PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروازهای انگلستان

صفحه ها : [1] 2

mahmadi
November 6th, 2007, 08:02 PM
سلام به همگی،
همونطور که می دونید بریتیش ایرویز پروازهای خودش از تهران رو لغو کرده. من به مقصد دنور یک پرواز با 1 بار توقف پیدا کرده بودم که پرید! حالا اگه بخوام اونجوری برم باید تا لندن با ایران ایر برم که طبق برنامه (5/2) دو و نیم ساعت قبل از پرواز بعدی به لندن می رسه.
بچه هایی که تجربه سفر از لندن رو دارن یا آشنا هستن: ممنون می شم اگه راهنمایی کنن. به نظرتون این مقدار زمان ترانسفر کافیه؟ با توجه به اینکه ایران ایر تو ترمینال 3 هیثرو میشینه و بریتیش ایرویز از 4 پرواز میکنه.

قبلا از همگی متشکرم.

Babak
November 6th, 2007, 11:41 PM
من خودم وقتی اومدم با یک پرواز مشابه به پرواز شما اومدم. اما خیلی اذیت شدم. ایران ایر از ایران حدود ۴۵ دقیقه تاخیر داشت، وقتی هم که تو لندن نشست تا ۴۵ دقیقه بهش ترمینال ندادند که مسافرهاش رو خالی کنه، در نتیجه ما کلا یک ساعت وقت داشتیم که به پرواز بعدی برسیم. فرودگاه هیترو هم خیلی بزرگه و اگه اولین باری باشه که وارد این فرودگاه می‌شید، یه کمی گیج خواهید شد. به هر حال ما تا از بازرسی‌های امنیتی رد بشیم و برسیم به جایی که کارت پرواز بگیریم برای پرواز بعدی، حدود ۲۰ دقیقه دیگه هم گذشته بود و گیتی که کارت پرواز رو صادر می‌کرد بسته شده بود. به هر حال با کلی دردسر ما کارت پرواز رو گرفتیم اما حدود ۷-۸ دقیقه داشتیم با چمدون‌های دستی تو فرودگاه می‌دویدیم تا بالاخره تونستیم پرواز رو بگیریم. به نظر من ۲.۵ ساعت فاصله برای پروازی که یک طرفش ایران‌ایره زمان کمیه.

ebi613
November 14th, 2007, 10:28 AM
سلام
ايني كه ميگين بريتيش پروازهاشو كنسل كرده يعني چي؟
از كي اين كارو كرده و تاكي؟
من براي 23 دسامبر براي مونترال بليط دارم.
اگه اين طوريه چرا با من تماس نگرفتن.
ممنون ميشم جواب بدين

mahmadi
November 15th, 2007, 12:55 AM
;D باز هم سلام؛
من این هفته از چند تا آژانس پرس و جو کردم و فهمیدم که آژانس قبلی اطلاعات بیخود داده بوده. اصلاً بریتیش ایرویز از تهران پرواز نداشته که بخواد لغوش کنه. بلکه بریتیش ایرویز با یه شرکت هوایی دیگه به اسم بریتیش میدلند قرارداد داره و پروازهای تهران به لندن و برعکس از اون طریق انجام می شه.
نتیجه اخلاقی: به حرف یه آژانس اطمینان نکنید. خودتون پرس و جو کنید.

ممنون.

lilia1360
March 14th, 2010, 12:50 AM
قیمت بلیط رفت تهران-لندن با هما حدودا چقدر است؟ از چقدر قبل از تاریخ پرواز باید رزرو کنیم؟

halandoon
March 14th, 2010, 04:23 AM
من حدوداً قیمت بهتون میدم، اما برای قیمت دقیق باید تاریخ پروازتون رو به روزش و همراه با کلاس مطبوع بهم بدید.(class: Economy, business, first)
من قیمت های دانشجویی که همون Economy هست :D رو فعلاً میزارم:
ایرلاین British midland airways، (BMI ازامام خمینی به هیترو، 354$
رفت و برگشت 679$

Gulf Air بحرین، با یک توقف در بهرین هم در رفت و هم در برگشت 559$

Qatar Airways با توقف در دوحه در رفت و برگشت 648$

همین پرواز برای فرودگاه Gatwick لندن قیمتش هست 664$

متاسفانه نتونستم هما و ماهان رو چک کنم، فقط تاجایی که من میدونم ماهان پرواز مستقیم نداره، اطلاعات تکمیلی هم خواستید مثل نوع هواپیما یا... بگید تا درصورت داشتن اطلاعات خبرتون کنم.

راستی BMI اول رو فقط یکطرفه گفتم بقیه قیمت ها رفت و برگشتند.

delly
March 14th, 2010, 01:05 PM
امارات هم هست. ولی من قیمتش رو نمی دونم. شما می دونین؟

abcdeng
March 14th, 2010, 01:06 PM
چطوری میتونم بلیط یکطرفه BMI رو واسه 30 مارس2010 با قیمت 354 دلار بگیرم؟ (کلاس eco) نرخ 354 دلار رو توی یه سایت دیدم ولی توی سایت BMI زده 634 دلار !!! من فکر می کنم منظور 354 پوند باشه!

آژانسهای هواپیمایی بلیط ایران ایر 537 هزار تومن و BMI رو واسه همون روز 640 هزار تومن میفروشن.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

halandoon
March 14th, 2010, 01:17 PM
امارات هم هست. ولی من قیمتش رو نمی دونم. شما می دونین؟
من پرواز مستقیم با ایرلاین Emirates پیدا نکردم، اما یه پرواز که اصلاً توصیه نمیکنم به شرح ذیله، از تهران به دبی از دبی به لندن، هواپیماش هم بویینگ 777
Departure from Tehran Khomeini Arrival at Dubai
Departure Terminal : TBD
Arrival Terminal : 3
Departure Gate : TBD
Arrival Gate : TBD
Scheduled : March 30 - 10:45 PM
Scheduled : March 31 - 12:15 AM

Air Miles : 753
TBD - To Be Determined
------------------------------------------------
Departure from Dubai Arrival at London Heathrow
Departure Terminal : 3
Scheduled : March 31 - 2:30 AM
Scheduled : March 31 - 7:00 AM

Air Miles : 3403
TBD - To Be Determined

کلاً پرواز گرونیه Emirates چه برسه به اینکه تقریباً 1500 مایل هوایی راه بیخودی برین :D قیمت این پرواز هست 1418$ برای شب 30 مارچ.
برای فرودگاه Gatwick یه پرواز کاملاً مشابه 16$ گرونتره

halandoon
March 14th, 2010, 01:23 PM
چطوری میتونم بلیط یکطرفه BMI رو واسه 30 مارس2010 با قیمت 354 دلار بگیرم؟ (کلاس eco) نرخ 354 دلار رو توی یه سایت دیدم ولی توی سایت BMI زده 634 دلار !!! من فکر می کنم منظور 354 پوند باشه!

آژانسهای هواپیمایی بلیط ایران ایر 537 هزار تومن و BMI رو واسه همون روز 640 هزار تومن میفروشن.

این قیمتهای که میفرمایید برای بلیط رفت و برگشت هست،
354 فقط قیمت بلیط رفت تنها هست که از من پرسیده بودن.

halandoon
March 14th, 2010, 01:29 PM
قیمت بلیط رفت تهران-لندن با هما حدودا چقدر است؟ از چقدر قبل از تاریخ پرواز باید رزرو کنیم؟
راستی پرواز های آلایتالیا هم هست که ازتهران به رم و از رم به لندن، اینا هم هست 450$ معمولاً از تهران هم با ایرباس A320 میپره، اما از رم به بعد نوع هواپیما عوض میشه،

درضمن مسیر مستقیم از تهران(امام خمینی) به لندن(هیترو) 2733 مایل هوایی هستش، حالا میشه گفت که پرواز اماراتی حدود 1400 مایل هوایی اضافه میره یعنی مسیر از 1.5 برابر هم کمی بیشتر میشه، پس اون پروازی که من گفتم رو کلاً ندیده بگیرین. :D

halandoon
March 14th, 2010, 01:49 PM

یک لحظه حس کردم خیلی مستند گفتید رفتم سایت BMI رو هم چک کردم،
من که سر از کارو خلقت این سایت BMI در نیووردم، :D اما برای روز 30 مارچ که شما میگید من اینارو در آوردم
از امام خمینی به هیترو

Operating airline: bmi
Aircraft: Airbus Industrie A321
Aircraft owner: bmi
Arrival terminal: 1
ساعت حرکت 6:50
قیمت Economy
$379.08
قیمتeconomy flexible:
$491.08
قیمت Business
$962

همین پرواز برای Economy به صورت رفت و برگشت هست 630.82$

در کل سایتشون حرفای من و تایید کرد. :D

yasinhajizadeh
March 15th, 2010, 01:11 AM
یه نگاه هم به ترکیش بندازین. نباید قیمت هاش زیاد بد باشه. از نظر پرواز و خدمات هم من راضیم.

halandoon
March 15th, 2010, 02:02 AM
یه نگاه هم به ترکیش بندازین. نباید قیمت هاش زیاد بد باشه. از نظر پرواز و خدمات هم من راضیم.
کلاً ترکیه دوتا ایرلاین داره. (اگه اشتباه نکنم)
پرواز ترکیش برای 30 مارچ به شرح زیر:
قیمت بلیط یک طرفه 520$، یک توقف در استانبل داره
Departure from Tehran Khomeini Arrival at Istanbul Ataturk
Departure Terminal : TBD
Arrival Terminal : I
Scheduled : March 30 - 4:00 AM
Scheduled : March 30 - 5:55 AM

Air Miles : 1256
-----------------------------------------------------------------------------
Departure from Istanbul Ataturk Arrival at London Heathrow
Departure Terminal :I
Scheduled : March 30 - 8:05 AM
Scheduled : March 30 - 10:05 AM

Air Miles : 1563
TBD - To Be Determined

samanjan
March 15th, 2010, 02:54 AM
یک سوال فرق این کلاس ها در چیست و میزان باری که میشه برد چقدر است ؟

و چه پروازهای مستقیم می رود لندن چه شرکت های هستند

و بعضی پروزاها که دو جا توقف می کنند آیا بایستی هواپیما را عوض کنند یا هواپیما برای سوختگیری توقف می کند

halandoon
March 15th, 2010, 03:01 AM
یک سوال فرق این کلاس ها در چیست و میزان باری که میشه برد چقدر است ؟

و چه پروازهای مستقیم می رود لندن چه شرکت های هستند

و بعضی پروزاها که دو جا توقف می کنند آیا بایستی هواپیما را عوض کنند یا هواپیما برای سوختگیری توقف می کند
از آخر به اول،
1.در 99% موارد هواپیما عوض میشه، اصلاً مسئله سوخت گیری نیست.
2.من فقط پرواز BMI و ایران ایر رو دیدم.
3. نمیتونم عدد دقیقی برای بار بگم متفاوته، تفاوت کلاس در امکانات و رفاه شماست مثلاً در بخش بالانر از Economy علاوه بر امکانات ویژه ای که به شما میدن به نظر من مهمترین مزیتش اینه که صندلی ها از هم فاصله دارند و شما احساس اتوبوس یا حتی بعضی اوقات مینی بوس :D نمیکنید که در پرواز های طولانی خیلی راحت تره، اما تفاوت قیمتهاشون فوف العاده زیاده و اصلاً به صرفه نیستند.

samanjan
March 15th, 2010, 06:20 PM
بله شما درست می گویید مثلا شاید به دو برابر قیمت هم برسد

من شنیدم اگر زودتر بلیط را روزو کنی تخفیف هم می گیری درسته .

اگر مستقیم از تهران به لندن باشد چند ساعت طول می کشد با هواپیما .

چه موقع بلطی را رزور کنیم بعد از اینکه سفارت انگلیس اوکی داد یا قبل از آن هم می شود

halandoon
March 15th, 2010, 07:59 PM
بله شما درست می گویید مثلا شاید به دو برابر قیمت هم برسد

من شنیدم اگر زودتر بلیط را روزو کنی تخفیف هم می گیری درسته .

اگر مستقیم از تهران به لندن باشد چند ساعت طول می کشد با هواپیما .

چه موقع بلطی را رزور کنیم بعد از اینکه سفارت انگلیس اوکی داد یا قبل از آن هم می شود
در مورد تخفیف واقعاً نمیدونم، اما طول پرواز3 ساعت و 5 دقیقه میشه.

yasinhajizadeh
March 16th, 2010, 02:21 AM
قیمت بلیط ایرلاین های خارجی کاملا شناوره. بیشتر وقت ها اگه 3-4 ماه زودتر بگیرین ارزون تر تموم میشه (نه این تخفیف بدن). بعضی وقت ها هم شده من دیدم 1 هفته مونده به پرواز، بلیط ها ارزون میشه.
یه نکته دیگه هم که الان یادم اومد، هواپیمایی آزال هست مال کشور آذربایجان. که از تهران میره باکو و از اونجا میره لندن. این هم من یادمه که چک میکردم چند وقت پیش ارزون بود. از دفترشون زنگ بزنید بپرسید.

halandoon
March 16th, 2010, 04:22 AM
قیمت بلیط ایرلاین های خارجی کاملا شناوره. بیشتر وقت ها اگه 3-4 ماه زودتر بگیرین ارزون تر تموم میشه (نه این تخفیف بدن). بعضی وقت ها هم شده من دیدم 1 هفته مونده به پرواز، بلیط ها ارزون میشه.
یه نکته دیگه هم که الان یادم اومد، هواپیمایی آزال هست مال کشور آذربایجان. که از تهران میره باکو و از اونجا میره لندن. این هم من یادمه که چک میکردم چند وقت پیش ارزون بود. از دفترشون زنگ بزنید بپرسید.
شما منظورتون Azerbaijan Airlines هست؟ چون من هرچی میگردم ایرلاینی به اسم آزال پیدا نمیکنم! :(
اگه همونیه که من میگم قیمت بلیطش اینجوریه:
تهران - باکو 155$
باکو - لندن 396$
من که فکر میکنم تاحالا همون BMI در پرواز های خارجی بهتر بوده. :)

abcdeng
March 16th, 2010, 12:14 PM
خیلی عالیه چه جوزی میشه این بلیط 354 دلاری رو تهیه کرد؟

halandoon
March 16th, 2010, 05:23 PM
خیلی عالیه چه جوزی میشه این بلیط 354 دلاری رو تهیه کرد؟
راحت ترین راه اینه که از آژانس ها پیگیری کنید، یا اینکه اگه کارت اعتباری دارید از خود سایت British midland Airways بلیط رو رزرو کنید.

Pearson
March 16th, 2010, 06:39 PM
بلیط ها علاوه بر اینکه Level های مختلف مثل Economy , Business class و First class دارند از نظر کلاسیفیکیشن هم تقسیم بندی می شوند. بلیط 30 روزه 45 روزه 6 ماهه و یکساله. هر کدام از آنها قیمتهای خاص خودشان را دارند بلیط هر چقدر از نظر زمانی کوتاه مدت تر باشند ارزانتر هستند ولی درعوض جریمه ی بالاتری را نسبت به تغییر تاریخ، کنسل کامل و یا حاضر نشدن در فرودگاه دارند. پس نمی شود گفت که همیشه اگر بلیط ارزانتر بخرید به نفعتان می شود. بلیط چارتری را میتوانید مقایسه کنید که با حاضر نشدن در فرودگاه سوخت می شود با بلیط فرستی که هیچ جریمه ای در صورت حاضر نشدن در فرودگاه به شما تعلق نمی گیرد و تا یک سال اعتیار دارد.

دنبال این بلیط ها ی ارزان قیمت آذربایجانی با شرکت های هواپیمایی نا آشنا هم نگردید، میرید باکو یهو می بینید پرواز بعدی به لندن کنسل شده است ها!

halandoon
March 16th, 2010, 06:50 PM
بلیط ها علاوه بر اینکه Level های مختلف مثل Economy , Business class و First class دارند از نظر کلاسیفیکیشن هم تقسیم بندی می شوند. بلیط 30 روزه 45 روزه 6 ماهه و یکساله. هر کدام از آنها قیمتهای خاص خودشان را دارند بلیط هر چقدر از نظر زمانی کوتاه مدت تر باشند ارزانتر هستند ولی درعوض جریمه ی بالاتری را نسبت به تغییر تاریخ، کنسل کامل و یا حاضر نشدن در فرودگاه دارند. پس نمی شود گفت که همیشه اگر بلیط ارزانتر بخرید به نفعتان می شود. بلیط چارتری را میتوانید مقایسه کنید که با حاضر نشدن در فرودگاه سوخت می شود با بلیط فرستی که هیچ جریمه ای در صورت حاضر نشدن در فرودگاه به شما تعلق نمی گیرد و تا یک سال اعتیار دارد.

دنبال این بلیط ها ی ارزان قیمت آذربایجانی با شرکت های هواپیمایی نا آشنا هم نگردید، میرید باکو یهو می بینید پرواز بعدی به لندن کنسل شده است ها!

این نکته آخر خیلی جالب بود که گفتین،
یه چیز جالبیم که هست اینه که این پروازای تهران - باکو - لندن، سر دومش که همون باکو لندن باشه باز همون BMI هست. :D تازه قیمت همون بخش دوم پرواز به تنهایی از قیمت پرواز مستقیم با BMI از تهران به لندن حدود 40-30$ گرونتره! کلاً چه کاریه آقا، من که توصیه میکنم یا با IRAN AIR برید یا BMI.

moji63
March 23rd, 2010, 10:30 PM
کیفیت BMIخوبه؟

toxin
March 23rd, 2010, 11:31 PM
این یک تاریخچه کوچک از BMI:

بی ام آی دومین خط بزرگ هوایی بریتانیا با فعالیت از مرکز اصلی خود در فرودگاه هیترو لندن یکی از پیشگامان این صنعت در زمینه ارائه خدمات نوین به مسافران به شمار می آید. این شرکت با معرفی تسهیلات مبتکرانه مانند کارت پرواز از طریق اینترنت و بلیت های الکترونیکی ، تسهیلات بیشتری برای مسافران خود قائل شده است. در گذشته صف های طولانی کنترل بلیت و پذیرش ، مسافران را خسته می کرد اما در حال حاضرامور مسافرین با امکانات جدید ، با سرعت و آرامش خاطر بیشتر مسافرین انجام می گردد.

