PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه سوالات در مورد هزینه های زندگی در مالزی

صفحه ها : [1] 2

farshchi_m
June 4th, 2008, 01:04 AM
سلام
با توجه به اطلاعاتی که دوستان قبلا در این انجمن دادن به ویژه Roya82 و اطلاعاتی که از وب سایت گرفتم به نظر می رسه که وضعیت مسکن در مورد دانشگاه upm می تواند یکی از این موارد زیر باشد:

خارج از محوطه دانشگاه:
اینجا خونه ها معمولا" 3 خوابه هست.خونه 2 خوابه که اصلا" گیرتون نمیاد ولی اگه خیلی بگردید شاید خونه 1 خوابه پیدا کنید. و خونه ها معمولا" از 650-700 هست تا به بالا.
متاسفانه خونه ایی که full furnish درست و حسابی باشه اینجا گیر نمیاد، مگه اینکه خیلی خوش شانس باشید که با قیمت مناسب چیز خیلی خوبی پیدا کنی.
معمولا" خونه ها شامل: تخت (مستر روم 2 نفره) اتاقهای دیگر 1 نفره/ kitchen cabinet (یکی ) / کمد / میز تلویزیون و تلویزیون / یه کاناپه و coffee table / پنکه سقفی (همه اتاقها )/ water heater هست.
یعنی حتی شامل یخچال و لیاسشویی و کولر هم نمیشه. ولی بعضی آپارتمانها یخچال و لیاسشویی روی فرنیش خونه هست. اگه هم خودتون بخواین واستون کولر هم میذارن ولی به کرایه خونتون یه مقداری ماهیانه اضافه میکنن. مثلا" جایی که ما هستیم به ازای هر 1 کولر 100 رینگت باید بیشتر کرایه بدید.
شما باید پول برق و آب رو بدید و تلفن رو هم در صورتی که بخواید از اینترنت کابلی استفاده کنید که از طریق تلفن هست باید هم پول تلفن بدید و هم اینترنت.
ولی اگه از اینترنت وایرلس بخواید استفاده کنید دیگه به تلفن احتیاج ندارید.

نتیجه گیری اینکه اگر این خونه ها رو سه نفری بگیریم با نفری 250 رینگیت میشه کار رو جلو برد. و اگر هزینه های جانبی رو هم اضافه کنیم مثل گاز و برق و .. احتمالا بشه نفری 300 رینگیت. (من که اونجا نیستم اگه اشتباه می گم، لطفا تصحیح بفرمایید)

داخل محوطه دانشگاه:
که residential college ها هستند که طبق نظر یکی از دوستانی که اونجا هست دو نوع داره:
یکی نوع 5.5 رینگیتی در روز هستش که معمولی هستند و تعدادشون هم زیاده، خیلی شیک و تره و تمیز نیست ولی بسیاری از بچه هستند که اونجا زندگی می کنند راضی هم هستند که تقریبا می شود ماهی 175 رینگیت.
یکی دیگه هم نوع 11 رینگیت در روز هستش مثل Second College که ظاهرا از وضعیت قابل قبولی برخوردارند و از جمله کالج های جدید یا بازسازی شده می باشند.. و می شود تقریبا ماهی 300 رینگیت.

و اما اونجوری که وب سایت دانشگاه میگه مشخصات خوابگاه های دانشگاه و مزایایی که داره از این قراره:

College accommodation provides a single room, a double room, four-bed room and eight-bed room (dormitory). It also has rooms for study, social activities, meeting, students association, surau (prayer room), rest room, computer (with internet connection), modern canteen, pantry, sports and recreational facilities, a small shop, public telephone booths at every residential block, launderette, students assembly area, parking lots and many others.

UPM Campus Security is 24 hours a day. UPM always stress on students’ safety in the campus area.

M-card payment system (Meal Plan Card) is provided to make it easy for students to buy their meals. Using this system, students do not need to carry a lot of cash with them to buy foods. Every card has the value of RM425 for a semester use. Students can always buy the top up value if there is a need.

در سایت gso هم نوشته:

UPM has constructed 14 residential colleges on campus to provide accommodation for the unmarried students. The colleges are located around the campus area. A student can choose his/her desired college and save up to 40% over one's choice to live off campus. To make the booking students are required to call the contact number as given below. Students may also visit the UPM website for further information about the colleges.

در سایت International Office:

که در اینجا به نظر میرسه منظورش همون نوع 11 رینگیت میانگین در روز باشه که ظاهرا پول 5 ماه رو همون اول یکجا می گیرند.
Beginning first semester 2007/2008, there are three (3) colleges that provide single accommodation for international students. These colleges are Second College, Tenth College and Eleventh College. Approval to stay in these residential colleges is RM 1650.00 per semester (approximately USD 520.00 per semester).

از دوستان می خوام اگه اطلاعاتی دارند، لطفا اضافه کنند. ضمن این که اگر بخواهند مزایا و معایب زندگی در داخل و خارج دانشگاه رو تشریح کنند، و اینکه امکانات خوابگاه ها از هر دو نوع رو بخواهند به ما بگویند بویژه از نظر هزینه های جانبی، رفت و آمد، استاده از امکانات غذاخوری و ورزشی، امنیت و ...
اینکه اتاقاشون چه امکاناتی داره، و ضعیت سرویس بهداشتی و آشپزخونه به تعداد نفرات چطوره و ...

masy
June 4th, 2008, 02:53 PM
من این اطلاعات رو از سایت تحصیلات تکمیلی کپی گرفتم

On-Campus Accommodation
There are 2 types of accommodation on campus, which are available for international students. There are University Housing Complex, which is available for married students and Residential College, which is available for single students. International students are advised to make their booking before coming to Malaysia as apartments in the Housing Complex and rooms in residential college are limited. Please be aware that place are limited and demand is constantly very high. Therefore, it is no guarantee of success and it is recommended that students to look into off campus accommodation.

International Transit House
International Transit House is a temporary accommodation meant for first semester students who are married only and they must look for alternative long-term accommodation within the first six (6) months upon enrolling at Universiti Putra Malaysia (UPM). The duration of stay at International Transit House is not more than six (6) months. The rental fee is RM 800 per month (approximately USD 251 per month), for the first three months. After this, students would be required to pay RM 1300 per month (approximately USD 410 per month) for the subsequent three months.

All applications for International Transit House can be submitted to International Office by completing the International Transit House Application Form UPM/ITH/BR01. Each application must be attached with the following documents:

Two (2) copies of registration slip
Two (2) copies of marriage certificate.
Two (2) copies of letter of offer from UPM.
Two (2) copies of applicant's passport.
Two (2) passport-sized photograph.

University Residential College
Beginning first semester 2007/2008, there are three (3) colleges that provide single accommodation for international students. These colleges are Second College, Tenth College and Eleventh College. Approval to stay in these residential colleges is RM 1650.00 per semester (approximately USD 520.00 per semester).

masy
June 4th, 2008, 02:58 PM
Off-Campus Accommodation
Many students choose to live off-campus in rented accommodation, typically in an apartment or a house. There are many affordable options in the housing areas around the Universiti Putra Malaysia (UPM) campus. These housing areas are Taman Universiti, Taman Sri Serdang, Bukit Serdang, Seri Kembangan/Serdang Baru, Balakong and Sungai Besi.

This accommodation option allows students to rent a house either on their own or share with other people. It involves signing a contract or an agreement with either a real estate agency or the owner of the property. This is a legal arrangement and cannot be easily broken. The rental fees vary depending on the location, condition and type of accommodation, security, age, and availability of facilities.

If a property is advertised as 'furnished', this means there are at least fans, kitchen cabinet, dining table and chairs, beds and wardrobes. An unfurnished property means it is a house without any furniture and fittings.

Off-Campus Accommodation Database
International Office (IO) maintains an off-campus accommodation database. You will be able to find a variety of accommodation available to students here. If you find a property that interests you in this database, you can contact the person(s) offering the accommodation by telephone and ask as many questions as you can about the property. This will save you from visiting properties that do not meet your needs.

UPM Off-Campus Accommodation - Taman Desaminium
Begining August 2007, UPM co-operated with a private housing developer, Desaminium Jaya Sdn. Bhd. to provide accommodation to international students. There are 100 apartment units with three (3) bedrooms and two(2) bathrooms available for international students.

The rental fee for one (1) apartment unit is RM 500(empty unit with grilles, one fan in each room and one air cooler in the living room). The UPM bus service is provided from Taman Desaminium to UPM campus at RM 15 per month using a monthly bus ticket.

All applications for Taman Desaminium can be submitted to International Office by completing the UPM Off-Campus Accommodation Form.

Contact Local Real Estate Agents
Real estate agents can provide you with information of properties for rent in the area. You can visit www.fullhouse.com.my for more information about real estate agents

Check Local Newspapers
The 'New Straits Times' newspaper provides information on accommodation for rent in the classified section at http://nstpclassifieds.nstp.com.my. You can get the information about private houses for rent at specific locations from the above-mentioned web site.

masy
June 4th, 2008, 03:00 PM
Temporary Accommodation
If you are arriving before you obtain your long-term accommodation, you may need to arrange for temporary accommodation.

Students may opt to stay at the University Guest House for RM40.00 per day (USD 10.00 per day). There are also two-room apartment units at the Guest House available at RM 80.00 per day (USD 21 per day).

However, students may only stay at the University Guest House for a maximum period of one (1) week only.

List of Hotels in Klang Valley
Vistana Hotel; off Jalan Ipoh, Kuala Lumpur
Concorde Inn; Kuala Lumpur International Airport (KLIA), Sepang
The Legend Hotel; Jalan Putra, Kuala Lumpur
Concorde Hotel; Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur
Crown Princess Hotel; Jalan Tun Razak, Kuala Lumpur
The Federal Hotel; Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur
The Royale Bintang Hotel; Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur
Sucasa Service Apartments; Jalan Ampang, Kuala Lumpur
Grand Centrepoint Hotel; Jalan Tuanku Abdul Rahman, Kuala Lumpur
The Capitol Hotel; off Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur
Dynasty Hotel; Jalan Ipoh, Kuala Lumpur
Shangri-La Hotel; Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur
The Regent Hotel;Jalan Bukit Bintang, Kuala Lumpur
Grand Plaza Parkroyal Hotel; Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur
Holiday Inn Glenmarie; Jalan Usahawan U1/8, Seksyen U1, Shah Alam
MiCasa All Suite Hotel; Jalan Tun Razak, Kuala Lumpur
Cyberview Lodge Resort & Spa; Persiaran Multimedia, Cyberjaya
Putrajaya Shangri-La Hotel; Taman Putra Perdana, Presint 1, Putrajaya
Palace Beach & Spa; Jalan Dulang, MINES Resort City, Seri Kembangan
Istana Hotel; Jalan Raja Chulan, Kuala Lumpur
Concorde Hotel; Jalan Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah 9/C, Shah Alam
Renaissance Kuala Lumpur Hotel; Corner of Jalan Ampang & Jalan Sultan Ismail, Kuala Lumpur
Pan Pacific Hotel; Kuala Lumpur International Airport (KLIA), Sepang
Sunway Resort Hotel & Spa; Persiaran Lagoon, Bandar Sunway, Petaling Jaya
Mandarin Oriental Hotel; Kuala Lumpur City Centre, Kuala Lumpur
Sun Inns D'Mind Hotel; Taman Sungai Besi Indah, Seri Kembangan
Putrajaya Marriot Hotel; IOI Resort, Putrajaya
Residence Hotel @UNITEN; Jalan Kajang-Puchong, Kajang

Bijangoudarzi
June 7th, 2008, 04:10 PM
از دوستان عزیز کسی هست که راجع به هزینه های زندگی و تحصیل تو مالزی اطلاعی داشته باشه؟ماکیزمم مینیممش تو شهرهای مختلف چقدره؟میشه کاره Parttime گیر آورد و هزینه ها رو تامین کرد؟

isatis2006
June 7th, 2008, 04:22 PM
از دوستان عزیز کسی هست که راجع به هزینه های زندگی و تحصیل تو مالزی اطلاعی داشته باشه؟ماکیزمم مینیممش تو شهرهای مختلف چقدره؟میشه کاره Parttime گیر آورد و هزینه ها رو تامین کرد؟

سلام
اولا خوش مي اد كه 208 كشور دنيا رو در نظر داري و همه رو با يه چشم نگاه مي كني ;D
دوما هزينه ي زندگي تو مالزي تو كوالالامپور ماهي 350-450 تومن ميشه كه تو شهراي ديگه ميتوني تا 100 تومن از رقم قبلي كم كني
هزينه ي تحصيل هم كه در هررشته ي تحصيلي و با توجه به مقطع تحصيلي و در هر دانشگاهي متفاوته ولي در كل اين تخمين خيلي بهش ميتون نزديك باشه حدود 700-950 تومن
كار پاره وقتو نميدونم ولي بنظرم هيچ كاري نشد نداره بايد تلاش كني 8)

Bijangoudarzi
June 8th, 2008, 12:21 AM

سلام
اولا خوش مي اد كه 208 كشور دنيا رو در نظر داري و همه رو با يه چشم نگاه مي كني ;D
دوما هزينه ي زندگي تو مالزي تو كوالالامپور ماهي 350-450 تومن ميشه كه تو شهراي ديگه ميتوني تا 100 تومن از رقم قبلي كم كني
هزينه ي تحصيل هم كه در هررشته ي تحصيلي و با توجه به مقطع تحصيلي و در هر دانشگاهي متفاوته ولي در كل اين تخمين خيلي بهش ميتون نزديك باشه حدود 700-950 تومن

isatis جان به هر حال اینجوری یه کمکی هم میشه که بقیه دوستان بدونن تو هر کشور هزینه های زندگی چه جوریاس!اطلاعات طبقه بندی شده ;) بعدشم من رشتم الکترونیکه واسه MS میخوام اقدام کنم به نظرت هزینه تحصیلم چقدر بشه تو مالزی؟

isatis2006
June 8th, 2008, 01:21 AM

سلام

isatis جان به هر حال اینجوری یه کمکی هم میشه که بقیه دوستان بدونن تو هر کشور هزینه های زندگی چه جوریاس!اطلاعات طبقه بندی شده ;) بعدشم من رشتم الکترونیکه واسه MS میخوام اقدام کنم به نظرت هزینه تحصیلم چقدر بشه تو مالزی؟

سلام
گفتم كه اگه um يا upm اقدام كني هزنه ات همون حدود سالي 4-5 تومن ميشه كلا
ولي utm بنظرم 1 تومن كمتر
البته اينا براي زندگي دانشجويه نه اينكه يه روز در ميون بريم گردش اخر هفته ها هم پيكنيك دانشجويي
دستت درد نكنه كه به فكر همه هستي
از طرف دوست باباي قند عسل هم مي گم "دستش درد نكنه؟!!!"

masy
June 9th, 2008, 10:00 PM
تا حالا کسی چرتکه انداخته ببینه چقدر باید همراهمون $ یا یورو ببریم؟

برای شش ماه اول ;) البته نه مقدار دقیق

بخصوص اینکه در ترم اول کمی هزینه ها بالاتر می ره؟ ???

isatis2006
June 9th, 2008, 11:17 PM
تا حالا کسی چرتکه انداخته ببینه چقدر باید همراهمون $ یا یورو ببریم؟

برای شش ماه اول ;) البته نه مقدار دقیق

بخصوص اینکه در ترم اول کمی هزینه ها بالاتر می ره؟ ???

سلام خدايي اين سوال من هم هست
براي اين 5-6 ماه اول چقدر بياريم با خودمون كه نه زياد باشه كه هي الكي خرج كنيم نه كم باشه كه اذيت شيم
اينوبچه هاي كه اونجا هستن فكر كنم بيشتر اطلاع داشته باشن

Roya82
June 10th, 2008, 11:16 AM
بچه ها! این بستگی به خودتون داره و کسی نمیتونه بگه که چقدر با خودتون بیارین. چون هر کسی خرج کردنش با کس دیگه خیلی فرق میکنه. ولی 100% دو سه ماه اول تا بخواین جا بیفتین خرجتون بیشتره.
بستگی داره چه خونه ایی با چه قیمتی بگیرین! هم خونه دارین یا نه! به همه اینا بستگی داره. ولی میتونین ماهی 1500 رینگت رو حساب کنید برای هر ماه( به صورت میانگید) حالا یه کم بالا پایین هم بشه شاید.
ولی یکی دو ماه اول خرجتون زیاده. به نطر من هر چی بیشتر بیارین مثلا" خرج یکسال رو بیارین به نفعتونه! چون حواله مردن پول هم دردسر های خودشو داره

masy
June 10th, 2008, 04:00 PM
من امروز رفتم بانک برای گرفتن $ فقط تا سقف 2000 دلار بانک ارز می ده و یا معادلش یورو اون هم با کلی برو و بیا

اختلاف بین $ و یورو در بازار آزاد و بانک چقدره؟

Roya82
June 10th, 2008, 06:21 PM
من هم از صرافی گرفتم و هم بانک! خیلی اختلاف کم و نا محسوسی داشت!
در ضمن وضع یورو اینجا بهتره

masy
June 10th, 2008, 08:05 PM
من که دارم یورو رو از یک صرافی می گیرم، پرس و جو نکردم ولی مگه بانک ها مستقیم ارز تبدیل می کنند.

بله
بانک ملی مرکزی تا سقف 2000 $ یا معادل این مقدار رو ارز می ده
البته به مسافرین با در دست داشتن اصل پاسپورت و اصل بلیط

برای ما که زیاد می خوایم $ ببریم کمی بصرفه تر هست

isatis2006
June 10th, 2008, 08:21 PM
من که دارم یورو رو از یک صرافی می گیرم، پرس و جو نکردم ولی مگه بانک ها مستقیم ارز تبدیل می کنند.

بله
بانک ملی مرکزی تا سقف 2000 $ یا معادل این مقدار رو ارز می ده
البته به مسافرین با در دست داشتن اصل پاسپورت و اصل بلیط

برای ما که زیاد می خوایم $ ببریم کمی بصرفه تر هست

سلام
اولا كه 2000 تا ديگه كافيه نه؟
نه چه فرقي مي كنه كه دلار ببريم يا يورو
يورو نوسانش هم كمتره بنظرم بهتره
ولي 2000 تا كافيه نه؟

Roya82
June 10th, 2008, 09:51 PM
2000$ میشه حدوده 6300 رینگت که به نظر من بیشتر بیارین. شما فقط حدوده 2600 تا ترم اول باید برای ثبت نام بدین. برای اجاره خونه هم پول 2 ماه اول رو به عنوان پیش قسط میگیرن. با پول خرید هایی که برای خونه و خودتون و شاید هم لپ تاپ اگه بخوابن بدبن 2000 دلار کافی نیست. و به دردسرش واقعا" نمی ارزه برای حواله پول از ایران

Roya82
June 11th, 2008, 07:55 AM
اگه بخواین تو خوابگاه باشید هزینه هاتون میاد پایین تر.

isatis2006
June 11th, 2008, 12:38 PM
اگه بخواین تو خوابگاه باشید هزینه هاتون میاد پایین تر.

چقدر پايينتر
حداكثر 3000$ كافيه نه؟
البته ميدونم دوباره مي گيد به خودتون بستگي داره ولي متوسط حدودا با زندگي دانشجويي كاملا ساده و معمولي

MARYAM.LI
July 22nd, 2008, 07:27 AM
مقدار هزینه ای که گفتیید شامل اجاره مسکن هم میشه یا شما اقامت در خوابگاه دانشگاه رو در نظر گرفتید؟

hamed_forum
July 29th, 2008, 06:56 AM
سلامميخواستم ببينم هزينه تحصيل در ارشد كامپوتر در مالزي چقدر؟به همراه خوردو خوراك خانه و ..؟ كلان سالي چنده؟
الان تا آخر سال چه دانشگاههايي پذيرش دارن؟

far
July 29th, 2008, 10:45 AM
سلام
کسی میدونه که مابقی شهریه رو باید همون ماهه اول که میرسیم بدیم یا در طول سال تحصیلی؟ من که بهمن کلاسام شروع میشه برای ترم اول باید اذ ر واریز کنم.توی ADMISION نوشته payment upon arrivel,tuition fees, 11 modules x RM,752.00=مبلغ پرداختی و این مربوط به mmuهستش.
ممنون

isatis2006
July 29th, 2008, 05:55 PM
مقدار هزینه ای که گفتیید شامل اجاره مسکن هم میشه یا شما اقامت در خوابگاه دانشگاه رو در نظر گرفتید؟

سلام
من نمیدونم منظورتون با کی بوده
ولیکن همونجوری که بچه ها گفتن خرج ماهیانه برای زندگی دانشجویی بطور متوسط ماهیانه 350-450 تومنه کلا

isatis2006
July 29th, 2008, 05:58 PM
سلامميخواستم ببينم هزينه تحصيل در ارشد كامپوتر در مالزي چقدر؟به همراه خوردو خوراك خانه و ..؟ كلان سالي چنده؟

سلام
رشته تا رشته تفاوت انچنانی نمیکنه
چندبار بچه ها گفتن برای کوالالام÷ور سالی 5-6 تومن میشه البته بستگی داره می خواهی چه جوری زندگی کنی و مهمتر کچا زندگی کنی و چه جوری خرج کنی
ولی معمولیش همینه

isatis2006
July 29th, 2008, 06:00 PM
سلام
کسی میدونه که مابقی شهریه رو باید همون ماهه اول که میرسیم بدیم یا در طول سال تحصیلی؟ من که بهمن کلاسام شروع میشه برای ترم اول باید اذ ر واریز کنم.توی ADMISION نوشته payment upon arrivel,tuition fees, 11 modules x RM,752.00=مبلغ پرداختی و این مربوط به mmuهستش.
ممنون

اره شنیده بودم ام ام یو اینجوریه این ها هم واه ی خودشون چه کارایی می کننا بقیه دانشگاهها تا قبل از ثبت نام چیزی نمی خوان ازت
و هنگام ثبت نام ÷ول شهریه 1 ترمتو واریز می کنی

eng.meisam
August 5th, 2008, 12:07 PM
سلام
من در مورد هزینه های زندگی در مالزس آمارهای مختلفی شنیدم
از حداقل ماهیانه 250000 تومن تا حداقل 400000
کسی میتونه آمار دقیقی بده؟؟>؟

masy
August 5th, 2008, 12:12 PM
برای دریافت اطلاعات بیشتر به
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,7783.0.html
مراجعه نمایید

Roya82
August 6th, 2008, 11:48 AM
هیچ کس نمیتونه اطلاعات دقیقی در این مورد بده. چون واقعا" فرق میکنه و هر کسی خرج های مخصوص به خودش داره. بنابر این انتظار یک اطلاعات دقیق نداشته باشید

mahdieh360
September 23rd, 2008, 10:45 AM
کسی میدونه چرا اینقدر اختلاف قیمت شهریه بین دانشگاههای گروه اول مالزی هست؟ مثلا ukm ترمی حدود 600 هزار تومان اونوقت um میلیونی ؟؟

Roya82
September 23rd, 2008, 08:20 PM
بخاطر اینکه دانشگاههای مثل upm و ukm دولتی هستند و بعضی هم نیمه دولتی. اما در مورد um دانشگاه خصوصی هست.

shahrouz
September 23rd, 2008, 08:45 PM
سلام
اولا كه 2000 تا ديگه كافيه نه؟
نه چه فرقي مي كنه كه دلار ببريم يا يورو
يورو نوسانش هم كمتره بنظرم بهتره
ولي 2000 تا كافيه نه؟

فکر کنم باید سه برابر این مبلغ همراهمون باشه و مابقی اش رو از صرافی های معتبر تهیه کنیم

نه خدا وكيلي من نمي تونم اينقدر پول تهيه كنم
ابداااا
خيلي هنر كنم
3000$
رويا خانم تورو خدا ببينيد ما تو خوابگاه مي خواهيم زندگي كنيم قيد خونه رو زديم با اين وجود باز هم به اندازه اي كه masy ميگه نيازه
بابا من اگه اينهمه پول داشتم كه......

