارشناسی بازم از دانشگاه دولتی+ نمره آیلتس 7.5 + مقاله دو تا ایمپکت بالای 2.5+ سابقه کار هم داره چند سال به عنوان سرپرست بخش، برای رشته های علوم پایه پزشکی مثل هماتولوژی و بیوشیمی چه قدر شانس داره؟ و باید چیکار کنه که شرایط گرفتن فاند رو پیدا کنه؟
ممنون

ali_m4057
September 27th, 2012, 03:23 PM
سلام
معدل لبسانس ۱۵.۶۵ از دانشگاه ازاد عمران- عمران
ترم ۳ Transportation and Highways Engineering از دانشگاه UTM مالزی هستم تا الان معدل ۳.۶/۴ ولی بالاتر هم میره- ---ترم اخر
۲ کنفرانس خارجی
۱ ژورنال داخلی ایران به فارسی

اپلای برای fall 2013 فاند خیلی برام مهمه رنک نه !! :دی
امتحان gre هم feb2013 میدم.

۱. کدوم ار دانشگاها شانس گرفتن فاند دارم؟--- (خیلی رنکش برام مهم نیست تا ۶۰۰-۷۰۰ هم OK مشکل سربازی دارم)
۲. ایا ممکنه از من تافل نخواهند جون فوق لیسانسو با زبان انگلیسی خوندم؟
۳.ایا من درسم تمام نشده و هنوز پروژمو تمام نکردم میتونم اپلای کنم؟
۴. میدونم gre را میشه بعد اپلای داد ولی با هم با این تاریخ به نظرتون میرسم به fall 2013.

ممنونم

Mana88
September 27th, 2012, 05:08 PM
من فوق دانشگاه آزاد اینجا قبول شدم.اما نمیدونم که اگر فوق رو ایران بخونم شانسی برای دکترا پذیرش گرفتن با فاند دارم تو دانشگاه های آمریکا؟؟ یا بهتره صبر کنم و از فوق برم اونجا چون برای امسال هیج جا مستر بهم فاند ندادن.رشته معماری خوندم با GPA بالای 3 و IELTS 6.5

newmilad
September 28th, 2012, 09:02 AM
سلام
شخصی که معدل فوقش بین 30/19و 50/19 از دانشگاه دولتی یه با معدل 17 کارشناسی بازم از دانشگاه دولتی+ نمره آیلتس 7.5 + مقاله دو تا ایمپکت بالای 2.5+ سابقه کار هم داره چند سال به عنوان سرپرست بخش، برای رشته های علوم پایه پزشکی مثل هماتولوژی و بیوشیمی چه قدر شانس داره؟ و باید چیکار کنه که شرایط گرفتن فاند رو پیدا کنه؟
ممنون
سلام خانم طناز
شرایطتون خیلی خوبه
مطمئن نیستم که از شما چیزی مثل جی آر ای می خوان یا نه. :)
حتمن شروع کنین به لیست کردن دانشگاه هایی که رشتتون رو برای دکترا دارن
به نظرم با این شرایط معدل و زبان و مقاله و سابقه کار مرتبطاونم در سطح سرپرستی شما حتی جاهایی مثل جان هاپکینز هم شانس دارین.
فقط شرعتتون رو بالا ببرین. بعد ازلیست کردن دانشگاههای اساتید مناسب رو که فکر می کنین زمینه تحقیقاتیشون بهتون می خوره انتخاب کنین و یه نامه مناسب بهشون بزنین و باهاشون ارتباط بگیرین و ابراز علاقه مندی برای تحصیل زیر نظرشون و عضویت در تیم تحقیقاتیشون کنین.
فروم ارتباط با اساتید رو حتمن بخونین.
من که خوش بینم که بتونین حتی فول فاند بگیرین. انشــــــــاالله:گوش شیطون کر :)

newmilad
September 28th, 2012, 09:37 AM
سلام
ترم ۳ Transportation and Highways Engineering از دانشگاه UTM مالزی هستم تا الان معدل ۳.۶/۴ ولی بالاتر هم میره- ---ترم اخر
۲ کنفرانس خارجی

۱. کدوم ار دانشگاها شانس گرفتن فاند دارم؟--- (خیلی رنکش برام مهم نیست تا ۶۰۰-۷۰۰ هم OK مشکل سربازی دارم)
۴. میدونم gre را میشه بعد اپلای داد ولی با هم با این تاریخ به نظرتون میرسم به fall 2013.

ممنونم
علی آقا سلام ، شما خودتون عضو اساتیدین
یادش بخیر مالزی ، من خونم دسا پتالینگ بود.
2-استاد:) قبول کردن تحصیل در دوره مستر با زبان انگلیسی ، به جای مدرک زبان در برخی دانشگاه ها هست ولی متاسفانه برخی دیگشون فقط تحصیل در آمریکا رومی پذیرن.
3-بله حتمن می تونین. اونا کاملا در جریانن و شرایط رو به خوبی درک میکنن و حتی جزو قوانینشونه. اما باید در پروپوزالتون در مورد علاقه مندیهای تحقیقاتیتون بنویسین. (خودتون که واردین ولی جهت یادآوری تو تاپیک SOP اطلاعات خوبی پیدا میکنین)
4- زبانتون خوب باشه که حتمن هست :) مشکلی نیست می رسین نمره خوب بگیرین چون اکثر بچه ها گیرشون تو نمره آوردن بخش ورباله ، بخش کوانت رو بچهها مخصوصن مهندسا خوب میزنن.
ارادتمند

newmilad
September 28th, 2012, 10:27 AM
من فوق دانشگاه آزاد اینجا قبول شدم.اما نمیدونم که اگر فوق رو ایران بخونم شانسی برای دکترا پذیرش گرفتن با فاند دارم تو دانشگاه های آمریکا؟؟ یا بهتره صبر کنم و از فوق برم اونجا چون برای امسال هیج جا مستر بهم فاند ندادن.رشته معماری خوندم با GPA بالای 3 و IELTS 6.5

حتمن اگه فوق قبول شدین بخونین چون هم می تونین بازم معدلتون رو تقویت کنین ، هم فرصت تقویت زبان دارین (لازمه بهترش کنین) ، هم می تونین برای خوندن جی آر ای وقت بذارین.
از طرف دیگه حداقل برای پایان نامه فوقتون باید مقاله بدین تا 2 نمره مقاله رو بگیرین و این بازم رزومتون رو قوی تر می کنه.
تازه گرفتن فاند در مستر کار سخت تریه نسبت به دکترا.

Radian
September 28th, 2012, 12:14 PM
سلام
۲ کنفرانس خارجی

ممنونم

About 95% of all schools in the states would announce their admissions by march '13 for the fall 2013 term. That being said i dont think your timing for taking GRE in feb '13 is appropriate at all.

saeedsharif
September 29th, 2012, 03:45 AM
به نظرم اگه زبانتون خوبه که قاعدتا باید هم همین طور باشه، امتحان زبان می تونه یک فرصت خیلی خوب باشه که رزومه تون رو بهتر نشون بده. امتحان زبان رو از دست ندید.

سلام
۲ کنفرانس خارجی

ممنونم

sharp_girl_n
September 30th, 2012, 06:14 PM
من فارغ الکترونیک از دانشگاه آزاد با معدل 16 ثمش 16.6 هستم.دارم میخونم برا زبان که هرچه زودتر تافل بگیرم. برای اپلای ترم پاییز برای آمریکا
1-اول برای تافل اقدام کنک یا gre ؟
2-تا اردیبهشت فرصت دارم که مدارکمو بفرستم؟
مقاله ندارم و امیدم به نمره زبانمه،،، به نظرتون امیدی به بورس / RA هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

zahra_akbari98
September 30th, 2012, 07:17 PM
سلام دوستان.

من زهرام، ارشد اقتصاد با معدل 16.29 ،
مقاله ها دو تا کنفرانس بین المللی، یک کنفرانس ملی، یه مقاله خارجی
سابقه کار تقریبا کم دارم، تو چند تا پروژه تحقیقاتی شرکت داشتم و گواهیشم دارم
تافل نمره م 93 شد
GRE رو احتمالا تا یه ماه دیگه میدم و هیچ ایده ای ندارم که آماده م یا نه

میخواستم ازتون مشورت بگیرم ببینم یه بار دیگه تافل بدم یا نه؟

mamaz
October 4th, 2012, 02:12 AM
سلام دوستان...
من دانشجوی معماری کارشناسی هستم از یه دانشگاه دولتی...3ترم خوندم...و اینکه لاتاری برنده شدم و احتمالن برم امریکا هم برای درس و هم زندگی...میخواستم بپرسم برای دانشگاه رفتن توی آمریکا باید چیکار کنم؟چون کلا یه خورده گیجم...میتونم اونجا به دانشگاهای با رنک بالاش برم؟چیا میتونه کمکم کنه برای تحصیل تو دانشگاه بهتر؟شما دانگاه های خوبی که تو زمینه ی رشته ی من رده خوبی دارن و من میتونم توشون درس بخونمو میشناسین؟خلاصه کلا میخواستم راهنماییم کنین چی کار کنم!خیلی خیلی ممنون...;)

onlysat
October 5th, 2012, 02:14 AM
سلام لطف کنید نظر بدید
فارغ التحصیل رشته حقوق با معدل 15 - ایلتس 7.0 - دو مقاله داخلی و دو مقاله ISI - در حال تدوین یک کتاب به زبان انگلیسی
برای ارشد با فاند شانسی دارم ؟ اگه نه چه کنم که شانسم بره بالاتر

eabadi
October 5th, 2012, 09:35 PM
ممنون میشم اگه کسی از دوستان باتجربه به این سوال جواب بده:
اینکه شخص از یک استاد در دانشگاهی در امریکا جواب بگیره چقدر و با چه سازوکاری در پذیرش تاثیر داره؟
منظور اینه که اگه شخص شرایط حداقلی برای پذیرش رو داشته باشه, اونوقت آیا پذیرش شدن اون داوطلب قطعی میشه؟ یا نه هنوز؟ چه فاکتورهای دیگری تاثیر دارن؟
ممنون

cfd
October 5th, 2012, 11:20 PM
سلام دوستان

من اگه اواسط Jan 2013 تافل بدم
ميتونم براي Fall اپلاي كنم؟ يا ديگه دير شده؟ چون تاريخ نزديكتري نداريم برا تافل

phoenix70
October 8th, 2012, 10:03 AM
سلام دوستان

من اگه اواسط Jan 2013 تافل بدم
ميتونم براي Fall اپلاي كنم؟ يا ديگه دير شده؟ چون تاريخ نزديكتري نداريم برا تافل
خوب برید سایت دانشگاه ها deadline ها رو ببینید
با توجه به رشته ی خودم میگم بله. چون deadline های تو feb و حتی march هم داریم

pieee.2088
October 11th, 2012, 09:40 PM
I highly appreciate for your useful information
Is possible to explain about New York Universities?
I studied Electrical Engineering and I want to continue my education in branch of interior Design in New York universities
With GPA : 13.23
My final Project is related to filed of my future master degree program
and I keep in touch with the Graduate Adviser of university and He always answer me and also it seems that He know that I am creative and innovative in Architecture.
I need to make portfolio....Due to I haven't information about it and hope somebody help me in this way and please guide me to get admission :)
Thank you so much for your attention

Kind Regards

Arnavaz4444
October 11th, 2012, 10:11 PM
I highly appreciate for your useful information
Is possible to explain about New York Universities?
I studied Electrical Engineering and I want to continue my education in branch of interior Design in New York universities
With GPA : 13.23
My final Project is related to filed of my future master degree program
and I keep in touch with the Graduate Adviser of university and He always answer me and also it seems that He know that I am creative and innovative in Architecture.
I need to make portfolio....Due to I haven't information about it and hope somebody help me in this way and please guide me to get admission :)
Thank you so much for your attention

Kind Regards

وست عزیز :smile:

توی انجمن "مهندسی معماری/عمران/شهرسازی" این فروم وجود داره و همچنین نمونه های پرتفولیو .....

شما برای هر مورد باید به قسمت مربوط به اون موضوع مراجعه بفرمایید...
موفق باشی... ارنواز

http://www.applyabroad.org/forum/sho...8%AF-portfolio (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2588-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-portfolio)
http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7-% (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?32696-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7-%D9%88-FAQs)D9%88-FAQs (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?32696-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7-%D9%88-FAQs)

mollaie
October 13th, 2012, 02:01 PM
سلام من هم برای 2013 می خوام برای دکتری مهندسی صنایع اقدام کنم لطفا اطلاعات را با هم تبادل کنیم

mollaie
October 13th, 2012, 02:08 PM
لطفا دانشگاههایی که در رشته صنایع پذیرش با فاند می ده رو اینجا بذارید
راستی با شرایط من امیدی برای اخذ پذیرش هست؟
لیسانس ریاضی معدل 13.38 شهید بهشتی
فوق لیسانس مهندسی صنایع سیستم و بهره وری معدل 18.58 صنعتی شریف
سابقه کار 11 سال
1مقاله داخلی
تافل ibt78

pieee.2088
October 13th, 2012, 03:23 PM
Hey Arnavaz4444 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?103159-Arnavaz4444)

:) .....
How nice that you study Architecture

Is possible to send me sample of your sketches ?

Thank you so much for your Help

Wish you the Best

imanegr
October 16th, 2012, 09:12 PM
سلام دوستان
من لیسانس الکترونیک با معدل 13.90 هستم ولی زمینه کاریم و تحقیقاتیم مربوط به کامپیوتره و برای ارشد کامپیوتر در fall 2013 میخوام اقدام کنم.
دنبال دانشگاه هایی هستم که احتمال پذیرشم در اونها زیاد باشه.

lida69
October 17th, 2012, 04:57 PM
سلام
من معدل کارشناسیم 14 است (مهندسی برق قدرت)
دنبال یه دانشگاه مناسب هستم،فاند هم نمی خوام
به نظرتون کدوم دانشگاهها برام مناسبه؟
یه سوال دیگه هم دارم که شاید مرتبط نباشه،ویزا دانشجویی امریکا سینگله؟

newmilad
October 18th, 2012, 11:54 AM
سلام دوستان
من لیسانس الکترونیک با معدل 13.90 هستم ولی زمینه کاریم و تحقیقاتیم مربوط به کامپیوتره و برای ارشد کامپیوتر در fall 2013 میخوام اقدام کنم.
دنبال دانشگاه هایی هستم که احتمال پذیرشم در اونها زیاد باشه.
سلام ایمان جان
باید عرض کنم خدمت شما و سایر دوستان علاقه مند به اپلای کردن
برای مشورت نیاز دارین که اطلاعات کاملی از خودتون بدین شامل نمره زبان ، نمره جی آی ای/جیمت ، معدل لیسانس/ارشد ، تعداد مقالات ، وضعیت مالی ...
غیر از این هر نظری که بگیرین کلی و بی فایدست. :) ببخشید که با صراحت عرض کردم.

newmilad
October 18th, 2012, 11:59 AM
سلام
سلام خانم لیدا
کاش این سوالتون رو زودتر دیده بودم تا توی تاپیک شانس پذیرش جواب مفیدتری بهتون می دادم. به هر حال ...
تا وقتی که قیمت دلار و هزینه تحصیل براتون مهم نباشه ورودتون رو به آمریکا تبریک عرض می کنم :) (اگه کلیر بشین که احتمالا میشین)
اما یادتون باشه که سراغ دانشگاه های رده عالی مثلا 20 اول نرین چون اونا شاریط روزمتون رو سختگیرانه تر چک می کنن. اما رده های پایین تر سختگیریشون کمتره و شانستون با تقبل هزینه های تحصیل و زندگی کاملا بالاست. البته خوبه که با ادمیشن آفیسرهای دانشگاه مقصدتون از قبل تلفنی یا ایمیلی ارتباط بگیرین و نظرشون رو بپرسین بعد اپلای کنین.
ویزای آمریکا هم فروم کاملا پر و پیمونی داره که همه جوابها اونجاست ولی خلاصش اگه با همسرتون می خواین برین به ایشون جداگانه و با شرایط متفاوتی ویزا می دن.

kianee
October 20th, 2012, 04:56 PM
سلام و خسته نباشید و ممنون که راهنمایی میکنین.
دانشگاه به من ریسرچ پلن نداده و خودم باید بنویسم سرچ کردمش پیدا نکردم میشه کمک کنید لطفا یک نمونه میخوام مرسی.

mbuilding
October 21st, 2012, 08:30 PM
من لیسانس عمران دانشگاه گیلانم با معدل 15.26
IELTS 6.5
GRE verbal 350 quantative 750 analytical writing 3.5
4 ماه سابقه کار بصورت کارآموزی
می خوام ارشد مهندسی محیط زیست آمریکا اپلای کنم
چه دانشگاههایی با چه رنکی پیشنهاد می کنین؟

ahmadpashaei
October 22nd, 2012, 01:51 PM
سلام
البته شما بهتر بود در تاپیک شانس پذیرش سوال می کردین ولی کلا اگر فاند نخواین شانستون خوب بالا میره البته نه دانشگاه های تاپ!معدلتون پایینه و نگفتین کجا لیسانس گرفتین!در ضمن اصلا و ابدا نمیشه بدون toefl or ielts and gre general برای شما نظری داد چئن اینها اجباری هستن
با اطلاعات بیشتر از رزومه میتونیم در تاتپیک شانس پذیرش راهنمایی بیشتری بکنیم.موفق باشید

newmilad
October 24th, 2012, 07:33 PM
سلام و خسته نباشید و ممنون که راهنمایی میکنین.
دانشگاه به من ریسرچ پلن نداده و خودم باید بنویسم سرچ کردمش پیدا نکردم میشه کمک کنید لطفا یک نمونه میخوام مرسی.
سلام دوست من
اینجا رو بخونین (Recommendation letter / Research Plan (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2934-Recommendation-letter-Research-Plan))

salazar716
October 30th, 2012, 08:49 PM
لطفا دانشگاههایی که در رشته صنایع پذیرش با فاند می ده رو اینجا بذارید
راستی با شرایط من امیدی برای اخذ پذیرش هست؟
لیسانس ریاضی معدل 13.38 شهید بهشتی
فوق لیسانس مهندسی صنایع سیستم و بهره وری معدل 18.58 صنعتی شریف
سابقه کار 11 سال
1مقاله داخلی
تافل ibt78

سلام دوستان کسی نبود سوال ما رو جواب بده؟

شما فکر نمیکنی یه ذره سوالتون شاید مشکل داشته باشه که کسی جواب نمیده؟ "لطفا دانشگاههایی که در رشته صنایع پذیرش با فاند می ده رو اینجا بذارید"، سوالتون یه ذره مشکل داره چون همه ی دانشگاه های آمریکا فاند میدن...
شما تافلت خیلی پایینه ها...GRE هم نداری، آبان میدین؟

torkanturk
October 31st, 2012, 01:23 PM
سلام
کسی میدونه ددلاین دانشگاههای امریکا واسه ترم بهار معمولا کی میشه؟
من نگا کردم ولی متغیر بودن 3-4تاش...
البته مجبورم سوالمو اینجا بپرسم چون میخوام واسه spring2014اپلای کنم؟
ممنون از لطفتون

sagharb
November 7th, 2012, 03:56 PM
سلام
من دانشجوی سال آخر کارشناسی جامعه شناسی دانشگاه تهران هستم و معدلم تا الان 17.5 بوده.
پایان نامه انجام دادم و یک مقاله در یک کنفرانس بین المللی مرتبط (البته در یکی از دانشگاه های غیرمعروف ترکیه) ارائه داده ام. دوره دبیرستان هم مدال نقره المپیاد ادبی داشتم (نمیدونم براشون اهمیت داره اصن یا نه!)
میخوام برای ارشد جامعه شناسی یا مطالعات خاورمیانه اپلای کنم و ترجیحا آمریکا و دانشگاه های نسبتا خوب مثل ان وای یو.
مشکلی که دارم اینه که هنوز تافل و جی آر ای ندادم. اولبن زمان ممکنی هم که میتونم چی آر ای بدم گویا فوریه هست و اکثرا دانشگاه های آمریکا ددلاینشون ژانویه است.
و همچنین فول فاند لازم دارم!!!
1. سوالم اینه که آیا مطرح کردن این درخواست از دانشگاه مسخره نیست که بگم تافل و جی آر ای رو بعدا میفرستم شما فعلا بقیه اش رو بررسی کنید تا سه چهار ماه دیگه اینا برسه؟ یا که نه این نمره ها خیلی براشون اهمیت داره و اصن یکی از فاکتورهای انتخاب یک دانشجو اه؟ (چون مثلا دانشگاه های انگلستان مثل ال اس ای میگن که میتونی دیرتر بفرستی فقط قبل از اینکه بیای ثبت نام باید آیلتست رو گرفته باشی یعنی پذیرش رو میدن ولی مشروط به کسب نمره ی لازم آیلتس)
2. با توجه به اینکه فاند هم لازم دارم به نظرتون عاقلانه تره که کلا بیخیال آمریکا بشم و برم سراغ اپلای دانشگاه های اروپا برای همین امسال یا که از الان برای اپلای آمریکا سال بعد تلاش کنم؟
3. کلا باید همزمان دنبال فاند و اپلای با هم بود یا نه میشه پذیرش دانشگاه رو گرفت و بعد رفت دنبال بورسیه (منظورم بورسیه های موسسات خارج دانشگاه هست)

ممنون میشم نظرتون رو راجع به هر قسمتی که نظری دارید بگید!:cool:

S03
November 7th, 2012, 05:46 PM
سلام
من دانشجوی سال آخر کارشناسی جامعه شناسی دانشگاه تهران هستم و معدلم تا الان 17.5 بوده.
پایان نامه انجام دادم و یک مقاله در یک کنفرانس بین المللی مرتبط (البته در یکی از دانشگاه های غیرمعروف ترکیه) ارائه داده ام. دوره دبیرستان هم مدال نقره المپیاد ادبی داشتم (نمیدونم براشون اهمیت داره اصن یا نه!)
میخوام برای ارشد جامعه شناسی یا مطالعات خاورمیانه اپلای کنم و ترجیحا آمریکا و دانشگاه های نسبتا خوب مثل ان وای یو.
مشکلی که دارم اینه که هنوز تافل و جی آر ای ندادم. اولبن زمان ممکنی هم که میتونم چی آر ای بدم گویا فوریه هست و اکثرا دانشگاه های آمریکا ددلاینشون ژانویه است.
و همچنین فول فاند لازم دارم!!!
1. سوالم اینه که آیا مطرح کردن این درخواست از دانشگاه مسخره نیست که بگم تافل و جی آر ای رو بعدا میفرستم شما فعلا بقیه اش رو بررسی کنید تا سه چهار ماه دیگه اینا برسه؟ یا که نه این نمره ها خیلی براشون اهمیت داره و اصن یکی از فاکتورهای انتخاب یک دانشجو اه؟ (چون مثلا دانشگاه های انگلستان مثل ال اس ای میگن که میتونی دیرتر بفرستی فقط قبل از اینکه بیای ثبت نام باید آیلتست رو گرفته باشی یعنی پذیرش رو میدن ولی مشروط به کسب نمره ی لازم آیلتس)
2. با توجه به اینکه فاند هم لازم دارم به نظرتون عاقلانه تره که کلا بیخیال آمریکا بشم و برم سراغ اپلای دانشگاه های اروپا برای همین امسال یا که از الان برای اپلای آمریکا سال بعد تلاش کنم؟
3. کلا باید همزمان دنبال فاند و اپلای با هم بود یا نه میشه پذیرش دانشگاه رو گرفت و بعد رفت دنبال بورسیه (منظورم بورسیه های موسسات خارج دانشگاه هست)

ممنون میشم نظرتون رو راجع به هر قسمتی که نظری دارید بگید!:cool:

تافل رو شاید شاید بشه تقاضا کرد ولی GRE صرفا نمره زبان مثل تافل نیست و در پروسه پذیرش شما تاثیر داره. شاید بعضی دانشگاه ها قبول کنند چند هفته دیرتر برسه ولی باید از قبل هماهنگ کنید و مثلا تا مارچ هم نباید طول بکشه. توصیه می کنم اگه می تونید GRE رو برید یکی از کشورهای همسایه سریعا بدید.

sagharb
November 7th, 2012, 06:16 PM
تافل رو شاید شاید بشه تقاضا کرد ولی GRE صرفا نمره زبان مثل تافل نیست و در پروسه پذیرش شما تاثیر داره. شاید بعضی دانشگاه ها قبول کنند چند هفته دیرتر برسه ولی باید از قبل هماهنگ کنید و مثلا تا مارچ هم نباید طول بکشه. توصیه می کنم اگه می تونید GRE رو برید یکی از کشورهای همسایه سریعا بدید.

ممنونم.
خب غیر از آماده نبودن (البته خیلی دانشگاه ها برای رشته ی من حداقل خاصی تعیین نکردند برای نمره ی جی آر ای) یک مشکل دیگه اینه که ظاهرا کشورهای دیگه چنرال ندارن!! یعنی اینطور که من تو سایت دیدم همشون سابجکت بود که من نمیدونستم کدوم رو باید انتخاب کنم.

S03
November 7th, 2012, 08:16 PM
ممنونم.
خب غیر از آماده نبودن (البته خیلی دانشگاه ها برای رشته ی من حداقل خاصی تعیین نکردند برای نمره ی جی آر ای) یک مشکل دیگه اینه که ظاهرا کشورهای دیگه چنرال ندارن!! یعنی اینطور که من تو سایت دیدم همشون سابجکت بود که من نمیدونستم کدوم رو باید انتخاب کنم.

دوست عزیز مگه میشه. اشتباه کردید. همه کشورها جنرال دارند و اتفاقا در اکثر کشورها در هر ماه تقریبا هر روز برگزار میشه و شما هر تاریخی که بخواید می تونید امتحان بدید.

ronesuns
November 8th, 2012, 08:41 PM
بچه ها کسی می دونه وقتی دانشگاه ها ددلاینشون مثلا آگست و جون و آپریل و کلا بعد از فریه هست،یعنی برای ترم بهاره یا برای ترم پاییزه؟؟؟؟!!!

torkanturk
November 8th, 2012, 10:53 PM
بچه ها کسی می دونه وقتی دانشگاه ها ددلاینشون مثلا آگست و جون و آپریل و کلا بعد از فریه هست،یعنی برای ترم بهاره یا برای ترم پاییزه؟؟؟؟!!!

