PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

hmhm
May 12th, 2014, 09:34 PM
دانشگاه برای من I20 رو با USPS فرستاده. به نظرتون به ایران میرسه؟؟؟؟10 روز گذشته اما خبری نیست.
اخرین اپدیتش هم این بوده.

May 7, 2014 , 2:23 am

Processed through USPS Sort Facility

CHICAGO, IL 60666

به نظرتون چکارکنم؟؟؟

Simon
May 12th, 2014, 09:38 PM
دانشگاه برای من I20 رو با USPS فرستاده. به نظرتون به ایران میرسه؟؟؟؟10 روز گذشته اما خبری نیست.
اخرین اپدیتش هم این بوده.

May 7, 2014 , 2:23 am
Processed through USPS Sort Facility
CHICAGO, IL 60666

به نظرتون چکارکنم؟؟؟

سلام
پست عادی بوده یا ویژه؟
عادی بین 10 تا 50 روزم بوده که رسیده و حتی برخی نرسیده چون وارد ایران شد ایران گم شده و به ادرس دیگه رفته چون پست عادی بوده و تضمینی پشتش نیست.
اگر عادی بوده با یک روش دیگه سریعتر برای یک نسخه ی دیگه اقدام کنید شاید هر دو نسخه همزمان دستتون برسه اما حداقل استرس نمی کشید.
شادزی

zazoz
May 13th, 2014, 06:13 PM
سلام،

ببخشید اگه من I-20 رو بفرستم برای دوستم در انگلیس و بعد ایشون برای من DHL انجام بده میشه؟ آیا از انگلیس DHL راحت میاره تهران بدون تحریم و از این بدبختی ها؟ فکر میکنید اینجوری بهتره یا شرکت های واسطه مثل ن.آ ؟ اصلا اینها مطمئنا؟ ممنون میشم کمکم کنید. واقعا برای پذیرش گرفتن اینقدر اذیت نشدم که برای این مدرک شدم

sjazayeri
May 15th, 2014, 12:46 AM
سلام،

ببخشید اگه من I-20 رو بفرستم برای دوستم در انگلیس و بعد ایشون برای من DHL انجام بده میشه؟ آیا از انگلیس DHL راحت میاره تهران بدون تحریم و از این بدبختی ها؟ فکر میکنید اینجوری بهتره یا شرکت های واسطه مثل ن.آ ؟ اصلا اینها مطمئنا؟ ممنون میشم کمکم کنید. واقعا برای پذیرش گرفتن اینقدر اذیت نشدم که برای این مدرک شدم
سلام به دانشگاه بگید، خودشون براتون dhl می کنند. همین تهران تحویل میدن! فقط هزینش رو خودتون باید بدید. بین 100 تا 170 دلار میشه بسته به دانشگاه

sjazayeri
May 15th, 2014, 12:48 AM
کسی جدیدا از کارا پست استفاده کرده؟!! هنوز جواب میده؟
خیلی کار من فوریه!!! چند روزه میرسه؟
شنیدم که جدیداً به خوبی قبل نیست DHL عالیه. دم در خونخ خم تحویل میده

deisa
May 16th, 2014, 12:06 PM
سلام دوستان عزیز

من هم از دانشگاه درکسل قرار هست I-20 برام ارسال بشه که الان گفته یک آدرس به جز ایران بده تا برات ارسال کنیم. می خواستم ببینم پست DHL هزینه اش واقعا 33 دلار میشه یا رقم های 100 دلار به بالا؟!! و اینکه امکانش نیست که اسکن I-20 رو واسمون بفرستند و یا حتما باید با اصلش بریم سفارت؟ من هم آشنایی دارم که میتونه به آدرس اش به امریکا ارسال بشه اما بعدش رو می خواستم از تجربه شما بپرسم سریعترین و مطمئن ترین راه ارسالش چی هست

واقعا سپاسگذارم اگر منو راهنمایی کنید

November2012
May 16th, 2014, 04:42 PM
سلام دوستان. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید برای اینکه DHL از دانشگاه بسته را تحویل بگیره باید از شعبه تهران سفارش بدیم یا چه جوریه؟ من به زودی وقت سفارتم و می خوام 10 روز بگیرم مدارکمو.
sjazayeri (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?162321-sjazayeri) عزیز ممنون می شم توضیح بدید. با تشکر

silbermond
May 16th, 2014, 04:51 PM
سلام دوستان. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید برای اینکه DHL از دانشگاه بسته را تحویل بگیره باید از شعبه تهران سفارش بدیم یا چه جوریه؟ من به زودی وقت سفارتم و می خوام 10 روز بگیرم مدارکمو.
sjazayeri (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?162321-sjazayeri) عزیز ممنون می شم توضیح بدید. با تشکر

سلام دوست عزیز
باید دانشگاه با DHL کار کنه و شما هزینه رو به دانشگاه پرداخت کنید اونا با DHL براتون بفرستن!
بعید می دونم ازینجا بتونید سفارش بدین!

November2012
May 16th, 2014, 05:11 PM
سلام دوست عزیز
باید دانشگاه با DHL کار کنه و شما هزینه رو به دانشگاه پرداخت کنید اونا با DHL براتون بفرستن!
بعید می دونم ازینجا بتونید سفارش بدین!

ممنون دوستم. دانشگاه من با Fedex می فرسته ولی گفته دانشجویان ایرانی که می خوان باید خودشون به DHL بگن بیاد از دانشگاه pick-up کنه. الان من چی کار کنم؟ چه راهی پیشنهاد می دید؟ من یکبار از نسک آور استفاده کردم راضی نبودم 3 هفته طول کشید.

aramroshan
May 17th, 2014, 10:12 AM
ممنون دوستم. دانشگاه من با Fedex می فرسته ولی گفته دانشجویان ایرانی که می خوان باید خودشون به DHL بگن بیاد از دانشگاه pick-up کنه. الان من چی کار کنم؟ چه راهی پیشنهاد می دید؟ من یکبار از نسک آور استفاده کردم راضی نبودم 3 هفته طول کشید.

دانشگاه که من می خوام برم هم همین را گفته:

Note for Iranian students: FedEx unfortunately cannot courier documents to Iran at this time. Please provide a non-Iranian mailing address to receive your documents. You may also choose to set up a DHL pickup on your own, as DHL has courier service to Iran, or through a third-party courier service such as TNT.

دوستان لطفا راهنمایی کنند.

mokhteh
May 17th, 2014, 11:40 AM
سلام دوستان عزیز

من هم از دانشگاه درکسل قرار هست I-20 برام ارسال بشه که الان گفته یک آدرس به جز ایران بده تا برات ارسال کنیم. می خواستم ببینم پست DHL هزینه اش واقعا 33 دلار میشه یا رقم های 100 دلار به بالا؟!! و اینکه امکانش نیست که اسکن I-20 رو واسمون بفرستند و یا حتما باید با اصلش بریم سفارت؟ من هم آشنایی دارم که میتونه به آدرس اش به امریکا ارسال بشه اما بعدش رو می خواستم از تجربه شما بپرسم سریعترین و مطمئن ترین راه ارسالش چی هست

واقعا سپاسگذارم اگر منو راهنمایی کنید

دانشگاه که من می خوام برم هم همین را گفته:

Note for Iranian students: FedEx unfortunately cannot courier documents to Iran at this time. Please provide a non-Iranian mailing address to receive your documents. You may also choose to set up a DHL pickup on your own, as DHL has courier service to Iran, or through a third-party courier service such as TNT.

دوستان لطفا راهنمایی کنند.
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=1586523&viewfull=1#post1586523) توضیح کلی داده شده....خودم راضی بودم کاملا.

mahdio
May 17th, 2014, 08:44 PM
برای من هم یه دانشگاه بدون اینکه به من بگه (حتی من آفرشون رو اکسپت نکردم!) 8 May با DHL فرستاده بود و امروز صبح 17 May رسید دم در خونه تو تهران! کلا 9 روز که 5 روزش تو آمریکا تو clearance بوده.

kasper
May 18th, 2014, 11:55 PM
سلام
من هم بنا به وظیفه تجربه خودم رو میزارم که بقیه هم استفاده کنن.

من از کارا پست استفاده کردم و ادرس دفترشون در دبی رو دادم به eshipglobal و اونها هم با DHL با هزینه 56$ برام ارسال کردن به دبی (4روز طول کشید).
وقتی که بسته ارسال شده با کاراپست هماهنگ کردم و هزینه (1,250,000 ریال) رو پرداخت کردم و بدون اینکه با هم تماس دیگه ای داشته باشن 24 ساعته از دبی به من در تهران تحویل دادن و کاملا غافل گیرم کردن!
کلا من راضی بودم و کارشون خیلی سریع بود.

موفق باشید.

ea93
May 19th, 2014, 03:01 PM
سلام دوستان. من امروز با یک شرکتی تماس گرفتم برای I20، بعد یه آدرس تو باکو بهم داد و گفت با هر پستی که مایل هستید به اینجا بفرستید، فرمتون رو پیگیری کنید که و وقتی که رسید باکو، به من (تو تهران) بگید، ما از اونجا حداکثر تا یک هفته میاریم تهران، هزینش هم 40 دلار هست. راستش با توجه به بعضی شرایط، این شرکت برای من از ن.آ و غیره که شناخته شده ترن، بهتره. اسم کاملش را نمیتونم بگم (آ.ت.ل.ن)، ولی احتمالاً متوجه شدید که کجا را میگم. فقط می خواستم بدونم کسی از سرویس این تور قبلاً استفاده کرده؟؟؟ مطمئنه؟
من خودم جواب این پست رو میدم برای بقیه دوستان. باید بگم که این شرکت خیلی هم خوب همکاری کرد. من I-20 خودم و دوستم رو با یه سری مدارک دیگه درخواست دادیم که دانشگاه باهم تو یه پاکت بذاره و پست کنه. سه روزه با FedEx رسید آذربایجان. این شرکت هم 4 روزه برامون آورد تهران. و کاری هم به این نداشت که چندتا I-20 رو داره میاره. چون همه تو یه بسته بود، فقط هزینه ی یکی (که همون 40$ بود) رو از ما گرفت و اصلاً پاکتمون رو باز هم نکرده بود...
فقط باید بگم که FedEx تا آذربایجان با هزینه خودتون ممکنه حدود 100$ بگیره، اما واسه ما رو دانشگاه با هزینه خودش تا اونجا فرستاد.

jigo0ol
May 19th, 2014, 08:38 PM
سلام این هم تجربه من
من از ترکیب eshipglobal و شرکت واسطه ب.گ در دبی استفاده کردم و خیلی راضی بودم از امریکا 3 روزه رسید دبی و از دبی 5 روزه تهران. کلا 8 روزه i-20 به دستم رسید

aammott
May 20th, 2014, 02:36 AM
دوستان دانشگاه میگه با فدکس میفرستهI-20 رو. من میخوام آدرس دوستم رو تو کانادا بدم اون از انجا با dhl بفرسته برام . ببینم کانادا مشکل تحریم پستی DHL نداره؟ اونجا گیر نمیدن؟ ممنون

mohsen_
May 21st, 2014, 01:12 AM
سلام
برای پست بسته از آمریکا به ایران به رسم وظیفه عرض کنم فقط کارا پست:
راحت،دقیق 5 روزه تو اصفهان بهم تحویل داد. ولی شما با حساب تعطیلات رو حداکثر 8 روز حساب کنید.
فقط یه ایمیل بزنید به آدرس زیر، خودشون کامل روند کارو براتون توضیح میدن.
shiva.bakhtiary@karapost.com

به این صورته که شما آدرس اینا رو تو دوبی میدین به جا آدرس خودتون و به دانشگاه هم میگین که با یکی از 3 پست زیر بسته رو به دوبی بفرستن.همین.
DHL, TNT or UPS services
و
Please don’t use of FEDEX or USPS services

کل هزینش هم 125 هزار تومان
والسلام
ایمیل بزنید به آدرسی که دادم... با جزئیات همه چیزو براتون میفرسته

mehdi2690
May 24th, 2014, 11:57 PM
سلام
دوستان ممکنه بگید از چه طریقی میشه I-20 رو در ایران دریافت کرد چون با US POST SERVICE فرستادن ولی هنوز نرسیده؟

mehdi2690
May 25th, 2014, 12:04 AM
دوستان ممکنه بگید از چه طریقی میشه I-20 رو در ایران دریافت کرد چون با US POST SERVICE فرستادن ولی هنوز نرسیده؟

Simon
May 25th, 2014, 09:55 AM

سلام
اگر پست عادی بوده و هزینه پرداخت نشده بین 3-7 هفته ممکنه طول بکشه وارد کشور بشه و بعد هم دیگه بسته به شانستون به دستتون میرسه یا خیر . چون به هر حال پشت پست عادی تضمینی نیست.
شادزی

mehdi2690
May 25th, 2014, 09:01 PM
سلام
اگر پست عادی بوده و هزینه پرداخت نشده بین 3-7 هفته ممکنه طول بکشه وارد کشور بشه و بعد هم دیگه بسته به شانستون به دستتون میرسه یا خیر . چون به هر حال پشت پست عادی تضمینی نیست.
شادزی
ممنونم
پس با کارا پست کار کنم؟ زنگ زدم گفت 55 دلار میشه؟ البته یه پست دیگه هم پیدا کردم به نام GlobeX اطلاعی ازش دارید؟

mehdi2690
May 25th, 2014, 09:25 PM
سلام
کسی از دوستان با GlobeX کار کرده؟

khalas
May 25th, 2014, 10:35 PM
سلام
هر نامه ای حالا غیر از I-20 رو میشه با DHL فرستاد دبی شرکت کاراپست تا اونا بفرستن ایران؟ DHL که مشکلی نداره با کاراپست؟

silbermond
May 25th, 2014, 10:41 PM
سلام
هر نامه ای حالا غیر از I-20 رو میشه با DHL فرستاد دبی شرکت کاراپست تا اونا بفرستن ایران؟ DHL که مشکلی نداره با کاراپست؟

سلام دوست عزیز
DHL تا ایران هم میاره اگر بتونید باهاش پست کنید. البته بعضی می گن که فقط شخص حقوقی می تونه به ایران پست کنه مثل دانشگاه نه شخص حقیقی!
موفق باشید!:)

sorkhpoost
May 26th, 2014, 08:46 PM
سلام

کسی از دوستان آدرس دفتر دبی کاراپست را دارد؟؟؟؟؟ من پارسال از یک آدرس استفاده می کردم. امسال با فرستادن I-20 به همان آدرس نامه I-20 برگشت خورده!!!

ramtin101
May 27th, 2014, 12:13 PM
دوستان چجوری میشه با شرکت کاراپست هماهنگ کرد و آدرس رو ازشون گرفت؟ آیا شرکت واسطه بهتری از کاراپست هم می شناسد؟
مرسی

Kouroush
May 27th, 2014, 12:33 PM
دوستان چجوری میشه با شرکت کاراپست هماهنگ کرد و آدرس رو ازشون گرفت؟ آیا شرکت واسطه بهتری از کاراپست هم می شناسد؟
مرسی

بده شرکت ت پ (ن آ) برات بیاره خیلی راحت و امن و بی درد سره.

mehdi2690
May 28th, 2014, 12:35 AM
دوستان
دانشگاه من DHL نداره و usps رو داره که کارا پست با این کار نمیکنه لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم

Ericson
May 28th, 2014, 02:43 PM
دوستان
دانشگاه من DHL نداره و usps رو داره که کارا پست با این کار نمیکنه لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم

من از شرکت ب.گ استفاده کردم و کمتر از یک هفته بسته رو برام آوردن، آدرسشون در دبی رو به دانشگاه میدین.

miladmv
May 31st, 2014, 08:17 AM
من خواستم تجربه ی شخصی ام رو بگم. به هیچ وجه از TNT استفاده نکنین (مگر در صورتی که 30 روز یا بیشتر وقت دارید).

rahimism
May 31st, 2014, 12:44 PM
سلام دوستان
دانشگاه من با USPS Priority در تاریخ 14 می فرستاده ولی هنوز نرسیده، باید چیکار کنم؟ باید جایی مراجعه کنم یا میارن خونه؟
لطفا راهنمایی کنید.

robotic
May 31st, 2014, 04:37 PM
من خواستم تجربه ی شخصی ام رو بگم. به هیچ وجه از TNT استفاده نکنین (مگر در صورتی که 30 روز یا بیشتر وقت دارید).

لطفا قیمت و نحوه آن را بگویید. و این که کجا گیر کرده بود و مشکلش چیست.

اگر پست ارزانی باشد و همچنین قابل اطمینان (قابل رهگیری) باشد. دزست است که به درد I-20 نمی خورد. اما به درد ارسال اشتغال به تحصیل می خورد.

rahimism
June 1st, 2014, 12:57 PM
کسی تجربه ارسال مدارک به کاراپست بدون دادن صندوق پستی را دارد؟ اگر صندوق پستی را در آدرس ننویسیم (کد پستی که ندارن) از آمریکا به دوبی میرسه؟

خیلی فوری هست ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن.
اگر فقط آدرس کاراپست در دوبی را به fedex یا DHL بدن، میرسه یا باید حتما صندوق پستی را هم داد؟

ninnananna
June 3rd, 2014, 01:09 AM
من مطمئنم که DHL خیلی راحت و زیر 10 روز میاره! یکی از دوستانی که به پیشنهاد من DHL رو انتخاب کرد نیم ساعت پیش زنگ زد و گفت بستم رو track کردم... و بعد از 4 روز از آمریکا رسیده به دوبی!! احتمالاً فردا یا پس فردا هم دستشه! فکر کنم 30 40 دلار شده بود! خوبیش این شماره تلفن و ایمیل هم میدید هر مرحله که میره جلو با email و sms خبر میده!

حالا اگر این رقمی که شما گفتید تومن هست بد نیست... اگر دلاره خیلیه!
با سلام من چند روز پیش با DHLتماس گرفتم شعبه وزرا اونا گفتن نمیتونن از امریکا بسته ای رو پیکاپ کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Harvard2018
June 3rd, 2014, 04:38 PM
دانشگاه من هم واسم با DHL فرستاد خیلی هم سریع و راحت به دستم رسید. همه کارو خودشون کردن.من با DHL هیچ تماسی نداشتم

mahnazzk66
June 4th, 2014, 05:41 PM
سلام
معمولا چقدر طول میکشه با پست معمولی برسه؟گفتن 3 تا 12 هفته با US Mail service. 'ولی شنیدم 1 ماهه میرسه درسته؟
اگر نرسید باید چی کار کنم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ با pdf میشه وقت سفارت گرفت؟ بعد همونم ببرم سفارت؟

rahimism
June 4th, 2014, 07:48 PM
من هم فعلا منتظرم، الان حدود یک ماه و نیم هست که منتظرم رسیدن فرم هستم. اگر نرسه قاعدتا باید اسکن فرم را که ایمیل کردن پرینت کنم و ببرم سفارت. چاره ای نیست. قاعدتا فردی که تو سفارت نشسته هم باید این چیزها را درک کنه.

در مورد دی اچ ال هم که دوستان میگن رسید و بعضی ها میگن نه. باید عرض کنم این بستگی به دانشگاه دارد چون به دلیل تحریم ها فقط بعضی از دانشگاه ها مجوز ارسال با دی اچ ال را به ایران دارند. اینکه دانشگاهی قبول کنه براتون با دی اچ ال بفرسته لزوما به این معنی نیست که به دستتون میرسه، ممکنه فرد ارسال کننده مطلع نباشه که دانشگاه مجوز ندارد و با دی اچ ال ارسال کنه و بعد از یکی دو هفته ماندن در آمریکا برگشت بخوره و فقط وقتتون هدر بره. اگر میخواید بگید براتون با دی اچ ال بفرستن اول مطمئن بشید اون دانشگاه مجوز دارد.

سلام
معمولا چقدر طول میکشه با پست معمولی برسه؟گفتن 3 تا 12 هفته با US Mail service. 'ولی شنیدم 1 ماهه میرسه درسته؟
اگر نرسید باید چی کار کنم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ با pdf میشه وقت سفارت گرفت؟ بعد همونم ببرم سفارت؟

miladmv
June 6th, 2014, 08:51 PM
TNT در مورد pick up فرم i-20 به این ترتیب عمل می کنه که ابتدا شرکت UPS آمریکا فرم شما رو از دانشگاه شما تو آمریکا Pick up می کنه (این مرحله برای من یک هفته طول کشید تازه با کلی پیگیری از جانب من). بعد فرم شما با TNT میاد تا دبی. تا اینجا شما می تونید بسته رو Track کنین. بعد بسته از دبی به تهران میاد ولی دیگه قابل track نیست.(این مرحله هم برای من یک هفته طول کشید با کلی پیگیری از جانب من) . کل هزینه ای که از من گرفتن 270 هزار تومان بود.

sjazayeri
June 8th, 2014, 08:55 AM
من هم فعلا منتظرم، الان حدود یک ماه و نیم هست که منتظرم رسیدن فرم هستم. اگر نرسه قاعدتا باید اسکن فرم را که ایمیل کردن پرینت کنم و ببرم سفارت. چاره ای نیست. قاعدتا فردی که تو سفارت نشسته هم باید این چیزها را درک کنه.