درود
مگه اين بنده خدا مسئولشه !كه باهاش داري چونه مي زني؟! :D
هزينه متوسط زندگي براي يك دانشجو در مالزي ماهانه 300 تا 400 هزار تومان مي باشد. امكانات خوابگاهي در دانشگاه ها موجود و به آساني قابل هماهنگي است . ضمن اينكه براي دانشجويان كاملا به صرفه خواهد بود كه از خوابگاه استفاده كنند.

هزينه زندگی در خوابگاه : ماهانه 60 تا 100 هزار تومان

هزينه زندگی خارج از دانشگاه (برای هر نفر در خانه های مشترک) : ماهانه 80 تا 150 هزار تومان

آب و برق و .... : ماهانه 20 هزار تومان

غذا : ماهانه 100 تا 150 هزار تومان

رفت و آمد : ماهانه 20 تا 30 هزار تومان

کتاب : هر ترم 100 هزار تومان

به طور متوسط ميتوان گفت تقريبا 350 هزار تومان در ماه برای زندگي دانشجويي مناسب و کافي است.

با افزايش نفرات سرانه هزينه كاهش مي يابد ، مثلاً براي يك خانواده 3 نفره ، 700 تا 800 هزار تومان در ماه كاملاً كافي خواهد بود. در كوالالامپور چندين مدرسه انگليسي زبان و يك مدرسه ايراني مشغول به فعاليت هستند كه براي فرزندان دانشجويان متأهل قابل استفاده اند. دانشجويان از بيمه كامل درماني برخوردارند و تسهيلاتي مانند بليط هاي ارزان قيمت سرويس هاي رفت و آمد شهري را نيز دريافت مي كنند.

اينم لينكش
http://www.study4iranian.com

isatis2006
September 23rd, 2008, 11:28 PM
سلام
اولا كه ممنون ببت هزينه هايي كه اوردي
من ميدونستم كه ايشون مسئول نيستن
ولي خب او چن سال بود كه اونجا زندگي مي كرد ميخواستم ببينم اين پولي كه ميگه چند درصدش ذخيره احتياطيه و چندرصدش خرجيه
كه پول زيادي نياريم كه بيخودي خرجش ميكنيم

Roya82
September 24th, 2008, 09:30 AM
to shahrouz:
شما خودتون مالزی تشریف دارین؟؟ واقعا" با ماهیانه 350 هزار تومان در ماه میشه مالزی زندگی کرد؟؟؟ به نظر من این یه چیز کاملا" شحصی هست و نمیشه هیچ رقمی رو براش انتخاب کرد و اگه کسی با همچین مبلغ ماهیانه ایی اینجا زندگی میکنه واقعا" شاهکار میکنه.

masy
September 24th, 2008, 12:49 PM
من با اینکه خیلی سعی می کنم جلوی خرجهای اضافه رو بگیرم ولی باز هنوز خیلی تا ماهی 350 هزار فاصله دارم

shahrouz
September 24th, 2008, 03:51 PM
to shahrouz:
شما خودتون مالزی تشریف دارین؟؟ واقعا" با ماهیانه 350 هزار تومان در ماه میشه مالزی زندگی کرد؟؟؟ به نظر من این یه چیز کاملا" شحصی هست و نمیشه هیچ رقمی رو براش انتخاب کرد و اگه کسی با همچین مبلغ ماهیانه ایی اینجا زندگی میکنه واقعا" شاهکار میکنه.

درود
خير من مالزي نيستم
بله يكي از دوستان من الان اونجا هست و با ماهي 350-400هزار تومان زندگي مي كنه. اون هم به هيچ وجه فاند نداشت.اگر مي خوايد من از ايشون ( اگر موافقت كنند ) ايميلشون رو بگيرم براي شما بذارم.اين كه شما مي فرماييد شخصيه بله شخصيه. تو همين تهران يك نفر با ماهي 50هزار زندگي مي كنه يكي با ماهي 50ميليون!. من اين هزينه ها رو براي اين آوردم كه حداقل مخارج دست بچه ها بياد.
وقتي حداقل هزينه زندگي تو آمريكا 800هزار تا 1ميليون تومانه خيلي اين رقم عجيب نيست براي كشوري كه همه چيزش نصف آمريكا هزينه بر مي داره.

farzad-13
September 30th, 2008, 10:16 PM
سلام دوستان داشتم در مورد دانشگاههای مختلف تحقیق میکردم از جمله مالزی به این مطلب برخوردم میخواستم نظر شما رو هم بدونم
http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-15/8703253521162814.htm
البته نه تایید میکنم نه رد ولی خوب منو برد تو فکر ::)

Roya82
September 30th, 2008, 11:05 PM
تا حدودی همین جوری هست که توی این لینک مشاهده میشه. بازم بستگی داره به انتظارات خودتون از خودتون و از دانشگاه و کشور ...خیلی ها هم به همین راضی هستن!

ernesto83s
October 17th, 2008, 01:51 PM
تو مالزی چطور میشه خونه کرایه کرد؟
مثل ایران آژانس املاک دارن؟
اونجا هم پول پیش می خواد یا فقط اجاره باید بدی؟
خونه به چند نفر اجاره می دن معمولاً؟
میگن کرایه خونه اونجا خیلی ارزونه، درسته؟
میشه تو خونه اجاره کنی و بعداً با کسی شریک بشی؟ اگر مهمان باشه چی؟ (آخه بعضی کشورها مهمون هم حق نداری داشته باشی)
تو اجاره دادن به چه مسائلی حساسن؟
لطفاً بچه هایی که مالزی بودند یا هستند یا کلاً هر نوع اطلاعاتی تو این زمینه دارن، اطلاعاتشون رو share کنند.

amir2022
October 17th, 2008, 02:04 PM
آره این اطلاعات خیلی لازمه ....

من فقط می دونم پول جلو نمیگرن فقط 2 ماه اجاره رو جلو میگیرن و هر وقت خواستی بلند شین هم 1 ماه جلوتر باید بگی

Roya82
October 22nd, 2008, 11:05 AM
تو مالزی چطور میشه خونه کرایه کرد؟
مثل ایران آژانس املاک دارن؟
اونجا هم پول پیش می خواد یا فقط اجاره باید بدی؟
خونه به چند نفر اجاره می دن معمولاً؟
میگن کرایه خونه اونجا خیلی ارزونه، درسته؟
میشه تو خونه اجاره کنی و بعداً با کسی شریک بشی؟ اگر مهمان باشه چی؟ (آخه بعضی کشورها مهمون هم حق نداری داشته باشی)
تو اجاره دادن به چه مسائلی حساسن؟
لطفاً بچه هایی که مالزی بودند یا هستند یا کلاً هر نوع اطلاعاتی تو این زمینه دارن، اطلاعاتشون رو share کنند.

-اینجا برای خونه پیدا کردن مخصوصا" اطراف upm راحته! چون انتخاباتون تقریبا" محدوده و یک سری آژانس هایی توی مایه های همون املاکی خودمون!! هستند که البته کارشون فقط مربوط به آپارتمان های خودشونه. یعنی هر آپارتمانی تقریبا" برای خودش یه office داره که شما برای اجاره منزل باید به همون office که توی خود همون ساختمون هستند باید مراجعه کنید.
-معمولا" پول 2 ماه اجاره رو به علاوه حدوده 500RM رو به عنوان deposit ازتون میگیرند که اون 500 تا مربوط میشه به پول آب و برق و .. که وقتی میخواین خونه رو پس بدید و قبضی رو پرداخت نکرده باشین از اون کم میکنند. و موقع بلند شدن هم میتونید پولتون رو بگیرید.
-تا جایی که من میدونم تعداد افراد زیاد براشون مهم نیست. ولی اگه بخواین خونه share کنید بیشتر از 3 نفر نمیشه چون خونه ها 3 خوابه هستند و قاعدتا" هرکس به یک اتاق احتیاج داره.
-اجاره خونه نسبت به ایران اینجا ارزونه. ولی اگه نسبت به مالزی بخواین حساب کنید نخیر! بخاطر اینکه اینا هم ایرانی ها رو شناختن و ازشون پول میگیرن!!! خونه با شرایط خوب و جایی که ایرانی هم باشه و جاهایی که بیشتر دانشجوها هستند از حدوده700 تا 1200 رینگت میشه پیدا کرد.( البته ممکنه ارزونتر هم پیدا کنید!)
-منظورتون از شریک بودن اگه همون share کردنه، بله! خیلی ها هستند که خونه اجاره کردند و هم خونه ایی شون رفته و ترم بعد یکی دیگه اومده جاش! اینا دیگه بستگی داره به قراردادهای بین هم خونه ایی ها و ربطی به office نداره. در مورد مهمان هم که اینجا همیشه از ایران براشون مهمون میاد!! و تا حالا من برخورد نکردم و نشنیدم که اجازه نداشته باشن مهمون بیارن!
-منظورتون از حساس بودن رو هم متوجه نشدم!! اگه پول بدین قضیه حله! اگه حساسیت خاصی منظورتونه بفرمایی تا توضیح بدم. فقط معمولا خونه رو موقع پس دادن چک میکنن که توی ایران هم این موضوع هست که اگه خسارتی دیده باشه از deposit تون کم میکنن.

** در ضمن من این تاپیک رو با چند تا تاپیک دیگه ترکیب کردم اگه صفحه اول و چند ارسال اول رو بخونید هم یه کمکی بهتون میکنه.

aut.ali
November 5th, 2008, 02:09 PM
سلام
اصلا قبل از اينكه مخارج رو حساب كنين بگين كه ميشه توي خوابگاه زندگي آروم و مخصوصا تميز داشت؟
يا مثل دانشگاهاي خودمون كثيف و بي نظم و پر از سر و صدا و دود سيگاره؟
وضعيت خوابگاهاش چطوره؟

farshchi_m
November 7th, 2008, 07:21 AM
سلام
اصلا قبل از اينكه مخارج رو حساب كنين بگين كه ميشه توي خوابگاه زندگي آروم و مخصوصا تميز داشت؟
يا مثل دانشگاهاي خودمون كثيف و بي نظم و پر از سر و صدا و دود سيگاره؟
وضعيت خوابگاهاش چطوره؟

سلام
اینجا در دانشگاه UPM دو نوع خوابگاه وجود داره که در هر دو نوع شما یک اتاق مستقل دارید و سرویس بهداشتی اینها مشترک هستش، نو ع اول که تقریبا ماهی 350 رینگیت هستش، کاملا شیک و تر و تمیز هستش. که به صورت پبشفرض internatioal offiice اینجا رو به شما پیشنهاد می کنه، ولی ظاهرا حداقل باید 3 تا 5 ماه اقامت کنید اونجا.
نوع دوم که ماهی 150 رینگیت هستش، از نظر شیکی و تر و تمیری خیلی تعریفی نداره، ولی با اینحال اگر خودت یه دستی به روی اتاق بکشی می شه باهاش کنار اومد.

s_violin
November 22nd, 2008, 04:11 PM
من براي دانشگاه اپيت اقدام كردم و ميخوام تو محدوده دانشگاه يعني بوكيت جليل خونه بگيرم. كسي ميدونه هزينه كرايه خونه تو اون منطقه (تكنولوزي پارك) چقدره؟

خونه ها تو كوالا چقدر امنيت دارن؟ آيا بايد وقتي خونه كرايه كرديم -مثله ايران - تمام قفلهاي خونه رو عوض كرد؟ يا نه فقط توكل بكنيم كافيه؟

Roya82
November 27th, 2008, 09:10 PM
پیام قبلی من مال جون بود ولی الان به خاطر وضع اقتصادی دنیا به نفع هست که دلار بیارید. البته تا بعد چی بشه خدا میدونه.

mohammadfallahi
December 6th, 2008, 12:17 PM
اين خيلي خوب ميشه كه دوستاني كه الان مالزي هستن بتونن كمكي به بچه هايي كه مثل من هنوز نصفه راه هستن بكنن و براشون با توجه به شرايط و آپشن هايي كه دارند تو وقت خالي شون خونه پيدا كنند من خودم به اين سايت هاي مشاوره املاك كه تو ويكي معرفي شده سر زدم ولي به نظرم چون از لحاظ نظم كاري مالايي ها با ايراني ها تفاوت چنداني ندارند بهتره كه دوستان اقدام كنند و كساني هم كه مشكلشون حل مي شه به نحوي از خجالت دوستاني كه مشكل گشا خواهند بود در خواهند اومد. ;) و اينكه مدير محترم اين تاپيك هيچ ارتباطي به تاپيك هاي ديگه نداره. 8)

davodi
January 24th, 2009, 11:08 AM
سلام دوستان

من میخوام بلیط رفت و برگشت بگیرم و توریستی برم مالزی و بعد ویزامو تبدیل کنم به ویزای تحصیلی .
حالا سوال اینجاست که من تاریخ برگشت رو کی بگیرم ؟
آیا میشه تو مالزی بلیط برگشت رو پس داد و پولشو گرفت ؟

ممنون

mrbeni
January 27th, 2009, 08:39 AM
سلام دوستان

من میخوام بلیط رفت و برگشت بگیرم و توریستی برم مالزی و بعد ویزامو تبدیل کنم به ویزای تحصیلی .
حالا سوال اینجاست که من تاریخ برگشت رو کی بگیرم ؟
آیا میشه تو مالزی بلیط برگشت رو پس داد و پولشو گرفت ؟

ممنون

معمولاً بلیط رفت و برگشت رو یکساله می گیرن بچه ها که موقع برگشت برای سال بعد ازش استفاده کنن. چون بلیط رو نمیشه اینجا پس داد و باید فرستاد ایران به همون آژانسی که بلیط رو ازش گرفتید. البته این رو در مورد پروازهای خارجی مثل امارات و قطر مطمئنم ولی راجع به ایران ایر از دفترشون بپرسید. راجع به پس دادن هم باید بگم که به نظرم پس دادنش فایده ای نداره و مبلغی که ازش کم می کنن و باقیموندش ارزشش رو نداره که این کارو بکنید. من پس دادم و پشیمون شدم. بهتره که یکساله بگیرید و خیال خودتون رو راحت کنید

amirHossein
January 27th, 2009, 07:01 PM
اين خيلي خوب ميشه كه دوستاني كه الان مالزي هستن بتونن كمكي به بچه هايي كه مثل من هنوز نصفه راه هستن بكنن و براشون با توجه به شرايط و آپشن هايي كه دارند تو وقت خالي شون خونه پيدا كنند من خودم به اين سايت هاي مشاوره املاك كه تو ويكي معرفي شده سر زدم ولي به نظرم چون از لحاظ نظم كاري مالايي ها با ايراني ها تفاوت چنداني ندارند بهتره كه دوستان اقدام كنند و كساني هم كه مشكلشون حل مي شه به نحوي از خجالت دوستاني كه مشكل گشا خواهند بود در خواهند اومد. ;) و اينكه مدير محترم اين تاپيك هيچ ارتباطي به تاپيك هاي ديگه نداره. 8)

خونه چیزی نیست که کسی دیگه بخواد براتون بگیره ، باید خودتون باشید ببینید ، محیط خونه ، محله ، و .... خیلی چیزای کوچیک موقع خونه گرفتن مهم میشه ،

hossein m
April 12th, 2009, 05:44 PM
سلام
یه چیزایی می خواستم در مورد بلیط بگم، تا دوستانی که می خواین بیاین راحتر تصمیم بگیرن.
اول اینکه سعی کنین بلیطتون الکترونیکی باشه، تا اگه خواستین کنسل کنین مجبور نشین بفرستینش ایران.
دوم اینکه من خودم بلیط دوسره یکساله گرفته بودم، اون موقع به من گفته شده بود که اگه یکسره بگیری ممکنه تو فرودگاه مالزی مشکل واست پیش بیاد، ولی اینجا اومدم دیدم که خیلی از بچه ها بلیط یکسره گرفتن و مشکلی هم واسشون پیش نیومده. به نظر من هم اگه کسی یکسره بگیره خیلی به نفعش هست (البته به شرطی که با ویزای دانشجویی بیاد و آفر لتر هم دستش باشه، نه با ویزای توریستی).
اینجا هم که اومدین میتونین برین سفارت و یه نامه واسه هواپیمایی هما بگیرین واسه تخفیف. (البته می گن تخفیفش 50 درصده ولی کمتره. یه رفت و برگشت ایران تقریبا 550 تومن می شه). از این تخفیف هم سالی یکبار می تونین استفاده کنین.
موفق باشین :)

sepanta
April 17th, 2009, 11:45 AM
کسی تازگی سفارت نرفته شنیدم به تازگی با بلیط یک طرفه هم ویزا دانشجویی صادر میشه . اگه اطلاع دقیقی کسی داره بگه.

amirHossein
April 17th, 2009, 12:14 PM
کسی تازگی سفارت نرفته شنیدم به تازگی با بلیط یک طرفه هم ویزا دانشجویی صادر میشه . اگه اطلاع دقیقی کسی داره بگه.

قبلا هم صادر میشد ، البته اینو در نظر داشته باشید که ویزای دانشجویی صادر نمیشه ، یه مهر ورود میزنه که 3 ماه اعتبار داره و بعدا باید از طریق immigration دانشگاه ویزای دانشجویی بگیرید که به صورت استیکر تو پاستون میخوره و از موقع تحویل پاس به immigration دانشگاه در حدود 1تا 2 ماه طول میکشه .

یه نکته خواستم بگم ، اینکه دوستان سعی کنن موقع ورود براشون 1 ماه اقامت بخوره اینطوری ویزای دانشجوییتون خیلی زود تر آماده میشه وگرنه باید صبر کنن تا مدت اقامتی که توی پاس موقع ورود به مالزی میخوره تموم شه بعد ویزای دانشجویی بگیرن ، اینم در نظر بگیرید اگه ویزا دانشجویی نداشته باشید ، گواهینامه ، دبیت کارت و ... نمی تونید داشته باشید.

من موقع ورودم 1 ماهه زد و ، 1 ماه صبر کردم مدتش expire شه و حدود 1 ماه و نیم خود ویزا طول کشید تا حاظر شه . یکی از دوستانم توی فرودگاه 3 ماهه زده بودند براش ، 3 ماه الاف بود تا پاسش رو بگیرن بفرستن واسه ویزا.

sepanta
April 17th, 2009, 01:21 PM
امیر جان اینجا یه نکته واسه من پیش اومد .
مگه من وقتی آفرم رو ببیرم سفارت در تهران به من ویزای دانشجویی نمیدن؟ مسکه چیزی رو اینجا اشتباه من متوجه شدم . پس فرق اینکه تهران بری سفارت و با برگه پذیرش و اینکه مالزی لند کنی و اونجا مهر بزنی در چیه؟

amirHossein
April 17th, 2009, 02:20 PM
امیر جان اینجا یه نکته واسه من پیش اومد .
مگه من وقتی آفرم رو ببیرم سفارت در تهران به من ویزای دانشجویی نمیدن؟ مسکه چیزی رو اینجا اشتباه من متوجه شدم . پس فرق اینکه تهران بری سفارت و با برگه پذیرش و اینکه مالزی لند کنی و اونجا مهر بزنی در چیه؟

توی سفارت یه مهر بزرگ میزنن که توش یه تاریخی خورده که تا اون تاریخ میتونی وارد مالزی شی شاید بشه بهش گفت اجازه تحصیل موقت . بعد از ثبت نام به شما ویزای اصلی دانشجویی میده که یه استیکر بزرگ و خوشگله که عکستون هم توشه و توی پاستون می چسبونن. وگرنه اینا تا از ثبت نامتون مطمئن نشن ویزا بده نیستن.
اونی که موقع ورود به مالزی میزنن ویزای توریستیه که باهاش اجازه تحصیل نداری و اگه با اون درخواست ویزای دانشجویی کنی باید 500 رینگیت جریمه بدی.

Saber
April 17th, 2009, 03:33 PM
يه راهنمايي براي خريد از فروشگاه ها در مالزي ،‌چيرو از كجا بخريم
http://iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=18957

دوستايي كه مالزي هستند بگن بنظرشون خوب گفته :) ؟

aminnobakht
April 28th, 2009, 12:17 PM
سلام به همه دوستان
من الان داشتم توی سایت ایران ایندیا میگشتم که دیدم صفحه قیمت وسایل در مالزی رو آپدیت کرده میخواستم دوستان عزیزی که مالزی هستن نظرشونو اعلام کنند
http://www.iranindia.com/Page_Malaysia_Living_Costs.html
پیشاپیش ممنون از جوابتون راستی جواب اینو هم بدید

يه راهنمايي براي خريد از فروشگاه ها در مالزي ،‌چيرو از كجا بخريم
http://iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=18957

دوستايي كه مالزي هستند بگن بنظرشون خوب گفته :) ؟

بازم ممنون

payesh
May 3rd, 2009, 02:00 PM
با سلام مي خواستم ببينم در تهران صرافيهايي ومحل مناسبي است كه مقداري رينگ تهيه كنيم است ( براي محكم كاري ) اگرچه در فرودگاه كوالالامپور مي گويند ميشه.

Ali_Mohajer
June 21st, 2009, 01:05 AM
سلام.
ببخشید کسی نمی دونه شهریه رشته کارشناسی تجارت الکترونیک(Bachelor Of Electronic Commerce) در دانشگاه LimKokWing چقدر هست؟
و همینطور شهریه پیش دانشگاهی در دانشگاه LimKokWing ؟
+شهریه دوره زبان فشرده International House ؟

بعدش پیش دانشگاهی ترم بهار داره واسه شروع؟
بعد واسه خورد خوراک باید ماهی چند در نظر بگیرم؟

ممنونم

aminnobakht
June 21st, 2009, 08:49 AM
سلام.
ببخشید کسی نمی دونه شهریه رشته کارشناسی تجارت الکترونیک(Bachelor Of Electronic Commerce) در دانشگاه LimKokWing چقدر هست؟
و همینطور شهریه پیش دانشگاهی در دانشگاه LimKokWing ؟
+شهریه دوره زبان فشرده International House ؟

بعدش پیش دانشگاهی ترم بهار داره واسه شروع؟
بعد واسه خورد خوراک باید ماهی چند در نظر بگیرم؟

ممنونم

سلام دوست عزيز هر چي گشتم نتونستم توي سايت خود دانشگاه http://www.limkokwing.net/malaysia/ چيزي واست پيدا كنم ولي اينجا يه سري اطلاعات هست كه دقيق نيست و لياميدوارم كمك كننده باشه ( در ضمن رشته e-commerce دانشاه MMU توي مالزي از شهرت بيشتري برخورداره(با شهريه كمتر) )
http://iranindia.com/Page_Limkokwing_Foundation_Bachelor.html

Ali_Mohajer
June 21st, 2009, 11:02 AM
سلام دوست عزيز هر چي گشتم نتونستم توي سايت خود دانشگاه http://www.limkokwing.net/malaysia/ چيزي واست پيدا كنم ولي اينجا يه سري اطلاعات هست كه دقيق نيست و لياميدوارم كمك كننده باشه ( در ضمن رشته e-commerce دانشاه MMU توي مالزي از شهرت بيشتري برخورداره(با شهريه كمتر) )
http://iranindia.com/Page_Limkokwing_Foundation_Bachelor.html

سلام.
ممنونم بابت پاسخگوییتون .
قبلا خودم هم سایت لیک کوک وینگ رو زیرو رو کردم اما قیمت شهریه هاشو به دست نیاوردم.الان هم ایمیل زدم به خود دانشگاه تا ببینم چی می گن.
بعد از اینکه پست دادم قیمت های این سایت ایران ایندیا رو دیدم اما نمی دونم این قیمت هایی که زده تا چه حد درست هستند.
به نظر من از نظر محیط و امکانات لیم کوک وینگ بهتره از مالتی مدیا هست.بعد دوره ی پیش دانشگاهی لیم کوک وینگ در سایبرجایا هست در حالی که مالتی مدیا پیش دانشگاهیش در ملاکا هست.اختلاف شهریشون هم بر اساس سایت ایران ایندیا 5000 رینگیت هست که خیلی نیست.البته هزینه ثبت نام لیم کوک وینگ بالاتر هست.
از نظر محیط خوابگاه من خیلی از محیط خوابگاه لیم کوک وینگ خوشم اومد و از نظر دانشجو های بین المللی لیم کوک وینگ فکر کنم وضعیت بهتری نسبت به مالتی مدیا داشته باشه.(مثل اینکه از 140 تا کشور دانشجو داره که البته تو سایت خود لیم کوک وینگ اسم 90 تا از کشورها رو آورده)
بعدش از نظر جهانی هم فکر کنم لیم کوک وینگ معروف تر باشه چون یه موسسات معتبری مثل International House در اون فعالیت می کنند.(من دوستم لندن در همین اینترنشنال هُوس درس می خونه).

