PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در دبی در سال ۲۰۱۲

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

ShahdaD
December 30th, 2011, 11:15 AM
لطفا" نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در دوبی در سال۲۰۱۲ را در این موضوع به اشتراک بگذارید. همچنین برای اطلاع از نتایج و تجربیات سایر کاربران در سال های قبل به موضوعات زیر مراجعه کنید:

نتایج و تجربیات مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16402-تجربیات-و-نتایج-مصاحبه-در-دوبی-در-سال-۲۰۱۰)

نتایج و تجربیات مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۰۹ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5393-تجربیات-و-نتایج-مصاحبه-در-دوبی-در-سال-۲۰۰۹)

نتایج و تجربیات مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۰۸ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2825-تجربیات-و-نتایج-مصاحبه-در-دوبی-در-سال-۲۰۰۸)

vahid_vp
January 15th, 2012, 01:11 PM
من دو هفته پیش وقت داشتم و بدون مشکل برای بار دوم ویزا گرفتم اینم بگم که یکی از دوستانم هم با من بود که ایشان هم ویزا گرفتند برای بار اول :p

Harrison
January 19th, 2012, 11:34 AM
من دو هفته پیش وقت داشتم و بدون مشکل برای بار دوم ویزا گرفتم اینم بگم که یکی از دوستانم هم با من بود که ایشان هم ویزا گرفتند برای بار اول :p
برادر جان یکم راجع به شرایط خودتونو دوستتون بنویس که چجوری بودید :د اینکه فقط دانشجو بود که دردی از ما دعوا نمی‌کنه :د

Harrison
January 19th, 2012, 11:49 AM
تاریخ مصاحبه: ۱۶ ژانویه نوع درخواست ویزا: توریستی نتیجه: ریجکت!!!

خواهر بنده با شوهر و پسر ۴سالشون رفته بودن که خیلی‌ محترمانه برخورد کردن اما گفتن که شما اونجا می‌مونید و سوشال تای ندارید سفر اروپایی بیشتر داشته باشید!!!

شرایط: هر ۲ پزشک هستند،،،در نوبت گرین کارت هم هستند،،،پدر مادر خود من هم گرین کارت دارند،،،بردار بنده هم در آمریکا سیتیزن هستند که درخواست دعوت نامه داده بودند،،,

ضمنا پدر مادر شوهر خواهرم هم گرین کارت دارند،،،۲تا دیگه از خواهرشون هم که اونجا هستند گرین کارت دارن که ازاون طریق چند سالی‌ هست در نوبت گرین کارت هستند!!!

با اینکه واقعا نمیخواستن بمونند و سند کلینیک و داروخانه و کلی‌ مدارک دیگه که تای نشون بده برده بودن،ریجکت شدن :د من فکر کنم یه کتک حسابی‌ نخوردن تو سفارت شانس اوردن با این شرایط :د
ضمنا اون روز ۴۰نفر توریستی بودن که ۳،۴نفر گرفتن،،،۳نفر دانشجویی بودن که هر ۳دانشجو گرفتند :د از شرایط دانشجویان خبری نیست :د فقط اینکه یکیشون قیافش به دانشجو نمیخورد اما با اعتماد به نفس خیلی‌ بالا خوب انگلیسی صحبت می کرد و ویزا رو گرفت :د

albouse
January 22nd, 2012, 04:48 PM
سلام
ویزاتون اومده ویا برگه زرد هنوز دستتون هست؟ وگرنه دانشجو ئی سریع قبولت می کنن اینکه ویزاتون کی میاد خیلی مهم است.

albouse
January 22nd, 2012, 04:50 PM
سلام
یک سوال پارسال که من پاسپورتمو فرستادم برا ی گرفتن ویزا I-20 هم همراهش فرستادم. امسال هم این قانون هنوز هست؟

vahid_vp
January 22nd, 2012, 05:01 PM
سلام
ویزاتون اومده ویا برگه زرد هنوز دستتون هست؟ وگرنه دانشجو ئی سریع قبولت می کنن اینکه ویزاتون کی میاد خیلی مهم است.
هنوز نیومده اتفاقا دیروزچک کردم هنوز نوشتهدرپروسه صدور قرار داره . من توریستی گرفتم

vahid_vp
January 22nd, 2012, 05:10 PM
برادر جان یکم راجع به شرایط خودتونو دوستتون بنویس که چجوری بودید :د اینکه فقط دانشجو بود که دردی از ما دعوا نمی‌کنه :دمن و دوستم هر دو توریستی بودیم . البته من دعوتنامه از یک شرکت آمریکایی داشتم و سال قبل هم یک مسافرت به آمریکا داشتم . چند تا سند و غیره هم بردم که اصلا نگاه نکردن فقط پرسید کجا می ری؟ پیش کی؟ چند روز؟ راستش مطمئن بودم ویزا می گیرم ولی دوستم دو روز بعد از من بود که حسابی توجیهش کردم که چی بگه و در جواب سوال که با کی می خواهی به آمریکا بری هم اسم من رو بگه که ایشون هم در کمال ناباوری موفق به کسب ویزا شد .

ShahdaD
February 2nd, 2012, 10:44 AM
کاربران گرامی،

متاسفانه ناچار شدم بیشتر پست های این تاپیک رو به تاپیک" گرفتن وقت از دبی در سال 2012" (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36861-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2&p=624192#post624192) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36861-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2&p=624192#post624192)منتقل کنم...تعداد زیادی از پست ها نیز حذف شد....قوانین وب سایت کاملا مشخص و برای راحتی هرچه بیشتر شما و سایر کاربران این قوانین ایجاد شده است...از شما انتظار میرود که با سرچ کردن کلمات کلیدی پست خود مکان مناسبی را برای ارسال پست خود بیابید...

از توجه شما پیشاپیش سپاس گذارم

مدیریت انجمن آمریکا

lord_alone
February 6th, 2012, 07:52 PM
سلام دوستان عزیز من 31 ژانویه 8 صبح از دبی اقدام کردم برای ویزای توریستی اما منو بی دلیل منطقی رد کردن واقعا شاکی شدم .همه شرایط رو داشتم .دوست عزیز من هم ویزا گرفت .کلا خوب ویزا میدادن همه میدونن 3 نفر اونجا ایرانها رو مصاحبه میکنن ژاپونی معروف که خوب ویزا میداد یک امریکایی قد بلن که مودب بود و اون هم خوب ویزا میداد و اون کسی که منو رد کرد یک امریکایی در باجه شماره 7 قد کوتاهی داشت . کل پروسه مصاحبه من 15 ثانیه طول نکشید .3 تا سوال پرسید و هیچ مدرکی از من ندید و منو رد کرد .1 کیو اونجا داری گفتم 2 تا عمو هام .برای چی میری برای تفریح .ایا قبلا اقدام کردن پدر و مادرت ؟؟که اقدام کرده بودن .اما برای 22 سال پیش بود که دنبالش هم نرفتن . یک چیزایی تو کامپیوتر زد گفت نمیتونم به شما ویزا بدم حتی نزاشت حرف بزنم یا چیزی نشون بدم گفت میری بر نمیگردی من واقعا با دست پر رفته بودم .کسی میدونه منو چرا رد کردن؟؟

misteyes
February 6th, 2012, 08:15 PM
سلام دوستان پدر من امروز در دوبی مصاحبه شدن برای ویزای توریستی و قبول شدن. البته بلد نبودن و نمی دونستن بعدش باید پاسپورتشونو به کی بدن. حالا فکر می کنم فردا باید بروند ام.پست. سوالات زیادی کردن ازشون به خصوص در مورد تهیه دلار، وضعیت فرزندان و ...

nakisa2334
February 7th, 2012, 12:33 AM
یعنی دیگه لازم نیست منتظر کلیرنس بمونن؟

misteyes
February 7th, 2012, 09:54 AM
یعنی دیگه لازم نیست منتظر کلیرنس بمونن؟
بله درسته. چون برگ زرد نداده و گفته شما قبول شدید.

FMOHANDES
February 10th, 2012, 11:04 AM
دوستان سلام
من تا چند روز دیگه میخوام برای وقت گرفتن از سفارت اقدام کنم. تاپیک های نتایج مصاحبه دوبی و آنکارا در 2011 و 2012 رو خوندم. با توجه به این که دوبی سریع تر وقت میده و هزینه سفر -هوایی- کمتره و پیک آپ هم لازم نیست خودم برم فکر می کنم دوبی گزینه خوبیه. از طرفی تو نتایج مصاحبه ها دو تا نکته منفی دیدم : یکی این که از بعضی ها bank statement برای کل دوره خواسته بودند (حتی مبالغ بالا مثل 200000$ برای پنج سال phd) و بعضی ها هم به زمان کلیرنس طولانی اشاره کرده بودند.
در مورد bank statement : خواهش می کنم افرادی که تازگی رفته ن دوبی بگن که آیا برای کل دوره تحصیل ازشون bank statement خواسته ن؟
و در مورد کلیرنس : آیا واقعا کلیرنس به محل مصاحبه مربوطه؟ یا در جای دیگری انجام میشه.
ممنونم.

calculator
February 13th, 2012, 11:14 AM
سلام.دوستان کسی یه اژانس با انصاف یا شخصی که پیکاپ ویزا را از دبی انجام بده و قابل اعتماد باشه را سراغ دارید در این فروم بگذارید یا پیغام خصوصی بدید به من؟مرسی

notorious
February 17th, 2012, 11:41 AM
سلام بچه ها ،
من میخوام برای f2 وقت بگیرم از دبی ولی اینطور که اطلاع دارم دبی وقت نمیده جز شرایط اضطراری دانشجویی ولی اینجا خوندم مثل اینکه توریتی هم میشه گرفت از دبی. میشه اگه کسی اطلاع داره به من کمک کنه از دبی میتونم برای f2 وقت بگیرم ؟ من میخوام تابستون برم کی باید اقدام کنم، دبی میشه؟

delsharm
February 18th, 2012, 12:18 PM
سلام،
من این سؤال رو از طرف رفیقم می‌پرسم. ایشون الان کره جنوبی فرصت هست و برای فرصت دیگه‌ای می‌خواد بره امریکا. سفارت سئول به این بهانه که به غیرکره‌ای‌ها سخت ویزا میدن تو مصاحبه ردش کرده. با این وجود آیا شانس این رو داره که از دبی ویزا بگیره؟
ممنون

parhamm
February 18th, 2012, 06:52 PM
آیا برای ویزای توریستی بوده یا دانشجویی؟ و شرایط کاملش مثل مقطع - دانشگاه مبدا و مقصد - فاند- تنها یا با خانواده- لاتاری- درجه یک ها - GRE TOEFL را بفرمایید ولی علی القاعده تاثیر منفی دارد. ولی چون از محل نا مرتبط اقدام شده آفیسر مستقل تصمیم میگیرد.

delsharm
February 18th, 2012, 07:26 PM
سلام
دانشجوی دکتری تنها که فرصت مطالعاتی در کره بوده و برای ترجیحات علمی یک فرصت در امریکا برای خودش جور کرده. نمرۀ GRE هم ندارد.
با تشکر

phantom1
February 18th, 2012, 10:09 PM
سلام دوستان
من امروز از دبی برگشتم. 16 فوریه مصاحبه داشتم و الان هنوز انقدر حالم بده که هیچی نمی تونم بنویسم. فقط همینو بگم که روز 16 دبی کسی رو ندیدم که تو مصاحبه پذیرفته شده باشه. همه رو رد کردن. حتی فیلیپینی ها ، هندی ها و بقیه جاها.
حتی کسانی که مدارکشون کامل نبود بجای نقص مدرک، ریجکت می کردن. خلاصه بگم حدود 90 نفر اون روز مصاحبه داشتن که با هر کدوم در حدود 1 دقیقه صحبت می کردن و بعدم خداحافظ شما.
مثلا دلیل رد شدن من این بود که گفت چرا 3 ماه پیش 16 تومن اومده تو حسابت یهویی؟ گفتم بابا برام حقوق 1سال رو یه دفعه ریختن.براش در مورد کارم توضیح دادم (من برا فرصت مطالعاتی می خواستم برم اونور. هیچکسی رو اونور ندارم و سوشال تای من 100% هست. از طرف وزارت علوم هم هزینه کل سفرم رو دریافت می کنم. نفر اول کشور هم هستم تو رشته خودم) خلاصه ریجکتنا.
در ضمن من یه هزینه مصاحبه 150 دلاری هم اضافه پرداخت کردم که هر کس بتونه برام بگیره ببره اونجا پولمو زنده کنه، 50 تاش مال خودش.

vahid_vp
February 18th, 2012, 10:37 PM
سلام دوستان
من امروز از دبی برگشتم. 16 فوریه مصاحبه داشتم و الان هنوز انقدر حالم بده که هیچی نمی تونم بنویسم. فقط همینو بگم که روز 16 دبی کسی رو ندیدم که تو مصاحبه پذیرفته شده باشه. همه رو رد کردن. حتی فیلیپینی ها ، هندی ها و بقیه جاها.
حتی کسانی که مدارکشون کامل نبود بجای نقص مدرک، ریجکت می کردن. خلاصه بگم حدود 90 نفر اون روز مصاحبه داشتن که با هر کدوم در حدود 1 دقیقه صحبت می کردن و بعدم خداحافظ شما.
مثلا دلیل رد شدن من این بود که گفت چرا 3 ماه پیش 16 تومن اومده تو حسابت یهویی؟ گفتم بابا برام حقوق 1سال رو یه دفعه ریختن.براش در مورد کارم توضیح دادم (من برا فرصت مطالعاتی می خواستم برم اونور. هیچکسی رو اونور ندارم و سوشال تای من 100% هست. از طرف وزارت علوم هم هزینه کل سفرم رو دریافت می کنم. نفر اول کشور هم هستم تو رشته خودم) خلاصه ریجکتنا.
در ضمن من یه هزینه مصاحبه 150 دلاری هم اضافه پرداخت کردم که هر کس بتونه برام بگیره ببره اونجا پولمو زنده کنه، 50 تاش مال خودش.پس عجب شانسی آوردم که من ویزا گرفتم .

phantom1
February 19th, 2012, 12:54 PM
پس عجب شانسی آوردم که من ویزا گرفتم .

جدی گرفتی؟ پس واقعا خوش شانسی. تبریک می گم.
نفر چندم بودی؟ با کدوم آفیسرا مصاحبه داشتی؟ و نوع ویزات چی بوده؟

katty
February 19th, 2012, 05:07 PM
سلام.کاملا درسته من هم بودم 16 در سفارت هیچ کس ویزا نگرفت خیلی کم.درسته حرف شما ولی بعضی ها هم خیلی حرف بی مربوط میزدندن من هم افیسر بودم نمیدادم اخه طرف میگه میخام دختر بزرگم رو ببرم که با دنیا اشنا بشه چین بردمش فهمید یک دنیایی جز ایران هم هست.اخه به نظر شما این حرف درستیه؟ این هم شد دلیل.
ویزا گرفتند ولی کم.

tnoyb
February 19th, 2012, 05:38 PM
کسی بود که اوضاعش مناسب بوده باشه یعنی فاند و همه چیزاوکی باشه و میخواسته اف-۱ یا اف-۲ بگیره اما رجکت شده باشه؟
سلام.کاملا درسته من هم بودم 16 در سفارت هیچ کس ویزا نگرفت خیلی کم.درسته حرف شما ولی بعضی ها هم خیلی حرف بی مربوط میزدندن من هم افیسر بودم نمیدادم اخه طرف میگه میخام دختر بزرگم رو ببرم که با دنیا اشنا بشه چین بردمش فهمید یک دنیایی جز ایران هم هست.اخه به نظر شما این حرف درستیه؟ این هم شد دلیل.
ویزا گرفتند ولی کم.

rezarchitect
February 19th, 2012, 06:56 PM
ویزا گرفتند ولی کم.
سلام دوست عزیز...خیلی‌ متأسفم که ریجکت شدین..میشه شرایط خودتون رو مثل نوع ویزا، ساپورت مالی،... بفرماین.

parhamm
February 20th, 2012, 12:39 PM
دوست عزیز شرایطت را بگو و اینکه با آقای چشم بادامی بودی یا با آقای مو بلونده ؟ چون من هم پارسال به خاطر GRE پایین ریجکت کرد امسال GRE برای بار دوم بالای 320 شدم پذیرشمم فول فانده با خانواده ام نمیرم می خوام ببینم چی میگه؟
آگر با آقای جوان بلونده بیافتی احتمال بین 90- 100 % هست

phantom1
February 20th, 2012, 01:27 PM
من کلا نتیجه گرفتم که ویزا گرفتن به فاند و BS و GRE و Social tie نیست. به هوش و استعداد هم نیست. فقط به زیرکی آدم برمی گرده. باید انقدر به خودت مطمئن باشی و از خودت اعتماد به نفس نشون بدی و با زیرکی دست طرف رو از قبل بخونی که آفیسر احساس کنه کم آورده، همون موقع بهت ویزا میده و گرنه خداحافظ. در ضمن زبانتون باید خیلی خیلی خوب باشه نه فقط در حد یک نمره و یک مدرک. باید واقعا بتونین با تسلط به زبان انگلیسی تحت تاثیر قرارش بدین. البته این شرایط فقط برای دبی صدق می کنه. وگرنه خیلی جاهای دیگه هستن که به فاند و BS و GRE و Social tie اهمیت میدن.

Visible
February 29th, 2012, 07:48 PM
من دیروز از عشق آباد ریجکت شدم! میخوام از دوبی اقدام کنم مجدد و ترمم هم از May14 شروع میشه. کسی از دوستان هست که تجربه داشته باشه؟ یا اساسا" دوبی را توصیه میکنید برای بار دوم؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون .

omid_mah
March 4th, 2012, 09:41 AM
سلام دوستان، من ۱ March مصاحبه داشتم تو دوبی‌. شرایطم اینجوری بود:
۱- پذیرش PhD بدون Fund از یه State University
۲- IELTS ۸.۵
۳- GRE ۱۱۱۰
۴- I-۲۰ ۳۷،۰۰۰ $
۵- BS ۸۰،۰۰۰،۰۰۰ تومن

همه‌چیز خوب برگزار شد تا رسید به پول. بد اون افیسره چش بادومی گفت که با شرایط جدیدِ پول که پیش اومده این Bank Statement فقط پول یک سالتو می‌شه بقیشو می‌خوای چیکار کنی‌. منم گفتم ۳ تا آپارتمان دارم که ماهی‌ ۴ میلیون بهم میده. تو نگاهش دیدم که قانع نشد و بد گفت از نظر من تو دقیقا می‌دونی که چیکار می‌خوای بکنی‌ از نظر درسیت، و اینکه یک Perfect Candidate هستی‌ اما پولشو نداری و من نمی‌تونم بهت ویزا بدم. بعدشم ۲ بار دیگه اینو تاکید کرد که مشکله من پولِ فقط و فقط. بدم یه جورایی برداشت من این بود که مثلا نرو ۳۰۰ میلیون نشون بده به من. برو یه‌جور Assistantship یا Scholarship بگیر.

قبل منم چند تا توریستی بودن که همه رجکت شدن.
گفتم اینو بنویسم شاید به دارد یکی‌ دیگه بخور
بدرود

124login
March 5th, 2012, 05:13 AM
همه‌چیز خوب برگزار شد تا رسید به پول. بد اون افیسره چش بادومی گفت که با شرایط جدیدِ پول که پیش اومده این Bank Statement فقط پول یک سالتو می‌شه بقیشو می‌خوای چیکار کنی‌. منم گفتم ۳ تا آپارتمان دارم که ماهی‌ ۴ میلیون بهم میده. تو نگاهش دیدم که قانع نشد و بد گفت از نظر من تو دقیقا می‌دونی که چیکار می‌خوای بکنی‌ از نظر درسیت، و اینکه یک Perfect Candidate هستی‌ اما پولشو نداری و من نمی‌تونم بهت ویزا بدم. بعدشم ۲ بار دیگه اینو تاکید کرد که مشکله من پولِ فقط و فقط. بدم یه جورایی برداشت من این بود که مثلا نرو ۳۰۰ میلیون نشون بده به من. برو یه‌جور Assistantship یا Scholarship بگیر.

قبل منم چند تا توریستی بودن که همه رجکت شدن.
گفتم اینو بنویسم شاید به دارد یکی‌ دیگه بخور
بدرود

خیلی متاسفم که ویزا بهتون ندادن. میشه رشتتون رو هم بگید. اینکه به BS گیر داده خیلی خوفناکه و تقریبا شامل خیلی از بچه ها میشه. چقدر مگه آدم میتونه BS بیاره؟!! همه میدونن که وقتی بری آمریکا و اونجا موفق باشی بعد 2-3 ترم بهت TA یا RA میدن. اینکه خیلی نامردیه آدم بخاطر BS نتونه ویزا بگیره.

parhamm
March 5th, 2012, 12:12 PM
به نظر من بی جهت دارن ایرانی ها رو ریجکت می کنن بیشتر به خاطر مسائل سیاسیه و باید یه جوری این قضیه رو رسانه ای کرد و به وزارت امور خارجه آمریکا و یا سفیر آمریکا در دبی در رابطه با روند ویزا دهی و بالاخص این آفیسر چشم بادامی معلوم نیست فیلیپینیه چینیه چیه اعتراض جدی کرد چون طبق قانون فقط یکسال ضمانت مالی کفایت میکنه و این خودش سیتی زن شده خرش از پل گذشته حالا همه رو ریجکت میکنه

به نظر من نیاز به یک اعتراض گروهی و سازمان یافته هستیم چون میزان ریجکتی ها واقعا بالاست و اکثرا هم اینجا نمیگن .

omid_mah
March 5th, 2012, 01:46 PM
رشتهٔ من Technology Management بود که البته تو I-۲۰ زده Engineering/Industrial Management. راستش من خودمم اصلا فک نمیکردم به بانک استیتمنت گیر بده چون واقعاً اینهمه پول که خوب نمی‌شه آدم نشون بده. بدم واقعاً من اگه الان ۳۵۰ میلیون داشتم شاید تو دکترا خوندن تجدید نظر می‌کردم! ولی‌ من احساس کردم که واسش عجیب بود که چرا من هیچجور Financial Aid ندارم. آخرشم بازم تاکید کرد که یه جور assistantship اگه داشته باشی‌ حالا TA یا RA مشکلت حل می‌شه. دانشگاهم بهم لفظی OK داده برای تا چون بچگیام با امریکییا بودم و انگلیسی‌ رو مثل فارسی حرف میزنم. اما با حرف من افیسر قانع نشد. فک کنم الان دوبی‌ حساس شده به قضیه مالی و باید تا قرون آخرو نشونشون داد

.

124login
March 5th, 2012, 02:00 PM
امیدوارم گیرشون به BS رو بیخیال بشن. در ضمن تا اونجایی که من از تجربیات بروبچ فهمیدم، تصمیم برای ویزا قبل از مصاحبه گرفته میشه. فقط تو مصاحبه دنبال یه بهونن. که ریجکت کنن.
راستی اون آفیسر چشم بادومیه ژاپنی‌الاصله و اگه تجربیات بچه ها در سال 2011 رو بخونید، خیلی هم به بچه ها حال داده بوده. بنابراین فکر میکنم یه سیاست کلیه و نظر آفیسر حداکثر 20 درصد تأثیر داره.

SHAHIN_TTFU
March 5th, 2012, 02:08 PM
امیدوارم گیرشون به BS رو بیخیال بشن. در ضمن تا اونجایی که من از تجربیات بروبچ فهمیدم، تصمیم برای ویزا قبل از مصاحبه گرفته میشه. فقط تو مصاحبه دنبال یه بهونن. که ریجکت کنن.
راستی اون آفیسر چشم بادومیه ژاپنی‌الاصله و اگه تجربیات بچه ها در سال 2011 رو بخونید، خیلی هم به بچه ها حال داده بوده. بنابراین فکر میکنم یه سیاست کلیه و نظر آفیسر حداکثر 20 درصد تأثیر داره.
دوست عزيز چطوری تصميم برای ويزا قبل از مصاحبه گرفته ميشه ؟ از روی اطلاعاتی که تو فرم DS-160 پر کرديم ؟

124login
March 5th, 2012, 02:15 PM
دقیقاً. سیاست کلی + DS-160
مثلاً 2011 سیاست کلی این بود که ویزای دانشجویی بدن و آسون بگیرن. امیدوارم که 2012 هم همینجوری باشه تا خر ما از پل بگذره!

omid_mah
March 5th, 2012, 02:28 PM
ببینید اینا دارن اسون می‌گیرن اصولا. چونکه دیگه به برگشتن به ایران گیر نمیدان. این خودش واقعاً عالیه. چون برگشتنو هیچجوری نمی‌شه ثابت کرد ، هر چیز دیگری رو می‌شه حل کرد.

tondarchabok
March 5th, 2012, 10:34 PM
یکی از دوستان من برای پدر و مادرش وقت دبی داره می خاستم بدونم چه مقدار BS و از کدوم بانک بگیرند بهتر هست
امیدوارم سوالم مربوط به تاپیک باشه؟

azy
March 7th, 2012, 01:13 PM
با این حرفایی که اینجا گفت شده من به شدت نگرانم18ام مارچ وقت دارم.رشتم زمین شناسیه فول فاندم از رنک152. BS هم23میلیون تومان هست.سند اینا هم ندارم.cv دارم .به علاوه یه نامه از استاد که گفته وضعیت research هیچ کس مشخص نیست. چشم بادومی . بلوند هم که دست ما نیستش. زبانم هم نمیدونم بتونم درست با این همه استرس و تو 1 دقیقه باید متقاعدشون کنم. کسی هست یه نظری بهم بده؟؟؟

rezarchitect
March 7th, 2012, 01:55 PM
سلام دوست عزیز...شما نباید اصلا نگران باشین!اینکه فاند از یه دانشگاه خوب دارین مهمترین نکته هست. امیدئون به خدا باشه...من دوستم پارسال بدون فاند از دوبی‌ ویزا گرفت.بچه‌هایئ هم بودن که بدون فاند پارسال از دانشگاه‌های رنک پایین تر از شما پذیرش داشتن و ویزا گرفتن. فقط خیلی‌ ریلکس باشین و آروم باشین. ایشالا با خبر خوش برمیگردین و ما رو هم در جریان میگذارین http://www.behnevis.com/javascript/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif

NasleSokhtah
March 7th, 2012, 01:56 PM
با سلام و عرض ادب
راستش من واسه دسامبر وقت فوری گرفتم از دبی، با چه فلاکتی خودم را ظرف یک هفته رسوندم دبی.... تو سفارت همون چشم بادومی ، خیلی ازم سوال کرد، حتی برای 5 دقیقه از پشت شیشه صداش را قطع کرد و شروع کرد صحبت با مو بلونده...... دائم رزومه من را نشونش میداد و با هم صحبت میکردن
بعد از اون خیلی راحت گفت من نمیتونم بهت ویزا بدم...... شما میتونی از جاهای دیگه اقدام کنی
وقتی دلیل ریجکت شدن را پرسیدم، گگفت شما با خانواده ات سفر خارجی نداشتی
من هم سریع برگشتم، ی سفر مالزی سنگگاپور رفتم و مجدد اقدام کردم واسه ترم تابستان 2012 و رفتم قبرس
تو قبرس همه چیز خوب بود (شرح ماجرا را تو بخش قبرس گذاشتم) ..... من نمیدونم .....اما من جای شما بودم می رفتم قبرس (مخصوصا اگه دکتری هستی) بازم هر طور صلاح میدونید
ایشاالله موفق باشید.... من هم را دعا کنید که زودتر کلیر بشم......
یا علی بای

katty
March 7th, 2012, 02:33 PM
فقط شانس مهمه برای دبی.یک لحظه خوشش بیاد ویزا میده وگرنه 100تا مدرک هم بیارید باز بهانه میگیره.شانس مهمه.

SHAHIN_TTFU
March 7th, 2012, 06:29 PM
با سلام و عرض ادب
راستش من واسه دسامبر وقت فوری گرفتم از دبی، با چه فلاکتی خودم را ظرف یک هفته رسوندم دبی.... تو سفارت همون چشم بادومی ، خیلی ازم سوال کرد، حتی برای 5 دقیقه از پشت شیشه صداش را قطع کرد و شروع کرد صحبت با مو بلونده...... دائم رزومه من را نشونش میداد و با هم صحبت میکردن
بعد از اون خیلی راحت گفت من نمیتونم بهت ویزا بدم...... شما میتونی از جاهای دیگه اقدام کنی
وقتی دلیل ریجکت شدن را پرسیدم، گگفت شما با خانواده ات سفر خارجی نداشتی
من هم سریع برگشتم، ی سفر مالزی سنگگاپور رفتم و مجدد اقدام کردم واسه ترم تابستان 2012 و رفتم قبرس
تو قبرس همه چیز خوب بود (شرح ماجرا را تو بخش قبرس گذاشتم) ..... من نمیدونم .....اما من جای شما بودم می رفتم قبرس (مخصوصا اگه دکتری هستی) بازم هر طور صلاح میدونید
ایشاالله موفق باشید.... من هم را دعا کنید که زودتر کلیر بشم......
یا علی بای
واقعاً اين بهونه اي که اورده اصلاً دليل رجکت شدن نميشه ، ملومه از قصد گفته

tnoyb
March 8th, 2012, 06:42 AM
کسی میدونه تو دوبی خود این آفیسرها فارسی بلدن صحبت کنن یا مترجم دارن؟

124login
March 8th, 2012, 11:28 AM
فارسی بلدن، خوبم بلدن.

hasanali
March 8th, 2012, 10:13 PM

اگر داری دانشجویی اقدام میکنی به هیچ وجه فارسی رو قبول ندارن و باهات انگلیسی مصاحبه میکنن.

setareh_gh
March 13th, 2012, 12:28 PM
منم 12 آپریل وقت دارم فاندهم دارم رشته ام هم هنر هست نمی دونم دبی برای کسایی که هنری باشند خوبه یا نه کلا زیاد خوب نشنیدم از دبی ولی خیلی اتفاقی دیگه اینجا وقت گرفتم نمره تافلم هم خیلی پایینه امیدوارم آفیسر نبینه ولی برای دانشگاه بس بود
ویک سوال داشتم ممکنه به این جا بی ربط باشه تاریخ بانک استیتمنت تا چند روز قبل از مصاحبه باید باشه چون شنیدم دبی سر BSگیر هست ؟؟ امیدوارم ویزا بگیرم زود نتیجه شو اینجا بنویسم

rezarchitect
March 13th, 2012, 01:01 PM
منم 12 آپریل وقت دارم فاندهم دارم رشته ام هم هنر هست نمی دونم دبی برای کسایی که هنری باشند خوبه یا نه کلا زیاد خوب نشنیدم از دبی ولی خیلی اتفاقی دیگه اینجا وقت گرفتم نمره تافلم هم خیلی پایینه امیدوارم آفیسر نبینه ولی برای دانشگاه بس بود
ویک سوال داشتم ممکنه به این جا بی ربط باشه تاریخ بانک استیتمنت تا چند روز قبل از مصاحبه باید باشه چون شنیدم دبی سر BSگیر هست ؟؟ امیدوارم ویزا بگیرم زود نتیجه شو اینجا بنویسم
سلام دوست عزیز...بانک استیتمنت تا ۶ ماه أعتبار داره. ایشالا با خبرهای خوب برگردین.

admeyl
March 14th, 2012, 10:28 PM
با سلام

دوستان من براي 8 مارچ وقت داشتم. و ميتونم بگم حدود 80% از تمامي کساني که مراجعه کرده بودند خوشحال از سفارت مي آمدند بيرون. البته از مليتهاي مختلف.
به عده اي هم که زن و شوهر بودند در سنين مختلف با هم ويزا نميدادند و تنها به يک نفر داده بودند که خوب اين موضوع موجبات ناراحتي را براي فردي که ( برگه زرد را نگرفته بود) بهمراه داشت.

به دختر خانمي هم ندادند که براي ويزاي توريستي قصد داشت خواهرش را ببيند. با توجه به حال و هواي موجود در خصوص موارد درخواستي و فضاي موجود ميتوانم به جرئت بگويم که تمام کساني که واقعا و به حق واجد شرايط بودند برگه زردشان را گرفتند.
باز هم در مورد ش مينويسم. نسبت به اين سايت احساس دين دارم و حتما مطالب بيشتري را خواهم نوشت چنانچه سوالي بود در خدمتم.

tondarchabok
March 15th, 2012, 04:07 AM
با سلام

دوستان من براي 8 مارچ وقت داشتم. و ميتونم بگم حدود 80% از تمامي کساني که مراجعه کرده بودند خوشحال از سفارت مي آمدند بيرون. البته از مليتهاي مختلف.
به عده اي هم که زن و شوهر بودند در سنين مختلف با هم ويزا نميدادند و تنها به يک نفر داده بودند که خوب اين موضوع موجبات ناراحتي را براي فردي که ( برگه زرد را نگرفته بود) بهمراه داشت.

به دختر خانمي هم ندادند که براي ويزاي توريستي قصد داشت خواهرش را ببيند. با توجه به حال و هواي موجود در خصوص موارد درخواستي و فضاي موجود ميتوانم به جرئت بگويم که تمام کساني که واقعا و به حق واجد شرايط بودند برگه زردشان را گرفتند.
باز هم در مورد ش مينويسم. نسبت به اين سايت احساس دين دارم و حتما مطالب بيشتري را خواهم نوشت چنانچه سوالي بود در خدمتم.

