PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات خود درباره طرح خدمت گروههای پزشکی را در اینجا مطرح کنید

صفحه ها : [1] 2

لیلا
July 13th, 2008, 11:16 AM
سلام دوستان
من تابستون پارسال در رشته پرستاری از دانشگاه آزاد با معدل 17.16 فارغ التحصیل شدم اما طرحمو نگذروندم .میخواستم ببینم با این شرایط آیا امکان پذیرش در دانشگاههای مالزی برام وجود داره یا نه؟ و همچنین اینکه قضیه ی طرحم چی میشه ؟و اینکه در چه رشته هایی میتونم ادامه تحصیل بدم ؟ چون دوست دارم در رشته ی روانشناسی یا فیزیولوژی ادامه تحصیل بدم. واینکه آیا اگه به ایران برگردم دوباره باید طرحمو برم یانه ؟ آیا نوع گذروندن طرحم فرق میکنه یا نه؟ و آیا مدرکم معتبره یا نه.
کلا اگه هیچ کدوم از این راهها نشد آیا میتونم نمره هامو معادل سازی کنم برای یه رشته ی دیگه ؟ اگه میتونم مثلا چه رشته ای؟
ممنون اگه راهنمایی کنیدi
همچنین آیا امکان خرید طرح خدمت وجود داره یا نه؟

sysbiosys
July 13th, 2008, 01:50 PM
در دانشگاههای دولتی تا طرح نرید بتتون مدرک تحصیلی و ریز نمرات رو نمی دن. دانشگاههای آزاد رو نمی دونم. بهتره از آموزش دانشگاهتون سوال کنید.
در مورد رشته هایی که می تونید برید هم بهترین راه چک کردن دانشگاه مقصد هست ولی اصولا اکثر رشته های علوم پایه پزشکی و بالینی رو می تونید انتخاب کنید.

شروین
July 15th, 2008, 11:40 AM
شما نمی تونید طرح رو بخرید ( این جمله ایی که تو وزارت بهداشت واحد طرح به همه مگن و من رو 2 سال + 1 سال صف انتظار گرفتار کرد) ولی میتونید و.اسه طرح ودیعه بگذارید و مدرک و ریز نمرات رو ازاد کنید ...و اگر بر نگردید ودیعه ملکی یا مالی هپلی می شه !
اطلاعات روز رو از اداره طرح بگد.....

sysbiosys
July 15th, 2008, 12:36 PM
شروین راست می گه. تا همین هفته پیش که من وزارت بهداشت بودم همینو می گفتن. منم دو سال سر این قضیه معطل شدم. اما شاید دانشگاه آزاد فرق کنه. حتما از د انشگاهتون و از وزارت بهداشت بپرسید...

لیلا
July 16th, 2008, 02:08 PM
ممنون دوستان
اگه ودیعه بذارم و مدرکم آزاد شه آیا وقتی برگردم ایران باز هم باید طرحمو بگذرونم؟ اومدیمو اونجا تغییر رشته دادم بعد دوباره باید بیام اینجا طرح مربوط به رشته ی قبلمو بگذرونم؟

sysbiosys
July 16th, 2008, 02:43 PM
بله. بعد از بازگشت باید طرحتون رو برید. اما گفتم که در مورد دانشگاه آزاد شاید فرق کنه.

Hamidrm
July 17th, 2008, 01:05 AM
همونطور که دوستان گفتن نمی شه طرحو خرید. بعد از بازگشتتون باید انجامش بدید. اما در مورد رشته خارج از کشورتون نگران نباشید چون تحصیلات خارج از کشور مشمول طرح نیست. شما همون تعهد انجام طرح پرستاریتون میمونه که در داخل خوندید. ضمنا قانون طرح شامل دانشگاه آزاد هم می شه.

حمید

لیلا
July 17th, 2008, 10:49 AM
ممنون
حالا اومدیمو مثلا من رفتم اونجا روانشناسی خوندم بعد باید بیام اینجا طرح پرستاری برم؟ مثلا فوقم روانشناسی بشه بعد بیام اینجا پرستاری برم؟):

sysbiosys
July 17th, 2008, 12:04 PM
اگر بخواید به عنوان پرستار کار کنید: بله. ببینید اصولا این مسئله طرح یه چیز مسخره و بی حساب و کتابی هست. همون طر که گفتم شما باید برید دقیق قوانین رو مطالعه کنید و از وزارت بهداشت بپرسید.

لیلا
July 17th, 2008, 12:47 PM
موافقم.کاملا آدمو سر در گم میکنه این طرح! قانوناش هم به این راحتی پیدا نمیشن و اکثرا هم واقف نیستن به قوانینش.روز به روز هم قانوناش تغییر میکنه.من بارها به سازمان طرح در شهر خودمون مراجعه کردم اما خودشونم مشکل دارن با این موضوع.

sysbiosys
July 17th, 2008, 01:46 PM
من چند بار وزارت بهداشت زیاد رفتم در مورد این موضوع اما اونام یا جواب درستی نمی دن یا توجیه نیستن. اما به نظر من برای کسی که احتمال می ده برگرده ایران بهتره طرح رو بره. این طوری خیال آدم راحت تره.

لیلا
July 19th, 2008, 10:23 AM
من با سفارت تماس گرفتم گفتند تا طرحتو نری و مدرک اصل نداشته باشی متاسفانه هیچ کاری نمیتونی بکنی حتی با ریز نمرات و مدرک موقت :'(

شروین
July 19th, 2008, 11:43 AM
سفارت؟ ! ادامه تحصیل شما به دانشگاه خارجی ر بط داره نه به سفارت متبوع ان کشور !! شما مدارکتون رو که به سفارت نمی فرستید خانم پرستار :

مثلا در CHEVENING هم که از طریق سفارتUK اقدام می کنید ریز نمرات را واسه دانشگاه می فرستید در نهایت

ضمنا اگه در رشته روانشناسی بالینی فوق بگیرید باید پس از بر گشت طرح را در این رشته بگزرونید نه در پرستاری .

sysbiosys
July 19th, 2008, 12:04 PM
سفارت؟ ! ادامه تحصیل شما به دانشگاه خارجی ر بط داره نه به سفارت متبوع ان کشور !! شما مدارکتون رو که به سفارت نمی فرستید خانم پرستار :

مثلا در CHEVENING هم که از طریق سفارتUK اقدام می کنید ریز نمرات را واسه دانشگاه می فرستید در نهایت

ضمنا اگه در رشته روانشناسی بالینی فوق بگیرید باید پس از بر گشت طرح را در این رشته بگزرونید نه در پرستاری .

شروین درست می گه . طرح به سفارت ربطی نداره. سفارت فقط دانشنامه و ریز نمرات رو می خواد. ضمنا قبلا هم گفتم شما باید با اداره فارغ التحصیلان دانشگاه خودتون و وزارت بهداشت تماس بگیرید نه سفارت.

شروین
July 19th, 2008, 12:48 PM
سفارت فقط دانشنامه و ریز نمرات رو می خواد.
اتقافا من با همین بخش مخالفم .
اولا شما وقتی مدارک را ترجمه می کنید کی می تونه ثابت کنه که شما از اصل ترجمه کردید یا از رو موقت!
دوما بعدشم شما ترجمه ها تون را به دانشگاه خارجی می فرستید نه به سفا رت اون کشور !
من نمی فهمم این بخش کار شما رو همکاران عزیز ؟؟

sysbiosys
July 19th, 2008, 03:16 PM
درسته. من منظورم این بود که این موارد به سفارت ربطی نداره. دانشگاه مقصد این مدارک رو می خواد. برای دانشگاه مقصد هم طرح معنایی نداره. اونا از شما ترجمه مدارک رو می خوان.

لیلا
July 19th, 2008, 05:23 PM
ببینید دانشگاه خودمون که کاری نداره به این کارا میگه بایدببینی قوانین چیه برا ادامه تحصیل.
کلا با پرس و جوهایی که من کردم گفتن با ریز نمره و مدرک موقت بهت اجازه ادامه تحصیل نمیدن. یعنی گفتن همه ی دانشگاههای مالزی مدرک اصلو میخوان.بنابراین امکان ادامه تحصیل در این رشته وجود نداره .من تصمیم گرفتم واحدامو با رشته ی روانشناسی معادل سازی کنم بعد اونجا دوباره لیسانس روانشناسی بگیرم. کلا خلاص شم از طرح خدمت

شروین
July 19th, 2008, 06:33 PM
یعنی مالزی از استرالیا دانشگاه های بهتری داره ! من دوستم پزشک بود و ودیعه گذاشت و الان داره استرالیا تخصص می گیره . ...امان از این جوونا :o. این مساله از نظر من احتمالش صفره ولی خوب با دانشگاه مکاتبه و واسشون توضیح بدید حتی به زبان مالیایی هم که شده ... مالزی پول شما را می خواد چه فرقی واسش داره که مدرکتون چطوری باشه

sysbiosys
July 19th, 2008, 11:19 PM
یعنی مالزی از استرالیا دانشگاه های بهتری داره ! من دوستم پزشک بود و ودیعه گذاشت و الان داره استرالیا تخصص می گیره . ...امان از این جوونا :o. این مساله از نظر من احتمالش صفره ولی خوب با دانشگاه مکاتبه و واسشون توضیح بدید حتی به زبان مالیایی هم که شده ... مالزی پول شما را می خواد چه فرقی واسش داره که مدرکتون چطوری باشه

شروین کاملا درست می گه. به نظرم شما اطلاعات دقیقی ندارید. پس بهتره جهت کسب اطلاعات دقیق تر اقدام کنید.

لیلا
July 20th, 2008, 09:35 AM
oخوب آخه اطلاعات دقیق از کجا بیارم؟ زنگ میزنم سازمان طرح میگه به ما مربوط نمیشه بزنید فارغالتحصیلی .میرم اونجا میگه نه همون سازمان طرح باید جوابتو بده.فقط منو پاس میدن! اصلا جواب درست حسابی نمیدن

sysbiosys
July 20th, 2008, 09:59 AM
oخوب آخه اطلاعات دقیق از کجا بیارم؟ زنگ میزنم سازمان طرح میگه به ما مربوط نمیشه بزنید فارغالتحصیلی .میرم اونجا میگه نه همون سازمان طرح باید جوابتو بده.فقط منو پاس میدن! اصلا جواب درست حسابی نمیدن

گرفتن اطلاعات در این مورد یه کم سخته. چون یا نمی دونند یا جواب نمب دن. اما یه کم اگر پشتکار داشته باشید می تونید جواب بگیرید. یادتون باشه تلفنی جواب نمی دن. متاسفانه تعداد افرادی که در رشته های علوم پزشکی درس خونده باشن توی forum کمه. بنابراین فکر نمی کنم کسی تجربه مشابهی داشته باشه که به شما بده.

لیلا
July 20th, 2008, 11:43 AM
ممنون از همتون
من امروز رفتم دانشگاه متاسفانه ریز نمراتمو نمیدن میگن باید بری از سازمان طرح نامه بیاری و ودیعه بذاری.در حالی که من که دیگه نمیخوام این رشته رو ادامه بدم چرا باید ودیعه بذارم من که میخوام معادل سازی کنم.

sysbiosys
July 20th, 2008, 11:50 AM
یه سری قانون هست که درسته مسخره هستن اما شما باید بر اساس اونا مدارکت رو بگیری. شما دو تا راه داری:

1. وثیقه بذاری مدرکتو بگیری بری خارج درستو بخونی برگردی وثیقت رو پس بگیری
2. بری طرح و بعد از طرح به راحتی مدرکتو بگیری

اینا قانونه و شما مثل بقیه باید به اجبار یکی رو انتخاب کنی.
من رفتم طرح الانم آزاده آزادم. به نظر من طرح رفتن خیلی کار آدم رو راحت می کنه....

لیلا
July 20th, 2008, 12:38 PM
راستش تمام هدفم اینه که یه جوری از دست این طرح خلاص شم.نمیخوام برمش حالا شده سد راه همه ی کارام!

لیلا
July 21st, 2008, 10:33 AM
دوستان کسی میدون هزینه وثیقه چنده برای طرح؟

شروین
July 22nd, 2008, 11:10 PM
واسه پزشکی ها که سالی 700.000 بود ... که به ازا هر ماه طرح 80.000 کسر میشد ..البته اینکه شما نمره منطقه 1 یا 2 را اورده باشی هم موثره ...شما باید پاشی بری اداره طرح و جدی بیگی ودیعه اوردم تا دقیق تا ریال اخر واست حساب کنن!

لیلا
July 22nd, 2008, 11:44 PM
جدی؟ چقدر عالی! یعنی من که دوسال طرح دارم حدودا 2 میلیون تومن؟ من فکر میکردم مث سربازیه یعنی مثلا 15 میلیون.مرسی از توضیحت.
با اداره طرح تماس گرفتم بهم درست حسابی جواب ندادن گفتن باید پاشی بیای اینجا.منم که شهرستانیم.اما گویا مجبورم برم.
حالا یه سوال؟ شما مطمئنید با گذاشتن ودیعه میشه رفت؟ آخه دانشگاه خارجی چطوری قبول میکنه بدون اصل مدرک و فقط با ریز نمره

لیلا
July 22nd, 2008, 11:46 PM
منطقه یک یا دو منظور چیه؟

شروین
July 23rd, 2008, 12:24 AM
واسه پزشکی ها که سالی 700.000 بود ... که به ازا هر ماه طرح 80.000 کسر میشد ..البته اینکه شما نمره منطقه 1 یا 2 کنکور را اورده باشی هم موثره..اگه نمره کنکورت در حد منطقه 2 باشه دو برابر سنوات تحصیل باید تهعد خدمت داشته باشی
مثال:
4 سال لیسانس می شه 4در 2 = 8 سال
منهای ( انترن شیپی + مدت طرح )
= n سال
ضرب در 700.000 می شه پولی که باید بدی
ولی اگه نمره کنکورت با لا و در حد منطقه 1 با شه بجای 8 سال همون 4 سال را بذار تو رابطه ......
...شما باید پاشی بری اداره طرح و جدی بیگی ودیعه اوردم تا دقیق تا ریال اخر واست حساب کنن! دیگه سوال بسه !!!

لیلا
July 24th, 2008, 11:07 AM
واسه پزشکی ها که سالی 700.000 بود ... که به ازا هر ماه طرح 80.000 کسر میشد ..البته اینکه شما نمره منطقه 1 یا 2 کنکور را اورده باشی هم موثره..اگه نمره کنکورت در حد منطقه 2 باشه دو برابر سنوات تحصیل باید تهعد خدمت داشته باشی
مثال:
4 سال لیسانس می شه 4در 2 = 8 سال
منهای ( انترن شیپی + مدت طرح )
= n سال
ضرب در 700.000 می شه پولی که باید بدی
ولی اگه نمره کنکورت با لا و در حد منطقه 1 با شه بجای 8 سال همون 4 سال را بذار تو رابطه ......
...شما باید پاشی بری اداره طرح و جدی بیگی ودیعه اوردم تا دقیق تا ریال اخر واست حساب کنن! دیگه سوال بسه !!!

مرسی
چرا نباید دیگه سوال کنم؟ اینجا مگه برای حل مشکل نیست؟؟؟؟!!!
من باز سوال دارم! شما میتونی جواب ندی اگه دوست نداری!

/
اما سوالم:
خواستم ببینم اگه بخوام برم وثیقه بذارم مدرکی چیزی از من نمیخوان؟ مثلا نمیگن پذیرشت از دانشگاهو بیار؟ چون من میخوام بعد از دریافت ریز نمرات برم پذیرش بگیرم.
یه سوال دیگه اینکه آیا وثیقه بذارم مدرک موقتم میدن یا فقط ریز نمرات؟
پ.ن: من چون شهرستانم متاسفانه به این راحتی نمیتونم برم سازمان طرح یا وزارت بهداشت.میخوام اول مطمئن شم بعد برم.پس ممنون میشم پاسخ بدید.

sysbiosys
July 24th, 2008, 11:32 AM
دوست عزیز. با شروین موافقم. جواب سوالاتت رو کسی نمی تونه جواب بده. بهترین کار اینه که یه بار بری وزارت بهداشت بپرسی. می تونی تلفن مربوط رو از سایت وزارت بهداشت پیدا کنی و زنگ بزنی یه سری اطلاعات بپرسی. سوالات ریزی که شما می پرسی رو خودتون می تونید جوابش رو پیدا کنی. این قوانین هر روز داره عوش می شه.

لیلا
October 6th, 2008, 04:45 PM
خوب من برگشتم بعد از مدتی
حضورا رفتم از وزارت بهداشت شرایطشو پرسیدم .گفتند وثیقش 4 میلیون تومنه !

Astm1834
October 6th, 2008, 05:05 PM
البته جهت اطلاع عرض کنم که این مبلغ برای رشته پزشکی و دانشگاه دولتی... 10 میلیون 400 هست...بصورت وثیقه...و اگر!! شخص برگرده باید دوره طرح بگذرونه تا اجازه کار بتونه بگیره.../.

لیلا
November 23rd, 2008, 03:54 PM
دوستان کسی میدونه که آیا میشه به جای این 4 میلیون سند گذاشت یا باید نقد باشه؟

Astm1834
November 28th, 2008, 12:34 AM
سند 4 میلیونی هم مگه داریم.!!..
تا اونجا که میدونم باید نقد حساب کنین.../.

azadeh2222
November 28th, 2008, 10:50 AM
نه دوست عزیز ببینید شما میتونین به عنوان وثیقه پول نقد یا سند بذارین.
وقتی شما سند میذارین به اندازه همون مبلغ وثیقه که حالا بسته به قیمت ملک یک ده یا یک بیستم......هست در گرو بانک قرار میگیره.

babak4
November 29th, 2008, 11:13 PM
شما میتونین سند گرو بذارین ،و اگه کاملا واضح باشه که سند قیمتش بیشتر از ۴ میلون تومن هست دیگه از یک قسمت از کارتون که مربوط به ارزیابی قیمت ملک هست و میتونه ۱ ماه طول بکشه،کم می‌شه.

shahriar
March 14th, 2009, 01:01 AM
سلام به دوستان عزیز من پرستاری شهید بهشتی خواندم و 2سال طرح گذرانده ام کلیه مدارک لازم را هم تحویل داده ام حالا دانشگاه میگه چون روزانه بودی 2سال دیگر هم باید خدمت کنم( در بخش دولتی)کسی در این مورد اطلاعی دارد؟ایا راهی است مدارکم را بگیرم چون در بیمارستانهای دولتی وخصوصی خیلی سخت کار پیدا میشود گناه ما چیست که روزانه بودیم؟( من برای مهاجرت به مدرکم احتیاج دارم.)

sysbiosys
March 14th, 2009, 01:06 AM
سلام به دوستان عزیز من پرستاری شهید بهشتی خواندم و 2سال طرح گذرانده ام کلیه مدارک لازم را هم تحویل داده ام حالا دانشگاه میگه چون روزانه بودی 2سال دیگر هم باید خدمت کنم( در بخش دولتی)کسی در این مورد اطلاعی دارد؟ایا راهی است مدارکم را بگیرم چون در بیمارستانهای دولتی وخصوصی خیلی سخت کار پیدا میشود گناه ما چیست که روزانه بودیم؟( من برای مهاجرت به مدرکم احتیاج دارم.)

می تونید پولش رو به دانشگاه بدید و اون دو سال رو بخرید. هزینه اش برای پرستاری خیلی کمه. (کلا کمتر از 800000 تومان) دقیقش رو از دانشگاهتون بپرسید.

shahriar
March 17th, 2009, 05:11 PM
می تونید پولش رو به دانشگاه بدید و اون دو سال رو بخرید. هزینه اش برای پرستاری خیلی کمه. (کلا کمتر از 800000 تومان) دقیقش رو از دانشگاهتون بپرسید.

سلام دوست عزیز.... ممنونم از راهنمایی شما

قسمت تحویل مدرک اصلا جواب واضحی به ما نمیدهند. از مسوول قسمت فارغ التحصیلان هم راهنمایی خواسته بودم گفتند برو دو سال دیگه کار کن بعد برای تحویل مدرک بیا . آیا دانشگاههای دولتی خرید خدمت را انجام میدهند؟

sysbiosys
March 17th, 2009, 06:37 PM
سلام دوست عزیز.... ممنونم از راهنمایی شما

قسمت تحویل مدرک اصلا جواب واضحی به ما نمیدهند. از مسوول قسمت فارغ التحصیلان هم راهنمایی خواسته بودم گفتند برو دو سال دیگه کار کن بعد برای تحویل مدرک بیا . آیا دانشگاههای دولتی خرید خدمت را انجام میدهند؟

بله. کار بسیار روتینی هست.

Royal2009
March 17th, 2009, 07:45 PM
سلام
با این شماره تماس بگیرید خانم درویش وزارت بهداشت 021-81452367
ی-81452252{دومی رو نمی دونم فامیلش چی هست}

Astm1834
August 14th, 2009, 02:00 PM

تعهد خدمت رشته پرستاری مگه چند ساله..!!؟

Royal2009
August 14th, 2009, 03:54 PM
شما میتونید به جای پرداخت پول وثیقه هم بذارید ومدرکتون رو آزاد کنید البته خوب اگه مقدار پولش کمه دیگه وثیقه صرف نمیکنه به همین خانم درویش یک تماسی بگیرید سوال کنید جزئیات وثیقه را

Azin Elmi
August 18th, 2009, 03:18 PM
سلام،سوال من اینه که میشه ودیعه بذارم و مدرکم آزاد شه (بدون طرح رفتن)؟ و میتونم همون رو ترجمه کنم و برای درخواست کار تو یه کشور دیگه بفرستم و این که مشکلی‌ پیش نمیاد بعدا که بفهمن طرح رو در ایران نگزروندم.

