PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

صفحه ها : [1] 2 3

ShahdaD
November 1st, 2011, 04:59 PM
معاونت ارزي بانك مركزي با بازنگري در مجموعه مقررات ارزی فروش ارز مسافري را محدود به يك بار در سال كرد. همچنين ارز مسافرتي با نرخ بازار فرعي عرضه مي‌شود.
بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای از روز چهارشنبه به بانک‌ها از آنها خواست ارز مسافری تا سقف 2000 دلار را با قیمت بازار فرعی به مسافران خارج از کشور بفروشند. منظور از بازار فرعي بازاري است كه در برگيرنده مناطق آزاد است و بانك مركزي نرخ ارز در اين محدوده را با نرخي نزديك به بازار آزاد عرضه مي‌كند؛ بنابراین گزارش دلار مسافری روز پنج‌شنبه با نرخ 1180 تومان در اختیار مسافران قرار گرفت و روز گذشته نیز این رویه ادامه یافت.همچنین مقرر شده است که دلار مسافری که تاکنون به طور مرتب در اختیار مسافران خارج از کشور قرار می‌گرفت، به یک بار در سال محدود شود. در اساس مقررات جدید کارت اعتباری ارزی نیز که تاکنون تا سقف 5 هزار دلار به نرخ رسمی (مرجع) در اختیار متقاضیان قرار می‌گرفت، از این پس به صورت یورویی و با نرخ بازار فرعی ارائه می‌شود.
افزایش 110 تومانی قیمت دلار مسافری از روز پنج‌شنبه در حالی است که معاون ارزی بانک مرکزی در تازه‌ترین سخنان خود از عدم اراده این بانک برای افزایش قیمت‌ها سخن گفته است.
فروش ارز مسافری به نرخ بازار فرعی برای مسافران مسافرت‌های هوایی خارج از کشور (به‌جز عراق و سوریه) تا سقف 2000 دلار یا سایر ارزها به نسبت 2000 دلار آمریکا است که البته بانک مرکزی ترجیح می‌دهد بیشتر دلار را به این شکل به بازار تزریق کند. بانك مركزي در كنار بازنگري در مقررات مربوط به ارز مسافري در ديگر سرفصل‌هاي مقررات ارزي كشور نيز بازنگري كرده است.

تاپیک های مرتبط:

معافیت از پرداخت عوارض خروج از كشور؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3382-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F)

خدمات غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?41894-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-(%D8%AA%D8%AE%D9%81%DB%8C%D9%81-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC))

لینک های مرتبط:

قانون فروش ارز بانک مرکزی (http://www.cbi.ir/page/2565.aspx)

alidiza
November 1st, 2011, 10:01 PM
برای سفر زمینی چطور ؟ مقصد غیر از عراق ؟ امکان ارز مسافرتی هست اصلا ؟

atabak-aut
November 1st, 2011, 10:07 PM
سلام ممنون از دوست عزیزمون شهداد، لطف کنید لینک خبر رو هم برای پیگیری دوستان قرار بدید :)

ShahdaD
November 2nd, 2011, 02:01 AM
برای سفر زمینی چطور ؟ مقصد غیر از عراق ؟ امکان ارز مسافرتی هست اصلا ؟
برای ارز مسافرتی 500 دلار بود، گویا در صورتی که واحد شرایط باشید میدن اما به قیمتی که یک سودی هم بکنند.
ترس بنده از این هست که فردا نرخی با نام ارز دانشجویی هم ایجاد کنند، و به فکر سودگرایی باشند.

سلام ممنون از دوست عزیزمون شهداد، لطف کنید لینک خبر رو هم برای پیگیری دوستان قرار بدید :)
خواهش میکنم، خدمت دوستان:
میتونید در سایت بانک ملی مشاهده کنید که بخشی به ام ارز مسافرتی ایجاد شده و نرخ آن، همجنین:

ل (http://www.asriran.com/fa/news/187365/%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%8A-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF)ینک عصر ایران

ب (http://www.asriran.com/fa/news/187365/%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%8A-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF)ه نقل از روزنامه دنیای اقتصاد.

(http://shahr.ir/ViewNews.aspx?IDNews=45723)

sunlady
November 29th, 2011, 08:50 PM
چند روز قبل از رفتن می شه ارز گرفت؟
آیا می شه در چند نوبت تا اون سقفی که معلوم کردند ارز گرفت؟

ShahdaD
December 2nd, 2011, 12:18 PM
چند روز قبل از رفتن می شه ارز گرفت؟
آیا می شه در چند نوبت تا اون سقفی که معلوم کردند ارز گرفت؟
من در بانک ملی شعبه مرکزی دیدم که شما تنها و تنها یک روز قبل از تاریخ بلیطتون میتونید تقاضای ارز مسافرتی بکنید، بعید میدونم بشه توی چند قسط گرفت، باید به صورت یک جا گرفت گویا....

pimi810
January 10th, 2012, 03:45 PM
اخیرا کسی ارز مسافرتی گرفته؟ با این وضع اسفناک بازار ارز آیا بانکها زیر بار می رن؟ برای سفر زمینی به کشورهای همسایه.

mo_eini
January 10th, 2012, 04:10 PM
اخیرا کسی ارز مسافرتی گرفته؟ با این وضع اسفناک بازار ارز آیا بانکها زیر بار می رن؟ برای سفر زمینی به کشورهای همسایه.
یکی از دوستان برای سفر به کابل 400دلار ارز مسافرتی گرفته هر دلار 1350

pimi810
January 10th, 2012, 04:41 PM
یکی از دوستان برای سفر به کابل 400دلار ارز مسافرتی گرفته هر دلار 1350
آهان، پس نرخ فرعی که میگن همینه. من میرم دنبالش نتیجه شو اگه مثبت بود میذارم.

maryumaa
January 11th, 2012, 10:36 PM
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای جدید به بانکها، سهمیه ارز مسافرتی - در بخش هوایی- به ازای هر نفر را از 2000 به 1000 دلار کاهش داد.
http://www.hamshahrionline.ir/news-156083.aspx

pimi810
January 11th, 2012, 11:55 PM
آقا من امروز رفتم آمار گرفتم. تهران رو نمی دونم ولی ارز مسافرتی زمینی اوضاعش خیلی وخیمه یعنی در این حد که 2 نصف شب باید بری دم بانک و انتظار کتک و کتک کاری و حتی چاقوی کشی رو هم باید داشته باشی!! (این آخری رو خبر موثق دارم) . درکل اگه تو شعبات ارزی آشنا نداشته باشین کار حضرت فیله گرفتنش حداقل دانشجو جماعت تو فصل اپلای سخته دنبال این قضیه باشن. تو خیلی از شعبه ها که بلوا میشه بانک مرکزی این اختیار رو به ریس شعبه میده که تعطیل کنن قضیه رو اونم از خداشه و ارز رو میده به دوست و آشنا و شما برید میگه اگه به تو بدم باید به همه بدم و چون مخزنمون محدوده کلا نمیدیم!!!! من حتی شعبات تمام ارزی گمرکات مرزی رو هم چک کردم خبری نیست و به زمینی نمیدن میگن دلار کم میاریم واسه ترانزیت و هوایی ....
تنها ورژن ارز مسافرتی که آسون میشه گرفت ارز هوایی هستش که تو فرودگاه هم میدن ولی دیگه رسما باید تشریف ببرین اونور و کنسلی نمی صرفه واسه همینم خلوته!
من بخشنامه شو پیوست کردم ولی بدون پارتی امیدی به اجراش نداشته باشید.
تمام.

alirezakarimi
January 14th, 2012, 06:29 PM
با درود.
آیا این موضوع حقیقت داره که ارز مسافری که حالا هم شده 1000 دلار فقط برای مقاصد کشورهای اوروپایی داده میشه و به مسافران دوبی یا ترکیه تعلق نمیگیره؟اگر چنین چیزی هست ممنون میشم منبعش رو هم ذکر بفرمایید.
با سپاس فراوان.

amir1359
January 14th, 2012, 08:53 PM
با سلام

من امروز رفتم تمام بانکها رو گشتم، ولی یورو نتونستم پیدا کنم. مجبور شدم دلار بگیرم... الان من این دلارا رو اینجا با یورو معاوضه کنم به صرفه است یا تو خود هلند؟

ممنون میشم اگر کسی منو راهنمایی کنه....

pimi810
January 15th, 2012, 05:46 PM
با درود.
آیا این موضوع حقیقت داره که ارز مسافری که حالا هم شده 1000 دلار فقط برای مقاصد کشورهای اوروپایی داده میشه و به مسافران دوبی یا ترکیه تعلق نمیگیره؟اگر چنین چیزی هست ممنون میشم منبعش رو هم ذکر بفرمایید.
با سپاس فراوان.

دوست عریر اون بخشنامه که من گذاشتم جدید ترین بخشنامه بانک مرکزی هستش. هرچی غیر از اون باشه خلافه. البته تو این شرایط بازار بانکها از خودشون بخشنامه داخلی بیرون میدن. مثلا تو گمرکات مرزی به شما ارز مسافرتی زمینی نمیدن چون می گن نداریم در حالی که طبق قانون باید بدن. :)

bs
January 23rd, 2012, 06:10 PM
من احتمالا به زودی دارم میرم هند. میتونم از بانک دلار بگیرم؟

سپهر
January 24th, 2012, 12:37 PM
من احتمالا به زودی دارم میرم هند. میتونم از بانک دلار بگیرم؟

با ارائه بلیط و پاسپورت میتونید تا 1000 دلار بگیرید.

amir_abolhassani
January 24th, 2012, 06:32 PM
با درود.
با سپاس فراوان.

نخیر دوست من، برادر من همین هفته گذشته که داشت میرفت دوبی، از فرودگاه 1000 دلار گرفت.

bm2008
January 24th, 2012, 06:47 PM
الان یکی به طور مرحله به مرحله می تونه بگه چطوری ارز مسافرتی بگیریم ؟ با بلیط هوایی

سپهر
January 24th, 2012, 07:02 PM
الان یکی به طور مرحله به مرحله می تونه بگه چطوری ارز مسافرتی بگیریم ؟ با بلیط هوایی

مرحله نداره. با پاسپورت و بلیط میری شعبه ارزی بانک میگی ارز مسافرتی می خوام. بسته به بانک شاید فیش پرداخت عوارض خروج از کشور هم لازم باشه.

bm2008
January 24th, 2012, 07:08 PM
مرحله نداره. با پاسپورت و بلیط میری شعبه ارزی بانک میگی ارز مسافرتی می خوام. بسته به بانک شاید فیش پرداخت عوارض خروج از کشور هم لازم باشه.

مرسی سپهر جان . پس این موضوع که 1 روز قبل زمان پرواز می دن چیه هست همچین چیزی ؟

سپهر
January 24th, 2012, 07:19 PM

اگه اشتباه نکنم اون مربوط به سیاست های بانک یا شعبه مربوطه میشه. برای اطمینان شاید بد نباشه قبل از مراجعه با بانک مورد نظر تماس بگیری.

mo_eini
January 24th, 2012, 07:49 PM
رویه شعبه با هم متفاوت است بعضیها به تاریخ بلیط توجه نمی کند و بعضی می گویند3روز مانده به پرواز بیایید برای ارز

mo_eini
January 24th, 2012, 07:52 PM
با درود.
با سپاس فراوان.

قرار شده مسافران عازم مالزی و ترکیه چون ویزا ندارند بعد از گذشتن از گیت در فرودگاه ارز بگبرند.

latitude
January 27th, 2012, 12:24 AM
سلام
من یک سوال و نگرانی دارم در مورد تهیه ارز برای مسافراتم. من می خوام به یک کشور برم که مجموع هزینه های سفر و زندگیم و تفریحاتی که برآورد کردم در حدود 2000 دلار میشه! که برای تهیه اون اگر بخوام از طریق بانک اقدام کنم 1000 تا بیشتر بهم نمی دن تازه اگر موفق بشم که بگیرم. من می خوام بدونم این عزیزان مسئول چه فکری کردن که سقف دلاری که برای مسافران پیش بینی کردن اینقدره مگر ما می خوایم بریم مسافرت فقط گیر 1000 تا هستیم ما کلی خرج داریم اونجا...
دوستان راه حلشون چیه هست؟؟ شایدم من بد برداشت کردم.

ممنون

bm2008
January 27th, 2012, 02:46 PM
قرار شده مسافران عازم مالزی و ترکیه چون ویزا ندارند بعد از گذشتن از گیت در فرودگاه ارز بگبرند.

خب یعنی من کی می خوام برم قبرس چه جوره نرم دیگه بانک ؟ یا برم پولش رو بدم چه جوریه ؟

mo_eini
January 27th, 2012, 03:05 PM
خب یعنی من کی می خوام برم قبرس چه جوره نرم دیگه بانک ؟ یا برم پولش رو بدم چه جوریه ؟
والله از صحبتهای معاون بانک مرکزی دیروز برداشت شد بعد ازین به همه مسافران باید در فرودگاه ارز داد حالا با چه امکاناتی خدا می داند بزودی همه چیز در هفته پیش رو مشخص خواهد شد.

icmaster
January 27th, 2012, 07:22 PM
دوستان برای کسانی که کارت اقامت خارج از کشور (مثلاً green card) دارند اوضاع چطور هست؟ ارز مسافرتی به اونا تعلق میگیره؟

sahand11_m27
January 28th, 2012, 01:57 AM
سلام
سالی یکبار برای گرفتن ارز رو چجوری محاسبه میکنن؟
مثلا من امسال بهمن ارز مسافرتی بگیرم تا سال بعد بهمن دیگه نمیتونم ارز بگیرم؟ یا اینکه بر اساس سال شمسی حساب میکنن؟ یعنی من بهمن 89 بگیرم میتونم فروردین 90 هم دوباره ارز بگیرم؟

سپهر
January 29th, 2012, 12:15 PM
با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد
تمهیدات 4گانه بانک مرکزی برای یکسان سازی نرخ ارز (http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901109000633)

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تهمیدات جدیدی را برای یکسان‌سازی نرخ ارز اعلام و ابلاغ کرد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این بانک با توجه به سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز ترتیبات خرید و فروش ارز را به شرح ذیل جهت اجرا به کلیه شعب ارزی بانک‌ها ابلاغ نمود:

1- از تاریخ شنبه 8/11/1390سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز اعمال می‌شود. در این راستا فروش ارز به بانک‌ها صرفاً به نرخ رسمی ( مرجع ) بانک مرکزی خواهد بود، لذا نرخ بازار فرعی از مکانیزم فروش ارز حذف خواهد شد.

بدیهی است کلیه مصارف ارزی که طبق مقررات به نرخ بازار فرعی تعیین می‌گردید با نرخ رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی تامین خواهد شد‌.

2- نرخ رسمی (مرجع) بانک مرکزی برای هر دلار آمریکا از روز شنبه 8/11/1390 در سطح 12260 ریال تعیین و کلیه نیازهای ارزی بانک‌ها در چارچوب مقررات و بخشنامه‌های این بانک صرفاً با نرخ رسمی ( مرجع ) تامین خواهد شد.

3- ارز مسافرتی براساس بخشنامه شماره 1031/60 مورخ 5/11/1390 بانک مرکزی در فرودگاه حضرت امام خمینی ( ره ) به مسافر تحویل داده می‌شود.

در مورد فرودگاه‌های بین المللی اصفهان، شیراز ، تبریز ، مشهد ، بندرعباس و همچنین سایر مبادی خروجی کشور حداکثر تا آخر هفته آینده هماهنگی‌های لازم جهت اقدام مشابه بعمل خواهد آمد.

متقاضیان خرید ارز مسافرتی با مراجعه به شعب ارزی بانکهای ملی و ملت در سطح کشور، طبق مقررات به واریز ریالی ارز مسافرتی اقدام نموده و بانک مربوطه نسبت به صدور سند حسابداری / رسید حاوی : اطلاعات کامل از قبیل نام ،‌نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره گذرنامه ، آدرس و سایر مشخصات مسافر اقدام و یک نسخه از سند صادره را تحویل مسافر می‌نمایند.

شعبه / باجه بانک‌های مذکور مستقر در مبادی خروجی فرودگاه جهت پرداخت ارز در فرودگاه ( پس از گیت خروجی و کنترل گذرنامه ) در مقابل دریافت سند صادره پس از تطبیق مشخصات گذرنامه متقاضی ، اقدام می‌نمایند.

تاکید می‌شود نرخ فروش ارز مسافرتی، نرخ مرجع بانک مرکزی بوده و میزان ارز مسافرتی براساس بخشنامه‌های قبلی بانک مرکزی خواهد بود.

ضمناً برای برخی کشورها با توجه به بعد مسافت امکان افزایش ارز مسافرتی تا سقف 1500 دلار برنامه ریزی شده و طی بخشنامه جداگانه ای ابلاغ خواهد شد.

4- براساس مقررات ارزی این بانک ، خرید ارز از مسافرین خارج از کشور ( اعم از ایرانی و خارجی ) در بانکهای مستقر در فرودگاههای بین المللی نیز علاوه بر شعب ارزی بانکها در سراسر کشور صورت می گیرد.

