PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6

bernasha
December 31st, 2011, 08:19 PM
مقاله نمیخواد صبر میخواد مذهبی هستید؟

یعنی برای پذیرش دکتری مقاله نمیخواهد؟
مگر فرق میکنه مذهبی و غیر مذهبی؟

hashem31
January 1st, 2012, 11:57 PM
یعنی برای پذیرش دکتری مقاله نمیخواهد؟
مگر فرق میکنه مذهبی و غیر مذهبی؟

مقاله نمیخواد ولی باید رزومه خوب داشته باشید و همچنین به نظرم برید GRE بدید خیلی خوب و مهمه
آدم های مذهبی چون اینجا محدودیت زیادی دارن برای خودشون کار پیدا کردن هم که کلا خیلی سخته وقتی یکی برای خودش محدویت هم بزار دیگه تقریبا محاله

manitor
January 3rd, 2012, 11:47 AM
مقاله نمیخواد ولی باید رزومه خوب داشته باشید و همچنین به نظرم برید GRE بدید خیلی خوب و مهمه
آدم های مذهبی چون اینجا محدودیت زیادی دارن برای خودشون کار پیدا کردن هم که کلا خیلی سخته وقتی یکی برای خودش محدویت هم بزار دیگه تقریبا محاله
gre جنرال منظورتونه؟

یه سوال از دوستان مقیم تورنتو یه مغازه مثلا تو yonge چقده کرایش مثلا کسی بخاد ارایشگاه خودشو داشته باشه یا عکاسی خودشو درامد این دو شغل چطوره؟؟؟

ghlobe
January 4th, 2012, 04:26 AM
gre جنرال منظورتونه؟

یه سوال از دوستان مقیم تورنتو یه مغازه مثلا تو yonge چقده کرایش مثلا کسی بخاد ارایشگاه خودشو داشته باشه یا عکاسی خودشو درامد این دو شغل چطوره؟؟؟

بعید میدونم این کارها خرج خودش رو در بیاره. دست توی این کارها زیاده. اگر میخواهید اینهمه راه مهاجرت کنید اقلا بفکر یک ایده و کار جدیدی باشید که همه نتونند انجام بدن.

persiart
January 4th, 2012, 11:20 PM
6 مغازه و شغلی که در آمد و آینده کاری خوبی در کانادا داشته باشد چه هستند؟

ghlobe
January 5th, 2012, 01:44 AM
6 مغازه و شغلی که در آمد و آینده کاری خوبی در کانادا داشته باشد چه هستند؟

من شنیده ام کارهای مربوط به حفاری و لوله گذاری نفت و گاز در مناطق شمال آلبرتا و ساسکاچوان درآمدهای خیلی خوبی دارند (تکنیسین ها تا 150 هزار دلار در سال).

hashem31
January 7th, 2012, 08:55 PM
gre جنرال منظورتونه؟

آره جنرال کافیه، اینجا مثلا بخواهید آرایشگاه داشته باشید خیلی خوبه ولی چند سال طول میکشه بهتون مجوز آرایشگری بدن بعد میتونید تو آریشگاهها صندلی اجاره کنید

hashem31
January 7th, 2012, 08:59 PM
من شنیده ام کارهای مربوط به حفاری و لوله گذاری نفت و گاز در مناطق شمال آلبرتا و ساسکاچوان درآمدهای خیلی خوبی دارند (تکنیسین ها تا 150 هزار دلار در سال).
آلبرتا خیلی شرایط کارش خوبه ولی اگر میخواهید برید قبلش مدارکتون ارزشیابی کنید شاید به نظر مسخره بیاد ولی من تا وقتی ارزشیابی نکرده بودم(من تو اونتاریو هستم) هر جا اپلای میکردم کسی تحویل نمیگرفت ولی تا مدارک ارزشیابی اومد و تو رزومه خودم نوشتم تو یک هفته چند تا شرکت خیلی بزرگ زنگ زدم رفتم مصاحبه اونم برای کارهایی که واقعا تو خواب شبم نمیدیم این مسائل جدی بگیرید

Mojola
January 8th, 2012, 11:39 AM
با سلام ممکنه بفرمائید رشته و تخصص شما چیه که ارزشیابیش رو بدون گذروندن مدت زیادی گرفتید و انقدر بدرد بخور بود؟

آلبرتا خیلی شرایط کارش خوبه ولی اگر میخواهید برید قبلش مدارکتون ارزشیابی کنید شاید به نظر مسخره بیاد ولی من تا وقتی ارزشیابی نکرده بودم(من تو اونتاریو هستم) هر جا اپلای میکردم کسی تحویل نمیگرفت ولی تا مدارک ارزشیابی اومد و تو رزومه خودم نوشتم تو یک هفته چند تا شرکت خیلی بزرگ زنگ زدم رفتم مصاحبه اونم برای کارهایی که واقعا تو خواب شبم نمیدیم این مسائلجدی بگیرید

hashem31
January 9th, 2012, 12:52 AM
با سلام ممکنه بفرمائید رشته و تخصص شما چیه که ارزشیابیش رو بدون گذروندن مدت زیادی گرفتید و انقدر بدرد بخور بود؟

من لیسانم برق و فوق صنایع بود

hashem31
January 9th, 2012, 03:43 AM
من لیسانم برق و فوق صنایع بود
در ضمن WES کمتر از یک هفته به شما ارزشیابی میده

persiart
February 2nd, 2012, 05:14 AM
1-آیا این مبلغ بیکاری 560 دلار شامل حال تازه واردین هم میشود ؟ وبا 460 دلار کلاس زبان جمعا به 1020 دلار میرسد؟
2- تقریبا در کبک سیتی که کوچکتره به نظرتان چند مدت طول میکشد تا به کلاس زبان برویم؟
با سپاس

karamih
February 5th, 2012, 05:39 AM
1-آیا این مبلغ بیکاری 560 دلار شامل حال تازه واردین هم میشود ؟ وبا 460 دلار کلاس زبان جمعا به 1020 دلار میرسد؟
2- تقریبا در کبک سیتی که کوچکتره به نظرتان چند مدت طول میکشد تا به کلاس زبان برویم؟
با سپاس
بیمه بیکاری رو فقط به کسایی میدن که اینجا کار کرده باشند فکر میکنم حداقل سه ماهه اونم بستگی به مقدار حقوق دریافتی داره.

ghlobe
February 5th, 2012, 05:56 AM
بیمه بیکاری رو فقط به کسایی میدن که اینجا کار کرده باشند فکر میکنم حداقل سه ماهه اونم بستگی به مقدار حقوق دریافتی داره.

باید 600 ساعت کار کرده باشید (که معمولا لااقل چهار ماه میشود) و حق بیمه رو هم پرداخت کرده باشید. مبلغش 55 درصد حقوق متوسط تون تا سقف 22 هزار دلار در سال است.

Artin Raad
February 5th, 2012, 06:20 AM

این پول اصلا به بیمه بیکاری ریطی نداره این مبلغ بسته به مجرد بودن یا متاهل بودن و خیلی پارامترهای دیگه حساب میشه حدود 600 تا 900$ است که ایرانیها بهش میگن شرکت نفت! دولت میگه aide sociale و کبکی ها میگن B.S
کلا به جز موارد خاص همزمان هم نمیتونید از چند کمک دولتی استفاده کنید

najimic
February 15th, 2012, 12:06 AM
در ضمن WES کمتر از یک هفته به شما ارزشیابی میده

سلام. میشه لطفاً بفرمائید چه مدارکی باید به همراه مدارک تحصیلیمون برای ارزشیابی ارسال بشه ؟ و اگر ممکنه آدرس وبسایت WES رو که گفتید بفرمائید. ضمناً هزینه های مربوطه رو هم بفرمائید ممنون میشم.
آیا از خارج از کانادا هم میشه مدارکمون رو برای ارزشیابی ارسال کنیم یا اینکه حتماً باید اونجا باشیم و مدارک خاصی احتیاج هست ؟

marjanmohajer
February 15th, 2012, 12:13 AM
[QUOTE=najimic;636284]سلام. میشه لطفاً بفرمائید چه مدارکی باید به همراه مدارک تحصیلیمون برای ارزشیابی ارسال بشه ؟ و اگر ممکنه آدرس وبسایت WES رو که گفتید بفرمائید. ضمناً هزینه های مربوطه رو هم بفرمائید ممنون میشم.
آیا از خارج از کانادا هم میشه مدارکمون رو برای ارزشیابی ارسال کنیم یا اینکه حتماً باید اونجا باشیم و مدارک خاصی احتیاج هست ؟[/QUOT
www.wes.org
اصل ترجمه مدارك كپي فارسي مدارك اگر داكيومنت باي داكيومنت بخواهيد ولي اگر كورس باي كورس بخواهيد ريز نمرات هم لازمه، كه از طرف دانشگاهتون مهر و موم شده بايد برايشان ارسال شود. نتيجه ارزشيابي به ارگان مربوطه كه توسط شما در خواست شده ارسال مي شه و يك نسخه هم براي شما مي آد. مدت زمان آن و هزينه اش به تعداد و زمان بررسي درخواست از طرف شما متفاوت است. اطلاعات كامل در سايتش آمده.

kourosh30
February 18th, 2012, 11:53 AM
سلام من پرستارم استخدامم(تو ايران)خونه زندگي هم دارم.مصاحبه هم قبول شدم موندم برم يا نه از ساكنين كبك در خواست دارم كمكم كنن.ممنون ميشم

aram_golbaghi
February 18th, 2012, 05:31 PM
یک خبر از وضعیت اقتصادی اونتاریو:

http://www.marketwire.com/press-release/ofl-president-calls-on-duncan-reject-entire-premise-drummond-commission-economic-recovery-1619907.htm

aram_golbaghi
February 18th, 2012, 05:32 PM
"The Drummond Commission ignores the very cause of the problem it was tasked to solve. The financial crisis of 2008 was created by a stock market collapse, not health care, education or other services that Ontarians rely on," said OFL President Sid Ryan. "The real cause of the province's $16 billion deficit is the billions of dollars lost through corporate tax cuts that have failed to create new jobs."

"You can't cut your way to economic prosperity. Slashing middle class jobs and the services that provide a social safety net will virtually guarantee that Ontarians can't get back on their feet,"- Ontario Federation of Labour.

venus60
February 19th, 2012, 11:47 AM
آلبرتا خیلی شرایط کارش خوبه ولی اگر میخواهید برید قبلش مدارکتون ارزشیابی کنید شاید به نظر مسخره بیاد ولی من تا وقتی ارزشیابی نکرده بودم(من تو اونتاریو هستم) هر جا اپلای میکردم کسی تحویل نمیگرفت ولی تا مدارک ارزشیابی اومد و تو رزومه خودم نوشتم تو یک هفته چند تا شرکت خیلی بزرگ زنگ زدم رفتم مصاحبه اونم برای کارهایی که واقعا تو خواب شبم نمیدیم این مسائل جدی بگیرید

دوست عزيز

من شنيده ام كه بازار كار در آلبرتا براي كاركنان نفتي در يران بد نيست چون ظاهرا اونها دراين زمينه سابقه كار ما رو قبولدارند؟! من سوالم اينه كه آيا بازار كار فقط براي رشته هاي نفتي وگاز و شيمي و امثالهم خوبه؟مثلا براي كسي مثل من كه در رشته غير فني(حسابداي) مشغولم اونجا چقدر شانس يافتن كار رو دارم؟
آيا من هم نياز به ارزشيابي مدرك دارم يا فقط براي بچه هاي مهندسي اين قضيه صادقه؟

شرمنده كه زياد شد و ممنون از پاسختون

aram_golbaghi
February 19th, 2012, 12:10 PM
من شنیدم که برای بعضی رشته ها مثل کامپیوتر این قضیه خیلی مهم نیست,مدارک بین المللی دیگه بیشر تاثیر داره تا مدرک دانشگاهی
حسابداری رو اطلاعی ندارم ...

hashem31
February 25th, 2012, 09:59 PM
دوست عزيز

من شنيده ام كه بازار كار در آلبرتا براي كاركنان نفتي در يران بد نيست چون ظاهرا اونها دراين زمينه سابقه كار ما رو قبولدارند؟! من سوالم اينه كه آيا بازار كار فقط براي رشته هاي نفتي وگاز و شيمي و امثالهم خوبه؟مثلا براي كسي مثل من كه در رشته غير فني(حسابداي) مشغولم اونجا چقدر شانس يافتن كار رو دارم؟

همه احتیاج به ارزشیابی دارن کلا رشته های حسابداری اینجا خوبه

ghlobe
February 25th, 2012, 10:44 PM
دوست عزيز

بازار کار حسابداری خوبه ولی اینطور که شنیدم باید چندین امتحان مشکل بگذرونید تا charetered accountant بشوید. برای آلبرتا اینجا رو چک کنید:
http://www.albertacas.ca/BecomeaCA.aspx

marjanmohajer
February 25th, 2012, 11:45 PM
و اگر موفق به گرفتن دكتراى حسابدارى در اينجا بشويد كه بسيار عالى خواهد بود.

nurse
February 28th, 2012, 04:22 PM
سلام
یه سوال داشتم؟

اگه با یک ویزای توریستی 6 ماهه به کانادا بیام میتونم تو این مدت کاری پیدا کنم . تا برگردم ایران و با خانواده و با ویزای کار دو باره به کانادا برگردم

رشته پرستاری خوندم و برای امتحان رجیستری انتاریو تقاضای توریستی دادم

خواهشمندم راهنمایی کنید

marjanmohajer
February 28th, 2012, 05:28 PM
براى كار كردن بايد اقامت داشته باشيد. مگر اينكه چقدر با كسى آشنا باشيد كه به شما كار موقت با پرداخت نقد بدهد. كه البته غير قانونى است.

dr_saeid
February 28th, 2012, 09:36 PM
سلام
سوالی که مدتیه ذهن منو درگیر کرده که داره باعث میشه کلاً بیخیال فرآیند مهاجرت بشم، چون جواب درست حسابی نگرفتم

اول اینکه درآمد من توی کبک چقدره؟ من لیسانس کامپیوتر دارم، کار Network میکنم، به زودی هم مدارک زیر رو میگیرم، حالا با این مدرک ها چقدر و بدون اونا چقدر حقوق میگیرم؟
Microsoft MCITP (Enterprise Administrator) , Microsoft TMG , Microsoft Exchange , Cisco CCNA , VMWARE Vsphare

و سوال دوم اینکه امتیاز بندی زبان فرانسه برای مهاجرت چطوریه؟ جدول ویکی رو دیدم ولی متوجه نشدم. مثلاً اگه من یه B1 و یه C2 بگیرم، امتیاز زبان فرنسم چند از 16 میشه؟
امتیازی که احتیاج دارم 8 هستش و الان حدوداً در سطح C2 هستم.

ممنون میشم کمکم کنید، مرسی

aminiani
February 28th, 2012, 11:29 PM
WES باید کپی های مدارکتون (انگلیسی و فارسی) براشون فاکس کنی یا همون کپی معمولی پست کنی، بعد هم دانشگاه مستقیم ریزنمرات بفرسته اگر انگلیسی باشه که بهتر اگر نه ترجمه رو بدید به دانشگاه داخل مدرک بزاره بفرسته مستقیم که معمولا سیلد میکنند میدن دست خودتون بفرستید(بجز دانشگاه آزاد) بعد هم نتیجه ش میاد. نتیجه ش رو هم به خودتون میدن اگر برای جایی هم بخواهید یک دونه مجانی میفرستند. معمولا از وقتی مدراکتون بدستشون میرسه یک هفته ای بهتون میدن

سلام..مدرک رو دانشگاه باید پست کنه به این سازمان wes یا اگر خود دانشگاه مهر و موم کنه و ما هم پست کنیم قبوله؟ادرس این سازمان رو توی سایتش نوشته بود نیویورک..ما که میخوایم بیایم کانادا ایا باید به همین ادرس نیویورک بفرستیم؟؟مدرک دیپلم رو هم بایدبفرستیم یا همون مدرک دانشگاه کفایت میکنه؟؟

dr_saeid
February 29th, 2012, 12:15 AM
سلام
سوالی که مدتیه ذهن منو درگیر کرده که داره باعث میشه کلاً بیخیال فرآیند مهاجرت بشم، چون جواب درست حسابی نگرفتم

اول اینکه درآمد من توی کبک چقدره؟ من لیسانس کامپیوتر دارم، کار Network میکنم، به زودی هم مدارک زیر رو میگیرم، حالا با این مدرک ها چقدر و بدون اونا چقدر حقوق میگیرم؟
Microsoft MCITP (Enterprise Administrator) , Microsoft TMG , Microsoft Exchange , Cisco CCNA , VMWARE Vsphare

و سوال دوم اینکه امتیاز بندی زبان فرانسه برای مهاجرت چطوریه؟ جدول ویکی رو دیدم ولی متوجه نشدم. مثلاً اگه من یه B1 و یه C2 بگیرم، امتیاز زبان فرنسم چند از 16 میشه؟
امتیازی که احتیاج دارم 8 هستش و الان حدوداً در سطح C2 هستم.

ممنون میشم کمکم کنید، مرسی

ببخشید اشتباه تایپ کردم! منظورم A2 بود!

marjanmohajer
February 29th, 2012, 12:25 AM
سلام..مدرک رو دانشگاه باید پست کنه به این سازمان wes یا اگر خود دانشگاه مهر و موم کنه و ما هم پست کنیم قبوله؟ادرس این سازمان رو توی سایتش نوشته بود نیویورک..ما که میخوایم بیایم کانادا ایا باید به همین ادرس نیویورک بفرستیم؟؟مدرک دیپلم رو هم بایدبفرستیم یا همون مدرک دانشگاه کفایت میکنه؟؟
مهم اينه كه مهر و موم شده باشه؛ اكثر دانشگاه ها بعد از مهر و موم شدن مى دهند دست خودتون تا پست كنيد. شما بايد به آدرس كانادا پست كنيد تو سايتش هست؛مدرك ديپلم هم نياز به ارسال ندارد.

marjanmohajer
February 29th, 2012, 12:30 AM
اين هم آدرسش:

www.wes.org/ca/contact.asp (http://www.wes.org/ca/contact.asp): 2 Carlton Street, Suite 1400. Toronto, ON M5B 1J3

hashem31
February 29th, 2012, 08:44 PM

میتونید همونطوری بعد از مهر و موم پست کنید داخل سایت نوشته wes canada باید برید تو اون قسمت سایت

venus60
March 3rd, 2012, 01:34 PM
همه احتیاج به ارزشیابی دارن کلا رشته های حسابداری اینجا خوبه

ممنون از پاسختون واينكه آيا حتما بايد charetered accountant باشيم؟آخه براي اول كار كه charetered accountant نيستيم هنوز چي؟يا اصلا كاري در اين رابطه بهمون ميدن؟
و سوال آخر اينكه آيابراي رشته ما سابقه نفت وگاز ايران رو قبول دارند؟(ازبعضي ها شنيدم مورد قبوله؟!)

Neko
March 4th, 2012, 02:54 PM
سلام دوستان. این تاپیک بسیار مفید هست، و واسه من که wake up call بود! ممنون
من و همسرم توی ایران شرکت نگه داری و احداث فضای سبز داریم (یجورایی landscaping). میخوام از تجربتون استفاده کنم. چطوری میشه تو کانادا یه شرکتی با همین وصف ایجاد کرد. شرایط کار پیدا کردن رو از مطالب صفحات قبل کاملا فهمیدم، اما وضع برای کار آفرین ها چطور هست؟ آیا حمایت میشن؟ آیا شرکت تاسیس کردن توی کانادا شرایط خاصی میخواد، مثلا سیتیزن شیپ کانادایی؟ و چقدر سرمایه میخواد. ممنونم.

aram_golbaghi
March 4th, 2012, 03:04 PM
ببخشید اشتباه تایپ کردم! منظورم A2 بود!

در مورد میزان حقوق میتونید از سایت salary.com استاندار حقوق های هر نوع شغل رو ببینید، و طبیعتا با کمی اختلاف....
البته مهم اینه که ما که تازه میریم از اول راه career خودمون وارد اونجا میشیم در صورتی که ممکنه توی ایران نصف راه رو رفته باشیم و شاید اونجا مجبور باشی از اول راه رو طی کنیم و به عنوان junior جایی شروع بکنیم.
به نظرمن انتظار اینکه یکی از راه برسه کانادا و دقیقا همون جایگاهی که توی ایران داشته باشه رو داشته باشه یک مقدار بعیده و خیلی کمپیشمید که این اتفاق بیافته....

persiart
March 5th, 2012, 03:03 AM
درود
1ارایشگر حرفه ای باشی بعد از چند مدت میتونی جذب بازار بشی؟2 و احداث یک مغازه نقلی چقدر هزینه داره؟3 و بعد چند مدت چقدر درامد ؟

arashm
March 5th, 2012, 01:57 PM
سلام به همه دوستان
می خواستم راجه به بازار کار در رشته الکترونیک هواپیما (اویونیک) بدونم:

1-بازار کار این رشته چطور هست در مونترال؟
2-چه کار هایی خوبه در ایران انجام بدیم تا بتونیم به خوبی وارد بازار کار این رشته در کانادا بشیم؟
3-در کدوم کالج ها میشه این رشته رو مجددا بخونیم و یک مدرک کانادایی بگیریم.؟

SAMAN57
March 13th, 2012, 10:49 AM
دوستان لطفا به من سرنخهایی بدید در مورد این WES که به این سوالات جواب داده باشه (به جز سایت رسمی خودش)

1- چه مدارکی باید براشون فرستاده بشه؟ منظورم اینه که مثلا اگر بخوان لیسانس رو ارزیابی کنن آیا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم میخوان؟
2- احتمالا اصل ترجمه ها به همراه کپی مدارک باید در پاکت مهر و موم دانشگاه ارسال بشه....آیا این کافیه؟
3- برای هدف کاری ریز نمرات دیگه لازم نیست ترجمه و ارسال بشه ...درسته؟
4- آیا بعد از برابر کردن ارزش تحصیلی اون رو برای خودم هم میفرستند یا فقط به محلی که استعلام کرده میدن؟
5- اگر پاسخ شما مورد دوم هست آیا شرکتی میتونه اون رو بگیره و بعد در اختیار خودم بگذاره یا ارزش هر استعلامی فقط برای یه شرکته؟

ممنون که پاسخ میدید...

hashem31
March 14th, 2012, 08:09 PM
[QUOTE=SAMAN57;662630]دوستان لطفا به من سرنخهایی بدید در مورد این WES که به این سوالات جواب داده باشه (به جز سایت رسمی خودش)

1- چه مدارکی باید براشون فرستاده بشه؟ منظورم اینه که مثلا اگر بخوان لیسانس رو ارزیابی کنن آیا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم میخوان؟ نمی خوان
2- احتمالا اصل ترجمه ها به همراه کپی مدارک باید در پاکت مهر و موم دانشگاه ارسال بشه....آیا این کافیه؟ خیر
3- برای هدف کاری ریز نمرات دیگه لازم نیست ترجمه و ارسال بشه ...درسته؟ غلطه!
4- آیا بعد از برابر کردن ارزش تحصیلی اون رو برای خودم هم میفرستند یا فقط به محلی که استعلام کرده میدن؟ برای خودت هم میفرستند

نکته:تو کانادا هیچ نکته پنهایی وجود نداره هر کاری توی سایتش نوشته باید دقیقا همون کار بکنید مثل ایران نیست که کلی ژانگولر بازی داشته باشه

lizha
March 15th, 2012, 02:05 PM
سلام من تکنسین کامپیوتر نرم افزار هستم میخوام تا این مدت که وقت دارم دامنه علم کامپیوترم را بالا ببرم برای کار در کبک
1- رشته ام در زمینه کاری چه طور است ؟
2- آیا به نظر شما لیسانسم و بگیرم تاثیر در کار دارد یا تکنسین بهتر میتونه کار بگیره ؟
2- در چه زمینه هایی کلاس برم و خودمو قوی کنم (در زمینه کامپیوتر ) لطفا من را راهنمایی کنید پیشاپیش ممنونم.

با سلام برای رشته IT و کسی که لیسانس IT داره چطور؟در ضمن دونستن چیزهایی مثل شبکه داشتن مدارک MICROSOFT NET WORK و یا CISCO چقدر میتونه در بنست اوردن شغل کمک کنه؟

lizha
March 15th, 2012, 02:07 PM
با سلام برای رشته IT و کسی که لیسانس IT داره چطور؟در ضمن دونستن چیزهایی مثل شبکه داشتن مدارک MICROSOFT NET WORK و یا CISCO چقدر میتونه در بنست اوردن شغل کمک کنه؟

هنگامه
March 15th, 2012, 02:21 PM
سلام دوستان:
کسی هست راهنمایی کنه واسه کسی که مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی داشته باشه در کانادا تو چه فیلدهایی کار هست؟ -اگه طرف آیلتس بالا داشته باشه و فرانسه هم آشنا باشه - و مدرک نه زیاد بالایی مثل A2 یا B1 داشته باشه- ضمنا سابقه کار با بیمه 5 سال رو هم داشته باشه .........
مرسی .

en milad
March 15th, 2012, 02:22 PM
آره جنرال کافیه، اینجا مثلا بخواهید آرایشگاه داشته باشید خیلی خوبه ولی چند سال طول میکشه بهتون مجوز آرایشگری بدن بعد میتونید تو آریشگاهها صندلی اجاره کنید
سلام اگه از ایران(فنی حرفه ای)مدرک داشته باشیم مثلا آرایشگری چی ؟میشه؟
چون کد بین المللی داره!!

marjanmohajer
March 15th, 2012, 08:56 PM
سلام اگه از ایران(فنی حرفه ای)مدرک داشته باشیم مثلا آرایشگری چی ؟میشه؟
چون کد بین المللی داره!!
در ابتداي ورود مي تونيد در آرايشگاهي كار كنيد ولي براي كار كردن به طور مستقل بايد مدرك اينجا را بگيريد كه حدود دو سال طول مي كشه.

moonlight
March 15th, 2012, 09:21 PM
در ابتداي ورود مي تونيد در آرايشگاهي كار كنيد ولي براي كار كردن به طور مستقل بايد مدرك اينجا را بگيريد كه حدود دو سال طول مي كشه.

