PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرفتن وقت از عشق آباد برای ۲۰۱۱

صفحه ها : 1 [2]

helmi
November 24th, 2011, 10:50 PM
5روز؟ میشه بگید چه روز هفته تحویل دادید و چه روزی گرفتید؟ تو این 5روز تعطیلی هم بود؟
از سفارت ترکمنستان در تهران یا کنسول مشهد؟
فرم DS رو به کی دادید؟ آخه من امروز رفتم سفارت و پرینت وقت و کپی پاسپورتم رو دادم و گفت DS نمیخواد و نگرفت!
من 29نوامبر وقت دارم و امروز 22 نوامبر مدارکم رو دادم سفارت امیدوارم تا یکشنبه یا دوشنبه ویزا آماده بشه!

فرم DS-160 رو سفارت ترکمنستان در تهران از ما هم نخواست و فقط با confirmation وقت و کپی پاسپورت به ما ویزا داد. امیدوارم که تا یکشنبه یا دوشنبه ویزا آماده بشه. ولی همون دوشنبه شما باید بلیط مشهد رو بگیرید و سریع خودتون رو برسونید به مرز باجگیران. چون سه شنبه اگه بخواید برید به وقت سفارت که ساعت 9 صبحه نمیرسید. توجه کنید که عشق آباد 1 ساعت و نیم از ما جلوتر هست. به ما که گفته بودند صبح زود بریم که به ظهر اونها نخوریم والا معطل میشیم در مرز. اینکه می تونید بعداز ظهر هم از مرز رد شید و در حمل و نقل به عشق آباد مشکلی براتون پیش میاد یا نه رو بهتره از کسایی که تور دارن سوال کنید.

heleda
November 24th, 2011, 11:46 PM
سلام
والا من دوشنبه تحویل دادم و شنبه بعدش گرفتم. فقط یک نکته اونم اینکه شما باید 10 روز قبل از تاریخ مصاحبه ویزای ترکمنستان و واسه سفارت امریکا اسکنش رو بفرستن تا وفتتون تایید نهایی بشه. که در مورد شما غیر ممکنه، پس حتما با ایمیل یا تلفن چک کنید که یه موقع وفتتون رو پاک نکنن
من از سفارتشون تو تهران اقدام کردم و خیلی تعجب کردم که Confirmation page DS-160 ازتون نگرفته. تو سفارت تهران یکی به اسم آقای "دولت" این کاراو انجام میده، ازش مدام پیگیری کن، بد اخلاقه ولی آخرش کار آدمو راه میدازه

مگه شنبه هم سفارت بازه؟اونجا که نوشته بود جمعه و شنبه تعطیله! من هم مدارک رو به آقای دولت دادم و DS نگرفت.

heleda
November 24th, 2011, 11:56 PM
سلام دوستان. من واقعا به کمک نیاز دارم.
من 29نوامبر وقت دارم ولی هنوز ویزای ترکمن آماده نشده! با توجه به وضعیت ویزای ترکمنستان ممکنه مجبور باشم همون صبح روز مصاحبه برم ترکمنستان. من میتونم نیمه شب خودمو با ماشین شخصی به مرز برسونم.
عوارض خروج از کشور زمینی (در مرز ایران و ترکمنستان)الان چقدر هست؟ میشه این مبلغ رو قبلش به شماره حساب واریز کنیم که لب مرز معطل نشم؟
مرز از چه ساعتی باز میشه و تا چه ساعتی بازه؟
مراحل عبور از مرز و رسیدن به سفارت در بدترین و بهترین حالت تا حالا چقدر طول کشیده؟
ساعت 9 همه با هم وارد میشن؟ یا میشه در حین اینکه بقیه تو صف هستن یکم دیرتر خودم رو برسونم؟

helmi
November 25th, 2011, 10:47 PM
من 29نوامبر وقت دارم ولی هنوز ویزای ترکمن آماده نشده! با توجه به وضعیت ویزای ترکمنستان ممکنه مجبور باشم همون صبح روز مصاحبه برم ترکمنستان. من میتونم نیمه شب خودمو با ماشین شخصی به مرز برسونم.
عوارض خروج از کشور زمینی (در مرز ایران و ترکمنستان)الان چقدر هست؟ میشه این مبلغ رو قبلش به شماره حساب واریز کنیم که لب مرز معطل نشم؟
مراحل عبور از مرز و رسیدن به سفارت در بدترین و بهترین حالت تا حالا چقدر طول کشیده؟
ساعت 9 همه با هم وارد میشن؟ یا میشه در حین اینکه بقیه تو صف هستن یکم دیرتر خودم رو برسونم؟

سلام. بهتره شما همه ی این سوالها رو از آقای ... بپرسید که وارد هستند. ولی خیلی بعید می دونم که همون روز بتونید برسید مگر اینکه پلیس گمرک شب هم کار کنه. چون قبلا هم گفتم اونها 1 ساعت و نیم از ما جلوتر هستند و وقتی شما ساعت 9 وقت دارید یعنی ساعت 7:30 به وقت ایران شما باید دم در سفارت باشید. فکر میکنم بتونید عوارض رو از بانک داخل شهر روز قبلش واریز کنید. عوارض خروج زمینی11 تومن بود.
امیدوارم که ویزای ترکمنستان تا یکشنبه آماده بشه که به این مشکلات بر نخورید.