Royal2009
August 18th, 2009, 05:35 PM
شما اگه مدركتون رو به هر طريقي آزاد كنيد هيچ مشكلي بيش نخواهد آمد و ميتونيد
اون رو ترجمه كنيد اصلا كشو رهاي ديگه چرا بايد گذراندن طرح واسشون مهم باشه كه بخواد واسه شما مشكلي بيش بياد :-\

فقط اگه ديگه به ايران بر نگردييد وديعه شما به نفع وزارت بهداشت مصادره خواهد شد

در مورد و ديعه هم فقط و فقط از وزارت بهداشت سوال كنيد چو رشته به رشته شرايط فرق ميكنه و اينكه قوانين هم مدام تغير مي كنند

Azin Elmi
August 18th, 2009, 10:26 PM
وزارت بهداشت بعد از چه مدت این حق رو داره که ودیعه رو به نفع خودش مصادره کنه؟

Royal2009
August 19th, 2009, 12:26 AM
معمولا میزان ودیعای که بابت طر ح میگیرن در حد زیادی نیست که اگه مصادره کنن شما ور شکست میشید برای برخی از لیسانس هاس علوم پزشکی 3- 4 میلیون تومانه که برای کسی که خارج با رشته خودش کار میکنه پرداخت این میلغ زیاد نخواهد بود من وثیقه های چند ده میلیونی رو دیدم که رفتن و پشت سرشون هم نگاه نکردن{درفر صت های مطالعاتی که وزارت بهداشت به دانشجویان میدهد}

اما جواب این سوالتون رو دقیقا نمی دونم از وزارت سوال کنید و در اینجا قرار دهید تا دیگرا ن هم استفا ده کنند

باتشکر

Azin Elmi
August 19th, 2009, 11:46 AM
من همین الان زنگ زدم وزارت بهداشت با خانم درویش صحبت کردم گفت ودیعه برای کارشناسی پرستاری 4 میلیون و مدت زمانی که بعدش وزارت بهداشت حق ودیعه رو مصادره کنه بسته به رشته فرق داره.برای پرستاری 2 سال بعدش.

Royal2009
August 19th, 2009, 01:23 PM
با تشکر از ارسالتون
شما باید اونجا یک پرونده تشکیل بدید مدارک هم کپی کارت ملی وشناسنامه و عکس و باید گواهی فراغت از تحصیل شما به وزارت بهداشت رفته باشه اگه تازه این ترم فارغ التحصیل شده اید احتمالا هنوز دانشگاه ارسال نکرده که خودتون از دانشگاهتون درخواست کنید که هرچه زودتر این گواهی رو به وزارت ارسال در غیر اینصورت واسه شما پرونده تشکیل نخواهد شد

اگر که قبلا فارغ التحصیل شده اید که هیچ گواهی شما ارسال شده

در مورد وثیقه هم شما حتما لازم نیست پول نقد ببرید میتونید یک سند خونه یا هر ملک دیگری رو ببرید محضر که مبلغ 4 میلیون از سند رو به اسم وزارت بزنن جزییاتشو از وزارت سوال کنید حالا اگر بر نگشتید از خارج تا 2 سال بعدش خدا بزرگه انشالا وضعتون مادیتون خوب میشه 4 میلیون رو به حساب وزارت میریزید و سندتون رو آزاد میکنید در غیر این صورت وزیر بهداشت دفتر کارشو به خونه شما منتقل میکنه ;D و
اگرم که خواستید برگردید ایران که سندتون رو آزاد می کنید و طرحتون رو می گذرانید

موفق باشید

maryam_1986
March 24th, 2010, 04:26 PM
دوستان اگر کسی پزشکی دانشگاه آزاد بخونه هم باید 2 سال طرح رو بگذرونه؟؟! و آیا امکان خریدنش هست؟ممنون

remedy
March 25th, 2010, 02:18 AM
شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن تومن وثيقه بذاري

macula_densa
March 25th, 2010, 11:16 AM
شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن وثيقه بذاري

هزینه وثیقه برای بچه های پزشکی آزاد. هشت و هفتصد ( شایدم هفت و هشتصد) و10 تومن سراسری
هیچ خبری هم از افزایش، کاهش یا تغییر قانون وجود نداره و اگه چنین تصمیمی بگیرن یکدفعه عمل می کنند و الان سه ساله که ما داریم می شنویم قراره زیاد بشه و نشده. پس تا خبر قطعی نشنیدین رو 10 تومن حساب کنین.
ممنون
موفق باشید

maryam_1986
March 27th, 2010, 04:16 PM
شما هنوز بي خيال پزشكي نشدي؟؟؟ بله! آزاد هم طرح داره! طرح خريدني نيست اما ميتوني واسه گرفتن دانشنامه و ريز نمرات 10 تومن تومن وثيقه بذاري
ممنون از جوابتون
باید بگم که من این تصمیم رو مدت زیادی گرفتم البته بیگدار هم به آب نمی زنم و برای همین می خوام راجع بهش اطلاعات کافی رو به دست بیارم تا بعدا پشیمون نشم
با گذاشتن وثیقه احتمالا باید برگرده طرف و طرحش رو بگذرونه و در غیر این صورت وثیقش می سوزه
یه سوال..آیا بین دروس علوم پایه پزشکی و مهندسی اشتراکی هست که بتونم تطبیق بزنم و دیگه دوباره مجبور نشم بخونمش؟مثل معارف یا فیزیک یا...؟؟؟؟
ممنون.

remedy
March 27th, 2010, 09:04 PM
فقط دروس عمومي مثل معارف اخلاق تربيت بدني.دروس اختصاصي كاملا جداست.قبل از همه اين كارا خواهشا همين الان كه عيدم هست يه سر بريد بيمارستان وضع انترن هارو ببينيد از نزديك لطفا!

danialmdt
June 17th, 2010, 12:48 PM
با گذاشتن وثیقه احتمالا باید برگرده طرف و طرحش رو بگذرونه و در غیر این صورت وثیقش می سوزه

به قول شما اگه برنگردیم وثیقمون میسوزه :). قبل از رفتن هم که با 10 میلیون دانشنامه رو آزاد کردیم.
خب حالا سوال من:
پس از برگشتن به ایران با مدرک تخصصی که در دست خواهیم داشت اجازۀ کار بهمون میدن؟ اگه جواب مثبت باشه، در واقع این طرح که هی میگن نمیشه خرید، خریدنیه دیگه ... در غیر اینصورت اگه به موقع برنگردیم و وثیقمون جلب بشه، تکلیف چیه؟ هم وثیقه رو از دست دادیم و هم طرح رو باید گذروند؟

kasra03
June 23rd, 2010, 02:55 PM
دقیقا همینطوره هم طرح باید بری هم پوله پریده!!ضمنا اگه با فوق تخصص هم بیای باید طرح و بگذرونی اونم طرح به عنوان پزشک عمومی!
راستی من شنیدم وثیقه شده 40 ملیون!!!!درسته؟کسی جدیدا اطلاعی نداره؟

remedy
June 23rd, 2010, 03:01 PM
بله 40 ميليون

پگاه4
June 25th, 2010, 11:03 PM
دوستان سلام من تازه با این سایت خوب اشنا شدم. طرح بدترین چیزیه که در زندگی گروههای پزشکی وجود داره. من دارم با هزار بدبختی طرحم رو میرم تا اصل مدرکم ازاد بشه و بتونم اونور ازش استفاده کنم. ولی بالاخره من نفهمیدم پروانه موقت قابل ترجمه و استناد هست یا نه؟

ali1k
July 8th, 2010, 11:44 AM
شرایط تحصیل در خارج کشور برای فارغ التحصیلان علوم پزشکی دارای تعهد
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت دستورالعمل دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی را برای افراد مشمول ماده 6 قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان اعلام کرد.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت بر اساس این دستورالعمل مجاز است درخواست آن دسته از متقاضیانی را که مشمول ماده 6 بوده و مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی هستند را بررسی و درصورت بلامانع بودن نسبت به آزاد کردن مدارک تحصیلی آنان اقدام کند.

این دستورالعمل شرایط متقاضیان را نیز اعلام کرده است. بر این اساس افراد باید دارای حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی در یکی از رشته های علوم گروه پزشکی و پیراپزشکی باشند و وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان ذکور از جمله کارت پایان خدمت، معافیت دائم زمان صلح، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی نخبگان از طریق سازمان نظام وظیفه عمومی مشخص باشد.

افرادی که در استخدام سازمانها و مراکز دولتی هستند باید موافقت بالاترین مقام مسئول آن مرکز یا سازمان مبنی بر ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارا باشند.

متقاضیانی که بیش از یک سال از زمان فارغ‌التحصیلی شان گذشته و طی این مدت برای شروع خدمات قانونی خود اقدام نکرده‌ باشند مجاز به استفاده از آیین‌نامه نیستند.

متقاضیان ملزم هستند پس از سپردن وثیقه در رشته مورد نظر تحصیل کنند و پس از پایان مدت مجاز تعیین شده با اخذ مدرک بالاتر به کشور مراجعت و نسبت به انجام تعهدات معوقه خود اقدام کنند. مدت مجاز تحصیل در خارج از کشور، مطابق با دوره مشابه آن در داخل کشور است و متقاضیان مجاز به ادامه تحصیل در بیش از یک مقطع بالاتر از مقطع قبلی خود و یا رشته های غیر مرتبط با رشته فعلی خود نخواهند بود.
اخذ وثیقه از متقاضیان بر اساس جدول اعلام شده صورت می گیرد.

مقاطع تحصیلی مبلغ وثیقه دانشگاه دولتی مبلغ وثیقه دانشگاه آزاد و دوره شبانه مبالغی که به ازاء هر سال خدمت طرح از مبلغ وثیقه کسر می‌گردد
دکتری حرفه ای پزشکی 500 میلیون ریال 400 میلیون ریال 40 میلیون ریال
دکتری حرفه ای دندانپزشکی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
دکتری حرفه ای داروسازی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
کارشناسی ارشد 200 میلیون ریال 150 میلیون ریال 15 میلیون ریال
کارشناسی 120 میلیون ریال 100 میلیون ریال 10 میلیون ریال
کاردانی 80 میلیون ریال 60 میلیون ریال 6 میلیون ریال

وثیقه مورد نظر می‌تواند به صورت ملکی یا نقدی (همراه با تعهد محضری) باشد. پس از سپردن وثیقه و دریافت مدارک تحصیلی در صورت انجام خدمت طرح، مبلغ وثیقه کاهش نخواهد یافت.

متقاضیانی که بعد از دریافت مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر خارج از کشور تقاضای نامه اعلام نیاز از وزارت متبوع را برای دانشگاه یا موسسه محل داشته باشند باید علاوه بر سپردن وثیقه در خصوص خدمات قانونی مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان لازم است مبلغ یکصد میلیون ریال نیز وثیقه به صورت نقدی یا ملکی بسپارند.

متقاضیان پس از ترجمه مدارک، ملزم به عودت اصل مدارک خود هستند در غیر این صورت عدم ارائه آن به منزله تخلف محسوب و در مورد وثیقه آنان اقدام قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

در صورتی که متقاضی ظرف مدت 6 ماه از تاریخ سپردن وثیقه به این وزارتخانه به هر دلیلی موفق به شروع تحصیل نشود، مکلف است بلافاصله به وزارت بهداشت جهت انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و خدمات آموزش رایگان و سایر تعهدات قانونی و قراردادی خود مراجعه و اقدام کنند و وثیقه تودیعی پس از انجام کلیه تعهدات مسترد خواهد شد.

این دستورالعمل در خردادماه 89 تصویب و ابلاغ شده است.

macula_densa
July 12th, 2010, 01:51 PM
دوستان سلام من تازه با این سایت خوب اشنا شدم. طرح بدترین چیزیه که در زندگی گروههای پزشکی وجود داره. من دارم با هزار بدبختی طرحم رو میرم تا اصل مدرکم ازاد بشه و بتونم اونور ازش استفاده کنم. ولی بالاخره من نفهمیدم پروانه موقت قابل ترجمه و استناد هست یا نه؟
سلام
اگه به پروانه موقتت نگاه کنی می بینی که واترمارک داره که ارزش ترجمه نداره. اگر هم ننوشته باشند، هر مدرکی که مهر دانشگاه های علوم پزشکی رو داشته باشه اگه بره وزارت خارجه پشتش رو نگاه می کنند و اگه مهر وزارت علوم مبنی بر بلامانع بودن ترجمه رو نداشته باشه ، تایید نمی شه. لازم نیست طرح برین تا اصل مدرک آزاد بشه، می تونین وثیقه بذارین و همون مدرکی رو دریافت کنین که بعد از گذروندن طرح و خرید تعهد دریافت می کنید.
موفق باشید

yaldaa
July 16th, 2010, 03:41 AM
سلام
من هم وثیقه گذاشتم ادیبهشت ماه 4میلیون .کسی اطلاعی داره اگه تا 6 ماه بعد از سپردن وثیقه نتونیم پذیرش بگیریم .پولی که گذاشتیم می تونیم بگیریم یا نه؟
موقعی که من وثیقه گذاشتم گفتن در صورت آوردن مدرک بالاتر از دانشگاه خارج می تونید وثیقه رو پس بگیرید! در غیر این صورت حتی اگه طرحتون به اتمام برسونید هم وثیقه رو نمی تونید بگیرید!!!

macula_densa
July 17th, 2010, 02:25 AM
سلام
من هم وثیقه گذاشتم ادیبهشت ماه 4میلیون .کسی اطلاعی داره اگه تا 6 ماه بعد از سپردن وثیقه نتونیم پذیرش بگیریم .پولی که گذاشتیم می تونیم بگیریم یا نه؟
موقعی که من وثیقه گذاشتم گفتن در صورت آوردن مدرک بالاتر از دانشگاه خارج می تونید وثیقه رو پس بگیرید! در غیر این صورت حتی اگه طرحتون به اتمام برسونید هم وثیقه رو نمی تونید بگیرید!!!
سلام
يك بار براي هميشه تكليف طرح و وثيقه و تعهد و خريد رو روشن كنيم :
طرح نيروي انساني قابل خريد نيست. شما فقط ميتونين وثيقه بذارين. وقتي دارين پرونده وثيقه رو تشكيل ميدين از شما ميپرسن ميخواي كجا ادامه تحصيل بدي و كي درست رو شروع ميكني. معمولا يه تاريخي شيش ماه بعد از وثيقه به عنوان شروع تحصيل ميزنن. شما اصل مداركت رو ميگيري و دو ماه وقت داري كه ترجمه كني يا هر بلايي دلت ميخواد سرش بياري بعد بايد به وزارت خونه پس بدي. اگه بعدا باز هم نياز داشته باشي با گرو گذاشتن كارت شناسايي براي حداكثر يك ماه ميتوني مداركت رو قرض بگيري. وقتي درستون تموم شد برميگردين ايران و طرح ميگذرونين و وثيقه رو پس ميگيرين اما مداركتون تا پايان تعهد كه براي منطقه يك ، برابر سنوات تحصيل و براي مناطق دو و سه ، دو برابر سنوات تحصيل رايگانه ميمونه دست دانشگاه.
تعهد خدمت قابل خريده و تعرفه اش در آموزش دانشگاه ها دقت كنيد دانشگاه و نه دانشكده، موجوده. تنها پس از معافي از طرح يا گذروندن طرح ميتونين تعهدتون رو بخرين و با خريد تعهد مداركتون تا ابد مال خودتون ميشه.
پايان.

kasra03
July 17th, 2010, 12:56 PM
اما به من گفتن وثیقه رو هم وقتی پس میدیم که تعهد خدمتم بخری.البته اون موقع به من نگفتن اگه نرفتی خارج طرحم بری پولتو پس نمیدیم!!!

macula_densa
July 17th, 2010, 04:23 PM
اما به من گفتن وثیقه رو هم وقتی پس میدیم که تعهد خدمتم بخری.البته اون موقع به من نگفتن اگه نرفتی خارج طرحم بری پولتو پس نمیدیم!!!

والا اینا که من گفتم از روی کاغذی بود که روزی که وثیقه گذاشتم سه سال پیش خانومه واسم نوشت. اگه چیزی عوض شده من بی خبر و بی تقصیرم.

yaldaa
July 17th, 2010, 11:16 PM
سلام

این سایت وزارت در باره ی طرح نیروی انسانی ،آیین نامه دريافت ريز نمرات ومدارك تحصيلي وپروانه موقت متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور: http://tarh.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=164&siteid=164&pageid=4176
ولی در مورد تغییر این قانون و دستور العمل جدید چیزی ننوشته!!!

macula_densa
July 19th, 2010, 07:21 PM
سلام

این سایت وزارت در باره ی طرح نیروی انسانی ،آیین نامه دريافت ريز نمرات ومدارك تحصيلي وپروانه موقت متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور: http://tarh.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=164&siteid=164&pageid=4176
ولی در مورد تغییر این قانون و دستور العمل جدید چیزی ننوشته!!!

من راستش متوجه نشدم کدوم قانون جدید رو می گید چون خدا رو شکر بازار تصویب قوانین جدید و بازار شایعات به صورت موازی بسیار فعال هستند اما یه نکته وجود داره. معمولا وبسایتهای ایرانی از قوانین خیلی عقبترند. کل خرج مطمئن شدن از اینکه چی به چیه اینه که یه زنگ بزنین وزارت بهداشت. مطمئن و بی خطر و راحته. یعنی به نظر من رفتن به وزارتخونه یا در مورد دوستای شهرستانی، آزاد کردن شماره تلفن وزارتخونه خیلی معقولتر از گوشه خونه نشستن و گوش دادن به شایعه ها و گمانه زنی هاست. برین اونجا ببینین حرف حسابشون چیه و خیال خودتون رو راحت کنین. کسی هم مجبورتون نمی کنه همون لحظه تصمیمی بگیرین.
موفق باشید.

kasra03
July 20th, 2010, 06:06 PM
اقا اینجا کسی بوده وثیقه گذاشته باشه و بعد پس گرفته باشه؟(بعد از گذروندن طرح)

macula_densa
July 23rd, 2010, 08:14 AM
اقا اینجا کسی بوده وثیقه گذاشته باشه و بعد پس گرفته باشه؟(بعد از گذروندن طرح)
بله. من وثیقه گذاشتم. رفتم و برگشتم. کمی از طرحم که مونده بود رو گذروندم. تعهدم رو از دانشگاه خریدم. وثیقه ام رو پس گرفتم. مدرکم مال خودم شد و از دستشون واسه همیشه خلاص شدم. تا باد چنین بادا.

shayesteh.f
July 26th, 2010, 01:50 AM
سلام.منم دانشگاه ازاد پرستاری خوندم.می تونین طرحو بخرین.برای لیسانس 4میلیون.می تونین وثیقه ملکی هم بزارین.اما پول بهتره.این پول تو حسابتون تو بانک ملت زیر ساختمون وزارت خونه هست.سود بانکی هم مییاد .شما می تونین از سودش برداشت کنین.اگه برنگشتین دولت این پولو نوش جان میکنه.اگه برگشتین و رفتین طرح پولو بر می گردونن.اگه الان طرحو شروع کنین به ازای هر 6 ماه طرح 500000 تومان کم میشه.به نظر من پول بزارین بهتره.این اطلاعاتت کامله.دیگه نیاز نیست کسی بره تا وزارت خونه.من برای کسب این اطلاعات کلی عذاب کشیدم.

kasra03
July 26th, 2010, 01:40 PM
بله. من وثیقه گذاشتم. رفتم و برگشتم. کمی از طرحم که مونده بود رو گذروندم. تعهدم رو از دانشگاه خریدم. وثیقه ام رو پس گرفتم. مدرکم مال خودم شد و از دستشون واسه همیشه خلاص شدم. تا باد چنین بادا.

من رفتم تعهدام و دادم یه برگه مجوز تحویل مدارک دادن گفتن ببر تهران وزارت خونه از طرفیم گفت این مجوزو اصلش باید باهت باشه و الا مدرکت و جعلی حساب میکنن!!!حالا من برم تهران این مجوزو ازم میگیرن؟جون این فقط برای خود من جهت اطلاع صادر شده بقیه کپی هاشو خود دانشگاه برداشت.

kasra03
July 26th, 2010, 02:14 PM
سلام.منم دانشگاه ازاد پرستاری خوندم.می تونین طرحو بخرین.برای لیسانس 4میلیون.می تونین وثیقه ملکی هم بزارین.اما پول بهتره.این پول تو حسابتون تو بانک ملت زیر ساختمون وزارت خونه هست.سود بانکی هم مییاد .شما می تونین از سودش برداشت کنین.اگه برنگشتین دولت این پولو نوش جان میکنه.اگه برگشتین و رفتین طرح پولو بر می گردونن.اگه الان طرحو شروع کنین به ازای هر 6 ماه طرح 500000 تومان کم میشه.به نظر من پول بزارین بهتره.این اطلاعاتت کامله.دیگه نیاز نیست کسی بره تا وزارت خونه.من برای کسب این اطلاعات کلی عذاب کشیدم.

ظاهرا کارشناسی شده 10 ملیون دانشگاه ازاد!
واقعا برا 4 خط اطلاعات دادن کلی ناز میکنن انگار چیکار میخوان بکنن!!