دوست عزیز برای همه مشاغل همین طوره؟یعنی اگه نخواهیم مستقل کار کنیم می تونیم بدون داشتن مجوز از کانادا کار کنیم؟برای مهندسی منظورم هست..ممنون

marjanmohajer
March 15th, 2012, 10:16 PM
دوست عزیز برای همه مشاغل همین طوره؟یعنی اگه نخواهیم مستقل کار کنیم می تونیم بدون داشتن مجوز از کانادا کار کنیم؟برای مهندسی منظورم هست..ممنون
نه براي همه رشته ها ولي در مورد مهندسي، بدون داشتن P eng هم مي تونيد تو شركتي كار پيدا كنيد البته اگر آشنايي داشته باشيد يا خوش اقبال باشيد و يا تخصص خيلي خاصي در اون زمينه داشته باشيد.

ghlobe
March 15th, 2012, 11:18 PM
سلام دوستان:
کسی هست راهنمایی کنه واسه کسی که مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی داشته باشه در کانادا تو چه فیلدهایی کار هست؟ -اگه طرف آیلتس بالا داشته باشه و فرانسه هم آشنا باشه - و مدرک نه زیاد بالایی مثل A2 یا B1 داشته باشه- ضمنا سابقه کار با بیمه 5 سال رو هم داشته باشه .........
مرسی .

کار چندانی برای مترجم نیست. کانادا همه انگلیسی و فرانسه بلدند.

en milad
March 17th, 2012, 01:04 PM
سلام خدمت تمام دوستان
اینطور که من خوندم پیدا کردن کار کار سختیه!
من برق و قدرت خوندم و قصد داشتم برای مستر اقدام کنم اما با این شرایط تحصیلی ما در ایران فکر نمیکنم بتونیم مستر رو به سلامت بگذرونیم!
تصمیم گرفتم دوباره برای لیسانس اپلای کنم اما گرایش روباتیک
بنظرتون اینطور بهتر نیست؟
هم از لحاظ کار و هم تحصیل و هم اقامت؟
سپاس

moonlight
March 17th, 2012, 03:02 PM
سلام خدمت تمام دوستان
من برق و قدرت خوندم و قصد داشتم برای مستر اقدام کنم اما با این شرایط تحصیلی ما در ایران فکر نمیکنم بتونیم مستر رو به سلامت بگذرونیم!
سپاس

چرا برای مستر اپلای نمی کنید؟لیسانس دروه طولانی تری داره و معقول نیست-شما در نهایت می خواهین وارد بازار کار بشین-پس هدفتون باید کوتاهترین مسیر برای رسیدن به کار خوب باشه.

en milad
March 17th, 2012, 03:06 PM
چرا برای مستر اپلای نمی کنید؟لیسانس دروه طولانی تری داره و معقول نیست-شما در نهایت می خواهین وارد بازار کار بشین-پس هدفتون باید کوتاهترین مسیر برای رسیدن به کار خوب باشه.
هدف اقامت هستش
خوب هرچه طولانی تر بهتر!

moonlight
March 17th, 2012, 08:43 PM
هدف اقامت هستش
خوب هرچه طولانی تر بهتر!

اگر می خواهین دانشجویی اقدام کنید که اصولا ویزای دانشجویی برای لیسانس خیلی سخت تر می دهند تا مستر و دکتری-اگر هم برای اقامت کانادا جداگانه اقدام کردید پس از ورود بهترین راه اینه که در دوره های کوتاه مدت شرکت کنید تا فقط یک مدرک کانادایی داشته باشید و در کوتاهترین زمان ممکن وارد بازار کار بشین.

ghlobe
March 17th, 2012, 11:31 PM
سلام خدمت تمام دوستان
سپاس

از نظر اقامت که یقینا بهتر از مستر نیست. غیر از مشکل گرفتن ویزا، توجه داشته باشید که شهریه دوره لیسانس هم دو برابر دوره فوق لیسانس و دکتراست، طول دوره اش هم دو برابر فوق لیسانس است و امکان کمک هزینه و بورس هم ندارد. اگر از نظر مالی وضع مناسبی دارید که بتوانید لااقل ۱۴۰-۱۵۰ هزار دلار برای چهار سال هزینه کنید امکان پذیر است. یا اینکه صبر کنید اقامت کانادا بگیرید (اگر امکان دارید) و بعد از گرفتن اقامت دوباره برای دوره لیسانس اقدام کنید و سعی کنید واحدهای قبلی تان را تطبیق کنید (مواردی را دیده ام که با وجود معدل پایین دو سال از واحدهای ایران را قبول کرده اند).

هنگامه
March 18th, 2012, 09:32 PM
از نظر اقامت که یقینا بهتر از مستر نیست. غیر از مشکل گرفتن ویزا، توجه داشته باشید که شهریه دوره لیسانس هم دو برابر دوره فوق لیسانس و دکتراست، طول دوره اش هم دو برابر فوق لیسانس است و امکان کمک هزینه و بورس هم ندارد. اگر از نظر مالی وضع مناسبی دارید که بتوانید لااقل ۱۴۰-۱۵۰ هزار دلار برای چهار سال هزینه کنید امکان پذیر است. یا اینکه صبر کنید اقامت کانادا بگیرید (اگر امکان دارید) و بعد از گرفتن اقامت دوباره برای دوره لیسانس اقدام کنید و سعی کنید واحدهای قبلی تان را تطبیق کنید (مواردی را دیده ام که با وجود معدل پایین دو سال از واحدهای ایران را قبول کرده اند).
سلام دوست عزیز : می تونم بپرسم حدود معدل پایین ی که فرمودین مثلا چند بوده؟ آیا رشته ایشون فنی بوده ؟ یا علوم انسانی؟ متشکرم

ghlobe
March 18th, 2012, 09:46 PM
سلام دوست عزیز : می تونم بپرسم حدود معدل پایین ی که فرمودین مثلا چند بوده؟ آیا رشته ایشون فنی بوده ؟ یا علوم انسانی؟ متشکرم

یکی از آشنایان ما با معدل دیپلم 15 و معدل لیسانس 12.5 دانشگاه آزاد رشته کامپیوتر در مقطع لیسانس کامپیوتر در دانشگاه کارلتون پذیرفته شد (البته با اقامت کانادا) و بعد با دانشکده شون صحبت کرد سرجمع حدود 2 سال از واحدهاش رو قبول کردند. قبول شدن در مقطع لیسانس روال مشخصی داره که باید روی وب سایت دانشگاه چک کنید. بعد اینکه واحدهاتون رو قبول کنند بستگی به دانشکده تون داره.

FARSHAD_CANADA
March 20th, 2012, 03:21 PM
سلام به همه دوستان.دستتون درد نکنه.واقعا" تاپیک مفیدی بود.من رشتهام مهندسی شیمی هست.نزدیک شش سال هم سابقه کاملا"مرتبط با بیمه دارم.نا گفته پیداست که بهتره از قبل از رفتن انرژیم رو روی آلبرتا متمرکز کنم .برای P ENG بایستی چی کاز کنم.آیا باید امتحان بدم؟ از ایران میتونم اقداماتی انجام بدم؟میشه سایتهای مفید توی این زمینه معرفی کنید؟

feral
March 25th, 2012, 11:53 AM

با توجه به تخصصی شدن کارها و اینکه جدیداً حتی در ایران می بینم مدرک آرایشگری کامل به 7-8 مدرک تقسیم شده، آیا میشه فقط در یک رشته مثلاً کوتاه کردن مو داوطلبانه وارد شد و کار کرد تا بعداً بشه در حین کار مدرکش رو گرفت؟ هر چند من مدرک کامل قدیمی رو که یکی هست دارم ولی بیشتر به کوتاهی علاقه دارم و کار کردم و می خوام اگر واقعاً خوب و به درد بخور باشه بعد از عید برم جایی در این مورد تجربه ام رو زیادتر کنم. با تشکر

moonlight
March 25th, 2012, 11:57 AM
نه براي همه رشته ها ولي در مورد مهندسي، بدون داشتن P eng هم مي تونيد تو شركتي كار پيدا كنيد البته اگر آشنايي داشته باشيد يا خوش اقبال باشيد و يا تخصص خيلي خاصي در اون زمينه داشته باشيد.

دوست عزیز من از یکی از دوستانم شنیدم به عنوان پیشنهاد که داوطلبانه پیشنهاد بدهیم که در یک شرکت براشون به صورت رایگان حدود 6 ماه کار کنیم و بهم گفت که در این شرایط آنها راحتتر قبول می کنند و به این وسیله می شه سابقه کار کانادایی در رزوممون داشته باشیم-آیا چنین صحبتی صحت داره؟و اصلا قبول می کنند که رایگان براشون کار کنیم و این می تونه سابقه کار محسوب بشه؟ممنونم.

moonlight
March 25th, 2012, 12:00 PM
با توجه به تخصصی شدن کارها و اینکه جدیداً حتی در ایران می بینم مدرک آرایشگری کامل به 7-8 مدرک تقسیم شده، آیا میشه فقط در یک رشته مثلاً کوتاه کردن مو داوطلبانه وارد شد و کار کرد تا بعداً بشه در حین کار مدرکش رو گرفت؟ هر چند من مدرک کامل قدیمی رو که یکی هست دارم ولی بیشتر به کوتاهی علاقه دارم و کار کردم و می خوام اگر واقعاً خوب و به درد بخور باشه بعد از عید برم جایی در این مورد تجربه ام رو زیادتر کنم. با تشکر

دوست عزیز این مدرک آرایشگری که در ایران گرفتین مربوط به فنی حرفه ای است؟چه مدرکی و از کجا گرفتین که کد بین المللی داره؟چون اگر چنین کدی داره احتمالا در بدو ورود می تونه راهگشا باشه.ممنون

feral
March 25th, 2012, 12:16 PM
دوست عزیز این مدرک آرایشگری که در ایران گرفتین مربوط به فنی حرفه ای است؟چه مدرکی و از کجا گرفتین که کد بین المللی داره؟چون اگر چنین کدی داره احتمالا در بدو ورود می تونه راهگشا باشه.ممنون
با تشکر از پاسختون. بله مال فنی حرفه ای هست ولی فقط یک شماره گواهینامه داره و چیزی به اسم کد بین المللی نداره. برای کار داوطلبانه هم حتماً چنین چیزی لازمه؟ ممنون

moonlight
March 25th, 2012, 12:26 PM
با تشکر از پاسختون. بله مال فنی حرفه ای هست ولی فقط یک شماره گواهینامه داره و چیزی به اسم کد بین المللی نداره. برای کار داوطلبانه هم حتماً چنین چیزی لازمه؟ ممنون

با توجه به وضعیت فعلی بازار کار همه راههای ممکن رو باید بهش فکر کرد-چیزی که به ذهن ما رسید انجام کار داوطلبانه بود-قطعا برای همین کار داوطلبانه هم اگر مدرک مرتبط و معتبر داشته باشیم می تونه کمک کنه-البته این رو دوستان باتجربه که الان در کانادا هستند بهتر می تونن راهنمایی کنند.

feral
March 25th, 2012, 12:47 PM
با توجه به وضعیت فعلی بازار کار همه راههای ممکن رو باید بهش فکر کرد-چیزی که به ذهن ما رسید انجام کار داوطلبانه بود-قطعا برای همین کار داوطلبانه هم اگر مدرک مرتبط و معتبر داشته باشیم می تونه کمک کنه-البته این رو دوستان باتجربه که الان در کانادا هستند بهتر می تونن راهنمایی کنند.
ممنون دوست عزیز . جدیداً هم دوره فتوشاپ و کورل رو دیدم که هنوز مدرکش رو نگرفتم ولی احتمالاً اینطور که گفتند اون کد بین المللی داره. هر چند مایل نیستم کار با کامپیوتر و نشستن طولانی ولی اگه بدونم بازار خوبی براش هست شاید اونو بیشتر کار کنم چون دوره به تنهایی کافی نیست. اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم.

feral
March 25th, 2012, 01:01 PM
از طرفی هم فکر می کنم بد نباشه با توجه به مقداری تجربه هم که دارم دوره ای در آشپزی ببینم چون چیزی که زیاده و همیشگی هست کار در رابطه با خوردنی هست که همه دیر یا زود گشنه می شن و از اخوردن نمیشه فرار کرد خصوصاً تا اون جایی که من میدونم این خارجی ها اصلاً برای خودشون آشپزی نمی کنند و خیلی هنر کنند مثلاً یک کنسرو باز می کنند گرم می کنند. هر چی که فکر می کنیم به اقامت نزدیک تر می شیم اگه به امید خدا درست بشه نگرانی در مورد کار و توانایی بقا در اونجا مخصوصاً با این وضع دلار که روز به روز شرایط رو سخت تر می کنه بیشتر میشه.

Industrial88
March 25th, 2012, 09:59 PM
سلام
ممنون میشم دوستان لطف کنن و جواب بدن.
1. آیا وجود قانونی که بر طبق آن دولت کانادا به دانشجویان فارغ التحصیل دکترا که در دوره تحصیلشون PR گرفتن تا 2 سال تعهد شغلی میده صحت داره (استان کبک هم همینطور)؟
2. این مطلب درسته که فارغ التحصیل دکترا در کانادا overqualified محسوب میشه و کارش ختم به محیط آکادمیک میشه؟
مرسی

ghlobe
March 25th, 2012, 11:19 PM
سلام
ممنون میشم دوستان لطف کنن و جواب بدن.
1. آیا وجود قانونی که بر طبق آن دولت کانادا به دانشجویان فارغ التحصیل دکترا که در دوره تحصیلشون PR گرفتن تا 2 سال تعهد شغلی میده صحت داره (استان کبک هم همینطور)؟
2. این مطلب درسته که فارغ التحصیل دکترا در کانادا overqualified محسوب میشه و کارش ختم به محیط آکادمیک میشه؟
مرسی

از این نظر فرقی با امریکا نداره غیر از اینکه کار آکادمیک در کانادا خیلی محدودتر است.در بخش اوضاع کار در امریکا پاسخ مفصلتری عرض میکنم.

Industrial88
March 26th, 2012, 10:44 AM
ممنون از پاسخ شما، بنابراین می توان گفت که فارغ التحصیل دکترا در کانادا با توجه به این تعهد دوساله دولت شانس بسیار بالایی برای داشتن یک شغل مناسب غیر آکادمیک دارد؟
اگر امکانش هست لطفا در مورد خیلی محدود بودن کار آکادمیک در کانادا نسبت به آمریکا توضیح بدید؟
و یک سوال دیگر، اگر شخصی از یک دانشگاه متوسط یا خوب آمریکایی PhD بگیره، مزیتی برای پیدا کردن کار در کانادا خواهد داشت؟

با تشکر

1. بله این برنامه فدرال است و در همه ایالتها اجرا میشود.
2. از این نظر فرقی با امریکا نداره غیر از اینکه کار آکادمیک در کانادا خیلی محدودتر است.در بخش اوضاع کار در امریکا پاسخ مفصلتری عرض میکنم.

ghlobe
March 26th, 2012, 11:10 AM
ممنون از پاسخ شما، بنابراین می توان گفت که فارغ التحصیل دکترا در کانادا با توجه به این تعهد دوساله دولت شانس بسیار بالایی برای داشتن یک شغل مناسب غیر آکادمیک دارد؟
اگر امکانش هست لطفا در مورد خیلی محدود بودن کار آکادمیک در کانادا نسبت به آمریکا توضیح بدید؟
و یک سوال دیگر، اگر شخصی از یک دانشگاه متوسط یا خوب آمریکایی PhD بگیره، مزیتی برای پیدا کردن کار در کانادا خواهد داشت؟

با تشکر

ببخشید من تازه متوجه شدم که پاسخ شما رو اشتباه دادم! با عرض پوزش خیر هیچ نوع تعهد تامین شغل برای فارغ التحصیلان دکترا وجود ندارد. من سریع خواندم و فکر کردم در مورد PR دادن به دانشجویان دکترا بعد از دوسال صحبت میکنید.

کار آکادمیک در کانادا خیلی محدودتر است بخاطر تعداد خیلی کمتر دانشگاهها در کانادا در مقایسه با امریکا. کلا شاید 50-60 تا دانشگاه در کانادا هست و برای پوزیشن های آنها از سراسر دنیا منجمله امریکا رقابت میکنند. یکی از دوستانم میگفت در یکسال بیش از چهارصد نفر برای پوزیشن استادی در دانشگاه اتاوا اپلای کرده بودند!

moonlight
March 26th, 2012, 03:05 PM
ببخشید من تازه متوجه شدم که پاسخ شما رو اشتباه دادم! با عرض پوزش خیر هیچ نوع تعهد تامین شغل برای فارغ التحصیلان دکترا وجود ندارد. من سریع خواندم و فکر کردم در مورد PR دادن به دانشجویان دکترا بعد از دوسال صحبت میکنید.

کار آکادمیک در کانادا خیلی محدودتر است بخاطر تعداد خیلی کمتر دانشگاهها در کانادا در مقایسه با امریکا. کلا شاید 50-60 تا دانشگاه در کانادا هست و برای پوزیشن های آنها از سراسر دنیا منجمله امریکا رقابت میکنند. یکی از دوستانم میگفت در یکسال بیش از چهارصد نفر برای پوزیشن استادی در دانشگاه اتاوا اپلای کرده بودند!

بنابراین کسانی که در کانادا دکترا می گیرند اگر به دنبال پوزیشن آکادمیک هستند باید به آمریکا فکر کنند.

ghlobe
March 26th, 2012, 10:49 PM
بنابراین کسانی که در کانادا دکترا می گیرند اگر به دنبال پوزیشن آکادمیک هستند باید به آمریکا فکر کنند.

اگر رزومه شون و شبکه ارتباطی شون قوی باشه در خود کانادا هم شانس زیادی دارند. مثلا فارع التحصیل تورنتو و واترلو و مک گیل و بریتیش کلمبیا (که عموما در تاپ ۳۰ رنکینگ ها هستند)‌ از فارغ التحصیل های دانشگاهای تاپ امریکا چیزی کم ندارند. در غیر اینصورت هم با انجام دادن چند تا پست داک در دانشگاههای کانادا شانس خودشون رو بالا میبرند. اونهایی که رزومه قوی ندارند و دانشگاهشون هم تاپ نیست میتونند برای دانشگاههای اروپا و استرالیا یا کشورهای حاشیه خلیج فارس (که مدرک و پاسپورت کانادایی رو خیلی تحویل میگیرند) اقدام کنند.

Industrial88
March 27th, 2012, 01:40 AM
یعنی در مورد PR دولت کانادا حتما بعد از دو سال به دانشجویان دکترا PR میده؟ قوانینی که برای مهاجرت به کانادا وجود داره برای PR گرفتن دانشجویان دکترا هم وصدق میکنه؟

بنابراین فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه های متوسط کانادا مانند کنکوردیا یا Dalhousie نمیتونه امید چندانی برای پوزیشن آکادمیک در کانادا و یا آمریکا داشته باشه؟

اگر رزومه شون و شبکه ارتباطی شون قوی باشه در خود کانادا هم شانس زیادی دارند. مثلا فارع التحصیل تورنتو و واترلو و مک گیل و بریتیش کلمبیا (که عموما در تاپ ۳۰ رنکینگ ها هستند)‌ از فارغ التحصیل های دانشگاهای تاپ امریکا چیزی کم ندارند. در غیر اینصورت هم با انجام دادن چند تا پست داک در دانشگاههای کانادا شانس خودشون رو بالا میبرند. اونهایی که رزومه قوی ندارند و دانشگاهشون هم تاپ نیست میتونند برای دانشگاههای اروپا و استرالیا یا کشورهای حاشیه خلیج فارس (که مدرک و پاسپورت کانادایی رو خیلی تحویل میگیرند) اقدام کنند.

ghlobe
March 27th, 2012, 02:34 AM
یعنی در مورد PR دولت کانادا حتما بعد از دو سال به دانشجویان دکترا PR میده؟ قوانینی که برای مهاجرت به کانادا وجود داره برای PR گرفتن دانشجویان دکترا هم وصدق میکنه؟

طبق قوانین موجود بعد از دو سال میتونند اپلای کنند. پروسس شان هنوز دقیقا معلوم نیست چقدر طول میکشه. جزو گروه skilled worker خواهند بود ولی محدودیت رشته ندارند.

بنابراین فارغ التحصیل دکترا از دانشگاه های متوسط کانادا مانند کنکوردیا یا Dalhousie نمیتونه امید چندانی برای پوزیشن آکادمیک در کانادا و یا آمریکا داشته باشه؟

نه لزوما این اصل کلی نیست. من موارد متعددی دیده ام که گرفته اند. رزومه شما خیلی بستگی به کیفیت کارتون در دوره دکترا و اعتبار استاد راهنماتون داره. بعضی استادهای کنکوردیا در رشته خودشان کلی اعتبار دارند. برعکس فارغ التحصیل تورنتو دیده ام که بخاطر کیفیت متوسط کارش موفق به گرفتن پوزیشنی نشده و هنوز داره پست داک انجام میده.

soudi
March 28th, 2012, 12:01 AM
دوستان عزیز من در این بخش تازه واردم لطفا منو تحمل کنید
من 50 صفحه اول رو خوندم بیشتر شد کبک -حالا ما که میخوام بریم ونکوور از کجا میشه اطلاعات مربوطه پیدا کرد ؟ لطفا ما را هم دریابید . با سپاس

moonlight
March 28th, 2012, 12:39 AM
دوستان عزیز من در این بخش تازه واردم لطفا منو تحمل کنید
من 50 صفحه اول رو خوندم بیشتر شد کبک -حالا ما که میخوام بریم ونکوور از کجا میشه اطلاعات مربوطه پیدا کرد ؟ لطفا ما را هم دریابید . با سپاس

http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%DA%A9%D8%A7% D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7% D8%AF%D8%A7
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%88%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1_Vancouver

samanrazavi1
March 29th, 2012, 02:31 PM
سلام دوستان یه سوال دارم البته فکر کنم بچه های فنی برق مکانیک بهتربتونن جواب بدن
بازار کار رشته نصب و تعمیر نگهداری آسانسور در مونترال و تورنتو چه جوریه ؟
من خیلی تعریفش رو از بازار کار مونترال شنیدم

.:HoDa:.
April 3rd, 2012, 09:12 PM
دوستای عزیزی که ساکن ونکوور هستن
من و همسرم به زودی میایم کانادا و مقصدمون رو هم ونکوور انتخاب کردیم
اول اینکه می‌خواستم بپرسم برای گرفتن مجوز صرافی توی کانادا آیا مدرک خاصی لازم هست و اینکه کلا چطوریه؟ چون خانواده‌ی همسر من اینجا سال‌ها اینکار رو انجام دادن و اگر بتونه اونجا هم این ارتباط رو حفظ کنه برامون خیلای خوب می‌شه

دوم هم اینکه گدروندن دوره‌های کوتاه مدت و گرفتن دیپلم از موسساتی مثل Vancouver Community College چقدر می‌تونه در پیدا کردن کار مفید باشه؟
من خودم قصد دارم حدود یک سال و نیم یکی از دوره‌های Interior design این موسسه رو بگدرونم که همه‌ی کلاس‌هاش هم 6 عصر به بعد برگزار می‌شه و می‌شه در طی مدت گذروندن کلاس‌هاش، صبح تا عصر هم یه کار ساده و حالا خیلی معمولی هم انجام داد
چون با بررسی که کردم تمام واحدهای این موسسه رو دانشگاه بریتیش کلمبیا هم قبول داره و می‌شه بعدا اونجا رشته رو ادامه داد، و از اون بهتر، خودشون گاهی شغل‌های موقتی یا کارآموزی برای دانشجوهاشون فراهم می‌کنن

به نظرتون این برنامه می‌تونه عملی بشه یا بیخود با خواب و خیال پانشم بیام اونجا؟!
پیشاپیش از کمکتون ممنونم :)

anihoo
April 3rd, 2012, 09:40 PM
نکته ی مهمی که مدتهاست ذهنم رو مشغول کرده و هرچی توی فروم میگردم کمتر به جواب میرسم همین ارزشیابی مدارک تحصیلیه…
من چیزی که از توی فروم میبینم اینه که همه ی رشته ها نیاز به ارزشیابی دارند ولی اون چیزی که از دوست و آشنا میبینم و میشنوم جور دیگه ایه….
بهتر دیدم به طور تخصصی در مورد رشته ی خودم و کاری که میخوام انجام بدم سوال کنم.
من ریاضی کاربردی خوندم . لیسانس علوم پایه.. مدرک و ریز نمراتم رو ترجمه کردم. وقتی بیام اونجا سه راه پیش رو دارم.
۱- ادامه تحصیل بدم حالا فوق لیسانس (یه رشته ی دیگه) و یا مجددا لیسانس با حذف بعضی واحدها
۲- یه دوره کالج بگذرونم یا آی تی یا برق ساختمون و برم سرکار
۳- یه دوره خیلی غیر مرتبط بگذرونم و یا اصلا نگذرونم و برم سرکاری غیر مرتبط با رشته م
در مورد سوم که خب اصلا مدرکم به درد نمیخوره. ولی در دو مورد اول نیازی هست من مدارک تحصیلیم رو ارزشیابی کنم؟

ghlobe
April 3rd, 2012, 11:19 PM
نکته ی مهمی که مدتهاست ذهنم رو مشغول کرده و هرچی توی فروم میگردم کمتر به جواب میرسم همین ارزشیابی مدارک تحصیلیه…
من چیزی که از توی فروم میبینم اینه که همه ی رشته ها نیاز به ارزشیابی دارند ولی اون چیزی که از دوست و آشنا میبینم و میشنوم جور دیگه ایه….
بهتر دیدم به طور تخصصی در مورد رشته ی خودم و کاری که میخوام انجام بدم سوال کنم.
من ریاضی کاربردی خوندم . لیسانس علوم پایه.. مدرک و ریز نمراتم رو ترجمه کردم. وقتی بیام اونجا سه راه پیش رو دارم.
۱- ادامه تحصیل بدم حالا فوق لیسانس (یه رشته ی دیگه) و یا مجددا لیسانس با حذف بعضی واحدها
۲- یه دوره کالج بگذرونم یا آی تی یا برق ساختمون و برم سرکار
۳- یه دوره خیلی غیر مرتبط بگذرونم و یا اصلا نگذرونم و برم سرکاری غیر مرتبط با رشته م
در مورد سوم که خب اصلا مدرکم به درد نمیخوره. ولی در دو مورد اول نیازی هست من مدارک تحصیلیم رو ارزشیابی کنم؟

برای پذیرش کالج و دانشگاه معمولا لازم نیست مدرکتون رو ارزشیابی کنید. خود اداره پذیرش دانشگاه ارزیابی میکنه.