دوست عزیز حتما فرصت کردید در مورد ویزای توریستی مامان باباهایی که بچه هاش در آمریکا درس می خونن اگر موردی دید توضیح بیشتر بدید
راستش یکی از دوستان من برای پدر و مادرش وقت دبی داره می خاستم بدونم چه مقدار BS و از کدوم بانک بگیرند بهتر هست؟

admeyl
March 15th, 2012, 11:52 AM
سلام

تندر جان ، در روز 8 مارچ قبل از ورود به سفارت کساني بودند که شامل خانواده بودند يعني مرد ، زن و فرزند که ميخواستند براي ويزاي توريستي اقدام کنند و براي ديدار پسرشان بروند. البته هر کدامشان وقت جداگانه گرفته بودند. من با يکي از اين خانمها حرف ميزدم و همسرش رفته بود داخل سفارت. و خودش و فرزندش روزهاي بعد نوبت داشتند. به غير از اين مورد که نميدانم نتيجه اش چه بود( احتمالا فقط به يکنفرشان برگه زرد داده ميشد) دقيقا چند مورد بود که توضيح ميدهم و خودم شاهدش بودم:

يک خانم و آقاي مسن که گويا اصفهاني هم بودند آمده بودند و تنها به خانم برگه زرد داده بودند، اين خانم مشکلش اين بود که بايد پاسپورتش را ميگذاشت و براي 5 روز بعد مراجعه ميکرد تا ويزا را برايش الصاق کنند. و ميگفت وقت ندارند تا بمانند و بايد فردا برگردند ايران. ، و به من ميگفت که چرا آفيسر سفارت همون روز که شفاها بهش گفته تو مصاحبه قبول شده نگفته که پاسپودتشو اونجا بزاره( که خوب دليلش هم معلومه چون بايد با پاسپورتش برگرده ايران) و ..... خلاصه يدفعه گفت اصلا چون به همسرم ندادن خودمم نميرم و خداحافظي کرد و و با همسرش تاکسي گرفتند و رفتند!!!

موارد بعدي را در پست هاي بعد ميگويم تا طولاني نشود.

misteyes
March 15th, 2012, 11:53 AM
ببخشید که دیر می نویسم مادرم 14 فوریه در دوبی مصاحبه شدند برای توریستی و برگه زرد گرفتند اما هنوز کلیر نشده اند.

admeyl
March 15th, 2012, 12:01 PM
در ادامه پست قبلي:

يک خانم جواني تقاضاي ويزاي توريستي داشت براي ديدن خواهرش و ... به عکسش که با حجاب بود گير داده بودند و مجبور شد دوباره بره بيرون سفارت و در نزديکي سيتي سنترهاي اونجا عکس بي حجاب بگيره و بياره که البته گفته بودند تا ساعت 2 ميتونه برگرده( اينجا لازمه توضيح بدم براي آندسته اي که نگران عکسهاي باحجابشان ميشوند: سفارت عکسهاي با حجابي را که در آن گوش و تمام چهره ديده ميشود را قبول ميکند و احتمالا عکس اين خانم از اندسته عکسهاي پرسنلي اداري بوده که تماما مقنعه بوده و ... و بهمين خاطر قبول نکرده اند. و الا در همان روز عده اي هم با حجاب وارد سفارت شدند و مصاحبه کردند و هيچ مشکلي هم برايشان از هيچ نظري وجود نداشت)

به هر حال وقتي برگشت گفت: بدون اينکه کلامي باهاش حرف زده باشن گفتند : متاسفيم به شما نميتونيم ويزا بديم. همين.
البته اين خانم به همراه شوهد خواهرش آمده بود و بنظر مي آمد که خيلي به خودش مسلط نبود و اين موضوع براي مواجه شده با آفيسر هنگام مصاحبه مهمه که بتونيد بلحاظ شخصيتي استرس را از خودتان دور کنيد و کاملا مصمم باشيد...

از مليتهاي مختلف همه غالبا با جواب مثبت روبرو شده بودند.
فعلا تا پست بعدي

tondarchabok
March 15th, 2012, 09:22 PM
سلام

تندر جان ، در روز 8 مارچ قبل از ورود به سفارت کساني بودند که شامل خانواده بودند يعني مرد ، زن و فرزند که ميخواستند براي ويزاي توريستي اقدام کنند و براي ديدار پسرشان بروند. البته هر کدامشان وقت جداگانه گرفته بودند. من با يکي از اين خانمها حرف ميزدم و همسرش رفته بود داخل سفارت. و خودش و فرزندش روزهاي بعد نوبت داشتند. به غير از اين مورد که نميدانم نتيجه اش چه بود( احتمالا فقط به يکنفرشان برگه زرد داده ميشد) دقيقا چند مورد بود که توضيح ميدهم و خودم شاهدش بودم:

يک خانم و آقاي مسن که گويا اصفهاني هم بودند آمده بودند و تنها به خانم برگه زرد داده بودند، اين خانم مشکلش اين بود که بايد پاسپورتش را ميگذاشت و براي 5 روز بعد مراجعه ميکرد تا ويزا را برايش الصاق کنند. و ميگفت وقت ندارند تا بمانند و بايد فردا برگردند ايران. ، و به من ميگفت که چرا آفيسر سفارت همون روز که شفاها بهش گفته تو مصاحبه قبول شده نگفته که پاسپودتشو اونجا بزاره( که خوب دليلش هم معلومه چون بايد با پاسپورتش برگرده ايران) و ..... خلاصه يدفعه گفت اصلا چون به همسرم ندادن خودمم نميرم و خداحافظي کرد و و با همسرش تاکسي گرفتند و رفتند!!!

موارد بعدي را در پست هاي بعد ميگويم تا طولاني نشود.

ممنون اگر دوستان در مورد بانک استیت هم میدوند ممنون میشم اطلاعاتشون را اینجا بذارن

124login
March 16th, 2012, 01:54 AM
با سلام

به عده اي هم که زن و شوهر بودند در سنين مختلف با هم ويزا نميدادند .

زن و شوهر F1 , F2 هم بود؟ ویزا گرفتن؟

azy
March 18th, 2012, 06:07 PM
سلام دوستان. من امروز دوبی مصاحبه داشتم و برگ زرد رو در کمتر از یک دقیقه دریافت کردم. وضعیت ویزا دادن خوب بود.و اونطور که فهمیدم شاید من تنها دانشجوی متقاضی بودم. اول از همه به عنوان یک نصیحت برای سال نو این رو میگم، تا وقتی که مدارکتون کافی و قانع کننده باشه ، به هیچ عنوان غول نسازید از مصاحبه. بابا جان من از استرس سه روزه اینجا تب کردم و تمام دهانم آفت زده!!!! سه روزه صدام در نمیاد ، گوشام هیچیزی رو نمیشنید !!!!چرا آخه؟؟؟ تنها کسانی ویزا نگرفتند که یا مشکل مدارک داشتند و یا دختر جوان بالای 15 سال داشتند(دو مورد) و یک مورد هم که فرهنگی بودند و تعجبم از اینه که چرا به هر نحوی که شده BS فراهم نکرده بودند( بهانشون قابل قبول نبود حتی برای من) ولی آفیسر بهشون گفت در اسرع وقت تهیه کنند و بیان باز چون برادرشون به شدت مریض بوده گویا!!!
من همش به خودم میگفتم همه زندگیم به این 5 دقیقه بستگی داره. و شاید تنها بار توی زندگیم بود که به خودم ارامش میدادم.چون حتی شنیده بودم استرس هم مانع پذیرش میشه!!!!!البته این رو هم بگم که من با اینکه تو دلم همش میگفتم :3-4-7( باجه های ایرانیها) و منتظر بودم شمارم خونده بشه، اسمم رو از باجه شماره 2 شنیدم!!!! سوالاتی که ازم پرسید:
- چرا میخوای بری آمریکا
- چه رشته ای میخوای بخونی
- از کجا دانشگاه رو شناختی
- مدارک فوق لیسانستو بده
بعدشم گفت که یه ایمیل بزنید به این آدرس و RPو CV خودتون رو بفرستید که من گفتم دارمشون و دادم بهش. و برگه زرد رو دریافت کردم!
اینو بگم دوستان، من نمیدونم سفارتهای دیگه چطورین ولی اینجا همه طور پوششی بودند. ایرانیا هم همینطور با آرایش، بدون آرایش، ساده، رسمی، چادری، خیلی باز...
فقط برای یک بار هم که شده به استرس و نگرانیتون فکر نکنید ،به بعد از مصاحبه فکر نکنید. آروم باشید و به چیزی فکر نکنید. فکر نکنم کسی باشه که بیشتر از من استرس داشته باشه واسه هرچیزی. اگر مدارکتون کافی و منطقی باشه هیچ جای نگرانی نیست.
راستی یه چیز خیلی مهم :D حتمن یه چند درهمی پیشتون باشه، چون داخل یه بوفه هست که میتونید خوراکی بگیرید و مثل من گرسنه نمونید. فقط فکر کنم آجیل و تخمه نداشت ;). در ضمن وسایلتون رو تا قبل از وارد شدن به سالن مصاحبه میتونید همراتون ببرید . واسه وسایلتون ژتون مخصوص میدند. . جای نگرانی نیست. همین دیگه ، جای همتون اینجا خالیه!!! برای همتون سالی خوش همراه با موفقیت آرزو می کنم.

124login
March 18th, 2012, 08:26 PM
azy روی هم رفته فکر میکنید وضعیت ویزا امسال هم مثل پارسال خوبه؟

azy
March 19th, 2012, 03:10 AM
من از آمار خبر ندارم. چون جامعه آماری فقط شامل این سایت نمیشه. ولی اونطور که من فهمیدم امروز ،ویزای توریستی کمتر داده می شد.

milad1988
March 19th, 2012, 01:57 PM
من از آمار خبر ندارم. چون جامعه آماری فقط شامل این سایت نمیشه. ولی اونطور که من فهمیدم امروز ،ویزای توریستی کمتر داده می شد.
شما که فول فاند بودید، BS ازتون نخواستند دیگه؟ درسته؟

azy
March 19th, 2012, 04:47 PM
شما که فول فاند بودید، BS ازتون نخواستند دیگه؟ درسته؟
بله .از من تنها چیزایی که خواستند و پرسیدند همینایی بود که گفتم.

mohsen_dp1
March 24th, 2012, 04:47 PM
من 26 ژانویه (هفتم اسفند 90) از دبی وقت مصاحبه داشتم. تجربیات خودم رو اینجا براتون میگم امیدوارم به کارتون بیاد
روز قبلش به توصیه یکی از دوستام رفتم سفارت تا ببینم کجاست و برای مصاحبه دقیقا باید به کدوم قسمتش رفت. مسیر رو با مترو و یه خرده پیاده روی رفتم. البته خوش بختانه چون با تور رفته بودم دبی، خود شرکتی که اونجا میزبان ما بود برای همه کسانی که می خواستند برن سفارت امریکا صبح زود ساعت 5:30 سرویس گذاشته بود که از 5-6 تا هتل افراد رو جمع کرد و باهم رسوند به سفارت ولی خب برگشتن رو باز با مترو برگشتم. به هر حال فکر می کنم اینکه زود رفتم خیلی باعث شد کارم جلو بیفته. نفر سوم بودم و به راحتی و سرعت همه چیز پیش رفت.
تا حدود یه ربع به هفت صبح که درب سفارت باز بشه، صف طولانی تشکیل شده بود که اکثرا ایرانی بودن. هوا اول صبحی خیلی بادی خاکی بود. چند تا از مراجعه کننده ها هم خیلی پیر بودند و حتی یکی هم معلول بینشون بود امّا دریغ از چند تا صندلی که اینا بتونن روش بشینن. اما وقتی نگهبان از توی سفارت اومد بیرون بهش گفتیم برای اینها صندلی نیست؟ یه صندلی اورد بعد که دید اینجور نمیشه به یکی دو تاشون گفت بیان داخل بشینن تا نوبتشون بشه. به هرحال برای ورود به سفارت نگهبان گفت باید پرینت وقت سفارت به همراه پاسپورتمون رو بهش نشون بدیم. به من که رسید گفتم من چون ویزای دانشجویی می خوام به من وقت سفارت رو ایمیلی خبر دادن، گفت خب پرینتش کو؟ گفتم نمی دونستم باید پرینت کنم! ولی توی لیستتون که اسامی افرادی که امروز وقت مصاحبشونه می تونم اسمم رو بهتون نشون بدم. خوشبختانه گیر نبود و قبول کرد. اما متاسفانه یه زن وشوهر مسن رو که اتفاقا هم هتل هم بودیم رو بهشون اجازه ورود نداد، چون اینا به عنوان کسانی که مقیم دبی بودن درخواست ویزا و وقت مصاحبه داده بودن ( البته ظاهرا یکی از اقوامشون از کانادا برای اینها فرم ها شون رو پر کرده بود و اشتباه از طرف اون بود!) و بهشون گفت این وقت سفارت شما ملغی است و اجازه ورود ندارند.
هیچ کسی رو هم به عنوان همراه بهش اجازه ورود نمی دادن. البته شاید مثلا مادر یه نوزاد و این حرفا فرق کنه
بعد از بازرسی تمام وسائل رو ازمون تحویل گرفتن و یه ژتون بهمون دادن. بردن کیف به داخل ممنوعه و هر چی مدرکه باید حداکثر توی پوشه باشه که بتونید با خودتون ببرید داخل. سر همین قضیه من مجبور شدم دوباره برگردم دم در ورودی تا بعضی از چیزهایی رو که توی کیفم جا گذاشته بودم رو بر دارم!
وارد سالن کنسولی شدم و یه برگه نوبت که شمارش برای من 103 بود ( نفر سوم ) بهم دادن. مراحل کار اینجوری بود که اول باید مدارک رو به یه کانتر می دادیم که کارش فقط همین بود. بعد می رفتیم برای اثر انگشت و این حرفا و بعدش منتظر می موندیم تا شمارمون رو اعلام کنن بریم برای مصاحبه. همه این مراحل توی یه مکان انجام میشه. به این صورت که یه سالن مستطیل شکله بزرگه که ضلع سمت چپ و بالای اون، حدود ده بیست تا باجه هست که هر کدوم کار مخصوصی انجام میدن.
خلاصه من مدارک رو که تحویل دادم بهم گفت هزینه درخواست ویزا رو پرداخت نکردی! برو همین بانک کنار سفارت پرداخت کن تا قبل از ده اینجا باش. یه برگه کوچیک داد که وقتی از سفارت می رم بیرون دوباره رام بدن بیام تو. بهم گفت یه کپی از مدارکتم بگیر بعد بیا. آقایی که شما باشی ما رفتیم پرسون پرسون بانک رو پیدا کردیم ولی چون هنوز هشت نشده بود یه خرده صبر کردیم تا بانکی ها بیان و پول و پرداخت کنم. 140 دلار رو پرداخت کردم و برگشتم سفارت و از توی کیفم که دو سری از کل مدارک کپی داشتم رو چیزهای لازم رو برداشتم و دوباره با همون برگه 103 رفتم اوّل صف طویل و دراز! سریع رفتم همون باجه تحویل مدارک و مدارک رو تحویل دادم و انگشت نگاری کردند و نشستم تا وقت مصاحبه ام بشه. دیگه تقریبا سالن به اون بزرگی جای سوزن انداز نداشت! بعد از نیم ساعت شمارم رو خوند که برم برای مصاحبه. چند تا نکته میگم شاید تکراری باشه ولی خب یه تاکید مجدده حداقل
1- سعی کنید توی سالن متین و آرام باشید و از کمک به دیگران دریغ نکنید. کلا با دیسیپلین برخورد کنین!
2- اینجور می گفتن که مصاحبه ها فرمالیته است و تصمیمهای پذیرش یا رد کردن همه و همه در پشت باجه ها که یه محوطه بزرگ اداری بود که آدم می تونه از باجه ها ببینتشون گرفته میشه! من نمی دونم این حرف درسته یا نه هر چند به نظرم مصاحبه ها در خیلی از موارد عامل اصلی پذیرش یا رد شدنه ولی اینکه توی اون پشت یه سری خبر مبر هستش رو نمیشه انکار کرد!
3-آفسیر مصاحبه من شروع کرد به فارسی صحبت کردن و من شروع کردم به انگلیسی جواب دادن! یه خرده طول کشید بهش گفتم من مشکلی با ادامه دادن مصاحبه به صورت انگلیسی ندارم و مصاحبه به زبان انگلیسی ادامه پیدا کرد. فکر کنم همین هم نقطه مثبتی بود!
4-من چون برای یه دوره دو ماهه آموزشی ویزا می خواستم و تک و تنها میرفتم، وقتی ازم پرسید زن و بچه داری؟ عکس پسرم رو از کیف پولم نشونش دادم و به این وسیله تلویحا بهش فهموندم که من قطعا به ایران برمی گردم! کلا توی ویزاهای دانشجویی دو تا نکته از اهمیت اساسی برخورداره یک اینکه بدونن از عهده هزینه ها بر می آیی و دوم اینکه بدونن بیخ ریششون نمی مونی!
5-بیشتر از انگیزم پرسید که چرا می خوای بری و فایده اش برات چیه و اینجور حرفها. گیر زیادی به من نداد هر چند برای بار اولم بود که درخواست ویزای آمریکا می کردم. در کل خیلی خوش برخورد و مودب و صمیمی بود.
6- راستی من یه بار پاسپورتم رو گم کرده بودم و این رو توی فرم درخواست ویزا براشون نوشته بودم و ترسم از این بود نکنه روی این گیر بدن که این طرف کجا رفته که خواسته پاسپورت جدید بگیره! و خوش بختانه اصلا حرفی از این قضیه مطرح نشد.
7- اینم باید بگم چون یه اسپانسر داشتم گیری به تامین مالی به من نداد
8- یه چیز عجیب این بود که یه پسر 27-28 ساله برای بار اول اومده بود همون جا بهش گفتن پاسپورتت رو بذار بمونه تا دو روز دیگه بهت ویزا میدیم! بدون کلیرنس!!! فکر کنم سابقه کاریش خیلی خوب بود.
9- یه جراح زیبایی هم اومده بود که همش تو مصاحبه اش داد می زد که بعـــــــــــله من دوست دارم برم آمریکا فقط واسه قمار! ده روز می مونم و بعد برمیگردم. طرف ازش پرسید جراح چی هستی شما؟ گفت بیشتر بینی! :)) دو ساعت داشت فضای جوگرفتی ایران رو توضیح می داد که چقد عمل زیبایی بینی رواج داره. آخرش بهش ویزا رو دادن.
10- برای منم که آخر مصاحبه طرف یه برگه زرد بهم داد و گفت Approved. بعد از کمتر از یک ماه توی سایت زدن که باید پاسپورت رو برسونم سفارت برای ویزا

ببخشید یه خرده طولانی شد ولی خب خواستم دینم رو به این سایت و بر و بچه هاش ادا کنم ولی باید یه نکته انتقادی در مورد این اطلاعات موجود توی سایت در مورد مصاحبه بگم که کلا به نظر من فاز منفی زیادی میده که البته از نظر اینکه ادم بیشتر حواسش رو جمع کنه خوبه ها ولی دیگه نه اینقد که افراد رو استرس کُش کنه!

روزگار خوش

forsat
March 26th, 2012, 11:54 AM
سلام بر همگی دوستان،

با همه وجود آرزومندم که همه در سال جدید سلامت و پیروز باشند. من برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودم. بعد از کلی صرف زمان برای گرفتن وقت از سفارت های مختلف تصمیم گرفته بودم که به یه آژانس پول بدم از لبنان وقت بگیره (البته لبنان رو گزینه آخر گذاشته بودم، چون اصولا مهر لبنان اون هم تو این شرایط برای من اصلا خوشایند و به صلاح نبود.). دقیقا تو همین لحظات بالاخره سفارت دبی به ایمیلم جواب داد و برای 5 مارچ وقت داد. (یعنی بدون پرداخت پول به آژانس وقت گرفتم!!!!). روز مصاحبه هم همه چی خوب بود و چند تا سوال کلی در مورد اینکه اونجا می خوام رو چی کار کنم پرسید. مدارک مالی (نامه وزارت علوم و Bank statement) ، رزومه و research plan ( که خودم نوشته بودم!) رو ازم خواست و آخرش هم گفت دانشگاهی که می خوای بری دانشگاه خوبیه!

فقط چند تا نکته:

نکته اول: یه خانمی بدون روسری اومده بود برای مصاحبه و عکسش باحجاب بود. کسی که مدارک رو چک می کرد عکس رو قبول نکرد و گفت باید عکست هم بدون حجاب باشه. هرچی خانمه التماس کرد که من حتما برمی گردم ایران و پاسپورت با عکس بی حجاب برام خیلی بده قبول نکرد. خلاصه آدرس یه محل رو داد که عکس جدید بگیره و تا قبل 9:30 سفارت باشه. خلاصه قابل توجه همه خانم های ایرانی....
نکته دوم: به من گفته بودن وسایل اضافی نبر. من هم کیف پولم رو نبردم و فقط پول تاکسی مسیر رفت و کارت مترو برای برگشت رو با خودم برده بودم!. ولی حواستون باشه اگه مدارکتون مثل اون خانومه ناقص باشه نیاز به پول دارین. همینطور اگه گشنتون شد اونجا خوراکی می فروشن!
نکته سوم: من شب قبل مصاحبه به هتل گفتم مصاحبه دارم تا منو بیدار کنه و تاکسی بگیره که در مورد تاکسی گفت همیشه هست. صبح ساعت 5 منو بیدار کردن و ساعت 5:30 یه تاکسی که از اونجا رد می شد برام گرفتن. متاسفانه من خودم باهاش صحبت نکردم که ببینم دقیقا سفارت رو می شناسه یا نه. آدرس رو هم ایران جا گذاشته بودم! در هر حال یه جایی منو پیاده کرد که این هم سفارت. چون عکس ساختمون رو قبلا دیده بودم بهش گفتم این که سفارت نیست و اون گفت نه همینه. پیاده شدم و گفتم تا مطمئن نشم کرایه تو نمی دم، تا بالاخره یه نفر رو دیدم و اون هم تایید کرد که اینجا سفارت نیست! خلاصه دوباره سوار شدم و راننده بعد از کلی تلفن به دوستاش منو به محل سفارت برد! البته من چون همون 20 درهم که هتل بهم گفته بود همراهم بود (تاکسی متر 43 درهم شده بود)، بهش گفتم اشتباه خودش بوده و همون پول رو بهش دادم. پس حتما با راننده چک کنید.
نکته چهارم: برای پرداخت پول سفارت شعبه دیره روبروی هتل شرایتون تعطیل شده. من روز قبلش به محض اینکه به هتل رسیدم (ساعت 12 ظهر) سراغش رفتم. یه آدرس شعبه دیگه از همون بانک رو دادن که اون هم اصلا در جریانش نبود!. خلاصه بعد از ظهر با مترو به شعبه امارات مال (که تا 9 شب بازه) رفتم و پرداخت کردم. ولی بودن از دوستان که پرداخت نکرده بودن و یه برگه از سفارت می گرفتن و می رفتن تو اون شعبه نزدیک سفارت پرداخت می کردن و بر می گشتن (البته با کمی استرس). ولی در مورد SEVIS حتما از قبل اقدام کنید و اینترنتی پرداخت کنید. چون یه نفر پرداخت نکرده بود و هر چی بیرون تلاش کرده بود تا یک با کارت اعتباری براش پرداخت کنه کسی قبول نکرده بود.

نکته آخر: من روز 24 مارچ clear شدم. یعنی بعد از 19 روز!!!!! (قابل توجه اونهایی که در مورد زمان طولانی دبی نگرانند). و فقط اومدم ادای دین کنم و بگم این سایت اگر چه خیلی خوبه ولی متاسفانه بعضی دوستان خیلی تو بخش منفی اغراق می کنند. اگه به هر علتی ویزا نگرفتن یا clear شون طولانی می شه با همه وجود در مورد دبی و سفارت و ... بد می گن. در حالی که به نظر من واقعا غیر از عوامل مادی ( مدارک و....)، عوامل معنوی (خیر و صلاح و خواست خداوند) هم دخیل هستند. من از اونهایی هستم که همیشه می گم: الخیر فی ما وقع... و سعی کردم کاملا بدون استرس این مرحله رو برگزار کنم. چون اعتقاد قلبی داشتم که اگه خدا بخواد همه چی درست می شه و اگه به صلاحم نباشه، با کوچکترین بهونه ای رد می شم...مهم اینه که شما تو هر مرحله با همه وجود و توکل تلاش کنید و کم نذارید. نتیجه رو به خودش واگذار کنید...
یا حق

calculator
March 26th, 2012, 06:51 PM
سلام بر همگی دوستان،

با همه وجود آرزومندم که همه در سال جدید سلامت و پیروز باشند. من برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودم. بعد از کلی صرف زمان برای گرفتن وقت از سفارت های مختلف تصمیم گرفته بودم که به یه آژانس پول بدم از لبنان وقت بگیره (البته لبنان رو گزینه آخر گذاشته بودم، چون اصولا مهر لبنان اون هم تو این شرایط برای من اصلا خوشایند و به صلاح نبود.). دقیقا تو همین لحظات بالاخره سفارت دبی به ایمیلم جواب داد و برای 5 مارچ وقت داد. (یعنی بدون پرداخت پول به آژانس وقت گرفتم!!!!). روز مصاحبه هم همه چی خوب بود و چند تا سوال کلی در مورد اینکه اونجا می خوام رو چی کار کنم پرسید. مدارک مالی (نامه وزارت علوم و Bank statement) ، رزومه و research plan ( که خودم نوشته بودم!) رو ازم خواست و آخرش هم گفت دانشگاهی که می خوای بری دانشگاه خوبیه!

فقط چند تا نکته:

نکته اول: یه خانمی بدون روسری اومده بود برای مصاحبه و عکسش باحجاب بود. کسی که مدارک رو چک می کرد عکس رو قبول نکرد و گفت باید عکست هم بدون حجاب باشه. هرچی خانمه التماس کرد که من حتما برمی گردم ایران و پاسپورت با عکس بی حجاب برام خیلی بده قبول نکرد. خلاصه آدرس یه محل رو داد که عکس جدید بگیره و تا قبل 9:30 سفارت باشه. خلاصه قابل توجه همه خانم های ایرانی....
نکته دوم: به من گفته بودن وسایل اضافی نبر. من هم کیف پولم رو نبردم و فقط پول تاکسی مسیر رفت و کارت مترو برای برگشت رو با خودم برده بودم!. ولی حواستون باشه اگه مدارکتون مثل اون خانومه ناقص باشه نیاز به پول دارین. همینطور اگه گشنتون شد اونجا خوراکی می فروشن!
نکته سوم: من شب قبل مصاحبه به هتل گفتم مصاحبه دارم تا منو بیدار کنه و تاکسی بگیره که در مورد تاکسی گفت همیشه هست. صبح ساعت 5 منو بیدار کردن و ساعت 5:30 یه تاکسی که از اونجا رد می شد برام گرفتن. متاسفانه من خودم باهاش صحبت نکردم که ببینم دقیقا سفارت رو می شناسه یا نه. آدرس رو هم ایران جا گذاشته بودم! در هر حال یه جایی منو پیاده کرد که این هم سفارت. چون عکس ساختمون رو قبلا دیده بودم بهش گفتم این که سفارت نیست و اون گفت نه همینه. پیاده شدم و گفتم تا مطمئن نشم کرایه تو نمی دم، تا بالاخره یه نفر رو دیدم و اون هم تایید کرد که اینجا سفارت نیست! خلاصه دوباره سوار شدم و راننده بعد از کلی تلفن به دوستاش منو به محل سفارت برد! البته من چون همون 20 درهم که هتل بهم گفته بود همراهم بود (تاکسی متر 43 درهم شده بود)، بهش گفتم اشتباه خودش بوده و همون پول رو بهش دادم. پس حتما با راننده چک کنید.
نکته چهارم: برای پرداخت پول سفارت شعبه دیره روبروی هتل شرایتون تعطیل شده. من روز قبلش به محض اینکه به هتل رسیدم (ساعت 12 ظهر) سراغش رفتم. یه آدرس شعبه دیگه از همون بانک رو دادن که اون هم اصلا در جریانش نبود!. خلاصه بعد از ظهر با مترو به شعبه امارات مال (که تا 9 شب بازه) رفتم و پرداخت کردم. ولی بودن از دوستان که پرداخت نکرده بودن و یه برگه از سفارت می گرفتن و می رفتن تو اون شعبه نزدیک سفارت پرداخت می کردن و بر می گشتن (البته با کمی استرس). ولی در مورد SEVIS حتما از قبل اقدام کنید و اینترنتی پرداخت کنید. چون یه نفر پرداخت نکرده بود و هر چی بیرون تلاش کرده بود تا یک با کارت اعتباری براش پرداخت کنه کسی قبول نکرده بود.

نکته آخر: من روز 24 مارچ clear شدم. یعنی بعد از 19 روز!!!!! (قابل توجه اونهایی که در مورد زمان طولانی دبی نگرانند). و فقط اومدم ادای دین کنم و بگم این سایت اگر چه خیلی خوبه ولی متاسفانه بعضی دوستان خیلی تو بخش منفی اغراق می کنند. اگه به هر علتی ویزا نگرفتن یا clear شون طولانی می شه با همه وجود در مورد دبی و سفارت و ... بد می گن. در حالی که به نظر من واقعا غیر از عوامل مادی ( مدارک و....)، عوامل معنوی (خیر و صلاح و خواست خداوند) هم دخیل هستند. من از اونهایی هستم که همیشه می گم: الخیر فی ما وقع... و سعی کردم کاملا بدون استرس این مرحله رو برگزار کنم. چون اعتقاد قلبی داشتم که اگه خدا بخواد همه چی درست می شه و اگه به صلاحم نباشه، با کوچکترین بهونه ای رد می شم...مهم اینه که شما تو هر مرحله با همه وجود و توکل تلاش کنید و کم نذارید. نتیجه رو به خودش واگذار کنید...
یا حق

سلام.دوست خوب.ایا شما میدانید اگه شخصی پس از گذشت 2.5 ماه از زمان مصاحبه اش در دبی و با توجه به اینکه در روز مصاحبه افسر بهش بگه ویزات قبول شده برو پست ویزاتو بگیر و بعد پاسپورت بدون ویزا با یک برگه صورتی بیاد هتل بدون ویزا بهمراه یک کیس نامبر و شخص پس از 2.5 ماه سایت را چک کنه و ببینه ویزاش اماده است و باید بره پاسشو بده دبی ویزاشو بگیره و مجدد پس از 7 روز که پاسش در کنسول بمونه و دوباره برگه صورتی بدهند و شخص را مجدد وارد مرحله اداری کنند به نظر شما یا به نظر هرکسی که این متن را میخوانه مشکل کار کجاست و چرا یه شخص را اینجوری بازی میدهند؟این را گفتم که شما بدانید همه هم 19 روزه کلییر نمیشوند دبی و تازه اگه هم بعد از 2.5 ماه کلییر بشوند مجدد ممکنه شخص را وارد مرحله اداری کنند.لطفا هرکی که اطلاع داره بگه که این بازی ها بخاطر چیه؟ایا واقعا مایل هستند به شخص ویزا بدهند یا اینکه فقط میخواهند او را بازی بدهند و وقتشو تلف کنند؟عاجزانه منتظر جواب دوستانی که اطلاعات خوبی دارند هستم.با سپاس

admeyl
March 29th, 2012, 05:44 PM
با سلام ( آپديت شدن سايت چک کردن وضعيت ويزا )

جهت اطلاع بيشتر دوستان خبري تازه را اعلام ميکنم که در مورد خودم صدق ميکند:

براي چک کردن مرحله کليرنسم به آدرس سفارت دوبي مراجعه کردم که همين امروز هم آپديت شده است .

از من invite letter و Rp را خواسته اند که به آدرس سفارت ارسال کنم.

اين موضوع را از اينجهت عرض کردم که تصور نکنيد دير به دير آپديت ميشود يا اصلا فراموش ميکنند. خواستم دوستانم را در جريان اين امر بگذارم.همين.

موفقيت همه گي را آرزومندم

calculator
March 29th, 2012, 10:36 PM
با سلام ( آپديت شدن سايت چک کردن وضعيت ويزا )

جهت اطلاع بيشتر دوستان خبري تازه را اعلام ميکنم که در مورد خودم صدق ميکند:

براي چک کردن مرحله کليرنسم به آدرس سفارت دوبي مراجعه کردم که همين امروز هم آپديت شده است .

از من invite letter و Rp را خواسته اند که به آدرس سفارت ارسال کنم.

اين موضوع را از اينجهت عرض کردم که تصور نکنيد دير به دير آپديت ميشود يا اصلا فراموش ميکنند. خواستم دوستانم را در جريان اين امر بگذارم.همين.

موفقيت همه گي را آرزومندم

نه.دوست عزیز اینجورا هم میگید نیست.من خودم هر روز سایت را از 2.5 ماه پیش چک میکردم و روز 15 فوریه نوشتند که پاسپورتت را بیار دبی و روند اداری ویزات تموم شده و در خط اخر هم نوشته بود:date amended:24/january/2012

حالا شما میشه به من بگید چرا 20 روز بعد من مطلع شدم که ویزام اماده است و تازه پاسپورت هم بردم که ویزامو بگیرم ولی دوباره بدون ویزا پاسپورت برگشت و مجدد از 7 مارچ روند اداری ویزای من مجدد اغاز شد.حالا شما جای من بودید حالتان بهم نمیخورد از این خر تو خری دبی؟

azy
March 30th, 2012, 12:05 AM
من 18 مارچ مصاحبه داشتم و از من CV و RP خواست که بهش دادم. و این سایت که چک کنم وضعیتمو. باز ایمیل زدند که مدارکمو بفرستم. من هم فرستادم. با این حال هر روز میزنه که کپی CV رو بفرستم و تاریخ آپدیتشم که مال 20 مارچ-ه هنوز!!! ایمیل زدم و گفتند مدارکم رسیده ولی باز اینطوری نوشتن تو سایت..