پگاه4
July 26th, 2010, 10:05 PM
من يه مدت نسبتآ طولاني غيبت از طرح داشتم حالا پرونده من رو فرستادن تخلفات اداري بعضي ها ميگن اين مدت غيبت به طرحت اضافه ميشه و بعضي ها ميگن اخطار با درج در پرونده نهايت تنبيه اش هست اگه كسي اطلاعاتي در اين باره داره ممنون ميشم در اختيار من بذاره.

macula_densa
July 27th, 2010, 05:13 AM
من يه مدت نسبتآ طولاني غيبت از طرح داشتم حالا پرونده من رو فرستادن تخلفات اداري بعضي ها ميگن اين مدت غيبت به طرحت اضافه ميشه و بعضي ها ميگن اخطار با درج در پرونده نهايت تنبيه اش هست اگه كسي اطلاعاتي در اين باره داره ممنون ميشم در اختيار من بذاره.
سلام
نه اضافه نمی شه اما درج در پرونده می شه و ممکنه ردیف حقوقیت جایی که طرح می گذروندی پر شده باشه و باید بگردی دنبال جای دیگه.

macula_densa
July 27th, 2010, 05:14 AM
من رفتم تعهدام و دادم یه برگه مجوز تحویل مدارک دادن گفتن ببر تهران وزارت خونه از طرفیم گفت این مجوزو اصلش باید باهت باشه و الا مدرکت و جعلی حساب میکنن!!!حالا من برم تهران این مجوزو ازم میگیرن؟جون این فقط برای خود من جهت اطلاع صادر شده بقیه کپی هاشو خود دانشگاه برداشت.
شما اون برگه رو می بری وزارتخونه، اونا مدارکت رو پس می دن.
دانشنامه و ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی رو داشته باشی اون برگه رو می خوای چیکار دیگه آخه؟

kasra03
July 27th, 2010, 02:14 PM
شما اون برگه رو می بری وزارتخونه، اونا مدارکت رو پس می دن.
دانشنامه و ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی رو داشته باشی اون برگه رو می خوای چیکار دیگه آخه؟
خوب وثیقه پیششون دارم میخوام اونو ازاد کنم بعدم دانشنامه و ریزنمراتو فقط 2 ماه بم دادن بعد پس گرفتن!

macula_densa
July 28th, 2010, 10:24 AM
خوب وثیقه پیششون دارم میخوام اونو ازاد کنم بعدم دانشنامه و ریزنمراتو فقط 2 ماه بم دادن بعد پس گرفتن!
آقا برگه رو می دی، وثیقه و نمره و هرچی که دستشونه رو پس می دن. شما به خیر اونا به سلامت.

sun_acdsra
September 16th, 2010, 10:58 PM
سلام
من فارغالتحصیل دندانپزشکی از یک دانشگاه دولتی هستم.اما هنوز دفاع نکردم که طرح نرم و بشینم واسه امتحان رزیدنتی بخونم.
اما دیدم بر فرض قبولی ممکنه در اینده بخوام مهاجرت کنم .اونجا عمومی و متخصص میگن فرق نداره...
سوال من اینه.من الان طرح رو شروع کنم و با قبولی رزیدنتی طرحم نصفه بمونه کمکی در اینده بهم میکنه از نظر سابقه کار یا ازاد کردن مدرک یا اصلا صرف نداره؟و جز گرفتن وقتم واسه درس خوندن کمکی نمیکنه..اخه شنیدم تا طرح شروع نشه بعدا نمیشه ازادش کرد؟من اگه مستقیم 1 دانشگاه دولتی تخصص قبول شم تو ایران با اضافه شدن تعهد به طرح عمومی راهی برای ازاد کردن حداقل دکترای عمومیم رو دارم؟

Royal2009
September 17th, 2010, 01:17 AM
شما هر قدر که طرحتون را گذرانده باشید میزان وثیقه ای که باید بگذارید برای آزاد کردن مدارکتان کمتر میشه، اینم که می گویند تا شروع نکنید نمیشه آزاد . کرد اشتباهه!
در مورد علوم پایه پزشکی اگه یک نفر مثلا دکترا قبول بشه و بخواد مدرک فوقش را آزاد کنه یا اگه ارشد باشه و بخواد مدرک لیسانسشو آزاد کنه نمیتونه! حرف حسابشونم اینه که شما بایستی مقطع فعلیت تموم بشه و بعد از اضافه شدن تعهدات فعلی همه رو یکجا باید پرداخت کنید. چون به هرحال شما دارید در مقطع بالاتر از تحصیلات رایگان استفاده می کنید. و اگر کسی بخواد مدرک پایین ترشو آزاد کنه باید از مقطع بالاتر انصراف بده و خسارتشم پرداخت کنه یعنی اگر یک نفر مثلا ترم سوم دکترا انصراف بده بایستی هزینه های تحصیلی را پرداخت کند چون به هرحال جای یک نفر دیگر را اشغال کرده و در این مدت هم از امکانات رایگان استفاده می کرده!

در هرصورت اگر شما قصد گرفتن تخصص در ایران دارید و عزمتان را جزم کرد ه اید طرح جز وقت تلف کردن نتیجه ای واسه شما در بر نخواهد داشت مگر اینکه واقعا امجبو ر باشید مثلا از نظر مالی
اگرم قصد رفتن به خارج را دارید تخصص گرفتن در ایران به نظر کمی شما را از اهدافتان دور می کند و بایستی بر روی خارج متمرکز شوید

راستی، مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج دو بحث کاملا متفاوته و هرکدام مسیر متفاوتی را باید طی کرد. هر چند در ظاهر یکی هستند اما در عمل مسیرشان متفاوت است.
موفق باشید

sun_acdsra
September 17th, 2010, 06:26 PM
مرسی از توضیحات کاملتون
اخه مشکل اینه من نمیدونم در اینده چه شرایطی برام پیش میاد والان تصمیمم قطعی و مشخص نیست......
الان شرایط مهاجرت رو ندارم ولی در اینده شاید داشتم >>>
سوالم اینه من اگه رزیدنتی قبول شم و بعد فارغ التحصیل شم از دانشگاه دولتی نه سهمیه ازاد
با توجه به نگذروندن طرح عمومی چقدر هزینه باید بکنم در کل؟
که بتونم مدرک عمومی را ازاد و از تعهدی که برام برای تخصص گرفتن ایجاد شده خلاص بشم؟حالا تحت عنوان خسارت یا هر چیز دیگه؟
من میتونم بگم مدرک تخصص رو نمیخوام وخسارتش کمتر از وثیقه برای تعهد نیست؟یا دیگه خسارت معنی نداره؟
با توجه به این بلا تکلیفی شما کدوم راه طرح رفتن یا نرفتن رو پیشنهاد میکنید که پشیمونی نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

Royal2009
September 17th, 2010, 11:46 PM
ممنون
شما اخرین ارسال آدرس زیر را بخوانید رفرنسش هم وزارت بهداشته یعنی درست از سایت وزارت کپی پیست شده
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3684-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D8%A7-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/page6
البته اگه شما پسر باشید بایستی تکلیف سربازیتون هم مشخص شده باشد.تا بتونید برای آزاد کردن هر نوع مدرک دانشگاهی اقدام کنید.
خوب اینکه شما بگویید مدرک تخصص را نمی خواهم بایستی انصراف بدهید و خسارت هر چند ترمی را که از تحصیلات و امکانات رایگان در دوره تخصص استفاده نموده اید پرداخت نمایید.در هر صورت شما در طول این چند ترم از امکانات استفاده کرد ه اید و برای شما هزینه شده است.. و این هزینه ها هم نحوه پرداختش بصورت کار یا طرح یا هرعنوان دیگه در جامعه است.
راستش من نمیدونم اگر شما تخصص را تمام کنید چقدر به مبلغ وثیقه دوره عمومی اضافه می شود چون در لینک بالا فقط برای دورهای عمومی گفته شده. شاید بتونید در سایت وزارت این را پیدا کنید یا با تماس با معاونت وزارت در شهرک غرب یا مراجعه حضوری این مورد را اگر برایتان مهم است سوال کنید.

بینید شما اگر بخواهید مدرکتان را آزاد کنید مبلغ نسبتا قابل ملاحظه ای را باید وثیقه بگذارید یا به قولی مدرکتان را بخرید چون اگر برنگردید وثیقه به اجرا گذاشته می شود.
من فرض را به پسر بودن و نداشتن پایان خدمت می گذارم
شما اگر بخواهید در خارج ادامه تحصیل دهید باید فعلا دور تخصص ایران را خط بکشید وبرید دنبال خارج رفتن وبررسی نحوه ادامه تحصیل وحتی مهاجرت در کشورهای مختلف و خوب در این مدت هم طرحتون را هم تمام کر ده اید و اتمام طرح هم دیگه به معنی اتمام سربازی است و مشکلی برای خروج ندارید.
اما اگر بخواهید در ایران تخصص بخوانید و موازی هم دنبال خارج باشید و دفاع هم نکنید قضیه کمی پیچیده می شود چون خواندن واسه تخصص خیلی انرژی می خواهد و خارج رفتن هم انرژی و وقت نسبتا زیادی می خواهد و این دوکار پرانرژی خواه موازی کمی دشوار بنظر می آید از طرفی فرض کنیم شما تخصص هم قبول شدید و مثلا ترم دوم تخصص کار خارجتون ان شالله جور شد باید بلافاصله انصراف بدهید و مدارکتان راآزاد کنید اما خوب شما مشکل سربازی دارید!
به نظرمن اگر مشکل سربازی دارید و در فکر خارج هم هستید وقت را تلف نکنید سریعا طرح را شروع کنیدو دنبال کسب اطلاعات واسه خارج و خودتان را برای همیشه ازطرح وسربازی راحت کنید.
اگرم مشکل سربازی ندارید خوب قضیه فرق می کند بگوید تا بیشتر بحث کنیم.
موفق باشید

hitrosh
September 18th, 2010, 08:45 PM
رشته داروسازی هم آیا طرح داره ؟

dr_lizard
September 19th, 2010, 09:45 AM
مبلغ وثیقه دانشگاه دولتی دکتری حرفه ای پزشکی 40 هست نه 50!

dental.persian
September 20th, 2010, 12:25 AM
سلام
من فکر میکنم جای پزشکی با دندان عوض شده چون من زنگ زدم گفت دندانپزشکی ازاد 40 م تازه بدون معافیت سربا.ی هم نمیشه D:

Royal2009
September 20th, 2010, 01:55 AM
سلام
من فکر میکنم جای پزشکی با دندان عوض شده چون من زنگ زدم گفت دندانپزشکی ازاد 40 م تازه بدون معافیت سربا.ی هم نمیشه D:

سلام ،
ممنون از لطف شما
من سایت معاونت وزارت رو چک کردم. ولی متاسفانه قسمت مربوط به قوانین و آیین نامه ها باز نمیشه به محض درست شدن این قسمت از سایت لینکشو اینجا خواهم گذاشت.

Royal2009
September 20th, 2010, 02:20 AM
اینم لینک معاونت وزارت

http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_343_Dastor_Taahodat8904.htm

Biotech
September 20th, 2010, 03:53 AM
رشته داروسازی هم آیا طرح داره ؟
بله داروسازی هم طرح داره. مثل بقیه رشته هایی که طرح دارن برای آقایون طرح و سربازی یکی می شه.

mitranurse
September 26th, 2010, 03:36 PM
سلام دوستان
من دانشجوی پرستاری هستم و بهمن 89 فارغ التحصیل می شم. بعد از اینکه 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشت می خوام برای گرفتن ویزای کار اقدام کنم. »ی خوام بدونم که من که دارم برای کار اقدام می کنم هم می تونم ودیعه برای طرحم بزارم؟

Royal2009
September 26th, 2010, 10:40 PM
سلام دوستان
من دانشجوی پرستاری هستم و بهمن 89 فارغ التحصیل می شم. بعد از اینکه 6 ماه از فارغ التحصیلیم گذشت می خوام برای گرفتن ویزای کار اقدام کنم. »ی خوام بدونم که من که دارم برای کار اقدام می کنم هم می تونم ودیعه برای طرحم بزارم؟

سلام
من که فکر نمی کنم منافاتی داشته باشند این دو!

macula_densa
October 6th, 2010, 05:50 AM
سلام دوستان

وقتی برای طرح وثیقه می ذارین ازتون می پرسن : " می خوای بری کجا و چی بخونی؟ "
یعنی اونها باور دارند که شما برای ادامه تحصیل می خواین جلای وطن کنید. می تونین به دروغ یه چیزی سمبل کنین اما ماجرا زمانی پیچیده می شه که از شما می خوان هر سال براشون گواهی اشتغال به تحصیل بفرستید و اگه نفرستین اونا براتون اخطاریه می فرستن و باز شما به روی خودتون نمیارین و اونا نهایتا آستین بالا می زنند و وثیقه اتون رو ضبط می کنند.
شما زمانی که داری وثیقه می ذاری ازت می خوان امضا کنی که بعد از پایان تحصیلاتت به ایران برمیگردی و علیرغم مدرک بالاتری که از فرنگستون دریافت کردی ، مثل یک فارغ التحصیل لیسانس پرستاری طرح بگذرونی.
موفق باشید

sabokbal
October 6th, 2010, 03:41 PM
با سلام خدمت دوستان
من چند تا سئوال در مورد طرح داشتم اگه کامل راهنماییم کنید ممنونتون میشم.
من الان ترم 6 پرستاری (روزانه ) با معدل 16.50 که متقاضی شرکت در آزمون پزشکی دانشگاه آزاد میباشم. بنابراین در اتمام ترم هفت آیا میتوانم در آزمون شرکت کنم ؟
در صورت قبولی ترم 1 پزشکی آزاد که مصادف با ترم 8 پرستاری دولتی ام میشود چه وضعیتی خواهد داشت ؟؟!!
تکلیف طرح ام چی میشه ؟
آیا میشه خرید طرح رو؟ چه قیمت ؟؟
در صورتی هم که بخوایم ودیعه بزاریم هزینه ی ودیعه چه جوریه ؟
کسی مشکل من رو قبلا داشته ؟؟ چه جوری حل کردین ؟؟
تورو خدا از این بلاتکلیفی نجاتم بدین !
آیا هم زمان با پزشکی آزاد میشه طرح رو هم گذروند ؟؟
آیا اگه بخوام ثبت نام توی رشته پزشکی کنم آیا دامشگاه دولتی پرستاری من اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی م رو میده ؟؟
آیا متاهل بودنم در گذراندن دوره ی طرح نیروی انسانی من تاثیری دارد ؟؟ ( خانم هستم )
از تمام دوستانی که به سئوالام توی انجمن جواب میدن پیشاپیش خیلی خیلی تشکر میکنم.
من هرروز چک میکنم ها ...
ممنون.

Royal2009
October 6th, 2010, 11:17 PM
با سلام خدمت دوستان
من چند تا سئوال در مورد طرح داشتم اگه کامل راهنماییم کنید ممنونتون میشم.
من الان ترم 6 پرستاری (روزانه ) با معدل 16.50 که متقاضی شرکت در آزمون پزشکی دانشگاه آزاد میباشم. بنابراین در اتمام ترم هفت آیا میتوانم در آزمون شرکت کنم ؟
در صورت قبولی ترم 1 پزشکی آزاد که مصادف با ترم 8 پرستاری دولتی ام میشود چه وضعیتی خواهد داشت ؟؟!!
تکلیف طرح ام چی میشه ؟
آیا میشه خرید طرح رو؟ چه قیمت ؟؟
در صورتی هم که بخوایم ودیعه بزاریم هزینه ی ودیعه چه جوریه ؟
کسی مشکل من رو قبلا داشته ؟؟ چه جوری حل کردین ؟؟
تورو خدا از این بلاتکلیفی نجاتم بدین !
آیا هم زمان با پزشکی آزاد میشه طرح رو هم گذروند ؟؟
آیا اگه بخوام ثبت نام توی رشته پزشکی کنم آیا دامشگاه دولتی پرستاری من اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی م رو میده ؟؟
آیا متاهل بودنم در گذراندن دوره ی طرح نیروی انسانی من تاثیری دارد ؟؟ ( خانم هستم )
از تمام دوستانی که به سئوالام توی انجمن جواب میدن پیشاپیش خیلی خیلی تشکر میکنم.
من هرروز چک میکنم ها ...
ممنون.
سلام
بر اساس اطلاعات بنده
دانشگاه آزاد هیچ ربطی به دولتی نداره ممکنه آزاد شرط بگذاره که شما نباید دانشجوی جای دیگری باشید ولی اگرم باشید مشکلی ایجاد نمی کنداز کجا می خوان بفهمن شما در دولتی دانشجویید؟
اگر ترم 8 مصادف شد با ترم یک می تونید یک ترم مرخصی بگیرید البته باید اول ثبت نام کنید بعد مرخصی بگیرید.
تکلیف طرح : شما اگه مدرک کارشناسی پرستاری را بخواهید تحویل بگیرید باید طرح و سایر تعهدات را گذرانده باشید و لی خوب شما وقتی دانشجوی آزاد شدید دیگه لیسانس پرستاری بدردتان نمی خورد .مگر بخواهید جایی استخدام شوید که باید گواهی پایان طرح را داشته باشید .
بله همزمان میشه طرح هم گذراند ولی خوب سخته شیفت دادن و دانشجوی پزشکی بودن!
متاهل بودنم فقط می تونه شما رو به شهر همسرتون منتقل بده واسه طرح.
در مورد اصل مدرک دیپلم هم خوب قاعدتا باید بدهند ولی چون که دانشجو هستید بخواهید همزمان یک دانشگاه دیگر شروع کنید راستش یک ذره شک دارم
می تونید از آموزش یک دانشکده دیگه بپرسید دانشکده خودتون نباشه بهتره چون تابلو میشه
کلا سوالات ریزتون رو می تونید از دانشکد ه های بجز دانشکده خودتون بپرسید.
موفق باشید

Neo-Vet
December 5th, 2010, 07:40 PM
مگه دانشگاه آزاد هم واسه طرح باید پول داد؟
من دامپزشکی خوندم دوستانم که کارت معافیت داشتن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی رفتن و طرحشون رو کنسل کردن...
فکر کنم برای دانشجویان دانشگاه آزاد رفتن یا نرفتن به طرح اختیاری هست...

macula_densa
December 8th, 2010, 08:24 AM
مگه دانشگاه آزاد هم واسه طرح باید پول داد؟
من دامپزشکی خوندم دوستانم که کارت معافیت داشتن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی رفتن و طرحشون رو کنسل کردن...
فکر کنم برای دانشجویان دانشگاه آزاد رفتن یا نرفتن به طرح اختیاری هست...

بر اساس اطلاع بنده، تا شهریور ماه گذشته، طرح پزشکی و دندانپزشکی آزاد اختیاری نبود. بچه های دولتی باید 10 میلیون می دادن، آزادی ها 8 میلیون یا شاید هم هفت و هشتصد که یادم نیست رقم دقیقش رو. حالا که دولتی شده 40 میلیون رو نمی دونم.

Neo-Vet
December 8th, 2010, 09:35 PM
بر اساس اطلاع بنده، تا شهریور ماه گذشته، طرح پزشکی و دندانپزشکی آزاد اختیاری نبود. بچه های دولتی باید 10 میلیون می دادن، آزادی ها 8 میلیون یا شاید هم هفت و هشتصد که یادم نیست رقم دقیقش رو. حالا که دولتی شده 40 میلیون رو نمی دونم.
حدس خودم اینه که احتمالا رشته ما جزو رشته های غیرپزشکی حساب میشه. به همین دلیل رفتن یا نرفتن به طرح اختیاریه. واقعن از این نظر خیلی خیلی شانس آوردم! خیلی خوشحالم!
در هر حال قصد دارم برای گرفتن معافیت از طرح اقدام کنم و برم تهران.
سعی می کنم مراحل اداری اش رو با جزئیات در این فوروم هم برای افرادی که ممکنه همین مشکلو داشته باشن هم بذارم.

Royal2009
December 8th, 2010, 10:07 PM
حدس خودم اینه که احتمالا رشته ما جزو رشته های غیرپزشکی حساب میشه. به همین دلیل رفتن یا نرفتن به طرح اختیاریه. واقعن از این نظر خیلی خیلی شانس آوردم! خیلی خوشحالم!
در هر حال قصد دارم برای گرفتن معافیت از طرح اقدام کنم و برم تهران.
سعی می کنم مراحل اداری اش رو با جزئیات در این فوروم هم برای افرادی که ممکنه همین مشکلو داشته باشن هم بذارم.

شرایط معافیت از طرح چیه ؟

Neo-Vet
December 9th, 2010, 12:55 PM
شرایط معافیت از طرح چیه ؟
ما اسفند ماه سال گذشته دفاع کردیم (اما تاریخ فارغ التحصیلی یا دفاع رو بهمن ماه نوشتن!).
تا جایی که یادم میاد دوستانم برای گرفتن مدرک موقت شون از اداره فارغ التحصیلان دانشگاه نامه ای رو گرفتن بردن تهران اداره دامپزشکی و اونجا هم نامه ی انصراف از طرح رو براشون نوشتن که دوباره آوردن دانشگاه و مدرک موقت شون رو گرفتن.
روند خیلی ساده ای داره شرط و شروط خاصی به جز داشتن کارت پایان خدمت فک نکنم داشته باشه.

erfan1985
December 24th, 2010, 07:45 PM
با سلام.من چند هفته پیش رفتم وزارت خونه و سی ملیون ناقابل سند گرو گذاشتم تا مدارکم آزاد شه. و تعهد دادم تا مرداد 1394 برگردم ایران. و گفتن یه سال دیگه هم میتونم تمدید کنم. حالا سوال من اینه که اینا واقعا 4 سال سال دیگه منو یادشونه و هروز کامپیوترشون رو چک می کنن که من کدوم گوری هستم؟یا که تا یادشون بیاد که من نیستم بیشتر شده؟مثلا 6-7 سال؟
آخه من که اونجا بودم دیدم که یکی رو با خرج خودشون فرستادن استرالیا که 6 ماهه برگرده و سه سال گذشته بود و تازه می خواستن ببینن که یارو کجاس!!!

