PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

mt67
April 26th, 2016, 07:40 PM
دوستانی که درخواست آدرس خلاصه شده کاراپست تو دبی رو دارن: این آدرس توسط خود Eshipglobal خلاصه شده و عالیه

Skycom Express Garhoud Star Bldg
Grnd Flr Near Ggico Metro Station
Close to DHL Whse Opp GarhPrvt Hosp
Dubai City DU

موفق باشید

karash1989
April 27th, 2016, 12:19 PM
بچه ها ای 20 من با فدکس فرستاده شده بعد از دو هفته هنوز نرسیده دوبی! ایا این مدت زمان عادیه؟ ممنون میشم اگه توضیح بدید

AhRMoghim
April 27th, 2016, 12:37 PM
آقا من اینو تو یه تاپیک دیگه هم گفتم، اینجا هم میگم ....
من I-20 مستقیماً از خود دانشگاه با DHL فرستاده شد و با وجود کلیرنس شدن، 8 روزه رسید ... میگن واسه بعضیا بیشتر طول میکشه ... بهرحال این گزینه رو هم در نظر داشته باشید چون دردسراش کمتره. به تاپیکش سر بزنید و نظرات بقیه رو هم بخونید.

alidio
April 28th, 2016, 11:43 AM
سلام.
اگه بخوایم از طریق Eshipglobal آی بیست رو به دبی بفرستم و بعد با یه شرکتی (کاراپست) بگیرم، لازمه توی پروفایل ساختن اسم هم اسم خودم باشه یا اسمی که شرکت گفته؟
به نظرم اگه اسم خودم نباشه که اصلا بهش I20 رو دانشگاه تحویل نده...
راستی، اگه بخوام اسم خودم رو بزنم، یک حرف کم میاره! چکار کنم؟
ممنون

arashmirh
April 28th, 2016, 12:05 PM
سلام.
اگه بخوایم از طریق Eshipglobal آی بیست رو به دبی بفرستم و بعد با یه شرکتی (کاراپست) بگیرم، لازمه توی پروفایل ساختن اسم هم اسم خودم باشه یا اسمی که شرکت گفته؟
ممنون
ببینید من اسم آدرس تحویل گیرنده را در eshipglobal زدم و بعد به مسئولی که توی دانشگاه I-20 را تحویل پست میداد گفتم که پرداختم را به اسم فلانی انجام دادم. اونم گفت اکی. و مشکلی پیش نیامد.
اگر اسم خودتو بدی، در واقع تحویل گیرنده باید خودت باشی توی مقصد.
شاید مشکل پیش بیاد...

mt67
April 28th, 2016, 02:41 PM
سلام.
ممنون

واسه ساختن پروفایل اسم و آدرس خودتو بنویسی فکر کنم بهتر باشه، چون بعدا که خواستی سفارش بدی دوباره ازت میپرسن به همین اسم و ادرس پیش فرض فرستاده شه یا یه آدرس جدید

Amin16
April 28th, 2016, 02:52 PM
سلام دوستان
امكانش هست كه يكي از دوستام I20 رو بگيره و با dhl واسه من بفرسته؟
يعني گمرك آمريكا يا ايران ايراد نميگيرن كه فرستنده شخص هست و موسسه آموزشي نيست؟
يه سؤال ديگه هم اينكه اين دوستم بخواد به دوبي بفرسته و از اونجا با كاراپست بسته رو بيارن مشكلي پيش نمياد؟ كلا اينكه i20 رو شخص به جاي دانشگاه براي آدرسي خارج از آمريكا بفرسته ايرادي نداره؟
ممنون

mahsaap
April 29th, 2016, 03:46 PM
دوست عزیز اتفاقا من به دانشگاه گفتم مستقیم پست کنه (این فروم رو هم نخونده بودم)
اولش با DHL آمریکا تماس گرفتم که گفتن به ایران بسته پست نمیکنن. بعد با USPS تماس گرفتم که گفتن اکیه و میفرستیم به ایران، ماکزیمم 10 روزه هم میرسه. حالا بیشتر از 1.5 ماهه منتظرم و نرسیده به دستم!

سلام به دوستان. غرض از ارسال این پست اینه که شاید این محافظه کاری بی دلیل و ترسی که بین دوستان برای ارسال مستقیم فرم های I20 از امریکا به ایران وجود داره از بین بره. کلا ما ایرانی ها ذاتا دوست داریم تا خودمون کارای خودمون رو پیچیده بکنیم و تنها زمانی احساس آرامش یا رضایت میکنیم که بابت ساده ترین چیز ها کلی حرص بخوریم و پول خرج کنیم بعدشم بگیم یک خان دیگه رو هم رد کردیم!!! خدایا شکرت !!!!!!
امسال 9 نفر از دوستان به توصیه بنده گوش کردند و از دانشگاه خواستند تا مستقیما فرم های I20 رو از امریکا به ایران ارسال کنند که همگی بین 4 تا 5 روز جلوی درب خونشون تحویل گرفتند و یک قرون هم به گزاف سرازیر جیب این شرکت های واسطه نکردند.
دوستان گلم ارسال I20 از امریکا به ایران به صورت مستقیم مشکلی نداره. من خودم پارسال این کار رو کردم و امسال هم 9 نفر از بچه های همین سایت که با من در تماس بودند ترس و تردید رو کنار گذاشتند و بدون صرف هزینه ای اضافه فرم هاشون رو دریافت کردند. تصویر صفحه tracking سایت DHL رو که متعلق به یکی از همین دوستان هست رو اینجا به پیوست میگزارم تا مشاهده بفرمایید که بسته به موقع و سالم و به طور مستقیم رسید.تاریخ بسته برای همین امروزه. ای کاش این دوستان حداقل یکیشون یک پست اینجا میگذاشتند تا بچه ها استفاده کنند. امان از این خصلت عجیب ما ایرانی ها که تا کارمون راه میوفته پشت سرمون رو هم نگاه نمیکنیم.
برقرار باشید

SayeRoshan
May 1st, 2016, 08:54 PM
دوستان این کاراپست همیشه اینجوری طول میده I-20 رو از دوبی بیاره؟ من I-20م دو روزه دوبیه هنوز نیاوردن برام...کلا به مشتریم جواب نمیدن انگار مفتی دارن میارن برات...

SayeRoshan
May 2nd, 2016, 01:53 PM
دوستان این کاراپست همیشه اینجوری طول میده I-20 رو از دوبی بیاره؟ من I-20م دو روزه دوبیه هنوز نیاوردن برام...کلا به مشتریم جواب نمیدن انگار مفتی دارن میارن برات...
تماس گرفتم و جواب دادن ...گفتن که دو روز دیگه میرسه...گفتم بنویسم که الکی تبلیغ منفی نکرده باشم.

melody91
May 2nd, 2016, 09:08 PM
سلام.
دانشگاه I-20 من را فرستاده به آدرس یه نفر تو کانادا.با توجه به این که اگر با dhl بخوان I-20 را بفرستن ایران ممکن هست کلیرنس بهش بخوره و خیلی زمان بر باشه چه پست دیگری را(برای ارسال از کانادا به ایران) پیشنهاد می کنید؟TNT-TPG-PDE و یا سایر پست ها؟ خیلی برام مهمه که زود به دستم برسه.

parham97
May 2nd, 2016, 11:31 PM
سلام دوستان.

من eshipglobal ثبت نام کردم از دانشگاه فرم I-20 رو دریافت کرد و ادرس ایرانمو دادم الان سه روز میشه dhl که رهگیری میکنم مینویسه shipment on hold کسی اطلاع داره باید چه کار کنم ؟

ardalanhf
May 4th, 2016, 10:49 AM
سلام دوستان.

من eshipglobal ثبت نام کردم از دانشگاه فرم I-20 رو دریافت کرد و ادرس ایرانمو دادم الان سه روز میشه dhl که رهگیری میکنم مینویسه shipment on hold کسی اطلاع داره باید چه کار کنم ؟

برای شما هم مینویسه که "دانشگاه نامه ی شما را پرینت کرده است." ؟ برای منم در همین حالت ه. البته soft copy رو برام ایمیل کردن.

parham97
May 4th, 2016, 11:34 AM
برای شما هم مینویسه که "دانشگاه نامه ی شما را پرینت کرده است." ؟ برای منم در همین حالت ه. البته soft copy رو برام ایمیل کردن.

نامه دانشگاه پرینت در همون مرحله اول من در مرحله shipment picked up بود زنگ زدم دفتر dhl گفت به علت تحریم ها بسته رو نگه داشتن سریع ادرس ایمیلمو گرفت دو تا فرم فرستاد گفت بفرست برای دانشگاهت .
برای دانشگاه فرستادم با ایمیل مدیر پذیرش بین الملل برام پر کرد بعد فرستادم به پشتیبانی در eshipglobal بعد از یک روز بستم clear شد و ادامه مراحلش انجام میشه.

yas_89
May 5th, 2016, 06:46 PM
سلام به دوستان. غرض از ارسال این پست اینه که شاید این محافظه کاری بی دلیل و ترسی که بین دوستان برای ارسال مستقیم فرم های I20 از امریکا به ایران وجود داره از بین بره. کلا ما ایرانی ها ذاتا دوست داریم تا خودمون کارای خودمون رو پیچیده بکنیم و تنها زمانی احساس آرامش یا رضایت میکنیم که بابت ساده ترین چیز ها کلی حرص بخوریم و پول خرج کنیم بعدشم بگیم یک خان دیگه رو هم رد کردیم!!! خدایا شکرت !!!!!!
امسال 9 نفر از دوستان به توصیه بنده گوش کردند و از دانشگاه خواستند تا مستقیما فرم های I20 رو از امریکا به ایران ارسال کنند که همگی بین 4 تا 5 روز جلوی درب خونشون تحویل گرفتند و یک قرون هم به گزاف سرازیر جیب این شرکت های واسطه نکردند.
دوستان گلم ارسال I20 از امریکا به ایران به صورت مستقیم مشکلی نداره. من خودم پارسال این کار رو کردم و امسال هم 9 نفر از بچه های همین سایت که با من در تماس بودند ترس و تردید رو کنار گذاشتند و بدون صرف هزینه ای اضافه فرم هاشون رو دریافت کردند. تصویر صفحه tracking سایت DHL رو که متعلق به یکی از همین دوستان هست رو اینجا به پیوست میگزارم تا مشاهده بفرمایید که بسته به موقع و سالم و به طور مستقیم رسید.تاریخ بسته برای همین امروزه. ای کاش این دوستان حداقل یکیشون یک پست اینجا میگذاشتند تا بچه ها استفاده کنند. امان از این خصلت عجیب ما ایرانی ها که تا کارمون راه میوفته پشت سرمون رو هم نگاه نمیکنیم.
برقرار باشید

دوست عزیز فرمایش شما برای همه ی دانشگاه ها صدق نمیکند و بسیاری از دانشگاه ها خود دانشجو باید هزینه پست رو بدهد. در نتیجه همه اونقدر خوش شانس نیستن تا بتونن " ساده ترین مسایل رو پیچیده نکنند و کلی پول خرج نکنند ".
برای مثال بنده اگر میخواستم با همین DHL که شما توصیه میکنین بسته رو مستقیم به ایران ارسال کنم باید ۱۶۴.۵۵ دلار هزینه کنم که این هزینه شامل صد دلار کامزد ارسال به کشور تحریمی است !
پس همیشه هم این شرکت های واسطه پول گزاف الکی نمیگیرند و در عمل استفاده از خدمات شرکت واسطه ای مثل کارا پست برای شخصی مثل من مقرون به صرفه تره و کل فرآیند حدود ۳۵۰ هزار تومان میشود در حالیکه با دی اچ دل باید حدودا ششصد هزار تومن هزینه کنم !

