PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

davari60
June 5th, 2010, 10:53 PM
ممنون امین جان. پس با این حساب اگه با کردیت کارد فرد دیگه ای خرید کنم هم اونجا توی فرودگاه مشکلی پیش نمیاد.
من الان داشتم می گشتم یه پرواز خیلی ارزون پیدا کردم، شرکت AeroSvit، ظاهراً مال کشور اکراین ه. پرواز استانبول به نیویورک در میاد 630$. خیلی ارزونه به نسبت بقیه شرکت ها.
از استانبول به اوکراین ه، و بعدش از اونجا به نیویورک.
کسی در موردش اطلاعات داره؟ فکر نکنم دیگه ارزون تر از این پرواز بشه گیر آورد، شما هم اگه دنبال پرواز ارزون هستین به سایتش سر بزنین.
http://www.aerosvit.com/

jason_mac
June 6th, 2010, 03:34 AM
ممنون امین جان. پس با این حساب اگه با کردیت کارد فرد دیگه ای خرید کنم هم اونجا توی فرودگاه مشکلی پیش نمیاد.
من الان داشتم می گشتم یه پرواز خیلی ارزون پیدا کردم، شرکت AeroSvit، ظاهراً مال کشور اکراین ه. پرواز استانبول به نیویورک در میاد 630$. خیلی ارزونه به نسبت بقیه شرکت ها.
از استانبول به اوکراین ه، و بعدش از اونجا به نیویورک.
کسی در موردش اطلاعات داره؟ فکر نکنم دیگه ارزون تر از این پرواز بشه گیر آورد، شما هم اگه دنبال پرواز ارزون هستین به سایتش سر بزنین.
http://www.aerosvit.com/

دوست من،
من به شخصه اینکار رو نکردم. چون همیشه این امکان چک کردن کردیت کارد وجود داره. اما خوب دوستام میگن فعلا JFK بیخیال این قضیه هست. فقط من نمیدونم اوکراین ویزای ترانسیت لازم داره یا نه. یه توصیه هم بکنم اگر فصد خرید از اینترنت دارید سعی کنید از سایتهای معتبر اینکار رو انجام بدید. بعد از قطعی شدن خرید هم از سایتی که در بالا دوستان زحمتش رو کشیدن پروازتونو چک کنید.

موفق باشید.

lyly
June 6th, 2010, 02:39 PM
سلام
من میخام برم state college ایالت پنسیلوانیا که یه فرودگاه کوچیک داره. فک می کنم باید برم نیویورک یا فیلادلفیا و از اونجا با پرواز داخلی برم state college. اگه ممکنه بهترین مسیر رو بهم بگین. می دونین کدوم شرکت های هواپیمایی بلیط داخلی آمریکا رو هم رزرو می کنن؟

Pearson
June 6th, 2010, 03:45 PM
سلام
من میخام برم state college ایالت پنسیلوانیا که یه فرودگاه کوچیک داره. فک می کنم باید برم نیویورک یا فیلادلفیا و از اونجا با پرواز داخلی برم state college. اگه ممکنه بهترین مسیر رو بهم بگین. می دونین کدوم شرکت های هواپیمایی بلیط داخلی آمریکا رو هم رزرو می کنن؟

با قطری تا واشنگتن بعدش با United
http://www.ifly.com/state-college-airport/SCE-airport-flight-status-arrivals

Ensan
June 6th, 2010, 07:19 PM
سلام دوستان
من برای 20 ژولای برای دنور با ترکیش رزرو کردم. تهران- استانبول- شیکاگو- دنور . شیکاگو 4 ساعت و نیم توقف هست. به نظرتون این زمان برای انجام کارهای.. کافی هست.
یک نفر گفت پرواز بعدیم را ممکنه از دست بدم. اونهایی که تجربه دارند امن ترین زمان چقدر هست؟
با تشکر

lyly
June 7th, 2010, 03:47 PM
با قطری تا واشنگتن بعدش با United
http://www.ifly.com/state-college-airport/SCE-airport-flight-status-arrivals
خیلی ممنون اگه ممکنه لینک سایت قطری رو هم بدین.

hamed_gh
June 8th, 2010, 06:13 PM
سلام دوستان
منم بالاخره بلیطمو امروز گرفتم .من با پرواز الاتحاد و با ترانزیت از ابوظبی دارم میرم شیکاگو. راستشو بخواین یکم نگران ایرلاین هستم چون کسی رو پیدا نکردم با این ایرلاین به آمریکا پرواز داشته باشه .

از دوستان کسی تجربه ای با الاتحاد داشته ؟

Behrang
June 9th, 2010, 07:05 AM
سلام
ارسالهای نامربوط به تاپیک حذف شد. در صورت تکرار با خاطیان برخورد خواهد شد!

atish
June 9th, 2010, 05:02 PM
سلام دوستان
من تازه میخوام برای بلیط اقدام کنم و اطلاعات زیادی در این مورد ندارم
هنوز ویزام نیومده و منتظر ویزام
همه اطلاعات این فروم در مورد ایالتهای بزرگ و معروفه!!
میخواستم بدونم که برای بلیط ایالت Nevada چجوری باید اقدام کنم؟ کسی تجربه ای داره؟؟ باید از آژانسا اقدام کنم؟؟ یا از نت؟؟ امکان رزرو وجود داره؟؟
مرسی

azarkian
June 9th, 2010, 05:04 PM
سلام.
من تازه (امروز) کلیر شدم. برای رفتن به شهر بستون از تهران در حدود تاریخ 12 آگست ارزونترین راهم چیه؟

دو روش فعلا رزرو کردم.

bmi : تهران-لندن لندن-بستون حدود 1250
emirates: تهران-دوبی دوبی-نیویورک نیویورک-بستون 1150

مرسی از دوستان

Pearson
June 9th, 2010, 05:49 PM
سلام.
من تازه (امروز) کلیر شدم. برای رفتن به شهر بستون از تهران در حدود تاریخ 12 آگست ارزونترین راهم چیه؟

دو روش فعلا رزرو کردم.

مرسی از دوستان

با تورکیش هم یک چک بکنید
منتها پروازی که فقط یک STOP دارد با دو STOP قابل مقایسه نیست مضاف بر اینکه بارتان را در اولین فرودگاه امریکا باید تحویل بگیرید

zahra_aug
June 9th, 2010, 06:15 PM
اين سايت قابل اعتماده؟https://www.cleartrip.com
اينRs. 84,690يعني چقدر؟هشتصدو خورده اي؟;)
ممنون

saeid
June 9th, 2010, 07:04 PM
سلام.

دو روش فعلا رزرو کردم.

مرسی از دوستان

سلام

براي كلير شدن تبريك مي گم. من 23 مي دوبي مصاحبه داشتم و منتظر كليرنس هستم.

منم ميرم بوستون. بليطم واسه 13 Aug هست. از bmi گرفتم، 1200000.

من خيلي هواپيمايي ها رو چك كردم. از همه ارزون تر Turkish هست، تهران-استانبول-نيويورك-بوستون، تقريباً 1000000

قطريه هم هست، 1050000. تهران-دوحه-واشنگتون-بوستون . البته قيمت ها روز به روز تغيير مي كنن.

اما يكي از دوستام كه اونجاست بهم پيشنهاد كرد كه ترجيحاً point of entry اگه فرودگاه هاي بزرگ و شلوغ مثل نيويورك و شيكاگو نباشه بهتره. در ضمن چون به محض وارد شدن به امريكا بايد خودت باراتو بگيري و بعد از انجام كاراي ورود به امريكا بري سوار يه پرواز داخلي بشي، ممكنه يه كم دردسرت زياد شه.

اميدوارم تو بوستون ببينمت

موفق باشي

saeid
June 9th, 2010, 07:09 PM
اين سايت قابل اعتماده؟https://www.cleartrip.com
اينRs. 84,690يعني چقدر؟هشتصدو خورده اي؟;)
ممنون

سلام

Rs يعني روپيه، واحد پول هند. با نرخ فعلي اين رقم تقريباً ميشه 1800000 تومان.

موفق باشيد.

zahra_aug
June 11th, 2010, 06:01 PM
فاصله بين دو پرواز از امستردام حداقل بايد چقدر باشه؟ 2 ساعت خوبه؟
ممنون

farhad1367
June 11th, 2010, 06:51 PM
فاصله بين دو پرواز از امستردام حداقل بايد چقدر باشه؟ 2 ساعت خوبه؟
ممنون

سلام

دو ساعت کمه و مخصوصا اگر پرواز اولتون با ایران ایر باشه. البته استاندارهای بین المللی اش در همین حده مثلا bmi میگه 1ساعت 35 دقیقه برای فاصله بین هر دو پروازش کافیه.
ولی به نظرم سعی کنید زمان بیشتری بین دو پرواز در نظر بگیرید

موفق باشید

foadk
June 12th, 2010, 03:02 AM
دوستان من در مورد گرفتن بلیط گیج شدم.راهنماییم کنید لطفا
سوال اولم این که من مقصدم شهر cedar rapids,Iowa هستش. بهترین پرواز از نظر قیمت-بار مجاز و توقف کافی بین دو پرواز در امریکا (برای انجام کارهای ورود) کدومه؟
سوال دوم این که با توجه به اینکه کارهام چجوری پیش بره تاریخ 6-8 اگوست یا 20-22 اگوست میخوام برم.چه راهی پیشنهاد میکنید؟ برای هر دو تاریخ رزرو کنم؟
ممنون
کسی جواب نمیده؟

Pearson
June 12th, 2010, 08:19 AM
کسی جواب نمیده؟

با تورکیش تا Chicago/ORD بعد با دلتا تا CID
اگر از خطوط اروپایی می خواهید استفاده نمایید با BMI از طریق تهران - لندن - دیترویت - CID

http://www.eiairport.org/

ma1ms
June 12th, 2010, 11:01 AM
سلام.
منم براي آتلانتا رزرو كردم: تهران-آمستردام (با ايران اير)-شيكاگو-آتلانتا (با يونايتد ايرلاين) . دراومد 1100000 تومان.
ميخواستم بدونم قيمت و مسيرش خوبه به نظر شما؟ و اينكه بين پرواز از آمستردام 2 ساعت فرصت هست؟ ميرسم؟
ممنون

Pearson
June 12th, 2010, 12:24 PM
سلام.
منم براي آتلانتا رزرو كردم: تهران-آمستردام (با ايران اير)-شيكاگو-آتلانتا (با يونايتد ايرلاين) . دراومد 1100000 تومان.
ميخواستم بدونم قيمت و مسيرش خوبه به نظر شما؟ و اينكه بين پرواز از آمستردام 2 ساعت فرصت هست؟ ميرسم؟
ممنون

مسیر منطقی نیست منتها قیمت مناسب به نظر می رسد. شما با یک stop هم می توانید خودتان را به آنتلانتا برسانید با Lufthansa , یا BMI/British Airways

ma1ms
June 12th, 2010, 03:19 PM
مسیر منطقی نیست منتها قیمت مناسب به نظر می رسد. شما با یک stop هم می توانید خودتان را به آنتلانتا برسانید با Lufthansa , یا BMI/British Airways

سلام.
شما درست ميگيد. اما قيمت بليط با اين دوتا ايرلايني كه شما گفتيد حدودا چقدر ميشه؟
و اينكه نگفتيد اينكه بين پرواز از آمستردام كه 2 ساعت فرصت هست آيا كافي به نظر ميرسه؟؟
ممنون.

Pearson
June 12th, 2010, 03:54 PM
سلام.
شما درست ميگيد. اما قيمت بليط با اين دوتا ايرلايني كه شما گفتيد حدودا چقدر ميشه؟
و اينكه نگفتيد اينكه بين پرواز از آمستردام كه 2 ساعت فرصت هست آيا كافي به نظر ميرسه؟؟
ممنون.

بستگی به این دارد که لحظه ی رزرو کردن توی چه کلاسی بشود بلیط را گرفت
اگر هر دو ایرلاینزتان یکی باشد 2 ساعت مشکلی ندارد

foadk
June 12th, 2010, 04:44 PM
با تورکیش تا Chicago/ORD بعد با دلتا تا CID
اگر از خطوط اروپایی می خواهید استفاده نمایید با BMI از طریق تهران - لندن - دیترویت - CID

http://www.eiairport.org/

ممنون. کیفیت پرواز ترکیش چطوره؟

Pearson
June 12th, 2010, 04:49 PM
ممنون. کیفیت پرواز ترکیش چطوره؟

در حد متوسط است

green_34
June 13th, 2010, 12:45 AM
سلام دوستان،
دو هفته پیش بلیط پرواز یه مسیر برای آمریکا با هواپیمایی KLM چک کردم. (برای اواسط آگوست)
دیشب قیمتش حدود 200 دلار زیاد شده بود!
امروز صبح از این 200 دلار افزایش 100 دلار دوباره کم شد.
الان دوباره چک کردم، حتی از قیمت دو هفته پیش هم چند دلار ارزون تر شده!!!!!!

دوستانی که اطلاع دارن میشه توضیح بدن که این یعنی چی؟؟؟

emperial
June 13th, 2010, 01:05 AM
@green_34
این اتفاق برای من هم افتاد. چند روز بعد از اینکه آنلاین خریدم قیمت بلیت چند ده دلاری ارزون شد که حسابی سوختم. این بیشتر تو سایت ها آنلاین اتفاق میوفته چون قیمت هاشون باید رقابتی باشه. اگر از نمایندگی ها بخرید قیمتش همیشه زیاد میشه یا ثابت میمونه. علتش رو هم دقیقاً نمیدونم ولی احتمالاً مربوط به تقاضای بازار میشه که وقتی میبینند هنوز به اندازه کافی فروش نکردند یه مقدار ارزون میکنند.
پیشنهادم اینه که دیگه بهش فکر نکن چون کارش نمیشه کرد. البته هیچ تضمینی هم نیست که این کاهش قیمت همیشه اتفاق بیفته.

Pearson
June 13th, 2010, 09:45 AM
سلام دوستان،
دو هفته پیش بلیط پرواز یه مسیر برای آمریکا با هواپیمایی KLM چک کردم. (برای اواسط آگوست)
دیشب قیمتش حدود 200 دلار زیاد شده بود!
امروز صبح از این 200 دلار افزایش 100 دلار دوباره کم شد.
الان دوباره چک کردم، حتی از قیمت دو هفته پیش هم چند دلار ارزون تر شده!!!!!!

دوستانی که اطلاع دارن میشه توضیح بدن که این یعنی چی؟؟؟

@green_34
این اتفاق برای من هم افتاد. چند روز بعد از اینکه آنلاین خریدم قیمت بلیت چند ده دلاری ارزون شد که حسابی سوختم. این بیشتر تو سایت ها آنلاین اتفاق میوفته چون قیمت هاشون باید رقابتی باشه. اگر از نمایندگی ها بخرید قیمتش همیشه زیاد میشه یا ثابت میمونه. علتش رو هم دقیقاً نمیدونم ولی احتمالاً مربوط به تقاضای بازار میشه که وقتی میبینند هنوز به اندازه کافی فروش نکردند یه مقدار ارزون میکنند.
پیشنهادم اینه که دیگه بهش فکر نکن چون کارش نمیشه کرد. البته هیچ تضمینی هم نیست که این کاهش قیمت همیشه اتفاق بیفته.

بارها گفته شده است که قیمت بلیط چیزی ثابتی نیست. کلاسیفیکیشن های مختلفی در یک پرواز وجود دارد. قیمت بلیط بستگی به این دارد که توی لحظه ی خرید یا رزرو توی چه کلاسی به شما جا دهد ممکن است ده دقیقه بعد شما مجبور شوید بلیطی گرانتری بخرید و یا ارزانتر.

اگر تعقیرات جزئی هم مشاهده می فرمایید به علت نوسانات ارز می باشد.

green_34
June 13th, 2010, 11:53 AM
بارها گفته شده است که قیمت بلیط چیزی ثابتی نیست. کلاسیفیکیشن های مختلفی در یک پرواز وجود دارد. قیمت بلیط بستگی به این دارد که توی لحظه ی خرید یا رزرو توی چه کلاسی به شما جا دهد ممکن است ده دقیقه بعد شما مجبور شوید بلیطی گرانتری بخرید و یا ارزانتر.

اگر تعقیرات جزئی هم مشاهده می فرمایید به علت نوسانات ارز می باشد.

میشه بیشتر توضیح بدید. مگه توی یه پرواز خاص، باز هم بین بلیطهای Economy تفاوت کلاسی وجود داره؟

Pearson
June 13th, 2010, 12:12 PM
میشه بیشتر توضیح بدید. مگه توی یه پرواز خاص، باز هم بین بلیطهای Economy تفاوت کلاسی وجود داره؟

بله حدود 20 مدل مختلف اکونومی وجود که هر کدام RATE خودش را دارد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_class

atish
June 13th, 2010, 03:17 PM
من یه سوال داشتم که جوابشو تو این بخش پیدا نکردم بهر حال می بخشید اگه تکراریه!
خرید آنلاین بلیط با کردیت یک نفر دیگه مشکلی پیش میاره؟؟ اگه کپی پاسپورتشو نشون بدیم چی؟

MaNDaNa77
June 13th, 2010, 09:35 PM
با سلام و تشکر از همگی ،

دوست عزیز، "Pearson" لطف میکنید در مورد پرواز "تهران- سانفرانسیسکو در تاریخ 9 اکتبر" اطلاعاتی(منظورم بهترین قیمت) به من بدید.

متشکرم.

jason_mac
June 14th, 2010, 04:00 AM
من یه سوال داشتم که جوابشو تو این بخش پیدا نکردم بهر حال می بخشید اگه تکراریه!
خرید آنلاین بلیط با کردیت یک نفر دیگه مشکلی پیش میاره؟؟ اگه کپی پاسپورتشو نشون بدیم چی؟

دوست من این مساله بارها بررسی شده. اصولا و قانونا کسی که بلیط میخره به صورت online باید قادر باشه که اگر در فرودگاه ازش کردیت خواستند به صورت فیریکی کردیت کارد رو نشون بده. اما در سال های اخیر حداقل در پورت نیویورک این مساله رو نادیده گرفتند.

موفق باشید.

Pearson
June 14th, 2010, 08:16 AM
با سلام و تشکر از همگی ،

دوست عزیز، "Pearson" لطف میکنید در مورد پرواز "تهران- سانفرانسیسکو در تاریخ 9 اکتبر" اطلاعاتی(منظورم بهترین قیمت) به من بدید.

متشکرم.

امارات از دبی پرواز مستقیم به سانفرانسیسکو دارد

MaNDaNa77
June 14th, 2010, 02:22 PM
امارات از دبی پرواز مستقیم به سانفرانسیسکو دارد

سلام،
بله، ولی ارزانترین و بهترین airline رو با توجه به قیمت میخواستم.
بهرحال مرسی از جوابتون.

spark17
June 15th, 2010, 03:02 AM
من برای شیکاگو بلیط می خواستم برای 24 جولای که مسیر آمستردام ، شیکاگو هستش ، پرواز اولم با ایران ایر و دومی با کی ال ام هستش ، قیمتش هم حدود نهصد و سی چهل هزار تومن درومده ...متاسفانه من بلیط رو والدینم برام گرفتن و دقت نکردن که بین دو پرواز فقط دو ساعت فاصله است...چون آژانس گفته بود سریعتر بیاید بخرید که گرون میشه ایین بلیط رو خریدن ، البته فکر میکردیم جابه جایی بار با خودشون هستش ! ......به نظرتون به ریسکش می ارزه که با همین برم یا زمان بین دو پرواز خیلی کمه؟

nemo_1
June 15th, 2010, 10:19 AM
با سلام.
لطفا در مورد یه میسر/پرواز مناسب برای Raleigh-North Carolina راهنمایی کنید.

Pearson
June 15th, 2010, 01:47 PM
با سلام.
لطفا در مورد یه میسر/پرواز مناسب برای Raleigh-North Carolina راهنمایی کنید.