Royal2009
December 25th, 2010, 12:49 AM
با سلام.من چند هفته پیش رفتم وزارت خونه و سی ملیون ناقابل سند گرو گذاشتم تا مدارکم آزاد شه. و تعهد دادم تا مرداد 1394 برگردم ایران. و گفتن یه سال دیگه هم میتونم تمدید کنم. حالا سوال من اینه که اینا واقعا 4 سال دیگه منو یادشونه و هروز کامپیوترشون رو چک می کنن که من کجا هستم؟یا که تا یادشون بیاد که من نیستم بیشتر شده؟مثلا 6-7 سال؟
آخه من که اونجا بودم دیدم که یکی رو با خرج خودشون فرستادن استرالیا که 6 ماهه برگرده و سه سال گذشته بود و تازه می خواستن ببینن که یارو کجاس!!!

سلام
مبارکه ،حالا شما بسلامتی برید درستون رو بخونید تا 5 سال دیگه هم خدا بزرگه. روزی یک قانون داره عوض میشه تا 4-5 سال دیگه که جای خود داره(به امضا بنده عنایت شود)
در ضمن اگر اطلاعات مفیدی نصیبتون شده که احساس می کنید لازم به ذکر است ممنون میشم اگه بیان بفرمایید.
مرسی

iliyaa
December 31st, 2010, 01:49 PM
سلام من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. الان دارم ارشد علوم اجتماعی می خونم. بعد فارغ التحصیلی و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. من که از وزارت بهداشت آمدم بیرون و در وزارت علوم مشغول به تحصیل شدم باید حتما طرح بگذرونم؟ چون من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم. ضمن اینکه من به یک رشته غیر مرتبط آمدم و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم. لطفا من رو راهنمایی کنید. منتظر جوابتون هستم.ممنون

Royal2009
January 1st, 2011, 12:05 AM
سلام من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. الان دارم ارشد علوم اجتماعی می خونم. بعد فارغ التحصیلی و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. من که از وزارت بهداشت آمدم بیرون و در وزارت علوم مشغول به تحصیل شدم باید حتما طرح بگذرونم؟ چون من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم. ضمن اینکه من به یک رشته غیر مرتبط آمدم و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم. لطفا من رو راهنمایی کنید. منتظر جوابتون هستم.ممنون
درهر صورت شما طرح پرستاری رو دارید.
فقط اینکه شبانه بودید من نمیدونم شبانه ها طرح دارند یانه؟

iliyaa
January 1st, 2011, 02:21 AM
مشکل همینه. ما که شبانه بودیم و تعهدی نسبت به هزینه دانشگاه نداریم چون هزینه تحصیل رو خودمون می دادیم. ضمن اینکه یکی از استادامون میگفت که اگه غیر مرتبط برید طرح نمی خاد برید میگفت دوره ما اینطور بود که طرح نمیرفت کسی که ارشد غیر مرتبط می رفت مثلا پرستاری خونده بود ولی ارشد فیزیولوژی رفته بود دیگه طرح پرستاریشو نمیرفت. همین من رو به شک انداخته. وزارتم درست جواب نمیده یعنی قانونشو نمیگه صحیح.

iliyaa
January 5th, 2011, 11:51 AM
چرا کسی جواب منو نمیده؟

Royal2009
January 5th, 2011, 10:24 PM
بهiliyaa:
بنظر من شما بروید به مرکز استان اداره طرح دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بگویید من شبانه هستم طرح دارم یا خیر؟ اگه گفتند خیر خوب شروع کنید به آزاد سازی مدارکتون. اگرم گفتند آره طرح دارید میتونید با گذاشتن وثیقه مدرکتون را آزاد کنید(البته اگه واسه خارج مدرکتون نیاز دارید اگرم که نه که هیچ)
2- شما ارشد هر چیزی که باشی فرق نمیکنه طرح لیسانس سر جاشه.
پ.ن: طرح اتفاقا بنظر من خوبه چون 2 سالی می روید سر کار بعد با محیط کار آشنا می شوید و همونجا یا جای دیگه مشغول می شوید(تجربه کاری هم کسب کرده اید). البته اگه هدفتون کار در داخل باشه طرح فرصت خوبیه واسه بازار کار شدن

Neo-Vet
January 6th, 2011, 12:34 PM
من رفتم تهران طرحم رو کنسل کردم و از این مشکل هم خلاص شدم...
مشکل خاصی پیش نیومد اداره دامپزشکی کشور آدرس سرراستی داره راه آهن تهران که پیاده شدم اتوبوس خط تجریش سوار شدم و تو دوراهی یوسف آباد پیاده شدم چند قدم بالاتر سمت چپ در ابتدای یک خیابون فرعی سازمان دامپزشکی کشور قرار داره...

مراحل اداری‌اش هم ساده و راحته باید بریم طبقه 3 اداره کارگزینی قسمت امور طرح و مشمولین اسم مسئولش آقای عبدالملکه کارت پایان خدمت‌مون و نامه معرفی به طرح که از دانشگاه گرفتیم رو نشون میدیم و اون یه فرم تعهد میده پر می‌کنیم و این فرم رو همراه کپی شناسنامه یا کارت ملی و کپی از کارت پایان خدمت و نامه می‌بریم اتاق بغلی که دبیرخونه‌ست پیش خانم پاشایی تا ثبت بشه و شماره بخوره بعد از ثبت دوباره مدارک رو بهمون میدن میبریم برای آقای عبدالملک تا جواب نامه رو بنویسه...
این عکس نامه‌ی معرفی به طرح منه:

4245

در نهایت نامه تو دبیرخونه یه مهر برجسته می‌خوره و کار تموم میشه البته 99٪ تموم میشه! چون این نامه رو باید دوباره ببریم به اداره فارغ التحصیلان دانشگاه خودمون تا مدرک موقت مون رو که به زور نگه داشتن به زور ازشون بگیریم!...
این هم عکس نامه‌ی معافیت از طرح:

4246

راستی بهتره یک کپی از این نامه هه داشته باشیم چون بعدن اینو ازمون میخوان (گرفتن کارت نظام دامپزشکی٬ مجوز تاسیس مطب یا داروخانه و پروانه کسب و...)

iliyaa
January 6th, 2011, 11:40 PM
عزیز! من به پرستاری نیاز ندارم که بخام برم سرکارش، چون میخام دکترا علوم اجتماعی شرکت کنم. این طرح سد شده واسم به خاطر مدارکم. ضمن اینکه شبانه روزانه فرق نداشت چون وقتی ریز نمرات برای دوره ارشد میخواستن به دانشگام بدن ازم پایان طرح خواستن که گفتم نرفتم بعد 1نامه از وزارت گرفتم که تعهد بده ریز نمراتشو بفرستید دانشگاه . دانشگاه هم به خودم نداد مستقیم ریزنمراتو، مستقیم داد دانشگاه مقصد. بحث اینه که من که نمیخوام پرستار شم چرا باید طرح بگذرونم؟ مدارکمو گروگان گرفتن جلو کار و ادامه تحصیلمو گرفتن !

azam20m
January 24th, 2011, 06:44 PM
سلام. منم فارغ التحصیل پرستاری از دانشگاه آزادم . 4 سالی میشه که فارغ التحصیل شدم اما طرح نرفتم و مدرکمو ندادن. هر چی هم میگم من نمیخوام توی این رشته فعالیت کنم و فقط مدرکمو میخوام گوش کسی بدهکار نیست. نه اجازه ی شرکت در رشته های دیگر رو دارم نه مدرک پیش دانشگاهیمو میدن که حداقل از صفر یه رشته ی دیگه شرکت کنم. با اینکه خرج تحصیل رو توی دانشگاه آزاد خودم متقبل شدم اما رفتن به طرح برای ارائه ی مدرک الزامیه. این دوستمون که گفته ارشد علوم ارتباطات قبول شده میشه بگه چه شرایطی داشته؟ چون تا طرح نرفته باشی به غیر از ادامه تحصیل در رشته ی خودت نمیتونی در رشته ی دیگه فوق لیسانس ادامه بدی.
خلاصه مشکل بزرگی شده برام این طرح. 4 سال از عمرمو هدر داد!

Neo-Vet
January 26th, 2011, 02:02 AM
یادم رفت که بگم من 3-4 روز بعد از کنسل کردن طرحم تونستم مدرک موقتم رو بگیرم بعدش بلافاصله برای گرفتن کارت نظام اقدام کردم...
الان باید برای پیگیری صدور دانشنامه ی اصلی ام اقدام کنم...

pmshakiba
January 27th, 2011, 04:58 PM
ميشه معافيت گرفت
واسه همه يه راه قانوني هست
خود منم از همين طريق معاف شدم

کاربر گرامی:
درصورتی که تمایل دارید می توانید اطلاعات و تجربیات خود را با دوستان درمیان بگذارید.
مطابق مقررات فاروم صاحبان آگهی های معتبر و قانونی می توانند در ارتباط با چگونگی آگهی دادن با ادمین سایت هماهنگ کنند.

از اینکه با رعایت مقررات ما را اداره هر چه بهتر فاروم کمک می کنید متشکریم.

با تشکر
مدیریت انجمن

iliyaa
January 29th, 2011, 01:28 PM
من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. بعد فارغ التحصیلی درتیرماه87و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. مشکل خاصی نبود با گرفتن تعهد که بعد اتمام تحصیل بیای طرحتو بگذرونی میشه ادامه تحصیل داد حتی تو یک رشته دیگه. قانونشم وجود داره ک کسانی ک می خوان غیر مرتبط ادامه بدن و طرح نرفتن، تعهد بدن ب دانشگاه مربوطه که بعد تحصیل بیان طرحشونو بگذرونن! من وزارت بهداشت رفتم و قانونشو دیدم. ولی الان این معضل رو دارم که من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم چرا باید طرح برم چون شبانه هم ک بودم و هزینه تحصیلم رو هم خودم دادم. ضمن اینکه به یک رشته غیر مرتبط هم آمدم و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم.

azam20m
January 29th, 2011, 03:14 PM
من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. بعد فارغ التحصیلی درتیرماه87و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. مشکل خاصی نبود با گرفتن تعهد که بعد اتمام تحصیل بیای طرحتو بگذرونی میشه ادامه تحصیل داد حتی تو یک رشته دیگه. قانونشم وجود داره ک کسانی ک می خوان غیر مرتبط ادامه بدن و طرح نرفتن، تعهد بدن ب دانشگاه مربوطه که بعد تحصیل بیان طرحشونو بگذرونن! من وزارت بهداشت رفتم و قانونشو دیدم. ولی الان این معضل رو دارم که من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم چرا باید طرح برم چون شبانه هم ک بودم و هزینه تحصیلم رو هم خودم دادم. ضمن اینکه به یک رشته غیر مرتبط هم آمدم و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم.
بعد برای ثبت نام در مقطع فوق لیسانس مگه از شما مدرک لیسانس نخواستن؟ چی ارائه دادی؟
بعدشم اینکه اگه تعهد بدی که بعدا طرح میری لابد تا طرح رو نری مدرک فوق لیسانست هم نمیدن دیگه .پس کلا بیخودی میشه دو سال درس خوندن برای فوق لیسانس.
میشه بگی این قانونی که میگی کجاست؟ چقدر اعتبار داره؟ از کجا میشه گیرش آورد؟

iliyaa
January 29th, 2011, 11:24 PM
ریز نمرات خواستن که دانشگاه دوره لیسانس پیان طرح خواست منم نامه از وزارتخانه گرفتم که با دادن تعهد بعد اتمام تحصیل بیاد طرحشو بگذرونه. آره فکرکنم ندن مدرک فوق لیسانس رو. من قانون رو تو وزارتخونه دیدم . امور فارغ التحصیلان داخل. هنوز هست اعتبار داره.

dental.persian
March 2nd, 2011, 11:35 PM
یا سلام
من دانشجوی دندانپزشکی سال آخر هستم و فکر کنم برا طرح باید 40 میلیون بذارم اما مشکل من اینه که مطمئن نیستم ویزا و قبولی در دوره تخصصی امریکا چقدر عملی میشه حالا اگه به هر دلیلی من نتونستم تکلیف وثیقه چی میشه؟ و اینکه روزی که میریم وثیقه بذارم باید بگم چی میخوای بخونی و کجا ؟اخه وقتی هنوز ریز نمره نگرفتم و اپلای نکردم که نمیشه . یه جا خوندم که بدلیل مهاجرت هم میشه به طور موقت مدرکو ازاد کرد ؟؟!
مرسی

Royal2009
March 3rd, 2011, 12:17 PM
یا سلام
من دانشجوی دندانپزشکی سال آخر هستم و فکر کنم برا طرح باید 40 میلیون بذارم اما مشکل من اینه که مطمئن نیستم ویزا و قبولی در دوره تخصصی امریکا چقدر عملی میشه حالا اگه به هر دلیلی من نتونستم تکلیف وثیقه چی میشه؟ و اینکه روزی که میریم وثیقه بذارم باید بگم چی میخوای بخونی و کجا ؟اخه وقتی هنوز ریز نمره نگرفتم و اپلای نکردم که نمیشه . یه جا خوندم که بدلیل مهاجرت هم میشه به طور موقت مدرکو ازاد کرد ؟؟!
مرسی
شما وثیقه می گذارید مدرک آزاد میکنید وترجمه می کنیدو سپس اقدام برای پذیرش. البته بلافاصله بعد ازترجمه اصل مدارک را باید تحویل دهید وگرنه وثیقه به اجرا گذاشته می شود!
ظرف 6 ماه اگر موفق به رفتن نشدید باید اطلاع دهید اما وثیقه پس نمی دهند! و طرح را شروع می کنید و اگر بین طرح موفق شدید بروید آن مقداری از طرح را که رفته اید منظور می شود و بعد از برگشت ادامه طرح را انجام می دهید اما فعلا از مبلغ وثیقه کم نمی شود!

اگرم که بر نگشتید وثیقه تان به اجرا می گذارند!

بگویید بدون مدرک که نمی توانم پذیرش بگیرم و حتما بگویید که واسه تخصص قصد رفتن دارید چون شرط اینه که باید حتما مقطع بالاتری ادامه تحصیل دهید.

آزادی موقت اولین بار می شنوم!

موفق باشید

dental.persian
March 4th, 2011, 04:15 PM
ممنون از اطلاعات دقیقتون فقط این کار چقدر زحمت بر و هزینه بر است؟(سند گذاشتن برا وثیقه 40 میلیونی)
در کل به نظرتون این کار عملی است که من طرحمو شروع کنم و در عین حال مدرکمو ازاد کنم؟یا اینکه وقتی من مدرکو ازاد میکنم باید طرحمو تعلیق کنم

Royal2009
March 14th, 2011, 10:18 PM
ممنون از اطلاعات دقیقتون فقط این کار چقدر زحمت بر و هزینه بر است؟(سند گذاشتن برا وثیقه 40 میلیونی)
در کل به نظرتون این کار عملی است که من طرحمو شروع کنم و در عین حال مدرکمو ازاد کنم؟یا اینکه وقتی من مدرکو ازاد میکنم باید طرحمو تعلیق کنم

سلام
زحمت بر که هست بوروکراسی اداری خودتون بهتر می دانید کلافه کننده است!
قسمت دوم دقیق نمی دانم می تونید از وزارت بپرسید.

موفق باشید

rosa2011
March 25th, 2011, 02:19 AM
با سلام خدمت همگی دوستان

من مامایی خوندم و طرح رو معاف شدم(دولتی، سال 83). ارشد فیزیولوژی رو هم امسال تموم کردم(دولتی، سال 89). چند تا سوال خیلی خیلی فوری دارم.

1-برای گرفتن ریز نمرات و دانشنامه کارشناسی و ارشد باید به کجا مراجعه کنم؟
2-کسی میدونه که برای هر مقطع باید چقدر پول پرداخت کنم؟
3-کلا این فرایند چه مدت طول میکشه؟

با تشکر از توجه شما

Royal2009
March 25th, 2011, 07:24 PM
با سلام خدمت همگی دوستان

من مامایی خوندم و طرح رو معاف شدم(دولتی، سال 83). ارشد فیزیولوژی رو هم امسال تموم کردم(دولتی، سال 89). چند تا سوال خیلی خیلی فوری دارم.

1-برای گرفتن ریز نمرات و دانشنامه کارشناسی و ارشد باید به کجا مراجعه کنم؟
2-کسی میدونه که برای هر مقطع باید چقدر پول پرداخت کنم؟
3-کلا این فرایند چه مدت طول میکشه؟

با تشکر از توجه شما
با سلام و تبریک سال نو و همچنین آرزوی بهترین ها برای شما در سال جدید:
اولین کار تسویه حساب کامل با وزرات بهداشت( فک کنم اداره رفاه باشه شامل پول خوابگاه، وام و بیمه و..)
سپس گذاشتن وثیقه یا وجه نقد در مورد تعهدات { چون دولتی و تحصیل رایگان بودید البته شما چون طرح ندارید مبلغش کمتر خواهد شد}. لزوما نمی خواهد وجه نقد پرداخت کنید بنظرم بهتره وثیقه گذاشت بعدا که ایشالا خارج درستون تموم شد اگه برگشتید یک فرصت خوبی هست که به بهانه گذراندن تعهدات سر کار بروید! اگر هم نخواستید برگردید که پولشون پرداخت می کنید و وثیقتون هم آزاد
پیگیری کنید که آیا اداره دانش آموختگان دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و ارشد ریز نمرات و اعلام فارغ التحصیلی شما را به وزرات بهداشت فرستاند یا خیر؟
مدت زمان لازم هم اگه اعلام فارغ التحصیلیتون بوِیژه ارشد (چون تازه فارغ شدید ممکنه ارسال نشده باشه برخی کارمندا پشت گوش می اندازند باید خودتون پیگیری و سماجت کنید) به وزرات ارسال شده باشه و مدارک لازم هم سریع تهیه کنید سریع انجام خواهد شد(بستگی به سرعت خودتون داره!)

سوالات بیشتر را می توانید از اداره دانش آموختگان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بپرسید اونجا با جزییات بیشتر آشنا خواهید شد.

موفق باشید

erfan1985
April 5th, 2011, 01:32 AM
با سلام دوستان! من تصمیم گرفتم که برم طرح. اگه پزشکان محترم جایی در این مرز و بوم سراغ دارن که بخور و بخواب باشه لطفا به من معرفی کنند که شدیدا محتاج هستم!!

Royal2009
April 5th, 2011, 08:50 PM
با سلام دوستان! من تصمیم گرفتم که برم طرح. اگه پزشکان محترم جایی در این مرز و بوم سراغ دارن که بخور و بخواب باشه لطفا به من معرفی کنند که شدیدا محتاج هستم!!

سربازی رفتید/
کدوم شهر دوست دارید/
مرکز استان یا شهرستان؟

erfan1985
April 6th, 2011, 11:13 PM
سربازی رفتید/
کدوم شهر دوست دارید/
مرکز استان یا شهرستان؟

سربازی معافم!
شهرش مهم نیس. فقط زابل و زاهدان نباشه!
میخوام کارش کم باشه.
هر چی به شمال کشور نزدیک تر بهتر. اخه خونواده شمالن!!
شما جایی سراغ داری؟

dental.persian
April 7th, 2011, 01:25 AM
سلام آقا عرفان یه سوال مگه میشه هم ریز نمرات رو آزاد کرد و هم طرح رو شروع کرد من هم دندان آزادتهرانم و تا 10 ماه دیگه باید برم طرح میخواستم ببینم میشه من حین طرح مدارک دستم باشه تا ببینم کجا برا تخصص بهم پذیرش میدن؟

erfan1985
April 7th, 2011, 02:18 AM
سلام آقا عرفان یه سوال مگه میشه هم ریز نمرات رو آزاد کرد و هم طرح رو شروع کرد من هم دندان آزادتهرانم و تا 10 ماه دیگه باید برم طرح میخواستم ببینم میشه من حین طرح مدارک دستم باشه تا ببینم کجا برا تخصص بهم پذیرش میدن؟

اره. این همین کاریه که من می خوام بکنم.فقط فکر می کنم که باید یه جوری پذیرش بگیری که موقع رفتن از ایران طرحت تموم شده باشه. اینو خودم هم مطمئن نیستم. باید بپرسم. مسئولش خانم درویش تو وزارت خونه هست. شماره تلفن مستقیمش هم اینه: 81452367
البته من همین روزا باید زنگ بزنم بپرسم. اگه چیز مهمی بود تو همین فروم می نویسم.

Royal2009
April 7th, 2011, 07:08 PM
سربازی معافم!
شهرش مهم نیس. فقط زابل و زاهدان نباشه!
میخوام کارش کم باشه.
هر چی به شمال کشور نزدیک تر بهتر. اخه خونواده شمالن!!
شما جایی سراغ داری؟

اینو بخونید شاید بکارتون بیاد
باهشون تماس بگیرید احتمالا واسه طرح قبولتون کنند مرکز تحقیقاته کارش هم زیاد نیست شهرشم که عالیه
http://research.sums.ac.ir/modules/notice/notice_0025.html?uri=/index.html

a_kh
April 7th, 2011, 08:00 PM
سلام.ببخشید یه چنین جایی(مرکزتحقیقاتی)واسه دخترام سراغ دارین؟امسکن میدن یا به عهده ی خودمونه؟

erfan1985
April 7th, 2011, 08:39 PM
اینو بخونید شاید بکارتون بیاد
باهشون تماس بگیرید احتمالا واسه طرح قبولتون کنند مرکز تحقیقاته کارش هم زیاد نیست شهرشم که عالیه
http://research.sums.ac.ir/modules/notice/notice_0025.html?uri=/index.html

یه چیز کاملا رویایی هست!! اگه قبول کنن من با کله می رم. فقط نوشته نظام وظیفه! یعنی نمی شه به جای طرح رفت اونجا؟ چه جوری باید تماس گرفت باهاشون؟ هیچی ننوشتن که.

