PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدارک لازم برای روز مصاحبه

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Sh.Mohajer
June 22nd, 2011, 08:17 PM
سلام دوستان
من چند تا سوال فوری داشتم و اشر تکراری هست عذرخواهی می کنم، چون هرچی گشتم پیدا نکردم :
1 - من یک نامه اسپانسرشیپ از WELLS FARGO BANK آمریکا دارم که عموم ساپورتم کرده و مال سال 2008 هستش ، اون سال من اقدام کردم ولی متاسفانه بهم ویزا ندادن، حالا که می خوام دوباره اقدام کنم آیا باید دوباره از بانک نامه بگیرم یا همون کفایت می کنه ؟
2 - و اینکه در صورت داشتن Sponsorship آیا باز هم نیازی به گرفتن Bank Statement از ایران هستش یا نه؟

Khwarizmi
June 23rd, 2011, 11:10 PM
آقا من BS ام واسه بانک مهر اقتصاد یعنی حسابم که یسال گردشم داره اونجاست. منتهی تو بالای سربرگ ترجمه شده زده Mehr Free Loan Institution (Basijian) d می خواستم ببینم سفارت به اون کلمه بسیجیان گیر میده با نه؟ من چون بهره این بانک بیشتره پولمو اونجا گذاشتم.

sara123
June 24th, 2011, 09:14 AM
سلام دوستان
من چند تا سوال فوری داشتم و اشر تکراری هست عذرخواهی می کنم، چون هرچی گشتم پیدا نکردم :
1 - من یک نامه اسپانسرشیپ از WELLS FARGO BANK آمریکا دارم که عموم ساپورتم کرده و مال سال 2008 هستش ، اون سال من اقدام کردم ولی متاسفانه بهم ویزا ندادن، حالا که می خوام دوباره اقدام کنم آیا باید دوباره از بانک نامه بگیرم یا همون کفایت می کنه ؟
2 - و اینکه در صورت داشتن Sponsorship آیا باز هم نیازی به گرفتن Bank Statement از ایران هستش یا نه؟
به نظر من اگه بتونین از داخل BS ببرین خیلی بهتر هست چون اگه از ساپورت عموتون استفاده کنین tie شما را ضعیف میکنه!

Persian_Boy
June 24th, 2011, 12:20 PM
من تقریبا کل پست ها رو خوندم ولی جواب های متفاوتی دیدم. ممنون می شم اگر کسی اطلاعات دقیقی داره.

من فاند پارشیال هستم و BS به اسم مادرم می برم . تعهد محضری لازمه ؟ ترجمه شناسنامه خودم و مامانم لازمه ؟

بعضی از بچ ها گفتن لازم نیست . پس اونا از کجا می فهمن که اون کسی که قراره هزینه منو تقبل کنه مادرمه؟

ضمنا من کابل وقت دارم

منم شرایطم دقیقا شبیه شما بود. BS ازم خواست آفیسر که به اسم پدرم بود. همین. مشکلی نیست.

hamed.hi66
June 24th, 2011, 03:14 PM
سلام
من واسه 7July وقت دارم. تو I-20 من 33000$ نوشته شده. من یک BS 40000$ واسه بابام گرفتم و بعدش 15000$ رو برداشتم واسه خودم یکی گرفتم. به نظرتون واسم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون

Persian_Boy
June 24th, 2011, 03:28 PM
سلام
من واسه 7July وقت دارم. تو I-20 من 33000$ نوشته شده. من یک BS 40000$ واسه بابام گرفتم و بعدش 15000$ رو برداشتم واسه خودم یکی گرفتم. به نظرتون واسم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون

همون 40 تا کفایت میکنه. اگه لازم شد اون یکی هم هست دیگه..

hamed12
June 24th, 2011, 10:17 PM
درود.
دوستان من تصمیم دارم دارم برای اوایل سپتامبر برای گرفتن ویزای توریستی برم کنسولگری دوبی.(یکبار هم دو سال پیش رفتم و به دلیل جاگذاشتن مدارک مالی در تهران موفق به گرفتن ویزا نشدم)
حالا سئوال من اینه که این گواهی های بانکی که بانکهای ایران صادر میکنن(گردش و مانده حساب یا BS) تا چه مدت قبل از عزیمت به سفارت باید تهیه بشه و تا چه مدتی هم اعتبار داره؟من از آمریکا دعوتنامه یا ساپورتی هم ندارم ولی وضعیت مالیم خوبه و هر چقدر بخوام میتونم توی حساب بانکیم بریزم و ببرم سفارت(سند ملکی و جواز کسب و ویزای شنگن و......هم دارم).به نظر شما چقدر بریزم که کنسول قانع بشه و آیا این میتونه جای ساپورت یا دعوتنامه ای رو که از آمریکا میاد رو پر کنه؟آیا ممکنه با وجود همه اینها منو به خاطر نداشتن ساپورت یا دعوتنامه از آمریکا رد کنه؟
با سپاس فراوان.
بدرود.

rasouli
June 25th, 2011, 10:59 AM
سلام
من تاریخ فیش صورتیم مال 2 هفته پیش.27 June وقت دارم.فیشم اعتبار داره دیگه؟

gambooli
June 26th, 2011, 04:58 PM
دوستان من چند سوال دارم . اگر ممکنه لطفا جواب بدهید . ممنون .
1) فرق بین Affidavit of support با BS برای کسانی که fund ندارن و پدرشون قراره ساپورتشون کنه چیه؟؟ اگه فقط BS ببریم کافیه؟؟؟
2) بانک NBAD دوبی شنبه یکشنبه ها تعطیله؟؟؟
3) از فرم DS160 فقط confirmation page ببریم برای مصاحبه کافیه ؟؟؟

saharabbasi
June 26th, 2011, 05:08 PM
1) فرق بین Affidavit of support با BS برای کسانی که fund ندارن و پدرشون قراره ساپورتشون کنه چیه؟؟ اگه فقط BS ببریم کافیه؟؟؟

1- در مورد Affidavit of support یک فرمی هم هست که پدرتون باید پر و تایید کنه که مخارج رو تامین می کنه.
2- نمی دونم
3- بله کافیه

h_saeidi
June 26th, 2011, 06:38 PM

جواب سوال 2 توی این لینکه:
http://dubai.usconsulate.gov/nbad_branches.html

mansoorehh
June 26th, 2011, 10:21 PM
سلام دوستان

من 13 جون رفتم مصاحبه (کابل)

ویزای من J1 هست . واسه پست داک در یکی از رشته های پزشکی میرم

مدارکی که ازم خواستند اینها بودند

کانفیرم وقتی که از سفارت کابل گرفته بودم

فی پرداخت سویس

job offer

کانفیرم فرم DS160

BS گرچه که فول فاند بودم

DS2019

ترجمه شناسنامه

ریز نمرات(من کپی ریز نمراتم در سطوح مختلف دانشگاهی را از دانشگاه گرفتم، یعنی کپی برابر اصل نشد، و بعد چند تا دارالترجمه بردم که بالاخره یکی قبول کرد که ترجمه رسمی کنه)

SOP خواستند اما من گفتم ندارم اما research plan دارم که اون رو بهشون دادم. ایرادی هم نگرفتند

Research plan (این رو از همون استادی که تو امریکا قرار هست با اون کار کنم گرفتم. که از استاد خواستم تا شرح پروژه ای که قرار هست کار کنم رو بنویسه ضمن اینکه حتما تاکید کنه که تکنیکهائی که کار میکنم نه خطرناک هست، نه حساس و اینکه از تکنولوژی بالائی هم برخوردار نیست. اینطوری احتمال کاهش طول مدت کلیر کاهش پیدا میکنه)

CV یا رزومه. : عناوینی که در CV به ان اشاره کرده بودم به ترتیب موارد زیر بودند: اول که مشخصات کلی شامل اسم و فامیل، محل تولد، تاریخ تولد، شماره تماس، ایمیل و جنسیت بود. بعد از اون:
EDUCTION

که از ابتدائی تا ... نوشته شد. تاریخ ها را کامل رعایت کنید. روز و ماه و سال (یه سایت هست تو گوگل که ماههای شمسی رو تبدیل به میلادی میکنه و برعکس که واقعا کار رو خیلی اسون میکنه)

حتی اگر یه سال پشت کنکور بودید رو هم بنویسید
Thesis research
Participation in research projects
Honors
Research Experience
Job Experience
Publications
Abstracts
Lectures:
References:که در این قسمت اسم هم اسم دو الی سه تا از اساتید (که میتونه شامل استاد امریکائی تون هم باشه) بنویسید، ادرس، شماره تلفن، فاکس وایمیل و میزان تحصیلات واگر سمت خاصی دارند هم بنویسید.

همه مدارک رو اسکن کردند وبرگردوندند به جز CV و DS2019. فرم DS2019 رو گفتند زمانیکه امدید ویزا پیک آپ کنید بهتون برمیگردونیم.
موفق باشید

alirg
June 27th, 2011, 02:03 AM
1- در مورد Affidavit of support یک فرمی هم هست که پدرتون باید پر و تایید کنه که مخارج رو تامین می کنه.

این فرم چه مشخصاتی باید داشته باشه؟
این جدا از یون bank statement هست ک از بانک میگیریم؟

اینا تعهدی می خوان که نشون بده شما می تونید از عهده هزینه هاتون بر بیاید که همون BS اینو نشون می ده . affidavit of suppor وقتی هست که شخص دیگه ای هزینه های شما رو تقبل می کنه که باید یه فرمی رو هم پر کنه به این معنی که تعهد می ده شما رو ساپورت کنه و BS خودشو ارائه بده که شما احتیاجی ندارید.
یعنی اینه که خودمون باید بنویسیم این فرمو یا از بانکی‌ جائی‌ بگیریم؟

جواب سوال 2 توی این لینکه:
http://dubai.usconsulate.gov/nbad_branches.html

نمی‌شه توی همون سفارت این پولو بدیم؟
این با یون پولی ک توی سفارت میدیم فرق داره؟

nooshibn86
June 27th, 2011, 02:09 AM
آیا آنکارا هم CV , RP میخواد؟؟؟؟؟؟

h_saeidi
June 27th, 2011, 02:20 AM
نمی‌شه توی همون سفارت این پولو بدیم؟
این با یون پولی ک توی سفارت میدیم فرق داره؟[/QUOTE]
بعضی ها روز مصاحبه پرداخت می کنن. روزی که ما مصاحبه داشتیم یه آقای کچل به اسم افشین (ایرانی بود که کارت کارمندای سفارت رو هم به سینش داشت) همونجا کنار صف از چند نفر پول گرفت و ظاهرا واسه پرداخت Visa application fee و کارشون رو راه انداخت. ولی این کار دو تا بدی داره : 1- روز مصاحبه تمرکزت رو میگیره و استرس الکی وارد می کنه ممکنه به دلایلی نشه اینجوری پول رو داد. 2- من از یکی از کسایی که اینطوری پول داده بود شنیدم که ازش 180 تا گرفته!!! یعنی یه کارمزدی واسه خودش گرفته بود این آقا افشین. طبق تجربه بچها میگن یه جا هم توی خود سفارت میشه پرداخت کرد ولی دقیقش رو یاد نیست و ظاهرا باید پول خورد حتما همراهت باشه. توصیه من اینه که این کار رو نکن. روز قبل بد ترین حالت میتونی شب با مترو بری امارت مال و پولت رو پرداخت کنی حالا این همه زحمت کشیدی یهو واسه فیش بانکی از تو صف برت گردونن؟... درضمن کلا یک application fee باید بدی که واسه دانشجویی 140$ میشه.

alireza.p
June 27th, 2011, 03:03 PM
اگر ازتون 16 سوال مربوط رو بخوان بله باید CV & RP رو هم بهشون ایمیل کنید

آیا آنکارا هم CV , RP میخواد؟؟؟؟؟؟

nooshibn86
June 28th, 2011, 02:11 AM
میشه راجع به CV و RP توضیح بدین؟ CV همون رزومه هست مثل اینکه .RP چی؟

Persian_Boy
June 28th, 2011, 09:20 AM
میشه راجع به CV و RP توضیح بدین؟ CV همون رزومه هست مثل اینکه .RP چی؟

آره CV همونه.
RP هم مخفف Research Plan هستش که معمولا استادا به دانشجوهای PhD میدن و توی اون برنامه ای که برای دانشجو در نظر گرفته شده طی سال های تحصیل، شرح داده شده.

nooshibn86
June 28th, 2011, 03:08 PM
آهان پس من که دارم برای مستر میرم از من RP ندارم، ازم نمی خوان RP بفرستم؟

black_mad007
June 28th, 2011, 03:44 PM
دوستان 3 تا سوال
1- ایا برای ویزای M-1 از باکو CV میخواد؟من رشته ای لیسانسم برقه ولی میخوام gemology بخونم اونجا /CV چجوری باید بنویسم؟برای اپلای کردن از من CV نخواستن
2-اصل سند هایی رو که ترجمه کردیم رو ببریم؟
3-پرینت بانکی بعد ترجمه تایید داگستری و مهر وزارت خارجه میخواد؟دارالترجمه میگفت که ما برای امریکا هیچکدوم از مدارکو وزارت خارجه نمیبریم برای تایید:-؟؟

Persian_Boy
June 28th, 2011, 06:42 PM
آهان پس من که دارم برای مستر میرم از من RP ندارم، ازم نمی خوان RP بفرستم؟

من تا همین امروز فکر میکردم اینجوریه. اما یه جا تو فروم دیدم از یکی از دوستان خواسته بودن. اونم تازه 50 روز بعد از مصاحبه!

nooshibn86
June 28th, 2011, 11:13 PM
خوب اگه RP بخوان باید چه کار کنیم؟؟؟ من نه فاند دارم نه با استادی در ارتباط هستم!

Persian_Boy
June 29th, 2011, 12:01 AM
خوب اگه RP بخوان باید چه کار کنیم؟؟؟ من نه فاند دارم نه با استادی در ارتباط هستم!

به قول یکی از دوستان در این مواقع اگر از دپارتمان بخواهید احتمالا براتون یه نامه میدن که توش ذکر شده پروژه های ما حساس نیست و این دانشجو درگیر چنین پروژه هایی نمیشه. فکر کنم با توجه به اینکه استادتون هنوز مشخص نیست، این بهترین راهه.

ahmadisood
July 1st, 2011, 12:27 PM
همون عکسی که واسه Ds گرفتیم خوبه؟ یا فرق میکنه؟

برای آمریکا عکس 5*5 لازمه و اونم یه دونه. کلی هم شرایط داره که اگه رعایت نکرده باشین از همون دم در برتون می گردونن. شرایط رو از توی سایت سفارت ببینین

r.azadi
July 1st, 2011, 01:28 PM
آقا من یه سول داشتم؛
من وقتی DS160 رو پر میکردم در حال خدمت سربازی بودم، به همین دلیل تاریخ خاتمه خدمت سربازی رو مجبور شدم همون روز پر کردن فرم DS160 بزنم چون تاریخ آینده رو قبول نداشت.
در ضمن من از باکو وقت گرفتم و هفت روز دیگه میرم برای مصاحبه. حالا به نظر شما چیکار کنم؟ همون فرمو با خودکار اصلاح کنم؟ یا یه فرم جدید پر کنم با خودم ببرم؟ یا اینکه همینجوری برم و اصلاً بهشون نگم که اینطور بوده؟
راستی کارت پایان خدمتم میخوان ازم؟ باید ترجمه اش کنم؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

alireza.p
July 2nd, 2011, 04:41 PM
دوستان عزيز

affidavit of support وقتی لازم هست که شخص دیگه ای هزینه های شما رو تقبل می کند (هر نوع ویزا اعم از توریستی، تحصیلی و ...) که باید فرمی رو هم پر کرده به این معنی که تعهد می دهد شما را برای مدت تحصیل یا اقامت توریستی یا اقامت ویزیتوری ساپورت کند و در واقع نشان میدهد که BS ارائه شده به میل فرد بوده و فرد اعلام رضایت مبنی بر ساپورت مینماید. در خيلي از موارد مربوط به ويزاي دانشجويي به اين فرم نيازي نيست و دانشگاهها بدون اين فرم هم BS اسپانسر شما رو براي صدور I20 قبول مي كنند. اما برخي دانشگاهها تاكيد مي كنند كه affidavit of support را هم بايد پر كنيد كه در اين گونه موارد علاوه بر BS به affidavit of support نيز نياز است.

در ضمن این اطلاعات در فروم موجود است. لطفا جستجو نمایید.

با تشکر مدیریت فروم

فرق بین Affidavit of support با BS برای کسانی که fund ندارن و پدرشون قراره ساپورتشون کنه چیه؟؟ اگه فقط BS ببریم کافیه؟؟؟

ssoheilmn
July 3rd, 2011, 12:51 PM
2- نمی دونم
3- بله کافیه

من کاملا گیج شدم
اگر من دارم صورت حساب بانکی پدرم رو می برم سفارت، آیا باید تعهت محضری یا هر چیز دیگه ای مبنی بر اینکه پدرم با پرداخت هزینه های من مواقفه هم ببرم یا نه؟
من یک بار این سوال رو پرسیدم و یکی گفت که لازم نیست. ولی شما که داری میگی Affidavit of support لازمه شک کردم.
Affidavit of support فقط برای دانشگاه و جهت صدور I-20 لازمه یا سفارت هم می خواد؟؟؟؟

در مورد ترجمه شناسنامه هم لطفا یکی توضیح بده. آیا اصل شناسنامه کفایت می کنه با حتما باید ترجمش هم باشه؟

saharabbasi
July 3rd, 2011, 01:16 PM
من کاملا گیج شدم
اگر من دارم صورت حساب بانکی پدرم رو می برم سفارت، آیا باید تعهت محضری یا هر چیز دیگه ای مبنی بر اینکه پدرم با پرداخت هزینه های من مواقفه هم ببرم یا نه؟
من یک بار این سوال رو پرسیدم و یکی گفت که لازم نیست. ولی شما که داری میگی Affidavit of support لازمه شک کردم.
Affidavit of support فقط برای دانشگاه و جهت صدور I-20 لازمه یا سفارت هم می خواد؟؟؟؟

در مورد ترجمه شناسنامه هم لطفا یکی توضیح بده. آیا اصل شناسنامه کفایت می کنه با حتما باید ترجمش هم باشه؟

شناسنامه ترجمه لازمه.