دوست من اکثر دانشگاه های امریکا واسه ترم پاییز ددلاین فوریه و واسه ترم بهار (که دی ماه شروع میشه بعد ژانویه) ددلاین حدودای شهریوره
باز چک کنید
موفق باشی

ronesuns
November 9th, 2012, 03:47 PM
ممنون دوست ، وقتي فقط يه ددلاين كذاشتن توي يايتشون، و مثلا جون هست، يعني جي؟ يعني براي ترم بهار؟؟؟؟!!!

torkanturk
November 9th, 2012, 09:34 PM
ممنون دوست ، وقتي فقط يه ددلاين كذاشتن توي يايتشون، و مثلا جون هست، يعني جي؟ يعني براي ترم بهار؟؟؟؟!!!

آره
ولی خوب معمولا ددلاینای دیگه ای هم دارن
حتما خودشون توضیح دادن دقت کنید
موفق باشین

sharifi22570
November 10th, 2012, 08:11 PM
[
بچه ها دانشگاه هایی که مینیمم نمره تافل ندارند رو کسی خبر داره؟ دانشگاه های خوبی هم هستند گاهیاااا
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51687-دانشگاه-هایی-که-مینیمم-نمره-تافل-ندارند
مرسی

Radian
November 10th, 2012, 08:27 PM
[
بچه ها دانشگاه هایی که مینیمم نمره تافل ندارند رو کسی خبر داره؟ دانشگاه های خوبی هم هستند گاهیاااا
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51687-دانشگاه-هایی-که-مینیمم-نمره-تافل-ندارند
مرسی

اینطوری نیست که اینا Minimum نداشته باشن. موضوع اینه که اینا برای پول Application ملت کیسه دوختن ! دوست دارن همه Apply کنن.

KSR
November 13th, 2012, 06:35 PM
سلام
من ارشد فیزیک از دانشگاه اصفهان دارم
معدل 16.88
IELTS:7
مقاله خارجی هم ندارم
میدونید از کدوم دانشگاه های آمریکا امکان داره بتونم پذیرش Full Fund بگیرم؟

blur
November 13th, 2012, 06:49 PM
سلام
من ارشد فیزیک از دانشگاه اصفهان دارم
معدل 16.88
IELTS:7
مقاله خارجی هم ندارم
میدونید از کدوم دانشگاه های آمریکا امکان داره بتونم پذیرش Full Fund بگیرم؟

بستگی به نمره GRE تون داره به شدت

KSR
November 13th, 2012, 06:58 PM
بستگی به نمره GRE تون داره به شدت

والا GRE ندادم، الانم یک تومن ندارم بدم پول این امتحان :(
نمره پایان نامم 19.74 بوده
درسای تخصصی هم نمره هاش بالاس
مقاله داخلی یه هشت تایی دارم
6 ماه هم کار پژوهشی تو یه پژوهشکده انجام دادم بعد فارغ التحصیلی

amir110
November 13th, 2012, 07:11 PM

خب دوست عزیز امریکا که بدون جی آر ای نمیشه، اون هم رشته ی شما،در ضمن مقالات داخلی برای اونها ارزشی نداره که،اونها مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر میخوان تا به نوعی ببینن که سه تا داور برجسته یک مطلب علمی از شما تایید کردن و به نوعی شما یک پیش کانفرم دارین.

sharp_girl_n
November 14th, 2012, 01:35 AM
با این حساب مایی که رزومه مون سفیده ، به جز زبان ، چی کار کنیم؟

amir110
November 14th, 2012, 01:40 AM
با این حساب مایی که رزومه مون سفیده ، به جز زبان ، چی کار کنیم؟

خب دوست عزیز شما خودت رو بذار جای اونها،صدها نفر اپلای میکنن برای تعداد اندکی پوزیشن، خب چطور باید تمایز قائل بشن؟؟؟ باید تاپ ها رو بردارن،سیستم به شدت رقابتیه و بسیاری از افراد با اندکی تغییر حذف میشن.

younalta
November 14th, 2012, 08:41 AM

البته تو آمریکا دانشگاه‌هایی رو می‌تونید پیدا کنید که جی‌آر‌ای نمی‌خواد. یکیش نبراسکاست. تو فروم بگردید یه تاپیک در این مورد هست.

sanaamm
November 16th, 2012, 10:20 PM
سلام .می خواستم ببینم کسی می دونه برای spring 2014 برای master صنایع ، کدوم دانشگاهها می تونم apply کنم ؟

sharp_girl_n
November 18th, 2012, 02:15 AM
خب دوست عزیز شما خودت رو بذار جای اونها،صدها نفر اپلای میکنن برای تعداد اندکی پوزیشن، خب چطور باید تمایز قائل بشن؟؟؟ باید تاپ ها رو بردارن،سیستم به شدت رقابتیه و بسیاری از افراد با اندکی تغییر حذف میشن.

حتی اگه تافل بالا باشه؟
من تازه فارغ التحصیل شدم.برای مقاله از کجا میشه شروع کرد؟ موضوع اش رو چطور :undecided:

younalta
November 18th, 2012, 12:39 PM
حتی اگه تافل بالا باشه؟
من تازه فارغ التحصیل شدم.برای مقاله از کجا میشه شروع کرد؟ موضوع اش رو چطور :undecided:

تو آمریکا نمره‌ی تافل اونقدرها مهم نیست که جی‌آر‌ای مهمه. تافل و کلا نمره زبان فقط برای رد کردن ریکوآرمنته. اما تو کانادا نمره‌ی زبان دقیقا نقش GRE رو بازی می‌کنه.

Fabulousares
November 20th, 2012, 11:34 AM
سلام دوستان
من فارغ التحصیل کاردانی در رشته نرم افزار کامپیوتر هستم و الان هم دانشجوی ترم آخر مهندسی آی تی در دانشگاه مالتی مدیا مالزی هستم.
هدفم در انتخاب کشور برای مستر یا همون فوق لیسانس، دانشگاههای آمریکا هست.
برای دانشگاه California state university, fullerton برای ترم fall 2013 اپلای کردم. با توجه به تجربیات شما دوستان عزیز میخواستم بدونم چقدر درصد گرفتن پذیرش از این دانشگاه رو دارم؟
آیا دانشگاه دیگری هم کسی میتونه به من ساجست کنه که درصد گرفتن پذیرشش زیاد باشه؟

سوال دیگه اینکه چرا این دانشگاه با اینکه دانشگاه معروف و ایالتی ِ کالیفرنیا هست با این حال شرایط پایینی برای پذیرش میخواد؟ اشکالی وجود داره؟ با توجه به اینکه شهریه پایین تری داره نسبت به دانشگاههای توی کالیفرنیا..

oyrenci
November 21st, 2012, 08:43 AM
سلام
مکانیک و هوافضای شریف دو رشته ای 17.78، تافل 107 و GRE: V154/Q169/AW3.5 گرفتم. مقاله ندارم. برای direct phd می خواهم اپلای کنم. به نظر شما شانس پذیرش من در کدام بازه رنک آمریکا بیشتر است؟ انتخاب های فعلی من به ترتیب پرینستون، ایلینویز اوربانا، ویرجینا تک، سان دیگو، رنسلر پلی تکنیک و در آخر آلاباما است که از آخری تقریباً موافقت استاد را گرفته ام.

Radian
November 21st, 2012, 11:41 AM
سلام
مکانیک و هوافضای شریف دو رشته ای 17.78، تافل 107 و GRE: V154/Q169/AW3.5 گرفتم. مقاله ندارم. برای direct phd می خواهم اپلای کنم. به نظر شما شانس پذیرش من در کدام بازه رنک آمریکا بیشتر است؟ انتخاب های فعلی من به ترتیب پرینستون، ایلینویز اوربانا، ویرجینا تک، سان دیگو، رنسلر پلی تکنیک و در آخر آلاباما است که از آخری تقریباً موافقت استاد را گرفته ام.

به نظر من که شما هرجاییکه کمیته ی پذیرش تصمیم گیرنده باشه و دانشگاه استاد محوری نباشه شانس Reasonable ( قابل توجه) ای دارین.

از بین این دانشگاه هایی که گفتین سان دیگو فکر کنم Safe Option شما قلمداد بشه :D ... من نظرم بیشتر رو پرینستون و جرجیا تکه. جرجیا تک مخصوصا چون معدلی هستن یه مقداری و این برای شما

یک پوین محسوب میشه. ایلینوز خیلی از رشته هاش استاد و ریسرچ محوره زیاد کاری به معدل و اینا ندارن ، میخوان بدونن آچار بدن دستتون چیکارا باهاش میتونین بکنین :D ...

oyrenci
November 21st, 2012, 01:52 PM
به نظر من که شما هرجاییکه کمیته ی پذیرش تصمیم گیرنده باشه و دانشگاه استاد محوری نباشه شانس Reasonable ( قابل توجه) ای دارین.

از بین این دانشگاه هایی که گفتین سان دیگو فکر کنم Safe Option شما قلمداد بشه :biggrin: ... من نظرم بیشتر رو پرینستون و جرجیا تکه. جرجیا تک مخصوصا چون معدلی هستن یه مقداری و این برای شما

یک پوین محسوب میشه. ایلینوز خیلی از رشته هاش استاد و ریسرچ محوره زیاد کاری به معدل و اینا ندارن ، میخوان بدونن آچار بدن دستتون چیکارا باهاش میتونین بکنین :biggrin: ...

می خواهم برای ایلینویز برای برنامه theoretical and applied mechanics اپلای کنم. اتفاقاً سان دیگو جزو رنک های بالای مکانیک است و در زمینه دینامیک-کنترل بسیار بالا است و خودم احتمال زیادی نمی دهم :) جورجیا تک در یک فایل پاورپوینت برای مکانیک زده وربال 158 و AW 5.0 لازمه فاند است. خیلی زیاد نیست ؟
دیگر چه دانشگاهی به نظر شما شانس دارم. با این وضع دلار، انتخاب ها باید خیلی دقیق باشد

S03
November 21st, 2012, 06:10 PM
می خواهم برای ایلینویز برای برنامه theoretical and applied mechanics اپلای کنم. اتفاقاً سان دیگو جزو رنک های بالای مکانیک است و در زمینه دینامیک-کنترل بسیار بالا است و خودم احتمال زیادی نمی دهم :) جورجیا تک در یک فایل پاورپوینت برای مکانیک زده وربال 158 و AW 5.0 لازمه فاند است. خیلی زیاد نیست ؟
دیگر چه دانشگاهی به نظر شما شانس دارم. با این وضع دلار، انتخاب ها باید خیلی دقیق باشد

خیلی که زیاد نیست (به خصوص AW 5.0 در صورت تمرین بسیار ساده است). انتخاب های شما خوب هستن ولی توصیه می کنم یک دانشگاه متوسط دیگه رو هم اضافه کنید.

havo0d
November 23rd, 2012, 12:46 AM
من در حال حاضر ترم اول کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم در مقطع دکتری برای آمریکا اقدام کنم. از لحاظ خواندن زبان که شروع کردم فقط نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم.
باید طوری برنامه بریزم که بعد از پایان ترم 4 بتونم مستقیم برم سر کلاس دکتری (یعنی بدون یک سال الاف شدن، همچین چیزی ممکنه؟)
خوبه چه موقع آزمون تافل و GRE بدم؟ از حالا چقدر وقت برای تاقل و GRE بزارم و چطور برنامه ریزی کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

salazar716
November 23rd, 2012, 04:30 PM
من در حال حاضر ترم اول کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم در مقطع دکتری برای آمریکا اقدام کنم. از لحاظ خواندن زبان که شروع کردم فقط نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم.
باید طوری برنامه بریزم که بعد از پایان ترم 4 بتونم مستقیم برم سر کلاس دکتری (یعنی بدون یک سال الاف شدن، همچین چیزی ممکنه؟)
خوبه چه موقع آزمون تافل و GRE بدم؟ از حالا چقدر وقت برای تاقل و GRE بزارم و چطور برنامه ریزی کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

امکانش هست که الاف نشین.:)
شما باید ترم 3 ارشد، یعنی سال دیگه تافل و GREتون رو بدین، از حالا واسه GRE وقت بذارین بهتره، واسه تافل همون تابستون سال دیگه خوبه. برای نحوه ی برنامه ریزی تو تاپیک های مخصوص خودشون سوالتون رو مطرح کنین.

Radian
November 24th, 2012, 12:09 AM

آقا اینا هارت و پورت زیاد میکنن ! خدایی من ندیدم کسی رو سر AW بخوان رد کنن ! یعنی کار معمولا به اونجاها نمیرسه .

چیزی به اسم انتخاب خیلی دقیق برای کسی که داره از ایران Apply میکنه وجود خارجی نداره. والا ماهایی که اینجا هم هستیم یارو 6 تا دانشگاه اپلای میکنه 5 تاش Reject میشه :D .

واسه همین زیاد سخت نگیر در این زمینه. آقا هرچیم که UCSD باشه بازم از آخر UCSD ـه و فقط آب و هواش خوبه :D ... شما با اون معدلت حیفه اونجا Apply کنی.

توصیه دوستانه دیگه ی من به شما : از این فیلد های Theoritical فاصله بگیر وقتی میتونی و رشتت قابلیت کار Practical Research رو داره. بعدا وقتی بخوای کار بگیری رسما پنچر میشی ! حالا یک سری رشته هایی

هستن که کلا خوب Theory کار میکنن اون بحثش رو من صلاحیت ندارم نظر بدم . اما مکانیک ، برق ، متریال اینا بازار کار Theory شون رسما در حال حاضر مالیده !

oyrenci
November 24th, 2012, 02:36 AM
آقا اینا هارت و پورت زیاد میکنن ! خدایی من ندیدم کسی رو سر AW بخوان رد کنن ! یعنی کار معمولا به اونجاها نمیرسه .

چیزی به اسم انتخاب خیلی دقیق برای کسی که داره از ایران Apply میکنه وجود خارجی نداره. والا ماهایی که اینجا هم هستیم یارو 6 تا دانشگاه اپلای میکنه 5 تاش Reject میشه :biggrin: .

واسه همین زیاد سخت نگیر در این زمینه. آقا هرچیم که UCSD باشه بازم از آخر UCSD ـه و فقط آب و هواش خوبه :biggrin: ... شما با اون معدلت حیفه اونجا Apply کنی.

توصیه دوستانه دیگه ی من به شما : از این فیلد های Theoritical فاصله بگیر وقتی میتونی و رشتت قابلیت کار Practical Research رو داره. بعدا وقتی بخوای کار بگیری رسما پنچر میشی ! حالا یک سری رشته هایی

هستن که کلا خوب Theory کار میکنن اون بحثش رو من صلاحیت ندارم نظر بدم . اما مکانیک ، برق ، متریال اینا بازار کار Theory شون رسما در حال حاضر مالیده !

ترس من هم این است که نکند تعداد ریجکت ها به تعدادها اپلای برسد و من سال بعد بروم سربازی :) من علاقه ام بیشتر در قسمت تئوری است و در آینده هم فکر کار آکادمیک را دارم. برای ویرجینا تک هم engineering mechanics اپلای می کنم. در ضمن مطمئن هستید UCSD برای من پایین محسوب می شود؟ دوستان ما در شریف پارسال با معدل 18 از آنجا ریجکت شدند. فعلاً سبد خوشبین من اینهاست (ویرجینا تک، پرینستون، ایلینویز، سان دیگو) و متوسطها (رنسلر، یکی یا دو تا از بین بوستون، کیس وسترن و کلمسون) و بدبین ها احتملاً (جرج واشنگتن، ایلینویز تکنولوژی iit و آلاباما). در حالی که باید عقلآً تمرکزم روی متوسط باشد کمترین تعداد دانشگاه سبدم آنجا است.

Ragazzi
November 24th, 2012, 06:51 AM
دوستان یه سوال تخصصی - به نظرتون واسه رشته معماری بین Houston - Oregon - Catholic University of America - Arizona State کدوم یکی بهتره؟

واسه یکی از انتخابام بین اینا شک دارم که کدومشون مناسبتره... شرایط کلی کدوم بهتره؟

معدل 17.63 - تافل 610 - جی آر ای 144/157/3.5

ممنون از راهنماییتون

Lifology
November 24th, 2012, 06:59 PM
درود بچه ها
چرا در حالی که 95 درصد دانشگاهها در Master ترم spring هم ارائه می کنن (لااقل تو برق-الکترونیک) ولی وقتی نتایج رو در gradcafe نگاه می کنی نیم در صد نتایج هم به spring تعلق نداره ؟ بحثم اصلاً اصلاً اصلاً فاند نیست کلی میگم در برابر هر دوهزار result برای fall ده تا result هم برای spring نیست کلاً آدم ناامید میشه برای اپلای spring من تقریباً تمام تاپیک های مربوطه رو خوندم هیچ جوابی وجود نداره . ظاهراً اپلای برای spring برای مستر چون بچه ها خیلی کم امتحان کرده اند هیچ فیدبک درستی وجود نداره احساس می کنم خیلی رمزآلوده اگه از اساتید کسی توضیح مدللی دارد بگه ما رو از تاریکی در بیاره. ممنون

bm872833
November 25th, 2012, 01:28 AM
دوستان!
اگه کسی برا Direct PhD پذیرش بگیره و بعد از گذروندن یه تعداد کورس مشخص انصراف بده, مدرک معادل فوق رو بهش میدن؟ عملی هست این روش؟ اگه ( به فرض گرفتن مستر به این روش) بعدش بخواد بمونه و کار کنه مشکلی پیش نمیاد؟
تو وبسایت دانشگاه ها کسی چیزی در این مورد ندیده؟

ali6889
November 25th, 2012, 01:46 AM
با سلام خدمت همه ی دوستان

می خواستم ببینم با توجه به شرایطی که من دارم توی امریکا از چه دانشگاهی امکان فاند گرفتن دارم.
البته اینو بگم که رنک برام مهم نیست ، شهر خوب برام مهم تر هست.

لیسانس دانشگاه آزاد شیراز رشته مهندسی مکانیک سیالات با معدل ۱۷
ایلتس ۶.۵
یک مقاله ای اس ای
یک مقاله ای اس ای سابمیت شده
یک مقاله ژورنال خارجی
یک مقاله ژورنال داخلی
۵ تا کنفرانس(۴تا داخلی+۱ خارجی) البته خارجیه به صورت ارائه شفاهی بوده که خودم رفتم پرزنت کردم
یک کتاب چاپ شده
افتخارات و مقام هم یه ۱۰ تایی دارم
نمره جی ار ای : V136; Q154; W2
ریکامند هم مشکلی ندارم. ۳تا ریکام خوب دارم.

از همه ی دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن چون من هیچی در مورد فاند گرفتن توی امریکا نمیدونم.
لطفا بگید کجا شانس برای گرفتن فاند دارم.
همونطور که گفتم رنک دانشگاه هم برام مهم نیست فقط ترجیحا میخوام شهرش خوب باشه
بازم از همه ی کسایی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم که راهنمایی کنن
با تشکر

Arnavaz4444
November 25th, 2012, 01:52 AM
دوستان یه سوال تخصصی - به نظرتون واسه رشته معماری بین Houston - Oregon - Catholic University of America - Arizona State کدوم یکی بهتره؟

واسه یکی از انتخابام بین اینا شک دارم که کدومشون مناسبتره... شرایط کلی کدوم بهتره؟

ممنون از راهنماییتون

درود دوست و هم رشته عزیز :)

همه این دانشگاههای که نوشتی خوبه.. بیشتر به این بستگی داره که انتخابهای دیگت چیا هستن/ فاند یا هزینه شخصی / رزومه و ......

و همچنین شهری که دانشگاه در اون هستش گرونیش ارزونی و... هووارتا چیز دیگه:cool:

موفق باشی:)

Ragazzi
November 25th, 2012, 04:13 AM
درود دوست و هم رشته عزیز :)

همه این دانشگاههای که نوشتی خوبه.. بیشتر به این بستگی داره که انتخابهای دیگت چیا هستن/ فاند یا هزینه شخصی / رزومه و ......

و همچنین شهری که دانشگاه در اون هستش گرونیش ارزونی و... هووارتا چیز دیگه:cool:

موفق باشی:)

ممنون از راهنماییتون

ممنون از شما دوست عزیز

همه گزینه هام بر اساس فانده. دیگه با این قیمت ارز کی جرات داره با هزینه شخصی!!!!
رزومم رو هم مختصرا نوشتم... لیسانس معماری 17.63 - تافل 610 - جی آر ای 144/157/3.5 - دو سال آسیست استاد - دو سال سابقه کار- روی ادامه پایان نامه که در مورد معماری پایدار هست خواستم ادامه بدم و ...
شهر هم زیاد مهم نیس. مهم میزان فاندیه که بتونه هزینه ها رو تامین کنه ... البته شهرهای بزرگ بهترتره ...
در مورد جواب اساتید هم از 4 تاشون جواب خوبی گرفتم... حتی یکیشون یه سری نرم افزار داده و گفته قبل از اومدن به اینجا اونارو یاد بگیر ...

انتخابای دیگه ام ایناهاست:
Rensselaer - Florida - Kansas - Idaho - North Carolina - Georgia Tech

و واسه انتخاب دیگه ام واقعا مرددم... بین Houston - Oregon - Catholic University of America - Arizona State کدوم یکی بهتره؟
خیلی ممنون.

Midya
November 25th, 2012, 01:00 PM
با سلام و عرض ادب
دوستان من می خوام برای فال 2013 دکترا اپلای کنم الانم دانشجوی ترم سوم ارشدم. می خواستم بدونم برای اپلای ریزنمره کارشناسی و دبیرستانم لازمه؟ یا فقط ارشده کفایت میکنه؟ اخه تو اپلیکیشن ها فقط یه فیلد اجباری برای مشخصات تحصیلی هست

vv_matin
November 25th, 2012, 04:03 PM
با سلام و عرض ادب
دوستان من می خوام برای فال 2013 دکترا اپلای کنم الانم دانشجوی ترم سوم ارشدم. می خواستم بدونم برای اپلای ریزنمره کارشناسی و دبیرستانم لازمه؟ یا فقط ارشده کفایت میکنه؟ اخه تو اپلیکیشن ها فقط یه فیلد اجباری برای مشخصات تحصیلی هست

سلام.
کارشناسی و کارشناسی ارشد لازمه، قبل از دانشگاه رو نمیخوان.

younalta
November 25th, 2012, 04:07 PM
با سلام و عرض ادب

اینکه یه فیلد اجباری هست برای اوناییه که فقط یه دوره یعنی کارشناسی رو گذروندن. وگرنه شما باید مدارک هر دو دوره (کارشناسی و ارشد) رو سابمیت کنید.

topnotch
November 26th, 2012, 03:56 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان
می خواستم ببینم با توجه به شرایط من چه جایی واسه اپلای مناسب تره چون اصلا هیچ دیدی نسبت به این موضوع ندارم :
لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت با معدل 17.1 (3.63/4)
1 مقاله سابمیت شده آی اس آی
1 مقاله تحت داوری آی اس سی
9 تا مقاله کنفرانسی (7 تا بین المللی و 2 تا داخلی)
GRE : 160Q-144V-4W
تافل تازه دادم هنوز جوابش نیومده
سابقه 2 ترم TA بودن در دانشگاه علم و صنعت
معدل دیپلم 19.15 (4/4)
از نظر ریکام هم مشکل خاصی نیست.
لطفا در مورد انتخاب دانشگاه و اینکه واسه مستر اقدام کنم یا پی اچ دی مستقیم منو راهنمایی کنید.
لطفا اگه ممکنه در مورد فاند گرفتن هم بگید که آیا دارای شرایطش هستم یا نه؟
با تشکر

Amin747
November 29th, 2012, 03:24 AM
سلام بر دوستان
لیسانس دانشگاه آزاد تهران مرکز هسستم با معدل 14 مهندسی مکانیک
تافل: R26 L25 S26 W21 Total: 98
GRE : V145 Q160 W3.5
یک مقاله سابمیت شده ISI IF+1.5
یک چپتر کتاب در InTech اروپا
چند نرم افزار تخصصی با مدارک از مجتمع فنی تهران

با مشخصات فوق به نظرتون شانسی برای پذیرش با فاند یا بدون فاند در Texas A & M, Drexel, Notheastern,Oklahama Satate Uni,NJIT,Missouri science and tech, bouffalo NY رو دارم؟
و سوال مهمتر اینکه اگر یه GRE دیگه تو بهمن بدم و حدود 15 March نتایجش report شه به دانشگاههای آمریکا تاثیری در admission یا fund گرفتنم داره؟ اگه به فرض Q170 V150 W3.5 بشم حداقل؟

خیلی ممنون میشم جواب بدین.

Eldorado_Love
November 29th, 2012, 06:22 AM
با سلام خدمت همه عزيزان

اولين پستي هست كه ميزنم اميدوارم جاي درستي رو انتخاب كرده باشم.

سوال اولم اين هست كه كليه ي دانشگاه هايي كه در استيت كاليفرنيا باشن و گرايش هاي روانشناسي رو داشته باشن ميتونين به من معرفي كنين؟ كسي از بچه هاي اينجا بوده كه براي ارشد يا دكترا اقدام كرده باشه براي اين استيت و رشتش روانشناسي باليني بوده باشه؟ اگه راهنمايي كنه خيلي ممنون ميشم.
(البته سوال هاي بسيار زيادي دارم كه مزاحم شما عزيزان خواهم شد)

Radian
November 29th, 2012, 10:26 AM
سلام بر دوستان
لیسانس دانشگاه آزاد تهران مرکز هسستم با معدل 14 مهندسی مکانیک
تافل: R26 L25 S26 W21 Total: 98
GRE : V145 Q160 W3.5
یک مقاله سابمیت شده ISI IF+1.5
یک چپتر کتاب در InTech اروپا
چند نرم افزار تخصصی با مدارک از مجتمع فنی تهران

با مشخصات فوق به نظرتون شانسی برای پذیرش با فاند یا بدون فاند در Texas A & M, Drexel, Notheastern,Oklahama Satate Uni,NJIT,Missouri science and tech, bouffalo NY رو دارم؟
و سوال مهمتر اینکه اگر یه GRE دیگه تو بهمن بدم و حدود 15 March نتایجش report شه به دانشگاههای آمریکا تاثیری در admission یا fund گرفتنم داره؟ اگه به فرض Q170 V150 W3.5 بشم حداقل؟

خیلی ممنون میشم جواب بدین.