در مورد دی اچ ال هم که دوستان میگن رسید و بعضی ها میگن نه. باید عرض کنم این بستگی به دانشگاه دارد چون به دلیل تحریم ها فقط بعضی از دانشگاه ها مجوز ارسال با دی اچ ال را به ایران دارند. اینکه دانشگاهی قبول کنه براتون با دی اچ ال بفرسته لزوما به این معنی نیست که به دستتون میرسه، ممکنه فرد ارسال کننده مطلع نباشه که دانشگاه مجوز ندارد و با دی اچ ال ارسال کنه و بعد از یکی دو هفته ماندن در آمریکا برگشت بخوره و فقط وقتتون هدر بره. اگر میخواید بگید براتون با دی اچ ال بفرستن اول مطمئن بشید اون دانشگاه مجوز دارد.

فرمایش شما درسته. دانشگاه های دولتی امریکا مجاز به فرستادن پک با دی اچ ال به ایران هستند. البته اون کسی که از دانشگاه اقدام میکنه یک تعهد نامه امضا میکنه و توی پک میذاره که این فرم چیز خاصی نداره. دانشگاه های خصوصی هم بعضیاشون می تونند بفرستند. هر چه دانشکاه بزرگتر باشه احتمال اینکه بتونه بفرسته بیشتره که این هم با پیگیری از دفتر دانشجویان بین المللی معلوم میشه

sjazayeri
June 8th, 2014, 08:57 AM
سلام

وقت میتونید بگیرید اما واسه مصاحبه اصل رو میخان. واسه من دفتر خابگاه دانشگاه یه نامه با US Mail service فرستاد حدود 1/5 ماه طول کشید

behjatreza
June 8th, 2014, 06:59 PM
سلام دوستان
دانشگاه من با USPS Priority در تاریخ 14 می فرستاده ولی هنوز نرسیده، باید چیکار کنم؟ باید جایی مراجعه کنم یا میارن خونه؟
لطفا راهنمایی کنید.

دوست عزیز! متأسفم بگم باید بی خیال I-20 بشید با این پست! چون مال من 4 می فرستاده شده و نرسیده!

behjatreza
June 8th, 2014, 07:09 PM
تجربه خودم رو از UPSP بگم بقیه بدونن!
یک ماه و خورده ای از زمان فرستادن I-20 توسط دانشگاه با این پست میگذره و هیچ خبری نیست! کد رهگیری هم ندادن ببینیم کجاس!
هرچند من بی خیال این دانشگاه شدم و میرم یه دانشگاه دیگه! اما خب بدانید و آگاه باشید که UPSP به درد نمیخوره!

behjatreza
June 8th, 2014, 07:12 PM
سلام

من به سفارت ایمیل زدم. براشون توضیح دادم که احتمالن روز مصاحبه نمیتونم I-20 داشته باشم ولی کپی رو دارم و برای پیک آپ میتونم اصلشو بیارم.
گفت اشکالی نداره، برای آفیسر توضیح بده موردتو. اوکیه
اینم جوابش
Dear Applicant,
You can apply with the copy of an I-20. Please explain your situation to the interviewing officer. Interviewing officer will inform you about further instructions.
شما هم اگه این جوابو گرفتین پرینت کنین با خودتون ببرین سفارت. هرچند من گرفتم I-20.

amir77s
June 8th, 2014, 09:42 PM
من امروز به کنسول گری در دبی صحبت کردم گفت باید اصل اش DS-2019 رو بیاری. دوباره که توضیح دادم گفت چنین چیزی برای ما تعریف نشده. والا موندم چیکار کنم؟!

sjazayeri
June 9th, 2014, 11:13 AM
من به سفارت ایمیل زدم. براشون توضیح دادم که احتمالن روز مصاحبه نمیتونم I-20 داشته باشم ولی کپی رو دارم و برای پیک آپ میتونم اصلشو بیارم.
گفت اشکالی نداره، برای آفیسر توضیح بده موردتو. اوکیه
اینم جوابش
Dear Applicant,
You can apply with the copy of an I-20. Please explain your situation to the interviewing officer. Interviewing officer will inform you about further instructions.
شما هم اگه این جوابو گرفتین پرینت کنین با خودتون ببرین سفارت. هرچند من گرفتم I-20.
اینی که شما می فرمایید واسه کدوم سفارته؟؟

sjazayeri
June 9th, 2014, 11:14 AM
من امروز به کنسول گری در دبی صحبت کردم گفت باید اصل اش DS-2019 رو بیاری. دوباره که توضیح دادم گفت چنین چیزی برای ما تعریف نشده. والا موندم چیکار کنم؟!
ذبی روی اصل بودن مدارک دعوتنامه ای حساسه

sjazayeri
June 9th, 2014, 11:18 AM
دوستان فرستادن I20 ارزش داره که آدم هزینه کنه یا رو به دیگران بزنه واسه زحمت دادنم بهشون. اصلا ریسک نکنید و با پست معمولی نفرستید!!!!!

mahdib
June 9th, 2014, 01:42 PM
استفاده از USPS Priority می تونه هم هزینه ها رو کاهش بده و هم تو این شرایطی که فدکس، دی اچ ال و ... بازی در می یارن و بخاطر تحریم I-20 رو نمیارن به ایران می تونه راه گشا باشه.

فقط قبلش بایید 1نکته رو حتما در نظر بگیرید و انجام بدید؛ من 3 مرتبه از طذیق USPS تونستم I-20 رو در عرض کمتر از 2 هفته (یک بار 8 روزه، یه بار 10 روزه، و یه بار هم 13 روزه) (که مورد آخر گم شد) و با هزینه 20 دلار (که دانشگاه داد) دریافت کنم:

نکته 1: حتما قبل از اینکه از دانشگاه درخواست ارسال توسط USPS رو بکنید، با اداره توزیع پست منطقه و حتما حتما حتما با شخص پستچی که تو محل شما نامه ها رو می رسونه تماس بگیرید و حتی حضوری برید ببینیدش. بهش بگید نامه تون خاصه و از فلان جاست و شمارتون رو هم بهش بدید تا به محض رسیدن به شما زنگ بزنه (بهتر از پست سفارشی می شه) تا مژدگونی خودش برو گیره. اگر با پستچی هماهنگ نکنید و یا قول همکاری نداد، از USPS استفاده نکنید، چون سفارشی نیست و ممکنه گم بشه. هیچ شماره پیگیری و ... هم نمی خواد داشته باشید.

amir77s
June 9th, 2014, 09:10 PM
دانشگاه من با همین پست
USPS کار می کرد به علت تحریم نامه رو به دانشگاه برگردوند

aramroshan
June 11th, 2014, 09:56 AM
اگر بخوایم دانشگاه با همین پست عادی USPS نامه ما را به جای تو خود آمریکا بفرسته. نامه چند روزه می رسه؟ با چه هزینه ای؟

ممنون

esi_apply
June 12th, 2014, 04:37 AM
سلام

این مطلب قبلن توضیح داده شده ولی با توجه به ابهام بچه ها لازم می دونم یه باره دیگه گفته بشه
USPS چند نوع سرویس داره و بسته به نوعه سرویس زمان رسیدن فرق می کنه. موارد 1و 2 و3 ترکینگ نامبر دارن و 4 و5 ندارن

types
Delivery time
price

1
Global Express Guaranteed USPS (https://www.usps.com/ship/gxg.htm)
1-3 business days by FedEx Express
$51.50

2
Priority Mail Express International USPS (https://www.usps.com/ship/priority-mail-express-international.htm)
3-5 business day
$35.25

3
Priority Mail International USPS (https://www.usps.com/ship/priority-mail-international.htm)
6-10 business day
$29.25

4
First-Class Mail International USPS (https://www.usps.com/ship/first-class-international.htm)

$1.15

5
First-Class Package International Service USPS (https://www.usps.com/ship/first-class-package-international-service.htm)
For small packages
$6.55

سرویس های 1 و 2 و 3 به ایران معمولا کمتر از دو هفته می رسند و زمان رسیدن سرویس های 4 و 5 از 6 هفته تا بعضا چند ماه گزارش شده، حتی کم نبودن مواردی که هیچ وقت نرسیدن.

نکته ی1 : پیش از فرستاده شدن ای بیست یا هر مدرک دیگه با USPS حتما از نوع سرویس مطمئن شید.
نکته ی 2: اکثر دانشگاهها به صورت نرمال و دیفالت از سرویس 4 استفاده می کنند. پس در صورتی که عجله دارید ازشون بخواید که از 3 استفاده کنن
نکته ی 3 : نمی دونم چرا ادارات پست در امریکا ( و یا حداقل این اداره پستی که کاره ما به اون افتاد) مرچنت نیستند یعنی با داشتن اطلاعات کارت نمی تونند ( یا نمی خوان) دلار از کارت شما برداشت کنند و بسته رو به ایران پست کنند

p_vosoughi
June 26th, 2014, 12:10 AM
من برای سفارت ارمنستان اقدام کردم. از دانشگاه خواستم نامه رو برام FedEx کنند به دفتر محلی FedEx در ایروان. خودمم صبح روزی که مصاحبه داشتم رفتم و نامه رو خیلی راحت و مطمئن ازشون با ارائه مدرک شناسایی گرفتم و بعد رفتم سفارت (نامه رو پیگیری کرده بودم و می دونستم که رسیده به ایروان). مطمئن نیستم، ولی شاید برای بقیه شهرها هم این کار ممکن باشه.
می تونید برای هماهنگی به خانم Nune Levonyan که مسئول دفتر ایروان هست و انگلیسی هم بلد هست ایمیل بدین: nlevonyan@transimpex.am
کاملا در جریان مشکل ما ایرانی ها هست و کمک می کنه. این آدرس رو می تونید به دانشگاه اعلام کنید (خودشون به من دادند):
Your Name
Your #Ph
40 Mashtots Ave
“HOLD AT FEDEX LOCATION”
Yerevan
Armenia

sjazayeri
June 26th, 2014, 12:22 AM
من برای سفارت ارمنستان اقدام کردم. از دانشگاه خواستم نامه رو برام FedEx کنند به دفتر محلی FedEx در ایروان. خودمم صبح روزی که مصاحبه داشتم رفتم و نامه رو خیلی راحت و مطمئن ازشون با ارائه مدرک شناسایی گرفتم و بعد رفتم سفارت (نامه رو پیگیری کرده بودم و می دونستم که رسیده به ایروان). مطمئن نیستم، ولی شاید برای بقیه شهرها هم این کار ممکن باشه.
می تونید برای هماهنگی به خانم Nune Levonyan که مسئول دفتر ایروان هست و انگلیسی هم بلد هست ایمیل بدین: nlevonyan@transimpex.am
کاملا در جریان مشکل ما ایرانی ها هست و کمک می کنه. این آدرس رو می تونید به دانشگاه اعلام کنید (خودشون به من دادند):
Your Name
Your #Ph
40 Mashtots Ave
“HOLD AT FEDEX LOCATION”
Yerevan
Armenia

بله درسته در آنکارا هم این کار امکان پذیر است و توسط دوستان انجام شده است. حتی با dhl هم امکان پذیر بوده

mojtaba46
June 28th, 2014, 02:16 AM
سلام دوستان
کاراپست الان I-20 را میاره؟ ایمیلش چیه؟
من الان دو راه دارم. دانشگاه گفته که از طریق eshipglobal با DHL می فرسته ایران که میشه 160 دلار و یا از طریق کاراپست
لطفا راهنمایی کنید کدام روش را انتخاب کنم.

pouya.jiji
June 28th, 2014, 03:08 AM
با eshipglobal بفرست اگه ایران از تو لیست تحریم درومده اگه نشد بفرست دوبی بعد از اونو کاراپست بیاره. با کاراپست اول چک کن که پست DHL اواخر به مشکل برنخورده باشه

esi_apply
June 28th, 2014, 03:30 AM
سلام دوستان
من الان دو راه دارم. دانشگاه گفته که از طریق eshipglobal با DHL می فرسته ایران که میشه 160 دلار و یا از طریق کاراپست

160 دلار گرون در می اد، ولی زود می رسه، پس اگه عجله نداری اول با پست USPS (پست شماره 1303 در همین صفحه ) بفرست دبی، از اونجا بده یه شرکتی مثل ن.ا بیاره ایران

alinina
June 29th, 2014, 10:57 AM
سلام دوستان
اره بگو با دی اچ ال بفرستن دبی از دبی با کارا پست به شما! از امریکا به دبی حدود 56$ و از کارا پست به شما 125 هزار تومان! ادرسی که کارا پست میده اینه
SKYCOM EXPRESS
GARHOUD STAR BUILDING (GROUND FLOOR)
NEAR GGICO METRO STATION
CLOSE TO DHL WAREHOUSE & OPP GARHOUD PRIVATE HOSPITAL
GARHOUD
TEL: 042530000
Attention: MS Clementine

ببین همین ادرسو میده یا نه! اینجا هم بزارین ممنون میشم!
به این ادرس ایمیل بدین بهتون توضیحات لازمو میده
Shiva Bakhtiary <shiva.bakhtiary@karapost.com>

mojtaba46
July 6th, 2014, 10:51 AM
سلام
من طبق راهنمایی دوستان از روش eshipglobal و کاراپست استفاده کردم
دوشنبه بسته ام از دانشگاه توسط dhl پیکاپ شد و پنج شنبه صبح دبی بود. یک شنبه 9 صبح هم اصفهان در خونه تحویل گرفتم.
کلا شد هفت روز
هزینه تا دبی 50.3 دلار بود و از دبی به ایران 125 تومان
ایمیل کارا پست هم shiva.bakhtiary@karapost.com
با این ایمیل که تماس بگیرید راهنماییتون می کنند که بسته را به کدام آدرس بفرستید.

ehsan20215
July 9th, 2014, 07:09 PM
دوستان سلام

دانشگاه من در شهر ایندیاناپولیس هست که گفته مدارک را یا پست هوایی معمولی می تونیم بفرستیم که دو هفته طول می کشه و امن نیست یا یک آدرس خارج ایران بده تا با پست سریع بفرستیم. حالا سوالات من اینه اگه کسی لطف کنه و منو راهنمایی کنه:
1- آیا اون پست هوایی امنه و آیا واقعا دو هفته طول میکشه؟
2- اگه بخوام مدارکو خارج ایران بفرستم بگم همه ی مدارکو بفرستن یا اینطوری پولش خیلی زیادتر میشه و بهتره بگم که فقط I-20 رو با پست سریع بفرستند و مابقی را عادی بفرستن؟
3- من یک دوست در کانادا دارم که می تونه با DHL برام بفرسته از واترلوو. آیا مشکلات تحریمو اینا برای I-20 به ایران هست؟
4- یک دوست هم در کالیفرنیا دارم که میگه پست Global Express سه روزه به ایران می فرسته و حدود 5$ (!) میشه. آیا کسی از این پست خبر داره؟

لطفا بگین به نظرتون من چه کار کنم. البته با توجه به اینکه من دیفر کردم به spring خیلی محدودیت زمانی ندارم ولی مهم برام امنیت رسیدن I-20 هست.
خیلییی ممنون

یه چیزی رو یادم رفت
اولا در متن ایمیل گفته:
Express courier mail to a contact outside of Iran
این Express courier mail منظورش ی شرکت خاصه یا همین طوری توضیحی نوشته؟ و اینکه یه سری شرکتا هم تو اینترنت هستند مثلا http://www.bazargardi.com/send-i20-eshipglobal-dhl-fedex-iran/ که میگند کار پیکاپ ویزا رو مثلا 5-6 روزه 150000 و 11-12 روزه 100000 تومان میگیرند و انجام میدند. کسی از این نوع شرکت ها (به خصوص شرکت یاد شده) اطلاعات خاصی یا تجربه ی خاصی داره؟ آیا امن هستند؟ به نظر که می ارزه.

HD_power
July 17th, 2014, 03:34 PM
من به عنوان شخصی که دو مرتبه I-20 از دانشگاه دریافت کردم ( برای فال و دیفر به اسپرینگ) تجربیاتم رو قرار میدم:

مرتبه ی اول چون بچه ها و دوستان عزیز خیلی ترسوندن مارو، 56$ به DHL دادم (از طریق eShipGlobal (https://study.eshipglobal.com/)) و 125 هزار به دوستان عزیز کارا پست و مدارک بعد از 5 روز به دستم رسید! البته دفتر TNT در تهران گفت که 210 هزار میگیرم و میرم ازونجا برات پیک آپ میکنم و میارم بهت تحویل میدم! اما 10 -15 روز طول میکشه!

مرتبه ی دوم چون گرگ بیابون دیده شده بودم، و هر چند روز یه بار یه نامه از دانشگاه های آمریکا میومد در خونمون و پست چی مینداخت تو خونه، برین شدم که به دانشگاه بگم آقا با همون پست معمولی یا به قول خودشون Air Mail یا First Class بفرستن! بدین صورت اونا هم زحمت کشیدن و با پست معمولی بسته رو فرستادن و نتیجه بدین ترتیب شد:
ارسال بسته: 2 Jun
رسیدن بسته به تهران: 15 Jun
رسیدن بسته به منزل ما: 16 Jun

بدین ترتیب من به دوستان و همراهان جان پیشنهاد میکنم که پول بیخودی خرج نکنن و با پست معمولی مدارک رو تحویل بگیرن! در ضمن دونستن این نکته خالی از لطف نیست که I-20 و سایر مدارک دانشگاه ارزش آنچنانی که نداره! و در صورت نرسیدن بعد از 1 ماه، میتونید از دانشگاه مجدد درخواست کنید که براتون بفرستن!!

majidi123
July 18th, 2014, 08:29 AM
بدین ترتیب من به دوستان و همراهان جان پیشنهاد میکنم که پول بیخودی خرج نکنن و با پست معمولی مدارک رو تحویل بگیرن! در ضمن دونستن این نکته خالی از لطف نیست که I-20 و سایر مدارک دانشگاه ارزش آنچنانی که نداره! و در صورت نرسیدن بعد از 1 ماه، میتونید از دانشگاه مجدد درخواست کنید که براتون بفرستن!!
Thanks for sharing your experiences.
Just some quick points:
1- If the university issues it again, it doesnt mean it is something cheap
2- Consider cases in which you should get your I-20 and you have interview next 20 days, you still recommend to take this risk and send by Air mail? and of course if you couldnt get that on time, you request another one, and university issues it for free!! then after one month more, you will get another appointment for interview, and if you couldnt get visa before deadline because of this delay, you will defer your admission for next semester/year and if the university didnt did that based on its policy, no problem, start over and apply again next year
In my point of view, if you have 6 months or more after you got your admission, you may go through this process, but not less than that one.
I personally dont recommend to put your future in danger for saving $100.

Good Luck

nooshinyousefi
July 20th, 2014, 11:11 AM
بچه ها من به همتون پیشنهاد می کنم از شرکت bazargardi یا همون bg اصلا استفاده نکنید. خیلی کاراشون بی نظمه . به من یه ادرس دادن که نمی دونم چه مشکلی داشت که دوباره I-20 رو پست برگردوند دانشگاه و دانشگته یه ایمیل به من زد که ما چند تا مورد دیگه هم به این آدرس داشتیم که همشون برگشت خوردن. و من یه آدرس دیگه دادم ولی کلی زمان رو از دست دادم. واقعا حتی المکان سعی کنید از این شرکت استفاده نکنید . حداقل خیالتون راحتتره...

HD_power
July 22nd, 2014, 02:40 AM
Thanks for sharing your experiences.
Just some quick points:
1- If the university issues it again, it doesnt mean it is something cheap
2- Consider cases in which you should get your I-20 and you have interview next 20 days, you still recommend to take this risk and send by Air mail? and of course if you couldnt get that on time, you request another one, and university issues it for free!! then after one month more, you will get another appointment for interview, and if you couldnt get visa before deadline because of this delay, you will defer your admission for next semester/year and if the university didnt did that based on its policy, no problem, start over and apply again next year
In my point of view, if you have 6 months or more after you got your admission, you may go through this process, but not less than that one.
I personally dont recommend to put your future in danger for saving $100.

Good Luck

ممنون!
قطعا مسایلی که بنده بیان کردم برای کسانی بود که حداقل 2 - 3 ماه وقت دارند تا مصاحبه یا اینکه دیفر کردند!
قطعا برای پایین آوردن ریسک آدم در زندگی باید هزینه کنه!
این یه قانونه
Life Is a Series of Trade-offs

البته!
ذکر این نکته هم ضروری هست که بچه های این فروم، خیلی بیش از حد جوانب احتیاط رو رعایت میکنند و این خیلی خوب نیست!!!!

shanyj
July 30th, 2014, 02:41 PM
من کمتر از یک هفته برای گرفتن I-20 فرصت داشتم و آدرس یکی از دوستام تو آلمان رو دادم به دانشگاه که 2-3 روزه بدستش رسید و از اونجا دوستم رفت فرودگاه و از یک آقای ایرانی که میومدن ایران خواست برام بیاره بسته رو

fbahman
August 2nd, 2014, 04:41 PM
سلام دوستان عزیز.

