PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : Final Visa ( تا سال 2012 )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

mishka77
December 6th, 2011, 11:11 AM
به من هم گفتن باید 347 دلار برای 7 ماه بیمه بریزی، ولی من گفتم شرایطشو ندارم از اینجا پرداخت کنم، قبول کردن و گفتن اومدی بیا با Melbourne Scholarships هماهنگ شو هزینه رو پرداخت کن. و coe جدید برام فرستاد. کلا این روزا خیلی سرشون شلوغه.

بله من هم از دانشگاه ملبورن admission دارم. راستش من که ایمیل زدم یه خانمی جواب دادن و گفتن که 7 ماه رو باید خودتون بدین و IPRS نمیده. من هم شماره visa card یکی از دوستامو واسشون جمعه ایمیل زدم ولی هنوز خبری نشده. ممنون میشم مه ایمیل این فرد رو بم بدین.
راستی شما هم این بیمه مدت رو خودتون دادین؟

akhosravi
December 6th, 2011, 11:43 AM
میشه ایمیل کسی که باشون هماهنگ کردید رو بم بدین. ممنون میشم چون من visa card دوستم رو هم بهشون دادم ولی هیچ خبری نشده.

به من هم گفتن باید 347 دلار برای 7 ماه بیمه بریزی، ولی من گفتم شرایطشو ندارم از اینجا پرداخت کنم، قبول کردن و گفتن اومدی بیا با Melbourne Scholarships هماهنگ شو هزینه رو پرداخت کن. و coe جدید برام فرستاد. کلا این روزا خیلی سرشون شلوغه.

mishka77
December 6th, 2011, 11:18 PM
Doug Aplin:
daplin@unimelb.edu.au

میشه ایمیل کسی که باشون هماهنگ کردید رو بم بدین. ممنون میشم چون من visa card دوستم رو هم بهشون دادم ولی هیچ خبری نشده.

fugitive
December 11th, 2011, 06:30 PM
دوستان سلام
من امروز ويزام رو گرفتم. ميخواستم بدونم ميتونم زودتر از شروع بيمه خودم برم استراليا يا نه؟ مثلا يك ما قبل از شروع بيمه.... خيلي ممنون ميشم اگر پاسخ بديد.

hamideh_k1363
December 11th, 2011, 10:06 PM
دوستان سلام
من امروز ويزام رو گرفتم. ميخواستم بدونم ميتونم زودتر از شروع بيمه خودم برم استراليا يا نه؟ مثلا يك ما قبل از شروع بيمه.... خيلي ممنون ميشم اگر پاسخ بديد.
سلام
تبریک می گم. می تونید اما اگه خدایی نکرده اتفاقی بیفته دیگه بیمه ندارید.می تونید یک ماه بیشتر بیمه بخرید.
می تونم بپرسم کی لاج کرده بودید و رشتتون چیه؟

fugitive
December 11th, 2011, 10:40 PM
سلام
تبریک می گم. می تونید اما اگه خدایی نکرده اتفاقی بیفته دیگه بیمه ندارید.می تونید یک ماه بیشتر بیمه بخرید.
می تونم بپرسم کی لاج کرده بودید و رشتتون چیه؟

مرسي حميده جان. من 20 اكتبر لاج كردم

nroohani
December 11th, 2011, 11:47 PM
دوستان سلام

سلام
تبریک می گم. می تونم بپورسم شروع ترمتون چه تاریخی هست؟ و رشتتون چیه؟

fugitive
December 12th, 2011, 08:01 AM
سلام
تبریک می گم. می تونم بپورسم شروع ترمتون چه تاریخی هست؟ و رشتتون چیه؟

مرسي. فوق كامپيوتر و 20 فوريه شروع كلاسها

Pascal
December 12th, 2011, 08:25 AM
مرسي حميده جان. من 20 اكتبر لاج كردم

سلام.
۲۰ اکتبر پنجشنبه بوده، مگه پنجشنبه ها سفارت بازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

salsa
December 12th, 2011, 03:32 PM
سلام.
۲۰ اکتبر پنجشنبه بوده، مگه پنجشنبه ها سفارت بازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آره که بازه
فقط جمعه و شنبه تعطیلن

sina_iravanian
December 12th, 2011, 03:58 PM
سلام، یه سوال در مورد ویزای دانشجویی استرالیا داشتم.

من از یکی از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش دارم و برای هفته‌ی آینده هم وقت از سفارت گرفتم. اگر دیرتر اقدام کنم پذیرش رو از دست می‌دم. از طرفی دیگه برای یکی دیگه از دانشگاه‌ها هم اقدام کردم و وضعیتم برای گرفتن پذیرش اونجا امیدوار کننده است. اما تا دو ماه دیگه جوابش نمی‌یاد.
سوال من اینه که بعد از گرفتن ویزای دانشجویی بر اساس پذیرشی که از یک دانشگاه گرفته‌اید، آیا امکان تغییر دانشگاه وجود دارد یا خیر؟ اگر نه چه مشکلاتی ممکنه بوجود بیاد؟ آیا ویزای دانشجویی به دانشگاه پذیرش دهنده گره می‌خوره؟

متشکرم

m.asadi82
December 13th, 2011, 01:56 AM
I assume there is no problem, coz I know a few Iranian students who have changed the Unis! But you will be given a letter when you collect ur VISA, indicationg that you should inform the immig office if you wanna chaqnge the major & Uni., however I think its not problem

سلام، یه سوال در مورد ویزای دانشجویی استرالیا داشتم.

من از یکی از دانشگاه‌های استرالیا پذیرش دارم و برای هفته‌ی آینده هم وقت از سفارت گرفتم. اگر دیرتر اقدام کنم پذیرش رو از دست می‌دم. از طرفی دیگه برای یکی دیگه از دانشگاه‌ها هم اقدام کردم و وضعیتم برای گرفتن پذیرش اونجا امیدوار کننده است. اما تا دو ماه دیگه جوابش نمی‌یاد.
سوال من اینه که بعد از گرفتن ویزای دانشجویی بر اساس پذیرشی که از یک دانشگاه گرفته‌اید، آیا امکان تغییر دانشگاه وجود دارد یا خیر؟ اگر نه چه مشکلاتی ممکنه بوجود بیاد؟ آیا ویزای دانشجویی به دانشگاه پذیرش دهنده گره می‌خوره؟

متشکرم

m.asadi82
December 13th, 2011, 01:58 AM
Yes you can. I came here in March and my insurance's first date was the end of April! But there was no problem.

دوستان سلام

shery5
December 13th, 2011, 02:05 AM
سلام دوستان<br>من قبل از درسم 10 هفته زبان برام در نظر گرفته شده که شروع کلاس زبانم از 26 آوریل هست. میخوام بدونم هروقت که ویزا بیاد میتونم وارد کشور استرالیا بشم یا حتما باید مدت زمان خاصی قبل از کلاس اونجا باشم؟ مثلا من میتونم دوماه زودتر از کلاسم وارد استرالیا بشم؟

hamideh_k1363
December 13th, 2011, 09:27 AM
سلام دوستان<br>من قبل از درسم 10 هفته زبان برام در نظر گرفته شده که شروع کلاس زبانم از 26 آوریل هست. میخوام بدونم هروقت که ویزا بیاد میتونم وارد کشور استرالیا بشم یا حتما باید مدت زمان خاصی قبل از کلاس اونجا باشم؟ مثلا من میتونم دوماه زودتر از کلاسم وارد استرالیا بشم؟
سلام
دوست عزیز لطف کنید و پست های قبلی رو هم بخونید. این سوال شما بیش از 10 بار جواب داده شده.

challenge
December 13th, 2011, 05:27 PM
سلام به همه‌ی دوستان
از اونجایی که پروسه‌ی ویزای من طولانی شده (بیش از 5 ماه)، تصمیم گرفتم از لینک زیر توی سایت سفارت استرالیا اعتراض کنم:
http://www.immi.gov.au/contacts/forms/services/services-form.htm
(http://www.immi.gov.au/contacts/forms/services/services-form.htm)دو روز بعد از اینکه اعتراض رو فرستادم، واسم یه جواب اومد که خلاصش این بود که چون کارهای مربوط به چک امنیتی به وسیله‌ی آژانسهای خارجی انجام میشه، اونها نمی‌تونن بگن زمانش چقدر طول میکشه و ... و تکرار مکررات.
از انجایی که من توی این چند وقت دیدم بچه‌های دیگری هم هستند که پروسه‌ی ویزاشون طولانی شده، احساس می‌کنم اگه شما هم موافق باشید همهگی به لینک بالا مراجعه کنیم و فرم مربوط به اعتراض رو پر کنیم.
لازم به توضیح هست که در سال 2009 بچه‌ها یک دفعه این کار رو کردن و از اون به بعد درخواستهای ویزای دانشجویی ایران به عمان ارسال شد که باعث شد روند صدور PVA خیلی سریعتر بشه! بنابراین اگر دسته‌جمعی اعتراض کنیم حتما رسیدگی می‌کنن و احتمالا تاثیر خیلی بیشتری خواهد داشت.

نکته‌ی مهم: یادتون باشه اگر خواستید اعتراض کنید، متنی که می‌نویسید خیلی محترمانه و در عین حال جدی باشه! از هیچ چیز نترسید، اعتراض حق شماست! ولی باید درخواستتون رو محترمانه بیان کنید.

موفق باشید.

zamyad
December 17th, 2011, 03:49 AM
دوست عزیز بابت ویزا تبریک

اگه اشتباه نکنم برای مستر 2 ساله دارین میرین

میتونم ازتون بپرسم مدت ویزا را از همین الان 2 ساله دادن یا 1 ساله و هر سال باید تمدیدش کنیم

ممنون

پری سیما
December 17th, 2011, 07:44 PM
دوستان من یک وضعیتی برام پیش اومده که ممنون می شم اگر کسی تجربه ای داره به من بگه
من راستش در مقطع دکترا برای اروپا و استرالیا اپلای کرده بودم. جواب پذیرشم با بورس از اروپا نوامبر اومد و چون چند جا برای بورس از استرالیا هم قبلا رد شده بودم و دیگه امیدی به پذیرش با بورس از استرالیا نداشتم رفتم و کارای مربوط به ویزا را برای اروپا انجام دادم و نهایتا پاسپورتم را تحویل سفارت مربوطه دادم تا پروسه ویزا انچام بشه. اما بعد که برگشتم از سفارت دیدم ایمیلی اومده از استرالیا و اعلام کرده که من بورس گرفتم و تا یک هفته دیگه مدارک رسمی مربوط به بورس را برام خواهند فرستاد.

با وجود گذشت یک هفته و پیگیری من هنوز مدارک رسمی بورس به دستم نرسیده! بنابراین چون هنوز مدارک رسمی مربوط به بورس استرالیا را ندارم نمی خوام ویزای اروپا را کنسل کنم. اما سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه بزارم ویزای اروپا بیاد و بعد برای ویزای استرالیا اپلای کنم ایرادی داره؟ منظورم اینه که توی پاسپورتم ویزای تحصیلی اروپا باشه اما برای ویزای استرالیا هم اپلای کنم. البته من مسلما قصد رفتن با اروپا را نداشتم اگر می دانستم که پذیرشم با بورس از استرالیا میاد. بنابراین عملا از ویزای اروپا هیچ استفاده ای نخواهم کرد وهیچ ورودی به اروپا هم نخواهم داشت.

دوستان راه حلی به نظرشون می رسه واسه وضعیت من؟

alireza123456
December 18th, 2011, 10:37 AM
دوستان من یک وضعیتی برام پیش اومده که ممنون می شم اگر کسی تجربه ای داره به من بگه
من راستش در مقطع دکترا برای اروپا و استرالیا اپلای کرده بودم. جواب پذیرشم با بورس از اروپا نوامبر اومد و چون چند جا برای بورس از استرالیا هم قبلا رد شده بودم و دیگه امیدی به پذیرش با بورس از استرالیا نداشتم رفتم و کارای مربوط به ویزا را برای اروپا انجام دادم و نهایتا پاسپورتم را تحویل سفارت مربوطه دادم تا پروسه ویزا انچام بشه. اما بعد که برگشتم از سفارت دیدم ایمیلی اومده از استرالیا و اعلام کرده که من بورس گرفتم و تا یک هفته دیگه مدارک رسمی مربوط به بورس را برام خواهند فرستاد.

با وجود گذشت یک هفته و پیگیری من هنوز مدارک رسمی بورس به دستم نرسیده! بنابراین چون هنوز مدارک رسمی مربوط به بورس استرالیا را ندارم نمی خوام ویزای اروپا را کنسل کنم. اما سوالی که برام پیش اومده اینه که اگه بزارم ویزای اروپا بیاد و بعد برای ویزای استرالیا اپلای کنم ایرادی داره؟ منظورم اینه که توی پاسپورتم ویزای تحصیلی اروپا باشه اما برای ویزای استرالیا هم اپلای کنم. البته من مسلما قصد رفتن با اروپا را نداشتم اگر می دانستم که پذیرشم با بورس از استرالیا میاد. بنابراین عملا از ویزای اروپا هیچ استفاده ای نخواهم کرد وهیچ ورودی به اروپا هم نخواهم داشت.

آفرین. تبریک می‏گم. هر دو جا اقدام کنین. فکر نمی‏کنم ایرادی داشته باشه. انشالله اونجایی که دوست دارین برین.

challenge
December 18th, 2011, 12:42 PM
تبریک می‌گم بابت پذیرشتون.
به نظر من، ویزای اروپا رو کنسل نکنید. واسه‌ی ویزای استرالیا هم درخواست بدید.
توی مدارک مربوط به درخوایت ویزای استرالیا یک سوال هست که ازتون می‌پرسه واسه‌ی جای دیگه‌ای هم درخواست ویزا دادین یا نه. توی اون سوال بگید که درخواست ویزا واسه‌ی اروپا دادید. من فکر نمی‌کنم اینکه ویزا برای جای دیگه‌ای داشته باشید تاثیر بدی روی پرونده‌ی استرالیاتون داشته باشه. ولی توجه کنید که اگر ویزای استرالیا رو بعد از ویزای اروپا دریافت کنید، ویزای اروپا خود به خود باطل میشه!
موفق باشید.

soheilataheri
December 18th, 2011, 02:25 PM
توجه توجه:
کسایی که برای تحصیل با هزینه شخصی به کشورهای خارجی میرن دولت بهشون سالیانه 15000 دلار با اخذ شرایط از وزارت علوم و تحقیقات با نرخ دلار مسافرتی دلار میده. (این خبر ربطی به تاپیک نداره فقط جهت اطلاع رسانی اینجا گذاشتم) برای اطلاعات بیشتر می تونید به شعبه های ارزی بانکهای ملی ، ملت و صادرات مراجعه کنید.

aa_ee1983
December 18th, 2011, 05:35 PM
سلام به همه
من دو ماهه لاج کردم و الان منتظر COE از دانشگاه هستم . امروز یه اقایی که لهجه عربی داشت از سفارت استرالیا در اردن زنگ زد و چند تا سوال کرد در مورد رشته ام و ضامن مالی ام.
از کسایی که ویزا گرفتن میخواستم بپرسم ایا واسه همه پرونده ها زنگ میزنن یا مورد من خاص بوده ؟
من واسه فوریه از ولونگانگ پذیرش دارم Master Of Eng Management

hamideh_k1363
December 18th, 2011, 05:42 PM
سلام به همه
من دو ماهه لاج کردم و الان منتظر COE از دانشگاه هستم . امروز یه اقایی که لهجه عربی داشت از سفارت استرالیا در اردن زنگ زد و چند تا سوال کرد در مورد رشته ام و ضامن مالی ام.
از کسایی که ویزا گرفتن میخواستم بپرسم ایا واسه همه پرونده ها زنگ میزنن یا مورد من خاص بوده ؟
سلام نگران نباش, از بعضی ها این سوال رو می پرسن.آفیسرتون باید از ضامن مالی مطمئن بشه
موفق باشید

kalampich
December 18th, 2011, 06:54 PM
میشه لطف کنید بگید دقیقا چه سوالهایی ازتون کرد تا ما هم اگر بهمون زنگ زدن آمادگیشو داشته باشیم؟

aa_ee1983
December 18th, 2011, 07:51 PM
از من پرسید میخوای تو استرالیا چه رشته ای بخونی؟ بعد پرسید از موقع فارغ التحصیلی تا الان چیکار میکردی منم گفتم دو سال خدمت سربازی بودم.
و اخرش پرسید ضامنت کیه و چه نسبتی باهات داره و اسمش چیه؟ همین........
kalampich جان شما COE تون اومده؟

salsa
December 18th, 2011, 08:37 PM
بچه هایی که ضامن مالیشون خانواده شون نبوده چه جوابی به آفیسر دادن؟ میشه مثال بزنین؟ چی بگیم اگه ضامنمون خونوادمون نیست؟

arvinp
December 19th, 2011, 02:22 AM
سلام به همه
سلام هم دانشگاهی و هم رشته ای عزیز . اگر یاد تون باشه حدود چند ماه پیش قبل از صدور پری ویزا با من هم تماس گرفتند و حدود 20 دقیقه من را سین جین کردند نگران نباشید چند روز دیگه نتیجتون می اد . بی صبرانه منتظر اومدنتون هستم.

soheilataheri
December 19th, 2011, 08:47 AM
سلام به همه
برای من دیروز نامه ای از ادرن اومد و ازم coe و آزمایشات پزشکی و سابقه کاری خواستند. می خواستم بدونم برای سابقه کار باید از بیمه نامه بگیرم یا از خود شرکتی که کاری می کردم؟ من 14 نوامبر لاج کردم.

hamideh_k1363
December 19th, 2011, 11:16 AM
سلام به همه
برای من دیروز نامه ای از ادرن اومد و ازم coe و آزمایشات پزشکی و سابقه کاری خواستند. می خواستم بدونم برای سابقه کار باید از بیمه نامه بگیرم یا از خود شرکتی که کاری می کردم؟ من 14 نوامبر لاج کردم.
سلام
نه بیمه نمی خوان.فقط یه نامه بگیر با مهر و امضا
موفق باشید

hamideh_k1363
December 21st, 2011, 08:11 AM
خوب به سلامتی امروز 90 امین روز هست که بنده در انتظار ویزا به سر می برم!;) 3 ماه شد و هنوز خبری نیست!

soheilataheri
December 21st, 2011, 09:54 AM
خوب به سلامتی امروز 90 امین روز هست که بنده در انتظار ویزا به سر می برم!;) 3 ماه شد و هنوز خبری نیست!