در مورد Affidavit of supportهم دوستون پرسید چیه منم جواب دادم.والی واسه سفارت لازم نیست همون BS پدر کفایت می کنه.به همراه ترجمه شناسنامه

البته من یکی دو جا دیدم که می گفتن تعهد محضری می دن که پدر ساپورت کنه ولی فکر نکنم لازم باشه من ندیدم از کسی اونو بخوان

alirg
July 3rd, 2011, 10:59 PM
سلام بچه ها
تاحالا کسی‌ سند خونه برده واسه سفارت؟ یا شنیدید کسی‌ ببره؟

mohammad8816
July 3rd, 2011, 11:04 PM
سلام بچه ها
تاحالا کسی‌ سند خونه برده واسه سفارت؟ یا شنیدید کسی‌ ببره؟

بله، خیلی‌‌ها میبرند، البته ترجمه شده، چون بحث tie به چند قسمت تقسیم میشه، یکیش economic tie هست که سند خونه میتونه نشون دهنده این موضوع باشه.

hossein2266
July 3rd, 2011, 11:27 PM
شناسنامه ترجمه لازمه.

در مورد Affidavit of supportهم دوستون پرسید چیه منم جواب دادم.والی واسه سفارت لازم نیست همون BS پدر کفایت می کنه.به همراه ترجمه شناسنامه

البته من یکی دو جا دیدم که می گفتن تعهد محضری می دن که پدر ساپورت کنه ولی فکر نکنم لازم باشه من ندیدم از کسی اونو بخوان

ترجمه شناسنامه براي همه سفارتها لازم نيست! مثلا دبي نيازي نداره!

alirg
July 4th, 2011, 08:57 PM
سالم دوستان من یه سوال دارم شاید عجیب باشه ولی‌ مهمه برام
می‌خواستم بدونم وقتی‌ میریم برا مصاحبه آیا مدارک را میگیرن پیش خودشون نگاه میدارن؟
مثلا ترجمه سند یا BS ...؟
چون من و برادرم باهم داریم میریم مصاحبه البته توی روزای مختلف
می‌خوام اگه نمی‌گیرن دیگه دوبار ندم سندو ترجمه کنن

Persian_Boy
July 4th, 2011, 09:13 PM
می‌خواستم بدونم وقتی‌ میریم برا مصاحبه آیا مدارک را میگیرن پیش خودشون نگاه میدارن؟

نه مدارک رو اسکن میکنن. فقط I-20 رو نگه میدارن که اونم وقتی میرید ویزاتون رو بگیرید تحویلتون میدن.

hossein2266
July 4th, 2011, 10:05 PM

نه مدارک رو اسکن میکنن. فقط I-20 رو نگه میدارن که اونم وقتی میرید ویزاتون رو بگیرید تحویلتون میدن.

البته جواب شما براي سفارت كابله. هر سفارتي يه رويه مخصوص به خودش داره، مثلا من تو دوبي نديدم چيزيو اسكن كنند، يا اينكه در دوبي اصل I20 رو نگه نميدارن و كپيشو نگه ميدارن، اما در مورد سوال دوستمون، ترجمه سند يا BS رو تا جايي كه مي دونم، آفيسر اصلشو بر مي گردونه و پيش خودش نگه نميداره.

alirg
July 6th, 2011, 01:47 PM
بچها می‌شه یکی‌ دقیقا بگه این چی‌ گفت؟
نامهٔ بانک و قبول ندران دگه؟

Proof of financial support -- a letter from the bank is not acceptable. Only a savings account bank book or an original computer-generated statement showing at least six-twelve months of transactions will be accepted

gambooli
July 6th, 2011, 02:32 PM
دوستان کپی ریز نمرات هم لازم است؟؟؟

tondarchabok
July 6th, 2011, 03:14 PM
دوستان کپی ریز نمرات هم لازم است؟؟؟

من همراه داشتم اما جايي نياز نشد

saharabbasi
July 6th, 2011, 05:57 PM
بچها می‌شه یکی‌ دقیقا بگه این چی‌ گفت؟
نامهٔ بانک و قبول ندران دگه؟

Proof of financial support -- a letter from the bank is not acceptable. Only a savings account bank book or an original computer-generated statement showing at least six-twelve months of transactions will be accepted

لطفا کامل توضیح بدید که این جواب رو از کجا دریافت کردید که بشه نظر داد

alirg
July 6th, 2011, 07:47 PM
لطفا کامل توضیح بدید که این جواب رو از کجا دریافت کردید که بشه نظر داد

از سفارت بیروت
اینو جدید زده
http://lebanon.usembassy.gov/student_visas.html

alirg
July 7th, 2011, 07:12 PM
salamبچها
می‌خواستم بدونم فرقی‌ می‌کنه از چه بانکی‌ BS ببریم؟
چون بعضی‌ از بانکامون تحریم است

h_saeidi
July 7th, 2011, 08:10 PM
salamبچها
می‌خواستم بدونم فرقی‌ می‌کنه از چه بانکی‌ BS ببریم؟
چون بعضی‌ از بانکامون تحریم است
فک نمی کنم فرقی کنن. چون خیلی از بانکا تحریم هستن. من از بانک سپه BS بردم قبول کردن!

drehsan
July 7th, 2011, 11:46 PM
من یک سوال کمی عجیب دارم
دوست من پاسپورت آلمانی داره و تاکنون از اون مگر برای ورود به اروپا استفاده نکرده

به نظر شما اگر بره سفارت امریکا در فرانکفورت و برای ویزای توریستی معمولی بون دعوتنامه اقدام کنه، اولا چقدر احتمال داره موفق به گرفتن ویزا بشه؟ ثانیا ایرانی بودنش میتونه روی روند ویزاش تاثیر بگذاره؟ آیا اصلا سفارت امریکا متوجه میشه که ایشون ملیت ایرانی هم داره؟؟؟

nooshibn86
July 8th, 2011, 01:56 AM
همینو بنویسن کافیه؟ اگه 3 یا 4 خط باشه یعنی کافیه؟
به قول یکی از دوستان در این مواقع اگر از دپارتمان بخواهید احتمالا براتون یه نامه میدن که توش ذکر شده پروژه های ما حساس نیست و این دانشجو درگیر چنین پروژه هایی نمیشه. فکر کنم با توجه به اینکه استادتون هنوز مشخص نیست، این بهترین راهه.

samira28
July 8th, 2011, 03:33 PM
همینو بنویسن کافیه؟ اگه 3 یا 4 خط باشه یعنی کافیه؟

بله كافيه خيالتون راحت منم استاد نداشتم و اين نامه رو از graduate coordinator گرفتم.... كلير هم شدم...

اون جمله ي دسترسي نداشتن به تكنولوژي حساس خيلي مهمه...

r.azadi
July 11th, 2011, 12:11 AM
من و همسرم باکو مصاحبه داشتیم اینارو ازمون خواستن، مینویسم چون میخوام بقیه خیلی استرس نداشته باشن و به همه هم توصیه میکنم قانون کلی صادر نکنن:
1-ترجمه کارت ملی خودم و همسرم
2-ترجمه شناسنامه خودم و همسرم
3-ترجمه سند ازدواج (2 نسخه)
4-ترجمه مدرک و ریز نمرات
5-CV
6- فرمهای i20
7- برگه sevies
همین؛ نه RP خواستن نه چیزه دیگه ای، من پذیرش PhD فول فاند داشتم

nooshibn86
July 11th, 2011, 09:11 PM
ببخشید میشه یکی درخواست RP شو که به دانشگاه ایمیل کرده برا من پیغام خصوصی بکنه؟ دانشگاه من اصلا نمی دونه RP چیه!!!!هر چی هم توضیح دادم نفهمیدن!!!!حالا یا من بد گفتم یا نمیدونم...!! منم که نمی دونم دقیقا چیه و باید چی برای سفارت بنویسن اونا، اگه امکان داره ایمیلی که به دانشگاه زدید و ازشون RP خواستید رو برام پیغام خصوصی بزنید که بفهمن دقیقا چه نامه ای بدن و توش چی بنویسن. ممنون میشم . :)

Milad2012
July 11th, 2011, 10:12 PM
سلام
دوستان من مدرک پایانی لیسانسم و ریز نمرات ترم آخرم برای بردن به سفارت آماده نمی شه. ایرادی داره که همون ریز نمراتی رو که باهاش apply کردم رو ببرم سفارت؟
مرسی

samira28
July 11th, 2011, 10:19 PM
ببخشید میشه یکی درخواست RP شو که به دانشگاه ایمیل کرده برا من پیغام خصوصی بکنه؟ دانشگاه من اصلا نمی دونه RP چیه!!!!هر چی هم توضیح دادم نفهمیدن!!!!حالا یا من بد گفتم یا نمیدونم...!! منم که نمی دونم دقیقا چیه و باید چی برای سفارت بنویسن اونا، اگه امکان داره ایمیلی که به دانشگاه زدید و ازشون RP خواستید رو برام پیغام خصوصی بزنید که بفهمن دقیقا چه نامه ای بدن و توش چی بنویسن. ممنون میشم . :)

RP رو بايد استادتون براتون مي نويسه ... اگرم استاد ندارين به دانشكده بگيد يه نامه بنويسه كه شما فعلا موضوع و زمينه ي كاريتون
مشخص نيست و اين جمله كه شما به تكنولوژي حساس دسترسي ندارين....

nooshibn86
July 11th, 2011, 11:04 PM
منم همینارو گفتم نمی فهمن! تو درخواستم همین 2 جمله رو بگم؟
RP رو بايد استادتون براتون مي نويسه ... اگرم استاد ندارين به دانشكده بگيد يه نامه بنويسه كه شما فعلا موضوع و زمينه ي كاريتون
مشخص نيست و اين جمله كه شما به تكنولوژي حساس دسترسي ندارين....

Milad2012
July 15th, 2011, 12:59 PM
سلام
دوستان برای پذیرش master مدرک پایانی لیسانس لازمه ببیریم سفارت؟
مرسی

Persian_Boy
July 15th, 2011, 03:20 PM
سلام
دوستان برای پذیرش master مدرک پایانی لیسانس لازمه ببیریم سفارت؟
مرسی

ما کابل که بودیم، یکی از دوستان ترجمه هارو نیاورده بود در نتیجه هیچ ریز نمره و دانشنامه ای رو ازش نگرفتن! 19 روزه هم کلیر شد.

Milad2012
July 16th, 2011, 09:49 AM
ما کابل که بودیم، یکی از دوستان ترجمه هارو نیاورده بود در نتیجه هیچ ریز نمره و دانشنامه ای رو ازش نگرفتن! 19 روزه هم کلیر شد.

مرسی از پاسختون. من فقط مدرک پایانی لیسانس و ریز نمرات ترم آخرم آماده نخواهد شد. مشکلی نیست؟ از خود شما نخواستن؟
مرسی

Persian_Boy
July 16th, 2011, 09:58 AM
مرسی از پاسختون. من فقط مدرک پایانی لیسانس و ریز نمرات ترم آخرم آماده نخواهد شد. مشکلی نیست؟ از خود شما نخواستن؟
مرسی

من داشتم و تحویل دادم.

Milad2012
July 17th, 2011, 09:20 AM
سلام
یه سوال از دوستانی دارم که در سال آخر لیسانس برای آمریکا apply کردن دارم. کسی هست که ریز نمرات ترم آخرش آماده نشده باشه و با ریز نمراتی که باهاش apply کرده بوده رفته باشه سفارت و ویزا گرفته باشه؟؟ چون من ریز نمرات ترم آخرم و مدرک لیسانسم برای بردن تا اواسط مرداد آماده خواهد شد که به سفارت نمی رسه. همین مسئله خیلی نگرانم کرده. لطفا دوستانی که شرایط مشابه داشتند راهنماییم کنن.
متشکــرم

ny9631
July 19th, 2011, 11:03 PM
با سلام
آیا همهٔ مدارکی که می‌بریم برای سفارت باید مهره وزارت امور خارجِ رو داشته باشن یا مهره مترجم کافیه؟

azyk
July 20th, 2011, 02:35 PM
سلان دوستان
من جایی که کار میکنم نامه job offer نمیدن یعنی یا سوادشو ندارن یا حوصله ندارن.می شه لطفا هر کسی نمونه داره برام بذاره که من خودم متنشو بنوسیم و اونا فقط مهر بزنن؟ممنونم

mohammad8816
July 20th, 2011, 02:52 PM
سلان دوستان
من جایی که کار میکنم نامه job offer نمیدن یعنی یا سوادشو ندارن یا حوصله ندارن.می شه لطفا هر کسی نمونه داره برام بذاره که من خودم متنشو بنوسیم و اونا فقط مهر بزنن؟ممنونم

here (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-job-offer&p=413798&highlight=#post413798)

mz62
July 22nd, 2011, 08:55 PM
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم آیا ارائه مدرک IELTS به جای TOEFL به سفارت دوبی در روز مصاحبه برای ویزای دانشجویی ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟

alirg
July 24th, 2011, 12:52 PM
بچها میگم همراه ترجمه مدارک باید اصل فارسی مدرکو هم ببریم؟

alireza fayazi
August 1st, 2011, 12:44 AM
اصل فارسی مدارک رو تو کابل از من نخواستن... جاهای دیگه هم فکر نکنم لازم باشه.

Raiden8
August 1st, 2011, 07:28 AM

It's better to take both (The original + the translation)0

ALIREZA127
August 6th, 2011, 10:41 PM
من برای ویزای M1 اقدام کردم کسی میدونه چه مدارکی برای این نوع ویزا لازمه ؟

hamed12
August 19th, 2011, 05:28 PM
با درود.
دوستان من می خواستم بپرسم که آیا برای ویزای توریستی (B2) داشتن بیمه نامه ضروریست یا نه؟و اینکه آیا در سایت سفارتها داشتن بیمه نامه برای B2 یا ویزای توریستی قید شده یا نه؟
با سپاس فراوان.
بدرود.

maroonedsia
September 8th, 2011, 03:48 PM
سلام بر دوستان و عزایز (جمع عزیز)!
سوال فوری در مورد نامۀ بانک برای محاصبه در سفارت آمریکا:
1. آیا بانک با بانک فرق میکنه؟ مثلا من میخوام نامه از بانک کشاورزی بگیرم که مانده حساب را نشان بده. یهو نگن این بانک تحریمه...
2. بعضی ها میگن باید حساب به نام خودت باشه، بعضی ها میگن بهتره به نام پدر یا مادرت باشه. میشه اونهایی که مطمئن هستن، در این مورد نظر بدن؟
در صورتی که بهتره حساب بانکی به نام والدین باشه، چطوری باید نشون بدیم که این شخص واقعا پدر یا مادرمه؟ چیزی که من به ذهنم رسید: شناسنامه خودم و مادرم را ترجمه رسمی کردم تا ببرم سفارت و ثابت کنم من پسر مامانم هستم!

بسیار ممنون از راهنمایی شما عُززا (یک شکل دیگه جمع عزیز)

hamed12
September 8th, 2011, 06:47 PM
1. آیا بانک با بانک فرق میکنه؟ مثلا من میخوام نامه از بانک کشاورزی بگیرم که مانده حساب را نشان بده. یهو نگن این بانک تحریمه...
2. بعضی ها میگن باید حساب به نام خودت باشه، بعضی ها میگن بهتره به نام پدر یا مادرت باشه. میشه اونهایی که مطمئن هستن، در این مورد نظر بدن؟
در صورتی که بهتره حساب بانکی به نام والدین باشه، چطوری باید نشون بدیم که این شخص واقعا پدر یا مادرمه؟ چیزی که من به ذهنم رسید: شناسنامه خودم و مادرم را ترجمه رسمی کردم تا ببرم سفارت و ثابت کنم من پسر مامانم هستم!

سلام.
بامک با بانک فرقی نیکنه و شما با استیت منت رو میبرید که نشون بدید در ایران وضعیت مالیتون به چه شکل هست.اکثر بانکهای ایران و خود کشور ایران تحریم هستند و این دلیل نمیشه که بخوان از شما ایراد بگیرند.در ضمن اگه بانک استیت منت به نام خودتون باشه به طبع بهتره ولی اگر نه اشکالی نداره که به نام پدر مادرتون ببرید.

samira28
September 10th, 2011, 03:01 AM

به نظر من بهتره حساب به نام پدر يا مادرتون باشه اگر شما شاغل نيستين چون افيسر ازتون مي پرسه اين همه پولو از كجا آوردي ولي اگه به نامه اونا باشه شغل اونا رو مي پرسه
نگران بانك هم نباشيد

nasim_m1985
September 10th, 2011, 12:27 PM
سلام دوستان

من تافل 527 دارم و لیسانس زبان دارم و ترم آخر فوق لیسانسم هستم. می خواستم ببینم شما میدونید اگه از دانشگا های آمریکا که برای bachelor's degree تافل 500 بالا میخوان تو رشته هتلداری پذیرش بگیرم واسه ویزا ممکنه reject بشم بخاطر تافلم؟ چقدر شانس دارم تو مقطع لیسانس پذیرش بگیرم ؟

مرسی

Purdue
September 10th, 2011, 09:31 PM
دوست عزیز من خودم هنوز پام به سفارت نرسیده اما تا حالا نشنیدم سفارت به نمره تافل شما کاری داشته باشه.

Ario_80
September 10th, 2011, 09:46 PM
سلام دوستان

من تافل 527 دارم و لیسانس زبان دارم و ترم آخر فوق لیسانسم هستم. می خواستم ببینم شما میدونید اگه از دانشگا های آمریکا که برای bachelor's degree تافل 500 بالا میخوان تو رشته هتلداری پذیرش بگیرم واسه ویزا ممکنه reject بشم بخاطر تافلم؟ چقدر شانس دارم تو مقطع لیسانس پذیرش بگیرم ؟

مرسی

سوال شما چیزی نیست که بشه جواب قطعی بهش داد. نمره تافل رو دانشگاه میخواد تا به شما پذیرش بده و احتمالش خیلی کم هست که تو مصاحبه ویزا کار به نمره تافل بکشه. ولی به نظر من بهتره جواب مناسبی برای اینکه میخواید با وجود فوق لیسانس دوباره از صفر شروع کنید، هم برای دانشگاه و هم بعدا سفارت داشته باشید.

