PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز به آمریکا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Pearson
June 21st, 2011, 01:31 PM
سلام
من از دو پورت مي تونم وارد آمريكا بشم 1. نيويورك 2. لوس انجلس ..... نيويورك براي من راحت تره چون مستقيم مي تونم برم پورتلند و ديگه نيازي نيست از اونجا پرواز داخلي
بگيرم . همه ي مسيرو با تركيش مي رم...
ولي اگر از لوس انجلس وارد بشم مسير بعدي رو بايد يك پروازه داخلي بگيرم و بابته چمدونامم بايد پول بدم....قيمت دو مسير تقريبا يكيه...
فقط تنها نگراني من در مورده سكيوريتي چك نيويوركه كه ميگن سخت تره.....
لطفا دوستاني كه از نيويورك وارد آمريكا شدند راهنمايي كنيد........
و با عرض پوزش از اينكه اين سوال رو اينجا مطرح كردم.....تو تاپيك ورود به آمريكا از طريق فرودگاههاي خاص جوابمو نگرفتم
ممنون

پرواز نیویورک به پورتلند درست مثل لوس آنجلس به پورتلند هست. هیچ فرقی نداره . هر دوش را باید با پروازهای داخلی امریکایی انجام دهید.
ضمن اینکه در هر دو باید بارتون رو تحویل بگیرید و دوباره تحویل دهید

samira28
June 21st, 2011, 01:50 PM
پرواز نیویورک به پورتلند درست مثل لوس آنجلس به پورتلند هست. هیچ فرقی نداره . هر دوش را باید با پروازهای داخلی امریکایی انجام دهید.
ضمن اینکه در هر دو باید بارتون رو تحویل بگیرید و دوباره تحویل دهید

نه اگه از نيويورك برم بليطمو تا پورتلند مستقيم از ايران صادر مي كنند ولي اگر از لوس انجلس برم بايد بگم از امريكا اون بليطه لوس انجلس به پورتلندو برام بگيرند....

يعني منظورتون اينكه كه در هر دو صورت تو آمريكا بايد پول بابته چمدونام بدم؟؟؟

Pearson
June 21st, 2011, 02:20 PM
نه اگه از نيويورك برم بليطمو تا پورتلند مستقيم از ايران صادر مي كنند ولي اگر از لوس انجلس برم بايد بگم از امريكا اون بليطه لوس انجلس به پورتلندو برام بگيرند....

يعني منظورتون اينكه كه در هر دو صورت تو آمريكا بايد پول بابته چمدونام بدم؟؟؟

پرواز از لوس آنجلس به پورتلند هم می توانید از اینجا با ایرلاینز های دیگه پیدا کنید. مثلا می تونید با قطری از طریق هیوستون بگیرید.
در صورتیکه بلیطتان جدا باشه که 100 درصد باید برای بار دوم اضافه بار بدید در صورتیکه بلیط یک تیکه داشته باشید اگر ایرلانز داخلی امریکا با ایرلانزی که وارد امریکا می شوید code share باشد لازم نیست در غیر این صورت باید باز هم اضافه بار پرداخت نمایید.

spidpooy
June 21st, 2011, 02:38 PM
یکی از دوستان میگفت از شیکاگو که پرواز کانکشن داشته ازش هیچ هزینه‌ی باری نگرفتند ... پرواز کانکشنش رو هم خودش اینترنتی خریده بوده !
قضیه چیه بالاخره ماها که داریم از ایران میریم اونجا این پرواز کانکشن رو به عنوان پرواز داخل امریکا حساب میکنند و یا اینکه واقعا کانکشن میبنندش ؟
کسی تجربه داره که توی فرودگاه برای بار در پرواز کانکشن ازش پولی گرفته باشند /؟

sina88
June 21st, 2011, 05:01 PM
کی رفتن؟
آژانسیه به من می گفت تازگیا این قضیه یک چمدون بیشتر باید پول بدی مد شده چون وضعشون خرابه

یکی از دوستان میگفت از شیکاگو که پرواز کانکشن داشته ازش هیچ هزینه‌ی باری نگرفتند ... پرواز کانکشنش رو هم خودش اینترنتی خریده بوده !
قضیه چیه بالاخره ماها که داریم از ایران میریم اونجا این پرواز کانکشن رو به عنوان پرواز داخل امریکا حساب میکنند و یا اینکه واقعا کانکشن میبنندش ؟
کسی تجربه داره که توی فرودگاه برای بار در پرواز کانکشن ازش پولی گرفته باشند /؟

spidpooy
June 22nd, 2011, 04:49 PM
کی رفتن؟
آژانسیه به من می گفت تازگیا این قضیه یک چمدون بیشتر باید پول بدی مد شده چون وضعشون خرابه

پارسال رفته

spidpooy
June 22nd, 2011, 04:50 PM
من پرواز داخلی‌ام خودش دو تیکه هست ... یعنی یک استاپ داره ... بنابر این باید دو بار پول چمدون ها رو بدم ؟

samira28
June 22nd, 2011, 05:09 PM
من پرواز داخلی‌ام خودش دو تیکه هست ... یعنی یک استاپ داره ... بنابر این باید دو بار پول چمدون ها رو بدم ؟

نه فقط يك بار پول مي دين.....

shadi_5weetd
June 25th, 2011, 05:14 PM
سلام
یه سوالی برام پیش اومده .. متاسفانه دولت آمریکا ایران ایر رو تحریم کرده و حالا من نمی دونم چه کار باید بکنم با بلیطی که تا آمستردام با ایران ایر میره و از اونجا تا آمریکا رو با دلتا؟؟؟

Pearson
June 25th, 2011, 05:20 PM
سلام
یه سوالی برام پیش اومده .. متاسفانه دولت آمریکا ایران ایر رو تحریم کرده و حالا من نمی دونم چه کار باید بکنم با بلیطی که تا آمستردام با ایران ایر میره و از اونجا تا آمریکا رو با دلتا؟؟؟

آمریکا 30 ساله ایران ار را تحریم کرده. اصلا معلوم نیست چی چی رو تحریم کرده! نگران نباشید.

et_et
June 25th, 2011, 07:05 PM
سلام ميدونم سؤالم كلي ولي ميخواستم بدونم كه كسي تازگيها براي تهران-شيكاگو بليط نگرفته؟
به نظر شما كدام ايرلاين بهتره؟

marjanjoon
June 25th, 2011, 07:32 PM
من به roanoke می خام برم که توی ایالت ویرجینیاست و از طریق واشنگتن و نیویورک می شه. با توجه به اینکه اصلا معلوم نیست کی کلیر میشم و پروازهایی که رزرو کردم همشون بعد 5 روز کنسل شدن، می شه بگین چه جوری می شه رزرو کرد؟ روی خرید بلیط که نمی شه حساب کرد!؟!

و قضیه این 20 کیلو و 1 چمدون چیه؟ محدودیت بار رو کم کردن؟

ممنون

tasooji
June 25th, 2011, 09:47 PM
من به roanoke می خام برم که توی ایالت ویرجینیاست و از طریق واشنگتن و نیویورک می شه. با توجه به اینکه اصلا معلوم نیست کی کلیر میشم و پروازهایی که رزرو کردم همشون بعد 5 روز کنسل شدن، می شه بگین چه جوری می شه رزرو کرد؟ روی خرید بلیط که نمی شه حساب کرد!؟!

و قضیه این 20 کیلو و 1 چمدون چیه؟ محدودیت بار رو کم کردن؟

ممنون

من هم به همون مقصد میرم و از طریق دفتر قطر ایرویز در تهران بلیت رزرو کردم که میره واشنگتن و از واشتگتن به رونوک. رزرو من رو هم گفتن تا یک هفته نگه میدارن. هر مسافر هم میتونه دو چمدون 23 کیلو و یک ساک 8 کیلویی همراه داشته باشه. فکر نمیکنم محدودیت بار تغییری کرده باشه.

shadi_5weetd
June 26th, 2011, 09:56 PM
آمریکا 30 ساله ایران ار را تحریم کرده. اصلا معلوم نیست چی چی رو تحریم کرده! نگران نباشید.

Pearson عزیز ممنون از جواب. اما این دفعه فرق می کنه گویا. آژانسی که بلیط رو برای ما خریده امروز گفت که ایران ایر بخشنامه داده که دیگه بلیط های کانکشن دار با دلتا رو نفروشن. در رابطه با بلیط هایی که تا قبل از این بخشنامه فروخته شده هم تا چند روز آینده تصمیم گیری میشه گویا ...

hajhamid
June 26th, 2011, 10:27 PM
سلام دوستان

امیدوارم سوالم نا مربوط نباشه

من برای آتلانتا می خوام برای دورو بری 11 آگوست تا 20 بلیط بگیرم اما مشکل اینجاست که اصلا نمی دونم که ویزام تا اون موقع آماده هست یا نه. ایران ایر از طریق KLM تونست برای 11 اگوست روزرو کنه و من 3 روز بیشتر وقت ندارم تا اونو بخرم. حالا به نظر شما بلیطو بخرم یا اینکه همون زمان ها می تونم از یه جایی بلیط گیر بیارم.

با تشکر

Persian_Boy
June 26th, 2011, 10:35 PM
دوستانی که اطلاع دارن اگر لطف کنن در مورد refundable بودن یا نبودن بلیط ها توضیح بدن. چون بچه هایی که منتظر کلیرنس هستند نمی تونن ریسک کنن و بلیط non refundable بگیرن به نظرم. آیا airline هایی رو سراغ دارید که بشه بلیط خریداری شده رو تعویض کرد یا اینکه refund کرد؟!
و یه سوال دیگه اینکه آیا سایت هایی مثل http://www.cheapoair.com/ برای رزرو بلیط معتبر هستند؟! یا اینکه باید حتما از خود سایت هواپیمایی ها بلیط رزرو کنیم؟! تو این سایت ها بعضا با قیمت های پایین تری میشه چند پرواز رو یکجا رزرو کرد برای مقصد مورد نظر...
ممنون

tbooti
June 26th, 2011, 11:44 PM
من براي 7 آگست با پرواز امارات به مقصد هيوستون بليط رزرو كردم (ممنون از راهنمايي هاي جناب Pearson و بقيه). چند تا سوال داشتم (شرمنده اگه بعضي سوالات خيلي پيش پا افتاده هست. خداييش اولين باره دارم با هواپيما از كشور خارج ميشم!!).

1. گفتن تا 10 جولاي بليطم رزرو باقي ميمونه. يني تا اون موقع به همون قيمت حدود 1200000 ميتونم بخرمش يا اينكه تغيير ميكنه (من هنوز پاك نشدم)؟ كسايي كه جديدا اين مسير رو با امارات خريدن لطفا بگن آيا همون 1200 بود يا بيشترش كردن. آخه دلار دوباره داره پايين مياد!!!

2. با توجه به اينكه ظاهراspecial registration رو برداشتن، فاصله رسيدن به فرودگاه هيوستن و رزرو تاكسي (شاتل) به سمت كالج استيشن رو چقدر پيشنهاد ميكنين؟ من 10 صبح ميرسم. اولين شاتل حدود 12 هست و بعدي حدود ساعت 15!

3. در حال حاضر دبي ويزاي ترانزيت كه لازم نداره (توقفم دو ساعتو نيم هست)؟

4. در اين پرواز، باري رو كه تهران تحويل دادم تو هيوستون بهم ميدن؟ يا اينكه تو دوبي يه بار تحويل ميگيرمو دوباره check-in ميكنم؟

5. همراه داشتن دارو (نه داروهاي مشكل دار مثل كدئين و قرص خواب و ...) به مقدار نسبتا زياد تو بار check-in ممكنه مشكلي ايجاد كنه (چه تو تهران و چه دبي)؟

6. كسايي كه با امارات سفر كردن بگن آيا به مقدار بار carry-on خيلي گير ميدن؟ درسته تو سايت نوشته فقط يك عدد ساك با فلان ابعاد و وزن، ولي ميخواستم ببينم ميشه يه كوله و كيف لپتاپ رو جدا از اون ساك برد داخل (چه پررو!!)؟

Sunrise
June 27th, 2011, 12:39 AM
دوستانی که اطلاع دارن اگر لطف کنن در مورد refundable بودن یا نبودن بلیط ها توضیح بدن. چون بچه هایی که منتظر کلیرنس هستند نمی تونن ریسک کنن و بلیط non refundable بگیرن به نظرم. آیا airline هایی رو سراغ دارید که بشه بلیط خریداری شده رو تعویض کرد یا اینکه refund کرد؟!
و یه سوال دیگه اینکه آیا سایت هایی مثل http://www.cheapoair.com/ برای رزرو بلیط معتبر هستند؟! یا اینکه باید حتما از خود سایت هواپیمایی ها بلیط رزرو کنیم؟! تو این سایت ها بعضا با قیمت های پایین تری میشه چند پرواز رو یکجا رزرو کرد برای مقصد مورد نظر...
ممنون

در مورد Cheapoair ارسال 915 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2979-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=128756&viewfull=1#post128756) صفحه 92 رو ببین:

این سایت قیمت هاش از بقیه سایت هائی که اینترنتی میفروشند واقعاً مناسب تره. خرید ازش مشکلی نداره ولی در جریان باشید که این سایت فقط credit card هائی که در آمریکا صادر شده باشند رو قبول میکنه.

nological
June 27th, 2011, 01:37 AM
qatar airways: first change is free next changes 30$ ,canselation:50$

et_et
June 27th, 2011, 01:40 AM
شرمنده اگه سوالم خيلي پيش پا افتاده هست
بليط بايد 2طرفه باشه؟ ميتونه يكطرفه باشه؟

Pearson
June 27th, 2011, 07:11 AM
Pearson عزیز ممنون از جواب. اما این دفعه فرق می کنه گویا. آژانسی که بلیط رو برای ما خریده امروز گفت که ایران ایر بخشنامه داده که دیگه بلیط های کانکشن دار با دلتا رو نفروشن. در رابطه با بلیط هایی که تا قبل از این بخشنامه فروخته شده هم تا چند روز آینده تصمیم گیری میشه گویا ...

من خودم به شخصه ندیدم که کسی بلیط ایران ار - دلتا بخره معمولاً کی ال ام - دلتا هست. اگر هم باشه از هر ده هزار تا بلیط به آمریکای شمالی یکی ش ممکن هست به این صورت باشد که می توان از ایرلاینز های جایگزین استفاده نمود

Pearson
June 27th, 2011, 07:14 AM
شرمنده اگه سوالم خيلي پيش پا افتاده هست
بليط بايد 2طرفه باشه؟ ميتونه يكطرفه باشه؟

ویزاهای بلند مدت نیازی به بلیط برگشت ندارند

ARH
June 27th, 2011, 08:06 AM
من براي 7 آگست با پرواز امارات به مقصد هيوستون بليط رزرو كردم (ممنون از راهنمايي هاي جناب Pearson و بقيه). چند تا سوال داشتم (شرمنده اگه بعضي سوالات خيلي پيش پا افتاده هست. خداييش اولين باره دارم با هواپيما از كشور خارج ميشم!!).

1. گفتن تا 10 جولاي بليطم رزرو باقي ميمونه. يني تا اون موقع به همون قيمت حدود 1200000 ميتونم بخرمش يا اينكه تغيير ميكنه (من هنوز پاك نشدم)؟ كسايي كه جديدا اين مسير رو با امارات خريدن لطفا بگن آيا همون 1200 بود يا بيشترش كردن. آخه دلار دوباره داره پايين مياد!!!

2. با توجه به اينكه ظاهراspecial registration رو برداشتن، فاصله رسيدن به فرودگاه هيوستن و رزرو تاكسي (شاتل) به سمت كالج استيشن رو چقدر پيشنهاد ميكنين؟ من 10 صبح ميرسم. اولين شاتل حدود 12 هست و بعدي حدود ساعت 15!

3. در حال حاضر دبي ويزاي ترانزيت كه لازم نداره (توقفم دو ساعتو نيم هست)؟

4. در اين پرواز، باري رو كه تهران تحويل دادم تو هيوستون بهم ميدن؟ يا اينكه تو دوبي يه بار تحويل ميگيرمو دوباره check-in ميكنم؟

5. همراه داشتن دارو (نه داروهاي مشكل دار مثل كدئين و قرص خواب و ...) به مقدار نسبتا زياد تو بار check-in ممكنه مشكلي ايجاد كنه (چه تو تهران و چه دبي)؟

6. كسايي كه با امارات سفر كردن بگن آيا به مقدار بار carry-on خيلي گير ميدن؟ درسته تو سايت نوشته فقط يك عدد ساك با فلان ابعاد و وزن، ولي ميخواستم ببينم ميشه يه كوله و كيف لپتاپ رو جدا از اون ساك برد داخل (چه پررو!!)؟

6. شاید به وزنش گیر ندادند اما به اندازه و تعدادش گیر میدند
۵. نه مشکلی نداره فقط پخششون کن
۴. تو هیوستون بهت میدند نه تو دوبی
۳. ویزا نمیخواد دوبی

marjanjoon
June 27th, 2011, 01:31 PM
کسی می دونه چرا توی سایت cheapoair پرواز از طریق qatar airway به آمریکا 1300 دلاره ولی از هر آژانسی که می پرسم می گه 2 میلیون؟؟؟؟؟

راستی من شنیدم مسافرایی که مقصدشون آمریکاست نیاز به ویزای ترانزیت هیچ کشوری ندارن! پس خیالتون راحت!

Persian_Boy
June 27th, 2011, 01:44 PM
کسی می دونه چرا توی سایت cheapoair پرواز از طریق qatar airway به آمریکا 1300 دلاره ولی از هر آژانسی که می پرسم می گه 2 میلیون؟؟؟؟؟

راستی من شنیدم مسافرایی که مقصدشون آمریکاست نیاز به ویزای ترانزیت هیچ کشوری ندارن! پس خیالتون راحت!

cheapoair خیلی قیمت های خوبی داره. من یه پرواز پیدا کزدم از طریق Etihad Airways که حتی از خود سایت اتحاد هم ارزون تر در میاد.. چون اومده 3 تا پرواز رو گذاشته کنار هم و به قیمت خیلی خوبی ارائه داده. در حالی که وقتی مبدا و مقصد رو میزنم تو سایت اتحاد نتیجه ای نشون نمیده.. تنها مشکل این سایت اینه که تاکید کرده بلیطی که می خرید non-refundable هست و برای کسی که ویزاش هنوز آماده نیست (مثل بنده) خیلی ریسکه. امروز با یه آژانسی تماس گرفتم. ارزون ترین بلیطی که تونست پیدا کنه برام به مقصدم، قیمتش بود 1,450,000 تومان با پرواز امارات. حسنش این بود که ظاهرا میشه ریفاند کرد بلیط رو. فقط $50 جریمه داره. ترانسفر هم میشه کرد که جریمه ای نداره. حالا دارم فکر میکنم پرواز امارات رو بگیرم و هر موقع ویزا آماده شد اونو پس بدم و از Cheapoair رزرو کنم با Etihad.