برای ترم پاییز ، برای اکثر دانشگاه های خوب بعید میدونم چون تا مارچ اکثرا نتایج پذیرششون رو اعلام کردن رفته پیِ کارش دیگه.

sanaz11
November 29th, 2012, 03:59 PM
سلام دوستان

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد عمران-آب از شریف هستم با معدل 16.58
لیسانس هم عمران-عمران تبریز بودم با معدل 15.54
GRE V:145, Q:160, Aw:3
TOEFL 88: R:28, L:20, S:18, W:22
یه مقاله کنفرانس داخلی دارم
احتمال اینکه از دانشگاهای آمریکا پذیرش با فاند بگیرم چقدره؟
با توجه به نمره تافل امیدم خیلی کمه

Fatemeh007
November 30th, 2012, 07:34 PM
سلام بچه ها! می دونم سوالم خیلی به قضا و قدر بستگی داره اما بالاخره بررسی شانس هم بد نیست نه؟ :)
رزومه من :
لیسانس مهندسی پزشکی از امیرکبیر (معدل 17.55)
GRE : verbal : 153 Quant : 163 Writing : 4
Toefl : speaking : 28 writing: 30 listening : 30 reading: 29 total: 117
مقاله ندارم ، 1 ترم TA بودم
دانشگاه هایی که براشون مدرک می فرستم و یا فرستادم : University of Michigan(ann Arbor) - University of Utah - University of Kentucky - Georgia Tech - Brown University - University of Florida
حالا به نظرتون من تو هیچ کدوم از این دانشگاه ها شانس پذیرش دارم (برای PHD اقدام کردم) با فاند؟ بدون فاند؟ یا کلا خیلی خوش بینانه انتخاب کردم؟ :)
ممنون

arch_one
November 30th, 2012, 10:29 PM
سلام دوستان

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد عمران-آب از شریف هستم با معدل 16.58
لیسانس هم عمران-عمران تبریز بودم با معدل 15.54
GRE V:145, Q:160, Aw:3
TOEFL 88: R:28, L:20, S:18, W:22
یه مقاله کنفرانس داخلی دارم
احتمال اینکه از دانشگاهای آمریکا پذیرش با فاند بگیرم چقدره؟
با توجه به نمره تافل امیدم خیلی کمه

دوست عزیز بسته به اینکه برای چه دانشگاه هایی اپلای کنید و sop و recom هاتون تا چه حد قوی باشه احتمال اینکه فاند مناسبی بگیرید وجود داره
بسیار بودند افرادی با همین نمره زبان که واسه phD فول فاند شدند

arch_one
November 30th, 2012, 10:34 PM
سلام بچه ها! می دونم سوالم خیلی به قضا و قدر بستگی داره اما بالاخره بررسی شانس هم بد نیست نه؟ :)
رزومه من :
لیسانس مهندسی پزشکی از امیرکبیر (معدل 17.55)
GRE : verbal : 153 Quant : 163 Writing : 4
Toefl : speaking : 28 writing: 30 listening : 30 reading: 29 total: 117
مقاله ندارم ، 1 ترم TA بودم
دانشگاه هایی که براشون مدرک می فرستم و یا فرستادم : University of Michigan(ann Arbor) - University of Utah - University of Kentucky - Georgia Tech - Brown University - University of Florida
حالا به نظرتون من تو هیچ کدوم از این دانشگاه ها شانس پذیرش دارم (برای PHD اقدام کردم) با فاند؟ بدون فاند؟ یا کلا خیلی خوش بینانه انتخاب کردم؟ :)
ممنون

دوست عزیز شما که دیگه واسه بعضیاش اقدام کردید ایشالا جای خوبم میشه
اینکه اینارو انتخاب کردید حتما به دلیل مکاتبه قبلی باشون و گرفتن بازخوردای مثبت بوده دیگه
اما بهر صورت یکی 2تا از این دانشگاه ها خیلی دانشگاه های بالایی نیستند و شما شرایط خوبی واسشون دارید ... به نظر میاد احتمال TA-Ship شدن با توجه به شرایط زبانی بسیار خوبتون بسیار بالاست
کلا من نسبت به کیس شما بسیار خوش بینم !

Fatemeh007
November 30th, 2012, 11:15 PM
دوست عزیز شما که دیگه واسه بعضیاش اقدام کردید ایشالا جای خوبم میشه
اینکه اینارو انتخاب کردید حتما به دلیل مکاتبه قبلی باشون و گرفتن بازخوردای مثبت بوده دیگه
اما بهر صورت یکی 2تا از این دانشگاه ها خیلی دانشگاه های بالایی نیستند و شما شرایط خوبی واسشون دارید ... به نظر میاد احتمال TA-Ship شدن با توجه به شرایط زبانی بسیار خوبتون بسیار بالاست
کلا من نسبت به کیس شما بسیار خوش بینم !

پس به نظرتون خیلی خوش بینانه انتخاب نکردم؟ فکر می کنید کدوم احتمالش بیشتره؟ به نظرتون بهتر بود با این شرایط کجاها رو انتخاب می کردم؟

arch_one
November 30th, 2012, 11:22 PM
پس به نظرتون خیلی خوش بینانه انتخاب نکردم؟ فکر می کنید کدوم احتمالش بیشتره؟ به نظرتون بهتر بود با این شرایط کجاها رو انتخاب می کردم؟

به نظر من خوبه انتخاباتون... تقریبا همه طیفی توش هست
من متخصص در رشته شما نیستم اما اصولا چیزایی که اهمیت داره برای گرفتن assistantship یکی بودجه و سطح مالی دانشگاست و در زمینه TA اینکه وضعیت اساتید و هیئت علمی دانشگاه به چه صورتیه... در واقع هرچقدر دانشگاه در مقطع undergraduate بزرگتر و وسیعتر باشه TA-ship های بیشتری به PhD candidate هاش میده... حالا شما دیگه واسه رشته خودت میتونی اینارو چک کنی

esmamali
December 6th, 2012, 09:20 PM
با سلام
بچه ها من رشته برقم و رزومم خیلی قوییه و حتی از چندتا استاد هم تو آمریکا OK گرفتم ولی تنها مشکلم اینه که چند روز پیش که نتیجه TOEFL ام اومد خیلی پایین بود و min دانشگاه را نداشت.
آیا کاری می تونم بکنم ؟ ( غیر از اینکه الان دوباره امتحان بدم.) منظورم اینه که اگه Min Toefl دانشگاه را نداشته باشم کلا باید بیخیال بشم؟ راهکاری شما دارید؟

متشکرم.

naggie
December 7th, 2012, 07:21 PM
من برای کجا شانس دارم:
لیسانس معدل 14.5
فوق معدل 16.83 (نمره تزم کم بوده)
مقاله یه دونه داخلی سابمیت کردم تازه
تافل 620
GRE نمی‌دونم هنوز نمره‌اش رو.
TA بودم.

و به خاطر مشغله وقت نکردم برای این ترم با استادی در آمریکا مکاتبه کنم. تو این زمان کم فایده‌ای داره؟

amir110
December 7th, 2012, 08:09 PM
من برای کجا شانس دارم:
لیسانس معدل 14.5
فوق معدل 16.83 (نمره تزم کم بوده)
مقاله یه دونه داخلی سابمیت کردم تازه
تافل 620
GRE نمی‌دونم هنوز نمره‌اش رو.
TA بودم.

و به خاطر مشغله وقت نکردم برای این ترم با استادی در آمریکا مکاتبه کنم. تو این زمان کم فایده‌ای داره؟

رشته تون؟ رزومه ی قوی ندارین. فقط تنها شانستون نمره ی جی آر ای تونه که بتونه کمکتون کنه.مثلا یه نمره ی حدود 320 اگر باشه راهگشاست.

naggie
December 7th, 2012, 09:19 PM
بله می‌دونم قوی نیست. کامپیوتر و دوباره مستر.

amin_ict_5
December 7th, 2012, 09:57 PM
امسال بدجور دارند به نمره GRE گیر میدند
international student = GRE score

salazar716
December 7th, 2012, 10:41 PM

میشه منبع حرفتون رو بگین:)؟

amir110
December 7th, 2012, 10:51 PM
منم با دانشگاههای زیادی تماس گرفتم و امسال نسبت به 3-4 سال پیش که باهاشون تماس میگرفتم، به نمره جی آر ای گیرشون بیشتر شده.

saeedsharif
December 7th, 2012, 10:55 PM
والله من هیچ وقت فکر نمی کنم که GRE دلیل رد کردن دانشجوهای تاپ باشه، GRE ولی یک بهانه خوب برای رد کردن بعضی از دانشجوهاست و استادا هم متوجه شدن که این یک نقطه ضعف برای خیلی از شاگردها، فرض رو بر این بگذارین که برای یک استادی چهار تا دانشجوی خوب ایمیل می فرستن و استاده به دو تاشون می گه که من شما رو می گیرم به شرطی که GRE خوبی داشته باشین. با دانستن این مسئله که هیچ وقت اون دانشجو نمی تونه نمره خوبی توی verbal بگیره، موقعی که رزومه کسانی که اپلای کردن توی اون دانشگاه رو جلوی اون استاد می گذارند، اگر استاد دانشجوی بهتری نتونست پیدا کنه، اون شخص رو علیرغم نمره GRE اش می گیره و اگه شاگرد بهتری پیدا کرد حتی با GRE پایین تر، اون رو می گیره و GRE رو بهونه می کنه، این اتفاقیه که خیلی وقت ها می افته.
البته می دونم شاید بگین که این استادها خیلی هاشون درست و حسابی ان، ولی با در نظر گرفتن کلی استاد هندی و چینی و ایرانی و ... و اصل تنازع برای بقا در آمریکا به نظرم این اتفاق حتما می افته. پس اگر می دونید که کارتون درست و رزومه تون قویه. زیاد نگران GRE حداقل نباشین.

younalta
December 8th, 2012, 12:03 AM

والله من هیچ وقت فکر نمی کنم که GRE دلیل رد کردن دانشجوهای تاپ باشه، GRE ولی یک بهانه خوب برای رد کردن بعضی از دانشجوهاست و استادا هم متوجه شدن که این یک نقطه ضعف برای خیلی از شاگردها، فرض رو بر این بگذارین که برای یک استادی چهار تا دانشجوی خوب ایمیل می فرستن و استاده به دو تاشون می گه که من شما رو می گیرم به شرطی که GRE خوبی داشته باشین. با دانستن این مسئله که هیچ وقت اون دانشجو نمی تونه نمره خوبی توی verbal بگیره، موقعی که رزومه کسانی که اپلای کردن توی اون دانشگاه رو جلوی اون استاد می گذارند، اگر استاد دانشجوی بهتری نتونست پیدا کنه، اون شخص رو علیرغم نمره GRE اش می گیره و اگه شاگرد بهتری پیدا کرد حتی با GRE پایین تر، اون رو می گیره و GRE رو بهونه می کنه، این اتفاقیه که خیلی وقت ها می افته.

من خودم ریکوآرمنت یک دانشگاهی رو برای فلوشیپ نمی‌آوردم و استاد بهم گفته بود که چون وربالت کمه نمی‌تونه برای من فاند بگیره. کلی باهاش چونه زدم و گفتم که کمیته رو راضی کنه برام استثنا قائل بشه چون اینترنشنال استیودنتم و این حرف‌ها. استاد اولش قبول نمی‌کرد. ولی وقتی ادمیشنم اومدم، در کمال تعجب دیدم فلوشیپ رو هم برنده شدم. یه مورد دیگه هم از دوستام بود که هم استاد سر ریکوآرمنت جی‌آر‌ای بهش حال داد و هم علیرغم اینکه پالیسی اون دانشگاه اجازه نمی‌داد به اینترنشنال استیودنت‌ها TA بدهند، براش فاند TA جور کرد.

mfaieghi
December 8th, 2012, 03:40 AM
سلام
من برای دکتری برق کنترل می خوام اپلی کنم واسه آمریکا
6 تا ISI و 11 تا مقاله کنفرانسی دارم
معدل لیسانس 15 از ضنعتی همدان
معدل ارشد 17.26 از علم و صنعت (شاگرد دوم)
یک سال سابقه کار طراحی دارم
تافل 94 شدم
جی آر ای: کوانتیتیتیو: 770، وربال 310 و رایتینگ 3.5 شدم
من هیچ دیدی نسبت به دانشگاه های رنک خوب ندارم. برای u of minnesota اپلی کردم چون با استاد هما هنگ کرده بودم ولی فاند قطعی نیست
نمی دونم برای Boston University اپلی کنم یا نه. آخه این دانشگاه گفته که برای پذیرش باید نمره رایتینگ تافل 22 باشه که من 21 شدم هرچند در برابر حداقل نمره 84،تونستم 94 بشم.
از طرفی این دانشگاه گفته که برای فاند باید نمره بالای 100 داشته باشم. حالا نمی دونم برای بوستون اپلی کنم یا نه
دوستان شما چه دانشگاه های دیگه ای رو پیشنهاد می کنین که من اپلی کنم؟

saeedsharif
December 8th, 2012, 08:11 PM
سلام، والله من بعد کلی مقایسه کردن خودم با بقیه و استادا و مقایسه خودم با شاگردهایی که توی دانشگاه های دیگه پذیرش گرفتن، به این نتیجه رسیدم که هر دانشگاهی توی ایران سطح اش مثل یک رنجی از رنکینگ توی دانشگاه های آمریکاست، مثلا من شریف رو در حد و اندازه های دانشگاه یک آمریکا تا بیست اون می دونم، بسته به این که چه معدلی توی دانشگاه شریف داشته باشید جایگاهتون می تونه فرق کنه، البته این به این معنی نیست که شما مثلا حتما از این محدوده پذیرش می گیرید، پذیرش یک مسئله دیگه است، ممکنه دانشگاه صد و پنجاه آمریکا بهتون پذیرش نده، ولی دانشگاه شصت آمریکا بهتون پذیرش بده، اون دیگه بر می گرده به این که کدوم استادا توی اون سال می خوان شاگرد بگیرن، حوزه کاریشون چیه و نهایت اینکه سلیقه شون توی شاگرد گرفتن چی باشه، تازه ملیت استاد هم خیلی تعیین کننده است، من تا الان تا اونجایی که دیدم استاد چینی 90 درصد شاگرد چینی می گیره، در صورتی که مثلا استاد هندی براش فرقی نمی کنه، استاد ایرانی دوست داره ترجیحا شاگرد ایرانی خفن بگیره و استاد آمریکایی ترجیحش شاگرد آمریکاییه، هر چند با رزومه پایین تر.
دانشگاه علم و صنعت به نظرم می تونه برای دانشگاه های زیر 100 آمریکا شانس خوبی داشته باشه، مخصوصا این که شرایطت هم زیاد بد نیست، ولی واقعا باید خیلی مودب و مرتب با استادا مذاکره کنی و متقاعدشون کنی که کارت رو بلدی.

سلام
تافل 94 شدم
من هیچ دیدی نسبت به دانشگاه های رنک خوب ندارم. برای u of minnesota اپلی کردم چون با استاد هما هنگ کرده بودم ولی فاند قطعی نیست
نمی دونم برای Boston University اپلی کنم یا نه. آخه این دانشگاه گفته که برای پذیرش باید نمره رایتینگ تافل 22 باشه که من 21 شدم هرچند در برابر حداقل نمره 84،تونستم 94 بشم.
از طرفی این دانشگاه گفته که برای فاند باید نمره بالای 100 داشته باشم. حالا نمی دونم برای بوستون اپلی کنم یا نه

Radian
December 9th, 2012, 02:05 AM
سلام، والله من بعد کلی مقایسه کردن خودم با بقیه و استادا و مقایسه خودم با شاگردهایی که توی دانشگاه های دیگه پذیرش گرفتن، به این نتیجه رسیدم که هر دانشگاهی توی ایران سطح اش مثل یک رنجی از رنکینگ توی دانشگاه های آمریکاست، مثلا من شریف رو در حد و اندازه های دانشگاه یک آمریکا تا بیست اون می دونم، بسته به این که چه معدلی توی دانشگاه شریف داشته باشید جایگاهتون می تونه فرق کنه، البته این به این معنی نیست که شما مثلا حتما از این محدوده پذیرش می گیرید، پذیرش یک مسئله دیگه است، ممکنه دانشگاه صد و پنجاه آمریکا بهتون پذیرش نده، ولی دانشگاه شصت آمریکا بهتون پذیرش بده، اون دیگه بر می گرده به این که کدوم استادا توی اون سال می خوان شاگرد بگیرن، حوزه کاریشون چیه و نهایت اینکه سلیقه شون توی شاگرد گرفتن چی باشه، تازه ملیت استاد هم خیلی تعیین کننده است، من تا الان تا اونجایی که دیدم استاد چینی 90 درصد شاگرد چینی می گیره، در صورتی که مثلا استاد هندی براش فرقی نمی کنه، استاد ایرانی دوست داره ترجیحا شاگرد ایرانی خفن بگیره و استاد آمریکایی ترجیحش شاگرد آمریکاییه، هر چند با رزومه پایین تر.
دانشگاه علم و صنعت به نظرم می تونه برای دانشگاه های زیر 100 آمریکا شانس خوبی داشته باشه، مخصوصا این که شرایطت هم زیاد بد نیست، ولی واقعا باید خیلی مودب و مرتب با استادا مذاکره کنی و متقاعدشون کنی که کارت رو بلدی.

به جانِ خودم اینا اصلا نمیدونم ایران کجای نقشه هست چه برسه دانشگاه هاش رو بدونن :( . یه نکته ی ظریفی که هست اینه که اینجا تو آمریکا خود بچه هایی که از شریف اومدن موج ایجاد میکنن ! این موج هم روی بچه های

ایرانی تاثیر میزاره فکر میکنن چه خبره ! هم بعضا روی اساتیدی که خوب حقیقتا اون استادی که اینطوری بخواد دانشجو بگیره همون نگیره سنگین تره.

بابا یه اتفاقی بوده 3 ساعت ، 5 6 سال پیش افتاده یه بابای شده شریفی یه بابایی رفته صنعتی اصفهان. بعد اونوقت جالبش اینجاست من داشتم 2 3 تا از این دوستای خوبم رو نگاه میکردم مثلا طرف رتبه ی 6 کنکور الان دانشگاه رنک

30 رفته ( حالا 30 خوب خوبه ) بعد چی ، داره با یک استاد Assistant کار میکنه که 2 3 ساله خودش فارغ التحصیل شده ، کارش Theory ـه ! ( به شکوفه ها به باران موقع JOB گرفتن برسان سلام مارا حتما :))) )

یا دوست دیگم رتبه ی 2 کنکور بسیار بچه ی زرنگ و اینایی ! نتونسته کار پیدا کنه ! میخواد Post Doc بخونه.

اینجا دیگه خودتی و خودت و کاری که میکنی ، برچسبی رو کسی نیست.

و دیگه هم اینکه تعداد ایرانیهایی که میرن TOP 10 واقعا کمه ، یعنی اصلا به حساب نمیاد که بشه روش قانون بست . اونهاییم که میرن استاد رو فدای دانشگاه میکنن که در بالا عرض کردم نمونش رو. الان خفن ترین رزومه از ایران برای رشته های بسیار تکنولوژیک عملا شانسی نداره طرف وقتی میخواد با یک اپلیکنتی مثلِ منِ نوعی رقابت کنه :P حالا شما حساب بکن که من در برابر این عشق دانشهایی که اینجان جغد هم به حساب نمیام . طرف 22 سالشه 3 سال تو National Lab و IBM و Intel کار کرده ! خوب ... POKER FACE !

saeedsharif
December 9th, 2012, 05:42 AM
حالا من نمی دونم الان این چیزی که نوشتی در جواب منه، در ادامه حرف منه، در مخالفت با حرف منه، واقعا من گیج شدم، بحث سر اینه که کجاها پتانسیل پذیرش گرفتن هست، بعدشم job گرفتن در آینده به خیلی چیزا بستگی داره، این قدر ساده اش نکن.

به جانِ خودم اینا اصلا نمیدونم ایران کجای نقشه هست چه برسه دانشگاه هاش رو بدونن :( . یه نکته ی ظریفی که هست اینه که اینجا تو آمریکا خود بچه هایی که از شریف اومدن موج ایجاد میکنن ! این موج هم روی بچه های

ایرانی تاثیر میزاره فکر میکنن چه خبره ! هم بعضا روی اساتیدی که خوب حقیقتا اون استادی که اینطوری بخواد دانشجو بگیره همون نگیره سنگین تره.

بابا یه اتفاقی بوده 3 ساعت ، 5 6 سال پیش افتاده یه بابای شده شریفی یه بابایی رفته صنعتی اصفهان. بعد اونوقت جالبش اینجاست من داشتم 2 3 تا از این دوستای خوبم رو نگاه میکردم مثلا طرف رتبه ی 6 کنکور الان دانشگاه رنک

30 رفته ( حالا 30 خوب خوبه ) بعد چی ، داره با یک استاد Assistant کار میکنه که 2 3 ساله خودش فارغ التحصیل شده ، کارش Theory ـه ! ( به شکوفه ها به باران موقع JOB گرفتن برسان سلام مارا حتما :))) )

یا دوست دیگم رتبه ی 2 کنکور بسیار بچه ی زرنگ و اینایی ! نتونسته کار پیدا کنه ! میخواد Post Doc بخونه.

و دیگه هم اینکه تعداد ایرانیهایی که میرن TOP 10 واقعا کمه ، یعنی اصلا به حساب نمیاد که بشه روش قانون بست . اونهاییم که میرن استاد رو فدای دانشگاه میکنن که در بالا عرض کردم نمونش رو. الان خفن ترین رزومه از ایران برای رشته های بسیار تکنولوژیک عملا شانسی نداره طرف وقتی میخواد با یک اپلیکنتی مثلِ منِ نوعی رقابت کنه :P حالا شما حساب بکن که من در برابر این عشق دانشهایی که اینجان جغد هم به حساب نمیام . طرف 22 سالشه 3 سال تو National Lab و IBM و Intel کار کرده ! خوب ... POKER FACE !

Radian
December 9th, 2012, 06:15 AM
حالا من نمی دونم الان این چیزی که نوشتی در جواب منه، در ادامه حرف منه، در مخالفت با حرف منه، واقعا من گیج شدم، بحث سر اینه که کجاها پتانسیل پذیرش گرفتن هست، بعدشم job گرفتن در آینده به خیلی چیزا بستگی داره، این قدر ساده اش نکن.

اختیار دارین قربان ، قصد مخالفت که نبود :D فقط هدف این بود که اگه هر شخص ، خودش به شخصه به قول معروف Applicant قوی باشه ، اسم و رسم دانشگاهش در ایران مادامیکه یک دانشگاه درست و درمون باشه میره در آخرای

اولویت و آمریکاییها غیر از اساتید ایرانی-آمریکایی شناختی نسبت به دانشگاه های ایرانی ندارن. خونه پرِ پرش شریفه ، Imperial College لندن که نیست.

خودم هم مثالِ نقض این قضیه هستم. دانشکاه مبدا فردوسی مشهد :| ، دانشکاه مقصد رنک 30 ـه رشته در آمریکا و 51 ـه رشته در دنیا.

در مورد JOB هم صد در صد با شما در عدمِ سادگی موافقم ، اما ای ایهالناس ، با استاد تازه کار کارکردین ، کارِ تیوری کردین (جمع هر دو مورد ) ، JOB اینجا خبری نیست.

abolfazl6678
December 9th, 2012, 09:12 AM

سلام
پس بر این اساس به نظر شما استاد هم خیلی موثره در پیدا کردن کار بعد از تحصیل؟ یعنی مثلا کار کردن با یه استادی که الان ان قدر معروفه که Editor in Chief یه ژرناله معروف تو یه رشته هس ولی دانشگاش متوسطه بهتره از کار کردن با یه استاده تازه کار از یه دانشگاه با رنک خوب ؟
من کلا متوجه نشدم. یعنی اسم استاد این قدر تاثیر داره؟
با تشکر

saeedsharif
December 9th, 2012, 09:50 AM
جالبه که بچه ها همیشه شدیدترین مثال ها رو با هم مقایسه می کنن، بهترین استاد یک دانشگاه متوسط و بدترین استاد یکی از بهترین دانشگاه ها!!! گاهی اوقات داستان به این سادگی نیست، گاهی اوقات اصلا از روی پروفایل و سایت استاد نمی شه حدس زد که در اینده چقدر به درد کار پیدا کردن می خوره یا نه، پس به نظرم دنبال این معیار نرید، چون واقعا نمی شه از قبل در رابطه باهاش اطلاعاتی کسب کرد.

سلام
پس بر این اساس به نظر شما استاد هم خیلی موثره در پیدا کردن کار بعد از تحصیل؟ یعنی مثلا کار کردن با یه استادی که الان ان قدر معروفه که Editor in Chief یه ژرناله معروف تو یه رشته هس ولی دانشگاش متوسطه بهتره از کار کردن با یه استاده تازه کار از یه دانشگاه با رنک خوب ؟
با تشکر

Radian
December 9th, 2012, 10:35 AM
سلام
با تشکر

به نظر من فاکتور های مختلفی برای ارزیابی یک استاد وجود داره. مهمترین فاکتور اینه خیلی ساده این بابا رو چند نفر میشناسن.مثلا شما اگر در یک دانشگاه دیگه بگین من با فلانی کار میکنم میشناسنش یا نه.