Purdue
November 25th, 2011, 11:36 PM
سلام به همه دوستان
من تازه از مصاحبه سفارت برگشتم و قصد دارم تجربیاتم رو کامل در این فروم قرار بدم. یه بخش از این تجربیات به گرفتن وقت از سفارت عشق آباد مربوط میشه که در اینجا مینویسم.
متاسفانه برخی آژانسهای سودجو (که اگه از نظر قوانین فروم مشکلی نبود و اگه براشون تبلیغ نمیشد حتماً اسم یکیشون رو مینوشتم) همه وقتهای 9 صبح این سفارت رو بطور فله ای و با اسامی که گاهی جعلی هستند پر میکنن. بعد نفری 800 دلار میگیرن و یه تور برای شما برگزار میکنن که شامل گرفتن ویزای ترکمنستان، گرفتن وقت سفارت آمریکا در عشق آباد، ترانسفر رفت و برگشت با اتوبوس از مشهد به مرز و بالعکس، افامت در هتلی در عشق آباد، و ترانسفر رفت به سفارت آمریکا در روز مصاحبه میشه.
من خودم شاهد بودم که نماینده یکی از همین آژانسها با خانومی که مسول وقت دادن در سفارت آمریکا بود چطور صحبت میکرد و با روشهای خاص ما ایرانی ها سر این بنده خدا رو شیره میمالید. ایشون با چرب زبونی تمام وقتهای 9 صبح روزهای مصاحبه در ماه دسامبر رو گرفت، و برای ژانویه هم همین کار رو کرد. برای هر روز 12 تا وقت گرفت. و گفت برخی از این اسامی که بهتون میدم ممکنه نتونن ویزای ترکمن رو بگیرن و مجبور بشیم وقت رو کنسل کنیم. بعدش گفت در اینصورت برای اینکه وقت سوخت نشه ما افراد دیگری رو جایگزین میکنیم. این یعنی اینکه اگه در دو ماه آینده کسی وقت تونست بگیره شانس آورده. اینم بگم که اکثر کسانی که با این آژانسها به عشق آباد میرن یا مطلع نیستن که میشه با نصف این هزینه همین کار رو کرد، یا 800 دلار براشون مساله ای نیست، و یا مجبورن.

این خانوم نماینده آژانس در روز مصاحبه خودش وارد سفارت میشه و لیست اسامی تور خودش رو بعنوان افرادی که در اون روز مصاحبه دارن به سفارت میده و یکی یکی مسافرای خودش رو وارد سفارت میکنه. دارم بهتون واضح میگم، شانس وقت گرفتن واسه کسانی مثل ما که نمیخوان این 800 دلار رو توی جیب این آژانسهای سودجو بریزن در حال حاضر فقط وقت گرفتن از طریق تماس تلفنی، داشتن یک برخورد محترمانه، توضیح دادن کیس خودتون در دو جمله و علت نیازتون به وقت فوری هست. (من خودم گفتم 45 روز دیگه ترمم شروع میشه و اون خانوم مسول در سفارت آمریکا بهم وقت فوری داد برای 8 روز بعدش)
البته این راه رو اگر برین، باید دعوتنامه ترکمن رو برای ویزای سفرتون به عشق آباد داشته باشید تا بتونین ویزا بگیرین. چون برای وقت تلفنی Confirmation از سفارت آمریکا نمیتونین بگیرین.

البته اگه خوش شانس باشین و مثل یکی دو نفری که در بالا نوشتن موقعی که چندتا وقت باز میشه بتونین بگیرین، دیگه نیازی به تماس تلفنی هم نیست. چیزی که واضحه اینه که این سفارت حالا حالا ها با ایمیل وقت فوری نخواهد داد. و بعید هم نیست که با رفتارهای آژانسی که گفتم یا آژانسهای مشابه، به زودی برخورد این سفارت هم با ایرانی ها بد بشه.
موفق باشین

Purdue
November 25th, 2011, 11:46 PM
ببینین دوست عزیز مرز زودتر از ساعت 8:30 صبح به وقت خودمون اجازه رد شدن به شما نمیده. باز هست، اما اگه مثل من زودتر از 8:30 برسین نمیتونین رد بشین. حداقل 10 دقیقه و حداکثر نیم ساعت رو برای عبور از بخش ایران در نظر بگیرین یعنی از در مرز در باجگیران تا نقطه صفر مرزی. بعدش که وارد ترکمنستان شدین حداقل 20 دقیقه و اگر مسافر با بار زیاد جلوتر از شما باشه، حداکثر سه ربع هم طول میکشه تا از سالن ترکمن بیاین بیرون. بیرون این سالن یک ون قرار داره که تا پر نشه به شمت گودان نمیره. ممکنه وقتی میرسین اونجا اصلاً ون موجود نباشه و نیم ساعت معطل بشین تا ون بیاد. از وقتی سوار ون شدین، یک ساعت تا عشق آباد در نظر بگیرین. (شما تا گودان با ون میاین و بعدش 10 کیلومتر تا عشق آباد رو باید با تاکسی یا نماینده آقای .. برین)
به نظر من امکان نداره صبح روز مصاحبه بتونین از مرز در بشین و خوتونو به سفارت برسونین. من خودم که قبل از 8:30 به وقت ایران مرز بودم، حدود 12 به وقت عشق آباد به نزدیکی سفارت آمریکا رسیدم (یعنی حدود 10:30 خودمون)

rezaaz
November 26th, 2011, 11:07 AM
دوستان، من برای 6 دسامبر برای ویزای F1 وقت مصاحبه دارم. با توجه به تعطیلات سال نو میلادی به نظرتون ویزای من تا قبل از تعطیلات آماده میشه؟ اگه نه تا کی تعطیلات اونا طول میکشه؟ کلا امکان اینکه من به شروع کلاسام در 22 ژانویه برسم چقدره؟

Purdue
November 26th, 2011, 01:45 PM
نمیدونم سوالتون رو در جای مناسبی مطرح کردید یا نه، اما به نظر من میرسید. خود آفیسر در پایان مصاحبه از شما خواهد خواست که ظرف 10 روز با ارسال ایمیل از وضعیت کلیرنس خودتون مطلع بشید. اگه این 10 روز رو 10 روز کاری هم در نظر بگیرید، 20 دسامبر کلیر میشید و میتونید هفته اول ژانویه برای پیک آپ ویزا، پاسپورتتون رو به سفارت بفرستید. البته اینکه رشته شما چی باشه و در تحصیلات ارشدتون روی چه موضوعی کار کرده باشید میتونه پروسه کلیر شدن شما رو طولانی تر کنه. انشالله که میرسید به این ترم.