باز هم از این چیزها سراغ دارین؟ اگه آره اینجا بذارین.

doctor.f
April 8th, 2011, 05:49 PM
چه مدارکی میخواد؟ مراکزتحقیقاتی تهران هم برای طرح نیرومیگیرن؟

erfan1985
April 8th, 2011, 08:40 PM

انگار این واسه اونهایی هست که سربازن!! من که باید طرح برم از این خبرها نیس!!
مراکز تحقیقاتی تهران هم زیاد نیروی طرح می گیرن ولی یا باید خانم متاهلی باشی که شوهرش ساکن تهرانه و هیچ جور نمیشه فرستادشون جای دیگه و یا باید جزو استعدادهای درخشان و .... باشی. احتمالا بند پ هم کمک کننده خواهد بود.

اگر دوستان باز هم از این موارد سراغ دارن اینجا بذارن!!

Royal2009
April 9th, 2011, 01:56 PM
یه چیز کاملا رویایی هست!! اگه قبول کنن من با کله می رم. فقط نوشته نظام وظیفه! یعنی نمی شه به جای طرح رفت اونجا؟ چه جوری باید تماس گرفت باهاشون؟ هیچی ننوشتن که.

باز هم از این چیزها سراغ دارین؟ اگه آره اینجا بذارین.
در سايت اصلي دانشگاه علوم پزشكي شيراز مراكز تحقيقات لينكشون پيدا كنيد.
من شيرازم موفق نشيد بفرماييد تا حضورا مراجعه كنم

Royal2009
April 9th, 2011, 01:57 PM
سلام.ببخشید یه چنین جایی(مرکزتحقیقاتی)واسه دخترام سراغ دارین؟امسکن میدن یا به عهده ی خودمونه؟

مسكن كه نمي دهند ولي با معمولا تعداد بچه ها چند نفر با هم منزل اجاره مي كنند ، هزينه مسكن هم زياد نيست(مثلا 2 ميليون با 200 تومان)

Royal2009
April 9th, 2011, 02:01 PM

نيروي طرحي يك نيروي مجاني واسه مراكز تحقيقات است چون حقوقش وزارت مي دهد
فرصت خوبي است واسه سي وي قوي كردن.
بهتره حضوري مراجعه كنيد و با رييس يا معاونت پ‍‍ژوهشي مربوطه صحبت كنيد يا اگه آشنايي داريد معرفيتون كنند. ليست مراكز تحقيقاتي هم از سايت دانشگاهها ني تونيد تهيه كنيد.
البته اينم بگم كه در تهران من شنيدم بايد اسم نويسي كرده باشيد(بازم مي تونيد بپرسيد البته اگه تهران هستيد)

erfan1985
April 9th, 2011, 02:43 PM
نيروي طرحي يك نيروي مجاني واسه مراكز تحقيقات است چون حقوقش وزارت مي دهد
فرصت خوبي است واسه سي وي قوي كردن.
بهتره حضوري مراجعه كنيد و با رييس يا معاونت پ‍‍ژوهشي مربوطه صحبت كنيد يا اگه آشنايي داريد معرفيتون كنند. ليست مراكز تحقيقاتي هم از سايت دانشگاهها ني تونيد تهيه كنيد.
البته اينم بگم كه در تهران من شنيدم بايد اسم نويسي كرده باشيد(بازم مي تونيد بپرسيد البته اگه تهران هستيد)

ظاهرا دوستان متوجه نشدند...
این اگهی سربازها رو هدف قرار داده ، نه افرادی که باید برن طرح!!

doctor.f
April 9th, 2011, 09:21 PM
ولی تهران نیروی طرحی هم میگیره یکی ازاستادامون میگفت

Royal2009
April 9th, 2011, 09:25 PM
ولی تهران نیروی طرحی هم میگیره یکی ازاستادامون میگفت

آره نیروی طرحی در مراکز تحقیقات مراکز استان می گیرند. البته اگر رديف خالي موجود باشه

Royal2009
April 10th, 2011, 07:44 AM
ظاهرا دوستان متوجه نشدند...
این اگهی سربازها رو هدف قرار داده ، نه افرادی که باید برن طرح!!

حالا ضرر نداره كه اگه مستقيم تماس بگيرد. شايد ظرفيتشون تكميل نشده باشه نيروي طرحي هم جذب كنند.

doctor.f
April 10th, 2011, 08:01 PM
میدونید مراکزتحقیقاتی تهران که طرحی میگیرن کجاست؟

erfan1985
April 10th, 2011, 08:07 PM
حالا ضرر نداره كه اگه مستقيم تماس بگيرد. شايد ظرفيتشون تكميل نشده باشه نيروي طرحي هم جذب كنند.

من زنگ زدم. گفتن پزشک نمی خوایم!! از رشته های علوم پایه پزشکی ادم میخوایم!!! شماره رئیسشونو بهم داد که ازش بپرسم منو قبول میکنن یا نه. منم چن بار زنگیدم ولی کسی گوشیو ور نداشت!!

Royal2009
April 11th, 2011, 07:49 AM
من زنگ زدم. گفتن پزشک نمی خوایم!! از رشته های علوم پایه پزشکی ادم میخوایم!!! شماره رئیسشونو بهم داد که ازش بپرسم منو قبول میکنن یا نه. منم چن بار زنگیدم ولی کسی گوشیو ور نداشت!!

علوم پايه پزشكي با ارشد در دانشگاههاي تيپ 2 و 3 به راحتي طرح هيئت علمي مي شوند با تمام مزاياي هيئت علمي! وكمتر كسي تن به اينجور موارد مي دهد( با مزاياي بسيار بسيار كمتر)
به همين دليل بنظر من شما با ريسشون كه صحبت كرديد بگوييد كه علاقمند به كار پژوهشي هستيد و حتي سي ويتون هم واسشون بفرستيد و باهشون صحبت كنيد اگر لازم شد حضوري هم بياييد ضرر نداره.
به منشي بخش هم بگوييد كه ريسشون جواب نداده چون احتمالا متخصصه و اصلا ممكنه به مركز خيلي كم بياد

erfan1985
April 13th, 2011, 01:55 PM

با سلام دوباره.
من امروز زنگیدم وزارتخونه و در اینباره دوباره صحبت کردم. نتیجه این شد که بله. این کار شدنی هست. شما طرحت رو شروع می کنی و همزمان وثیقه می ذاری. مدارکت 3-4 ماه بعد آماده میشه.تو همچنان طرحت رو ادامه میدی ونیز برای پذیرش اقدام میکنی. هر وقت پذیرش گرفتی و خواستی بری اون ور آب، انصراف میدی و پرواز میکنی میری!! اون مدتی هم که کار کردی محفوظ می مونه تا اینکه برگردی و باقی مانده تعهداتت رو انجام بدی.

doctor.f
April 14th, 2011, 07:56 PM
این بهترین راه برای کسایی هست که میخوان برن و میدونن که برمیگردن

dental.persian
April 14th, 2011, 08:07 PM
با سلام دوباره.
من امروز زنگیدم وزارتخونه و در اینباره دوباره صحبت کردم. نتیجه این شد که بله. این کار شدنی هست. شما طرحت رو شروع می کنی و همزمان وثیقه می ذاری. مدارکت 3-4 ماه بعد آماده میشه.تو همچنان طرحت رو ادامه میدی ونیز برای پذیرش اقدام میکنی. هر وقت پذیرش گرفتی و خواستی بری اون ور آب، انصراف میدی و پرواز میکنی میری!! اون مدتی هم که کار کردی محفوظ می مونه تا اینکه برگردی و باقی مانده تعهداتت رو انجام بدی.
سلام مرسی از اطلاع رسانیتون دکتر عرفان
اما در جواب دکتر fبگم والا من که اگه برم و این همه سختی های اونورو تحمل کنم دیگه بر نمیگردم حتی شاید شما بگی بری اونور بخونی کلی فرق می کنی اما بین استادام که میبینم در نهایت هیچ فرقی نداره! چه بسا اونی که مونده ایران جا افتاده تره اما ترس من از اینکه می خوام طرحو برم فقط اینه که تو رشته های ما براحتی می تونید قبول نشید در دوره تخصصی مخصوصا تخصص های تاپ

doctor.f
April 17th, 2011, 10:48 PM
کسی که میره معمولادیگه برنمی گرده منم طرحوکامل میرم که دیگه باخیال راحت برم

iliyaa
April 20th, 2011, 01:32 PM

khayati
April 20th, 2011, 05:12 PM
من رزیدنت سال سه کودکان هستم و اگه خدا بخواد شهریور فارغ التحصیلم. میخوام یه چند سالی برم خارجه!! چطور میشه یه جوری این طرح رو پیچوند؟ یا مثلا بعد سه چهار سال برگردم و بعد طرح برم؟ شدنیه؟
آخه ما تعهد دادیم که حداکثر یکماه بعد از فارغ التحصیلی، خودمون رو به اداره طرح معرفی کنیم و بعد از شروع طرح هم اگه به هر دلیلی طرح رو متوقف کنیم، باید خدا تومن پول به دولت پرداخت کنیم. کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

erfan1985
April 20th, 2011, 06:59 PM
من رزیدنت سال سه کودکان هستم و اگه خدا بخواد شهریور فارغ التحصیلم. میخوام یه چند سالی برم خارجه!! چطور میشه یه جوری این طرح رو پیچوند؟ یا مثلا بعد سه چهار سال برگردم و بعد طرح برم؟ شدنیه؟
آخه ما تعهد دادیم که حداکثر یکماه بعد از فارغ التحصیلی، خودمون رو به اداره طرح معرفی کنیم و بعد از شروع طرح هم اگه به هر دلیلی طرح رو متوقف کنیم، باید خدا تومن پول به دولت پرداخت کنیم. کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟

دوست گرامی
1-شما نباید سرباز باشی
2-دانش آموختگان مقطع تخصصي بايستي موافقت معاونت سلامت ومعاونت آموزشي وامور دانشگاهي ويا عدم نياز كميسيون مشترك معاونتهاي فوق الذكر را ارائه نمايند0
3-نباید سند محضری و یا تعهد قبلی داشته باشی. اگه داری باید آزادش کنی.
4-به ازاء هرسال تعهد خدمت مبلغ پنجاه ميليون تومان باید وثیقه بدید. (البته تو سایت نوشته ریال که به نظرم اشتباه چاپی است!! آخه از من پزشک عمومی سالی 20 میلیون تومن گرفتن ولی این رو هم تو سایتشون نوشتن ریال!!! می تونید با امور تعهدات وزارت خونه تماس بگیرید)
5-ضمنا واسه کار یا تفریح نمی تونی بری.فقط برای ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص باید بری. وگرنه وثیقت می سوزه!!
قوانین رو تو لینک زیر نوشتن:
http://tarh.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=164&siteid=164&pageid=4176
برای اطلاعات بیشتر حضوری یا تلفنی صحبت کنید!!
ضمنن اگه اطلاعات بیشتری دادن یا جایی من اشتباه نوشتم به ما هم بگین.

iliyaa
April 27th, 2011, 05:35 PM
[QUOTE]

erfan1985
April 28th, 2011, 01:19 AM
[QUOTE]

تا جایی که من میدونم اینجوریه، اگه اشتباس بگید بهم:
1- اگه تعهد به وزارت بهداشت دادی ( وثیقه گذاشتی) برای آزاد شدنش باید بری طرح. اگه نذاشتی یا وثیقت برات مهم نیس که هیچی!! میری پی زندگیت.
2- وقتی طرح رفتی با مدرک جدیدت (ارشد) باید کار کنی. پس کار پرستاری نخواهی داشت.
3- اگه رشته جدیدت رو داری از وزارت علوم می گیری(مثلا داری فلسفه میخونی!!) و یا جز نیازمندیهای وزارت پهداشت واسه طرح نیس، احتمالا نمی تونی بری طرح. به جاش وثیقتو بر میدارن.

iliyaa
April 28th, 2011, 03:10 AM
من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. الان دارم ارشد علوم اجتماعی می خونم. بعد فارغ التحصیلی و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. من که از وزارت بهداشت آمدم بیرون و در وزارت علوم مشغول به تحصیل شدم باید حتما طرح بگذرونم؟ چون من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم. ضمن اینکه من به یک رشته غیر مرتبط آمدم (جامعه شناسی) و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم. لطفا من رو راهنمایی کنید. منتظر جوابتون هستم.ممنون

Royal2009
April 28th, 2011, 08:02 AM
من فارغ التحصیل رشته پرستاری دوره شبانه سال87 هستم. الان دارم ارشد علوم اجتماعی می خونم. بعد فارغ التحصیلی و بعد 8ماه به سربازی رفتم و بعد از 3ماه گذراندن خدمت،معاف شدم و بلافاصله ارشد قبول شدم. من که از وزارت بهداشت آمدم بیرون و در وزارت علوم مشغول به تحصیل شدم باید حتما طرح بگذرونم؟ چون من که نمی خوام در بیمارستان کار کنم یا از مدرک پرستاریم استفاده کنم. ضمن اینکه من به یک رشته غیر مرتبط آمدم (جامعه شناسی) و از یک وزارتخونه به یک وزارتخونه دیگه رفتم. لطفا من رو راهنمایی کنید. منتظر جوابتون هستم.ممنون

بهر حال شما اگر مدرك تحصيلي مي خواهيد يا اگر مي خواهيد با پرستاري در ايران استخدام شويد بايد تكليف طرحتان مشخص شود، بهر حال شما 4 سال پرستاري بوديد بعدش مهم نيست كه چي خونديد شايد اصلا يك نفر بگويد بعد از ليسانس من بنگاه املاك زدم دليل نميشه كه طرح معاف شود.
خلاصه، اگر به مدركتان نياز داريد طرح لازم است يا بايد وثيقه بگذاريد. اگرم ديگه قيد پرستاري زديد و اصلا به مدركشم نياز نداريد كه اصلا چرا به طرح فكر مي كنيد!!!!!!

erfan1985
April 28th, 2011, 11:50 AM
بهر حال شما اگر مدرك تحصيلي مي خواهيد يا اگر مي خواهيد با پرستاري در ايران استخدام شويد بايد تكليف طرحتان مشخص شود، بهر حال شما 4 سال پرستاري بوديد بعدش مهم نيست كه چي خونديد شايد اصلا يك نفر بگويد بعد از ليسانس من بنگاه املاك زدم دليل نميشه كه طرح معاف شود.
خلاصه، اگر به مدركتان نياز داريد طرح لازم است يا بايد وثيقه بگذاريد. اگرم ديگه قيد پرستاري زديد و اصلا به مدركشم نياز نداريد كه اصلا چرا به طرح فكر مي كنيد!!!!!!

من فکر می کنم ایشون یه وثیقه ای به وزارت بهداشت سپرده، واسه همین به طرح فکر می کنه.

erfan1985
April 28th, 2011, 11:56 AM

اگه شما تو وزارتخونه هیچ تعهد محضری مبنی بر گذروندن طرح ندادی هیچ نیازی به طرح رفتن نداری. بعد فراغت از تحصیل با همون مدرک علوم اجتماعی کار می کنی. ولی اگه بخوای کار پرستاری هم انجام بدی باید تکلیف طرحت با وزارت بهداشت معلوم شه.

iliyaa
April 29th, 2011, 02:59 AM
نه دوستان بحث طرح نیست مشکل من اینه که مدرکمو گرو گرفتن یعنی من اگه ارشد بگیرم هنوزدیپلمم ؛ چون مدرک لیسانسمو {پرستاری} ندادن (میگن پایان طرح بده تا مدرک بدیم و من نرفتم طرح) و به تبع مدرک فوق لیسانسمم یعنی جامعه شناسی رو هم نمیدن. بحث من اینه کسایی که میخوان پرستار بشن میرن طرح تا مدرک آزاد کنن و بعد استخدام شن ولی من نمیخوام پرستار شم و مدرکمم می خام تا بتونم مدرک فوق لیسانسم رو بگیرم و با اون جایی کار پیدا کنم. امیدوارم متوجه شده باشید مشکل من چیه و راهنمایی کنید؟

Royal2009
April 29th, 2011, 11:48 AM
نه دوستان بحث طرح نیست مشکل من اینه که مدرکمو گرو گرفتن یعنی من اگه ارشد بگیرم هنوزدیپلمم ؛ چون مدرک لیسانسمو {پرستاری} ندادن (میگن پایان طرح بده تا مدرک بدیم و من نرفتم طرح) و به تبع مدرک فوق لیسانسمم یعنی جامعه شناسی رو هم نمیدن. بحث من اینه کسایی که میخوان پرستار بشن میرن طرح تا مدرک آزاد کنن و بعد استخدام شن ولی من نمیخوام پرستار شم و مدرکمم می خام تا بتونم مدرک فوق لیسانسم رو بگیرم و با اون جایی کار پیدا کنم. امیدوارم متوجه شده باشید مشکل من چیه و راهنمایی کنید؟
چون شما بهرحال مدرک را می خواهیدواسه اونا فرقی نمی کنه که شمات مدرک را واسه چی می خواهید پس باید طرح بگذرونید.
پیشنهاد من اینه:
آیا با گرفتن یک گواهی از دانشکده پرستاری که ایشون درسش تموم شده مدرک ارشدتون نمی دهند؟
اگه پاسخ خیر است و حتما اصل مدرک می خواهند شما 2 راه دارید یا برویدطرح که سخته. راه ساده تر اینه که شما برید وزرات بگویید میخام خارج و به اصل مدرکم نیاز دارم و طرح هم نرفتم اونا هم می گویند وثیقه بگذارید وثیقه که گذاشتید و مدرک پرستاری آزاد شد .بعدمدرک ارشد هم آزاد خواهید کرد. سپس، مثلا 3 ماه بعد دوباره می روید وزارت و می گویید که من خارجم جور نشد و مدرک پرستاریتون پس می دهید و وثیقتون هم پس می گیرید!

erfan1985
April 29th, 2011, 04:06 PM
چون شما بهرحال مدرک را می خواهیدواسه اونا فرقی نمی کنه که شمات مدرک را واسه چی می خواهید پس باید طرح بگذرونید.
پیشنهاد من اینه:
آیا با گرفتن یک گواهی از دانشکده پرستاری که ایشون درسش تموم شده مدرک ارشدتون نمی دهند؟
اگه پاسخ خیر است و حتما اصل مدرک می خواهند شما 2 راه دارید یا برویدطرح که سخته. راه ساده تر اینه که شما برید وزرات بگویید میخام خارج و به اصل مدرکم نیاز دارم و طرح هم نرفتم اونا هم می گویند وثیقه بگذارید وثیقه که گذاشتید و مدرک پرستاری آزاد شد .بعدمدرک ارشد هم آزاد خواهید کرد. سپس، مثلا 3 ماه بعد دوباره می روید وزارت و می گویید که من خارجم جور نشد و مدرک پرستاریتون پس می دهید و وثیقتون هم پس می گیرید!

خیلی ببخشید، ولی اونقدر ها هم کشک نیس که بره وزارت بگه نتونستم برم ، حالا وثیقم رو بدین!!
وزارت میگه : باشه ایراد نداره. حالا که نتونستی بری خارج برو طرح. هر وقت طرحت تموم شد وثیقت رو بهت میدیم. مگه اونا بلا نسبت اعضای فروم گاگول تشریف دارن؟؟!!
ایشون فقط دو راه داره:
1- یه وثیقه بذاره و مدرکش رو آزاد کنه و از خیر وثیقش هم واسه همیشه بگذره.
2- بره طرح و کار پرستاری انجام بده. فکر نمی کنم واسه آقایون کار پرستاری زیاد سخت باشه یا جای دور بفرستن و یا ساعات کار زیاد باشه!! شاید بشه در حین کار پرستاری با مدرک ارشد هم کار بکنه.

iliyaa
April 30th, 2011, 11:21 PM
دوستان بحث اینه که من طرح نمی خوام برم و یک دلیل اینکه رفتم رشته غیر مرتبط این بود که کار پرستاری انجام ندم. ضمن این که من شبانه خوندم. تعهد تحصیل رایگان ندارم. مدرکم هم می خوام که مدرک ارشدمو آزاد کنم و برم خارج دکترا علوم اجتماعی بگیرم. طرح واسه این نیست که طرف میخاد تو سیستم پرستاری استخدام بشه. خب من نمی خوام برم تو سیستم وزارت بهداشت . چرا باید جلو منو بخاطر طرح رفتن بگیرن.؟
سوال دیگه من هم اینه که خب حالا من ارشد علوم اجتماعی رو بگیرم، فکر می کنید با این مدرک بشه برم تو سیستم علوم پزشکی و به عنوان مدرس(هیئت علمی) طرحمو بگذرونم؟ (مثلا تو گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی طرح بگذرونم)

erfan1985
May 1st, 2011, 11:52 AM
دوستان بحث اینه که من طرح نمی خوام برم و یک دلیل اینکه رفتم رشته غیر مرتبط این بود که کار پرستاری انجام ندم. ضمن این که من شبانه خوندم. تعهد تحصیل رایگان ندارم. مدرکم هم می خوام که مدرک ارشدمو آزاد کنم و برم خارج دکترا علوم اجتماعی بگیرم. طرح واسه این نیست که طرف میخاد تو سیستم پرستاری استخدام بشه. خب من نمی خوام برم تو سیستم وزارت بهداشت . چرا باید جلو منو بخاطر طرح رفتن بگیرن.؟
سوال دیگه من هم اینه که خب حالا من ارشد علوم اجتماعی رو بگیرم، فکر می کنید با این مدرک بشه برم تو سیستم علوم پزشکی و به عنوان مدرس(هیئت علمی) طرحمو بگذرونم؟ (مثلا تو گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی طرح بگذرونم)

ببین عزیزم
بعضی چیزا تو دنیا دست منو تو نیست. خیلیها زورشون به ما میرسه . ما کاری نمی تونیم بکنیم. حقیقت تلخه!!
شما تعهد تحصیل رایگان نداری ولی طرح با این تعهد فرق داره. منم که دانشگاه آزاد با هزینه شخصی درس خوندم این تعهد رو ندارم ولی طرح باید برم.
سوال دومت منطقی به نظر میرسه ولی من در مقامی نیستم که باهاش موافقت یا مخالفت کنم. تا جایی که من می دونم کسی که به وزارت بهداشت یه تعهد قدیمی داره، با آخرین مدرکش مشغول کار میشه. شما باید بری وزارت بهداشت طبقه 10 قسمت امور طرح و نیروی انسانی وزارت بهداشت و خواسته هات رو مطرح کنی. اونجا دیگه جواب نهایی رو بهت میدن. اینجا فکر نمی کنم کسی بدونه. ضمنن جوابش رو به ما هم بگو.

iliyaa
May 1st, 2011, 10:29 PM
والا اونجا که فقط یک ماشین هستن ک سوزنشون گیر کرده میگن طرح طرح طرح رو جزییات خیلی کمک نمی کنن حالا اینجا اگه کسی میدونست ج بده من اگه فرصت شد تهران اومدم میرم می پرسم !

erfan1985
May 2nd, 2011, 01:18 AM
والا اونجا که فقط یک ماشین هستن ک سوزنشون گیر کرده میگن طرح طرح طرح رو جزییات خیلی کمک نمی کنن حالا اینجا اگه کسی میدونست ج بده من اگه فرصت شد تهران اومدم میرم می پرسم !

