PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

Reza2008
March 18th, 2008, 12:08 PM
يکي از مشکلاتي که خيلي ها دارند دير آماده شدن I20 است. من تا حدود 2 ماه هم شنيدم که بعضي ها منتظر مانده اند. اتفاق افتاده که چندين بار فرم I20 در راه گم شده (!!!) و دانشگاه دوباره آنرا صادر کرده. چه راه حلهايي براي اين مشکل وجود داره؟ اگر اين مشکلات به خاطر اينه که نامه بايد از آمريکا به ايران بياد، ميشه آنرا به اين شکل حل کرد که از دانشگاه بخواهيد نامه را براي يکي از دوستانتان در خارج از آمريکا (مثلا کانادا يا اروپا) بفرسته و بعد از آنجا نامه را براي شما بفرستند. تا حالا کسي اين کار را کرده؟
چه راه حلهاي ديگري وجود داره؟

vahid1982
March 18th, 2008, 12:11 PM
اگه فاند ندارید احتمالا با پست عادی واستون میفرستن.
بهشون بگید هزینه پست سفارشی مثل DHL رو خودتون میدید (با کردیت کارد) و برت با اون بفرستن
یا بگی بفرستن واسه دوستت تو آمریکا و اون با DHL بفرسته.
نذار با پست عادی بفرستن چون واقعا طول میکشه.

Payam_kho
March 21st, 2008, 03:42 PM
راهی که خودتون گفتید هم راهه خوبیه، که I20 به یه کشور ثالث فرشتاده شه. من این کارو کردم و 6 روزه I20 به دستم رسید. امریکا - اروپا - ایران ، هر دو مسیر هم با DHL ، البته اینو توجه کنید که هزینه DHL از اروپا به ایران خیلی گرونه ، ماله من حدوده 170000 تومن شد!!!!. می تونید از آشناتون تو کشور ثالث بخواید که براتون بپرسه از قبل. در ضمن من شنیدم I20 بعضی از بچه ها که مستقیما به ایران DHL شده ، در کمتر از 1 هفته رسیده، بنابراین اگه عجله نداری ، می تونی به همین اکتفا کنی، ولی پست عادی رو به هیچ وجه توصیه نمی کنم.

Good Luck

maryam82
March 14th, 2009, 04:34 PM
من به دانشگاه گفتم آدرس دوستم توی آلمان رو میدم بفرستین اونجا. ولی جواب داد ما فقط مستقیم واسه خودت می تونیم پست کنیم. پستهاشون هم UPS , FEDEX بود که وارد ایران نمیشه. مجبور شدم بگم با پست عادی بفرستن. امیدوارم دو ماه طول نکشه!

ehsan99
March 14th, 2009, 09:27 PM
من به دانشگاه گفتم آدرس دوستم توی آلمان رو میدم بفرستین اونجا. ولی جواب داد ما فقط مستقیم واسه خودت می تونیم پست کنیم. پستهاشون هم UPS , FEDEX بود که وارد ایران نمیشه. مجبور شدم بگم با پست عادی بفرستن. امیدوارم دو ماه طول نکشه!

نه دو ماه نمی کشه. میتونستی بگی DHL کنن. ایران 63 هزار تومن می دادی و یه فرم پر می کردی. اما نگران نباش. اگه آدرسو درست دادی حتما میاد.

maryam82
March 15th, 2009, 12:35 AM
نه دو ماه نمی کشه. میتونستی بگی DHL کنن. ایران 63 هزار تومن می دادی و یه فرم پر می کردی. اما نگران نباش. اگه آدرسو درست دادی حتما میاد.

گفتم با DHL یا TNT پست کنین گفتن نمیشه. فکر کنم جایی که میرم آخر دنیا باشه! 63 تومن میدادم که این جناب فرم بیاد و احتمالا اگه یه کم شانس بیارم و یه جای بهتر پذیرش بگیرم دوباره باید 30 تومن بدم که بره. همش واسه این که این دانشگاها مثل بچه آدم زود جواب نمیدن تکلیفت معلوم شه! >:(

ehsan99
March 15th, 2009, 12:54 AM
گفتم با DHL یا TNT پست کنین گفتن نمیشه. فکر کنم جایی که میرم آخر دنیا باشه! 63 تومن میدادم که این جناب فرم بیاد و احتمالا اگه یه کم شانس بیارم و یه جای بهتر پذیرش بگیرم دوباره باید 30 تومن بدم که بره. همش واسه این که این دانشگاها مثل بچه آدم زود جواب نمیدن تکلیفت معلوم شه!

شما بهتره اگه فکر می کنی جای بهتری پذیرش می گیری که حتما هم به امید خدا می گیری این پذیرشتو زودتر لغو کنی. تا هم استاد شما اونطرف سر کار نباشه، هم اعتبار ما ایرونی ها حفظ بشه هم یه بنده خدای دیگه پذیرش بگیره. به هر حال موفق باشی.

maryam82
March 15th, 2009, 09:56 AM
نه بابا از کجا بدونم؟ اومدیم و نگرفتم! هنوز بهشون نگفتم که حتما میام. خودشون گفتن داریم برات I-20 میفرستیم. خیلی ها چند تا I-20 بهشون میرسه. مهم اینه که قبل از رفتن به سفارت فقط یکی رو نگه دارن و بقیه رو امضا نکرده برگردونن. اون شکایت بازی که بالا در آوردم واسه این بود که توی حساب کتابا دیگه به 100 تومن خرج واسه هر I-20 اضافه فکر نکرده بودم! (یه کم از بحث اصلی خارج شدیم. ببخشید).
کس دیگه ای هم بوده که بهش بگن نمیشه واسه دوستت پست کنیم؟ شاید اصلا نباید میگفتم آدرس دوستمه. پس چی میگفتم؟! حتی شنیدم واسه هتلها هم بچه ها گفتن و براشون فرستادن.

mehdi16
March 15th, 2009, 01:57 PM
اگه میتونید یه روز برین پست منطقه تون و پستچی کوچه رو گیر بیارین و با یکم شیرینی سعی کنید دلشو بدست بیارید! موردی بود که 3 هفته نامه فقط تو دفتر پست اون محل معطل شده بوده.

ehsan99
March 15th, 2009, 02:08 PM
نه بابا از کجا بدونم؟ اومدیم و نگرفتم! هنوز بهشون نگفتم که حتما میام. خودشون گفتن داریم برات I-20 میفرستیم. خیلی ها چند تا I-20 بهشون میرسه. مهم اینه که قبل از رفتن به سفارت فقط یکی رو نگه دارن و بقیه رو امضا نکرده برگردونن. اون شکایت بازی که بالا در آوردم واسه این بود که توی حساب کتابا دیگه به 100 تومن خرج واسه هر I-20 اضافه فکر نکرده بودم! (یه کم از بحث اصلی خارج شدیم. ببخشید).
کس دیگه ای هم بوده که بهش بگن نمیشه واسه دوستت پست کنیم؟ شاید اصلا نباید میگفتم آدرس دوستمه. پس چی میگفتم؟! حتی شنیدم واسه هتلها هم بچه ها گفتن و براشون فرستادن.

به نظرم شما اگه آفر رو رسما قبول کنید براتون I-20 می فرستن. درسته اونا تو نرمشون نیست که با DHL بفرستن اما اگه پرداخت کنین تو تهران این کارو شاید انجام بدن. به هر حال در این فروم بگردید. یکی از دوستان با نام Haagh در این فروم پست جالبی در مورد داشتن چند I-20 گذاشته که بهتره بررسی کنید. به امید خدا بسته شما میاد حدودا 3 هفته طول داره.

rezatheory
March 18th, 2009, 01:47 AM
نمیشه بگیم با TNT بفرستن؟
من هیچ تجربه ای از DHL ندارم ولی TNT عالیه. DHL هم همینقدر خوبه؟

maryam82
March 18th, 2009, 08:56 AM
مشکل پول نبود چون واسه همون FEDEX o UPS هم یه فرم فرستاده بودن که کردیت رو توش وارد کنم. گفتن اصلا دست رسی به DHL o TNT ندارن.
به هر حال فکر میکنم شاید بهتر باشه اگه می خواین بگین بفرستن خارج، نگین که آدرس دوستتونه که مثل من بهتون جواب ندن. مثلا شاید بد نباشه بگیم مامان یا بابامون یه مدت رفته به این آدرس و چند روز دیگه برمیگرده.
من تا حالا نشنیدم واسه کسی با TNT فرستاده باشن ولی DHL چرا. که اون هم اگه مستقیم به ایران بفرستن باز اطمینانی بهش نیست که معطل نشه.

ehsan99
March 18th, 2009, 08:31 PM
مشکل پول نبود چون واسه همون FEDEX o UPS هم یه فرم فرستاده بودن که کردیت رو توش وارد کنم. گفتن اصلا دست رسی به DHL o TNT ندارن.
به هر حال فکر میکنم شاید بهتر باشه اگه می خواین بگین بفرستن خارج، نگین که آدرس دوستتونه که مثل من بهتون جواب ندن. مثلا شاید بد نباشه بگیم مامان یا بابامون یه مدت رفته به این آدرس و چند روز دیگه برمیگرده.
من تا حالا نشنیدم واسه کسی با TNT فرستاده باشن ولی DHL چرا. که اون هم اگه مستقیم به ایران بفرستن باز اطمینانی بهش نیست که معطل نشه.

Dear Maryam,

Have you recieved your I-20? I think due to your other posts you have been waiting for your admission offer letter.
sorry for inconvenience,

As I have stated before, you can pay in Iran and fill out a form, then the DHL staff would pick your letter up directly from university.

maryam82
March 18th, 2009, 09:13 PM
نه هنوز I-20 نرسیده. نمیدونم هم که کی میرسه. یعنی میگین میشد برم دفتر DHL توی تهران و یه فرم پر کنم تا یکی بره از دانشگاه بگیره پست کنه؟ خب اگه این جوری باشه که خیلی جالبه. ولی وقتی مسئول اینترنشنال دانشگاه گفت نمیتونن با DHL پست کنن گفتم لابد اونجا انقدر داهاته که دفتر DHL ندارن. شاید دانشگاه باهاش قرارداد نداشته. به هر حال فعلا باید برم نذر و نیاز که I-20 مبارک اون وسط راه جایی گم نشه و به موقع برسه. اینی که گفتین برای بچه های دیگه میتونه خیلی نکته مهم و به دردبخوری باشه. شاید هم برای خودم اگه باز شانس بیارم و از جای دیگه پذیرش بگیرم.

ehsan99
March 18th, 2009, 09:49 PM
یعنی میگین میشد برم دفتر DHL توی تهران و یه فرم پر کنم تا یکی بره از دانشگاه بگیره پست کنه؟ خب اگه این جوری باشه که خیلی جالبه. ولی وقتی مسئول اینترنشنال دانشگاه گفت نمیتونن با DHL پست کنن گفتم لابد اونجا انقدر داهاته که دفتر DHL ندارن. شاید دانشگاه باهاش قرارداد نداشته. به هر حال فعلا باید برم نذر و نیاز که I-20 مبارک اون وسط راه جایی گم نشه و به موقع برسه. اینی که گفتین برای بچه های دیگه میتونه خیلی نکته مهم و به دردبخوری باشه. شاید هم برای خودم اگه باز شانس بیارم و از جای دیگه پذیرش بگیرم.

شما شاید الان هم بتونید بهشون بگید. مگه I-20 رو فرستادن؟ اگه شما Case western پذیرش دارید که اونجا شهر کلیولند و DHL داره. وقتی تهران داره حتما اونجا هم داره. اما یادمه شما گفتید هنوز تائید پذیرشو ندادید. پس I-20 هم صادره نشده. اما بگید کارتونو با DHL انجام بدن. حدودا یک هفته طول می کشه بیاد با DHL. اما با اون مدل پست عادی هم مورد نداره. میاد بعد از 3 هفته

emperial
March 19th, 2009, 11:25 AM
به نظرتون مشکلی نداره که درخواست کنیم I-20 به آدرس دبیرخونه مرکزی دانشگاهی که توش درس خوندیم فرستاده بشه. به خصوص که دانشگاه تهران هم باشه. فکر میکنم از نظر زمان رسیدن خیلی سریعتر بشه.

maryam82
March 19th, 2009, 07:25 PM
شما شاید الان هم بتونید بهشون بگید. مگه I-20 رو فرستادن؟ اگه شما Case western پذیرش دارید که اونجا شهر کلیولند و DHL داره. وقتی تهران داره حتما اونجا هم داره. اما یادمه شما گفتید هنوز تائید پذیرشو ندادید. پس I-20 هم صادره نشده. اما بگید کارتونو با DHL انجام بدن. حدودا یک هفته طول می کشه بیاد با DHL. اما با اون مدل پست عادی هم مورد نداره. میاد بعد از 3 هفته

پذیرش با فاند از missouri s&t دارم. هنوز تائید پذیرش رو ندادم ولی خودشون حدود 2 هفته پیش یه ایمیل زدن که اگه میخوای I-20 رو با FEDEX یا UPS بفرستیم بگو و توی فرم کردیتت رو وارد کن. اگه جواب ایمیل رو تا 5 روز ندی خودمون با پست عادی می فرستیم. در حالی که دیروز ایمیل زدن که اگه می خوای تائید کنی زودتر بکن که وقتت داره تموم میشه. یعنی تائید کردن انگار ربطی به فرستادن I-20 نداره. فکر کنم کاملا بستگی به دانشگاه و دانشکده داره.

ehsan99
March 19th, 2009, 08:58 PM

پذیرش با فاند از missouri s&t دارم. هنوز تائید پذیرش رو ندادم ولی خودشون حدود 2 هفته پیش یه ایمیل زدن که اگه میخوای I-20 رو با FEDEX یا UPS بفرستیم بگو و توی فرم کردیتت رو وارد کن. اگه جواب ایمیل رو تا 5 روز ندی خودمون با پست عادی می فرستیم. در حالی که دیروز ایمیل زدن که اگه می خوای تائید کنی زودتر بکن که وقتت داره تموم میشه. یعنی تائید کردن انگار ربطی به فرستادن I-20 نداره. فکر کنم کاملا بستگی به دانشگاه و دانشکده داره.

No I think you should confirm your admission before I-20 has been issued. Therefore, if you wanna confrim anything, you can do it know. I recommend DHLing your I-20. It will be recieved and you can track it. For me that was the case and it worked.

Your university is in Rolla that absolutely has DHL.

best of luck,

jalali_smj
April 28th, 2009, 03:36 PM
من میخوام بگم یکی از دوستام بره I-20 رو بگیره و برام بفرسته. این کار مشکلی نداره؟ بهش میدن؟

ch_hamid123
April 28th, 2009, 04:14 PM
من می خوام I20 رو با DHL بگیرم دانشگاه گفته مشخصات کردیت کارت رو بهشون بدم ولی من نمیدونم هزینه اش چقدر می شه تقریباً که همون مقدار کارت سفارش بدم. دانشگاه هم جواب درستی نمی ده. بچه هایی که قبلاً با DHL براشون I20 اومده اطلاعی دارن از این موضوع؟

smseifi
April 28th, 2009, 05:13 PM
من می خوام I20 رو با DHL بگیرم دانشگاه گفته مشخصات کردیت کارت رو بهشون بدم ولی من نمیدونم هزینه اش چقدر می شه تقریباً که همون مقدار کارت سفارش بدم. دانشگاه هم جواب درستی نمی ده. بچه هایی که قبلاً با DHL براشون I20 اومده اطلاعی دارن از این موضوع؟

معمولا خود دانشگاه هزینه پست رو پرداخت می کنه چون برای اونا هزینه ای نیست.
خیلب افت داره که دانشگاه پول پست رو از دانشجوش بگیره!

ehsan99
April 28th, 2009, 05:44 PM

you can pay for DHL in Iran. the head office of the DHL is in Abbasabad. the fee is about 63000 T with tax

DHL courier would pick your shipment up in america after 24 hrs

maryam82
May 13th, 2009, 02:05 PM
براي mahdi k :
اكسپرس ميل يعني يكي از همون پستهايي كه گفتين. ممكنه UPS و FEDEX هم منظورشون باشه. شايد ندونن كه اين پستها وارد ايران نميشن. حتما براشون ايميل بزنين و اين رو توضيح بدين و اصرار كنين كه يا با DHL و ترجيحاً TNT بفرستن. اگه گفتن امكان نداره احتمالاً دفترش توي شهرشون نيست. به روشي كه توي پست بالا گفته شده عمل كنين.
براي من اول با پست عادي فرستادن كه الان بعد از دو ماه و 10 روز هنوز نرسيده و احتمالاً گم شده. به استاد كه گفتم با هزينه خودش و از يه شهر ديگه با DHL پست كردن. ولي چند روز توي clearance delay موند. منشي دانشكده با يه نفر توي DHL صحبت كرده بود و طرف گفته بود ديگه از دست ما خارج شده و ممكنه تا 30 روز هم طول بكشه. ولي بعد از 8 روز از تاريخ پست به دستم رسيد. شنيدم TNT اين مشكلات رو نداره. از دفتر TNT توي تهران بپرسين كه ميشه اون كاري كه بالا توضيح دادن رو انجام داد يا نه.
اگه قبول كنن واسه يكي از دوستاتون مثلاً توي اروپا با DHL بفرستن و از اونجا براي شما با TNT پست شه بهترين راهه.
اينا رو بيشتر واسه بقيه توضيح دادم تا در جريان باشن چه مشكلاتي براشون ممكنه پيش بياد.
دير رسيدن I-20 باعث شد به وقت قبرس نرسم و مجبورم برم باكو. شايد به نفعم شده باشه. ولي ممكنه شرايط خيلي بدتري واسه آدم پيش بياد.

smseifi
May 13th, 2009, 11:33 PM
یکی از دوستای من I-20 رو براش با Express mail فرستادن و درب خونه با DHL دریافت کرد.

اونا خودشون می دونن که UPS به ایران نمیاد. یه جایی تو راه اون وسطا DHL میاد رو کار و بسته رو میاره ایران.

rezatheory
June 6th, 2009, 04:33 AM
کسی تجربه ی گرفتن I-20 از TNT رو داره؟ DHL چیزی مافوق افتضاحه و بسته ی من رو بعد از دو روز از اوهایو برگشت زدن. چون میگن نمیتونن به آدرس دفترشون بفرستن!!!!!!!!!

amirmimi
June 6th, 2009, 04:57 AM
کسی تجربه ی گرفتن ای-20 از تنت رو داره؟ دهل چیزی مافوق افتضاحه و بسته ی من رو بعد از دو روز از اوهایو برگشت زدن. چون میگن نمیتونن به آدرس دفترشون بفرستن!!!!!!!!!

TNT معمولا با دانشگاها کار نمی‌کنه ولی‌ اگر باTNT بفرستن برات که فکر کنم 4-5 روز برسه.ولی‌ اگر باTNT نتونن بفرستن 2 کار میتونی بکنی:
1- بگی باDHL بفرستن اما اسم دانشگاه رو به جای اسم فرستنده ننویسن مثلا منشی‌ اسم خودش رو بنویسه.
2- بگی به آدرس جایی‌ که برای مصاحبه میری بفرستن (البته زمانش باید تنظیم باشه)I-20 من رو برای قبرس فرستادن و 3 روزه رسید من بنا داشتم با کپی‌I-20 برای مصاحبه برم ولی‌ رسید.اگر بتونی‌ زمانشو تنظیم کنی‌ این گزینه خیلی‌ خوبی‌ هست.البته باید با هتل هم هماهنگی‌ بکنی‌.
Good Luck

mohammadromina
July 5th, 2009, 02:30 AM
اگه فاند ندارید احتمالا با پست عادی واستون میفرستن.
بهشون بگید هزینه پست سفارشی مثل DHL رو خودتون میدید (با کردیت کارد) و برت با اون بفرستن
یا بگی بفرستن واسه دوستت تو آمریکا و اون با DHL بفرسته.
نذار با پست عادی بفرستن چون واقعا طول میکشه.

اگه فاند نداشته باشی هم با DHL میفرستن

Behrang
July 5th, 2009, 02:39 AM
سلام
DHL خدمات پیک آپ برای آمریکا را داره البته تا جایی که من میدونم TNT این خدمات را نداره.شما میتوانید این فرومها را پر کنید و به مرکز DHL در تهران ببرید و آنها بسته شما را در اسرع وقت از آمریکا پیک آپ می کنند که این یکی از سریعترین و ارزان ترین راهها است.
موفق باشید

rezatheory
July 6th, 2009, 06:38 AM
یه چیز بگم شاید به درد کسی خورد. من اول آدرس دفتر شون رو داده بودم و شماره ی خودم ولی در اوهایو گفتن اینجوری نمیتونیم ببریم و برگردوندن!