در ضمن یک امکان که میتونید در نظر بگیرید گذروندن یک دوره یکساله bachelor of education و انتخاب شغل معلمی و دبیری است.

sara56
April 7th, 2012, 12:43 AM
برای پذیرش کالج و دانشگاه معمولا لازم نیست مدرکتون رو ارزشیابی کنید. خود اداره پذیرش دانشگاه ارزیابی میکنه.

در ضمن یک امکان که میتونید در نظر بگیرید گذروندن یک دوره یکساله bachelor of education و انتخاب شغل معلمی و دبیری است.
دوست عزيز ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بدين.يعني اين دوره را يک نفر که ليسانس مهندسي يا هر ليسانسي داشته باشه هم ميتونه بگذرونه؟

anihoo
April 7th, 2012, 01:56 AM
یکی از اقوام ما که ونکوور زندگی میکنند و لیسانس مهندسی کامپیوتر داشت یه دوره گذروند و معلم شد ولی فکر میکنم دوره ای که گذروند بیشتر از یک سال بود.

MGOL_2011
April 10th, 2012, 02:48 PM
با سلام به همه عزیزان ، از دوستان کسی اطلاع دارد برای رشته مهندسی مکانیک بازار تورنتو چگونه است ؟ کسی از دوستان برای ارزیابی مدارک P.En اقدام کرده اند یا در شرف اقدام باشند و در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند؟

en milad
April 11th, 2012, 01:34 PM
با سلام به دوستان عزیز.
من می خواستم بدونم اگر کسی 3D Max را خیلی خوب بلد باشه آیا می تونه آنجا کار در این زمینه پیدا کنه یا نه؟
با تشکر

من آشنای نزدیکی در این کشور قانون و خدمات عالی اجتماعی و... دارم ایشون مستر معماری بودن و در ایران به کد خدا(خدای اتو کد)معروف بودند الان با همین کد و 3دی مکس غوغا کرده و همه رو هوا ایشونو میزنند
اما اما اما باید اینقدر بلد باشید که اونا متعجب بشن

anihoo
April 11th, 2012, 02:02 PM
آیا بلد بودن عالی اتوکد ولی بدون مدرک معماری فایده ای داره؟ شما میگین ایشون مستر معماری بودن.. اگر رشته ی دانشگاهشون معماری نبود فرقی میکرد؟

en milad
April 11th, 2012, 02:04 PM
آیا بلد بودن عالی اتوکد ولی بدون مدرک معماری فایده ای داره؟ شما میگین ایشون مستر معماری بودن.. اگر رشته ی دانشگاهشون معماری نبود فرقی میکرد؟
قطعا بی تاثیر نخواهد بود
تحصیلات آکادمیک و هماهنگی با زمینه کاری امتیاز بیشتری به شخص میده که در سایه علم تجربشو به ظهور برسونه!

Reza76
April 11th, 2012, 07:39 PM
بچه ها سلام.
دوستاني كه الان مدتي در كانادا هستند لطف ميكنند بگن اوضاع اين فرنچايز ها چطوره؟. منظورم اينه كه ايا مي صرفه و درامدش نسبت به سرمايه گذاري چقدره و ايا تضميني داره؟ ممنون ميشم راهنمايي كنين.

mohammad_
April 12th, 2012, 02:40 AM
سلام به همه دوستان

میخواستم یک دید واقع بینانه از اوضاع کاری در کانادا بدین !

من فکر کنم هرطور حساب کنیم ، احتمالا وضع بهتر از ایرانه ، اما چقدر بهتر؟

اگه مثلا من برای فوق لیسانس بیام و یک فوق مهندسی بگیرم ، سریع بعد تحصیل برام کار مناسب تحصیل و هزینه ای که کردم هست؟ درآمدم اینقدری هست که بتونم زندگی تشکیل بدم؟ ماشین بخرم و ....؟

توی ایران شاید یک نفر بعد فارق التحصیلی ، حداقل بین 5 تا 10 سال باید کار کنه که بتونه یه ماشینی بخره و یه خونه زندگی تشکیل بده ... اونجا وضع چطوره؟

و یک سوالی که فوووووووووق العاده واسم مهمه اینکه :

اونجا شان و مرتبه ما حفظ میشه؟ آیا در همه جهات با شهروندای اونجا برابریم ؟ (حداقل در زمینه کاری) یا به ما کارهای سطح پایینتر رو میدن و همیشه هم باید با ترس و لرز کار کنیم که فردا بیرونمون نکنن!!

Gela
April 12th, 2012, 03:27 AM
شما از اول شروع به خوندن تاپیک بکن، بعد از 2-3 صفحه به جوابت میرسی.

ghlobe
April 12th, 2012, 05:05 AM
سلام به همه دوستان

اگه مثلا من برای فوق لیسانس بیام و یک فوق مهندسی بگیرم ، سریع بعد تحصیل برام کار مناسب تحصیل و هزینه ای که کردم هست؟ درآمدم اینقدری هست که بتونم زندگی تشکیل بدم؟ ماشین بخرم و ....؟

اگر بتونید کار مناسب پیدا کنید بله درآمدش انقدری هست که بتونید یک زندگی اولیه رو شروع کنید و بتدریج بالا ببرید. اگر بتونید کار پیدا کنید.

و یک سوالی که فوووووووووق العاده واسم مهمه اینکه :

اونجا شان و مرتبه ما حفظ میشه؟ آیا در همه جهات با شهروندای اونجا برابریم ؟ (حداقل در زمینه کاری) یا به ما کارهای سطح پایینتر رو میدن و همیشه هم باید با ترس و لرز کار کنیم که فردا بیرونمون نکنن!!

کاملا برابرید، یعنی عین خود کانادایی ها همیشه باید در ترس و لرز باشید که فردا بیرونتون نکنند :)

Mojola
April 12th, 2012, 09:14 AM
سلام دوستان من دو ماه و نیمه اومدم کانادا خواستم بگم من فوق لیسانس معماری شهید بهشتی و ۱۳ سال سابقه کار در مشاور ‍پیمانکاری و اجرا دارم و قبل اومدن کانادا دو دوره رویت و یک دوره وی ری یاد \رفتم از وقتی اومدم برای بیشتر از ۶۰ تا کار اپلای کردم یکیشونم جواب ندادن خلاصه اینجا از شما سابقه کار کانادایی میخوان خانما از صندوقداری و آقایان از حمل با گاری در فروشگاه وال مارت شروع میکنند البته اگر انگلیسیشون در سطح عالی باشه چون رقابت شدیده

mohammad_
April 12th, 2012, 12:48 PM
سلام دوستان من دو ماه و نیمه اومدم کانادا خواستم بگم من فوق لیسانس معماری شهید بهشتی و ۱۳ سال سابقه کار در مشاور ‍پیمانکاری و اجرا دارم و قبل اومدن کانادا دو دوره رویت و یک دوره وی ری یاد \رفتم از وقتی اومدم برای بیشتر از ۶۰ تا کار اپلای کردم یکیشونم جواب ندادن خلاصه اینجا از شما سابقه کار کانادایی میخوان خانما از صندوقداری و آقایان از حمل با گاری در فروشگاه وال مارت شروع میکنند البته اگر انگلیسیشون در سطح عالی باشه چون رقابت شدیده

شوخی میکنی :D
شما با فوق لیسانس معماری رفتی اونجا و باید با گاری فروشگاه کارت رو شروع کنی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
مخم هنگ کرد

mohammad_
April 12th, 2012, 12:52 PM
اگر بتونید کار مناسب پیدا کنید بله درآمدش انقدری هست که بتونید یک زندگی اولیه رو شروع کنید و بتدریج بالا ببرید. اگر بتونید کار پیدا کنید.

کاملا برابرید، یعنی عین خود کانادایی ها همیشه باید در ترس و لرز باشید که فردا بیرونتون نکنند :)

پس اوضاع کار در کانادا هم در حد آمریکا داغونه؟!!
اینهمه تلوزیون ما میگه بحران جهانی شده و اینقد نفر هر روز بیکار میشن و تظاهرات میشه و .... پس داره راست میگه!!

نمیدونم الان این برداشتی که من داشتم چقدر درست بودش؟؟ من اولین اولویتم واسه مهاجرت کار هستش و اونم یک کاری که مثلا من تو ایران نتونم بدست بیارمش!! نه اینکه برم گاری فروشگاه هل بدم و ....!!

ghlobe
April 12th, 2012, 01:49 PM
پس اوضاع کار در کانادا هم در حد آمریکا داغونه؟!!
اینهمه تلوزیون ما میگه بحران جهانی شده و اینقد نفر هر روز بیکار میشن و تظاهرات میشه و .... پس داره راست میگه!!

نمیدونم الان این برداشتی که من داشتم چقدر درست بودش؟؟ من اولین اولویتم واسه مهاجرت کار هستش و اونم یک کاری که مثلا من تو ایران نتونم بدست بیارمش!! نه اینکه برم گاری فروشگاه هل بدم و ....!!

اوضاع کار در کانادا و امریکا الآن چندان هم بد نیست. منتهی بازار کار امریکای شمالی اصولا خیلی رقابتی است. حتی در اوج بازار کار هم یک شرکت ممکنه صد نفر رو اخراج کنه و همزمان دویست نفر جدید بجاشون استخدام کنه. باید همیشه اسکیل ست خودتون رو آپدیت نگهدارید.

مهاجرت عموما به معنی از اول شروع کردن است و سابقه کاری شما معمولا در خارج به دردی نمیخورد. این تاپیک رو از صفحه اول بخونید یک دید کلی از موضوع دستتون میاد.

mohammad_
April 12th, 2012, 01:56 PM
پس میشه اینطور نتیجه گرفت که کار هست ، اگر شما تخصصش رو داشته باشید .... درسته؟

اما در مورد از صفر شروع کردن و هل دادن گاری !! من توی همین فروم خوندم که phd ها واسه پیدا کردن کار مشکل دارند چون overqualified میشن اگر درست بگم و باید حتما کاری در سطح مدرکشون پیدا کنن که کم هستش ... بعد چطور این دوستمون با فوق لیسانس ........

اینو متوجه نمیشم من؟!

ghlobe
April 12th, 2012, 01:58 PM
پس میشه اینطور نتیجه گرفت که کار هست ، اگر شما تخصصش رو داشته باشید .... درسته؟

اما در مورد از صفر شروع کردن و هل دادن گاری !! من توی همین فروم خوندم که phd ها واسه پیدا کردن کار مشکل دارند چون overqualified میشن اگر درست بگم و باید حتما کاری در سطح مدرکشون پیدا کنن که کم هستش ... بعد چطور این دوستمون با فوق لیسانس ........

اینو متوجه نمیشم من؟!

ایشون سابقه کار کانادایی ندارند و مسئله زبان هم مشکل عمده ای است. همین صفحه ها را از اول مطالعه کنید دوستان اطلاعات مفصلی داده اند.

mohammad_
April 12th, 2012, 02:00 PM
یعنی دانشجویی که درسش رو اونجا بخونه و سپس OPT بره ، کاری مناسب به سواد و تحصیلاتش بهش میدن؟

ghlobe
April 12th, 2012, 02:03 PM
یعنی دانشجویی که درسش رو اونجا بخونه و سپس OPT بره ، کاری مناسب به سواد و تحصیلاتش بهش میدن؟

کانادا OPT نداره. اصولا اینجوری هم نیست که تا یک مدرک کسی گرفت با سلام و صلوات سر کار بذارندش. همه اینجا مدرک رو دارند. کار رو باید بدستش بیارید! باید در طول تحصیل اسکیل ست خودتون رو با بازار کار خوب تطبیق بدید و شبکه تماس خودتون رو وسیع تر کنید تا شانس پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی رو بالا ببرید. و بهرحال فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا شانس بیشتری نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاههای خارجی دارند.

(دوست عزیز لطف کنید این هشتاد و چند صفحه رو یکبار بخونید بعد این سئوالات رو بپرسید که جوابها تکراری نشه :) )

pimi810
April 12th, 2012, 02:06 PM

اصولا کار رو به کسی نمیدن، باید خودت بری کار در حد سواد و تحصیلات و زبان و .... ت پیدا کنی! تنها بخش امیدوار کننده می تونه این باشه که احتمالا دنسیتی کار متناسب با شان و تخصص و .... اونجا از ایران بیشتره.

April 12th, 2012, 02:27 PM
من با خوندن مطالب و صحبت‌ةای مختلف -از جمله کل همین تاپیک- به یه جمع‌بندی رسیدم که می‌گمش و اگر جائیش ایراد داره، دوستایی که اطلاعات کامل‌تری دارن اصلاحش کنن...

در وهله‌ی اول درسته که شما رو به خاطر مهارت و تحصیلاتی که توی ایران دارید خواستن و بهتون اقامت دادن، اما درعین حال همین تجریه و تحصیلات ایرانی عملن هیچ ارزشی براشون نداره!
اگر امکانش براتون هست توی همون کانادا دوره‌های کوتاه مدت آموزشی در زمینه ی رشته‌تون بگذرونید و تجربه و تحصیلات کانادایی بدست بیارید... داشتن سرتیفیکیت و مدرک کانادایی بهرحال بهتر از نداشتنش هست
اما درکنارش از معادل‌سازی مدرک خودتون هم غافل نشید که می‌تونه حتی درصد کمی، کمک‌کننده باشه
دنبال کارهای داوطلبانه و Co-op هم حتمن باشید... گرچه رقابت براش زیاده و عملن درآمدی هم نداره، اما بدلیل کسب تجربه‌ی کانادایی خیلی خیلی مهمن
با صحبتی که با دوستان کانادانشین داشتم، عده‌ی زیادیشون از نمایشگاه‌ها و بنگاه‌های کاریابی تجربه‌ی خوبی نداشتن! البته یکی از دلایلش همون نداشتن مدرک و تجربه‌ی کانادائیه، اما کلن انگار زیاد مفید نبوده
و یه نکته‌ای که جدیدن از چند نفر شنیدم... اینکه اونجا مهارت مهم‌تر از مدرکه... همین صحبتی‌ه که دوستان بالاتر کردن... یعنی اگر مهارت کافی و اطلاعات بروز در زمینه‌ی شغلتون نداشته باشید، امنیت شغلی هم ندارید... پس همیشه بدنبال بروز کردن مهارت‌ها و اضافه کردن بهشون باشید که ز گهواره تا گور دانش بجوی رو واسه همین‌جاها گفتن!

در نهایت، برای مایی که وقتی وارد این جامعه‌ی جدید می‌شیم، در بهترین حالت مساوی یه جوون کانادیی فارغ‌التحصیل دانشگاه بی‌تجربه هستیم، باید بیشتر از حالت عادی به خودمون سختی بدیم تا موفق بشیم

pimi810
April 12th, 2012, 04:50 PM
حالا جدا از شوخی از این تیپ کارا تو آمریکای شمالی میشه پول درآورد؟ (به فرض داشتن سرمایه و اقامت)

بساز بفروشی! معامله ی خونه و زمین و ماشین! معامله ی سیمان و آهن و میلگرد و شکر و چوب و ....! (بخر بفروشی)

البته قبلا گفته شده که اگه سرمایه داشته باشی خونه و ماشین دست دو بخری بازسازی کنی بفروشی سود داره، ولی من منظورم تریپ ایرانی این کارا بود که صرفا به خاطر دلالی و احتکار سرمایه رشد می کنه و عملا "کاری" انجام نمشه.

vahideabdolazi
April 12th, 2012, 05:03 PM
بچه ها اوضاع کار واسه نروساینس(گرایش کامپیوتیشنال و مدلینگ) تو کانادا چه طوریه؟
اگر کسی می تونه مثلا با اروپا / آلمان/ امریکا مقایسه ای انجام بده ممنون می شم.
اگر هم کسی هست که این رشته می خونه تو کانادا/ جایی دیگه و این چیزا را بلده در باره کار و اینا، ممنون می شم پیام حصوصی بده به من. خیلی کارم گیره.

pimi810
April 12th, 2012, 05:06 PM
در نهایت، برای مایی که وقتی وارد این جامعه‌ی جدید می‌شیم، در بهترین حالت مساوی یه جوون کانادیی فارغ‌التحصیل دانشگاه بی‌تجربه هستیم، باید بیشتر از حالت عادی به خودمون سختی بدیم تا موفق بشیم

در بهترین حالتشم مساوی" یه جوون کانادیی فارغ‌التحصیل دانشگاه بی‌تجربه" نیستیم! اون مملکتشه و N تا مزیت نسبت به من و شمای مهاجر داره:

1. زبانش توپه.
2. همه جا رو بلده و به شرایط جامعه و فرهنگ و .... مسلطه و به آب و هوا هم عادت داره!!
3. احتمالا فامیل و دوست و آشنا داره و هر جا بخواد معرف و ضامن و این چیزا ببره میتونه ازشون کمک بگیره و مشکل homesick شدن هم نداره.
4. وام بش میدن میتونه بیزینس خودش رو راه بندازه.
5. تو مدرسه و دانشگاه کانادایی درس خونده و بزگ شده و از نوجوانی درش نهادینه شده که کار کردن عار نیست ولو پشمک فروختن باشه + اینکه خودش مسئول زندگی و تحصیلات و خرج و مخارج خودشه.
6. تیم ورکش قویه و عقده ی خیلی چیزای پیش پا افتاده رو نداره چون سر تایم خودش دیده اینارو!!
....

و الی ماشالله! :)

مطمئنا همون جوون کانادایی هم بیاد ایران همین مشکلات روداره! مثلا ممکنه سختش باشه پاچه خواری کنه! ممکنه از دیدن اینکه مردم دم یانک واسه سکه می خوابن چشماش از حدقه بزنه بیرون!! یا مثلا دانشجوی دکترایی ببینه که باباش خرج خودشو و زنش رومیده!
...

ghlobe
April 12th, 2012, 07:58 PM
حالا جدا از شوخی از این تیپ کارا تو آمریکای شمالی میشه پول درآورد؟ (به فرض داشتن سرمایه و اقامت)

بساز بفروشی! معامله ی خونه و زمین و ماشین! معامله ی سیمان و آهن و میلگرد و شکر و چوب و ....! (بخر بفروشی)

البته قبلا گفته شده که اگه سرمایه داشته باشی خونه و ماشین دست دو بخری بازسازی کنی بفروشی سود داره، ولی من منظورم تریپ ایرانی این کارا بود که صرفا به خاطر دلالی و احتکار سرمایه رشد می کنه و عملا "کاری" انجام نمشه.

اینجا اینجور معامله ها جدی و از طریق بازار بورس انجام میشه. اگر مهارت و دانشش رو دارید میتونید شانستون رو در بورسهای commodities marketامتحان کنید که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد آنجا معامله میشه.

ghlobe
April 12th, 2012, 08:00 PM
در بهترین حالتشم مساوی" یه جوون کانادیی فارغ‌التحصیل دانشگاه بی‌تجربه" نیستیم! اون مملکتشه و N تا مزیت نسبت به من و شمای مهاجر داره:

1. زبانش توپه.
2. همه جا رو بلده و به شرایط جامعه و فرهنگ و .... مسلطه و به آب و هوا هم عادت داره!!
3. احتمالا فامیل و دوست و آشنا داره و هر جا بخواد معرف و ضامن و این چیزا ببره میتونه ازشون کمک بگیره و مشکل homesick شدن هم نداره.
4. وام بش میدن میتونه بیزینس خودش رو راه بندازه.
5. تو مدرسه و دانشگاه کانادایی درس خونده و بزگ شده و از نوجوانی درش نهادینه شده که کار کردن عار نیست ولو پشمک فروختن باشه + اینکه خودش مسئول زندگی و تحصیلات و خرج و مخارج خودشه.
6. تیم ورکش قویه و عقده ی خیلی چیزای پیش پا افتاده رو نداره چون سر تایم خودش دیده اینارو!!
....

مطمئنا همون جوون کانادایی هم بیاد ایران همین مشکلات روداره! مثلا ممکنه سختش باشه پاچه خواری کنه! ممکنه از دیدن اینکه مردم دم یانک واسه سکه می خوابن چشماش از حدقه بزنه بیرون!! یا مثلا دانشجوی دکترایی ببینه که باباش خرج خودشو و زنش رومیده!
...

مهمترینش network و ارتباطات شخصه. در بهترین حالت ما مثل یک جوون افریقایی هستیم که تازه دوره MBA دانشگاه بین المللی در کیش رو گذرونده باشه و با اون بخواد در شرکتهای تهران کار بگیره!

samanrazavi1
April 13th, 2012, 12:40 AM
من آشنای نزدیکی در این کشور قانون و خدمات عالی اجتماعی و... دارم ایشون مستر معماری بودن و در ایران به کد خدا(خدای اتو کد)معروف بودند الان با همین کد و 3دی مکس غوغا کرده و همه رو هوا ایشونو میزنند
اما اما اما باید اینقدر بلد باشید که اونا متعجب بشن
داماد ما کارشناس ارشد معماری بود ایران سواد اتوکد هم در حد نه خیلی عالی داشت الان داره اونجا همین کاره اوتوکد انجام میده ماهی 5000 تا هم میگیره ، می خوام بگم تو این قضیه فقط سواد عالی نیست شانس هم تاثیر داره در حد تیم ملی

samanrazavi1
April 13th, 2012, 12:57 AM
من با توجه به تجربه ایی که ازاعضای خانواده درکانادا دارم به دوستان عزیز مخصوصا رشته های فنی توصیه می کنم انقدر دنبال عنوان مهندسی و مدرک معادل نباشید بابا اگه می خوایید مهندس بشید که اونجا قبولتون کنند باید برید دانشگاه کانادایی ازاول درس بخونید. در این فرصت کم بهترین کار ممکن یادگیری یه حرفه یا فن عملی هست که بازار کار اونجا می طلبه و شما میتونید ادعا کنید من اینکارو بلدم مثل جوشکاری،لوله کشی(مخصوصا مسی و پی وی سی) ،نجاری،بنایی،فرزکاری و ...، حالا شما برو بگو من مهندسم 6 سال اینجا کار مهندسی کردم میگه کار فنی چی بلدی آق مهندس:)

mohammad_
April 13th, 2012, 01:25 AM
من با توجه به تجربه ایی که ازاعضای خانواده درکانادا دارم به دوستان عزیز مخصوصا رشته های فنی توصیه می کنم انقدر دنبال عنوان مهندسی و مدرک معادل نباشید بابا اگه می خوایید مهندس بشید که اونجا قبولتون کنند باید برید دانشگاه کانادایی ازاول درس بخونید. در این فرصت کم بهترین کار ممکن یادگیری یه حرفه یا فن عملی هست که بازار کار اونجا می طلبه و شما میتونید ادعا کنید من اینکارو بلدم مثل جوشکاری،لوله کشی(مخصوصا مسی و پی وی سی) ،نجاری،بنایی،فرزکاری و ...، حالا شما برو بگو من مهندسم 6 سال اینجا کار مهندسی کردم میگه کار فنی چی بلدی آق مهندس:)

سلام دوست عزیز

خب ما مهندسی کامپیوتر خوندیم و انواع کارهای برنامه نویسی - شبکه - دستگاه های سخت افزاری و الکترونیکی و حتی طراحی وب!! هم انجام دادیم
یعنی اونجا کار گیرمون نمیادش؟!!

Mojola
April 13th, 2012, 03:41 AM
دوستان والا شوخی نکردم اکثر آقایان ایرانی گاری رو هل میدن البته بعدش اجناس رو در قفسه ها می چینن بعضیا کفرو تمیز میکنن یا در انبار ها کار میکنند تا خانمشون بتونه درس بخونه و کار خوب پیدا کنه تازه اگر زبانشون خیلی خوب
یعنی مطابق ارزیابی ولکام سنتر ۸/۸ باشه و بتونه جوان کاناداپی رو همونطور که دوستمون گفت از رقابت بدر کنه
خانما میتونن کشیر بشن که کار راحتتریه اما باید قیمت هر پوند سبزیجات و میوه ها رو از حفظ کنن که خیلی سخته ربانشونم عالی باشه و کمی سابفه کار کاناداپیم داشته باشه کارش راحتتر میشه
اینارو نمیگم که خدای نکرده نا امیدتون کنم اما میگم که خودتونو برای یه زندگیه کاملا متفاوت آماده کنید و اگه میتونید قبل اومدن یه حرفه مانند برق کاری یا لوله کشی یاد بگیرید البته اینجا معمولا باید دوباره دورشو بگذرونید

Mojola
April 13th, 2012, 03:48 AM
سلام ممکنه از ایشون بپرسید در کدوم شرکت کار پیدا کردن ؟ چون من ۲ دوره رویت هم گذروندم برای ۶۰ جام اپلای کردم اتوکدم از سال ۱۳۶۷ هجری شمسی بلدم اما کار پیدا نمیکنم
خیلی کمک بزرکیه برای من با تشکر

mohammad_
April 13th, 2012, 01:20 PM
دوستان والا شوخی نکردم اکثر آقایان ایرانی گاری رو هل میدن البته بعدش اجناس رو در قفسه ها می چینن بعضیا کفرو تمیز میکنن یا در انبار ها کار میکنند تا خانمشون بتونه درس بخونه و کار خوب پیدا کنه تازه اگر زبانشون خیلی خوب
یعنی مطابق ارزیابی ولکام سنتر ۸/۸ باشه و بتونه جوان کاناداپی رو همونطور که دوستمون گفت از رقابت بدر کنه
خانما میتونن کشیر بشن که کار راحتتریه اما باید قیمت هر پوند سبزیجات و میوه ها رو از حفظ کنن که خیلی سخته ربانشونم عالی باشه و کمی سابفه کار کاناداپیم داشته باشه کارش راحتتر میشه
اینارو نمیگم که خدای نکرده نا امیدتون کنم اما میگم که خودتونو برای یه زندگیه کاملا متفاوت آماده کنید و اگه میتونید قبل اومدن یه حرفه مانند برق کاری یا لوله کشی یاد بگیرید البته اینجا معمولا باید دوباره دورشو بگذرونید

سلام دوست عزیز

خب ما مهندسی کامپیوتر خوندیم و انواع کارهای برنامه نویسی - شبکه - دستگاه های سخت افزاری و الکترونیکی و حتی طراحی وب!! هم انجام دادیم
یعنی اونجا کار گیرمون نمیادش؟!! ما هم باید بریم گاری هل بدیم؟
یعنی اصلا اجازه این رو نداریم به یه شرکت تخصصی بریم و مصاحبه کنن ازمون و یا چنتا نمونه کار بهشون نشون بدیم؟!! که بگیم چه توانایی هایی داریم؟!