حمیده جون
میشه تاریخه لاج کردنتونو بگید؟ و اینکه کی pva شما اومد؟

hamideh_k1363
December 21st, 2011, 10:25 AM
حمیده جون
میشه تاریخه لاج کردنتونو بگید؟ و اینکه کی pva شما اومد؟

تو پست های قبلی گفتم
لاج: 21 سپتامبر
پی وی ای: 3 اکتبر

jav
December 21st, 2011, 11:59 AM
بعد از 4 ماه از لاج کردن و بدون هیچ خبری در این مدت ، دیروز از سفارت تماس گرفتند که COE و Proposal که با فرمت وورد باشه براشون بفرستم. نمی دونم جریان چیه ؟ فکر می کنین برای ترم جدید می خوان ویزا را بدن یا می خوان کلا ریجکت کنن ؟

salsa
December 21st, 2011, 02:45 PM

حمیده جان رشته ات چی بود؟ برای چه مقطعی؟

salsa
December 21st, 2011, 02:47 PM
بعد از 4 ماه از لاج کردن و بدون هیچ خبری در این مدت ، دیروز از سفارت تماس گرفتند که COE و Proposal که با فرمت وورد باشه براشون بفرستم. نمی دونم جریان چیه ؟ فکر می کنین برای ترم جدید می خوان ویزا را بدن یا می خوان کلا ریجکت کنن ؟

شما دوست عزیز میتونم بپرسم رشته تون چی بوده ؟

white
December 21st, 2011, 05:26 PM
سلام یک سوال داشتم از من بیمه را سفارت می خواهد در صورتی که بورس من هزینه بیمه را شامل می شود و در coe من هم نوشته ولی سفارت میل زده می خواهد آیا باید کاری یا مدرکی دیگه هم ارسال میکردم

ممنون

nasb
December 21st, 2011, 06:54 PM
24/07/2011 tarikh ladgement
PVA:12 SEP 2011
YANI 100 ROZE KE TO CHECKING POLICE AUSTRALIA AST PARVANDEYE MAN RESHTAMAM MANAGING

jav
December 21st, 2011, 07:40 PM
شما دوست عزیز میتونم بپرسم رشته تون چی بوده ؟
رشته من مکانیک هست دوست عزیز و برای PhD

hamideh_k1363
December 21st, 2011, 08:17 PM
حمیده جان رشته ات چی بود؟ برای چه مقطعی؟
سلام
دكتراي مواد فول فاند

white
December 22nd, 2011, 04:08 AM
سلام یک سوال داشتم از من بیمه را سفارت می خواهد در صورتی که بورس من هزینه بیمه را شامل می شود و در coe من هم نوشته ولی سفارت میل زده می خواهد آیا باید کاری یا مدرکی دیگه هم ارسال میکردم

ممنون

rsalavy
December 22nd, 2011, 07:46 AM
سلام به همه .
30 آذر بعد از حدود 50 روز بعد دریافت pva , سفارت ایران برچسب ویزا را روی پاسپورت من و همسرم زد . لازم به ذکر است من برای مقطع phd پذیرش د اشتم و چون پرونده ما مشمول قانون جدید شد و نیاز به خرید بیمه اضافه 6 ماهه داشتیم حدود 14 روز از 50 روز صرف خرید بیمه شد خوب اگه بیممون زودتر انجام می شد پروسه زمان کوتاهتری می برد. با آرزوی موفقیت و تندرستی و امیدوارم ویزای همتون هر چه زودتر بیاد.

challenge
December 22nd, 2011, 02:05 PM
تبریک فراوان دوست عزیز
میتونم بپرسم رشتتون چی بود؟

سلام به همه .
30 آذر بعد از حدود 50 روز بعد دریافت pva , سفارت ایران برچسب ویزا را روی پاسپورت من و همسرم زد . لازم به ذکر است من برای مقطع phd پذیرش د اشتم و چون پرونده ما مشمول قانون جدید شد و نیاز به خرید بیمه اضافه 6 ماهه داشتیم حدود 14 روز از 50 روز صرف خرید بیمه شد خوب اگه بیممون زودتر انجام می شد پروسه زمان کوتاهتری می برد. با آرزوی موفقیت و تندرستی و امیدوارم ویزای همتون هر چه زودتر بیاد.

rsalavy
December 22nd, 2011, 03:23 PM
سلام من رشتم مدیریت صنعتی بود و برای مهندسی صنایع دانشکده مهندسی پذیرش گرفتم.

white
December 22nd, 2011, 08:03 PM
سلام
دوستان میشود من را راهنمایی کنید که زمانی که بورس من بیمه را شامل می شود و در COE من هم نوشته همون برای نشان دادن بیمه به سفارت کافیه یا نامه بیمه از دانشگاه باید بگیرم جون من فقط نامه بورس و COE را برای سفارت ارسال کردم و اکنون ایمیل زده که:

You must also provide the following documentation to us:
Overseas Health Insurance (OSHC) valid till 1/09/2015

samane1985
December 22nd, 2011, 08:13 PM
سلام
دوستان میشود من را راهنمایی کنید که زمانی که بورس من بیمه را شامل می شود و در COE من هم نوشته همون برای نشان دادن بیمه به سفارت کافیه یا نامه بیمه از دانشگاه باید بگیرم جون من فقط نامه بورس و COE را برای سفارت ارسال کردم و اکنون ایمیل زده که:

You must also provide the following documentation to us:

Overseas Health Insurance (OSHC) valid till 1/09/2015

سلام
دوست عزیز احتمالا تاریخ OSHC شما مشکل داره!! برای سفارت این تاریخ مهم هست...بنا به گفته دوستان طبق قانون جدید ظاهرا سفارت چندین ماه اضافه تر میخواد...تاریخ بیمتون با اون چیزی که سفارت میخواد مطابقت داره؟

white
December 22nd, 2011, 08:34 PM
سلام ممنون
بله الان نگاه کردم 4 ماه نداره یعنی بیمه من تا 1/05/2015 حالا باید چه کار کنم

ممنون

parvin_nrz
December 23rd, 2011, 05:11 PM
بچه ها بعد از coe چقدر طول میکشه تا ویزا بدن؟

mehdi_nk
December 24th, 2011, 03:13 PM
من 20 دی پرواز با امارات دارم به سمت سیدنی، دوستان اگر کسی اون حدودا میره واسه هم خانه و همسفر شدن بهم پیام بده.

fibah
December 24th, 2011, 07:01 PM
مرسي. فوق كامپيوتر و 20 فوريه شروع كلاسها
سلام.
بهتون تبریک می گم و آرزوی موفقیت براتون دارم.
من هم رشته شما هستم و تازه اپلای کردم. سوالی که دارم اینه که اگر دوره تحصیلم یک سال باشه ویزایی که می دهند چه مدت اعتبار داره؟ دقیقا همون یک سال یا بیشتر؟

miiinaaa
December 24th, 2011, 09:39 PM
سلام دوستان عزیز
نامزدم جهت درخواست ویزای 573 استرالیا در 28 Aug مدارکش رو تحویل داد، 1.5 ماه پیش باهاش از ammn تماس گرفتن اصل مدرک ielts ازش خواستن ایمیل کنه (کپی قبلا ارسال شده بود). چندین بار براشون ایمیل کرد و جوابی نگرفت تماس گرفت با سفارت گفتن که ایمیلت نرسیده(در صورتی که ده ها بار ایمیل کرده بود) حضوراً رفت سفارت با اینکه مهلت 28 روزش تمام شده بود اونجا گفت ایمیلتو به نام یکی از افراد سفارت استرالیا در تهران بفرست تا خودشون بفرستند . این کارم کرد ولی همچنان جوابی نیومده در صورتیکی 3 Jun کلاسای زبانش شروع میشه و هنوز جوابی از سفارت نیومده . خیلی وضع روحیش خرابه اینجا همه چیزشو ار دست داده کار خوب و پر درآمدی داشت چون مطمئن بود ویزاش میاد از کارش استعفاء داد.
امکانش هست تو همین 6 روز باقی مونده ویزاش بیاد؟؟؟ :embarrassed: حتی تستای پزشکی شم انجام داده و فرستاده حساب بانکیشم 3-2 برابر حد لازمه. 30سالشه و برای ارشد معدن پذیرش گرفته. مجردم هست چون ما عقد نکردیم و هنوز هیچ اقدامی جهت ویزای همراه نکردیم.

shnorouzian
December 25th, 2011, 11:15 PM
این روزا مثل اینکه ویزا کمتر صادر شده و میشه!
لطفا اطلاع رسانی کنید...

jav
December 26th, 2011, 09:59 AM
سلام دوستان عزیز
نامزدم جهت درخواست ویزای 573 استرالیا در 28 Aug مدارکش رو تحویل داد، 1.5 ماه پیش باهاش از ammn تماس گرفتن اصل مدرک ielts ازش خواستن ایمیل کنه (کپی قبلا ارسال شده بود). چندین بار براشون ایمیل کرد و جوابی نگرفت تماس گرفت با سفارت گفتن که ایمیلت نرسیده(در صورتی که ده ها بار ایمیل کرده بود) حضوراً رفت سفارت با اینکه مهلت 28 روزش تمام شده بود اونجا گفت ایمیلتو به نام یکی از افراد سفارت استرالیا در تهران بفرست تا خودشون بفرستند . این کارم کرد ولی همچنان جوابی نیومده در صورتیکی 3 Jun کلاسای زبانش شروع میشه و هنوز جوابی از سفارت نیومده . خیلی وضع روحیش خرابه اینجا همه چیزشو ار دست داده کار خوب و پر درآمدی داشت چون مطمئن بود ویزاش میاد از کارش استعفاء داد.
امکانش هست تو همین 6 روز باقی مونده ویزاش بیاد؟؟؟ :embarrassed: حتی تستای پزشکی شم انجام داده و فرستاده حساب بانکیشم 3-2 برابر حد لازمه. 30سالشه و برای ارشد معدن پذیرش گرفته. مجردم هست چون ما عقد نکردیم و هنوز هیچ اقدامی جهت ویزای همراه نکردیم.

راستش زیاد نگران نباشید چون خیلی ها این جوریند. خود من هم کارمو از دست دادم و الان 4 ماه و نیم که منتظرم. فقط می تونم بگم که امیدوارم زود تر تکلیف همه ما مشخص بشه.

miiinaaa
December 29th, 2011, 12:01 AM
امروزم هیچ جوابی نیومد. نمیدونم باید چیکار کنیم؟ برای 31 jun بلیطشو ok کرد. یعنی اگه تا 2 روزه آینده جوابش نیاد به ترمش نمیرسه. :( تاریخ دقیق شروع کلاساش 3 jun . یکی یه راهنمایی کنه ؟ جایی هست که بتونیم تماس بگیریم و پیگیری کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:

salsa
December 29th, 2011, 11:07 AM
امروزم هیچ جوابی نیومد. نمیدونم باید چیکار کنیم؟ برای 31 jun بلیطشو ok کرد. یعنی اگه تا 2 روزه آینده جوابش نیاد به ترمش نمیرسه. :( تاریخ دقیق شروع کلاساش 3 jun . یکی یه راهنمایی کنه ؟ جایی هست که بتونیم تماس بگیریم و پیگیری کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:

معمولا تا 3 یا 4 ژانویه دانشگاهها تعطیلن و کسی جوابگو نیست پس فعلا تماس با دانشگاه مشکلی و حل نمیکنه اما نگران نباش
تا چندروز بعد شروع کلاسها دانشجو اجازه تاخیر داره شاید حتی یکی دو هفته این دیگه بستگی داره به دانشگاه
ایمیل بزنین یا زنگ به سفارت استرالیا

kalampich
December 30th, 2011, 09:40 AM
دوستان یه سوال داشتم: کسی میدونه هزینه ی مدیکال برای هر شخص چقدره؟

shnorouzian
December 30th, 2011, 10:51 AM
سلام
بستگی به محلی داره که مراجعه میکنید ولی حدودا 300 باید هزینه کنید

salsa
December 30th, 2011, 12:11 PM
برای 2 نفر: 200 هزینه معاینه دکتر و چشم پزشکی، 100 رادیولوژی، 10 آزمایشگاه
البته بدون آزمایش خون
بیمارستان آتیه

fibah
December 31st, 2011, 09:36 PM
سلام،
لطفا یکی من را راهنمایی کنه. اگه من برای یک دوره یکساله در یک دانشگاه پذیرش بگیرم. ویزایی که بهم می دهند چه مدت اعتبار داره؟ همون یک سال یا بیشتر؟

panizza
December 31st, 2011, 10:55 PM
سلام،
لطفا یکی من را راهنمایی کنه. اگه من برای یک دوره یکساله در یک دانشگاه پذیرش بگیرم. ویزایی که بهم می دهند چه مدت اعتبار داره؟ همون یک سال یا بیشتر؟
ویزا رو متناسب با طول دوره می دن ولی اگه بعدا (بعد ار یک سال )مدت تحصیلتون بیشتر شد مثلا لارم شد یک ترم دیگه بخونید بایددرخواست افزایش مدت ویزا بدید قبل اینکه مدتش تموم بشه

miiinaaa
January 1st, 2012, 12:47 AM
مرسی از دلگرمیتون. ولی هرچی با Amman تماس میگیره میره رو پیغام گیر،پیغامم که میزاره کسی جواب نمیده.ایمیل هم که میفرستیم برای سفارت ( immigration.amman@dfat.gov.au)یک ایمیل اتومات (noreply) میاد که میگه طی 5 روز دیگه جواب ایمیل و میدن. ولی هیچ جوابی نمیاد.

شما شماره ای دارین که بشه درست و حسابی پیگیری کرد؟ چون سفارت تهران همش میگه کاری از دستشون بر نمیاد،Amman هم که این وضعه. تشکر از راهنمایی هاتون .

hamideh_k1363
January 1st, 2012, 08:17 AM
مرسی از دلگرمیتون. ولی هرچی با Amman تماس میگیره میره رو پیغام گیر،پیغامم که میزاره کسی جواب نمیده.ایمیل هم که میفرستیم برای سفارت ( immigration.amman@dfat.gov.au)یک ایمیل اتومات (noreply) میاد که میگه طی 5 روز دیگه جواب ایمیل و میدن. ولی هیچ جوابی نمیاد.

شما شماره ای دارین که بشه درست و حسابی پیگیری کرد؟ چون سفارت تهران همش میگه کاری از دستشون بر نمیاد،Amman هم که این وضعه. تشکر از راهنمایی هاتون .
سلام
شما اجازه بدید تعطیلات ژانویه تموم شه بعد پیگیری کنید.اونا هم مثل ما از 25 دسامبر تا 2-3 ژانویه یکم تق و لق هستن. اگه پست های بچه ها رو سال گذشته چک کنین از 4-5 ژانویه جواب می گرفتن.

shnorouzian
January 2nd, 2012, 12:18 AM
سلام
من باید نوامبر استرالیا میبودم ولی هنوز ویزام نیومده، الان لازمه که COE جدید رو بفرستم سفارت یا با همون COE ویزا صادر میشه؟
البته دوره زبان نوامبر داشتم و کورسم مارچ شروع میشه...

hamideh_k1363
January 2nd, 2012, 09:34 AM
سلام
من باید نوامبر استرالیا میبودم ولی هنوز ویزام نیومده، الان لازمه که COE جدید رو بفرستم سفارت یا با همون COE ویزا صادر میشه؟
البته دوره زبان نوامبر داشتم و کورسم مارچ شروع میشه...
سلام
اگه لازم باشه خود سفارت بهتون می گه و ازتون می خواد

shnorouzian
January 2nd, 2012, 10:29 AM
سلام
اگه لازم باشه خود سفارت بهتون می گه و ازتون می خواد

متشکرم دوست عزیز
پس فعلا لازم نیست کار خاصی انجام بدم؟

hamideh_k1363
January 2nd, 2012, 10:48 AM
متشکرم دوست عزیز
پس فعلا لازم نیست کار خاصی انجام بدم؟

نه عزیزم لازم نیست

kalampich
January 2nd, 2012, 12:50 PM
دوستان من یه سوالی برام پیش اومده: من برای 12 فوریه باید استرالیا باشم. از کجا باید بفهمیم که برای این ترم ویزا بهمون میدن یا اینکه مجبوریم دیفر کنیم؟ اگر ویزا برای این ترم نخواد حاضر بشه خود سفارت میگه که دیفر کنیم یا اینکه خودمون باید حدث بزنیم؟

hamideh_k1363
January 2nd, 2012, 01:15 PM
دوستان من یه سوالی برام پیش اومده: من برای 12 فوریه باید استرالیا باشم. از کجا باید بفهمیم که برای این ترم ویزا بهمون میدن یا اینکه مجبوریم دیفر کنیم؟ اگر ویزا برای این ترم نخواد حاضر بشه خود سفارت میگه که دیفر کنیم یا اینکه خودمون باید حدث بزنیم؟
به هیچ وجه و اکیداً به هیچ وجهی نمی تونید بفهمید که ویزا رو کی می دن! اگر از تاریخ مورد نظرتون گذشت و ویزاتون نیومد باید به دانشگاهتون ایمیل بزنید و جریان رو بگید. معمولا تا چند هفته ای می تونید دیرتر برید.و اگر باز هم ویزاتون نیومد باید شرایط دیفر کردن رو بپرسید.سفارت اصلا توجهی به اینکه شما شروع ترمتون کی هست نداره!

ie_s_h
January 2nd, 2012, 02:19 PM
به هیچ وجه و اکیداً به هیچ وجهی نمی تونید بفهمید که ویزا رو کی می دن! اگر از تاریخ مورد نظرتون گذشت و ویزاتون نیومد باید به دانشگاهتون ایمیل بزنید و جریان رو بگید. معمولا تا چند هفته ای می تونید دیرتر برید.و اگر باز هم ویزاتون نیومد باید شرایط دیفر کردن رو بپرسید.سفارت اصلا توجهی به اینکه شما شروع ترمتون کی هست نداره!

خدا لعنتشون نكنه...تابستون امسال هركي ويزاي دانشجويي خواسته بود 1ماهه گرفته رفته...الان نميدونم اين چه فيلميه اينها در آوردن سر ما....از 1 شهريور ويزا رو فرستادم هنوز جواب نميدن...مسخره كردن ما رو...حداقل نميگن تا كي بايد صبر كنيم كه تكليف كار خودمون رو بدونيم...نه اينكه برنامه زندگي آدم رو لنگ در هوا نگه دارن...تازه خوبه كه ميخوايم اين همه ارز ببريم تو مملكتشون ناز هم ميكنن واسه ما....من كه ديگه بي خيال استراليا ميشم...يك شكايت هم به سايت وزارت امور خارجه استراليا ميفرستم حتما.... دوستام از سفارت فنلاند كمتر از 1ماه ويزا گرفتن....PVA و اينجور دردسر ها رو هم نداره...يكدفعه ويزا مياد....اگر رفته بودم فنلاند الان يك ترم رو هم تموم كرده بودم با يك سوم هزينه استراليا!

salsa
January 2nd, 2012, 02:26 PM
هر بار که میبینم یه مطلب جدبد اومده تو بخش فابنال وبزا استرالیا خوشحال میشم میگم ویزای یکی لابد اومده....
بچه ها هرکی ویزاش اومد توروخدا بیاد بنویسه
روحیه تون رو تخریب نکنین بالاخه یه چیزی میشه دیگه:(

kalampich
January 3rd, 2012, 08:09 AM
دوستان یه سوال دیگه: من فردا باید برم سفارت تا فرمهای مدیکال رو بگیرم. گفته باید دو قطعه عکس ببرم اما یادم نیست که عکسها باید 6*4 باشه یا 3*4 ؟ همچنین آیا عکس همسرم باید باحجاب باشه یا مثل عکسی که برای پرونده فرستادیم بی حجاب هم میتونه باشه؟

hadi1987
January 3rd, 2012, 09:00 AM
عکس 6 در 4 باشه، همسرتون هم باید بی حجاب باشه.