Milad2012
April 3rd, 2012, 09:28 PM
سلام دوستان
من در چند سالی که کم و بیش اوضاع ویزا دادن آنکارا و دوبی رو بررسی کردم، این مسئله رو به وضوح دیدم که یکی از موارد عمده ای که دانشجویان بدون فاند رو ریجکت کرده اند پیله کردن به BS هست. از قضا امسال این مسئله در دوبی تشدید هم شده! سوالی که من از با تجربه ها دارم این هست که آفیسر از کجا متوجه میشه که مثلا X تومان چند روز قبل از اینکه Bank Statement صادر بشه وارد حساب شده؟ مگر گردش حساب رو هم ذکر می کنند؟؟
من از بانک تجارت پرسیدم که گفتند هم گردش 6 ماه ی حساب و هم مانده حساب رو می نویسند! اما اقتصاد نوین گفت که بنا به خواست مشتری مانده یا گردش 6 ماهه و یا هردو رو می نویسیم! و از طرفی هم من این مسئله رو به کررات شنیدم که مانده حساب کفایت می کنه و برای جلوگیری از ازدیاد توقع افسران برای آیندگان بهتر هست که گردش رو نگیریم!! چون من نمونه ای از BS ها رو ندیدم می پرسم که آفیسر از کجا متوجه میشه که مبلغ قابل توجه داخل حساب کی وارد حساب شده؟ چون به یاد دارم که این امر سالهای پیش هم در موارد زیادی بهانه دست آفیسر محترم داده!!
موفق باشید

jahanshahi
April 4th, 2012, 12:08 AM
کسی رد بشه ورقه سفید میگیره یا اصلن چیزی بهش نمیدن؟؟یکی میگه یه برگه میدن یکی میگه نمیدم!!

Visible
April 4th, 2012, 04:21 PM
با سلام به همه دوستان
من یکم آپریل وقت داشتم و متاسفانه باز ریجکت شدم! هرچند قبلا" شرایطم رو در فروم عشق آباد نوشتم، اما باز تکرار میکنم:

1-مستر بدن فاند
2-پذیرش عمران- محیط زیست از UAB
3- بانک استیتمنت به میزان 110 میلیون ساپورت (20 از خودم و 90 از پدر)
4 - 2 تا سند خونه و زمین به نام خودم + 3تا سند خونه به نام پدرم ( که البه سند های پدرم رو ارائه نکردم)
5- شش سال سابقه کار مرتبط به رشتم با سابقه تامین اچتماعی و جاب آفر
6- ویزای شنگن آلمان و اتریش در سال 2011
7- عمه ام سیتیزن (در ایالتی غیر از دانشگاهم) + مادر بزرگم گرین کارد ( که البته ایشون ایران هستن)
8- 1بار ریجکت (برای ویزای توریستی از دوبی در سال 2009)
9- 1بار دیگر ریجکت در ترکمنستان در مورخ 28 فوریه 2012 ( که تجربیاتم رو اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36751-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B4%D9%82-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2&p=651103&viewfull=1#post651103) نوشته بودم )

من ساعت 5:10 دم در بودم، و نفر سوم شدم. و درساعت 8:35 (- بعد از طی مراحلی که دوستان در پست های قبلی اشاره کردن) مصاحبه شدم . من در مورد آفیسر چشم بادومی از اکثر دوستان ، تجربیات خوبی نشنیده بودم، و از اونجایی که آدم همیشه از هرچی بترسه سرش میاد، کانتر شماره 6 منو صدا زد، همون آفیسر چشم بادومی!!!! قبل من هم همه رو ریجکت کرده بود( حدودا" 10 نفر رو من دیدم) اون روز همه واسه ویزای ویزیتوری اقدام کردوه بودن و تنها دانشجو فقط من بودم! که اکثرا" ریجکت هم ریجکت شدن تا جایی که من دیدم و اونایی هم که میگیرفتن، قبلا" سفر آمریکا داشتن، و یا یه آقایی هم گرفته بود که میگفت 11 کشور اروپایی رفته و اینجا ظاهرا" کار خوبی داره .
و اما مصاحبه من که در حدود 17، 18 دقیقه طول کشید:

آ: سلام و حال و احوال ؟ (به فارسی) من: به نگلیسی جوابش رو دادم
آ: از اونجایی که واسه دانشجویی میری،باید با انگلیسی بات صحبت کنم. من: مشکلی نیست.
آ: خب، بنظر میاد رشتت رو عوض کردی واسه مستر، درسته؟ ( من لیسانس مهندسی بهداشت محیط، از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهرن، و پذیرشم عمران- محیط زیست است)
من: نــــــه، در واقع هر دو از گرایشهای محیط زیست و در خصوص آلاینده های محیطی و ساختن تصفیه خانه و اینها.... هست.
آ: دارم میبینم که اخــــــیرا" در ترکمنستان رفیوز شدی، میدونی چرا؟ من : نه! آفیسر بهم دلیلی نگفت، فقط گفت دوباره اقلام کنم!
آ: خب، چرا کارت رو ترک کردی؟ من: ترک نکردم، میخوای مدرکم و آفرم رو ببنی؟ آ: نه، لازم نیست، اما تو ریپورت آفیسر قبلی میبینم که نوشته ترک کردی! مشکلی نیست! حالا چرا میخوای ترک کنی؟ من: از این بابت که دانشگاه های آمریکا بسیار شهرت بالایی دارن در ایران، و اگر مسترم رو از آمریکا بگیرم، موقعیت کارم بهتر میشه و فلان جایگاه رو بهم میده مدیرم! که اینو تو آفرم نوشته، میخوای ببنی؟ آ : نــــــــــــه، لازم نیست!!!
آ: چــــــــــرا آمریکا رو انتخاب کردی؟ من : چ.ن اعتقاد دارم آمریکا تکنولوژی برتر و پیشرفته ترین علم رو داره، و همونطور که شاید بدونی، بودجه سازمان محیط زیست آمریکا در 2010 بیشتر از 10 میلیارد دلار بوده! که این مطلب حاکی از اهمیت مسائل محیط زیست در آمریکاست.
آ: چرا این رشته رو در مملکت خودت نمیخونی؟ من : گرایش محیط زیست، همونطور که میدونی بیشتر باید به صورت تحقیقای و عملی باشه، در صورت که در کشور من، بجهت کمبود امکانات، بیشتر بصورت تئوری تدریس میشه، بنابر این من آمریکا رو انتخاب کردم که دارای آزمایشگاههای پیشرفته ای در این زمینه هست! (اینا، بنظرم کاملا" قانعش کرده بودم)
آ: چه کسیو آمریکا داری؟ من : عمم، سیتیزن، و مادر برزرگم...... آ: حرفمو قطع کرد و گفت، مادربزرگت گرین کارد دارن، اما چرا ایشون عمه ات رو ترک کردن و الان ایران هستن ؟!!!!!!!!!!!! ( اینقرد این سولا بنظرم احمقانه آمد که گفتنم شاید اشتبا متوجه شدم و خواستم دوباره تکرار کنه) بعد گفتم، ایشون اساسا" ایران زندگی میکنن و فقط برای گرین ماردشون هست که 6 ماه یک بار میرن و میان (عین واقعیت) آ: عمت کدوم شهر زندگی میکنن؟ من : شهر....... ( شهری که غیر از دانشگاهم)
آ: چندتا دانشگاه اقــــــدام کردی؟ من: 7تا، نام ببرم؟ آ: نــــــــــــه، لازم نیست ( فقط تایپ میکرد هرچی که من میگفتم)

آ: متــــــــــــــــــاسفان ه، امــــروز نمیتونم بهت ویزا بدم!!!! من: چــــرا؟ آ: خب، تو اپلیکیشنت یه چیزی واسه من عجیب، تو فارق التحصیل دانشگاه علوم پزشکی هستی، در یک رشته گرایش مهندسی، یعد توی یک شرکت ساختمانی کار میکنی، و پذیرشتم برای عمران هست! کمی عجیب برای من! (توی I-20 رشته من رو نوشته Civil Eng, General که تا دپارتمان میل زدم و خواستنم تمرکز رشتم رو هم بنویسن که در Environmental Eng هست، یه میل زدن که لازم نیست و مدرکت Civil & Environmental Eng خواهد بود، که من این ایمل رو هم پرینتشو نشون دادم، و راجع به کارمم باز توضیح دادم که کاملا" جایگاهم با رشتم مرتبط!!! اما باز گفت متاسفم، تصمیم عوض نمیشه!
بعد بهش گفتم که من این موقعیت رو نمیخوام از دست بدم، چکار باید بکنم که ویزا بگیرم؟؟ باید رشتم رو عوض کنم ؟؟!
آ: نــــه نــــــه، اصلا" این کارو لازم نیست بکنی، این نظر من بود، تو جای دیگه اقدام کن، شاید آفیسر دیگه بهت ویزا بده!!!!!!!!!!!
من: آخه آفیسر قبلی هم همینو گفت!!! آ: خب این تنها چیزی هست که میتونم بهت پیشنهاد کنم ، مــــــــــــــوفــــــــ ق بــــــــــــــــــــــــ ــــاشی من: :(

در نهایت، با این اوضاع، قکر کنم باید بعد اینا همه زحمت، بیخیال آمریکا بشم، اما ممنون میشه اگه دوستان پیشنهادی سازنده دارن، مطرح کنند.
میدونم که طولانی شد، اما خواستم با جزییات کامل نوشته باشم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان و به امید اینکه هیچموقع دچار این آفیسر چشم بادومی نشین!!

soheyltorabi
April 5th, 2012, 07:33 PM
شما دیدید که این آقای چشم بادامی phd ها رو هم رد کنه ?

Visible
April 5th, 2012, 07:42 PM
شما دیدید که این آقای چشم بادامی phd ها رو هم رد کنه ?

همونطور که که تو پستممم نوشتم، اون روز دانشجو فقط من بودم و همه واسه ویزیتور بودن، اما اگر صفحات قبلی رو بخونید، دوستانی بودن که واسه PhD میرفتن و همین آفیسر ریجکتشون کرده .... ! کلا"، این اقا فرض اولیش، ندادن هست .... ( البته این نظر شخصیه من، با توجه به تجربه خودم و دیگر دوستان)

Rezavfx
April 5th, 2012, 08:46 PM
سلام
تاريخ مصاحبه 2 Apr براي ويزاي توريستي همراه با همسرم اقدام كرده بودم ، نتيجه خوشبختانه مثبت بود.
مصاحبه كننده خوش برخورد بود و سوالهاي منطقي و درستي ميپرسيد ، فقط پرينت حسابهاي من رو ديد (كه البته خيلي خوب بود) و روزنامه رسمي شركتم را و چند تا سوال ديگه پرسيد و نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و حتي گفت احتياج به چك كردن (برگ زرد) هم نيست .
اون طور كه من ديدم اگر كسي مداركش خوب بود و از نظر لباس پوشيدن و صحبت كردن معقول بودند ، ويزا مي گرفتند.

SHAHIN_TTFU
April 6th, 2012, 02:33 AM
سلام
تاريخ مصاحبه 2 Apr براي ويزاي توريستي همراه با همسرم اقدام كرده بودم ، نتيجه خوشبختانه مثبت بود.
مصاحبه كننده خوش برخورد بود و سوالهاي منطقي و درستي ميپرسيد ، فقط پرينت حسابهاي من رو ديد (كه البته خيلي خوب بود) و روزنامه رسمي شركتم را و چند تا سوال ديگه پرسيد و نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و حتي گفت احتياج به چك كردن (برگ زرد) هم نيست .
اون طور كه من ديدم اگر كسي مداركش خوب بود و از نظر لباس پوشيدن و صحبت كردن معقول بودند ، ويزا مي گرفتند.
ميشه شما از شرايط خودتون بگيد ؟ مدارکتون چی بود ؟ چند سالتون هست ؟ چندتا ويزا شينگن داشتين ؟ کسی رو امريکا داريد يا نه و پرسيد برای چی ميخوايد بريد چی جواب دادين شما ؟ در کل يه گزارش از مصاحبتون بديد که به درد همه بخوره . مرسی

Rezavfx
April 6th, 2012, 11:41 AM
ميشه شما از شرايط خودتون بگيد ؟ مدارکتون چی بود ؟ چند سالتون هست ؟ چندتا ويزا شينگن داشتين ؟ کسی رو امريکا داريد يا نه و پرسيد برای چی ميخوايد بريد چی جواب دادين شما ؟ در کل يه گزارش از مصاحبتون بديد که به درد همه بخوره . مرسی

از طريق سفارت امريكا در دبي اقدام كردم ،من تو يك كارخونه خصوصي شريكم و مديرش هم هستم و ٣٥ سالمه .يك ويزاي شينگن هم
داشتم كه البته ٥ تا از كشورهاي اروپا را با همون يك باررفته بودم .مدارك شركت و پرينت حساب هام و سند خونه همرام بود .صبح زود
ساعت ٥:٣٠ جلوي سفارت بودم و ٣ نفر زود تر از من امده بودند ولي دقيقا از روي نوبت صدا نكردند يعني بعضي ها كه ديرتر اومده
بودند زود تر از من مصاحبه شدند و فكر ميكنم كلا صبح زود رفتن بهتره و در نتيجه
مصاحبه ميتونه كمي تاثير داشته باشه .افيسر امريكايي بعد از سلام و خوش آمد گويي پرسيد براي چي ميخواهيد آمريكا بريد ؟ گفتم
خاله من امريكا زندگي ميكنه و ما رو دعوت كرده به منزلش و قراره تو مدت يك ماهي كه ما اونجاهستيم مرخصي بگيره و ما را در ديدن
جاهاي توريستي و زيبا را تو امريكا همراهي كنه ولي دعوت نامه از من نخواست (دعوت نامه داشتم) بعد پرسيد كارم چيه در ايران ؟
من هم توضيح دادم البته چندتاسوال زيركانه هم درمورد كارم پرسيد كه اگر من راستش را نگفته بودم مشخص ميشد و پرينت حساب ها
رو خواست من ٢ تا پرينت از حسابهاي شخصيم و ١ پرينت شركتم را نشون دادم بعدش در مورد سربازي سوال كرد من هم گفتم در
زمان من سربازي را ميشد خريد و من هم خريدم و معافي دارم و بعد روزنامه رسمي را خواست (البته بهش نشون دادم كه مدارك بيشت
ر هم دارم ولي نخواست ) بعد هم با همسرم صحبت كرد پرسيد اون هم اقوامي در امريكا داره يانه ؟ و كارش در ايران چيه ؟
ولي ديگه مدرك جديدي نخواست . در كل ادم خوش برخورد و زيركي بود نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و چك هم
لازم نيست بشيد (برگه زرد) .
نكاتي كه مهمه (به غير ازمدارك) از نظر من :
- لباس مناسب بپوشيد و ترجيحا كت يا كت و شلوار باشه.
- به هيچ عنوان خيلي به شيشه نزديك نشين يا با صداي بلند صحبت نكنيد ، بلنگوها و ميكروفون ها خوب تنظيم شدند.
- لبخند به لب داشته باشيد و با اعتماد به نفس صحبت كنيد
- ديدم كه آفيسرها قبل از مصاحبه زير چشمي ايراني هاي كه نشسته بودند و منتظر بودند را زير نظر داشتند پس مراقب رفتارتون
وقتي هنوز منتظر هستيد باشيد.
- پرينت مالي كه ارتباط مستقيمي با نوع كار شما داره براشون مهمه.
- اولين سوال اينكه : چرا به امريكا سفر ميكنيد ؟ جواب مختصر ولي مفيد و شفاف خيلي كمك ميكنه به شما

به اميد موفقيت همه دوستان

azy
April 7th, 2012, 03:33 PM
از طريق سفارت امريكا در دبي اقدام كردم ،من تو يك كارخونه خصوصي شريكم و مديرش هم هستم و ٣٥ سالمه .يك ويزاي شينگن هم
داشتم كه البته ٥ تا از كشورهاي اروپا را با همون يك باررفته بودم .مدارك شركت و پرينت حساب هام و سند خونه همرام بود .صبح زود
ساعت ٥:٣٠ جلوي سفارت بودم و ٣ نفر زود تر از من امده بودند ولي دقيقا از روي نوبت صدا نكردند يعني بعضي ها كه ديرتر اومده
بودند زود تر از من مصاحبه شدند و فكر ميكنم كلا صبح زود رفتن بهتره و در نتيجه
مصاحبه ميتونه كمي تاثير داشته باشه .افيسر امريكايي بعد از سلام و خوش آمد گويي پرسيد براي چي ميخواهيد آمريكا بريد ؟ گفتم
خاله من امريكا زندگي ميكنه و ما رو دعوت كرده به منزلش و قراره تو مدت يك ماهي كه ما اونجاهستيم مرخصي بگيره و ما را در ديدن
جاهاي توريستي و زيبا را تو امريكا همراهي كنه ولي دعوت نامه از من نخواست (دعوت نامه داشتم) بعد پرسيد كارم چيه در ايران ؟
من هم توضيح دادم البته چندتاسوال زيركانه هم درمورد كارم پرسيد كه اگر من راستش را نگفته بودم مشخص ميشد و پرينت حساب ها
رو خواست من ٢ تا پرينت از حسابهاي شخصيم و ١ پرينت شركتم را نشون دادم بعدش در مورد سربازي سوال كرد من هم گفتم در
زمان من سربازي را ميشد خريد و من هم خريدم و معافي دارم و بعد روزنامه رسمي را خواست (البته بهش نشون دادم كه مدارك بيشت
ر هم دارم ولي نخواست ) بعد هم با همسرم صحبت كرد پرسيد اون هم اقوامي در امريكا داره يانه ؟ و كارش در ايران چيه ؟
ولي ديگه مدرك جديدي نخواست . در كل ادم خوش برخورد و زيركي بود نهايتا گفت شما براي ورود به امريكا مشكلي نداريد و چك هم
لازم نيست بشيد (برگه زرد) .
نكاتي كه مهمه (به غير ازمدارك) از نظر من :
- لباس مناسب بپوشيد و ترجيحا كت يا كت و شلوار باشه.
- به هيچ عنوان خيلي به شيشه نزديك نشين يا با صداي بلند صحبت نكنيد ، بلنگوها و ميكروفون ها خوب تنظيم شدند.
- لبخند به لب داشته باشيد و با اعتماد به نفس صحبت كنيد
- ديدم كه آفيسرها قبل از مصاحبه زير چشمي ايراني هاي كه نشسته بودند و منتظر بودند را زير نظر داشتند پس مراقب رفتارتون
وقتي هنوز منتظر هستيد باشيد.
- پرينت مالي كه ارتباط مستقيمي با نوع كار شما داره براشون مهمه.
- اولين سوال اينكه : چرا به امريكا سفر ميكنيد ؟ جواب مختصر ولي مفيد و شفاف خيلي كمك ميكنه به شما

به اميد موفقيت همه دوستان

از اینکه موفق به دریافت ویزا شدید تبریک میگم بهتون. میشه بگید کدوم آفیسر با شما مصاحبه کرد؟ چون در مورد دوبی یک مقداری دوستان ترس این رو دارند که با کی مصاحبه بشند. چون با توجه به تجربیات گذشته هر کدوم از آفیسر ها برخورد خاص خودش رو داشته. ممنون

Rezavfx
April 7th, 2012, 05:49 PM
از اینکه موفق به دریافت ویزا شدید تبریک میگم بهتون. میشه بگید کدوم آفیسر با شما مصاحبه کرد؟ چون در مورد دوبی یک مقداری دوستان ترس این رو دارند که با کی مصاحبه بشند. چون با توجه به تجربیات گذشته هر کدوم از آفیسر ها برخورد خاص خودش رو داشته. ممنون
خيلي ممنون ، آفيسري كه بامن مصاحبه كرد چشم بادامي بود ولي فكر نكنم اين ترس كه با كدوم آفيسر مصاحبه كنيد درست باشه شما در نظر بگيريد كه با كسي طرف هستيد كه در مورد ايراني ها و مسايل داخل ايران اشراف داره پس اگر مداركتون خوبه و دروغي در كارتون نيست و وجحه درستي داريد كافي خونسرد باشيد و جواب هاي آفيسر را با اعتماد بنفس و خوشرويي بديد بنظر من مدارك و رو راست بودن مهترين نكته هستش

rezarchitect
April 7th, 2012, 06:37 PM
خيلي ممنون ، آفيسري كه بامن مصاحبه كرد چشم بادامي بود ولي فكر نكنم اين ترس كه با كدوم آفيسر مصاحبه كنيد درست باشه شما در نظر بگيريد كه با كسي طرف هستيد كه در مورد ايراني ها و مسايل داخل ايران اشراف داره پس اگر مداركتون خوبه و دروغي در كارتون نيست و وجحه درستي داريد كافي خونسرد باشيد و جواب هاي آفيسر را با اعتماد بنفس و خوشرويي بديد بنظر من مدارك و رو راست بودن مهترين نكته هستش
سلام دوست عزیز... تبریک میگم. چه جالب! پس شما با همون چشم بادامی‌ معروف مصاحبه داشتید که اکثر بچه ها باهاش مشکل داشتن و خیلی‌ ها روظاهراً بی دلیل رجکت کرده بود؟

124login
April 10th, 2012, 12:50 AM
کی گفته که اکثر بچه ها باهاش مشکل داشتن؟؟؟ آفیسر هیچکس رو بی دلیل ریجکت نمیکنه. از همین آقای به قول شما چشم بادومی خیلی ها هم بودن که ویزا گرفتن و ازش خیلی هم خوب میگن. فقط مساله اینحاست که اونایی که ویزا میگبرن کمتر میان اینجا و میرن سراغ کار و درسشون ولی اونایی که ریجکت میشن دائم میان به این بنده خدا فحش میدن.پس بی خودی جو درست نکنید.

amahdieh
April 10th, 2012, 08:57 AM
سلام دوستان
من 15 APR از دبي وقت مصاحبه دارم. PhD مكانيك Full Fund، براي بار دوم كه برا ويزا اقدام مي كنم، دفعه قبل سال 2008 با همين شرايط توي Clearance Check ريجكت شدم، پس از مصاحبه خبرش رو حتما برا اطلاع دوستان مي گذارم.
برا همگي شما آرزوي موفقيت مي كنم.

mmsh81
April 10th, 2012, 01:37 PM
سلام دوستان
من 15 APR از دبي وقت مصاحبه دارم. PhD مكانيك Full Fund، براي بار دوم كه برا ويزا اقدام مي كنم، دفعه قبل سال 2008 با همين شرايط توي Clearance Check ريجكت شدم، پس از مصاحبه خبرش رو حتما برا اطلاع دوستان مي گذارم.
برا همگي شما آرزوي موفقيت مي كنم.

امیدوارم این بار موفق بشید. دفعه قبل دلیل ریجکت رو چی اعلام کردن؟

mehrshad_11
April 10th, 2012, 02:39 PM
دوستان در رابطه با کلیرنس اگر اطلاعی دارند بفرمایند چون مثل اینکه مثل قدیم طولانی نیست اگر کسی اخیرا کلیرنس شده بفرمایند چند روزه اومده.

mehrshad_11
April 10th, 2012, 02:47 PM
کی گفته که اکثر بچه ها باهاش مشکل داشتن؟؟؟ آفیسر هیچکس رو بی دلیل ریجکت نمیکنه. از همین آقای به قول شما چشم بادومی خیلی ها هم بودن که ویزا گرفتن و ازش خیلی هم خوب میگن. فقط مساله اینحاست که اونایی که ویزا میگبرن کمتر میان اینجا و میرن سراغ کار و درسشون ولی اونایی که ریجکت میشن دائم میان به این بنده خدا فحش میدن.پس بی خودی جو درست نکنید.

بحث سر اینه که به چه دلیلی ریجکت کرده؟ اگر ما هم به درد اونا مبتلا بشیم می فهمیم اتفاقا به نظر من کسانی که ریجکت میشن کمتر نتیجه رو اعلام میکنن.
نداشتن فاند برای اون بنده خدا که جرم نیست. یا یکی اونجا فامیل درجه یک داره یا چیزهای مشابه .... حتی یک نفر را نباید ریجکت کنه چون این همه هزینه و فی و ... می گیرن 140 دلار برای 5 دقیقه مصاحبه اونم ریجکت تازه باید خسارت ریجکتی ها رو هم بدن.

aliroodi
April 10th, 2012, 04:12 PM
سلام دوستان،
من امروز رفتم برای مصاحبه وبزای دانشجویی به دوبی، همه چیز عالی بود و من و تقریبا همه ویزا توریستی ها و دانشجویی هایی که اومده بودن اونجا ویزا گرفتن. اصلا نگران نباشید، فقط به خودتون اعتماد داشته باشید و خودتون باشید تو زمان مصاحبه. همچنین سعی کنید به افراد دیگه(مخصوصا سالخورده ها که زبان بلد نیستن) کمک کنید که اینطور احساس مثبتی براتون ایجاد می شه...
از من به غیر از گواهی بانک هیچ مدرک دیگه ای نخواست. فکر می کنم کلا بنا بر ویزا دادنه. ..

Visible
April 10th, 2012, 04:20 PM
سلام دوستان،
من امروز رفتم برای مصاحبه وبزای دانشجویی به دوبی، همه چیز عالی بود و من و تقریبا همه ویزا توریستی ها و دانشجویی هایی که اومده بودن اونجا ویزا گرفتن. اصلا نگران نباشید، فقط به خودتون اعتماد داشته باشید و خودتون باشید تو زمان مصاحبه. همچنین سعی کنید به افراد دیگه(مخصوصا سالخورده ها که زبان بلد نیستن) کمک کنید که اینطور احساس مثبتی براتون ایجاد می شه...
از من به غیر از گواهی بانک هیچ مدرک دیگه ای نخواست. فکر می کنم کلا بنا بر ویزا دادنه. ..

ضمن تبریک فراوان!
اما من واقعا" سر از کار این سفارت در نمیارم! روزی که من رفتنم ( April 01) شرایط دقیقا" مخالف این چیزی بود که شما نوشتین! از 60 تا 70 نفر شاید 15 تا 20 نفر ویزا گرفتن!
واقعا" روست دارم بدونم چه حساب کتابی دارن اینا واسه ویزا دادن!!!

mmsh81
April 10th, 2012, 04:29 PM
ضمن تبریک فراوان!
اما من واقعا" سر از کار این سفارت در نمیارم! روزی که من رفتنم ( April 01) شرایط دقیقا" مخالف این چیزی بود که شما نوشتین! از 60 تا 70 نفر شاید 15 تا 20 نفر ویزا گرفتن!

احتمالا" حقوق ماه March بچه ها رو تا 1 آوریل که شما رفته بودین ندادن. به غیر از این فکر نکنم دلیل دیگه ای داشته باشه.

mmsh81
April 10th, 2012, 04:32 PM
سلام دوستان،

تبریک میگم!! شرایط شما چطور بود؟ چه سوالایی پرسید؟

amahdieh
April 10th, 2012, 11:03 PM
امیدوارم این بار موفق بشید. دفعه قبل دلیل ریجکت رو چی اعلام کردن؟

ممنون.
گفتند چون کشور شما حامی تروریسم بین المللی هستش.

calculator
April 11th, 2012, 12:01 AM
شما برای چه مقطعی بودید؟با فاند؟

mehrshad_11
April 11th, 2012, 12:31 PM
سلام دوستان،

میشه لطف کنید مشخات بیشتری بنویسید مثل فاند - دانشگاه مبدا و مقصد و سن و مقطع. ممنون

Dan
April 11th, 2012, 07:03 PM
دوستانی که تجربه مصاحبه دارند من سوالی داشتم ،آیا داشتن مدرک جی .آر .ای در مصاحبه سفارت الزامی است؟ چون بعضی دانشگاههای آمریکا مدرک جی.آر. ای نمی خواهند یا اختیاری است . اگه جی .آر.ای نداشته باشیم به نظرتون مشکلی در گرفتن ویزا پبش میاد؟؟ یه سوال دیگه اگه بجای تافل مدرک آیلتس داشته بتشیم که تفاوتی برای آفیسر نداره؟

mSky
April 12th, 2012, 01:35 PM
ممنون.
گفتند چون کشور شما حامی تروریسم بین المللی هستش.

واقعا یا شوخی می کنید؟ شما رشته تون چیه؟

amahdieh
April 12th, 2012, 07:00 PM
واقعا یا شوخی می کنید؟ شما رشته تون چیه؟

شوخی!!!! واقعا می گم. مکانیک

setareh_gh
April 14th, 2012, 01:53 AM
سلام منم ديروز مصاحبه داشتم خيلي شلوغ بود به من هم ويزاي مولتي دادن بدؤن كلير كفتن تا جند روز ديكه أماده ميشه but now this keyborad is arabic nd I think that is better to continue in engilish that was very very good and fun interview I shoud stay here for 5 days and I dont access to internet but after comming back to Iran I continue with persian because in 5 days I dont access to internet but the main thing that I think that before interview the decide Iam sure while he intwerviewed with me it apperars that he knows he shoul accepet me
I had full fund in art magor and he just talk with me about Norous and vacation and dident aaske any thing even ask about my come back
and I still I cant belive I cant eblive that I got visa they didnt aske me for picture I didnte give any profile picture for vissa Im not sure that is correct or not
please tell me

thank you very much for every information in this site

amahdieh
April 14th, 2012, 09:59 AM
Dear Friends,

I should inform you all that since 13th of April 2012 Embassy interview cost was risen from 540 derhams to 600 DH, it is about 160 USD. Get Ready. I paid the money in NBAD in Emirate Mall.

Wish you all the best.

mmsh81
April 14th, 2012, 02:53 PM
Dear Friends,

I should inform you all that since 13th of April 2012 Embassy interview cost was risen from 540 derhams to 600 DH, it is about 160 USD. Get Ready. I paid the money in NBAD in Emirate Mall.

Wish you all the best.
در سایت سفارت که هنوز همون 140 دلاره . با آرزوی موفقیت در مصاحبه فردا

Loghmaan
April 14th, 2012, 06:29 PM
سلام دوستان ، آیا برای ویزای توریستی در دوبی و یا سایر سفارت خانه های آمریکا ، داشتن ریز عملکرد حساب الزامی است و یا برگه نهایی بانک که در آن آخرین مانده ، جمع بدهکار و جمع بستانکار را نشان می دهد کافی است ؟ در ضمن برای چند ماه ؟ لطفا دوستانی که اطلاع دقیقی دارند پاسخ دهند و به صرف شنیده اکتفا نکنید . خیلی سپاسگزارم

SHAHIN_TTFU
April 14th, 2012, 09:38 PM
سلام دوستان ، آیا برای ویزای توریستی در دوبی و یا سایر سفارت خانه های آمریکا ، داشتن ریز عملکرد حساب الزامی است و یا برگه نهایی بانک که در آن آخرین مانده ، جمع بدهکار و جمع بستانکار را نشان می دهد کافی است ؟ در ضمن برای چند ماه ؟ لطفا دوستانی که اطلاع دقیقی دارند پاسخ دهند و به صرف شنیده اکتفا نکنید . خیلی سپاسگزارم

نه دوست عزيز لازم نيست ، شما بايد موجودی از کل حساب تون + ترن اور ( چقدر رفته - چقدر اومده ) بگيريد ،

amahdieh
April 15th, 2012, 12:31 PM
Dear Friends,
My wife and me were interviewed today less than an hour earlier we were approved and are waiting for clearance check. I had TA for Mechanical Engineering PhD.
The officer was eastern Asia man, very polite, kind and ask more about Pride cars in Iran!!! :confused:

I wish you all the best.

azy
April 15th, 2012, 05:17 PM
در سایت سفارت که هنوز همون 140 دلاره . با آرزوی موفقیت در مصاحبه فردا

بله در سایت سفارت زده 140 دلار ولی بانک که میرید زده 540 درهم.یعنی یه چیزی بیشتر از 140 دلار

amahdieh
April 15th, 2012, 11:21 PM
بله در سایت سفارت زده 140 دلار ولی بانک که میرید زده 540 درهم.یعنی یه چیزی بیشتر از 140 دلار
Believe me or not since April 13th it had changed to 600 AED, something about 160 USD.

