PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

faith
March 13th, 2012, 03:52 PM
دوستان کسی میدونه بسته ای که USPS فرستاده به کدوم کشور عربی میره چون ما تحریمیم ؟و من میخوام پیگیری کنم خیلی نگرانم الان16 روز میگذره.

سلام

اگه شما آدرس منزلتون در ایران رو داده باشید به کشور عربی خاصی نمیره ممکنه مثلاً در یه مرحله از آمریکا بره آلمان بعد از اونجا بیاد ایران فقط طول میکشه که به ایران برسه. تو همین فروم خوندم که اگه شماره ترکینگ یا لیبلش رو دارید میتونید به پست منطقتون مراجعه کنید ایشالا که باهاتون همکاری کنن.

مورد من که گفتم به دبی دیر رسیده بود به این خاطر بود که من با کاراپست کار کرده بودم و آدرس دبی رو (با صندوق پستی البته) داده بودم.

امیدوارم هر چه سریعتر نامه دستتون برسه و از نگرانی در بیای

پیروز باشید

s19297
March 13th, 2012, 09:27 PM
دانشگاه من آی-20 من رو 5 روزه فرستاد با دی اچ ال

mehran1511
March 13th, 2012, 09:35 PM
من یه سئوال داشتم که جوابش رو پیدا نکردم

من اگر از دانشگاه بخوام که فرم I20 رو به یکی از دوستام تو لندن پست کنه که سپس اون برام به ادرس خونه پست کنه ایا در زمان صرفه جویی میشه؟ در هزینه چی؟

ایا این روش بهتره یا اینکه از طریق کاراپست اقدام کنم؟ نمی دونم بسته از لندن به ایران تحریم نیست؟

میشه یه نفر به من جواب بده

reg2
March 13th, 2012, 09:44 PM

اهههه؟؟ مستقیم به ایران؟ هزینه اش چقدر شد؟ کدوم یونی؟

s19297
March 13th, 2012, 09:50 PM
آره بابا مستقیم. من تا حالا نمی دونستم اینقدر عجیبه ولی انگار خیلی شانس آوردم. هزینه هم نگرفتن بنده خداهاکه!

milad1988
March 14th, 2012, 12:03 AM
من یه سئوال داشتم که جوابش رو پیدا نکردم

من اگر از دانشگاه بخوام که فرم I20 رو به یکی از دوستام تو لندن پست کنه که سپس اون برام به ادرس خونه پست کنه ایا در زمان صرفه جویی میشه؟ در هزینه چی؟

ایا این روش بهتره یا اینکه از طریق کاراپست اقدام کنم؟ نمی دونم بسته از لندن به ایران تحریم نیست؟
تجربه بچه ها ثابت کرده که اگه از یک کشور سوم استفاده کنید، معمولا زودتر میرسه. هزینه و زمان جفتش بستگی داره دانشگاه از چه پستی تا لندن استفاده کنه و دوستتون با چه پستی برای شما بفرسته. باید خودتون بسنجید ببینید کدوم راه بهتره. کاراپست هم کار اضافه تری انجام نمیده، فقط نقش نفر سوم رو اجرا می کنه، که البته دبی هستند.
خیر تحریم نیست.

86125038
March 14th, 2012, 03:34 AM
دوستان من قراره واسم نامه پذیرش و I20ارسال بشه از طرف دانشگاه، اما چون کل عید رو تهران نیستیم و از طرفی بعدش هم خوب یه زمانهایی هیچ کس خونه نیست، به نظرم رسید که برم اداره پست و یه صندوق پستی P.O BOX بگیرم. حالا میخوام ببینم اگر این کار رو بکنم به نظرتون خوبه؟ تاخیری به وجود نمیاد؟

hasanali
March 14th, 2012, 02:40 PM
من با دفتر دی اچ ال در ایران که تماس گرفتم گفتند همچین کاری رو نمیتونند بکنند!! من تکلیفم رو با این سرویسهای خارجی در ایران نفهمیدم!!

reg2
March 14th, 2012, 02:44 PM
منم با دانشگاهم تماس گرفتم...گفتن که dhl مستقیم به ایران نمی فرسته!!!!!!!!!!!!!! بالاخره ما نفهمیدیم....آدرس کجا رو بدیم؟ ایران یا جای دیگه!!!!!!

hasanali
March 14th, 2012, 02:47 PM
منم با دانشگاهم تماس گرفتم...گفتن که dhl مستقیم به ایران نمی فرسته!!!!!!!!!!!!!! بالاخره ما نفهمیدیم....آدرس کجا رو بدیم؟ ایران یا جای دیگه!!!!!!

اگر آشنا داری بفرستن برای اون، اون یک کاریش میکنه. من که کسی رو اونور آب ندارم. در نتیجه باید یا آدرس مستقیم یا کاراپست رو بدم!!

Armik
March 16th, 2012, 11:33 PM
کسی می دونه کاراپست توی عید بازه یا نه؟!

hasanali
March 17th, 2012, 12:34 PM
کسی می دونه کاراپست توی عید بازه یا نه؟!

من پرسیدم گفتن از 5 فروردین به بعد بازن

alighaffari
March 17th, 2012, 03:38 PM
بسته پستی من از آمریکا با DHL مستقیم به دستم رسید. البته 11 روز طول کشید ولی به دستم رسید. پس اسن قضیه که میگن DHL از امریکا به ایران نمی آره درست نیست فقط یکم تو کلیرنس طول میکشه همین.

Gela
March 17th, 2012, 03:45 PM
البته شاید شما یک مقدار خوش شانس بودی چون من الان حدود دو ماهه منتظرم و هیچی دریافت نکردم (یه ماه پیش هم یه بسته از طرف دانشگاه واسم اومد با حدود 3 ماه تاخیر، و بسته هم باز شده بود و یه سری از کاغذ های داخلش مفقود شده بود!!)
مجبور شدم از دانشگاه بخوام یک بار دیگه بسته رو به دوبی بفرستن تا از اونجا یکی از آشنایان واسم بفرسته ایران.

milad1988
March 19th, 2012, 01:01 AM
بسته من 8 مارچ با First-Class International پست USPS ارسال شده. میخواستم ببینم کسی تجربه این نوع USPS رو داره.؟ به فرستنده تاکید کرده بودم که باید 14 مارچ برسه دبی ولی هنوز بعد دو روز Blacksburg ویرجینیا هستش (شهر مبدا). دبی یکی از بستگان قراره که تحویل بگیرند.
دوستان بسته من امروز رسیده دبی بعد 11 روز. پس در نظر داشته باشید این نوع USPS تا دبی 11 روز طول میکشه.

majidi123
March 23rd, 2012, 10:06 PM
کاراپست بسته رو از دانشگاه تحویل نمی گیره بیاره در خونه تحویل بده؟ حتما باید بفرستیم دبی؟!

milad1988
March 24th, 2012, 12:39 AM
کاراپست بسته رو از دانشگاه تحویل نمی گیره بیاره در خونه تحویل بده؟ حتما باید بفرستیم دبی؟!
بله، سیستمشون اینجوریه. ولی بازهم با مسئولش که چند صفحه پیش شمارشونو گذاشتم، تماس بگیرید، ببینید راهی داره.

soheyltorabi
March 27th, 2012, 07:09 PM
سلام
اخيرا كسي از دوستان از طريق پست usps فرم I20 را دريافت كرده است ؟ طي چند روز ؟

soheyltorabi
March 27th, 2012, 07:14 PM
سلام
از دوستان كسي با پست كارا و يا ..... فرم I20 دريافت كرده اخيرا و ايا از نظر زماني سريعتر است ؟

milad1988
March 27th, 2012, 07:16 PM
سلام
اخيرا كسي از دوستان از طريق پست usps فرم I20 را دريافت كرده است ؟ طي چند روز ؟
پست های 203 و 204 همین تاپیک رو مطالعه بفرمائید.

m_rond
March 28th, 2012, 12:28 AM
سلام
ببخشید شاید سوال من تو این تاپیک یه کم بی ربط باشه اما تاپیکی مناسبتر از اینجا پیدا نکردم. البته فرم مورد نظر من DS-2019 هست که حالا زیاد هم بحث ارسالش با I-20 فرق نداره اما سوال من در مورد یه جمله هست که خیلی منظورش رو نمی فهمم.
"Provide an alias number to cover the cost of shipping the J-1 documents to the exchange visitor, unless you prefer to ship it yourself" منظور از alias number برای پوشش هزینه ارسال، دقیقاً چیه؟
پاراگراف کاملترش اینه:

Once you have completed the Form and gathered all of the required information, please send them to "Felani ya felani" at the office of international services. The final paperwork will then be prepared and sent to you unless you send us an alias number for the shipping charges. It is your responsibility to see that the exchange visitor receives this packet.

با تشکر

hojjat007
March 28th, 2012, 09:21 AM
سلام
از دوستان كسي با پست كارا و يا ..... فرم I20 دريافت كرده اخيرا و ايا از نظر زماني سريعتر است ؟
با کاراپست هماهنگ کنید. کارشون خوبه.

redemption
April 3rd, 2012, 01:24 PM
سلام

من با DHL بسته ام رو از امریکا پنج روزه دریافت کردم. این بحثهایی که دوستان میکنند به نظرم وجاهت منطقی نداره و بعضا نت درسته. هیچ نیازی به واسطه و امثال کاراپست وجود نداره.

dsa
April 3rd, 2012, 01:57 PM
یعنی بگیم با DHL بفرستن ؟؟ بسته برنمیگرده به خاطره تحریم؟ امکان track کردن بسته هست؟ از شما هزینه گرفت یا خود دانشگاه همه هزینه رو داد؟

redemption
April 4th, 2012, 11:27 AM
من نمیدونم این جو استرس زایی که در این فورم وجود داره چیه؟ خود من یک ماه خواب و خوراک نداشتم. بنده در سایت eshipglobal اقدام کردم که ظاهرا از زیرمجموعه های DHL هست. I-20 من پنج روزه رسید. ولی من 166 دلار پرداخت کردم به DHL . حرفهایی در این فورم هست که واقعی نیست و صرفا برای داوطلب تولید تشنج میکنه. امیدوارم دوستانی که میخواهند به امریکا تشریف ببرند با مطالعه به سوالها جواب بدهند نه بر اساس اینکه فلانی چی گفت یا فلان سایت نا معتبر چی نوشته. اینهایی که میگن تحریمه و اینها من یک مثال نغض زدم. خود من با DHL بسته ام رو تحویل گرفتم.

شاد باشید

پ

یعنی بگیم با DHL بفرستن ؟؟ بسته برنمیگرده به خاطره تحریم؟ امکان track کردن بسته هست؟ از شما هزینه گرفت یا خود دانشگاه همه هزینه رو داد؟

redemption
April 4th, 2012, 11:31 AM
خدمت dsa عرض کنم که بله. امکان track وجود داره. هزینه ی DHL رو خود من پرداخت کردم. پیشنهاد میکنم قبل از اینکه دانشگاه بخواد براتون سند کنه با DHL یا eshipglobal تماس بگیرید. خیلی به شایعات بی اساس توجه نکنید.

موفق باشید

پ.

majidi123
April 4th, 2012, 10:27 PM
من نمیدونم این جو استرس زایی که در این فورم وجود داره چیه؟ خود من یک ماه خواب و خوراک نداشتم. بنده در سایت eshipglobal اقدام کردم که ظاهرا از زیرمجموعه های DHL هست. I-20 من پنج روزه رسید. ولی من 166 دلار پرداخت کردم به DHL . حرفهایی در این فورم هست که واقعی نیست و صرفا برای داوطلب تولید تشنج میکنه. امیدوارم دوستانی که میخواهند به امریکا تشریف ببرند با مطالعه به سوالها جواب بدهند نه بر اساس اینکه فلانی چی گفت یا فلان سایت نا معتبر چی نوشته. اینهایی که میگن تحریمه و اینها من یک مثال نغض زدم. خود من با DHL بسته ام رو تحویل گرفتم.

شاد باشید

پ
دوست عزیز شما چطور تونستید از طریق سایت eshipglobal اقدام کنید؟ چون دانشگاه به من این پست اکسپرس رو پیشنهاد کرد اما وقتی خواستم درخواست بدم I-20 منو از دانشگاه بگیره برام. بعد از انتخاب دانشگاه و ... وقتی ادرس خودمو دادم برای تحویل این پیغامو داد و جلوتر هم نرفت
Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please use alternate address ( outside Iran) to create a shipping request in order to receive I-20 and other critical documents faster from U.S. Universities.

Send us an email [student.support@eshipglobal.com] if you need help.

Embargoed countries includes Cuba, Iran, Myanmar(Burma), North Korea, Sudan and Syria.
شما چجوری تونستید درخواستتونو تکمیل کنید با ادرس ایران؟
من برای اینکه مطمین بشم مشکل از جای دیگه ای نیست کشور رو عوض کردم و گذاشتم عراق بدون مشکل رفت مرحله بعد که قیمت ها رو داد. جلبه که برای عراق ۱۰۴ دلار می گیره اما انگار شما برای ایران ۱۶۰ تا دادین.
به هر حال ممنون می شم اگه کمک کنید

redemption
April 5th, 2012, 10:08 AM
من در مورد اینکه چرا به شما جواب منفی دادند چیزی نمیدونم. من قبل از ارسال با eshipglobal تماس گرفتم و اونها گفتن مشکلی برای ارسال وجود نداره. 166 دلار هم پرداخت کردم. به هر حال هیچ نیازی به آدرس خارج از ایران و کاراپست و این قبیل داستانها نبود.

شاید به ایالت و دانشگاه شما بستگی داشته باشه. پیشنهاد میکنم با eshipglobal تماس بگیرید.

دوست عزیز شما چطور تونستید از طریق سایت eshipglobal اقدام کنید؟ چون دانشگاه به من این پست اکسپرس رو پیشنهاد کرد اما وقتی خواستم درخواست بدم I-20 منو از دانشگاه بگیره برام. بعد از انتخاب دانشگاه و ... وقتی ادرس خودمو دادم برای تحویل این پیغامو داد و جلوتر هم نرفت
Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please use alternate address ( outside Iran) to create a shipping request in order to receive I-20 and other critical documents faster from U.S. Universities.

Send us an email [student.support@eshipglobal.com] if you need help.

Embargoed countries includes Cuba, Iran, Myanmar(Burma), North Korea, Sudan and Syria.
شما چجوری تونستید درخواستتونو تکمیل کنید با ادرس ایران؟
من برای اینکه مطمین بشم مشکل از جای دیگه ای نیست کشور رو عوض کردم و گذاشتم عراق بدون مشکل رفت مرحله بعد که قیمت ها رو داد. جلبه که برای عراق ۱۰۴ دلار می گیره اما انگار شما برای ایران ۱۶۰ تا دادین.
به هر حال ممنون می شم اگه کمک کنید

majidi123
April 5th, 2012, 10:37 AM
من در مورد اینکه چرا به شما جواب منفی دادند چیزی نمیدونم. من قبل از ارسال با eshipglobal تماس گرفتم و اونها گفتن مشکلی برای ارسال وجود نداره. 166 دلار هم پرداخت کردم. به هر حال هیچ نیازی به آدرس خارج از ایران و کاراپست و این قبیل داستانها نبود.

شاید به ایالت و دانشگاه شما بستگی داشته باشه. پیشنهاد میکنم با eshipglobal تماس بگیرید.
اگر شماره ای ازشون دارید ممنون می شم اینجا بزارید.

redemption
April 5th, 2012, 01:39 PM
student.support@eshipglobal.com

اگر شماره ای ازشون دارید ممنون می شم اینجا بزارید.

alighaffari
April 5th, 2012, 04:54 PM
منم همونطور که قبلا گفتم با eshipglobal مدارکم رسید البته پولشم استادم داد و در ضمن 11 روزه رسید. رسیدنش می رسه ولی دیر و زود داره. در ضمن وقتی بازش کردم پاکن باز شده بود که احتمالا اونجا موقع کلیر کردن بازش کردن.
دوستم چند روز پیش مدارکشو با FedEx فرستادن دوبی که پولشو دانشگاهشون داد و ار اونجام کاراپست دو روزه رسوند دستش کلا از موقع فرستادن تا رسیدنش 4 روز طول کشید.
حلا دیگه این راههاییه که می تونید مدارکتونو بگیرید. اگه وقت دارید می تونید با DHL بگین بیاد که خوب رسیدنش معلوم نمیشه دقیقا کی باشه ولی اگه نه عجله دارین با کاراپست میتونید در ارتباط باشید که با 81000 تومان بسته رو می رسونه دستتون.

dreammos
April 5th, 2012, 10:53 PM
سلام دوستان
من میخوام I20ام رو از امریکا به دفتر کاراپست تو دبی بفرستم . برای این کار هم دانشگاه به من Eshipglobal.com رو معرفی کرده. اونا هم گفتن که دقیقا این آدرس رو براشون بنویسم :
Dear Student,
Please format the address exactly as given below. Please enter your Student ID if you have one.

Student name/Contact name: Attn: Mr. Deljou/Ms. Suriaya
Address1: C/O Compex logistics,PO Box - 54967
Address2: DUBAI AIR PORT FREE ZONE, 6WA-115
City: DUBAI AIR PORT ZONE
Zipcode/Postalcode: 6WA115
Country: UNITED ARAB EMIRATES

حالا با توجه به این که در پست های قبلی من دیدم که بچه ها می گفتن که PO Box رو اصلا ننویسیم که دیر نیاد می خاستم بدونم که چرا اونا نوشتن و من باید چه کار کنم؟

majidi123
April 5th, 2012, 10:56 PM
student.support@eshipglobal.com
وقتی گفتم می خوام بسته رو در ایران به من تحویل بدید این جوابو به من دادند:
Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process with DHL. Unfortunately, the only way to receive documents is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

Note: Please contact the university and tell them to contact us if they need any information regarding this approval process - this will help for your future requests.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours. Please do let us know if you have any questions.
حالا چجوری مال شما رو اورده نمی دونم. اما خوش بحالتون :دی

redemption
April 5th, 2012, 11:16 PM
این هم ایملیه که به من دادن. فکر کنم بستگی به این داره که دانشگته قبلا با eshipglobal هماهنگ کرده یا نه. به هر حال کاراپست رو امتحان کنید. روش بدی نیست و دوستان نتیجه گرفتن. علامت ? برای اینه که اگه اجازه بدید اسم دانشگاه رو فاش نکنم.

University of ??? - ??? - Graduate School Admissions is approved to send documents to Iran, if this is your department then you can go ahead and set up the shipment to receive documents from them. Delivery time would be 4 to 5 business days after it is shipped out from the university.

Thank you

Student Support Team
student.support@eShipGlobal.com
eShipGlobal, Inc.
5800 Campus Circle Dr Ste 220A
Irving, TX - 75063
972-518-1775 (voice)
972-518-1765 (Fax)
1-800-816-1615 (Customer Service)
www.eShipGlobal.com (http://www.eshipglobal.com/) - "We Do Shipping Right"
https://study.eShipGlobal.com (https://study.eshipglobal.com/) - "University Express Mail Service"

وقتی گفتم می خوام بسته رو در ایران به من تحویل بدید این جوابو به من دادند:
Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process with DHL. Unfortunately, the only way to receive documents is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

Note: Please contact the university and tell them to contact us if they need any information regarding this approval process - this will help for your future requests.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours. Please do let us know if you have any questions.
حالا چجوری مال شما رو اورده نمی دونم. اما خوش بحالتون :دی

alighaffari
April 6th, 2012, 08:33 AM
سلام دوستان
من میخوام I20ام رو از امریکا به دفتر کاراپست تو دبی بفرستم . برای این کار هم دانشگاه به من Eshipglobal.com رو معرفی کرده. اونا هم گفتن که دقیقا این آدرس رو براشون بنویسم :
Dear Student,
Please format the address exactly as given below. Please enter your Student ID if you have one.