Pearson
June 27th, 2011, 01:57 PM
cheapoair خیلی قیمت های خوبی داره. من یه پرواز پیدا کزدم از طریق Etihad Airways که حتی از خود سایت اتحاد هم ارزون تر در میاد.. چون اومده 3 تا پرواز رو گذاشته کنار هم و به قیمت خیلی خوبی ارائه داده. در حالی که وقتی مبدا و مقصد رو میزنم تو سایت اتحاد نتیجه ای نشون نمیده.. تنها مشکل این سایت اینه که تاکید کرده بلیطی که می خرید non-refundable هست و برای کسی که ویزاش هنوز آماده نیست (مثل بنده) خیلی ریسکه. امروز با یه آژانسی تماس گرفتم. ارزون ترین بلیطی که تونست پیدا کنه برام به مقصدم، قیمتش بود 1,450,000 تومان با پرواز امارات. حسنش این بود که ظاهرا میشه ریفاند کرد بلیط رو. فقط $50 جریمه داره. ترانسفر هم میشه کرد که جریمه ای نداره. حالا دارم فکر میکنم پرواز امارات رو بگیرم و هر موقع ویزا آماده شد اونو پس بدم و از Cheapoair رزرو کنم با Etihad.

مشکل سایت های اینترنتی این هست که پرواز هایی که مشاهده می نمایید از SCHEDULE ایرلانیز ها اقتباس شده که ممکن است اصلا این پرواز دیگر وجود نداشته باشد. اون ها هم سفارش شما را قبول می کنند و پس از مدتی می گویند امکان پذیر نبود. مثلا الان من پرواز GULFAIR را توی سایت های فروش بلیط اینترنتی می بینم که چه کانکشن های جالبی می ده در صورتیکه این ایرلاینز پرواز هایش رو کلاً به شهر های ایران کنسل کرده فعلاً

Persian_Boy
June 27th, 2011, 02:23 PM
مشکل سایت های اینترنتی این هست که پرواز هایی که مشاهده می نمایید از SCHEDULE ایرلانیز ها اقتباس شده که ممکن است اصلا این پرواز دیگر وجود نداشته باشد. اون ها هم سفارش شما را قبول می کنند و پس از مدتی می گویند امکان پذیر نبود. مثلا الان من پرواز GULFAIR را توی سایت های فروش بلیط اینترنتی می بینم که چه کانکشن های جالبی می ده در صورتیکه این ایرلاینز پرواز هایش رو کلاً به شهر های ایران کنسل کرده فعلاً

نکته جالبی گفتی. من اتفاقا رفتم شماره پرواز هارو دونه دونه چک کردم تو سایت Etihad Airways. هر سه پرواز موجوده و انجام میشه!! برای خودم عجیبه این قیمتی که cheapoair داره میده. اینا یعنی حالت آژانس دارن؟ چه سودی میکنن اینجوری بلیطهارو ارزون تر بفروشن؟!

Pearson
June 27th, 2011, 02:29 PM
نکته جالبی گفتی. من اتفاقا رفتم شماره پرواز هارو دونه دونه چک کردم تو سایت Etihad Airways. هر سه پرواز موجوده و انجام میشه!! برای خودم عجیبه این قیمتی که cheapoair داره میده. اینا یعنی حالت آژانس دارن؟ چه سودی میکنن اینجوری بلیطهارو ارزون تر بفروشن؟!

بلیط ها غیر قابل استرداد هست non refundable مثل پرواز چارتر. خب معلومه ارزون می شه. تازه همیشه این طور نیست که ارزونتر در بیاید. قیمت های 7 تا 8 هزار دلاری هم بعضی موقع ها می ده.

mohammad8816
June 27th, 2011, 02:36 PM
این سایت حد اقل مزیتش واسه من این بود که رفتم مناسب‌ترین قیمتو خودم تو اون محدوده که دوست داشتم پیدا کردم، بعدش زنگ زدم به یکی‌ از آژانس‌ها که خیلی‌ خوب با مشتریش راه میاد و همکاری می‌کنه، و پرواز‌های که رزرو کردم به مناسب‌ترین قیمت عوض کردم!

مثلا همه میگن واسه Cicago بهترین Turkish هست، الان Turkish حدود ۱/۵ میلیون هست، اما از این سایت Etihad رو پیدا کردم با قیمت ۹۵۰ تومن، با آژانس زنگ زدم و برام رزرو کرد... ۶۰۰ تومن کم پولی‌ نیست ! حتا همون Turkish هم برام یه کلاس گرون تر reserve کرده بودن، خودم تو این سایت گشتم گفتم فلان تاریخ یه قیمت ارزون تر دیدم که خالی‌ شده و سریع برام گرفت... آجانسا نمی‌تونن مثل خودمون مداوم چک کنن چه روزی خالی‌ شده و قیمتش مناسب تره!

Persian_Boy
June 27th, 2011, 02:50 PM
این سایت حد اقل مزیتش واسه من این بود که رفتم مناسب‌ترین قیمتو خودم تو اون محدوده که دوست داشتم پیدا کردم، بعدش زنگ زدم به یکی‌ از آژانس‌ها که خیلی‌ خوب با مشتریش راه میاد و همکاری می‌کنه، و پرواز‌های که رزرو کردم به مناسب‌ترین قیمت عوض کردم!

مثلا همه میگن واسه Cicago بهترین Turkish هست، الان Turkish حدود ۱/۵ میلیون هست، اما از این سایت Etihad رو پیدا کردم با قیمت ۹۵۰ تومن، با آژانس زنگ زدم و برام رزرو کرد... ۶۰۰ تومن کم پولی‌ نیست ! حتا همون Turkish هم برام یه کلاس گرون تر reserve کرده بودن، خودم تو این سایت گشتم گفتم فلان تاریخ یه قیمت ارزون تر دیدم که خالی‌ شده و سریع برام گرفت... آجانسا نمی‌تونن مثل خودمون مداوم چک کنن چه روزی خالی‌ شده و قیمتش مناسب تره!

حالا نمیشه همین رزرو رو خودمون انجام بدیم؟ مگه آژانس ها چیکار میکنن؟ اونا فقط میرن رو همین سایت ها اطلاعات مارو وارد میکنن و پرداخت رو انجام میدن دیگه. خوب خودمون نمیتونیم این کار رو انجام بدیم؟! چه نیازی به آژانس هست دیگه؟!

Pearson
June 27th, 2011, 02:56 PM
حالا نمیشه همین رزرو رو خودمون انجام بدیم؟ مگه آژانس ها چیکار میکنن؟ اونا فقط میرن رو همین سایت ها اطلاعات مارو وارد میکنن و پرداخت رو انجام میدن دیگه. خوب خودمون نمیتونیم این کار رو انجام بدیم؟! چه نیازی به آژانس هست دیگه؟!

آژانس های ایران از نرم افزار AMADEUS برای رزرو بلیط استفاده می کنند که به سرور ایرلانیز ها مرتبط است. بعد هم خدمات تغییر تاریخ ، ریفاند و کنسلی را انجام می دهند. درضمن در صورتیکه SCHEDULE پرواز تغییر کنه و یا پرواز کلا کنسل شه مسافر رو پیدا می کنند. اونها بلیط ها رو از روی اینترنت خریداری نمی کنند. یک فرق بزرگ دیگر اینه که توی خرید بلیط اینترنتی سیستم رزرو وجود نداره، یا باید بلیط رو بخری و یا نخری.

faeze66
June 27th, 2011, 03:02 PM

من هم مقصدم شیکاگو هستش و آژانس برام تورکیش رو رزرو کرده این پرواز الاتحاد که شما میگین رو من هم دیده بودم وقتی به آژانس گفتم گفت الاتحاد رزرو نمی کنه فقط میشه خرید! فکر کنم آژانسی یه کم ناوارد بود چون راجع به بار هم پرسیدم اصلا نمی دونست که برخی خطوط هوایی دیگه 2 تا 23 کیلو نمی برن!!!اگه براتون امکان داره شماره آژانسی که براتون رزرو کرد رو برام بفرستین.

یه سوال دیگه: طول پرواز الاتحاد خیلی زیاده (اون چیزی که من تو سایت دیدم 28 ساعت و دو جا هم توقف داره) ولی به نظرم میاد کیفیت پروازش خوبه، شما از کیفیتش خبر دارین و به نظرتون می ارزه آدم 8-9 ساعت اضافه تر تو راه باشه؟ از محدودیت بار چطور؟ الان که لوفتانزا و ترکیش هر دو 1 چمدان 23 کیلویی رو رایگان می برن، الاتحاد چی؟ ببخشید سوالام زیاد شد!

Persian_Boy
June 27th, 2011, 03:02 PM
آژانس های ایران از نرم افزار AMADEUS برای رزرو بلیط استفاده می کنند که به سرور ایرلانیز ها مرتبط است. بعد هم خدمات تغییر تاریخ ، ریفاند و کنسلی را انجام می دهند. درضمن در صورتیکه SCHEDULE پرواز تغییر کنه و یا پرواز کلا کنسل شه مسافر رو پیدا می کنند. اونها بلیط ها رو از روی اینترنت خریداری نمی کنند. یک فرق بزرگ دیگر اینه که توی خرید بلیط اینترنتی سیستم رزرو وجود نداره، یا باید بلیط رو بخری و یا نخری.

پرواز هایی که روی cheapoair پیدا میکنیم رو هم میتونیم از آژانس ها بخوایم که با همون قیمت رزرو کنن و بعدا هم بشه ریفاند کرد؟ من سوالم اینه: اگر قراره از سایت هایی مثل cheapoair خرید کنیم و ریفاند هم نتونیم بکنیم بعدا، واقعا فرقی میکنه که آژانس ها انجام بدن این کار رو یا خودمون؟ تا به حال کسی همچین تجربه ای داشته اصلا؟ که از آژانس بخواد از رو این سایت ها رزرو کنه؟!

Pearson
June 27th, 2011, 03:09 PM
پرواز هایی که روی cheapoair پیدا میکنیم رو هم میتونیم از آژانس ها بخوایم که با همون قیمت رزرو کنن و بعدا هم بشه ریفاند کرد؟ من سوالم اینه: اگر قراره از سایت هایی مثل cheapoair خرید کنیم و ریفاند هم نتونیم بکنیم بعدا، واقعا فرقی میکنه که آژانس ها انجام بدن این کار رو یا خودمون؟ تا به حال کسی همچین تجربه ای داشته اصلا؟ که از آژانس بخواد از رو این سایت ها رزرو کنه؟!

بله بعضی مواقع می شود.
مثلا الان شما بزن تهران - دبی با ایران ار و یا ماهان قیمت بیشتری از آژانس ها به شما می دهد.
فقط مشکل آژانسها این است فقط بلیط هایی رو می تونند بفروشند که اون ایرلانز توی ایران دفتر داشته باشه.
مثلا شما بلیط ایران ار به دبی بعد از دبی با دلتا با آتلانتا را نمی تونی از آژانسی در ایران خریداری کنی ولی با کردیت کارت می توانید از طریق این سایت ها بخرید

mohammad8816
June 27th, 2011, 03:12 PM

آژانس‌ها از این سایت واسه کسی‌ رزرو نمیکنن... اونا خدماتشون چیز دیگه هست.... در مورد قیمت هم... آژانس‌ها مسلما قیمتشون گرون تر از این سایت هست.. علتشم دوستمون گفتن

mohammad8816
June 27th, 2011, 03:19 PM
من هم مقصدم شیکاگو هستش و آژانس برام تورکیش رو رزرو کرده این پرواز الاتحاد که شما میگین رو من هم دیده بودم وقتی به آژانس گفتم گفت الاتحاد رزرو نمی کنه فقط میشه خرید! فکر کنم آژانسی یه کم ناوارد بود چون راجع به بار هم پرسیدم اصلا نمی دونست که برخی خطوط هوایی دیگه 2 تا 23 کیلو نمی برن!!!اگه براتون امکان داره شماره آژانسی که براتون رزرو کرد رو برام بفرستین.

یه سوال دیگه: طول پرواز الاتحاد خیلی زیاده (اون چیزی که من تو سایت دیدم 28 ساعت و دو جا هم توقف داره) ولی به نظرم میاد کیفیت پروازش خوبه، شما از کیفیتش خبر دارین و به نظرتون می ارزه آدم 8-9 ساعت اضافه تر تو راه باشه؟ از محدودیت بار چطور؟ الان که لوفتانزا و ترکیش هر دو 1 چمدان 23 کیلویی رو رایگان می برن، الاتحاد چی؟ ببخشید سوالام زیاد شد!

کی‌ گفت هم چین چیزی

تو همین سایت طول پرواز flight duration رو نوشته

Turkish حدود ۱۶ ساعت هست و Etihad حدود ۱۸ ساعت هست.

در ضمن پرواز Etihad اصلا توقف نداره واسه Chicago ولی‌ فقط یک بار تو هفته هست ... تاریخای ۵، ۱۱، ۱۹ August داره مثلا... بهترین شرایط داره.. کمترین معطلی.... بدون توقف... در مورد بار هم باید خودتون بپرسید... من دقیق نمیدونم

شماره آژانس هم فرستادم واستون... چک کنید

Pearson
June 27th, 2011, 03:27 PM
کی‌ گفت هم چین چیزی

تو همین سایت طول پرواز flight duration رو نوشته

Turkish حدود ۱۶ ساعت هست و Etihad حدود ۱۸ ساعت هست.

در ضمن پرواز Etihad اصلا توقف نداره واسه Chicago ولی‌ فقط یک بار تو هفته هست ... تاریخای ۵، ۱۱، ۱۹ August داره مثلا... بهترین شرایط داره.. کمترین معطلی.... بدون توقف... در مورد بار هم باید خودتون بپرسید... من دقیق نمیدونم

شماره آژانس هم فرستادم واستون... چک کنید

کمترین طول مسافرت به شیکاگو از تهران مطعلق به تورکیش با 17:45 ساعت می باشد.
الااتحاد توی کمترین حالت 20.20 ساعت.

mohammad8816
June 27th, 2011, 03:31 PM
کمترین طول مسافرت به شیکاگو از تهران مطلق به تورکیش با 17:45 ساعت می باشد.
الااتحاد توی کمترین حالت 20.20 ساعت.

این که شما میگید Total Trip Time هست و با flight duration متفاوت هست

flight duration همون بود که عرض کردم و Total Trip Time اونی‌ بود که شما گفتید

Pearson
June 27th, 2011, 03:36 PM
این که شما میگید Total Trip Time هست و با flight duration متفاوت هست

flight duration همون بود که عرض کردم و Total Trip Time اونی‌ بود که شما گفتید

منظور طول کل مسافرت می باشد که اغلب مسافرین به اون توجه نمی کنند

پرواز الاتحاد از ابوظبی به شیکاگو 15 ساعت و تورکیش تقریبا 12 ساعت از استانبول تا شیکاگو طول خواهد کشید

mohammad8816
June 27th, 2011, 03:46 PM
برای اینکه از بحث اصلی‌ منحرف نشیم! من این توضیح رو بدم که منظور من از اون پست این بود که اختلاف زمان دو پرواز فقط حدود ۲ ساعت هست.... حالا اهمیتی نداره باقیش... Turkish اگه n ساعت باشه، Etihad حدوداً n+۲ ساعت هست

Pearson
June 27th, 2011, 03:52 PM
برای اینکه از بحث اصلی‌ منحرف نشیم! من این توضیح رو بدم که منظور من از اون پست این بود که اختلاف زمان دو پرواز فقط حدود ۲ ساعت هست.... حالا اهمیتی نداره باقیش... Turkish اگه n ساعت باشه، Etihad حدوداً n+۲ ساعت هست

بله هر دو پرواز ترانزیت خوبی دارند برای االتحاد 3 ساعت و برای تورکیش 2 ساعت و نیم می باشد البته در بهترین حالت ممکن.
کلا تورکیش توی هر حالتی مقایسه کنید نسبت به الاتحاد توی مسیر شیکاگو مزیت دارد.

mohammad8816
June 27th, 2011, 03:59 PM
کلا تورکیش توی هر حالتی مقایسه کنید نسبت به الاتحاد توی مسیر شیکاگو مزیت دارد.

می‌شه بگید کجای این مزیت حساب می‌شه که الان ارزون‌ترین قیمت turkish حدود ۱/۴۵۰ هست اما etihad حدود ۹۵۰ هست؟

من در مورد کیفیت پرواز و نوع هواپیما‌های ۲ شرکت اطلاعی ندارم، اگه شما دارید ممنون میشم اینجا بگید تا روشن بشیم

فعلا از نظر قیمت Etihad واقعا بهتر و مناسب تر هست........ اون ۲ ساعت اختلاف رو هم اصلا کاریش نمیشه کرد... از ابوظبی تا شیکاگو مسیر بیشتری هست نسبت به استانبول- شیکاگو

daffodil
June 27th, 2011, 04:02 PM
از سایت chiponair اگه رفت و برگشت رزرو کنیم می‌شه کنسل کرد؟ برگشتشو نمی‌شه بدون تاریخ گرفت؟
مسیر تهران-استانبول-شیکاگو ترکیش 2,318$

Lily2011
June 27th, 2011, 04:05 PM
بخری بهتره. چون اون موقع خیلی گرون می شه و همه صندلی های ارزون تموم می شه. ولی چرا KLM! من و دوستم از Alitalia بلیط خریدیم برای 9 Aug، به مقصد آتلانتا. قیمتش بهتره و فقط یک استاپ توی Rome داره.

سلام دوستان

امیدوارم سوالم نا مربوط نباشه

من برای آتلانتا می خوام برای دورو بری 11 آگوست تا 20 بلیط بگیرم اما مشکل اینجاست که اصلا نمی دونم که ویزام تا اون موقع آماده هست یا نه. ایران ایر از طریق KLM تونست برای 11 اگوست روزرو کنه و من 3 روز بیشتر وقت ندارم تا اونو بخرم. حالا به نظر شما بلیطو بخرم یا اینکه همون زمان ها می تونم از یه جایی بلیط گیر بیارم.

با تشکر

Pearson
June 27th, 2011, 04:05 PM
می‌شه بگید کجای این مزیت حساب می‌شه که الان ارزون‌ترین قیمت turkish حدود ۱/۴۵۰ هست اما etihad حدود ۹۵۰ هست؟

من در مورد کیفیت پرواز و نوع هواپیما‌های ۲ شرکت اطلاعی ندارم، اگه شما دارید ممنون میشم اینجا بگید تا روشن بشیم

فعلا از نظر قیمت Etihad واقعا بهتر و مناسب تر هست........ اون ۲ ساعت اختلاف رو هم اصلا کاریش نمیشه کرد... از ابوظبی تا شیکاگو مسیر بیشتری هست نسبت به استانبول- شیکاگو

منظورم قیمت نبود فقط مسافت و ترانزیت و طول پرواز بود.
االتحاد از سوبسید های دولتی استفاده می کند برای همین قیمت های ارزونتری می تونه ارائه بده کلاً.
هر دو ایرلاینز چهار ستاره می باشند.