تلفنی هم جواب می دن این شمارشه: 81452670 مستقیم به یکی از کارمندهای امور طرح وصله . اگه نتونه کمک کنه شماره یکی دیگه رو بهت میده. من چند بار باهاش صحبت کردم. خانم خوش برخوردی به نظر می یاد. کد تهران یادت نره!!

Royal2009
May 2nd, 2011, 09:25 PM

اعلام نیاز بگیرد چرا که نه
حتما مراجعه کنید . به مدیر گروه مربوطه هم بگویید که طرحم تموم شد از خدمتتون مرخص می شوم تا فکر نکنند که می خواهید جای آنها را بگیرید!!!!!1 نیروی طرح نیرویی مفتی و اسه دانشکده ها است بنابراین اسقبال هم می کنند.
تلاشتون بکنید( آشنا یا معرفی از طرف کسی هم یادتون نره)

iliyaa
May 3rd, 2011, 02:25 AM
ممنون از دوستان ک راهنماییم می کنید.
من از گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی اعلام نیاز بگیرم؟ بعد کجا ببرم و چطوری آغاز به کار کنم؟ مرسی اگه اینم توضیح بدید تا کمکتون کامل بشه.

Royal2009
May 3rd, 2011, 10:39 AM
ممنون از دوستان ک راهنماییم می کنید.
من از گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی اعلام نیاز بگیرم؟ بعد کجا ببرم و چطوری آغاز به کار کنم؟ مرسی اگه اینم توضیح بدید تا کمکتون کامل بشه.

شما تشريف مي بريد يك دانشكده پزشكي(نه دانشگاه) با مدير گروه مربوطه صحبت مي كنيد كه من ميخام طرحمو اينجا بگذرانم بعد كه اعلام نياز گرفتيد . از اونجا مي رويد به اداره طرح همان دانشگاه(نه دانشكده) و مي گويد كه ميخاهم طرحم را در فلان جا بگذرانم اونا هم تشكيل پرونده مي دهند و بقيه ماجرا..
نتيجه كارتون را هم اينجا بيان بفرماييد تا ديگران هم از تجربه شما استفاده كنند

مرسي

eng_waiting
May 27th, 2011, 03:27 PM
با سلام
من یک سال از طرح خودم و در رشته پرستاری گذروندم و به علت سختی و فشار کار توان کار تو این رشته رو ندارم و میخوام پایان طرح و یا انتقال به و احد بهداشتی رو تقاضا کردم و لی موافقت نمی کنند میخواستم بدونم آیا اگر توقف طرح و یا پایان طرح بگیرم بهم مدرک و میدن در ضمن دانشگاه آزاد درس خوندم.

Royal2009
May 28th, 2011, 08:56 AM
با سلام
من یک سال از طرح خودم و در رشته پرستاری گذروندم و به علت سختی و فشار کار توان کار تو این رشته رو ندارم و میخوام پایان طرح و یا انتقال به و احد بهداشتی رو تقاضا کردم و لی موافقت نمی کنند میخواستم بدونم آیا اگر توقف طرح و یا پایان طرح بگیرم بهم مدرک و میدن در ضمن دانشگاه آزاد درس خوندم.
بله مدرك را مي دهند منتها بايد براي ادامه طرحتون وثيقه بگذاريد تا وقتي كه درستون در خارج تمام شد برگرديد و ادامه طرحتان را انجام دهيد

Amb
June 13th, 2011, 05:53 PM
دوستان کسایی که بعد طرح ، تعهد خدمت دارند باید به طور رایگان برای دولت کار کنند؟!

Royal2009
June 14th, 2011, 02:11 AM
دوستان کسایی که بعد طرح ، تعهد خدمت دارند باید به طور رایگان برای دولت کار کنند؟!

خیر
منظور از تعهداینه که افرادی که در دانشگاه دولتی بصورت رایگان درس خوندند بایستی در ایران کار کنند البته نه کار رایگان. اگرم نخواهند کار کنند باید پول امکاناتی را که استفاده کرده اند پرداخت کنند.

شاد باشید

Amb
June 14th, 2011, 06:41 PM
خیر
منظور از تعهداینه که افرادی که در دانشگاه دولتی بصورت رایگان درس خوندند بایستی در ایران کار کنند البته نه کار رایگان. اگرم نخواهند کار کنند باید پول امکاناتی را که استفاده کرده اند پرداخت کنند.

شاد باشید

تشکر، محل کار رو چی آیا دولت تعیین میکنه؟ میزان حقوق کمتر از حالتی هست که بدون تعهد کار میکنند؟( تعهد پزشکان)-- در ضمن دانشگاه آزاد هم این تعهد رو نداره ولی طرح برای اونها الزامی هست؟

Royal2009
June 15th, 2011, 12:55 AM
تشکر، محل کار رو چی آیا دولت تعیین میکنه؟ میزان حقوق کمتر از حالتی هست که بدون تعهد کار میکنند؟( تعهد پزشکان)-- در ضمن دانشگاه آزاد هم این تعهد رو نداره ولی طرح برای اونها الزامی هست؟

نه
شما باید در ایران کار کنی یعنی از علم و سود شما جامعه بهره ببره. حقوق هم طبق قانون کار در حد عرف و معمول
آزاد خودش پول تحصیل دادند در نتیجه تعهدی در مقابل جامعه ندارند چون جامعه واسه تحصیل آکادمیکشون هزینه نکرده.
در مورد طرح آزاد میدونم که دارند ولی اجباری و اختیاری بودنش را نمی دانم.

mehran387
July 5th, 2011, 04:47 PM
سلام.من هم مشکل مشابهی دارم.کاردانی علوم آزمایشگاهی گرفتم. بعد از اون دانشگاه آزاد کارشناسی نا پیوسته مهندسی عمران قبول شدم.برای ثبت نام هم باید گواهی فراغت از تحصیل از دانشگاه علوم پزشکی میگرفتم.اما دانشگاه این گواهی رو نمیداد و میگفت باید دانشگاه آزاد نامه بزنه از ما بخاد تا ما بفرستیم.دانشگاه آزاد هم میگفت ما اول با یک گواهی فراغت از تحصیل ثبت نام میکنیم بعد به دانشگاه نامه می زنیم واسه ریز نمرات و در صورت امکان اصل مدرک کاردانی.خلاصه با کلی چونه زدن که زمان ثبت نام تموم میشه و ارایه فتوکپی تسویه حساب از دانشگاه علوم پزشکی و نامه صندوق رفاه من رو بصورت مشروط ثبت نام کردن و به من مهلت دادن تا گواهی فراغت از تحصیل و ریز نمراتم بیاد.بعدش چند تا نامه به دانشگاه علوم پزشکی زدن که جواب ندادن.دست آخر هم که خودم رفتم پیگیری کنم گفتن شما باید طرح بری.الان هم ترم آخرم و تا یه ماه دیگه تموم میکنم.بعد اون موقع تسویه حساب با دانشگاه آزاد صد در صد به مشکل میخورم که چرا توی این مدت گواهی دال بر داشتن مدرک کاردانی ارایه نکردم.
سوالی که من از دوستان دارم اینه که مگه واسه صدور یه گواهی موقت هم نیاز به پایان طرح هست؟پس تکلیف اونایی که مثل من بدون وقفه از کاردانی به کارشناسی قبول شدن و اصلا زمانی واسه گذروندن طرح نداشتن چیه؟چون تا اونجا که شنیدم واسه اصل مدرک که بتونه قابل ترجمه باشه گذروندن طرح اجباریه.من حتی ریز نمرات رو هم نمی خام چون رشته کارشناسی من نسبت به کاردانی غیر مرتبط بود و من حداکثر تعداد دروس جبرانی رو گذروندم و ریز نمرات به درد اونایی میخوره که بخوان بعضی واحدها رو تطبیق بدن.ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه.

mustafamak
July 22nd, 2011, 01:21 AM
سلام دوستان یه سوال:این موضوع درسته که میگن شما بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی باید حتما حداقل دو سال سابقه کار داشته باشی (با احتساب طرح) که بتونی مدرکت رو (با پرداخت مبلغ مربوط به تعهد باقیمانده) آزاد کنی؟ آخه همسر من داره دوره طرح پزشکیش رو میگذرونه (از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده و کل طرحش با ضریب 3.5/5 در حدود 17 ماهه) و میخواد بعد پایان طرحش مدرکش رو با پرداخت پول آزاد کنه، اما این موضوع رو شنیده که بعد 17 ماه نمیشه این کار رو کرد و باید تا دوسال سابقه کار رو پر کنه! در حالیکه دوره طرح ایشون بخاطر حضور در منطقه محروم 3.5/5 (17 ماه) هستش که معادل با 24 ماه در مناطق 5/5 میباشد! پس این شایعه به نظر خیلی منطقی نمیاد؟ممنون از کمکتون

erfan1985
July 23rd, 2011, 12:52 AM
سلام دوستان یه سوال:این موضوع درسته که میگن شما بعد از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی باید حتما حداقل دو سال سابقه کار داشته باشی (با احتساب طرح) که بتونی مدرکت رو (با پرداخت مبلغ مربوط به تعهد باقیمانده) آزاد کنی؟ آخه همسر من داره دوره طرح پزشکیش رو میگذرونه (از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شده و کل طرحش با ضریب 3.5/5 در حدود 17 ماهه) و میخواد بعد پایان طرحش مدرکش رو با پرداخت پول آزاد کنه، اما این موضوع رو شنیده که بعد 17 ماه نمیشه این کار رو کرد و باید تا دوسال سابقه کار رو پر کنه! در حالیکه دوره طرح ایشون بخاطر حضور در منطقه محروم 3.5/5 (17 ماه) هستش که معادل با 24 ماه در مناطق 5/5 میباشد! پس این شایعه به نظر خیلی منطقی نمیاد؟ممنون از کمکتون
نه. این اشتباهه. ایشون همین الان که طرحش تموم نشده هم میتونه با پرداخت پول مدرکش رو آزاد کنه. هزینش 40 میلیونه که با توجه به تعداد ماههای گذرونده شده در طرح از این مبلغ کم میشه.

mitranurse
July 26th, 2011, 01:49 AM
سلام دوستان
من پرستار هستم و الان 5 ماهه که طرحمو شروع کردم. می خوام بعد از اتمام طرحم برای ویزای کبک اقدام کنم. امتیاز سابقه ی کار از 6 ماه حساب میشه تا 2 سال، از اونجایی که طرح دقیقا 2 ساله می خوام بدونم من اگر فقط طرح رو بگذرونم امتیاز کمتر از 2 سال رو می گیرم یا بیشتر؟
کسی رو می شناختم که 2 سال سابقه ی طرح داشت 4 سال به صورت پیمانی کار کرده بود، وقتی برای مصاحبه رفته بود، مصاحبه گر متوجه ی قانون طرح نشد و فکر کرد کار حین تحصیل بوده. اونا نتونستند قانعش کنند و امتیاز اون 2 سال رو از دست دادند. من می خوام بدونم که به طور کلی طرح جزئ سابقه کار به حساب می یاد یا نه؟

Royal2009
July 26th, 2011, 08:06 AM
سلام دوستان
من پرستار هستم و الان 5 ماهه که طرحمو شروع کردم. می خوام بعد از اتمام طرحم برای ویزای کبک اقدام کنم. امتیاز سابقه ی کار از 6 ماه حساب میشه تا 2 سال، از اونجایی که طرح دقیقا 2 ساله می خوام بدونم من اگر فقط طرح رو بگذرونم امتیاز کمتر از 2 سال رو می گیرم یا بیشتر؟
کسی رو می شناختم که 2 سال سابقه ی طرح داشت 4 سال به صورت پیمانی کار کرده بود، وقتی برای مصاحبه رفته بود، مصاحبه گر متوجه ی قانون طرح نشد و فکر کرد کار حین تحصیل بوده. اونا نتونستند قانعش کنند و امتیاز اون 2 سال رو از دست دادند. من می خوام بدونم که به طور کلی طرح جزئ سابقه کار به حساب می یاد یا نه؟
گرفتن نامه از محلي كه طرح گذرونيد يعني نامه ايي كه اونجا كار كرديد نميتونه كمك كننده باشه؟
داخل نامه هم ننويسن اينجا طرح بوده بنويسند اينجا كار كرده. چون راستش طرح هم يك جور سابقه كاريه ديگه غير از اينه؟
دوره طرح كه دوره اموزشي نيست. مانند بقيه كار مي كنيد

dental.persian
August 5th, 2011, 01:38 AM
ایشون طرحشون که تموم شد فکر میکنم بازم باید یه مبلغی بپردازن تا مدرکشون ازاد شه اما خیلی کمتر از زمانی میشه که طرح نرفتن و بابت تعهد و تحصیل رایگانشون هست که مدت زمان طرح رو کم میکنن ازشون + 40 میلیونو ذیگه نمی ذارین

elham_mz_ms
August 7th, 2011, 02:54 AM
خیر

شاد باشید
میدونین هزینه اش حدودا چه مقدار میشه؟ برای کارشناسی و کارشناسی ارشد؟
همچنین من شنیدم اگه به مقدار سال تحصیل از تاریخ فراغت از تحصیلت بگذره مدرکت رو آزاد میکنن. همچنین راه دیگه اش اینه که بعد از 6ماه یه کاریابی اعلام کنه واسه شما کاری متناسب با رشته تان پیدا نشده

Royal2009
August 7th, 2011, 09:18 AM
میدونین هزینه اش حدودا چه مقدار میشه؟ برای کارشناسی و کارشناسی ارشد؟
همچنین من شنیدم اگه به مقدار سال تحصیل از تاریخ فراغت از تحصیلت بگذره مدرکت رو آزاد میکنن. همچنین راه دیگه اش اینه که بعد از 6ماه یه کاریابی اعلام کنه واسه شما کاری متناسب با رشته تان پیدا نشده
ارشد 20 ميليون
كارشناسي لينكشو پيدا مي كنم واستون ميذارم
در مورد كاريابي واسه وزارت علوم ميدونم كه ميشه ولي واسه وزرات بهداشت نميدونم مي تونيد از مراكز كاريابي بپرسيد

elham_mz_ms
August 7th, 2011, 08:47 PM
ارشد 20 ميليون
در مورد كاريابي واسه وزارت علوم ميدونم كه ميشه ولي واسه وزرات بهداشت نميدونم مي تونيد از مراكز كاريابي بپرسيد
20 میلیون، چقدر زیاد. ممنون

dr_sara
August 21st, 2011, 04:03 PM
سلام به دوستان دلسوزم....درمورد طرح , من کاملا متوجه شدم,اما تنها سوالم این هستش که من فقط آزادشدن مدرکمو برای تحصیل در آلمان می خوام,و قصد دارم برگردم....پس باتوضیحات شما,میتونم تعهدخدمت رو نخرم دیگه؟فقط وثیقه برای طرح بزارم و برگردم؟...و با توجه به اینکه احتمالش هم هست که پذیرش ندن,یا مراحل کار طولانی باشه,به نظر شما اول وثیقه بزارم برای طرح؟یا اینکه حین طرح انصراف بدم و وثیقه بزارم و برم؟

elham_mz_ms
August 21st, 2011, 05:42 PM
ارشد 20 ميليون
من از دانشگاه محل تحصیلم پرسیدم گفتن هرسال تحصیل 530000 تومن یعنی کل دوره من میشه تقریبا یک میلیون. بسته به رشته قیمت فرق میکنه.

erfan1985
August 21st, 2011, 07:20 PM
سلام به دوستان دلسوزم....درمورد طرح , من کاملا متوجه شدم,اما تنها سوالم این هستش که من فقط آزادشدن مدرکمو برای تحصیل در آلمان می خوام,و قصد دارم برگردم....پس باتوضیحات شما,میتونم تعهدخدمت رو نخرم دیگه؟فقط وثیقه برای طرح بزارم و برگردم؟...و با توجه به اینکه احتمالش هم هست که پذیرش ندن,یا مراحل کار طولانی باشه,به نظر شما اول وثیقه بزارم برای طرح؟یا اینکه حین طرح انصراف بدم و وثیقه بزارم و برم؟
شما که بری وزارتخونه، همش رو یه جا به قیمت 40 میلیون بهت میفروشن. دست خودت نیست که انتخاب کنی.
به ازای هر سال طرح 4 تومن از مبلغ وثیقت کم میشه. از نظر مالی زیاد فرق نمیکنه.بهتره اول وثیقه بذاری تا مدارکت آزاد شه. بعد بری طرح. و همزمان کار پذیرش رو انجام بدی. هر وقت ok شد از طرح انصراف میدی و میری.
در مورد آلمان و اینکه میخوای برگردی، دقت کن که اگه به صورت پزشک مهمان پذیرش بگیری موقع برگشت به مشکل تو ارزشیابی مدرکت بر میخوری. باید به صورت assistant اقدام کنی. گول این آدمهای شیاد که پذیرش تخصص از آلمان میگیرن رو هم نخور.

dr_sara
August 21st, 2011, 11:37 PM
معذرت میخوام دوباره سوال پیش اومد برام...منظورتون همون وثیقه هستش دیگه؟ 40 تومن میدم و مدرکمو امانت میگیرم برای ترجمه و دوباره پس میدم و میرم.درسته؟ بعد وقتی برگشتم,تعهد به خدمتی در کار نیست دیگه؟....آره متاسفانه متوجه شدم که برگردم مشکل ارزشیابی پیش میاد...!اما چاره ای ندارم:-(

erfan1985
August 22nd, 2011, 01:53 AM
معذرت میخوام دوباره سوال پیش اومد برام...منظورتون همون وثیقه هستش دیگه؟ 40 تومن میدم و مدرکمو امانت میگیرم برای ترجمه و دوباره پس میدم و میرم.درسته؟ بعد وقتی برگشتم,تعهد به خدمتی در کار نیست دیگه؟....آره متاسفانه متوجه شدم که برگردم مشکل ارزشیابی پیش میاد...!اما چاره ای ندارم:-(
تعهد سرجاشه. 40 تومن هم طرحه هم تعهد.

dr_sara
August 22nd, 2011, 03:40 PM
شما می فرمایید هم طرح هستش هم تعهد؟ازطرفی تعهدسرجاشه؟...من درست متوجه شدم: وقتی برگردم,تعهد به خدمتم باید انجام بدم؟

erfan1985
August 22nd, 2011, 04:09 PM
شما می فرمایید هم طرح هستش هم تعهد؟ازطرفی تعهدسرجاشه؟...من درست متوجه شدم: وقتی برگردم,تعهد به خدمتم باید انجام بدم؟
بله. شما هیچ کدوم رو انجام ندادی. پس هر دو تاش سر جاشه.
یه سوال: شما که میدونی برگردی مدرکت رو قبول نمیکنن و وثیقت رو بر میدارن، چطور هنوز فکر برگشتن هستی؟

dr_sara
August 22nd, 2011, 04:50 PM
درست شد.خیلی ممنون....راستش من درتلاش هستم که ازطریقassistant اقدام کنم...البته بایدمطمئن شم از طریق پزشک مهمان با مشکل روبرو میشم.و البته اگر بخوام برگردم,اول طرحمو بگذرونم بهتره.

mehrdad_ati
August 27th, 2011, 01:42 AM
آقا بین بحثتون یه سوال ؟ دانشجوی رشته ی پزشکی که بخواد طرح رو بره حقوقش حدودا ماهی چقدر میشه ؟ منطقه ی خدمتش هم تو حقوقش تاثیر داره ؟ من ترم 1 هستم :دی

a_kh
August 27th, 2011, 06:38 PM
سلام.حقوق كه داره ولي مقدارش به عوامل زيادي بستگي داره مثلا اينكه پزشك خانواده باشي يا اورژانس؟محل خدمتت كجا باشه؟اگه مثل من اورژانس باشي بستگي به تعداد مريضوper caseو...داره به طور متوسط ماهي 700هزار تا يه ميليون.ولي اگه پزشك خانواده شي بيشتر هم ميتوني بستگي به جمعيت تحت پوششت داره اينكه تك پزشكه باشه يا چند پزشكه و...موفق باشيد.