دوستان یه سوال دیگه: من فردا باید برم سفارت تا فرمهای مدیکال رو بگیرم. گفته باید دو قطعه عکس ببرم اما یادم نیست که عکسها باید 6*4 باشه یا 3*4 ؟ همچنین آیا عکس همسرم باید باحجاب باشه یا مثل عکسی که برای پرونده فرستادیم بی حجاب هم میتونه باشه؟

arvinp
January 3rd, 2012, 10:47 AM

سلام عکس باید 6*4 باشه و خانم من عکس با حجاب داد. عکس پاسپورتش را فرستاد

salsa
January 3rd, 2012, 03:13 PM
فرقی نمیکنه عکس 3در 4 بدی یا 6 در 4 عکسها هم میتونه بی حجاب باشه مشکلی پیش نمیاد

salsa
January 4th, 2012, 01:47 PM
سلام دوستان
یه لینکی قبلا بچه ها داده بودن که پروسه ویزارو میشد ازش چک کرد ، الان هرچی تو فرم میگردم نیست
کسی داره بده لینکو؟

ferisheri
January 5th, 2012, 02:27 PM
سلام
کسی راجع به emergency visa اطلاعاتی داره؟

kalampich
January 6th, 2012, 10:16 AM
دوستان شما می دونید اگر بخواهیم یه ترم دیفر کنیم، پروسه ی ویزامون عقب میوفته یا با مشکل خاصی مواجه میشیم یا نه؟ مثلا من که دوره ام دو ساله است اگر این ترم رو دیفر کنم و بهم ویزا بدهند، مجبورم برای ترم آخرم که ویزام احتمالا تاریخش تموم شده دوباره درخواست ویزا کنم و دوباره حساب بانکی و این بند و بساط ها رو نشون بدم؟ اصلا اگه دیفر کنم باید به سفارت اعلام کنم که ویزام رو دیرتر بدهند؟
همچنین salsa جان اگه لینک مورد نظر رو گیر آوردی حتما برای ما هم بذار، ممنون میشم.

hamideh_k1363
January 6th, 2012, 01:22 PM
سلام دوستان
یه لینکی قبلا بچه ها داده بودن که پروسه ویزارو میشد ازش چک کرد ، الان هرچی تو فرم میگردم نیست
کسی داره بده لینکو؟
سلام
امکان چک کردن پروسه ویزا برای ماها که مدارکمون رو به صورت دستی تحویل دادیم وجود نداره! کسانی که بصورت آنلاین مدارکشون رو آپلود می کنن که اونهم مربوط به ایرانی ها نمی شه می تونن پزوسشون رو چک کنن( اونهم در مورد ویزای مهاجرت هست نه دانشجویی)
فقط و فقط باید صبر کرد.کاری که هممون این روزها داریم می کنیم.سخته اما چاره ای نیست!
موفق باشید

soheilataheri
January 6th, 2012, 11:34 PM
سلام
من برای master by course work پروندمو لاج کردم ولی الان ازم summary of thesis می خوان چی باید بنویسم؟؟؟

hamideh_k1363
January 7th, 2012, 08:10 AM
سلام
من برای master by course work پروندمو لاج کردم ولی الان ازم summary of thesis می خوان چی باید بنویسم؟؟؟
سلام
اشتباه کردن.همینو بهشون بگو کهmaster by course هستی.

aa_ee1983
January 7th, 2012, 12:15 PM
سلام
امکان چک کردن پروسه ویزا برای ماها که مدارکمون رو به صورت دستی تحویل دادیم وجود نداره! کسانی که بصورت آنلاین مدارکشون رو آپلود می کنن که اونهم مربوط به ایرانی ها نمی شه می تونن پزوسشون رو چک کنن( اونهم در مورد ویزای مهاجرت هست نه دانشجویی)
فقط و فقط باید صبر کرد.کاری که هممون این روزها داریم می کنیم.سخته اما چاره ای نیست!
موفق باشید

چقدر هم حس بدیه انتظار کشیدن.......همش آدم استرس داره.
ممکنه PVA صادر بشه ولی Final Visa نیاد؟!

hamideh_k1363
January 7th, 2012, 01:41 PM
چقدر هم حس بدیه انتظار کشیدن.......همش آدم استرس داره.
ممکنه PVA صادر بشه ولی Final Visa نیاد؟!
بله اکثر ریجکتی ها PVA رو دریافت کرده بودن!

kalampich
January 7th, 2012, 03:48 PM
دوستان شما می دونید اگر بخواهیم یه ترم دیفر کنیم، پروسه ی ویزامون عقب میوفته یا با مشکل خاصی مواجه میشم یا نه؟ مثلا من که دوره ام دو ساله است اگر این ترم رو دیفر کنم و بهم ویزا بدهند، مجبورم برای ترم آخرم که ویزام احتمالا تاریخش تموم شده دوباره درخواست ویزا کنم و دوباره حساب بانکی و این بند و بساط ها رو نشون بدم؟ اصلا اگه دیفر کنم باید به سفارت اعلام کنم که ویزام رو دیرتر بدهند یا نه؟

hamideh_k1363
January 7th, 2012, 07:09 PM
دوستان شما می دونید اگر بخواهیم یه ترم دیفر کنیم، پروسه ی ویزامون عقب میوفته یا با مشکل خاصی مواجه میشم یا نه؟ مثلا من که دوره ام دو ساله است اگر این ترم رو دیفر کنم و بهم ویزا بدهند، مجبورم برای ترم آخرم که ویزام احتمالا تاریخش تموم شده دوباره درخواست ویزا کنم و دوباره حساب بانکی و این بند و بساط ها رو نشون بدم؟ اصلا اگه دیفر کنم باید به سفارت اعلام کنم که ویزام رو دیرتر بدهند یا نه؟
دیفر کردن هیچ ربطی به سفارت نداره.شما تامل کنید اگر از زمان شروع ترم گذشت و ویزاتون نیومد به دانشگاه ایمیل بزنید و شرایط دیفر کردن رو بپرسید و اگر قبول کردند دیفر کنید.وقتی ویزاتون اومد سفارت خودش از شما COE جدید می خواد. اون بند و بساط ها رو هم نمی خوان، مگر اینکه پروسه ویزا طولانی بشه و ازتون آپدیت حساب بانکی بخوان.
موفق باشید.

rozbehh
January 8th, 2012, 02:35 PM
با سلام به همه دوستان!
امروز از سفارت به من زنگ زدن و گفتن که ویزام اماده شده.
Lodge Date:30/10/2011
Acknowledgement Notification:14/11/2011
PVA:24/11/2011
Final Visa:8/01/2012
به امید موفقیت همه عزیزانی که منتظر ویزاشون هستن

nroohani
January 8th, 2012, 03:48 PM
با سلام به همه دوستان!
ویزای من هم امروز آماده شده
Lodge Date:20/11/2011
Final Visa:8/01/2012
در ضمن همه کارهای من رو موسسه راهیان آبی دانش انجام داد و فوق العاده راضی بودم

farfar2007
January 8th, 2012, 05:02 PM
دوستان میشه رشته تحصیلی و تاریخ شروع ترم رو هم بگید؟

Mahoonaky
January 8th, 2012, 07:08 PM
سلام
مگه PVA حذف نشده ، من شنیده بودم قراره حذف بشه

nroohani
January 8th, 2012, 08:39 PM

رشته معماری
شروع ترم 27FEB
من PVA نداشتم

salsa
January 8th, 2012, 11:50 PM
بچه ها تبریکات ویژه:D
واقعا بعد چند وقت دوتا خبر خوب کلی امیدوارمون کرد
ویزای این دوتا دوستمون یکماه و 8 روز و یکی دیگه هم 19 روزه آماده شده
این یعنی اینکه تعطیلات کریسمس و سال نو باعث به تعویق افتادن کار بچه ها نشده و میشه امیدوار بود که واسه بقیه ماها هم تو این روزها بیاد:rolleyes:

rozbehh
January 9th, 2012, 09:06 AM
Master by Coursework in Finance, شروع ترم 02-April-2012.
در ضمن همه کارامو خودم انجام دادم.
بنظر من اگه مدارک کامل باشه جای هیچ نگرانی نیست.
به امید شنیدن خبرای خوش واسه همه دوستان!

challenge
January 9th, 2012, 06:31 PM
منم تبریک می‌گم.
البته salsa عزیز کمی(!) توی محاسباتشون خطا داشتن. پروسه‌ی ویزای rozbehh دو ماه و 8 روز و ویزای nroohani یک ماه و 18 روز طول کشیده.
امیدوارم ویزای همه هرچه زودتر بیاد. مخصوصا اونایی که پروسشون خیلی طولانی شده ...

بچه ها تبریکات ویژه:D
واقعا بعد چند وقت دوتا خبر خوب کلی امیدوارمون کرد
ویزای این دوتا دوستمون یکماه و 8 روز و یکی دیگه هم 19 روزه آماده شده
این یعنی اینکه تعطیلات کریسمس و سال نو باعث به تعویق افتادن کار بچه ها نشده و میشه امیدوار بود که واسه بقیه ماها هم تو این روزها بیاد:rolleyes:

kalampich
January 9th, 2012, 08:14 PM
دوستان من یه موضوعی فکرم رو مشغول کرده که میخوام نظر شما رو راجع بهش بدونم: من ترمم 27 فوریه شروع میشه و الان یه 20 روزی هست که پرونده ام رو تشکیل دادم. تحصیلم هم با خرج خودمه و بخاطر همین الان به فکر این افتادم که اگه بشه یک ترم دیفر کنم و پول بیشتری اینجا جمع کنم و با دست پر تری از ایران برم. اما نمیدونم آیا این دیفر کردن به ضررم تموم میشه یا به نفعم. آخه از طرفی فکر میکنم که اگه من دیفر کنم احتمالا باید به سفارت اطلاع بدم و اونها هم ممکنه بهم فعلا ویزا ندهند و بگذارند وقتی که ترم بعدیم خواست شروع بشه بهم ویزا بدهند. اونوقت ریسک این رو داره که یهو توی این مملکت بی ثبات یه جنگی دعوایی پیش بیاد و دیگه اصلا ویزا بهمون ندهند یا حتی درب سفارت تخته بشه و ما اینجا موندگار بشم.. از طرفی از قوانینشون هم زیاد خبر ندارم و نمیدونم که آیا اگر من دیفر کنم ویزا رو دیرتر بهم میدن یا اینکه هیچ فرقی نمیکنه و چه این ترم بخوام برم چه ترم آینده، سفارت توی همین یک ماه آینده ویزا رو بهم میده و هروقت دلم خواست میتونم برم استرالیا.
نظر شما در این موارد چیه؟ آیا اطلاعات خاصی در این زمینه دارید؟
ممنون میشم اگه با من کمی همفکری کنید تا از نظریات شما هم بهره مند بشم

Rana
January 9th, 2012, 09:19 PM
سلام به همگی! من سوالم اینه که با توجه به قانون های جدید، آیا باید همین اول که میخوام مدارکم رو پست کنم علاوه بر COE ، بیمه OSHC رو هم بفرستیم، اونهم به میزان دوران تحصیل + 6 ماه؟ الان دانشگاه برای من به مدت 4 سال و 3 ماه بیمه میگیره به مبلغ 2040، به نظرتون باید برای اون سه ماه جداگانه اقدام کنم قبل از فرستادن مدارک یا صبر کنم خودشون بگن؟
در ضمن خواستم چک کنم که سایر مدارک میشه :
فرمهای تکمیل شده،
هزینه ویزا،
ترجمه و کپی برابر اصل مدارک تحصیلی و شناسنامه،
نامه بانک یا ضمانت مالی، ( هنوز همون 18000 دلاره؟)
عکس و کپی پاسپورت .
و تا اونجایی که من متوجه شدم، دیگه تاییده ای برای ارائه به دانشگاه وجود نداره، و مدارک مستقیم میره برای صدور ویزا؟ کسی احتمالا اطلاع داره چقدر زمان لازم هست؟ به نظرتون 2 ماه بیشتر طول میکشه؟ من برای دکترا پذیرش گرفتم از دانشگاه سیدنی و بورسیه خود دانشگاه رو دارم.

خیلی خیلی ممنونم از وقتتون :)

nasb
January 12th, 2012, 05:49 AM
be hamegi salam belakhare bade 6 mah visaye man omad
file No :24/07/2011d 1 mah bad pva va emroz final visa faghat man alan australiam va mikham
email bezanam ke visamo az malaysia begiram in karo anjam midan bedone dardesar? .n

aebrahimi
January 18th, 2012, 10:46 AM
سلام به همگی یه سوال داشتم
آیا در مورد رشته مهندسی شیمی هم سخت گیری وجود داره؟ من از دانشگاه سیدنی برای phD فول فاند گرفتم الان 45 روزه که مدارکمو لاج کردم

hamideh_k1363
January 18th, 2012, 10:53 AM
سلام به همگی یه سوال داشتم
آیا در مورد رشته مهندسی شیمی هم سخت گیری وجود داره؟ من از دانشگاه سیدنی برای phD فول فاند گرفتم الان 45 روزه که مدارکمو لاج کردم
سلام
بله در مورد تمام رشته های مهندسی وجود داره.

navidnovin
January 18th, 2012, 08:14 PM
سلام.
از دوستانی که اطلاعات دارن خواهش میکنم جواب این سوال من رو بدن چون واقعا حیرونم از این کار سفارت که هیچگونه سیستم پاسخگویی نداره و اصلا به تاریخ شروع دوره بچه ها هیچ توجهی نمیکنه.
من 16 نوامبر لاج کردم و 6 فوریه شروع دورم هستش. بعد از گذشت حدود 65 روز کوچکترین تماسی نه با ایمیل نه با تلفن با من نگرفتن. من تقریبا همه مدارکم کامل بوده و پروندم مشکل خاصی نداشته.
حتی در مورد این قانون جدید بیمه هم با من تماسی نگرفتن بگن که برو بیمه بخر بفرست.
حالا میخوام بدونم این عدم تماس منطقیه؟! آیا واقعا پرونده من مشکلی نداره که با من تماس نمیگیرن یا اینکه هنوز کار پرونده من به جایی نرسیده که ازم مدارک بیشتر بخوان؟!
خواهش می کنم از دوستان که جواب بدن

salsa
January 18th, 2012, 09:04 PM
ببین مدارکت رو دادی سفارت هیچ ایمیلی گرفتی که کانفیرمت کنن که مدارک بدستشون رسیده و تاریخ لاجت رو بگن؟

salsa
January 18th, 2012, 11:33 PM
یه شماره پرونده تو همون ایمیل کانفرمیشن بهت میدن بعد اینکه مدارکت بدستشون رسید
اگه این شماره پرونده ات رو داری زنگ بزن سلیمان تو امان بهش بگو روند پرونده ات به کجا رسیده
اگه شماره پرونده نداری یه ذزه ناجوره چون ممکنه اصلا مدارک بدستشون نرسیده باشه

پری سیما
January 19th, 2012, 02:48 AM
سلام به همگی! من سوالم اینه که با توجه به قانون های جدید، آیا باید همین اول که میخوام مدارکم رو پست کنم علاوه بر COE ، بیمه OSHC رو هم بفرستیم، اونهم به میزان دوران تحصیل + 6 ماه؟ الان دانشگاه برای من به مدت 4 سال و 3 ماه بیمه میگیره به مبلغ 2040، به نظرتون باید برای اون سه ماه جداگانه اقدام کنم قبل از فرستادن مدارک یا صبر کنم خودشون بگن؟
در ضمن خواستم چک کنم که سایر مدارک میشه :
فرمهای تکمیل شده،
هزینه ویزا،
ترجمه و کپی برابر اصل مدارک تحصیلی و شناسنامه،
نامه بانک یا ضمانت مالی، ( هنوز همون 18000 دلاره؟)
عکس و کپی پاسپورت .
و تا اونجایی که من متوجه شدم، دیگه تاییده ای برای ارائه به دانشگاه وجود نداره، و مدارک مستقیم میره برای صدور ویزا؟ کسی احتمالا اطلاع داره چقدر زمان لازم هست؟ به نظرتون 2 ماه بیشتر طول میکشه؟ من برای دکترا پذیرش گرفتم از دانشگاه سیدنی و بورسیه خود دانشگاه رو دارم.

خیلی خیلی ممنونم از وقتتون :)

تبریک می گم. اما اگه شما بورس دارید دیگه نیازی به ضمانت نامه مالی ندارید!

parvin_nrz
January 19th, 2012, 01:49 PM
بچه ها ویزای من اومد. تاریخ ارایه مدارک به سفارت 3 dec. بود.
من از موسسه راهیان ابی دانش اقدام کردم. خیلی موسسه خوب و پیگیریه.

kalampich
January 19th, 2012, 07:23 PM
دوستان کسی میدونه قانون دیفر کردن چیه دقیقا؟ من الان منتظر ویزا هستم اما میخوام دیفر کنم برای ترم بعد.. به نظرتون من وایسم موقعی که ویزام اومد دیفر کنم یا همین الان دیفر کنم و به سفارت هم اطلاع بدم؟
اگه اول ویزا بیاد بعد دیفر کنم میتونم تاریخ ویزام رو شیفت کنم یه ترم عقبتر یا اینکه دیگه نمیشه کاریش کرد؟

salsa
January 19th, 2012, 09:02 PM

پروین عزیز تبریک میگم بهت
رشته و مقطعت رو هم مینویسی؟
من 10 روز بعد تو لاج کردم پس ایشالا منم باید منتظر باشم دیگه:undecided:

parvin_nrz
January 19th, 2012, 10:04 PM
[QUOTE=salsa;613103]پروین عزیز تبریک میگم بهت
رشته و مقطعت رو هم مینویسی؟
من 10 روز بعد تو لاج کردم پس ایشالا منم باید منتظر باشم دیگه:undecided:[مرسی عزیزم.حتما همینطوریه.من رشتم حسابداریه برای فوق پذیرش گرفتم.دانشگاه macquarie]

navidnovin
January 19th, 2012, 10:23 PM
یه شماره پرونده تو همون ایمیل کانفرمیشن بهت میدن بعد اینکه مدارکت بدستشون رسید
اگه این شماره پرونده ات رو داری زنگ بزن سلیمان تو امان بهش بگو روند پرونده ات به کجا رسیده
اگه شماره پرونده نداری یه ذزه ناجوره چون ممکنه اصلا مدارک بدستشون نرسیده باشه
ممنونم سالسا از توجهت. من هیچ ایمیلی بعد از تشکیل پرونده از سفارت نگرفتم. ولی یه بار به امان زنگ زدم و به همون آقاهه که احتمالا سلیمان بود شماره پرونده رو دادم و گفت پرونده شما در حال بررسیه. به تهران هم هفته پیش زنگ زدم و گفتن داره پیگیری میشه, فلان مدارک رو از طریق ایمیا از شما دریافت کردن و قلان ایمیل رو به ما زدین و ... . ولی اینکه ایمیل بزنن و بگن مدارک شما رو گفتیم نه.
مگه برای همه بعد از لاج ایمیل میزنن که مدارک شما رو گرفتیم ؟! والا یکی از دوستای منم که 10 روز بعد از من لاج کرده ایمیلی نزدن که تایید کنن مدارکتون رسیده. فقط یه ایمیل زدن بهش که خلاصه پایان نامتو برامون با ایمیل ارسال کن.