حالا اگر فوق لیسانس رو تو کانادا گرفته باشیم چطور؟ داستان همینه باز؟ گاری هل بدیم؟ :D

samanrazavi1
April 13th, 2012, 01:27 PM
سلام دوست عزیز

یعنی اونجا کار گیرمون نمیادش؟!!
ماشالا رشته شما انقدر گستردگی داره که اظهار نظر سخته در موردش من سواد کافی ندارم در زمینه کاری شما

arasbaran
April 13th, 2012, 02:31 PM
با سلام
متاسفانه بجثهای این فروم هم داره میشه شبیه بعضی از فرومهای دیگه. دوستانی که واقعا قصدشون اومدن هست لطفا همه پستها رو بخونن و خودشون استنباط کنن.
در مورد شرایط کاریابی در اوایل ورود خیلی صحبت شده که میتونین بخونین. ولی چند مورد رو باز هم در حالت کلی عرض میکنم.
اول اینکه دوستانی که در ایران کار فنی و یدی انجام میدن اصلا نگران نباشن. صحبت درس خوندن و مدرک داشتن نیست , همه دوستانی که اقدام کردن تحصیلات دارن , مساله آمادگی برای کار ساده و کارگری هست. اگر که این جور کار رو قابل خودتون ندونین به مشکل میخورین.
اکثر دوستان از اول کمتر از مهندسی و کار تمیز و رده بالا رو قبول ندارند, روی صحبتم با اونها نیست, اما بقیه دوستانی که اینطور نیستن آماده باشن برای مدتی سختی اولیه . بعد از این شرایط اولیه حتما کار و زندگی مناسبی پیدا میکنین.
قبل از اومدن حدود 9 سال برقکاری ساختمان انجام میدادم ( با مدرک مهندسی برق و همیشه هم شاگرد زرنگ بودم . ولی اینکه باز هم چرا این شغل رو انتخاب کرده بودم دیگه بماند.) اینجا هم یک کار ساده کارگری پیدا کردم خدا رو شکر. کسانی که سابقه کار کارگری دارن میدونن که سخت هست ولی مزید بر این اگه در شان خودتون ندونین دیگه غیرقابل تحمل میشه پس اگه همچین کارهایی کردین که هیچ , اگر نه که خودتون رو آماده کنین و مخصوصا ذهنتون رو.
اینجا هم اصلا کار عیب نیست, اینجایی که کار میکنم 5 نفر خارجی هستیم و حدود 10 نفر کانادایی. بجز مدیر میشه گفت سطح کار همه یکی هست. یکی از کسانی که در کنار من همین کار رو انجام میده فرزند خود صاحب اینجاست که عین بقیه کار میکنه و حقوق میگیره. این بچه که کانادایی هست و پدرش صاحب این تشکیلات هست داره توی این شرایط کار میکنه پس چرا یک مهاجر همچین کاری رو در شان خودش ندونه؟
محتوای کلی اکثر سوالات در مورد کارهای اصطلاحا کلاس بالا و تمیز و راحت هست در حالیکه مهاجرهایی که از اروپا میان این ذهنیت رو ندارن. این که کارهایی رو در حد خودتون ندونین یک چیزی شبیه نژاد پرستی هست چون خودتون رو برتر از شاغلین در اون کارها میبینین.
البته که هدفتون باید وارد شدن به رشته کاری خودتون باشه ولی نه همین اول کار. جدا از تهیه مدارک موردنیاز و ... آشنایی با فرهنگ و مردم هم هست. هر کاره ای که بودید به احتمال بسیار زیاد باید از اول شروع کنین. برای همین حداقل برای یکسال سختی اماده بشین. این مدت رو از موقعی که سرکار میرین حساب کنین نه مدت زمان تحصیل و... .
میشه در مورد این چندین صفحه نوشت که اولا شما حوصله اش رو ندارین و دوم هم اینکه با نوشتن سخت میشه منظور رو کامل بیان کرد.

mohammad_
April 13th, 2012, 02:42 PM
سلام دوست عزیز و تشکر

اتفاقا من یکی که خیلی دوست داشتم بازم بیشتر توضیح میدادید و قضیه رو باز میکردین

واسه من دو تا سوال پیش امده ، اینکه اولا چرا کسی که توی کشور خودش و در زمینه رشته تحصیلیش به صورت تخصصی کار میکرده و تخصصش رو هم داره ، باید همه اونهارو بذاره کنار و بیاد کارگری کنه؟ این واسم قابل درک نیست

سوال بعدی اینکه ، به فرض طرف رفت و کارگری رو شروع کرد ... خب این چه ربطی به این داره که سال بعد به شغل اصلیش که در حیطه تحصیلاتش هست برسه؟
یعنی دو تا کار نامربوط به هم هستش

انگار یه برنامه نویس بگه ، خب من یکسال کارگری مثلا لوله کشی ساختمون کردم و حالا دیگه آماده برنامه نویسی کامپیوتر شدم!!

اینو من نمیفهمم متاسفانه

mohammad_
April 13th, 2012, 02:44 PM
اگر مثلا میگفتن فلانی که رشته ات برق هست ، بیا مثلا تو واحد برق فلان کارخونه یکسال کار آموز وایسا بعد که کارو یاد گرفتی میذاریمت روی پست اصلیت ... این واسم قابل درک بود

اما کارگری کردن توی یک کار نامربوط رو اصلا نمیفهمم!!

مگر اینکه مقصود فقط پول درآوردن باشه و ما در حینش تو شرکت های تخصصی هم در حال اقدام باشیم این یه بحث دیگه است!

shadi60
April 13th, 2012, 02:51 PM
با سلام
متاسفانه بجثهای این فروم هم داره میشه شبیه بعضی از فرومهای دیگه. دوستانی که واقعا قصدشون اومدن هست لطفا همه پستها رو بخونن و خودشون استنباط کنن.
در مورد شرایط کاریابی در اوایل ورود خیلی صحبت شده که میتونین بخونین. ولی چند مورد رو باز هم در حالت کلی عرض میکنم.
اول اینکه دوستانی که در ایران کار فنی و یدی انجام میدن اصلا نگران نباشن. صحبت درس خوندن و مدرک داشتن نیست , همه دوستانی که اقدام کردن تحصیلات دارن , مساله آمادگی برای کار ساده و کارگری هست. اگر که این جور کار رو قابل خودتون ندونین به مشکل میخورین.
اکثر دوستان از اول کمتر از مهندسی و کار تمیز و رده بالا رو قبول ندارند, روی صحبتم با اونها نیست, اما بقیه دوستانی که اینطور نیستن آماده باشن برای مدتی سختی اولیه . بعد از این شرایط اولیه حتما کار و زندگی مناسبی پیدا میکنین.
.
بهتون تبریک میگم که در عرض این مدت کوتاه تونستید کار پیدا کنید. محض کنچکاوی یه سوالی برام پیش اومد. تو این کارایی که به قول شما کارگری هستند خانم ها هم اشتغال دارند؟ اینو برا آشنایی بیشتر با وضعیت و فرهنگ کار تو کانادا میپرسم.
البته بعید میدونم حداقل واسه رشته ما که کامپیوتر هست وضعیت مثل بقیه رشته های فنی باشه و چاره ای جز درس خوندن دوباره نباید باشه. ممنونم از اینکه اطلاعات خودتونو در اختیار بقیه هم قرار میدید.

mohammad_
April 13th, 2012, 02:55 PM
لبته بعید میدونم حداقل واسه رشته ما که کامپیوتر هست وضعیت مثل بقیه رشته های فنی باشه و چاره ای جز درس خوندن دوباره نباید باشه

این یعنی چی دقیقا؟

shadi60
April 13th, 2012, 03:09 PM
این یعنی چی دقیقا؟
منظورم این هست که بعید میدونم واسه رشته کامپیوتر کار کارگری وجود داشته باشه. یعنی به هر حال کمترینش مثلا میتونه برنامه نویس ساده باشه که اونم یدی نیست و همون جریان مدرک تخصیلی و سابقه کار کانادیی براش مطرح هست.

mohammad_
April 13th, 2012, 03:15 PM
من آخرش متوجه نشدم که سابقه کار کانادایی مهمه یا سابقه کار مرتبط کانادایی؟!!

واسه بدست آوردن شغل های مرتبط با رشته تحصیلی عرض میکنم

shadi60
April 13th, 2012, 03:26 PM
سابقه کار مرتبط کانادایی داشتن یعنی شرط کافی برای کار بعدیی که هیچ کس موقع ورود این شرط رو نداره. اما سابقه کار کانادایی حتی غیر مرتبط به این کمک میکنه که کارفرمای حدید بتونه به شما اعتماد کنه به عنوان کسی که تجربه کار در محیط کانادا رو داشته و حداقل با شرایط فرهنگ کار در کانادا آشنا هست.
اما اینجور که بعضی از دوستان ساکن در کانادا میگن این تغییر فیلد کار (یعنی شروع با یک کار مثلا فروشندگی و بعدا مثلا ورود به کار برنامه نویسی) معمولا راحت نیست چون طرف در آمد کار قبلیشو داره و دیگه به همون عادت میکنه و از طرفی وقتی برای آپدیت کردن اطلاعات کار تخصصی خودش نداشته و کم کم ار این تغییر فیلد منصرف میشه و در همون کار اولیه باقی میمونه و احتمالا اگر رشدی هم داشته باشه در همون فیلد هست.

mohammad_
April 13th, 2012, 03:35 PM
خوب تو زمینه تخصصیش هم که احتمالا نخواند گذاشت کار کنه !!

پس چاره چیه ؟!

مثلا بره تو زمینه تخصصیش مجانی کار کنه؟! یا بره از کارفرما توی زمینه تخصصیش یک پروژه بگیره و بگه اگه من ظرف فلان مدت واست انجامش دادم منو استخدام کن و از این حرفا؟

راهش چیه؟

shadi60
April 13th, 2012, 03:41 PM
ببینید اینایی که گفته شد برای افراد در شرایط عمومی هست. وگرنه مثلا 2 تا از دوستای من بودن که در همان کار اول کار برنامه نویسی پیدا کردن. به نظر من بستگی به 2 تا مساله داره: سطح زبان شخص، داشتن آشنا برا گرفتن کار--بله مجانی کار کردن هم یه راهه اما من خودم به شخصه کسیو ندیدم این کارو کرده باشه.
من هم مثل بقیه دوستان به شما توصیه میکنم این تاپیکو از اول بخونید. چون مطالب داره تکراری میشه

April 13th, 2012, 03:59 PM
-بله مجانی کار کردن هم یه راهه اما من خودم به شخصه کسیو ندیدم این کارو کرده باشه.

من یکی دو مورد دیدم که اینکار رو کردن
سختی‌های خودش رو داره، چون بهرحال سخته آدم کار کنه و حقوق نگیره! (البته یه پول خیلی کمی می‌دن که در حد هزینه‌ی رفت و آمده)
ولی چون می‌شه سابقه‌ی کار کانادایی و در رشته تخصصی خودتون، خیلی می‌تونه مفید باشه... حتی توی روش Co-op ممکنه بعد از اتمام این دوره ممکنه اگر خیلی ازتون راضی باشن خودشون استخدامتون کنن
اگر استخدام هم نکنن، Recommendationهای خوبی برای اضافه کردن به رزومه‌تون میدن
در کل نفعش خیلی بیشتر از سختیش‌ه
ولی همونطور که گفتم پیدا کردن کار مجانی هم به این راحتی نیست، چون رقابت براش زیاده

mohammad_
April 13th, 2012, 04:02 PM
روش Co-op

اگه تکراری نیستش میشه توضیح بدین؟همون کار مجانی منظورتونه؟

April 13th, 2012, 04:14 PM
اگه تکراری نیستش میشه توضیح بدین؟همون کار مجانی منظورتونه؟

به نقل از وبلاگ یکی از دوستانم... اگر مدیرها اجازه دادن آدرسش رو هم می‌دم که مطالب خیلی مفیدش رو بتونید بخونید :)

امروز میخوام یه روش کاریابی دیگه رو معرفی کنم. فکر میکنم تا حالا دو روش کاریابی رو معرفی کرده باشم. یکی کارهای داوطلبانه از طریق دوره های Co-Op بود و دیگری نمایشگاه های کار. اما قبل از توضیح روش جدید، لازم دیدم که یک مقایسه کلی بین این روشها داشته باشیم تا هم یه دید کلی برای شما ایجاد بشه و هم اینکه بهتر براتون قابل لمس باشه و بشه بهتر تصمیم گیری کرد. دوره های Co-Op از این جهت که نیروی متخصص با توجه به سابقه کاری خودش به طور داوطلب در یک شرکت استخدام میشه و در واقع از این طریق سابقه کار کانادایی رو میخره نیازی به داشتن تجربه کار کانادایی نداره و اساسا برای اون دسته از افراد متخصصی هست که برای داشتن سابقه کار کانادایی از این طریق میخوان وارد بازار کار کانادا بشن. اما در نمایشگاه های کار اینطور نیست و همه میتونن شرکت کنند. یعنی ویژه مهاجران و ویژه افراد بدون سابقه کار کانادایی نیستند که البته این به این مفهوم نیست که کسی بدون سابقه کار کانادایی نتونه تو این نمایشگاه ها کار پیدا کنه، خود من دوستانی رو داشتم که تو همون روزهای اول ورودشون به این نمایشگاه ها مراجعه کردن و در تخصص خودشون و کار مورد علاقشون هم استخدام شدند. اما در دوره های Co-Op شرکت ها شما رو به عنوان یه نیروی متخصص بدون تجربه در محیط های کانادایی استخدام میکنند و از این نداشتن سابقه کار هم مطلعند.

نمایشگاه های کار برای همه مفید هست حتی برای کسانی که سالها تو کانادا کار کردن . اما روش سوم که امروز معرفی می کنم با هر دوی اینها متفاوت هست. این روش چیزی بین Co-Op و کار و استخدام واقعی هست. به این دلیل شبیه به Co-Op هست که برنامه ای هست برای جذب نیروهای متخصص مهاجر، اتفاقا یکی از شروط استخدام از این روش نداشتن سابقه دریافت حقوق در ارتباط با تخصص شما در کاناداست. یعنی کسانی مجاز به استفاده از این برنامه هستند که تا به حال در کانادا در زمینه تخصصی خودشون کار نکردند و یا اگر کار کردن حقوقی دریافت نکرده باشن. در ضمن نباید از تاریخ ورود اونها به کانادا بیش از سه سال گذشته باشه. این برنامه کمی خرج داره البته کمی بیشتر از روش Co-Op. برای دوره Co-Op حدودا 60 دلار هزینه امتحان و ثبت نام دوره باید پرداخت بشه. اما برای این روش شما نیاز به معادل سازی مدرک تحصیلی خودتون دارید. که بسته به موسسه ای که برای این معادل سازی مراجعه میکنید هزینه ها هم متفاوت هست. بین 100 تا 300 دلار. موسسه ای که برای معادل سازی مراجعه میکنید باید تو لیست اونها وجود داشته باشه. به سایت موسسات مراجعه میکنید و هزینه ها رو چک کنید. یکی از دوستان که اخیرا اومده و من بهش گفتم که از طریق این برنامه برای کار اقدام کنه میگفت انجمن ایرانیان به صورت رایگان این معادل سازی رو انجام میده. من اطلاع دقیقی راجع به این مسئله ندارم که آیا جایی که انجمن، معادل سازی رو انجام میده جزء لیست هست یا نه. میتونید از خودشون سوال کنید. اما مهمترین تفاوت بین این روش و Co-Op پرداخت وجهی است معادل 2200 دلار در ماه از طرف شرکت و به عنوان حقوق هست.

یعنی بر خلاف Co-Op که شما اصلا دریافتی نداشتید اینجا هر ماه 2200 دلار هم دریافت میکنید. و باز هم کار در تخصص خود شماست. اکثرا شرکتهای بزرگ و معتبری هستند. دوره ها 4 ماه هست و در صورت تمایل دو طرف تا 12 ماه قابل تمدید هست . البته برای یکی از دوستان خود من پیش اومد که بعد از 2 ماه استخدام شد. و حقوقش هم با توجه به عرف بازار و متوسط اون رشته تعیین شد. اما شرکت اگه بخواد میتونه از فرصت و موقعیتی که بهش داده شده این برنامه رو تا 12 ماه تمدید کنه. چون این 2200 دلار رو در واقع اون شرکت پرداخت نمیکنه، بلکه اون هم این کمک رو دریافت میکنه تا به شما این مبلغ رو پرداخت کنه و فرصتی به مدت 12 ماه داره تا از این روش نیروهای متخصص رو به کار بگیره. خود من هم از این برنامه استفاده کردم و جایی که قرار شد برای کار برم پست برنامه نویس و طراح سیستم های بانکی تو رویال بانک بود. هم شغل خیلی خوبی بود و هم اینکه جای خیلی معتبری بود. اما جواب نهایی رو زمانی به من دادن که دو هفته از استخدام من تو شرکت فعلی میگذشت و من هم با توجه به اینکه با همسرم همکار بودیم و با هم رفت و آمد میکردیم و از این بابت در هزینه رفت و آمد صرفه جویی میشد، نرفتم. البته خیلی با اکراه گفتم که نمیام و همیشه از این میترسم که روزی پشیمون بشم که چرا نرفتم. امیدوارم هیچ وقت پشیمون نشم.

در کل شرکتهای خیلی معتبر و خوبی بودن. اکثر غولهای نرم افزاری که من اینجا اسمشون رو شنیدم و بانکها و شرکتهایی خودروسازی و شرکتهای هواپیماسازی مثل Bombardier از طریق این برنامه نیروهای متخصص رو به کار میگیرن.
اسم این موسسه که این برنامه رو برگزار میکنه Career Bridge هست و اون برنامه هم FOR INTERNATIONALLY QUALIFIED PROFESSIONALS هست که میتونید راجع بهش اینجا مطالعه کنید همه توضیحات رو با دقت بخونید، همه چیز رو کامل توضیح داده. اما به طور کلی و مختصر بخواهم مراحل کار رو توضیح بدم باید بگم که شما از طریق وب سایت CareerBridge تو این صفحه ثبت نام میکنید که بعد از چند روز با شما تماس میگیرن و مشاور شما، زمانی رو تعیین میکنه تا با شما مصاحبه اولیه که در حد آشنایی و چک کردن مدارک هست رو انجام بده و همینطور به شما کمک میکنه تا رزومه خودتون رو آماده کنید. بعد از مصاحبه به شما یوزر و رمز عبور میدن که از اون طریق میتونید لیست شرکتهایی که از طریق این برنامه، نیرو میخوان رو ببینید. بعد از طریق همون سایت براشون رزومه میفرستید و بقیه مراحل مصاحبه بطور معمول انجام میشه و در نهایت شما رو تحت اون برنامه برای یک دوره استخدام میکنن و دوره ها هم از چهار تا دوازده ماه هست.

mohammad_
April 13th, 2012, 04:37 PM
خیلی عالی بود ، ازتون تشکر ویژه دارم

حالا یک سوال دیگه پیش میاد :D

آیا دانشجو ها هم میتونن توی این طرح ها شرکت کنند؟

April 13th, 2012, 06:51 PM
خب به من گفتن اشکال نداره منبع مطلب رو بنویسم
منتها گزینه‌ی ویرایش رو الان دیگه ندارم
اسم وبلاگ رو تو یه پست جدا می‌ذارم برای کسایی که می‌خوان اسنفاده کنن

بارانی باید تا رنگین‌کمان برآید (http://barani.ca/)

anihoo
April 13th, 2012, 07:01 PM
اگر مثلا میگفتن فلانی که رشته ات برق هست ، بیا مثلا تو واحد برق فلان کارخونه یکسال کار آموز وایسا بعد که کارو یاد گرفتی میذاریمت روی پست اصلیت ... این واسم قابل درک بود

مگر اینکه مقصود فقط پول درآوردن باشه و ما در حینش تو شرکت های تخصصی هم در حال اقدام باشیم این یه بحث دیگه است!

اول از همه برای شما امیدوارم که کاری رو که دوست دارید گیر بیارید....
شما که با دولت کانادا قرارداد نبستید که بعد از ورود به کانادا بگذارنتون سرکار!
کانادا هم مثل همه جای دیگه... شرکت ها و صاحبکارها هم طرف دولت یا طرف مهاجر که نیستند... یک سری آدم برای شرکتشون دنبال آدم کار بلد میگردند... و این حق رو دارند که هرکسی رو که شرایط بهتری برای کار اونا داشت استخدام کنند....
بحث سر این نیست که این آدمها بیان با شما که مهاجر از ایران هستید یک جور برخورد کنند با یکی دیگه که مهاجر از اروپاست یه جور دیگه و با یک کانادایی متولد کانادا جور دیگه....
موضوع اینه که کارفرما نگاه میکنه میبینه کسی که توی کانادا کار نکرده و با فرهنگ و محیط کار اونجا آشنا نیست احتمال اشتباهش و ضررش بیشتره... خب معلومه میره کسی رو انتخاب میکنه که ریسک کمتری داره....
بحث سر اینه که تعداد افرادی که توی رقابت با شما از شما برترند اونجا خیلی بیشتره....
شما هم که نمیتونید تا ابد از جیب بخورید! پس مجبورید به کارهای دیگه رو بیارین حتی اگه سطحش پایین تر از توانایی شما باشه و یا نامربوط به رشته تون.... اونجا که مدرسه نیست... زندگی واقعی با مشکلات واقعیه... یا بهتر از بقیه باید باشید و یا با شرایط کنار بیاین... این بقیه با بقیه ای که توی ایران هستند متفاوتند... همه دارن تمام سعیشون رو میکنند. پس خیلی سخته!

April 14th, 2012, 01:32 AM
من قبلن یه سوال کرده بودم انگار به فراموشی سپرده شد! :D

کسی خبر داره اگر بخوایم کار صرافی توی ونکوور انجام بدیم چظوریه؟ یا مجوزش رو باید از کجا گرفت؟

arasbaran
April 14th, 2012, 05:34 AM
سلام دوست عزیز و تشکر

اتفاقا من یکی که خیلی دوست داشتم بازم بیشتر توضیح میدادید و قضیه رو باز میکردین

واسه من دو تا سوال پیش امده ، اینکه اولا چرا کسی که توی کشور خودش و در زمینه رشته تحصیلیش به صورت تخصصی کار میکرده و تخصصش رو هم داره ، باید همه اونهارو بذاره کنار و بیاد کارگری کنه؟ این واسم قابل درک نیست

سوال بعدی اینکه ، به فرض طرف رفت و کارگری رو شروع کرد ... خب این چه ربطی به این داره که سال بعد به شغل اصلیش که در حیطه تحصیلاتش هست برسه؟
یعنی دو تا کار نامربوط به هم هستش

انگار یه برنامه نویس بگه ، خب من یکسال کارگری مثلا لوله کشی ساختمون کردم و حالا دیگه آماده برنامه نویسی کامپیوتر شدم!!

اینو من نمیفهمم متاسفانه

دلایل خودم رو میگم:
1- درامد بالاتر ( همین الان که کارم کارگری هست پولی که غیر از خرج روزانه و کرایه و... میمونه بیشتر از کل درامدم در کار برقکاری در ایران بود.). چند سال باید کار میکردم تا یک زندگی قابل قبول جور میکردم؟ اصلا این 9 سالی کار کردم چه حاصلی داشت؟
برای دوستانی که شرایط کاری مشابه دارن میگم که فرض کنن دارن میرن شهرستان کار کنن. همه برای رسیدن به یک سطح زندگی دارین فعالیت میکنین و به فرض که قصد دارین حتما توی ایران زندگی کنین. چه اشکالی داره چند مدت اینجا کار کنین؟ انگار که از تهران رفتین عسلویه( که اصلا به اون اندازه سخت نیست.)
2- زندگی در یک جای قانونمند. حالا مثل اخبار تلویزیون ایران نگین که بی قانونی همه جا هست, بله هست ولی اینجا 100 برابر کمتر. توی این 2 ماه یک نفر توی ادمونتون توی تصادف کشته شده پس اینجا هم مردم توی تصادف کشته میشن ولی...
در مورد ناامنی: لطفا در مورد امنیت در ایران زیاد اصرار نکنین. 2-3 سال قبل بصورت اتفاقی آمار محرمانه نیروی انتظامی رو مدتی می دیدم , در مورد تجاوز, زورگیری و... دیدن همین یک دلیل کافی هست. چون متاسفانه فقط در تصادف رانندگی نیست که رتبه اول جهان هستیم.
در مورد فرهنگ اجتماعی مردم هم میشه خیلی صحبت کرد که چطور رانندگی میکنن و یا عابرین پیاده چطور تردد میکنن و مردمی که دعوا نمیکنن , فحش نمیدن و...
یا مثلا لازم نیست باهاشون بحث کنی که اعدام راه حل کاهش جرم نیست و یا سنگسار وجهه کشور رو خراب میکنه و...

در مورد اینکه کار کارگری کردن چه فایده ای داره: برای اینکه حداقل یک خط توی رزومتون بنویسید که فلان جا کار میکردم ( اصلا کاملا هم بی ربط به رشتتون باشه.) + برای اینکه با مردم برخورد داشته باشین تا خیلی چیزها رو یاد بگیرین مثل فرهنگ محیط کار , مثل اصطلاحات عامیانه بین مردم و... + برای اینکه از پس اندازی که دارین استفاده نکنین و لذت کسب درامد توی یک کشور جدید رو ببرین + اگه قبلا از این جور کارها کردین که هیچ اگر نه انجام بدین و تجربه زندگی کسب کنین و اون کبر و خود بزرگ بینی که دارین (هرچند کم ) از بین بره

در مورد جمله آخرتون بگم که آره. اتفاقا همینطور هست و بعد از مدتی که این کار کارگری رو انجام دادین خیلی راحت تر وارد رشته خودتون میشین. اینطوری که: زبانتون تقویت میشه + یک سابقه کار پیدا میکنین + تعدادی دوست و آشنا پیدا میکنین که به شما اطلاعات در مورد کار میدن + وقت پیدا میکنین تا خودتون رو به بهترین شکل برای مرحله بعدی که ورود به رشته شغلی مورد نظرتون هست اماده کنین.