برای خورد و خوراک ماهی 200$ کافیه؟

achool
June 21st, 2009, 01:28 PM
سلام
چند سوال

1 وضعیت خوابگاهای دانشگاه utm چجوریه؟
الان چی گیر میاد؟
غذا به صورت سلف هست؟
تلویزیون چطوریاست؟
هر اطاق یکی؟
باید بخریم؟
پول آب و برق باید بدیم؟
اینترنت؟

من ایمیل دادم گفتند رزرو شده
جمعه هم دارم میرم
وضعیت چطوره؟

ellii2007
June 25th, 2009, 12:47 PM
سلام دوستان :)

یه دوست خوب این لینک‌ها رو برای من فرستاد و از اونجایی که من هم راهی مالزی هستم و خب به کارم اومد گفتم بذارم تا شما هم استفاده کنید.

موفق باشین:)

http://iranindia.com/Page_Trip_Advisor.html

http://iranindia.com/Page_Malaysia_Living_Costs.html
http://www.iranindia.com/ASP/Education_Malaysia_UPM.asp
http://iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=18028
http://www.adpost.com/my/kuala_lumpur/apartment_to_lease_to_let/

havijpolo
July 4th, 2009, 07:10 AM
میگم که با برسی بیشتری بیان اینجا و قبلش با کشوری اروپای يك مقایسه کنین.دوستان به همیگیتون سلام میگم،من الان KL هستم و می‌خوام به همتون يه چیزیو بگم که شمام مثل من بیگدار به آب نزد باشین.بچه ها مالزی اصلا به یون ارزونی که میگن نیست و مسکن هم خیلی‌ خیلی گرون خوصوصا اطراف یوام.چون وضعیت حمل و نقل عمومي چندان جالب نیست گرفتن خونه دور از دانشگاهم اصلا به صرف نیست اینجا فقط هزینه خونه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ رینگیت حالا حساب هزینه چیز هاي دیگرم کنین خرج حداقل ماهی‌ ۲۰۰۰ تا می‌شه.که با همین هزینه می‌شه توی سوئد یا مجارستان تحصیل کرد.من چون خودم گول حرفی بیخدی راجع به ارزونی اینجارو شنیدم اینجا اومدم الان دارم به شماها

Geek
July 4th, 2009, 12:37 PM
من شنیده بودم سالی حدود ۱۰ ملیون بیشتر خرج بر نمیداره!!!
توی این فروم خیلی جاها دیدم میگفتن یه خونه یه خوابه خوب ۴۰۰ تا ۵۰۰ رینگت هست و حتی یه جورائی میشه ۱۵۰ هم گیر آورد این رقم با ۲۰۰۰ تا خیلی فرق داره

aminnobakht
July 4th, 2009, 01:20 PM
سلام به همه دوستان
من خودم هم قبلا اين قيمت ها رو ديده بودم توي سايت هاي املاك كه توي ويكي معرفي شده(در مورد قيمت ملك و اينا) ولي خوب وقتي از دوستان ميپرسيدم ميگفتن كه ميشه اتاق پيدا كرد ولي خوب بايد اوايل چند ماه بري خوابگاه كه بتوني بچه ها رو بشناسي و بعد از اون بتوني چند نفر كه بتوني باهاشون راحت باشي رو پيدا كني و باهاشون خونه بگيري كه اون موقع مخارج كمتر ميشه تقريبا اجاره خونه بين يك سوم تا يك چهارم ميشه چون خونه ها تقريبا همگي از 3 خوابه به بالا هستن
در مورد بقيه چيز ها هم طبق قيمت هايي كه ميشه ديد توي سايتاشون(مثلا كامپيوتر و اينا ) از ايران تقريبا 5 تا 10 درصد ارزون تره كلا فكر كنم راحت توجه كنيد كه گفتم راحت ميشه با ماهي 600 تومن زندگي كرد و نيازي به ماهي تقريبا 1يك ميليون و دويست هزار تومن كه اون دوستمون گفتن نباشه
در ضمن اينا همش منبع شنيداري داره و من خودم هم هنوز مالزي نرفتم پس ممنون ميشم اگر كه حرفام مشكل داره گوشزد كنيد
در جواب اون دوستمون هم كه راجع به خونه يك خوابه گفتن بايد بگم كه خونه يك خوابه توي هيچ سايتي من نديدم(البته شايد باشه ها) ولي خوب ميشه استوديو گير آورد كه مسلما اجارش از اپارتمان ارزون تره
با اجازه همگي
بازم تكرار ميكنم اگر هر جايي از حرفام با حقيقت مغايره دوستان گوشزد كنن

Saber
July 4th, 2009, 01:50 PM
من شنیده بودم سالی حدود ۱۰ ملیون بیشتر خرج بر نمیداره!!!
توی این فروم خیلی جاها دیدم میگفتن یه خونه یه خوابه خوب ۴۰۰ تا ۵۰۰ رینگت هست و حتی یه جورائی میشه ۱۵۰ هم گیر آورد این رقم با ۲۰۰۰ تا خیلی فرق داره

ببينيد علت اينكه هر كسي يك نظري داره درباره هزينه ها و قيمت خونه اين هست كه منابع هركسي متفاوت هست و البته دليل متفاوت بودن نظرات افراد در منابع مختلف 2 دليل دارد .
اول اينكه در استانها مختلف هزينه ها متفاوت هست و مثلا در KL هزينه زندگي خيلي متفاوت با JB هست بنابر اين هم هزينه خونه و هم خرج مخارج متفاوت هست .
و دوم اينكه اين هزينه ها كاملا نسبي و بستگي به خود افراد دارد ، كه چطور زندگي كنن چي بخورند كجا برند چطوري برند و خيلي موارد ديگه كه اين باعث ميشه هزينه ها متفاوت باشه.
اما دركل شما شهر مقصد رو در نظر بگيريد و يه ميانگين از قيمت ها در مثلا KL درنظر بگيريد كه اون تخمين هزينهاتون خواهد بود ، حالارفتين اونجا ديگه بسته به شرايط و نوع زندگي خودتون هزينها بدست مياد.
خونه هم اغلب 3 خوابه هستند ندرت ، نه اينكه اصلا اما ميگم بندرت پ خوابه پيدا ميشه ، شايدم اصلا پيدا نشه و در نهايت توصيه ميكنم ترم اول حتما خوابگاه بريد تا شرايط و باقي مسائل كاملا دستتون بياد.
البته باز دوستاني كه الان Malaysia هستند بهتر ميتونن نظر بدند .

ellii2007
July 4th, 2009, 06:08 PM

من می‌خوام قبل از اومدن به مالزی یه لپ تاپ بخرم ولی‌ به نظرتون این کار درسته یا بذارم بیام اونجا خریدم رو بکنم (آخه شنیدم اونجا ارزونتره)؟ کسی‌ این کار رو کرده؟ اگه جوابتون بله هست میشه راهنمائی کنین یه لپ تاپ خوب وایوو از کجا می‌شه خرید (در کووالالامپور)؟

بسیار ممنون

amirHossein
July 4th, 2009, 08:40 PM

من می‌خوام قبل از اومدن به مالزی یه لپ تاپ بخرم ولی‌ به نظرتون این کار درسته یا بذارم بیام اونجا خریدم رو بکنم (آخه شنیدم اونجا ارزونتره)؟ کسی‌ این کار رو کرده؟ اگه جوابتون بله هست میشه راهنمائی کنین یه لپ تاپ خوب وایوو از کجا می‌شه خرید (در کووالالامپور)؟

بسیار ممنون

آره ؛ حتما از مالزی بخر ، یه کمی ارزون تر از ایرانه و تنوع بیشتری داره ایتجا ، اما جدای قیمت ، گارانتی اینجا رو داشته باشی بهتره .

sepanta
July 10th, 2009, 08:53 AM
عزیزم اینجا ارزون تره . با حدود 900 تومن می تونی یکی بگیری که ابران 1200 قیمتشه.

ava2009
August 8th, 2009, 01:03 PM
سلام دوستان ما دو هفته ست که مالزی هستیم و تونستیم خیلی زود خونه بگیریم اینحا توی منطقه ما نزدیک یو پی ام یه خونه سه خوابه فول فرنیش گرفتیم ماهی 1000 رینگیت و در کل خونه خوییه و غیر از یک سری لوارم اشپزخونه چیزی لازم نداشتیم اینجا هزیته ها یه مقدار پایینتر از ایرانه مثل خوراکی و پوشاک و همچینین اونهایی که می خوان لپ تاپ بخرن حتما بیان مالزی بخرن چون هم تنوع زیاده هم قیمت پایینه و هم گیفت های زیادی میدن ببخشید من کیبرد فارسی ندارم همین رو هم به سحتی نوشتم اگه سوالی بود در خدمتم ;)

sara pinup
August 13th, 2009, 10:50 PM
سلام بچهها من می‌خوام برای دورهٔ ارشد رشتهٔ mba بیام اونجا ولی‌ حتما باید اونجا کار کنم برای اینکه چرخ زندگی‌ بچرخه ۸) من لیسانس روانشناسی بالینی دارم آیلتس ۶ژنرال و دستیاری دندان پزشکی هم واردم با ۲سال سابقه کار و مدرک معتبر آیا به صورت نیمه وقت می‌تونم مشغول شم ؟حالا اگه مرتبط با این چیزا هم نشد آیا کاری واسه یه دانشجوی ایرانی‌ که شهریه و خرج زندگیشو در بیار اونجا هست؟مرسی‌ اگه بمن اطلاعات بدید

rabin2026
August 27th, 2009, 10:07 PM
ببينيد من الان مالزی هستم
تو puchong زندگی ميکنم اينجا يه خونه 3 خوابه 900 رينگيت هست با تمام وسايل +هر اطاق يه کولر
اما اينجا تا خود KL با اتوبوس حدود 2 ساعت فاصله داره
اينجا اجاره ها بالا رفته
تا جايی که ميدونم يه خونه 3 خوابه در سايبرجايا که نزديک LIMKOKWING و MMU هست حدود 1700 تا 2000 رينگيت در مياد
تازه اين هزينه با هزينه آب و برق جمع ميشه
تنها راهی که شايد بتونين 300 يا 400 رينگيت در ماه صرفه جويی کنيد اينه که مجتمع هايی که اتوبوس های دانشگاه به اونجا سرويس ميدن اجاره کنين
الان برای مثال اينجايی که من هستم از MMU و LIMKOKWING اتوبوس مياد (منظورم اتوبوس خود دانشگاه هست ) که هزينش ماهيانه ميشه حدود 150 رينگيت
پس اگه فکر ميکنين با 400 دلار ميشه راحت زندگی کرد بايد بگم در اشتباهيد

noki_6630
September 3rd, 2009, 08:30 PM
ببينيد من الان مالزی هستم
تو puchong زندگی ميکنم اينجا يه خونه 3 خوابه 900 رينگيت هست با تمام وسايل +هر اطاق يه کولر
اما اينجا تا خود kl با اتوبوس حدود 2 ساعت فاصله داره
اينجا اجاره ها بالا رفته
تا جايی که ميدونم يه خونه 3 خوابه در سايبرجايا که نزديک limkokwing و mmu هست حدود 1700 تا 2000 رينگيت در مياد
تازه اين هزينه با هزينه آب و برق جمع ميشه
تنها راهی که شايد بتونين 300 يا 400 رينگيت در ماه صرفه جويی کنيد اينه که مجتمع هايی که اتوبوس های دانشگاه به اونجا سرويس ميدن اجاره کنين
الان برای مثال اينجايی که من هستم از mmu و limkokwing اتوبوس مياد (منظورم اتوبوس خود دانشگاه هست ) که هزينش ماهيانه ميشه حدود 150 رينگيت
پس اگه فکر ميکنين با 400 دلار ميشه راحت زندگی کرد بايد بگم در اشتباهيد

به شد ت تایید میشه !!!!

lune
September 6th, 2009, 09:47 PM
براي ديزاين خوندن كدوم دانشگاه مالزي رو شما پيشنهاد ميكنيد ؟؟؟ در مورد دانشگاه ليم كوكوينگ چيزي مي دونيد؟؟ بچه ها وضع بهداشت مالزي چطوره؟هوا اونجا خيلي گرمه ؟ و البتتته هزينه ها هم كه خيلي همه اند؟ كار چي ؟ ميشه كار پيدا كرد؟

nowroozi
September 7th, 2009, 11:29 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگه امکان داره میانگین هزینه های زندگی در جوهور برای 1 خانواده 2 نفره با یک بچه 1 ساله در صورتی که بخواهیم خوابگاه بگیریم یا خونه چقدره تو صفحات قبلی فقط در رابطه با کوالالامپور صحبت شده من برای industrial engineerدر مقطع فوق لیسانس با این شرکتها :(اقدام کرده ام
با تشکر از دوستان دلسوز

Saber
September 7th, 2009, 12:10 PM
براي ديزاين خوندن كدوم دانشگاه مالزي رو شما پيشنهاد ميكنيد ؟؟؟ در مورد دانشگاه ليم كوكوينگ چيزي مي دونيد؟؟ بچه ها وضع بهداشت مالزي چطوره؟هوا اونجا خيلي گرمه ؟ و البتتته هزينه ها هم كه خيلي همه اند؟ كار چي ؟ ميشه كار پيدا كرد؟
دانشگاه رو نظري ندارم ، اما ليم كوكوينگ امكانات دانشگاهي خيلي قوي داره و دانشگاه با كلاسي هم هست اما هزينه هاش شديدا بالا هست .بعضي مداركش بعداز فارغ التحصيلي 2 تا مدرك از 2جا مختلف ميده ! تو سايت دانشگاه همه اطلاعاتش كامل هست حالا باز دوستاني كه تجربه و اطلاعات دقيقتر دارند ميتونند نظر بدهند

ali-javan
September 11th, 2009, 05:20 PM
سلام از دوستان با تجربه کسی میتونه بگه که هزینه ی تحصیل و زندگی در مالزی واسه گرفتن کارشناسی ارشد چقدری در می یاد؟
در ضمن هزینه ی دوره ی ارشد عمران 4000 دلار است!

ali-javan
September 12th, 2009, 02:16 PM
سلام دانشگاه um که در کوالا لامپور هستش آیا دولتی هست یا خصوصی؟

AmiR_86
September 12th, 2009, 03:12 PM
سلام دانشگاه um که در کوالا لامپور هستش آیا دولتی هست یا خصوصی؟
دانشگاه UM دانشگاه دولتي مالزي هست

ali-javan
September 12th, 2009, 10:10 PM
من ایشالا واسه ارشد میخوام برم مالزی دانشگاه um رشته ی عمران درس بخونم حالا دارم واسه ی هزینش تحقیق میکنم که تو سایت زده هزینه ی دوره 4000 دلار! منظور از دوره کل دوره ی ارشده یا منظور هر ترمه!؟
خواهشن یکی که مطمعن هستش بهم جواب بده چون واسم خیلی مهمه!
چون تو بعضی سایتا دیدم که نوشته دوره(ترم)!!!!!!!!!!!

Rezaa
September 17th, 2009, 04:31 PM
من لیسانس شیمی دارم و میخوام دنبال یک کشوری میگردم که پذیرش دوره عمومی پزشکی بده.
اروپایی ها که یا پذیرش نمیدن و یا هزینه های بالایی دارن.
هند هم خوشم نمیاد.
مالزی راحت پذیرش میده؟ هزینه دوره پزشکی در مالزی چقدره؟

خواهش میکنم راهنمایی کنید
ممنون

mohsen1985
September 24th, 2009, 03:35 PM
با سلام به دوستان عزیز

بنده فارغ التحصیل علوم کامپیوتر با معدل ۱۶ هستم. دانشگاه سراسری رتبه ۱۰۰۰ شدم و دانشگاه آزاد رتبه ۴۰۰، متاسفانه قبول نشدم. به خاطر همین تصمیم گرفتم برای ارشد برم خارج از کشور. از نظر مالی کمی‌ محدودیت دارم و به همین خاطر مجبورم به کشوری برم که مخارجش کم باشه. می‌خواستم بدونم مخارج مالزی (دانشگاه UTM) چطوره؟ می‌شه با ۱۵ میلیون ارشد رو تموم کرد؟ لطفا تمامی‌ جزییات مخارج زندگی‌ و تحصیل رو اگه میدونین بهم بگین. مچکرم.

ellii2007
November 22nd, 2009, 05:29 PM
سلام دوستان

یه آپارتمان مبله از ۱۷ دسامبر تا ۱۰ ژانویه نیاز دارم. ترجیحا جوتا ماینز یا KL. لطفاً به آدرس زیر ایمیل بزنید :

alireza.davoodi@gmail.com

ellii2007@yahoo.com

شماره تماس: 0102723453

ممنون.Elham

domesday
November 22nd, 2009, 07:16 PM
الهام جان
آژانس که زیاده
اینجوری خونه پیدا نمیکنی آخه!!
میدونم بچه های upm یه فروم خاص خودشون دارن
اونجا برای جوتاماینز میتونی پیدا کنی
اما اینجا که به نتیجه نمیرسی!

ellii2007
November 22nd, 2009, 09:00 PM
الهام جان
آژانس که زیاده
اینجوری خونه پیدا نمیکنی آخه!!
میدونم بچه های upm یه فروم خاص خودشون دارن
اونجا برای جوتاماینز میتونی پیدا کنی
اما اینجا که به نتیجه نمیرسی!
سلام

راستش به آیسام سر زدم یعنی‌ اونجا هم پیغام گذاشتم، من خودمUPM هستم و دانشجوی جدید KL رو هم اصلا نمی شناسم. در مورد آژانس‌ها جای قابل اعتمادی رو نمی شناسم کسی‌ هم بهم تا حالا جائی‌ رو معرفی‌ نکرده. فک کنم الکی‌ خیلی‌ پورسانت بگیرن. نمیشه همینطوری رفت بی‌ شناخت طرفشون. شما میتونین راهنمایی کنین؟ دیگه از هر کی‌ دستم بیاد دارم میپرسم. ممنون میشم.

domesday
November 23rd, 2009, 05:23 AM
ببین برو خود اونجایی که میخوای
نگهبان ها میدونن کدوم واحد ها خالی هست یا اتاق دارن(جوتا ماینز رو منظورم هست)
بخوای هی از یو پی ام بیای کوالا که سختت میشه!! دوره بابا با این مترو های مزخرفشون
هریتیج رو هم یه چک بکن میدونم حدود 1400-1600 هست قیمت هاش ماهی
اما خوب خیلی تمیز تره از جوتاماینز(من ندیدم جوتاماینز رو خودم)
هر دوشون هم سرویس دانشگاه میاد

domesday
November 23rd, 2009, 05:24 AM
من شماره یه آژانس دارم اما واقعآ نمیدونم چی به چی هست!!
آره پورسانت هم میگرین
اگر میتونی خودت پیدا کنی بهتره!

ellii2007
November 23rd, 2009, 09:15 PM
ببین برو خود اونجایی که میخوای
نگهبان ها میدونن کدوم واحد ها خالی هست یا اتاق دارن(جوتا ماینز رو منظورم هست)
بخوای هی از یو پی ام بیای کوالا که سختت میشه!! دوره بابا با این مترو های مزخرفشون
هریتیج رو هم یه چک بکن میدونم حدود 1400-1600 هست قیمت هاش ماهی
اما خوب خیلی تمیز تره از جوتاماینز(من ندیدم جوتاماینز رو خودم)
هر دوشون هم سرویس دانشگاه میاد
سلام

هم جوتاماینز و هم هریتیج رفتم سپردم البته هریتیج گفت یه ماه نداریم، در مورد آژانس هم امروز یکی‌ بهم معرفی کردن زنگ زدم. ممنون از راهنمایی هاتون:) ایشالا که یکی‌ با شرایط من پیدا بشه.

eiko
February 4th, 2010, 09:20 PM
سلام هزینه هر ترم کارشناسی ارشد میکروبیولوژی چقدر است

B*N
February 5th, 2010, 01:12 AM
دوستان هزینه یه زندگی نسبتا راحت برای 4 نفر اونجا چقدر هست ؟ + دوره های آموزشی زبان و بقیه کلاس های جانبی ( دوره دبیرستان ) + رفت آمد های معمول !

123456mm
February 20th, 2010, 03:50 AM
سلام دوستان خوبید؟اولین پستم توی این فرم میشه ممنون میشم کمکم کنید.راستش من و نامزدم تصمیم داریم برای سال اینده پذیرش بگیریم الان زبان رو شروع کردیم تقریبا" و داریم جلو میریم.من برای ارشد عمران و نامزدم مدرک کاردانی کامپیوتر داره که با معادل سازی برای کارشناسی می خواد بیاد.دوستان چون الان زمان خوبی دارم برای فکر کردن و یه جورایی برای برنامه ریزی می خواستم بدونم از اونجایی که ما این رو قبول کردیم که برای تحصیل در اونجا یه زندگی دانشجویی رو قبول کنیم و رویایی فکر نکنیم میشه با 25000 $ اونجا مدرکمون رو بگیریم با همه ی هزینه ها؟در حد یک خونه ی 1 خوابه و زندگی معمولی.ممنون میشم اگه خوب روشنم کنید و جوابی دقیق بم بدین.از اونجایی که 1 سال زمان دارم می خوام تا دیر نشده بر نامه ریزی کنم.به من لطف میکنید واقعا" و سوال مهم من اینه که از اونجایی که ما عقد نیستیم و تا انتهای تحصیل هم شرایط عقد رو نداریم اونجا برای هم خونه بودن گیر نمیدن؟ چون به هر حال مسلمان هستن و اینا دیگه...مرسی رفقا ممنون.اگه هزینه ی تحصیل مجزا چقدره در دانشگاه utm برای ارشد عمران و کارشناسی کامپیوتر (مدرک معادل داره و می خواد 3 ساله بخونه)

sepanta
February 21st, 2010, 03:46 PM
نه عزیز جان کسی کاری به کارت نداره اینجا درست دینشون اسلامه ولی همه چی آزاده و شما آزادی هر کاری کنی . بعضی ها اینجا با دختر ها هم خونه میشن و خیلی چیزای دیگه . اینجا کسی به این چیزا کار نداره.

shp_com
February 24th, 2010, 08:05 AM
اگه هزینه ی تحصیل مجزا چقدره در دانشگاه utm برای ارشد عمران و کارشناسی کامپیوتر (مدرک معادل داره و می خواد 3 ساله بخونه)

هزینه های رشته ها در خود سایت UTM زده شده است.

s_sa
February 24th, 2010, 02:32 PM
سلام.

دوستان سطح داشنگاه های مالزی در مقابل دانشگاه های ایران چطوره؟! و بهترین دانشگاه پزشگی ش کدومه؟!