این یک آزمون خیلی سادست.

تخصصی ترش میشه Alumni اون گروه. باید ببینین که دانشجوهای اون گروه به کجا رفتن ! اکثر گروه ها وقتی رو سایتشون برین اگر در این بابت حرفی برای زدن داشته باشن رودرواسی نمیکنن و شروع میکنن به پز دادن !

بجث بعد ارتباط صنعتی اون استاده. یعنی این بابا چند تا کمپانی الان داره Consultation میده. مثلا اینطوری هست که سالی چند بار پاشه بره اروپا و کره و ژاپن فقط واسه اینکه باید یک نظری بده یا نه !

در کل دانشگاه های TOP 10 خوبی که دارن اینه که برای شما CALL میگیرن وفتی Application Job سابمیت میکنین. مصاحبه دیگه با خودتونه که چیکار کردین !

این مزیت رو با کار در یک گروه خوب میتونین جبران کنین. مثلا وقتی دو تا از هم گروهی های شما که قبل از شما در فارق شدن و الان تو کمپانیهای بزرگ کار میکنن خیلی راحت شانس شما رو برای گرفتن CALL بالا میبرن.

یا اینکه خیلی وقتا اگه خوب باشید و استاد با رابطه ای داشته باشین خودش شما رو معرفی میکنه.

حسن دیگه ی دانشگاه های TOP 10 برای گرفتن Academic Position هست. معمولا همه ی TOP 10 ها برش لازم رو ندارن . مثلا Berkeley ، Caltech و UIUC خیلی شانس شما رو بالا میبرین. البته بماند که دیگه الان همه دنبال Applocant ای هستن که حتما Post Doc داشته باشه و همراه خودش برای دانشگاه Research Money بیاره . حتی دانشگاه ها بعضا استادارو از همدیگه بخاطر پولی که دارن میدزدن مثل اتفاقی که بین UIUC و Gatech افتاد و یکسال کلا Gatech یه تعداد عظیمی از گروه هوافضای UIUC رو قاپید !

sby
December 9th, 2012, 01:17 PM
یک سوال داشتم من برای رشته هنر (تصویر سازی)پذیرش گرفتم از دانشگاه scad ....و منتظر نتیجه بورس هستم رزومه و پورتفولیو خوبی دارم اما ایلتس ام 5نیم شده و برای چند از اسکیل ها اونجا زبان میگذرونم....ایا نمره من تاثیری در گرفتن بورسیه من داره؟
ممنون میشم کمکم کنین خیلی فکرمو مشغول کرده....

artemis_743
December 9th, 2012, 01:28 PM
ممنونم از همه دوستان به خاطر اطلاعاتی که به ما میدید. من در حال حاضر با رزومه ای که دارم نمیتونم برم دانشگاهی که می خوام. دانشگاهایی که در فیلد کاری من استاد شناخته شده دارن اینان: Berkeley, Brown, Johns Hopkins, Rice, UCSD. می دونم شانسی ندارم برای اینها اونم برای دکترا که درصد پذیرششون نهایتن %11. به نظرتون برم یه فوق دیگه بگیرم از اروپا یا اگر از یه دانشگاه متوسط در آمریکا پذیرش بگیرم بهتره؟ ممنون.

Shahab2020
December 9th, 2012, 05:33 PM
ممنونم از همه دوستان به خاطر اطلاعاتی که به ما میدید. من در حال حاضر با رزومه ای که دارم نمیتونم برم دانشگاهی که می خوام. دانشگاهایی که در فیلد کاری من استاد شناخته شده دارن اینان: Berkeley, Brown, Johns Hopkins, Rice, UCSD. می دونم شانسی ندارم برای اینها اونم برای دکترا که درصد پذیرششون نهایتن %11. به نظرتون برم یه فوق دیگه بگیرم از اروپا یا اگر از یه دانشگاه متوسط در آمریکا پذیرش بگیرم بهتره؟ ممنون.

سلام دوست عزیز
اول از همه شما باید رزومه خودتون رو قوی کنید. شما می تونید چندتا ISI خوب بدید و شانس پذیرش رو بالا ببرید. همچنین نمره زبان نیز خیلی مهم هستش. همچنین می تونید یه مستر با معدل بالا بگیرید از اروپا بگیرید بعد اقدام کنید. و یا یه دانشگاه رنک پایین Phd بخونید و بعد برای Post-Doc تو دانشگاه هایی که گفتید پذیرش بگیرید.
شما سوالتون خیلی کلی هستش.
Good Luck

haydar
December 9th, 2012, 11:40 PM

شما همچنان دنبال دوباره مستر خوندن هستید ؟!
به این نکته هم توجه کنید که خان سفارت از اپلیکیشن سخت تره ! مشکل پیدا می کنید !

haydar
December 9th, 2012, 11:47 PM

حرفتون کاملاً درسته این توافقیه که چیرمن های رشته ها کردند و دانشگاههای غیر خصوصی موظف به پذیرفتن هستند و دانشگاه های خصوصی هم برای جلوگیری از کاهش رتبه کیو اسشون پیروی می کنند ...

haydar
December 9th, 2012, 11:54 PM
سلام
تافل 94 شدم

دوست عزیز
شمابجز نمره رایتینگتون مشکلی نداره ، مشکل نمره کل تافلتونه ، در صورتی که نمره هر بخش کمی فاصله داره (فقط برای تافل) قابل چشم پوشیه

rahi2012
December 10th, 2012, 12:06 AM
اختیار دارین قربان ، قصد مخالفت که نبود :D فقط هدف این بود که اگه هر شخص ، خودش به شخصه به قول معروف Applicant قوی باشه ، اسم و رسم دانشگاهش در ایران مادامیکه یک دانشگاه درست و درمون باشه میره در آخرای

اولویت و آمریکاییها غیر از اساتید ایرانی-آمریکایی شناختی نسبت به دانشگاه های ایرانی ندارن. خونه پرِ پرش شریفه ، Imperial College لندن که نیست.

خودم هم مثالِ نقض این قضیه هستم. دانشکاه مبدا فردوسی مشهد :| ، دانشکاه مقصد رنک 30 ـه رشته در آمریکا و 51 ـه رشته در دنیا.

در مورد JOB هم صد در صد با شما در عدمِ سادگی موافقم ، اما ای ایهالناس ، با استاد تازه کار کارکردین ، کارِ تیوری کردین (جمع هر دو مورد ) ، JOB اینجا خبری نیست.
داروم فکر میکنم سیستم آموزشی ایران چقدر شبیه آمریکاست ((:
یعنی استاد بدون لینک قوی چه در صنعت چه در سیاست چه در..... یعنی یک انسان فاضل و دانشمند و دوست داشتنی که هیچ کاری ازش بر نمیاد برای دانشجوش.
دوست من این وضع برای رشته های پزشکی و ..... به چه صورتی هست؟ برای اونها هم آیا این استاد و .... باز باید همین معروف و شناخته شده و .... باشه؟

mamali66
December 10th, 2012, 12:29 AM
حرفتون کاملاً درسته این توافقیه که چیرمن های رشته ها کردند و دانشگاههای غیر خصوصی موظف به پذیرفتن هستند و دانشگاه های خصوصی هم برای جلوگیری از کاهش رتبه کیو اسشون پیروی می کنند ...
میشه شرح بدید ارتباط بین نمره GRE اپلیکنتها و رنک QS دانشگاه چیه؟

mhdkhatami
December 10th, 2012, 12:58 AM
سلام. من مهندسی شریف با معدل 13.80 لیسانس دارم میگیرم. تافل 113 و جی ار ای دادم اما هنوز نیومده. دنبال دانشگاهی هستم تو آمریکا برای دکترا که شانس بورس شدن داشته باشم. فقط هم با توجه به تعداد کم توصیه نامه هایی که دارم 4 تا آمریکا میخوام اپلای کنم. به نظرتون شانسی دارم برای بورس شدن؟

saeedsharif
December 10th, 2012, 06:23 AM
به نظرت از رو اینکه دانشجوی شریفی می شه رشته ات رو حدس زد؟؟ رشته ات رو هم بگو ببینیم داستان از چه قراره؟

سلام. من مهندسی شریف با معدل 13.80 لیسانس دارم میگیرم. تافل 113 و جی ار ای دادم اما هنوز نیومده. دنبال دانشگاهی هستم تو آمریکا برای دکترا که شانس بورس شدن داشته باشم. فقط هم با توجه به تعداد کم توصیه نامه هایی که دارم 4 تا آمریکا میخوام اپلای کنم. به نظرتون شانسی دارم برای بورس شدن؟

Radian
December 10th, 2012, 06:29 AM

والا نمیدونم این جواب سوال شماست یا نه ، اما در کل مثلا در رده بندی مجله ی USNEWS ، یکی از فاکتورهایی که در رده بندی دانشگاه های لحاظ میشه نمره ی GRE اپلیکنت هاست. البته وزنش زیاد نیست.

saeedsharif
December 10th, 2012, 07:35 AM
آره وزن اش زیاد نیست، ولی برای Top 10 خیلی مهمه، چون اگه نمره هاشون رو دیده باشید، خیلی نزدیک به همه. در نتیجه اگه رزومه تون خوبه و خودت رو در حد دانشگاه های تاپ آمریکا می دونید با یک نمره تخیلی GRE می تونید شانس تون رو برای پذیرش از این دانشگاه ها رو چندین برابر کنید.

والا نمیدونم این جواب سوال شماست یا نه ، اما در کل مثلا در رده بندی مجله ی USNEWS ، یکی از فاکتورهایی که در رده بندی دانشگاه های لحاظ میشه نمره ی GRE اپلیکنت هاست. البته وزنش زیاد نیست.

oyrenci
December 10th, 2012, 08:32 AM
سلام. معدلم 17.87 مکانیک شریف تافل 107 جی آر ای V154 Q169 AW3.5

از بین این پنج دانشگاه کدام دو تا را به من پیشنهاد می دهید : (مری لند - جان هاپکینز - آستین - رایس - ویسکانسین مدیسون -A&M)

saeedsharif
December 10th, 2012, 08:37 AM
به هر حال از یک مکانیکی شریف با این همه کمالات انتظار می ره که شمردن رو حداقل بلد باشه، این تعداد دانشگاهی که شما نوشتید، پنج تا نیست و شش تاست.
ولی به هر حال به نظرم usnews منبع خوبیه، می تونید برید اونجا رنک دانشگاه توی سطح graduate برای engineering رو ببنید، fee دانشگاه رو هم ببنید، تعداد دانشجوی phd به ازای هر عضو هیئت علمی رو هم ببینید و خوب البته نظر دوستان شریفی دیگه تون که الان توی آمریکا هستند رو هم بپرسید و بعدش به یک جمع بندی برسید، فکر می کنم با رزومه ای که دارید، دستتون بازتر از این حرفا باشه.

از بین این پنج دانشگاه کدام دو تا را به من پیشنهاد می دهید : (مری لند - جان هاپکینز - آستین - رایس - ویسکانسین مدیسون -A&M)

oyrenci
December 10th, 2012, 09:21 AM
به هر حال از یک مکانیکی شریف با این همه کمالات انتظار می ره که شمردن رو حداقل بلد باشه، این تعداد دانشگاهی که شما نوشتید، پنج تا نیست و شش تاست.
ولی به هر حال به نظرم usnews منبع خوبیه، می تونید برید اونجا رنک دانشگاه توی سطح graduate برای engineering رو ببنید، fee دانشگاه رو هم ببنید، تعداد دانشجوی phd به ازای هر عضو هیئت علمی رو هم ببینید و خوب البته نظر دوستان شریفی دیگه تون که الان توی آمریکا هستند رو هم بپرسید و بعدش به یک جمع بندی برسید، فکر می کنم با رزومه ای که دارید، دستتون بازتر از این حرفا باشه.

حواسم به رایس نبود :) این دانشگاه ها تقریباً در یک سطح هستند (رنک 10 تا 20 usnews) مهمترین پارامتر هم اکنون ایرانی گرفتن آن ها است. از این بابت پرسیدم. تگزاس ها سال گذشته برای مکانیکی ها خوب ادمیشن ندادند.

hamid13
December 10th, 2012, 10:21 AM
سلام به همه دوستان عزیز
من شرایط خودم رو میگم لطف کنین نظر خودتونو واسه دانشگاه های آمریکا بگین.
کاردانی نرم افزار معدل 15.66 دانشگاه سراسری
کارشناسی نرم افزار معدل 14.88 آزاد
7 تا مدال تو سایت ittoolbox (سایت معتبر بین المللی )
5 سال سابقه کار الان هم تو یه شرکت بین المللی مخابراتی کار میکنم (Huawei) رتبه دوم تو دنیا
تو مرکز IT دانشگاه شریف تدریس میکنم Linux
یک ماه دیگه هم امتحان IELTS دارم 6.5 میتونم بگیرم.

من چه طوری میتونم برنامه ریزی کنم که که تو یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم ؟ اصلا میتونم ؟
کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین؟
دانشگاهی هست که بدون GRE هم پذیرش بگیره؟

haydar
December 10th, 2012, 07:40 PM

یکی از پارامتر های تاثیر گذار در رتبه کیو اس همین نمره جی آر ایه ؛ وزنش زیاد نیست کم هم نیست ؛ یکی دوساله که با یه سری ستاره دانشگاه ها رو نشانه دار کردند ، این ستاره ها ارتباط مستقیم دارند با نمره جی آر ای ، در ضمن 2 پارامتر تعداد فاند و تعداد دانشجوی اینترنشنال رو حذف کردند و تعداد پست دکترال رو اضافه و گین نمره جی آر ای رو بیشتر کردند ...
دلیل اصلی افت شدید رتبه دانشگاه های ایران در رتبه بندی کیو اس هم دقیقاً همین دو پارامتره

sby
December 11th, 2012, 01:36 AM
دو تا سوال داشتم من برای رشته هنر (تصویر سازی)پذیرش گرفتم از دانشگاه scad ....و منتظر نتیجه بورس هستم (که به احتمال قوی میگیرم ) رزومه و پورتفولیو خوبی دارم اما ایلتس ام 5نیم شده و برای چند از اسکیل ها باید اونجا زبان بگزرونم....ایا نمره من تاثیری در گرفتن بورسیه من داره؟و ایا کم بودن نمره ایلتس بنده با حساب اینکه اونجا قرار هست بگزرونم دوره زبانو باز هم تاثیر بدی در روند ویزا گرفتن دارد؟

ممنون میشم کمکم کنین

Radian
December 11th, 2012, 08:08 AM

پیشنهاد میکنم Madison رو بیخیال شین. شنیدم که اصلا جای درست و حسابی نیست. از طرف دیگه سیستم پذیرش درست و حسابی نداره.

A&M هم جاش کلا از تمدن به دوره به کلی ولی خوب رو پذیرشش میشه حساب کرد و سیستمش درست و درمونه.

در کل شرایط بسیار خوبی دارین.

hamid13
December 11th, 2012, 10:17 AM
سلام به همه دوستان عزیز
من شرایط خودم رو میگم لطف کنین نظر خودتونو واسه دانشگاه های آمریکا بگین.
کاردانی نرم افزار معدل 15.66 دانشگاه سراسری
کارشناسی نرم افزار معدل 14.88 آزاد
7 تا مدال تو سایت ittoolbox (سایت معتبر بین المللی )
5 سال سابقه کار الان هم تو یه شرکت بین المللی مخابراتی کار میکنم (Huawei) رتبه دوم تو دنیا
تو مرکز IT دانشگاه شریف تدریس میکنم Linux
یک ماه دیگه هم امتحان IELTS دارم 6.5 میتونم بگیرم.

من چه طوری میتونم برنامه ریزی کنم که که تو یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم ؟ اصلا میتونم ؟
کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین؟
دانشگاهی هست که بدون GRE هم پذیرش بگیره؟

دوستان اگه کسی نظری داره لطفا راهنمایی کنه

amir110
December 11th, 2012, 11:21 AM
دوستان اگه کسی نظری داره لطفا راهنمایی کنه

دوست عزیز در مورد آمریکا (صحبت و نظر) بدون جی آر ای و تافل (آیلتس) نمیشه صحبت کرد. در کل رزومه ی شما معمولیه، معدل تون پایینه و مقاله هم ندارین.تنها راه افزایش شانس و جبران معدلتون هم یک نمره ی جی آر ای ( حدود 1300 سابق یا 320 کنونی) و تافل(آیلتس) بالاست تا شاید نقاط ضعف شما رو پوشش بده.

rahi2012
December 11th, 2012, 03:26 PM
آیا نگرش اساتید در آمریکا هم نسبت به دانشگاه های ایران به صورت همون رتبه های QS , .... هست؟
اونطوری اگه باشه که خیلی بد میشه برای قضاوتشون در باره دانشجو مثلا رتبه دانشگاه تهران یا بهشتی و....... رو ببینند بعد مقایسه کنند با دانشجوی چینی یا هندی که درخواست داده از دانشگاه های مادر کشور خودش وضعیت چطوری میشه؟
مثلا من تطبیق که میدم دانشگاه های برخی کشورهای جهان سومی و نه چندان پیش رفته حتی همین بلوک شرق سابق و آسیا و و....... خیلی رتبه های بهتری دارند نسبت به دانشگاه های ما . وضعیت چطوری میشه یعنی؟

vv_matin
December 11th, 2012, 06:27 PM
دوستان سلام.
یک سوال.
من یک دانشگاهی مد نظرم هست که گرایش مورد نظرم رو خیلی به صورت فعال ارائه میده و شش استاد تو این زمینه داره. من با چهار تا از این استادا تماس گرفتم (و البته تماس با بقیه هم ادامه داره) و همه شون از رزومه تعریف کردن و گفتن خیلی Competitive هست، ولی خب گفتن ما پوزیشن یا فاند برای دانشجوی جدید فعلاً نداریم.
با دانشجوهای دانشگاه هم تماس گرفتم اونها هم میگفتن که شرایطم خیلی خوبه و ادامه داستان.
حالا با توجه به اینکه من هنوز موفق به پیدا کردن استادی که فاند داشته باشه نشدم، آیا شانسی دارم که با اپلای در این دانشگاه فاند بگیرم؟ ممکنه خود دانشگاه فاند بده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

krig1960
December 11th, 2012, 06:55 PM
دوستان سلام.
یک سوال.
من یک دانشگاهی مد نظرم هست که گرایش مورد نظرم رو خیلی به صورت فعال ارائه میده و شش استاد تو این زمینه داره. من با چهار تا از این استادا تماس گرفتم (و البته تماس با بقیه هم ادامه داره) و همه شون از رزومه تعریف کردن و گفتن خیلی Competitive هست، ولی خب گفتن ما پوزیشن یا فاند برای دانشجوی جدید فعلاً نداریم.
با دانشجوهای دانشگاه هم تماس گرفتم اونها هم میگفتن که شرایطم خیلی خوبه و ادامه داستان.
حالا با توجه به اینکه من هنوز موفق به پیدا کردن استادی که فاند داشته باشه نشدم، آیا شانسی دارم که با اپلای در این دانشگاه فاند بگیرم؟ ممکنه خود دانشگاه فاند بده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام.
شما بهتره به سایت تحصیلات تکمیلی دانشگاه بخش Financial Aids مراجعه کرده و چک کنین چه نوع Fellowship هایی به غیر از بورسهای درون دانشکده ای و درون دانشگاهی وجود داره که شما واجد شرایط دریافتشون (Eligible) هستین و اگه هست زمانبندی و نحوه اقدامشون چطور هست. می تونین از Graduate coordinator یا کسی که مسئول بورسها در دانشکده یا دانشگاه هست هم این مسأله رو ایمیلی بپرسین. ممکنه تعدادی کمک هزینه در قالب External fund و از بخش صنعت به دانشگاه اعطا بشه که شما واجد شرایط دریافت اونها باشین. منتهی در مورد این که اساتید میگن پوزیشن نداریم یه کم محتاطانه عمل کنین، چون ممکنه استاد اصلاً نخواد دانشجو برداره و بهتره این قضیه رو اول با اساتید چک کنین. فرضاً ازشون بپرسین اگه من خودم External fund داشته باشم آیا شما حاضرین Supervisor من بشین و تز تعریف کنین؟ چون این که برین اونجا و بدون استاد بمونین خیلی چیز جالبی نیست، به خصوص که ممکنه این قضیه سر مصاحبه برای دریافت ویزا براتون مسأله ساز بشه.
موفق باشین.

krig1960
December 11th, 2012, 07:18 PM
آیا نگرش اساتید در آمریکا هم نسبت به دانشگاه های ایران به صورت همون رتبه های QS , .... هست؟
اونطوری اگه باشه که خیلی بد میشه برای قضاوتشون در باره دانشجو مثلا رتبه دانشگاه تهران یا بهشتی و....... رو ببینند بعد مقایسه کنند با دانشجوی چینی یا هندی که درخواست داده از دانشگاه های مادر کشور خودش وضعیت چطوری میشه؟
مثلا من تطبیق که میدم دانشگاه های برخی کشورهای جهان سومی و نه چندان پیش رفته حتی همین بلوک شرق سابق و آسیا و و....... خیلی رتبه های بهتری دارند نسبت به دانشگاه های ما . وضعیت چطوری میشه یعنی؟

سلام.
رتبه بندی دانشگاهها و اعتبار دانشگاه محل اخذ مدرک قبلی در تصمیم گیری کمیته های پذیرش تاثیر داره و اونها تا حد زیادی به تفاوت علمی دانشگاههای مختلف واقف هستند. حتی در مورد کشور ما، فرضاً فرق بین شریف و دانشگاه آزاد و غیره رو میدونن. در همین رابطه محتویات فایلی (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?314-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D9%88-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4&p=680690&viewfull=1#post680690) که جزئیات نحوه تصمیم گیری در خصوص اعطای پذیرش و بورس دانشکده مهندسی برق دانشگاه هیوستون رو فاش کرده بود و دوستان در همین فروم هم اون رو قرار داده بودن، این مسأله رو تا حدی تآئید می کنه. منتهی نکته دیگه ای که باید به اون توجه کرد این هست که تصمیم در خصوص اعطای پذیرش و بورس براساس مجموع رزومه یک فرد و نه فقط اعتبار مدرک قبلی اون گرفته میشه و عوامل دیگه ای مثل معدل، GRE ،SOP، توصیه نامه و مقاله و غیره هم در تصمیم گیری دخیل هستن. ضمن این که نکته دیگه ای که می تونه افرادی مثل ما رو به نتایج پذیرش امیدوارتر بکنه اینه که رعایت تنوع نژادی، حفظ فضای International و پرهیز از یکدست شدن محیط دانشگاه یکی دیگه از فاکتورهایی است که اکثر دانشگاهها در انتخاب افراد برگزیده از میان متقاضیان به اون اهمیت میدن و فرضاً اینطور نیست که اگه برای یک رشته و دانشگاه خاص ده نفر آمریکایی فارغ التحصیل از یک دانشگاه ممتاز اپلای کنن بقیه متقاضیان پشت خط بمونن.
موفق باشین.

golnaz_h
December 11th, 2012, 08:04 PM
سلام دوستان
من برای ارشد فیزیک می خوام اپلای کنم، و معدلم 16.41 , جی آر ای جنرال به ترتیب V:142 Q:156 A.W:3 شده. تافلم هم 90 شده.
دوستان توصیه کرده بودن که سابجکت فیزیک بدم و چون نرسیدم که خوب بخونم خیلی بد شدم! 550
واسه همین می خواستم بدونم، به نظرتون من برای دانشگاه هایی از آمریکا که سابجکت اجباری نیست، بهتر هست نمره بسیار بد سابجکتم رو ریپورت نکنم اصلا.
ممنون میشم روی شرایط من یه نظری بدین.

abola
December 11th, 2012, 08:08 PM
سلام دوستان
من برای ارشد فیزیک می خوام اپلای کنم، و معدلم 16.41 , جی آر ای جنرال به ترتیب V:142 Q:156 A.W:3 شده. تافلم هم 90 شده.
دوستان توصیه کرده بودن که سابجکت فیزیک بدم و چون نرسیدم که خوب بخونم خیلی بد شدم! 550
واسه همین می خواستم بدونم، به نظرتون من برای دانشگاه هایی از آمریکا که سابجکت اجباری نیست، بهتر هست نمره بسیار بد سابجکتم رو ریپورت نکنم اصلا.
ممنون میشم روی شرایط من یه نظری بدین.
به نظر من نمره بد را ریپورت نکن، من سال پیش همه جا ریجکت شدم چون نمره انالیتیکال رایتینگم 0.5 شده بود اما امسال که نمره بهتری دارم از دو جا تو آمریکا جواب مثبت غیررسمی دارم.

haydar
December 11th, 2012, 10:00 PM

معمولاً اساتید با تجربه بر اساس رتبه دانشگاه کسی رو قبول یا رد نمی کنند ؛ از دانشگاه آزاد نچندان مطرح دیدم کسی رو که ام آی تی قبول شده ...
در صورت نبود مقاله معتبر یا رتبه کامپتیشن ها اساتید کم تجربه هم عموماً مبنا رو بر دانشجو های قبلی قرار می دن (البته در صورتی که معرف معروفی نداشته باشن)
ولی اگر رتبه شاخصی داشته باشه که دیگه رد کردن یه جور نادانیه ...!
در رشته خودم هم این رو می دونم که اساتید از دستیار ها و دانشجوهای مورد قبولشون کمک می گیرن
البته بارها هم در کنفرانس های مختلف در آمریکا دیده شده مقاله و پروپوزال دانشجوهای مستر و پی اچ دیه دانشگاه های شریف و تهران و پلی تکنیک و علم و صنعت به عنوان رتبه اول برگزیده شدند .
چند روز پیش در بوستون کنفرانسی برگزار شد که جایگاه جولان دادن اساتید و نخبه های ام آی تی و هاروارد بود ولی یکی از دانشجوهای دانشگاه تهران (سال دوم مستر) مقاله برتر شد (ظاهراً این مقاله اولشون بود) ...
استادا خودشونو براش می کشتند (واقعاً دیدنی بود!)
استادا این چیزا رو هم می بینند

hamid13
December 11th, 2012, 11:23 PM
دوست عزیز در مورد آمریکا (صحبت و نظر) بدون جی آر ای و تافل (آیلتس) نمیشه صحبت کرد. در کل رزومه ی شما معمولیه، معدل تون پایینه و مقاله هم ندارین.تنها راه افزایش شانس و جبران معدلتون هم یک نمره ی جی آر ای ( حدود 1300 سابق یا 320 کنونی) و تافل(آیلتس) بالاست تا شاید نقاط ضعف شما رو پوشش بده.