Milad2012
April 16th, 2012, 12:40 PM
نه دوست عزيز لازم نيست ، شما بايد موجودی از کل حساب تون + ترن اور ( چقدر رفته - چقدر اومده ) بگيريد ،

دوست عزیز شما از کجا می گید که گردش حساب هم لازمه???! من تا یادم هست و در تمامی تاپیکهای سالهای گذشته ذکر شده همه تاکید کردند که فقط مانده حساب کافی هست و بهتره که گردش نگیریم تا توقع آفیسرها در مورد آیندگانی که گردش خوبی ندارند و نمی توانند گردش حساب بگیرند زیاد نشود. بعلاوه اکثر متقاضیان دانشجو مبلغی رو برای چند روزتو حساب گذاشته و بعد از حساب خارج می کنند, بنابراین نباید گردش حساب چشمگیری داشته باشند! اگر دلایل قابل تاملی دارید در این زمینه دارید لطفا مطرح بفرمایید تا همه استفاده کنیم.
موفق باشید

zakerh82
April 16th, 2012, 01:31 PM
گردش حساب جزو ملزومات نیست 100% - همین که شما نشان دهید مقدار پول مورد نیاز در I20 را دارید کافیست. برای PhD ولی مرسوم است ولی قانون نیست که BS شما باید بیشتر از I20 و معادل کل دوره را ساپورت کند و این بعضی وقت ها بهانه ای برای ریجکت بدون فاند ها از طرف آفیسر است.

bigwigkhordad
April 17th, 2012, 12:20 PM
سلام منم ديروز مصاحبه داشتم خيلي شلوغ بود به من هم ويزاي مولتي دادن بدؤن كلير كفتن تا جند روز ديكه أماده ميشه but now this keyborad is arabic nd I think that is better to continue in engilish that was very very good and fun interview I shoud stay here for 5 days and I dont access to internet but after comming back to Iran I continue with persian because in 5 days I dont access to internet but the main thing that I think that before interview the decide Iam sure while he intwerviewed with me it apperars that he knows he shoul accepet me
I had full fund in art magor and he just talk with me about Norous and vacation and dident aaske any thing even ask about my come back
and I still I cant belive I cant eblive that I got visa they didnt aske me for picture I didnte give any profile picture for vissa Im not sure that is correct or not
please tell me

سلام. واقعا بهت تبریک میگم. مخصوصا برای ویزای مولتیپل !! ببین خودت به نظرت چی باعث شد بهت مولتی بدن؟ من خیلی واسم مهمه. بعد یه سوالی. شما عکسی که برده بودی با حجاب بود ؟ خودت با حجاب رفتی مصاحبه ؟ من همینجا خوندم که اگر عکست که به سفارت ارائه میدی با حجاب باشه و بدون حجاب بری مصاحبه مشکل پبش میاد.

leily_ava
April 17th, 2012, 01:44 PM
لطفا همین سوال بالا رو در مورد حجاب جواب بدین. آخه واسه ارزی که وزارت علوم می ده لازمه که عکس با حجاب باشه.

azy
April 17th, 2012, 10:22 PM
لطفا همین سوال بالا رو در مورد حجاب جواب بدین. آخه واسه ارزی که وزارت علوم می ده لازمه که عکس با حجاب باشه.<br>
کی گفته که باید عکس با حجاب باشه واسه وزارت علوم؟؟؟<br>

Roja
April 17th, 2012, 10:53 PM
سلام
خیلی خیلی تبریک میگم. امیدوارم همه بچه ها امسال به آسونی ویزا بگیرن و با لب خندان از سفارت بیان بیرون. هر وقت فرصت کردی اگه یه کم بیشتر توضیح بدی خیلی خیلی ممنون میشم. هم از حال و هوای مصاحبه و جو اونجا برامون بگو لطفا، هم توصیه ها و پیشنهاداتت را بنویس. من یه کم استرس دارم و احساس میکنم تجربیات شما می تونه بهم کمک کنه که آماده تر و راحت تر برم برای مصاحبه. اینکه میگن 5 صبح باید بریم اونجا را چقدر توصیه میکنی؟ وقت من 7.5 صبح هست. یعنی توی ایمیل وقت اضطراری نوشته بین 7.5 تا 9 اونجا باشم.
باقیمانده سفر حسابی بهت خوش بگذره

please tell me

bigwigkhordad
April 18th, 2012, 10:44 PM
<br>
کی گفته که باید عکس با حجاب باشه واسه وزارت علوم؟؟؟<br>

ارز رو میدن ولی ممکنه یه جایی یه نکته منفی برای طرف در نظر بگیرن. اینطور نیست؟

azy
April 18th, 2012, 10:56 PM
ارز رو میدن ولی ممکنه یه جایی یه نکته منفی برای طرف در نظر بگیرن. اینطور نیست؟

اونجا یه نفر ایستاده مدارک مورد نیاز رو میبینه حواله رو صادر میکنه دیگه. چیکار به عکست داره آخه.اونا مگه چکاره هستند که به حجاب یا بی حجابی ی عکس ایراد بگیرن.اگر قرار به این باشه که باید برای90 درصد متقاضیان نکته منفی در نظر بگیرن. لطفا شایعه بی تحقیق درست نکنید و جو رو از اینی که هست متشنج تر نکنید.

Alist
April 19th, 2012, 09:01 AM
بچه ها یه سئوال
اونا از کجا می فهمند که پولی که تو حسابمون هست هزینه اونجا را پوشش می ده. دلار را 1226 تومان حساب می کنند یا بالاتر به قیمت بازار آزاد؟ سئوال دیگه من اینکه فاندی که گرفتم هزینه زندگی خودم را پوشش می ده ولی چون با خانمم و بچه ام می رم باید سالی 5000 بذارم روش. آیا از نظر اونا دانشگاه به من فول فاند داده. راستی دوبی می رم.

setareh_gh
April 19th, 2012, 12:17 PM
سلام بجه ها بالاخره برگشتم با کیبورد فارسی
اول براتون بگم خیلی نیازی نیست از 5 صبح برید منم شنیده بودم ولی من 6.30 7 رفتم صف طولانی بود ولی همرو آروم آروم می بردن تو منم وقت از طریق ایمیل گرفته بودم دمه در پرینت ایمیلمو گرفت یک علامت زد اسمم هم تو لیست بود بعد با نظم ماروفرستاد تو دمه درهم که بازرسی بدنی داریم که به آدامس تو دهن من هم گیر داد که مجبور شدم بندازم دور یک یک پوشه آلبومی شکل و یک پوشه دگمه دار با خودم برده بودم که چک کرد گفت زی که نداری گفتم نه داخل هم یک شماره مثل بانک بهت مدادن بعد کپی آی20 و دی اس و سویس رو واون برگه بانکی رو می بینند و می گیرند و می گن برو باجه 1 برای انگشت نگاری که من اصلا نفهمیدم باید برم انگشت نگاری خیلی خوشحال نشسته بودم که شماره منو صدا کنند که شانسی از یک خانوم وآقای ایرانی فهمیدم که باید یرم اونجا که اونجا هم صف طویلی بود و تا انگشت نگاری نشی شمارتو نمی خونن و ما چون ایرانی هستیم به فارسی میخوندن کلا خیلی شلوغ بودخیلی جو استرسی نبودنمی فهمیدم به کیا دادن به کیا ندادن ولی خیلی ایرانی می دیدم برگه زرد دستشونه فقط یک خانوم آقای تقریبا پیر رو دیدم ندادن چون اونا هم برای گرین کارد اقدام کرده بودن
خلاصه بگذیریم توی مصاحبه همون آقای باشخصیت چشم بادومی به من افتاد که بیچاره اصلا خوفناک نبود خیلی هم بامزه و فان بود کلی هم ما رو تحویل گرفت شروع کرد اول فارسی گفتن سلام و احوال پرسی و که نوروز مبارک سال نو مبارک که من همرو به انگلیسه می گفتم بعد شروع کرد دیگه با انگلیسی صحبت کردن و من چون عید دقیقا برای مراسم نوروز با یک گروه خانواده و دوست تاجیکستان رفته بودیم شروع کردم از اونجا گفتن و از رسم رسوم اونجا رقص های محلی و لباسهای محلی اینکه فارسی زبانن و اهل شعرن کلی از این حرفا زذدم و اون هم خیلی با علاقه گوش می کرد و براش جالب بود که هیچ کس اونجا نمیره من برای نوروز رفته بودم در کل من همش داشتم می خندیدم با روی باز حرف می زذم اصلا یادم رفته بود به خدا مصاحبه است در عین اینکه استرس هم داشتم به هرحال بعد کارهای هنری ام رو بهش نشون دادم خیلی حال کرد چون اونا هم در ورد ایران باستان بود و مثلا جهارشنبه سوری می شناخت یک کم بعد هیچی دیگه از من نپرسید گفت هزینه رو که دانشگاه میده گفت خوبه بعد فقط پرسید چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی گفتم اول اینکه ایالت فلوریدا گرمه منم سرمایی ام که جفتمون خندیدیم بعد راستشو گفتم دوستم با شوهرش اونجا و در نهایت رشته منو داشت که مطمئنم اصلا گوش نمی کرد فقط تو کامپیوتر یک چیزایی میزد بعد گفت ازدواج کردی با خنده گفتم نه خوشبختانه خودشم خندید بعد هیچ مدرکی ازم ندید هیچیچی نخواست حتی نگفت بر میگردی بر ن فقط گفت ایران لیسانس بودی گفتم بله می خواین مدرکشو نشون بدم هم اصلش هست هم ترجمش گفت نمی خواد البته اینو اول پرسید تنها سوالی که کرد این بود که ایران کار می کنی یک کم در مورد کارم توضیح دادم اونم خودم اضافه توضیح دادم که اصلا زیاد هم گوش نداد فقط یک کم سر تکون داد ومن مطمئن بودم ویزا میدن گفت ویزای شما approve هست که من بال در آودم بعد گفت میتونی پاست بمونه چند روز دیگه بیای بگیری فردا پس فردا تعطیله سفارت بعد یهو گفت مولتی پل که من دیگه تو آسمونها بودم بعد اینقدر هل شده بودم ذوق کردهبودم واقعا نمی فهمیدم چی میگه هی منظورشو نمی فهمیدم که یعنی چی من پاسم بمونه 3 روز دیگه ویزا خورده بیام بگیرم اینقدر هل کردم دیگه گوشام لهجه انگلیسیش هم نمی فهمید گفتم ببخشید میشه یک دقیقه فارسی صحبت کنم یک کم خندید گفت آره گفتم یعنی من اگه میتونم پاسم بذارم بمونه اگه پروازمو بتونم عوض کنم گفت آره فقط هر کاری می کنی تا قبل از ساعت 3 پاستو بده به باجه بیرون باجه پست دیگه منم خوشحال و خندون اومدم بیرون دیگه تا مامورهای سکوریتی انقدر دیدن من خوشحالم کلی بهم تبریک گفتن یک دسبند دستم بود گفتن چه قشنگه گفتم از درخت نارگیله تا این حد یهو مهربون شدن

setareh_gh
April 19th, 2012, 12:26 PM
اینو بگم که من مطمئنم اینا از قبل تعیین می کنن که بکی بدن بکی ندن ومن وقتی رفتم یک جورهایی مطمئن بودم به من میدن نمی دونم حس منه و تو 5 دقیقه آفیسر نمیتونه تصمیم بگیره از پیش تعیین شده است به نظر من چون یک جورهایی هم مشخص بود و اینکه من دختر بودم ورشته ام بی خطر به نظرم بی تاثیر نبوده و من خیلی ساده و رسمی رفته بودم بدون حجاب و عکس دی اسم هم بی حجاب بود همون و زدن تو پاسم که من کلی موقعی که پاسمو دادم گفتم چرا ازم عکس نخواستن و حتی برگه دی اسم هم دستش موند درصورتی که آدمهای دیگه که پاسشونو می دادن برگه دی اس با یک قطع عکسشون لایه پاسپورت بود که کلی هم هل کردم ولی مثل اینکه چند نفر که برای زبان میخواستن برن رد کردن که تابلو هست زبان اصلا ویزا نمیدن و یک اکیپ مخترع و اینا هم بعد من اومدن که یک دختره رو تو ایران ایار دیدم که زبانی بود وریجکت شد گفت همه اونها هم رد شدن و تو همون دختر هنریه معروفی که فقط به تو دادن احتمالا چون کلیر به نخورد
ولی منم سر دوبی خیلی دو دل بودم گفتم اگه قرارباشه بهم بدن هر جا باشم می دن واقعا نگران نباشید من به این آدم استرسی نمیدونم چرا خیلی کول برخورد کردم واقعا آرزوی موفقیت می کنم برای تک تکتون......

bigwigkhordad
April 19th, 2012, 02:54 PM
اینو بگم که من مطمئنم اینا از قبل تعیین می کنن که بکی بدن بکی ندن ومن وقتی رفتم یک جورهایی مطمئن بودم به من میدن نمی دونم حس منه و تو 5 دقیقه آفیسر نمیتونه تصمیم بگیره از پیش تعیین شده است به نظر من چون یک جورهایی هم مشخص بود و اینکه من دختر بودم ورشته ام بی خطر به نظرم بی تاثیر نبوده و من خیلی ساده و رسمی رفته بودم بدون حجاب و عکس دی اسم هم بی حجاب بود همون و زدن تو پاسم که من کلی موقعی که پاسمو دادم گفتم چرا ازم عکس نخواستن و حتی برگه دی اسم هم دستش موند درصورتی که آدمهای دیگه که پاسشونو می دادن برگه دی اس با یک قطع عکسشون لایه پاسپورت بود که کلی هم هل کردم ولی مثل اینکه چند نفر که برای زبان میخواستن برن رد کردن که تابلو هست زبان اصلا ویزا نمیدن و یک اکیپ مخترع و اینا هم بعد من اومدن که یک دختره رو تو ایران ایار دیدم که زبانی بود وریجکت شد گفت همه اونها هم رد شدن و تو همون دختر هنریه معروفی که فقط به تو دادن احتمالا چون کلیر به نخورد
ولی منم سر دوبی خیلی دو دل بودم گفتم اگه قرارباشه بهم بدن هر جا باشم می دن واقعا نگران نباشید من به این آدم استرسی نمیدونم چرا خیلی کول برخورد کردم واقعا آرزوی موفقیت می کنم برای تک تکتون......

یعنی شما فکر میکنی اگر دختر، مجرد و رشته غیر حساس باشی دبی گزینه خوبی هست ؟ الان شما زمان کلیر ت هم پرید دیگه ؟ خدا کنه به منم مولتی بدن ! شما همینجوری از خودت شروع کردی راجع به نوروز حرف زدن ؟ یا پرسید؟؟

maryamshmo
April 19th, 2012, 03:19 PM
سلام من برای 8 may از دوبی وقت دارم. واسه phd computer engineering ميرم. فول فاند هستم. به نظرتون بازم لازمه حساب بانکی ببرم؟ من هم به دبی email زدم هم به آنکارا ، دبی زود وقت داد اما آنکارا هنوز جواب email رو نداده. نميدونم بهتره صبر کنم تا آنکارا وقت بده يا اينکه برم دنبال کارای دبی رفتن.لطفاً منو رهنمايی کنيد بينهايت استرس دارم

rezarchitect
April 19th, 2012, 05:00 PM
اگر که یه بانک Bank Statement مختصر ببرین خیالتون راحت خواهد بود، گرچه چون فول فاند هستین و نیازی به صورت حساب بانکی‌ ندارین. در مورد سفارت هم فکر نکنم برای مورد شما بین دوبی‌ و آنکارا فرقی‌ باشه!

zno
April 19th, 2012, 06:40 PM
دوست عزیز میشه بپرسم منظورتون از RP چیه

سلام دوستان. من امروز دوبی مصاحبه داشتم و برگ زرد رو در کمتر از یک دقیقه دریافت کردم. وضعیت ویزا دادن خوب بود.و اونطور که فهمیدم شاید من تنها دانشجوی متقاضی بودم. اول از همه به عنوان یک نصیحت برای سال نو این رو میگم، تا وقتی که مدارکتون کافی و قانع کننده باشه ، به هیچ عنوان غول نسازید از مصاحبه. بابا جان من از استرس سه روزه اینجا تب کردم و تمام دهانم آفت زده!!!! سه روزه صدام در نمیاد ، گوشام هیچیزی رو نمیشنید !!!!چرا آخه؟؟؟ تنها کسانی ویزا نگرفتند که یا مشکل مدارک داشتند و یا دختر جوان بالای 15 سال داشتند(دو مورد) و یک مورد هم که فرهنگی بودند و تعجبم از اینه که چرا به هر نحوی که شده BS فراهم نکرده بودند( بهانشون قابل قبول نبود حتی برای من) ولی آفیسر بهشون گفت در اسرع وقت تهیه کنند و بیان باز چون برادرشون به شدت مریض بوده گویا!!!
من همش به خودم میگفتم همه زندگیم به این 5 دقیقه بستگی داره. و شاید تنها بار توی زندگیم بود که به خودم ارامش میدادم.چون حتی شنیده بودم استرس هم مانع پذیرش میشه!!!!!البته این رو هم بگم که من با اینکه تو دلم همش میگفتم :3-4-7( باجه های ایرانیها) و منتظر بودم شمارم خونده بشه، اسمم رو از باجه شماره 2 شنیدم!!!! سوالاتی که ازم پرسید:
- چرا میخوای بری آمریکا
- مدارک فوق لیسانستو بده
بعدشم گفت که یه ایمیل بزنید به این آدرس و RPو CV خودتون رو بفرستید که من گفتم دارمشون و دادم بهش. و برگه زرد رو دریافت کردم!
اینو بگم دوستان، من نمیدونم سفارتهای دیگه چطورین ولی اینجا همه طور پوششی بودند. ایرانیا هم همینطور با آرایش، بدون آرایش، ساده، رسمی، چادری، خیلی باز...
فقط برای یک بار هم که شده به استرس و نگرانیتون فکر نکنید ،به بعد از مصاحبه فکر نکنید. آروم باشید و به چیزی فکر نکنید. فکر نکنم کسی باشه که بیشتر از من استرس داشته باشه واسه هرچیزی. اگر مدارکتون کافی و منطقی باشه هیچ جای نگرانی نیست.
راستی یه چیز خیلی مهم :D حتمن یه چند درهمی پیشتون باشه، چون داخل یه بوفه هست که میتونید خوراکی بگیرید و مثل من گرسنه نمونید. فقط فکر کنم آجیل و تخمه نداشت ;). در ضمن وسایلتون رو تا قبل از وارد شدن به سالن مصاحبه میتونید همراتون ببرید . واسه وسایلتون ژتون مخصوص میدند. . جای نگرانی نیست. همین دیگه ، جای همتون اینجا خالیه!!! برای همتون سالی خوش همراه با موفقیت آرزو می کنم.

amir_abolhassani
April 19th, 2012, 11:48 PM

منظور Research plan است که قاعدتا توسط استاد شما و یا رئیس دپارتمان تهیه می شه و زمینه کاری اینده شما در ان ذکر می شود.

Bahiramalek
April 20th, 2012, 07:55 AM
خانوم serareh-gh تبريك ميگم اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشيد. ممكنه لطف كنيد و بگيد آفيسر مدارك تحصيلي تافل جي آر اي و غيره رو از شما خواست يا نه؟!

Mahdyman
April 20th, 2012, 11:22 PM
سلام
من تاریخ 16 آوریل 2012 ساعت 7:00 صبح وقت سفارت امریکا در دوبی داشتم. من لیسانسم رشته مهندسی صنایع بود و فارغ التحصیل علم و صنعت بودم و برای فوق لیسانس رشته طراحی صنعتی از دانشگاه Savannah College of Art & Design پذیرش با مقداری بورس گرفته بودم و برای ویزای F1 اقدام کرده بودم. ابتدا بگم که برای کسانی که خیلی وقته نرفتن، جای سفارت عوض شده و دیگه دم world trade center نیست. لب خور دبی با Dubai Creek کنار کنسولگری عربستان هست. من دفعه اولم بود که اقدام کردم برای ویزا و من رو رد کردن. از نگاه من خیلی مسخره ردم کرد اما چون به من سفارش کرده بودن که خیلی آرام و Relax باش و بحث نکن، اصلا خوب از خودم دفاع نکردم. اما الان خیلی بهتر می فهمم باید چه کنم و مسلط تر هستم. راستشو بخواین بعضی دلیل هاشو حق می دم و بعضی هاشو نه. مصاحبه کننده من یک خانم جوان بود که به نظر ایرانی امریکایی بود.
سوال هایی که ازم پرسید و جواب های من:
- سلام. خوبی! خسته نباشی! دوست داری فارسی صحبت کنی یا انگلیسی؟
- As you wish!
-As I wish! ok...
(ترجمه می نویسم)
- شما می خوای بری رشته Industrial Product & Design درس بخونی . چرا؟
- چون این رشته ای هس که دوست دارم و از کوچکی دوست داشتم بخونم!
-کاراتو داری نشون بدی؟
- الان ندارم. اونا رو برای دانشگاه فرستادم.
- رشته ات چی بوده؟
- Industrial Engineering
- کدوم دانشگاه؟
-Iran University of Science & technology
-یعنی امیر کبیر؟
- نه علم و صنعت
-کارنامه تو داری؟
-... (بهش دادم نگاهی کرد....)
- چرا می خوای بری SCAD؟
- چون فکر کی کنم تو این رشته Well known باشه و سطح کیفی خوبی داشته باشه
- نه! اصلا well known نیست!
-( من و می گی! یهو موندم چی بگم!... البته باید به rank دانشگاه که خود امریکا اعلام کرده اشاره می کردم که به دهنم نرسید!)
- تو می خوای Master بخونی بهتره بری university! اینجایی که انتخاب کردی College!... جای دیگه ای هم پذیرش گرفتی؟
- بله. College for Creative Study، و با Ohio State U. هم مذاکره مردم اما دیگه ادامه ندادم.( بهتر بود اینو نمی گفتم! باید می گفتم و SCAD رو انتخاب کردم! اصلا اشاره ای به OSU نمی کردم)
(یه توضیح اینجا بدم که فهمیدم معمولا این Officer ها اطلاعات دقیقی از وضعیت دانشگاه ها ندارن و همینجوری یه حرفی پرت می کنند. چون توی امریکا رشته Art & Design اغلب در college ها یا Institute های حرفه ای تدریس می شوند و این استدلال این خانم اصلا درست نبود. اینجا باید من محکم از انتخابی که کردم دفاع می کردم. اما من می ترسیدم خلاف نظر اون حرفی بزنم. شاید اصلا اون همین نظر مخالف رو از من می خواست!)
- این آقای ... که sponsor شما شده کیتونه؟
- یکی از دوستای صمیمی
- از کجا معلوم که پول تحصیل شما رو بده؟
- گفته که می ده.( من تمام مدارک مالی و بانکی همراهم بود. حتی من یک Job offer به همراه sponsorshipe دیگه هم همراهم داشتم و مدارک گواهی شغلی و ... که چون گفته بودن تا چیزی نخواستن ارائه نده، ارائه ندادم. که فکر می کنم اینجا حایی بود که خودم باید مطرح می کردم که مثلا من چنین چیزی هم دارم اگه بخوای ارائه بدم....)
- نه، ما نمی تونیم مطمئن باشیم. اغلب کسانیکه میان یکی از Family شون sponsorشونه. ما باید بفهمیم که شما رابطه بلند مدتی با اونها خواهید داشت.... متاسفانه ما نمی تونیم به شما ویزا بدیم.
برگه سفید رو زد لای passportam و از زیر شیشه انداخت سمت من.
- من می تونم چیزی بگم یا دفاعی بکنم؟
- آره. دوست داشتی به فارسی هم می تونی بگی
- ...( اما دیگه فایده ای نداشت) من این رشته رو دوست دارم و حقیقتا هم می خوام برم یاد بگیرم. SCAD رو یکی از دوستانم که Harvard معماری خونده و قرار بود استاد اونجا بشه معرفی کرد. به نظرم هم دانشگاه خوبیه. در مورد مسایل مالی هم من خودم کمی پس انداز دارم( گواهی اشتغال و فیش حقوقیم همراهم بود) و یک Vehicle Ownership هم دارم که کمکم می کنه.
-... نه! متاسفم!

در کل تا قبل از اینکه جواب قطعی شما رو بده آزادید که به چالش بکشیدش و سعی کنید پررو و در عین حال مودب هم باشیدو لزوما هر چه که می گه درست نیست و شما می توانید مخالفت کنید و با استدلال حرفتون رو به کرسی بنشونید. اما بعدش دیگه به فایده است. نکته بزرگی که حس مردم این بود که اگرچه اون بابا امریکاییه و اختیارات زیادی داره اما همچینم امامزاده نیست! خیلی هم تحویلش نگیرید. اینا رو دوستای من قبلا گفته بودن اما واقعا تا خودم نرفتم درک نکردم.
الان نمی دونم برای بار دوم اقدام بکنم برای ویزا یا نه؟ دوستی می گفت قطعا ردت می کنن! من خودم رو برای رفتن آماده کرده بودم... الان چند روزه که موندم چه کنم!

setareh_gh
April 20th, 2012, 11:44 PM
والا نمی دونم بچه ها آنکارا هم گرفته بودن واقعا بستگی داره ولی به دخترا و رشته بی خطر فکر کنم راحت تره

setareh_gh
April 20th, 2012, 11:48 PM
خانوم serareh-gh تبريك ميگم اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشيد. ممكنه لطف كنيد و بگيد آفيسر مدارك تحصيلي تافل جي آر اي و غيره رو از شما خواست يا نه؟!
از من حتی یک کاغذ نگرفت هیچی ندید هیچی واقعا شانس آوردم البته ولی از بعضی بچه ها خواسته بودند

simon
April 21st, 2012, 12:14 AM
كسي كه در اين راه پا ميگذاره اگر هدفش قطعا تحصيل و پيشرفته از هر نظر ، نبايد كوتاه بياد و اگر اومد همون بهتر كه بهش ندن. چون اونجا سرزمين آدم هاي ضعيف و سست اراده نيست. حداقل براي امثال ما كه شهروند درجه دو ميشيم بايد پوستمون كلفت باشه. چون اونجا بهشت برين نيست و چه بسا ناملايمتي هاي اونجا چند برابر كشور خودمون باشه. اما به هر حال هر چيزي بهايي داره.
موفق باشيد.

hasanali
April 21st, 2012, 10:35 AM
سلام
من تاریخ 16 آوریل 2012 ساعت 7:00 صبح وقت سفارت امریکا در دوبی داشتم. من لیسانسم رشته مهندسی صنایع بود و فارغ التحصیل علم و صنعت بودم و برای فوق لیسانس رشته طراحی صنعتی از دانشگاه Savannah College of Art & Design پذیرش با مقداری بورس گرفته بودم و برای ویزای F1 اقدام کرده بودم. ابتدا بگم که برای کسانی که خیلی وقته نرفتن، جای سفارت عوض شده و دیگه دم world trade center نیست. لب خور دبی با Dubai Creek کنار کنسولگری عربستان هست. من دفعه اولم بود که اقدام کردم برای ویزا و من رو رد کردن. از نگاه من خیلی مسخره ردم کرد اما چون به من سفارش کرده بودن که خیلی آرام و Relax باش و بحث نکن، اصلا خوب از خودم دفاع نکردم. اما الان خیلی بهتر می فهمم باید چه کنم و مسلط تر هستم. راستشو بخواین بعضی دلیل هاشو حق می دم و بعضی هاشو نه. مصاحبه کننده من یک خانم جوان بود که به نظر ایرانی امریکایی بود.
سوال هایی که ازم پرسید و جواب های من:
الان نمی دونم برای بار دوم اقدام بکنم برای ویزا یا نه؟ دوستی می گفت قطعا ردت می کنن! من خودم رو برای رفتن آماده کرده بودم... الان چند روزه که موندم چه کنم!
سلام آقا
ای کاش این نتایج مصاحبه رو قبلاً میخوندی (تمام تجربیات رو) اون وقت میدیدی که گاهی اوقات اینها چرت میگن که فقط واکنش تو رو ببینن. نمونه اش رو تو تجربه یکی از بچه ها تو سفارت آمریکا در انگلیس میدیدی که آفیسر راجع به یک مسئله تکنیکی اظهار نظر کرده بوده که اصلاً در اندازه مغزش نبوده!! نشون میده که اینها یک چیزی میپرونند که ببینند شما چقدر تسلط دارید!
ناامید نشو، فقط برای بار دوم قبرس و ترکمنستان نرید (نظرات و تجربیات دوستان)

azy
April 21st, 2012, 03:33 PM

RP: research plan

Mahdyman
April 21st, 2012, 10:44 PM

لطفا بگید که بار اول کجا رد شدید و بار دوم پس از چه اقدامات و چه مدتی از کجا(قاعدتاَ دوبی) ویزا گرفتین. ممنون می شم. من بار اول از دوبی رد شدم. بعضی ها می گن بار دوم هم رد می شی وقتتو تلف نکن.

Mahdyman
April 21st, 2012, 10:47 PM
سلام آقا
ای کاش این نتایج مصاحبه رو قبلاً میخوندی (تمام تجربیات رو) اون وقت میدیدی که گاهی اوقات اینها چرت میگن که فقط واکنش تو رو ببینن. نمونه اش رو تو تجربه یکی از بچه ها تو سفارت آمریکا در انگلیس میدیدی که آفیسر راجع به یک مسئله تکنیکی اظهار نظر کرده بوده که اصلاً در اندازه مغزش نبوده!! نشون میده که اینها یک چیزی میپرونند که ببینند شما چقدر تسلط دارید!
ناامید نشو، فقط برای بار دوم قبرس و ترکمنستان نرید (نظرات و تجربیات دوستان)

آره! حق با شماست!
می شه بگید بار دوم کجا الان بهتره؟ اینکه من یه بار رد شدم تأثیر منفی تو بار دوم نداره؟

rezarchitect
April 22nd, 2012, 12:21 AM
آره! حق با شماست!
می شه بگید بار دوم کجا الان بهتره؟ اینکه من یه بار رد شدم تأثیر منفی تو بار دوم نداره؟
دوست عزیز ، شما برای بار دوم باید سعی‌ کنید که شرایط خودتون رو تغییر بدین. ایراداتی که افیسر از شما گرفته هر جائی که میرفتین از شما میپرسیدن. مثلا اینکه یک نفر به غیر از فامیل نزدیک اسپانسر شما شده همه جا مشکل زا خواهد بود. دوم اینکه شما از یک رشتهٔ صنعتی و از یک دانشگاه خوب کشور فارغ التحصیل شودین و حالا تصمیم گرفتین که برین یک کالج و در رشتهٔ هنری درس بخونین(اگر چه که کالج معروفی هست). این مساله برای هر افیسری تامل بر انگیز هست. شما باید بتونین که این تغییر گرایش رو توجیه کنین. مثلا Portfolio کارهای هنریتون یا سابقهٔ کارتون میتونه خیلی‌ کمک کنه. نکتهٔ دیگه این هست که باید نشون بدین این گرایش رو دانشگاه ها ارائه نمیدن. من فکر می‌کنم بدون تغییر شرایط دوباره نرید مصاحبه و سابقهٔ خودتون رو خراب نکنین.و کاملا بر خلاف نظر دوستمون فکر نمیکنم که افیسر حرف "چرت" به شما زده باشه! براتون آرزوی موفقیت دارم.

Salman29
April 22nd, 2012, 12:44 AM
سلام
من پذیرش phd با بورس کامل از دانشگاه شیکاگو دارم . انتخاب دبی برای مصاحبه ، انتخاب خوبیه؟

Mahdyman
April 22nd, 2012, 02:01 AM
بله! با خیال راحت! فقط مدارکتون کامل باشه و آماده مصاحبه ای چالش برانگیز باشید که نتیجه اش از پیش مثبته!

Mahdyman
April 22nd, 2012, 02:02 AM
آره! اتفاقا از من Portfolio ی کارهامو خواست که همراهم نبود و گفتم برای دانشگاه ارسال کردم

Mahdyman
April 22nd, 2012, 02:08 AM
دوست عزیز ، شما برای بار دوم باید سعی‌ کنید که شرایط خودتون رو تغییر بدین. ایراداتی که افیسر از شما گرفته هر جائی که میرفتین از شما میپرسیدن. مثلا اینکه یک نفر به غیر از فامیل نزدیک اسپانسر شما شده همه جا مشکل زا خواهد بود. دوم اینکه شما از یک رشتهٔ صنعتی و از یک دانشگاه خوب کشور فارغ التحصیل شودین و حالا تصمیم گرفتین که برین یک کالج و در رشتهٔ هنری درس بخونین(اگر چه که کالج معروفی هست). این مساله برای هر افیسری تامل بر انگیز هست. شما باید بتونین که این تغییر گرایش رو توجیه کنین. مثلا Portfolio کارهای هنریتون یا سابقهٔ کارتون میتونه خیلی‌ کمک کنه. نکتهٔ دیگه این هست که باید نشون بدین این گرایش رو دانشگاه ها ارائه نمیدن. من فکر می‌کنم بدون تغییر شرایط دوباره نرید مصاحبه و سابقهٔ خودتون رو خراب نکنین.و کاملا بر خلاف نظر دوستمون فکر نمیکنم که افیسر حرف "چرت" به شما زده باشه! براتون آرزوی موفقیت دارم.

آره! اتفاقا از من Portfolio ی کارهامو خواست که همراهم نبود و گفتم برای دانشگاه ارسال کردم
راستی، در مورد اسپانسر، اگر پول تو حسابم باشه (گردش حساب بدم) کافیه؟

rezarchitect
April 22nd, 2012, 02:19 AM
راستی، در مورد اسپانسر، اگر پول تو حسابم باشه (گردش حساب بدم) کافیه؟
دوست من …اصلا نیازی به گردش مالی نیست! شما صرفا باید میزان پولی‌ رو که در I-۲۰ ذکرشده در قالب Bank Statement نشون بدین.

amahdieh
April 22nd, 2012, 08:21 AM
سلام به همه دوستان.

ما (خانمم F2، خودم F1) هفته پيش، 15 آوريل، دبي مصاحبه شديم، بهمون برگه زرد دادند با يه شماره. همينطوريه؟ يا بايد پيگيري كنم كه چرا 2تا شماره نداريم؟

ممنون

amahdieh
April 22nd, 2012, 03:51 PM
سلام،
روز 15 آوريل مصاحبه شديم، علي رغم اينكه صبح ساعت 7:30 به درب سفارت رسيديم، حدود ساعت 9:45 نوبتمون شد. آفيسر چشم بادامي شماره ما رو خوند. اول خيلي مودبانه شروع به فارسي صحبت كردن كرد و بعد گفت چون براي ويزاي دانشجويي اقدام كردين بايد باهات انگليسي مصاحبه كنم.
آ: چرا مي خواهي بروي آمريكا؟
م: من كشورهاي مختلفي اپلاي كردم مثل مك گيل تو كانادا و يكي دو تا دانشگاه ديگه تو آمريكا در ادامه گفتم اگه از يكي از دانشگاههاي آمريكا فارغ التحصيل بشوم مي تونم ايران درس بدهم و يا اينكه به عنوان مشاور براي شركت هاي نفت و گاز، خودروسازي و فولاد به عنوان مشاور كار كنم، چون خودم يه شركت تاسيس كردم.
آ: گرايشت تو مكانيك چيه؟
م: ساخت و توليد.
آ: سربازي رفتي؟ كدوم ارگان بودي؟
م: بله، وزارت آموزش و پرورش به عنوان سرباز معلم بودم و توي دبيرستان درس مي دادم مثل كامپيوتر و ....
آ: در ارگان خاصي بودي؟ مثل سپاه
م: گفتم در اصل من در آموزش پرورش خدمت كردم ولي به قراردادي بود بين آموزش پرورش و سپاه كه ما دو ماه برا آموزش رفتيم پادگان تا ببينيم مثلا تفنگ چيه؟.... (اينجا بيشتر به من زل زده بود تا ببينه عكس العمل من در برابر شنيدن كلمه سپاه چيه)
آ: تو ايران چيكار مي كني؟
م: مهندس طراح دستگاه هاي ايستگاه هاي گاز مثل : .....
آ: شنيدم تو ايران خودرو ها با گاز كار مي كنند درسته؟
م: يكم راجع به اين موضوع براش توضيح دادم.
آ: ماشين شما چيه؟ آيا گاز سوزه؟
م: من صحبت مي كردم و اون گاهي يه نگاه به من مي كرد و چيزهايي برا خودش تايپ مي كرد.
بعد از خانمم پرسيد كه شما زبانت خوبه؟ (فارسي)
اونم جواب داد، بعد فقط تنها مدركي كه از ما خواست رو عنوان كرد: عقد نامه.
وقتي ديد خانمم اهل اصفهانه، به فارسي گفت: " حال شما خبس؟ (با لهجه اصفهاني)"!!!
بعد برگه زرد رو بهمون داد و گفت كه CV/RP رو براش بفرستم، گفتم پرينتشون رو دارم ولي گفت اين كمكي نمي كنه و الكترونيكي برام بفرست، گفتم تو هتل دارم و همين الان مي فرستمشون، گفت: Great
بهش گفتم چون TA دارم استاد بهم RP نداده گفت اشكالي نداره خودت بنويس مي خواهي بروي آمريكا چيكار كني.
بعد گفت 2-3 هفته اي نتيجه اش مي آد، گفتم نتيجه رسيدن مدارك، گفت نه كليرنس رو.
اومدم هتل فرستادم و فرداش يه نامه اومد كه مداركتون رسيد و تحويل آفيسر شد.