آخر کلام اینکه هرچی مینویسم نظر شخصی هست اول برای بچه هایی هست که کار فنی و کارگری میکنن و بعد از اونها برای دوستانی که اهل کلاس گذاشتن نیستن.

arasbaran
April 14th, 2012, 05:41 AM

چون بر اساس عرف کار پیدا کردن و اشتغال توی ایران فکر میکنین خوب معلومه که نمیتونین شرایط رو تصور کنین. اینجا کلا متفاوت هست. تازه مثلا من که ماهها در مورد این شرایط تحقیق کرده بودم باز هم خیلی چیزها رو تازه متوجه میشم.

arasbaran
April 14th, 2012, 05:44 AM
بهتون تبریک میگم که در عرض این مدت کوتاه تونستید کار پیدا کنید. محض کنچکاوی یه سوالی برام پیش اومد. تو این کارایی که به قول شما کارگری هستند خانم ها هم اشتغال دارند؟ اینو برا آشنایی بیشتر با وضعیت و فرهنگ کار تو کانادا میپرسم.
البته بعید میدونم حداقل واسه رشته ما که کامپیوتر هست وضعیت مثل بقیه رشته های فنی باشه و چاره ای جز درس خوندن دوباره نباید باشه. ممنونم از اینکه اطلاعات خودتونو در اختیار بقیه هم قرار میدید.

البته که خانمها هم هستن. در همین جایی که من کار میکنم از دختر 15- 16 ساله محصل هست تا خانم 50 ساله.

arasbaran
April 14th, 2012, 05:46 AM
من آخرش متوجه نشدم که سابقه کار کانادایی مهمه یا سابقه کار مرتبط کانادایی؟!!

واسه بدست آوردن شغل های مرتبط با رشته تحصیلی عرض میکنم

البته که مرتبط بهتر هست ولی چون اول کار نمیشه پس دنبال همون سابقه کار کانادایی باید بود, هرچند غیر مرتبط

arasbaran
April 14th, 2012, 05:54 AM
خوب تو زمینه تخصصیش هم که احتمالا نخواند گذاشت کار کنه !!

پس چاره چیه ؟!

مثلا بره تو زمینه تخصصیش مجانی کار کنه؟! یا بره از کارفرما توی زمینه تخصصیش یک پروژه بگیره و بگه اگه من ظرف فلان مدت واست انجامش دادم منو استخدام کن و از این حرفا؟

راهش چیه؟

چرا نمیشه؟ هرجایی که میرین مهاجر میبینین که داره کار میکنه و کارهای خیلی تخصصی هم میکنه.کافی هست با یک برنامه ریزی قبلی پیش برین. اینکه چه مدارک و چه دوره هایی لازم هست بگذرونین و کجاها باید مراجعه کنین و ... چون کس دیگه ای نیست که این برنامه ریزی رو براتون انجام بده.
موضوع ما اینه که این اول این مشکلات هست و براش آماده باشید نه اینکه اصلا نمیشه.

Mojola
April 14th, 2012, 08:00 AM
دوستان من ۲ ماه و نیمه اومدم تورنتو تا انجا که من میتونم راهنمایی میکنم
کار در والمارت یا فروشگاههای مشابه برای بدست آوردن سابقه کانادایی هست چون کار پیدا کردن در رشته خودمون یا در یه شرکت برای کار اول به ندرت امکانپذیر هست
سابقه کر کانادایی غیر مرتبط به این درد میخوره که وقتی میریم برای کار مرتبط اپلای کنیم وقتی میبینن که در یه فروشگاه کار کردیم میگن پس این شخص انگلیسیش خوبه و با فرهنگ کانادا آشنایی داره , تازه اینجاست که شما با یه تحصیلکرده کانادایی از نظرفرهنگی برابر میشید در ارزیابی برای استخدام

از نظر علمی هم که وقتی مدرکتون را در سازمانهای مرتبط ارزیابی میکنید معلوم میشه که معادل لیسانس یا فوق لیسانس اونا هستید
تا الآن من متوجه شدم که باید کار مرتبط را در شرکتها یا سازمانهای مرتبط بصورت داوطلبانه = بدون حقوق انجام داد البته باید جای خالی باشه و همزمان کار در فروشگاه برای درآمد واگر با دلار ۲۰۰۰ تومان مشکلی ندارید که همون کار داوطلبانه خوبه

قیمت بلیط اتوبوس در خیابان یانگ تا فینچ
(معادل تجریش تا میدان ونک) = ۳.۵ دلار و از فینچ تا داون تاون (ونک تا میدان ولیعصر به پایین) ۳ دلار = جمعا ۱۳۰۰۰ تومان( در برابر ۲۰۰تومان)
نان بربری = ۲ دلار = ۴۰۰۰ تومان (در برابر ۴۰۰ تومان)
در رابطه با دوستان با دانش کامپیوتر شما میتوانید اگر زبانتون خیلی خوبه در فروشگاه بست بای یا فیوچرشاپ یا ... در بخش کاستومرسرویس کار کنید البته از شما سابقه کار فروش یا کاستومر سرویس در کشور خودتونو می خوان

mohammad_
April 14th, 2012, 12:22 PM
باتشکر از شما دوست عزیز

یک سوالم از جواب مغفول ماند

پرسیده بودم آیا دانشجوهای در حال تحصیل هم امکان کار داوطلبانه یا شرکت در نمایشگاه های کار یابی یا این شرایط co-op که خانم هدا فرمودن را دارن یا خیر؟

دانشجو بودن چقدر میتونه شرایط کاری رو سخت تر و دست و پا گیر تر کنه؟

یه سوال دیگه هم پیش اومد
کار در فروشگاه ، همین کارهای ساده ، اولا چند روز در هفته است؟ و ثانین چند ساعت در روز؟ و ثالثا ساعتی چقدر میدن بابت؟ و رابعا مالیات و اینها هم ازش کم بشه ماهی چقدر میمونه؟یعنی حقوق ماهانه این آدم چقدر میشه؟

arasbaran
April 14th, 2012, 01:10 PM
باتشکر از شما دوست عزیز

یک سوالم از جواب مغفول ماند

پرسیده بودم آیا دانشجوهای در حال تحصیل هم امکان کار داوطلبانه یا شرکت در نمایشگاه های کار یابی یا این شرایط co-op که خانم هدا فرمودن را دارن یا خیر؟

دانشجو بودن چقدر میتونه شرایط کاری رو سخت تر و دست و پا گیر تر کنه؟

یه سوال دیگه هم پیش اومد
کار در فروشگاه ، همین کارهای ساده ، اولا چند روز در هفته است؟ و ثانین چند ساعت در روز؟ و ثالثا ساعتی چقدر میدن بابت؟ و رابعا مالیات و اینها هم ازش کم بشه ماهی چقدر میمونه؟یعنی حقوق ماهانه این آدم چقدر میشه؟

البته شرایطشون سخت تر هست. کلا کسی که اقامت دایم داره و مخصوصا skilled worker از لحاظ قانونی از همه راحت تر هست.
دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم 20 ساعت در هفته اجازه کار قانونی داشته باشه. بعضی دوره ها خودشون co-op دارن ولی غیر از اونها رو نمیدونم. این که آیا از همون اول اجازه کار دارن رو هم مطمئن نیستم.

کارها معمولا 40 ساعت در هفته است ( برای من چیزی حدود 37 ساعت هست.) ولی اگه بیشتر بشه اضافه کار میگیرین. برای همین اصلا بد نیست که کارتون اضافه کار داشته باشه ( معمولا 1.5 برابر هست.) کار هم در حالت معمولی 5 روز در هفته هست. حقوق پایه در البرتا ( minimum wage) ساعتی 9.50 دلار هست ولی معمولا ساعتی 11-12 دلار میدن و کسریها هم شامل: مالیات - canada pension plan - Employment insurance هست که با توجه به دریافتی فرق میکنه و برای من کل کسری ها حدود 15% از کل دریافتی میشه. البته اگه درامدتون از یک حدی در سال بیشتر نباشه اون مالیات رو claim میکنین و برمیگردونن. اطلاعات دقیقتر رو از اینترنت میشه پیدا کرد.

anihoo
April 14th, 2012, 03:40 PM
دلایل خودم رو میگم:
1- درامد بالاتر ( همین الان که کارم کارگری هست پولی که غیر از خرج روزانه و کرایه و... میمونه بیشتر از کل درامدم در کار برقکاری در ایران بود.). چند سال باید کار میکردم تا یک زندگی قابل قبول جور میکردم؟ اصلا این 9 سالی کار کردم چه حاصلی داشت؟
برای دوستانی که شرایط کاری مشابه دارن میگم که فرض کنن دارن میرن شهرستان کار کنن. همه برای رسیدن به یک سطح زندگی دارین فعالیت میکنین و به فرض که قصد دارین حتما توی ایران زندگی کنین. چه اشکالی داره چند مدت اینجا کار کنین؟ انگار که از تهران رفتین عسلویه( که اصلا به اون اندازه سخت نیست.)
2- زندگی در یک جای قانونمند. حالا مثل اخبار تلویزیون ایران نگین که بی قانونی همه جا هست, بله هست ولی اینجا 100 برابر کمتر. توی این 2 ماه یک نفر توی ادمونتون توی تصادف کشته شده پس اینجا هم مردم توی تصادف کشته میشن ولی...
در مورد ناامنی: لطفا در مورد امنیت در ایران زیاد اصرار نکنین. 2-3 سال قبل بصورت اتفاقی آمار محرمانه نیروی انتظامی رو مدتی می دیدم , در مورد تجاوز, زورگیری و... دیدن همین یک دلیل کافی هست. چون متاسفانه فقط در تصادف رانندگی نیست که رتبه اول جهان هستیم.
در مورد فرهنگ اجتماعی مردم هم میشه خیلی صحبت کرد که چطور رانندگی میکنن و یا عابرین پیاده چطور تردد میکنن و مردمی که دعوا نمیکنن , فحش نمیدن و...
یا مثلا لازم نیست باهاشون بحث کنی که اعدام راه حل کاهش جرم نیست و یا سنگسار وجهه کشور رو خراب میکنه و...

در مورد اینکه کار کارگری کردن چه فایده ای داره: برای اینکه حداقل یک خط توی رزومتون بنویسید که فلان جا کار میکردم ( اصلا کاملا هم بی ربط به رشتتون باشه.) + برای اینکه با مردم برخورد داشته باشین تا خیلی چیزها رو یاد بگیرین مثل فرهنگ محیط کار , مثل اصطلاحات عامیانه بین مردم و... + برای اینکه از پس اندازی که دارین استفاده نکنین و لذت کسب درامد توی یک کشور جدید رو ببرین + اگه قبلا از این جور کارها کردین که هیچ اگر نه انجام بدین و تجربه زندگی کسب کنین و اون کبر و خود بزرگ بینی که دارین (هرچند کم ) از بین بره

در مورد جمله آخرتون بگم که آره. اتفاقا همینطور هست و بعد از مدتی که این کار کارگری رو انجام دادین خیلی راحت تر وارد رشته خودتون میشین. اینطوری که: زبانتون تقویت میشه + یک سابقه کار پیدا میکنین + تعدادی دوست و آشنا پیدا میکنین که به شما اطلاعات در مورد کار میدن + وقت پیدا میکنین تا خودتون رو به بهترین شکل برای مرحله بعدی که ورود به رشته شغلی مورد نظرتون هست اماده کنین.

آخر کلام اینکه هرچی مینویسم نظر شخصی هست اول برای بچه هایی هست که کار فنی و کارگری میکنن و بعد از اونها برای دوستانی که اهل کلاس گذاشتن نیستن.

دوست عزیز ضمن سپاس بابت این پست خوبتان ...
چون شما توی ایران برقکار بودید شاید بتونید به من کمک کنید.
من لیسانس ریاضی دارم و میخوام بعد از ورود به کانادا دوره ی برق خانگی (electrician) بگذرونم که نمیدونم دوسال یا چهار سال طول میکشه و مهم نیست....
اما برای سرعت بخشیدن به کارم و در عین حال صرفه جویی در هزینه ی کلاسها میخوام این چند ماهی که ایران هستم رو در دوره های مرتبط ثبت نام کنم ... مخصوصا نرم افزار های مربوط.
وقتی سرچ کردم دیدم کلاسها و نرم افزارهای متعددی وجود داره که فقط بعضیهاش به درد من میخوره و بعضی برای برق کاران صنعتی و برخی هم برای مهندسین برقه.....
من نمیدونم واقعا کدومش بیشتر برای من مفیده و چی رو انتخاب کنم....
از خودشون هم که میپرسم جواب درستی نمیگیرم... مخصوصا که قضیه برق کار توی ایران متفاوته با کانادا...
شما میتونید من رو راهنمایی کنید؟

en milad
April 14th, 2012, 04:09 PM
من لیسانس ریاضی دارم و میخوام بعد از ورود به کانادا دوره ی برق خانگی (electrician) بگذرونم که نمیدونم دوسال یا چهار سال طول میکشه و مهم نیست....
اما برای سرعت بخشیدن به کارم و در عین حال صرفه جویی در هزینه ی کلاسها میخوام این چند ماهی که ایران هستم رو در دوره های مرتبط ثبت نام کنم ... مخصوصا نرم افزار های مربوط.
وقتی سرچ کردم دیدم کلاسها و نرم افزارهای متعددی وجود داره که فقط بعضیهاش به درد من میخوره و بعضی برای برق کاران صنعتی و برخی هم برای مهندسین برقه.....
از خودشون هم که میپرسم جواب درستی نمیگیرم... مخصوصا که قضیه برق کار توی ایران متفاوته با کانادا...

سلام دوست من
از علاقه شما به برق خوشالم
شما میتونید به فنی و حرفه ای استانتون مراجعه کنید و کلاسهایی که در این زمینه ارئه میشه استفاده کنید
2 حسن داره
1:کد بین المللی
2:ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه

ghlobe
April 14th, 2012, 07:43 PM
چون در مورد co-op اشاره شد این نکته رو عرض کنم که co-op واقعا به معنی کار داوطلبانه نیست. لااقل به مفهومی که در دانشگاههای رایج است دوره های co-op دوره های کوتاه مدت کارآموزی در صنعت است که براش حقوق هم پرداخت میشه (یکی از دوستانم 3000 دلار در ماه میگرفت). منتهی باید در سال سوم یا چهارم یک دوره لیسانس مهندسی که co-op هم داشته باشد ثبت نام کرده باشید و معدلتان در این دوره هم بالا باشد (معمولا 3.5 از 4 یا نظیر آن). دانشگاه واترلو مشهورترین دوره های co-op کانادا را دارد و دوره های دانشگاه کارلتون هم بد نیستند.

arasbaran
April 15th, 2012, 01:37 AM

در مورد دوره نمیتونم توصیه ای بکنم ولی باز هم از دوستانی که در مورد دوره های فنی حرفه ای و نوع مدرکشون و... اطلاعات دارن بپرسین. شاید دیدن دوره ای در مورد plc یا مثلا سیستمهای اطفا حریق و... خوب باشه با توجه به اینکه تحصیلات برق هم ندارین.

en milad
April 15th, 2012, 01:39 AM
سلام دوست من
از علاقه شما به برق خوشالم
شما میتونید به فنی و حرفه ای استانتون مراجعه کنید و کلاسهایی که در این زمینه ارئه میشه استفاده کنید
2 حسن داره
1:کد بین المللی
2:ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه

ببینید فنی حرفه ای 1 سازمان ه و ربطی به آموزش پرورش نداره!که کلاسهای مهارتی برای تمام اقشار ارائه میکنی که با شرکت در این کلاسها و گذراندن 1 سری کلاسهای تئوری و عملی و در نهایت برگزاری 1 آزمون کشوری به شما مدرکی دال بر توانایی شما در آن رشته ارائه میکنه که جسن ها رو در بالا عرض کردم
(ترجیح دادم اینجا پاسخ بدم تا شاید بقیه هم استفاده کنند)
موفق باشید

anihoo
April 15th, 2012, 02:43 AM
ببینید فنی حرفه ای 1 سازمان ه و ربطی به آموزش پرورش نداره!که کلاسهای مهارتی برای تمام اقشار ارائه میکنی که با شرکت در این کلاسها و گذراندن 1 سری کلاسهای تئوری و عملی و در نهایت برگزاری 1 آزمون کشوری به شما مدرکی دال بر توانایی شما در آن رشته ارائه میکنه که جسن ها رو در بالا عرض کردم
(ترجیح دادم اینجا پاسخ بدم تا شاید بقیه هم استفاده کنند)
موفق باشید

خب کامل دفترچه ش رو خوندم... ظاهرا فقط برای آقایون رشته ی برق رو داره که از اول هم میشد حدس زد....
فنی حرفه ای رو باید بیخیال شد و رفت سراغ دوره های آزاد....
من خودم یه چیزایی بلدم و تا حالا برقکار پاشو توی خونه ی ما نگذاشته... تا حالا هم هیچ وسیله برقی واسه تعمیر بیرون ندادم...
با توجه به اینکه توی کانادا باید دوره های خودشون رو بگذرونم اینجا باید دنیال دوره های اضافه بر اونا باشم... مثلا نرم افزارهایی که مورد استفاده قرار میگیره...
اینایی که دوستمون arasbaran گفتند رو باید برم دنبالش ببینم چیه....

anihoo
April 15th, 2012, 02:49 AM
در مورد دوره نمیتونم توصیه ای بکنم ولی باز هم از دوستانی که در مورد دوره های فنی حرفه ای و نوع مدرکشون و... اطلاعات دارن بپرسین. شاید دیدن دوره ای در مورد plc یا مثلا سیستمهای اطفا حریق و... خوب باشه با توجه به اینکه تحصیلات برق هم ندارین.

این plc بیشتر مربوط به کسانی که برق صنعتی میخونن نیست؟

arasbaran
April 15th, 2012, 02:57 AM
این plc بیشتر مربوط به کسانی که برق صنعتی میخونن نیست؟

مربوط به برق صنعتی میشه ولی بخش مهمی هست. چون برقکاری صنعتی شرایط بهتری داره.( البته در این ایالت منظورم هست.)

s30min
April 15th, 2012, 03:17 AM
دلایل خودم رو میگم:

مرسی ارسباران عزیز به خاطر پست های بسیار مفیدتون (صادقانه بگم وقتی می بینم پست جدید گذاشتیدخوشحال میشم) و تبریک میگم که کار پیدا کردید ...
باید به صحبت های شما اینم اضافه کنم که بر اساس اطلاعاتی که از دوستان، سایت ها و وبلاگ ها تو این مدت پیدا کردم میشه گفت کارهای سروایول در ماه های اول خیلی خوبه اما حتما باید یه ددلاین ذهنی برای این نوع مشاغل داشت (بعضیا معتقدند سه تا نه ماه) ...چون پرداختن به این دست کارها اونم به صورت تمام وقت گرچه مزایایی داره، اما دیگه فرصتی رو برای فکر کردن به چشم اندازهای آینده در کانادا باقی نمی ذاره و درآمد این مشاغل (در مقایسه با ایران) اغلب منتهی به رضایت موقت می شه که ممکنه باعث فراموش کردن انگیزه های اصلی مهاجرت بشه...

anihoo
April 15th, 2012, 04:42 AM
مربوط به برق صنعتی میشه ولی بخش مهمی هست. چون برقکاری صنعتی شرایط بهتری داره.( البته در این ایالت منظورم هست.)

ضمن تشکر از اینکه جواب میدین...
آیا این برق صنعتی یک شاخه ی روتین داره یا خودش هم به چند قسمت تقسیم میشه؟
من مطمئن نیستم با شرایط من برق صنعتی خیلی مناسب من باشه مگر اینکه شاخه های مختلف داشته باشه....
مثلا من اصلا نمیدونم این ابزار دقیق که میگن الکترونیکه یعنی چی؟ یعنی برق صنعتی کار با ابزار دقیق نداره؟ آیا این plc با ابزار دقیق سرو کار نداره؟ آیا این معانی توی ایران با توی کانادا برابرند؟
و اصلا من بیخیال دوره های ایران بشم و بیام اونجا ببینم چی به چیه بهتر نیست؟
وقتی شما میگین برق صنعتی من همه ش چیزی که توی ذهنمه همون برقیه که توی کارخونجات کار میکنن.... یک کار سنگین که حتما قدرت بدنی خوبی هم میخواد....
میدونم که برق ساختمون درآمدش کمتر از برق صنعتیه ولی اونم بد نیست....
و سوال بعدی اینکه اصلا توی کانادا تعمیرات لوازم خونگی و برقی (کامپیوتر ضبط اسباب بازی لوازم منزل و ...) معنی داره؟ چون شنیدم هرچی خراب میشه میندازن دور یه نو میخرن!
سوالام زیاد و درهم برهم شد.... ببخشید... هرکی بتونه جواب بده ممنون میشم.

en milad
April 15th, 2012, 09:45 AM
خب کامل دفترچه ش رو خوندم... ظاهرا فقط برای آقایون رشته ی برق رو داره که از اول هم میشد حدس زد....
فنی حرفه ای رو باید بیخیال شد و رفت سراغ دوره های آزاد....
من خودم یه چیزایی بلدم و تا حالا برقکار پاشو توی خونه ی ما نگذاشته... تا حالا هم هیچ وسیله برقی واسه تعمیر بیرون ندادم...
با توجه به اینکه توی کانادا باید دوره های خودشون رو بگذرونم اینجا باید دنیال دوره های اضافه بر اونا باشم... مثلا نرم افزارهایی که مورد استفاده قرار میگیره...
اینایی که دوستمون arasbaran گفتند رو باید برم دنبالش ببینم چیه....

سلام
لازم بذکر بگم جدیدا فنی حرفه ای مسئولیت آموزش رو به آموزشگاه های بیرون محول کرده شما بپرسید ببینید شاید برای خانم ها هم ارائه بشه(من از آی دی شما متوجه موضوع نشدم)
در مورد مهارت های برقی پی ال سی پیش زمینه برنامه نویسی کامپیوتر میخواد و همچنین آشنایی با برخی مباحث مهندسی برق!
بنظر من پی ال سی برای شما مفید واقع نمیشه شما بدنبال رشته ای بگردید که جنبه عملی بالا داشته باشه!
ببخشید اینو میگم اما تا شما بخواید سری در سرها در پی ال سی پیدا کنید تقریبا موضوع تمام شدس!کار با پی ال سی و برنامه نویسی 1 هنر هستش که با تجربه سالیان بدست میاد
هدف راهنمایی شما و دوستان هستش و دگر هیچ

علی جون
April 15th, 2012, 06:40 PM
دوستان عزیز،
پست های مرتبط با هزینه‌ها به تاپیک هزینه های زندگی (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?592-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C) منتقل شد.
لطفا ادامه مباحث رو در تاپیک مذکور پیگیری کنید.
با تشکر

immigrant_sh
April 16th, 2012, 05:50 PM
دوستان باسلام
برای پیدا کردن کار در روزهای اول مثلا نمیدونم Cashier یا هر کار دیگه ای باید کارت پی آر به دستمون رسیده باشه یا خیر؟ سوء پیشینه هم لازمه؟ ممنونم

anihoo
April 16th, 2012, 06:47 PM
دوستان باسلام
برای پیدا کردن کار در روزهای اول مثلا نمیدونم Cashier یا هر کار دیگه ای باید کارت پی آر به دستمون رسیده باشه یا خیر؟ سوء پیشینه هم لازمه؟ ممنونم

شما واقعا همون روزهای اول قصد دارین برین سرکار؟! دم شما گرم!!!
وقتی شما وارد کانادا میشید صاحب شماره ی پی آر میشید که روی یک کاغذ بهتون میدن ولی کارتش یه دو ماهی طول میکشه... شما هرکاری بخواهید بکنید که از شما پی آر بخوان با همون برگه میتونید انجام بدید.
وقتی شما ویزای کانادا گرفتید یعنی سوپیشینه ندارید.

anihoo
April 16th, 2012, 07:03 PM
یعنی من دیگه خجالت میکشم بازم سوال کنم.....

اما میپرسم فقط فحشم ندید!
اوضاع کار هنری اونجا چطوره؟
من مدرک جهاد دانشگاهی شهید بهشتی معماری داخلی دارم. از این دوره های دو ساله ی آزاد.... (میدونم که بهرحال باید اونور یه دوره هایی بگذرونم.)
در عین حال میتونم تابلو بکشم.... از این تابلوها که با تکنیک های خاصی کار میکنند.... مثلا ممکنه از کلاژ هم استفاده کنن.... با رنگ اکریلیک و گواش و .....
میدونم از این شاخه به اون شاخه میپرم ولی خب از بیکاری خیلی میترسم ...

ghlobe
April 16th, 2012, 07:48 PM
یعنی من دیگه خجالت میکشم بازم سوال کنم.....

اما میپرسم فقط فحشم ندید!
اوضاع کار هنری اونجا چطوره؟
من مدرک جهاد دانشگاهی شهید بهشتی معماری داخلی دارم. از این دوره های دو ساله ی آزاد.... (میدونم که بهرحال باید اونور یه دوره هایی بگذرونم.)
در عین حال میتونم تابلو بکشم.... از این تابلوها که با تکنیک های خاصی کار میکنند.... مثلا ممکنه از کلاژ هم استفاده کنن.... با رنگ اکریلیک و گواش و .....
میدونم از این شاخه به اون شاخه میپرم ولی خب از بیکاری خیلی میترسم ...

برای خود کانادایی ها هم در این زمینه های هنری کار چندانی نیست چه برسه به مهاجرین. خودشون به شوخی میگن مدرک لیسانس هنر شما رو کاملا برای کار در رستوران آماده میکنه :)

Mojola
April 16th, 2012, 08:28 PM
سلام دوستان شما برای کار نه به پی آر بلکه به سین نامبر نیاز دارید برای دریافت اون به برگه لندینگ که در فرودگاه به پاسپورتتون اتچ میشه نیاز دارید و با مراجعه به سرویس کانادا درخواست سین کارد میدید و بعد دو هفته میاد به آدرستون
این سین نامبر بسیار محرمانه هست از رمز حساب بانک مهمتر و نباید به کسی برای استخدام یا خرید موبایل و اینا بگید فقط وقتی اینترویو کردید و قطعی شد برای قرارداد باید بگید
در مورد کار هنری خوب نیست چون من فو فینیشینگ بلدم اما اینا خیلی خیلی خونه هاشون سادست مگر برای رستورانی چیزی که اونم به هنرمندای حرفه ای میدن
من با فوق معماری شهید بهشتی و مدیریت شهری هلند دنبال نقاشی داخلی ساختمانم که چون توی وظایف مینویسن بلند کردن تا وزن ۲۳ کیو هنوز پیدا نکردم
موفق باشید

mina7
April 17th, 2012, 01:11 PM
مهم سین نامبره که فردای روزی که رسیدید میگیرید اما از اون مهمتر سابقه کار هست که حتی در کارهای ساده هم به نظر مهم میاد مثلا همین کشیری آدم میگه چیزی نیست فوقش میرم صندوق دار میشم، اما وقتی میری سراغش میبینی رقیبت یه چینی هست با 10 سال سابقه کشیری و تو تازه داری سکه ها رو این رو اون رو میکنی ببیتی چند دلاریه!

