PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

Blue Sky
November 7th, 2007, 02:46 PM
سلام وقتتون بخیر.

یه سوال دارم اونم اینکه آیا برای فوق لیسانس مهندسی عمران با داشتن همه شرایط از جمله تافل بالای 550 و gre general و معدل بالایه 16 اما مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد هست ، گرفتن پذیرش از دانشگاه های ممتاز کانادا ( با توجه به لیستی که وزارت علوم منتشر کرده درباره دانشگاه های مورد تایید کانادا ) امکان داره؟

و یه خواهشم داشتم آیا شما کسیو میشناسیدکه با مدرک مهندسی دانشگاه آزاد برای فوق از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته باشه؟

m.hashemian
November 7th, 2007, 03:07 PM
من برای گانادا کسی رو نمی شناسم، اما برای کشورهای دیگه چرا. ثبت نام در دانشگاههای کانادا زیاد به اینکه دانشجوی دانشگاه آزاد هستی ربطی نداره، اگر روزمه خوبی داری، نه صرفاً فقط رزومه ای که به Requirements ها برسه، خوب قطعاً می تونی پذیرش بگیری، البته اگر Fund نخوای خیلی کارت ساده تر هست، اما اگر بخوای خوب دیگه واقعاً باید ببینی رزومه ای که داری چقدر کامله.

Blue Sky
November 13th, 2007, 12:29 AM
سلام وقتتون بخیر.

یه سوال دارم اونم اینکه آیا برای فوق لیسانس مهندسی عمران با داشتن همه شرایط از جمله تافل بالای 550 و gre general و معدل بالایه 16 اما مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد هست ، گرفتن پذیرش از دانشگاه های ممتاز کانادا ( با توجه به لیستی که وزارت علوم منتشر کرده درباره دانشگاه های مورد تایید کانادا ) امکان داره؟

و یه خواهشم داشتم آیا شما کسیو میشناسیدکه با مدرک مهندسی دانشگاه آزاد برای فوق از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته باشه؟

دوستان خواهشا کمک کنید.

Babak
November 13th, 2007, 04:08 AM
به نظر من که در گرفتن پذیرش همه چیز امکان داره! من کسی رو نمی‌شناسم که از دانشگاه آزاد رفته باشه کانادا، اما به نظرم اگر تافل و GRE خیلی خوبی داشته باشی (تافل ترجیحا بالای ۶۰۰ و GRٍE Quantitative ۸۰۰) امکانش هست. اگر مقاله هم داشته باشی که شانست بیشتر خواهد بود.

ebi613
November 13th, 2007, 07:17 AM
يكي از دوستاي من آزاد گچساران خونده بود.
حالا هم رفته Waterloo
من زياد اينجا نميام اگه اطلاعات خواستي با Alizadeh_613@yahoo.com تماس بگير

Blue Sky
November 13th, 2007, 02:24 PM
از آقا بابک و هاشمیان عزیز وebi613 به خاطر راهنمایی شون ممنون.

elhameli
January 21st, 2008, 12:59 PM
سلام دوستان
سوالي در مورد مدارك ليسانس دانشگاه آزاد داشتم.
1- دانشگاه هاي كانادا مثل UBC يا دانشگاه هاي آمريكا مدارك همه دانشگاه هاي آزاد رو از قبيل شهرستان ها هم قبول دارن يا فقط مدارك دانشگاه آزاد تهران رو قبول دارن ؟؟
2- اگه فقط مدرك تهران رو قبول دارن . فرقي نداره مدرك دانشگاه آزاد مربوط به تهران شمال باشه يا جنوب يا مركز و... يا باز هم در اين مورد استثنا وجود داره ؟؟
ممنون

m.hashemian
January 21st, 2008, 04:56 PM
اغلب در صورتی که دانشگاه آزاد رو قبول داشته باشن، همه شعبه های اون رو قبول دارن. اما بعضی هم فقط دانشگاه های آزاد شعبه های خاصی رو قبول دارن. باید توی سایت خود دانشگاه چک کنید.

archiwitch
January 21st, 2008, 06:27 PM
تا اونجایی که من می دونم ubc فقط تهران را قبول داره و بقیه شعبه ها را باید کنسولگری کانادا حتما تایید بکنه

Ehsan-Mec
February 5th, 2008, 12:54 PM
سلام به همگی.
میخواستم بدونم که با معدل کل حدود 16.5 و مدرک دانشگاه آزاد (البته تهران نه!) رشته مکانیک تو چه رنکی و از کدوم کشورها میشه پذیرش برای ارشد با Fund گرفت یا اصلا این یه آرزوی محاله؟
اینو هم بگم که زبانم خوبه و میتونم نمره قابل قبول رو بیارم.GRE هم که متوسط به بالا و نه خوب!!!!

marigoli
July 19th, 2008, 03:46 PM
سلام
من لیسانسم جغرافی- برنامه ریزی شهری معدل13.80 از دانشگاه آزاد واحد شهرری
فوق لیسانسم جغرافی- برنامه ریزی توریسم معدل 15.60 از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
برای دکتری برنامه ریزی توریسم یا مدیریت توریسم میخوام بخونم
فقط ونکوور امیدوارم بی مشکل بتونم پذیرش بگیرم(اما دانشگاه های دیگه ی کانادا هم مدارک میخوام بفرستم)
تافل هنوز ندادم (پی بی تی میخوام بدم)
مقاله داخلی دارم برای همایش های مختلف 7 تا
راستی تقریبا سه سال و نیم سابقه ی کاری دارم کارهای پژوهشی در زمینه ی رشته ام
الانم دارم دو تا مقاله میدم برای مجله های معتبر داخلی
زبان هم خودم میخوام بخونم از پس زبان میدونم بر میام البته ان شاالله لبخند
مرسی از همه ی بچه های فروم
من خیلی دلم شور میزنه میتونم ایا پذیرش با فاند بگیرم از یو بی سی یا اس اف یو؟ آیا؟

AmirCS
August 2nd, 2008, 12:57 PM
دانشجو دانشگاه آزاد که از کانادا واسه MA با فاند پذیرش گرفته که هست، اسمشو نمی نویسم چون ممکنه راضی نباشه ;)
البته مقاله داشت( فکر کنم 1 دونه یا نهایت 2 تا).

B.Sc (IRAN), M.Sc (University of Waterloo)

PhD Candidate York University

Spiro
August 2nd, 2008, 09:49 PM
همونطور که میبینید آقای هاشمیان عزیز از کانادا پذیرش با فاند گرفتن که دانشجوی دانشگاه آزاد قزوین بودن (البته رزومه خوبی هم داشتن ;) )
بقیه دوستان دانشگاه آزاد اگه پذیرش گرفتن بد نیست بیان و اینجا اعلام کنن تا بچه هایی که امسال می خوان اپلای کنن یه دیدی داشته باشن.
(ما که دانشگاه آزاد نیستیم واسه خودتون گفتم).

m.hashemian
August 3rd, 2008, 06:53 AM
این تاپیک برای خیلی وقت پیش بود که من خودم هنوز در مراحل اپلای بودم، اما خوب، درسته، من خودم دانشگاه آزاد بودم، رزومه خودم رو هم قبلاً توی فروم نوشتم، یکی دیگه از بچه های دانشگاه آزاد توی فروم که پذیرش گرفت هم آقای حاجی زاده بود، و بعضی های دیگه که در قسمت نتایج پذیرش نوشته شده.

موفق باشید

pouya4
August 6th, 2008, 12:27 PM
درود

یه لیستی سفارت ایران تو Ottawa داره گویا، البته اسم Islamic Azad University به تنهایی هم اومده:

Islamic Azad University
Islamic Azad University, Khorasgan Branch
Islamic Azad University of Mashhad
Islamic Azad University of Qazvin
Islamic Azad University Region One
Islamic Azad University of Tabriz
Islamic Azad University, Tehran Medical
Islamic Azad University of Zanjan

مرجع: http://www.salamiran.org/content/index.php?option=com_content&task=view&id=124&Itemid=193

soheil65
August 6th, 2008, 12:39 PM
سفارت ایران تو Ottawa باید تایید کنه. ( برای بعضی دانشگاه های کانادا)

hemnkurd
September 5th, 2008, 11:27 PM
سلام
می خواستم بدونم که کسانی که در دانشگاه آزاد تحصیل کرده اند(فوق دیپلم و لیسانس) آیا می تونند امیدی به اخذ پذیرش در دانشگا ههای خارج داشته باشنئ؟

Skyline
September 5th, 2008, 11:39 PM
بله چرا که نه!!!

یک نگاه به نتایج پذیرش بندازین می بینید که خیلی از دوستان با مدرک دانشگاه آزاد از کشورهای مختلف موفق به اخذ پذیزش شدن. :)

Some14Myself
September 5th, 2008, 11:40 PM
یه سر به نتایج پذیرش بزنین متوجه می شین ... البته شاید زیاد نباید انتظار دانشگاه های تاپ امریکا رو داشته باشین .. اما سوئد و مالزی و استرالیا و حتی کانادا بستگی به معدلتون و رزومه و نمرات زبان پذیرش های خوبی می دن :)

Countdown
September 6th, 2008, 02:01 AM
یکی از دوستان من از دانشگاه آزاد رشته مکانیک UCLA پذیرش از لیسانس به دکترا گرفت- اما نرفت- رفت یه کشوره دیگه- بعد فوقش دوباره از دانشگاهی مثل A&M پذیرش گرفت بدلیل فاند ناقص دوباره نرفت
ایشون شاگرد اول بود و تافل 590 و خورده ای داشت- اما شدیدا creative بود این پسر و یه چیزایی به ذهنش میخورد که آدم شاخ در میورد
از همین طریق با ارسال طرح هاش و his sense of innovation به اساتید پذیرش گرفت

night
September 9th, 2008, 04:37 PM
سلام دوستان.
من دانشگاه آزاد واحد کرمان مهندسی برق می رم . البت ههنوز سال اولم اگر معدلم بالا باشه می تونیم برای آمریکا اقدام کنم یا نه ؟

Countdown
September 9th, 2008, 04:51 PM
سلام دوستان.
من دانشگاه آزاد واحد کرمان مهندسی برق می رم . البت ههنوز سال اولم اگر معدلم بالا باشه می تونیم برای آمریکا اقدام کنم یا نه ؟

جواب سوالتون با ذکر شرایط در ارسال بالایی شما هست

yasmeen
January 17th, 2009, 03:13 PM
آیا با مدرک لیسانس پیام نور و ارشد آزاد تهران می توان در دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفت :-\

2009
January 17th, 2009, 03:30 PM
فکر نمی کنم مشکلی باشه... شما در هز صورت مدرک تحصیلی لازمه را دارید... به نمرات زبان و gre شما هم بستگی داره...یه رزومه خوب...

vahidR
January 17th, 2009, 03:37 PM
مساله اينه كه شما بايد با بهترين دانشجو ها از سراسر دنيا رقابت كنيد (البته اگه ميخوايد به دانشگاههاي متوسط به بالاي آمريكا بريد).
پس بايد خودتونو ثابت كنيد بهشون. با مقالات سطح بالا و نمره زبان و GRE بالا ....

alireza2020
January 26th, 2009, 11:55 PM
من سوالم اینه که میشه با مدرک دانشگاه ازد تهران برای مقطع master فاند گرفت؟

2009
January 27th, 2009, 01:30 AM
در کل فوند گرفتن برای مستر کمی سخت تره.... ولی اگر دانشگاهی برای مستر فوند داشته باشه و رزومه و معدل شما هم خوب باشه می تونید فوند بگیرید و اینکه دانشگاه آزاد هستید اصلا مشکلی نیست...
این طور نیست که دانشگاه آزاد تهران اصلا شانس فوند نداره....

hamedking
January 28th, 2009, 10:49 AM
همانطور که اشاره شد فاند گرفتن برای مستر کار سختیه ..
اما اینکه کدوم دانشگاه بوده اید به نسبت معدل،مقاله،کارهای تحقیقاتی، و رزومه قوی آنچنان تاثیر گذار نیست .
اگه بخوان بدن خوب به دانشگاه آزادی هم میدن :D

hsaba871
February 3rd, 2009, 05:30 PM
سلام
من هم لیسانس آزاد تهران جنوبم (مهندسی صنایع) و فوق پیام نور (مدیریت فن آوری اطلاعات)
من هم خیلی نگرانم
آخه شنیدم حتی اگه از دانشگاه پذیرش داشته باشی سفارت ریجکت می کنه.
لطفا اگه اطلاعات دیگه ای به دست آوردید SHARE کنید.

elaheh
February 15th, 2009, 01:53 PM
به نظر شما اگر كسي ليسانس از دانشگاه آزاد يا پيام نور باشه در پروسه اپلاي تاثير منفي داره؟(در صورتيكه بقيه شرايطش ,مثلا نمره تافل,gre ,مقاله و...خيلي خوب باشه.

ممنون

mahdi
February 15th, 2009, 05:46 PM
شاید سوال شما از طرف مدیران حذف بشه چون قبلاً تا حدی صحبت شده.

اما من اگه بخوام جواب شما را خیلی کوتاه بدم، باید بگم اصلاً مشکلی نیست! مخصوصاً اگه با موارد دیگه مثل نمرات زبان و مقاله و ... جبران کنید، میتونید حتی به دانشگاه های بسیار بسیار خوب فکر کنید، من دیدم کسی را که با لیسانس دانشگاه آزاد، بعد از دانشگاه واشینگتن فارغ التحصیل شده! اگه بازم شک دارید با چند تا key word مناسب در Google جستجو کنید و نتیجه را خودتون مشاهده کنید.

البته من باید بگم خودم دانشگاه دولتی درس خوندما! 8) خیلی روش تعصب دارم! ;)

fark
February 15th, 2009, 07:03 PM
بستگی داره،

اینو بدونید که واسه MSc ها کار به مراتب بسیار بسیار سخت تر از PhD ها است. چون کمتر استادی هست که از گرنت خودش ساپورتت کنه چون مدتش 2 ساله و نمیرزه واسشون ولی PhD چهار ساله. پس میمونه اسکالرشیپ های خود دانشگاه که رقابت شدیدی هست روشون. کانادا رو خیلی سخت بشه فاند کامل گرفت ولی آمریکا امکانش شاید (نمیدونم) باشه. منم سراسری بودم ولی تجربه اینو بهم ثابت کرد که واسه کسایی که دانشگاهشون یا معدلشون (مثل من) خیلی خوب نیست کار خیلی سخته. ولی PhD رو مطمئنم به دانشگاه و معدل بسته به شرایط دانشگاه خیلی کمتر ربط داره.

nt
February 16th, 2009, 04:40 PM
سلام
البته من جواب این سوال را در پاسخ به پیام خصوصی دادم. ولی چون قرار شد در فروم پاسخ بدیم اینجا هم وارد می کنم.
ببینید بستگی به دانشگاه داره. یعنی اون دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید. بعضی دانشگاه ها از دانشگاه های ایران اطلاعات خوبی دارند. فرق صنعتی شریف را مثلا با دانشگاه های دیگه می دونن. فرق دانشگاه های دولتی را با آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی می دونن. بسیاری از دانشگاه های کانادا و بعضی دانشگاه های آمریکا جزء این دسته هستند. اینها دانشجویان آزاد و پیام نور را پذیرش نمی دن. یا به ندرت پذیرش می دن. حتی ارزش معدل ها را می دونن. معدل پایین این دانشگاه مثلا معادل معدل توپ اون دانشگاه هست را می دونن. دانشگاه های کانادا اکثرا خیلی اطلاعات خوبی نسبت به دانشگاه های ایران دارند. یکی از دوستانم تعریف می کرد که در یکی از دانشگاه های کانادا که متاسفانه اسمش یادم نیست دقیقا نوشته بود که معدل دانشجویان ایرانی که اپلای می کنن حتما باید 16 به بالا باشه و اگر از دانشگاه آزاد هستند مدارکشون را نفرستند. چون بررسی نمیشه. اما باز هم گرفتن پذیرش در کانادا هم غیر ممکن نیست اگر مابقی شرایطتون خوب باشه.
اما بعضی دانشگاه ها فرق بین دانشگاه های ایران را نمی دونن. برای این دانشگاه ها فقط معدل مهمه. حالا از هر جا که باشه. اروپا و بعضی دانشگاه های آمریکا جزء این دسته هستند.
برای سنگاپور هم تا اونجا که من می دونم اطلاعاتشون در مورد دانشگاه های ایران این طوری هست که دانشگاه شریف و امیرکبیر و چند دانشگاه معتبر در تهران و صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز را به خوبی می شناسند و دانشجویان این دانشگاه ها شرایط خیلی خوبی برای پذیرش دارند. اما فرق دانشگاه های دیگر را خیلی خوب نمی دونن.

aabed
February 16th, 2009, 07:13 PM
با سلام
ببينيد خيلى بستگى داره به اينكه كجا بخواهيد اپلاى كنيد و چه جور درس خونده باشيد.

دانشگاه هاى كانادا(به غير از يو بى سى و تورنتو) تفاوتى بين آزاد و سراسرى قايل نيستند. ما الان تو دانشگاه خودمون از تهران، شريف، گيلان، آلمان و آزاد هم كلاسى هستيم.و از دوستان من درمونترال از دانشگاه آزاد در تمام دانشگاه ها هستند (كنكورديا، يونيوقسيته دو مونقيال و مك گيل).

نكته مهم اين هست كه چه جورى درس خونده باشيد.كسى كه دانشگاه آزاد با معدل 18 فارغ التحصيل شده ،نسبت به كسى كه با معدل 15-14 از شريف فارغ التحصيل شده، قطعا پذيرش هاى بهترى ميتونه بگيره.

براى نمونه:
يكى از دوستان من كه ايران دانشگاه آزاد شهرستان (اراك) درس خونده بود با معدل 5/18 براى دكترا اومده مك گيل(رنك زير100)
و بعضى از دوستان من با معدل هاى 16-15 از شريف و تهران اومدند كنكورديا (رنك حدود 400).

موفق باشيد

farzad-13
February 16th, 2009, 11:41 PM
اگه بازم شک دارید با چند تا key word مناسب در Google جستجو کنید و نتیجه را خودتون مشاهده کنید.