Student name/Contact name: Attn: Mr. Deljou/Ms. Suriaya
Address1: C/O Compex logistics,PO Box - 54967
Address2: DUBAI AIR PORT FREE ZONE, 6WA-115
City: DUBAI AIR PORT ZONE
Zipcode/Postalcode: 6WA115
Country: UNITED ARAB EMIRATES

حالا با توجه به این که در پست های قبلی من دیدم که بچه ها می گفتن که PO Box رو اصلا ننویسیم که دیر نیاد می خاستم بدونم که چرا اونا نوشتن و من باید چه کار کنم؟

هیچ مشکلی نداره. اونو ننویس و خیالت راحت باشه که میرسه دستشون. من از دوستم پرسیدم گفت من هم PO. BOX رو حذف کردم و خیلی سریع رسید دست کاراپست

aragornna
April 7th, 2012, 01:17 AM
رفقا من احتمالا توی هفته ی آینده I20 م دست یکی‌ از فامیلام تو آمریکا میرسه، حالا به نظرتون بگم با ups یا dhl بفرسته به آدرس کارا پست تو دوبی‌ یا اینکه مستقیم بفرسته ایران؟

ameneh ucla
April 13th, 2012, 07:49 AM
سلام، بچه هایی که I-20 اشون با dhl پست شده، طبیعیه که بسته توی امارات معطل بشه؟!

aragornna
April 13th, 2012, 02:14 PM
رفقا من احتمالا توی هفته ی آینده I20 م دست یکی‌ از فامیلام تو آمریکا میرسه، حالا به نظرتون بگم با ups یا dhl بفرسته به آدرس کارا پست تو دوبی‌ یا اینکه مستقیم بفرسته ایران؟

ياري گري نيست؟:دي

j_moghadasi
April 13th, 2012, 02:23 PM
ياري گري نيست؟:دي

سلام
دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم از امريكا نميشه با پست DHL فرستاد ايران. بهترين راه اينه كه I-20 رو ميفرستاتيد به فاميل هايتون توي خارج امريكا اونا براتون DHL ميكردن. من با كاراپست كار نكردم اما اگر فاميل ديگه اي خارج نداريد شايد مجبور بشيد از اون استفاده كنيد. با Ups هم كه دانشگاه براي من فرستاد تقريبا يك ماه طول كشيد. رسيد دست فاميلتون يادتون نره كه ازش اسكنشو بگيريد.

ameneh ucla
April 13th, 2012, 03:43 PM
دانشگاه I20 منو با dhl فرستاد! پس میشه!

BehnoushHajian
April 13th, 2012, 10:37 PM
بچه ها دانشگاه امروز به من گفت I-20 رو با FedEx برات میفرستیم که من بهشون گفتم نفرستن چون فدکس به ایران دلیور نمیکنه. حالا میخوام آدرس کاراپست دوبی رو بدم بهشون. فدکس حدودا چندروزه بسته رو میرسونه دوبی؟

hojjat007
April 14th, 2012, 10:13 AM
بچه ها دانشگاه امروز به من گفت I-20 رو با FedEx برات میفرستیم که من بهشون گفتم نفرستن چون فدکس به ایران دلیور نمیکنه. حالا میخوام آدرس کاراپست دوبی رو بدم بهشون. فدکس حدودا چندروزه بسته رو میرسونه دوبی؟
تقریباً 2 روز طول کشید 20-I من برسه دبی.

pimi810
April 14th, 2012, 09:32 PM
تقریباً 2 روز طول کشید 20-I من برسه دبی.

هزینه ی ارسال به دوبی رو خود دانشگاه متقبل میشه؟

hojjat007
April 15th, 2012, 07:31 AM
هزینه ی ارسال به دوبی رو خود دانشگاه متقبل میشه؟
واسه منو که اینطوری بود ولی تو این جور مواقع کلاً سیاست دانشگاه فرق می کنه.

abc#def
April 17th, 2012, 10:36 AM
سلام، ميشه توضيح بديد آدرس كاراپست توي دبي رو بايد چه جوري توي سايت eshipglobal.com وارد كنيم كه گير نده، من هرجوري وارد مي كنم موقع انتخاب شركت پستي كه بسته رو مياره (DHL يا FEDEX) اين خطا رو ميده:
Your order could not be processed. Please verify your address [city and postal code] and try again. If your address is correct then try using an alternate address with a different city and/or postal code. If you are still experiencing issues, please contact support [student.support@eshipglobal.com] to resolve the issue.

majidi123
April 17th, 2012, 03:20 PM
سلام، ميشه توضيح بديد آدرس كاراپست توي دبي رو بايد چه جوري توي سايت eshipglobal.com وارد كنيم كه گير نده، من هرجوري وارد مي كنم موقع انتخاب شركت پستي كه بسته رو مياره (DHL يا FEDEX) اين خطا رو ميده:
Your order could not be processed. Please verify your address [city and postal code] and try again. If your address is correct then try using an alternate address with a different city and/or postal code. If you are still experiencing issues, please contact support [student.support@eshipglobal.com] to resolve the issue.
دوست عزيز اگر دانشگاه اين سيستم پست اكسپرس رو به شما پيشنهاد كرده، به اينترنشنال افيس ايميل بزنيد و بگيد كه مي خواهيد بسته رو بفرستيد ايران، اگر اونها مجوز لازم رو گرفته باشند (يه سري از دانشگاه هاي امريكا دارند اين مجوز رو) بسته رو مستقيما براتون مي فرستند ايران با DHL و نيازي به كاراپست نداريد.

Industrial88
April 18th, 2012, 06:59 PM
شما متوجه شدید چکار کنید که پیغام خطا نده؟

یعنی می فرمایید از دانشگاه بخوایم که با هزینه خودمون I-20 از طریق FedEx پست کنه ایران؟ FedEx که این کارو انجام نمیده!

دوست عزيز اگر دانشگاه اين سيستم پست اكسپرس رو به شما پيشنهاد كرده، به اينترنشنال افيس ايميل بزنيد و بگيد كه مي خواهيد بسته رو بفرستيد ايران، اگر اونها مجوز لازم رو گرفته باشند (يه سري از دانشگاه هاي امريكا دارند اين مجوز رو) بسته رو مستقيما براتون مي فرستند ايران با DHL و نيازي به كاراپست نداريد.

majidi123
April 18th, 2012, 07:21 PM
شما متوجه شدید چکار کنید که پیغام خطا نده؟

یعنی می فرمایید از دانشگاه بخوایم که با هزینه خودمون I-20 از طریق FedEx پست کنه ایران؟ FedEx که این کارو انجام نمیده!
FedExرو نمی دونم انجام میده یا نه ولی DHL انجام می ده اگر دانشگاه مجوز ارسال به ایران داشته باشه.

Industrial88
April 19th, 2012, 09:16 AM
سلام دوستان
من با خانم بختیاری در کارا پست صحبت کردم گفت به جای زیپ کد از P.O.Box بنویسم. نظر دوستانیکه تجربه دارن چیه؟
همچنین با این پیغام خطا چکار کنم(eglobalship)؟
مرسی

abc#def
April 19th, 2012, 09:33 AM
سلام دوستان
من با خانم بختیاری در کارا پست صحبت کردم گفت به جای زیپ کد از P.O.Box بنویسم. نظر دوستانیکه تجربه دارن چیه؟
همچنین با این پیغام خطا چکار کنم(eglobalship)؟
مرسی

سلام من ايميل زدم به اين آدرس student.support@eshipglobal.com و بهشون توضيح دادم، اونها جواب دادند كه خودشون آدرس رو بلدن و يه Order گذاشتن واسم كه من برم پرداخت كنم. فقط توي ايميل شما بايد اسم دانشگاه و شماره دانشجويي تون رو بهشون بگيد همينطور آدرس كارا پست توي دبي رو. اونا خودشون آدرس رو درست مي كنند

الان آدرسي كه خودشون گذاشتن اينه:
Attn - Mr. Deljou/Ms. Suriaya
C/O Compex logistics,PO Box - 54967
DUBAI AIR PORT FREE ZONE, 6WA-115
DUBAI AIR PORT ZONE DU 6WA115
United Arab Emirates

اينم متن ايميلي كه به من زده بودند:
We have created a FedEx shipment for you since we know the address for the company. Please verify the information (we chose Cntr. for Intl. Services & Programs as your department) and complete the payment by clicking on the pay now button. Also let us know your Student ID so that we can update it for this shipment since for now we have entered uemsid-xxxx.

reg2
April 19th, 2012, 11:42 PM
سلام دوستان.....برای ارسال I20 از امریکا به دوبی فدکس بهتره یا DHL ...کدومش سریعتر میرسه؟ تجربه شما چی بوده؟

BehnoushHajian
April 20th, 2012, 12:12 AM
سلام دوستان.....برای ارسال I20 از امریکا به دوبی فدکس بهتره یا DHL ...کدومش سریعتر میرسه؟ تجربه شما چی بوده؟
I-20 من با فدکس از دانشگاه به دوبی ارسال شد . دو روزه رسید دوبی .

pimi810
April 20th, 2012, 12:27 AM
I-20 من با فدکس از دانشگاه به دوبی ارسال شد . دو روزه رسید دوبی .
میشه بگی کلا چقدر هزینه شد؟

hojjat007
April 20th, 2012, 09:35 AM
اگه منظورتون کاراپسته، فدکس بهتره، به قول دوستمون دقیقاً 2 روزه می رسه دبی، از دبی هم 2 روزه تهرانه،واسه شهرستان ها +1 روز

hojjat007
April 20th, 2012, 09:39 AM
هزینه که دوتاست:
1- از دانشگاه تا دبی؛ بستگی به دانشگاه داره که یا پولو قبلاً در application fee باهات حساب کردن یا اینکه ازت بعد پذیرش میگیرن.
2- از دبی تا دم منزل;)؛ 43 دلار که هفته پیش 1800 تومان حساب کردن شد: 77400 تومان

Industrial88
April 20th, 2012, 09:53 AM
از دانشگاه تا دوبی موقع صدور سفارش پرداخت کردم.
فدکس برای من 2 دلار ارزونتر از DHL بود بخاطر همین فدکس انتخاب کردم. ظاهرا فرقی در زمان تحویل به دوبی ندارن.

هزینه که دوتاست:
1- از دانشگاه تا دبی؛ بستگی به دانشگاه داره که یا پولو قبلاً در application fee باهات حساب کردن یا اینکه ازت بعد پذیرش میگیرن.
2- از دبی تا دم منزل;)؛ 43 دلار که هفته پیش 1800 تومان حساب کردن شد: 77400 تومان

pimi810
April 20th, 2012, 11:00 AM
از دانشگاه تا دوبی موقع صدور سفارش پرداخت کردم.
فدکس برای من 2 دلار ارزونتر از DHL بود بخاطر همین فدکس انتخاب کردم. ظاهرا فرقی در زمان تحویل به دوبی ندارن.
تا اونجایی که من دیدم همه ی دانشگاهها لزوما هر دو آپشن DHL و FedEx رو ندارن، برای خود من فقط DHL میاره. کسی می دونه جریان این eshipglobal.com چیه؟ من فکر می کردم دانشگاه مستقیم میده به DHL و یا FedEX فک رنکی کردم یه شرکت سوم هم در کاره.

تفاوت که دارند، معمولا FedEx میزنه 1-3 روز کاری و DHL 1-5 روز کاری.

BehnoushHajian
April 20th, 2012, 11:47 AM
از دانشگاه تا دوبی رو که اطلاعی ندارم چون دانشگاه خودش فرستاد و از من چیزی فعلا نخواستن. از دوبی تا ایران رو توی ایمیلی که کاراپست هفته پیش برام فرستاد 81700 تومن حساب کرده بودند و مثل اینکه دیگه مثل قبل نمیشه پول رو درب منزل به مامور داد و باید یا اینترنتی یا از طریق بانک پرداخت کرد و اسکن رسید رو براشون ایمیل کرد .

majidi123
April 20th, 2012, 12:04 PM
تا اونجایی که من دیدم همه ی دانشگاهها لزوما هر دو آپشن DHL و FedEx رو ندارن، برای خود من فقط DHL میاره. کسی می دونه جریان این eshipglobal.com چیه؟ من فکر می کردم دانشگاه مستقیم میده به DHL و یا FedEX فک رنکی کردم یه شرکت سوم هم در کاره.

تفاوت که دارند، معمولا FedEx میزنه 1-3 روز کاری و DHL 1-5 روز کاری.
eshipglobal یه شرکتیه که یا زیز مجموعه DHL هست یا با اون کار می کنه. معمولا با دانشگاه ها در ارتباطه و کار پیک اپ مدارکو از دانشگاه انجام می ده و از طریق DHL دلیور می کنه. یه سری از دانشگاه ها برای پست اکسپرس این شرکتو پیشنهاد می کنند به دانشجوهاشون.

majidi123
April 20th, 2012, 12:22 PM
پست هوایی معمولی بسته رو چند روزه از امریکا می رسونه کانادا؟! مال من از 3 شنبه هفته پیش تا حالا نرسیده!

zno
April 20th, 2012, 05:37 PM
سلام دوستان
با کاراپست هماهنگ کنید، من خودم اول زنگ زدم بهشون بعد اونها هم آدرسشون را توی دبی برام ایمیل کردن
من از آدرس p.o. box را حذف کردم، تا سریعتر به درستشون برسه، بعد هم وقتی i-20 رسید دبی با من تماس گرفتند و من هم آدرس دانشگاه را دادم ، برام اوردنش دانشگاه کلا 5 روز طول کشید. البته من 81700 تومان هزینه پست از دبی تا اینجا را به بانک شعبه پاسارگرد واریز کردم و اسکنش را براشون ایمیل کردم، بعد ا اونها نامه ام را دبی اوردند.

zno
April 20th, 2012, 06:37 PM
سلام دوستان
با کاراپست هماهنگ کنید، من خودم اول زنگ زدم بهشون بعد اونها هم آدرسشون را توی دبی برام ایمیل کردن
من از آدرس p.o. box را حذف کردم، تا سریعتر به درستشون برسه، بعد هم وقتی i-20 رسید دبی با من تماس گرفتند و من هم آدرس دانشگاه را دادم ، برام اوردنش دانشگاه کلا 5 روز طول کشید. البته من 81700 تومان هزینه پست از دبی تا اینجا را به بانک شعبه پاسارگرد واریز کردم و اسکنش را براشون ایمیل کردم، بعد ا اونها نامه ام را ازدبی اوردند.

Industrial88
April 20th, 2012, 08:29 PM
در تکمیل صحبتای دوستمون باید اضافه کنم که فدکس هم با eshipglobal کار میکنه.

eshipglobal یه شرکتیه که یا زیز مجموعه DHL هست یا با اون کار می کنه. معمولا با دانشگاه ها در ارتباطه و کار پیک اپ مدارکو از دانشگاه انجام می ده و از طریق DHL دلیور می کنه. یه سری از دانشگاه ها برای پست اکسپرس این شرکتو پیشنهاد می کنند به دانشجوهاشون.

bae
April 23rd, 2012, 07:45 PM
سلام.
دانشگاه به من گفته که چون DHL مستقیم از آمریکا به ایران نداریم، ما I-20 رو واست با USPS airmail که دو هفته ای میرسه! به نظرتون من الان چی کار کنم؟ صبر کنم تا اصل I-20 برسه یا بگم اسکنشو واسم میل کنه باهاش وقت اضطراری بگیرم؟ اگه وقت اضطراری بگیریم ممکنه زیر دو هفته بهم وقت بدن؟ واسه دکترای برق (قدرت) پذیرش با فاند دارم. 15 آگوست باید آمریکا باشم به نظرتون با این clearance طولانی واسه ی برق دو هفته صبر کردن مشکل ساز میشه؟ واقعا این USPS زیر دو هفته به دستم می رسه؟
مرسی

bigwigkhordad
April 23rd, 2012, 08:17 PM
سلام دوستان
من از آدرس p.o. box را حذف کردم، تا سریعتر به درستشون برسه، بعد هم وقتی i-20 رسید دبی با من تماس گرفتند و من هم آدرس دانشگاه را دادم ، برام اوردنش دانشگاه کلا 5 روز طول کشید. البته من 81700 تومان هزینه پست از دبی تا اینجا را به بانک شعبه پاسارگرد واریز کردم و اسکنش را براشون ایمیل کردم، بعد ا اونها نامه ام را ازدبی اوردند.

ببخشید تنها تغییری که دادید حذف p.o. box بود ؟؟

bigwigkhordad
April 23rd, 2012, 08:18 PM
از دانشگاه تا دوبی رو که اطلاعی ندارم چون دانشگاه خودش فرستاد و از من چیزی فعلا نخواستن. از دوبی تا ایران رو توی ایمیلی که کاراپست هفته پیش برام فرستاد 81700 تومن حساب کرده بودند و مثل اینکه دیگه مثل قبل نمیشه پول رو درب منزل به مامور داد و باید یا اینترنتی یا از طریق بانک پرداخت کرد و اسکن رسید رو براشون ایمیل کرد .

برای Fedex از شما پول نخواستن ؟؟ من شنیدم باید با کردیت پرداخت کنیم تا بفرستن

Milad2012
April 23rd, 2012, 08:41 PM
سلام
دوستان من به این روش 4 روزه I-20 ام رو دریافت کردم! امیدوارم این تجربه مفید باشه..
60$ دادم به دانشگاه تا با Fedex که پست فوری و سفارشی هست برام بیاره مرکز کاراپست دبی (3 روزه) و 43$ یا 81.700 تومان هم دادم کاراپست 1 روزه برام از دبی آورد ایران و درب منزل deliver کرد. این مبلغ رو برای کاراپست حساب به حساب کردم و قبض اون رو برای خانم بختیاری (مسئول ترنسفر از دبی به تهران کاراپست) ایمیل کردم. همه ی مسیر ها رو هم track کردم، کاملا safe و سریع بدون اینکه اون همه مهر و موم دانشگاه و حتی بسته بندی Fedex رو باز کنند! فکر کنم بهترین و سریعترین روشه!
Good Luck

majidi123
April 23rd, 2012, 08:45 PM
سلام.
دانشگاه به من گفته که چون DHL مستقیم از آمریکا به ایران نداریم، ما I-20 رو واست با USPS airmail که دو هفته ای میرسه! به نظرتون من الان چی کار کنم؟ صبر کنم تا اصل I-20 برسه یا بگم اسکنشو واسم میل کنه باهاش وقت اضطراری بگیرم؟ اگه وقت اضطراری بگیریم ممکنه زیر دو هفته بهم وقت بدن؟ واسه دکترای برق (قدرت) پذیرش با فاند دارم. 15 آگوست باید آمریکا باشم به نظرتون با این clearance طولانی واسه ی برق دو هفته صبر کردن مشکل ساز میشه؟ واقعا این USPS زیر دو هفته به دستم می رسه؟
مرسی
دوست عزیز برای من که با airmail برام از امریکا فرستادن کانادا 2 هفته شده هنوز نرسیده اونجا! و البته گفته بودن که 2 هفته ای می رسه. خیلی فکر نمی کنم بشه به این زمان اعتماد کرد. بهترین راه اینکه با پست اکسپرس بگید بفرستند کانادا یا جای دیگه که دوستی اشنایی اونجا دارید بعد شما هماهنگ کنید DHL or TNT براتون پیک اپ کنه ایران. البته سیستم کاراپستی که دوستان می گند هم هست.
بعید می دونم جایی برای 2 هفته دیگه بهتون وقت بده الان تقریبا وقت می هم پره. ان شااله که بتونید زود وقت بگیرید. حتما بگید اسکنشو براتون بفرستند اگر هم گفتن نه اصرار کنید چون خیلی کارتون جلو می افته

Industrial88
April 23rd, 2012, 11:57 PM
با وجود اینکه من POBox حذف نکردم، بسته من روز دوم به دوبی رسید.

ببخشید تنها تغییری که دادید حذف p.o. box بود ؟؟

منم تجربه مشابه میلاد تا امروز که بسته به دوبی رسید دارم. فدکس بسته هارو ظاهرا سریعتر از DHL تحویل میده.