Ario_80
September 10th, 2011, 09:52 PM

دوستی دارم که تجربه این رو قبلا داره و الان امریکاست. کاری که کرد و به منم توصیه کرد این بود: گفت بین 10 تا 20 هزار دلار به اسم خودت و مبالغ بیشتر از این رو (مثلا 100 هزار دلار) به اسم پدر یا مادر گواهی بانکی بگیر و ببر سفارت (منظورش دو تا گواهی مجزا بود). درباره مدارک هم از بردن شواهد کافی ضرر نمی کنید. به جای عززا هم میتونید از "گرامیان" استفاده کنید. موفق باشید

armaaniiiii
September 11th, 2011, 06:30 PM
سلام، ميشه يكي كه تجربشو داشته بگه براي ويزاي F1 دانشجويي داشتن سند خونه به نام دانشجو چقدر اهميت داره ؟ اصلا تاحالا شده آفيسر بپرسه خونه داري ايران يا نه ؟
ممنون

saeed_oroomy
September 12th, 2011, 12:23 AM
سلام دوستان....من سرباز معلم هستم و احتمالا کارت پایان خدمتمو1 خرداد بهم تحویل میدن...به نظر شما آیا به کلیر و وخت سفارت و کلاسا میرسم؟؟؟یکی به من کمک کنه...

Persian_Boy
September 12th, 2011, 02:45 AM
سلام، ميشه يكي كه تجربشو داشته بگه براي ويزاي F1 دانشجويي داشتن سند خونه به نام دانشجو چقدر اهميت داره ؟ اصلا تاحالا شده آفيسر بپرسه خونه داري ايران يا نه ؟
ممنون

شما به هر حال یه سری مدارک رو میتونی همراهت ببری برای مصاحبه که نشون بده شما به اینجا وابستگی داری و بعد از اتمام تحصیل بر میگردی ایران. سند خونه و .. اما اینجوری نیست که نقش تعیین کننده داشته باشه. خود من و خیلی از دوستانی که امسال رفتیم مصاحبه هیچ کدوم از اون مدارک رو نداشتیم اما به راحتی مصاحبه انجام شد و ویزا هم approve شد..

Persian_Boy
September 12th, 2011, 02:47 AM
سلام دوستان....من سرباز معلم هستم و احتمالا کارت پایان خدمتمو1 خرداد بهم تحویل میدن...به نظر شما آیا به کلیر و وخت سفارت و کلاسا میرسم؟؟؟یکی به من کمک کنه...

کلیرنس یه پروسه نا مشخصیه. شاید جاش اینجا نباشه . اگر صلاح دیدن منتقل کنن دوستان.
هیچ کس نمی دونه به چی بستگی داره. ممکنه 1 هفته طول بکشه یا شاید 3 ماه و شاید حتی بیشتر. به هر حال شما شانستون رو امتحان کنید و امیدوار باشید. تو انتخاب سفارت خیلی دقت کنید.

amir287
September 14th, 2011, 11:08 PM
سلام به همگی

من برای J1 research اقدام کردم و فرم DS2019 تو راهه. چند سوال داشتم که ممنون میشم هر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه:

1- آیا در مدارک حتما باید job offer داشته باشم؟

2- BS من مبلغش کمی زیاده در حدود 100 هزار دلار (شامل حدود 75 هزار تا سپرده بلند مدت). با توجه به این که حساب من با پدرم مشترک هست (اشتراک ما کامل و به طور مساوی هست) آیا در این زمینه مشکلی پیش میاد؟ منظورم مشترک بودنشه و البته عددش که بالاست؟ قبلا یه بار از بانک (بانک سینا) واسه حسابم BS خواسته بودم و اونا بهم داده بودن ولی در هیچ جایی از اون به مشترک بودن حساب با پدرم اشاره نکرده بودن و BS نشون دهنده مالکیت کامل من بود. هر راهنمایی در این زمینه دارید ممنون میشم بفرمایید.

3- نامزد من ویزای مجزا داره می گیره و برناممون اینه که بعد گرفتن ویزا ازدواج کنیم. در صورت ازدواج بعد از approve ویزا و در فاصله قبل از پیک آپ ویزا آیا باید چیزی رو در مدارک تغییر داد؟ آیا باید به اونا اطلاع بدیم؟ آیا شرایط خاصی داره؟

پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.

fof
September 15th, 2011, 10:19 PM
سلام

میخواستم بدونم که گرفتن ویزا برای ادامه تحصیل معاینه پزشکی میخواد؟

lf8059
September 17th, 2011, 03:05 PM
سلام
ایا کارمند یکی از ادارت دولتی ایران بودن و داشتن مرخصی تحصیلی تاثیری روی دادن یا ندادن ویزای دانشجوی برای امریکاداره

Persian_Boy
September 18th, 2011, 12:42 AM
سلام
ایا کارمند یکی از ادارت دولتی ایران بودن و داشتن مرخصی تحصیلی تاثیری روی دادن یا ندادن ویزای دانشجوی برای امریکاداره

خیر. تاثیری نداره.

ShahdaD
September 18th, 2011, 05:25 PM
دوستان برای سفارت باید ترجمه و اصل سند رو با هم ببریم یا فقط ترجمه برابر اصل کافیه؟

cloudresg
September 22nd, 2011, 04:48 AM
سلام
من با i-20 ربان میرم، با فوق، الان میخوام job offer از دانشگاه بگیرم. بگم بعد ار اتمام زبان یا بعد ار phd بنویسه نیاز داریم؟

armaaniiiii
September 22nd, 2011, 09:53 PM
شما به هر حال یه سری مدارک رو میتونی همراهت ببری برای مصاحبه که نشون بده شما به اینجا وابستگی داری و بعد از اتمام تحصیل بر میگردی ایران. سند خونه و .. اما اینجوری نیست که نقش تعیین کننده داشته باشه. خود من و خیلی از دوستانی که امسال رفتیم مصاحبه هیچ کدوم از اون مدارک رو نداشتیم اما به راحتی مصاحبه انجام شد و ویزا هم approve شد..

خيلي ممنون، اميدوارم منم بتونم ويزا رو بگيرم.

zana_fun
September 23rd, 2011, 01:44 AM
با سلام من Sep 6 از دبی کلیر شدم هنوز نرفتم واسه پیکاپ. من ترم رو دیفر کردم. برای پیکاپ، I-20 جدید رو باید حتما ببرم .آخه فرم جدید قرار 20 روز دیگه برسه دستم. بچه های ما که با این آژانس ها پیکاپ کرده بودن اصلا I-20 رو نفرستاده بودند. میترسم اگه صبر کنم ریکلیر شم. چکار کنم به نظرتون؟

amir287
September 26th, 2011, 04:46 PM
سلام به همگی

من برای J1 research اقدام کردم و فرم DS2019 تو راهه. چند سوال داشتم که ممنون میشم هر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه:

1- آیا در مدارک حتما باید job offer داشته باشم؟

2- BS من مبلغش کمی زیاده در حدود 100 هزار دلار (شامل حدود 75 هزار تا سپرده بلند مدت). با توجه به این که حساب من با پدرم مشترک هست (اشتراک ما کامل و به طور مساوی هست) آیا در این زمینه مشکلی پیش میاد؟ منظورم مشترک بودنشه و البته عددش که بالاست؟ قبلا یه بار از بانک (بانک سینا) واسه حسابم BS خواسته بودم و اونا بهم داده بودن ولی در هیچ جایی از اون به مشترک بودن حساب با پدرم اشاره نکرده بودن و BS نشون دهنده مالکیت کامل من بود. هر راهنمایی در این زمینه دارید ممنون میشم بفرمایید.

3- نامزد من ویزای مجزا داره می گیره و برناممون اینه که بعد گرفتن ویزا ازدواج کنیم. در صورت ازدواج بعد از approve ویزا و در فاصله قبل از پیک آپ ویزا آیا باید چیزی رو در مدارک تغییر داد؟ آیا باید به اونا اطلاع بدیم؟ آیا شرایط خاصی داره؟

پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.

دوستان مطلع لطف می کنند جواب سوالات منو بدن؟
در ضمن آیا واسه J1 باید research plan بگیرم؟ البته تو فرم DS2019 معلومه واسه کدوم دپارتمان قراره research انجام بدم.

Ario_80
September 28th, 2011, 04:02 PM
پولی که باید برای مصاحبه پرداخت کنیم (برای دبی 140$) با SEVIS Fee فرق داره؟ بعد اینکه آیا حتما باید حتما تو بانکی که اونا می گن و حضوری پرداخت بشه؟ یعنی نمیشه با کردیت کارد پرداختش کرد؟

ShahdaD
September 28th, 2011, 08:13 PM
پولی که باید برای مصاحبه پرداخت کنیم (برای دبی 140$) با SEVIS Fee فرق داره؟ بعد اینکه آیا حتما باید حتما تو بانکی که اونا می گن و حضوری پرداخت بشه؟ یعنی نمیشه با کردیت کارد پرداختش کرد؟
بله، SEVIS Fee هزینه ای هست که دولت آمریکا دانشجویان رو شارج میکنه برای بررسی پروسه ویزا و مدارکشون که 200 دلار هست و باید از طریق وب سایت و با کردیتیت کارت پرداخت بشه.
اون 140$ هزینه وقت سفارت برای دانشجویان و غیر دانشجویان هست که باید در دبی در بانک پرداخت بشه(در مورد کردیتی کارت اطلاعی ندارم) گاهی تا ساعت 9 شب در بعضی مال ها شعب بانکی هست که میهش اونجا پرداخت کرد.
در بعضی سفارت های کوچیک میشه اون 140 دلار رو هم اونجا پرداخت کرد.

maroonedsia
September 29th, 2011, 02:02 AM
سلام.
بامک با بانک فرقی نیکنه و شما با استیت منت رو میبرید که نشون بدید در ایران وضعیت مالیتون به چه شکل هست.اکثر بانکهای ایران و خود کشور ایران تحریم هستند و این دلیل نمیشه که بخوان از شما ایراد بگیرند.در ضمن اگه بانک استیت منت به نام خودتون باشه به طبع بهتره ولی اگر نه اشکالی نداره که به نام پدر مادرتون ببرید.

خیلی ممنون، لطف کردین ;)

maroonedsia
September 29th, 2011, 02:04 AM
به نظر من بهتره حساب به نام پدر يا مادرتون باشه اگر شما شاغل نيستين چون افيسر ازتون مي پرسه اين همه پولو از كجا آوردي ولي اگه به نامه اونا باشه شغل اونا رو مي پرسه
نگران بانك هم نباشيد

متشکرم، لطف کردین :)

maroonedsia
September 29th, 2011, 02:55 AM
هان ای دوستان! همانا یک سوال مهم:
من 26 مهر وقت سفارت دارم. تو یه فایل پی.دی.اف همینجا خوندم که باید پاسپورتم شش ماه بیشتر از تاریخ پایان اقامتم اعتبار داشته باشه. والا مال من این طور نیست. اما خیلی بعید میدونم الآن که هنوز حدود یک سال به انقضای پاسپورتم مونده، بتونم تاریخش را جدید کنم؛ تازه وقت هم ندارم!
به نظر شما همچین چیزی صحت داره؟ راستش خیلی به عقل من جور در نمیاد!
پیشاپیش ممنون از جوابتون ;)

Sunrise
September 29th, 2011, 09:04 PM
هان ای دوستان! همانا یک سوال مهم:
من 26 مهر وقت سفارت دارم. تو یه فایل پی.دی.اف همینجا خوندم که باید پاسپورتم شش ماه بیشتر از تاریخ پایان اقامتم اعتبار داشته باشه. والا مال من این طور نیست. اما خیلی بعید میدونم الآن که هنوز حدود یک سال به انقضای پاسپورتم مونده، بتونم تاریخش را جدید کنم؛ تازه وقت هم ندارم!
به نظر شما همچین چیزی صحت داره؟ راستش خیلی به عقل من جور در نمیاد!
پیشاپیش ممنون از جوابتون ;)

اون شش ماه بعد از اقامت مال زمانیه که مثلا توریستی یا به هر طریق دیگه بری و بعدش بگردی. پاسپورت شما بیش از 6 ماه بعد از زمان مصاحبه اعتبار داره که کافیه. اقامت تحصیلی شما شاید 6 سال هم طول بکشه و لازم نیست از الان پاسپورت تا 6 ماه بعد از اتمام دوره اعتبار داشته باشه.

maroonedsia
September 29th, 2011, 11:02 PM
اون شش ماه بعد از اقامت مال زمانیه که مثلا توریستی یا به هر طریق دیگه بری و بعدش بگردی. پاسپورت شما بیش از 6 ماه بعد از زمان مصاحبه اعتبار داره که کافیه. اقامت تحصیلی شما شاید 6 سال هم طول بکشه و لازم نیست از الان پاسپورت تا 6 ماه بعد از اتمام دوره اعتبار داشته باشه.

ممنون پگاه جان (سانرایز) :p
به نظر خودم هم بعید میومد. زنده باشی:D

hamed12
October 1st, 2011, 11:00 AM
با درود.
دوستان من میخواستم بدونم که آیا این صورتحسابها یا بانک BANK STATEMENT هایی رو که بانکها صادر میکنند اشکالی نداره که از خود بانک به زبان انگلیسی تهیه کنم؟چون اگه به زبان انگلیسی بگیرم دیگه قابل ترجمه نیست و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری نمیخوره!
اما دارالترجمه گفت که نیازی به این مهرها نیست و نامه انگلیسی خود بانک ملی کقایت میکنه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با سپاس فراوان.

Ario_80
October 1st, 2011, 11:27 AM
کدوم یکی از مدارک زیر رو نیاز هست که به سفارت ارائه کرد:
1- گواهی عدم سوئ پیشینه
2- گواهی پزشکی (سلامت)
3- ترجمه شناسنامه
4- ترجمه کارت ملی

لطفا اگر کسی میدونه مدارک اصلی چیه اینجا بنویسه. ممنون!

hamed12
October 1st, 2011, 12:36 PM
برای ویزای غیر مهاجرتی فقط ترجمه شناسنامه و مدارک دیگه ای که بسته به نوع ویزاتون هست.از قبیل مدارک اشتغال و وضعیت مالی و ....................

Ario_80
October 1st, 2011, 12:52 PM
برای ویزای غیر مهاجرتی فقط ترجمه شناسنامه و مدارک دیگه ای که بسته به نوع ویزاتون هست.از قبیل مدارک اشتغال و وضعیت مالی و ....................

من میخوام واسه ویزای F1 اقدام کنم.

heisazadeh
October 2nd, 2011, 02:44 PM
سلام دوستان
اگه همسرم بخواد بعد از من (چند ماه بعد از ورود من به آمریکا) برای ویزای f2 اقدام کنه، چه مدارکی لازم داره که به سفارت نشون بده؟ آیا عقدنامه هم جز موارد حساب میشه؟

hamed12
October 3rd, 2011, 09:05 PM
دوستان به نظرشما برای ویزای توریستی مدرک تحصیلی میخوان؟یعنی میگین برای ویزای توریستی دیپلمم رو هم ترجمش رو میخوان؟
لطفا راهنمایی کنید.

Ario_80
October 3rd, 2011, 10:40 PM
برای ویزای دانشجویی نیاز به ترجمه دیپلم هست؟؟؟

can
October 4th, 2011, 01:13 AM
برای ویزای دانشجویی نیاز به ترجمه دیپلم هست؟؟؟
ممکنه ازتون بخوان.
از من که نحواستن ولی من برای احتیاط با خودم بردم!

reg2
October 4th, 2011, 02:18 PM
سلام دوستان....من پاسپورت دارم...اما جدیدا برا معافیت پزشکی اقدام میکنم...که احتمال داره کارتم دیر برسه! سوالم اینه که برای رفتن به سفارت و انجام مصاحبه و گرفتن ویزا کارت معافیت لازم هست یا میشه با پاسپورت کارهارو انجام داد؟ مرسی

hamed12
October 5th, 2011, 12:35 AM
آقا کسی تا حالا با نامه انگلیسی خود بانک رفته سفارت؟

با درود.
دوستان من میخواستم بدونم که آیا این صورتحسابها یا بانک BANK STATEMENT هایی رو که بانکها صادر میکنند اشکالی نداره که از خود بانک به زبان انگلیسی تهیه کنم؟چون اگه به زبان انگلیسی بگیرم دیگه قابل ترجمه نیست و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری نمیخوره!
اما دارالترجمه گفت که نیازی به این مهرها نیست و نامه انگلیسی خود بانک ملی کقایت میکنه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با سپاس فراوان.

Sunrise
October 5th, 2011, 07:49 AM
آقا کسی تا حالا با نامه انگلیسی خود بانک رفته سفارت؟

yep. مشکلی نداره و کاملا برای سفارت قابل قبوله.

Ario_80
October 8th, 2011, 10:15 AM
آیا برای گرفتن ویزای امریکا نیازی به "گواهی عدم سوئ پیشینه هست"؟

Persian_Boy
October 8th, 2011, 10:17 AM
آیا برای گرفتن ویزای امریکا نیازی به "گواهی عدم سوئ پیشینه هست"؟

خیر یرای ویزای دانشجویی چنین مدرکی نخواستن از ما..

gole maryam198
October 8th, 2011, 08:14 PM
سلام به همگی دوستان خوبم
ببخشید من اگه برای ویزای دانشجویی یا توریستی آمریکا بخوام اقدام کنم قدم اولم چیه؟؟؟
لطف کنین و راهنماییم کنین
ممنونم از لطفتون

hossein2266
October 8th, 2011, 10:09 PM
سلام به همگی دوستان خوبم
ببخشید من اگه برای ویزای دانشجویی یا توریستی آمریکا بخوام اقدام کنم قدم اولم چیه؟؟؟
ممنونم از لطفتون

سلام دوست عزيز

اولين قدم، جستجو و مطالعه مطالب قبلي در فروم هست!! لطفا قبل از طرح سوال، جستجو نماييد.

با تشكر

usta
October 10th, 2011, 09:04 AM
توسط gole maryam198 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?61285-gole-maryam198) سلام به همگی دوستان خوبم
ممنونم از لطفتون

1. گرفتن وقت مصاحبه از سفارت
2. آماده کردن مدارک لازم برای روز مصاحبه
3. رفتن به سفارت برای مصاحبه و جواب دادن به سوالای آفیسر

حالا هر کدوم اینها داستان دارن واسه خودشون......پس به گفته hossein2266 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?13107-hossein2266) جستجو و مطالعه مطالب قبلي در فروم را حتما انجام بدید.