میشه لطفا این key word مناسب برای سرچ رو بفرمایید بهش نیاز دارم

shimist
May 2nd, 2009, 09:47 PM
سلام
ميخواستم بدونم كدوم دانشگاههاي ايران و يا ساير كشورها دانشجويان ارشد ازاد رو براي دكترا پذيرش نميكنند؟

molamamad
June 3rd, 2009, 06:24 PM
با سلام .
بنده ترم آخر رشته برق قدرت هستم از دانشگاه آزاد يزد و معدلم حدود 14 هستش.براي ارشد خيلي وقته كه دارم در مورد سوئد تحقيق ميكنم.مسئله ايي كه هست اينه كه اكثر كسايي كه واسه اين رشته اقدام ميكنن از دانشگاه هاي شريف و تهران...طراز اول كشور هستند با معدل هايي بالا و ديگر اينكه فقط دانشگاههاي چالمرز و KTH اين رشته رو دارن و پذيرش از اين دو دانشگاه در سوئد به مراتب سخت تر از بقيه دانشگاه هاست.خواستم نظر شما دوستان را در مورد اين بدونم كه با در نظر گرفتن شرايط بنده(و شايد خيلي از كساي ديگه)خودم اقدام كنم بهتر است يا اينكه به شركت بسپارم؟؟؟
آخه ميترسم اگه خودم اقدام كنم Reject بشم.
آيا فرقي در پذيرش هست؟يا اينكه شانس آنها با وجود رابطاني در سوئد بيشتر است؟
و هزينه شركت به شرط پذيرش خواهد بود.

alibme-1362
June 3rd, 2009, 09:39 PM
با سلام .
بنده ترم آخر رشته برق قدرت هستم از دانشگاه آزاد يزد و معدلم حدود 14 هستش.براي ارشد خيلي وقته كه دارم در مورد سوئد تحقيق ميكنم.مسئله ايي كه هست اينه كه اكثر كسايي كه واسه اين رشته اقدام ميكنن از دانشگاه هاي شريف و تهران...طراز اول كشور هستند با معدل هايي بالا و ديگر اينكه فقط دانشگاههاي چالمرز و KTH اين رشته رو دارن و پذيرش از اين دو دانشگاه در سوئد به مراتب سخت تر از بقيه دانشگاه هاست.خواستم نظر شما دوستان را در مورد اين بدونم كه با در نظر گرفتن شرايط بنده(و شايد خيلي از كساي ديگه)خودم اقدام كنم بهتر است يا اينكه به شركت بسپارم؟؟؟
آخه ميترسم اگه خودم اقدام كنم Reject بشم.
آيا فرقي در پذيرش هست؟يا اينكه شانس آنها با وجود رابطاني در سوئد بيشتر است؟
و هزينه شركت به شرط پذيرش خواهد بود.

چیزی که برای دانشگاه های سوئد مهمه اینه که minimum های لازم برای همه مدارک خواسته شده رو داشته باشی، مثل معدل، نمره زبان و . . . مخصوصا نمره زبان که اگه حداقل رو نداشته باشی تحت هیچ شرایطی درخواستت رو بررسی نمی کنن، یعنی پذیرشی به اسم مشروط ندارن. اگه شما حداقل هارو داشته باشی احتمال ریجکت شدن، حتی با وجود مدرک دانشگاه آزاد خیلی پایینه. سوئد از معدود کشوراییه که نوع دانشگاه خیلی تو نتیجه پذیرشش مهم نیست. من دانشگاه آزادی های زیادی رو می شناسم که صرف داشتن حداقل ها، خیلی راحت تو یه رشته خوب تو بهترین دانشگاه های سوئد که دوتاشو شما نام بردی پذیرش گرفتن. با این توضیحات خیلی جای نگرانی وجود نداره
در مورد اینکه گفتی به شرکت بسپاری برات انجام بدن، به نظر من اصلا لازم نیست، چون اصولا اپلای کردن کار پیچیده ای نیست و خود شما به راحتی می تونی انجام بدی، فقط کافیه خیلی دقیق از سایتشون مراحل اپلای کردن رو بخونی و انجام بدی. مطمئنا موفق خواهی شد
سایت اپلای برای مستر در سوئد: https://www.studera.nu/studera/1374.html
موفق باشید

molamamad
June 4th, 2009, 10:20 AM
مرسي از جوابتون.مسير پذيرش گرفتن اصلا سخت نيست ولي چيزي كه هست من بايد حتما برم ترسم از reject شدنه.

jalali_smj
June 4th, 2009, 12:09 PM
تا زمانی که این ترسو داشته باشید پذیرشی در کار نخواهد بود! سعی کنید اگه کار دیگه ای انجام دادید، اضافه کنید تا کمکتون کنه، مثل انجام حتی یک پروژه ی پژوهشی گروهی کوچک یا هر چی که می تونه امتیاز باشه و شما داریدش. نقاط قوت خودتونو نمایان کنید و فقط به ارسال مدارک اکتفا نکنید و پیگیری کنید از طریقی که موثره. من سال گذشته فقط با پیگیری موثر یه دانشگاه و ok کردم!

alibme-1362
June 4th, 2009, 01:41 PM
اون شرکت ها یا موسساتی که شما مد نظرتونه مطمئن باشید کار خاصی نمی کنن، فقط همه مدارک رو از شما می گیرند و می فرستند و برای گرفتن پذیرش هم هیچ تضمینی نمی تونن به شما بدن و اگر هم بگن تضمینی پذیرش میگیرن، کذب محضه. تو کشورای دیگه امکان پارتی بازی برای این قضایا وجود نداره و اگه بخوان پذیرش بدن و یا ندن براشون فرق نمی کنه که موسسه مدارک شما رو بفرسته و یا خودتون. به خودتون اعتماد داشته باشید و پیش برید، مطمئنا موفق خواهید شد

molamamad
June 4th, 2009, 04:19 PM
اگه مداركي بفرستم كه صحيح نباشه چي؟آيا وقتيكه پذيرش دادن اون مدارك رو ميخوان.
مثلا ميتونم از انجمن رباتيك دانشگاه يه نامه بگيرم كه تو اون انجمن فعال بودم.يا نامه ايي از يكي از اساتيد كه مثلا 3 ماه كارورزي توي اداره برق يا پست داشتم.
اينگونه مسائل هيچ ارزشي دارن و اينكه بازخواست يراي آن وجود دارد؟
بازم مرسي از لطفتون

alibme-1362
June 4th, 2009, 05:31 PM
همونطور که بارها همه تو این فروم گفته شده، به نفع شماست که واقعیت ها رو بنویسی و چیزی ننویسی که خیلی از واقعیت فاصله داشته باشه. شما کافیه خیلی مختصر و مفید تو CV در مورد سوابق و فعالیت هائی که داشتی بنویسی. معمولا به مواردی که شما نوشتی اعتماد می کنن و بعد از دادن پذیرش، مدرک اضافی از شما نمی خوان. برای گرفتن پذیرش مستر، مخصوصا جائی مثل سوئد انتظارات و توقعات زیادی برای دادن پذیرش نداره و همونطور که تو پست های قبلی هم نوشتم مهم حداقل هاست.
موفق باشید

alireza2020
July 6th, 2009, 03:50 AM
من خودم دانشگاه ازادیم و تونستم از هر 5 دانشگاهی که مدارک فرستادم پذیرش بگیرم ؛ از 3 کشور کانادا , سوئد , فنلاند . در ضمن مالزی و استرالیا که مثل هلو پذیرش میده ولی باید پول بدی. من دوست خودم از تهران مرکز دانشگاه رنک 40 دنیا یا دانشگاه اول استرالیا UNSW پذیرش گرفته تازه الان دنبال فاندشم هست. خودمم از کانادا پذیرش فول فاند گرفتم. فقط باید تمام تلاشتون رو بکنید. من اولش فکر می کردم از مالزی هم پذیرش نمی گیرم!!! ، اما می بینی که شد. البته بگذریم که پدرم در اومد! ;) :)

iBT
July 6th, 2009, 11:02 AM
هیچ مشکلی برای applyبچه های دانشگاه آزاد وجود نداره . اصلا نگران نباش . اگه نتیاج پذیرش رو بررسی کنی میبینی خیلی ها پذیرش دانشگاه های تاپ رو دارن با مدرک دانشگاه آزاد .

من فقط میترسم از مدرک غیراتفاعی . بابا مگه چه گناهی کردیم ما فنی ها . من رشتم الکترونیکه . دانشگاه دولتی تهران ، کرمان و یزد داره فقط . 15 تاش پسره . نصب این پسر ها میرن روزانه . ظرفیت روزانه از امسال به بعد اولویتش با خانواده فرهنگیان هست . میمونه شبانه . که بازم کسایی که خانواده شهدا هستند یا کارت بسیج دارند در اولویتند . این از دانشگاه دولتی که نمشه بریم . دانشگاه آزادم که قوربونش برم ... ترمی 800 پام میوفته . پیام نور هم نداره رشته منو . علمی کاربردی هم که هیچ . پس میمونه غیر انتفاعی . حالا این حق ما هست که هیچ اسمی از دانشگاه غیرانتفاعی تو لیست یونسکو نباشه >:( :'(

alibme-1362
July 6th, 2009, 11:13 AM
ببین برای چی‌ فکر میکنی‌ که نمی‌شه با مدرک دانشگاه آزاد اپلای کرد، من فقط شنیدم که آلمان گیر میدن و یه دانشگاه تو مالزی

آلمان هم اکثر دانشگاه های international اش قبول دارن مدرک دانشگاه آزاد رو، من خودم قبل از apply کردن مدارک رو ایمیل کردم برای یکی از دانشگاه های خوب اونجا (البته پیشنهاد خودشون بود) و بررسی کردن و گفتن مشکلی نیست میتونی apply کنی. حتی تو سایت uni-assist هم که میری برای پر کردن application، تو قسمت توضیحات، دانشگاه آزاد رو جدا آورده و هیچ جا نگفته که با این مدرک نمیشه apply کرد. در مورد مالزی نمیدونم، اما در حال حاضر اکثر دانشگاه های دنیا حتی در آمریکا و کانادا این مدارک رو قبول می کنن و ایرادی به دانشگاه آزاد بودن نمی گیرن. من خودم با لیسانس دانشگاه آزاد برای مستر از دو تا دانشگاه آمریکائی پذیرش دارم، البته ناگفته نمونه که رزومم خوبه و فارغ از نوع مدرک، رزومه خوب داشتن تاثیر خوبی روی application میزاره

knowledge infatuate
July 18th, 2009, 01:24 AM
من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد لاهیجان رشته میکروبیولوژی هستم معدلم تا الان 16.60 هس هنوز مقاله ای ندارم تافل هم هنوز ندادم ولی دارم آماده میکنم خودمو و انتظار نمره بالایی رو دارم
راستش خیلی امیدوار بودم که از یه دانشگاه خوب کانادایی پذیرش برا مسترز بگیرم آیا منکه رشتم غیر فنیه و دانشگاهم شهرستانیه! این کارو برام سخت میکنه؟ من میتونم امیدوار باشم؟

Azarm
July 20th, 2009, 06:46 PM
سلام بر شما.

من دانشجوی ارشد آزاد رشته مهندسی پلیمر هستم و دوره لیسانس هم در آزاد درس خواندم. معدل لیسانسم 30/15 است و معدل فوقم مطمئنا بالای 17 و اگر بخواهم تخمین بزنم ،حدود 40/17 است. :-[ و همه تلاشم را در ارائه پروژه خوب و مناسب به کار بسته ام. از دانشگاههایی که در زمینه رشته من فعالیت دارند، دانشگاه اکرون اوهایو است. با توجه به تجربه شما و آشنایی شما از دانشگاهها به نظرتان شانسی برای من وجود دارد؟ :(

با تشکر

alibme-1362
July 20th, 2009, 07:43 PM
سلام بر شما.

من دانشجوی ارشد آزاد رشته مهندسی پلیمر هستم و دوره لیسانس هم در آزاد درس خواندم. معدل لیسانسم 30/15 است و معدل فوقم مطمئنا بالای 17 و اگر بخواهم تخمین بزنم ،حدود 40/17 است. :-[ و همه تلاشم را در ارائه پروژه خوب و مناسب به کار بسته ام. از دانشگاههایی که در زمینه رشته من فعالیت دارند، دانشگاه اکرون اوهایو است. با توجه به تجربه شما و آشنایی شما از دانشگاهها به نظرتان شانسی برای من وجود دارد؟ :(

با تشکر

دوست عزیز، سوال شما خیلی کلیه و میشه گفت مطمئنا اگه شما حداقل های این دانشگاه رو برای apply کردن داشته باشید، مثل بقیه شانس پذیرش رو خواهید داشت و اینکه وضعیت پذیرش رشته تا رشته و دانشگاه تا دانشگاه فرق می کنه. همونطور که گفتید نهایت تلاش رو برای داشتن یه background علمی خوب انجام دادید، نهایت تلاش رو برای apply هم انجام بدید، انشاالله نتیجه خواهید گرفت

libertad
August 1st, 2009, 06:23 PM
اصلا" نگران نباشين
از دانشگاه آزاد حتي به MIT هم راه پيدا كردن

bahador
August 1st, 2009, 07:01 PM
اصلا" نگران نباشين
از دانشگاه آزاد حتي به MIT هم راه پيدا كردن
سلام
به نظر من این نظر شما غیر کارشناسانه هستش ...
به نظر من بحث پذیرش بسیار حساس هستش و رشته های متفاوت نوع پذیرششون فرق می کنه....
و ما نمی تونیم بگیم همه در هر رشته ای می تونن به راحتی پذیرش بگیرن....
برای مثال بنده ممنون میشم اگه شما بتونید برای یک دانشگاه آزادی با معدل 18.33 با 2 مقاله ISI با IBT 102 در رشته ی AI دانشگاه MIT پدیرش بگیرید.... اما شاید این شانس در رشته های دیگر شاید بالاتر باشه

اما دانشگاه آزاد هم می تونن واسه دانشگاه های خوب اقدام کنن

موفق باشید

SOLMAZM
August 3rd, 2009, 11:01 PM
سلام
من دوستی دارم که امسال کنکور داده و می خواد بین دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی انتخاب بکنه. یکی از معیارهاش امکان پذیرش برای ادامه تحصیل هست. کسی می دونه از این جنبه کدوم گزینه براش بهتره؟

saman_rocket
August 3rd, 2009, 11:55 PM
با سلام

ببینید دقیقآ به رشته ای که می خونید و کشوری که می خواهید اقدام کنید بستگی داره ... مثلآ تو کشور های اسکاندیناوی اصلآ فرقی بین دانشگا ها قایل نیستند...

ولی مثلآ کشوری مثل استرالیا رو در نظر بگیرید.

اونها دانشگا های ایران رو به چهار سری ( البته امسال کردن سه سری ) طبقه بندی کردن .. به این لیست میگن CEP list

دانشگا های درجه یک : مثل همون شریف . امیر کبیر و تهران و این خفن ها .... که اصلآ شرط معدلی وجود نداره و مدرک لیسانس شما کامل ارشیابی می شه

دانشگا های درجه دو : مثل آزاد های تهراه جنوب ، شمال ، مرکز و واحد علوم و تحقیقات تهران شیراز مشهد و غیره + دانشگا های شهرستان های مهم که باید معدل شما بالای 14 باشه تا لیسانس شما کامل ارزیابی بشه ....

دانشگا های درجه سه : مثل بقیه واحد های آزاد مثل قزوین یا رودهن و غیره ... و همچنین علمی کاربردی ، سوره ، پیام نور و بقیه دانشگا های سراسری مثل قزوین و دانشگا های پرستاری و وابسته به ارتش و ... باید معدل شما 18 به بالا باشه تا معادل لیسانس بررسی کنن ..... و در غیر این صورت مدرک شما فوق دیپلم ارزیابی می شه ....

البته باز به رشته تحصیلی هم مربوط می شه ، مثلآ شما حتی دکترای معماری هم توی ایران داشته باشید مدرک شما رو به عنوان فوق دیپلم ارزشیابی می کنن.

پس ما به این نتیجه می رسیم که آزاد داریم تا آزاد ... و سراسری داریم تا سراسری ... ;D

موفق باشید

SOLMAZM
August 4th, 2009, 12:09 AM
خیلی ممنون از توضیح مفصلتون. در مورد دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی تو رشته های مهندسی کدوم رو پیشنهاد می دین؟

saman_rocket
August 4th, 2009, 12:19 AM
خیلی ممنون از توضیح مفصلتون. در مورد دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی تو رشته های مهندسی کدوم رو پیشنهاد می دین؟

ببینید در حوزه رشته های مهندسی مثل مکانیک و عمران و الکترونیک بیشتر از اون چیزی که توی دانشگا ه یاد می گیرید
سابقه کاری و پروژه هایی که در اون کار کردید و مسیولیت شما توی اون پروژه دوره های آموزشی و مدارک تکمیلی دیگر ....
قابلیت های شما رو مشخص می کنه ( حتی همون استرالیا در مورد این رشته های مهندسی براش فرقی نمی کنه مدرکت از کجا و چه معدلی باشه !!! )

پس از نظر ارزش گزاری فرقی ندارن .. ولی به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دن توی اون دانشگاه ها دقت کنید ...

من خودم بین غیر انتفاعی و آزاد اگر قصد ادامه تحصیل در آلمان ( فقط همین یه کشور ) رو نداشتم ... آزاد رو ترجیح می دم ....

rf.ariyapour
August 6th, 2009, 12:13 AM
با سلام

ببینید دقیقآ به رشته ای که می خونید و کشوری که می خواهید اقدام کنید بستگی داره ... مثلآ تو کشور های اسکاندیناوی اصلآ فرقی بین دانشگا ها قایل نیستند...

ولی مثلآ کشوری مثل استرالیا رو در نظر بگیرید.

اونها دانشگا های ایران رو به چهار سری ( البته امسال کردن سه سری ) طبقه بندی کردن .. به این لیست میگن CEP list

دانشگا های درجه یک : مثل همون شریف . امیر کبیر و تهران و این خفن ها .... که اصلآ شرط معدلی وجود نداره و مدرک لیسانس شما کامل ارشیابی می شه

دانشگا های درجه دو : مثل آزاد های تهراه جنوب ، شمال ، مرکز و واحد علوم و تحقیقات تهران شیراز مشهد و غیره + دانشگا های شهرستان های مهم که باید معدل شما بالای 14 باشه تا لیسانس شما کامل ارزیابی بشه ....