Persian_Boy
June 27th, 2011, 04:06 PM
از سایت chiponair اگه رفت و برگشت رزرو کنیم می‌شه کنسل کرد؟ برگشتشو نمی‌شه بدون تاریخ گرفت؟
مسیر تهران-استانبول-شیکاگو ترکیش 2,318$

cheapoair تو قراردادش نوشته که بلیط ها non-refundable هستن. اگه اینجوری نبود که خیلی عالی میشد. من لحظه ای تردید نمی کردم چون یه پرواز خیلی خوب با قیمت مناسب اونجا پیدا کردم.

shadi_5weetd
June 27th, 2011, 04:11 PM
من خودم به شخصه ندیدم که کسی بلیط ایران ار - دلتا بخره معمولاً کی ال ام - دلتا هست. اگر هم باشه از هر ده هزار تا بلیط به آمریکای شمالی یکی ش ممکن هست به این صورت باشد که می توان از ایرلاینز های جایگزین استفاده نمود

بلیط من و 4 تا از دوستانم ایران ایر- دلتا است ! ;) بله میشه جایگزین کرد اما قیمتش انقدر بالا میره که دیگه آدم میره سراغ ترکیش و بقیه .

Pearson
June 27th, 2011, 04:17 PM
بلیط من و 4 تا از دوستانم ایران ایر- دلتا است ! ;) بله میشه جایگزین کرد اما قیمتش انقدر بالا میره که دیگه آدم میره سراغ ترکیش و بقیه .

بابا شما پروفشنال هستید
از طریق کدوم فرودگاه اروپایی؟

sina88
June 27th, 2011, 06:02 PM
من دو سه هفته پیش رفتم دفتر ایران ار توی خیابون ویلا. گفت ما برای آمریکا فقط با کا ال ام و ویرجین اتلنتیک قرارداد داریم. با هیچ هواپیمایی دیگه قرارداد ندارن برای همین مقصدهای محدودی رو می تونن بفروشن.

احسان
June 27th, 2011, 06:55 PM
بخری بهتره. چون اون موقع خیلی گرون می شه و همه صندلی های ارزون تموم می شه. ولی چرا KLM! من و دوستم از Alitalia بلیط خریدیم برای 9 Aug، به مقصد آتلانتا. قیمتش بهتره و فقط یک استاپ توی Rome داره.

يعني وقتي هنوز ويزاي آمريكا رو نداريم ارزش داره بليط بخريم؟؟ اگه لازم به كنسل بشه به صرفه تر هست تا اينكه در زمان نزديك به پرواز بخوايم بليط بخريم؟

mahyarelc
June 27th, 2011, 08:50 PM
درود
برای دنور چه مسیر (و پروازی) خوبه؟

shadi_5weetd
June 27th, 2011, 11:00 PM
بابا شما پروفشنال هستید
از طریق کدوم فرودگاه اروپایی؟

لطف دارین ;)
مسیرش اینه : تهران - آمستردام - دیترویت- سنت لوئیز قیمت هم زمانی که دلار گرون شده بود 1268000 ، طول پروازش ( یعنی مدت زمانی که تو آسمونیم) حتی از مسیر تهران-استانبول-شیکاگو-سنت لوئیز هم کمتره و هواپیماش هم همون هواپیمای پرواز ترکیش ِ .. حالا باید ببینیم که کنسلش می کنن یا نه .. :|

hossein2266
June 28th, 2011, 12:07 AM
يعني وقتي هنوز ويزاي آمريكا رو نداريم ارزش داره بليط بخريم؟؟ اگه لازم به كنسل بشه به صرفه تر هست تا اينكه در زمان نزديك به پرواز بخوايم بليط بخريم؟

به صرفه تره كه بليطو الان تهيه كنيد، چراكه اولا برخي از پروارها مثل پرواز تركيش در صورت كنسل كردن همه پولو كامل برميگردونن، ثانيا اينكه پروازهاي ديگه هم كه مبلغي رو بابت كنسلي كم ميكنند، اين مبلغ ناچيزه (حدود 50 تا 200 دلار) اما اگه بليطو بخواهيد در دقيقه نود تهيه كنيد معمولا متحمل هزينه بسيار بيشتري خواهيد شد.

موفق باشيد

Pearson
June 28th, 2011, 07:06 AM
لطف دارین ;)
مسیرش اینه : تهران - آمستردام - دیترویت- سنت لوئیز قیمت هم زمانی که دلار گرون شده بود 1268000 ، طول پروازش ( یعنی مدت زمانی که تو آسمونیم) حتی از مسیر تهران-استانبول-شیکاگو-سنت لوئیز هم کمتره و هواپیماش هم همون هواپیمای پرواز ترکیش ِ .. حالا باید ببینیم که کنسلش می کنن یا نه .. :|

شما این مسیر رو با کردیت کارت خریدید؟

Persian_Boy
June 28th, 2011, 11:01 AM
دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده. میدونم شاید قبلا مطرح شده باشه اما چون خیلی سریع نیاز دارم به پاسخش و فرصت نمیکنم تاپیک رو بخونم به ناچار مطرح میکنم.
این ماجرای one-way و round-trip چیه؟ آیا ما که داریم برای تحصیل میریم و فرض کنیم تا دو سال هم قرار نیست برگردیم ( به فرض اینکه ویزا سینگل باشه ) باید round-trip بگیریم بلیط روحتما؟!
یه آژانس به من گفت اگه اعتبار ویزات کمتر از یک سال باشه باید حتما round-trip بگیری!!! و از من تاریخ برگشت میخواد.. داستانش چیه؟ کسی اطلاع داره؟

Pearson
June 28th, 2011, 11:15 AM
دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده. میدونم شاید قبلا مطرح شده باشه اما چون خیلی سریع نیاز دارم به پاسخش و فرصت نمیکنم تاپیک رو بخونم به ناچار مطرح میکنم.
این ماجرای one-way و round-trip چیه؟ آیا ما که داریم برای تحصیل میریم و فرض کنیم تا دو سال هم قرار نیست برگردیم ( به فرض اینکه ویزا سینگل باشه ) باید round-trip بگیریم بلیط روحتما؟!
یه آژانس به من گفت اگه اعتبار ویزات کمتر از یک سال باشه باید حتما round-trip بگیری!!! و از من تاریخ برگشت میخواد.. داستانش چیه؟ کسی اطلاع داره؟

نیازی به بلیط برگشت ندارید
اگر مشکلی داشتید با صدور بلیط یک طرفه پیام خصوصی بدید

shadi_5weetd
June 28th, 2011, 11:37 AM
شما این مسیر رو با کردیت کارت خریدید؟

نه . یکی از آژانس های خیابون ویلا این بلیط رو برای یکی از دوستانمون گرفته بود ( آژانس توکاتور) بعد هم ما به آژانسی که داشت بلیط می خرید برامون گفتیم که همین رو برامون پیدا کنه (آژانس آریاتور )

Pearson
June 28th, 2011, 11:51 AM
نه . یکی از آژانس های خیابون ویلا این بلیط رو برای یکی از دوستانمون گرفته بود ( آژانس توکاتور) بعد هم ما به آژانسی که داشت بلیط می خرید برامون گفتیم که همین رو برامون پیدا کنه (آژانس آریاتور )

خب ممکنه بلیطتاتون کلاً کنسل شده باشد با آژانس تون تماس بگیرید تا بلیط ها رو REVALID کنه. چون امروز بخشنامه ی ایران ار گویا صادر شده

احسان
June 28th, 2011, 01:44 PM
خب ممکنه بلیطتاتون کلاً کنسل شده باشد با آژانس تون تماس بگیرید تا بلیط ها رو REVALID کنه. چون امروز بخشنامه ی ایران ار گویا صادر شده

ممكنه بگيد اين بخشنامه چي هست؟ در مورد قوانين رزرو و خريد چه مطلب جديدي داره؟

Pearson
June 28th, 2011, 01:49 PM
ممكنه بگيد اين بخشنامه چي هست؟ در مورد قوانين رزرو و خريد چه مطلب جديدي داره؟

فقط راجع به پرواز های ایران ار - دلتا می باشد که به دلیل تحریم امریکا این پرواز ها کانکشنی دیگر غیر قابل صدور شده اند

sina88
June 28th, 2011, 01:49 PM
اگه بلیط دوطرفه بگیریم، برگشت شو ماکسیمم تا کی میشه به تعویق انداخت؟ میشه انداخت تابستون سال دیگه؟ جریمه ش چقدره معمولاً؟

Pearson
June 28th, 2011, 01:51 PM
اگه بلیط دوطرفه بگیریم، برگشت شو ماکسیمم تا کی میشه به تعویق انداخت؟ میشه انداخت تابستون سال دیگه؟ جریمه ش چقدره معمولاً؟

ماکزیموم کمتر از یکسال بعد. بلیطهای برگشت در بعضی موارد غیر قابل استرداد هستند

alipoor_bahar
June 30th, 2011, 11:59 AM
سلام،
آیا میشه با کارت اعتباری به صورت آنلاین از سایتهای موجود بلیت خرید؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی پرینت صفحه کانفرم کافیه؟

Pearson
June 30th, 2011, 12:06 PM
سلام،
آیا میشه با کارت اعتباری به صورت آنلاین از سایتهای موجود بلیت خرید؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟ یعنی پرینت صفحه کانفرم کافیه؟

خواهشمند است قبل از ارسال پست در این تاپیک پست های قبلی را مطالعه فرمایید

Pearson
June 30th, 2011, 05:06 PM
درود
برای دنور چه مسیر (و پروازی) خوبه؟

لوفت هانزا با یک استاپ

mojde khanom
June 30th, 2011, 05:49 PM
سلام
محدودیت بار پرواز امارات کم شده؟ تورکیش چطور؟ هیچ ایرلاینزی هست که هنوز 2 تا 23 کیلو باشه؟

Pearson
June 30th, 2011, 06:18 PM
سلام
محدودیت بار پرواز امارات کم شده؟ تورکیش چطور؟ هیچ ایرلاینزی هست که هنوز 2 تا 23 کیلو باشه؟

کشورهای عربی هنوز کم نشده

shadi_5weetd
June 30th, 2011, 06:53 PM
سلام

ترکیش هم همچنان دو تا بسته 23 کیلویی می بره.

farid_ka
July 1st, 2011, 04:03 PM
Alitalia 2*23

سلام

mahyarelc
July 3rd, 2011, 02:15 PM
درود
من برای رفتن به دنور 3 تا option دارم:
Tehran-London-Denver: BMI+British Airways: 1840000 Tomans
Tehran-Doha-Washington-Denver: Qatar Airways: 1890000 Tomans
Tehran-Dubai-LA -(...): Emirates: 1370000 Tomans
پرواز اول محدودیت 1 بار 23 کیلویی داره
پرواز دوم 3.5 ساعت تو واشنگتن توقف داره (اینقدر توقف برای security check کافیه؟)
پروار سوم به denver نیست....فکر کنم به یک نفر تو امریکا باید بگم برام از LA به denver بگیره (امکان پذیر هست دیگه؟)

به نظرتون کدوم رو بگیرم با توجه به همه مسائل؟(پرواز اول و سوم یک روز از پرواز دوم دیرترند ...برای منی که ویزام نیومده برحال یک روزم یک روزه!)
کلا زمانی که برای چک شدن تو اولین port ورود نیاز هست چقدر خوبه باشه؟

Pearson
July 3rd, 2011, 02:45 PM
درود
من برای رفتن به دنور 3 تا option دارم:
Tehran-London-Denver: BMI+British Airways: 1840000 Tomans
Tehran-Doha-Washington-Denver: Qatar Airways: 1890000 Tomans
Tehran-Dubai-LA -(...): Emirates: 1370000 Tomans
پرواز اول محدودیت 1 بار 23 کیلویی داره
پرواز دوم 3.5 ساعت تو واشنگتن توقف داره (اینقدر توقف برای security check کافیه؟)
پروار سوم به denver نیست....فکر کنم به یک نفر تو امریکا باید بگم برام از LA به denver بگیره (امکان پذیر هست دیگه؟)

به نظرتون کدوم رو بگیرم با توجه به همه مسائل؟(پرواز اول و سوم یک روز از پرواز دوم دیرترند ...برای منی که ویزام نیومده برحال یک روزم یک روزه!)
کلا زمانی که برای چک شدن تو اولین port ورود نیاز هست چقدر خوبه باشه؟

مسیر سومی منطقی نیست از LA رو می گم
http://www.wolframalpha.com/input/?i...eles+to+denver (http://www.wolframalpha.com/input/?i=tehran+to+dubai+to+los+angeles+to+denver)
یک نگاهی به نقشه بیانداز با اکسپلورر لینک رو باز کن

سه ساعت زمان کافی می باشد.
اگر می خوای اسم و فامیل پاسپورتیت رو با پ خ بده من هم برات یه چک کنم

mohsen_iut
July 3rd, 2011, 03:07 PM
بچه ها کسی اطلاع داره بهترین مسیر و شرکت هواپیمایی برای مقصد فیلادلفیا چیه؟ ممنون

Pearson
July 3rd, 2011, 03:42 PM
بچه ها کسی اطلاع داره بهترین مسیر و شرکت هواپیمایی برای مقصد فیلادلفیا چیه؟ ممنون

لوفت هانزا با فقط یک استاپ در فرانکفورت

احسان
July 3rd, 2011, 03:53 PM
بچه ها آژانس هاي ايراني بليط پروازهاي داخلي آمريكا رو تهيه نمي كنند؟ يعني مثلا اگه بخوايم به يه شهر كوچيك توي آمريكا بريم، مي تونن در ادامه پرواز بين المللي بليط از يه شهر بزرگ به يه شهر كوچيك آمريكا رو هم بگيرن؟

اگه اونا اين كار رو نكنن خودمون مي تونيم با كارت اعتباري (حالا چه فيزيكي چه مجازي) بليط رو تهيه كنيم؟ ممنون

Pearson
July 3rd, 2011, 03:59 PM
بچه ها آژانس هاي ايراني بليط پروازهاي داخلي آمريكا رو تهيه نمي كنند؟ يعني مثلا اگه بخوايم به يه شهر كوچيك توي آمريكا بريم، مي تونن در ادامه پرواز بين المللي بليط از يه شهر بزرگ به يه شهر كوچيك آمريكا رو هم بگيرن؟

اگه اونا اين كار رو نكنن خودمون مي تونيم با كارت اعتباري (حالا چه فيزيكي چه مجازي) بليط رو تهيه كنيم؟ ممنون

شما به اغلب شهرهای امریکا حتی شهرهای کوچک هم می توانید از ایران بلیط تهیه نمایید

marjanjoon
July 3rd, 2011, 05:32 PM
به نظر شما برای رفتن به نیویورک از طریق KLM به هلند با توقف در یونان بهتره یا از طریق Qatar airline و از مسیر قطر به نیویورک؟ البته دومی ارزونتره!

z_ghanian
July 3rd, 2011, 06:31 PM
دوستان! مدت زمان 3h 10 min در پورت Atlanta براي Security check كافيه ؟؟كسي از اين پورت رفت و آمد كرده آمارشو داشته باشه؟

تنها بليطي كه گيرم اومده تا برم ميلواكي با پرواز آليتالياست كه تو آتلانتا 3 ساعت توقف داره و بعد پرواز بعدي به مقصد ميلواكي بلند ميشه. دوستان اگه مسير بهتري ميشناسيد براي رفتن به ميلواكي لطفا منو در جريان بزاريد. موندم چي كار كنم.

ممنون:smile:

احسان
July 3rd, 2011, 06:39 PM
دوستان! مدت زمان 3h 10 min در پورت Atlanta براي Security check كافيه ؟؟كسي از اين پورت رفت و آمد كرده آمارشو داشته باشه؟

تنها بليطي كه گيرم اومده تا برم ميلواكي با پرواز آليتالياست كه تو آتلانتا 3 ساعت توقف داره و بعد پرواز بعدي به مقصد ميلواكي بلند ميشه. دوستان اگه مسير بهتري ميشناسيد براي رفتن به ميلواكي لطفا منو در جريان بزاريد. موندم چي كار كنم.

بد نيست پروازهاي مختلف (زمان، طول پرواز، تعداد توقف و ...) را از سايتهاي اينترنتي چك كنيد. سايتهايي مانند اين:
http://www.momondo.com

و بعدش با آژانس صحبت كنيد.

احسان
July 3rd, 2011, 06:41 PM
به نظر شما برای رفتن به نیویورک از طریق KLM به هلند با توقف در یونان بهتره یا از طریق Qatar airline و از مسیر قطر به نیویورک؟ البته دومی ارزونتره!

KLM نياز به ويزاي ترانزيت داره كه حدود 80 دلار بايد باشه و در ضمن پاسپورت شما احتمالا چند روزي بايد دست آژانس بمونه.

Sunrise
July 3rd, 2011, 07:19 PM
KLM نياز به ويزاي ترانزيت داره كه حدود 80 دلار بايد باشه و در ضمن پاسپورت شما احتمالا چند روزي بايد دست آژانس بمونه.

KLM از آمستردام ویزای ترانزیت نمیخواد. ارسال 1002 در صفحه 101 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2979-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=218435&viewfull=1#post218435) رو ببین.

با سلام
من امروز با دفتر KLM صحبت کردم، حدود یک هفته می باشد که کشور هلند مقررات داشتن ویزای ترانزیت برای اتباع ایرانی را فقط به شرط آنکه مقصد اصلی مسافر به کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا و ایرلند باشد را لغو کرده است. هنوز بخشنامه ای به آژانسهای مسافرتی ابلاغ نشده است. این سیاست در راستای رقابت بیشتر با بریتانیا می باشد که از قبل از ایرانی ها به همان شرط گفته شده درخواست روادید ترانزیت نمی کرد.
بعد از شنیدن این خبر بسیار تعجب کردم چون طبق قوانین شنگن کشورهای عضو باید سیاست همگامی نسبت اتباع کشورهای دیگر در رابطه با ویزا داشته باشند، این یعنی باید مثلاً آلمان و ایتالیا و اطریش نیز از ایرانیها ویزای ترانزیت نخواهد، منتها با مطالعه بیشتر متوجه شدم که کشورهای شنگن مختار به دادن ویزای نشنال نیز می باشند پس این اختیار را نیز دارند تا به صورت استثنایی برای بعضی از کشورها خارج از مقررات شنگن سیاست خاصی داشته باشند.
به هر حال این به نفع مسافران KLM و همین طور Iran Air که مقصد اصلیشان کشورهای مذکور می باشد می شود چون از پرداخت هزینه 90 هزار تومانی ویزای ترانزیت معاف می شوند.

marjanjoon
July 3rd, 2011, 08:07 PM
بله. مسافران آمریکا نیاز به ویزای ترنزیت ندارند! حالا قطر بهتره یا آمستردام؟

Sunrise
July 3rd, 2011, 08:18 PM
بله. مسافران آمریکا نیاز به ویزای ترنزیت ندارند! حالا قطر بهتره یا آمستردام؟

قطر ایرویز جزو معدود شرکت‌های 5 ستاره در دنیا هست اما KLM سه ستاره هست. در اینجا (http://www.airlinequality.com/StarRanking/5star.htm) چک کنید. ولی به نظرم خوبی KLM اینه که زمان پرواز بین دو پرواز بهتر تقسیم میشه.

daffodil
July 3rd, 2011, 09:04 PM
من هنوز مطمئن نیستم که کدوم شهر می‌خوام برم. می‌شه بعدا پرواز داخلی رو درخواست بدم که تغییر بدن؟ یا این‌که باید پرواز رو برای نیویورک یا مثلا شیکاگو رزرو کنم و داخلی رو همون موقع که رسیدم بگیرم؟

احسان
July 3rd, 2011, 10:59 PM
KLM از آمستردام ویزای ترانزیت نمیخواد. ارسال 1002 در صفحه 101 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2979-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=218435&viewfull=1#post218435) رو ببین.

