PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرستادن بار به آمریکا (Cargo and Freight service)

Scheme
June 24th, 2008, 04:28 PM
سلام
من با پرواز KLM مي خوام برم آمستردام و بعدش دو تا پرواز با northwest. مي خواستم يه مقدار بار زودتر بفرستم خونه دوستم اونجا. از KLM Cargo پرسيدم مي گه با northwest قرارداد بار نداره...از سرويس باري Lufthansa هم پرسيدم مي گه تا شهري كه مي خوام برم (Raleigh , NC) بار نمي بره ..مي خواستم ببينم كسي مي تونه راهنماييم كنه ؟ كسي تجربه مشابهي داشته ؟ پيشاپيش از كمكتون ممنونم.
(‌چون ارسال هاي مشابهي پيدا نكردم اينجا براش topic درست كردم،‌ اگه جاي اشتباهيه از مديران خواهش مي كنم انتقالش بدن)

Partopala
June 24th, 2008, 04:47 PM
از دوستانی که به این پیغام جواب میدهند لطفا درباره مدت روزی که اگر با پست معمولی بار را بفرستیم هم نظر بدهند

Scheme
June 24th, 2008, 04:57 PM
مگه با پست معمولي هم مي شه فرستاد ؟ هزينه اش چقدره ؟ امنه ، يعني وسايل آدم گم نمي شه ؟ يكي از KLM و Lufthansa (‌يادم نيست كدوم بود) به من گفت كه هزينه هر كيلو 5.8 دلار +‌يه 14هزار تومن هزينه تمبر. حالا هزينه پست معمولي چقدره ؟

alexsir
June 26th, 2008, 03:05 PM
سلام
من با پرواز KLM مي خوام برم آمستردام و بعدش دو تا پرواز با northwest. مي خواستم يه مقدار بار زودتر بفرستم خونه دوستم اونجا. از KLM Cargo پرسيدم مي گه با northwest قرارداد بار نداره...از سرويس باري Lufthansa هم پرسيدم مي گه تا شهري كه مي خوام برم (Raleigh , NC) بار نمي بره ..مي خواستم ببينم كسي مي تونه راهنماييم كنه ؟ كسي تجربه مشابهي داشته ؟ پيشاپيش از كمكتون ممنونم.
(‌چون ارسال هاي مشابهي پيدا نكردم اينجا براش topic درست كردم،‌ اگه جاي اشتباهيه از مديران خواهش مي كنم انتقالش بدن)

میشه اطلاعات بیشتری بدین که چطور میشه با پست معمولی یک سری از وسایل رو فرستاد؟

Sara.Sh
August 5th, 2008, 12:53 PM
من برای فرستادن بار از پست هوایی عادی استفاده کردم. حدود 14-12 روز طول می کشه و هر 5 کیلو حدود 60000 هزار تومان میشه

sardis
August 5th, 2008, 02:40 PM
من برای فرستادن بار از پست هوایی عادی استفاده کردم. حدود 14-12 روز طول می کشه و هر 5 کیلو حدود 60000 هزار تومان میشه

ممنون. کسی راه ارزونتری سراغ نداره؟

aboori
September 19th, 2008, 01:38 AM
فرستادن بار با هواپيما فكر كنم گرونترين روش باشه.
از طريق پست دريايى ارزونتر ميشه.
من تجربه ى آلمان به ايرانش رو دارم ولى نميدونم به آمريكا هم ميشه فرستاد يا نه. اگه كسى اينطورى فرستاده لطفا بگه

Sara.Sh
September 19th, 2008, 01:41 AM
فرستادن بار با هواپيما فكر كنم گرونترين روش باشه.
از طريق پست دريايى ارزونتر ميشه.
من تجربه ى آلمان به ايرانش رو دارم ولى نميدونم به آمريكا هم ميشه فرستاد يا نه. اگه كسى اينطورى فرستاده لطفا بگه

من از اداره پست تو شهری که هستم پرسیدم اما این سرویس رو نداشتند.
ظاهرا" همه جا امکان فرستادن بار از طریق پست دریایی وجود نداره

Partopala
October 20th, 2008, 05:09 AM
I am going to tell my recent experience.
Go to the nearest central post office near your home and send your items via that service.

on the other hand, the (FRED or something like that) does not carry your luggage to your address . it only delivers to the airport of your going city.

Again, I would recommend the postal service.

alexsir
October 25th, 2008, 04:50 AM
Ask Iranair freight in Imam airport ,I remember somebody put their number in the forum before

elahetal
October 25th, 2008, 10:33 AM
I do not have any information about freighting to USA, but I freight my baggages to canada exactly two days before my flight. my bagages arrived before me!!!!just 2 days!! BUT I have two important notification to remind all of you:
first: necessarily u do not need to freight ur overload baggages using the same airline with your flight airline. the cheapest one to canada was Iranair-airfleot
second:very important: you do know that for load below one hundred, each kilos cost 9$, it drops to 3$ per kilo if it was more than 100 kilos but when u call Imam airport they do not tell you the detailed information,

third and very very very important: when I received my laggage here in canda , I was charged about 55$ as an airport/landing cost+tax and they told me that that is common and part of the procedure.

the last one is that if ur overload baggages is about 20 30 kilos I recommand u strongly to pay for that and take them with ur self because the procedure of going to airport/ costom service and....is really a consuming time and money work!!!

good luck left][/left]

Robin
July 22nd, 2009, 06:45 PM
کسی تعرفه های پست زمینی از ایران به آمریکا رو می دونه؟ یا تاحالا این کار رو کرده؟؟ کتاب و غیر کتاب فرق می کنه؟

mina19
July 26th, 2009, 04:39 PM
کسی تعرفه های پست زمینی از ایران به آمریکا رو می دونه؟ یا تاحالا این کار رو کرده؟؟ کتاب و غیر کتاب فرق می کنه؟

هر کیلو بار از طریق زمینی حدود 8500 در میاد که با شرایط فعلی هیچ اطمینانی به رسیدنش نیست. اما اگه برسه حدود یک الی دو ماه طول میکشه

pegah.h
July 28th, 2009, 11:14 PM
سلام،
از طریق دریایی هیچ کس به آمریکا کتاب نفرستاده؟ اصلا مراحلش چیه؟ باید رفت فرودگاه؟

attanew
July 28th, 2009, 11:38 PM
سلام دوستان:)

یه زمانی برای یکی از آشنا ها من از فرودگاه فریت رو پرسیدم ( مهرآباد یه دفتر دارند و الان احتمالا فته امام خمینی...) فریت کردن هر کیلو برای آمریکا 3.5 دلار می شد.

من خودم از اروپا فریت کردم.. که اونم 3 تا 4 یورو شده بود. مراحل رو هم خیلی ساده است. بار رو تحویل می دی و اونطرف در محل نمایندگی تحویل می گیری... از اونطرف به ایران سخته چون تو ایران میره کمرگ و گمرک ایان هم که بازاره شامه... ولی از اینطرف زیاد سخت نیست..

موفق باشید:)

sarahadavi
August 10th, 2009, 03:05 PM
سلام دوستان
من دارم هقته دیگه میرم دیترویت و می خوام قبل از سفر، مقداری بار با freightبفرستم. از دوستی شنیدم که کتاب رو به این طریق، نصف قیمت میشه فرستاد. البته اون به کانادا فرستاده. می خواستم بدونم آیا در مورد امریکا هم صادقه یا نه. در این صورت می خوام کتاب هامو جدا بسته بندی کنم. مساله دیگه اینکه آیا باید در فرودگاه بارم رو تحویل بگیرم یا می تونم آدرس بدم بار رو بیارن در شهری نزدیک به دیترویت؟ ممنون می شم اگه هرچه زودتر کمکم کنید.

pegah.h
August 18th, 2009, 01:11 AM
سلام
من با چند نفر که این کارو انجام می دن صحبت کردم. از 2.7 دلار نرخ گرفتم تا 4 دلار البته بار 100 کیلو رو. نمی دونم کدوم درسته و چرا فرق دارن. در حالی که همه اونها با BMI می فرستن.

sarahadavi
August 21st, 2009, 01:38 AM
سلام،
من می خوام تجربه فریت کردن رو بگم براتون!
روز قبل از پروازم به دیترویت، رفتم قرودگاه امام با کل بارم. کلی دلال اومدن سراغم و هر کدوم یه قیمت می دادن از کیلویی 4.5 دار تا 3 دلار نوسان داشت. جالب اینجاست که وقتی خودم رفتم مستقیم از شرکتها پرسیدم تونستم با کیلویی 2.6 دلار از طریق بریتیش، 87 کیلو بار رو بفرستم دیترویت. فریت تا 45 کیلو یه نرخ داره و از 45 تا 100 کیلو نرخش تقریبه نصف می شه به ازای هر کیلو.
پیروز باشید

pegah.h
August 21st, 2009, 02:02 AM
روز قبل از پروازم به دیترویت، رفتم قرودگاه امام با کل بارم. کلی دلال اومدن سراغم و هر کدوم یه قیمت می دادن از کیلویی 4.5 دار تا 3 دلار نوسان داشت. جالب اینجاست که وقتی خودم رفتم مستقیم از شرکتها پرسیدم تونستم با کیلویی 2.6 دلار از طریق بریتیش، 87 کیلو بار رو بفرستم دیترویت.