دانشگا های درجه سه : مثل بقیه واحد های آزاد مثل قزوین یا رودهن و غیره ... و همچنین علمی کاربردی ، سوره ، پیام نور و بقیه دانشگا های سراسری مثل قزوین و دانشگا های پرستاری و وابسته به ارتش و ... باید معدل شما 18 به بالا باشه تا معادل لیسانس بررسی کنن ..... و در غیر این صورت مدرک شما فوق دیپلم ارزیابی می شه ....

البته باز به رشته تحصیلی هم مربوط می شه ، مثلآ شما حتی دکترای معماری هم توی ایران داشته باشید مدرک شما رو به عنوان فوق دیپلم ارزشیابی می کنن.

پس ما به این نتیجه می رسیم که آزاد داریم تا آزاد ... و سراسری داریم تا سراسری ... ;D

موفق باشید

دوست عزیز میشه جایی رو که این دسته بندی ها رو کرده معرفی کنی و یه لینک ازش بدی

خیلی ممنون

saman_rocket
August 7th, 2009, 11:11 AM
دوست عزیز میشه جایی رو که این دسته بندی ها رو کرده معرفی کنی و یه لینک ازش بدی

خیلی ممنون

متاسفانه خیر

این لیست رو باید از خود اداره مهاجرت با پرداخت حدود 50 $ می تونید به مدت یک سال دسترسی داشته باشید.

من چون قبلآ کارم همین بود ، لیست رو ذخیره کردم و دارم.

hossein nba
September 21st, 2009, 01:42 PM
دوستان سلام
من دانشجوی مکانیک (ساخت وتولیدم)ترم پنج و آزاد نجف آباد می خونم.می خوام تا ساله دیگه که میخوام اپلای کنمو خودم رو برای GREو تافل آماده کنم.معدلم تا حالا 17.60و چنتایی هم نرم افزار بلدم.زبانم بد نیست.ولی بعضی ها میگن برای فوق تو ایران هم بخون و پل های پشته سرت رو خراب نکن ولی میدونید که دو تا قضیه جدا از همه و برنامه ریزی خاصه خودش می خواد.واقعا گیج شدم.خواهش می کنم من را راهنمایی کنید به خصوص استاد خودم Countdownعزیز.مرسی

84210802
May 30th, 2010, 09:04 PM
مستر یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

noki_6630
May 30th, 2010, 09:57 PM
مستر یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟

فوق ليسانس

macro
June 4th, 2010, 01:48 PM
من یکی از دوستام از دانمارک پذیرش گرفت. آزاد قزوین لیسانس برق خونده . از بچه های دانشگاه آزاد قزوین، سوئد هم زیاد پذیرش گرفتن.

imi71
June 12th, 2010, 11:27 AM
سلام دوستان..
اصلا برای پذیرش و فاند برای ارشد دانشگاهی که داخلش مثلا لیسانس خوندیم تاثیری داره؟ که آزاد باشه یا سراسری؟

anishtain4
June 12th, 2010, 12:15 PM
سلام دوستان..
اصلا برای پذیرش و فاند برای ارشد دانشگاهی که داخلش مثلا لیسانس خوندیم تاثیری داره؟ که آزاد باشه یا سراسری؟

اصولا اگه از دانشگاه شما رفته باشن اونجا قبلا می شناسن. معمولا دانشگاه تهران و شریف رو می شناسن چون ازشون به آمریکا و کانادا زیاد رفتن. برای بقیه دانشگاها هیچ فرقی نمی کنه که شما آزاد باشی، غیر انتفاعی باشی، یا حتی فراگیر. تفاوتی که داره تو سطح علمی کارایی هست که اونجا انجام می شه. تجربه سالیان زیاد می گه برای ارشد رو بورس حساب نکنید. اگه لیسانس دانشگاه آزاد خوندید پیشنهاد می کنم ارشد رو تهران برید و بعد برای دکترا اقدام کنید. راهش طولانی هست ولی مطمئین ترین راه هست و با توجه به انرژی بهترین نتیجه رو می ده.

Royal2009
June 12th, 2010, 12:38 PM
با سلام
دوستان عزیز در دنیای حرفه ای و تحقیقاتی خودتون محدود به اسم دانشگاه نکنید شما هر دانشگاهی که باشید بایستی روحیه تحقیقاتی و پژوهشی داشته باشید. و اون چیزی مهمه cv شماست حالا از هر دانشگاهی که هستید فرقی نمیکنه

موفق باشید.

ghateefar
June 21st, 2010, 09:09 AM
سلام بچه ها
مدرک دانششگاه ازاد رو تهران صادر میکنه یعنی کسی که ازاد شهرستان دور خونده باشه مدرکش رو تهران صادر میکنه فقط محل تحصیلش شهرستان بوده پس اگر دیدید که مثلا نوشته ازاد تهران رو قبول داریم منظور مدرکی هست که سازمان مرکزی صادر کرده نه واحد تهران!!!!!!!!!!!

daneshgaheazad
July 18th, 2010, 06:50 AM
الان سوال شما دقیقا چیه؟من حتما می تونم راهنماییتون کنم
----------------------------------------------------------------------------

دوستان سلام

من دانشجوی مکانیک(ساخت وتولیدم)ترم پنج و آزاد نجف آباد می خونم.می خوام تا ساله دیگه که میخوام اپلای کنمو خودم رو برای GREو تافل آماده کنم.معدلم تا حالا 17.60و چنتایی هم نرم افزار بلدم.زبانم بد نیست.ولی بعضی ها میگن برای فوق تو ایران هم بخون و پل های پشته سرت رو خراب نکن ولی میدونید که دو تا قضیه جدا از همه و برنامه ریزی خاصه خودش می خواد.واقعا گیج شدم.خواهش می کنم من را راهنمایی کنید به خصوص استاد خودم Countdownعزیز.مرسی

دانشگاه آزاد هیچ محدویتی در گرفتن پذیرش ایجاد نمی کند.باور ندارید می تونیم با هم بحث کنیم با مدرک و شواهد.منتظر پیام شما .....

daneshgaheazad
July 18th, 2010, 07:02 AM
من کسانی رو می شناسم در دانشکاه خودم اینجا در آمرِیکا که حتی برای دکترای جغرافی فاند(بورس ) گرفتن.اتفاقا با رشته شما شانس فاند با مبلغ بیشتر از رشته های فنی وجود داره که من الان دارم می بینم .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد لاهیجان رشته میکروبیولوژی هستم معدلم تا الان 16.60 هس هنوز مقاله ای ندارم تافل هم هنوز ندادم ولی دارم آماده میکنم خودمو و انتظار نمره بالایی رو دارم
راستش خیلی امیدوار بودم که از یه دانشگاه خوب کانادایی پذیرش برا مسترز بگیرم آیا منکه رشتم غیر فنیه و دانشگاهم شهرستانیه! این کارو برام سخت میکنه؟ من میتونم امیدوار باشم؟

bobodelo
July 24th, 2010, 08:31 PM
من لیسانس مکانیک ماشین الات کشاورزی آزاد اراکم با معدل 14:11
رزومه و توصیه نامه ی درخشانی ندارم ولی تمام هزینه های تحصیلمو میدم

بنظر شما شانس پذیرش مستر تو دانشگاهی مثل ساسکاچوان کانادا رو دارم؟
اصلا میشه رشته ی مکانیک ادامه بدم؟

aminreyhan
July 27th, 2010, 07:36 PM
سلام
من مس خواستم برای ms یا phd براس concordia اقدام کنم.شرایطم بصورت زیره:
معدل لیسانس:14.34 دانشگاه آزاد
معدل فوق لیسانس: 16:20 دانشگاه آزاد
academic ieltshttp://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/eek.pngveral 7
مقاله: یکی خارجی only submit(index ieee , ISI
مقاله:یکی داخلی
fund هم برام مهمهو در ضمن خانومم هم pr کانادا داره
4 سال هم سابقه کار دارم.
حالا ms یا phd کدومش اقدام کنم؟
مرسی

alireza3010
July 27th, 2010, 07:40 PM
من لیسانس مکانیک ماشین الات کشاورزی آزاد اراکم با معدل 14:11
رزومه و توصیه نامه ی درخشانی ندارم ولی تمام هزینه های تحصیلمو میدم

بنظر شما شانس پذیرش مستر تو دانشگاهی مثل ساسکاچوان کانادا رو دارم؟
اصلا میشه رشته ی مکانیک ادامه بدم؟
ساسکچوان سخت پذیرش می ده از 7 جایی که من اپلای کردم تنها اونجا بهم پذیرش نداد . با اینکه از دانشگاههای خیلی بهتری تو آمریکا پذیرش گرفتم

arh_eng
August 5th, 2010, 10:10 AM
سلام
دوستان عزیر لطف می کنید منو راهنمایی کنید :

سوال من این است که آیا با شرایط زیر که من دارم ، می توانم از یکی از دانشگاههای آمربکا ، کانادا ، استرالیا ، آلمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با Fund بگیرم ؟

من لیسانس مهندسی عمران - دانشگاه آزاد بندرعباس دارم با معدل 13.66
10 سال سابقه کار طراحی راه و تقاطع دارم در مهندسین مشاور به عنوان مدیر پروژه مطالعاتی - مسلط به تمام نرم افزار های طراحی راه - مسلط به برنامه نویسی VB6 و علاقمند به کارهای تیمی و تحقیقاتی و مطالعاتی

لطف می کنید ، این موضوع برای من حیاتی است .

mehrdadb
August 8th, 2010, 04:48 PM
با سلام
ميخواستم بدونم مي تونم با معدل ليسانس 13.5 از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال تو رشته شيمي پذيرش با بورس بگيرم؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

amir.s
August 29th, 2010, 09:09 PM
اگه دانشگاه آزاد شهرستان باشه و تهران نباشه میشه امید به گرفتن پذیرش از کانادا یا کشورهای اروپایی مثل هلند و آلمان و سوءد داشت؟

GHAZZZALE
August 29th, 2010, 10:50 PM
سلام دوستان
من برای upm و ukm مالزی اقدام کردم،مدارکمو و هر چی که لازم بود فرستادم از دانشگاه آزاد .کسی هست که بدونه چه قدر طول میکشه که email پذیرش/رد از طرف اونجا بیاد؟من 5 روز مونده به deadline مدارکو پست کردم (10/Aug/2010)

ali_m4057
September 2nd, 2010, 10:18 PM
من جملات شما رو خوندم خیلی مفید بود کلی منو امیدوار کردش
شرایط من ایناست ببین من میتونم برای MS or Ph.D برای امریکا دانشگاههای رنک بالای 150 اقدام کنم و فاند هم بگیرم(اصلا بنظر شما مستقیم برای PhD اقدام کنم بهتر نیست؟ راحتتر بم فاند نمیدند?
GPA=15.65
Azadl islamic University
Civil engineering
من برای fall 2011میخوام اقدام کنم و احتمال زیاد یکی مقاله تا اون موقع میدم(شاید دو تا) احتمالا کنفرانس های داخلیه ولی سعی میکنم تو منفرانس های بین اللمللی هم بزور ببرمش!!
TOEFL & GRE دو ماه دیکه امتحان دارم تو نوامبر و دارم توپ میخونم که 90و1100 بیارمشون(
مهمترین سوال من اینه برای سال fall 2011 کدوم دانشگاهها وضیعت مالی خوبی دارن امسال ؟ استادا راحت فاند میدن؟
خیلی ممنون لطفا جواب خصوصی بم بدین بازم تشکر

farzad-sh
September 6th, 2010, 09:42 AM
سلام بچه ها من دانشگاهآزاد خوندم واحد علی آباد کتول معدل 13 و 5 سال سابقه کار طراحی و نرم افزارهای مربوطه می خام برای فوق ارو÷ا قدام کنم ولی برق نمیخام بخونم شانسی دارم؟

farzad-sh
September 6th, 2010, 12:12 PM
سلام به دوستان من لیسانس برق دانشگاه آزادواحد علی آباد معدل 13 و 4 سال سابقه کار و دوره های آموزش هم دیدم.شانس پذیرش تو رشته غیر از برق رو دارم؟

pilo
September 11th, 2010, 07:13 PM
سلام بچه ها
من 2 سال دیگه فارغ التحصیل می شم از دانشگاه ازاد تهران( کارشناسی) بعد کلا با خانواده می ریم امریکا اقامت دایم( ایالت کایلفرنیا). من ترم اول بدبختانه مشروط شدم و 3 درس افتاده دارم(ترم های گذشته با نمرات بالا پاس کردم). انگلیسیم خوبه و می تونم تافل نمره بالایی بیارم. این 2 سال باقی مونده می تونم جبران معدل کنم و تا 14.5-15 بالا بیارم . شانس پذیرش دارم؟ درسهای افتاده و مشروطیم درصد پدیرشو پایین می اره؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

mojtabasol
September 27th, 2010, 05:00 PM
سلام خدمت همه دوستان خوب.
من ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه آزاد نجف آباد رو دارم و فوق ليسانس mba گرايش مديريت اجرايي از سازمان مديريت صنعتي و 6 سال در زمينه برنامه ريزي و كنترل پروژه سابقه كاري دارم در حال حاضر واسه اقامت دائم استراليا اقدام كردم . سوالم اين هستش كه وقتي ويزاي اقامت دائمم اومد آيا مي تونم تو يكي از دانشگاههاي استراليا ترجيحاً ملبورن دكتراي مديريت بخونم و آيا اصلاً دانشگاههاي استراليا مدرك سازمان مديريت صنعتي ايران رو كه مورد تاييد سازمان علوم و تحقيقات فناوري نيست به عنوان فوق ليسانس قبول مي كنن يا نه؟ از دوستان مي خوام اگه اطلاعاتي در اين خصوص دارن بنده رو راهنمايي كنن. ممنون از همكاري شما.

نانی
October 9th, 2010, 07:43 PM
سلام
حداقل معدل لیسانس برای پذیرش دانشگاه سوئد چند؟ من برق-مخابرات خوندم آزاد بروجرد معدلم 13.6 و نمی خوام اونجا این رشترو ادامه بدم و می خوام اقتصاد بخونم از واحدای من قبول می کنن یا باید از صفر شروع کنم؟
معدل دیپلم و پیشدانشگاهی باید حداقل چند باشه؟
نمره ی تافل چند باید باشه؟
در ضمن من پذیرش از یه دانشگاه خوب می خوام حتی اگه باید از اول شروع کنم

rise
November 7th, 2010, 03:31 PM
دوستان شما برای گرفتن پذیرش در دوره مستر کدوم دانشگاه رو توصیه می کنید؟علمی کاربردی یا آزاد

علمی کاربردی جزو دانشگاه های دولتی تقسیم بندی می شه و کنکورش زیر نظر سازمان سنجش

آزاد سطح علمی استاداش بالاتر از علمی کاربردیه و شهریه به مراتب بالاتری داره

L.E.S
November 12th, 2010, 07:56 PM
TOEFL iBT:90
PBT:590

masoudjoon
November 12th, 2010, 08:05 PM
دوستان شما برای گرفتن پذیرش در دوره مستر کدوم دانشگاه رو توصیه می کنید؟علمی کاربردی یا آزاد

علمی کاربردی جزو دانشگاه های دولتی تقسیم بندی می شه و کنکورش زیر نظر سازمان سنجش

آزاد سطح علمی استاداش بالاتر از علمی کاربردیه و شهریه به مراتب بالاتری داره
آزاد بهتره
فلسفه ی علمی کاربردی ارشد نیست

masoudjoon
November 12th, 2010, 08:07 PM
سلام دوستان
من برای upm و ukm مالزی اقدام کردم،مدارکمو و هر چی که لازم بود فرستادم از دانشگاه آزاد .کسی هست که بدونه چه قدر طول میکشه که email پذیرش/رد از طرف اونجا بیاد؟من 5 روز مونده به deadline مدارکو پست کردم (10/Aug/2010)

5 ماه تقزیبا

masoudjoon
November 12th, 2010, 08:15 PM
اگه دانشگاه آزاد شهرستان باشه و تهران نباشه میشه امید به گرفتن پذیرش از کانادا یا کشورهای اروپایی مثل هلند و آلمان و سوءد داشت؟
به شهرش ربطی نداره
همه چی به رزومه و c.v ربط داره

Milad2012
November 17th, 2010, 10:37 AM
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی برق قدرت تهران جنوب هستم و ترم آینده درسم تموم میشه. معدلم 15.50 و نمره ی ایلتسم 7 هست. می خوام ببینم به نظر شما با تجربه هایی که دارید، من می تونم از یکی از دانشگاههای کانادا که در زیر آورده ام، فقط پذیرش بگیرم؟ فاند هم نمی خوام.
Alberta , Waterloo , McMaster, Calgary ,Manitoba
به استادا هم ایمیل می دم، به ندرت جواب می دن ( با اایمیل IEEE)
واقعا دارم دیوونه می شم، از همتون خواهش می کنم نظرای درست و واقعی تونو برام بگذارید. یک دنیا ممنون

masoudjoon
November 17th, 2010, 10:45 AM
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی برق قدرت تهران جنوب هستم و ترم آینده درسم تموم میشه. معدلم 15.50 و نمره ی ایلتسم 7 هست. می خوام ببینم به نظر شما با تجربه هایی که دارید، من می تونم از یکی از دانشگاههای کانادا که در زیر آورده ام، فقط پذیرش بگیرم؟ فاند هم نمی خوام.
Alberta , Waterloo , McMaster, Calgary ,Manitoba
به استادا هم ایمیل می دم، به ندرت جواب می دن ( با اایمیل IEEE)
واقعا دارم دیوونه می شم، از همتون خواهش می کنم نظرای درست و واقعی تونو برام بگذارید. یک دنیا ممنون