دوستان باسلام

marjanmohajer
April 17th, 2012, 05:31 PM
وقتي انشاالله كار پيدا كرديد خود شركت يا كمپاني از نظر عدم سوءپيشينه، چك مي كنه.

immigrant_sh
April 18th, 2012, 03:07 AM
مهم سین نامبره که فردای روزی که رسیدید میگیرید اما از اون مهمتر سابقه کار هست که حتی در کارهای ساده هم به نظر مهم میاد مثلا همین کشیری آدم میگه چیزی نیست فوقش میرم صندوق دار میشم، اما وقتی میری سراغش میبینی رقیبت یه چینی هست با 10 سال سابقه کشیری و تو تازه داری سکه ها رو این رو اون رو میکنی ببیتی چند دلاریه!

سلام
خوب باید بالاخره از یک جا شروع کرد دیگه!!! از اون چینیه ... تو روزهای اولش که کمتر نیستیم دیگه. پیشنهادتون چیه با این وضعیت؟

mina7
April 18th, 2012, 01:47 PM
مساله اینه که شما میخوایید از یه جا شروع کنید اما اونا کسی رو میخوان که قبلا از یه جا دیگه شروع کرده باشه! البته احتمالا شهر با شهر متفاوت باشه باید ببینید وضعیت اونجایی که میخوایید برید چطوره. اینجا (ونکوور) که خیلی باید گشت.

سلام
خوب باید بالاخره از یک جا شروع کرد دیگه!!! از اون چینیه ... تو روزهای اولش که کمتر نیستیم دیگه. پیشنهادتون چیه با این وضعیت؟

nooshi
April 18th, 2012, 02:56 PM
مساله اینه که شما میخوایید از یه جا شروع کنید اما اونا کسی رو میخوان که قبلا از یه جا دیگه شروع کرده باشه! البته احتمالا شهر با شهر متفاوت باشه باید ببینید وضعیت اونجایی که میخوایید برید چطوره. اینجا (ونکوور) که خیلی باید گشت.
مینا جان سلام
یعنی برای کار والنتیر هم راهی نیست؟! من شنیده بودم باید اول دنبال کارهای والنتیر بود که بعدا آدم رو بازی بدن؟!

immigrant_sh
April 18th, 2012, 11:06 PM
مینا جان سلام
یعنی برای کار والنتیر هم راهی نیست؟! من شنیده بودم باید اول دنبال کارهای والنتیر بود که بعدا آدم رو بازی بدن؟!

NOOSHI جان

کارهای والنتیر چیه دیگه؟؟؟ والا اینجوری که دوستان میگن فکر کنم این داستان کار پیدا کردن سر درازی داره... :(

aitack
April 18th, 2012, 11:33 PM
دوستان من چندین صفحه رو به طور اتفاقی از اول این انجمن خووندم ولی چیزی ندیدم راجع به بازار کار هنری. من رشته ام هنره(صنایع دستی) و در ایران یه کمی درس میدم، یه کمی سفارش کار می گیرم و از این چیزها...
آیا کسی هست اظلاعاتی در مورد فعالیت ها ی هنری حرفه ای و یا بازار هنری در کانادا داشته باشه؟

پیشاپیش ممنون

nooshi
April 18th, 2012, 11:48 PM
NOOSHI جان

کارهای والنتیر چیه دیگه؟؟؟ والا اینجوری که دوستان میگن فکر کنم این داستان کار پیدا کردن سر درازی داره... :(
یعنی کار بی جیره و مواجب !یعنی کار مفت!یعنی آخر هفته به همه حقوق بدن به شمالبخند! البته در عوض شاید شاید سابقه کار کانادایی هم بدن!

marjanmohajer
April 18th, 2012, 11:50 PM
خود كار وانتير مرتبط با رشته تون پيدا كردن هم، خيلي آسون نيست و كمي تا زياد زمان بره و براش رقابت زيادي وجود داره.

nooshi
April 19th, 2012, 12:25 AM
خود كار وانتير مرتبط با رشته تون پيدا كردن هم، خيلي آسون نيست و كمي تا زياد زمان بره و براش رقابت زيادي وجود داره.
یعنی حتی اگه یه کار فرما بخواد به شخص مورد نظر خودش کار یا کار والنتیر بده قانونی وجود داره که مانعش بشه؟

en milad
April 19th, 2012, 12:28 AM
یعنی حتی اگه یه کار فرما بخواد به شخص مورد نظر خودش کار یا کار والنتیر بده قانونی وجود داره که مانعش بشه؟
نه قانون وجود نداره برای کار داوطلبانه !
اما مهاجر زیاده!

mina7
April 19th, 2012, 12:30 AM
سلام
خوب تا جایی که من دیدم معمولا اگه قبولت کنن خودشون یه دوره training میذارن که غالبا paid نیست ولی اکثرا سابقه براشون مهمه.
رشته خودم داروسازیه ایران که بودم با خودم میگفتم برم نسخه پیچی یا نرم:undecided: اما اینجا که اومدم میبینم نسخه پیچی والنتیر هم باز باید کلی بگردی دنبالش ببینی پیدا میشه یا نه

مینا جان سلام

nooshi
April 19th, 2012, 12:55 AM
سلام
خوب تا جایی که من دیدم معمولا اگه قبولت کنن خودشون یه دوره training میذارن که غالبا paid نیست ولی اکثرا سابقه براشون مهمه.
رشته خودم داروسازیه ایران که بودم با خودم میگفتم برم نسخه پیچی یا نرم:undecided: اما اینجا که اومدم میبینم نسخه پیچی والنتیر هم باز باید کلی بگردی دنبالش ببینی پیدا میشه یا نه

یعنی این نسخه پیچی والنتیر اگه پیدا بشه به عنوان سابقه چیز خوبیه و ارزشی داره؟

mina7
April 19th, 2012, 01:20 AM
خوب من چون هدفم آشنایی با محیط داروخانه بود دوست داشتم ازین طریق تو اون محیط باشم. سابقش قاعدتا فقط به درد نسخه پیچی میخوره و شاید یه کم به از نظر آشنایی با customer care و فرهنگ کانادایی و ( با این همه مهاجر واژه فرهنگ کانادایی خیلی برای من نا مانوسه:confused:) هم خوب باشه.

یعنی این نسخه پیچی والنتیر اگه پیدا بشه به عنوان سابقه چیز خوبیه و ارزشی داره؟

marjanmohajer
April 19th, 2012, 02:11 AM
تو داروخانه كار داوطلبانه پيدا كردن جزو كارهاي سخته. در كل آشنا شدن با محيط كار و تقويت زبان از طريق كار داوطلبانه خيلي خوبه خصوصا اينكه تا زمان پيدا كردن كار واقعي بيكار نمونده ايد ولي بهتره كه اين كار در رابطه با رشته شما باشه كه متاسفانه در مورد رشته هاي گروه پزشكي ميسر نيست.

marjanmohajer
April 19th, 2012, 02:14 AM
نه مانعي وجود نداره.

immigrant_sh
April 19th, 2012, 02:49 AM
سلام

خوب این مراکز کاریابی که برای کمک به مهاجرین هستند پس چه خدماتی میدهند؟

marjanmohajer
April 19th, 2012, 03:17 AM
سلام

خوب این مراکز کاریابی که برای کمک به مهاجرین هستند پس چه خدماتی میدهند؟
تو برخي رشته ها، دوره هاي ورك شاپ و كار داوطلبانه براتون پيدا مي كنند و يا اگه خيلي فعال باشند جاب پست ها را بهتون خبر مي دهند. شرط لازم براي شركت تواين ورك شاپ ها گذروندن دوره هايي مثل ELT هست. اكثر اين مراكز صرفا كار كاريابي را انجام نمي دهند.

immigrant_sh
April 20th, 2012, 03:41 PM
تو برخي رشته ها، دوره هاي ورك شاپ و كار داوطلبانه براتون پيدا مي كنند و يا اگه خيلي فعال باشند جاب پست ها را بهتون خبر مي دهند. شرط لازم براي شركت تواين ورك شاپ ها گذروندن دوره هايي مثل ELT هست. اكثر اين مراكز صرفا كار كاريابي را انجام نمي دهند.

سلام دوست عزیز

با تشکر از پاسختون . در مورد دوره ی ELT اگر امکانش هست کمی توضیح دهید؟ ممنونم

marjanmohajer
April 20th, 2012, 05:44 PM
سلام دوست عزیز

با تشکر از پاسختون . در مورد دوره ی ELT اگر امکانش هست کمی توضیح دهید؟ ممنونم

براى شركت تو اين برنامه ها بايد clb بالاتر از هفت داشته باشيد.

http://www.tdsb.on.ca/_site/ViewItem.asp?siteid=118&menuid=2349&pageid=1851

http://www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4001181

persiart
April 23rd, 2012, 05:38 PM
دوستان و همراهان عزیز
کسی اگه اطلاعات کمی در مورد پایتخت کبک شهر کبک و بازار کار اون داره بگه به خصوص کارهای تخصصی و فنی حرفهای ... با سپاس بی پایان

aitack
April 23rd, 2012, 08:10 PM
یعنی هیچ کس اینجا رشته اش هنر نیست؟؟؟؟

samanrazavi1
April 24th, 2012, 09:31 PM
بچه ها من یه حرکتی زدم در حد تیم ملی ، از کار مهندسی با در آمد خوب اومدم بیرون زدم تو کاره نصب آسانسور یعنی رسما شدم شاگرد یه اوستا کار آسانسور بدون حقوق فقط کار فنی می کنم از ساعت 8 صبح تا 8 شب ;)چون خیلی تعریف این کاروشنیدم اونجا ، می خوام به دوستان بخصوصا بچه های فنی بگم اگه مثه من منتظر مدیکال هستید و زیر یه سال احتمالا براتون میاد برید یه فن یاد بگیرید و قید پشت میز نشینی تو ایران و امید به یه آینده روشن در کانادا رو بزنید، چون واقعا اونجا باید کار یدی و فنی بلد باشید تا پول در بیارید وگرنه با دو تا نرم افزار مهندسی و دو تادوره فنی مهندسی کلی هم سابقه کار اجرایی تو ایران اونجا هیچ خبری نیست
به امید موفقیت همه دوستان

marjanmohajer
April 24th, 2012, 10:57 PM
بچه ها من یه حرکتی زدم در حد تیم ملی ، از کار مهندسی با در آمد خوب اومدم بیرون زدم تو کاره نصب آسانسور یعنی رسما شدم شاگرد یه اوستا کار آسانسور بدون حقوق فقط کار فنی می کنم از ساعت 8 صبح تا 8 شب ;)چون خیلی تعریف این کاروشنیدم اونجا ، می خوام به دوستان بخصوصا بچه های فنی بگم اگه مثه من منتظر مدیکال هستید و زیر یه سال احتمالا براتون میاد برید یه فن یاد بگیرید و قید پشت میز نشینی تو ایران و امید به یه آینده روشن در کانادا رو بزنید، چون واقعا اونجا باید کار یدی و فنی بلد باشید تا پول در بیارید وگرنه با دو تا نرم افزار مهندسی و دو تادوره فنی مهندسی کلی هم سابقه کار اجرایی تو ایران اونجا هیچ خبری نیست
به امید موفقیت همه دوستان
بدون certificate كه نمي تونيد اينجا به طور مستقل كار بگيريد مگر آشنايي داشته باشيد و موقتا با يك شركت كار كنيد تا خودتون دوره اش را ببينيد و مدرك لازم را بگيريد.

samanrazavi1
April 25th, 2012, 08:02 PM
بدون certificate كه نمي تونيد اينجا به طور مستقل كار بگيريد مگر آشنايي داشته باشيد و موقتا با يك شركت كار كنيد تا خودتون دوره اش را ببينيد و مدرك لازم را بگيريد.

بله خوب باید مدرک کانادایی هم گرفت ولی وقتی شما فن رو بلد باشید فقط میرید امتحان می دید یا نهایتا یه دوره کوتاه مدت می بینید که با استاندارد های اونجا آشنا بشید ولی اصول که یکیه

marjanmohajer
April 25th, 2012, 08:22 PM
بله خوب باید مدرک کانادایی هم گرفت ولی وقتی شما فن رو بلد باشید فقط میرید امتحان می دید یا نهایتا یه دوره کوتاه مدت می بینید که با استاندارد های اونجا آشنا بشید ولی اصول که یکیه
بد نيست تو گوگل يه سرچي بكنيد من از طول مدت دوره اش اطلاعي ندارم اما اين را هم مي دانم كه صرفا اينطور نيست كه بريد و امتحانشو بديد در برخي حرفه ها حتي با داشتن مدرك ايراني، بايد دو سال هم اينجا دوره بگذرونيد. البته رشته به رشته متفاوته براي همين حتما اطلاعاتتون را كامل كنيد.
موفق باشيد.

quick.bird
April 25th, 2012, 09:22 PM
سلام از دوستاني كه الا در كانادا هستند ميتونن در مورد رشته تخصصي من كه در ارتباط با geology va mining هست اطلاعات بدن؟ در ضمن من تجربه تدريس در دانشگاه هم به عنوان استاد مدعو دارم توي رشته خودم. به اضافه اينكه داشتان co-op رو اگه ممكنه برامون توضيح بديد . ايا براي همه رشته ها يكسان هست امتحانش؟ حداقل نمره لازم براي قبولي چقدر هست؟ با اون كجاها ميشه استخدام شد؟ چند بار در سال امتحان داره كي امتحان ميگيره؟ و............. ممنون

sea
April 30th, 2012, 08:38 PM
سلام لطفا در مورد سپرده بانکی بهم بگید آیا میشه مثل ایران یک پولی رو تو بانک گذاشت و با بهره بانکی برای خرج و مخرج روزانه استفاده کرد؟ سود بانکی برای سپرده یک ساله چقدره؟ اینجوری میشه تا کار پیدا کنی خرج روزانه رو بدی؟

as_vender
April 30th, 2012, 09:52 PM
سلام لطفا در مورد سپرده بانکی بهم بگید آیا میشه مثل ایران یک پولی رو تو بانک گذاشت و با بهره بانکی برای خرج و مخرج روزانه استفاده کرد؟ سود بانکی برای سپرده یک ساله چقدره؟ اینجوری میشه تا کار پیدا کنی خرج روزانه رو بدی؟

متاسفانه بهره بانکی در کانادا زیاد نیست و از حدود 2% تا حدود 4% است. پس این راه کار عملی نیست و ایران از نظر بهره بانکی البته بدون در نظر گرفتن نرخ تورم بهتر است.

lalaii
April 30th, 2012, 10:10 PM
یه سوال هم من دارم. اگه از پولمون چیزی بمونه که بتونیم پس انداز کنیم باید چه کار کنیم باهاش؟ شمش کوچیک طلا بگیریم؟ بعدش اینارو بانک نگه می داره واسمون؟ توی خونه که فکر نمی کنم بشه نگه داشت. یا اصلا پولی نمی مونه که توی یه سال بشه پس اندازی هم داشت!؟

marjanmohajer
April 30th, 2012, 11:21 PM
یه سوال هم من دارم. اگه از پولمون چیزی بمونه که بتونیم پس انداز کنیم باید چه کار کنیم باهاش؟ شمش کوچیک طلا بگیریم؟ بعدش اینارو بانک نگه می داره واسمون؟ توی خونه که فکر نمی کنم بشه نگه داشت. یا اصلا پولی نمی مونه که توی یه سال بشه پس اندازی هم داشت!؟
اگه براتون صرفا نگه داري پول مهم باشه مي تونيد يه حساب Tax Free باز كنيد.
http://www.tfsa.gc.ca/

ghlobe
May 1st, 2012, 01:16 AM
متاسفانه بهره بانکی در کانادا زیاد نیست و از حدود 2% تا حدود 4% است. پس این راه کار عملی نیست و ایران از نظر بهره بانکی البته بدون در نظر گرفتن نرخ تورم بهتر است.

تازه اون ۲ تا ۴ درصد هم در صورتی است که اوراق قرضه و نظیر اون بخرید. بهره حساب های سپرده بانکی معمولا ۰.۵ تا ۱ درصد در سال است. در کانادا اصولا نرخ بهره پایین نگهداشته میشود که مردم پولشان را بیخودی در بانک نگه ندارند و آن را وارد کسب و کار کنند یا سهام سرمایه گذاری بخرند.

saskguy
May 1st, 2012, 08:25 AM
اگه براتون صرفا نگه داري پول مهم باشه مي تونيد يه حساب Tax Free باز كنيد.
http://www.tfsa.gc.ca/

حساب تکس فری هم سالی‌ ۵۰۰۰ تاش تکس فریِ ،
مییوچال فاند بهترین حالتشه که زیر ۴ %ِ

marjanmohajer
May 1st, 2012, 09:16 AM
حساب تکس فری هم سالی‌ ۵۰۰۰ تاش تکس فریِ ،
مییوچال فاند بهترین حالتشه که زیر ۴ %ِ
بله درسته فقط تا سقف ٥٠٠٠ تا. ولي يه تازه وارد فكر مي كنيد بتونه همين اندازه هم پس انداز داشته باشه!. پس براي اين دسته از افراد در اوايل كار مناسبه.

nooshi
May 1st, 2012, 09:36 AM
بله درسته فقط تا سقف ٥٠٠٠ تا. ولي يه تازه وارد فكر مي كنيد بتونه همين اندازه هم پس انداز داشته باشه!. پس براي اين دسته از افراد در اوايل كار مناسبه.
خوب اگه یه تازه وارد بخواد یه پول قلمبه:cool:بیاره که بابت یه سال هزینه زندگی خانواده خیالش راحت باشه بجز زیر تشکش کجا باید اونو بذاره که امن باشه؟

ghlobe
May 1st, 2012, 09:50 AM
خوب اگه یه تازه وارد بخواد یه پول قلمبه:cool:بیاره که بابت یه سال هزینه زندگی خانواده خیالش راحت باشه بجز زیر تشکش کجا باید اونو بذاره که امن باشه؟

شما هر مقدار بخواهید میتونید در بانک بگذارید. اون سقف 5 هزار دلار در سال مربوط به معافیت مالیاتی سود بانکی اش است. اصل سرمایه تون هم اصلا مالیات نمیخوره.
بهترین کار اینه که بعد از آمدن با یک بانک مشورت کنید و یک جساب سرمایه گذاری مناسب باز کنید و پول تون رو اونجا بگذارید.

arasbaran
May 1st, 2012, 11:03 AM

بهترین کار همون افتتاح حساب هست و مالیات هم فقط از همون سود گرفته میشه نه از خود پول.

arasbaran
May 1st, 2012, 11:19 AM

سلام
پول رو باید بگذارین بانک.
خرید طلا رو هم فراموش کنین. اینجا مثل ایران ( یا ترکیه یا هند) اونجور سیستم خرید و فروش طلا نداره. در مراکز خرید بزرگ استندهایی هستند که طلا میخرن تحت عنوان scrap gold که قیمت خریدشون خیلی کمتر از قیمت واقعی طلا هست. شمشهای پرس شده طلا هم هست که حتی اونها هم موقع فروش خیلی کمتر از قیمتشون میخرن. مردم اینجا هم خیلی بدل استفاده میکنن و قیمتهاشون هم گرون هست و کلا برای مردم قشنگی مهم هست نه اینکه طلا باشه یا نه.
البته جواهراتی مثل برلیان مخصوصا برای انگشترهای ازدواج مرسوم هست که قیمت این جور جواهرات رو هم با توجه به برند و قشنگی و اندازه سنگش تعیین میکنن و خود طلا بودنش تاثیرش توی قیمت کمه.

پس انداز هم میشه کرد, نگران نباشین.

yasinhajizadeh
May 1st, 2012, 11:21 AM
در مدت طولانى طلا بهترين سرمايه گذارى هست به نظر من. ميتونين سكه طلا كانادايى بخرين و اگر يه سرى حساب هاى خاص داشته باشين صندوق امانات مجانى از بانك بگيرين و اونجا باشه

yasinhajizadeh
May 1st, 2012, 11:24 AM
مثلا بانك تى دى براى حساب سلكت سرويس خودش صندوق ميده. خود حساب هم اگه ٥٠٠٠ تا نگه دارين تو حساب مجانيه. حساب خوبيه و يه سرى مزايا ديگه مثل حساب و كارت اعتبارى به دلار امريكا و كارت فرست كلس مجانى هم ميده. بقيه بانك ها هم بايد گزينه مشابه داشته باشن

yasinhajizadeh
May 1st, 2012, 11:36 AM
بسته به نوع طلا داره. طلاى زينتى همينجورى كه ارسباران عزيز اشاره كردن به اون صورت مرسوم نيست و موقع فروش هم احتمالا با ضرر ميفروشين. اما سكه (مثلا كانادا ميپل ليف يا امريكن گلد ايگل) هميشه ارزش دارن

سلام
پول رو باید بگذارین بانک.
خرید طلا رو هم فراموش کنین. اینجا مثل ایران ( یا ترکیه یا هند) اونجور سیستم خرید و فروش طلا نداره. در مراکز خرید بزرگ استندهایی هستند که طلا میخرن تحت عنوان scrap gold که قیمت خریدشون خیلی کمتر از قیمت واقعی طلا هست. شمشهای پرس شده طلا هم هست که حتی اونها هم موقع فروش خیلی کمتر از قیمتشون میخرن. مردم اینجا هم خیلی بدل استفاده میکنن و قیمتهاشون هم گرون هست و کلا برای مردم قشنگی مهم هست نه اینکه طلا باشه یا نه.
البته جواهراتی مثل برلیان مخصوصا برای انگشترهای ازدواج مرسوم هست که قیمت این جور جواهرات رو هم با توجه به برند و قشنگی و اندازه سنگش تعیین میکنن و خود طلا بودنش تاثیرش توی قیمت کمه.

پس انداز هم میشه کرد, نگران نباشین.

arasbaran
May 1st, 2012, 11:57 AM
در مدت طولانى طلا بهترين سرمايه گذارى هست به نظر من. ميتونين سكه طلا كانادايى بخرين و اگر يه سرى حساب هاى خاص داشته باشين صندوق امانات مجانى از بانك بگيرين و اونجا باشه

سلام
با این نظر هم موافقم اما نه به شکل زیورآلات و یا طلای معمولی.
scotiabank کانادا یکی از معتبرترین dealer های فروش طلا در دنیا هست که روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری طلا داره. این لینک رو ببینین:
http://www.scotiamocatta.com/products/investment.htm

میشه به شکل فیزیکی ( سکه های طلای مشهور و رایج دنیا که در همون لینک توضیحشون اومده - شمش طلا - قطعات کوچک) و یا به شکل حواله خریداری کرد.
در ضمن اگه قصد این کار رو دارین قبلش شرایط فروش رو هم بپرسین چون در کانادا شرایط خاص خودش رو داره و انتقال طلا به خارج از کانادا هم کاری سخت و پیچیده است (البته تقریبا در همه جای دنیا و مثلا کشور خودمون هم انتقال طلا به خارج ممنوع هست.)

این شرکت هم خیلی مشهور هست:
https://online.kitco.com/
در ضمن قیمت خرید و فروش برای هر کدام از محصولات طلای مشهور ( سکه ها و...) رو هم در سایتشون دارن. مثلا الان قیمت خرید سکه طلای Canadian gold maple leaf 1oz حدود 1664 دلار هست و قیمت فروششون هم 1718 دلار.
لیست قیمت تقریبا برای همه سکه های رایج در بازار و شمشها اینجا هست.

افتتاح حساب طلا هم ممکن هست ( (Royal Canadian Mint Prestige Account (RCMPA) که البته از جزییاتش خبر ندارم ولی تا جایی که میدونم حداقل سرمایه گذاری 25000 دلار هست و با توجه به نرخ جهانی تعیین قیمت میشه.