Ario_80
October 14th, 2011, 11:20 PM
من تو سایت سفارت امریکا (آنکارا) این جمله رو دیدم:
Applicants who hold student status (including high school students) must bring transcripts in sealed envelopes.
کسی تو این زمینه ترجمه داره؟ یعنی ترجمه رسمی از روی اصل مدرک رو قبول نمی کنن؟ اصلا این مسئله فرمالیته هست یا واقعا ممکنه گیر بدن؟

rz
October 15th, 2011, 12:06 AM
من تو سایت سفارت امریکا (آنکارا) این جمله رو دیدم:
Applicants who hold student status (including high school students) must bring transcripts in sealed envelopes.
کسی تو این زمینه ترجمه داره؟ یعنی ترجمه رسمی از روی اصل مدرک رو قبول نمی کنن؟ اصلا این مسئله فرمالیته هست یا واقعا ممکنه گیر بدن؟

میشه لینکش رو بذارید که کجا چنین چیزی رو نوشته؟ ممنون

Ario_80
October 15th, 2011, 09:41 AM
میشه لینکش رو بذارید که کجا چنین چیزی رو نوشته؟ ممنون

خواهش می کنم. اینم لینک:
http://turkey.usembassy.gov/step_6.html

rz
October 15th, 2011, 10:37 AM
خواهش می کنم. اینم لینک:
http://turkey.usembassy.gov/step_6.html

راستش این مشکل منم هست چون دانشگاه ما حتی اگر مدرک رو هم بخرم ریز نمره انگلیسی نمیده و فقط کارنامه انگلیسی رو خودش برای دانشگاه ها برای اپلای میفرسته.

Ario_80
October 15th, 2011, 10:42 AM
راستش این مشکل منم هست چون دانشگاه ما حتی اگر مدرک رو هم بخرم ریز نمره انگلیسی نمیده و فقط کارنامه انگلیسی رو خودش برای دانشگاه ها برای اپلای میفرسته.

اگر بچه هایی که قبلا رفتن آنکارا واسه مصاحبه لطف کنن و بیان نظر بدن روی این مسئله خیلی خوب هست. یعنی بگن که ریز نمراتشون رو چطوری بردن و ...

ShahdaD
October 18th, 2011, 11:45 AM
ترجمه کارت معافیت رو لازم هست با خودمون ببریم یا نه؟

Ario_80
October 18th, 2011, 03:09 PM

یکی از بچه ها تو موضوع ویزا گرفتن از دبی نوشته بودن که ازشون اصل شناسنامه و کارت معافی و خواسته بودن. آنکارا هم که اصلا تو سایتش نوشته که اصل شناسنامه و کارت ملی رو بیارید. در کل فکر کنم داشتن ترجمه (اگر آفیسر خواست نگه داره) و اصل همه مدارک شناسایی (اگر آفیسر خواست نگاه کنه) که اینجا داریم مناسب باشه و خیالمون و راحت کنه.

amir287
October 18th, 2011, 08:56 PM

از امیرحسین هم تو آنکارا خواستن. با خودت داشته باش. منم گرفتم.

ShahdaD
October 21st, 2011, 09:24 PM
یکی از بچه ها تو موضوع ویزا گرفتن از دبی نوشته بودن که ازشون اصل شناسنامه و کارت معافی و خواسته بودن. آنکارا هم که اصلا تو سایتش نوشته که اصل شناسنامه و کارت ملی رو بیارید. در کل فکر کنم داشتن ترجمه (اگر آفیسر خواست نگه داره) و اصل همه مدارک شناسایی (اگر آفیسر خواست نگاه کنه) که اینجا داریم مناسب باشه و خیالمون و راحت کنه.

از امیرحسین هم تو آنکارا خواستن. با خودت داشته باش. منم گرفتم.
مرسی از دوستان ترجمه کردم، داشتنش بهتر از نداشتنش هست.
اما هنوز به سوالی که چند صفحه پیش پرسیدم پاسخی داده نشده، اگه کسی اطلاع دقیقی داره لطفا منو با خبر کنه.

دوستان برای سفارت باید ترجمه و اصل سند رو با هم ببریم یا فقط ترجمه برابر اصل کافیه؟

narsy
October 23rd, 2011, 05:04 PM
دوستان من یک سوالی دارم
من توی فرم سفارت برای اسپانسر همسرم را نوشتم چون خودم می خواهم تنها بروم ، حالا اگه سند خانه هم به نام همسرم باشه مشکلی نیست؟؟ یا حتما باید به نام شخص باشه !!

dream_liner
October 24th, 2011, 02:11 AM
سلام
آنکارا که رسما گفته بیار اصل کارت ملی و شناسنامه رو..
اما من خودم رفتم دبی و ازم شناسنامه خواست و آخرش کفت بده ببینم کارت معافیتت چه شکلیه (ازین جدیدا بود الکترونیکی) البته توضیح بدم که من کارتم گم شده بود و این لمثنی بود و البته ترجمه شناسنامه و کارت ملی و پایان معافیتهم همراهم بود که نخواست ازم.. راجع به صفحه انتخابات شناسنامه هم سوال پرسید

pouriyeh
November 1st, 2011, 01:07 AM
تست تستتستتستتست تستتست

pouriyeh
November 1st, 2011, 01:12 AM
با سلام
دوستان از ی دانشگاه واسه دکتری فاند گرفتم، دارم مدارک را برای دانشگاه ارسال میکنم که I-20 را واسم بفرسته
دوتا سوال دارم :
1- کدوم سفارت را پیشنهاد میدهید ، با توجه به اینکه قصد دارم با همسر و پسر کوچولوم برم اونجا
2-دو سال پیش از ی کنفرانس که مقالم پذیرفته شده بود ، دعوتنامه داشتم، اما تو دبی بهم ویزا ندادن!!! آیا صلاح هست باز برم دبی؟
ممنون

nima_zoli
November 1st, 2011, 05:45 PM
سلام دوستان

من از يک دانشگاه پذيرش گرفتم و قصد دارم بروم برای مصاحبه در مالزی

،من در مالزی درس خوندم، ميخاستم بدونم برای tie چه مدرکی ببرم ، لازم به ذکر است job offer هم ندرم، لتفا کمک کنيد

اين موضوع من رو خيلی نگران کرده

narsy
November 2nd, 2011, 10:02 AM
دوستان من یک سوالی دارم
من توی فرم سفارت برای اسپانسر همسرم را نوشتم چون خودم می خواهم تنها بروم ، حالا اگه سند خانه هم به نام همسرم باشه مشکلی نیست؟؟ یا حتما باید به نام شخص باشه !!

کسی از دوستان جواب سوال من را نمی داند ؟؟؟؟

mehmar
November 2nd, 2011, 05:23 PM
Salam. mishe dar morede Visaye J-1 va DS2019 be man tozihati bedid ta bedunam che madareki ro bayad dashte basham? va inke aya ghabl az gereftane DS2019 mitunam vaghte sefarat begiram ya kheyr?

shamstarick
November 3rd, 2011, 07:18 PM
سلام
یک سوال احتمالاً تکراری
من یک گزارش مالی از پدرم گرفتم به تاریخ 5 سپتامبر بری مصاحبه احتمالاً اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر باید بروم سفرت
آیا نیاز به تجدید این مدرک هست یا مین خوبه ممنونم

ShahdaD
November 3rd, 2011, 08:58 PM
سلام
یک سوال احتمالاً تکراری
من یک گزارش مالی از پدرم گرفتم به تاریخ 5 سپتامبر بری مصاحبه احتمالاً اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر باید بروم سفرت
آیا نیاز به تجدید این مدرک هست یا مین خوبه ممنونم
معمولا پرینت بانکی تا 2 یا 3 ماه مورد قبول سفارت قرار میگیرد، اما در همین حین هرچه تاریخ پرینت بانکی به تاریخ مصاحبه نزدیک تر باشد بهتر است.
پرینت بانکی معمولا رایگان( در صورتی که به زبان انگلیسی صادر بشه معمولا هزینه یا دریافت میشه) هست.

rezasa
November 4th, 2011, 10:11 PM
اگه job offer از خود مالزی نداشته باشید ارزشی واسشون نداره! یکی از بچه ها مثل شما اونجا بوده و نپذیرفتنش و بهش گفتن برو آنکارا، رفت و کارش هم اوکی شد.
بهتره سند ملکی بنام خودتون باشه یا مدارک مالی شرکتی که شما سهامدارش هستید یا هر چیزی که ثابت کنه تو کشوری غیر آمریکا منافعی دارید که به این راحتی ولش نمی کنید.
اگه اینارو نداشته باشید، یه جایی مثل مالزی ریسکش بالاست. اگه وقت دارید و همونجا هم هستید که میتونید امتحان کنید. به من هم گفتن ما به ایرانیها توصیه می کنیم برن به کشورهای همسایشون.

سلام دوستان

من از يک دانشگاه پذيرش گرفتم و قصد دارم بروم برای مصاحبه در مالزی

،من در مالزی درس خوندم، ميخاستم بدونم برای tie چه مدرکی ببرم ، لازم به ذکر است job offer هم ندرم، لتفا کمک کنيد

اين موضوع من رو خيلی نگران کرده

dream_liner
November 5th, 2011, 02:47 PM
نگران نباش... کي گفته حتما سند بايد بنام خودت باشه؟ کدوم دانشجو خونه داشته که شما دوميش باشي (نه اينکه ندارن اما واسه دانشجويي مهم نيست، من که دانشجو هستم روز مصاحبه ازم کسي سند نخواست.. ميخواست هم نداشتم و نبرده بودم.)
واسه توريستي هم خوب اگر همسرتون اينجاس که ميدونن برميگردين پس نگران چيزي نيستن...
درضمن اينکه اقا براي خانوم اسپانسر باشه يا خانوم براي آقا قضيه کمي متفاوته (نه خيلي...)

کسی از دوستان جواب سوال من را نمی داند ؟؟؟؟

meba
November 6th, 2011, 10:21 PM
سلام دوستان:
چه مدارکی بنظر شما میتونم ببرم که بتونم با tie قوی برم سفارت؟
الان: سند خونه و ترجمه آماده کردم و Job offer .

amir287
November 8th, 2011, 08:56 AM
سلام دوستان
کسی می دونه این فرم DS-2019 که با خودمون می بریم سفارت رو باید خودمون امضا کنیم یا نه؟
زیر فرم یه جایی داره واسه امضا خود فرد.
کسانی که J1 گرفتند لطفا راهنمایی کنند.
ممنون

meba
November 11th, 2011, 09:06 AM
دوستان من یه نامه ساپورت از یه شرکت تو ایران به زبان انگلیسی گرفتم. باتوجه به اینکه دوتا مهر داره، یکی مهراصلی و مهر بین الملل شرکت خورده و مهر دادگستری نداره مشکلی پیش نمیاد؟
راستی این شرکت از نظر تحریم هم مشکلی ندارد.

can
November 11th, 2011, 07:05 PM
دوستان من یه نامه ساپورت از یه شرکت تو ایران به زبان انگلیسی گرفتم. باتوجه به اینکه دوتا مهر داره، یکی مهراصلی و مهر بین الملل شرکت خورده و مهر دادگستری نداره مشکلی پیش نمیاد؟
راستی این شرکت از نظر تحریم هم مشکلی ندارد.
مشکلی نداره

sasan27
November 11th, 2011, 09:20 PM
دوستان من برای آنکارا وقت گرفتم .یکی از دوستان نوشته که برای آنکارا نیازی به cv نیست.درسته؟
و

میشه راهنمایی کنین از کجا میشه لیست موضوعاته TAL رو پیدا کرد.ممنون

Ario_80
November 11th, 2011, 10:05 PM
دوستان من برای آنکارا وقت گرفتم .یکی از دوستان نوشته که برای آنکارا نیازی به cv نیست.درسته؟
و

میشه راهنمایی کنین از کجا میشه لیست موضوعاته TAL رو پیدا کرد.ممنون

اگر نیاز به رزومه باشه بهتون می گن تا بعدا براشون ایمیل کنید. رشته های TAL رو می تونید اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?35-%DA%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%B9-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AF&p=83&viewfull=1#post83)پیدا کنید.

sasan27
November 12th, 2011, 01:03 PM
سلام

من هفته دیگه تو آنکارا مصاحبه دارم.میشه بفرمایید به غیر ازمدارک لازم که تو سایت سفارت اومده چی مدارکی ببرم که بتونه شانس گرفتن ویزارو افزایش بده؟ ( برای MS اقدام کردم)

Ario_80
November 12th, 2011, 01:13 PM
سلام

من هفته دیگه تو آنکارا مصاحبه دارم.میشه بفرمایید به غیر ازمدارک لازم که تو سایت سفارت اومده چی مدارکی ببرم که بتونه شانس گرفتن ویزارو افزایش بده؟ ( برای MS اقدام کردم)

بهتون توصیه می کنم تمام مدارکی که دارین و می تونین (اگر فارسی هستن به همراه ترجمه) و همراه خودتون ببرین!

sasan27
November 12th, 2011, 01:17 PM
بهتون توصیه می کنم تمام مدارکی که دارین و می تونین (اگر فارسی هستن به همراه ترجمه) و همراه خودتون ببرین!

مشکل من اینه که نمیدونم دقیقا چی باید ببرم.ممکنه فهرست وار بنویسید.ممنون

pimi810
November 12th, 2011, 01:30 PM
برای کسی که پاسپورت داره دیگه همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی لزومی نداره overseas درسته؟

sasan27
November 12th, 2011, 02:01 PM
فکر نمی کنم مدرکی لازم باشه، (مطمئن نیستم) اما دوست منم والدینش مسن بودن و تو مصاحبه گفته بود چون پدر و مادرم مسنن من باید حتما بعد از درسم برگردم و ... . این برای سفارت خیلی دلیل قانع کننده ایه که شما حتما بر می گردی. مخصوصا اگه تک فرزند یا تک پسر یا تک دختر.. باشی که بگی اصلا راه نداره من بمونم امریکا !!! البته این دوستم 4 تا خواهر و برادر دیگه هم داره!!

سلام

من هم در همین زمینه سوال دارم.پدر من 58 سالشه که 7 سال پیش سکته کرده.اولا به نظرتون ایشون سالخورده به حساب میاد یا نه؟دوما اگه سالخورده به حساب نمیان در مورد ناراحتی قلبیشون صحبت بکنم یا یه نامه از دکترشون بگیرم ترجمه کنم ببرم؟ میترسم افسر بگه حالا که حال پدرت خوب نیست بهتره بمونی ازش مراقبت کنی (یعنی پوان منفیش بیش از مثبتش باشه)

sasan27
November 12th, 2011, 02:10 PM
سلام
در سفارت تركيه در آنكارا، روال به اين صورت هست كه بعد از تاييد شما و دادن شماره براي چك كردن clearance status از شما خواسته ميشه كه جواب 13 سوال رو به همراه رزومه براي اونا ايميل كنيد.
ميشه گفت اين سوالات research plan هم شامل ميشه. به نظر من ايميل كردن مدارك تاثير خاصي نخواهد داشت.

سلام
من برای مستر اقدام کردم و قاعدتا هیچ research plan ندارم ( یعنی رشته آینده من course work به همراه thesis هست).تو جواب سوال research plan چی باید بزنم؟

dream_liner
November 12th, 2011, 02:16 PM
واسه چه کاري؟ واسه مصاحبه بخواي که ترکيه ميگه الزاميه...
حالا واسه مصاحبه نه... اما شما رفتي يه کشور ديگه و پاسپورتت منقضي شد... خب؟ تکليف چيه؟ اينکه اصل شناسنامه و کارت ملي رو ببري سفارت تا براي صدور پاسپورت جديد اقدام کنن....

برای کسی که پاسپورت داره دیگه همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی لزومی نداره overseas درسته؟

sasan27
November 12th, 2011, 02:18 PM
1. سند می تونه به نام پدر یا مادر باشه.
2. Bank Statement کافیه، اما خب می تونی برای اطمینان مدارکی که توانایی مالی پدر و مادر رو هم نشون میده ببری.

اول از همه bank statement رو تحویل بده (اگه فاند نداری)، توی مصاحبه اگه آفیسر گفت پدرت و مادرت چه کاره هستن یا یه چیزی در مورد توانایی مالی پدر یا مادرت پرسید می تونی این مدارک اضافی رو بهش بدی. اما همون اول لازم نیست.
نگران نباش، اگه میری قبرس، حتما ویزا رو میگیری ان شا الله.

من میخوام سند خونه رو ببرم سفارت آنکارا. ترجمه نیاز داره یا اصلشو بدون ترجمه قبول میکنن؟

ممنون

Ario_80
November 12th, 2011, 02:43 PM

اگر منظورتون بعنوان مدرک شناسایی هست، پاسپورت و گواهی نامه رانندگی بین المللی و اگر به عنوان مدارک لازم واسه ویزا منظورتون هست، بهتره همه رو همراه داشته باشین. حتی انکارا که قید کرده اینارو.

sasan27
November 12th, 2011, 02:44 PM
سلام دوستان

مادرم قراره منو ساپورت کنه.ایشون یه حسابی داره که 3 ساله ست .من دو تا bank statement گرفتم به نام ایشون. در اولی تاریخ گردشو نزده فقط افتتاح حسابو زده.اما در دومی تاریخ افتتاح حساب و گردشه یکساله زده(بهعلاوه در دومی مبلغ 2000 دلار هم اضافه شده). به نظرتون کدومو ببرم سفارت؟

Ario_80
November 12th, 2011, 02:49 PM
مشکل من اینه که نمیدونم دقیقا چی باید ببرم.ممکنه فهرست وار بنویسید.ممنون

آی 20
ساپورت مالی
نامه job offer یا گواهی استخدام
مدرک پایان تحصیلات یا اشتغال به تحصیل
یه قطعه عکس
نمرات GRE و TOEFL
رزومه
شناسنامه و کارت ملی
نامه هایی که از دانشگاه گرفتین
نامه های پذیرش از دانشگاه های دیگه
کپی مقالات و گواهی ثبت اختراع و ...

یکسری مدارک هم که سفارت ها تاکید می کنن و یا مختص خودشون هست.

sasan27
November 12th, 2011, 03:23 PM
I know there are a variety of cases without the unconditional admission. I don know what the response of the embassy would be. However I think you can explain the situation easily for the visa officer.

من هم یه سوالی در این زمینه دارم.

زمانی که I-20 من رسید نامه acceptance من conditional بود (یعنی باید چند تا مدرکو میفرستادم) بعد از فرستادن مدارک از graduate officer خواستم یه acceptance letter دیگه بدون condition ایمیل کنه.که منم این نامه رو پرینت گرفتم.که کاملا مشخصه اصل نیست.به نظرتون این نامه برای آفیسر قابل قبوله؟

sasan27
November 12th, 2011, 03:36 PM
آی 20
ساپورت مالی
نامه job offer یا گواهی استخدام
مدرک پایان تحصیلات یا اشتغال به تحصیل
یه قطعه عکس
نمرات GRE و TOEFL
رزومه
شناسنامه و کارت ملی
نامه هایی که از دانشگاه گرفتین
نامه های پذیرش از دانشگاه های دیگه
کپی مقالات و گواهی ثبت اختراع و ...