اميدوارم همه موفق باشين.

aliroodi
April 22nd, 2012, 06:23 PM
ضمن تبریک فراوان!
من با دوستان ديگه اي كه آمريكا هستند صحبت كردم. مي گن براي مستر و PhD كلا راحت تر ويزا مي دن و مخصوصا رشته هاي غير حساس. ولي در مجموع اين حساب كتابي كه شما مي گي رو من هم دوست دارم بدونم:)

aliroodi
April 22nd, 2012, 06:34 PM
ببخشيد كه من دير جواب مي دم. من پذيرش مستر رشته finance داشتم.بدون فاند. 30 ساله هستم. خودم از ايران مستر دارم و در مداركم هم آوردم. همون طور كه گفتم هيچ مدركي به غير از گواهي بانك نخواستن از من و هر مدركي خواستم بهش نشون بدم گفن نيازي نيست. حتي فرم i20 من رو هم نگاه نكرد. فقط يه مساله رو حواستون باشه كه گواهي بانكيتون رو با دلار نرخ آزاد حساب كنيد چون از من اين رو پرسيد كه با چه نرخي اينقدر دلار تو حسابت داري.
مساله ديگه اينكه اعتماد به نفستون بالاااااا باشه . اولين چيزي كه از من پرسيد اين بود كه: Are you nervous?

msaber2
April 22nd, 2012, 07:12 PM
- چرا میخوای بری آمریکا
- مدارک فوق لیسانستو بده

دوست عزیز شما RP رو کِی و از چه کسی گرفتین؟

خودنون نوشته بودین

میشه بجای RP از SoP استفاده کرد؟

msaber2
April 22nd, 2012, 09:13 PM
سلام،
روز 15 آوريل مصاحبه شديم، علي رغم اينكه صبح ساعت 7:30 به درب سفارت رسيديم، حدود ساعت 9:45 نوبتمون شد. آفيسر چشم بادامي شماره ما رو خوند. اول خيلي مودبانه شروع به فارسي صحبت كردن كرد و بعد گفت چون براي ويزاي دانشجويي اقدام كردين بايد باهات انگليسي مصاحبه كنم.
آ: چرا مي خواهي بروي آمريكا؟
م: من كشورهاي مختلفي اپلاي كردم مثل مك گيل تو كانادا و يكي دو تا دانشگاه ديگه تو آمريكا در ادامه گفتم اگه از يكي از دانشگاههاي آمريكا فارغ التحصيل بشوم مي تونم ايران درس بدهم و يا اينكه به عنوان مشاور براي شركت هاي نفت و گاز، خودروسازي و فولاد به عنوان مشاور كار كنم، چون خودم يه شركت تاسيس كردم.
آ: گرايشت تو مكانيك چيه؟
م: ساخت و توليد.
آ: سربازي رفتي؟ كدوم ارگان بودي؟
م: بله، وزارت آموزش و پرورش به عنوان سرباز معلم بودم و توي دبيرستان درس مي دادم مثل كامپيوتر و ....
آ: در ارگان خاصي بودي؟ مثل سپاه
م: گفتم در اصل من در آموزش پرورش خدمت كردم ولي به قراردادي بود بين آموزش پرورش و سپاه كه ما دو ماه برا آموزش رفتيم پادگان تا ببينيم مثلا تفنگ چيه؟.... (اينجا بيشتر به من زل زده بود تا ببينه عكس العمل من در برابر شنيدن كلمه سپاه چيه)
آ: تو ايران چيكار مي كني؟
م: مهندس طراح دستگاه هاي ايستگاه هاي گاز مثل : .....
آ: شنيدم تو ايران خودرو ها با گاز كار مي كنند درسته؟
م: يكم راجع به اين موضوع براش توضيح دادم.
آ: ماشين شما چيه؟ آيا گاز سوزه؟
م: من صحبت مي كردم و اون گاهي يه نگاه به من مي كرد و چيزهايي برا خودش تايپ مي كرد.
بعد از خانمم پرسيد كه شما زبانت خوبه؟ (فارسي)
اونم جواب داد، بعد فقط تنها مدركي كه از ما خواست رو عنوان كرد: عقد نامه.
وقتي ديد خانمم اهل اصفهانه، به فارسي گفت: " حال شما خبس؟ (با لهجه اصفهاني)"!!!
بعد برگه زرد رو بهمون داد و گفت كه CV/RP رو براش بفرستم، گفتم پرينتشون رو دارم ولي گفت اين كمكي نمي كنه و الكترونيكي برام بفرست، گفتم تو هتل دارم و همين الان مي فرستمشون، گفت: Great
بهش گفتم چون TA دارم استاد بهم RP نداده گفت اشكالي نداره خودت بنويس مي خواهي بروي آمريكا چيكار كني.
بعد گفت 2-3 هفته اي نتيجه اش مي آد، گفتم نتيجه رسيدن مدارك، گفت نه كليرنس رو.
اومدم هتل فرستادم و فرداش يه نامه اومد كه مداركتون رسيد و تحويل آفيسر شد.

اميدوارم همه موفق باشين.

شما و خانمتون با هم مصاحبه شدین

من شنیدم که جداگانه مصاحبه میشن یعنی در زمانهای مختلف البته در یک روز

amahdieh
April 22nd, 2012, 09:31 PM
شما و خانمتون با هم مصاحبه شدین

من شنیدم که جداگانه مصاحبه میشن یعنی در زمانهای مختلف البته در یک روز

سلام
بله، همزمان مصاحبه شدیم، به نظرم اشتباه شنیدین چون به هر دوی ما یک شماره دادند.
موفق باشین.

azy
April 23rd, 2012, 12:58 AM

خودنون نوشته بودین

RP من یک طرح از پیش آماده بود که استاد برای دریافت فاند از فدرال تهیه کرده بود، همین رو هم من بردم. SOP کمی فرق میکنه . چون توی RP باید از کار علمی که قراره انجام بدین بنویسین. یه چیزی مثل پروپوزال البته نه با چزییات کامل. میتونید از استاد درخواست کنید که در حد یه پاراگراف هم که شده براتون بنویسه.

amahdieh
April 23rd, 2012, 01:26 AM

خودنون نوشته بودین

سلام

ببخشید که نظر می دهم، در سفارت دبی وقتی آفیسر ازم RP خواست بهش گفتم که من TA گرفتم و از استادم خواستم که بهم RP بده اما گفته که برا ترم اول موضوع کاریت مشخص نیست و RP ندارم، آفیسر گفت اشکالی نداره خودت برام بنویس که می خواهی بری آمریکا چیکار کنی، منم SOP که نوشته بودم رو براش فرستادم.
یه موضوع دیگه تو برگه ای که از سفارت در دبی گرفتم که RP/CV رو می خواست نوشته بود که RP رو که استاد و یا خودتون نوشتین رو برامون ایمیل کنین.

موفق باشین.

Alist
April 23rd, 2012, 02:18 AM
سلام . می شه بگید چرا باید دلار را به نرخ آزاد حساب کنیم وقتی دولت داره ارز دولتی به دانشجوها می ده؟
ببخشيد كه من دير جواب مي دم. من پذيرش مستر رشته finance داشتم.بدون فاند. 30 ساله هستم. خودم از ايران مستر دارم و در مداركم هم آوردم. همون طور كه گفتم هيچ مدركي به غير از گواهي بانك نخواستن از من و هر مدركي خواستم بهش نشون بدم گفن نيازي نيست. حتي فرم i20 من رو هم نگاه نكرد. فقط يه مساله رو حواستون باشه كه گواهي بانكيتون رو با دلار نرخ آزاد حساب كنيد چون از من اين رو پرسيد كه با چه نرخي اينقدر دلار تو حسابت داري.
مساله ديگه اينكه اعتماد به نفستون بالاااااا باشه . اولين چيزي كه از من پرسيد اين بود كه: Are you nervous?

msaber2
April 23rd, 2012, 11:57 AM
سلام
بله، همزمان مصاحبه شدیم، به نظرم اشتباه شنیدین چون به هر دوی ما یک شماره دادند.
موفق باشین.

خیلی ممنون

شما از طریق ایمیل وقت گرفته بودین؟

aliroodi
April 23rd, 2012, 12:12 PM
چون از من پرسید که با چه نرخی حساب کردی که گفتم دولتی و خودش با نرخ آزاد هم حساب کرد. شاید نیاز نباشه ولی فکر کنم محکم کاریه که مثلا اگه بهم دلار دولتی ندادن باز هم مشکلی وجود نداره...

amahdieh
April 23rd, 2012, 12:15 PM
خیلی ممنون

شما از طریق ایمیل وقت گرفته بودین؟

سلام و خواهش.
بله دو تا ايميل زدم با يك آدرس ايميل و اونا هم يك ايميل برا جواب فرستادند كه توش نوشته بودند You both may ... كه با همون ايميل هم هر دوتامون رفتيم داخل سفارت.
موفق باشين.

azy
April 23rd, 2012, 01:48 PM
سلام . می شه بگید چرا باید دلار را به نرخ آزاد حساب کنیم وقتی دولت داره ارز دولتی به دانشجوها می ده؟

چون از من پرسید که با چه نرخی حساب کردی که گفتم دولتی و خودش با نرخ آزاد هم حساب کرد. شاید نیاز نباشه ولی فکر کنم محکم کاریه که مثلا اگه بهم دلار دولتی ندادن باز هم مشکلی وجود نداره...

شما وقتی از بانک تقاضای لحاظ کردن معادل ارزی رو دارید اونها ارز دولتی رو حساب می کنن. حالا یه آفیسر اونطوری حساب کرده دلیل درست بودن و تبعییت از این برخورد نیست. سیستم بانکی ارز دولتی رو حساب میکنه، بسیار خوب ، خودش اگه ارز اون روز رو میدونه بزنه تو ماشین حساب! کار از محکم کاری عیب نمیکنه، درست، حالا فرض کنید روزی که شما رفتید بانک ارز روز 1900 بود و روزی که رفتید سفارت ارز روز 2000، جوابی دارید بهش بدید؟ فکر نکنم تو اون فرصت کم کسی بتونه در مورد مسئله اقتصادی روز بحث کنه.

mmsh81
April 23rd, 2012, 01:49 PM
منم 22Apr مصاحبه داشتم دبی که نتیجه در کمال ناباوری مثبت بود!! برای MBA اقدام کردم ولی چون 2 بار سابقه ریجکت داشتم و خواهرم برای گرین کارت اقدام کرده بود زیاد امیدوار نبودم
من ساعت 6:30 جلوی کنسولگری بودم که تقریبا 50 نفر جلوم بودن و نصفشون ایرانی . کلا" 10-12 نفر هم F1 بودن. روند ویزا دادن مثبت بود به دانشجوها که اکثرا" ویزا میدادن ولی بعضی از
توریستی ها نا امید برمیگشتن. ساعت 10 نوبت من شد در باجه 4 که یک پسر جوان موبور آمریکایی بود. از اول انگلیسی صحبت کرد :
س1: واسه چی میخوای بری امریکا؟
س2: چرا میخوای بری این دانشگاه؟
س3: جای دیگه هم اقدام کردی؟ ج3: گفتم 2جا در انگلیس و 3 جا در اوهایو (ایالت خواهرم)
س4:برنامت بعد از اتمام تحصیل چیه؟
س5: ریز نمرات بده.
س6: کجا کار میکنی؟ اسم شرکت چیه؟(اینو 3بار پرسید!!)
س7: مسافرت کاری کجا رفتی؟
س8: کار شرکت دقیقا" چیه؟
س9: صاحب شرکت کیه؟
س10: مشتریاتون کیا هستن؟
س11: سفر اروپا که رفتی تفریحی بود؟ ج11: بله
بعدشم گفت ویزای شما تایید شد و برگه زرد و پاسپورتو داد اینور.
بعد یهو یادش افتاد که من از این BS ندیدم که!!!!
س12: کی خرج تحصیلتو میده؟ BS بده.

ولی چیزی که مسلمه :قبل از اینکه تورو ببینه طرف 99% میدونه که میخواد بهت ویزا بده یا نه. از طرز سوال پرسیدن و گوش کردنش کاملا" مشخص بود که اصلاً توجهی نداره و فرمالیته سوال میکنه!
توصیه آخر اینکه با اعتماد به نفس کامل برین

cinderella001
April 23rd, 2012, 02:01 PM
سلام
من may 3 از دبی وقت دارم ولی نمی دونم برم یا صبر کنم برم ماه دیگه ترکیه؟
ماه پیش رفتم گرجستان که همه رم ریجکت کرد.من برای لیسانس می خوام برم به نظر دبی شانسی دارم؟

mmsh81
April 24th, 2012, 10:59 AM
mishe javab haei ke be soal haye 2 va 4 dadin ro benevisin inja, va inke reshtatoon chi bood va aya multiple dadan ya single?
a aya rajebe zamaan e clearance etoon chizi behetoon gofte ya na??

رشته لیسانس من مهندسی شیمی فرایند بود. در جواب چرا این دانشگاه گفتم که یکی از دوستانم اونجا همین رشته رو خونده و الان خیلی موفقه و به من این دانشگاهو پیشنهاد کرد.
در جواب برنامه بعد از تحصیلم گفتم که میخوام برگردم و به کار فعلیم ادامه بدم البته با قابلیتهایی که از اونجا کسب کردم :)
ولی اصلا مثل اینکه گوش نمیکرد من چی میگم!
در مورد نوع ویزا چیزی نگفت منم یادم نبود بپرسم. ولی گفت 2-4 هفته طول میکشه Clearance

amahdieh
April 24th, 2012, 01:06 PM
yani unja ke budid bache haii budan ke ranke daneshgaheshun zaif bashe va visa gerefte bashan?

درود

خيلي بعيد مي دونم كه به خاطر رنك دانشگاه كسي رو ريجكت كنند، اميدوار باشين و به اين چيزها فكر نكنين.

موفق باشين.

Milad2012
April 26th, 2012, 06:36 PM
سلام دوستان
من برای دوشنبه 14 می وقت سفارت دارم، می خواستم از خدمت دوستانی که تجربه ی مشابه من رو دارند بپرسم که چه روزی می تونم 160$ رو در بانک پرداخت کنم؟ یعنی باید از پنج شنبه شب برم که جمعه صبح پذداخت رو انجام بدم؟ شنبه و یکشنبه این بانک باز نیست؟
متشکرم

Roja
April 26th, 2012, 07:42 PM
به: میلاد
سلام
شنبه را که مطمئنم باز هست. فکر کنم ساعت کاری شعب بانک را میتونین روی سایت سفارت پیدا کنید.

amahdieh
April 26th, 2012, 10:42 PM
سلام دوستان
من برای دوشنبه 14 می وقت سفارت دارم، می خواستم از خدمت دوستانی که تجربه ی مشابه من رو دارند بپرسم که چه روزی می تونم 160$ رو در بانک پرداخت کنم؟ یعنی باید از پنج شنبه شب برم که جمعه صبح پذداخت رو انجام بدم؟ شنبه و یکشنبه این بانک باز نیست؟
متشکرم

درود میلاد جان
همونطور که Roja هم گفته می تونی تو سایت ساعات کاری رو چک کنی- تو سایت لینکی هست که ساعات و روزهای کاری شعبات مختلف NBAD رو زده- ولی شعبه ای که تو امارات مال به نظرم باز باشه، چون جمعه که جایی باز نیست، ساعت 9 شب من اونجا فیش رو پرداخت کردم، با مترو راحت می تونی بروی اونجا، هم فال هم پرداخت!!!
موفق باشین

emma64
April 28th, 2012, 11:39 AM
سلام دوستان
من هم روز 24 آوریل مصاحبه داشتم. تعداد ایرانی ها خیلی زیاد نبود. دانشجویی هم مثل خودم کلا 5 یا 6 نفر دیدم.
ساعت 6 جلوی سفارت بودم و شلوغ بود نسبتا البته ایرانی نبودن. کارای اولیه رو انجام دادم و ساعت 9 و نیم نوبتم شد برای مصاحبه (دفعه ی دومم بود که دفعه ی اول ساعت 12 نوبتم شده بود)
همونطور که یکی از دوستان گفتن انگار از اول میدونست که میخواد بده یا نه
سوالاش اینا بود:
1- چرا میخوای بری آمریکا؟
2- چند تاددانشگاه اپلای کردی؟
3- چرا این دانشگاه میخوای بری؟
4- چه رشته ای میخوای بخونی؟
5- رشته ی خودت در ایران چی بوده؟
6- دلیل دیگه ای که این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ (میدونست که به خاطر داییم که اونجا زندگی میکنه اون شهرو انتخاب کردم، پس راستشو گفتم)
7- گفتم میخوام برگردم ایران، گفت چرا؟
8-گفت پارسال اومدی و رد شدی و الان وضعت چه تغییری کرده که دوباره اومدی؟
9- ازم ریز نمرات رو خواست
بعدشم برگه ی زرد رو در آورد و بهم داد.
تا جایی که یادم هم میاد جالب بود که همون آفیسر پارسال بود

چند تا نکته یکی اینکه برای ایرانی های غیر دانشجو شماره هاشونو فارسی میخوند ولی برای دانشجوها انگلیسی صدا میزدن
و یکی اینکه برای پرداخت پول به بانک اگه با تاکسی رفتید حواستون باشه اشتباها بانک NBD نرید برید NBAD و اگه تونستید قبل از رفتنتون از طریق سایت گوگل نزدیک ترین بانک به محل اقامتتون رو پیدا کنید.
در ضمن من باید ساپورت مالی نشون میدادم که اصلا اینارو ازم نخواست

در ضمن یه دختری واسه دانشجویی اومده بود که بعد از من مصاحبه شد و همون موقع ازش پاسپورتشو گرفتن که ویزاش چندروز بعد آماده میشد، واقعا خوش به حالش

amahdieh
April 28th, 2012, 01:36 PM
درود
رشته و شرايط فاند شما چيه؟
آخر مصاحبه آفيسر حرفي نزد كه ممكن چقدر كليرنست طول بكشه؟
سپاس

emma64
April 28th, 2012, 02:53 PM
درود
رشته و شرايط فاند شما چيه؟
آخر مصاحبه آفيسر حرفي نزد كه ممكن چقدر كليرنست طول بكشه؟
سپاس
چیزی که بهم گفت بین 2 تا 10 هفته بود.
من برای مستر در ICS (Information and Communication Science) میرم و فقط یه نامه داشتم که امکان دادن Assistantship هست ولی در I-20 چیزی که نوشته هزینه بر عهده ی خودمه و سالانه میشه 57 هزار دلار.
نامه های بانک رو هم داشتم از حسابای بانکی پدرم ولی هیچ کدومو ازم نخواست

fesenjoon
April 28th, 2012, 05:12 PM
سلام به دوستان
من روز 24 آوریل وقت داشتم و رد شدم! پذیرش من مستر با فاند مهندسی کامپیوتر. البته یک مستر هم دارم. آفسیر من همون آقا بوره بود. مصاحبه رو هم خیلی روان و بدون استرس انجام دادم:
1- کدوم دانشگاه می خوای بری؟
2- این دانشگاه رو چطوری پیدا کردی؟
3- چه مدرکی داری؟
4- چرا دوباره می خوای مستر بخونی؟
5- کجا کار میکنی؟ (اینو 2 بار پرسید)
6- شغلت اونجا چیه؟
7- سربازی کجا بودی؟
8- اونجا کارت چی بود؟
9- انگلیسی رو کجا یاد گرفتی؟
(نه در مورد توانایی مالی پرسید و نه در مورد برگشتن بعد از اتمام تحصیل)
بعد هم حدود پنج دقیقه داشت تایپ میکرد و مرتباً به صورت من نگاه می کرد. کارش که تموم شد یه سر رفت اون پشت مشتا و اومد و بلافاصله گفت که متاسفانه شما "qualify" نیستی! گفتم مشکل چیه؟ گفت:"مشکلی نیست فقط از نظر من شما qualified نیستی"
وقتی برگشتم ایران به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم که ریجکت شدم. کارمند اداره پذیرش بهم گفت که اگه بهمون گفته بودی میخوای بری دبی بهت می گفتیم که نرو. چون اونا دانشگاه ما رو دوست ندارن و هر که از ایران برای دانشگاه ما رفته دبی ردش کردن!

جالب اینه که ترم من یه 40 روز دیگه شروع میشه. خود دانشگاه گفت که اخیراً یک نفر داشتیم که از قبرس ویزا گرفته. اما شنیدم که قبرس برای مسترها ویزا نمیده. حالا به نظرتون کجا برم؟

mandro
April 28th, 2012, 05:22 PM
شما کدوم دانشگاه اپلای کرده بودید مگه؟

سلام به دوستان
من روز 24 آوریل وقت داشتم و رد شدم! پذیرش من مستر با فاند مهندسی کامپیوتر. البته یک مستر هم دارم. آفسیر من همون آقا بوره بود. مصاحبه رو هم خیلی روان و بدون استرس انجام دادم:
1- کدوم دانشگاه می خوای بری؟
2- این دانشگاه رو چطوری پیدا کردی؟
3- چه مدرکی داری؟
4- چرا دوباره می خوای مستر بخونی؟
5- کجا کار میکنی؟ (اینو 2 بار پرسید)
6- شغلت اونجا چیه؟
7- سربازی کجا بودی؟
8- اونجا کارت چی بود؟
9- انگلیسی رو کجا یاد گرفتی؟
(نه در مورد توانایی مالی پرسید و نه در مورد برگشتن بعد از اتمام تحصیل)
بعد هم حدود پنج دقیقه داشت تایپ میکرد و مرتباً به صورت من نگاه می کرد. کارش که تموم شد یه سر رفت اون پشت مشتا و اومد و بلافاصله گفت که متاسفانه شما "qualify" نیستی! گفتم مشکل چیه؟ گفت:"مشکلی نیست فقط از نظر من شما qualified نیستی"
وقتی برگشتم ایران به دانشگاه ایمیل زدم و گفتم که ریجکت شدم. کارمند اداره پذیرش بهم گفت که اگه بهمون گفته بودی میخوای بری دبی بهت می گفتیم که نرو. چون اونا دانشگاه ما رو دوست ندارن و هر که از ایران برای دانشگاه ما رفته دبی ردش کردن!

جالب اینه که ترم من یه 40 روز دیگه شروع میشه. خود دانشگاه گفت که اخیراً یک نفر داشتیم که از قبرس ویزا گرفته. اما شنیدم که قبرس برای مسترها ویزا نمیده. حالا به نظرتون کجا برم؟

hojjat007
April 28th, 2012, 05:35 PM
جالب اینه که ترم من یه 40 روز دیگه شروع میشه. خود دانشگاه گفت که اخیراً یک نفر داشتیم که از قبرس ویزا گرفته. اما شنیدم که قبرس برای مسترها ویزا نمیده. حالا به نظرتون کجا برم؟[/QUOTE]
I think it's better to try ANKARA this time
Therefore, I suggest you to send an emergency email for them, and focus and mention that your semester is going to start about 40 days later

mehrabaan
April 28th, 2012, 05:39 PM
دوستان سلام،
می خواستم بدونم از کسی research plan خواستن؟ راستش من ندارم و برای 16می هم وقت دارم و به شدت استرس دارم که نکنه سر اون بهم گیر بدن....ممکنه منو راهنمایی کنید؟

hojjat007
April 28th, 2012, 05:44 PM
دوستان سلام،
می خواستم بدونم از کسی research plan خواستن؟ راستش من ندارم و برای 16می هم وقت دارم و به شدت استرس دارم که نکنه سر اون بهم گیر بدن....ممکنه منو راهنمایی کنید؟
دوست خوب RP معمولاً می خوان، بهتره از استادت خواهش کنی که واست بنویسه اگه هم ننوشت خودت می تونی بنویسی که مثلاً می خواهی چی کار کنی انجا.

mandro
April 28th, 2012, 05:51 PM
دوستان اگر کسی نمونه RP داره لطفن share کنه-ممنونم

mehrabaan
April 28th, 2012, 05:51 PM
بعد یه سوال دیگه هم داشتم...من بحث بانک رو متوجه نمیشم....کی باید به حساب پول بریزیم؟ میشه یه کم بیشتر کسی توضیح بده؟ ممنون می شم.

hojjat007
April 28th, 2012, 06:03 PM
دوستان اگر کسی نمونه RP داره لطفن share کنه-ممنونم
Take a look at this
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2934-Recommendation-letter-Research-Plan

emma64
April 28th, 2012, 07:26 PM
بعد یه سوال دیگه هم داشتم...من بحث بانک رو متوجه نمیشم....کی باید به حساب پول بریزیم؟ میشه یه کم بیشتر کسی توضیح بده؟ ممنون می شم.

میتونی یه روز قبلش هم به حسابشون بریزی. این یه هزینه است برای سفارت آمریکا دردوبی که برای دانشجوها در حال حاضز 160 دلاره که در بانک از من حدود 167 دلار گرفتن که باید یکی از شعب بانک NBAD واریز کنی.

azy
April 29th, 2012, 02:49 AM
میتونی یه روز قبلش هم به حسابشون بریزی. این یه هزینه است برای سفارت آمریکا دردوبی که برای دانشجوها در حال حاضز 160 دلاره که در بانک از من حدود 167 دلار گرفتن که باید یکی از شعب بانک NBAD واریز کنی.

البته ظاهرا این پول باید به درهم پداخت بشه!!!

amahdieh
April 29th, 2012, 08:24 AM
البته ظاهرا این پول باید به درهم پداخت بشه!!!

بله، درسته بايد به درهم پرداخت بشه، روزي كه رفتم برا واريز پول، همون روزي بود كه از 540AED به 600AED افزايش پيدا كرده بود. حالا يه چيز جالب بگم، روزي كه رفتيم برا مصاحبه افرادي بودند كه با همون فيش 540 درهمي اومده بودند برا مصاحبه، شايد اونها قبل از 13 آوريل فيش پرداخت كرده بودند.

emma64
April 29th, 2012, 11:08 AM
بله، درسته بايد به درهم پرداخت بشه، روزي كه رفتم برا واريز پول، همون روزي بود كه از 540AED به 600AED افزايش پيدا كرده بود. حالا يه چيز جالب بگم، روزي كه رفتيم برا مصاحبه افرادي بودند كه با همون فيش 540 درهمي اومده بودند برا مصاحبه، شايد اونها قبل از 13 آوريل فيش پرداخت كرده بودند.
من این پولو به دلار پرداخت کردم، واسشون فرقی نمیکنه

amahdieh
April 29th, 2012, 11:23 AM
من این پولو به دلار پرداخت کردم، واسشون فرقی نمیکنه

درود
نمي دونم، ولي بعيد به نظر مي رسه. نوشتم بايد چون رو فيش نوشته بود 600 درهم، اگه دلار هم باشه خود متصدي بانك تبديل مي كنه.

refra
April 29th, 2012, 01:50 PM
سلام به همه، لطفا طبق تجربیاتی که دارین احتمال اخذ ویزای B-1 برای بازدید از نمایشگاه رو برای من با شرایط زیر تخمین بزنید:
1- دعوت نامه از نمایشگاه دارم
2- شاغل هستم و می تونم از شرکتی که توش کار می کنم گواهی اشتغال و پیشنهاد جهت بازدید از نمایشگاه رو بگیرم
3- حساب بانکی زیاد خوبی ندارم
4- ازدواج کردم و یک دختر 10 ماهه هم دارم
5- تا به امروز 6 تا ویزای شینگن که همشون هم تجاری هستن تو پاسم هست
6- یک ویزای یکساله مولتی از آلمان که تا حدود 10 ماهه دیگر هم اعتبار داره توپاسمه
7- سند ملکی هم ندارم
8- از دبی اقدام خواهم کرد

ادمین محترم سایت هم لطفا نظر بده :D

Pooria1982
April 29th, 2012, 10:55 PM
سلام بچه ها. من 22 آپریل وقت مصاحبه داشتم . متاهل هستم و با خانومم رفتم , البته فعلا به عنوان همراه میخواد بیاد. بعد از 4 بار بالاخره بار پنجم تونستم برگه زرد رو بگیرم ( کمر فیل رو شکوندم !!!!!! ) ولی اینجوری که شماخا راجع به کلیرنس مینویسین و بوش میاد مثل اینکه امید زیادی نباید به ویزا داشت. بعد دادن برگه گفت این کیس نامبرتون هستش و از این لینک چک کنین. پرسیدم چقدر طول میکشه گفت 2 تا 10 هفته. چراااااا؟ آخه یکی از آشناهای من 2 سال پیش رفت دوبی, جالب اینه که دختر بود, مجرد بود, بار اول برگه زرد رو گرفت , بهد 3 روز هم ویزاش اومد, با خیال راحت برگشت ایران , یعنی هر چی شانس توی این عالمه همه رو این دختر جمع کرده بود. من که اصلا باورم نمیشد بار اول ویزا بدن تازه 3 روز بعد هم رو پاسش بخوره. به نظر شما من با ایمیل باهاشون در ارتباط باشم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

mmsh81
April 30th, 2012, 11:12 AM
سلام بچه ها. من 22 آپریل وقت مصاحبه داشتم . متاهل هستم و با خانومم رفتم , البته فعلا به عنوان همراه میخواد بیاد. بعد از 4 بار بالاخره بار پنجم تونستم برگه زرد رو بگیرم ( کمر فیل رو شکوندم !!!!!! ) ولی اینجوری که شماخا راجع به کلیرنس مینویسین و بوش میاد مثل اینکه امید زیادی نباید به ویزا داشت. بعد دادن برگه گفت این کیس نامبرتون هستش و از این لینک چک کنین. پرسیدم چقدر طول میکشه گفت 2 تا 10 هفته. چراااااا؟ آخه یکی از آشناهای من 2 سال پیش رفت دوبی, جالب اینه که دختر بود, مجرد بود, بار اول برگه زرد رو گرفت , بهد 3 روز هم ویزاش اومد, با خیال راحت برگشت ایران , یعنی هر چی شانس توی این عالمه همه رو این دختر جمع کرده بود. من که اصلا باورم نمیشد بار اول ویزا بدن تازه 3 روز بعد هم رو پاسش بخوره. به نظر شما من با ایمیل باهاشون در ارتباط باشم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
مبارکه! لطفا یه کم بیشتر از مصاحبه برامون بگین؟ چه سوالایی پرسید؟ کی مصاحبه کرد؟ علت ریجکت شدن در دفعات قبل چی بود؟
در جواب کلیرنس : به عوامل زیادی بستگی داره ولی چیزی که مسلمه اینه که دوبی از همه جا بیشتر طول میکشه و فکر نمیکنم ایمیل زدن حداقل برای ماه اول تاثیری داشته باشه

Pooria1982
April 30th, 2012, 01:08 PM
تیریک کجا بود. اگه اینا ویزا بده بودن مثل بقیه جاها 3؛ 4 روزه میدادن. آخه این چه معنی داره که شما برگه زرد رو بگیری بعد ویزا ندن؟ واسه دوستان تو همین تاپیک پیش اومده. اگه نمیخوای ویزا بدی دیگه چرا برگه زرد میدی, خب سبز بده آبی بده, اگه برگه زرد میدی دیگه چرا 4 ماه طولش میدی. یارو باید هزار تا جا هماهنگ کنه بلیط بگیره به دانشگاه بگه و ........ , آدم نمیدونه جای دیگه اپلای کنه.کشور دیگه بره سفارت. نمیدونم والا. ما که تو کار اینا موندیم. به یکی 1 ساعته میدن به یکی بعد شش ماه.

rezarchitect
April 30th, 2012, 01:32 PM
تیریک کجا بود. اگه اینا ویزا بده بودن مثل بقیه جاها 3؛ 4 روزه میدادن. آخه این چه معنی داره که شما برگه زرد رو بگیری بعد ویزا ندن؟ واسه دوستان تو همین تاپیک پیش اومده. اگه نمیخوای ویزا بدی دیگه چرا برگه زرد میدی, خب سبز بده آبی بده, اگه برگه زرد میدی دیگه چرا 4 ماه طولش میدی. یارو باید هزار تا جا هماهنگ کنه بلیط بگیره به دانشگاه بگه و ........ , آدم نمیدونه جای دیگه اپلای کنه.کشور دیگه بره سفارت. نمیدونم والا. ما که تو کار اینا موندیم. به یکی 1 ساعته میدن به یکی بعد شش ماه.
دوست عزیز، این جور صحبت کردن انرژی منفی‌ به فروم (و این تاپیک به طور خاص) منتقل میکنه و برای دوستانی که قراره به دوبی‌ برن و یا منتظر کلیر شدن هستن اصلا سازنده نیست.ما باید اینجا به هم کمک کنیم نه اینکه یاس و ناامیدی بین هم پخش کنیم. شما اگر نتایج مصاحبه در دوبی‌ امسال و سالهای قبل رو خونده باشید متوجه میشید که غالبا خانم ها با شرایط خاص بدون کلیر شدن ویزا گرفتن. و سایرین باید منتظر پرسهٔ کلیرنس باشن. من واقعا همدردی می‌کنم با کسی‌ که مدت زمان زیادی هست که منتظر ویزا هست، این واقعا عذاب آوره ، اما افراد زیادی هم بودن که از همین دوبی‌ بعد از ۱ ماه کلیر شدن. از طرفی‌ توی همین فروم کسی‌ بوده که از فرانکفورت بعد از ۱۰۰ روز کلیر شده! پس همینطور که می‌بینید کلیرنس یک پرسهٔ غیرقابل پیش بینی‌ هست. پس صبور باشید وبه جای گمانه زنی‌ های غیرسازنده منتظر شنیدن خبرهای خوش کلیرنس از دوبی‌ باشید.