تهران - استانبول - شیکاگو - رالی با تورکیش

nemo_1
June 15th, 2010, 02:19 PM
تهران - استانبول - شیکاگو - رالی با تورکیش
ممنون! الان چک کردم حدود 960 دلار میشه. آدرسی از نمایندگی تورکیش هم دارین یا میشه رفت هر آژانسی بلیط گرفت؟

Pearson
June 15th, 2010, 02:50 PM
ممنون! الان چک کردم حدود 960 دلار میشه. آدرسی از نمایندگی تورکیش هم دارین یا میشه رفت هر آژانسی بلیط گرفت؟

می تونید از هر آژانسی بلیط را تهیه نمایید
بهتر زودتر رزرو نمایید

zexin
June 15th, 2010, 03:16 PM
سلام
ممنون میشم در مورد مسیر Athens GA (US) ---- Tehran یه اطلاعاتی بدین.

Pearson
June 15th, 2010, 04:44 PM
سلام
ممنون میشم در مورد مسیر Athens GA (US) ---- Tehran یه اطلاعاتی بدین.

با Atlanta فقط 90 کیلومتر فاصله دارد باید همان از فرودگاه آتلانتا استفاده نمایید.

فرودگاه بسیار کوچکی است که پرواز منظمی به شهرهای بزرگ امریکا ندارد
http://en.wikipedia.org/wiki/Athens-Ben_Epps_Airport

mahmoox
June 15th, 2010, 11:51 PM
من باید ۱۲ آگست Toledo, OH باشم، تا حالا بلیط رزرو نکردم، الان بهترین گزینه برای من چیه؟ چه مسیری و چه ایرلاینی؟ دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنماییم کنن.

Pearson
June 16th, 2010, 01:08 PM
من باید ۱۲ آگست Toledo, OH باشم، تا حالا بلیط رزرو نکردم، الان بهترین گزینه برای من چیه؟ چه مسیری و چه ایرلاینی؟ دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنماییم کنن.

شما هم بهتر است برای Detroit بلیط بگیرید که 90 کیلومتری Toledo می باشد.
بهترین ایرلاینز ب رای Detroit لوفت هانزا است

vtmesx
June 16th, 2010, 03:02 PM
سلام
من حدود August 15 باید College Station باشم . اگه اشتباه نکنم فکر می کنم بهترین راه ورود به آمریکا از فرودگاه Houston هست.
بهترین مسیر و airline با توجه به قیمت و کیفیت خوب خدمات را چی پیشنهاد می کنید؟
من چون هنوز Clear نشدم بنظرتون امسال دیر میشه اگه تا July بدم برای رزرو بلیط؟
از لحاظ اینکه بعداً بخواهیم با کمترین جریمه کنسل کنیم گرفتن آنلاین بلیط بهتره یا خرید از آژانس؟
از دوستان با تجربه و با سابقه بویژه Pearson ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنند

Roozbeh
June 16th, 2010, 03:05 PM
خانم یا آقای pearson عزیز
از اونجایی که اطلاعاتتون خیلی کامله میشه لطفا یه نظری هم در مورد Tehran to Phoenix, AZ بدید
من باید حد اقل 2 تاریخ مختلف رزرو کنم چون به گفته آفیسر دم ددلاین کلیر میشم
Thanx a lot

ma1ms
June 16th, 2010, 03:11 PM
سلام.
ممنون

سلام.
من ديروز بالاخره بليط را گرفتم. ولي چون يه دفعه كنسل شده بود ديگه با اون كلاس جا نميداد و مجبور شدم همون بليط 1100000 تومان را 1240000 تومان بخرم. اميدوارم كه ضرر نكرده باشم جناب Pearson. كردم؟

Pearson
June 16th, 2010, 03:16 PM
خانم یا آقای pearson عزیز
از اونجایی که اطلاعاتتون خیلی کامله میشه لطفا یه نظری هم در مورد Tehran to Phoenix, AZ بدید
من باید حد اقل 2 تاریخ مختلف رزرو کنم چون به گفته آفیسر دم ددلاین کلیر میشم
Thanx a lot

با سلام
به نظر من بهترین پرواز BMI تا لندن سپس با British Airways تا فینیکس است
همیشه یادتون باشه پروازی که STOP کمتر داشته باشد بهترین مسیر می باشد.

http://skyharbor.com/

Pearson
June 16th, 2010, 03:31 PM
سلام
من حدود August 15 باید College Station باشم . اگه اشتباه نکنم فکر می کنم بهترین راه ورود به آمریکا از فرودگاه Houston هست.
از لحاظ اینکه بعداً بخواهیم با کمترین جریمه کنسل کنیم گرفتن آنلاین بلیط بهتره یا خرید از آژانس؟

برای هوستون آپشن های مختلفی وجود دارد
هم امارات مستقیم از دبی به هیوستون پرواز دارد و هم پرواز قطری هست
برای رزرو هیچ وقت زود نیست

Pearson
June 16th, 2010, 03:40 PM
سلام.
من ديروز بالاخره بليط را گرفتم. ولي چون يه دفعه كنسل شده بود ديگه با اون كلاس جا نميداد و مجبور شدم همون بليط 1100000 تومان را 1240000 تومان بخرم. اميدوارم كه ضرر نكرده باشم جناب Pearson. كردم؟

خب ضرر که کرده اید همون بلیط را اگر خریده بوده بود می توانستید بدون جریمه تغییر تاریخ دهید

zexin
June 16th, 2010, 05:25 PM
pearson گرامی، ممنون از راهنمایی قبلیتون
من از طریق تورکیش ایرلاینز یه بلیط رزور کردم برا 3 اگوست از تهران به شیکاگو. اما مشکل اینجاس که آژانس به من گفت فقط تا شیکاگو بیشتر نمیره (من باید برم به آتلانتا) و از اونجا به بعد باید با پرواز داخلی برین!!!

خواستم ببینم اصلا چیزی که اینها گفتن درسته؟ اگه درسته من چطور باید پرواز داخلی از شیکاگو به آتلانتا بگیرم؟؟؟!!!

Pearson
June 16th, 2010, 05:51 PM
pearson گرامی، ممنون از راهنمایی قبلیتون
من از طریق تورکیش ایرلاینز یه بلیط رزور کردم برا 3 اگوست از تهران به شیکاگو. اما مشکل اینجاس که آژانس به من گفت فقط تا شیکاگو بیشتر نمیره (من باید برم به آتلانتا) و از اونجا به بعد باید با پرواز داخلی برین!!!

خواستم ببینم اصلا چیزی که اینها گفتن درسته؟ اگه درسته من چطور باید پرواز داخلی از شیکاگو به آتلانتا بگیرم؟؟؟!!!

بله تورکیش به نیویورک و شیکاگو فقط پرواز داره؛ بقیه مسیر را با ایرلاینزهای آمریکایی باید بروید البته همانطور که گفتم مسیر منطقی نیست و خود ترکیش بقیه مسیر را براتون میگیره
شما سعی کنید با Lufthansa Alitalia و یا KLM که فقط یک STOP دارد به آتالانتا پرواز نمایید هز چند ممکن است کمی گرانتر شود منتها ارزشش را دارد.
شما باید بعد از اولین ورود به امریکا بارتان را تحویل بگیرید برای همین بهتر است در آتلانتا ورود کنید

mor2020
June 16th, 2010, 06:03 PM
سلام به همه
من هم سوالی مشابه zexin دارم من تو دفتر ایران ایر (تو شهرستان) پرواز تهران-آمستردام (با ایران ایر) و آمستردام-شیکاگو (با KLM) رو رزرو کردم ولی بهم گفت ادامه مسیر تا شهر مقصدت رو ما نمیتونیم صادر کنیم. من شک دارم این حرف درست باشه. آیا کسی هست که تمام پروازها رو یک جا از ایران ایر گرفته باشه؟ شاید چون دفتر ایران ایر بود پرواز با خطوط داخلی آمریکا را نمیفروخت و احتمالا آژانسها این کار رو میکنند. آیا من میتونم پرواز داخلی از شیکاگو رو جدا بخرم؟ مثلا خرید یک پرواز داخلی آمریکا از شرکت AA در ایران ممکنه؟
راستی این پست هزارم این موضوعه!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون

mahmoox
June 16th, 2010, 06:53 PM
شما هم بهتر است برای Detroit بلیط بگیرید که 90 کیلومتری Toledo می باشد.
بهترین ایرلاینز ب رای Detroit لوفت هانزا است

ممنونم از راهنمائی تون، من امروز قیمت پرواز تهران - آمستردام - دیترویت با KLM رو گرفتم که کلاً برق از سرم پرید!!! ۰۰۰ ۶۱۶ ۱ تومن برای ۱۷ آگست و ۰۰۰ ۷۰۰ ۱ برای ۱۵ آگست، آیا این عددا منطقیه؟ هنوز قیمت لوفتانزا نگرفتم.
یه سؤال دیگه هم دارم، برای تغیر زمان بلیط، ایرلاینای مختلف چه شرایطی میدن، من مطمئن نیستم تا ۱۵ آگست ویزام آماده باشه. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید.

Pearson
June 16th, 2010, 10:37 PM
ممنونم از راهنمائی تون، من امروز قیمت پرواز تهران - آمستردام - دیترویت با KLM رو گرفتم که کلاً برق از سرم پرید!!! ۰۰۰ ۶۱۶ ۱ تومن برای ۱۷ آگست و ۰۰۰ ۷۰۰ ۱ برای ۱۵ آگست، آیا این عددا منطقیه؟ هنوز قیمت لوفتانزا نگرفتم.
یه سؤال دیگه هم دارم، برای تغیر زمان بلیط، ایرلاینای مختلف چه شرایطی میدن، من مطمئن نیستم تا ۱۵ آگست ویزام آماده باشه. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید.

YES AS IT IS HIGH SEASON NOW THE PRICES ARE LOGIC.
YOU SHOULD BETTER BOOK YOUR FLIGHT EARLIER.

mohsen8766
June 17th, 2010, 12:56 AM
سلام دوستان. بهترین مسیر پروازی برای MN-Minneapolis چیه؟
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.

she
June 17th, 2010, 01:18 PM
سلام

The best source of information for finding the possible routes to your destination are online ticket reseller websites like XXX and XXX
In this way, you know the flight information and approximate price of each flight class and airline to make the best decision and go to buy your ticket, either an agency in Tehran or an online reseller like above websites!
But if your visa hasn't get cleared yet and you don't know your flight date now, it's better to find the best deals in such websites and go to your selected tickets airlines agencies in Tehran and make a few reservations for a few different flight carriers and dates. If you do so, you can save time and money because most internet-sold tickets are non-refundable and non-changeable and you'll lose lots of money if you have to change your ticket because of your visa!!
But on the other hand, if you have a few reservations, you will be charged 0-150$ for cancellation or change of your ticket. BTW, if you want to attend your university a date between July to September, you'd better to make your reservation 1.5-2 months before your ticket date!

Hope this explanation works for you and other friends who are going here this year! :)

P.S: you can find XXX resellers by googling "best flights", "cheap flights" or something like this plus "to US" or "to XXX(your destination)" to find the most visited and well-known online ticket reseller websites! my personal experience was with http://cheapo... and I can recommend you it for flights which are departing from Imamkhomeini Int'l Airport toward the States!

M.jorfi
June 17th, 2010, 07:31 PM

دوست عزیز،

به نظرم شما می توانید با bmi یا iran air برید لندن و از آنجا با delta برید Minneapolis
یا
با Lufthansa برید فرانکفورت و از آنجا با Delta برید Minneapolis
یا
با klm برید Amsterdam و از آنجا با Delta برید Minneapolis

این سه تا اپشن فقط یک stop خواهید داشت ولی با Turkish هم می توانید برید اول استانبول بعد شیکاگو و از انجا با Delta Air برید Minneapolis (در این حالت دو تا stop خواهید داشت)

موفق باشید.

mor2020
June 17th, 2010, 08:22 PM
سلام به همه
من هم سوالی مشابه zexin دارم من تو دفتر ایران ایر (تو شهرستان) پرواز تهران-آمستردام (با ایران ایر) و آمستردام-شیکاگو (با KLM) رو رزرو کردم ولی بهم گفت ادامه مسیر تا شهر مقصدت رو ما نمیتونیم صادر کنیم. من شک دارم این حرف درست باشه. آیا کسی هست که تمام پروازها رو یک جا از ایران ایر گرفته باشه؟ شاید چون دفتر ایران ایر بود پرواز با خطوط داخلی آمریکا را نمیفروخت و احتمالا آژانسها این کار رو میکنند. آیا من میتونم پرواز داخلی از شیکاگو رو جدا بخرم؟ مثلا خرید یک پرواز داخلی آمریکا از شرکت AA در ایران ممکنه؟

دوستان و اساتید فن اگه بتونن بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم. (سوال بالا)
اگه بلیط پرواز داخلی رو جدا بگیرم دیگه نمیتونم دو تا 32kg بار ببرم، درسته؟ (یا اینکه در هرصورت پس از تحویل گرفتن بار تو شیکاگو دیگه نمیشه 32Kg تحویل داد؟)

mahmoox
June 18th, 2010, 12:03 AM
دوستان و اساتید فن اگه بتونن بنده رو راهنمایی کنن ممنون میشم. (سوال بالا)
اگه بلیط پرواز داخلی رو جدا بگیرم دیگه نمیتونم دو تا 32kg بار ببرم، درسته؟ (یا اینکه در هرصورت پس از تحویل گرفتن بار تو شیکاگو دیگه نمیشه 32Kg تحویل داد؟)

من پرواز Turkish برای ۱۳ آگست رزرو کردم، به شیکاگو و آژانس هم برام یه پرواز به تولیدو بهش اضافه کرد، پس عجیبه اگه نتونید پرواز داخلی اون جا رو از همین جا رزرو کنید، راجع به بار هم من همین سوال رو دارم، واقعاً اگه مشمول اضافه بار بشه که هزینه ش زیاد می شه، از طرفی آیا مطمئنید که ایران ایر هنوز میذاره ۳۲ کیلو بار ببرید؟ من شنیدم که ایران ایر دیگه این کارو نمی کنه و همون ۲۳ کیلو شده، گوینده نسبتاً معتبر بوده، لطفآ اگه کسی دقیق می دونه راهنمایی کنه

mohsen8766
June 18th, 2010, 01:54 AM
دوست عزیز،

به نظرم شما می توانید با bmi یا iran air برید لندن و از آنجا با delta برید Minneapolis
یا
با Lufthansa برید فرانکفورت و از آنجا با Delta برید Minneapolis
یا
با klm برید Amsterdam و از آنجا با Delta برید Minneapolis

این سه تا اپشن فقط یک stop خواهید داشت ولی با Turkish هم می توانید برید اول استانبول بعد شیکاگو و از انجا با Delta Air برید Minneapolis (در این حالت دو تا stop خواهید داشت)

موفق باشید.

ممنون از جوابتون . turkish ازنظر هزینه گزینه بهتری هست با اینکه 2تا stop داره.
از دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

M.jorfi
June 18th, 2010, 02:01 AM
ممنون از جوابتون . turkish ازنظر هزینه گزینه بهتری هست با اینکه 2تا stop داره.
از دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

دوست عزیز،

Turkish معمولا ارزونتر هست اما مشکل پروازهایی که 2 تا stop دارن زمان بین پروازهاست که باید حداقل 3-4 ساعتی باشه...
اگر تاریخ دقیق رفتنتون مشخصه، راحت تر میشه گفت کدام پرواز بهتره و ارزونتر در میاد؟

mohsen8766
June 18th, 2010, 02:40 AM
دوست عزیز،

Turkish معمولا ارزونتر هست اما مشکل پروازهایی که 2 تا stop دارن زمان بین پروازهاست که باید حداقل 3-4 ساعتی باشه...
اگر تاریخ دقیق رفتنتون مشخصه، راحت تر میشه گفت کدام پرواز بهتره و ارزونتر در میاد؟

تازیخ دقیق هنوز مشخص نیست، قطعی شد حتما ازتون کمک میگیرم. ممنون.

aryaee
June 19th, 2010, 02:43 AM
لطفا پروازای مناسب لوییزیانا ( مقصدم لافایت هست) رو پیشنهاد می کنین؟ مرسی

Pearson
June 19th, 2010, 10:17 AM

به نظر من بهترین پرواز از طریق لندن با BMI به Minneapolis هست

Pearson
June 19th, 2010, 10:21 AM
سلام به همه

در بعضی از مواقع پرواز های کانکشنی وجود دارد که آژانسها مجاز به صدور آن از داخل ایران نیستند.

Pearson
June 19th, 2010, 10:32 AM
لطفا پروازای مناسب لوییزیانا ( مقصدم لافایت هست) رو پیشنهاد می کنین؟ مرسی

مسیر منطقی از آتلانتا می باشد
کد یاتا شهر LFT می باشد
نمی دونم از ایران بشود پرواز های کانکشن دلتا را برای این مسیر گرفت

http://en.wikipedia.org/wiki/Lafayette_Airport

mohsen8766
June 19th, 2010, 10:10 PM
به نظر من بهترین پرواز از طریق لندن با BMI به Minneapolis هست
pearson عزیز
ممنون از جوابتون.
این پرواز غیر از اینکه 1stop داره چه مزیتهایی نسبت به turkish داره؟
به نظر میرسه که هزینه اش هم یکم بیشتر بشه.

Pearson
June 20th, 2010, 08:09 AM
pearson عزیز
ممنون از جوابتون.
این پرواز غیر از اینکه 1stop داره چه مزیتهایی نسبت به turkish داره؟
به نظر میرسه که هزینه اش هم یکم بیشتر بشه.

ببینید بهترین پرواز ممکن برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد، مثلاً اگر شما به فرودگاه تبریز یا مشهد دسترسی دارید من قویاً پیشنهاد می کنم همیشه از تورکیش استفاده نماییم.
منتها همانطور که گفتم پرواز مستقیم با یک STOP و همینطور پرواز یک STOP با دو STOP اصلاً قابل مقایسه نیست.
درست است که فقط یک STOP با هم تفاوت دارند منتها این یک STOP تفاوت یک واحدی نیست، مثل درجات ریشتر در زلزله می مونه (دوستانی که ریاضی خوندن کمک کنند که به این نوع اعداد ترتیبی از نظر ارزش چی می گویند) ؟

برای پرواز های امریکا از آنجا که شما باید حتما در اولین فرودگاه ورودتان بارتان را تحویل گرفته و دوباره برای پرواز بعدی بار را تحویل دهید با توجه به امور مربوط به اولین ورود شما به امریکا یک کمی ممکن است استرس زا باشد مخصوصاً اینکه ترس از دست دادن پرواز بعدی را هم دارید

luny
June 20th, 2010, 05:00 PM
درود
دوستان من باید اول اگوست فیلادلفیا باشم. اون طور که پرس و جو کردم. میشه از تهران به لندن و از لندن به فیلادلفیا پرواز کرد. کسی از هزینه ها اطلاع داره. و آیا راه بهتری وجود داره. ممنون

M.jorfi
June 20th, 2010, 05:37 PM
درود
دوستان من باید اول اگوست فیلادلفیا باشم. اون طور که پرس و جو کردم. میشه از تهران به لندن و از لندن به فیلادلفیا پرواز کرد. کسی از هزینه ها اطلاع داره. و آیا راه بهتری وجود داره. ممنون

دوست عزیز،

این پرواز از یک لحاظ خوبه و آن یک Stop داره ولی یکم گرون در میاد .... اگر پرواز ارزونتری می خواهید باید یکی از دو گزینه ی زیر رو برای مسیرت انتخاب کنی البته هر دو اینها دو تا Stop دارند ولی خوب تفاوت قیمت شاید بالای 500-600 هزار تومنه....