ریز هزینه ها با کاراپست : هزینه پست به دبی: ۵۵ دلار +۱۶۰ تومان هزینه ارسال به تهران = حدودا صد دلار

pedram774
May 6th, 2016, 12:55 AM
دوستان من دو بار در ماه اخیر از آمریکا I-20 دریافت کردم.
تجربم رو می گم شاید برا بعضی از دوستان مفید واقع شود.
ابتدا در سایت UEMS درخواست دادم که I-20 از طریق پست DHL فرستاده بشه به دوبی به آدرس کاراپست (هزینه تقریبا 57 دلار)
سپس از طریق کاراپست بسته خودم رو درب منزل تحویل گرفتم. (هزینه 159 هزار تومان)
در هر دو بار زمان تقریبی دریافت از آمریکا تا درب منزل حدودا 8 روز بود.
در ضمن بسته رو از آمریکا تا دوبی می شد track کرد ولی بعد از اون نه.
نکته قابل توجه: یک بار هم دانشگاه I-20 من را بدون هماهنگی من با پست FedEx فرستاد به دوبی که بسته هیچ وقت به کاراپست تحویل داده نشد و به دست من نرسید.
در ضمن فکر کنم با پست مستقیم توسط سرویس DHL بشه I-20 رو مستقیم و بدون واسطه درب منزل تحویل گرفت که البته هزینش می شه چیزی حدود 160 دلار.

jahaangard
May 8th, 2016, 10:34 AM
سلام. دوستانی که از کاراپست استفاده کردند می تونند بگن که I-20 چند روز بعد از اینکه رسید به اونها تو دوبی ، به تهران می رسه ؟ ترکینگ بسته برای من روز 5 ام زده که رسیده به دوبی البته ایمیل اش روز شنبه اومد که UPS داده به کاراپست. حالا می خوام بدونم تا فردا می رسه دستم ؟

rtrt
May 9th, 2016, 08:48 PM
سلام. دوستانی که از کاراپست استفاده کردند می تونند بگن که I-20 چند روز بعد از اینکه رسید به اونها تو دوبی ، به تهران می رسه ؟ ترکینگ بسته برای من روز 5 ام زده که رسیده به دوبی البته ایمیل اش روز شنبه اومد که UPS داده به کاراپست. حالا می خوام بدونم تا فردا می رسه دستم ؟
سلام
من اون هفته سه شنبه تحویل کاراپست شد و شنبه صبح تهران تحویل گرفتم. پنج شنبشم تعطیلی رسمی بود!

fatemehde
May 10th, 2016, 02:23 PM
سلام
خواستم تجربه ام رو برای دریافت i-20 بگم
دانشگاه خودش گفت ارسال برای ایران نداره منم ادرس کاراپست در دوبی رو دادم بهشون. 3 روزه رسید دوبی و 2 روزه رسید در خونه مون
هزینه امریکا تا دوبی رو دانشگاه داد ( فعلا که چیزی نگرفته ازم) که با UPS فرستاده بود. هزینه دوبی تا ایران هم 159 هزار تومن

janjani
May 14th, 2016, 01:11 AM
سلام به دوستان به دلیل فورس ماژور بودن سوال رو مطرح کردم اینجا. میشه یک سوال جواب بدید. I-20 من را دانشگاه امریکا گفته ایران DHL نداره نمیفرستم. میشه بگید چطور از طریق
کاراپست اقدام کنم؟ یک نفر تو امریکاست ادرس اونو بدم یا نه؟ خواهشن کمک کنید نیاز شدید دارم.ممنون

mehran4iut
May 14th, 2016, 09:08 AM
سلام به دوستان به دلیل فورس ماژور بودن سوال رو مطرح کردم اینجا. میشه یک سوال جواب بدید. I-20 من را دانشگاه امریکا گفته ایران DHL نداره نمیفرستم. میشه بگید چطور از طریق
کاراپست اقدام کنم؟ یک نفر تو امریکاست ادرس اونو بدم یا نه؟ خواهشن کمک کنید نیاز شدید دارم.ممنون

سلام.
اولا که ایران DHL داره و بسته به ایران هم میرسه، ولی باز میشه بین راه (البته چیزی کم و کسر نمیشه) ولی گرون هست (فکر کنم حدود 165 دلار و این حدودا). دانشگاه اگه مستقیم بفرسته که هزینه هم نمیدی ولی اگه بفرسته چون بعضی میگند با Eshipglobal سفارش بدین.
میتونی با Eshipglobal سفارش بدی و با واسطه در دبی بگیری.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?59272-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Express-Post
فکر کنم شرکت های دیگه ای هم این کار رو انجام بدن و میتونی باهاشون تماس بگیری و اطلاعات بیشتر بگیری.
اون واسطه و دوست در آمریکا شاید دردسر بیشتری داشته باشه و همین شرکت هایی که با دبی کار میکنن بهتره و بسته هم زود میرسه. 6-5 روزه میرسه حدودا...
موفق باشی

zahmat
May 15th, 2016, 11:04 AM
دوستان سلام
فقط خواستم بگم من هم با DHL ، نامه پذیرشم رو گرفتم. سه شنبه فرستادن و امروز یکشنبه رسید.
دوستانی که دانشگاه براشون مجانی با DHL می فرسته شک نکنن که بدستشون می رسه. اگرم براتون هزینش مهم نیست بازهم DHL بهترین گزینه خواهد بود.
(اکر کسی به من یاد بده چجوری اینجا فایل اتچ کنم ، اسکرین شات رو هم براتون می زارم)

zahmat
May 15th, 2016, 03:37 PM
این هم یه اسکرین شات ،که با راهنمایی دوست عزیزم مهران تونستم به سرانجام برسونم !!!

daviran
May 17th, 2016, 04:54 PM
این هم یه اسکرین شات ،که با راهنمایی دوست عزیزم مهران تونستم به سرانجام برسونم !!!

دوست عزیز هزینه اش چقدر شد؟ دانشگاه با هزینه خودش فرستاد یا شما هزینه رو دادید؟
اگه شما دادید چطوری اینکارو کردید؟ تو وب سایت DHL ثبت نام و بعد Schedule کردید؟

yvo
May 17th, 2016, 09:48 PM
من هم این آدرسو دادم. 48 ساعت از آمریکا به دوبی طول کشید و 48 ساعت هم از دوبی به ایران.

دوستانی که درخواست آدرس خلاصه شده کاراپست تو دبی رو دارن: این آدرس توسط خود Eshipglobal خلاصه شده و عالیه

Skycom Express Garhoud Star Bldg
Grnd Flr Near Ggico Metro Station
Close to DHL Whse Opp GarhPrvt Hosp
Dubai City DU

موفق باشید

chemist_boy
May 18th, 2016, 02:57 AM
با سلام امروز از دانشگاه به من اطلاع دادن که آدرس و شماره تلفن دیگه ای رو بهشون بدم برای ارسال مدارک. چون نمی تونن از طریق FedEx و DHL مدارک رو به من برسونن.
چیزی که به ذهن خودم رسید اینه که آدرس یکی از دوستام تو آمریکا رو بدم و بعد از اینکه دوستم مدارکو دریافت کرد با DHL برام بفرسته مستقیم (بدون واسطه دوبی یا هر کجای دیگه)
به نظرتون بهترین راه حل چیه؟
از دوستانی که تجربه مشابه داشتن خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی وقت کمی دارم
ممنون

zahmat
May 18th, 2016, 04:51 AM
دوست عزیز هزینه اش چقدر شد؟ دانشگاه با هزینه خودش فرستاد یا شما هزینه رو دادید؟
اگه شما دادید چطوری اینکارو کردید؟ تو وب سایت DHL ثبت نام و بعد Schedule کردید؟
هزینش 164.55 دلار شد که تماما توسط دانشگاه پرداخت شد.
شما می تونید از طریق سایت eshipglobal سفارش بدید و اونا بسته رو از دانشگاه پیکاپ کنن.

zahmat
May 18th, 2016, 04:54 AM
با سلام امروز از دانشگاه به من اطلاع دادن که آدرس و شماره تلفن دیگه ای رو بهشون بدم برای ارسال مدارک. چون نمی تونن از طریق FedEx و DHL مدارک رو به من برسونن.
چیزی که به ذهن خودم رسید اینه که آدرس یکی از دوستام تو آمریکا رو بدم و بعد از اینکه دوستم مدارکو دریافت کرد با DHL برام بفرسته مستقیم (بدون واسطه دوبی یا هر کجای دیگه)
به نظرتون بهترین راه حل چیه؟
از دوستانی که تجربه مشابه داشتن خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی وقت کمی دارم
ممنون
شما ادرس کارا پست یا تهران پیکاپ رو تو دبی بده بهشون . از دبی به بعد اونا هزینه میگیرن میارن برات.

Iron_Lady
May 18th, 2016, 01:16 PM
سلام. بسته من ديروز رسيده به دوبي. امروز زنگ زدم به كارا پست گفتند كه هنوز شماره بارنامه به ما اعلام نشده. رسيد پرداخت هزينه رو هم براي كارا پست فرستادم اما از اون زمان به بعد من هيچ ايميلي از كاراپست مبني بر اين كه وضعيت بسته ام چطوريه و كجاست و كي ميرسه دريافت نكردم. زنگ هم كه زدم گفتن شماره بارنامه هنوز به ما اعلام نشده. با توجه به اينكه 24 ساعت از تحويل بسته من به دوبي ميگذره مي خواستم بدونم پروسه اش چقدر زمان مي بره؟ من الان نگرانم كه نكنه بسته ام گم شد باشه و ... نمي دونم اعتباري هست به اين كارا پست يا نه...

rtrt
May 18th, 2016, 01:41 PM
سلام. بسته من ديروز رسيده به دوبي. امروز زنگ زدم به كارا پست گفتند كه هنوز شماره بارنامه به ما اعلام نشده. رسيد پرداخت هزينه رو هم براي كارا پست فرستادم اما از اون زمان به بعد من هيچ ايميلي از كاراپست مبني بر اين كه وضعيت بسته ام چطوريه و كجاست و كي ميرسه دريافت نكردم. زنگ هم كه زدم گفتن شماره بارنامه هنوز به ما اعلام نشده. با توجه به اينكه 24 ساعت از تحويل بسته من به دوبي ميگذره مي خواستم بدونم پروسه اش چقدر زمان مي بره؟ من الان نگرانم كه نكنه بسته ام گم شد باشه و ... نمي دونم اعتباري هست به اين كارا پست يا نه...

سلام.
کارا پست کلا سایلنت کارشو انجام می ده. من زنگ هم نزدم. سه شنبه رسید دوبی. شنبه صبح دم خونه تحویل دادن.

shima1393
May 24th, 2016, 11:35 PM
دانشگاه به من ايميل زده كه فرم آي 20 رو از طريق E-ship Global ميتونن بفرستن كه هزينه اش با خودم هست. اين همون ارسال از طريق شركت واسطه(كارا پست) هست كه اينجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?59272-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Express-Post) توضيح داده شده؟

rtrt
May 25th, 2016, 12:34 AM
دانشگاه به من ايميل زده كه فرم آي 20 رو از طريق E-ship Global ميتونن بفرستن كه هزينه اش با خودم هست. اين همون ارسال از طريق شركت واسطه(كارا پست) هست كه اينجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?59272-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Express-Post) توضيح داده شده؟
سلام
می تونه به اون روش باشه! ولی نه لزوما.
این eshipglobal یک شرکت واسطه هست برای ارسال I20 یا کلا مدارک دانشگاهی. وقتی اکانت می سازید و بعدش موقع سفارش دانشگاهتونو انتخاب می کنید، راه های ممکنِ ارسال رو براتون می زنه. اگر امکان ارسال مستقیم به ادرس ایران برای دانشگاهتون مقدور نباشه اون جا خطا می ده و شما متوجه می شید که باید از روش غیر مستقیم اقدام کنید. (من امتجان کردم، یه سری دانشگاه ها مستقیم می فرستن ولی یه سری نمی فرستن)
روش غیر مستقیم یکیش کاراپست هست. یکیش اینه که به ادرس یه اشناتون در خارج کشور بفرستن و اون اشنا برای شما پست کنه یا به هر شکل دیگه ای به دستتون برسونه.

shima1393
May 25th, 2016, 02:30 AM
ممنون، درست ميفرماييد. منم براي دو تا دانشگاه مختلف رو چك كردم، يكيش ارور داد. ولي دانشگاهي كه آي 20 رو برام صادر كرده مستقيم ارسال ميكنه. پس با اين حساب به شركتهاي واسطه احتياجي ندارم. چون تو همين تاپيك اشاره كرده بودن كه با DHL راحت و در مدت زمان كوتاه فرم رو دريافت كردن.

rtrt
May 25th, 2016, 02:41 AM
ممنون، درست ميفرماييد. منم براي دو تا دانشگاه مختلف رو چك كردم، يكيش ارور داد. ولي دانشگاهي كه آي 20 رو برام صادر كرده مستقيم ارسال ميكنه. پس با اين حساب به شركتهاي واسطه احتياجي ندارم. چون تو همين تاپيك اشاره كرده بودن كه با DHL راحت و در مدت زمان كوتاه فرم رو دريافت كردن.
البته فک کنم از نظر هزینه ای یکم بالاتر در بیاد dhl مستقیم.
:)
احتمالا شما دوتا راه دارید: 1. با دی اچ ال مستقیم سفارش بدید حدود 160 دلار
2. از طریق ups و کاراپست: 55دلار+159 هزار تومن

باز تو پروفایلتون چک کنید.