Pooria1982
April 30th, 2012, 02:16 PM
به خدا من از خدامه همه بار اول ok بشن و بعد 3 روز ویزا رو پاسشون بخوره. من خودم دیشب داشتم فروم رو نگاه میکردم. تنم لرزید. گفتم برگه زرد رو گرفتم حالا هی باید استرس داشته باشم که کی جواب کلیرنس میاد. آدم اعصابش خورد میشه نمیدونین چه حسیه . خدا سر هیچکس نیاره. ایشالا همتون بار اول بگیرین بدون دردسر. ما که آرزو داریم ایرانیا رو همه جای دنیا در زمینه های علمی و پژوهشی سربلندو شاد ببینیم. من چون خودم واسه این ویزا خیلی اذیت شدم بخاطر همین دوست ندارم واسه کسی این اتفاق بیفته. شاد باشین همیشه.

calculator
April 30th, 2012, 03:48 PM
دوست عزیز، این جور صحبت کردن انرژی منفی‌ به فروم (و این تاپیک به طور خاص) منتقل میکنه و برای دوستانی که قراره به دوبی‌ برن و یا منتظر کلیر شدن هستن اصلا سازنده نیست.ما باید اینجا به هم کمک کنیم نه اینکه یاس و ناامیدی بین هم پخش کنیم. شما اگر نتایج مصاحبه در دوبی‌ امسال و سالهای قبل رو خونده باشید متوجه میشید که غالبا خانم ها با شرایط خاص بدون کلیر شدن ویزا گرفتن. و سایرین باید منتظر پرسهٔ کلیرنس باشن. من واقعا همدردی می‌کنم با کسی‌ که مدت زمان زیادی هست که منتظر ویزا هست، این واقعا عذاب آوره ، اما افراد زیادی هم بودن که از همین دوبی‌ بعد از ۱ ماه کلیر شدن. از طرفی‌ توی همین فروم کسی‌ بوده که از فرانکفورت بعد از ۱۰۰ روز کلیر شده! پس همینطور که می‌بینید کلیرنس یک پرسهٔ غیرقابل پیش بینی‌ هست. پس صبور باشید وبه جای گمانه زنی‌ های غیرسازنده منتظر شنیدن خبرهای خوش کلیرنس از دوبی‌ باشید.

دوست عزیز اینکه میگی انرژی منفی ندیم به فروم حرفی نیست ولی باید واقعیت ها را گفت.من خودم 30 نوامبر مصاحبه شدم و گفت برو امپوست ویزات قبول شده.رفتم پست پاسو دادم و 1 روز بعد پاس خالی برگشت هتل و یه برگه صورتی که نوشته بود مدارک اضافی مثل رزومه و ریز نمره بفرست .با پاس خالی برگشتم ایران و مدارک را فرستادم و تایید کردند که مدارک دریافت شد و در تاریخ 12 فوریه در سایت نوشتند که پروسه اداری تمام شده پاسو بفرست(این را هم بگم که دبی 20 تا 30 روز بعد تر سایتو بروز میکنه و در پایین همان صفحه کیس نامبر خودم نوشته بود:date amended:24/january/2012)و هیچ سفارت امریکایی جز دبی نیست که سایتش را 20 روز بعد بروز کنه.خلاصه با خوشحالی فراوان و اماده کردن خود برا سفر به امریکا و چو انداختن در فامیل که ما داریم فلان روز میریم امریکا و بعد پاسو دادم کسی برد دبی(حالا خدا راشکر که خودم با چمدان جمع کرده نرفتم چون 1% احتمال میدادم که فیلم بازی باشه).خلاصه 8 روز پاسپورت در سفارت ماند و بعد خالی دوباره با همان برگه صورتی رنگ قبلی که فقط تاریخش عوض کرده بودن نوشته بودند:7 مارچ دوباره بدون ویزا برگشت دست همون کسی که دبی بود و زنگ زد و گفت پاست بدون ویزا امده بیرون.حالا تو اگه دوست عزیز جای خود من بودی اونوقت میگفتی انرژی منفی ندیم به فروم؟میشه بگی کدوم سفارت امریکا هسته که همچین فیلم بازی هایی یا خر تو خر بازی در میاره؟اشغال ترین سفارت دنیا اگه نام داشته باشه همین دبی هست.خواهش میکنم همه دوستانی که چنین تجارب تلخی را کشیدند بیایند مطرح کنند نه فقط 2 3 نفر که راحت ویزا میگیرند.نه ایمیل جواب میده سفارتش.نه تلفن؟و اینجور فیلم بازی هم در میاره.یه توصیه به همه بچه های اپلای ابرود میکنم که اگه صبر و اعصاب قوی دارید و زمان هدر رفتن اصلا براتون مهم نیست برید به این سفارت اشغال در دبی تا خودتان جوشو لمس و حس کنید تا به قول این دوستمان انرژی منفی ندیم به کسی.من نه سربازی رفته بودم و نه فاندی داشتم که بخواهم بگم منبع فاند مشکل داشته و نه در ارگان خطرناکی خدمت کرده ام که بترسم مچمو گرفتند.

aliesmaeili
May 1st, 2012, 12:37 AM
سلام بچه ها. میخاستم ببینم امسال دوبی برای دکترا با فاند کامل خوب ویزا داده؟ کسی خبری داره؟ اگه راهمایی ام کنید ممنون میشم

aliesmaeili
May 1st, 2012, 12:50 AM
سلام بچه ها. میخاستم ببینم امسال دوبی برای دکترا با فاند کامل خوب ویزا داده؟ کسی خبری داره؟ اگه راهمایی ام کنید ممنون میشم

Alist
May 1st, 2012, 09:34 AM
سلام قابل توجه اونایی که این قدر از دبی بد می گن
این نتیجه یه کار تحقیقیه در خصوص مشکلات ایرانیان در خصوص صدور ویزا است. البته مال سال 2010 هستش قبل از آنکه قانون جدید در خصوص ویزای مولتیپل تصویب بشه. من قسمتی از این تحقیق را کپی می کنم و کلش را share می کنم. هر کس علاقه داشت بخونه.
Correlation of wait time with the issuing embassy
The average waiting time for U.S. consulates located in UAE, Canada, Turkey and Cyprus were 64, 65, 90 and 56 days respectively. Also, 13.5% of returning students who were interviewed in Turkey experienced more than 6 months visa delay making U.S. consulate in Turkey ranked first in terms of the longest average waiting time
من فکر می کنم خیلی از اونایی که ویزاشون درست می شه می رند دنبال کارشون و نمی یاند نظر بدند.
mevisa.org/sites/default/files/MEVISA_survey_results.pdf (http://mevisa.org/sites/default/files/MEVISA_survey_results.pdf)

mmsh81
May 1st, 2012, 10:46 AM
سلام قابل توجه اونایی که این قدر از دبی بد می گن
این نتیجه یه کار تحقیقیه در خصوص مشکلات ایرانیان در خصوص صدور ویزا است. البته مال سال 2010 هستش قبل از آنکه قانون جدید در خصوص ویزای مولتیپل تصویب بشه. من قسمتی از این تحقیق را کپی می کنم و کلش را share می کنم. هر کس علاقه داشت بخونه.
Correlation of wait time with the issuing embassy
The average waiting time for U.S. consulates located in UAE, Canada, Turkey and Cyprus were 64, 65, 90 and 56 days respectively. Also, 13.5% of returning students who were interviewed in Turkey experienced more than 6 months visa delay making U.S. consulate in Turkey ranked first in terms of the longest average waiting time
من فکر می کنم خیلی از اونایی که ویزاشون درست می شه می رند دنبال کارشون و نمی یاند نظر بدند.
mevisa.org/sites/default/files/MEVISA_survey_results.pdf (http://mevisa.org/sites/default/files/MEVISA_survey_results.pdf)
در این مساله که دوبی بیشترین زمان کلیرنس رو داره شکی نیست(تاپیک کلیرنس آنکارا 3 صفحه ولی دوبی 16 صفحه)
خواهر من پارسال توریستی از دوبی اقدام کرد 7 ماه طول کشید کلیر بشه. تازه بار اولش هم نبود! کجای دنیا اینطوریه؟!!
ولی دانشجوها که نمیتونن 6 ماه منتظر ویزا بشن.
کسی فاز منفی نمیده فقط واقعیته که دوبی راحت وقت میده ولی از اون طرف پدر صاحب ویزا رو درمیاره
اگه من دوباره میتونستم تصمیم بگیرم هیچوقت دوبی رو انتخاب نمیکردم.

Alist
May 1st, 2012, 11:28 AM
من فقط نتیجه یه کار تحقیقاتی را گفتم که همه درخواست را در نظر گرفته نه چند مورد. همان طور که گفتم خیلی از اونایی که ویزا می گیرند نمی یاند اینجا برای بچه ها توضیح بدند.
در این مساله که دوبی بیشترین زمان کلیرنس رو داره شکی نیست(تاپیک کلیرنس آنکارا 3 صفحه ولی دوبی 16 صفحه)
خواهر من پارسال توریستی از دوبی اقدام کرد 7 ماه طول کشید کلیر بشه. تازه بار اولش هم نبود! کجای دنیا اینطوریه؟!!
ولی دانشجوها که نمیتونن 6 ماه منتظر ویزا بشن.
کسی فاز منفی نمیده فقط واقعیته که دوبی راحت وقت میده ولی از اون طرف پدر صاحب ویزا رو درمیاره
اگه من دوباره میتونستم تصمیم بگیرم هیچوقت دوبی رو انتخاب نمیکردم.

calculator
May 1st, 2012, 12:26 PM
من فقط نتیجه یه کار تحقیقاتی را گفتم که همه درخواست را در نظر گرفته نه چند مورد. همان طور که گفتم خیلی از اونایی که ویزا می گیرند نمی یاند اینجا برای بچه ها توضیح بدند.

خیلی از اونایی هم که پدر صاحبشون در امده و تا حد جنون پیش رفتند و زندگی و زمان عزیزشونو رو برای این سفارتخانه اشغال صرف کرده اند هم نمیاند همه مشکلاتشونو بگویند.اما من بر اساس اماری که از خیلی ها دارم میتونم به جرات بگم که در دبی از 10 نفر فقط 1 نفر ممکنه باشه که ویزاشو زود بگیره.

calculator
May 1st, 2012, 12:31 PM
خیلی از اونایی هم که پدر صاحبشون در امده و تا حد جنون پیش رفتند و زندگی و زمان عزیزشونو رو برای این سفارتخانه اشغال صرف کرده اند هم نمیاند همه مشکلاتشونو بگویند.اما من بر اساس اماری که از خیلی ها دارم میتونم به جرات بگم که در دبی از 10 نفر فقط 1 نفر ممکنه باشه که ویزاشو زود بگیره

Pooria1982
May 1st, 2012, 12:45 PM
آدم همیشه باید حقیقت رو بگه ولو اینکه تلخ باشه. من نه سو ء سابقه دارم نه اسمم شبیه کسی هست. دیگه باید خودشون اونقدر عقل داشته باشن که اولا دانشجوها رو اولویت بزارن , ثانیا بدونن که وقتی یکی برگه زرد رو میگیره خصوصا دانشجو کاراشو سریع انجام بدن که طرف بره دنبال بقیه کارای سفر. تو بمبئی که شتر با بارش تو سفارت گم میشه 3,4 روزه ویزا رو صادر میکنن. اینا نوبرن والا

ali13110
May 1st, 2012, 04:32 PM
سلام به همه، لطفا طبق تجربیاتی که دارین احتمال اخذ ویزای B-1 برای بازدید از نمایشگاه رو برای من با شرایط زیر تخمین بزنید:
1- دعوت نامه از نمایشگاه دارم
2- شاغل هستم و می تونم از شرکتی که توش کار می کنم گواهی اشتغال و پیشنهاد جهت بازدید از نمایشگاه رو بگیرم
3- حساب بانکی زیاد خوبی ندارم
4- ازدواج کردم و یک دختر 10 ماهه هم دارم
5- تا به امروز 6 تا ویزای شینگن که همشون هم تجاری هستن تو پاسم هست
6- یک ویزای یکساله مولتی از آلمان که تا حدود 10 ماهه دیگر هم اعتبار داره توپاسمه
7- سند ملکی هم ندارم
8- از دبی اقدام خواهم کرد

ادمین محترم سایت هم لطفا نظر بده :D

من 30 آپریل سفارت بودم با شرایط شما احتمالش زیاده که ویزا بگیرید فقط یادتون باشه که افسر رو قانع کنید که این نمایشگاه برای کار شما خیلی موثره.

ali13110
May 1st, 2012, 05:01 PM
سلام
من دیروز سفارت بودم و نتیجه مثبت بود شرایطم هم:
رشته مکانیک
دکتری بدون فاند
رنک دانشگاه پایین
مجرد
یکبار تجربه ریجکت در 2007 در قبرس

فقط در زمینه پژوهشی سوال کرد. اینکه در ایران چی کار می کردم و اونجا چی کار می خوام بکنم. و RP رو خوند و یه قسمت هایش رو تایپ کرد. آفیسر خیلی خوبی بود به دقت به حرفام گوش می کرد. مدرکی که دید فقط رزومه و RP و لیست اساتید اون دانشگاه بود. هیچ مدرکی برای هزینه و برگشت بعد از اتمام تحصیلات ندید. مشکل فقط اینجاست که از سربازی هم پرسید که کجا خدمت کردی و کارت چی بود. و این که کاربرد نظامی پروژه چیه. یکم فقط نگران کلیرانس شدم.

aragornna
May 1st, 2012, 06:49 PM
سلام
رشته مکانیک
دکتری بدون فاند
رنک دانشگاه پایین
مجرد

فقط در زمینه پژوهشی سوال کرد. اینکه در ایران چی کار می کردم و اونجا چی کار می خوام بکنم. و RP رو خوند و یه قسمت هایش رو تایپ کرد. آفیسر خیلی خوبی بود به دقت به حرفام گوش می کرد. مدرکی که دید فقط رزومه و RP و لیست اساتید اون دانشگاه بود. هیچ مدرکی برای هزینه و برگشت بعد از اتمام تحصیلات ندید. مشکل فقط اینجاست که از سربازی هم پرسید که کجا خدمت کردی و کارت چی بود. و این که کاربرد نظامی پروژه چیه. یکم فقط نگران کلیرانس شدم.

تبريك ميگم
دانشجوي ديگه اي هم ديديد شما؟
نتيج و شرايط اونا چي بود؟

ali13110
May 1st, 2012, 09:46 PM
تعداد دانشجو ها به نسبت خیلی کم بود من فقط یه دانشجوی دیگه هم دیدم که فول فاند بود اما متاسفانه اون ریجکت شد. بعد از ریجکت شدن رفت بیرون و باهاش صحبت نکردم که ببینم دلیلش چی بوده. کلا شرایط ویزا دادن خیلی خوب بود. افراد میانسال توریستی و متاهل ها بدون کلیرانس ویزا می گرفتن. کیس های کنفرانس و نمایشگاه و .. هم بودند که بیشترشون گرفتند. به همه کیس ها با دید مثبت نگاه می کنند.

Alist
May 2nd, 2012, 01:52 AM
سلام تبریک می گم. انشاءالله زودتر کلیر بشین.در خصوص لیست اساتید دانشگاه تا حالا نشنیده بودم که بخواند. خودتون نشون دادی یا خودش خواست؟
تعداد دانشجو ها به نسبت خیلی کم بود من فقط یه دانشجوی دیگه هم دیدم که فول فاند بود اما متاسفانه اون ریجکت شد. بعد از ریجکت شدن رفت بیرون و باهاش صحبت نکردم که ببینم دلیلش چی بوده. کلا شرایط ویزا دادن خیلی خوب بود. افراد میانسال توریستی و متاهل ها بدون کلیرانس ویزا می گرفتن. کیس های کنفرانس و نمایشگاه و .. هم بودند که بیشترشون گرفتند. به همه کیس ها با دید مثبت نگاه می کنند.

ali13110
May 2nd, 2012, 04:04 PM
ممنون از لطفت، ایشالله شما هم مصاحبه خوبی داشته باشید.
چون رنک دانشگاه در زمینه مهندسی خیلی پایین بود و برای اینکه اثبات کنم که این دانشگاه در زمینه کاری من خیلی خوبه. لیست اساتید رو برده بودم که جلوی هر استاد زمینه کاریش رو نوشته بود. از بیست تا استاد اونجا 8 تاشون تو زمینه من بودند. همون اول پرسید برای چی می خوای بری این دانشگاه من هم گفتم چندین استاد اونجا داره که تو این زمینه کار می کنند و لیست رو بهش دادم اون هم گرفت و نگاه کرد. بعد دیگه همه اش در همین زمینه سوال کرد.

Milad2012
May 3rd, 2012, 08:21 PM
سلام
دوستان امسال تا حالا دیدید یا شنیده اید که سفارتی (به خصوص آنکارا) از کسی Job Offer بخواهد? واقعا اهمیت این نامه چقدره? و یا اصلا واقعا لازم هست یا بر اساس عادات قدیم بعضی ها این رو با خودشون به سفارت می برند?
مرسی

Armik
May 3rd, 2012, 08:36 PM
سلام
رشته مکانیک
دکتری بدون فاند
رنک دانشگاه پایین
مجرد

تبریک میگم به شما،
ببخشید RP رو خودتون نوشتید یا استاد براتون نوشت؟! من به کوردینیتور گفتم گفت که هنوز پروژه ای بهت تخصیص داده نشده و از سال دوم اینکار انجام میشه ! من 10 روز دیگه مصاحبه دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید !

amahdieh
May 4th, 2012, 08:12 AM
تبریک میگم به شما،
ببخشید RP رو خودتون نوشتید یا استاد براتون نوشت؟! من به کوردینیتور گفتم گفت که هنوز پروژه ای بهت تخصیص داده نشده و از سال دوم اینکار انجام میشه ! من 10 روز دیگه مصاحبه دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید !

درود
خودتون هم می تونین بنویسین، یه چیزی تو مایه های SOP بنویسین و همراه خودتون ببرین، البته احتمال زیاد پرینتش رو ازتون نگیرن و بگن که فایلش رو براشون ای میل کنین.
موفق باشین.

Milad2012
May 4th, 2012, 04:19 PM
سلام دوستان
یک موردی در مورد ویزا برای من وجود داره که شدیدا نگرانم می کنه! طول زمانی که من لیسانسم رو می گیرم!! من برای اینکه از سربازی معاف بشم درسم رو طولانی کردم و به همین بهانه 2 ترم حذف ترم کردم و همین باعث شد که ناخواسته (از روی کاهلی) بعد از گرفتن معافیت یک سال دیگر هم درسم طولانی بشه! به این ترتیب من لیسانسم رو که در حال حاضر ترم آخر هستم با احتساب 2بار حذف ترم که توی ریزنمرات برام مرخصی رد کردند; 6 ساله خواهم گرفت. حالا تمام ناراحتی من این هست که مبادا آفیسر به این مسله پیله کنه و حتی شاید فکر کنه که تو این 2 سال من مشغول به چه کاری بودم. . شما تجربه ای مشابه دارید در این زمینه? چون من حدس می زنم وقتی که آفیسر ریزنمراتم رو ببینه به این 2 ترم مرخصی و کلا طولانی شدن درسم بعد از گرفتن معافیت پیله کنه! خواهش می کنم همه ی دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایند. . واقعا برام تبدیل به یک دغدغه ی شدید فکری شده. . .
متشکرم

ali13110
May 4th, 2012, 10:24 PM
سلام دوستان
یک موردی در مورد ویزا برای من وجود داره که شدیدا نگرانم می کنه! طول زمانی که من لیسانسم رو می گیرم!! من برای اینکه از سربازی معاف بشم درسم رو طولانی کردم و به همین بهانه 2 ترم حذف ترم کردم و همین باعث شد که ناخواسته (از روی کاهلی) بعد از گرفتن معافیت یک سال دیگر هم درسم طولانی بشه! به این ترتیب من لیسانسم رو که در حال حاضر ترم آخر هستم با احتساب 2بار حذف ترم که توی ریزنمرات برام مرخصی رد کردند; 6 ساله خواهم گرفت. حالا تمام ناراحتی من این هست که مبادا آفیسر به این مسله پیله کنه و حتی شاید فکر کنه که تو این 2 سال من مشغول به چه کاری بودم. . شما تجربه ای مشابه دارید در این زمینه? چون من حدس می زنم وقتی که آفیسر ریزنمراتم رو ببینه به این 2 ترم مرخصی و کلا طولانی شدن درسم بعد از گرفتن معافیت پیله کنه! خواهش می کنم همه ی دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایند. . واقعا برام تبدیل به یک دغدغه ی شدید فکری شده. . .
متشکرم

شاید بپرسه و شاید هم اصلا نپرسه. اگر هم پرسید راستش رو بگو برای معافیت دو ترم مرخصی گرفتم. نکته منفی ای نیست که بخوای نگران باشی.

bardya
May 5th, 2012, 12:48 AM
دوستان توجه کنید!
یکی از دوستام 26 اپریل مصاحبه داشت و الان برگشته و حسابی بابت یک مسئله دچار مشکل شده.
هم از آنکارا وقت داشت و هم از عشق آباد. نمی دونم چجوری آفیسر همونجا فهمیده بود و برخورد بدی باهاش کرده بود. البته فول فانده و احتمالا ویزا میگیره. ولی به هرحال قطعا وقت گرفتن از چند جا مشکل زا است.
من اول توجه نکردم؛ اما هم تو این فروم و جاهای دیگه دیدم که بعضیا وقتشون به طرز عجیبی، خودبه خود کنسل شده. حواستون باشه که فقط از یک جا وقت بگیرید.
البته من تو وبسایت (یا باکو یا بیروت یا دبی... الان یادم نیست... ) دیدم که نوشته بود اگه جای دیگه ای هم وقت گرفته باشین وقت تون کنسل میشه.

Salman29
May 5th, 2012, 01:55 AM
سلام ،

من از 2 دانشگاه در آمریکا، پذیرش فول فاند برای phd دارم. offer هر دو را accept کردم ولی هنوز I20 هیچ کدام به دستم نرسیده. راستش، فقط به خاطر اینکه از رفتار استاد دانشگاه مورد نظرم مطمئن نیستم، دانشگاه دوم را هم accept کردم تا اگر رفتم و یه موقع استادش خوب نبود ، ترنسفر کنم به دانشگاه دوم. خودم از این کارم عذاب وجدان دارم ولی چاره ای هم ندارم. حالا سوالم اینه که آیا ممکنه که آفیسر بدونه که من این کار را کردم؟؟؟؟؟؟ و اگر بفهمه که من 2 تا i20 دارم، چه توضیحی بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bardya
May 5th, 2012, 02:08 AM
راجع به این نمی دونم... من منظورم 2 تا وقت سفارت بود...

سلام ،

من از 2 دانشگاه در آمریکا، پذیرش فول فاند برای phd دارم. offer هر دو را accept کردم ولی هنوز I20 هیچ کدام به دستم نرسیده. راستش، فقط به خاطر اینکه از رفتار استاد دانشگاه مورد نظرم مطمئن نیستم، دانشگاه دوم را هم accept کردم تا اگر رفتم و یه موقع استادش خوب نبود ، ترنسفر کنم به دانشگاه دوم. خودم از این کارم عذاب وجدان دارم ولی چاره ای هم ندارم. حالا سوالم اینه که آیا ممکنه که آفیسر بدونه که من این کار را کردم؟؟؟؟؟؟ و اگر بفهمه که من 2 تا i20 دارم، چه توضیحی بهش بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nimahg
May 5th, 2012, 03:34 AM
سلام ،

خیلی خیلی ببخشید ... ولی اصلاً کار درستی نمی کنید و مطمئن باشید یه جایی چوبش رو خواهید خورد..

Shahab_H
May 5th, 2012, 11:08 AM
سلام ،

من یکی از دوستانم برای Master هم همین کارو کرد از یه دانشگاهی که نمی خواست بره Accept کرد و باهاش وقت سفارت گرفت و چند روز بعد پذیرش دانشگاه مورد نظرش رو هم گرفت و بعد ترنسفر کرد. هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد تو مصاحبه خیلی ازش سوال نکردن و بعد از 3 هفته هم ویزاش آماده شد و رفت به دانشگاه دوم ;) فکر نمی کنم جای نگرانی باشه

rezarchitect
May 5th, 2012, 01:09 PM
سلام دوستان
متشکرم
دوست عزیز، شما اصلا نباید نگران اینجور مسائل باشید. بر خلاف کشور ما، Interruption of Study همه جای دنیا یک مسالهٔ شناخته شده هست و دانشجویان به دلیل گوناگون تقاضای ترک تحصیل برای مدت کوتاه میکنند. شما میتونید بگید که به دلیل مشکلات خانوادگی ، بیماری، و غیره مجبور شدید که برای مدت کوتاه ترک تحصیل کنید و به همین دلیل دورهٔ تحصیلات شما یکی‌ دو سال بیشتر از زمان معمول طول کشیده.

RezaMaleki
May 5th, 2012, 06:20 PM
سلام دوست من نتایج خودش را به صورت یک فایل برایم فرستاد و من آن را برایتان کپی کرم. لطفا از من سوال نپرسید زیرا خودم هیچ گونه تجربه ای ندارم. من تاریخ 3 می 2012 در دبی وقت سفارت داشتم و قبول هم شدم. نوع ویزا من دانشجویی است و در مقطع فوق قصد ادامه تحصیل دارم. حالا وظیفه خودم دیدم تا از لحظه شروع تا انتها را برایتان بگویم. البته دو ترم فوق را درایران خواندم در داشگاهی که رنکینگ 4700 دارد و قصد ادامه تحصیل در دانشگاههی را دارم که رنکینگ 800 دارد. 9 واحد از دروس فوقم را قبول کردند و باید 21 واحد باقی مانده را در 2 تا 3 ترم تمام کنم. البته چون برای 2 ترم بورس دارم بهتره که زود تمامش کنم. فقط نمی دانم وقتی برگشتم ایران می تونم مدرکم را به تایید وزارت علوم برسانم یا نه؟ اگر اطلاعاتی دارید به من هم بگید. در ابتدا از طریق سایت سفارت دبی وقت گرفتم. در ایمیل نیز ذکر کردم که رشته من کلیرنس طولانی دارد و شروع تحصیلم هم 3 ماه دیگر است. که 3 روز بعد از فرستادن ایمیل بهم برای دو هفته بعد وقت دادند. در گرفتن بلیط عجله کردم ولی به دلیل فوتبال سپاهان همه بلیط های ارزان قیمت فروخته شده بود ولی بعد از کلی گشتن یک آژانس پیدا کرم که گقت می تونه برام بلیط ارزان هم بگیره. به عبارتی با همان هواپیمایی که مسافران فوتبال سپاهان رزرو کرده بودند من هم رفتم. کار بلیط و ویزام حدود یک هفته طول کشید و هر روز زنگ می زدم تا مطمئن بشم ویزام صادر شده یا نه. 2 روز مونده به پرواز ویزام صادر شد و ارز دولتی گرفتم ولی خیلی ها را دیدم که بدلیل نداشتن ویزای به موقع این ارزه از دستشون پرید. 2 نکته مهم در این جا وجود داره:1 – بانک ها تا ساعت 1 کار ارز را انجام می دند و فیش پرداخت 55000 تومانی و ویزا الزامی است.2- ارز مسافرتی به دانشجویانی که بیشتر از 3 ماه در آمریکا باشند نمی دند. پس خیال نکنید که اگه ارز دولتی دبی که 400 دلار را نگیرید سود میکنید. زیرا اگر بیش از 3 ماه در آمریکا قصد ماندن داشته باشید 1000 دلار ارز مسافرتی مربوط به آمریکا را بتون نمی دند. پس ارز دبی را بگیرید تا سرتون کلاه نره. در ضمن دلار را در دوبی به درهم تبدیل کنید که بعدا توضیح میدم. گرفتن این ارز باید 2 ماه قبل از گرفتن ارز دانشجویی باشد وگرنه ار دانشجویی هم بهتون نمی دند. در همین مدت مدارک زیر را آماده کردم و در یک پوشه به طور زیبا و مرتب قرار دادم و یک سر برگ به هر پوشه اختصاص دادم تا سریع مدرک مورد نظر را پیدا کنم. یک فایل پی دی اف هم از روی اینترنت پیدا کردم به نام 51 SUCCESSFUL ANSWERS FOR VISA INTERVIEW که بسیار موثر بود و سوالات احتمال سفارت در آن نوشته شده بود. توجه: تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شدند و 2 سری کپی با خودم بردم و اصل آن ها هم همراهم بود و گواهی بانک هم از سازمان مرکزی قرض الحسنه تاییدیه داشت. 1- فرم پذیرش از دانشگاه به همراه فرم بورسیه 2- فرم I20 به همراه کپی 3- SEVIS 4- شناسنامه 5- کارت ملی 6- سند خانه 7- حساب بانکی 8- مقاله که نوشته بودم 9- ثبت اختراع 10- ترجمه نمرات فوق در ترم اول 10 – ترجمه کارت سربازی 11- ریز نمرات لیسانس و مدرک لیسانس 12- لیست دانشگاه هایی که تا کنون برای پذیرش اقدام کردم 13- نامه اشتغال به تحصیل در مقطع فوق 14- رزومه 15- CV و RP (که استادم بهم داده بود) که گفت باید با ایمیل براش بفرستم 16- عکس که البته چند خانم و آقا مجبور شدند برند بیرون سفارت و عکس بندازند چون عکسشون شرایط لازم را نداشت و بعضی ها هم مجبور شدند تا حدود 20 دقیقه بشینند تا کارمند سفارت از DS160 آن ها یک پرینت دیگه بگیرهادامه دارد...

RezaMaleki
May 5th, 2012, 06:21 PM
که بار کدش قابل خواندن باشه. شما بهتره DS160 را به ایمیلتان بفرستید و یک پرینت رنگی ازش بگیرید 17- پاسپورت 18- نامه پیشنهاد شغل و سند کار شرکت19- فرم تعهد مالی که به دانشگاه داده بودم که یک ساپورتر مالی دارم 20- گواهی کلاس زبان انگلیسی 21- انتقال 9 واحد به آمریکا 22- مدارک تافل و GRE 23- پرینت حساب بانکی خودم 24- DS158 25- پاسپورت ساپورتر مالی 26- فرم قبولی در دانشگاه دولتی چون من در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دادم 27- محاسبه تبدیل حساب بانکی به دلار با دو نرخ آزاد و دولتی 28- ایمیل سفارت که بهم وقت داده بود 29- بردن فایل ذخیره DS160 30-آدرس سفارت ایران و دفتر هواپیمایی کیش ایر در دبی 31- پاسپورت پدر و مادرم البته اسکن از همه مدارک فوق هم داشتم واصل پاسپورت پدر و مادر و ساپورت را نبرم و فقط کپی اونا را داشتم. به فرودگاه دبی که رسیدم بعد از اسکن چشم و گرفتن ساک و مهر کردن ویزا و پاسپورت چند دقیقه منتظر ماندم تا سرویس هتل اومد دنبالم و از این لحظه شروع به صحبت به زبان انگلیسی کردم. البته از ایران یک قوطی آب معدنی و مقداری خوراکی با خودتون ببرید تا در ساعات اولیه پرواز و سفر در دبی مشکلی از لحاظ آشامیدن و خوراک نداشته باید. در دبی هم از نوشیدن آب سرد خودداری کنید تا مثل من گلو درد و سرما خوردگی نداشته باشید. هتل که رسیدم سریع فرم رزرو هتل و پاسپورت را دادم و بعد از 2 ساعت معطلی جهت رسیدن تور لیدر تصمیم گرفتم خودم بانک را پیدا کنم و پول را پرداخت کنم. از کارمند هتل پرسیدم و اون گفت بانک NBAD که نزدیک دیره بود تغییر مکان داده و یک آدرس جدید بهم گفت و چون سر در نیاوردم منتظر ماندم تا تور لیدر بیاد و وقتی اومد ساعت 3 بعد ظهر بود (ساعت اونا نیم ساعت عقب تر است) و بانک ها بسته بودند. پس تور شهر را اسم نوشتم و بسیار لذت برم. قبل از اومدن تور لیدر رفتم یک صرافی و دلارم را با نرخ 3.65 تبدیل کردم یعنی هر دلار 365 درهم که هر درهم برابر 500 تومان می شود. یک دمپایی هم خریدم که 30 درهم بود. برای دانستن قیمت تقریبی باید درهم را تقسیم بر 2 کنیدو در 1000 ضرب کنید. مثلا دمپایی من 15000 تومان می شود. در بانک ها 3.6 و در بازار ها 3.67 پول را تبدیل می کنند. پس برای پرداخت پول سفارت دلارتان را در بازار تبدیل و به بانک 600 درهم بدهید که با عدد تبدیل 3.65 حدود 165 دلار می شود. تور شهر هم 160 درهم بود که من 150 تا دادم یعنی 75000 تومان. فردا صبح هم که رفتم دیدم آدرس بانک NBD را اشتبا ها به من دادند (تور لیدر) خودم گشتم و بانک NBAD را 2 کیلومتر آن ور تر پیدا کردم. با تاکسی هم برگشتم هتل که تاکسی متر 6 درهم انداخت ولی 10 درهم ازمن پول گرفت و فهمیدم که اگر کرایه کمتر از 10 ردهم بشه باید همان 10 درهم را داد و اگر مثلا شد 16 درهم و یک 20 درهمی به راننده تاکسی دادید باید حتما بهش بگید تا بقیه 4 درهم را بتو بده و اگرنه خودش پول باقی را بهتون نمی ده. برای گرفتن تاکسی در خیابان هم باید حتما دست تکان دهید وگرنه تاکسی نگه نمی دارد. شب قبل از سفارت هم به هتل بگید براتون تاکسی بگیره و شما را صبح بیدار کند. من 5:10سفارت بودم و 6 نفر جلوم بودند. دم سفارت فرم sevis، فرم آبی و قرمز پرداخت پول به بانک، پاسپورت و ایمیل سفارت را ازم خواستند. فقط هم مدارکم را بردم داخل و کیفم را گرفتند. در انتهای سالن و سمت راست کپی فرم I20 ، عکس، کانفرم DS160 و برگه نوبتی که دم سالن دادند را ازم گرفتند . بعد رفتم اثر انگشت دادم و 10 دقیقه بعد مامور معروف ژاپنی شماره ام را خواند. سوال ها به ترتیب زیر بود 1- چرا می خواهی بری آمریکا 2- بعد از برگشتن می خواهی چکار کنی 3- شغل پدر و مادر 4- محل زندگی خواهر و برادران 5- محل زندگی پدر و مادر و خودم که همه آدرس ها را بابد دقیق می گفتم. 6- چه شبکه های تلویزیونی را نگاه می کنم 7- محل سربازی 8- اسم دانشگاه فعلی در ایران 9- معدلم از 20 نمره 10- درخواست دادن فرم بورسیه به مامور (تنها فرم درخواستی) 11- علت تغییر شاخه تحصیلی 12- تعریف رشته تحصیلی.