ببخشيد!
اما خب مرجع من همين سايت اپلاي ابرود بود. البته نه فروم. بلكه ويكي:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7_%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE% DB%8C%D9%85%D8%A7_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%A2% D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

اينجا گفته كه پرواز KLM با توقف در هلند به مقصد آمريكا به ويزاي ترانزيت نياز دارد.
با اين حساب از مديران عزيز درخواست مي كنم كه بخش ويكي رو آپديت كنند و در گام اول اگه مطلبي عوض شده حتما جديدش رو بنويسن و در گام بعد اگه فرصت داشتن حتما مطالب تازه رو به ويكي اضافه كنند.
با تشكر

mohsen_iut
July 4th, 2011, 12:00 AM
شما به اغلب شهرهای امریکا حتی شهرهای کوچک هم می توانید از ایران بلیط تهیه نمایید

ممنون دوست عزیز. ولی ظاهرا لوفتانزا خیلی گرون در میاد. از توی سایتش که سرچ کردم برای تاریخ مورد نظرم با چند روز انعطاف پذیری، کلاس اکونومیش حدود 3500 دلار بود!

sahand_a
July 4th, 2011, 12:08 AM
ممنون دوست عزیز. ولی ظاهرا لوفتانزا خیلی گرون در میاد. از توی سایتش که سرچ کردم برای تاریخ مورد نظرم با چند روز انعطاف پذیری، کلاس اکونومیش حدود 3500 دلار بود!

تمام ایرلاین‌ها کلاس‌های قیمتی متفاوتی دارند. وقتی‌ یک کلاس قیمتی تموم می‌شه قیمت‌ها بالا تر میره. مثلا یه روز میبینی‌ ۱،۵۰۰ دلار هست، پس فرداش می‌شه ۵،۰۰۰ دلار. همشون هم economy هستند! ایرلاین‌های مختلف رو چک کنید تا در اون تاریخ بتونید قیمت مناسب پیدا کنید.

Pearson
July 4th, 2011, 07:13 AM

توی Athene فقط KLM سوخت می زنه توقف اصلی توی آمستردام می باشد
من قطری رو پیشنهاد می دم چون صندلی های راحتتری داره ولی فرودگاه آمستردام بسیار سرگرم کننده تر از فرودگاه دوحه می باشد

Pearson
July 4th, 2011, 07:14 AM

منظورتان ارزونتر هست؟

Pearson
July 4th, 2011, 07:16 AM

از May 2010 ویزا Wave شد

Pearson
July 4th, 2011, 07:17 AM
من هنوز مطمئن نیستم که کدوم شهر می‌خوام برم. می‌شه بعدا پرواز داخلی رو درخواست بدم که تغییر بدن؟ یا این‌که باید پرواز رو برای نیویورک یا مثلا شیکاگو رزرو کنم و داخلی رو همون موقع که رسیدم بگیرم؟

بهتره تا مقصد نهایی از همین ایران بلیط رو تهیه فرمایید

marjanjoon
July 4th, 2011, 12:25 PM
اونقدر لفتش دادم که پرواز klm که رزرو کردم کنسل شد و دیگه جا نمی ده! :((

Pearson
July 4th, 2011, 12:26 PM
اونقدر لفتش دادم که پرواز klm که رزرو کردم کنسل شد و دیگه جا نمی ده! :((

اگر هم جا بدهد دیگر توی اون نرخ نخواهد بود حدود 25% افزایش قیمت خواهد داشت

ahmadagha23
July 4th, 2011, 01:00 PM
سلام
من میخام برای فرصت مطالعاتی 15 ماهه برم. 3تا سوال:
1- آیا حتما باید الان بلیط برگشت را هم بگیرم؟ یکی میگفت اگه نگیری هنگام ورود به آمریکا بهت گیر میدن. آخه برگشت را میشه بیش از 12 ماه اپن (open) گرفت؟
2- من میخام بین 20 تا 25 سپتامبر از سوییس (لوزان) برم به مینی پولیس. به نظرتون ارزونترین بلیط را چجوری میتونم بگیرم؟ از ایران میشه گرفت؟ (برم شهرهای اطراف مثل شیکاگو و بعد با هواپیما یا قطار برم مینیپولیس خوبه؟)

3- اگه بخایم از خطوط هوایی که تو ایران نمیتونند آزانسها بلیط بگیرند بلیط بگیرم، تنها راهش کارت اعتباریه؟ اگه کارت بنام کسی دیگه باشه مشکلی پیش میاد؟

z_ghanian
July 4th, 2011, 06:04 PM
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط z_ghanian http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=459019#post459019)

منظورتان ارزونتر هست؟
بله ارزونتر و البته با زمان توقف بيشتر در اولين ورود به آمريكا. قيمت بليط فعلي بنده 1361 هزار تومان است و با 3 ساعت و 10 دقيقه توقف كه به نظر كمه.

سوال ديگه اينكه پواز آليتاليا با كانكشن دلتا بهتره يا پرواز تركيش با كانكشن امريكن؟ خدمات كدوم واسه بار و مسافر بهتره؟

با تشكر

mohsen_iut
July 5th, 2011, 01:03 AM
برای 20 آگوست به مقصد فیلادلفیا از Cheapoair که سرچ میکنم ارزونترین قیمتش به این صورته: تهران-دبی-نیویورک-فیلادلفیا ، تا نیویورک با Emirates و بعدش با US Airways، کلا 1097 دلار. وقتی از تهران به نیویورک را جستجو میکنم همون هواپیمایی امارات را با 1063 دلار پیدا میکنه. حالا 3 تا سوال داشتم:
1- چرا تفاوت این دو تا اینقدر کمه؟ در حالی که نیویورک به فیلادلفیا خودش 470 دلار قیمت بلیطش در همون روز با همون هواپیمایی هست. یعنی اگر پروازها را جدا جدا بگیریم با اینکه یکجا تا مقصد با هم بخریم قیمتش فرق میکنه؟
2- مشکل اولی اینه که بعد از نیویورک باید فرودگاه عوض کنم. یعنی باید از فرودگاه JFK به Newark Liberty برم.میخواستم بدونم وقتی من نیویورک برسم برای این فرودگاه عوض کردن خودم مسئولم یا اینکه من را منتقل میکنن؟ بارم چه اتفاقی براش میفته؟ نیویورک تحویلم میدن یا فیلادلفیا؟

3- مسیر زمینی نیویورک تا فیلادلفیا حدودا 2 ساعت هست. از نظر قیمت که حالت اول و دوم فقط 36 دلار تفاوت دارند که ناچیزه. اما با توجه به اینکه اگر بخوام این مسیر را هوایی برم باید یه فرودگاه در نیویورک عوض کنم کدومش راحت تره؟ چون فکر کنم خود فرودگاه عوض کردن و دنگ و فنگ هایی که داره شاید بیشتر از 2 ساعت هم طول بکشه. کلا نیویورک تا فیلادلفیا زمینی راحت تره یا هوایی؟

ممنون

Pearson
July 5th, 2011, 08:06 AM
برای 20 آگوست به مقصد فیلادلفیا از Cheapoair که سرچ میکنم ارزونترین قیمتش به این صورته: تهران-دبی-نیویورک-فیلادلفیا ، تا نیویورک با Emirates و بعدش با US Airways، کلا 1097 دلار. وقتی از تهران به نیویورک را جستجو میکنم همون هواپیمایی امارات را با 1063 دلار پیدا میکنه. حالا 3 تا سوال داشتم:
1- چرا تفاوت این دو تا اینقدر کمه؟ در حالی که نیویورک به فیلادلفیا خودش 470 دلار قیمت بلیطش در همون روز با همون هواپیمایی هست. یعنی اگر پروازها را جدا جدا بگیریم با اینکه یکجا تا مقصد با هم بخریم قیمتش فرق میکنه؟
2- مشکل اولی اینه که بعد از نیویورک باید فرودگاه عوض کنم. یعنی باید از فرودگاه JFK به Newark Liberty برم.میخواستم بدونم وقتی من نیویورک برسم برای این فرودگاه عوض کردن خودم مسئولم یا اینکه من را منتقل میکنن؟ بارم چه اتفاقی براش میفته؟ نیویورک تحویلم میدن یا فیلادلفیا؟

3- مسیر زمینی نیویورک تا فیلادلفیا حدودا 2 ساعت هست. از نظر قیمت که حالت اول و دوم فقط 36 دلار تفاوت دارند که ناچیزه. اما با توجه به اینکه اگر بخوام این مسیر را هوایی برم باید یه فرودگاه در نیویورک عوض کنم کدومش راحت تره؟ چون فکر کنم خود فرودگاه عوض کردن و دنگ و فنگ هایی که داره شاید بیشتر از 2 ساعت هم طول بکشه. کلا نیویورک تا فیلادلفیا زمینی راحت تره یا هوایی؟

ممنون

1. اولاً اگر دسترسی به کردیت کارت ندارید دنبال قیمت های سایت های اینترنتی نگردید چون بلیط رو موقعی که می خوای صادر کنی یک مبلغ 100 دلار تا 400 دلار tax روش می کشه برای همین مقایسه ها جالب نیست. توی یک پرواز ممکته 100 دلار بکشه روش توی یکی دیگه 400 دلار یعنی اون قیمتی که می بینید قیمت نهایی بلیط نیست.
راجع اختلاف قیمت بلیط ها هم که این بحث قدیمی هست پست های قبلی رو مطالعه فرمایید به دلیل تفاوت های کلاسیفیکیشن های پروازی می باشد.
بعد هم طی کردن مسیر هوایی با زمینی فرق می کنه اینطوری نیست که شما مثلا از نیویورک به فلادلفیا یک ساعت پرواز هست بعد باید از خاورمیانه هم به این دو مسیر یک ساعت پروازشون اختلاف داشته باشد. کره زمین صاف نیست و هواپیما روی زمین راه نمی ره. ممکن فقط 10 دقیقه اختلاف داشته باشند.
2. تغییر فرودگاه اصلا توصیه نمی شود این مسیر ها رو فقط سایت های اینترنتی می دهند. هیچ کس کاری برای شما انجام نمی ده. کلا شما توی اولین شهر امریکا باید بارتون رو تحویل بگیرد و دوباره check in کنید حالا چه برسد به اینکه فرودگاه رو بخواهید عوض کنید!
3. !

Pearson
July 5th, 2011, 08:07 AM
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط z_ghanian http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=459019#post459019)

منظورتان ارزونتر هست؟
بله ارزونتر و البته با زمان توقف بيشتر در اولين ورود به آمريكا. قيمت بليط فعلي بنده 1361 هزار تومان است و با 3 ساعت و 10 دقيقه توقف كه به نظر كمه.

سوال ديگه اينكه پواز آليتاليا با كانكشن دلتا بهتره يا پرواز تركيش با كانكشن امريكن؟ خدمات كدوم واسه بار و مسافر بهتره؟

با تشكر

پروازی که رزرو کردید مناسب به نظر می رسد

mohsen_iut
July 5th, 2011, 10:00 AM
1. اولاً اگر دسترسی به کردیت کارت ندارید دنبال قیمت های سایت های اینترنتی نگردید چون بلیط رو موقعی که می خوای صادر کنی یک مبلغ 100 دلار تا 400 دلار tax روش می کشه برای همین مقایسه ها جالب نیست. توی یک پرواز ممکته 100 دلار بکشه روش توی یکی دیگه 400 دلار یعنی اون قیمتی که می بینید قیمت نهایی بلیط نیست.
راجع اختلاف قیمت بلیط ها هم که این بحث قدیمی هست پست های قبلی رو مطالعه فرمایید به دلیل تفاوت های کلاسیفیکیشن های پروازی می باشد.
بعد هم طی کردن مسیر هوایی با زمینی فرق می کنه اینطوری نیست که شما مثلا از نیویورک به فلادلفیا یک ساعت پرواز هست بعد باید از خاورمیانه هم به این دو مسیر یک ساعت پروازشون اختلاف داشته باشد. کره زمین صاف نیست و هواپیما روی زمین راه نمی ره. ممکن فقط 10 دقیقه اختلاف داشته باشند.
2. تغییر فرودگاه اصلا توصیه نمی شود این مسیر ها رو فقط سایت های اینترنتی می دهند. هیچ کس کاری برای شما انجام نمی ده. کلا شما توی اولین شهر امریکا باید بارتون رو تحویل بگیرد و دوباره check in کنید حالا چه برسد به اینکه فرودگاه رو بخواهید عوض کنید!
3. !

ممنون بابت پاسختون. ولی فکر کنم عرض بنده را متوجه نشدید. از خاورمیانه به فیلادلفیا که ظاهرا پرواز نداریم. تفاوت حالت اول و دوم فقط قسمت نیویورک تا فیلادلفیا بود. من گفتم وقتی که سایت کل مسیر (تهران-دبی-نیویورک-فیلادلفیا) را باهم میاره کلا میشه 1097 دلار. اما وقتی همون پروازها را جدا جدا سرچ میکنی مجموع هزینه هاش خیلی بیشتر میشه. اگر طبق نظر شما مالیات را در این مرحله حساب نمیکنه برای هیچ کدومش حساب نمیکنه پس ارتباطی با مالیات نباید داشته باشه.

ضمنا از سوال 3 چرا تعجب کردید!؟ من این همه مقدمه چینی کردم تا به این سوال برسم. :) لطفا اگه کسی با این مسیر آشنایی داره راهنمائی که اصلا 150 کیلومتر راه زمینی ارزش هواپیما سوار شدن داره یا نه!

Pearson
July 5th, 2011, 10:36 AM
ممنون بابت پاسختون. ولی فکر کنم عرض بنده را متوجه نشدید. از خاورمیانه به فیلادلفیا که ظاهرا پرواز نداریم. تفاوت حالت اول و دوم فقط قسمت نیویورک تا فیلادلفیا بود. من گفتم وقتی که سایت کل مسیر (تهران-دبی-نیویورک-فیلادلفیا) را باهم میاره کلا میشه 1097 دلار. اما وقتی همون پروازها را جدا جدا سرچ میکنی مجموع هزینه هاش خیلی بیشتر میشه. اگر طبق نظر شما مالیات را در این مرحله حساب نمیکنه برای هیچ کدومش حساب نمیکنه پس ارتباطی با مالیات نباید داشته باشه.

ضمنا از سوال 3 چرا تعجب کردید!؟ من این همه مقدمه چینی کردم تا به این سوال برسم. :) لطفا اگه کسی با این مسیر آشنایی داره راهنمائی که اصلا 150 کیلومتر راه زمینی ارزش هواپیما سوار شدن داره یا نه!

شما توی هر فرودگاه توقف کنید باید مالیات اون فرودگاه رو بپردازید. توقف بیشتر مالیات بیشتر

z_ghanian
July 5th, 2011, 10:43 AM

دوستان من يه بليط ديگه گير آوردم با تركيش اير كه ميره فرودگاه شيكاگو و از اونجا با پرواز امريكن ميره به ميلواكي. ميخواستم تصميم بگيرم كه اين بليط رو بگيرم بهتره يا همون بليط قبلي آليتاليا رو؟

ممنون ميشم كه تجاربتون رو در اختيارم بزارين:
- خدمات بار و مسافر تركيش اير بهتره يا آليتاليا؟
- پرواز تركيش با كانكشن امريكن هست و پرواز آليتاليا با كانكشن دلتا. دلتا بهتره يا امريكن؟
- پرواز آليتاليا 2 ساعت طولاني تره و با اينكه زودتر از تركيش شروع ميشه 1 ساعت هم ديرتر به ميلواكي ميرسه يعني ساعت 20:25!
- زمان توقف هر دو پرواز در اولين فرودگاه امريكا تقريبا يكسانه. ولي نميدونم كه از نظر سكوريتي چك فرودگاه آتلانتا بهتره يا شيكاگو؟
- قيمت بليط آليتاليا 1361 هزار تومان است ولي قيمت بليط تركيش 1441 هزار تومان.

حالا با توجه به اطلاعاتي كه شما دارين كدوم بليط رو بخرم و چرا؟

ممنون از همه دوستان مخصوصا جناب Pearson

احسان
July 5th, 2011, 10:53 AM
دوستان من يه بليط ديگه گير آوردم با تركيش اير كه ميره فرودگاه شيكاگو و از اونجا با پرواز امريكن ميره به ميلواكي. ميخواستم تصميم بگيرم كه اين بليط رو بگيرم بهتره يا همون بليط قبلي آليتاليا رو؟

- پرواز تركيش با كانكشن امريكن هست و پرواز آليتاليا با كانكشن دلتا. دلتا بهتره يا امريكن؟
- پرواز آليتاليا 2 ساعت طولاني تره و با اينكه زودتر از تركيش شروع ميشه 1 ساعت هم ديرتر به ميلواكي ميرسه يعني ساعت 20:25!
- زمان توقف هر دو پرواز در اولين فرودگاه امريكا تقريبا يكسانه. ولي نميدونم كه از نظر سكوريتي چك فرودگاه آتلانتا بهتره يا شيكاگو؟

ميلواكي به شيكاگو نزديك تره تا به آتلانتا

Pearson
July 5th, 2011, 11:00 AM

من تورکیش رو انتخاب می کردم
چون تورکیش 4 ستاره و آلیتالیا سه ستاره می باشد

z_ghanian
July 5th, 2011, 12:15 PM

من تورکیش رو انتخاب می کردم
چون تورکیش 4 ستاره و آلیتالیا سه ستاره می باشد

از پاسخ دوستان خيلي ممنون.
در مورد پروازهاي داخلي آمريكا كسي اطلاعاتي داره كمك كنه. ميخواهم بدونم پرواز امريكن بهتره يا يونايتد؟
سايتشون رو خوندم ولي اطلاعات آنها براي مقايسه كامل نيست. چه جوري بايد چك كنم كه هر كدومشون چند ستاره هستند؟

با تشكر :)

Pearson
July 5th, 2011, 12:21 PM
از پاسخ دوستان خيلي ممنون.
در مورد پروازهاي داخلي آمريكا كسي اطلاعاتي داره كمك كنه. ميخواهم بدونم پرواز امريكن بهتره يا يونايتد؟
سايتشون رو خوندم ولي اطلاعات آنها براي مقايسه كامل نيست. چه جوري بايد چك كنم كه هر كدومشون چند ستاره هستند؟

با تشكر :)

هر دو سه ستاره
http://www.airlinequality.com

marjanjoon
July 5th, 2011, 01:30 PM
klm دوباره جا باز کرد!

کسی تجربه ای داره که این پرواز چه امکاناتی داره؟ مثل هواپیمایی امارات نیست که هر صندلی 1 تلویزیون داشته باشه و بشه فیلم انتخاب کرد یا با بغل دستیت game بازی کنی؟ :)

Pearson
July 5th, 2011, 01:49 PM
klm دوباره جا باز کرد!