من از TNT خواستم که I-20 من رو پیکاپ کنه از آمریکا. 28 جولای I-20 من از دانشگاه خارج شد و امروز که 2 آگوست هست زنگ زدم به TNT گفتن که دوبی هست و تا 2-3 روز دیگه به دستتون میرسه. هزینش هم 270 تومن شد.
قبل از این که پیکاپ کنه من زنگ زدم به TNT و گفتم اگه میشه آدرس دفتر دبی رو به من بدید که دانشگاه واسه من ارسال کنه دبی و شما از دبی برای من ارسال کنید (چون استادم گفته بود اگه دانشگاه پست کنه خودم هزینش رو میدم). دفعه اول به من گفت مشکلی نداره ولی چند روز بعد که زنگ زدم مطمئن شم بستم گم نشه، با لحن خیلی بدی به من گفت که ما اصلا این کار رو نمیکنیم. من این حرف رو به شما نزدم. اگر هم میخوای بگو بفرستن دبی ولی تضمینی نیست دفتر دبی تحویل بگیره (حتی اگه قبلش هماهنگ کنیم) و برگشت میزنن. واسه همین مجبور شم بگم از آمریکا واسه من پیکاپ کنند.

hamid913
August 7th, 2014, 01:43 AM
این ایمیل برای اطلاع رسانی به دوستان در حال اپلای میباشد. تا تجربه تلخ بنده را مجددا تجربه نکنند.
شرکت اپلای-سنتر بدون اگاهی کامل و با تکیه به شرکتهای دیگر سعی در ارائه خدمات کرده است. با مبلغ گرانتر . همانطور که در زیر دیده میشود. انها باعث ضرر بنده شدند. حتی اصل پول بنده را پس از 100 بار تماس و با دعوا به من برگرداندند.
اما از پرداخت ضرری که به من زدند امتناع کردند.
و من با خدمات خوب شرکت نسک آور توانستم آی-20 خود را در لحطات اخر در ایران دریافت کنم.

این ایمیل به تمامی شرکت های همکار فرستاده میشود تا به دانشجویان دیگر اطلاع رسانی شود.
در اپلای-ابرود کامنت بگرازید.

سپاس

----- Forwarded Message -----
From:****@yahoo.com>
To: "**@yahoo.com" ***>
Cc: "***@yahoo.com>
Sent: Wednesday, August 6,
Subject: جبران ضرر کنید

ba sallam v ehteram,

2 baste i20 ba fedex az dubai bargasht khord. B DALIL ESHTEBAH SHOMA DAR ETTELAT DADAN.

Dar sorati k az man jobran zarar nakonid, in matlab b hamkaran shoma v dostan daneshgahi man k dar hale apply hastan, email mishavad. dar site applyabroad niz vared mishavad (har roz).

man 400,000 toman pol dadam. joda az inke zarare zamani ham kardam.

montazere pasokh shoma hadeaksar ta 24 saat ayande hastam.

---------------------------------------------
Order#: 1*
Order Date: 5/22/2014
FedEx International Priority
Ref: (Attention- MR ***) Tracking#:
Last Scan Date/Time: 5/29/2014 5:09:00 AM
Scan Activity: Returning package to shipper DUBAI CITY DU AE
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
FedEx Tracking Number:

amin2988
September 8th, 2014, 05:57 PM
من هم مدتی پیش از روش غیر مستقیم به ایران استفاده کردم. از دانشگاه تا دوبی با دی اچ ال (56 دلار شد فکر کنم) و از دبی تا ایران با کاراپست (125 هزار تومان فکر کنم). دو سه روزه دوبی رسید و سه چهار روزه از دوبی به در خونه.
البته طبق پرس و جویی که کردم این آدرسی که کاراپست برای دوبی می ده آدرس یک شرکت پستی دیگه هست و ظاهراً به خاطر ت ح ریم و این حرف ها اون به ایران ارسال می کنه و کاراپست یک هزینه دلالی اضافه این وسط می گیره. البته من از کاراپست راضی بودم ولی کسی خواست می تونه ته و توه قضیه رو دربیاره.

alexjuve10
September 9th, 2014, 07:19 PM
دوستان من میخوام از خدمات کاراپست استفاده کنم. تو ایمیلی که به من زدن و گفتن آدرس رو به چه صورت بدم به دانشگاه، ابتدای قسمت receiver و قبل از آدرس دوبی اسم بنده رو هم قید کردن. سوالم از دوستانی که از این شرکت استفاده کردن اینه که وقتی به دانشگاه آدرس رو میدم، اسم خودم رو هم باید بنویسم براشون یا فقط آدرس دوبی کاراپست رو بنویسم کفایت میکنه؟
بی نهایت ممنون از پاسختون!!

hamidhamidy
September 13th, 2014, 07:09 AM
عزیزان کدوم یکی از این روش ها رو پیشنهاد می کنین:
1- به دانشگاه بگم مسقیم با DHL بفرسته ایران؟
2- بگم که بفرسته دبی از اون جا با کاراپست به ایران؟
3- پست ساده کنه ؟

amin2988
September 13th, 2014, 12:32 PM
یکی از دوستان سوالی پرسید و پاسخی که می دانم را اینجا هم می دهم.

سلام بر شما دوست عزیز
من دوتا سوال داشتم خدمتتون:
1- می خواستم در مورد فرستادن i20 ازتون بپرسم ابتدا من به دانشگاه بگم dhl کنه به ادرس کاراپست بعد من از کجا متوجه بشم که رسیده دست کاراپست در دبی؟ بعد که رسید به کاراپست باید هزینه رو داد یا ازهمین الان که هنوز دانشگاه نفرستاده؟ بعد که میارن تهران خودتون رفتین تحویل گرفتین یا کاراپست اورد دم خونه؟

2- کلا اگه خود دانشگاه بفرسته ایران مشکلی ایجاد میشه؟ کاراپست بهتر یا DHL مستقیم؟

سلام
اگر از دی اچ ال استفاده کنید یک شماره رهگیری به شما می دهد. با وارد کردن این شماره در وب سایت دی اچ ال در هر لحظه می توانید مکانی که الان بسته در آن هست را پیدا کنید.
اگر رسید دبی در وب سایت می نویسد که دلیور شد.
اگر می خواهید از کارا پست استفاده کنید از همین الان که دانشگاه هنوز چیزی نفرستاده باید با کاراپست هماهنگ کنید. ظاهراً آدرس اِیجنت اینها در دبی چند وقت یکبار تغییر می کند. هزینه کاراپست هم به نظر من بهتر است وقتی از دانشگاه پست شد و در در راه دبی است بپردازید. در ایران در خانه تحویل می دهد. البته موبایلتان در دسترس باشد چون پستچی ممکن است زنگ بزند و در مورد آدرس سوال کند.

در مورد شماره دو: والا خود دانشگاه معمولاً از پست عادی استفاده می کند. این پست هم طولانی به دست شما می رساند (معمولاً بیشتر از یک ماه) و هم اینکه در طرف ایران بعضاً دیگه شده که نامه گم و گور شده است. البته برای همه اتفاق نیفتاده و شاید حتی برای اقلیت هم اتفاق افتاده باشد. ولی با توجه به شرایطتان ریسک ارسال با این روش را بسنجید. دی اچ ال مستقیم از ایران به آمریکا مشکلی ندارد ولی تا آنجا که من می دانم از آمریکا به ایران تحریم شده است مگر اینکه شما یک هزینه اضافی بابت کلیرنس بدهید. این هزینه در آخرین باری که اطلاع پیدا کردم حدود 100 دلار بود که احتمالاً دردسرهای خاص خود را هم دارد. بنابراین روش کاراپست به صرفه تر هست

amin2988
September 13th, 2014, 12:47 PM
دوستان من میخوام از خدمات کاراپست استفاده کنم. تو ایمیلی که به من زدن و گفتن آدرس رو به چه صورت بدم به دانشگاه، ابتدای قسمت receiver و قبل از آدرس دوبی اسم بنده رو هم قید کردن. سوالم از دوستانی که از این شرکت استفاده کردن اینه که وقتی به دانشگاه آدرس رو میدم، اسم خودم رو هم باید بنویسم براشون یا فقط آدرس دوبی کاراپست رو بنویسم کفایت میکنه؟
بی نهایت ممنون از پاسختون!!

نه؛ خودتان را به عنوان گیرنده ننویسید. اگر اشتباه نکنم کاراپست اسم یک خانمی به نام کلمنتاین را به عنوان اتنشن می نویسد که در واقع گیرنده نامه در دبی ایشان هست و نه شما.

در جدول مربوط به مشخصات پستی دی اچ ال، یک قسمتی دارد که مربوط به رفرنس کد است که در واقع نام بسته پستی شما هست. من آنجا رو ترکیبی از دانشگاه مبدا و اسم خودم نوشتم که به نوعی اسم خودم هم روی بسته لحاظ شود.

mnavaki
September 15th, 2014, 11:25 PM
عزیزان کدوم یکی از این روش ها رو پیشنهاد می کنین:
1- به دانشگاه بگم مسقیم با DHL بفرسته ایران؟
2- بگم که بفرسته دبی از اون جا با کاراپست به ایران؟
3- پست ساده کنه ؟

دوست عزیز من با DHL دانشگاه برام مستقیم فرستاده ایران. الان 10 روزه توی آمریکا clearance خورده و هنوز از آمریکا خارج نشده.

amin2988
September 16th, 2014, 12:22 AM
دوست عزیز من با DHL دانشگاه برام مستقیم فرستاده ایران. الان 10 روزه توی آمریکا clearance خورده و هنوز از آمریکا خارج نشده.

احتمالاً دوباره به دانشگاه پس می فرستند.

hamidhamidy
September 17th, 2014, 01:39 PM
احتمالاً دوباره به دانشگاه پس می فرستند.

- این به خاطر اینکه شما مسقیما گفتین بفرسه ؟ یعنی اگه می گفتین که با کارا پست این مشکل نبود؟

- دانشگاه به من می گه که از سیستم (UEMS( University Express Mailing System استفاده کنم، که یک سیستم مربوط به eshipglobal هست، می خواستم ازتون بپرسم که من در قسمت ادرس، ادرسی که کاراپست میده رو بدم دیگه؟ ( چون اگر ادرس خودم بدم که مسقیم میاره درسته)؟ ادرس کاراپست توش جا نمیشه که!!

- جایی هم از من نمی پرسه که اسم دریافت کننده چی باید باشه، ایا به این موضوع حساس اند؟

amin2988
September 17th, 2014, 02:46 PM
- این به خاطر اینکه شما مسقیما گفتین بفرسه ؟ یعنی اگه می گفتین که با کارا پست این مشکل نبود؟

- دانشگاه به من می گه که از سیستم (UEMS( University Express Mailing System استفاده کنم، که یک سیستم مربوط به eshipglobal هست، می خواستم ازتون بپرسم که من در قسمت ادرس، ادرسی که کاراپست میده رو بدم دیگه؟ ( چون اگر ادرس خودم بدم که مسقیم میاره درسته)؟ ادرس کاراپست توش جا نمیشه که!!

- جایی هم از من نمی پرسه که اسم دریافت کننده چی باید باشه، ایا به این موضوع حساس اند؟

سلام

- بله. البته اگر از ای شیپ گلوبال استفاده کنید که تا صد دلار اضافه نگیره به ایران نمی فرسته. چهار پنج تا کشور رو جزو تحریم نام برده که باید هزینه اضافه بابت کلیرنس ازشون گرفته بشود.

- آره همون آدرس رو بدهبد. من آدرس رو کمی خلاصه کردم و از اختصارات پستی استفاده کردم به این شکل(البته اگر آدرس همون باشه هنوز):

SKYCOM EXPRESS
.GARHOUD STAR BLDG
NEAR GGICO METRO STATION
CLOSE TO DHL WAREHOUSE
GARHOUD

- این قسمت اتنشن در سطر آخر همون نام رسیور بسته هست که یادم هست در ای شیپ گلوبال هم می خواست. احتمالاً مقداری حساسند چون کوریر پست باید بسته رو به دست این شخص یا فرستاده اش برسونه و ازش امضا بگیره.

ghorob
September 20th, 2014, 01:12 PM
سلام
کاراپست میگه من نمیتونم محموله های ارسال شده با FEDEX, USPS رو دریافت کنم. توصیه میکنه که باید با DHL, TNT, UPS فرستاده بشه. حالا سوال من اینه که اینها چقدر طولانی تر میرسه به نسبت FEDEX ؟
کاراپست علاوه بر این میگه که 3 روز طول میکشه تا به تهران برسه؟ این خیلی طولانیه که !!
ممنون میشم راهنماییم کنید. گیر کردم...همین الان هم دیر شده...

hamidhamidy
September 20th, 2014, 08:27 PM
سلام
کاراپست میگه من نمیتونم محموله های ارسال شده با FEDEX, USPS رو دریافت کنم. توصیه میکنه که باید با DHL, TNT, UPS فرستاده بشه. حالا سوال من اینه که اینها چقدر طولانی تر میرسه به نسبت FEDEX ؟
کاراپست علاوه بر این میگه که 3 روز طول میکشه تا به تهران برسه؟ این خیلی طولانیه که !!
ممنون میشم راهنماییم کنید. گیر کردم...همین الان هم دیر شده...
سلام
USPS این حرف ها، که خیلی طولانی میشه به نظرم. راجع به fedx هم نظری ندارم! اما TNT یه 15 روز این ها وقت می بر و به نظر مطمئن هست. طبق نظر دوستان به روش کاراپست 5 روزه هم داشتیم.

shabnamnazmi
September 24th, 2014, 10:18 AM
سلام
من میخوام نامه I20 دانشگاه رو بفرستم دست یکی از دوستانم در دبی و میخواستم این کار رو از طریق شرکت eshipglobal با پست سفارشی انجام بدم. متاسفانه دانشگاه UCF در شرکت eshipglobal رجیستر نکرده و نمیتونم نامه رو از دانشگاه پیک آپ کنم. میشه لطفا راهنماییم کنید که آیا شرکت پستی دیگه یا کلا روش سریع دیگه ای هست که بتونم نامه رو برسونم دبی؟
خیلی ممنونم

amin2988
September 29th, 2014, 06:43 PM
سلام
من میخوام نامه I20 دانشگاه رو بفرستم دست یکی از دوستانم در دبی و میخواستم این کار رو از طریق شرکت eshipglobal با پست سفارشی انجام بدم. متاسفانه دانشگاه UCF در شرکت eshipglobal رجیستر نکرده و نمیتونم نامه رو از دانشگاه پیک آپ کنم. میشه لطفا راهنماییم کنید که آیا شرکت پستی دیگه یا کلا روش سریع دیگه ای هست که بتونم نامه رو برسونم دبی؟
خیلی ممنونم

باید از خود دانشگاه بپرسید که چگونه می توانید از پست های سفارشی استفاده کنید. از طرفی تا آنجا که می دانیم بچه های این فروم که این دانشگاه اپلای کرده اند زیادند و می توانید سرچ کنید و اطلاعات بیشتر به دست آورید.

leila1984
October 9th, 2014, 10:07 AM
سلام
من درخواست داده بودم که I20 رو از آمریکا با DHL برام بفرستن که هزینش شده بود 165$ .بعد از یک روز گفتن بسته رو پس فرستادن دانشگاه چون به آدرس ایران نمیتونن بفرستن. منم درخوواست دادم که بفرستنش آلمان که با FEDEX میره و هزینش 63$. حالا تکلیف اون 100$ اضافه که من دادم چی میشه؟ کسی همچین تجربه ای داره؟ پس میدن یا نه؟

Simon
October 9th, 2014, 03:13 PM
سلام
حتما از دانشگاه و اون شرکت پست بپرسید. اول از DHL بپرسید بعد از دانشگاه. پول چطوری از DHL به FEDEX منتقل شده؟ یعنی باز 63 تا به FEDEX دادید؟

سلام
من درخواست داده بودم که I20 رو از آمریکا با DHL برام بفرستن که هزینش شده بود 165$ .بعد از یک روز گفتن بسته رو پس فرستادن دانشگاه چون به آدرس ایران نمیتونن بفرستن. منم درخوواست دادم که بفرستنش آلمان که با FEDEX میره و هزینش 63$. حالا تکلیف اون 100$ اضافه که من دادم چی میشه؟ کسی همچین تجربه ای داره؟ پس میدن یا نه؟

leila1984
October 9th, 2014, 05:43 PM
سلام
حتما از دانشگاه و اون شرکت پست بپرسید. اول از DHL بپرسید بعد از دانشگاه. پول چطوری از DHL به FEDEX منتقل شده؟ یعنی باز 63 تا به FEDEX دادید؟
ممنون از جوابتون. مسئول دانشگاه گفت که آدرس آلمان رو بدید ما خودمون پیگیری میکنیم و میفرستیم آلمان بسته رو. ولی وقتی که داخل سایتی که داده بودن مقصد رو میزنم فقط FEDEX داره. البته اون خانوم حرفی از نوع پست نزدن.

mmsh81
October 9th, 2014, 07:36 PM
سلام
شما اون 165$ رو چطور پرداخت کردید؟

Simon
October 10th, 2014, 11:03 AM
سلام
پس پول رو دانشگاه داده به جای شما؟ شما نگفتید پول رو کجا پرداخت کردید؟ با دانشگاه تلفنی تماس بگیرید.
موفق باشید

ممنون از جوابتون. مسئول دانشگاه گفت که آدرس آلمان رو بدید ما خودمون پیگیری میکنیم و میفرستیم آلمان بسته رو. ولی وقتی که داخل سایتی که داده بودن مقصد رو میزنم فقط FEDEX داره. البته اون خانوم حرفی از نوع پست نزدن.

masooood
October 10th, 2014, 03:56 PM
دوستان سلام
من به سیستم eshipglobal آدرس شهرستان دادم، ولی میگه دی اچ ال نمیتونه هزینه رو تا این مقصد تخمین بزنه
سوالم اینه که فقط باید آدرس تهرانو بدیم؟

mynorton
October 11th, 2014, 12:11 AM
دوستان من اکثر پستهای این بخش رو خوندم ولی واقعا آخرش نفمیدم چه راهی رو برای پست I-20 به ایران انتخاب کنم. من دوستم در آمریکا I-20 ام رو دریافت کرده و نمیدونیم حالا با چه پستی برام بفرسته ایران. من شهرستان هستم و حداکثر سه هفته وقت دارم. آیا کسی از پست TNT امریکا به ایران استفاده کرده؟ از ایران به آمریکا که خیلی خوب عمل میکنند. لطفا کمکم کنید.

mynorton
October 12th, 2014, 02:04 PM
دوستان کسی هست از کاراپست استفاده کرده باشه و راضی بوده باشه؟؟؟؟

masooood
October 13th, 2014, 05:25 PM
سلام

- بله. البته اگر از ای شیپ گلوبال استفاده کنید که تا صد دلار اضافه نگیره به ایران نمی فرسته. چهار پنج تا کشور رو جزو تحریم نام برده که باید هزینه اضافه بابت کلیرنس ازشون گرفته بشود.

- آره همون آدرس رو بدهبد. من آدرس رو کمی خلاصه کردم و از اختصارات پستی استفاده کردم به این شکل(البته اگر آدرس همون باشه هنوز):

SKYCOM EXPRESS
.GARHOUD STAR BLDG
NEAR GGICO METRO STATION
CLOSE TO DHL WAREHOUSE
GARHOUD

- این قسمت اتنشن در سطر آخر همون نام رسیور بسته هست که یادم هست در ای شیپ گلوبال هم می خواست. احتمالاً مقداری حساسند چون کوریر پست باید بسته رو به دست این شخص یا فرستاده اش برسونه و ازش امضا بگیره.