بدیهی است در این خصوص نرخ مندرج در تابلوی بانکهای فوق که براساس نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین شده است ، ملاک عمل خرید و فروش ارز قرار می گیرد.

pimi810
January 30th, 2012, 12:50 PM
یعنی ارز زمینی برداشته شده؟ ضمنا این بخشنامه جدید کجاست؟ رو سایت بانک مرکزی نبود.

parisa_a
January 31st, 2012, 12:13 PM
سلام
من یک سوال و نگرانی دارم در مورد تهیه ارز برای مسافراتم. من می خوام به یک کشور برم که مجموع هزینه های سفر و زندگیم و تفریحاتی که برآورد کردم در حدود 2000 دلار میشه! که برای تهیه اون اگر بخوام از طریق بانک اقدام کنم 1000 تا بیشتر بهم نمی دن تازه اگر موفق بشم که بگیرم. من می خوام بدونم این عزیزان مسئول چه فکری کردن که سقف دلاری که برای مسافران پیش بینی کردن اینقدره مگر ما می خوایم بریم مسافرت فقط گیر 1000 تا هستیم ما کلی خرج داریم اونجا...
دوستان راه حلشون چیه هست؟؟ شایدم من بد برداشت کردم.

ممنون
من هم همین سوال ایشونو دارم.
کسی اطلاعاتی در این زمینه نداره؟

mo_eini
January 31st, 2012, 12:20 PM
من هم همین سوال ایشونو دارم.
کسی اطلاعاتی در این زمینه نداره؟
http://www.tabnak.ir/fa/news/223251/%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B2%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D9%81%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%82%D8%A7%D9%81%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

Klamm
February 1st, 2012, 10:24 AM
سلام
سالی یکبار برای گرفتن ارز رو چجوری محاسبه میکنن؟
مثلا من امسال بهمن ارز مسافرتی بگیرم تا سال بعد بهمن دیگه نمیتونم ارز بگیرم؟ یا اینکه بر اساس سال شمسی حساب میکنن؟ یعنی من بهمن 89 بگیرم میتونم فروردین 90 هم دوباره ارز بگیرم؟

این سوال منم هست. لطفا دوستان مطلع جواب بدن. ممنون

omid_pooya
February 1st, 2012, 11:21 AM
این سوال منم هست. لطفا دوستان مطلع جواب بدن. ممنون

فاصله بین دو سفرتان نباید کمتر از یکسال باشد . دولت زرنگ تر از این جور رودست خوردن هاست دوست من .

sahand11_m27
February 1st, 2012, 04:22 PM
فاصله بین دو سفرتان نباید کمتر از یکسال باشد . دولت زرنگ تر از این جور رودست خوردن هاست دوست من .
مرسی از جوابتون. مطمئنید؟ آخه این جور که من پرس و جو کردم، هنوز کسی مشمول این قانون نشده چون چند ماهه که به اجرا در اومده. و اگه توی تعداد وسیع تر نگاه کنیم، عملا فرقی برای دولت نداره. در این حالت هم هرکس 1 بار در سال ارز میگیره. برای بانک هم راحت تره. در واقع حالا چه فروردین 90 باشه چه بهمن 90. کسی بیشتر از 1000 تا که نمیتونه بگیره در سال.

sahand11_m27
February 1st, 2012, 04:34 PM
ارز مسافرتی 400 دلار، 1000 دلارو 1500 دلار (http://www.khabaronline.ir/detail/196764/economy/financial-market)

بانک مرکزی پيرو بخشنامه شماره 1032/60 مورخ 6/11/1390 درخصوص فروش ارز مسافرتی ( موضوع بند 1 از قسمت «ب» بخشنامه شماره 1029/60 مورخ12/10/1390 ) اعلام کرد:
1- فروش ارز مسافرتی برای هر یک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه ، عراق ، آذربایجان ، ارمنستان ، پاکستان، افغانستان ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی) به مقصد کشورهای ترکیه ، ترکمنستان ، کویت ، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار و یا معادل آن به سایر ارزها و در مورد سایر کشورها به میزان 1500 دلار به نرخ رسمی (مرجع) خواهد بود.

2- فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی به مقصد کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، پاکستان، افغانستان و امارات متحده عربی به میزان 400 دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی(مرجع) خواهد بود .

3- مسافرانی که قبلا" از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده اند، می توانند در دو نوبت از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه ، عراق یا عربستان (عمره مفرده) استفاده نمایند.بدیهی است فروش ارز مسافرتی هوایی به مسافرانی که دو نوبت از ارز مسافرتی مربوط به سوریه ، عراق یا عربستان (عمره مفرده) استفاده نموده‌اند، نیز مجاز خواهد بود.

farzan_thebest
February 2nd, 2012, 01:24 AM
با سلام
دوستان کسانی که برای گرفتن ارز دانشجویی اقدام کردن میتونن ارز مسافرتی بگیرن؟ منعی نداره؟ با توجه به اینکه ارز دانشجویی رو 4ماه بعد از رفتن میدن

میلاد
February 2nd, 2012, 05:14 AM
با سلام
دوستان کسانی که برای گرفتن ارز دانشجویی اقدام کردن میتونن ارز مسافرتی بگیرن؟ منعی نداره؟ با توجه به اینکه ارز دانشجویی رو 4ماه بعد از رفتن میدن

نه مشکلی نداره. خیلی از دوستان گرفتن

ali17761
February 3rd, 2012, 11:24 AM
سلام دوستان کسی تونسته ارز مسافرتی 1500 دلاری رو بگیره من دیروز هر جا رفتم گفتن در حد حرف هست و هنوز بخشنامه اش نیومده ما همون 1000 تا رو میدیم لطفا اگر کسی موفق به گرفتن شده اسم شعبه رو اینجا بنویسه خودتون که میدونید برای ما دانشجو ها 10 دلارش هم خیلی بارازشه.ممنون

omid_pooya
February 3rd, 2012, 11:52 AM
مرسی از جوابتون. مطمئنید؟ آخه این جور که من پرس و جو کردم، هنوز کسی مشمول این قانون نشده چون چند ماهه که به اجرا در اومده. و اگه توی تعداد وسیع تر نگاه کنیم، عملا فرقی برای دولت نداره. در این حالت هم هرکس 1 بار در سال ارز میگیره. برای بانک هم راحت تره. در واقع حالا چه فروردین 90 باشه چه بهمن 90. کسی بیشتر از 1000 تا که نمیتونه بگیره در سال.

من منظورتون رو اشتباه متوجه شدم دوست عزیز . حرف شما درسته . نباید فرقی کنه .

mo_eini
February 3rd, 2012, 08:57 PM
جالبه !امروز چندتن از اعضای خانواده را در فرودگاه بین الملی مشایعت کردم .بمن گفتند افسر گذرنامه چک می کرد که آیا بعد از اخذدلاردولتی و مهر بانک بخاطر ارز دریافتی قبلی مهر خروج از کشور دارند یا نه!!!برام سووال پیش اومد اگر مهر خروجی در کار نبود باهاشون چه برخوردی می کرد!!!بهرحال اونا که داشتند خارج می شدند؟

shahrooz00
February 4th, 2012, 08:12 AM
جالبه !امروز چندتن از اعضای خانواده را در فرودگاه بین الملی مشایعت کردم .بمن گفتند افسر گذرنامه چک می کرد که آیا بعد از اخذدلاردولتی و مهر بانک بخاطر ارز دریافتی قبلی مهر خروج از کشور دارند یا نه!!!برام سووال پیش اومد اگر مهر خروجی در کار نبود باهاشون چه برخوردی می کرد!!!بهرحال اونا که داشتند خارج می شدند؟

مهر خروج نداشته باشن نمیزاشتن پرواز کنن . یه همچین مشکلی برای یکی از دوستای من پیش اومده.

mo_eini
February 4th, 2012, 09:48 AM
مهر خروج نداشته باشن نمیزاشتن پرواز کنن . یه همچین مشکلی برای یکی از دوستای من پیش اومده.
جدا؟یعنی پرواز نکردند؟

shahrooz00
February 4th, 2012, 09:52 AM
جدا؟یعنی پرواز نکردند؟
والا این رفیق من تو مالزی بوده وقتی میخواسته یه سر بره مالزی. میره سفارت ایران که مهر خروج بزنه ولی سفارت از روی اشتباه بهش میگه که شما مهر خروج نیاز نداری میتونی بدون مشکل بری و برگردی. ایشون هم میره ایران و وقتی میخواسته برگرده دوباره به مالزی تو فرودگاه ایران جلوشو میگیرن میگن شما چرا مهر خروج نداری و بدبختیای بد از اون که بهش اجازه خروج نمیدن.:undecided:

CanImmigrant
February 4th, 2012, 11:24 AM

آيا اطلاع داريد که اين کنترل فقط بر اساس مهرهاي داخل پاسپورت بوده و يا اينکه در سيستم هم چيزي کنترل ميشده؟

mo_eini
February 4th, 2012, 11:40 AM
آيا اطلاع داريد که اين کنترل فقط بر اساس مهرهاي داخل پاسپورت بوده و يا اينکه در سيستم هم چيزي کنترل ميشده؟
نه ظاهرا که در سیستم چیزی نبوده فقط با دیدن مهر بانک ازشون خواسته که مهر خروج بعد از آن تاریخ را نشان بدهند.

mo_eini
February 4th, 2012, 01:12 PM
نه ظاهرا که در سیستم چیزی نبوده فقط با دیدن مهر بانک ازشون خواسته که مهر خروج بعد از آن تاریخ را نشان بدهند...
.
البته اینکه وزیر محترم گفته اند: نام مسافر به همراه مشخصات او در سيستم سبا كه بانك مركزي آن را طراحي كرده، ثبت مي‌شود و به همين دليل امكان دريافت مجدد ارز مسافري براي او غيرممكن خواهد شد.ربطی به افسر گذرنامه ندارد ولی آیا این سیستم شامل قدیمیها هم می شود یا خیر ؟جای سووال است؟

bm2008
February 7th, 2012, 11:08 AM
روستان این موضوع مسافت رابطه داره با مقدار ارز چطور چیزییه ؟
و این که وقتی با بلیت رفتیم فرودگاه از کجت و چطور میشه ارز تهیه کرد ؟
زمان زیاد میبره ؟

parisa_a
February 7th, 2012, 02:23 PM
با این حساب دیگه مسافرت خارج از کشور نمیشه رفت؟!
کسی بخواد بیشتر از 1000 تا با خودش ببره قاچاقچی محسوب میشه؟!! :O

babak1234
February 7th, 2012, 03:21 PM
با این حساب دیگه مسافرت خارج از کشور نمیشه رفت؟!
کسی بخواد بیشتر از 1000 تا با خودش ببره قاچاقچی محسوب میشه؟!! :O
5000 - هزارتا مربوط به ارز مسافرتي براي مقاصد تعيين شده . 1500 تا براي ساير مقاصد

aylarm
February 10th, 2012, 12:19 PM
ببخشید تا چند دلار میتونیم با خودمان از فرودگاه خارج کنیم من دانشجو هستم بیشتر از 5000 تا میشه؟با توجه به اینکه فاکتور دارم که از بانک گرفتم

saeid 1362
February 13th, 2012, 10:47 AM
سلامکسی می دونه منظور از اینکه سالی یه بار می شه ارز مسافرتی گرفتدقیقا چیه؟ یعنی تو هر سال شمسی یه بار می شه یا باید از آخرین دریافت 12 ماه کامل بگذره؟اگه آخر سال 90 ارز بگیریم دوباره اردیبهشت 91 بهمون ارز می دن؟ممنون

sahand11_m27
February 15th, 2012, 02:09 PM
سلامکسی می دونه منظور از اینکه سالی یه بار می شه ارز مسافرتی گرفتدقیقا چیه؟ یعنی تو هر سال شمسی یه بار می شه یا باید از آخرین دریافت 12 ماه کامل بگذره؟اگه آخر سال 90 ارز بگیریم دوباره اردیبهشت 91 بهمون ارز می دن؟ممنون
منم همین سوال رو صفحه قبل پرسیدم. چند روز پیش هم برای گرفتن ارز مسافرتی به بانک ملت رفتم و ازشون پرسیدم. خودشون هم هنوز نمیدونن. گفتن توی قانون بطور دقیق ذکر نشده سالی یک بار یعنی چی. ولی کارمند بانک گفت به احتمال زیاد مبنای محاسبه سال شمسیه. چون قانون جدید هست کسی هنوز مشمول قانون نشده. گفتن بعد از سال جدید مشخص میشه.

Ignore
February 16th, 2012, 04:38 PM
سلام یک سوال مهم:
واسه ویزای دانشجویی اگه بلیط یکطرفه بگیریم ارز مسافرتی بهمون تعلق میگیره؟ ظاهرا میگن حتما باید دوطرفه بگیریم تا ارز بهمون بدن!!!!!

royaza
February 16th, 2012, 11:29 PM
دوستان کسی در مورد ندادن ارز مسافرتی به دانشجویان اطلاعی داره؟

farzan_thebest
February 18th, 2012, 04:57 PM
دوستان کسی در مورد ندادن ارز مسافرتی به دانشجویان اطلاعی داره؟

تعدادی از بانک ها این قانون رو از خودشون درآوردن و ارز مسافرتی نمیدن.تازه برای ترسوندن دانشجوها هم میگن اگه اینو گرفتی بت ارز دانشجویی دیگه نمیدن! به نظر بنده چون قانونی در این باره نیمده و بانک ها سلیقه ای عمل میکنن بهتره بگردین و یه شعبه پیدا کنین که بده و تا قانونی نیمده ارز رو بگیرین. البته اون شعبی هم که ارز مسافرتی به ما میدن به شرط پرداخت عوارض خروج میدن. یعنی رسما پول زور میخوان. چون در این باره هم قانونی نیمده. اگه ارز رو گرفتین توی پاستون مهر میزنن. سعی کنین موقع گرفتن ارز دانشجویی یارو نفهمه ممکنه گیر بده.

sayeh2012
February 18th, 2012, 11:40 PM
ببخشید الان هنوز ارز مسافرتی را خود بانک میده یا حواله میده برای فرودگاه؟؟؟؟؟

farzan_thebest
February 19th, 2012, 08:58 AM
ببخشید الان هنوز ارز مسافرتی را خود بانک میده یا حواله میده برای فرودگاه؟؟؟؟؟
معادل ریالی اون + عوارض خروچ + 3000تومن کارمزد رو بانک میگیره و رسید میده که در فرودگاه بعد از گذشتن از گیت قابل وصول هست
البته همین روال توی فرودگاه هم قابل اجراست ولی گویا صف طویلی داره

slmz
February 19th, 2012, 09:22 AM
برای خروج بیشتر از 5000 تا از فرودگاه امام چه پیشنهادی دارید من می خواهم 10000 تا ببرم می ترسم تو فرودگاه بهم گیر بدهند کجا بذارم پول هامو ؟

al60a
February 24th, 2012, 12:00 AM
سلام دوستان. من مرداد امسال (قبل از تولد قوانین اخیر!) یه بار 2000 دلار از بانک سامان گرفتم و رو پاسپورتم هم مهر همین بانک خورده. آیا باز هم میتونم 1500 تا رو بگیرم؟ یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه آیا میشه با e-ticket از بانک ملی به شیوه حواله دلار خرید؟ چون صف فرودگاه طولانیه ظاهرن و من هم شهرستان هستم شاید این روش بهتر باشه. قراره بلیط رو ایمیل کنن و من پرینتش رو ببرم بانک.

ShahdaD
February 24th, 2012, 01:33 AM
سلام دوستان. من مرداد امسال (قبل از تولد قوانین اخیر!) یه بار 2000 دلار از بانک سامان گرفتم و رو پاسپورتم هم مهر همین بانک خورده. آیا باز هم میتونم 1500 تا رو بگیرم؟ یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه آیا میشه با e-ticket از بانک ملی به شیوه حواله دلار خرید؟ چون صف فرودگاه طولانیه ظاهرن و من هم شهرستان هستم شاید این روش بهتر باشه. قراره بلیط رو ایمیل کنن و من پرینتش رو ببرم بانک.
در مورد گزینه ی اول تا از خود بانک نپرسدی کسی نمیتونه پاسخ درستی بده...اما فکر کنم شما بعد از سال جدید شمسی بتونید ارز مورد نظر را دیرافت کنید...در مورد سوال دومتون هم در حال حاضر بیشتر بلیط ها به صورت الکترونیکی صادر میشه..اما شما باداشتن مهر آزانس موردنظر روی بلیطتتون میتونید برای ارز مسافرتی اقدام کنید...

userd2011
February 25th, 2012, 05:34 PM
اقا بالاخره به دانشجو ها ارز مسافرتی میدن یا نه؟ من این هفته باید برم ، وقت ارز دانشجوئیم خرداد سال بعده! چکار کنم؟

میلاد
February 25th, 2012, 05:44 PM
اقا بالاخره به دانشجو ها ارز مسافرتی میدن یا نه؟ من این هفته باید برم ، وقت ارز دانشجوئیم خرداد سال بعده! چکار کنم؟

دوست عزیز همانطور که در پست های قبل هم نوشته بود من و خیلی از دوستان دیگه ارز دانشجویی و مسافرتی رو با هم دریافت کردیم و شما هم میتونید بگیرید. فقط با توجه مشکل کمبود ارز بانک ها دارن اذیت میکنن و برای خودشون قانون می سازن! شما بگردید شعبه بانک رو پیدا کنید و ارز هاتون رو دریافت کنید.

Ignore
February 25th, 2012, 06:01 PM
دوست عزیز همانطور که در پست های قبل هم نوشته بود من و خیلی از دوستان دیگه ارز دانشجویی و مسافرتی رو با هم دریافت کردیم و شما هم میتونید بگیرید. فقط با توجه مشکل کمبود ارز بانک ها دارن اذیت میکنن و برای خودشون قانون می سازن! شما بگردید شعبه بانک رو پیدا کنید و ارز هاتون رو دریافت کنید.