ممنون

alimas64
March 16th, 2010, 03:09 PM
سلام

دو سه روزه سایت http://gsms1.utm.my:8080/gsms/ برای من باز نمیشه که فایلم را ببینم.شما هم این مشکل را دارید؟دلیلش چی می تونه باشه؟

aminmk
April 3rd, 2010, 12:44 AM
از شرایط زندگی penang و تحصیل دکتری در usm اطلاعی دارید?و هزینه زندگی چقدر هست اونجا؟کلا جای خوبیه برای زندگی؟

armin1990
April 10th, 2010, 12:01 PM
من شهريور قراره برم مالزي براي مهندسي معماري كارشناسي ميخواستم ببينم اگه در امتحان هاي دانشگاه نمره كم بياريم يا مشروط بشيم يعني درس ها رو پاس نكنيم بايد چيكار كنيم؟ و هزينه كتابهاي درسي و وسايل مربوط به رشته ها چقدر هستش؟

armin1990
April 10th, 2010, 12:09 PM
يه سوال داشتم در مورد اقامت در مالزي : آيا مردم مالزي به زبان انگليسي هم ميتوانند صحبت كنند يعني منظورم اينه كه مثلا توي فروشگاه ها بايد با چه زباني با فروشنده ها صحبت كرد؟ مالايي يا انگليسي؟

shp_com
April 10th, 2010, 09:21 PM
يه سوال داشتم در مورد اقامت در مالزي : آيا مردم مالزي به زبان انگليسي هم ميتوانند صحبت كنند يعني منظورم اينه كه مثلا توي فروشگاه ها بايد با چه زباني با فروشنده ها صحبت كرد؟ مالايي يا انگليسي؟

بله تقریبا همشون بلدن. البته لهجه دارن که گاهی این لهجه زیاد هست و من که واقعا بعضی اوقات نمی فهمیدم چی می گن.

armin1990
April 10th, 2010, 10:35 PM
برخوردشون با ما ايراني ها چجوريه؟

shp_com
April 10th, 2010, 10:39 PM
برخوردشون با ما ايراني ها چجوريه؟

نگران این چیزا نباشید اونا زیاد به بقیه توجه ندارن. عادت دارن آدم با فرهنگ های متفاوت ببینن

armin1990
April 11th, 2010, 11:08 PM
راستي از مركز شهر كوالامپور تا ساحل دريا چند كيلومتر فاصله هستش؟

saeedamigo
April 13th, 2010, 08:45 PM
سلام.
چند تا سوال دارم.
يكي از دوستام داره كارداني رشته الكترونيك از شاخه فني و حرفه اي ميخونه. تصميم داره بعد از اينكه از دوره كارداني فارغ شد، تو مالزي ادامه تحصيل بده.
سوالم اينه كه دانشگاههاي مالزي مدرك فني و حرفه اي رو ميپذيرن؟ اصلا اونا مدركي معادل فوق ديپلم دارن؟ يا اينكه بعد ديپلم فقط ليسانس دارن؟
اونجا رشته الكترونيك به انگليسي تدريس ميشه؟
لطفا در مورد مدرك زباني كه مورد نياز هست توضيح بديد. آخه من شنيدم كه ميشه زبان رو همونجا هم خوند. در اين مورد توضيح بديد لطفا.
با تشكر.

shp_com
April 14th, 2010, 08:25 AM
اونجا رشته الكترونيك به انگليسي تدريس ميشه؟

بله به زبان انگلیسی هست . هر چند بستگی به دانشگاه هم داره.

لطفا در مورد مدرك زباني كه مورد نياز هست توضيح بديد. آخه من شنيدم كه ميشه زبان رو همونجا هم خوند. در اين مورد توضيح بديد لطفا.

شما باید دانشگاه تون رو انتخاب کنید بعد می تونید شرایط زبان رو توی سایت دانشگاه چک کنید.
بله در مالزی مراکزی هست که می تونید زبان رو اون جا بخونید و بعد برای دانشگاه های مورد نظر رشتتون اقدام کنید.

al_sa528
April 14th, 2010, 01:29 PM
با سلام.
دوستان میخواستم ببینم دو نفر با ماهی 500تا600 میشه زندگی کرد تو کی ای و حتی یه خونه یک خوابه بیرون شهر بگیریم؟

shp_com
April 14th, 2010, 01:36 PM
با سلام.
دوستان میخواستم ببینم دو نفر با ماهی 500تا600 میشه زندگی کرد تو کی ای و حتی یه خونه یک خوابه بیرون شهر بگیریم؟

ببینید بهتر هست خونه رو شما با چند نفر دیگه اشتراکی بگیرین که هزینه خونه شما کم بشه. من هستن دوستام که ازدواج کردن و دارن در یک اتاق کوچک زندگی می کنن. ماهی 180 تومان هم می دن. ببینید می شه تا یک جایی هزینه ها رو کم کرد و صرفه جویی کرد. باید دید کسی می تونه این جوری درس بخونه یا نه؟
من فکر کنم اگه بلد باشید خوب صرفه جویی کنید با 600 بشه خیلی معمولی زندگی کرد

phenom
April 16th, 2010, 04:13 PM
سلام دوستان. منم واسه دانشگاه MMU شعبه سایبرجایا اقدام کردم و انشاله تا 20 روز دیگه میرم. یه سوال داشتم. من کلی در هر زمینه تحقیق کردم حتی ساعتها پست های این فروم رو خوندم. سوالم اینه که آیا کسی از باشگاه بدنسازی دانشگاه MMU سایبرجایا اطلاعاتی داره مثلا کیفیتش یا عکسی ازش یا چیایه دیگه. ممنون میشم کمکم کنید عزیزان. یا علی

ehsanpaknahad
May 2nd, 2010, 09:06 AM
سلام.لطفا راهنمایی کنید:
1-برای رفتن مالزی پولم رو به دلار تبدیل کنم یا رینگیت؟
2-اینجا تبدیل کنم یا توی مالزی؟(کجا نرخ تبدیل ارز کمتزه؟)
مرسی

shp_com
May 2nd, 2010, 09:14 AM
سلام.لطفا راهنمایی کنید:
مرسی

در مورد سوال 1 باید بگم که شما بهتر هست که هر دو رو داشته باشید ولی اشتباه نکنید و کل پولتون رو از ایران change کنید و ببرید.
و سوال 2 : شما بالاخره باید اون جا می رسید پول داشته باشید . میزان خاصی هم دلار و هم رینگت با خودتون ببرید.
در مالزی هم واسه change از هر جایی استفاده نکنید. مخصوصا فرودگاه.
موفق باشید

Saber
May 2nd, 2010, 12:44 PM
سلام.لطفا راهنمایی کنید:
مرسی
حتما در حد 200 تا 300 رینگیت همراه خودتون داشته باشید .
وضعیت ارز هم ببینید کدون بیشتر ارزش داره از اونجا بیارید اینجا change کنید . الان رینگیت شدیدا گرون شده .326 تومان .

samanjan
May 3rd, 2010, 12:59 AM
با سلام

هزینه های تحصیل در مالزی

تحصیل چقدر است

زندگی چقدر است

برای مقطع لیسانس در رشته مهندسی الکترونیک

با تشکر

shp_com
May 3rd, 2010, 07:08 AM
با سلام

هزینه های تحصیل در مالزی

تحصیل چقدر است

زندگی چقدر است

برای مقطع لیسانس در رشته مهندسی الکترونیک

با تشکر

شما اگر دانشگاه هتون رو انتخاب کنید این هزینه ها در سایت دانشگاهه نوشته شده است. 5 تا 6 میلیون فکر می کنم که بازم بستگی به رینگت داره.
زندگی هم کاملا به شما و عادت های زندگی تون داره بستگی داره چه خونه ای می گیرید و چه غذایی می خورید که من حداقل رو 6 میلیون گذاشته بودم واسه خودم.
ولی همیشه این رو بدونید که این مسائل رو نمی شه دقیق گفت چون با خیلی چیزها بالا و پایین می شه
موفق باشید

samanjan
May 4th, 2010, 12:51 AM
با سلام

آیا من می توانم یک خانه 1 خوابه نزدیک دانشگاه پیدا کنم یا تو شهر .

هزینه یک خانه 1 خوابه جقدر می شود .

shp_com
May 4th, 2010, 10:46 AM
با سلام

خونه در مالزی هر قیمتی که شما بخواین هست. شما اگه توانایی بالایی دارید می تونید یک خونه کامل داشته باشید و اگر نه می تونید از خونه هایی استفاده کنید که اتاق ها رو کرایه می دن.
در این حالت شما 3 تا انتخاب دارید
1. اتاق های master: این اتاق ها شامل WC + Bath می شن در خود اتاق و اتاق بزرگ تر هستن.
2.اتاق های middle: این اتاق ها حد وسط اتاق ها هستن ولی حمام و دستشویی اونا با اتاق های دسته بعدی shared هست.
3. اتاق های small: این اتاق ها هم کوچک ترین اتاق هستن. حمام و دستشویی shared هست.

باز هم بگم که این اتاق ها بسته به جایی که می گیرید و این که چه امکاناتی دارن قیمت های متغییری دارن.
masterکه من پرسیده بودم از 200 هست تا 350 جای خوب
یکی از دوستانم از small داره استفاده می کنه که 180 می ده.

Saber
May 4th, 2010, 12:02 PM
با سلام

همانطور که مدیر محترم توزیح دادند ، مالزی چیزی به اسم خانه یک خوابه پیدا نمیتونید بکنید .
و درضمن قیمت علاوه بر بسته به دور نزدیکه بلکه بسته به شهر هم فرق داره ، مثلا جهور ارزونتر از کوآلا هست ، اینکه دانشگاهتون کجاهست مهممه

saManpar
May 7th, 2010, 02:21 AM
دوستان کسی اطلاعاتی از دانشگاه MSU رشته MBA داره؟؟ می خوام بدونم چه ج.ر دانشگاهیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

jo12345
May 7th, 2010, 09:17 PM
سلام دوستان

برای مالزی یورو بیاریم بهتر است یا دلار؟

قیمت الان در تهران دلار 1025

یورو فکر کنم 1325

با تشکر

saManpar
May 9th, 2010, 09:04 PM
دوستان کسی اطلاعاتی از دانشگاه MSU رشته MBA داره؟؟ می خوام بدونم چه ج.ر دانشگاهیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

aryanna
May 10th, 2010, 12:02 PM

دوست عزیز شما میتونید قسمت دانشگاه یو-اس-ام را مطالعه کنید و اگر به نتیجه نرسیدید سوالتون رو انجا مطرح کنید. چون در این قسمت نمیتونید راهنمایی خوب و کاملی دریافت کنید.

Saber
May 10th, 2010, 03:45 PM
سلام دوستان

برای مالزی یورو بیاریم بهتر است یا دلار؟

قیمت الان در تهران دلار 1025

یورو فکر کنم 1325

با تشکر

شما باید از سایت صرافی های مالزی قیمت رو بررسی کنی و ببینی کدوم اگه بیاری اینجا بهتر میخرن !ولی من فکر میکنم یورو بهتر باشه ، البته فراموش نکنید هرچی گرفتید حتما یک مقدار رینگیت همراهتون باشه در حد 200 300 تا که برای تو راه و باقی کارا تا رسیدن دانشگاه لازم میشه .

aryan.mehrsad
May 11th, 2010, 05:12 PM

سلام، آقا دانشگاهه خوبی

منم دارم میرم، بیا باهم بریم ،خیلی‌ خوبه

خوش می‌گذرها

amir_us1984
May 12th, 2010, 05:05 PM
هزینهٔ زندگی‌ تو کوالا چنده ماهی‌؟

من شنیدم یک میلیون می‌شه

خونها هم که همش ۲۰۰۰ رنگت یا ۱۸۰۰ هست،این که خیلی‌ بالاست !!!

کسی‌ اطلاعاتی داره؟

Saber
May 13th, 2010, 07:55 AM
هزینهٔ زندگی‌ تو کوالا چنده ماهی‌؟

من شنیدم یک میلیون می‌شه

خونها هم که همش ۲۰۰۰ رنگت یا ۱۸۰۰ هست،این که خیلی‌ بالاست !!!

کسی‌ اطلاعاتی داره؟

اینکه هزینه زندگی تو KL بالا هست ، این که مشخص و مسلمه ، دیگه زندگی در پایتخت هست دیگه ، اما اینکه یک میلیون باشه دیگه نسبی هست ، تا حدی بستگی به خودتون داره ، کمتر از ایونم میشه زندگی کرد ، بیشتر از اونم میشه .
اما حدودش چقدر هست عدد بخوام بگم ، دوستانی که در kl هستن میتونم عدد دقیق تری بگن براتون

elec.m88
June 1st, 2010, 08:22 PM
سلام
يك سوال كلي
هزينه فوق برق در utm جقدر ميشه؟(كل هزينه ها)

Saber
June 2nd, 2010, 12:42 PM
سلام
يك سوال كلي
هزينه فوق برق در utm جقدر ميشه؟(كل هزينه ها)

Postgraduate Fees for Session 2009/2010 (International Student) (http://sps.utm.my/sps/images/fees-finances/ielts.pdf)

q1w2e3r4
June 3rd, 2010, 12:22 AM
Postgraduate Fees for Session 2009/2010 (International Student) (http://sps.utm.my/sps/images/fees-finances/ielts.pdf)

آقای saber عزیز دوستمون اگه اشتباه نکنم منظورشون فقط هزینه دانشگاه نبود .کل هزینه ها مد نظرشون بود که باید عرض کنم بین 12 تا 15 میلیون برای کل دوره فوق لیسانس با در نظر گرفتن کلیه هزینه ها شامل خوابگاه و شهریه دانشگاه وهزینه های روزمره زندگی و .....

ولی متاسفانه اخیرا مثل اینکه شهریه دانشگاه های دولتی میخواد مثل شهریه دانشگا های آزاد بشه که باید بگم اون اعدادی رو که گفتم در عدد 2 ضرب کنید یعنی یه چیزی بین 24 تا 30 میلیون

اینم لینک خبر گران شدن شهریه دانشگاها : http://www.iranmalezi.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=20063

Saber
June 3rd, 2010, 11:45 AM
آقای saber عزیز دوستمون اگه اشتباه نکنم منظورشون فقط هزینه دانشگاه نبود .کل هزینه ها مد نظرشون بود که باید عرض کنم بین 12 تا 15 میلیون برای کل دوره فوق لیسانس با در نظر گرفتن کلیه هزینه ها شامل خوابگاه و شهریه دانشگاه وهزینه های روزمره زندگی و .....

ولی متاسفانه اخیرا مثل اینکه شهریه دانشگاه های دولتی میخواد مثل شهریه دانشگا های آزاد بشه که باید بگم اون اعدادی رو که گفتم در عدد 2 ضرب کنید یعنی یه چیزی بین 24 تا 30 میلیون

اینم لینک خبر گران شدن شهریه دانشگاها : http://www.iranmalezi.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=20063
بحث شهریه یک مطلب بحث زندگی یه مطلب دیگه :
اینکه خرج زندگی چقدر میشه که دوست من ربطی به رشته برق و غیره نداره ! درضمن اون مسئله شهریه هم گفتم ، قعلا خبری نیست ، تو موضع مربوطه بحثش انجام شده .
درباره هزینه زندگی کلی هم تا الان خیلی صحبت ها شده یه بررسی کامل رو بکنید متوجه میشید ، فقط در کل اینکه هزینه ها کاملا نسبی و بسته به خود هر شخص داره .
شاید من هرهفته بخوام یه لباس جدید بخرم خوب هزینه هام زیاد میشه ! شاید هم نه من آدمی باشم که اصلا یه وعده درروز غذا میخورم و سالی هم یبار لباس میخرم ! یا شاید یه چیزی بین اینها ! هیچ متوسط هزینه نمیشه مشخص کرد .
فروم رو یکبار دیگه بخض هزینه ها رو خوب بخونید

peymen
June 3rd, 2010, 12:45 PM
سلام . نمیدونم چرا ما دوست داریم همه چیز رو بزرگ کنیم .خودمون کم مشکل داریم با مشکل سازی و بزرگنمایی همه چیزها رو میخواهیم سیاه جلوه بدیم. این مطلب شهریه کاملا درسته ولی نه به دانشگاه upm و نه utm هیچ نامه ای مبنی بر اجرا نرسیده هنوز. ثانیا اخه دوستان ما همه تحصیل کرده های این جامعه هستیم مثلا همین دانشگاه آزاد خودمون هر سال داره شهریه رو بالا میبره پس هزینه زندگی هم به این دلیل بالا میره!!!! همین طور که صابر خان هم گفتن اگه تغییری صورت بگیره هم فقط در شهریه است پس لطفا تا امری محقق الوقوع نشده نه رقم زندگی و در چیزی ضرب کنید و نه جذر بگیرید. اندکی صبر سحر نزدیک است...

utm-wanted
June 10th, 2010, 02:31 PM
شماهايي كه رفتين ! پول 1 ترمتون رو بردين يا 1 سالتون رو ؟
كدومش بهتره ؟ امكان انتقال پول هست در صورت نياز از ايران به مالزي؟

peymen
June 10th, 2010, 04:06 PM
شماهايي كه رفتين ! پول 1 ترمتون رو بردين يا 1 سالتون رو ؟
كدومش بهتره ؟ امكان انتقال پول هست در صورت نياز از ايران به مالزي؟
سلام بر همه بخصوص عمرانیهاش. آقا این اطلاعات رو از همین فروم جمع کردم که مسلما اگه 1 ساله ببری راحتتری.بجز اوایلش که باید زیر سرت بزاری بخوابی تا به بانک برسونی( این هم یه نقل قول بود). هم میشه از بانک ایران به اونجا ریخت و هم از صرافیها. یه صرافی در تهران بهم گفت که اگه مبلغ زیاد نباشه من کارمزد هم نمیگیرم تلفنی و درجا هم پولت رو نماینده من اونجا میده. مبالغ سنگینم که کارمزد داره هر 1000 دلار 30 دلار.

Saber
June 10th, 2010, 05:35 PM
سلام بر همه بخصوص عمرانیهاش. آقا این اطلاعات رو از همین فروم جمع کردم که مسلما اگه 1 ساله ببری راحتتری.بجز اوایلش که باید زیر سرت بزاری بخوابی تا به بانک برسونی( این هم یه نقل قول بود). هم میشه از بانک ایران به اونجا ریخت و هم از صرافیها. یه صرافی در تهران بهم گفت که اگه مبلغ زیاد نباشه من کارمزد هم نمیگیرم تلفنی و درجا هم پولت رو نماینده من اونجا میده. مبالغ سنگینم که کارمزد داره هر 1000 دلار 30 دلار.

صرافی هایی اینجا هستند که شما ایران ریال می ریزید بحسابشون ، اینجا رینگیت میریزند حساب شما بدون کارمزد.رنگیت رو بقیمت روز میدهند ، البته بدون کارمزد نیست همون تو تبدیل ریال به رینگیت سود خودش رو میکنه اما خوب برای ما هم خوب هست.
شما میتونید قبل اومدن یک حساب پارسیان سامانی چیزی باز کنید ، ایران بگید خانواده پول بریزه حسابتون ، دیگه باقی کاراش رو خودتون از اینجا انجام بدید ، اینترنتی پول بریزید حساب صرافی اونا هم میزیند حسابتون مالزی به سادگی .

utm-wanted
June 10th, 2010, 06:35 PM
چقدر طول ميكشه تا حساب بانكي بتونم باز كنم؟

من با خانمم دارم ميام و سالي 25 هزار رينگيت شهريه بايد بديم ! براي 10 ماه يعني 2 ترم چند هزار دلار بايد بياريم ؟

عمو سهیل
June 27th, 2010, 01:30 AM
چقدر طول ميكشه تا حساب بانكي بتونم باز كنم؟

من با خانمم دارم ميام و سالي 25 هزار رينگيت شهريه بايد بديم ! براي 10 ماه يعني 2 ترم چند هزار دلار بايد بياريم ؟

شما می تونی نرخ تبدیل دلار به رینگیت رو از این سایت ببینی:
http://www.wawasanmoneychanger.com.my/
این سایت معمولاً بالاترین نرخ تبدیل رو داره که در MID VALLEY (مرکز خرید در KL) هستش.
نرخ دلار هم دارین در ایران، ضرب و تقسیمش با خودت

با صرافی ها هم تا میشه کار نکنید، حداقل من که تجربه خوبی نداشتم باهاشون

عمو سهیل
June 27th, 2010, 01:33 AM
شما باید از سایت صرافی های مالزی قیمت رو بررسی کنی و ببینی کدوم اگه بیاری اینجا بهتر میخرن !ولی من فکر میکنم یورو بهتر باشه ، البته فراموش نکنید هرچی گرفتید حتما یک مقدار رینگیت همراهتون باشه در حد 200 300 تا که برای تو راه و باقی کارا تا رسیدن دانشگاه لازم میشه .

شما باید حدود رفتنتون ببینید کدام بهتره:
http://www.wawasanmoneychanger.com.my/

معمولاً بهترین نرخ ها رو داره

m_moradi151
July 3rd, 2010, 03:33 AM
دوستان
من لیسانس برق از دانشگاه ازاد دارم با معدل 23/14
میخام برای ترم بهمن از یکی از دانشگاههای مالزی اپلای کنم.
به نظرم تا بهمن ماه شاید بتونم آیلتس 6 رو ok کنم.
با توجه به اینکه من برق قدرت خوندم شما کدوم شهر و دانشگاه رو معرفی میکنید که هم هزینه تحصیل پایین باشه هم هزینه زندگی
اگر هزینه زندگی به فرض 300 هزار تومان در ماه باشه و مثلا با 2 یا 3 نفر شدن این هزینه پایین تر هم بیاد خیلی خوبه..اصلا ممکنه؟
در ضمن شهریه دانشگاه هم ماکزیمم یک و نیم میلیون به ازای هر ترم.یعنی سالی 3 میلیون بشه.
خوب حالا شما کجاها رو پیشنهاد میکنید.

عمو سهیل
July 9th, 2010, 02:02 PM
دوستان
من لیسانس برق از دانشگاه ازاد دارم با معدل 23/14
میخام برای ترم بهمن از یکی از دانشگاههای مالزی اپلای کنم.
به نظرم تا بهمن ماه شاید بتونم آیلتس 6 رو ok کنم.
با توجه به اینکه من برق قدرت خوندم شما کدوم شهر و دانشگاه رو معرفی میکنید که هم هزینه تحصیل پایین باشه هم هزینه زندگی
اگر هزینه زندگی به فرض 300 هزار تومان در ماه باشه و مثلا با 2 یا 3 نفر شدن این هزینه پایین تر هم بیاد خیلی خوبه..اصلا ممکنه؟
در ضمن شهریه دانشگاه هم ماکزیمم یک و نیم میلیون به ازای هر ترم.یعنی سالی 3 میلیون بشه.
خوب حالا شما کجاها رو پیشنهاد میکنید.

دوست عزیز، توصیه می کنم تاپیک مربوط به گران شدن شهریه دانشگاه های مالزی رو یه سر بزنی

mad
July 14th, 2010, 06:10 PM
رزومه خاصی ندارم. سابقه کار هم ندارم. تغییر رشته ای هم هستم. معدل لیسانسم 13 هست. برای ارشد master می خوام آموزش زبان tefl بخونم . به نظرتون با این شرایط که احتمال زیاد fund هم از دانشگاه های اروپایی نمی تونم بگیرم به لحاظ هزینه گزینه مناسب مالزی هست؟؟ چه کشور دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟ هند چطوره؟ آیا ارزون تر از مالزیه (هم شهریه هم هزینه زندگی)

اگر دانشگاه خوبی که در رشته زبان قوی هست توی یه شهر گرون یا بد آب و هوا باشه و داشگاه متوسط یا ضعیفی توی یه شهر ارزون تر و خوش آب و هوا کدوم رو باید ارجحیت داد؟؟

در این دانگشاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند؟

مرسی

shp_com
July 15th, 2010, 08:38 AM
رزومه خاصی ندارم. سابقه کار هم ندارم. تغییر رشته ای هم هستم. معدل لیسانسم 13 هست. برای ارشد master می خوام آموزش زبان tefl بخونم . به نظرتون با این شرایط که احتمال زیاد fund هم از دانشگاه های اروپایی نمی تونم بگیرم به لحاظ هزینه گزینه مناسب مالزی هست؟؟ چه کشور دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟ هند چطوره؟ آیا ارزون تر از مالزیه (هم شهریه هم هزینه زندگی)

اگر دانشگاه خوبی که در رشته زبان قوی هست توی یه شهر گرون یا بد آب و هوا باشه و داشگاه متوسط یا ضعیفی توی یه شهر ارزون تر و خوش آب و هوا کدوم رو باید ارجحیت داد؟؟

مرسی

همان طوری که قبلا هم بارها گفته شده هزینه های زندگی کاملا به شما بستگی داره و سبک زندگی شما
شما می تونید از خابگاه استفاده کنید می تونید خونه شخصی داشته باشید این کاملا به شما بستگی داره که خوب معمولا آدم ها به خاطر موقعیت های عالی درسی خیلی کارهای سخت انجام دادن و می دن. ولی شما باید روز 300 تا در ماه حساب کنید.
مسلما دانشگاه خیلی مهم هستش. مثلا دانشگاه UTM در شهری هستش که از نظر امکانات از KL پایین تر هستش ولی دانشگاه خیلی خوبی هست و همه هم اون رو می زنن. خوب یک جورایی هزینه های زندگی هم در این شهر کمتر از پایتخت هستش. ولی گاها بیش می یاد که بعضی ها واقعا نمی تونن در بعضی جاها باشن مثلا رطوبت زیاد و این رو بر اساس سلیقه شخصی شون می گن که جای خوبی نیست. این کاملا به شما بستگی داره بازم که چه قدر واستون هدفتون مهم باشه. چون دانشگاه های مالزی اکثرا در حد و اندازه های هم هستن.