من به کاراپست میل دادم و گفتم این آدرس شما تو ای شیپ گلوبال جا نمیشه، گفتن ایمیل بزن به خود دانشگاه آدرسو!
کلا خیلی مختصر جواب مبدن!
الام من نمیدونم تو قسمت Student name/contact name باید اسم خودمو بنویسم یا اسم خانم Clementine رو!
کسی هست از ای شیپ گلوبال فرستاده باشه به کاراپست؟
ممنون میشم اگه سریعتر راهنماییم کنید!

mamoosh68
October 18th, 2014, 03:24 PM
سلام
یک نصیحت برادرانه.
به هیچ وجه از خدمات شرکت "آتالند" استفاده نکنید.
به طور کاملا فجیعی ، بی تعهد هستند.. چون می دونند این مدرک خیلی ضروری هست،تا می تونند از ما دانشجو ها می کنند.
من زمانی که باهاشون تماس گرفتم، گفتند I20 شما رو با 40 دلار میاریم ایران. بعد از رسیدن مدرک تماس گرفتن و گفتن باید 60 دلار پرداخت کنید.
البته مسول I20 خانم مردانی، فردی بسیار شریفی هست که مطمئنا سیاست های شرکت رو داره اجرا می کنه و از عهده ایشون خارجه . اما به شدت غیر قابل پیش بینی هستند
یکی از دوستانم امروز برگه دستش رسید. در حالیکه با هاشون 210 تومن توافق کرده بودند، امروز گفتند 230 تومن بدید تا بسته رو بفرستیم به ادرستون.
واقعا از موقیعیت دارن سو استفاده می کنند.
با یک سرچ ساده می تونید از خدمات بقیه شرکت ها استفاده کنید، با قیمت به مراتب کمتر
خلاصه اصلا بهتون کار با شرکت آتالند رو پیشنهاد نمی کنم.
سوالی بود درخدمتم..

martinscorsese
October 21st, 2014, 12:13 AM
دوستان برای گرفتن اطلاعات و هماهنگی های لازم جهت دریافت فرم I-20 توسط کاراپست باید با چه ایمیلی در تماس باشیم؟

mynorton
October 21st, 2014, 03:38 PM
دوستان برای گرفتن اطلاعات و هماهنگی های لازم جهت دریافت فرم I-20 توسط کاراپست باید با چه ایمیلی در تماس باشیم؟
با یکی از این شماره های زیر تماس بگیرید دوست عزیز
02188532736 - 02188532738 - 02188532749

ROHAM83
October 22nd, 2014, 11:09 AM
سلام
من همسرم هفته پیش با نسک آور آی بیست از آمریکا که اومده بود دبی رو ظرف مدت 10 روز تحویل گرفت.
خدمات خوبی دارن و برای بار دوم بود که از نسک آور استفاده میکنیم.
http://naskavar.com/

martinscorsese
October 22nd, 2014, 06:52 PM
با یکی از این شماره های زیر تماس بگیرید دوست عزیز
02188532736 - 02188532738 - 02188532749

ممنونم از شما. ایمیلی ندارن مخصوص i20؟

بعد دوستان برای دریافت از طریق کاراپست باید حتما عضو eshipglobal باشیم یا صرفا هماهنگ کنیم و آدرس دوبی رو به دانشگاه بدیم؟

reza_65
October 22nd, 2014, 08:12 PM
سلام
من همسرم هفته پیش با نسک آور آی بیست از آمریکا که اومده بود دبی رو ظرف مدت 10 روز تحویل گرفت.
خدمات خوبی دارن و برای بار دوم بود که از نسک آور استفاده میکنیم.
http://naskavar.com/

سلام دوست عزیز
منم از گوگل سرچ کردم این سایت اومد و زنگ هم زدم
میگن برای ارسال از امریکا 300 میگیرن و برای ارسال از دوبی 150...
شما کدوم رو استفاده کردین؟
چقدر طول کشید دانشگاه تحویل بده به این مرکز؟

کاراپست هم مثل اینکه 125 گفته میگره..اما عجیبه میگه 3 روز کاری تحویل میده..
اونا میگن 1 هفته...

بچه ها لطفا راهنمایی کنید بهترین روش ارسال کدوم هم اقتصادی تر هم سریع و قابل اطمینان تر....

ممنون

mynorton
October 22nd, 2014, 11:58 PM

بعد دوستان برای دریافت از طریق کاراپست باید حتما عضو eshipglobal باشیم یا صرفا هماهنگ کنیم و آدرس دوبی رو به دانشگاه بدیم؟
نه نیازی نیست. من که عضو نشدم. هماهنگ کنید و آدرس رو به دانشگاه بدید.البته من از دانشگاه نفرستادم. دوست من در آمریکا نامه رو به دبی پست کرد. وقتی تماس میگیرید این آدرس ایمیل رو به شما میدن :
Blueteam@karapost.com بعد شما آدرس و تلفن فرد گیرنده در ایران رو به این آدرس (به انگلیسی) ایمیل میکنید. و وقتی نامه رو به ادرس دبی (که فوری براتون ایمیل میشه) فرستادید شماره رهگیری و اسکن فیش پول پرداختی رو به همون آدرس ایمیل میکنیدو منتظر رسیدن نامه میمونید.

ROHAM83
October 24th, 2014, 09:01 PM
سلام دوست عزیز
منم از گوگل سرچ کردم این سایت اومد و زنگ هم زدم
میگن برای ارسال از امریکا 300 میگیرن و برای ارسال از دوبی 150...
شما کدوم رو استفاده کردین؟
چقدر طول کشید دانشگاه تحویل بده به این مرکز؟

کاراپست هم مثل اینکه 125 گفته میگره..اما عجیبه میگه 3 روز کاری تحویل میده..
اونا میگن 1 هفته...

بچه ها لطفا راهنمایی کنید بهترین روش ارسال کدوم هم اقتصادی تر هم سریع و قابل اطمینان تر....

ممنون

3 روزه با فدکس اومد دوبی و تا تهران 6 روز اومد. هر دوبار همینجوری بوده و ما که راضی بودیم.

civil_man
October 24th, 2014, 10:26 PM

با سلام،

اگر بسته اتون I-20 هستش اسم و آدرستون رو به ایمیل زیر ارسال کنید (به انگلیسی). اونا در یک ایمیل نحوه کار و موارد مورد نیاز این کار رو برای شما ارسال می کنند.
I20@karapost.com

موفق باشید

martinscorsese
October 25th, 2014, 01:07 AM
دوستان کسی آخرین آدرس کامل دبی کاراپست رو داره؟ من میخوام الان بگم دانشگاه بفرسته. بعد از ارسال هماهنگ کنیم که مشکلی نیست؟

mynorton
October 25th, 2014, 02:26 PM
دوستان کسی آخرین آدرس کامل دبی کاراپست رو داره؟ من میخوام الان بگم دانشگاه بفرسته. بعد از ارسال هماهنگ کنیم که مشکلی نیست؟
این آدرسی هست که من 4 روز پیش گرفتم. هماهنگی خاصی نیست. به دانشگاه بگید بفرسته بعد به کاراپست زنگ بزنید البته ترجیحا همون روز!
Receiver: Your name
SKYCOM EXPRESS
(GARHOUD STAR BUILDING (GROUND FLOOR
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
Please note: UAE has NO ZIP CODE
Shipper can send shipment to UAE by, DHL, TNT or UPS services
Please don’t use of FEDEX or USPS services we don’t accept your shipments which have forwarded us by FEDEX or USPS at all.

civil_man
October 25th, 2014, 06:51 PM
با سلام،

فقط می خواستم اطلاع بدم که دانشگاه I-20 من رو با پست DHL برام مستقیم به آدرس ایران فرستاد و 5 روزه هم به دستم رسید. به نظر میرسه که DHL بسته به ایران میاره هنوز.

khalas
October 26th, 2014, 01:40 AM
با سلام،

فقط می خواستم اطلاع بدم که دانشگاه I-20 من رو با پست DHL برام مستقیم به آدرس ایران فرستاد و 5 روزه هم به دستم رسید. به نظر میرسه که DHL بسته به ایران میاره هنوز.

سلام
چقدر پول دادین؟

khalas
October 26th, 2014, 01:54 AM
این آدرسی هست که من 4 روز پیش گرفتم. هماهنگی خاصی نیست. به دانشگاه بگید بفرسته بعد به کاراپست زنگ بزنید البته ترجیحا همون روز!
Receiver: Your name
SKYCOM EXPRESS
(GARHOUD STAR BUILDING (GROUND FLOOR
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
Please note: UAE has NO ZIP CODE
Shipper can send shipment to UAE by, DHL, TNT or UPS services
Please don’t use of FEDEX or USPS services we don’t accept your shipments which have forwarded us by FEDEX or USPS at all.

سلام
میدونید قیمت این پستهای dhl , ups چقدره تا دبی ببره؟

civil_man
October 26th, 2014, 06:30 PM
سلام
چقدر پول دادین؟
سلام،

راستش دانشگاه به هزینه خودش ارسال کرد و هیچ هزینه ای از من نگرفت.

mynorton
October 27th, 2014, 03:41 PM
سلام
میدونید قیمت این پستهای dhl , ups چقدره تا دبی ببره؟
با UPS چیزی در حدود 40- 50 دلار میشه دوست عزیز.

mynorton
October 28th, 2014, 12:09 PM
دوستان سلام. من از کاراپست استفاده کردم. بسته ی پستی من دو روزه از دبی به ایران رسید. از امریکا به دبی رو هم با UPS فرستادم که چون به تعطیلی خورد 5 روز طول کشید.اگر عجله دارید کاراپست عالیه!!

martinscorsese
October 29th, 2014, 03:34 PM
دانشگاه بسته من رو به آدرس دبی کاراپست ارسال کرده. من ایمیل زدم به کاراپست و کپی رسید بانکی و شماره رهگیری رو فرستادم ولی جوابی ندادن. لازم هست تماس بگیرم یا کار دیگه ای بکنم؟ آدرسم رو قبلا فرستادم براشون

amin2988
October 29th, 2014, 04:12 PM
دانشگاه بسته من رو به آدرس دبی کاراپست ارسال کرده. من ایمیل زدم به کاراپست و کپی رسید بانکی و شماره رهگیری رو فرستادم ولی جوابی ندادن. لازم هست تماس بگیرم یا کار دیگه ای بکنم؟ آدرسم رو قبلا فرستادم براشون

برای محکم کاری یه تلفن بزن به شرکتش بگو با خانم بختیاری می خوام صحبت کنم و بگو بهش.

mynorton
October 29th, 2014, 08:15 PM

بهش زنگ بزنید و شماره بارنامه رو ازشون بگیرید. به من هم هیچ ایمیلی ندادند تا نامه رسید در خونه!!

FlirTcia
October 30th, 2014, 03:51 PM
سلام دوستان،
من از دانشگاه خواستم I20 رو به آدرس یکی از دوستام در آمریکا بفرسته. قصد دارم سفارت دوبی وقت بگیرم چون آنکارا جا نداره.
میخواستم بدونم شدنی هست که دوستم نامه رو بفرسته به سفارت در دوبی و من روز مصاحبه بگیرم؟ کسی از دوستان تا الان این کار رو انجام داده؟

mosimosi
October 31st, 2014, 03:50 PM
سلام دوستان

بچه ها من گیر کردم لطفا کمکم کنید :(:(

من چون واسه دریافت I-20 خیلی عجله داشتم خواستم از خدمات کاراپست کمک بگیرم. اما خواستم ثواب کنم کباب شد!
از دانشگاه خواستم که با DHL واسم به آدرس کاراپست در دبی بفرسته و اونا هم گفتن اوکی. ولی بعد از چند ساعت به من ایمیل زد که اینجا دیگه DHL نداریم و من با USPS فرستادم به همون آدرس!! و همونطور که احتمالا میدونید کاراپست گفته که بسته هایی که با این پست به آدرس دوبی ما فرستاده شه به هیچ وجه قابل دریافت نیست! :cry:
من راه های دیگه ای هم واسه دریافت I-20 داشتم ولی خیر سرم خواستم سریع ترین راه رو انتخاب کنم! اما الان به هر حال کاریه که شده!

کسی این تجربه رو داشته؟ کسی میدونه الان چه بلایی سر I-20 خواهد اومد؟ چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟

خدا پدر و مادر کسی که جواب میده رو بذاره وسط بهشت! :)

mynorton
October 31st, 2014, 06:42 PM
سلام دوستان

بچه ها من گیر کردم لطفا کمکم کنید :(:(

من چون واسه دریافت I-20 خیلی عجله داشتم خواستم از خدمات کاراپست کمک بگیرم. اما خواستم ثواب کنم کباب شد!
از دانشگاه خواستم که با DHL واسم به آدرس کاراپست در دبی بفرسته و اونا هم گفتن اوکی. ولی بعد از چند ساعت به من ایمیل زد که اینجا دیگه DHL نداریم و من با USPS فرستادم به همون آدرس!! و همونطور که احتمالا میدونید کاراپست گفته که بسته هایی که با این پست به آدرس دوبی ما فرستاده شه به هیچ وجه قابل دریافت نیست! :cry:
من راه های دیگه ای هم واسه دریافت I-20 داشتم ولی خیر سرم خواستم سریع ترین راه رو انتخاب کنم! اما الان به هر حال کاریه که شده!

کسی این تجربه رو داشته؟ کسی میدونه الان چه بلایی سر I-20 خواهد اومد؟ چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟

خدا پدر و مادر کسی که جواب میده رو بذاره وسط بهشت! :)
دوست عزیز میتونید سریع با شرکت usps تماس بگیرید و بگید نامه رو پس بفرستند! ! این بهترین راهه! راههای دیگه هم هست که فکر کنم به دردسرشون نمی ارزه!!

Souri_RS
November 2nd, 2014, 05:08 PM
هنوز DHL تحریمه؟
آیا I-20 به صورت مستقیم میرسه؟
ممنون.

Simon
November 2nd, 2014, 05:44 PM
سلام
تضمینی در این روش نیست. سه حالت ممکنه رخ بده. برسه در تعداد روز عادی. بره تو کلیر و در مدت طولانی به دستتون برسه. کلا دستتون نرسه. هر سه مرود مشاهده شده و چون تحریمه تضمینی پشتش نیست. بازم از خودشون با ایمیل می تونید بپرسید.
ارادت

هنوز DHL تحریمه؟
آیا I-20 به صورت مستقیم میرسه؟
ممنون.

sayyed
November 5th, 2014, 12:54 PM
سلام دوستان
من از خدمات نسک آور استفاده کردم، با فدکس حدود دوشنبه عصر به وقت امریکا فرستادم برای دبی، حدود چهارشنبه ظهر به وقت دبی رسید دست فرد این شرکت.
(محدودیت روی فدکس و USPS هم ندارن تا جایی که می دونم حداقل فعلا!)
با این که تعطیلی تاسوعا عاشورام بود این وسط امروز صبح (چهارشنبه) تماس گرفتن که بیا I-20 رسیده، یعنی یک هفته هم از دبی تا تهران.
150 تومن هم گرفتن، ازشون در کل راضیم.

sayyed
November 5th, 2014, 12:58 PM
سلام دوستان،
من از دانشگاه خواستم I20 رو به آدرس یکی از دوستام در آمریکا بفرسته. قصد دارم سفارت دوبی وقت بگیرم چون آنکارا جا نداره.
میخواستم بدونم شدنی هست که دوستم نامه رو بفرسته به سفارت در دوبی و من روز مصاحبه بگیرم؟ کسی از دوستان تا الان این کار رو انجام داده؟
سلام
من دو تا آپشن میشناسم برای این کار، اولا میتونین اگه که مسئولای هتل محل اقامتون قبول می کنن با هماهنگی قبلی اونجا، اسم کسی که میگیره رو هم بنویسین
راه حل دیگه اینه که با یک پست (مثلا فدکس) در دبی هماهنگی کنید که محموله تون توی اونجا hold بشه تا برین ازشون بگیرین (میشه نوشت Hold at Fedex Location)
البته هر دو تای این ها ریسک داره اینم در نظر داشته باشین، به نظرم فرستادن به سفارت کار صحیح یا امکان پذیری نباشه

ROHAM83
November 5th, 2014, 03:02 PM
سلام
من دو تا آپشن میشناسم برای این کار، اولا میتونین اگه که مسئولای هتل محل اقامتون قبول می کنن با هماهنگی قبلی اونجا، اسم کسی که میگیره رو هم بنویسین
راه حل دیگه اینه که با یک پست (مثلا فدکس) در دبی هماهنگی کنید که محموله تون توی اونجا hold بشه تا برین ازشون بگیرین (میشه نوشت Hold at Fedex Location)
البته هر دو تای این ها ریسک داره اینم در نظر داشته باشین، به نظرم فرستادن به سفارت کار صحیح یا امکان پذیری نباشه

این قضیه فرستادن به هتل موردی نداره. ما قبلا امتحان داره کردیم. از قبل به هتل ایمیل بزنید بگید همچین بسته ای از آمریکا میاد تو این تاریخ ، واسم دریافت کنید. بعد با ترکینگ نامبر همیون روز که رسید دوبی، گوش به زنگ باشید و از هتل پیگیری کنید. تو ارمنستان که موردی نداشت.

irami
November 6th, 2014, 01:11 AM
با سلام
می خواستم بدونم دوستم که توی آمریکاست می تونه I-20 من رو با DHL برام بفرسته؟؟
مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
اشخاص حقیقی اجازه ارسال نامه با DHL از آمریکا به ایران رو دارن؟؟

Ali_Koochi
November 6th, 2014, 10:13 AM
بچه ها کارا پست خیلی کارش درسته.گف 3 تا 4 روز کاری.1شنبه I-20 ام رسیده دبی.امروزم زنگ زدن گفتن تا ظهر میاریم.با اینکه تاسوا عاشورا تعطیل بود بازم 4 روز اورد.دمشون گرم.

Myardehnavi
November 6th, 2014, 11:02 AM
سلام خوب هستین

ببخشید دوستان دانشگاه هنگام پر کردن فرم به من گفته یه آدرس دائم واسه ارسال I-20 می خواد

الان بهش آدرس خودم رو بدم بعدا بگم واسم با کاراپست بفرسته یا الان آدرس کاراپست رو بهش بدم ؟ البته اصلا معلوم نیست از این دانشگاه پذیرش بگیرم یا نه !!
ممکنم هست که آدرس کاراپست تا اون موقع عوض بشه کلا !!

ممنون

Tarkan78
November 6th, 2014, 11:19 AM
سلام خوب هستین

ببخشید دوستان دانشگاه هنگام پر کردن فرم به من گفته یه آدرس دائم واسه ارسال I-20 می خواد

الان بهش آدرس خودم رو بدم بعدا بگم واسم با کاراپست بفرسته یا الان آدرس کاراپست رو بهش بدم ؟ البته اصلا معلوم نیست از این دانشگاه پذیرش بگیرم یا نه !!
ممکنم هست که آدرس کاراپست تا اون موقع عوض بشه کلا !!

ممنون

آدرس کاراپست را باید بدید. قبلش باید با کاراپست هماهنگ کنید. زنگ بزنید جزئیات را به شما میگن قدم به قدم چیکار باید بکنید

Myardehnavi
November 6th, 2014, 12:02 PM
آدرس کاراپست را باید بدید. قبلش باید با کاراپست هماهنگ کنید. زنگ بزنید جزئیات را به شما میگن قدم به قدم چیکار باید بکنید

ممنون از جوابتون...
یعنی از الان میشه هماهنگ کرد واسه یک سال دیگه ؟؟
مشکلی پیش نمیاد ؟
من البته دوستم توی آمریکا هست، میتونم بدم اون بفرسته ؟

mynorton
November 6th, 2014, 01:58 PM
با سلام
می خواستم بدونم دوستم که توی آمریکاست می تونه I-20 من رو با DHL برام بفرسته؟؟
مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
اشخاص حقیقی اجازه ارسال نامه با DHL از آمریکا به ایران رو دارن؟؟
بله تونستن که میتونن. ولی موضوع چیز دیگه ای است!
دوست من (در آمریکا) میخواست I-20 من رو با DHL بفرسته واسم. برای همین رفتند دفتر DHL که مطمئن بشوند نامه به دستم میرسه ولی بهشون گفتند که شاید نامه به ایران برسه! اگر هم برسه با تاخیر زیاد میرسه! و زمانی که دوست من از شرایط اضطراری من براشون گفتند خودشون پیشنهاد کردند که پست دیگه ای رو انتخاب کنیم!

mynorton
November 6th, 2014, 02:06 PM
ممنون از جوابتون...
یعنی از الان میشه هماهنگ کرد واسه یک سال دیگه ؟؟
مشکلی پیش نمیاد ؟
من البته دوستم توی آمریکا هست، میتونم بدم اون بفرسته ؟
نه برای یک سال دیگه که الان فایده ایی نداره!
به نظر من آدرس دوستتون رو به دانشگاه بدید. بعدا در آینده که نامه پذیرشتون اومد با دوستتون هماهنگ کنید که نامه رو به آدرس کاراپست(آدرس آپدیت شده) در دبی بفرسته!
3-4 روزه ایشالا تحویل میگیرید.

Myardehnavi
November 6th, 2014, 04:17 PM
نه برای یک سال دیگه که الان فایده ایی نداره!
به نظر من آدرس دوستتون رو به دانشگاه بدید. بعدا در آینده که نامه پذیرشتون اومد با دوستتون هماهنگ کنید که نامه رو به آدرس کاراپست(آدرس آپدیت شده) در دبی بفرسته!
3-4 روزه ایشالا تحویل میگیرید.