تهران (Emirates )--------> دبی (Emirates )-----------> نیویورک ----------> فیلادلفیا
تهران (Iran Air)----------> استانبول (Turkish )--------> نیویورک-----------> فیلادلفیا

موفق باشید.

parvaz62
June 21st, 2010, 11:31 AM
Pearson جان. من براي buffalo يك ماه پيش براي تاريخ 20 آگوست بليط روزو كردم. از مسير لندن، واشنگتن، بوفالو. (BMI) به من گفتن تا فردا بايد بليط رو بگيرم و گرنه رزرو رو از دست مي‌دم. هنوز clear نشدم و نمي دونم چي كار كنم. به نظرتون بليط رو بخرم. اگر به موقع clear نشم چي؟ پس دادن بليط چقدر خسارت داره. ممنون مي‌شم اگه زود بهم جواب بدي

saeid
June 21st, 2010, 12:35 PM
Pearson جان. من براي buffalo يك ماه پيش براي تاريخ 20 آگوست بليط روزو كردم. از مسير لندن، واشنگتن، بوفالو. (BMI) به من گفتن تا فردا بايد بليط رو بگيرم و گرنه رزرو رو از دست مي‌دم. هنوز clear نشدم و نمي دونم چي كار كنم. به نظرتون بليط رو بخرم. اگر به موقع clear نشم چي؟ پس دادن بليط چقدر خسارت داره. ممنون مي‌شم اگه زود بهم جواب بدي

سلام

منم از BMI گرفتم براي بوستون. منم كلير نشدم ولي بليط رو خريدم. چون هزينه كنسل كردنش 50 پوند است و به نظرم ارزش داره.

موفق باشيد.

soodabeh
June 21st, 2010, 01:30 PM
سلام

من میخوام برم ایالت west virginia شهر morgantown . بهترین مسیر واسه اینکارو میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنید

M.jorfi
June 21st, 2010, 01:58 PM
سلام

من میخوام برم ایالت west virginia شهر morgantown . بهترین مسیر واسه اینکارو میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز،

بهترین مسیر برای شما : تهران -------> لندن -----------> واشنگتن ----------> Morgantown

hamid_m7
June 21st, 2010, 03:22 PM
سلام

بچه ها من می خوام 10 August تو شهر Tampa , Florida باشم. به نظرتون واسه چه تاریخی بلیط بگیرم و چه مسیر و airline هایی رو پیشنهاد می کنین؟

با تشکر

M.jorfi
June 21st, 2010, 04:27 PM
سلام

بچه ها من می خوام 10 August تو شهر Tampa , Florida باشم. به نظرتون واسه چه تاریخی بلیط بگیرم و چه مسیر و airline هایی رو پیشنهاد می کنین؟

با تشکر

دوست عزیز،

بهترین گزینه های پرواز شما برای 8 آگوست به صورت زیر است:

تهران (Turkish)---------> استانبول (Turkish)-----------> نیویورک (American)----------->  تمپا (USD 997)

تهران (Emirates)---------> دبی (Emirates)------------> نیویورک (American)------------> تمپا (USD 1,297)

موفق باشید.

hamid_m7
June 21st, 2010, 04:33 PM
ممنون از جوابتون.

با توجه به اینکه این پروازها هردوشون 1 stop تو US دارن، به نظرتون میشه پروازی رو پیدا کرد که هیچ stop یی تو US نداشته باشه؟

باتشکر

M.jorfi
June 21st, 2010, 04:35 PM
ممنون از جوابتون.

با توجه به اینکه این پروازها هردوشون 1 stop تو US دارن، به نظرتون میشه پروازی رو پیدا کرد که هیچ stop یی تو US نداشته باشه؟

باتشکر

بله دوست عزیز، باید برید تهران ------> لندن -------->تمپا (ولی کمی گرون در میاد)

hamid_m7
June 21st, 2010, 07:40 PM
ممنون.
ببخشید رزرو رو اینترنتی باید انجام بدم یا باید برم آژانس که اونا خودشون رزرو کنن؟
میشه آدرس سایتی که جزییات پروازایی رو که بالا گفتین رو داره بفرمایید؟
با تشکر

soodabeh
June 22nd, 2010, 04:24 PM
شما مطمئنید که از واشنگتن به Morgantown پرواز مستقیم وجود داره؟

M.jorfi
June 22nd, 2010, 04:46 PM

بله دوست عزیز، نزدیک ترین جا بهتون همان واشنگتن...

Pearson
June 22nd, 2010, 05:30 PM

http://www.morgantownairport.com/

immet
June 23rd, 2010, 03:40 AM
دوستان،
برا شيكاگو چه مسيري رو پيشنهاد ميكنيد؟ برا حول و حوش 11 اوت

immet
June 23rd, 2010, 04:08 AM
سلام دوستان،
برا شيكاگو با توجه به اطلاعات جديد چه مسيري رو پيشنهاد ميكنيد؟ برا حول و حوش 11 اوت

Pearson
June 23rd, 2010, 08:49 AM
دوستان،
برا شيكاگو چه مسيري رو پيشنهاد ميكنيد؟ برا حول و حوش 11 اوت

بهترین مسیر به شیکاگو از ایران با تورکیش است

Pearson
June 23rd, 2010, 09:20 AM
سلام دوستان،
برا شيكاگو با توجه به اطلاعات جديد چه مسيري رو پيشنهاد ميكنيد؟ برا حول و حوش 11 اوت

......................................

3364

izley
June 23rd, 2010, 01:44 PM
سلام
من بايد 12 آگوست در Syracuse باشم، بهترين مسير و تاريخ چه گزينه اي ميتونه باشه؟

immet
June 23rd, 2010, 02:16 PM

3364
ممنون از راهنماييتون. من امروز صبح رفتم از دفتر هواپيمايي تركيش ايرويز در تهران (برج سايه - روبروي پارك ملت) برا شيكاگو بليت رزرو كردم. هركسي ميخات بليت بگيره سريعتر اينكارو بكنه، اوضاع بليت خيلي خرابه، تو پيك مسافرتهاست. خوبيه گرفتن بليت از خود دفتر هواپيمايي اينه كه به من فرصت داد تا يك ماه قبل از پرواز بليت رو بدون پرداخت هزينه اي رزرو نگه دارم، در حاليكه بعدش رفتم و از يه آژانسه پرسيدم، قيمت همون بود ولي گفت سيستم به ما كمتر از يك هفته فرصت ميده كه بليت رو اگه ميخايد اوكي كنيد و بخريد. اينه كه همون دفتر هواپيمايي خيلي بهتره اگه مي تونيد. بجنبيييييددددد!!

immet
June 23rd, 2010, 02:17 PM
بهترین مسیر به شیکاگو از ایران با تورکیش است
ممنون از راهنماييتون.
من هر دو پستم رو در اين تاپيك و تاپيك "پرواز شيكاگو" گذاشتم. شايد به درد بقيه هم بخوره.
من امروز صبح رفتم از دفتر هواپيمايي تركيش ايرويز در تهران (برج سايه - روبروي پارك ملت) برا شيكاگو بليت رزرو كردم. هركسي ميخات بليت بگيره سريعتر اينكارو بكنه، اوضاع بليت خيلي خرابه، تو پيك مسافرتهاست. خوبيه گرفتن بليت از خود دفتر هواپيمايي اينه كه به من فرصت داد تا يك ماه قبل از پرواز بليت رو بدون پرداخت هزينه اي رزرو نگه دارم، در حاليكه بعدش رفتم و از يه آژانسه پرسيدم، قيمت همون بود ولي گفت سيستم به ما كمتر از يك هفته فرصت ميده كه بليت رو اگه ميخايد اوكي كنيد و بخريد. اينه كه همون دفتر هواپيمايي خيلي بهتره اگه مي تونيد. بجنبيييييددددد!!

Behnam_999
June 23rd, 2010, 04:18 PM
سلام به همه دوستان...یه مشکلی الان متوجه شدم که پیش اومده! من مسیر تهران-شیکاگو را با ترکیش خریدم بلیط را واسه 18 جولای، و بقیه مسیرم را تا داکوتای جنوبی (با دلتا ایرلاین) خودم آنلاین خریدم. اضافه بار میخوره بهم؟ چکار کنم؟ :(

hossein2712
June 23rd, 2010, 05:41 PM
Ameriacan یک سری بلیط داره به اسم Economy - Super Saver که قیمتش یک سوم بلیط Economy - Saver هست. کسی می دونه علت این ارزون بودن چیه؟ آیا محدودیت یا مشکل خاصی برای این بلیط ها وجود داره؟ (مثل محدودیت بار)

M.jorfi
June 23rd, 2010, 06:22 PM
Ameriacan یک سری بلیط داره به اسم Economy - Super Saver که قیمتش یک سوم بلیط Economy - Saver هست. کسی می دونه علت این ارزون بودن چیه؟ آیا محدودیت یا مشکل خاصی برای این بلیط ها وجود داره؟ (مثل محدودیت بار)

In my understanding, the key difference is Economy Super Saver is non-refundable and can't be changed without a change fee while Economy Saver fare is refundable

mahmoox
June 23rd, 2010, 07:01 PM
دوستان عزیز، من پروازمو واسه 13 آگست برای Toledoرزرو کردم (با Turrkish، تهران--- استانبول ---- شیکاگو ---- تولیدو که همش با Turkish هست و قیمتش هم خیلی خوب در اومد)در حالیکه الان یادم اومد که تو I-20 تاریخ ورود رو 12 آگست زده. (واسه این 13 آگست رزرو کردم که 16 آگست Orientation هست و تا قبل اون هیچ اتفاقی نمیفته). باید پروازمو عوض کنم دیگه؟ اگه بخوام 13 آگست برم به احتمال زیاد به مشکل بر میخورم؟
در ضمن Connection آخر به تولیدو یه آپشن بود که Turkish اون زمان داد اما الان برای روزای قبلش حتی با قیمت بالاتر هم وجود نداره. یعنی باید 220$ پول بیشتر بدم و فقط تا شیکاگو برم و نمیدونم برای شیکاگو تا تولیدو چی کار کنم.
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

M.jorfi
June 23rd, 2010, 07:42 PM
سلام
من بايد 12 آگوست در Syracuse باشم، بهترين مسير و تاريخ چه گزينه اي ميتونه باشه؟

The best and Cheap fight for your destination is

Turkish Airlines ---Tehran to Istanbul
Turkish Airlines--- Istanbul to New York
Delta Air Lines Inc--- New York to Syracuse  

Behnam_999
June 23rd, 2010, 07:47 PM
سلام به همه دوستان...یه مشکلی الان متوجه شدم که پیش اومده! من مسیر تهران-شیکاگو را با ترکیش خریدم بلیط را واسه 18 جولای، و بقیه مسیرم را تا داکوتای جنوبی (با دلتا ایرلاین) خودم آنلاین خریدم. اضافه بار میخوره بهم؟ چکار کنم؟ http://www2.applyabroad.org/images/smilies/frown.png:(

hossein2712
June 23rd, 2010, 11:06 PM
این طور که شنیدم پرواز های داخلی آمریکا رو اگه خودمون بخریم باید پول اضافه بار بدیم. نرخ این اضافه بارو کسی می دونه؟

به نظر شما بهتره بلیط ها رو خودمون مستقل بخریم یا از شرکت هایی مثل www.cheapoair.com کل بلیط ها رو با هم بخریم؟

maritra_sa
June 24th, 2010, 01:12 AM
سلام دوستان،

من باید برم شهر Ames توی Iowa و دو فرودگاه بین المللی نزدیکش یکی شیکاگو هست و دیگری مینیاپولیس . به نظرتون چه پروازهایی برای 8 آگوست می تونم پیدا کنم و اگه از این فرودگاهها با ماشین یا نمیدونم قطار بیام Ames بهتره یا یه پرواز داخلی بگیرم؟ (Google earth تخمین فاصله با ماشن رو برای شیکاگو 6 ساعت و مینیاپولیس رو 4 ساعت زده بود)

با تشکر قبلی از راهنماییهاتون

gheybi
June 24th, 2010, 02:15 AM
ببخشيد من يه سوال دارم... من خودم با پرواز بحرين رزرو كردم براي بستون... براي تركبش كه مي فرماييد من اول مي حواستم با تركيش برم اما تركيش پرواز هاش براي شيكاگو و نيويرك هست از اونجا با پرواز هاي داخلي خود امريكا براي اون شهر مقصد بليط مي گيرن ... و اين مسئله يك مشكل ايجاد مي كنه و اون تعداد بسته هاست ... يعني من اينجوري شنيدم... ايا اين مسئله صحت داره!؟
من پروازم 2 تا توقف داره و اونطور كه اينجا خوندم اين خيلي جالب نيست... اما من ترجيح دادم ريسك نكنم و با تركيش نرم... چون يكي از كارمند هاي تركبش اينو به من گفت...

snowman
June 24th, 2010, 09:32 AM
ببخشيد من يه سوال دارم... من خودم با پرواز بحرين رزرو كردم براي بستون... براي تركبش كه مي فرماييد من اول مي حواستم با تركيش برم اما تركيش پرواز هاش براي شيكاگو و نيويرك هست از اونجا با پرواز هاي داخلي خود امريكا براي اون شهر مقصد بليط مي گيرن ... و اين مسئله يك مشكل ايجاد مي كنه و اون تعداد بسته هاست ... يعني من اينجوري شنيدم... ايا اين مسئله صحت داره!؟
من پروازم 2 تا توقف داره و اونطور كه اينجا خوندم اين خيلي جالب نيست... اما من ترجيح دادم ريسك نكنم و با تركيش نرم... چون يكي از كارمند هاي تركبش اينو به من گفت...

والله من که اطلاعات تمام این 104 صفحه رو طی مدت 4 روز بکوب خوندم، یادمه توی کامنتهای سال 2008 دقیقا این مشکل بار در ادامه مسیر با کانکشنهای مختلف مطرح بود. و بنابر تجربه دوستان، از جمله ars، اگه بلیط تمام مسیر شما یکباره و در یک بلیط صادر شده باشه مشکلی نداره. حالا نمیدونم این قانون تغییر کرده یا نه.

1- این سوال خودم هم هست دیگه، یعنی میخوام مطمئن شم: اگه پرواز اول با ترکیش باشه، آیا با پرواز های بعدی، مشکل خواهیم داشت (در مورد محدودیت بار)، این مسئله مخصوصا وقتی توی اولین فرودگاه که چک های امنیتی انجام میشه و ما بار رو تحویل میگیریم مطرح تره، چون دوباره باید بار رو تحویل بدیم به پرواز داخلی، آیا در این صورت کل مسیر همون ظرفیت مجاز 2*23 کیلوی ترکیش هست؟؟؟؟؟

2- فاصله زمانی من بین فرود در شیکاگو و پرواز داخلی بعدی از شیکاگو 1:45 دقیقه است، که خوب مسلما کمه و من این پرواز رو از دست خواهم داد، ولی آیا به من اجازه پرواز با پرواز های بعدی را خواهند داد، یا باید دوباره بلیط بگیرم.

با تشکر از دوستان

gheybi
June 24th, 2010, 10:24 AM
والله من که اطلاعات تمام این 104 صفحه رو طی مدت 4 روز بکوب خوندم، یادمه توی کامنتهای سال 2008 دقیقا این مشکل بار در ادامه مسیر با کانکشنهای مختلف مطرح بود. و بنابر تجربه دوستان، از جمله ars، اگه بلیط تمام مسیر شما یکباره و در یک بلیط صادر شده باشه مشکلی نداره. حالا نمیدونم این قانون تغییر کرده یا نه.

1- این سوال خودم هم هست دیگه، یعنی میخوام مطمئن شم: اگه پرواز اول با ترکیش باشه، آیا با پرواز های بعدی، مشکل خواهیم داشت (در مورد محدودیت بار)، این مسئله مخصوصا وقتی توی اولین فرودگاه که چک های امنیتی انجام میشه و ما بار رو تحویل میگیریم مطرح تره، چون دوباره باید بار رو تحویل بدیم به پرواز داخلی، آیا در این صورت کل مسیر همون ظرفیت مجاز 2*23 کیلوی ترکیش هست؟؟؟؟؟

2- فاصله زمانی من بین فرود در شیکاگو و پرواز داخلی بعدی از شیکاگو 1:45 دقیقه است، که خوب مسلما کمه و من این پرواز رو از دست خواهم داد، ولی آیا به من اجازه پرواز با پرواز های بعدی را خواهند داد، یا باید دوباره بلیط بگیرم.

با تشکر از دوستان

والا اين مسئله رو يكي از دوستان من كه كارمند دفتر مركزي تركيش هست به من گفته... اما اينجا ديدم كه دوستان خيلي اطلاعات خوبي دارن...

snowman
June 24th, 2010, 10:57 AM
سلام دوباره

من یک بلیط رزرو کرده ام از آژانس، با ترکیش تا شیکاگو و از اونجا با امریکن تا مقصد، حالا توی سایت ترکیش که نگاه میکنم، Departure time را از تهران زده 07:00 , Arrival time را زده 08:55 (مقصد استانبول).
دوباره از استانبول Departure time خورده 11:20 و Arrival time خورده 15:15 (مقصد: شیکاگو)؟؟؟؟!! همش هم توی یک روزه

این یعنی 2 ساعت و 25 دقیقه بین پروازم در استانبول وقت دارم، آیا مطمئنه این زمان؟؟؟

اینکه خیلی عجیبه؟؟ یعنی 2 ساعته میره استانبول، و 4 ساعته از اونجا میره شیکاگو؟؟!!! فکر کنم گازشو تا ته میگیره:rolleyes:
آخه چطوری 5,474 miles یا به کیلومتر 8800 تا رو توی 4 ساعت میره؟؟؟:confused: یعنی ساعتی 2200 کیلومتر میره؟؟
بهمین خاطر فکر کنم این اطلاعات سایت ترکیش اشتباه است، حالا اینجوری من از کجا بفهمم که کی میرسم و اینکه فاصله بین پروازام کی هست؟؟:confused:

سوال قبلی رو هم بی زحمت جواب بدید.
ممنون

سهیل
June 24th, 2010, 12:02 PM
سلام دوباره

من یک بلیط رزرو کرده ام از آژانس، با ترکیش تا شیکاگو و از اونجا با امریکن تا مقصد، حالا توی سایت ترکیش که نگاه میکنم، Departure time را از تهران زده 07:00 , Arrival time را زده 08:55 (مقصد استانبول).
دوباره از استانبول Departure time خورده 11:20 و Arrival time خورده 15:15 (مقصد: شیکاگو)؟؟؟؟!! همش هم توی یک روزه

این یعنی 2 ساعت و 25 دقیقه بین پروازم در استانبول وقت دارم، آیا مطمئنه این زمان؟؟؟

اینکه خیلی عجیبه؟؟ یعنی 2 ساعته میره استانبول، و 4 ساعته از اونجا میره شیکاگو؟؟!!! فکر کنم گازشو تا ته میگیره:rolleyes:
آخه چطوری 5,474 miles یا به کیلومتر 8800 تا رو توی 4 ساعت میره؟؟؟:confused: یعنی ساعتی 2200 کیلومتر میره؟؟
بهمین خاطر فکر کنم این اطلاعات سایت ترکیش اشتباه است، حالا اینجوری من از کجا بفهمم که کی میرسم و اینکه فاصله بین پروازام کی هست؟؟:confused:

سوال قبلی رو هم بی زحمت جواب بدید.
ممنون

شما کارتون دور دنیا در هشتاد روز رو ندیدید؟ اونا هم وقتی رسیدن مقصد قضیه وجود نصف النهارها و تغییر زمان هنگام عبور از روی نصف النهار رو فهمیدن.

شما اگر به سمت غرب بری از روی هر نصف النهار که رد میشی زمان یک ساعت به عقب کشیده میشه. بنابراین اگر مثلا در یک مسافرت دوازده ساعته هشت تا نصف النهار رو رد کنید، باید زمان رو هم هشت ساعت عقب بکشید، در نتیجه زمان برای شما چهار ساعت جلو میره.
در بلیط ها زمان در مبدا با توجه به ناحیه زمانی مبدا و زمان در مقصد با توجه به ناحیه زمانی مقصد درج میشه. یعنی اگر شما ساعت 15:15 شیکاگو هستی، زمان به وقت شیکاگو 15:15 هست، اما به وقت استانبول 23:15 هست. یعنی سفر شما 11 ساعت و 55 دقیقه طول کشیده.

reza_a
June 24th, 2010, 03:52 PM
ممنون از راهنماييتون. من امروز صبح رفتم از دفتر هواپيمايي تركيش ايرويز در تهران (برج سايه - روبروي پارك ملت) برا شيكاگو بليت رزرو كردم. هركسي ميخات بليت بگيره سريعتر اينكارو بكنه، اوضاع بليت خيلي خرابه، تو پيك مسافرتهاست. خوبيه گرفتن بليت از خود دفتر هواپيمايي اينه كه به من فرصت داد تا يك ماه قبل از پرواز بليت رو بدون پرداخت هزينه اي رزرو نگه دارم، در حاليكه بعدش رفتم و از يه آژانسه پرسيدم، قيمت همون بود ولي گفت سيستم به ما كمتر از يك هفته فرصت ميده كه بليت رو اگه ميخايد اوكي كنيد و بخريد. اينه كه همون دفتر هواپيمايي خيلي بهتره اگه مي تونيد. بجنبيييييددددد!!