یکسری مدارک هم که سفارت ها تاکید می کنن و یا مختص خودشون هست.

ممنون از راهنماییتون

1) من غیر ازآی 20 و نامه پذیرش چیز دیگه ای از دانشگاه نگرفتم.همینا کافیه؟ اگه نامه های دیگه لازمه لطفا راهنمایی کنید

2) من GRE رو دبی امتحان دادم اما هنوز کارنامش نیومده.چی کار کنم؟

3) از یه دانشگاه دیگه هم پذیرش دارم اما هنوز نامه پذیرش و آي 20 نرسیده.البته کپیشو برام ایمیل کردن .میشه پرینت بگیرم یا حتما باید صبر کنم اصلش بیاد؟

4) از همه مهمتر من اصلا نمیدونم چی باید تو رزومه بنویسم.باید مثله رزومه ای که فرستادم دانشگاه باشه؟

No, you don have a job letter, but, you should have a job offer and it is better this offer has been issued by your employer; one whom you had been working with for a while.

من هم یه سوال در این زمینه دارم.

من 1 سال برای شرکتی کار کردم اما از پارسال تا حالا اصلا کار نمیکنم .اگه یه job offerبگیرم مشکل برام ایجاد نمیکنه؟ چون با اونا دیگه کار نمیکنم چطور بعد از یکسال مدیر عامل شرکت منو و توانایی هامو یادشه ؟و مدت زمان یکسال همکاری با یه شرکت آیا انقدر کافی هست که یه مدیر عامل پی به توانایی های من ببره و بخواد دوباره ازم استفاده کنه یا منتظر بمونه من برگردم به کارم ادامه بدم؟

من 5 تا مقاله علمي- پژوهشي توي مجلات فارسي دارم. بنظرتون بدم دارالترجمه ترجمه كنه يا اينكه فقط پرينت فارسي اش رو ببرم؟ يا اينكه فقط چكيده انگليسي اش را ببرم؟

من مقاله نداشتم .میخواستم بدونم فقط مقاله لازمه یا باید پروژه پایانی رو هم ببریم سفارت؟ (من لیسانس دارم)

ممنون

rz
November 12th, 2011, 05:02 PM
من مقاله نداشتم .میخواستم بدونم فقط مقاله لازمه یا باید پروژه پایانی رو هم ببریم سفارت؟ (من لیسانس دارم)

ممنون

شما هر مدرکی رو بخواین طبیعیه که میتونید ببرید اما واقعا این چیزا لازم نیست! ترجمه کردنش هم هزینه ی اضافیه. من رو تجربه ی خودم و دوستانم میگم که به جز نمرات( کارنامه)، ترجمه ی مقالات و ثبت اختراع و شناسنامه و اهمیت دادن به مهر دادگستری و.... این چیزها و یا خریدن مدرک (اگر سال آخر هستید) به هیچ وجه لازم نیست. بعید میدونم افیسر اونجا بخواد وقت بذاره که پروژه پایانی شما رو نگاه کنه! سعی کنید چند جمله خلاصه ی تز و کارتون رو در ذهنتون داشته باشید و در مورد اینکه اونجا قراره چه کاری انجام بدهید بتونین توضیح بدین. بعدا میبینید این همه مدارکی که ترجمه میشه اصلااااااا به درد نمیخوره.

sasan27
November 12th, 2011, 05:06 PM
سلام دوست عزیز
بله! می تونید برای استادتون ایمیل بزنید و ازش بخواین recommendation براتون بنویسه. حتما ذکر کنید که این روند گرفتن ویزا رو facilitate و یا accelerate میکنه!! استادها هم خودشون رو شما برنامه ریزی و حساب کردن و شاید نگرانیشون از اینکه ویزای شما درست نشه کمتر از خودتون نباشه... حتما براتون می نویسن!
برای خود من استاده انقدر تعریف کرده بود که در خیلی موارد شک می کردم این نامه درباره من نوشته شده... آخرش هم نوشته بود که آقا ما کارمون گیر همین دانشجویه ... زود بفرستیدش که ما لنگ نمونیم!! (نقل به مضمون)

خطاب به sabz1983 عزیز

من برای MS اقدام کردم .آیا رییس گروه دانشگاه آینده (چون من قراره coursework و thesis بخونم و استادم مشخص نیست) نامه recommendation به منم میده یا این نامه رو فقط به دانشجویان PhDمیدن؟

rz
November 12th, 2011, 05:08 PM
من هم یه سوالی در این زمینه دارم.

زمانی که I-20 من رسید نامه acceptance من conditional بود (یعنی باید چند تا مدرکو میفرستادم) بعد از فرستادن مدارک از graduate officer خواستم یه acceptance letter دیگه بدون condition ایمیل کنه.که منم این نامه رو پرینت گرفتم.که کاملا مشخصه اصل نیست.به نظرتون این نامه برای آفیسر قابل قبوله؟

نامه I20 اصل باید باشه و کافیه. من اصلا وقتی رفتم سفارت هنوز نامه ی پذیرش نداشتم و پرینتش رو بردم که البته ازم هم نخواست. اگر پرسید براش توضیح بدین نرسیده هنوز.

sasan27
November 12th, 2011, 05:51 PM
سلام و درورد
اولا سوالات بعضا تکراری هستند و احتمالا مدیران تذکر بدن ولی با این حال...!
1) در مورد BS مال خودم هم حدود یه ماه ازش گذشته... مطمئن نیستم ولی فکر میکنم همون رو بشه ارائه داد. (البته من فول فاندم و برای احتیاط 15k BS گرفتم) به تاپیک مربوط مراجعه کنید
2) باز هم پین کد میخواد ....فرقی نمیکنه. البته برای من اول یادش رفت بگیره ولی خودم دوباره زنگ زدم و برام پین کد خرید
3) باید آنلاین پرداخت کنید سایت https://www.fmjfee.com/i901fee/ یک هفته قبل از مصاحبه
4) من ترجمه کردم... ولی در سایت گفته اصل شناسنامه و کارت ملی باید باشه (احتیاطا ترجمه هم ببرید)
5) گواهی امضای محضری با 3 هزار تومن و چند دقیقه وقت حل میشه به نظرم حتما محضریش کنید

البته برات پ.خ. هم گذاشتم ولی اینجا هم پست میکنم که دیگران هم ببینن

من هم همین شرایطو دارم.میشه یه نمونه از Financial Affidavit بزارید. در ضمن از اونجایی که این Financial Affidavit به اینگلیسی هست آیا محضر قبول میکنه؟

با تشکر

سلام دوستان

من شناسنامه پدرمو ترجمه کردم که اسپل فامیلی ایشون mahmoud abadi و فامیلیه من mahmoodabadi.حالا میخام ds-160 رو پر کنم . به نظرتون اسپل فامیل پدرمو مثل خودم تو فرم بنویسم یا مطابق ترجمه شناسنامشون ( البته اسپل فامیلی ایشون در پاسپورت مثل ترجمه شناسنامشونه) ؟ آیا عدم تشابه فامیلی ها پروسه clearance را طولانی نمیکنه؟

دوستان یه چیزی منو خیلی نگران کرده.

من معدن خوندم و یه درسی داشتیم به اسمdrilling & blasting که مربوط به انفجار در معادن میشه.و در CV که به دانشگاه فرستادم اسمی از یه نرم افزار آوردم که باهاش طراحیه آرایشه چالهای انفجاریو میکنن. به نظرتون آفیسر با دیدن ریز نمرات بهم گیر میده؟ و اینکه تو قسمتهای قبلی دوستان گفتن که بهتره CV دانشگاه و سفارت مشابه باشن. اسم این نرم افزار و کاری که باهاش کردم مشکل ساز میشه؟(البته این نرم افزار خیلی کامله یعنی غیر از طراحی انفجار که یکی از قابلیتهای فرعیشه. 7 8 تا کار دیگه هم میشه باهاش کرد)

ممنون میشم راهنمایی کنید

Sunrise
November 12th, 2011, 06:58 PM
دوستان یه چیزی منو خیلی نگران کرده.

من معدن خوندم و یه درسی داشتیم به اسمdrilling & blasting که مربوط به انفجار در معادن میشه.و در CV که به دانشگاه فرستادم اسمی از یه نرم افزار آوردم که باهاش طراحیه آرایشه چالهای انفجاریو میکنن. به نظرتون آفیسر با دیدن ریز نمرات بهم گیر میده؟ و اینکه تو قسمتهای قبلی دوستان گفتن که بهتره CV دانشگاه و سفارت مشابه باشن. اسم این نرم افزار و کاری که باهاش کردم مشکل ساز میشه؟(البته این نرم افزار خیلی کامله یعنی غیر از طراحی انفجار که یکی از قابلیتهای فرعیشه. 7 8 تا کار دیگه هم میشه باهاش کرد)

ممنون میشم راهنمایی کنید

بَه بَه دیگه چیا بلدی؟ :D

از رزومت حذفش کن و نگران نباش. درسته که باید یکی باشن اما خیلیها تغییرات زیادی در رزومه برای سفارت داشتن و هیچ اتفاقی هم نیافتاده. همش میخوای یک خط ازش کم کنی که بسیار عادیه. بقیه بیشتر از شما از رزومشون حذف کردن تا الان هم کسی نگفته چرا رزومت فرق داشته (یعنی من نشنیدم).

sasan27
November 12th, 2011, 08:48 PM
بَه بَه دیگه چیا بلدی؟ :D

از رزومت حذفش کن و نگران نباش. درسته که باید یکی باشن اما خیلیها تغییرات زیادی در رزومه برای سفارت داشتن و هیچ اتفاقی هم نیافتاده. همش میخوای یک خط ازش کم کنی که بسیار عادیه. بقیه بیشتر از شما از رزومشون حذف کردن تا الان هم کسی نگفته چرا رزومت فرق داشته (یعنی من نشنیدم).[/QUOT

ممنون از راهنماییتون

اصلا باید نرم افزارها رو نوشت یا نه؟ آخه اونا سر در نمیارن که این نرم افزارها چه کارایی دارند.باید در مورد نرم افزارها توضیح بدم؟ من واقعا گیج شدم نمیدونم چیو بزارم بمونه چیو حذف کنم.لطفا راهنمایی کنید

من 2 تا BS گرفتم . تا روز مصاحبه(در آنکارا) تاریخ یکیش میشه 4 ماه ودیگری میشه 2 ماه. به نظرتون یه BS جدید بگیرم یا یکی از این 2 تا رو ببرم ؟

و

میشه در مورد SOP بیشتر توضیح بدید .باید مثل اونی باشه که فرستادم دانشگاه؟ ( آخه اون خیلی طولانیه نزدیک 1200 کلمه است)

[QUOTE=sardarafra;378218]تا اونجایی که من اطلاع دارم از کسی تو سفارت آمریکا اینجور کارتهای شناسایی ایرانی رو نمی خوان. اصلا نمی شناسند که بخواهند. کلا یکم اطلاعات اینجا ظاهرا دور شده از واقعیت.

رزومه رو حتما خلاصه کنید. بهتره. گرچه واقعا پروسه کلیرنس واقعا به این چیزا مربوط نمی شه. من الان آمریکام دارم درس می خونم اما همچنان حتی بعد از پیک اپ ویزام وقتی زنگ می زدم واشنگتن می گفتند که شما در حال بررسی هست پروندت. راجع به فانع کردن هم این مساله بارها مطرح شده در فروم و به نظر نمی رسه اون مصاحبه هم زیاد مهم باشه. چون پیش از مصاحبه پرونده شما بررسی می شه و نتیجه اش مشخص. مصاحبه برای تایید و تطبیق شرایطتون با واقعیت هست بیشتر. کلا قانون کلی نمی شه صادر کرد. نکته بعدی اینه که گواهی اشتغال به تحصیل از کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینم نیاز نیست.

در مورد اینکه فرمودید پیش از مصاحبه پرونده بررسی میشه سوال دارم.

تو سایت آنکارا نوشته تا 2 روز قبل از مصاحبه میتونی فرم 160 رو بفرستی. من که هنوز نفرستادم چطور میتونن پروندمو بررسی کنن؟ اصلا پرونده ای ندارم

به نظرم کاقیه. البته اگر می تونی تا 15 یا 20 ببری ایرادی نداره. بگیر.
شاد باشید

من هم همچین سوالیو دارم.

دانشگاه از من 35000 خواسته من 45000 فرستادم و این مبلغ و اسم اسپانسرم تو I-20 اومده.یه BS جدید گرفتم که این مبلغ اضافه شده(47000).اولا این ارقام خوبه (کم یا زیاد نیست؟) . دوما کدوم BS ببرم.اگه دومیو ببرم با رقمی که رو I-20 زده متفاوته یعنی بیشتره.به نظرتون این تناقض بد نیست؟

ali_ali
November 14th, 2011, 01:04 AM
سلام دوستان
من 2 تا سوال دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

1- برای رفتن به مصاحبه یا گرفتن ویزا از بیروت آیا لازمه که کارت پایان خدمت یا شناسنامه(کارت ملی) یا ترجمشون را همراه داشته باشیم؟
2- این قضیه صحت داره که برای پیک آپ ویزا باید کارت پایان خدمتو نشون بدیم؟

با تشکر

peyman_fn
November 16th, 2011, 11:34 AM
سلام دوستان،
دانشگاه من(تهران) یکمی دیر به تقاضا رسیدگی می‌کنه و ریزنمره و اشتغال به تحصیل من تا تاریخ سفارت آماده نخواهند شد. ولی یه کارنامه‌ی بدون مهر لاتین به من دادن. حالا به‌نظرتون من با این مدارک می‌تونم برای مصاحبه برم؟ ضمنا اشتغال به تحصیل ترم قبل رو هم دارم. ولی این ترم نه.

abaan
November 16th, 2011, 02:58 PM
سلام دوستان،میشه در این مورد هم کمکم کنید :
نامه ای که job experience رو گزارش میده باید ترجمه شده باشه ومهر دادگستری داشته باشه یا اینکه اگر خود کارفرما به انگلیسی شرح بده ومهر کنه قابل قبوله ؟
خواهش میکنم هر چه زودتر راهنمایی کنید چون تا روز مصاحبه چیز زیادی نمونده !

hossein2266
November 16th, 2011, 07:29 PM
سلام دوستان،میشه در این مورد هم کمکم کنید :
نامه ای که job experience رو گزارش میده باید ترجمه شده باشه ومهر دادگستری داشته باشه یا اینکه اگر خود کارفرما به انگلیسی شرح بده ومهر کنه قابل قبوله ؟
خواهش میکنم هر چه زودتر راهنمایی کنید چون تا روز مصاحبه چیز زیادی نمونده !

قابل قبوله ، اصلا نگران نباشيد، اميدوارم در مصاحبه موفق باشيد.

rezakr
November 17th, 2011, 11:45 AM
سلام به دوستان داشتن CV برای همه اجباری هست یا فقط برا ی دانشجوا P H D ?

sasan27
November 22nd, 2011, 01:16 AM
سلام دوستان

آیا ریز نمره باید در پاکت دانشگاه باشه یا دارالترجمه؟

sasan27
November 22nd, 2011, 01:36 AM
یه سوال دیگه هم دارم

من مستر بدون فاندم. خانواده ام هزینه تحصیل منو میپردازن. یک bs گرفتم که یکسالو پوشش میده.آگه افسر بپرسه برای سال دو پول از کجا میاری چی جواب بدم؟ممنون

dream_liner
November 22nd, 2011, 10:25 AM
حتما که I-20 داري.. همون مبلغ I-20 رو ازت ميخواد.. هيچ آفيسري براي سال بعد ازت نميپرسه. اگه خانواده ات امسال ميدن. خوب پس سال ديگه هم ميتونن بدن (استدلال آفيسر) پس نگران نباش.... ماشاالله کلي سوال پرسيدي.. تک تک سوالاي DS-160 و هرچي که آفيسر ميپرسه يا نميپرسه...
بابا سخت نگير... برو با اعتماد به نفس و نگران هم نباش... راستي واسه کدوم ترم ميخواي بري؟ ميرسي به ترم بهار؟

یه سوال دیگه هم دارم

من مستر بدون فاندم. خانواده ام هزینه تحصیل منو میپردازن. یک bs گرفتم که یکسالو پوشش میده.آگه افسر بپرسه برای سال دو پول از کجا میاری چی جواب بدم؟ممنون

dream_liner
November 22nd, 2011, 10:27 AM
اگر ترجمه رسمي باشه (که با اين اوصاف هست) اصلا بذار تو پاکت پستي....
خوشحالم که نگراني اصلي ات اين موارده و حتما موارد مهمتر رو تکميل کردي که نگرانيت در اين خصوصه فقط......