مرسی... ایشالا همه تحویل بگیرن زود

فقط الان دوتا آدرس داره اینجا : current address و Permanent address

اولی رو بزنم آدرس دوستم داخل آمریکا و دومی رو بزنم آدرس خودم تو ایران ؟؟
یه وقت بهم گیر نمی دن ؟

mynorton
November 6th, 2014, 04:46 PM
مرسی... ایشالا همه تحویل بگیرن زود

فقط الان دوتا آدرس داره اینجا : current address و Permanent address

اولی رو بزنم آدرس دوستم داخل آمریکا و دومی رو بزنم آدرس خودم تو ایران ؟؟
یه وقت بهم گیر نمی دن ؟

برای هردو مورد آدرس خودتون در ایران رو بنویسید. وقتی که خواستند I-20 رو براتون بفرستند خودشون دوباره در مورد آدرس باهاتون مشورت میکنن.
آون موقع شما آدرس دوستتون رو بهشون بدید!

bkho
November 18th, 2014, 02:05 PM
دوستان لطفا به من بگویید ادرس کارا پست رو باید توی قسمت رجیستر سایت eshipglobal هم وارد کنم یا نه؟خیلی فوری هستش دوستان خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم بگه!ممنونم

hamidkarimi
November 19th, 2014, 01:07 PM
سلام دوستان. من باید از طریق eshipglobal آدرس کارا پست را وارد کنم. منتها آدرس دوبی (کاراپست) خیلی طولانیه و تو این تکس باکس های eshipglobal جا نمیشه. چیکار کنم؟ :( من وقتم کمه اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم.

SKYCOM EXPRESS
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE

Artmis2
November 20th, 2014, 07:58 PM
دانشگاه من دیروز با DHL برام فرستاد به آدرس کاراپست. اونجام چون همین مشکلو داشتن، CLOSE TO DHL WAREHOUSE & OPP GARHOUD PRIVATE HOSPITAL رو حذف کردن. البته هنوز نرسیده که مطمئن بخوام بگم مشکلی پیش نمیاد.

amirvajdi
November 26th, 2014, 12:40 AM
سلام دوستان. من باید از طریق eshipglobal آدرس کارا پست را وارد کنم. منتها آدرس دوبی (کاراپست) خیلی طولانیه و تو این تکس باکس های eshipglobal جا نمیشه. چیکار کنم؟ :( من وقتم کمه اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم.

SKYCOM EXPRESS
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE

از این استفاده کن

Skycom Express Garhoud Star Bldg
Grnd Flr Near Ggico Metro Station
Close to DHL Whse Opp GarhPrvt Hosp
Dubai City DU

amin4439
January 1st, 2015, 12:25 AM
دوستان آیا میتونیم آدرس یکی رو توی اروپا بدیم به دانشگاه و برای اون پست بشه و ایشون هم اونو برای ما پست کنه؟ در این حالت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

khalas
January 1st, 2015, 12:54 AM
دوستان آیا میتونیم آدرس یکی رو توی اروپا بدیم به دانشگاه و برای اون پست بشه و ایشون هم اونو برای ما پست کنه؟ در این حالت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

هیچ مشکلی نیست. خیلی ها این کار رو میکنند . فقط با جزییات به دانشگاه اطلاع بدید.

Nsmg
January 12th, 2015, 03:30 PM
بچه ها سلام ، من براي گرفتن I20 ايم عجله دارم ، به نظر شما با TNT مستقيم بيايد ايران بهتره يا بفرسته كارا پست؟ كدوم مطمين تره؟

Aply
January 25th, 2015, 10:57 AM
من با پست usps مدارک مهمم (دانشنامه و ریزنمرات ارجینال) رو فرستادم ایران. پست فدکس و ups رفتم، گفتن به ایران سرویس نداریم. dhl هم تو سایتش زده سروبس نداره به ایران. گرونترین سرویسی که داشت، priority بود که برای ایران میفرستاد (از من 25 گرفت). سرویس بهترش priority express بود که به فدکس تحویل میده که اون هم به ایران سرویس نداره. تو نامه ام، یه قفل شکن سیم کارت آیفن هم گذاشتم (rsim).

الان 70 روز گذشته. سایت ترکینگ هیچی نشون نمیده (نه مال آمریکا، نه ایران). به usps زنگ زدم، میگن 4 روز بعد از پست کردن، از گمرک میامی خارج شده به سمت مقصد. کاستوم هم زنگ میزنم، میگه با usps تماس بگیرید و ما اطلاعات بیشتر نمیتونیم بدیم. ایران هم همه جا (پست و گمرک و ...) چک کردم، میگن همچین چیزی نیومده داخل ایران.

به نظرتون گم شده یا میرسه؟ کجا میشه پیگیری کرد؟

کسی مورد مشابه براش پیش اومده؟

Fargo
February 11th, 2015, 12:10 AM
دوستان DHL از آمریکا به ایران میاره؟

در بحث ESHIP GLOBAL منظورم هست.

mynorton
February 15th, 2015, 01:37 PM
دوستان DHL از آمریکا به ایران میاره؟

در بحث ESHIP GLOBAL منظورم هست.
Not at all

mhn_namak
February 16th, 2015, 09:34 PM
سلام دوستان،
امروز دانشگاه WSU به من در مورد ارسال I20 ایمیل زده که.....
We have found out that DHL and Federal Express no longer deliver to IRAN. Do you have a mailing address for outside of IRAN?
پس اگه شمام مثه من به فکر دریافت با DHL هستید بدونید آخرین خبر اینه که دیگه نمیشه این کارو کرد.
تا اونجا که از این پست ها فهمیدم آخرین چیز کاراپسته درسته؟!! راه دیگه ای هست؟

Fargo
February 16th, 2015, 09:38 PM
سلام دوستان،
We have found out that DHL and Federal Express no longer deliver to IRAN. Do you have a mailing address for outside of IRAN?
پس اگه شمام مثه من به فکر دریافت با DHL هستید بدونید آخرین خبر اینه که دیگه نمیشه این کارو کرد.

دوست جون شما بگو با پست عادی بفرسن. سه هفته ای میرسه.

emeliano
February 16th, 2015, 10:08 PM
سلام دوستان،

دوست عزیز برای DHL یه آدرس در تهران بدین ببینید بازم میگن نمیشه؟

mynorton
February 17th, 2015, 02:41 PM
سلام دوستان،

دوست عزیز برای DHL یه آدرس در تهران بدین ببینید بازم میگن نمیشه؟
به خدا نمیشه-
دیگه هیچ پستی به ایران نمیاد.
دوستان نمیاد-
کاراپست سرویس خیلی خوبی میده. قید بقیه رو بزنید.

missfa
February 17th, 2015, 09:49 PM
دوستان سلام
دانشگاه من نوشته که Documents are shipped using FedEx International Priority .
فدکس الان تحریم هست یا می رسونه I20 رو؟
اگر تحریم باشه می تونم خودم آدرس کاراپست رو بدم؟

mynorton
February 18th, 2015, 01:50 AM
دوستان سلام

آدرس کاراپست رو بدید!

maryfarahani
February 18th, 2015, 02:05 AM
دوستان سلام

آدرس کاراپست توی بلک لیست کاراپست قرار دارد و فدکس مدرکتان را به آنجا تحویل نمی دهد. این بلا به سر خود من آمد . بعد از یک ماه گرفتاری و وساطت و استرس، با هزار زور و مکافات تازه قبول کردند که مدرک را به آمریکا برگردانند!

missfa
February 19th, 2015, 02:36 PM
دوستان ممنون
دانشگاه گفت هم می تونه DHL کنه به جایی که می خوام و هم می تونه FedEx کنه به دوست یا آشنا تو اروپا و اونها برام بفرستن. به نظر شما من کدوم روش رو برم مطمئن تر هست ؟ آدرس دوستم رو توی آلمان بدم و یا نه مستقیم بخوام که برای کارا پست DHL کنن؟ ممنون

mynorton
February 19th, 2015, 03:20 PM
دوستان
دانشگاه گفت هم می تونه DHL کنه به جایی که می خوام و هم می تونه FedEx کنه به دوست یا آشنا تو اروپا و اونها برام بفرستن. به نظر شما من کدوم روش رو برم مطمئن تر هست ؟ آدرس دوستم رو توی آلمان بدم و یا نه مستقیم بخوام که برای کارا پست DHL کنن؟ ممنون
بگید دانشگاه با DHL بفرسته کارپست. من همین کار رو کردم. خیلی راضی بودم. 3 روزه هم تحویل گرفتم.

missfa
February 19th, 2015, 03:25 PM
بگید دانشگاه با DHL بفرسته کارپست. من همین کار رو کردم. خیلی راضی بودم. 3 روزه هم تحویل گرفتم.

ممنون
بعد هزینه پست رو چه جوری به دانشگاه پرداخت کردید؟ چون به من گفتن اگه DHL کنیم باید هزینه اش رو خودت بدی

mynorton
February 19th, 2015, 06:18 PM
ممنون
بعد هزینه پست رو چه جوری به دانشگاه پرداخت کردید؟ چون به من گفتن اگه DHL کنیم باید هزینه اش رو خودت بدی
دانشگاه از من هزینه ایی نگرفت دوست عزیز. من فقط هزینه کاراپست رو پرداخت کردم.

educated
February 23rd, 2015, 01:29 PM
دوستان کسی بتازگی تونسته I-20 را با DHL مستقیم در اصفهان تحویل بگیره؟ من آدرس خودم در اصفهان را بدم I-20 بدستم میرسه با DHL؟
ممنون از پاسخ دوستان

mynorton
February 23rd, 2015, 09:36 PM
دوستان کسی بتازگی تونسته I-20 را با DHL مستقیم در اصفهان تحویل بگیره؟ من آدرس خودم در اصفهان را بدم I-20 بدستم میرسه با DHL؟
ممنون از پاسخ دوستان
دیگر خیر دوست عزیز!

sh2
February 24th, 2015, 10:37 AM
خواهشا فوری به من بگید چه کار کنم؟ سردرگمم؟!!! این همه هزینه پست از کجا بیارم بدم به واسطه ها و کاراپست و...؟!!!
دانشگاه به من گفته که:
I will send I-20 to you by DHL go to UEMS
global and prepay for shipping of the package.

حالا یعنی به آدرس خودم در ایران میرسه؟
----------
دوستم که قبلا راحت در جولای 2014 مستقیم و 2 هفته ای گرفت!

--------
خودم هم همین چند روز پیش با پست عادی(US postage) در فوریه 2015 نامه ادمیشن جدیدم آمد!
-----
پس این هزینه ها واسه چیه؟؟؟؟؟؟ چکار کنم؟ نکنه نیاد؟!!!!!!

sh2
February 24th, 2015, 11:52 AM
دوست گرامی، هزینه کاراپست چقدر میشه برای دریافت I-20 از آمریکا به ایران؟؟؟ فورا لطفا بگیدو آیا پدیرش شما برای فال 2015 هست یا زودتر که الان ای20 تان آمده؟

دانشگاه از من هزینه ایی نگرفت دوست عزیز. من فقط هزینه کاراپست رو پرداخت کردم.

mynorton
February 24th, 2015, 04:45 PM
دوست گرامی، هزینه کاراپست چقدر میشه برای دریافت I-20 از آمریکا به ایران

؟؟؟ فورا لطفا بگیدو آیا پدیرش شما برای فال 2015 هست یا زودتر که الان ای20 تان آمده؟
125000 تومان هزینه ارسال از دبی به ایران هست.برای Spring 2015 بود که ریجکت شدم.

mynorton
February 24th, 2015, 04:47 PM
خواهشا فوری به من بگید چه کار کنم؟ سردرگمم؟!!! این همه هزینه پست از کجا بیارم بدم به واسطه ها و کاراپست و...؟!!!
دانشگاه به من گفته که:
I will send I-20 to you by DHL go to UEMS
global and prepay for shipping of the package.

حالا یعنی به آدرس خودم در ایران میرسه؟
----------
دوستم که قبلا راحت در جولای 2014 مستقیم و 2 هفته ای گرفت!

--------
خودم هم همین چند روز پیش با پست عادی(US postage) در فوریه 2015 نامه ادمیشن جدیدم آمد!
-----
پس این هزینه ها واسه چیه؟؟؟؟؟؟ چکار کنم؟ نکنه نیاد؟!!!!!!
نامه من هم یک بار اومد. دوبار نیومد. اگر خیلی زمان دارید ریسک کنید. اگر زمان ندارید ریسک نکنید!

sf1033
February 27th, 2015, 09:34 AM
سلام دوستان

این تجریم DHL از کی شروع شده؟ این شرکت هنوز از ایران بسته میبره آمریکا پس چطور نمیتونه از آمریکا به ایران چیزی منتقل کنه؟
دانشگاه میخواد I20 من رو با dhl بفرسته. میخواستم بدونم چیکاار باید بکنم؟ بگم مستقیم بیاره یا از طریق اروپا برام بفرستن؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

STUDENTSKY250
February 27th, 2015, 09:59 AM
اگه عجله نداری بگو با (پست آمریکا) USPS بفرستند. اگر عجله داری بگو بفرستند به globextracking.com اونا میفرستند ایران 4-5 روزه. ایرانی هستند و خیلی هم کارشون با کیفیت هست.

sf1033
February 27th, 2015, 10:25 AM
اگه عجله نداری بگو با (پست آمریکا) USPS بفرستند. اگر عجله داری بگو بفرستند به globextracking.com اونا میفرستند ایران 4-5 روزه. ایرانی هستند و خیلی هم کارشون با کیفیت هست.

آخه تاکید کردن بهتره با agent نفرستیم و از طریق دوبی هم نفرستیم. این DHL جریانش چیه؟ من هرچی سرچ کردم چیزی تو اینترنت از تحریمش نبود

STUDENTSKY250
February 28th, 2015, 04:41 AM
آخه تاکید کردن بهتره با agent نفرستیم و از طریق دوبی هم نفرستیم. این DHL جریانش چیه؟ من هرچی سرچ کردم چیزی تو اینترنت از تحریمش نبود

DHL از آمریکا به ایران نمیفرسته (بخاطر تحریم) من چندین بار خودم رفتم تو دفتر DHL نیویورک وقتی خواستند فابل کنند گفتند سیستم قبول نمیکنه ( حتی کارمند هاشون نمیدونند بخاطر تحریم ولی دلیلش اونه ) . البته اون شرکت در لوس آنجلس هست و پست مخصوص خودشون رو دارند. من بارها فرستادم و خیلی کارشون خوب بوده و 5-6 روزه تو ایران گرفتند. یک سرویس هم داره 3 روزه. یک تماس باهاشون بگیر ضرر نداره ( البته اگه عجله داری) ولی اگر عجله نداری پست رسمی آمریکا USPS به ایران میفرسته ( ولی حالت Expedite اش برای ایران نیست ). من چندین بار امتحان کردم از سه هفته طول کشیده تا 2 ماه ولی رسیده

fort knox
February 28th, 2015, 02:43 PM

سلام
میشه خواهش کنم در مورد این globaltracking.com یه توضیحی بدید که چه جوریه شرایط کارش؟ الان من به دانشگاه بگم i20 رو به گجا بفرسته؟ و کلاً چطور به دستم برسه؟ راستش واسه وقت سفارت عجله دارم.
ممنون از راهنمایی شما

sf1033
February 28th, 2015, 09:52 PM
دانشگاه من این ایمیل رو بهم زده:

DHL is the only U.S. shipment company that provides express mail delivery from the U.S. directly to Iran, and DHL requires individuals/companies to be “approved shippers” through DHL to send packages to Iran. (This is so DHL can comply with U.S. trade agreements for embargoed countries, of which Iran is one.) Our office is an approved shipper,

این یعنی میتونن با DHL بفرستن و دیگه لازم نیست از روشهای دیگه استفاده کنم؟

emeliano
February 28th, 2015, 09:57 PM
دانشگاه من این ایمیل رو بهم زده:

DHL is the only U.S. shipment company that provides express mail delivery from the U.S. directly to Iran, and DHL requires individuals/companies to be “approved shippers” through DHL to send packages to Iran. (This is so DHL can comply with U.S. trade agreements for embargoed countries, of which Iran is one.) Our office is an approved shipper,

این یعنی میتونن با DHL بفرستن و دیگه لازم نیست از روشهای دیگه استفاده کنم؟

فقط و فقط آدرس تهران بده. اگه یه آدرس سر راست و تو تهران (شرکتی چیزی!)
من آدرس شهرستان دادم دانشگاه گفت invalid هستش! بعدش فهمیدم اگه آدرس تهران میدادم میرسید!

STUDENTSKY250
February 28th, 2015, 11:42 PM
سلام
میشه خواهش کنم در مورد این globaltracking.com یه توضیحی بدید که چه جوریه شرایط کارش؟ الان من به دانشگاه بگم i20 رو به گجا بفرسته؟ و کلاً چطور به دستم برسه؟ راستش واسه وقت سفارت عجله دارم.
ممنون از راهنمایی شما

با شماره تلفنشون تماس بگیر در طول هفته یعنی دوشنبه تا جمعه بین 9 صبح الی 4 بعدظهر وقت لوس آنجلس ( غرب آمریکا) بعد با representative به زبان فارسی صحبت کن و اطلاعات تکملی بگیر. من صرفا چون چند بار مدارک فرستادم ایران باهاشون آشنایی دارم . من خودم ایالت نیویورک زندگی میکنم و مدارک رو براشون فرستادم به دفترشون در لوس آنجلس ( دانشگاه شما میتونه بفرسته به اونجا ) بعدا اونها میفرستند به ایران با پست های مخصوص خودشون. Tracking # هم میدند. اگر خیلی عجله داری سرویس 2-3 روزه هم داره ( اون زمان که حداقل داشت ).

globextracking.com نه globaltracking.com

ehsanshadow120
March 9th, 2015, 08:01 PM
دوستان، در مورد تحریم DHL باید بگم که این شرکت اصل مدارک رو از ایران به آمریکا نمیفرسته چون در آمریکا توقیف میشه، ولی ترجمۀ رسمی یا کپی رو ارسال میکنه. در مورد حالت برعکس یعنی از آمریکا به ایران هم بهتره ریسک نکنید و از کشور سوم ( امارات ) و کارا پست استفاده کنید. اما موارد بسیاری دیده شده، از جمله دوست خودم که 3 روز پیش I-20 خودشو دم در خونه دریافت کرد و مشکلی هم نبود. فقط یکی 2 روز پروسۀ ارسالش به دلیل مسائل سیاسی طولانی تر خواهد شد تا بسته کلییرر بشه. حتما از کوردینیتور دپارتمان مقصد بخواین که tracking number رو که DHL برای بستۀ شما اختصاص داده بهتون بده. البته دانشگاها این کار رو در مورد ایران و چند کشور دیگه انجام میدن، اما شما بهشون قبل از ارسال بسته با DHL یاد آوری کنید که نامۀ s*a_nct()ions warranty and indemnity رو به قسمت بیرونی بستتون الصاق کنن تا روند کلییرنس سریع انجام بشه. در مورد پستهای دیگه مثل آرامکس باید بگم که از آمریکا به ایران بسته ای رو نمیارن متاسفانه.

msdizaji
March 13th, 2015, 10:50 PM
دوستان، برایم مشکلی در ارتباط با ارسال فرم i20 پیش اومده. دانشگاه میگه که می خواد با DHL بفرسته ولی گفته که clearence هنوز نشوده برای ارسال و ممکنه چند هفته هم طول بکشه. از دوستان عزیز می خواستم منو راهنمایی کنند که من چکار باید بکنم. چون می خواستم هر چه زودتر فرمو داشته باشم و از سفارت وقت بگیرم. ممنون از شما.

rrazavi1
March 14th, 2015, 01:30 AM
سلام دوستان دانشگاهی که به من پذیرش داده میگه (ASU) میگه تنها ارسال فرم آی بیست از طریق شخصی در خارج از ایران است تا اونها بهش بفرستن و من هم همچنین کسی تا الان پیدا نکردم آیا کسی ایده در این باره نداره با تشکر

it3
March 14th, 2015, 01:05 PM
سلام
اگر بخوام آی20 یک ماهه بدستم برسه، مطمئن ترین و به صرفه ترین راه در حال حاضر چیه؟ چون میگن پست معمولی تا 2ماه هم طول کشیده تا بیاد. از طرفی نمیخوام خیلی هزینه کنم چون عجله ای ندارم.
دوستانی تو آمریکا و اروپا هم دارم که احتمالن اگر بخوام برام میفرستن.

msdizaji
March 14th, 2015, 06:36 PM
منظورتون از کلیرنس نشده برای ارسال چیه؟
اگر ارسال شده و توی کلیرنس گیر کرده (بیش از یک هفته)، به دانشگاه درخواست صدور I20 مجدد بدید و بگید این بار به یه کشور دیگه مثل امارات، پست کنن.
موفق باشید

مسئول اموزش میگه اول باید بسته های پستی کلیر بشند و بعدا اونارو بتونیم بفرستیم. می گفت که کلیر شدن تا چند وقت برای بسته های ارسالی به ایران حداکثر چند روز طول می کشید. ولی اخیرا ظاهرا زمانه کلیر شدن برای ایران طولانیتر شده و به محض کلیر شدن خودمون با پست DHL براتون میفرستیم. منظورتون چیه که بگم امارات بفرسته؟ می تونم بگم به کسی توی کانادا بفرسته یا کانادا هم مثل امریکا کلیر شدن می خاد؟

don_omid
April 2nd, 2015, 07:10 AM
دوستان من حدود دو هفته دیگه از آمریکا دارم میام ایران. اگه کسی مشکل آی 20 داره من میتونم بگیرم اینجا بیارم واسش.

payamf1
April 3rd, 2015, 01:42 AM
Hi dear users

UEMS keep on showing me this message when I fill out the shipping form

Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please note that your University is not yet approved to send documents to Embargoed countries.
If you are choosing to mail your package through an individual or an agent in Dubai, please DO NOT choose FedEx as the carrier. In the past, FedEx security has returned packages that are intended to individuals in Iran and other Embargoed Countries. If possible avoid shipping through third party agents.