بی ام آی در سال 1938 آغاز بکار نمود و از همان ابتدای راه توانست به موفقیت هایی هرچند خرد دست یابد و این شرکت اولین خط هوایی انگلستان بود که به مسافرین پروازهای داخلی بریتانیا غذای مخصوص گیاهخواران را عرضه و نیز اولین خط هوایی اروپایی بود که کابین مجزای بیزنس کلاس به مسافران بیزنس ارائه کرد . این شرکت همچنین اولین خط هوایی بود که امکان رزرو بلیت و پرداخت اینترنتی به مسافران خود ارائه نمود.

با فشردن یک دکمه در پایگاه اینترنتی مجهز به موتور جستجوگر قوی بی ام آی www.flybmi.com ، کلیه اطلاعات ویژه ، خدمات ، نرخ های مخصوص و برنامه های تشویقی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

در این پایگاه اینترنتی علاوه بر کسب آخرین اطلاعات در زمینه قیمت بلیت، میتوانید اطلاعات کاملی در خصوص هتل، اجاره ماشین و بلیتهای ارزان قیمت مسافران و دیگر مطالب مورد علاقه مسافران را به آسانی به جستجو کنید.

بی ام آی هم اکنون پروازهاي خود از فرودگاه امام به مقصد هیترو به مسافران ، خدمات ارائه می کند و کلیه پروازهای طبق برنامه از مرکز اصلی فعالیت خود ، ترمینال یک فرودگاه هیترو به بیش از 39 مقصد در جهان انجام می شود.

پیرو انتقال مسافران بریتیش ایرویز به ترمینال پنج هیترو، ظرفیت ترمینال یک، حدود 40 درصد افزایش یافت. روزانه تقریبا 170 پرواز بی ام آی به مناطق مختلف در بریتانیا، اروپا، خاورمیانه، آسیای مرکزی و آفریقا از ترمینال یک و پرواز به آن سوی اقیانوس اطلس به سمت آمریکای شمالی و کارائیب از منچستر صورت می گیرد.

"نایجل ترنر" مدیر عامل خط هوایی بی ام آی در این زمینه می گوید:"روزانه از هرهشت پرواز در هیترو، یک پرواز متعلق به بی ام آی است. 90 درصد پروازهای بی ام آی بدون تاخیر صورت گرفته و این شرکت بین خطوط هوایی انگلستان هنوز بالاترین رکورد پروازهای بدون تاخیر را دارد.

منبع : آفتاب

toxin
March 24th, 2010, 12:39 AM
راستی دوستان من هرچقدر در سایت BMI نگاه کردم برای مرداد ماه فقطEconomy Flexible داره به قیمت 633.08دلار.یک طرفه
در ضمن مدت پرواز هم 6 ساعت و35 دقیقه هستش .از امام خمینی تا هیترو لندن .و 354 دلار ندیدم.

halandoon
March 24th, 2010, 02:49 AM
راستی دوستان من هرچقدر در سایت BMI نگاه کردم برای مرداد ماه فقطEconomy Flexible داره به قیمت 633.08دلار.یک طرفه
در ضمن مدت پرواز هم 6 ساعت و35 دقیقه هستش .از امام خمینی تا هیترو لندن .و 354 دلار ندیدم.
ای بابا، عجب اشتباهی کردم! من تفاوت ساعت تهران با لندن رو حساب نکرده بودم! :D بله 3:05+3:30=6:35
طول پرواز همون 6:35 درسته! جالبه که شک هم نکرده بودم! شرمنده خلاصه. :D
من اینجوری حساب کرده بودم که اینجا 6:55 بلند میشه، لندن 10:00 میرسه، پس شد 3:05. "حواسم نبود که 10 لندن میشه 1:30 بعد از ظهر ایران. :p "

فکر کنم خوب نمیگردین، قیمت بلیط رفت و برگشت رو ببینید میتونید پیدا کنید؟ بعد خودتون مقایسه کنید که 633$ درسته یا نه.

toxin
March 24th, 2010, 03:11 AM
رفت و برگشت را زده
رفت :Prices start from $380
Economy
برگشت:
Prices $496
Economy
که جمعش میشه:875.86دلار
رفت تنها یعنی یکطرفه فقط Economy Flexible را نشان میده که ان هم 633.08
حالا یا من دارم اشتباه می کنم یا سایت BMI
بعد جالب اینجاست رفت 6.35 طول می کشه برگشت 6.05 .

halandoon
March 24th, 2010, 03:16 AM
جالبه، من غیر از BMI سایت های دیگه رو هم چک کردم، اونا قیمت هاشون بیشتر بین 354 تا همین $496 بسته به تاریخ پروازه، اما بهترین کار اینه که با چند تا آژانس مسافرتی تماس بگیرین و بپرسید، تا دقیق معلوم بشه که چه روزی با چه قیمتی براتون مناسب تره.

toxin
March 24th, 2010, 03:19 AM
http://booktrip.flybmi.com/ibe/en-gb/choose-your-flight.aspx?dep=LHR&arr=DME&ow=0&cab=E?tab=1&c=e&intcmp=engbmod1
لینکی هست که من چک کردم

Pearson
March 24th, 2010, 07:57 AM
رفت و برگشت را زده
رفت :Prices start from $380
Economy
برگشت:
Prices $496
Economy
که جمعش میشه:875.86دلار
رفت تنها یعنی یکطرفه فقط Economy Flexible را نشان میده که ان هم 633.08
حالا یا من دارم اشتباه می کنم یا سایت BMI
بعد جالب اینجاست رفت 6.35 طول می کشه برگشت 6.05 .
↲↲با سلام‏ ‏من بار ها گفتم به قیمت ها و اطلاعاتی که سایت ها می دهند زیاد اطمینان نکنید حتی خود سایت های رسمی ایرلاینزها؛ بعضی هاش غیر واقعی و حالت مجازی دارد.‏↳‏
توجه اتان را به نکات زیر جلب می کنم :‏‏‏‏‏شما وقتی بلیط رفت و برگشت میخرید برای مسیر برگشت فقط سی درصد پرداخت می نمایید درست مثل آژانس که مسیر برگشت را از شما یک سوم کرایه می گیره پس یک بلیط رفت و برگشت همیشه ارزانتر از مجموع قیمت بلیط رفت خالی و برگشت خالی همون مسیر می شه. دوم همیشه وقتی مسیر پرواز هواپیما به طرف جهت چرخش کره زمین باشد مدت زمان پرواز کمتر که شود

dooodeh
March 28th, 2010, 11:50 PM
سلام ....من واسه هفته دیگه می خوام بلیط تهران لندن بگیرم ( ویزای 9 ماه) الان یه سوال دارم میشه لطف کنین جوابم بدین؟؟؟؟ بلیط رفت و برگشت بگیرم یا یک طرفه؟؟؟ اصلا برای سفارت مهم هست ؟؟؟؟

Pearson
March 29th, 2010, 06:53 AM
سلام ....من واسه هفته دیگه می خوام بلیط تهران لندن بگیرم ( ویزای 9 ماه) الان یه سوال دارم میشه لطف کنین جوابم بدین؟؟؟؟ بلیط رفت و برگشت بگیرم یا یک طرفه؟؟؟ اصلا برای سفارت مهم هست ؟؟؟؟

1. اگر ويزاتون دانشجويي هست حتماً لازم نيست بليط برگشت داشته باشيد
2. اگر قصد داريد كه تا يك سال آينده به ايران باز گرديد از نظر اقتصادي به صرفه مي باشد تا يك بليط يك ساله ي رفت و برگشت اوپن خريداري نماييد

peyman1982
April 5th, 2010, 12:51 PM
منم پرواز BMI تهران به لندن (یک طرفه) رو برای 10 سپتامبر چک کردم شد $634 . خودشم فقط Economy Flexible داره.. این $354 از کجا پیدا شده..

samanjan
April 9th, 2010, 08:05 PM
با سلام

داشتم روزنامه دنیای اقتصاد را می خواندم که نوشته بود

نخستین پرواز از شیراز به لندن اونم مستقیم قیمت بلیط 630 هزار تومان با هواپیمایی ایرباس

Pearson
April 10th, 2010, 09:36 AM
با سلام

داشتم روزنامه دنیای اقتصاد را می خواندم که نوشته بود

نخستین پرواز از شیراز به لندن اونم مستقیم قیمت بلیط 630 هزار تومان با هواپیمایی ایرباس

کدام ایرلاینز؟
ممکن است پرواز غیر سیستماتیک و چارتری باشد

samanjan
April 10th, 2010, 01:52 PM
برقراری پرواز مستقیم شیراز - لندن
شیراز - خبرگزاری مهر: مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در استان فارس از برقراری پرواز مستقیم شیراز - لندن از سوی این هواپیمایی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، محمود وفایی پیش از ظهر سه شنبه در نشستی خبری ایجاد این پرواز مهم را عیدی سال 89 مردم شیراز و استان فارس دانست و افزود: برای برقراری این پرواز به خوبی تمام مراحل آن طی و همه مجوزهای لازم نیز اخذ شده و مسافران نیز می توانند با مراجعه به دفاتر فروش و آژانسهای مسافرتی بلیط را تهیه کنند.

وی با اشاره به زمان اولین پرواز نیز بیان کرد: شروع این پرواز از شنبه 15 خرداد ماه (پنجم ژوئن) ساعت 17 از لندن بوده که ساعت سه و 25 دقیقه به وقت ایران وارد شیراز می شود.

مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در استان فارس اضافه کرد: همچنین پرواز از شیراز نیز مقارن 16 خرداد ماه روز یکشبنه ساعت هفت و 40 دقیقه صبح بوده که ساعت 11 و 45 دقیقه وارد لندن خواهد شد.

وی هزینه بلیط را حدود 630 هزار تومان اعلام و اضافه کرد: این پرواز از طریق هواپیمای 747 انجام می شود که گنجایش خوبی داشته و در صورت وجود بار امکان حمل آن نیز وجود دارد.

وفایی برقراری این پرواز را پروژه ای ملی و مهم توصیف کرد و افزود: برقراری این پرواز نقش موثری در بخشهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خواهد داشت و این پرواز می تواند به خوبی جاذبه های گردشگری استان و آثار تاریخی فارس را معرفی کند که این امر به طور طبیعی توسعه گردشگری استان را نیز در پی خواهد داشت.

مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در استان فارس گفت: با این اقدام هواپیمایی جمهوری اسلامی به تعهدات خود در این رابطه عمل کرد اما بخشی از تعهدات نیز مربوط به استانداری فارس بوده که بر این اساس باید در مراحل اجرایی ساخت یک دستگاه آشیانه هواپیمایی و ترمینال باربری تسریع صورت گیرد.

وفایی تاکید کرد: در صوت عمل به تعهدات در این بخش می توان گفت که استان فارس در زیرساختهای صنعت حمل و نقل هوایی نیز در حال انجام اقدامات مناسبی بوده است.

وی با اشاره به مقرون به صرفه بودن استفاده از این پرواز مستقیم حتی برای استانهای همجوار و سایر استانها نیز بیان کرد: برقراری این پرواز کمک می کند که هم استانیها و سایر استانها نیز از شیراز به مقصد لندن اقدام کنند که البته در این خصوص اقداماتی در حال انجام بوده که تخفیفهایی در رابطه با بلیط درون استانی و یا هتل محل اقامت لحاظ شود.

مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سئوال خبرنگاری که در خصوص چگونگی رقابت این پرواز با شرکتهای دیگری که در این خصوص پرواز دارند و از هواپیماهای مناسب و دارای سطح رفاه بهتری نیز برخوردارند پرسید نیز بیان کرد: البته به نظر می رسد که مسافران ترجیح دهند یک پرواز مستقیم را به لندن داشته باشند تا اینکه بخواهند اول به کشورهای عربی مسافرت کرده و پس از چندین ساعت به لندن سفر کنند ضمن اینکه هزینه بلیط این پرواز نیز با آن شرکتها قابل رقابت است.

وی ظرفیت این پرواز را 437 نفر اعلام کرد و افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد استقبال مناسبی از این پرواز به عمل آید.

به گفته وفایی، هواپیمایی جمهوری اسلامی از فرودگاه امام به 33 نقطه جهان و از شیراز نیز به پنج منطقه جهان پرواز دارد که پرواز از شیراز شامل مقاصد بحرین، دوحه، دبی، کویت و لندن است ضمن اینکه برخی از پرواز دیگر نیز در دست مطالعه قرار دارد.

منبع دنیای اقتصاد و
http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=18907

mariyasadeghi
May 9th, 2010, 10:05 PM
من یه سوالی داشتم، تازه برای وقت ویزا درخواست کردم، آیا باید از الان واسه بلیط رزرو کنم؟ سوال دیگه اینکه من تو سایت یکی دوتا هواپیمایی که رفتم برای تهران ، منچستر پرواز داشت ولی اطلاعات نمی داد، بعد از یکی دونفر شنیدم که پرواز تهران منچستر نداره، و پروازها از ایران بیشتر برای دو فرودگاه لندن هستش، می خوام ببینم همینطوره؟

Pearson
May 10th, 2010, 08:49 AM
من یه سوالی داشتم، تازه برای وقت ویزا درخواست کردم، آیا باید از الان واسه بلیط رزرو کنم؟ سوال دیگه اینکه من تو سایت یکی دوتا هواپیمایی که رفتم برای تهران ، منچستر پرواز داشت ولی اطلاعات نمی داد، بعد از یکی دونفر شنیدم که پرواز تهران منچستر نداره، و پروازها از ایران بیشتر برای دو فرودگاه لندن هستش، می خوام ببینم همینطوره؟

شما همیشه می توانید بلیط رزرو کنید چون هیچ ضرری ندارد و مبلغی نمی خواهید بابت آن پرداخت نمایید
ما با ماهان ایر پرواز مستقیم به منچستر داشتیم که مدتی است فکر می کنم این پرواز کنسل شده است ولی پرواز ماهان ایر به برمینگام هنوز انجام می شود.
با ایران ایر هم فقط به لندن پرواز هست.
برای پرواز غیر مستقیم به منچستر می توانید با امارات از طریق دبی هم پرواز نمایید هرچند با KLM از طریق آمستردام منطقی تر به نظر می رسد

mariyasadeghi
May 10th, 2010, 03:29 PM
ممنون از راهنماییتون، وای اینطوری از امارات یا آمستردام گرونتر نیست تا بخوام مستقیم برم لندن و بعد برم منچستر؟ چون ظاهرا لندن و منچستر خیلی فاصله ندارند ....

Pearson
May 10th, 2010, 03:42 PM
ممنون از راهنماییتون، وای اینطوری از امارات یا آمستردام گرونتر نیست تا بخوام مستقیم برم لندن و بعد برم منچستر؟ چون ظاهرا لندن و منچستر خیلی فاصله ندارند ....

نمی شود 100 در صد گفت

mariyasadeghi
May 24th, 2010, 11:37 AM
از طریق سایت نمیشه پرواز رو برای سپتامبر رزرو کرد؟
من به یه آژانس هواپیمایی زنگ زدم و اونا گفتند بلیط رفت و برگشت اگه برگشت یکسال دیگه باشه، فقط واسه از طریق امارات هستش وبقیه مثل KLM و غیره تا 3 ماه بیشتر نیست همینطوره؟ و قیمتی که برای بلیط رفت و بزگشت یکساله گفت حدود یک میلیون و چهارصد بود! همینطوره؟

Amirreza
May 31st, 2010, 09:46 AM
سلام،

کسی آژانسی رو میشناسه که با Flybe کار بکنه؟ لطفا بهم معرفی کنید.

Pearson
May 31st, 2010, 10:13 AM
سلام،

کسی آژانسی رو میشناسه که با Flybe کار بکنه؟ لطفا بهم معرفی کنید.
تنها شرکت هواپیمایی بریتانیایی که از تهران به لندن پرواز دارد BMI هست، شما قصد دارید به کدام شهر پرواز داشته باشید؟

Amirreza
May 31st, 2010, 10:26 AM
تنها شرکت هواپیمایی بریتانیایی که از تهران به لندن پرواز دارد BMI هست، شما قصد دارید به کدام شهر پرواز داشته باشید؟

مقصد من Southampton پنجم سپتامبر هست و یکی از آژانسها بهم گفته که فقط با پرواز غیرمستقیم Flybe و از طریق آمستردام امکان پذیره. اون آژانس با Flybe کار نمیکرد.

Pearson
May 31st, 2010, 10:54 AM
مقصد من Southampton پنجم سپتامبر هست و یکی از آژانسها بهم گفته که فقط با پرواز غیرمستقیم Flybe و از طریق آمستردام امکان پذیره. اون آژانس با Flybe کار نمیکرد.