دوستان، من برای 6 دسامبر برای ویزای F1 وقت مصاحبه دارم. با توجه به تعطیلات سال نو میلادی به نظرتون ویزای من تا قبل از تعطیلات آماده میشه؟ اگه نه تا کی تعطیلات اونا طول میکشه؟ کلا امکان اینکه من به شروع کلاسام در 22 ژانویه برسم چقدره؟

athenamt
November 26th, 2011, 10:12 PM
من هم مشکل ایشون رو دارم ! کلاسا از 22 ژانویه شروع میشه و من هنوز حتی وقت سفارت هم نگرفتم ! با سفارت آمریکا تو عشق آباد مکاتبه کردم بهم گفتن همه وقت ها تا فوریه کاملاً پر شده پیشنهاد دادن از طرق آنکارا یا دبی اقدام کنم ! لطفاً اگه کسی می تونه منو راهنمایی کنه ؟ به نظرتون واسه این ترم می رسم ؟؟

hope
November 27th, 2011, 04:10 AM
سلام به همه دوستان
من تازه از مصاحبه سفارت برگشتم و قصد دارم تجربیاتم رو کامل در این فروم قرار بدم. یه بخش از این تجربیات به گرفتن وقت از سفارت عشق آباد مربوط میشه که در اینجا مینویسم.
متاسفانه برخی آژانسهای سودجو (که اگه از نظر قوانین فروم مشکلی نبود و اگه براشون تبلیغ نمیشد حتماً اسم یکیشون رو مینوشتم) همه وقتهای 9 صبح این سفارت رو بطور فله ای و با اسامی که گاهی جعلی هستند پر میکنن. بعد نفری 800 دلار میگیرن و یه تور برای شما برگزار میکنن که شامل گرفتن ویزای ترکمنستان، گرفتن وقت سفارت آمریکا در عشق آباد، ترانسفر رفت و برگشت با اتوبوس از مشهد به مرز و بالعکس، افامت در هتلی در عشق آباد، و ترانسفر رفت به سفارت آمریکا در روز مصاحبه میشه.
من خودم شاهد بودم که نماینده یکی از همین آژانسها با خانومی که مسول وقت دادن در سفارت آمریکا بود چطور صحبت میکرد و با روشهای خاص ما ایرانی ها سر این بنده خدا رو شیره میمالید. ایشون با چرب زبونی تمام وقتهای 9 صبح روزهای مصاحبه در ماه دسامبر رو گرفت، و برای ژانویه هم همین کار رو کرد. برای هر روز 12 تا وقت گرفت. و گفت برخی از این اسامی که بهتون میدم ممکنه نتونن ویزای ترکمن رو بگیرن و مجبور بشیم وقت رو کنسل کنیم. بعدش گفت در اینصورت برای اینکه وقت سوخت نشه ما افراد دیگری رو جایگزین میکنیم. این یعنی اینکه اگه در دو ماه آینده کسی وقت تونست بگیره شانس آورده. اینم بگم که اکثر کسانی که با این آژانسها به عشق آباد میرن یا مطلع نیستن که میشه با نصف این هزینه همین کار رو کرد، یا 800 دلار براشون مساله ای نیست، و یا مجبورن.

این خانوم نماینده آژانس در روز مصاحبه خودش وارد سفارت میشه و لیست اسامی تور خودش رو بعنوان افرادی که در اون روز مصاحبه دارن به سفارت میده و یکی یکی مسافرای خودش رو وارد سفارت میکنه. دارم بهتون واضح میگم، شانس وقت گرفتن واسه کسانی مثل ما که نمیخوان این 800 دلار رو توی جیب این آژانسهای سودجو بریزن در حال حاضر فقط وقت گرفتن از طریق تماس تلفنی، داشتن یک برخورد محترمانه، توضیح دادن کیس خودتون در دو جمله و علت نیازتون به وقت فوری هست. (من خودم گفتم 45 روز دیگه ترمم شروع میشه و اون خانوم مسول در سفارت آمریکا بهم وقت فوری داد برای 8 روز بعدش)
البته این راه رو اگر برین، باید دعوتنامه ترکمن رو برای ویزای سفرتون به عشق آباد داشته باشید تا بتونین ویزا بگیرین. چون برای وقت تلفنی Confirmation از سفارت آمریکا نمیتونین بگیرین.

البته اگه خوش شانس باشین و مثل یکی دو نفری که در بالا نوشتن موقعی که چندتا وقت باز میشه بتونین بگیرین، دیگه نیازی به تماس تلفنی هم نیست. چیزی که واضحه اینه که این سفارت حالا حالا ها با ایمیل وقت فوری نخواهد داد. و بعید هم نیست که با رفتارهای آژانسی که گفتم یا آژانسهای مشابه، به زودی برخورد این سفارت هم با ایرانی ها بد بشه.
موفق باشین

شما چه طوری ویزای ترکمنستان رو گرفته بودین؟ دم مرز؟ یا با دعوت نامه؟

Purdue
November 27th, 2011, 08:05 PM
دوست عزیز پاسخ این سوال در پستهای 224 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29369-گرفتن-وقت-از-عشق-آباد-برای-۲۰۱۱&p=563040&viewfull=1#post563040) و 225 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29369-گرفتن-وقت-از-عشق-آباد-برای-۲۰۱۱&p=563043&viewfull=1#post563043) داده شده. من با دعوتنامه ویزا رو گرفتم. از 2 هفته قبل از اینکه بتونم با سفارت آمریکا تماس بگیرم درخواستش رو داده بودم.