سلام دوستان

آیا ریز نمره باید در پاکت دانشگاه باشه یا دارالترجمه؟

raha777
November 22nd, 2011, 02:52 PM
I apply and my wife is accompanying me.Is it necessary we provide two print of our common document like aghdname?meanwhile we will go together for interview.

narsy
November 22nd, 2011, 03:59 PM
سلام دوستان من دارم توریستی اقدام می کنم ، یک سوالی داشتم می خواستم بدونم مدارکی که باید ببرم را درست تهیه کردم یا نه:
شناسنامه- سند ازدواج- سند ملک- گواهی اشتغال به کار - ( با ترجمه که البته من چون وقت کم دارم بدون مهر دادگستری فقط مهر مترجم )
پرینت موجودی حساب به انگلیسی - و دعوتنامه و کانفرمیشن وقت سفارت و فرم سفارت
لطف می کنید اگه چیزی کمک گفتم من را راهنمایی کنید

narsy
November 22nd, 2011, 04:06 PM
دوستان ببخشید در مورد عکسی هم که باید ببریم اگه کسی اطلاعی داره من را راهنمایی کند
مرسی

SHAHIN_TTFU
November 22nd, 2011, 11:10 PM
سلام دوستان من دارم توریستی اقدام می کنم ، یک سوالی داشتم می خواستم بدونم مدارکی که باید ببرم را درست تهیه کردم یا نه:
شناسنامه- سند ازدواج- سند ملک- گواهی اشتغال به کار - ( با ترجمه که البته من چون وقت کم دارم بدون مهر دادگستری فقط مهر مترجم )
پرینت موجودی حساب به انگلیسی - و دعوتنامه و کانفرمیشن وقت سفارت و فرم سفارت
لطف می کنید اگه چیزی کمک گفتم من را راهنمایی کنید
گردش حساب 3 ماه اخير و چندتا عکس از مراسم عروسيتون ببريد

raha777
November 24th, 2011, 04:38 PM
دوستان لطفا اگر کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه.من خودم برای یک دوره 3 ماهه اپلای کردم.همسرم هم به عنوان همراه با من میاد.ظاهرا باید باویزایB1 اقدام کنیم.لطفا به من بگید مدارکی مثل عقدنامه و سند یکسری ترجمه بشه کافیه یا باید 2 سری باشه؟(در ضمن ما با هم وقت گرفتیم از آنکارا.)ما باید همه مدارک رو همون اول بدیم به افیسر یا نگه داریم اگه ازمون خواستن بدیم؟ مصاحبه من باید حتما انگلیسی باشه؟یا میتونم فارسی هم مصاحبه کنم؟دوستان لطفا من رو راهنمایی کنید.

mSky
November 26th, 2011, 04:19 PM
ترجمه سند ملک می تونه مال چند ماه پیش باشه؟
یعنی اگر سند رو ترجمه کنیم ولی موقع رفتن به سفارت دیگه خونه رو فروخته باشیم، اون ترجمه رو ببریم به درد می خوره؟

sasan27
November 27th, 2011, 08:30 PM
سلام دوستان یه چیزی خیلی منو نگران کرده.لطفا راهنمایی کنید

من یه bank statement گرفتم که تا روز مصاحبه تاریخش میشه 2 ماه. امروز رفتم بانک یه bank statement جدید بگیرم مسیولش تا هفته دیگه نمیاد. منم همین 4 شنبه پرواز دارم برای آنکارا.به نظرتون bank statement که 2 ماه ازش گذشته قابل ارایه دادن هست؟

ShahdaD
November 28th, 2011, 01:09 PM
سلام دوستان یه چیزی خیلی منو نگران کرده.لطفا راهنمایی کنید

من یه bank statement گرفتم که تا روز مصاحبه تاریخش میشه 2 ماه. امروز رفتم بانک یه bank statement جدید بگیرم مسیولش تا هفته دیگه نمیاد. منم همین 4 شنبه پرواز دارم برای آنکارا.به نظرتون bank statement که 2 ماه ازش گذشته قابل ارایه دادن هست؟

تا جایی که میدونم BS تا 3 ماه فاصله با وقت سفارت مشکلی نداره، البته برای احتیاط بهتر هست که تاریخ BS به زمان مصاحبه نزدیک تر باشه. اما مشکلی براتون پیش نخواهد اومد...

sheri236
November 28th, 2011, 03:03 PM
سلام bs من از 3 ماه چند روزی بیشتره شما از کجا شنیدید که مشکل ساز میتونه باشه میشه منم راهنمایی کنید.

ShahdaD
November 28th, 2011, 03:21 PM
سلام bs من از 3 ماه چند روزی بیشتره شما از کجا شنیدید که مشکل ساز میتونه باشه میشه منم راهنمایی کنید.

در این مورد قانون خاصی اگه وجود داشته باشه من ازش بی اطلاعم اما تجربه کلی دوستانی که شرکت کردن در این مورد این گونه بوده که بهتره BS شما به روز باشه تا مشکلی پیش نیاد. در واقع شاید BS ای که از تاریخ آن گذشته باشه باعث ایجاد شک در آفیسر باشه که شما چرا یک BS به روز تهیه نکرده اید؟ پس محض احتیاط هم که شده بهتره یک BS به روز تهیه کنید و ببرید مهم تر از اون تهیه BS کار اصلا دشواری نیست و شما خیلی راحت میتونید در کمتر از 48 ساعت در بیشتر بانک ها BS ای به زبان انگلیسی دریافت کنید...

Sir_mba
November 29th, 2011, 12:26 PM
میشه لیست کامل مدارکی رو که سفارت آمریکا در بیروت میخواد رو ازتون بپرسم؟
آیا شناسنامه، کارت ملی، و پایان خدمت باید ترجمه بشن؟
بعنوان tie چه مدارکی بهتره ببریم؟ سندخونه؟ آیا اونهم باید ترجمه بشه؟

aa82lireza
December 6th, 2011, 11:49 PM
سلام
استاد من یه ریسرچ پلن واسم ایمیل کرد که فایل ورده الان به من ایمیل زد که هر کاری میخای بگو که انجام بدم که ویزات زودتر درست شه
اولین سوالم اینه که آیا لازمه که ریسرچ پلن روی برگه رسمی دانشگاه باشه یا نه؟
دوم این که آیا کاری ازش اصلا از لحاظ سیستماتیک ساخته است که پروسه ویزای من را تسریع کنه که من بهش پیشنهاد بدم؟ مثل این که از طریق دانشگاه به سفارت بگه که کار من اورژانسیه یا یه همچین چیزی؟
ممنون

Purdue
December 7th, 2011, 12:19 AM
سلام
استاد من یه ریسرچ پلن واسم ایمیل کرد که فایل ورده الان به من ایمیل زد که هر کاری میخای بگو که انجام بدم که ویزات زودتر درست شه
اولین سوالم اینه که آیا لازمه که ریسرچ پلن روی برگه رسمی دانشگاه باشه یا نه؟
دوم این که آیا کاری ازش اصلا از لحاظ سیستماتیک ساخته است که پروسه ویزای من را تسریع کنه که من بهش پیشنهاد بدم؟ مثل این که از طریق دانشگاه به سفارت بگه که کار من اورژانسیه یا یه همچین چیزی؟
ممنون

سلام
من فقط در یک مورد از سوالهایی که پرسیدین تجربه یکی از دوستان رو براتون بازگو میکنم. ایشون رشته مکانیک بود و وقتی کلیرنسش طولانی شد یه نامه از استادش برای سفارت فرستادن که پروژه ای که قراره روش کار بشه نظامی نیست. ایشون هم کارش به بن بست بیشتری خورد و کیرنسش بسیار طولانی تر شد. پس هر کاری که میکنین فقط حساسیت بیخودی آفیسر رو به کیس خودتون بیشتر نکنین.
موفق باشین

ramin122
December 7th, 2011, 12:31 AM
سلام دوستان من 2 سوال دارم و فوری هست اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم
1- من واسه J1 اقدام می کنم که جز مدارک مورذ نیاز گفته فرم DS7002 شما در موردش اطلاعی دارین؟ من اصلا نمیذونم چی هست و کجا میشه تهیه کرذ.
2- در مورد recommendation letter که استاذ امریکا می تونه واسه سفارت بذه و توش research plan رو هم بنویسه آیا کسی این نامه رو از استاد گرفته می تونین واسه من بفرستین تا دیدی داشته باشم و به استادم بگم که چه جوری بنویسه؟

ممنون میشم ذوستان سریعتر راهنمایی کنن.

nanai
December 7th, 2011, 03:06 PM
سلام. منم دقیقا همین مشکل رو دارم اگه کسی هست لطفا راهنمایی کنه . ممنونم

1- من واسه J1 اقدام می کنم که جز مدارک مورذ نیاز گفته فرم DS7002 شما در موردش اطلاعی دارین؟ من اصلا نمیذونم چی هست و کجا میشه تهیه کرذ.
2- در مورد recommendation letter که استاذ امریکا می تونه واسه سفارت بذه و توش research plan رو هم بنویسه آیا کسی این نامه رو از استاد گرفته می تونین واسه من بفرستین تا دیدی داشته باشم و به استادم بگم که چه جوری بنویسه؟

Sunrise
December 8th, 2011, 02:47 AM

سلام. منم دقیقا همین مشکل رو دارم اگه کسی هست لطفا راهنمایی کنه . ممنونم

متن این ارسال (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2934-Recommendation-letter-Research-Plan&p=419379&viewfull=1#post419379) بهترین research Plan ای هست که در فروم پیدا میشه (از بین تمام نمونه‌هایی که کاربرا گذاشته بودن). یه فایل ورد هم داشت که پیداش نمیکنم. اینجا میزارمش. کلا این تاپیک (Recommendation Letter / Research Plan) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2934-Recommendation-letter-Research-Plan) اطلاعات خوبی داره.

U.S. Department of State
Non-Immigrant Visa Unit
Subject: Ms. [my name]'s Doctoral Study at [university’s name] University

Ms. [my name] has been admitted to [university’s name] University's Ph.D. in Engineering program, and will
Matriculate in the Fall/2009 semester.

The purpose of this letter is to characterize the particulars of Ms. [my name]'s doctoral study in
our Mechanical Engineering Department's bioengineering program.

1. Her research: The research emphasis in our Mechanical Engineering department,
includes: the design of materials for biomedical and energy applications, the application of
advanced mechanics to biomedical technology, and fundamental Fluid-mechanic studies. In
particular, Ms. [my name] will be doing research in "targeted drug-delivery", wherein injected drug
therapies are mechanically ported to diseased tissue using specially-treated microspheres
that coalesce in the presence of inflammation.

2. Her support: Ms. [my name] will be supported as a Research Assistant for the full 2009/10
academic year on a grant funded by tile American Heart Association. Her Research Assistant
appointment pays for tuition (approximately $16,00O/year), a stipend (approximately
$18,00O/year) and a basic health-insurance package.

3. Her technology access: Research undertaken in our Mechanical Engineering department
is published in open, peer-reviewed journals. Our mechanical Engineering department
does not conduct research that is classified, confidential, or relevant to military technology.
Consequently, Ms. [my name] will not have access to any form of confidential or restricted
technology or information, because such technology and information is not available in the
Mechanical Engineering department at [university’s name] University.

Please do not hesitate to contact me should you need further information.

[Graduate Studies Director’s Name], Ph.D.
Graduate Studies Director.

Mechanical Engineering Bioengineering Programs
[Telephone Number]

Sir_mba
December 11th, 2011, 06:12 PM
سلام،
دانشنامه و ریزنمرات و همچنین سند خونه که توی دارالترجمه رسمی ترجمه شده اند را باید همراه با اصل آنها (Farsi Originals) ببریم؟ یا اینکه ترجمه رسمی کافیه؟

Persian_Boy
December 20th, 2011, 03:09 AM
سلام،
دانشنامه و ریزنمرات و همچنین سند خونه که توی دارالترجمه رسمی ترجمه شده اند را باید همراه با اصل آنها (Farsi Originals) ببریم؟ یا اینکه ترجمه رسمی کافیه؟

هر چیزی که حتی یک درصد احتمال میدید ازتون میخوان با خودتون ببرید.

shanlimath
December 28th, 2011, 05:10 PM
سلام یه سوال فوری داشتم!

برای آنکارا کارت ملی هم لازمه؟ یا فقط شناسنامه کافیه؟
من کارت ملی ام رو گم کردم.
لطفا جواب بدین. خیلی استرس دارم

Purdue
December 29th, 2011, 11:20 PM
سلام یه سوال فوری داشتم!

برای آنکارا کارت ملی هم لازمه؟ یا فقط شناسنامه کافیه؟
من کارت ملی ام رو گم کردم.
لطفا جواب بدین. خیلی استرس دارم

دوست عزیز اول اینکه این اطلاعات در همین سایت و در بخش تجربیات مصاحبه سفارت آمریکا در آنکارا موجود هست. دوم اینکه این اطلاعات در سایت خود سفارت هم موجود هست. بعنوان مثال در لینک زیر میتونین بخونین که برای ایرانیها شناسنامه و کارت ملی اجباری هست.
http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html

در این لینک نوشته:
Please do not forget to bring your ORIGINAL birth certificate /Shenas Nameh and the National ID Card to the visa interview

rezakia
January 6th, 2012, 10:08 AM
ببخشین دوستان من چیزی به زمان مصاحبه سفارتم نمونده میشه لطفا یه کمکی بکنید و جواب این 2 سوال رو بدین . . .

نوع درخواستم ویزای F-1 هستش و برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس میخوام برم و دعوت نامم هم I-20 هستش

1) توی قسمتی از سفارت مجازی نوشته از طرف اسپانسر یا پشتیبان مالیتون باید فرم ( تعهد پشتیبانی مالی ) یا Affidavit of Support را هم حتما پر کنید و به آفیسر تحویل دهید ، من هر چی در مورد این فرم توی سایتهای سفارت آمریکا سرچ میکنم انواع مختلفش برای مهاجرت رو پیدا میکنم ولی هیچ فرمی مربوط به دانشجوی خارجی غیر مهاجرت یا همون F-1 پیدا نکردم ، آیا فرم خاصی داره که باید حتما اونو پر کنیم ؟!! یا گرفتن یه نامه محضری به زبون فارسی و ترجمه رسمیش به انگلیسی کفایت میکنه ؟؟؟

2) غیر از اون فرم معروف DS-160 (https://ceac.state.gov/genniv/) و گرفتن وقت مصاحبه و پرداخت سویس آی دی / هیچ فرم دیگه ای مربوط به سفارت مونده که باید اون رو هم پر کرد ؟؟؟

hossein2266
January 6th, 2012, 10:13 AM
ببخشین دوستان من چیزی به زمان مصاحبه سفارتم نمونده میشه لطفا یه کمکی بکنید و جواب این 2 سوال رو بدین . . .

نوع درخواستم ویزای F-1 هستش و برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس میخوام برم و دعوت نامم هم I-20 هستش

1) توی قسمتی از سفارت مجازی نوشته از طرف اسپانسر یا پشتیبان مالیتون باید فرم ( تعهد پشتیبانی مالی ) یا Affidavit of Support را هم حتما پر کنید و به آفیسر تحویل دهید ، من هر چی در مورد این فرم توی سایتهای سفارت آمریکا سرچ میکنم انواع مختلفش برای مهاجرت رو پیدا میکنم ولی هیچ فرمی مربوط به دانشجوی خارجی غیر مهاجرت یا همون F-1 پیدا نکردم ، آیا فرم خاصی داره که باید حتما اونو پر کنیم ؟!! یا گرفتن یه نامه محضری به زبون فارسی و ترجمه رسمیش به انگلیسی کفایت میکنه ؟؟؟

2) غیر از اون فرم معروف DS-160 (https://ceac.state.gov/genniv/) و گرفتن وقت مصاحبه و پرداخت سویس آی دی / هیچ فرم دیگه ای مربوط به سفارت مونده که باید اون رو هم پر کرد ؟؟؟

1- در صورتي كه دانشگاه شما چنين نامه اي رو براي صدور I20 ازتون نخواسته، به اين نامه در سفارت نيازي نخواهيد داشت. (من و خيلي هاي ديگه همچين نامه اي نداشتيم و كسي هم از ما نخواست)

2- خير فرم ديگه اي براي پر كردن لازم نيست، اما برخي مدارك مثل پاسپورت و ريزنمرات و ... براي روز مصاحبه لازمه.

موفق باشيد

Milad2012
January 19th, 2012, 08:41 PM
سلام عرض می کنم خدمت همه ی دوستان
امیدوارم همه خوب باشید. خواهش می کنم که لیست مدارکی که برای مصاحبه برای F-1 باید با خودم ببریم رو که در ادامه نوشتم رو ملاحضه بفرمایید و در صورت نقص به بنده گوشزد بفرمایید..

پاسپورت
1تافل
جی ار ای
نامه پذیرش
I-20
جاب افر ------------> من کار نکردم در ایران اینو ندارم! لازمه داشته باشم؟
نامه ریسرچ پلن(از استاد بگیرید)
تاییدیه دی اس 160
تاییدیه پرداخت سیوایس
پرینت ایمیل حاوی زمان وقت سفارت
ریز نمرات ترجمه شده
اصل مدارک لیسانس --------------> درسم تموم نشده، اینم ندارم
عکس
نامه حساب بانکی
رزومه و سی وی
اصل شناسنامه و کارت ملی و ترجمه اونها
رسید 140$

خواهش می کنم اگر کسری و یا مشکلی داره بفرمایید...
متشکرم

Milad2012
January 28th, 2012, 11:43 AM
سلام دوستان
میشه یکی از عزیزان لطف کنند و بفرمایند که این JOB OFFER چیه و داشتنش برای مصاحبه الزامی هست یا نه؟؟!
متشکرم

Sunrise
January 29th, 2012, 03:58 AM
سلام دوستان
میشه یکی از عزیزان لطف کنند و بفرمایند که این JOB OFFER چیه و داشتنش برای مصاحبه الزامی هست یا نه؟؟!
متشکرم

نامه ای از طرف مقامی در دانشگاهت به صورت مستقیم یا غیر مستقیم خطاب به سفیر هست. مقام دانشگاه (مثل رئیس دانشکده یا دانشگاه) ذکر میکنه این فرد رو ما میخوایم (به دلایل زیر) و وقتی برگشت (نکته همینه) این شغل با این مشخصات رو به ایشون پیشنهاد میکنیم. این نامه میتونه از طرف یک شرکت هم باشه. مثلا رئیس شرکت پیشنهاد کار بده.

قدیما مهم بود. الان سفارت‌خانه‌ها کمتر در این مورد سخت گیری میکنن. پس الزامی نیست اما داشتنش همیشه مفیده. برای اینکه بدونی چیه و نمونه‌هاش رو داونلود کنی این دو تاپیک (برگه پیشنهاد کار (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-job-offer) - Job offer برای تدریس در دانشگاه (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-job-offer/page7)) رو ببین.

همیشه تاپیک‌های مربوط به سفارت‌خانه‌ای که میخوای بری رو دنبال کن ببین اخیرا چه چیزهایی خواستن (از جمله job offer).

Milad2012
January 29th, 2012, 11:08 AM
نامه ای از طرف مقامی در دانشگاهت به صورت مستقیم یا غیر مستقیم خطاب به سفیر هست. مقام دانشگاه (مثل رئیس دانشکده یا دانشگاه) ذکر میکنه این فرد رو ما میخوایم (به دلایل زیر) و وقتی برگشت (نکته همینه) این شغل با این مشخصات رو به ایشون پیشنهاد میکنیم. این نامه میتونه از طرف یک شرکت هم باشه. مثلا رئیس شرکت پیشنهاد کار بده.

قدیما مهم بود. الان سفارت‌خانه‌ها کمتر در این مورد سخت گیری میکنن. پس الزامی نیست اما داشتنش همیشه مفیده. برای اینکه بدونی چیه و نمونه‌هاش رو داونلود کنی این دو تاپیک (برگه پیشنهاد کار (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37-برگه-پیشنهاد-کار-job-offer) - Job offer برای تدریس در دانشگاه (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37-برگه-پیشنهاد-کار-job-offer/page7)) رو ببین.