ببخشید اقا میلاد ارز و باید توی فرودگاه بگیریم که درسته؟ امکان اینکه از الان بریم دنبال ارز مسافرتی تا نخوایم تو صف فرودگاه وایستیم هم هست؟

sahand11_m27
February 25th, 2012, 08:04 PM
ببخشید اقا میلاد ارز و باید توی فرودگاه بگیریم که درسته؟ امکان اینکه از الان بریم دنبال ارز مسافرتی تا نخوایم تو صف فرودگاه وایستیم هم هست؟
فقط میتونید حواله ارزی رو بگیرید و بعد برید توی فرودگاه از باجه ی بانک ارزتون رو بگیرید. من هم همین کار رو کردم. شما توی فرودگاه باید بترتیب دو جا برید : 1- شعبه بانک ملی برای گرفتن حواله ارز و 2- شعبه بانک برای گرفتن ارز ( این 2 تا قسمت از هم جدا هستند. هر کدوم توی یک طبقه از فرودگاه هستند. اولی شلوغ و دومی خلوت)
اون قسمتی که وقت گیر و شلوغه قسمتیه که باید حواله ارزی بگیرید. به یکی از بانکهای ملت یا ملی برید، حواله ی ارزیتون رو بگیرید و روز پرواز فقط برید بانک و ارزتون رو بگیرید که وققتتون گرفته نشه.

Ignore
February 25th, 2012, 08:08 PM
فقط میتونید حواله ارزی رو بگیرید و بعد برید توی فرودگاه از باجه ی بانک ارزتون رو بگیرید. من هم همین کار رو کردم. شما توی فرودگاه باید بترتیب دو جا برید : 1- شعبه بانک ملی برای گرفتن حواله ارز و 2- شعبه بانک برای گرفتن ارز ( این 2 تا قسمت از هم جدا هستند. هر کدوم توی یک طبقه از فرودگاه هستند. اولی شلوغ و دومی خلوت)
اون قسمتی که وقت گیر و شلوغه قسمتیه که باید حواله ارزی بگیرید. به یکی از بانکهای ملت یا ملی برید، حواله ی ارزیتون رو بگیرید و روز پرواز فقط برید بانک و ارزتون رو بگیرید که وققتتون گرفته نشه.

ممنون و متشکر....
ببخشید قیمت ارز مسافرتی چقدر هست(میخوام برنامه ریزی کنم چقدر واسم باقی می مونه)؟
چند درصد بالاتر از نرخ مرجع هست؟

sahand11_m27
February 25th, 2012, 08:15 PM
ممنون و متشکر....
ببخشید قیمت ارز مسافرتی چقدر هست(میخوام برنامه ریزی کنم چقدر واسم باقی می مونه)؟
چند درصد بالاتر از نرخ مرجع هست؟
خواهش میکنم. هر دلار 1226 ( به همون نرخ مرجع)

iman kh
February 26th, 2012, 07:33 PM
کسی میدونه برای دوبی و مالزی چند دلار ارز مسافری میدن ؟

mo_eini
February 26th, 2012, 07:41 PM
فقط 400دلار

sahand11_m27
February 26th, 2012, 07:42 PM
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=624795&viewfull=1#post624795) رو بخونید.
امارات 400 دلار
مالزی 1500 دلار

meysamk
February 27th, 2012, 06:08 PM
سلام دوستان
من که چند ماه پیش ارز مسافرتی گرفتم باید یکسال از تاریخی که گرفتم صبر کنم تا بهم ارز مسافرتی بدن یا میتونم بعد سال تحویل دوباره ارز بگیرم؟ چون بخشنامه بانک مرکزی میگه یکبار در سال ارز مسافرتی بیشتر نمیدن.

nima_AA
February 27th, 2012, 06:21 PM
سلام دوستان
من که چند ماه پیش ارز مسافرتی گرفتم باید یکسال از تاریخی که گرفتم صبر کنم تا بهم ارز مسافرتی بدن یا میتونم بعد سال تحویل دوباره ارز بگیرم؟ چون بخشنامه بانک مرکزی میگه یکبار در سال ارز مسافرتی بیشتر نمیدن.

جایی منبع ندارم ولی تا این لحظه شنیدم از اطرافیان 12 ماه حساب میشه شاید باید تا فروردین صبر کرد .......ولی قطعا این باعث هجوم مسافران میشه

sahand11_m27
February 27th, 2012, 06:31 PM
سلام دوستان

بله باید صبر کنید 12 ماه حساب میشه
سلام
شما توی منبعی این رو خوندید؟ چون من از خود بانک ملت چند هفته ی پیش که ارز گرفتم پرسیدم و گفتن این موضوع توی آیین نامه نیومده و هنوز معلوم نیست. چون هنوز کسی هم مشمولش نشده، باید منتظر بشید تا سال جدید. مشئول بانک گفت احتمالا بر اساس سال شمسی هست.

mary64
February 28th, 2012, 09:21 AM
سلام به همه دوستان
من شنیدم تازگی ها برای گرفتن ارز مسافرتی باید حتما پروازت از فرودگاه امام باشه. آیا این موضوع درسته؟ یعنی اگه بخوام از یه شهر دیگه پرواز داشته باشم شعبه بانک اونجا بهم ارز نمیده؟
خیلی ممنون میشم اگه در اینباره راهنماییم کنید

CanImmigrant
February 28th, 2012, 03:10 PM
سلام به همه دوستان
من شنیدم تازگی ها برای گرفتن ارز مسافرتی باید حتما پروازت از فرودگاه امام باشه. آیا این موضوع درسته؟ یعنی اگه بخوام از یه شهر دیگه پرواز داشته باشم شعبه بانک اونجا بهم ارز نمیده؟
خیلی ممنون میشم اگه در اینباره راهنماییم کنید

اين خبر درست نيست . شما در هر شهري با مراجعه به بانکهاي عامل ملت و ملي (که باجه يا واحد ارزي دارند) ميتونيد ارز رو بگيريد. اين ارز يا در بانک به شما پرداخت ميشه و يا در فرودگاه بعد از Passport Check (که اين مورد آخر ستگي داره به امکانات موجود هر فرودگاه ).

در ضمن ممکنه بعضي بانکها بهانه بيارند که مثلا "اگر پرواز شما از شهر X هست نميتونيد در شهر Y ارز بگيريد" و يا اينکه " بايد از چند روز قبل اسم بنويسيد". براي اينکه زمان رو هم از دست نديد و دريافت ارز قطعي بشه حتما از يکي دو شعبه در شهرتون سوال کنيد

Sonador
February 28th, 2012, 03:44 PM
با سلام

من آبان ماه یه بار واسه ترکیه ۲۰۰۰ تا گرفتم ولی نرفتم (عوارض هم داده بودم و بلیطم هم Refund نشد). اما ۴ ماه قبل تر که رفته بودم اصلا ارز نگرفتم. آیا احتمال داره بهم گیر بدن؟ (آخه تو یکی از این پست ها یه همچین چیزی دیدم)

alirezakarimi
March 4th, 2012, 09:22 AM
با درود.
دوستان من مهر ماه امسال به دوبی برای گرفتن ویزای آمریکا سفر کردم و 2000 دلار رو هم گرفتم از بانک.
حالا میخوام در فروردین 91 با ویزای توریستی به آمریکا سفر کنم و میخواستم بدونم که آیا من مشمول دریافت 1500 دلار ارز مسافرتی میشم و اینکه یک سال از چه تاریخی محاسبه میشه؟آیا باید تا مهر سال آینده صبر کنم یا اینکه از ابتدای سال جدید یک سال مهلتم شروع میشه؟
با سپاس فراوان.

babak1234
March 5th, 2012, 01:48 PM
منتظر ارز مسافرتی بیشتر نباشید
بانک مرکزی مدتی است که دستور تک‌نرخی شدن بازار ارز را صادر کرده تا شاید حال و روز این بازار به ثبات برسد اما نه تنها خرید و فروش در چهارراه استانبول سروسامان نگرفت بلکه بازار دو یا حداکثر چندنرخی جای خود را به بازارسیاهی داد که هرکس قیمتی برای خرید و فروش تعیین می‌کند و هیچ‌کس هم خود را مقید به تبعیت از هیچ دستورالعملی نمی‌داند.
ضمن اینکه ظاهرا و تا اطلاع ثانوی دلار دغدغه اصلی کابینه است به طوری که به گفته نامجو وزیر نیرو کمیته‌های اصلی اقتصادی دولت روی موضوع بازار سکه و ارز متمرکز شده‌اند و قرار است پس از آنکه این بازار ساماندهی شود، اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در دستور کار قرار ‌گیرد. این به آن معناست که سرنوشت گام بعدی هدفمندی یارانه‌ها به سامان بازار ارز بسته شده است.

در چنین شرایطی در بازار ارز کماکان در نبود عرضه‌های جدید و بازنشسته شدن صراف‌ها، کفه ترازو به سوی تقاضا سنگین شده و همین موضوع ثبات قیمت‌ها در آن‌سوی مرز هزار و ۹۰۰ تومان را به دنبال داشته است. این در حالی است که از چند هفته پیش اهالی بازار منتظر ورود موج جدیدی از تقاضا هم هستند یعنی مسافرانی که عازم خارج از کشور هستند و ارز مسافرتی کفاف نیازشان را نمی‌کند یا قبلا از آن استفاده کرده‌اند.

بانک مرکزی چند روز بعد از اعلام تک‌نرخی شدن بازار در مورد ارز مسافرتی تصمیماتی گرفت یعنی متغیر شدن سقف دریافت ارز به قیمت دولتی بر اساس بعد مسافت با این توضیح که در مسافت‌های طولانی امکان افزایش سهمیه تا هزار و ۵۰۰ دلار هم وجود دارد. با این وجود دیروز این شایعه دهان به دهان چرخید که بانک مرکزی قرار است عیدی بدهد و برای مسافرت‌های پایان سال میزان ارز مسافرتی را به طور کل تا هزار و ۵۰۰ دلار افزایش دهد. اما این خبری نبود که بانک مرکزی آن را تایید کند.
منبع: روزنامه شرق

hojjat007
March 7th, 2012, 07:32 PM
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1554466

Wolferl
March 13th, 2012, 04:45 PM
روش خرید ارز مسافرتی برای دانشجویان به چه صورته؟ شنیدم کسایی که تو پاسشون تاریخ خروج درج شده کمتر میدن یا نمیدن این درسته؟ اگه عوارض خروج واریز بشه چی؟

behnam_a
March 13th, 2012, 05:30 PM
با درود.
دوستان من مهر ماه امسال به دوبی برای گرفتن ویزای آمریکا سفر کردم و 2000 دلار رو هم گرفتم از بانک.
حالا میخوام در فروردین 91 با ویزای توریستی به آمریکا سفر کنم و میخواستم بدونم که آیا من مشمول دریافت 1500 دلار ارز مسافرتی میشم و اینکه یک سال از چه تاریخی محاسبه میشه؟آیا باید تا مهر سال آینده صبر کنم یا اینکه از ابتدای سال جدید یک سال مهلتم شروع میشه؟
با سپاس فراوان.

در ترتيبات فروش ارز مسافرتي منظور از سال، سال شمسي تقويمي است . بر اين اساس
مسافراني که در هر مقطع زماني از سال1390 از ارز مسافرتي خود استفاده نموده‌اند از
ابتداي سال1391 مي‌توانند از ارز مسافرتي جديد خود بهره‌مند شوند.

http://cbi.ir/showitem/9009.aspx

mahanmecha
March 17th, 2012, 03:29 AM
سلام،

اگه یکی مبلغ ارز مسافرتی رو قبل از سفر به بانک واریزکنه و ارزو بخره و بعد به هر دلیلی نتونه سفر کنه و ارزو بگیره همون پولی رو که واریز کردرو پس میدن یا نه؟

AGHSIN
March 21st, 2012, 03:01 PM
سلام
یکی از دوستانم که آلمان دانشجو هستش امسال عید اومده ایران موقعی که به بانک ملی مراجعه کرده برای ارز مسافرتی میگن چون دانشجو هستی ارز مسافری بهت تعلق نمیگیره آیا همچین چیزی کسی شنیده یا بانک از خودش در اورده میگه دو ماه به ماابلاغ شده

reg2
March 26th, 2012, 03:39 PM
دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اساتید و با تجربه ها جواب بدن :

1. ارز دانشجوئی و مسافرتی رو میشه با یه پاسپورت خرید؟

2. نحوه ی خرید ارز مسافرتی چگونه است؟ برای هوائی و زمینه فرق داره؟ باک پول رو میده یا تو فرودگاه میدن؟ بانک ها معمولا میدن یا اونم با مشک هست؟ مدارک مورد نیازش چی ها هستند؟

3. بلیط (هوائی یا زمینی) رو که گرفتیم بخوایم کنسل کنیم...چند درصد میگیرن؟ اصلا پس میگیرن؟

مرسی

firstlovecity
April 2nd, 2012, 11:38 PM
سلام آقا میلاد .. شما که ارز دانشجویی و مسافرتی و با هم گرفتی... عوارض خروج 55000 تومنی هم دادید برای مسافرتی ؟؟ من از یه بانک پرسیدم گفت عوارض خروج می خواد...

میلاد
April 3rd, 2012, 12:58 AM
سلام آقا میلاد .. شما که ارز دانشجویی و مسافرتی و با هم گرفتی... عوارض خروج 55000 تومنی هم دادید برای مسافرتی ؟؟ من از یه بانک پرسیدم گفت عوارض خروج می خواد...
سلام،
بله در حالت کلی، عوارض خروج رو باید پرداخت کرده باشید. البته دانشجویان بعد از ثبت نام در دانشگاه میتونن با ارائه اشتغال به تحصیل به وزارت علوم نامه معافیت پرداخت عوارض خروج بگیرن. البته لازمه این معافیت داشتن اشتغال به تحصیله.

firstlovecity
April 3rd, 2012, 10:18 AM
ممنون و سپاسگزار .. یعنی همون نامه که وزارت علوم میده برای گذرنامه که مهر خروج بزنه و ببرم بدم به بانک ؟؟ یا که نامه معافیت عوارض خروج باید مخاطبش بانک باشه ..
سلام،
بله در حالت کلی، عوارض خروج رو باید پرداخت کرده باشید. البته دانشجویان بعد از ثبت نام در دانشگاه میتونن با ارائه اشتغال به تحصیل به وزارت علوم نامه معافیت پرداخت عوارض خروج بگیرن. البته لازمه این معافیت داشتن اشتغال به تحصیله.

Ozma
April 3rd, 2012, 11:18 AM
اگه اشتباه نکنم اون مربوط به سیاست های بانک یا شعبه مربوطه میشه. برای اطمینان شاید بد نباشه قبل از مراجعه با بانک مورد نظر تماس بگیری.
پس ارز مسافرتي رو انور گيت نمي گيريم؟ به من گفته بودن اونور گيت مي گيريم. يعني برم بانك بليط و پاسپورتم رو بدم اونجا ارز رو به من مي دن؟ (براي ايتاليا رفتن)

sahand11_m27
April 3rd, 2012, 11:23 AM
پس ارز مسافرتي رو انور گيت نمي گيريم؟ به من گفته بودن اونور گيت مي گيريم. يعني برم بانك بليط و پاسپورتم رو بدم اونجا ارز رو به من مي دن؟ (براي ايتاليا رفتن)
حواله رو فقط از بانک میتونید بگیرید.
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7&p=647616&viewfull=1#post647616) رو بخونید

Ozma
April 3rd, 2012, 11:27 AM
زرنگي؟!!!!!!!!!!!

helen-en
April 3rd, 2012, 02:30 PM
سلام کسی هست که جدیدا از فرودگاه مشهد رفته باشه؟ می شه حواله ارزی و رو تو خود فرودگاه پرداخت کنیم ؟ شلوغ نیست؟ بانک ملی شعبه مرکزی شهر زنگ زدم گفت فقط 2 روز قبلش می تونین بیان به 60 نفر هم بیشتر نمی دیم ممکنه یهو تو فرودگاه ندن؟ لطفا اگه کسی تجربه ای از فرودگاه مشهد داره بگه مرسی :)

sayeh2012
April 5th, 2012, 07:47 PM
سلام
یکی از دوستانم که آلمان دانشجو هستش امسال عید اومده ایران موقعی که به بانک ملی مراجعه کرده برای ارز مسافرتی میگن چون دانشجو هستی ارز مسافری بهت تعلق نمیگیره آیا همچین چیزی کسی شنیده یا بانک از خودش در اورده میگه دو ماه به ماابلاغ شده

بله به ما هم ندادن
چون ویزامون بیش از 3 ماه بود!!! و گفتن 3 ماه به بالا اقامت حساب میشه
در حالیکه ما تازه داشتیم میومدیم که یزای دانشجویی مونو از اروپا بگیریم

pimi810
April 5th, 2012, 07:52 PM
اين خبر درست نيست . شما در هر شهري با مراجعه به بانکهاي عامل ملت و ملي (که باجه يا واحد ارزي دارند) ميتونيد ارز رو بگيريد. اين ارز يا در بانک به شما پرداخت ميشه و يا در فرودگاه بعد از Passport Check (که اين مورد آخر ستگي داره به امکانات موجود هر فرودگاه ).