سلام
دوستان من به این روش 4 روزه I-20 ام رو دریافت کردم! امیدوارم این تجربه مفید باشه..
60$ دادم به دانشگاه تا با Fedex که پست فوری و سفارشی هست برام بیاره مرکز کاراپست دبی (3 روزه) و 43$ یا 81.700 تومان هم دادم کاراپست 1 روزه برام از دبی آورد ایران و درب منزل deliver کرد. این مبلغ رو برای کاراپست حساب به حساب کردم و قبض اون رو برای خانم بختیاری (مسئول ترنسفر از دبی به تهران کاراپست) ایمیل کردم. همه ی مسیر ها رو هم track کردم، کاملا safe و سریع بدون اینکه اون همه مهر و موم دانشگاه و حتی بسته بندی Fedex رو باز کنند! فکر کنم بهترین و سریعترین روشه!
Good Luck

moj_alone
April 27th, 2012, 12:47 AM
دوستان من سر قضیه اینکه DHL یا fedEx برای فرستدن I-20 به ایران مشکل داره، چند باری با دانشگاه نامه نگاری کردم، آخرشم مجبور شدم زنگ بزنم تا دیگه کامل قضیه رو توضیح بدم. بهشون گفتم میتونم آدرس تو دبی بدم و .......
ولی اونا گفتن اول آدرس تهرانت رو بده تا ما پرس و جو کنیم، بعد بهت خبر میدیم اگه نیاز بود آدرس خارج ایران بدی. حالا این جوابشونه:
Based on your address in Iran, I confirmed with DHL that they could deliver your document to Tehran in about a week time. Our office used DHL many times in the past to deliver documents to students and scholars with similar situation.
ولی اون چیزی که من تو فروم خوندم بیشترش این بود که از DHL به ایران delivery نداره. حالا به نظرتون چه کار کنم؟

e_ali_e
April 27th, 2012, 12:57 AM
اینا همش حرفه. من خودم هفته پیش از DHL مدارکمو تحویل گرفتم . هیچ مشکلی هم نداشت. نگران نباشید

milad1988
April 27th, 2012, 12:59 AM
دوستان من سر قضیه اینکه DHL یا fedEx برای فرستدن I-20 به ایران مشکل داره، چند باری با دانشگاه نامه نگاری کردم، آخرشم مجبور شدم زنگ بزنم تا دیگه کامل قضیه رو توضیح بدم. بهشون گفتم میتونم آدرس تو دبی بدم و .......
ولی اونا گفتن اول آدرس تهرانت رو بده تا ما پرس و جو کنیم، بعد بهت خبر میدیم اگه نیاز بود آدرس خارج ایران بدی. حالا این جوابشونه:
Based on your address in Iran, I confirmed with DHL that they could deliver your document to Tehran in about a week time. Our office used DHL many times in the past to deliver documents to students and scholars with similar situation.
ولی اون چیزی که من تو فروم خوندم بیشترش این بود که از DHL به ایران delivery نداره. حالا به نظرتون چه کار کنم؟
DHL به ایران می رسونه دوست من. نگران نباشید.

BehnoushHajian
April 27th, 2012, 12:39 PM
بچه ها من تاریخ تولدم توی I-20 اشتباه نوشته شده و باید درخواست فرم جدید کنم . وقت سفارت رو گرفتم و حدود 40 روز دیگه وقت دارم و میخواستم ایندفعه دیگه کاراپست استفاده نکنم و بگم با همون پست دولتی برام بفرستن. طبق تجربه بقیه واقعا چندروزه به دستشون رسیده؟ باید بگم با USPS بفرستن؟

milad1988
April 27th, 2012, 12:46 PM
بچه ها من تاریخ تولدم توی I-20 اشتباه نوشته شده و باید درخواست فرم جدید کنم . وقت سفارت رو گرفتم و حدود 40 روز دیگه وقت دارم و میخواستم ایندفعه دیگه کاراپست استفاده نکنم و بگم با همون پست دولتی برام بفرستن. طبق تجربه بقیه واقعا چندروزه به دستشون رسیده؟ باید بگم با USPS بفرستن؟
آره بهنوش جان بگو با USPS بفرستند. احتمالا 15 تا 20 روز برسه و حتی زودتر هم ممکنه برسه. عجله هم که نداری. پست های 203 و 204 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-روشهای-ارسال-I-20-از-آمریکا-به-ایران/page21) رو هم ببین.

Industrial man
April 27th, 2012, 08:47 PM
من در مورد پست USPS تجربه خودم این بوده که هر وقت چیزی فرستادم به تهران حدود ۱ ماه طول می‌کشه، البته مسول پست هر دفعه میگه ۴ تا ۷ روز کاری، اما هیچ وقت زودتر از ۳ هفته نرسیده. یکی‌ از بچه‌ها هم چند وقت پیش یه نامه فرستد ایران البته به شهرستان و هیچ وقت هم نرسید. من دیروز که رفتم مدارک دوباره بفرستم، مسول پست USPS گفت که یه پست آکسپرس هم به ایران دارن که ۴ تا ۶ روز میرسه اما من با توجه به آمار قبلی‌ که داده بود حدس زدم این یکی‌ هم دقیق نیست برا همین معمولی‌ فرستادم،
یه روش خوب و کم هزینه برا فرستادن I20 به ایران اینه که توی دانشگاهی که پذیرش گرفتین یه دانشجوی ایرانی‌ پیدا کنید و ازش بپرسین که امسال تابستون کسی‌ از بچه‌ها میاد ایران یا نه، با توجه به اینکه بعضی‌ از بچه‌ها ویزا multiple دارن احتمال این زیاده که یه کسی‌ رو پیدا کنین که براتون بیاره ایران. ما اینجا خودمون هر سال میریم همه I20 ‌ها رو از دانشگاه مون میگیریم، البته با اجازه صاحبش، بعد اسکنش رو برای دانشجو میفرستیم تا بتونه از سفارت وقت بگیره چون این کارو دانشگاه ما نمی‌کنه بعد همه I20 ‌ها رو با یه نفر که اول تابستون داره میره ایران میفرستیم ایران و آدرسشو می‌دیم به بچه‌ها تا یا برن فرودگاه امام برا pick up یا خونه دوستمون.
این روش هیچ هزینه‌های برای ما به جز تایم نداره و بچه‌ها هم بدون هیچ هزینه‌ای خیلی‌ سریع و مطمئن I20 رو می‌گیرن. فکر می‌کنم تو این شرایط باید خودمون به هم کمک کنیم.

Industrial88
April 27th, 2012, 09:43 PM
سلام
میلاد جان شما مطمئنی؟ اگه اینجوری باشه ای وای من که 43 دلار بیخود و بیجهت ریختم تو صندوق کاراپست!

DHL به ایران می رسونه دوست من. نگران نباشید.

majidi123
April 27th, 2012, 09:47 PM
سلام
میلاد جان شما مطمئنی؟ اگه اینجوریه باشه ای وای من که 43 دلار بیخود و بیجهت ریختم تو صندوق کاراپست!
میرسونه اما هزینه اضافی می گیره برای رسوندن به کشوری که تحریم شده! نگران نباش ضرر نکردی.
من خواستم بفرستم ایران هزینه رو 167 دلار رو اعلام کرد و گفت 100 دلارش مربوط به اینه که کشوری که می خواهی بفرستی تحریمه و ...

pejman-Mech
April 29th, 2012, 11:27 AM

من از حدود 10 روز داشتم، تا حدود یک ماه. به طور معمول حدود 20 الی 25 روز می شه گفت با پست معمولی طول می کشه.

Gela
April 29th, 2012, 12:42 PM
سلام
دانشگاه میگه ما واسه همه رو با UPS میفرستیم. گفتم اونطوری دیر میشه، نمیشه با DHL بفرستین؟ هنوز 100% نشده ولی شاید با همون پست خودشون بفرستن. مسئولش میگه 3-5 روز کاری طول میکشه تا به دستت (دوبی) برسه.
واقعا درسته؟! نکنه یه ماه بعد برسه به دستم!

Sara_123
April 30th, 2012, 11:16 AM
دوستان
پست معمولی آمریکا تا دبی چند روز طول میکشه؟
کم چند صفحه فروم رو خوندم کسی نیست که از این روش استفاده کرده باشه، یعنی با پست معمولی بفرستن واسه دفتر کارا پست توی دبی، بعد از اونجا اونا پستش کنن ایران

jeffyjoon
April 30th, 2012, 01:41 PM
با پست معمولی فکر کنم 20 روزه مستقیم ایران می رسه

abc#def
May 1st, 2012, 04:28 PM
I-20 من با پست معمولی از آمریکا 12 روزه رسید به دستم، البته من قبلش با استفاده از eshipglobal و کاراپست هم از یه دانشگاه دیگه 6 روزه I-20 گرفتم البته با خرج کردن حدود 180 هزار تومن.... به نظرم اگر زیاد عجله ندارید همون پست معمولی هم خوبه.

peymon
May 4th, 2012, 11:23 PM
سلام با استفاده از eshipglobal یه چیزی حدود 160 $ درمیاد اگه مستقیم به ایران باشه اما به امارت 55 $ 3 روزه میره و از اونجا میتونید با کاراپست بگیرید حدود 60$ ارزونتر میشینه من اینکارو کردم. منتها موقعی که میخواستم آدرس کاراپست رو که خیلی طولانی هست وارد کنم به علت محدودیت لغات قبول نمیکرد به همین خاطر با هاشون تماس گرفتن و بهم ایمیل زدند که آدرسو اینجوری بنویس:
Student Name/Contact Name: Mr. Deljou/ Ms Suriaya
Address 1: C/O Compex logistics,PO Box - 54967
Address 2: DUBAI AIR PORT FREE ZONE, 6WA-115
City: DUBAI AIR PORT Zone
Phone: 042146180

Comments/ Reference : Peymon Zereshki's I20 or shipment

x_farhad
May 5th, 2012, 12:06 AM
من یه مستر بدون فاند از دانشگاه Syracuse داشتم؛ چند روز پیش مرام کش کردند و با DHL Express برام فرستاند مدارک رو، بدون دریافت یک ریال هزینه !

جالب که توی هاب DHL یک یا دو روز Shipment on hold بود، بعد برگشت خورد به دانشگاه، بعد برگشت به هاب، یک روز در clearance بود و بعد راه افتاد و 3 روزه رسید!!

جالب تر اینکه با eshipglobal برای یه دانشگاه دیگه با DHL درخواست دادم که 54 دلار در اومد و بهم گفتند که باید آدرس یه کشور غیر ایران رو بهشون بدم. نمی دونم چرا.

Gela
May 5th, 2012, 03:30 PM
سلام
دانشگاه میگه ما واسه همه رو با UPS میفرستیم. گفتم اونطوری دیر میشه، نمیشه با DHL بفرستین؟ هنوز 100% نشده ولی شاید با همون پست خودشون بفرستن. مسئولش میگه 3-5 روز کاری طول میکشه تا به دستت (دوبی) برسه.
واقعا درسته؟! نکنه یه ماه بعد برسه به دستم!

خوب خودم جواب خودم رو میدم. فقط اولش اینو بگم که اگر دانشگاه گفت که با UPS میفرسته با کله قبول کنید!!!!!!!!!!
مقصد من دوبی بود (بسته به دست یکی از دوستانم میرسه) . فقط یک روز و نیم طول کشید تا بسته به دوبی برسه.
اصلا باورم نمیشه. من فرض رو بر این گذاشته بودم که بسته ام حداقل 2 هفته دیگه به دستم میرسه. مرسی آمریکا!!!
9098

arash8534
May 7th, 2012, 07:33 AM
دوستان
پست معمولی آمریکا تا دبی چند روز طول میکشه؟
کم چند صفحه فروم رو خوندم کسی نیست که از این روش استفاده کرده باشه، یعنی با پست معمولی بفرستن واسه دفتر کارا پست توی دبی، بعد از اونجا اونا پستش کنن ایران

سلام
دوست عزیز پست معمولی از امریکا به ایران 10-12 روز طول میکشه.
نامه I-20 من همین 2،3 روز پیش رسید و کلا 12 روز طول کشید. با پست معمولی امریکا هم اومد

pejman-Mech
May 7th, 2012, 08:45 AM
سلام
دوست عزیز پست معمولی از امریکا به ایران 10-12 روز طول میکشه.
نامه I-20 من همین 2،3 روز پیش رسید و کلا 12 روز طول کشید. با پست معمولی امریکا هم اومد

البته همیشه هم اینطور نیست. برای ایران ممکنه به 20 تا 30 روز هم برسه، یا حتی بیشتر از این. من تجربه نامه با پست معمولی از آمریکا زیاد داشتم. از 12 روز داشتم تا 30 روز. به طور میانگین 20-25 روز می شه حساب کرد در شرایط معمول.

majidi123
May 7th, 2012, 05:47 PM
البته همیشه هم اینطور نیست. برای ایران ممکنه به 20 تا 30 روز هم برسه، یا حتی بیشتر از این. من تجربه نامه با پست معمولی از آمریکا زیاد داشتم. از 12 روز داشتم تا 30 روز. به طور میانگین 20-25 روز می شه حساب کرد در شرایط معمول.

من با پست معمولي از امريكا فرستادم كانادا، 21 روزه رسيد! همونطوريكه دوستمون گفتند زمان مشخصي نمي شه براش در نظر گرفت، براي همين بهتره ريسك نكنيد، چون واقعا به استرسش نمي ارزه.

usasina
May 7th, 2012, 07:34 PM
دوستان عزیز

عموی بنده لطف کردند و فرم I20 من رو با FedEx فرستادند لندن دست داییم و دایی بنده لطف کردند و اون رو با TNT با مبلغی بسیار گزاف فرستادن ایران. با این حساب چیزی خدود 350 تومن فقط خرج I20 بنده شد و امروز کارمند محترم TNT لطف کرد و پاکت را درب و داغون و کاملا خیس به بنده تحویل داد!!! فردا صبح قراره از TNT شکایت کنم.

usasina
May 7th, 2012, 07:36 PM
راستش وقتی هم می خواستم ریز نمراتم را بفرستم دانشگاه از TNT استفاده کردم و در اونجا هم لطف کردن بردند یک ایالت دیگه DELIVER کردند

Gela
May 9th, 2012, 02:20 AM
دوستان عزیز

عموی بنده لطف کردند و فرم I20 من رو با FedEx فرستادند لندن دست داییم و دایی بنده لطف کردند و اون رو با TNT با مبلغی بسیار گزاف فرستادن ایران. با این حساب چیزی خدود 350 تومن فقط خرج I20 بنده شد و امروز کارمند محترم TNT لطف کرد و پاکت را درب و داغون و کاملا خیس به بنده تحویل داد!!! فردا صبح قراره از TNT شکایت کنم.

واقعا برای من سوالِ که اینا با پاکت ها چیکار میکنن که خیس تحویل میدن!! Acceptance Package منم کاملا خیس شده به دستم رسید..

negarino
May 9th, 2012, 10:01 PM
سلام دوستان
بهترین راه برای دریافت I20 فکر کنم شرکت کاراپست هست . I20 من با فدکس دو روزه رسید دبی و از اونجا بعد دور ورز به دستم رسید اونم به خاطر اینکه من تهران نبودم باید برام میفرستادم شیراز.
تو اکثر شهرها نمایندگی دارن برای اطلاعات بیشتر به اینک زیر سر بزنید و یا به خانم بختیاری ایمیل بزنید
Shiva Bakhtiary
Customer Account Executive
Import Desk
Karapost Courier & Cargo
No.16, 12th St, Sarafraz St, Beheshti Ave
Tehran, Iran
Tel: +98 (21) 88743776-9
Fax: +98 (21) 88736114
Email: Shiva.bakhtiary@karapost.com (Shiva.bakhtiary@karapost.com)
Web: www.karapost.com (http://www.karapost.com/)

A.Sh
May 11th, 2012, 12:14 PM
با سلام
دانشگاه من این امکان رو داره که I20 رو با DHL مستقیم پست کنه ایران و هزینه ای برای این کار ازم نمی گیره، چون قبلا در application fee حساب شده. DHL حداقل و حداکثر چند روزه می رسونه ایران؟ با توجه به اینکه الان برای ویزا و ... وقت کمی مونده و برای دریافت I20 عجله دارم، با همون DHL برام مستقیم پست کنه ایران سریع به دستم می رسه یا بهتره بگم با DHL بفرسته دوبی و اونجا از طریق کاراپست اقدام کنم و حدود 81000 تومان که دوستان در پستهای قبلی گفتن هزینه کنم؟ روش دوم (آمریکا با DHL به دوبی و دوبی با کاراپست به ایران) حدودا چند روز طول می کشه؟
عذر می خوام اگه سوالاتم تکراریه؛ چون خیلی عجله دارم، فرصت ندارم دقیق و کامل این تاپیک رو مطالعه کنم و با اطلاعات ناقص، ممکنه تصمیم اشتباهی بگیرم.
ممنون می شم اگه کسی می دونه زودتر جواب بده.

abc#def
May 12th, 2012, 09:10 AM
با سلام
دانشگاه من این امکان رو داره که I20 رو با DHL مستقیم پست کنه ایران و هزینه ای برای این کار ازم نمی گیره، چون قبلا در application fee حساب شده. DHL حداقل و حداکثر چند روزه می رسونه ایران؟ با توجه به اینکه الان برای ویزا و ... وقت کمی مونده و برای دریافت I20 عجله دارم، با همون DHL برام مستقیم پست کنه ایران سریع به دستم می رسه یا بهتره بگم با DHL بفرسته دوبی و اونجا از طریق کاراپست اقدام کنم و حدود 81000 تومان که دوستان در پستهای قبلی گفتن هزینه کنم؟ روش دوم (آمریکا با DHL به دوبی و دوبی با کاراپست به ایران) حدودا چند روز طول می کشه؟
عذر می خوام اگه سوالاتم تکراریه؛ چون خیلی عجله دارم، فرصت ندارم دقیق و کامل این تاپیک رو مطالعه کنم و با اطلاعات ناقص، ممکنه تصمیم اشتباهی بگیرم.
ممنون می شم اگه کسی می دونه زودتر جواب بده.

دوست عزيز DHL كني به تهران بهتره، DHL تا تهران با كليرنس حدود يك هفته ميرسه دستت، به دبي حدود 4 روزه ميرسه و بعدش كارا دو تا 4 روز طول ميده تا واست بياره، پس به نظر من بگو مستقيم واست بفرستند ايران

moj_alone
May 13th, 2012, 06:33 PM
این واسه دوستانی که مردد هستن چجوری I-20 به دستشون برسه، دانشگاه ماله منو با DHL روز 9 می فرستاد:

Sunday, May 13, 2012

19
Processed for clearance at TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
11:02 AM

18
Clearance delay

17
Arrived at Sort Facility TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)

Saturday, May 12, 2012

16
Departed Facility in AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
11:12 PM

15
Processed at AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
7:54 PM

14
Arrived at Sort Facility AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
12:13 PM

13
Departed Facility in BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
1:42 AM

12
Processed at BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
1:42 AM

11
Arrived at Sort Facility BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
1:41 AM

Friday, May 11, 2012

10
Departed Facility in CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:30 AM

9
Processed at CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
4:46 AM

Thursday, May 10, 2012

8
Clearance processing complete at CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
11:29 PM

7
Shipment on hold
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:29 AM

6
Clearance delay
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:25 AM

5
Arrived at Sort Facility CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
3:12 AM

ostadmahdi
May 17th, 2012, 03:13 PM
سلام دوستان

بی زحمت کسی آدرس کاراپست تو دبی رو نداره؟ من چند وقت پیش باهاشون صحبت کردم گفتن که یه ایمیل بفرست به آدرس I20@karapost.com تا ما جزئیات رو بهت اطلاع بدیم. راستش کار من یک کم عجله ای شده واسه همین نمی تونم منتظر جواب ایمیلشون بمونم. البته دوستان چند بار تو این تاپیک به آدرسشون اشاره کردند ولی می ترسم یه وقت جدیداً عوض شده باشه.

bae
May 18th, 2012, 11:24 AM
سلام دوستان

بی زحمت کسی آدرس کاراپست تو دبی رو نداره؟ من چند وقت پیش باهاشون صحبت کردم گفتن که یه ایمیل بفرست به آدرس I20@karapost.com تا ما جزئیات رو بهت اطلاع بدیم. راستش کار من یک کم عجله ای شده واسه همین نمی تونم منتظر جواب ایمیلشون بمونم. البته دوستان چند بار تو این تاپیک به آدرسشون اشاره کردند ولی می ترسم یه وقت جدیداً عوض شده باشه.
C/O Compex logistics.
Attn: Mr. Roshan
DUBAI AIR PORT FREE ZONE
6WA-115
zip- 54967
Dubai, UAE
Tel- 042146180, 2146181
Fax-04-2146179

micrlab
May 18th, 2012, 08:44 PM
کسی میدونه چطور میشه با Fedex درخواست داد I-20 رو از دانشگاه تحویل بگیرن و به یک آدرس دیگه تحویل بدن؟

majidi123
May 18th, 2012, 09:30 PM
کسی میدونه چطور میشه با Fedex درخواست داد I-20 رو از دانشگاه تحویل بگیرن و به یک آدرس دیگه تحویل بدن؟
این شرکت با خیلی از دانشگاه های امریکا ارتباظ داره و باهاشون همکاری می کنه برای پیک اپ ای 20. از خدمات شرکت های DHL و Fedex هم استفاده می کنه برای جابجایی بسته.
http://www.eshipglobal.com/

micrlab
May 18th, 2012, 11:18 PM
این شرکت با خیلی از دانشگاه های امریکا ارتباظ داره و باهاشون همکاری می کنه برای پیک اپ ای 20. از خدمات شرکت های DHL و Fedex هم استفاده می کنه برای جابجایی بسته.