سلام، خیلی ممنون. من گیج شدم با این همه نرخی که شنیدم. شما منظورتون از شرکت چیه که این قدر ارزون حساب شده؟ بارنامه و باطل کردن تمبر و VAT هم داشت؟ هزینه ای برای pick up بار توی خود فرودگاه پرداخت نکردید؟ آخه یکی از دلال ها می گفت کیلویی 2.7 می گیره، به اضافه 36 دلار هزینه باطل کردن تمبر و بارنامه و ... و 50000 تومان هم پول بارزدن می شه. تازه اون که می گفت 50 یا 60000 تومان هم پول بسته بندی می گیرند. تازه همه با BMI بود. شما خودتون بسته بندی کردید؟ ممنونم/

pegah.h
August 21st, 2009, 02:05 AM
راستی انجام کارها کلاً چه قدر طول کشید؟ چون روز قبل پرواز رفته بودید.

shahram29
September 18th, 2009, 10:55 PM
سلام دوستان
اگر به همراه وسایلی که میخواهیم بفرستیم چند دارو برای استفاده شخصی باشه مشکلی پیش میاد؟؟؟ کسی همچین تجربه ای داشته؟

she
April 24th, 2010, 03:05 AM
آمار من برای حدودا ۴ ماه پیش است. ان زمان، پست عادی جمهوری اسلامی، برای هر کیلو کتاب ۶۰۰۰ تومان و برای غیر کتاب، کیلویی ۱۳۰۰۰ تومان به مقصد امریکا حساب میکرد. سرویس فوق امکان پیگیری نداشته و تا ورود به امریکا اکسپرس بوده و در داخل امریکا جزو سرویس عادی زمینی شرکت USPS محسوب میشود. در حالت عادی باید بیش از ۱۵ روز رسیدن بر طول نکشد اما کتاب های من پس از حدود ۴۰ روز رسید که فکر میکنم به خاطر فاصله هوایی زیاد هاوایی با mainland بود.

گزینه دیگر ارسال وسایل، شرکت های هواپیمایی خارجی هستند که از مبدا ایران پرواز دارند. حتما لازم نیست شرکت فوق تا مقصد که شهر خاصی در امریکا است، سرویس داشته باشد. فقط کافیست شرکت همکاری که تا ان مقصد پرواز داشته باشد، داشته باشد. به طور مثال، من برای ارسال وسایل به هاوایی از شرکت بی.ام.ای که از تهران تا نهایتا لندن پرواز دارد، شرایط را پرسیدم که گویا میتوانستند از مسیرهای تهران-لندن-ونکور-هونولولو یا تهران-لندن-سیاتل-هونولولو بر فوق را بفرستند که ارزانترین نرخشان کیلویی ۱۸۰۰۰ تومان بود. البته نرخ تمبر ۱۲۰۰۰ تومانی را هم اضافه میگرفتند و خوبی ان این بود که تقریبا بر با خود شما به مقصد میرسید!

سرویس های فوق توسط سایر شرکت های هواپیمایی دیگر هم داده میشود که کافیست با پرسیدن هزینه، زمان ارسال و اطمینان از کیفیت بسته بندی، سرویس دل خواهتان را انتخاب کنید!

kaban
July 26th, 2010, 03:16 PM
من می خوام واسه ایالت New Mexico بار بفرستم. اما تا حالا به جایی نرسیدم . این cargoهای خارج از شرکت های هوپیمایی معتبر هستند یا نه؟

ARG
October 3rd, 2010, 09:08 PM
سلام دوستان

من از تهران به CT پست ارسالی داشتم. کتابام 10 روزه رسید اما ی سری لباس و وسیله دیگه هنوز نرسیده با همون پست کیلو 7000 تومن کتاب و 17000 تومن بقیه.
اینکه اینجا باید مثل ایران بریم ی هزینه جدا بدیم تو اداره پست واسه مالیات و این چیزای بار غیر کتاب درسته و میتونه دلیل نرسیدن بار باشه تا این رو اعلام کنند؟

درود فراوان

borhanbaher
October 13th, 2010, 08:06 AM
من با هواپیمایی امارات به مقصد سانفرانسیسکو پرواز داشتم.مقدار 100 کیلو بار هم فرت کردم(هر مقدار بار بیشتر هزینه کمتر)کیلویی 2 دلار شد و در این جا هم 1 هفته در گمرک بود و40 دلار هم هزینه این جا شد.در کل حدود 300 هزار تومان درامد که بسیار به صرفه تر از اضافه بار خوردن است.البته بارم با هواپیمایی ژاپن آمده بود.

amiroo0oo
October 19th, 2010, 01:06 AM
من با هواپیمایی امارات به مقصد سانفرانسیسکو پرواز داشتم.مقدار 100 کیلو بار هم فرت کردم(هر مقدار بار بیشتر هزینه کمتر)کیلویی 2 دلار شد و در این جا هم 1 هفته در گمرک بود و40 دلار هم هزینه این جا شد.در کل حدود 300 هزار تومان درامد که بسیار به صرفه تر از اضافه بار خوردن است.البته بارم با هواپیمایی ژاپن آمده بود.

سلام،
سما بارتون روهم با امارات فریت کرده بودین، به غیر از این هزینه هایی هم که گفتین پول تمبر اینجا ندادین؟؟
ممنون

sardarafra
November 12th, 2010, 05:47 PM
سلام دوستان
اگر به همراه وسایلی که میخواهیم بفرستیم چند دارو برای استفاده شخصی باشه مشکلی پیش میاد؟؟؟ کسی همچین تجربه ای داشته؟

سلام
دوستاني كه اطلاع دارند هم سوال بالا رو جواب بدند هم سوالاي بنده رو. ممنون
ايا واقعا فرستادن كتاب از طريق فريت كردن يا همون پس عادي ايران مي ارزه به اينكه با خودمون ببريم؟
سوال بعدي اينه كه پست ايران رو مي شه روش حساب كرد؟ و اين نرخ 6000 تومان براي هر كيلو براي بار با هر وزنيه؟ خوب اينطوري باشه ادم 100 كيلو بارشو با امارات يا قطر بفرسته كيلويي 2 دلار بعدشم 100 دلار هزينه بسته بندي و تحويل و اينا رو بده كه بهتره تا 600000 تومان پول بده به پست ايران كه كتاب بياره برا ادم؟درسته يا نه؟اونم اگر برسه و بازش نكنن تو ايران...

vtmesx
November 14th, 2010, 12:41 PM
سلام دوستان

سلام
من خودم چند بسته قرص سرماخوردگی و ارام بخش و پماد همرام بود اصلاً کنترل نکردند که چه قرصی هستند ( فرودگاه دبی و هوستون)

hamjaf60
November 14th, 2010, 04:12 PM
آیا با ویزا دانشجویی هم می‌شه به آمریکا فریت کرد

sardarafra
November 14th, 2010, 04:25 PM
آیا با ویزا دانشجویی هم می‌شه به آمریکا فریت کرد

بله اصلا ربطي به ويزا نداره. اگر نمي شده كه اينجا تاپيكي باز نمي شد براش.

sardarafra
November 14th, 2010, 04:27 PM
يك سوال ديگر:

ايا مي تونيم با كتابها وسايل ديگر هم بفرستيم؟ توي فرودگاه چك مي كنند كه چي پست مي كنيد بعد بسته بندي مي كنند؟ مثلا من پتو و بعضي از وسايل رو با كتابها بسته بندي كنم مي برند با همون نرخ؟

gil77
December 5th, 2010, 04:17 PM
سلام
من مي خواستم يك بسته حدود 4-5 كيلويي رو به بوستون پست كنم . مي خواستم بدونم از چه طريق اينكار ممكنه ؟محدوديت ها شامل چه چيزهايي ميشه و آيا از طريق پست عادي داخل ايران هم اينكار ممكنه يا حتما بايد از طريق پست هوايي خارجي انجام بشه. و اينكه اصولا در شهرستان ها هم اينكار شدني هست يا نه؟

Roozbeh
December 5th, 2010, 08:28 PM
سلام
من مي خواستم يك بسته حدود 4-5 كيلويي رو به بوستون پست كنم . مي خواستم بدونم از چه طريق اينكار ممكنه ؟محدوديت ها شامل چه چيزهايي ميشه و آيا از طريق پست عادي داخل ايران هم اينكار ممكنه يا حتما بايد از طريق پست هوايي خارجي انجام بشه. و اينكه اصولا در شهرستان ها هم اينكار شدني هست يا نه؟

از طریق پست عدی شدنیه و کار متداولیه.
حدود ۲-۳ ماه طول میکشه و فکر میکنم برای بار شما حدود ۲۰۰۰۰ تومن هزینه داشته باشه

gil77
December 6th, 2010, 09:29 AM
از طریق پست عدی شدنیه و کار متداولیه.
حدود ۲-۳ ماه طول میکشه و فکر میکنم برای بار شما حدود ۲۰۰۰۰ تومن هزینه داشته باشه

مرسي .ولي بنظرتون اينكار از طريق پست مركزي در شهرستانها هم امكان داره؟

green_34
December 9th, 2010, 08:31 PM
سلام

برای Freight کردن بار، وسایل رو چطوری باید بهشون تحویل بدیم؟ (تو چمدون یا اینکه خودشون تو جعبه میذارن؟)
وسایلی که می خوایم بفرستیم رو بازرسی می کنن؟
اصلاً چیزی هست که نشه Freight کرد؟

ممنون

sardarafra
December 9th, 2010, 10:58 PM
سلام

من چهارشنبه 8 دسامبر 2010 با فريت فرودگاه تماس گرفتم و در كمال تعجب گفتند كلا تا اطلاع ثانوي ديگه براي آمريكا بسته اي فريت نمي شه. دوستاني كه تجربه دارند يا اخيرا برا آمريكا فريت كردند پاسخ بدهند.

sabz1983
December 10th, 2010, 12:55 AM
من اخیرا از مشهد بسته ای به وزن حدود ۱۰ کیلو برام فرستادن.... با پست معمولی... حدود ۲ ماه طول کشید و چند روز پیش به دستم رسید.

sardarafra
December 10th, 2010, 01:18 AM
من اخیرا از مشهد بسته ای به وزن حدود ۱۰ کیلو برام فرستادن.... با پست معمولی... حدود ۲ ماه طول کشید و چند روز پیش به دستم رسید.