سلام دوست عزیر
ممنون بابت راهنمایی
راستش دانشگاهایی سراغ دارم که بدون GRE پذیرش میگرن و حتی یکی از دوستام همین چند روز پیش وبزاش اومد
من رزومه کامل خودم رو براتون میفرستم شاید فرجی بشه.

aida8404
December 12th, 2012, 04:10 AM
ذوستان ببخشید اگه سوالم را در جای اشتباه دارم مطرح میکنم. اگه اشتباه لطفا ادمین عزیز زحمت جابجایی را بکشن مرسی. و حالا سوالم:

من پاییز 2012 پذیرش گرفتم با RA. ولی متاسفانه ویزام نیامد و مجبور شدم دیفر کنم. این ترم در حالی که استاد گفته بود نگران فاند نباش الان تازه میگه بیا ببینیم چی میشه کرد (البته یه پزیشن داده که هزینه زندگی را میده ولی شهریه میمونه). من متاسفانه نمیتونم هزینه ها رو بدم و استادم هیچی را گارانتی نمیکنه. میگم بابا من نمیتونم بیام اونور دنیا با دست خالی میگه باشه حالا که اینقدر مهمه باشه دیفر کن برا ترم بعد یه کاریش میکنیم.

حالا من چیکار کنم؟ بنظر شما رفتنم اونجا باعث میشه همین ترم یه فکری برا شهریه کرد؟ اینکه بمونم ترم اینده بهتره یا الان برم؟ تو همچین شرایطی بهترین تصمیم چیه؟ مرسی ازهمگی.

sop2009
December 12th, 2012, 11:27 AM
یک سوال کلی. یک جوی افتاده که گرفتن مستر از آمریکا تقریبا محال شده و باید direct PhD اقدام کرد. نظر دوستان چیه؟

aida8404
December 12th, 2012, 12:36 PM
یک سوال کلی. یک جوی افتاده که گرفتن مستر از آمریکا تقریبا محال شده و باید direct PhD اقدام کرد. نظر دوستان چیه؟

خیر دوست عزیز. من خیلی از دوستان را میشناسم که همین ترم پیش برای مستر پذیرش گرفتن. امیدوارم شما هم موفق باشید

rahi2012
December 12th, 2012, 01:06 PM
خیر دوست عزیز. من خیلی از دوستان را میشناسم که همین ترم پیش برای مستر پذیرش گرفتن. امیدوارم شما هم موفق باشید
کسی نگفته پذیرش نمیدند منظور ایشون احتمالا فاند هست. که بله صحت داره و طبق سوالاتی که من از دوستان در آمریکا پرسیدم تقریبا که نه قطعا جزو سختترین کارهاست یعنی فردی با مدرک لیسانس باید شرایطش از دیگرانی که ارشد هستند و رزومه قوی تری دارند و تخصصی تر روی موضوعی کار کردند بهتر باشه. و استاد اونو به مسترها ترجیح بده. که خب این میشه خیلی سخت دیگه.

amir110
December 12th, 2012, 04:42 PM
ذوستان ببخشید اگه سوالم را در جای اشتباه دارم مطرح میکنم. اگه اشتباه لطفا ادمین عزیز زحمت جابجایی را بکشن مرسی. و حالا سوالم:

من پاییز 2012 پذیرش گرفتم با RA. ولی متاسفانه ویزام نیامد و مجبور شدم دیفر کنم. این ترم در حالی که استاد گفته بود نگران فاند نباش الان تازه میگه بیا ببینیم چی میشه کرد (البته یه پزیشن داده که هزینه زندگی را میده ولی شهریه میمونه). من متاسفانه نمیتونم هزینه ها رو بدم و استادم هیچی را گارانتی نمیکنه. میگم بابا من نمیتونم بیام اونور دنیا با دست خالی میگه باشه حالا که اینقدر مهمه باشه دیفر کن برا ترم بعد یه کاریش میکنیم.

حالا من چیکار کنم؟ بنظر شما رفتنم اونجا باعث میشه همین ترم یه فکری برا شهریه کرد؟ اینکه بمونم ترم اینده بهتره یا الان برم؟ تو همچین شرایطی بهترین تصمیم چیه؟ مرسی ازهمگی.

منم اوضاع مالی مساعدی ندارم، ولی اگر جای شما باشم در اولین فرصت اینجا رو ترک می کنم.چون هیچ کس از فردا خبر نداره.

torkanturk
December 12th, 2012, 05:42 PM
کسی میتونه نوضیح بده چرا دانشگاه های امریکا واسه یه نفر با رزومه متوسط یا هر رزومه ای واسه پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا پذیرش و فاند هم میده ولی از لیسانس به مستر پذیرش هم بدن فاند نمیدن؟یعنی شانس یه نفر واسه پذیرش تو دکترا بیشتره نسبت به مستر؟کسی دلیلش رو کامل میدونه بگه ممنون میشم. ممنون

zdesign
December 12th, 2012, 06:54 PM
کسی میتونه نوضیح بده چرا دانشگاه های امریکا واسه یه نفر با رزومه متوسط یا هر رزومه ای واسه پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا پذیرش و فاند هم میده ولی از لیسانس به مستر پذیرش هم بدن فاند نمیدن؟یعنی شانس یه نفر واسه پذیرش تو دکترا بیشتره نسبت به مستر؟کسی دلیلش رو کامل میدونه بگه ممنون میشم. ممنون
من نمیدونم شما این رو به صورت موردی دیدید یا نه. ولی به هرحال به صورت یه قانون کلی نمیشه گفت. ولی اگر بخوایم دلیل اصلی این موضوع رو بگیم این هست که دانشگاه‌ها عموماً نمیان برای فردی که قرار دوسال درس بخونه پول بدن، چون اولاً این فرد از لحاظ علمی در اون سطحی نیست که بخواد بازدۀ زیادی برای دانشگاه داشته باشه (مثلاً ارائۀ مقاله و کارای علمی برای بالابردن سطح دانشگاه و یا assistant شدن) چرا که فرد تو مقطع کارشناسی برای این هدف تربیت نشده. و دوماً این دوسال عموماً خیلی کار خاصی نمیشه انجام داد و سریع تموم میشه. ولی شما در نظر بگیرید که یک فرد به جای این دوسال، قراره خیلی بیشتر (دکترا مستقیم) اونجا درس بخونه. حداقل معلومه که تا پنج یا شش سال آینده این فرد در اون دانشگاه هست و خب مطمئناً تولیدات علمی خیلی بیشتر داره و خب دانشگاه هم حق داره که رو اون افراد سرمایه‌گذاری بیشتری بکنه. این مورد برای کسانی که از ارشد به دکترا میرن هم صدق می‌کنه، علاوه بر اینکه فرد اخیر توان علمی بالاتری هم نسبت به کارشناسی داره و حداقل دوسال ارشد کارای علمی بیشتری کرده و یک تز نوشته. به نظر من دلایل این‌ها هستند و نسبتاً هم منطقی. هرچند که بازهم این یه قانون کلی نیست.

rahi2012
December 12th, 2012, 08:04 PM
دوستان وضعیت دایرکت پی اچ دی چطور هست؟
کلا فاند گرفتن _فول (: برای مستر به دکترا نسبت به لیسانس به دکترا چطوره؟
یکی میگفت باید 14 15 تا مقاله داشته باشید و معدل خیلی بالا مثلا بالای 18 19 و ......
فقط یک نکته
دانشگاه های معمولا توی همون سایتشون به صورت جدا دایرکت پی اچ دی رو قید میکنند؟ یا باید با اساتید هماهنگ کرد؟

haydar
December 12th, 2012, 08:06 PM

در تکمیل حرف دوستمون باید بگم که پروژه هایی که تعریف میشن زمانشون معلومه ، پروژه های بلند مدت به مراتب بودجه بیشتری دارند (دست کم یک پروژه 5 ساله 20 برابر یک پروژه یک ساله بودجه داره) ؛
بودجه بیشتر هم یعنی پذیرش و فاند بالاتر

hafbb
December 12th, 2012, 09:39 PM
من ليسانس مكانيك با معدل ١٢ از اميركبير و مستر رو دارم در رشته كامپيوتر گرايش هوش مصنوعي در دانشگاه Southampton انگليس مي خونم به نظر شما براي گرفتن فانددر دوره دكتري كامپيوتر در دانشگاههاي نسبتا خوب آمريكا شانسي دارم؟
خصوصا با وجود نامرتبط بودن رشته ليسانس و فوق ليسانس.

S03
December 12th, 2012, 09:40 PM
من ليسانس مكانيك با معدل ١٢ از اميركبير و مستر رو دارم در رشته كامپيوتر گرايش هوش مصنوعي در دانشگاه Southampton انگليس مي خونم به نظر شما براي گرفتن فانددر دوره دكتري كامپيوتر در دانشگاههاي نسبتا خوب آمريكا شانسي دارم؟
خصوصا با وجود نامرتبط بودن رشته ليسانس و فوق ليسانس.

اگه شما GRE عالی داشته باشید، GRE Subject هم بدید و نمره عالی بگیرید، در دوره مسترتون هم خیلی خوب عمل کرده باشید (معدل 70 به بالا)، بله شانس دارید.

hafbb
December 12th, 2012, 10:15 PM
اگه شما GRE عالی داشته باشید، GRE Subject هم بدید و نمره عالی بگیرید، در دوره مسترتون هم خیلی خوب عمل کرده باشید (معدل 70 به بالا)، بله شانس دارید.
از دانشگاه هاي متوسط چطور؟
از كدوم دانشگاهها در حالتي كه نمرات GRE و معدل متوسط داشته باشم شانس گرفتن فاند دارم؟؟

rahi2012
December 12th, 2012, 10:22 PM
از دانشگاه هاي متوسط چطور؟
از كدوم دانشگاهها در حالتي كه نمرات GRE و معدل متوسط داشته باشم شانس گرفتن فاند دارم؟؟
البته شما یک فاکتور خوب مثل تحصیل ارشد در دانشگاهی غیر از ایران رو دارید (طبق گفته دوستانی که پذیرش گرفتند و ....) نباید ندید گرفتش و در صورت داشتن نمره GRE میتونید به همون دانشگاه های خوب فکر کنید که البته معدل یک مقدار کارو سخت کرده براتون.
اما بنا به گفته یکی از دوستان قدرت "معجزه" GRE رو دست کم نگیرید.

abolfazl_a
December 12th, 2012, 10:37 PM
با سلام من نمیدونستم کجا پیاممو ارسال کنم این چندتا سوالو دارم لطفا چند نفر جواب بدن میخوام نظرات مختلفی بدونم ممنون

1 درسته که دوره ارشد در دانشگاه های مثلا امریکایی 4 ساله ماساچوست _ پرینستون _ هاروارد

2 من الان در حین تحصیلم دوره کارشناسیم معدل کاردانیم مشکلات بچگونه ایی داشتم 13 شد البته با چند ترم مشروطی بعد معدل کارشناسیمم حدود 16 یا 17 میشه اگر بخوام برا دانشگاهی مثل ماساچوست اقدام کنم شانس قبولی دارم یا نه

3 اگر فاند نخوام چی بخوام با هزینه خودم بیام شانس قبولی دارم
من دانشگاه خوبی میخوام قبول شم این دانشگاه های رکینگ بالا چشممو گرفته بخصوص ام ای تی

4 در مورد تافل و جی ار ای هنوز امتحان ندادم اما دارم میخونم که نمره بالا بیارم بگید مثلا چند خوبه

در مورد مقاله هم بگم که جور میکنم

5 بعد این مدارک اشتغال فنی و حرفه ای درجه 1و 2 که معادل مدرک کارشناسی و کاردانی که باهاشون میشه ادامه تحصیل کرد اگر من اینو داشته باشم بعد بخوام با اینا اپلای کنم ایا قبول میکنن ویا اگر من ارشد دانشگاه ازادو ادامه بدم با این مدرک فنی و حرفه ایی در جه 1 ( معادل کارشناسی) بعد از فارق تحصیلی ارشد اپلای کنم برا دکترا قبول میکنند که ارشدم دانشگاه ازاده و کارشناسیم مدارک اشتغال فنی و حرفه ایی

6 در مورد این مراکز مشاوره که همه کارای قبولی پذیرش ویزا و غیره انجام میدن ایا خوبه به اینا مراجعه کنم اگر اره چند تا خوبو بهم معرفی گنید

7 اکر مشکل مالی نداشته باشم اوضاع مالی خوبی داشته باشم میتونم پذیرش بگیرم

بعد درسته که از چند تا دانشگاه میشه همزمان پذیرش گرفت نهایتش چندتاس

لطفا کمکم کنید

ghlobe
December 12th, 2012, 11:20 PM
با سلام من نمیدونستم کجا پیاممو ارسال کنم این چندتا سوالو دارم لطفا چند نفر جواب بدن میخوام نظرات مختلفی بدونم ممنون

1 درسته که دوره ارشد در دانشگاه های مثلا امریکایی 4 ساله ماساچوست _ پرینستون _ هاروارد

2 من الان در حین تحصیلم دوره کارشناسیم معدل کاردانیم مشکلات بچگونه ایی داشتم 13 شد البته با چند ترم مشروطی بعد معدل کارشناسیمم حدود 16 یا 17 میشه اگر بخوام برا دانشگاهی مثل ماساچوست اقدام کنم شانس قبولی دارم یا نه

3 اگر فاند نخوام چی بخوام با هزینه خودم بیام شانس قبولی دارم
من دانشگاه خوبی میخوام قبول شم این دانشگاه های رکینگ بالا چشممو گرفته بخصوص ام ای تی

برای اون دانشگاههایی که اسم بردید اگر بتونید یکی دو تا مدال طلای المپیاد جهانی جور کنید با یک معدل 18 کارشناسی از صنعتی شریف و تافل بالای 100 و GRE اقلا 1400 به بالا و چند تا مقاله تاپ بله ممکنه یک شانس مختصری داشته باشید. نفر اول کنکور سراسری شدن هم کمک میکنه (یکی رو میشناسم که نفر اول کنکور شد و بعد از تموم کردن درسش در شریف رفت ام آی تی).

rahi2012
December 12th, 2012, 11:33 PM
پیشکسوت های عزیز ارشد را در ایران توصیه میکنید در دانشکده های خاص رشته خودم که وابسته به وزارت دفاع و خارجه هستند یا نهایتا همین دانشگاه تهران با قید این نکته که میتونم از اساتید بنام رشته خودم معرفی نامه هم بگیرم در حد 3 تا 4 تاشو تضمین شده هست. خود اون استاید هم در دانشگاه های رده بالای آمریکا تحصیل کردند و یکیشون هم الان مدری گروه فلسفه یکی از دانشگاه های لندن هست.
یا اینکه در دانشگاه خوب اروپایی و بعد اقدام برای آمریکا؟مسلط شدن به زبان دیگری علاوه بر انگلیسی و بالاخره رتبه بالاتر دانشگاه و ......

abolfazl_a
December 12th, 2012, 11:38 PM
من نخبه علمی هستم و چند پروژه هم کار کردم پروژهای که با بودجه های میلیاردی درس میکنن و یکیشون تقریبا تمومه طراح هم هستم سه بعدی دو بعدی طراح حرفه ایی در همه موضوعات اگر در جشنواره ها شرکت میکردم نفر اول بودم
سه تا زبان هم بلدم ایتالیایی ژاپنی انگلیسی ( اگر میخواستم میتونستم کنم شون 7 تا زبان اما علاقه ایی به زبانهای دیگه ندارم ) و کل چیزای دیگه در ضمن هیچی برام ارزو نیست چون به همه چی میتونم برسم بهتر نیست در مورد دیگران زود قضاوت نکنیم یکی از هزارن دلایلی که میخوام از ایران برم همین قضاوتهای بی مورده

abolfazl_a
December 12th, 2012, 11:48 PM
برای اون دانشگاههایی که اسم بردید اگر بتونید یکی دو تا مدال طلای المپیاد جهانی جور کنید با یک معدل 18 کارشناسی از صنعتی شریف و تافل بالای 100 و GRE اقلا 1400 به بالا و چند تا مقاله تاپ بله ممکنه یک شانس مختصری داشته باشید. نفر اول کنکور سراسری شدن هم کمک میکنه (یکی رو میشناسم که نفر اول کنکور شد و بعد از تموم کردن درسش در شریف رفت ام آی تی).

ghlobe عزیز من یکی میشناسم که مدال جهانی یا چیز دیگه ایی نداشت چند تا مقاله داشت قبول شد پرینستون حتا داخل فهرست قبولیهای همین سایت ( زیاد نگشتم )یکی معدلش نمیدونم 13 یا 14 بود قبول شده بود هاروارد

در مورد دانشگاهای رکینگ پایین تر نظرت چیه

MehranNZ
December 12th, 2012, 11:55 PM
حالا زیاد سخت نگیرید ایشون که به کسی توهین نکر یه سوال کرد تازه فاند هم که نمی خواد یعنی اینها بدون فاند هم نمی ذارن ایشون بره؟!

amir_p
December 13th, 2012, 12:01 AM
این دوستمون آقا ابوالفضل سؤال کرده و من نمی دونم چرا بقیه به خودشون اجازه دادن اینطوری جواب بدن. اون آقای سعید که شارلوت درس می خونه، آیا از اول همونجا بوده؟ بالاخره هرکسی از یه جا شروع باید بکنه. ولی طرز جواب آقای ابولفضلم درست نبود. به نظرم احتمال پذیرش بدون فاند از این دانشگاه ها خیلی کمه. اصلا دانشگاه های رنک بالا یه سیاست دارن که هر کی رو میگیرن فاند میدن. ولی برای دانشگاههاب رنک بالای 80 Usnews، شانس پذیرش (بدون فاند) بالایه.

ghlobe
December 13th, 2012, 12:03 AM
حالا زیاد سخت نگیرید ایشون که به کسی توهین نکر یه سوال کرد تازه فاند هم که نمی خواد یعنی اینها بدون فاند هم نمی ذارن ایشون بره؟!

دانشگاههای تاپ همیشه فاندینگ فراهم میکنند و اصولا پذیرش بدون فاند نمیدهند.

elnazhat
December 13th, 2012, 12:04 AM

البته در این حدم که...!!! احتمالاً جدی صحبت نکردین!! چون من یه نفرو میشناسم که معدل نسبتاً خوبی در کارشناسی داشت توی شریف ولی به 18 نمیرسید، به جاش ارشدش 15 بود. مقالۀ درست و حسابی هم نداشت، به قول شما کیلویی (البته من نمیدونم اسم 4، 5 تا مقالۀ کنفرانس زپرتی داخلی و خارجی رو همون کیلویی هم بشه گذاشت یا نه). تافلشم 98 بود که تقریباً به تخمین شما نزدیکه. GRE رو هم عمراً این چیزی که شما میگینو داشت. همون حد معمولی که همه میگیرن. خوب با صحبت استادا از MIT پذیرش فول فاند گرفت. البته انصافاً سوابق Teaching Assistantship مفصلی داشت. کلاً خوب هواشو داشتن، ریاضیات مهندسی پیشرفتۀ دورۀ ارشدشو هم افتاد، با curve هم پاس نشد. ولی آخرش به 12 رسوندن براش. شعار خودش که این بود: اگه استاد بهت زنگ زد گفت فلانی، دو کیلو سیب زمینی و یه کیلو پیاز سر راهت بخر بیار در خونۀ ما، باید انجام بدی. خوب نتیجه-شو گرفت. ولی اگه این موردو استثنا میدونید، بازم یه مورد دیگه میشناسم که نه اون معدلا رو داشت، GRE 1250، یه مقالۀ ISI (که احتمالاً مقالۀ خیلی خوبی بوده)، تافلم اصلاً فرض کنید 120، نه مدالی، نه رتبۀ یک تا ده کنکور و... تغییر رشتۀ اساسی هم داد واسه PhD (نمیگم از چی به چی که آمارش در نیاد)، کلاً دانشجوی قوی ای بود، من از دورۀ دبیرستان تو سمپاد میشناختمش ولی در این حدی که شما گفتین نبود. اونم پذیرش فول فاند گرفت از MIT.
البته اینا رو نگفتم که توصیۀ شما به این دوستمونو رد کنم. بهتره کسی تا پشتوانۀ قوی یا پکج قوی نداره سراغ دانشگاههایی در اون رده نره.

ghlobe
December 13th, 2012, 12:05 AM
ghlobe عزیز من یکی میشناسم که مدال جهانی یا چیز دیگه ایی نداشت چند تا مقاله داشت قبول شد پرینستون حتا داخل فهرست قبولیهای همین سایت ( زیاد نگشتم )یکی معدلش نمیدونم 13 یا 14 بود قبول شده بود هاروارد

در مورد دانشگاهای رکینگ پایین تر نظرت چیه

والا من خودم از بین بچه هایی که میشناختم رفتند اینجور جاها کسی رو با این رزومه ای که شما میفرمایید ندیدم ولی اگر شما میشناسید از خودشون سوال بفرمایید چطوری گرفتند. برای جاهای پایین تر مسلما با معدل 17 و نمرات خوب تافل و GRE شانس دارید و اگر استعدادتون اینقدر که فکر میکنید خوب است میتونید برای ارشد یک جای متوسط برید و اونجا بدرخشید و از اونجا برای دکترا به یک دانشگاه تاپ بروید.

ghlobe
December 13th, 2012, 12:07 AM
پیشکسوت های عزیز ارشد را در ایران توصیه میکنید در دانشکده های خاص رشته خودم که وابسته به وزارت دفاع و خارجه هستند یا نهایتا همین دانشگاه تهران با قید این نکته که میتونم از اساتید بنام رشته خودم معرفی نامه هم بگیرم در حد 3 تا 4 تاشو تضمین شده هست. خود اون استاید هم در دانشگاه های رده بالای آمریکا تحصیل کردند و یکیشون هم الان مدری گروه فلسفه یکی از دانشگاه های لندن هست.
یا اینکه در دانشگاه خوب اروپایی و بعد اقدام برای آمریکا؟مسلط شدن به زبان دیگری علاوه بر انگلیسی و بالاخره رتبه بالاتر دانشگاه و ......

من فکر میکنم یک دانشگاه خوب اروپایی خیلی بهتر باشه. روی این فروم بچه هایی بودند که در این قبیل رشته ها از سوئد و هلند پذیرش گرفتند. ارشد ایران ممکنه شما رو تو ایران گیربندازه.

rahi2012
December 13th, 2012, 12:10 AM
البته در این حدم که...!!! احتمالاً جدی صحبت نکردین!! چون من یه نفرو میشناسم که معدل نسبتاً خوبی در کارشناسی داشت توی شریف ولی به 18 نمیرسید، به جاش ارشدش 15 بود. مقالۀ درست و حسابی هم نداشت، به قول شما کیلویی (البته من نمیدونم اسم 4، 5 تا مقالۀ کنفرانس زپرتی داخلی و خارجی رو همون کیلویی هم بشه گذاشت یا نه). تافلشم 98 بود که تقریباً به تخمین شما نزدیکه. GRE رو هم عمراً این چیزی که شما میگینو داشت. همون حد معمولی که همه میگیرن. خوب با صحبت استادا از MIT پذیرش فول فاند گرفت. البته انصافاً سوابق Teaching Assistantship مفصلی داشت. کلاً خوب هواشو داشتن، ریاضیات مهندسی پیشرفتۀ دورۀ ارشدشو هم افتاد، با curve هم پاس نشد. ولی آخرش به 12 رسوندن براش. شعار خودش که این بود: اگه استاد بهت زنگ زد گفت فلانی، دو کیلو سیب زمینی و یه کیلو پیاز سر راهت بخر بیار در خونۀ ما، باید انجام بدی. خوب نتیجه-شو گرفت. ولی اگه این موردو استثنا میدونید، بازم یه مورد دیگه میشناسم که نه اون معدلا رو داشت، GRE 1250، یه مقالۀ ISI (که احتمالاً مقالۀ خیلی خوبی بوده)، تافلم اصلاً فرض کنید 120، نه مدالی، نه رتبۀ یک تا ده کنکور و... تغییر رشتۀ اساسی هم داد واسه PhD (نمیگم از چی به چی که آمارش در نیاد)، کلاً دانشجوی قوی ای بود، من از دورۀ دبیرستان تو سمپاد میشناختمش ولی در این حدی که شما گفتین نبود. اونم پذیرش فول فاند گرفت از MIT.
البته اینا رو نگفتم که توصیۀ شما به این دوستمونو رد کنم. بهتره کسی تا پشتوانۀ قوی یا پکج قوی نداره سراغ دانشگاههایی در اون رده نره.
به نظرم حساب شریف رو کلا جدا کنیم بهتره. بالاخره فارغ التحصیلنش رفتند و درخشیدند و میشناسند خیلی هم خوب میشناسند. این خودش فاکتور مهمی میتونه باشه. یا همین سفارش اساتید . البته دیگه این بحث MIT رو بحث میشه در بارش داشت. چون به قول آقا سعید واقعا تمام نخبه های دنیا براش رقابت میکنند و قطعا گزینه جزو گزینه های اولشون هست.

omidr1370
December 13th, 2012, 12:23 AM
اگر میشه دوستان در مورد سوال این دوستمون توضیح بیشتری بدید سوال منم هست چون یه عده جو بین المللی و این جور چیزهارو وسط می کشند میگن اگر از ایران باشه بهتره چون دانشگاه ها همواره میخوان از فارغ التحصیلان دانشگاه های کشورهای مختلف دانشجو بگیرندو هم از لحاظ سیو پول
یه عده دیگه هم میگن که نه با توجه به اینکه هر روز ویزا دادن در کشورهای مختلف سخت میشه و اعتبار دانشگاه های اونجا بالاتره اونجا بهتره و به قول دوستان همین فروم پل خوبی برای دانشگاه های آمریکا و کاناداست و هم بعدها برای پیدا کردن کار راحت تره
دوستانی که اونجا هستن و در جو اونجا قرار دارن اگر نظر بدن ممنون میشم
البته من منظورم رشته های مهندسی بود

amin25m
December 13th, 2012, 12:30 AM
لطفا یه نفر جوابمو بده
چشم

من نخبه علمی هستم و چند پروژه هم کار کردم پروژهای که با بودجه های میلیاردی درس میکنن و یکیشون تقریبا تمومه طراح هم هستم سه بعدی دو بعدی طراح حرفه ایی در همه موضوعات اگر در جشنواره ها شرکت میکردم نفر اول بودم
سه تا زبان هم بلدم ایتالیایی ژاپنی انگلیسی ( اگر میخواستم میتونستم کنم شون 7 تا زبان اما علاقه ایی به زبانهای دیگه ندارم ) و کل چیزای دیگه در ضمن هیچی برام ارزو نیست چون به همه چی میتونم برسم بهتر نیست در مورد دیگران زود قضاوت نکنیم یکی از هزارن دلایلی که میخوام از ایران برم همین قضاوتهای بی مورده
دوست من بزارید من بدور از غرض ورزی راهنماییتون کنم. اولا که تقریبا نصف بچه های اینجا شرایطشون مثل شماست. نخبه علمی هستند. مقاله ISI دارند (بعضی ها مشاهده شده بالای 20 تا دارند). دو زبانه حرف می زنند. کارهای صنعتی کرده اند و ....
ثانیا، دوستان اگه حرفی می زنن از روی تجارب و مشاهداتشون بوده نه اینکه خدایی ناکرده قصد توهین یا ناامید کردن شما رو داشته باشند....