گفتن فقط بنویسید. ایران و اسم شهر و بعد روش بنویسید hold for pickup و شماره تلفن گیرنده رو هم بنویسید، اینجوری اومد.

من که نفهمیدم این گیر برای چی بود.

با TNT گفتن کار نمیکنن.

پول هم خودشون دادن گفتن اومدی بهمون بده.

alibme-1362
July 6th, 2009, 11:37 AM
سلام
DHL خدمات پیک آپ برای آمریکا را داره البته تا جایی که من میدونم TNT این خدمات را نداره.شما میتوانید این فرومها را پر کنید و به مرکز DHL در تهران ببرید و آنها بسته شما را در اسرع وقت از آمریکا پیک آپ می کنند که این یکی از سریعترین و ارزان ترین راهها است.
موفق باشید

حتما باید دفاتر اصلی خود DHL باشه یا مراکز پستی هم که قرارداد دارند با DHL می تونن این کار رو انجام بدن؟

Behrang
July 6th, 2009, 02:47 PM
حتما باید دفاتر اصلی خود DHL باشه یا مراکز پستی هم که قرارداد دارند با DHL می تونن این کار رو انجام بدن؟

باید بعد از پر کردن فرمها ،آنها را باید به دفتر اصلی ببرید.

S.O.H.A
July 6th, 2009, 03:56 PM

اسم این سرویس در DHL سرویس "پس کرایه" هستش و در تهران فقط و فقط به دفتر مرکزی واقع در خیابان وزرا - نبش کوچه 21 مراجعه کنید. قیمتش هم برای پیک آپ از کالفرنیا مفته فقط 79000 تومن!. هفت روز کاری هم طول می کشه.

faeze66
April 1st, 2011, 07:45 PM
شرکت های مثل DHL و FedEx چند وقتی هستش که مستقیم از امریکا به ایران بسته وارد نمی کنند. پست های معمولی هم (مانند ups) خیلی مطمئن نیستند و ممکنه 40 روز یا بیشتر طول بکشه ویا این که اصلا به دستتون نرسه. البته این مسئله همیشگی نیست و من خودم 20 روزه با ups تحویل گرفتم اما در مورد I-20 چون معمولا مهمه و عجله هم دارین به نطر من بهترین راه حل شرکت کاراپست هستش.

شما می تونین ازشون بخواین که بسته رو پیک آپ کنن بعد از امریکا میره دوبی و از اونجا هم میاد ایران. معمولا 3 یا 4 روزه به دوبی و یه روزه از دوبی به ایران میرسه. اگر هم نخواهید کل هزینه رو خودتون بدین میتونین از شرکت آدرس دوبی رو بگیرین و از دانشگاه بخواین به اون آدرس بفرسته (با FedEx) بعد شما هزینه دوبی تا اینجا رو میدین.

البته راه دیگه هم پست کردن به آدرس یه آشنا یا دوست در یه کشور دیگه است و شما می تونین از دوستتون که ساکن کشور دیگه است بخواین که براتون به آدرستون تو ایران پست کنه.

دوستان اگه راه حل دیگه ای دارن لطفا تو این تاپیک بگن چون خیلی از بچه ها همون طور که احسان گفت این نیاز رو دارن.

rashidy_chem
April 8th, 2011, 02:30 AM
در این تاپیک به روز ترین روش های ارسال I-20 به ایران مورد بحث قرار میگیرد.

راه حل ها:

1-پست معمولی یا USPS یا international airmail
I-20 از تگزاس برام پست کردن بعد 1 ماه هنوز نرسیده. نامه پذیرش از شیکاگو پست کردن 35 روز پیش که هنوز نرسیده!

2- کاراپست:
میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید.
اطلاعات مسئول هماهنگی پیکاپ از آمریکا:
Sara Banisafar
Tel: +98 21 88932250-52
Email: sara.banisafar@karapost.com
Web: www.karapost.com (http://www.karapost.com/)

دوستان زیادی از این روش استفاده کردن و طی 3 تا 5 روز بسته را تحویل گرفتن...یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین. (دانشگاه من قبول نکرد بسته پیکاپ بشه)
آدرس دبی :
Receiver:

your name
Att: Ms.Sheetal (Import Desk)
Skycom Express LLC P. O. Box: 6195
Industrial Area 1
Bh Karachi Darbar Restaurant
Besides Fawaz Refrigeration
SHARJAH –U.A.E. Tel: + 971 6 5398987

قبل از اقدام حتما با کارا پست تماس بگیرید و از آدرس مطمئن بشید.
قیمت پیکاپ از دانشگاه و تحویل درب منزل 60 هزار تومن.
قیمت پیکاپ از دبیو تحویل درب منزل 54 هزار تومن.

3- یک شرکت بنام globexship.
شماره آنها:
4419998-310 -1+
www.globexship.com (http://www.globexship.com/)
اینها یک شرکت ایرانی مقیم کالیفرنیا هستند و از آنجا بسته را می فرستند دوبی و از دبی به تهران. یک زنگ که بزنید بهتان میگن.

4- شرکت eshipglobal، که تجربه کاربر محترم mpanvari اینجا نقل قول میشه:

من میخوام تجربه ی خودمو در باره ی رسیدن مدرک I-20بگم. دانشگاه محا پذیرشم به من گفت که به این سایت برم:study.eshipglobal.comبرم و یه ثبت نام ساده برای وارد کردن نام و نشانی انجام بدم. این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت DHLاست.این شرکت همونطور که میدونید تو ایران تحریمه و از من بخاطر این 100 دلار بیشتر گرفت. البته دانشگاه گفت که پولشو با دادن رسید بهم خواهد داد. البته باید خود دانشگاه با این شرکت هماهنگ کرده باشه که بتونه به ایران هم بفرسته. در تاریخ 4/19/2011 این شرکت نامه ی منو از دانشگاه تحویل گرفته و در تاریخ 4/24/2011 به دستم رسید. یعنی 5 روز طول کشید. تو سایت میشد فهمید که الان بسته کجاست. مدت زمان clearance یک روز شد. من به این شکرت هم ایمیل زدم و گفتم مه آیا ممکنه که clearance زیاد طول بکشه و اونا جواب دادن که ما در ماه آپریل نامه به ایران داشتیم که 5 تا 7 روز طول کشیده. این هم ایمیل این شرکت: student.support@eshipglobal.comاین پست چکیده این تاپیک خواهد بود و با روشهای جدید و ابتکاری دوستان آپدیت می شود.

یا حق

samanjan
April 8th, 2011, 12:59 PM
سلام.

بالاخره بین
کاراپست:
یک شرکت بنام globexship.

بالاخره کدام بهتره

من در آلمان فامیل دارم ولی متاسفانه از اونجا هم نمیشه محموله به ایران ارسال کرد . تازه قیمت ارسال هم 50 یورو به بالا است

در ضمن من در مورد انگلیس هم پرسیدم انگار از اونجا با یک پستی میشه ولی هزینه بر است .

آخرش باید بی خیال این آمریکا شد .

rashidy_chem
April 11th, 2011, 03:50 PM
من هم درگیر I-20 هستم...

راه حل ها:

1-پست معمولی یا :USPS
I-20 از تگزاس برام پست کردن بعد 1 ماه هنوز نرسیده. نامه پذیرش از شیکاگو پست کردن 35 روز پیش که هنوز نرسیده!

2- کاراپست: میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید (فکر میکنم 60 تومن).
Sara Banisafar

یکی از دوستان به بنده گفت در سال 2010 تجربه خوبی با این شرکت نداشته و نتونستن بسته را پیکاپ کنن از طرفی من چند نفر هم دیدم که این کار رو کردن... یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین.
آدرس دبی :
Receiver:

Your name

C/O Skycom Express L.L.C
P O Box 80537
Express & Mail Centre, Dubai, U.A.E
Phone: 04 2827822 Fax: 04 2827823
Att: Ms.Sheetal

چون دانشگاه من قبول نکرد که بسته پیکاپ بشه من گفتم بفرستن دبی... فردا قراره با UPS پست کنن!

شماره آنها:
4419998-310 -1+
اینها یک شرکت ایرانی مقیم کالیفرنیا هستند و از آنجا بسته را می فرستند دوبی و از دبی به تهران. یک زنگ که بزنید بهتان میگن.

فعلا زیاد نوشتم.

یا حق

خوب گفتم من از روش 2 استفاده کردم.
دانشگاه بسته منو با UPS به خرج خودش فرستاد دبی. بسته من 3 روزه رسید به دبی(امروز). من ترک نامبر رو دادم به خانم بنی سفر و قراره بسته فردا یا نهایت پس فردا برسه دستم.
وقتی بسته رو دریافت کردم در مورد هزینه تمام شده خواهم نوشت.

یاحق

faeze66
April 11th, 2011, 05:36 PM
دانشگاه بسته منو با UPS به خرج خودش فرستاد دبی. بسته من 3 روزه رسید به دبی(امروز). من ترک نامبر رو دادم به خانم بنی سفر و قراره بسته فردا یا نهایت پس فردا برسه دستم.

یاحق
من هم از همین روش استفاده کردم ولی مال منو با FedEx فرستادن. آخه خانوم بنی سفر به من گفت که با FedEx می کنن. منم گفتم اونا با فدکس فرستادن دوبی. بعد هم از اونجا فرستادن دم خونه. مال من شد نزدیک 50 تومن.

samanjan
April 11th, 2011, 06:30 PM
من هم از همین روش استفاده کردم ولی مال منو با FedEx فرستادن. آخه خانوم بنی سفر به من گفت که با FedEx می کنن. منم گفتم اونا با فدکس فرستادن دوبی. بعد هم از اونجا فرستادن دم خونه. مال من شد نزدیک 50 تومن.

سلام.

انگار یکی از دوستان قبلا با airmails براش فرستاده بودن تا در خونه آمده بود و آمریکا- ایران مستقیم بوده

ببخشید این خانوم بنی سفر کی هست .

samanjan
April 11th, 2011, 08:18 PM
سلام
همین الان نامه ای از دانشگاه University of Illinois at Urbana-Champaign

گرفتم که میگه با چی بفرستم . به نظر شما چه کار کنم

The bad news is: We use 3 different express mail carriers (UPS, FedEx and DHL) but none of them deliver to Iran.

If you have a suggestion, please let me know. If I send it to you via regular air mail it could take several weeks to reach you.

I look forward to hearing from you.

Radian
April 11th, 2011, 08:24 PM

استفاده از پست دو مرحله ای در حال حاضر بهترین راه هست .

من چند روز پیش به دفتر DHL مراجعه کردم ، و ازشون در مورد پست از آمریکا به ایران پرسیدم .

در جواب به من گفتند که ( بالفرض نبودن هیچ نوع مشکلی ) این احتمال وجود داره که بسته در گمرک آمریکا معطل بشه ! و در صورت بروز چنین تاخیری ممکنه حتی تا چند هفته هم دیرکرد داشته باشه

که به قول معروف Not affordabe هست .

faeze66
April 11th, 2011, 09:00 PM
سلام.

انگار یکی از دوستان قبلا با airmails براش فرستاده بودن تا در خونه آمده بود و آمریکا- ایران مستقیم بوده

ببخشید این خانوم بنی سفر کی هست .

International airmail منظورتونه؟ منم با این تا تا حالا نامه مستقیم گرفتم که در مدت زمان بسیار کوتاه دو ماه! به دستم رسید. 1 ماه که گذشت من فکر کردم ديگه نرسه گفتم دوباره فرستادن.
خانم بنی سفر هم بالا تو پست ها یکی از دوستان نوشته بود. مسئول هماهنگی همین شرکت کاراپسته! خیلی هم مهربونه!:دی

rashidy_chem
April 12th, 2011, 02:36 PM
من هم درگیر I-20 هستم...

راه حل ها:

2- کاراپست:
میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید (فکر میکنم 60 تومن).
Sara Banisafar

یکی از دوستان به بنده گفت در سال 2010 تجربه خوبی با این شرکت نداشته و نتونستن بسته را پیکاپ کنن از طرفی من چند نفر هم دیدم که این کار رو کردن... یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین.
آدرس دبی :
Receiver:

Your name

C/O Skycom Express L.L.C
P O Box 80537

چون دانشگاه من قبول نکرد که بسته پیکاپ بشه من گفتم بفرستن دبی... فردا قراره با UPS پست کنن!

شماره آنها:
4419998-310 -1+

فعلا زیاد نوشتم.

یا حق

یاحقفکر کنم من رکورد زدم.. البته با پست!
امروز I-20 رو از کاراپست گرفتم!
ارسال از دانشگاه توسط پست اکسپرس به دبی و دریافت کد رهگیری: 8 آپریل
دلیور شدن به skycom : آپریل 11
دلیور درب منزل بنده: آپریل 12

4 روز رکورد خوبیه برای دریافت I-20
قیمت 50 تومن! البته از آمریکا تا دبی رو دانشگاه پرداخت...

به نظر بهترین راه میاد..

موفق باشید
یاحق

faeze66
April 12th, 2011, 02:41 PM
فکر کنم من رکورد زدم.. البته با پست!
امروز I-20 رو از کاراپست گرفتم!
ارسال از دانشگاه توسط پست اکسپرس به دبی و دریافت کد رهگیری: 8 آپریل
دلیور شدن به skycom : آپریل 11
دلیور درب منزل بنده: آپریل 12

4 روز رکورد خوبیه برای دریافت I-20
قیمت 50 تومن! البته از آمریکا تا دبی رو دانشگاه پرداخت...

به نظر بهترین راه میاد..

موفق باشید
یاحق

معمولش همین قدر طول میکشه یعنی سه روز از امریکا تا دبی و یه روز تا ایران! روش خوبیه و به نظرم مطمئنه! مبارکه!
در ضمن خوش به حال شما که I-20 رو گرفتین، من که دو ماه دیگه باید صبر کنم! :(

Sunrise
April 12th, 2011, 03:59 PM
بله واقعا رکورده، تبریک. چند سوال:

دانشگاه قبول نکرده که کسی مدار شما رو پیکاپ کنه و برای همین اول با ارسال خودشون رفته دبی و از اونجا به تهران. ولی اگر قبول میکرد که شرکت پستی پیکاپ کنه چطور میشد؟ بدون رفتن به دبی مستقیم میامد به ایران؟ دیگه لازم نبود اون آدرسی که در دبی هست به دانشگاه داد؟ اگر به جای دومرحله (آمریکا به دبی، دبی به تهران) با یک مرحله میامد، باز هم هزینه 50000 میشد؟

قبل از ارسال آی بیست از دانشگاه باید با کاراپست چیز خاصی رو هماهنگ کرد؟ میشه مراحلش رو بگی؟ آیا بعد از رسیدن به دبی باید کاراپست رو در جریان گذاشت؟ چجوریه ترتیب زمانیه کارهاش؟ هزینه رو کِی و کجا باید به کاراپست داد؟

samanjan
April 12th, 2011, 08:03 PM
بله واقعا رکورده، تبریک. چند سوال:

دانشگاه قبول نکرده که کسی مدار شما رو پیکاپ کنه و برای همین اول با ارسال خودشون رفته دبی و از اونجا به تهران. ولی اگر قبول میکرد که شرکت پستی پیکاپ کنه چطور میشد؟ بدون رفتن به دبی مستقیم میامد به ایران؟ دیگه لازم نبود اون آدرسی که در دبی هست به دانشگاه داد؟ اگر به جای دومرحله (آمریکا به دبی، دبی به تهران) با یک مرحله میامد، باز هم هزینه 50000 میشد؟

قبل از ارسال آی بیست از دانشگاه باید با کاراپست چیز خاصی رو هماهنگ کرد؟ میشه مراحلش رو بگی؟ آیا بعد از رسیدن به دبی باید کاراپست رو در جریان گذاشت؟ چجوریه ترتیب زمانیه کارهاش؟ هزینه رو کِی و کجا باید به کاراپست داد؟

سلام

من با دانشگاه مکاتبه ای که داشتم گفت 50 دلار تا دبی برات میفرستیم و بعد باید یکجوری خودت تحویل بگیری.

اگر میشه این قضیه کاراپست هم دوستان توضیح بدهند .
باتشکر

rashidy_chem
April 12th, 2011, 11:29 PM
خوب مثله اینکه توضیحاتم کافی نبوده!

اگه دانشگاه قبول کنه بسته پیکاپ بشه طبق ایمیل که کارا پست برای من فرستاد عمل میکنید:
Please advise your shipper that FedEx will contact them to pick up the shipment on be half of Skycom Express in Dubai ( our Dubai Office) and this shipment will be picked up for Dubai and the same will be forwarded to Tehran, shipper must address the air way bill and invoice as follow:

Receiver:

Your Name

C/O Skycom Express L.L.C
P O Box 80537

که قیمت کل میشه حدود 60 تومن... یعنی 10 تومن با وقتی از آمریکا تا دبی رو خودتون بدید فرق میکنه! پس برای اونایی که دانشگاه ازشون پول اکسپرس رو میگیره بهتره بسته در صورت امکان پیکاپ بشه...

شما زنگ بزن به کاراپست با خانم بنی سفر صحبت کن .... اگه بخوای بسته پیکاپ بشه باید یک فرم رو پر کنی...

وقتی دانشگاه برای من پست کرد بهم کد رهگیری داد... من این کد رو همراه با آدرس خودم برای خانم بنی سفر ایمیلیدم! خودشون هماهنگ کردن.

SARDAR به من گفت کاراپست پارسال نتونسته بسته رو براش پیکاپ کنه... بنابرای توصیه من اینه که از روش من استفاده کنید!

موفق باشید
یاحق

mpanvari
April 14th, 2011, 08:25 PM
سلام دوستان. دانشگاه من ایمیل زده و گفته میتونم با این بهتون مدرکو پست کنم :
Send by Express Mail: You will use a company called "eShipGlobal". This company is not affiliated with FSU but it allows you to receive your I-20 package using DHL. The charges are billed to your credit card (Visa, Mastercard or Discover cards only). To request express mailing of your documents, go to: https://study.eshipglobal.com. Do not go to the DHL website directly.

کسی با این کار کرده؟ میدونه چند روزه میرسه؟ اینکه گفته مال DHL به ایران میاد؟

سپاس

احسان
April 14th, 2011, 08:33 PM
سلام دوستان. دانشگاه من ایمیل زده و گفته میتونم با این بهتون مدرکو پست کنم :
Send by Express Mail: You will use a company called "eShipGlobal". This company is not affiliated with FSU but it allows you to receive your I-20 package using DHL. The charges are billed to your credit card (Visa, Mastercard or Discover cards only). To request express mailing of your documents, go to: https://study.eshipglobal.com. Do not go to the DHL website directly.

کسی با این کار کرده؟ میدونه چند روزه میرسه؟ اینکه گفته مال DHL به ایران میاد؟

سپاس

من ايميل زدم و ازشون پرسيدم كه به ايران دليور مي كنن يا نه.

mpanvari
April 14th, 2011, 08:51 PM
من ايميل زدم و ازشون پرسيدم كه به ايران دليور مي كنن يا نه.
دانشگاه ایمیب زده اینو گفته :
Regarding DHL, they do have restrictions on shipping to embargoed countries such as Iran. However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service. Eship Global works with DHL and your documents will be delivered by DHL. When you go through the Eship website to request the shipment, they will notify you about the shipping requirements and charges. DHL adds an additional $100 fee to ship to embargoed countries in addition to the regular shipping charges.

یعنی چی آقا این چه وضعیه

احسان
April 14th, 2011, 09:06 PM
دانشگاه ایمیب زده اینو گفته :
Regarding DHL, they do have restrictions on shipping to embargoed countries such as Iran. However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service. Eship Global works with DHL and your documents will be delivered by DHL. When you go through the Eship website to request the shipment, they will notify you about the shipping requirements and charges. DHL adds an additional $100 fee to ship to embargoed countries in addition to the regular shipping charges.

یعنی چی آقا این چه وضعیه

جواب ايميل از شركت مذكور رو گرفتم. اين هم نمي تونه به ايران دليور كنه و گفته كه آدرس واسطه بايد داد (زحمت كشيده! اينو كه ما از اول مي دونيم!!)

Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process. Unfortunately, the only way to receive documents (through DHL and us) is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours

faeze66
April 14th, 2011, 09:16 PM
جواب ايميل از شركت مذكور رو گرفتم. اين هم نمي تونه به ايران دليور كنه و گفته كه آدرس واسطه بايد داد (زحمت كشيده! اينو كه ما از اول مي دونيم!!)

Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process. Unfortunately, the only way to receive documents (through DHL and us) is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours

دانشگاهی که من دارم میرم هم همین سیستم رو استفاده میکنه. به نظرم یه راه حل می تونه این باشه که شما توی اون لیبلی که می خوای درست کنی آدرس همون دفتر دوبی کاراپست رو بدی. دانشگاه من قبلا نامه ادمیشن منو این طوری فرستاد. الان هم برای i20 بهشون گفتم گفتن تو لیبل آدرس دوبی رو بذازم. eglobal توی یه صفحه خودش گفته که به کشورهایی مثه ایران و سوریه و اینا نمی فرسته.

mpanvari
April 14th, 2011, 09:22 PM
با توجه به این قسمت از ایمیل که این شرکت به احسان فرستاده: n order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process.
و اینکه منشی دانشگاه من هم اینو گفته : However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service

پس انگار مشکلی نیست نه؟؟

faeze66
April 14th, 2011, 09:25 PM
با توجه به این قسمت از ایمیل که این شرکت به احسان فرستاده: n order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process.
و اینکه منشی دانشگاه من هم اینو گفته : However, I have applied for approval to ship to Iran through the Eship Global Service

پس انگار مشکلی نیست نه؟؟

مشکل 100 دلار اضافه است!:دی

faeze66
April 14th, 2011, 09:31 PM
راستی کسی میدونه این eglobal بخواد با فدکس یا dhl بفرسته دوبی چقدر میشه؟ با کارت اعتباری باید داد دیگه؟

mpanvari
April 14th, 2011, 09:37 PM
مشکل 100 دلار اضافه است!:دی
نه. دانشگاه پولشو میده( خودشون گفتن) به جز این مشکلی نیست؟ فائزه میشه منو واسه sign up کردن تو این سایت راهنمایی کنی؟

thunder
April 14th, 2011, 10:40 PM
بچه ها I 20 من رو دادم فرستادم آلمان.
بعد Dhl کردن ایران
برگشت خورد...
DHL مگه از آلمان نمی بره؟

amoun
April 14th, 2011, 10:43 PM
من انگار ديروز خوندم از آلمانم دي اچ ال نمي كنن به ايران.

احسان
April 15th, 2011, 12:26 AM
بچه ها با این وجود چطور بسته من رو از آلمان تحویل بگیرم؟؟؟؟

بايد از آلمان بفرستيد يه كشور واسطه ديگه. اگه آشنايي نداريد، بفرستيد دفتر كاراپست توي دبي. توضيحاتش توي پستهاي قبلي همين تاپيك هست.

mpanvari
April 15th, 2011, 12:59 AM

Dear Student,

این دانشگاه من گفته بود که approve کزده. من یه ایمیل زدم به این شرکت eship global و ازشون پرسیدم که ایران واسه DHL تحریمه ، شما بفرستی به دست من میرسه که اینو جواب داد:

Yes FSU is approved to send documents to Iran so you can request delivery to your Iran address itself.

mpanvari
April 15th, 2011, 12:24 PM
بچه ها TNT هم نمیتونه مدرک I-20 از آمریکا بیاره ایران؟ اونم تحریمه؟

rashidy_chem
April 15th, 2011, 12:35 PM
بچه ها TNT هم نمیتونه مدرک I-20 از آمریکا بیاره ایران؟ اونم تحریمه؟

بله TNT هم تحریم کرده!
تعجب میکنم چرا از روشهایی که اول این تاپیک توضیح دادم و امتحان خودشو پس داده استفاده نمیکنید!!!!؟؟؟ الان فرصت ریسک ندارید و باید سریع ترین و مطمئن ترین راه رو انتخاب کنید...

موفق باشید
یا حق

mpanvari
April 15th, 2011, 12:40 PM
بله TNT هم تحریم کرده!
تعجب میکنم چرا از روشهایی که اول این تاپیک توضیح دادم و امتحان خودشو پس داده استفاده نمیکنید!!!!؟؟؟ الان فرصت ریسک ندارید و باید سریع ترین و مطمئن ترین راه رو انتخاب کنید...

موفق باشید
یا حق

سپاس. دانشگاه به من گفته که با DHL برات میفرستم. خود شرکت هم گفته که به ایران میفرستم (چون دانشگاهت قبلا هماهنگ کرده). و 100 دلار هم اضافه مبگبره چون تحریمه. ( البته دانشگاه پولشو میده) یعنی میگی این روش مشکلی پیش میاره؟ قبلا کسایی نبودن که با اینر شرکت کرده باشن؟

rashidy_chem
April 15th, 2011, 01:05 PM
سپاس. دانشگاه به من گفته که با DHL برات میفرستم. خود شرکت هم گفته که به ایران میفرستم (چون دانشگاهت قبلا هماهنگ کرده). و 100 دلار هم اضافه مبگبره چون تحریمه. ( البته دانشگاه پولشو میده) یعنی میگی این روش مشکلی پیش میاره؟ قبلا کسایی نبودن که با اینر شرکت کرده باشن؟
اینجوری بسته شما باید مرحله کلیرینس رو بگذرونه و بعضا دیده شده تا 1 ماه هم طول کشیده... روش پست دومرحله ای دیگه کلیرنس نداره!

Radian:
استفاده از پست دو مرحله ای در حال حاضر بهترین راه هست .

من چند روز پیش به دفتر DHL مراجعه کردم ، و ازشون در مورد پست از آمریکا به ایران پرسیدم .

در جواب به من گفتند که ( بالفرض نبودن هیچ نوع مشکلی ) این احتمال وجود داره که بسته در گمرک آمریکا معطل بشه ! و در صورت بروز چنین تاخیری ممکنه حتی تا چند هفته هم دیرکرد داشته باشه

که به قول معروف Not affordabe هست

mpanvari
April 15th, 2011, 06:28 PM
اینجوری بسته شما باید مرحله کلیرینس رو بگذرونه و بعضا دیده شده تا 1 ماه هم طول کشیده... روش پست دومرحله ای دیگه کلیرنس نداره!

چرا نداره؟

rashidy_chem
April 17th, 2011, 12:13 PM
چرا نداره؟
بدلیل اینکه بسته به ایران فرستاده نمیشه!! اونا ادرس روی بسته رو چک میکنن که ایران نیست..

marjanjoon
April 17th, 2011, 01:27 PM
سلام

من به دانشگاهم توی آمریکا گفتم که I-20 رو بده به یکی از دوستام توی همون شهر که دوستم فرم رو به من بده.
آیا الان با استفاده از شرکت کاراپست می شه I-20 به دستم برسه؟
یا اینکه من از اول باید به دانشگاه می گفتم فرم را به دبی (آدرس کاراپست) بفرسته؟
من الان باید به دوستم بگم که چه کار کنه تا این فرم زود به دستم برسه؟
و اینکه قیمت این پست حدودا چقدر می شه؟

ممنون می شم اگه کسایی که تجربه دارن جواب بدن.

rashidy_chem
April 17th, 2011, 01:35 PM
سلام

من به دانشگاهم توی آمریکا گفتم که I-20 رو بده به یکی از دوستام توی همون شهر که دوستم فرم رو به من بده.
آیا الان با استفاده از شرکت کاراپست می شه I-20 به دستم برسه؟
یا اینکه من از اول باید به دانشگاه می گفتم فرم را به دبی (آدرس کاراپست) بفرسته؟
من الان باید به دوستم بگم که چه کار کنه تا این فرم زود به دستم برسه؟
و اینکه قیمت این پست حدودا چقدر می شه؟

ممنون می شم اگه کسایی که تجربه دارن جواب بدن.
دوست خوبم زنگ بزن به کاراپست راهنماییت میکنه.
شما به کاراپست بگو بسته رو برات پیکاپ کنه... زنگ بزن

hamed diaoko
April 17th, 2011, 04:13 PM
من به كارا پست زنگ زدم مي گه اگه بسته رو بفرستي دبي ما ضمانتش نمي كنيم كه حتما به دستت برسه ولي اگه پيك آپ كنيم ضمانت مي كنيم. به نظرتون يعني واقعاً ممكنه بسته به دستمون نرسه؟

samanjan
April 17th, 2011, 04:35 PM
من به كارا پست زنگ زدم مي گه اگه بسته رو بفرستي دبي ما ضمانتش نمي كنيم كه حتما به دستت برسه ولي اگه پيك آپ كنيم ضمانت مي كنيم. به نظرتون يعني واقعاً ممكنه بسته به دستمون نرسه؟

سلام

شما با دانشگاه صحبت کن و شرایطت را بگو ببین قبول می کنند برای پیک آپ

من که مکاتبه کردم قبول کردند

ibanez
April 23rd, 2011, 12:27 AM
آقای رشیدی یکی از دانشگاه ها به من گفته آدرس خارج ایران که میدین بدون PO Box باشه اینکه دادین PO Box داره. آدرس کامل درست درمون همراه خیابون و کوچه پس کوچه نداره؟ ضمنا به من گفته شده از UPS استفاده میکنن، من همین رو بینویسم گیر نمیکنه؟ چه تضمینی هست؟

ضمنا دیشب گفتن چون مدارک حساسه نمیتونیم بدیم به کسی.

rashidy_chem
April 23rd, 2011, 08:54 PM
آقای رشیدی یکی از دانشگاه ها به من گفته آدرس خارج ایران که میدین بدون PO Box باشه اینکه دادین PO Box داره. آدرس کامل درست درمون همراه خیابون و کوچه پس کوچه نداره؟ ضمنا به من گفته شده از UPS استفاده میکنن، من همین رو بینویسم گیر نمیکنه؟ چه تضمینی هست؟
دوست عزیز زنگ بزنید از کارا پست سوال کنید...
دانشگاه منم همینو گفت ولی من تحقیق کردم دیدم تو دبی آدرس خیابون اصلا کارایی نداره و تمام پستها از po box استفاده میکنن... به منشی هم گفتم که خود UPS باید این موضوع رو بدونه و دبی یکی از کشورهای استثنا تو این قضیه هست... که خدارو شکر بدون مشکل رسید.

شما میتونید اسم خیاببون هم بهش اضافه کنید ولی حتما ذکر کنید که po box رو بنویسن...
your name
C/O Skycom Express LLC
P O Box 80537
Express & Mail Center, Dubai Cargo Village, Airport Road
Dubai, U.A.E

من تجربه شخصیم رو گفتم و life is uncertain ...

HesamE
April 23rd, 2011, 11:12 PM
سلام خدمت عزیزان
اگه دانشگاه اجازه پیک آپ نده و بگه ما فقط با پست میفرستیم و مجبور شیم اول فرم رو به آشنایی خارج ایران پست کنیم، بهتره اون شخص ثالث توی آمریکا باشه یا خارج آمریکا ( مورد خود من: داشتن آشنایی در آمریکا و کانادا)؟ هم از نظر زمان هم از نظر هزینه (پست DHl به اضافه کاراپست)؟
خیلی ممنون

احسان
April 24th, 2011, 11:16 AM
دوستاني كه تجربه استفاده از كارا پست رو دارن، جواب سوالات فرم درخواست رو چي دادن؟
با تشكر

tondarchabok
April 24th, 2011, 11:47 AM
دوستاني كه تجربه استفاده از كارا پست رو دارن، جواب سوالات فرم درخواست رو چي دادن؟
با تشكر

من امروز از طريق كاراپست اقدام كردم فقط يه ايميل زدم و آدرس فرستنده (آمريكا) و آدرس گيرنده (خودم) را دادم
گفت درخواستتون فرستاده شد و جواب ميل هم آمد
نميدونم اين فرمي كه شما ميگيد چي هست؟
ميشه توضيح بديد بيشتر؟

احسان
April 25th, 2011, 12:08 AM
من امروز از طريق كاراپست اقدام كردم فقط يه ايميل زدم و آدرس فرستنده (آمريكا) و آدرس گيرنده (خودم) را دادم
گفت درخواستتون فرستاده شد و جواب ميل هم آمد
نميدونم اين فرمي كه شما ميگيد چي هست؟
ميشه توضيح بديد بيشتر؟

IMPORT REQUISTION FORM
Requesting Customer Details Company Name : * Account Number : * Contact Name : * Contact Telephone : * Contact Fax : Contact Email : Request Date : * Has Requestor notified Shipper? :

Customer Details for Pick-Up and Delivery Pick-Up Customer Details Delivery Customer Details Company Name : * Pick Up Point (e.g. Reception) :
Address Line #1 : *
Address Line #2 :
Address Line #3 :
City : *
Country :
Post/Zip Code : *
Contact Name : *
Contact Telephone : *
Contact Fax :
Contact Email :

Shipment Details Pick-Up Reference : Pick-Up Instructions : Shipment Contents : * Number of Pieces : * Shipment Weight : * (kgs) Shipment Dimensions : (cms) Insurance Required : * Delivery Instructions : Ready Date : * Ready Time : * Close Time : * Rate Quoted : * Indicates a mandatory field

Terms & Conditions The weight calculated would be as per actual weight or volume weight whichever is higher The final weight would be billed as per the shipment picked up from your sender Customs duty & other clearing charges if applicable, would be paid by the receiver Additonal charges would be incurred incase the shipment has to be moved theough Air Frieght mode Fuel surcharge applicable for all shipments

mpanvari
April 25th, 2011, 12:51 AM
سلام دوستان
من میخوام تجربه ی خودمو در باره ی رسیدن مدرک I-20بگم. دانشگاه محا پذیرشم به من گفت که به این سایت برم:study.eshipglobal.comبرم و یه ثبت نام ساده برای وارد کردن نام و نشانی انجام بدم. این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت DHLاست.این شرکت همونطور که میدونید تو ایران تحریمه و از من بخاطر این 100 دلار بیشتر گرفت. البته دانشگاه گفت که پولشو با دادن رسید بهم خواهد داد. البته باید خود دانشگاه با این شرکت هماهنگ کرده باشه که بتونه به ایران هم بفرسته. در تاریخ 4/19/2011 این شرکت نامه ی منو از دانشگاه تحویل گرفته و در تاریخ 4/24/2011 به دستم رسید. یعنی 5 روز طول کشید. تو سایت میشد فهمید که الان بسته کجاست. مدت زمان clearance یک روز شد. من به این شکرت هم ایمیل زدم و گفتم مه آیا ممکنه که clearance زیاد طول بکشه و اونا جواب دادن که ما در ماه آپریل نامه به ایران داشتیم که 5 تا 7 روز طول کشیده. این هم ایمیل این شرکت: student.support@eshipglobal.com

samanjan
April 26th, 2011, 10:48 AM
سلام دوستان
من میخوام تجربه ی خودمو در باره ی رسیدن مدرک I-20بگم. دانشگاه محا پذیرشم به من گفت که به این سایت برم:study.eshipglobal.comبرم و یه ثبت نام ساده برای وارد کردن نام و نشانی انجام بدم. این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت DHLاست.این شرکت همونطور که میدونید تو ایران تحریمه و از من بخاطر این 100 دلار بیشتر گرفت. البته دانشگاه گفت که پولشو با دادن رسید بهم خواهد داد. البته باید خود دانشگاه با این شرکت هماهنگ کرده باشه که بتونه به ایران هم بفرسته. در تاریخ 4/19/2011 این شرکت نامه ی منو از دانشگاه تحویل گرفته و در تاریخ 4/24/2011 به دستم رسید. یعنی 5 روز طول کشید. تو سایت میشد فهمید که الان بسته کجاست. مدت زمان clearance یک روز شد. من به این شکرت هم ایمیل زدم و گفتم مه آیا ممکنه که clearance زیاد طول بکشه و اونا جواب دادن که ما در ماه آپریل نامه به ایران داشتیم که 5 تا 7 روز طول کشیده. این هم ایمیل این شرکت: student.support@eshipglobal.com

سلام این شرکت برای هر فرم I-20 مبلغ 50 دلار میگیرد

The following information were used in determining the savings in dollars and ISS staff time - your University/College may be more or less:

Avg. Cost of the document by reqular mail including staff time ( I-20, admission letter, admission packet etc) is $50.00
eShipGlobal saves 95% savings on current processing I-20/any document cost

The requests are processed by a secure system with no charge to Universities/colleges. There is no cost to setup the account for universities.

و تقریبا میشه گفت با این چندتا دانشگاه قرار دارد

Johns Hopkins University
Texas A&M University
Clemson University
University of California, Berkeley
University of West Florida
University of Texas at San Antonio
New Mexico State University

و تو این صفحه هم اطلاعات خوبی دارد
https://study.eshipglobal.com/help/default.asp?page=9

hosseinab
April 26th, 2011, 10:55 AM
سلام این شرکت برای هر فرم I-20 مبلغ 50 دلار میگیرد

و تقریبا میشه گفت با این چندتا دانشگاه قرار دارد

Johns Hopkins University
Texas A&M University
Clemson University
University of California, Berkeley
University of West Florida
University of Texas at San Antonio
New Mexico State University

و تو این صفحه هم اطلاعات خوبی دارد
https://study.eshipglobal.com/help/default.asp?page=9

این رو من هم اضافه بکنم که تقریبا با تمام دانشگاههای ایالت تگزاس قرارداد داره. مثلا دانشگاه UTA به هم پیشنهاد همین رو داد.

mpanvari
April 26th, 2011, 12:57 PM
این رو من هم اضافه بکنم که تقریبا با تمام دانشگاههای ایالت تگزاس قرارداد داره. مثلا دانشگاه UTA به هم پیشنهاد همین رو داد.

باید از خود دانشگاه بپرسین
من از florida state بودم که اینو پیشنهاد داد

r_asgharzadeh
April 28th, 2011, 12:00 PM
سلام من رفتم تو سایت این شرکت تو قسمت FAQ نوشته :Can we request shipments to the Embargoed countries using your service?
Carriers are making new changes in compliance with U.S laws and regulations for embargoed countries. Shipping to embargoed countries needs a special approval from the U.S government where U.S. economic embargoes are in effect, which currently includes: Burma (Myanmar), Cuba, Democratic People’s Republic of Korea (North Korea), Iran, Sudan and Syria. We have temporarily disabled the shipping functionality to these countries in our system. Students or University administrators will not be able to create shipments to these countries from U.S.
این رو من هم اضافه بکنم که تقریبا با تمام دانشگاههای ایالت تگزاس قرارداد داره. مثلا دانشگاه UTA به هم پیشنهاد همین رو داد. حالا نمی دونم چطوری برای شما فرستادن

احسان
April 29th, 2011, 12:11 AM
سلام من رفتم تو سایت این شرکت تو قسمت FAQ نوشته :Can we request shipments to the Embargoed countries using your service?
Carriers are making new changes in compliance with U.S laws and regulations for embargoed countries. Shipping to embargoed countries needs a special approval from the U.S government where U.S. economic embargoes are in effect, which currently includes: Burma (Myanmar), Cuba, Democratic People’s Republic of Korea (North Korea), Iran, Sudan and Syria. We have temporarily disabled the shipping functionality to these countries in our system. Students or University administrators will not be able to create shipments to these countries from U.S.

كدوم شركت؟

samanjan
April 29th, 2011, 12:39 AM
كدوم شركت؟

شما همین صفحه را با دقت مطالعه بفرمایید متوجه می شوید

study.eshipglobal

موفق باشید.

party1
May 1st, 2011, 07:50 PM
این شرکت هم که یه آدرس ثانویه می خواد‏‎:‎
Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:‎

Please use alternate address ( outside Iran) to create a shipping request in order to receive ‎I-20 and other critical documents faster from U.S. Universities.‎

شما چه آدرسی رو دادین؟

Some14Myself
May 3rd, 2011, 05:13 PM
بروبچ .. مواظب این پست کاراپست باشین ..
بسته من رو به یکی به اسم و فامیلی من ، توی پونک (من ونک هستم) تحویل داده ... اون بابا هم اصلآ منتظر بسته از امریکا نبوده ... برداشته پول رو داده و بسته من رو گرفته و باز کرده ... اگر سه روز سیریش نشده بودم و هی زنگ نمی زدم ، الان معلوم نبود دوتا I20 کجای تهران دست کی بود ... کلآ خوب بود سرویسشون اما اینم تجربه من ... تا دیدین یه کم داره دیر و زود می شه پیگیری کنین که امکان خرابکاری زیاد هست !!

baran_ra
May 4th, 2011, 10:20 AM
بروبچ .. مواظب این پست کاراپست باشین ..
بسته من رو به یکی به اسم و فامیلی من ، توی پونک (من ونک هستم) تحویل داده ... اون بابا هم اصلآ منتظر بسته از امریکا نبوده ... برداشته پول رو داده و بسته من رو گرفته و باز کرده ... اگر سه روز سیریش نشده بودم و هی زنگ نمی زدم ، الان معلوم نبود دوتا I20 کجای تهران دست کی بود ... کلآ خوب بود سرویسشون اما اینم تجربه من ... تا دیدین یه کم داره دیر و زود می شه پیگیری کنین که امکان خرابکاری زیاد هست !!