سلام دوست عزیز.

من چند تا سوال داشتم. یکی اینکه قیمت بلیط چقدر بود؟ بعد این چند ساعت تو ترکیه می شینه؟ بعد مگه نمی گن اگه با ایران ایر بریم قسمت اول سفر رو بار بیشتری می تونیم ببریم، دو تا 30 تا فک کنم، پس اون بهتر نیست؟ ببخشید زیاد شد، وقت کردی جواب بده.

ممنون.

immet
June 25th, 2010, 03:44 AM
سلام دوست عزیز.
من چند تا سوال داشتم. یکی اینکه قیمت بلیط چقدر بود؟ بعد این چند ساعت تو ترکیه می شینه؟ بعد مگه نمی گن اگه با ایران ایر بریم قسمت اول سفر رو بار بیشتری می تونیم ببریم، دو تا 30 تا فک کنم، پس اون بهتر نیست؟ ببخشید زیاد شد، وقت کردی جواب بده.
ممنون.
من ايران اير، KLM، قطر ايرويز، الاتحاد، الامارات، ايرفرنس (كه ديگه پرواز به ايران نداره)، BMI، آليتاليا، دلتا و تركيش ايرويز رو چك كردم و ديدم از لحاظ قيمت از همه بهتر همين تركيش هست. من كه برا 23 مرداد (14 اوت) از الان از طريق خود دفتر هواپيمايي تركيش رزرو كردم قيمت بليت 1,104,000 تومن درومد. البته تا اينجايي كه من مي دونم هرچي نزديكتر به تاريخ پرواز بشيم بليت گرونتر ميشه.
از تهران 7 صبح حركت ميكنه و 8:55 در استانبول ميشينه. 11:20 هم از استانبول راه ميفته و 15:15 در فرودگاه O'Hare شيكاگو ميشينه (زمانها به وقت محليه). همينطور كه ميبينيد زمان استاپش توي استانبول زياد نيست.
محدوديت بار هم هر نفر دو چمدان 23 كيلويي و يك كيف دستي 8 كيلويي هست.
دركل من قيمت برام خيلي مهم بود كه اين بهترين بود. حالا بقيه دوستان هم نظراتشون رو بدن خوشحال ميشم به يه نتيجه كلي برسيم. سوالي بود در خدمتم.

Delicious
June 27th, 2010, 05:34 AM
سلام دوستان، من واسه 14 الی 21 آگوست یه بلیط واسه Pittsburgh میخام، ممنون میشم بهترین گزینه هارو بگید و اینکه شخصا باید از سایت شرکت بگیرم یا باید به آژانس مراجعه کرد.
همچنین تا کی میشه رزرو کرد؟ اگه آژانس معتبری رو هم معرفی کنید ممنون میشم.

سپاس

hossein2712
June 27th, 2010, 02:26 PM
کسی می دونه از سایت Airline ها میشه بلیط رو بدون کارت اعتباری رزرو کرد یا نه؟

نمایندگی Turkishبه من میگه برای فلان تاریخ سیستم جا نمی ده اما من توی سایت می بینم که جا داره. به من گفت خودت از سایت رزرو کن، اما توی سایت انگار برای رزرو باید مشخصات payment رو وارد کنی!!

یه سوال دیگه، غیر از Qatar و Alitalia هواپیمایی (با قیمت زیر یک و چهارصد) می شناسید که به آتلانتا پرواز داشته باشه؟

Roozbeh
June 27th, 2010, 03:23 PM
کسی می دونه از سایت Airline ها میشه بلیط رو بدون کارت اعتباری رزرو کرد یا نه؟

نمایندگی Turkishبه من میگه برای فلان تاریخ سیستم جا نمی ده اما من توی سایت می بینم که جا داره. به من گفت خودت از سایت رزرو کن، اما توی سایت انگار برای رزرو باید مشخصات payment رو وارد کنی!!

یه سوال دیگه، غیر از Qatar و Alitalia هواپیمایی (با قیمت زیر یک و چهارصد) می شناسید که به آتلانتا پرواز داشته باشه؟

اینطور که من دیدم منطقی ترین و راحت ترین مسیر برای شما :
تهران > دبی > آتلانتا هست
از تهران مثلا با ماهان به دبی و از اونجا با دلتا به آتلانتا
قیمتشم حدود 1065$
اگه رفتی آژانس گفت جا نمیده و اینا، نا امید نشو. منم همین مشکلو داشتم و فهمیدم که از هر 20 تا آژانس یکیشون ممکنه واقعا دلسوزانه وقت بزاره و بگرده که بهترین آفر رو به شما بده.

Pearson
June 27th, 2010, 04:39 PM
اینطور که من دیدم منطقی ترین و راحت ترین مسیر برای شما :
تهران > دبی > آتلانتا هست
از تهران مثلا با ماهان به دبی و از اونجا با دلتا به آتلانتا
قیمتشم حدود 1065$
اگه رفتی آژانس گفت جا نمیده و اینا، نا امید نشو. منم همین مشکلو داشتم و فهمیدم که از هر 20 تا آژانس یکیشون ممکنه واقعا دلسوزانه وقت بزاره و بگرده که بهترین آفر رو به شما بده.

پرواز مستقیم دبی به آتلانتا با دلتا از داخل ایران قابل خریداری نمی باشد

aut_eagle
June 27th, 2010, 05:00 PM
سلام به همگی

من بلیط می خام برای حول و حوش 10Aug به Iowa.

ممنون می شم اگه بهترین مسیر رو برام پیشنهاد بدید!!!!

مرسی!

mahmoox
June 27th, 2010, 05:23 PM
سلام به همگی

مرسی!

با Alitalia یه مسیر میشه: تهران ----- Fiumicino (FCO ------- آتلانتا -------- دس موینس DSM
که 2 استاپ داره و حدود 27 ساعت طول میکشه، اما خوبیش اینه که میتونید همه مسیر رو در یه بلیط بخرید.

یه مسیر دیگه رفتن به شیکاگو و از اونجا رفتن به DSM هست. یعنی مثلاً با Turkish تا شیکاگو برید و یه بلیط مستقیم از شیکاگو به DSM خودتون رزرو کنید (387$ میشه).
یه مسیر دیگه هم رفتن به نیویورکه، اما ظاهراً JFK پرواز مستقیم به دس موینس نداره و اگه بخواید مستقیم به دس موینس برید لازمه که تو نیویورک فرودگاه عوض کنید که فکر نمیکنم خیلی کار راحتی باشه.

Pearson
June 27th, 2010, 06:06 PM
سلام به همگی

ممنون می شم اگه بهترین مسیر رو برام پیشنهاد بدید!!!!

مرسی!

3372

RUZY
June 28th, 2010, 10:39 AM
بچه ها یه سوال من از انکارا میخوام برم از این سایت های چک کردم این مسیر گیرم اومد انکارا به استانبول استانول به لندن لندن به شیکاگو شیگاگو به سینت لوئیس
قیمت=876 دلار ولی کارت اعتباری میخواد ایا این سایت ها معتبره؟واینکه بین پرواز از لندن تا شیکاگو 12 ساعت باید تو فرودگاه لندن بمونم اتاق اینا میدن؟یا باید کجا بخوابیم؟

aut_eagle
June 28th, 2010, 12:34 PM
سلام دوست عزیز

میشه بگید این مسیر پروازی رو از کجا گیر آوردید؟؟؟
چون فکر کنم به درد منم می خوره!!!
مرسی!!

fmohaghegh
June 28th, 2010, 04:47 PM
شما چرا مستقيم از استانبول مستقيم به شيكاگو نميريد؟

jason_mac
June 28th, 2010, 10:40 PM

3372

فایل پیوست کار نمیکنه.

jason_mac
June 28th, 2010, 10:56 PM
بچه ها یه سوال من از انکارا میخوام برم از این سایت های چک کردم این مسیر گیرم اومد انکارا به استانبول استانول به لندن لندن به شیکاگو شیگاگو به سینت لوئیس
قیمت=876 دلار ولی کارت اعتباری میخواد ایا این سایت ها معتبره؟واینکه بین پرواز از لندن تا شیکاگو 12 ساعت باید تو فرودگاه لندن بمونم اتاق اینا میدن؟یا باید کجا بخوابیم؟

روزبه جان به نظر من بهتر هست مستقیم از استانبول به شیکاگو پرواز کنی. اگر خوب بگردی قیمت حدود 1000 دلار باید منطقی باشه.

Delicious
June 29th, 2010, 04:08 AM
سلام دوستان عزیز،
برای انجام کارهای مربوط به ورود به آمریکا در پورت ورودی چند ساعت وقت لازمه؟؟
و اینکه میشه واسه چند تاریخ مختلف رزرو کرد؟ مثلا به فاصله دو، سه هفته؟

ممنون

Roozbeh
June 29th, 2010, 03:30 PM
سلام دوستان عزیز،
برای انجام کارهای مربوط به ورود به آمریکا در پورت ورودی چند ساعت وقت لازمه؟؟
و اینکه میشه واسه چند تاریخ مختلف رزرو کرد؟ مثلا به فاصله دو، سه هفته؟

ممنون

سلام
گفته میشه که 5 ساعت مناسبه
بله میشه فقط یادتون باشه که شما به دلیل one way بودن و تاریخ رفتنتون، پروازو به صورت normal fair دارین میگیرین. یعنی یکم گرون تر از حالت دو طرفه.
تو این حالت معمولا شما آپشن خرید بلیط تا مثلا یک هفته به پروازو دارید. و کنسل کردن هم معمولا پنالتی نداره یا اگه داره خیلی ناچیزه و تاریخش نزدیک پروازه.
یه وقت پول 6 تا بلیط رو ازتون نگیرن...

Delicious
June 29th, 2010, 10:42 PM
سلام روزبه جان،
والله من واسه 19 آگوست با قطر و آلتالیا از یه آژانسه رزرو کردم واسه پتزبورگ، اما اپشنی که به من دادن تا 4-5 جولای هستش و برای کنسلی هم تا 50 دلار جریمه.
من میخواستم بدونم که میشه اون تاریخ پرواز رو مثلا یه هفته عقب انداخت؟
و یه چیز دیگه این آژانسیه به من گفت که باید ویزای کشور مقصد رو داشته باشم تا بتونه بلیط رو بگیره!!

سلام
گفته میشه که 5 ساعت مناسبه
بله میشه فقط یادتون باشه که شما به دلیل one way بودن و تاریخ رفتنتون، پروازو به صورت normal fair دارین میگیرین. یعنی یکم گرون تر از حالت دو طرفه.
تو این حالت معمولا شما آپشن خرید بلیط تا مثلا یک هفته به پروازو دارید. و کنسل کردن هم معمولا پنالتی نداره یا اگه داره خیلی ناچیزه و تاریخش نزدیک پروازه.
یه وقت پول 6 تا بلیط رو ازتون نگیرن...

safir
June 30th, 2010, 01:52 AM
کسی از دوستان می دونه امارات برای پرواز به آمریکا چه جوریه؟

Behrang
June 30th, 2010, 03:56 AM
کسی از دوستان می دونه امارات برای پرواز به آمریکا چه جوریه؟

سلام
من فکر نمیکنم که این موضوع زیاد مهم باشد چون شما بیشتر مسیر بهتر است که استراحت کنید. البته اگر بد شانس نباشید و بچه کوچیکی در صندلی های اطراف شما نباشد. یا مثل من نوعی خوش شانس، بد شانس باشید که دخترخانمی زیبا و محصول کشور انگستان و ایران کنار شما بنشیند و تمام مسیر مجبور به صحبت کردن باشید و کلی خسته شوید . البته طول مسیر را متوجه نخواهید شد.

مشکل مسیر های کشورهای عربی و حتی ترکیه به امریکا این هست که یکی از پرواز های شما خیلی کوتاه و دیگری خیلی خیلی بلند خواهد شد. من خودم مسیر های اروپایی و لندن را پیشنهاد میکنم. مخصوصا لندن را :)

موفق باشید

Pearson
June 30th, 2010, 10:33 AM
امارات یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی دنیا می باشد. و جزو ایرلاینز های ازران قیمت دیگر به حساب نمی آید. این ایر لاینز داری 10 عدد هواپیمای A380 Airbus می باشد که به نظر من در واقع یک هتل 5 ستاره در هوا است که برای پروازهای آمریکای شمالیش از آن استفاده می کند. جالب اینجاست که 80 عدد دیگر هم سفارش داده است.

M.jorfi
June 30th, 2010, 10:56 AM
=================اخطار==================
کاربران گرامی،

لطفا، از فرستادن پست های نامرتبط با عنوان تاپیک جدا خودداری نمایید.
تمام پست های نامرتبط با عنوان تاپیک "گرفتن بلیط برای آمریکا" به زودی حذف خواهند شد.

با تشکر از همکاری شما دوستان عزیز
مدیرت انجمن ایالات متحده آمریکا
======================================

fmohaghegh
June 30th, 2010, 06:33 PM
آژانس گفته كه رزرو بليط براي پرواز ارزان آخر ماه اگوست تا هفته ديگه بيشتر اوپشن نميده و بايد زودتر بليط رو بخرم. من هنوز منتظر جواب ويزا هستم و من ميخوام بدونم كه اين قضيه اخطار آژانس رو چقدر جدي بگيرم چون همين رزو رو هم به زحمت تونستم انجام بدم. چون فصل شلوغي هست و ما سه نفريم. آيا به نظر شما بليط رو بخرم و بعد اگر ويزا نيومد خسارت بدم؟

Pearson
June 30th, 2010, 06:44 PM
آژانس گفته كه رزرو بليط براي پرواز ارزان آخر ماه اگوست تا هفته ديگه بيشتر اوپشن نميده و بايد زودتر بليط رو بخرم. من هنوز منتظر جواب ويزا هستم و من ميخوام بدونم كه اين قضيه اخطار آژانس رو چقدر جدي بگيرم چون همين رزو رو هم به زحمت تونستم انجام بدم. چون فصل شلوغي هست و ما سه نفريم. آيا به نظر شما بليط رو بخرم و بعد اگر ويزا نيومد خسارت بدم؟

بله همین کار را انجام دهید

khak
July 2nd, 2010, 05:32 PM
سلام

آيا فقط ميشه از فرودگاه امام خميني تهران براي خروج به مقصد آمريكا اقدام كرد؟ من مشهدم و ميخوام اگه بشه از همينجا برم و ديگه اون مسير كذايي تهران تا فرودگاه امام خميني رو نرم. مثلا ميشه از مشهد به دوبي و بعد از اونجا به مثلا لندن و بعد آمريكا رفت؟

MINERVAra
July 2nd, 2010, 05:39 PM
سلام

آيا فقط ميشه از فرودگاه امام خميني تهران براي خروج به مقصد آمريكا اقدام كرد؟ من مشهدم و ميخوام اگه بشه از همينجا برم و ديگه اون مسير كذايي تهران تا فرودگاه امام خميني رو نرم. مثلا ميشه از مشهد به دوبي و بعد از اونجا به مثلا لندن و بعد آمريكا رفت؟
من میدونم که خیلی‌‌ها با قطر ایر ویز از مشهد سفرای بین‌المللی می‌کنن و اینجوری یک stop از سفرشون کم می‌کنن. فکر می‌کنم چون فرودگاه مشهد هم بین‌المللی هست آپشن‌های دیگری هم باشه

hrkhaf
July 2nd, 2010, 07:02 PM
سلام
من اول آگوست می خوام برم تگزاس - lubbock
می خواستم ببینم میشه از ایران برم دوبی(با ماهان) بعدش از اونجا خودم که قبلاً اینترنتی بلیط خریدم برم تگزاس ؟
ویزای دوبی نمی خواد؟ البته می تونم از آژانس بخوام بگیره ویزا رو
مشکلی پیش نمیاد ؟
اضافه بار و ...
ممنون و ببخشید اگه تکراریه ..

reza10101
July 3rd, 2010, 01:16 PM
سلام
من اول آگوست می خوام برم تگزاس - lubbock
می خواستم ببینم میشه از ایران برم دوبی(با ماهان) بعدش از اونجا خودم که قبلاً اینترنتی بلیط خریدم برم تگزاس ؟
ویزای دوبی نمی خواد؟ البته می تونم از آژانس بخوام بگیره ویزا رو
مشکلی پیش نمیاد ؟
اضافه بار و ...
ممنون و ببخشید اگه تکراریه ..
دبی که ویزا نمی خواد. معمولاً جدا جدا بلیط گرفتن خیلی گرونتر در می یاد. پرواز های امارات به تگزاس (مثلاً دالاس) گرونه. من ترکیش رو از تهران توصیه می کنم. میزان بارتون هم بسته به بلیطتون داره که از امارات می گیرین.

khak
July 3rd, 2010, 01:18 PM
سلام دوستان

من 14 آگوست بايد اونجا ( سينسيناتي) باشم (Orientation چهاردهم هست). براي 12 آگوست با تركيش از مشهد اين مسير رو رزرو كردم:

مشهد (3 صبح)--------‍‍-- استانبول ( 6صبح)
استانبول ( 11:20)------- شيكاگو ( 15:15)---------------------بنظرتون يكم زيادي تند نميره؟!:o
شيكاگو ( 21:44) -------- سينسيناتي ( 23:50)---------------اين پرواز با امريكن ايرلاين هست.

قيمت: 1,350,000

بنظرتون زماني كه بين پروازهام هست كافيه؟ و اينكه آيا فقط توي فرودگاه شيكاگو اساسي بازرسي و چك مدارك و معطل ميشم يا باز توي فرودگاه سينسيناتي هم همون بساطه؟

Delicious
July 3rd, 2010, 01:44 PM
دوست عزیز این ساعت ها به وقت محلیه،
رزرو رو تا کی براتون نگه میدارن؟

Pearson
July 3rd, 2010, 03:52 PM
دبی که ویزا نمی خواد. معمولاً جدا جدا بلیط گرفتن خیلی گرونتر در می یاد. پرواز های امارات به تگزاس (مثلاً دالاس) گرونه. من ترکیش رو از تهران توصیه می کنم. میزان بارتون هم بسته به بلیطتون داره که از امارات می گیرین.

دبی ویزای ترانزیت نمی خواهد، ویزای ورود می خواهد.
منتها اگر بلیط تون تک مسیر است یعنی فقط به مقصد دبی باشد بدون ویزا به شما اجازه ی پرواز نمی دهند. پس احتیاج به ویزا دارید

Pearson
July 3rd, 2010, 03:55 PM
سلام دوستان

من 14 آگوست بايد اونجا ( سينسيناتي) باشم (Orientation چهاردهم هست). براي 12 آگوست با تركيش از مشهد اين مسير رو رزرو كردم:

استانبول ( 11:20)------- شيكاگو ( 15:15)---------------------بنظرتون يكم زيادي تند نميره؟!:o
شيكاگو ( 21:44) -------- سينسيناتي ( 23:50)---------------اين پرواز با امريكن ايرلاين هست.