سلام دوست عزیز
چرا تو نتیایج پذیرش یه search کوچیک نمیکنی؟
تو قسمت پذیرش های کانادا میتونی شرایط خودتو بسنجی
به نظر من شانس خوبی داری اما سعی کن مقاله و سابقه کار جور کنی تا c.v قوی بدی بهشون

masoudjoon
November 17th, 2010, 10:47 AM
سلام بچه ها
من 2 سال دیگه فارغ التحصیل می شم از دانشگاه ازاد تهران( کارشناسی) بعد کلا با خانواده می ریم امریکا اقامت دایم( ایالت کایلفرنیا). من ترم اول بدبختانه مشروط شدم و 3 درس افتاده دارم(ترم های گذشته با نمرات بالا پاس کردم). انگلیسیم خوبه و می تونم تافل نمره بالایی بیارم. این 2 سال باقی مونده می تونم جبران معدل کنم و تا 14.5-15 بالا بیارم . شانس پذیرش دارم؟ درسهای افتاده و مشروطیم درصد پدیرشو پایین می اره؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام
وقتی ریز نمرات میگیری از هر درس یک نمره بیشتر زده نمیشه و اون هم نمره ی پاس کردنت هست
شاید باعث بشه معدلت پایین بیاد اما صرف اینکه مشروطی رو نگاه کنند نه اینطور نیست

masoudjoon
November 17th, 2010, 10:50 AM
سلام به دوستان من لیسانس برق دانشگاه آزادواحد علی آباد معدل 13 و 4 سال سابقه کار و دوره های آموزش هم دیدم.شانس پذیرش تو رشته غیر از برق رو دارم؟
به طور کلی بچه های مهندسی میتونند تو رشته ی mba ادامه تحصیل بدند اگه بخواند رشته رو عوض کنند
برای تغیی رشته به یه رشته ی مهندسی دیگه کار یه کم سخته براتون

موفق باشید

Milad2012
November 17th, 2010, 01:34 PM
مرسی از جوابتون. گشتم ولی شبیه خودم نبود. واقعا نگرانم م م م م م م

Behrouz_D
December 16th, 2010, 09:04 PM
سلام به همه دوستان
فوری...
من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد شهرستان هستم، معدلم هم 14.5 و امتحان زبان هنوز ندادم ولی نمره خوبی نمیارم. فقط میخوام پذیرش بگیریم و رنکش و کشورش مهم نیست.هزینه اش رو هم میخام هر طور شده جور کنم. کجا رو پیشنهاد می کنید.
نظر شما می تونه سرنوشتم رو عوض کنه. ممنون

Royal2009
December 16th, 2010, 09:35 PM
سلام به همه دوستان
فوری...
من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد شهرستان هستم، معدلم هم 14.5 و امتحان زبان هنوز ندادم ولی نمره خوبی نمیارم. فقط میخوام پذیرش بگیریم و رنکش و کشورش مهم نیست.هزینه اش رو هم میخام هر طور شده جور کنم. کجا رو پیشنهاد می کنید.
نظر شما می تونه سرنوشتم رو عوض کنه. ممنون
سلام
ورود شما به فاروم را تبریک می گویم شما همکار خودم هستید یه جورایی!
اولا عجله نکنید.
معدلتون یه نمه کمه.
توصیه می شود ارشد را در ایران بخوانید؛ مقاله بدهید معدل قوی کنید و بعد با یک cv خوب دنبال دکترا ایشالا.
اما،اگه فقط قصد رفتن دارید و مالی مشکل نداریدو هر چه زودتر بهتر بازم پیشنهاد میکنم عجله نکنید. بهترین کار اینه که سایت دانشگاها رو تک تک چک کنید. بویژه دانشکده های علوم زیستی و پزشکی کانادا ،اروپاو استرالیا زوم کنید. زبان را شروع کنید به خوندن هرچه نمره تافل یا آیلتس بیشتر بهتر. خوبی این رشته اینه که طیف وسعیی از رشته ها رو می تونید ادامه دهید.

شاد باشید

موفق باشید

Behrouz_D
December 16th, 2010, 10:57 PM
بهترین کار اینه که سایت دانشگاها رو تک تک چک کنید. بویژه دانشکده های علوم زیستی و پزشکی کانادا ،اروپاو استرالیا زوم کنید. زبان را شروع کنید به خوندن هرچه نمره تافل یا آیلتس بیشتر بهتر. خوبی این رشته اینه که طیف وسعیی از رشته ها رو می تونید ادامه دهید.

از توجهتون واقعاً ممنونم
من با این معدل و دانشگاه انتظار رفتن به این کشورها رو نداشتم. چون زبانم بسیار ضعیفه و بعیده بتونم حتی 4.5 ielts بیارم :embarrassed:. ازاین میترسم که برای دورهای زبان (که قبل از شروع تحصیلات در برخی دانشگاه ها برگزار میشه) برم و باز نتونم امتحان پایانی اون دوره رو قبول شم.
یکی که زبانش ضعیفه، با پس زمینه تحصیلی من راهی هست؟ به هر جایی راضیم :cry:
بازم باید ازتون تشکر کنم...

ali_m4057
December 17th, 2010, 09:38 AM
از توجهتون واقعاً ممنونم
من با این معدل و دانشگاه انتظار رفتن به این کشورها رو نداشتم. چون زبانم بسیار ضعیفه و بعیده بتونم حتی 4.5 ielts بیارم :embarrassed:. ازاین میترسم که برای دورهای زبان (که قبل از شروع تحصیلات در برخی دانشگاه ها برگزار میشه) برم و باز نتونم امتحان پایانی اون دوره رو قبول شم.
یکی که زبانش ضعیفه، با پس زمینه تحصیلی من راهی هست؟ به هر جایی راضیم :cry:
بازم باید ازتون تشکر کنم...

دوست خوبم یه نکته ای هست اصلا :
اگه اینقدر زبان شما ضعیفه کلا قید خارج رفتنو بزن اینو جدی میگم و اصلا هم شوخی ندارم . میگی چرا :؟:
1.خود وزارت علوم ازت ielts 5 یا Toefl 45 حداقل میخواد که برات پرونده تشکیل بده حداقلش
2.شما باید نمره زبانتو هم ببری برای سفارت .
3.اون دانشگاهت در درجه سوم هست که داری بش اشاره میکنی (اگه نمره زبان کم بیاری اصلا نمیتونی پذیرش بگیری مگر.......مشروط بعضی کشورها)
یه نکته ای بت بگم حال کنی:
من 2 روز پیش وزارت علوم بودم . یکی میخواست بره المان و یکی ایتالیا . وزارت علوم از اینا زبان انگلیسی هم علاوه بر زبان المانی و اینالیلی میخواست !!!!!!!
خود پسره هم باور نمیکرد . راستش من باورم نشد اخه انگلیسی برای این دوتا به چه کار میاد !! پسره بنده خدا پذیرششو دیفر کرده بود 6ماه عقب افتاده بود حالا فکر کن مشکل سربازی هم داشت .....

اگه حداقل ها رو نیاری که اصلا ایران بت اچجازه خروج نمیده چه برسه به ورود به کشور خارجه!!!!!!!!!
شما با این شرایت بهتره به صحبت های خانم royal2009 گوش بدی بنظر منم فوق ات را ایران بخون . ..... کاراتو و زبانتو و.....بکن.

(البته اگه بتونی حداقل رو بیاری که از ایران بتونی خارج بشی بت میتونم یه پیشنهادی بدم که مربوط به این تاپیک نمیشه . اگه واستی بم پیام خصوصی بزن .)
موفق باشی

marssky
February 4th, 2011, 07:35 PM
سلام به همه خوبان

راستش رزومه بچه هارو دیدم روم نمیشه دیگه سوالم و مطرح کنم ولی خوب فکر کنم بهترین راهنمایی رو بتونم از جانب شما بگیرم (اینم داخل پرانتز بگم که هر چیز اینجا بهم پیشنهاد بشه همونو انجام میدم یه جورایی اخرین جستجوم اینجاست )

راستش سوال من واسه آیندمه چون نمیخوام پشیمون شم و میخوام به هدفم برسم :

من کاردانی نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم برای کارشناسی هم رتبه 5 ازاد پرند شدم و احتمال زیاد علمی کاربردی هم قبول شم سوالم اینجاست که گیر کردم برای کارشناسی کدوم گذینه رو انتخاب کنم

آزاد یا علمی کاربردی این سوال و از این رو میپرسم چون میخوام بعد از ارشدم از ایران خارج شم و میدونم که مدرک و معدل کارشناسیم تاثیر گذاره یه سری میگن علمی کاربردی چون مهر وزارت علوم داره یه سری میگن ازاد منم گیر کردم خواهشا شما با راهنمایی خوبتون من و راهنمایی کنید

سپاس

takhsha
February 26th, 2011, 12:38 AM
سلام من لیسانس گرافیک از دانشگاه آزاد تهران شرق دارم با معدا 16 ایلتس 6 امیدی هست از دانشگاه های کاناداوآمریکا یا استرالیا بذیرش بگیرم (خیلی فوریه)

farnazg
February 26th, 2011, 10:59 PM
سلام به دوستان . من میخوام امسال کنکور آزاد رشته مهندسی شیمی شرکت کنم . میخواستم بدونم مدرک دانشگاه آزاد واحد اراک معتبر تره یا تبریز ؟ با توجه به اینکه امسال اولین سال ارائه مهندسی شیمی در دانشگاه واحد تبریزه . من جایی شنیدم که بعد از تهران دانشگاه اراک خوبه ولی امروز توی یه سایت دیدم که تبریز بعد ازتهران و کرجه . اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .

mahmood_mo2004
February 27th, 2011, 10:10 AM
سلام من داراي مدرك كارشناسي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد با معدل 13.72 و مدرك كارشناسي ارشد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب با معدل 16.37 مي باشم در ضمن دو مقاله كنفرانس خارجي IEEE و يك مقاله كنفرانس داخلي دارم عضو هيات غلمي دانشگاه آزاد هستم وسابقه 6 سال تدريس را دارم در ضمن در حال آماده شدن جهت آزمون زبان مي باشم با اين شرايط امكان گرفتن پذيرش از چه دانشگاههايي براي من وجود دارد آيا امكان گرفتن پذيرش به همراه فاند وجود دارد.

herozad
March 17th, 2011, 08:42 PM
دوست خوبم فقط این رو بهت بگم که هیچ وقت خودت رو از پیش باخته ندان و به آینده امید داشته باش
و همیشه جوری به آینده فکر کن که انگار بهترین وضعیت قراره برات پیش بیاد.

راستش میدونم کامنتم ربطی به سوالات نداشت اما خواستم بدونی که هیچ چیز نشد نداره
به خدا توکل کن و پیش برو (همیشه به بهترین ها فکر کن)

kmtouch
March 29th, 2011, 08:17 PM
سلام دوستان
به نظرتون برای کسی که PR داره و فارغ التحصیل فوق برق دانشگاه آزاد تهران با معدل 16.04 باشه و مقاله هم نداره امکان گرفتن پذیرش از SFU یا UBC برای دکترا هست؟ فاند هم اصلا مهم نیست. ضمنا سابقه تدریس هم دارم.
دوستانی که در این زمینه صاحب نظرند لطفا راهنمایی کنند سپاسگزارم.

EMAD RSH
April 4th, 2011, 12:38 AM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم ، می خواستم ببینم میانگین معدل دانشگاه های دولتی و آزاد با هم تقاوتی هم داره یا نه ؟ برای گرفتن پذیرش؟

govareshi
April 12th, 2011, 04:57 PM
سلام..
من لیسانس مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد شهرضا دارم و متاسفانه معدلم 13.5 هست.ولی روی پروژم کار کردم.و اطلاعات خوبی از رشته م دارم.و این معدل نشانه اطلاعات کم من نیست.
به هر حال میخوام برای ارشد برم اونطرف...چرا دوستان میگن ارشد رو ایران بخونیم؟؟؟چون من ارشد خوندن تو ایران رو وقت تلف کردن میدونم...همچنین که یه جورایی کیفیت لازم رو نداره..دلیل اینکه میگین اونطرف ارشد نخونیم چیه؟؟؟سخت گیری بیشتره؟؟؟پذیرش سخت تره؟؟؟هزینه؟؟؟چون معمولا به ارشد فاند نمیدن.
تو سایت بعضی دانشگاها دیدم که نوشتن اگر معدلت پایینه میتونی توضیح بدی چرا... فکر کنم بیشتر سواد ملاکه...
مقاله و سابقه کار تا چه حد موثره؟؟؟

دانشگاه رتبه ش تا چه رنکی باشه خوبه؟؟مثلا بین 100تا خوبه؟؟؟البته برای آمریکا...

hosseinab
April 12th, 2011, 05:21 PM
سلام..
من لیسانس مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد شهرضا دارم و متاسفانه معدلم 13.5 هست.ولی روی پروژم کار کردم.و اطلاعات خوبی از رشته م دارم.و این معدل نشانه اطلاعات کم من نیست.
به هر حال میخوام برای ارشد برم اونطرف...چرا دوستان میگن ارشد رو ایران بخونیم؟؟؟چون من ارشد خوندن تو ایران رو وقت تلف کردن میدونم...همچنین که یه جورایی کیفیت لازم رو نداره..دلیل اینکه میگین اونطرف ارشد نخونیم چیه؟؟؟سخت گیری بیشتره؟؟؟پذیرش سخت تره؟؟؟هزینه؟؟؟چون معمولا به ارشد فاند نمیدن.
تو سایت بعضی دانشگاها دیدم که نوشتن اگر معدلت پایینه میتونی توضیح بدی چرا... فکر کنم بیشتر سواد ملاکه...
مقاله و سابقه کار تا چه حد موثره؟؟؟

دانشگاه رتبه ش تا چه رنکی باشه خوبه؟؟مثلا بین 100تا خوبه؟؟؟البته برای آمریکا...

1- برای آمریکا باید پکیج اپلای تون بررسی بشه ! و اینکه فقط روی 1 فاکتور اونها وردارند نظر بدند فکر بی خودی هستش ! اما تجربه خودم این رو می گه که برای آمریکا معدل از نون شب واجب تره ! بعدش نمره های زبان و مقالات و ریکام و . . .
2- دانشگاههای آمریکا از نظر رنک کلی و رنک دپارتمان فرق دارند ! 100 منظورتون کدوم بوده ؟
3- روی مدرک زیاد گیر نمی دند و معمولا می گند این اپلیکنت ایرانی هستش. هر چند بودند افرادی که توی همین فروم ادعا کردند که مثلا دانشگاه شریف بهتره ! در صورتی که در واقع رنک جهانی دانشگاه تهران و فردوسی مشهد از این دانشگاه بهتر هستش !
4- کلا درس خوندن ربطی به ایران نداره! خود من برای اینکه روح تحقیق در ایران مرده دارم از اینجا می رم ! اگه ریسرچ درست و حسابی توی این کشور بود و استادا قیافه برای بچه ها نمی گرفتند تعداد بچه هایی که می رند کمتر می شد.

موفق باشید

Persian_Boy
April 27th, 2011, 12:13 PM
سلام دوستان

به نظرم اون اندازه که رزومه، معدل، ارتباط با استاد و نمرات آزمون ها روی گرفتن پذیرش موثره اسم و رسم دانشگاه نیست! البته کمک می کنه اما همه چیز نیست.
برای فاند هم مخصوصا تو مقطع فوق با داشتن رزومه ی تحقیقاتی مثل مقاله و کار پژوهشی می تونید خیلی شانس خودتون رو بالا ببرید. اما در حالت کلی برای PhD فاند گرفتن راحت تره چون ذهنیت اونا اینه که دانشجوی PhD میتونه بیشتر به درد بخوره تو کار تحقیقاتیشون. اما اگه شما ثایت کنید که می تونید مثل همون دانشجویPhD و بلکه بهتر کار کنید، فاند گرفتن برای مستر چیز عجیبی نیست.
در مجموع مهم نیست که شما دانشگاه آزاد خوندین یا جای دیگه، مهم اینه که چجوری خوندین و اینکه چه توانایی هایی دارید.

پیروز باشید

sia_mahrokhi
May 4th, 2011, 11:21 PM
سلام, من دانشجوی رشته شیمی کاربردی از دانشگاه ازاد تبریز ام, معدلم 15, زبانم 7 و الان دارم روی یه مقاله کار میکنم..می خواستم بدونم واسه دانشگاههای کانادا امیدی دارم؟ بدونه فوند

hossein8908
May 5th, 2011, 04:11 AM
سلام بر همگی دوستان... من این تاپیک رو از اول خوندم. برای اطمینان میپرسم...اگه من شهریه خودم رو بدم میتونم در دانشگاه اوکلند ادامه تحصیل بدم؟
من لیسانسیه دانشگاه آزاد قائمشهر با معدل 12 هستم و الان 4 ساله که توی پروژه های عمرانی نسبتا بزرگ مدیر پروژه هستم.زبانم رو هم شروع کردم که امیدوارم تا شش ماه دیگه 6 آیلتس آکادمیک رو بگیرم.میخوام بدونم آیا مدرک من در دانشگا اوکلند معتبره یا اینکه من کاردانی حساب میشم و تا لیسانس بخونم؟ و یا مستقیم می تونم برم فوق بخونم؟اگه کاردانی به من میدن همون دوسال رو برای تبدیل به کارشناسی باید درس بخونم و آیا در انتها من لیسلانس دانشگاه آکلند حساب میشم یا نه...ببخشید طولانی شد

TrueLOgic
May 6th, 2011, 01:44 AM
سلام به همه. دوستان من کارشناسیمو از دانشگاه شیراز و ارشدمو از آزاد قزوین گرفتم. برا 6 تا دانشگاه هم درخواست دادم که از 5 تا ریجکت شدم و در یکی پذیرش با فاند گرفتم. اونایی که منو رد کردن هیچکدوم به خاطر دانشگاه آزاد نبود بلکه بخاطر معدل پایین مقطع کارشناسی بود. پس اصلا بد به دلتون راه ندید و رو زبان و رزومتون کار کنید و به آینده امیدوار باشید.

Persian_Boy
May 6th, 2011, 01:48 AM
سلام, من دانشجوی رشته شیمی کاربردی از دانشگاه ازاد تبریز ام, معدلم 15, زبانم 7 و الان دارم روی یه مقاله کار میکنم..می خواستم بدونم واسه دانشگاههای کانادا امیدی دارم؟ بدونه فوند

معمولا تو کانادا روال به این ترتیبه که فقط زمانی پذیرش می دن که قادر باشن شمارو ساپورت کنن.
با توجه به اوضاع اقتصادی فعلی و اینکه شما فاند نمیخوای من آمریکا رو توصیه می کنم.