بله پست كار مي كنه اما فريت نمي شه كرد ديگه از طريق شركت هاي هواپيمايي. در ضمن شما هم اشاره كرديد موضوع شما مال دو ماه پيشه. اما اين جريان فريت مال جريان يمن و تحريم هاست.

gil77
December 10th, 2010, 01:41 PM
من هم دیروز 5 شنبه 5 دسامبر به پست مرکزی شهرمون مراجعه کردم .گفتن بجز مطبوعات هیچی به آمریکا نمی فرستیم فعلا!!! هر دم از این باغ بری می رسد!! دوستان لطفا پیگیری کنید که آیا ما رسما اینجا ایزوله شدیم آیا؟

محیا
December 14th, 2010, 11:03 PM
سلام به دوستان با عرض معذرت از اینکه سوالم مربوط به تاپیک نیست ولی اصلا نمیدونم که کجا باید بیانش کنم
سوالم اینه که چطوری میشه مقداری وسیله به امریکا پست کرد به غیر از هوایی که باید بره فرودگاه و تحویل بگیره چون کاره سختیه و دی اچ ال هم میگه کالا پست نمیکنه فقط برگه!! دنبال راهی می گردم که پست بسترو ببره دم خونه؟؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟

sabz1983
December 14th, 2010, 11:45 PM
Dear Mahya,
You can easily mail (almost) anything with (almost) any size by standard Iranian Post service. Just go to the (central) post office of your city (It doesn't have to be Tehran!) and ask them for the right packaging. I recently received a very big box full of toys, books, personal stuff, etc. and it was delivered right to my doorstep!... It takes a long time (about 2 months) though. Good luck

محیا
December 15th, 2010, 10:37 PM
Dear Mahya,
You can easily mail (almost) anything with (almost) any size by standard Iranian Post service. Just go to the (central) post office of your city (It doesn't have to be Tehran!) and ask them for the right packaging. I recently received a very big box full of toys, books, personal stuff, etc. and it was delivered right to my doorstep!... It takes a long time (about 2 months) though. Good luck

سلام مرسی اما فکر میکنم الان دیگه نمیشه به خاطر تحریم بسته شما هم چون مال 2 ماه پیش بوده به دستتون رسیده ولی بازم ممنون حتما پیگیری می کنم شاید شد .

Roozbeh
December 16th, 2010, 04:18 AM
ارسال بسته پستی به امریکا توسط پست ایران کماکان بدون مشکل انجام میشه.

نکته کلی:
دوستان روش ارسال بار «فریت» برای اشیاء معمولی روزمره مثل قابلمه و زودپز و لحاف و ... به هیچ وجه مناسب نیست حتی اگه مجموع بار ارسالیتون بالای ۱۰۰ کیلو باشه ( چون در اون صورت هزینه فریت تا حد قابل ملاحظه ای کمتر میشه ولی کماکان به صرفه نیست!)
این روش فقط برای مواردی که ارزش کالای ارسالی شما ( مادی یا معنوی!) بسیار بالا باشه قابل تامل خواهد بود.
به صورت عمومی ارزش خرید کالاهای روزمره در امریکا کمتر از ایران هست.:cool:

gil77
December 29th, 2010, 02:46 PM
من 3 هفته پيش يك بسته كتاب فرستادم يا پست سفارشي به بوستون اما نرسيده هنوز ؟بخاطر برف و كريسمس هست ايت تاخير يا كلا عادي است ؟اينجا بهم گفتن 2 هفته اي ميرسه!!

Parsia
December 29th, 2010, 02:56 PM
من 3 هفته پيش يك بسته كتاب فرستادم يا پست سفارشي به بوستون اما نرسيده هنوز ؟بخاطر برف و كريسمس هست ايت تاخير يا كلا عادي است ؟اينجا بهم گفتن 2 هفته اي ميرسه!!

ما حدود دو ماه پیش که بحث برف و کریسمس و اینها هم نبود برای NJ یک بسته کوچک شامل سیدی آهنگ های سنتی فرستادیم. 5 هفته طول کشید تا برسد. از آن ور، رسیدی که گیرنده در آمریکا امضاء کرده بود یک هفته ای برگشت به دست ما. (به هر حال باید یک فرقی بین پست ایران و آمریکا باشه).

به نظر من این تاخیر برای پست از ایران به آمریکا عادی است.

محیا
December 30th, 2010, 07:48 PM
سلام دوستان
می خواستم بدونم وقتی با پست مرکزی ایران بسته ای رو پست می کنید در امریکا باید به چه موسسه/ اداره / شرکتی مراجعه کنید برای پیگیری اینکه بستتون نیومد یعنی کلا چه موسسه ای اونو تحویل میده؟
و اینکه اگه روی یه بسته همه ی ادرسو بنویسید فقط شماره ی اپارتمانو فراموش کنید تماس می گیرن یا اینکه مشکل اساسی پیش میاد؟
ممنون میشم اگه جوابا رو می دونید بهم بگید

Roozbeh
January 1st, 2011, 06:39 AM
سلام دوستان
می خواستم بدونم وقتی با پست مرکزی ایران بسته ای رو پست می کنید در امریکا باید به چه موسسه/ اداره / شرکتی مراجعه کنید برای پیگیری اینکه بستتون نیومد یعنی کلا چه موسسه ای اونو تحویل میده؟
و اینکه اگه روی یه بسته همه ی ادرسو بنویسید فقط شماره ی اپارتمانو فراموش کنید تماس می گیرن یا اینکه مشکل اساسی پیش میاد؟
ممنون میشم اگه جوابا رو می دونید بهم بگید

در این صورت برای پیگیری بسته تون باید به USPS مراجعه کنید. اگه شماره واحد رو ننوشته باشید احتمال رسیدن بستتون ۵۰ درصد خواهد بود. برای من شخصا دو مورد پیش اومد که یکبار با این شرایط بسته به فرستنده (که در امریکا بود) برگشت و یک بار هم پستچی پرسیده بود و واحد ما رو پیدا کرده بود.

kaban
January 3rd, 2011, 04:38 PM
سلام دوستان، من می خواستم تجربه خودم رو بگم تا هیچ یک از شما ها با چنین مشکلی رو به رو نشید. دوستانی که به شهرهایی قریت میکنند که مستقیم نیست هیچ وقت گول این ایرلاین هارو نخورند به من پشت تلفن، بریتیش گفت هر کیلو 8 دلار ، ولی رفتم اونجا می گه 15 دلار!!!!!!! تا حدی این کلاه برداری بزرگ و زننده بود که من بارم رو پس گرفتم و کلی به خاطر
جریمه گمرک معطل شدم. آخه اگه پشیمون بشید و بخواهید بارتون رو پس بگیرید از 10 تا 100 هزار تومن جریمه می شید. پس کلا بیخیال فریت بشید و فقط ضروریات رو ببرین

hamjaf60
January 8th, 2011, 04:04 AM
من دانشجو تو اروپا هستم، می‌خواهم برا PhD برم آمریکا، می‌خواستم ببینم با ویزا F1 آیا میشه از air freight استفاده کرد اینجا?
چه شرکتهأی تو فنلاند انجام میدان؟
قیمته اروپا را کسی‌ میدونه؟
آیا با ویزا ایر فریقت میشه کردآیا با ویزا 1 F- ایر فریقت میشه کرد?
آیا فریت به آمریکا که مدتی‌ انجام نمی‌شد راه افتاده؟ آیا میشه تخت، میز، مبل، ظرف، ... فریت کرد؟
چه مدارکی برا فریت لازم داره؟

Roozbeh
January 8th, 2011, 05:12 AM
من دانشجو تو اروپا هستم، می‌خواهم برا PhD برم آمریکا، می‌خواستم ببینم با ویزا F1 آیا میشه از air freight استفاده کرد اینجا?
چه شرکتهأی تو فنلاند انجام میدان؟
قیمته اروپا را کسی‌ میدونه؟
آیا با ویزا ایر فریقت میشه کردآیا با ویزا 1 F- ایر فریقت میشه کرد?
آیا فریت به آمریکا که مدتی‌ انجام نمی‌شد راه افتاده؟ آیا میشه تخت، میز، مبل، ظرف، ... فریت کرد؟
چه مدارکی برا فریت لازم داره؟
دوست من
Freight هیچ ارتباطی به ویزا نداره. بدون ویزا هم میشه!

alibme-1362
January 8th, 2011, 06:07 AM
دوست من
Freight هیچ ارتباطی به ویزا نداره. بدون ویزا هم میشه!

سلام دوستان
برای فریت کردن بار از ایران قطعا نیاز به ویزا و بلیط هست، اگر اینجور نبود هر کسی غیر از مسافر می تونست به جای پست، بره فرودگاه و بارش رو با هزینه خیلی کمتر پست کنه به هر کشوری که میخواد که خوب منطقی نیست، اما در مورد کشورهای دیگه شاید داستان فرق داشته باشه. این پست رو برای این گذاشتم که بچه هایی که احتمالا میخوان از ایران فریت کنن بدونن که همه مدارک نیاز هست برای اینکه بشه بار رو فریت کرد و بدون این مدارک تقریبا غیر ممکنه.