مرسی از راهنماییتون ولی اسم دانشگاهم تو سایت نیست. خود فدکس این کارو نمیکنه؟

majidi123
May 19th, 2012, 11:20 AM
مرسی از راهنماییتون ولی اسم دانشگاهم تو سایت نیست. خود فدکس این کارو نمیکنه؟

اطلاع ندارم، اما به همين ها ايميل بزنيد و بگيد مي خواهيد براي اين دانشگاه اين كارو براتون انجام بدن. شايد همكاري كردند يا راهكاري بهتون ارائه دادند. معمولا زود و خوب به ايميل ها جواب مي دن.
موفق باشيد.

peyvand_amiri
May 20th, 2012, 12:01 AM
دانشگاه من از این شرکت مدارک من رو می خواد ارسال کنه! یعنی نگران نباشم و چند روزه میرسه؟

peyvand_amiri
May 20th, 2012, 12:47 AM
من تو وارد کردن آدرس تو eshiglobal به مشکل یرخوردم البته تو چند پست فبل هم دیدم که این مشکل رو بچه ها داشتن ولی راه حل رو پیدا نکردم . از من آدرس غیر ایران رو خواستند .چاره؟؟

majidi123
May 20th, 2012, 07:34 AM
من تو وارد کردن آدرس تو eshiglobal به مشکل یرخوردم البته تو چند پست فبل هم دیدم که این مشکل رو بچه ها داشتن ولی راه حل رو پیدا نکردم . از من آدرس غیر ایران رو خواستند .چاره؟؟

اگر دانشگاهتون اي-20 شما رو مي فرسته ايران، يه ايميل به help center همين سايت بزنيد و بگيد، اگر دانشگاهتون OK باشه براتون باز مي كنند كه مستقيم بياد ايران. البته 100 دلاري هم اضافه شارژ مي شيد براي اينكه داره مياد به كشوري كه تحريمه! (وقتي وارد مرحله پرداخت بشيد اينو پايين صفحه مي نويسه!) به نظر مي رسه استفاده از كاراپست ارزونتره.

peyvand_amiri
May 20th, 2012, 12:51 PM
بله من هم دیروز همون موقع ایمیل زدم و راه حل خواستم. ولی هنوز جواب ندادن . استفاده از کارا پست همون آدرس و روشی هست که دوستان آدرسی در دوبی رو دادن؟؟ اگه بخوام از این سیستم استفاده کنم باید در فرم CFR دانشگاه آدرس کارا پست رو بزنم؟

اگر دانشگاهتون اي-20 شما رو مي فرسته ايران، يه ايميل به help center همين سايت بزنيد و بگيد، اگر دانشگاهتون OK باشه براتون باز مي كنند كه مستقيم بياد ايران. البته 100 دلاري هم اضافه شارژ مي شيد براي اينكه داره مياد به كشوري كه تحريمه! (وقتي وارد مرحله پرداخت بشيد اينو پايين صفحه مي نويسه!) به نظر مي رسه استفاده از كاراپست ارزونتره.

wahidrhn
May 20th, 2012, 02:03 PM
دوستان بسته تون رو با کاراپست نفرستید! با هرچی میخواید بفرستید اما با این شرکت نفرستین. من یه بسته داشتم که 10 روز پیش از دانشگاه با FedEx پیکاپ کردم به آدرس کاراپست تو دبی. بسته 2 روزه رسید دوبی. اما از اونجا الان بیشتر از یه هفته ست که بسته دستم نرسیده. تا امروز هر چی پیگیری میکردم خانم بختیاری همش امروز فردا میکرد تا اینکه امروز حقیقتو بهم گفت. ظاهرا بسته من که به تهران میرسه کارمندای شرکت اشتباهی بستم رو میفرستن یه جای دیگه. یعنی مسئولین شرکت اینقدر بیسواد و بی دقت بودن که آدرس انگلیسی رو اشتباه به جای Mashhad فرستادن Mahabad. اصلا جوابگو هم که نیستن. بعد تازه خودشون این موضوع رو نفهمیدن تا اینکه بسته به یه نفر تو مهاباد دلیور شده و اون متوجه شده که بسته اشتباهی اومده. یعنی توجه و دقت افراد کاراپست در این حد. من با کلی بدبختی تونستم بالاخره شماره تلفن اون نفری که بسته م اشتباهی بهش دلیور شده رو پیدا کنم. خلاصه متوجه شدم که بسته ی اونم اشتباهی اومده Mashhad. تازه همه اینا به کنار، در نهایت بسته م رو از نمایندگی کاراپست تو اون شهر از طریق اتوبوس برمیگردونن به مشهد! واسه همین اصلا هیچکی نمیدونست بسته م کجاست.
دوستان اشتباه منو تکرار نکنید چون اصلا اطمینانی به این شرکت نیست. من دفترشون رو که تو مشهد دیدم پشیمون شدم از کارم، یه مغازه بی درو پیکر بود که یه قفل بزرگ رو درش زده بودن...

wahidrhn
May 20th, 2012, 02:06 PM

به نظر من اگه DHL میفرسته (فکر کنم هزینه ش یه چیزی حدود 170 دلار میشه)، شک نکن و با DHL بفرست...

peyvand_amiri
May 20th, 2012, 07:51 PM
فکر میکنین اگه با eshiglobal بفرستن جدا از هزینه اضافی تو گمرک گیر نمیکنه چون آدرس تو لیست تحریمی های این شزکت هست؟

majidi123
May 20th, 2012, 09:51 PM
فکر میکنین اگه با eshiglobal بفرستن جدا از هزینه اضافی تو گمرک گیر نمیکنه چون آدرس تو لیست تحریمی های این شزکت هست؟

معمولا کلیرنسش 1-2 روزه خواهد بود. البته معمولا.
امیدوارم حالا 1-2 روز اینور و اونرو خیلی مشکل زمانی براتون نداشته باشه (مثلا وقت مصاحبتون 1 هفته دیگه نباشه).

peyvand_amiri
May 20th, 2012, 11:39 PM
نه مشکلی نیست . فعلا مشکل اینه که من اصلا نمیتونم به مرحله بعد از آدرس برم . کلا تو این صفحه با آدرس مشکل دار ایران میمونهی

معمولا کلیرنسش 1-2 روزه خواهد بود. البته معمولا.
امیدوارم حالا 1-2 روز اینور و اونرو خیلی مشکل زمانی براتون نداشته باشه (مثلا وقت مصاحبتون 1 هفته دیگه نباشه).

majidi123
May 21st, 2012, 07:33 AM
نه مشکلی نیست . فعلا مشکل اینه که من اصلا نمیتونم به مرحله بعد از آدرس برم . کلا تو این صفحه با آدرس مشکل دار ایران میمونهی
اونها از دانشگاهي كه پذيرش گرفتيد استعلام مي كنند كه ايا مجوز ارسال اي-20 شما رو به ايران دارند يا نه، اگر دانشگاه تاييد كنه كه اي-20 شما رو براي ارسال به ايران در اختيارشون قرار مي ده، براتون درست مي كنند.

mesiam
May 21st, 2012, 10:16 AM
من 5 روزه I-20 ام با DHL به دستم رسید

peyvand_amiri
May 21st, 2012, 11:59 AM
ممنون . پس من پروفایلم رو در همین مرحله باقی بگذارم و منتظر استعلام از دانشگاه باشم.

اونها از دانشگاهي كه پذيرش گرفتيد استعلام مي كنند كه ايا مجوز ارسال اي-20 شما رو به ايران دارند يا نه، اگر دانشگاه تاييد كنه كه اي-20 شما رو براي ارسال به ايران در اختيارشون قرار مي ده، براتون درست مي كنند.

majidi123
May 21st, 2012, 01:18 PM
ممنون . پس من پروفایلم رو در همین مرحله باقی بگذارم و منتظر استعلام از دانشگاه باشم.

بله. البته فرايندش براي من فكر كنم 2 روز طول كشيد. نبايد زياد طول بكشه. مي تونيد به اينترنشنال افيس دانشگاه هم ايميل بزنيد و داستان رو بگيد، اون ها هم معمولا همكاري مي كنند.

parhamh63
May 21st, 2012, 01:26 PM
سلام. دانشگاه من بهم ایمیل زده که آدرس کسی یا فامیلی م رو واسش بفرستم. حالا بین 2 راه شک دارم که کدوم مطمئن تره:

راه اول: آدرس دوستم تو ایتالیا رو بدم بهشون و دوستم واسم بفرسته (خود دوستم بهم این پیشنهاد رو داد و هزینه ارسالش رو هم نمیگیره ازم)
راه دوم: آدرس کاراپست تو دوبی رو بدم و ... مراحلش واضحه. (که در این صورت باید 77 تومن به کاراپست پول بدم)

ممنون میشم از دوستان که با توجه به تجاربشون بهم کمک کنن که کدوم راه معقولتره.

wahidrhn
May 21st, 2012, 02:05 PM
به نظر من راه اول بهتره. به کاراپست اطمینان زیادی نیست، ممکنه I20 رو دیر برسونن دستت و ترمتو از دست بدی. من خودم که تجربه ی خوبی از کاراپست ندارم

سلام. دانشگاه من بهم ایمیل زده که آدرس کسی یا فامیلی م رو واسش بفرستم. حالا بین 2 راه شک دارم که کدوم مطمئن تره:

راه اول: آدرس دوستم تو ایتالیا رو بدم بهشون و دوستم واسم بفرسته (خود دوستم بهم این پیشنهاد رو داد و هزینه ارسالش رو هم نمیگیره ازم)
راه دوم: آدرس کاراپست تو دوبی رو بدم و ... مراحلش واضحه. (که در این صورت باید 77 تومن به کاراپست پول بدم)

wahidrhn
May 21st, 2012, 02:24 PM
دوستان عزیز در مورد این فروم یه کم دقت کنند. اگر دقت کنید تو این فروم از کاراپست خیلی تعریف شده و در طرف مقابل بر علیه پست هایی مثل DHL جو منفی راه انداخته شده. با اینکه دوستانی که تجربه DHL دارن اکثرا راضی هستند. به نظر میاد فروم هدایت شدست. من چند وقت پیش که بعد استفاده ار کاراپست کلی به مشکل خوردم و بستم دیر رسید دستم، شک کردم . این شکم امروز به یقین تبدیل شد وقتی که بعد گذاشتن تجربه ی بدم در مورد کاراپست تو این فروم، بلافاصله بعد یک روز از کاراپست با من تماس گرفتند و شاکی بودند که چرا این پست رو گذاشتم و ازشون انتقاد کردم. خلاصه دوستان حواستون جمع باشه دیگه، حداقلش اینه که مسئولین کاراپست این فروم رو هر روزه چک میکنن...

saeedsharif
May 21st, 2012, 02:32 PM

من I20 م رو فرستادم نروژ و دوستم از اونجا با پست عادي نروژ (به قيمت 5 هزار تومن) برام فرستاد ايران و كمتر از يك هفته بعدش ايران بود ( البته 11 روز طول كشيد برسه دست من ولي مهر ورود به ايرانش نشون مي داد كه 6 روزه رسيده بود ايران). خيلي هم مطمئنه ، پست هاي عادي اروپا به ايران خيلي امنه و اصلا به نظرم جاي نگراني نيست. قابل توجه دوستاني كه ميخوان از DHL استفاده كنن، درسته كه اين پست خيلي امنه، ولي براي من از نروژ به ايران قيمت اش 400 هزار تومن بود كه اصلا دود از كله ام بيرون اومد وقتي شنيدم

saeedsharif
May 21st, 2012, 02:55 PM
دوستان عزیز در مورد این فروم یه کم دقت کنند. اگر دقت کنید تو این فروم از کاراپست خیلی تعریف شده و در طرف مقابل بر علیه پست هایی مثل DHL جو منفی راه انداخته شده. با اینکه دوستانی که تجربه DHL دارن اکثرا راضی هستند. به نظر میاد فروم هدایت شدست. من چند وقت پیش که بعد استفاده ار کاراپست کلی به مشکل خوردم و بستم دیر رسید دستم، شک کردم . این شکم امروز به یقین تبدیل شد وقتی که بعد گذاشتن تجربه ی بدم در مورد کاراپست تو این فروم، بلافاصله بعد یک روز از کاراپست با من تماس گرفتند (منو میشناختن با توجه به مورد خاصی که نوشته بودم) و شاکی بودند که چرا این پست رو گذاشتم و ازشون انتقاد کردم. خلاصه دوستان حواستون جمع باشه دیگه، حداقلش اینه که مسئولین کاراپست این فروم رو هر روزه چک میکنن...

متاسفم براي اتفاقي كه براتون افتاده، ولي به نظرم اينكه كاراپستي ها اين فروم رو به دقت دنبال مي كنند زياد هم بد نيست، حداقل مي توني اين جوري عمق نارضايتي ات از اتفاقي كه افتاده رو بهشون منتقل كني. من زياد با كاراپست كار نكردم،‌ولي مداركم رو كه براي دو تا از دانشگاه هاي آمريكا كه فرستادم واقعا سر موقع و دقيق به دستشون رسيد و به نظرم در كل آپشن خوبي هستند. ولي اعتماد بيش از حد به يك سيستم هم چندان عاقلانه نيست

wahidrhn
May 21st, 2012, 03:05 PM
متاسفم براي اتفاقي كه براتون افتاده، ولي به نظرم اينكه كاراپستي ها اين فروم رو به دقت دنبال مي كنند زياد هم بد نيست، حداقل مي توني اين جوري عمق نارضايتي ات از اتفاقي كه افتاده رو بهشون منتقل كني. من زياد با كاراپست كار نكردم،‌ولي مداركم رو كه براي دو تا از دانشگاه هاي آمريكا كه فرستادم واقعا سر موقع و دقيق به دستشون رسيد و به نظرم در كل آپشن خوبي هستند. ولي اعتماد بيش از حد به يك سيستم هم چندان عاقلانه نيست

ببینید موافقم که اینکه اونا دارن بر فروم نظارت میکنن اصلا بد نیست. اما من خودم امروز که این قضیه برام اتفاق افتاد یه کم نسبت به کل اپلای ابرود، مخصوصا فروم هایی که داره توش از یه سری شرکت ها به هر نحوی تبلیغ میشه، بد بین شدم. بالاخره اگر بشه فرض کرد که پشت یه سری از کامنت ها هیچ فرد حقیقی نیست و مسئله سودو زیان، این نگران کنندست، مخصوصا برای بچه هایی که حدود یه سال وقت گذاشتن تا ادمیژن بگیرن.

farhad64
May 21st, 2012, 03:15 PM
من هم قبلا از کاراپست استفاده کردم، اول I20 ایم در عرض 4 روز با DHLرسید دوبی، روزی که توی سایت DHL نشون داد که رسیده دوبی، پس فرداش ساعت دو بعد از ظهر کاراپستی ها بستم رو آورده بودن تو دفتر خودشون در تهران و من هم فردا صبحش رفتم بستمو گرفتم، اگه میشد به جای 2 بعد از ظهر صبحش میاوردن خیلی بهتر بود چون ساعت کاری وزارت علوم تا 2 هست دقیقا، یعنی عملا یه روز کار آدم عقب میفته. ولی در کل رفتارشون مودبانه بود. به نظر من پول پست رو خیلی دارن زیاد می گیرن، چون با DHL از آمریکا تا دوبی شد 57 دلار و کاراپست از دوبی تا تهران رو 80000 تومان گرفت از من. به هر حال من فامیلی در جای دیگه نداشتم که بهش بگم آی 20 رو برام پست کنه و کاراپست تنها چارم بود.

saeedsharif
May 21st, 2012, 08:27 PM
ببینید موافقم که اینکه اونا دارن بر فروم نظارت میکنن اصلا بد نیست. اما من خودم امروز که این قضیه برام اتفاق افتاد یه کم نسبت به کل اپلای ابرود، مخصوصا فروم هایی که داره توش از یه سری شرکت ها به هر نحوی تبلیغ میشه، بد بین شدم. بالاخره اگر بشه فرض کرد که پشت یه سری از کامنت ها هیچ فرد حقیقی نیست و مسئله سودو زیان، این نگران کنندست، مخصوصا برای بچه هایی که حدود یه سال وقت گذاشتن تا ادمیژن بگیرن.
من وقتی میخواستم دنبال یک کشور برای مصاحبه بگردم، این احساس بهم دست داد که بعضی آژانس ها توی اپلای ابرود مداخله می کنن، ولی قاعدتا یک آژانس نمی تونه یک اکانت شناخته شده با کلی ارسال و امتیاز به این راحتی درست کنه تا یک تاپیک رو کامل تحت تاثیر قرار بده، واسه همین هم من کاری که کردم این بود که افرادی که ارسال های کمتر از ده تا داشتند رو ایگنور کردم و البته جالب بود که به نتایج امیدوار کننده ای رسیدم. شما هم بعضی از کامنت ها رو ایگنور کنید

mt1986
May 23rd, 2012, 12:06 AM
سلام دوستان
من میتونم به دوستم بگم I20 ام رو از دانشکاه بگیره.
حالا
اگه بهش بگم با DHL برام بفرسته DHL به ایران دلیور میکنه؟؟؟؟
هزینش حدودا چقدره؟

همین سوالات واسه TNT جوابش چیه و کدوم یک TNT و DHL برتری دارن؟؟؟

moj_alone
May 23rd, 2012, 12:19 AM
سلام دوستان
من میتونم به دوستم بگم I20 ام رو از دانشکاه بگیره.
حالا
اگه بهش بگم با DHL برام بفرسته DHL به ایران دلیور میکنه؟؟؟؟
هزینش حدودا چقدره؟

همین سوالات واسه TNT جوابش چیه و کدوم یک TNT و DHL برتری دارن؟؟؟
عجیبه که دوستان پست های قبلی رو مثل اینکه مطالعه نمی کنن!
من تو این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=728066&viewfull=1#post728066) جزئیات tracking بستم رو گذاشته بودم، دانشگاه یک ریال هم ازم نگرفت و با DHL برام پست کرد تهران، که 5 روزه رسید دستم.

rosaitemai
May 23rd, 2012, 12:26 AM
دانشگاه به من اینو گفته :

Your I-20 should be ready tomorrow, and you can choose to have it shipped by express mail if you’d like. (I will include the information for doing so in this email.) Please make sure you enter your name and address correctly and you should be aware, however, that there is a Restricted Country Access service charge of $100 in addition to the normal shipping charge for express shipping to Iran.

بعد پایینشم کلی نوشته مدارک یا می خواد

uses an express mail service called eShipGlobal that will allow you to receive your I-20 and/or other documents in 3-5 days using DHL or FedEx. You will be able to track the progress of your shipment once it has been sent. It is your responsibility to set up the shipment. When you do, you will be required to pay the express mail fee with a credit card (Visa, MasterCard, or Discover).
To arrange for your documents to be express mailed, please go to the following website (it works best with Internet Explorer or Mozilla Firefox):

https://study.eshipglobal.com (https://study.eshipglobal.com)

100$ خیلی زیاده ! نازه علاوه به هزینه معمولیش که نمی دونم قدره ! تازه شاید اصلا نخوام برم اینجا !

majidi123
May 23rd, 2012, 08:04 AM
دانشگاه به من اینو گفته :

Your I-20 should be ready tomorrow, and you can choose to have it shipped by express mail if you’d like. (I will include the information for doing so in this email.) Please make sure you enter your name and address correctly and you should be aware, however, that there is a Restricted Country Access service charge of $100 in addition to the normal shipping charge for express shipping to Iran.

بعد پایینشم کلی نوشته مدارک یا می خواد

uses an express mail service called eShipGlobal that will allow you to receive your I-20 and/or other documents in 3-5 days using DHL or FedEx. You will be able to track the progress of your shipment once it has been sent. It is your responsibility to set up the shipment. When you do, you will be required to pay the express mail fee with a credit card (Visa, MasterCard, or Discover).
To arrange for your documents to be express mailed, please go to the following website (it works best with Internet Explorer or Mozilla Firefox):

https://study.eshipglobal.com (https://study.eshipglobal.com)

100$ خیلی زیاده ! نازه علاوه به هزینه معمولیش که نمی دونم قدره ! تازه شاید اصلا نخوام برم اینجا !

بله داستان همينطوره. در مجموع ميشه حدود 170 دلار. اگر بفرستيد دبي با همين پست مي شه حدود 60 دلار! از اونجا هم كاراپست با 80 تومن مياره ايران.
الان ديگه بايد تقريبا تصميمتونو گرفته باشيد كه كجا مي خواهيد بريد چون بايد براي ويزا اقدام كنيدو ...، اگر نمي خواهيد بريد كنسل كنيد و پول اضافي هم نديد.

Sunshiine
May 23rd, 2012, 10:46 PM
سلام
این دانشگاه من هیچ جوره نمیفرسته I20 منو
به FEDEX, DHL هم در امریکا زنگ زدم لیستشو نگاه کرد گفت ایران تحریمه!