soheilataheri
January 20th, 2012, 01:03 AM
سفارت به من یه مهلت 28 روزه داده بود که مدارکم (COE,Cv) براشون بفرستم که با توجه به این آشفته بازار ارز نتونستم شهریه مو بدم لذا یه فرصت 13 روزه هم گرفتم می خواستم بدونم اگه این مهلتمم تموم شه و من مدارک نتونم بفرستم چی میشه ؟ یعنی اگه مثلا 4 یا 5 روز بعدش بفرستم دیگه ازم قبول نمی کنن؟؟

hamideh_k1363
January 20th, 2012, 08:42 AM
ممنونم سالسا از توجهت. من هیچ ایمیلی بعد از تشکیل پرونده از سفارت نگرفتم. ولی یه بار به امان زنگ زدم و به همون آقاهه که احتمالا سلیمان بود شماره پرونده رو دادم و گفت پرونده شما در حال بررسیه. به تهران هم هفته پیش زنگ زدم و گفتن داره پیگیری میشه, فلان مدارک رو از طریق ایمیا از شما دریافت کردن و قلان ایمیل رو به ما زدین و ... . ولی اینکه ایمیل بزنن و بگن مدارک شما رو گفتیم نه.
مگه برای همه بعد از لاج ایمیل میزنن که مدارک شما رو گرفتیم ؟! والا یکی از دوستای منم که 10 روز بعد از من لاج کرده ایمیلی نزدن که تایید کنن مدارکتون رسیده. فقط یه ایمیل زدن بهش که خلاصه پایان نامتو برامون با ایمیل ارسال کن.
سلام
نگران نباشید.وقتی سلیمان گفته در حال بررسی هست پس مدارکتون رسیده.به هیچ عنوان غیر عادی نیست که شما هنوز خبری ندارید. مسئولین امان خیلی پیگیر هستن اگه مدرکی ازتون بخوان حتما بهتون می گن.
موفق باشید

hamideh_k1363
January 20th, 2012, 08:44 AM
سفارت به من یه مهلت 28 روزه داده بود که مدارکم (COE,Cv) براشون بفرستم که با توجه به این آشفته بازار ارز نتونستم شهریه مو بدم لذا یه فرصت 13 روزه هم گرفتم می خواستم بدونم اگه این مهلتمم تموم شه و من مدارک نتونم بفرستم چی میشه ؟ یعنی اگه مثلا 4 یا 5 روز بعدش بفرستم دیگه ازم قبول نمی کنن؟؟

سلام
سعی کنید که حتما تو این 13 روز COE رو بدید.ممکنه دیگه فرصتتون رو تمدید نکنن.پس ریسک نکنین.

navidnovin
January 20th, 2012, 10:50 AM
سلام
نگران نباشید.وقتی سلیمان گفته در حال بررسی هست پس مدارکتون رسیده.به هیچ عنوان غیر عادی نیست که شما هنوز خبری ندارید. مسئولین امان خیلی پیگیر هستن اگه مدرکی ازتون بخوان حتما بهتون می گن.
موفق باشید
خیلی ممنون حمیده جان که امیدواری دادی. بعید میدونم قبل از شروع ترم برسم. تنها شانسم اینه که دانشگاه موافقت کرده تا 10 روز بعد از شروع دوره هم میتونم اونجا باشم. امیدوارم ویزای هممون هرچه سریعتر آماده بشه.

hamideh_k1363
January 20th, 2012, 10:33 PM
خیلی ممنون حمیده جان که امیدواری دادی. بعید میدونم قبل از شروع ترم برسم. تنها شانسم اینه که دانشگاه موافقت کرده تا 10 روز بعد از شروع دوره هم میتونم اونجا باشم. امیدوارم ویزای هممون هرچه سریعتر آماده بشه.
سلام
جز late arrival که دانشگاه 10 روز بهتون فرصت داده قانون defer رو هم ازشون بپرسید.شاید بشه دیفر کنید.

Pascal
January 23rd, 2012, 10:11 AM

سلام.
الان نزدیکه ۲ هفته است که COE رو فرستادم،
هر چی زنگ میزنم به سلیمان، میگه فایل شما احتیاج به تایید از استرالیا داره،
میگه کار ما با فایل شما تموم شده ولی تا تادیه نیاد نمیتونیم ویزا بدیم.
به شما هم همینا رو میگفت.
ممنون.
رشته فوقIT از دانشگاه Queensland با هزینه شخصی.

farveh
January 23rd, 2012, 12:29 PM
سلام.
الان نزدیکه ۲ هفته است که COE رو فرستادم،
هر چی زنگ میزنم به سلیمان، میگه فایل شما احتیاج به تایید از استرالیا داره،
میگه کار ما با فایل شما تموم شده ولی تا تادیه نیاد نمیتونیم ویزا بدیم.
به شما هم همینا رو میگفت.
ممنون.
رشته فوقIT از دانشگاه Queensland با هزینه شخصی.

شما با چه شماره ای به امان زنگ می زنید که بر می دارند؟

farveh
January 23rd, 2012, 12:33 PM
دوستان کسی میدونه قانون دیفر کردن چیه دقیقا؟ من الان منتظر ویزا هستم اما میخوام دیفر کنم برای ترم بعد.. به نظرتون من وایسم موقعی که ویزام اومد دیفر کنم یا همین الان دیفر کنم و به سفارت هم اطلاع بدم؟
اگه اول ویزا بیاد بعد دیفر کنم میتونم تاریخ ویزام رو شیفت کنم یه ترم عقبتر یا اینکه دیگه نمیشه کاریش کرد؟
قانون ویزا زا نمی دونم اما من خودم یکبار دیفر کردم. در فرم افرتون می نویسید که می خواید دیفر کنید و برای اداره اینترنشنال یونی که افر گرفتید، ایمیل می کنید به استاد راهنماتون هم ایمیل می زنید که دیفر کردید. اگر بورس دارید، با دیفر کردن بورس می پره ولی place شما نگه داشته می شه.

kalampich
January 23rd, 2012, 03:43 PM
مرسی از پاسختون، میدونی چیه، من میترسم قبل از اینکه ویزا بگیرم دیفر کنم و حالا حالاها دیگه بهم ویزا ندهند. بخاطر همین منتظرم که اول ویزا بدهند بعد اگه بشه دیفر کنم، اما از طرفی هم نمیدونم که اصلا اگه ویزا بیاد باز هم میشه دیفر کرد یا نه؟ اگه بشه، اونوقت تکلیف ویزام چی میشه؟ آیا میشه تاریخش رو شیفت کرد به عقب یا اینکه بعدا اگه وقت کم بیارم باید دوباره درخواست ویزا بکنم؟

rezan1366
January 23rd, 2012, 07:38 PM
امان از انتظار، امیدوارم وضعیت فعلی ایران و این تحریم های پی در پی و خوشه ای تاثیر منفی در روند ویزای ما ایرانی ها نداشته باشه! من تاریخ 04/01/2012 مدارکم رو تحویل دادم، Assesment Level 2 (574) به غیر از ایمل انجام آزمایشات پزشکی هنوز خبر دیگه ای نشده. امیدوارم به همگی زود تر خبر بدن تا از پا در هوایی نجات پیدا کنیم. :)

fugitive
January 23rd, 2012, 07:43 PM
کسی پیدا میشه هنوز بخواد با هزینه شخصی بیاد استرالیا؟ :cry: دو لیتر شیر اینجا هشت هزار تومن. فکر هم بکنم سفارت دیگه به متقاضیانی که با هزینه شخصی میرند استرالیا اصلا ویزا نده یا خیلی سخت ویزا بده.

hamideh_k1363
January 23rd, 2012, 08:20 PM
امان از انتظار، امیدوارم وضعیت فعلی ایران و این تحریم های پی در پی و خوشه ای تاثیر منفی در روند ویزای ما ایرانی ها نداشته باشه! من تاریخ 04/01/2012 مدارکم رو تحویل دادم، Assesment Level 2 (574) به غیر از ایمل انجام آزمایشات پزشکی هنوز خبر دیگه ای نشده. امیدوارم به همگی زود تر خبر بدن تا از پا در هوایی نجات پیدا کنیم. :)

امان از انتظارررررررر؟؟؟!!!!!! بابا بی خیال!;) هنوز 20 روز نشده که شما مدارکت رو لاج کردی!!! بنده با افتخار الان 123 روز هست که مدارکم رو تحویل دادم!;D و هنوز خبری نیست! اما اینقدر هم فشار نیومده که بگم امان از انتظاررررررررررر...:)

shnorouzian
January 23rd, 2012, 09:29 PM
مدت انتظار من هم به 220 روز رسید و دریغ از کوچکترین خبری...
یک سوال هم از دوستان داشتم: من با وجود این تاخیر صدور ویزا همزمان برا یکی دو جای دیگه اقدام کردم و مدارک رو تحویل سفارت دادم، با فرض صدور ویزای دو کشور با فاصله زمانی کم مشکلی پیش نمیاد؟ اولویتی وجود داره؟

Pascal
January 23rd, 2012, 10:07 PM
مدت انتظار من هم به 220 روز رسید و دریغ از کوچکترین خبری...
یک سوال هم از دوستان داشتم: من با وجود این تاخیر صدور ویزا همزمان برا یکی دو جای دیگه اقدام کردم و مدارک رو تحویل سفارت دادم، با فرض صدور ویزای دو کشور با فاصله زمانی کم مشکلی پیش نمیاد؟ اولویتی وجود داره؟

سلام
با شرایط زیر به نظر شما احتمال پذیرش و فاند در کدوم یک از دانشگاه های استرالیا (و یا کانادا) وجود داره؟
رشته تحصیلی: مهندسی مواد (نانو)
لیسانس دولتی شهرستان: 13.1
ارشد علم و صنعت: 16.95
مقاله ISI: چهار تا چاپ شده و 1 سابمیت
سابقه تدریس و تحقیق در دانشگاه دولتی 3 سال
لطفا داهنمایی کنید

سلام رفیق.
برا استرالیا ۲۲۰ روز که منتظری،
جسارتا پروندتونو دیدم یک کم تاریخهتون با هم جور نمیشدن.؟؟؟؟؟؟؟؟

rezan1366
January 23rd, 2012, 11:16 PM
اگه اشتباه نکنم شما دختر هستین، من پسرم اگه نرسم مشکل خدمت پیدا می کنم همه ی برنامه هام به می ریزه. من ترسیم از این وضعیت خرابه.
امان از انتظارررررررر؟؟؟!!!!!! بابا بی خیال!;) هنوز 20 روز نشده که شما مدارکت رو لاج کردی!!! بنده با افتخار الان 123 روز هست که مدارکم رو تحویل دادم!;D و هنوز خبری نیست! اما اینقدر هم فشار نیومده که بگم امان از انتظاررررررررررر...:)

Rana
January 23rd, 2012, 11:21 PM
اگه اشتباه نکنم شما دختر هستین، من پسرم اگه نرسم مشکل خدمت پیدا می کنم همه ی برنامه هام به می ریزه. من ترسیم از این وضعیت خرابه.

امیدورام هر چه زودتر ویزاتون بیاد، میشه بپرسم ایمیل مدیکال جند روز بعد از لاج مدارک بهتون رسید؟ من مدارکم رو پست کردم، و قبلش که زنگ زدم سفارت اونها گفتن خودشون فرمهای مدیکال رو برام پست میکنن!

rezan1366
January 23rd, 2012, 11:26 PM
12 روز بعدش ایمیل اومد که برم تست پزشکی بدم. البته من قبل از دریافت اون ایمل، تست ها رو انجام داده بودم. ولی فرم های پزشکی رو همون موقع تحویل مدارک، سفارت تو تهران بهم دادن.
امیدورام هر چه زودتر ویزاتون بیاد، میشه بپرسم ایمیل مدیکال جند روز بعد از لاج مدارک بهتون رسید؟ من مدارکم رو پست کردم، و قبلش که زنگ زدم سفارت اونها گفتن خودشون فرمهای مدیکال رو برام پست میکنن!

shnorouzian
January 24th, 2012, 01:12 AM
سلام رفیق!
بله الان دقیقا 221 روزه که مدارکم رو لاج کردم
متن دوم مربوط به یکی از دوستان بود که شراطش رو پرسیدم، ایشون مواد دانشگاه علم و صنعت خوندن و نظرشون روی کانادا بود بیشتر...
متشکرم از دقتتون....

سلام رفیق.
برا استرالیا ۲۲۰ روز که منتظری،
جسارتا پروندتونو دیدم یک کم تاریخهتون با هم جور نمیشدن.؟؟؟؟؟؟؟؟

farveh
January 24th, 2012, 10:58 AM
سلام رفیق!
بله الان دقیقا 221 روزه که مدارکم رو لاج کردم
متن دوم مربوط به یکی از دوستان بود که شراطش رو پرسیدم، ایشون مواد دانشگاه علم و صنعت خوندن و نظرشون روی کانادا بود بیشتر...
متشکرم از دقتتون....

شما چه assessment لولی هستین که 220 روزه منتظرین؟

shnorouzian
January 24th, 2012, 11:56 AM
شما چه assessment لولی هستین که 220 روزه منتظرین؟

مقطع دکتری By Research

farveh
January 24th, 2012, 04:34 PM
مقطع دکتری By Research

میشه رشته تون رو بگید و اینکه بورس داشتید یا نه؟

shnorouzian
January 24th, 2012, 05:47 PM
شما که ماشاله دقتتون زیاده! پست های قبلی رو هم اگر بیشتر دقت کنید نوشته شده...

میشه رشته تون رو بگید و اینکه بورس داشتید یا نه؟

b_zarei1983
January 24th, 2012, 06:19 PM
سلام من مدارکم رو دادم به موسسه ایلیاد که کارام سریعتر انجام بشه... من فول فاند phd research هستم از دانشگاه griffith - gold coast و.اید تا 31 مارچ اونجا باشم و فقط oshc 14 ماه آخر بر عهده من بود که condition افر بود.. خلاصه بخاطر کریسمس و نبودن کارمندا دیروز CoE دادن.. فک می کنین چند ماهه ویزا بیاد؟ کسی تو شرایط من هست؟ اون 6 ماه بیمه اضافی شامل منم میشه؟ تو CoE نوشته

TheGUIPRS is for the period of 01/02/2012 to 01/02/2015. Student has paid single OSHC for the period 01/02/2015 to 01/04/2016.

shnorouzian
January 25th, 2012, 10:27 AM
سلام دوستان
امروز ویزای من از یکی از کشورهای اروپایی صادر شد ولی نوز نرفتم بزنم رو پاسپورتم چون منتظر ویزای استرالیام. میخواستم بدونم اگر ویزا رو بزنم رو پاسپورت و بعدا ویزای استرالیا بیاد مشکلی پیش نمیاد و میتونم اون رو هم بگیرم و برم استرالیا؟
لطفا راهنمایی کنید

Rana
January 25th, 2012, 11:42 AM
سلام دوستان
امروز ویزای من از یکی از کشورهای اروپایی صادر شد ولی نوز نرفتم بزنم رو پاسپورتم چون منتظر ویزای استرالیام. میخواستم بدونم اگر ویزا رو بزنم رو پاسپورت و بعدا ویزای استرالیا بیاد مشکلی پیش نمیاد و میتونم اون رو هم بگیرم و برم استرالیا؟
لطفا راهنمایی کنید

ویزای اروپاتون مسافرتیه یا دانشجویی؟

shnorouzian
January 25th, 2012, 11:50 AM
ویزای دانشجویی بلند مدت برا دوره دکتری

ویزای اروپاتون مسافرتیه یا دانشجویی؟

parvin_nrz
January 25th, 2012, 06:25 PM
سلام من یه سوال دارم اگر کسی مجرد باشه یا مطلقه خیلی فرق داره تو پروسه گرفتن ویزا؟چرا باید به وکیلی که کارهامو انجام میده 2 برابر پول بدم چون مطلقه بودم نه مجرد؟

salsa
January 25th, 2012, 06:48 PM
سلام من یه سوال دارم اگر کسی مجرد باشه یا مطلقه خیلی فرق داره تو پروسه گرفتن ویزا؟چرا باید به وکیلی که کارهامو انجام میده 2 برابر پول بدم چون مطلقه بودم نه مجرد؟

تو پروسه ویزا گرفتن تو تاثیری نداره اینکه مجرد باشی یا مطلقه یا هرچی
اما اون وکیلی که 2برابر میخواد ازت پول بگیره ... یه کم عوضی میزنه زیر بار نری چون تو پر کردن فایلها و فرستادنشون متقبل هیچ زحمت مضاعفی نمیشه

salsa
January 25th, 2012, 06:50 PM
سلام من مدارکم رو دادم به موسسه ایلیاد که کارام سریعتر انجام بشه... من فول فاند phd research هستم از دانشگاه griffith - gold coast و.اید تا 31 مارچ اونجا باشم و فقط oshc 14 ماه آخر بر عهده من بود که condition افر بود.. خلاصه بخاطر کریسمس و نبودن کارمندا دیروز CoE دادن.. فک می کنین چند ماهه ویزا بیاد؟ کسی تو شرایط من هست؟ اون 6 ماه بیمه اضافی شامل منم میشه؟ تو CoE نوشته

TheGUIPRS is for the period of 01/02/2012 to 01/02/2015. Student has paid single OSHC for the period 01/02/2015 to 01/04/2016.

سریع سریع واسه لاج مدارکت اقدام کن یه ماه وقت داری 2 هفته هم دانشگاه تاخیری ها رو منظور نمیکنه پس میشه یه ماه و نیم از الان
اگه رشته ات موردی نداشته باشه اشالا ویزات میاد
راجع به اون شش ماه نمیدونم چون شامل من نشد
بچه های دکترا بیان جواب بدن

salsa
January 25th, 2012, 06:53 PM
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید
نوروزیان عزیز
اینکه ویزای اروپا هم داری تاثیر منفی ای رو ویزای استرالیات ایشالا اگه بیاد، نداره مطمئن باش برو تو پاست بزنن ویزای اروپایت را.
چرا نتونی بری استرالیا ؟ چون ویزای اروپا داری؟ بابا بیخیال کسی به اون یکی ویزای تو کاری نداره مطمئن باش

navidnovin
January 25th, 2012, 10:57 PM
به سلامتی و میمنت ویزای بنده برای استرالیا امروز رد شد. من 16 نوامبر لاج کرده بودم و امروز 25 ژانویه درخواستم به دو دلیل عمده زیر که افسر پرونده اشاره کرده رد شده :

1 . شما نتوانستید شرایط لازم برای اثبات اینکه به ایران بر می گردید را ثابت کنید با توجه به شرایط کنونی کشور شما , ایران, به نظر می آید که شما قصد ماندن در استرالیا بعد از اتمام تحصیل را دارید.
2. شما قصد تغییر رشته و مقطع تحصیلی را دارید و این برای ما مبهم است که شما چرا و با چه هدفی قصد تغییر رشته خود را دارید.