می شه بگید چند روزه رسید تهران؟

Some14Myself
May 4th, 2011, 10:36 AM
این پست با فدکس کار می کنه .. فدکس براش می آره تا دوبی ، تحویل می ده به شرکتی به اسم اسکای کام جت (یا یه چیزی شبیه این!) که ماله خود کاراپست .. اونا از دوبی می گیرن می آرن تهران ...
سریع اومد ایران ... فقط سه روز توی شهر مبداء توی تگزاس گیر کرده بود ... از دوشنبه تا چهارشنبه ... بعد یه روز مستقیم رسید دوبی ... یعنی چهارشنبه دوبی بود ... تا اینجاش رو می تونین روی سایت فدکس ترک کنین ... بعد گفتن که شنبه می رسه به دستم (یعنی از دوشنبه تا شنبه) که شنبشون با کلی پیگیری من شد دوشنبه صبح ...

Some14Myself
May 4th, 2011, 10:57 AM
یه چیزه دیگه ... این ادرسی که بچه ها اینجا گذاشتن و خود خانم بنی سفر می ده بهتون برای اینکه پشت پاکت نوشته بشه تا بره دوبی ، آدرس POBOX ه که فدکس گیر می ده به این نمی تونه بفرسته و physical می خواد ... از همین اول بگین که فیزیکال بهتون بده برای اینکه بعد دو سه روز الافی از اونور خبر می رسه که این ادرس pobox غیرقابل استفاده ست ... البته من می تونم اینجا بذارم ادرس رو اما محض اطمینان خودتون درخواست کنین ...

alirezaabs
May 4th, 2011, 11:53 AM
سلام دوستان
يكي پاسخ بده اگه مي دونه:
من 12 روز پيش دوستم رفت از North Carolina از دانشگاه I20 منو گرفت و شخصا با پست USPS فرستاد ايران كه هنوز به دستم نرسيده. حالا مي گيد چه كنم؟
صبر كنم شايد بياد؟
بگم دوباره صادر كنن؟
يا اگه كسي مي دونه اينجا كجا م تونم برم دنبالش بهم بگه؟
ممنون

nnsh
May 4th, 2011, 02:10 PM
ميرسه، براي من هم 16 روز پيش دانشگاه با پست USPS برام فرستاد امروز به دستم رسيد. خود دانشگاه گفت دو هفته اي ميرسه. مي تونين trcaking number رو هم از دانشگاه بگيريد و اينجا از پست پيگيري كنيد.

سلام دوستان
يكي پاسخ بده اگه مي دونه:
من 12 روز پيش دوستم رفت از North Carolina از دانشگاه I20 منو گرفت و شخصا با پست USPS فرستاد ايران كه هنوز به دستم نرسيده. حالا مي گيد چه كنم؟
صبر كنم شايد بياد؟
بگم دوباره صادر كنن؟
يا اگه كسي مي دونه اينجا كجا م تونم برم دنبالش بهم بگه؟
ممنون

rashidy_chem
May 4th, 2011, 02:16 PM
ميرسه، براي من هم 16 روز پيش دانشگاه با پست USPS برام فرستاد امروز به دستم رسيد. خود دانشگاه گفت دو هفته اي ميرسه. مي تونين trcaking number رو هم از دانشگاه بگيريد و اينجا از پست پيگيري كنيد.
tracking number برای پست ویژه USPS هست...
ولی دانشگاهها معمولا با پست 500 تومنی معمولی میفرستن که ترک نامبر هم نداره و قابل پیگیری نیست... من یه بسته دارم که دقیقا 45 روزه هنوز نرسیده!!! ولی هفته پیش 2 تا بسته دریافت کردم که یکیش برای 12 روز قبل و یکی دیگش 30 روز قبل بود که هردو باهم رسید (USPS معمولی)... کاملا شانسیه!

alirezaabs
May 4th, 2011, 04:01 PM
مال منو دانشگاه نفرستاده. دوستم فرستاده. ترك نامبر هم دارم. چك كه مي كنم زده از جامايكا به مقصد فرستادن 4 5 روز پيش. حالا از اينجا دقيقا چه جوري پيگير شم؟
ممنون
tracking number برای پست ویژه USPS هست...
ولی دانشگاهها معمولا با پست 500 تومنی معمولی میفرستن که ترک نامبر هم نداره و قابل پیگیری نیست... من یه بسته دارم که دقیقا 45 روزه هنوز نرسیده!!! ولی هفته پیش 2 تا بسته دریافت کردم که یکیش برای 12 روز قبل و یکی دیگش 30 روز قبل بود که هردو باهم رسید (USPS معمولی)... کاملا شانسیه!

nnsh
May 4th, 2011, 06:35 PM
من رفتم پست منطقمون ترک نامبر رو زد توی سیستمشون گفت امروز رسیده و کارت شناساییم رو نشون دادم و پاکتم رو گرفتم. از پست می تونید پیگیری کنید.

مال منو دانشگاه نفرستاده. دوستم فرستاده. ترك نامبر هم دارم. چك كه مي كنم زده از جامايكا به مقصد فرستادن 4 5 روز پيش. حالا از اينجا دقيقا چه جوري پيگير شم؟
ممنون

احسان
May 5th, 2011, 02:58 PM
بچه ها دانشگاه براي من با USPS priority mail فرستاده بود. وقتي گفتم ترك نامبر رو بديد، گفت كه ترك نامبر نداره. الان 11 روز مي شه كه فرستادن و بسته نرسيده. البته از اول بهشون سيستم كارا پست رو پيشنهاد دادم اما قبول نكردن و گفتن اول با اين سيستم امتحان مي كنيم...

faeze66
May 5th, 2011, 10:51 PM
بچه ها دانشگاه براي من با USPS priority mail فرستاده بود. وقتي گفتم ترك نامبر رو بديد، گفت كه ترك نامبر نداره. الان 11 روز مي شه كه فرستادن و بسته نرسيده. البته از اول بهشون سيستم كارا پست رو پيشنهاد دادم اما قبول نكردن و گفتن اول با اين سيستم امتحان مي كنيم...

طبق تجربه شخصی بنده حدود 20 روز میکشه. این USPS مطمئن و خوبه البته به سرعت DHL یا FedEx نیست ولی نگران نباش فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد.

faeze66
May 8th, 2011, 06:11 PM
من می خوام تجربمو در مورد این شرکت eshipglobal بگم. توی سایت توی قسمت FAQ نوشته به ایران نمی فرسته برای همین من آدرس کشور دیگه رو نوشتم و اسم گیرنده هم طبیعتا اسم اون شخص رو گذاشتم. بعد حدود 10 روز انتظار (آخه طی یک ایمیل فرمالیته به من گفتن حداکثر تا 10 روز I-20 من حاضره) بعد 10 روز دیدم نخیر خبری نیست. بعد از کلی ایمیل و پی گیری بعد یه هفته جوابمو دادن. منشی grad school بهم گفت که چون نمی دونستن نامه من کجا و برای کی داره میره نفرستاده بودنش. بعدشم گفت که ما برای فرستادن به ایران authorize هستیم و به هیچ دانشجویی چیزی که براش غیرقابل استفاده باشه رو توصیه نمی کنیم. خلاصه این که معمولا دانشگاه ها از طریق این شرکت می تونن به ایران بفرستن ولی من چون نمی دونستم کارم یه 20 روزی عقب افتاد.
شما خودتون رو بیخودی معطل نکنید و اگه دانشگاهتون این شرکت رو پیشنهاد داد اولا خیلی خوشحال بشید چون از روش های دیگه بهتره. دوما آدرس ایران رو بدون هیچ ترسی بذارین و ار گذاشتن آدرس کشورهای دیگه دوری بجویید!!!! :-)

hosseinab
May 8th, 2011, 06:19 PM
من می خوام تجربمو در مورد این شرکت eshipglobal بگم. توی سایت توی قسمت FAQ نوشته به ایران نمی فرسته برای همین من آدرس کشور دیگه رو نوشتم و اسم گیرنده هم طبیعتا اسم اون شخص رو گذاشتم. بعد حدود 10 روز انتظار (آخه طی یک ایمیل فرمالیته به من گفتن حداکثر تا 10 روز I-20 من حاضره) بعد 10 روز دیدم نخیر خبری نیست. بعد از کلی ایمیل و پی گیری بعد یه هفته جوابمو دادن. منشی grad school بهم گفت که چون نمی دونستن نامه من کجا و برای کی داره میره نفرستاده بودنش. بعدشم گفت که ما برای فرستادن به ایران authorize هستیم و به هیچ دانشجویی چیزی که براش غیرقابل استفاده باشه رو توصیه نمی کنیم. خلاصه این که معمولا دانشگاه ها از طریق این شرکت می تونن به ایران بفرستن ولی من چون نمی دونستم کارم یه 20 روزی عقب افتاد.
شما خودتون رو بیخودی معطل نکنید و اگه دانشگاهتون این شرکت رو پیشنهاد داد اولا خیلی خوشحال بشید چون از روش های دیگه بهتره. دوما آدرس ایران رو بدون هیچ ترسی بذارین و ار گذاشتن آدرس کشورهای دیگه دوری بجویید!!!! :-)

از کارا پست استفاده کنید! ماله من رو 4 روزه آورد و تازه خودش هم با FedEx پیک آپ کرده بودش. خیاله همتون هم راحت میشه !

baran_ra
May 9th, 2011, 09:54 AM
من هم دیروز I20 ام رسید..تا دبی رو خود دانشگاه با UPS فرستاده بود..از دبی هم کاراپست برام آورد..
فقط قیمتی که از من گرفت با قیمتی که از قبل گفته بود فرق داشت..به من گفته بود حدود 40 تومن..ولی 54 تومن ازم گرفت...در هر حال مطمئنه..

احسان
May 9th, 2011, 08:20 PM
من هم دیروز I20 ام رسید..تا دبی رو خود دانشگاه با UPS فرستاده بود..از دبی هم کاراپست برام آورد..
فقط قیمتی که از من گرفت با قیمتی که از قبل گفته بود فرق داشت..به من گفته بود حدود 40 تومن..ولی 54 تومن ازم گرفت...در هر حال مطمئنه..

كارا پست به من هم گفته بود 49000 تومان اما آخرش شد 60000 تومان. 5 روزه از مقصد رسيد تهران و البته يكي از آشناها از طرف من رفت دفتر مركزي و تحويل گرفت تا اينطوري 1 روز جلو بيفتم.
با شرايط سخت پست از آمريكا به ايران، اين روش خوب و سريعي بود.

ibanez
May 10th, 2011, 02:02 PM
كارا پست به من هم گفته بود 49000 تومان اما آخرش شد 60000 تومان. 5 روزه از مقصد رسيد تهران و البته يكي از آشناها از طرف من رفت دفتر مركزي و تحويل گرفت تا اينطوري 1 روز جلو بيفتم.
با شرايط سخت پست از آمريكا به ايران، اين روش خوب و سريعي بود.
از من 45 تومن گرفتن، ضمنا با احتساب ساعت محلی کلا 3.5 روز شد.

آدرسی هم که به من دادن این بود:

Ms.Sheetal (Import Desk)
Industrial Area 1

تو این بحران تحریم بد نبود.

faeze66
May 10th, 2011, 02:40 PM
از من 45 تومن گرفتن، ضمنا با احتساب ساعت محلی کلا 3.5 روز شد.

آدرسی هم که به من دادن این بود:

Ms.Sheetal (Import Desk)
Industrial Area 1

تو این بحران تحریم بد نبود.

من امروز تماس گرفتم. به من هم از دوبی تا اینجا رو 54 تومن گفت میشه. گفت از اول می قیمت ها افزایش پیدا کرده. اگرم از امریکا پیک آپ بشه 60 تومن.

tojar
May 12th, 2011, 09:32 PM
من میخوام تجربه ی خودمو در باره ی رسیدن مدرک I-20بگم. دانشگاه محا پذیرشم به من گفت که به این سایت برم:study.eshipglobal.comبرم و یه ثبت نام ساده برای وارد کردن نام و نشانی انجام بدم. این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت DHLاست.این شرکت همونطور که میدونید تو ایران تحریمه و از من بخاطر این 100 دلار بیشتر گرفت. البته دانشگاه گفت که پولشو با دادن رسید بهم خواهد داد. البته باید خود دانشگاه با این شرکت هماهنگ کرده باشه که بتونه به ایران هم بفرسته. در تاریخ 4/19/2011 این شرکت نامه ی منو از دانشگاه تحویل گرفته و در تاریخ 4/24/2011 به دستم رسید. یعنی 5 روز طول کشید. تو سایت میشد فهمید که الان بسته کجاست. مدت زمان clearance یک روز شد. من به این شکرت هم ایمیل زدم و گفتم مه آیا ممکنه که clearance زیاد طول بکشه و اونا جواب دادن که ما در ماه آپریل نامه به ایران داشتیم که 5 تا 7 روز طول کشیده.

شرکت eshipglobal که میگه ایران نمیاره
منم ایمیل زدم گفتم شما چه جوری برای ایران میارین. اونام این ایمیل رو زدن

Dear Student,

In order to receive documents from the university to your country, the university needs to go through some approval process with DHL. Unfortunately, the only way to receive documents is to provide an address outside of your country where you have a friend/relative and you need to make forwarding/pickup arrangement with them.

Note: Please contact the university and tell them to contact us if they need any information regarding this approval process - this will help for your future requests.

When you go for the alternate address, the contact name should have your name/actual receiver name, the phone number should be that of the actual receiver and not yours.

خوب حالا خوبی eshipglobal چیه؟ من فکر میکنم یه چیزی رو ظاهراً اشتباه متوجه شدم. خوب با USPS به دانشگاه میگم مدرکمو بده خونه دوستم کانادا، اونم با DHL برام بفرسته ایرون. آیا این روش بدیه؟

تأخیر ایجاد میکنه؟ ولی آخه همون eshipglobal هم که میگه یه آدرس تو کانادا بهمون بده ما از کانادا برات بیاریم ایرون.

یکی لطفاً یه توضیح بده.

naeemtop
May 12th, 2011, 10:12 PM
من i20 رو دادم کاراپست برام آورد. به نظرم خیلی خیلی خوبه. تا شهرمون حدود 60 تومان تمام شد. اگه بخواید تهران برید تحویل بگیرید 10 تومان ارزونتر میشه. یادتون باشه اگه خواستید بدید پیک آپ کنن براتون حتما id یا file number که تو اون دانشگاه دارید رو بهشون بدید پشتیبانیشون هم خیلی خوبه

mpanvari
May 12th, 2011, 10:34 PM
شرکت eshipglobal که میگه ایران نمیاره

یکی لطفاً یه توضیح بده.

دوست من دانشگاه باید با این شرکت هماهنگ کرده باشه ( همونطور که خودش گفته). اگه هماهانگ کرده باشه به نظر خوب میاد. .واسه من هم دانشگاه از پیش باهاشون هماهنگ کرده بود.

admission
May 15th, 2011, 10:46 AM
بالاخره I-20 من بدستم رسید. 62 هزار تومان گرفتن! بعد 10 روز بدستم رسید. مامور کاراپست برای من بهانه میاره که چرا دیر شد :P
ولی بازم از پست معمولی بهتره با اینکه 1 کم گرونه.

احسان
May 15th, 2011, 02:16 PM
بچه ها من الان بيشتر از 1 ماه هست كه هيچ نامه regular از هيچ دانشگاه خارجي دريافت نكردم. در صورتي كه مطمئنم 5-6 نامه خيلي وقت قبلش فرستاده شده. سوالم اين هست كه ممكنه وقتي تعداد نامه هاي كسي زياد بشه، پست اونا رو نياره و به نظرش لازم باشه كه اون فرد هزينه اي رو پرداخت كنه؟؟
(چون امسال تعداد نامه هام خيلي رشد داشت!)

احسان
May 15th, 2011, 02:18 PM
ممنون :) - یعنی نمیارن اصفهان؟

از خودشون بپرس.

admission
May 15th, 2011, 02:36 PM
از خودشون بپرس.

بله. در پست قبلی نوشتم که به دستم رسید.

mohammad8816
May 17th, 2011, 10:43 PM
سلام دوستان، من به دانشگاه میل زدم که نمی‌خوام با پست معمولی‌ I۲۰ رو بفرستن، اونم گفت چه روشی‌ می‌خوای بفرستیم؟ البته خودش DHL و UPS رو پیشنهاد داده بود، گمونم خبر نداره ما تحریم هستیم!

من این میلو دادم:

Dear Jonathan,

Thank you very much for your prompt reply. Do you agree that FedEx contact you to pick up the shipment on be half of Skycom Express in Dubai, and this shipment will be picked up for Dubai and the same will be forwarded to Iran to my mailing address? I should remind that I will pay all expenses.

Regards,
Mohammad
اونم این جوابو داد:
Hello,

Please provide me with all of the details for the FedEx airbill and I will fill it out so we can mail the I-20 to you. Once I have the address and your recipient account number, then I can complete the airbill and you can arrange for FedEx to pick up the envelope from our office.

Best,

حالا من چی‌ بهش بگم؟ من می‌خوام کاراپست بره خودش pick up کنه و ببره دوبی‌ و از اونجا بیاره ایران

airbill چی‌ هست؟ اون acount که گفت دیگه چی‌ هست؟

مرسی‌ از کمکتون

احسان
May 17th, 2011, 10:53 PM
سلام دوستان، من به دانشگاه میل زدم که نمی‌خوام با پست معمولی‌ I۲۰ رو بفرستن، اونم گفت چه روشی‌ می‌خوای بفرستیم؟ البته خودش DHL و UPS رو پیشنهاد داده بود، گمونم خبر نداره ما تحریم هستیم!

من این میلو دادم:

Dear Jonathan,

Thank you very much for your prompt reply. Do you agree that FedEx contact you to pick up the shipment on be half of Skycom Express in Dubai, and this shipment will be picked up for Dubai and the same will be forwarded to Iran to my mailing address? I should remind that I will pay all expenses.

Regards,
Mohammad
اونم این جوابو داد:
Hello,

Please provide me with all of the details for the FedEx airbill and I will fill it out so we can mail the I-20 to you. Once I have the address and your recipient account number, then I can complete the airbill and you can arrange for FedEx to pick up the envelope from our office.

Best,

حالا من چی‌ بهش بگم؟ من می‌خوام کاراپست بره خودش pick up کنه و ببره دوبی‌ و از اونجا بیاره ایران

airbill چی‌ هست؟ اون acount که گفت دیگه چی‌ هست؟

مرسی‌ از کمکتون

آدرس دبي+اسم خودت رو به عنوان گيرنده به دانشگاه بده.
آدرس منزل به عنوان گيرنده و آدرس دانشگاه به عنوان فرستنده رو به كاراپست بده.
همين.

mohammad8816
May 17th, 2011, 11:00 PM
آدرس دبي+اسم خودت رو به عنوان گيرنده به دانشگاه بده.
آدرس منزل به عنوان گيرنده و آدرس دانشگاه به عنوان فرستنده رو به كاراپست بده.
همين.