- این پست هم از بحث فروم خارج هست که بابتش عذر می خوام.-

perans
May 1st, 2012, 12:16 PM
سلام دوستان

با تشکر از گذاشتن این تاپیک خوب و اطلاعات مفید اون می خواستم بدونم آیا کسی از شرایط هرینه ها معایب و مزایای باز کردن مغازه تو ونکوور اطلاعاتی داره مثلا مغازه کادویی فروشی با رستوران و ......... چون اونطور که پیداست تو رشته ی تحصیلیمون کار گیر نمی یاریم پس من دارم به این مورد فکر می کنم البته هنوز هیچ اطلاعاتی از میزان اجاره و مجوزها و تهیه جنس و .........ندارم ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بذاره.

ghlobe
May 1st, 2012, 08:34 PM

کانادا مگه سکه طلا هم ضرب میکنه؟ من تا بحال ندیدم. ممکنه یک لینکی چیزی لطف کنید؟

lalaii
May 1st, 2012, 08:48 PM
کانادا مگه سکه طلا هم ضرب میکنه؟ من تا بحال ندیدم. ممکنه یک لینکی چیزی لطف کنید؟

توی همین لینکی که arasbaran (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?90214-arasbaran) لطف کردن دادن سکه هست:
https://online.kitco.com/bullion/completelist_USD.html

yasinhajizadeh
May 1st, 2012, 09:51 PM
اگر خارج از تاپيك هست ببخشين. بله كانادا يكي از بهترين سكه هاى طلا در دنيا رو ضرب ميكنه كه طلاى خالص هست (٢٤). امريكا هم داره كه مثل بهار ازادى ٢٢ هست و بهش ميگن گلد ايگل. البته اخيرا امريكا ٢٤ هم ميزنه كه بافالو ميگن بهش. سرمايه گذارى بسيار خوبيه و الانم قيمت طلا براى خريد عاليه. فقط تا جايى كه من ميدونم بانك ٢٠ دلار اينا گرون تر ميفروشه. اگر شهرتون سكه فروشى داره از اونجا بخرين. معمولا صراف هستن. كلگرى رويال البرن ١٦١٥ سنتر ستريت ميفروشه

lalaii
May 1st, 2012, 09:56 PM
ببینید درست فهمیدم؟ سکه رو در کانادا فقط از صرافی و بانک می شه خرید و برد گذاشت توی صندوق امانات بانک. بعدا مثلا چند سال دیگه که بخوایم بفروشیمش دیگه کسی بهمون نمی گه مالیاتشو دادیم یا از کجا آوردیم و این چیزا؟ این راهنماییایی که کردین خیلی خیلی مفیده و ممنونم :)

Mehdi79
May 2nd, 2012, 11:40 AM
دوستان گرامی این تاپیک به منظور بیان تجربیات کاری دوستانی که در کانادا ساکن هستن ایجاد شده

لطفا از بحث های حاشیه ایی پرهیز نمایید

با تشکر

علی جون
May 2nd, 2012, 07:48 PM
ضمن تشکر از مهدی عزیز بابت تذکر به جاشون،

با توجه به استقبالی که از موضوع روشهای سرمایه گذاری شده، عنوان تاپیک به اوضاع واقعی کار و روش‌های سرمایه‌گذاری به روایت دوستان ساکن كانادا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28398-اوضاع-واقعی-کار-و-روش‌های-سرمایه‌گذاری-به-روایت-دوستان-ساکن-كانادا/page95) تغییر پیدا کرد تا در برگیرنده بحث مذکور نیز باشد. با تشکر از همراهی و توجه شما :)

yasinhajizadeh
May 3rd, 2012, 10:43 AM
تا جایی که من میدونم طلا، نقره و پلاتینم از مالیات معافه

ببینید درست فهمیدم؟ سکه رو در کانادا فقط از صرافی و بانک می شه خرید و برد گذاشت توی صندوق امانات بانک. بعدا مثلا چند سال دیگه که بخوایم بفروشیمش دیگه کسی بهمون نمی گه مالیاتشو دادیم یا از کجا آوردیم و این چیزا؟ این راهنماییایی که کردین خیلی خیلی مفیده و ممنونم :)

saskguy
May 3rd, 2012, 11:22 PM
ببینید ! بستگی داره.
قوانین تکس خیلی‌ پیچیدست.
اگه کار دأمیتون باشه بهتون مالیات تعلق میگیره...
اما اگه از یه حدی نگذره و مثل کار روزانه نباشه، فقط ۵۰%ِ سودتون تکس میگیره.
اونم بسته به استانی که توش هستید فرق می‌کنه
تحقیقاً تنها چیزی که تکس نداره و نمیگیره حتا سودش، تیکتِ لاتاریِ . نه تیکتش تکس داره نه اگه بردین تکس تعلق میگیره !
این دوستمون میگه تکس نداره، من نشنیدم و بعید می‌دونم. شما حتا در کانادا اگه تلویزیونِ تو خونتو به همسایه میفروشی
اونم تکس داره !!! حتا با این که فروختیش به همسایه بغلی و ۵۰ دلار گرفتی‌ ! اما خوب دیگه خیلی‌ ا نمیکنن !
اینجوری بگم که :د هر موجود بی‌ جانی که به زندگی‌ شما اضافه می‌شه یا کم می‌شه که به کپیتالِ شما ربط داره تکس داره !

ghlobe
May 4th, 2012, 01:41 AM
ببینید ! بستگی داره.
قوانین تکس خیلی‌ پیچیدست.
اگه کار دأمیتون باشه بهتون مالیات تعلق میگیره...
اما اگه از یه حدی نگذره و مثل کار روزانه نباشه، فقط ۵۰%ِ سودتون تکس میگیره.
اونم بسته به استانی که توش هستید فرق می‌کنه
تحقیقاً تنها چیزی که تکس نداره و نمیگیره حتا سودش، تیکتِ لاتاریِ . نه تیکتش تکس داره نه اگه بردین تکس تعلق میگیره !
این دوستمون میگه تکس نداره، من نشنیدم و بعید می‌دونم. شما حتا در کانادا اگه تلویزیونِ تو خونتو به همسایه میفروشی
اونم تکس داره !!! حتا با این که فروختیش به همسایه بغلی و ۵۰ دلار گرفتی‌ ! اما خوب دیگه خیلی‌ ا نمیکنن !
اینجوری بگم که :د هر موجود بی‌ جانی که به زندگی‌ شما اضافه می‌شه یا کم می‌شه که به کپیتالِ شما ربط داره تکس داره !

دوست عزیز اینجا در مورد مالیات بر درآمد صحبت میکردیم. فروش اثاث خونه تون درآمد نیست که. درواقع دارید با ضرر میفروشید (چون به قیمتی پائینتر از خرید میفروشید). اون مالیات 50 درصد که میفرمائید مربوط به capital gain و محدود به مواردی مثل فروش سهام و اوراق بهادار با قیمت بالاتر است. حالا نمیدونم شاید در مورد طلا هم صادق باشه.

بعنوان مثال دیگر فروش خونه مسکونی تون نه مالیات بردرآمد داره و نه مالیات کالا حتی اگر قیمتش بالا رفته باشه. ولی اگر خونه دومی داشته باشید (مثلا اجاره داده باشید) و بفروشید افزایش قیمت (یا همون سودش) مالیات بر درآمد میخوره.

saskguy
May 4th, 2012, 02:53 AM
البته من منظورم این بود که ۵۰ دلار تلویزیون رو ۵۰۰ دلار بفروشی به همسایه !
که اشتباه تایپ‌ای از من بود.
طلا هم جزو گین کپیتال حساب می‌شه.

ایشونم گفتن ظاهراً میخوان سکه بخاران بدن بفروشن !
اگه کار دأمیشون باشه، می‌شه مالیات بر درامد. اگه دائمی نباشه می‌شه گین کپیتال ! که ۵۰ % سود تکس میگیره.
منم راجع‌به مالیات بر درامد حرف زدم !

uniques3
May 8th, 2012, 11:47 AM
اگه بخواهیم بعد از ورود به ونکوور شرکتی در مورد ارائه جهت تماس با ایران (چون در ایران هم همین شرکت را داریم) بزنیم پذیر می باشد و شامل چه شرایطی می باشد
در ضمن در صورتیکه علاقه مند به زدن مهدکودک باشیم به چه صورت است؟

marjanmohajer
May 8th, 2012, 06:14 PM
اگه بخواهیم بعد از ورود به ونکوور شرکتی در مورد ارائه جهت تماس با ایران (چون در ایران هم همین شرکت را داریم) بزنیم پذیر می باشد و شامل چه شرایطی می باشد
در ضمن در صورتیکه علاقه مند به زدن مهدکودک باشیم به چه صورت است؟
در باره سوال دومتون:
تو انتاريو كه به دو صورت مي شه باز كرد. با يه دوره شش ماهه گذروندن و بعد تحت شرايط استاندارد تو خونه مي تونيد از چند كودك مراقبت كنيد و ديگري با گذروندن دوره در كالج كه بطور كامل مي تونيد مهد كودك بزنيد.
اين لينك ها را ببينيد: براي BC
www.welcomebc.ca/wbc/.../childcare.pag (http://www.welcomebc.ca/wbc/.../childcare.pag)...

www.mcf.gov.bc.ca/childcare/.../open_ (http://www.mcf.gov.bc.ca/childcare/.../open_) ...

rahi khanoom
May 19th, 2012, 12:57 PM
سلام دوستان

من لیسانس مهندسی صنایع و فوق MBA دارم. برای اینکه اونجا راحت تر کار پیدا کنم، در ایران لازمه چه دوره هایی را بگذرانم؟ اگر راهنمایی کنید ممنو ن می شوم. مرسی

pyman
May 22nd, 2012, 03:53 PM
با سلام ... لطفا اگر کسی میتونه جواب سوال منو بده.... خیلی نیاز به راهنمایی دارم....
من تا چند ماه دیگه مصاحبه کبک دارم و رشتم شیمی هستش . الان یک موقعیت کاری در واحد تخقیقات در یک کارخانه معتبر برای من ایجاد شده است ولی از من تضمین های عندالمطالبه می خواهند بگیرند که حداقل 4 ، 5 سال اونجا کار کنم(البته بعلاوه یک سرس موارد دیگه که خیلی مهم نیست). من این موقیت را دوست ندارم به راحتی از دست بدهم و همچنین احتمال داره کار کانادا تا اواخر سال آینده ردیف بشه ( البته همان طور که همه می دونیم هیچ زمانی قطعیت نداره و بر اساس پرسجو از اشخاص دیگه و حدس این زمان رو می گم ..... و همچنین اگر در مصاحبه قبول بشم ، که احتمال اون زیاده ، چون هم مدارکم تکمیله و هم زبان فرانسم خوبه)
در این حالت اگر من این کارو قبول کنم و بعد از گرفتن ویزا یک بار در کبک لندینگ کنم و برگردم و تا این 4 سال رو پر کنم و بعدش برم کانادا ( البته نمی زارم اون 2 سال از 5 سال که باید در کانادا باشم خللی بهش وارد بشه) آیا به نفع منه یا نه؟؟
یعنی من بیام در این شرکت کار نکنم و برم دنبال زبان انگلیسی ( زبان انگلیسی من خیلی خوب نیست) و اواخر سال دیگه برم کانادا برام بهتره یا برم اون شرکت و دیرتر برم کانادا و مطمئنا هم در زبان ضعیف تر می شم؟؟؟؟
نکته اصلی اینه که آیا در کبک ( یا کاتادا) به این سابفه 4 ساله من در واحد تحقیقات در یک کارخانه معتبر در ایران اهمیت می دن یا نه ؟؟؟؟
همچنین من قصد هم دارم که برای دکتری ادامه تحصیل بدم ( شرایط تحصیلی من خوبه و من مطمئنم که بهم پذیرش می دن ) ، حالا رفتن یر این کار می تونه در کبک یا کانادا برای من مفید باشه یا اینکه اصلا به کار ایرانی ( حتی در سطح تحقیقات در یک شرکت) اصلا اهمیت نمی دهند....
حتی می تونم بعد از مصاحبه کبک برای دانشجویی هم اقدام کنم که اگر برم سر این کار دیگه این کار رو نمی تونم انجام بدم...
این نکته رو باید بگم که هدف من رفتن به کانادا هست و من به شخصه به خاطر اینکه مثلا کار نیست نمی خوام پاشم برم خارج یا ادامه تحصیل بدم ..... چون حیلی ها می گن خوب اگر کار داشته باشیم نمیریم ، ولی من اینجوری نیستم.....
حالا دوستانی که در کبک یا کانادا هستند و اطلاعاتی در زمینه کاری دارند لطفا من رو راهنمایی کنند تا بتونم یه تصمیم درستی بگیرم....

anihoo
May 23rd, 2012, 12:31 AM
با سلام ... لطفا اگر کسی میتونه جواب سوال منو بده.... خیلی نیاز به راهنمایی دارم....
من تا چند ماه دیگه مصاحبه کبک دارم و رشتم شیمی هستش . الان یک موقعیت کاری در واحد تخقیقات در یک کارخانه معتبر برای من ایجاد شده است ولی از من تضمین های عندالمطالبه می خواهند بگیرند که حداقل 4 ، 5 سال اونجا کار کنم(البته بعلاوه یک سرس موارد دیگه که خیلی مهم نیست). من این موقیت را دوست ندارم به راحتی از دست بدهم و همچنین احتمال داره کار کانادا تا اواخر سال آینده ردیف بشه ( البته همان طور که همه می دونیم هیچ زمانی قطعیت نداره و بر اساس پرسجو از اشخاص دیگه و حدس این زمان رو می گم ..... و همچنین اگر در مصاحبه قبول بشم ، که احتمال اون زیاده ، چون هم مدارکم تکمیله و هم زبان فرانسم خوبه)
در این حالت اگر من این کارو قبول کنم و بعد از گرفتن ویزا یک بار در کبک لندینگ کنم و برگردم و تا این 4 سال رو پر کنم و بعدش برم کانادا ( البته نمی زارم اون 2 سال از 5 سال که باید در کانادا باشم خللی بهش وارد بشه) آیا به نفع منه یا نه؟؟
یعنی من بیام در این شرکت کار نکنم و برم دنبال زبان انگلیسی ( زبان انگلیسی من خیلی خوب نیست) و اواخر سال دیگه برم کانادا برام بهتره یا برم اون شرکت و دیرتر برم کانادا و مطمئنا هم در زبان ضعیف تر می شم؟؟؟؟
نکته اصلی اینه که آیا در کبک ( یا کاتادا) به این سابفه 4 ساله من در واحد تحقیقات در یک کارخانه معتبر در ایران اهمیت می دن یا نه ؟؟؟؟
همچنین من قصد هم دارم که برای دکتری ادامه تحصیل بدم ( شرایط تحصیلی من خوبه و من مطمئنم که بهم پذیرش می دن ) ، حالا رفتن یر این کار می تونه در کبک یا کانادا برای من مفید باشه یا اینکه اصلا به کار ایرانی ( حتی در سطح تحقیقات در یک شرکت) اصلا اهمیت نمی دهند....
حتی می تونم بعد از مصاحبه کبک برای دانشجویی هم اقدام کنم که اگر برم سر این کار دیگه این کار رو نمی تونم انجام بدم...
این نکته رو باید بگم که هدف من رفتن به کانادا هست و من به شخصه به خاطر اینکه مثلا کار نیست نمی خوام پاشم برم خارج یا ادامه تحصیل بدم ..... چون حیلی ها می گن خوب اگر کار داشته باشیم نمیریم ، ولی من اینجوری نیستم.....
حالا دوستانی که در کبک یا کانادا هستند و اطلاعاتی در زمینه کاری دارند لطفا من رو راهنمایی کنند تا بتونم یه تصمیم درستی بگیرم....

این تضمین های عندالمطالبه چقدره؟ شاید صلاح در این باشه که کار رو قبول کنید و بعد از گرفتن ویزا بیخیال بقیه ی کار بشید!

May 23rd, 2012, 12:42 AM
این تضمین های عندالمطالبه چقدره؟ شاید صلاح در این باشه که کار رو قبول کنید و بعد از گرفتن ویزا بیخیال بقیه ی کار بشید!

جسارتن من به جای ایشون بگم
تضمین عندالمطالبه یعنی مثلن از شما nمیلیون سفته می‌گیرن که تضمین کار کردن شما برای مدت خاصی باشه (برای ایشون 4-5 سال)
اگر شما زودتر از اون موعد کار رو ترک کنید، تضمینات به نفع کارفرما ضبط می‌شه
اگر هم دوره‌ی کار رو تموم کنید، در آخر این مدت بهتون برگردونده می‌شه
البته خیلی بستگی به جزئیات قرار داد داره

pyman
May 23rd, 2012, 02:20 AM
جسارتن من به جای ایشون بگم
تضمین عندالمطالبه یعنی مثلن از شما nمیلیون سفته می‌گیرن که تضمین کار کردن شما برای مدت خاصی باشه (برای ایشون 4-5 سال)
اگر شما زودتر از اون موعد کار رو ترک کنید، تضمینات به نفع کارفرما ضبط می‌شه
اگر هم دوره‌ی کار رو تموم کنید، در آخر این مدت بهتون برگردونده می‌شه
البته خیلی بستگی به جزئیات قرار داد داره

بله .. از من 50 میلیون سفته می خوان و نکته اصلی هم همون زمانی هست که از من خواستن اونجا کار کنم ... ولی این مسئله اصلی نیست .. چون من قوانین رو با مشاور حقوقی مطرح کردم ....
نکته اصلی برای من ارزش کار در ایران نسبت به کاناداست.. یعنی من اگه این وقت و بزارم و حتی رفتنمو به تعویق بندازم و مسلما دیگه نمی تونم زبان هامو خوب پیشرفت بدم ........
حالا داشتن این سابقه خوب ایرانی در کانادا کارساز هست و یا اینکه یک صفر کیلومتر با مدرک کانادایی رو به من ترجیح می دن ....
این ارزش کار ایرانی برای من سوال هستش؟؟؟؟؟؟؟؟

May 23rd, 2012, 02:35 AM
تا اونجایی که من می‌دونم تجربه‌ی کار ایرانی، هر چقدر هم عالی بوده باشه، برای اونها 1/100 ارزش تجربه کار کانادایی رو نداره!
ولی واقعن تصمیم سختیه، شما باید با توجه به شرایط و خواسته‌های خودتون به نتیجه برسید و هیچ‌کس نمی‌تونه جواب قطعی بهتون بده

من اگر خودم بودم ترجیح می‌دادم زودتر برم و توی محیط جدید جا بیفتم و تجربیاتم رو اونجا بدست بیارم، هر چند با یه درآمد کمتر

marjanmohajer
May 23rd, 2012, 03:27 AM
بله .. از من 50 میلیون سفته می خوان و نکته اصلی هم همون زمانی هست که از من خواستن اونجا کار کنم ... ولی این مسئله اصلی نیست .. چون من قوانین رو با مشاور حقوقی مطرح کردم ....
نکته اصلی برای من ارزش کار در ایران نسبت به کاناداست.. یعنی من اگه این وقت و بزارم و حتی رفتنمو به تعویق بندازم و مسلما دیگه نمی تونم زبان هامو خوب پیشرفت بدم ........
حالا داشتن این سابقه خوب ایرانی در کانادا کارساز هست و یا اینکه یک صفر کیلومتر با مدرک کانادایی رو به من ترجیح می دن ....
این ارزش کار ایرانی برای من سوال هستش؟؟؟؟؟؟؟؟
ببينيد سابقه كار داشتن زماني ارزشمند مي شه كه شما مداركتونو با سيستم كانادا آپديت كرده باشيد و حالا وقتي تو زمينه كاريتون مي خواهيد شاغل بشيد اعتماد به نفس داريد كه خيلي زود مي تونيد تو محيط جديد جا بيفتيد وگرنه اينجا فقط ازتون سابقه كار كانادايي مي خواهند و به جز برخي رشته هاي خاص جهت شركت در برنامه بريجينگشون كه سابقه كار در اون رشته مهمه، بقيه موارد را بايد فراموش كرد.
حالا اگر واقعا اينقدر مطمئنيد كه ويزاتون سال ديگه تو دستتونه! كه به نظرم نمي شه خيلي رو زمان بندي ها حساب كرد، پس از نظر من اتلاف پنج سال وقت و زمان در ايران كار درستي نيست چراكه تو اين مدت خيلي مي تونيد اينجا پيشرفت داشته باشيد در صورتي كه واقعا تصميمتون ماندگاري در كانادا باشه و هرگز به گذشته تون نگاه نكنيد...
موفق باشيد.

mphaghi
May 28th, 2012, 11:23 AM
باسلام خدمت دوستان
من فایل نامبرم رو 4 ماهی است گرفتم
مدرک آیلتس و تف رو هم تا چند هفته دیگه باید بفرستم مهلت 6 ماهه دادند.
من شنیده بودم اوضاع کار خرابه در کبک و کانادا اما نه به این شدت که دوستان توضیح دادن.
من رشتم ماشین افزاره و 16 امتیاز و چون دیدم امتیازش بالا است به این نتیجه رسیدم که بازار کار هم باید خوب باشه تو سایت های کاریابی هم سرچ کردم اوضاع کار در مونتر ال خوب بود.
حالا با این اوصاف یکم ترس من رو برداشته که با این همه سختی که میکشیم تا رسیدن به کبک آیا برای رشته ما کار هست؟
آیا کسی از دوستان که در کبک هستن هم رشته من هست ؟ اوضاع کار برای رشته ماشین افزار چطوره ؟ من 15 سال سابق کار دارم.
ممنونم یه اطلاعاتی به من بدید

katy1868888
May 31st, 2012, 01:15 AM
سلام دوستان... مطالب این فروم واقعا جالب و مفید بود برام... 1 سوال داشتم: رشته من مهندسی نرم افزار هست و در دو زمینه کار کردم و تجارب نسبتا تکنیکال و خوبی دارم:
1- کنترل و ابزار دقیق (اعم از پیکربندی سخت افزار و چه PLC Programming)
2- برنامه نویسی تحت وب (ASP.NET)
در مدتی که این پروسه طول میکشه میخوام در یکی از این دو زمینه تجربیاتم رو تکمیل کنم. به نظر دوستانی که در این زمینه در کانادا و بویژه مونترال تجربه دارن، موفقیت کاریابی در کدام یکی بیشتره؟
ممنون.

moonlight
June 6th, 2012, 11:31 PM
باسلام خدمت دوستان
من فایل نامبرم رو 4 ماهی است گرفتم
مدرک آیلتس و تف رو هم تا چند هفته دیگه باید بفرستم مهلت 6 ماهه دادند.
من شنیده بودم اوضاع کار خرابه در کبک و کانادا اما نه به این شدت که دوستان توضیح دادن.
من رشتم ماشین افزاره و 16 امتیاز و چون دیدم امتیازش بالا است به این نتیجه رسیدم که بازار کار هم باید خوب باشه تو سایت های کاریابی هم سرچ کردم اوضاع کار در مونتر ال خوب بود.
حالا با این اوصاف یکم ترس من رو برداشته که با این همه سختی که میکشیم تا رسیدن به کبک آیا برای رشته ما کار هست؟
آیا کسی از دوستان که در کبک هستن هم رشته من هست ؟ اوضاع کار برای رشته ماشین افزار چطوره ؟ من 15 سال سابق کار دارم.
ممنونم یه اطلاعاتی به من بدید
ببین دوست عزیز فارغ از این که رشتتون چیه و چقدر سابقه دارین یک مسئله هست و اون اینه که شما یک خارجی هستین.مدارکتون مال کانادا نیست و سابقه کار کانادایی ندارین.اکثر کارها مجوز می خواد در کانادا و یا عضویت در انجمن خاص که خوب باز هم یک خارجی نداره و همه اینها به دست آوردنش راحت نیست.فاکتور سن و شرایط مالی رو که باید از جیب بخورین تا کار پیدا کنید و اینکه چند تا بچه دارین که باید خرجشون رو هم بدین اضافه کنید.قضیه سر دادن ترس نیست.دوستان همه می خوان دید واقعی بدن که کسی با امید واهی حرکت نکنه.اینها که گفتم واقعیه و سخته و تلخ.اما این دلیل بر سرد شدن شما از تصمیمتون نمیشه.آدم تو زندگی به اندازه اهدافش باید سختی به جان و دل بخره.در ضمن من کبک نیستم و تهران زندگی می کنم هنوز و همه اینها نقل قول دوستان دلسوزی هست که در کبک هستند.

persiart
June 14th, 2012, 03:52 AM
دوستان ساکن کانادا لطفا جواب بدن بنده دو تخصص دارم انیمیشن سازی و ارایشگری به نظرتون کدام بهتره دنبال کردنش و راحتی جذب بازار شدنش ؟که من در ایران تمرکزم و بیشتر روی مهارتهای اون بزارم.. نظر عمومی دوستان هم کافیه با سپاس..

ghlobe
June 14th, 2012, 09:53 PM
دوستان ساکن کانادا لطفا جواب بدن بنده دو تخصص دارم انیمیشن سازی و ارایشگری به نظرتون کدام بهتره دنبال کردنش و راحتی جذب بازار شدنش ؟که من در ایران تمرکزم و بیشتر روی مهارتهای اون بزارم.. نظر عمومی دوستان هم کافیه با سپاس..

آرایشگری رو که میائید کانادا دوره میبینید پس فعلا در ایران همون انیمیشن وقت بگذارید شاید بهتر باشه. در ضمن مهمتر از کیب مهارت اینه که تا میتونید در ایران پول جمع کنید و زبان تقویت کنید.

علی جون
June 22nd, 2012, 10:38 PM
این چه ترسناکه! :confused:
نظر اساتید انجمن در این رابطه چیه؟

http://www.youtube.com/watch?v=zRG50zF117k&feature=player_embedded

marjanmohajer
June 22nd, 2012, 10:52 PM
علي آقا،
همه اين ها كه به عنوان نمونه در فيلم ديديد بخشي از واقعيت است؛ بخشي كه مي بينيد نه اينكه لمس كنيد و لمس كردنش و در اون شرايط قرار گرفتن، خيلي دردناك تره. در واقع برگشت به شغل سابق در برخي رشته ها مانند پزشكان، ماماها، پرستاران و مهندسين خصوصا مهندسين عمران كار بسيار مشكلي است ولي شدني است.
بايد چندين سال سختي كشيد و درس خوند و دوام آورد تا با استاندارها آشنا شد و از پس امتحانات مشكل بر اومد. اگر بترسيد موفق نخواهيد شد.

saskguy
June 23rd, 2012, 01:18 AM
متاسفانه یک اتفاق یا نمیدونم اسمشو چی‌ بذارم شاید تنبلی حاکم بر عده‌ای از ایرانیان
باعث شده که اینجوری بشه !
درواقع ایرانیان بر اساس سالها اینجور زندگی‌ کردن خودشون باعث بدبختی خودشون میشن
و موضوع اینه که ، ما‌ها خیال می‌کنیم وقتی‌ لیسانس گرفتیم یا فوق لیسانس گرفتیم و میریم سر کار و دنیا همین‌جور میمونه !
هنوز فرهنگ درس خوندن یا آپدیت نگاه داشتن خودمون رو بلد نیستیم.
فکر می‌کنیم چون لیسانسِ معماری داریم از ایران و مدت مدیدی باهاش کار کردیم، اون یعنی‌ یک اعتبار لایف تایم
اما اینجوری نیست، این فرمول فقط تو ایران کار می‌کنه نه حتا در کنگو یا گواتمالا

marjanmohajer
June 23rd, 2012, 01:43 AM
مسئله به اصطلاح، فقط تنبلي و به روز نبودن نيست. مشكل اول second language بودنه و بعد سختي طي كردن اين دوره ها و مسئوليت حرفه اي سنگين برخي مشاغل كارو مشكل مي كنه و باعث مي شه شخص دنبال حرفه ديگه بره.

fanta
June 23rd, 2012, 07:27 AM
الان این فقط مشکل ایرانیهاست؟ من تا جایی که تو محل کارم میبینم تقریبا تمام افرادی که مهاجر نسل اول هستن (که اتفاقا تعدادیشون هم از اروپای غربی هستن) در سالهای اول با مشکل قرار گیری در شغل و تخصص اصلی خودشون روبرو بودن. تقریبا همشون هم با برنامه ریزی و هدف دار بودن تونستن خودشون رو تطبیق بدن.

rzf
June 23rd, 2012, 06:49 PM
الان این فقط مشکل ایرانیهاست؟ من تا جایی که تو محل کارم میبینم تقریبا تمام افرادی که مهاجر نسل اول هستن (که اتفاقا تعدادیشون هم از اروپای غربی هستن) در سالهای اول با مشکل قرار گیری در شغل و تخصص اصلی خودشون روبرو بودن. تقریبا همشون هم با برنامه ریزی و هدف دار بودن تونستن خودشون رو تطبیق بدن.