سالی که ما اپلای می کردیم (2011) من یادمه دو تا از دوستام زوم کرده بودند رو دانشگاه های امریکا (کلا کانادا و استرالیا رو بیخیال شدند). هر دو هم از بچه های شریف بودند با رزومه عالی. نمره زبان تافل بالای 100 و جی آر ای بسیار خوب. معدلشون هم بدک نبود.
واسه 8 تا دانشگاه امریکا اقدام کردند که هر 8 تا هم رنکینگ جهانیشون بالای 100 بود (100 تا 400). متاسفانه هر دو هر هشت تا رو ریجکت شدند. به چه دلیل؟
the admission is highly competitive
شما فقط خودتو تو ایران نگاه نکن. امثال شما هم از سراسر دنیا (اروپا، استرالیا، چین، هند، ژاپن، ایران و ...) خواهان پذیرفته شدن در این دانشگاه ها هستند علی الخصوص اون چند تایی که شما نام بردید. جدای از اون، خود این دانشگاه ها نیز دانشجویانی دارند که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را همانجا دارند.
نه اینکه بگم شانس پذیرش ندارید ولی انصافا سخته.
حالا توصیه من به شما اینه که:
1) اگر مشکل مالی و همچنین جور کردن ریکام ندارید، اپلای کنید. بالاخره احتمال پذیرشتون وجود داره.
2) اگر از نظر مالی (با توجه به گرانی دلار) محدودیت دارید، دانشگاه های پایین تر رو انتخاب کنید که شانس پذیرشتون بالاتر بره.

موفق و موید باشید.

MehranNZ
December 13th, 2012, 12:37 AM
چشم

دوست من بزارید من بدور از غرض ورزی راهنماییتون کنم. اولا که تقریبا نصف بچه های اینجا شرایطشون مثل شماست. نخبه علمی هستند. مقاله ISI دارند (بعضی ها مشاهده شده بالای 20 تا دارند). دو زبانه حرف می زنند. کارهای صنعتی کرده اند و ....
ثانیا، دوستان اگه حرفی می زنن از روی تجارب و مشاهداتشون بوده نه اینکه خدایی ناکرده قصد توهین یا ناامید کردن شما رو داشته باشند....

سالی که ما اپلای می کردیم (2011) من یادمه دو تا از دوستام زوم کرده بودند رو دانشگاه های امریکا (کلا کانادا و استرالیا رو بیخیال شدند). هر دو هم از بچه های شریف بودند با رزومه عالی. نمره زبان تافل بالای 100 و جی آر ای بسیار خوب. معدلشون هم بدک نبود.
واسه 8 تا دانشگاه امریکا اقدام کردند که هر 8 تا هم رنکینگ جهانیشون بالای 100 بود (100 تا 400). متاسفانه هر دو هر هشت تا رو ریجکت شدند. به چه دلیل؟
the admission is highly competitive
شما فقط خودتو تو ایران نگاه نکن. امثال شما هم از سراسر دنیا (اروپا، استرالیا، چین، هند، ژاپن، ایران و ...) خواهان پذیرفته شدن در این دانشگاه ها هستند علی الخصوص اون چند تایی که شما نام بردید. جدای از اون، خود این دانشگاه ها نیز دانشجویانی دارند که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را همانجا دارند.
نه اینکه بگم شانس پذیرش ندارید ولی انصافا سخته.
حالا توصیه من به شما اینه که:
1) اگر مشکل مالی و همچنین جور کردن ریکام ندارید، اپلای کنید. بالاخره احتمال پذیرشتون وجود داره.
2) اگر از نظر مالی (با توجه به گرانی دلار) محدودیت دارید، دانشگاه های پایین تر رو انتخاب کنید که شانس پذیرشتون بالاتر بره.

موفق و موید باشید.
سلام
این دوستانتون از اول صحبت نکردن مثلا با استادی کسی که یک جوری اول قطعیش کنن و بعد اپلای کنن؟! این قضیه تماس گرفتن با استاد که این همه در این فوروم در موردش صحبت شده مگه برای همین کار نیست؟

amin25m
December 13th, 2012, 12:43 AM
سلام
این دوستانتون از اول صحبت نکردن مثلا با استادی کسی که یک جوری اول قطعیش کنن و بعد اپلای کنن؟! این قضیه تماس گرفتن با استاد که این همه در این فوروم در موردش صحبت شده مگه برای همین کار نیست؟
والا تک و توکی چرا. ولی با هر استادی تماس می گرفتن یا اصلا جواب نمی دادند یا می گفتند که شما مدارکتو بفرست، بعد از بررسی تو کمیته نتیجه پذیرشتون مشخص می شه.
البته در تکمیل سخنانم، این دو دوست عزیز یکیشون الان واسه هلند و دیگری استرالیا پذیرش گرفته اند و در حال انجام کارهای نظام وظیفه و ... هستند.

MehranNZ
December 13th, 2012, 12:58 AM
والا تک و توکی چرا. ولی با هر استادی تماس می گرفتن یا اصلا جواب نمی دادند یا می گفتند که شما مدارکتو بفرست، بعد از بررسی تو کمیته نتیجه پذیرشتون مشخص می شه.
البته در تکمیل سخنانم، این دو دوست عزیز یکیشون الان واسه هلند و دیگری استرالیا پذیرش گرفته اند و در حال انجام کارهای نظام وظیفه و ... هستند.
خوب من فکر می کنم بی تجربگی از خودشون بوده وقتی کسی بهشون جواب نمیده خوب معلومه که اپلای کردنشون بی تاثیر هست!
اما یک سوال دیگه ای که برای من پیش اومده نحوه انتخاب دانشگاهها هست! مثلا بنده این چند تا کشور برام مهم هستن بترتیب امریکا - کانادا - انگلیس - استرالیا و بعد از اینها اگر نشد مثلا اجبارا برم در جاهایی که غیرا نگلیسی زبان و اروپایی هستند مثل سوئد و آلمان و هلند و غیره و اگر این هم نشد مثلا ترکیه ای جایی لول حالا من موندم چطور دانشگاهها رو انتخاب کنم همین امریکا بیش از ۱۰۰ها دانشگاه داره و از طرف دیگه نمی خوام خودم رو به یک کشور محدود کنم فردا ممکنه جنگ بشه امریکا ویزا نده یا یه کشوری جنگولک بازی در بیاره (مثل شرایط فعلی استرالیا) که نمی خوام باعث بشه یک سال از عمرم بخاطر این مسخره بازیها تلف بشه شما خودتون چیکار کردین و چطور با این معضل برخورد کردین!
( از اینکه سوالها ابتدایی هستن شرمنده چون کاملا نوب هستیم در این زمینه در حال امتحانات و نوشتن مقاله و تکمیل cvم! این فوروم هم که اینقدر بزرگه و جوابها هه جا پراکندن واقعا سخته پیدا کردن جوابها)

rahi2012
December 13th, 2012, 01:22 AM
خوب من فکر می کنم بی تجربگی از خودشون بوده وقتی کسی بهشون جواب نمیده خوب معلومه که اپلای کردنشون بی تاثیر هست!
اما یک سوال دیگه ای که برای من پیش اومده نحوه انتخاب دانشگاهها هست! مثلا بنده این چند تا کشور برام مهم هستن بترتیب امریکا - کانادا - انگلیس - استرالیا و بعد از اینها اگر نشد مثلا اجبارا برم در جاهایی که غیرا نگلیسی زبان و اروپایی هستند مثل سوئد و آلمان و هلند و غیره و اگر این هم نشد مثلا ترکیه ای جایی لول حالا من موندم چطور دانشگاهها رو انتخاب کنم همین امریکا بیش از ۱۰۰ها دانشگاه داره و از طرف دیگه نمی خوام خودم رو به یک کشور محدود کنم فردا ممکنه جنگ بشه امریکا ویزا نده یا یه کشوری جنگولک بازی در بیاره (مثل شرایط فعلی استرالیا) که نمی خوام باعث بشه یک سال از عمرم بخاطر این مسخره بازیها تلف بشه شما خودتون چیکار کردین و چطور با این معضل برخورد کردین!
( از اینکه سوالها ابتدایی هستن شرمنده چون کاملا نوب هستیم در این زمینه در حال امتحانات و نوشتن مقاله و تکمیل cvم! این فوروم هم که اینقدر بزرگه و جوابها هه جا پراکندن واقعا سخته پیدا کردن جوابها)
این خط دوم کلا قابل تامله ها با این وضعیت به نظرم فقط باید به فکر جایی بود حالا هرجا (:
الان استرالیا این بخشنامه جدید رو داده رسما جزو آرشیو خاطرات تبدیل میشه. نکنه امریکا هم بخوابیم فرداش بیدار بشیم ببینیم بخشنامه کرده کلا از دادن پذیرش(دیگه فاند هیچ) به ایرانی ها و سوری ها معذوریم.

amin25m
December 13th, 2012, 01:27 AM
...

جواب می دادند و تشویق هم می کردند که اپلای کنند . . .
اینو می خواستم بگم که اخذ پذیرش رقابتیه و به همین راحتی که یکی از دوستان در صفحات قبل گفتند، نیست.
بنده خودم یه استاده دهنمو سرویس کرده بود که اپلای کن، اپلای کن. 3-4 بار ایمیل زد که چی شد؟ چکار کردی؟ مدارکتو فرستادی؟ چند ماه بعد با ایمیل ریجکت از همون دانشگاه مواجه شدم! :o
بنابراین جواب گرفتن از اساتید به منزله ی قطعی بودن پذیرش نیست. چون همون جوابی رو که به شما داده، به ده نفر دیگه هم می ده. :)

پ.ن: استادی که بحثش رو می کنم:
1) اولین بار بود می خواست دانشجوی دکتری بگیره و تجربه نداشت.
2) چینی بود.

rahi2012
December 13th, 2012, 01:32 AM
اینو می خواستم بگم که اخذ پذیرش رقابتیه و به همین راحتی که یکی از دوستان در صفحات قبل گفتند، نیست.
بنده خودم یه استاده دهنمو سرویس کرده بود که اپلای کن، اپلای کن. 3-4 بار ایمیل زد که چی شد؟ چکار کردی؟ مدارکتو فرستادی؟ چند ماه بعد با ایمیل ریجکت از همون دانشگاه مواجه شدم! :o
بنابراین جواب گرفتن از اساتید به منزله ی قطعی بودن پذیرش نیست. چون همون جوابی رو که به شما داده، به ده نفر دیگه هم می ده. :)

2) چینی بود.
از لیسانس به دکترا اپلای کرده بودید یا ارشد به دکترا؟

abadanastro
December 13th, 2012, 01:34 AM
اقا ابولفضل
من ترم اخر (7) مهندسی عمران هستم ، شاگرد اول ، معدل 19.12 ، مقاله داخلی برای هفتمین کنگره ملی عمران هم دارم کار میکنم
برای رسیدن به بهترین ها میدونم که باید پله ها رو دونه دونه یا نهایتا 2 تا 2تا طی کنم ! نه 10 تا 10 تا
من دانشگاه آزادی هستم و حد خودم رو میدونم ، به همین دلیل میخوام ارشد رو یه جای خوب ( نه خیلی تاپ ) بخونم که برای دکترا به هدفم برسم
شما هم هر چقدر عالی باشین باید با یک شیب منطقی پیشرفت کنین .
پیشنهاد من اینه که برای ارشد یه دانشگاه خوب اروپایی بروید ( اگه وضع مالی عالی دارین ) و بعد اونجا بدرخشید و برای دکترا به بهترین ها فکر کنید
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی

behnam10123
December 13th, 2012, 01:39 AM
سلام دوستان

قبل از اینکه چیزی بنویسم از همه میخام که توی فضای دوستی و احترام صحبت کنن. حداقل اگه کسی خواست جور دیگری حرف بزنه، لطفا من رو مخاطب قرار نده (دیدم توی پست های قبلی که برخی دوستان از ادب و احترام کاملاً دور شده بودن و شوقِ یه بنده خدا رو منهدم کرده بودن ! ).

من رشتم صنایع از دانشگاه تهران هست و 9 دانشگاه زیر رو برای دکترا اپلای کردم:

Pittsburgh و NCSU و Illinois at Urbana-Champaign و GATECH و Stanford و Texas–Austin و Berkeley وColumbia و Michigan

خلاصه رزومم اینه:

معدل کارشناسی 18.43، معدل ارشد 17.21
تافل ورقه ای: 653 (رایتینگ 5 از 6)
جی آر ای: 330 یا 1450 قدیم (Q167 و V163)
دو تا مقاله آی اس آی دارم و نویسنده اول هستم
5 سال سابقه کار بصورت تحقیقای دارم + سه ترم حق التدریس در دانشگاه علم و صنعت به عنوان استاد

حالا که اپلای کردم و کار هم از کار گذشته احساس میکنم که چندان شانسی برای 4 دانشگاه رنک بالایی که اپلای کردم ندارم چون نمره رایتینگ جی آر ایم 3 هست.

حقیقتش اپلای کردم که دلم نسوزه. از دوستان باتجربه که مورد مشابه دیده باشه کسی هست که یه راهنمایی به من بده و شانس پذیرش من رو توی 9 دانشگاه فوق یه نظری بده. من که به ندرت دیدم توی دانشگاه های برجسته کسی با رایتینگ جی آر ای 3 پذیرش گرفته باشه. نظرتون چیه. برای پایین تری ها چقدر شانس دارم؟

از هر دوستی که جوابش بر تجربه استوار باشه واقعا ممنون میشم

haydar
December 13th, 2012, 01:47 AM

دوست عزیز بنده با نمره GRE 1530 و IBT 112 و 33 مقاله ISI و 18 مقاله در کنفرانس های IEEE و GPA 3.81و 3معرف از دانشگاه زوریخ داشتم که یکی جایزه نوبل داشت ؛
دو متد در طراحی پردازنده DSP داشتم که همچنان در حال فروش هستند ، در سه مسابقه اختراعات کالیفرنیا و 2 مسابقه اختراعات تورونتو مدال طلا دارم و ...
دانشگاه MIT بدون تردید منو ریجکت کردند
حساب MIT و هاروارد از بقیه دانشگاه ها جداست ...

abolfazl_a
December 13th, 2012, 01:53 AM
abadanastro (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?106701-abadanastro) متوجه هستم چی میگی اما من یه سری اهداف دارم ............. در مورد دانشگاه های اروپایی اطلاعات زیادی ندارم اما در مورد دانشگاه های امریکایی و کانادایی خیلی خوب اگر بخوام ریسک نکنم البراتا رو انتخاب میکنم به برا mit برا اروپا چی پیشنهاد میکنی با فاند و بدون فاند

MehranNZ
December 13th, 2012, 01:56 AM
دوست عزیز بنده با نمره GRE 1530 و IBT 112 و 33 مقاله ISI و 18 مقاله در کنفرانس های IEEE و GPA 3.81و 3معرف از دانشگاه زوریخ داشتم که یکی جایزه نوبل داشت ؛
دو متد در طراحی پردازنده DSP داشتم که همچنان در حال فروش هستند ، در سه مسابقه اختراعات کالیفرنیا و 2 مسابقه اختراعات تورونتو مدال طلا دارم و ...
چطور همچین چیزی امکان داره یعنی رزومه هایی وجود داشته از مال شما بالاتر؟ اصلا رزومه از این بالاتر هم مگه وجود داره که حالا اینها بخوان ریجکتش بکنن یا نه؟!

haydar
December 13th, 2012, 02:05 AM
چطور همچین چیزی امکان داره یعنی رزومه هایی وجود داشته از مال شما بالاتر؟ اصلا رزومه از این بالاتر هم مگه وجود داره که حالا اینها بخوان ریجکتش بکنن یا نه؟!

از رزومه من که قوی تر زیاده ...
چی فکر می کنید ؟! استادی که بهشون درخواست دادم فقط یک سوال ازم کرد ، گفت اگر هیچ گونه دارویی نداشته باشیم می تونی یک تومور رو از کار بندازی ؟ هرچقدر تجهیزات الکترونیکی که فکر کنی داریم (بدون استثنا).
من هم روشی رو بیان کردم که ازش استفاده شده و وجود داشته ...
در جواب گفت ، چیزی که تو می گی تکنولوژی 12 سال پیش ماست من دانشجو می خوام که تکنولوژی 12 سال آینده ما رو بسازه ، بای !
اونا کسی رو میخوان که علم تولید کنه نه وسیله ، نه مقاله ...

saeedsharif
December 13th, 2012, 02:09 AM
دوستان عزیزم یک نکته رو در رابطه با دانشگاه MIT میخوام بتون بگم که امیدوارم دقت کنید، اولا برید usnews و تعداد PhD به ازای هیئت علمی MIT رو ببینید، خیلی بالاست، حدود تا اونجا که یادمه 7 تا بود، این یعنی ظرفیت کامله توی MIT و سالی برای هر استاد یک یا دو تا پوزیشن خالی می شه، بعدم اینکه این که MIT است دلیل نمی شه روابط توی اونجا هم حاکم نباشه، من یکی از بچه ها برادرش دانشجوی دکترای برق دانشگاه کمبریج بود، روی ماشین های الکتریکی کار می کرد و خیلی کارش درست بود، یکی از استادهای MIT که با استاد این دوست بود ازش خواسته بود که این بیاد اونجا و البته این برادر دوست ما نپذیرفته بود، چون کمبریجی ها خودشون رو بالاتر از MIT می دونند. خلاصه خواستم بگم اینطوری نیست که همه پوزیشن ها هم از طریق اپلای و اینا پر بشه،
تازه گذشته از اینها باید به درد یک استادی بخوری یا نه؟ این دوستمون شاید عالی باشه توی DSP ، ولی اون استادی که توی این زمینه خاص کار می کنه، امسال اصلا شاگرد نمی خواد، یا شایدم ترجیح می ده که یک شاگرد آمریکایی بگیره و البته هزار تا دلیل دیگه.
چنین رزومه ای اگه از MIT ریجکت می شه دلایل غیر علمی داره و ماشاء الله آمریکا کشور دلایل غیر فنیه، پس دنبال الگو نگردین توی کار این آمریکایی ها، حتی در سطح دانشگاه هایی مثل هاروارد و MIT

MehranNZ
December 13th, 2012, 02:14 AM
از رزومه من که قوی تر زیاده ...
چی فکر می کنید ؟! استادی که بهشون درخواست دادم فقط یک سوال ازم کرد ، گفت اگر هیچ گونه دارویی نداشته باشیم می تونی یک تومور رو از کار بندازی ؟ هرچقدر تجهیزات الکترونیکی که فکر کنی داریم (بدون استثنا).
من هم روشی رو بیان کردم که ازش استفاده شده و وجود داشته ...
در جواب گفت ، چیزی که تو می گی تکنولوژی 12 سال پیش ماست من دانشجو می خوام که تکنولوژی 12 سال آینده ما رو بسازه ، بای !
اونا کسی رو میخوان که علم تولید کنه نه وسیله ، نه مقاله ...
برای همین دکتری یا postdoc ؟ فکر کنم منظورتون postdoc هست چون بر طبق اینج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1214-MIT-Harvard)ا در یکی دو صفحه اول بچه ها گفتن در top 10 خود کمیته تصمیم می گیره و کار زیادی با اساتید ندارن درسته یا اینکه اطلاعات نادرست وارد شده؟!
به هر حال بنده با دیدن رزومه شما در شک شدید فرو رفتم واقعا دست مریزاد دارید.

haydar
December 13th, 2012, 02:20 AM
سلام دوستان

قبل از اینکه چیزی بنویسم از همه میخام که توی فضای دوستی و احترام صحبت کنن. حداقل اگه کسی خواست جور دیگری حرف بزنه، لطفا من رو مخاطب قرار نده (دیدم توی پست های قبلی که برخی دوستان از ادب و احترام کاملاً دور شده بودن و شوقِ یه بنده خدا رو منهدم کرده بودن ! ).

Pittsburgh و NCSU و Illinois at Urbana-Champaign و GATECH و Stanford و Texas–Austin و Berkeley وColumbia و Michigan

خلاصه رزومم اینه:

5 سال سابقه کار بصورت تحقیقای دارم + سه ترم حق التدریس در دانشگاه علم و صنعت به عنوان استاد

حالا که اپلای کردم و کار هم از کار گذشته احساس میکنم که چندان شانسی برای 4 دانشگاه رنک بالایی که اپلای کردم ندارم چون نمره رایتینگ جی آر ایم 3 هست.

حقیقتش اپلای کردم که دلم نسوزه. از دوستان باتجربه که مورد مشابه دیده باشه کسی هست که یه راهنمایی به من بده و شانس پذیرش من رو توی 9 دانشگاه فوق یه نظری بده. من که به ندرت دیدم توی دانشگاه های برجسته کسی با رایتینگ جی آر ای 3 پذیرش گرفته باشه. نظرتون چیه. برای پایین تری ها چقدر شانس دارم؟

احتمال استنفورد و برکلی صفر نیست ولی زیاد هم نیست (هیچ کس نمی تونه در مورد این دو دانشگاه با اطمینان صحبت کنه)
ولی من فکر می کنم برای ایلینویز و پیتسبورگ و آستین و حتی میشیگان شانستون کم نباشه
بقیه رو هم احتمالاً قبول میشید ،
نمره رایتینگ جی آر ای زیاد دردسر ساز نیست (قابل چشم پوشیه ) فقط دامستیک ها براشون ممکنه مسئله بشه ...

vahidaz
December 13th, 2012, 02:25 AM

2) چینی بود.

من یه چیز دیگم که متوجه شدم اینه که بیشتر اساتید تشویق به اپلای می کنن و می گن اسم منو به عنوان استاد راهنما یا تو اپلیکیشن یا تو SOP ببنویس, و اینطور که یکی از دوستان خارجیمون می گفت, انگاری پولی که از اپلیکیشن ها به اسم یه استاد در می آید جز افخارات یه استاد!!!

haydar
December 13th, 2012, 02:25 AM
برای همین دکتری یا postdoc ؟ فکر کنم منظورتون postdoc هست چون بر طبق اینج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1214-MIT-Harvard)ا در یکی دو صفحه اول بچه ها گفتن در top 10 خود کمیته تصمیم می گیره و کار زیادی با اساتید ندارن درسته یا اینکه اطلاعات نادرست وارد شده؟!
به هر حال بنده با دیدن رزومه شما در شک شدید فرو رفتم واقعا دست مریزاد دارید.

منظور من دقیقاً دکتری بود برای Postdoc مشکلی نداشتم ، خودم برکلی رو ترجیح دادم ؛
در آمریکا (بخصوص دانشگاه های مطرح-کاری با رتبه ندارم) حرف اول و آخر رو استاد میزنه و کسی نمی تونه رو حرفش حرف یزنه ...
ممنون شما لطف دارید

behnam10123
December 13th, 2012, 02:26 AM
احتمال استنفورد و برکلی صفر نیست ولی زیاد هم نیست (هیچ کس نمی تونه در مورد این دو دانشگاه با اطمینان صحبت کنه)
ولی من فکر می کنم برای ایلینویز و پیتسبورگ و آستین و حتی میشیگان شانستون کم نباشه
بقیه رو هم احتمالاً قبول میشید ،
نمره رایتینگ جی آر ای زیاد دردسر ساز نیست (قابل چشم پوشیه ) فقط دامستیک ها براشون ممکنه مسئله بشه ...

سپاسگزارم

اگر دوست دیگری نظری داره من استفاده خواهم کرد.

saeedsharif
December 13th, 2012, 02:32 AM
حیدر جان، اول اینکه بهت تبریک میگم و بدون که افتخار ما هستی. دوم این که این مسئله MIT مثل خیلی چیزهای دیگه دنیاست که حتی در سطح تراز اول هم قاعده و قانون بردار نیست، بلاشک آدم معمولی و خوب نمی ره MIT، حتما یک آدم کاملا متفاوت که خارج از باکس فکر می کنه می ره اونجا، ولی فاکتورهای پذیرش تنها علمی نیست، روابط تاثیر داره، سلایق غیرعلمی استاد تاثیر داره و قاعدتا یک سری اتفاقات رندوم و تصادفی هم تاثیر در پذیرش داره، من یکی از دوستام که الان داره توی MIT درس میخونه توی زمینه فیزیک پلاسما، به اندازه شما رزومه نداره ولی به هر حال تونست پذیرش بگیره.