RezaMaleki
May 5th, 2012, 06:23 PM
که حدود 10 دقیقه با جوابام طول کشید. بعد گفت شما قبول شدید و روی یک فرم زرد برام شماره ای را نوشت و بعد یک برگه سفید که ایمیل سفارت روش نوشته شده بود را روی برگ زرد منگنه کرد و گفت CV و RP را بفرستم روی ایمیلش. چون نفر اول دانشجویی بودم نفهمیدم بقیه چکار کردند پس لطفا نپرسید که چند نفر قبول شدند. بعدش 4 کیلو مدارکم را برداشم و از سفارت خارج شدم به هتل رسیدم و مدارک درخواستی را ایمیل کردم به دو فرمت word &PDF . پاسپورتم را هم نگرفت. روی فرم زرد نوشته شده چند هفته باید صبر کنم و از طریق فرم زرد وضعیت ویزام را چک کنم تا هر وقت قبول شدم پاسپورتم را ببرم تا روش ویزای آمریکا را بچسبانند. در ضمن اونقدر تو سفارت به افراد دیگه کمک کردم و با مامور اثر انگشت بسیار گرم گرفتم که به طور کلی استرس فراموشم شد. شما هم سعی کنید استرس نداشته باشید. من حتی دست هایم قبل از ورود به سفارت می لرزید ولی در هنگام مصاحبه راحت بودم. در ضمن قیمت یک ساندویچ ساده 5 درهم و یک رانی 1 درهم و یک آب معدنی کوچک 1 درهم است. مواد داخل یخچال هتل بسیار گران تر خواهند شد پس خودتان خرید هایتان را بکنید. باید هتلتان را از ایران و از طریق یکسری سایت مخصوص رزرو کنید که معمولا این کار را آزانس ها انجام می دند در غیر این صورت هزینه هتلتان 2 برابر خواهد شد. هنگام رفتن به بانک ابو دبی وطنی هم باید شماره پاسپورتتان را بلد باشید. هیچ گونه قرص غیر مجازی هم به دبی نبرید (یک لیست بخصوص دارد). موفق باشید.

sarah_hilton
May 6th, 2012, 02:53 AM
راستش من از یکی از دانشگاه های ایالتی پذیرش دارم رشتم هم معماریه و می خوام واسه مصاحبه برم دبی، هزینه ی دانشگاهم 39000 دلار در سال برآورد شده و bank statement من 112تومانه و اطلاعات همین حساب رو واسه دانشگاه فرستادم. از یکی از دانشگاه ها هم financial aid دارم اما اونو انتخاب نکردم. راستش از صحبت های دوستان راجع به مسائل مالی یک مقدار نگران شدم. الان نمی دونم این مقدار پول توی حساب اسپانسرم کافیه؟ اگه اسپانسرم حساب مشترکی داره که پول بیشتری توش در گردشه از اونم پرینت بگیره و ببرم سفارت مفیده؟ باید نفر دوم اون حساب که هیچ نسبتی هم با من نداره محضر بره و برام تعهد محضری بده یا اسپانسر خودم تعهدش کافیه؟ سند ماشین، خونه و ملک ببرم خوبه البته همه به نامه اسپانسرمه.و اینکه بردن اطلاعات پذیرش های دیگم می تنه مفید باشه؟ در ضمن من دلار نقد هم خریدم به مقدار لازم اگه بخوام از دلار هام هم استفاده کنم چه طوریه یعنی چه طوری بگم که دلار نقد دارم؟ ممنون می شم یکی راهنماییم کنه.

RezaMaleki
May 6th, 2012, 10:53 AM
اگر شما قرار باشه 2 سال اونجا درس بخونید باید ثابت کنید که پول 2 سال را خواهید داشت البته با نرخ آزاد دلار. حالا این کار را هرچه با مدارک بیشتر اثبات کنید بهتر است. در مورد دلار خودتون هم بهتر است یک حساب ارزی باز کنید و از آن حساب پرینت بگیرید و با خودتان ببرید. در مورد حساب مشترک هم نظری ندارم.

ali13110
May 6th, 2012, 11:55 AM
راستش من از یکی از دانشگاه های ایالتی پذیرش دارم رشتم هم معماریه و می خوام واسه مصاحبه برم دبی، هزینه ی دانشگاهم 39000 دلار در سال برآورد شده و bank statement من 112تومانه و اطلاعات همین حساب رو واسه دانشگاه فرستادم. از یکی از دانشگاه ها هم financial aid دارم اما اونو انتخاب نکردم. راستش از صحبت های دوستان راجع به مسائل مالی یک مقدار نگران شدم. الان نمی دونم این مقدار پول توی حساب اسپانسرم کافیه؟ اگه اسپانسرم حساب مشترکی داره که پول بیشتری توش در گردشه از اونم پرینت بگیره و ببرم سفارت مفیده؟ باید نفر دوم اون حساب که هیچ نسبتی هم با من نداره محضر بره و برام تعهد محضری بده یا اسپانسر خودم تعهدش کافیه؟ سند ماشین، خونه و ملک ببرم خوبه البته همه به نامه اسپانسرمه.و اینکه بردن اطلاعات پذیرش های دیگم می تنه مفید باشه؟ در ضمن من دلار نقد هم خریدم به مقدار لازم اگه بخوام از دلار هام هم استفاده کنم چه طوریه یعنی چه طوری بگم که دلار نقد دارم؟ ممنون می شم یکی راهنماییم کنه.
به نظر من همین که بهش بگی از یه دانشگاه دیگه پذیرش با فاند داشتم ولی انتخاب نکردم بیشتر از همه این حساب های بانکی کمک می کنه. اگر ایمیلش رو هم داری با خودت ببر. اگر اسپانسرت یکی از اعضای خوانوادت باشه که همین مقدار هم کافیه.

sarah_hilton
May 7th, 2012, 12:34 AM
خیلی ممنون واسه راهنماییتون! اسپانسر پدرمه، اون پذیرشمم نامه شو حتما می برم! ممنون

Roja
May 7th, 2012, 01:58 AM
سلام دوستان
من امروز صبح مصاحبه شدم. همه چی خیلی خوب بود. به زودی اگه بخواین مفصل براتون توضیح میدم. با اعتماد به نفس و آرامش برین. حتما موفق میشین.

aragornna
May 7th, 2012, 02:03 AM
سلام دوستان
من امروز صبح مصاحبه شدم. همه چی خیلی خوب بود. به زودی اگه بخواین مفصل براتون توضیح میدم. با اعتماد به نفس و آرامش برین. حتما موفق میشین.

تبريك ميگم،
مطمئنا خيلي خوشحال ميشيم اگه مفصل توضيح بديد...

Roja
May 7th, 2012, 05:21 PM
سلام دوباره با شرح ماوقع
شرایط:
پذیرش فاینانس جنرال (MBA با گرایش فاینانس) از دانشگاه DePual شیکاگو دارم. لیسانس صنایع از شریف و فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران. در حال حاضر مشغول به کارم. پارسال بیروت ریجکت شدم.
روز قبل از وقت سفارت:
هتل سیتی سیزن هستم در منطقه دیرا. خیلی به سفارت نزدیک بود. ده دقیقه هم نشد که رسیدم (12.5 درهم کرایه تاکسی دادم) این یعنی واقعا نزدیکه. در ضمن به سیتی سنتر هم نزدیک هست و صبح روز قبل از مصاحبه با پیاده روی حدود 5 دقیقه رسیدم به شعبه بانک NBAD در سیتی سنتر و معادل دلاری 600 درهم برای سفارت آمریکا واریز کردم. این شعبه از 10 صبح شروع به کار میکنه.

Roja
May 7th, 2012, 05:23 PM
ساعات پیش از مصاحبه:
بین ساعت 5:40 تا 6 رسیدم دم سفارت. صف بود. بعد از مدتی اومدن پرینت وقت (برای من ایمیل وقت اضطراری بود) و پاسپورت را چک کردن و جلوی اسامی در لیست تیک زدن. بعد گروه گروه می بردن تو و بازرسی بدنی و وسایل میکردن و میرفتی توی ساختمون. اونجا نوبت مصاحبه دادن. دوباره یک صف تشکیل دادیم برای تحویل برخی مدارک. از من رسید application fee (160 دلار یا 600 درهم)، کپی i-20 و پرینت کانفرمیشن DS-160 را گرفت (از بعضیها پرینت سویس را هم گرفت). یه چیزایی وارد کامپیوتر کرد و مدارک را پس داد و گفت برو توی صف انگشت نگاری. بعد انگشت نگاری شدم و این مدارک را هم ازم گرفت و گفت بشین تا نوبت مصاحبه ات بشه. {یه خانم امریکایی بود که خیلی هم خوش برخورد بود. برام ارزوی موفقیت در مصاحبه کرد}
بعد از مدتی آفیسرها اومدن و بدون هیچ ترتیب خاصی برای مصاحبه شماره ها را صدا می کردن. پنجره 2،4 و 6 برای ایرانیها بود. 2 آقای جوان آمریکایی و یک آقای چشم بادومی با ایرانیها مصاحبه می کردن. وقتی چندتایی شماره بعد از من هم خونده شد و شماره من را نخوندن یه کم استرس اومد سراغم. گفتم نکنه مشکلی وجود داره که منو نگه داشتن. خوشبختانه یکی از دانشجوهای ایرانی دیگه که قبل از من مصاحبه شده بود و برگه زرد را گرفته بود هنوز توی سفارت بود و خیلی بهم قوت قلب داد و کمک کرد که اون لحظات پراسترس را بگذرونم تا شماره ام را صدا کنند. واقعا تا همیشه ازش ممنونم. اون چند لحظه حضورش خیلی خوب بود. میخوام بگم توی سفارت به هم کمک کنید و آروم باشین. اینکه بعضی ها می‌گن اصلا با کسی حرف نزنید و این چیزها به نظرم خیلی موجه نیست. سفارت دبی جو خیلی ارام و صمیمی و خوبی داشت. آفیسرها با حوصله گوش میدادن. پیشنهادم اینه که خودتون باشید.

Roja
May 7th, 2012, 05:24 PM
در طول مصاحبه:
اقای چشم بادومی شماره من را صدا کرد. رفتم جلو به انگلیسی سلام گفتم. به فارسی سلام احوال پرسی کرد. منم به فارسی جواب دادم و حالشو پرسیدم. انقدر راحت و صمیمی بود که کل استرس و نگرانی در لحظه اول ناپدید شد. بعد از احوالپرسی تا لحظه آخر انگلیسی حرف زدیم.
- گفت اینجا نوشته میخوای بری دیپال فاینانس بخونی؟ - گفتم بله.
- اسکالرشیپ هم که گرفتی. تبریک میگم. - گفتم: بله ممنونم
- الان کجا کار میکنی؟ - اسم شرکت را گفتم
- اونجا کارت چی هست؟ - توضیح دادم (من مدیر پروژه در یک شرکت مشاوره مدیریت هستم. پروژه را خیلی کوتاه توضیح دادم)
- این مشتری شما شرکت دولتی هست؟ - توضیح دادم که خصوصی هست و کارهای برخی شرکتهای دولتی بهش برونسپاری شده.
- با لبخند گفت یه بار هم قبلا درخواست ویزات رد شده. – منم خندیدم و گفتم بله.
- اوضاع بیزینس الان ایران چطوره؟ - گفتم so so. توضیح دادم شرکت ما شکر خدا خوب هست و چند تا پروژه داریم. اسم دو سه تا از پروژه ها را گفتم و به دقت گوش میداد.
- چقدر حقوق می‌گیری؟ - گفتم ماهی ... ریال
- برای زندگی بسه؟ - گفتم بله. بستگی به سبک زندگی شما داره. برای من بسه.
- با کی زندگی می‌کنی؟ - با خانواده
- از نظر من مشکلی وجود نداره. همه چی خوبه. ویزات مورد تایید هست. کلیرنس هم لازم نداری. میتونی پاسپورتت را تحویل بدی؟ تا کی هستی دبی؟ - تا سه شنبه هستم ولی میتونم بیشتر بمونم.
- گفت خوبه. ولی صبر کن هنوز چهار ماه تا شروع کلاست وقت هست. ویزا سه ماه اعتبار داره و یک ماه قبل از شروع کلاسهات نمی تونی وارد آمریکا بشی. مجبوری دیرتر بیای و پاسپورتت را بدی. – گفتم: باشه. کی بیام؟
- گفت: نه نمیخواد. میتونم برات مالتیپل کنم که همین الان پاسپورتت را بدی و دیگه نیای.
بعد هم تشکر کردم و خداحافظی اون هم برام آرزوی روز خوب و سفر خوب و موفقیت کرد.
شادان و خندان از سفارت اومدم بیرون.

Roja
May 7th, 2012, 05:26 PM
بخش آخر و آرزوی موفقیت برای شما:
از من هیچ مدرکی نخواست. ولی من همه چی را کامل و دقیق آماده کرده بودم و برده بودم، تمام سوابق تحصیلی و کاری و فیش حقوقی و مدارک مالی و مدارک بیماری قلبی پدرم وغیره. این که بچه ها می‌گن قبل از اینکه تو رو صدا کنه تا حد زیادی تصمیمش را گرفته را قبول دارم. می‌شد حس کرد فقط داره یه چیزایی را دوباره چک می‌کنه. فرمتون را کامل و خوب پرکنید. یه جوری که با خوندن DS-160 و i-20 مجبور بشه بهتون بده. مدارک را هم برای اطمینان کامل و بی‌نقص ببرین که ضریب اعتماد به نفس آدم را می‌بره بالا. فکر کنم همه چی را براتون گفتم. اگه باز هم چیزی یادم اومد می نویسم. سوالی هم داشتین حتما بپرسین. آرزو میکنم همه با لب خندان بیاین اینجا خبرهای خوب بنویسید.

Roja
May 7th, 2012, 05:30 PM
آهان راستی اون وسط هم گفت هم شریف بودی و هم دانشگاه تهران. گفتم بله. لیسانس شریف بودم. فوق لیسانس دانشگاه تهران. بعضی جملات را مثل این یا قبلا ریجکت شدی یا اسکالرشیپ گرفتی را خبری میگفت سوال نمی پرسید. منم سریع در ادامه حرفش یه توضیحی میگفتم که مکالمه در بگیره و سوال نپرسه. مثلا نوع اسکالرشیپ را گفتم.

mmsh81
May 7th, 2012, 05:42 PM
در طول مصاحبه:

- از نظر من مشکلی وجود نداره. همه چی خوبه. ویزات مورد تایید هست. کلیرنس هم لازم نداری. میتونی پاسپورتت را تحویل بدی؟ تا کی هستی دبی؟ - تا سه شنبه هستم ولی میتونم بیشتر بمونم.
- گفت خوبه. ولی صبر کن هنوز چهار ماه تا شروع کلاست وقت هست. ویزا سه ماه اعتبار داره و یک ماه قبل از شروع کلاسهات نمی تونی وارد آمریکا بشی. مجبوری دیرتر بیای و پاسپورتت را بدی. – گفتم: باشه. کی بیام؟
- گفت: نه نمیخواد. میتونم برات مالتیپل کنم که همین الان پاسپورتت را بدی و دیگه نیای.
بعد هم تشکر کردم و خداحافظی اون هم برام آرزوی روز خوب و سفر خوب و موفقیت کرد.
شادان و خندان از سفارت اومدم بیرون.

ضمن تبریک و تشکر بابت توضیحات کامل
اینا روز به روز دارن مهربونتر میشن! خدا به خیر کنه. خیلی خوبه که بدون Clearance ویزا دادن اونم مالتی! البته برایه خانوما راحت تر میگیرن.
ویزارو گرفتین لطفا خبر بدین.

amahdieh
May 7th, 2012, 08:02 PM
آهان راستی اون وسط هم گفت هم شریف بودی و هم دانشگاه تهران. گفتم بله. لیسانس شریف بودم. فوق لیسانس دانشگاه تهران. بعضی جملات را مثل این یا قبلا ریجکت شدی یا اسکالرشیپ گرفتی را خبری میگفت سوال نمی پرسید. منم سریع در ادامه حرفش یه توضیحی میگفتم که مکالمه در بگیره و سوال نپرسه. مثلا نوع اسکالرشیپ را گفتم.

درود
خیلی خیلی تبریک می گم. ممنون که هم تجربه ات و هم شادیت رو با ما به اشتراک گذاشتی. امیدوارم که در تمام مراحل موفق باشین.
بدرود

sempiternity
May 7th, 2012, 09:19 PM
کسی جرات نمیکند اعتراض کند چون میترسند که نتیجه ویزای ان تحت تاثیر قرار گیرد. وضعیت ویزای دانشجویان ایرانی که به مقصد دانشگاههای امریکا اقدام میکنند واقعا فاجعه بار و سخت و بی قانون است . در دبی خانوم دانشجوی به دلیل اینکه ازدواج نکرده بود و جوان بود از گرفتن ویزای دانشجوی که به خاطر ان تا دبی امده بود به راحتی رد شد . در حالی که در نامه قبولی دانشگاه نوشته است دلیل رد درخواست ویزا باید گفته شود و جوان بودن جز ان دلایل نیست . چون قرار نیست مادر بزرگها دانشجو شوند .!! در مورد کیس من در گرجستان کارمند سفارت بدون نگاه کرده به مدارک من گفت : شما توانای مالی ندارید .اینکه چگونه چنین مسئله ای بدون نگاه کردن به مدارک امکان دارد سوالی است که باید پرسیده شود . در دبی هم ناگهان گفتند که پدر من در امریکا است درحالی که پدرم من از شهر ما هم خارج نشده چه برسد به امریکا وبعد دلایل دیگری اورد که به همگی انها جواب دادم و در نهایت نتوانست دلیلی پیدا کند و با خنده گفت امروز نمیتوانم ویزا صادر کنم . من برای اینکه به گرجستان بروم . از زنجان تا تهران 4 ساعت با ماشین حرکت کردم و بعد از تهران به انکارا رفتم تا نامه قبولی دانشگاه را از ادرسم از هتل بگیرم بعد از انکارا به استانبول رفتم بعد از استانبول به تفلیس رفتم و 160 دلار به حساب سفارت واریز کردم تا یک جمله بی معنا بشنوم . من دوبار نامه قبولی با تاریخهای مختلف گرفتم چون سفارت از من خواسته بود و حالا بعد از 5 ماه تلاش نمیتوانم دانشجو شوم و دلیلش را نمیدانم و این برای زندگی من فاجعه بار است. این مسئله که چه کشوری به چه کسی ویزا دهد به من ربطی ندارد و هر کشور مستقلی خودش بهتر به این موضوع اشراف دارد . سوال من این است که دادن و یا ندادن ویزا رازی نیست که فقط در دل کارمند سفارت باشد بهتر است ان را با ما در وب سایت به اشتراک بگذارد تا ما هم بدانیم که خواسته دولت امریکا از درخواست کنندگان ویزا چیست.خواسته من فقط همین است که شرایط ویزا واضح و اشکار باشد مثل بقیه کشورها.من به یه کشور دیگه خواهم رفت

mmsh81
May 8th, 2012, 11:25 AM
کسی جرات نمیکند اعتراض کند چون میترسند که نتیجه ویزای ان تحت تاثیر قرار گیرد. وضعیت ویزای دانشجویان ایرانی که به مقصد دانشگاههای امریکا اقدام میکنند واقعا فاجعه بار و سخت و بی قانون است . در دبی خانوم دانشجوی به دلیل اینکه ازدواج نکرده بود و جوان بود از گرفتن ویزای دانشجوی که به خاطر ان تا دبی امده بود به راحتی رد شد . در حالی که در نامه قبولی دانشگاه نوشته است دلیل رد درخواست ویزا باید گفته شود و جوان بودن جز ان دلایل نیست . چون قرار نیست مادر بزرگها دانشجو شوند .!! در مورد کیس من در گرجستان کارمند سفارت بدون نگاه کرده به مدارک من گفت : شما توانای مالی ندارید .اینکه چگونه چنین مسئله ای بدون نگاه کردن به مدارک امکان دارد سوالی است که باید پرسیده شود . در دبی هم ناگهان گفتند که پدر من در امریکا است درحالی که پدرم من از شهر ما هم خارج نشده چه برسد به امریکا وبعد دلایل دیگری اورد که به همگی انها جواب دادم و در نهایت نتوانست دلیلی پیدا کند و با خنده گفت امروز نمیتوانم ویزا صادر کنم . من برای اینکه به گرجستان بروم . از زنجان تا تهران 4 ساعت با ماشین حرکت کردم و بعد از تهران به انکارا رفتم تا نامه قبولی دانشگاه را از ادرسم از هتل بگیرم بعد از انکارا به استانبول رفتم بعد از استانبول به تفلیس رفتم و 160 دلار به حساب سفارت واریز کردم تا یک جمله بی معنا بشنوم . من دوبار نامه قبولی با تاریخهای مختلف گرفتم چون سفارت از من خواسته بود و حالا بعد از 5 ماه تلاش نمیتوانم دانشجو شوم و دلیلش را نمیدانم و این برای زندگی من فاجعه بار است. این مسئله که چه کشوری به چه کسی ویزا دهد به من ربطی ندارد و هر کشور مستقلی خودش بهتر به این موضوع اشراف دارد . سوال من این است که دادن و یا ندادن ویزا رازی نیست که فقط در دل کارمند سفارت باشد بهتر است ان را با ما در وب سایت به اشتراک بگذارد تا ما هم بدانیم که خواسته دولت امریکا از درخواست کنندگان ویزا چیست.خواسته من فقط همین است که شرایط ویزا واضح و اشکار باشد مثل بقیه کشورها.من به یه کشور دیگه خواهم رفت
دوست عزیز اینقدر نا امید نباشید. من خودم وقتی رفتم سفارت شاید 10% امید داشتم ولی نتیجه مثبت بود! به شما هم توصیه میکنم اگر در ادامه تحصیل در آمریکا جدیت دارید دوباره اقدام کنید. در همین فروم یکی از دوستان بار پنجم موفق شد. خلاصه فعلا" وضعیت به نفع ایرانیاست.
در مورد دلیل ریجکت شدن هم توجه داشته باشید که ما با دانشجوهای فرضا" هندی یا ترک خیلی فرق داریم که خودتون دلیلشو میدونید و کارمند سفارت طبق قانون 214b بدون ذکر دلیل مشخص میتونه رد کنه و طبق تجربیات بنده دقیقا" رازی هست در دل کارمند سفارت که اگه عشقش کشید ویزا بده اگر هم که نکشید....

sempiternity
May 8th, 2012, 12:10 PM
دوست عزیز اینقدر نا امید نباشید. من خودم وقتی رفتم سفارت شاید 10% امید داشتم ولی نتیجه مثبت بود! به شما هم توصیه میکنم اگر در ادامه تحصیل در آمریکا جدیت دارید دوباره اقدام کنید. در همین فروم یکی از دوستان بار پنجم موفق شد. خلاصه فعلا" وضعیت به نفع ایرانیاست.
در مورد دلیل ریجکت شدن هم توجه داشته باشید که ما با دانشجوهای فرضا" هندی یا ترک خیلی فرق داریم که خودتون دلیلشو میدونید و کارمند سفارت طبق قانون 214b بدون ذکر دلیل مشخص میتونه رد کنه و طبق تجربیات بنده دقیقا" رازی هست در دل کارمند سفارت که اگه عشقش کشید ویزا بده اگر هم که نکشید....

دفعه پنجم میدونید یعنی چه .من برای گرفتن وقت از سفارت امریکا در دبی 4 ماه ایمیل فرستادم و دوبار نامه پذیرش گرفتم تا حاج اقا به من وقت ملاقات داد . میگم حاج اقا چون عین گزینش در ایران ممکن چون از فرم دماغ ادم خوشش نمیاد ویزا نده . من مثل شما اهل تهران نیستم تا هر وقت اراده کردم هزینه پست برای دانشگاه بفرستم . پدر من در اومد تا چندین بار 40 دلار به حساب دانشگاه واریز کنم تو زنجان صرافها کارت اعتباری ندارن . درست ما مثل ترکها یا هندیها نیستیم اما من هم دقیقا منظورم همین است که اگر نیستیم سفارت باید در وب سایت بنویسد نه اینکه بازی در بیاره . اگر امریکا ویزا نمیده بهتره در وب سایت بنویسه نه اینکه در وب سایت بنویسه مردم ایران با دولت ایران فرق دارن ما طرفدار دانشجویان هستیم ما مخالف رفتار غیر منطقی دانشگاهها در ایران هستیم ، درهای امریکا به روی دانشجویان ایرانی باز است . برای من مهم دادن یا ندادن و یا فرق داشتن شرایط ما با دیگران نیست برای من مهم این است که چرا اگر فرقی داریم در وب سایت نمینویسند تا اگر خوانواده ها دوست داشتن وارد این کارزار بشن نه اینکه خانواده ملت را دست بندازن.

mmsh81
May 8th, 2012, 03:13 PM
دفعه پنجم میدونید یعنی چه .من برای گرفتن وقت از سفارت امریکا در دبی 4 ماه ایمیل فرستادم و دوبار نامه پذیرش گرفتم تا حاج اقا به من وقت ملاقات داد . میگم حاج اقا چون عین گزینش در ایران ممکن چون از فرم دماغ ادم خوشش نمیاد ویزا نده . من مثل شما اهل تهران نیستم تا هر وقت اراده کردم هزینه پست برای دانشگاه بفرستم . پدر من در اومد تا چندین بار 40 دلار به حساب دانشگاه واریز کنم تو زنجان صرافها کارت اعتباری ندارن . درست ما مثل ترکها یا هندیها نیستیم اما من هم دقیقا منظورم همین است که اگر نیستیم سفارت باید در وب سایت بنویسد نه اینکه بازی در بیاره . اگر امریکا ویزا نمیده بهتره در وب سایت بنویسه نه اینکه در وب سایت بنویسه مردم ایران با دولت ایران فرق دارن ما طرفدار دانشجویان هستیم ما مخالف رفتار غیر منطقی دانشگاهها در ایران هستیم ، درهای امریکا به روی دانشجویان ایرانی باز است . برای من مهم دادن یا ندادن و یا فرق داشتن شرایط ما با دیگران نیست برای من مهم این است که چرا اگر فرقی داریم در وب سایت نمینویسند تا اگر خوانواده ها دوست داشتن وارد این کارزار بشن نه اینکه خانواده ملت را دست بندازن.
من به دبی فقط یکبار ایمیل زدم بعد از 4 روز هم جواب دادن بازم میگم الان شرایط مساعده. اون حرفهایی هم که میان میزنن و حساب مردم و دولت رو از هم جدا میکنن بیشتر شعاره.
حالا شما به مرحله Clearance مشرف نشدید. اگه ایشالا به این مرحله رسیدید کاملا" به پوچ بودن این شعارها پی میبرید و انتظار نداشته باشید که سفارت بیاد رو راست بگه که
ما برای ایرانیها سختگیری بیشتری داریم.
پروسه مهاجرت یا ادامه تحصیل یه قصه طولانیه که ویزا و سفارت فقط خوان دومه (بعد از پذیرش) یعنی باید آدم خیلی پوست کلفت باشه.

Roja
May 8th, 2012, 10:51 PM
امروز (8 می) ویزا را گرفتم.

ضمن تبریک و تشکر بابت توضیحات کامل
اینا روز به روز دارن مهربونتر میشن! خدا به خیر کنه. خیلی خوبه که بدون Clearance ویزا دادن اونم مالتی! البته برایه خانوما راحت تر میگیرن.
ویزارو گرفتین لطفا خبر بدین.

calculator
May 9th, 2012, 12:50 AM
من به دبی فقط یکبار ایمیل زدم بعد از 4 روز هم جواب دادن بازم میگم الان شرایط مساعده. اون حرفهایی هم که میان میزنن و حساب مردم و دولت رو از هم جدا میکنن بیشتر شعاره.
حالا شما به مرحله Clearance مشرف نشدید. اگه ایشالا به این مرحله رسیدید کاملا" به پوچ بودن این شعارها پی میبرید و انتظار نداشته باشید که سفارت بیاد رو راست بگه که
ما برای ایرانیها سختگیری بیشتری داریم.
پروسه مهاجرت یا ادامه تحصیل یه قصه طولانیه که ویزا و سفارت فقط خوان دومه (بعد از پذیرش) یعنی باید آدم خیلی پوست کلفت باشه.

حرف شما درست که ما ایرانیهای بدبخت به خاطر مسائل جانبی باید چوب تو سر خوری امریکا و سفارتش بشیم برای یه امر خیلی ساده و مورد پسند و ان هم ادامه تحصیل.اما سوال اینه که چرا از تمام سفارت های امریکا دبی اشغالترینشونه و با این جماعت ایرانی ها از همه بدتر تا میکنه.یه کشور هایی مثل گرجستان.یا کشور های عجیب غریب که با کیس های ایرانی کار نمیکنند را نیاید جزو سفارت ها برا ایرانیها حساب اورد و بگیم که همه شون با ایرانی ها بدند.چرا مثلا ترکیه طبق قانون با همه افراد برخورد میکنه و کلییرنسش هم مثل ادم انجام میده یا مثلا بیروت یا عشق اباد.اما این دبی که خر با بارش تو این سفارت گم میشه اینقدر کثافت بازی در میاره برا ما بد بخت ها؟اگه هم میخواهید اعتراض به امریکا کنید بهتره اول از سفارت دبی برا دپارتمانشون شکایت کنید بعد بگید چرا شعار میدید دانشجوهای ایرانی در بروشون بازه.

sempiternity
May 9th, 2012, 11:30 AM
اعتراض به رفتار غیر منصفانه سفارت امریکا در دبی (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42347-اعتراض-به-رفتار-غیر-منصفانه-سفارت-امریکا-در-دبی)

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42347-اعتراض-به-رفتار-غیر-منصفانه-سفارت-امریکا-در-دبی

rezarchitect
May 9th, 2012, 01:20 PM
سلام دوست عزیز،من شرایط شما رو کاملا درک می‌کنم و واقعا متأسفم که موفق به دریافت ویزا نشدین. اما وظیفهٔ خودم میدونم که جهت راهنمائی شما و سایر دوستان که دارن این پست‌ها رو می‌خونن و قصد رفتن به دوبی دارن چند نکته رو عنوان کنم. ببینید دوست عزیز، شما پذیرش مشروط داشتید و اگر سوابق مصاحبهٔ دوستان در سنوات گذشته رو مطالعه کنید متوجه میشید که سفارت‌های آمریکا در هیچ جا به پذیرش مشروط اصلا ویزا نمیدن. یا حداقل من موردی رو سراغ ندارم. پس شما بهتره شرایط تون رو تغییر بدین، پذیرش غیر مشروط بگیرید و دوباره اقدام کنید. مطمئن هستم که میتونید ویزا بگیرید. متاسفانه تحلیل‌های شما که مثلا به دختر مجرد ویزا نمیدان و یا صحبت هایی از این قبیل اصلا اساس درستی‌ نداره و مثالهای نقضش در همین فروم موجود هست. ببینید من نمی‌خوام از سفارت دوبی‌ دفاع کنم چون من شخصاً سال ۲۰۰۸ پذیرش غیر مشروط مستر داشتم و خیلی‌ راحت از دوبی‌ رجکت شدم. شما اگر اون دوران رو تجربه می‌کردین هرگز امروز اینطوری صحبت نمی‌کردین. اگر بحث کلیرنس رو بگذریم کنار که یک روند غیر قابل پیش بینی‌ هست، سفارت واقعاً داره خوب ویزا میده. یعنی‌ مشخصا نوع نگاهش نسبت به متقاضی ایرانی‌ تغییر کرده. و این نکته رو من که اون دوران رو تجربه کردم کاملا حس می‌کنم. پس دوست عزیز منصف باشید و بجای اینکه وقت و انرژی رو با نوشتن نامهٔ اعتراضی تلف کنید، سعی‌ کنید که شرایطتون رو تغییر بدین و از ابراز مطالبی که پایهٔ منطقی‌ نداره در فروم خودداری کنید. موفق باشید.

sempiternity
May 9th, 2012, 08:01 PM
سلام دوست عزیز،من شرایط شما رو کاملا درک می‌کنم و واقعا متأسفم که موفق به دریافت ویزا نشدین. اما وظیفهٔ خودم میدونم که جهت راهنمائی شما و سایر دوستان که دارن این پست‌ها رو می‌خونن و قصد رفتن به دوبی دارن چند نکته رو عنوان کنم. ببینید دوست عزیز، شما پذیرش مشروط داشتید و اگر سوابق مصاحبهٔ دوستان در سنوات گذشته رو مطالعه کنید متوجه میشید که سفارت‌های آمریکا در هیچ جا به پذیرش مشروط اصلا ویزا نمیدن. یا حداقل من موردی رو سراغ ندارم. پس شما بهتره شرایط تون رو تغییر بدین، پذیرش غیر مشروط بگیرید و دوباره اقدام کنید. مطمئن هستم که میتونید ویزا بگیرید. متاسفانه تحلیل‌های شما که مثلا به دختر مجرد ویزا نمیدان و یا صحبت هایی از این قبیل اصلا اساس درستی‌ نداره و مثالهای نقضش در همین فروم موجود هست. ببینید من نمی‌خوام از سفارت دوبی‌ دفاع کنم چون من شخصاً سال ۲۰۰۸ پذیرش غیر مشروط مستر داشتم و خیلی‌ راحت از دوبی‌ رجکت شدم. شما اگر اون دوران رو تجربه می‌کردین هرگز امروز اینطوری صحبت نمی‌کردین. اگر بحث کلیرنس رو بگذریم کنار که یک روند غیر قابل پیش بینی‌ هست، سفارت واقعاً داره خوب ویزا میده. یعنی‌ مشخصا نوع نگاهش نسبت به متقاضی ایرانی‌ تغییر کرده. و این نکته رو من که اون دوران رو تجربه کردم کاملا حس می‌کنم. پس دوست عزیز منصف باشید و بجای اینکه وقت و انرژی رو با نوشتن نامهٔ اعتراضی تلف کنید، سعی‌ کنید که شرایطتون رو تغییر بدین و از ابراز مطالبی که پایهٔ منطقی‌ نداره در فروم خودداری کنید. موفق باشید.