در ضمن ممکنه بعضي بانکها بهانه بيارند که مثلا "اگر پرواز شما از شهر X هست نميتونيد در شهر Y ارز بگيريد" و يا اينکه " بايد از چند روز قبل اسم بنويسيد". براي اينکه زمان رو هم از دست نديد و دريافت ارز قطعي بشه حتما از يکي دو شعبه در شهرتون سوال کنيد

"در هر شهری" درست نیست. الان خیلی شهرستانها ملت رو حواله می کنن به مرکز استان چون شعبه های شهرستان منابع ارزی محدودی دارن و تعداد دوست و آشنا و فامیل هم زیادتره :)

CanImmigrant
April 6th, 2012, 11:16 AM
"در هر شهری" درست نیست. الان خیلی شهرستانها ملت رو حواله می کنن به مرکز استان چون شعبه های شهرستان منابع ارزی محدودی دارن و تعداد دوست و آشنا و فامیل هم زیادتره :)

اين مطلب درسته. ولي منظور من شهر داراي فرودگاه بين‌المللي بود

kiarash80
April 6th, 2012, 11:35 AM
دوستان اين چيزي كه گفتيد ويزاهايي كه مدت بالايي دارن و اقامت به حساب ميان ارز نميدن واقعيت داره پس من بدبخت كه ميخوام برم استراليا و ويزاي اقامت دارم از اين 1000 دلار هم محروم شدم بايد برم بازار ازاد هر دلار رو به نرخ 2040 تومن بخرم :cry::(

kiarash80
April 6th, 2012, 11:43 AM
- خريد ارز مسافرتي توسط مسافراني که با گذرنامه ايراني سفر مي‌نمايند درصورتي‌ که کشور مقصد آنها کشور محل اقامت آنها نيز ‌باشد، بدون نياز به ويزا امکان پذير است .

پس اين موضوع كه ويزاي اقامت باشه نميدن درست نيست دوستان با توجه به بند بالا كه توي اعلاميه بانك مركزي هست

pimi810
April 7th, 2012, 01:40 PM
من از صبح تقریبا به 25 تا شعبه ی ارزی تو استانهای مختلف مرزی زنگ زدم اکثرشون ارز زمینی نمیدن یه عده میگن بخشنامه ش نیومده یه عده هم میگن دستور رسیده که ندیم، اون شعبه هایی هم که تو مرکز استانند اسم نویسی دارن و نوبت دهی و گویا تا اول تابستون هم همه نوبتها پر شده. order تعدا افراد تو صف هم تو مراکز استانها یکی دو هزار و تو شهرهای کوچکتر چند صد نفره و تا به اونا ندن بازه ی جدیدی هم برای نام نویسی باز نمیشه :(

حالا آیا واقعا همه ی این آدمهای تو صف مسافرند؟؟؟ !@#$%^&*)(_

bmk
April 7th, 2012, 06:23 PM
برای خروج هوایی، تقریبا قضیه بهتره، ولی قوانین خروج زمینی اصلا واضح نیست. ببخشید، شما کجا ها تماس گرفتید؟ من میخواستم از آستارا یه بیله سوار برم باکو. یکی بهم میگفت که حتی بلیط هم لازم نداری برای گرفتن 400 دلارت.. لطفا راهنمایی کنید

reg2
April 7th, 2012, 11:38 PM
دوستان یه سوال دارم.....ارز مسافرتی بصورت هوائی ....در بانک داده میشه یا در فرودگاه؟ مرسی

Armik
April 7th, 2012, 11:45 PM
دوستان یه سوال دارم.....ارز مسافرتی بصورت هوائی ....در بانک داده میشه یا در فرودگاه؟ مرسی

فرودگاه....

Armik
April 7th, 2012, 11:47 PM
دوستان، به نظر شما ارز رو برای رفتن برای مصاحبه ویزا بگیرم، یا بزارم برای سفر اصلیم ؟! مثل اینکه سالی یکبار میشه گرفت !

sahand11_m27
April 8th, 2012, 02:01 AM
دوستان، به نظر شما ارز رو برای رفتن برای مصاحبه ویزا بگیرم، یا بزارم برای سفر اصلیم ؟! مثل اینکه سالی یکبار میشه گرفت !
برای مصاحبه کجا باید برید و سفر اصلیتون کجاست؟
مثلا:
اگه دوبی میخواید برید مصاحبه و بعد میخواید برید آمریکا خوب خیلی بهتره که بذارید بعد از مصاحبه بگیرید چون 1100 دلار فرقشه. اگه هر دو مقصد ارزش 1500 تاست که هرچی رودتر بگیرید بهتره چون معلوم نیست چی پیش بیاد.

.:HoDa:.
April 8th, 2012, 10:35 AM
الان با وضعیت جدید، کسایی که مقیم یه کشور خارجی هستن هم می‌تونن موقع خروج ارز مسافرتی بگیرن یا بهشون نمی‌دن؟
تا قبل از این ماجراها که مطمئنم می‌شد، اما الان چی؟

میلاد
April 10th, 2012, 02:44 PM
من این پست رو در تاپیک خدمات ارز صرافی ها و بانک ها دیدم:

ارز مسافرتی به ویزای بالای سه ماه تعلق نمی گیرد.
اصل خبر (http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=296478)

sahand11_m27
April 10th, 2012, 08:59 PM
الان با وضعیت جدید، کسایی که مقیم یه کشور خارجی هستن هم می‌تونن موقع خروج ارز مسافرتی بگیرن یا بهشون نمی‌دن؟
تا قبل از این ماجراها که مطمئنم می‌شد، اما الان چی؟
روزی که من میخواستم حواله بگیرم یه خانومی جلوم بود که به خاطر اقامت بهش ارز ندادن. بانک هم بانک ملت شعبه سعادت آباد بود.
نمیدونم توی این مورد قانونی هست یا نه ولی میدونم خیلی سلیقه ای عمل میکنن.

mdasdar
April 11th, 2012, 09:55 AM
سلام دوستان
شعبه بانک ملی داخل فرودگاه امام حواله ارزی صادر میکنه ؟

sahand11_m27
April 11th, 2012, 09:40 PM
سلام دوستان
شعبه بانک ملی داخل فرودگاه امام حواله ارزی صادر میکنه ؟
صادر میکنه ولی شلوغه. باید یه مقدار زودتر برید فرودگاه تا مشکلی از نظر زمانی براتون بوجود نیاد.

Wolferl
April 12th, 2012, 03:00 PM
امروز بانک سامان به علت یه مهر تو پاسپورتم (اجازه خروج دانشجویی بدون پرداخت عوارض) بهم ارز مسافرتی نداد. کدام بانک ها در حال حاضر ارز مسافرتی میدن؟

mdasdar
April 12th, 2012, 06:09 PM
ملی، ملت، سامان

امروز بانک سامان به علت یه مهر تو پاسپورتم (اجازه خروج دانشجویی بدون پرداخت عوارض) بهم ارز مسافرتی نداد. کدام بانک ها در حال حاضر ارز مسافرتی میدن؟

firstlovecity
April 13th, 2012, 12:26 PM
ملی، ملت، سامان
سلام ... الان که دیگه مهر خروج و تو پاسپورت نمی زنند .. مگر اینکه از سفارت ایران تو کشوری که دانشجویی زده باشند..
من ارز مسافرتی گرفتم بدون پرداخت عوارض.. اگه نامه معافیت عوارض خروج داری.. 2 تا کپی ازش بگیر.. بجای عوارض... باید بهت بدن... یه شعبه دیگه . امنحان کن

pimi810
April 14th, 2012, 04:15 PM
روزی که من میخواستم حواله بگیرم یه خانومی جلوم بود که به خاطر اقامت بهش ارز ندادن. بانک هم بانک ملت شعبه سعادت آباد بود.
نمیدونم توی این مورد قانونی هست یا نه ولی میدونم خیلی سلیقه ای عمل میکنن.

این جدید ترین خبر تو سایت بانک مرکزیه:
http://cbi.ir/showitem/9120.aspx

آخرین سطرش نوشته:
4 - فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نمی باشد.

در حالی که تو متن خبر سال 90 این نبود و از 91 اضافه شده.

sahand11_m27
April 14th, 2012, 05:59 PM
این جدید ترین خبر تو سایت بانک مرکزیه:
http://cbi.ir/showitem/9120.aspx

آخرین سطرش نوشته:
4 - فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نمی باشد.

در حالی که تو متن خبر سال 90 این نبود و از 91 اضافه شده.
ممنون. جالبه که من بهمن ماه برای گرفتن ارز رفته بودم، یعنی هنوز تو سال 90 بودیم. دیگه پس قطعا نمیدن.

pimi810
April 15th, 2012, 02:46 PM
کسی می دونه دوستانی که پذیرش با فاند از آمریکا دارن موقع پرواز اون 1500 دلار رو بهشون میدن یا نه؟ چون بعضی ها میگن به ویزای بیشتر از سه ماه ارز مسافرتی نمیدن.

Armik
April 15th, 2012, 10:18 PM
دوستان، من حدود 1 ماه دیگه می خوام برم آنکارا ! از الان می تونم برای ارز مسافرتی اقدام کنم؟!

CanImmigrant
April 15th, 2012, 10:34 PM
دوستان، من حدود 1 ماه دیگه می خوام برم آنکارا ! از الان می تونم برای ارز مسافرتی اقدام کنم؟!

نه. فقط از چند روز قبل ميتونيد اقدام کنيد

bmk
April 16th, 2012, 02:30 PM
امروز بانک ملت- شعبه ارزی بودم. ازشون دربتره یاعتبار سه ماهه ی ویزا و عدم تعلق ارز مسافرتی به این افراد، پرسیدم. گفت ما بخشنامه ی جدیدی نداریم و از مشتری ها این خبرو شنیدیم!!
من توی سایت بانک مرکزی اطلاعیه ای ندیدم، البته تو یه سایت خبری دیدم..
چی کار کنیم الان.

sahand11_m27
April 16th, 2012, 04:36 PM

نه. فقط از چند روز قبل ميتونيد اقدام کنيد
اگر بلیط رو گرفته باشند نمیتونند برن حواله ارزی رو بگیرن؟ به تاریخ پرواز فکر نمیکن کاری داشته باشن.

hasanali
April 17th, 2012, 10:41 AM
اگر بلیط رو گرفته باشند نمیتونند برن حواله ارزی رو بگیرن؟ به تاریخ پرواز فکر نمیکن کاری داشته باشن.

من پرسیدم گفت چهار روز قبل از پرواز. البته من فقط از یک شعبه پرسیدم!

reza1942
April 17th, 2012, 03:48 PM
سلام من دانشجو هستم و ویزام رویی یه کارته نه توی پاس
پول رو به حساب بانک ریختم و حواله دریافت ارز مسافرتی رو دریافت کردم از بانک.
دیگه مشکلی نیست؟ یا اینکه دوباره تو فرودگاه به دانشجو بودنم گیر میدن؟

rasoular
April 23rd, 2012, 08:14 PM
سلام
به دانشجوها هم ارز مسافرتی 1500 دلار میدن؟
مرسی

8654039
April 23rd, 2012, 09:22 PM
سلام
به دانشجوها هم ارز مسافرتی 1500 دلار میدن؟
مرسی

ارز مسافرتی به کسانی که ویزاشون بیش از 3 ماهه تعلق نمی گیره

(پست رو اصلاح کردم)
ممنون از esf11 (http://www.applyabroad.org/member.php?88564-esf11)

esf11
April 23rd, 2012, 09:55 PM
ارز مسافرتی به کسانی که ویزاشون بیش از 6 ماهه تعلق نمی گیره
این میزان 3 ماهه.

tufarqan
April 24th, 2012, 02:22 AM
یعنی چی؟!!!!!!!!!! بابا بانکها که پول ندارن به نداشجوها بدن. ارز مسافرتی رو هم نمی دن؟؟؟؟؟؟ خداااااااااااایاااااااااا ااااااااااااااااااااااا :((((((((((((((((
میشه یکی بگه این بخشنامه کوفتی کی ابلاغ شده؟

hasanali
April 24th, 2012, 12:41 PM
یعنی چی؟!!!!!!!!!! بابا بانکها که پول ندارن به نداشجوها بدن. ارز مسافرتی رو هم نمی دن؟؟؟؟؟؟ خداااااااااااایاااااااااا ااااااااااااااااااااااا :((((((((((((((((
میشه یکی بگه این بخشنامه کوفتی کی ابلاغ شده؟

از ابتدای سال 1391

pimi810
April 24th, 2012, 04:32 PM
از ابتدای سال 1391
according to which reference??

myniaz
April 24th, 2012, 05:18 PM
طي بخش نامه جديد ماكزيمم ارز مسافرتي 1000 تا شده

سپهر
April 24th, 2012, 07:02 PM
طي بخش نامه جديد ماكزيمم ارز مسافرتي 1000 تا شده

کدام بخش نامه؟ تا اونجایی که من میدونم 1500ـه.

saeedsharif
April 24th, 2012, 08:02 PM
امروز بانک ملت- شعبه ارزی بودم. ازشون دربتره یاعتبار سه ماهه ی ویزا و عدم تعلق ارز مسافرتی به این افراد، پرسیدم. گفت ما بخشنامه ی جدیدی نداریم و از مشتری ها این خبرو شنیدیم!!
من توی سایت بانک مرکزی اطلاعیه ای ندیدم، البته تو یه سایت خبری دیدم..
چی کار کنیم الان.

والله پیشنهاد من اینه که اگه تصمیمی می خوای بگیری که متعلق به بیش از یک ماه اینده است ، حتما روی این خبر حساب کن ، چون تا اون موقع ابلاغ می شه حتما. این جور خبرها ، خبرهایی نیست که ابلاغش طول بکشه

hojjat007
April 24th, 2012, 08:42 PM
کدام بخش نامه؟ تا اونجایی که من میدونم 1500ـه.
ای خدا
براساس اعلام بانک مرکزیخبری که با تاخیر رسانه ای شد:‌ ارز مسافرتی کاهش یافت !!http://eranico.com/fa/content/4714/default.aspx

CanImmigrant
April 24th, 2012, 10:17 PM
دوستان ميدونيد که براي دريافت ارز مسافرتي و به منظور معطل نشدن در فرودگاه، ميشه مدارک رو به يکي از شعب ارزي بانکهاي ملي و ملت و سامان توي شهر داد و حواله رو گرفت و در فرودگاه با تحويل به باجه ارزي بانک مربوطه ارز رو دريافت کرد.

سوال من اينه که کسي تجربه اي در مورد اين سه بانک در فرودگاه امام داره ؟ مسايلي مثل شلوغ بودن باجه پرداخت ارز و يا عدم تحويل ارز به دليل نبودن ارز و ...

hasanali
April 25th, 2012, 11:10 AM
according to which reference??

منظورم این خبر بود. بانکها نمیدن و شما بعد از خروج از گیت ارزتون رو میگیرید. البته ممکنه در سطح شهر جور دیگه ای باشه!! ابنجا ایرانه دیگه
http://www.cbi.ir/showitem/9120.aspx

babak1234
April 25th, 2012, 02:42 PM
خبری که با تاخیر رسانه ای شد:‌ ارز مسافرتی کاهش یافت !! چکیده: نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه،عراق،آذربایجان،ارمن ستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان ،تایلند، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ،سنگاپور و چین) یک بار در سال و به میزان یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.
http://storage.eranico.com/images/20120424174013cb-132.jpgبه گزارش بانک مرکزی، نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه،عراق،آذربایجان،ارمن ستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان ،تایلند، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ،سنگاپور و چین) یک بار در سال و به میزان یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان ، افغانستان ، امارات متحده عربی ، ترکیه، لبنان ، تایلند ، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ، سنگاپور و چین یک بار در سال و به میزان ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یک بار در سال به مبلغ ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) به مبلغ ٢٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

براساس این گزارش، فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق (عتبات عالیات) صرفا به زائرانی که از طریق کاروان های تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شوند امکان پذیر خواهد بود.

فروش ارز مسافرتی به مسافرین هوایی، زمینی، ریلی و دریایی کشورهای سوریه و عربستان (بابت عمره مفرده) به میزان ٤٠٠ دلار یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

مسافرانی که قبلا از ارز مسافرتی هوایی استفاده نموده اند ، می توانند در ' دو نوبت ' از ارز مسافرتی بابت سفر به سوریه، عراق و یا عربستان (بابت عمره مفرده ) استفاده نمایند.

براساس این گزارش ، فروش ارز مسافرتی هوایی به مسافرانی که دو نوبت از ارز مسافرتی مربوط به سوریه ، عراق و عمره مفرده استفاده نموده اند ، نیز مجاز خواهد بود .

درادامه تصریح شده است:‌ فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از ٢سال امکانپذیر نبوده و برای سنین ٢ تا ١٢ سال به میزان 50 درصد در هریک از حالات فوق خواهدبود.

یادآور می شود :تغییرات در ارز مسافرتی ،‌از روز 31 فرودین ماه سال جاری اجرایی شده است.

farzad5706ht
April 25th, 2012, 11:15 PM
با عرض سلام مجدد و سوال اینجانب در مورد نامه ارز از وزارت بود - دوستان من با کپی پذیرش ویزا گرفتم و می خوام برم وزارت ایا به من نامه میدن ؟
دانشگاه به من اصل پذیرش رو نمیده میگه نصف شهریه رو پردخت کن بعد پذیرش میدیم . می خوام بدونم اگه با کپی پذیرش و ویزا برم وزارت بهم نامه میدن یا نه مرسی .

Armik
April 25th, 2012, 11:30 PM
کسی می دونه با توجه به اون بخشنامه مربوط به ویزای 3 ماهه، برای آمریکا ارز مسافرتی میشه گرفت یا نه؟!

farzad5706ht
April 26th, 2012, 11:07 AM
بقیه کشورها چقدر ارز میدن ؟مثلا هند .

sahand11_m27
April 26th, 2012, 02:39 PM
دوستان ميدونيد که براي دريافت ارز مسافرتي و به منظور معطل نشدن در فرودگاه، ميشه مدارک رو به يکي از شعب ارزي بانکهاي ملي و ملت و سامان توي شهر داد و حواله رو گرفت و در فرودگاه با تحويل به باجه ارزي بانک مربوطه ارز رو دريافت کرد.