Roozbeh
January 8th, 2011, 06:43 AM
سلام دوستان
برای فریت کردن بار از ایران قطعا نیاز به ویزا و بلیط هست، اگر اینجور نبود هر کسی غیر از مسافر می تونست به جای پست، بره فرودگاه و بارش رو با هزینه خیلی کمتر پست کنه به هر کشوری که میخواد که خوب منطقی نیست، اما در مورد کشورهای دیگه شاید داستان فرق داشته باشه. این پست رو برای این گذاشتم که بچه هایی که احتمالا میخوان از ایران فریت کنن بدونن که همه مدارک نیاز هست برای اینکه بشه بار رو فریت کرد و بدون این مدارک تقریبا غیر ممکنه.
- برای این مطلب رفرنس دارید؟
- هزینه فریت کمتر از پست نیست!
- و برای دوستانی که میخوان از ایران بار فریت کنند میتونن به این شرکت (http://www.pooyeshkaran.com/fa/services/1388-03-22-05-13-03/1388-06-30-14-13-14.html#) مراجعه کنند و بدون نیاز به ویزا بارشون رو به روش Airfreight ارسال کنند!

alibme-1362
January 8th, 2011, 07:07 AM
- و برای دوستانی که میخوان از ایران بار فریت کنند میتونن به این شرکت (http://www.pooyeshkaran.com/fa/services/1388-03-22-05-13-03/1388-06-30-14-13-14.html#) مراجعه کنند و بدون نیاز به ویزا بارشون رو به روش Airfreight ارسال کنند!

رفرنس من تجربه فریت کردن بار خودم از ایرانه و عینا همون چیزی رو اینجا میگم که باهاش برخورد داشتم. دقیقا از من هم ویزا خواستند هم بلیط و برای همین مسئله من مجبور شدم ویزا رو پیک آپ کنم و برگردم ایران و بار رو فریت کنم. اسم شرکتی رو هم که شما گذاشتید تو لیست شرکت های مجاز نمیبینم. برای رفرنس میتونم صفحه خدمات فریت بار و لیست شرکت های مجاز رو بزارم که ببینید:
http://ikia.airport.ir/HomePage.aspx?TabID=8723&Site=ikia.airport&Lang=fa-IR
تو مرحله 1 از مراحل انجام فریت، از شما همه مدارک رو میخوان و از همه اونها یه کپی میگیرن، اینکه شرکتی که شما معرفی کردید چگونه مجوز ورود بار به محوطه رو بدون ویزا میگیره جای سوال داره

در مورد هزینه هم که می فرمایید فریت کردن بیشتره خدمت شما عرض کنم باری که من فریت کردم 150 کیلو بود جمعا مبلغ 400 هزار تومان با هواپیمایی امارات، سه روزه هم رسید به مقصد. کدوم پست هست که با این قیمت این مقدار بار رو تو این فاصله کم تحویل بده؟!!!!!!!!

mrb8459
January 23rd, 2011, 02:03 PM
من می خوام 150 کیلو بار فریت کنم به سوئد که از اونجا برام بفرستند آمریکا
توی سوئد برام پرس و جو کردن و ظاهرا مشکلی نیست
ولی اینجا زنگ زدم به نمایندگی امارات ببینم با بلیط آمریکا می شه برای سوئد فریت کرد
آقایی که جواب داد گفت می شه. ولی بارت تو سوئد می مونه چون کلا فریت بار از همه جای دنیا به آمریکا ممنوع شده!
گفت که TSA قانون گذاشته که فریت بار مسافری به آمریکا کلا ممنوعه و اینطور نیست که ایران تحریم باشه!
کسی چیزی در این مورد می دونه؟

cyruspk
June 14th, 2011, 12:36 PM
بالاخره کسی راهی برای فرستادن بار پیدا نکرد؟ مثل اینکه همه سوراخها رو بستن !!!!!!

ARH
June 20th, 2011, 03:02 PM
بالاخره کسی راهی برای فرستادن بار پیدا نکرد؟ مثل اینکه همه سوراخها رو بستن !!!!!!

با خودتون باید ببرید اضافه بار بدید.

احسان
June 27th, 2011, 09:16 PM
دوستان كسي اخيرا در مورد فريت بار به آمريكا اطلاع داره؟ كسي سوال يا اقدام كرده؟

TrueLOgic
June 29th, 2011, 10:15 PM
من امروز از یه آژانس که کارش صرفن فرستادن بار هست پرسیدم. گفتن فریت بار از ایران به آمریکا کاملن کنسل شده. پیروز باشید.

untitled
July 19th, 2011, 12:17 PM
من هم زنگ زدم به چندتا خط هوایی گفتند که فریت نمی کنیم تا این که لوفتانزا بهم گفت که هیچ خط هوایی ای بار از ایران به آمریکا فریت نمی کنه.
از کاراپست هم که پرسیدم گفت یه بسته 25 کیلویی حدودا 600 هزار تومان می شه، که به نظر خیلی گرونه.

nooshibn86
September 5th, 2011, 03:10 AM
دوستان تاریخ رسیدن بار به مقصد رو می شه ما تعیین کنیم؟؟؟ من می خوام برم us اما اول میرم 1 هفته شیکاگو پیش دوستم و بعد میرم به شهر دانشگاهم در کالیفرنیا! یه چمدون بار هست که نمی خوام بکشم ببرمش شیکاگو می خوام صاف بره CA. آیا می شه روزی که میرم فرودگاه امام تا برم شیکاگو بارمو بدم برا فریت کردن اما بگم روزی که من می رسم کالیفرنیا برسه اونجا؟؟؟؟ زمانشو مشخص کنم؟؟؟

nooshibn86
September 5th, 2011, 03:12 AM
در ضمن من دوستم پریروز فریت کرده کی میگه بستن؟

alirg
November 25th, 2011, 04:42 PM
می‌شه یکی‌ که تاحالا برای آمریکا از ایران freight کرده مرحلشو توضیح بده و همچنین بگه با چه شرکتی اینکارو کرده و قیمتش چقد شده؟
ممنون

alirg
November 30th, 2011, 08:31 PM
من می‌خوام از us برا خانوادم دارو و ویتامین بفرستم، می‌شه راهنماییم کنید که چیکار باید کنم
انگار میگن دارو ممنوع هست

saeedehj
March 17th, 2012, 05:58 PM
سلام دوستان.من می خوام یه بسته ی 2 کیلویی رو بفرستم آمریکا و برام مهمه که به دستش برسه...یه جورایی ارزش معنوی داره:wink: چه روشی به نظرتون مناسب تره و چقدر طول میکشه؟
اگه اطلاعاتی دارید خوشحال میشم راهنماییم کنید... مرسی

zangeneh
April 18th, 2012, 10:46 AM
بچه ها از ایران میشه قرصفرستاد آمریکا؟

zangeneh
April 18th, 2012, 05:12 PM
بچه ها از ایران میشه قرص فرستاد آمریکا؟

behnaz_usa
May 27th, 2012, 11:59 AM
با سلام . امکانش هست کسی راجع به frieght کردن بار از ایران به امریکا توضیح بده؟ کسی در در سال 2012 این کار را کرده؟ امکانش هست؟ در مورد هزینه ها و مراحل میشه توضیح بدید؟

em600
May 29th, 2012, 01:17 PM
find a person who travels beetwen iran and u.s at that time and give him/her the package its the best way

behnaz_usa
May 29th, 2012, 02:05 PM
مرسی. هزینه هاش را از طریق سایت فرودگاه اما با نمایندگی هائی که این کار را انجام میدادن بررسی کردم به صرفه نیست و الان به همه جا هم این کار انجام نمیشه. احتمالا پست عادی بهتر خواهد بود.

find a person who travels beetwen iran and u.s at that time and give him/her the package its the best way

moonlight
June 26th, 2012, 10:32 AM
مرسی. هزینه هاش را از طریق سایت فرودگاه اما با نمایندگی هائی که این کار را انجام میدادن بررسی کردم به صرفه نیست و الان به همه جا هم این کار انجام نمیشه. احتمالا پست عادی بهتر خواهد بود.
دوست عزیز هزینش چقدر؟
در ضمن مگه هرکسی که مسافر هست نمی تونه روی بلیط پرواز یک مقدار معینی رو فریت کنه؟؟

behnaz_usa
June 26th, 2012, 12:06 PM
سلام. نه مقدار معینی نیست. فرضا با یکی از دفاتری که در سایت فرودگاه امام هستن تماس بگیرین میگن که برای 100 کیلو و به بالا قیمت چنده. یادمه برای 50 کیلو اگه اشتباه نکنم وقتی پرسیدم حدودای 500 هزارتومان میشد اما موضوع این هست به همه جا فریت نمیکنن الان چند تا شهر اصلی امریکا مثل نیویورک که بعدش بایستی با هواپیما برم از انجا تحویل بگیرم که به نظرم همان پست عادی بهتر اومد. باز هم سوال کنین. موفق باشین. راستی اینم فهمیدوم بعضی ها الکی میگن همان شهر می آید و آخر کار میگن باید بیاین از یک جا دیگه تحویل بگیرین. اگر خواستین از یک دفتر مطمئن درخواست کنین. موفق باشین.