اول این را باید بگم که من ابرای ادامه تحصیل به المان خواهم رفت و از سفارت هم وقت گرفتم پس امریکا مسله شخصی من نیست بلکه واقعا دوست دارم شرایط برای بقیه بهتر بشه. اما در جواب صحبتهای شما . باید بگم که من برای صدای امریکا هم انامه اعتراض نوشتم و از انها خواهش کردم که در یک برنامه این مسله را مطرح کنند ،که مطرح هم کردند و اگر دیروز صدای امریکا برنامه روی خط را میدید در رابطه با ویزا بود که خانمی پیغام فرستاد و گفت به دلیل جوان بودن ریجکت شده ،پس این موضوع فقط ساخته من نیست و یک مشکل حقیقی است .من برای دپارتمان وزارت خارجه امریکا هم نوشتم . برای خود سفارت دبی هم نوشتم برای شبکه یورونیوز هم نوشتم . من در تورکیه دانشجو هستم وقبلا هم در قبرس بودم و میدانم که دانشگاههای امریکا برای اموزش زبان دانشجو قبول میکنه . و اما مورد ریجکت شما که با کمال تاسف باید بگم که شما حتی کوچکترین اعتراضی ندارید و این موضوع را پذیرفتین . من به عنوان یک دانشجو هرگز شعبده بازی و کف بینی کارمند سفارت و بازی با اینده جوانان را قبول نمیکنم . شما برای تغییر وضعیت خودتان باید تلاش کنید . و این با تغییر رشته تحصیلی من حاصل نمیشه . بلکه انها باید رفتارشان را تغییر بدهند . و من وقت خودم را تلف نمیکنم .فوقش 10 دقیقه همراه با چای نوشیدن برای من وقت گیر خواهد بود .

Bahiramalek
May 10th, 2012, 12:55 AM
از اساتيد محترم خواهش ميكنم سر جدتون منو راهنمايي كنيد. من پذيرش از دانشگاه رنك ١٠٠ رشته حقوق مستر گرفتم وچون نمره تافلم خيلي كم بود بايد يك ترم زبان حقوقي وپيش نياز بگذرونم. پذيرشم مشروط نيست و اين روال معمول دانشگاه هست كه دانشجوهاي خارجي بايدزبان حقوقي و پيش نياز پاس كنند. در نامه دانشگاه هم عنوان پذيرش مشروط ننوشته در ضمن دانشگاه نيويورك هم پذيرش عادي به من داده بود و مشروط نبودم. به نظر شمابا نمره تافل ٧٠ دبي يا هر سفارتي ردم ميكنه؟؟ ضمناً پذيرشم با بورس هست. معدلم بالا بوده و فوق ليسانس حقوق بشر و فعال حقوق بشر هستم كه دانشگاه شرايطم رو عالي ارزيابي كرده بود كه پذيرش داد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد

sempiternity
May 10th, 2012, 11:36 AM
از اساتيد محترم خواهش ميكنم سر جدتون منو راهنمايي كنيد. من پذيرش از دانشگاه رنك ١٠٠ رشته حقوق مستر گرفتم وچون نمره تافلم خيلي كم بود بايد يك ترم زبان حقوقي وپيش نياز بگذرونم. پذيرشم مشروط نيست و اين روال معمول دانشگاه هست كه دانشجوهاي خارجي بايدزبان حقوقي و پيش نياز پاس كنند. در نامه دانشگاه هم عنوان پذيرش مشروط ننوشته در ضمن دانشگاه نيويورك هم پذيرش عادي به من داده بود و مشروط نبودم. به نظر شمابا نمره تافل ٧٠ دبي يا هر سفارتي ردم ميكنه؟؟ ضمناً پذيرشم با بورس هست. معدلم بالا بوده و فوق ليسانس حقوق بشر و فعال حقوق بشر هستم كه دانشگاه شرايطم رو عالي ارزيابي كرده بود كه پذيرش داد. ممنون ميشم راهنمايي كنيد

اگر در نامه I-20 شما نام رشته حقوق نوشته شده باشد شما دانشجوی مشروط به حساب نمی ایید . اما اگر نوشته باشه زبان اینگلیسی (زبان دوم ) شما پذیرش مشروط هستید . و لی اگر حقوق نوشته شده باشد بهترین جا سفارت انکارا است و به نظر من مشکلی هم با نمره تافل وجود نداره . انها به برگه قبولی شما بیش از هر چیزی اهمیت میدهند. سفارت دبی هم دانشجویان شرطی و هم غیر شرطی را برسسی میکند که سفارت خوبی نیست . بهترین جا انکارا است که اصلابه دانشجویان شرطی وقت ملاقات فوری نمیده . و کارش بر روی دانشجویان اصلی متمرکز هست و خیلی بهتره .

maryamshmo
May 10th, 2012, 02:22 PM
من ديروز دبی مصاحبه داشتم و خواستم که واسه ادای دين تجربه خودم رو اينجا بنويسم شايد به درد کسی بخوره ولی تو 2 تا قسمت ميگم:،من واسه phd ميرم full fund,
اول از همه با اطمينان کامل ميگم که جو الکی درباره دبی منفی هست و ديگه حتی اون آفيسر چشم بادومی که همه ازش ميترسن هم از اونجا رفته و 2 جوون مهربون آمريکايی با ايرانی ها مصاحبه مکنن
:2:از من هیییییییییييچ مدرکی نخواستن!!! من cv برده بودم، admission letter, Job offer، و bank statement, کارنامه تافل و جی آر اي، رزومه،رسيد پرداخت سويس، پاسبورت قبليم , عکس 5* 5 که آفيسر حتی يکی از اين ها هم نگاه نکرد!!!!!فقط DS160 confirmation و پاسبورتم رو نگاه کرد و تمام! حتی از من نپرسيد که بعد از درست ميخوای چه کار کنی!
3: از من اين سوال ها رو پرسيد:
- ميخوای بری US چی بخونی؟ : phd e computer science
- اينجا چی و کجا خوندی؟ برق دانشگاه تهران
- چند تا اپلای کردی و چرا دانشگاه x رو انتخاب کردی؟ : 9 تا و چون x خيلی خوبه و من دوستش دارم!
- اونجا قراره رو چی تحقيق کنی؟ :....
- کسی رو داری تو آمريکا؟ نه!
-transcriptet رو ببينم
-- congradulation ! و کارت زرد رو داد
-البته امروز هم ايمل زدن که رزومت رو ايمل کن که من هم کردم. اميدوارم که اين چيز خاصی نباشه

اونجا يک دانشجو هم بود که دانشگاه آزاد قزوين درس خونده بود و مستر بی فاند بود و به راحتی ويزا هم گرفت!
و البته 30-40 ايرانی ديگه بودن که با خيلی هاشن که تو هتل ما بودن دوست شدم و کسانی بودن که ويزای توريستی واسه ديدن بچه هاشون يا اقوامشون ميخواستن و به شما ميگم که اونايی که مشکلی تو کارشن نبود به راحتی ويزا دادن!
به يک خانم و آقا ندادن چون هيچ بچه اي ايران نداشتن و تا بحال هم هيچ سفر خارجی نرفته بودن!
به يک خانم و آقا ندادن چون آقا مشکل خدمت به سپاه داشت
- يک خانم هم بود که زن برادرش خيلی بدجور مريض بود و واسه پرستاری بچه اون ميخواست بره اما دعوت نآمه رو نياورده بود!! که آفيسر گفت برو با دعوت نعمه بيا
به يک جوونه مجرد ندادن چون مادر و خواهرش گرين کارت داشتن و خودش هم قبلاً ها تقاضای گرين کارت کرده بود!
که البته اگه هرکدو م از اينا بيان اينجا تجربه خودشين رو بنويسن، ميگن ما مدارکمون کامل کامل بود 400 ميليون هم تو حسابمون بود آفسير نامردی کرد ويزا نداد! کاش آدم های نرمال که ويزا ميگرفتن هم اينجا مينوشتن تجربه هاشون رو
بقيه نرمال بودن و ويزا هم گرفتن! مثلاً يا يک بچه ايران داشتن يا زن يا شوهرشون ايران بود يا يک سفر (حالا مثلاً 10 سال پيش ژاپن) رفته بودن

sahar11
May 10th, 2012, 02:30 PM
سلام بچه ها من پذیرش phd فول فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا دار م و دارم واسه مصاحبه میرم دبی اما قبلا اینجا دانشجوی دکترا بودم اما خب چند وقت پیش انصراف دادم. اینکه قبلا اینجا دانشجوی دکترا بودم تاثیر بدی روی مصاحبه ام داره؟

lida_87
May 10th, 2012, 03:23 PM
سلام دوستان
من یکشنبه 7 می از دبی وقت مصاحبه برای ویزای همسر داشتم و خوشبختانه بعد از چند تا سوال بهم ویزا دادن.
اولین مدارکی که ازم خواستن پاسپورت و confirmation ID (همون صفحه ای که وقت سفارت بودDS-160) و 600 درهم فیش واریزی سفارت و کپی I20 و یک قطعه عکس 5 در 5 جهت اسکن بودند. بعد انگشت نگاری کردند و بهمون گفتند که منتظر باشیم تا برای مصاحبه شماره تون رو صدا بزنیم.
سوالاتی که توی مصاحبه ازم پرسیدن اینا بودن:
1- کی ازدواج کردید؟
2- چطور با هم آشنا شدید؟
3- همسرتون تو چه رشته ای تحصیل می کنند؟
4- تو ایران کار می کنید؟
5- می تونم عقد نامه تون رو ببینم؟
6- غذای مورد علاقه همسرت چیه؟ (فکر کنم یه سوال روانشناسی بود)
و بالاخره بهم گفتند که قبول شدید وتا سه روز میتونید ویزاتون رو بگیرید اما من بعد دو روز پرواز داشتم و بهشون گفتم که میخوام حوالی مهر ماه از ایران برم... ایشون هم گفتند پس هر وقت خواستید برید پاسپورتتونو بیارید و ویزاتونو ببرید.
با توجه به اینکه ویزای همسرم multiple بود ولی گفتند که اشتباه شده و به من ویزای single دادن.
مدارک دیگهای مثل Bank Statement هم با خودم برده بودم ولی از من فقط برگه وقت سفارت (DS-160) و کپی I20 و ترجمه سند ازدواج و عکس رو خواستند.
در ضمن جهت اطلاع دوستان اینو هم بگم که همه ایرانیان اونجا به زبان فارسی مصاحبه می شدند و فقط دانشجویان ایرانی که برای ویزای F1 اپلای کرده بودند انگلیسی مصاحبه می شدند.
از مدیریت سایت apply abroad و همه ی دوستان که تجربه هاشونو اینجا بیان می کنند تشکر می کنم.

Salman29
May 10th, 2012, 03:32 PM
سلام بچه ها من پذیرش phd فول فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا دار م و دارم واسه مصاحبه میرم دبی اما قبلا اینجا دانشجوی دکترا بودم اما خب چند وقت پیش انصراف دادم. اینکه قبلا اینجا دانشجوی دکترا بودم تاثیر بدی روی مصاحبه ام داره؟

من هم شرایط شما را دارم البته قبلا در کشور دیگری دانشجوی دکترا بودم ، اگه ما چیزی نگیم که آنها نمی فهمند...................... یعنی می توانند بفهمند؟؟؟؟؟؟؟؟

calculator
May 10th, 2012, 04:30 PM
من ديروز دبی مصاحبه داشتم و خواستم که واسه ادای دين تجربه خودم رو اينجا بنويسم شايد به درد کسی بخوره ولی تو 2 تا قسمت ميگم:،من واسه phd ميرم full fund,
اول از همه با اطمينان کامل ميگم که جو الکی درباره دبی منفی هست و ديگه حتی اون آفيسر چشم بادومی که همه ازش ميترسن هم از اونجا رفته و 2 جوون مهربون آمريکايی با ايرانی ها مصاحبه مکنن
:2:از من هیییییییییييچ مدرکی نخواستن!!! من cv برده بودم، admission letter, Job offer، و bank statement, کارنامه تافل و جی آر اي، رزومه،رسيد پرداخت سويس، پاسبورت قبليم , عکس 5* 5 که آفيسر حتی يکی از اين ها هم نگاه نکرد!!!!!فقط DS160 confirmation و پاسبورتم رو نگاه کرد و تمام! حتی از من نپرسيد که بعد از درست ميخوای چه کار کنی!
- چند تا اپلای کردی و چرا دانشگاه x رو انتخاب کردی؟ : 9 تا و چون x خيلی خوبه و من دوستش دارم!
-transcriptet رو ببينم
-البته امروز هم ايمل زدن که رزومت رو ايمل کن که من هم کردم. اميدوارم که اين چيز خاصی نباشه

اونجا يک دانشجو هم بود که دانشگاه آزاد قزوين درس خونده بود و مستر بی فاند بود و به راحتی ويزا هم گرفت!
و البته 30-40 ايرانی ديگه بودن که با خيلی هاشن که تو هتل ما بودن دوست شدم و کسانی بودن که ويزای توريستی واسه ديدن بچه هاشون يا اقوامشون ميخواستن و به شما ميگم که اونايی که مشکلی تو کارشن نبود به راحتی ويزا دادن!
به يک خانم و آقا ندادن چون هيچ بچه اي ايران نداشتن و تا بحال هم هيچ سفر خارجی نرفته بودن!
- يک خانم هم بود که زن برادرش خيلی بدجور مريض بود و واسه پرستاری بچه اون ميخواست بره اما دعوت نآمه رو نياورده بود!! که آفيسر گفت برو با دعوت نعمه بيا
به يک جوونه مجرد ندادن چون مادر و خواهرش گرين کارت داشتن و خودش هم قبلاً ها تقاضای گرين کارت کرده بود!
که البته اگه هرکدو م از اينا بيان اينجا تجربه خودشين رو بنويسن، ميگن ما مدارکمون کامل کامل بود 400 ميليون هم تو حسابمون بود آفسير نامردی کرد ويزا نداد! کاش آدم های نرمال که ويزا ميگرفتن هم اينجا مينوشتن تجربه هاشون رو
بقيه نرمال بودن و ويزا هم گرفتن! مثلاً يا يک بچه ايران داشتن يا زن يا شوهرشون ايران بود يا يک سفر (حالا مثلاً 10 سال پيش ژاپن) رفته بودن

سلام.اولا بهت تبریک میگم و ثانیا خواستی که یکی نرمال ویزا میگیره بیاد بنویسه.خوب من هم برات اینجا مینویسم اون وقت خواهشا و خداپسندانه خودت قضاوت کن از جو دبی و کیس من و بهم بگو که مشکل من داشتم یا سفارت دبی؟جوانمردی میکنی اگه جواب منو بدی.من در 30 نوامبر 2011 دبی مصاحبه شدم و بعد از کلی سوال پرسیدن و جواب خواستن که 20 دقیقه زمان برد( و منو یک( خانم امریکایی مصاحبه کرد) و یه اقا بوره هم مدام با اون خانمه در مورد کیس من باهاش صحبت میکرد) بالاخره گفت:your visa is approved and submit your passport to mpost و من هم بسیا رخوشحال امدم بیرون و بدون اینکه بگم کلییرنس خوردم یا نه پاسو دادم پست و رفتم هتل بعد شب پاسم امد هتل بدون ویزا به انظمام یه برگه صورتی که کیس نامبر هم روش بود.کیس نامبرو وارد سایت کردم و نوشته بودadditional documents before issuing visa و مدارکی مثل:full cv with all jobs held,transcripts,detailed 2-3 paragraphs of proposed course of studies in the u.s,امدم ایران و همه مدارکو کامل و بسیار عالی جمع اوری کردم و ایمیل کردم دبی و 6 روز بعد هم ایمیل زدند که مدارک ارجاع شد به افیسر این چارج. و تایید میکنیم مدارکت دریافت شد و صفحه کیس نامبر تغییر کرد به این جمله:your case is currently undergoing processing و در تاریخ 11 فوریه 2012 در سایت نوشتند که کلییر شدم و پاسو بفرستم دبی و خوشحالانه دادم پاسو یه اژانس برد دبی اما اما اما بعد از 8 روز ماندن پاسپورت در سفارت پاس بدون ویزا مجدد با همان برگه صورتی قبلی فقط تاریخش عوض شد 7 مارچ 2012 امد بیرون و سایت هم دوباره تغییر کرد به همان جمله:case is currently undergoing processing
و الان هم 2 ماه و 3 روز هم گذشت و هیچ خبری هم نشد و امیدوارم که دیگه هم خبری نشه چون من اقدام کردم برا کشور دیگه ای و به زودی هم انجا خواهم رفت .فقط تو میتونی بگی که اشکال کار من بودم یا سفارت دبی که فقط میخواسته منو فیلم کنه و از همون اول هم نمیخواسته ویزا بده فقط میخواسته منو زده کنه تا دیگه دنبال ویزا نرم.من نه خدمت سربازی رفتم.نه در ارگان خاص و خطرناکی کار کردم و نه در فامیلمون کس خطرناکی داشتم و نه فاند داشتم که بگند منبع فاند خطرناک بوده و نا برا دکترا اقدام کردم و نه رشته ام رشته خطرناکی بوده.من برا مستر عمران گرایش حمل و نقل میخواستم بروم بدون فاند و دانشگاهم هم رتبه 400 دردنیا و در یو.اس.نیوز رتبه 180.حالا اگه برا خودت هم الان مثل من بشه اون وقت چی میگی؟چون من هم وقتی قبول شدم همین حرفهای تو رو میزدم و میگفتم این همه بچه ها بد از دبی گفتند من ویزا گرفتم اون هم بدون کلییرنس.لطفا عادلانه قضاوت کن و عادلانه مشکل کار منو بگو تا شاید از نظر تو بفهمم مشکل کجا بوده.منتظر پاسخ تو یا هر دوستی که میگه بچه ها بیخودی از دبی بد میگند مشکل منو یا سفارتو بگه.من نه دیگه میخواهم بروم امریکا و نه دیگه میخواهم وقتمو تلف کنم فقط میخواهم هرکی از دبی خوب میگه بیاد کیس منو عادلانه قضاوت کنه.خدانگهدار

sempiternity
May 10th, 2012, 07:02 PM
-transcriptet رو ببينم

با تبریک برای شما دانشجوی عزیز امیدوارم همیشه موفق باشید . ولی اینکه به ویزا نگرفته ها تلویحا غیر نرمال میگید اشتباهه . پدر من مدرک مهندسی خودش را زمان شاه گرفته . و چند ده ساله که شرکت داره و در حساب من بیش تر از 400 میلیون که شما فرمودید پول است. من 3 سال قبرس دانشجو بودم و علاوه بر مدارک معمولی و تایدات دو پرفسور از ریس دانشکده نامه تایید دارم که فکر نکنم هیچ دانشجوی در ایران حتی بتونه تصورش را بکنه. و با این همه اصلا مدارک من دیده نشد و از من مدرکی نخواستن . و برای رد درخواست من هم خود افیسر سفارت نتونست دلیلی پیدا کنه چند تا دلیل پرووند بعد دید جواب نمیده بعد از 10 دقیقه تازه فرم 160 من را برداشت و با بارکد خوان خوندش و پرونده من رو اورد رو صفحه کامپیوتر . و بعد ناگهان گفت بابای شما امریکا ست شما می خواهید برید پیش باباتون منم گفتم من کسی را امریکا ندارم . بعد گفت مشکل مالی دارید متاسفم نمیتونم ویزا بدم بعد من سریع گفتم می خواهید مدارک بانکی را ببنید که با کمال تعجب گفت نه !!! (خوب پس چرا پرسید؟؟؟) و با خنده گفت امروز نمیتونم ویزا بدم . کا ملا معلومه که حتی پرونده من را هم نخونده چون در نامه قبولی دانشگاه اسپانسر من پدر من بود نه من . گرجستان هم که فوق العاده بود. حتی روی صندلی هم ننشستم چون صندلی نبود بعد اسم من را پرسید و در حالی که از پشت شیشه جدا میشد و می رفت گفت متاسفم من در حالی که میرفت پرسیدم که میتونم برم انکارا گفت بله بعد رفت. خیلیها ار دبی ویزا میگرند اما بر هیچ اساس قابل درکی استوار نیست. اگر من انرمال بودم افیسر مثل گربه چکمه پوش تو چشمهای من زل نمیزد دلیل رو میگفت و ریجکت میکرد دیگه مجبور نبود 30 دقیقه با من حرف بزنه. چون نرمال بودم 30 دقیقه طول کشید. اما نتونست دلیلی بگه .

sahar11
May 10th, 2012, 10:54 PM
آخه بچه ها همش تو فروم میگن راستشو بگین. از اینا بعید نیست که تحقیق کنن. آخه خداییش کاری هم نداره فهمیدنش. میترسم نگیم بعد اونا برن تحقیق کنن و بفهمن و الکی زمان کلیرنس رو واسه خودمون زیاد کنیم. ووقتی فهمیدن تو شک بیافتن که نکنه ریگی تو کفشمونه. کاش بچه هایی که شرایط ما رو داشتن و رفتن مصاحبه و کلیرنس هم خوردن کمکمون کنن. شما کی مصاحبه دارین؟؟؟

elmira_o
May 11th, 2012, 07:34 PM
سلام
منم دانشجوی دکتری هستم و میخوام انصراف بدم. اما تو فرمم نوشتم که الان دانشجو هستم. گفتم اگر پرسیدند میگم که رشتمو دوست نداشتم. آخه واقعا هم همینطوره و فیلدی که پذیرش گرفتم کاملا متفاوته. آخه ممکن بود بفهمند. چون اسمم تو سایت دانشگاه هست. به نظرتون ممکنه گیر بدند؟

من هم شرایط شما را دارم البته قبلا در کشور دیگری دانشجوی دکترا بودم ، اگه ما چیزی نگیم که آنها نمی فهمند...................... یعنی می توانند بفهمند؟؟؟؟؟؟؟؟

elmira_o
May 11th, 2012, 07:53 PM
سلام
من پذیرش دکتری دارم با فاند کامل. چقدر پول تو حساب بانکیم باشه خوبه؟ کم؟ زیاد؟ حدودا چقدر؟ و اینکه حتما باید به دلار نوشته شده باشه. اگه به ریال اما به انگلیسی نوشته شده باشه قبول نیست؟ ؟ مرسی

Amola
May 11th, 2012, 08:14 PM
سلام
منم دانشجوی دکتری هستم و میخوام انصراف بدم. اما تو فرمم نوشتم که الان دانشجو هستم. گفتم اگر پرسیدند میگم که رشتمو دوست نداشتم. آخه واقعا هم همینطوره و فیلدی که پذیرش گرفتم کاملا متفاوته. آخه ممکن بود بفهمند. چون اسمم تو سایت دانشگاه هست. به نظرتون ممکنه گیر بدند؟

درود..
منم مستر مجدد هستم...و دارم چند روز دیگه میرم سفارت آنکارا....من تصمیم دارم حقیقت رو بگم. یعنی بگم که انصراف دادم..من خیلی زیاد برای این موضوع وقت گذاشتم تا به این نتیجه رسیدم...
تنها نکته منفی این قضیه اینه که شاید انصراف دادن از نظر آفیسر بار منفی داشته باشه...نظر بقیه چیه؟

Roja
May 11th, 2012, 09:11 PM
سلام
من فکر میکنم به ریال قبوله. آفیسر کاملا از ریال حس داره و می فهمه. از من حقوق ماهیانه ام را به ریال پرسید. نگران این موارد نباشید.
بانک استیتمنت ببرید ولی حدس میزنم اصلا نگاه نخواهد کرد. موفق باشید.

سلام
من پذیرش دکتری دارم با فاند کامل. چقدر پول تو حساب بانکیم باشه خوبه؟ کم؟ زیاد؟ حدودا چقدر؟ و اینکه حتما باید به دلار نوشته شده باشه. اگه به ریال اما به انگلیسی نوشته شده باشه قبول نیست؟ ؟ مرسی

azbl
May 11th, 2012, 10:00 PM
دوستان سفلرت دوبي رو اينكه خواهر يا برادر تو امريكا داشته باشيم گيره؟ چون انكارا گويا گير نميده...

engineer62
May 12th, 2012, 02:48 AM
دوست عزیز من به شما و همچنین به جناب calculator حق میدم! متاسفانه شرایط ما به نحوی هست که به نوعی سرنوشت ما بسته به نظر آفیسر سفارته. من خودم 31 می برای دوبی وقت مصاحبه دارم و این احتمال رو میدم که ممکنه اتفاقاتی که برای شما رخ داده، برای من و هر شخص دیگه ای هم بیفته. ایکاش به جای غیر نرمال دانستن دوستانی که چنین تجربیاتی دارن، این امکان فراهم میشد که این تجربیات رو تحلیل کرد و به یک نتیجه ای رسید. واقعا آرزو میکنم که ناامید نشید و برای سایر مراحل زندگی تلاش کنید و موفق باشید. یا حق

با تبریک برای شما دانشجوی عزیز امیدوارم همیشه موفق باشید . ولی اینکه به ویزا نگرفته ها تلویحا غیر نرمال میگید اشتباهه . پدر من مدرک مهندسی خودش را زمان شاه گرفته . و چند ده ساله که شرکت داره و در حساب من بیش تر از 400 میلیون که شما فرمودید پول است. من 3 سال قبرس دانشجو بودم و علاوه بر مدارک معمولی و تایدات دو پرفسور از ریس دانشکده نامه تایید دارم که فکر نکنم هیچ دانشجوی در ایران حتی بتونه تصورش را بکنه. و با این همه اصلا مدارک من دیده نشد و از من مدرکی نخواستن . و برای رد درخواست من هم خود افیسر سفارت نتونست دلیلی پیدا کنه چند تا دلیل پرووند بعد دید جواب نمیده بعد از 10 دقیقه تازه فرم 160 من را برداشت و با بارکد خوان خوندش و پرونده من رو اورد رو صفحه کامپیوتر . و بعد ناگهان گفت بابای شما امریکا ست شما می خواهید برید پیش باباتون منم گفتم من کسی را امریکا ندارم . بعد گفت مشکل مالی دارید متاسفم نمیتونم ویزا بدم بعد من سریع گفتم می خواهید مدارک بانکی را ببنید که با کمال تعجب گفت نه !!! (خوب پس چرا پرسید؟؟؟) و با خنده گفت امروز نمیتونم ویزا بدم . کا ملا معلومه که حتی پرونده من را هم نخونده چون در نامه قبولی دانشگاه اسپانسر من پدر من بود نه من . گرجستان هم که فوق العاده بود. حتی روی صندلی هم ننشستم چون صندلی نبود بعد اسم من را پرسید و در حالی که از پشت شیشه جدا میشد و می رفت گفت متاسفم من در حالی که میرفت پرسیدم که میتونم برم انکارا گفت بله بعد رفت. خیلیها ار دبی ویزا میگرند اما بر هیچ اساس قابل درکی استوار نیست. اگر من انرمال بودم افیسر مثل گربه چکمه پوش تو چشمهای من زل نمیزد دلیل رو میگفت و ریجکت میکرد دیگه مجبور نبود 30 دقیقه با من حرف بزنه. چون نرمال بودم 30 دقیقه طول کشید. اما نتونست دلیلی بگه .

lkh
May 12th, 2012, 03:50 PM
من 2 می در دبی مصاحبه داشتم که به خاطر اینکه برادرم سیتیزن و مادرم گرین کارت داره ریجکت شدم حالا از انکارا وقت دارم .نمیدونم چی میشه.من پذیرش مستر بدون فاند دارم.

mmsh81
May 12th, 2012, 05:25 PM
من 2 می در دبی مصاحبه داشتم که به خاطر اینکه برادرم سیتیزن و مادرم گرین کارت داره ریجکت شدم حالا از انکارا وقت دارم .نمیدونم چی میشه.من پذیرش مستر بدون فاند دارم.

دوست عزیز
ضمن ابراز تاسف اگه ممکنه شرایط خودتونو کاملتر به همراه سوالای مطرح شده در مصاحبه را مرقوم بفرمایید.

Milad2012
May 13th, 2012, 02:37 AM
دوست عزیز من هم از ریجکت ایشون متاسفم، اما از همین توضیحی که ایشون داده اند پیش از مصاحبه هم احتمال ریجکتشون خیلی بیشتر از قبولیشون بوده!! مشکل اصلی ایشون tie هست!! امیدوارم که موفق به اخذ ویزا از آنکارا بشوند..

abraham66
May 13th, 2012, 02:41 AM
دوست عزیز من هم از ریجکت ایشون متاسفم، اما از همین توضیحی که ایشون داده اند پیش از مصاحبه هم احتمال ریجکتشون خیلی بیشتر از قبولیشون بوده!! مشکل اصلی ایشون tie هست!! امیدوارم که موفق به اخذ ویزا از آنکارا بشوند..

با این حساب منم کمی نگران شدم.
من عموم همون شهری زندگی میکنه که من دارم میرم!
پیشنهادی چیزی دارید که چی بهشون بگم که مشکلی برام پیش نیاد؟
ممنون میشم :)

lkh
May 13th, 2012, 07:31 AM
از من پرسید برادرت کجاست و مادرت کجا زندگی میکنه که من گفتم با برادرم زندگی میکنه البته من از دانشگاهی پذیرش دارم که برادرم هم در اون ایالته.پرسید چند دانشگاه اپلای کردی و چرا اینجا رو انتخاب کردیو اخر هم گفت تو میخاهی بمونی و من نمی تونم بهت ویزا بدم.به من اصلان اجازه نداد حرف بزنم.اون یه خانم مو بور بود که به نظر من خیلی بد اخلاق بود.

lkh
May 13th, 2012, 07:33 AM
اگه دوستان میتونن من رو راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم

mmsh81
May 13th, 2012, 10:17 AM
با این حساب منم کمی نگران شدم.
من عموم همون شهری زندگی میکنه که من دارم میرم!
پیشنهادی چیزی دارید که چی بهشون بگم که مشکلی برام پیش نیاد؟
ممنون میشم :)
من هم شرایطم دقیقا" مثل دوستمون lkh بود یعنی مستر بدون فاند خواهرم سیتیزن و پدر و مادر با گرین کارت تازه خودمم تو صف گرین کارت هستم! همون ایالت خواهرم هم میرم.
با این وجود ویزا داد دوبی.

azbl
May 13th, 2012, 12:39 PM
من هم شرایطم دقیقا" مثل دوستمون lkh بود یعنی مستر بدون فاند خواهرم سیتیزن و پدر و مادر با گرین کارت تازه خودمم تو صف گرین کارت هستم! همون ایالت خواهرم هم میرم.
با این وجود ویزا داد دوبی.

چقدر خوشحال شدم،نا اميد شده بودم ديگه... ميشه لطفا تعريف كنين چه سوال هايي پرسيد و شما چه جوابايي دادين؟ كي مصاحبه داشتين؟ خيلي ممنون. 

mmsh81
May 13th, 2012, 02:11 PM
چقدر خوشحال شدم،نا اميد شده بودم ديگه... ميشه لطفا تعريف كنين چه سوال هايي پرسيد و شما چه جوابايي دادين؟ كي مصاحبه داشتين؟ خيلي ممنون.

شما مگه پستهای قبلی رو نخوندید؟! در پست 145 توضیح دادم.

engineer62
May 13th, 2012, 02:34 PM
اگه دوستان میتونن من رو راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم

به نظر من این ایرادی که آفیسر گرفته، اصلاً بر شما وارد نیست! مثال نقضش هم جناب mmsh81 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?15551-mmsh81) و سایر دوستان هستن! من پیشنهاد میکنم شما Job Offer تهیه کنید تا tie شما رو به نحوی به اینجا نشون میده، اگر اکادمیک باشه که خیلی بهتره!
موفق باشید.

abraham66
May 13th, 2012, 03:01 PM
به نظر من این ایرادی که آفیسر گرفته، اصلاً بر شما وارد نیست! مثال نقضش هم جناب mmsh81 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?15551-mmsh81) و سایر دوستان هستن! من پیشنهاد میکنم شما Job Offer تهیه کنید تا tie شما رو به نحوی به اینجا نشون میده، اگر اکادمیک باشه که خیلی بهتره!
موفق باشید.

دوست عزیز job offer چی هست؟