سوال من اينه که کسي تجربه اي در مورد اين سه بانک در فرودگاه امام داره ؟ مسايلي مثل شلوغ بودن باجه پرداخت ارز و يا عدم تحويل ارز به دليل نبودن ارز و ...
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=647616&viewfull=1#post647616) رو بخونید.
باجه بانک ها خلوته و شما میتونید برید ارزتون رو راحت بگیرید. روزی که من رفتم فقط 1 نفر جلوم بود.(باجه بانک ملت). بقلش هم ملی بود که اون هم خلوت بود، فکر میکنم 2-3 نفر توی صف بودن.
ولی صف بانک ملی که برای حواله گرفتن منتظر بودن(این باجه با باجه ای که ارز میده فرق داره و جاشون یکی نیست)، شلوغ بود. چون روند صدور حواله هم کنده.
ارز دارن مشکلی نیست.

sahand11_m27
April 26th, 2012, 02:42 PM
کسی می دونه با توجه به اون بخشنامه مربوط به ویزای 3 ماهه، برای آمریکا ارز مسافرتی میشه گرفت یا نه؟!
ویزا دانشجویی داشته باشید بهتون نمیدن.

sahand11_m27
April 26th, 2012, 02:43 PM
بقیه کشورها چقدر ارز میدن ؟مثلا هند .
1000 دلار
به گزارش بانک مرکزی، نرخ فروش ارز مسافرتی به هریک از مسافران هوایی (به استثناء سوریه،عراق،آذربایجان،ارمن ستان، پاکستان، افغانستان ، امارات ، عربستان ، ترکیه، لبنان ،تایلند، گرجستان، قبرس ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مالدیو ، اندونزی ، مالزی ، فیلیپین ،سنگاپور و چین) یک بار در سال و به میزان یکهزار دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.

Armik
April 26th, 2012, 02:48 PM
ویزا دانشجویی داشته باشید بهتون نمیدن.

ممنونم از شما ! شما مطمئنید؟! منظورم اینه که کسی بوده که با ویزای دانشجویی بهش نداده باشند یا اینکه از روی بخشنامه میگید؟!

booalisina
April 26th, 2012, 03:01 PM
من جواب سوال شما رو نمی دونم. ولی یه سوال از خودتون داشتم. یعنی سفارت با کپی نامه پذیرش به شما ویزا داد؟ میشه بپرسم از کدوم کشور پذیرش گرفتید؟

با عرض سلام مجدد و سوال اینجانب در مورد نامه ارز از وزارت بود - دوستان من با کپی پذیرش ویزا گرفتم و می خوام برم وزارت ایا به من نامه میدن ؟
دانشگاه به من اصل پذیرش رو نمیده میگه نصف شهریه رو پردخت کن بعد پذیرش میدیم . می خوام بدونم اگه با کپی پذیرش و ویزا برم وزارت بهم نامه میدن یا نه مرسی .

sahand11_m27
April 26th, 2012, 03:18 PM
ممنونم از شما ! شما مطمئنید؟! منظورم اینه که کسی بوده که با ویزای دانشجویی بهش نداده باشند یا اینکه از روی بخشنامه میگید؟!
والا نه مطمئن نیستم. همونجور که احتمالا پستهای قبل رو دیدید قبل از این بخشنامه هم بعضی از بانک ها به کسانی که اقامت داشتن ارز نمیداد. الانم که یه جورائی دیگه کسی که اقامت داررو با کسی که دانشجوی یکی فرض کردن و هر کی ویزای بیشتر از 3 ماه داره رو بهش ارز نمیدن.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=296478
قبلا چند تا از بچه ها چیزهایی در این مورد گفتن
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=679919&viewfull=1#post679919

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=688358&viewfull=1#post688358

LAYDA56
April 26th, 2012, 03:43 PM
با سلام میشه بگید الان ارز مسافرتی چقدر برای استانبول آخه برای اردیبهشت میخوام برم اما دیروز شنیدم گفتندارز و از 1000 دلار کردن 400
کسی آمار داره ؟

sahand11_m27
April 26th, 2012, 03:52 PM
با سلام میشه بگید الان ارز مسافرتی چقدر برای استانبول آخه برای اردیبهشت میخوام برم اما دیروز شنیدم گفتندارز و از 1000 دلار کردن 400
کسی آمار داره ؟
بله الان دوباره کاهش دادنش و شد 400 دلار. صفحه قبل بچه ها متنش بخشنامرو گذاشتن، از اونجا بخونید.

میلاد
April 26th, 2012, 08:51 PM
والا نه مطمئن نیستم. همونجور که احتمالا پستهای قبل رو دیدید قبل از این بخشنامه هم بعضی از بانک ها به کسانی که اقامت داشتن ارز نمیداد. الانم که یه جورائی دیگه کسی که اقامت داررو با کسی که دانشجوی یکی فرض کردن و هر کی ویزای بیشتر از 3 ماه داره رو بهش ارز نمیدن.
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=296478
قبلا چند تا از بچه ها چیزهایی در این مورد گفتن
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=679919&viewfull=1#post679919

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=688358&viewfull=1#post688358

البته مواردی مختلف زیاد هستن:

سلام من دانشجو هستم و ویزام رویی یه کارته نه توی پاس
پول رو به حساب بانک ریختم و حواله دریافت ارز مسافرتی رو دریافت کردم از بانک.
دیگه مشکلی نیست؟ یا اینکه دوباره تو فرودگاه به دانشجو بودنم گیر میدن؟
کلا بانک ها هم فکر کنم یه جورایی قاطی کردن. البته در مورد دانشجوها خیلی هاشون به همین نتیجه "ارز ندادن" رسیدن.

shahab_a
April 27th, 2012, 12:26 AM
سلام دوستان:
اگه من برای ترکیه رفتن از اون ارزی که سالی 1 بار رو پاسپورت میدن استفاده کنم 2 ماه بعدش که بخوام برای ادامه تحصیل برم آلمان بم ارز دانشجویی میدن یا نه؟؟؟؟؟؟/

esf11
April 27th, 2012, 12:38 AM
سلام دوستان:
اگه من برای ترکیه رفتن از اون ارزی که سالی 1 بار رو پاسپورت میدن استفاده کنم 2 ماه بعدش که بخوام برای ادامه تحصیل برم آلمان بم ارز دانشجویی میدن یا نه؟؟؟؟؟؟/
بله میدن. تناقضی نداره

Mish
April 29th, 2012, 10:57 AM
دوستان برای گرفتن حواله ارزی چند روز قبل تر از روز پروازمون باید به بانک ها مراجعه کنیم؟مثلن یک ماه زودتر میشه؟

CanImmigrant
April 29th, 2012, 11:07 AM
دوستان برای گرفتن حواله ارزی چند روز قبل تر از روز پروازمون باید به بانک ها مراجعه کنیم؟مثلن یک ماه زودتر میشه؟

دوست عزيز لطفا صفحات قبل رو هم بخونيد

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-ارز-مسافرتی-سوالات،-اخبار-و-تجربیات-شما&p=692769&viewfull=1#post692769

srahmadi
May 1st, 2012, 02:56 PM
من ميخوام مبلغ 1600 دلاري كه در اختيار دارم رو به حساب دانشگاهي در چين واريز كنم. آيا صرافي يا شركت (كارمزد مناسب) ميشناسيد كه اين كار رو برام انجام بده؟

kamran123
May 6th, 2012, 02:07 PM
دوستان آیا کسی می دونه با ویزای سینگل سه ماهه به آمریکا از نوع دانشجویی (F1) ارز می دن یا نه؟ من که از بانک می پرسم همش می گه باید ویزات رو ببینم، وقتی این اطلاعات رو بهش می دم بازم تو کتش نمی ره و میگه باید ببینم ویزا رو. من هنوز پیک آپ نکردم و می خوام ببینم اگه نمی دن همون 400 دلار رو برای سفر پیک آپ بگیرم. کسی اطلاعی داره؟

adel87
May 12th, 2012, 06:13 PM
سلام به همگی

من شنیدم که یزای ویزاهای بالاتز از 3 ماه، ارز مسافرتی 1000 دلار نمی ندن. دوستان این واقعیت داره؟ با این حساب برای ویزای F1 نمشه ارز گرفت؟

اگه این چوریه که آدم همین ارز مسافرتی (400 دلار) رو بگیره.

ممنون میشم دوستان نظر بدن

با تشکر

esf11
May 12th, 2012, 09:09 PM
سلام به همگی

من شنیدم که یزای ویزاهای بالاتز از 3 ماه، ارز مسافرتی 1000 دلار نمی ندن. دوستان این واقعیت داره؟ با این حساب برای ویزای F1 نمشه ارز گرفت؟

اگه این چوریه که آدم همین ارز مسافرتی (400 دلار) رو بگیره.

ممنون میشم دوستان نظر بدن

با تشکر
بله درست خبردار شدید. نمیدن بالاتر از 3 ماه.

Jingol
May 14th, 2012, 01:19 AM
سلام

کارت اعتباری می خوام برای اینکه بتونم هتل و بلیط هواپیما اینترنتی رزرو کنم

و در کشور مقصد (روسیه ) که رسیدم در حد 2-3 هزار دلار برداشت کنم

چند تا سایت رو دیدم

شما می دونید کدوم سایت مطمئن هست ؟

ممنون میشم کمکم کتید

sahand11_m27
May 14th, 2012, 11:31 AM
سلام
از این به بعد حواله ارزی رو بانک های سطح شهر فقط میدن و توی فرودگاه دیگه نمیتونید حواله بگیرین. قبل از اومدن به فرودگاه باید حوالرو بگیرید.
این رو روی یدونه برگه ی A4 پشت پاسپورت چک زده بودن! یه عده هم به همین راحتی بدون ارز مونده بودن.
خود بانک ها هم یک سری هنوز این رو نمیدونن که دیگه فرودگاه حواله نمیده و به مردم گفته بودن برید از فرودگاه بخرید.
http://www.thebankers.ir/News/NewsDetail.aspx?Newsid=1189348302

j_moghadasi
May 14th, 2012, 11:48 AM
سلام
ببخشيد ما كه براي سفارت امريكا ميخواهيم بريم تركيه ميتونيم ارز مسافرتي بگيريم؟ آيا بايد عوارض خروج از كشور بديم و اگر نه بانك چطوري بهمون ارز مسافرتي ميده؟

esf11
May 14th, 2012, 05:48 PM
سلام
ببخشيد ما كه براي سفارت امريكا ميخواهيم بريم تركيه ميتونيم ارز مسافرتي بگيريم؟ آيا بايد عوارض خروج از كشور بديم و اگر نه بانك چطوري بهمون ارز مسافرتي ميده؟
میتونید ارز بگیرید. عوارض نباید بدید چون دانشجویی دارید میرید. آخریم هر روز فرق میکنه یا کسی که امروز رفته بپرسید یا از خود بانک.

reg2
May 18th, 2012, 01:11 PM
سلام دوستان برای سفر هوائی به قبرس ارز مسافرتی تعلق میگیره؟ همون 1000 تا هست؟

saeedsharif
May 21st, 2012, 02:32 PM
سلام دوستان برای سفر هوائی به قبرس ارز مسافرتی تعلق میگیره؟ همون 1000 تا هست؟

آره سجاد جان، همون 1000 تاست.

alish1363
May 24th, 2012, 10:51 AM
میتونید ارز بگیرید. عوارض نباید بدید چون دانشجویی دارید میرید. آخریم هر روز فرق میکنه یا کسی که امروز رفته بپرسید یا از خود بانک.

سلام؛ اين معافيت از پرداخت عوارض رو بايد از سايت نشا اقدام كنم يا مأمورهاي فرودگاه ويزاي دانشجويي رو ميفهمن؟ ضمناً همراه من هم معاف هست يا نه؟

Jupiter1
May 24th, 2012, 11:56 AM
سلام؛ اين معافيت از پرداخت عوارض رو بايد از سايت نشا اقدام كنم يا مأمورهاي فرودگاه ويزاي دانشجويي رو ميفهمن؟ ضمناً همراه من هم معاف هست يا نه؟

درود.
این سوال من هم هست؟ لطفاً راهنمایی کنند دوستان...
ضمناً اگر برای ترکیه ارز مسافرتی بگیریم آیا دیگه میتونیم برای سفر بعدیمون که مثلاً آمریکا هست (با فاصله زمانی 1 ماه) ارز مسافرتی بگیریم.
من شنیدم فقط یک بار در سال.
اگه یکی قضیه رو روشن کنه ممنون میشیم.

Jupiter1
May 24th, 2012, 12:26 PM
آره سجاد جان، همون 1000 تاست.

خیر. ارز مسافرتی برای قبرس همون 400 تاست.

آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ترکیه، لبنان، تایلند، گرجستان، قبرس، تاجیکستان، ترکمنستان، مالدیو، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و چین
٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی ===> یک بار در سال

معلوم نیست دولت فخیمه با چه تدبیری مقدار 400 دلار رو برای سفر به کشورهایی مثل قبرس، چین و سنگاپور در نظر گرفتند!!!؟
ذخایر ارزی احتمالاً داره سرریز میشه...

j_moghadasi
May 27th, 2012, 02:38 AM
من ميخوام براي مصاحبه ويزاي امريكا برم آنكارا.
من امروز چند تا بانك رفتم. بعضي كه ميگفتن ما ارز مسافرتي نميديم: پارسيان, صادرات
بانك سامان گفت ميديم, بايد حساب باز كني, عوارض خروج از كشور رو هم بايد بدي. گفتم وزارت علوم نامه دارم, گفت ما نميدونيم. حالا شايد اين شعبه نميدونسته.
بانك ملت هم گفت ميديم اما اول برو بانك ملي عوارض خروج رو بده.
كسي براي ويزاي امريكا ارز مسافرتي گرفته؟ اين عوارضي كه نبايد بديم رو بايد بديم؟ چطوري به اين بانك ها بفهمونيم كه ما مثلا از عوارض دادن معافيم؟

sahand11_m27
May 27th, 2012, 03:07 AM
من ميخوام براي مصاحبه ويزاي امريكا برم آنكارا.
من امروز چند تا بانك رفتم. بعضي كه ميگفتن ما ارز مسافرتي نميديم: پارسيان, صادرات
بانك سامان گفت ميديم, بايد حساب باز كني, عوارض خروج از كشور رو هم بايد بدي. گفتم وزارت علوم نامه دارم, گفت ما نميدونيم. حالا شايد اين شعبه نميدونسته.
بانك ملت هم گفت ميديم اما اول برو بانك ملي عوارض خروج رو بده.
كسي براي ويزاي امريكا ارز مسافرتي گرفته؟ اين عوارضي كه نبايد بديم رو بايد بديم؟ چطوري به اين بانك ها بفهمونيم كه ما مثلا از عوارض دادن معافيم؟

من فکر کنم این به عهده وزارت علوم باشه. منم دفعه پیش از بانک مسئول بانک ملت پرسیدم، میدونست که همچین داشتانی برای دانشج.یان هستش ولی نمیدونست چجوری باید اقدام کرد.
توی سایت نشا قسمت خدمات نوشته :

2 - معافيت از پرداخت عوارض خروج از كشور.
تذكر : درسال دو نوبت مي‌توانند از معافيت استفاده نمايند بشرط آنكه فاصله دو ورود به كشور بيش از سه ماه باشد.

نشا- ثبت نام (http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosharekat/register/index.jsp)
از قسمت ثبت نام فکر میکنم باید خروجی رو انتخاب کنید و ....

ارز مسافرتی رو هم همه بانکها نمیدن. الان حواله ارزی رو از سامان، ملت و ملی میتونید بگیرید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3382-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F

Jupiter1
May 27th, 2012, 11:18 AM
من فکر کنم این به عهده وزارت علوم باشه. منم دفعه پیش از بانک مسئول بانک ملت پرسیدم، میدونست که همچین داشتانی برای دانشج.یان هستش ولی نمیدونست چجوری باید اقدام کرد.

تذكر : درسال دو نوبت مي‌توانند از معافيت استفاده نمايند بشرط آنكه فاصله دو ورود به كشور بيش از سه ماه باشد.