بله دانشگاه های مالزی اکثرا به زبان انگلیسی هستن و شما هم می تونید با انتخاب رشته تون از سایت دانشگاه این مسئله رو چک کنید.

موفق باشید

mad
July 15th, 2010, 11:14 PM
ممنون. یه سوال دیگه. به طور تقریبی هزینه تحصیل 2 ساله در ارشد به اضافه زندگی(کرایه غذا و ..) در مالزی چقدر می شه؟ می خوام ببینم خیلی ارزون تر از انگلیسه یا نه چون اونجا حدودا 25-30 میلیون در میاد. می خوام ببینم ارزش داره به خاطر هزینه رفت جایی مثل مالزی که به قول دوستان در برابر انگلیس مثل دانشگاه آزاد گرمساره!

Saber
July 17th, 2010, 11:05 AM
ممنون. یه سوال دیگه. به طور تقریبی هزینه تحصیل 2 ساله در ارشد به اضافه زندگی(کرایه غذا و ..) در مالزی چقدر می شه؟ می خوام ببینم خیلی ارزون تر از انگلیسه یا نه چون اونجا حدودا 25-30 میلیون در میاد. می خوام ببینم ارزش داره به خاطر هزینه رفت جایی مثل مالزی که به قول دوستان در برابر انگلیس مثل دانشگاه آزاد گرمساره!

اگر با 25 30 میلیون شما میتونید 2 سال در انگلیس درس بخونید ، اصلا وقت تلف نکنید ، همین فردا برید اونجا .
اما تا اونجا که من میدونم شما شاید 20 30 میلیون فقط هزینه دانشگاتون باشه و شایدم بیشتر از اینا !!!! انگلیس شما فقط ماهی باید بین 600 هزار تا 1 میلیون اجاره خونه بدید !! نمیدونم والا حتما اطلاعات من اشتباه هست

utm-wanted
July 17th, 2010, 11:14 AM
آره يه 20-30 ميليون فقط شهريه هست ! البته ميگند مستر 1ساله هست كه يكم گول زننده هست چون 2ترم هست كه هركدوم 9ماه ميشه ! همون 18ماه ميشه ! اصلا اگه زير 18ماه باشه كه ايران ارزشيابي نميكنه!
من الان جوهرم ! قيمت ها همين حدودهاست كه بچه ها نوشته بودند !

mad
July 24th, 2010, 08:08 PM
باز هم بگم که این اتاق ها بسته به جایی که می گیرید و این که چه امکاناتی دارن قیمت های متغییری دارن.
masterکه من پرسیده بودم از 200 هست تا 350 جای خوب
یکی از دوستانم از small داره استفاده می کنه که 180 می ده.
این قمت 200 تا 350 ماهی به رینگت هست یا به تومان؟؟
و این که master یعنی چند اتاقه؟! می شه 2 نفری گرفت این مستر ها رو؟

این تخمین درسته؟
به جز هزینه تحصیل برای زندگی توی مالزی (حالا هر شهری که می خواد باشه) با ماهی 400000 تومن می شه خوب زندگی کرد. درسته؟؟
اگه نخوایم خوابگاه بگیریم و بخوایم خونه اجاره کنیم خونه های 2 اتاقه یا 1 اتاقه پیدا می شن؟ اصلا به یه دختر تنها خونه کرایه می دن؟؟ هزینه ماهیانه ش حدودا چقدر می شه؟ امنیت چی؟ داره یا نه؟

Saber
August 1st, 2010, 01:01 AM
این قمت 200 تا 350 ماهی به رینگت هست یا به تومان؟؟
و این که master یعنی چند اتاقه؟! می شه 2 نفری گرفت این مستر ها رو؟

این تخمین درسته؟
به جز هزینه تحصیل برای زندگی توی مالزی (حالا هر شهری که می خواد باشه) با ماهی 400000 تومن می شه خوب زندگی کرد. درسته؟؟
اگه نخوایم خوابگاه بگیریم و بخوایم خونه اجاره کنیم خونه های 2 اتاقه یا 1 اتاقه پیدا می شن؟ اصلا به یه دختر تنها خونه کرایه می دن؟؟ هزینه ماهیانه ش حدودا چقدر می شه؟ امنیت چی؟ داره یا نه؟

مبالغ به رینگیت هست ريالء
خونه به این صورت هست که 3تا اتاق خواب داره ، یک اتاقش اسمش master هست که از همه بزرگتر بوده و حمام , WC هم داخلش هست و دو اتاق دیگه Small و Medium نامگذاری میشن ، که از اسمشون معلوم هست سایزشون. شما یک دختر تنها میتونید با 2 تا دختر تنها دیگه همخونه بشید ، میشید 3نفر دختر تنها ، که دیگه اون موقع تنها نیستید..
امنیت بسته به جایی که میگیرید متفاوت هست .
هزینه ها هم همونطور که گفتم بسته بخودتون داره از ماهی 200 تومان میتونید زندگی کنید تا ماهی 1 میلیون تومان ، چه KL چه JB .البته مینیمم در KL یکم بیشتر هست ، اما ماکزیمم شامل JB هم میشه ، هستند کسانی در JB که ماهی 1 میلیون هم خرج میکنند .

utm-wanted
August 2nd, 2010, 09:38 AM
صابر جان ميشه يه چرتكه بندازي كه چطور خارج خوابگاه ميشه با 200 تومن زندگي كرد ؟
بصورت مثال DESAرو مورد بررسي قرار بديم !
به نظر من يه واحد خالي رو بگيري و وسايل مورد نياز رو بگيري با احتساب ضرري كه موقع فروشش مي كني 1000 رينگيت در مياد ! بگيريم 3تا اتاق يكي 500 و يكي 300 و يكي 200 !
نفري 50 رينگيت در ماه ( برق-آب-گاز-كارت شارژ موبايل)
10 رينگيت پول صبحانه - نهار - شام
5 رينگيت رفت و برگشت
تا اينجا پايين ترين زندگي 250 تومن شد ! بدون هيچ خرج اضافه كه مياين و مي بينيد كه پول تو جيب آدم نمي مونه!

AmiR_86
August 5th, 2010, 02:37 PM
Dear all my friend, the life expense here is not less than 450 $ i've lived here more than 8 month for that reason i guaranteed you can not live here with less than 450$

Saber
August 6th, 2010, 08:47 AM
Dear all my friend, the life expense here is not less than 450 $ i've lived here more than 8 month for that reason i guaranteed you can not live here with less than 450$

So I must dead now, because I spend Summer semester in JB with 200RM/monthly for food and 325RM for rent in Desa and 25RM Water/Electric/...
I said several times that it depend on you and what sort of life you want.

utm-wanted
August 6th, 2010, 12:53 PM
ميشه يه توضيح بدي چي خوردي كه روزي 6.6 رينگيت در روز شد ؟
يعني صبحانه فقط چايي خورده باشي و رايگان !
نهار و شام ميشه 3.3 رينگيت هر كدوم !

Saber
August 7th, 2010, 10:46 AM
ميشه يه توضيح بدي چي خوردي كه روزي 6.6 رينگيت در روز شد ؟
يعني صبحانه فقط چايي خورده باشي و رايگان !
نهار و شام ميشه 3.3 رينگيت هر كدوم !
من نمیخوام بگم همیشه میشه با این هزینه زندگی کرد ، تابستون من بیشتر خونه بودم و کلاس نمیرفتم ، همیشه هم خونه غذا میپختم ، مک دونالد نمیخوردم و شام معمولا یک چیز سبک نه خیلی زیاد ، تفریحات دیسکو و نمیدونم اینطور چیزی نمیرفتم . یک زندگی خیلی کم خرج بود با یکم سختی ، اما حالا لازم نیست مثل من ، اما میتونید کم خرج و یا پرخرج زندگی کنید.
کلا هزینه ها اینطوری بود ، نمیگم خیلی کم میشه زندگی کرد الان دوستان بیان اینجا خرجشون زیاد بشه بگن من گولشون زدم ;).
اما میشه با کم زندگی کرد برای مجرد ، نه متاهل .
ولی خرج بیخودم میشه کرد دوستان هستند 1 میلیون تو همین جهور جرج میکنند ، اگه شما هردفعه که میری جاسکو یه تروللی برداری پرش کنی بله هیچوقت نمیتونی کم هزینه کنی هربار جاسکو معادل 100 200 رینگیت خرج میشه .
برای بار هزارم ، هزینه ها نسبی هست و میشه با کم ، متوسط و زیاد زندگی کرد .

bill.goldberg
August 14th, 2010, 04:07 PM
این JB چیه که ماهی 1 تومن خرج می کنند؟
لطفا در مورد JB توضیح بدید

جاسکو چیه؟

ممنون

utm.nano
August 15th, 2010, 08:54 PM
این JB چیه که ماهی 1 تومن خرج می کنند؟
لطفا در مورد JB توضیح بدید

جاسکو چیه؟

ممنون
دوست عزیز
JB مخفف Johor bahru و مرکز استان جوهور است .این شهر تقریبا ۲۰ کیلومتر با دانشگاه UTM فاصله داره.جاسکو هم یه فروشگاه زنجیره ای‌‌ مثل رفاه و شهروند خودمونه

basy
August 17th, 2010, 10:00 AM

در جوهور اکثریت بچه ها حدود 900 رینگیت در ماه خرج می کنن که میشه حدودا 300 هزار تومن. یه زندگی دانشجویی معمولی. نه گشنگی می کشی و افسرده میشی و نه تفریحات گرون داری.

salamsweden
September 10th, 2010, 10:42 PM
اگه کوالالامپور خورد و خوراکتونو از فروشگاه های "تسکو" یا جمعه بازار محلی بخرید و خودتون بپزید،
منزلتون را هم از یک مالایی اصیل اجاره کنید،
مفت مفته هزینه زندگی.
من الان توی مجتمع آپارتمانی بسیار شیک و تمییز و مدرن در کوالالامپور هستم. آپارتمونمون دوطبقه دوبلکس هست یک طبقه را من گرفتم که 1 اتاق داره با دستشویی و حمام مجزا و آشپزخانه کلیه امکانات رفاهی که فکرش را بکنید. کاملا هم فرنیشه. کل طبقه اول دست خودمه. طبقه بالا هم که صاحب خانه مالایم هست. ماهی 650 رینگت. نزدیک 200 تومن به پول خودمون. با کیفیت و امکانات و امنیتی که داره مفته مفته.
به هیچ وجه برای خانه گرفتن در مالزی از طریق ایرانی ها اقدام نکنید.
غذا هم خودتون بپزید.
اینجا بغل آپارتمان ما جمعه ها و دوشنبه ها بازار محلی هست بهترین میوه ها و غذاها با قیمت مناسب هست.
فروشگاه های بزرگ تسکو یا جاسکو هم میتونید هر هفته یا دو هفته یک بار برید خرید کلی کنید و بزارید تو یخچال.
فوق العاده.
برای پیدا کردن منزل یا اتاق برای اجاره هم از این سایت جستجو کنید (http://www.mudah.my/li?ca=9_s&th=1&q=pwtc&cg=2020&w=1&st=u&mre=&ros=&roe=&ss=&se=&frn=)
این جستجو الان برای منطقه pwtc در کوالا لامپور هست.
جای دیگه که خیلی خوبه و بی نظیره و حرف نداره مجتمع بزرگ Seri maya هست.
این دو جا را معرفی کردم چون مترو روبروشون هست و سه سوت میتونید به هرکجای کوالا که خواستین با کمترین هزینه و سریع رفت و آمد کنید.
تو این سایت که دادم سرچ کنید بهترین منزلها را از خود مالایی ها بگیرید. 3 ماهه هم میدن 6 ماهه و حتی 1 ماهه. چونه بزنید حله. اتاق هم Share می کنند. خلاصه که از نظر ارزونی و کیفیت اصل حاله.

salamsweden
September 10th, 2010, 10:45 PM
برای پیدا کردن منزل یا اتاق برای اجاره هم از این سایت جستجو کنید (http://www.mudah.my/li?ca=9_s&th=1&q=pwtc&cg=2020&w=1&st=u&mre=&ros=&roe=&ss=&se=&frn=)
برای شهرهای دیگه هم باید نام اون شهر را انتخاب کنید. اسم مجتمع یا محله مورد نظرتون را وارد کنید تا گزینه های درخواستی بیاد.
اگر هم خالی بزارین مام را که کل گزینه های اون شهر را میده بهتون.

salamsweden
September 10th, 2010, 11:04 PM
برای زبان انگلیسی خواندن هم به هیچ وجه نرین کلاس های British council یا erican یا els پولتون را حروم کنید.
مفتشون هم گرونه اینها فقط پولتون را میخورن.
با 1000 رینگت کمتر از پولی که بریتیش میدین که میشه برای دو ماه و نیم کلاس روزی 3 ساعت و یک ویزای 6 ماه،
همون پول را بدین به موسسه Elit پشت برج های دوقلو روبروی آکواریوم ساختمون UOA با همون پول 5 ماه کلاس میرین، روزی 3 ساعت و ویزای 6 ماهه هم بهتون میده. همه معلم هاش هم انگلیسی اصل هستند. معلم غیر انگلیسی اصل نداره.
بهترین معلم هاش هم الان توی شهریور 89 که این مطلب را مینوسیم lisa و jemy و gordon هستند. این سه تا معرکه هستند.
در ضمن موقع ما کلاس هاشون همه 4-5 نفری بود.
بریتیش هم دو هفته رفتم فرار کردم، 20 نفر سر کلاسند اصلا نوبت حرف زدن نمیرسه به شما.
همش با بقیه شاگردا مجبورتون میکنه حرف بزنید. که اونها هم همه اوت هستن.
فقط برای دوست یابی خوبه! همون روز اول با 4 نفر رفیق میشین!
ولی زبان بی زبان!
ولی ما توی elit مدام با معلم Native صحبت میکردیم.
واقعا بی نظیر بود.

salamsweden
September 10th, 2010, 11:14 PM
برای امتحان آیلتس دادن هم دو تا موسسه ielts میگیرن تو مالزی کوالالامپور
یکی british council هست و دیگری IDP
فقط برین بریتیش امتحان بدین. IDP اولا جایی که امتحانو برگزار میکنه بسیار کوچیکه توی یک اتاقه و همش یک نفر هم بیشتر نیست کل پرسنلش که از شما امتحان میگیره!
با ضبط صوت براتون پخش میکنه!
فکرشو بکنید.
امتحان گیرنده های speaking هم یک خانوم چینی و هندی هستند لهجه دارن غلیظ!
من اینجا آکادمیک میانگین شدم 5 و خیلی بد نمره میدن برای writing و speaking
سه هفته بعد از این من رفتم بریتیش امتحان دادم و میانگین شدم 6!!!!!!!!!! فکرشو بکنید.
توی بریتیش بسیار خوب نمره میدن برای Writing و Speaking
speaking بریتیش هم همه آزمونگراشون بدون لهجه هستند و سوالاش خیلی روان هست. توی idp از من 15 دقیقه شد سوال پیچم کرد با اون لهجه غلیظش 10 بار من pardon گفتم و دوباره تکرار میکرد تا من میفهمدم مثلا داره میگه recently!!!!.
ولی تو بریتیش ندیدم بیشتر از 5 تا 7 دقیقه بشه کل زمان speaking و اصلا آزمونگراش لهجه ندارن و روان حرف میزنند.
بریتیش توی یک سالن بزرگ هتل برگزار میشه و بسیار استاندارد هست شرایط آزمون.
این از من گفتن بود!
نکته بعدی اینکه بریتیش را فقط برای روزهای شنبه ثبت نام آزمون ielts بکنید. چون speaking تون میفته برای روز دو شنبه.
ولی برای بقیه روزها هر چهار تا skill را باید توی یک روز امتحان بدین و سخت میشه کارتون.
این هم یک نکته دیگه چکارتون کنم همه قلق ها را دارم بهتون میگم که مثل من کلی ضرر ندین تا به این چیزها برسین.
برای ثبت نام هم باید از یک ماه قبل اقدام کنید. چون همه ظرفیت هاش بیشتر مواقع پره و تا یک ماه دیگه خالی نداره.
بریتیش کنسول هم روبروی برج های دو قلو klcc هست. از هرکه بپرسید بهتون میگه کجاست.

salamsweden
September 10th, 2010, 11:26 PM
تو مالزی تاکسی برای مسافت ها کوتاه خیلی گرونه و برای مسافت های بلند ارزون در میاد نسبتا.
سعی کنید خونتون را توی جایی مثل pwtc یا مجتمع بسیار شیک seri maya توی setiawangsa بگیرین که دم در مجتمع هاتون مترو باشه و به هرجای کوالا که خواستین با کمترین هزینه و بالاترین سرعت دسترسی داشته باشین.
برای تاکسی گرفتن جهت گل و گشت هم سعی کنید تاکسی را ساعتی بگیرید.
ساعتی 30 رینگت هست الان (شهریور 89)
یک ساعت که بچرخین میشه 30 رینگت.
اصل حاله.
حتما برای ساعتی گرفتن تاکسی اولش باهاون طی کنید ها.
راننده تاکسی هم فقط مالایی اصیل پیدا کنید و نهایتا چینی.
راننده های هندی بیشتر وقت ها اذیت می کنند.
زیاد توصیه نمیکنم راننده های هندی را.

salamsweden
September 10th, 2010, 11:30 PM
اگر خانوم هستید! (خیلی مخلصیم! :دی) حتما توجه داشته باشید که من تا حالا نزدیک به 10 مورد را شنیدم که تو خیابون با چاقو حمله کردن و بند کیف را زدن و کیف را بردن. آخرین موردش مادر دوستم بود که دو روز تو بیمارستان بستری بود برای کیف خالیش که سر شونش مینداخت برای خرید!
کیف همراه خودتون نبرید مالزی امن امنه.
ولی با کیف برین اینور اونور من مطمئنم که با چاقو ترتیبشو میدن!
خیلی مراقب این قضیه باشید.
ولی در کل مالزی خیلی امنه اگر جای خوب آپارتمان بگیرید و جاهای خلوت رفت و آمد نکنید کشکلی براتون پیش نمیاد.

salamsweden
September 10th, 2010, 11:46 PM
بهترین جا برای لباس و کیف و کفش خریدن هم در درجه اول pavilion برین. اینجا شیک ترین و گرون ترین مرکز خرید هست ولی حراج میزنن بعضی وقت ها تا 70 درصد تخفیف بهترین جنس هاشون را با نازل ترین قیمت میتونید بخرید.
پاویلیون توی بوکیت بین تانگ هست.
بعدش مرکز خرید SOGO برای لباس و کیف و کفش بی نظیره.
از ایستگاه متروی Masjed Jamek یک ایستگاه قطار هوایی را برین ایستگاه bandaraya پیاده بشین سوگو جلوتون هست. (دقت کنید Masjed Jamek دو خط مترو داره، زیر زمینی و هوایی، اون هوایی را باید سوار بشین برای اینجا رفتن)
جای دیگه که خوبه میدولی هست. midwalley ولی اینقدر بزرگه که سرگیجه میگیرین توش. به نظرم نرید بهتره!
بعد از اینها china town هست که دیگه قیمت ها فقط با چونه زدن هست.
برای رفتن به china town از مسجد جامک قطار هوایی را سوار میشین یک ایستگاه اینور ترش به نام plaza rakat پیاده میشین و چند دقیقه پیاده روی کنید میرسید به china town باید بپرسین از ایستگاه که پیاده شدین بهتون میگن که چاینا تون کجاست محلش.
توی china town اگه یک ساعت مچی را مثلا بهتون گفتن 100 رینگت نباید بیشتر از 20 رینگت بهشون پول بدین!
باور کنید همینجوریه.
من ساعت 100 رینگتی را خریدم 20 رینگت تازه دوستم میگفت زیاد دادی بهشون!
:دی
اینو گفتم که قیمتا اینجا هردمبیلی هست. هرچی گفتن ور ندارین بدین بهشون!
اما شاپینگ های رسمی قیمت مقطوع هست و به هیچ وجه چونه نزنید که ضایع میشید!

salamsweden
September 10th, 2010, 11:52 PM
برای تبدیل پول هم سعی کنید از ایران با خودتون یورو بیارید!
بعدش دو جا برای تبدیل به رینگیت خوبه
یکی زیر زمین مرکز خرید Mid Wally وسطش دو تا صرافی هست و دیگری روبروی مرکز خرید BB Plaza توی خیابون بوکیت بین تانگ.
این دو جا بالاترین قیمت میخرن از شما.
من بیشتر وقت ها دیدم به صرف اینه که ایران یورو بگیرید و بیایید توی زیر زمین مرکز خرید میدولی به رینگت تبدیل کنید. رینگت بیشتری بهتون میدن.
البته نرخ ارز بالا پایین داره ها. ممکنه زمانی که شما اقدام می کنید اینجور نباشه و دلار بهتر باشه.
توی گوگل میتونید نرخ تبدیل رینگت به دلار و یورو را به دست بیارید و با ریال خودمون مقایسه کنید ببینید صرفه با کدوم هست.
بعد بیایید توی زیر زمین میدولی change کنید.

salamsweden
September 11th, 2010, 12:18 AM
بریم سراغ بیمارستان،
اگه سرما خوردین یا دنگی نیش زدتون (که این فوق العاده کشنده و خطرناکه و سریع باید برین دکتر) نرید بیمارستان خصوصی که کلی پیاده میشین.
یک سرماخوردگی ساده برید دکتر یا بیمارستان خصوصی میشه 300 رینگت (100 هزار تومن!)
فقط برین بیمارستان دولتی. کل پول ویزیت و دارو رو هم میشه 15 رینگت!
بهترین بیمارستان دولتی بعد از ایستگاه chow kit مونوریل هست. از طرفی هم نزدیک ایستگاه PWTC هست. بیمارستان General Hostpital معروفه. فوق العادست.
دو بار سرما خوردم رفتم اونجا. 15 رینگت میدی ویزیت میکنه دکتر و همین 15 رینگیت داروتون را هم میده (4800 تومن هم ویزیت و هم دارو) هر چی دارو که بشه با همون 15 رینگت به شما میده. این خدمات برای مالزیایی ها 1 رینگت هست کلش!!!!! (320 تومن!!!!!!!!!) ولی برای خارجی ها میشه 15 رینگیت!
مفته مفته.
من علاوه بر سرماخوردگی مشکل عرق سوز شدن شکمم را هم به دکتر نشون دادم یک پماد و یک داروی مخصوص هم علاوه بر این داروهای سرماخوردگیم بهم داد با همون 15 رینگیته!
تصور کنید!
بیمارستان دولتیه دیگه که خیلی خوبه بیمارستان امپنگ هست.
از روبروی برج های دوقلو klcc سوار اتوبوس های rapid kl میشین به راننده اتوبوس بگین taman kosas میخواین برین تو خیابون jalan ampang اگه مسیرش بخوره سوار میشین 1.90 رینگیت میدین تامان کوساس پیاده میشین و از اونجا با تاکسی 5 رینگیت میدین میبرتون بیمارستان امپنگ.
سوار اتوبوس های 1 رینگتی گازوئیلی نشین یک دفعه.
این اتوبوس های 1 رینگتی برای هر ایستگاه 10 دقیقه نگه میداره تا مسافر بزنه!
کلافه میشین.
فقط اتوبوس های Rapid kl را سوار میشین و بس!
بیمارستان امپنگ هزینه توی مایه های 50 رینگیت میشه.
بچه یکی از دوستان دوستام پاش شکسته بوده بردن بیمارستان خصوصی گفتن 4500 رینگیت میشه، بردن بیمارستان دولتی شده 300 رینگیت!!!!!!!!!
تفاوت خیلی فاحشه.
خلاصه اون بیمارستان اولی که گفتم بعد از ایستگاه مونوریل Chow kit هست را داشته باشید توی تصویر!