دوست عزیز هزینش چقدر؟
در ضمن مگه هرکسی که مسافر هست نمی تونه روی بلیط پرواز یک مقدار معینی رو فریت کنه؟؟

m_azad
July 3rd, 2012, 02:29 AM
ما برای فرستادن بار به یکی از شرکت های این کار زنگ زدیم ( از تهران به ABQ)، گفت 50 کیلو میشود 1.290 تومان . . .

aragornna
July 3rd, 2012, 03:06 AM
ما برای فرستادن بار به یکی از شرکت های این کار زنگ زدیم ( از تهران به ABQ)، گفت 50 کیلو میشود 1.290 تومان . . .

كيلويي ١٢٩٠ تومن؟
من چند روزه جاهاي مختلف زنگ ميزنم، ارزونترين قيمتي كه براي ١٠٠ كيلو پيدا كردم اينه:
واشينگتن: ٤.٥ دلار
نيويورك: ٢.٤٥ دلار
ميشه شماره ي اين شركتو برام پ.خ كنيد؟

m_azad
July 3rd, 2012, 12:48 PM
کیلویی نه،
پبجاه کیلو یک ملیون و .... تومان! میشه کیلویی 26 هزار تومن تقریبا

124login
August 26th, 2012, 01:33 AM
من امروز 390 کیلو بار فرستادم شیکاگو کیلویی 3400 تومن با ترکیش ایر. این رو هم بگم که کارگو فرودگاه امام بسیار شیر تو شیره.

124login
August 29th, 2012, 04:19 AM
دوستانی که تجربه فریت به آمریکا رو دارن 3 تا سوال داشتم که اگه دوستان محبت کنند جواب بدن سپاسگذار میشم:
1- معمولا چقدر طول میکشه تا بارها رو تحویلمون بدن؟ من شنیدم که 2 هفته تو گمرک میمونه، درسته؟
2- چه جوری بهمون خبر میدن که بارها آماده است و بیاید ببرید؟
3- بارها رو چقدر میگردند؟ بسته ها رو باز میکنند با فقط ایکس ری رد میکنند؟

homb90
October 22nd, 2012, 05:47 PM
من برای فریت یه سری کتاب الان هرجا زنگ زدم گفتن که به آمریکا چیزی نمیشه فریت کرد. بقیه هم همینو شنیدن؟

moonlight
November 18th, 2012, 11:44 AM
من برای فریت یه سری کتاب الان هرجا زنگ زدم گفتن که به آمریکا چیزی نمیشه فریت کرد. بقیه هم همینو شنیدن؟
من الان از امارات پرسیدم می فرسته به امریکا البته نه همه شهرهاش

mehdi_o
December 1st, 2012, 10:17 PM
دوستان میشه بگین هزینه اضافه بار دادن بیشتره یا فریت کردن؟
با سپاس

moonlight
December 1st, 2012, 10:30 PM
دوستان میشه بگین هزینه اضافه بار دادن بیشتره یا فریت کردن؟
با سپاس
قطعا هزینه اضافه بار دادن خیلی بیشتره برای یک میزان ثابت بار.

hajhamid
December 17th, 2012, 06:18 AM
سلام
من آتلانتا زندگی می کنم, کسی می دونه که به اونجا فریت می کنن یا نه؟ مثلا یه بسته 10 کیلویی چقدر هزینش میشه؟

با تشکر

searcher235
December 22nd, 2012, 03:57 AM
دوستان میشه آپشنهای مختلف را مقایسه کنید واسه حدود 50 کیلو بار؟! پست معمولی؟ فریت ؟ ....!؟ قیمت، زمان و .... ؟

ata1599
March 16th, 2013, 02:12 PM
سلام دوستان، میدونید کدوم شرکت بار همراه مسافر برای آمریکا فرد می‌کنه؟

jandaghi1987
June 4th, 2013, 04:10 PM
توضیحات خوبی اینجا (http://ikia.airport.ir/HomePage.aspx?site=ikia.airport&lang=fa-IR&tabid=8723) داده. تلفن همه ی فریت کننده ها هم هست. فقط لطفا هر کی زنگ زد به بقیه هم اطلاعات بده

فريت بار؛ ارزان و ساده
به عزيزاني كه قصد سفر دارند توصيه ميشود پس از تهيه بليط از شركتهاي خدمات مسافرتي اطلاعاتي در خصوص مقدار مازاد بار كه در شركتهاي هواپيمايي مختلف متفاوت است ، از اين شركتها دريافت نمايند،اگر اين مقدار از حد مجاز بگذرد مبلغي به عنوان اضافه بار پرداخت ميگردد در صورتي كه اين مبلغ بسيار زياد مي باشد . به همين منظور تسهيلاتي فراهم شده است تا بارهاي زياد همراه مسافر از طريق فريت ارسال گردد كه مبلغ آن به مراتب پائين تر از قيمت اضافه بار پرداختي است. لازم به ذكر است، اين تسهيلات فقط به مسافراني داده مي شود كه داراي بليط و پاسپورت بوده و شخصاً به دايره فريت فرودگاه مراجعه نمايند.
انجام مراحل فريت بار به شرح ذيل مي باشد:
1- مراجعه به دايره فريت در فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) چند روز قبل از تاريخ حركت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فريت .
2- بردن بار به دايره ارزيابي گمرك و انجام تشريفات گمركي.
3- گرفتن پته سبز گمركي و مراجعه به دفاتر شركتهاي حمل و نقل بار هوايي در بيرون از فريت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار.
4- مراجعه به دايره فريت جهت چسباندن تگ بار برروي كالا و اتمام كار.

jandaghi1987
June 4th, 2013, 04:12 PM
مسافرين محترم مي بايست به چند نكته مهم ذيل توجه داشته باشند :
1- مسافري كه شركت هواپيمايي خاصي را براي مسافرت خود انتخاب مي كند لزوماً نبايد با همان شركت هواپيمايي بار خود را فريت نمايد و حق انتخاب با خود مسافر مي باشد.
2- از دادن پته سبز گمركي به افراد غير مسئول براي زدن بارنامه جداٌ خودداردي نمائيد و حتماً شركتهايي را كه داراي مجوز مي باشند و مكان آنها در فرودگاه مشخص شده است را براي اين كار انتخاب كنيد كه در انتهاي مطالب ليست اين شركتها آورده مي شود .
3- گمرك جمهوري اسلامي ايران هزينه اي براي انجام تشريفات گمركي دريافت نمي كند و فقط براي صدور پته كالاي فريتي مبلغ هزارتومان دريافت مي نمايد . هزينه اصلي فريت بابت بارنامه مي باشد كه مي بايست با شركت حملي كه اين كار را انجام مي دهد تسويه نمود.
4- شركتهاي هواپيمايي براي كسب سود بيشتر بارنامه هاي خود را به آژانس هاي حمل و نقل بارهوايي مي دهند تا براي آنها بازاريابي كنند . تفاوت قيمت در مسيري مشخص به دليل رقابت آژانسها با يكديگر مي باشد به همين دليل شخص مسافر قبل از بارنامه زدن مي بايست قيمت را از آژانس هاي مختلف در مسيرهاي مختلف استعلام و سپس نسبت به بارنامه زدن اقدام نمايد .
5- از آوردن كالاهايي كه ارسال آنها ممنوع مي باشد خودداري نمائيد تا در سالن فريت دچار مشكل نگرديد .

برخي از كالاهاي ممنوع الصدور به شرح ذيل مي باشد :
خروج اشياء عتيقه ، آثار هنري اصيل ، كتابهاي خطي و چاپ سنگي ، قطعات خوشنويسي شده، اوراق مينياتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهاي قيمتي، ارز، ريال ايران، تابلوهاي نقاشي اصل، قالي و قاليچه دستبافت عتيقه و هر نوع اشياي تاريخي و ميراث فرهنگي ممنوع است. خروج اسلحه و مهمات و تجهيزات نظامي از كشور ممنوع است .خروج هر نوع فيلم ، نوار ، سي دي و تابلوهاي نقاشي فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال مي گردد .
ارسال برخي از وسايل هم به دليل اينكه براي ايمني هواپيما خطر ايجاد مي كند ممنوع مي باشد ، از قبيل: عطر ، ادكلن ، اسپري ، شامپو ، نرم كننده ها ، مواد آرايشي ، الكل ، شربت ، آبليمو ، سركه ، ترشيجات.

nasim1446
June 16th, 2013, 12:08 PM
دوستان من میخوام برم TAMPA, Florida برای ادامه تحصیل و قصد دارم 150 کیلو بار رو بفرستم. الان یکی از دوستام اونجا ساکن هست و حتی همین امروز هم میتونم به آدرسش بفرستم. به نظر شما به چه وسیله ای این کار رو انجام بدم و حدودا چقدر هزینه داره؟؟؟ آیا پست هایی مثل TNT یا DHL این کار رو انجام میدن؟؟

manhasta
June 20th, 2013, 03:24 AM
سلام کسی هست این روزها راهی آمریکا باشه. نیاز فوری دارم چند بسته قرص و دارو بفرستم. حجمش بسیار کمه و از لحاظ قوانین هواپیمایی منعی نداره. مرسی

sharizonas
June 21st, 2013, 01:00 AM
سلام دوستان, 2تا سوال که واقعا نمی دونستم کجا بپرسمشون:

1. اگه من 2 تا چمدون 23 کیلوئی و سنتورم که با جعبه اش حدود 20 کیلو میشه را داشته باشم و ضمنا یک پرواز داخلی و یک مسافرت زمینی تا مقصدم هم در آمریکا داشته باشم, کلا چقد اضافه بار میخورم؟؟