کسی تجربه ای داره که این پرواز چه امکاناتی داره؟ مثل هواپیمایی امارات نیست که هر صندلی 1 تلویزیون داشته باشه و بشه فیلم انتخاب کرد یا با بغل دستیت game بازی کنی؟ :)

چرا داره هم مانیتور هم گیم

البته به پای امارات نمی رسه
http://www.emirates.com/english/abou...article=690480 (http://www.emirates.com/english/about/news/news_detail.aspx?article=690480)

tondarchabok
July 5th, 2011, 02:00 PM

شك نكنيد كه تركيش بهتر هست
من از دوستم كه در آژانس كار مي كرد در مورد آليتاليا اصلا خوب نشنيدم
و جالب بود حتي مي گفت من به مسافرهام ايران اير را پيشنهاد ميدم كه اونا خوشون رد مي كنند
اما آليتاليا را به دليل كيفيت نا مناسب پرواز هاش و بعضا بي نظمي هاش حتي پيشنهاد هم نمي كنم

Maryetta
July 5th, 2011, 02:08 PM
مشکل ترکیش به نظر من فقط اینه که یه 23 کیلو بیشتر اجازه ی بار نمیده
من اتخاد قیمت گرفتم برای دیترویت، یک ملیون و هفتصد، میره شیکاگو ازونجا میره دیترویت، ولی دو ساعت بیشتر برای پاسپورت چک وقت ندارم و کارمند آژانس گفت اینو بهت توصیه نمی کنم.
مجبور شدم الایتالیا رزرو کنم... یک ملیون و سیصد، دو تا 23 کلیو هم اجازه میده.. review های خوبی اما ندیدم اینجا در موردش، نگران شم؟!
امارات هم میگه تا تیویروک می بره، ازونجا به بعدو خودم باید آنلاین بگیرم
گزینه ی دیگه ای فکر نکنم داشته باشم :)

شك نكنيد كه تركيش بهتر هست
من از دوستم كه در آژانس كار مي كرد در مورد آليتاليا اصلا خوب نشنيدم
و جالب بود حتي مي گفت من به مسافرهام ايران اير را پيشنهاد ميدم كه اونا خوشون رد مي كنند
اما آليتاليا را به دليل كيفيت نا مناسب پرواز هاش و بعضا بي نظمي هاش حتي پيشنهاد هم نمي كنم

Pearson
July 5th, 2011, 02:10 PM
من اتخاد قیمت گرفتم برای دیترویت، یک ملیون و هفتصد، میره شیکاگو ازونجا میره دیترویت، ولی دو ساعت بیشتر برای پاسپورت چک وقت ندارم و کارمند آژانس گفت اینو بهت توصیه نمی کنم.
مجبور شدم الایتالیا رزرو کنم... یک ملیون و سیصد، دو تا 23 کلیو هم اجازه میده.. review های خوبی اما ندیدم اینجا در موردش، نگران شم؟!

بهترین پرواز ممکن برای دیترویت از ایران لوفت هانزا با فقط یک استاپ در فرانکفورت می باشد
KLM - DELTA هم بد نیست

tondarchabok
July 5th, 2011, 02:12 PM

شما ميخاين ديترويت بريد؟
براي اونجا گزينه لوفتانزا و KLM هم هست
اولي اگر جا بده 1450000 و يه بسته بار 23 كيلو و بسته دوم 50 يورو جريمه اول ميره فرانكفروت وبعد مستقيم ديترويت
KLM كه 1700000 و 2 بسته بار 23 كيلو و ميره آمستردام و بعد ديترويت

tondarchabok
July 5th, 2011, 02:13 PM
بهترین پرواز ممکن برای دیترویت از ایران لوفت هانزا با فقط یک استاپ در فرانکفورت می باشد

بله بهترين پرواز لوفتانزا هست اما خيلي بد جا ميده خصوصا الان كه high هم هست

Maryetta
July 5th, 2011, 02:26 PM
آره، از ذو هفته پیش تا حالا قیمت هایی که گرفتم کمتر از دو ملیون نبوده

بله بهترين پرواز لوفتانزا هست اما خيلي بد جا ميده خصوصا الان كه high هم هست

z_ghanian
July 5th, 2011, 04:10 PM

آژانسي كه با تركيش بليط رزرو كردم گفت كه مي تونم 2 تا 23 كيلو رو free ببرم . چي شد؟ يعني تركيش هم يه چمدونه شد؟ مطمئنيد؟

tondarchabok
July 5th, 2011, 04:38 PM
آژانسي كه با تركيش بليط رزرو كردم گفت كه مي تونم 2 تا 23 كيلو رو free ببرم . چي شد؟ يعني تركيش هم يه چمدونه شد؟ مطمئنيد؟

من اين را شنيدم كه اگر بليط شما قبل از تغير قانون 2 بسته به 1 بسته كانفرم شده باشه (يعني به اسم شما گرفته شده باشه)
شما همچنان ميتونيد باخودتون 2 بسته را ببريد

tbooti
July 5th, 2011, 05:34 PM
من يه بار تونستم تو سايت هواپيمايي امارات مشخصات پروازي رو كه خريدم رو ببينم (با نام فاميل و كد رزرو amadeus). ولي بعدش هرچي امتحان كردم همش مينوشت مشخصات وارد شده درست نيست!!! حتي به جاي استفاده از كد رزرو amadeus از كد رزرو airline هم استفاده ميكنم جواب نميده. فكر ميكنين مشكل چيه؟ اگه قائدتا من نبايد به اين بخش دسترسي داشته باشم (يني فقط آژانس ها بتونن ببينن و اديتش كنن)، چرا اون يه بار من تونستم login كنم؟

شرمنده اگه جاي مناسبي سوالمو مطرح نكردم. چون ديدم جناب pearson بيشتر از همه به سيستم airline ها تسلط داره گفتم شايد بدونن مشكل از كجاست.

Persian_Boy
July 5th, 2011, 05:36 PM
یه سوال..
در مورد محدودیت بار پروازهای امارات کسی اطلاع داره؟

z_ghanian
July 5th, 2011, 05:40 PM
من اين را شنيدم كه اگر بليط شما قبل از تغير قانون 2 بسته به 1 بسته كانفرم شده باشه (يعني به اسم شما گرفته شده باشه)
شما همچنان ميتونيد باخودتون 2 بسته را ببريد

قانون در چه تاريخي تغيير كرده تو سايت تركيش كه چيزي ننوشته. اينم لينكش:
http://www.turkishairlines.com/fa-IR/services/passenger_services/luggage_information.aspx#6

Sunrise
July 5th, 2011, 05:51 PM
یه سوال..
در مورد محدودیت بار پروازهای امارات کسی اطلاع داره؟

این سایت (http://www.emirates.com/english/plan_book/essential_information/baggages/baggage_calculator_result.aspx?departure=IKA&arrival=JFK&class=Y&tier=sn&h=47c741da88f2e612f2bf21150c1101153b165ac)Calculat or برای Checked Baggage هست. تهران تا مثلا JFK میشه 2x23kg.

mahyarelc
July 5th, 2011, 07:23 PM
درود
جایی هست که بشه مقدار بار مجاز برای اکثر خطوط هوایی رو چک کرد؟(این مقدار برای پرواز داخلی و خارجی فرق داره؟)

hamed_gh
July 5th, 2011, 08:18 PM
سلام دوستان
این تغییر بار مجاز ترکیش به چه صورت است ؟
من زنگ زدم دفتر ترکیش میگه اگر پرواز داخلی داشته باشی برای چمدون دوم 200$ باید بدی !! آخه این غیر منطقی است وقتی پرواز بعدی من امریکن ایرلاین هست و گفته واسه دو چمدون 25+35=60$ هزینه بار میگیره

میشه یکی این تغییر بار جدید ترکیش رو برای من توضیح بده .
با تشکر فراوان

احسان
July 5th, 2011, 10:51 PM
درود
جایی هست که بشه مقدار بار مجاز برای اکثر خطوط هوایی رو چک کرد؟(این مقدار برای پرواز داخلی و خارجی فرق داره؟)

بله دوست عزيز. خود سايت AA
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C_%D8%B3% D9%81%D8%B1_%D8%A8%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C% DA%A9%D8%A7

البته فكر كنم كه اين مقادير براي پروازها به آمريكا باشه. اما ميزان بار پرواز داخلي سوال خود منم هست. البته اگه لينك هاي كنار هر ايرلاين رو در بخش ميزان بار دنبال كنيد احتمالا جوابتون رو مي گيريد.

tbooti
July 5th, 2011, 11:51 PM
درود

سايت seatguru براي چك كردن كلي خوبه ولي هميشه هم آپديت نيست. مثلا بار مجاز براي پرواز امارات رو از لينك زير ببينين.
http://www.seatguru.com/airlines/Emirates_Airlines/baggage.php
همينطور كه ميبينين كلا خوب توضيح داده ولي مثلا هزينه اضافه بار بيش از 23 (و كمتر از 32) رو 25 دلار اعلام كرده كه الان 50 دلار هست.

اگه سايت بهتري هست لطفا دوستان كمك كنن.

shadi_5weetd
July 6th, 2011, 12:42 AM
سلام دوستان
این تغییر بار مجاز ترکیش به چه صورت است ؟
من زنگ زدم دفتر ترکیش میگه اگر پرواز داخلی داشته باشی برای چمدون دوم 200$ باید بدی !! آخه این غیر منطقی است وقتی پرواز بعدی من امریکن ایرلاین هست و گفته واسه دو چمدون 25+35=60$ هزینه بار میگیره

میشه یکی این تغییر بار جدید ترکیش رو برای من توضیح بده .
با تشکر فراوان

سلام
منم بلیط ترکیش خریدم. و تو دفتر ترکیش همین که شما میگید رو بهم گفتن، یعنی اینکه ما چون پرواز داخلی داریم و پرواز داخلی یه چمدون رو مجانی حمل می کنه، باید از تهران برای چمدون دوم پول بدیم، همون 200 یا شاید 150 دلار ! اما، نکته ای که هست اینه که تو بلیط جلوی هر تکه از مسیر بار مجاز نوشته شده، و برای من جلوی دو تا مسیر تهران- استانبول و استانبول-شیکاگو نوشته 2PC . برای پرواز داخلی نوشته 1PC . به همین دلیل من فکر می کنم که حرفی که دفتر ترکیش می زنه نباید درست باشه. وقتی روی بلیط نوشته شده که می شه دو تا بسته 23 کیلویی برد، چرا باید تو فرودگاه تهران قبول نکن دو تا چمدون ما رو ؟ اما خب، نمی دونم که چه جوری میشه مطمئن شد .. من حتی اینطور شنیدم که داخل هواپیما فقط می تونیم یه چمدون سایز کابین ببریم و دیگه کوله پشتی نمی شه برد اما از این هم مطمئن نیستم ..

emadomrani
July 6th, 2011, 01:56 PM
من با پرواز turkish رفتم و به نظرم خيلي خوب بود.هم كم هزينه و هم بدون معطلي در فرودگاه استانبول.
تهران -استانبول و بعد هم استانبول شيكاگو .ميزان بار هم ٢ تا ٣٢ kg.
غذاش هم خوب بود .صندلي هاش هم بد نبود.برخلاف پروازهاي اروپايي توالتش هم تميز بود.ساعتي هم كه مي رسه به آمريكا براي تحويل گرفتن بار مناسبه .
در ضمن از توي سايت خودش مي تونيد صندلي دلخواهتون رو هم رزرو كنيد كه موقع پرواز بتونيد از منظره بيرون هم لذت ببريد.
محل دفتره هواپيمايي خيابان مطهري هست .

البته برای بار مجاز بسته به نوع پروازت داره که برای فرست کلس اونیه که شما میگی ولی برای اکونومی 2 تا 23 کیلو بار مجازته
اینم منبع:
http://www.turkishairlines.com/en-INT/services/passenger_services/luggage_information.aspx

emadomrani
July 6th, 2011, 02:05 PM
سلام
کسی هست که milwaukee رفته باشه و بخواد بره و بتونه منو کمک کنه که بهترین و ارزونترین مسیر چیه؟

L.E.S
July 6th, 2011, 02:14 PM
من امروز رفتم ترکیش میگن یه چمدون 23 کیلویی بیشتر نمیتونم ببرم. البته من پرواز داخلی هم دارم. حالا با این حساب بهترین کاری که میشه کرد چیه؟ چون بار من مسلماً خیلی بیشتره. در مورد قطار برای مسیر های داخلی آمریکا کسی اطلاعات نداره؟

احسان
July 6th, 2011, 03:21 PM
سلام
کسی هست که milwaukee رفته باشه و بخواد بره و بتونه منو کمک کنه که بهترین و ارزونترین مسیر چیه؟

دوست عزيز چند صفحه قبل رو ببينيد در مورد ميلواكي صحبت شده. لطفا قبل از ارسال، جستجو كنيد.

samira28
July 6th, 2011, 10:49 PM
سلام
منم بلیط ترکیش خریدم. و تو دفتر ترکیش همین که شما میگید رو بهم گفتن، یعنی اینکه ما چون پرواز داخلی داریم و پرواز داخلی یه چمدون رو مجانی حمل می کنه، باید از تهران برای چمدون دوم پول بدیم، همون 200 یا شاید 150 دلار ! اما، نکته ای که هست اینه که تو بلیط جلوی هر تکه از مسیر بار مجاز نوشته شده، و برای من جلوی دو تا مسیر تهران- استانبول و استانبول-شیکاگو نوشته 2PC . برای پرواز داخلی نوشته 1PC . به همین دلیل من فکر می کنم که حرفی که دفتر ترکیش می زنه نباید درست باشه. وقتی روی بلیط نوشته شده که می شه دو تا بسته 23 کیلویی برد، چرا باید تو فرودگاه تهران قبول نکن دو تا چمدون ما رو ؟ اما خب، نمی دونم که چه جوری میشه مطمئن شد .. من حتی اینطور شنیدم که داخل هواپیما فقط می تونیم یه چمدون سایز کابین ببریم و دیگه کوله پشتی نمی شه برد اما از این هم مطمئن نیستم ..

ولي بليطي كه من گرفتم از تركيش نوشته فقط يك باره 23k !!! برا تمام مسيرها ...البته پروازه من از تبريز هست....اين جوري كه مشخصه بله بايد برا چمدون دوم پول بديم..........

tbooti
July 7th, 2011, 12:21 PM
من يه بار تونستم تو سايت هواپيمايي امارات مشخصات پروازي رو كه خريدم رو ببينم (با نام فاميل و كد رزرو amadeus). ولي بعدش هرچي امتحان كردم همش مينوشت مشخصات وارد شده درست نيست!!! حتي به جاي استفاده از كد رزرو amadeus از كد رزرو airline هم استفاده ميكنم جواب نميده. فكر ميكنين مشكل چيه؟ اگه قائدتا من نبايد به اين بخش دسترسي داشته باشم (يني فقط آژانس ها بتونن ببينن و اديتش كنن)، چرا اون يه بار من تونستم login كنم؟

شرمنده اگه جاي مناسبي سوالمو مطرح نكردم. چون ديدم جناب pearson بيشتر از همه به سيستم airline ها تسلط داره گفتم شايد بدونن مشكل از كجاست.

علت پرسيدن اين سوال (كه متاسفانه كسي نميدونست مشكل از كجاست) اين بود كه گفتم شايد بشه از اين روش مثلا preferred seat و اين جور چيزا رو تعيين كرد.
اصلا با پرواز امارات يه همچين گزينه اي وجود داره يا اينكه فقط موقع check-in ميتونيم درخواست صندلي خواصي كنيم؟

saharabbasi
July 9th, 2011, 10:02 AM
دوستان من مقصدم شهر کلمبیا توی میزوری هست.

دو تا آپشن دارم
1- پرواز کی ال ام با قیمت 1.750 مستقیم به خود فرودگاه شهر کلمبیا
2- ترکیش با قیمت حدود 1.500 به سنت لوئیز ( اگه اشتباه نکنم 2 ساعت با ماشین راهه)

پیشنهادتون کدوم یکیه ؟

Pearson
July 9th, 2011, 11:32 AM
دوستان من مقصدم شهر کلمبیا توی میزوری هست.

دو تا آپشن دارم
1- پرواز کی ال ام با قیمت 1.750 مستقیم به خود فرودگاه شهر کلمبیا
2- ترکیش با قیمت حدود 1.500 به سنت لوئیز ( اگه اشتباه نکنم 2 ساعت با ماشین راهه)

پیشنهادتون کدوم یکیه ؟

با KLM توی سایتش هم رجیستر کنید و از پوینتاتون استفاده نمایید

aeeeiran
July 9th, 2011, 07:53 PM
برای سفر به newark liberty airport چه مسیری خوبه؟ ؟ فرودگاه newyork که میگن

خوب نیست
. . .

Marianne
July 9th, 2011, 10:38 PM
سلام.
من براى شيكاگو اوايل سپتامبر دو تا بليط رزرو كردم:
1. تركيش 1.370.000
2.اتحاد 970.000
تفاوت قيمت خيلى زياده! شما كدوم رو پيشنهاد ميدين؟

nima_m86
July 10th, 2011, 12:07 AM
سلام به همه دوستان . کسی میدونه مناسب ترین گزینه ها برای پرواز از ایران به شهر Columbia کارولینای جنوبی چیه؟این سایتا کاملا گیجم کرده.

saaghi
July 10th, 2011, 06:02 AM
سلام
پروازهای اتحاد رو کجا باید رزرو کرد؟ منظورم آدرسش تو تهرانه.
در ضمن وقتی خودمون تو سایت هایی مثل cheapoair یه گزینه خوب پیدا کردیم و خواستیم همونو از طریق یه دفتر تو تهران تهیه کنیم، ایا اونو با همون قیمتی که تو cheapoair زده واسمون تهیه میکنن؟
ممنون

Pearson
July 10th, 2011, 06:51 AM
سلام.
من براى شيكاگو اوايل سپتامبر دو تا بليط رزرو كردم:
1. تركيش 1.370.000
2.اتحاد 970.000
تفاوت قيمت خيلى زياده! شما كدوم رو پيشنهاد ميدين؟

هر دو ایرلاینز چهار ستاره می باشند

Pearson
July 10th, 2011, 06:52 AM
سلام
پروازهای اتحاد رو کجا باید رزرو کرد؟ منظورم آدرسش تو تهرانه.
در ضمن وقتی خودمون تو سایت هایی مثل cheapoair یه گزینه خوب پیدا کردیم و خواستیم همونو از طریق یه دفتر تو تهران تهیه کنیم، ایا اونو با همون قیمتی که تو cheapoair زده واسمون تهیه میکنن؟
ممنون

از آژنس ها
خیر
بلیط های اینترنتی با آژانسی با هم متفاوت می باشند لطفاً پست های قبلی رو مطالعه فرمایید

saharabbasi
July 10th, 2011, 12:33 PM
2 ساعت توقف در پورت شیکاگو کافیه یا وقت کم میارم ؟

mahyarelc
July 10th, 2011, 01:17 PM
درود
تو پورت Los Angeles چقدر توقف کافیه؟...پروازم 3 ساعت توقف داره...اگه بخوام بندازم دیرتر میشه 7 ساعت توقف...کدوم رو بگیرم؟

z_ghanian
July 10th, 2011, 01:23 PM
سلام

سلام دوست عزيز

راحتترين : پرواز تركيش هست از تهران -استانبول به شيكاگو و با اختلاف 5:30 ساعت، پرواز به ميلواكي با خطوط هوايي داخلي آمريكا

ارزانترين: پرواز الاتحاد هست (جمعه ها 23 ساعت در ابوظبي دارد كه نسبت به روزهاي ديگر كمترين است بعضي روزها تا 15 ساعت توقف دارد) از تهران -ابوظبي- شيكاگو و بعد از شيكاگو با اتوبوس ميشه رفت ميلواكي مثل اينكه هر نيم ساعت يه اتوبوس ميره.