بنظرتون زماني كه بين پروازهام هست كافيه؟ و اينكه آيا فقط توي فرودگاه شيكاگو اساسي بازرسي و چك مدارك و معطل ميشم يا باز توي فرودگاه سينسيناتي هم همون بساطه؟

بلیط مناسب به نظر می رسد.
شما فقط در اولین فرودگاه ورودی مراسم معارفه دارید

khak
July 3rd, 2010, 04:13 PM
دوست عزیز این ساعت ها به وقت محلیه،
رزرو رو تا کی براتون نگه میدارن؟

ايي كه گفتي يعني چه؟ "دوست عزیز این ساعت ها به وقت محلیه"
خب يعني خوبه ديگه بليطم و همه چي اكي هست يل نه؟
من الان كه شما فرمودين با آژانس تماس گرفتم و پرسيدم. گفتند تا 13 جولاي (22 تير) بليط رو برام نگه ميداره. و كنسليش هم جريمه نداره. از چه بابت پرسيدين؟ (من ظاهرا امروز گيج ميزنم;))

ممنون

hrkhaf
July 3rd, 2010, 05:52 PM
دبی ویزای ترانزیت نمی خواهد، ویزای ورود می خواهد.
منتها اگر بلیط تون تک مسیر است یعنی فقط به مقصد دبی باشد بدون ویزا به شما اجازه ی پرواز نمی دهند. پس احتیاج به ویزا دارید

ممنون
آخه بلیط لاباک از تهران با KLM و Luft Hanza خیلی گرون میشه ولی اگه از دوبی اینترنتی بخرم میشه 1100 دلار که نسبت به 2000 دلار KLM خیلی ارزونتره !
در ضمن از تهران فقط همین دوتا هواپیمایی واسه اوایل آگوست جا میده که گرونند و بقیه میبرن دالاس که باز باید از اونجا خودم برم تا لاباک .
آره تک مسیرس میترسم تو فرودگاه دوبی بهم واسه ویزای خود دوبی گیر بدن
هرچند میتونم اونو از آژانسا بگیرم
راستی تو فرودگاه های امریکا که اولین بار میرسیم I-20 هم بررسی میشه؟
چقدر طول میکشه تا ولمون کنند بریم سراغ پرواز بعدی؟

Pearson
July 3rd, 2010, 05:57 PM
ممنون
آخه بلیط لاباک از تهران با KLM و Luft Hanza خیلی گرون میشه ولی اگه از دوبی اینترنتی بخرم میشه 1100 دلار که نسبت به 2000 دلار KLM خیلی ارزونتره !
در ضمن از تهران فقط همین دوتا هواپیمایی واسه اوایل آگوست جا میده که گرونند و بقیه میبرن دالاس که باز باید از اونجا خودم برم تا لاباک .
آره تک مسیرس میترسم تو فرودگاه دوبی بهم واسه ویزای خود دوبی گیر بدن
هرچند میتونم اونو از آژانسا بگیرم
راستی تو فرودگاه های امریکا که اولین بار میرسیم I-20 هم بررسی میشه؟
چقدر طول میکشه تا ولمون کنند بریم سراغ پرواز بعدی؟

با قطری تا Houston برید بقیه اش خدا بزرگه!

http://www.flylia.com/airline/currentSchedule.aspx

Delicious
July 3rd, 2010, 07:08 PM
آره دیگه، من برای 19 آگوست مجبورم فردا پول بلیط رو بدم تازه کنسلیش هم 50 دلار جریمه داره، البته من 1400 واسم تموم شد ولی یه پرواز دیگه بود که با 2000 تا جریمه کنسلی نداشت.
از کدوم ایرلاین گرفتین؟ و چقذر تموم شد؟

khak
July 3rd, 2010, 09:01 PM
آره دیگه، من برای 19 آگوست مجبورم فردا پول بلیط رو بدم تازه کنسلیش هم 50 دلار جریمه داره، البته من 1400 واسم تموم شد ولی یه پرواز دیگه بود که با 2000 تا جریمه کنسلی نداشت.
از کدوم ایرلاین گرفتین؟ و چقذر تموم شد؟

از مشهد تا شيكاگو ( مشهد-----استانبول-----شيكاگو) تركيشه و از شيكاگو تا سينسيناتي امريكن ايرلاين يا ايرويز.
قيمتش هم 1,350,000 تومان.
من از يه آژانسي تو مشهد اينو رزرو كردم.

Delicious
July 4th, 2010, 01:02 AM
با اینکه تجربه زیادی ندارم ولی فکر میکنم خوب گرفتی :).

jason_mac
July 4th, 2010, 06:16 PM
سلام دوستان

زمانی که بین پرواز هاتون هست یکم زیاد به نظر میاد. 6 ساعت و 30 دقیقه. اگر بتونین 5 ساعتی هم پیدا کنید بهتر خواهد بود. کلا برای مراسم رجیستر 5 ساعت منطقی به نظر میاد.

Delicious
July 4th, 2010, 07:35 PM
دوستان من امروز میخواستم بلیطمو بخرم، اما این آژانسه بهم گفت که بدون ویزای آمریکا ایرلاین ها بلیط one way رو صادر نمیکنن!!! تجربه شما دوستان چطوریه؟؟ میترسم که صبر کنم تا زمان کلیر شدن و مجبور شم با قیمت زیادی بلیط رو بخرم.

Roozbeh
July 4th, 2010, 09:56 PM
دوستان من امروز میخواستم بلیطمو بخرم، اما این آژانسه بهم گفت که بدون ویزای آمریکا ایرلاین ها بلیط one way رو صادر نمیکنن!!! تجربه شما دوستان چطوریه؟؟ میترسم که صبر کنم تا زمان کلیر شدن و مجبور شم با قیمت زیادی بلیط رو بخرم.
این حرف کاملا چرته!
من همین الان بلیطم رو خریدم در حالی که هنوز کلیر نشدم. پس یعنی ویزا ندارم...
البته آژانس تاکید کرد که کپی پاسپورت، ویزا و آدرس و تلفن مقصد رو در اولین فرصت بهشون بدم ولی با این حال بلیط رو صادر کرد.

من به صورت رندوم ویا با توصیه دوستان به 10-20 تا آژانس مختلف مراجعه کردم و فهمیدم که اعتماد کردن به حرف آژانسا یه کم سخته. تازه اینی که برام گرفت یکی سفارشمو کرده بود.
خلاصه اینکه باید یکی رو پیدا کنید که یکم براتون مایه بزاره.....:cool:

jason_mac
July 4th, 2010, 10:59 PM

دوست من سیاست آژانس ها با هم فرق میکنه. من خودم با این مشکل روبه رو بودم آژانس تون رو عوض کنید. شما بدون ویزا هم میتونید بلیط بخرید.

موفق باشید.

Delicious
July 5th, 2010, 12:41 AM
سلام دوستان،
فکر کنم که حرف شما کاملا درسته، به هرحال این آژانس پروازهای خوب و با قیمت مناسبی رو پیشنهاد میداد.
از دوستان خواهش میکنم اگه آژانس مناسبی رو میشناسید خوشحال میشم به یه طریقی معرفی کنید.

Pearson
July 5th, 2010, 11:50 AM
دوستانی که فقط مشکل رزرو بلیط دارند مثل این دوستمون و یا بدون ویزا نمی تونند بلیط رزرو کنند من می تونم کمکشون کنم و رزرو بگیرم براشون و با ای میل بهشون ارسال کنم

safir
July 5th, 2010, 06:03 PM

سلام . خود امارات این حرف رو به من زد و گفت که برای oneway ما باید ویزا رو ببنیم تا بلیط رو confirm کنیم ولی یک ماه رزرو میکنه و مشکلی از بابت رزرو نیست. ولی ترکیش این طوری نیست و بدون ویزا هم بلیط Confirm میکنه.

Roshan A
July 5th, 2010, 06:44 PM
سلام،
كسي مي دونه اگه بليط رو از طريق سايت cheapoair بخريم بايد با هواپيمايي مربوطه تماس بگيريم و اونو reconfirm بكنيم يا نه؟! اگه پاسخ مثبته اونوقت اگه تماس نگيريم چه اتفاقي مي افته؟ اينا كه به هر حال پولشو گرفتن!

MINERVAra
July 6th, 2010, 03:39 AM
سلام، من از اساتید این تاپیک راهنمایی می‌خواستم، می‌خوام یک پرواز ۲ طرفه زوریخ به آتلانتا اونلاین با credit carde فرد دیگری بخرم، با اینکه دلتا بدون stop داره، ولی‌ چون گرونه می‌خوام مثلا British بخرم. چند روزیه قیمتا رو اولاین چک می‌کنم، امروز برای یه تاریخ مشخص دیدم Expedia یه پرواز مشخصو 5۰۰$ ارزونتر از خود brotish و Opodo میده. جریان چیه؟؟؟ و آیا از Expedia میشه خرید و امکان نداره مشکلی‌ پیش بیاد؟ چون یه بار یکی‌ از دوستام یه بلیط اولاین خرید که گویا کشک در اومد بلیطه. ببخشید من خیلی ناواردم تو این مسائل، لطفا سطح پایین راهنمایی کنین.

ضمنا پیمان عزیز، میشه لطفا بگین این کار رزرو کردن ، دسترسی خاصی‌ میخواد یا مهارت ویژه‌ای ؟؟ بعد آیا شما می‌تونین بلیط شروع با ایران ائر هم رزرو کنین؟؟ ممنون از کمکتون

masoudv
July 6th, 2010, 04:21 AM
Hi everybody,
Would you please let me know how I can get transit visa for UK?
Bests

Behrang
July 6th, 2010, 07:24 AM
Hi everybody,
Would you please let me know how I can get transit visa for UK?
Bests

As I know, if you have a visa for the U.S and Canada, you don't need to get a transit visa for the U.K

Pearson
July 6th, 2010, 08:20 AM
سلام، من از اساتید این تاپیک راهنمایی می‌خواستم، می‌خوام یک پرواز ۲ طرفه زوریخ به آتلانتا اونلاین با credit carde فرد دیگری بخرم، با اینکه دلتا بدون stop داره، ولی‌ چون گرونه می‌خوام مثلا British بخرم. چند روزیه قیمتا رو اولاین چک می‌کنم، امروز برای یه تاریخ مشخص دیدم Expedia یه پرواز مشخصو 5۰۰$ ارزونتر از خود brotish و Opodo میده. جریان چیه؟؟؟ و آیا از Expedia میشه خرید و امکان نداره مشکلی‌ پیش بیاد؟ چون یه بار یکی‌ از دوستام یه بلیط اولاین خرید که گویا کشک در اومد بلیطه. ببخشید من خیلی ناواردم تو این مسائل، لطفا سطح پایین راهنمایی کنین.

ضمنا پیمان عزیز، میشه لطفا بگین این کار رزرو کردن ، دسترسی خاصی‌ میخواد یا مهارت ویژه‌ای ؟؟ بعد آیا شما می‌تونین بلیط شروع با ایران ائر هم رزرو کنین؟؟ ممنون از کمکتون

همانطور که بار ها گفته شده علت تقاوت قیمت بلیط های یک پرواز برمی گرده به نوع کلاسیفیکیشن تیکت حدود فقط 20 نوع مختلف ما بلیط اکونمومی داریم با قابلیتهای متفاوت که هر کدام یک نرخی دارد. ارزونترین بلیط پرواز چارتر می باشد که همانطور که می دونید امکان تغییر تاریخ و یا کنسلی به هیچ وجه نیست و بلیط سوخت کامل می شود.
من خودم جرعت نمی کنم بلیط آنلاین بخرم چون نمی دونم در صورت نیاز به تغییر تاریخ یا احیانا کنسل آن و یا هر مشکلی دیگر به چه کسی می توانم مراجعه کنم مخصوصا اینکه ایرلاینزی باشد که در ایران اصلا دفتر نداشته باشد مثل بریتیش ایرورز.
راجع به رزرو بلیط از طریق نرم افزار خاص پولی است که امکان دسترسی برای عموم وجود ندارد.

alireza3010
July 6th, 2010, 11:22 AM
من دیروز برای 26 آگوست از ایران ایر برای شیکاگو گرفتم شد 952000 تومن ، نمی دونم این دوستمون چه جوری می گن پرواز 1100000 تومنی ترکیش از همه ارزونتره

reza_a
July 6th, 2010, 02:02 PM
من دیروز برای 26 آگوست از ایران ایر برای شیکاگو گرفتم شد 952000 تومن ، نمی دونم این دوستمون چه جوری می گن پرواز 1100000 تومنی ترکیش از همه ارزونتره

میشه جزییات پروازتونو بگید؟ از تهران می ره آمستردام درسته؟ بعد از اونجا مگه با KLM نمیره؟ همین شد 950000؟!!
بعد شما مقصد نهاییت همون شیکاگوئه؟

alireza3010
July 7th, 2010, 03:12 PM
میشه جزییات پروازتونو بگید؟ از تهران می ره آمستردام درسته؟ بعد از اونجا مگه با KLM نمیره؟ همین شد 950000؟!!
بعد شما مقصد نهاییت همون شیکاگوئه؟
بله درسته از تهران به آمستردام و از اونجا هم با KLM به شیکاگو ، ساعت 5:15 از تهران به آمستردام و از اونجا هم ساعت 11:10( به وقت آمستردام) به سمت شیکاگو پرواز می کنه. فاصله زمانی بین دو پرواز 2ساعت و 20 دقیقه است که به نظر من مناسبه .

sabz1983
July 7th, 2010, 04:20 PM
سلام
یک تجربه در مورد خرید بلیط... من حدود یه هفته پیش می خواستم 17 آگست برای تهران-نیویورک بلیط بگیرم که ترکیش 1.200.000 بود. ولی از مشهد برای نیویورک گرفتم به قیمت 870.000 و دفتر ایرلاین ترکیش گفت که هیچ فرقی بین این پروازها نیست.. فقط چون از تهران متقاضی زیاده بلیط های ارزونتر زود پر میشه ولی از مشهد هنوز میشه بلیط ارزون گیر آورد... موقع خرید بلیط میتونید شیراز رو هم چک کنید (اگه بهتون نزدیکتره)
راستی همونطور که قبل از این هم گفته شده سعی کنید از خود دفاتر ایرلاین بلیط بخرید چون آژانسها معمولا خیلی هوای مشتری رو ندارن و به پورسانت خودشون فکر میکنن... شاد باشید

lyly
July 7th, 2010, 04:35 PM
از بین قطر ایرویز و ترکیش کدومش بهتره؟

Pearson
July 7th, 2010, 04:43 PM
از بین قطر ایرویز و ترکیش کدومش بهتره؟

قطر هواپیماهای بهتری داره منتها بعضی از کانکشن هاش به درد ایران نمی خوره مثلا مسافر باید شب تا صبح توی سالن ترانزیت فرودگاه باشه در صورتی که کانکشن های فرودگاه استانبول خیلی مناسبتر است

lyly
July 7th, 2010, 05:21 PM
قطر هواپیماهای بهتری داره منتها بعضی از کانکشن هاش به درد ایران نمی خوره مثلا مسافر باید شب تا صبح توی سالن ترانزیت فرودگاه باشه در صورتی که کانکشن های فرودگاه استانبول خیلی مناسبتر است
من این دوتا آپشن رو دارم:1- قطر با 2ساعت و نیم انتظار در دوحه 2- ترکیش با 2 ساعت انتظار در فرودگاه استانبول

قیمت هردوتا یکسانه. به نظرتون کدومش بهتره؟ قطری؟

Pearson
July 7th, 2010, 05:24 PM
من این دوتا آپشن رو دارم:1- قطر با 2ساعت و نیم انتظار در دوحه 2- ترکیش با 2 ساعت انتظار در فرودگاه استانبول

قیمت هردوتا یکسانه. به نظرتون کدومش بهتره؟ قطری؟

مدت زمان سفر را فراموش کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lyly
July 7th, 2010, 05:37 PM
مدت زمان سفر را فراموش کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قطری 18 ساعت و نیم (6:00 تا 16:00)
ترکیش (7:00 تا14:45)

اینطور که به نظر میاد پرواز ترکیش حدود 2 ساعت کوتاهتره!

از نظر بار مجاز مثل همه-2 تا 32 کیلو. (درست گفتم؟)

Pearson
July 7th, 2010, 06:06 PM
قطری 18 ساعت و نیم (6:00 تا 16:00)
ترکیش (7:00 تا14:45)

اینطور که به نظر میاد پرواز ترکیش حدود 2 ساعت کوتاهتره!

ترکیش به نظر می رسد که با توجه به اینکه 2 ساعت از مدت زمان مسافرت شما می کاهد مناسب تر باشد

khak
July 7th, 2010, 07:26 PM
آيا بايدزمان رسيدن به مقصد رو هم در نظر گرفت؟ من بليطي كه رزرو كردم ساعت 23:50 ميرسه به مقصد نهاييم (Cincinnati). واقعا نميدونم اين قضيه مهمه يا نه؟ آخه آدم 12 شب برسه به ديار غربت توي اون ساعت چيكار بايد بكنه و اساسا كجا بايد بره؟ هتل يا خوابگاه؟ اون ساعت خوابگاه بازه؟ ممنون ميشم يكي بمن بگه اصولا بقيه بعد از رسيدن به شهر مقصد چيكار ميكنن.

Pearson
July 7th, 2010, 07:38 PM
آيا بايدزمان رسيدن به مقصد رو هم در نظر گرفت؟ من بليطي كه رزرو كردم ساعت 23:50 ميرسه به مقصد نهاييم (Cincinnati). واقعا نميدونم اين قضيه مهمه يا نه؟ آخه آدم 12 شب برسه به ديار غربت توي اون ساعت چيكار بايد بكنه و اساسا كجا بايد بره؟ هتل يا خوابگاه؟ اون ساعت خوابگاه بازه؟ ممنون ميشم يكي بمن بگه اصولا بقيه بعد از رسيدن به شهر مقصد چيكار ميكنن.

یاد فیلم قمارباز سنسیناتی بخیر، این ساعت مناسب ورود اون بود
صد در صد مهم است البته اگر هتل از قبل رزرو کرده باشید زیاد مهم نیست. در ضمن باید سعی کنید تا اونجاییی که می توانید آخر هفته وارد نشوید چون به تعطیلی می خورید

mahmoox
July 8th, 2010, 03:10 AM
...

نه، همه 2 تا 23 کیلو هستند به علاوه یه Carry On هشت کیلویی.
32 کیلو واسه Iran Air بود که فکر می کنم اونم شده 23 کیلو.

sabz1983
July 8th, 2010, 02:15 PM

دوستان دقت کنید که برای کلاس های مختلف محدودیت بار متفاوت است. این که بگویید 2 تا 23 کیلو یا 2 تا 32 کیلو ، ممکنه باعث سردر گمی بشه. خیلی راحت میشه تو صفحات اول هر ایرلاینی بار مجاز یا free luggage allowance را پیدا کرد. برای ترکیش در کلاس economy که اکثر دوستان میگیرند و برای آمریکا 2 تا 23 کیلو صحیح است. طبیعتا اگر با همسرتان میروید می توانید 4 تا 23 کیلو ببرید. برای بچه کوچک infant هم مجاز به بردن یک بسته 23 کیلو دیگر هستید. (من خودم 5 تا 23 کیلو میتونم ببرم!) در کلاس های business و First می توانید 2 تا 32 کیلو برای آمریکا ببرید که شامل حال بیشتر ما نمیشود.
http://www.thy.com/en-INT/services/passenger_services/luggage_information.aspx
برای کیف همراهتون carry-on bag ترکیش اجازه 8 کیلو وزن مجانی را به شما میدهد.
در آخر حتما دقت کنید ابعاد بسته تان بیشتر از ابعاد مجاز نشود. چون ممکن است بسته شما همان 23 کیلو باشد ولی ابعادش بیشتر از ابعاد مجاز باشد.