شما چه طوری ویزای ترکمنستان رو گرفته بودین؟ دم مرز؟ یا با دعوت نامه؟

Purdue
November 27th, 2011, 08:14 PM
ببینین شما تا شروع کلاسهاتون بیش از 55 روز زمان دارید و تازه تا یکی دو هفته دیرتر هم میتونین وارد آمریکا بشین که باید نامه Late Arrival از دانشگاه درخواست کنین. وقتتون کافیه در صورتی که کلیرنس شما طولانی نشه. حالا اگه عشق آباد جواب نمیده به نظر من تاشکند رو هم یه بررسی کنین. تجربیات دوستان رو در بخش تاشکند مطالعه کنین.
همچنین شما با ارسال اسکن I20 و پاسپورتتون میتونین وقت فوری از آنکارا بگیرین، اما ممکنه کلیرنس شما از آنکارا به موقع نیاد. من البته اطلاعات کافی در مورد آنکارا ندارم اما همینو میدونم که وقت فوری میده.
در مورد عشق آباد هم شاید بد نباشه یه تماس تلفنی باهاشون بگیرین.
موفق باشین

من هم مشکل ایشون رو دارم ! کلاسا از 22 ژانویه شروع میشه و من هنوز حتی وقت سفارت هم نگرفتم ! با سفارت آمریکا تو عشق آباد مکاتبه کردم بهم گفتن همه وقت ها تا فوریه کاملاً پر شده پیشنهاد دادن از طرق آنکارا یا دبی اقدام کنم ! لطفاً اگه کسی می تونه منو راهنمایی کنه ؟ به نظرتون واسه این ترم می رسم ؟؟

nanai
November 28th, 2011, 11:01 AM
سلام. من از هفته پیش به سفارت ایمیل زده بودم برای وقت تا آخر ژانویه. امروز جواب داد که کاملا پره و وقت فوری نمی دن تا Feb و بهتره برای یه سفارت دیگع اقدام کنم!!!به نظرتون وقتای Feb کی باز می شه؟

Purdue
November 28th, 2011, 03:19 PM
متاسفانه همونطور که پیشتر گفتم تمام وقتهای 9 صبح (مختص غیر ترکمنها) ماه دسامبر و ژانویه رو آژانسهای ایرانی پر کردن. هیچ حساب و کتابی هم نداره که وقتهای فوریه کی باز میشن. پیشنهاد میکنم هر روز سایت رو چک کنین ولی شاید تا اواسط دسامبر، برای فوریه وقت باز نکنن. البته این امکان هم هست که در آینده نزدیک بعضی از وقتهای دسامبر یا ژانویه کنسل بشن و سفارت بعنوان وقت باز اونها رو در سیستم قرار بده. این سفارت کلاً روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته مصاحبه داره و اگر یکی از این دو روز تعطیل باشه بجاش چهارشنبه همون هفته وقت میذارن.

البته این رو هم امتحان کنین. با سفارت تماس بگیرین و بگین که کیس شما دانشجویی (ویزای F1) هست و از هیچ سفارت دیگه ای نتونستین وقت بگیرین و شروع کلاسهاتون فلان تاریخ هست. ازشون بخواین که نزدیکترین زمان ممکن رو براتون وقت بدن. شاید شما در ایمیل تون نگفتین که درخواست ویزای دانشجویی دارین.

سلام. من از هفته پیش به سفارت ایمیل زده بودم برای وقت تا آخر ژانویه. امروز جواب داد که کاملا پره و وقت فوری نمی دن تا Feb و بهتره برای یه سفارت دیگع اقدام کنم!!!به نظرتون وقتای Feb کی باز می شه؟

nanai
November 29th, 2011, 10:06 AM
ممنون از جوابتون. زنگ هم زدم گفتم برای دانشجویی و وقتم کمه گفت اجازه نداریم وقت تلفنی بدیم...ممنون امیدوارم که بتونم از اینجا وقت بگیرم..گیج شدم نمی دونم باید چی کار کنم ..آخه من self fundam و فکر کنم ترکیه یا دبی برام مناسب نباشه......

متاسفانه همونطور که پیشتر گفتم تمام وقتهای 9 صبح (مختص غیر ترکمنها) ماه دسامبر و ژانویه رو آژانسهای ایرانی پر کردن. هیچ حساب و کتابی هم نداره که وقتهای فوریه کی باز میشن. پیشنهاد میکنم هر روز سایت رو چک کنین ولی شاید تا اواسط دسامبر، برای فوریه وقت باز نکنن. البته این امکان هم هست که در آینده نزدیک بعضی از وقتهای دسامبر یا ژانویه کنسل بشن و سفارت بعنوان وقت باز اونها رو در سیستم قرار بده. این سفارت کلاً روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته مصاحبه داره و اگر یکی از این دو روز تعطیل باشه بجاش چهارشنبه همون هفته وقت میذارن.

البته این رو هم امتحان کنین. با سفارت تماس بگیرین و بگین که کیس شما دانشجویی (ویزای F1) هست و از هیچ سفارت دیگه ای نتونستین وقت بگیرین و شروع کلاسهاتون فلان تاریخ هست. ازشون بخواین که نزدیکترین زمان ممکن رو براتون وقت بدن. شاید شما در ایمیل تون نگفتین که درخواست ویزای دانشجویی دارین.