nerna
May 26th, 2016, 09:57 PM
سلام دوستان میشه آدرس کاراپست تو دبی را برام بزارید برای دریافت آی بیست؟ قبل اینکه تو سایت eshipglobal آدرسشونو بزارم باید باهاشون هماهنگ کنم؟

rtrt
May 27th, 2016, 03:20 AM
سلام دوستان میشه آدرس کاراپست تو دبی را برام بزارید برای دریافت آی بیست؟ قبل اینکه تو سایت eshipglobal آدرسشونو بزارم باید باهاشون هماهنگ کنم؟

سلام
ایمیل بزن برای هماهنگی و ادرسو شماره تلفنتم توش باشه. خودشون ادرسشونم می دن. البته ادرسش جا نمی شه تو قسمت ادرس سایت eshipglobal. چند صفحه قبل (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-روشهای-فرستادن-I-20-از-آمریکا-به-ایران/page176) یکی از بچه ها خلاصه شدشو گذاشته.

nerna
May 27th, 2016, 11:17 AM
ممنون، ببخشید من واسه ساختن اکانتم اسم و فامیل خودمو زدم ولی آدرس رو آدرس کاراپست دادم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

mehran4iut
May 27th, 2016, 11:46 AM
ممنون، ببخشید من واسه ساختن اکانتم اسم و فامیل خودمو زدم ولی آدرس رو آدرس کاراپست دادم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
نه، مشکلی بوجود نمیاد.
اگه درست یادم باشه باید توی قسمتی که اطلاعات پست رو وارد میکنین، هم اسم خودتون و هم اسمی که کاراپست میده رو باید وارد کنین برای تحویل گیرنده...

rtrt
May 27th, 2016, 01:24 PM

من اسم اقای Hemant رو ننوشتم! فقط اسم خودم رو نوشتم.

nerna
May 27th, 2016, 03:24 PM
من هم ننوشتم یعنی مشکلی پیش میاد موقع تحویل؟ باخبر شدین که چیکارباید کرد لطفا به من هم بگید

من اسم اقای Hemant رو ننوشتم! فقط اسم خودم رو نوشتم.

residuejayz
May 27th, 2016, 05:04 PM
سلام دوستان. ممنون میشم اگه جواب سوالم و بدین. من tracking number و فیش پرداختی رو به کاراپست ایمیل کردم و ازشون خواستم که اطلاعات و تایید کنن ولی کسی جوابی نمیده. میشه بگین به نظرتون دلیل خاصی داره یا نه؟ آدرس مقصد تو ایران رو هم کامل براشون نوشتم.

mrtt66
May 27th, 2016, 05:13 PM
سلام دوستان. ممنون میشم اگه جواب سوالم و بدین. من tracking number و فیش پرداختی رو به کاراپست ایمیل کردم و ازشون خواستم که اطلاعات و تایید کنن ولی کسی جوابی نمیده. میشه بگین به نظرتون دلیل خاصی داره یا نه؟ آدرس مقصد تو ایران رو هم کامل براشون نوشتم.
نگران نباش دوست عزیز. اینا جواب ایمیل نمیدن ولی کارت پیگیری میشه و به موقع میرسه. اگه میخوای مطمن بشی میتونی زنگ بزنی.

yas_89
May 29th, 2016, 03:18 PM
بچه ها کسی i-20 رو به هتلش تو دبی یا آنکارا مثلا فرستاده؟ فدِکس قبول میکنه اگر مثلا اسم مدیر داخلی هتل رو آدم بده یا نه؟

residuejayz
May 29th, 2016, 06:27 PM
سلام دوستان. من I20م گویا رسیده دوبی. karapost جواب من و نمیده و DHL اینو میزنه:

Delivered - Signed for by : PRASSANA KUMAR

میشه اگه کسی میدونه قضیه چیه توضیح بده؟؟؟ ممنون

Amin16
May 29th, 2016, 06:37 PM
سلام دوستان. من I20م گویا رسیده دوبی. karapost جواب من و نمیده و DHL اینو میزنه:

Delivered - Signed for by : PRASSANA KUMAR

میشه اگه کسی میدونه قضیه چیه توضیح بده؟؟؟ ممنون
سلام
منم حدود یک ماه پیش با کاراپست I-20 رو گرفتم. از زمانی که دوبی رسید تا روزی که تهران تحویل دادند ۲ روز کاری طول کشید.
نگران نباشید. اگر بسته به شخصی که خود کاراپست بهتون معرفی کرده رسیده دیگه به شما خیر نمیدند. تا چند روز دیگه ایشالله I-20 رو میگیرید.

imanprs
June 3rd, 2016, 11:12 AM
دوستانی که تجربه‌ی کار با کاراپست رو دارن ممنون می‌شم نظر بدن.
من ساعت ۳ صبح دیشب ناچار شدم به صورت اضطراری آدرس کاراپست رو برای ارسال مدارکم بدم و I-20 همون دیشب از آمریکا ارسال شد، با FedEx.
به i20@karapost هم ای‌میل زدم و آدرسم رو دادم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم.
حالا با توجه به تعطیلی‌های ایران و دبی، نمی‌دونم اصلاْ بسته تحویل گرفته می‌شه یا نه! چون دانشگاه نام من رو هم فقط به عنوان گیرنده ذکر کرده و نه Mr. Hemant.

به نظرتون چه می‌شه کرد؟

mehran4iut
June 3rd, 2016, 11:59 AM
من ساعت ۳ صبح دیشب ناچار شدم به صورت اضطراری آدرس کاراپست رو برای ارسال مدارکم بدم و I-20 همون دیشب از آمریکا ارسال شد، با FedEx.
حالا با توجه به تعطیلی‌های ایران و دبی، نمی‌دونم اصلاْ بسته تحویل گرفته می‌شه یا نه! چون دانشگاه نام من رو هم فقط به عنوان گیرنده ذکر کرده و نه Mr. Hemant.

به نظرتون چه می‌شه کرد؟
سلام.
آقا چرا هماهنگی نکردی با کاراپست؟؟؟!!!
من ایمیلی که گرفتم میگه با FedEx نفرستین (و همچنین USPS)؛ بهتر بود با DHL, TNT, or UPSمیفرستادی...
Shipper can send shipment to UAE by, DHL, TNT or UPS services
Please don’t use of FEDEX or USPS services we don’t accept your shipments which have forwarded us by FEDEX or USPS at all.

فکر کنم آدرس تغییر نکرده باشه و این ننوشتن اسم واسطه هم شنیده ام مشکلی پیش نیومده...
حالا یه زنگی بزن بهشون و از خانم بختیاری بپرس که چطور میشه (ساعت اداری زنگ بزن).
+9821 89322
ایشالا مشکلی پیش نیاد.

Important notes:
1- Karapost has no liability if sender ship the package via USPS ( Public/Regular post).
2- Karapost has no liability if tracking number of the package is not provided prior to arrival of the package.
3- Karapost has no liability in case of any delay due to shipper’s mistake in writing the receiver’s package.
4- Karapost has no liability in the case that packages remain more than One week in UAE Office and customers not provide and send scan of bank receipt.
5- Please note this service is only for the shipments which should forward to Iran and delivery of the documents in UAE is not possible.
6- Karapost has no liability in the case that you send document by FedEx and it does not deliver in UAE.
7- Due to security reason our Consignee address in UAE is Subject to change, please always check with us consignee address in UAE one day before your shipper send the shipment to UAE.
8- In the case that delivery address of consignee in Iran be out of our serviceable aria, consignee should self-pick up the parcel from our Tehran office.

imanprs
June 3rd, 2016, 12:05 PM
آقا چرا هماهنگی نکردی با کاراپست؟؟؟!!!
من ایمیلی که گرفتم میگه با FedEx نفرستین؛ حالا یه زنگی بزن بهشون و از خانم بختیاری بپرس که چطور میشه. بهتر بود با DHL میفرستادی...
فکر کنم آدرس تغییر نکرده باشه و این ننوشتن اسم واسطه هم شنیده ام مشکلی پیش نیومده...
ایشالا مشکلی پیش نیاد.

Important notes:
1- Karapost has no liability if sender ship the package via USPS ( Public/Regular post).
2- Karapost has no liability if tracking number of the package is not provided prior to arrival of the package.
3- Karapost has no liability in case of any delay due to shipper’s mistake in writing the receiver’s package.
4- Karapost has no liability in the case that packages remain more than One week in UAE Office and customers not provide and send scan of bank receipt.
5- Please note this service is only for the shipments which should forward to Iran and delivery of the documents in UAE is not possible.
6- Karapost has no liability in the case that you send document by FedEx and it does not deliver in UAE.
7- Due to security reason our Consignee address in UAE is Subject to change, please always check with us consignee address in UAE one day before your shipper send the shipment to UAE.
8- In the case that delivery address of consignee in Iran be out of our serviceable aria, consignee should self-pick up the parcel from our Tehran office.

آره ولی دوستان تجربه داشتن که با FedEx هم برسه. چاره‌ای هم نبود تنها گزینه بود و فرصت معطل موندن برای هماهنگی هم نداشتم، به وقت سفارت باید برسم!
شماره‌ی تهرانشون رو که جواب نمی‌دن تعطیله. نمی‌دونم با کجا می‌شه تماس گرفت. به خانم بختیاری هم ای‌میل زدم.

simani
June 3rd, 2016, 03:07 PM

به نظرتون چه می‌شه کرد؟
اگه فدکس بود، کاش از تهران پیکاپ یا بازارگردی استفاده میکردید. اگه قبلا با فدکس رسیده پس مشکلی نیست. بقول بچا کاراپست سایلنت کار انجام میده. برای من هم همینطور بودو دانشگاه اسم گیرنده رو من زده بود ولی رسید و بعد 4 روز در خونه. اینا اصلا اطلاع نمیدن ولی اگه پولو ریختید و ادرسو دادید به همون بختیاری،مشکلی نیست. ایمیلای منم جواب نمیداد که هی بهش زنگ میزدم و دیگه از صدای من منو میشناخت. شما باید1شنبه بهش زنگ بزنید.:D

imanprs
June 3rd, 2016, 03:12 PM
اگه فدکس بود، کاش از تهران پیکاپ یا بازارگردی استفاده میکردید. اگه قبلا با فدکس رسیده پس مشکلی نیست. بقول بچا کاراپست سایلنت کار انجام میده. برای من هم همینطور بودو دانشگاه اسم گیرنده رو من زده بود ولی رسید و بعد 4 روز در خونه. اینا اصلا اطلاع نمیدن ولی اگه پولو ریختید و ادرسو دادید به همون بختیاری،مشکلی نیست. ایمیلای منم جواب نمیداد که هی بهش زنگ میزدم و دیگه از صدای من منو میشناخت. شما باید1شنبه بهش زنگ بزنید.:D

مشکل اینه که هنوز پول رو واریز نکردم چون به هیچ ای‌میلیم جواب داده نشده.
نمی‌دونم الان از دوستان بگیرم شماره حساب رو و بریزم یا صبر کنم تا جواب بدن!

این رسیدن و نرسیدنش با FedEx هم فراز و نشیب زیاد داشته در تاریخ و کاراپست هم آدرس رو عوض کرده چند بار.
واقعاً نمی‌دونم چی می‌شه!

imanprs
June 3rd, 2016, 04:02 PM
یک گزینه که به ذهنم رسیده اینه که از دانشگاه بخوام تا بسته توی هواست، آدرس رو به آدرس تهران‌پیکاپ توی همون دبی تغییر بده که با بررسی سایت FedEx امکانش هست با پرداخت ۱۲.۵$ اضافی.
فارغ از این که دانشگاه حاضر به این کار بشه یا نه، به نظرتون منطقیه؟
اگه برای کاراپست نبره بسته رو درجا برمی‌گردونن به مقصد یا می‌شه منتظر موند نتیجه رو دید بعد در صورت نیاز آدرس جدید داد؟

simani
June 3rd, 2016, 04:55 PM
یک گزینه که به ذهنم رسیده اینه که از دانشگاه بخوام تا بسته توی هواست، آدرس رو به آدرس تهران‌پیکاپ توی همون دبی تغییر بده که با بررسی سایت FedEx امکانش هست با پرداخت ۱۲.۵$ اضافی.
فارغ از این که دانشگاه حاضر به این کار بشه یا نه، به نظرتون منطقیه؟
اگه برای کاراپست نبره بسته رو درجا برمی‌گردونن به مقصد یا می‌شه منتظر موند نتیجه رو دید بعد در صورت نیاز آدرس جدید داد؟
چیزی که من فهمیدم این هست که اونا توی دبی بسته رو تحویل میگیرند و بعد استعلام ازشعبه تهران میگیرن که اگه پول واریز شده باشه،خانم بختیاری اکی میده و بسته میاد. اگه برسه که مطمئنا با واریز پول میرسه. خوب اگه این کارو بکنید حداقل مطمئنید که بسته به دست گیرنده میرسه. اگه وقت دارید که منتظر بمونید ببینید چی میشه و نشد دوباره بفرستید ولی اگه نه که خوب یکی از این دو راه که هست یعنی کاراپست و یا تهران پیکاپ رو انتخاب کنید. منطقی که هست ولی برای من جالبه چون میشه مسیر بسته رو رو هوا تغییرداد! دانشگاه هم حتما همکاری میکنه.

imanprs
June 3rd, 2016, 07:42 PM
چیزی که من فهمیدم این هست که اونا توی دبی بسته رو تحویل میگیرند و بعد استعلام ازشعبه تهران میگیرن که اگه پول واریز شده باشه،خانم بختیاری اکی میده و بسته میاد. اگه برسه که مطمئنا با واریز پول میرسه. خوب اگه این کارو بکنید حداقل مطمئنید که بسته به دست گیرنده میرسه. اگه وقت دارید که منتظر بمونید ببینید چی میشه و نشد دوباره بفرستید ولی اگه نه که خوب یکی از این دو راه که هست یعنی کاراپست و یا تهران پیکاپ رو انتخاب کنید. منطقی که هست ولی برای من جالبه چون میشه مسیر بسته رو رو هوا تغییرداد! دانشگاه هم حتما همکاری میکنه.