مرسی‌ از جوابت آقا احسان

من نمیتونم اینکارو بکنم، چون دانشگاه میگه با پست معمولی‌ فقط پست می‌کنه و میگه واسه DHL به دوبی‌ باید پولشو بدم، منم فعلا ceredit ندارم، و نمیتونم زمانو از دست بدم، میخوام کاراپست بره از داره دانشگاه pick up کنه

در ضمن خواستم بگم دانشگاه با پست معمولی‌ بفرسته دوبی‌، اما گفت اگه پست معمولی‌ کنه، track number ندران، خوب من از کجا بفهمم که رسیده دوبی‌ که به Banisafar خبر بدم؟ کسی‌ با پست معمولی‌ I۲۰ فرستاده دبی؟ چند روزه میرسه؟

اون acount number چی‌ که خواسته؟ شما میدونی‌ احسان جان؟

daffodil
May 17th, 2011, 11:03 PM
توی سایت دانشگاه یه فرمی بود واسه سفارش پست اکسپرس. (45$) من شماره کارت و آدرس خودم رو پر کردم و فرستادم و گفتن که اوکی با ups express برات می‌فرستیم. یعنی نمی‌شه این‌طوری؟

mohammad8816
May 17th, 2011, 11:27 PM
توی سایت دانشگاه یه فرمی بود واسه سفارش پست اکسپرس. (45$) من شماره کارت و آدرس خودم رو پر کردم و فرستادم و گفتن که اوکی با ups express برات می‌فرستیم. یعنی نمی‌شه این‌طوری؟

چرا می‌شه، اما من می‌خوام کاراپست بره خودش از دانشگاه pick up کنه

خوب واسه اینکار airbill رو میخوان و من دارم، اما اونکه گفت acount number می‌خواد دیگه چیه؟ مگه کاراپست خودش همه هزینهارو نمیده؟ و بعدش موقع تحویل I۲۰ به من از من میگیره دیگه... من الان airline address رو دارم، اما منظورشو از acount number نفهمیدم، آخه می‌خوام اگه بشه امروز براش میل بدم که آمادش کنه که فردا کاراپست بره واسه پیک آپ

ممنون از کمکتون

daffodil
May 17th, 2011, 11:37 PM
آخه مساله اینه که من آدرس خودمو نوشتم. اصلا کاری به کاراپست و اینا هم نداشتم.
ایمیل بزنید از خودشون جزییات رو بپرسید بهتره و مطمئن می‌شید.

mohammad8816
May 18th, 2011, 12:08 AM
این میلو زدم

I have the FedEx airbill and I can email it for you now. What do you mean from "my account recipient number" which you mentioned in your last email? Do you mean the FedEx airbill?

اینجور جواب داده

Yes, your FedEx account number should be located on the airbill itself. If you have the airbill, please email it to me and I will attach it to your envelope. After I have it and I verify that it is complete, then you can arrange with FedEx for a pick up.

الان این آدرسی که خانم Banisafar به بچها داده اینه

Receiver:

Mr.******
C/O Skycom Express L.L.C
P O Box 80537

همین می‌شه FedEx account number?

daffodil
May 18th, 2011, 12:41 PM
IMPORT REQUISTION FORM
Requesting Customer Details Company Name : * Account Number : * Contact Name : * Contact Telephone : * Contact Fax : Contact Email : Request Date : * Has Requestor notified Shipper? :

Customer Details for Pick-Up and Delivery Pick-Up Customer Details Delivery Customer Details Company Name : * Pick Up Point (e.g. Reception) :
Address Line #1 : *
Address Line #2 :
Address Line #3 :
City : *
Country :
Post/Zip Code : *
Contact Name : *
Contact Telephone : *
Contact Fax :
Contact Email :

Shipment Details Pick-Up Reference : Pick-Up Instructions : Shipment Contents : * Number of Pieces : * Shipment Weight : * (kgs) Shipment Dimensions : (cms) Insurance Required : * Delivery Instructions : Ready Date : * Ready Time : * Close Time : * Rate Quoted : * Indicates a mandatory field

Terms & Conditions The weight calculated would be as per actual weight or volume weight whichever is higher The final weight would be billed as per the shipment picked up from your sender Customs duty & other clearing charges if applicable, would be paid by the receiver Additonal charges would be incurred incase the shipment has to be moved theough Air Frieght mode Fuel surcharge applicable for all shipments

بله، فرم IPM، از منم خواستن. کلی گزینه واسه پر کردن داره. اجباری نیست؟

احسان
May 19th, 2011, 04:51 PM
مرسی‌ از جوابت آقا احسان

من نمیتونم اینکارو بکنم، چون دانشگاه میگه با پست معمولی‌ فقط پست می‌کنه و میگه واسه DHL به دوبی‌ باید پولشو بدم، منم فعلا ceredit ندارم، و نمیتونم زمانو از دست بدم، میخوام کاراپست بره از داره دانشگاه pick up کنه
در ضمن خواستم بگم دانشگاه با پست معمولی‌ بفرسته دوبی‌، اما گفت اگه پست معمولی‌ کنه، track number ندران، خوب من از کجا بفهمم که رسیده دوبی‌ که به Banisafar خبر بدم؟ کسی‌ با پست معمولی‌ I۲۰ فرستاده دبی؟ چند روزه میرسه؟
اون acount number چی‌ که خواسته؟ شما میدونی‌ احسان جان؟

بله، فرم IPM، از منم خواستن. کلی گزینه واسه پر کردن داره. اجباری نیست؟

دوستان عزيز قرار نيست Fedex پول پست رو از دانشگاه بگيره. شما وقتي بسته رو از كاراپست تحويل مي گيري پولش رو نقدي بهشون مي دي. به همين راحتي.
والا منم نمي دونم اكنت نامبر چيه. شايد شماره درخواست پستي شما باشه. اما همون اطلاعاتي كه گفتم رو به كاراپست بديد كفايت مي كنه. اصلا لازم نيست اون فرم رو پر كنيد.
موفق باشيد.

PLZREPLY
May 19th, 2011, 07:35 PM
فوری فوری..!سلام، یکی از Uni ها ازم خواسته که یه Address بدم واسه I-20 و منم اون آدرسی که آقا رشیدی گفتن و واسشون میل کردم(ادرس کاراپست در دبی و) ولی دانشگاه ایمیل زده که:

I'm sorry but I can't mail to a P.O. Box so I will need another address

حالا چکار کنم؟:(ممنون می شم کمکم کنین...:)

mohammad8816
May 19th, 2011, 08:00 PM
فوری فوری..!سلام، یکی از Uni ها ازم خواسته که یه Address بدم واسه I-20 و منم اون آدرسی که آقا رشیدی گفتن و واسشون میل کردم(ادرس کاراپست در دبی و) ولی دانشگاه ایمیل زده که:

ببین

منم این مشکلاتو داشتم

بهترین راه اینه جای اینکه خودت با اینا سرو کله بزنی‌، کاری که من کردمو بکنی‌

به Banisafar زنگ بزن، بگو می‌خوام خودتون برید Uni واسه پیک آپ

منم مشکل تورو داشتم، هرچی‌ می‌گفتم به طرف تو uni, میگفت این آدرس ناقصه

banisafar گفت بهش بگو فردا مسول FedEx رو میفرسته همون جا که باید از Uni بسته پیک آپ بشه

منم به طرف گفتم و گفت باشه.. فرداش خود مامور پست FedEx از طرف همین شرکت Skycom که همون کاراپست هست، رفت Uni و طرف رو توجیه کرد و بسته پیک آپ شد و با FedEx میره دوبی‌، از دوبی‌ هم کارا پست میاره درب منزل

البته باید خیلی‌ سریع بجنبی، من همین اینارو ظرف ۲۴ ساعت انجام دادم

راه دوم اینه: اگه می‌خوای خود Uni بسته رو بفرسته دوبی‌ ، به banisafar بگو واسه آدرس ایراد گرفتن، و میل دانشگاه رو براش بخون

خودش میگه چه کار کنی‌

daffodil
May 20th, 2011, 01:24 PM
چرا DHL تو سایتش نوشته که به ایران هم ارسال می‌کنه؟
http://www.dhl.com/en/important_information/022111.html

یعنی از 25 فوریه به بعد تحریم کرده؟

mohammad8816
May 20th, 2011, 01:36 PM
چرا DHL تو سایتش نوشته که به ایران هم ارسال می‌کنه؟
http://www.dhl.com/en/important_information/022111.html

یعنی از 25 فوریه به بعد تحریم کرده؟

میتونید با میل ازشون بپرسید

MAnewzealand87
May 21st, 2011, 10:28 AM

دوستانی که با این مشکل روبرو هستن،(+راه حل پست 89) P.O. Box و از آدرس پست شماره 2 محمد پاک کنن.یعنی این:

Receiver:
your name

Address:
Skycom Express LLC
Industrial Area 1

Source: Mrs. Banisafar

tondarchabok
May 21st, 2011, 02:43 PM
منم I-20 را واسم كارا پست آورد
و واقعا ازش راضي هستم
جمعه عصر دانشگاه با هزينه خودش به همين آدرس كه بالا آمده فرستاد و من 4شنبه دم در خونه اونو تحويل گرفتم و هزينه شارجه تا ايران را دادم

masterusa
May 21st, 2011, 10:47 PM
كارا پست براي وقتي هست كه عجله داريم يا چاره اي نيست ؟
يعني اگر با پست عادي ارسال كنند چند روز طول ميكشه و باي نوع پست چطور ؟

mohammad8816
May 21st, 2011, 10:55 PM

با پست معمولی‌ میگن حدود ۲۰ روز، بعضیها هم میگن بیشتر از ۳۰ روز گذشته و هنوز deliver نشده

کارا پست، یه روش هست دیگه، اگه عجله دارید طبق روشی‌ توضیح داده شده عمل کنید، کمتر از یک هفته ایشالا میرسه دستتون

و فعلا بهترین روش هست

Nilooche
May 22nd, 2011, 08:39 AM
I-20 من از تگزاس 10 روزه اومد برام با پست معمولی

احسان
May 22nd, 2011, 10:53 AM

با پست عادي اصلا I-20 من نرسيد!!
البته الان 2 ماه هست كه هيچ نامه عادي به من نمي رسه!!!

ksorena
May 24th, 2011, 03:47 PM
من الان I-20 را با DHL دریافت کردم. 5 روز بیشتر طول نکشید (تقریبا یک روز برای کلیرنس).
شما ها از کجا میگید که DHL برای ایران پست نمیکنه؟ برای من که آورد و دانشگاه هم گفت مشکلی نداره.
فرم من از بوستون پست شد.

inbox
May 24th, 2011, 10:02 PM
DHL سرویس معمولی برای ایران ارائه نمیکنه. یک ایمیل از خود DHL بعد از تلاش برای ارسال I20 به ایران براتون میذارم:

======================================
Thank you for contacting DHL.

We sincerely apologize for the inconvenience caused. According to the records, the shipment has been returned to shipper with the same tracking number as Iran is a Embargo country. Currently, the shipment is with the delivery courier and it is expected to be delivered to shipper on May 23, 2011 by the end of business, barring any unforeseeable delays.

Please use the given below link to know how to ship to embargoed countries:

http://www.dhl-usa.com/CustServ/EmbargoedCountries.asp

Please advise if we can be of any further assistance.

Thank you,

Shelby Watts
Customer Service
customerservice@dhl.com

DHL Express
1144 W. Washington St.
Tempe, AZ 85281
U.S.A.

==========================================

از تاریخ 4 آوریل 2010 اگه می خواهید از DHL برای فرستادن بسته به ایران استفاده کنید باید اولا بسته تایید بشه و ثانیا 100 دلار اضافی پرداخت بشه.

PLZREPLY
May 25th, 2011, 10:11 AM
مشکل من هم حل شد.:) من آدرسی که دوستمون در پست 92 گذاشتن و به دانشگاه دادمو دانشگاه I-20 فرستاد به شارجه.(من قبلش آدرس دوبی کاراپست و داده بودم و دانشگاه می گفت به P.O.Box نمی فرسته....)

daffodil
May 27th, 2011, 09:13 PM
اینو منشی دانشکده فرستاده. در مورد skycom اطلاعات بیش‌تری می‌خواد. تو سایتش چیزی ننوشته. منبعی چیزی می‌شناسین که براش بفرستم که قانع بشه که این روش مطمئنه؟
Your paperwork has been completed, but we don't have a way to send it to you as various express mailing services do not deliver to Iran. Do you have more information about using FedEx & Skycom Express? I didn't find any information about that agreement. If these services cost more than the $45 we charge for UPS, we might need to charge you the difference.

من قبلا مراحل کار رو براش توضیح دادم، ولی خب منبع معتبری چیزی نبود که براش بفرستم.

mohammad8816
May 27th, 2011, 09:30 PM
اینو منشی دانشکده فرستاده. در مورد skycom اطلاعات بیش‌تری می‌خواد. تو سایتش چیزی ننوشته. منبعی چیزی می‌شناسین که براش بفرستم که قانع بشه که این روش مطمئنه؟
Your paperwork has been completed, but we don't have a way to send it to you as various express mailing services do not deliver to Iran. Do you have more information about using FedEx & Skycom Express? I didn't find any information about that agreement. If these services cost more than the $45 we charge for UPS, we might need to charge you the difference.

من قبلا مراحل کار رو براش توضیح دادم، ولی خب منبع معتبری چیزی نبود که براش بفرستم.

سلام
سر این مسائل هم باید دردسر و استرس تحل کنیم، و جای تاسف داره

منم مشکل شما رو داشتم، هر چی‌ توضیح میدادم طرف نمیفهمید، من به خانوم بنیسفر زنگ زدم، گفت شماره و اسم طرف رو توی یک فرم که تو website کاراپست هست وارد کن، و ما خودمون میریم واسه pick up و طرف رو توجیه می‌کنیم، روز بعدش من به طرف میل زدم، گفت که از طرف FedEx باهاش تماس گرفتن ، و توجیه شده، بعدشم که FedEx رفته بود پیشش و دیگه کاملا توضیح داده بود و بسته رو پیک آپ کرده بود. اینجوری دانشگاه اصلا هیچ هزینه‌ای واسه پست کردن مدرک شما پرداخت نمی‌کنه، و جای نگرونی نیست.

اما متأسفانه خانوم banisafar, اخیرا داره به بچه‌ها میگه دیگه قبول نمی‌کنه خودشون برن واسه پیک آپ، و باید خود دانشگاه بفرسته dubai.... من میگم شما اگه میتونید فردا یه تماس با banisafar بگیرید، و متقاعدش کنید که برن واسه پیک آپ، اینجوری ، به احتمال زیاد مشکلتون حل می‌شه.

daffodil
May 27th, 2011, 09:38 PM
مرسی. وقتی درخواست پیک‌آپ بدیم همون روز پیک‌آپ می‌کنن؟ آخه فردا و پس‌فردا که آخر هفته‌شونه، می‌خوام دیگه دوشنبه پیک‌آپ انجام شه (البته اگه توجیه بشن)

احسان
May 28th, 2011, 01:37 AM
مرسی. وقتی درخواست پیک‌آپ بدیم همون روز پیک‌آپ می‌کنن؟ آخه فردا و پس‌فردا که آخر هفته‌شونه، می‌خوام دیگه دوشنبه پیک‌آپ انجام شه (البته اگه توجیه بشن)

روز تعطيل كه هيچي. براي من كه 2 روز كاري بعد از درخواستم به بني سفر پيك آپ كردن. اميدوارم براي شما زودتر باشه.
به نظرم كل هزينه رو خودتون تقبل كنيد چون زود رسيدن بسته به دست تون خيلي خيلي مهم تر هست و بعدا مي بينيد كه اين 60 هزار تومن توي سرعت گرفتن مراحل بعدي (پروسه ويزا و پيك آپ و رفتن به موقع به آمريكا) جبران مي شه.

daffodil
May 28th, 2011, 03:59 PM
مرسی. خانم بنی سفر امروز گفت که یه هفته‌ای می‌شه که دیگه از امریکا پیک‌آپ نمی‌کنن. هزینه من جمعا می‌شه 45$ + 54$ از دانشگاه تا دوبی + از دوبی تا ایران. دانشگاه با UPS Express می‌فرسته (45$ هم شارژ می‌کنه)، می‌دونید چند روز طول می‌کشه تا به دوبی برسه؟

mohammad8816
May 28th, 2011, 04:04 PM
مرسی. خانم بنی سفر امروز گفت که یه هفته‌ای می‌شه که دیگه از امریکا پیک‌آپ نمی‌کنن. هزینه من جمعا می‌شه 45$ + 54$ از دانشگاه تا دوبی + از دوبی تا ایران. دانشگاه با UPS Express می‌فرسته (45$ هم شارژ می‌کنه)، می‌دونید چند روز طول می‌کشه تا به دوبی برسه؟

معمولاً 3تا 5 روز

sky003
May 28th, 2011, 09:49 PM
Receiver:
Your Name

Ms.Sheetal (Import Desk)
Industrial Area 1

Best Regards

Sara Banisafar
Customer Account Ecxecutive
KARAPOST Courier & Cargo
unit 1,No 30, Kamran St, Fatemi Sq,
Tehran, Iran
Fax: +98 21 88917510

aattar
June 2nd, 2011, 07:49 PM
من دانشگاه برام I20 رو با UPS Express میخواد بفرسته، کسی تجربه ای داره که می رسه یا نه؟ چون بیشتر بچه ها با این پست برای دبی و کاراپست فرستادن برای همین اگر کسی تجربه ای داره که با این پست تا ایران فرستاده باشند و بگه ممنون میشم.

daffodil
June 2nd, 2011, 08:31 PM
دانشگاه منم می‌خواست بفرسته، اما بعدش متوجه شد که به ایران نمی‌فرسته، من بعدش گفتم که به دوبی بفرستن، امروز بعد 2 روز رسیده دوبی و باید کاراپست بره پیک ‌آپ. تو هم همین کارو بکن

haaaaaaniiiiii
June 3rd, 2011, 04:37 PM
دانشگاه اگه با پست معمولی airmail این I-20 رو فرستاده باشه معمولا چقدر طول میکشه برسه ایران؟ امکان داره اصلا نرسه؟5-May فرستاده اما الان بعد از 27 روز هنوز نرسیده. کسی راه حلی داره؟

mass
June 3rd, 2011, 06:19 PM
دوستان من به یه مشکلی دارم!
دیروز از طریق fedex و از سایت study.eshipglobal.com من I20 را به مقصد دفتر کارا پست در شارجه ارسال کردم. خود سایت fedex تخمین زده که 6 june (دوشنبه شب, 16 خرداد) میرسه به مقصد. خود خانم بنی سفر هم می گفت 24 ساعت تا 48 ساعت بعد میاد ایران. مشکل اینجاست که من جمعه 20 خردادبرای دوبی پرواز دارم. و 23خرداد(13 june ) وقت مصاحبه دارم. هر جور حساب می کنم i20 به موقع به دست نمی رسه چون من اصفهان زندگی می کنم یک روز هم بخاطر اون طول می کشه.
به نظر شما من چی کار کنم؟؟؟ می تونم به کاراپست بگم i20 را از شارجه بیاره درب هتل در دوبی؟؟؟؟؟ به علت سربازی این آخرین فرصته من هست تا قبل از فارغ التحصیلی.

mohamad.ui
June 4th, 2011, 04:10 PM
سلام
از من رو هم May 4 فرستادن ولی هنوز نرسیده.هفته اینده هم از انکارا وقت دارم.نمیدونم با کپیش میشه رفت یا نه؟کسی میدونه چطوری میشه زمان مصاحبه رو تغییر داد؟
دانشگاه اگه با پست معمولی airmail این I-20 رو فرستاده باشه معمولا چقدر طول میکشه برسه ایران؟ امکان داره اصلا نرسه؟5-May فرستاده اما الان بعد از 27 روز هنوز نرسیده. کسی راه حلی داره؟

haaaaaaniiiiii
June 4th, 2011, 06:39 PM
سلام
از من رو هم May 4 فرستادن ولی هنوز نرسیده.هفته اینده هم از انکارا وقت دارم.نمیدونم با کپیش میشه رفت یا نه؟کسی میدونه چطوری میشه زمان مصاحبه رو تغییر داد؟

پس شما هم مشکل منو داری....چیکار کنیییییییییییییییییم؟

mohamad.ui
June 4th, 2011, 07:51 PM
نمیدونم/اگه شما فهمیدی به من هم اطلاع بده
شاید اینا جواب بده
ایمیل به سفارت
و پیگیری از پست ایران

پس شما هم مشکل منو داری....چیکار کنیییییییییییییییییم؟

haaaaaaniiiiii
June 5th, 2011, 09:02 AM
از طریق سفارت که نمیشه کاری کرد.. به دانشگاه ایمیل زدم گفت دوباره پست می کنه ...رفتم پست طرف گفت به ما اگه برسه حتما میدیمش به شما اما حتما تو گمرک معطل شده...هیچ راهی نییییییییییست :)

نمیدونم/اگه شما فهمیدی به من هم اطلاع بده
شاید اینا جواب بده
ایمیل به سفارت
و پیگیری از پست ایران

mohamad.ui
June 5th, 2011, 09:57 AM
اره.من هم منظورم همون جایی هست که توزیع میشه نامه ها
از طریق سفارت که نمیشه کاری کرد.. به دانشگاه ایمیل زدم گفت دوباره پست می کنه ...رفتم پست طرف گفت به ما اگه برسه حتما میدیمش به شما اما حتما تو گمرک معطل شده...هیچ راهی نییییییییییست :)

leilaarch
June 9th, 2011, 02:15 PM
تجربه خودم را اینجا میگم. دانشگاه با USPSو به روش زیر فرستاد:
Class: Priority Mail International Parcels
Service(s): International Letter
24 MAY. بعد از 12 روز کاری امروز به دستم رسید درحالی که داشتم اقدام میکردم که یک کپی دیگر از I-20 را دانشگاه به روش FedEx به دبی و ازطریق کاراپست بفرستند. چون دیروز رفتم پستخانه و گفتند که معلوم نیست معمولا 30 تا 45 روز طول میکشه چون فقط 20 روز طول میکشه که از امریکا خارج بشه! به هر حال چه بر ما گذشت تا رسید!
. آرزوی موفقیت برای همه.

aminfeizpour
June 14th, 2011, 01:36 AM
دانشگاه بوستون هم قبول نکرده بود که حتی اسکن آی20 رو برای من بفرسته چه برسه به اینکه بخواد از طریق کاراپست و غیره آی20 رو بفرسته.
البته من بهشون گفته بودم که با دی اچ ال برام بفرستید اما بهم گفتند دی اچ ال ایران رو تحریم کرده و نمیشه.
در نهایت خودشون تصمیم گرفتن با استفاده از USPS با شرایط زیر آی20 رو برام بفرستن:
Class: First-Class Mail International
Service(s): Registered Mail™
گفته بودن که بین 5 تا 10 روز به دستت میرسه.
از طریق شماره رهگیری توی سایت USPS دیدم که بسته خیلی سریع در عرض یکی دو روز از آمریکا خارج شد.
و بالاخره بعد از حدود 5 روز کاری با پیگیری از پست ایران با استفاده از شماره زیر متوجه شدم که بسته وارد ایران شده و تا یکی دو روز دیگه به دستم میرسه:
64553331 خانم حمزه-اداره گمرک امانات پستی
اگه با خانم حمزه تماس بگیرید و بارکد بسته ای که براتون فرستاده شده رو بگید بهتون میگه که بسته وارد ایران شده یا نه و الان کجا و در چه وضعیه.