همیشه تاپیک‌های مربوط به سفارت‌خانه‌ای که میخوای بری رو دنبال کن ببین اخیرا چه چیزهایی خواستن (از جمله job offer).
مرسی از پاسختون. من تو ایران سابقه کار ندارم و job offer هم ندارم! اما هردو رو می تونم به صورت صوری بگیرم! یعنی هم می تونم نامه ی سابقه ی کار بگیرم و هم می تونم نامه ای بگیرم که توش ذکر بشه که میلاد بعد از اتمام تحصیلاتش قراره که بیاد تو شرکت ما کار کنه و position میلاد براش محفوظه! اما من شنیدم که سابقه کار داشتن باعث طولانی شدن فرآیند کلیرنس میشه! کـــــــامل گیج شدم!! این نامه ی job offer لازم هست ببرم یا نه؟ و اگر نبرم چی میشه؟؟
مرسی sunrise عزیز

Sunrise
January 29th, 2012, 07:09 PM
مرسی از پاسختون. من تو ایران سابقه کار ندارم و job offer هم ندارم! اما هردو رو می تونم به صورت صوری بگیرم! یعنی هم می تونم نامه ی سابقه ی کار بگیرم و هم می تونم نامه ای بگیرم که توش ذکر بشه که میلاد بعد از اتمام تحصیلاتش قراره که بیاد تو شرکت ما کار کنه و position میلاد براش محفوظه! اما من شنیدم که سابقه کار داشتن باعث طولانی شدن فرآیند کلیرنس میشه! کـــــــامل گیج شدم!! این نامه ی job offer لازم هست ببرم یا نه؟ و اگر نبرم چی میشه؟؟
مرسی sunrise عزیز

این نامه میتونه سابقه کارمحسوب نشه. من خودم پیشنهاد کار از دانشگاه رو ترجیج میدم. چون در این حالت لازم نیست سابقه کاری از قبل داشته باشی. در اون دانشگاه سوابق چشمگیر داشتی و حالا رئیس دانشکده گفته اگر تحصیلاتت در آمریکا هم به همین صورت خوب باشه ما استخدامت میکنیم. اما اگر از شرکت بگیری باید توجیهی داشته باشی که چرا اینها این کار رو بهت میدن. مثلا باید بگی چند سال این شرکت بودی که میشه سابقه کار. و از طرف دیگه این شرکت وابسته به کدام سازمان هست و ... سوال برانگیز میشه.

از طرف دیگه زمان فرآیند کلیرنس آنقدر هم به سابقه کار وابسته نیست. کار کردن در یک شرکت معمولی و بی خطر مشکلی ایجاد نمیکنه. بیشتر کسانی که ویزا گرفتن حداقل مدتی سابقه کار در یک شرکتی داشتن.

به نظرم ببر اما تا ازت نخوان اصلا بهشون نامه رو نده. ممکنه ازت بخوان.

samanjan
January 29th, 2012, 10:22 PM
سلام
یکی از دوستان من میخواهد از ایران میخواهد آپلای کند برای دانشگاههای آمریکا
گفت اگر دانشگاه به من پذیرش داد
برای حساب بانکی چه کار کنم ؟ انگار دیگه حساب بانکی من را قبول ندارد ؟ و چقدر باید تو حسابم باشد مرسی

phantom1
February 4th, 2012, 08:21 PM
سلام دوستان
کسی می دونه Bank Statement چند روز اعتبار داره؟ یعنی من که 1 ماه و نیم پیش گرفتمش می تونم الان ارائه بدم؟
سوال دوم اینکه من برای فرصت مطالعاتی می خوام برم آمریکا. فرم DS2019 من یه مقدار دیر بدستم رسید و ترم من از 15 ژانویه شروع شده که تو این مدت نتونستم وقت بگیرم. دبی به من یه وقت مصاحبه برا 16 فوریه داده. ولی اصلا نگفتن که فرم رو عوض کنم. خودم پرسیدم ازشون ولی جوابمو ندادن. بنظر شما باید عوض بشه؟

Persian_Boy
February 5th, 2012, 07:17 AM
سلام دوستان
کسی می دونه Bank Statement چند روز اعتبار داره؟ یعنی من که 1 ماه و نیم پیش گرفتمش می تونم الان ارائه بدم؟
سوال دوم اینکه من برای فرصت مطالعاتی می خوام برم آمریکا. فرم DS2019 من یه مقدار دیر بدستم رسید و ترم من از 15 ژانویه شروع شده که تو این مدت نتونستم وقت بگیرم. دبی به من یه وقت مصاحبه برا 16 فوریه داده. ولی اصلا نگفتن که فرم رو عوض کنم. خودم پرسیدم ازشون ولی جوابمو ندادن. بنظر شما باید عوض بشه؟

در مورد سؤال اولتون بگم که Bank Statement تاریخ انقضا نداره اما خود سفارت جز شرایط میگه که تاریخش فکر میکنم از 6 ماه بیشتر نباید فاصله داشته باشه با مصاحبه.
در مورد سؤال دوم هم اینکه در ارتباط با I-20 میدونم مشکل پیش میاد چون حتی اگه سفارت هم قبول کنه وقتی تشریف میارید آمریکا، توی همون فرودگاه تاریخ مدارک پذیرشتون رو چک میکنن و اگر دیرتر از اون تاریخ اومده باشید ازتون Late arrival letter یا مدرک مشابه که دانشگاه صادر کرده باشه میخوان. برای مصاحبه هم من توصیه میکنم حتما یه نسخه جدید با تاریخ متفاوت ببرید. در مورد I-20 چون بحث شروع کلاس و ترم هستش این مورد مطرحه. مطمئن نیستم در مورد فرصت مطالعاتی هم مهم باشه این موضوع..

jahanshahi
February 9th, 2012, 09:44 PM
دوستان مدارک لازمه برای F1 چیه؟؟؟
مگه شناسنامه و کارت ملی هم میخوان؟؟؟مگه پاسپورت کافی نیست؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

phantom1
February 10th, 2012, 07:22 PM
دوستان مدارک لازمه برای F1 چیه؟؟؟
مگه شناسنامه و کارت ملی هم میخوان؟؟؟مگه پاسپورت کافی نیست؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

بله. توی سایتشون هم گفتن که مدارکی مثل شناسنامه و کارت ملی همراهتون باشن. ترجمه هم بکنید خیالتون راحت تره

hossein5860
February 11th, 2012, 12:36 PM
دوستان سلام
من هرچی نگاه می کنم کسی رو پیدا نمی کنم موضوع مشابه من رو داشته باشه واسه همین سئوال می کنم.
من واسه گرین کارت اقدام کردم (کیس ازدواج) NVC واسم وقت سفارت آنکارا تعیین کرده (28 march) توی همین سایت تاپیک مربوط به آنکارا رو که خوندم اکثر افرادی که واسه گرین کارت رفتن آنکارا 130 دلار پرداخت کردن واسه سفارت. ولی توی نامه ای که NVC واسم فرستاده جز مدارک مورد نیازش این نیست و نوشته payment received!!
حالا نمی دونم آیا این وجه رو همه باید پرداخت کنن یا نیازی نیست من پرداخت کنم
ممنون از اونایی که کیس مشابه دارن و جواب می دن و اونایی که جوابمو میدونن و جواب می دن!!!

jahanshahi
February 13th, 2012, 07:03 PM
دوستان چند قطعه عکس لازم هست؟؟؟؟عکس size 600x600 هست؟؟؟

azy
February 13th, 2012, 09:42 PM
دو قطعه عکس فکر می کنم کافی باشه

Armik
February 15th, 2012, 11:55 PM
فکر می کنم جای مطرج کردن سوالم همینجا باشه ! ببخشید شاید سوالم ناشیانه باشه اما من حقیقتش چیز زیادی از ویزا نمی دونم، می خواستم بپرسم میشه قبل از دریافت فرم I20 برای گرفتن وقت سفارت اقدام کرد؟!

Sunrise
February 16th, 2012, 06:56 AM
فکر می کنم جای مطرج کردن سوالم همینجا باشه ! ببخشید شاید سوالم ناشیانه باشه اما من حقیقتش چیز زیادی از ویزا نمی دونم، می خواستم بپرسم میشه قبل از دریافت فرم I20 برای گرفتن وقت سفارت اقدام کرد؟!

بله. چند حالت هست:

۱- سفارت‌هایی که سیستم آنلاین برای گرفتن وقت دارن و حتما بارکد فرم DS-160 رو ازت میخوان، واقعا نیازی به پر کردن DS-160 (به در نتیجه دانستن Sevis Number نیست). میتونی یه بارکد فرم الکی بدی (ده تا صفر) تا وارد مرحله بعد جدول زمانهای وقت مصاحبه بشه.

۲- اگر با ایمیل باید وقت رو بهت بدن و حتما ازت شماره بارکد DS160 منطقی میخوان (نه صفر و اعداد رندوم) میتونی یه فرم DS پر کنی تا وقت بگیری و این بار در بخش Sevis number صفر بزاری. بعد که Sevis number رو گرفتی (روی I-20 هست) یه فرم دیگه پر کن با اون برو برای مصاحبه.

۳- اگر هم سیستم آنلاین برای گرفتن وقت ندارن که مهم نیست I-20 به دستت رسیده باشه یا نه. قبلا آنکارا تلفنی بود، اگر الان هم اینطوریه لازم نیست Sevis Number رو بدونی.

۴- در صورتی که میخوای وقت اضطراری بگیری، بدون دانستن Sevis number‌ نمیتونی (شامل آنکارا و دوبی)

باید زمان بندی دقیق داشته باشی تا I-20 قبل از وقت مقرر مصاحبه بهت برسه. چون اگر وقت زودی انتخاب کنی و به فرض اگر به وقتت نرسیدی، اون موقع (مثلا آپریل یا می) آنقدر وقت‌ها شلوغه که دیگه نمیتونی وقت مجدد بگیری و میره برای جون جولای. پس یه وقت با فاصله کافی بگیر.

از آنجا که گفتی چندان با ویزا آشنا نیستی:

برای گرفتن وقت به بارکد فرم DS-160 نیاز داری (اگر بخوان - مورد ۱ و ۲ بالا)
برای فرم DS-160 به عدد Sevis NUmber نیازی خواهی داشت.
برای Sevis Number باید روی I-20 رو ببینی. میتونی قبل از گرفتنش، از دانشگاه بخوای بهت این عدد رو ایمیل کنن یا اسکن نامه رو بهت بدن. اما برای روز مصاحبه حتما اصلش لازمه.
تا دو روز قبل از مصاحبه هم میتونی DS-160 رو پر کنی.
میتونی چندین فرم پر کنی و در نهایت با یکیش بری برای مصاحبه.

hossein2266
February 18th, 2012, 11:44 AM
دوستان چند قطعه عکس لازم هست؟؟؟؟عکس size 600x600 هست؟؟؟

به سفارتي كه ميرين بستگي داره، بيشتر سفارتها (مثل دوبي و عشق آباد) در صورتي كه عكس آپلود شدتون تو فرم DS مشكلي نداشته باشه، ازتون روز مصاحبه عكس نميخوان، اما براي اطمينان، بهتره مدارك لازم براي هر سفارتو از سايت خود سفارت چك كنيد، موفق باشيد

Visible
February 22nd, 2012, 10:15 AM
سلام،

کسی از دوستان مینونه بگه که آیا سفارت ها (منطورم عشق آباد بیشتر) اصل فارسی مدارک ( سند، ریز نمرات و....) رو هم لازم دارن، و باید اصل همه مدارکم رو هم ببرم ؟؟ یا فقط بردن اصل ترجمشون ( که کپی فارسی هم بهش ضمیمه است) کفایت میکنه؟
با تشـــــــکر

jahanshahi
February 22nd, 2012, 09:32 PM
این اصل مدرک لیسانس که میگید هم باید باشه یا همون اصل ترجمه رسمی کافیه یه مطلب ترجمه رسمی سند ها ببریم یا ترجمه رسمی یکی کامل بگه چیا لازمه

ممنون

Rajabinasab
February 27th, 2012, 12:59 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من یه سوالی داشتم به نظرم اینجا مناسبترین جا برا پرسیدنش بود.
من دارم از سربازی نخبگان استفاده می کنم و امیدوارم تا اواخر فروردین تموم بشه ولی چون هنوز آموزشی نرفتم(آموزشی نخبگان 1 تیرماه است) به اسم فرصت مطالعاتی اجازه خروج 6 ماهه بدون گذاشتن وثیقه بهم میدن که فکر کنم به واسته اون پاسپورت 6 ماهه هم بهم بدن.
حالا سوال من اینه که اگه من پذیرش بگیرم و برای مصاحبه برم سفارت آمریکا آیا به اینکه پاسپورتم 6 ماه یا کمتر اعتبار داره گیر نمی دن؟
فقط اینکه من قصد دارم تیرماه آموزشی رو برم و سربازیم رو تموم کنم ولی قبلش حتما باید برا مصاحبه برم.

s19297
February 27th, 2012, 08:55 PM
سلام به همه. من 60، 70% مطالب رو خوندم ولی این هنوز برام سواله. لطفا اگه قبلا مطرح شده و جواب موثق گرفته لینکشو بهم بدین. البته مثلا پست 1102 رو دیدم ولی قاطع نیست. آیا مدارک دیپلم و راهنمایی و پیش دانشگاهی هم برای سفارت لازمه یا فقط مدارک دانشگاهی لازمه؟پیش رو دارم ولی دبیرستان و راهنمایی اذیت می کنن و مدرک رو نمی دن. البته اطلاعات کافی دارم که ds رو پر کنم. منظورم بردن اصل خود مدرک هست مرسی

azy
February 27th, 2012, 10:51 PM
می تونید از سایت هر سفارت ببینید که چه مدارکی احتیاج دارند.

Rajabinasab
February 29th, 2012, 02:24 PM
سلام به همه دوستان عزیز
من دارم از سربازی نخبگان استفاده می کنم و امیدوارم تا اواخر فروردین تموم بشه ولی چون هنوز آموزشی نرفتم(آموزشی نخبگان 1 تیرماه است) به اسم فرصت مطالعاتی اجازه خروج 6 ماهه بدون گذاشتن وثیقه بهم میدن که فکر کنم به واسته اون پاسپورت 6 ماهه هم بهم بدن.
حالا سوال من اینه که اگه من پذیرش بگیرم و برای مصاحبه برم سفارت آمریکا آیا به اینکه پاسپورتم 6 ماه یا کمتر اعتبار داره گیر نمی دن؟
فقط اینکه من قصد دارم تیرماه آموزشی رو برم و سربازیم رو تموم کنم ولی قبلش حتما باید برا مصاحبه برم.

سلام من خودم جواب سوالم رو بدم شاید بدرد آیندگان بخوره

می تونید با این فرصت 6 ماهه برای پاسپورت اقدام کنید که در این حالت به شما پاسپورتی داده می‏شود که مثل تمام پاسپورتها 5 سال اعتبار داره و همین اعتبار برای سفارت مهمه و نه اجازه خروج.
برای گواهی اتمام سربازی، نخبگان نیروهای مسلح با دونستن کشور مقصد، نامه ای را خطاب به نظام وظیفه به شما میدهد، نظام وظیفه مشخصات شما را برای یک بار خروج از کشور به مقصد خواسته شده وارد سیستم گذرنامه میکنه و وقتی شما به اداره گذرنامه تشریف می برید می تونید با استفاده از نامه اداره گذرنامه در تمام پلیسهای +10 کشور تقاضای گذرنامه بدید.

Armik
February 29th, 2012, 02:37 PM
دوستان عزیز ببخشید، برای مدارک ویزا کارت معافیت سربازی لازم هست؟ وقتی پاسپورت داریم یعنی اجازه خروج هم داریم دیگه ! آخه کارت معافیت ما از این قدیمیها بود گرفتن جدیدش کنن نمی دونم کی بدستم برسه ولی می خوام وقت سفارت بگیرم !

chahrise
March 1st, 2012, 06:00 PM
دوستان عزیز سلام
من از ۲ کالجه مختلف I-20 دارم فقط میخواستم بپرسم آیا شانسه گرفتن ویزا برای کسانی که از کالج پذیرش دارن کمتر از کسانیه که از دانشگاه پذیرش دارند؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائد

Armik
March 2nd, 2012, 12:10 AM
دوستان عزیز یه سوال از روی بی تجربگی، اگه توی مدارک ویزا کارت معافیت سربازی وجود نداشته باشه صددرصد مشکل ایجاد میشه؟ من کارت معافیتم رو دادم برای تعویض معلوم نیست کی بدستم برسه !

saeed_oroomy
March 3rd, 2012, 07:33 PM
بله. چند حالت هست:

۱- سفارت‌هایی که سیستم آنلاین برای گرفتن وقت دارن و حتما بارکد فرم DS-160 رو ازت میخوان، واقعا نیازی به پر کردن DS-160 (به در نتیجه دانستن Sevis Number نیست). میتونی یه بارکد فرم الکی بدی (ده تا صفر) تا وارد مرحله بعد جدول زمانهای وقت مصاحبه بشه.

۲- اگر با ایمیل باید وقت رو بهت بدن و حتما ازت شماره بارکد DS160 منطقی میخوان (نه صفر و اعداد رندوم) میتونی یه فرم DS پر کنی تا وقت بگیری و این بار در بخش Sevis number صفر بزاری. بعد که Sevis number رو گرفتی (روی I-20 هست) یه فرم دیگه پر کن با اون برو برای مصاحبه.

۳- اگر هم سیستم آنلاین برای گرفتن وقت ندارن که مهم نیست I-20 به دستت رسیده باشه یا نه. قبلا آنکارا تلفنی بود، اگر الان هم اینطوریه لازم نیست Sevis Number رو بدونی.

۴- در صورتی که میخوای وقت اضطراری بگیری، بدون دانستن Sevis number‌ نمیتونی (شامل آنکارا و دوبی)

باید زمان بندی دقیق داشته باشی تا I-20 قبل از وقت مقرر مصاحبه بهت برسه. چون اگر وقت زودی انتخاب کنی و به فرض اگر به وقتت نرسیدی، اون موقع (مثلا آپریل یا می) آنقدر وقت‌ها شلوغه که دیگه نمیتونی وقت مجدد بگیری و میره برای جون جولای. پس یه وقت با فاصله کافی بگیر.