erfan1985
August 27th, 2011, 08:47 PM
آقا بین بحثتون یه سوال ؟ دانشجوی رشته ی پزشکی که بخواد طرح رو بره حقوقش حدودا ماهی چقدر میشه ؟ منطقه ی خدمتش هم تو حقوقش تاثیر داره ؟ من ترم 1 هستم :دی
یه کم زود نیس که از الان فکر حقوق 7-8 سال بعدی؟ معلوم نیس اون موقع چه جوری بشه.
الان بسته به جایی که میری داره. اگه بری سیستان تا 4 میلیون هم بهت میدن. اگه تهران یا مراکز استان باشی خیلی بدن 400-500 تومنه.

mehrdad_ati
August 27th, 2011, 11:27 PM
ممنون دوستان . هیچی همینطوری برای کنجکاوی پرسیدم . من خودم بچه ی بومی هرمزگانم راحت میتونم برم مناطق محروم . بیشتر میخواستم بدونم طرح رفتن به نفعه یا به ضرر . در کل ممنون .

erfan1985
September 19th, 2011, 12:03 AM
سلام
میخاستم بپرسم که در خارج از کشور دندانپزشکی هم طرح داره، و اگر هست چند ساله؟
یا اینکه به محض پایان 6 سال مدرک رو میگیری و می تونی مطب بزنی؟
با تشکر
نه خیر! طرح فقط در ایرانه!! اونور هیچ طرح و تعهدی نداری.
اگه ایران برگردی که کلی برات واحد میذارن تا تطبیق بدی و طول میکشه تا اجازه مطب بهت بدن. حتی ممکنه اصلا تاییدت نکنن. اونور رو نمیدونم . بسته به قوانین همون کشوری داره که میری.
دندون همه جا هم 6 سال نیس. بسته به کشور فرق داره.
ضمنن از این پس یه جا سوالتون رو بپرسید.

sabahrami
September 27th, 2011, 12:42 AM
سلام
من پزشک طرحی هستم که 16 ماه خدمت کردم و دو ماه دیگه قصد دارم توقف طرح بزنم . ضمنا برای یک ماه هم می خوام از مرخصی های استحقاقی خودم استفاده کنم .
می خواستم بدونم که آیا شبکه بهداشت می تونه با درخواست من مخالفت کنه یا نه ؟
آیا آیین نامه ای درباره مرخصی در طرح اجباری پزشکی وجود داره ؟
ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی دارند در اختیار من قرار بدن
با تشکر

erfan1985
September 27th, 2011, 12:56 AM
سلام
من پزشک طرحی هستم که 16 ماه خدمت کردم و دو ماه دیگه قصد دارم توقف طرح بزنم . ضمنا برای یک ماه هم می خوام از مرخصی های استحقاقی خودم استفاده کنم .
می خواستم بدونم که آیا شبکه بهداشت می تونه با درخواست من مخالفت کنه یا نه ؟
آیا آیین نامه ای درباره مرخصی در طرح اجباری پزشکی وجود داره ؟
ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی دارند در اختیار من قرار بدن
با تشکر
طبق قانون شما میتونی 2 ماه مرخصی بدون حقوق که با نام انفصال از طرح هم شناخته میشه داشته باشی. این مورد قانونیه و باید با شما همکاری کنن. بر طبق قراردادی که بیمه با شبکه بهداشت بسته ، مراکز بهداشت باید همیشه پزشک داشته باشن و به ازای مرخص هایی که پزشک میره از طرف بیمه برای شبکه بهداشت کسورات رد میشه.مگه اینکه موقتا توسط یه پزشک دیگه جایگزین بشه. بنابراین خیلی وقتها شبکه با همون مرخصی استحقاقی که شما میخوای یه ماه بری هم موافقت نمیکنه و بهتون میگه بهت پول بیشتر میدم ولی نرو! حالا چه برسه به مرخصی بدون حقوق! شما کجا داری طرح میگذرونی؟ چند چندمه؟

pariii
October 4th, 2011, 10:46 PM
سلام این قوانینی که گفتین برای خود رشته ی پزشکی هم صادقه؟

erfan1985
October 5th, 2011, 01:25 PM
سلام این قوانینی که گفتین برای خود رشته ی پزشکی هم صادقه؟
اینها مال پزشکاس. در مورد سایر رشته ها باید از همکارا بپرسم!

masoud69
October 12th, 2011, 01:24 AM
سلام خدمت شما دوستان عزیز.
بنده دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد هستم.
سال آینده تحصیلم در دانشگاه تموم میشه و اگر مدرک لیسانس رو بگیرم (یعنی در دستم داشته باشم) یک موقعیت استخدامی خواهم داشت.
الان مشکل پیش روی من طرحم هست. که 2 سال وقت منو بیخود هدر میده!
میخواستم بدونم آیا میتونم این طرح رو بخرم؟ هزینش اصلا برام مهم نیست! آیا راهی هست که از شر این طرح خلاص شد؟
من هیچگونه سهمیه ای هم ندارم.
جوابش خیلی برام مهمه. با سپاس و تشکر فراوان.

erfan1985
October 12th, 2011, 01:38 PM
سلام خدمت شما دوستان عزیز.
بنده دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد هستم.
سال آینده تحصیلم در دانشگاه تموم میشه و اگر مدرک لیسانس رو بگیرم (یعنی در دستم داشته باشم) یک موقعیت استخدامی خواهم داشت.
الان مشکل پیش روی من طرحم هست. که 2 سال وقت منو بیخود هدر میده!
میخواستم بدونم آیا میتونم این طرح رو بخرم؟ هزینش اصلا برام مهم نیست! آیا راهی هست که از شر این طرح خلاص شد؟
من هیچگونه سهمیه ای هم ندارم.
جوابش خیلی برام مهمه. با سپاس و تشکر فراوان.
شما اگه وثیقه بذاری به عنوان ادامه تحصیل در خارج، به شما پروانه موقت میدن. فکر میکنم با اون میتونی کار کنی.

masoud69
October 12th, 2011, 09:19 PM
شما اگه وثیقه بذاری به عنوان ادامه تحصیل در خارج، به شما پروانه موقت میدن. فکر میکنم با اون میتونی کار کنی.
ممنون دوست عزیز.
اما مشکل اینجاست که من اصلا نمیخوام این طرح رو بگذرونم! با وثیقه یه جورایی موقت هست اما من معافیت دائمی میخوام! میشه طرح رو خرید؟!

erfan1985
October 13th, 2011, 01:17 AM
ممنون دوست عزیز.
اما مشکل اینجاست که من اصلا نمیخوام این طرح رو بگذرونم! با وثیقه یه جورایی موقت هست اما من معافیت دائمی میخوام! میشه طرح رو خرید؟!
تنها راه اینه:
شما وثیقه میذاری به شرط ادامه تحصیل در خارج از کشور. طبق قانون برای ارشد 2 الی 3 سال بهتون فرصت میدن برگردید. تو این مدت شما با پروانه موقتی که بعد از وثیقه گذاشتن دریافت کردید کار میکنید. 2 سال که تموم شد میری وزارتخونه میگی موعدم گذشته و هنوز مدرک بالاتر نگرفتم. اونها هم وثیقت رو بر میدارن. و در عوض بهت پروانه دایم میدن. اون وقت میشی مثل کسی که طرحش رو گذرونده یا معاف شده.
چیزی به اسم خرید طرح نداریم. به نظرم روش بالا راه خوبی باشه. گرچه تنها راهه فعلا.
راستی، شما سرباز نیستی؟

masoud69
October 13th, 2011, 03:40 PM
تنها راه اینه:
شما وثیقه میذاری به شرط ادامه تحصیل در خارج از کشور. طبق قانون برای ارشد 2 الی 3 سال بهتون فرصت میدن برگردید. تو این مدت شما با پروانه موقتی که بعد از وثیقه گذاشتن دریافت کردید کار میکنید. 2 سال که تموم شد میری وزارتخونه میگی موعدم گذشته و هنوز مدرک بالاتر نگرفتم. اونها هم وثیقت رو بر میدارن. و در عوض بهت پروانه دایم میدن. اون وقت میشی مثل کسی که طرحش رو گذرونده یا معاف شده.
چیزی به اسم خرید طرح نداریم. به نظرم روش بالا راه خوبی باشه. گرچه تنها راهه فعلا.
راستی، شما سرباز نیستی؟
بسیار ممنون.
خیر سربازی ندارم.
یه سوال خیلی مهم! من میتونم با این پروانه موقت که بهم استخدام بشم؟ مثلا در آموزش پرورش؟
و یک سوال دیگه آیا این درست هست که کسانی که تک فرزند باشن معاف میشن؟!؟! طبق لینک زیر و قسمت ماده 2 ؟
http://tarh.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=164&pageid=4172

erfan1985
October 13th, 2011, 05:13 PM
بسیار ممنون.
خیر سربازی ندارم.
یه سوال خیلی مهم! من میتونم با این پروانه موقت که بهم استخدام بشم؟ مثلا در آموزش پرورش؟
و یک سوال دیگه آیا این درست هست که کسانی که تک فرزند باشن معاف میشن؟!؟! طبق لینک زیر و قسمت ماده 2 ؟
http://tarh.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=164&pageid=4172
در مورد اون پروانه موقت یه کم شک دارم. بستگی داره که تو متنش چی نوشته باشه. بهتره شما به اداره پروانه ها که زیر پل حافظ هست مراجعه کنی و بپرسی که اگه وثیقه بذاری و بری اونجا پروانه موقت بگیری، تو متنش چی نوشته.
درسته. اگه شما خواهر و یا برادر نداری معافی.

masoud69
October 13th, 2011, 07:11 PM
در مورد اون پروانه موقت یه کم شک دارم. بستگی داره که تو متنش چی نوشته باشه. بهتره شما به اداره پروانه ها که زیر پل حافظ هست مراجعه کنی و بپرسی که اگه وثیقه بذاری و بری اونجا پروانه موقت بگیری، تو متنش چی نوشته.
درسته. اگه شما خواهر و یا برادر نداری معافی.
بسیار ممنون دوست عزیز.
پس خودم معاف هستم و لازم نیست دنبال این کارها برم.
ممنون که جواب سوالات رو دادید.
موفق و سربلند باشید.

iliyaa
November 20th, 2011, 02:09 PM
سلام من لیسانس پرستاری دارم و ارشد علو اجتماعی. می خوام برای دکترا برم اونور و طرح نرفتم. منطقه 2 درس خوندم. می خواستم در خصوص وثیقه و شرایط و هزینش بپرسم و اینکه به کدوم قسمت وزارت بهداشت باید مراجعه کنم و چه مراحلی رو طی کنم. ممنون اگه زود جوابمو بدید.

erfan1985
November 21st, 2011, 12:49 AM
سلام من لیسانس پرستاری دارم و ارشد علو اجتماعی. می خوام برای دکترا برم اونور و طرح نرفتم. منطقه 2 درس خوندم. می خواستم در خصوص وثیقه و شرایط و هزینش بپرسم و اینکه به کدوم قسمت وزارت بهداشت باید مراجعه کنم و چه مراحلی رو طی کنم. ممنون اگه زود جوابمو بدید.
قسمت تعهدات - طبقه 6 وزارت بهداشت - شهرک غرب

iliyaa
November 22nd, 2011, 03:13 PM
هزینشو نمیدونید؟ غیر از وثیقه چی درخواست می کنند؟ و آیا مدرک رو قطعی میدن و درخواست نشون دادن پذیرش رو نمیکنند؟؟؟

erfan1985
November 22nd, 2011, 04:53 PM
هزینشو نمیدونید؟ غیر از وثیقه چی درخواست می کنند؟ و آیا مدرک رو قطعی میدن و درخواست نشون دادن پذیرش رو نمیکنند؟؟؟
نه.با وزارت علوم فرق داره. فقط وثیقه میگیرن. به شکل ملکی یا پول بلاک شده در بانک. و بعد که مدرکتون آماده شد اصلش رو میدن بهتون. بدون نیاز به پذیرش. همراهش پروانه موقت هم میگیرید. یعنی میتونی کار هم بکنی. حتی میتونی طرح هم بری.
هزینش رو یادم نیس .تو سایت وزارت بهداشت بگردی همش رو نوشته. حضوری هم بری همه چی رو بهت میگن. مسئولش خانم درویش هست. اگه تو همین صفحات بگردی شمارش رو هم خودم گفتم.

iliyaa
November 22nd, 2011, 11:08 PM
بعد 3 سال از اتمام لیسانس الان دیگه مدرکم آمادست به نظرتون یا وقت گیره . چون من تا بهمن فرصت دارم واسه انجام کارا نهایی؟ مرسی از راهنمایی توپت. هزینشو هم اگه فهمیدی یا کسی دیگه از دوستان می دونست اینجا پست بذاره مرسی.

erfan1985
November 23rd, 2011, 01:00 AM
بعد 3 سال از اتمام لیسانس الان دیگه مدرکم آمادست به نظرتون یا وقت گیره . چون من تا بهمن فرصت دارم واسه انجام کارا نهایی؟ مرسی از راهنمایی توپت. هزینشو هم اگه فهمیدی یا کسی دیگه از دوستان می دونست اینجا پست بذاره مرسی.
معمولا تا درخواست ندی مدرکتو آماده نمیکنن. یعنی هنوز دانشنامت آماده نیست. بستگی به دانشگاه داره که کی آماده کنه. از دانشگاتون بپرسی بهتره.
تو این سه سال کار پرستاری نکردی؟
تا جایی که من میدونم اینجوریه :هر سال تعهد یک میلیون تومان و 12 میلیون برای طرح. حالا نمیدونم که مجموع این دو تا رو باید بدی یا دومی کافیه.
اینها به شرطیه که شما از دانشگاه سراسری باشی.
از اینجا قوانین رو بپرس: (این از همه موثق تره)
تلفن مستقیم خانم درویش: 81452367
تلفن وزارتخونه: 80-88363560

iliyaa
December 11th, 2011, 12:42 PM
من دانشگاه سراسری خوندم. سرباز بودم تو بیمارستان حدود 1ماه و نیم کار کردم. که بعدش معاف شدم و رفتم فوق لیسانس. چقدر هزینه وثیقه زیاده. گفته بودن 4 میلیون که فقط . دانشگاه که جواب نمیده فقط میگه برو طرح.

erfan1985
December 11th, 2011, 05:41 PM
من دانشگاه سراسری خوندم. سرباز بودم تو بیمارستان حدود 1ماه و نیم کار کردم. که بعدش معاف شدم و رفتم فوق لیسانس. چقدر هزینه وثیقه زیاده. گفته بودن 4 میلیون که فقط . دانشگاه که جواب نمیده فقط میگه برو طرح.
متاسفانه قیمت وثیقه ها از خرداد 89 رسما چهار برابر شد. دانشگاه در زمینه طرح کاری نمیتونه انجام بده. شما تکلیفت با وزارتخونه مشخص میشه.

mahsa_tr
December 16th, 2011, 01:25 PM
سلام خدمت دوستان خوبم.
ممنون از اطلاعات خوبی که اینجا به اشتراک گذاشتین.
من به تازگی در رشته آناتومی فارغ التحصیل شدم و دارای رزومه خوبی می باشم و برای تحصیل در مقطع PHD میخوام اقدام کنم.
تنها سوالی که برام پیش اومده اینکه اگه بعد از PHD بخوام همونجاپست داکت بگیرم یا بخوام برای مهاجرت اقدام کنم تکلیف وثیقه ای که گذاشتم چی میشه؟
ممنون

Royal2009
December 16th, 2011, 02:39 PM
سلام خدمت دوستان خوبم.
ممنون از اطلاعات خوبی که اینجا به اشتراک گذاشتین.
من به تازگی در رشته آناتومی فارغ التحصیل شدم و دارای رزومه خوبی می باشم و برای تحصیل در مقطع PHD میخوام اقدام کنم.
تنها سوالی که برام پیش اومده اینکه اگه بعد از PHD بخوام همونجاپست داکت بگیرم یا بخوام برای مهاجرت اقدام کنم تکلیف وثیقه ای که گذاشتم چی میشه؟
ممنون
شما باید هر شش ماه یکبار گزارشی از وضعیت تحصیلی خودت به وزارت بهداشت بدهید.
اگه پست یخوای بخونی چون بیشتر از 1-2 سال طول نمیکشه ممکنه وثیقه ات را به اجرا نگذارند اما اگه بخواهی بمونی که دیگه وثیقتون سوخت میشه و اداره حقوقی وزارت از طریق مراجع قانونی وثیقه شما را نسبت به ضبط و مصادره ملک مربطوه به نفع دولت اقدام خواهد کرد.

راستی این چه صیغه ای است که اینقدر وثیقه از ما میگیره این وزارت بهداشت!! وزارت علوم که 2-3 میلیون بیشتر وثیقه نمی گذارند!!
موافق هستید نامه اعتراضی بنویسیم>؟!

erfan1985
December 17th, 2011, 10:07 PM
شما باید هر شش ماه یکبار گزارشی از وضعیت تحصیلی خودت به وزارت بهداشت بدهید.
اگه پست یخوای بخونی چون بیشتر از 1-2 سال طول نمیکشه ممکنه وثیقه ات را به اجرا نگذارند اما اگه بخواهی بمونی که دیگه وثیقتون سوخت میشه و اداره حقوقی وزارت از طریق مراجع قانونی وثیقه شما را نسبت به ضبط و مصادره ملک مربطوه به نفع دولت اقدام خواهد کرد.

راستی این چه صیغه ای است که اینقدر وثیقه از ما میگیره این وزارت بهداشت!! وزارت علوم که 2-3 میلیون بیشتر وثیقه نمی گذارند!!
موافق هستید نامه اعتراضی بنویسیم>؟! واقعیت اینه که اینجوری نیس. هیچ نیازی نیس که هر 6 ماه گزارش بدی و یا سر موعد برگردی. خیلی ها 8-10 ساله رفتن و کسی هم دنبالشون نیومده. خود من که قرار بود مدارکو 2 ماه بعد بهشون پس بدم، هنوز ندادم (9 ماه شده) و کسی هم دنبالم نیومده. وزارت بهداشت کارش با نظام وظیفه فرق داره. اگر نظام وظیفه بود، حتما دنبالتون میومد و وثیقت میسوخت. ولی وزارت نه!
واقعیت اینه که از سال 89 هر دو وزارتخون و نیز نظام وظیفه وثیقه ها رو چند برابر و قوانین خروج رو سخت تر کردن. علتش هم موج مهاجرت از طریق تحصیل و خروج ارز و ... است که تو این یکی دو سال اوج گرفته. وثیقه وزارت علوم هم سنگین هست. اون مبلغی 2-3 میلیون مال خرید تعهداته. نه وثیقه. نامه هم کار خاصی نخواهد کرد! خدا رو شکر کنید اجازه داری وثیقه بذاری. ممکنه چند سال دیگه همین هم نباشه!

erfan1985
December 17th, 2011, 10:10 PM
ضمنن طبق قانونی که من امضاش کردم شما فقط اجازه داری با یه مقطع بالاتر از خودت برگردی. نه 2 تا!