امیدوارم این تجربه به درد سایر دوستان هم بخوره، چون فکر میکنم راه خیلی خوبی برای دریافت آی20 باشه و به شما هم توصیه میکنم.

saharabbasi
June 14th, 2011, 10:18 AM
این دیگه چیه ؟ قانون جدیده ؟
من بهش گفتم واسه وقت گرفتن اسکن می خوام اینو گفته و در نهایت هم گفته که فقط بهت SEVIS i.d میدیم.اونم وقتی واست با پست فرستادیم.

We are not permitted by the U.S. government to make copies of anyone’s I-20. .

reza152
June 15th, 2011, 08:20 PM
سلام، من یک روش ابداع کردم برای گرفتن نامه ها از آمریکا و اگر تا حال کسی این کا را نکرده لطفاً به اسم من ثبتش کنید!
Reza's method یا روش رضا!
با توجه به این که کارا پست دیگه نامه ها را پیک آپ نمی کنه این روش برای این که نامه شما از آمریکا برسه به دفتر دبی و از آنجا با کارا پست بیاد ایران. همچنین شما بایستی برای پرداخت هزینه کردیت کارت داشته باشی ولی مهم نیست که از طرف کدام کشور صادر شده باشه.
1) ابتدا تو سایت http://www.ups.com ثبت نام می کنید. (عنایت داشته باشید که UPS , USPS دو شرکت پستی متفاوت هستند، USPS همون که 2 هفته طول میده تا نامه را برسونه به دبی)
2) در موقع ثبت نام باید یه آدرس تو آمریکا را بدید. اگر چیزی به ذهنتون نمیرسه بهتر همون آدرس دانشگاه را بدید. (چون امکان داره کد پستی چک بشه)
3) در صفحه اصلی از Shipment گزینه create a shipment را انتخاب کنید و به ترتیب آدرس ها و موارد خواسته شده را وارد کنید.
4) در موقع پرداخت نیز آدرس جایی که کردیت کارت شما صادر شده پرسیده می شود.
5) در نهایت shipment label به همراه tracking number برای شما صادر می شود.
6) از من 66 دلار گرفت و قرار سه روزه بیارتش.
من "روش رضا"! را با Fedex امتحان کردم ولی چون بیلینگ آدرس کردیت کارت حتما باید تو آمریکا باشه واسه من جواب نداد.

saharabbasi
June 17th, 2011, 12:06 AM
سلام، من یک روش ابداع کردم برای گرفتن نامه ها از آمریکا و اگر تا حال کسی این کا را نکرده لطفاً به اسم من ثبتش کنید!
Reza's method یا روش رضا!
با توجه به این که کارا پست دیگه نامه ها را پیک آپ نمی کنه این روش برای این که نامه شما از آمریکا برسه به دفتر دبی و از آنجا با کارا پست بیاد ایران. همچنین شما بایستی برای پرداخت هزینه کردیت کارت داشته باشی ولی مهم نیست که از طرف کدام کشور صادر شده باشه.
1) ابتدا تو سایت http://www.ups.com ثبت نام می کنید. (عنایت داشته باشید که UPS , USPS دو شرکت پستی متفاوت هستند، USPS همون که 2 هفته طول میده تا نامه را برسونه به دبی)
2) در موقع ثبت نام باید یه آدرس تو آمریکا را بدید. اگر چیزی به ذهنتون نمیرسه بهتر همون آدرس دانشگاه را بدید. (چون امکان داره کد پستی چک بشه)
3) در صفحه اصلی از Shipment گزینه create a shipment را انتخاب کنید و به ترتیب آدرس ها و موارد خواسته شده را وارد کنید.
4) در موقع پرداخت نیز آدرس جایی که کردیت کارت شما صادر شده پرسیده می شود.
5) در نهایت shipment label به همراه tracking number برای شما صادر می شود.
6) از من 66 دلار گرفت و قرار سه روزه بیارتش.
من "روش رضا"! را با Fedex امتحان کردم ولی چون بیلینگ آدرس کردیت کارت حتما باید تو آمریکا باشه واسه من جواب نداد.

خوب وقتی ادرس ایران رو به عنوان مقصد میدید ازتون قبول میکنه؟

mohammad8816
June 17th, 2011, 12:23 AM
من جدیدا یک I۲۰ دیگه به دستم رسیده از یک دانشگاه دیگه، خواستم تجربمو بگم بدک نیست. داشتم با استاد اونورم چت می‌کردم، بحث تحریم شد، من گفتم بهش اینا ایران رو تحریم کردن، گفت صبر کن الان زنگ میزنم ببینم قضیه چی‌ هست، خلاصه، زنگ زد و گفت اینا کارشون رو بلد هستن و نگران نباش. گفت با DHL برات پست می‌کنن و ۳ روزه می‌رسه دستت و track number DHL رو هم فرداش واسم میل کرد، و بعد از ۳ روز رسید! با همون DHL که میگن ایرانو تحریم کرده! خلاصه یا ما سر کاریم یا اینا که دارن I۲۰ هارو پست می‌کنن کارشون رو بلد نیستن

reza152
June 17th, 2011, 07:11 PM
خوب وقتی ادرس ایران رو به عنوان مقصد میدید ازتون قبول میکنه؟

نه، ایران را حتی توی لیست کشور ها هم نداره! در مرحله ی اول فقط تا دبی نامه ت می آید. البته اگه تو خارج فامیل دارید میتونید آدرس آنها را بدید. (اینجوری شاید کل هزینه هاتون کم تر هم بشه)

reza152
June 17th, 2011, 07:32 PM
من جدیدا یک I۲۰ دیگه به دستم رسیده از یک دانشگاه دیگه، خواستم تجربمو بگم بدک نیست. داشتم با استاد اونورم چت می‌کردم، بحث تحریم شد، من گفتم بهش اینا ایران رو تحریم کردن، گفت صبر کن الان زنگ میزنم ببینم قضیه چی‌ هست، خلاصه، زنگ زد و گفت اینا کارشون رو بلد هستن و نگران نباش. گفت با DHL برات پست می‌کنن و ۳ روزه می‌رسه دستت و track number DHL رو هم فرداش واسم میل کرد، و بعد از ۳ روز رسید! با همون DHL که میگن ایرانو تحریم کرده! خلاصه یا ما سر کاریم یا اینا که دارن I۲۰ هارو پست می‌کنن کارشون رو بلد نیستن
برای ارسال با پست express (سه روزه) سه تا روش پرداخت هست. فرستنده پول را پرداخت کنه یا گیرنده یا یه نفر سوم با کردیت کارت. که فکر کنم در مورد شما روش اول انجام شده. که کمتر دانشگاهی حاضر 60 دلار به خاطر پست i20 بده. به نظرم خود استادت هزینه را تقبل کرده.

cyruspk
June 28th, 2011, 07:59 PM
اگه اين آشناي ما تو کشور سوم نباشه يعني تو خود آمريکا باشه بازم به کليرنس ميخوره؟؟؟؟

sagha1365
July 12th, 2011, 08:03 PM
سلام
نامه آی بیست من رو دانشگاه باUS regular post فرستادن. از دوستان کسی می دونه چقدر طول می کشه تا این نامه با این نوع پست دستم برسه؟

pejman-Mech
July 12th, 2011, 08:11 PM
سلام
نامه آی بیست من رو دانشگاه باUS regular post فرستادن. از دوستان کسی می دونه چقدر طول می کشه تا این نامه با این نوع پست دستم برسه؟
برای من حدود 20 روز با پست معمولی طول کشید.

nazirad66
August 23rd, 2011, 10:26 AM
من دو هفته پيش i20 از مركز زبان دانشگاه فلوريدا با fdex ارسال كردند گفتند track no. نداره و تا دو هفته اي طول ميكشه تا برسه.ميخواستم بدونم آيا به آدرس منزل در ايران ميرسه يا نه ؟هر چي مكاتبه ميكنم كه نگرانم جواب نميدن.يكي راهنمايي كنه چون 15 مهر بايد فلوريدا باشم و هنوز وقت سفارت نگرفتم.

hajhamid
September 14th, 2011, 07:57 PM
سلام دوستان
دانشگاه من می خواد i20 رو بفرسته ولی این بار پولشو خودم باید بدم. ظاهرا فقط با ups می فرسته. توی سایتشم که گفته به هیچ عنوان به ایران و کوبا نمی فرسته (و شاید به 4 تای دیگه). با TNT و DHL هم حاظر نیستن بفرستن. حالا من چکار کنم با UPS بفرستم؟ کدوم سرویسش؟ کسی میدونه چقدر باید پول تو کردیت کارتم باشه؟

ShahdaD
September 17th, 2011, 04:56 PM
سلام دوستان
دانشگاه من می خواد i20 رو بفرسته ولی این بار پولشو خودم باید بدم. ظاهرا فقط با ups می فرسته. توی سایتشم که گفته به هیچ عنوان به ایران و کوبا نمی فرسته (و شاید به 4 تای دیگه). با TNT و DHL هم حاظر نیستن بفرستن. حالا من چکار کنم با UPS بفرستم؟ کدوم سرویسش؟ کسی میدونه چقدر باید پول تو کردیت کارتم باشه؟
با مارا پست پیکاپ کن.

منظورم کارا پست* بود.

Ario_80
September 26th, 2011, 01:21 AM
اینکه دوستان می گن شرکت کاراپست درب منزل تحویل میده، منظورشون آدرس های تهران هست یا شهرستان هم تحویل میده؟

ShahdaD
September 26th, 2011, 01:27 AM
اینکه دوستان می گن شرکت کاراپست درب منزل تحویل میده، منظورشون آدرس های تهران هست یا شهرستان هم تحویل میده؟
تقریبا توی تمام مرکز استان ها نمایندگی داره، برای اطلاعات دقیق تر:
http://karapost.com/en/contactus

amirHossein
October 1st, 2011, 12:42 PM
دوستان دانشگاه من با DHL فرستاده ترکینگ هم بهم داده . مگه تحریم نبود ؟‌چیه داستان ؟‌ مشکلی نیست ؟

Ario_80
October 1st, 2011, 12:51 PM
دوستان دانشگاه من با DHL فرستاده ترکینگ هم بهم داده . مگه تحریم نبود ؟‌چیه داستان ؟‌ مشکلی نیست ؟

دوست عزیز کی براتون پست کرده؟ هنوز دستتون نرسیده؟ اگر ترکینگ رو چک کنید معلوم میشه که داره میاد ایران یا نه؟؟! لطفا اگر بسلامتی دستتون رسید اطلاع بدید تا بقیه هم از دانشگاهشون همین و بخوان. روش های دیگه خیلی گرون و پر دردسر هست.

amirHossein
October 1st, 2011, 01:13 PM
دیروز از DHL برام notification اومد که بسته داری اینم ترکینگشه . باز کردم اینه :

http://shahrsakhtafzar.com/img/out.php/t38818_ScreenShot20111001at12.06.50PM.png (http://shahrsakhtafzar.com/img/out.php/i38818_ScreenShot20111001at12.06.50PM.png)

hamid_ob
October 1st, 2011, 01:16 PM
سلام
این شرکت کاراپست شنبه و یکشنبه ها تعطیله؟ شماره رو جواب نمی دن!!
اگه ایمیلی و یا شماره دیگری (بغیر از شماره های صفحه اول) دارین رو میتونین واسم پست خصوصی کنین؟ واجبه ها
ممنون

pejman-Mech
October 1st, 2011, 01:17 PM

من چند وقت پیش رفته بودم DHL برای پست کردن مدارک، از مسئولش پرسیدم راسته که می گن از DHL به ایران پست نمی شه و تحریم شده؟ ایشون هم گفت نه!! دیگه راست و دروغش با خودشون. البته من شهرستان بودم و از دفتر مرکزی DHL خبر ندارم. به هر حال به نظر من هم بهتره با خود دفترشون تماس بگیرید (84079) و نتیجه رو هم اینجا اعلام کنید. اینطوری برای بقیه هم مفیده. :)

amirHossein
October 1st, 2011, 01:32 PM
من چند وقت پیش رفته بودم DHL برای پست کردن مدارک، از مسئولش پرسیدم راسته که می گن از DHL به ایران پست نمی شه و تحریم شده؟ ایشون هم گفت نه!! دیگه راست و دروغش با خودشون. البته من شهرستان بودم و از دفتر مرکزی DHL خبر ندارم. به هر حال به نظر من هم بهتره با خود دفترشون تماس بگیرید (84079) و نتیجه رو هم اینجا اعلام کنید. اینطوری برای بقیه هم مفیده. :)

تماس گرفتم گفت خیلی وقته که نمیاد . الان هم معلوم نیست شاید برگشت بخوره تا از گمرک خارج نشه نمیشه امیدوار بود :دی

Ario_80
October 1st, 2011, 01:47 PM
اگر دانشگاه با همون پست معمولی بفرسته، ممکنه بلایی سر I-20 بیاد؟ اگر نرسه میشه ازشون خواست دوباره یکی دیگه پست کنن؟

amirHossein
October 1st, 2011, 01:49 PM
اگر دانشگاه با همون پست معمولی بفرسته، ممکنه بلایی سر I-20 بیاد؟ اگر نرسه میشه ازشون خواست دوباره یکی دیگه پست کنن؟

کاراپست چقدر میگیره ؟ ارزش نداره با همون کاراپست هماهنگ کنی ؟

Ario_80
October 1st, 2011, 02:15 PM

من تجربش و ندارم. نمی دونم دقیقا چیکار می کنه این شرکت ولی بچه ها حالت های مختلف رو تو فارم گفتن که یکیش تا صد و خورده ای هزار تومن میشه.

amirHossein
October 1st, 2011, 02:32 PM
فکر کنم ارزش داشته باشه.
با پست معمولی بفرستن همش استرس داری.

Ario_80
October 1st, 2011, 02:45 PM
لطفا کسانی که از کارپست استفاده کردن تجربشون و اینجا بگن. از لحاظ، سرعت و پاسخگویی و اعتمادی که میشه بهشون کرد.

amirHossein
October 1st, 2011, 03:16 PM
DHL آپدیت کرده ترکینگ رو زده :‌
Clearance Delay
:دی فکر کنم برگشت بزنن :دی

hamid_ob
October 2nd, 2011, 10:41 PM
سلام
حدوده 55 تا میگیره (اینو تلفنی گفته به من)

amirHossein
October 2nd, 2011, 11:18 PM
55 مفته که .
به چه تلفنی زدی. اونی که بچه ها گذاشتن تو سایت کسی بر نمیداشت :(

amirHossein
October 3rd, 2011, 06:46 PM
دوستان الان ایمیل زدم به دانشگاه درباره اینکه با DHL برام فرستادن :‌این رو زدن
Hello Amirhossein ,

We are an approved UPS shipper for customs clearance to Iran. Our office completed an application process and hopefully that will prevent any complications. Please allow a few days delay, but if there is any further problem we can revisit the situation then.

در رابطه با این موضوع (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=530672&viewfull=1#post530672)

Ario_80
October 3rd, 2011, 06:52 PM
دوستان الان ایمیل زدم به دانشگاه درباره اینکه با DHL برام فرستادن :‌این رو زدن
Hello Amirhossein ,

We are an approved UPS shipper for customs clearance to Iran. Our office completed an application process and hopefully that will prevent any complications. Please allow a few days delay, but if there is any further problem we can revisit the situation then.

در رابطه با این موضوع (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28150-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-I-20-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86&p=530672&viewfull=1#post530672)

خوب پس جای امیدواری هست که بدون مشکل برسه. لطفا باز هم دوستان رو در جریان بزارید.

Ario_80
October 4th, 2011, 09:20 PM
55 مفته که .
به چه تلفنی زدی. اونی که بچه ها گذاشتن تو سایت کسی بر نمیداشت :(

تلفن کاراپست رو پیدا کردید؟
اگر بخوایم از کاراپست استفاده کنیم، چه ادرسی رو باید به دانشگاه بدیم؟

راستی وضعیت I-20 که با DHL براتون پست کردن به کجا رسید؟؟

ShahdaD
October 5th, 2011, 06:53 AM
تلفن کاراپست رو پیدا کردید؟ اگر بخوایم از کاراپست استفاده کنیم، چه ادرسی رو باید به دانشگاه بدیم؟ راستی وضعیت I-20 که با DHL براتون پست کردن به کجا رسید؟؟i can say they are prefect. I have asked for a pick up last week and unfortunately they sent a wron fedex id to my uni and the fedex agent could not pick up my i-20. But other than that i did not see a problem. They picked up my i-20 on monday and in late tuesday it was in tehran and it take another day to send it to other cities. moreover, they deliever it u in an adrress that u do provide and the price is unblievably cheap.(66 thousand tomans). I will provide more details in following days. U can find kara post number in their site in contact us section. Wish u luck

amirHossein
October 5th, 2011, 10:49 AM
بسته من رسید بحرین :

10/5/2011 4:03 am
Processed at DHL Location. http://www.dhl-usa.com/images/blank.gif
Bahrain, Bahrain

10/4/2011 4:58 am
Processed at DHL Location. http://www.dhl-usa.com/images/blank.gif
Cincinnati Hub, Oh

ظاهرا داره میاد و برگشت نخورده

bhn
October 6th, 2011, 07:32 PM
سلام دوستان I20 من رو برام با پست Usps Priority Mail International
برام فرستادن کسی میدونه چقدر حدودا طول می کشه تا برسه؟ خودشون گفتن 2 هفته.

amirHossein
October 6th, 2011, 07:36 PM
سلام دوستان I20 من رو برام با پست Usps Priority Mail International
برام فرستادن کسی میدونه چقدر حدودا طول می کشه تا برسه؟ خودشون گفتن 2 هفته.