ارز مسافرتی رو هم همه بانکها نمیدن. الان حواله ارزی رو از سامان، ملت و ملی میتونید بگیرید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3382-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%9F

درود.
ببخشید من این کار رو کردم و گزینه خروجی رو انتخاب کردم ولی میزنه که شما یکبار ثبت نام کردید.
درست هم میگه من برای نامه بانک ثبت نام کردم.
اما حالا وارد نشاء که میشم جایی نداره که بخوام نامه خروجی رو انتخاب کنم و درخواستش رو بدم.
یه کم گیج شدم. نمیدونم آخر به ما نامه خروج میدن یا نه. ارز مسافرتی میتونیم بگیریم یا نه .

j_moghadasi
May 27th, 2012, 01:11 PM
من امروز بانك ملي هم رفتم. گفت كه اگر به هر دليل عوارض نميخواد بديد (مثلا اقامت يه كشور ديگه داريد و ...) ارزي هم تعلق نميگيره. منم ديگه واقعا حوصله نداشتم, رفتم 55000 تومن عوارض زور دادم به دولت تا اون 400 دلار رو بگيرم براي سفارت داشته باشم.
اگر كسي تونسته ارز مسافرتي بگيره بدون عوارض خروج ممنون ميشم كه شرايطشو اينجا بذاره ما هم بدونيم. ارز رو هم يه حواله داد كه برم از فرودگاه بگيرم. يكبار توي سال ميخوان ارز بدن اونم با اين همه اعمال شاقه.

firstlovecity
May 27th, 2012, 02:37 PM
همون نامه معافيت از پرداخت عوارض خروج و كه وزارت علوم ميىده كه ببريد گذرنامه .. از همون يه كپي بگيريد. اگه نامه و داديد به گذرنامه '، از پروندتون يه نسخه از نامه و ميتونيد برداريد كپي كنيد

sahand11_m27
May 27th, 2012, 02:58 PM
همون نامه معافيت از پرداخت عوارض خروج و كه وزارت علوم ميىده كه ببريد گذرنامه .. از همون يه كپي بگيريد. اگه نامه و داديد به گذرنامه '، از پروندتون يه نسخه از نامه و ميتونيد برداريد كپي كنيد
ممنون از جوابتون
میشه به خورده بیشتر راجع به ناین نامه توضیح بدید. نامرو باید براش از طریق سایت نشا اقدام کرد یا حضوری رفت و از وزرات علوم گرفت؟

sahand11_m27
May 27th, 2012, 03:01 PM
درود.
ببخشید من این کار رو کردم و گزینه خروجی رو انتخاب کردم ولی میزنه که شما یکبار ثبت نام کردید.
درست هم میگه من برای نامه بانک ثبت نام کردم.
اما حالا وارد نشاء که میشم جایی نداره که بخوام نامه خروجی رو انتخاب کنم و درخواستش رو بدم.
یه کم گیج شدم. نمیدونم آخر به ما نامه خروج میدن یا نه. ارز مسافرتی میتونیم بگیریم یا نه .
ارز رو که در آخر میتونید بگیرید. در نهایت باید 55 تومن رو واریز کنید.
آره منم نگاه کردم توی پروفایل نشا گزینه ای برای دریافت نامه مربوز به عدم پرداخت عوارض خروجی ندیدم.

nedataghavi
May 28th, 2012, 09:42 AM
ارز رو که در آخر میتونید بگیرید. در نهایت باید 55 تومن رو واریز کنید.
آره منم نگاه کردم توی پروفایل نشا گزینه ای برای دریافت نامه مربوز به عدم پرداخت عوارض خروجی ندیدم.

کلا بانک ها دنبال این هستن که زیر بار دادن ارز دولتی نرن. به محض اینکه اسم دانشجو بودن یا اقامت داشتن رو بیارید میگن نمیتونین ارز مسافرتی بگیرین واسه همین هم من ترجیح دادم 55 تومان رو بدم و ارز دولتی بگیرم!!!

notorious
May 28th, 2012, 10:23 PM
سلام دوستان
من ویزای همراه جی۲ دارم برای آمریکا بلیط رو هم گرفتم و بردم بانک گفت شما ۴۰۰ تا میتوند ارز مسافرتی بگیرید!!!! آیا این مساله درسته ۴۰۰ تا برای آمریکا؟؟؟ من قبلا شنیدم ۱۰۰۰ تا هستش!!!
خیلی گیج شدم !! استاپ پروازم در استانبول هستش آیا بخاطر اون گفته ۴۰۰ تا؟؟؟
با تشکر

sahand11_m27
May 28th, 2012, 11:35 PM
سلام دوستان
من ویزای همراه جی۲ دارم برای آمریکا بلیط رو هم گرفتم و بردم بانک گفت شما ۴۰۰ تا میتوند ارز مسافرتی بگیرید!!!! آیا این مساله درسته ۴۰۰ تا برای آمریکا؟؟؟ من قبلا شنیدم ۱۰۰۰ تا هستش!!!
با تشکر
بانک های دیگه هم سر بزنید. اگر اونها به خاظر داشتن ویزای بیشتر از 3 ماه بهتون ارز ندادن، از همین بانک 400 تا رو بگیرید. 1 مو از خرس کندن غنیمته!
در کل غیر منظقیه البته. یا نباید بهتون بدن یا اگه میدن باید 1000 تا بدن.

saeedsharif
May 29th, 2012, 08:34 PM
یه بخشنامه ای رو بچه ها توی سایت گذاشته بودن که می گفت که اگه ویزاتون سه ماه یا بالاتر باشه، اصلا ارز نمی دیم که من این رو به یکی از دوستام گفتم بره و تحقیق کنه و اون هم گفت که بانک بهش گفته که 1000 دلار رو بهش می ده.
پس کلا یا نمی دن یا اگر هم بدن 1000 تا رو می دن و اصلا 400 معنی نداره،
من برای سفرم به آلمان، تا استانبول رو زمینی باید می رفتم، تازه عوارض خروج از کشور رو هم 11 هزار تومن زمینی ریختم، ولی بهم ارز رو کامل برای آلمان دادن، پس اون استاپ تون اصلا مهم نیست. از چند تا بانک بپرسید، قاعدتا یکی اش پیدا می شه که 1000 دلار رو بهتون بده

سلام دوستان
با تشکر

notorious
May 29th, 2012, 09:50 PM
واقعا که خیلی عجیبه!!!!
امروز من ۴ تا شعبه بانک ملت رفتم هر کدومشون یه چیزی میگفت!!!
یکی گفت بالای سه ماه اقامت محسوب میشه ارز مسافرتی تعلق نمی گیره! یکیشون گفت فردا ۶ صبح بیا که بری تو صف! یکی گفت برو دو روز مونده به سفرت بیا بگیر حوالرو!!!
الان موندم چیکار کنم!! واقعا عجب سیستم پیشرفته و عجیبی دارن!!!

sahand11_m27
May 29th, 2012, 11:24 PM
واقعا که خیلی عجیبه!!!!
امروز من ۴ تا شعبه بانک ملت رفتم هر کدومشون یه چیزی میگفت!!!
یکی گفت بالای سه ماه اقامت محسوب میشه ارز مسافرتی تعلق نمی گیره! یکیشون گفت فردا ۶ صبح بیا که بری تو صف! یکی گفت برو دو روز مونده به سفرت بیا بگیر حوالرو!!!
الان موندم چیکار کنم!! واقعا عجب سیستم پیشرفته و عجیبی دارن!!!
دقیقا همینه. صفحات قبل رو بخونید متوجه میشید که خودشون هم نمیدونن چیکار دارن میکنن.
شما همونی که گفته فردا 6 صبح بیا برو تو صف رو در اولویت قرار بده به نظر من:D. البته اگه 1000 تا میدن بهتون.

Ozma
May 30th, 2012, 10:40 AM
یه بخشنامه ای رو بچه ها توی سایت گذاشته بودن که می گفت که اگه ویزاتون سه ماه یا بالاتر باشه، اصلا ارز نمی دیم که من این رو به یکی از دوستام گفتم بره و تحقیق کنه و اون هم گفت که بانک بهش گفته که 1000 دلار رو بهش می ده.
پس کلا یا نمی دن یا اگر هم بدن 1000 تا رو می دن و اصلا 400 معنی نداره،
من برای سفرم به آلمان، تا استانبول رو زمینی باید می رفتم، تازه عوارض خروج از کشور رو هم 11 هزار تومن زمینی ریختم، ولی بهم ارز رو کامل برای آلمان دادن، پس اون استاپ تون اصلا مهم نیست. از چند تا بانک بپرسید، قاعدتا یکی اش پیدا می شه که 1000 دلار رو بهتون بده

ميشه اين بخشنامه رو اينجا بذاريد.

javanala
May 30th, 2012, 10:08 PM
من جهت گرفتن آن اقدام کردم ولی آنقدر دردسر داره که منصرف شدم.تازه بیشتر از 1000 تا که نمیدن
البته آخرین تغییرات رو از این سایت میتوانید ببینید

farhad64
June 2nd, 2012, 09:36 AM
سلام، من دارم میرم ازبکستان و احتمالا ویزای ازبکستانم چهارشنبه بهم داده میشه، میشه بگین برای دریافت ارز مسافرتی دقیقا چه مدارکی احتیاج هست و چقدر یا چند روز طول می کشه تا ارز رو بدن بهمون؟ یعنی من میتونم تا پنج شنبه بگیرم؟

siavashi
June 2nd, 2012, 01:45 PM
دوستان بدانید و آگاه باشید که برای گرفتن نامه حواله بانک باید شخصا برین بانک و مثلاً دوستتون نمیتونه واسه شما بگیره. این اتفاقی بود که برای من افتاد. ما دوشنبه واسه دبی پرواز داریم و من چون شهرستانم، دوستم امروز رفته بود بانک با کل مدارک ولی یارو گفته بود نمیدیم تا خودش نیاد. هرچی هم که اصرار کردیم فایده نداشت حتی گوشی رو از دوستم نمیگرفت که من خودم باهاش حرف بزنم. فرداو پسفردا هم که تعطیله و ظاهراً بانک توی فرودگاه هم جدیدا حواله صادر نمیکنه و به سلامتی مجبور شدم ارز آزاد بگیرم.

CanImmigrant
June 2nd, 2012, 01:58 PM
سلام، من دارم میرم ازبکستان و احتمالا ویزای ازبکستانم چهارشنبه بهم داده میشه، میشه بگین برای دریافت ارز مسافرتی دقیقا چه مدارکی احتیاج هست و چقدر یا چند روز طول می کشه تا ارز رو بدن بهمون؟ یعنی من میتونم تا پنج شنبه بگیرم؟

بليط و خروجي و ويزا و پاسپورت به همراه کپي همة مدارک رو حداکثر 3 تا 4 روز قبل از پرواز ميبريد شعب ارزي بانکهاي ملي، ملت و يا سامان و حواله ميگيريد و بعد در فرودگاه با تحويل حواله به شعبة همون بانک ارز ميگيريد.

notorious
June 2nd, 2012, 02:13 PM
دوستان من با کلی بدبختی این حواله ۱۰۰۰ دلار رو از بانک ملی فلکه اول صادقیه گرفتم...ولی یارو با کلی من ومن و نگاه کردن به ویزا داد بهم اولشم گفت ویزاتون که دو ساله است اقامت محسوب میشه منم گفتم اگه اقامت بود تو ویزام میزد من ویزای جی۲ دارم خلاصه پول ارز دولتی رو دادم یه حواله هزارتایی داد....سه شنبه هم پرواز دارم میگم نکنه تو فرودگاه دوباره گیر بده بگه نمی تونیم بدیم این هزارتارو!!!!

reg2
June 2nd, 2012, 03:28 PM
دوستان من با کلی بدبختی این حواله ۱۰۰۰ دلار رو از بانک ملی فلکه اول صادقیه گرفتم...ولی یارو با کلی من ومن و نگاه کردن به ویزا داد بهم اولشم گفت ویزاتون که دو ساله است اقامت محسوب میشه منم گفتم اگه اقامت بود تو ویزام میزد من ویزای جی۲ دارم خلاصه پول ارز دولتی رو دادم یه حواله هزارتایی داد....سه شنبه هم پرواز دارم میگم نکنه تو فرودگاه دوباره گیر بده بگه نمی تونیم بدیم این هزارتارو!!!!
دوست من من در مورد این ارزا تا اونجائی که پرس و جو کردم از جاهای مختلف...دیگه از 1000 تای امریکا خبری نیست که نیست....به شمام ممکنه فرودگاه گیر بده....به فکر همون 400 تای دیگه باشین...من از خیلی جاها پرسیدم....اونیم که میگه آره ...بدونید که از بخشنامه جدید خبر نداره . مسلما بعدا پیگری کنه واقف خواهد شد.....

sahand11_m27
June 2nd, 2012, 05:47 PM

دیگه اصل کار رو کردید. روزی که پرواز دارید و میرید شعبه بانک ملی ازتون پاسپورت و کارت پرواز رو میگیرن و چک میکنن. فکر نمیکنم دیگه مشکلی باشه.

farhad64
June 2nd, 2012, 09:10 PM
بانک های توی فرودگاه 24 ساعته کار می کنند یا اونها هم از 8 صبح تا 3 و 4 بعد از ظهر هست ساعت کاریشون؟ اگه من پروازم 5 صبح باشه می تونم حواله ببرم و اون موقع ارز بگیرم؟

sahand11_m27
June 2nd, 2012, 09:28 PM
بانک های توی فرودگاه 24 ساعته کار می کنند یا اونها هم از 8 صبح تا 3 و 4 بعد از ظهر هست ساعت کاریشون؟ اگه من پروازم 5 صبح باشه می تونم حواله ببرم و اون موقع ارز بگیرم؟

بله میتونید. 24 ساعته هستند.

x_farhad
June 3rd, 2012, 06:03 PM
دوستان عزیز، من توی یه شهر شمالی دانشجو هستم و از تهران پرواز دارم؛ می تونم حواله رو از اینجا تهیه کنم و در فرودگاه امام دلار بگیرم؟ حواله هایی که شما گرفتید آیا اسم شهر / بانک داخلش هست؟ خیلی ممنون

x_farhad
June 5th, 2012, 03:53 PM
دوستان عزیز، من توی یه شهر شمالی دانشجو هستم و از تهران پرواز دارم؛ می تونم حواله رو از اینجا تهیه کنم و در فرودگاه امام دلار بگیرم؟ حواله هایی که شما گرفتید آیا اسم شهر / بانک داخلش هست؟ خیلی ممنون

خوب من جواب خودمو بدم؛ می شه این کارو کرد...

mSky
June 5th, 2012, 07:21 PM
سلام دوستان. کسی از اوضاع ارز مسافرتی برای سفر زمینی خبر داره؟ اصلا به مسافر زمینی ارز می دن؟ چقدر و کجا؟

sahand11_m27
June 5th, 2012, 08:10 PM
سلام دوستان. کسی از اوضاع ارز مسافرتی برای سفر زمینی خبر داره؟ اصلا به مسافر زمینی ارز می دن؟ چقدر و کجا؟

طبق آخرین بخشنامه (http://www.alef.ir/vdcgtx9qwak9nt4.rpra.html?152443) که باید بدن.
**فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یك بار در سال به مبلغ ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.
**طبق اطلاعيه بانک مرکزي در سفرهاي زميني به هر مسافر معادل 400 دلار ارز تعلق مي‌گيرد که لازم است مسافر با در دست داشتن بليت اتوبوس،‌ فيش عوارض خروج،‌ شناسنامه و پاسپورت به بانک مراجعه کند.

اینجا (http://parstourism.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=12010) رم بخونید.

hojjat007
June 5th, 2012, 08:13 PM
طبق آخرین بخشنامه (http://www.alef.ir/vdcgtx9qwak9nt4.rpra.html?152443) که باید بدن.
**فروش ارز مسافرتی برای مسافران زمینی، ریلی و دریایی یك بار در سال به مبلغ ٤٠٠ دلار و یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ رسمی می باشد.
**طبق اطلاعيه بانک مرکزي در سفرهاي زميني به هر مسافر معادل 400 دلار ارز تعلق مي‌گيرد که لازم است مسافر با در دست داشتن بليت اتوبوس،‌ فيش عوارض خروج،‌ شناسنامه و پاسپورت به بانک مراجعه کند.

اینجا (http://parstourism.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=12010) رم بخونید.
بخشنامه رو بی خیال شین، عملاً هیچ بانکی زیر بار نمی ره.:(

psoleimani
June 8th, 2012, 10:03 PM
یه سوال دارم دوستان،

اگه من بلیطم رو به صورت آنلاین از سایت خود هواپیمایی بخرم و پرینت بلیط الکترونیکیم رو که سایت برام صادر کرده، برای گرفتن ارز مسافرتی (به همراه سایر مدارک) ببرم بانک ازم قبول میکنه یا حتماً باید از آژانس های داخلی بخرم؟

sahand11_m27
June 8th, 2012, 10:11 PM
یه سوال دارم دوستان،

اگه من بلیطم رو به صورت آنلاین از سایت خود هواپیمایی بخرم و پرینت بلیط الکترونیکیم رو که سایت برام صادر کرده، برای گرفتن ارز مسافرتی (به همراه سایر مدارک) ببرم بانک ازم قبول میکنه یا حتماً باید از آژانس های داخلی بخرم؟

بله قبول میکنن. همون پرینت کافیه.

jeffyjoon
June 10th, 2012, 08:57 PM
من هفته دیگه دارم میرم ارمنستان.
بچه ها میگن که تو فرودگاه ارمنستان ویزا رو می دن. می خواستم ببینم من با بلیط تنها و گذرنامه می تونم برم بانک حواله رو بگیرم؟

میلاد
June 10th, 2012, 10:49 PM
بله قبول میکنن. همون پرینت کافیه.
قبلا باید دفتر هواپیمایی مهر میکرد. الان لازم نیست؟

sahand11_m27
June 11th, 2012, 03:04 AM
نمیدونم اینو میلاد جان. نمیدونستم که مهر هم میخواد. چون من خودم فقط از آزانس ها خریدم و اونها میل کردن و منم پرینتش رو بردم بانک. به اون دوستمونم میگم که اگه من اشتباه کردم به مشکل بر نخورن.