از آنجا که گفتی چندان با ویزا آشنا نیستی:

برای گرفتن وقت به بارکد فرم DS-160 نیاز داری (اگر بخوان - مورد ۱ و ۲ بالا)
برای فرم DS-160 به عدد Sevis NUmber نیازی خواهی داشت.
برای Sevis Number باید روی I-20 رو ببینی. میتونی قبل از گرفتنش، از دانشگاه بخوای بهت این عدد رو ایمیل کنن یا اسکن نامه رو بهت بدن. اما برای روز مصاحبه حتما اصلش لازمه.
تا دو روز قبل از مصاحبه هم میتونی DS-160 رو پر کنی.
میتونی چندین فرم پر کنی و در نهایت با یکیش بری برای مصاحبه.
SUNRISE عزیز پس بین SEVIS NUMBER و بارکد DS-160 ارتباطی نیستش؟؟؟ و نهایتا اگر هم باشه با دادن پرینتش در روز مصاحبه حل میشه؟؟ با تشکر

Sunrise
March 3rd, 2012, 07:38 PM
SUNRISE عزیز پس بین SEVIS NUMBER و بارکد DS-160 ارتباطی نیستش؟؟؟ و نهایتا اگر هم باشه با دادن پرینتش در روز مساحبه حل میشه؟؟ با تشکر

بله. این دو عدد برای دو چیز مختلفه.

Armik
March 7th, 2012, 12:25 PM
دوستان، من هرچیزی سوال می کنم هیچ کسی جواب نمیده :(! جان من این یکی رو اگه کسی می دونه جواب بده ! برای مدارک ویزا گواهی عدم سو پیشینه هم لازمه؟!

faith
March 7th, 2012, 12:31 PM
دوستان، من هرچیزی سوال می کنم هیچ کسی جواب نمیده :(! جان من این یکی رو اگه کسی می دونه جواب بده ! برای مدارک ویزا گواهی عدم سو پیشینه هم لازمه؟!

سلام

نه.

برای دریافت ویزای آمریکا نیازی به گواهی عدم سو پیشینه نیست

شاد باشید

Alirezo0o
March 7th, 2012, 12:35 PM
سلام دوستان. بهترین مدرک برای ثابت کردن مورد زیر به سفارت چی میتونه باشه؟

Any document that may support your case and prove your ties in the country of residence.

azy
March 7th, 2012, 07:10 PM
اگر سند مالکیت به نام خودتون باشه یا اینکه جاب آفر داشته باشید به دردتون میخوره .

faranak1
March 7th, 2012, 08:08 PM
سلام به همه دوستان عزیز

شما نامه را بگیر و برای پاسپورت اقدام کن .تمام پاسپورتها 5 ساله است.

setareh_gh
March 7th, 2012, 11:34 PM
چند تا سوال برای محکم کاری اگه بخوایم مدارک ببریم اینکه میشه چندتاسهام یک شرکت خیلی بزرگ به ناممون باشه ببریم؟
بعد سند خونه میشه به نام پدر باشه بعد ترجمه کنیم؟ ببریم؟
bs میشه 1 یا 2روزه باشه یا حتما گردش مالی باید باشه؟

setareh_gh
March 8th, 2012, 12:24 AM
کارت واکسیناسیون هم باید ببریم؟
سویس فی رو برای دبی مثلا چه جوری باید پرداخت کرد داد؟

setareh_gh
March 8th, 2012, 12:44 AM
این research plan چیه به درد هنری ها که نمی خوره مار روریچکت نکنن به خاطر این؟

tnoyb
March 8th, 2012, 07:55 AM
You need to pay sevis fee online using either credit or debit card. You can search online to see how to pay it. You may ask somone who has credit card to do it for you. It doesn,t depend upon (https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp)which embassy (https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp) you are applying from . (https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp)

hamman
March 8th, 2012, 10:32 AM
برای من یه نامه از کنفرانس فرستادن که اقای فلان در کنفرانس فلان که در تاریخ فلان برگذار میشه مقاله اکسپت شده و رجیستر شده داره و باید به عنوان ارایه دهنده بیاد امریکا
آیا این نامه برای سفارت کافیه؟

asadatizade
March 8th, 2012, 02:41 PM
سلام به همه. من 60، 70% مطالب رو خوندم ولی این هنوز برام سواله. لطفا اگه قبلا مطرح شده و جواب موثق گرفته لینکشو بهم بدین. البته مثلا پست 1102 رو دیدم ولی قاطع نیست. آیا مدارک دیپلم و راهنمایی و پیش دانشگاهی هم برای سفارت لازمه یا فقط مدارک دانشگاهی لازمه؟پیش رو دارم ولی دبیرستان و راهنمایی اذیت می کنن و مدرک رو نمی دن. البته اطلاعات کافی دارم که ds رو پر کنم. منظورم بردن اصل خود مدرک هست مرسی

مدرک دبیرستان و راهنمایی لازم نیست

asadatizade
March 8th, 2012, 02:43 PM

بله میشه قبلش هم اقدام کرد

asadatizade
March 8th, 2012, 02:48 PM
برای من یه نامه از کنفرانس فرستادن که اقای فلان در کنفرانس فلان که در تاریخ فلان برگذار میشه مقاله اکسپت شده و رجیستر شده داره و باید به عنوان ارایه دهنده بیاد امریکا
آیا این نامه برای سفارت کافیه؟
بله کافیه ولی مدارک دیگه هم باید داشته باشین (حساب بانکی، اشتغال به تحصیل یا کار، ... )

asadatizade
March 8th, 2012, 02:50 PM
سلام دوستان. بهترین مدرک برای ثابت کردن مورد زیر به سفارت چی میتونه باشه؟

Any document that may support your case and prove your ties in the country of residence.

فکر نکنم کسی جواب این سوال رو بدونه، شما هر مدرکی می تونین با خودتون ببرین

negin88
March 8th, 2012, 04:35 PM
بله میشه قبلش هم اقدام کرد

می شه خواهش کنم راهنمایی کنین که چه جوری می شه این کار رو کرد که مشکلی هم پیش نیاد؟

negin88
March 8th, 2012, 06:36 PM
دوستان آشنا نبودن من رو به مسائل مربوط به ویزا ببخشید.. می تونم ازتون خواهش کنم که بگید SEVIS Fee چقدر هست و کی باید پرداخت بشه؟ و این که برای ویزا غیر از SEVIS Fee چه هزینه دیگه ای هم هست؟
مرسی

hojjat007
March 8th, 2012, 06:46 PM
دوستان آشنا نبودن من رو به مسائل مربوط به ویزا ببخشید.. می تونم ازتون خواهش کنم که بگید SEVIS Fee چقدر هست و کی باید پرداخت بشه؟ و این که برای ویزا غیر از SEVIS Fee چه هزینه دیگه ای هم هست؟
مرسی
sevis fee مبلغش 200$ و باید در روز مصاحبه همراهتون باشه، مهمولاً هر وقت تکلیف دانشگاتون مشخص شد، قابل پرداخت هست. یه هزینه هم هست که واسه مصاحبه بسته به سفارت فرق می کنه نحوه پرداختش. خواهشن قبل پرسش یه جستجویی بکنید.

negin88
March 8th, 2012, 10:47 PM
sevis fee مبلغش 200$ و باید در روز مصاحبه همراهتون باشه، مهمولاً هر وقت تکلیف دانشگاتون مشخص شد، قابل پرداخت هست. یه هزینه هم هست که واسه مصاحبه بسته به سفارت فرق می کنه نحوه پرداختش. خواهشن قبل پرسش یه جستجویی بکنید.

ممنونم.. یعنی نباید برای پرداخت SEVIS از این سایت استفاده کرد؟ https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp

Sunrise
March 9th, 2012, 09:58 AM

کارت واکسیناسیون لازم نیست. واکسن رو فقط دانشگاه میخواد. آن‌هم نه همه‌ی دانشگاه‌ها.

Sunrise
March 9th, 2012, 10:05 AM

بهتره قبل از مصاحبه به صورت آنلاین SEVIS رو پرداخت بشه تا توی دردسر نیافتین. بعضی سفارت‌ها (خب نه همه) اگر از همون اول پرینت پرداخت SEVIS رو نشون ندین، به دلیل مدارک ناقص مصاحبه نمیکنن میگن برین پرداخت کنین برگردین که وقتتون میپره و اگه همون روز براتون صبر نکنن میره برای دو سه ماه دیگه اگه وقت گیر بیاد.

negin88
March 9th, 2012, 12:07 PM
بهتره قبل از مصاحبه به صورت آنلاین SEVIS رو پرداخت بشه تا توی دردسر نیافتین. بعضی سفارت‌ها (خب نه همه) اگر از همون اول پرینت پرداخت SEVIS رو نشون ندین، به دلیل مدارک ناقص مصاحبه نمیکنن میگن برین پرداخت کنین برگردین که وقتتون میپره و اگه همون روز براتون صبر نکنن میره برای دو سه ماه دیگه اگه وقت گیر بیاد.

مرسی از راهنماییتون.. برای پرداخت باید رفت به این سایت؟ : https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp

saeed3068
March 9th, 2012, 05:24 PM
سلام دوستان ...
دارالترجمه یرز نمرات من رو خیلی بد ترجمه کرد اما با این وجود دانشگاه ازم قبول کرد و بهم پذیرش داد ...حالا می خوام برم سفارت.... به نظرتون دوباره بدم ترجمه (و بهشون بگم معادل دقیق درس ها به انگلیسی چی میشه؟) یا اینکه حتما باید ریز نمرات که میدیم سفارت با اونی که دادیم به دانشگاه مطابقت داشته باشه؟؟

hasanali
March 9th, 2012, 05:33 PM
سلام دوستان ...
دارالترجمه یرز نمرات من رو خیلی بد ترجمه کرد اما با این وجود دانشگاه ازم قبول کرد و بهم پذیرش داد ...حالا می خوام برم سفارت.... به نظرتون دوباره بدم ترجمه (و بهشون بگم معادل دقیق درس ها به انگلیسی چی میشه؟) یا اینکه حتما باید ریز نمرات که میدیم سفارت با اونی که دادیم به دانشگاه مطابقت داشته باشه؟؟
تا اونجایی که من فهمیدم دانشگاه به سفارت ربطی نداره. نظر من اینه که ترجمه درست و درمونی تحویل سفارت بدید که همه چیز تو صدور ویزا و کلیرنس رو روال پیش بره. این دفعه هم ببرید یک جای خوب ترجمه کنید و راجع به دارالترجمه هم تو این سایت تاپیک هست، برید اونها رو بخونید.

studentt
March 10th, 2012, 10:52 AM
آیا گواهی پذیرش مقاله ها هم باید به سفارت ارائه بشه ؟ اصل مقالات چه طور؟ من تو CV ذکر نکردم که کدوم مقالات فارسیه آیا لازمه تو CV
که میبرم سفارت ذکر بشه؟

hossein2266
March 10th, 2012, 10:52 AM
مرسی از راهنماییتون.. برای پرداخت باید رفت به این سایت؟ : https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp

بله همين آدرسه! دوستان توجه داشته باشند، Sevis Fee رو بايد online و قبل از مصاحبه پرداخت كنيد، تقريبا تو همه سفارتخونه ها روز مصاحبه از شما رسيد Sevis fee رو كه قبلا online پرداخت كردين، ميخوان، نكته ساده ولي مهم ديگه هم كه به كرات گفته شده اينكه متقاضي F-2 نبايد sevis fee پرداخت كنه، موفق باشيد

reina_del_mar
March 10th, 2012, 11:27 AM
سلام دوستان. من بعد از گرفتن پذیرش نام خانوادگی ام تغییر کرده، حالا با توجه به اینکه تمام مدارکم براساس همون اسم قبلیه لزومی هست دوباره تمامی مدارک با نام خانوادگی جدید صادر بشه یا یه گواهی از ثبت احوال برای روز مصاحبه کافیه؟ ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاع دارن کمک کنن

hossein2266
March 10th, 2012, 11:33 AM
آیا گواهی پذیرش مقاله ها هم باید به سفارت ارائه بشه ؟ اصل مقالات چه طور؟ من تو CV ذکر نکردم که کدوم مقالات فارسیه آیا لازمه تو CV
که میبرم سفارت ذکر بشه؟

جواب همه سوالاتي كه پرسيديد خير است، سفارت اصل يا كپي مقاله رو از شما نميخواد و ذكر نام مقالات در CV هم اختياريست، موفق باشيد

studentt
March 10th, 2012, 08:54 PM
جواب همه سوالاتي كه پرسيديد خير است، سفارت اصل يا كپي مقاله رو از شما نميخواد و ذكر نام مقالات در CV هم اختياريست، موفق باشيد

ببخشید اینطورکه من متوجه شدم مقالاتی که تو CV ذکر ده رو برای ثبت نام در دانشگاه هم لازم نداریم. پس از کجا میفهمن که طرف راست میگه؟

hossein2266
March 11th, 2012, 01:07 AM
ببخشید اینطورکه من متوجه شدم مقالاتی که تو CV ذکر ده رو برای ثبت نام در دانشگاه هم لازم نداریم. پس از کجا میفهمن که طرف راست میگه؟

2 تا نكته، 1- هميشه بنا بر صداقت هست 2- سفارت محلي براي ارزيابي علمي شما نيست. همچنين درخصوص ارزيابي مقالات شما توسط دانشگاه، بايد بگم كه مقالات بين المللي در اينترنت وجود داره، پس چك كردنش كار ساده ايه، مقالات به زبان فارسي هم در صورتي كه در رزومه شما باشه چندان ارزشمند نيست و دليلي براي چك كردن اونها توسط دانشگاه وجود نداره، موفق باشيد

pariya
March 11th, 2012, 08:01 PM
سوال فوري:
اون پولي كه بايد موقع مصاحبه به سفارت داد، بايد به حساب سفارت بريزيم يا اينكه همونجا پرداخت مي كنيم؟ وقت سفارتم فردا صبح آنكاراست.

سارینا
March 11th, 2012, 11:05 PM
سوال فوري:
اون پولي كه بايد موقع مصاحبه به سفارت داد، بايد به حساب سفارت بريزيم يا اينكه همونجا پرداخت مي كنيم؟ وقت سفارتم فردا صبح آنكاراست.

به این لینک مراجعه کن. http://turkey.usembassy.gov/student_visas2.html
و این لینک http://turkey.usembassy.gov/step_2.html

There is a non immigrant visa machine-readable visa application fee, which is payable at any TEB Bank (Türk Ekonomi Bankası) branch. The bank will give you a receipt for your payment, and you must include the receipt as part of your application. (Please make sure to bring original customer copy only, copies or other type of receipts will not be accepted.) This is an application fee; it is not refunded if you do not receive a visa.

Armik
March 12th, 2012, 02:20 PM
ببخشید ممکنه بگید که:
آیا برای سفارت ریزنمرات و مدارک قبل از دانشگاه (پیش دانشگاهی، دبیرستان و راهنمایی) هم لازم هست یا نه؟!
ترجمه شناسنامه چطور؟
مرسی

hojjat007
March 12th, 2012, 09:39 PM
ببخشید ممکنه بگید که:
آیا برای سفارت ریزنمرات و مدارک قبل از دانشگاه (پیش دانشگاهی، دبیرستان و راهنمایی) هم لازم هست یا نه؟!
ترجمه شناسنامه چطور؟
مرسی
خیر لازم نیست ولی ترجمه شناسنامه باشه همراهتون.

Sunrise
March 13th, 2012, 03:21 AM
ببخشید ممکنه بگید که:
ترجمه شناسنامه چطور؟
مرسی

از من ترجمه شناسنامه رو خواستن (سفارت آمریکا در کابل). احتمالش کمه که از شما بخوان جز مواردی از بقیه بشنوید که خواسته باشن مثل من!

Mahdis
March 13th, 2012, 08:43 PM
برای دانشجویان ریتنینگ، چه مدارکی لازمه ببرند سفارت؟

peygham_new
March 18th, 2012, 05:36 PM
سلام
میخوستم بدونم عکس گذرنامه من با ته ریش هست تو عکس ریشم کاملا بیدا هست به نظره شما دوستان مشکلی وجود داره خارج از ایران مخصوصا امریکا؟:confused: اگه مشکلی هست میشه عکسو عوض کرد؟:confused:
ممنون میشم جواب بدین

azy
March 18th, 2012, 05:49 PM
عکس مال خودتونه !!! ایرادش واسه چی باشه؟؟؟!!!!

Sara_123
March 26th, 2012, 12:42 PM
سلام دوستان
سال نو مبارک
من یه سوال داشتم
یکی از دوستانم میخواد برای ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کنه
برای اثبات اینکه میخواد بعد از اتمام تحصیلاتش برگرده ایران، سند چندتا ملکی که به خودش و برادرش ارث رسیده رو نشون بده
سندها به نام پدرشونه و برگه انحصار وراثت رو دارند
اما هنوز نتونستن سند رو تفکیک و به نام خودشون کنن
آیا کسی بوده که همچین تجربه ای داشته باشه؟
به نظرتون میشه با این مدارک آفیسر رو قانع کرد؟
ممنون از همه:)
با آرزوی اینکه امسال سال خوبی برای همه مون باشه:)

chipich
March 26th, 2012, 02:32 PM
سلام دوستان
سال نو مبارک
من یه سوال داشتم
برای اثبات اینکه میخواد بعد از اتمام تحصیلاتش برگرده ایران، سند چندتا ملکی که به خودش و برادرش ارث رسیده رو نشون بده
اصلآ گير نميدن به اين چيزا . دوست من هم كلي سنداملاك خانوادگيشو با همين شرايط ترجمه كرده بود ازش نخواسته بودن .ولي مدرك خوبيه ببرينش ولي قول ميدم مصاحبه به اينجاها نميكشه!!!

hossein2266
March 26th, 2012, 02:38 PM
سلام دوستان
سال نو مبارک
من یه سوال داشتم

با سلام

تاجايي كه ميدونم براي سفارت امريكا، بردن سند ملكي اونم براي موارد دانشجويي جهت اثبات social tie چندان كاربردي نداره، پيشنهاد من اينه كه به دنبال گواهي كار (job offer) باشند، همچنين برخلاف سالهاي گذشته، در يكي 2 سال اخير سفارت امريكا خيلي راحت با case هاي دانشجويي در روز مصاحبه موافقت ميكنه و معمولا مواردي براي اثبات برگشت به ايران نميخواد، موفق باشيد

nt
March 28th, 2012, 10:19 AM
سلام
من در مورد کارنامه هایی که باید ببریم سفارت سوال داشتم. ترجمه کارنامه های من از دانشگاه تهیه شده و هولوگرام دانشگاه را داره. آیا سفارت این کارنامه ها را قبول می کنه یا اینکه دوباره باید ببرم دارالترجمه تا مهر دادگستری بخوره؟ من دانشجوی صنعتی اصفهان بودم. ممنون