موفق باشين:)

z_ghanian
July 10th, 2011, 01:25 PM
سلام دوست عزيز

راحتترين : پرواز تركيش هست از تهران -استانبول به شيكاگو و با اختلاف 5:30 ساعت، پرواز به ميلواكي با خطوط هوايي داخلي آمريكا

ارزانترين: پرواز الاتحاد هست (جمعه ها 3 ساعت در ابوظبي دارد كه نسبت به روزهاي ديگر كمترين است بعضي روزها تا 15 ساعت توقف دارد) از تهران -ابوظبي- شيكاگو و بعد از شيكاگو با اتوبوس ميشه رفت ميلواكي مثل اينكه هر نيم ساعت يه اتوبوس ميره.

موفق باشين:)

اصلاح ميكنم جمعه ها در ابوظبي 3 ساعت توقف دارد.

z_ghanian
July 10th, 2011, 02:10 PM
اصلاح ميكنم جمعه ها در ابوظبي 3 ساعت توقف دارد.

دوست عزيز
الان پرواز الاتحاد براي 26 اگوست جا داره (806 دلار كه با ماليات ميشه 862 دلار). به نظرم تا اين فرصت رو از دست ندادين هر چه سريعتر براي رزرو اون اقدام كنيد.

http://www.applyabroad.org/forum/Portals/92/Images/OUTBOUND.gif Etihad Airways
Flight 344 332
More Information http://www.applyabroad.org/forum/I/AI/EY.gif Tehran Khomeini (IKA)
Abu Dhabi (AUH) 05:50am -26Aug, Fri
07:30am -26Aug, Fri Nonstop
Coach

Etihad Airways
Flight 151 77W
More Information http://www.applyabroad.org/forum/I/AI/EY.gif Abu Dhabi (AUH)
Chicago OHare (ORD) 10:30am -26Aug, Fri
04:40pm -26Aug, Fri Nonstop
Coach

Pearson
July 10th, 2011, 02:13 PM
دوست عزيز
الان پرواز الاتحاد براي 26 اگوست جا داره (806 دلار كه با ماليات ميشه 862 دلار). به نظرم تا اين فرصت رو از دست ندادين هر چه سريعتر براي رزرو اون اقدام كنيد.

http://www.applyabroad.org/forum/Portals/92/Images/OUTBOUND.gif Etihad Airways
Flight 344 332
More Information http://www.applyabroad.org/forum/I/AI/EY.gif Tehran Khomeini (IKA)
Abu Dhabi (AUH) 05:50am -26Aug, Fri
07:30am -26Aug, Fri Nonstop
Coach

Etihad Airways
Flight 151 77W
More Information http://www.applyabroad.org/forum/I/AI/EY.gif Abu Dhabi (AUH)
Chicago OHare (ORD) 10:30am -26Aug, Fri
04:40pm -26Aug, Fri Nonstop
Coach

بلیط های اینترنتی رو نمی توانید رزرو کنید باید بخرید

daffodil
July 10th, 2011, 06:57 PM
امروز آژانس چک کرد واسه اون شهری که می خواستم برم جا نمی داد, گفتم واسه شیکاگو رزرو کنه, و می خوام پرواز داخلی رو از cheapoair بگیرم وقتی که ویزام ردیف شد.
با تورکیش تا شیکاگو 1,370K تومن
پرواز داخلی هم Cheapoair می گه 120-130
نظرتون چیه؟ این پلن خوبه؟ تا شنبه هم وقت دارم بلیط رو بخرم.

mohammad8816
July 10th, 2011, 06:59 PM
امروز آژانس چک کرد واسه اون شهری که می خواستم برم جا نمی داد, گفتم واسه شیکاگو رزرو کنه, و می خوام پرواز داخلی رو از cheapoair بگیرم وقتی که ویزام ردیف شد.
با تورکیش تا شیکاگو 1,370
پرواز داخلی هم Cheapoair می گه 120-130
نظرتون چیه؟ این پلن خوبه؟ تا شنبه هم وقت دارم بلیط رو بخرم.

منظورتون دلار هست یا تومن؟

daffodil
July 10th, 2011, 07:20 PM
منظورتون دلار هست یا تومن؟

شیکاگو آژانسه خودش گفت به نرخ دلار امروز, 1,370k تومن. (پست قبلی رو ویرایش کردم)

victor235
July 10th, 2011, 08:18 PM
سلام دوستان
بنظر شما توقف 2:30 دقیقه در IAH)Houston) کافیه برای Security check؟
زمان هایی که Security check طول میکشه و پرواز از دست میره قضیه به چه صورت خواهد بود؟
با تشکر

mohammad8816
July 10th, 2011, 08:36 PM
شیکاگو آژانسه خودش گفت به نرخ دلار امروز, 1,370k تومن. (پست قبلی رو ویرایش کردم)

اگر بتونید از chipoair بخرید واسه Etihad, حدود ۸۵۰ $ در میاد واستون، اما اگه میخواین Turkish بگیرید، قیمت مناسبی بهتون گفته اگر توی August میخواین برید.. لطف می‌کنید آژانسی که این قیمتو گفت واسه شیکاگو، واسه من پیام خصوصی کنید با تلفنش رو، ممنون.

saharabbasi
July 11th, 2011, 08:19 AM

یه آژانسی به من دیروز قیمت 1460 داده واسه شیکاگو 10 آگوست

z_ghanian
July 11th, 2011, 12:03 PM
بلیط های اینترنتی رو نمی توانید رزرو کنید باید بخرید

اما من به آژانس زنگ زدم و رزرو كرد.

Pearson
July 11th, 2011, 12:24 PM
اما من به آژانس زنگ زدم و رزرو كرد.

خب آژانس با نرم افزار خودشون رزرو کرده به خرید اینترنتی چه ربطی داره؟

saharabbasi
July 11th, 2011, 12:35 PM
دوستان صاحب نظر لطفا راهنمایی کنند که زمان 2.5 ساعته در پورت شیکاگو واسه Security check کافیه یا نه ؟

saaghi
July 11th, 2011, 10:29 PM
بچه ها تورکیش امروز میگفت به دانشجوها 15 درصد تخفیف میده، پرسیدم چه مدرکی نیازه؟ جواب داد پذیرش دانشگاه که سفارت تایید کرده باشه!
من فکر کردم از اون قانونای الکیه که تا حالا اجرا نکردن، دیگه هم چیزی نپرسیدم. حالا کسی تا حالا این تخفیف رو گرفته؟ اگه آره با ارائه چه مدرکی؟

hamed_gh
July 12th, 2011, 01:30 AM
بچه ها تورکیش امروز میگفت به دانشجوها 15 درصد تخفیف میده، پرسیدم چه مدرکی نیازه؟ جواب داد پذیرش دانشگاه که سفارت تایید کرده باشه!
من فکر کردم از اون قانونای الکیه که تا حالا اجرا نکردن، دیگه هم چیزی نپرسیدم. حالا کسی تا حالا این تخفیف رو گرفته؟ اگه آره با ارائه چه مدرکی؟

من که رفتم پرسیدم گفت یا ویزای دانشجویی یا نامه پذیرش دارای مهر( یا مهر دانشگاه یا تایید سفارت). بله تخفیفش واقعی هست و اجرا میشه
موفق باشید

emadomrani
July 12th, 2011, 09:52 AM

چه عالی. شماره ای ازش دارین که تماس بگیرم؟

daffodil
July 12th, 2011, 10:11 AM
من که رفتم پرسیدم گفت یا ویزای دانشجویی یا نامه پذیرش دارای مهر( یا مهر دانشگاه یا تایید سفارت). بله تخفیفش واقعی هست و اجرا میشه
موفق باشید

یعنی از آژانسی که رزرو کردیم می‌تونیم تخفیف بگیریم؟

z_ghanian
July 12th, 2011, 10:14 AM
خب آژانس با نرم افزار خودشون رزرو کرده به خرید اینترنتی چه ربطی داره؟

:) خوب من مطابق اونچه كه آقا احسان گفت عمل كردم يعني اون بليط رو تو http://www.cheapoair.com ديدم بعدش سريع زنگ زدم آژانس و خوشبختانه سيستم اونا هم دسترسي داشت و با نرم افزار خودشون برام رزرو كرد يعني لازم نشد كه خريد اينترنتي كنم.

ARH
July 12th, 2011, 10:24 AM
کسی از این تخفیف ترکیش استفاده کرده تا حالا ؟

z_ghanian
July 12th, 2011, 11:20 AM
دوستان

بنده با پرواز الاتحاد از تهران به ابوظبي و از اونجا به شيكاگو ميرم و در ابوظبي تا پرواز بعدي 3 ساعت توقف هست.
ميخواستم بدونم نياز به ويزاي ترانزيت امارات دارم يا خير؟

با تشكر

ARH
July 12th, 2011, 12:01 PM
دوستان

بنده با پرواز الاتحاد از تهران به ابوظبي و از اونجا به شيكاگو ميرم و در ابوظبي تا پرواز بعدي 3 ساعت توقف هست.
ميخواستم بدونم نياز به ويزاي ترانزيت امارات دارم يا خير؟

با تشكر

نه نیاز ندارید.

daffodil
July 12th, 2011, 12:43 PM
کسی از این تخفیف ترکیش استفاده کرده تا حالا ؟

تخفیف داره، از 12 تا 27 سال سن دانش‌جو حساب می‌شه و 15٪ تخفیف داره. البته گفت رو مبلغی که tax روش نخورده باشه (؟!)

marjanjoon
July 12th, 2011, 01:41 PM
پرواز من از تهران به آمستردام و به دیترویت و به رونوکه با KLM. فاصله پرواز بین دیترویت و رونوک 2.5 ساعته. با توجه به security check به نظر دوستان این مدت کمه؟ آژانس که به من گفت 2.5 ساعت بسه و مشکلی پیش نمیاد!

ARH
July 12th, 2011, 02:05 PM
پرواز من از تهران به آمستردام و به دیترویت و به رونوکه با KLM. فاصله پرواز بین دیترویت و رونوک 2.5 ساعته. با توجه به security check به نظر دوستان این مدت کمه؟ آژانس که به من گفت 2.5 ساعت بسه و مشکلی پیش نمیاد!

انشاا... مشکلی پیش نمیاید... اگر هم پیش اومد با پرواز بعدیش میرید. شما باید سعی کنید که توی همه صف ها نفر اول باشید.
VT میرید ؟ همسفر نمیخواید ؟

mohammad8816
July 12th, 2011, 02:11 PM
تخفیف داره، از 12 تا 27 سال سن دانش‌جو حساب می‌شه و 15٪ تخفیف داره. البته گفت رو مبلغی که tax روش نخورده باشه (؟!)

من الان با یکی‌ از دوستان صحبت کردم، میگفت که از خود دفتر مرکزیش پرسیده، گفتن زیر ۲۶ و دانشجو، ۲۵% تخفیف داره، کسی‌ آمار دقیقی‌ داره؟

mohsen1365ir
July 12th, 2011, 02:15 PM
سلام. ممنون میشم دوستان هرچه سریعتر جواب بدن

من از یه آژانس که آشنا هم بود بلیط ترکیش رزرو کردم اما میگه برای خرید بلیط مشخصات ویزاتو میخواد و بدون اون اصلا نمیشه؟ حالا امروز آخرین روز خریدش هست و میگه که اینجوریه و میگه با کلی نفر تو ترکیش صحبت کرده و همشون میگن که نمیشه. خلاصه ممنون میشم بگین که قضیه چیه و راه حلش چیه؟
بازم ممنون

احسان
July 12th, 2011, 03:44 PM
موفق باشید

خب نامه پذيرش كه مهر دانشگاه نداره. اصلا من نامه از طرف دانشگاهي نديدم كه مهر داشته باشه. i-20 هم فقط امضا داره. تا حالا كسي مهر سفارت رو گرفته؟ يعني همزمان با مصاحبه در آنكارا يا دبي مهر هم مي زنن؟

اما در مورد ويزاي دانشجويي: خيلي از ماها قبل از اينكه ويزاي دانشجويي بياد دستمون بليط رو مي خريم.
پس به نظر مياد اجراي اين قانون براي بچه ها ساده نيست يا براي تعداد كمي اجرا مي شه.

شايد هم تجربه اي شد براي سال بعدي ها كه به دانشگاه بگن كه نامه پذيرش رو با مهر بفرستيد.

mohammad8816
July 12th, 2011, 04:00 PM
سلام. ممنون میشم دوستان هرچه سریعتر جواب بدن

من از یه آژانس که آشنا هم بود بلیط ترکیش رزرو کردم اما میگه برای خرید بلیط مشخصات ویزاتو میخواد و بدون اون اصلا نمیشه؟ حالا امروز آخرین روز خریدش هست و میگه که اینجوریه و میگه با کلی نفر تو ترکیش صحبت کرده و همشون میگن که نمیشه. خلاصه ممنون میشم بگین که قضیه چیه و راه حلش چیه؟
بازم ممنون

سلام، پیام خصوصیت رو چک کن، یه شماره گذشتم، زنگ بزن، راهنمایت می‌کنه...ایشالا که مشکلت حل بشه

saharabbasi
July 12th, 2011, 04:22 PM
من الان با یکی‌ از دوستان صحبت کردم، میگفت که از خود دفتر مرکزیش پرسیده، گفتن زیر ۲۶ و دانشجو، ۲۵% تخفیف داره، کسی‌ آمار دقیقی‌ داره؟

من الان با آزانسی که بلیط رزرو کردم تماس گرفتم گفت 15 درصد .

چرا انقدر متفاوته ؟!

mohammad8816
July 12th, 2011, 04:30 PM

چرا انقدر متفاوته ؟!

شماره اجانسو واستون فرستادم، یه زنگ بزنید، به ما هم بگید نتیجه رو

daffodil
July 12th, 2011, 04:38 PM

چرا انقدر متفاوته ؟!

منم پرسیدم گفت 15 درصد، البته گفت زیر 27 سال. شاید اون‌یکی مالیات رو در نظر نگرفته باشه.
خلاصه روی قیمت بلیط من که 1374000 تومن بود حساب کرد با 15 درصد، گفت می‌شه 195000 تومن.

ARH
July 12th, 2011, 04:51 PM
منم پرسیدم گفت 15 درصد، البته گفت زیر 27 سال. شاید اون‌یکی مالیات رو در نظر نگرفته باشه.
خلاصه روی قیمت بلیط من که 1374000 تومن بود حساب کرد با 15 درصد، گفت می‌شه 195000 تومن.
مسیرتون تا شیکاگو اینقدر شده ؟‌ میدونید تا شیکاگو چقدره ؟

daffodil
July 12th, 2011, 05:04 PM
مسیرتون تا شیکاگو اینقدر شده ؟‌ میدونید تا شیکاگو چقدره ؟

بله. قیمت‌ها متفاوت هست. من با تورکیش گرفتم.

aeeeiran
July 12th, 2011, 10:22 PM
Dear Friends

Could you pls let me know which offers is better?

for NYC
1- etihad---manchester(2:30h connection) via american airline--NYC
2- emirates
3-qatar
the prices are close.
I heard not good about american airline.

Thank you in advance, success

ARH
July 12th, 2011, 10:27 PM
Dear Friends

for NYC
2- emirates
3-qatar
the prices are close.

قطر رو بگذار كنار... امارات هواپيماش خيلي خيلي خوبه ايرباس A380 هست و اتحاد هم روزاي جمعه پرواز مستقيم داره از ابوظبي به نيويورك و قيمتش عاليه (حدود يك ميليون تومان)

farid_ka
July 13th, 2011, 12:28 AM
Alitalia هم داره

Dear Friends

for NYC
2- emirates
3-qatar
the prices are close.

mahmoodsharifi
July 13th, 2011, 10:26 AM
قطر رو بگذار كنار... امارات هواپيماش خيلي خيلي خوبه ايرباس A380 هست و اتحاد هم روزاي جمعه پرواز مستقيم داره از ابوظبي به نيويورك و قيمتش عاليه (حدود يك ميليون تومان)

i heard qatar airways is the best airline in the world,then emirates airline.some one who traveled with both and many other airline told me this

farid_ka
July 13th, 2011, 10:32 AM
منظورش قیمت بود

i heard qatar airways is the best airline in the world,then emirates airline.some one who traveled with both and many other airline told me this

aeeeiran
July 13th, 2011, 12:54 PM

Thanks.
But, my concern is due to 2:30 stop in Mannchester which seems low!
also, american airline with bad reviews...any same experience ?

All hopes

ARH
July 13th, 2011, 12:56 PM
Thanks.

All hopes

گفتم جمعه‌ها اتحاد پرواز مستقیم داره از ابوظبی به نیویورک.... شما یک روز دیگه رو دارید میگید که از مسیر منچستر غیر مستقیم میره. پرواز جمعه رو بگیرید که مستقیم باشه

geologist
July 13th, 2011, 02:06 PM
پرواز من ترکیش هست تا شیکاگو و بعد امریکن ایر لاین. تو بلیط نوشته 2PC که هر کدوم 23 کیلو و بهم گفتن سایز چمدونها از 158 سانتیمتر بیشتر نشه. و یک PC هم 8 کیلویی داخل کابین. با توجه به پستهای قبلی که مطالعه کردم هنوز جوابمو نگرفتم که بیشتر از بار مجاز پرواز داخلی که یک چمدان 23 کیلویی هست به ما جریمه می خوره اگه کسی تجربه داره لطفا راهنمایی کنه. در غیر اینصورت بهتر نیست یک 23 کیلویی ببریم و بقیه بارمونو با پست بفرستیم تازه هزینه چمدون هم کم میشه؟ و اینکه تغییر قانون بار برای کسانی که قبلا بلیط گرفتن هم صدق میکنه؟

saaghi
July 13th, 2011, 02:41 PM
Thanks.

All hopes

اگه زمان توقف تو منچستر کم باشه چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟

samira90
July 13th, 2011, 03:15 PM
منم همین سوال دوستمون geologist رو دارم، اضافه بار تو پروازهای داخلی چه جوری حساب میشه و چقدر جریمه داره؟

geologist
July 13th, 2011, 03:25 PM
میشه خواهش کنم تلفن نمایندگی ترکیش در تهران رو بهم بدین؟ ممنونم.

aeeeiran
July 13th, 2011, 03:26 PM
گفتم جمعه‌ها اتحاد پرواز مستقیم داره از ابوظبی به نیویورک.... شما یک روز دیگه رو دارید میگید که از مسیر منچستر غیر مستقیم میره. پرواز جمعه رو بگیرید که مستقیم باشه

they said: the direct trip is only for visa holder and not, students in clearance pending
so, i reserved non direct.
information via airline quality says bad reviews for american airline and makes me concerned if cancellation happens or something same that

aeeeiran
July 13th, 2011, 03:28 PM
for example when the baggage is delivered with delay and getting boarding card problem

ARH
July 13th, 2011, 03:30 PM

هیچی کمتر تو فرودگاه الاف میشید...