Persian_Boy
May 6th, 2011, 01:50 AM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم ، می خواستم ببینم میانگین معدل دانشگاه های دولتی و آزاد با هم تقاوتی هم داره یا نه ؟ برای گرفتن پذیرش؟

خیر. تفاوتی نداره.

Persian_Boy
May 6th, 2011, 01:53 AM
سلام بر همگی دوستان... من این تاپیک رو از اول خوندم. برای اطمینان میپرسم...اگه من شهریه خودم رو بدم میتونم در دانشگاه اوکلند ادامه تحصیل بدم؟
من لیسانسیه دانشگاه آزاد قائمشهر با معدل 12 هستم و الان 4 ساله که توی پروژه های عمرانی نسبتا بزرگ مدیر پروژه هستم.زبانم رو هم شروع کردم که امیدوارم تا شش ماه دیگه 6 آیلتس آکادمیک رو بگیرم.میخوام بدونم آیا مدرک من در دانشگا اوکلند معتبره یا اینکه من کاردانی حساب میشم و تا لیسانس بخونم؟ و یا مستقیم می تونم برم فوق بخونم؟اگه کاردانی به من میدن همون دوسال رو برای تبدیل به کارشناسی باید درس بخونم و آیا در انتها من لیسلانس دانشگاه آکلند حساب میشم یا نه...ببخشید طولانی شد

در ارتباط با دانشگا ههای استرالیا اطلاع چندانی ندارم. اما اول باید چک کنید که آیا مینیمم های مورد نیاز دانشگاه رو دارید یا نه که تو وب سایت دانشگها مفصل توضیح داده شده.

govareshi
May 18th, 2011, 01:58 PM
برای رشته پلیمر دانشگاه آکرون و آستین خوب هستند؟

برای پذیرش چه شرایطی داشته باشی بهتره...

به غیر از معدل بالا...

Persian_Boy
May 18th, 2011, 02:12 PM
برای رشته پلیمر دانشگاه آکرون و آستین خوب هستند؟

برای پذیرش چه شرایطی داشته باشی بهتره...

به غیر از معدل بالا...

برای اینکه بدونید دانشگاهی که مدنظزتون هست تو رشته تون خوب هست یا نه، راهی ندارید جز اینکه راجع به استادایی که تو زمینه تون فعال هستند اطلاع کسب کنید. وب سایت خود دانشگاه و دپارتمان هم بهترین منبع هستش. مینیمم شرایظ برای اپلای هم همونجا زده. اما در حالت کلی شما باید بتونید با رزومتون نظر استادی رو جلب کنید تا بهتون فاند بده. شما نگفتید برای فوق می خواید اقدم کنید یا دکترا. در هر حال داشتن نمره GRE بالا و هم چنین رزومه پژوهشی مثل مقاله و ... خیلی می تونه کمک کنه.

پیروز باشید

mozafari
May 19th, 2011, 02:33 PM
سلام
من لیسانس دانشگاه آزاد در رشته مهندسی نرم افزار با معدل 15.13 هستم.
فوق لیسانس هم از دانشگاه میسور هند در رشته پردازش تصویر با معدل 92 از 100 هستش.
یک مقاله ISI هم دارم و نمره تافل iBT 110 هسش.
می خواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش از امریکا و کانادا وجود داره؟

iranadsgah
May 21st, 2011, 01:54 PM
من با همين شرايطي گفتي تونستم بورس ونكور ر. بگيرم.ولي ايران ميمونم چون مشكل مريضي بابام...

Fami
May 21st, 2011, 08:16 PM
سلام.ببخشيد من يه سوال كليدي داشتم كه ممنون ميشم جواب بدين.من ليسانس صنايع از يك دانشكاه سراسري و فوق ليسانس emba از ازاد تهران مركز دارم.ميخوام بدونم واسه اقدام براي دكترا ميتونم واسه صنايع اقدام كنم يا رشته فوق و دكترا بايد يكسان باشه؟مرسي

Persian_Boy
May 21st, 2011, 08:29 PM
سلام.ببخشيد من يه سوال كليدي داشتم كه ممنون ميشم جواب بدين.من ليسانس صنايع از يك دانشكاه سراسري و فوق ليسانس emba از ازاد تهران مركز دارم.ميخوام بدونم واسه اقدام براي دكترا ميتونم واسه صنايع اقدام كنم يا رشته فوق و دكترا بايد يكسان باشه؟مرسي

یه نظرم سوالتون رو جای مناسبی مطرح نکردید. اینجا صرفا پیرامون مدرک دانشگاه آزاد بحث میشه.
موفق باشید

bahar009
June 14th, 2011, 02:46 PM
سلام
رشته کارشناسیم مهندسی کامپیوتر بوده و معدلم 08/17. دانشگاه آزاد شهرستان درس خوندم. تو یه کنفرانس داخلی هم یه مقاله دارم. میخواستم ببینم می تونم واسه آمریکا اقدام کنم؟ البته با فاند.
کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می کنید؟

Persian_Boy
June 14th, 2011, 03:07 PM
سلام
رشته کارشناسیم مهندسی کامپیوتر بوده و معدلم 08/17. دانشگاه آزاد شهرستان درس خوندم. تو یه کنفرانس داخلی هم یه مقاله دارم. میخواستم ببینم می تونم واسه آمریکا اقدام کنم؟ البته با فاند.

به نظرم شانس دارید. اگه فاند میخواید سعی کنید مقاله هاتون رو افزایش بدید. ترجیحا تو کنفرانس های بین المللی. نمره GRE بالا هم مثلا 1200 خیلی میتونه کمک کنه. بعد از اون شروع کنید به مکاتبه با اساتیدی که تو زمینه شما کار میکنن ، تو تمام دانشگاه ها! به نسبت جوابی که استادا میدن بهتون اپلای کنید!

TrueLOgic
June 15th, 2011, 11:57 AM
سلام

به نظر من حتا اگه جواب نگرفتید هم اپلای کنید. بسیاری از دوستان همینطوری فاند گرفتن. اگه نمرهایه زبانت خوب بشه کلن شرایطه خوبی خواهی داشت. به نظر من بیشتر رو زبان کار کن تا مقاله.
پیروز باشی.

kasi58
July 2nd, 2011, 05:16 PM
سلام...
من مهندسی‌ مکانیک آزاد گرایش ساخت و تولید دارم..با معدل ۱۴.۵
آیا تهران و یا شهرستان بودن دانشگاه برای اونور مهم..؟
معدل مهم تر هست یا محل دانشگاه آزاد..؟
به نظر شما برای کانادا اقدام کنم یا آسترالیا یا usa..
امکان گرفتن فاند هست..?
خودم ترجیح میدم کانادا باشه چون برادرم اونجاست البته تورنتو
زبانlم هم خوب..

Persian_Boy
July 2nd, 2011, 09:10 PM
سلام...
من مهندسی‌ مکانیک آزاد گرایش ساخت و تولید دارم..با معدل ۱۴.۵
آیا تهران و یا شهرستان بودن دانشگاه برای اونور مهم..؟
معدل مهم تر هست یا محل دانشگاه آزاد..؟
به نظر شما برای کانادا اقدام کنم یا آسترالیا یا usa..
امکان گرفتن فاند هست..?
خودم ترجیح میدم کانادا باشه چون برادرم اونجاست البته تورنتو
زبانlم هم خوب..

دانشگاه آزاد های تهران طبیعتا بهتره.. تا همین دو سال پیش مثلا UBC فقط واحدهای تهران رو قبول داشت.. مسلما سطح واحدهای تهران هم با شهرستانی ها قابل مقایسه نیست.. البته تو شهرستان ها هم همیشه استثنا هست. اما اینجوری نیست که شهرستانی ها معتبر نباشه. من کسایی رو شنیدم که از واحدهای نه چندان شناخته شدن دانشگاه آزاد پذیرش آمریکا گرفتن. معدل های خیلی بالایی هم نداشتن. چون به هر حال شما تحت عنوان Islamic Azad University هستید که اونور معتبره.
شما با شرایط فعلی زیاد به فاند نمیتونید امیدوار باشید برای master. استرالیا رو اطلاعات ندارم اما برای آمریکا میتونید از دانشگاه های متوسط پذیرش بدون فاند بگیرید..
پیشنهاد رنکینگ هم خیلی سخته چون اگه کار پژوهشی خاصی انجام نداده باشی مکاتبه با اساتید تاثیر خاصی نداره. رتبه حدود 100 تو لیست زیر رو نگاه کنید:
http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-engineering-schools/eng-rankings/page+4

برای آمریکا GRE هم لازم دارید..
برای کانادا پذیرش بدون فاند به صورت MEng امکان پذیره که non-thesis هستش و با داشتن اون مدرک نمی تونید برای PhD اپلای کنید.

پیروز باشید

MortezaBermoda
September 11th, 2011, 08:09 AM
درود بر دوستان
برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
آیا تاثیری داره؟
دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
آخه دانشگاه آزاد بین المللی مذکور هم فعاله در زمینه مقاله و هم امکاناتش بالاست و هم دنشجو زیاد داره
در مقابل آموزشکده مورد نظر عکس این قضایا هست
مرسی

hossein2266
September 12th, 2011, 06:52 AM
درود بر دوستان
برای پذیرش و گرفتن بورسیه از دانشگاه های آمریکا و کانادا
آیا از یه دانشگاه آزاد بین المللی اقدام کنیم بهتره یا از یه آموزشکده سراسری گمنام
آیا تاثیری داره؟
دانشگاه بودن و آموزشکده بودن دانشگاه مبداء چه تاثیری داره؟
آخه دانشگاه آزاد بین المللی مذکور هم فعاله در زمینه مقاله و هم امکاناتش بالاست و هم دنشجو زیاد داره
در مقابل آموزشکده مورد نظر عکس این قضایا هست
مرسی

سلام دوست گلم

باتوجه به شرايطي كه گفتي، دانشگاه آزاد بهتره! موفق باشي

MortezaBermoda
September 14th, 2011, 05:45 AM
سلام دوست گلم

باتوجه به شرايطي كه گفتي، دانشگاه آزاد بهتره! موفق باشي

با این شرایط آیا همین دانشگاه آزاد از یک دانشگاه غیر انتفاعی مثل شمال هم بهتره؟

Rezalight
February 7th, 2012, 04:52 AM
با عرض سلام
من دانشجوی عمران در دانشگاه آزاد آبادان هستم این دانشگاه سطح آنچنان بالایی نداره >> بطوری که معدلم تا حالا زیره 19 نشده ( ترم 4 هستم )

با این تفاسیر به نظر شما کدام یک از موارد زیر برای گرفتن پذیرش و فاند تحصیلی در آمریکا بهتر است ؟ ((( واقعا ممنون میشوم اگر پاسخ کامل دهید )))
1) درس خواندن در دانشگاه آزاد سطح پایین :: استادی نیست که در زمینه ی مقاله نویسی کمکم کنه ______ اما معدل لیسانس و نمره تافل و gre را میتوانم بالا بگیرم - زیرا وقت آزاد زیاد دارم
2) درس خواندن در دانشگاه آزاد سطح بالا :::: کمک گرفتن از اساتید خارج تحصیل کرده برای دادن مقاله _____ اما معدل پایین می آید و نمیتوانم وقت زیادی برای تافل و gre بگذارم

با تشکر فراوان :smile:

ali445
March 29th, 2012, 06:12 PM
اگر شما بتوانيد recommendation را از اساتيد شناخته شده خوب كه معمولا اين اساتيد در دانشگاههاي سراسري هستند ارائه بدهيد خيلي ميتواند كمك بكند زيرا بسياري از اساتيدي كه در دانشگاه ازاد هستند صلاحيت اين كار را ندارند و با طريقه نوشتن معرفي نامه اشنا نيستند .
مهمترين عامل جهت گرفتم پذيرش مهارتهاي علمي فرد است نه دانشگاهي كه تحصيل كرده و ازمونهايي كه فرد در ان نمرات خوبي دارد مثل Gre , gmat و همچنين تافل تاثير زيادي دارد بعضي از دانشگاهها هم به غير از اين نمرات محدوديتي براي نمره معدل كل قائل ميشوند .. خلاصه كه نگران اين موضوع نبايد بود ....

hamidreza_
April 5th, 2012, 02:51 PM
اگه منظورتون تحقیق و مقاله هستش که یه سری به تاپیک نتایج پذیرش توی همین فروم بزنید میبیند خیلیا بدون داشتن حتی یک مقاله از لیسانس به دکتری پذیرش گرفتن از MIT دانشگاه اول دنیا ... دوست عزیز شما هم برای اینکه با اولویتهای پذیرش آشنا شی یه سری به تاپیک مربوطه بزن من لیست کاملشو به ترتیب اولویت گذاشتم با توضیحات اضافه دوستان.
برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا و کانادا باید نیازمندیهای پذیرش دانشگاه رو داشته باشی ... اکثراً تافل مینیمم 80 میخاد اما دانشگاههای تاپ کمتر از 100 قبول نمیکنن و دانشگاه تا دانشگاه هم متفاوته باید خودت توی سایتشون نگا کنی ... نمره خیلی بالای تافل مطمعن باش تاثیری روی پذیرش شما نداره اما از مینیمم حتی 1 نمره کمتر باشی دیگه پروندت بررسی نمیشه ...
دوم معدل شماست + اعتبار دانشگاهی که توش درس خوندی (اونا فقط از ایران دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر و بهشتی و 1کی 2 جای دیگه رو میشناسن در نتیجه آزاد گرفته باشی یا دولتی فرقی برا اونا نمیکنه) پس تمام تلاشتو بزار معدلت از 19 کمتر نشه که مهمترین فاکتوره ... سوم GRE که در بعضی دانشگاهها مهمتر از معدله و Scholarship رو بر اساس اون میدن برای دکتری نمره عالی میخاد اما برای فوق یه نمره متوسط رو به بالا کارتو حل میکنه بحثش مفصله اگه خاستی پیغام خصوصی بده ... اولویت بعدی هم Recommendation هاست که توی ایران ما استاد مطرح بین المللی خیلی کم داریم در نتیجه این ایتم برای ما فقط جهت پر کردن پروندست و آخر هم SOP که باید توش انگیزتو خیلی قوی و درست بنوسی ...
بحث مقاله و پژوهش برای شما که لیسانس میخونی مطرح نیست و بیشتر برای اوناست که فوق دارن ... و خیلی مفصله بعضی جاهها مثل اروپا که دکتری بر اساس پروژه هستش ایتم اول همین مقاله و تحقیق مرتبطه و GRE هم که اصلاً نمیخاد ... اما شما اگه معدلت بالاست و GRE خوبی میتونی بگیری حتماً برای کانادا یا امریکا برای مستر یا دکتری مستقیم اقدام کن انشالله قبول میشی. سوال داشتی پ خ کن.

babak1234
April 9th, 2012, 10:15 AM
من اكثر جاهايي كه براي اروپا مدارك رو فرستادم تفاوت چنداني بين شعبه هاي مختلف قائل نبودند و در ليست شان فقط يك Islamic Azad University ‌بود به جز برخي از دانشگاه هايي كه ديتا بيس شان خيلي كامل بود مثل دانشگاه
TU Delft هلند يا Aalto فنلاند كه دقيقا به اسم اكثر شعبه هاي مهم بود . با اين كه من خودم تهران هستم اما فكر نكنم تفاوت چنداني بين رتبه شعبه هاي مختلف دانشگاهها آزاد وجود داشته باشد . حتي در مورد دانشگاه سراسري هم به جز چند دانشگاه اول كه در ليست هستند بقيه تفاوت چنداني با هم ندارند . نكات مهم تري مثل معدل . رزومه قوي تر ، نمرات زبان و SOP وجود دارد كه بايد در نظر گرفته شود .
حتي دانشگاهي مثل UM مالزي هم كه در ايران دفتر دارد و مستقيما برخي از شعبه هاي دانشگاه آزاد را ديده است تمام شعبه ها را با يك نام تحت عنوان آزاد معرفي مي كرد و فرق بين شعبه تهران شمال و جنوب را نمي دانست .!!!!!!

ehsan1983
August 6th, 2012, 09:22 AM
از دوستان عزيز
تقاضا دارم نظراتشون رو در مورد شانس اخذ پذيرش در مقطع PHD همراه با فاند و همچنين بدون فاند رو نسبت به داشتن مدرك فوق ليسانس از دانشگاه آزاد يا دوليت اعلام كنند؟
مي خوام بدونم آيا معدل و نمرات زبان و موضوعات و مقالات تحقيقاتي مهم تره يا نوع دانشگاه؟

kollack
September 16th, 2012, 08:39 PM
این سوال من بدون جواب مونده
آزاد یا علمی کاربردی = یه سری میگن علمی کاربردی چون مهر وزارت علوم داره یه سری میگن ازاد منم گیر کردم .بودن با ازاد رفتن امریکا ولی تو خود سایت سفارت مجازی زده که بایید تایید وزارت علوم داشته باشه مدرک تا مورد تایید ما هم باشه

snshirazi
November 18th, 2012, 03:11 PM
این سوال من بدون جواب مونده
آزاد یا علمی کاربردی = یه سری میگن علمی کاربردی چون مهر وزارت علوم داره یه سری میگن ازاد منم گیر کردم .بودن با ازاد رفتن امریکا ولی تو خود سایت سفارت مجازی زده که بایید تایید وزارت علوم داشته باشه مدرک تا مورد تایید ما هم باشه

بیبین دوست عزیز دو نکته رو توجه کن: اول اینکه درسته در سایت سفارت نوشته تایید وزارت علوم ولی منظور اصلی تائید مدرک توسط ارگانی هست که دانشگاه تحت پوشش اون هست و مهم تر از تمام این تائیدها تائید دادگستری و وزارت خارجه هست، در مورد مدارک دانشگاهی کشور مقصد از جمله آمریکا به تائید دادگستری و وزارت خارجه بیشتر اهمیت می ده این تائیدها رو هم دارالترجمه برای دانشگاه آزاد انجام می ده.