من چه کنم دیگه!

majidi123
May 23rd, 2012, 11:07 PM
سلام

من چه کنم دیگه!
بگو نگهدارید پیش خودتون رسیدم میام می گیرم ازتون!
ادرس کاراپست در دبی رو بدید که بفرستن اونجا. از اونجا از میارن بهتون تحویل می دن.

saeedsharif
May 23rd, 2012, 11:16 PM
من مصاحبه سفارتم ازبکستان بود و I20 چون می ترسیدم زود دستم نرسه، یک I20 دیگه سفارش دادم و همه صحبت ها رو هم کردم که بره دست دفتر فدکس توی ازبکستان که من از اونجا با پاسپورت برم و بگیرم که در آخرین لحظات رسید دستم.
شما هم به راحتی می تونید این کار رو انجام بدید و محل مصاحبه تون رو که معلوم کردید با فدکس بفرستید همونجا و برین و از شعبه فدکس در اون کشور دریافت کنید، من ایمیل زدم به دفتر فدکس در ازبکستان و گفتن که مشکلی نیست و خیلی ها هم این کار رو می کنن:)

سلام

من چه کنم دیگه!

aysan_a
May 23rd, 2012, 11:56 PM
سلام به همگی,خواستم بگم که دانشگاه بسته ی منو با فدکس فرستاد دوبی و ازونجاهم کاراپست 2 روزه رسوند دستم.منکه از کاراپست راضی بودم.به محض اینکه بستم رسید دوبی خانوم بختیاری زنگ زد بهم که پولو بریز به حساب اسکنشو ایمیل کن تا بسته رو بفرستیم تهران.منم همینکارو کردم,فرداش رسید تهران به دفترشون(خ بهشتی)و فردای اونم دم خونه تحویلم داد.
همگی موفق باشین:)

Sunshiine
May 24th, 2012, 12:21 AM
من یک I20 دیگه ( منظورI20 یک دانشگاه دیگه)میخوام بگم بفرستن برام( دلیل دارم )

با این پست هایی که 1 ماه طول میکشه میفرستن یا نه کلااااا ایران تحریمه و نمیفرستن؟اخه حیفه هزینه 166 دلاری بدم واسه این I20!!!( پی نوشت: admission letter از این دانشگاه که I20 میخوام بگیرم ازش اومد درـ خونمون)

majidi123
May 24th, 2012, 06:54 AM
من یک I20 دیگه ( منظورI20 یک دانشگاه دیگه)میخوام بگم بفرستن برام( دلیل دارم )

با این پست هایی که 1 ماه طول میکشه میفرستن یا نه کلااااا ایران تحریمه و نمیفرستن؟اخه حیفه هزینه 166 دلاری بدم واسه این I20!!!( پی نوشت: admission letter از این دانشگاه که I20 میخوام بگیرم ازش اومد درـ خونمون)
بله با پست معمولی هم می فرستند به ایران، اما دلیور بشه یا نه با خداست (نه بخاطر تحریم به خاطر ...). اگر برای ویزا نیازی بهش ندارید بگید با پست معمولی بفرستند براتون.

studentt
May 24th, 2012, 09:37 AM
سلام بچه ها. آدرس کارا پست دبی عوض شده، برای اطلاع از آدرس جدید با خانوم بختیاری تماس بگیرین.
shiva.bakhtiary@karapost.com

Sunshiine
May 30th, 2012, 10:25 PM
سلام

کسی ادرس دقیق کاراپست در دبی رو داره؟ فوریه :دی

bae
May 30th, 2012, 10:53 PM
سلام بچه ها. آدرس کارا پست دبی عوض شده، برای اطلاع از آدرس جدید با خانوم بختیاری تماس بگیرین.
shiva.bakhtiary@karapost.com
ای بابا!! کی عوض شد باز؟! میشه آدرس جدیدشو بذارید؟

bae
May 31st, 2012, 08:57 AM
دوستان این آدرس جدیده

COMPEX INTERNATIONAL COURIER
Al Qusias ,Damascus street ,
Next to Amrita Restaurant & Grand Hotel
Dubai, UAE
Tel : 04 2558818
Attention: Mr Roshan

bae
May 31st, 2012, 03:04 PM
دوستان کسی میدونه اگه آدرس مقصد zip code نداشته باشه میشه از فدکس استفاده کرد یا نه؟

naderld
June 1st, 2012, 03:59 AM
سلام دوستان

من می خوام I-20 رو واسه یکی از اقوام تو آمریکا بفرستم، چون دانشگاه از FedEx استفاده می کنه و به ایران نمی فرسته. می خواستم بدونم که اون فامیلمون تو آمریکا با کدوم سرویس پستی می تونه بفرسته واسه من؟ DHL یا TNT به ایران می فرستن؟ شرکت دیگه هست که از آمریکا مستقیم یه ایران بفرسته؟

milad1988
June 1st, 2012, 11:54 AM
سلام دوستان

من می خوام I-20 رو واسه یکی از اقوام تو آمریکا بفرستم، چون دانشگاه از FedEx استفاده می کنه و به ایران نمی فرسته. می خواستم بدونم که اون فامیلمون تو آمریکا با کدوم سرویس پستی می تونه بفرسته واسه من؟ DHL یا TNT به ایران می فرستن؟ شرکت دیگه هست که از آمریکا مستقیم یه ایران بفرسته؟
بله DHL و TNT به ایران میاد. از USPS هم میتونن استفاده کنن، اونهم به ایران میرسه.

naderld
June 1st, 2012, 02:36 PM
بله DHL و TNT به ایران میاد. از USPS هم میتونن استفاده کنن، اونهم به ایران میرسه.

من سایت TNT رو که چک کردم نوشته بود که ایران و سوریه تحریم هستند و ارسال به اونا مشکله. شما اطلاع دارین که جقدر طول می کشه و هزینه اش چطوریه؟

milad1988
June 1st, 2012, 04:16 PM
من سایت TNT رو که چک کردم نوشته بود که ایران و سوریه تحریم هستند و ارسال به اونا مشکله. شما اطلاع دارین که جقدر طول می کشه و هزینه اش چطوریه؟
هزینه رو نمیدونم ولی بهتره از DHL استفاده کنید اگه عجله دارید. امتحانش رو هم پس داده قبلا. 4-5 روز نهایتا میرسه.

fardin_khalili
June 2nd, 2012, 08:08 AM
18روز پیش دوستم تو آمریگا نامه I20 منو با USPS (International priority mail service فرستاده. من مشهد هستم و آدرس خونه رو که دادم صندوق پستی هم که تو آدرس ننوشته ولی آدرس دقیق. من 9 روز دیگه وقت سفارت دارم به نظرتون تا 7-8 روز دیگه میرسه؟ چیکار باید بکنم واسه پیگیریش؟ چقدر دیگه صبر کنم؟

milad1988
June 2nd, 2012, 09:35 AM
18روز پیش دوستم تو آمریگا نامه I20 منو با USPS (International priority mail service فرستاده. من مشهد هستم و آدرس خونه رو که دادم صندوق پستی هم که تو آدرس ننوشته ولی آدرس دقیق. من 9 روز دیگه وقت سفارت دارم به نظرتون تا 7-8 روز دیگه میرسه؟ چیکار باید بکنم واسه پیگیریش؟ چقدر دیگه صبر کنم؟
احتمالا تا 3-4 روز دیگه باید برسه. بسته من هم با این نوع پست تا دبی 11 روزه رسید. متاسفانه USPS رو خارج از آمریکا نمیتونید پیگیری کنید.

mojgan_az
June 8th, 2012, 10:27 PM
بچه ها این آدرس کاراپست در دبی چیه الان؟

الان من می تونم به دانشگاه بگم که بفرسته اونجا؟ یا قبلش باید با کارا پست هماهنگ کنم؟

bae
June 9th, 2012, 04:08 PM
بچه ها این آدرس کاراپست در دبی چیه الان؟

الان من می تونم به دانشگاه بگم که بفرسته اونجا؟ یا قبلش باید با کارا پست هماهنگ کنم؟
قبلش هماهنگ کن حتما! بعضی وقتا هوس می کنن آدرسو عوض کنن

rosaitemai
June 11th, 2012, 04:02 AM
سلام ، خواستم تجربه خودم را در دریافت I20 عنوان کنم شاید به درد بقیه بخوره

بسته من رو دانشگاه با FedEx فرستاد دوبی ( آدرس کارا پست ) و کاراپست از دوبی Pikup كرد تا تهران در کل 4 روز طول کشید . 2 روز از امریکا تا دوبی - 2 روز از دوبی تا تهران

موفق باشید .

altera
June 13th, 2012, 10:23 PM
سلام
این DHL account number چیه؟

dash_metti85
June 21st, 2012, 02:30 AM
دوستان عزیز!
دو تا سوال منو بی زحمت جواب بدین ممنون میشم.
1- آخرش من از دانشگاه بخوام یا DHL واسم بفرسته؟ مشکلی از بابت تحریم پیش نمیاد که مستقیم برسه به ایران؟
2- اگر گزینه اول منتفیه، به نظرتون ازشون بخوام که با USPS توی 6 الی 10 روز کاری بفرستن دوبی و از دوبی با کاراپست بیاد ایران؟
این کاراپست هم جدیداً بسته رو پیکاپ نمیکنه از آمریکا! برنامه ای شده ها!

majidi123
June 21st, 2012, 08:49 AM
دوستان عزیز!
دو تا سوال منو بی زحمت جواب بدین ممنون میشم.
1- آخرش من از دانشگاه بخوام یا DHL واسم بفرسته؟ مشکلی از بابت تحریم پیش نمیاد که مستقیم برسه به ایران؟
2- اگر گزینه اول منتفیه، به نظرتون ازشون بخوام که با USPS توی 6 الی 10 روز کاری بفرستن دوبی و از دوبی با کاراپست بیاد ایران؟
این کاراپست هم جدیداً بسته رو پیکاپ نمیکنه از آمریکا! برنامه ای شده ها!
1- اگر دانشگاه قبول کنه با DHL بفرسته یعنی مجوز اینکارو داره و مشکلی برای تحریم نیست.
2- USPS تضمینی نداره که در 6-10 روز بسته شما رو برسونه دوبی! می تونید از FedEx استفاده کنید که 2 روزه می رسونه دوبی و بعدش کارا پست.
کارا پست از اولش هم از آمریکا پیک اپ نمی کرد همه می فرستادن دوبی اون از دوبی می اورد.

dash_metti85
June 21st, 2012, 01:43 PM
1- اگر دانشگاه قبول کنه با DHL بفرسته یعنی مجوز اینکارو داره و مشکلی برای تحریم نیست.
2- USPS تضمینی نداره که در 6-10 روز بسته شما رو برسونه دوبی! می تونید از FedEx استفاده کنید که 2 روزه می رسونه دوبی و بعدش کارا پست.
کارا پست از اولش هم از آمریکا پیک اپ نمی کرد همه می فرستادن دوبی اون از دوبی می اورد.

دوست عزیز، اول که ممنون برای پاسخت.
اما دلیل اینکه من از دانشگاه احتمالا بخوام که با USPS بفرسته اینه که اونو با هزینه خودشون میفرستن و بقیه سرویس ها نظیر DHL، FedEx و غیره رو باید مشخصات کارت اعتباری در اختیارشون بذارم که ندارم! یعنی کارت داشتم که باطل شد! حتی اصلاً نمیدونم چقدر میشه که بخوام براش کارت اعتباری بگیرم! شما پیشنهادی نداری؟

majidi123
June 21st, 2012, 01:58 PM
دوست عزیز، اول که ممنون برای پاسخت.
اما دلیل اینکه من از دانشگاه احتمالا بخوام که با USPS بفرسته اینه که اونو با هزینه خودشون میفرستن و بقیه سرویس ها نظیر DHL، FedEx و غیره رو باید مشخصات کارت اعتباری در اختیارشون بذارم که ندارم! یعنی کارت داشتم که باطل شد! حتی اصلاً نمیدونم چقدر میشه که بخوام براش کارت اعتباری بگیرم! شما پیشنهادی نداری؟
من فقط از این جهت گفتم که نمی تونی خیلی روی زمان رسیدنش حساب باز کنی. اگر زمانش خیلی برات مهم نیست بگو بفرستند.
DHL مستقیم به ایران 167 دلار می گیره. FedEx تا دوبی فکر کنم 60 دلار. از اونجا هم کارا پست 80 تومن می گیره میاره تهران تحویل میده.

aida8404
June 22nd, 2012, 11:22 AM
دوستان یه سوال دارم. دانشگاه من میخواد I-20 را با international express mail بفرسته ولی نگفته چه نوعی. بنظرتون باید بهشون بگم چی کار کنید و با چه پستی بفرستید یا خودشون میدونن؟ (هزینه به عهده دانشجو هست) ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی

majidi123
June 22nd, 2012, 11:28 AM
دوستان یه سوال دارم. دانشگاه من میخواد I-20 را با international express mail بفرسته ولی نگفته چه نوعی. بنظرتون باید بهشون بگم چی کار کنید و با چه پستی بفرستید یا خودشون میدونن؟ (هزینه به عهده دانشجو هست) ممنون میشم راهنمایی کنید. مرسی
راستش من سیستم دانشگاهی که قراره برای شما بفرسته رو نمی دونم.اما در مواردی که هزینه با دانشجو هست معمولا شما خودتون باید درخواست بدید و هزینه رو پرداخت کنید، نماینده اون پست می ره و ای-20 شما رو تحویل می گیره و میاره تحویل می ده. بهتون یک سایتی جایی رو معرفی نکردن که بردی اونجا درخواست پر کنید؟ شماهزینه رو به دانشگاه می دید؟
بهشون ایمیل بزنید و بپرسید حتما.

aida8404
June 22nd, 2012, 11:42 AM
راستش من سیستم دانشگاهی که قراره برای شما بفرسته رو نمی دونم.اما در مواردی که هزینه با دانشجو هست معمولا شما خودتون باید درخواست بدید و هزینه رو پرداخت کنید، نماینده اون پست می ره و ای-20 شما رو تحویل می گیره و میاره تحویل می ده. بهتون یک سایتی جایی رو معرفی نکردن که بردی اونجا درخواست پر کنید؟ شماهزینه رو به دانشگاه می دید؟
بهشون ایمیل بزنید و بپرسید حتما.

(sent outside US by international express mail at student expense
این دقیقا چیزی هست که خودشون نوشتن. هیچ حرفی از درخواست دانشجو ندادن. اصلا چون دیر هست یه جورایی اجباریه. فکر میکنم باید به دانشگاه بدم چون اصلا نگفتن باید به فکر پست یا پر کردن فرم یا مسئولیت با خودتون و.... نمیدونم والا. سوپروایزم خیلی داره فشار میاره دیگه کلا ریختم بهم:(

majidi123
June 22nd, 2012, 11:55 AM
(sent outside US by international express mail at student expense
این دقیقا چیزی هست که خودشون نوشتن. هیچ حرفی از درخواست دانشجو ندادن. اصلا چون دیر هست یه جورایی اجباریه. فکر میکنم باید به دانشگاه بدم چون اصلا نگفتن باید به فکر پست یا پر کردن فرم یا مسئولیت با خودتون و.... نمیدونم والا. سوپروایزم خیلی داره فشار میاره دیگه کلا ریختم بهم:(
بهشون بگو برات با DHL بفرستند به ادرست. ادرس رو هم در ایمیل ذکر کن. بعدش بگو ایا لازم هست من کار دیگه ای انجام بدم؟ به سوپروایزرت هم ایمیل بزن بگو تقصیر من چیه اینها لاک پشتی کار انجام میدن آخه! در مورد داستان فاندت هم بهش بگو.

aida8404
June 22nd, 2012, 12:52 PM
دوستان این ادرس کاراپست درسته
COMPEX INTERNATIONAL COURIER
Al Qusias ,Damascus street ,
Next to Amrita Restaurant & Grand Hotel
Dubai, UAE
Tel : 04 2558818
Attention: Mr Roshan
باید باهاشون هماهنگ کنم یا ادرس را بدم به دانشگاه و بعد بهشون بگم وقتی رسید بگید پول را واریز کنم و ادرس ایرانم را بدم؟ مرسی

aida8404
June 22nd, 2012, 07:14 PM
دوستان برای دادن ادرس کاراپست نیاز به هماهنگی قبلی وجود داره؟ من به shiva.bakhtiary@karapost.com ایمیل زدم ولی جواب ندادن. خیلی فوری باید یه ادرس بدم به دانشگاه که برام I-20 را بفرسته. لطفا اگه میدونید باید چیکار کنم راهنماییم کنید. مرسی

bae
June 22nd, 2012, 07:19 PM
دوستان برای دادن ادرس کاراپست نیاز به هماهنگی قبلی وجود داره؟ من به shiva.bakhtiary@karapost.com ایمیل زدم ولی جواب ندادن. خیلی فوری باید یه ادرس بدم به دانشگاه که برام I-20 را بفرسته. لطفا اگه میدونید باید چیکار کنم راهنماییم کنید. مرسی

آخرین آدرسی که دادن همینه که تو پست 369 نوشتی. شنبه دوباره بهشون زنگ بزن بپرس. +98 (21) 88743776-9

aida8404
June 22nd, 2012, 07:22 PM
آخرین آدرسی که دادن همینه که تو پست 369 نوشتی. شنبه دوباره بهشون زنگ بزن بپرس. +98 (21) 88743776-9

باید با ایران هماهنگ کنم؟ فکر کردم دبی هستن. یعنی نمیتونم امروز ترتیب کارارو بدم؟ چون الان روز کاریه دانشگاه منه و اگه بتونم بدم زودتر رسیدگی میکنن. مرسی بابت کمکتون

majidi123
June 22nd, 2012, 07:23 PM
یکی از بچه ها چند وقت پیش ادرس جدید کاراپست رو گذاشته بود در فروم. از اونجایی که ممکنه ادسشون تغییر کرده باشه دوباره یه هماهنگی کنید خوبه.
اگر خیلی ضروریه اخرین ادرس موجود در فروم رو بدید.

aida8404
June 22nd, 2012, 07:28 PM
یکی از بچه ها چند وقت پیش ادرس جدید کاراپست رو گذاشته بود در فروم. از اونجایی که ممکنه ادسشون تغییر کرده باشه دوباره یه هماهنگی کنید خوبه.
اگر خیلی ضروریه اخرین ادرس موجود در فروم رو بدید.

ممنون. برای هماهنگی میتونم به همین شماره ایران تماس بگیرم؟

majidi123
June 22nd, 2012, 07:33 PM
ممنون. برای هماهنگی میتونم به همین شماره ایران تماس بگیرم؟
آره. ایران زنگ بزنید میگن چه کارهایی باید انجام بدید. یا اگه ادرس تغییری کرده باشه می دن بهتون.

aida8404
June 22nd, 2012, 07:35 PM
آره. ایران زنگ بزنید میگن چه کارهایی باید انجام بدید. یا اگه ادرس تغییری کرده باشه می دن بهتون.

مرسی فکر میکنم منتظر شم خیلی مطمئن تره. ممنون از کمکتون

majidi123
June 22nd, 2012, 07:42 PM
مرسی فکر میکنم منتظر شم خیلی مطمئن تره. ممنون از کمکتون
اگراسکن ای-20 رو دارین و برای وقت اقدام کردین صبر کید. چون اگر از اونجا به FedEx بفرستید دبی و بیارن ایران سرجمع 4 روز طول می کشه!

aida8404
June 22nd, 2012, 08:29 PM
اگراسکن ای-20 رو دارین و برای وقت اقدام کردین صبر کید. چون اگر از اونجا به FedEx بفرستید دبی و بیارن ایران سرجمع 4 روز طول می کشه!

دانشگاه خودش express mail داره که نمیدونم چیه. پولشم باید به خود دانشگاه بدم. فکر میکنید نیازه منم مداخله کنم و بگم باید با فلان میل بفرستید؟ مرسی

majidi123
June 22nd, 2012, 08:31 PM
دانشگاه خودش express mail داره که نمیدونم چیه. پولشم باید به خود دانشگاه بدم. فکر میکنید نیازه منم مداخله کنم و بگم باید با فلان میل بفرستید؟ مرسی

مداخله نیست. داری پولشو می دی نظرت رو هم می گی. چیزی از دست نمی دی. یا می گن انجام می دیم یا می گن نه با پست خودمون می فرستیم. در هر دو صورت شما چیزی از دست ندادید. نگران نباشید. حرفتونو بزنید.

aida8404
June 22nd, 2012, 08:36 PM
مداخله نیست. داری پولشو می دی نظرت رو هم می گی. چیزی از دست نمی دی. یا می گن انجام می دیم یا می گن نه با پست خودمون می فرستیم. در هر دو صورت شما چیزی از دست ندادید. نگران نباشید. حرفتونو بزنید.