دوست عزیز این موضوع به آژانس ربطی ندارد.
مشکل اینجاست که Flybe یک شرکت کوچک هواپیمایی هست که با ایرلاینز های بزرگ code share نیست و امکان صدور بلیط کانکشن وجود ندارد. برای همین از ایران نمی توانید بلیطی به این مقصد تهیه کنید.
Southampton با لندن فقط 100 کیلومتر فاصله دارد و خودش به لندن پروازی ندارد. بهتر است این مسیر را با قطار تشریف ببرید.

tititoti
June 15th, 2010, 04:52 PM
سلام

راستش من برای 29 آگوست امسال یک بلیط دو طرفۀ یکساله به لندن رزرو کردم.
به من گفتن که اگر طرح هدف مند کردن یارانه ها اجرا بشه و قیمت بلیط افزایش داشته باشه، دیگه نیازی نیت برای برگشت مبلغ اضافه ای پرداخت کنید. این درسته؟؟؟

در ضمن چون یکی از دوستان بلیط رو برای من رزرو کرده من دقیق در جریان نیستم. مبلغ بلیط 1.120.000 تومان شد تقریباً.
با توجه به قیمت بلیط هواپیما این مبلغ کمی گرون به نظر میاد. این قیمت بیشتر به بیزینس می خوره یا فرست کلاس؟

ممنون دوستان

Pearson
June 15th, 2010, 05:06 PM
سلام

راستش من برای 29 آگوست امسال یک بلیط دو طرفۀ یکساله به لندن رزرو کردم.
به من گفتن که اگر طرح هدف مند کردن یارانه ها اجرا بشه و قیمت بلیط افزایش داشته باشه، دیگه نیازی نیت برای برگشت مبلغ اضافه ای پرداخت کنید. این درسته؟؟؟
در ضمن چون یکی از دوستان بلیط رو برای من رزرو کرده من دقیق در جریان نیستم. مبلغ بلیط 1.120.000 تومان شد تقریباً.
با توجه به قیمت بلیط هواپیما این مبلغ کمی گرون به نظر میاد. این قیمت بیشتر به بیزینس می خوره یا فرست کلاس؟
ممنون دوستان

فکر نمی کنم طرح هدفمند کردن یارانه ها تاثیری بر قیمت بلیطهای خارجی داشته باشد چون دیگر کسی با ایران ایر پرواز نمی کند.
در ضمن بنزین هواپیما بنزین مخصوصی هست که با بنزین خودرو کاملا متفاوت است و همین الان هم از خارج وارد می شود
قیمت بلیط OK هست نه به بیزنس می خوره نه فرست کلاس، خود خود اکونومی هست.

tititoti
June 18th, 2010, 05:20 PM
فکر نمی کنم طرح هدفمند کردن یارانه ها تاثیری بر قیمت بلیطهای خارجی داشته باشد چون دیگر کسی با ایران ایر پرواز نمی کند.
در ضمن بنزین هواپیما بنزین مخصوصی هست که با بنزین خودرو کاملا متفاوت است و همین الان هم از خارج وارد می شود
قیمت بلیط OK هست نه به بیزنس می خوره نه فرست کلاس، خود خود اکونومی هست.

pearson عزیز.

من همین الان در بلیطم متوجه شدم که پرواز من با ایران ایر هست.

چون جلوی نام فرودگاه امام خمینی نوشته شده IR 711

حالا می تونم از شما بپرسم اصلاً این پرواز، پرواز خوبی هست یا نه.
اصلا برای رفتن به لندن کدوم پرواز بهتر، با کیفیت تر و به صرفه تره؟ ایران ایر اصلاً مطمئن هست؟ نگران شدم یه مقدار.

Pearson
June 19th, 2010, 11:07 AM
pearson عزیز.
من همین الان در بلیطم متوجه شدم که پرواز من با ایران ایر هست.
چون جلوی نام فرودگاه امام خمینی نوشته شده IR 711
حالا می تونم از شما بپرسم اصلاً این پرواز، پرواز خوبی هست یا نه.
اصلا برای رفتن به لندن کدوم پرواز بهتر، با کیفیت تر و به صرفه تره؟ ایران ایر اصلاً مطمئن هست؟ نگران شدم یه مقدار.

پرواز ایران ار پرواز خوبی هست و مشکلی ندارد ضمن اینکه از مزیت بار 32 کیلویی هم می توانید بهره ببرید

mariyasadeghi
July 8th, 2010, 01:59 PM
سلام
می خواستم بیبینم آدرس نمایندگی BMI تو تهران کجاست؟

Pearson
July 8th, 2010, 03:08 PM
سلام
می خواستم بیبینم آدرس نمایندگی BMI تو تهران کجاست؟

Tehran +98 21 22204552

tititoti
July 11th, 2010, 06:39 PM
دوستان این قضایای اخیر در مورد عدم اجازۀ فرود به برخی از هواپیماهای ایران در چه حدی جدیه؟
من بلیطم رو برای لندن به صورت یکساله از ایران ایر گرفتم.

حالا تاثیری داره یا نه؟

ممنونم

moein_m
September 14th, 2010, 06:25 PM
پرواز ایران ار پرواز خوبی هست و مشکلی ندارد ضمن اینکه از مزیت بار 32 کیلویی هم می توانید بهره ببرید

سلام
شما اطلاع دارید کیفیت پرواز ایران ایر مثل سایر پروازهای خارجیست؟ (که مثلا به توکیو و پکن میرن) تاخیر و این داستانها هم داره؟

chavosh
September 14th, 2010, 07:36 PM
کلا کیفیتش پایینه، پرواز از خود ایران رو که من زیاد دیدم تاخیر داشته باشه. تنها خوبیش اینه که شما میتونید non stop برید.

houman1979
September 14th, 2010, 10:36 PM
کلا کیفیتش پایینه، پرواز از خود ایران رو که من زیاد دیدم تاخیر داشته باشه. تنها خوبیش اینه که شما میتونید non stop برید.

اگر مستقیم نبودن پرواز برای شما مهم نیست پروازهای قطر، امارات و گلف ایر ارزون تر و بهتر هستند.

Pearson
September 15th, 2010, 08:22 AM
اگر مستقیم نبودن پرواز برای شما مهم نیست پروازهای قطر، امارات و گلف ایر ارزون تر و بهتر هستند.

برای پرواز به انگلستان منطقی نمی باشد که از ایرلاینزهای کشورهای خلیج فارس استفاده نمایید چون مسیر منطقی نیست شما باید ابتدا به جنوب بروید سپس به شمال که طول ساعت های مسافرت شما دو تا سه برابر خواهد نمود ضمن اینکه باید stop داشته باشید. قیمت بلیط ایران ار از ایرلاینز های خلیج فارس ارزانتر در خواهد آمد. ضمن اینکه با ماهان به دو شهر منچستر و برمینگهام هم پرواز مستقیم داریم.
اگر قصد پرواز با ایرلاینزهای خارجی دارید باز تورکیش ایروز منطقی تر به نظر می رسد چون در مسیر می باشد. به خصوص اینکه دسترسی به فرودگاه تبریز و یا مشهد هم داشته باشید.

chavosh
September 15th, 2010, 02:20 PM
ادم باید از جونش سیر شده باشه سوار ایران ایر یا ماهان بشه ;)!!! از نظر قیمت هم الان امارات به لندن 572000 تومان با بار 30 کیلو. ایران ایر 567000 تومان با بار 32 کیلو. گلف ایر حتی 478$ هم داشت با بار 30 کیلو. فقط بحث زمان مطرحه، دو سه برابرم نیست. بستگی داره، از 10 ساعت طول پرواز هست تا حتی 18 ساعت. من کیفیت رو ترجیح میدم. حالا بعضی ها هم زمان رو. در ضمن BMI هم هست که مستقیم میره ولی من اطلاعی راجع به اون ندارم. موفق باشید.

moein_m
September 15th, 2010, 04:21 PM
برای پرواز به انگلستان منطقی نمی باشد که از ایرلاینزهای کشورهای خلیج فارس استفاده نمایید چون مسیر منطقی نیست شما باید ابتدا به جنوب بروید سپس به شمال که طول ساعت های مسافرت شما دو تا سه برابر خواهد نمود ضمن اینکه باید stop داشته باشید. قیمت بلیط ایران ار از ایرلاینز های خلیج فارس ارزانتر در خواهد آمد. ضمن اینکه با ماهان به دو شهر منچستر و برمینگهام هم پرواز مستقیم داریم.
اگر قصد پرواز با ایرلاینزهای خارجی دارید باز تورکیش ایروز منطقی تر به نظر می رسد چون در مسیر می باشد. به خصوص اینکه دسترسی به فرودگاه تبریز و یا مشهد هم داشته باشید.
برام non stop بودنش مهمه. ضمن اینکه قیمت. از چه مدت قبل بلیط رو بخرم ارزونترین نرخ ممکن در میاد؟ (ویزای 6 ماهه توریستی دارم و میخوام بلیطم مناسب در بیاد ضمن اینکه از ایران ایر زیاد تاخیر دیدم و هواپیماهاش هم چنگی به دل نمیزنه)

Pearson
September 15th, 2010, 04:33 PM
واقعا پرواز اماراتی اینقدر ارزون در میاد؟!؟

پرواز خطوط هواپیمایی امارات جزو پرواز های گرون دنیا شناخته می شود و بلیط آن تنها به شهر Headquarter آن یعنی دبی حدود 400 هزار تومان می شود

houman1979
September 15th, 2010, 04:38 PM
پرواز امارات جزو پرواز های گرون دنیا شناخته می شود و بلیط آن به دبی حدود 400 هزار تومان می شود

خیر امارات و قطر پروازهای بسیار ارزانی در قیاس با پروازهای ایرانی و اروپایی هستند. تازه از انگلستان به ایران ارزان تر هم هستند. بلیت رفت و برگشت امارات به تهران فقط 380 پوند است و در روز دو بار از گتویگ و هیترو پرواز دارد. در ضمن امارات به برمینگهام، منچستر و چند شهر دیگر نیز پرواز دارد. پرواز گلف ایر نیز ارزان است. البته این پروازها چند ساعت بیشتر طول میکشند ولی با توجه به قیمت و کیفیت بسیار بهتر هستند. BMI نیز آفرهایی دارد که گاهی اوقات تا 400 پوند هم کم می شود

houman1979
September 15th, 2010, 04:41 PM
IRAN AIR IS ALWAYS CHEAPER THAN YOUR MENTIONED AIRLINES.
CHOOSING GULF AIRLINS FOR REACHING TO UK AND MAKING YOUR TOTAL TRIP HOURS IS NOT LOGICAL.

دوست عزیز با کمی جستجو میبینید که ایران ایر از همه این پروازها گرونتره. الان بلیت یک ماهه ایران ایر رفت و برگشت از انگلیس 380 پونده ولی من از امارات بلیت شش ماهه رو با این قیمت خریدم. در ضمن در حال حاضر برگشت از لندن مستقیم نیست و برای سوخت گیری در کلن توقف داره. اگر مستقیم نبودن پرواز مساله نیست اصلا به صلاح نیست که با ایران ایر برید.

Pearson
September 15th, 2010, 04:47 PM
خیر امارات و قطر پروازهای بسیار ارزانی در قیاس با پروازهای ایرانی و اروپایی هستند. تازه از انگلستان به ایران ارزان تر هم هستند. بلیت رفت و برگشت امارات به تهران فقط 380 پوند است و در روز دو بار از گتویگ و هیترو پرواز دارد. در ضمن امارات به برمینگهام، منچستر و چند شهر دیگر نیز پرواز دارد. پرواز گلف ایر نیز ارزان است. البته این پروازها چند ساعت بیشتر طول میکشند ولی با توجه به قیمت و کیفیت بسیار بهتر هستند. BMI نیز آفرهایی دارد که گاهی اوقات تا 400 پوند هم کم می شود

این مقایسه که شما می فرمایید که آفر یک ایرلاینز با گرون ترین نرخ یکساله ایران ایر مقایسه می کنید اصلاً صحیح نمی باشد. شما یک مسیر رو مشخص نمایید که هر دو ایرلاینز پرواز دارند مثل تهران - دبی بعد ببینید کدام ارزانتر است . نرخ امارات توی همه کلاسیفیکیشن هاش دو برابر ایران ار می باشد. یا مثلاٌ Fare Ticket از تهران به نیویورک با امارات را با تهران به نیویورک با تورکیش مقایسه نمایید.
بله اگر شما بلیطتتان را نزدیک به سفر بخواهید بگیرید معلوم است که نرخ های ارزونتر ایران ایر دیگر وجود ندارد.
امارات ممکن است قبلا هواپیمایی ارزانی به شمار می رفت ولی دیگر اینطور نیست. حداقل از British Airways , BMI گرونتر است.

moein_m
September 15th, 2010, 04:49 PM
حالا میشه بجای این بحث یه نفر جواب منو بده؟!
بلیط رو از چه مدت قبل بخرم ارزونترین نرخ ممکن در میاد؟ پر واضحه که بلیط دو طرفه میخوام

Pearson
September 15th, 2010, 04:56 PM
حالا میشه بجای این بحث یه نفر جواب منو بده؟!
بلیط رو از چه مدت قبل بخرم ارزونترین نرخ ممکن در میاد؟

هر چه زودتر بهتر

Pearson
September 15th, 2010, 05:00 PM
افقط بحث زمان مطرحه، دو سه برابرم نیست. بستگی داره، از 10 ساعت طول پرواز هست تا حتی 18 ساعت.

خب دوست عزیز وقتی پرواز مستقیم به لندن از تهران فقط 5 ساعت طول می کشد همون از نظر زمانی 3 برابر می شود دیگه

houman1979
September 15th, 2010, 05:44 PM
این مقایسه که شما می فرمایید که آفر یک ایرلاینز با گرون ترین نرخ یکساله ایران ایر مقایسه می کنید اصلاً صحیح نمی باشد. شما یک مسیر رو مشخص نمایید که هر دو ایرلاینز پرواز دارند مثل تهران - دبی بعد ببینید کدام ارزانتر است . نرخ امارات توی همه کلاسیفیکیشن هاش دو برابر ایران ار می باشد. یا مثلاٌ Fare Ticket از تهران به نیویورک با امارات را با تهران به نیویورک با تورکیش مقایسه نمایید.
بله اگر شما بلیطتتان را نزدیک به سفر بخواهید بگیرید معلوم است که نرخ های ارزونتر ایران ایر دیگر وجود ندارد.
امارات ممکن است قبلا هواپیمایی ارزانی به شمار می رفت ولی دیگر اینطور نیست. حداقل از British Airways , BMI گرونتر است.

اتفاقا دوست عزیز من دارم ارزون ترین قیمت ایران ایر رو مقایسه میکنم. شما هم به جای این بحث ها همین الان وارد سایت امارات و BMI و ایران ایر شوید و مقایسه کنید. من که از خودم حرف نمیزنم. در ضمن من فقط برای پروازهای انگلیس گفتم و برای بقیه کشورها اصلا اطلاعی ندارم. برای انگلستان امارات و گلف و قطر از همه خطها ارزون تر هستند و ایران ایر گرونتر از اینهاست. اگر کامنت من رو میخوندید توش گفته بودم که بلیت اکونومی یک ماهه ایران ایر 380 پونده ولی من امارات شش ماه اکونومی رو 380 پوند گرفتم. امارات حداقل برای انگلستان بهترین و ارزون ترین خطه فقط پروازش طولانیه.
محض اطلاع دوستان بلیت یک ساله ایران ایر در حدود 700 پوند قیمت داره و شش ماهش نزدیک 500 پوند. در ضمن این قیمت های امارات اصلا آفر نیست و همیشه موجودند خیلی راحت برید www.emirates.com ببینید.

houman1979
September 15th, 2010, 05:46 PM
خب دوست عزیز وقتی پرواز مستقیم به لندن از تهران فقط 5 ساعت طول می کشد همون از نظر زمانی 3 برابر می شود دیگه

میتونم بپرسم با کدوم پرواز 5 ساعته؟ با BMI شش ساعته و با ایران ایر به دلیل توقف در کلن الان هفت ساعته. با امارات 7 ساعت تا دبی و دو ساعت تا تهران و نزدیک 2-3 ساعت توقف در دبی میشه 12. سه برابر نیست. ولی خوب در عوض هر روز دو تا پرواز داره ولی ایران ایر الان فقط هفته ای 3-4 تا پرواز داره.

Pearson
September 15th, 2010, 06:30 PM
این هم مرجع خودتون lowest fare امارت حداقل چهارصد هزار تومان از ایران ایر گرانتر است

3616

Pearson
September 15th, 2010, 06:35 PM
میتونم بپرسم با کدوم پرواز 5 ساعته؟ با BMI شش ساعته و با ایران ایر به دلیل توقف در کلن الان هفت ساعته. با امارات 7 ساعت تا دبی و دو ساعت تا تهران و نزدیک 2-3 ساعت توقف در دبی میشه 12. سه برابر نیست. ولی خوب در عوض هر روز دو تا پرواز داره ولی ایران ایر الان فقط هفته ای 3-4 تا پرواز داره.

حالا 6 ساعت . من نمی دونم چه دلیل منطقی ممکن است وجود داشته باشد که آدم سفر 6 ساعته اش 12 ساعت بکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

chavosh
September 15th, 2010, 07:22 PM
من اون قیمت هایی که دادم واسه همین چند روز پیشه. الانم بلیط دارم از امارات و دیدید که همش 5000 تومان گران تر از ایران ایر هستش. گلف ایر که واقعا ارزون تر ار این حرف ها بود. اصلا افر هم نبود. شما تو سایتاشون قیمت ها رو چک کنید. حالا ماها که مسئول فروش این شرکت ها نیستیم. هر کسی نسبت به دلایلش یه سرویسی رو انتخاب میکنه دیگه. ولی مطمئن باش که یه فرقی بین بویینگ 777 نسل جدید با یه ایرباس 20 30 ساله هست. پرواز امارات واقعا پرواز با کیفیت و راحتیه. دلیل ارزون بودن اینها هم مشخصه و اون سوخت ارزون هستش که خودشون تولید کننده هستند. شما همین ماهان رو ندیدید چند روز پیش 2 تا هواپیماش واسه دوسلدورف و استکهلم موتوراشون اتیش گرفت و استانبول فرود امدن؟ خب یه احتمال کم هم واسه اینا باید گذاشت دیگه. ضمنا تاخییر های زیاد اینها رو هم در نظر بگیرید.

houman1979
September 15th, 2010, 07:43 PM
حالا 6 ساعت . من نمی دونم چه دلیل منطقی ممکن است وجود داشته باشد که آدم سفر 6 ساعته اش 12 ساعت بکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما نمیدونم چرا اینقدر علاقمندی به این بحث؟ این نرخ ها رو ببینید. این 400 هزار تومان اختلاف رو من نمیدونم از کجا آوردید؟
به ترتیب برای یک، شش و دوازده ماهه
ایران ایر تهران-لندن: 792000-898000-988000
بی ام آی: 900000-900000-900000
امارات: 950000-950000-992000
قطر:780000-850000-1100000

از لندن به تهران به پوند
ایران ایر: 320.60-440.60-520.60
بی ام ای: 537-537-537
امارات: 454-454-454
قطر: 462-680-1252

خوب قطر در بلند مدت واقعا گرونه. ولی امارات اصلا گرون نیست. با توجه به موارد زیر:
1-امنیت پرواز و کیفیت پرواز که شما فقط نزدیک صد تا فیلم و موزیک میتونید تو پرواز اکونومی ببینید و سرتون کاملا گرم میشه
2-هر روز پرواز داره و روزی دو تا پرواز داره درحالیکه ایران ایر فقط 3-4 پرواز در هفته داره و ممکنه برنامه های شما بهم بخوره
3-بی ام آی با توجه به مستقیم بودن برای پرواز یک ساله به صرفه تره با توجه به کیفیت و امنیت پرواز
دلایل منطقی اینا بودند. دقیقا مثل اینکه شما بخواهید قطار درجه یک تهران مشهد رو 18000 تومان بلیطشه با قطار سریع السیر لندن پاریس که فکر کنم 60 یورو بلیتش باشه مقایسه کنید.