بچه ها من همه چیز رو کامل تحویل داده بودم. cv هم داده بودم و همه برنامه هام و هدفهامو نوشته بودم. در ضمن خانواده من گرین کارت امریکا دارن و من بعد از تحصیلم گرین کارت امریکا رو می گرفتم و میرفتم اونجا و بنده اصلا قصد ماندن رو نداشتم.
به هر حال پرونده استرالیای من اینجا بسته شد و امیدوارم ویزای همتون هرچه سریعتر صادر بشه و خبرای خوب بشنوید.

rezan1366
January 26th, 2012, 12:35 AM
ای بابا! چه خبر بدی. البته تغییر رشته در 90% مواقع مشکل ساز می شه و احتمال دادن ویزا رو پایین میاره. امیدوارم بری امریکا و اونجا موفق باشی. اگر تو پروندت ذکر کردی که خانواده گرین کارت دارن، همین هم مشکل ساز هست چون می گن نمی خوای برگردی. به هر حال برات آرزوی موفقیت می کنم.
به سلامتی و میمنت ویزای بنده برای استرالیا امروز رد شد. من 16 نوامبر لاج کرده بودم و امروز 25 ژانویه درخواستم به دو دلیل عمده زیر که افسر پرونده اشاره کرده رد شده :

1 . شما نتوانستید شرایط لازم برای اثبات اینکه به ایران بر می گردید را ثابت کنید با توجه به شرایط کنونی کشور شما , ایران, به نظر می آید که شما قصد ماندن در استرالیا بعد از اتمام تحصیل را دارید.
2. شما قصد تغییر رشته و مقطع تحصیلی را دارید و این برای ما مبهم است که شما چرا و با چه هدفی قصد تغییر رشته خود را دارید.

بچه ها من همه چیز رو کامل تحویل داده بودم. cv هم داده بودم و همه برنامه هام و هدفهامو نوشته بودم. در ضمن خانواده من گرین کارت امریکا دارن و من بعد از تحصیلم گرین کارت امریکا رو می گرفتم و میرفتم اونجا و بنده اصلا قصد ماندن رو نداشتم.
به هر حال پرونده استرالیای من اینجا بسته شد و امیدوارم ویزای همتون هرچه سریعتر صادر بشه و خبرای خوب بشنوید.

navidnovin
January 26th, 2012, 12:56 AM
در مورد تغییر رشته که من با شواهد و قراین زیادی بهشون ثابت کرده بودم که من سابقه کار در رشته مورد نظرم دارم و برنامه های آیندم مشخص و طبق رشته تحصیلی جدیدمه.
در مورد گرین کارت خانواده من اشاره نکرده بودم چون خانواده من اونجا زندگی نمیکنن ولی فکر میکردم بالاخره از سیستمهای امنیتیشون پیگیری کرده باشن که ببینن هفت جد و آباد من چی کارس.
مهمترین دلیلی که از چند زاویه بهش اشاره کرده و تاکید کرده مساله وضعیت بد اقتصادی و سیاسی و امنیتی ایران هستش که نوشته شما به این دلایل می خوای از ایران خارج شی و از طریق تحصیل در استرالیا بمونی که فکر میکنم دلیل همه گیری باشه و ممکنه برای بقیه بچه ها هم این ایراد رو بگیرن.

ای بابا! چه خبر بدی. البته تغییر رشته در 90% مواقع مشکل ساز می شه و احتمال دادن ویزا رو پایین میاره. امیدوارم بری امریکا و اونجا موفق باشی. اگر تو پروندت ذکر کردی که خانواده گرین کارت دارن، همین هم مشکل ساز هست چون می گن نمی خوای برگردی. به هر حال برات آرزوی موفقیت می کنم.

hamideh_k1363
January 26th, 2012, 09:40 AM
در مورد تغییر رشته که من با شواهد و قراین زیادی بهشون ثابت کرده بودم که من سابقه کار در رشته مورد نظرم دارم و برنامه های آیندم مشخص و طبق رشته تحصیلی جدیدمه.
در مورد گرین کارت خانواده من اشاره نکرده بودم چون خانواده من اونجا زندگی نمیکنن ولی فکر میکردم بالاخره از سیستمهای امنیتیشون پیگیری کرده باشن که ببینن هفت جد و آباد من چی کارس.
مهمترین دلیلی که از چند زاویه بهش اشاره کرده و تاکید کرده مساله وضعیت بد اقتصادی و سیاسی و امنیتی ایران هستش که نوشته شما به این دلایل می خوای از ایران خارج شی و از طریق تحصیل در استرالیا بمونی که فکر میکنم دلیل همه گیری باشه و ممکنه برای بقیه بچه ها هم این ایراد رو بگیرن.
درسته این واسه ماها هم ممکنه پیش بیاد. ولی این خبر فقط از یه لحاظ می تونه خوب باشه و اون اینه که زود تکلیفت مشخص شد. من فکر نمی کردم خبر ریجکت شدن رو به این زودی بدن!
موفق باشی

rezan1366
January 26th, 2012, 10:32 AM
درسته، تا زمانی که وضعیت ایران آشفته باشه و به یک ثبات نسبی نرسه احتمالا درصد بالایی به همین دلیل رد می شن.(خودم هم منتظر هستم، احتمالا امروز و فرداست که رد بشم! :redface:)

kalampich
January 26th, 2012, 11:11 AM
من فکر میکنم دلایل متعددی برای رد کردن navidnovin وجود داره که برای خیلی از ماها وجود نداره و نباید نگران باشیم، مثلا اینکه یه رشته ی یک ساله میخواسته بره و اون هم مدیریت پرورش اسب، که یه رشته ی خیلی خاص و سوال برانگیزیه و مخصوصا اینکه تغییر رشته هم داره میده.. به نظرم ایشون باید مدارک محکمی تهیه میکرد که برای چی میخواد این رشته رو ادامه بده، مثلا باید شواهدی آماده میکرد مبنی بر اینکه قراره اصطبلی، پرورشگاهی، چیزی تاسیس کنه... البته ایشون میگه من مدارک محکمی ارائه دادم ولی شاید از نظر اونها محکم نبوده...
در کل من فکر نمیکنم مشکل از اوضاع اقتصادی و این حرفا باشه..

navidnovin
January 27th, 2012, 02:25 AM
من فکر میکنم دلایل متعددی برای رد کردن navidnovin وجود داره که برای خیلی از ماها وجود نداره و نباید نگران باشیم، مثلا اینکه یه رشته ی یک ساله میخواسته بره و اون هم مدیریت پرورش اسب، که یه رشته ی خیلی خاص و سوال برانگیزیه و مخصوصا اینکه تغییر رشته هم داره میده.. به نظرم ایشون باید مدارک محکمی تهیه میکرد که برای چی میخواد این رشته رو ادامه بده، مثلا باید شواهدی آماده میکرد مبنی بر اینکه قراره اصطبلی، پرورشگاهی، چیزی تاسیس کنه... البته ایشون میگه من مدارک محکمی ارائه دادم ولی شاید از نظر اونها محکم نبوده...
در کل من فکر نمیکنم مشکل از اوضاع اقتصادی و این حرفا باشه..

درسته شاید اگه میدونستم که با این همه دلیل و مدرک باز هم رد میشم حتما به فکر ارائه یک بزینس پلن جهت احداث باشگاه سوارکاری هم می افتادم. من عضو هیات برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی صنعت اسب ایران بودم. سابقه کار در شرکت اشکان ورزش در زمینه لوازم سوارکاری داشتم. کلی عکس از سوارکاریم و مدارک دوره های کوتاه مدت بهشون داده بودم و تمامی انگیزه ها و زمینه های شغلی آیندم رو در رزومه نوشته بودم ولی خب به قول شما کیس من خیلی خاص بود و شاید کسی که بخواد بره دنبال علاقش از نظر اونا منطقی نباشه حتما باید رشته های کلیشه ای رو انتخاب کنیم که ویزا بدن. ولی آخه یکی نیست بگه بهشون چقدر شما احمقید آخه من اگه می خواستم برم اونجا بمونم که یه فوق لیسانس در پیت پذیرش می گرفتم که هم ویزا گرفتنم راحت تر بشه هم طول دورم بلند تر بشه که بتونم اونجا موندگار بشم.
امیدوارم بقیه بچه ها خبرهای خوب بدن که این خبر بد من رو جبران کنه.

helly
January 29th, 2012, 02:20 PM
قانون ویزا زا نمی دونم اما من خودم یکبار دیفر کردم. در فرم افرتون می نویسید که می خواید دیفر کنید و برای اداره اینترنشنال یونی که افر گرفتید، ایمیل می کنید به استاد راهنماتون هم ایمیل می زنید که دیفر کردید. اگر بورس دارید، با دیفر کردن بورس می پره ولی place شما نگه داشته می شه.

کی گفته با دیفر کردن بورس میپره؟! به نظر من که به نامه بورس و اینکه در مورد دیفر چی توش نوشته باشه بستگی داره. توی نامه بورس من نوشته:
It may be possible to delay your start, however, you must email scholarships office to request a deferment of candidature and scholarship. Approval of a deferment request will be dependent on funding, resources and supervisor availability. Any deferred scholarship not commenced during semester 2 of the offer year will be forfeited.

m.asadi82
January 29th, 2012, 03:43 PM
its better not to say any thing when u are not sure, at least u should say "based on my experience" or "in my opinion". For instance, i had a scholarship commencing in September, deferred it 3 times, even it had been written in my scholarship letter that I cant defer it, but I did. On the other hand, in some other scholarships from another unies, it was mentioned that I can defer the commencement date.

rezan1366
January 30th, 2012, 12:10 AM
درسته بستگی به پذیرش و دانشگاه داره، من هم یک بار دیفر کردم و بورسم رو از دست دادم. البته این یک قانون کلی نیست.
کی گفته با دیفر کردن بورس میپره؟! به نظر من که به نامه بورس و اینکه در مورد دیفر چی توش نوشته باشه بستگی داره. توی نامه بورس من نوشته:
It may be possible to delay your start, however, you must email scholarships office to request a deferment of candidature and scholarship. Approval of a deferment request will be dependent on funding, resources and supervisor availability. Any deferred scholarship not commenced during semester 2 of the offer year will be forfeited.

kalampich
January 30th, 2012, 10:20 AM
خواهش میکنم یکی راجع به این سوال من نظر بده:
من میخوام دیفر کنم اما بعد از گرفتن ویزا.. به نظر شما میشه بعد از گرفتن ویزا دیفر کرد و بعد تاریخ ویزا رو شیفت کرد به یه ترم عقبتر؟ یا اینکه ویزا رو گرفتی، دیگه گرفتی و نمیشه تغییرش داد؟

hamideh_k1363
January 30th, 2012, 10:28 AM
خواهش میکنم یکی راجع به این سوال من نظر بده:
من میخوام دیفر کنم اما بعد از گرفتن ویزا.. به نظر شما میشه بعد از گرفتن ویزا دیفر کرد و بعد تاریخ ویزا رو شیفت کرد به یه ترم عقبتر؟ یا اینکه ویزا رو گرفتی، دیگه گرفتی و نمیشه تغییرش داد؟
سلام
ببین دوست عزیز
اگر تصمیمت برای دیفر قطعی هست، قبل از اینکه ویزا بیاد (که مدت زمان مشخصی داره) حتما به اطلاع سفارت در امان برسون. بعد از دیفر COE جدید رو براشون می فرستی و اونها هم طبق اون تاریخ بهت ویزا می دن. فقط قبل از هر کاری تصمیم قطعیت رو بگیر!اینکار تاثیر منفی در روند ویزات نداره.
موفق باشید

kalampich
January 30th, 2012, 04:02 PM
مرسی از پاسخت. یعنی اگه قرار باشه هفته ی آینده بهم ویزا بدهند، چه این ترم باشه چه ترم بعد ، همین هفته آینده ویزا رو بهم میدهند و فقط تاریخ ویزا فرق خواهد کرد؟ آخه من شنیده بودم که اگر بفهمند که ترم بعد میخوای بری استرالیا، میذارن دم رفتن بهت ویزا میدن و کلی طولش میدن تا نزدیک به رفتنت بشه.. !

hamideh_k1363
January 30th, 2012, 06:11 PM
مرسی از پاسخت. یعنی اگه قرار باشه هفته ی آینده بهم ویزا بدهند، چه این ترم باشه چه ترم بعد ، همین هفته آینده ویزا رو بهم میدهند و فقط تاریخ ویزا فرق خواهد کرد؟ آخه من شنیده بودم که اگر بفهمند که ترم بعد میخوای بری استرالیا، میذارن دم رفتن بهت ویزا میدن و کلی طولش میدن تا نزدیک به رفتنت بشه.. !

ممکنه که نزدیک رفتنت بدن...حالا چه فرقی می کنه...شما اگه نخوای الان بری ویزا رو می خوای چیکار!

salsa
January 30th, 2012, 07:05 PM
بچه ها من پنجشنبه کلاسهام شروع میشه هنوز وضعیتم معلوم نیست :(
زنگ زدم به سلیمان میگه پروندتون تحت بررسیه هنوز به نتیجه ای نرسیدن :(
اگه تا دوهفته بعد کلاسهام نرسم به استرالیا، دانشگاه COE منو کنسل میکنه
خیلی حالم گرفته شده

kalampich
January 31st, 2012, 08:11 AM
میخوام اگه جنگ شد بتونم از ایران فرار کنم ;)
ولی جدا از شوخی، می خوام مطمئن باشم که ویزا بهم میدن. چون این مملکت که ثبات نداره یهو دیدی استرالیا تصمیم گرفت دیگه به ایرانیها ویزا نده...
salsa جان امیدوارم هرچه زودتر ویزات رو بهت بدهند و از نگرانی در بیای، راستی شما چطوری برنامه هات رو مدیریت کردی؟ من خودم یکی از دلایلی که میخوام دیفر کنم اینه که با توجه به اینکه معلوم نیست چه موقع ویزا میدن نتونستم هیچ کاریم رو انجام بدم، با محل کار تسویه نکردم، خونه ام رو که توش مستاجر هستم پس ندادم، و کارهایی از این منوال...

arman65
January 31st, 2012, 09:35 AM
بچه ها من پنجشنبه کلاسهام شروع میشه هنوز وضعیتم معلوم نیست :(
زنگ زدم به سلیمان میگه پروندتون تحت بررسیه هنوز به نتیجه ای نرسیدن :(
اگه تا دوهفته بعد کلاسهام نرسم به استرالیا، دانشگاه COE منو کنسل میکنه
خیلی حالم گرفته شده
كي پرونده رو لاج كرديد؟
مشكل خاصي داشت كه طول كشيد؟مثل مدارك مالي يا رشته تحصيلي حساس يا ...

salsa
January 31st, 2012, 12:27 PM
پرونده ام را 13 دسامبر لاج کردم رشته ام هم هنره
مشکلی تو مدارکم نبوده حتی حساب بانکیه ساپورتره من خیلی بیشتر از اون مبلغی بود که تعیین شده
میدونم زمان زیادی نیست که منتظرم اما مشکل من اینه که اگه تا 2 هفته دیگه اونجا نباشم دانشگاه coe رو کنسل میکنه و کلا رفتنم منتفی میشه
واسه ترم بعد هم پذیرش ندارن میوفته سال بعد که نمره آیلتسم اکسپایر میشه و دوباره روز از نو روزی از نو....

salsa
January 31st, 2012, 12:33 PM
کلی واسه عید کار دارم همه استندبای مونده
خونه رو تحویل ندادم و هیچ وسیله ای رو واسه رفتنم تهیه نکردم چون اساسا نمیدونم میرم یا میمونم
اما همه اینکارها رو میشه یه هفته ای انجام داد همسرم کمکم میکنه و از اون لحاظ مشکلی ندارم
اما از همه چی بدتر این بلاتکلیفیه کوفتیه که نمیدونی تا یه ماه دیگه این موقع ایرانی یا استرالیا

kalampich
January 31st, 2012, 02:19 PM
اوه اوه!! پس اوضاع اصلا خوب نیست . امیدوارم هرچه سریعتر ویزا رو بهت بدهند.
محل کارتون رو چیکار میکنید؟ استعفا دادید و تسویه حساب کردید یا اینکه کارتون شخصیه و مشکلی در مورد محل کار ندارید؟

rezan1366
January 31st, 2012, 02:29 PM
فکر می کنم همه در یک دوره مدارک رو تحویل دادیم، الان فصل شلوغی هست و سفارت پرونده هاش زیاده. احتمالا کارمون بیش از حالت معمول طول می کشه. پس فقط باید صبر کنیم. البته دوستانی که کارشون خیلی فوری هست می تونن با سفارت تماس بگیرن البته نمی دونم جواب درستی بدن با نه. اگر کسی تماس گرفت لطفا بقیه رو هم مطلع کنه.

rezan1366
January 31st, 2012, 02:31 PM
احتمال زیاد باید تا FEB جواب بگیری. امیدوارم مثبت باشه.
مشکلی تو مدارکم نبوده حتی حساب بانکیه ساپورتره من خیلی بیشتر از اون مبلغی بود که تعیین شده
میدونم زمان زیادی نیست که منتظرم اما مشکل من اینه که اگه تا 2 هفته دیگه اونجا نباشم دانشگاه coe رو کنسل میکنه و کلا رفتنم منتفی میشه
واسه ترم بعد هم پذیرش ندارن میوفته سال بعد که نمره آیلتسم اکسپایر میشه و دوباره روز از نو روزی از نو....

arman65
January 31st, 2012, 03:26 PM
خيلي دير پرونده رو لاج كرديد خودشون ميگن كه 90 روز طول ميكشه ولي ظاهرا جديدا تو زمان كمتري ويزا ميدن ولي شما كه تازه 47 روزه لاج كرديد
من اول فكر كردم گفتيد سپتامبر گفتم 5 ماه شده ولي الان ميبينم كه خيلي هم دير جواب ندادند
ايشالاه كه زودتر جواب ميدند و شما به موقع ميرسيد

salsa
January 31st, 2012, 07:25 PM
مرسی دوستان بابت اظهار لطفتون .
منم امیدوارم ویزای هممون زود بیاد آخه دیگه فوریه شده
من دیر لاج کردم درسته، اما خب coe ام دیر آماده شد و بیمه ام هم طول کشید
تماس گرفتن با اردن هم بد نیست البته جواب مشخصی نمیده آقای سلیمان . اما گاهی بعضی از بچه ها با این روش از وضعیتشون مشخص شده
به من که گفت هنوز راجع به شما به هیچ نتیجه ای نرسیدن خیلی تنم لرزید
فقط توروخدا هرکی ویزاش اومد بیاد اینجا بگه وضعیتش و مدت زمان لاجش را.

rezan1366
February 1st, 2012, 09:32 AM
اگر assesment level 3 هستی ممکنه طول بکشه ولی اگر 2 هستی احتمالا باید جوابش زودتر بیاد.
مرسی دوستان بابت اظهار لطفتون .
منم امیدوارم ویزای هممون زود بیاد آخه دیگه فوریه شده
من دیر لاج کردم درسته، اما خب coe ام دیر آماده شد و بیمه ام هم طول کشید
تماس گرفتن با اردن هم بد نیست البته جواب مشخصی نمیده آقای سلیمان . اما گاهی بعضی از بچه ها با این روش از وضعیتشون مشخص شده
به من که گفت هنوز راجع به شما به هیچ نتیجه ای نرسیدن خیلی تنم لرزید
فقط توروخدا هرکی ویزاش اومد بیاد اینجا بگه وضعیتش و مدت زمان لاجش را.

hadi1987
February 1st, 2012, 12:05 PM
دوستان ویزای منم اومد:
Lodge: 19 dec
Acknowledgement: 3 Jan
نقص پرونده به دلیل عدم خرید 6 ماه بیمه اضافی: 6 ژانویه
کامل کردن پرونده: 11 ژانویه
final: 1 feb
تاریخ شروع کلاسها: 27 فوریه
رشته: مدیریت زنجیره عرضه از گرایشهای مهندسی صنایع (دپارتمان ریاضیات)
مقطع: دکتری- بورس کامل
دوستان انشاالله ویزای همتون زود بیاد و از انتظار خلاص بشید.

kalampich
February 1st, 2012, 11:15 PM
چه خبر خوشحال کننده ای... موفق باشی هادی جان
خدا کنه ویزای بقیه مون هم بزودی بیاد تا خیال همه مون راحت بشه
راستی یه سوال: چطوری به آدم اطلاع میدن که ویزا آماده است؟ تلفن میزنند یا ایمیل؟ اگه تلفن میزنند ، توی ساعت اداری باید منتظر تماس باشیم یا هر لحظه از روز و شب باید منتظر تماس باشیم؟ (من از ساعت 7 شب به بعد موبایلم رو خاموش میکنم ;) )

farfar2007
February 2nd, 2012, 01:32 AM
بچه هایی که شروع کارشون 27 فوریه است و هنوز ویزاشون نیومده داریم؟اخه اینا کی می خوان ویزا بدن؟پارسال این موقع خیلی ها گرفته بودن

kalampich
February 2nd, 2012, 09:30 AM
آره من هم 27 فوریه هستم و هنوز ویزا نگرفتم.

rezan1366
February 2nd, 2012, 10:28 AM
من هم 27 FEB باید اونجا باشم ولی ویزایی در کار نیست! :) اگر Research هستین جای نگرانی نیست چون میشه دیرتر هم شروع کرد.

rezan1366
February 2nd, 2012, 10:30 AM
نگران نباش 7 شب ما میشه 5:30 اردن که دیگه سفارت تعطیل هست. :)
چه خبر خوشحال کننده ای... موفق باشی هادی جان
خدا کنه ویزای بقیه مون هم بزودی بیاد تا خیال همه مون راحت بشه
راستی یه سوال: چطوری به آدم اطلاع میدن که ویزا آماده است؟ تلفن میزنند یا ایمیل؟ اگه تلفن میزنند ، توی ساعت اداری باید منتظر تماس باشیم یا هر لحظه از روز و شب باید منتظر تماس باشیم؟ (من از ساعت 7 شب به بعد موبایلم رو خاموش میکنم ;) )

farfar2007
February 2nd, 2012, 02:00 PM
كرس ورك هستم.الانم حدود ٧٠ روزه لاج كردم.

m15032
February 2nd, 2012, 04:03 PM
كرس ورك هستم.الانم حدود ٧٠ روزه لاج كردم.