مرسی دوست خوبم. امروز خیلی به شما زحمت دادم. سپاس

civil2015
June 25th, 2012, 12:12 PM
می‌تونم بپرسم چرا مستقیم از آمریکا با کارا پست نمی‌فرستین ایران؟؟
اینجا در سایت نوشته که این کارو انجام میدن
http://www.karapost.com/fa/services/58
مرسی‌

majidi123
June 25th, 2012, 12:16 PM
می‌تونم بپرسم چرا مستقیم از آمریکا با کارا پست نمی‌فرستین ایران؟؟
اینجا در سایت نوشته که این کارو انجام میدن
http://www.karapost.com/fa/services/58
مرسی‌

در سايتشون هست، زنگ بزنيد ميگن هنوز اين سرويسمون راه اندازي نشده!
البته من حدود 2 ماه پيش زنگ زدم هنوز فعال نبود. حالا شما تماس بگيريد شايد راه اندازي شده باشه در اين مدت!

light_dream
June 27th, 2012, 09:49 AM
بگو نگهدارید پیش خودتون رسیدم میام می گیرم ازتون!
ادرس کاراپست در دبی رو بدید که بفرستن اونجا. از اونجا از میارن بهتون تحویل می دن.

مال من رو هم نمیفرستن همش میگن به third party نمیشه فرستاد باید به خودتون بفرستیم . من باید چیکار کنم؟

majidi123
June 27th, 2012, 09:58 AM
مال من رو هم نمیفرستن همش میگن به third party نمیشه فرستاد باید به خودتون بفرستیم . من باید چیکار کنم؟
اين دانشگاه ها هم هر كدوم واسه خودشون يه سازي مي زنن. يكي اسكنشو نمي فرسته، يكي فاند رو توش نمي نويسه! يكي مي گه واسه جاي ديگه نمي فرستيم!
بگو شما بفرستيد همونجا من ميرم مي گيرم خودم!
اگر قبول نمي كنن بگيد با DHL براتون بفرستند ايران مستقيم. يكمي هزينه هاتون زياد مي شه اما انگار چاره اي نيست.

shell
June 30th, 2012, 02:59 AM
سلام دوستان من از دانشگاه خواسته بودم سریعتر فرم DS-2019 رو برام بفرسته اما امروز ای میل زده We have a problem. FedEx does not ship to Iran. DHL also does not ship to Iran. به نظرتون چه پیشنهادی میشه داد؟ با TNT بهتره یا آرامکس؟ برای شما دوستان با چه پستی اومده فرمهای I20 , DS???

aida8404
June 30th, 2012, 03:19 AM
سلام دوستان من از دانشگاه خواسته بودم سریعتر فرم DS-2019 رو برام بفرسته اما امروز ای میل زده We have a problem. FedEx does not ship to Iran. DHL also does not ship to Iran. به نظرتون چه پیشنهادی میشه داد؟ با TNT بهتره یا آرامکس؟ برای شما دوستان با چه پستی اومده فرمهای I20 , DS???

دوست عزیز اینجا جای مطرح کردن این سوال نیست ولی من ادرس کاراپست در دبی را دادم و با دبی هماهنگ کردم که برام بفرستن. "راه های ارسال I-20" را بخوانید متوجه میشید.

celia
June 30th, 2012, 11:38 AM

سوالتون رو در تاپيك درست مطرح نكرديد احتمالا ادمين منتقل خواهد كرد بهترين راه اينه كه اگه فاميل يا اشنايي در خارج از ايران داريد بگيد با فدكس براي اون بفرستند و بعد اون با دي اچ ال براي شما بفرسته هم مطمئنه هم سريعتر ميرسه

golyasaman
June 30th, 2012, 11:56 AM
سوالتون رو در تاپيك درست مطرح نكرديد احتمالا ادمين منتقل خواهد كرد بهترين راه اينه كه اگه فاميل يا اشنايي در خارج از ايران داريد بگيد با فدكس براي اون بفرستند و بعد اون با دي اچ ال براي شما بفرسته هم مطمئنه هم سريعتر ميرسه

سلام اين پستها هم حداقل مورد من رو نفرستادند. من از كاراپست استفاده كردم. البته تازه نامه ام رسيده دوبي و احتمالا دو روز ديگه به دستم مي رسه. هزينه اش هم از دوبي تا اينجا 44 دلار بود و از آمريكا تا دوبي رو هم دانشگاه هزينه اي نگرفت. موفق باشيد.

dash_metti85
July 1st, 2012, 12:27 PM
سلام،
دوستان عزیز از اونجا که من قرار بود واسه مصاحبه برم دوبی، این بود که از دانشگاه خواستم نامه رو بفرسته دوبی دست یکی از دوستانم بنابراین نامه من الان اونجاست. ولی من الان میخوام برم عشق آباد در حالی که نامه من دوبی مونده!
کسی سرویس پستی مناسبی میشناسه از دوبی به ایران؟
DHL که طبیعتا نمیشه چون ایران رو تحریم کرده و هزینش هم خیلی بالاست. ممنون...

m_azad
July 1st, 2012, 12:32 PM
من هم i-20 را در قدیم تر و هم رسید sevis رو با dhl گرفتم. ( سویس همین نزدیکا حدود 20 جولای بود رسید). جدیدا تحریم شدیم باز؟

dash_metti85
July 1st, 2012, 12:46 PM
جدی؟ من شنیده بودم تحریم کرده. ولی نمیدونستم کی، خیلی هم پی قضیه نرفتم چون نامه رو سه روزه با UPS از آمریکا فرستادن دوبی و خب تجربه خوبی بود.
حالا شما پیشنهادتون چیه از دوبی تا اینجا؟

m_azad
July 1st, 2012, 01:02 PM
جدی؟ من شنیده بودم تحریم کرده. ولی نمیدونستم کی، خیلی هم پی قضیه نرفتم چون نامه رو سه روزه با UPS از آمریکا فرستادن دوبی و خب تجربه خوبی بود.
حالا شما پیشنهادتون چیه از دوبی تا اینجا؟

والا در این زمینه تجربه ای ندارم چون یه سره تحویل گرفتم مدارکمو...

aida8404
July 1st, 2012, 02:37 PM
سلام،
دوستان عزیز از اونجا که من قرار بود واسه مصاحبه برم دوبی، این بود که از دانشگاه خواستم نامه رو بفرسته دوبی دست یکی از دوستانم بنابراین نامه من الان اونجاست. ولی من الان میخوام برم عشق آباد در حالی که نامه من دوبی مونده!
کسی سرویس پستی مناسبی میشناسه از دوبی به ایران؟
DHL که طبیعتا نمیشه چون ایران رو تحریم کرده و هزینش هم خیلی بالاست. ممنون...

چرا کاراپست را امتحان نمیکنید. 2 روزه به تهران و 3 روزه به شهرستانها میرسونن. دوستان دیگه هم راضی بود ظاهرا

dash_metti85
July 1st, 2012, 02:45 PM
چرا کاراپست را امتحان نمیکنید. 2 روزه به تهران و 3 روزه به شهرستانها میرسونن. دوستان دیگه هم راضی بود ظاهرا

ممنون از پاسخت دوست عزیز،
راستش کاراپست هم خوبه، از دوبی تا اینجا 77 تومن به من فاکتور دادن.
من با آرامکس هم صحبت کردم امروز 34 دلار (با قیمت الان تقریبا 68 تومن) به من گفتن.
کاراپست همونجور که شما فرمودین 3 روزه تا شهرستانه، آرامکس به من قول 2 روز رو داده.
تجربه من با کاراپست هم خوب بوده برای ارسال به آمریکا...
فکر کنم این دفعه آرامکس رو انتخاب کنم شاید تجربه ای شد و در اختیار بقیه دوستان گذاشتم.

aida8404
July 1st, 2012, 02:51 PM
ممنون از پاسخت دوست عزیز،
راستش کاراپست هم خوبه، از دوبی تا اینجا 77 تومن به من فاکتور دادن.
من با آرامکس هم صحبت کردم امروز 34 دلار (با قیمت الان تقریبا 68 تومن) به من گفتن.
کاراپست همونجور که شما فرمودین 3 روزه تا شهرستانه، آرامکس به من قول 2 روز رو داده.
تجربه من با کاراپست هم خوب بوده برای ارسال به آمریکا...
فکر کنم این دفعه آرامکس رو انتخاب کنم شاید تجربه ای شد و در اختیار بقیه دوستان گذاشتم.

فکر خوبیه. من که ادرس کاراپست را دادم و باید امروز دستشون برسه. خیلیم نگرانم که دستم برسه. امیدوارم نگرانیمون بی جا باشه. در ضمن الان گرون تر شده چون دلار گرون شده. 80 هزار. در حالی که به منم فاکتور 77 را داده بودن

nazi87
July 2nd, 2012, 04:05 PM
سلام نمی دونم جای سوالم اینجا هست یا نه و اگه نبود ببخشید. من باید اصل مدارکم که به فارسی هستن رو مثل ریز نمره و دانشنامه رو به یه موسسه در آمریکا بفرستم و خوب عملا کل مدارک معتبر من در ایران همینا هستن و برگشتن اونا از آمریکا و رسیدنش به دستم خیلی مهمه، چون دیگه المثنی نداره. TNT با ارسالشون مشکلی نداره، ولی بر نمی گردونه، کارا پست هر دو تا کار رو یعنی ارسال و برگردوندنشون رو برام انجام می ده، بنظرتون سویس قابل اطمینانی ایه و با هاش مدارکم رو بفرستم یا نه؟

shell
July 2nd, 2012, 05:28 PM
سلام دوستان، من خیلی نگران شدم. جمعه از دانشگاه به من ای -میل زده بودند که فدکس و دی اچ ال نمی تونن از امریکا به ایران فرم رو بیارن. منم با کاراپست هماهنگ کرده بودم که بیاد دوبی و از این طریق بگیرم. متاسفانه تا اومدم به دانشگاه ای- میل بزنم الان دیدم برام ای میل اومده که : " I sent your DS-2019 via US Postal Service on Saturday. They expected it to arrive in 6 -10 days."
حالا چیکار کنم اگه به موقع نرسه. دارم از نگرانی ... خواهش می کنم اگه از دوستان کسی تجربه UPSپست داره بنویسه چقدر طول میکشه... فوری خبر بدید لطفا

bae
July 2nd, 2012, 05:44 PM
سلام دوستان، من خیلی نگران شدم. جمعه از دانشگاه به من ای -میل زده بودند که فدکس و دی اچ ال نمی تونن از امریکا به ایران فرم رو بیارن. منم با کاراپست هماهنگ کرده بودم که بیاد دوبی و از این طریق بگیرم. متاسفانه تا اومدم به دانشگاه ای- میل بزنم الان دیدم برام ای میل اومده که : " I sent your DS-2019 via US Postal Service on Saturday. They expected it to arrive in 6 -10 days."
حالا چیکار کنم اگه به موقع نرسه. دارم از نگرانی ... خواهش می کنم اگه از دوستان کسی تجربه UPSپست داره بنویسه چقدر طول میکشه... فوری خبر بدید لطفا
این که می گه 10 روز با تقریب خوبی مزخرفه! واسه من اولیش بعد از 40 روز و دومیش بعد از 32 روز رسید به دستم. جالب اینه که بسته 2 هفته بعد از ارسال از آمریکا به پست تهران تحویل داده شده بود ولی پست ایران هر دو بار بسته ی منو با 20 روز تاخیر به دستم رسوندن (نمی دونم مشکل پست استان ما بود یا پست مرکزی؟! احساس می کنم یه دلیلی داره این تاخیرا!!) . ریسک نکنید واقعا. بگید وقت گرفتید از سفارت و خواهش کنید دوباره بفرستن دوبی واستون.

bae
July 2nd, 2012, 05:45 PM
خلاصه این که USPS رو بین دو هفته تا 40 روز حساب کنید!!

shell
July 2nd, 2012, 05:52 PM
وای خدای من، واقعا اینطوریه؟ خیلی ناراحتم. اصلا نمی دونم چرا بدون اینکه به من خبر بدن این کارو کردن. به هر حال ممنون از پاسختون

خلاصه این که USPS رو بین دو هفته تا 40 روز حساب کنید!!

dash_metti85
July 2nd, 2012, 05:59 PM
سلام نمی دونم جای سوالم اینجا هست یا نه و اگه نبود ببخشید. من باید اصل مدارکم که به فارسی هستن رو مثل ریز نمره و دانشنامه رو به یه موسسه در آمریکا بفرستم و خوب عملا کل مدارک معتبر من در ایران همینا هستن و برگشتن اونا از آمریکا و رسیدنش به دستم خیلی مهمه، چون دیگه المثنی نداره. TNT با ارسالشون مشکلی نداره، ولی بر نمی گردونه، کارا پست هر دو تا کار رو یعنی ارسال و برگردوندنشون رو برام انجام می ده، بنظرتون سویس قابل اطمینانی ایه و با هاش مدارکم رو بفرستم یا نه؟

سلام،
من با کاراپست کار کردم چند بار و کاملا هم راضی بودم. برای ارسال به آمریکا که بین 3-4 روز (کاری) فرستادن، کاملا مطمئن بوده.
من خودم هم خب طبیعتا حساس بودم به قضیه و قبل ارسال مدارکم کلی در این مورد خونده بودم.
اما یه نکته اینکه اگه بتونین از نمایندگی کاراپست تو ساختمون مرکزی دانشگاه آزاد (تهران) بفرستید خیلی ارزونتر در میاد. من از اونجا حوالی دیماه فرستادم 30 تومن. همون حوالی از دفتر دیگه کاراپست فرستادم حدود 50 تومن! جفتشونم به مقصد آمریکا! اینا مثل اینکه یه بده بستونی با دانشگاه آزاد دارن!
بعد اینکه جالبه که اصل مدرک رو به زبان فارسی از شما خواستن! تا جایی که من دیدم ترجمه مدرک رو با مهر و موم میخوان که خب طبیعتا تهش هم کپی فارسیش موجوده و همونقدر اعتبار داره.
شما از کاراپست بخواه بفرسته، برگشتش رو هم میتونی با کاراپست توی دوبی هماهنگ کنی.
اگر سوال خاصی در مورد برگشتش داشتین در خدمتم.

dash_metti85
July 2nd, 2012, 06:02 PM

سلام، ببینید UPS یا USPS؟
فرقشون نمیدونم چیه ولی میدونم فرق دارن! چون دانشگاه ما از آمریکا واسم با UPS فرستاد دوبی توی 2.5 روز رسید و جالبه خودشونم گفته بودن بین 3 تا 5 روز میرسه دوبی که کمتر شد!
اینو از دانشگاه حتما بپرسید. البته بماند که از کارتم حدود 90 دلار کم کرد!!!

bae
July 2nd, 2012, 06:40 PM
US Postal Service که تو ای میل بهش اشاره کردن همون USPSه

nazi87
July 2nd, 2012, 10:52 PM
سلام،
من با کاراپست کار کردم چند بار و کاملا هم راضی بودم. برای ارسال به آمریکا که بین 3-4 روز (کاری) فرستادن، کاملا مطمئن بوده.
من خودم هم خب طبیعتا حساس بودم به قضیه و قبل ارسال مدارکم کلی در این مورد خونده بودم.
اما یه نکته اینکه اگه بتونین از نمایندگی کاراپست تو ساختمون مرکزی دانشگاه آزاد (تهران) بفرستید خیلی ارزونتر در میاد. من از اونجا حوالی دیماه فرستادم 30 تومن. همون حوالی از دفتر دیگه کاراپست فرستادم حدود 50 تومن! جفتشونم به مقصد آمریکا! اینا مثل اینکه یه بده بستونی با دانشگاه آزاد دارن!
بعد اینکه جالبه که اصل مدرک رو به زبان فارسی از شما خواستن! تا جایی که من دیدم ترجمه مدرک رو با مهر و موم میخوان که خب طبیعتا تهش هم کپی فارسیش موجوده و همونقدر اعتبار داره.
شما از کاراپست بخواه بفرسته، برگشتش رو هم میتونی با کاراپست توی دوبی هماهنگ کنی.
اگر سوال خاصی در مورد برگشتش داشتین در خدمتم.
سلام ، خیلی ممنون که جواب دادین، من امروز که زنگ زدم برای فرستادن گفتن 48 و برای برگردوندنش 80 تومن، البته اول گفتن اصل مدارک رو نمی فرستن ولی بعد یه خانمی که انگار مسولش بود گفت اگه پاسپورت و شناسنامه باشه مشکل داره و دانشنامه ایرادی نداره و همین یکم منو نگران کرد.

برگشت این مدارک می دونین چقدر طول می کشه؟

shell
July 3rd, 2012, 12:19 PM
سلام، ببینید UPS یا USPS؟
فرقشون نمیدونم چیه ولی میدونم فرق دارن! چون دانشگاه ما از آمریکا واسم با UPS فرستاد دوبی توی 2.5 روز رسید و جالبه خودشونم گفته بودن بین 3 تا 5 روز میرسه دوبی که کمتر شد!
اینو از دانشگاه حتما بپرسید. البته بماند که از کارتم حدود 90 دلار کم کرد!!!

ممنون از راهنماییهاتون. دیروز سریع یه ای میل زدم که با این روشی که فرستادید به درد من نمی خوره و مجددا همون دیروز برام با فدکس فرستادند دوبی و تحویل با کارا پست.

negarali
July 9th, 2012, 08:12 AM
سلام دوستان من اشتباه کردم با dhl فرستادم . حالا 19 جوای هم وقت مصاحبه دارم. الان 4 روزه توی hold است. چه کار کنم. بگم پس فرستن؟ با چه پستی دوباره بفرستم؟ میشه زود جواب بدین؟ وقت زیادی ندارم . ممنون

negarali
July 9th, 2012, 10:31 PM
سلام دوستان
من متوجه نشدم یه چیزایی رو.
1- کارا پست این آدرس رو به من داده. درسته؟
COMPEX INTERNATIONAL COURIER , Al Qusias ,Damascus street , Next to Amrita Restaurant & Grand Hotel
Dubai, UAE , Tel number 04 2558818 , Attention: Mr Roshan
2- باید بریم این سایت : https://study.eshipglobal.com/ بعد این آدرس رو بدم ؟
ممنون

aida8404
July 10th, 2012, 01:47 AM
سلام دوستان
من متوجه نشدم یه چیزایی رو.
1- کارا پست این آدرس رو به من داده. درسته؟
COMPEX INTERNATIONAL COURIER , Al Qusias ,Damascus street , Next to Amrita Restaurant & Grand Hotel
Dubai, UAE , Tel number 04 2558818 , Attention: Mr Roshan
2- باید بریم این سایت : https://study.eshipglobal.com/ بعد این آدرس رو بدم ؟
ممنون

ادرس درسته ولی نمیدونم دقیقا چیکار میخوایید کنید و اون سایت چی هست.

negarali
July 10th, 2012, 12:07 PM
ادرس درسته ولی نمیدونم دقیقا چیکار میخوایید کنید و اون سایت چی هست.
خوب این سایت رو دانشگاه معرفی کرده که من پول واریز می کنم و آدرس رو میدم.
باید از این سایت برم آدرس بالا به دبی رو واردکنم که بعد کارا پست در دبی تحویل بگیره و به من توی ایران بده. درسته؟

aida8404
July 10th, 2012, 12:39 PM
خوب این سایت رو دانشگاه معرفی کرده که من پول واریز می کنم و آدرس رو میدم.
باید از این سایت برم آدرس بالا به دبی رو واردکنم که بعد کارا پست در دبی تحویل بگیره و به من توی ایران بده. درسته؟

اون ادرس احتمالا برای زمانیه که I20 دست دانشگاه است ولی اگه دانشگاه با DHL فرستاده دیگه دوباره ادرس دادن نمیدونم فایده داره یا نه. ببینید اگر شما ادرس ایران را دادید و اونا قبولش کردن باید برسونن دستتون. اگه هم مشکلی باشه حتما باید بهتون اطلاع بدن. اگر نگرانید میتونید با ایمیل هم از دانشگاه هم از پست بپرسید.
به هر حال اگه میخوایید با کاراپست کار کنید باید به جایی که قراره بستتون را بفرسته ادرس کاراپست دبی را بدید و باهاشون هماهنگ کنید که وقتی رسید براتون بفرستنش. موفق باشید

negarali
July 10th, 2012, 04:20 PM
اون ادرس احتمالا برای زمانیه که I20 دست دانشگاه است ولی اگه دانشگاه با DHL فرستاده دیگه دوباره ادرس دادن نمیدونم فایده داره یا نه. ببینید اگر شما ادرس ایران را دادید و اونا قبولش کردن باید برسونن دستتون. اگه هم مشکلی باشه حتما باید بهتون اطلاع بدن. اگر نگرانید میتونید با ایمیل هم از دانشگاه هم از پست بپرسید.
به هر حال اگه میخوایید با کاراپست کار کنید باید به جایی که قراره بستتون را بفرسته ادرس کاراپست دبی را بدید و باهاشون هماهنگ کنید که وقتی رسید براتون بفرستنش. موفق باشید

آره I-20 دست دانشگاه هست. چون DHL اولی رو توی Hold نگه داشته و الان دارن دوباره برام صادر می کنن.

aida8404
July 10th, 2012, 05:26 PM
آره I-20 دست دانشگاه هست. چون DHL اولی رو توی Hold نگه داشته و الان دارن دوباره برام صادر می کنن.