در ضمن قیمت های بالا برای هیترو بود که ایران ایر بهش پرواز داره. در حالیکه امارات و قطر به گتویک هم پرواز دارند که هزینه نزدیک 70 پوند به دلیل عوارض فرودگاه کم میشه. کسایی هم که لندن بودند میدونند که فرقی بین این دو تا و رفت و آمد تا فرودگاه نیست.

chavosh
September 16th, 2010, 12:01 AM
شما نمیدونم چرا اینقدر علاقمندی به این بحث؟ این نرخ ها رو ببینید. این 400 هزار تومان اختلاف رو من نمیدونم از کجا آوردید؟
به ترتیب برای یک، شش و دوازده ماهه
ایران ایر تهران-لندن: 792000-898000-988000
بی ام آی: 900000-900000-900000
امارات: 950000-950000-992000
قطر:780000-850000-1100000

از لندن به تهران به پوند
ایران ایر: 320.60-440.60-520.60
بی ام ای: 537-537-537
امارات: 454-454-454
قطر: 462-680-1252

خوب قطر در بلند مدت واقعا گرونه. ولی امارات اصلا گرون نیست. با توجه به موارد زیر:
1-امنیت پرواز و کیفیت پرواز که شما فقط نزدیک صد تا فیلم و موزیک میتونید تو پرواز اکونومی ببینید و سرتون کاملا گرم میشه
2-هر روز پرواز داره و روزی دو تا پرواز داره درحالیکه ایران ایر فقط 3-4 پرواز در هفته داره و ممکنه برنامه های شما بهم بخوره
3-بی ام آی با توجه به مستقیم بودن برای پرواز یک ساله به صرفه تره با توجه به کیفیت و امنیت پرواز
دلایل منطقی اینا بودند. دقیقا مثل اینکه شما بخواهید قطار درجه یک تهران مشهد رو 18000 تومان بلیطشه با قطار سریع السیر لندن پاریس که فکر کنم 60 یورو بلیتش باشه مقایسه کنید.

در ضمن قیمت های بالا برای هیترو بود که ایران ایر بهش پرواز داره. در حالیکه امارات و قطر به گتویک هم پرواز دارند که هزینه نزدیک 70 پوند به دلیل عوارض فرودگاه کم میشه. کسایی هم که لندن بودند میدونند که فرقی بین این دو تا و رفت و آمد تا فرودگاه نیست.

حالا هومن جان جریان اینه که gulfair واقعا از اینا ارزونتره. الان مثلا 436$ هم داره.ولی خب طول پرواز بیشتره.

houman1979
September 16th, 2010, 01:50 AM
حالا هومن جان جریان اینه که gulfair واقعا از اینا ارزونتره. الان مثلا 436$ هم داره.ولی خب طول پرواز بیشتره.

خوب من داشتم با ایران ایر مقایسه میکردم و چون خواستم عدالت رعایت بشه فقط قیمت پروازهای به هیترو رو نوشتم از گتویک اینا همشون ارزون ترند. گلف از همشون ارزون تره ولی فکر کنم هر روز پرواز نداره و ترانزیت بالایی داره تو بحرین. در ضمن خوبی امارات اینه که فکر کنم به شش تا شهر پرواز داره و درنتیجه برای کسایی که لندن نمیرند خیلی بهتره.

Pearson
September 16th, 2010, 09:15 AM
هدف از کل این بحث ها جلب توجه دوستان به نکات زیر بود:

1. بهترین پرواز همیشه پرواز مستقیم می باشد. حالا در مورد ایران- انگلیس می شود از ایران ار، ماهان و یا BMI استفاده کرد.
پرواز مستقیم با با پروازی که یک OVERSTOP داشته باشد قابل مقایسه نیست و همینطور پروازی که یک OVERSTOP داشته باشد با دو OVERSTOP
به نظر من اختلاف ارزش آن ها با هم یک واحد نمی باشد. تفاوت آن ها با ریسک های مختلفی از قبیل نرسیدن به پرواز دوم در صورت تاخیر در پرواز اولی، شانس گم شدن بار و غیره از نوع تفاوت ریشتری است

2. بیشتر مسافرین به منطقی بودن مسیر پرواز اصلاً توجه ای ندارند. این که شما می خواهی به شمال سفر کنی بر خلاف شهر مقصد ابتدا دو هزار کیلومتر به جنوب پرواز کنی
مثلاٌ از سمنان می خواهید برید تبریز ابتدا بروید اصفهان

3. همینطور بیشتر مسافرین به مدت زمان کل سفر توجه ای نمی کنند. البته قبول دارم انگیزه افراد مختلف از سفر متفاوت است. مسلماً افرادی که دائم در سفر هستند به آن بیشتر اهمیت می دهند تا کسی مثلاً یک بار در سال مسافرت هوایی دارد. مسافرت با ساعات طولانی شما را خسته خواهد نمود. تصور کنید که مثلاً ساعاتی بعد از رسیدنتون به شهر مقصد باید در جلسه ای شرکت کنید

توی این لینک می توانید حادثه های هوایی و انواع اقسام مقایسه های مختلف بین ایرلاینز ها از نقطه نظر تلفات ببینید:

http://www.baaa-acro.com/

توی این لینک می توانید مقایسه ای بین ایرلاینزها از نظر امکانات داشته باشید، متاسفانه ایران ایر هنوز ارزشیابی نشده است:

http://www.airlinequality.com/

موفق باشید

mariyasadeghi
September 30th, 2010, 05:39 PM
برای رفتن به شفیلد بهترین مسیر و همینطور بهترین پرواز کدومه؟

mariyasadeghi
October 3rd, 2010, 12:36 PM
من دیروز واسه بلیط رفتم دوتا موردی که پیشنهاد داد یکی امارات بود که منچستر می رفت و دیگری ایران ایر بود که لندن می رفت، به نظرتون برای رفتن به شفیلد کدوم مناسب تره؟

Pearson
October 3rd, 2010, 01:28 PM
من دیروز واسه بلیط رفتم دوتا موردی که پیشنهاد داد یکی امارات بود که منچستر می رفت و دیگری ایران ایر بود که لندن می رفت، به نظرتون برای رفتن به شفیلد کدوم مناسب تره؟

به نظرم اگر می خواهید با ایران ار به لندن بروید بهتره که با ماهان به برمینگام بروید که 100 کیلومتری شفیلد هست.
برای پرواز های خلیج هم می توانید به جای امارات با قطری تا منچستر هم بروید.

به local map توجه کنید:
http://www.wolframalpha.com/input/?i=birmingham+to+shefiled

mariyasadeghi
October 5th, 2010, 11:55 AM
یک سوال برمنگام یا منچستر کدوم به شفیلد نزدیکتره؟

Pearson
October 5th, 2010, 12:03 PM
یک سوال برمنگام یا منچستر کدوم به شفیلد نزدیکتره؟

توی نقشه ای که براتون گذاشتم مشخص بود
منچستر تا شفیلد حدود 50 کیلومتر فاصله داره
برمینگام 100 کیلومتر

mariyasadeghi
October 6th, 2010, 06:13 PM
این اضافه بار چقدر حساب میشه؟

houman1979
October 8th, 2010, 02:03 AM
به نظرم اگر می خواهید با ایران ار به لندن بروید بهتره که با ماهان به برمینگام بروید که 100 کیلومتری شفیلد هست.
برای پرواز های خلیج هم می توانید به جای امارات با قطری تا منچستر هم بروید.

به local map توجه کنید:
http://www.wolframalpha.com/input/?i=birmingham+to+shefiled

هنوز پروازهای ماهان مگه هست؟ اگر هست که اصلا بین ماهان و ایران ایر شک نکنید که ماهان بهتره. واقعا از نظر کیفیت و رفتار مهماندارها هم عالیه. تا جایی که یادمه به دانشجوها 20 درصد تخفیف هم میده.

mariyasadeghi
October 8th, 2010, 08:11 PM
نه ماهان فعلا کنسل شده...

Pearson
October 8th, 2010, 10:42 PM
Tehran – Birmingham UK 3 weekly

W55020 IKA0600 – 0900BHX 313 6
W55020 IKA0710 – 1000BHX 313 47

Mahan has direct flight from Tehran to Birmingham on SAT. SUN. and THU.

samanjan
October 21st, 2010, 02:17 PM
سلام دیشب بی بی سی گفت
انگار ایران به چند شرکت سوخت نداده از جمله BMI

و مجبور شده در کشوری دیگر سوخت گیری کند .

mahanta
November 24th, 2010, 01:29 PM
سلام
يه نفر ميتونه به من بگه از فرود گاه امام خميني و مهر آباد ، به كدوم فرودگاه هاي انگليس ميشه پرواز كرد ؟

samanjan
November 24th, 2010, 09:56 PM
سلام
يه نفر ميتونه به من بگه از فرود گاه امام خميني و مهر آباد ، به كدوم فرودگاه هاي انگليس ميشه پرواز كرد ؟

دیگه این سوال دارد از فرودگاه امام فقط .
پروازهای بین الملی هر جای دنیا از فرودگاه امام .

uxmal09
November 24th, 2010, 10:18 PM
دوستان پرواز ترکیش رو هم فراموش نکنید. من یکی دو سال پیش با ترکیش رفتم بیرمنگام بسیار هم پرواز عالی با امکانات خوب و قیمت ها مناسب، یادمه هم قیمتهای امارات بود. البته با استاپ فکر کنم زیر 2 ساعت در استانبول.
ایرلاین اتریشی هم هست که بسیار خوبه.

Pearson
November 26th, 2010, 11:49 AM
سلام

IF YOU MEAN DIRECT FLIGHTS, THERE ARE FLIGHTS TO LONDON AND BIRMINGHAM FROM IMAM AIRPORT.
NO INTERNATIONAL FLIGHTS OPERATE FROM MEHRABAD AIRPORT ANY MORE

samanjan
November 26th, 2010, 11:58 AM
دوستان پرواز ترکیش رو هم فراموش نکنید. من یکی دو سال پیش با ترکیش رفتم بیرمنگام بسیار هم پرواز عالی با امکانات خوب و قیمت ها مناسب، یادمه هم قیمتهای امارات بود. البته با استاپ فکر کنم زیر 2 ساعت در استانبول.
ایرلاین اتریشی هم هست که بسیار خوبه.

ولی هیچی مثل یک پرواز مستقیم نمی شود .

جون من خاطره یکی را می خواندم که رفته خارج مثل همین باید هواپیما را عوض می کرد بنده خدا نوشت خیلی اذیت شدم و حتی یکی از چمدان های خود را گم کردم .
ولی اگر یک پرواز مستقیم وجود دارد حتی با چند بیشتر گزینه بهتری است .

houman1979
November 26th, 2010, 01:21 PM
ولی هیچی مثل یک پرواز مستقیم نمی شود .

جون من خاطره یکی را می خواندم که رفته خارج مثل همین باید هواپیما را عوض می کرد بنده خدا نوشت خیلی اذیت شدم و حتی یکی از چمدان های خود را گم کردم .
ولی اگر یک پرواز مستقیم وجود دارد حتی با چند بیشتر گزینه بهتری است .

در حال حاضر عملا به دلیل مساله سوخت هیچ پرواز مستقیمی وجود ندارد. در ضمن موردی که شما خواندید بسیار معدود است و معمولا مشکلی نیست ولی مساله امنیت پرواز را نیز در نظر بگیرید که در پروازهای ایرانی عملا وجود ندارد و بی ام آی هم پرواز گرانی است. به نظر من چند ساعت معطلی به 200 پوند بیشتر میارزد.

uxmal09
November 29th, 2010, 10:46 AM
قبول دارم که عوض کردن پرواز بخصوص اگه زمان توقف زیاد باشه اعصاب خرد کنه ولی در پروازهای ترانسفر دار مثل این چمدون دست شما نیست، همون اول که در تهران سوار میشید تحویل می دید و در مقصد تحویل می گیرید. حالا جالبه بگم که من یکی از چمدون هام در بیرمنگام نرسیده بود. فرم پر کردم و بعد از 24 ساعت خودشون با یک وانت آوردن به جایی که آدرس داده بودم و این جا هم که میگم نزدیک به دو ساعت و نیم با ماشین فاصله داشت با بیرمنگام. هزینه ای هم نگرفتن. ضمن اینکه پرواز بی ام ای تا حدی گرون تر بود و من قبلاً هم موقعی که بریتیش می اومد و هم با بی ام ای رفتم انگلیس، پرواز ترکیش بخصوص قسمت استانبول به بعدش اگه پایین تر نباشه می تونم بگم که کیفیت بسیار بالاتری هم داشت.

samanjan
November 29th, 2010, 02:06 PM
قبول دارم که عوض کردن پرواز بخصوص اگه زمان توقف زیاد باشه اعصاب خرد کنه ولی در پروازهای ترانسفر دار مثل این چمدون دست شما نیست، همون اول که در تهران سوار میشید تحویل می دید و در مقصد تحویل می گیرید. حالا جالبه بگم که من یکی از چمدون هام در بیرمنگام نرسیده بود. فرم پر کردم و بعد از 24 ساعت خودشون با یک وانت آوردن به جایی که آدرس داده بودم و این جا هم که میگم نزدیک به دو ساعت و نیم با ماشین فاصله داشت با بیرمنگام. هزینه ای هم نگرفتن. ضمن اینکه پرواز بی ام ای تا حدی گرون تر بود و من قبلاً هم موقعی که بریتیش می اومد و هم با بی ام ای رفتم انگلیس، پرواز ترکیش بخصوص قسمت استانبول به بعدش اگه پایین تر نباشه می تونم بگم که کیفیت بسیار بالاتری هم داشت.

بله اینجوری خوبه ولی اگر قرار باشه هواپیما عوض کنی و چمدان ها را از این هواپیما به اون هواپیما کنی و بعد اون هواپیما تاخیر داشته باشد . و کلی مشکل دیگر

houman1979
November 29th, 2010, 02:08 PM
بله اینجوری خوبه ولی اگر قرار باشه هواپیما عوض کنی و چمدان ها را از این هواپیما به اون هواپیما کنی و بعد اون هواپیما تاخیر داشته باشد . و کلی مشکل دیگر

شما هیچ وقت چمدون رو منتقل نخواهید کرد دوست عزیز. بلکه این کار توسط خطوط هواپیمایی انجام خواهد شد درنتیجه مشکلی از این بابت نیست.

Pearson
November 29th, 2010, 02:10 PM
دوستان اگر فقط پرواز رفت مورد نظرشون هست، پرواز ایران ار و ماهان توقفی برای سوختگیری ندارند، و سوختگیری در پرواز برگشتشان انجام می گیرد.

mani_m
December 17th, 2010, 05:34 PM
من پرواز تهران لندن یک طرفه رو در سایت BMI چک کردم . 633 پوند و معادل یک میلیون و 70 هزار تومن میشه یه طرفش .
خیلی گرون نیست به نظرتون؟؟؟
پرواز ایمن و بهتر و ارزون تری یه طرفه کسی سراغ نداره؟
با پروازهای ایرانی نمیخوام برم
http://booktrip.flybmi.com/ibe/en-gb/choose-your-flight.aspx?dep=LHR&arr=DME&ow=0&cab=E?tab=1&c=e&intcmp=engbmod1

mani_m
December 17th, 2010, 05:38 PM
Turkish Airways رو هم چک کردم نزدیک 650 تومن در میاد بلیط یک طرفشhttp://www.turkishairlines.com/en-INT/index.aspx

mani_m
December 17th, 2010, 05:40 PM
دوستان به نظر شما به صرفه است با ترکیش ایرلاینز برم با توجه به این که ناون استاپ نیست و یه بار تو ترکیه فرود میاد؟؟؟
قیمتش خیلی مناسبه برام . اما از طرفی میترسم که تو فرودگاه به مشکل بربخورم

samanjan
December 17th, 2010, 11:46 PM
دوستان به نظر شما به صرفه است با ترکیش ایرلاینز برم با توجه به این که ناون استاپ نیست و یه بار تو ترکیه فرود میاد؟؟؟

برای کدام شهر و چه ماهی و چه روزی میخواهی
و کدام فرودگاه

chavosh
December 18th, 2010, 12:36 AM
امارات هم خوبه هم ارزون تر. البته قیمت الان رو چک نکردم.

mani_m
December 19th, 2010, 02:20 PM
برای کدام شهر و چه ماهی و چه روزی میخواهی
و کدام فرودگاه
برای لندن ، فرودگاهش فرق نمیکنه ، اما اینجا خوندم که هیترو باید 75 پوند عوارض بدی ، اگه گتویک باشه بهتره
روزش هم یه روزی تو فوریه 2011

mani_m
December 19th, 2010, 02:23 PM
امارات هم خوبه هم ارزون تر. البته قیمت الان رو چک نکردم.
امارات رو رفتم تو سایتش چیزی سر در نیاوردم ازش :))
پرواز مستقیم ارزون (زیر 700) و غیر ایرانی اگه سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید

chavosh
December 19th, 2010, 04:52 PM
امارات رو رفتم تو سایتش چیزی سر در نیاوردم ازش :))
پرواز مستقیم ارزون (زیر 700) و غیر ایرانی اگه سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید
Gulfair ارزونه ولی خب طول پرواز 13 ساعته!!! اماراتم زنگ بزنید یه اژانس سوال کنید نباید گرون باشه.

samanjan
December 20th, 2010, 01:24 AM
برای لندن ، فرودگاهش فرق نمیکنه ، اما اینجا خوندم که هیترو باید 75 پوند عوارض بدی ، اگه گتویک باشه بهتره
روزش هم یه روزی تو فوریه 2011

سلام پرواز مستقیم به این فرودگاه امام خمینی ندارد.
ولی شرکت هواپیمایی bmi در تاریخ Sat 26 Feb پرواز دارد

اقتصادی $632.74

بیزنیس 1,140.74

شماره پرواز BD932
مدت زمان پرواز 06:50h

mba123
December 24th, 2010, 03:36 AM
دوست گرامی ، اگر یک طرفه مد نظر هست آذربایجان ایرلاین با تنها 207 دلار به مقصد لندن داره با یک توقف 2.5 ساعته که جدا" ارزششو داره.

mba123
December 24th, 2010, 03:37 AM
راستی این هم پیجش https://booking.sita.aero/asp/asp/azal

mba123
December 24th, 2010, 03:41 AM
من پرواز تهران لندن یک طرفه رو در سایت BMI چک کردم . 633 پوند و معادل یک میلیون و 70 هزار تومن میشه یه طرفش .
خیلی گرون نیست به نظرتون؟؟؟
پرواز ایمن و بهتر و ارزون تری یه طرفه کسی سراغ نداره؟
با پروازهای ایرانی نمیخوام برم

با آذربایجان ایرلاین و توقف 2.30 ساعته در باکو یک طرفه از تهران 207 دلار
https://booking.sita.aero/asp/asp/azal

mba123
December 31st, 2010, 03:37 AM
دوستان من کل این 108 پست رو خوندم منم می خوام بین 5-1 فوریه یک طرفه برم لندن،قصدم بود با آذربایجان برم که فقط 207 دلاره و 10 ساعت کلا" طول می کشه.آیا کسی تجربه سفر با هواپیماهای این ای لاین رو داره یا درباره اش چیزی شنیده؟(تاخیری یا کنسلی؟)

chavosh
December 31st, 2010, 04:21 AM
دوستان من کل این 108 پست رو خوندم منم می خوام بین 5-1 فوریه یک طرفه برم لندن،قصدم بود با آذربایجان برم که فقط 207 دلاره و 10 ساعت کلا" طول می کشه.آیا کسی تجربه سفر با هواپیماهای این ای لاین رو داره یا درباره اش چیزی شنیده؟(تاخیری یا کنسلی؟)
خوبه، بد نیست. یکی از اقوام ما همیشه با این ایرلاین میره میگه تا حالا مشکلی نداشته.

jojoi
December 31st, 2010, 11:08 AM
خوبه، بد نیست. یکی از اقوام ما همیشه با این ایرلاین میره میگه تا حالا مشکلی نداشته.