نکته بسیار مهم تر شما توجه کن که دانشگاه آزاد طبع تعاریف رسمی و بین الملی university به حساب می یاد که برای دانشگاهای معتبر در سطح جهان مهمه که شما فارق ااتحصیل university باشی، علمی کاربردی یه چیزی تو مایه های کالج به حساب می یاد و ممکنه بعضی دانشگاها قبول نکند شما اول ببین دانشگاه مقصد با این تعاریف مشکلی نداره؟
مثلا اگه سایت وزارت علوم ایران رو بری می بینی تا جایی که یادمه یه جایی داره که مدارک دانشگاهای مختلف دنیا رو ارزیابی می کنه مثلا یه تعداد زیادی دانشگاه و موسسه علمی در آمریکا رو می بینی که وزارت علوم نوشته دانشگاهای گروه 2 یا 3 یا غیر معتبر یا اصلا ممکنه اسمشون رو ننوشته باشه و اگه کسی از این دانشگاها مدرک بگیره نمی تونه تو ایران معادل سازیش بکنه بعد شما با خودت فکر می کنی ای بابا ابنا چه پروهایی هستند معلومه که فلان دانشگاه در فلان ایالت آمریکا دانشگاهش از شریف بهتره اینا چرا طاقچه بالا می زارن؟ نکته در همینه که همون دانشگاه های ایالتهای حتی معروف آمریکا ممکنه نام university داشته باشه و شخص شخیص وزیر وزارت علوم آمریکا امضاش کرده باشه ولی در معنای تخصصی university به حساب نمی یاد. برای همین مدرک لیسانس، فوق و یا حتی دکتراش رو اینجا تائید نمی کنه، یعنی شما می ری تو این دانشگاه درس می خونی دکتر می شی می یای بعد می خواهی تو ایران هیات علمی بشی می ری مدرک رو وزارت علوم می دی تائید کنه اونا می گن قربونت شما فقط دیپلمت که از ایران گرفتی اعتبار داره، البته با این مدارک می شه تو شرکت شوهرخاله ها مدیر عامل شد ولی جایی که تائید بخواد نه؟;)
موفق باشید.

majidf
December 31st, 2012, 08:17 PM
سلام دوست عزیز
دانشگاه آزاد بودن اصلا امتیاز منفی نیست. من خودم برای لیسانس فقط به خاطر اینکه بعدا بتونم برم خارج! لیسانس رشته ای که خیلی بهش علاقه نداشتم در دانشگاه امیر کبیر رو انتخاب کردم ولی بعد فوق رفتم آزاد چون فهمیدم برای اپلای خیلی مهم نیست حالا من هم نمی خوام برم هاروارد و میشیگان یا استنفورد!!!

خیلی از دانشگاه ها به خصوص تو اروپا دانشگاه آزاد رو می شناسن. جز برخی دانشگا های طراز اول جهان که تقریبا دانشگاهای تاپ ایران رو می شناسند بقیه زیاد براشون فرقی نمی کنه تازه در زمیه اپلای یکی از مزایای دانشگاه آزاد که جاهای دیگه ( حداقل امیر کبیر و شریف رو مطمئن هستم) که ندارند پست از طریق دانشگاه هست مثلا دانشگاه امیر کبیر مدارک ترجمه شده رو که براش می برید در یک پاکت سربسته به شما می ده و شما باید برید یه پست معتبر خودتون پستش کنید خوب هزارون نفر هم همین کار رو کردند و الان هم مشغول تحصیل در آمریکا و کانادا و جاهای دیگه هستند ولی بعضی از دانشگاها تاکید دارند که خود دانشگاه باید sender مدارک باشه و آدرس اون روی پاکت باشه خوب برای این بخش دانشگاه آزاد یه واحد بین الملل داره که مدارک رو می بری اونجا و برات پست می کنند به اون دانشگاه فرقی هم نمی کنه آزاد تهران باشی یا هر جای دیگه. جالبه که بر عکس تمام جاهای دانشگاه آزاد واحد بین الملل تنها دارنده ی اخلاق خوش و برخورد خوب کارمندی هست!!!! و صد البته عجیب تر قیمت کمتر( پارسال در حدود 20 تومان کمتر) پست واحد بین الملل نسبت به DHL و TNT هست!!! ( خدایا چشم شیطون کر و کور!!).
یه نکته جالب! دانشگاه معتبری مثل University of British Columbia در کانادا که رنک جهانیش 45 هست، حتی تا دانشگاه آزاد ملایر رو هم می شناسه این لینک رو ببینید:
http://iem.grad.ubc.ca/index.asp?cID=75

تا جایی که به نظرم تو همین فروم بود که عزیزی نوشته بود حالا که من دانشگاه شریف درس خوندم یعنی نمی تونم اینجا اپلای کنم!!!

نکته مهم در امر پذیرش داشتن هر چه بهتر شرایط پیش نیاز برای اپلای کردن هست که در سایت دانشگاه مورد نظر به اون اشاره شده.

موفق باشید

بر عکس مطالبی که گفتید دانشگاه هایی مثل امیر کبیر ریز نمرات به دانشجو نمیدن و مدارک خودشون مستقیم میفرستن

nazanin5555555
January 27th, 2013, 02:32 AM
مثلا اگه از دانشگاهی که فارغ التحصیل شدی، قبلا هم دانشگاهیات از دانشگاه مقصد پذیرش گرفته باشن و یا استاد ایرانی هم دانشگاهیت در دانشگاه مقصد باشه بسیار تأثیر گذاره.

خوب احتمال این چیزی که گفتی صد البته تو آزاد بیشتره

nazanin5555555
January 27th, 2013, 03:07 AM
دوست عزیزم من با دلیل صحبت کردم و گفتم اگه کسی بخواد پذیرش بگیره در شرایط مساوی آزاد براش بهتره چون می تونه اگه تلاش و همت کنه با مهدل عالی بالای 19.5 که تو بعضی دانشگاه ها واقعا بسیار سخته(البته نه اینکه تو آزاد اسونه تو آزاد هم باید سعی و تلاش بشه)ولی آسونتره البته جز بعضی از واحد های آزاد که اون ها هم واقعا سخت گیرن احتمالا.می تونه تو شرایط مساوی و با داشتن بقیه شرایط پذیرش عالی بگیره پس همین ادم وقتی و که باید تو یه دانشگاه مثلا شریف بزاره تا معذل بالای 19.5 بیاره صرف زبان و مقاله میکنه واسه هر کدوم که خواستی دلیل دارم کسی و میشناسم که از زاد رفته ام آی تی و کسیو میشناسم که روزی صد بار به خودش لعنت میفرسته که چرا داره علم و صنعت می خونه و معدلش از یه حدی بالاتر نمیره البته با توجه به استعدادی که داره.بازم چیز هایی که گفتم واسه پذیرش گرفتنه فقط این احتمالا هم واسه همه حرفام میزارم که fantastic بی مورد پستم و حذف نکنه

ghlobe
January 27th, 2013, 08:33 AM
دوست عزیزم من با دلیل صحبت کردم و گفتم اگه کسی بخواد پذیرش بگیره در شرایط مساوی آزاد براش بهتره چون می تونه اگه تلاش و همت کنه با مهدل عالی بالای 19.5 که تو بعضی دانشگاه ها واقعا بسیار سخته(البته نه اینکه تو آزاد اسونه تو آزاد هم باید سعی و تلاش بشه)ولی آسونتره البته جز بعضی از واحد های آزاد که اون ها هم واقعا سخت گیرن احتمالا.می تونه تو شرایط مساوی و با داشتن بقیه شرایط پذیرش عالی بگیره پس همین ادم وقتی و که باید تو یه دانشگاه مثلا شریف بزاره تا معذل بالای 19.5 بیاره صرف زبان و مقاله میکنه واسه هر کدوم که خواستی دلیل دارم کسی و میشناسم که از زاد رفته ام آی تی و کسیو میشناسم که روزی صد بار به خودش لعنت میفرسته که چرا داره علم و صنعت می خونه و معدلش از یه حدی بالاتر نمیره البته با توجه به استعدادی که داره.بازم چیز هایی که گفتم واسه پذیرش گرفتنه فقط این احتمالا هم واسه همه حرفام میزارم که fantastic بی مورد پستم و حذف نکنه

این صحبت کاملا نادرست است که تفاوتی بین آزاد و شریف نیست. بعضی دانشگاههای ایران کاملا شناخته شده اند و فارغ التحصیلان آنها شانس بالاتری برای پذیرش دارند. بسیاری از استادهای ایرانی خارج از کشور هم با دانشگاههای ایران و حتی تفاوت بین دانشگاههای آزاد تهران و سایر مناطق آشنا هستند و اگر عضو کمیته های پذیرش باشند این تفاوتها را لحاظ میکنند. آن کسی هم که از دانشگاه آزاد به ام آی تی رفته باشد مطمئن باشید بخاطر مدرک دانشگاه آزادش پذیرش نگرفته بلکه با نمره GRE و بقیه شرایط خوب پذیرش گرفته است. در ضمن این تصور که گرفتن معدل بالای 19 در دانشگاههای پایین آسان است هم تصور درستی نیست. کسی که در یک دانشگاه پایین معدل 19 بیاورد مطمئن باشید در یک دانشگاه خوب هم وضع معقولی حواهد داشت.

nazanin5555555
January 27th, 2013, 08:43 AM
این صحبت کاملا نادرست است که تفاوتی بین آزاد و شریف نیست. بعضی دانشگاههای ایران کاملا شناخته شده اند و فارغ التحصیلان آنها شانس بالاتری برای پذیرش دارند. بسیاری از استادهای ایرانی خارج از کشور هم با دانشگاههای ایران و حتی تفاوت بین دانشگاههای آزاد تهران و سایر مناطق آشنا هستند و اگر عضو کمیته های پذیرش باشند این تفاوتها را لحاظ میکنند. آن کسی هم که از دانشگاه آزاد به ام آی تی رفته باشد مطمئن باشید بخاطر مدرک دانشگاه آزادش پذیرش نگرفته بلکه با نمره GRE و بقیه شرایط خوب پذیرش گرفته است. در ضمن این تصور که گرفتن معدل بالای 19 در دانشگاههای پایین آسان است هم تصور درستی نیست. کسی که در یک دانشگاه پایین معدل 19 بیاورد مطمئن باشید در یک دانشگاه خوب هم وضع معقولی حواهد داشت.

بله حق با شماست من هم نگفتم بین آزاد و شریف فرقی وجود نداره گفتم به نظر من در شرایط مساوی دو نفر که می خوان پذیرش بگیرن کسی که تو آزاد خونده و در شرایط مساوی معدلش از کسی که سراسری خونده(اونم به جز سراسری های درجه یک مثل شریف و تهران و چند تا دیگه) بالاتره ،اونی که معدل بالاتری داره شانس بهتری هم داره به نظر من.

ghlobe
January 27th, 2013, 08:47 AM
بله حق با شماست من هم نگفتم بین آزاد و شریف فرقی وجود نداره گفتم به نظر من در شرایط مساوی دو نفر که می خوان پذیرش بگیرن کسی که تو آزاد خونده و در شرایط مساوی معدلش از کسی که سراسری خونده(اونم به جز سراسری های درجا یک مثل شریف و تهران و چند تا دیگه) اونی که معدل بالاتری داره شانس بهتری هم داره به نظر من.

بله اگر منظورتون مقایسه دانشگاههای پایین سراسری (مثل شهرستانهای کوچک) و دانشگاه آزاد است درست است فرق زیادی ندارند.

nazanin5555555
January 27th, 2013, 09:16 AM
بله اگر منظورتون مقایسه دانشگاههای پایین سراسری (مثل شهرستانهای کوچک) و دانشگاه آزاد است درست است فرق زیادی ندارند.

دوست عزیزم به نظر شما نفر اول معدل 15 دانشگاه خواجه نصیر و نفر دوم دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات معدل 19.5 در صورت مساوی بودنه بقیه شرایط برای پذیرش شما شانس را به کدام میدهید(به کسی بر نخورد صرفا مثال بود و یک نظر خواهی ساده)ببینید من اون دو دانشگاه را مقایسه نمیکنم ها فقط منظورم شانسه پذیرشه همین

nazanin5555555
January 28th, 2013, 07:51 PM
بنده هم احتراما مخالفم چون از بین دوستام بودن آشناهاشون که از آزاد رفتن mit و مک گیل پس به نظر من به تمام آزادیها پیشنهاد میکنم اگه بقیه شرایطشون خوبه اقدام کنن واسه پذیرش

kaveh6
January 28th, 2013, 08:32 PM
بنده هم احتراما مخالفم چون از بین دوستام بودن آشناهاشون که از آزاد رفتن mit و مک گیل پس به نظر من به تمام آزادیها پیشنهاد میکنم اگه بقیه شرایطشون خوبه اقدام کنن واسه پذیرش
البته دوستانی هم بودن که مک گیل و UBC پذیرش گرفتن برای مستر با فاند و الان واسه PhD MIT می خونن از علم و صنعت. اما شرایطشون خیلی خاص بوده مثلا یکیشون 12 تا مقاله ISI داشت (تو دوره کارشناسی). من روال نرمال رو می گم از چیز هایی که دیدم. از دانشگاه آزاد برای فاند گرفتن باید شرایط خیلی خیلی خیلی خاصی داشته باشین. البته این نظره منه.

violet11
January 29th, 2013, 12:39 AM
البته دوستانی هم بودن که مک گیل و UBC پذیرش گرفتن برای مستر با فاند و الان واسه PhD MIT می خونن از علم و صنعت. اما شرایطشون خیلی خاص بوده مثلا یکیشون 12 تا مقاله ISI داشت (تو دوره کارشناسی). من روال نرمال رو می گم از چیز هایی که دیدم. از دانشگاه آزاد برای فاند گرفتن باید شرایط خیلی خیلی خیلی خاصی داشته باشین. البته این نظره منه.

شما نه تنها اطلاعاتتون غلطه بلکه حتی به نتایج مندرج در همین سایت هم گویا توجه نفرمودید ...

که اگه کمی دقت داشتید اینطور " خیلی خیلی خیلی خاص" نمیکردید و به خاطر هیچ باعث نا امیدی دوستان نبودید ...

اصلاً به دانشگاه ازاد بودن ربطی نداره ریجکت شدن ... باید ضعف رو جای دیگه جستجو کرد!

خیلی از دانشگاههای چین و هند (نه خوباش) از همین دانشگاه ازاد هم گمنام ترند! ویا کشورهای داغونتر دیگه ... نمره خوب امتحانات GRE , جنرال و سابجکت و یه تافل خیلی بالا و همینطور یکی دو تا مقاله .... اینا چیزایی هستند که رقابت ایجاد میکنند

والبته معدل ! من خودم پشیمونم که دولتی ریاضی خوندم چون میانگین معدل دانشکده علوم پایه در زمان فارغ التحصیلیم زیر 13 بود که نشون دهنده سختگیریهای بی مورده ... ای کاش لیانس رو ازاد میخوندم ولی معدلم 18 بود!!

kaveh6
January 29th, 2013, 01:39 AM
شما نه تنها اطلاعاتتون غلطه بلکه حتی به نتایج مندرج در همین سایت هم گویا توجه نفرمودید ...

که اگه کمی دقت داشتید اینطور " خیلی خیلی خیلی خاص" نمیکردید و به خاطر هیچ باعث نا امیدی دوستان نبودید ...

اصلاً به دانشگاه ازاد بودن ربطی نداره ریجکت شدن ... باید ضعف رو جای دیگه جستجو کرد!

خیلی از دانشگاههای چین و هند (نه خوباش) از همین دانشگاه ازاد هم گمنام ترند! ویا کشورهای داغونتر دیگه ... نمره خوب امتحانات GRE , جنرال و سابجکت و یه تافل خیلی بالا و همینطور یکی دو تا مقاله .... اینا چیزایی هستند که رقابت ایجاد میکنند

والبته معدل ! من خودم پشیمونم که دولتی ریاضی خوندم چون میانگین معدل دانشکده علوم پایه در زمان فارغ التحصیلیم زیر 13 بود که نشون دهنده سختگیریهای بی مورده ... ای کاش لیانس رو ازاد میخوندم ولی معدلم 18 بود!!
یعنی شما میگید از آزاد به MIT رفتن با یه معدل 18-19 ممکنه؟؟ من شرایط خیلی خیلی خاص برای این مورد در جواب پست خانم نازنین گفتم. در ضمن من تمام مثال هایی رو که آوردم حضورا باهاشون صحبت کردم. ریجکت شدن یا نشدن اتفاقا خیلی به دانشگاهی که توش درس خوندین وابستست و یکی از عوامل تعیین کننده در پیدا کردن ساپورت اساتید. من یکی از دوستانم که 3 ماه پیش یه interview با skype با یک استاد هندی در دانشگاه آلبرتا داشت ازش خواسته بودن که علم و صنعت رو با شریف مقایسه کنه چون استاد فقط شریف می شناخت. اسم و رسم دانشگاه خیلی پراهمیته. الان شما خودتون دارین معدل 18 آزاد رو با 13 سراسری یکی می کنید، چرا فکر می کنید اساتید این کارو نمی کنند؟

violet11
January 29th, 2013, 01:58 AM
یعنی شما میگید از آزاد به MIT رفتن با یه معدل 18-19 ممکنه؟؟ من شرایط خیلی خیلی خاص برای این مورد در جواب پست خانم نازنین گفتم. در ضمن من تمام مثال هایی رو که آوردم حضورا باهاشون صحبت کردم.

دوست خوبم ...

اصولاً واژه" خیلی خیلی خیلی خاص" نباید معطوف به دانشگاه ازاد بشه و اینطور به نظر بیاد که پذیرش از mit به خاطر ازاد بودن نیاز به شرایط خیلی خیلی خیلی خاص داره ...

mit خود به خود شرایطی غیر قابل پیش بینی داره ... تاپیک نتایج ریجکت 2013 رو ببینید دوستی با نتایجی عالی و معدلهای خوب(ازدانشگاهای خوب کشور) و تافل 118 و gre فوق العاده و مقالات خوب از چند دانشگاه امریکا در رشته بیزینس ریجکت شده ...