ARH
July 13th, 2011, 03:33 PM
for example when the baggage is delivered with delay and getting boarding card problem

بارها رو خودشون ترنسفر میکنند

mohsen_iut
July 13th, 2011, 03:37 PM
من آگوست میخوام برم فیلادلفیا. رفتم دفتر ایران ایر در اصفهان. دو تا پرواز برام رزرو کرد:
1-تهران-لندن (ایران ایر)-------لندن-فیلادلفیا (بریتیش) قیمت: 1200000 تا 1300000 تومان
2-اصفهان-دوبی (ایران ایر)-------دوبی-نیویورک (امارات) قیمت:900000 تا 1000000 تومان ----------- از نیویورک تا فیلادلفیا با اتوبوس میشه رفت که 20-30 دلار میشه کلا.

حالا در مورد این چند تا سوال لطفا دوستان نظرشون را بدند:
1- کدومش کلا منطقی تر و راحت تر و بهتره؟ اولی مستقیم میره فیلادلفیا ولی حدود 300هزار تومن گرونتره. در عوض دومی با اینکه از نیویورک تا فیلادلفیا 2 ساعت راه زمینی داره ولی شروعش از خود اصفهانه. یعنی یه مسیر اصفهان-تهران را کمتر داره که خودش 6 ساعت راهه!

2- با اینکه برام هر دوش را رزرو کرد ولی قیمت دقیق بهم نمیداد. میگفت وقتی میخوای بخری دقیقش مشخص میشه! کسی تا حالا همچین چیزی دیده؟ چرا پس آژانس ها قیمت دقیق میدن همون موقع؟
3- من تک تک پرواز هایی که رزرو کرد برام را بعدش توی سایتهاشون چک کردم. خیلی قیمت ها متفاوت بود. یعنی قیمت های سایت به مراتب بیشتر بود. مثلا قیمت مورد اول مجموعا از 2میلیون بیشتر میشد. به نظرتون همچین چیزی میتونه باشه؟ میترسم اون خانومه که بلیط را برام رزرو کرد ناوارد بوده باشه! با توجه به اینکه قیمت دقیق هم نمیداد شکم بیشتر شد که نکنه قیمت هاش درست نباشه.
4- من اگه ویزام به این ترم نرسه میتونم برای یک ترم پروازم را عقب بندازم؟ هزینه ای داره عقب انداختن؟

ممنون

mahmoodsharifi
July 13th, 2011, 03:45 PM
منظورش قیمت بود

نه منظورش کیفیت بود.قیمت میگفت از همه ارزونتر دلتا ایر لاین هستش که فکر نمی کنم ایران بیاد اما از دوبی میشه گرفت

geologist
July 13th, 2011, 03:46 PM
من آگوست میخوام برم فیلادلفیا. رفتم دفتر ایران ایر در اصفهان. دو تا پرواز برام رزرو کرد:
1-تهران-لندن (ایران ایر)-------لندن-فیلادلفیا (بریتیش) قیمت: 1200000 تا 1300000 تومان
2-اصفهان-دوبی (ایران ایر)-------دوبی-نیویورک (امارات) قیمت:900000 تا 1000000 تومان ----------- از نیویورک تا فیلادلفیا با اتوبوس میشه رفت که 20-30 دلار میشه کلا.

1- کدومش کلا منطقی تر و راحت تر و بهتره؟ اولی مستقیم میره فیلادلفیا ولی حدود 300هزار تومن گرونتره. در عوض دومی با اینکه از نیویورک تا فیلادلفیا 2 ساعت راه زمینی داره ولی شروعش از خود اصفهانه. یعنی یه مسیر اصفهان-تهران را کمتر داره که خودش 6 ساعت راهه!

2- با اینکه برام هر دوش را رزرو کرد ولی قیمت دقیق بهم نمیداد. میگفت وقتی میخوای بخری دقیقش مشخص میشه! کسی تا حالا همچین چیزی دیده؟ چرا پس آژانس ها قیمت دقیق میدن همون موقع؟
3- من تک تک پرواز هایی که رزرو کرد برام را بعدش توی سایتهاشون چک کردم. خیلی قیمت ها متفاوت بود. یعنی قیمت های سایت به مراتب بیشتر بود. مثلا قیمت مورد اول مجموعا از 2میلیون بیشتر میشد. به نظرتون همچین چیزی میتونه باشه؟ میترسم اون خانومه که بلیط را برام رزرو کرد ناوارد بوده باشه! با توجه به اینکه قیمت دقیق هم نمیداد شکم بیشتر شد که نکنه قیمت هاش درست نباشه.
4- من اگه ویزام به این ترم نرسه میتونم برای یک ترم پروازم را عقب بندازم؟ هزینه ای داره عقب انداختن؟

ممنون

این مسیر تهران به اصفهان رو منم تجربه کردم زیاد خوشایند نیست ولی فکر اینم بکنید که بعد از حدود 30 ساعت الافی و راه وقتی میرسید آمریکا دیگه تحمل نشستن تو اتوبوس رو ندارید.

ARH
July 13th, 2011, 03:58 PM

ممنون

1. من جای شما بودم دومی رو میگرفتم چون امارات هواپیماش بهتره و ارزون تر هم هستش
2. چون زمانی که میخوای بخری ممکنه یک هو دلار بالا پایین بشه و قیمت ها عوض بشه
3. اطلاعات سایت ها زیاد معتبر نیست
4. بله هزینه داره... مثلا امارات 50 دلار جریمه میکنه

ARH
July 13th, 2011, 04:13 PM
نه منظورش کیفیت بود.قیمت میگفت از همه ارزونتر دلتا ایر لاین هستش که فکر نمی کنم ایران بیاد اما از دوبی میشه گرفت

منظورم هر دو بودش. از همه ارزتونتر همون اتحاد هستش... دلتا رو هم میتونید با کارت اعتباری بخرید ببرید بدید نماینده KLM روبرو پارک ملت براتون مهر کنه.

mohsen_iut
July 13th, 2011, 05:56 PM
این مسیر تهران به اصفهان رو منم تجربه کردم زیاد خوشایند نیست ولی فکر اینم بکنید که بعد از حدود 30 ساعت الافی و راه وقتی میرسید آمریکا دیگه تحمل نشستن تو اتوبوس رو ندارید.

1. من جای شما بودم دومی رو میگرفتم چون امارات هواپیماش بهتره و ارزون تر هم هستش
2. چون زمانی که میخوای بخری ممکنه یک هو دلار بالا پایین بشه و قیمت ها عوض بشه
3. اطلاعات سایت ها زیاد معتبر نیست
4. بله هزینه داره... مثلا امارات 50 دلار جریمه میکنه

ممنون از هر دو دوست عزیز. ولی نظرتون در مورد سوال 1 مخالف همدیگه بود و من هنوز بر سر این دو راهی! یه نفر سومی اگر نظر بده شاید من را از این بلا تکلیفی در بیاره. کلا 6 ساعت راه اصفهان-تهران قبل از پرواز راحت تره یا 2 ساعت راه نیویورک-فیلادلفیا بعد از پرواز!؟

saaghi
July 13th, 2011, 06:27 PM

منم فکر میکنم ARH درست میگه، تو منچستر نیازی به زمان ندارید.
من هم این پروازو رزرو کردم و هنوز هم کلیر نشدم، به نظر میرسه شما هم مشکل منو دارید، با توجه به اینکه اتحاد بلیط رو بدون ویزا نمیفروشه شما بعد از پایان مهلت رزرو چیکار میکنید؟ راهی پیدا کردید به من هم بگید.
این که گفتید پرواز مستقیمو فقط به کسایی میدن که ویزا دارن منظورتون چی بود؟ یعنی غیر مستقیم رو بدون ویزا هم میفروشن؟

ARH
July 13th, 2011, 08:31 PM
من هم این پروازو رزرو کردم و هنوز هم کلیر نشدم، به نظر میرسه شما هم مشکل منو دارید، با توجه به اینکه اتحاد بلیط رو بدون ویزا نمیفروشه شما بعد از پایان مهلت رزرو چیکار میکنید؟ راهی پیدا کردید به من هم بگید.
این که گفتید پرواز مستقیمو فقط به کسایی میدن که ویزا دارن منظورتون چی بود؟ یعنی غیر مستقیم رو بدون ویزا هم میفروشن؟
بعدش دوباره باید رزرو کنید

Pearson
July 14th, 2011, 03:14 AM
اجازه بدید دوستان این داستان بلیط برگشت رو من براتون توضیح بدم.
اصل این قانون به این دلیل بوده که وقتی مسافر رسید به فرودگاه مقصد و مشکلی داشت توی ویزاش پلیس مرزی بتونه دیپورتش کنه و هزینه ی بلیط رو از خود مسافر بگیرند.
و یا یک خارجی برای مدت کوتاهی وارد اون کشور می شه مثلا برای یک ماه بهونه نیاره که بلیط برگشت گیرم نمی یاد که برگردم.
و یا اینکه پول ندارم که بلیط برگشت بخرم. در اصل یک جور تضمینی هست برای برگشت مسافر.
از همین رو ایرلاینز ها رو تحت فشار می ذارند که مسافر حتما بلیط برگشت داشته باشد.
در ضمن همانطور که دوستان گفتند لزوم داشتن بلیط برگشت ربطی به ویزای سینگل نداره.

bahar2162
July 14th, 2011, 12:52 PM
سلام دوستان. ممکنه راهنمایی کنید بهترین پرواز از تهران به اوهایو (فرودگاه CLEVELAND یا AKRON) چی میتونه باشه؟ کسی هست که بخواد آگوست بره اوهایو؟

geologist
July 14th, 2011, 01:12 PM
سلام دوستان. ممکنه راهنمایی کنید بهترین پرواز از تهران به اوهایو (فرودگاه CLEVELAND یا AKRON) چی میتونه باشه؟ کسی هست که بخواد آگوست بره اوهایو؟
یکی از دوستانم با ترکیش رفت اوهایو (cleveland) که راضی بود. pearson هم اطلاعاتش تو این زمینه خوبه، ممنون میشم اگه نظرشونو بگن.

shanshayanshan
July 14th, 2011, 03:00 PM
دوستان من از امارات بلیط گرفتم تهران-دبی-لوس آنجلس قیمت هم 1680 تومان ساعت پروازشم خیلی خوب ساعت 22.45 از تهران میره 2.30 اونجا ترانزیت بعدش هم ساعت 7 بعد از ظهر میرسی لوس آنجلس.
کسی هست برای 27 جولای پرواز ساعت 22.45 امارات رو داشته باشه که با هم بریم؟

et_et
July 14th, 2011, 04:26 PM
بعدش دوباره باید رزرو کنید

من بدون ويزا از اتحاد بليط يكطرفه به شيكاگو خريدم الان دستم.
منظور شما چي بوده؟

saaghi
July 14th, 2011, 06:24 PM
منظور شما چي بوده؟

من دوشنبه اونجا بودم بهم گفتن که بدون ویزا نمیفروشن!! قیمت بلیطتون چقدر شد؟

et_et
July 14th, 2011, 06:29 PM
28 jun خريدم 950000 تومان
نميدونم تا الان كه آژانس به من چيزي نگفته

aeeeiran
July 14th, 2011, 09:50 PM
Dear Friend
my condition is exactly same.
yes. non direct trip is issued for non visa holder.
I wanna cancel it.

saaghi
July 15th, 2011, 02:21 AM
Dear Friend
my condition is exactly same.
yes. non direct trip is issued for non visa holder.
I wanna cancel it.

چرا کنسل میکنید؟
بلیط رو نگه دارید، بعد اگه ویزاتونو تا پرواز نگرفتید بلیطو پس بدید. بلیط ها ریفاندبل هستن.

ARH
July 15th, 2011, 10:26 AM
منظور شما چي بوده؟

سلام
کی برای ۲۷ جولای خریدید ۹۵۰ تومان ؟ الا بالای ۱۲۰۰ قیمت میده

et_et
July 15th, 2011, 11:47 AM
سلام
کی برای ۲۷ جولای خریدید ۹۵۰ تومان ؟ الا بالای ۱۲۰۰ قیمت میده
من 28jun بليط خريدم براي 5 Aug همان روز 28 ام بليطم را خريدم.

faeze66
July 15th, 2011, 07:08 PM
بچه ها کسی هست از تخفیف ترکیش استفاده کرده باشه؟ بدون داشتن ویزای دانشجویی و فقط با نامه پذیرش (بدون مهر) یا با ای-20 تخفیف میده یا نه؟

ARH
July 15th, 2011, 07:39 PM
من 28jun بليط خريدم براي 5 Aug همان روز 28 ام بليطم را خريدم.

آقا پرواز کانکشن رو از کجا خریدی ؟ من کارت اعتباری ندارم خودم برم بخرم !

saharabbasi
July 16th, 2011, 09:08 AM
دوستان من از ترکیش واسه سنت لوئیز گرفتم . (پرواز از شیکاگو به سنت لوئیز با امریکن ایر لاین هست)

حالا یه سوالی داشتم. تو بلیط من زده از تهران فقط یه چمدون !
آژانش گفت وقتی داری می ری باید بگی که من چمدونمو تو شیکاگو تحویل می گریم که بتونی دو تا ببری و فقط واسه مسیر داخلی اضافه بار بدی.
می خوام ببینم حرفش تا چه حد درسته ؟

Pearson
July 16th, 2011, 09:14 AM
دوستان من از ترکیش واسه سنت لوئیز گرفتم . (پرواز از شیکاگو به سنت لوئیز با امریکن ایر لاین هست)

حالا یه سوالی داشتم. تو بلیط من زده از تهران فقط یه چمدون !
آژانش گفت وقتی داری می ری باید بگی که من چمدونمو تو شیکاگو تحویل می گریم که بتونی دو تا ببری و فقط واسه مسیر داخلی اضافه بار بدی.
می خوام ببینم حرفش تا چه حد درسته ؟

بله حرفش کاملا درسته

ARH
July 16th, 2011, 09:59 AM
بله حرفش کاملا درسته

شما مطمینی ؟ تو بلیط امارات اینا که میزنه 2 تا چمدون

Pearson
July 16th, 2011, 11:58 AM
شما مطمینی ؟ تو بلیط امارات اینا که میزنه 2 تا چمدون

اگر پرواز محلی یعنی تیکه ی سوم پروازتان با ایرلاینزی باشد که توی اون مسیر با ایرلاینز اول code share باشد می توانید دو تا ساک ببرید در غیر این صورت نمی شود و باید اضافه بار بدهید

saraino
July 16th, 2011, 12:13 PM
:) خوب من مطابق اونچه كه آقا احسان گفت عمل كردم يعني اون بليط رو تو http://www.cheapoair.com ديدم بعدش سريع زنگ زدم آژانس و خوشبختانه سيستم اونا هم دسترسي داشت و با نرم افزار خودشون برام رزرو كرد يعني لازم نشد كه خريد اينترنتي كنم.

دوستان عزيز ممكنه آژانس هايي رو كه از طريق سايت بالا مي تونن رزرو بليط كنند رو براي من هم پ.خ بگذاريد.

geologist
July 16th, 2011, 12:14 PM
اگر پرواز محلی یعنی تیکه ی سوم پروازتان با ایرلاینزی باشد که توی اون مسیر با ایرلاینز اول code share باشد می توانید دو تا ساک ببرید در غیر این صورت نمی شود و باید اضافه بار بدهید
بودن کسانی که مسیر سوم رو هم جریمه ندادن. حالا من یه سوال دارم. بلیطمو June خریدم از ترکیش و داخلش نوشته دو تا چمدون 23. اینجا ازم جریمه میگیرن؟ چون شنیدم قانون عوض شده. زنگ هم زدم دفتر ترکیش، طرف میگفت برات اشتباه نوشتن.

Pearson
July 16th, 2011, 12:23 PM
دوستان عزيز ممكنه آژانس هايي رو كه از طريق سايت بالا مي تونن رزرو بليط كنند رو براي من هم پ.خ بگذاريد.

رزرو آژانسها اصلا ربطی به بلیط های آنلاین اینترنتی نداره فقط از این نظر که مسیر رو شما پیدا کنید به درد می خورد

z_ghanian
July 16th, 2011, 12:26 PM
دوستان سلام،

چون هنوز ويزا نداشتم دفتر الاتحاد بليط رو صادر نكرد و به دليل رزرو مكرر امكان رزرو مجدد نبود و نهايتا بليط 930 تومان پرواز مستقيم تهران- ابوظبي-شيكاگو رو از دست دادم.

با همين قيمت در تاريخ ديگري جاي خالي پيدا كردم. مشخصات پرواز اينجوريه كه ديگه مستقيم نيست:
تو ابوظبي 7 ساعت توقف داره و بعدش ميره منچستر.
تو منچستر هم 3 ساعت توقف داره و بعد ميره به شيكاگو.

فقط ميخواستم مطمئن شم كه 3 ساعت توقف در منچستر نياز به ويزاي ترانزيت نداره. درسته؟

saraino
July 16th, 2011, 03:40 PM

می خوام ببینم اگر آژانس ها بلیط نداشتن واسه مسیر من،می تونم آن لاین خرید کنم ؟ یا اینکه همشون پر شده؟

Pearson
July 16th, 2011, 03:47 PM
می خوام ببینم اگر آژانس ها بلیط نداشتن واسه مسیر من،می تونم آن لاین خرید کنم ؟ یا اینکه همشون پر شده؟

ممکن هست شانس خرید داشته باشید

L.E.S
July 16th, 2011, 04:07 PM
بله حرفش کاملا درسته

یعنی اینجوری دیگه لازم نیست پول اضافه بار تا شیکاگو رو بدیم؟؟؟ مگه در هر صورت چمدون رو تو شیکاگو نباید تحویل بگیریم پس چرا ترکیش نمیذاره از همون اول دوتا چمدون ببریم؟

saaghi
July 16th, 2011, 04:11 PM
دوستان سلام،

چون هنوز ويزا نداشتم دفتر الاتحاد بليط رو صادر نكرد و به دليل رزرو مكرر امكان رزرو مجدد نبود و نهايتا بليط 930 تومان پرواز مستقيم تهران- ابوظبي-شيكاگو رو از دست دادم.

با همين قيمت در تاريخ ديگري جاي خالي پيدا كردم. مشخصات پرواز اينجوريه كه ديگه مستقيم نيست:
تو ابوظبي 7 ساعت توقف داره و بعدش ميره منچستر.
تو منچستر هم 3 ساعت توقف داره و بعد ميره به شيكاگو.