Visible
November 29th, 2011, 12:45 PM
با عرض سلام،

من 2 ماهه پيش با ايميل درخواست وقت سفارت کردم، واسه 20 دسامبر بهم وقت دادن. که بعدا" خودشون ايميل زدن و گفتن" ما مجبور شديم وقتهاي 20 رو منتقل کنيم براي 6 دسامبر! ، و اگه ميتونيد کانفرم کنيد! " که من گفتم نميتونم و بعد از کلي مکاتبه، بلاخره ديروز ميل زدن و واسه 5 ژانويه وقت دادن. با اين توصيف که من ترمم 10 ژانويه شروع ميشه و نمي دونم چکار بايد بکنم الان!
ضمنا" اين رو هم بگم، که با همين ايميل وقت 5 ژانويه، امروز رفتم سفارت ترکمنستان که پرينت ايميل و کپي پاسپورتم گرفت و گفت برو 2 هفه ديگه بيا تا وقتت استعلام کنيم و بعد هم 5 روز طول ميکشه تا ويزا بهت بديم. که البته براي من فعلا" زمان هست و درخواست ويزاي فوري ندادم.

فقط از دوستان، اگر کسي تجربه اي داره، ممکن بگين نامي Late arrival چطوري ميدن، و اساسا" تا چه مدت ممکن شروع ترمم رو به تعويغ بيندازند ؟

پيشاپيش ممنون.

nanai
November 29th, 2011, 05:02 PM
سلام دوستان اینجور که فعلا معلومه نمیشه روی عشق آباد حساب کرد. کسی راجع به تاشکند اطلاعات داره؟ وقتاش خالیه و چیزی ننوشته که مخصوص خودشونه یا ما هم می تونیم بریم. من برای ویزای J1 می خوام اقدام کنم و self fund hastam. ممنون می شم اگه سریع بهم جواب بدید

Purdue
November 29th, 2011, 07:26 PM
سلام دوستان اینجور که فعلا معلومه نمیشه روی عشق آباد حساب کرد. کسی راجع به تاشکند اطلاعات داره؟ وقتاش خالیه و چیزی ننوشته که مخصوص خودشونه یا ما هم می تونیم بریم. من برای ویزای J1 می خوام اقدام کنم و self fund hastam. ممنون می شم اگه سریع بهم جواب بدید

حیف شد که نتونستین از عشق آباد وقت بگیرین چون اخیراً کیسهای J1 رو خوب ویزا دادن. (من خودم سه مورد رو میدونم که البته یکیشون فقط Self fund بود)
فکر کنم دیگه تلفنی هم وقت ندن، اما خوشبختانه به من و یکی دو نفر دیگه از دوستان تلفنی وقت داده بودن.

الآن هم من پیشنهاد میکنم یه ایمیل برای سفارت تاشکند بفرستین و خیلی کوتاه کیس خودتون رو توضیح بدین، بگین مقیم ایران هستین و ازشون بپرسین که آیا میتونین وقتهای سفارت رو بگیرین یا نه. فقط تا وقتی جواب بدن شما در مورد هزینه های سفر به ازبکستان و نحوه گرفتن ویزای ازبکستان و مدت زمانی که طول میکشه تا این ویزا رو بگیرین هم تحقیق کنین. موفق باشین

با عرض سلام،

من 2 ماهه پيش با ايميل درخواست وقت سفارت کردم، واسه 20 دسامبر بهم وقت دادن. که بعدا" خودشون ايميل زدن و گفتن" ما مجبور شديم وقتهاي 20 رو منتقل کنيم براي 6 دسامبر! ، و اگه ميتونيد کانفرم کنيد! " که من گفتم نميتونم و بعد از کلي مکاتبه، بلاخره ديروز ميل زدن و واسه 5 ژانويه وقت دادن. با اين توصيف که من ترمم 10 ژانويه شروع ميشه و نمي دونم چکار بايد بکنم الان!
ضمنا" اين رو هم بگم، که با همين ايميل وقت 5 ژانويه، امروز رفتم سفارت ترکمنستان که پرينت ايميل و کپي پاسپورتم گرفت و گفت برو 2 هفه ديگه بيا تا وقتت استعلام کنيم و بعد هم 5 روز طول ميکشه تا ويزا بهت بديم. که البته براي من فعلا" زمان هست و درخواست ويزاي فوري ندادم.

فقط از دوستان، اگر کسي تجربه اي داره، ممکن بگين نامي Late arrival چطوري ميدن، و اساسا" تا چه مدت ممکن شروع ترمم رو به تعويغ بيندازند ؟

پيشاپيش ممنون.

این رو از مسول graduate office دانشگاهی که ازش پذیرش و I20 گرفتین سوال کنین و بپرسین که کی این نامه رو براتون صادر میکنن. در ضمن این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3154-سوالات-مربوط-به-defer-و-late-arrival-را-در-این-تاپیک-مطرح-نمائید/page111&highlight=late+arrival) بخش از فروم به همین مساله اختصاص داره که پیشنهاد میکنم از آخر به اول بخونین چون پستهای اول مربوط به سه چهار سال پیش هستن.
موفق باشین

nanai
November 29th, 2011, 09:45 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون. امیدوارم عشق آباد جا باز کنه و راجع به ازبکستان تحقیق می کنم.
ا

حیف شد که نتونستین از عشق آباد وقت بگیرین چون اخیراً کیسهای J1 رو خوب ویزا دادن. (من خودم سه مورد رو میدونم که البته یکیشون فقط Self fund بود)
فکر کنم دیگه تلفنی هم وقت ندن، اما خوشبختانه به من و یکی دو نفر دیگه از دوستان تلفنی وقت داده بودن.