ایران ایر هنوز همان 2 تا 32 کیلو را اجازه میدهد ولی دقت کنید که اگر پرواز داخل آمریکا دارید به شما اضافه بار تعلق خواهد گرفت. (تقریبا هیچ ایرلاین دیگه ای اجازه حمل بسته بیشتر از 23 کیلو را نمیدهد)

sabz1983
July 8th, 2010, 02:29 PM

به عنوان راهکار عملی می تونید این ها رو مد نظر قرار بدید:
1) به اداره رفاه دانشگاهتون ایمیل بزنید و ازشون بخواید اگه خودشون سرویسی ارائه میکنن براتون هماهنگ کنن وگرنه هتل های ارزون رو بهتون معرفی کنن
2) اگر تا الان با دانشجویان (ایرانی و غیر ایرانی) ارتباط برقرار کرده باشین (که باید کرده باشین!) غیر عادی نیست که ازشون بخواید برای روزهای اول موقتا برین پیششون (یکی از دوستان جدید من حتی به من پیشنهاد کرد که چند "هفته" برم پیشش تا خونه خوبی پیدا کنم!)
3) بعضی دانشگاه ها سرویس های نیازمندی و بازارچه ای برای دانشجویان خود دانشگاه دارن که میشه توش آگهی داد و برای همه اعضا ایمیل میشه... میتونید ساعت ورود خودتون رو اعلام کنین و از دانشجویان محترمی که ماشین دارن و شب هم خواب ندارن بخواین در ازای چند چوق بیان دنبالتون (خیلی بهینه تر و کم استرس تر از تاکسی)
4) با استادتون که تعارف ندارین! به خودش بگین که نصف شب میرسین شاید منزل باجناقشون خالی باشه! (نقل قول از ehsan99)
5) میتونید خیلی ساده تا صبح توی فرودگاه بمونید و از اولین دقایق حضورتون در کشور آمریکا لذت ببرید.
در آخر به مسائل امنیتی و شب بیرون نموندن هم توجه داشته باشید

MINERVAra
July 8th, 2010, 02:31 PM
من از قسمت بار فرودگاه امام همین اخیرا سوال کردم ، اینطور که ایشون میگفتن، همچنان پرواز‌های آمریکا و کانادا که لگ اولشون ایران ایر هست می‌تونن همون ۲ تاا ۳۲ کیلو رو ببرند به طور خاص KLM و ایر کانادا رو من پرسیدم و گفتن میشه. ولی‌ گفتن برخی‌ از ایر لین‌ها مثل ویرجین آتلانتیک اخیرا اعلام کرده که رو بلیط ایران ایر بیش از ۱ بسته ۲۳ رو نمیپذیره. ولی کو بلیط ایران ایر!!

immet
July 8th, 2010, 10:34 PM
اول از همه كه خيلي تبريك ميگم كه بليت رو با اين قيمت گرفتيد. ببينيد همونطور كه ميدونيد تاريخ پروازها در قيمت بليت خيلي تاثيرگذاره. حتي يك روز اينور و اونور ممكنه باعث بشه بليت كلي قيمتش تغيير كنه. برا اون تاريخي كه من ميخواستم تركيش از همه بهتر بود. ولي ممنون كه اومديد و اطلاعات خودتون رو گذاشتيد. من بازم چك ميكنم...

immet
July 8th, 2010, 11:05 PM
يكي از دوستان در تاپيك "پرواز شيكاگو" دو روز پيش (8 ژوئيه) پستي گذاشته مبني بر اينكه بليت ايران اير رو براي 26 اوت از مسير تهران-آمستردام-شيكاگو 952 تومن گرفته كه قيمته خيلي خوبيه. هركسي خواست بگيره اين مسير رو هم چك كنه.

pasargad64
July 10th, 2010, 04:08 AM
سلام

من یه دوستی تو Chicago دارم که میخوام قبل از رفتن به دانشگاه 2 روز برم پیشش. بعد از دو روز توقف در شیکاگو می خوام به دانشگاهم توی یه ایالت دیگه (Oklahoma) برم. آیا می تونم برای اینکه مجبور نشم پول اضافه بار بدم از همین جا یه بلیط برای شیکاگو و یه بلیط هم برای دو روز بعدش از شیکاگو به اوکلاهوما بگیرم؟

سوال دومم اینه که کسانی که از ایران ایر بلیط گرفتن می دونن مقدار بار مجاز با این ایرلاین چقدره؟ آیا 2 تا 32 کیلو هست؟ علاوه بر این بار چند کیلو میشه به صورت Carry On با خودمون ببریم؟ آیا کسی اطلاعات جدیدی داره؟

ممنون

azarkian
July 11th, 2010, 12:22 PM
سلام دوستان عزیز،

من برای 18 آگست برای بوستون بلیط می خوام بگیرم،

بهترین بلیطی که هست به نظرم اینه

Gulf Air: تهران - بحرین 6 ساعت توقف بحرین- لندن 4 ساعت توقف لندن- بوستون قیمت 1050

نگرانی اینه که سایت میگه محدودیت بار 30 کیلو ولی آژانس میگه 2 تا 23 کیلو.

اگه نظری دارید یا پرواز بهتری می دونید لطفا معرفی کنید. من امروز می خوام بلیطو بگیرم. و طبق برنامه ریزی می خوام 19 آگست بوستون باشم

مرسی

m.a
July 11th, 2010, 12:47 PM
سلام دوستان
به نظرتون بهترین مسیر واسه portland - Oregon واسه حدودا 7 سپتامبر چیه؟
تا جایی که بچه ها تو پستهای قبلی راهنمایی کردن اگه فرودگاههای اصلی مثل شیکاگو یا نیویورک نباشه بهتره درسته؟ تو یکی از پستای قدیمی تهران -فرانکفورت -پرتلند رو معرفی کرده بود، خوبه؟
مرسی از راهنماییتون.

M.jorfi
July 11th, 2010, 01:03 PM
سلام دوستان
به نظرتون بهترین مسیر واسه portland - Oregon واسه حدودا 7 سپتامبر چیه؟
تا جایی که بچه ها تو پستهای قبلی راهنمایی کردن اگه فرودگاههای اصلی مثل شیکاگو یا نیویورک نباشه بهتره درسته؟ تو یکی از پستای قدیمی تهران -فرانکفورت -پرتلند رو معرفی کرده بود، خوبه؟
مرسی از راهنماییتون.

دوست عزیز،

شما می توانید با KLM به آمستردام برید و از انجا با DELTA مستقیم تا پرتلند.
اما اگر پرواز ارزونتری بخواهید (تقریبا 200 تومان ارزونتر) با Qatar Airways برید دوحه از انجا هم با همین خط برید Washington و در آخر دوباره با Qatar Airways میرید پرتلند.

موفق باشید.

m.a
July 11th, 2010, 01:13 PM
دوست عزیز،

شما می توانید با KLM به آمستردام برید و از انجا با DELTA مستقیم تا پرتلند.
اما اگر پرواز ارزونتری بخواهید (تقریبا 200 تومان ارزونتر) با Qatar Airways برید دوحه از انجا هم با همین خط برید Washington و در آخر دوباره با Qatar Airways میرید پرتلند.

موفق باشید.
ممنون بابت راهنماییتون
هزینه این مسیرو تو سایت 1134$ زده . اگه از اژانس بگیرم همین نرخه؟ 4 ساعت بین دو پرواز کافیه درسته؟
مرسی.

azarkian
July 11th, 2010, 01:19 PM
کدوم سایت نگاه می کنید؟

m.a
July 11th, 2010, 01:25 PM
کدوم سایت نگاه می کنید؟

cheapoair.com

khak
July 11th, 2010, 01:33 PM
cheapoair.com

خوب بعد اينكه پرواز مورد نظرمون رو پيدا كرديم بايد چيكار كرد؟

m.a
July 11th, 2010, 02:03 PM
من همین الان با یه اژانس که میگفت نمایندگی KLM هست تماس گرفتم همون 1134$ رو 1.666.000 تومن میده.

Pearson
July 11th, 2010, 02:29 PM
سلام دوستان عزیز،
Gulf Air: تهران - بحرین 6 ساعت توقف بحرین- لندن 4 ساعت توقف لندن- بوستون قیمت 1050
اگه نظری دارید یا پرواز بهتری می دونید لطفا معرفی کنید. من امروز می خوام بلیطو بگیرم. و طبق برنامه ریزی می خوام 19 آگست بوستون باشم
مرسی

احتیاجی به دو تا OVERSTOP نیست با یک STOP هم می توانید بروید

M.jorfi
July 11th, 2010, 02:31 PM
من همین الان با یه اژانس که میگفت نمایندگی KLM هست تماس گرفتم همون 1134$ رو 1.666.000 تومن میده.

دوست عزیز، 1134$ بدون مالیات... با مالیات، این بلیط در میاد $1,441.50
ولی آژانس بیش از 200 هزار تومان داره روش میکشه؟؟؟

zahra_aug
July 11th, 2010, 02:33 PM
سلام دوستان عزیز،

مرسی
اليتاليا رو هم چك كنين با يه استاپ همين قيمت براتون در مياد

Pearson
July 11th, 2010, 02:47 PM

دوستان آژانسها قیمتی از خودشان در نمی آورند، قیمت کلاسیفیکیشن های مختلف بلیط ثابت می باشد.
بلیط ها هر چه قدر گرونتر باشند قابلیت های بیشتری دارند و همینطور بر عکس.
من تا حالا از اینترنت بلیطی خریداری نکردم تا بدونم در عوض این دیسکانت ها چه قابلیتی را از بلیط می گیرند
آیا بلیط یک بلیط چارتری است که در صورت عدم حضور مسافر بلیط کامل سوخت می شود، جریمه ی تغییر تاریخ آن چقدر است، بلیط چقدر اعتبار دارد و غیره؟///

m.a
July 11th, 2010, 02:50 PM

از خود سایت KLM ادرس نمایندگی تهران رو گرفتم. اونم 1.666.000 میگفت. اون 1134$ احتمالا اکونومی دیگه ایه.(از cheapoair گرفته بودم.) سایت KLM هم 1603.26$ رو زده که همون 1.666.000 میشه. با این حساب فرقی بین خرید با کردیت کارت و خرید از اژانس نیست.
در ضمن نمایندگی میگفت تا یه سال بلیط اعتبار داره و پنالتی تغییر تاریخ 100 دلاره.

M.jorfi
July 11th, 2010, 04:20 PM
از خود سایت KLM ادرس نمایندگی تهران رو گرفتم. اونم 1.666.000 میگفت. اون 1134$ احتمالا اکونومی دیگه ایه.(از cheapoair گرفته بودم.) سایت KLM هم 1603.26$ رو زده که همون 1.666.000 میشه. با این حساب فرقی بین خرید با کردیت کارت و خرید از اژانس نیست.
در ضمن نمایندگی میگفت تا یه سال بلیط اعتبار داره و پنالتی تغییر تاریخ 100 دلاره.

دوست عزیز، اگر بخواهید از سایت cheapoair با کردیت کارت بخرید با تخفیف 20% در میاد $1,421.50
خودتان هم می تونید چک کنید...

azarkian
July 11th, 2010, 04:32 PM
اليتاليا رو هم چك كنين با يه استاپ همين قيمت براتون در مياد

الیتالیا رو سایتش که جا نمی ده، واسه 21 هست که دیره و 1300 بدون تکس

یک استاپ حدود همین قیمت کجا هست؟

azarkian
July 11th, 2010, 04:44 PM
ماجرای 20% تخفیف cheapoair چیه؟

M.jorfi
July 11th, 2010, 04:53 PM
الیتالیا رو سایتش که جا نمی ده، واسه 21 هست که دیره و 1300 بدون تکس

یک استاپ حدود همین قیمت کجا هست؟

اگر با یک استاپ می خواهید برید باید با BMI به لندن برید انجا هم مستقیم برای بوستون داره. من به نظرمGulf Airخیلی مناسب تر در میاد شاید نزدیک 400 هزار تومان ارزونتر از این پروازی که به شما گفتم.

ماجرای 20% تخفیف cheapoair چیه؟

این سایت برای مشتری های که با کردیت کارت از آن میخرند یک سری تخفیف در نظر می گیرد که پرواز به پرواز این تخفیف ها متفاوت است.

azarkian
July 11th, 2010, 05:16 PM
یه پرواز دیگه هم هست واسه ترکیش،

تهران - استانبول 2 ساعت توقف استانبول - شیکاگو 4 ساعت توقف شیکاگو - بوستون این هم همون قیمت 1050

اون قبلیه : Gulf Air: تهران - بحرین 6 ساعت توقف بحرین- لندن 4 ساعت توقف لندن- بوستون قیمت 1050

از نظر ساعت رسیدن دومی برام بهتره. فقط از نظر بار چه جوری مطمئن شم ؟ آژانس میگه دو تا 23 ولی سایت میگه 30 کیلو

Pearson
July 11th, 2010, 05:31 PM
یه پرواز دیگه هم هست واسه ترکیش،
تهران - استانبول 2 ساعت توقف استانبول - شیکاگو 4 ساعت توقف شیکاگو - بوستون این هم همون قیمت 1050
اون قبلیه : Gulf Air: تهران - بحرین 6 ساعت توقف بحرین- لندن 4 ساعت توقف لندن- بوستون قیمت 1050
از نظر ساعت رسیدن دومی برام بهتره. فقط از نظر بار چه جوری مطمئن شم ؟ آژانس میگه دو تا 23 ولی سایت میگه 30 کیلو

مسیر اول غیر منطقی است

lyly
July 11th, 2010, 05:37 PM
بلیت پرواز داخلی آمریکا رو نمیشه از همینجا و قبل از رفتن خرید؟

Pearson
July 11th, 2010, 05:42 PM
بلیت پرواز داخلی آمریکا رو نمیشه از همینجا و قبل از رفتن خرید؟

با کردیت کارت می شود خرید

lyly
July 11th, 2010, 05:46 PM
با کردیت کارت می شود خرید
از طریق آژانس ها چطور؟

sarrez1
July 11th, 2010, 05:49 PM
دوستان من هنوز کلیر نشدم ولی آخرین روز ممکن رو برای کلیر شدن در نظر گرفتم و پروازم رو فعلا اینطوری با هواپیمای ترکیش در نظر گرفتم و رزور کردم (از تهران تا واشنگتن) که چهارشنبه 13 مرداد ( 4 آگوست) برم آنکارا و پنجشنبه برای پیک آپ اونجا باشم و بعدش 4شنبه هفته بعدش یعنی20 مرداد ( 11 آگوست) از آنکارا میرم استانبول بعد از استانبول همون روز میرم شیکاگو و بعد از اونجا میرم واشنگتن. ( آخرین زمان ورود من 14 آگوست یعنی 23 مرداد هست)
کل بلیط 1 میلیون و 100 هزار میشه.
پیشنهاد بهتری دارین؟

(در آنکارا چند روز وقت میزارم که اگر خدایی نکرده هم مشکلی در پیک آپ پیش اومد 2 شنبه و 3شنبه که روز اداری سفارت هست بتونم اوکی کنمش)

Pearson
July 11th, 2010, 05:52 PM
از طریق آژانس ها چطور؟

خیر اجازه ی فروش ندارند
مگر آنکه ادامه مسیر پروازی باشند

pasargad64
July 11th, 2010, 09:46 PM
دوستان من امروز بلیط گرفتم از ترکیش. تهران-----> استانبول------> شیکاگو------> اوکلاهوما سیتی

من می خوام زمانیکه می رسم شیکاگو 1 روز پیش یکی از دوستام بمونم و نمی خوام مستقیما در همان روز از شیکاگو برم اوکلاهوما. البته الان بلیطی که گرفتم برای همون روزه و توقف یه روزه تو شیکاگو نداره. چون ترسیدم تو امریکا اضافه بار بخورم.
اون آژانسی که بلیط رو به من فروخت گفتش اگه بخوام یه روز توی شیکاگو بمونم با توجه به اینکه سقف بار مجاز در پروازهای داخلی امریکا یه 20 کیلوگرم هست و من دوتا 23 کیلو بار همراهم دارم در اینصورت باید اضافه باری در حدود 170$ بدم (با وجود اینکه بلیطمو از جایی خارج از امریکا تهیه کردم و به عنوان یه خارجی وارد امریکا میشم). و گفتش اگه همون روز پرواز کنم به سمت اوکلاهوما دیگه نیازی نیست اضافه بار بدم. اول من فکر کردم شاید به این دلیل این حرف رو زده که بار رو کسی به من نمیده و بر اساس بلیطم مستقیما بار به داخل هواپیمایی که مسیرش به سمت اوکلاهوما هست میره. ولی با توجه به نظرات یرخی ازدوستان که بارشون رو توی پورت ورودی به امریکا گرفتن و حتی کسانیکه از پروازشون جا موندن و برای یه روز دیگه بلیط گرفتن، درباره حرف آژانس شک کردم.
اگه کسی اطلاع داره منون میشم کمکم کنه.

سوال دیگه من اینه که اگه من بلیطم از شیکاگو به اوکلاهوما در همون روزی باشه که می رسم امریکا، آیا می تونم توی همون فرودگاه به دفتر آژانسی که بلیط داخل امریکا رو از اون گرفتم مراجعه کنم و زمان پروازم به سمت اوکلاهوما رو یه روز به تاخیر بندازم و با پرواز روز بعدش برم تا بتونم یه روز پیش دوستم تو شیکاگو بمونم. یا اینکه از همین تهران باید حتما بلیط رو برای اون تاریخی که میخوام بگیرم؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

amiroo0oo
July 11th, 2010, 10:48 PM
سلام بر همگی

بالاخره میشه از این cheapoair از ایران (با کردیت کارد) خرید کرد یا نه؟ اونوقت با همون پرینت باید رفت فرودگاه و اونجابلیط رو گرفت؟

یه مساله دیگه اینکه بلیط هایی که با این سایت می گیریم رو ازکجا می شه چک کرد که تو استاپ ها چمدان ها به پرواز بعدی منتقل می شه یا خودمون باید بگیریم؟

ممنون

Nima_87
July 11th, 2010, 11:03 PM
سلام دوستان،

من می خوام برای تاریخ 6-7 Aug آلاباما-بیرمینگهام پرواز رزرو کنم. سایت Cheopoair و خیلی از هواپیمایی ها رو هم چک کردم. اما نتوستم به نتیجه قطعی برسم. من دو تا گزینه پیدا کردم :

1- تهران-دبی (امارات) > دبی-آتلانتا (دلتا) > آتلانتا-بیرمینگهام (دلتا) > 1135 $ (این گزینه رو تو سایت Cheopoair پیدا کردم، مطمئن نیستم که آژانسها بتونن رزروش کنن)

2- تهران-رم (آلیتالیا) > رم-میامی (آلیتالیا) > میامی-بیرمینگهام (امریکن ایرلاین) > 1425 $

خیلی ممنون میشم اگه دوستان با تجربه لطف کنن بهترین گزینه رو از لحاظ قیمت و کمترین استاپ از بین این دو مورد و سایر گزینه های احتمالی که به ذهنشون میرسه معرفی کنن.

ضمنا پروازی که با آلیتالیا هست، در رم فقط 1:10 توقف داره. فکر می کنم این کافی نیست درسته؟

خیلی ممنون از وقتتون.

emperial
July 12th, 2010, 04:54 AM
سلام بر همگی

بالاخره میشه از این cheapoair از ایران (با کردیت کارد) خرید کرد یا نه؟ اونوقت با همون پرینت باید رفت فرودگاه و اونجابلیط رو گرفت؟

یه مساله دیگه اینکه بلیط هایی که با این سایت می گیریم رو ازکجا می شه چک کرد که تو استاپ ها چمدان ها به پرواز بعدی منتقل می شه یا خودمون باید بگیریم؟

ممنون
cheapoair فقط کردیت کارت هایی که در امریکا صادر شده باشند رو قبول میکنه. اگر به اون نوع کارت ها دسترسی دارد میشه.
تو هر فرودگاه وقتی بلیتون رو نشون بدید خودشون چمدون ها رو جا به جا میکنند از اون نظر مشکلی نخواهید داشت،

Pearson
July 12th, 2010, 10:30 AM
دوستان من امروز بلیط گرفتم از ترکیش. تهران-----> استانبول------> شیکاگو------> اوکلاهوما سیتی

من می خوام زمانیکه می رسم شیکاگو 1 روز پیش یکی از دوستام بمونم و نمی خوام مستقیما در همان روز از شیکاگو برم اوکلاهوما. البته الان بلیطی که گرفتم برای همون روزه و توقف یه روزه تو شیکاگو نداره. چون ترسیدم تو امریکا اضافه بار بخورم.
اون آژانسی که بلیط رو به من فروخت گفتش اگه بخوام یه روز توی شیکاگو بمونم با توجه به اینکه سقف بار مجاز در پروازهای داخلی امریکا یه 20 کیلوگرم هست و من دوتا 23 کیلو بار همراهم دارم در اینصورت باید اضافه باری در حدود 170$ بدم (با وجود اینکه بلیطمو از جایی خارج از امریکا تهیه کردم و به عنوان یه خارجی وارد امریکا میشم). و گفتش اگه همون روز پرواز کنم به سمت اوکلاهوما دیگه نیازی نیست اضافه بار بدم. اول من فکر کردم شاید به این دلیل این حرف رو زده که بار رو کسی به من نمیده و بر اساس بلیطم مستقیما بار به داخل هواپیمایی که مسیرش به سمت اوکلاهوما هست میره. ولی با توجه به نظرات یرخی ازدوستان که بارشون رو توی پورت ورودی به امریکا گرفتن و حتی کسانیکه از پروازشون جا موندن و برای یه روز دیگه بلیط گرفتن، درباره حرف آژانس شک کردم.