خب گویا امکانش نیست که تغییر بدن، چون Facility آمریکا رو ترک کرده. البته به نظرم شاید دانشگاه خیلی تلاش نکرد در بررسی چون قاعدتاً با رسیدنش به Facility دبی هم امکان تغییر آدرس داخل دبی باید باشه.
در هر حال، باید صبر کنم ببینم چه اتفاقی براش می‌افته. :(

imanprs
June 4th, 2016, 11:02 AM
خیلی جالبه این کاراپست! تذکرش در مورد FedEx اینه:

Karapost has no liability in the case that you send document byFedEx and it does not deliver in UAE.

از این جمله این برداشت می‌شه که FedEx ممکنه دبی تحویلشون نده بسته رو. بنابراین ریسک باید روی ارسال توسط FedEx باشه.

ولی الان می‌گه که بسته رو تحویل می‌گیریم و از بین می‌بریمش!
جدای از این که با گفته‌ی خودشون در تناقضهُ من نمی‌فهمم وقتی بسته رو می‌خوان از FedEx‌ به هر حال بگیرن دقیقاً چه ریسکی براشون داره که خودشون بفرستنش ایران؟

mrtt66
June 4th, 2016, 11:22 AM
خیلی جالبه این کاراپست! تذکرش در مورد FedEx اینه:

از این جمله این برداشت می‌شه که FedEx ممکنه دبی تحویلشون نده بسته رو. بنابراین ریسک باید روی ارسال توسط FedEx باشه.

ولی الان می‌گه که بسته رو تحویل می‌گیریم و از بین می‌بریمش!
جدای از این که با گفته‌ی خودشون در تناقضهُ من نمی‌فهمم وقتی بسته رو می‌خوان از FedEx‌ به هر حال بگیرن دقیقاً چه ریسکی براشون داره که خودشون بفرستنش ایران؟
اخطارشون واسه اینه که fedex اصلا بسته رو به واسطه دبی تحویل نمیده و بسته عملا از بین میره.

imanprs
June 4th, 2016, 11:46 AM
اخطارشون واسه اینه که fedex اصلا بسته رو به واسطه دبی تحویل نمیده و بسته عملا از بین میره.

مشکلی با اخطارشون ندارم. دقیقاً هم معنیش همینه. و طبق این توضیح، در صورتی که FedEx بسته رو تحویل بده دیگه نباید مشکلی باشه.
ولی الان توی ای‌میل می‌گن که:

After delivery of shipment it will destroy

اصلاً هم بحث این نیست که حالا FedEx تحویل می‌ده یا نه. بحث اینه که خودشون هم تکلیف خودشون رو نمی‌دونن و علت کارشون رو هم! حرف‌هاشون متناقضه و بنابراین روی هیچ ادعاییشون نمی‌شه حساب کرد.

mrtt66
June 4th, 2016, 12:00 PM
مشکلی با اخطارشون ندارم. دقیقاً هم معنیش همینه. و طبق این توضیح، در صورتی که FedEx بسته رو تحویل بده دیگه نباید مشکلی باشه.
ولی الان توی ای‌میل می‌گن که:

اصلاً هم بحث این نیست که حالا FedEx تحویل می‌ده یا نه. بحث اینه که خودشون هم تکلیف خودشون رو نمی‌دونن و علت کارشون رو هم! حرف‌هاشون متناقضه و بنابراین روی هیچ ادعاییشون نمی‌شه حساب کرد.
شما اگر از eglob ship استفاده کنی اصلا نمیتونی فدکس رو واسه ادرس دبی انتخاب کنی که حالا بخواد برسه دستشون یا نه.

imanprs
June 4th, 2016, 12:06 PM
شما اگر از eglob ship استفاده کنی اصلا نمیتونی فدکس رو واسه ادرس دبی انتخاب کنی که حالا بخواد برسه دستشون یا نه.

بحث اما و اگر هم نیست!
اصلاً بگیم خود I20 به شکلی طراحی شده که اگه دست مسئول FedEx بهش بخوره نابود می‌شه.
وقتی گفته بشه «اگه به دست ما برسه ما تحویل می‌گیریم و بعد از بین می‌بریمش» حتی اگه قسمت اولش محال باشه، متناقض با ادعای اولیه است و کاملاً هم بی‌معنیه.

mrtt66
June 4th, 2016, 12:21 PM
بحث اما و اگر هم نیست!
اصلاً بگیم خود I20 به شکلی طراحی شده که اگه دست مسئول FedEx بهش بخوره نابود می‌شه.
وقتی گفته بشه «اگه به دست ما برسه ما تحویل می‌گیریم و بعد از بین می‌بریمش» حتی اگه قسمت اولش محال باشه، متناقض با ادعای اولیه است و کاملاً هم بی‌معنیه.
این اصرار شما منم کنجکاو کرد ببینم قضیه چیه ولی من جمله شمارو ندیدم این شرایطی بود که به من ایمیل زدن.

Please don’t use of FEDEX or USPS services we don’t accept your shipments which have forwarded us by FEDEX or USPS at all.

بردیا5
June 5th, 2016, 08:39 AM
سلام دوستان I20 من از طرف دانشگاه DHL شده ولی الان یک هفته است تو گمرک CINCINNATI گیر کرده و ON HOLD شده چی کار کنم بچه ها هم به DHL زنگزدم هم به UEMS ایمیل زدم همه میگن اونجا ON HOLD و ما پیگیری میکنیم کسی تجربه این مورد رو داشته لطفا لطفا لطفا اگه کسی تجربه مشابهی داشته یا اطلاعی داره منو راهنمایی کنید

Hamedshaho1
June 13th, 2016, 09:23 PM
سلام دوستان
بهترین راه فرستادن ای 20 به ایران چیه؟
یه سایتeshipglobal بمن معرفی کردن که با پست DHL به مراکز استان تو ایران ای 20 رو میفرسته و 70.15$ هزینش میشه
فقط برای پرداخت هزینش کارت اعتباری میخواد
یه راه دیگه هم هست که بفرستن کاراپست تو دبی، که از اونجا بیارن برامون ولی فکر کنم بیشتر طول بکشه و هزینشم بیشتر بشه
ولی نمیدونم چرا همه از این راه دومی بیشتر استفاده میکنن
ممنون میشم راهنمایی کنین

simani
June 16th, 2016, 07:23 PM
سلام دوستان
یه سایتeshipglobal بمن معرفی کردن که با پست DHL به مراکز استان تو ایران ای 20 رو میفرسته و 70.15$ هزینش میشه
یه راه دیگه هم هست که بفرستن کاراپست تو دبی، که از اونجا بیارن برامون ولی فکر کنم بیشتر طول بکشه و هزینشم بیشتر بشه
ممنون میشم راهنمایی کنین
بستگی داره. یه سری دانشگاها برای پست پول نمیگیرن. و اینکه به خاطر مسائل تحریم که بوده بچا ترجیح میدن پول بیشتری بدن تا بستشون سیف دستشون برسه.

saba_2004la
June 20th, 2016, 10:54 PM
دوستان من پست بسته ی حاوی آی-20 م رو برگردوند به دانشگاه و توضیحش این بود که چون دانشگاه جدیدالتاسیس هست هنوز پست به عنوان دانشگاه نمی شناسش! (دی اچ ال) اما فکر کنم اصل داستان اینه که به ایران نمیاره بسته ها رو. چون دانشگاه افتاد دنبال پست جایگزین و به من گفت راه دوم اینه که من فکر کشور ثالثی برای واسطه گری باشم.(مثل کاراپست)
استادم گفت با پیرینت رنگی آی-20 که برام میل شده برم مصاحبه.
قبلا تو این فروم خوندم که یکی دیده بود امضای ای-20 ش که براش پست شده بوده شبیه امضای اسکن شده ست و گفته بوده اصل ای-20 را براش بفرستن. دوباره که فرستادن دیده باز اسکن شده ست. به دانشگاه که گفته توضیح دادن که اینجا چون صاحبان امضا سرشون شلوغه، تصویر امضا رو اینترنشنال آفیس ضمیمه می کنه و کلا سیستم اسکن شده است.
حالا به نظرتون طوری می شه درگیر پست نکنم خودم رو و به توصیه ی استادم با پیرینت رنگی برم؟

Alan_90
June 20th, 2016, 11:21 PM
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنین

البته هزینه ی روش اول 100+70 دلار هست. این 100 دلار رو به خاطر مسایل تحریم ازمون میگیرن.
بعضی از دوستان، از روش اول استفاده کردن و آی 20 شون توی گمرک امریکا به مدت زیادی مونده و خیلی دیر به دستشون رسیده.
البته خیلی ها با همین روش بسیار سریع و بدون مشکل آی 20 شون رو دریافت کردن (در عرض یک هفته).
من خودم با مطالعه ی کامل این فروم به این نتیجه رسیدم که روش دوم یکم ضریب اطمینانش بیشتره.
باز نظر خودتون مهمه.

موفق باشید

Moshari45
June 24th, 2016, 05:00 PM
دوستان سلام،

کسی نشانی و دیگر مشخصات به روز شرکت کاراپست در دوبی را داره، برای وارد کردن در UEMS لازم دارم. ممنون میشم.
من اولین بار هست که میخوام از UEMS استفاده کنم، اگر کسی تجربه پرکردن فرم آنلاین تا نهایی کردن سفارش را هم میدونه خیلی ممنون میشم، این تجربه با ارزش اینجا شِیر کنه.

Baran2015
June 29th, 2016, 07:24 PM
دوستان سلام،

کسی نشانی و دیگر مشخصات به روز شرکت کاراپست در دوبی را داره، برای وارد کردن در UEMS لازم دارم. ممنون میشم.
من اولین بار هست که میخوام از UEMS استفاده کنم، اگر کسی تجربه پرکردن فرم آنلاین تا نهایی کردن سفارش را هم میدونه خیلی ممنون میشم، این تجربه با ارزش اینجا شِیر کنه.

سلام دوست عزیز
آدرس کاراپست در دبی:
SKYCOM EXPRESS
GARHOUD STAR BUILDING (GROUND FLOOR)
NEAR GGICO METRO STATION
CLOSE TO DHL WAREHOUSE & OPP GARHOUD PRIVATE HOSPITAL
GARHOUD
Dubai UAE
TEL: 042530000
Attention: Mr Hemant

araesa
July 4th, 2016, 10:31 AM
دوستان گرامی سلام

یه نکته ای رو در باره کارا پست می خوام بهتون بگم که باید حتما رعایت کنید

آدرس کارا پست رو از خود کاراپست بپرسید...چون گویا دفترشون دفتر ثابتی نیست و ممکنه دوره ای عوض شه...پس برای از بین بردن هرگونه شک و تردید از خودشون سوال کنین
روند آدرس دادنشون هم به این صورته که بهشون ایمیل میزنین و مشخصاتتون رو میدین و اونا هم شرایط و آدرس دبی رو به شما میدن

موفق باشین

Ario_80
July 4th, 2016, 02:57 PM
دوستان گرامی سلام

یه نکته ای رو در باره کارا پست می خوام بهتون بگم که باید حتما رعایت کنید

آدرس کارا پست رو از خود کاراپست بپرسید...چون گویا دفترشون دفتر ثابتی نیست و ممکنه دوره ای عوض شه...پس برای از بین بردن هرگونه شک و تردید از خودشون سوال کنین
روند آدرس دادنشون هم به این صورته که بهشون ایمیل میزنین و مشخصاتتون رو میدین و اونا هم شرایط و آدرس دبی رو به شما میدن

موفق باشین
ممنون از پستتون، دوست عزیز.