nooshoo
June 14th, 2012, 12:51 AM
سلام دوستان
من پروازم فردا شب به تاشکنده برای وقت سفارت آمریکاو با توجه به ایتکه تازه امروز ویزای تاشکندم اومده رفتم بانک برای ارز مسافرتی و مسئول بانک گفت که جدیدأ اگه ارز مسافرتی بگیرید ،دیگه ارز دانشجویی بهتون تعلق نمیگیره!
می خوام بدونم این جریان صحت داره؟چون توی همین فروم دیدم که قبلا بچه ها هر دو رو گرفتن .و با توجه به اینکه من فقط فردا رو وقت دارم یه شعبه به من معرفی میکنید که قبلا رفتین و به مشکل نخوردین؟
خواهش میکنم سریع جواب بدین چون من فقط یک روز وقت دارم
ممنون

esf11
June 14th, 2012, 01:13 AM
سلام دوستان
من پروازم فردا شب به تاشکنده برای وقت سفارت آمریکاو با توجه به ایتکه تازه امروز ویزای تاشکندم اومده رفتم بانک برای ارز مسافرتی و مسئول بانک گفت که جدیدأ اگه ارز مسافرتی بگیرید ،دیگه ارز دانشجویی بهتون تعلق نمیگیره!
می خوام بدونم این جریان صحت داره؟چون توی همین فروم دیدم که قبلا بچه ها هر دو رو گرفتن .و با توجه به اینکه من فقط فردا رو وقت دارم یه شعبه به من معرفی میکنید که قبلا رفتین و به مشکل نخوردین؟
خواهش میکنم سریع جواب بدین چون من فقط یک روز وقت دارم
ممنون
تین مسوله بانک به وقاحته تمام درورغ گفته.

nooshoo
June 14th, 2012, 01:26 AM
تین مسوله بانک به وقاحته تمام درورغ گفته.
واقعا ممنونم از پاسخ سریعتون.به نظرتون به کدوم بانک مراجعه کنم؟یکی از بچه ها نوشته بود که باید از ساعت 6 صبح بره تو صف بانک.
کسی میتونه یه بانک خلوت معرفی کنه لطفا؟

sahand11_m27
June 14th, 2012, 01:44 AM
واقعا ممنونم از پاسخ سریعتون.به نظرتون به کدوم بانک مراجعه کنم؟یکی از بچه ها نوشته بود که باید از ساعت 6 صبح بره تو صف بانک.
کسی میتونه یه بانک خلوت معرفی کنه لطفا؟
بانک ملت شعبه سعادت آباد (میدان کاج). من دو دفعه از اینجا ارز گرفتم و هر دو دفعه 3-4 نفر جلوم بودن. ساعت 9 شعبه ارزی شون شروع به کار میکنه. پس زیاد زود نرید.

royal65
June 14th, 2012, 02:17 AM
دوستان بدانید و آگاه باشید که برای گرفتن نامه حواله بانک باید شخصا برین بانک و مثلاً دوستتون نمیتونه واسه شما بگیره. این اتفاقی بود که برای من افتاد. ما دوشنبه واسه دبی پرواز داریم و من چون شهرستانم، دوستم امروز رفته بود بانک با کل مدارک ولی یارو گفته بود نمیدیم تا خودش نیاد. هرچی هم که اصرار کردیم فایده نداشت حتی گوشی رو از دوستم نمیگرفت که من خودم باهاش حرف بزنم. فرداو پسفردا هم که تعطیله و ظاهراً بانک توی فرودگاه هم جدیدا حواله صادر نمیکنه و به سلامتی مجبور شدم ارز آزاد بگیرم.

دوست عزیز کافیه شما آشنا داشته باشید اونوقت همه چی حله. شوهر من خودش نتونست بانک بره و برادرش بجاش رفت حواله رو گرفت.

reg2
June 14th, 2012, 10:30 PM
دوستان بانکی بوده که به ویزای امریکا بالای 3 ماه ارز مسافرتی بده؟؟؟؟؟؟

RealDream
June 17th, 2012, 02:22 PM

والا امروز که من رفتم بانک گفتش که حتما باید مهر داشته باشه یا لااقل یه بلیت مهر شده رو فکس کنن براتون. آیا کس دیگه ای جدیدا رفته بانک که بهش اینو بگن؟

saeedt5
June 23rd, 2012, 07:53 PM
سلام دوستان. من چند روز دیگه وقت سفارت دارم آنکارا. چند روزه که دنبال گرفتن ارز مسافرتی هستم. یه چیزایی دستگیرم شده .
1- اگه شما ویزای دانشجویی توی پاستون خورده دیگه ارز مسافرتی نمیتونین بگیرین و حتماً باید از طریق وزارت علوم اقدام کنید و نامه بگیرین واسه بانک واسه ارز دانشجویی.
2- اگه همین الان اقدام کنید واسه ارز دانشجویی حداقل 2 3 ماه دیگه گیرتون میاد چون اکثر بانکها لیستاشون پره و جا ندارن.
3- اگه الان ارز مسافرتی واسه رفتن به سفارت بگیرین تا 2 ماه نمیتونین ارز دانشجویی بگیرین ( به گفته رییس دایره ارزی بانک ملت شیراز )
4- اگه معاف از عوارض خروج هستید فقط با چونه زدن با بانک یا داشتن آشنا میتونین عوارض ندید و ارز بگیرید .
و اما سوال خودم :
من امروز بانک سامان شیراز بودم کپی نامه وزارت علوم که توش نوشته بود به مدت 6 ماه مجاز به خروج از کشور هستم و از پرداخت عوارض معافم رو بردم. طرف گفت اگه اصلش رو بیاری میتونی عوارض ندی یا روی این کپی مهر برابر با اصل بزنی که من گفتم نمیتونم . بعد زنگ زد به تهران بپرسه، اونا هم گفتن ما هم نمیدونیم. اصلاً انگار تا الان همچین کیسی نداشتن. من گفتم : بابا خیلی از بچه ها از همین بانک سامان تهران بدون عوارض ارز گرفتن. گفت : بپرسین که از کدوم شعبه؟ گفت حتی اگه ما هم اینجا حواله رو صادر کنیم ، توی فرودگاه بهتون گیر میدن که حتماً باید عوارض رو بدید و تا ندید بهتون دلار نمیدیم. خلاصه اینکه الان نمیدونم چی کار کنم؟ اصلاً تا حالا بوده کسی که بدون عوارض ارز گرفته باشه ( ارز مسافرتی واسه مسافرت به قصد سفارت ) . کسی بوده که ارز مسافرتی گرفته باشه و بعدش بلافاصله تونسته باشه ارز دانشجوییشو واسه سفر نهاییش گرفته باشه؟ کسی بوده که بدون عوارض ارز گرفته باشه بعد توی فرودگاه بهش گیر داده باشن ؟ ممنون میشم از پاسختون !

mmnavidi1
June 23rd, 2012, 11:52 PM
سلام اینا سوالای منم هستن کسی جوابی نداره احیاناً؟

سلام دوستان. من چند روز دیگه وقت سفارت دارم آنکارا. چند روزه که دنبال گرفتن ارز مسافرتی هستم. یه چیزایی دستگیرم شده .
1- اگه شما ویزای دانشجویی توی پاستون خورده دیگه ارز مسافرتی نمیتونین بگیرین و حتماً باید از طریق وزارت علوم اقدام کنید و نامه بگیرین واسه بانک واسه ارز دانشجویی.
2- اگه همین الان اقدام کنید واسه ارز دانشجویی حداقل 2 3 ماه دیگه گیرتون میاد چون اکثر بانکها لیستاشون پره و جا ندارن.
3- اگه الان ارز مسافرتی واسه رفتن به سفارت بگیرین تا 2 ماه نمیتونین ارز دانشجویی بگیرین ( به گفته رییس دایره ارزی بانک ملت شیراز )
4- اگه معاف از عوارض خروج هستید فقط با چونه زدن با بانک یا داشتن آشنا میتونین عوارض ندید و ارز بگیرید .
و اما سوال خودم :
من امروز بانک سامان شیراز بودم کپی نامه وزارت علوم که توش نوشته بود به مدت 6 ماه مجاز به خروج از کشور هستم و از پرداخت عوارض معافم رو بردم. طرف گفت اگه اصلش رو بیاری میتونی عوارض ندی یا روی این کپی مهر برابر با اصل بزنی که من گفتم نمیتونم . بعد زنگ زد به تهران بپرسه، اونا هم گفتن ما هم نمیدونیم. اصلاً انگار تا الان همچین کیسی نداشتن. من گفتم : بابا خیلی از بچه ها از همین بانک سامان تهران بدون عوارض ارز گرفتن. گفت : بپرسین که از کدوم شعبه؟ گفت حتی اگه ما هم اینجا حواله رو صادر کنیم ، توی فرودگاه بهتون گیر میدن که حتماً باید عوارض رو بدید و تا ندید بهتون دلار نمیدیم. خلاصه اینکه الان نمیدونم چی کار کنم؟ اصلاً تا حالا بوده کسی که بدون عوارض ارز گرفته باشه ( ارز مسافرتی واسه مسافرت به قصد سفارت ) . کسی بوده که ارز مسافرتی گرفته باشه و بعدش بلافاصله تونسته باشه ارز دانشجوییشو واسه سفر نهاییش گرفته باشه؟ کسی بوده که بدون عوارض ارز گرفته باشه بعد توی فرودگاه بهش گیر داده باشن ؟ ممنون میشم از پاسختون !

mo_eini
June 24th, 2012, 12:07 PM
و اما سوال خودم :

سلام اینا سوالای منم هستن کسی جوابی نداره احیاناً؟

با یکی از صندوقداران بانک هماهنگ کنید فیش عوارض را پرداخت کنید تا کارتان راه بیفتد بعد ان را پس بدهیدالبته منوط به این است که مهری روی ان نزنند.

Gela
June 24th, 2012, 06:19 PM
دوستان من برای مصاحبه دارم میرم ترکیه خواستم بدونم وقتی به عنوان دانشجو می رم آمریکا بهم ارز مسافرتی (1000 دلار) رو میدن یا نه؟
اگر میدن واسه ترکیه نگیرم که فرصتم بسوزه و اگر نمی دن برم مال همین ترکیه رو بگیرم 400 تا هم 400 تاست!

sahand11_m27
June 24th, 2012, 06:36 PM
و اما سوال خودم :

1- هر بانک یه جور برخورد میکنه توی این مورد. ممکنه بدن و ممکنه ندن. صفحات قبل کامنتای بچه هارو بخونید.
3- حرفشون درست نیست.
4- بانک ها با این معافیت از پرداخت خروجی تا اونجا که من دیدم و سایر دوستان گفتن آشنا نیستن.

فقط من هرچی مرور کردم داستان گرفتن ارز رو این رو نفهمیدم:
" گفت حتی اگه ما هم اینجا حواله رو صادر کنیم ، توی فرودگاه بهتون گیر میدن که حتماً باید عوارض رو بدید و تا ندید بهتون دلار نمیدیم"

توی پاسپورات چک ازتون بلیط و پاسپورت رو میگیرن و اگه دانشجویید و ویزا دارید دیگه عوارض نمیخوان. اگه نامه هم دارید از وزارت علوم که معافید از عوارض که دیگه مشخصه. توی اون قسمت شما اگه عوارض هم ریخته باشید، فیش رو ازتون میگیرن و در هر صورت موقعی که مرحله بعد میخواید برین بانک توی سالن فرودگاه، شما فیش عوارض ندارید. یعنی چه بریزید و چه نریزید موقع رفتن به بانک فیش عوارض ندارید چون اگر هم عوارض رو پرداخت کرده باشید، توی پاسپورت چک افسر ازتون میگیرتش.
توی بانک فقط کارت پرواز و پاسپورت رو ازتون میخوان و کاری با عوارض ندارن.

sahand11_m27
June 24th, 2012, 06:43 PM
دوستان من برای مصاحبه دارم میرم ترکیه خواستم بدونم وقتی به عنوان دانشجو می رم آمریکا بهم ارز مسافرتی (1000 دلار) رو میدن یا نه؟
اگر میدن واسه ترکیه نگیرم که فرصتم بسوزه و اگر نمی دن برم مال همین ترکیه رو بگیرم 400 تا هم 400 تاست!

Gela عزیز هر بانک یه چیزی میگه و اصلا قانون مشخصی رو رعایت نمیکنن. یکی از بچه ها اینجا تونسته حواله هزار تایی با ویزا بگیره. بانک ملی شعبه صادقیه.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7/page18&p=752322#post752322

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7&p=746604&viewfull=1#post746604

نمیدونم اصلا میشه راهنمایی کرد یا نه ولی اگه ارز دانشجویی میخواید بگیرید, به نظرم همین 400 تا رو بگیرید. معلوم نیست قوانینشون چقدر تغییر کنه.

saeedt5
June 25th, 2012, 05:34 PM
سلام دوستان . من امروز از بانک سامان شیراز حواله گرفتن 400 دلار مسافرتی بدون دادن عوارض واسه سفر به ترکیه رو گرفتم. اول میگفتن تا عوارض ندی بهت نمیدیم ، ولی من سر حرف خودم موندم و نامه وزارت علوم مبنی بر معاف از عوارض بودن رو بردم و محکم جلوشون وایستادم. نمیدونم اینجا تو شیراز اینجوریه یا کلاً ، ولی مامورای بانک شوت میزنن خیلی . به من میگفت از کجا معلوم شما دلار دانشجویی نگرفتی ؟ اگه گرفته باشی دیگه بهت دلار مسافرتی تعلق نمیگیره ! منم بهش گفتم : ببین خانم محترم . من تا ویزای دانشجویی توی پاسم نخورده باشه بهم دلار دانشجویی نمیدن ! پاسپورتم هم سفیده سفیده ! بعد از کلی اصرار و چانه زنی حاضر شده بده !

mghmp
June 25th, 2012, 07:59 PM
یه خبر خوب برای دوستان
من امروز رفتم بانک ملی‌ فلکه اول صادقیه برای ارز مسافرتی‌ ۱۰۰۰ دلار رو که با ویزای دانشجویی داد هیچی‌ نیازی هم به پرداخت عوارض خروج از کشور نبود به خاطر همین ویزای دانشجویی. کل مدتش هم از ساعت ۹ بود تا ۱۱ هم تموم شد و من حواله رو گرفتم
فقط نکته ش اینه که چون به مسافرای زیارتی ارز میده شلوغه و باید اول صبح برید صف جا بگیرید (ترجیحا قابل ۷) اسمتنو مینویسید تو صف بعد این کاغذ رو میدن به مسوول ارز و به نوبت صدا می‌کنه

yakia
June 28th, 2012, 01:51 PM
یه خبر خوب برای دوستان
من امروز رفتم بانک ملی‌ فلکه اول صادقیه برای ارز مسافرتی‌ ۱۰۰۰ دلار رو که با ویزای دانشجویی داد هیچی‌ نیازی هم به پرداخت عوارض خروج از کشور نبود به خاطر همین ویزای دانشجویی. کل مدتش هم از ساعت ۹ بود تا ۱۱ هم تموم شد و من حواله رو گرفتم
فقط نکته ش اینه که چون به مسافرای زیارتی ارز میده شلوغه و باید اول صبح برید صف جا بگیرید (ترجیحا قابل ۷) اسمتنو مینویسید تو صف بعد این کاغذ رو میدن به مسوول ارز و به نوبت صدا می‌کنه
ممنون که اطلاع دادین. میشه بگید شما قبلا برای سفارت هم رفته بودید از 400 تا مسافرتی استفاده کرده بودین یا نه؟

mehdi_o
June 28th, 2012, 09:40 PM
سلام به همگی،
من تا 29 جولای وقت مصاحبه دارم. هنوزم ویزا نگرفتم. من میتونم ویزا دانشجویی بگیرم؟ فک میکنید بتونم ارز دانشجویی بگیرم.
ممنون

vahid_nad
June 28th, 2012, 11:24 PM
سلام
من یکشنبه 9 صبح از فرودگاه اصفهان به دبی پرواز دارم. خودم اصفهان نیستم و صبح زود یکشنبه به اصفهان میرسم. بلیط و ویزام اصفهانه دست دوستم ولی پاسپورتم پیش خودمه. اگه دوستم شنبه با بلیط و ویزا و کپی پاسپورتم بره بانک حواله ی ارز بهش میدن یا باید اصل پاسپورت هم باشه؟
اگه نشد صبح روز پرواز میتونم توی همون فرودگاه اصفهان پول رو پرداخت کنم و حوالهی ارز دریافت کنم؟

خیلی ممنون میشم اگه کسی جواب بده

sahand11_m27
June 29th, 2012, 01:53 AM
سلام
امتحانش ضرری نداره. ممکنه با کپی پاسپورت بهشون بدن ارز رو. البته ممکنه با اصل پاسپورت هم بگن باید خود شخص باشه تا بهش حوالرو بدیم! حالا به هر حال امتحان کنید.
میتونید اگه بلیط اینترنتی صادر شده، بگید براتون میل کنن و خودتون هم از همون شهری که الان هستید اقدام کنید. من با ویزا تا حالا ارز نگرفتم. نمیدونم که چجوریه و اصلش رو میخوان یا کپیش رو هم قبول میکنن.
بانک فرودگاه امام که حواله دیگه صادر نمیکنه. اصفهان رو نمیدونم. فکر کنم تماس بگیرید بتونید بفهمید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7&p=728699&viewfull=1#post728699

mo_eini
June 29th, 2012, 10:34 PM
سلام
امتحانش ضرری نداره. ممکنه با کپی پاسپورت بهشون بدن ارز رو. البته ممکنه با اصل پاسپورت هم بگن باید خود شخص باشه تا بهش حوالرو بدیم! حالا به هر حال امتحان کنید.
میتونید اگه بلیط اینترنتی صادر شده، بگید براتون میل کنن و خودتون هم از همون شهری که الان هستید اقدام کنید. من با ویزا تا حالا ارز نگرفتم. نمیدونم که چجوریه و اصلش رو میخوان یا کپیش رو هم قبول میکنن.
بانک فرودگاه امام که حواله دیگه صادر نمیکنه. اصفهان رو نمیدونم. فکر کنم تماس بگیرید بتونید بفهمید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7&p=728699&viewfull=1#post728699
من با کپی ویزا تا حالا ارز گرفتم.