منظور من دقیقاً دکتری بود برای Postdoc مشکلی نداشتم ، خودم برکلی رو ترجیح دادم ؛
در آمریکا (بخصوص دانشگاه های مطرح-کاری با رتبه ندارم) حرف اول و آخر رو استاد میزنه و کسی نمی تونه رو حرفش حرف یزنه ...
ممنون شما لطف دارید

vahidaz
December 13th, 2012, 02:34 AM

حتما اشتباه کردن!!!, ولی خدایی دمت گرم, من که کف کردم, ایشالا بیشتر بشه.

bbk
December 13th, 2012, 02:44 AM
سلام دوستان

خلاصه رزومم اینه:

سلام behnam10123 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?134862-behnam10123) عزیز،
از اونجایی که هم دانشکده ای بودیم وظیفه ام دونستم نظرمو بهتون بگم. البته تخصص و تجربه لازم رو ندارم ولی نظر شخصیم رو میگم.
خیلی بهتر بود اگه میدونستم مقالاتتون تو چه ژورنالهایی هستند. اگر همه این دانشگاهها رو در رشته صنایع اپلای کردید فکر نکنم زیاد نمره 3 رایتینگتون به چشم بیاد و مشکلی باشه. ولی به نظرم معدل ارشدتون عالی نیست. به هر حال به فرض اس اُ پی و ریکام های قوی و مرتبط بودن حوزه های تحقیقاتیتون با حوزه های این دانشگاهها، حدس من به این صورته: NCSU رو حتما میگیرید چون من پارسال با رزومه به مراتب ضعیفتر از شما گرفتم. Pittsburgh رو هم که دیگه بحثی توش نیست. Stanford رو خیلی بعید میدونم. چون دپارتمانش مدیریتیه و عاشق فارغ التحصیلای کامپیوتر شریف (به دلیل حضور دکتر صابری). GATECH به خاطر معدل ارشدتون و نمره 3 ه شانستون پایین میاد ولی GATECH سالانه دانشجو های زیادی میگیره که این یه مقدار شانستون رو بالا میبره. Texas عاشق GRE ه ولی تعداد کمی میگیرن و خیلی هم کاسب کارند. حدسم اینه که بهتون پذیرش میده ولی خوب چون دانشکده صنایع نداره به نظرم زیاد گزینه خوبی برای رزومه شما نیست. من پارسال از GATECH و Texas به طرز فجیعی ریجکت شدم. واسه Michigan فکر کنم نمره 3 ه دردسر ساز بشه و بهتون پذیرش نده. Berkeley و Columbia هم شانستون خیلی بد نیست و UIUC هم به نطرم احتمال گرفتن پذیرشتون بالاست. نظر من درباره رنک کردن این دانشگاهها هم به این صورته:
1. استنفورد 2. جورجیاتک 3. برکلی 4. میشیگان 5. کلمبیا 6. ایلینوی 7. کارولینا شمالی 8. آستین 9. پیتزبورگ
نسبت به 1 و 2 و 4 بدبینم. 3 و 5 بد بین نیستم. 6 و 8 خوشبینم. 7 و 9 هم که قاعدتا حتمیه.
USC و Washington و UMN و Purdue و VT هم به نظرم گزینه های خوبی بودن که شانس بالایی داشتید.
به هر حال امیدوارم از همشون پذیرش بگیرید.

haydar
December 13th, 2012, 02:44 AM
حیدر جان، اول اینکه بهت تبریک میگم و بدون که افتخار ما هستی. دوم این که این مسئله MIT مثل خیلی چیزهای دیگه دنیاست که حتی در سطح تراز اول هم قاعده و قانون بردار نیست، بلاشک آدم معمولی و خوب نمی ره MIT، حتما یک آدم کاملا متفاوت که خارج از باکس فکر می کنه می ره اونجا، ولی فاکتورهای پذیرش تنها علمی نیست، روابط تاثیر داره، سلایق غیرعلمی استاد تاثیر داره و قاعدتا یک سری اتفاقات رندوم و تصادفی هم تاثیر در پذیرش داره، من یکی از دوستام که الان داره توی MIT درس میخونه توی زمینه فیزیک پلاسما، به اندازه شما رزومه نداره ولی به هر حال تونست پذیرش بگیره.

ممنون دوست عزیز
دقیقاً با حرفتون موافقم
MIT جای افراد غیر عادیه ، با قدرت تخیل فوق العاده ، خیلی از کارا دلیل نداره و سلقه ایه و زیاد پیش میاد که تابعی از زمان باشه این تصمیم گیری ها ...

haydar
December 13th, 2012, 02:46 AM
حتما اشتباه کردن!!!, ولی خدایی دمت گرم, من که کف کردم, ایشالا بیشتر بشه.

نه جناب وحید
سعید خان درست میگن پذیرش در این سطح دانشگاه ها تابع هیچ ضابطه منطقی نیست !

arm7
December 13th, 2012, 02:47 AM
دوستان این بنده خدا و MIT رو دیگه فراموش کنید! من از طرف همه عذرخواهی می کنم.
من رشتم هوش مصنوعی از یک دانشگاه شهرستانی درجه 2 (دانشگاه ملی) هستش. هم لیسانس و هم ارشد هم ملی بودم.
من دیروز نمره تافلم اومد. آی بی تی 112 شدم با Writing 29 و Speaking 26 و R28 و L29.
جی آر ای هم یک بار داده بودم 2 سال پیش و نخوندم 770Q و 260V شدم. امسال Revised امتحان دادم ولی می دونم باز خوب نمی شم چون نرسیدم بخونم باز (حداکثر معادل 1100 -+50).
معدل 16.23 کارشناسی با رتبه Top 5% و رتبه اولی ارشد با معدل 18.46 (3.7) دارم.
7 تا مقاله ژورنال بین المللی (غیر ISI) و دو تا مقاله کنفرانس بین المللی و یک کنفرانس داخلی دارم.
رتبه خوارزمی و چند تا جشنواره خوب دیگه و 3 ترم گواهی تدریس لیسانس (26 واحد درسی) هم دارم.
الان هم تمام ریزنمرات ارشد و کارشناسی و گواهی رتبه ها رو خریدم و ترجمه شده توی پاکت دانشگاه ها هستش (چون ورودی 89 ارشد بودم حسابی تیغم زدن!)
با این نمره تافلم، فکر کنم شانس بالاتری برای دانشگاه های کانادا داشته باشم.
حالا خواستم ازتون بپرسم که با این نمره خوب تافلم که اومده، چقدر شانس برای چه رده از دانشگاه های امریکا می تونم داشته باشم (به این دلیل که GRE عالی ندارم)؟
اگه تجربیات دانشگاه خاص یا شخص خاصی رو می شناسید که با GRE پایین با فول فاند رفته امریکا (با تماس محدود با اساتید)، می شه سریع تر به من بگید چون ددلاین اکثرشون 2 روز دیگست (15 December). ممنونم.

behnam10123
December 13th, 2012, 02:52 AM
سلام behnam10123 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?134862-behnam10123) عزیز،
از اونجایی که هم دانشکده ای بودیم وظیفه ام دونستم نظرمو بهتون بگم. البته تخصص و تجربه لازم رو ندارم ولی نظر شخصیم رو میگم.
خیلی بهتر بود اگه میدونستم مقالاتتون تو چه ژورنالهایی هستند. اگر همه این دانشگاهها رو در رشته صنایع اپلای کردید فکر نکنم زیاد نمره 3 رایتینگتون به چشم بیاد و مشکلی باشه. ولی به نظرم معدل ارشدتون عالی نیست. به هر حال به فرض اس اُ پی و ریکام های قوی و مرتبط بودن حوزه های تحقیقاتیتون با حوزه های این دانشگاهها، حدس من به این صورته: NCSU رو حتما میگیرید چون من پارسال با رزومه به مراتب ضعیفتر از شما گرفتم. Pittsburgh رو هم که دیگه بحثی توش نیست. Stanford رو خیلی بعید میدونم. چون دپارتمانش مدیریتیه و عاشق فارغ التحصیلای کامپیوتر شریف (به دلیل حضور دکتر صابری). GATECH به خاطر معدل ارشدتون و نمره 3 ه شانستون پایین میاد ولی GATECH سالانه دانشجو های زیادی میگیره که این یه مقدار شانستون رو بالا میبره. Texas عاشق GRE ه ولی تعداد کمی میگیرن و خیلی هم کاسب کارند. حدسم اینه که بهتون پذیرش میده ولی خوب چون دانشکده صنایع نداره به نظرم زیاد گزینه خوبی برای رزومه شما نیست. من پارسال از GATECH و Texas به طرز فجیعی ریجکت شدم. واسه Michigan فکر کنم نمره 3 ه دردسر ساز بشه و بهتون پذیرش نده. Berkeley و Columbia هم شانستون خیلی بد نیست و UIUC هم به نطرم احتمال گرفتن پذیرشتون بالاست. نظر من درباره رنک کردن این دانشگاهها هم به این صورته:
1. استنفورد 2. جورجیاتک 3. برکلی 4. میشیگان 5. کلمبیا 6. ایلینوی 7. کارولینا شمالی 8. آستین 9. پیتزبورگ
نسبت به 1 و 2 و 4 بدبینم. 3 و 5 بد بین نیستم. 6 و 8 خوشبینم. 7 و 9 هم که قاعدتا حتمیه.
USC و Washington و UMN و Purdue و VT هم به نظرم گزینه های خوبی بودن که شانس بالایی داشتید.
به هر حال امیدوارم از همشون پذیرش بگیرید.

خیلی محبت کردی و نظر با ارزشی دادی.

بازم اگه دوستان در مورد رایتینگ GRE تجربه و نظری دارن محبت کنن.

saeedsharif
December 13th, 2012, 02:54 AM
به نظرم دانشگاه لیسانس و فوقت چندان مهم نیست توی این سطحی که میخوای پذیرش بگیری، توی این فایل سوتی دانشگاه هیوستن اگه نگاه کنی، دانشگاه آزاد و شریف رو رسما به یک چشم دیدن، GRE ولی مهمه، به نظرم اگه سه ماه خوب وقت بذاری با این تافل بالایی که داری، verbal تم خوب می شه و اون موقع درهای آمریکا به روت کاملا باز می شه، من جات بودم روش انرژی میگذاشتم، چون آمریکا ارزشش رو داره توی بلند مدت

من رشتم هوش مصنوعی از یک دانشگاه شهرستانی درجه 2 (دانشگاه ملی) هستش. هم لیسانس و هم ارشد هم ملی بودم.
من دیروز نمره تافلم اومد. آی بی تی 112 شدم با Writing 29 و Speaking 26 و R28 و L29.
جی آر ای هم یک بار داده بودم 2 سال پیش و نخوندم 770Q و 260V شدم. امسال Revised امتحان دادم ولی می دونم باز خوب نمی شم چون نرسیدم بخونم باز (حداکثر معادل 1100 -+50).
7 تا مقاله ژورنال بین المللی (غیر ISI) و دو تا مقاله کنفرانس بین المللی و یک کنفرانس داخلی دارم.
رتبه خوارزمی و چند تا جشنواره خوب دیگه و 3 ترم گواهی تدریس لیسانس (26 واحد درسی) هم دارم.
الان هم تمام ریزنمرات ارشد و کارشناسی و گواهی رتبه ها رو خریدم و ترجمه شده توی پاکت دانشگاه ها هستش (چون ورودی 89 ارشد بودم حسابی تیغم زدن!)
حالا خواستم ازتون بپرسم که با این نمره خوب تافلم که اومده، چقدر شانس برای چه رده از دانشگاه های امریکا می تونم داشته باشم (به این دلیل که GRE عالی ندارم)؟
اگه تجربیات دانشگاه خاص یا شخص خاصی رو می شناسید که با GRE پایین با فول فاند رفته امریکا (با تماس محدود با اساتید)، می شه سریع تر به من بگید چون ددلاین اکثرشون 2 روز دیگست (15 December). ممنونم.

vahidaz
December 13th, 2012, 02:59 AM
آقای حیدر اگه ممکن یه راهنمایی کوچیک!

بین عزیز من امسال قصد اپلای داشتم البته با فرض گرفتن TOFEL و GRE خوب! نامردی ام نکردم و از اون بالا یعنی از UC Berekly به پایین به بیشتر اساتید میل زدم ;) با اون که خودم انتظار نداشتم یه استاد تو Columbia با هم مصاحبه کرد و فقط گفت ادمیشن کامیتی پای خودت واسه حداقلا :confused: حتی سه تا از اساتید Carnige Mellon هم گفتن ما پوزیشن داریم ولی اینجل روندش دست استاد نیست و یکیشون گفت بیا حتما ببینمت اینا (نمی دونم قزوینی بود یا نه) کلا اینکه جوابای خوبی گرفتنم از حداقل 20 تا استاد, ولی متاسفانه TOFEL, GRE گند زدم :cry: الانم مشکل سربازی دارم به نظر شما بزنم برم اروپایی جایی البته با فاند با بمونم برم سربازی یه TOFEL, GRE خفن اگه خدا بخواد بگیرم! بیشتر منظورم اینه که این دو سال با توجه به فرمایش شما وزنه منفی واسم نباشه, من یه رو یه موضوع خوب الان 9 داره مقاله IEEE دارم, مریم سربازی بیان بگم این موضوعو بستیم رفت کجا بودی! بلاخره شما هم خودت اونجایی هم بچه های زیادی رو دیدی با توجه به تجربه ای که داری نه واسه من فک کن واسه خودت چه تصمیمی می گیری!

arm7
December 13th, 2012, 03:00 AM
به نظرم دانشگاه لیسانس و فوقت چندان مهم نیست توی این سطحی که میخوای پذیرش بگیری، توی این فایل سوتی دانشگاه هیوستن اگه نگاه کنی، دانشگاه آزاد و شریف رو رسما به یک چشم دیدن، GRE ولی مهمه، به نظرم اگه سه ماه خوب وقت بذاری با این تافل بالایی که داری، verbal تم خوب می شه و اون موقع درهای آمریکا به روت کاملا باز می شه، من جات بودم روش انرژی میگذاشتم، چون آمریکا ارزشش رو داره توی بلند مدت
من چون همین جا دارم دکتری می خونم، می خوام هرطور شده فقط بتونم برم. اگه صبر کنم برای GRE خیلی ددلاین هارو از دست می دم و عملا دیگه فایده نداره. البته 2 ماه بود تلاش می کردم بخونم، ولی وقتشو گذاشتم روی تافل که حداقل کانادا رو از دست ندم. با این حال به نظرتون زیاد روی امریکا حساب نکنم؟ هیچ رنکینگی؟! (با فاند فقط!!)

saeedsharif
December 13th, 2012, 03:06 AM
قاعدتا شانس دانشگاه های خوب رو نداری دیگه، ولی واقعا هر کی یک قاعده کلی در رابطه با دانشگاه های آمریکا بده، یعنی اصلا آمریکا رو نفهمیده، هیچ قاعده کلی ای وجود نداره، ایمیل بزن و شرایطت رو به استادا بگو ببین چه کار می تونن برات بکنن،
امروز اتاق یکی از استادهای آمریکایی بودم، گفت من واقعا دیوونه می شم هر روز که می آم می بینم که میل باکسم ترکیده بس که پره و هر روز هم همین داستان هست و واقعا دیگه دارم دیوونه می شم، خلاصه این شرایط رو حتما لحاظ کن که ناامید نشی اگه جوابت رو ندادن.

من چون همین جا دارم دکتری می خونم، می خوام هرطور شده فقط بتونم برم. اگه صبر کنم برای GRE خیلی ددلاین هارو از دست می دم و عملا دیگه فایده نداره. البته 2 ماه بود تلاش می کردم بخونم، ولی وقتشو گذاشتم روی تافل که حداقل کانادا رو از دست ندم. با این حال به نظرتون زیاد روی امریکا حساب نکنم؟ هیچ رنکینگی؟! (با فاند فقط!!)

haydar
December 13th, 2012, 03:22 AM
آقای حیدر اگه ممکن یه راهنمایی کوچیک!

بین عزیز من امسال قصد اپلای داشتم البته با فرض گرفتن TOFEL و GRE خوب! نامردی ام نکردم و از اون بالا یعنی از UC Berekly به پایین به بیشتر اساتید میل زدم ;) با اون که خودم انتظار نداشتم یه استاد تو Columbia با هم مصاحبه کرد و فقط گفت ادمیشن کامیتی پای خودت واسه حداقلا :confused: حتی سه تا از اساتید Carnige Mellon هم گفتن ما پوزیشن داریم ولی اینجل روندش دست استاد نیست و یکیشون گفت بیا حتما ببینمت اینا (نمی دونم قزوینی بود یا نه) کلا اینکه جوابای خوبی گرفتنم از حداقل 20 تا استاد, ولی متاسفانه TOFEL, GRE گند زدم :cry: الانم مشکل سربازی دارم به نظر شما بزنم برم اروپایی جایی البته با فاند با بمونم برم سربازی یه TOFEL, GRE خفن اگه خدا بخواد بگیرم! بیشتر منظورم اینه که این دو سال با توجه به فرمایش شما وزنه منفی واسم نباشه, من یه رو یه موضوع خوب الان 9 داره مقاله IEEE دارم, مریم سربازی بیان بگم این موضوعو بستیم رفت کجا بودی! بلاخره شما هم خودت اونجایی هم بچه های زیادی رو دیدی با توجه به تجربه ای که داری نه واسه من فک کن واسه خودت چه تصمیمی می گیری!

ماشاللا اشتهاتون عالیه!
از شوخی بگذریم من باشم دوباره امتحان می دم ، در صورت مناسب نبودن فکر نمی کنم درست باشه بین درست فاصله بندازید (دقیقاً به همین دلایلی که گفتید ...)

saeedsharif
December 13th, 2012, 03:30 AM
با سربازی اصلا شوخی نکنید، حتی اگه روی وضع آکادمیک تاثیر نذاره، اون قدر روحیه ات رو پایین می آره و اونقدر سطح توقعت رو پایین می آره که یک وقت دیدی سر از دانشگاه های مالزی در آوردی و تازه خدات رو هم شکر کردی که فقط از ایران خارج شدی

ماشاللا اشتهاتون عالیه!
از شوخی بگذریم من باشم دوباره امتحان می دم ، در صورت مناسب نبودن فکر نمی کنم درست باشه بین درست فاصله بندازید (دقیقاً به همین دلایلی که گفتید ...)

vahidaz
December 13th, 2012, 03:40 AM

دوست عزیز من تجربه زیادی ندارم تجربه شخصی خودم مربوط به سه ماهه اخیر! و کلی چیزایی دیگه که از این ور اون ور شنیدم!
الان بزرگترین مشکل شما وقت چون تقریبا همه دانشگاههای خوب 15 دسامبر کرکره رو می کشن! به نظر من تو این شرایط اگه وقت داشتید بهترین کار میل زدن بود تا مزه دهن استادای دانشگاه های مختلف دستون بیاد, درست اینم قطعی نیست ولی به هر حال کمک می کنه انتخابای آدم یکم شفاف تر و متناسب تر بشه.
الان اپلیکیشن فی خیالی زیاد در می آید اگه کم بود می گفتم همه رو اپلای کن!
طبق تجربه من شما شزایط معدل, مقاله, تافل, ... واقعا خوبه, فقط به قول خودتون مشکل GRE که خیلی از دانشگاهها برای رشته های مهندسی بیشتر رو Quant گیرن و verbal می پی چونن, من دیدم حتی دانشگاه گفته مینمم اینقد ولی بچه ها با اون که خیلی پایین تر بودن پذیرفته شدن البته فقط تو وربال! خلاصه اینکه با اون که شما استاد مایی, چون من خیلی ای میل بازی کردم با استادا اینا, توصیه می کنم حتما به امریکا فک کن و اپلای کن! اینم بگم که خیلی یاشون اصلا تماس با استاد نداشتن یا جواب نگرفته بودن. مهم حرکت نتیجه با خدا و اقبال!
این لینکی که می زارم رنک دانشگاههای امریکا فقط تو کامپیوتر ساینس http://www.university-list.net/us/rank/univ-1025.htm
به نظر من از 53 به بعد شانس خیلی بالایی دارید! و این به این معنی نیست که تو بالایی شانس ندارید! و اینکه بیشتر 53 به بعد ددلاینشون اول ژانویست.

ghlobe
December 13th, 2012, 05:36 AM
abadanastro (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?106701-abadanastro) متوجه هستم چی میگی اما من یه سری اهداف دارم ............. در مورد دانشگاه های اروپایی اطلاعات زیادی ندارم اما در مورد دانشگاه های امریکایی و کانادایی خیلی خوب اگر بخوام ریسک نکنم البراتا رو انتخاب میکنم به برا mit برا اروپا چی پیشنهاد میکنی با فاند و بدون فاند

آلبرتا هم چندان پذیرشش ساده نیست. برای کانادا حتما قبلا از اپلای سعی کنید سوپروایزر پیدا کنید.

hope
December 13th, 2012, 09:48 AM
کاربران گرامی،

لطفا در انتخاب جملات و شیوه نوشتار خودتون دقت بیشتری داشته باشید. ما نمونه ای از جامعه تحصیل کرده ایرانی هستیم که باید سعی کنیم غرور رو کنار بگذاریم و با احترام با همه رفتار کنیم. برای پیدا کردن مسیر درست از هم بپرسیم و اگه دیدیم کسی داره راه اشتباهی میره صبورانه به هم کمک کنیم تا مسیر درست رو پیدا کنه. (دلیل حضور همه ما در اینجا همینه!)
و البته فراموش نکنیم مردان بزرگی رو که حتی موفق نشدن به تحصیلشون ادامه بدن ولی به دلیل استعداد هاشون تبدیل به نام های شناخته شده ای شدن که همیشه در تاریخ میمونن و مورد احترام همه هستن.

یک درخواست دیگه، لطفا در صورت مواجه شدن با پست های نادرست از طریق گزینه "گزارش" در پایین هر پست، مدیریت رو برای رسیدگی در جریان بگذارید.

با تشکر از توجه شما،
مدیریت انجمن امریکا

mahdavimohamad
December 13th, 2012, 01:06 PM
سلام دوستان خسته نباشید. دوستان من برای انتخاب موضوع پایان نامه مردد هستم که مکانیک شکست کار کنم یا روی کامپوزیت و نانو کامپوزیت.
کسی میدونه شرایط ویزا دادن به افرادی که کامپوزیت کار کردن چطوره؟
اگه مکانیک شکست کار کنم حساسیتی وجود نداره اگه خود موضوع حساس نباشه اما بدی شکست اینه که احساس میکنم زیاد خواهان نداره و به نوعی اشباع شده.
اما کامپوزیت خیلی جدید تره و جا برای تحقیق زیاده اما همین اسم کامپوزیت حساسیت داره یا نداره؟
من مکانیک جامدات علوم تحقیقات بودم الانم ترم یک ارشد هوافضا گرایش سازه دانشگاه تهران هستم و میخوام سال بعد برای مکانیک اپلای کنم.
الویت های من هم از نظر کشورها آمریکا، کانادا،استرالیا،هلند و آلمان هستش.

amir110
December 13th, 2012, 02:03 PM
خیلی محبت کردی و نظر با ارزشی دادی.

بازم اگه دوستان در مورد رایتینگ GRE تجربه و نظری دارن محبت کنن.

نه دوست عزیز نمره ی رایتینگ جی آر ای زیاد مساله ساز نیست و همه 3 هستن، شما یه نگاهی به فایل اکسل 2012 دانشگاه هیوستن بنداز، همه ی پذیرفته شدگان نمره شون 3 هست، بجز 3-4 نفر!!! پس نگران نباش.

golnaz_h
December 13th, 2012, 02:46 PM
سلام دوستان

به نظرتون با این شرایط من در کدوم دانشگاه های US برای ارشد فیزیک شانس پذیرش با فاند دارم؟!
معدل کارشناسی 16.41 تافل 90 جی آر ای جنرال. Verbal: 142 Quant: 156 A.W: 3.0
دانشگاه هایی که بالا هست مد نظرم نیست اصلا.

behnam10123
December 13th, 2012, 04:02 PM
نه دوست عزیز نمره ی رایتینگ جی آر ای زیاد مساله ساز نیست و همه 3 هستن، شما یه نگاهی به فایل اکسل 2012 دانشگاه هیوستن بنداز، همه ی پذیرفته شدگان نمره شون 3 هست، بجز 3-4 نفر!!! پس نگران نباش.

بابت دادن نظر از شما تشکر میکنم. این دانشگاه که فرمودید چه رنکی داره و این فایله کجاست؟ به دانشگاه هایی که من انتخاب کردم نزدیکه؟

amir110
December 13th, 2012, 04:13 PM
بابت دادن نظر از شما تشکر میکنم. این دانشگاه که فرمودید چه رنکی داره و این فایله کجاست؟ به دانشگاه هایی که من انتخاب کردم نزدیکه؟

http://www.usnews.com/education/best-graduate-schools/articles/2012/03/13/us-news-releases-2013-best-graduate-schools-rankings

دوست عزیز این زنکینگ سال 2013، ببین امسال چندمه. و رنک همه دانشگاهها رو ببین.

amir110
December 13th, 2012, 06:08 PM

در همین تاپیک، پست 652، اون فایل هستش.
شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Fall-2013/page66)

artemis_743
December 13th, 2012, 06:24 PM
من هم یه فایلی دارم مال دانشگاه Washington هست البته نمره رایتینگ رو به فرمت قدیم از 800 نوشته و همینطور GPA پذیرفته شدگان. شاید به دردتون بخوره.

mehrnoosh92
December 13th, 2012, 06:32 PM
دوستان سلام.به نظرتون من با این شرایطی که خدمتتون میگم از کدوم دانشگاها ممکنه شانسی برای پذیرش در شاخه های بیولوژی داشته باشم؟
رشته:پزشکی معدل کل:15.5 معدل اینترنی:17.5 ایلتس :7.5 gre: q:155 w:3.5 v:139 سه سال سابقه کار+تدریس سابقه کار تحقیقاتی دارم اما بی مقاله
ممنونم از جوابتون

ali_aero
December 13th, 2012, 06:58 PM
[

با سلام به دوستان. می خواستم شانس خودمو برای گرفتن پذیرش و اسکولارشیپ برای دکترا از دانشگاه های آمریکا بدونم. لطفا راهنمایی کنید (اسم دانشگاههایی که واسه من مناسبه رو بگید ممنون می شم).