میشه بفرمایین ایمیلشون چی هست برای تماس؟ تا اونجایی که من یادم میاد توی وب سایتشون فقط دفتر تهران و اونم برای مدیرانشون ایمیل دادن. من آخرین بار حدود 5 یا 6 سال پیش از سرویسشون استفاده کردم و اون موقع با خانم بختیاری نامی مکاتبه کردم.

araesa
July 9th, 2016, 03:17 PM

میشه بفرمایین ایمیلشون چی هست برای تماس؟ تا اونجایی که من یادم میاد توی وب سایتشون فقط دفتر تهران و اونم برای مدیرانشون ایمیل دادن. من آخرین بار حدود 5 یا 6 سال پیش از سرویسشون استفاده کردم و اون موقع با خانم بختیاری نامی مکاتبه کردم.

I20@karapost.com

simani
July 9th, 2016, 03:31 PM

shiva.bakhtiary@karapost.com
Blue Team Leader

Moshari45
July 13th, 2016, 06:50 AM
دوستان سلام؛

چند هفته پیش زمانی که صفحات این تاپیک بالا پائین میکردم تا اینکه بدونم چجوری میتونم i-20 مو با بالاترین ضریب اطمینان، کمترین هزینه معقول و زمان منطقی و مناسب بدستم برسونم، جایی خوندم که گفته شده بود، بعضی افرادی که میان اینجا به محض اینکه کارشون راه میفته، دیگه برنمیگردن و انتقال تجربه کنن و به بقیه کمک؛ این شد که برگشتم اینجا تا شاید بتونم با تجربه ای که حاصل شده، قدری دینم را به این تاپیک ادا کرده باشم.

در ابتدا در مورد انتخاب روش پست، مطالب زیادی به واضح بیان شده، که خلاصه اونو میشه اینجوری بیان کرد که ارسال مستقیم به ایران از آمریکا، هم مشمول هزینه جریمه تحریم میشه که حدود 100 دلار هست و هم ریسک بالایی داره که در گمرک های آمریکا معطل بشه،

روش دوم که ارسال به یه کشور ثالث و سپس از اونجا به کشور خودمون، ایران عزیز؛ که البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که اون کشور ثالث تحریم های پستی آمریکا رو نداشته باشه. بدین منظور، شرکت کاراپست این خدمات به نحو احسن به دانشجویان ایرانی ارائه میده که البته هزینش کمی به چشم میاد و در حال حاضر که بنده دارم این پست خدمتتون مینویسم مبلغ 1,590,000IRR می باشد.

من روش دوم را انتخاب کردم و اگر به تعطیلات عید فطر در دوبی نمیخورد؛ بستم در کمتر از یک هفته بدستم میرسید.
پس از ساخت اکانت در سایت eshipglobal پروفایلتونو به نام و نام خانوادگی خودتون میسازید و آدرس ایمیل خوتونو هم میدید که بتونن با شما در تماس باشن در مواقع مورد نیاز. در قسمت آدرس و تلفن، نشانی و تلفن دفتر کاراپست در دوبی را میدید. برای پرداخت هزینه هم میتونید از کارت خودتون، دوستانتون و یا شرکت های خدمات پرداخت آنلاین که شکر خدا کم هم نیستن، استفاده کنید و نیازی نیست که حتما توسط خودتون پرداخت بشه. من خودم از این شرکت ها استفاده کردم و مشکلی هم نبود.

برای دریافت نشانی و تلفن دفتر کاراپست در دوبی، ایمیلی که حاوی نام و نام خانوادگی، تلفن های تماس و نشانی منزلتونو را به i20@karapost.com ارسال میکنید. و دستور کار و اطلاعات نحوه پرداخت را به شما ایمیل مبکنن. مسئول این بخش در این شرکت خانم بختیاری می باشن. تلفن دفتر تهران 89322 هست و در زمان اداری میتونید با اونها تماس بگیرید. اصلا نیازی نیست با تلفن دفتر دوبی تماس بگیرید، من این کارو انجام دادم و اشتباه بود و اصلا نیاز نبود.

به گفته خانم بختیاری، لطفا تا Tracking Number رو دریافت نکردید، وجه مذکور در بالا را نمیخواد پرداخت کنید. برای دریافت Tracking Number هم باید پس از پرداخت مبلغ پست و پیک آپ شدن بسته پستیتون از دانشگاهتون (که همه اینارو میتونید از اکانتتون در eshipglobal بدونید)، به قسمت
My Shipment History>Details>Tracking Information برید و اونجا Tracking Number با رنگ آبی مشخص شده که اگر بر روی اون کلیک کنید، دقیقا (x,y,t) بسته مبارک را بهتون میده :biggrin:

برای پرداخت هم نیازی نیست حتما به بانک برید و فیش پرداختیتونو اسکن کنید و براشون بفرستید. من از موبایل بانک پرداخت کردم و اسکرین شات پرداخت را براشون به همراه Tracking Number ایمیل کردم.

از اونجایی که i-20 عزیزتون صدورش مراحل مختلف اداری طی کرده، مسافت زیادی رو هم طی کرده و پول خوبی هم آب خورده براتون، بالتبع باید خیلی دلواپسش باشید که تنش سلامت باشه:biggrin: اگر در مجتمع های مسکونی یا آپارتمانی زندگی میکنید و خیلی نگران هستید که مبادا زیر چرخ ماشین نره، تو واحد بغلیتون نره، دست بچه نیفته و غیره :biggrin: جای هیچ نگرانی نیست، چون توسط پیک شرکت کاراپست به شخص تحویل داده میشه و روز تحویل قبل از رسیدن به منزلتون خود پیک با شماره ای که دادید با شما تماس میگیره.

در حال حاضر نشانی دفتر کاراپست در دوبی همونی هست که در پنج پست قبل توسط Baran2015 اومده، اما من هنگام وارد کردن این آدرس در قسمت نشانی گیرنده یا پروفایل با مشکل نبود فضای کافی مواجه شدم. eshipglobal سه تا address line میده بهتون که هرکدومشون فقط 35 تا character جا داره. برای این مشکل با کاراپست (خ بختیاری) صحبت کردم و ایشون گفتن نشانی دفتر ما در دوبی از این کوتاهتر نمیشه و ما به بچه ها میگیم که از دانشگاهشون بخوان در مبدأ، نشانی کامل ما را، رو بسته قید کنن، من هم همین رویه رو دنبال کردم، اما دانشگاه پاسخگو نبود، به studentsupport در eshipglobal ایمیل زدم و مشکل کمی فضا رو توضیح دادم و خیلی زود پاسخ دادن که از حالت مخفف طبق موارد تعیین شده توسط پست بین الملل یا آمریکا استفاده کنم تا آدرس کوتاه بشه، پس از سرچ و کوتاه کردن، بالاخره به فرم زیر رسیدم و استفاده هم کردم و بسته هم بدستم رسید و براتون آوردمش اینجا:

SKYCOM EXP,GARHOUD STAR BLDG (GF) :Addressline1
NEAR GGICO METRO STA,CLOSE TO DHL :Addressline2
WAREHOUSE(OPP GARHOUD PRIVATE HOSP) :Addressline3

برای قسمت Student Name/Contact Name هم اول نام خودتون، بعد / و بعد Mr. Hemant .
ضمنا دوبی کد پستی نداره.

امیدوارم مفید بوده باشه، به امید موفقیت همه عزیزان.

Paradise4
August 2nd, 2016, 11:08 AM
دوستان این کارا پست مطمئنه ؟! چقدر زمان میبره تا بسته از آمریکا برسه ایران؟

Mmorcielago
August 4th, 2016, 08:53 AM
سلام دوستان،تقریبا یه هفته پیش یکی از دوستانم از دی سی یه بسته برام ارسال کرده با USPS و طبق معمول گفتن کن ترکینگ نامبر نداره
به نظرتون چیکار کنم؟
البته هزینه ی ارسال ۲۲ دلار ازش گرفتن و علاوه بر اون ۱۲.۵۵ دلار هم برای کارهای گمرکی ازش گرفتن
حالا این مبلغ رو برای گمرک ایران ازش گرفتن یا گمرک آمریکا؟
بعد از دو هفته از ارسال به نظرتون زنگ بزنم گمرک فرودگاه امام یا نه؟

Pegahk
August 5th, 2016, 02:28 PM
سلام،
دوستان یک سوال،اگر بخوایم I20 از طریق کاراپست و روشی که دوستان توضیح دادن به دستمون برسه،توی مراحل درخواست i20 در سایت دانشگاه دوتا آدرس میخواد،FOREIGN ADDRESS و Mailing address. آدرس کاراپست را باید کدوم قسمت بزنیم؟ آیا کاراپست از خود دانشگاه I20 رو میگیره و دیگه نیازی نیست دانشگاه بفرسته به جایی؟

Paradise4
August 5th, 2016, 02:32 PM
سلام،
دوستان یک سوال،اگر بخوایم I20 از طریق کاراپست و روشی که دوستان توضیح دادن به دستمون برسه،توی مراحل درخواست i20 در سایت دانشگاه دوتا آدرس میخواد،FOREIGN ADDRESS و Mailing address. آدرس کاراپست را باید کدوم قسمت بزنیم؟ آیا کاراپست از خود دانشگاه I20 رو میگیره و دیگه نیازی نیست دانشگاه بفرسته به جایی؟

شما با کاراپست تماس بگیر خودشون بهتون توضیح میدن. شما باید آدرسی رو که کاراپست بهتون ایمیل میکنه رو برای دانشگاه بنویسی.

Paradise4
August 9th, 2016, 09:22 AM
سلام

من یک بسته داشتم از آمریکا و یکشنبه رسیده دبی ولی امروز که سه شنبه است هنوز به تهران ارسال نشده درحالیکه همه چیزش اکی بوده. واقعا معلوم نیست چکار می کنم، باید برای ویزا به موقع بدستم برسه. اگر نرسه که واقعا این کاراپست رو توصیه نمی کنم.....

apply1361
August 9th, 2016, 09:54 AM
سلام

من یک بسته داشتم از آمریکا و یکشنبه رسیده دبی ولی امروز که سه شنبه است هنوز به تهران ارسال نشده درحالیکه همه چیزش اکی بوده. واقعا معلوم نیست چکار می کنم، باید برای ویزا به موقع بدستم برسه. اگر نرسه که واقعا این کاراپست رو توصیه نمی کنم.....
این مساله شانسیه
خود من شهرستان بودم به موقع رسید. ممکنه واسه یه نفر تا یه هفته نرسه دستش ولی در حالت کلی این پست میشه گفت بهتر از بقیه کار میکنه شما هم کمی صبر کنید چاره ای نداری

Ario_80
August 9th, 2016, 09:31 PM
جهت اطلاع دوستانی که ممکنه به گزینه DHL برای دریافت مدارکشون از دانشگاه فکر کرده باشند:

دانشگاه فرم من رو با DHL حدود 10 روز پیش فرستاد که از این مدت بیشتر از یک هفته on hold بود. با دانشگاه تماس گرفتم گفتند که DHL فقط از یکسری آدرس در آمریکا که قبلا تایید شده باشه به ایران بسته جابجا میکنه. مثل اینکه موفق نشدن آدرس خودشون رو تایید کنن و حالا باید صبر کنم تا بسته به دانشگاه ارجاع بشه و دوباره از یه آدرس تایید شده بفرستنش. در مجموع 1 ماهی وقت ارزشمند به هدر میره که اگر با پست عادی برام فرستاده بودن حالا دستم رسیده بود :embarrassed:

Paradise4
August 10th, 2016, 03:13 PM
این مساله شانسیه
خود من شهرستان بودم به موقع رسید. ممکنه واسه یه نفر تا یه هفته نرسه دستش ولی در حالت کلی این پست میشه گفت بهتر از بقیه کار میکنه شما هم کمی صبر کنید چاره ای نداری

بله دقیقا همینطوره که شما گفتید ولی خوشبختانه کاراپست خیی خوب عمل کرد و بسته من یکشنبه دبی بود و چهرشنبه در شهرستان به دستم رسید. خدا رو شکر در نهایت خیلی راضی شدم.

apply1361
August 10th, 2016, 05:12 PM
جهت اطلاع دوستانی که ممکنه به گزینه DHL برای دریافت مدارکشون از دانشگاه فکر کرده باشند:

دانشگاه فرم من رو با DHL حدود 10 روز پیش فرستاد که از این مدت بیشتر از یک هفته on hold بود. با دانشگاه تماس گرفتم گفتند که DHL فقط از یکسری آدرس در آمریکا که قبلا تایید شده باشه به ایران بسته جابجا میکنه. مثل اینکه موفق نشدن آدرس خودشون رو تایید کنن و حالا باید صبر کنم تا بسته به دانشگاه ارجاع بشه و دوباره از یه آدرس تایید شده بفرستنش. در مجموع 1 ماهی وقت ارزشمند به هدر میره که اگر با پست عادی برام فرستاده بودن حالا دستم رسیده بود :embarrassed:
بعضی وقتا اتفاق افتاده دوستان فرستادن به ایران و رسیده ولی خیلی نادره

Phuong
August 16th, 2016, 02:23 PM
كاراپست خيلي خوبه! I-20 من دوشنبه از دانشگاه به دبي ارسال شد، پنجشنبه رسيد به دفتر دبي كاراپست و يكشنبه هم به دست من (تهران) رسيد. كمتر از چيزي كه خودشون گفتن يعني سه روز كاري، طول كشيد.