2. مقصد من NMSU در شهر Las Cruces هست و مسیر رفتن خودم تا اونجا تیکه تیکه هست, حالا میخوام بدونم آیا امکانش هست زودتر از خودم بارام رو بفرستم به این شهر؟ بهتر نیست؟ واسه Las Cruces کسی خبر داره چطوریه؟؟

sogol
June 22nd, 2013, 02:07 AM
دوستان من الان ایران هستم و مقصدم ایالت IOWA هست
قبلا انگلیس زندگی میکردم
کسی میدونه بارهایی که اونجا دارمو از چه طریق بهتره که به مقصد بفرستم؟

chem88
June 25th, 2013, 05:52 AM
در مورد فریت بار چند مورد رو میخواستم بهش اشاره کنم
1- اگر مقدار بار زیر 30 کیلو گرم باشه کیلویی حدودا 8-10 $ قیمتش میشه که صرفه نداره و بهتر است از چمدان اضافی استفاده کنید.
2- فریت بار به چند شهر محدود انجام میگیره و دوستانی که مقصدشون شهرهایی جز واشنگتن نیویورک شیکاگو و... می باشد دوباره از کارگوی شهر مقصد باید فریت انجام دهند.
3- مدت زمانی که بار به مقصد میرسه ممکنه از مدت زمانی که در تهران بهتون میگن بیشتر باشه. حداقل 7 تا 10 روز قبل از پرواز فریت بار رو انجام بدهید ( فریت بار های من به جای3 روز 7 روز طول کشید و من برای فریت دوم باید یا پرواز بعدی رو عقب میانداختم که 500 دلار باید دوباره میپرداختم چون پرواز کلا بوک شده بود یا با شرکتی قرارداد می بستم که اونها از طرف من فریت دوم رو انجام بدن که 275 $ برای این کار میگرفتن که من از آپشن دوم استفاده کردم.)
4- بار های من در تهران حدود 48 کیلوگرم بود که باسکول فرودگاه 63 کیلوگرم رو نشون داد (انتظار 10 الی 15 کیلوگرم بالاتر نشان دادن بار را داشته باشید)
5- اگر من دوباره قرار بود برای فریت بار تصمیم بگیرم کلا منصرف میشدم و بارهام رو در چمدان جا میدادم.
موفق باشید

manhasta
June 29th, 2013, 12:02 PM
میشه بسته های کوچیک فریت کرد ؟ تشریفاتش چطور هست اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

vita_nuova
October 8th, 2013, 01:31 PM
من می خوام برم لوس آنجلس و یه عالمه کتاب دارم، اگه کسی جا داشته باشه برام کمی از کتابها رو بیاره هزینه اش رو هم قبول می کنم، چون فریت بار واقعا گرون در میاد. لطفا اگه کسی می تونست پیام خصوصی بده. ممنون

Radioseeker
October 9th, 2013, 12:29 AM
من می خوام برم لوس آنجلس و یه عالمه کتاب دارم، اگه کسی جا داشته باشه برام کمی از کتابها رو بیاره هزینه اش رو هم قبول می کنم، چون فریت بار واقعا گرون در میاد. لطفا اگه کسی می تونست پیام خصوصی بده. ممنون

از اداه پست بپرسيد. يه گزينه اي دارن به اسم پست مطبوعات كه با پست كتابها رو ميفرستين. حدود 3 هفته طول ميكشه. اما قيمتش نسبت به پست بسته خيلي ارزونتره. واسه مقادير كم فريت اصلاً صرف نمي كنه ولي كسي هم اونقدر جاي خالي نداره كه كتابهاي با وزن زياد رو بياره. واسه همين اگه نياز فوري به كتابهاتون ندارين با پست بفرستيد. اگه هم به سفرتون وقت باقي مونده و آدرس مقصدتون هم مشخص هست،‌از الان ميتونيد پست كنيد كه وقتي رسيدين اونجا با معطلي كمتري كتابها به دستتون برسه.
از اداره پست سوال كنيد تا جزييات رو بهتون بگن.

vita_nuova
October 9th, 2013, 08:00 AM
قبلا پرسیدم، الان دیگه گزینه ای به نام پست مطبوعات وجود نداره. همه چی یه جور پست می شه، که برای 10 کیلو می شه 450 هزار تومن، و اگه با پست زمینی بخووای که 2 تا 5 ماه طول می کشه می شه 250 هزار تومن.
یکی از دوستان ما که پارسال داشت می رفت امریکا (برای فوق) هر کاری کرد بارش بیشتر از 35 کیلو نشد. تضمینی نیست که بار همه 46 کیلو بشه، بنابراین لطفا اگه کسی جا داشت بهم خبر بده، خیر دنیا و آخرت داره!!
در ضمن اگه هیچ راهی پیدا نکنم فریت می کنم. ارزونترین قیمتی که برای 50 کیلو در آوردم با ترکیش بود که کیلویی 3/6 دلار می گیره، بقیه بیشتر از 5 دلار می گیرن.
از اداه پست بپرسيد. يه گزينه اي دارن به اسم پست مطبوعات كه با پست كتابها رو ميفرستين. حدود 3 هفته طول ميكشه. اما قيمتش نسبت به پست بسته خيلي ارزونتره. واسه مقادير كم فريت اصلاً صرف نمي كنه ولي كسي هم اونقدر جاي خالي نداره كه كتابهاي با وزن زياد رو بياره. واسه همين اگه نياز فوري به كتابهاتون ندارين با پست بفرستيد. اگه هم به سفرتون وقت باقي مونده و آدرس مقصدتون هم مشخص هست،‌از الان ميتونيد پست كنيد كه وقتي رسيدين اونجا با معطلي كمتري كتابها به دستتون برسه.
از اداره پست سوال كنيد تا جزييات رو بهتون بگن.

vita_nuova
October 9th, 2013, 10:03 AM
یه چیز جالب هم بگم. هر جا زنگ می زدم برای فریت بار می گفتن گمرک امریکا هم یه پولی می گیره که ما نمی دونیم چقدره. زنگ زدم گمرک امریکا، گفتم می خوام 50 کیلو کتاب بفرستم چقدر شما پول می گیرین گفت هیچی. گفتم پس چرا همه می گن پول می گیرین؟ گفت کتابات برای فروشه؟ گفتم نه مال خودمه. گفت باید بیای اینجا ارزیابی و تصمیم گیری بشه. گفتم نه خوب، یه تخمینی بده بهم. گفت ارزشش چقدره؟ گفتم شما فرض کن 1000$. گفت هیچی پول نمی گیریم.

vita_nuova
November 4th, 2013, 03:34 PM
من بالاخره موفق شدم کتابهام رو فریت کنم و برای اطلاع دوستان پروسه رو می گم. اول از همه زنگ زدم به دونه دونه شرکتهایی که لیستشون همین چند صفحه قبل هست و بار فریت می کنن. خلاصه با مقادیری چونه زدن با یه شرکت با قیمت کیلویی 3 دلار (برای 100 کیلو) کنار اومدیم. روز قبل از پرواز با بلیط و پاس رفتیم فرودگاه. هزینه ها (شامل بسته بندی، کارگر، تمبر و بارنامه، مالیات و ...) کلا برای 109 کیلو شد 1070000 تومان. (البته همین کتابها رو می خواستم دوباره بخرم 100 میلیون می شد! پی دی اف همه شون رو هم پیدا نکردم که بتونم از شر کتابای کاغذی خلاص شم. کلا از قیمتش خیلی راضیم). بار حتما باید برای یک نفر تو امریکا ارسال می شد و حضور اون شخص در فرودگاه امریکا ضروری بود. ما هم با یکی از دوستان هماهنگ کرده بودیم و آدرس و شماره تلفن اون رو داده بودیم. پروازمون 30 اکتبر بود با ترکیش، و اون شرکت هم با پرواز 31 اکتبر یا 1 نوامبر (؟) ترکیش بار رو برامون فرستاد. به خاطر تیر اندازی تو فرودگاه LA، یه کم طول کشید تا گمرک بارمون رو ترخیص کنه، ولی خیلی اذیت نکردن. 3 روز اول انبارداریشون رایگان بود و بعد از اون روزانه شارژ می کردن. ما هم فقط 60 دلار برای handling fee دادیم و بدون دردسر کتابا رو 3 نوامبر تحویل گرفتیم.

esd
November 8th, 2013, 02:14 PM
کسی تا حالا تجربه بردن حیوانات خانگی مثل سگ به امریکا رو داشته؟ ظاهرآ باید از طریق کارگو حملشون کرد، درسته؟

arash007
November 22nd, 2013, 08:06 PM
نیازمند شخصی در آمریکا هستم که یک کارت پستال براش فرستاده بشه .
هرکسی میتونه لطفا دریغ نکنه هزینشم تقدیمش میکنم.