سلام

اطلاعی دارید این پرواز از تهران take off داره یا نه؟ دقیقا از کجاها پرواز داره؟

ممنون

chavosh
December 31st, 2010, 02:54 PM
سلام

اطلاعی دارید این پرواز از تهران take off داره یا نه؟ دقیقا از کجاها پرواز داره؟

ممنون
از فرودگاه امام به باکو، سه ساعت توقف و بعد هیترو. برگشت هم همینطور.

mba123
December 31st, 2010, 06:53 PM
تشکر شما هم که گفتید اقوام تجربه استفاده از این ایرلاین را دارند اعتمادم بیشتر شد.فقط امیدوارم پروازش بخصوص باکو-لندن کنسلی نداشته باشه که اونجا گرفتار شیم.چون فکر نمی کنم مثل سایر خطوط جای اسکان بدهند.
بخصوص که سرمای شدید بیشتر پروازها رو کنسل می کنه.

mba123
January 4th, 2011, 01:40 AM
دوستان یه سوالی داشتم، سایت ایران ایر را نگاه می کردم برای رزرو بلیط یک طرفه از تهران به لندن ، ظاهرا" پس از بحث سوخت یک توقف هم در فرودگاه پاریس داره.آیا هواپیما هم تعویض میشه و جنبه ترانزیت میشه و یا توقف در حد چند دقیقه جهت سوخت گیری است و جابجایی صورت نمی گیره؟؟؟
ظاهرا" 9 صبح حرکت میکنه 12.45 (وقت محلی) به فرانسه میرسه. یک توقف3 ساعته داره وساعت 16.10 بوقت محلی از آنجا به هیترو میره 16.25 بوقت لندن (20بوقت تهران)میرسه. یعنی از 9صبح تهران تا 20 تو راهیم(11 ساعت بی احتساب تاخیر).آیا محاسبات درسته؟ اینجوری باشه دیگه پرواز مستقیم نیست ایران ایر؟

chavosh
January 4th, 2011, 02:06 AM
دوستان یه سوالی داشتم، سایت ایران ایر را نگاه می کردم برای رزرو بلیط یک طرفه از تهران به لندن ، ظاهرا" پس از بحث سوخت یک توقف هم در فرودگاه پاریس داره.آیا هواپیما هم تعویض میشه و جنبه ترانزیت میشه و یا توقف در حد چند دقیقه جهت سوخت گیری است و جابجایی صورت نمی گیره؟؟؟
ظاهرا" 9 صبح حرکت میکنه 12.45 (وقت محلی) به فرانسه میرسه. یک توقف3 ساعته داره وساعت 16.10 بوقت محلی از آنجا به هیترو میره 16.25 بوقت لندن (20بوقت تهران)میرسه. یعنی از 9صبح تهران تا 20 تو راهیم(11 ساعت بی احتساب تاخیر).آیا محاسبات درسته؟ اینجوری باشه دیگه پرواز مستقیم نیست ایران ایر؟
بله به خاطر سوخت مشکل دارند. خصوصا در برگشت.

Pearson
January 4th, 2011, 10:46 AM

این اطلاعت را می شود بگید از کجا گرفتید؟
پرواز ایران ار که برای رفت مشکل سوخت نداره که، مستقیم از تهران میره لندن و توقفی هم جایی نداره.
7:45 میره 10:45 میرسه لندن
لینک ایران ار: http://www.iranair.com/site/FromCityId__THR/ToCityId__LON/TravelType__2/TimeTableId__6/Title__Winter%202010-2011/FromName__Tehran/ToName__London/815/default.aspx
پرواز BMI هست که توی باکو برای سوخت گیری می شینه چون پرواز برگشتش هست

chavosh
January 4th, 2011, 04:13 PM
پرواز ایران ار که برای رفت مشکل سوخت نداره که، مستقیم از تهران میره لندن و توقفی هم جایی نداره.
لینک ایران ار: http://www.iranair.com/site/FromCityId__THR/ToCityId__LON/TravelType__2/TimeTableId__6/Title__Winter%202010-2011/FromName__Tehran/ToName__London/815/default.aspx
برگشتش مشکل داره دیگه. تو فرانکفورت توقف میکنه اصولا. تو سایت ایران ایر نمیاد بگه که اره ملت ما مشکل سوخت داریم. بعضی ها هم اصلا براشون مهم نیست توقف و با همین ایران ایر میرن و میان.

Pearson
January 4th, 2011, 04:21 PM
برگشتش مشکل داره دیگه. تو فرانکفورت توقف میکنه اصولا. تو سایت ایران ایر نمیاد بگه که اره ملت ما مشکل سوخت داریم. بعضی ها هم اصلا براشون مهم نیست توقف و با همین ایران ایر میرن و میان.

بله برگشتش مشکل داره ولی توی وین میشینه برای سوخت گیری.
الان هواپیما های اونها بیشتر مشکل سوخت دارند چون ایران بهشون سوخت نمی ده.
الان بهترین حالت از تهران به لندن با ایران ار و از لندن به تهران با BMI هست.

mba123
January 4th, 2011, 04:26 PM
خب من تو سایت ایران ایر رفتم و تصورم این بود کلیه پروازهاش بمقصد لندن مستقیم هست ولی جمعه ها و سه شنبه ها کلا" رفت غیر مستقیم هست. و یکشنبه ها و پنج شنبه ها بصورت مستقیم.

soorena
January 19th, 2011, 11:54 AM
سلام
کسی اینجا شماره ای از بریتیش میدلند داره ؟
دفترش می دونم توی برج سایه هست روبروی پارک ملت اما میشه یکی شماره به من بده لطفا"

راستی این طور که من شنیدم و در پست های دیگه خوندم بی ام آی از لندن به تهران یه توقف در باکو یا در گرجستان (طفلیس) داره برای سوخت گیری . ولی از تهران به لندن یه سره میره. راسته دیگه ؟

Pearson
January 19th, 2011, 12:18 PM
سلام
دفترش می دونم توی برج سایه هست روبروی پارک ملت اما میشه یکی شماره به من بده لطفا"

راستی این طور که من شنیدم و در پست های دیگه خوندم بی ام آی از لندن به تهران یه توقف در باکو یا در گرجستان (طفلیس) داره برای سوخت گیری . ولی از تهران به لندن یه سره میره. راسته دیگه ؟

دوست عزیز برعکس فرمودید، هواپیمای BMI همیشه مسافرتش را از لندن به تهران شروع می کنه و بعد از چند ساعت توقف در تهران دوباره به وطنش بر میگردد. بدیهی هست با سوخت پر می آید و برای بر گشتش کمبود سوخت پیدا می کند یعنی مسیر تهران - لندن.

Lufthansa هواپیمایی BMI را جدیدا خریده است پس می توانید به دفتر لوفت هانزا تماس بگیرید: 83388

soorena
January 19th, 2011, 09:31 PM
فرمایش شما متین و کاملا منطقی هست .اما آخرین بار (حدود 2 ماه قبل) از لندن که میومد در طفلیس گرجستان توقف کرد و سوخت گیری کرد . حتی مسافر هارو هم پیاده نکردن . برای همین وقتی اینجا خوندم که از تهران به لندن یه توقف می کنه تعجب کردم .
وقتی از لندن میاد اول میره طفلیس که احتملا" جدیدا" میره باکو و بعد میاد تهران و بهد یه سره میره لندن از تهران .

faridfaroki
January 28th, 2011, 04:58 AM
سلام
میخواستم بدونم پرواز مستقیم از تهران به لیدز هست؟
اگه هست بیشتر راهنمایی کنید.
ممنون

samanjan
January 28th, 2011, 12:07 PM
سلام
ممنون

اسم فرودگاه لیدز ( Leeds Bradford (LBA

چرا ایرلاین klm هست .

برای feb دارد . حالا نمی دانم توفق دارد یا نه .

ولی یک شرکت بود دقیق نوشته در یک کشور توقف می کند . وبعد دوباره پرواز

Pearson
January 29th, 2011, 03:36 PM
سلام
ممنون

پرواز مستقیم وجود ندارد
برای Leeds می توانید با KLM پرواز کنید که در آمستردام توقف دارد

Amirarsalan
February 1st, 2011, 04:42 AM
پرواز مستقیم وجود ندارد
برای Leeds می توانید با KLM پرواز کنید که در آمستردام توقف دارد

سلام
منظورتون از تهران به لیدز هست؟

mba123
February 1st, 2011, 07:36 PM
سلام

نمایندگی فروش بی ام آی : خ ولیعصر-خسایه-برج سایه- شماره 1- تلفن 22044552 و فکس 22040927

mba123
February 1st, 2011, 07:39 PM
با سلام دوستان من اواسط فوریه با ایران ایر جهت اقامت دو ساله می خواهم به لندن بروم. می خواستم حدود 200کیلو بار با ایران ایر فریت کنم.که اتفاقا" قیمتش مناسبه ولی کارگزار ایران ایر می گفت ظاهرا" یک مبلغی هم باید در فرودگاه هیترو بدم.از دوستان کسی نسبت به نحوه ترخیص و مبالغ در فرودگاه هیترو اطلاعی داره؟ ممنون میشم.

soorena
February 3rd, 2011, 12:14 AM
نمایندگی فروش بی ام آی : خ ولیعصر-خسایه-برج سایه- شماره 1- تلفن 22044552 و فکس 22040927

این آدرس برای زمانی هست که بی ام آی توسط لوفتهانزا خریده نشده بود . الان تمام بلیط های بی ام آی رو دفتر لوفتهانزا می فروشه . اما به هر حال مرسی

در ضمن دو ایرلاین کی ال ام - بی ام آی برای سوخت گیری در یکی از کشور های همسایه توقف دارن .
همچنین ایران ایر که در پاریس یا فرانکفورت توفق داره .
طبق آخرین تحقیقات من از لندن به تهران حتما" توقف داره و از تهران به لندن هم بسته به تصمیم خلبان و اینکه ایرباس A321-100 باشه یا A321-200 ممکنه توقف کنه . که معمولا" نداره توقف.

chavosh
February 3rd, 2011, 02:49 AM
این آدرس برای زمانی هست که بی ام آی توسط لوفتهانزا خریده نشده بود . الان تمام بلیط های بی ام آی رو دفتر لوفتهانزا می فروشه . اما به هر حال مرسی

در ضمن دو ایرلاین کی ال ام - بی ام آی برای سوخت گیری در یکی از کشور های همسایه توقف دارن .
طبق آخرین تحقیقات من از لندن به تهران حتما" توقف داره و از تهران به لندن هم بسته به تصمیم خلبان و اینکه ایرباس A321-100 باشه یا A321-200 ممکنه توقف کنه . که معمولا" نداره توقف.
البته اصراری بنده ندارم ولی برای لندن همون امارات منطقی ترین گزینست. قیمتشم مناسبه. پرواز نسبتا خوبیم هست. بارشم مناسبه. توی دوبی هم الافیش کمه.

mba123
February 3rd, 2011, 03:41 PM

من حدود 2 ماه پیش رفتم دفتر بی ام آی همونجا بود.ممکنه که تو این مدت تغییر کرده باشه.

samanjan
February 3rd, 2011, 03:59 PM
من حدود 2 ماه پیش رفتم دفتر بی ام آی همونجا بود.ممکنه که تو این مدت تغییر کرده باشه.

باهاشون تماس بگیر

mba123
February 17th, 2011, 05:46 PM
با سلام ، من قصد دارم با ایران ایر از ایران به لندن بیام.ظاهرا" 30 کیلو ساک باری و 5 کیلو دستی هست.تا چند کیلو بیشتر را سختگیری نمیکنند و به ازای هر کیلو اضافه چقدر جریمه می کنند؟

Pearson
February 19th, 2011, 10:19 AM
با سلام ، من قصد دارم با ایران ایر از ایران به لندن بیام.ظاهرا" 30 کیلو ساک باری و 5 کیلو دستی هست.تا چند کیلو بیشتر را سختگیری نمیکنند و به ازای هر کیلو اضافه چقدر جریمه می کنند؟

کلا ایران ار خیلی از نظر بار سخاوتمند هست تا 35 کیلو هیچ مشکلی ندارد، بار توی هواپیما هم 20 کیلو هم ببری کسی کاری باهاتون نداره

ali-mahyar
March 14th, 2011, 11:06 PM
سلام
از تهران به منچستربهترين شركت هواپيمايي كدوم هست و چه مسيري رو انتخاب كنم ممنون فوري

Pearson
March 14th, 2011, 11:45 PM
سلام
از تهران به منچستربهترين شركت هواپيمايي كدوم هست و چه مسيري رو انتخاب كنم ممنون فوري

THERE ARE THREE DAILY FLIGHTS TO MANCHESTER BY EMIRATES VIA DUBAI

misha10681
March 20th, 2011, 04:38 AM
سلام،
کسی اطلاع داره که هواپيماهای BMI از تهران به لندن LCD جلوی صندلی داره
يا بايد وسيله سرگرمی برای 6 ساعت همراه بود؟

Pearson
March 21st, 2011, 06:03 PM
سلام،
کسی اطلاع داره که هواپيماهای BMI از تهران به لندن LCD جلوی صندلی داره
يا بايد وسيله سرگرمی برای 6 ساعت همراه بود؟

بله صفحه LCD دارد

ali-sahel
March 25th, 2011, 12:58 PM
راستی این هم پیجش https://booking.sita.aero/asp/asp/azal
چطور میشه از این ایرلاین بوک کرد ؟

FH
March 26th, 2011, 12:39 PM
آقای Chavosh
سلام

برای نیوکاسل ظاهراً پرواز مستقیمی نیست. ممکنه بگید شما چطور میرید؟ از لندن تا نیوکاسل دوباره پرواز دارید؟ با کدوم لاین؟

با تشکر

chavosh
March 26th, 2011, 06:44 PM
آقای Chavosh
سلام

برای نیوکاسل ظاهراً پرواز مستقیمی نیست. ممکنه بگید شما چطور میرید؟ از لندن تا نیوکاسل دوباره پرواز دارید؟ با کدوم لاین؟

با تشکر
پرواز مستقیم که نداریم از ایران به نیوکاسل ولی امارات از دوبی پرواز داره و بهترین گزینست. راه دیگه هم که سخته اینه که بیاید لندن و با british airways بیاید نیوکاسل که گرون میشه، هر چند من با این اومدم!!!

Pearson
March 27th, 2011, 09:30 AM
برای Newcastle از KLM هم می توانید استفاده کنید

chavosh
March 27th, 2011, 02:23 PM
برای Newcastle از KLM هم می توانید استفاده کنید
اره درسته، معطلیش هم کمتره در فروگاه فقط قیمتش رو باید چک کنید چون اصولا گرونه.

jojoi
April 9th, 2011, 03:11 PM
دوستان از تهران به reading چند مسیر باید نشست؟ کسی میدونه پرواز از heathrow داره به reading یا نه؟ با قیمت و زمان پرواز لطفا.............

ممنون

FH
April 9th, 2011, 03:26 PM
اره درسته، معطلیش هم کمتره در فروگاه فقط قیمتش رو باید چک کنید چون اصولا گرونه.

سلام من هر دو را چک کردم. طول پرواز وحشتناکه.

KLM: 10.5 hours تهران- نیوکاسل
Emirates: 7.5 hours. دبی - نیوکاسل .
که اگر از تهران به دبی رو هم 2 ساعت بگیریم با احتساب عوض کردن پرواز و جابجایی چمدان ... بدتر می شه چون از تهران به نیوکاسل پروازش مستقیم نیست.