الآن هم من پیشنهاد میکنم یه ایمیل برای سفارت تاشکند بفرستین و خیلی کوتاه کیس خودتون رو توضیح بدین، بگین مقیم ایران هستین و ازشون بپرسین که آیا میتونین وقتهای سفارت رو بگیرین یا نه. فقط تا وقتی جواب بدن شما در مورد هزینه های سفر به ازبکستان و نحوه گرفتن ویزای ازبکستان و مدت زمانی که طول میکشه تا این ویزا رو بگیرین هم تحقیق کنین. موفق باشین

این رو از مسول graduate office دانشگاهی که ازش پذیرش و I20 گرفتین سوال کنین و بپرسین که کی این نامه رو براتون صادر میکنن. در ضمن این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3154-سوالات-مربوط-به-defer-و-late-arrival-را-در-این-تاپیک-مطرح-نمائید/page111&highlight=late+arrival) بخش از فروم به همین مساله اختصاص داره که پیشنهاد میکنم از آخر به اول بخونین چون پستهای اول مربوط به سه چهار سال پیش هستن.
موفق باشین

mhmd22394
November 30th, 2011, 06:24 PM
اولا شرمنده که دیر جواب میدم. آره شنبه ها تعطیله ولی کارمنداش تو سفارت هستن من چون اون شنبه دقیقا میشد 10 روز قبل از تاریخ مصاحبه ام و اینو هزار با به دولت گفته بودم بهم گفت که شنبه بیام. گفتم که آدم خوبیه فقط بد اخلاقه باید خیلی رو اعصابش نرید. راجع به DC هم فقط Confirmation Page رو لازم دارن که ازتون گرفته دیگه. الان که اینو دارم مینویسم حتما ویزای ترکمنستانت اومده ایشالا.....

مگه شنبه هم سفارت بازه؟اونجا که نوشته بود جمعه و شنبه تعطیله! من هم مدارک رو به آقای دولت دادم و DS نگرفت.

heleda
November 30th, 2011, 08:34 PM
اولا شرمنده که دیر جواب میدم. آره شنبه ها تعطیله ولی کارمنداش تو سفارت هستن من چون اون شنبه دقیقا میشد 10 روز قبل از تاریخ مصاحبه ام و اینو هزار با به دولت گفته بودم بهم گفت که شنبه بیام. گفتم که آدم خوبیه فقط بد اخلاقه باید خیلی رو اعصابش نرید. راجع به DC هم فقط Confirmation Page رو لازم دارن که ازتون گرفته دیگه. الان که اینو دارم مینویسم حتما ویزای ترکمنستانت اومده ایشالا.....
سلام
بله من روز یکشنبه ویزا رو گرفتم و به موقع به مصاحبه رسیدم.
اگر کسی خواست همون روز مصاحبه برسه هم مشکل نداره، چون به گفته بچه ها تا 12 پذیرش می کنن. من آقایی رو دیدم که همون روز صبح از مرز رد شده بود و ساعت 11 سفارت بود و به راحتی مصاحبه کرد.

rezaaz
December 1st, 2011, 08:16 AM
دوستان سلام. من هفته دیگه مصاحبه دارم و امیدوارم خوب پیش بره. من مدارکی رو که فکر میکنم در طول مصاحبه لازمه به شرح ذیل آماده کردم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چه مدارکه دیگه ای لازم هست ببرم. اینم بگم که من متاهل هستم و برای PhD به صورت فول فاند پذیرش دارم (TA).
1- DS-160 confirmation
2- SEVIS payment confirmation printed receipt
3- Admission Letter
4- I-20
5- CV
6- Transcripts and certificate
7- عقدنامه و یک عکس عروسی

راستی، اگه کسی خواست براش ویزاشو pick up کنم پ خ بده.

phantom1
December 1st, 2011, 11:25 AM
سلام دوستان
من و همسرم می خوایم برای گرفتن ویزا از ترکمنستان اقدام کنیم. شرایطمون یک مقدار اورژانسیه ولی هنوز یک سری از مدارک رو برای اینکه بتونیم از سفارت وقت بگیریم نداریم. من پستهای چند صفحه اول و چند صفحه آخر رو خوندم. ظاهرا ترکمنستان یک دعوتنامه می خواد. با توجه به اینکه طول می کشه تا مدارک ما آماده بشه بهتر نیست برای یک کشور دیگه اقدام کنیم که سریعتر می شه رفت؟
می شه منو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم؟
ما برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه می خوایم بریم آمریکا. کارهای دانشگاه و وزارت خونه تموم شده و الان منتظر نامه از استاد آمریکایی هستیم. به نظر شما الان چیکار کنم؟

meba
December 1st, 2011, 12:50 PM
من با پرینت ایمیل سفارت رفتم، که گفت فکر نکنم عشق آباد قبول کنه، اما برو 10 روز دیگه بیا. کسی اون روز با پرینت ایمیل ویزای ترکمنستان گرفته بود؟ یا همگی با پرینت کانفرمیشن وقت سفارت( اونی که از سیستم وقت دهی سفارت آمریکا میشه گرفت) ویزا گرفته بودن؟

هممون بجز نفر چهارم که اطلاع ندارم با پرینت ایمیل ویزا گرفته بودیم.

Purdue
December 1st, 2011, 08:09 PM
سلام. اگر برای همسرتون نیاز به Bank Statement هست باید با خودتون ببرین. پاسپورتها رو هم فراموش نکنین :دی
موفق باشین. نوشتن تجربیاتتون در همین تاپیک یادتون نره.