اگه دانشگاه است که بله با کاراپست هماهنگ کنید و و ادرس کاراپست دبی را بدید. البته پست های دیگه هم همین کار را میکنن که اگه خیلی عجله دارید میتونید تحقیق کنید ببینید کدوم سریعتردستتون میرسونه

majidi123
July 10th, 2012, 05:37 PM
FedEx دو روزه مي رسونه دوبي. از اونجا هم كارا پست 2 روزه مياره تهران. فكر كنم سريع ترين راه باشه!

aida8404
July 10th, 2012, 06:24 PM
FedEx دو روزه مي رسونه دوبي. از اونجا هم كارا پست 2 روزه مياره تهران. فكر كنم سريع ترين راه باشه!

اگه تهران باشن بله ولی من که شهرستان بودم از دبی 1 روزه اومد تهران و 1 هفته از تهران به شهرستان تازه با کلی پیگیری و تلفن بازی. کلا 12 روز طول کشید تا I20 به دستم رسید.

negarali
July 10th, 2012, 09:01 PM
fedex آدرس رو قبول نمی کنه. می گه آدرس و کد پستی می خواد. شما چطور با باهاش فرستادین؟

bae
July 10th, 2012, 11:31 PM
fedex آدرس رو قبول نمی کنه. می گه آدرس و کد پستی می خواد. شما چطور با باهاش فرستادین؟

واسه بعضی جاها کدپستی اجباری نیست. اگه گیر کردید میتونید یه عدد الکی 6 رقمی مثه 000000 بدید بش!

panahi1361
July 12th, 2012, 09:35 PM
من واسه I20 از کاراپست پرسیدم گفتن که باید از دانشگاهت بخوای با یه پستی که Tracking Number داره برامون پست کنه به دبی و با پرداخت هشتاد هزارتومن ناقابل برات میفرستیم در خونتون، پست از دانشگاه تا دبی هم یه سی چهل دلاری آب میخورد، ولی من کار دیگه ای کردم! یه سرچ کردم و با دانشجوهایه ایرانی اون شهر و دانشگاه مکاتبه کردم و بلاخره یکی رو پیدا کردم که قراره بیاد ایران و I20 من رو هم بیاره، پیدا کردنش سخت نبود به نظرم شما هم از اینکارا بکنید بد نیست

ramin123
July 17th, 2012, 07:40 AM
من به دانشگاه گفتم I20 را بفرستن به آدرس خواهرم تو آمریکا که اون هم بعد از اسکن کردن بفرسته ایران. وقت سفارت تو دبی که گرفتیم برای چهارشنبه بعد وقت دادن که فکر کنم اگه با کاراپست بفرستم ایران دیر بشه. می‌خوابم به فدکس بگم برام توی دبی تو دفترشون نگه داره که خودم روز قبل از مصاحبه برم ازشون بگیرم. می‌خواستم ببینم کسی این کارو کرده؟ مطمئن هست؟ اگه زودتر جواب بدین متشکر می‌شم چون باید همین امروز فردا تکلیفش را معلوم کنم.

milad1988
July 17th, 2012, 10:19 AM
من به دانشگاه گفتم I20 را بفرستن به آدرس خواهرم تو آمریکا که اون هم بعد از اسکن کردن بفرسته ایران. وقت سفارت تو دبی که گرفتیم برای چهارشنبه بعد وقت دادن که فکر کنم اگه با کاراپست بفرستم ایران دیر بشه. می‌خوابم به فدکس بگم برام توی دبی تو دفترشون نگه داره که خودم روز قبل از مصاحبه برم ازشون بگیرم. می‌خواستم ببینم کسی این کارو کرده؟ مطمئن هست؟ اگه زودتر جواب بدین متشکر می‌شم چون باید همین امروز فردا تکلیفش را معلوم کنم.
روش خوبیه، فقط بهشون تاکید کنید تا تو دفتر خودشون نگه دارند و اینکه شما میرید ازشون میگیرید. البته احتمالش هست که قبول هم نکنند چون در اینصورت کار پستی خاصی انجام نمیدهند و شما فقط از آدرسشون استفاده میکنید. البته فکر کنم مبلغی رو برای این بابت بگیرند ازتون و حل شه. بازهم حتما باهاشون هماهنگ کنید.

ramin123
July 17th, 2012, 10:09 PM
روش خوبیه، فقط بهشون تاکید کنید تا تو دفتر خودشون نگه دارند و اینکه شما میرید ازشون میگیرید. البته احتمالش هست که قبول هم نکنند چون در اینصورت کار پستی خاصی انجام نمیدهند و شما فقط از آدرسشون استفاده میکنید. البته فکر کنم مبلغی رو برای این بابت بگیرند ازتون و حل شه. بازهم حتما باهاشون هماهنگ کنید.
ممنون از پاسخ سریع. از دفتر فداکس تو آمریکا پرسیدیم گفتند اشکالی نداره و تا پنج روز هم تو دفترشون نگه می‌دارن. برای داخل آمریکا این سرویس را دارند و توی وبسایت شون هم نوشتن ولی برای دبی تو وبسایت شون چیزی ننوشته بود که پشت تلفن گفتن این سرویس را توی دبی هم دارند. آدرس دفترشون تو دبی هم هست Al Twar Rd, Dubai City, UAE (برای کسانی که ممکنه در آینده بخوان از این راه آی تونتی بفرستن.)

URMU
July 30th, 2012, 06:32 PM
دوستان من 2 هفته دیگه وقت مصاحبه دارم ولی هنوز فرم I-20 نرسیده دستم. دانشگاه میگه ما نمی تونیم به ایران پست کنیم (با FedEx و DHL)، منم آدرس دوستم رو دادم که تو لندنه، ولی بازم تو جواب نوشتن که شما باید خودتون دستور پیک آپ رو بدین (You should schedule the pick up yourself). حتی به رئیس اینترنشنال آفیس هم ایمل زدم، متاسفانه جواب نداده، وقت من واقعا کمه ،اگه راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید.

Cyboy
July 30th, 2012, 07:07 PM
دوستان من 2 هفته دیگه وقت مصاحبه دارم ولی هنوز فرم I-20 نرسیده دستم. دانشگاه میگه ما نمی تونیم به ایران پست کنیم (با FedEx و DHL)، منم آدرس دوستم رو دادم که تو لندنه، ولی بازم تو جواب نوشتن که شما باید خودتون دستور پیک آپ رو بدین (You should schedule the pick up yourself). حتی به رئیس اینترنشنال آفیس هم ایمل زدم، متاسفانه جواب نداده، وقت من واقعا کمه ،اگه راه حلی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید.

به نظر می رسه منظورشون این بوده که بهشون اطلاع بدین کی برای دوستتون در لندن بفرستن و مابقی ارسال تا ایران هم با خودتونه.

Mehdi_1984
July 30th, 2012, 09:42 PM
You can use Karapost, it has an office in dubai you can provide their address to university and then karapost will deliver it to you it takes about 4 days.

Sadra
July 30th, 2012, 10:11 PM
من آدرس دوستم رو تو دبی دادم با FedEx فرستادن در کمتر از 2 روز رسید دبی

HAMID1358
August 3rd, 2012, 01:03 PM
باسلام
دوستان طبق صحبتهای شما در این قسمت یعنی اگر بخواهیم i20 به دستمان برسه حتما باید به آدرس یه نفر که خارج از کشوره بفرستیم؟اگه هیچ دوستی نداشته باشیم چی جوری اقدام کنیم ؟؟

aida8404
August 3rd, 2012, 02:01 PM
باسلام
دوستان طبق صحبتهای شما در این قسمت یعنی اگر بخواهیم i20 به دستمان برسه حتما باید به آدرس یه نفر که خارج از کشوره بفرستیم؟اگه هیچ دوستی نداشته باشیم چی جوری اقدام کنیم ؟؟

شما میتونید ادرس یه پست در دبی (که البته ایران نمایندگی داشته باشه) را بدید و باهاشون هماهنگ کنید تا بعد از دریافت براتون بفرستن ایران. لطفا 2 صفحه قبل را بخونید تا متوجه موضوع بشید :rolleyes:

HAMID1358
August 7th, 2012, 10:12 PM
با سلام به همه دوستان
من به دانشگاه گفتم فرم i 20 اسکن اونرا برام بفرست تا بتونم وقت سفارت بگیرم و گفتن ما نمی تونیم اگه میخوایی باید سفارش بدید پس چجوری بعضی از دوستان اینجا گفتن ما دو هفته دیگه وقت سفارت داریم و هنوز فرم به دستمون نرسیده؟؟؟

Sadra
August 8th, 2012, 01:44 AM
با سلام به همه دوستان
من به دانشگاه گفتم فرم i 20 اسکن اونرا برام بفرست تا بتونم وقت سفارت بگیرم و گفتن ما نمی تونیم اگه میخوایی باید سفارش بدید پس چجوری بعضی از دوستان اینجا گفتن ما دو هفته دیگه وقت سفارت داریم و هنوز فرم به دستمون نرسیده؟؟؟
برای گرفتن وقت عادی معمولا نیاز به I20 ندارید اما برای وقت اضطراری باید I20 رو ایمیل کنید
اکثر دانشگاهها چون I20 محرمانه هست ایمیل نمی کنن اما بعضی ها می کنن
مثلا من 2 تا پذیرش داشتم یکیشون برام ایمیل کرد اما اون یکی گفت نمی تونیم ایمیل کنیم

has
August 8th, 2012, 10:21 PM
کمک فوری در مورد پست!
می شه یکی لطفأ توضیح بده بهترین و سریعترین راه برای پست I-20 از آمریکا به ایران چی هست؟ دوستان نوشتند کاراپست، باید باهاشون هماهنگ شه؟ یعنی چی؟ یعنی اینکه آدرس دبی اونا رو بدیم؟ بعد چطور می فهمند باید بفرستند ایران اونو؟

milad1988
August 11th, 2012, 03:36 AM
کمک فوری در مورد پست!
می شه یکی لطفأ توضیح بده بهترین و سریعترین راه برای پست I-20 از آمریکا به ایران چی هست؟ دوستان نوشتند کاراپست، باید باهاشون هماهنگ شه؟ یعنی چی؟ یعنی اینکه آدرس دبی اونا رو بدیم؟ بعد چطور می فهمند باید بفرستند ایران اونو؟
این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=399253&viewfull=1#post399253) میتونه کمکتون کنه....

Mehrad
August 11th, 2012, 01:44 PM
یک راه دیگه هم هست که نمی‌دونم دوستان توی پست‌های قبلی‌ نوشتن یا نه. من هر ۲ بار تجربه کردم و جواب داد. میتونید از استادتون بخواید که I-20 رو از دانشگاه تحویل بگیره و با یکی‌ از روش‌های پیشنهاد شده در اینجا براتون بفرسته. دفعه اول استادم بدون اینکه من ازش بخوام خودش این کار رو کرد چون مشکلات مربوط به ارسال I-20 به ایران رو می‌دونست. خودش رفت I-20 من رو از دانشگاه گرفت و به صورت registered با USPS (پست آمریکا) برام فرستاد. دفعه دوم من دیگه پسر خاله شده بودم بهش گفتم میشه باز هم I-20 من رو خودت برام بفرستی‌ که دوباره همین کار رو کرد. البته شما باید قبلش رسما به دانشگاه بگید که استادتون از طرف شما اختیار کامل داره برای تحویل گرفتن I-20. بعضی‌ دانشگاه‌ها ممکنه همکاری نکنن و بگن برای ما مسئولیت داره I-20 رو بدیم دست یکی‌ دیگه. برای همین از قبل از صدور I-20 ته و توی این چیزا رو در بیارید که علاف نشید.

این روش دو تا مزیت داره یکی‌ اینکه شما اسکن I-20 رو بلافاصله دریافت می‌کنید و میتونید برای گرفتن وقت اضطراری ازش استفاده کنید. دوم اینکه چون این ارسال به صورت "شخص حقیقی‌ به شخص حقیقی‌" هست، برخی‌ گیر هایی که DHL یا FedEx میدن برای ارسال نامه از "شخص حقوقی (دانشگاه) به شخص حقیقی‌" از بین میره و انعطاف پذیری بیشتری وجود داره برای روش‌های ارسال. البته اگه استاد بخواد I-20 رو به صورت registered USPS بفرسته در عین اینکه فرستادن با USPS مزیت احتراز از اون گیر‌های DHL رو داره، ممکنه تا ۱۰ روز طول بکشه. این registered USPS هم عین DHL یا FedEx قابل پیگیری روی اینترنت هست و میشه به رسیدنش اطمینان داشت. ولی‌ به هر حال مهم اینه که استادتون بتونه I-20 رو از دانشگاه بگیره، دیگه دستش بازه که به هر روشی‌ که خودتون بخواید یا هر روشی‌ که خودش صلاح بدونه براتون بفرسته.

البته این رو هم بگم که این استادم واقعا یک جواهره و تو این مدتی‌ که آمریکا بودم میدیدم که هر کمکی‌ از دستش بیاد برای دانشجو‌ها میکنه. خدا اینجور استاد‌ها رو زیاد کنه.

HAMID1358
August 12th, 2012, 10:48 AM
با سلام به همه دوستان

من به کارا پست زنگ زدم و گفت که از آمریکا تا ایران را باید خودتون هماهنگ کنید و جالبه من هرچی این پست را می خونم همه میگن گرفتیم به دستمون رسید این پست اون پست
حالا سوال من اینه مرحله الف اینکار چیه؟چج.ری با دانشگاه هماهنگ کنم با چه پستی می فرستن؟؟

aida8404
August 12th, 2012, 04:03 PM
با سلام به همه دوستان

من به کارا پست زنگ زدم و گفت که از آمریکا تا ایران را باید خودتون هماهنگ کنید و جالبه من هرچی این پست را می خونم همه میگن گرفتیم به دستمون رسید این پست اون پست
حالا سوال من اینه مرحله الف اینکار چیه؟چج.ری با دانشگاه هماهنگ کنم با چه پستی می فرستن؟؟

ببینید شما کار ندارید که دانشگاه با چه پستی میفرسته. چون پست ایران نمیاره شما ادرس کاراپست در دبی را میدید به دانشگاه. و با کاراپست هماهنگ میکنید که به محض دریافت بفرستن خونتون.

HAMID1358
August 19th, 2012, 03:38 AM
من رفتم توی سایت eshipglo bal و سفارش دادم حالا نمی دونم باید با دانشگاه هماهنگ کنم یا خود پست اینکارو میکنه؟

SaidJan
August 19th, 2012, 06:40 PM
یعنی DHL یا FedEx نمیتونه دیگه از دانشگاه به ایران I20 رو بفرسته؟ به خاطر اینکه میفهن I20 هست گیر میدن یا چون از آمریکاست؟
اگه نمیشه یا ممکنه تو راه گم بشه، میشه دانشگاه بفرسته واسه یه آشنا توی آمریکا، بعد اون واسمون بفرسته؟

سپاس

milad1988
August 22nd, 2012, 08:51 AM
یعنی DHL یا FedEx نمیتونه دیگه از دانشگاه به ایران I20 رو بفرسته؟ به خاطر اینکه میفهن I20 هست گیر میدن یا چون از آمریکاست؟
اگه نمیشه یا ممکنه تو راه گم بشه، میشه دانشگاه بفرسته واسه یه آشنا توی آمریکا، بعد اون واسمون بفرسته؟

سپاس
FedEx به ایران سرویس نداره ولی DHL داره. بله اکثر بچه ها از راه دوم استفاده می کنند.

SaidJan
August 23rd, 2012, 12:05 PM
FedEx به ایران سرویس نداره ولی DHL داره. بله اکثر بچه ها از راه دوم استفاده می کنند.

یعنی ممکنه I20 رو با DHL گیر بدن یا به دستمون نرسه؟
پس بهترین راه دریافت از طریق آشنایان هست؟

milad1988
August 24th, 2012, 05:05 AM
یعنی ممکنه I20 رو با DHL گیر بدن یا به دستمون نرسه؟
پس بهترین راه دریافت از طریق آشنایان هست؟
I-20 چیزی نیست که بخوان گیر بدن، ولی مشکل سرویس نداشتن این پست ها هستش، البته همونطور که ارز کردم دوستانی بودند که امسال با DHL از آمریکا بسته هاشون رو دریافت کردم.
ولی من خودم به شخصه از راه دوم استفاده کردم.

m_rond
August 25th, 2012, 07:26 PM
سلام
از اونجاییکه به خاطر تحریم، با FedEx نمی شه مستقیم به ایران ارسال کرد آیا وقتی دانشگاه با FedEx بفرسته واسه یه نفر به اروپا تا اون بعداً فرواردش کنه به ایران، ممکنه اشکالی پیش بیاد اگه اون شخص اروپایی همون پاکت FedEx رو بذاره تو یه پاکت جدیدتر و بفرسته؟ یا اینکه بهتره فرمهای توی پاکت FedEx را خارج کنه و بدون پاکت اصلی بفرسته؟ منظورم احتمال اینه که وسط راه بفهمن یه پاکت پستی که مشمول تحریمه در حال ارسال به ایرانه. یا اینکه اصولاً همچین نگرانی بی پایه و اساسه؟
هر چند منطقی به نظر میاد که گلوگاه اصلی باید پرتال ورود و خروج از آمریکا باشه ولی باز گفتم بپرسم.
با تشکر

Mehrad
August 25th, 2012, 07:53 PM
سلام
از اونجاییکه به خاطر تحریم، با FedEx نمی شه مستقیم به ایران ارسال کرد آیا وقتی دانشگاه با FedEx بفرسته واسه یه نفر به اروپا تا اون بعداً فرواردش کنه به ایران، ممکنه اشکالی پیش بیاد اگه اون شخص اروپایی همون پاکت FedEx رو بذاره تو یه پاکت جدیدتر و بفرسته؟ یا اینکه بهتره فرمهای توی پاکت FedEx را خارج کنه و بدون پاکت اصلی بفرسته؟ منظورم احتمال اینه که وسط راه بفهمن یه پاکت پستی که مشمول تحریمه در حال ارسال به ایرانه. یا اینکه اصولاً همچین نگرانی بی پایه و اساسه؟
هر چند منطقی به نظر میاد که گلوگاه اصلی باید پرتال ورود و خروج از آمریکا باشه ولی باز گفتم بپرسم.
با تشکر

اون پاکت که هیچ چیز محرمانه‌ یا مشمول تحریم توش نیست، I-20 هست و نامه تبریک دانشگاه به خاطر پذیرشتون و احتمالاً چند تا بروشور. اون کسی که هم در اروپا یا هر جا آدرسش رو دادید، آدم قابل اعتماد شما بوده. اتفاقا پاکت رو باز کنه بهتره، چون میتونه اسکن I-20 رو براتون بفرسته، اگه I-20 اشکالی توش بود فوری با دانشگاه تماس می‌گیرید که اشتباه رو تصحیح کنن. اگه مشکلی‌ نداشت هم که بلافاصله با همون اسکن I-20 اقدام می‌کنید برای گرفتن وقت اضطراری تا اصل I-20 بعدا به دستتون برسه.

خود پاکت پستی مشمول تحریم نیست، ارائه سرویس مستقیم به ایران مشمول تحریمه، تازه اون تحریم رو هم هر کسی‌ یه جور تفسیر میکنه. من تا به حال ۳ تا از I-20 ‌هایی‌ که برام ارسال شده با USPS یعنی پست دولتی آمریکا بوده و مستقیما برام فرستادن به ایران. چند تا پست بالاتر توضیح دادم. حالا شما نگرانید بگید اون پاکت FedEx رو بذاره کنار، همون چیزایی که دانشگاه فرستاده بذاره تو یه پاکت جدید بفرسته.