salamsweden
September 11th, 2010, 12:25 AM
برای اتوبوس هم سوار اتوبوس های 1 رینگتی گازوئیلی نشین یک دفعه.
این اتوبوس های 1 رینگتی برای هر ایستگاه 10 دقیقه نگه میداره تا مسافر بزنه!
کلافه میشین.
اتوبوس فقط اتوبوس های Rapid KL. اگه زیاد مصرف می کنید بلیط 100 رینگیشو بگیرین 1 ماه تمام میتونید تمام کوالا را با اتوبوس بگردین.
150 رینگت بدین بلیط جفت اتوبوس و مترو را بهتون میدن. تا 1 ماه هم مترو و هم اتوبوس را با هم هر جا خواستین برین.
بلیط 1 ماهه مترو هم 100 رینگته در ماه. نامحدود استفاده کنید در یک ماه.

salamsweden
September 11th, 2010, 12:49 AM
راستی برای اجاره منزل هم یادم رفت بگم که حتما مراقب باشید منزلتون کنار مسجد نباشه!
اینجا 5 بار در روز اذان میگن و اذان صبحشون به قدری وحشتناکه که حد نداره!
تو بلندگو نعره میکشن!
مجتمع اولی که مینشستم توی تامان کوساس خیابان امپنگ کنارش یک مسجد بود چشمتون روز بد نبینه ساعت 5 صبح چنان اذان میگفتن که شیشه های خونه به لرزه در می آمد!
جالبه بیشتر ساکنان آپارتمان ما هم که بغل مسجد بود چینی و هندی بودن و اصلا مسلمون هم نبودن! ولی تحمل میکردند بیچاره ها.
یک روز ساعت 5 صبح رفتم توی این مسجد دیدم برای این نعره زدن ها فقط 7 تا 8 نفر دارن نماز میخونند!
خلاصه حواستون به مسجد های اینجا باشه که اذان را بسیار بد و با صدای خیلی بلند پخش می کنند!
این مورد خیلی مهمه.

salamsweden
September 11th, 2010, 12:56 AM
بریم سراغ اینترنت!
اینترنت اینجا سرعتش بسیار پایینه.
ولی *****ینگ نداره به هیچ وجه.
اینکه تو روزنامه های ایران مینویسند سرعت اینترنت در مالزی فلان است و بهمان همش زر مفته!
3 تا مجتمع را من عوض کردم اینجا تا حالا نتونستم بالای 30K دانلود کنم. خیلی سرعت پایینه.
قیمتش هم گرونه نسبتا.
اینترنت Broadband بی سیم، هم 4 تا شرکت را امتحان کردم.
izzi مفتش گرونه بیشتر از 4k دانلود نمیکنه!
celcom واقعا مزخرفه بالای 10K اصلا دانلود نمیکنه!
Maxis نسبتا خوبه و تا 30K دانلود میکنه.
اما بهترین Broadband در مالزی DIGI هست اون هم 7 مگ که راحت 200K دانلود میکنه منتها خیلی گرونه حدود ماهی 280 رینگیت میشه.
اینترنت های خانگی 1 مگ هم که گفتم بالای 30K اصلا دانلود نمیکنه و سرعتش خیلی پایینه.
بعضی ها میگفتن منطقه ما 4 مگ ساپورت میکنه و خیلی خوبه ولی این 3 جایی که من بودم هیچ کدوم بالای 1 مگ نصب نکردن و اون هم که سرعت فوق العاده پایین بود.

salamsweden
September 11th, 2010, 01:10 AM
خرید کامپیوتر و دوربین
برای خرید لپ تاپ و کامپیوتر و دوربین دیجیتال هم فقط برید Lowyat Plaza توی خیابون بوکیت بین تانگ.
همه اینجا هست.
چونه هم میتونید برای قیمت ها بزنید.

salamsweden
September 11th, 2010, 01:22 AM
برای دیسکو رفتن!
اینجا مد شده همه ایرانی ها برای دیسکو تا میپرسی کجا بریم میگن برو Beach Club. ولی شما باور نکنید!
دیسکوهای مالزی هم من زیاد اهلش نبودم فقط یک بار رفتم بیچ کلاب که دیدم همش پاتوق فاحشه هاست و فرار را بر قرار ترجیح دادم!
بعدها یکی از دوستانم میگفت اونجا خیلی مزخرفه برای دیسکو رفتن. میگفت بهترین کلاب زوک Zouk هست. گفتم این را هم بگم که نرید توی بیچ کلاب پولتونو خرج بیخود کنید.
من زوک را نرفتم ببینم، احیانا اگر رفتید دیدید اونجا هم پاتوق فاحشه ها هست و آدم حسابی توش نیست، بزنید بیایید بیرون و دنبال جایی باشید که آدم های حسابی و با کلاس برای تفریح میان کلاب.
نه جایی که فاحشه ها برای پول در آوردن میان.
این دو تا از زمین تا آسمون با هم فرق دارن.
بهترین تفریحات را توی کلاب هایی پیدا کنید که پاتوق فاحشه ها نیست.

salamsweden
September 11th, 2010, 01:35 AM
چیز دیگری به ذهنم فعلا نمیرسه.
اگر موردی دارید سوال کنید بدونم حتما براتون مینویسم.

salamsweden
September 11th, 2010, 07:37 AM
تماس مستقیم با آمریکا و کانادا!
اگر سیم کارت ماکسیس Maxis داشته باشین، تماس مستقیم با آمریکا و کانادا از تماس موبایل با موبایل توی مالزی ارزونتره! سیم کارت ماکسیس 10 رینگیت هست و وقتی اولین بار هم شارژش کنی 6 رینگیتش هم برمیگرده. یعنی عملا سیم کارت 4 رینگیت میشه. اینجا باید بگی TopUp نه شارژ! حواستون باشه سوتی ندین!
اینجوری مفته تماس با آمریکا و کانادا!
نیم ساعت که حرف میزنی همش 4 تا 5 رینگیت کم میکنه! یعنی مثلا 1200 تومن! مفته.
البته الان هم که جی میل تلفن رایگان به آمریکا و کانادا را گذاشته. از اون هم میتونید استفاده کنید.
اما Maxis برای اروپا و ایران گرون در میاد. نمیصرفه.

تماس با ایران!
برای ایران تماس گرفتن هم من با Ultratone که یک کارت تلفن ایرانی هست تماس می گیرم. یک شماره داره زنگ میزنی، بعد قطع میشه. و بعدش خودش بهت زنگ میزنه که پول تلفن براتون نیفته. Call Back اصطلاحا. با 10 رینگیت حدود 20 دقیقه میشه حرف زد با ایران.

salamsweden
September 11th, 2010, 07:53 AM
خرید خانه!
اینجا خانه برای خرید مفته مفته!
در بهترین منطقه کوالالامپور شما میتونید یک آپارتمان 4 خوابه فول فرنیش با همه امکانات مثل تلویزیون، یخچال، 5 تا کولر گازی، مبلمان، دکور، ماشین لباس شویی، یخچال .... بخرید 90 تا 100 میلیون تومان به پول خودمون!!!!!!!!!!!!!!!!
فکرش هم آدم را دیوانه میکنه!
مثلا توی مجتمع Bistari در PWTC الان این قیمت خرید آپارتمان هست.
میتونید خونه بخرید اینجا 4 خوابه و با 3 نفر دیگه تقسیمش کنید و ازشون اجاره بگیرید و کسب درآمد هم داشته باشید!
خیلی ار ایرانی ها اینجا دیدم خانه خریدند.
چون نسبت به تهران خیلی ارزونه.
شما با 100 میلیون توی تهران آپارتمان 10 متری هم نمیدن بهتون!
اینجا در بهترین منظقه کنار خطوط مترو با همه امکانات رفاهی میخری 90 میلیون! اون هم 4 خوابه!

salamsweden
September 11th, 2010, 07:56 AM
کلا مالزی خیلی باحاله.
هم ارزونه و هم نسبتا پیشرفته هم اینکه مردمش نه بوق می زنند و هم اینکه من توی این دو سال که اینجا هستم حتی یک دعوای کوچیک ندیدم بین این مردم!
خلاصه اگر یک مقدار دقت کنید و جای خوبی برای زندگی پیدا کنید در یک مجتمع آپارتمانی شیک که بغل خط مترو باشه و اطرافش هم بازارهای محلی داشته باشه بهترین زندگی را برای خودتون دست و پا می کنید!

هر کاری هم می خواهید انجام بدید چه ثبت شرکت و چه اقامت و چه پذیرش دانشگاه خودتون پاشید بیایید اینجا و انجام بدین!
پولتونو ندین به شرکت های داخل ایران!
3 میلیون من دادم تهران اومدم اینجا همه را بالا کشید! به زور بعد از 6 ماه دوندگی توانشتم 700 تومنشو با تهدید ازش پس بگیرم!
برای ثبت شرکت توی PWTC شاپینگ سنتر The Mall طبقات بالاییش شرکت های مالایی براتون ثبت شرکت می کنند با نازلترین قیمت.
دانشگاه هم سعی کنید از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید خودتون بیایید و اول دانشگاه را ببینید محیطش و همین طور مکانش را، بعد اقدام کنید.
دانشگاه های دولتی دولتی مالزی هم ارزونه و هم اینکه بیشترشون دو نوبت در روز پذیرایی کامل دارن!
یعنی پولی که میدین هم درس میخونید و هم دو نوبت غذای خوب و با کیفیت می خورید!
از این بهتر میخواهید؟!

salamsweden
September 11th, 2010, 08:10 AM
برای دوست پیدا کردن من 4 گزینه پیشنهاد می کنم (دوست دختر/دوست پسر)
برای دوستی آدم سالم و خوب پیدا کنید.
1- دو هفته برید یک دوره زبان در British Council، شاید بخندید ولی اونجا من ندیدم کسی زبان بخونه! :D از هر ملیتی هم پیدا میشه. 100 رینگیت Placement test میگیره و دوره دو هفته ایش هم 800 رینگت هست.
2- برید IDP (طبقه 6 بالای British Council هست) و یک دوره 4 روزه فشرده برای Ielts ثبت نام کنید. 300 رینگیت میشه. توی کلاس پر آدم هایی هست که دنبال علمند و از این منظر برای دوستی مناسبند. ولی کلاسش مفتش هم گرونه چون استاد هاش با لهجه حرف می زنند خیلی از حرفهاشونو نمیشه فهمید که چی میگن!
3- برید کلاس رقص ثبت نام کنید! هم رقص یاد می گیرید و هم کسی که میاد کلاس رقص باید آدم خوش طبعی باشه و میتونید باهاش راحت دوست بشید.
4- برید کلاس جیم! بدنسازی، اونجا هم آدم هایی که به هیکلشون اهمیت میدن میان فراوانند و میتونید دوست خوب پیدا کنید.
توجه!
به هیچ وجه به سبک ایران توی خیابون یا اتوبوس و مترو دنبال کسی برای دوستی نرید که بسیار زننده هست! این کار را فقط فاحشه ها انجام میدن و اصلا تو فرهنگشون مد نیست.
خلاصه اینو دارم میگم که اینجا آبروی ایرانی ها را نبرید یک دفعه! :D رک و رو راست! چون به دفعات زیاد دیدم این مورد را از ایرانی های اینجا!
این 4 تا راهی که گفتم عمومی هست و همه میتونند انجام بدن.
بهترین دوست هم میتونید توی دانشگاهتون پیدا کنید اگر دانشجو هستید!

noki_6630
September 11th, 2010, 02:30 PM
بریم سراغ اینترنت!
اینکه تو روزنامه های ایران مینویسند سرعت اینترنت در مالزی فلان است و بهمان همش زر مفته!
3 تا مجتمع را من عوض کردم اینجا تا حالا نتونستم بالای 30K دانلود کنم. خیلی سرعت پایینه.
قیمتش هم گرونه نسبتا.
اما بهترین Broadband در مالزی DIGI هست اون هم 7 مگ که راحت 200K دانلود میکنه منتها خیلی گرونه حدود ماهی 280 رینگیت میشه.
اینترنت های خانگی 1 مگ هم که گفتم بالای 30K اصلا دانلود نمیکنه و سرعتش خیلی پایینه.
بعضی ها میگفتن منطقه ما 4 مگ ساپورت میکنه و خیلی خوبه ولی این 3 جایی که من بودم هیچ کدوم بالای 1 مگ نصب نکردن و اون هم که سرعت فوق العاده پایین بود.

تو همون جا پول خرج كن خط يه اينترنت TM با سرعت 1MBبگير سرعتش خوبه

کلا مالزی خیلی باحاله.
B]

[B] دانشگاه های دولتی دولتی مالزی هم ارزونه و هم اینکه بیشترشون دو نوبت در روز پذیرایی کامل دارن!
از این بهتر میخواهید؟!

ميشه بگي تو كدوم دانشگاهش دو نوبت پذيرايي دو نوبت در روز پذیرایی کامل دارن!???

--چرا داري ميگي همه چي مفته !!! ارزون هست نسبت به پول خودشون !

behrad
September 11th, 2010, 08:39 PM
دانشگاه های دولتی دولتی مالزی هم ارزونه و هم اینکه بیشترشون دو نوبت در روز پذیرایی کامل دارن!
از این بهتر میخواهید؟!

سلام میشه بگید کدوم دانشگاه 2 نوبت پذیرایی داره ؟؟؟؟ چطور من تا حالا ندیدم ....

behrad
September 11th, 2010, 08:47 PM
بریم سراغ اینترنت!
قیمتش هم گرونه نسبتا.

دوست عزیز چرا اطلاعات غلط به ملت داری میدی اطلاعاتی که ایشون در مورد اینترنت دادن کاملا غلط هست اینجا بهترین اینترنت مربوط به TM یا بهتره بگم telecom malaysia هست که قیمت هاش خوبه 1 مگ 110 رینگیت 2 مگ 120 و 4 مگ 130 این قیمت ها مربوط به پکیج student هستن من خودم دارم اینترنت 1.5 مگ استفاده میکنم ولی معمولا تا 170 کیلو بایت دانلود رو جواب میده 110 تا هم میدم
4 مگ رو هم اگه فاصله تا سرور زیر 3 کیلومتر باشه ساپورت میکنه من دوستم داره 450 kb دانلود رو ساپورت میکنه

behrad
September 11th, 2010, 08:52 PM
برای تبدیل پول هم سعی کنید از ایران با خودتون یورو بیارید!
بعدش دو جا برای تبدیل به رینگیت خوبه
یکی زیر زمین مرکز خرید Mid Wally وسطش دو تا صرافی هست و دیگری روبروی مرکز خرید BB Plaza توی خیابون بوکیت بین تانگ.
این دو جا بالاترین قیمت میخرن از شما.
من بیشتر وقت ها دیدم به صرف اینه که ایران یورو بگیرید و بیایید توی زیر زمین مرکز خرید میدولی به رینگت تبدیل کنید. رینگت بیشتری بهتون میدن.
البته نرخ ارز بالا پایین داره ها. ممکنه زمانی که شما اقدام می کنید اینجور نباشه و دلار بهتر باشه.
توی گوگل میتونید نرخ تبدیل رینگت به دلار و یورو را به دست بیارید و با ریال خودمون مقایسه کنید ببینید صرفه با کدوم هست.
بعد بیایید توی زیر زمین میدولی change کنید.

در این مورد هم توصیه میکنم دلار بیارین یورو نوسانش زیاده دلار نوسانش کمتره و ضررش هم کمتر

دلارام
September 13th, 2010, 10:45 AM
هزینه ی زندگی من به عنوان یه دانش جوی تازه کار بچه ننه!که احتمالا خرجش بالا تر از بقیست چه قدر می شه ماهانه؟
من شنیدم بالای 5 میلیونه؟؟!!

salamsweden
September 13th, 2010, 11:07 AM
تو همون جا پول خرج كن خط يه اينترنت TM با سرعت 1MBبگير سرعتش خوبه
دوست عزیز چرا اطلاعات غلط به ملت داری میدی اطلاعاتی که ایشون در مورد اینترنت دادن کاملا غلط هست اینجا بهترین اینترنت مربوط به TM یا بهتره بگم telecom malaysia هست که قیمت هاش خوبه 1 مگ 110 رینگیت 2 مگ 120 و 4 مگ 130 این قیمت ها مربوط به پکیج student هستن من خودم دارم اینترنت 1.5 مگ استفاده میکنم ولی معمولا تا 170 کیلو بایت دانلود رو جواب میده 110 تا هم میدم
4 مگ رو هم اگه فاصله تا سرور زیر 3 کیلومتر باشه ساپورت میکنه من دوستم داره 450 kb دانلود رو ساپورت میکنه دوست عزیز من دو ساله اینجام فقط این حرف شما را تا حالا از یک نفر شنیدم.
اینترنت مالزی به کل افتضاحه از نظر سرعت.
من امپنگ پوینت دو تا آپارتمان عوض کردم، بعد رفتم تو مجتمع بزرگ بیستاری PWTC بودم و بعد از اونجا اومدم توی مجتمع بسیار بزرگ تر Seri maya
سه منطقه کاملا متفاوت توی کوالا لامپور و 100 البته نزدیک به مرکز شهر ولی دریغ از اینترنت پر سرعت!
این TM هم توی هیچ کدوم از این 3 منطقه که اسم بردم بالای 1 مگ ساپورت نمیکنه.
توی امپنگ پوینت که دفترش پشت شاپینگ سنتر هست، اون منطقه که بالای 512 اصلا ساپورت نمیکنه!
در ضمن TM من توی امپنگ پوینت ماهی 10 بار قطع می شد!
چندین بار این ماموراشون را فرستادن در خانه تا درست کنه!
من که کاسب نیستم!
دارم این تجربیات را میگم که نفر بعد من میاد اینجا بیخودی پولهاش به هدر نره!
اگر TM خوب بود که من مریض نبودم 4 تا شرکت مزخرف Broadband پول بدم و باز هم سرعتم همون قبلی باشه!
میدونی من چه پولی را برای این قضیه هدر دادم؟! 3 تا مودم Broadband زوری برای اینها گرفتم فقط!
هر مودم 300 تا 400 رینگیت!

salamsweden
September 13th, 2010, 11:10 AM
در این مورد هم توصیه میکنم دلار بیارین یورو نوسانش زیاده دلار نوسانش کمتره و ضررش هم کمتر
من دفعه آخر برای کارهای سفارت سوئد 25 میلیون انتقال دادم از ایران،
با دلار،
بعدش حساب کردم اگر یورو آورده بودم همون روز، 4000 رینگیت بیشتر گیرم می اومد!
یعنی 1 میلیون و 200 هزار تومان بیشتر!
حالا خود دانید میتونید دلار بیارید.
در ضمن من گفتم قیمت دلار و یورو تو مالزی را از گوگل بپرسین قبل اینکه بخواهید تو ایران تصمیم بگیرید که با دلار بیایید اینجا یا با یورو!

salamsweden
September 13th, 2010, 11:15 AM
هزینه ی زندگی من به عنوان یه دانش جوی تازه کار بچه ننه!که احتمالا خرجش بالا تر از بقیست چه قدر می شه ماهانه؟
من شنیدم بالای 5 میلیونه؟؟!! شما بیا توی همین مجتمع بزرگ سری مایا، بهترین خونه را بگیر،
بهترین رستوران ها هم اینجا کنارش هست،
با 15 رینگیت غذایی بهت میده که انگشت هات هم قورت میدی،
رستوران یمنی سبا،
همه غذاهاش هم شبیه ما ایرانی هاست،
بسیار لذیذ و خوشمزه،
روزهای دوشنبه و جمعه هم اینجا بازار محلی داره و انواع میوه ها و سبزی ها و غذاهای محلی را هم با نازل ترین قیمت داره،
کنارتون هم که مترو هست، 10 دقیقه بعد میرسین KLCC
چیز دیگری میخواهید؟
اینجا پادشاهی زندگی کنید و بخورید بالای 1 میلیون تومان خرجتون نمیشه!
تو این منطقه ما که گفتم!
برای زندگی نرمال به همراه کرایه خونه من ماهی 700 تومن دارم اینجا خرج می کنم،
بهترین آپارتمان را دارم با بهترین غذاها و میوه ها، بهترین حمل و نقل هم در اختیارمه.

basy
September 13th, 2010, 11:17 AM
من شنیدم بالای 5 میلیونه؟؟!!
دوست عزیز استفاده از این فروم هم مثل هر چیز عمومی دیگه اصول خودش رو داره که اگه رعایت نشه و هر کس که از راه میرسه فقط از نگاه خودش و برای حل مشکل خودش بهش نگاه کنه نتیجه یه ملغمه ای میشه که به درد هیچکس نمی خوره (هدف اصلی این فروم اینه که کسایی که دنبال اطلاعات هستن بتونن با نگاه کردن این سوال و جواب ها (درست مثل FAQ) اطلاعاتی که تا حالا share شده رو بدست بیارن و اگه سوال یا مطلب جدیدی دارن اضافه کنن نه اینکه شما تاپیک ها رو باز کنید و سوالی که ده بار توی همون تاپیک جواب داده شده رو دوباره بپرسید. اینکه آدم حاضر نباشه دو تا صفحه رو باز کنه و یه نگاه بهشون بندازه دیگه یه نوع خود خواهیه. شما ممکنه جواب خودتون رو بگیرید ولی بعد از شما این تاپیک کارکردی که باید داشته باشه رو نخواهد داشت چون صفحات طولانی و کشدار می شن و همش تکرار مکررات بدون هیچ دسته بندی ای ... هزینه زندگی یه دانشجوی با تجربه و (غیر بچه ننه) ماهانه بین 300 تا 600 هزار تومن هست ( بسته به شهر و مسکن). شما با توجه به شناختی که از خودتون دارید ضریب بزنید.

salamsweden
September 13th, 2010, 11:33 AM
هزینه زندگی یه دانشجوی با تجربه و (غیر بچه ننه) ماهانه بین 300 تا 600 هزار تومن هست ( بسته به شهر و مسکن). شما با توجه به شناختی که از خودتون دارید ضریب بزنید. دقیقا همینه. مالزی نسبت به اروپا و آمریکا خیلی ارزونه.
منتها باید بدونی چی را از کجا بخری. این را بدونی هزینه هات به شدت کاهش پیدا میکنه.
مثلا همه فروشگاه های 7/11 آب معدنی دارن دونه ای 1.80 تا 2.5 رینگیت،
ولی شما برو تسکو فرضا یک بسته 12 تایی آب معدنی تمییز را بهت میده 6 رینگیت!
فکرشو بکن چقدر اختلاف قیمت فاحشه!
دونه ای 2 رینگیت کجا و دونه ای 50 سنت کجا!

دلارام
September 13th, 2010, 12:24 PM
ممنون
حالا چرا می زنین؟
من سرعت اینترنتم کمه
بخوام کل پست ها رو بخونم باید تا فردا همین موقع تو اینترنت باشم
دیگه تکرار نمی شه چشم
از راهنماییتون ممنون

salamsweden
September 13th, 2010, 01:42 PM
ميشه بگي تو كدوم دانشگاهش دو نوبت پذيرايي دو نوبت در روز پذیرایی کامل دارن!???