Ario_80
August 23rd, 2016, 12:25 PM

دانشگاه من دوباره مدارک رو برای من با DHL، اینبار از آدرس تایید شدشون، فرستاد ولی باز هم کلیر نشد! الان 5 روزه که on hold هست دوباره و احتمالا برگشت میخوره به دانشگاه. DHL هم جواب درستی به من نمیده. یکی نیست بهشون بگه اگر ایران واقعا تحریم هست چرا آخه شما بسته قبول می کنین.

من سابقا از سرویس کاراپست استفاده کرده بودم و راضی بودم. ایندفعه دیدم بعضی از دوستان از DHL استفاده کردن و به دستشون رسیده گفتم شاید شرایط فرق کرده و دیگه نیاز نیست هم دانشگاه هزینه پست بده و هم من. این شد که به دانشگاه گفتم با DHL بفرسته اینهم نتیجش. چند هفته هست هر روز این صفحه DHL روبروم هست انقدر که دیگه ازش حالش بهم میخوره.

DHL رو فراموش کنید!

yasmary
September 13th, 2016, 11:19 PM
سلام
فرم ds-2019 ام توسط دانشگاه به آلمان فرستاده شده و الان دوستم قراره برام پست کنه ایران.
میشه بگید بهتره از چه پستی استفاده کنه که هم مطمئن باشه و هم نسبتا سریع و ارزون؟

Mohsen13671367
September 14th, 2016, 03:44 AM
دوستان کسی تجربه Regular Airmail رو داشته؟ دانشگاه ما ظاهرا فقط با همین پست میفرسته ایران.

Mohsen13671367
September 14th, 2016, 04:46 AM
سلام
فرم ds-2019 ام توسط دانشگاه به آلمان فرستاده شده و الان دوستم قراره برام پست کنه ایران.
میشه بگید بهتره از چه پستی استفاده کنه که هم مطمئن باشه و هم نسبتا سریع و ارزون؟
سلام، بچه ها میگن ظاهرا این روزا DHL مستقیم میاره ایران.
اگرم میخواین خیالتون از بایت رسیدنش کاملا راحت باشه، میتونین با کارا پست تماس بگیرین که دوستتون براشون بفرسته دفتر کاراپست توی دبی، بعد اونا بیارن ایران.

asarin
September 19th, 2016, 02:08 AM
کارا پست یکی از مزخرف ترین شرکت ها هست.

چند هفته هست که به شرکت ایمیل می زنم ولی بعد از چند روز پاسخ میدن. چندین بار هم پاسخ من رو اشتباهی به ایمیل دیگری ارسال کرده اند و اصلا پیغام ها بهم نرسیده.(بعد از ثبت شکایت فهمیدم)

i20 من رو چند روزه دریافت کرده اند، پول ارسال بسته به ایران رو هم واریز و رسید رو به همراه دیگر مشخصات بهشون ارسال کردم، هیچگونه پاسخگو نیستند.

اگر راه دیگری برای ارسال دارید از اون استفاده کنید.

اگر شرکت دیگه ای(tehranpickup bazargardi usvisadana و ... ) که مناسب باشند و میشناسید لطفا معرفی کنید.

apply1361
September 19th, 2016, 06:57 PM

چند هفته هست که به شرکت ایمیل می زنم ولی بعد از چند روز پاسخ میدن. چندین بار هم پاسخ من رو اشتباهی به ایمیل دیگری ارسال کرده اند و اصلا پیغام ها بهم نرسیده.(بعد از ثبت شکایت فهمیدم)

i20 من رو چند روزه دریافت کرده اند، پول ارسال بسته به ایران رو هم واریز و رسید رو به همراه دیگر مشخصات بهشون ارسال کردم، هیچگونه پاسخگو نیستند.

اگر شرکت دیگه ای(tehranpickup bazargardi usvisadana و ... ) که مناسب باشند و میشناسید لطفا معرفی کنید.

من تبلیغ نمیکنم ولی دوست من که اتفاقا همشهری شماست درست سر وقت از کاراپست بستش رو تحویل گرفته. ایمیل چند باره هم بزنین گیج میشن همون ایمیل اولیه که ادرس میدین بعد با اون پستهایی که میگه بفرستین به ادرسش از اونجا میارن شهرستان.
یه نمونه دیگش (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=2320011&viewfull=1#post2320011)
اون یکی ها هم مثل اینن.:)

Ario_80
September 19th, 2016, 07:33 PM

منم تجربه خوبی با کاراپست داشتم. مطمئنم این یه مورد استثنایی هست و اگر مهربانانه پیگیر بشین مشکلتون حل میشه. در همه جای دنیا استفاده از کلمات مثبت توی ارتباط (کتبی و شفاهی) کار راه اندازه، و واژه های منفی طرفتون رو کلافه می کنه. حتی اگر حق با شما هست تا لحظه آخر بر اعصابتون مسلط باشین و صبر پیشه کنین :redface:. موفق باشین!

Ario_80
September 20th, 2016, 10:59 AM
سلام، بچه ها میگن ظاهرا این روزا DHL مستقیم میاره ایران.
اگرم میخواین خیالتون از بایت رسیدنش کاملا راحت باشه، میتونین با کارا پست تماس بگیرین که دوستتون براشون بفرسته دفتر کاراپست توی دبی، بعد اونا بیارن ایران.

منم مثل شما تصورم این بود که DHL مستقیم میاره ایران. میتونین پست های قبلی من رو بخونین تا از ریز ماجرا مطلع بشین. خلاصه اینکه دانشگاه دو مرتبه تلاش کرد با پست DHL برام بفرسته و هر دو بار توی آمریکا نگه داشتن بسته رو و در نهایت برگشت خورد به دانشگاه. من یک ماه پر ارزش رو از دست دادم و در نهایت مجبور شدم با واسطه مدارکم رو تو ایران تحویل بگیرم.

از پست DHL استفاده نکنین!

aadmiral123
September 20th, 2016, 02:25 PM
سلام دوستان. من جواب این سوال رو به استادم چی بدم؟
your DS2019 form is ready. I will pick it up and send it to you. But I need your mailing address. Should I use Fedex, UPS or something else?

بگم بهش چیکار کنه؟

seeker83
September 20th, 2016, 06:08 PM
سلام دوستان. من جواب این سوال رو به استادم چی بدم؟
your DS2019 form is ready. I will pick it up and send it to you. But I need your mailing address. Should I use Fedex, UPS or something else?

بگم بهش چیکار کنه؟

بهترین گزینه شما برای دریافت DS2019 کاراپست هست. باید بهشون ایمیل بزنین و ببینین چه پست هایی رو قبول می کنن. بعد به استادتون بگین و آدرس کاراپست در دبی رو بهش بدین. تا اونجایی که من یادم میاد Fedex جز پست هایی نیست که قبول می کنن. برای اطمینان حتما از خودشون (کاراپست) بپرسین.

sehosseini
September 23rd, 2016, 11:55 AM
سلام به همه دوستان،

من می خوام برای پیکاپ ویزا از طریق کاراپست اقدام کنم. من به کاراپست ایمیل زدم ولی از اونجایی که امروز جمعه اس جواب ندادن. می خواستم امروز سفارشم توی eshipglobal کامل بشه. آدرس دفتر دبی کاراپست هنوز همینه که دوستمون توی این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=2300343&viewfull=1#post2300343) توضیح دادنه؟ عوض نشده؟

ateferazavi
September 23rd, 2016, 03:07 PM
كاراپست خيلي خوبه! I-20 من دوشنبه از دانشگاه به دبي ارسال شد، پنجشنبه رسيد به دفتر دبي كاراپست و يكشنبه هم به دست من (تهران) رسيد. كمتر از چيزي كه خودشون گفتن يعني سه روز كاري، طول كشيد.

سلام. بچه ها آدرس کارا پست که تغییری نکرده؟ هنوز همینه که ابن زیر نوشته ؟من امروز میخوام آدرسو بدم که دانشگاه برام پست کنه. به خود کاراپست ایمیل دادم برای دریافت آدرس اما هنوز جواب ندادن. ممنئن اگه جواب بدین

Skycom
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
Attention: Mr Heman

simani
September 23rd, 2016, 03:11 PM
سلام. بچه ها آدرس کارا پست که تغییری نکرده؟ هنوز همینه که ابن زیر نوشته ؟من امروز میخوام آدرسو بدم که دانشگاه برام پست کنه. به خود کاراپست ایمیل دادم برای دریافت آدرس اما هنوز جواب ندادن. ممنئن اگه جواب بدین

Skycom
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE
بله تغییری نکرده. من هفته قبل فرستادم

seeker83
September 23rd, 2016, 05:21 PM

Skycom
NEAR GGICO METRO STATION
GARHOUD
Dubai UAE

بهتره منتظر جوابشون بمونین. اگر تغییر کرده باشه اونوقت داستان دارینا! :rolleyes:

mahdihajiha
October 5th, 2016, 09:20 AM
سلام
بعضی از دوستان میگن i20 ما بدون تأخیر و مشکل با DHL رسیده دم در خونمون. آیا قضیه این نیست که توی این تاپیک فقط کسانی که به هر دلیلی دچار مشکل شدن میگن DHL، آی بیست رو ایران نمیاره؟ و بیشتر کسانی که بدون مشکل براشون i20 با DHL رسیده دیگه نیاز نمیبینن بیان اینجا گزارش بدن چون کارشون راه افتاده؟

simani
October 5th, 2016, 02:31 PM
سلام
بعضی از دوستان میگن i20 ما بدون تأخیر و مشکل با DHL رسیده دم در خونمون. آیا قضیه این نیست که توی این تاپیک فقط کسانی که به هر دلیلی دچار مشکل شدن میگن DHL، آی بیست رو ایران نمیاره؟ و بیشتر کسانی که بدون مشکل براشون i20 با DHL رسیده دیگه نیاز نمیبینن بیان اینجا گزارش بدن چون کارشون راه افتاده؟
ای20 بدون مشکل به ایران با دی اچ ال میاد ولی بستگی داره به ایالتش. بعضی ایالت ها نمی فرستند و بعضی بله

mahdihajiha
October 5th, 2016, 09:18 PM
سلام. خواستم به اطلاع برسونم که فعلا DHL نمی تونه از امریکا به ایران مدرک یا بسته ای رو بیاره. این هم پیغامی که از نماینده ی DHL توی آمریکا امروز گرفتم:
I apologize for any inconvenience.

We are not able to send packages for individuals to Iran.

(البته قبل از این هم نماینده DHL توی ایران بهم یا ایمیل گفته بود محدودیت هایی وجود داره که از حیطه ی اختیارات DHL خارجه:
​Thanks for visiting our website.

Please be advised that we are only able to receive non original documents from USA. However your shipper can check this directly with DHL in USA. Also please be informed that due to certain conditions on shipments to/ from Iran there are restrictions in receiving any prepaid shipments from USA and this is out of DHL control and pick up request should be scheduled from origin.

For more information you can call our customer services at +98 21 84088888.

Regards,

simani
October 6th, 2016, 02:02 AM
سلام. خواستم به اطلاع برسونم که فعلا DHL نمی تونه از امریکا به ایران مدرک یا بسته ای رو بیاره. این هم پیغامی که از نماینده ی DHL توی آمریکا امروز گرفتم:
I apologize for any inconvenience.

We are not able to send packages for individuals to Iran.

(البته قبل از این هم نماینده DHL توی ایران بهم یا ایمیل گفته بود محدودیت هایی وجود داره که از حیطه ی اختیارات DHL خارجه:
​Thanks for visiting our website.