نگران نباشيد تا ١٠ يا١١ مارچ مي تونيد ثبت نام كنيد ، چون تعداد دانشجو زياد هست و همه كار ها هم دفتر أردن انجام مي ده يك مقدار طول مي كشه . 

nroohani
February 2nd, 2012, 09:44 PM
بچه هایی که شروع کارشون 27 فوریه است و هنوز ویزاشون نیومده داریم؟اخه اینا کی می خوان ویزا بدن؟پارسال این موقع خیلی ها گرفته بودن

اما من 27FEB شروع ترمم هست، ویزام هم 3 هفته هست که اومده!! مگه شما کی مدارکاتونو فرستادید؟

akhosravi
February 2nd, 2012, 10:05 PM
شروع کار منم 21 Feb هست و هتوز ویزا تگرفتم. 14 Nov هم lodge کردم!!!

akhosravi
February 2nd, 2012, 11:29 PM
خیلی تبریک میگم بهتون
من 14 Nov ویزارو lodge کردم ولی هنوز خبری نشده، 21 Feb. هم کارم شروع میشه.
خواستم بدونم شما که این مدت با امان تماس میگرفتین چی میگفتین؟

دوستان ویزای منم اومد:
Lodge: 19 dec
Acknowledgement: 3 Jan
نقص پرونده به دلیل عدم خرید 6 ماه بیمه اضافی: 6 ژانویه
کامل کردن پرونده: 11 ژانویه
final: 1 feb
تاریخ شروع کلاسها: 27 فوریه
رشته: مدیریت زنجیره عرضه از گرایشهای مهندسی صنایع (دپارتمان ریاضیات)
مقطع: دکتری- بورس کامل
دوستان انشاالله ویزای همتون زود بیاد و از انتظار خلاص بشید.

farfar2007
February 3rd, 2012, 12:12 AM
اما من 27FEB شروع ترمم هست، ویزام هم 3 هفته هست که اومده!! مگه شما کی مدارکاتونو فرستادید؟

3-4 روز بعد از شما.شما بورس داشتید یا نه؟می شه اسم دانشگاهتون رو بنویسید؟

hadi1987
February 3rd, 2012, 12:27 AM
مرسی دوست عزیز، انشاالله ویزای شما هم هر چه سریعتر بیاد.
من فقط یک بار با امان تماس گرفتم اونم یک هفته قبل از گرفتن ویزام بود، اونا هم گفتن کار پروندت تمام شده است فقط منتظر موافقت نامه امنیتیت هستیم تا ویزات صادر کنیم.
همین
-----------------------------------------------------------------

خیلی تبریک میگم بهتون
من 14 Nov ویزارو lodge کردم ولی هنوز خبری نشده، 21 Feb. هم کارم شروع میشه.
خواستم بدونم شما که این مدت با امان تماس میگرفتین چی میگفتین؟

nroohani
February 3rd, 2012, 01:20 PM
3-4 روز بعد از شما.شما بورس داشتید یا نه؟می شه اسم دانشگاهتون رو بنویسید؟

نه من بورس ندارم، آخه من واسه فوق معماری پذیرش گرفتم واسه همین بورس عملا محال هست!!
دانشگاه هم university of melbourne هست

aliahmad
February 4th, 2012, 09:11 PM
سلام من 98 روز منتظر ویزامم برای دانشگاه سیدنی ولی اگه ویزامم بیاد نمیرم دوستم یک ترم دانشگاه سیدنی بود پذیرش کاناداش اومد رفت کانادا و میگه سطح دانشگاه های کانادا خیلی بالاتره واسترالیا در برابر کانادا مثل یک روستا است و کانادا مدرنتره از لحاظ کاریم بعد از فارغ التحصیلی کانادا بهتره البته این همه کسانی که کانادا رفتن میگن مدرک دکترا کانادا ده برابر استرالیا ارزش داره منم میشینم منتظر پذیرش کانادام رشته من مکانیک برای دکترا

hamideh_k1363
February 4th, 2012, 10:26 PM
سلام من 98 روز منتظر ویزامم برای دانشگاه سیدنی ولی اگه ویزامم بیاد نمیرم دوستم یک ترم دانشگاه سیدنی بود پذیرش کاناداش اومد رفت کانادا و میگه سطح دانشگاه های کانادا خیلی بالاتره واسترالیا در برابر کانادا مثل یک روستا است و کانادا مدرنتره از لحاظ کاریم بعد از فارغ التحصیلی کانادا بهتره البته این همه کسانی که کانادا رفتن میگن مدرک دکترا کانادا ده برابر استرالیا ارزش داره منم میشینم منتظر پذیرش کانادام رشته من مکانیک برای دکترا
سلام
ایشالله که بهترین حالت براتون پیش بیاد. اما اینطور که دوستتون می گن نیست.دانشگاه های استرالیا و دانشگاه های کانادا قابل رقابت هستند. بهتره که نظرات شخصی رو اینجا روش بحث نکنیم.
موفق باشید

rezan1366
February 4th, 2012, 11:28 PM
البته رنکینگ دانشگاه ها که این تفاوت زیاد رو نشون نمیده. ولی خوب کانادا برای خیلی از ایرانی ها بهتر هست.

m.asadi82
February 5th, 2012, 12:32 PM
Good idea, as Hamideh said, here may not be suitable for discussion on the unis' level, but most of my friends and I (studying at Uni Melbourne - engineering) are of the opinion that in matter of the Uni,USA and Canada unis are much better than here. Just imagine that I wanted to go to a Canadian Uni (ranking around 500) from U Melb, but didnt that for some other reasons. Any way, if u have a chance to go to North America, be sure u'd be right if u go ahead. Good luck

farveh
February 5th, 2012, 03:18 PM

سلام
بیشتر دوستای من در دانشگاههای مک گیل، تورنتو و کلگری هستند و همگی از شریف بودند و برعکس شما می گن اوضاع کاری اصلا در کانادا پس از فارق التحصیلی خوب نیست به خصوص برای ایرانیها. چون خودشون مهندس باسواد کانادایی زیاد دارند و کارهای یدی رو هم به افریقایی ها که قوی تر از ما هستند می سپارند، در نتیجه باید خیلی شاخص باشی تا بتونی کار پیدا کنی.
از چند نفر هم در آلمان پرسیدم و همگی نظر داشتن استرالیا کلا وضعیت بهتری برای کار دارد.
این اطلاعاتی بود که من کسب کردم ، شنیدن کی بود مانند دیدن !

jav
February 7th, 2012, 12:01 PM
بچه ها یکی از دوست های من ویزاش امروز اومد
تاریخ لاج: 8 ژانویه 
تاریخ ویزا : 7 فوریه 
مقطع : فوق لیسانس مدیریت پروژه - دانشگاه کوییزلند تکنولوژی - 

مال ما که شد 5 ماه و نیم  و هنوز خبری نیست . تازه تو دسامبر فرستادن برای چک امنیتی . :p

reza_telecom
February 7th, 2012, 03:02 PM
سلام دوست عزیز
امکانش است بگی رشتتون چی بوده؟ کدام دانشگاه و آیا تزتون جزء مباحث حساس بوده؟ چون مراحل ویزاتون خیلی طول کشیده.

ممنون

مال ما که شد 5 ماه و نیم و هنوز خبری نیست . تازه تو دسامبر فرستادن برای چک امنیتی . :p

white
February 7th, 2012, 04:49 PM
سلام

لطفا راهنمایی کنید ویزا که بیاد چه طور خبر میدن؟ میل میزنند چون من الان تو مسافرتم و تلفنم خاموشه

ممنون

hamideh_k1363
February 7th, 2012, 05:37 PM
سلام

لطفا راهنمایی کنید ویزا که بیاد چه طور خبر میدن؟ میل میزنند چون من الان تو مسافرتم و تلفنم خاموشه

ممنون
سلام
اگر چک امنیتی ok بشه و امان اجازه پیدا کنه که ویزا بده 2 حالت وجود داره: 1- اگر COE جدید بخوان ازتون یا اینکه بخوان بیمه تون رو extend کنید, از امان بهتون زنگ می زنن و می گن مدارکتون رو کامل کنید. 2- اگر مدارکتون مشکل نداشته باشه دیگه از امان با شما تماس نمی گیرن, ار تهران تماس می گیرن و باهاتون قرار می ذارن که ویزا رو بزنن تو پاس.
در هر صورت باید موبایلتون روشن باشه.
موفق باشید.

white
February 7th, 2012, 05:44 PM
سلام ممنون
میشه بگید با من میل زدن از اممان که بیمه و cv را براشون بفرستم یعنی من کارام تو چه وضعیه می شود لظفا تلفن تماسی که بتونمم بیگیری کنم بگید ممنون

سلام
اگر چک امنیتی ok بشه و امان اجازه پیدا کنه که ویزا بده 2 حالت وجود داره: 1- اگر COE جدید بخوان ازتون یا اینکه بخوان بیمه تون رو extend کنید, از امان بهتون زنگ می زنن و می گن مدارکتون رو کامل کنید. 2- اگر مدارکتون مشکل نداشته باشه دیگه از امان با شما تماس نمی گیرن, ار تهران تماس می گیرن و باهاتون قرار می ذارن که ویزا رو بزنن تو پاس.
در هر صورت باید موبایلتون روشن باشه.
موفق باشید.

hamideh_k1363
February 7th, 2012, 06:08 PM
سلام ممنون
میشه بگید با من میل زدن از اممان که بیمه و cv را براشون بفرستم یعنی من کارام تو چه وضعیه می شود لظفا تلفن تماسی که بتونمم بیگیری کنم بگید ممنون
اصلا نمی شه گفت تو چه وضعی هست. 0096265807076

jav
February 7th, 2012, 11:06 PM
سلام دوست عزیز
امکانش است بگی رشتتون چی بوده؟ کدام دانشگاه و آیا تزتون جزء مباحث حساس بوده؟ چون مراحل ویزاتون خیلی طول کشیده.

ممنون

من رشته ام زیر مجوعه مکانیک هستش . راستش تزم اصلا ریسکی نیست. در مورد کنترل آتش سوزی های بزرگ توسط توری های فلزی هست. تازه بشر دوستانه هم هست :). حالا نمی دونم مشکل کجاست . دو ماه پیش ازم coe , cv تو وورد خواستند. زنگ می زنم میگن تو چک امنیتی تو استرالیا هستش. 

rezan1366
February 8th, 2012, 09:20 AM
چه بخوان ویزا بدن، چه نخوان باید پرونده ی شما اونجا کامل باشه. پس خیلی به این ایمیل ها و زنگ ها امیدوار نشین. برای همه از این ایمیل ها می زنند. فقط باید صبر کنین. واقعا هیچ کس هم نمیدونه روند کار چه جوری هست. حتی اگر زنگ هم بزنین جواب درستی نمی دن. پیشنهاد می کنم به جای زنگ، ایمیل بزنین سریع هم جواب می دن.
سلام ممنون

Pascal
February 8th, 2012, 04:48 PM
سلام.
امروز خودم پیگیری کردم زنگ زدم سفارت گفتن ویزاتون اومده ولی سه شنبه زنگ میزنیم بیاید pickup کنید، خلاصه ازشون خواهش کردم و اونام گفتن امروز بیا.
ساعته ۲ بعد از ظهر ویزا رو چسبوندن تو پاسپورتمون.
به امید روزی که همه ویزا رو بگیرن و کلی هم صفا کنن.

start_today
February 8th, 2012, 06:32 PM
سلام

تبریک می گم. امیدوارم همیشه مثل الان موفق باشید.

میشه لطف کنید و رشته و مقطع و روز لاج رو هم بگین؟ ممنون می شم

سلام.
امروز خودم پیگیری کردم زنگ زدم سفارت گفتن ویزاتون اومده ولی سه شنبه زنگ میزنیم بیاید pickup کنید، خلاصه ازشون خواهش کردم و اونام گفتن امروز بیا.

rezan1366
February 8th, 2012, 11:04 PM
با اجازه از خانم hamideh_k1363 می خواستم تبریک بگم به دوستمون که ویزاشون آمده. اون کلید + رو هم زدم ولی گفتم یک تبریک هم بگم اینجا.
شما اگر اشتباه نکنم 14 Nov مدارک رو داده بودین به سفارت درسته؟ اگر subclass و رشتتون رو بفرمایین ممنون میشم. امیدوارم موفق باشین.
سلام.

akhosravi
February 9th, 2012, 12:39 AM
سلام ما امروز ویزا رو گرفتیم.
تاریخ لاج: 14 Nov
تاریخ ویزا: Feb 1
تاریخ چسبوندن ویزا: Feb 8

white
February 9th, 2012, 02:24 AM
سلام

من دیروز زنگ زدم گفتن هنوز تو چک امنیتی است و جوابش نیومده

hamideh_k1363
February 9th, 2012, 07:27 AM
دوستان عزیز سلام
اولا یه تشکر ویِژه می کنم از دوستانی که بعد از گرفتن ویزا میان اینجا و اطلاع می دن . ثانیا از شون می خوام که من بعد هم اینجا بیان و اطلاعات مفیدشون رو به دوستان انتقال بدن. ثالثاً لطف کنند و اطلاعات کامل اعم از تاریخ لاج، تاریخ ویزا، دانشگاه ، رشته(ودر صورت حساس بودن رشته، موضوع پروپوزال) رو اینجا بگن.حتی اگر تو پست های قبلی بهش اشاره کردن.
ممنونم

akhosravi
February 9th, 2012, 08:52 AM
حمیده عزیز ممنون از توضیحتون، من اطلاعات کامل رو یک بار دیگه میگم
تاریخ لاج: 14 Nov
تاریخ ویزا: Feb 1
تاریخ چسبوندن ویزا: Feb 8
دانشگاه: ملبورن
رشته: مهندسی کامپیوتر مقطع دکتری+ IPRS

دوستان عزیز سلام
اولا یه تشکر ویِژه می کنم از دوستانی که بعد از گرفتن ویزا میان اینجا و اطلاع می دن . ثانیا از شون می خوام که من بعد هم اینجا بیان و اطلاعات مفیدشون رو به دوستان انتقال بدن. ثالثاً لطف کنند و اطلاعات کامل اعم از تاریخ لاج، تاریخ ویزا، دانشگاه ، رشته(ودر صورت حساس بودن رشته، موضوع پروپوزال) رو اینجا بگن.حتی اگر تو پست های قبلی بهش اشاره کردن.
ممنونم

Pascal
February 9th, 2012, 10:08 AM
با اجازه از خانم hamideh_k1363 می خواستم تبریک بگم به دوستمون که ویزاشون آمده. اون کلید + رو هم زدم ولی گفتم یک تبریک هم بگم اینجا.
شما اگر اشتباه نکنم 14 Nov مدارک رو داده بودین به سفارت درسته؟ اگر subclass و رشتتون رو بفرمایین ممنون میشم. امیدوارم موفق باشین.