دوستان سلام. من هفته دیگه مصاحبه دارم و امیدوارم خوب پیش بره. من مدارکی رو که فکر میکنم در طول مصاحبه لازمه به شرح ذیل آماده کردم. ممنون میشم راهنماییم کنید که چه مدارکه دیگه ای لازم هست ببرم. اینم بگم که من متاهل هستم و برای PhD به صورت فول فاند پذیرش دارم (TA).
1- DS-160 confirmation
2- SEVIS payment confirmation printed receipt
3- Admission Letter
4- I-20
5- CV
6- Transcripts and certificate
7- عقدنامه و یک عکس عروسی

راستی، اگه کسی خواست براش ویزاشو pick up کنم پ خ بده.

Alibaba2010201
December 3rd, 2011, 12:15 PM
سلام دوستان
من و همسرم می خوایم برای گرفتن ویزا از ترکمنستان اقدام کنیم. شرایطمون یک مقدار اورژانسیه ولی هنوز یک سری از مدارک رو برای اینکه بتونیم از سفارت وقت بگیریم نداریم. من پستهای چند صفحه اول و چند صفحه آخر رو خوندم. ظاهرا ترکمنستان یک دعوتنامه می خواد. با توجه به اینکه طول می کشه تا مدارک ما آماده بشه بهتر نیست برای یک کشور دیگه اقدام کنیم که سریعتر می شه رفت؟
ما برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه می خوایم بریم آمریکا. کارهای دانشگاه و وزارت خونه تموم شده و الان منتظر نامه از استاد آمریکایی هستیم. به نظر شما الان چیکار کنم؟

با سلام
دوست عزیز
آن طور که من متوجه شدم می خوهید ویزای J بگیرید.اگر دعوتنامه از استادتون در آمریکا گرفتید، و کارهای وزارتخانه را به اتمام رساندید. بایستی حتما در دانشگاهی که می خواهید برید فرم های DS-2019 برای خودتون و همسرتون تکمیل شده باشد تا به شما و همسرتون SEVIS ID و program number داده شود و بدون این فرم های مخصوص DS-2019 اقدام به گرفتن وقت نکنید. ضمن اینکه برای تایید فرم Ds-160 نیاز به داشتن این دو شماره دارید. در هر صورت اگر این شماره ها و فرم ها را گرفتید می توانید درخواست وقت بدید. اگر هنوز این فرمها براتون صادر نشده از استادتون بخواهید کارهایش را براتون انجام بده. بازهم تاکید می کنم داشتن فرم های ds-2019 نه تنها برای گرفتن وقت سفارت لازمه بلکه برای ویزا و حتی پس از آن قبل از پرواز و در موقع رسیدن به آمریکا لازم است.
من هم برای J اقدام کردم اگر سوالی داشتید راهنمایی تون می کنم. راستی در چه رشته ای و به کدوم دانشگاه می خواهید برید؟
موفق باشید

hossein2266
December 7th, 2011, 10:30 AM
دوستان گرامي

آوردن نام افراد يا شركتها تحت هر عنواني تبليغ محسوب مي شود و خلاف قوانين فروم مي باشد. بنابراين توجه داشته باشيد در پستهاي خود از آوردن نام افراد يا شركتهايي كه به شما در گرفتن وقت و يا ويزاي تركمنستان كمك كرده اند، خودداري نماييد.

با تشكر از همه شما دوستان
مديريت انجمن امريكا

helmi
December 7th, 2011, 04:46 PM
سلام.

مهمترین مدرکی که باید به دست شما برسه همون DS-2019 است که اگه با USPS بفرستند براتون حدود سه هفته طول میکشه که به دستتون برسه و بدون اون هیچ کاری نمی تونید بکنید. اگه تخمینی از زمان رسیدن DS-2019 دارید می تونید برای همون زمان وقت سفارت بگیرید و با اون تاییدیه وقت برای گرفتن ویزای ترکمنستان هم اقدام کنید. اگر هم فکر میکنید DS-2019 زودتر از انجام این پروسه (وقت گرفتن از سفارت و دریافت ویزای ترکمنستان) به دست شما میرسه می تونید برای صرفه جویی در وقت از سفارتهای امریکا در آنکارا یا دبی با همون فرم DS-2019 وقت اضطراری بگیرید.

سلام دوستان

سمیرا الیاسی
December 8th, 2011, 01:47 PM
سلام بچه ها. من الان سایت رو نگاه کردم که وقت بگیرم. دسامبر که پر بود کاملا. ژانویه هم همه تاریخها ساعت دو عصر و برای خود ترکمنستانیها بود فقط. فوریه هم باز نشده اصلا. به نظرتون تکلیف چیه؟ من ایمیل که زده بودم برای وقت فوری، یه ایمیل اتوماتیک برام اومد با این مضمون که چند روز دیگه بهتون جواب میدیم ولی توصیه میکنیم برید از توی سایتمون وقت بگیرید. یعنی الان کلا نمیشه وقت گرفت؟ خیلی نگرانم.

سمیرا الیاسی
December 8th, 2011, 02:04 PM
بچه ها یه مسئله دیگه: من الان واقعن دیرم شده و مجبورم به هر قیمتی که هست وقت پیدا کنم. خواهش میکنم اگر آژانسی میشناسین که یه ذره قابل اطمینانتر باشه برای من پیغام خصوصی بذاره. قبلن شنیده بودم که یه آژانسی هست توی میرداماد که خیلی معروفه و خوب وقت میده. این آژانس رو کسی میشناسه؟ خیلی ممنون میشم اگه بهم خصوصی جواب بدید که حذف نشه جوابتون به عنوان اینکه تبلیغ دارین میکنن. مرسی.