چطوری؟میتونید در مورد برنامه ریزی بیشتر توضیح بدید؟

fanta
June 23rd, 2012, 07:44 PM
چطوری؟میتونید در مورد برنامه ریزی بیشتر توضیح بدید؟

خب حتما شنیدین که هر کیس مهاجرت منحصر به خودش هست. من فکر میکنم که با توجه به سطح پولی که همراهتونه، رشته تحصیلی و سابقه کار باید برنامه ریزی کنید. بصورت کلی بدون داشتن مدرک کانادایی یا معادل شده در کانادا، سابقه کار کانادایی و نتورکینگ بدست آوردن کار تخصصی در زمینه کاری خودتون راحت نیست. مثال میزنم، فرض کنید شما جراح قلب هستید و مثلا 1000 تا هم عمل قلب تو کشورتون انجام دادین و خوب قلب کانادایی ها هم با مردم بقیه نقاط زمین یه شکله ولی محاله که با نشون دادن اون سابقه کار در بدو ورود بگن بفرمایین تو اتاق عمل! من تا یه حدی تفاوت استانداردها و لزوم تطبیق اونها برای مهاجر رو قبول دارم ولی .... شما هم به نظر من به توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاریتون باید دنبال تطبیق همین استانداردها باشید. در خاتمه باید بگم که همه اینها به فرض زبان در سطح کاملا خوب هست.

saskguy
June 24th, 2012, 09:39 AM
پس دیدید که فقط مشکله ایرانیهاست !
چون خیال کردن ۱۰۰۰ تا قالب عمل کردن ؟
چون خیال کردن ۵۰ تا ساختمون مهندس ناظر بودن ؟
چون خیال کردن لیسانس کامپیوتر دارن و به خیال خودشون دیده گستردیی تو برنامه نویسی دارن ؟
چون خیال کردن در ایران استاد دانشگاه بودن ؟
والا تا جایی‌ که من دروریمو میبینم که خیل‌هاشون هم از ایرلند و انگلستان هستن خیلی‌ موفق ترن !
به قول خودتون با برنامه ریزی خودشونو رسوندن به جایی‌ که باید !
ما خیال کردیم شاخه غول شکوندیم
ما خیال کردیم چون تو ایران سختی کشیدیم به دلیل سیاسی اجتماعی اینجا بس تو خوشیه مطلق باشیم !
ما یه عمر تو خیال زندگی‌ می‌کنیم !
اون آقایی که فوق لیسانس مکانیک داره تو اون تیزر تبلیغتیو رفته تو فست فود !
قبل از مهاجرت باید فکر میکرد !
همهٔ اون خارجی‌‌هایی‌ که مثل میزانی‌ فرمول مهاجرتشون فرق داره با ایرانیا !
انقد که من این جملهٔ " حالا بریم، یه طوری می‌شه " رو شنیدم از ایرانی‌ ها،
از بقیهٔ مهاجر‌ها نشنیدم !
خیلی‌ اگه هنر کنن بیان ۴ تا فروم عضو بشن ، اونم دم دمای امدنشون ببینن کجا ایرانی‌ بیشتره برن اونجا خون بگیرن !
به اعتقاد بنده، هر مهاجرت آدمو ۵ تا ۱۰ سال میندازه عقب.
عقب انداختن از سرعت و روییی که نسبت به قبل داشته، اگه اینو از روز اول که داره اپلی‌ می‌کنه قبول کنه
بدم به خاطرش بدوِ ، بله می‌تونه برگرده سر جاش‌ ای بسا با پیشرفت عالی‌ .

REMIX128
June 24th, 2012, 12:22 PM
سلام دوستان . ميخواستم بدونم براي من که MCSE , CCNA (مدارک مهندسي بين المللي کامپيوتر و شبکه ) با حدود 7 سال سابقه کار مرتبط و سابقه بيمه دارم و همسرم که ليسانس پرستاري رجیستر شده است و اون هم 4سال سابقه کار مرتبط دارد ، و همچنين سطح زبانمون هم در حد بسيار خوب است ، مهاجرت به کانادا امکان دارد و در صورت مهاجرت وضع سطح زندگي، حقوق و معاش براي ما چطور است ؟ Smile کلا گزينه مهاجرت رو شما پيشنهاد مي کنيد يا نه ؟

marjanmohajer
June 24th, 2012, 05:39 PM
سلام دوستان . ميخواستم بدونم براي من که MCSE , CCNA (مدارک مهندسي بين المللي کامپيوتر و شبکه ) با حدود 7 سال سابقه کار مرتبط و سابقه بيمه دارم و همسرم که ليسانس پرستاري رجیستر شده است و اون هم 4سال سابقه کار مرتبط دارد ، و همچنين سطح زبانمون هم در حد بسيار خوب است ، مهاجرت به کانادا امکان دارد و در صورت مهاجرت وضع سطح زندگي، حقوق و معاش براي ما چطور است ؟ Smile کلا گزينه مهاجرت رو شما پيشنهاد مي کنيد يا نه ؟
ببينيد نمي شه مهاجرت را به كسي توصيه كرد يا نكرد. مدتي اين تاپيك و تاپيك هاي ديگه را مطالعه كنيد تا حد زيادي اوضاع دستتون مي آد. براي برگشتن به شغلتون چند سال بايد تلاش كنيد خصوصا خانمتون كه اينجا بايد رجيستر بشند كه تو انتاريو كار راحتي نيست. شرايط، سن، موقعيت خانوادگي و اجتماعي و روحيه تون را ارزيابي كنيد و ببينيد كجا موفق تر خواهيد بود و اصولا مهاجرت مناسبتون هست يا نه؟!
موفق باشيد

REMIX128
June 25th, 2012, 09:56 AM
ببينيد نمي شه مهاجرت را به كسي توصيه كرد يا نكرد. مدتي اين تاپيك و تاپيك هاي ديگه را مطالعه كنيد تا حد زيادي اوضاع دستتون مي آد. براي برگشتن به شغلتون چند سال بايد تلاش كنيد خصوصا خانمتون كه اينجا بايد رجيستر بشند كه تو انتاريو كار راحتي نيست. شرايط، سن، موقعيت خانوادگي و اجتماعي و روحيه تون را ارزيابي كنيد و ببينيد كجا موفق تر خواهيد بود و اصولا مهاجرت مناسبتون هست يا نه؟!
موفق باشيد

من تا حدی در مورد مهاجرت مطالعه داشتم و خوندم که برای رشته ی پرستاری رجیستر شده کار زیاده و همینطور برای مدرک من که بین المللیه ، میخواستم بدونم حقوق نرمال پرستار و مهندس شبکه و کامپیوتر اونجا چقدره ؟ و هزینه ماهانه متوسط برای 2 نفر چقدر؟ کلا اگر هر دو کار کنیم حدودا در ماه چقدر میشه پس انداز کرد؟ از اینکه سوالاتم زیاده عذر میخوام

yasinhajizadeh
June 25th, 2012, 10:18 AM
من دیروز یه مستند تو یوتیوب میدیدم که ژیار گل تهیه کرده بود و راجع به مهاجرت پزشک ها به کانادا بود و دکتر هایی رو نشون میداد که گارد سیکیورتی، آشپز و غیره بودن و از اون طرف بیمارستان های کانادا رو نشون میداد که مریض ها علاف هستن و خدمات خوبی نمیگرین. اگر فرصت داشتین نگاه کنین. به نظرم با دیدن این مستند و چیزهایی که شنیدم، پزشک های محترم درباره تصمیم مهاجرت خودشون بیشتر فکر کنن. ظاهرا بعد از امتحان های طولانی، یه دوره 2 ساله هم باید باشن که ظرفیت این دوره محدوده و به خیلی ها نمیرسه. از اون طرف مثلا سالی 100 نفر از کشورهای عربی میگیرن که بهشون میگن ویزا داکتر و اینجا ترین میشن و برمیگردن مملکت خودشون. باید اعتراف کنم که اصلا از این سیستم خوشم نیومد و در واقع با وجود شنیده ها، اوضاع رو اینجوری نمیدوستم برای سیستم

yasinhajizadeh
June 25th, 2012, 10:19 AM
اینم لینکش هست http://www.youtube.com/watch?v=iJ-dVa0GJ_k

ghlobe
June 25th, 2012, 11:29 AM
من دیروز یه مستند تو یوتیوب میدیدم که ژیار گل تهیه کرده بود و راجع به مهاجرت پزشک ها به کانادا بود و دکتر هایی رو نشون میداد که گارد سیکیورتی، آشپز و غیره بودن و از اون طرف بیمارستان های کانادا رو نشون میداد که مریض ها علاف هستن و خدمات خوبی نمیگرین. اگر فرصت داشتین نگاه کنین. به نظرم با دیدن این مستند و چیزهایی که شنیدم، پزشک های محترم درباره تصمیم مهاجرت خودشون بیشتر فکر کنن. ظاهرا بعد از امتحان های طولانی، یه دوره 2 ساله هم باید باشن که ظرفیت این دوره محدوده و به خیلی ها نمیرسه. از اون طرف مثلا سالی 100 نفر از کشورهای عربی میگیرن که بهشون میگن ویزا داکتر و اینجا ترین میشن و برمیگردن مملکت خودشون. باید اعتراف کنم که اصلا از این سیستم خوشم نیومد و در واقع با وجود شنیده ها، اوضاع رو اینجوری نمیدوستم برای سیستم

همینطوره و واقعا در شرایط فعلی مهاجرت پزشکان به کانادا منطقی نیست. من فقط تعداد کمی دیده ام که تونستند در این رشته مجوز کار بگیرند. اینطور که شنیدم استرالیا و امریکا موقعیت های بهتری برای پزشکان فراهم میکنه.

marjanmohajer
June 25th, 2012, 04:39 PM
من تا حدی در مورد مهاجرت مطالعه داشتم و خوندم که برای رشته ی پرستاری رجیستر شده کار زیاده و همینطور برای مدرک من که بین المللیه ، میخواستم بدونم حقوق نرمال پرستار و مهندس شبکه و کامپیوتر اونجا چقدره ؟ و هزینه ماهانه متوسط برای 2 نفر چقدر؟ کلا اگر هر دو کار کنیم حدودا در ماه چقدر میشه پس انداز کرد؟ از اینکه سوالاتم زیاده عذر میخوام
در مورد خودتون اطلاعي ندارم ولي با سرچ در گوگل مي تونيد اطلاعاتي بدست بياريد. خانمتون اگه PRN هستند تقريبا ساعتي 25 دلار و اگه RN هستند از سي دلار تا 45 دلار بسته به سابقه كارشون در كانادا، براي پرستاري كار بهتره ولي بازم پيدا كردن اولين شغل آسون نيست.

marjanmohajer
June 25th, 2012, 04:41 PM
پزشكان هم بهتره رو ايالت هاي ديگه فكر كنند و شرايط ورود به سيستم را در اونجا بررسي كنند.

ehsan110
June 26th, 2012, 10:45 PM
از دوستان عزیزی که در کانادا هستند و تجربیاتی در خصوص کلاه برداریهای رایج در کانادا دارند ، خواهش می کنم در تاپیک زیر نظرات خود را با دیگران به اشتراک گذارند تا از قربانی شدن هموطنان تازه وارد جلوگیری شود.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?44807-کلاه-برداری-های-رایج-در-کانادا

با سپاس از دوستان

mehrdadb
July 11th, 2012, 04:28 PM
با سلام،
من ليسانس شيمي دارم، 5 سال هم سابقه مرتبط با رشته تحصيليم تو آزمايشگاه يه شركت معتبر دارم، از لحظ امتيازم هم مشكلي ندارم، مي‌خواستم بدونم آيا مي‌تونم تو رشته خودم تو كبك كار پيدا كنم؟ اگه نشه چقدر طول ميكشه مدركم را معادل سازي كنم و در اين مدت امكان پيدا كردن كار غير مرتبط براي گذران زندگي تو اين مدت هست؟ در ضمن خانمم هم ليسانس زبان فرانسه دارن، آيا اين كمكي به پيدا كردن كار براي ايشون ميكنه؟
ممنون ميشم راهنماييم كنين.

persiart
July 13th, 2012, 05:40 AM
والا یکی روراست و ساده به ما بگه تو کانادا چه شغلها و تخصصهایی خوبه؟ و اصلا کانادا واسه چه قشری خوبه؟؟ همین

ghlobe
July 13th, 2012, 08:15 AM
والا یکی روراست و ساده به ما بگه تو کانادا چه شغلها و تخصصهایی خوبه؟ و اصلا کانادا واسه چه قشری خوبه؟؟ همین

بنظر من شانس موفقیت در مهاجرت برای هرفرد جوانی که حاضر باشد از صفر شروع کند و پشتکار و تحمل داشته باشد خوب است.

saskguy
July 13th, 2012, 08:39 AM

به نظر من بهتره اول ببینی‌ واسهٔ چی‌ می‌خوای ایران نباشی‌ ؟
اینجوری بر اساس اون نکته منفی‌‌ای که پیدا میکنی‌، بد میتونی‌ مقایسه کنی‌ که آیا محل جدید این نکته منفی‌ رو داره یا نه ؟
این که چی‌ اینجا خوبه خیلی‌ بستگی به شخص داره،،،، اما تو چرا می‌خوای بیا آی‌ بیرون ؟؟؟

Sepehr1208
July 13th, 2012, 09:33 AM
سلام
اگه صفحات 1 تا 5 همين تاپيك رو بخونين اطلاعات مفصلي درباره كار براي تازه واردان در كبك هست
مثل اين پست
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28398-%D8%A7%D9%88%D8%B6%D8%A7%D8%B9-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%DA%A F%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DA%A9%D9%86-%D9%83%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=405423&viewfull=1#post405423

با سلام،
من ليسانس شيمي دارم، 5 سال هم سابقه مرتبط با رشته تحصيليم تو آزمايشگاه يه شركت معتبر دارم، از لحظ امتيازم هم مشكلي ندارم، مي‌خواستم بدونم آيا مي‌تونم تو رشته خودم تو كبك كار پيدا كنم؟ اگه نشه چقدر طول ميكشه مدركم را معادل سازي كنم و در اين مدت امكان پيدا كردن كار غير مرتبط براي گذران زندگي تو اين مدت هست؟ در ضمن خانمم هم ليسانس زبان فرانسه دارن، آيا اين كمكي به پيدا كردن كار براي ايشون ميكنه؟
ممنون ميشم راهنماييم كنين.

persiart
July 13th, 2012, 07:25 PM
بنظر من شانس موفقیت در مهاجرت برای هرفرد جوانی که حاضر باشد از صفر شروع کند و پشتکار و تحمل داشته باشد خوب است.
مشکل اینجاست که مشکلات در کانادا چقدره و چیه دقیق که آدم آستانه تحمل و پشتکارشو طبق اون برنامه ریزی کنه و اصلا بدونه که آیا میتونه؟

ghlobe
July 13th, 2012, 08:36 PM
مشکل اینجاست که مشکلات در کانادا چقدره و چیه دقیق که آدم آستانه تحمل و پشتکارشو طبق اون برنامه ریزی کنه و اصلا بدونه که آیا میتونه؟

بنده قبلا روی این تاپیک عرض کردم. مجسم کنید شما یک افریقایی از مثلا کشور کنگوی استوایی هستید با اطلاع خیلی کم از زبان فارسی که یکهو در فرودگاه بین المللی تهران پیاده تون میکنند و میگن برو زندگی تو بساز. وضعیت و مشکلات ما بعنوان مهاجر تازه وارد هم یک چیزی شبیه همین است.

در ضمن در نظر داشته باشید که بنده شانس بالای پیشرفت رو منوط به سه شرط کردم: سن کم (زیر 30)، آمادگی برای شروع از صفر، و پشتکار کافی. باید خودتون ببینید آیا این سه شرط رو دارید. بخصوص دومی از همه مهمتر است.

ehsan110
July 14th, 2012, 04:07 AM
بنده قبلا روی این تاپیک عرض کردم. مجسم کنید شما یک افریقایی از مثلا کشور کنگوی استوایی هستید با اطلاع خیلی کم از زبان فارسی که یکهو در فرودگاه بین المللی تهران پیاده تون میکنند و میگن برو زندگی تو بساز. وضعیت و مشکلات ما بعنوان مهاجر تازه وارد هم یک چیزی شبیه همین است.

در ضمن در نظر داشته باشید که بنده شانس بالای پیشرفت رو منوط به سه شرط کردم: سن کم (زیر 30)، آمادگی برای شروع از صفر، و پشتکار کافی. باید خودتون ببینید آیا این سه شرط رو دارید. بخصوص دومی از همه مهمتر است.

چقدر قشنگ و خلاصه دسته بندی کردی. منم یکی اضافه کنم: علاوه بر این موارد داشتن بک آپ مالی برای گذراندن یکسال اول. یعنی تا وقتی که بشه یه کار جنرال یا سوروایول جاب پیدا کرد که اگر اشتباه نکنم منظور دوستمون از صفر شروع کردنه.

ghlobe
July 14th, 2012, 07:43 AM
چقدر قشنگ و خلاصه دسته بندی کردی. منم یکی اضافه کنم: علاوه بر این موارد داشتن بک آپ مالی برای گذراندن یکسال اول. یعنی تا وقتی که بشه یه کار جنرال یا سوروایول جاب پیدا کرد که اگر اشتباه نکنم منظور دوستمون از صفر شروع کردنه.

درست میفرمایید. البته توضیح بدم که بنظر من شروع از صفر چیزی ورای صرفا کار جنرال انجام دادن است. آمادگی شروع از صفر یعنی اینکه در صورت لزوم مسیر شغلی تان را از نو انتخاب کنید و بتوانید از ابتدای مسیر جدید شروع کنید و بدانید تجارب و تخصصهای گذشته لزوما بکارتان نمیاید. خیلی از دوستان که کار جنرال یا survival انجام میدهند هنوز به امید اینست که دیر یا زود بر اساس تخصص گذشته شان کار مناسبی به آنها رجوع شود. این بنظر بنده شروع کردن از صفر نیست.

marjanmohajer
July 14th, 2012, 08:49 AM
حالا اگه بالاي ٣٠ سال هم هستيد نااميد نباشيد هنوز راه موفقيت هست منتهي كمي مشكل تره و يادتون باشه هميشه راهي هست.

saskguy
July 14th, 2012, 12:41 PM
البته خیلی‌ قصد مسخره بازی ندارم !!!
اما یه جوری میگید ۳۰ سال و، ۳۰ سال به بالا بده و آخه و جیززه ، آدم احساس می‌کنه جوزام داره !
آقا جون من ۳۱ سالمه، تقریبا زیر ۱ سال هم به خیلی‌ از چیزیی‌ که می‌خواستم رسیدم !
دوستان ۵۰ سالیی دارم که میگن حالا میخوایم ایشالا از ۲ سال دیگه بریم کالج !
خیلی‌ خودتو گیر سنو سال نکن، اینجا کاناداس ! کسی‌ به سنّ فکر نمی‌کنه !
اینجا هر ۱۰ سال یک بار ۱۵ سال یک بار، مردم کل سیستمشنو عوض میکنن و دوباره می‌رن دانشگاه و تغییر شغل میدان !
چون احساس می‌کنن زندگی‌ِ یک نواخت خوب نیست، و اترکشن و هیجانش کم می‌شه اگه بخوان ثابت یه کار و بکنن تا بمیرن !
در ضمن ما جذام نداریم ما فقط ۳۱ سالمون ! اونم اگه امسال گیلاس‌ها گٔل کنه میشیم ۳۱ تازه !

anihoo
July 14th, 2012, 01:31 PM
البته خیلی‌ قصد مسخره بازی ندارم !!!
اما یه جوری میگید ۳۰ سال و، ۳۰ سال به بالا بده و آخه و جیززه ، آدم احساس می‌کنه جوزام داره !
آقا جون من ۳۱ سالمه، تقریبا زیر ۱ سال هم به خیلی‌ از چیزیی‌ که می‌خواستم رسیدم !
دوستان ۵۰ سالیی دارم که میگن حالا میخوایم ایشالا از ۲ سال دیگه بریم کالج !
خیلی‌ خودتو گیر سنو سال نکن، اینجا کاناداس ! کسی‌ به سنّ فکر نمی‌کنه !
اینجا هر ۱۰ سال یک بار ۱۵ سال یک بار، مردم کل سیستمشنو عوض میکنن و دوباره می‌رن دانشگاه و تغییر شغل میدان !
چون احساس می‌کنن زندگی‌ِ یک نواخت خوب نیست، و اترکشن و هیجانش کم می‌شه اگه بخوان ثابت یه کار و بکنن تا بمیرن !
در ضمن ما جذام نداریم ما فقط ۳۱ سالمون ! اونم اگه امسال گیلاس‌ها گٔل کنه میشیم ۳۱ تازه !

حالا شما سی و یک سالتونه... ما خیلی بیشتر....
حرف شما کاملا درسته... واقعا توی کانادا سن و سال مهم نیست و آدم احساس جوونی بهش دست میده...
وقتی ما میخواستیم از کبک به ایران برگردیم توی فرودگاه اون قسمتی که باید چمدونامون رو وزن میکردن یه خانوم خیلی مسنی بود که خودش چمدونها رو بلند و کوتاه میکرد... ما که رومون نمیشد سعی میکردیم خودمون چمدون رو بذاریم روی ریل...
حالا اینجا توی ایران پسر جوون هم نشسته باشه از جاش تکون نمیخوره... البته من موافق نیستم که اون بنده خدایی که اون پشت روزی هزاران چمدون برداره ولی میخوام اختلاف فرهنگ رو بگم...
این خانوم با اون سنی که داشت اگه ایران بود باید دیگه فاتحه برای خودش میخوند.
آدمیزاد تا وقتی زنده ست کار میکنه... هروقت کار نکرد میمیره... پس برای شروع هیچوقت دیر نیست. مخصوصا توی کانادا...

saskguy
July 14th, 2012, 01:48 PM
من همیشه یه استدلالی دارم که یک مقدار باعث می‌شه زندگی‌ برام راحت تر باشه.
اگه قرار باشه تا ۶۰ سالگی که نه، ولی‌ تا ۵۰ سالگی ، کار کنم و مفید باشم....
۲۰ سال وقت دارم، آذین ۲۰ سال، یک سومشو خوابیم ایشالا ماشالا ! روزی ~ ۸ ساعت .....
یعنی‌ مفید مفید مفید، ۱۵ سال تقریبا.
خوب ما که چشم به هم زدیمو شدیم ۳۰ ۳۱ !
پس قاعدتاً این ۱۵ سال خیلی‌ زود تر میگذار....
سعی‌ می‌کنم نه سخت بگیرم به این ۱۵ ساله باقی‌ موند، نه الکی‌ حرص بخورم نه چیزی...
تلاش مام می‌کنم. بیشتر از زمان ایران...
ورست کیس اینه که موفق نه شم ؟ ایتس اوکی‌، اما حد عقل اینه که ۱۵ سال با آرامش زندگی‌ کردم !
و به خودم میگم من تلاش کردم اما نشد ( به هر دلیلی‌ )
ما‌ها چون ایران بزرگ شدیم، همیشه دغدغه داشتیم، از امتحان ثلث سوم بگیر، تا سربازی تا کنکور تا کار، تا هر دقیقه و هر ثانیه ...
پیشنهاد می‌کنم که همون تلاشی که تو ایران میکنیدو اگه فقط نیم برابر اینجا بیشتر بکنید موفق میشید، در صورتی‌ که دقدقهتنو بریزید دور.

persiart
July 14th, 2012, 03:32 PM
درست میفرمایید. البته توضیح بدم که بنظر من شروع از صفر چیزی ورای صرفا کار جنرال انجام دادن است. آمادگی شروع از صفر یعنی اینکه در صورت لزوم مسیر شغلی تان را از نو انتخاب کنید و بتوانید از ابتدای مسیر جدید شروع کنید و بدانید تجارب و تخصصهای گذشته لزوما بکارتان نمیاید. خیلی از دوستان که کار جنرال یا survival انجام میدهند هنوز به امید اینست که دیر یا زود بر اساس تخصص گذشته شان کار مناسبی به آنها رجوع شود. این بنظر بنده شروع کردن از صفر نیست.

حالا با این حساب بنده کاملا آمادگی تغییر شغل را از تمام وجود و ابتدا دارم الانم 26 سالمه 1 سال هست اقدام کزدم با زبان فرانسمون خوبه و تخصصم 4 رشته زیر را دارم ..
من میخام بدونم تو کدوم از این رشته ها( سریعتر ) می تونم جذب بازار کار بشم و آینده ای آرام با در امدی معمولی را داشته باشم .چون بنده زیاد سرمایه برای انتظار ندارم .
1.انیمیشن
2.ارایشگری
3. اشپزی
4.فیلمسازی
برای من درامد عالی شرط نیست ارامش در زندگی و سریع جذب بازار شدن مهم است.

ehsan110
July 14th, 2012, 03:32 PM
من اولا به تمام دوستان بالای سی سال برای داشتن روحیه خوب و اعتماد به نفس تبریک عرض می کنم و آرزوی موفقیت براشون دارم. منتها موردی که دوستمون اشاره کرد یه واقعیته. در بیشتر موارد شروع مجدد از صفر برای شخصی که بالای سی ساله سخته. چون بیشتر این افراد شخصیتشون شکل گرفته و اکثرا کار و موقعیت خوبی داشتن و حالا تغییر فیلد و یا انجام کار جنرال براشون سخته. ولی خوب کار نشد نداره چینی ها تو این زمینه خیلی خوبن. مثلا یکی از دوستان چینی من ام بی ای از آمریکا گرفته بود و قبل از آمدن به کانادا برای خودش کسی بوده و وضع مالیش هم خیلی خوب بود. بعد از اینکه اینجا کلی دنبال کار دلخواهش گشت پیدا نکرد حالا رفته راننده سرویس مدرسه شده خیلی هم خوشحاله از نظر خودشم احتمالا موفقه.