I need to use eShip for getting my I-20. is there any alternative ways to get it??? what if providing europe (norway) address but not the capital city? is there any problem for delivering to non-capital cities in europe?

payamf1
April 5th, 2015, 10:37 AM
متاسفانه آدرس KARAPOST توی فرم UEMS یا همون eshipglobal جا نمیشه! به مسئولشون هم ایمیل زدم میگه من اطلاعی ندارم به دانشگاه بگو!!! هرجوری هم نگاهش میکنم نمیشه یه جوری خلاصه کرد که جا بشه. این آدرس رو به من دادن:
SKYCOM EXPRESS
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
Attention: Mr Hemant

hamidmax
April 5th, 2015, 01:14 PM
متاسفانه آدرس KARAPOST توی فرم UEMS یا همون eshipglobal جا نمیشه! به مسئولشون هم ایمیل زدم میگه من اطلاعی ندارم به دانشگاه بگو!!! هرجوری هم نگاهش میکنم نمیشه یه جوری خلاصه کرد که جا بشه. این آدرس رو به من دادن:
SKYCOM EXPRESS
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
Attention: Mr Hemant

بايد موارد اضافی رو حذف کنی و بقيه اصطلاحات رو مخفف کنی. منم همين مشکل رو داشتم و اينجور که برات می نويسم تو لاين های داخل سايت جا دادم.
اما موضوع رو به دانشگاه اعلام کردم و آدرس کامل رو بهشون دادم. مسئول دانشگاه گفت آدرس
کامل رو پرينت می گيره و می چسبونه به بسته دی اچ ال. من همين امروز تونستم از کاراپست بسته رو بگيرم.

اينم آدرس کوتاهی که می تونی تو سايت بذاری:

SKYCOM EXPRESS-GARHOUD STAR BULDG
(GROUND FL)-NEAR GGICO METRO STAITI
CLOSE TO DHL WAREHOUSE -GARHOUD

hamidmax
April 5th, 2015, 01:23 PM
داستان گرفتن فرم آی-بيست من به اين شکل بود که دانشگاه به من گفت با سايت study.eshipglobal.com کار می کنه. منم با کاراپست هماهنگ کردم و ازشون آدرس دوبی رو گرفتم.

تو سايت eshipglobal امکان ارسال سه نوع سرويس اکسپرس هست که به گفته کاراپست من دی اچ ال رو انتخاب کردم و 52 دلار پرداخت کردم.
دوشنبه دانشگاه ارسال کرد و چهارشنبه رسيد دوبی اما چون چهارشنبه ،پنجشنبه و جمعه تعطيل نوروز بودن کارا پست امروز یکشنبه بسته رو تحويل داد و هزينه کاراپست 125 هزار تومن می شه.
با توجه به تعطيلی ها 6 روزه به دستم رسيد که قابل قبوله. مبلغش در مجموع يکم زياد می شه اما روش مطمئن و سريع محسوب می شه.

disappointed
April 5th, 2015, 02:28 PM
سلام دوستان
شما میدونید پست USPS که پست عادی در امریکا هست حداکثر چقدر طول میکشه تا یه پاکت رو از یه ایالت به یه ایالت دیگه برسونه؟ من میخوام از دانشگاه بخوام i-20 رو بفرسته به ادرس یکی از دوستان (از ایندیانا به کارولینای جنوبی) و ایشون 8 روز دیگه میاد ایران. اما نمیدونم ایا تا قبل از سفر ایشون به دستش میرسه یا نه.

mahdio
April 9th, 2015, 02:26 AM
سلام دوستان
شما میدونید پست USPS که پست عادی در امریکا هست حداکثر چقدر طول میکشه تا یه پاکت رو از یه ایالت به یه ایالت دیگه برسونه؟ من میخوام از دانشگاه بخوام i-20 رو بفرسته به ادرس یکی از دوستان (از ایندیانا به کارولینای جنوبی) و ایشون 8 روز دیگه میاد ایران. اما نمیدونم ایا تا قبل از سفر ایشون به دستش میرسه یا نه.

3-5 روز
8 روز یکم ریسک داره چون لزوما دانشگاه همون روزی که شما درخواست بدین پست نمیکنه. به نظر من اگه قبول میکنه دانشگاه با priority mail که مال همون USPS هست بفرستین. هم ترکینگ نامبر داره و هم دو روزه میرسه.

payamf1
April 9th, 2015, 09:53 AM
برای من دانشگاه کلا میگفت به من ربطی نداره. خود کاراپست هم که همینطور. به خود پشتیبانی eshipglobal (UEMS( ایمیل دادم اونا اینجوری برام خلاصه کردند: (هرچند تذکر دادند که ریسک نکنم و از این agent ها استفاده نکنم چون قبلا برای بعضی مشکل پیش اومده)

Skycom Express Garhoud Star Bldg
Grnd Flr Near Ggico Metro Station
Close to DHL Whse Opp GarhPrvt Hosp
Dubai City DU

بسته منم الان دوبی (3 روز رسید دوبی) و منتظرم بیاد ایران از طریق کاراپست و بهم تحویل بشه. به نظرم که همین روش خوبیه برای ارسال i20. ضمنا برای انجام کارها هم با خانم مهسا ارجمند در ارتباط بودم(در تهران) و ایشون خیلی خوب و کامل راهنمایی کردن و کار رو انجام دادن.

ضمنا هزینه DHL رو هم (از توی سایت UEMS) از طریق tehranpayment پرداخت کردم.

بايد موارد اضافی رو حذف کنی و بقيه اصطلاحات رو مخفف کنی. منم همين مشکل رو داشتم و اينجور که برات می نويسم تو لاين های داخل سايت جا دادم.
اما موضوع رو به دانشگاه اعلام کردم و آدرس کامل رو بهشون دادم. مسئول دانشگاه گفت آدرس
کامل رو پرينت می گيره و می چسبونه به بسته دی اچ ال. من همين امروز تونستم از کاراپست بسته رو بگيرم.

اينم آدرس کوتاهی که می تونی تو سايت بذاری:

atiye1
April 9th, 2015, 10:42 AM
سلام همگی

برای I-20 من، دانشگاهه گفته برو DHL ثبت نام کن. چرا؟!
مگه دانشگاه با DHL نمی فرسته دوبی منم با کاراپست از دوبی به تهران. ثبت نام توی سایت DHL برای چیه؟!!!
من با پست تی ان تی میفرستادم مدارکمو و وقتی می رفتیم توی سایتش، شماره رهگیری رو وارد می کردیم می نوشت بستمون کجاست بدون ثبت نام. آیا این ثبت نام توی DHL برای رهگیری کردنه؟

ThePrince
April 10th, 2015, 11:22 AM
سلام دوستان، دانشگاهها معمولا I 20 رو چند روزه آماده می کنن؟ منظورم فرستادن نیست، مدت زمانی که طول می کشه i20 اصطلاحا generate بشه؟

USDD
April 10th, 2015, 08:32 PM
سلام دوستان

من پذیرش گرفتم، می خوان برام I-20 بفرستن با DHL و کاراپست. این منشیشون هی میگه باید یک اکانت دی اچ ال بسازم. قضیه این اکانت تو دی اچ ال چیه؟!!!

moonlight
April 10th, 2015, 08:36 PM
سلام دوستان

من پذیرش گرفتم، می خوان برام I-20 بفرستن با DHL و کاراپست. این منشیشون هی میگه باید یک اکانت دی اچ ال بسازم. قضیه این اکانت تو دی اچ ال چیه؟!!!

You can't make DHL account unless you have a business.

amirmortazavi
April 10th, 2015, 08:38 PM
سلام دوستان، دانشگاهها معمولا I 20 رو چند روزه آماده می کنن؟ منظورم فرستادن نیست، مدت زمانی که طول می کشه i20 اصطلاحا generate بشه؟
بستگی به دانشگاه داره، برای من یه روزه صادر کرد و همون روز فرستاد.

Ameri19
April 11th, 2015, 10:36 AM
سلام دوستان،

من I-20، نامه پذیرش، نامه فاند، و ... رو امروز توسط کاراپست دریافت کردم. فوق العاده بود کارشون. سریع و دقیق و بدون نقض! دانشگاه روز دوشنبه مدارک رو DHL کرد به آدرسی که کاراپست به من داده بود و روز شنبه مامور کاراپست مدارکم رو آورد درب منزل تحویل داد. در واقع کل پروسه از ارسال تا تحویل فقط 5 روز طول کشید! فکر نمی کنم از این سریع تر دیگه امکان پذیر باشه. به نظرم درنگ نکنید و با خیال راحت بستتون رو بدید کاراپست براتون بیاره.

موفق باشید.

mehdizad88
April 11th, 2015, 10:37 AM
سلام دوستان،

من I-20، نامه پذیرش، نامه فاند، و ... رو امروز توسط کاراپست دریافت کردم. فوق العاده بود کارشون. سریع و دقیق و بدون نقض! دانشگاه روز دوشنبه مدارک رو DHL کرد به آدرسی که کاراپست به من داده بود و روز شنبه مامور کاراپست مدارکم رو آورد درب منزل تحویل داد. در واقع کل پروسه از ارسال تا تحویل فقط 5 روز طول کشید! فکر نمی کنم از این سریع تر دیگه امکان پذیر باشه. به نظرم درنگ نکنید و با خیال راحت بستتون رو بدید کاراپست براتون بیاره.

موفق باشید.

ببخشید دانشگاه برای ارسال I20 با DHL از شما پول گرفت؟ چقدر شد کلاً؟؟

payamf1
April 11th, 2015, 04:09 PM
من هم امروز بسته ام (I-20 و نامه پذیرش) رو از کاراپست دریافت کردم (در شهرستان محل سکونت خودم بهم تحویل شد) توسط یه آقای خوش اخلاق! در کل پروسه بی دردسری بود و کاراپست هم که به خوبی اون رو فرستاد. حدود 7 روز طول کشید و دستم رسید بسته.

payamf1
April 12th, 2015, 08:06 PM
یک سری توضیحات برای افرادی که میخوان i20 براشون ارسال بشه. این سوال از طریق پیام خصوصی از من شده بود و من هم اینجا میذارم تا شاید سوال بقیه هم باشه.

Q: سلام
میشه خواهش کنم راهنمایی بفرمایید پروسه دریافت i20 از دانشگاه با کارا پست چطوریه؟
از ابتدا باید با کجا هماهنگ کنم؟
اگه شماره تلفن یا آدرس سایت از جایی دارید لطفاً راهنمایی بفرمایید.
ممنون

A: سلام.
دانشگاه خودش i20 آماده بشه بهتون اطلاع میده که چطور براتون بفرسته، هر دانشگاه روش هایی رو برای خودش داره، بعضی ها خودشون ممکنه آدرس تون رو بگیرند و براتون بفرستند و بعضی ها ممکنه از طریق سایت study.eshipglobal یا همون uems از شما بخوان که اقدام کنید. به هرحال هر طور که بود شما باید روشی رو که میخواید انتخاب کنید برای فرستادن (مثلا با پست عادی usps، یا سرویس های پست سریع مثل dhl, fedex, ups ,...)

پست معمولی که معلوم نیست کی برسه و قابل اتکا نیست و برای مواردی که فرصت زمانی کمه کاربرد نداره.
پست dhl خوبه و بسته ها رو میاره برای ایرانی ها و اونارو برگشت نمیده اگر از سرویس کاراپست و... استفاده کنید. fedex مثلا خبر دارم که اگر بفهمه که شما از این سرویس هایی مثل کاراپست که بسته تون رو دوبی میگیره و خودش براتون میاره استفاده کردید بسته تون رو نمیاره یا میره تو کلیرنس اینا...

روش کار اینه شما با ایمیل i20@karapost.com تماس میگیرید و اطلاعات خودتون رو میدید (ادرس و اسم اینا) و اونها شرایط و آدرس و شماره حساب و توضیحات رو همه میفرستن براتون. آدرسی که از کاراپست گرفتید میدید به دانشگاه یا uems که بیاره دوبی. بعد tracking number و رسید بانکی اون مبلغی که کاراپست میگیره برای انتقال بسته از دوبی به ایران (125 هزا تومان) رو برای کاراپست میفرستید و به این ترتیب بسته به مقصدتون ارسال میشه.

چیزی که مهمه اینه که باید حتما با کاراپست هماهنگ باشید تا آدرس دقیق دوبی خودشون و سرویس پستی که تو اون موقع برای تحویل درخواستتون گیر نیست و بسته ها رو میاره رو بهتون معرفی کنن.

شماره تلفن 8932 فک کنم. توی سایتشون هست karapost.com
بنده به شخصه خودم با خانم مهسا ارجمند توی کاراپست هماهنگ کردم (تو تهران)

اگه بازم سوالی بود در خدمتم.

ThePrince
April 13th, 2015, 05:36 PM
یک سری توضیحات برای افرادی که میخوان i20 براشون ارسال بشه. این سوال از طریق پیام خصوصی از من شده بود و من هم اینجا میذارم تا شاید سوال بقیه هم باشه.

Q: سلام
میشه خواهش کنم راهنمایی بفرمایید پروسه دریافت i20 از دانشگاه با کارا پست چطوریه؟
از ابتدا باید با کجا هماهنگ کنم؟
اگه شماره تلفن یا آدرس سایت از جایی دارید لطفاً راهنمایی بفرمایید.
ممنون

A: سلام.
دانشگاه خودش i20 آماده بشه بهتون اطلاع میده که چطور براتون بفرسته، هر دانشگاه روش هایی رو برای خودش داره، بعضی ها خودشون ممکنه آدرس تون رو بگیرند و براتون بفرستند و بعضی ها ممکنه از طریق سایت study.eshipglobal یا همون uems از شما بخوان که اقدام کنید. به هرحال هر طور که بود شما باید روشی رو که میخواید انتخاب کنید برای فرستادن (مثلا با پست عادی usps، یا سرویس های پست سریع مثل dhl, fedex, ups ,...)

پست معمولی که معلوم نیست کی برسه و قابل اتکا نیست و برای مواردی که فرصت زمانی کمه کاربرد نداره.
پست dhl خوبه و بسته ها رو میاره برای ایرانی ها و اونارو برگشت نمیده اگر از سرویس کاراپست و... استفاده کنید. fedex مثلا خبر دارم که اگر بفهمه که شما از این سرویس هایی مثل کاراپست که بسته تون رو دوبی میگیره و خودش براتون میاره استفاده کردید بسته تون رو نمیاره یا میره تو کلیرنس اینا...

روش کار اینه شما با ایمیل i20@karapost.com تماس میگیرید و اطلاعات خودتون رو میدید (ادرس و اسم اینا) و اونها شرایط و آدرس و شماره حساب و توضیحات رو همه میفرستن براتون. آدرسی که از کاراپست گرفتید میدید به دانشگاه یا uems که بیاره دوبی. بعد tracking number و رسید بانکی اون مبلغی که کاراپست میگیره برای انتقال بسته از دوبی به ایران (125 هزا تومان) رو برای کاراپست میفرستید و به این ترتیب بسته به مقصدتون ارسال میشه.

چیزی که مهمه اینه که باید حتما با کاراپست هماهنگ باشید تا آدرس دقیق دوبی خودشون و سرویس پستی که تو اون موقع برای تحویل درخواستتون گیر نیست و بسته ها رو میاره رو بهتون معرفی کنن.

شماره تلفن 8932 فک کنم. توی سایتشون هست karapost.com
بنده به شخصه خودم با خانم مهسا ارجمند توی کاراپست هماهنگ کردم (تو تهران)

اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
خیلی ممنون از توضیحات خوب شما،
دانشگاه به من گفته که با fedex کار می کنه و مستقیم هم برای ایران نمی فرسته. با توجه به اینکه شما گفتید fedex ممکنه به کاراپست تحویل نده، من چه راه دیگه ای دارم؟

ILU
April 13th, 2015, 05:48 PM
دانشگاه به من گفته که با fedex کار می کنه و مستقیم هم برای ایران نمی فرسته. با توجه به اینکه شما گفتید fedex ممکنه به کاراپست تحویل نده، من چه راه دیگه ای دارم؟
اگه با fedex بفرستین خود کاراپست هم قبول نمیکنه! اگر در اروپا دوستی دارید میتونید به ایشون بفرستین و ایشون واستون بفرستن ایران.

Seigneur
April 13th, 2015, 07:16 PM
سلام
به نظرتون کدوم یکی از اینا بهتره؟

When your I-20 or DS-2019 form is complete, how should we get it to you?

Tell me when it is ready and I will pick it up.
Tell me when it is ready and I will send someone to pick it up.
Name of person who will pick it up:
Send it to my address inside the US by first class mail.
Send it via express shipping (UPS or FedEx) to my address outside the US.

Ameri19
April 14th, 2015, 12:24 PM
ببخشید دانشگاه برای ارسال I20 با DHL از شما پول گرفت؟ چقدر شد کلاً؟؟

سلام،

راستش من کاری که کردم به دانشگاه گفتم مدارک رو با پست express فرستاد برای یکی از دوستانم در آمریکا که 23 دلار بابتش پول گرفت ازم! البته میشد با پست معمولی و رایگان هم بفرسته ولی خوب من شدیدا عجله داشتم و ریسک نکردم. بعد دوستم مدارک رو با 70 دلار فرستاد به دبی. خلاصش برای من 93 دلار + 125/000 تومان آب خورد.

شما اگر خوش شانس باشید و دانشگاهتون با یکی از 3 پستی که کاراپست میگه (DHL, TNT or UPS services) کار کنه که عالی میشه. میدونم که حتی بعضی هاشون پول هم نمی گیرند و در حالت اخیر شما فقط باید 125/000 تومان کاراپست رو پرداخت کنید. دانشگاه من با این پست ها کار نمی کرد و مجبور شدم اول بفرستم برای یکی از دوستان. شما اگر تونستید سر و کله بزنید باهاشون شاید قبول کردند.

موفق باشید

Ameri19
April 14th, 2015, 12:28 PM

به نظرم از کاراپست بپرسید ببینید راه حلی داره پیش روتون بزاره یا نه. اگر گفت راهی نیست شاید مجبور بشید مثل من ابتدا بفرستید به آدرس یکی از دوستانتون در آمریکا - یا حتی اروپا - و بعد بگید اون بنده خدا DHL کنه مدارک رو به دبی.

Ameri19
April 14th, 2015, 12:31 PM
سلام
به نظرتون کدوم یکی از اینا بهتره؟

When your I-20 or DS-2019 form is complete, how should we get it to you?

Tell me when it is ready and I will pick it up.
Tell me when it is ready and I will send someone to pick it up.
Name of person who will pick it up:
Send it to my address inside the US by first class mail.
Send it via express shipping (UPS or FedEx) to my address outside the US.

به نظرم بگید با همون UPS بفرستند به آدرس کاراپست در دبی. چون کاراپست UPS رو قبول میکنه.

Ameri19
April 14th, 2015, 12:34 PM
دوستانی که میخوان از طریق کاراپست اقدام کنند، حتما حتما حتما یک روز قبل از ارسال مدارک از آمریکا به آدرس کاراپست در دبی آدرس رو چک کنند. بعضی وقت ها تغییر می کنه!!! مسئولش فکر می کنم سرکار خانم مهسا ارجمند هستند. میتونید یک ایمیل به آدرس mahsa.arjmand@karapost.com بزنید ولی حتما حتما به آدرس های زیر هم cc کنید: blueteam@karapost.com , i20@karapost.com

ThePrince
April 14th, 2015, 08:23 PM
اگه با fedex بفرستین خود کاراپست هم قبول نمیکنه! اگر در اروپا دوستی دارید میتونید به ایشون بفرستین و ایشون واستون بفرستن ایران.
اروپا کسی رو ندارم ولی تو آمریکا دارم. تنها راهش همینه؟

ILU
April 14th, 2015, 09:39 PM
خوب میتونید بفرستید برای اون دوستتون که امریکاست و ایشون با DHL بفرستن به آدرس کاراپست در دبی یا آدرسی در تهران. اگه به کاراپست بفرستن چون کاراپست هم 125000 میگیره خوب هزینه اش بیشتر میشه ولی DHL مستقیم هم میگن یکم ریسک هست من دیدم بعد از اینکه DHL بسته رو تایید کرده 6 روزه رسیده ولی دیگه نمیدونم.