ظاهرا لوفت هانزا هم پرواز مستقیم داره که اونم همین حدودا طول میکشه.

chavosh
April 9th, 2011, 03:36 PM
سلام من هر دو را چک کردم. طول پرواز وحشتناکه.

KLM: 10.5 hours تهران- نیوکاسل
Emirates: 7.5 hours. دبی - نیوکاسل .
که اگر از تهران به دبی رو هم 2 ساعت بگیریم با احتساب عوض کردن پرواز و جابجایی چمدان ... بدتر می شه چون از تهران به نیوکاسل پروازش مستقیم نیست.

ظاهرا لوفت هانزا هم پرواز مستقیم داره که اونم همین حدودا طول میکشه.
دیگه یه روزه باید تحمل کرد دیگه، نیوکاسل که منچستر و لندن نیست که پرواز زیاد داشته باشه. فرودگاهش کوچیکه نسبتا. راه دیگه هم اینه بیاید لندن و بعد با بریتیش ایر ویز بیاید. از ترمینال 3 که پیاده میشید، مترو سوار میشید میرید ترمینال 5.

chavosh
April 9th, 2011, 03:41 PM
دوستان از تهران به reading چند مسیر باید نشست؟ کسی میدونه پرواز از heathrow داره به reading یا نه؟ با قیمت و زمان پرواز لطفا.............

ممنون
مسیری نیست از لندن به ریدینگ که. شاید 1 ساعت هم نشه با اتوبوس. قطار هم داره. با قطار بری راحتم هست.

jojoi
April 9th, 2011, 04:10 PM
مسیری نیست از لندن به ریدینگ که. شاید 1 ساعت هم نشه با اتوبوس. قطار هم داره. با قطار بری راحتم هست.

مرسی
میدونم............ولی شنیدم reading فرودگاه داره، از هیترو به اونجا پرواز داره؟ با کلی باز که نمی تونم با قطار برم....................

ممنون

jojoi
April 9th, 2011, 04:42 PM
بچه ها کسی هست به reading رفت و آمد داشته باشه بدونه بهترین مسیر کدومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

chavosh
April 9th, 2011, 05:02 PM
مرسی
میدونم............ولی شنیدم reading فرودگاه داره، از هیترو به اونجا پرواز داره؟ با کلی باز که نمی تونم با قطار برم....................

ممنون
یه فرودگاه محلی داره، از هیترو هم پروازی نداره.

jojoi
May 15th, 2011, 08:48 PM
دوستان الان ارزونترین پرواز مستقیم از تهران به لندن چیه؟ از کدوم شرکت هواپیمایی؟
ممنون

chavosh
May 16th, 2011, 02:55 AM
دوستان الان ارزونترین پرواز مستقیم از تهران به لندن چیه؟ از کدوم شرکت هواپیمایی؟
ممنون
ایران ایر ارزونترین هستش

samanjan
May 17th, 2011, 12:31 AM
سلام

کدام شرکت هواپیمای بیشترین حد مجاز بار را دارد برای انگلیس

برای لندن
برای منچستر .

با تشکر

chavosh
May 17th, 2011, 02:01 AM
سلام

کدام شرکت هواپیمای بیشترین حد مجاز بار را دارد برای انگلیس

برای لندن
برای منچستر .

با تشکر
باز هم ایران ایر 32 kg

samanjan
May 18th, 2011, 03:29 PM
باز هم ایران ایر 32 kg

با تشکر

برای منچستر چطور

ali-sahel
May 21st, 2011, 03:13 AM
من با ترکیش ایر لاین اومدم . مجاز 30 کیلو بود . اما من 35 تا داشتم اضاف بار هم نزد واسم .
شیراز - استانبول
استانبول - منچستر

samanjan
May 21st, 2011, 03:11 PM
من با ترکیش ایر لاین اومدم . مجاز 30 کیلو بود . اما من 35 تا داشتم اضاف بار هم نزد واسم .
شیراز - استانبول
استانبول - منچستر

انوقت چقدر بار با خودتان به داخل هواپیما بردید .

chavosh
May 21st, 2011, 05:55 PM
انوقت چقدر بار با خودتان به داخل هواپیما بردید .
دوست عزیز گیر نمیدن در حد معمول باشه، انقدر شلوغه که وقت این کارارو ندارند. حالا تو هواپیما به جا 7 کیلو شما 10 12 تا هم ببری طوری که بزرگ نباشه چمدون دستیت یا کوله پشتیت مشکلی پیش نمیاد. فقط طوری باشه تو قفسه های بالا جا شه که خودت اذیت نشی وگر نه من تو بریتیش ایرویز هم بردم گذاشتم زیر صندلی تا برسم اشکم درومده بود :)

ali-sahel
May 21st, 2011, 09:46 PM
درست میگن زیاد گیر نمیدن . من البته یه کوله لپ تاپی داشتم با خودم و یه کیف سرشونه ای . انشالله که تشریف میارید سامان خان ؟ :دی

samanjan
May 22nd, 2011, 12:36 AM
درست میگن زیاد گیر نمیدن . من البته یه کوله لپ تاپی داشتم با خودم و یه کیف سرشونه ای . انشالله که تشریف میارید سامان خان ؟ :دی

دوست عزیز گیر نمیدن در حد معمول باشه، انقدر شلوغه که وقت این کارارو ندارند. حالا تو هواپیما به جا 7 کیلو شما 10 12 تا هم ببری طوری که بزرگ نباشه چمدون دستیت یا کوله پشتیت مشکلی پیش نمیاد. فقط طوری باشه تو قفسه های بالا جا شه که خودت اذیت نشی وگر نه من تو بریتیش ایرویز هم بردم گذاشتم زیر صندلی تا برسم اشکم درومده بود :)

با سلام و با تشکر از جواب شما دوستان

1. به نظر شما چمدان اصلی بهترین چیزی که بشه استفاده کرد چیست ؟ البته سبک باشه ؟

2. من اگر یک کوله پشتی مثل این کیف های بچه ها هستند که میروند مدرسه یکی از این بیارم + کیف لپ تاپی و این دو را بیشتر از 20 کیلو کنم و توش کتاب و چیزهای سنگین بذارم

3. آیا داخل چمدان هم میگردن .

ali-mahyar
May 22nd, 2011, 04:48 PM
سلام
من با bmi اومدم اشغال تر از این نبود فقط امارات و من 46 کیلو بار داشتم 26 تا اوردم داخل هواپیما و چند تا نوشیدنی هم گذاشتم داخل یخچال......

ali-sahel
May 23rd, 2011, 01:54 AM
این دوتا که گفتین مشکلی نیست فقط خودتون یکم اذیت میشید. والا تو ایران که چمدون منو باز کرد همه زار و زندگیم رو ریخت بیرون :( با کلی دقت و بدبختی جا کرده بودم وسایلم رو . تو دلم کلی بد و بیراه به مامورا گفتم .... ولی تو فرودگاه منچستر دیگه مشکلی نبود یه نفر به من گفت باز کنم چمدونم رو . چون من تنها کسی بودم که مصاحبه شدم و طول کشید تا به قسمت تحویل بار برم هیچکس نبود،چمدون منم یه گوشه بود.حالا کی گذاشته بود پایین باز هم نمیدونم!حتما به نظر مشکوک میزده!؟! خلاصه افیسری که باهام مصاحبه کرد رد میشد از تو سالن و گفت نیازی نیست.در کل خدا خیرش بده اصلا روحیه اینکه باز بریزم بیرون . پک کنم رو نداشتم .
پرواز هم خیلی عالی بود . از هر نظر راضی بودم

sina88
May 23rd, 2011, 11:22 PM
ببخشید بریتیش ایرویز از ایران پرواز نداره؟

chavosh
May 24th, 2011, 12:40 AM
ببخشید بریتیش ایرویز از ایران پرواز نداره؟
خیلی وقته که پرواز نداره و به جاش bmi هستش.

sina88
May 24th, 2011, 01:35 AM
بی ام آی مستقیم میره یا باید ایروان توقف کنیم؟

خیلی وقته که پرواز نداره و به جاش bmi هستش.

Pearson
May 24th, 2011, 08:19 AM
بی ام آی مستقیم میره یا باید ایروان توقف کنیم؟

توی ایروان توقف به دلیل سوخت زدن داره، البته مسافرین پیدا نمی شوند

http://flyingmatters.blogfa.com/post-33.aspx

jojoi
June 4th, 2011, 01:32 PM
بچه ها این جور که من قیمت گرفتم الان bmi و ایران ایر کمترین قیمتو دارن.................... حالا کسی میدونه با کدوم یکی میشه بار بیشتری ببریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدوم یکی گیرترن؟ کسی هست آخرین اطلاعات رو داشته باشه؟

ممنون

samanjan
June 4th, 2011, 02:09 PM
بچه ها این جور که من قیمت گرفتم الان bmi و ایران ایر کمترین قیمتو دارن.................... حالا کسی میدونه با کدوم یکی میشه بار بیشتری ببریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کدوم یکی گیرترن؟ کسی هست آخرین اطلاعات رو داشته باشه؟

ممنون

با ایران ایر بیشتر می توانید بار ببرید .

اگر میرید لندن بهترین گزینه ایران ایر هست

شما چند قیمت گرفتی

jojoi
June 4th, 2011, 05:47 PM
با ایران ایر بیشتر می توانید بار ببرید .

اگر میرید لندن بهترین گزینه ایران ایر هست

شما چند قیمت گرفتی

ولی یکی از دوستان اینجا گفته با bmi حدود 46 کیلو بار برده ولی ایران ایر که شما میگی تا 32 کیلو میذاره که................ ای بابا من گیج شدم.................... bmi حدود 570 و ایران ایر 669 تومن...................

ali-mahyar
June 4th, 2011, 10:53 PM
سلام
دوست عزیز گیج شدن نداره
با bmi میتوانید 20 کیلو بیارید نه بیشتر ........ولی شما میتوانید وسایل های سنگین تر رو داخل 2 تا کوله پشتی بذارید و به داخل هواپیما بیارید و بالای سرتون بذارید که وزن بارتون به این صورت بیشتر میشود 20 کیلو مجاز تحویل دهید و مقدار دیگر هم داخل بیارید من از این روش حدودا 48 کیلو بار اوردم ولی 2 کیلو اضافعه بار خورد که هر کیلو را 17 پوند حساب کرد

samanjan
June 5th, 2011, 01:33 AM
ولی یکی از دوستان اینجا گفته با bmi حدود 46 کیلو بار برده ولی ایران ایر که شما میگی تا 32 کیلو میذاره که................ ای بابا من گیج شدم.................... bmi حدود 570 و ایران ایر 669 تومن...................

ببین وقتی میری آژانس بپرس .

بگو با فلان شرکت چقدر می توانم بار ببرم .

MRV_NVE
June 24th, 2011, 02:21 AM
با عرض پوزش از چاوش .ایران ایر معمولا گرونتر هم هست.اگه سایت cheapoair رو چک کنین راهت کل کانکشنهارو میده و قیمت رو هم میده.شما به آژانس بگید مسیر رو تا بلیط رو براتون از تو سیستم بر داره.من با قطر اومدم که هم قیمتش خوب بود وهم کیفیتش.ولی اژانس اصرار داشت ایران ایر.خودم مسیر رو دادم چک کرد وکلی هم تعجب کرد خانمه!!!

chavosh
June 24th, 2011, 03:53 AM
با عرض پوزش از چاوش .ایران ایر معمولا گرونتر هم هست.اگه سایت cheapoair رو چک کنین راهت کل کانکشنهارو میده و قیمت رو هم میده.شما به آژانس بگید مسیر رو تا بلیط رو براتون از تو سیستم بر داره.من با قطر اومدم که هم قیمتش خوب بود وهم کیفیتش.ولی اژانس اصرار داشت ایران ایر.خودم مسیر رو دادم چک کرد وکلی هم تعجب کرد خانمه!!!
درسته، منم چک کردم، ایران ایر گرونتره از قطر و امارات. امارات معطلی کمتری هم داره.

alborz_et
June 26th, 2011, 04:32 AM
ببین وقتی میری آژانس بپرس .

بگو با فلان شرکت چقدر می توانم بار ببرم .
با بي ام آي دقيقا فقط 30 كيلو بار ميتوني ببري و همونجا هزينه ي اضافه بار رو ميگيرند
هواپيمايي ملي ايران هما هم قابل مذاكره است معمولا اجازه ميدن كه اضافه بار داشته باشي
البته مطمئن شو كه ايران اير پرواز خواهد داشت چونكه جديدا تحريم شده

jojoi
June 26th, 2011, 11:41 AM
با بي ام آي دقيقا فقط 30 كيلو بار ميتوني ببري و همونجا هزينه ي اضافه بار رو ميگيرند
هواپيمايي ملي ايران هما هم قابل مذاكره است معمولا اجازه ميدن كه اضافه بار داشته باشي

دوستان کسی از وضعیت پرواز های ایران ایر خبری داره؟ این تحریم واسه امریکاست پس تاثیری روی پرواز های اروپایی نباید داشته باشه درسته؟ تحریم سوخته یا اجازه فرود در فرودگاه های شاید اروپایی رو دیگه نداره؟

ممنون

Pearson
June 26th, 2011, 11:48 AM
دوستان کسی از وضعیت پرواز های ایران ایر خبری داره؟ این تحریم واسه امریکاست پس تاثیری روی پرواز های اروپایی نباید داشته باشه درسته؟ تحریم سوخته یا اجازه فرود در فرودگاه های شاید اروپایی رو دیگه نداره؟

ممنون

کلاً خبر مسخره ای بود چون ایران ار 30 ساله تحریمه و حتی یک پیچ هم نمی تونه از بویینگ بخره از طرفی اصلا ایران ار به امریکا پروازی نداره که نذاره پرواز کنه.

ali-mahyar
June 26th, 2011, 01:52 PM

سلام

کجا گفته بابی ام ای میتونی 30 کیلو ببرید بی ام ای 20 کیلو هست و تو همون فرودگاه اضافه بار را کیلویی 16 پوند میگیرند

samanjan
June 27th, 2011, 05:07 PM
سلام

فقط امارات

خیلی من حال کردم از همه نظر

کلی به من خوش گذشت رفتم دبی از رفتم تو هواپیما مثل رستوران بهم منو دادند چی میخواهی .
هر دفعه بهم آب میوه و ... میدادند و

خلاصه ارزش پول دادند را داشت

من 32.5 داشتم برای 2.5 کیلو گفتم بذار کمش کنم گفت نمیخواد بذار بره اضافه بار نمیگرم دمش گرم

jojoi
June 28th, 2011, 09:00 PM
بچه ها مثکه باز جدیدا تو فرودگاه لندن از ایرانیا انگشت نگاری می کنن.................. راست می گن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

samanjan
June 29th, 2011, 03:10 AM
بچه ها مثکه باز جدیدا تو فرودگاه لندن از ایرانیا انگشت نگاری می کنن.................. راست می گن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی قبلا نمیکردند .

درفرودگاه مچستر از من انگشت نگاری شد

chavosh
June 30th, 2011, 11:05 PM
یعنی قبلا نمیکردند .

درفرودگاه مچستر از من انگشت نگاری شد
همیشه از ایرانیا انگشت نگاری میشه موقع ورود به انگلیس. فرق نمیکنه کدوم فرودگاه. حالا بکنن، مهم نیست اصلا!!!!

shahram63
July 12th, 2011, 12:20 PM
دوستانی که قصد سفر به انگلستان رو دارند توجه کنند که هواپیمایی ماهان فعلا دیگه به انگلیس پرواز نمیکنه، میتونید از هواپیماهای ترکی استفاده کنید، یکی از دوستانم برای پنجشنبه پرواز داشت دیروز بهش زنگ زدند و بلیطش کنسل شد و مجبور شد کلی دیگه خرج کنه تا بتونه بلیط همون روز رو از ترکیش بخره، متاسفم که همچین سرویسهای نامناسبی به ایرانیها ارائه میشه و میذارن روز آخر بهت میگن ;) "بلیطتون کنسل شد" همین، ما هم نمیتونیم کاری بکنیم بیاید پولتون رو پس بگیرید.

samanjan
July 13th, 2011, 05:51 AM
دوستانی که قصد سفر به انگلستان رو دارند توجه کنند که هواپیمایی ماهان فعلا دیگه به انگلیس پرواز نمیکنه، میتونید از هواپیماهای ترکی استفاده کنید، یکی از دوستانم برای پنجشنبه پرواز داشت دیروز بهش زنگ زدند و بلیطش کنسل شد و مجبور شد کلی دیگه خرج کنه تا بتونه بلیط همون روز رو از ترکیش بخره، متاسفم که همچین سرویسهای نامناسبی به ایرانیها ارائه میشه و میذارن روز آخر بهت میگن ;) "بلیطتون کنسل شد" همین، ما هم نمیتونیم کاری بکنیم بیاید پولتون رو پس بگیرید.

همین دیگه فرق شرکت خارجی با ایرانی این است .

من جای شما بودم همان اول میرفتم ترکیش ایر .