Purdue
December 8th, 2011, 08:04 PM
بچه ها یه مسئله دیگه: من الان واقعن دیرم شده و مجبورم به هر قیمتی که هست وقت پیدا کنم. خواهش میکنم اگر آژانسی میشناسین که یه ذره قابل اطمینانتر باشه برای من پیغام خصوصی بذاره. قبلن شنیده بودم که یه آژانسی هست توی میرداماد که خیلی معروفه و خوب وقت میده. این آژانس رو کسی میشناسه؟ خیلی ممنون میشم اگه بهم خصوصی جواب بدید که حذف نشه جوابتون به عنوان اینکه تبلیغ دارین میکنن. مرسی.

سلام
به نظر من عشق آباد رو بی خیال بشید بهتره. آنکارا با ارسال اسکن I20 برای 10 روز بعد به شما وقت فوری میده. ممکنه تاشکند هم بتونین برین. اما عشق آباد دیگه ظاهراً وقتهاش پر شده. فقط هر کاری میکنین، وقتهای 2 بعد از ظهر رو نگیرین. هم حذف میشه، هم دید سفارت رو نسبت به ایرانیها خراب میکنه.
یه تماس تلفنی هم بگیرید ضرر نداره، بهشون بگید که چند روز دیگه طبق I20 باید در آمریکا باشید و عشق آباد تنها گزینه شماست، شاید اگه تونستین تلفنی قانعشون کنین یه وقت فوری بهتون بدن.
موفق باشید

Alibaba2010201
December 11th, 2011, 08:58 AM
دوست عزیز
سلام
آیا می شود با داشتن میل برای گرفتن ویزا در مرز اقدام کرد؟ آیا شما در این خصوص تجربه ای دارید؟ آیا می شود بدون دعوتنامه از ترکمنستان لب مرز ویزا گرفت؟ جهت گرفتن ویزا می خواهم مجدداً خودم برم.

ممنون

babsh
December 13th, 2011, 08:52 AM
تا اون جایی که من میدونم روند گرفتن ویزا حتی فوری هم بامراجعه به سفارت ترکمنستان بعد از 5-6 روز کاری و بدون دعوتنامه طول میکشد
دوست عزیز
سلام
آیا می شود با داشتن میل برای گرفتن ویزا در مرز اقدام کرد؟ آیا شما در این خصوص تجربه ای دارید؟ آیا می شود بدون دعوتنامه از ترکمنستان لب مرز ویزا گرفت؟ جهت گرفتن ویزا می خواهم مجدداً خودم برم.

ممنون

s84
December 15th, 2011, 12:03 AM
وقت برای ماه فوریه باز شده.

Purdue
December 15th, 2011, 01:51 AM
وقت برای ماه فوریه باز شده.

دوستان وقت برای ماه فوریه باز شده اما خواهشاً روزهایی رو وقت بگیرین که ساعت 9 صبح دارن. در این لحظه که دارم متن رو مینویسم روزهای 14، 16، 23، و 28 فوریه وقت خالی 9 صبح موجود هست. اگر مدارکتون به این تاریخها نمیرسه لطف کنید و وقتها رو اشغال نکنید چون در صورت کنسل کردن وقت از طرف شما این سفارت وقت کنسل شده شما رو به وقتهای دیگه اضافه نمیکنه. پس دوستان دیگه رو هم مد نظر داشته باشین و با دقت وقت بگیرین.
موفق باشین

helen-en
December 16th, 2011, 02:20 PM
سلام
بیخشید مطمین هستین دیروز وقت ها برای ساعت 9 باز شدن الان هیچ وقتی برای ساعت 9 نیس یعنی تو یک روز پر شده:cry::cry: من به آزانس هم گفتم ولی بهم دیروز زنگ نزند :mad::mad:

nanai
December 17th, 2011, 11:01 AM
یعنی واقعا وقتااااااااااااا پر شدٍٍٍ..................حالا چی کار کنم...لظفا بهم کمک کنیددددد

Purdue
December 17th, 2011, 12:26 PM
سلام
بیخشید مطمین هستین دیروز وقت ها برای ساعت 9 باز شدن الان هیچ وقتی برای ساعت 9 نیس یعنی تو یک روز پر شده:cry::cry: من به آزانس هم گفتم ولی بهم دیروز زنگ نزند :mad::mad:

یعنی واقعا وقتااااااااااااا پر شدٍٍٍ..................حالا چی کار کنم...لظفا بهم کمک کنیددددد

دوستان متاسفانه باید بگم اگه وقتی برای 9 صبح نمیبینید یعنی پر شده. کاری که میتونین بکنین اینه که هر روز دو سه بار در ساعات کاری سفارت 8 صبح تا 5 بعدازظهر به سایت سر بزنین شاید براتون وقت باز کردن. در ضمن تماس تلفنی هم بگیرین. قبلاً برای چند نفری از جمله خودم بصورت تلفنی وقت دادن ولی بعدش گفتن غیر قانونی هست و نمیتونیم اینطور وقت بدیم. اگه کیس شما F1 هسن سعی کنین پای تلفن قانعشون کنین که عشق آباد تنها گزینه مناسب برای شماست، شاید بهتون وقت رو بدن. ارسال ایمیل هم یک گزینه دیگه هست، با ضمیمه کردن اسکن I20، که البته قبلاً میگفتن احتیاجی بهش نداریم.
موفق باشین

ShahdaD
January 2nd, 2012, 04:52 PM
لطفا برای وقت گرفتن در سال ۲۰۱۲ به تاپیک "گرفتن وقت از عشق آباد در سال ۲۰۱۲ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36860-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2)" مراجعه کنید. موضوع قفل میشود.

با تشکر.