Ameri19
April 15th, 2015, 07:04 AM

بهترین راهش به نظرم همینه! اصلا ریسک نکنید دوست عزیز. قطعا برای گرفتن پذیرش زحمت زیادی کشیده اید و واقعا حیفه که این آخر سریا همه چیز گره بخوره! نمیگم 125/000 تومان مبلغ ناچیزیه اما مطمئن باشید اگر مستقیم DHL کنید ایران و خدای ناکرده مدارک کلیر نشه و یا به هر دلیلی به دستتون نرسه یا خیلی دیر به دستتون برسه یا ... اون موقع متوجه میشید که 125/000 تومن ارزشش رو داره!!

haley
April 15th, 2015, 07:59 PM
برای من نامه پذیرش از امریکا اومده. تاریخ ارسالش را 3/9 بوده و 4/13 رسیده دم خونه با پست معمولی. ولی اهمیت I20 خیلی فرق داره خب.

اگه تو شهرها و ایالت های دیگه دوست و آشنا دارید، اونا معمولا چند نفری رو سراغ دارن که دارن میان ایران. یه پرس و جو قبلش بکنید، ضرری نداره. عوضش روش مطمئن و سریعیه.

ffotuhi
April 16th, 2015, 05:11 PM
دوستان من ۲ هفته دیگه میرم ایران، اگر کسی‌ نیاز داره از آمریکا براش ای۲۰ رو بیارن به من پیام خصوصی بده تا با دانشگاه هماهنگ کنیم که به من پست کنند

meysamarjmand
April 17th, 2015, 10:12 PM
تو سایت eshipglobal در این قسمت (https://study.eshipglobal.com/register/) که رجیستر می کنیم باید آدرس خودمون تو ایران بدیم یا آدرس مثلا کاراپست تو دبی؟ مرسی

javad1200
April 19th, 2015, 07:18 AM
تو سایت eshipglobal در این قسمت (https://study.eshipglobal.com/register/) که رجیستر می کنیم باید آدرس خودمون تو ایران بدیم یا آدرس مثلا کاراپست تو دبی؟ مرسی
خب اگه آدرس ایران را بدید بعد اونا از کجا بدونن که بفرستن فلان آدرس تو دبی ؟! :)

ILU
April 19th, 2015, 09:28 AM
I-20 من رو سه شنبه 8 شب دانشگاه با DHL فرستاد کاراپست، پنج شنبه عصر تحویل کاراپست شد و امروز یکشنبه ساعت 9:45 صبح در اصفهان تحویل گرفتم. یعنی در کمتر از 6 روز (و کمتر از 5 روز کاری) تحویل گرفتم با اینکه ساکن تهران نبودم.

mynorton
April 19th, 2015, 10:29 AM
I-20 من رو سه شنبه 8 شب دانشگاه با DHL فرستاد کاراپست، پنج شنبه عصر تحویل کاراپست شد و امروز یکشنبه ساعت 9:45 صبح در اصفهان تحویل گرفتم. یعنی در کمتر از 6 روز (و کمتر از 5 روز کاری) تحویل گرفتم با اینکه ساکن تهران نبودم.
برای شما با تاخیر هم رسیده چون معمولا بیشتر از 3 روز نمیشه!

hosein_m
April 19th, 2015, 12:18 PM
سلام
دوستان همه این حرفها برای کانادا هم صادقه؟ اگه ادرس کانادا رو بدیم، از کانادا DHL lمیاره ایران؟

msdizaji
April 19th, 2015, 03:31 PM
سلام
دوستان همه این حرفها برای کانادا هم صادقه؟ اگه ادرس کانادا رو بدیم، از کانادا DHL lمیاره ایران؟
نه اصلا به کانادا نفرستید. چون DHL کانادا هم با ایران مشکل داره. من خودم تجربه کردم.

hosein_m
April 19th, 2015, 04:35 PM
نه اصلا به کانادا نفرستید. چون DHL کانادا هم با ایران مشکل داره. من خودم تجربه کردم.

ممنون بابت پاسختون. با این حساب من سوئد رو انتخاب کردم

MehranNZ
April 19th, 2015, 05:10 PM
خوب دوستان اینم تجربه ما! دانشگاه از طریق سرویسشون به اسم Express Email خودش فرستاد که از قرار معلوم همون DHL بوده به آدرس شهرستان که در ایران داده بودم و من هم هیچ هزینه ای ندادم (شاید بخاطر فاند بوده و در غیر اینصورت هزینه ای می گیرن؟). خلاصه اینکه پستش راحت به دستم رسید! من چیزهایی که در مورد احتمال نفرستادن مدارک و تحریم و اینها رو که اینجا خوندم نگران شدم و یک ایمیل به شرکت DHL زدم که آقا پست رو واقعا می فرستید یا نه که از اونطرف هم خانم سپیده کیا از طرف نمایندگی DHL در تهران با من تماس گرفتند و گفتن دقیق نمی تونن بگن کی می رسه و باید کلیر بشه (دختر خوش برخوردی هم هست). دیگه اینکه برای اطمینان بیشتر آدرس فارسیم رو هم نوشتم به خانم کیا ایمیل دادم که دقیقا عین همون آدرس انگلیسی بود که البته فقط برای اطمینان بیشتر بود و نیازی نیست اینکار انجام بشه. در کل 8 روزه رسید به تهران یک روز هم برام پیشتاز کردن و هزینه ای هم نگرفتن خود DHL با پیشتاز قرار داد داره و به این صورت بود که مدارک رو امروز دریافت کردم. اینم از سایت DHL:

Saturday, April 18, 2015
Pieces

22
Delivery arranged no details expected
TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
2:17 PM
1 Pieces

Thursday, April 16, 2015
Pieces

21
Arrived at Delivery Facility in TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
1:28 PM

20
Departed Facility in TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
11:33 AM
1 Pieces

19
Clearance processing complete at TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
11:03 AM
1 Pieces

18
Clearance event
7:20 AM
1 Pieces

17
Arrived at Sort Facility TEHRAN - IRAN (ISLAMIC REPUBLIC OF)
7:15 AM
1 Pieces

Wednesday, April 15, 2015
Pieces

16
Departed Facility in AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
5:06 PM
1 Pieces

15
Processed at AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
2:34 PM
1 Pieces

14
Arrived at Sort Facility AE - HUB & GATEWAYS - UNITED ARAB EMIRATES
11:57 AM
1 Pieces

13
Departed Facility in BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
7:19 AM
1 Pieces

12
Processed at BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
4:44 AM
1 Pieces

11
Arrived at Sort Facility BAHRAIN - BAHRAIN
BAHRAIN - BAHRAIN
1:55 AM
1 Pieces

Tuesday, April 14, 2015
Pieces

10
Departed Facility in CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:42 AM
1 Pieces

9
Processed at CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
4:56 AM
1 Pieces

8
Clearance processing complete at CINCINNATI HUB - USA
CINCINNATI HUB, OH - USA
2:10 AM
1 Pieces

Sunday, April 12, 2015
Pieces

7
Clearance event
CINCINNATI HUB, OH - USA
4:18 PM
1 Pieces

6
Shipment on hold
CINCINNATI HUB, OH - USA
4:16 PM
1 Pieces

Saturday, April 11, 2015
Pieces

5
Shipment on hold
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:28 AM
1 Pieces

4
Clearance event
CINCINNATI HUB, OH - USA
5:20 AM
1 Pieces

Friday, April 10, 2015
Pieces

3
Departed Facility in EAST WINDSOR - USA
EAST WINDSOR, NJ - USA
10:01 PM
1 Pieces

2
Processed at EAST WINDSOR - USA
EAST WINDSOR, NJ - USA
10:01 PM
1 Pieces

1
Shipment picked up
EAST WINDSOR, NJ - USA
11:52 AM
1 Pieces

educated
April 19th, 2015, 06:32 PM
آقا شما خیلی خوش شانسی!
برا من که خود دانشگاه ایمیل زد و گفت ما سعی کردیم به آدرس خودت بفرستیم ولی DHL شهر شما (اصفهان) را نمیشناسه! گفتند: It seems DHL doesn'r recognize the city where you reside! Please send us an alternative mailing address as soon as possible. منم از دوستان در فروم شنیده بودم که DHL فقط به تهران میفرسته، بنابر این دو تا آدرس که اولی در تهران و دومی (برای احتیاط) در ترکیه (آدرس یکی از دوستانم) بود را براشون فرستادم. روز بعد دیدم Tracking DHL را برام ایمیل زدند که بسته را فرستادیم ترکیه و تا سه روز دیگه می رسه (احتمالا خودشون می دونستند که آدرس تهران هم بی فایدست). خلاصه، منم هیچ هزینه ای بابت بسته ام ندادم و دانشگاهم با اینکه فاند نداشتم برام با هزینه خودشون فرستاد. حالا شما خیلی خوش شانس بودید که بسته را مستقیم براتون فرستادند. به هر حال مبارکتون باشه. موفق باشید.
راستی، خواهشا دوستانی که بسته هاشون را از طریق آدرس خودشون دریافت کردند یا دریافت می کنند اینجا اطلاع بدند. من هنوز منتظر جواب دانشگاه هستم و امیدوارم بسته بعدیم را بتونم از طریق آدرس خودم تحویل بگیرم. موفق باشید.

MehranNZ
April 19th, 2015, 06:47 PM
آقا شما خیلی خوش شانسی!
برا من که خود دانشگاه ایمیل زد و گفت ما سعی کردیم به آدرس خودت بفرستیم ولی DHL شهر شما (اصفهان) را نمیشناسه! گفتند: It seems DHL doesn'r recognize the city where you reside! Please send us an alternative mailing address as soon as possible. منم از دوستان در فروم شنیده بودم که DHL فقط به تهران میفرسته، بنابر این دو تا آدرس که اولی در تهران و دومی (برای احتیاط) در ترکیه (آدرس یکی از دوستانم) بود را براشون فرستادم. روز بعد دیدم Tracking DHL را برام ایمیل زدند که بسته را فرستادیم ترکیه و تا سه روز دیگه می رسه (احتمالا خودشون می دونستند که آدرس تهران هم بی فایدست). خلاصه، منم هیچ هزینه ای بابت بسته ام ندادم و دانشگاهم با اینکه فاند نداشتم برام با هزینه خودشون فرستاد. حالا شما خیلی خوش شانس بودید که بسته را مستقیم براتون فرستادند. به هر حال مبارکتون باشه. موفق باشید.
راستی، خواهشا دوستانی که بسته هاشون را از طریق آدرس خودشون دریافت کردند یا دریافت می کنند اینجا اطلاع بدند. من هنوز منتظر جواب دانشگاه هستم و امیدوارم بسته بعدیم را بتونم از طریق آدرس خودم تحویل بگیرم. موفق باشید.
عجیبه مال من رشت بوده، رشت که از اصفهان خیلی کوچکتره . دقت کنید که دانشگاهها شاید خیلی اطلاع ندارن در مورد این قضایا بهشون می تونستید مثلا یه حوری بفهمونید که سیستم DHL چطور هست. یعنی یکبار می فرستن تهران بعد دیگه از اونجا با پست پیشتاز کار می کنن. احتمالا مشکل از خود امریکا نیست بحث سر اطلاع کامل نداشتن از روند کار هست! باز نمی دونم حدس من اینطوره!

ThePrince
April 19th, 2015, 07:10 PM
سلام دوستان،
از آمریکا تا استانبل fedex تقریبا چند روزه بسته رو تحویل می ده؟

emeliano
April 19th, 2015, 07:15 PM
سلام دوستان،
از آمریکا تا استانبل fedex تقریبا چند روزه بسته رو تحویل می ده؟

3 روزه (بدشانس باشی 4 روز)

navidfd
April 19th, 2015, 11:45 PM
دوستان من ازین سرویس کاراپست میخوام استفاده کنم ولی آدرس دوبی تو قسمت آدرس لاین سایت eshipglobal جا نمیشه! دوبی ام کدپستی نداره که بگم کافی باشه قسمتی از آدرس. الان من باید چیکار کنم؟! لطفا کسی اگه میتونه هرچه سریعتر راهنماییم کنه!
با تشکر

ILU
April 20th, 2015, 06:44 AM
دوستان من ازین سرویس کاراپست میخوام استفاده کنم ولی آدرس دوبی تو قسمت آدرس لاین سایت eshipglobal جا نمیشه! دوبی ام کدپستی نداره که بگم کافی باشه قسمتی از آدرس. الان من باید چیکار کنم؟! لطفا کسی اگه میتونه هرچه سریعتر راهنماییم کنه!
با تشکر

سلام، حتما به I20@karapost.com ایمیل بزنید و از خودشون سوال کنید چون آدرسشون مرتب تغییر میکنه. 4 صفحه قبل یه نفر گفته که این آدرس خلاصه شده رو بهش دادن، برای خلاصه کردن میتونید ازش ایده بگیرید:

meysamarjmand
April 21st, 2015, 11:08 AM
خب اگه آدرس ایران را بدید بعد اونا از کجا بدونن که بفرستن فلان آدرس تو دبی ؟! :)

من آدرس ایران دادم ولی بعدش یک جای دیگه میپرسه که کجا میخواید بفرستید اونجا آدرس دبی دادم. تو پروفایلم الان آدرس گیرنده دبی خورده. فکر می کنم برای ثبت نام باید آدرس اصلی داده بشه چون این قسمت برای پروفایل هست و می تونه برای پست مدارک در آینده هم استفاده بشه. دوستان نظری دارند؟

Ameri19
April 21st, 2015, 02:48 PM
من آدرس ایران دادم ولی بعدش یک جای دیگه میپرسه که کجا میخواید بفرستید اونجا آدرس دبی دادم. تو پروفایلم الان آدرس گیرنده دبی خورده. فکر می کنم برای ثبت نام باید آدرس اصلی داده بشه چون این قسمت برای پروفایل هست و می تونه برای پست مدارک در آینده هم استفاده بشه. دوستان نظری دارند؟

سلام،

ببینید شما یه آدرس میدید به دانشگاه برای صدور آی 20 که آدرس خونتون باید باشه تو ایران. یک آدرس هم می دید میگید آی 20 رو میخوام به فلان آدرس مثلا در دبی بفرستید. حتما با مسئول مربوطه چک کتید و بگید که گرچه من ایران هستم ولی لازم هست که لطف بفرمایید و مدارک رو بفرستید دبی!

Ameri19
April 21st, 2015, 02:53 PM
با تشکر

سلام،

یک ایمیل به دانشگاه بزنید بگید آدرس مورد نظر من اینه ولی جا نمیشه. یا خودش براتون خلاصه میکنه یا اگر گفت خودتون خلاصه کنید، حتما از مخفف های (abbreviation) مناسب استفاده کنید. بگردید تو اینترنت ببینید مثلا abbreviations کلمه building چیه که خلاصش یه چیز استاندارد بنویسید توی آدرس.

موفق باشید.

yura
April 21st, 2015, 07:07 PM
با سلام

یه سوالی داشتم، دانشگاه به من گفته I20 رو نمیتونه به ایران بفرسته. راه حل چیه؟
مرسی

msdizaji
April 22nd, 2015, 08:07 PM
سلام دوستان
من از کاراپست استفاده کردم و فرم I-20 رو 5 روزه از آمریکا گرفتم. :)

emm
April 23rd, 2015, 12:03 AM
سلام دوستان
دانشگاه من از eShipGlobal برای ارسال I20 استفاده میکنه. فکر کنم باید از کاراپست استفاده کنم.تو سایت eShipGlobal باید اطلاعات (اسم و ادرس و..) رو وارد کنم
تا رجیستر بشه و بعد یه ادرس بدم برای جایی که قراره بفرسته. حالا اون ادرسی که باهاش رجیستر میکنم رو هم دبی بدم یا فقط دومی رو ؟
من باید تو فرم دانشگاه جایی که نوشته i20 mailing address ادرس دبی رو بنویسم؟ یا فقط تو سایت eShipGlobal ادرس دبی رو بدم کافیه و اینجا ادرس
ایران رو بدم؟
هنوز i20 من صادر نشده باید این فرمی رو که گفتم بدم تا شروع به صدور کنن/ ممکنه تا وقت صدورش یکی دوهفته طول بکشه.. اگه از حالا تو فرم دانشگاه ادرس
دبی رو بدم مشکلی پیش نمیاد؟ چون تو یکی از پستها خوندم مرتب ادرس دبی عوض میشه.
واقعا ممنون میشم اگه دوستان مطلع راهنماییم کنن...

Mohammad_1001
April 23rd, 2015, 01:11 AM
سلام دوستان دانشگاه من با fedex کار میکنه. موقع تکمیل مشخصات خودم برای صدور I-20 آدرس ایران رو دادم. تا حالا از دانشگاه خبری نشده. با این حال آیا باید یه آدرس جدید دیگه بهشون بدم که برای کسی تو آمریکا یا اروپا بفرستند بعد از اونجا با DHL برای دبی بفرستن و باز از دبی از طریق این شرکت های پستی برای ایران بیارن؟ من الان سردرگمم لطفا منو راهنمایی کنید چکار کنم. ممنون

maryfarahani
April 23rd, 2015, 01:49 AM
سلام دوستان دانشگاه من با fedex کار میکنه. موقع تکمیل مشخصات خودم برای صدور I-20 آدرس ایران رو دادم. تا حالا از دانشگاه خبری نشده. با این حال آیا باید یه آدرس جدید دیگه بهشون بدم که برای کسی تو آمریکا یا اروپا بفرستند بعد از اونجا با DHL برای دبی بفرستن و باز از دبی از طریق این شرکت های پستی برای ایران بیارن؟ من الان سردرگمم لطفا منو راهنمایی کنید چکار کنم. ممنون

سلام.
دانشگاه ها لزومن از محدودیت های پست به ایران اطلاع ندارند. بسیار بسیار بعید است که فدکس مدرکتان را به ایران برساند. هر چه سریع تر به دانشگاه اطلاع دهید که از دادن مدرکتان به دست فدکس خودداری کنند.
راه دومی که نوشتید (DHL به دبی و دریافت آن از دبی) خیلی معقول تر از فدکس است.

starspring70
April 23rd, 2015, 04:20 PM

بعله دیگه همینه راهش.
چون فدکس به شرکت هایی مثل کاراپست نمیده پسترو و شما مجبورید مدارکتونو به یه نفر از دوستانتون بسپرید که اون برانوت با دی اچ ال بفرسته دبی و در ادامه هم از دبی با کاراپست یا تهران پیکاپ به تهران

ilia1989
April 23rd, 2015, 04:37 PM

آقا منم همین مشکل رو داشتم..دانشگاه فقط با فدکس میفرستاد..من با کاراپست و بازارگردی تماس گرفتم گفتن ما فدکس رو قبول نمیکنیم...ولی تهران پیکاپ گفت مشکلی نداره..منم ادرس تهران پیکاپ رو دادم..4 روز از امریکا به دبی طول کشید..3-4 روز هم دبی به تهران

Ameri19
April 23rd, 2015, 05:41 PM
سلام دوستان
دانشگاه من از eShipGlobal برای ارسال I20 استفاده میکنه. فکر کنم باید از کاراپست استفاده کنم.تو سایت eShipGlobal باید اطلاعات (اسم و ادرس و..) رو وارد کنم
تا رجیستر بشه و بعد یه ادرس بدم برای جایی که قراره بفرسته. حالا اون ادرسی که باهاش رجیستر میکنم رو هم دبی بدم یا فقط دومی رو ؟
من باید تو فرم دانشگاه جایی که نوشته i20 mailing address ادرس دبی رو بنویسم؟ یا فقط تو سایت eShipGlobal ادرس دبی رو بدم کافیه و اینجا ادرس
ایران رو بدم؟
هنوز i20 من صادر نشده باید این فرمی رو که گفتم بدم تا شروع به صدور کنن/ ممکنه تا وقت صدورش یکی دوهفته طول بکشه.. اگه از حالا تو فرم دانشگاه ادرس
دبی رو بدم مشکلی پیش نمیاد؟ چون تو یکی از پستها خوندم مرتب ادرس دبی عوض میشه.
واقعا ممنون میشم اگه دوستان مطلع راهنماییم کنن...

سلام،

به مسئول صدور آی 20 ایمیل بزنید بگید من در ایران هستم و آدرس من این هست. منتهی به هیچ عنوان نمی خوام مدارکم ارسال بشه ایران. لطف کنید وقتی آی 20 رو صادر کردید به من بگید تا بگم کجا باید بفرستید. ازشون بپرسید زمان تقریبی آماده شدن آی 20 چقدر هست و باز پیگیری کنید یه وقت یادشون نره اشتباهی بفرستند ایران.

azi_9085
April 24th, 2015, 10:40 PM
سلام. به نظرتون تهران پیکاپ قابل اطمینان هست برای دریافت I20؟ دانشگاه من فقط با فدکس کار میکنه و کاراپست گفته فدکس قبول نمیکنه. میخوام آدرس دوبی تهران پیکاپ رو بدم.