سوال دیگه من اینه که اگه من بلیطم از شیکاگو به اوکلاهوما در همون روزی باشه که می رسم امریکا، آیا می تونم توی همون فرودگاه به دفتر آژانسی که بلیط داخل امریکا رو از اون گرفتم مراجعه کنم و زمان پروازم به سمت اوکلاهوما رو یه روز به تاخیر بندازم و با پرواز روز بعدش برم تا بتونم یه روز پیش دوستم تو شیکاگو بمونم. یا اینکه از همین تهران باید حتما بلیط رو برای اون تاریخی که میخوام بگیرم؟

دوستان توجه داشته باشید
شما پس از ورود به اولین شهر امریکا باید تمامی بارهایتون را تحویل بگیرید و دوباره CHECK IN شوید این یعنی اینکه اگر از امتیاز بار 32 کیلویی ایران ار استفاده کرده اید باید حالا توی تحویل بار در ادامه ی مسیرتان جریمه ی اضافه بار دهید.
در واقع شما وقتی دوباره CHECK IN می شوید هیچ فرقی با کسی که از داخل خود امریکا دارد مسافرت داخلی می کند ندارید.
پس شما بارتون مستقیم به اوکلاهما نمی رود بلکه باید بارتون را در شیکاگو تحویل بگیرید

یک مسئله که دوستان بهش توجه ای ندارند این است که مثلاً می پرسند من در اولین شهر باید رجیستر شوم یا دومین شهر؟
ببینید ما یک مرز زمینی داریم ، یک مرز هوایی.
شما وقتی به اولین شهر امریکا می رسید و می خواهید پرواز داخلی انجام دهید مرز هوایی ایالات متحده امریکا را رد می کنید. بدهی است مسائل مربوط به کنترل و رجیستر و ویزا و غیره فقط در محل عبور مرزی انجام می گیرد نه جای دیگری

سهیل
July 12th, 2010, 11:07 AM
دوستان توجه داشته باشید
شما پس از ورود به اولین شهر امریکا باید تمامی بارهایتون را تحویل بگیرید و دوباره CHECK IN شوید این یعنی اینکه اگر از امتیاز بار 32 کیلویی ایران ار استفاده کرده اید باید حالا توی تحویل بار در ادامه ی مسیرتان جریمه ی اضافه بار دهید.
در واقع شما وقتی دوباره CHECK IN می شوید هیچ فرقی با کسی که از داخل خود امریکا دارد مسافرت داخلی می کند ندارید.
پس شما بارتون مستقیم به اوکلاهما نمی رود بلکه باید بارتون را در شیکاگو تحویل بگیرید

یک مسئله که دوستان بهش توجه ای ندارند این است که مثلاً می پرسند من در اولین شهر باید رجیستر شوم یا دومین شهر؟
ببینید ما یک مرز زمینی داریم ، یک مرز هوایی.
شما وقتی به اولین شهر امریکا می رسید و می خواهید پرواز داخلی انجام دهید مرز هوایی ایالات متحده امریکا را رد می کنید. بدهی است مسائل مربوط به کنترل و رجیستر و ویزا و غیره فقط در محل عبور مرزی انجام می گیرد نه جای دیگری

درست است که در اولین فرودگاه در آمریکا بار شما تحویل می شود و باید دوباره Check in کنید، اما اگر همه پروازها رو در یک بلیط گرفته باشید، برای چمدانهایی که تگ خورده اند از شما اضافه بار گرفته نمی شود. حالا چه 32 کیلو باشند چه حتی بیشتر. من خودم با پرواز ایران ایر از ایران خارج شدم. چهار عدد چمدان در بخش بار داشتم که حتی دو تای آنها نزدیک به 35 کیلو بود. در فرودگاه شیکاگو بارم را تحویل گرفتم و حتی پرواز داخلی آمریکا را هم از دست دادم. اما حتی بعد از تعویض پرواز هم چمدانهایم رو بی هیچ جریمه یا حتی حرفی و فقط با دیدن بلیط و تگهای بار پذیرفتند. یک نفر دیگه از دوستان هم همراه من بود که او هم مشکلی نداشت.

سهیل
July 12th, 2010, 11:17 AM

دوست من به نظر من برای شما بهترین کار اینه که بلیط پرواز داخلی رو برای هر تاریخی که می خواهید جداگانه از Southwest airlines بگیرید. اگر خودتون به کردیت کارد دسترسی ندارید، از دوستتون بخواهید براتون بگیره.

مزیت Southwest airlines اینه که برای پروازهای داخلی آمریکا هم اجازه دو تا چمدون 23 کیلویی+Carry on+کیف لپ تاپ رو بدون پرداخت جریمه اضافه بار میده، بنابراین شما اگه 10 روز بعد هم بخواهید از شیکاگو برید اکلاهما مشکلی نخواهید داشت. (پرواز Southwest airlines رو نمیشه به پرواز هیچ ایرلاین اینترنشنالی وصل کرد و بلیطش رو حتما باید جداگانه بخرید.)

Pearson
July 12th, 2010, 11:30 AM
درست است که در اولین فرودگاه در آمریکا بار شما تحویل می شود و باید دوباره Check in کنید، اما اگر همه پروازها رو در یک بلیط گرفته باشید، برای چمدانهایی که تگ خورده اند از شما اضافه بار گرفته نمی شود. حالا چه 32 کیلو باشند چه حتی بیشتر. من خودم با پرواز ایران ایر از ایران خارج شدم. چهار عدد چمدان در بخش بار داشتم که حتی دو تای آنها نزدیک به 35 کیلو بود. در فرودگاه شیکاگو بارم را تحویل گرفتم و حتی پرواز داخلی آمریکا را هم از دست دادم. اما حتی بعد از تعویض پرواز هم چمدانهایم رو بی هیچ جریمه یا حتی حرفی و فقط با دیدن بلیط و تگهای بار پذیرفتند. یک نفر دیگه از دوستان هم همراه من بود که او هم مشکلی نداشت.

با قاطعیت نمی شود گفت ممکنه اون ایرلاینزی که شما سفر کردید حساسیتی نداشته است و یا با مامور کانتر آسون گیری مواجه شده اید

Ensan
July 12th, 2010, 12:43 PM
سلام دوستان
من 20 جولای با ترکیش به آمریکا پرواز دارم. کسی اطلاع داره که من چمدان هام را کجا تحویل می گیرم. توی هر فرودگاه یا در مقصد آخر؟یا توی شیکاگو؟
در ضمن من در استانبول 2 ساعت توقف دارم. من می تونم از قسمت سالن ترانزیت خارج بشم و داخل سالن فرودگاه بشوم. یعنی از قسمت کنترل پاسپورت هم رد بشم؟
با تشکر

Pearson
July 12th, 2010, 12:54 PM
سلام دوستان
من 20 جولای با ترکیش به آمریکا پرواز دارم. کسی اطلاع داره که من چمدان هام را کجا تحویل می گیرم. توی هر فرودگاه یا در مقصد آخر؟یا توی شیکاگو؟
در ضمن من در استانبول 2 ساعت توقف دارم. من می تونم از قسمت سالن ترانزیت خارج بشم و داخل سالن فرودگاه بشوم. یعنی از قسمت کنترل پاسپورت هم رد بشم؟
با تشکر

بارتون را در شیکاگو تحویل خواهید گرفت
با پاسپورت ایرانی فرودگاه های ترکیه یکی از معدود کشورهایی هست که شما می توانید مرز هوایی یعنی سالن ترانزیت را ترک کنید

سهیل
July 12th, 2010, 12:58 PM
با قاطعیت نمی شود گفت ممکنه اون ایرلاینزی که شما سفر کردید حساسیتی نداشته است و یا با مامور کانتر آسون گیری مواجه شده اید

من دستورالعملی درباره اش ندیدم. اما از روی تجربه فکر کنم تقریبا بشه با یقین گفت. چون از بین همه دوستان من که تا به حال اومدن (بیش از پنجاه نفر) من تا به حال ندیدم و نشنیدم کسی در این زمینه به مشکل خورده باشه.

Pearson
July 12th, 2010, 01:04 PM
من دستورالعملی درباره اش ندیدم. اما از روی تجربه فکر کنم تقریبا بشه با یقین گفت. چون از بین همه دوستان من که تا به حال اومدن (بیش از پنجاه نفر) من تا به حال ندیدم و نشنیدم کسی در این زمینه به مشکل خورده باشه.

یعنی همشون تیکه ی اول را با ایران ار اومدند و بار 32 کیلویی تحویل دادند و پرواز های داخلی امریکا با ایرلاینز های امریکایی به خاطر تگ بلیط پولی بایت اضافه بار ندادند؟؟؟؟؟

سهیل
July 12th, 2010, 01:31 PM
همه شون که مطمئنا با ایران ایر نیومدند، اما یه عده شون هم با ایران ایر اومدن.
تا اونجا که من می دونم همه شون همه پروازهاشون از جمله پرواز داخلی آمریکا رو روی یک بلیط داشتند. در این حالت اگر بخواد مشکل اضافه بار پیش بیاد به 23 و 32 و ایران ایر و غیر ایران ایر نیست. چون اگر ایرلاین بخواد بار رو بر مبنای بار پرواز داخلی آمریکا تحویل بگیره، چمدون دوم (و حتی برای بعضی ایرلاینها چمدون اول هم) شامل هزینه میشه. در حالیکه من تا به حال ندیدم و نشنیدم چنین مسئله ای برای کسی که کل پروازهاش روی یک بلیط بوده پیش بیاد.

sarrez1
July 12th, 2010, 01:47 PM
دوستان من هنوز کلیر نشدم ولی آخرین روز ممکن رو برای کلیر شدن در نظر گرفتم و پروازم رو فعلا اینطوری با هواپیمای ترکیش در نظر گرفتم و رزور کردم (از تهران تا واشنگتن) که چهارشنبه 13 مرداد ( 4 آگوست) برم آنکارا و پنجشنبه برای پیک آپ اونجا باشم و بعدش 4شنبه هفته بعدش یعنی20 مرداد ( 11 آگوست) از آنکارا میرم استانبول بعد از استانبول همون روز میرم شیکاگو و بعد از اونجا میرم واشنگتن. ( آخرین زمان ورود من 14 آگوست یعنی 23 مرداد هست)
کل بلیط 1 میلیون و 100 هزار میشه.
پیشنهاد بهتری دارین؟

(در آنکارا چند روز وقت میزارم که اگر خدایی نکرده هم مشکلی در پیک آپ پیش اومد 2 شنبه و 3شنبه که روز اداری سفارت هست بتونم اوکی کنمش)

نظری نبود ؟!

بارتون را در شیکاگو تحویل خواهید گرفت
با پاسپورت ایرانی فرودگاه های ترکیه یکی از معدود کشورهایی هست که شما می توانید مرز هوایی یعنی سالن ترانزیت را ترک کنید

اگه کار من اوکی بشه و برم و چون 1 هفته در آنکارا هستم برای پیکاپ و ... بار رو چطور تحویل میدن؟ فقط در آنکارا تحویل میدن و بعد دوباره باید در استانبول تحویل بار بدم و در واشنگتن(یا شیکاگو) بگیرمش؟

Pearson
July 12th, 2010, 02:12 PM
نظری نبود ؟!
اگه کار من اوکی بشه و برم و چون 1 هفته در آنکارا هستم برای پیکاپ و ... بار رو چطور تحویل میدن؟ فقط در آنکارا تحویل میدن و بعد دوباره باید در استانبول تحویل بار بدم و در واشنگتن(یا شیکاگو) بگیرمش؟

سوال سختی پرسیدید که مربوط می شود به مقرارت فرودگاه داخلی ترکیه
چیزی که مسلم است بارتون را باید در آنکار تحویل بگیرید بعد هفته ی بعد دوباره تحویل بدهید حالا من مطمئن نیستم که بارتون اتوماتیک در استانبول به پرواز امریکاتون منتقل می شود یا نه؟

Nima_87
July 12th, 2010, 03:26 PM
سلام دوستان،

من می خوام برای تاریخ 6-7 Aug آلاباما-بیرمینگهام پرواز رزرو کنم. سایت Cheopoair و خیلی از هواپیمایی ها رو هم چک کردم. اما نتوستم به نتیجه قطعی برسم. من دو تا گزینه پیدا کردم :

1- تهران-دبی (امارات) > دبی-آتلانتا (دلتا) > آتلانتا-بیرمینگهام (دلتا) > 1135 $ (این گزینه رو تو سایت Cheopoair پیدا کردم، مطمئن نیستم که آژانسها بتونن رزروش کنن)

2- تهران-رم (آلیتالیا) > رم-میامی (آلیتالیا) > میامی-بیرمینگهام (امریکن ایرلاین) > 1425 $

خیلی ممنون میشم اگه دوستان با تجربه لطف کنن بهترین گزینه رو از لحاظ قیمت و کمترین استاپ از بین این دو مورد و سایر گزینه های احتمالی که به ذهنشون میرسه معرفی کنن.

ضمنا پروازی که با آلیتالیا هست، در رم فقط 1:10 توقف داره. فکر می کنم این کافی نیست درسته؟

خیلی ممنون از وقتتون.

از دوستان کسی پیشنهادی نداره؟؟

Pearson
July 12th, 2010, 04:00 PM

آژانسها در ایران اجازه صدور بلیط دلتا را ندارند

amiroo0oo
July 12th, 2010, 04:06 PM

شما اون پرواز اول که نوشتی تو دبی چمدون هات از امارات به دلتا منتقل نمی شه و باید خودت اینکار رو انجام بدی. این رو من از دفتر امارات تو ایران پرسیدم، اگه بخوای از طریق دبی بری باید از دبی با امارات به آمریکا بری که اون هم به آتلانتا نداره.

amiroo0oo
July 12th, 2010, 04:13 PM
cheapoair فقط کردیت کارت هایی که در امریکا صادر شده باشند رو قبول میکنه. اگر به اون نوع کارت ها دسترسی دارد میشه.
تو هر فرودگاه وقتی بلیتون رو نشون بدید خودشون چمدون ها رو جا به جا میکنند از اون نظر مشکلی نخواهید داشت،

منظورتون از نشون دادن بلیط تو فرودگاه چیه؟؟؟ تو کدوم فرودگاه بلیط رو نشون بدیم، تو فرودگاه مبدا یا تو فرودگاه استاپ... شرکت هایی که با هم قرارداد دارن از همین فرودگاه مبدا کارت پرواز هر دو پرواز رو صادر می کنن و بار منتقل می شه، ولی واسه شرکت هایی که قرار داد ندارن این اتفاق نمی افته.

همین الان cheapoair تهران به دبی (کاسپین/ماهان/امارات) و دبی به آتلانتا (دلتا) داره ولی بار تو دبی منتقل نمی شه چون اینها با دلتا قرارداد ندارن.

یه سوال دیگه اینکه تو فرودگاه ایران باید کردیت کارتی که باهاش بلیط روگرفتیم نشون بدیم؟؟؟

Pearson
July 12th, 2010, 04:28 PM
شما اون پرواز اول که نوشتی تو دبی چمدون هات از امارات به دلتا منتقل نمی شه و باید خودت اینکار رو انجام بدی. این رو من از دفتر امارات تو ایران پرسیدم، اگه بخوای از طریق دبی بری باید از دبی با امارات به آمریکا بری که اون هم به آتلانتا نداره.

امارات با دلتا CODE SHARE هستند یعنی از دبی می توانید با دلتا برید آتلانتا منتها مشکل این هست که آژانسهای داخل ایران مجوز صدور ابن کانکشن را ندارند ولی اگر بتوانید با کردیت کارت خرید نمایید مشکلی نیست

Nima_87
July 12th, 2010, 04:36 PM
آژانسها در ایران اجازه صدور بلیط دلتا را ندارند

خیلی ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه، پروازهایی که تو کشورهای اروپایی توقف دارن، چقدر فاصله زمانی براشون لازمه؟ 2 ساعت کمه؟؟

khak
July 12th, 2010, 09:44 PM
بچه ها من امروز بليطم رو خريدم از يه آژانس. پرواز من تا شيكاگو با تركيشه و از اونجا تا مقصد بعديم با امريكن ايرلاين. در مورد قضيه تحويل بار از آژانس پرسيدم كه آيا بار رو بايد تو شيكاگو تحويل بگيرم يا نه. يارو تماس گرفت و با يه يارويي كه ظاهرا اينكاره بود صحبت كرد. جوابي كه به من داد اين بود كه اين قضيه 50-50 هست. يعني امكان داره كه بار مستقيم بره به مقصد و يا اينكه تو شيكاگو مجبور بشم تحويلش بگيرم. فقط بهم گفت كه حتما وقتي از اينجا ميخوام سوارشم به مسول كانتر بگم كه ميخوام بار رو توي مقصد تحويل بگيرم. بعد اگه امكانش باشه مسول كانتر بهم ميگه كه آيا امكانش هست يا نه.
گفتم اينو اينجا بنويسم جهت تنوير افكار عمومي.
يه سوال هم دارم. يارو گفت بار مجاز همون 2 تا 23 كيلو هست و گفت قاعدتا نبايد تو شيكاگو مشكلي داشته باشه و اضافه بار بخوره ( خوشم مياد هيچكدوم رو 100% هم بهم جواب نداده! ;)) حالا ميخوام بدونم كه درست گفته؟

emperial
July 13th, 2010, 01:19 AM
منظورتون از نشون دادن بلیط تو فرودگاه چیه؟؟؟ تو کدوم فرودگاه بلیط رو نشون بدیم، تو فرودگاه مبدا یا تو فرودگاه استاپ... شرکت هایی که با هم قرارداد دارن از همین فرودگاه مبدا کارت پرواز هر دو پرواز رو صادر می کنن و بار منتقل می شه، ولی واسه شرکت هایی که قرار داد ندارن این اتفاق نمی افته.

همین الان cheapoair تهران به دبی (کاسپین/ماهان/امارات) و دبی به آتلانتا (دلتا) داره ولی بار تو دبی منتقل نمی شه چون اینها با دلتا قرارداد ندارن.