حتی من میخواستم با ایران ایر بیام نزدیک 300 هزار تومان ارزان تر میشد ولی دیگه خیالم راحت بود کنسلی و ... توش نیست . اگر باشد شرکت را باباش را در میاورم

DrNik
July 15th, 2011, 03:17 PM
سلام دوستای گرامی .ممنون از مطالبی و تجربه هاتون. یه سوالی داشتم میخواستم در مورد بلیط های یک طرفه به لندن اگه دوستان اطلاعاتی دارن توضیح بدن . البته چون اولین باریه که میرم لندن ترجیح میدم ترانزیت نباشه تا زیاد خسته نشم. حدود قیمت رو هم اگه میدونین بنویسین
ممنون از لطفتون

samanjan
July 15th, 2011, 04:08 PM
سلام دوستای گرامی .ممنون از مطالبی و تجربه هاتون. یه سوالی داشتم میخواستم در مورد بلیط های یک طرفه به لندن اگه دوستان اطلاعاتی دارن توضیح بدن . البته چون اولین باریه که میرم لندن ترجیح میدم ترانزیت نباشه تا زیاد خسته نشم. حدود قیمت رو هم اگه میدونین بنویسین
ممنون از لطفتون

قیمت متفاوت است و مستقیم گیرت میاد . ناراخت نباش .

s4m4n4u
July 22nd, 2011, 04:09 PM
مثکه ترکیش واسه دانشجوها ی اروپا 25% تخفیف میده !
http://www.turkishairlines.com/en-INT/help/faq/discounts.aspx
(http://www.turkishairlines.com/en-INT/help/faq/discounts.aspx)فقط ظاهرا باید رفت دفترش تو برج سایه چون بعیده آژانسا اطلاعی داشته باشن ازش!
به نظر من که منطقی ترین ایرلاین واسه رفتن اروپا ترکیشه! مزیتش به قطری و امارات اینه که پروازش کوتاه تره. اونا کلی باید پرواز کنین سمت جنوب بعد دوباره برگردین بالا! مال ترکیش ترانزیتش تو مسیره!

chavosh
July 23rd, 2011, 03:00 AM
(http://www.turkishairlines.com/en-INT/help/faq/discounts.aspx)فقط ظاهرا باید رفت دفترش تو برج سایه چون بعیده آژانسا اطلاعی داشته باشن ازش!
به نظر من که منطقی ترین ایرلاین واسه رفتن اروپا ترکیشه! مزیتش به قطری و امارات اینه که پروازش کوتاه تره. اونا کلی باید پرواز کنین سمت جنوب بعد دوباره برگردین بالا! مال ترکیش ترانزیتش تو مسیره!
بازم میگم یکی دو ساعت هیچ تاثیری به حال شما نداره. امارات بهترین پرواز به لندن هستش با توجه به قیمت.

samanjan
July 23rd, 2011, 05:33 AM

همانطور که آقا چاووش گفتند به نظر من با امارات یا قطر بیا
بازم میل خودت است . من که با امارات آمدم خیلی خوب بود
اون موقع قطر 250 تومان گران تر بود ولی کاش با قطر میادم ارزش پول دادن را داره

mas90
July 26th, 2011, 03:14 PM
دوستان چرا حرفی از BMI نیست؟ قیمتش حدود 1050000 تومان است و مستقیم هم هست ولی قطر 310000 تومان گرونتره و زمانشم طولانی تره... ممنون میشم تفاوت هایش رو بگید.

samanjan
July 26th, 2011, 03:36 PM
دوستان چرا حرفی از BMI نیست؟ قیمتش حدود 1050000 تومان است و مستقیم هم هست ولی قطر 310000 تومان گرونتره و زمانشم طولانی تره... ممنون میشم تفاوت هایش رو بگید.

سلام.
شرکت بی ام ای بدترین شرکت هست . خود انگلیس ها هم از بی ام ای زیاد حال نمیکنند.
در ضمن خدمات قطر خیلی بهتر است و بار بیشتری میتوانی ببری.
و کلی چیز دیگه
قطر جزو شرکت های 5 ستاره هواپیمایی است ولی بی ام ای فکر کنم ستاره باشد .

chavosh
July 26th, 2011, 03:57 PM
بر خلاف دوستمون، نظر من اینه چند ساعت تاثیری به حال شما نداره که بخواهید پول زیاد بدید. BMI فقط مشکلش اینه که 20 کیلو بار اجازه دارید. امارات که قیمتش مناسب باید باشه، ببینید اون چنده. 2 ساعتم معطلی داره در دوبی و 30 کیلو.

samanjan
July 26th, 2011, 05:51 PM
بر خلاف دوستمون، نظر من اینه چند ساعت تاثیری به حال شما نداره که بخواهید پول زیاد بدید. BMI فقط مشکلش اینه که 20 کیلو بار اجازه دارید. امارات که قیمتش مناسب باید باشه، ببینید اون چنده. 2 ساعتم معطلی داره در دوبی و 30 کیلو.

سلام .

سلام راستش منم دوساعت معطلی داشتم ولی 2 ساعت نشد . تا آمدم هواپیما را عوض کنم 2 ساعت تمام شد اصلا نفهمیدم دو ساعت چطوری گذشت

و بی ام ای یکی دوستام آمده بود راضی نبود

ali-sahel
July 26th, 2011, 08:02 PM
منم با ترکیش اومدم منچستر . از هر نظر هم راضی بودم . با دو ساعت ترانزیت توی استانبول . ولی همینطور که دوستان هم گفتن تا خواستم بیام توی گیت مربوطه و از چکینگ رد شم دوساعته گذشت . اصلا متوجه نشدم . البته یکم هم تاخیر داشت از ایران ... در کل ایرلاین خوبیه .

samanjan
July 27th, 2011, 04:01 AM
منم با ترکیش اومدم منچستر . از هر نظر هم راضی بودم . با دو ساعت ترانزیت توی استانبول . ولی همینطور که دوستان هم گفتن تا خواستم بیام توی گیت مربوطه و از چکینگ رد شم دوساعته گذشت . اصلا متوجه نشدم . البته یکم هم تاخیر داشت از ایران ... در کل ایرلاین خوبیه .

بله دوساعت چیزی نیست و در ضمن اگر بتوانی با KLM بیای خیلی بهتره .

mas90
July 27th, 2011, 10:30 AM
در مورد بار BMI هرکی بعد از June 1 بلیط بخره بار مجازش 23 کیلو هست . در ضمن یک بار 23 کیلویی دیگه هم میشه با 70 دلار برد. که میشه 46 کیلو با 70 دلار اضافی

میلاد
July 28th, 2011, 03:18 AM
سلام،
من امروز به نمایندگی فروش چند شرکت هواپیمایی سر زدم که یه خلاصه خدمتتون عرض میکنم. در ضمن کلیه اطلاعاتی که مینویسم برای بلیط دو طرفه یکساله هست:
1- ایران ایر: هزینه تقریبی: 1،160،000 تومان- البته گفتن که هنوز نرخ های جدید اعمال نشده! نمی دونم نرخ جدید به کسی که داره پیش خرید میکنه بلیط رو چه ربطی داره؟!
2- قطر: 1،360،000 تومان- 40 کیلوگرم بار + 7 کیلو ساک دستی- حرکت 5:55 از تهران- مقصد نهایی هیترو: 13:15- 1:50 توقف در دوحه
3- ترکیش: 1،600،000 تومان- البته اگه کمتر از یه سن خاصی باشید و دانشجو باشید تخفیف میده. شامل حال من نشد!
4- klm: هزینه: 1،360،000- فکر میکنم 20 کیلو بار- 100 دلار بابت تغییر تاریخ در یکسال جریمه در نظر گرفته خواهد شد. طول کل سفر (تهران-آمستردام- هیترو) با 2 پرواز 8:45

من فکر میکنم از این 4 مورد ترکیش و klm اصلا به صرفه نیستن. ایران ایر و قطر رو میشه فکر کرد.

sina88
August 5th, 2011, 05:27 PM
فرودگاه هیثرو مغازه زیاد داره؟ قیمتاش چطوره؟

ida
August 5th, 2011, 10:48 PM
دوستان عزیز سلام
من کارشناسی ارشد رو در انگلیس تموم کردم راستش الان هشت ماهی‌ می‌شه که ایرانم (تو این مدت فامیلیمو پسوندشو حذف کردم و پاسپورت جدید گرفتم) و حالا می‌خوام برگردم بیرمنگهام برای دو هفته و دوباره بیام ایران... الان شش ماه از ویزای :

Tier1 Post Study Work

مونده.

ببخشید لطف می‌کنید جواب سوالات منو بدید:

۱)پرواز به بیرمنگهام با کدوم ایر لاین خوبه؟

۲)آیا پیشنهاد میدید با ایران ایر برم استانبول از اونجا مستقیم با ترکیش برم بیرمنگهام؟ یا نمی‌شه؟ یا امارات بهتره؟

۳) آیا تو فرودگاه بیرمنگهام آفیسر گیر میده که چرا ۸ ماه رفتی‌ ایران؟ اصلا اونا تاریخ خروج منو دارن؟

۴) آخه الان فهمیدم باید به پلیس اطلاع میدادم که دارم بیشتر از ۲ ماه خارج میشم از خاک انگلیس ...

تورو خدا هر تجربه‌ای دارید بگید و منو از این استرس خلاص کنید!
سپاس

forooght
August 15th, 2011, 10:25 AM
سلام دوستان
من ميخوام برم Edinburgh. ميخواستم با BMI برم ولي لز قرار خوب نيست تازه بارش هم کمه. لطفا يه راه خوب بهم پيشنهاد بدين.
مرسي

S03
August 15th, 2011, 01:53 PM
سلام دوستان
من ميخوام برم Edinburgh. ميخواستم با BMI برم ولي لز قرار خوب نيست تازه بارش هم کمه. لطفا يه راه خوب بهم پيشنهاد بدين.
مرسي

اگه ویزای شینگن (یا ترانزیت شینگن) دارید راحت ترین راه تهران-فرانکفورت-ادینبرو است. وگرنه می تونید برید لندن و از اونجا با یه پرواز به ادینبرو برید، پرواز کوتاه و ارزونی خواهد بود.

Pearson
August 15th, 2011, 02:18 PM
اگه ویزای شینگن (یا ترانزیت شینگن) دارید راحت ترین راه تهران-فرانکفورت-ادینبرو است. وگرنه می تونید برید لندن و از اونجا با یه پرواز به ادینبرو برید، پرواز کوتاه و ارزونی خواهد بود.

نیازی به ویزای شنگن نیست.
با لوفت هانزا و یا کی ال ام بلیطشان از بی ام آی ارزانتر در نمی یاد

S03
August 15th, 2011, 03:04 PM
نیازی به ویزای شنگن نیست.
با لوفت هانزا و یا کی ال ام بلیطشان از بی ام آی ارزانتر در نمی یاد

سفر ترانزیت از آلمان (و تمام کشورهای شینگن) برای ایرانی ها نیاز به ویزای ترانزیت داره.

chavosh
August 15th, 2011, 04:30 PM
سفر ترانزیت از آلمان (و تمام کشورهای شینگن) برای ایرانی ها نیاز به ویزای ترانزیت داره.
درسته، فکر کنم 12 تا کشور هستند و ایران هم جزوشون هستش. از april 2011 این قانون وضع شده اگر اشتباه نکنم.

ida
August 15th, 2011, 07:08 PM
دوشنبه گذشته بلیط گرفتم به مقصد بیرمنگهام از خود هواپیمایی امارات

اول خانم اپراتور گفت الان بلیت ارزون جا نمیده و گفتش می‌شه
۱،۱۵۵،۰۰۰ تومن

منم عجله داشتم رزرو کردم گفتن پس فردا بیار پول بده

فرداش بازم زنگ زدم خیلی‌ تصادفی گفتم الان ارزونتر جا میده؟ گفتن آره جا داره میده که دوباره رزرو کرد برام واسه همون تاریخ رفت و برگشت
۱،۰۱۰،۵۰۰ تومن

برای تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۱۱، تهران - دوبی‌ - بیرمنگهام (۲ سره )

راستی‌ کلاس اکونومی هستش و ۳۰ کیلو بار اجازه میدن که البته تا ۵ کیلو بیشتر هم من قبلا بردم!

خیلی‌ خیلی‌ پرواز راحتیه و لوکس هست... خودتون راحت از وب سایت امارات میتونید صندلی‌ توون رو انتخاب کنید و همه چیز در خدمت رضایت شماست!

s4m4n4u
August 15th, 2011, 07:15 PM
قیمت های بلیط یه سره مال هفته پیش اینجوریه بود واسه لندن
قطری 567 تومن
امارات 622 تومن
ک ال ام 770 تومن
ترکیش 835 تومن که البته تخفیفم داره!
درکل time table امارات از همش بهتره!

Pearson
August 16th, 2011, 09:27 AM
درسته، فکر کنم 12 تا کشور هستند و ایران هم جزوشون هستش. از april 2011 این قانون وضع شده اگر اشتباه نکنم.

آقا چنان تاریخ دادید و تاکید کردید که من رو با وجود اطمینان به شک انداختید و مجبورم کردید شخصا با سوپروایزر ویزای لوفت هانزا و کی ال ام تماس بگیریم.
هیچ تغییری در مقررات ویزا برای اتباع ایرانی که مرز هوایی شنگن رو به مقصد بریتانیا ترک می کنند به وجود نیامده است و کماکان از دریافت ویزای ترانزیت به شرط اینکه مقصد اصلی مسافر بریتانیا باشد معاف هستند.

chavosh
August 16th, 2011, 12:38 PM
آقا چنان تاریخ دادید و تاکید کردید که من رو با وجود اطمینان به شک انداختید و مجبورم کردید شخصا با سوپروایزر ویزای لوفت هانزا و کی ال ام تماس بگیریم.
هیچ تغییری در مقررات ویزا برای اتباع ایرانی که مرز هوایی شنگن رو به مقصد بریتانیا ترک می کنند به وجود نیامده است و کماکان از دریافت ویزای ترانزیت به شرط اینکه مقصد اصلی مسافر بریتانیا باشد معاف هستند.
درسته، من یه چیزیو یه بار خوندم فکر کنم اشتباه فهمیده بودم. این لینک جالبه:
http://www.staralliance.com/en/services/visa-and-health/

S03
August 16th, 2011, 01:58 PM

ممنون. به هر حال اطمینان و دوباره چک کردن ضرری نداشت، حداقل خیال همه راحت میشه. :rolleyes:

h00k
August 19th, 2011, 12:31 PM
سلام، من برای 20 سپتامبر از الان باید بلیط بگیرم؟ اصلا باز هستش؟

chavosh
August 19th, 2011, 01:18 PM
سلام، من برای 20 سپتامبر از الان باید بلیط بگیرم؟ اصلا باز هستش؟
اگر ویزا دارید که بلیط بگبرید. شما برای 10 ماه دیگه هم میتونی بلیط بگیری.

h00k
August 19th, 2011, 03:57 PM
اگر ویزا دارید که بلیط بگبرید. شما برای 10 ماه دیگه هم میتونی بلیط بگیری.
مگه ویزا برای بلیط لازم هستش؟ الان می خواستم بگردم یک بلیط ارزون پیدا کنم، برای 20 سپتامبر، و نهایتش اینه که ویزام به موقع نمیرسه و جریمش رو میدم، که معمولا خیلی کمتر هزینه داره تا یه بلیط گرون گرفتن

s4m4n4u
August 19th, 2011, 07:03 PM
مگه ویزا برای بلیط لازم هستش؟ الان می خواستم بگردم یک بلیط ارزون پیدا کنم، برای 20 سپتامبر، و نهایتش اینه که ویزام به موقع نمیرسه و جریمش رو میدم، که معمولا خیلی کمتر هزینه داره تا یه بلیط گرون گرفتن

ویزا لازمه واسه بلیط گرفتن . کلا بلیطا خیلی گرون نیست! قطر نزدیک 570 تومن میبره لندن که واسه بلیط خارجی واقعا چیزی نیست! اماراتم 50 تومن گرونتره! منظورتون از بلیط ارزون چیه؟!

میلاد
August 19th, 2011, 08:31 PM
قیمت های بلیط یه سره مال هفته پیش اینجوریه بود واسه لندن
قطری 567 تومن
امارات 622 تومن
ک ال ام 770 تومن
ترکیش 835 تومن که البته تخفیفم داره!
درکل time table امارات از همش بهتره!

قطر برای بلیط یکساله رفت و برگشت به من 1360000 قیمت داد، اصولا باید کمتر از 2 برابر قیمت بلیط یکطرفه باشه. ولی این قیمتی که شما نوشتید خیلی کمتر از نصف بلیط رفت و برگشته. منظورم اینه که بیلط رفت و برگشت مقرون به صرفه در نمیاد. این خیلی مشکوکه، شما علت ارزون بودن این پرواز نسبت به قیمتی که من رزرو کرده بودم رو میدونید؟

s4m4n4u
August 19th, 2011, 09:40 PM
قطر برای بلیط یکساله رفت و برگشت به من 1360000 قیمت داد، اصولا باید کمتر از 2 برابر قیمت بلیط یکطرفه باشه. ولی این قیمتی که شما نوشتید خیلی کمتر از نصف بلیط رفت و برگشته. منظورم اینه که بیلط رفت و برگشت مقرون به صرفه در نمیاد. این خیلی مشکوکه، شما علت ارزون بودن این پرواز نسبت به قیمتی که من رزرو کرده بودم رو میدونید؟

بله . روزیم که من پرسیدم اتفاقا قیمت رفت و برگشت یه سالش دقیقا همینی بود که شما فرمودین. اصولا سیاست ایرلاینا باهم فرق داره. مثلا امارات که من یه طرفشو 622 تومن گرفتم و از یه طرفه قطری گرون تر بود رفت و برگشتش حدود 1 و 100 و خورده ای بود یه سالش که از مال قطری ارزون تر میشد 200 تومن! جدا ازون قیمت بلیط یه ساله ام همیشه گرون تر از بلیطای کوتاه مدته!:)

h00k
August 19th, 2011, 09:58 PM
ویزا لازمه واسه بلیط گرفتن . کلا بلیطا خیلی گرون نیست! قطر نزدیک 570 تومن میبره لندن که واسه بلیط خارجی واقعا چیزی نیست! اماراتم 50 تومن گرونتره! منظورتون از بلیط ارزون چیه؟!
چه عجیب، چون بلیط آمریکا رو بدون ویزا میدن.

منظورم این هست که مثلا من یک بلیط از حدود یک ماه پیش برای آمریکا گرفتن 1.088.000، در صورتی که اگه مثلا همین الان بخوام یک بلیط برای همون موقع بگیرم، خوش شانس باشم 1 میلیون و نیم باید پول داد. فکر می کنم نه تنها کلاس پروازها فرق داره، بلکه حتی یک کلاس هم صندلی هایی با قیمت های مختلف داره.