Industrial man
September 4th, 2012, 09:08 AM
دوستانی که میخوان I20رو از آمریکا خیلی‌ سریع بفرستن به دوبی‌ برای کاراپست می‌تونن بجای استفاده از Fedex که خیلی‌ گرون هست ازUSPS استفاده کنن و باید از دانشگاهشون بخوان که از سرویس (Global Express Guaranteed (GXG که تضمین میکنه که بسته شما ۳ روز کاری به دوبی‌ میرسه استفاده کنند. هزینه این سرویس USPS از آمریکا به دوبی‌ ۵۸ دلار هست. من چند وقت پیش فرستادم و ۳ روزه رسید دوبی‌.

alireza136
September 6th, 2012, 02:43 AM
با سلام به همه دوستان.
یه سوالی داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. من با یه استادی در ارتباط بودم و اونم گفت اپلای کن من بهت ادمیشن می دم. این دانشگاه غیر از فرم I20 نامه ادمیشن رو هم فقط با پست تحویل میده. میخواستم ببینم آیا دانشگاه موقع پست ادمیشن هم مثل پست I20 میپرسه که چه جوری و به چه آدرسی براتون بفرستیم یا خودم پیشدستی کنم و جلوتر بهشون بگم؟
ممنون میشم بابت راهنماییتون

Mehrad
September 6th, 2012, 08:10 AM
با سلام به همه دوستان.
یه سوالی داشتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. من با یه استادی در ارتباط بودم و اونم گفت اپلای کن من بهت ادمیشن می دم. این دانشگاه غیر از فرم I20 نامه ادمیشن رو هم فقط با پست تحویل میده. میخواستم ببینم آیا دانشگاه موقع پست ادمیشن هم مثل پست I20 میپرسه که چه جوری و به چه آدرسی براتون بفرستیم یا خودم پیشدستی کنم و جلوتر بهشون بگم؟
ممنون میشم بابت راهنماییتون

ادمیشن (یا همون پذیرش) چیزی نیست که استاد به شما بده. روال اداری این هست که نحوه پذیرش یا فاند شما به هر صورت که باشه، استاد یا دپارتمان شما رو برای پذیرش به دانشگاه توصیه می‌کنن و دانشگاه هست که رسما به شما پذیرش میده، نه شخص استاد. نامه رسمی‌ پذیرش رو هم مثل I-20 دانشگاه صادر میکنه نه استاد. اون چیزی که در برخی‌ موارد شخص استاد میده فاند به صورت RA هست که به دانشگاه اطلاع میده و دانشگاه مبلغ فاند رو در I-20 و گاهی‌ وقت‌ها نامه رسمی‌ پذیرش می‌نویسن. دانشگاه I-20 و نامه رسمی‌ پذیرش رو با همدیگه (و گاهی‌ وقت‌ها یه مقدار بروشور و اطلاعات دیگه) میذاره توی یه پاکت و با هم می‌فرسته. ملاک عملکرد رسمی‌ برای سفارت (یا هر نهاد دولتی دیگه) نامه رسمی‌ پذیرش دانشگاه و I-20 هست.

گاهی‌ وقت‌ها ممکنه علاوه بر این ۲ نامه رسمی‌، دپارتمان یا استاد نامه‌های دیگه‌ای هم به شما بدن (مثل قرارداد TA یا RA و چیز‌هایی‌ از این قبیل) که اونها رو معمولاً برای تسریع در کار با ایمیل می‌فرستن تا شما تأیید کنید یا گاهی‌ وقت‌ها ازتون میخوان که امضا کنید و با همون ایمیل براشون بفرستید. ممکنه یک نسخه کاغذی اونها رو هم یا خودشون جداگانه بفرستن یا اینکه بدن به قسمت اداری دانشگاه که همراه I-20 و نامه پذیرش دانشگاه برای شما یک‌جا ارسال بشه. البته این نامه‌ها هم رسمیت خودش رو داره ولی‌ حسابشون از اون نامه رسمی‌ پذیرش دانشگاه و I-20 جداست.

alireza136
September 6th, 2012, 10:25 AM
ادمیشن (یا همون پذیرش) چیزی نیست که استاد به شما بده. روال اداری این هست که نحوه پذیرش یا فاند شما به هر صورت که باشه، استاد یا دپارتمان شما رو برای پذیرش به دانشگاه توصیه می‌کنن و دانشگاه هست که رسما به شما پذیرش میده، نه شخص استاد. نامه رسمی‌ پذیرش رو هم مثل I-20 دانشگاه صادر میکنه نه استاد. اون چیزی که در برخی‌ موارد شخص استاد میده فاند به صورت RA هست که به دانشگاه اطلاع میده و دانشگاه مبلغ فاند رو در I-20 و گاهی‌ وقت‌ها نامه رسمی‌ پذیرش می‌نویسن. دانشگاه I-20 و نامه رسمی‌ پذیرش رو با همدیگه (و گاهی‌ وقت‌ها یه مقدار بروشور و اطلاعات دیگه) میذاره توی یه پاکت و با هم می‌فرسته. ملاک عملکرد رسمی‌ برای سفارت (یا هر نهاد دولتی دیگه) نامه رسمی‌ پذیرش دانشگاه و I-20 هست.

گاهی‌ وقت‌ها ممکنه علاوه بر این ۲ نامه رسمی‌، دپارتمان یا استاد نامه‌های دیگه‌ای هم به شما بدن (مثل قرارداد TA یا RA و چیز‌هایی‌ از این قبیل) که اونها رو معمولاً برای تسریع در کار با ایمیل می‌فرستن تا شما تأیید کنید یا گاهی‌ وقت‌ها ازتون میخوان که امضا کنید و با همون ایمیل براشون بفرستید. ممکنه یک نسخه کاغذی اونها رو هم یا خودشون جداگانه بفرستن یا اینکه بدن به قسمت اداری دانشگاه که همراه I-20 و نامه پذیرش دانشگاه برای شما یک‌جا ارسال بشه. البته این نامه‌ها هم رسمیت خودش رو داره ولی‌ حسابشون از اون نامه رسمی‌ پذیرش دانشگاه و I-20 جداست.

ممنون از راهنماییتون.
اگه این نامه ها مثلا همون ادمیشنی که دانشگاه میده جدا از I20 فرستاده بشه دانشگاه مثل فرم I20 ازم میپرسه که با چه پستی بفرسته؟

aida8404
September 6th, 2012, 10:50 AM
ممنون از راهنماییتون.
اگه این نامه ها مثلا همون ادمیشنی که دانشگاه میده جدا از I20 فرستاده بشه دانشگاه مثل فرم I20 ازم میپرسه که با چه پستی بفرسته؟

ممکنه بپرسن و ممکنه نپرسن. اگه ادرسی غیر از ادرس قبلی که دانشگاه داره میخواهید نامه تون فرستاده بشه بله حتما درخواست کنید. برای من که دانشگاه نخواست بپرسه.

Mehrad
September 6th, 2012, 11:35 AM
ممنون از راهنماییتون.

همونطور که گفتم ممکنه دپارتمان نامه‌های اضافی خودش (مثل قرارداد TA یا RA و چیز‌هایی‌ از این قبیل) رو بده به قسمت اداری دانشگاه که به همراه نامه پذیرش دانشگاه و I-20 فرستاده بشه. در اون صورت همون قسمت اداری دانشگاه همه اینها رو یک‌جا با هم می‌فرسته و شما میتونید با همون کسی‌ که مسئول این کار فرستادن I-20 صحبت کنید که اینها رو چه جوری می‌فرسته.

اگه دپارتمان بخواد نامه‌های خودش رو جداگانه از I-20 و نامه پذیرش دانشگاه بفرسته هم که یک بحث دیگه است. من یادمه اولین دانشگاهی که به من پذیرش داده بود، منشی‌ دپارتمان بدون اینکه من چیزی ازش پرسیده باشم، رفت I-20 و نامه‌های دانشگاه رو گرفت به همراه نامه‌های دپارتمان همه رو با هم برام با DHL فرستاد.

در مورد فرستادن نامه‌های دانشگاه رویه ثابتی وجود نداره. من از دانشگاه‌های مختلف پذیرش گرفتم که هر کدوم روش خودشون رو برای ارسال مدارک داشتن که در این پست و پست‌های قبلیم توضیح دادم. بهترین کار اینه که شما با منشی‌ دپارتمان خودتون تماس بگیرید و بپرسید که در مورد ارسال این نامه‌ها رویه دانشگاه و دپارتمان چیه.

RealDream
September 7th, 2012, 11:41 PM
بچه ها من دیفر کردم و امروز زنگ زدم International Office و گفتن که I20ایم دیروز صادر شده و فرستادن دانشکده و منتظرم که دانشکده باهام تماس بگیره که از من آدرس بگیره و این حرفا.
دانشگاه به صورت پیش فرض با FedEx میفرسته که خب ظاهرا با مستقیم به ایران فرستادن مشکل داره. دوست من که همین دانشگاه پذیرش داشت و ویزاش زود اومد و به این ترم رسید و الان اونجاست، با DHL بدوم هیچ مشکلی I20ایش به دستش رسیده بوده. منم میخوام به دانشگاه بگم که با DHL مستقیم پست کنن به آدرس ایران.
با اینحال کمی میترسم که به دستم یه موقع نرسه.
کسی از دوستانِ دیگه تجربه ی دریافت I20 مستقیم از آمریکا با DHL رو داشته؟
من خودم I20ی قبلیم رو از طریق دوستم که تو پرتغال بود دریافت کردم،ولی با توجه به تجربه ی دوستم میخوام ایندفه مستقیم بگم بفرستن، کسی نظری نداره؟

nano2010
September 13th, 2012, 11:53 AM
سلام.
من از دانشگاه خواستم که I20 رو بفرستن به ادرس یه دفتر پستی، "کارا پست"، در دبی. اونا هم 80 تومن گرفتن واسم اوردن تهران.

بچه ها من دیفر کردم و امروز زنگ زدم International Office و گفتن که I20ایم دیروز صادر شده و فرستادن دانشکده و منتظرم که دانشکده باهام تماس بگیره که از من آدرس بگیره و این حرفا.
دانشگاه به صورت پیش فرض با FedEx میفرسته که خب ظاهرا با مستقیم به ایران فرستادن مشکل داره. دوست من که همین دانشگاه پذیرش داشت و ویزاش زود اومد و به این ترم رسید و الان اونجاست، با DHL بدوم هیچ مشکلی I20ایش به دستش رسیده بوده. منم میخوام به دانشگاه بگم که با DHL مستقیم پست کنن به آدرس ایران.
من خودم I20ی قبلیم رو از طریق دوستم که تو پرتغال بود دریافت کردم،ولی با توجه به تجربه ی دوستم میخوام ایندفه مستقیم بگم بفرستن، کسی نظری نداره؟

studentt
September 15th, 2012, 12:51 PM
سلام. من با استفاده از Eship global و از طریق DHL نامه I-20 رو می خواستم بگیرم. وقتی پول رو پرداخت کردم و به دانشگاه خبر دادم اونا گفتن ما با UPS رستادیم قبلا.
1- UPS چند روزه میرسونه دوبی؟ (کاراپست)
2- چه جوری میشه پول رو از DHL پس گرفت؟

RealDream
September 23rd, 2012, 04:58 PM

قابل توجه دوستان:
دانشگاه I20 من رو با DHL فرستاد و امروز بعد از 6 روز I20ایم رسید تهران. که چون من شهرستانم ازونجا به بعد رو با پست پیشتاز برام میفرستند. فقط یک روز تو جایی که قرار بود دیگه از آمریکا خارج بشه معطل Clearance بود بسته م.
این تجربه ی من بود.
من توصیه می کنم اگه دانشگاهتون قبول میکنه که نامه هاتون رو با DHL مستقیم بفرسته ایران، حتما این کارو کنید. بدون هیچ دردسر و بودن هیچ هزینه ی اضافی ای و بدون هیچ نیاز به واسطه ای مثل کاراپست یا یک دوست تو کشور خارجی اون رو ان شاءالله دریافت میکنید.
البته لازمه این رو هم بگم که من بر اساس تجربه ی خودم دارم این توصیه رو میکنم.

A.Sh
September 25th, 2012, 08:06 AM
سلام دوستان.
من به دلیل آماده نشدن ویزا، مجبور به دیفر شدم. دانشگاه I20 قبلیمو با پست DHL مستقیم فرستاده بود ایران و هزینه ای هم از من دریافت نکرده بود. اما برای ارسال I20 جدید، چنین چیزی بهم گفتن:
Meanwhile, may I ask you if there is any way you can arrange to have your new I-20 (if and when it is ready) mailed to an address outside of Iran, perhaps to a relative or friend, who can then forward it to you? It costs us upwards of $200 U.S.D. to mail an I-20 to Iran via DHL.
من از هر طریقی بخوام این کارو بکنم (ارسال از طریق دوستی خارج از ایران یا از طریق کاراپست)، برام هزینه ای داره که کم هم نیست. با توجه به اینکه ادمیشن من با فاند هست، آیا می تونم بگم نه من چنین امکانی رو ندارم و مجبورشون کنم خودشون برام پست کنن؟ کلا این چیزی که بهم گفتن حالت خواهشه یا حالت دستور و اجبار؟!

abedz
October 1st, 2012, 12:31 AM
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونیم چک کنیم الان فرم I-20 کجاست!؟ من 2هفته دیگه مصاحبه دارم و فقط 4 روز که فرم من ارسال شده! با پست عادی فرستاده شده و من الان نمیدونم چطور و در چه سایتی مسیر رسیدن فرمم را چک کنم! کسی هست کمکم کنه؟

aida8404
October 1st, 2012, 01:04 AM
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونیم چک کنیم الان فرم I-20 کجاست!؟ من 2هفته دیگه مصاحبه دارم و فقط 4 روز که فرم من ارسال شده! با پست عادی فرستاده شده و من الان نمیدونم چطور و در چه سایتی مسیر رسیدن فرمم را چک کنم! کسی هست کمکم کنه؟

چرا با پست عادی؟ امکانش نیست براتون با سفارشی درخواست بدید؟ اخه دوستانی بودن که با پست عادی اصلا به دستشون نرسیده. امیدوارم برای شما مشکلی نباشه ولی چون وقت مصاحبتون نزدیکه یکم ریسکه

2009
October 1st, 2012, 07:42 AM
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونیم چک کنیم الان فرم I-20 کجاست!؟ من 2هفته دیگه مصاحبه دارم و فقط 4 روز که فرم من ارسال شده! با پست عادی فرستاده شده و من الان نمیدونم چطور و در چه سایتی مسیر رسیدن فرمم را چک کنم! کسی هست کمکم کنه؟ا
اگر با USPS فرستاده شده باشه یه ترک نامبر داره که می تونید چک کنید و به طور متوسط نامه به تهران ظرف 2 هفته می رسه... معمولا 10-12 روز کاری.

naaaaaaaaaaa
October 3rd, 2012, 12:22 AM
سلام دوستان.یکی برام توضیح میده که چجوری i20 به کارا پست دبی بفرستند تا اونا بفرستن ایران؟من چجوری با کارا پست تماس بگیرم؟ روند کاریشو برام لطفا میگیید؟

aida8404
October 3rd, 2012, 12:42 AM
سلام دوستان.یکی برام توضیح میده که چجوری i20 به کارا پست دبی بفرستند تا اونا بفرستن ایران؟من چجوری با کارا پست تماس بگیرم؟ روند کاریشو برام لطفا میگیید؟

با این شماره 88743776 تماس بگیرید و بخوایید به خانم بختیاری وصل کنن. خودش توضیحات لازم و ترتیب کارو میگه و بقیه کارا رو با ایمیل دنبال میکنید.

Mehrad
October 3rd, 2012, 01:01 AM
سلام دوستان.
من به دلیل آماده نشدن ویزا، مجبور به دیفر شدم. دانشگاه I20 قبلیمو با پست DHL مستقیم فرستاده بود ایران و هزینه ای هم از من دریافت نکرده بود. اما برای ارسال I20 جدید، چنین چیزی بهم گفتن:
Meanwhile, may I ask you if there is any way you can arrange to have your new I-20 (if and when it is ready) mailed to an address outside of Iran, perhaps to a relative or friend, who can then forward it to you? It costs us upwards of $200 U.S.D. to mail an I-20 to Iran via DHL.
من از هر طریقی بخوام این کارو بکنم (ارسال از طریق دوستی خارج از ایران یا از طریق کاراپست)، برام هزینه ای داره که کم هم نیست. با توجه به اینکه ادمیشن من با فاند هست، آیا می تونم بگم نه من چنین امکانی رو ندارم و مجبورشون کنم خودشون برام پست کنن؟ کلا این چیزی که بهم گفتن حالت خواهشه یا حالت دستور و اجبار؟!

اون ۲۰۰ دلار رو که حرف مفت زدن، حالا خیلی‌ ورشکست شدن سر I-20 شما بهشون بگید با USPS (پست دولتی آمریکا) به صورت registered بفرستن. من یکی‌ از I-20 هام رو با DHL فرستاده بودن، بقیه رو به همین ترتیب با USPS. همه شون رو هم مستقیماً به ایران فرستادن. شماره پیگیری هم داره که میتونید روی اینترنت چک کنید. خرجش هم حد اکثر می‌شه حدود ۱۵ دلار. چیزی حدود یک هفته تا ۱۰ روز هم طول میکشه تا برسه.

naaaaaaaaaaa
October 3rd, 2012, 11:45 AM
خیلی از شما ممنونم.امیدوارم درست بشه.البته بگم که من یه بار دوستم از امریکا i 20 رو برام اورد که متوجه شدم غلط املایی تو فامیلیم داره که از شانس بد من بوده :(

mahsirani
October 4th, 2012, 06:16 PM
دوستان یک سوال
من پست های قبلی و تجربه بچه ها رو در مورد ارسال با DHL دیدم. از دوستان کسی تجربه ی دیگه ای از ارسال با DHL داره؟

Mehrad
October 15th, 2012, 06:31 PM
دوستانی که I-20 شون با USPS ارسال شده، برای پی‌گیری وضعیت نامه تا موقعی که نامه داخل آمریکا هست از اینجا

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction.action

و بعد از اینکه نامه به ایران رسید، از اینجا می‌تونید اقدام کنید

http://tntsearch.post.ir/searchPage.aspx

البته باید شماره قبض رو داشته باشید.

sfakharian
October 31st, 2012, 02:48 PM
سلام دوستان
من سوال خيلي فوري دارم.
من 20 Nov وقت سفارت دارم و هنوز I20 صادر نشده و هفته ديگه صادر مي شه.مي خوام بدونم سريعترين راه براي رسيدن I20 كدوم هست؟؟؟ قيمتش مهم نيست

kavehahmadi60
November 2nd, 2012, 08:43 AM
سلام بچه ها
I-20 من توسط پست معمولی 5 اکتبر ارسال شد تا 31 اکتبر به دستم نرسید من مهم مجبور شدم 54 دلار بدم تا با پست DHL برام بفرستند نروژ و از اونجا یکی از دوستام بیاره ایران. دقیقاً فردای روزی که این پول را دادم I-20 ای که با پست معمولی ارسال شده بود بعد از 27 روز رسید به دستتم. الان هم درخواست دادم اون DHL کنسل بشه تا پولش برگرده. امیدوارم برگرده.
یه روش دیگه هم که این آخریها فهمیدم میشه استفاده کرد. اگه تو دانشگاهتون انجمن دانشجویان ایرانی هست میتونید با آنها تماس بگیرید و ببینید کسی تو این مدت میاد ایران یا نه. اگه دانشگاهتون قبول کنه I-20 رو به کسه دیگه ای بده. اینجوری می تونید مجانی I-20 رو خیلی راحت به ایران برسونید.

kavehahmadi60
November 2nd, 2012, 08:47 AM
سلام دوستان
من سوال خيلي فوري دارم.
من 20 Nov وقت سفارت دارم و هنوز I20 صادر نشده و هفته ديگه صادر مي شه.مي خوام بدونم سريعترين راه براي رسيدن I20 كدوم هست؟؟؟ قيمتش مهم نيست

این سایت خوبیه و میتونه ظرف مدت کوتاهی I-20 شما را به هر آدرسی به جز ایران برسونه https://study.eshipglobal.com/
اگه کسی رو خارج از ایران نداریدو میتونید با شرکت kara post که تو دبی دفتر داره تماس بگیرید و نامه را از آمیرکا به دفتر اونها تو دبی ارسال کنید بعدش اونها هم میارند ایران. فقط یه هزینه ارسال از دبی به ایران بهش اضاف میشه. خوبی این کارا پست اینه که تو ایران دفتر داره.