Ameri19
April 25th, 2015, 08:56 AM
سلام. به نظرتون تهران پیکاپ قابل اطمینان هست برای دریافت I20؟ دانشگاه من فقط با فدکس کار میکنه و کاراپست گفته فدکس قبول نمیکنه. میخوام آدرس دوبی تهران پیکاپ رو بدم.

سلام،

یکی از دوستان 2-3 تا پست بالاتر نوشته اند که با تهران پیک آپ کار کردند و مشکلی هم نبوده و 7-8 روزه گرفتن مدارک رو. من هم سایتشون رو چک کردم به نظر جای بدی نیست!! ولی ریسکش با خودتونه در نهایت. اگر واقعا نمی تونید توسط کاراپست منتقل کنید مدارک رو شاید بهترین راه همین باشه. یک سرچ هم در پست های قبلی بکنید بد نیست.

azi_9085
April 25th, 2015, 01:58 PM
سلام،

یکی از دوستان 2-3 تا پست بالاتر نوشته اند که با تهران پیک آپ کار کردند و مشکلی هم نبوده و 7-8 روزه گرفتن مدارک رو. من هم سایتشون رو چک کردم به نظر جای بدی نیست!! ولی ریسکش با خودتونه در نهایت. اگر واقعا نمی تونید توسط کاراپست منتقل کنید مدارک رو شاید بهترین راه همین باشه. یک سرچ هم در پست های قبلی بکنید بد نیست.

من صفحات قبل رو خوندم. و اگر اشتباه نکنم فقط یه نفر اخیرا از تهران پیکاپ استفاده کرده. بقیه همه از کاراپست استفاده کردن. هدفم از سوال کردن این بود که بدونم بقیه تجربه یا اطلاعی در مورد عملکرد تهران پیکاپ دارن یا نه و به چه علت تعداد افرادی که از تهران پیکاپ استفاده می کنن کم هست!!

ILU
April 25th, 2015, 03:33 PM
من صفحات قبل رو خوندم. و اگر اشتباه نکنم فقط یه نفر اخیرا از تهران پیکاپ استفاده کرده. بقیه همه از کاراپست استفاده کردن. هدفم از سوال کردن این بود که بدونم بقیه تجربه یا اطلاعی در مورد عملکرد تهران پیکاپ دارن یا نه و به چه علت تعداد افرادی که از تهران پیکاپ استفاده می کنن کم هست!!

1) کاراپست از قدیم الایام بوده :D و از ایران به امریکا هم تحویل بسته انجام میده و دفاتر زیادی توی ایران داره.
2) با DHL از امریکا در کمتر از دو روز میرسه به کاراپست ولی برای شرکت های دیگه حداقل 3 روز طول میکشه.
3) خوب وقتی میتونی 5 روزه با 125 تومن تحویل بگیری چرا 150 بدی و 7 روزه تحویل بگیری؟

البته هر کسی باید شرایط خودشون در نظر بگیره، مثلا یه شرکتی بود که وقتی بسته میرسید دستش همون موقع باز میکرد اسکنش رو میفرستاد واسه دانشجو و بعد مثلا یه هفته ای میرسوند ایران (یعنی بعد از 10 روز) با 100 تومن. خوب من ترجیح دادم 125 بدم و اصل نامه رو 5 روز زودتر دریافت کنم که خیالم راحت بشه.

azi_9085
April 25th, 2015, 07:20 PM
1) کاراپست از قدیم الایام بوده :D و از ایران به امریکا هم تحویل بسته انجام میده و دفاتر زیادی توی ایران داره.
2) با DHL از امریکا در کمتر از دو روز میرسه به کاراپست ولی برای شرکت های دیگه حداقل 3 روز طول میکشه.
3) خوب وقتی میتونی 5 روزه با 125 تومن تحویل بگیری چرا 150 بدی و 7 روزه تحویل بگیری؟

البته هر کسی باید شرایط خودشون در نظر بگیره، مثلا یه شرکتی بود که وقتی بسته میرسید دستش همون موقع باز میکرد اسکنش رو میفرستاد واسه دانشجو و بعد مثلا یه هفته ای میرسوند ایران (یعنی بعد از 10 روز) با 100 تومن. خوب من ترجیح دادم 125 بدم و اصل نامه رو 5 روز زودتر دریافت کنم که خیالم راحت بشه.

بله درسته. ممنون از توضیحتون. ولی خب یه تعدادی از دانشگاه ها از DHL استفاده نمیکنن. تو ایمیلی هم که خانم ارجمند به من زدن گفته شده که از فدکس استفاده نکنیم. تو این شرایط بهترین راه چی هست؟

ILU
April 25th, 2015, 10:08 PM
بله درسته. ممنون از توضیحتون. ولی خب یه تعدادی از دانشگاه ها از DHL استفاده نمیکنن. تو ایمیلی هم که خانم ارجمند به من زدن گفته شده که از فدکس استفاده نکنیم. تو این شرایط بهترین راه چی هست؟
1)میتونید اگر دوستی در کشور دیگه دارید آدرس ایشون رو بدین. بعد ایشون اول اسکنش رو براتون بفرستن و بعد هم براتون پست کنند.
2) اگر کسی از امریکا میاد ایران واسش بفرستید واستون بیاره
3) اگر دوستی در امریکا دارید اون براتون با dhl بفرسته ایران یا دبی.
4) تهران پیکاپ

azi_9085
April 25th, 2015, 10:44 PM
1)میتونید اگر دوستی در کشور دیگه دارید آدرس ایشون رو بدین. بعد ایشون اول اسکنش رو براتون بفرستن و بعد هم براتون پست کنند.
2) اگر کسی از امریکا میاد ایران واسش بفرستید واستون بیاره
3) اگر دوستی در امریکا دارید اون براتون با dhl بفرسته ایران یا دبی.
4) تهران پیکاپ

خب اگه من بگم کسی از امریکا با DHL بفرسته میتونه مستقیما بفرسته ایران؟ خودم که فکر میکنم نمیشه و باز باید از کاراپست استفاده کنم که اینجوری هزینه و زمانی که به دستم میرسه فکر میکنم بیشتر از تهران پیکاپ هست.

ILU
April 25th, 2015, 10:55 PM
خب اگه من بگم کسی از امریکا با DHL بفرسته میتونه مستقیما بفرسته ایران؟ خودم که فکر میکنم نمیشه و باز باید از کاراپست استفاده کنم که اینجوری هزینه و زمانی که به دستم میرسه فکر میکنم بیشتر از تهران پیکاپ هست.
میتونه بفرسته و در بهترین حالت 6 روزه میرسه ولی ممکن هم هست خیلی بیشتر طول بکشه :
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2781-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-DHL-%D8%AF%D8%B1-clearance/page15

به نظر من برای شما بهترین انتخاب همون تهران پیکاپ هست ولی خودتون تحقیق کنید ببینید چطوریه.

kaee
April 27th, 2015, 12:31 PM
دوستان من زنگ زدم به کاراپست، (میدونستم که از دبی با فدکس پیکاپ نمیکنه) آقایی که جواب داد، گفت برات با فدکس به دبی هم نفرستن که نمیرسه و گم میشه، فدکس به دبی هم دیگه نمیفرسته. بگو دی چی ال بفرستن ما برات پیکاپ کنیم. البته دانشگاه من فقط با فدکس کار میکنه و پولی از من نمیگیره در حالی که با دی چی ال باید بگم دوستم تو آمریکا پیکاپ کنه و برام بفرسته که کلی هزینه بیشتر میشه.
امروز زنگ زدم به فدکس تو دبی، گفت بت دروغ گفتن ما بعد دو سه روز از آمریکا فرمت رو دریافت میکنیم.
دیگه فکر کنم برا سفارت هم مجبور شم برم دبی، پس هیچ ارسالی از دبی به ایران هم برام لازم نمیشه.
فقط خواستم دوستان رو در تجربه ام شریک کنم. همگی موفق باشید.

pooya1990
April 27th, 2015, 03:33 PM
منم خواستم تجربه ام رو با کارا پست بگم
بسته من از دانشگاه UCF با DHL بیست و چهار آپریل از آمریکا راه افتاد و ۲۶ ام رسید دبی و امروز که ۲۷ آپریل باشه رسید دستم (کلا ۳.۵ روز) بسیار راضی بودم

shahrzad87
April 27th, 2015, 03:37 PM
من اصلا از کاراپست راضی نبودم. بسته من با DHL پنج شنبه رسید دستشون ولی تا امروز یعنی دوشنبه بهم نرسوندن. هیچ ایمیلی هم برای شماره پیگیری و ... نفرستادن. یعنی DHL بسته رو دو روزه از آمریکا فرستاد دوبی ولی اینا تا بخوان از دوبی واسم بفرستن ۵ روز طولش دادن!

Radioseeker
April 27th, 2015, 05:09 PM
من از کاراپست استفاده کردم. دانشگاه 22 اپریل با UPS Express فرستاد که دیروز 26 اپریل حدود 1 ظهر تحویل کاراپست شد و با پرواز همون دیشب فرستادن تهران. امروز ظهر رسید به دفترشون تو تهران. ولی گفتن فردا پستچی برای من میاره که خودم رفتم حضوری از دفترشون گرفتم.
من از کاراپست راضی بودم ولی UPS خیلی با اعصابم بازی کرد.
اولش تو ترکینگش زد 25 ام میرسه دبی، بعد شد26 م، بعد شد 27 م، من دیگه داشتم دیوونه میشدم. هر روز یه روز میبرد جلو! ولی در نهایت 26 ام رسید.

khatkesh
April 27th, 2015, 09:32 PM
سلام دانشگاه i20 من رو فرستاده برای خواهرم که ایالت دیگست...
اما ظاهرا دی اچ ال (به خاطر تحریم ها؟) نیمیزاره بسته از آمریکا فرستاده بشه و میگه باید اکانت اپرو شده داشته باشید....جدیدا اینطوری شده؟ راه جایگزینش چیه؟ تی ان تی؟

Simon
April 27th, 2015, 09:36 PM
سلام

احتمالا مطالب این تاپیک رو بخونید به دردتون بخوره. خیلی وقته این مشکل هست. باید براش راه جایگزین با پذیرش ریسک های موجود پیدا کنید. برخی اشخاص با همون دی اچ ال پست میکنند و ممکنه کلیر بخوره و طولانی بشه تا بسره. ضمن اینکه رسیدنش به دست شما بعد از وارد کشور شدن تضمینی نداره. برخی از پست به کشورهای همسایه استفاده میکنند که از اونجا هم شرکت های واسطه به ایران ارسال میکنند.
این روش ها هزینه رو کمی افزایش میده. اما قابل اعتماد تر به نظر میرسه.

سلام دانشگاه i20 من رو فرستاده برای خواهرم که ایالت دیگست...
اما ظاهرا دی اچ ال (به خاطر تحریم ها؟) نیمیزاره بسته از آمریکا فرستاده بشه و میگه باید اکانت اپرو شده داشته باشید....جدیدا اینطوری شده؟ راه جایگزینش چیه؟ تی ان تی؟

ILU
April 28th, 2015, 03:06 AM
من اصلا از کاراپست راضی نبودم. بسته من با DHL پنج شنبه رسید دستشون ولی تا امروز یعنی دوشنبه بهم نرسوندن. هیچ ایمیلی هم برای شماره پیگیری و ... نفرستادن. یعنی DHL بسته رو دو روزه از آمریکا فرستاد دوبی ولی اینا تا بخوان از دوبی واسم بفرستن ۵ روز طولش دادن!
خوب با دفتر تهرانشون تماس بگیرید. ترکینگ نامبر رو از طریق تلفن بهتون میگن. شاید ایمیلی که شما ترکینگ نامبر و رسید پرداخت رو براشون فرستادید به دستشون نرسیده!

ghazalmilad
April 28th, 2015, 09:12 AM
دوستان سريع ترين راه براي دريافت اي ٢٠ چيه؟
من اين راهها رو دارم
يا اينكه به خود دانشگاه بگم با سريعترين پست ممكن بفرسته و هزينشم ميدم خودم ( چند روز طول ميكشه اين كار؟)
به دانشگاه بگم بفرسته به خانمم كه توي امريكاس و اون برام پستش كنه يا اينكه بده كسي بياره ايران برام)
يا بگم دانشگاه بفرسته اروپا به يكي از اشناهام و اون از اروپا برام بفرسته همشم با سريعترين پست ممكن) اين يكي چقدر طول ميكشه؟

a1b2
April 28th, 2015, 09:36 AM
دوستان سريع ترين راه براي دريافت اي ٢٠ چيه؟
من اين راهها رو دارم
يا اينكه به خود دانشگاه بگم با سريعترين پست ممكن بفرسته و هزينشم ميدم خودم ( چند روز طول ميكشه اين كار؟)
به دانشگاه بگم بفرسته به خانمم كه توي امريكاس و اون برام پستش كنه يا اينكه بده كسي بياره ايران برام)
يا بگم دانشگاه بفرسته اروپا به يكي از اشناهام و اون از اروپا برام بفرسته همشم با سريعترين پست ممكن) اين يكي چقدر طول ميكشه؟
از دانشگاه بخواید که با DHL (بهتر از UPS هست) بسته رو بفرسته به آدرس کاراپست تو دبی که دو روزه می رسه بعدش 2-3 روز طول می کشه که کاراپست به شما تحویل بده. این سریعترین راه هست که حداکثر 5 روزه به دست شما می رسه ولی چیزی حدود 58$ بعلاوه 125 تومن هزینه داره.
آدرس کاراپست بهتز از خودشون بپرسید چون ممکن هست تغییر کنه. آدرس اخیر کاراپست وقتی میخواید از طریق Eshipglobal درخواست بدین جا نمیشه میتونید از آدرس خلاصه شده زیر استفاده کنید:

SKYCOM EXPRESS-GARHOUD STAR BLDG
(GROUND FL)-NEAR GGICO METRO STA
CLOSE TO DHL WAREHOUSE-GARHOUD

ولی حتما قبلش چک کنید که آدرس تغییر نکرده باشه

MARITO
April 28th, 2015, 07:11 PM
سلام دوستان یه سوال. من دو تا از دوستام آنکارا زندگی می کنند. به نظرتون I20 مو بفرستم آنکارا بعدم اگه خواستم همون جا برم مصاحبه و یا بگم برام بفرستن؟ راه خوبیه؟

sara252
April 29th, 2015, 12:58 AM
دوستان سلام،
دانشگاه واسه فرستادن I20 این ایمیلو به من زده:
it turns out that Fed-Ex mail cannot go to Iran, and that is the only mailing service they do at your department. In that case, please fill out the Shipping Request Form (http://www.unr.edu/Documents/provost/OISS/Admissions/Shipping%20Request%20Form%207_12.pdf), and send it to me via email so that we can send your I-20 and admission documents to the address indicated on the form.
یعنی باید ادرسی غیر ایران بزنم؟ مثلا کاراپست با تهران پیکاپ؟
بعد نمیدونم با چه پستی میفرستن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ilia1989
April 29th, 2015, 01:24 AM
دوستان سلام،
دانشگاه واسه فرستادن I20 این ایمیلو به من زده:
it turns out that Fed-Ex mail cannot go to Iran, and that is the only mailing service they do at your department. In that case, please fill out the Shipping Request Form (http://www.unr.edu/Documents/provost/OISS/Admissions/Shipping%20Request%20Form%207_12.pdf), and send it to me via email so that we can send your I-20 and admission documents to the address indicated on the form.
یعنی باید ادرسی غیر ایران بزنم؟ مثلا کاراپست با تهران پیکاپ؟
بعد نمیدونم با چه پستی میفرستن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام..این چیزی که گفتن ینی به ایران نمیشه دیگه..باید ادرس شرکت پستی بدین..
من میدونم که کاراپست با فدکس کار نمیکنه ولی تهران پیکاپ سفارش فدکس قبول میکنه..
اگر با دی اچ ال دانشگاه میفرسته میتونین از کاراپست استفاده کنین کمی ارزونتره از تهرانپیکاپ..

Ameri19
April 29th, 2015, 08:28 AM
سلام دوستان یه سوال. من دو تا از دوستام آنکارا زندگی می کنند. به نظرتون I20 مو بفرستم آنکارا بعدم اگه خواستم همون جا برم مصاحبه و یا بگم برام بفرستن؟ راه خوبیه؟

سلام،

به نظرم اول تصمیم بگیرید میخواید برید آنکارا یا خیر! ولی کلا من باشم میگم بفرسته دانشگاه به خودم (با روش های متداول!) چون یه موقع میبینی مجبور شدی به جا آنکارا بری دبی، بعد حالا بیا و درستش کن!! اگه هزینش مهم نیست براتون کاراپست به بهترین شکل بسته رو به شما تحویل میده.

sara252
April 29th, 2015, 02:32 PM
دوستان کسی از پست usps استفاده کرده؟
یه گزینه داره به اسم Priority international mail گفته بین 6 تا 10 روز کاری میرسه ایران.
دوستان ایا قابل اطمینان هست؟

sara252
April 29th, 2015, 08:03 PM
https://www.usps.com/international/mail-shipping-services.htm
اینم لینکش هست که به ایران میفرسته.
لطفا نظر بدین. کسی استفاده کرده؟

kaee
April 29th, 2015, 09:47 PM
https://www.usps.com/international/mail-shipping-services.htm
اینم لینکش هست که به ایران میفرسته.
لطفا نظر بدین. کسی استفاده کرده؟
بله پست ups هم هست که به ایران میفرسته. من سه تا از دوستام اینطوری فرم شون رو دریافت کردن و ده روز یازده روز طول کشیده بوده. ولی ولی ولی، گویا هیچ ضمانتی رو بسته های ارسالی انجام نمیشه و اگه یهو نرسید بهتون، دستتون به هیچ جا بند نیس. حالا بازم بپرسید تا مطمئن تر بشید.

ghpar
April 29th, 2015, 10:13 PM
یکی به من کمک کنه لطفاً! کاراپست پنجشنبه ها بازه؟ من پریشب دانشگاه بهم ایمیل زد که آی توئنی ام رو فرستادن دوبی. و من دیروز فرصت نکردم پول رو واریز کنم برای کاراپست. امروز فرستادم و الآن دیدم که قبل از واریز پول من فرم رسیده دوبی! یعنی گم می شه الآن؟

mehdizad88
April 29th, 2015, 10:21 PM
یکی به من کمک کنه لطفاً! کاراپست پنجشنبه ها بازه؟ من پریشب دانشگاه بهم ایمیل زد که آی توئنی ام رو فرستادن دوبی. و من دیروز فرصت نکردم پول رو واریز کنم برای کاراپست. امروز فرستادم و الآن دیدم که قبل از واریز پول من فرم رسیده دوبی! یعنی گم می شه الآن؟

نه گم نمیشه!! با هر پستی که فرستادن دبی، توی شعبه اون پست در دبی می مونه تا شما پیک آپ کنی. پنج شنبه ها هم کاراپست هست می تونی با تلفن شون تماس بگیری. توی گوگل بزنید کاراپست و شماره تماس شون رو پیدا کنید و فردا تماس بگیرید. نگران نباشید

amirmortazavi
April 29th, 2015, 10:29 PM
بگو بفرستن آنکارا، اگه رفتی آنکارا که هیچی، اگه نرفتی دوستات تو آنکارا میدن اتوبوس یه روزه میاره (20 لیره اینا میگیره فک کنم)

alighadr
April 30th, 2015, 08:46 AM
بگو بفرستن آنکارا، اگه رفتی آنکارا که هیچی، اگه نرفتی دوستات تو آنکارا میدن اتوبوس یه روزه میاره (20 لیره اینا میگیره فک کنم)

با درود،
جناب شما به نکته خیلی خوبی اشاره کردید. میشه لطفا اگه کسی اطلاع داره بطور دقیق بگه هزینه ای که اتوبوسها از ترکیه (مثلا از استانبول) برای آوردن بسته I-20 به ایران می گیرند چقدره؟ ممنونم از راهنماییتون. موفق باشید.

MARITO
April 30th, 2015, 02:45 PM
ممنونم از راهنمایی. یه سوال اینکه با چه پستی بهتره بسته رو بفرستم آنکارا؟ همون DHL خوبه؟

amirmortazavi
April 30th, 2015, 03:19 PM
با درود،
جناب شما به نکته خیلی خوبی اشاره کردید. میشه لطفا اگه کسی اطلاع داره بطور دقیق بگه هزینه ای که اتوبوسها از ترکیه (مثلا از استانبول) برای آوردن بسته I-20 به ایران می گیرند چقدره؟ ممنونم از راهنماییتون. موفق باشید.
والا من دقیق نمیدونم هزینش رو، زنگ بزنید ترمینال بپرسید و اگه اینجا شد اینجا بذارید بقیه هم استفاده کنند.

amirmortazavi
April 30th, 2015, 03:19 PM
ممنونم از راهنمایی. یه سوال اینکه با چه پستی بهتره بسته رو بفرستم آنکارا؟ همون DHL خوبه؟
DHL خوبه (2-3 روزه میاره)، FEDEX و USPS هم هستند.