میلاد
August 19th, 2011, 10:11 PM
بله . روزیم که من پرسیدم اتفاقا قیمت رفت و برگشت یه سالش دقیقا همینی بود که شما فرمودین. اصولا سیاست ایرلاینا باهم فرق داره. مثلا امارات که من یه طرفشو 622 تومن گرفتم و از یه طرفه قطری گرون تر بود رفت و برگشتش حدود 1 و 100 و خورده ای بود یه سالش که از مال قطری ارزون تر میشد 200 تومن! جدا ازون قیمت بلیط یه ساله ام همیشه گرون تر از بلیطای کوتاه مدته!:)

بله، بلیط رفت و برگشت یکساله همیشه گرونتر از بلیط رفت و برگشت کوته مدته. ولی مسئله مقایسه قیمتهای یک ایرلاین با ایرلاین دیگه نیست، من قطر رو با خودش مقایسه میکنم. اصولا باید رفت و برگشت از دو برابر رفت ارزونتر باشه، حتی اگه یکساله باشه. ولی عجیبه که در مورد قطر اینطور نیست.

s4m4n4u
August 19th, 2011, 10:17 PM
چه عجیب، چون بلیط آمریکا رو بدون ویزا میدن.

منظورم این هست که مثلا من یک بلیط از حدود یک ماه پیش برای آمریکا گرفتن 1.088.000، در صورتی که اگه مثلا همین الان بخوام یک بلیط برای همون موقع بگیرم، خوش شانس باشم 1 میلیون و نیم باید پول داد. فکر می کنم نه تنها کلاس پروازها فرق داره، بلکه حتی یک کلاس هم صندلی هایی با قیمت های مختلف داره.

نه صندلیای یه کلاس باهم فرق نداره قیمتش چون راحت خودتون میتونین انتخاب کنین. طبیعیه هرکی زودتر بلیط رو بگیره امکان بیشتری واسه انتخاب داره. بلیطم میشه رزرو کرد ولی واسه کانفرم کردنش ویزا لازمه.

s4m4n4u
August 19th, 2011, 10:21 PM
بله، بلیط رفت و برگشت یکساله همیشه گرونتر از بلیط رفت و برگشت کوته مدته. ولی مسئله مقایسه قیمتهای یک ایرلاین با ایرلاین دیگه نیست، من قطر رو با خودش مقایسه میکنم. اصولا باید رفت و برگشت از دو برابر رفت ارزونتر باشه، حتی اگه یکساله باشه. ولی عجیبه که در مورد قطر اینطور نیست.

میگم که سیاستش اینجوریه حتما :) کلا ایرلاین جالبیه! تنها 5 ستاره ایه که باهاش میشه از تهران رفت لندن در عین حالم ارزون ترینه یه طرفش! زورش میرسه دیگه کلا ایرلاین عربیا چون مشکل سوخت ندارن و خودشون تامین میکنن نسبت به سرویسشون قیمتاشون خیلی خوبه.

میلاد
August 19th, 2011, 10:22 PM
بله . روزیم که من پرسیدم اتفاقا قیمت رفت و برگشت یه سالش دقیقا همینی بود که شما فرمودین. اصولا سیاست ایرلاینا باهم فرق داره. مثلا امارات که من یه طرفشو 622 تومن گرفتم و از یه طرفه قطری گرون تر بود رفت و برگشتش حدود 1 و 100 و خورده ای بود یه سالش که از مال قطری ارزون تر میشد 200 تومن! جدا ازون قیمت بلیط یه ساله ام همیشه گرون تر از بلیطای کوتاه مدته!:smile:

الان هم که با سایت قطر چک کردم قیمت برای پرواز یه سره 1465 USD بود. اختلاف قیمت زیاده با اون چیزی که به شما گفتن.

s4m4n4u
August 19th, 2011, 10:31 PM
الان هم که با سایت قطر چک کردم قیمت برای پرواز یه سره 1465 USD بود. اختلاف قیمت زیاده با اون چیزی که به شما گفتن.
نمی دونم تهرانین یا UK میلاد جون ولی در هر صورت وقتی از دفتر خود قطر بشه این قیمت خرید دیگه آدم کاری با سایت اینا نداره!حالا اونجا بزنه 5000 دلار! اگه تهرانین که برین برج سایه خودتون ببینین :)

majidmohajera
August 23rd, 2011, 02:26 PM
دوستان یک سوال: به نظر شما الان با توجه به شرایط اقتصادی و قیمتها بلیط رفت و برگشت بگیریم به صرفه تره یا نه؟

میلاد
August 23rd, 2011, 02:41 PM
دوستان یک سوال: به نظر شما الان با توجه به شرایط اقتصادی و قیمتها بلیط رفت و برگشت بگیریم به صرفه تره یا نه؟

کلا که رفت و برگشت باید به صرفه تر باشه. ولی از Qatar Airways قیمت بگیرید، اونجور که سامان جان میگفت قیمتاش خوبه.

majidmohajera
August 23rd, 2011, 03:41 PM
قیمتش که واقعاً مناسبه اما زمانی پروازش برای من مناسب نیست.

s4m4n4u
August 23rd, 2011, 03:59 PM
قیمتش که واقعاً مناسبه اما زمانی پروازش برای من مناسب نیست.

time table امارات از همه بهتره. روزیم 4 تا پرواز داره به لندن! تازه فقط به هیثرو! به گتویک ام پرواز داره. قیمتشم خیلی خوبه. یه طرفه من گرفتم 622

halucinate
August 23rd, 2011, 05:38 PM
امروز با qatar برای منچستر گرفتم ۶۴۲

jasoosk
August 23rd, 2011, 11:30 PM
سلام.. دوستان
میدونید قطری تا چند روز قبل از پرواز بلیط رزرو شده رو نگه میداره؟
من برای 9 سپتامبر رزرو کردم ولی هنوز ویزا رو نگرفتم.!!! میترسم کنسلش کنن بیچاره بشم..

light-blue
August 26th, 2011, 10:35 PM
دوستان و هموطنان، برای ادینبرو (edinburgh) کسی میدونه کجا میشه گیر آورد؟ البته ارزون باشه بهتره :D
از ایران انگار هیچ جا نداره
شما ها از برای کی گرفتین اینقدر ارزونه؟ خیلی خوبه که
الان روی 1100 دلاره که فقط رفتش

YPhoenix
August 27th, 2011, 02:08 AM
دوستان و هموطنان، برای ادینبرو (edinburgh) کسی میدونه کجا میشه گیر آورد؟ البته ارزون باشه بهتره :D
شما قطر و ترکیش رو چک کردین؟ 1044$ هم داره:
http://www.qatarairways.com/global/en/homepage.html

میلاد
August 27th, 2011, 02:28 AM
شما قطر و ترکیش رو چک کردین؟ 1044$ هم داره:
http://www.qatarairways.com/global/en/homepage.html

پروازهای قطر رو از دفترش تو برج سایه قیمت بگیرید. همونطور که سامان جان گفت قیمتاش با سایت فرق داشته.

YPhoenix
August 27th, 2011, 03:15 AM
پروازهای قطر رو از دفترش تو برج سایه قیمت بگیرید. همونطور که سامان جان گفت قیمتاش با سایت فرق داشته.
دوستان اگر پیگیر شدید، ببینید تا چند روز می تونیم رزرو نگه داریم یا بدون جریمه جابجا کنیم:
Qatar
Turkish
Etihad
ممنون

YPhoenix
August 27th, 2011, 03:22 AM
راستی دوستان یادتون باشه: (البته اگر کسی براش مهمه)
Qatar: Airbus A330
Turkish: Airbus: A320-321
(کمی گرونتر) Emirates: Boeing B777, Aiarbus A380
برای هم لندن و هم منچستر

halucinate
August 27th, 2011, 07:26 PM
اگر از آژانس هواپیمایی گرفتی‌ که زنگ بزنی‌ خودشون بهت میگن تا کی‌ می‌تونن نگاه دارن یا تمدید کنن رزروو ....منم به آژانس سپردم گفتم بهم بگه .. اونم صبح روز آخر رزرو زنگ زد گفت تا امروز مهلت داری که رفتم گرفتم بلیتو برای ۱۷ سپتامبر
سلام.. دوستان
میدونید قطری تا چند روز قبل از پرواز بلیط رزرو شده رو نگه میداره؟
من برای 9 سپتامبر رزرو کردم ولی هنوز ویزا رو نگرفتم.!!! میترسم کنسلش کنن بیچاره بشم..

shouka
August 30th, 2011, 01:32 AM
سلام،

میخواستم بدونم ایران ایر این که میگه توی کابین 7 کیلو ،هر بسته 5 کیلو یعنی چی؟مگه غیر از چمدونا چیزای دیگه رو هم وزن میکنن؟من یه چمدون کوچیک دارم که خودش نزدیک 3 کیلویی میشه!اگه باید وزنش 5 کیلو بشه که پس باید بیخیال اون شد؟بهترین راه چیه واسه بردن حداکثر بار توی هواپیما؟
یه سوال دیگم اینکه میگه كيف متوسط بعلاوه كيف دستي يارايانه قابل حمل، یعنی مثلا خانوما اگه بخوان کیف دستی ببرن و کوله لپ تاپ هم باشه نمیشه چون 3 تاست؟!یعنی به تعدادش هم گیر میدن؟ممنون از کمکتون

halucinate
August 30th, 2011, 07:50 PM
sho
سلام،

میخواستم بدونم ایران ایر این که میگه توی کابین 7 کیلو ،هر بسته 5 کیلو یعنی چی؟مگه غیر از چمدونا چیزای دیگه رو هم وزن میکنن؟من یه چمدون کوچیک دارم که خودش نزدیک 3 کیلویی میشه!اگه باید وزنش 5 کیلو بشه که پس باید بیخیال اون شد؟بهترین راه چیه واسه بردن حداکثر بار توی هواپیما؟
یه سوال دیگم اینکه میگه كيف متوسط بعلاوه كيف دستي يارايانه قابل حمل، یعنی مثلا خانوما اگه بخوان کیف دستی ببرن و کوله لپ تاپ هم باشه نمیشه چون 3 تاست؟!یعنی به تعدادش هم گیر میدن؟ممنون از کمکتون
شما به جز ساکی که میبرد داخله پرواز میتونید کیفه لپتاپ و کیفه دستیتون هم ببرید البته به شرطی که از کیفتون به عنوانه چمدون استفاده نکنید ! ساکی که داخله پرواز میبرید رو وزن میکنند و اگر کیفه دستیتون هم سنگین باشه وزن میکنن ... قطر که اینجوریه

elia
August 31st, 2011, 10:03 AM
دوستان من بلیط از ایران ایر خریدم به مقصد لندن. توی بلیط مقدار بار مجازو زده 40 کیلو. کسی اطلاعی داره درسته یا نه؟

halucinate
August 31st, 2011, 01:46 PM
دوستان من بلیط از ایران ایر خریدم به مقصد لندن. توی بلیط مقدار بار مجازو زده 40 کیلو. کسی اطلاعی داره درسته یا نه؟
بله درسته ... ۷ تا ۱۰ کیلو هم میتونید ببرید داخله پرواز ... معمولاIran Air از همه پرواز ها بیشتر بار میگیره

halucinate
September 4th, 2011, 10:36 AM
دوستان حواستون باشه که عطر .. اسپری و هیچ مایعات دیگه داخله کیفه دستی یا چمدون داخل کابینیتون نزارید ... چون قبل از سوار شدن همرو ازتون میگیره میندازه دور ... بعد داغش به دلتون میمونه :D

dalvandi
September 6th, 2011, 12:34 AM
سلام. من رفتم از یک آژانس مسافرتی در مورد بلیط یک طرفه ایران ایر برای لندن سوال کردم گفت فقط در صورتی می فروشیم که ویزای دانشجویی داشته باشید. پاسپورت من الان دست سفارت و امیدوارم توی این هفته جواب ویزام بیاد آیا این مساله فروش بلیط یک طرفه فقط با ویزای دانشجویی یک قانون کلیه؟ کسی بدون ویزا بلیط یک طرفه گرفته؟

ryan_1992
September 6th, 2011, 12:54 AM
من دیدم برای امارات ویزا نخواسته بودن شاید ایران ایر فرق کنه ولی از چند جا دیگم بپرسید ضرر نداره
موفق باشید

میلاد
September 6th, 2011, 02:58 AM
سلام. من رفتم از یک آژانس مسافرتی در مورد بلیط یک طرفه ایران ایر برای لندن سوال کردم گفت فقط در صورتی می فروشیم که ویزای دانشجویی داشته باشید. پاسپورت من الان دست سفارت و امیدوارم توی این هفته جواب ویزام بیاد آیا این مساله فروش بلیط یک طرفه فقط با ویزای دانشجویی یک قانون کلیه؟ کسی بدون ویزا بلیط یک طرفه گرفته؟

سلام،
نه، همچین قانونی وجود نداره. با این آدرس تماس بگیرید برای ایران ایر:

آدرس :اكباتان ، خيابان شهيد نفيسي ، روبروي دبستان دخترانه سيدالشهدا ، شماره 45تلفن:44672200 21 98 +پست الكترونيك : res@iranair.com

دفتر رزرو ایران ایر هستش. تا حدود یک هفته هم جا رو رزرو نگه میداره. میتونید تلفنی رزرو کنید و بعدا برید حضوری پول رو بدید و بلیط رو بگیرید.

halucinate
September 6th, 2011, 11:09 AM
شما بهتر بود قبل از این که برد سفارت با پاسپورت بلیت میگرفتید .. هم ارزونتر بود هم دستتون برای انتخاب روز باز بود ... من بدونه ویزا گرفتم ...البته قرار شد هروقت ویزا اومد براشون کپی پاسپورت ببرم

halucinate
September 6th, 2011, 11:12 AM
سلام،
نه، همچین قانونی وجود نداره. با این آدرس تماس بگیرید برای ایران ایر:

آدرس :اكباتان ، خيابان شهيد نفيسي ، روبروي دبستان دخترانه سيدالشهدا ، شماره 45تلفن:44672200 21 98 +پست الكترونيك : res@iranair.com

دفتر رزرو ایران ایر هستش. تا حدود یک هفته هم جا رو رزرو نگه میداره. میتونید تلفنی رزرو کنید و بعدا برید حضوری پول رو بدید و بلیط رو بگیرید.

این قانونه پروازه خارجی هاست که برای one way ویزا میخوان ... چون براشون صرفه نداره که one way صادر کنن... iran air هم انقدر فشار بین المللی روش هاست که دیگه این چیزا براش فرقی نداره ... ۱ مسافر هم ۱ مسافره !

میلاد
September 6th, 2011, 02:31 PM
شما بهتر بود قبل از این که برد سفارت با پاسپورت بلیت میگرفتید .. هم ارزونتر بود هم دستتون برای انتخاب روز باز بود ... من بدونه ویزا گرفتم ...البته قرار شد هروقت ویزا اومد براشون کپی پاسپورت ببرم

البته برای رزرو بلیط مشکلی نیست. میتونید بدون پاسپورت هم بلیط رو رزرو کنید. ن خودم از قطر و klm رزرو کردم بدون پاسپورت. اول قطر میگفت باید پاس بهشون بدم. گفتم برای شما چه کاربردی داره که گفت میخوان مطمئن بشن مشخصات درسته، من گفتم اگه درست نباشه مشخصات من ضرر میکنم و نمیتونم سوار بشم که طرف قبول کرد.

به نظرم این چیزی که شما میگید حتی اگه واقعا قانون باشه خیلی سفت و سخت نیست و بیشتر بستگی به اپراتوری داره که میخواد بلیط رو صادر کنه.

halucinate
September 6th, 2011, 04:15 PM
البته برای رزرو بلیط مشکلی نیست. میتونید بدون پاسپورت هم بلیط رو رزرو کنید. ن خودم از قطر و klm رزرو کردم بدون پاسپورت. اول قطر میگفت باید پاس بهشون بدم. گفتم برای شما چه کاربردی داره که گفت میخوان مطمئن بشن مشخصات درسته، من گفتم اگه درست نباشه مشخصات من ضرر میکنم و نمیتونم سوار بشم که طرف قبول کرد.

به نظرم این چیزی که شما میگید حتی اگه واقعا قانون باشه خیلی سفت و سخت نیست و بیشتر بستگی به اپراتوری داره که میخواد بلیط رو صادر کنه.حق با شماست .... مثل همه چی‌ این هم پارتی بازیِ

Arash_11
September 8th, 2011, 01:07 AM
کسی این اواخر با turkish airline پرواز داشته به لندن؟ من میخوام از تبریز برم استانبول و از اونجا هیترو. میگن تو استانبول پلیسها اذیت میکنن این درسته؟؟

ryan_1992
September 8th, 2011, 06:38 AM
کسی این اواخر با turkish airline پرواز داشته به لندن؟ من میخوام از تبریز برم استانبول و از اونجا هیترو. میگن تو استانبول پلیسها اذیت میکنن این درسته؟؟
دوست عزیز
دوست من همین چند وقت پیش رفت و مشکلی هم نبود
زیاد رو این موارد حساس نشید.به نظر من از تبریز بهترین انتخاب همینه
موفق باشید

Pearson
September 8th, 2011, 07:53 AM
کسی این اواخر با turkish airline پرواز داشته به لندن؟ من میخوام از تبریز برم استانبول و از اونجا هیترو. میگن تو استانبول پلیسها اذیت میکنن این درسته؟؟ It is not police It is actually airlines visa control superwiser to check whether the visas of passengers are OK.

forooght
September 17th, 2011, 02:12 PM
دوستان من و همسرم دو تا بليط يک طرفه از BMI خريديم، حالا با توجه به اينکه همسرم Dependant هستش آيا لازمه بليط برگشت هم داشته باشه؟
ممنون

میلاد
September 19th, 2011, 02:04 PM
دوستان عزیز،
من دیروز با IranAir اومدم. تا 35 کیلو اصلا جریمه نمیکردم. در ضمن ملت با یه ساک کوچیک (نه خیلی کوچیک) و کیف لپ تاپ و کیف معمولی میومدن تو هواپیما. اگه بارشون خیلی گنده بود مهماندار ازشون میگرفت و شماره میزد میزاشت تو بار ولی جریمه نمیکرد. خیلی خوب بود.

طول پرواز هم تقریبا 5:20 بود. که البته از حد معمول کمتر طول کشید.

majidmohajera
September 21st, 2011, 05:31 AM
من دو روز پیش با امارات با بار بالای 31 کیلو آمدم، تاخیر دو ساعته تو تهران باعث شد رزرو بلیط اتوبوسم رو از دست بدم و با کلی دردسر اواخر وقت به خوابگاه برسم!