لیسانس: مهندسی مکانیک معدل 15.08 دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

فوق لیسانس: مهندسی مکانیک (تبیدیل انرژی) معدل 17.02 دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

(البته الان هم تو ایران دانشجوی سال 3 دکترا هستم ولی می خوام قطع کنم و برم)

3 مقاله ISI تو مجله های معتبر با ایمپکت بالا (نفر اول)، 2 تا هم سابمیت کردم تو داوریه.
1 مقاله کنفرانس بین المللی خارجی
داخلی ها رو ننوشتم.

ماه بعد هم تافل و جی ار ای می خوام بدم که فکر کنم نمره خوبی بیارم.

با تشکر

goldingname
December 13th, 2012, 07:04 PM
داستان‌های اپلای که تقریبا تموم شد، ولی کنجکاو هستم بدونم ارزیابی سطح دانشگاه دوستان از این رزومه چیه. این مدت که تاپیک را میخوندم کیس مشابه پیدا نکردم.

معدل ۱۷.۶۷ از دانشگاه امیرکبیر، رشته‌ی مهندسی کامپیوتر، نرم‌افزار
WES: 3.6/4
معدل دو سال آخر: ۱۸.۴۶
WES: 3.82/4
۵ تا تدریس یار بودم در این سه سال
۲ مقاله‌ی داخلی دارم، حوزه‌ی کاریم هم Computer Vision بوده.
مقام‌های خوارزمی (۲)، المپیاد دانشجویی و مسابقات بین‌المللی هم به تعداد لازم!

TOEFL: 103
Reading: 28 | Listening: 27 | Speaking: 24 | Writing: 24

GRE: 1300
Verbal: 500 | Quantitative: 800 | Analytical Writing: 3.5

GRE Computer Science: 830/890
Percentile: 89%

ممنونم

haydar
December 13th, 2012, 10:02 PM

دانشگاه خوبیه ولی اساتیدش خیلی سخت گیرن (کل دپارتمان هاش همینجورن)
از نظر تجهیزات و امکانات با رایس و آستین برابری می کنه (دورترین بخش این دانشگاه با رایس 30 مایل هم فاصله نداره)

haydar
December 13th, 2012, 10:25 PM
داستان‌های اپلای که تقریبا تموم شد، ولی کنجکاو هستم بدونم ارزیابی سطح دانشگاه دوستان از این رزومه چیه. این مدت که تاپیک را میخوندم کیس مشابه پیدا نکردم.

ممنونم

مقاله داخلی رو فراموش کنید
اگر معرف درست و حسابی دارید برای 10 تا 30 اقدام کنید ، قطعاً دایرکت پی اچ دی پذیرش می گیرید
UCLA , AUSTIN , CHICAGO رو حتماً بفرستید

elishnaz
December 13th, 2012, 11:07 PM
سلام میشه منو راهنمایی کیند؟
من ترم یک ارشد رشته مهندسی عمران-محیط زیست هستم
معدل کارشناسیم 14.8 بوده ولی این ترم احتمال زیاد بالای 17 میارم و از پروژه هامم احتمالا بتونم مقاله درآرم
می خواستم بپرسم برای سال دیگه می تونم اپلای کنم و خوب البته فاند بگیرم و اگر می تونم برای کارشناسی ارشد می تونم و یا دکترا؟
در مورد دانشگاهای اروپا چطور؟ و اینکه آخرین فرصتم برای گرفتن تافل و جی آر ای کی هست که برنامه ریزی کنم؟ (البته زبانم خوبه و برای تافل باید یه مرور رو وکب و ... داشته باشم ولی جی آر ای رو باید از صفر شروع کنم)
مرسی

elishnaz
December 13th, 2012, 11:24 PM
یه سوال دیگه
اپلای برای Environmental engineering و یا environmental sceince بهتره؟ هم از نظر پذیرش و هم البته آینده کاری؟

مرسی

mhdkhatami
December 14th, 2012, 01:56 AM
سلام دوستان. لیسانس میم شیمی شریفم.تافل 113. معدل 13.80. جی ار ای هم دادم نیومده هنوز. میخوام برای دکترا اپلای کنم و فقط در صورتی میتونم برم که فاند بگیرم. خیلی گیج شدم که چه دانشگاهایی اپلای کنم. کلا 4 تا هم بیشتر امریکا اپلای نمیتونم بکنم چون توصیه نامه کم دارم. کجاها فک میکنین شانس داشته باشم برای فاند گرفتن تو امریکا؟ چجوری انتخاب کنم دانشگاهارو؟ خیلی گیج شدم. ممنون میشم کمکم کنید

amir110
December 14th, 2012, 02:17 AM
سلام دوستان. لیسانس میم شیمی شریفم.تافل 113. معدل 13.80. جی ار ای هم دادم نیومده هنوز. میخوام برای دکترا اپلای کنم و فقط در صورتی میتونم برم که فاند بگیرم. خیلی گیج شدم که چه دانشگاهایی اپلای کنم. کلا 4 تا هم بیشتر امریکا اپلای نمیتونم بکنم چون توصیه نامه کم دارم. کجاها فک میکنین شانس داشته باشم برای فاند گرفتن تو امریکا؟ چجوری انتخاب کنم دانشگاهارو؟ خیلی گیج شدم. ممنون میشم کمکم کنید

به نظر من که خیلی محاله که با این اوضاع بتونید به نتیجه برسید. به چند دلیل:
گرفتن دکترا مستقیم بسیار سخت و رقابتیه، باید رزومه ی عالی داشته باشین تا....
معدل لیسانستون خیلی پایینه.
مقاله ندارین (یا؟)
4تا دانشگاه گستره ی کمی هستش برای اخذ پذیرش با شرایط شما.
فاند هم که بسیار سخت میدن
به نظر خیلی سخته حالا....

vahidaz
December 14th, 2012, 02:26 AM
سلام میشه منو راهنمایی کیند؟
من ترم یک ارشد رشته مهندسی عمران-محیط زیست هستم
معدل کارشناسیم 14.8 بوده ولی این ترم احتمال زیاد بالای 17 میارم و از پروژه هامم احتمالا بتونم مقاله درآرم
می خواستم بپرسم برای سال دیگه می تونم اپلای کنم و خوب البته فاند بگیرم و اگر می تونم برای کارشناسی ارشد می تونم و یا دکترا؟
در مورد دانشگاهای اروپا چطور؟ و اینکه آخرین فرصتم برای گرفتن تافل و جی آر ای کی هست که برنامه ریزی کنم؟ (البته زبانم خوبه و برای تافل باید یه مرور رو وکب و ... داشته باشم ولی جی آر ای رو باید از صفر شروع کنم)
مرسی

سلام
دوست عزیز سوال دوم که من سر در نمیارم! چون هم رشته نیستیم, فقط در مورد قسمت سوال دوم آینده کاری به رزومه و موفق بودن در رشته بر می گرده نه به اسم و فیلد کاری! اینطوری بگم که حتی واسه به آبدارچی خوب مار درست همیشه کار هست ولی واسه یه تحصیل کرده ضعیف, آبدارچی بودن هم به زور پیدا میشه!

سوال اول: بله می تونید اپلای کنید, هم مستر و هم دکترا.
برای دانشگاههای اروپا لطف کنید به فروم مربوطه سر بزنید بچه ها رو همه چیش بحث کردن.
واسه تافل IBT حداقل 15 روز قبل ددلاینا, , ولی بهتر خیلی زودتر از این حرف ها امتحان بدید که اگه خدای نکرده نتیجه خوب نبود فرصت دوباره باشه.
واسه GRE هم که ایران کلا 3 باره! واسه دانشگاههای با ددلاین 15 دسامبر واسه سال باید تو اولی که تو فوریه 2013 امسال یا بعدی که تو مهر یا اکتبر 2013 شرکت کنید واسه دانشگاههای با ددلاین ژانویه و بعد ترم می تونید دو اون دوتا + سومی که در نوامبر 2013 شرکت کنید. اگه خارج ایران هم بخواد که هر هفته برگزار میشه.

vahidaz
December 14th, 2012, 02:34 AM
ماشاللا اشتهاتون عالیه!

حالا کجا شو دیدی, از اون موقعه که رزومه شما رو دیدم کلی تحت تاثیر گرفتم و می خوام در مراحل بعدی اگه خودم نترکم بترکونم :D
قربون دستت آقا, راستش دیگه وقت خاصی ندارم و شرایط خارج از کشور امتحان دادن هم ندارم وگرنه حتما تو این بازه باز امتحان می دادم.

Maryam1986
December 14th, 2012, 02:45 AM
سلام
من در حال حاضر تو آلمان مستر میخونم و لیسانسمو از دانشگاه آزاد گرفته بودم...میخواستم بدونم در چه شرایطی میتونم واسه پی اچ دی آمریکا فول فاند بگیرم...؟ و آیا کسی هست که منو راهنمایی کنه و بتونم یه برنامه ریزی 2 ساله بریزم تا به محض اینکه از اینجا فارغالتحصیل شدمم بتونم پذیرش از آمریکا داشته باشم؟
ممنون

لیسانس شیمی کاربردی ازاد معدل 13.6
تلاش میکنم که معدلمو ارتقا بدم...اما نمیدونم تا چه حدیدی میتونم برسونم خودمو
در مورد مقاله اینا و معدل...تافل جی آر ای و.... هر چی که به نظرتون میرسه بهم کمک کنین. نمیخوام جزئی باشه...در حد مقدمات اپلای واسه آمریکا

violet11
December 14th, 2012, 02:55 AM
سلام
من در حال حاضر تو آلمان مستر میخونم و لیسانسمو از دانشگاه آزاد گرفته بودم...میخواستم بدونم در چه شرایطی میتونم واسه پی اچ دی آمریکا فول فاند بگیرم...؟ و آیا کسی هست که منو راهنمایی کنه و بتونم یه برنامه ریزی 2 ساله بریزم تا به محض اینکه از اینجا فارغالتحصیل شدمم بتونم پذیرش از آمریکا داشته باشم؟
ممنون

لیسانس شیمی کاربردی ازاد معدل 13.6
تلاش میکنم که معدلمو ارتقا بدم...اما نمیدونم تا چه حدیدی میتونم برسونم خودمو
در مورد مقاله اینا و معدل...تافل جی آر ای و.... هر چی که به نظرتون میرسه بهم کمک کنین. نمیخوام جزئی باشه...در حد مقدمات اپلای واسه آمریکا

شما اولین چیزی که الان باید روش تمرکز کنی همین درسای دوره مستره ... باید معدلت رو به 2 یا 2.5 در سیستم المانی برسونی
از طرفی دوره مستر شما چون در سیستم اروپایی تدریس میشه بیشتر اموزش محوره ولی بازم میتونی رو مقاله حساب کنی ولی الان زوده

قدم دوم زبان هست که امیدوارم تو محیط المانی بتونی تقویت کنی انگلیسیت رو ... و بعد امتحان GRE ...

برای توصیه نامه و رزومه و ... هیچ مشکلی نداری چون اساتید دانشگاههای المان در رشته تو بخصوص کاملاً تایید شدن.

دقت کن که اگه معدل مستر هم پایین باشه دیگه زبان خوندن فایده ای نداره... پس اول تلاشت رو برای پاس کردن با نمره بالا بکن .

vahidaz
December 14th, 2012, 02:59 AM
اگر میشه دوستان در مورد سوال این دوستمون توضیح بیشتری بدید سوال منم هست چون یه عده جو بین المللی و این جور چیزهارو وسط می کشند میگن اگر از ایران باشه بهتره چون دانشگاه ها همواره میخوان از فارغ التحصیلان دانشگاه های کشورهای مختلف دانشجو بگیرندو هم از لحاظ سیو پول
یه عده دیگه هم میگن که نه با توجه به اینکه هر روز ویزا دادن در کشورهای مختلف سخت میشه و اعتبار دانشگاه های اونجا بالاتره اونجا بهتره و به قول دوستان همین فروم پل خوبی برای دانشگاه های آمریکا و کاناداست و هم بعدها برای پیدا کردن کار راحت تره
دوستانی که اونجا هستن و در جو اونجا قرار دارن اگر نظر بدن ممنون میشم
البته من منظورم رشته های مهندسی بود

دوست عزیز واسه چیزی که مطرح کردید قانون خاصی وجود نداره و به نظر من فقط و فقط وابسته به رزومه و عملکرد خود فرد! برای مثال بچه هایی از اینجا با رزومه عالی مستقیم میرن دانشگاه x , یک سری از بچه ها هم با این امید میرن جای دیگه ولی باز به دانشگاه x نمی رسن!
اگه یه سر به سایت دانشگاه british colombia کانادا بزنید یکم واستون واضح تر میشه, اونجا پر از بچه های شریف که درسشون تموم شده و وضعیت فعلی شونم زده, برای مثال یکی رو زده بود استنفورد, چند تایی waterloo که از british colombia رنکش بالاتره, یه سری همونجا و یه سری تو دانشگاههای پایین تر خود کانادا!
من همین سوال از یه استاد تو یه دانشگاه خفن پرسیدم , این زیرست:
Professor, i think my weakness is in my GPA, if i get M.Sc. in my country or in a foreign university with average rank and also with high GPA, then my chance increase or again the my background in B.Sc. will effect on decision of admission committee for PhD program in ------- University ? can you say me what i need in my background for getting admission in -------- university ?
و اینم جواب استاد:
For a PhD you would compete with the top students from the top programs in the whole world. Most of the PhD programs only need 20 students per year. Thus one needs a very, very strong story.

به صورت خلاصه اگه کسی تو خودش میبینه که با رفتن یه جای دیگه تو دو سال واسه ارشد می تومه تغییر اساسی ایجاد کنه کار درستی و در اون سطحی که الان هست می تونه با توجه به مقدار و ارزش تغییرش بره سطح های بالاتر , اگه نه که وقت تلف کرده. بازم میگم این مورد قطعی نیست و مثل همه مسائل دیگه استثناهایی پیدا میشه که مثل همون مسائل دیگه ما به کل شرایط واقف نیستیم و فقط شنیدیم و هی تکرار می کنیم!

خیلی از موارد مثل ویزا با خوب بودن یا بد بودن روابط کشورها دیگه از دست ما خارج و غیر قابل پیش بینی!

vahidaz
December 14th, 2012, 03:08 AM

ممنونم

آقا اولا که افرین, رزومت عالی فقط جای یکی یا دوتا مقاله خارجی خوب کمه! چون هم رشته و تقریبا هم فیلدیم تو ریسرچ, حتما از 5 به بعد شروع کن شانس دیگه دیدی یه دفه گرفت, حیفه که هنوز اینجایی! باز من از اینجا دارم نظر می دم دوستان دیکه که اونجان بهتر می تونن بر آورد کنن.

rahi2012
December 14th, 2012, 03:14 AM
دوستان اینکه کسی در کارنامش دروس اختصاصی اصلی و مهمش نمرهات بالی 17 تا 18 داشته باشه. مثلا برای رشته من روابط بین الملل الف و ب حدودا 17 و یا فلسفه سیاسی غرب 20 و یا روش تحقیق در علوم سیاسی 19 و دروسی مثل شناخت ماهیت و عملکرد امپریالیسم 16 و حقوق بین الملل 20 و..... و نمرات بقیه همین حول و حوش در دروس اختصاصی چقدر میتونه تاثیر گذار باشه؟ اصلا هست؟ یا اینکه خیر به طوری کلی فقط معدل سنجیده میشه. چون یکی دو تا امتحان رو به عللی نتونستم سر جلسه باشم معدل تاثیر میگذاره اما با این قانون جدید وزارت علوم میتونم در صورت اخذ مجدد حذف بشه اون غایبی.و معدل رو میشه تا حد نزدیک 18 بهبود داد.

S03
December 14th, 2012, 05:32 AM
دوستان اینکه کسی در کارنامش دروس اختصاصی اصلی و مهمش نمرهات بالی 17 تا 18 داشته باشه. مثلا برای رشته من روابط بین الملل الف و ب حدودا 17 و یا فلسفه سیاسی غرب 20 و یا روش تحقیق در علوم سیاسی 19 و دروسی مثل شناخت ماهیت و عملکرد امپریالیسم 16 و حقوق بین الملل 20 و..... و نمرات بقیه همین حول و حوش در دروس اختصاصی چقدر میتونه تاثیر گذار باشه؟ اصلا هست؟ یا اینکه خیر به طوری کلی فقط معدل سنجیده میشه. چون یکی دو تا امتحان رو به عللی نتونستم سر جلسه باشم معدل تاثیر میگذاره اما با این قانون جدید وزارت علوم میتونم در صورت اخذ مجدد حذف بشه اون غایبی.و معدل رو میشه تا حد نزدیک 18 بهبود داد.

اونها حدود نمره شما رو نگاه می کنند، مثلا اگه اکثر نمره های شما حدود 17 باشه و چند تا 10-11 هم داشته باشید بهتر از اینه که همه نمره های شما حدود 15 باشه.

ghlobe
December 14th, 2012, 06:19 AM

اگر میشه با اخذ مجدد غایبی رو حذف کنید و معدل رو باز هم بالاتر ببرید چرا که نه.

iraniirani
December 14th, 2012, 07:04 PM
سلام من دانشجوی دکترا تو لندن هستم ولی چون سوپروایزرم داره میرم ویخوام دانشگامو عوض کنم، با یه استاد توی آمریکا ارتباط برقرار کردم از کارم خوشش اومد جند روز پیش با هم توی کنفرانس بودیم و با هم صحبت کردیم گفت مدارکتو بفرست من کارتو اونج پوش می کنم و به استاد دیگم می گم این کار بکنه، بهم گفت که زیاد آدم senior نیست ولی سعیشو میکنه. من دکترای مدیریت می خونم و امتحان جی مت دادم ولی نمره من 590 شد که خوب نیست فکر میکنید این جی مت توی کار تاصیر می ذاره چ.ن ادمیشن فی 200 دلار می خواد می خواستم ببینم توی پذیرش و بورس این جی مت برای بقیه چقدر موثر بوده، هر چند شرایط من خاصه و چند ماهی میشه که دکترارو این جا شروع کردم. اگر واقعا جی مت اصله توی همین انگلیس دنبال دانشگاه بگردم. کسی بوده که با جی مت پایین بورس گرفته باشه. من معدلم خوبه و publication هم خوبه، الان اینجا بهم فند دادن ولی چون سوپروایزر نیست نمی تونم بمونم.
مرسی از راهنماییتون

amir110
December 14th, 2012, 08:40 PM
سلام من دانشجوی دکترا تو لندن هستم ولی چون سوپروایزرم داره میرم ویخوام دانشگامو عوض کنم، با یه استاد توی آمریکا ارتباط برقرار کردم از کارم خوشش اومد جند روز پیش با هم توی کنفرانس بودیم و با هم صحبت کردیم گفت مدارکتو بفرست من کارتو اونج پوش می کنم و به استاد دیگم می گم این کار بکنه، بهم گفت که زیاد آدم senior نیست ولی سعیشو میکنه. من دکترای مدیریت می خونم و امتحان جی مت دادم ولی نمره من 590 شد که خوب نیست فکر میکنید این جی مت توی کار تاصیر می ذاره چ.ن ادمیشن فی 200 دلار می خواد می خواستم ببینم توی پذیرش و بورس این جی مت برای بقیه چقدر موثر بوده، هر چند شرایط من خاصه و چند ماهی میشه که دکترارو این جا شروع کردم. اگر واقعا جی مت اصله توی همین انگلیس دنبال دانشگاه بگردم. کسی بوده که با جی مت پایین بورس گرفته باشه. من معدلم خوبه و publication هم خوبه، الان اینجا بهم فند دادن ولی چون سوپروایزر نیست نمی تونم بمونم.
مرسی از راهنماییتون

خب اینطور که به نظر میاد فقط بحث 200 دلاره،خب دوست عزیز در مقایسه با اینکه در اروپا یا همون انگلیس بگردی و دانشگاهی پیدا کنی یا اینکه 200 دلار هزینه کنی و بری امریکا، مسلما بهش می ارزه که 200 دلارت رو بسوزونی و ریسک کنی. اگر گرفت که فبها و اگر هم نشد 200 تات رفته. 200 تا که چیزی نیست.

amir110
December 14th, 2012, 11:48 PM
مدارک دانشگاههای آمریکا ارزیابی شد (http://www.shafaf.ir/fa/news/154778/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B4%D8%AF)
اعتبار مدارک دانشگاههای آمریکا در آذرماه از سوی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس 51 دانشگاه در ردیف دانشگاههای نامعتبر آمریکا شناسایی شد.
اعتبار مدارک دانشگاههای آمریکا در آذرماه از سوی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس 51 دانشگاه در ردیف دانشگاههای نامعتبر آمریکا شناسایی شد.

بر اساس اعلام اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ امریکا که در ردیف گروه یک یا ممتاز قرار گرفته اند به 89 دانشگاه می رسد.

در این میان حدود 271 دانشگاه نیز در گروه دو یا خوب قرار گرفته اند اما اداره کل دانش آموختگان پیشنهاد کرده که اگر چه‌ مدارک‌ دانشگاه‌های‌ گروه‌ دو ارزشیابی‌ می‌شود، اما توصیه‌ می‌شود‌ در دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد (Master) و دکتری(Ph.D)تنها در دانشگاه‌های‌ گروه‌ یک ادامه‌ تحصیل‌ داده‌ شود.

پیش از این اعلام شد که مدارک 50 دانشگاه آمریکا بی اعتبار است، در حال حاضر یک دانشگاه به این لیست افزوده و تعداد نامعتبرها به 51 دانشگاه افزایش یافت.

لیست کامل دانشگاههای معتبر و نامعتبر در آدرس http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/آمریکا.aspx اعلام شده است.

rahi2012
December 15th, 2012, 12:27 AM
"
که بر این اساس 51 دانشگاه در ردیف دانشگاههای نامعتبر آمریکا شناسایی شد.

بر اساس اعلام اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ امریکا که در ردیف گروه یک یا ممتاز قرار گرفته اند به 89 دانشگاه می رسد.

در این میان حدود 271 دانشگاه نیز در گروه دو یا خوب قرار گرفته اند اما اداره کل دانش آموختگان پیشنهاد کرده که اگر چه‌ مدارک‌ دانشگاه‌های‌ گروه‌ دو ارزشیابی‌ می‌شود، اما توصیه‌ می‌شود‌ در دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد (Master) و دکتری(Ph.D)تنها در دانشگاه‌های‌ گروه‌ یک ادامه‌ تحصیل‌ داده‌ شود.

پیش از این اعلام شد که مدارک 50 دانشگاه آمریکا بی اعتبار است، در حال حاضر یک دانشگاه به این لیست افزوده و تعداد نامعتبرها به 51 دانشگاه افزایش یافت."
واقعا به نظرم به جای این ظنز هایی که میسازند بهتره بخشنامه های وزارت علوم و بداشت رو پخش کنن بهتره (:
یکبار از وزارت بهداشت پرسیدم دقیقا معیارتون برای اینکه دانشگاه "الفاتح" لیبی جزو دانشگاه های معتبر ارزیابی شده و دانشگاه سماشکو مسکو یا فلان دانشگاه فرانسه تا سطح کارشناسی و ...... ارزشیابی شده چیه؟ کارشناس مربوطه که وقتی من اونجا بودم به سلامتی داشت میرفت(ساعت 10 و 30 بود) گفت خب اونجا کارشناس رفته دیده ولی آمریکا نشده بره گفتیم مشروط باشه بهتره (:
یعنی در این حد
دیگه خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل....

moeen72
December 15th, 2012, 04:24 PM
سلام به همگی.من دانشجوی ترم اول دانشگاه تفرشم و رشتم عمران گرایش نقشه برداریه.زبانم تازه شروع کردم.شانسم برای 4سال دیگه و آپلای کردن دانشگاه پرینستون چقدره؟هرکاری لازم باشه میکنم.پر انگیزه ام. آیا میتونم رشته فیزیک رو واسه ارشد دانشگاه پرینستون ادامه بدم؟

blur
December 15th, 2012, 10:08 PM
سلام برا University of Georgia من دو نمره اسپیکینگ کم دارم! مینی مم کل تافلشون 80 و 20 برا اسپیکینگ و رایتینگ هست. من نمرم 91 ولی اسپیکینگم 18. به نظرتون این نمره اسپیکینگ روممکنه ویو کنن؟

amir110
December 15th, 2012, 10:14 PM
سلام برا University of Georgia من دو نمره اسپیکینگ کم دارم! مینی مم کل تافلشون 80 و 20 برا اسپیکینگ و رایتینگ هست. من نمرم 91 ولی اسپیکینگم 18. به نظرتون این نمره اسپیکینگ روممکنه ویو کنن؟

به نظر من که نباید مشکلی پیش بیاد.

amir110
December 15th, 2012, 10:24 PM
دوستان کسی اطلاع داره وقتی که دانشگاهی در امریکا میگه نمره ی جی آر ای باید بالای 50 درصد باشه یعنی چی؟ یعنی هر کدوم بالای 50 درصد باشه (که منطقی به نظر نمیرسه)، مجموع درصدهای v و q تقسیم بر دو، و یا مجموع درصدهای سه قسمت تقسیم بر سه (که به نظرم این هم منطقی به نظر نمیرسه)؟ کسی اطلاعی داره؟