یه سوال دیگه اینکه تو فرودگاه ایران باید کردیت کارتی که باهاش بلیط روگرفتیم نشون بدیم؟؟؟

منظورم همون کارته پرواز هست که واسه کل سفرتون صادر شده. این قرارداد که میگی چیزه جدیدی که من میشنوم. اگه شرکت ها با هم قراداد نداشته باشند که سایت اصلآ پرواز هارو به هم کانکت نمیکنه.
یادتون باشه که شما نمیتونید بلیت هارو جدا جدا بخرید. باید مبدا و مقصد رو به سایت بدید و ببینید که چه گزینه هایی براتون میاد. در اون صورت مشکله انتقال بار و اضافه بار نخواهید داشت.
من که اومدم تورکیش تو سایتش نوشته بود که کردیت کارت رو چک میکنند ولی هیچ کس از من کارت نخواست.

emperial
July 13th, 2010, 01:22 AM
بچه ها من امروز بليطم رو خريدم از يه آژانس. پرواز من تا شيكاگو با تركيشه و از اونجا تا مقصد بعديم با امريكن ايرلاين. در مورد قضيه تحويل بار از آژانس پرسيدم كه آيا بار رو بايد تو شيكاگو تحويل بگيرم يا نه. يارو تماس گرفت و با يه يارويي كه ظاهرا اينكاره بود صحبت كرد. جوابي كه به من داد اين بود كه اين قضيه 50-50 هست. يعني امكان داره كه بار مستقيم بره به مقصد و يا اينكه تو شيكاگو مجبور بشم تحويلش بگيرم. فقط بهم گفت كه حتما وقتي از اينجا ميخوام سوارشم به مسول كانتر بگم كه ميخوام بار رو توي مقصد تحويل بگيرم. بعد اگه امكانش باشه مسول كانتر بهم ميگه كه آيا امكانش هست يا نه.
يه سوال هم دارم. يارو گفت بار مجاز همون 2 تا 23 كيلو هست و گفت قاعدتا نبايد تو شيكاگو مشكلي داشته باشه و اضافه بار بخوره ( خوشم مياد هيچكدوم رو 100% هم بهم جواب نداده! ;)) حالا ميخوام بدونم كه درست گفته؟
تو فرودگاه شیکاگو به همه ایرانی ها میگن که بارشون رو تحویل بگیرن تا چک بشه. همینه که خیلی وقت میگیره و ممکنه پروازه کانکشن رو از دست بدید. مشکله اضافه بار هم ندارید.

سهیل
July 13th, 2010, 02:45 AM

کسی که اینو گفته بی اطلاع بوده. بار حتما در اولین فرودگاه در آمریکا به شما تحویل میشه و بعد باید مجددا تحویل بدید.
در مورد بار بار مجاز و اضافه بار درست گفته.

amiroo0oo
July 13th, 2010, 11:35 AM
منظورم همون کارته پرواز هست که واسه کل سفرتون صادر شده. این قرارداد که میگی چیزه جدیدی که من میشنوم. اگه شرکت ها با هم قراداد نداشته باشند که سایت اصلآ پرواز هارو به هم کانکت نمیکنه.
یادتون باشه که شما نمیتونید بلیت هارو جدا جدا بخرید. باید مبدا و مقصد رو به سایت بدید و ببینید که چه گزینه هایی براتون میاد. در اون صورت مشکله انتقال بار و اضافه بار نخواهید داشت.
من که اومدم تورکیش تو سایتش نوشته بود که کردیت کارت رو چک میکنند ولی هیچ کس از من کارت نخواست.

من هم توسایت مبدا و مقصد رو می زنم (بلیط ها را جداگانه نمی خوام بخرم)، ولیکن به کاسپین، ماهان و امارات زنگ زدم و هر سه گفتن که تو دبی بار ها منتقل نمی شه، با آژانس تو تهران صحبت کردم حرفی از بار نمی زد ولی می گفت من نمی تونم این بلیط رو بگیرم. تو سایت امارات هم نوشته که خودتون از انتقال بارهاتون مطمین بشید و در این مورد با دفاتر محلی تماس بگیرید (هنوز سایت دلتا رو چک نکردم).

حالا اصلا یه سوال دیگه و اینکه این cheapoair مطمین هستش؟؟؟ میشه قبل از پرواز کنترل کرد که بلیط صادر شده درسته یا نه (به غیر از on line check in که 24 ساعت قبل از پروازه راه دیگه ای واسه کنترل وجود داره؟؟) و اینکه میشه با کردیت کارد یک نفر دیگه بلیط رو خرید؟؟؟

ممنون از همگی

SOLMAZM
July 14th, 2010, 04:42 AM
سلام

ببخشید اگه سوالم تکراریه، امکان خوندن 115 صفحه رو نداشتم

داشتن ویزای دانشجویی آمریکا برای ترانزیت از فرانکفورت کافیه یا باید ویزای ترانزیت گرفت؟

Behrang
July 14th, 2010, 04:46 AM
you have to get one

SOLMAZM
July 14th, 2010, 05:14 AM
you have to get one

ممنون اما این خبر مال کیه؟ من شنیدم که برای کسانی که ویزای آمریکا یا کانادا دارن دیگه لازم نیست.

Behrang
July 14th, 2010, 05:29 AM
ممنون اما این خبر مال کیه؟ من شنیدم که برای کسانی که ویزای آمریکا یا کانادا دارن دیگه لازم نیست.

last year! I know the same thing for just the U.K. Not for Germany

Pearson
July 14th, 2010, 06:02 AM
سلام

ببخشید اگه سوالم تکراریه، امکان خوندن 115 صفحه رو نداشتم

داشتن ویزای دانشجویی آمریکا برای ترانزیت از فرانکفورت کافیه یا باید ویزای ترانزیت گرفت؟

YOU DON,T NEED

Pearson
July 14th, 2010, 06:09 AM
last year! I know the same thing for just the U.K. Not for Germany

DEAR BEHRANG
THE RULES REGARDING TO TRANSIT VISA FOR IRANIAN PASSPORT HOLDERS HAVE BEEN CHANGED SINCE MAY 2010

m.a
July 14th, 2010, 04:38 PM
سلام بچه ها
من با چند تا اژانس تماس گرفتم از جمله خود نمایندگی KLM. بلیطی که من می خواستم رو 1603$ میدن که من همونو تو cheapoair و چند سایت دیگه 1134$ پیدا کردم. یه صرافی هم پیدا کردم که ویزاکارت فیزیکی رو یه روزه میده با هزینه 35 یورویی. تنها موردی که میمونه اینه که کسی از این سایت تا حالا خرید کرده؟ مسئول KLM میگفت شما بلیطتو book کن بیا اینجا ما صادرش میکنیم اما نمیدونم منظورش فقط از خود سایتKLM بود یا بقیه مثلcheapoair رو هم شامل میشه؟
ممنون میشم دوستان اگه تجربه ای دارن راهنمایی کنن.

m.a
July 14th, 2010, 04:46 PM
سلام بچه ها
من با چند تا اژانس تماس گرفتم از جمله خود نمایندگی KLM. بلیطی که من می خواستم رو 1603$ میدن که من همونو تو cheapoair و چند سایت دیگه 1134$ پیدا کردم. یه صرافی هم پیدا کردم که ویزاکارت فیزیکی رو یه روزه میده با هزینه 35 یورویی. تنها موردی که میمونه اینه که کسی از این سایت تا حالا خرید کرده؟ مسئول KLM میگفت شما بلیطتو book کن بیا اینجا ما صادرش میکنیم اما نمیدونم منظورش فقط از خود سایتKLM بود یا بقیه مثلcheapoair رو هم شامل میشه؟
ممنون میشم دوستان اگه تجربه ای دارن راهنمایی کنن.
خودم اینجا جواب میدم. دوباره تماس گرفتم خانومه گفت فقط بلیط هایی که از خود سایت KLM خریداری شده باشن رو صادر میکنن.
میمونه همون سوال اصلی: کسی از این سایت cheapoair تا حالا خرید کرده؟

0blivi0n
July 16th, 2010, 12:41 PM
YOU DON,T NEED
در تایید Pearson:
من 15 جولای از فرانکورت به سانفرانسیسکو رفتم و ویزای ترانزیت هم نداشتم.

gilgil
July 16th, 2010, 02:04 PM
میمونه همون سوال اصلی: کسی از این سایت cheapoair تا حالا خرید کرده؟

همون جوری که دوستان گفتند برای خرید از cheapoair باید کردیت کارت حتما صادره از کانادا یا آمریکا باشه. البته یه محدودیت دیگه هم وجود داره که کسی که کردیت کارتش برای خرید استفاده می شه باید جزو مسافرها باشه، ولی اگر نباشه هم میشه با پر کردن یه تعهدنامه (اینترنتی) موضوع رو حل کرد.

در ضمن من از آژانس هم در مورد این که تفاوت در میزان وزن بار در هواپیمایی های مختلف توی آمریکا به مشکل بر نخوره پرسیدم، همون جوری که سهیل گفت مشکلی پیش نمی یاد ظاهرا. به کلمه "ظاهرا" توجه کنید!!!

azarkian
July 17th, 2010, 02:08 AM
به غیر از cheapoair سایت دیگه ای هم هست؟

RUZY
July 17th, 2010, 10:12 AM
به غیر از cheapoair سایت دیگه ای هم هست؟

من از اینجا خریدم expedia.com
از اون یکی ارزونتر بود

Delicious
July 17th, 2010, 11:12 AM
RUZY جان میشه یه کم بیشتر در مورد این سایت توضیح بدی؟ چون منم اینجا رفتم و قیمتاش خیلی خوبه.
ولی نیاز به کردیت کارد داره و من هنوز نفهمیدم که آیا با کردیت کارد یکی دیگه، که در آمریکا زندگی میکنه، میشه از اینجا خرید؟
و بلیط رو چطوری برات صادر میکنن؟

ممنون از پاسخت :)

RUZY
July 17th, 2010, 06:10 PM
RUZY جان میشه یه کم بیشتر در مورد این سایت توضیح بدی؟ چون منم اینجا رفتم و قیمتاش خیلی خوبه.
ولی نیاز به کردیت کارد داره و من هنوز نفهمیدم که آیا با کردیت کارد یکی دیگه، که در آمریکا زندگی میکنه، میشه از اینجا خرید؟
و بلیط رو چطوری برات صادر میکنن؟

ممنون از پاسخت :)

دوست عزیز برای من شرکت نیلوپر(فروشنده کارت اعتباری مجازی) خودمون خریدولی قیمت رو مثل کارت اعتباری حساب نکرد ارزونتر حساب کرد پس میشه با کارت اعتباری یکی دیگه خرید و من هم چیزی مبنی بر اینکه باید با کارت خودت بخری تو سایتش و تو بلیطی که صادر شد ندیدم(با این حال که فکر نمیکنم خرید با یک کارت دیگه مشکلی ایجاد کنه) در مورد صادر کردن بلیط باید بگم که به شما فقط قبض ایمیل میکنه که در اون یک شماره وجود داره در بخشی از فرودگاه که به شما کارت پرواز میدن ممکنه اون شماره رو ازتون بخوان(در اکثر موارد فقط نشان دادن پاس کافی است چون اسم شما در لیست خواهد بود)البته در اون قبضی که میگم اطلاعات کامل پرواز هاتون با جزئیات وجود داره و باید از اون یه پرینت حتما بگیرین.

Delicious
July 17th, 2010, 10:18 PM
ممنون از پاسخت +.
یه سوال دیگه، ظاهرا این روش دیگه آپشن های روش دیگه یعنی خرید از آژانس ها رو نداره، مثه کنسلی یا تغییر تاریخ. درست میگم؟

RUZY
July 17th, 2010, 11:36 PM
ممنون از پاسخت +.
یه سوال دیگه، ظاهرا این روش دیگه آپشن های روش دیگه یعنی خرید از آژانس ها رو نداره، مثه کنسلی یا تغییر تاریخ. درست میگم؟

چرا تغییر تاریخ داره ولی 100 تا 150 دلار جریمه میشه

سهیل
July 18th, 2010, 01:41 AM
چرا تغییر تاریخ داره ولی 100 تا 150 دلار جریمه میشه

همه بلیطها این آپشن تغییر رو ندارن. بعضیهاشون nonrefundable و unchangeable هستند.

mmkh
July 18th, 2010, 11:10 PM
2 ساعت فاصله بین پرواز تو استانبول کمه ؟ با توجه به اینکه من از آنکارا میرم و باید ترمینال عوض کنم!

vtmesx
July 19th, 2010, 12:08 AM
سلام
از دوستان با تجربه از جمله آقای Pearson یک سوال داشتم:
در داخل آمریکا و از فرودگاهشون (مثل Bush Airport در Houston) میشه مثل اینجا تاکسی دربست برای یک شهر کوچک (College Station) که حدود 100 مایل فاصله داره گرفت. اگه آره حدود قیمتش چقدره (مثلاًبرای همین دو شهر در ایالت Texas)؟
( گزینه پرواز با هواپیمایی Continental هم دارم ولی کمی گرونه (195$) )

Pearson
July 19th, 2010, 08:13 AM
سلام
از دوستان با تجربه از جمله آقای Pearson یک سوال داشتم:
در داخل آمریکا و از فرودگاهشون (مثل Bush Airport در Houston) میشه مثل اینجا تاکسی دربست برای یک شهر کوچک (College Station) که حدود 100 مایل فاصله داره گرفت. اگه آره حدود قیمتش چقدره (مثلاًبرای همین دو شهر در ایالت Texas)؟
( گزینه پرواز با هواپیمایی Continental هم دارم ولی کمی گرونه (195$) )

http://visit.tamu.edu/directions/houston.html
http://www.wolframalpha.com/input/?i=Houston%2C+TX+to+College+Station%2C+TX

بله، می تونید با راننده از قبل طی(تی ؟) کنید و چونه بزنید! اول ازش بپرسید چقدر می گیره!
مطمئن هستم از اتوبوس هم می توانید استفاده کنید.

Pearson
July 19th, 2010, 08:29 AM
2 ساعت فاصله بین پرواز تو استانبول کمه ؟ با توجه به اینکه من از آنکارا میرم و باید ترمینال عوض کنم!

It's OK
......

rasaonline
July 19th, 2010, 08:18 PM
من یه ترکیش رزرو کردم از آژانس تو ایران قیمتش شد 1.700 و تقریباً همون مقدار تو سایت cheapoair شد. (200 تومن گرونتر) و من تو آژانس ها هر چی زیرو رو کردم، قیمت زیر 1.500 پیدا نکردم. حالا بعضیا اینجا نوشتن 1.100 اینا، خواستم ببینم سرم کلاه رفته یا نه؟

sarrez1
July 19th, 2010, 08:31 PM
من یه ترکیش رزرو کردم از آژانس تو ایران قیمتش شد 1.700 و تقریباً همون مقدار تو سایت cheapoair شد. (200 تومن گرونتر) و من تو آژانس ها هر چی زیرو رو کردم، قیمت زیر 1.500 پیدا نکردم. حالا بعضیا اینجا نوشتن 1.100 اینا، خواستم ببینم سرم کلاه رفته یا نه؟

بستگی به زمان پرواز و مسیر و نوع پرواز هم داره.
من خودم مستقیما از دفتر ترکیش رزرو کردم با قیمت 1.100 باز شما هم از دفتر خود ترکیش بپرس

zahra_aug
July 19th, 2010, 08:33 PM
بستگي به ساعت پرواز هم داره چون گويا تو ساعتهاي شلوغ بين دو فرودگاه 1:50 راهه!

mmkh
July 19th, 2010, 08:33 PM

من بلیط تهران-آنکارا-استانبول-شیکاگو از خود دفتر ترکیش گرفتم 1092000 ولی تو سایت حدود 1600000 قیمت می داد! از خود ترکیش هم بپرسید

sarrez1
July 19th, 2010, 08:46 PM
2
ساعت فاصله بین پرواز تو استانبول کمه ؟ با توجه به اینکه من از آنکارا میرم و باید ترمینال عوض کنم!

من بلیط تهران-آنکارا-استانبول-شیکاگو از خود دفتر ترکیش گرفتم 1092000 ولی تو سایت حدود 1600000 قیمت می داد! از خود ترکیش هم بپرسید

منم دقیقا مسیر پروازم مثل شما هست با این فرق که بعد از شیکاگو به واشنگتن میرم.
این 2 ساعت بین پروازی که گفتید رو چک کنید ببینید که فرودگاهی که ازش وارد استانبول میشید همان فرودگاهی هست که وارد شیکاگو میشید یا نه؟ (برای من که هر 2 یکی هست و اتاتورک هستش به نظرم برای شما هم همینطور هست) و در سایت ترکیش بود که خوندم که فاصله 2 ترمینال داخل یک فرودگاه 15-20 دقیقه پیاده راه هست. ( این 15 دقیقه برای 2 ترمینال داخل یک فرودگاه هست ها وگرنه یک فرودگاه دیگه هم داره)

راستی تاریخ پروازهاتون کی هست؟

mmkh
July 19th, 2010, 08:48 PM
بستگي به ساعت پرواز هم داره چون گويا تو ساعتهاي شلوغ بين دو فرودگاه 1:50 راهه!

تو سایت ترکیش که نوشته 20 دقیقه پیاده روی داره! من 9 صبح می رسم. اونجا هم مثل فرودگاه های امریکا ایرانیا رو ممکنه اذیت کنن دیر تر راه بندازن؟

mmkh
July 19th, 2010, 08:54 PM
هر دوش آتاتورکه. ترمینالش فرق داره. من 11 آگوست میرم آنکارا 18 آگوست میرم استانبول و شیکاگو

2

منم دقیقا مسیر پروازم مثل شما هست با این فرق که بعد از شیکاگو به واشنگتن میرم.
این 2 ساعت بین پروازی که گفتید رو چک کنید ببینید که فرودگاهی که ازش وارد استانبول میشید همان فرودگاهی هست که وارد شیکاگو میشید یا نه؟ (برای من که هر 2 یکی هست و اتاتورک هستش به نظرم برای شما هم همینطور هست) و در سایت ترکیش بود که خوندم که فاصله 2 ترمینال داخل یک فرودگاه 15-20 دقیقه پیاده راه هست. ( این 15 دقیقه برای 2 ترمینال داخل یک فرودگاه هست ها وگرنه یک فرودگاه دیگه هم داره)

راستی تاریخ پروازهاتون کی هست؟

sarrez1
July 19th, 2010, 09:24 PM
تو سایت ترکیش که نوشته 20 دقیقه پیاده روی داره! من 9 صبح می رسم. اونجا هم مثل فرودگاه های امریکا ایرانیا رو ممکنه اذیت کنن دیر تر راه بندازن؟
هر دوش آتاتورکه. ترمینالش فرق داره. من 11 آگوست میرم آنکارا 18 آگوست میرم استانبول و شیکاگو

برای منم همین 2 ساعت فاصله هستش.
نه من که تا حالا 2 بار استانبول و 1 بار انکارا رفتم و اصلا اذیت نکردن و سریع راه میدادن.
منم 4 آگوست رزرو کردم برا آنکارا و 11 آگوست برای بقیه مسیر ولی اگر دقیقه 90 بشم دیگه با ریسک بالا باید بلیط رو برای 11 آگوست بگیرم به مقصد انکارا و 15 آگوست به مقصد آمریکا ( آخه 15 آگوست آخرین فرصت ورود ام هست و در صورت عوض کردن بلیط برای 11 و 15 آگوست دیگه حتما باید سفارت شنبه پاسپورت و ویزا رو بهم رسونده باشه که یکشنبه برم)

sarrez1
July 19th, 2010, 09:41 PM
راستی فکر کنم پرواز شما هم از تهران به آنکارا با جت آنادولو باشه ( هواپیمای ترک هست ولی این یکم سیستم اش فرق داره) من توی اینترنت رزور بلیط ام رو دیدم و فهمیدم که از اینجا تا آنکارا با جت آنادولو هست و قوانین اون رو در سایت خودش (یک سایت دیگه) خوندم که نوشته هر نفر 15 کیلو می تونن ببرن.
کلی استرس پیدا کردم چون خود هواپیمای ترک رو میدونم برای آمریکا 2 تا 23 کیلو و یک کیف دستی 8 کیلویی میشه برد. زنگ زدم از دفترش پرسیدم و گفتن که چون شما بلیط یکسره تا آمریکا بلیط گرفتین مشکلی داره. خواستم بهتون بگم که اگر خواستید شما هم زنگ بزنید و مطمئن بشین.
راسای در مورد سایز چمدان هم در سایتش زده برای سری economy میشه 2 تا چمدان برد که اگر یکی ببری مجموع سایزش(طول+عرض+ارتفاع) 158 میتونه باشه و اگر 2 تا میبری مجموع سایز هر 2 چمدان با هم 273 سانتیمتر میتونه باشه.( یعنی یکی سایز بزرگ 158 و دیگری باید سایزش کوچیکتر باشه) من اینم تلفنی از دفتر ترکیش پرسیدم فقط گفتن 2 تا 158 میشه برد ولی بازم شک دارم.