رشته IT
لاج ۱۵ نوامبر

salsa
February 9th, 2012, 02:00 PM
بچه ها ویزای ما هم اومد
لاج :13 دسامبر
رشته عکاسی
تاریخ ویزا امروز
دانشگاه کانبرا

aa_ee1983
February 11th, 2012, 07:51 PM
سلام دوستان
بالاخره ویزای منم اومد و الان سیدنی هستم
Lodge: 1 Nov 2011
PVA : 19 Dec 2011
Final Visa : 05 Feb 2012

kalampich
February 12th, 2012, 11:17 AM
(امیدورام hamideh جان این نوشته رو پاک نکنه) : بچه ها یکی میتونه به من بگه چطوری با سلیمان تماس برقرار کردید؟ من هرچی زنگ میزنم هی میره روی پیغامگیر، میگه مسیج بگذارید. یه شماره دیگه هم دارم که زنگ میزنم، اینقدر صداش قطع و وصل میشه نمیفهمم چی میگه ، هی میگه، پرس 1، پرس 2، من هم تک تک این شماره ها رو زدم ولی همه اش آهنگ پخش میشه ;) . یه ایمیل هم زدم که 6 روزه هنوز جواب ندادند. استرس گرفتم همه ی دوستام دارند ویزا میگیرند، حتی اونهایی که یک ماه از من دیرتر پرونده تشکیل داده بودند.

rezan1366
February 12th, 2012, 12:02 PM
سلام من خودم تماس گرفتم با سفارت با شماره ی 0096265807070 بعد از پیغام اول ، شماره 1 رو بزن و بعد هم که توضیحات تمام شد، 2 رو بزن. باید منتظر بمونی تا جواب بدن(طول می کشه) پیشنهاد می کنم هر کس جواب داد صحبت کنی انگلیسی. نیاز نیست حتما با سلیمان صحبت کنی. چیز زیادی نمی پرسه. اسمتون و جایی که مدارک رو تحویل دادین و شماره پروندرو می خواد. بعد هم می پرسه که تا حالا چیزی از ما دریافت کردین یا نه. و وضعیت پروندت رو می گه بهت. البته اطلاعات خاصی بهت نمیده یا میگه تو چک امنیتی هستی یا می گه پروندت داره بررسی میشه! نگران نباش خیلیامون وضعیت شما رو داریم، باید صبر کنی.
(امیدورام hamideh جان این نوشته رو پاک نکنه) : بچه ها یکی میتونه به من بگه چطوری با سلیمان تماس برقرار کردید؟ من هرچی زنگ میزنم هی میره روی پیغامگیر، میگه مسیج بگذارید. یه شماره دیگه هم دارم که زنگ میزنم، اینقدر صداش قطع و وصل میشه نمیفهمم چی میگه ، هی میگه، پرس 1، پرس 2، من هم تک تک این شماره ها رو زدم ولی همه اش آهنگ پخش میشه ;) . یه ایمیل هم زدم که 6 روزه هنوز جواب ندادند. استرس گرفتم همه ی دوستام دارند ویزا میگیرند، حتی اونهایی که یک ماه از من دیرتر پرونده تشکیل داده بودند.

darab58
February 12th, 2012, 07:16 PM

مال ما که شد 5 ماه و نیم و هنوز خبری نیست . تازه تو دسامبر فرستادن برای چک امنیتی . :p

سلام ازدوستان باز هم کسی هست که ویزاش سریع اومده باشه ؟ من شروع کلاس هام 5 مارچ هستش در دانشگاه سیدنی و 15jan مدارکم رفته سفارت. خیلی امیدی ندارم که برسه اما با دیدن کیس هایی که 1-1.5 ماهه ویزاشون اومده کمی امیدوار می شم:p

rezan1366
February 12th, 2012, 07:32 PM
به رشتشون دقت کن. بعضی از رشته ها چک امنیتیشون خیلی سریع انجام میشه مثل مدیریت ولی مهندسی ها اینجوری نیست و کارشون طول میکشه. شما که 5 مارچ هستی ، من 27 فوریه کلاسام شروع میشه و هنوز هم از ویزا خبری نیست خیلی قبل تر از شما هم مدارکم رو فرستادم! پس نگران نباش باید صبر کنی. اول همه عجله دارن ولی بعد از یک مدت برات عادی میشه این انتظار! امیدوارم زودتر با خبر بشی.
سلام ازدوستان باز هم کسی هست که ویزاش سریع اومده باشه ؟ من شروع کلاس هام 5 مارچ هستش در دانشگاه سیدنی و 15jan مدارکم رفته سفارت. خیلی امیدی ندارم که برسه اما با دیدن کیس هایی که 1-1.5 ماهه ویزاشون اومده کمی امیدوار می شم:p

kalampich
February 12th, 2012, 08:04 PM
بابا این چک امنیتی اصلا حساب کتاب نداره. من که رشته ام حسابداری هستش هنوز جوابم نیومده و زنگ زدم گفتند در مرحله چک امنیتی هستش. اما یکی از دوستام که از من یک ماه دیرتر اپلای کرده و رشته اش هم مکانیک هست که میتونه جزو رشته های حساس باشه که بهش گیر بدهند خیلی سریع ظرف 3 هفته بهش ویزا دادند. من که گیج شدم!!!!

farveh
February 12th, 2012, 09:06 PM
بابا این چک امنیتی اصلا حساب کتاب نداره. من که رشته ام حسابداری هستش هنوز جوابم نیومده و زنگ زدم گفتند در مرحله چک امنیتی هستش. اما یکی از دوستام که از من یک ماه دیرتر اپلای کرده و رشته اش هم مکانیک هست که میتونه جزو رشته های حساس باشه که بهش گیر بدهند خیلی سریع ظرف 3 هفته بهش ویزا دادند. من که گیج شدم!!!!

فکر نمی کنم چک امنیتی به رشته ارتباط داشته باشه، اگر منظور همون clearance هست که سفارت امریکا هم دارد، به سوابق فرد و اعضا خانواده اش مربوط می شود و کارهایی که کرده اند. بعد هم نام فامیل شخص مهم است و تشابه اسمی. معمولا افرادی که نام فامیلی متداولی دارند، خیلی بیشتر طول می کشد تا افرادی که نام فامیل آنها خاص است.

faezeeh
February 12th, 2012, 11:30 PM
سلام
راستش همسر من قبلا تو یه شرکت کار می کرده که اسمش تو لیست تحریم بوده.
1.می خوام بدونم اگه من پذیرش و ویزا بگیرم، آیا فقط من Security chek می شم و یا ایشون هم به عنوان همراه من s.check می شه؟
2. به نظرتون اگه خودش هم واسه پذیرش اقدام کنه چقد امکان داره که تو S.Check ردش کنن؟
خیلی ممنون از لطفتون

farveh
February 12th, 2012, 11:50 PM
سلام
راستش همسر من قبلا تو یه شرکت کار می کرده که اسمش تو لیست تحریم بوده.
1.می خوام بدونم اگه من پذیرش و ویزا بگیرم، آیا فقط من Security chek می شم و یا ایشون هم به عنوان همراه من s.check می شه؟
2. به نظرتون اگه خودش هم واسه پذیرش اقدام کنه چقد امکان داره که تو S.Check ردش کنن؟
خیلی ممنون از لطفتون
سلام
1. هر دو نفر چک می شوید.
2. تا انجایی که من در مورد دوستان و افرادی که می شناسم دیدم، استرالیا به چند جای خاص حساس است که نظامی هستند، شما اگر منظورتون لیست آمریکاست، خیلی از آنها برای استرالیا صدق نمی کند و جای نگرانی ندارد. مثلا شرکتهای نفتی که تحریم امریکاست، چندتا از کارمندانشان را می شناسم که الان در استرالیا ویزای کاری دارند با همان سابقه شرکتهای نفتی تحریم شده.

faezeeh
February 13th, 2012, 12:27 AM
ممنون از پاسختون

راستش یه شرکت خصوصی و کوچیک بوده. تا جایی که می دونم تو لیست تحریم اتحادیه اروپا بوده.
به نظرتون الان نگرانیمون به جاست یا به کارهامون واسه اخذ پذیرش ادامه بدیم؟

kalampich
February 13th, 2012, 03:49 PM
به نظر من که نگرانی ات کاملا بجاست.. من افرادی رو میشناسم که بخاطر کار کردن توی چنین شرکتهایی پرونده شون رد شده، البته اونها برای مهاجرت اپلای کرده بودند ولی نمیدونم برای تحصیل هم به این چیزها گیر میدهند یا نه.

aebrahimi
February 13th, 2012, 04:57 PM
سلام
امروز با اردن تماس گرفتم گفتند تو چک امنیتی هستم. شروع ترمم 5 مارچه و اگه تا 30 مارچ سیدنی نباشم بورسم می پره. 4 دسامبر مدارکمو لاج کردم الان حدود 70 روزه. اینکه تو چک امنیتی هستم یعنی حالا حالا ها باید منتظر بمونم؟؟؟ شده اینو بگن ولی بعدش زود ویزارو بدن؟ رشته مهندسی شیمی واسه دکتری بورس گرفتم

farveh
February 14th, 2012, 09:04 AM
ممنون از پاسختون

راستش یه شرکت خصوصی و کوچیک بوده. تا جایی که می دونم تو لیست تحریم اتحادیه اروپا بوده.
به نظرتون الان نگرانیمون به جاست یا به کارهامون واسه اخذ پذیرش ادامه بدیم؟

خواهش می کنم.
من اگر بودم سر این موضوع از تلاش منصرف نمی شدم چون کلا اپلای کردن نه وقت زیادی می بره نه هزینه زیادی در مقابل چیزی که بدست می آورید پس جای این ریسکها را دارد.

rezan1366
February 14th, 2012, 10:09 AM
باید بپرسی کی پروندت رفته برای چک امنیتی. به طور معمول بین 2 تا 4 هفته چک طول می کشه. البته اگر گیری تو پروندت پیدا نشه.
سلام
امروز با اردن تماس گرفتم گفتند تو چک امنیتی هستم. شروع ترمم 5 مارچه و اگه تا 30 مارچ سیدنی نباشم بورسم می پره. 4 دسامبر مدارکمو لاج کردم الان حدود 70 روزه. اینکه تو چک امنیتی هستم یعنی حالا حالا ها باید منتظر بمونم؟؟؟ شده اینو بگن ولی بعدش زود ویزارو بدن؟ رشته مهندسی شیمی واسه دکتری بورس گرفتم

start_today
February 14th, 2012, 11:13 AM
سلام

من یه سوال داشتم . در پروسه ی ویزا دادن سفارت چقدر به محدودیت زمانی افراد توجه می کنه؟ منظورم اینه که به محدودیت زمانی کسایی که بورس دارن و تا یه تاریخ خاص باید اونجا باشن توجه می کنه؟ کسی هست که بهش ویزا داده باشن اما اونقدر دیر داده باشن که بورسشو از دست داده باشه؟

ممنونم

farhadahmadian
February 14th, 2012, 01:52 PM
با سلام و خسته نباشيد
آقا يه سوال داشتم توروخدا هرچه سريع تر تونستيد جواب بديد از طرف عمان email زدن واسه Ecoe يك مدرك ديگه ازم خواستن نميدونم منظورشون چيه امروزم زنگ زدم چرت و پرت جواب ميدن
evidence of regular income for Mr. Mohsen and Mr. Hashem RASOULIZADEH
اين دو نفر كسايين كه ضمانت مالي كردن هردو شونم شغل آزاد دارن منظورشون چيه از اين مدركي مبني بر درآمدشون و از كجا بيارم كار دولتي ندارن كه فيش حقوقي داشته باشن . لطفا اگه ميتونيد سريع جواب بديد .

farveh
February 14th, 2012, 01:56 PM
با سلام و خسته نباشيد
آقا يه سوال داشتم توروخدا هرچه سريع تر تونستيد جواب بديد از طرف عمان email زدن واسه Ecoe يك مدرك ديگه ازم خواستن نميدونم منظورشون چيه امروزم زنگ زدم چرت و پرت جواب ميدن
evidence of regular income for Mr. Mohsen and Mr. Hashem RASOULIZADEH
اين دو نفر كسايين كه ضمانت مالي كردن هردو شونم شغل آزاد دارن منظورشون چيه از اين مدركي مبني بر درآمدشون و از كجا بيارم كار دولتي ندارن كه فيش حقوقي داشته باشن . لطفا اگه ميتونيد سريع جواب بديد .

سلام
من از بچه ها شنیدم که برای شغلهای آزاد، از اتحادیه و صنف کاری نامه میگیرند. به شخصه هم فکر می کنم گردش حساب بانکی مثلا 6 ماه یا بیشتر که نشون بده هر ماه پولی به این حساب ریخته شده می تونه کمک کنه.

kalampich
February 14th, 2012, 02:40 PM
طی سیاستهای اخیری که در سایت immi نوشته بودند قرار بوده که به این محدودتهای زمانی بسیار توجه بشه. اما چیزی که بیشتر از همه باعث خارج شدن از محدوده ی زمانی میشه، قسمت چک امنیتی هست که بسته به اسم و فامیل (تشابه اسمی زیاد مثل محمد احمدی;) میتونه دردسر ساز بشه) و سفرهای خارجی که شخص رفته ممکنه این پروسه کمی طولانی بشه.
بله ، متاسفانه اشخاصی بودند، من خودم یک نفر رو هنگام آزمایشات دیدم که میگفت بورسش رو یک بار از دست داده ولی موفق شده از یک دانشگاه دیگه بورس بگیره...

سلام

من یه سوال داشتم . در پروسه ی ویزا دادن سفارت چقدر به محدودیت زمانی افراد توجه می کنه؟ منظورم اینه که به محدودیت زمانی کسایی که بورس دارن و تا یه تاریخ خاص باید اونجا باشن توجه می کنه؟ کسی هست که بهش ویزا داده باشن اما اونقدر دیر داده باشن که بورسشو از دست داده باشه؟

ممنونم

پری سیما
February 14th, 2012, 09:40 PM
دوستان امروز با ایمیل به من هم اعلام شد که ویزا آماده شده و برای دریافتش هفته آینده به سفارت برم
تاریخ لاج: 2 ژانویه
تاریخ ویزا 14 ّفوریه

دانشگاه: ویکتوریا- ملبورن
رشته: مهندسی صنایع مقطع دکتری+ بورس خود دانشگاه

kalampich
February 15th, 2012, 10:48 AM
دوستان ویزای من هم طی ایمیلی که سفارت استرالیا در ایران برام فرستاده آماده شده و برای هفته ی آینده باید برای دریافتش مراجعه کنم.
با اینکه نمیخوام برم و برای این ترم دیفر کردم ولی از خوشحالی دارم بال در میارم... ;)
تاریخ لاج: 20 دسامبر
رشته ی تحصیلی: فوق لیسانس حسابداری (بدون فاند)
دانشگاه : Flinders

jav
February 15th, 2012, 08:38 PM
من سوال داشتم . اگر کسی در 10 سال گذشته 7 سالشو بیرون ایران برای تحصیل بوده ، این تاثیری تو طولانی تر شدن چک امنیتیش داره ؟ 

kalampich
February 15th, 2012, 10:39 PM
اونطور که من شنیدم بستگی به تعداد کشورهایی که در اونها بودی داره. یعنی اگر کل 7 سال رو توی یک کشور بودی زیاد طولانی نمیشه ولی اگر 7 تا کشور مختلف بودی طولانی تر میشه. البته من اینطور شنیدم ولی زیاد مطمئن نیستم. فکر کنم از کشورهایی که توش بودی استعلام میگیرند.

Rana
February 16th, 2012, 01:27 PM
ویزای من هم grant شد!
تاریخ lodge
23 ژانویه
البته اول آپریل در تهران قابل دریافت خواهد بود چون آغاز ترم من جولای 2012 است.
رشته و مقطع : دکترای مدیریت جهانگردی UTS، بورسیه فقط Tuition fee

اینها رو هم میگم، شاید برای بعضی دوستان مفید باشه :

فرمها رو خیلی با دقت پر کردم، 3-4 بار تصحیح کردم. (فکر کنم مهمترین کار باشه)
مدارک فارسی من همه کپی برابر اصل شده بودن. (نمیدونم لازم بود یا نه!)
SOP ننوشته بودم و فقط تو همون فرمها توضیح داده بودم.
حساب بانکی من به اسم خودم بود منتها گردش مالی نداشت چون سپرده گذاری کوتاه مدت بانک پارسیان بود.
سفر خارجی هم داشتم، 10-12 تا کشور مختلف.

امیدوارم همه خیلی زود بهترین خبرها رو دریافت کنن :)

kalampich
February 16th, 2012, 02:25 PM
اول اینکه مبارک باشه رعنا جان.
دوم اینکه پس معلوم میشه تعداد سفرهای خارجی ربطی به طول کشیدن پروسه چک امنیتی نداره چون رعنا میگه 10-12 تا کشور رفته و ظرف یک ماه ویزاش آماده شده. پس چیزی که من شنیده بودم و توی پست قبلی ام گفتم اشتباه بوده...

Rana
February 16th, 2012, 03:06 PM
اول اینکه مبارک باشه رعنا جان.
دوم اینکه پس معلوم میشه تعداد سفرهای خارجی ربطی به طول کشیدن پروسه چک امنیتی نداره چون رعنا میگه 10-12 تا کشور رفته و ظرف یک ماه ویزاش آماده شده. پس چیزی که من شنیده بودم و توی پست قبلی ام گفتم اشتباه بوده...

ممنونم، شما هم مبارکتون باشه :)
من هم فکر میکردم این سفرها پروسه رو طولانی کنه ولی خوب خوشبختانه اینطوری نشد.
شاید این چک کردن ها بیشتر به همون رشته و دانشگاه و سابقه کارهای قبلی مربوط بشه، آخه اینترپول یه دونه که بیشتر نداریم، اونم چک کردنش کار دو ثانیه است :)
به نظرم بهتره دوستان کلا رزومه هاشون رو واسه سفارت edit کنن و هر موضع و مبحث غیر مرتبط رو حذف کنن.

farveh
February 16th, 2012, 03:23 PM
ویزای من هم grant شد!
تاریخ lodge
23 ژانویه
البته اول آپریل در تهران قابل دریافت خواهد بود چون آغاز ترم من جولای 2012 است.
رشته و مقطع : دکترای مدیریت جهانگردی UTS، بورسیه فقط Tuition fee

اینها رو هم میگم، شاید برای بعضی دوستان مفید باشه :

فرمها رو خیلی با دقت پر کردم، 3-4 بار تصحیح کردم. (فکر کنم مهمترین کار باشه)
مدارک فارسی من همه کپی برابر اصل شده بودن. (نمیدونم لازم بود یا نه!)
SOP ننوشته بودم و فقط تو همون فرمها توضیح داده بودم.
حساب بانکی من به اسم خودم بود منتها گردش مالی نداشت چون سپرده گذاری کوتاه مدت بانک پارسیان بود.
سفر خارجی هم داشتم، 10-12 تا کشور مختلف.

امیدوارم همه خیلی زود بهترین خبرها رو دریافت کنن :)

سلام تبریک می گم. یک سوال داشتم یعنی ویزای شما 23 روزه امد. شما که 23 م لاج کردید چه زمانی از امان confirmation گرفتید که مدارک رسیده؟

Rana
February 16th, 2012, 03:45 PM
سلام تبریک می گم. یک سوال داشتم یعنی ویزای شما 23 روزه امد. شما که 23 م لاج کردید چه زمانی از امان confirmation گرفتید که مدارک رسیده؟

آره یه چیزی در همین حدود،
31 ژانویه از امان برام confirmation email فرستادن.
تازه من مدیکالم رو هم خیلی با حوصله در همون موقع انجام دادم،
فرمها برام پست شد (من ساکن تهران نیستم)، منم دو-سه روز بعدش رفتم رادیولوژی و آزمایش و بعد هم پزشک، یعنی یک هفته ای طول کشید تا مدیکال من رسید به سفارت.

farveh
February 16th, 2012, 07:09 PM
چک امنیتی شما 1 هفته بیشتر طول نکشیده، شما ویزای شینگن داشتید در پاستون؟

Rana
February 16th, 2012, 08:36 PM
چک امنیتی شما 1 هفته بیشتر طول نکشیده، شما ویزای شینگن داشتید در پاستون؟

بله شینگن داشتم
ولی آخه میدونین چیه؟ من حتی اون شینگن رو هم دو هفته ای گرفتم !
میخوام بگم که چک امنیتی و اینجور چیزها فکر نکنم اصلا طول بکشه، برای هیچ کجا.

راستش من یه پرونده مهاجرتی کانادا هم دارم، که دو-سه سال هست که بلاتکلیفه. یادمه اون وقت هایی که دوستان در همین فروم پیگیری میکردن که چرا پرونده ها تغییری نمیکنه، جواب میگرفتن که security check/ background check اونها طولانی شده. ولی بعدا معلوم شد که اصلا این داستان ها نبوده، بلکه چون مجبور بودن سیستم رو به طور کلی عوض کنن، پرونده ها راکد موندن.