من مالزی بودم با این سرویس زیاد برام از آمازون چیز میز میومد. دقیقا ۲ هفته طول میکشید .

bhn
October 6th, 2011, 11:46 PM
من مالزی بودم با این سرویس زیاد برام از آمازون چیز میز میومد. دقیقا ۲ هفته طول میکشید .
مرسی دوست عزیز ولی برای ایران هم همین طور؟چون بعضی از دوستان نوشتند که تا 40 روز هم طول کشیده و نرسیده.

amirHossein
October 8th, 2011, 08:09 PM
I-20 من رسید با DHL ;)

امیدوارم برای شما هم بیاد.
اراتمند

Ario_80
October 11th, 2011, 07:20 PM
آیا Fedex همون Federal Express هست یا فرق دارن با هم؟ من ادرسی که کاراپست بهم داده بود رو برای دانشگاه فورواد کردم تا I-20 رو برام بفرستن. ولی امروز ایمیل زدن که Federal Express به آدرسی که فقط صندوق پستی داشته باشه ارسال انجام نمیده و باید حتما آدرس خیابون توش باشه! چیکار باید بکنم؟

ShahdaD
October 11th, 2011, 07:27 PM
آیا Fedex همون Federal Express هست یا فرق دارن با هم؟ من ادرسی که کاراپست بهم داده بود رو برای دانشگاه فورواد کردم تا I-20 رو برام بفرستن. ولی امروز ایمیل زدن که Federal Express به آدرسی که فقط صندوق پستی داشته باشه ارسال انجام نمیده و باید حتما آدرس خیابون توش باشه! چیکار باید بکنم؟
اول اینکه همیشه زنگ بزنید چونه بزنید، FedEx فکر کنم میشه همون Federal Express. من خودم 1 هفته و نیم پیش برام فدکس از دانشگاه پیکاپ کرد هیج مشکلی هم پیش نیومد. یک نفر از دبی به دانشگاه شما زنگ میزنه و فدکس نامبر رو به اون ها میده اونها هم زنگ میزنند و به مامور فدکس میگن بیا دانشگاه ما، و اونجا خودشون آدرس بسته رو میدن و بقیه هم دیگه حله. شما بهشون بگید برای دوستانتون یان کار انجام شده و مشکلی پیش نیومده اگه زنگم بزنید بهتره( تجربه ی شخصیم).
موفق باشید.

Ario_80
October 11th, 2011, 07:31 PM
اول اینکه همیشه زنگ بزنید چونه بزنید، FedEx فکر کنم میشه همون Federal Express. من خودم 1 هفته و نیم پیش برام فدکس از دانشگاه پیکاپ کرد هیج مشکلی هم پیش نیومد. یک نفر از دبی به دانشگاه شما زنگ میزنه و فدکس نامبر رو به اون ها میده اونها هم زنگ میزنند و به مامور فدکس میگن بیا دانشگاه ما، و اونجا خودشون آدرس بسته رو میدن و بقیه هم دیگه حله. شما بهشون بگید برای دوستانتون یان کار انجام شده و مشکلی پیش نیومده اگه زنگم بزنید بهتره( تجربه ی شخصیم).
موفق باشید.

از راهنماییتون ممنونم. من سر چی چونه بزنم؟ بگم که شما فرم بدین دست Fedex و مشکلی پیش نمیاد؟ اگر خود دانشگاه قبول کنه که خودش با Fedex بفرسته با اینکه کاراپست بخواد که براش پیکاپ کنن فرق داره؟

ShahdaD
October 12th, 2011, 10:43 AM
از راهنماییتون ممنونم. من سر چی چونه بزنم؟ بگم که شما فرم بدین دست Fedex و مشکلی پیش نمیاد؟ اگر خود دانشگاه قبول کنه که خودش با Fedex بفرسته با اینکه کاراپست بخواد که براش پیکاپ کنن فرق داره؟
کلا شما باید سر همه چی با دانشگاه چونه بزنید چون اونها قوانین خاص خودشون رو دارند و بعضا حاضر نیستند به هیچ وجه زیر پاش بگذارند. بله دقیقا. فرقش توی اینه که اگه بفرسته شما باید یک پول فدکس برای شیپمنت از آمریکا تا دبی رو بدید+ 55 هزارتومان به کاراپست که خب خیلی گرون میشه. البته این در شرایطی هست که هزینه ی ارسال i-20 بر عهده ی شما باشه.

Ario_80
October 12th, 2011, 12:41 PM
کلا شما باید سر همه چی با دانشگاه چونه بزنید چون اونها قوانین خاص خودشون رو دارند و بعضا حاضر نیستند به هیچ وجه زیر پاش بگذارند. بله دقیقا. فرقش توی اینه که اگه بفرسته شما باید یک پول فدکس برای شیپمنت از آمریکا تا دبی رو بدید+ 55 هزارتومان به کاراپست که خب خیلی گرون میشه. البته این در شرایطی هست که هزینه ی ارسال i-20 بر عهده ی شما باشه.

من با دانشگاه چونه زدم! دانشگاه قبول کرد که به ادرس کاراپست تو دبی پست کنه (با هزینه خودشون) و کاراپست هم امروز برام توضیح دادن که آدرسشون کامل هست و فیزیکال ادرس داره. امیدوارم که مشکلی پیش نیاد.

baharehsh
October 19th, 2011, 01:34 PM
سلام. من به تازگی فرم I-20 خودم و همسرم را دریافت کردم.
از دانشگاه خواستم تا فرم را به آدرس یکی از دوستانم در دبی ارسال کند. از طریق UPS چهار روز طول کشید تا فرم به دست دوستم رسید. به محض دریافت، او هم بسته را از طریق DHL یک روزه برایم ارسال کرد. به این ترتیب 5 روزه I-20 به دستم رسید.

peyman_fn
October 25th, 2011, 12:51 PM
سلام! من هم می‌خوام آدرس دوستم رو بدم تو دبی. ولی باید حتما اسم شخص رو هم بدم به دانشگاه یا نه همون آدرس و کدپستی کفایت می‌کنه؟

Ario_80
October 25th, 2011, 01:01 PM
سلام! من هم می‌خوام آدرس دوستم رو بدم تو دبی. ولی باید حتما اسم شخص رو هم بدم به دانشگاه یا نه همون آدرس و کدپستی کفایت می‌کنه؟

اگر بناست که با پست سریع از امریکا فرستاده بشه باید ادرس فیزیکی حتما توش باشه و اسم و شماره تلفن هم بنویسید. اول آدرس اسم خودتون و بنویسید و زیرش اسم کسی رو که تحویل میگیره یعنی دوستتون. نباید مشکلی باشه.

barfyad
October 29th, 2011, 09:13 PM
سلام به همه دوستان کوشا و پیگیر

من هم امروز I-20 رو در تهران توسط DHL تحویل گرفتم. خیلی در تکاپو بودم که طبق شنیده ها از این فروم و منابع دیگر به آدرسی در دوبی برام ارسال کنند که البته آدرس رو هم جور کردم و براشون فرستادم و آونها هم گفتن باشه. در همین حین منتظر تراک نامبر DHL بودم که برام ایمیل زدن متآسفانه ما به همون آدرسی که در اپلیکیشن پر کرده بودی (تهران) فرستادیم منهم کلی مغموم که حالا باید 40 یا 50 روز صبر کنم که خوشبختانه ظرف 9 روز از تاریح ارسال، امروز ساعت 3 بعدازظهر دم خونه تحویل گرفتم. بسته از LA ارسال شده بود سه روز منتظر کلیرینس در اوهایو بوده بعد به بحرین از اونجا به دوبی و از دبی هم به تهران فرستاده شد.

بنابراین اگر به مقصد ایران هم براتون ارسال شد نگران نباشید.

saraforgood
October 30th, 2011, 01:10 PM
با سلام و تشکر:
می خواسم اگه ممکنه یه توضیحی بدید که بهتره دانشگاه با کدوم پست i20 رو واسه کارا پست دوبی بفرسه؟
DHL یا FedEx یا usps
کدوم پست اطمینانش بیشتره؟

راه حل ها:

2- کاراپست:
میتونید بگید کاراپست از دانشگاه بسته را پیکاپ کنه و درب منزل بعد از تحویل گرفتن بسته مبلغ رو پرداخت میکنید.
Sara Banisafar

دوستان زیادی از این روش استفاده کردن و طی 3 تا 5 روز بسته را تحویل گرفتن...یک راه دیگه که این پست داره و من انتخاب کردم اینه که خود دانشگاه بسته رو با پست اکسپرس به این آدرس زیر در دبی بفرسته و شما ترک نامبر و آدرستونو به همون شخص بالا میل بزنید تا بسته بیاد درب منزل و پولشو پرداخت کنین. (دانشگاه من قبول نکرد بسته پیکاپ بشه)
آدرس دبی :
Receiver:

your name
Industrial Area 1

شماره آنها:
4419998-310 -1+

این پست چکیده این تاپیک خواهد بود و با روشهای جدید و ابتکاری دوستان آپدیت می شود.

یا حق

Ario_80
October 30th, 2011, 01:40 PM
با سلام و تشکر:
می خواسم اگه ممکنه یه توضیحی بدید که بهتره دانشگاه با کدوم پست i20 رو واسه کارا پست دوبی بفرسه؟
DHL یا FedEx یا usps
کدوم پست اطمینانش بیشتره؟

من شخصا از دانشگاه خواستم که با FedEx برام بفرستن. 2 روزه دبی بود و یک روز بعد هم تهران. طبق حرف بچه ها UPS چهار روزه رسیده دبی و DHL هم فکر کنم همین حدودا. خود کاراپست هم ترجیح میده با Fedex کار کنه چون سرعت بیشتری داره و با کاراپست هم قرارداد همکاری داره.

hosseins2005
October 31st, 2011, 08:29 PM
سلام
آیا Ups همان Airmail است؟ دانشگاه من فقط از طریق ایرمیل میفرسته

hosseins2005
October 31st, 2011, 09:04 PM
سلام
دانشگاه من فقط از طریق regular air mail میفرسته. من آدرس انگلستان رو دادم. کسی میدونه چقدر طول میکشه برسه انگلیس؟

saraforgood
November 4th, 2011, 06:19 PM
خیلی ممنون از جواب کاملتون

من شخصا از دانشگاه خواستم که با FedEx برام بفرستن. 2 روزه دبی بود و یک روز بعد هم تهران. طبق حرف بچه ها UPS چهار روزه رسیده دبی و DHL هم فکر کنم همین حدودا. خود کاراپست هم ترجیح میده با Fedex کار کنه چون سرعت بیشتری داره و با کاراپست هم قرارداد همکاری داره.

kambizar
November 6th, 2011, 12:29 PM
من قبلا این تاپیک رو خونده بودم و کلی استرس بهم وارد شده بود که شاید نرسه یا دیر برسه و یکی 2 بار هم با دانشگاه به خاطر این موضوع مکاتبه کردم. ولی اونا گفتن هیچ مشکلی نداره. با DHL فرستادن و 6 روزه بدستم رسید. تازه هم خورده بود به تعطیلی آخر هفته و یه روز هم طول کشید تا از تهران به شهرستان برسه.

saraforgood
November 9th, 2011, 11:20 PM
بچه ها من الان فهمیدم دانشگاه خودش با fedex فرستاده به خونمون. چقدر طول می کشه تا برسه؟ مگه تحریم نیسیم؟ چه طوری میتونم بفهمم کجاس بسته ام؟

ShahdaD
November 9th, 2011, 11:39 PM
بچه ها من الان فهمیدم دانشگاه خودش با fedex فرستاده به خونمون. چقدر طول می کشه تا برسه؟ مگه تحریم نیسیم؟ چه طوری میتونم بفهمم کجاس بسته ام؟
از دانشگاه بخواید که fedex ID بهتون بده تا بستتون رو رهگیری کنید.

Ario_80
November 10th, 2011, 12:03 AM

تا اونجایی که من اطلاع دارم Federal Express اصلا نمایندگی تو ایران نداره که بتونه بسته رو تحویل بده و بنابراین برگشت می خوره. تا دیر نشده ادرس دبی کاراپست رو بگیرید و به دانشگاه بدید و ازشون بخواید تا دوباره با Fedex براتون پست کنن.

makhmal976
November 10th, 2011, 12:31 AM
ا سلام
fedex به ایران پست نمی کنه، از دانشگاه بخواهید که کد رهگیری ( tracking number ) رو براتون ایمیل کنه، با کارا پست هماهنگ کنید، و با کارا پست I-20 خودتون رو به راحتی توی کمتر از یک هفته میگیرید
موفق باشید

saraforgood
November 10th, 2011, 12:53 AM
مرسی از همتون
راسش الان که میل زده فهمیدم با DHL فرستاده
اگه تحریمیم پس چرا بسته رو برداشتن؟ بسته هنوز امریکاس. می شه همونو adresse شو عوض کرد؟ یا دوباره باس یه i-20 جدید صادر شه؟

peyman_fn
November 16th, 2011, 11:37 AM
اگر بناست که با پست سریع از امریکا فرستاده بشه باید ادرس فیزیکی حتما توش باشه و اسم و شماره تلفن هم بنویسید. اول آدرس اسم خودتون و بنویسید و زیرش اسم کسی رو که تحویل میگیره یعنی دوستتون. نباید مشکلی باشه.

خب کار من هم حل شد. مرسی! 4 روزه رسید. ولی یادم رفته بود بیام بگم.

Milad2012
January 17th, 2012, 11:07 AM
سلام
دوستان خواهش می کنم روشی رو که برای دریافت I-20 از آمریکا باید دنبال کنم رو اینجا از اول تا آخرش کامل برای من بفرمایید،
من باید آدرس کاراپست دبی رو به دانشگاه بدم تا اونا فرم رو به مرکز کاراپست دبی بفرستند و بعد باید چه کار کنم....؟
متشکرم

azy
January 25th, 2012, 03:30 AM
سلام
من باید به استاد چطوری بگم که با این روش های گفته شده به دستم برسونه؟ میشه یه نمونه ایمیل برام بفرستین؟

azy
January 27th, 2012, 01:14 PM
سلام. اگر از طریق پست معمولی I20 منو بفرستند به دوبی مشکلی پیش نمیاد؟
اگه اسکنش رو واسم بفرستند کافیه؟ یا باید حتما اصلش باشه؟

ali_4740
February 3rd, 2012, 12:12 AM
با سلام و احترام به تمامی مدیران و کاربران محترم

من دارم واسه فرصت مطالعاتی اقدام میکنم که نیازمند فرم DS-2019 به جای I-20 هستم.
دانشگاه آمریکا گفته هم میتونه با USPS International Periority فرم رو بفرسته ایران و هم با FedEx به هر کشور دیگه.

دو سوال
1- کدوم سریعتر و مطمئن تره؟
2- من یکی از دوستام ترکیه است. اگه آدرسشو بدم، بعد برای پست از ترکیه به ایران (مثلاً با آرامکس) با این مشکلات تحریم و ... مواجه نمیشم؟

اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم

با تشکر فراوان

elijoonam
February 5th, 2012, 04:15 PM
سلام دوستان، آخرین پست این تاپیک مربوط به سال 2009 هستش. آیا در هنوز هم (2012) این سرویس توسط DHL ارائه می شه؟

elijoonam
February 7th, 2012, 11:37 AM
آره هنوزم هست، قیمتش هم شده 122 هزار تومان

reg2
February 9th, 2012, 07:09 PM

راه حل ها:

2- کاراپست:
Sara Banisafar

آدرس دبی :
Receiver:

your name
Industrial Area 1

شماره آنها:
4419998-310 -1+

این پست چکیده این تاپیک خواهد بود و با روشهای جدید و ابتکاری دوستان آپدیت می شود.

یا حق

این شمارها دیگه هیچکدوم کار نمیکنه...
دوستان من اگه بخوام I20 رو بگم بیاد دوبی از طریق کارا پیت....چه آدرسی رو باید بدم؟
شماره های کاراپست چیا هستن؟

tondarchabok
February 11th, 2012, 04:17 AM
این شمارها دیگه هیچکدوم کار نمیکنه...
دوستان من اگه بخوام I20 رو بگم بیاد دوبی از طریق کارا پیت....چه آدرسی رو باید بدم؟
شماره های کاراپست چیا هستن؟

شما یه سر به سایت کاراپست بزن همه چیز دستت میاد
http://www.karapost.com/ s

msaber2
February 15th, 2012, 11:49 AM
skycom Express همون کارا پسته. این آدس با آدرسی که در پست اول نوشته شده فرق داره!!!!!!

خوب مثله اینکه توضیحاتم کافی نبوده!

اگه دانشگاه قبول کنه بسته پیکاپ بشه طبق ایمیل که کارا پست برای من فرستاد عمل میکنید:
Please advise your shipper that FedEx will contact them to pick up the shipment on be half of Skycom Express in Dubai ( our Dubai Office) and this shipment will be picked up for Dubai and the same will be forwarded to Tehran, shipper must address the air way bill and invoice as follow:

Receiver:

Your Name

C/O Skycom Express L.L.C
P O Box 80537

که قیمت کل میشه حدود 60 تومن... یعنی 10 تومن با وقتی از آمریکا تا دبی رو خودتون بدید فرق میکنه! پس برای اونایی که دانشگاه ازشون پول اکسپرس رو میگیره بهتره بسته در صورت امکان پیکاپ بشه...

شما زنگ بزن به کاراپست با خانم بنی سفر صحبت کن .... اگه بخوای بسته پیکاپ بشه باید یک فرم رو پر کنی...

وقتی دانشگاه برای من پست کرد بهم کد رهگیری داد... من این کد رو همراه با آدرس خودم برای خانم بنی سفر ایمیلیدم! خودشون هماهنگ کردن.

SARDAR به من گفت کاراپست پارسال نتونسته بسته رو براش پیکاپ کنه... بنابرای توصیه من اینه که از روش من استفاده کنید!

موفق باشید
یاحق

dsa
February 19th, 2012, 10:58 PM
سلام

دوستان این کارا پست من زنگ زدم گفت 43 دلار میگیره که دلاری هم 1900 حساب میکنه !! و از وقتی برسه دبی 2 روزه میرسونه دمه خونه

راه دیگه ای نیست ارزون تر در بیاد؟؟ آخه اینجوری که خیلی گرون میشه، اگه خود دانشگاه هم با پست معمولی بفرسته که مثکه 1 ماه طول میکشه که میخوره تو عید تازه شایدم نرسه اصلا

اگه بگیم دانشگاه بفرسته برای دوستی آشنایی خارج غیر آمریکا بعد از اونجا بگیم طرف بفرسته باسه ما بصرفه تر میشه؟؟ چقدر طول میکشه؟ هزینش چقدر میشه تقریبا ( از کانادا مثلا) میشه بگیم هزینه رو ایران بگیرن بجای اینکه از مبدا ( دوستم که خارجه) بگیرن؟

faith
February 20th, 2012, 10:08 AM
سلام

یه نکته بسیار بسیار مهم:

اگر از طریق کارا پست بستتونو میگیرید حتماً جتماً حتماً زمانی که آدرس رو به دانشگاه میدید قسمت po Box (صندق پستی) رو از آدرسش حذف کنید چون فدکس و کلاً پستهای اکسپرس به po box ارسال نمیکنند (اونا امضای گیرنده رو میخان و بدیهی است که صندوق پستی مستقر در دفاتر پست نمیتونه چیزی رو امضا کنه) چون اگه کارمند دانشگاه بی دقتی کنه و صرفاً به علت وجود po Box در آدرس شما بسته رو به پستهای معمولی مثل usps بده اونوقت حدود 3 هفته باید منتظر رسیدن بسته تون به امارات باشید.

دوستان بازم میگم po box نه postal code یا zip code. اتفاقاً postal code و zip code مکان یابی رو برای پست راحت تر میکنن اما صندوق پستی po box ربطی به آدرس گیرنده نداره؛ یه ضندوق پسته که طرف توی اداره پست داره و بسته به حجم مرسولاتی که براش میاد اونو چک میکنه.به امید بهروزی

azy
February 20th, 2012, 11:03 AM
من با یکی از دانشجویان ایرانی توی دانشگاه سپردم که بسته رو با usps برسونه دبی . 3 روزه-5 روزه و 7 روزه داشتند که من گفتم 5 روزه بفرسته که در اومد 39.19$. سر 5 روز رسید به دبی. با دانشگاه هماهنگ کنید و یه فرد مورد اعتماد پیدا کنید تا بسته رو از دانشگاه بگیره و واستون پست کنه.
موفق باشید.

ali_4740
February 22nd, 2012, 01:42 PM
سلام دوستان

بهترین شکل ارسال مدارک از امریکا FedEx International Priority هست. برای من 3 روزه رسید به ترکیه ( 13 فوریه ارسال و 16 تحویل) از دانشگاتون بخواین که به این شکل بفرسته و حتماً روی International Priority هم تاکید کنین چون مدلهای دیگه ای هم داره که دیرتر میرسه.