معدل برای دپارتمان مثل غربال بزرگ اولیه عمل میکنه (که اونم تو دانشگاههای مختلف راه داره برای جبرانش ...) ... و شرایط رقابت رو فاکتورهای دیگه در مراحل بعد به وجود میارن

اسم دانشگاه نهایتاً اگه بخواد تاثیر بزاره تو مراحل آخر تاثیر میزاره که چند نفر همچیشون شبیه هم هست و سخته برای استاد انتخاب یکیشون! ودر اون صورت دانشگاه ازاد باشی یا دانشگاهی از هند خیلی فرق نمیکنه اگه رقیبت از دانشگاههای معتبر اروپا باشه ... بازم اینجور وقتا فاکتورایی مثل مکاتبه یا مصاحبه قبل اپلای با استاد بیشتر تاثیر داره

در نهایت اسم شریف و تهران رو کنار میزارم(به احترام سایر نظرات از اول تاپیک تا اینجا) ولی اگه قراره ارشد رو در سایر دانشگاهها با معدل 15 و صرف وقت زیاد در دروسی که شاخه اینده دکتری شما نخواهد بود که هم مانع کسب نمرات خوب زبان خواهد بود و هم روی مقاله نویسی شما تاثیر میزاره ، بخونید ... همون بهتر که ازاد بخونید ولی وقت شما روی چند درس خاص برای مقاله دراوردن از اونا و تقویت زیبان صرف بشه و در نهایت هم مدرکی با معدل بالای 18 داشته باشید .

من یکی از دوستانم که 3 ماه پیش یه interview با skype با یک استاد هندی در دانشگاه آلبرتا داشت ازش خواسته بودن که علم و صنعت رو با شریف مقایسه کنه چون استاد فقط شریف می شناخت. اسم و رسم دانشگاه خیلی پراهمیته. الان شما خودتون دارین معدل 18 آزاد رو با 13 سراسری یکی می کنید، چرا فکر می کنید اساتید این کارو نمی کنند؟

من شما و دیگران رو به تجربه دوستانی که نمیشناسید حواله نمیدم ولی برای باز شدن دیدتون بهتره یه سر هم به فروم thegradcafe بزنید اونجا نظرات بیشتری رو از سراسر دنیا میتونید جویا بشید!

بله ! من قاطعانه میگم معدل 18 دانشگاه ازاد قزوین از 15 دانشگاه اصفهان بهتره .... چون در مورد 15 دانشگاه اصفهان اصلاً به خاطر نقص مدرک بررسی نمیشه شرایط شما در کشوری مثل کانادا ...

در ضمن برای دکتری شما وقتی روی یه زمینه کار کردید استاد دانشگاه مزبور سعی میکنه سواد شما رو محک بزنه خودش و به اسم دانشگاه توجه نمیکنه ... مگر اینکه هیچ چیز درست و حسابی دیگه برای ارائه نداشته باشید به جز اسم دانشگاه!!

omiga
January 29th, 2013, 02:43 AM
دوست خوبم ...

اصولاً واژه" خیلی خیلی خیلی خاص" نباید معطوف به دانشگاه ازاد بشه و اینطور به نظر بیاد که پذیرش از mit به خاطر ازاد بودن نیاز به شرایط خیلی خیلی خیلی خاص داره ...

mit خود به خود شرایطی غیر قابل پیش بینی داره ... تاپیک نتایج ریجکت 2013 رو ببینید دوستی با نتایجی عالی و معدلهای خوب(ازدانشگاهای خوب کشور) و تافل 118 و gre فوق العاده و مقالات خوب از چند دانشگاه امریکا در رشته بیزینس ریجکت شده ...

معدل برای دپارتمان مثل غربال بزرگ اولیه عمل میکنه (که اونم تو دانشگاههای مختلف راه داره برای جبرانش ...) ... و شرایط رقابت رو فاکتورهای دیگه در مراحل بعد به وجود میارن

اسم دانشگاه نهایتاً اگه بخواد تاثیر بزاره تو مراحل آخر تاثیر میزاره که چند نفر همچیشون شبیه هم هست و سخته برای استاد انتخاب یکیشون! ودر اون صورت دانشگاه ازاد باشی یا دانشگاهی از هند خیلی فرق نمیکنه اگه رقیبت از دانشگاههای معتبر اروپا باشه ... بازم اینجور وقتا فاکتورایی مثل مکاتبه یا مصاحبه قبل اپلای با استاد بیشتر تاثیر داره

در نهایت اسم شریف و تهران رو کنار میزارم(به احترام سایر نظرات از اول تاپیک تا اینجا) ولی اگه قراره ارشد رو در سایر دانشگاهها با معدل 15 و صرف وقت زیاد در دروسی که شاخه اینده دکتری شما نخواهد بود که هم مانع کسب نمرات خوب زبان خواهد بود و هم روی مقاله نویسی شما تاثیر میزاره ، بخونید ... همون بهتر که ازاد بخونید ولی وقت شما روی چند درس خاص برای مقاله دراوردن از اونا و تقویت زیبان صرف بشه و در نهایت هم مدرکی با معدل بالای 18 داشته باشید .

من شما و دیگران رو به تجربه دوستانی که نمیشناسید حواله نمیدم ولی برای باز شدن دیدتون بهتره یه سر هم به فروم thegradcafe بزنید اونجا نظرات بیشتری رو از سراسر دنیا میتونید جویا بشید!

بله ! من قاطعانه میگم معدل 18 دانشگاه ازاد قزوین از 15 دانشگاه اصفهان بهتره .... چون در مورد 15 دانشگاه اصفهان اصلاً به خاطر نقص مدرک بررسی نمیشه شرایط شما در کشوری مثل کانادا ...

در ضمن برای دکتری شما وقتی روی یه زمینه کار کردید استاد دانشگاه مزبور سعی میکنه سواد شما رو محک بزنه خودش و به اسم دانشگاه توجه نمیکنه ... مگر اینکه هیچ چیز درست و حسابی دیگه برای ارائه نداشته باشید به جز اسم دانشگاه!!

بله فرمایش شما کاملا متینه!
منم این رو به چشم دیدم! فرقی نداره که شما حتی از شریف مدرک داشته باشی یا از دانشگاه فلان، فلان جا! اول معدل شما رو نگاه می کنند!

ولی بر اساس نمرات خام! منطورم معدل و تافل و ...! یه تعدای نفرات میان بیرون! توی این بین همه چیز نفر به نفر چک میشه! یعنی وقتی 100 نفر رو بکشند بیرون و شما توی اون صد نفر باشی دیگه این رو نگاه نمی کنند که معدل شما دو نمره از معدل فلانی بالاتره یا پایینتر! سطح مقالات، پروژه ها، دانشگاه، میزان شرکت شما در فعالبت های مختلف و .....! همه و همه نقش دارند! این طور هم نیست که فقط اسم دانشگاه براشون مهم باشه! اونا تمام دانشگاههای ما رو می شناسند! و دقیق تمام شرایط رو بررسی می کنند! ;) اسم دانشگاه فقط می تونه یه بخشی شما رو جلو بندازه! یعنی اینکه شما فارغ التحصیل شریف هستید دلیل بر قبولی صد در صد شما نیست! شما یک پوئن مثبت به دست میارید ولی ممکنه در برابر یک دانشجوی دیگه از یک دانشگاه پایین تر چندین پوئن در زمینه های مختلف از دست بدید! شرایط هر فرد فرق می کنه!

در کل معدل زیر می نیمم دانشگاه از هر دانشگاهی ریجکت میشه چون کامپیوتر می نیمم رو خیلی سفت و سخت اعمال می کنه! ولی اینکه در بعد از این پله چه اتفاقی می افته کاملا بستگی به شرایط فرد داره!
به طور مثال اگر شما یک فرد با معدل 16 از شریف رو با یک نفر با معدل 20 از دانشگاه ازاد مقابسه کنید این دوتا تقریبا هم وزن هستند! یکی دانشگاه بهتر یکی معدل بهتر! ولی فقط این دو تا پارامتر نیست! مسلما کسی که توی شریف درس خونده اپشن بیشتری دم دستش بوده و در اکثر مواقع برد با اونه! ولی نه فقط صرف دانشگاهش بلکه سوابق تحصیلی و کاریش برنده اش می کنه!

در کل زیاد به اسم دانشگاه گیر ندید! :D

nazanin5555555
January 29th, 2013, 02:54 AM
بله فرمایش شما کاملا متینه!
به طور مثال اگر شما یک فرد با معدل 16 از شریف رو با یک نفر با معدل 20 از دانشگاه ازاد مقابسه کنید این دوتا تقریبا هم وزن هستند! یکی دانشگاه بهتر یکی معدل بهتر! ولی فقط این دو تا پارامتر نیست! مسلما کسی که توی شریف درس خونده اپشن بیشتری دم دستش بوده و در اکثر مواقع برد با اونه! ولی نه فقط صرف دانشگاهش بلکه سوابق تحصیلی و کاریش برنده اش می کنه!

در کل زیاد به اسم دانشگاه گیر ندید! :D

به نظره من هم حرفت در مورد شریف درسته ولی اگه تو همین مقایسه به جای شریف، خواجه نصیر،علم و صنعت یا تبریزو جایگزین کنی نظرت چیه؟

omiga
January 29th, 2013, 03:28 AM
به نظره من هم حرفت در مورد شریف درسته ولی اگه تو همین مقایسه به جای شریف، خواجه نصیر،علم و صنعت یا تبریزو جایگزین کنی نظرت چیه؟

ببینید من جنرال بحث رو انجام دادم! هر دانشگاهی نفاط قوت و ضعف خودش رو داره!
به فرض مثال
شریف -> قطب مخابرات! نتیجتا اگه کسی با مدرک مخابرات از شریف فارغ التحصیل شه یه پوئن مثبت اضافی داره!
دانشگاه تهران -> قطب دیجیتال و وجود پروفسور نوابی! دیگه توضیح نمیدم!
علم و صنعت -> فکر کنم قطب دیوایس هست! مطمئن نیستم!
دانشگاه تبریز -> قطب فوتونیک و مگاترونیک!
دانشگاه ارومیه -> خوراک طراحی ای سی و انالوگ CMOS دیزاین! پروفسور حدیدی!
و ....!

اینا مال برق بود!

هر دانشگاهی یه سری نقاط فول پاور داره و اونا نقض بازی می کنند نه صرفا اسم دانشگاه! تو خود امریکا هم همین طوره! هر دانشگاهی تو هر فیلدی برتر نیست! رده بندی فرق می کنه!
ولی خب رزومه یک نفر کامل نشون میده چند مرده حلاجه! یه شبه یه نفر نابغه نمیشه! بالاخره سوابق کاریش روی اینترنت هست! معرف هاش هستند! اسم مقالاتش هست و ......!
خلاصه همه چیز نقش بازی می کنه!

من شریف رو مثال زدم! چون اسمش اونجا بود!
ولی در کل منظورم این بود هر دانشگاهی یه وزنی داره! یه نقاط قوتی داره و اگه شما توی نقاط قوتش باشی مسلما رزومه ات بوست میشه! ولی اینطور نیست که چون به اون امکانات دسترسی داری شما فرد لایقی هستی!

اونا بیشتر به این نگاه می کنند که شما تو هم رده هات چه کار کردی! شما اگه بهترین دانشگاه ایران هم درس خونده باشی ولی رزومه ات نشون بده که ادم پر کاری نبودی شانسی در برابر کسی که بدترین دانشگاه درس خونده ولی پر کار بوده تقریبا نداری! کمیته پذیرش استاد یافتن این موارد هستند و همه رو وزن می دن بسته یه چیزی که از شما انتظار دارند!

خلاصه اینقدر این اسم دانشگاه رو بزرگ نکنید! اگر شما توی دانشگاه اسم و رسم دار درس خونده باشی فقط یک پوئن جلو می افتی و این به معنی پذیرش صد در صد شما نیست! حداقل 10 تا پوئن اون وسط دخیل هسنند تا شما پذیرش بشی! این ده رو رو استاندارد اروپاییش گفتم اونا اینطوری حساب می کنند (ریکام، انگیره نامه، لول دانشگاه، لول معدل، نمره زبان، رزومه، سابقه پژوهشی، سابقه کاری و ...!) ده موردش می کنند نمره میدن نمرات برتر رو می گیرند! مثلا ذر مورد اراسموس یه بنده خدایی گفته بود که کسی بالای 80 بشه توی اکشن یک مستر صد در صد پذیرش میشه! به هر لول 10 نمره داده بودن و از 100 هر کی 80 گرفته بود پذیرش شده بود! یه همچین سیستمی رو سوئد هم پیاده می کنه! امریکا هم باید یه همچین ترکیبی داشته باشه حالا مونده به دانشگاهش که چیارو بخواد!

در کل مدارکی که از شما می گیرند برای بررسی پذیرش هست وگرنه می گفتن اسم دانشگاهتون رو بگید تا قبول و ریجکت کنیم! :D

باز هم می گم اینقدر مسئله دانشگاه رو بغرنج نکنید! ;)

jvdn
January 29th, 2013, 11:38 AM

شما اشتباه می کنید! اینطور نیست که برخی به خاطر پایین بودن معدل اصلا بررسی نشن. نمونه ای دیدم که فردی با معدل 13 از یکی از دانشگاههای رنک زیر 100 جهان، پذیرش فول فاند گرفته و یکی از دلایل این پذیرش هم به گفته استادش خوب بودن دانشگاه لیسانسش (امیرکبیر) بوده!!

violet11
January 29th, 2013, 11:46 AM
شما اشتباه می کنید! اینطور نیست که برخی به خاطر پایین بودن معدل اصلا بررسی نشن. نمونه ای دیدم که فردی با معدل 13 از یکی از دانشگاههای رنک زیر 100 جهان، پذیرش فول فاند گرفته و یکی از دلایل این پذیرش هم به گفته استادش خوب بودن دانشگاه لیسانسش (امیرکبیر) بوده!!

داداش گلم ...

سایت دانشگاههای کانادا رو بخونید خیلی خیلی واضح نوشته مینیمم رو برای ایران " karshenasi point 16-20" یا "karshenasi arshad point 16-20"....

لطفاً از "یکی شنیدم" ها یا "یکی بوده" رو به عنوان راهنمایی برای دیگران که ممکنه سرنوشتشون رو عوض کنه بکار نبرید!!

در مورد امریکا اغلب gre میتونه لیسانس پایین رو البته با شرط وجود یه مستر معدل بالا پوشش بده (در فروم تحصیل در امریکا بحث شده) ... ولی اینکه یکی به خاطر اسم دانشگاهش پذیرش گرفته ... بماند!

استناد ما به واقعیاتیه که به عنوان پروسه پذیرش وجود داره ....
من بیام بگم یه نفر رو دیدم استاد عاشقش شده بهش پذیرش داده ! (حالا شایدم یکی بوده باشه اینجوری :D ولی این چیزی نیست که عمومیت داشته باشه و بهتره همون خاطره بمونه !)

omiga
January 29th, 2013, 12:41 PM

ببینید غیر ممکن نیست! ولی مال کسی هست که 1) استاد خیلی بخوادش! 2) استاد شدیدا توی کمیته نفوذ داشته باشه!
حالا توی امیرکبیر که جنرال نمره بالاست! و نمره 13 یعنی خیلی کم! و عموما نفرات متوسط و یا کمتر دانشکده اصلا بدرد پذیرش نمی خورند! چون این نشون میده که شما اکتیو نیستید! ولی خیلی از دانشگاهها معدل 13 معدل خوبی حساب میشه چون کلا دانشگاه توی نمره دادن خسیسه! خلاصه ایشون خیلی شانس اورده و یه مورد خاصه! زیاد دلتون رو بهش خوش نکنید!

snshirazi
January 30th, 2013, 01:22 AM
دوست عزیزم به نظر شما نفر اول معدل 15 دانشگاه خواجه نصیر و نفر دوم دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات معدل 19.5 در صورت مساوی بودنه بقیه شرایط برای پذیرش شما شانس را به کدام میدهید(به کسی بر نخورد صرفا مثال بود و یک نظر خواهی ساده)ببینید من اون دو دانشگاه را مقایسه نمیکنم ها فقط منظورم شانسه پذیرشه همین

من لیسانس امیرکبیر بودم و فوق آزاد دوستانی هم از هر دو دانشگاه در دانشکده های مختلف دارم که درگیر پذیرش بودند و رفتند یا هنوز هستند، جواب من و نظر شخصی بر اساس مشاهداتم به سوال بالا با فرض مساوی بودن بقیه شرایط از هر نظر اینه که معدل 19.5 شانس بیشتری داره نه دانشگاه خواجه نصیر.

ehsan1983
January 30th, 2013, 11:00 AM
دوستان
فكر ميكنم يه اشكال بوجود اومده:
نام اين تاپيك گرفتن پذيرشه نه گرفتن فاند و اسكولارشيپ.....
با مدرك ازاد تقريبا همه جاها رو ميشه اپلاي كرد....
اما براي فاند شايد كمي بعضي اساتيد روي نام دانشگاه ها حساسيت داشته باشند كه اون هم با داشتن نمره زبان خوب، دانستن زبان دوم، مقاله و كنفرانس و كارهاي تحقيقاتي به روز و تجربه كاري و توصيه نامه و SOP قوي جبران ميشه.
متاسفانه در اينجا روي اسمها حساسيت هست...اگه طرف مهندسي خونده بايد ديد چقدر كار تحقيقاتي توي آزمايشگاه انجام داده....پايان نامه اش چي بوده...حالا كجا بوده خيلي مهم نيست.....اين تجربه من بوده...

kaveh6
January 31st, 2013, 06:35 PM
ببینید متاسفانه شما یک عامل مهم رو فراموش کردید و اون هم فیلد کاریه ... شاید اون دوست شما و یا حتی شما تو قسمت هایی فعال بودید که با اون اساتید نقطه مشترکی نداشته ...
شاید این IBT زیر 90 هم در قیاس با دانشجوهای شرق آسیا و هند یکی از دلایل عدم پذیرش باشه
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php
این صفحه اول نتایج پذیرش این سایته ... ببینید ! فکر کنم 11 تا پذیرش بچه های آزاد فقط تو همین صفحه اول هست !
اینم بگم من خودم آزاد نمی خونم البته سو تعبیر نشه
البته سطح دانشگاه ها (مقصد) هم خیلی مهمه. این دوستانم که معرفی کردم ضعف زبان داشتن با این حال پذیرش گرفتن اما فاند نه. توی لینکه شما هیچ دانشگاه معنبری ندیدم که بچه های آزاد ازش پذیرش (با فاند) گرفته باشن.

eajj
February 1st, 2013, 03:59 PM
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=664
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2389
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1720
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2311
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=119
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2316
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2297
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2280
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2276
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2220
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2259
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1975
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1996

یه مقداری عجله داشتم سریع اینها رو در آوردم اکثرا مربوط به رشته هایی میشه که میدونم دانشگاههایی که قبول شدن توی اون رشته ها واقعا قوی هستش ... بعضی با فاند و بعضی هم بدون فاند

Sara1048
February 1st, 2013, 09:36 PM
این مطلبو برای کسایی میگم که به هر دلیل معدل پایین یا مدرک دانشگاه معتبر ندارند اما علاقه من به ادامه تحصیلشان در کانادا هستند ، البته بدون فاند!!!
من معدل لیسانسم 13.90 و آیلتس 6 داشتم ، تونستم از دانشگاه Farileigh Dickinson University -Vancouver campus برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم!
پس توصیه میکنم برای هدفتون نا امید نشید. اگر کسی راهنمایی برای پذیرش از این دانشگاه میخواد ، حتماً کمکش میکنم !

ariaie
February 2nd, 2013, 12:38 PM
دوستان گرامی در دادن نظرات به این نکات توجه کنید که
1. هیچکدوم از کاربران این سایت تا جایی که بنده در جریان هستم عضو کمیته پذیرش هیچ دانشگاهی نیستند (لکن تعدادی از بزرگواران کار این کمیته ها رو از نزدیک دیدن و در جریان سیستمشون هستند که همواره از راهنماییهاشون در اکثر تاپیکهای فروم بهره برده شده)
2. هر کسی که پروسه پذیرش رو طی کرده باشه میدونه که این پروسه تا حد زیادی فاقد قطعیت هست (چه بسا بسیار کسانی که مثلا از mit پذیرش با فاند گرفتن ولی از یه دانشگاهی با رنک پایین تر در رشتشون رد شدن!) => بحث درمورد دیده ها و شنیده ها و برداشت ها و فرضیات .... با در نظر گرفتن ذات روند و اینکه به هر حال کیس هر نفر پذیرش گرقته یا رد شده دارای شرایطی هست که ممکنه ما ازش مطلع نباشیم اونم با قاطعیت بر عبث پاییدن هست ...