به نظر من هر چی پرونده بی نقص تر و مرتب تر تحویل داده بشه و فرمها دقیق تر پر بشه، سریع تر کارها راه میفته.
البته بحث رشته تحصیلی هم خودش داستانی داره! نمیدونم ولی به نظرم شانس هم بی تقصیر نیست :)

hamideh_k1363
February 16th, 2012, 09:17 PM
بله شینگن داشتم
ولی آخه میدونین چیه؟ من حتی اون شینگن رو هم دو هفته ای گرفتم !
میخوام بگم که چک امنیتی و اینجور چیزها فکر نکنم اصلا طول بکشه، برای هیچ کجا.

راستش من یه پرونده مهاجرتی کانادا هم دارم، که دو-سه سال هست که بلاتکلیفه. یادمه اون وقت هایی که دوستان در همین فروم پیگیری میکردن که چرا پرونده ها تغییری نمیکنه، جواب میگرفتن که security check/ background check اونها طولانی شده. ولی بعدا معلوم شد که اصلا این داستان ها نبوده، بلکه چون مجبور بودن سیستم رو به طور کلی عوض کنن، پرونده ها راکد موندن.

به نظر من هر چی پرونده بی نقص تر و مرتب تر تحویل داده بشه و فرمها دقیق تر پر بشه، سریع تر کارها راه میفته.
البته بحث رشته تحصیلی هم خودش داستانی داره! نمیدونم ولی به نظرم شانس هم بی تقصیر نیست :)
سلام
راستش چیزی که من تو این مدت فهمیدم این هست که security check چند لایه داره. national security و این حرفا که چک کردنش کاری نداره اصلاً. بعضی رشته ها تو همین لایه کارشون تمومه و ویزاشون میاد. اما رشته های فنی و برخی رشته های حساس می رن تو لایه بعدی که پروپوزالشون بررسی می شه! یکی از اساتید من که استرالیا تحصیل کرده می گفت که آفیسر شما در security check پروپوزال رو می فرسته برای یک متخصص در اون رشته و حالا دیگه باید اون جواب بده! در مورد سفر خارجی هم من اولش فکر می کردم که نکته مثبت باشه خودم هم 2 تا شنگن دارم! اما مسلماً پروسه رو طولانی تر می کنه ! در مورد رعنا جان فکر می کنم که خوب کارشون تو همون لایه اول تموم شده و حتی سفرهای خارجیشون با توجه به رشتشون(جهانگردی) اصلا دیگه بررسی نشده!
پروسه security check اصلا قانون خاصی نداره!این هم حدسیات ماست:)

farveh
February 16th, 2012, 09:24 PM
چک امنیتی طول می کشه رعنا جان، برای امریکا چهار ماه خودم دیدم طول کشید. به قول حمیده جان رشته شما جهانگردی بوده برای همین اصلا مسافرت هاتون به حساب رشته گذاشته شده.
با اجازه از حمیده جان به تاپیک ربطی نداره اما منم پرونده کانادا دارم الان 1 ساله، هفته ای پیش نوشتن رفته ورشو، رعنا، مال شما 3 ساله تو ورشو بلاتکلیف شده یا همون دمشق؟

jav
February 16th, 2012, 09:25 PM
تبریک می گم بابت ویزا رعنا . امیدوارم که موفق باشی در ادامه راه. 
از بچه هایی که رشته مکانیک ، مواد ، برق و کنترل برای دکترا با فاند یا بی فاند ، کسی هست که ویزاش اومده؟
من 23 آگوست اپلای کردم ، هنوز که خبری نیست . به قول خودشون در حال security check هست. 

Rana
February 16th, 2012, 09:44 PM
چک امنیتی طول می کشه رعنا جان، برای امریکا چهار ماه خودم دیدم طول کشید. به قول حمیده جان رشته شما جهانگردی بوده برای همین اصلا مسافرت هاتون به حساب رشته گذاشته شده.
با اجازه از حمیده جان به تاپیک ربطی نداره اما منم پرونده کانادا دارم الان 1 ساله، هفته ای پیش نوشتن رفته ورشو، رعنا، مال شما 3 ساله تو ورشو بلاتکلیف شده یا همون دمشق؟

با تحلیل حمیده جان موافقم :)

من خودمم فکر میکنم مسافرت هارو به حساب رشته و این حرف ها گذاشتن،
البته توضیحات خود من هم شاید اثر بخش بوده، چون من یه مدت طولانی سفر کردم و کار هم نمیکردم، این gap رو تو فرمها توضیح دادم که برای تحقیق در مورد پروپوزال بوده و خوب رشته هم که جهانگردی! ;)

واسه پرونده کانادا پیغام خصوصی دادم

amir_m1080
February 17th, 2012, 08:23 AM
سلام به همگی دوستان،
من یک سوال دارم و خیلی خوشحال میشم اگه اطلاعی به من در موردش بدید! من 3 ماه پیش بعد از یک سال ویزام برای PhD ریجکت شد. زمینه کاریم هم مواد بود. آیا کسی اینجا هست که بعد از ریجکت شدن دوباره برای دانشگاه دیگه ای توی استرالیا اقدام کرده باشه و ویزا گرفته باشه؟ آیا باید دیگه دور استرالیا خط بکشم؟
ممنون میشم اگه نظری بدید :embarrassed:

rezan1366
February 17th, 2012, 09:42 AM
با صرف نظر از مراحل بی نهایت چک امنیتی که ظاهرا فقط برای دوستان غیر از رشته های فنی تمامی داره، فکر میکنم دیگه کم کم باید برای دیفر خودمون رو آماده کنیم! دیگه واقعا روم نمیشه به دانشگاه و استاد و .... ایمیل بزنم بگم ما از ایران هستیم و برای nامین بار کارمون نشد!

farveh
February 17th, 2012, 10:39 AM
سلام به همگی دوستان،
من یک سوال دارم و خیلی خوشحال میشم اگه اطلاعی به من در موردش بدید! من 3 ماه پیش بعد از یک سال ویزام برای PhD ریجکت شد. زمینه کاریم هم مواد بود. آیا کسی اینجا هست که بعد از ریجکت شدن دوباره برای دانشگاه دیگه ای توی استرالیا اقدام کرده باشه و ویزا گرفته باشه؟ آیا باید دیگه دور استرالیا خط بکشم؟
ممنون میشم اگه نظری بدید :embarrassed:

سلام
به نظر من برای ریجکت کرد حتما دلیل داشتن، یا پروپوزال شما، یا در رزومه شما نکته ایی بوده پس اگر اون نکته سرجاش باقی بمونه، هر بار هم برای ویزا اقدام کنید رد می کنند.

دیشب با یکی از دکترهای رسمی که کار سفارت کانادا و استرالیا را انجام می دهد صحبت می کردم. معتقد بود تجریه به او نشان داده است که استرالیاییها واقعا اگر علت خاصی وجود داشته باشد ویزا نمی دهند و پرونده ها را بدون هیچ بدبینی بررسی می کنند و مانند کانادایی ها الکی دنبال بهانه نمی گردند. یعنی حساسیتی به ایرانی بودن ما ندارند. البته حرف اون بود نمی دونم.

jav
February 17th, 2012, 11:19 AM
با صرف نظر از مراحل بی نهایت چک امنیتی که ظاهرا فقط برای دوستان غیر از رشته های فنی تمامی داره، فکر میکنم دیگه کم کم باید برای دیفر خودمون رو آماده کنیم! دیگه واقعا روم نمیشه به دانشگاه و استاد و .... ایمیل بزنم بگم ما از ایران هستیم و برای nامین بار کارمون نشد!

دوست عزیز تنها نیستی. من هم تا الان 6 بار defer کردم. رشته شما چیه؟ کی اپلای کردی ؟

hamideh_k1363
February 17th, 2012, 11:23 AM
سلام
به نظر من برای ریجکت کرد حتما دلیل داشتن، یا پروپوزال شما، یا در رزومه شما نکته ایی بوده پس اگر اون نکته سرجاش باقی بمونه، هر بار هم برای ویزا اقدام کنید رد می کنند.

دیشب با یکی از دکترهای رسمی که کار سفارت کانادا و استرالیا را انجام می دهد صحبت می کردم. معتقد بود تجریه به او نشان داده است که استرالیاییها واقعا اگر علت خاصی وجود داشته باشد ویزا نمی دهند و پرونده ها را بدون هیچ بدبینی بررسی می کنند و مانند کانادایی ها الکی دنبال بهانه نمی گردند. یعنی حساسیتی به ایرانی بودن ما ندارند. البته حرف اون بود نمی دونم.
من با نظر شما موافقم. تا جایی که من اطلاع دارم امیر جان پروپوزالشون نانوتیوب های کربنی بوده و خوب این نانو تیوب ها کاربرد ویژه شون تو صنایع نظامی هست! به نظر من اگر پروپوزالتون رو عوض کنید می تونید دوباره درخواست بدید کما اینکه 2 تا از دوستای موادی که پروپوزالشون حساس نبوده اخیراً ویزا گرفتن(samane1985 و ghabeaks). اگر دلیل اصلی موضوع پروپوزالتون باشه که منم حدسم همینه شانستون رو با تغییر پروپوزال امتحان کنید.
موفق باشید

roomi
February 17th, 2012, 04:55 PM
سلام دوستان،

داشتن یک پرنده مهاجرت به کبک کانادا چه تاثیری میتونه در فرآیند ویزای تحصیلی برای استرالیا داشته باشه؟ البته من به دپارتمان مهاجرت کانادا ایمیل دادم و ازشون خواستم که پروسه مهاجرت منو کنسل کنند. یکشنبه وقت سفارت استرالیا دارم برای لاج کردن مدارک . توی فرم های درخواست ویزای دانشجویی استرالیا به تقاضای مهاجرتم به کبک (که مربوط به دو سال پیش میشه) و همینطور تقاضا برای کنسل کردن اون اشاره کردم. ممنون میشم اگر در این مورد اطلاع یا تجربه ای دارید منو در جریان بزارید.

amir_m1080
February 17th, 2012, 07:11 PM
مرسی از جوابهای مفیدتون، ولی من دلم میخواد ببینم آیا کسی بوده که بعد از ریجکت شدن تونسته باشه ویزا بگیره یا اینکه اصلا امکان پذیر نیست؟!

farveh
February 17th, 2012, 10:46 PM
سلام دوستان،

داشتن یک پرنده مهاجرت به کبک کانادا چه تاثیری میتونه در فرآیند ویزای تحصیلی برای استرالیا داشته باشه؟ البته من به دپارتمان مهاجرت کانادا ایمیل دادم و ازشون خواستم که پروسه مهاجرت منو کنسل کنند. یکشنبه وقت سفارت استرالیا دارم برای لاج کردن مدارک . توی فرم های درخواست ویزای دانشجویی استرالیا به تقاضای مهاجرتم به کبک (که مربوط به دو سال پیش میشه) و همینطور تقاضا برای کنسل کردن اون اشاره کردم. ممنون میشم اگر در این مورد اطلاع یا تجربه ای دارید منو در جریان بزارید.

سلام فکر نمی کنم تاثیر مثبتی داشته باشد حتی ممکن است CASE OFFICER شما را به این فکر بینداد که شما کلا به دنبال رفتن از ایران هستید و چون حالا کار کانادای شما طولانی شده، استرالیا را انتخاب کرده اید و خیال برگشت هم ندارید ( من بودم اینطوری فکر می کردم بخصوص اینکه حالا که جواب استرالیا اکی بوده، کنسلش هم کردید) .اما شما لازم نبوده که اشاره بکنید چون این موضوع اصلا مد نظر سفارت نیست. در فرمها پرسیده شده که آیا PR کشوری هستید یا خیر، وقتی ما فقط پرونده داریم و جواب نگرفته ایم هنوز به حساب نمی یاد و جواب این سوال " خیر" است.

farveh
February 17th, 2012, 10:47 PM
مرسی از جوابهای مفیدتون، ولی من دلم میخوتد ببینم آیا کسی بوده که بعد از ریجکت شدن تونسته باشه ویزا بگیره یا اینکه اصلا امکان پذیر نیست؟!
زنگ بزیند سفارت از انها بپرسید. مطمئنم هم جواب می دهند و هم اینکه بهترین رفرنس هستند.

Ramin_Ice
February 19th, 2012, 08:36 AM
سلام امیدوارم همگی خوب باشن

من ۳ هفته است مدارکم فرستادم سفارت و اون موقع من منتظر ویزای تحصیلی جای دیگه هم بودم چون اون زمان هنوز دانشگاههای استرالیا جواب نداده بودن ولی زمانی که درخواست ویزا به استرالیا دادم چند روز بعدش ویزای قبلی که منتظرش بودم اومد و چون زمان ارسال ویزام نیومده بود تو فرمهام اشاره ای نکردم و الان به نظرتون باید اعلام کنم چون من ایران نیستم و با این که استرالیا بورس ندارم بازم دوست دارم اونجا درسمو ادامه بدم و دوست ندارم مشکلی ایجاد شود . ممنون

پری سیما
February 19th, 2012, 08:59 AM
سلام امیدوارم همگی خوب باشن

من ۳ هفته است مدارکم فرستادم سفارت و اون موقع من منتظر ویزای تحصیلی جای دیگه هم بودم چون اون زمان هنوز دانشگاههای استرالیا جواب نداده بودن ولی زمانی که درخواست ویزا به استرالیا دادم چند روز بعدش ویزای قبلی که منتظرش بودم اومد و چون زمان ارسال ویزام نیومده بود تو فرمهام اشاره ای نکردم و الان به نظرتون باید اعلام کنم چون من ایران نیستم و با این که استرالیا بورس ندارم بازم دوست دارم اونجا درسمو ادامه بدم و دوست ندارم مشکلی ایجاد شود . ممنون

دوست عزیز من ویزای تحصیلی ام برای یک کشور اروپایی اومده بود اما من به اون کشور نرفتم و از اون ویزا استفاده نکردم. در واقع رفتنم به اونجا را کنسل کردم. اما توی پاسم ویزاش خورده! و ویزای استرالیا را که بزنم خود به خود اون ویزا لغو می شه! البته من اینو در زمان ارسال مدارک اعلام نکردم. اما شما اگر از این ویزا استفاده کردید و به اون کشور ورود داشتید به نظر من بهتر در مدارکتون توضیح بدید و دلایلتون را بگید فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

Ramin_Ice
February 19th, 2012, 10:07 AM
سلام چطور باید اعلام کنم آیا فرم مخصوصی داره؟

rezan1366
February 19th, 2012, 10:11 AM
email بزنید به visa officer و اطلاع بدین اگر نیاز باشه میگن مدارک رو بفرستین
سلام چطور باید اعلام کنم آیا فرم مخصوصی داره؟

rezan1366
February 20th, 2012, 10:05 AM
بالاخره ویزای من هم آمد.
تاریخ تحویل مدارک: 04/01/2012
دریافت رسید: 16/01/2012
تاریخ ویزا: 20/02/2012 subclass 574
مقطع: Master of Engineering in Computer Science and Engineering-Research
دانشگاه: UNSW-Sydney
امیدوارم همه ی دوستان سریع تر ویزاشون بیاد.

aebrahimi
February 20th, 2012, 10:18 AM
بالاخره ویزای من هم آمد.
تاریخ تحویل مدارک: 04/01/2012
دریافت رسید: 16/01/2012
تاریخ ویزا: 20/02/2012 subclass 574
مقطع: Master of Engineering in Computer Science and Engineering-Research
دانشگاه: UNSW-Sydney
امیدوارم همه ی دوستان سریع تر ویزاشون بیاد.

سلام
مبارک باشه
شما یک بار دیفر کرده بودید و بورستون پریده بود؟ دوباره اپلای کردید؟

rezan1366
February 20th, 2012, 11:35 AM
ممنون. بله من قرار بود تابستون برم که کارم نشد، دیفر کردم و کمک هزینه تحصیلی رو هم از دست دادم. دوباره اقدام کردم.
سلام
مبارک باشه
شما یک بار دیفر کرده بودید و بورستون پریده بود؟ دوباره اپلای کردید؟

kalampich
February 20th, 2012, 12:12 PM
بچه ها یه اتفاق خیلی بد برام افتاده ، از شما همفکری میخوام.
من ویزام گرنت شده و گفته اند که فردا باید برم بگیرمش. اما من دیفر کرده ام و ترمم افتاده عقب و به سفارت امان هم اطلاع دادم. حالا سلیمان به من زنگ زده میگه یا باید همین ترم بری یا اینکه ویزات کنسل میشه و باید دوباره پرونده تشکیل بدی. نمیدونم باید چکار کنم. نمیدونم چرا ویزام رو شیفت نمیکنند به عقبتر!!
کسی نظری راجع به این قضیه میتونه بهم بده؟
آیا راهی بجز دوباره پرونده تشکیل دادن به نظرتون میرسه که من این ترم رو نرم استرالیا؟
آیا میشه برم اونجا و از وزارت مهاجرت اونجا درخواست عقب انداختن ویزام رو بکنم؟
نکنه ویزام رو کنسل کنند و مجبور بشم دوباره پرونده تشکیل بدم!!

hamid_vd
February 20th, 2012, 01:56 PM
سلام.ویزای منم اومد دوستان
تاریخ تحویل مدارک:19/12/2011
06/02/2012:eCOE
Final visa:20/02/2012
Master of engineering(Systems engineering
دانشگاه RMIT
امیدوارم ویزای همتون زود بیاد :):)

kian_ali
February 21st, 2012, 01:17 AM
سلام.ویزای منم اومد دوستان
تاریخ تحویل مدارک:19/12/2011
06/02/2012:eCOE
Final visa:20/02/2012
Master of engineering(Systems engineering
دانشگاه RMIT
امیدوارم ویزای همتون زود بیاد :):)

سلام حمید جان. تبریک بسیار.
پس نیازی نیس موقعی که پرونده تشکیل میدیم coe حتما اومده باشه؟؟با افر کاندیشنال میشه؟ منم گیر مدرک ارشدمم.نگرانم دیر بشه.پس واسه ویزا اقدام کنم؟

majids
February 21st, 2012, 11:24 AM
سلام حمید جان. تبریک بسیار.
پس نیازی نیس موقعی که پرونده تشکیل میدیم coe حتما اومده باشه؟؟با افر کاندیشنال میشه؟ منم گیر مدرک ارشدمم.نگرانم دیر بشه.پس واسه ویزا اقدام کنم؟

بدون eCOE و OSHC هم می شه لاج کرد. بعدا خودشون ایمیل می زنند که مدارک رو ارسال کنيد. برای من بعد از يک هفته از تاريخ لاج پرونده در تهران، از امان ايميل زدند که مدارک رو بفرستم. 28 روز هم زمان داده بودند.

farfar2007
February 22nd, 2012, 12:28 AM
بچه ها کسی تجربه مشابه نداره؟ من 24 نوامبر مدارک فرستادم برای سفارت الان بعد از 3 ماه خبری نشده.رشتم هم IT دانشگاه مناش پذیرش گرفتم . برای master by coursework هم می رم.27 فوریه شروع کلاس هاست. حدود سه ماهه که مدارک فرستادم همش میگن police checke . فکر کنم باید دیفر کنم. اگه هزینه دانشگاه نمی دادم این قدر زورم نمی آمد!!!!!