با ارزوی موفقیت برای همه

milad1988
February 26th, 2012, 07:01 PM
من با یکی از دانشجویان ایرانی توی دانشگاه سپردم که بسته رو با usps برسونه دبی . 3 روزه-5 روزه و 7 روزه داشتند که من گفتم 5 روزه بفرسته که در اومد 39.19$. سر 5 روز رسید به دبی. با دانشگاه هماهنگ کنید و یه فرد مورد اعتماد پیدا کنید تا بسته رو از دانشگاه بگیره و واستون پست کنه.
موفق باشید.
آخه بعضی از دانشگاه ها قبول نمی کنند که بسته رو به کسی بدند. من هم دوستی دارم در همون دانشگاه که قراره بگم I-20 رو بگیره و بفرسته دبی. البته فردا مشخص میشه که قبول می کنند یا نه.!

milad1988
February 26th, 2012, 07:03 PM
سلام دوستان

بهترین شکل ارسال مدارک از امریکا FedEx International Priority هست. برای من 3 روزه رسید به ترکیه ( 13 فوریه ارسال و 16 تحویل) از دانشگاتون بخواین که به این شکل بفرسته و حتماً روی International Priority هم تاکید کنین چون مدلهای دیگه ای هم داره که دیرتر میرسه.

با ارزوی موفقیت برای همه

میشه بگید هزینه اش چقدر شد؟

milad1988
February 26th, 2012, 07:10 PM
من امروز با کاراپست تماس گرفتم، و گفتم اگه قرار باشه I-20 رو پیک آپ کنید بفرستید چطوریه. اونا هم یه آدرسی تو دبی دادند گفتند بگو دانشگاه بفرسته دبی، ما از اونجا میفرستیم تهران.!!! هزینه ارسال از دبی به تهران هم 43$ یا 81700 تومان میشه.
چون من آشنا دارم دبی، بیخیال شدم این روش رو، ولی برای بقیه بچه ها که میخوان از این روش استفاده کنند، اطلاعات تماس مسئول کارا پست رو اینجا میزارم:

Shiva Bakhtiary
Customer Account Executive
Karapost Courier & Cargo
No.16, 12th St, Sarafraz St, Beheshti Ave
Tehran, Iran
Tel: +98 (21) 88743776-9
Fax: +98 (21) 88736114
Email: Shiva.bakhtiary@karapost.com (Shiva.bakhtiary@karapost.com)

azy
February 26th, 2012, 10:12 PM
من هم از این طریق اقدام کردم . همین مقدار برای من در اومد. و تقریبا 5 روز طول کشید تا از دبی به دستم برسه

ali_4740
March 2nd, 2012, 10:49 PM
میشه بگید هزینه اش چقدر شد؟

هزینه fedex رو که دانشگاه امریکا خودش میده
هزینه ارسال با پست آرامکس از استانبول به مشهد 42 دلار میشه. شاید به تهران کمتر باشه چون نزدیکتره...!!

azy
March 3rd, 2012, 01:10 PM
هزینه fedex رو که دانشگاه امریکا خودش میده
هزینه ارسال با پست آرامکس از استانبول به مشهد 42 دلار میشه. شاید به تهران کمتر باشه چون نزدیکتره...!!
همه دانشگاه ها متقبل هزینه ارسال از طریق fedex نمیشن.

Arses
March 4th, 2012, 12:26 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز،
به نظر شما از طریق کدام پست می توانم مدارک لازم جهت صدور I20 (مانند سابقه بانکی و غیره) را به دانشگاه ارسال کنم؟
دفتر DHL در پاسخ به این سوال گفت: تنها از طریق پست معمولی ایران باید ارسال کنی و از طریق پست های دیگر مانند DHL و غیره امکان پذیر نمی باشد.
شما از طریق کدام پست مدارکتان را جهت صدور I20 ارسال کردید؟
با سپاس.

milad1988
March 4th, 2012, 12:34 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز،
به نظر شما از طریق کدام پست می توانم مدارک لازم جهت صدور I20 (مانند سابقه بانکی و غیره) را به دانشگاه ارسال کنم؟
دفتر DHL در پاسخ به این سوال گفت: تنها از طریق پست معمولی ایران باید ارسال کنی و از طریق پست های دیگر مانند DHL و غیره امکان پذیر نمی باشد.
شما از طریق کدام پست مدارکتان را جهت صدور I20 ارسال کردید؟
با سپاس.
با کاراپست تماس بگیرید، احتمالا انجام میدن. مشخصات مسئولش رو صفحه قبل گذاشتم.

Arses
March 4th, 2012, 12:40 PM
با کاراپست تماس بگیرید، احتمالا انجام میدن. مشخصات مسئولش رو صفحه قبل گذاشتم.
تماس گرفتم، آنها نیز پاسخ مشابهی دادند.

milad1988
March 4th, 2012, 12:51 PM
تماس گرفتم، آنها نیز پاسخ مشابهی دادند.
فکر کنم دانشگاه اسکن این موارد رو قبول کنه که براشون ایمیل کنید. با بخش مهاجرت گرد اسکول دانشگاتون تماس بگیرید.

faridparsa
March 6th, 2012, 11:39 AM
سلام دوستان خوبم دانشگاه به من گفته i20 را با USPS فرستاده الان 1 هفته شده و وقتی ترک میکنم هنوز شیکاگو است خیلی نگرانم کی
میرسه؟ اصلن ممکنه نرسه؟ مرسسسسسیییی

faith
March 6th, 2012, 12:02 PM
سلام دوستان خوبم دانشگاه به من گفته i20 را با USPS فرستاده الان 1 هفته شده و وقتی ترک میکنم هنوز شیکاگو است خیلی نگرانم کی
میرسه؟ اصلن ممکنه نرسه؟ مرسسسسسیییی

سلام

اول از همه نگران نباشید فوقش به دانشگاه میگید فعلاً برای شما فرم رو فکس یا ایمیل کنن یا پر پرش دوباره بفرستن

شما آدرس منزلتون تو ایران رو داده بودی یا کاراپست رو؟

اگه آدرس کاراپست رو دادی و قسمت صندوق پستی po. box رو از تو آدرس حذف نکردی و دانشگاه هم به هوای اون با usps international priority mail فرستاده به مقصد امارات بسته احتمالاً سه هفته تو راهه. این مشکل بارها پیش اومده چون همونطور که میدونید پستهای اکسپرس ترجیح میدن به صندوق پستی دلیور نکنن (چون اونا میخان از گیرنده امضا داشته باشن و صندوق پست واقع در اداره پست هم نمیتونه چیزیو امضا کنه) برای همین بعضی وقتا تا چشم کارمند دانشگاه به صندوق پستی po. box میفته دیگه به آدرس فیزیکی دقت نمیکنه و به همین خاطر از یو اس پی اس استفاده میکنه که به صندوق پستی هم ارسال داره اما خیلی کنده.

اگه بسترو مستقیم به آدرس ایرانتون فرستادن که مسلمه اونم دیر برسه

متاسفانه usps امکان ترک کردن رو برای خیلی از سرویساش در خارج از مرزهای آمریکا نداره.

اگه دیدید نمیتونید طاقت بیارید با دانشگاه مسئلرو در میون بزارید اونا احتمالاً پیشنهاد میدن که براتون فعلاً فرم رو فکس کنن یا مجدد با یه سرویس بهتر (اکسپرس) بفرستن.

میدونم چه حس بدیه ولی ایشالا درست میشه

برای بقیه دوستان میگم وقتی آدرس کاراپست رو به دانشگاه میدید اون صندوق پستی po. box رو حذف کنید تا نامتون مستقیم به آدرس فیزیکی ارسال بشه.

به امید بهروزی

Armik
March 6th, 2012, 12:23 PM
دوستان این ایمیل از طرف کاراپسته میگه به دانشگاه بگو بفرسته به این آدرس ولی POBOX رو نمیشه که حذف کرد، آدرس ناقص میشه چکارش کنم؟ مرسی

C/O Compex logistics.
Attn: Mr. Deljou/Ms Suriaya
DUBAI AIR PORT FREE ZONE
6WA-115
Po Box- 54967
Dubai, UAE
Tel- 042146180, 2146181
Fax-04-2146179

faith
March 6th, 2012, 12:45 PM
دوستان این ایمیل از طرف کاراپسته میگه به دانشگاه بگو بفرسته به این آدرس ولی POBOX رو نمیشه که حذف کرد چکارش کنم؟ مرسی

C/O Compex logistics.
Attn: Mr. Deljou/Ms Suriaya
DUBAI AIR PORT FREE ZONE
6WA-115
Po Box- 54967
Dubai, UAE
Tel- 042146180, 2146181
Fax-04-2146179

چرا نمیشه حذف کرد دوست خوب؟

صندوق پستی po box تو اداره پسته و ربطی به آدرس فیزیکی نداره منظورم اینه که مثل کد پستی نیست که سهولتی در ارائه بسته شما ایجاد کنه

من چوب اینصندوق پستی po box رو خوردم و بعد که به دانشگاه گفتم چرا نامم تا حالا دستم نرسیده دانشگاه بهم گفت اصلاً توی آدرست چرا صندوق پستی رو دادی؟

ببین الان آدرس بخش بین الملل همین compex logistics (همون بخش شرکت compex logistics که کاراپست تو دبی باهاش کار میکنه و تو آدرسی که شما گذاشتید هم اسمش هست)‌ رو از تو سایتش ببین منم اینجا کپی پیست کردم ولی چپ چین راست چینش یه کم به هم خورد :

CompEX International Logistics LLC( Branch)

Dubai Airport freezone Authority(DAFZA)

6WA OFFICE # 115
DUBAI.

Tel
:
+971 4 2146180

Fax
:
+971 4 2146179

Email
:
dafza@compexlogistics.com

منبع:

http://www.compexlogistics.com/contact-us/

اصلا صندوق پستی po box رو خود شرکت هم نذاشته؛ خودشونم ترجیح میدن با آدرس فیزیکیشون کار کنن.

راستشو بگم من قبلاً نمیدونستم صندوق پستی po box با کد پستی فرق داره ولی بعدش فهمیدم که دیگه خیلی دیر شده بود نامه دانشگا به جای 5 روزه 25 روزه به دستم رسید به خانم بختیاری هم گفتم خواهشاً اگه دانشجو های مثل من تماس گرفتن اصلاٌ صندوق پستی po box رو تو آدرس بهشون ندید چون ممکنه کارمند دانشگاه اشتباه کنه و به هوای صندوق پستی po box با پست غیر اکسپرس بفرسته و ارسال نامه خیلی طول بکشه ولی مثل اینکه فرمت ایمیل رو نمیخان عوض کنن.

یه بدیه دیگه هم که صندوق پستی po box داره اینه که معلوم نیست مسئولای شرکت چند وقت به چند وقت برن اداره پست و چکش کنن. ولی آدرس فیزیکی رو که بدی طرف تو ساعات ادری اونجاس و بسته رو راحت تحویل میگیره

به امید بهروزی

faridparsa
March 6th, 2012, 08:04 PM
خیلی ممنون از جواب! بس اگه میبینم شیکاگو تکون نمیخوره نگران نباشم؟ چون خارج از مرز نمیشه ترک کرد تغییر نمیکنه؟

faith
March 6th, 2012, 08:44 PM
خیلی ممنون از جواب! بس اگه میبینم شیکاگو تکون نمیخوره نگران نباشم؟ چون خارج از مرز نمیشه ترک کرد تغییر نمیکنه؟

سلام

خواهش میکنم

بله دوست گرامی درسته ؛ترکینگ نامبر برای زمانی که از مرز خارج شده کاربردی نداره؛ نامه من دستم رسیده بود این ترکینگ نامبر هنوز ایلینویز رو نشون میداد!!!

به امید بهروزی

faridparsa
March 8th, 2012, 10:28 AM
دوست عزیزی که جواب منو دادین بسته من بعد از گذشت 11 روز هنوز وارد ایران نشده میخوام ببینم بسته شما چند روزه رسید؟مرسی

faith
March 8th, 2012, 01:33 PM
دوست عزیزی که جواب منو دادین بسته من بعد از گذشت 11 روز هنوز وارد ایران نشده میخوام ببینم بسته شما چند روزه رسید؟مرسی

سلام

بسته من 6 فوریه ارسال شده بود و 7 فوریه در ایلینویز بود و سیستم رهگیری usps از 7 فوریه به بعد هیچی رو نشون نمیداد و من هم نگران به هر جا که میتونستم زنگ میزدم ( از usps گرفته تا پست امارات تا کاراپست و ....) و البته هیچ جوابی هم نمیگرفتم چرا که این international priority mail service رو نمیشه در خارج از خاک آمریکا پیگیری کرد.

خلاصه بسته در نهایت 1 مارچ از طریق کاراپست برام به ایران ارسال شد و وقتی بسته رو گرفتم متوجه شدم 27 فوریه رسیده بوده به دبی. جالبه این سیستم رهگیری usps حتی وقتی بسته به دستم سیده باز هم میگه تو ایلینویزه. ببینید اگه خیلی عجله دارید با دانشگاه در میون بذارید شاید بتونن براتون فرم رو فکس کنن

شما هم با کاراپست کار کردی؟ اگه اینطوره و شما هم توی آدرس po box رو حذف نکردی ممکنه نامتون مثل مال من شده باشه یعنی کارمند دانشگاه به هوای صندوق پستی با international priority mail USPS فرستاده و بدبختانه سیستم پست امارت این نوع بسته ها رو به صندوق پستی افراد ارسال میکنه که طبق تجربه من پروسه رسیدن نامرو خیلی طولانی تر میکنه

من دقیقاً شما رو درک میکنم خیلی حس بدیه که نامه ای که راحت 5 روزه میتونست تو دستت باشه اینقد رسیدنش طول بکشه

پیروز باشید

شایان
March 8th, 2012, 07:33 PM
دوستان عزیزی که نگران هستند نگران نباشند USPS طبق تجربه شخصی من 17-22 روزه به آدرس تهران میرسه نیاز به آدرس دوبی و ... نیست.

dsa
March 8th, 2012, 11:52 PM
باسه من USPS دقیقا 15 روزه رسوند.

redemption
March 10th, 2012, 02:27 PM
با عرض سلام و وقت بخیر حضور شما دوستان عزیز

بنده همین چند روز پیش از یکی از دانشگاههای امریکا ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه با admission بنده موافقت شده. از دوستان میخواستم بپرسم آیا فرم I-20 تنها فرمی هست که از دانشگاه ارسال میشه؟ آیا مشکلاتی که دوستان در نحوه ی دریافت I-20 بهش اشاره کردن آیا کماکان وجود داره؟ خوشحال مبشم دوستان در مورد این پروسه توضیح بدن.

شاد باشید

پ

milad1988
March 10th, 2012, 08:52 PM
با عرض سلام و وقت بخیر حضور شما دوستان عزیز

بنده همین چند روز پیش از یکی از دانشگاههای امریکا ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه با admission بنده موافقت شده. از دوستان میخواستم بپرسم آیا فرم I-20 تنها فرمی هست که از دانشگاه ارسال میشه؟ آیا مشکلاتی که دوستان در نحوه ی دریافت I-20 بهش اشاره کردن آیا کماکان وجود داره؟ خوشحال مبشم دوستان در مورد این پروسه توضیح بدن.

شاد باشید

I-20 نامه رسمی پذیرش شما از دانشگاه است، که همه کار شما از جمله سفارت و ... با اون راه می افته. مشکلات که همچنان هست، شما باید راه غلبه بر اون رو پیدا کنید :). پیشنهاد می کنم صفحه اول این تاپیک و همچنان پست های صفحه قبل رو مطالعه کنید.

milad1988
March 10th, 2012, 08:58 PM
سلام

بسته من 6 فوریه ارسال شده بود و 7 فوریه در ایلینویز بود و سیستم رهگیری usps از 7 فوریه به بعد هیچی رو نشون نمیداد و من هم نگران به هر جا که میتونستم زنگ میزدم ( از usps گرفته تا پست امارات تا کاراپست و ....) و البته هیچ جوابی هم نمیگرفتم چرا که این international priority mail service رو نمیشه در خارج از خاک آمریکا پیگیری کرد.

خلاصه بسته در نهایت 1 مارچ از طریق کاراپست برام به ایران ارسال شد و وقتی بسته رو گرفتم متوجه شدم 27 فوریه رسیده بوده به دبی. جالبه این سیستم رهگیری usps حتی وقتی بسته به دستم سیده باز هم میگه تو ایلینویزه. ببینید اگه خیلی عجله دارید با دانشگاه در میون بذارید شاید بتونن براتون فرم رو فکس کنن

بسته من 8 مارچ با First-Class International پست USPS ارسال شده. میخواستم ببینم کسی تجربه این نوع USPS رو داره.؟ به فرستنده تاکید کرده بودم که باید 14 مارچ برسه دبی ولی هنوز بعد دو روز Blacksburg ویرجینیا هستش (شهر مبدا). دبی یکی از بستگان قراره که تحویل بگیرند.

faith
March 11th, 2012, 12:26 PM
بسته من 8 مارچ با First-Class International پست USPS ارسال شده. میخواستم ببینم کسی تجربه این نوع USPS رو داره.؟ به فرستنده تاکید کرده بودم که باید 14 مارچ برسه دبی ولی هنوز بعد دو روز Blacksburg ویرجینیا هستش (شهر مبدا). دبی یکی از بستگان قراره که تحویل بگیرند.

سلام

حقیقتش همونطور که گفتم من بستم با international priority mail service USPS کمی طول کشید.

من اینو تو wiki answers پیدا کردم گفته first class دو الی 3 هفته طول میکشه.

http://wiki.answers.com/Q/How_long_does_a_USPS_first_class_mail_internationa l_take_from_us_to_Dubai_uae

بعد اینم از سایت USPS پیدا کردم

International shipping will be provide by United States Postal Service First Class Mail International (7-12 business days) or USPS Priority Mail International (6-10) working days

یعنی انگار first class یه مقدار ضعیف تر از priority هست

اما ایشالا نامه شما به اندازه نامه من طول نمیکشه چون برای من داخل صندوق پستی انداخته شده بود ولی برای شما تحویل آدرس فیزیکی میشه

در ضمن سیستم ترکینگ usps خارج از مرزهای آمریکا به هیچ عنوان کارایی نداره و اصلاً هیچی رو نشون نمیده

راستی ایشالا هر وقت بستتون رسید لطفاً اینجا اطلاع بدید که بقیه دوستان هم رکورد این پست رو هم داشته باشن

پیروز باشید

Armik
March 13th, 2012, 12:50 AM
دوستان ببخشید کسی تا حالا با DHL کار کرده؟! کسی می دونه I-20 رو چند روزه می رسونن؟!

reg2
March 13th, 2012, 01:02 AM
dhl مستقیم به ایران میفرسته؟؟؟؟؟ از امریکا!!!!!!

Armik
March 13th, 2012, 01:07 AM
dhl مستقیم به ایران میفرسته؟؟؟؟؟ از امریکا!!!!!!

آره مثل اینکه می فرسته ! الان خود منشی بهم گفت 60 $ بده با DHL برات بفرستیم ! فکر کنم از دفتر DHL توی تهرانم بخوایم هماهنگ کنیم یک از بچه ها توی همین فروم می گفت میشه و 122000 می گیرن ! فقط زمان Delivery رو نمی دونم !

reg2
March 13th, 2012, 01:38 AM
آره مثل اینکه می فرسته ! الان خود منشی بهم گفت 60 $ بده با DHL برات بفرستیم ! فکر کنم از دفتر DHL توی تهرانم بخوایم هماهنگ کنیم یک از بچه ها توی همین فروم می گفت میشه و 122000 می گیرن ! فقط زمان Delivery رو نمی دونم !

کدوم یونی ؟؟؟؟
چند روزه//؟

mehran1511
March 13th, 2012, 10:52 AM
من یه سئوال داشتم که جوابش رو پیدا نکردم

من اگر از دانشگاه بخوام که فرم I20 رو به یکی از دوستام تو لندن پست کنه که سپس اون برام به ادرس خونه پست کنه ایا در زمان صرفه جویی میشه؟ در هزینه چی؟

ایا این روش بهتره یا اینکه از طریق کاراپست اقدام کنم؟ نمی دونم بسته از لندن به ایران تحریم نیست؟

faridparsa
March 13th, 2012, 01:19 PM
دوستان کسی میدونه بسته ای که USPS فرستاده به کدوم کشور عربی میره چون ما تحریمیم ؟و من میخوام پیگیری کنم خیلی نگرانم الان16 روز میگذره.

faridparsa
March 13th, 2012, 01:26 PM
دوستان کسی میدونه بسته ای که USPS فرستاده به کدوم کشور عربی میره چون ما تحریمیم ؟و من میخوام پیگیری کنم خیلی نگرانم الان16 روز میگذره.

faridparsa
March 13th, 2012, 03:42 PM