یادداشت مدیریت:
خواهش دارم هنگام بحث کردن احترام سایر طرفین بحث رو حفظ کنید و از گفتگوی شخصی، توهین به سایرین و بحث بیمورد بپرهیزید همچنین به عنوان تاپیک توجه فرمایید.

Poooria_M
February 19th, 2013, 09:40 PM
Hi,
dear friends, please share your related ideas at this page:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?55531-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%9F
thank you so much.

aceramic
February 20th, 2013, 09:44 PM
من سال گذشته ميخواستم اقدام كنم و به يك موسسه اعزام دانشجو با چندين سال سابقه مراجعه كردم اتفاقا اولين سوالم همين بود و اون پرونده ي خيليها رو نشان داد كه باهمين مدرك دانشگاه آزاد از دانشگاههاي آمريكاوكانادا يكي پس ازديگري پذيرش گرفته بودن. متاسفانه اين جو آزاد سراسري تو ايران حاكمه ولي اونور فقط دنبال سواد و رزومه قوي هستن تا ميتونيد رزومتون رو قوي كنيد.

melodyy
March 2nd, 2013, 08:05 PM
سلام ممنون از راهنمائیهای خوبه همه دوستان ،منم یه سلال داشتم ،من دانشجوی آزاد علوم تحقیقات هستم ترمه دوم ،معدلم ۱۸ هست دارم سعی میکنم و روی ۲ ۳ تا مقاله کار میکنم هنوز امتحانه زبان ندادم ،میخوام فاند بگیرم ترجیحا از دانشگاهای امریکا و کانادا نشد اروپا ،اما واقعن نمیدونم امیدی هست یا نه چون چند تا از اساتیده دانشگامون کلان توی دلمو خالی کردن و ناامیدم کردن ،میشه راهنمایم کنین که اگه شرایطم خوب نیست باید چیکار کنم تا بشه بیشتر امیدوار بود ؟

mahspice
March 2nd, 2013, 09:03 PM
سلام ممنون از راهنمائیهای خوبه همه دوستان ،منم یه سلال داشتم ،من دانشجوی آزاد علوم تحقیقات هستم ترمه دوم ،معدلم ۱۸ هست دارم سعی میکنم و روی ۲ ۳ تا مقاله کار میکنم هنوز امتحانه زبان ندادم ،میخوام فاند بگیرم ترجیحا از دانشگاهای امریکا و کانادا نشد اروپا ،اما واقعن نمیدونم امیدی هست یا نه چون چند تا از اساتیده دانشگامون کلان توی دلمو خالی کردن و ناامیدم کردن ،میشه راهنمایم کنین که اگه شرایطم خوب نیست باید چیکار کنم تا بشه بیشتر امیدوار بود ؟
درود بر شما دوست عزیز
چرا توی دل شما خالی کردن؟ شما تا الان معدل خوبی داشتین و به امید خدا در آینده هم خوب خواهد بود، در حال کار کردن روی مقاله هم هستید، در آینده سعی و تلاش کنید در زبان و جی آر ای (اگه برای رشته شما لازمه) نمرات عالی کسب کنید، همه اینها میشه یک رزومه عالی که باهاش شانس پذیرش در همه دانشگاه های خوب دنیا رو خواهید داشت، توصیه می کنم نتایج پذیرش رو هم ببینید تا امید بیشتری پیدا کنید، موفق باشید.

melodyy
March 2nd, 2013, 09:46 PM
اساتیده ما که همگی از اساتیده شریف هستن گفتن که از هر ۵۰ درخواست ۱ رو قبول میکنن که اونم از بچهای شارپ دانشگاههای سراسری :(

mahspice
March 2nd, 2013, 09:55 PM
اساتیده ما که همگی از اساتیده شریف هستن گفتن که از هر ۵۰ درخواست ۱ رو قبول میکنن که اونم از بچهای شارپ دانشگاههای سراسری :(
دوست من به تعصبات نامعقول بعضی ها توجه نکنید، فارغ التحصیلی از جاهای خوب بله میتونه امتیاز محسوب بشه، اما اصل بر شایستگی افراده که با یک رزومه قوی نشون داده میشه، شما رزومه تون قوی کنید، ثابت کنید که فرد شایسته ای هستید، قطعا اپلای موفقی خواهید داشت، همین امسال از بچه های این فروم که فارغ التحصیل دانشگاه آزاد بودن جاهای خوب پذیرش گرفتن، باز هم توصیه میکنم بخش نتایج پذیرش رو ببینید تا امیدوار بشین.

azitaaa
April 18th, 2013, 04:10 PM
دوست عزیز واقعا امیدوار کننده بود.میشه شرایطی که باهاش فاند گرفتید بگین؟رشته..مقاله..سال..معدل.. .ممنون

به جز دانشگاه فاکتور های مهم دیگری هم تاثیر دارن. مهم اینه که آدم چقد چیزی رو سر سختانه بخواد و براش تلاش کنه. توکل کنید به خدا و کارتون رو انجام بدید.
من لیسان خودم رو از دانشگاه آزاد گرفتم اون هم از یک شهرستانی که google map به زور نشونش میده و لی آلان مشغول گذراندن دوره دکتری در دانشگاه شیکاکو هستم.
معدل من 15 بوده و هیچ مقاله ای نداشتم. آیلتس 6.5 داشتم.
البته دانشگاه شریف و علم و صنعت و چند تا دانگاه خیلی تاپ رو اینا می شناسن ولی دلیلی نمیشه که بقیه دانشچو ها رو حساب نکنن. موقعی که من اپلای کردم خیلی ار دوستان هم از دانشگاه های تاپ اپلای کردند ولی موفق نشدند و البته گروهی هم نتیجه گرفتند

Saaaaam
April 18th, 2013, 04:18 PM
دوست عزیز واقعا امیدوار کننده بود.میشه شرایطی که باهاش فاند گرفتید بگین؟رشته..مقاله..سال..معدل.. .ممنون

بنظر من دانشگاه های خارجی همه جوانب اپلیکنت را ارزیابی می کنند مثلا مقاله - کنفرانس - کتب تالیفی - تدریس در دانشگاه - سابقه کار مرتبط - توصیه نامه - نامه انگیزه - حتی هنرهای شما مثلا موسیقی خطاطی و ....

اونا مثل ما دنبال دانشجو های بی انگیزه مدرک گرا نیستند.

soroushh2175
April 21st, 2013, 02:14 AM
فقط میخوام یه حرفیو بنویسم شاید جواب خیلی از نوشته ها و پستها باشه
خواهش میکنم انقدر شریف شریف نکنین
یکی میاد مینویسه فلانی از شریف با معدل فلان نتونسته از هیچ دانشگاهی پذیرش بگیره وای به حالا دانشگاه آزادش
من پارسال بخاطر همین حرفهای این چنینی وقتی دیدم مدرکم از دانشگاه ازاده از اقدام واسه پذیرش منصرف شدم در صورتی که دوست صمیمی خودم منصرف نشد و اقدام کرد که تونست از دانشگاه جورجیا از کارشناسی مستقیم واسه دکترا اپلای کنه علتش هم این بود که به پیشنهاد یه وکیل گفت چون معدلت پایینه ممکنه واسه مستر فاند نگیری ولی اگر حال درس خوندن داری مستقیم واسه دکترا اپلای کن که درصد فاندت بره بالاو خوشبختانه هم موفق شدلازمه که بگم مدرکش لیسانس آزاد بود با معدل 13.11 و یه مقاله ای اس ای داشت با 2 سال سابقه کار مرتبط در صورتی که من خودم با همین معدل و 2 مقاله ای اس ای و 4 سال سابقه کار مرتبط و یه کتاب چاپ شده به خاطر همین حرفهای بیهوده بیخیال اقدام شدم
ازتون تمنا میکنم الکی چیزیرو مقایسه نکنین تروخدا اینجوری رفتار نکنین من خودم پارسال به خاطر همین حرفها بیخیال شدم . اخه من نمیدونم بعضی از اینا مسول پذیرش کدوم دانشگاه بودن که انقدر قاطع هم دلیل میارن و می نویسن . من آیندمو بخاطر همین رفهای پوچ تغییر دادم وگرنه باید الان...
خوشبختانه الان برای استرالیا اقدام کردم و تونستم کمتر از 2 ماه پذیرشمو بگیرم و جالب این که راجع به همین استرالیا هم دقیقا همون حرفها رو زده بودن و شریف شریف راه انداخته بودن که نتونسته پذیرش بگیره وای به حال آزاد
اقا شریف جای خودش محترمه و واقعا ارزش داره و خیلی بالاتر از این حرفهاست ولی دانشگاهی که اپلای میکنی فرق میکنه رشته با رشته فرق میکنه مدت زمان که از فارغ التحصیلی گدشته فرق میکنه سن طرف مهمه جنسیت طرف مهمه مقطع با مقطع فرق میکنه ترم درخواستی با ترم درخواستی فرق میکنه پروژه ای که دانشجو روش کار میکنه با پروژه یه دانشجوی دیگه فرق میکنه رشته با رشته فرق میکنه شاید او ترمی که طرف اپلای کرده کلی متقاضی داشتن با شرایط بهتر شاید طرف معدلش 19 بوده ولی میانگین نمره درسهای تخصصیش خیلی پایین بوده شاید طرف فقط واسه دانشگاههایی با رنک بالا توقع پدیرش داره بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه اینا ملاک میشه تروخدا همرو کلی با هم مقایسه نکنین
شما فکر کن ما تو همین سیستم دانشگاه خودمون تو ایران هم شریف داریم هم دانشگاه داریم تو زاهدان که هیچ کی حاضر نمیشه بره همه جای دمیا همین جوره یه چیز مشخصه از سطح ممتاز تا معمولی حالا بعضیا یه جوری حرف میزنن که انگار هیچی همه دانشگاههای امریکا در یه حد هستن الا و بلا دانشجو با معدل زیر 16 جا نداره مقاله نداری طرفش نرو دانشگاه ازادی بیخیال شو و.............

hockey
April 23rd, 2013, 12:24 AM
دوستان اگه نتایج پذیرش رو نگاه کنید میبینید که تعداد زیادی از دانشجوهای دانشگاه آزاد تونستن پذیرش با فاندهای خوبی بگیرن، تازه اینا مواردی هستند که مستند شدند و همه ما علاوه بر AA ، چندین نفر رو میشناسیم که مدرک آزاد تونستن پذیرش بگیرن.پس بیخودی روحیه خودتون رو از دست ندین.قطعا با داشتن فاکتورهای مناسب مانند نمرات زبان،جی آر آی ،مقالات و کنفرانسها شانس پذیرش برای همه وجود داره.

mehrhanieh
July 7th, 2013, 12:43 AM
فقط میخوام یه حرفیو بنویسم شاید جواب خیلی از نوشته ها و پستها باشه
خواهش میکنم انقدر شریف شریف نکنین
یکی میاد مینویسه فلانی از شریف با معدل فلان نتونسته از هیچ دانشگاهی پذیرش بگیره وای به حالا دانشگاه آزادش
من پارسال بخاطر همین حرفهای این چنینی وقتی دیدم مدرکم از دانشگاه ازاده از اقدام واسه پذیرش منصرف شدم در صورتی که دوست صمیمی خودم منصرف نشد و اقدام کرد که تونست از دانشگاه جورجیا از کارشناسی مستقیم واسه دکترا اپلای کنه علتش هم این بود که به پیشنهاد یه وکیل گفت چون معدلت پایینه ممکنه واسه مستر فاند نگیری ولی اگر حال درس خوندن داری مستقیم واسه دکترا اپلای کن که درصد فاندت بره بالاو خوشبختانه هم موفق شدلازمه که بگم مدرکش لیسانس آزاد بود با معدل 13.11 و یه مقاله ای اس ای داشت با 2 سال سابقه کار مرتبط در صورتی که من خودم با همین معدل و 2 مقاله ای اس ای و 4 سال سابقه کار مرتبط و یه کتاب چاپ شده به خاطر همین حرفهای بیهوده بیخیال اقدام شدم
ازتون تمنا میکنم الکی چیزیرو مقایسه نکنین تروخدا اینجوری رفتار نکنین من خودم پارسال به خاطر همین حرفها بیخیال شدم . اخه من نمیدونم بعضی از اینا مسول پذیرش کدوم دانشگاه بودن که انقدر قاطع هم دلیل میارن و می نویسن . من آیندمو بخاطر همین رفهای پوچ تغییر دادم وگرنه باید الان...
خوشبختانه الان برای استرالیا اقدام کردم و تونستم کمتر از 2 ماه پذیرشمو بگیرم و جالب این که راجع به همین استرالیا هم دقیقا همون حرفها رو زده بودن و شریف شریف راه انداخته بودن که نتونسته پذیرش بگیره وای به حال آزاد
اقا شریف جای خودش محترمه و واقعا ارزش داره و خیلی بالاتر از این حرفهاست ولی دانشگاهی که اپلای میکنی فرق میکنه رشته با رشته فرق میکنه مدت زمان که از فارغ التحصیلی گدشته فرق میکنه سن طرف مهمه جنسیت طرف مهمه مقطع با مقطع فرق میکنه ترم درخواستی با ترم درخواستی فرق میکنه پروژه ای که دانشجو روش کار میکنه با پروژه یه دانشجوی دیگه فرق میکنه رشته با رشته فرق میکنه شاید او ترمی که طرف اپلای کرده کلی متقاضی داشتن با شرایط بهتر شاید طرف معدلش 19 بوده ولی میانگین نمره درسهای تخصصیش خیلی پایین بوده شاید طرف فقط واسه دانشگاههایی با رنک بالا توقع پدیرش داره بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه اینا ملاک میشه تروخدا همرو کلی با هم مقایسه نکنین
شما فکر کن ما تو همین سیستم دانشگاه خودمون تو ایران هم شریف داریم هم دانشگاه داریم تو زاهدان که هیچ کی حاضر نمیشه بره همه جای دمیا همین جوره یه چیز مشخصه از سطح ممتاز تا معمولی حالا بعضیا یه جوری حرف میزنن که انگار هیچی همه دانشگاههای امریکا در یه حد هستن الا و بلا دانشجو با معدل زیر 16 جا نداره مقاله نداری طرفش نرو دانشگاه ازادی بیخیال شو و.............

شدیدا باهاتون موافقم .... نباید ندونسته حرفی رو بزنیم که باعث نا امیدی دیگران بشه .

شما چه رشته ای هستید که از استرالیا پذیرش گرفتید؟ چه مقطعی ؟

rrrrrrrrrrrrrr
July 13th, 2013, 09:56 PM
سلام دوستان
من ميخواستم ببينم به نظرتون ميتونم با اشتغال به تحصيل دانشگاه آزاد ((در مقطع كارداني))براي ليسانس پذيرش بگيرم؟
(البته در رشته خودم يعني معماري و بيشتر منظورم از اتريشه)
ممنون

saranaimi
August 13th, 2013, 10:31 PM
سلام

من دارم واسه اپلای امریکا تا 15 اکتبر از الان اقدام میکنم .نظام وظیفه تا اخر شهریور وقت دارم پست کنم دفترچرو و مثل اینکه اگه پذیرش رو نشون بدیم 6 ماه فرصت دوباره به آدم میده

بعد مدارک دانشگاه آزادم میگه 3 سال دیگه بهت اصل مدرک رو میدیم و طبق قانون اگه پذیرش دستم باشه وزارت علوم درخواست میده که ظرف 20 روز اصل مدرکش حاضر بشه

حالا من الان یه پذیرش فرمالیته احتیاج دارم که بهم سریع فرمشو بدن که بدم وزارت علوم بتونم مدرکمو سریع آزاد کنم و واسه آمریکا بفرستم.
الان مشکلم اینه این پذیرشی که راحت بدون اذیت و مدارک خاص رو از کدوم کشور میتونم دریافت کنم؟
هیچ مدرکی هم ندارم الا یه مدرک انشایی از دانشگاه که گفته از دانشگاه با این معدل فارغ التحصیل شدم و احتمالا همونو باید ترجمه کنم بدم/