Please be advised that we are only able to receive non original documents from USA. However your shipper can check this directly with DHL in USA. Also please be informed that due to certain conditions on shipments to/ from Iran there are restrictions in receiving any prepaid shipments from USA and this is out of DHL control and pick up request should be scheduled from origin.

For more information you can call our customer services at +98 21 84088888.

Regards,

چن تا صفحه قبل تر رو بخونید همین چن ماه پیش برای بچا فرستاده شده و دریافت کردن. حالا نمیدونم واقعا این جناب نماینده اطلاعاتش در چه حد هستش

mahdihajiha
October 6th, 2016, 09:47 AM
چن تا صفحه قبل تر رو بخونید همین چن ماه پیش برای بچا فرستاده شده و دریافت کردن. حالا نمیدونم واقعا این جناب نماینده اطلاعاتش در چه حد هستش

من متأسفم بابت این قضیه. از contact خود سایت DHL استفاده کردم و عنوان سوالم گزینه ی other بود، خودتون هم میتونید امتحان کنید. خودم با توجه به بعضی از پست هایی که توی این صفحه خونده بودم اول آدرس منزل خودمون رو دادم به دانشگاه. بعد فکر کردم ممکنه نرسه به دستم به موقع و اون موقع مجبور میشدم هم وقت ویزام رو کنسل کنم هم یه ترم دیفر کنم، متوجه شدم به ریسکش نمی ارزه. ایمیل هم زدم هم به DHL ایران و هم به DHL امریکا، اینا پاسخشون بود و تا حد زیادی من رو مطمئن کرد. دوباره ایمیل زدم به دانشگاه و آدرس گیرنده رو عوض کردم. شاید کسانی تحویل گرفتند با DHL بدون تأخیر و بدون هزینه اضافی، ولی برای ادمیشن ترم بهار 2017 کسی گزارش نکرده. البته برعکسش یعنی از ایران به آمریکا هیچ مشکلی نیست و بسته های من 5 روزه رسیده.

Mohsen13671367
October 17th, 2016, 01:08 AM
دوستان کسی تجربه Regular Airmail رو داشته؟ دانشگاه ما ظاهرا فقط با همین پست میفرسته ایران.
خودم جواب خودمو میدم! فرم I-20 رو بعد از حدود یک ماه با این پست (Regular Airmail (First Class دریافت کردم.

holopesar
October 17th, 2016, 11:38 AM
دوستان دقیقا 17 روزی میشه که نامه دی اس 2019 جدیدمو از ایالت نیوجرسی برام فرستادن ولی متاسفانه هنوز دستم نرسیده! چند بار با شرکت پست ایران تماس گرفتم نتونستم رهگیریش کنن. مجبور شدم برم اداره پست تو چهارراه لشکر. بعد از پرس و جو از چند جا گفتن برم پیش خانم هاشمی. اونم چک کرد گفت نیومده. گفتم 7 آبان پرواز دارم گفتش که یکی دو روزم صبر کن میرسه. حالا موندم چیکار کنم؟! به منشی دانشگاه آمریکا هم ایمیل زدم که ازونجا چک کنه وضعیت بسته مو، هنوز جواب نداده. به نظر شما الان که حدود ده روزی به پروازم مونده بهتره بگم به یه روش دیگه بفرستن؟! (مثلا DHL، بفرستن آدرس دوستم تو ترکیه و اونم با اتوبوس بفرسته ایران، کاراپست). یا اینکه تاریخ بلیطمو تغییر بدم 60 دلار جریمه بلیط بدم منتظر همین نامه بمونم! جالبه بدونین که دفعه پیش هم با همین USPS فرستاد، یه هفته بعد ایران بود!

Harvard2018
October 23rd, 2016, 01:04 PM
سلام
میخواستم بگم که یک شرکت هست به نام Air Concepts که برای ایران پست میکنه و بدون واسطه و خیلی سریع بسته به دستم رسید. قیمتشو نمیدونم چون دانشگاه هزینشو پرداخت کرد. اگه دنبال یه روش بدون دردسر و با اطمینان هستین حتما از Air Concepts استفاده کنید. به نظر میرسه از DHL کمک میگیرند اما DHL به ایران چیزی نمیفرسته (اینو دانشگاه بهم گفت). روی بسته چند تا برگه بود که روش توضیح داده بود که به چه دلایل و تحت چه شرایطی به ایران که تحریم شده این بسته رو فرستادند. امیدوارم اینو ببینید و از این سرویس استفاده کنید بلکه یه کم کاراتون راحت تر بشه
موفق باشید

Sina0077
October 23rd, 2016, 09:32 PM
سلام به دوستان عزیز.
کسایی که می خوان i-20 خودشون رو از دانشگاهی در آمریکا دریافت کنن، بهتره از این رویه استفاده کنن:
بعد اینکه دانشگاه i-20 شما رو آماده کرد، در سایت eshipglobal یک اکانت درست کنید.
سپس مشخصات دقیق دانشگاه رو از قبیل آدرس و جایی که قراره مدرک از اونجا صادر شه (مثل ISS) رو وارد کنید.
سپس آدرس خودتون رو دقیق وارد کنید (ما اکثرا ایران هستیم پس ایرانو میزنیم).
تو مرحله بعد گزینه های ارسال داره مثل پست معمولی، DHL و Fedex.
الان در این مرحله اگه پستی قادر به فرستادن مدرک به شما نباشه با علامت زرد رنگ تعجب کنارش معلوم میشه. یعنی اگه این علامت رو دیدید از این روش معقول نیست استفاده کنید. (ممکنه برسه یا نرسه!!!) اگه کنارش علامت ضربدر قرمز رنگ دیدید یعنی از این گزینه نمیتونید استفاده کنید.
حالا ما اکثرا DHL برای ایران استفاده می کنیم. اگه DHL رو انتخاب کردید و سایت eshipglobal هیچ گونه اخطاری به شما نداد یعنی شما به راحتی می تونید از پست DHL برای دریافت i-20 خودتون استفاده کنید. (مثل اینکه دانشگاه ها باید فرمی رو پر کنن که توسط اون فرم گمرگ امریکا اجازه ارسال Document توسط دانشگاه هارو به ایران میده) پس تو این مرحله حواستون جمع باشه!!! مهمه این مرحله.
بعدشم که هزینه رو پرداخت می کنید و از قسمت tracking DHL میبینید i-20 کجاست.
حالا من شهرستان زندگی میکنم ( مرکز استان نیست شهر محل زندگیم) i-20 من که رسید ایران زنگ زدم به نمایندگی DHL تو تهران بسیار مودبو خوش برخورد ازم tracking number و اسمم رو گرفتن گفتن فردا توسط پست پیشتاز براتون ارسال میشه از تهران و شما دوباره زنگ بزنید تا شماره 20 رقمی پست پیشتاز رو بهتون بگیم. امیدوارم پست ایرانم سریع عمل کنه و اذیت نکنه:redface:
من تصویر tracking نامه i-20 رو براتون میزارم شاید به کارتون اومد.
هزینشم برای من 306 هزار تومن شد کلا.
موفق باشید.

simani
October 28th, 2016, 11:35 PM
راه دیگه استفاده از پست معمولی امریکا هست. مشکل این روش این هست که زمان بر هستش و حدود 1 ماه طول میکشه تا بسته برسه به ایران که برای کسایی توصیه میشه که وقت به اندازه کافیدارند. خود من 3 تا بسته برام امد ایران بدون مشکل.

homayoonee
November 9th, 2016, 07:05 PM
سلام دوستان،
بنده I-20 همسرم (F-2) رو از آمریکا، ایالات میزوری، با USPS - First Class روز ۲۴ اکتبر فرستادم و ۹ نوامبر رسید تهران به دست همسرم. هزینه اش هم شد ۵ دلار و ۲۵ سنت.
سه سال پیش هم یک بسته حدودا ۴۰۰ گرمی (فشارخون سنج)‌ فرستادم ایران-قم که اون هم صحیح و سالم رسید.
این پست معمولی نسبت به پست های پیشتاز دیگه کند تره، اما طبق تجربه من قابل اعتماده و من توصیه میکنم دوستانی که فرصت دارن و به اون صورت محدودیت زمانی ندارن ازین پست استفاده کنن و خودشون رو درگیر واسطه ها نکنن.
موفق و موید باشید

don_omid
December 5th, 2016, 07:49 AM
سلام
من 13 دسامبر میام ایران..
کسی آی 20 داشته باشه میتونم بیارم..
بهم پیغام بدین

abarmard
February 10th, 2017, 10:15 PM
سلام به دوستان عزیز.
کسایی که می خوان i-20 خودشون رو از دانشگاهی در آمریکا دریافت کنن، بهتره از این رویه استفاده کنن:
بعد اینکه دانشگاه i-20 شما رو آماده کرد، در سایت eshipglobal یک اکانت درست کنید.
سپس مشخصات دقیق دانشگاه رو از قبیل آدرس و جایی که قراره مدرک از اونجا صادر شه (مثل ISS) رو وارد کنید.
سپس آدرس خودتون رو دقیق وارد کنید (ما اکثرا ایران هستیم پس ایرانو میزنیم).
تو مرحله بعد گزینه های ارسال داره مثل پست معمولی، DHL و Fedex.
الان در این مرحله اگه پستی قادر به فرستادن مدرک به شما نباشه با علامت زرد رنگ تعجب کنارش معلوم میشه. یعنی اگه این علامت رو دیدید از این روش معقول نیست استفاده کنید. (ممکنه برسه یا نرسه!!!) اگه کنارش علامت ضربدر قرمز رنگ دیدید یعنی از این گزینه نمیتونید استفاده کنید.
حالا ما اکثرا DHL برای ایران استفاده می کنیم. اگه DHL رو انتخاب کردید و سایت eshipglobal هیچ گونه اخطاری به شما نداد یعنی شما به راحتی می تونید از پست DHL برای دریافت i-20 خودتون استفاده کنید. (مثل اینکه دانشگاه ها باید فرمی رو پر کنن که توسط اون فرم گمرگ امریکا اجازه ارسال Document توسط دانشگاه هارو به ایران میده) پس تو این مرحله حواستون جمع باشه!!! مهمه این مرحله.
بعدشم که هزینه رو پرداخت می کنید و از قسمت tracking DHL میبینید i-20 کجاست.
حالا من شهرستان زندگی میکنم ( مرکز استان نیست شهر محل زندگیم) i-20 من که رسید ایران زنگ زدم به نمایندگی DHL تو تهران بسیار مودبو خوش برخورد ازم tracking number و اسمم رو گرفتن گفتن فردا توسط پست پیشتاز براتون ارسال میشه از تهران و شما دوباره زنگ بزنید تا شماره 20 رقمی پست پیشتاز رو بهتون بگیم. امیدوارم پست ایرانم سریع عمل کنه و اذیت نکنه:redface:
من تصویر tracking نامه i-20 رو براتون میزارم شاید به کارتون اومد.
هزینشم برای من 306 هزار تومن شد کلا.
موفق باشید.

سلام،

من الان میخام از همین سایت برای دریافت I-20 استفاده کنم. ولی قسمت سومش این پیام میده:

Error! Please Correct the following error and try again:
Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please note that your University is not yet approved to send documents to Embargoed countries.

If you are choosing to mail your package through an individual or an agent in Dubai, please DO NOT choose FedEx as the carrier. In the past, FedEx security has returned packages that are intended to individuals in Iran and other Embargoed Countries. If possible avoid shipping through third party agents.
دانشگاه هم میگه ما اپرو کردیم. نمیدونم مشکلش چیه!

Fairymaid
February 13th, 2017, 09:47 PM
سلام،

اینجا که میگه approve نکرده! الکی که ارور نمی ده.
چرا از طریق شرکت های واسطه عمل نمی کنید؟ مثل کاراپست؟ ارزونتر از ارسال مستقیم برای خودتون درمیاد، چون ارسال مستقیم به دلیل مسایل ت ح ر ی م هزینه ای حدود 600 هزار تومان باید بدین. من بیشتر پست های این تاپیک رو دقیق خوندم، بهترین راه از طریق همین شرکته.
البته اگه دانشگاه تون خودش با DHL و بدون گرفتن هزینه ای از شما این کار رو انجام بده که خیلی عالی می شه. تو اون تعداد پست که من خوندم، شاید تعداد دانشجوهای خوش شانسی که از این طریق I20 شون رو دریافت کردن به اندازه انگشت های یه دستم نرسه.

موفق باشی.

سلام،

من الان میخام از همین سایت برای دریافت I-20 استفاده کنم. ولی قسمت سومش این پیام میده:

Error! Please Correct the following error and try again:
Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please note that your University is not yet approved to send documents to Embargoed countries.