mehdi_o
June 30th, 2012, 10:40 AM
یه خبر خوب برای دوستان
سلام،
من 29 جولای توی دوبی وقت مصاحبه دارم. میشه بگین من هم میتونم مثل شما 1000$ ارز بگیرم؟ اگه آره چه مدارکی لازم داره؟ ممنون.

mo_eini
July 1st, 2012, 02:32 AM
سلام،
من 29 جولای توی دوبی وقت مصاحبه دارم. میشه بگین من هم میتونم مثل شما 1000$ ارز بگیرم؟ اگه آره چه مدارکی لازم داره؟ ممنون.
پرینت ویزا-خروچی-بلیط و گذرنامه در ضمن 400دلار بیشتر نمیدن واسه دبی

mghmp
July 1st, 2012, 02:08 PM
ممنون که اطلاع دادین. میشه بگید شما قبلا برای سفارت هم رفته بودید از 400 تا مسافرتی استفاده کرده بودین یا نه؟

با سلام
نه من از سهمیه ۴۰۰ $ خود استفاده نکردم قبلاً

mghmp
July 1st, 2012, 02:11 PM
سلام،
با سلام
همونطوری که تو خصوصی بهتون گفتم برای ارز باید حتما ویزاتون باشه که ارز بدن بهتون وگرنه همون ۴۰۰ تا برای دوبی‌ رو میتونید بگیرید فقط

setareM
July 2nd, 2012, 09:00 AM
سلام دوستان. من اوایل شهریور با ویزای دانشجویی دارم میرم کانادا. می خواستم ببینم ارز مسافرتی بهم تعلق میگیره یا نه؟ اگه آره چند دلار؟ مررررسی :)

Jupiter1
July 2nd, 2012, 01:34 PM
سلام دوستان. من اوایل شهریور با ویزای دانشجویی دارم میرم کانادا. می خواستم ببینم ارز مسافرتی بهم تعلق میگیره یا نه؟ اگه آره چند دلار؟ مررررسی :)

درود.
دوست عزیز، قانوناً ارز مسافرتی به افرادی که ویزای بالاتر از 90 روز داشته باشند تعلق نمی گیره. چون ویزای دانشجویی به طور معمول بیش از 90 روز معتبره پس اقامتی محسوب میشه و در نتیجه ارز بهش تعلق نمی گیره.
با این حال هر بانکی در این مورد برای خودش رویه ای داره و خیلی ها هم تونستن ارز مسافرتی بگیرند و هم ارز دانشجویی. در صورتی که کانادا میرین 1000$ ارز مسافرتی میتونین بگیرین.
توصیه میکنم یک بانک نرین و چند بانک مختلف سر بزنید تا انشالله بتونین این ارز رو بگیرین.

babakmotaee
July 3rd, 2012, 01:05 PM
با سلام
من از دانشگاه Wollongong استرالیا پذیرش گرفتم. تا 25 تیر میرم.
1. اگر ارز مسافرتی بگیرم ، میتونم ارز دانشجویی هم بگیرم؟
2. معمولا چند روز بعد از ثبت نام در سایت نشا و گرفتن شماره پرونده نوبت میدن؟ چقدر طول میکشه تا نامه بانک؟

Jupiter1
July 3rd, 2012, 01:57 PM
با سلام
من از دانشگاه Wollongong استرالیا پذیرش گرفتم. تا 25 تیر میرم.
1. اگر ارز مسافرتی بگیرم ، میتونم ارز دانشجویی هم بگیرم؟
2. معمولا چند روز بعد از ثبت نام در سایت نشا و گرفتن شماره پرونده نوبت میدن؟ چقدر طول میکشه تا نامه بانک؟

درود.
بانک ها به ویزاهای بالای نود روزه (با توجیه اینکه شما مقیم هستید) ارز مسافرتی نمیدند. اما شده به بعضی دادن به بعضی ندادن! هیچ رویه واحدی وجود نداره! ضمن اینکه قانوناً گرفتن ارز دانشجویی منعی برای گرفتن ارز مسافرتی ایجاد نمیکنه (یا لااقل من تبصره ای چیزی در این مورد ندیدم)...
اما الآن شما خیلی دیر اقدام کردید برای ارز دانشجویی چون تاریخی که وزارت برای دادن نامه بانک توی نشاء میده 30 تیر هست که دیرتر از تاریخ شماست... بنابراین بهتره تکمیل کنید مراحل ثبت نام رو و اگر نرسیدید خودتون بگیرید به یکی از نزدیکانتون بسپارید تا ارز رو براتون بگیرند.

ehsan_sport
July 4th, 2012, 12:11 PM
سلام دوستان.

من حواله ارز رو از بانک ملت گرفتم. فقط سوالم اینکه گرفتن ارز توی فرودگاه چقدر طول می کشه و چقدر زودتر برم اونجا؟ پروازم شنبه ساعت ده و نیم شب هست به مقصد مالزی. ضمنا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که ارز رو باید قبل از گیت کنترل پاسپورت بگیرم یا بعدش. در ضمن فعلا هر چی نگاه میکنم توی پاسپورتم مهری چیزی نزده؟ مشکلی پیش نیاد؟

ممنونم

Gela
July 4th, 2012, 12:18 PM
درباره ی زمانش و مهر اطلاع ندارم اما اگر مثل ارز مسافرتی باشه یه ربع هم وقتتون رو نمیگیره. قاعدتا زیر بلیط هم باید مهر بزنند.
جاش هم بعد از اینکه بار رو تحویل دادین و کارت پرواز رو گرفتین، تو سالنی بعد از بررسی پاسپورت وارد میشید تا گیت رو اعلام کنند سمت راست کنار کافه پله میخوره میره پایین. اونجا برید پایین پشت سرتون هست.

Jupiter1
July 4th, 2012, 12:22 PM
سلام دوستان.

من حواله ارز رو از بانک ملت گرفتم. فقط سوالم اینکه گرفتن ارز توی فرودگاه چقدر طول می کشه و چقدر زودتر برم اونجا؟ پروازم شنبه ساعت ده و نیم شب هست به مقصد مالزی. ضمنا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که ارز رو باید قبل از گیت کنترل پاسپورت بگیرم یا بعدش. در ضمن فعلا هر چی نگاه میکنم توی پاسپورتم مهری چیزی نزده؟ مشکلی پیش نیاد؟

ممنونم

درود.
دوست عزیز میتونم بپرسم شما علاوه بر ارز مسافرتی، برای ارز دانشجویی هم اقدام کرده اید؟ و این که موفق شدید اون رو هم بگیرید یا خیر.
ممنون

ehsan_sport
July 4th, 2012, 12:50 PM
درباره ی زمانش و مهر اطلاع ندارم اما اگر مثل ارز مسافرتی باشه یه ربع هم وقتتون رو نمیگیره. قاعدتا زیر بلیط هم باید مهر بزنند.
جاش هم بعد از اینکه بار رو تحویل دادین و کارت پرواز رو گرفتین، تو سالنی بعد از بررسی پاسپورت وارد میشید تا گیت رو اعلام کنند سمت راست کنار کافه پله میخوره میره پایین. اونجا برید پایین پشت سرتون هست.

ممنون دوست عزیز بابت توضیحات.

حق با شماست روی بلیط مهر زده نه پاسپورت. ضمنا ارز من هم مسافری هست که اینطور که شما میگید زیاد وقت نمی گیره.

ممنونم

ehsan_sport
July 4th, 2012, 12:52 PM
درود.
دوست عزیز میتونم بپرسم شما علاوه بر ارز مسافرتی، برای ارز دانشجویی هم اقدام کرده اید؟ و این که موفق شدید اون رو هم بگیرید یا خیر.
ممنون

سلام دوست عزیز

نه. من سفرم تحصیلی نیست و ارز دانشجویی بهم تعلق نمیگیره.

موفق باشید

calculator
July 4th, 2012, 06:56 PM
سلام دوست عزیز

نه. من سفرم تحصیلی نیست و ارز دانشجویی بهم تعلق نمیگیره.

موفق باشید

به سلامتی.ممکنه بگید چقدر ارز برای مالزی میدهند مسافرتی؟و در ضمن با چه هواپیمایی میرید؟ایر ایژیا؟چقدر میشه رفت و برگشت.ممنون.فضولی کردم!

Shahin7
July 5th, 2012, 05:23 PM
سلام دوستان،
من امروز برای فردا شب بلیط ترکیه گرفتم. آیا می توانم در فرودگاه ارز مسافرتی دریافت کنم؟

Jupiter1
July 5th, 2012, 08:03 PM
به سلامتی.ممکنه بگید چقدر ارز برای مالزی میدهند مسافرتی؟و در ضمن با چه هواپیمایی میرید؟ایر ایژیا؟چقدر میشه رفت و برگشت.ممنون.فضولی کردم!

درود.
دوست عزیز تا جاییکه میدونم ارز مسافرتی برای مالزی 400 دلار هست.

ehsan_sport
July 7th, 2012, 09:16 AM

سلام بابت تاخیر در پاسخ عذرخواهی میکنم.

بابت مالزی 400 دلار دادند. من از قیمت air asia خبر ندارم. من با امارت میرم بلیت هم یک ماه و نیم پیش گرفته بودم که رفت و برگشت شده 1780000 تومان.

موفق باشید.

parsab
July 7th, 2012, 12:30 PM
بمن گفتن بانک مرکزی بخشنامه کرده برای گرفتن ارز مسافرتی فقط 4-5 روز مونده به پرواز باید بریم بانک و مدارک ارائه بدیم(زودتر نمیشه). متاسفانه یه کم نگران کننده است. درسته این خبر؟

fmehryary
July 7th, 2012, 01:16 PM
سلام ... یک سوال ... من برای ارز دانشجویی اقدام کرده ام که بگیرم. کسی می دونه ارز مسافرتی رو هم می تونم بگیرم یا نه ؟

Jupiter1
July 7th, 2012, 01:27 PM
سلام ... یک سوال ... من برای ارز دانشجویی اقدام کرده ام که بگیرم. کسی می دونه ارز مسافرتی رو هم می تونم بگیرم یا نه ؟

درود.
اینجا رو ببینید
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7&p=796305&viewfull=1#post796305

Jupiter1
July 7th, 2012, 01:32 PM
بمن گفتن بانک مرکزی بخشنامه کرده برای گرفتن ارز مسافرتی فقط 4-5 روز مونده به پرواز باید بریم بانک و مدارک ارائه بدیم(زودتر نمیشه). متاسفانه یه کم نگران کننده است. درسته این خبر؟

درود.
بله حواله ارز مسافرتی تنها یک هفته مانده به پرواز با ارائه بلیط و پاسپورت صادر میشه.

ehsan_sport
July 7th, 2012, 01:45 PM

آره عزیزم. من پروازم امشبه. چهارشنبه پیش صبحش رفتم بانک ملی ارز بگیرم گفت ما الان فقط تا پروازهای شنبه صبح رو می دیم. برو شنبه بیا (پنجشنبه تعطیل بود) اما بانک ملت گفت ما تا پروازهای شنبه شب رو هم می دیم که از اونجا گرفتم.

امیر1
July 8th, 2012, 06:01 PM
سلام.
این گرفتن حواله رو نمیشه توی خود بانک فرودگاه انجام داد. یعنی نمیشه پول برد و توی خود فرودگاه قبل رفتن این کارا رو کرد و دلار برد؟

sahand11_m27
July 8th, 2012, 06:20 PM
سلام.
این گرفتن حواله رو نمیشه توی خود بانک فرودگاه انجام داد. یعنی نمیشه پول برد و توی خود فرودگاه قبل رفتن این کارا رو کرد و دلار برد؟

خیر فرودگاه دیگه حواله نمیده.

souri
July 9th, 2012, 12:25 PM
دوستان سلام لطفا" راهنمایی کنید.ممنون خوندم که میتونیم ارز مسافرتی هم بگریم .پس با این حساب باید عوارض خروج رو پرداخت کنیم تا حواله دریافت کنیم؟

Jupiter1
July 9th, 2012, 12:29 PM
دوستان سلام لطفا" راهنمایی کنید.ممنون خوندم که میتونیم ارز مسافرتی هم بگریم .پس با این حساب باید عوارض خروج رو پرداخت کنیم تا حواله دریافت کنیم؟

درود.
ضمناً سوالتون رو در تاپیک ارز مسافرتی مطرح کنید.
بله برای دریافت حواله ارز مسافرتی از شما فیش پرداخت عوارض خروج رو هم میخواهند.

she
July 11th, 2012, 06:36 AM
سلام دوستان!
آیا در شرایط فعلی که خروج ارز از طریق مسافر از ایران کمی سخت و قوانین پیچیده شده، بانک های عامل برای فروش ارز مسافرتی، به کسانی که بلیت هایشان را اینترنتی میخرند و فقط یک پرینت کاغذی از بلیتی را که آنلاین خریده اند به بانک خواهند برد، ارز مسافرتی مصوب (هر نفر ۱۰۰۰ دلار در سال شمسی) را میدهند؟ یا حتما باید بلیت با سربرگ معلوم یک آژانس داخلی چاپ و مهر شده باشد؟ ضمنا طبق آخرین مصوبه بانک مرکزی برای ارز مسافرتی در یک سال، به کسی که به امریکا سفر میکند، الان چقدر دلار مسافرتی به ازای یک بلیت میدهند؟

CanImmigrant
July 11th, 2012, 03:24 PM
سلام دوستان!
آیا در شرایط فعلی که خروج ارز از طریق مسافر از ایران کمی سخت و قوانین پیچیده شده، بانک های عامل برای فروش ارز مسافرتی، به کسانی که بلیت هایشان را اینترنتی میخرند و فقط یک پرینت کاغذی از بلیتی را که آنلاین خریده اند به بانک خواهند برد، ارز مسافرتی مصوب (هر نفر ۱۰۰۰ دلار در سال شمسی) را میدهند؟ یا حتما باید بلیت با سربرگ معلوم یک آژانس داخلی چاپ و مهر شده باشد؟ ضمنا طبق آخرین مصوبه بانک مرکزی برای ارز مسافرتی در یک سال، به کسی که به امریکا سفر میکند، الان چقدر دلار مسافرتی به ازای یک بلیت میدهند؟

در مورد بليط اينترنتي بايد يک آژانس اونو تاييد کنه.
اگر در سال جاري سفر ارز مسافرتي نگرفته باشيد 1000$ دريافت ميکنيد.

farshadmarjan
July 12th, 2012, 12:05 PM
در مورد بليط اينترنتي بايد يک آژانس اونو تاييد کنه.

ماکزیمم 1000 تا!

civil2015
July 12th, 2012, 12:13 PM

یعنی اگه در سفر به ترکیه 400 تا رو بگیرم دیگه واسه آمریکا رو نمیدن؟؟
پس چرا اکثرا واسه سفارت که میرن ارز رو هم میگیرن!! از روی بی اطلاعی ؟

sahand11_m27
July 12th, 2012, 12:30 PM
یعنی اگه در سفر به ترکیه 400 تا رو بگیرم دیگه واسه آمریکا رو نمیدن؟؟
پس چرا اکثرا واسه سفارت که میرن ارز رو هم میگیرن!! از روی بی اطلاعی ؟
فقط 1 بار میتونید ارز مسافرتی در سال بگیرید.
چون بعدش با ویزای دانشجوئی میخوان برن آمریکا و بانک ها بهشون ارز رو نمیدن. الان ویزای بالای 3 ماه رو بر اساس مقررات بانک مرکزی، اقامت محسوب میکنن. به افراد مقیم هم ارز تعلق نمیگیره. بانک ملی شعبه صادقیه بچه ها تو صفحات قبل گفتن که به دانشجوها ارز میده.

mnotron
July 13th, 2012, 12:46 PM
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین
چطور میشه ارز مسافرتی گرفت بدون پرداخت عوارض خروج از کشور؟

شنیدم همزمان ارز دانشجویی هم میشه گرفت به شرطی که نگیم ویزا دانشجویی داریم؟!؟!
راستی ارز مسافرتی برای اروپا 1000 تاس یا 1500 تا؟ تو اینترنت نوشته 1500 تا ولی چرا بچه ها اینجا میگند 1000 تا؟

babak1234
July 14th, 2012, 03:03 PM
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین

راستی ارز مسافرتی برای اروپا 1000 تاس یا 1500 تا؟ تو اینترنت نوشته 1500 تا ولی چرا بچه ها اینجا میگند 1000 تا؟

طبق بخش نامه جدید شده 1000 تا

Jupiter1
July 14th, 2012, 08:12 PM
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین

درود.
برای دریافت حواله ارز باید احتمالاً عوارض خروج رو هم واریز کرده باشید و رسیدش رو بهشون نشون بدید.

peyvand_amiri
July 14th, 2012, 10:22 PM
سلام.
من تا اونجایی که خوندم نتونستم کامل بفهمم که ارز زمینی چه طوری میدن؟ اینجا نوشتن که باید از بانک گرفت . و بانک چند روز پیش به من گفت از مرز. کدومشه حالا؟من فردارصبحم وفت دارم اگه نیاز باشه حواله بگیرم.:)

ir_ma
July 15th, 2012, 12:31 PM
سلام.
من تا اونجایی که خوندم نتونستم کامل بفهمم که ارز زمینی چه طوری میدن؟ اینجا نوشتن که باید از بانک گرفت . و بانک چند روز پیش به من گفت از مرز. کدومشه حالا؟من فردارصبحم وفت دارم اگه نیاز باشه حواله بگیرم.:)
شما مدارکتونو میبرین بانک و پول ارزو میپردازین، بانک حواله صادر میکنه.. حواله رو میبرید بانک فرودگاه اونجا ارزو تحویل میگیرین