Tiina
December 25th, 2013, 05:22 PM
سلام بچه ها من به تازگی با این سایت آشنا شدم
همسر من دانشجوی دکترا هست و ما به تازگی ازدواج کردیم و در محدوده زمانی هستیم که کارهای من درست بشه و برم . حالا سوالم اینه: چون تازه عروس هستم کلی وسایل دارم که میخوام ببرم از جمله : کریستال، چینی، آرکوپال، چند دست قابلمه، سرویس قاشق چنگال و .... که خودتون لیست کامل جهیزیه را میدونید به علاوه وسایل برقی هم به طور کامل که قصد داشتم همه وسایل را فریت کنم!
اما با خوندن کامنت ها متوجه شدم بردن وسایل برقی کاره بیهوده ای هست
حالا سوال من اینه به غیر از وسایل برقی بردن بقیه وسایل جهیزیه که خریداری شده کاره درستی هست؟ و اینکه مبلمان و سرویس خواب بهتره اینجا خریداری بشه و فریت بشه یا اونجا بخرم؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

reza_fa
December 25th, 2013, 06:06 PM
یه سری به سایت فروشگاههای مثل والمارت و IKEA و بقیه بزن ببین تقریبا مشابه لوازم آشپزخانه شما چند قیمت هست. فریت بار برای آمریکا با داشتن بلیط حدود 3.5 تا 4 دلار برای هر کیلو درمیاد. بعد یک حساب کتاب کن ببین به صرف هست ببری یا نه.
یکسری لوازم حجیم مثل روتختی رو میتونی داخل این محفظه های پلاستیکی بزاری و هوای داخلش رو با جارو برقی مکش کنی تا کوچک بشه.
مبلمان اگر ظریف باشه امکان آسیبش خیلی زیاده هست.
به نظر من در مورد وسایل آشپزخانه اگر نو هستند فریت کردن نسبت به خرید دوباره در اونجا ارجحیت داره.
میتونید خودتون کارتن و نایلون حباب دار و محافظ تهیه کنید و با دقت جاسازی کنید. البته در کارتن ها رو نبندید تا مامور کارگو فرودگاه ارزیایی کنه/

Tiina
December 25th, 2013, 07:26 PM
مرسی از رهنماییتون آقای رضا
هنوز مبلمان و سرویس خواب را نخریدم نمیدونم هزینه خرید و فرستادن به صرفه هست یا اینکه کلا اونجا بخرم.
در مورد وسایل برقی هم باید بگم همه چیز را خریدم از بهترین نوع و واقعا ارسال کردنش کاره مسخره ای هست؟ و آیا با فروش تمام وسایل برقی میتونم با همین هزینه اونجا بخرم؟
تقریبا از همه شنیدم فریت کردن کریستال چینی و کلا وسایل لوکس لازم بازم تاکید میکنم لازم بهتر از خرید اونجاست!

Tiina
December 25th, 2013, 07:48 PM
تقریبا همه میگن وسایل چوبی مثل مبل و سرویس خواب اونجا گرون در میاد! با توجه به اینکه من مبل استیل ظریف تو سبک مبلای رایج تو کشور خودمون دوست دارم (نه مبل راحتی گنده آمریکایی) میتونم اونجا چیز قشنگ با قیمت مناسب پیدا کنم؟
لطفا در زمینه بردن فرش دست بافت و نقره هم اگه اطلاعاتی دارید بدید! بردن این وسایل که محدودیتی نداره؟
بازم ممنونم از راهنماییتون

milo2007
December 25th, 2013, 08:17 PM
مرسی از رهنماییتون آقای رضا
هنوز مبلمان و سرویس خواب را نخریدم نمیدونم هزینه خرید و فرستادن به صرفه هست یا اینکه کلا اونجا بخرم.
در مورد وسایل برقی هم باید بگم همه چیز را خریدم از بهترین نوع و واقعا ارسال کردنش کاره مسخره ای هست؟ و آیا با فروش تمام وسایل برقی میتونم با همین هزینه اونجا بخرم؟
تقریبا از همه شنیدم فریت کردن کریستال چینی و کلا وسایل لوکس لازم بازم تاکید میکنم لازم بهتر از خرید اونجاست!

تینا جون خوش اومدی به این انجمن
من هم مثل شما نو عروسم و قراره زندگی مشترکمون رو آمریکا شروع کنیم
ولی فرقم با شما اینه که وسایل خیلی خیلی کمی گرفتم که الان متوجه شدم همینا هم زیادیه
مثلا یه قابلمه و تاوه سرامیک گرفتم که میبینم با این پول میتونستم یه سرویس کامل بگیرم اونجا
همه چی رو توی Amazon چک کن
البته خیلی به سبک زندگی هم بستگی داره
الان شما یه سری وسایل خریدی که لازم میدونی تو خونت باشه و حتی اگه نبری میخری اونجا، درسته؟
در این صورت اگه این وسایل بیشتر از کیلویی 4 دلار میارزه که فکر میکنم بیارزه فریت بکنی بهتره احتمالا
بازم دوستان نظر بدن ، من فعلا ایرانم و ممکنه اطلاعاتم ناقص باشه
خوشبخت باشی

Sht256
March 17th, 2014, 01:22 PM
خدمات فریت بار

از سایت فرودگاه:

به عزیزانی که قصد سفر دارند توصیه میشود پس از تهیه بلیط از شرکتهای خدمات مسافرتی اطلاعاتی در خصوص مقدار مازاد بار که در شرکتهای هواپیمایی مختلف متفاوت است ، از این شرکتها دریافت نمایند،اگر این مقدار از حد مجاز بگذرد مبلغی به عنوان اضافه بار پرداخت میگردد در صورتی که این مبلغ بسیار زیاد می باشد . به همین منظور تسهیلاتی فراهم شده است تا بارهای زیاد همراه مسافر از طریق فریت ارسال گردد که مبلغ آن به مراتب پائین تر از قیمت اضافه بار پرداختی است. لازم به ذکر است، این تسهیلات فقط به مسافرانی داده می شود که دارای بلیط و پاسپورت بوده و شخصاً به دایره فریت فرودگاه مراجعه نمایند
.انجام مراحل فریت بار به شرح ذیل می باشد :1- مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت . 2- بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی. 3- گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار. 4- مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار.
مسافرین محترم می بایست به چند نکته مهم ذیل توجه داشته باشند :1- مسافری که شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود انتخاب می کند لزوماً نباید با همان شرکت هواپیمایی بار خود را فریت نماید و حق انتخاب با خود مسافر می باشد. 2- از دادن پته سبز گمرکی به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه جداٌ خودداردی نمائید و حتماً شرکتهایی را که دارای مجوز می باشند و مکان آنها در فرودگاه مشخص شده است را برای این کار انتخاب کنید که در انتهای مطالب لیست این شرکتها آورده می شود . 3- گمرک جمهوری اسلامی ایران هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی دریافت نمی کند و فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان دریافت می نماید . هزینه اصلی فریت بابت بارنامه می باشد که می بایست با شرکت حملی که این کار را انجام می دهد تسویه نمود. 4- شرکتهای هواپیمایی برای کسب سود بیشتر بارنامه های خود را به آژانس های حمل و نقل بارهوایی می دهند تا برای آنها بازاریابی کنند . تفاوت قیمت در مسیری مشخص به دلیل رقابت آژانسها با یکدیگر می باشد به همین دلیل شخص مسافر قبل از بارنامه زدن می بایست قیمت را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام و سپس نسبت به بارنامه زدن اقدام نماید . 5- از آوردن کالاهایی که ارسال آنها ممنوع می باشد خودداری نمائید تا در سالن فریت دچار مشکل نگردید .
برخی از کالاهای ممنوع الصدور به شرح ذیل می باشد : خروج اشیاء عتیقه ، آثار هنری اصیل ، کتابهای خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است. خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع است .خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال می گردد . ارسال برخی از وسایل هم به دلیل اینکه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می کند ممنوع می باشد ، از قبیل: عطر ، ادکلن ، اسپری ، شامپو ، نرم کننده ها ، مواد آرایشی ، الکل ، شربت ، آبلیمو ، سرکه ، ترشیجات . سفری خوش را برای شما آرزومندیم 
لیست شرکتها و آژانسهای فعال در ترمینال بار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

هواپیمایی ایران ایر 51005137

خدمات بار هوایی جهان سیرفروغ 51005172

هواپیمایی لوفت هانزا 55678118

خدمات بار هوایی سپید تهران 51005198

هواپیمایی آیروفلوت 55678229

خدمات بار هوایی زنجیره 44667244

هواپیمایی کویتی 55678362

خدمات بار هوایی ویسمان 51005170

هواپیمایی ماهان 55678215

خدمات بار هوایی ناوگان بار 44667239

هواپیمایی قطر 9 - 55678368

خدمات بار هوایی عصر هدی 51005167

هواپیمایی ترکیه 55678310

خدمات بار هوایی مهماندار 44667203

هواپیمایی امارات 55678210

خدمات بار هوایی راحل بار سماء51005180

هواپیمایی ایرعربیا 44666746

هواپیمایی الاتحاد 55678112

هواپیمایی پگاسوس 55678125

خدمات بار هوایی صبای هما 51005197

هواپیمایی Chaina Satern 55678367

خدمات بار هوایی پردیسان 55678229

خدمات بار هوایی رهاورد 55678148

خدمات بار هوایی کالا ناوگان شرق51005160

خدمات بار هوایی تین 55678362

خدمات کارگزاری رز پرواز 55678107

خدمات بار هوایی فرابری پارسیان44666727

خدمات بار هوایی گروه سان 55678112

خدمات بار هوایی پرشین کارگو 51005210

خدمات بار هوایی هوا کالای توشه بران 55678248

خدمات بار هوایی سفیران 44666746

خدمات بار هوایی نفیس ترابر 51005190

خدمات بار هوایی کالا تجارت اسکان 55678180

DHL پست سریع 55678131

خدمات بار هوایی پرس 55678118
گل بکسان-پست سریع 44667226

mirhedayati
April 1st, 2014, 02:21 AM
سلام
از دوستان انجمن کسی تا به حال ساز ایرانی(مثلا سه تار) به آمریکا ارسال کردند؟ جز صنایع دستی ممنوعه نیست؟!
اگر ارسال امکان پذیر هست لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی می تونم بفرستم؟
سپاس

shaahinz
May 16th, 2014, 12:59 AM
خدمات فریت بار

از سایت فرودگاه:

به عزیزانی که قصد سفر دارند توصیه میشود پس از تهیه بلیط از شرکتهای خدمات مسافرتی اطلاعاتی در خصوص مقدار مازاد بار که در شرکتهای هواپیمایی مختلف متفاوت است ، از این شرکتها دریافت نمایند،اگر این مقدار از حد مجاز بگذرد مبلغی به عنوان اضافه بار پرداخت میگردد در صورتی که این مبلغ بسیار زیاد می باشد . به همین منظور تسهیلاتی فراهم شده است تا بارهای زیاد همراه مسافر از طریق فریت ارسال گردد که مبلغ آن به مراتب پائین تر از قیمت اضافه بار پرداختی است. لازم به ذکر است، این تسهیلات فقط به مسافرانی داده می شود که دارای بلیط و پاسپورت بوده و شخصاً به دایره فریت فرودگاه مراجعه نمایند
.انجام مراحل فریت بار به شرح ذیل می باشد :1- مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت . 2- بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی. 3- گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار. 4- مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار.
مسافرین محترم می بایست به چند نکته مهم ذیل توجه داشته باشند :1- مسافری که شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود انتخاب می کند لزوماً نباید با همان شرکت هواپیمایی بار خود را فریت نماید و حق انتخاب با خود مسافر می باشد. 2- از دادن پته سبز گمرکی به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه جداٌ خودداردی نمائید و حتماً شرکتهایی را که دارای مجوز می باشند و مکان آنها در فرودگاه مشخص شده است را برای این کار انتخاب کنید که در انتهای مطالب لیست این شرکتها آورده می شود . 3- گمرک جمهوری اسلامی ایران هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی دریافت نمی کند و فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان دریافت می نماید . هزینه اصلی فریت بابت بارنامه می باشد که می بایست با شرکت حملی که این کار را انجام می دهد تسویه نمود. 4- شرکتهای هواپیمایی برای کسب سود بیشتر بارنامه های خود را به آژانس های حمل و نقل بارهوایی می دهند تا برای آنها بازاریابی کنند . تفاوت قیمت در مسیری مشخص به دلیل رقابت آژانسها با یکدیگر می باشد به همین دلیل شخص مسافر قبل از بارنامه زدن می بایست قیمت را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام و سپس نسبت به بارنامه زدن اقدام نماید . 5- از آوردن کالاهایی که ارسال آنها ممنوع می باشد خودداری نمائید تا در سالن فریت دچار مشکل نگردید .
برخی از کالاهای ممنوع الصدور به شرح ذیل می باشد : خروج اشیاء عتیقه ، آثار هنری اصیل ، کتابهای خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است. خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع است .خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال می گردد . ارسال برخی از وسایل هم به دلیل اینکه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می کند ممنوع می باشد ، از قبیل: عطر ، ادکلن ، اسپری ، شامپو ، نرم کننده ها ، مواد آرایشی ، الکل ، شربت ، آبلیمو ، سرکه ، ترشیجات . سفری خوش را برای شما آرزومندیم 
لیست شرکتها و آژانسهای فعال در ترمینال بار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

هواپیمایی ایران ایر 51005137

خدمات بار هوایی جهان سیرفروغ 51005172

هواپیمایی لوفت هانزا 55678118

خدمات بار هوایی سپید تهران 51005198

هواپیمایی آیروفلوت 55678229

خدمات بار هوایی زنجیره 44667244

هواپیمایی کویتی 55678362

خدمات بار هوایی ویسمان 51005170

هواپیمایی ماهان 55678215

خدمات بار هوایی ناوگان بار 44667239

هواپیمایی قطر 9 - 55678368

خدمات بار هوایی عصر هدی 51005167

هواپیمایی ترکیه 55678310

خدمات بار هوایی مهماندار 44667203

هواپیمایی امارات 55678210

خدمات بار هوایی راحل بار سماء51005180

هواپیمایی ایرعربیا 44666746

هواپیمایی الاتحاد 55678112

هواپیمایی پگاسوس 55678125

خدمات بار هوایی صبای هما 51005197

هواپیمایی Chaina Satern 55678367

خدمات بار هوایی پردیسان 55678229

خدمات بار هوایی رهاورد 55678148

خدمات بار هوایی کالا ناوگان شرق51005160

خدمات بار هوایی تین 55678362

خدمات کارگزاری رز پرواز 55678107

خدمات بار هوایی فرابری پارسیان44666727

خدمات بار هوایی گروه سان 55678112

خدمات بار هوایی پرشین کارگو 51005210

خدمات بار هوایی هوا کالای توشه بران 55678248

خدمات بار هوایی سفیران 44666746

خدمات بار هوایی نفیس ترابر 51005190

خدمات بار هوایی کالا تجارت اسکان 55678180

DHL پست سریع 55678131

خدمات بار هوایی پرس 55678118
گل بکسان-پست سریع 44667226

الان با خوندن این مطلب برای من سوال پیش اومد.من شنیده بودم که از اول 2011 فریت بار به امریکا ممنوع شده بود.حالا با این حساب میشه بار فریت کرد؟

لطفا يكنفر جواب بدهد،مگه فريت به امريكا ممنوع نيست؟

sjazayeri
May 16th, 2014, 09:57 PM
لطفا يكنفر جواب بدهد،مگه فريت به امريكا ممنوع نيست؟

بود! دیگه نیست.

sjazayeri
May 16th, 2014, 09:58 PM
دوستان من قیمت هر کیلو فریت امسال چنده؟؟؟؟؟

shaahinz
May 17th, 2014, 03:02 PM
ممنون ممكنه بفرماييد ازچه سالي ممنوعيت فريت برداشته شده؟

azadehbojari
June 2nd, 2014, 01:44 AM
سلام دوستان

می خواستم بدونم با ویزای توریستی میشه وسیله هایی مثل کامپیوتر، مانیتور، آمپلیفایر به آمریکا فرستاد؟ و آیا در فرودگاه سوالی مسپرسن؟ از دوستم خواهش کردم وسیله هامو بیاره اما میترسه بهش تو فرودگاه گیر بدن.
و اینکه پست میاره خونه تحویل میده و یا باید رفت جایی گرفت؟ فرودگته یا پست؟

roshan27
July 16th, 2014, 12:40 PM
من پرسیدم حدودا کیلویی 5 دلار و نیم. البته حداقل باید 45 کیلو فریت کنید. برای 100 کیلو به بالا قیمتش فرق می کنه.

دوستان من قیمت هر کیلو فریت امسال چنده؟؟؟؟؟

bbb
August 26th, 2014, 01:42 AM
سلام
کسی در مورد فرستادن دو سه تا کتاب از امریکا به ایران اطلاعات داره می خوام برای برادرم که ایران هست کتاب بفرستم
ممنونم

netsky
September 13th, 2014, 02:51 AM
سلام دوستان عزیز ما 5 سپتامبر رسیدیم مونترال یکسری بار دادیم به یه شرکت برامون فریت کرد بعد بهمون ایمیل داد که بارتون 12 سپتامبر میرسه مونترال وقتی مراجعه کردیم به گمرک فرودگاه فهمیدیم بارمون 9 سپتامبر رسیده خلاصه از اونجا مارو فرستادند جای دیگه که اونجا لیست بارمون را خوندند ومهر کردند فقط یه شماره بهمون دادند و گفتند ساعت 3 زنگ بزنید ببینید میتونید بارتون رابگیرید یا نه ما ساعت 3 زنگ زدیم آنها گفتند که نه وشما باید دوشنبه بیایید میخواستم ببینم آیا روال کار به همین منوال است مگه نباید همون روز بارو به ما بدهند آیا کسی از این روال کار گمرک اطلاعی داره و همچنین بخاطر اینکه شنبه و یکشنبه تعطیله هزینه هر روز انبارداری چقدر میشه با تشکر از شما دوستان

avazkhamoosh
September 17th, 2014, 06:45 PM
سلام دوستان عزیز ما 5 سپتامبر رسیدیم مونترال یکسری بار دادیم به یه شرکت برامون فریت کرد بعد بهمون ایمیل داد که بارتون 12 سپتامبر میرسه مونترال وقتی مراجعه کردیم به گمرک فرودگاه فهمیدیم بارمون 9 سپتامبر رسیده خلاصه از اونجا مارو فرستادند جای دیگه که اونجا لیست بارمون را خوندند ومهر کردند فقط یه شماره بهمون دادند و گفتند ساعت 3 زنگ بزنید ببینید میتونید بارتون رابگیرید یا نه ما ساعت 3 زنگ زدیم آنها گفتند که نه وشما باید دوشنبه بیایید میخواستم ببینم آیا روال کار به همین منوال است مگه نباید همون روز بارو به ما بدهند آیا کسی از این روال کار گمرک اطلاعی داره و همچنین بخاطر اینکه شنبه و یکشنبه تعطیله هزینه هر روز انبارداری چقدر میشه با تشکر از شما دوستان

سلام دوست عزیز به خاطر custom check مدتی طول میکشه و تا بررسی کامل انجام نشه بار رو تحویل نمیدند با پرواز امارت اگر فریت بشه شبی 50 دلار حدودا هزینه اش میشه