سلام میشه بگید کدوم دانشگاه 2 نوبت پذیرایی داره ؟؟؟؟ چطور من تا حالا ندیدم ....
ببینید من برای همینه میگم که از ایران برای دانشگاه اقدام نکنید.
پاشید بیایید اینجا و دانشگاه ها را برید خودتون از نزدیک ببینید و با دانشجوهاش صحبت کنید و بعد اقدام کنید!
دوست من توی دانشگاه دولتی UTM بخش IBS بود، International Business School
MBA دو سال خوند اونجا همین ترم فارغ التحصیل شد.
اونجا ساعت 10 تا 12 چای و قهوه و بیسکوییت میدن،
ساعت 1 تا 2 ناهار هست،
ساعت 3 تا 4 دوباره نسکافه و چای و کیک
ساعت 6 دوباره چای،
ساعت 7 تا 8 هم شام!
همه این پذیرایی ها مجانی هست!

gourouhban
September 13th, 2010, 06:44 PM
آره يه 20-30 ميليون فقط شهريه هست ! البته ميگند مستر 1ساله هست كه يكم گول زننده هست چون 2ترم هست كه هركدوم 9ماه ميشه ! همون 18ماه ميشه ! اصلا اگه زير 18ماه باشه كه ايران ارزشيابي نميكنه!
من الان جوهرم ! قيمت ها همين حدودهاست كه بچه ها نوشته بودند !
دوست عزیز هم رشته ای هستیم.
utm تو عمران چجوری وضعش؟میگن utm فقط مکانیکش قویه راست میگن؟
بی زحمت یه توضیح مفصل بده ،گرایشت چیه؟استادای اونجا سطحشون چجوریه؟امکاناتشون در رشته عمران در چه سطحیه؟و...

utm.nano
September 13th, 2010, 08:08 PM
ببینید من برای همینه میگم که از ایران برای دانشگاه اقدام نکنید.
پاشید بیایید اینجا و دانشگاه ها را برید خودتون از نزدیک ببینید و با دانشجوهاش صحبت کنید و بعد اقدام کنید!
دوست من توی دانشگاه دولتی UTM بخش IBS بود، International Business School
MBA دو سال خوند اونجا همین ترم فارغ التحصیل شد.
اونجا ساعت 10 تا 12 چای و قهوه و بیسکوییت میدن،
ساعت 1 تا 2 ناهار هست،
ساعت 3 تا 4 دوباره نسکافه و چای و کیک
ساعت 6 دوباره چای،
ساعت 7 تا 8 هم شام!
همه این پذیرایی ها مجانی هست!
دوست عزیز
یه لطفی بکن آدرس دقیق این پذیرایی های مجانی رو برای ما هم بفرست. آخه توی این مدت که تو UTM بودیم، فقط آب مجانی دیدیم اون هم فقط توی کتابخونه مرکزی. من در مورد اطلاعاتی که مربوط به KL میشه، نمیتونم نظر خاصی بدم، اما به طور کلی اطلاعات شما در مورد هزینه های مالزی دقیق نیست. بچه ها توی پستهای قبلی اطلاعات خیلی دقیق تری گذاشتن. بی صبرانه منتظر آدرس قهوه و چایی و نسکافه و کیک و البته غذای مجانی توی UTM هستم.

salamsweden
September 13th, 2010, 09:23 PM
UPM . MMU , UKM , ..... اینا همش هیچی‌ ، بیان بخاطر یا چای و بیسکیویت اونجا !
هر که هر کاری دوست داره بکنه.
من فقط دارم advise میکنم نصیحت میکنم که اگر کسی خواست بیاد اینجا، همه کارهاشو خودش بیاد اینجا تو کوالالامپور بکنه.
ثبت شرکت، پذیرش دانشگاه، ویزای کار، تحصیل زبان انگلیسی ................ هرچی که خواست، بیاد کوالالاکپور خودش دنبال کاراش. خیلی راحته. پولشو هدر نده بیخودی به این شرکت های واسطه. به جاش خرج زندگی راحت تر خودش در اینجا بکنه!

utm-wanted
September 14th, 2010, 09:04 AM
دوست عزیز
یه لطفی بکن آدرس دقیق این پذیرایی های مجانی رو برای ما هم بفرست. آخه توی این مدت که تو UTM بودیم، فقط آب مجانی دیدیم اون هم فقط توی کتابخونه مرکزی. من در مورد اطلاعاتی که مربوط به KL میشه، نمیتونم نظر خاصی بدم، اما به طور کلی اطلاعات شما در مورد هزینه های مالزی دقیق نیست. بچه ها توی پستهای قبلی اطلاعات خیلی دقیق تری گذاشتن. بی صبرانه منتظر آدرس قهوه و چایی و نسکافه و کیک و البته غذای مجانی توی UTM هستم.

اون دوست عزيزمون كه به ارض شما رسوند كه MBA يعني طرف اومده پيك نيك و صبح و شب دارن بهش سرويس ميدن اشتباه به ارض شما رسونده ! شما يه چي ميشنوي بدو مياين اينجا مي نويسيد !
من مستر عمران مي خونم و خانمم MBA مي خونه ! من كل دوره مسترم 10000 رينگيت هست و مال خانمم 30000 رينگيت (3 x ) ! از اونجايي كه اكثر بچه هاي MBA شاغل هستند و مالزيايي و چيني هستند و كلا 2 تا ايراني داره كلاس هاشون فقط شنبه ها و يكشنبه ها برگزار ميشه و ممكنه تو 1روز 10ساعت كلاس داشته باشند ! اين پذيرايي براي اين خاطره !
در ضمن مني كه تو UTMهستم و مستر هم هستم نمي تونم درس بصورت HS بردارم ! چه برسه برم غذاي مجاني بخورم ! ولي امتحانش مجاني هست بريد شايد يك بي احترامي مجاني نوش جان كنيد

m0h3n
September 15th, 2010, 02:43 AM
از کاربران گرامی میخوام که ارسالهایی متناسب با شان فروم داشته باشند.... چندین ارسال نامناسب و بی محتوی حذف شد...

Wise Guy
September 28th, 2010, 03:06 PM
سلام به همۀ دوستان.
من تمام 19 صفحه رو خوندم ولی هنوز جواب سوالم رو نگرفتم. اگه راهنمایی کنین ممنون می شم.
دانشگاهی که من ازش پذیرش گرفتم توی Sunway هست (و من آخرش نفهمیدم که Sunway توی KL میشه یا بیرونش!). می خوام جایی خونه بگیرم که با وسایل نقلیۀ عمومی تا دانشگاه 1ساعت بیشتر طول نکشه. برای ترم اول هم کاملا می خوام 4دیواری اختیاری باشه یعنی هم اتاقی و هم خونه ای رو فعلا بیخیال تا یه ترم بگذره. دستشویی و حمام هم مشترک نباشه. امنیتش OK باشه، یخچال و کولر داشته باشه، وضعیت ساختمون هم در حدی باشه که ماهی یه بار مجبور نشم تعمیرکار بیارم. حالا یه خوابه یا سویت یا هرچی فرقی نداره. هرچی ارزونتر، بهتر.
فکر می کنید حدودا ماهی چقدر می شه اجاره + اب و برق؟
با تشکر.

maziyarsh
September 30th, 2010, 04:31 PM
سلام به همۀ دوستان.
من تمام 19 صفحه رو خوندم ولی هنوز جواب سوالم رو نگرفتم. اگه راهنمایی کنین ممنون می شم.
دانشگاهی که من ازش پذیرش گرفتم توی Sunway هست (و من آخرش نفهمیدم که Sunway توی KL میشه یا بیرونش!). می خوام جایی خونه بگیرم که با وسایل نقلیۀ عمومی تا دانشگاه 1ساعت بیشتر طول نکشه. برای ترم اول هم کاملا می خوام 4دیواری اختیاری باشه یعنی هم اتاقی و هم خونه ای رو فعلا بیخیال تا یه ترم بگذره. دستشویی و حمام هم مشترک نباشه. امنیتش OK باشه، یخچال و کولر داشته باشه، وضعیت ساختمون هم در حدی باشه که ماهی یه بار مجبور نشم تعمیرکار بیارم. حالا یه خوابه یا سویت یا هرچی فرقی نداره. هرچی ارزونتر، بهتر.
فکر می کنید حدودا ماهی چقدر می شه اجاره + اب و برق؟
با تشکر.
بهتر هست شما اول اسم دانشگاه رو بگید تا اطمینان حاصل بشود منظور از sunway چیست. من احتمال میدم که از دانشگاه Sunway University College پذیرش گرفته باشید که نزدیکترین شعبه به KL در بندر sunway هست ولی بگید دقیقا کجا پذیرش گرفتید

Wise Guy
October 1st, 2010, 12:37 AM
با سلام.
ببخشید فکر نمی کردم اسم دانشگاه کمکی بکنه وگرنه حتما می نوشتم.
من از Monash University, Sunway campus پذیرش گرفتم که البته اگه درست یادم باشه 6-7 ماه پیش توی همین فروم خوندم که خیلی نزدیک به همین Sunway University College هست که فرمودین، فکر کنم روبروی هم بودن.
خیلی ممنون از کمکتون.

maziyarsh
October 1st, 2010, 06:22 AM
با سلام.
ببخشید فکر نمی کردم اسم دانشگاه کمکی بکنه وگرنه حتما می نوشتم.
من از Monash University, Sunway campus پذیرش گرفتم که البته اگه درست یادم باشه 6-7 ماه پیش توی همین فروم خوندم که خیلی نزدیک به همین Sunway University College هست که فرمودین، فکر کنم روبروی هم بودن.
خیلی ممنون از کمکتون.
بله درست فرمودید روبروی هم هستند، در مورد خونه اونجا با 1000 رینگت میشه خونه خوب پیدا کرد مثل این که یک پارک فاصله داره با دانشگاه شما، 1500،1600 هم میشه با همه وسایل پیدا کرد. همه اون مواردی که می خواین رو داره امنیت و امکانات و اینکه 3 خواب هست دوست داشتید هم خونه داشته باشید نداشتید هم که تنها بگیرید.
mutiara perdana, Bandar Sunway, RM 999
jalan pjs7,sunway, pjs7/15 pjs 7/15, bandar sunway, Selangor

MileyCyrus
October 1st, 2010, 12:26 PM
من ميخوام برم ملزی درس بخونم برام مهم نيست چی بخونم فقط ميخوام تو 6 ماه بيشتر از 2 تا 2.5 ميليون تومان خرجم نشه لطفاً کمک کنيد!

maziyarsh
October 1st, 2010, 01:36 PM
من ميخوام برم ملزی درس بخونم برام مهم نيست چی بخونم فقط ميخوام تو 6 ماه بيشتر از 2 تا 2.5 ميليون تومان خرجم نشه لطفاً کمک کنيد!

معیارهای هزینه بسیار متفاوت و بسیار تحت تاثیر پارامترهای زیاد است.
دوست ندارم نا امیدتون کنم ولی امید الکی به ضرر شماست. امکان پذیر نیست بهتر هست که اول ببینید با شرایطی که دارید در چه مقطعی در چه دانشگاهی قبول میشید بعد چرتکه بندازیم سر 6ماه چون شهر به شهر دانشگاه به دانشگاه رشته به رشته فرق هست و اینکه کجا چی بخونم چیزی نیست که بشه کاریش کرد. اول دانشگاه و رشته رو مشخص کنید

MileyCyrus
October 1st, 2010, 02:56 PM
معیارهای هزینه بسیار متفاوت و بسیار تحت تاثیر پارامترهای زیاد است.
دوست ندارم نا امیدتون کنم ولی امید الکی به ضرر شماست. امکان پذیر نیست بهتر هست که اول ببینید با شرایطی که دارید در چه مقطعی در چه دانشگاهی قبول میشید بعد چرتکه بندازیم سر 6ماه چون شهر به شهر دانشگاه به دانشگاه رشته به رشته فرق هست و اینکه کجا چی بخونم چیزی نیست که بشه کاریش کرد. اول دانشگاه و رشته رو مشخص کنید

منم ميخوام بدونم تو کدوم دانشگاه و شهر برم که خرجم کمتر بشه!

utm-wanted
October 1st, 2010, 03:35 PM
من كه هر جور چرتكه زدم 2.800 كمتر نميشه خرج كرد !
بايد بريد دانشگاه دولتي و تو خوابگاه باشيد ! غذا هم تو رژيم باشيد !
يو تي ام ترم اول از مسترها 1 ميليون 300 ميگيره ! و حدود 150 هزار تومان ( ويزا و مديكال و خرج روز ثبت نامه ) ! ماهي 50 هزار تومان پول خوابگاه هست و مسلما يه چيزي بايد بخوريد و بايد يه رفت و آمدي هم بكنيد !

maziyarsh
October 1st, 2010, 03:44 PM
منم ميخوام بدونم تو کدوم دانشگاه و شهر برم که خرجم کمتر بشه!

من احساس میکنم شما دچار سو تفاهم شدید. برای دانشگاه شما از موضوع مرتبط استفاده میکنید و میفرمایید رشته شما چی هست کجا خوندید معدلتون چند هست و ... تا بشه در انتخاب دانشگاه به شما کمک کرد. بعد از اون میشه در مورد نمامی موضوعات مربوط به اون دانشگاه در جای خودش اطلاعات جمع آوری کرد. و یاد آوری کنم اینجا هر دانشگاهی که دلتون بخواد رو نمی تونید برید باید شرایط اون رو داشته باشید منم لیست کنم بگم بی فایدست دونستنش.

mmsaffar
October 9th, 2010, 04:51 PM
بچه ها اين اولين پستمه كه ميخواي بدم اميدوارم راهنماييهاي خوبي بهم بديد

من الان مدرك ليسانس عمرانم رو گرفتم و براي فوق ميخوام برم مالزي در رشته GIS . خوام ببينم تقريبا هر 1 سال خرجم + تحصيل چقدر ميشه و براي شروع و پذيرش در اونجا بايد از كجا شروع كنم

maziyarsh
October 9th, 2010, 06:11 PM

من الان مدرك ليسانس عمرانم رو گرفتم و براي فوق ميخوام برم مالزي در رشته GIS . خوام ببينم تقريبا هر 1 سال خرجم + تحصيل چقدر ميشه و براي شروع و پذيرش در اونجا بايد از كجا شروع كنم
شما اول تاپیک های مشاوری برای انتخاب دانشگاه و یا شانس گرفتن پذیرش از مالزی را مطالعه بکنید و ببینید در چه دانشگاهی و در کجا می خواهید تحصیل کنید چون بسیار متفاوت هست دانشگاه به دانشگاه و رشته به رشته و شهر به شهر. ولی همینجوری حداقل 400 تا 500 هزار تومان خرج زندگی در نظر بگیرید. حالا شاید کمتر بتونید در خوابگاه و یا شهرهای ارزونتر ولی گفتم باید دانشگاه معلوم باشه

amin_ict_5
October 11th, 2010, 11:27 PM
وضع خونه و اجاره خونه توی مالزی خرابه
قیمت ها بالا رفته

maziyarsh
October 12th, 2010, 05:51 AM
وضع خونه و اجاره خونه توی مالزی خرابه
قیمت ها بالا رفته
ارزش پول ما 25% پایین اومده امین جان ارزش پوا اینها به رینگت رفته بالا، یک نوع افزایش اجاره این هست و نوع دیگر اینکه حدود 20% هم کل کشور اجاره زیاد شده. ولی سایبرجایا که محیطی دانشجویی و کارمندی هست بسیار گرون شده همین جایی که ما هستیم سال پیش 1600 بود الان با منت 2400 اجاره کردیم.

usta
October 13th, 2010, 10:55 AM

به نظر من بهترین و ارزونترین جا براتون UTM است. شهریه هر ترم یک میلیون و چهارصد هزار تومن. اجاره خوابگاه ماهی شصت هزار تومان. اجاره خونه 150 هزار تومن که 2 تا اتاق خواب داره و تمیز هم هست.چون قطعن خونه را تنهایی اجاره نمیکنید و با دیگران هم خونه میشید اینم میشه 75 تومن سهم شما. پول آب برق ماهی ده هزار تومن و سهم شما 5 تومن. ..................
سوالاتون را با جزییات و با شماره بندی در همین فروم بپرسید جواب میدم.
من خوذم سه سال UTM بودم. آرزوی موفقیت

mrroohian
October 14th, 2010, 02:04 AM
با سلام
من داشتم توی سایت MMU می گشتم دیدم که شهریه رشته کامپوتر را زده تقریبا ۱۱۰۰۰ دلار. و هزینه اپلای را هم زده ۹۰ دلار. اما توی یک سایت متفرقه قیمت های متفاوتی از این دیدم. مثلا هزینه اپلای را زده بود ۲۵۰ دلار. می خواستم بدونم که کدام عدد درست هست و این که معمولا چه قدر را پیش می گیرند؟
ممنون

Rezaa
October 14th, 2010, 02:43 AM
با سلام
من داشتم توی سایت MMU می گشتم دیدم که شهریه رشته کامپوتر را زده تقریبا ۱۱۰۰۰ دلار. و هزینه اپلای را هم زده ۹۰ دلار. اما توی یک سایت متفرقه قیمت های متفاوتی از این دیدم. مثلا هزینه اپلای را زده بود ۲۵۰ دلار. می خواستم بدونم که کدام عدد درست هست و این که معمولا چه قدر را پیش می گیرند؟
ممنون
اگر خودتون میخواید اقدام کنید، فقط قیمتهای سایت دانشگاه رو مد نظر قرار بدید (بقیه کشکن)، ولی اگه میخواید بدید دیگران انجام بدن، مسلما قیمتهای متفاوتی به شما میدن
پیشنهاد من اینه که خودتون مستقیما اقدام کنید، خیلی ساده است و هزینه اش هم بسیار کمتره

hrezab
October 17th, 2010, 02:06 PM
سلام - من از دانشگاه MMU برای رشته MBA پذیرش گرفتم - کسی میتونه در مورد هزینه زندگی اونجا اطلاعاتی بهم بده؟

maziyarsh
October 17th, 2010, 02:53 PM
سلام - من از دانشگاه MMU برای رشته MBA پذیرش گرفتم - کسی میتونه در مورد هزینه زندگی اونجا اطلاعاتی بهم بده؟
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در سایبرجایا 1800 - 1200 رینگت با وسایل 3000 - 2000 رینگت. بقیه هزینه ها هم که شامل غذا میشه که روزی 10 تا 20 رینگ و بقیه هم بستگی به خود شما داره که چقدر بیرون برید کجا ها برید چه کارهایی بکنید. قیمتها در وب سایتهای مختلف متفاوت هست و اکثرا تورومی که در سایبرجایا هست رو به حساب نمیارن و در مورد شهرهای دیگه میگن. این شهر خانه بسیار گران هست و معمولا یا خوابگاه هستند یا وسیله خریدن در شهرهای اطراف مستقر شدند.

hrezab
October 17th, 2010, 11:15 PM
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان در سایبرجایا 1800 - 1200 رینگت با وسایل 3000 - 2000 رینگت. بقیه هزینه ها هم که شامل غذا میشه که روزی 10 تا 20 رینگ و بقیه هم بستگی به خود شما داره که چقدر بیرون برید کجا ها برید چه کارهایی بکنید. قیمتها در وب سایتهای مختلف متفاوت هست و اکثرا تورومی که در سایبرجایا هست رو به حساب نمیارن و در مورد شهرهای دیگه میگن. این شهر خانه بسیار گران هست و معمولا یا خوابگاه هستند یا وسیله خریدن در شهرهای اطراف مستقر شدند.

ببخشید دوباره سوال میکنم
نزدیکترین شهری که میشه خونه اجاره کرد چقدر تا اونجا فاصله داره ؟

maziyarsh
October 18th, 2010, 06:10 AM
ببخشید دوباره سوال میکنم
نزدیکترین شهری که میشه خونه اجاره کرد چقدر تا اونجا فاصله داره ؟
این دور و ور شهرک مانند زیاد هست ولی بیشتری ها میرند جایی به نام heritage یک 20 دقیقه ای راه داره تا اینجا. ولی من خودم دارم میرم کوالالامپور تا سایبر با اتوبوس 1 ساعت راه داره.

hrezab
October 18th, 2010, 02:48 PM
این دور و ور شهرک مانند زیاد هست ولی بیشتری ها میرند جایی به نام heritage یک 20 دقیقه ای راه داره تا اینجا. ولی من خودم دارم میرم کوالالامپور تا سایبر با اتوبوس 1 ساعت راه داره.

اصلا این دانشگاه (MMU) ارزش این همه هزینه رو داره ؟ از لحاظ سطح علمی و آیا خوابگاههای به درد بخوری نداره ؟

maziyarsh
October 18th, 2010, 03:06 PM
اصلا این دانشگاه (MMU) ارزش این همه هزینه رو داره ؟ از لحاظ سطح علمی و آیا خوابگاههای به درد بخوری نداره ؟
خوابگاه متاسفانه باید بگم خیر. برای دیدن رنک و ارزش و جایگاه علمی باید عرض کنم تاپیکهای مختلفی در این زمینه ها هست شما رو به اونحا راهنمایی میکنم چون تخصصی تر به بحث و بررسی پرداخته.

hrezab
October 19th, 2010, 12:14 AM
تو این heritage که فرمودین هزینه ها چقدره ؟

bill.goldberg
October 19th, 2010, 05:07 AM
هزینه اجاره ماهانه یه خونه ویلایی با امکانات تمام نظیر مبلمان، تلویزیون، یخچال، استخر و .... حدودا چقدر است؟
برای تفریح لازم دارم و مشکل دانشگاه رو ندارم

کدوم شهر یا منطقه مالزی برای تفریح پیشنهاد می کنید
لطفا جایی معرفی کنید که دارای آب وهوای خنک و طبیعت زیبایی باشه

با تشکر

afssai
October 19th, 2010, 09:24 AM
دوست عزیز . کلا مالزی هواش همیشه گرمه ... جای که شما مورد نظرته یکی گنتینگ و یکی کامرون هایلند ... که خنکترن و تو ارتفاعات هستند

bill.goldberg
October 19th, 2010, 05:57 PM
اگه بی خیال هوای خنک بشیم کجای مالزی رو پیشنهاد می کنید؟
هزینه ماهیانه اش چقدره؟

ali_m4057
October 28th, 2010, 11:30 AM
سلام
من پذیرش فوق عمران UTM میگیرم تا 2 ماه اینده احتمالا دارم میام جوهور
چقدر با خودم بیارم بسه؟ تمامی هزینه ها؟ بلیط هواپیما + شهریه دانشگاه + خوابگاه +( احیانا خونه چون 2-3 نفری داریم میایم)
همه چی که خودتون میدونید................
دلار یا یورو ؟
زیادتر بیارم یا دقیقا انقدر که بسمه مثلا برای 1-2 ماه؟
خرج 1 سالمو یا 6 ماهمو نیارم؟ کدوم بهتره؟ ( میخوام یه لپ تاب هم از ائنجا بخرم مثل اینکه قیمتاش از ایران ارزونتره؟ !)
کلا اگه جدا جدا بگید ممنونو میشم که یه جمع کلی بزنمو یه حساب کلی سرسری دستم بیادش ( تومان بگید بفهمیم زیاد با رینگیت و نرخش اشنا نیستم )

ممنون

basy
October 28th, 2010, 04:54 PM
با توجه به اینکه تو ایران قیمت ارز به احتمال زیاد همچنان زیاد و زیادتر بشه (جراحی و خونریزی رو که در جریان هستید) و اینکه تحریم بانک ها و ... ارسال پول رو بصورت مطمئن سخت کرده به نظرم اگر پول نقد دارید همین الان همش رو ارز بخرید و بیارید.
راجع به هزینه ها به اندازه کافی بحث شده. بدون احتساب بلیط سه تومن حداقل بیارید.

iman_reih
November 19th, 2010, 07:05 PM
سلام
من چند تا سوال دارم:
من ۲ سال سابقه کار در رشته برنامه نویسی دارم و مدتی هم در دانشگاه Aptech درس خواندم.
حالا تصمیم گرفتم که برم مالزی و برای لیسانس بخوانم.
کلا نزدیک ۸ تومن هم دارم ولی بقیه خرج رو باید از کار کردن بصورت نیمه وقت در بیارم.
به نظر شما کار درستی میکنم؟ یعنی میشه با کار کردن به صورت نیمه وقت در مالزی خرجم رو در بیارم.

مرسی

maziyarsh
November 19th, 2010, 08:48 PM
سلام
من چند تا سوال دارم:
من ۲ سال سابقه کار در رشته برنامه نویسی دارم و مدتی هم در دانشگاه Aptech درس خواندم.
حالا تصمیم گرفتم که برم مالزی و برای لیسانس بخوانم.
کلا نزدیک ۸ تومن هم دارم ولی بقیه خرج رو باید از کار کردن بصورت نیمه وقت در بیارم.
به نظر شما کار درستی میکنم؟ یعنی میشه با کار کردن به صورت نیمه وقت در مالزی خرجم رو در بیارم.
مرسی
دوست عزیز مگر در مشاغلی که ایرانیان گرداننده ی آن هستند امکان پیدا کردن کار هست. در مشاغل دیگه تنها اجازه کار ندارید در هنگام تحصیل بلکه در رده های بالا خود مالایی ها و چینی ها و در رده های پایین هم که از اطراف کارگر بسیار هست. کلا به امید کار نیاید اینجا مخصوصا اگه روی درآمدش حساب میکنید. بحث امید و استثنا یک چیز هست و واقعیت یک چیز دیگه.