فقط ميخواستم مطمئن شم كه 3 ساعت توقف در منچستر نياز به ويزاي ترانزيت نداره. درسته؟

تا چند بار بهتون اجازه دادن همون بلیطو رزرو کنید؟
آیا نزدیک شدن به تاریخ پرواز محدودیتی برای رزرو مجدد بلیط بوجود میاره؟ اگه آره تا چند روز مونده به پرواز اجازه میدن بلیط رو مجددا رزرو کنی؟

z_ghanian
July 16th, 2011, 04:31 PM
تا چند بار بهتون اجازه دادن همون بلیطو رزرو کنید؟
آیا نزدیک شدن به تاریخ پرواز محدودیتی برای رزرو مجدد بلیط بوجود میاره؟ اگه آره تا چند روز مونده به پرواز اجازه میدن بلیط رو مجددا رزرو کنی؟

قوانين ايرلاينها فرق ميكنه بههتره براي اينكه جواب درست بگيريد از خود ايرلاين مد نظرتون بپرسيد.

saharabbasi
July 16th, 2011, 04:32 PM
یعنی اینجوری دیگه لازم نیست پول اضافه بار تا شیکاگو رو بدیم؟؟؟ مگه در هر صورت چمدون رو تو شیکاگو نباید تحویل بگیریم پس چرا ترکیش نمیذاره از همون اول دوتا چمدون ببریم؟

به من گفت سیستم ترکیش از امریکن تبعیت می کنه موقع صدور بلیط واسه همین می زنه یه چمدون .

L.E.S
July 16th, 2011, 04:36 PM
به من گفت سیستم ترکیش از امریکن تبعیت می کنه موقع صدور بلیط واسه همین می زنه یه چمدون .

یعنی میتونیم دوتا چمدون ببریم فقط باید بگیم که چمدون ها رو تو شیکاگو تحویل میگیریم؟؟

mohsen_iut
July 16th, 2011, 05:40 PM
من این پرواز را از خود ایران ایر گرفتم. فکر میکنم خیلی قیمتش مناسب در اومد. نمیدونم چطوریه ولی از قیمت تمام سایت ها و آژانسهایی که چک کردم خیلی ارزونتر در تموم شد.

22 آگوست
اصفهان-دبی (ایران ایر)
دبی-نیویورک (امارات)
قیمت: 860 هزار تومان

ضمنا با اینکه ایران ایر اجازه حمل 30 کیلو بار را میده، در اینگونه پروازها تابع شرکت ثانویه هست. یعنی من اجازه حمل 2 بسته 23 کیلوگرمی دارم.

Pearson
July 16th, 2011, 05:47 PM
من این پرواز را از خود ایران ایر گرفتم. فکر میکنم خیلی قیمتش مناسب در اومد. نمیدونم چطوریه ولی از قیمت تمام سایت ها و آژانسهایی که چک کردم خیلی ارزونتر در تموم شد.

22 آگوست
اصفهان-دبی (ایران ایر)
دبی-نیویورک (امارات)
قیمت: 860 هزار تومان

ضمنا با اینکه ایران ایر اجازه حمل 30 کیلو بار را میده، در اینگونه پروازها تابع شرکت ثانویه هست. یعنی من اجازه حمل 2 بسته 23 کیلوگرمی دارم.

با توجه به اینکه ساکن اصفهان هستید مناسب ترین مسیر به نظر می رسد

saaghi
July 16th, 2011, 06:23 PM
قوانين ايرلاينها فرق ميكنه بههتره براي اينكه جواب درست بگيريد از خود ايرلاين مد نظرتون بپرسيد.

آخه به من گفتن امکان رزرو مجدد وجود نداره در حالی که شما نوشتین مکررا رزرو کردین. من هم از اتحاد بلیط رزرو کردم.
اگه ممکنه جواب منو در مورد کیس خودتون بدین.
ممنون.

aeeeiran
July 17th, 2011, 08:32 PM
چرا کنسل میکنید؟
بلیط رو نگه دارید، بعد اگه ویزاتونو تا پرواز نگرفتید بلیطو پس بدید. بلیط ها ریفاندبل هستن.

I heard that AA is not good option and not recommended.

z_ghanian
July 18th, 2011, 11:49 AM
آخه به من گفتن امکان رزرو مجدد وجود نداره در حالی که شما نوشتین مکررا رزرو کردین. من هم از اتحاد بلیط رزرو کردم.
اگه ممکنه جواب منو در مورد کیس خودتون بدین.
ممنون.

حقيقتش من اونقدر بليط هاي مختلف رزرو كردم و پريد كه يادم نمي ايد اين بليط الاتحاد رو چند بار رزرو كردم. ولي مطمئن هستم كه حداقل 2 بار رزروش كردم.

marjanjoon
July 18th, 2011, 11:57 AM
من که Klm رو رزرو کرده بودم شنبه آژانس گفت که پروازت گرون شده از 1800 به 2200. مگه وقتی رزرو کنیم گرون هم می شه؟ بعد امروز گفت که اصلا Klm منتفی یه چون مسیر پروازشو تغییر داده و میره آمستردام و لندن و دیترویت ....

نظر شما چیه که من تا واشنگتن رو از ایران بگیرم و برم واشنگتن و از اونجا پرواز به رونوک را بخرم یا اینکه با ماشین برم؟ اینجوری 1600 می شه حدودا!

thunder
July 18th, 2011, 01:52 PM
بچه ها 1 سوال خیلی مهم در مورد turkish

آیا turkish میشه online check-in انجام داد؟ از آژانس یا خود برج سایه؟

ببینین من از آژانس گرفتم بعد گفتم نمیشه. بعد رفتم turkish همین الان گفت میشه ولی باید بری آژانسی که خریدی. بعد اومدم خونه الان زنگ زدم دوباره به خود turkish تو برج سایه و دوباره پرسیدم گفت از تهران هیچی نمیشه!

جالبه که دوستای من کردن.

ARH
July 18th, 2011, 02:24 PM
بچه ها 1 سوال خیلی مهم در مورد turkish

آیا turkish میشه online check-in انجام داد؟ از آژانس یا خود برج سایه؟

ببینین من از آژانس گرفتم بعد گفتم نمیشه. بعد رفتم turkish همین الان گفت میشه ولی باید بری آژانسی که خریدی. بعد اومدم خونه الان زنگ زدم دوباره به خود turkish تو برج سایه و دوباره پرسیدم گفت از تهران هیچی نمیشه!

جالبه که دوستای من کردن.

تو سایتش که یک چیزی داره ... اصلا این on-line check-in چی هستش ؟

ARH
July 18th, 2011, 02:29 PM
من که Klm رو رزرو کرده بودم شنبه آژانس گفت که پروازت گرون شده از 1800 به 2200. مگه وقتی رزرو کنیم گرون هم می شه؟ بعد امروز گفت که اصلا Klm منتفی یه چون مسیر پروازشو تغییر داده و میره آمستردام و لندن و دیترویت ....

نظر شما چیه که من تا واشنگتن رو از ایران بگیرم و برم واشنگتن و از اونجا پرواز به رونوک را بخرم یا اینکه با ماشین برم؟ اینجوری 1600 می شه حدودا!

KLM دیگه الان توی پرواز‌های اکونومی جا نمیده باسه همین گرون شده. رزرو هم که میکنی وقتی میخوای بخری با توجه به قیمت دلار و قیمت بلیط در ان زمان باید پرداخت کنید. بهترین کار همونی هست که گفتید. بگردید یک پرواز ارزون تا یک شهر نزدیک پیدا کنید و بعد از اونجا خودتون پرواز داخلی بگیرید.
مثلا دوستان اتحاد رو گرفتند تا شیکاگو 1 تومان.... 200 تومان هم پرواز داخلی + بارهاتون میشه 1200 ....

daffodil
July 18th, 2011, 03:58 PM
یعنی میتونیم دوتا چمدون ببریم فقط باید بگیم که چمدون ها رو تو شیکاگو تحویل میگیریم؟؟
من امروز رفتم بلیط رو گرفتم. گفت دو تا چمدون می‌تونید ببرید و بارتون رو تو شیکاگو تحویل می‌گیرید. رو بلیط هم نوشته دو تا بسته. خب باید اضافه‌بار پرواز داخلی رو بدم بعدا.

ARH
July 18th, 2011, 04:35 PM
من امروز رفتم بلیط رو گرفتم. گفت دو تا چمدون می‌تونید ببرید و بارتون رو تو شیکاگو تحویل می‌گیرید. رو بلیط هم نوشته دو تا بسته. خب باید اضافه‌بار پرواز داخلی رو بدم بعدا.
یعنی برای پرواز داخلی باید یک دونه 25 دلار برای چمدون اول و یکدونه 35 دلار برای چمدون دوم بدید ؟‌

marjanjoon
July 18th, 2011, 06:05 PM
چند روز پیش یکی توی همین تاپیک گفته بود که برین توی سایت klm و از پوینتهاتون استفاده کنین می خواستم بدونم چه پوینتی داره و چیکار می شه کرد؟
من که با booking numberi ای که آژانس بهم داد توی سایت Klm رو نگاه می کنم همون پرواز مثل قبله. چرا آژانس به من می گه این klm منتفی ه و مسیر پرواز رو عوض کرده؟

همچنین گفت که اگه بخوای بری فرودگاه dulles و از اونجا بلیط پرواز بعدی رو بگیری خیلی گرونتر می شه و این کار رو نکن.

می شه یکی به من بگه من چی کار کنم؟ :(
این بلیط خریدن برای من شده دردسر! هرروز آژانس یه چیز می گه!

geologist
July 18th, 2011, 07:13 PM
چند روز پیش یکی توی همین تاپیک گفته بود که برین توی سایت klm و از پوینتهاتون استفاده کنین می خواستم بدونم چه پوینتی داره و چیکار می شه کرد؟
من که با booking numberi ای که آژانس بهم داد توی سایت Klm رو نگاه می کنم همون پرواز مثل قبله. چرا آژانس به من می گه این klm منتفی ه و مسیر پرواز رو عوض کرده؟

همچنین گفت که اگه بخوای بری فرودگاه dulles و از اونجا بلیط پرواز بعدی رو بگیری خیلی گرونتر می شه و این کار رو نکن.

می شه یکی به من بگه من چی کار کنم؟ :(
این بلیط خریدن برای من شده دردسر! هرروز آژانس یه چیز می گه!
از آژانس های دیگه هم سوال کن ببین اونا چی میگن.

kayhangamma
July 19th, 2011, 02:49 AM
سلام، من برای دوازده سپتامبر از تهران به کلومبوس (اوهایو) بلیط گرفتم به این طریق:
آیروفلوت (هواپیمایی روسی) تهران-مسکو-نیویورک(JFK)
اما گفتند بلیط داخلی از NY به Columbus رو نمی تونن بدن چون با امریکن ایرلانز قرار داد ندارند. من هم رفتم اینترنتی یک بلیط جدا گرفتم از نیویورک به کلومبوس از هواپیمایی امریکن خریدم. حالا می خوام بدونم:
1- اینکه ایرفلوت قرارداد نداره با AA برای من و بارم چه مشکلی پیش میاره؟
2-اختلاف پرواز داخلی من از پرواز مسکو به نیویورک فقط سه ساعت و نیمه، آیا کافی این زمان برای اولین ورود من به ایالات متحده؟

ARH
July 19th, 2011, 11:35 AM
سلام، من برای دوازده سپتامبر از تهران به کلومبوس (اوهایو) بلیط گرفتم به این طریق:
آیروفلوت (هواپیمایی روسی) تهران-مسکو-نیویورک(JFK)
اما گفتند بلیط داخلی از NY به Columbus رو نمی تونن بدن چون با امریکن ایرلانز قرار داد ندارند. من هم رفتم اینترنتی یک بلیط جدا گرفتم از نیویورک به کلومبوس از هواپیمایی امریکن خریدم. حالا می خوام بدونم:
1- اینکه ایرفلوت قرارداد نداره با AA برای من و بارم چه مشکلی پیش میاره؟
2-اختلاف پرواز داخلی من از پرواز مسکو به نیویورک فقط سه ساعت و نیمه، آیا کافی این زمان برای اولین ورود من به ایالات متحده؟

1. نه مشکلی پیش نمیاد... فقط باید برای بارهاتون در پرواز داخلی مالیات بدید... چمدون اول ۲۵ دلار و چمدون دوم ۳۵ دلار.
۲. کافی به نظر میرسه.

saharabbasi
July 19th, 2011, 11:44 AM

پس چرا توی بلیط من زده 1 چمدون؟ شما مسیر بعد از شیکاگو رو هم یه جا گرفتید یا خودتون جدا پرواز داخلی رو رزرو کردید ؟ چون به من گفته که تعداد چمدون ها رو تابع خط AA توی بلیط می زنه.

ضمنا دوستان در مورد ابعاد چمدون محدودیت داریم ؟ کسی از ابعاد استاندارد خبر داره؟ آزانس به من گفته مجموع طول ، عرض و ارتفاع باید کمتر از 1.58 متر باشه. تا چه حد درسته؟

L.E.S
July 19th, 2011, 11:48 AM

ولی این سیستم ترکیش خیلی خنده داره میگن چون پرواز داخلی رو از همینجا میگیری با اینکه بار رو تو شیکاگو تحویل میگیری و اصلاً پرواز بعدی هیچ ربطی به ترکیش نداره ولی بازم نمیشه دو تا چمدون برد. منم پرواز داخلیم رو کنسل کردم, حالا میریم اونجا بالاخره یه چیزی پیدا میکنیم:)

ARH
July 19th, 2011, 11:53 AM
من امروز دفتر ترکیش تو برج سایه بودم در مورد بار پرسیدم بهم گفتند که قانون گذاشتند که پرواز‌هایی که کانکشن داخل آمریکا داره فقط یک چمدون اجازه دارید ببرید. داخل بلیط هم میزنه 1pc . اما اگر بخواید تا شیکاگو برید و پرواز کانکشن نخواید دو تا pc میتونید با خودتون ببرید.
به خانمه گفتم که پرواز کانشکن رو از شما میخرو اما تو فرودگاه میگم که میخوام تا شیکاگو برم ... گفتش نمیشه توی بلیطتون نوشته که مقصد نهاییتون کجاست و باید یک pc همراهتون باشه....
بالاخره به حرف آژانس‌ها باید اعتماد کرد یا به حرف دفتر خود ترکیش؟

L.E.S
July 19th, 2011, 11:55 AM
پس چرا توی بلیط من زده 1 چمدون؟ شما مسیر بعد از شیکاگو رو هم یه جا گرفتید یا خودتون جدا پرواز داخلی رو رزرو کردید ؟ چون به من گفته که تعداد چمدون ها رو تابع خط AA توی بلیط می زنه.

ضمنا دوستان در مورد ابعاد چمدون محدودیت داریم ؟ کسی از ابعاد استاندارد خبر داره؟ آزانس به من گفته مجموع طول ، عرض و ارتفاع باید کمتر از 1.58 متر باشه. تا چه حد درسته؟

اگه مسیر بعد از شیکاگو رو هم از ترکیش گرفته باشید فقط میتونید یه چمدون ببرید. در مورد ابعاد هم معمولاً چمدون های موجود تو بازار استاندارد هستند. حساسیت بیشتر روی Carry-on هست چون باید از یک فریم خاصی رد بشه

L.E.S
July 19th, 2011, 11:58 AM
من امروز دفتر ترکیش تو برج سایه بودم در مورد بار پرسیدم بهم گفتند که قانون گذاشتند که پرواز‌هایی که کانکشن داخل آمریکا داره فقط یک چمدون اجازه دارید ببرید. داخل بلیط هم میزنه 1pc . اما اگر بخواید تا شیکاگو برید و پرواز کانکشن نخواید دو تا pc میتونید با خودتون ببرید.
به خانمه گفتم که پرواز کانشکن رو از شما میخرو اما تو فرودگاه میگم که میخوام تا شیکاگو برم ... گفتش نمیشه توی بلیطتون نوشته که مقصد نهاییتون کجاست و باید یک pc همراهتون باشه....
بالاخره به حرف آژانس‌ها باید اعتماد کرد یا به حرف دفتر خود ترکیش؟

حرفی که دفتر ترکیش میزنه درسته, برای هر چمدون اضافه از تهران به شیکاگو باید 185 دلار و به ازای اضافه بار بیشتر از 23 کیلو تا سقف 31 کیلو هم 80 دلار میگیرن.

saharabbasi
July 19th, 2011, 12:11 PM
حرفی که دفتر ترکیش میزنه درسته, برای هر چمدون اضافه از تهران به شیکاگو باید 185 دلار و به ازای اضافه بار بیشتر از 23 کیلو تا سقف 31 کیلو هم 80 دلار میگیرن.

پس با این حساب باید پرواز داخلی رو کنسل کرد . اینجوری خیلی اوضاع خراب می شه

saharabbasi
July 19th, 2011, 12:21 PM
بله حرفش کاملا درسته

ولی آقای پیرسون گفته بودن که حرف آژانس درسته (واسه بردن دو تا چمدون از ایران)

thunder
July 19th, 2011, 02:19 PM
بچه ها این هواپمیایی ترکیه داره این جوری می کنههههه؟؟؟

به من می گن! دو بسته قبوله تا شیکاگو و ادامه مسیر باید اضافه بار بدی.
دوباره می گن نه قبول نیست.

به خدا کارمنداش نمی دونن! کسی می دونه واقعا چی کار باید کرد؟؟؟!!! ادامه مسیرهارو کنسل نکنین! به نظرم. من که نکردم. چون 1 پرواز داخلی از شیکاگو به 1 شهر نزدیک! 300 دلار در میآد!

ARH
July 19th, 2011, 02:20 PM

از تهران تا شیکاگو ۱۸۵ دلار یا از تهران تا مقصد نهایی ؟‌

ARH
July 19th, 2011, 02:21 PM
پس با این حساب باید پرواز داخلی رو کنسل کرد . اینجوری خیلی اوضاع خراب می شه

منم به خانمه همین رو گفتم در دفتر ترکیش... بهش گفتم که اگر پرواز داخلی رو خودم بگیرم به صرفه تر درمیاد برام.

Pearson
July 19th, 2011, 02:22 PM

به خدا کارمنداش نمی دونن! کسی می دونه واقعا چی کار باید کرد؟؟؟!!! ادامه مسیرهارو کنسل نکنین! به نظرم. من که نکردم. چون 1 پرواز داخلی از شیکاگو به 1 شهر نزدیک! 300 دلار در میآد!

شما پرواز DOMESTIC آمریکاتون هیچ ربطی به تورکیش نداره. اولین مرز هوایی امریکا شما بارهاتون رو تحویل می گیرید و دوباره CHECK-IN می کنید طبق قوانین پروازهای داخلی اون ایرلاینز کاری هم ندارند شما از کجا اومدید درست مثل مسافری می مونید که از داخل شهر اومده.

thunder
July 19th, 2011, 02:23 PM

در نهایت تو بلیطم هم زده 2 بسته تا شیکاگو ! و ادامه ش یکی!

فک کنم دارن اشتباه می کنن! یا بلیطو اشتباه صادر میکنن!!! که اون از تو سیستم صادر میشه و به نظرم مشکلی نست! و یا دارن تو فرودگاه الکی پول می گیرن!

جالبه که بگم هر کدومممم از کارمنداش یک چیز می گن! یکی می گه قبوله اون یکی می گه نست!