If you are choosing to mail your package through an individual or an agent in Dubai, please DO NOT choose FedEx as the carrier. In the past, FedEx security has returned packages that are intended to individuals in Iran and other Embargoed Countries. If possible avoid shipping through third party agents.
دانشگاه هم میگه ما اپرو کردیم. نمیدونم مشکلش چیه!

abarmard
February 17th, 2017, 02:36 PM
سلام،
دوستان اگه ممکنه نظرتون درباره وضعیت من بدید. ممنون

من از یک دانشگاه متوسط امریکا اواخر دسامبر پذیرش گرفتم و استادم هم گفت بهت RA میدم. توی هفته بعد I-20 من صادر میشه. راستش این دانشگاه خیلی زود بهم جواب داد، در حالیکه من برای چندین دانشگاه بهتر امریکا هم ارسال کردم. حالا برای ارسال I-20 دو به شک شدم. من شنیدم که معمولا بقیه دانشگاه ها هم دیگه جوابشون باید تا آخر مارچ بدن دیگه. این دانشگاه قابلیت این نداره که مستقیم سفارشی بفرسته و من باید از همون روش کاراپست ارسال کنم (که در میاد حدود 400 تا 450 تومن). از طرفی هم با فرست کلس هم که رایگانه بفرسته خودش گفته 6 هفته طول میکشه تا برسه دستم (بدون شماره پیگیری). حالا موندم که با این پست معمولی بفرسته که تا اون موقع جواب باقی دانشگاه ها هم بیاد بعد از بین اونها بهترین انتخاب کنم یا اینکه بگم سفارشی بفرسته و زودتر اقدام کنم واسه سفارت.

راستش انقدر واسه امریکا هزینه کردم که دیگه واقعا زورم میاد هزینه کنم، چون از طرفی هم نمیدونم این رییس جمهور جدید یک اردر جدید بده باز همه چی کنسل کنه! ضمنا کانادا هم سه تا دانشگاه اپلای کردم برای سوپاپ اطمینان.

ممنون

Fairymaid
February 17th, 2017, 04:29 PM
سلام،

خوب شما یه کاری قبل از تصمیم گیری قطعی انجام بده. ببین وقت های سفارت الان به چه صورتی هست و تا چه تاریخی باز شده، و اینکه برا حدود اواخر آپریل و مارچ کی دقیقا باز میشه. اگه هنوز باز نشده، شما درخواست بده با پست معمولی برات بیاد (با این احتمال این پیشنهاد رو میدم که گفتی پرداخت هزینه اش برات ناخوشاینده در این شرایط) تا اون زمان هم نتایج باقی دانشگاه ها میاد و می تونی تصمیم بهتری بگیری.
این البته نظر من با توجه به برداشتی که از حرف های شما کردم و احتمال گرفتن پذیرش+فاند از دانشگاه های بهتر رو براتون میدم.

موفق باشید.

سلام،
دوستان اگه ممکنه نظرتون درباره وضعیت من بدید. ممنون

من از یک دانشگاه متوسط امریکا اواخر دسامبر پذیرش گرفتم و استادم هم گفت بهت RA میدم. توی هفته بعد I-20 من صادر میشه. راستش این دانشگاه خیلی زود بهم جواب داد، در حالیکه من برای چندین دانشگاه بهتر امریکا هم ارسال کردم. حالا برای ارسال I-20 دو به شک شدم. من شنیدم که معمولا بقیه دانشگاه ها هم دیگه جوابشون باید تا آخر مارچ بدن دیگه. این دانشگاه قابلیت این نداره که مستقیم سفارشی بفرسته و من باید از همون روش کاراپست ارسال کنم (که در میاد حدود 400 تا 450 تومن). از طرفی هم با فرست کلس هم که رایگانه بفرسته خودش گفته 6 هفته طول میکشه تا برسه دستم (بدون شماره پیگیری). حالا موندم که با این پست معمولی بفرسته که تا اون موقع جواب باقی دانشگاه ها هم بیاد بعد از بین اونها بهترین انتخاب کنم یا اینکه بگم سفارشی بفرسته و زودتر اقدام کنم واسه سفارت.

راستش انقدر واسه امریکا هزینه کردم که دیگه واقعا زورم میاد هزینه کنم، چون از طرفی هم نمیدونم این رییس جمهور جدید یک اردر جدید بده باز همه چی کنسل کنه! ضمنا کانادا هم سه تا دانشگاه اپلای کردم برای سوپاپ اطمینان.

ممنون

AliZeus11
February 26th, 2017, 04:13 PM
سلام، آقا اگه بعد این مدت خودت با این پست دریافت کردی، لطفا توضیح بده چطور بود؟
سایر دوستان هم اگه تجربه ای با پست معمولی هوایی داشتن لطفا مختصرن یه توضیحی بدن.. مخصوصا اینکه چقد طول کشید؟

Abdor
February 28th, 2017, 05:21 PM
سلام،تو فرم درخواست I20 باید آدرس دبی کاراپست زده بشه.درسته؟

neelufar
March 17th, 2017, 01:16 PM
سلام، دوستانی که قصد دارن از کاراپست برای گرفتن I-20 استفاده کنن بدونن که آدرس دبی شون تغییر کرده و حتما قبل از ثبت سفارش eshipglobal یا دانشگاهشون، از کاراپست استعلام بگیرن.

saleh66
April 16th, 2017, 02:04 PM
سلام دوستان
میخام از تجربه خودم برای دریافت فرم i20 براتون بگم. من اول ادرس کاراپست رو دادم به دانشگاه که برام بفرستن، ولی اونا گفتن چون این ادرس PO. BOX هست نمیتونه به این ادرس ارسال کنه و ی ادرس دیگه بهشون بدم. که البته اشتباه کرده دانشگاه. همین جا هم عرض کنم که اگر توی ادرسی که کاراپست بهتون میده و میخاید بدید به دانشگاه اون شماره PO. BOX رو هم ننویسید هیچ اتفاقی نمیفته، اینو خود شرکت کاراپست بهم گفت (البته وقتی که کار از کار گذشته بود). به هر حال، من ادرس دوستم توی کانادا رو به دانشگاه دادم و اونام فرستادن برای دوستم. اما وقتی دوستم خواست بفسته برام ایران دیدیم که خیلی گرون در میاد 140 دلار کانادا (حدود 400 تومن خودمون!!!)، البته پست معمولی Canadapost فقط 5 دلار میگرفت که بیاره ایران اما حدود ی ماه طول می کشید و هیچ کد رهگیری هم نداشت. خلاصه بعد از کلی گشتن و این حرفا فهمیدم ی سری شرکت ها هستن که دقیقا همون کاری که توی سایت eshipglobal انجام میشه رو با قیمت خیلی کمتری انجام میدن. شرکت های TNT، PDE و TPG هستن که پول رو شما همین جا به ریال بهشون میدید و اونا خودشون میرن و نامه رو تحویل میگیرن و براتون میفرستن به دبی و از اونجا میارن ایران. البته این رو هم بگم که برای من رو از دوستم تحویل گرفتن و برای همین دقیق نمیدونم ایا میرن از دانشگاه هم تحویل بگیرن یا نه که به احتمال خیلی زیاد این کار رو هم میکنن. به هرحال، از بین این شرکت ها شرکت PDE خیلی ارزون تر بود. من نامه رو از کانادا برام اوردن ایران با 150 تومن و 6 روزه هم رسید دستم. خیلی عالی بود. TNT و TPG هم گفتن 200 تومن میگیرن و میارن.
انشاا.. که این تجربه هم به دردتون بخوره، چون خودم خیلی دنبال این قضیه گشتم که هم زود و ایمن نامه رو در یافت کنم و هم ارزون در بیاد که همین طور هم شد

storagemeter
April 25th, 2017, 12:09 PM
سلام.

من تجربه خودمو از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و I20 میگم.
نامه پذیرش دانشگاه 32 روز کاری و با پست عادی اومد. I20 رو دیدم سایت دانشگاه زده با FedEx ولی با 65$ DHL اورد. 6 روز هم طول کشید.

saeedmech
May 23rd, 2017, 08:43 AM
سلام دوستان

یک سوال داشتم. آیا eshipglobal در همون روزی که سفارش رو ثبت میکنی I20 رو پیکاپ میکنه؟

sh11353
June 5th, 2017, 10:01 AM
تجربه من در ارتباط با دریافت I-20 از طریق DHL

همونطور که دوستان گفتن با پرداخت حدود ۶۰ دلار یک pickup date ست شد (که خود دانشکده گفته بود چه تایمی تعیین شه) و ارسال شد. ظرف دو روز به دوبی رسید (تهران پیک آپ رو استفاده کرده بودم برای پیک آپ در دوبی که نیاز نباشه فرم sanctions warranty and indemnity letter رو دانشگاه پر کنه) و ازونجا به تهران اومد و در مجموع ۵ روز طول کشید.

apock
June 26th, 2017, 10:40 AM
سلام،
من از طریق eshipGlobal در سایت UEMS میخوام فرم I20 رو برام بفرستن، اما تو مراحل ثبت سفارش گیر میکنه:
Step 4 - Carrier Selection, Cost and Transit Time

میگه:
DHL: The destination country IR location postal code or City ... is invalid. Please check the destination country location details.
FedEx: ERROR : Destination country is not serviced.
UPS: The requested service is invalid from the selected origin.
من آدرس محل سکونتم که شهرستان هست رو دادم، ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم؟!

simani
June 29th, 2017, 08:59 AM
سلام،
من از طریق eshipGlobal در سایت UEMS میخوام فرم I20 رو برام بفرستن، اما تو مراحل ثبت سفارش گیر میکنه:
Step 4 - Carrier Selection, Cost and Transit Time

میگه:
DHL: The destination country IR location postal code or City ... is invalid. Please check the destination country location details.
FedEx: ERROR : Destination country is not serviced.
UPS: The requested service is invalid from the selected origin.
من آدرس محل سکونتم که شهرستان هست رو دادم، ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم؟!
فدکس نه به ایران میفرسته نه میگیره. شما باید ای 20 رو بفرسید برای دوستتون یه جای دیگه و از اونجا به ایران. اگه دوستی ندارین از طریق شرکت هایی که این کارو میکنن اقدام کنید.

storagemeter
October 18th, 2017, 10:33 AM
سلام دوستان، I-20 از آمریکا بعد از 35 روز با پست عادی سالم به دستم رسید.

Hiva-s
November 8th, 2017, 11:32 PM
سلام.

من تجربه خودمو از دریافت نامه پذیرش دانشگاه و I20 میگم.
نامه پذیرش دانشگاه 32 روز کاری و با پست عادی اومد. I20 رو دیدم سایت دانشگاه زده با FedEx ولی با 65$ DHL اورد. 6 روز هم طول کشید.

من وقتی میخوام با DHL نامه بفرستم به دبی (کاراپست) فقط دوتا قیمت 124 دلار و 150 دلار رو میده (به ترتیب express envelope و express worldwide). سرویسی که 65 دلاره چه سرویسی از DHL هست؟

DrABP
November 20th, 2017, 07:07 PM
سلام. من این پست رو باید همون موقع که i20 رسید دستم میدادم ولی خب دیگه خیلی درگیر بودم.

خواستم عرض کنم که برای رسیدن i20 من از کاراپست استفاده کردم. دانشگاه با DHL فرستاد به آدرس دبی کاراپست، و اونا هم با همون 159 هزار تومن فرستادن منزل ما. از آمریکا تا دبی فکر کنم 2 یا نهایتا 3 روزه رسید و از دبی تا منزل ما هم فکر کنم 2 روز.

روش ثبت سفارش در کاراپست هم در همین انجمن گفته شده. یک ایمیل میزنید بهشون شامل مشخصات و آدرستون. بعد اونا آدرس دبی شون رو میفرستن و میگن 159 تومن رو واریز کنین. شما هم در جوابشون بعد از واریز مبلغ عکس رسید پرداخت رو میفرستین و تمام. از این لحظه دیگه کاراپست خودش چراغ خاموش همه مراحل رو انجام میده.

در کل خواستم از تجربه ام بگم که واقعا راضی بودم و همه چیز خیلی روان و سرراست انجام شد.

فقط در مورد ارسال از آمریکا به دبی بگم که ممکنه دانشگاه خودش هزینه اش رو پرداخت کنه. یه ایمیل به دانشگاه بزنین مطرح کنین. فوقش میگن نه دیگه! من ایمیل زدم گفتم 60-70 دلار هم واسه من 60-70 دلاره اگه ممکنه این هزینه رو شما کاور کنید کمکی میشه به من. در نهایت هم همکاری کردن.