Dena
November 19th, 2010, 10:18 PM
سلام

می خواستم ببینم هزینه اجاره خانه نزدیکای دانشگاه UKM حدودا چقدر می شه؟

utm-wanted
November 21st, 2010, 05:20 AM
اصلا حدود نداره!مثلا نزديك UTM خونه از 250 هست تا 1250 ! حدود يعني اين

arash_sh61
November 22nd, 2010, 07:55 AM
مازیار عزیز

هزینه زندگی الان در سایبرجایا چقدر هست؟با احتساب اجاره؟خونه راحت پیدا میشه؟و اینکه اگه دو روز در هفته کلاس داشته باشم بهتر هست KL خونه بگیرم یا سایبر؟
الان اجاره چه حدودی هست؟

maziyarsh
November 22nd, 2010, 08:01 AM
مازیار عزیز

هزینه زندگی الان در سایبرجایا چقدر هست؟با احتساب اجاره؟خونه راحت پیدا میشه؟و اینکه اگه دو روز در هفته کلاس داشته باشم بهتر هست KL خونه بگیرم یا سایبر؟
الان اجاره چه حدودی هست؟
سلام
راستش هزینه کرایه خانه به علت وجود تعداد زیاد دانشجو کمی بالاتر از حد معمول رفته و بین 1700 تا 2500 رینگت میشه یک خانه 3 خواب با وسایل کرایه کرد.
بله راحت پیدا میشه البته اگر بر سر قیمت مشکلی نداشته باشید، والا مجبورید بگردید تا ارزون تر پیدا کنید.
همه چی بر میگرده به اینکه شما وسیله نقلیه خریداری بکنید یا خیر. اگر خریداری کردید همین نزدیکا هم جاهایی هستند که یا 1000 رینگت خانه میدند و یا در KL هم بسیار خانه های ارزون وجود دارد در حد 1400 که خوب حداقل KL هست و امکانات خاص خودش رو دارد.

arash_sh61
November 22nd, 2010, 08:23 AM
میشه بپرسم وسایلی که به طور معمول این خونه ها دارن چیه؟و چه چیزایی رو باید خودمون خریداری کنیم؟
وسیله نقلیه باید ماشین باشه یا اینکه موتور هم میشه؟
حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس بین KL & CYBER به چه صورت هست؟
اگه ممکنه در مورد آصطلاحاتی مثل CONDOو... که مربوط به خونه ها هستن آطلاعاتی بدید
ممنون

maziyarsh
November 22nd, 2010, 11:09 AM
میشه بپرسم وسایلی که به طور معمول این خونه ها دارن چیه؟و چه چیزایی رو باید خودمون خریداری کنیم؟
وسیله نقلیه باید ماشین باشه یا اینکه موتور هم میشه؟
حمل و نقل عمومی مثل مترو و اتوبوس بین KL & CYBER به چه صورت هست؟
اگه ممکنه در مورد آصطلاحاتی مثل CONDOو... که مربوط به خونه ها هستن آطلاعاتی بدید
ممنون
سلام
معمولا اتاق ها میز، کمد، پنکه سقفی و Aircon. آشپزخانه هم کابینت و شاید میز ناهار خوری که بیرون باشه و ماشین لباسشویی یا ماشین ظرف شویی.(البته اینها رو داره سایبر و میتونه هم نداشته باشه ولی بیشتر از این نداره مگر صاحبخانه خریده باشه)
وسیله نقلیه بستگی به شما داره، فقط چیزی که شما رو بیاره دانشگاه و برگردونه چون با تاکسی بسیار هزینه سنگینی هست
از سایبر با یک اتوبوس میرید پوترا از اونجا یا با اتوبوس یا با مترو میرید KL. یم خط اتوبوس هم هست مخصوص سایبر به KL که ماهی 230 رینگت هست و از آمپنگ پوینت (Ampang Point) میاره به یکجایی به اسم Street Mall. اصولا برای کلاسهای صبح فاجعه هست این وسایل نقلیه چون راه زیاد هست باید 1 ساعت و نیم زودتر بلند بشید. اگر وارد کورس شده باشید 2 روز در هفته هستید مشکلی شاید پیش نیاد ولی اگر زبان خوردید حتما کنار دانشگاه خانه بگیرید برای همون ترم که هر روز 2 الی 3 کلاس دارید.
Condominium اصطلاحی هست که به ساختمانهای پر جمعیت که هر کدام صاحب خاص خود را دارد و با اهدافی مثل نزدیکی به دانشگاه، بیمارستان، بزرگراه یا هرچیز دیگری ساخته میشه و شما میبینید اطراف اون همه چیز یافت میشه از رستوران گرفته تا خشکشویی و ... معمولا هم قیمت آنها از بقیه آپارتمانها کمتر هست و در این نوع مکانها میتوانید اتاق هم پیدا کنید.

iman_reih
November 24th, 2010, 02:23 PM
سلام بچه ها:
به نظرتون خرج 2 سال زندگی در مالزی بدون دانشگاه چقدر میشه؟(در جوهور - با خوابگاه و بدون خوابگاه)
به نظرتون به چه حرفه ای رو به غیر از کار اصلیم که برنامه نویسی است یاد بگیرم که اگه اومدم مالزی و خرجم از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم بیشتر شد بتونم از اون طریق کسب در آمد کنم؟

basy
November 28th, 2010, 06:12 PM
سلام بچه ها:
به نظرتون خرج 2 سال زندگی در مالزی بدون دانشگاه چقدر میشه؟(در جوهور - با خوابگاه و بدون خوابگاه)
به نظرتون به چه حرفه ای رو به غیر از کار اصلیم که برنامه نویسی است یاد بگیرم که اگه اومدم مالزی و خرجم از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم بیشتر شد بتونم از اون طریق کسب در آمد کنم؟
روی هیچ حرفه ای برای کسب درآمد در مالزی حساب نکنید. خرج زدگیتون حداقل ماهی 350 تومن برای یک زندگی نرمال (با اجاره خونه، خوابگاه و بیرون زیاد فرقی ندارن) در جوهور هست. با احتساب بلیط نیم بها و کمی هزینه پیش بینی نشده سالی 4.5 میلیون حداقلشه.

bill.goldberg
November 29th, 2010, 08:05 PM
سلام
دوستان در مورد مناطق رير اطلاعاتي دارند؟

Bangsar
Taman Tun Dr. Ismail
Subang Jaya
Shah Alam
Bukit Kemuning
Cyberjaya
Putrajaya
Damansara
Duta
Kepong
USJ
Lapangan Terbang Subang
Melawati
Puchong
Sungai Buloh
Wangsa Maju
Klang

با تشكر

maziyarsh
November 30th, 2010, 10:59 AM
سلام
دوستان در مورد مناطق رير اطلاعاتي دارند؟

Bangsar
Taman Tun Dr. Ismail
Subang Jaya
Shah Alam
Bukit Kemuning
Cyberjaya
Putrajaya
Damansara
Duta
Kepong
USJ
Lapangan Terbang Subang
Melawati
Puchong
Sungai Buloh
Wangsa Maju
Klang

با تشكر
دوست عزیز سوالتون خیلی کلی هست هر کسی در چندتا از این گزینه ها اطلاعات داره ولی در چه زمینه ای؟ چرا این همه گسترده؟ برای کار و ززندگی بخواهید که این همه نمیشه فاصله داد و اگر هم برای دانشگاه بخواید بعضی از این شهرها با هم فاصله های یک ساعتی دارند

bill.goldberg
November 30th, 2010, 04:31 PM
دوست عزیز سوالتون خیلی کلی هست هر کسی در چندتا از این گزینه ها اطلاعات داره ولی در چه زمینه ای؟ چرا این همه گسترده؟ برای کار و ززندگی بخواهید که این همه نمیشه فاصله داد و اگر هم برای دانشگاه بخواید بعضی از این شهرها با هم فاصله های یک ساعتی دارند

ببخشيد حرف Z ندارم

براي رندكي مي خواهم
منطقه اي مد نضرمه كه أرام باشه با وجود خانه هايي به سبك ويلايي

كدوم يك مناطق معرفي شده داراي شايط بالا هستند؟

ممنون

anathema.pca
November 30th, 2010, 07:59 PM
ببخشيد حرف Z ندارم

براي رندكي مي خواهم
منطقه اي مد نضرمه كه أرام باشه با وجود خانه هايي به سبك ويلايي

كدوم يك مناطق معرفي شده داراي شايط بالا هستند؟

ممنون

دوست عزیز، بهترین کار اینه که یه سفر بری و این مناطق رو از نزدیک ببینی چون مسلما کسی تو همه این مناطق زندگی نکرده و اگه هم چیزی بگه بر اساس شنیده هاست.

سبک خونه ها هم تا حدودی تو google earth مشخصه!

iman_reih
December 4th, 2010, 07:28 PM
سلام بچه ها
من میخواهم بدونم خرج زندگی در penang تقریبا ماهی چقدر است با اجاره خونه و بدون اجاره خونه؟

123salam
December 9th, 2010, 08:58 PM
سلام میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته الکترونیک (فوق لیسانس) کل هزینه شهریه دانشگاه و یک زندگی در حد متوسط حدود چقدر میشه

ali_m4057
December 10th, 2010, 06:55 AM
دوستان این 3 میلیونی که میگید اولش بیاریم برای چه مدت کافیه؟ (با هزینه ثبت نام و....)

maziyarsh
December 10th, 2010, 07:34 AM
دوستان این 3 میلیونی که میگید اولش بیاریم برای چه مدت کافیه؟ (با هزینه ثبت نام و....)
شهریه دانشگاهتون رو که خودتون بهتر میدونید. اگر متوسط بگیریم هزینه ها رو و اجاره یک اتاق میتونید با 3 میلیون نزدیک به 10 ماه راحت زندگی کنید. ولی مشکل مخارج جانبی هست که از تعداد این ماه ها کم میکنه مثل خرید وسایل یا خرابی وسایل و یا تفریحات که از کنارش خرج تراشیده میشه.

ali_m4057
December 10th, 2010, 07:42 AM
الان با این وضعی که رینگیت رفته بالا از حدود 300 ت به 400 ت فکر میکنم هزینه ثبت نام دانشگاه شده 1.5 میلیون تومان درسته؟

maziyarsh
December 10th, 2010, 10:15 AM
الان با این وضعی که رینگیت رفته بالا از حدود 300 ت به 400 ت فکر میکنم هزینه ثبت نام دانشگاه شده 1.5 میلیون تومان درسته؟
گفتم هزینه دانشگاه رو دانشگاه برای شما فرستاده! اینجا تاپیک سوال در مورد هزینه زندگی در مالزی هست و شما هم هی بدون اشاره به اینکه حداقل کدوم دانشگاهی در مورد ثبت نام میپرسید. هر دانشگاهی روال ثبت نام و هزینه های خاص به خودش رو داره. تنها موردی که مشخص هست و همه قبل از اومدن میتونن بفهمند همین هزینه دانشگاه هست.
رینگت 346 تومان هست در حال حاضر و به ازای هر دلار 3.13 رینگت به شما میدن که 3 هفته پیش بود 3.06 نزدیک سال نو هست اینجوری شده.

amd67
December 10th, 2010, 12:26 PM
با توجه به نواساناتی که دلار و یورو داره نمیدونم کدوم یکشونو بخرم
شما چی پیشنهاد میکنید؟

maziyarsh
December 11th, 2010, 10:07 PM
با توجه به نواساناتی که دلار و یورو داره نمیدونم کدوم یکشونو بخرم
شما چی پیشنهاد میکنید؟
تا ژانویه دلار چون داره میره بالا ارزشش نسبت به رینگت.

amin2life
December 12th, 2010, 02:48 PM
سلام به همه دوستان،
احتیاج به کمکتون دارم..
من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم،میخوام برای مرداد ماه پذیرش یه دانشگاه خوب رو برای داروسازی بگیرم..
گزینهام برای تحصیل ایناست:1)مالزی 2)سنگاپور 3)فیلیپین
لطفا دوستانی که در رابطه با این کشورها و هزینه هاش اطلاعات دارن راهنمایی کنن..
هیچی در مورد apply یا cv و غیره اطلاعات ندارم.
لطفا اموزس دهید.
در ضمن ielts 6 دارم.

basy
December 18th, 2010, 12:34 PM
سلام به همه دوستان،
احتیاج به کمکتون دارم..
من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم،میخوام برای مرداد ماه پذیرش یه دانشگاه خوب رو برای داروسازی بگیرم..
گزینهام برای تحصیل ایناست:1)مالزی 2)سنگاپور 3)فیلیپین
لطفا دوستانی که در رابطه با این کشورها و هزینه هاش اطلاعات دارن راهنمایی کنن..
هیچی در مورد apply یا cv و غیره اطلاعات ندارم.
لطفا اموزس دهید.
در ضمن ielts 6 دارم.
اولین نکته اینه که سنگاپور با مالزی و فیلیپین خیلی فرق داره...یکی از گرونترین و پیشرفته ترین کشورهای های آسیا هست و هزینه زندگی دانشجویی در سنگاپور از اروپا هم بالاتر هست و دانشگاهها هم شهریه های نسبتا بالایی میگیرن .من حدس میزنم که شما روی این هزینه ها حساب نکردید. بنا بر این روی مالزی و فیلیپین تمرکز کنین.
راجع به هزینه های مالزی هم بعید میدونم دیگه موردی باشه که به این میزان تکرار شده باشه اینجا.
برای سنگاپور میتونید برای بورس هاش اقدام کنید مثلا بورس Singa
(لطفا اگر راجع به سنگاپور یا بورس سینگا باز هم سوال دارید در تاپیک مربوطه اش بپرسید ، همچنین در مورد سی وی و اپلای کردن و...)

ali_m4057
December 18th, 2010, 10:59 PM
سلام امیدوارم که مرتبط ترین تاپیک باشه:

دوستان این 3 میلیونی که میگید بیاریم حالا دلار یا یورو چجوری بیاریم که از لحاظ امنیت هم مشکلی نداشته باشه.
مثلا اینور (ایران) ویزا کارت یا مستر کارت بخریم شارژش کنیم با خودمون بیاریم .
ویزا یا مستر کارت بعدا به دردمون میخوره ؟
اینجا حساب ارزی باز کنیم اونور میتونیم برداشت کنیم ؟!
نمیدونم یا یه کاری که همه میکنند و مطمئنه!

(من پرسیدم یه جا گفت فقط خود ویزا کارت 100.000 تومانه؟! فقط خودش، برون هیچ شارژی تازه)

ممنون

maziyarsh
December 19th, 2010, 08:01 AM
سلام امیدوارم که مرتبط ترین تاپیک باشه:

دوستان این 3 میلیونی که میگید بیاریم حالا دلار یا یورو چجوری بیاریم که از لحاظ امنیت هم مشکلی نداشته باشه.
مثلا اینور (ایران) ویزا کارت یا مستر کارت بخریم شارژش کنیم با خودمون بیاریم .
ویزا یا مستر کارت بعدا به دردمون میخوره ؟
اینجا حساب ارزی باز کنیم اونور میتونیم برداشت کنیم ؟!
نمیدونم یا یه کاری که همه میکنند و مطمئنه!

(من پرسیدم یه جا گفت فقط خود ویزا کارت 100.000 تومانه؟! فقط خودش، برون هیچ شارژی تازه)

ممنون
شما یکجای مطمئن بذارید پولهاتون رو مشکلی پیش نمیاد. از ایران تا دانشگاهتون امن هست خیالتون راحت خیلی بیشتر از اینها پول آوردند. فقط اگر بین راه ترانزیت دارید هواستون رو جمع کنید که جایی جا نذارید یا اونجا توی کیف نباشه تقسیم کنید به چند جیب. و نکته بعد اینکه اینجا بهتون بانک CIMB ویزا میده بدون هیچ هزینه ای نه در حال ثبت نام نه نگهداری و نه شارژ ماهیانه و ... از ایران فایده نداره از همینجا بگیرید اگر دوست دارید.

sanazf
December 28th, 2010, 12:17 AM
با سلام

سوالم مهمه و برام اهمیت داره اعداد و ارقام به اندازه ی تجربه های واقعی شما دوستان دقیق نیست ... میخوام بدونم هزینه ی یه زندگی عادی و حالا خوب یک نفر در اطراف دانشگاه های ukm , upm , utm و usm چقدر هست در ماه ؟ به هر حال دانشگاه um در کوالالامپور هست و هزینه هاش بالاست اما در واقع من میخوام بدونم کدوم دانشگاه در اطرافش با یه زندگی معمولی خوب میشه کمترین هزینه رو داشت ؟

با سپاس

utm-wanted
December 28th, 2010, 11:01 AM
با سلام

سوالم مهمه و برام اهمیت داره اعداد و ارقام به اندازه ی تجربه های واقعی شما دوستان دقیق نیست ... میخوام بدونم هزینه ی یه زندگی عادی و حالا خوب یک نفر در اطراف دانشگاه های ukm , upm , utm و usm چقدر هست در ماه ؟ به هر حال دانشگاه um در کوالالامپور هست و هزینه هاش بالاست اما در واقع من میخوام بدونم کدوم دانشگاه در اطرافش با یه زندگی معمولی خوب میشه کمترین هزینه رو داشت ؟

با سپاس
خوب هر كسي داره تو يك دانشگاه درس مي خونه و خبر بقيه رو نداره ! تازه خبر بقيه رو داشته اون شخص داره با همون شرايط زندگي نمي كنه كه بشه دقيقا محاسبه كرد !
پس در نتيجه حدودي هست همه اعداد و ارقام و اگه انتظار داري يكي بياد بگه ماه 473 هزار تومان هزينه زندگي هست در فلان دانشگاه در اشتباه هستيد!
كاملا به خودتون و استانداردهاي زندگيتون و شيوه خرج كردنتون بستگي داره!
به نظر من تو جوهور يعني دانشگاه UTM با زير 350-400 تومان نميشه زندگي زياد جالبي داشت و بايد واسه تك تك رينگيت هات برنامه ريزي داشته باشي

buddy
December 30th, 2010, 01:21 AM
سلام
بهترین محل که تا حدودی به um نزدیک باشه کجاست و چگونه باید خونه اجاره کرد ؟ یا دنبال خونه گشت

123salam
December 31st, 2010, 11:45 PM
سلام می خواستم بدونم هزینه زندگی حداقل چقدره. اینجا که نوشتهشده خیلی تناوب داره

maziyarsh
January 1st, 2011, 08:01 AM
بسته به شهرهای مختلف و در همون شهرها نزدیکی و دوری به دانشگاه قیمت اجاره خانه ها متناوب هست. هرچند به خود شما هم خیلی بستگی داره، این در سایبرجایا خانه ها از 1500 تا 2700 هستند (سه خواب). حالا ماشین بگیرید برید دورتر باز کمتر میشه.

hrezab
February 4th, 2011, 08:57 PM

دوست عزیز هزینه زندگی اینجا کاملا با ایران برابره ولی به دلیله این که دانشجو هستی حدوده ۲۰ در صد اضافه کن

anathema.pca
February 5th, 2011, 10:22 PM
خوب هر كسي داره تو يك دانشگاه درس مي خونه و خبر بقيه رو نداره ! تازه خبر بقيه رو داشته اون شخص داره با همون شرايط زندگي نمي كنه كه بشه دقيقا محاسبه كرد !
پس در نتيجه حدودي هست همه اعداد و ارقام و اگه انتظار داري يكي بياد بگه ماه 473 هزار تومان هزينه زندگي هست در فلان دانشگاه در اشتباه هستيد!
كاملا به خودتون و استانداردهاي زندگيتون و شيوه خرج كردنتون بستگي داره!
به نظر من تو جوهور يعني دانشگاه UTM با زير 350-400 تومان نميشه زندگي زياد جالبي داشت و بايد واسه تك تك رينگيت هات برنامه ريزي داشته باشي

هزینه ها متفاوته چون سبک زندگی فرق داره، من دارم اینجا با ماهی زیر 300 تومن زندگی می کنم و زندگی سختی هم ندارم. البته من مجردم و خوابگاه گرفتم و خوشبختانه اینجا تفریحات پرخرج زیاد نیست !

cold.rate
February 10th, 2011, 07:30 PM
سلام؛ فکر میکنم سوال دوستمون رو یه جوره دیگه مطرح کنیم بهتر باشه؛
مثلا من الان توی تهران تنها زندگی میکنم، هزینه ماهیانه زندگیم، 80 هزار تومنه (سخت هم زندگی نمیکنم)، + 300 اجاره خونه یعنی با 400 تومن دارم زندگی میکنم؛ اما مثلا اگه همین خونه رو به سبک مالزی میخواستم اجاره کنم حتما کمتر میشد؛ حالا اینجوری میشه گفت که اونجا چقدر در میاد هزینه ها؟
یا حداقل دوستان یه ضریبی بدید، از هزینه تهران تقسیم بر هزینه مالزی؟ :)) که شاید بشه اینجوری حساب کرد؛ مساله اینه که چون من خرجم رو خودم میخوام بدم، واقعا باید بدونم که آیا توانایی زندگی کردن اونجا رو دارم؟؟ یا نه؟
ممنون

sanazf
February 11th, 2011, 02:49 AM
سلام
اینجور که فهمیدم کجنگ نزدیک یو.کا.ام. ارزونتر هست یعنی از مکانهای نزدیک دانشگاه های uitm , upm ارزونتر هست؟
اینجا قیمت یه آپارتمان مبله با یه اتاق خواب چقدره؟در کجنگ . اصلا آپارتمان یه خوابه داره مالزی>؟ میگین هرچه دورتر باشه خونه از دانشگاه ارزونتره؛ میدونم هزینه رفت و امد با تاکسی گرونه خب یعنی ایتقدر دور میشه که نمیشه پیاده رفت>؟
با این حساب هزینه زندگی در کجا ارزونتره؟ البته بدون هزینه دانشگاه.
ممنون

maziyarsh
February 11th, 2011, 07:21 AM
سلام
اینجور که فهمیدم کجنگ نزدیک یو.کا.ام. ارزونتر هست یعنی از مکانهای نزدیک دانشگاه های uitm , upm ارزونتر هست؟
اینجا قیمت یه آپارتمان مبله با یه اتاق خواب چقدره؟در کجنگ . اصلا آپارتمان یه خوابه داره مالزی>؟ میگین هرچه دورتر باشه خونه از دانشگاه ارزونتره؛ میدونم هزینه رفت و امد با تاکسی گرونه خب یعنی ایتقدر دور میشه که نمیشه پیاده رفت>؟
با این حساب هزینه زندگی در کجا ارزونتره؟ البته بدون هزینه دانشگاه.
ممنون
نزدیک این دو دانشگاه چندین مجتمع هست(حالا نه دقیقا کنار این دو دانشگاه). که از هر قیمتی بگید داره. گرانترین آنها در Heritage Condo واقع شده که خانه ی Studio میشه 1400 رینگت و خانه ی 2 خواب میشه 2300 رینگت. ارزان ترین هم یک خانه 3 خواب در یک مجتمعی هست به قیمت 1000 رینگت بدون وسایل. باید بیاید ببینید از نزدیک که با شرایط کدام مجتمع سازگارتر هستید. همین که در سایبرجایا نیستید نعمتی هست. سایبرجایا گرانترین و کم نتوع ترین خانه های مالزی را دارد.
هزینه زندگی دوستان با اجاره خانه پایین نمیاد. تنها راه پایین آوردن آن زندگی در خوابگاه هست. UKM و UPM خوابگاه های خیلی خوبی دارند (نسبت به MMU و UTM در جوهور). سعی کنید تا میتونید از خوابگاه استفاده کنید و از اول زیر قرارداد 6 ماه یا یکسال نرید. بعد از چندماه دونبال خانه بگردید بهتر هست.

sanazf
February 12th, 2011, 10:25 AM
سلام
میشه در مورد خوابگاه ها بیشتر توضیح بدید ... خوابگاه ممنمون میشم اینکه هزینه چقدر هست و اصلا ارزش داره ؟> یا نه ؟ وضعیتشون چطوریه ؟ UKM