FanTasTic
December 18th, 2011, 07:01 PM
درود

دوستان به نظر شما مهندسی پزشکی که وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران ، اصفهان ، شیراز ، شهید یهشتی در ارشد می پذیره جزء طرح هست ؟؟؟

بی نهایت سپاسگزارم

erfan1985
December 18th, 2011, 08:26 PM
درود

دوستان به نظر شما مهندسی پزشکی که وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی تهران ، اصفهان ، شیراز ، شهید یهشتی در ارشد می پذیره جزء طرح هست ؟؟؟

بی نهایت سپاسگزارم

از نظر وزارتخونه تمامی فارغ التحصیلان وزارت بهداشت به اون خراب شده مدیون هستن ! البته یه سری موارد هم به عنوان مازاد بر نیاز هست. یعنی شما میتونی طرح نری و یا بری! میل خودته! از این بین مهندسی پزشکی هم هست! میتونی شاد باشی. البته لیستشون هر سال تغییر میکنه. فعلا که اینجوریه.

erfan1985
December 18th, 2011, 08:29 PM
اینها رو هم بخونید!! منبع: وزارت بهداشت

قانون خدمت پزشكان وپيراپزشكانماده 1ـ كليه افراد ايراني با تحصيلات فوق ديپلم وبالاتر كه پس از تاريخ 1/4/1367 از مراكز آموزش عالي گروه پزشكي در داخل يا خارج از كشور فارغ التحصيل شده يا مي شوند و خدمت آنان از سوي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي مورد نياز اعلام ميگردد، مكلفند حداكثر مدت 24 ماه اول پس از فراغت از تحصيل خود را در داخل كشور ودر مناطق مورد نياز وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي وتشكيلات تابعه آن خدمت نمايند0
تبصره1ـ مدت خدمت در مقطع كارداني يكسال مي باشد0
تبصره2ـ مدت فوق براي كمتر از دوسال برحسب محروميت نقاط به تفصيل آيين نامه اي خواهد بود كه به تصويب هيئت وزيران خواهد رسيد0
تبصره3ـ كساني كه خدمت موضوع اين قانون را به انجام رسانيده ، همچنين كساني كه داراي پروانه دائم پزشكي بوده يا واجد شرايط دريافت پروانه دائم باشند با دريافت مدرك تحصيلي جديد مشمول خدمات موضوع اين قانون نمي باشند0
تبصره4ـ پزشكان عمومي ذكور مشمول اين قانون وقانون پيام آوران بهداشت موظفند حداقل يكسال خدمات قانوني را در مراكز بهداشتي ودرماني روستاها وبخشهاي كشور انجام دهند0
تبصره5ـ مستخدمين رسمي دولت وكادر ثابت نيروهاي مسلح واعضاء هيئت علمي دانشگاهها وموسسات آموزش عالي وتحقيقاتي، خدمات موضوع اين قانون را در نقاط مورد نياز سازمان ذيربط به شرط داشتن واحدهاي بهداشتي ، درماني انجام خواهند داد0
ماده 2ـ همسران وفرزندان شهداء ، آزادگان و مفقودين جنگ تحميلي ، يك نفر برادر يا خواهر شهيد يا مفقود ، برادران وخواهران دوشهيد يا بالاتر، آزادگان ، جانبازان انقلاب اسلامي بالاي 25% مادراني كه حضانت فرزند خود را به عهده دارند ونيز تك فرزند خانواده از انجام خدمات موضوع اين قانون معاف هستند ودرصورت تمايل افراد مذكور ونياز وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي اين گروه مي توانند از مزاياي اين قانون بهره مند شوند0
تبصره: درمورد معافيت افراد مازاد بر نياز اولويت با رزمندگان است.
ماده3ـ مدت خدمت دوره ضرورت ودوره احتياط مشمولان اين قانون كه در حرفه پزشكي انجام شوند از كل خدمت مقرر در اين قانون كسر مي گردد0
ماده 4ـ مشمولان اين قانون مكلفند حداكثر يك ماه بعد از فراغت از تحصيل يا اعلام ارزشيابي مدرك تحصيلي خارج از كشور به منظور تعيين وضعيت از لحاظ شمول موضوع اين قانون خود را به وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي معرفي نمايند0 وزارت مذكور موظف است ظرف حداكثر 2 ماه تعيين محل خدمت نموده و افراد مازاد بر نياز را با رعايت اولويت سهميه مناطق 1 وآزاد معاف نمايد0 كساني كه ظرف مدت مقرر خود را معرفي نمي نمايند و يا يك ماه پس از تعيين محل خدمت شروع بكار نكنند غايب محسوب و به تشخيص وزارت مذكور برابر مدت غيبت به خدمت آنان افزوده خواهد شد0
ماده5ـ مشمولان اين قانون ماداميكه خدمات قانوني را شروع ننموده يا معافيت اخذ نكرده باشند، مجاز به دخالت در امور پزشكي نمي باشند0

ماده6ـ تحويل مدرك تحصيلي وريز نمرات وصدور هرگونه تاييديه تحصيلي وگواهينامه براي مشمولانيكه خدمت موضوع اين قانون را انجام نداده يا معافيت دريافت ننموده باشند ممنوع است0
تبصره ـ كسانيكه براي ادامه تحصيل با هزينه شخصي در دانشگاههاي معتبر مورد تاييد در خارج از كشور در رشته هاي مورد نياز كشور احتياج به مدارك تحصيلي داشته باشند، با سپردن تضمين كافي مبني بر انجام خدمات قانوني پس از فراغت از تحصيل مدارك تحصيلي وگواهي موقت طبابت دريافت خواهند داشت0
ماده7ـ فارغ التحصيلان سهميه مناطق 2 وبالاتر ومناطق محروم آزمونهاي سراسري سنوات بعد از انقلاب فرهنگي موظفند تعهدات خود را براساس آئين نامه اي كه به تصويب وزير بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي خواهد رسيد‌، انجام دهند0
ماده8ـ مشمولين قوانين قبلي خدمات پزشكان كه به دليل موجه خدمات خود را طبق ضوابط مربوط انجام نداده اند مشمول اين قانون خواهند بود0
ماده9ـ فارغ التحصيلان خارج از كشور كه از مزاياي ارزي بهره مند نشده اند، از شمول اين قانون مستثني بوده و چنانچه از گروه داراي پروانه باشند طبق ضوابط ، پروانه دائم پزشكي دريافت خواهند نمود0
تبصره1ـ كسانيكه از ارز دولتي استفاده نموده اند با توجه به مدت استفاده از ارز دولتي خدمات موضوع اين قانون وتهدات مربوطه را انجام خواهند داد0
تبصره2ـ كسانيكه در حين تحصيل رشته هاي علوم پزشكي وارد كشور شده وتحصيلات خود را تا فارغ التحصيلي در داخل كشور ادامه مي دهند در صورتيكه هزينه تحصيل خود را بپردازند واز مزاياي ارزي دولت بهره مند نگرديده باشند براي باقي مانده دوره تكميلي نياز به انجام خدمات قانوني نخواهند داشت0
ماده10ـ خدمات قبلي مشمولين قانون خدمت خارج از مركز پزشكان و دندانپزشكان وداروسازان به قوت خود باقيست وجزء خدمات موضوع اين قانون محسوب ميگردد0
ماده11ـ مشمولان اين قانون از لحاظ حقوق ومزايا وامور رفاهي (مرخصيهاي استحقاقي، استعلاجي ، بدون حقوق ، پاداش ، كمكهاي غيرنقدي وبيمه عمر ، درمان وحادثه وساير مزايا ) تابع قوانين ومقررات استخدام كشوري وقانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت مي باشد وچنانچه به دستگاه ديگر معرفي گردند كه داراي مقررات استخدامي خاص مي باشندتابع ضوابط حقوقي ورفاهي ان دستگاه خواهند بود0
تبصره1ـ مشمولان اين قانون كه به طور تمام وقت وبدون كار انتفاعي خصوصي خدمت مي نمايند ، چنانچه از گروه داراي پروانه باشند در مقابل دو نوبت كار موظف از حقوق ومزايا، اضافه كاري وحق محروميت از مطب طبق آيين نامه اجرايي كه وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي تدوين خواهند نمود، استفاده مي نمايند ودر صورتيكه از گــــروه بدون پروانه باشند، از مزاياي دونوبت كار موظف ( كار واضافه كار) بهره مند مي گردند0
تبصره2ـ وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي مي تواند مشمولان موضوع اين قانون را در صورت نياز با اولويت مناطق محروم ونيازمند در حين خدمت بدون اخذ مجوزهاي مربوطه به استخدام پيماني يا رسمي دستگاه مربوطه در آورند0
ماده12ـ مشمولان اين قانون كه به سن بالاي 45 سالگي رسيده باشند ، از انجام خدمات موضوع اين قانون معاف مي باشند0
ماده13ـ بهداشتكاران دهان ودندان وكاردانهاي بهداشت خانواده ومبارزه با بيماريها، تابع ضوابط مقرر در قوانين خاص مربوطه به خود مي باشد0
ماده14ـ به منظور تربيت پزشك متخصص مورد نياز مناطق محروم ونيازمند كشور ، وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي موظف است به هنگام پذيرش دستيار تخصصي ، سهميه هاي جداگانه اي را براي مناطق محروم ونيازمندكشور اختصاص دهد0 دستياران تخصصي استفاده كننده از سهميه مذكور موظفند پس از انجام دوره تخصص ، برابر طول دوره تخصص به عنوان خدمات قانوني موضوع اين قانون در نقاط مربوط انجام دهند0 و پس از انجام خدمات مذكور پروانه دائم دريافت خواهند نمود0
تبصره1ـ دستياران استفاده كننده از سهميه موضوع اين ماده كه داراي پروانه دائم پزشكي هستند، نصف مدت دوره تخصصي با احتساب ضرايب مربوط در نقاط مذكور خدمت خواهند نمود0
تبصره2ـ دستياران تخصصي موضوع ماده فوق موظفند قبل از شروع دوره دستياري تعهد ثبتي لازم جهت خدمت در نقاط مربوط به دانشگاههاي علوم پزشكي وخدمات بهداشتي درماني بسپارند0
تبصره3ـ قانون نحوه تامين هيات علمي مورد نياز دانشگاهها وموسسات آموزش عالي به قوت خود باقيست0
ماده15ـ قانون تامين وسايل وامكانات تحصيل اطفال وجوانان ايراني واصلاحات آن به قوت خود باقي است وانجام خدمات موضوع اين قانون به عنوان قسمتي از تعهدات موضوع قانون مزبور محسوب خواهد شد0
ماده16ـ آيين نامه اجرايي اين قانون توسط وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي حداكثر ظرف 2 ماه تهيه و پس از تصويب هيئت وزيران به مرحله اجراء گذاشته خواهد شد0
ماده17ـكليه قوانين مغاير با اين قانون لغو ميگردد0

Royal2009
December 18th, 2011, 09:48 PM
واقعیت اینه که اینجوری نیس. هیچ نیازی نیس که هر 6 ماه گزارش بدی و یا سر موعد برگردی. خیلی ها 8-10 ساله رفتن و کسی هم دنبالشون نیومده. خود من که قرار بود مدارکو 2 ماه بعد بهشون پس بدم، هنوز ندادم (9 ماه شده) و کسی هم دنبالم نیومده. وزارت بهداشت کارش با نظام وظیفه فرق داره. اگر نظام وظیفه بود، حتما دنبالتون میومد و وثیقت میسوخت. ولی وزارت نه!
واقعیت اینه که از سال 89 هر دو وزارتخون و نیز نظام وظیفه وثیقه ها رو چند برابر و قوانین خروج رو سخت تر کردن. علتش هم موج مهاجرت از طریق تحصیل و خروج ارز و ... است که تو این یکی دو سال اوج گرفته. وثیقه وزارت علوم هم سنگین هست. اون مبلغی 2-3 میلیون مال خرید تعهداته. نه وثیقه. نامه هم کار خاصی نخواهد کرد! خدا رو شکر کنید اجازه داری وثیقه بذاری. ممکنه چند سال دیگه همین هم نباشه!

راستش عرفان جان در این مورد خاص باهات موافق نیستم! چونکه همانطور که می دانید وزارت خونه یک اداره حقوقی داره که چندتا وکیل نشستن اونجا فقط سرشون درد می کنه واسه اینکه برن دنبال اینجور کارها و احتمالا پول به جیب بزنن. بنظره من که بهتره که همه کارا قانونی پیش بره و گزارشات هر شش ماه ارسال یشه و بعدا اگه خواستید بیشتر خارج بمونید دلایلتون را توضیح دهید واجازه ندهید که وثیقتون سوخت بشه . اینطوری هم نیست که هرکسی وثیقه گذاشت بره به امان خدا و کسی کارش نداشته باشه! وقتی تا چند سال آینده تعدد وثیقه ها بالارفت قطعا اگه افرادی برنگشتند تصمیماتی جدی بمنظور ضبط ملک خواهند گرفت چون به هرحال همیشه کمبود بودجه دارند و این راه خوبیه واسه افزایش بود جه هاشون!
از طرفی فرض کنیم که کاری هم نکنند بهرحال سند خونه پدر ومادر یا فامیل که نمیشه تا ابد گرو وزارت باشه! ممکنه بخوان وام بگیرند یا اینکه خونه بفروشند یا هر کار دیگه بهر حال سند ها یک پشتوانه مالی واسه بیشتر خانواده ها است بهترین کار اینه که بمحض پولدار شدن در خارج پول وزارت را پرداخت و سند مردم را هم آزاد کرد!
در مورد وزارت علوم من از دوستان پرسدم که وثیقه نگذاشتند شما مطمینی؟ مبلغ وثیقه چقدره؟
در مورد مدرک هم که دوماه پس ندادید آخه چکاریه آتو دسته اینها می دهید!! مدرک که لازمش ندارید پس بدهید خوب

dental.persian
December 18th, 2011, 11:50 PM
راستش عرفان جان در این مورد خاص باهات موافق نیستم! چونکه همانطور که می دانید وزارت خونه یک اداره حقوقی داره که چندتا وکیل نشستن اونجا فقط سرشون درد می کنه واسه اینکه برن دنبال اینجور کارها و احتمالا پول به جیب بزنن. بنظره من که بهتره که همه کارا قانونی پیش بره و گزارشات هر شش ماه ارسال یشه و بعدا اگه خواستید بیشتر خارج بمونید دلایلتون را توضیح دهید واجازه ندهید که وثیقتون سوخت بشه . اینطوری هم نیست که هرکسی وثیقه گذاشت بره به امان خدا و کسی کارش نداشته باشه! وقتی تا چند سال آینده تعدد وثیقه ها بالارفت قطعا اگه افرادی برنگشتند تصمیماتی جدی بمنظور ضبط ملک خواهند گرفت چون به هرحال همیشه کمبود بودجه دارند و این راه خوبیه واسه افزایش بود جه هاشون!
از طرفی فرض کنیم که کاری هم نکنند بهرحال سند خونه پدر ومادر یا فامیل که نمیشه تا ابد گرو وزارت باشه! ممکنه بخوان وام بگیرند یا اینکه خونه بفروشند یا هر کار دیگه بهر حال سند ها یک پشتوانه مالی واسه بیشتر خانواده ها است بهترین کار اینه که بمحض پولدار شدن در خارج پول وزارت را پرداخت و سند مردم را هم آزاد کرد!
در مورد مدرک هم که دوماه پس ندادید آخه چکاریه آتو دسته اینها می دهید!! مدرک که لازمش ندارید پس بدهید خوب
نظر بنده اینه که اینجا ایرانه و ما هم باید مثل خوده وزارتخونه باهاش رفتار کنیم و 100% طبق قوانین مسخرش پیش نریم
یعنی تا حایی که میشه و خطری نداره کار خودمونو بکنیم
یعنی چی هر 6 ماه یکبار به نظرم نهایت لطفتون این باشه سالی یکبار
در مورد مدرک هم که اصلا و ابدا پس ندهید یعنی چی که هم وثیقه میگیرن هم میفرمایند مدرکو پس بیار برامون رسما ما رو برده فرض کردن ها!!!
اما در مورد سند موافقم نگذارید سند زیاد دستشون باشه اگه عملی هست تا اخرین سالی که میشه سند پیششون باشه و در اخر ب(وقتی که پول بی ارزش شد) با پول نقد عوضش بکنید و اون پول رو فکر کنید دزد برده.

erfan1985
December 19th, 2011, 12:03 AM
در مورد وزارت علوم من از دوستان پرسدم که وثیقه نگذاشتند شما مطمینی؟ مبلغ وثیقه چقدره؟
1- اول امور تعهدات باید ببینه که چه خبره، بعد به دانشجو تذکر بدن و اگه خبری نشد تازه ارجاع بدن به معاونت حقوقی. این خودش چند ماه وقت میبره. من تمام این دالانهای وزارتخونه رو گشتم و تمام کارمنداشون رو هم دیدم که چقدر کندن! کلا کسی به این موضوع فکر نمیکنه که 5 سال پیش کی کجا رفته!! البته اگه دانشجوی بورسیه باشی داستان متفاوته.
2- اون پول تو جیب دولت میره، نه شخص حقوقی. یعنی اون کارمند ها سرشون درد نمیکنه واسه این کارها. به اونها چیزی نمیرسه.
3- دو سال پیش یکی رو میشناختم که وثیقه گذاشته بود. بعد از یکسال خونوادش زنگ زدن وزارت در مورد گزارش تحصیلی... اونهام گفتن نیاز نیس فعلا! به کلمه فعلا دقت کن! ( یعنی نیازه ولی ما حالش رو نداریم. نیار لطفا!!)
4- راستش همینه... به امان خداست. قرارداد باید قانونی باشه. یعنی داخلش زمان آغاز و پایان باشه. به همین دلیل متن تعهد وزارتخونه توش زمان داره ولی خودشون بهش پایبند نیستن. اینقدر کار زیاده که وقت ندارن این چیزها رو چک کنن.
5- بروکراسی اداری ضبط ملک توسط بانک حداقل یک سال زمان میبره. فکر کردی وزارت بهداشت میتونه از بانک سریع تر باشه؟
6- واقعیت اینه که اینها ارقام ناچیزی هستن. تو این شبکه بهداشت که من کار میکنم ماهی فقط نزدیک 500.000.000 حقوق پرسنل میدن. مگه چند نفر رفتن اونور که بخوان پولشون رو بعد 5 سال بگیرن تا خرج خودشون کنن؟
7- لطفا تورم رو هم حساب کن. من پارسال 30 تومن وثیقه ملکی گذاشتم. فکر میکنی 5 سال دیگه این مبلغ اندازه 5-6 تومن الان ارزش داشته باشه؟ وقتی وثیقه گذاشتی بعد از 6 ماه اول دیگه نمیشه انصراف بدی. یا باید بری طرح و یا اون ور. راه سوم اینه که بری بگی من مدرک نگرفتم میخوام پولتون رو بدم. اون وقت اون مبلغ ناقابل رو تقدیم میکنی و خونت هم آزاد میشه.
8- وزارت علومی ها که طرح ندارن. یه تعهد خدمت تحصیل رایگان دارن که خیلی باشه 10 تومنه. میخرنش. وثیقه نیست. وثیقه رو برای سربازی میدن که اون گرونه . اندازه طرح ماست. تو وزارت بهداشت اگه سرباز باشی بر عکس وزارت علوم اجازه ادامه تحصیل بهت نمیدن.
9- چرا... لازمه. مثلا سفارت واسه ویزا ازم اصل مدرک رو خواست. منم که تهران نیستم. نمیتونم دم به دقه مرخصی بگیرم برم تهران! دیوانم مگه؟! 10 روز دیگه هم پرواز دارم و مدارکم رو هم میبرم. چششون کور! دیگه دسشون به اون کاغذ ها نمیرسه! اون ور حتما لازم میشه. مثلا اگه سفارت ایران کار دانشجویی داری باز اصل میخوان. هیچ آتویی هم نیس. وقتی 2 ماه رو یادشون نیست چه انتظاری داری که 5 سال رو به خاطر بسپرن؟ مگه چند نفر در اون 2 ماه مدرک تحویل گرفته بودن که اینها منو یادشون رفت؟
10- شما که طرحت اجباری نیس. چرا واسه وثیقه حرس میخوری؟

erfan1985
December 19th, 2011, 10:34 AM
نکته دیگه اینه که ضبط وثیقه خودش برای وزارتخونه هزینه برداره. باید یه مبلغی تهش برا دولت بمونه که پرسنل غیر ذینفع وزارتخونه پی اون رو بگیرن. مثلا وثیقه های چند صد میلیونی که از دانشجوهای بورسیه و مدارک تخصصی میگیرن ارزشش رو داره و من هم موردش رو دیدم که وزارت بهداشت اونها رو ضبط کنه. اما پولهای ما ارزش یک سال کار حقوقی و کلی هزینه برای دولت رو نداره. مثلا کسی که 5 سال پیش وثیق گذاشته ( اون موقع پزشکها 8-10 تومن میدادن) و حالا نیومده.... فکر میکنی اصلا ارزش داره که وزارت بخواد پیگیری کنه که بتونه این پول ناچیز رو بگیره؟ فکر کنم باید همین قدر خرج کنه تا این پول دستش بیاد. عملا از خیرش گذشتن و باید احمق و دیوانه باشن که حتی یه زنگ به اون دانشجو بزنن حالش رو بپرسن!

Royal2009
December 19th, 2011, 10:43 AM
درود مجدد،
طرح كارشناسي اجباريه آخه ولي ارشد اختياريه ، تازه نصفي از طرح هم رو رفتم ولي گفتن 2 ميليون از مبلغ وثيقه كم ميشه به خاطراين يكسالي كه رفتمژ! منم ديگه كل وثيقه بهشون دادم ديگه حوصله كاغذ بازي نداشتم
تازه گفت كل طرح هم كل بري فقط 4-5 تومن كم ميشه
وزرات علوم بچه ها 2-3 تومن بيشتر پول ندادن البته 2 سال پيش تازگي ها خبر ندارم!! اخه طرح ديگه چه صيغه است خدايش كجاي دنيا طرح داريم؟؟؟؟؟
در مورد دانشنامه بهشو.ن پس نديم فكر بدي نيست اما سند همانطور كه دنتال گفت بهتره زياد پيششون نباشه هر روز ممكنه يك قانون تصويب كنند هيچ بعيد نيست 4 سال ديگه بگن وثيقه براي 4 سال قبله و الان بر اساس تورم حساب مي كنيم! وثيقه هم كه دستشونه!
يه سوال واسه دانشنامه بايد با صندوق رفاه تسويه حساب كامل كنيم يا اينكه نه قسطي بايد بهشون باز پرداخت كنيم.؟ نامردا 3 ميليون تومان بابت بيمه و خوابگاه و ...منو بدهكار كردن

erfan1985
December 19th, 2011, 12:43 PM
درود مجدد،
طرح كارشناسي اجباريه آخه ولي ارشد اختياريه ، تازه نصفي از طرح هم رو رفتم ولي گفتن 2 ميليون از مبلغ وثيقه كم ميشه به خاطراين يكسالي كه رفتمژ! منم ديگه كل وثيقه بهشون دادم ديگه حوصله كاغذ بازي نداشتم
تازه گفت كل طرح هم كل بري فقط 4-5 تومن كم ميشه
وزرات علوم بچه ها 2-3 تومن بيشتر پول ندادن البته 2 سال پيش تازگي ها خبر ندارم!! اخه طرح ديگه چه صيغه است خدايش كجاي دنيا طرح داريم؟؟؟؟؟
در مورد دانشنامه بهشو.ن پس نديم فكر بدي نيست اما سند همانطور كه دنتال گفت بهتره زياد پيششون نباشه هر روز ممكنه يك قانون تصويب كنند هيچ بعيد نيست 4 سال ديگه بگن وثيقه براي 4 سال قبله و الان بر اساس تورم حساب مي كنيم! وثيقه هم كه دستشونه!
يه سوال واسه دانشنامه بايد با صندوق رفاه تسويه حساب كامل كنيم يا اينكه نه قسطي بايد بهشون باز پرداخت كنيم.؟ نامردا 3 ميليون تومان بابت بيمه و خوابگاه و ...منو بدهكار كردن
کارشناسی شما چه رشته ای بوده مگه؟ اونم از وزارت بهداشت گرفتی؟
آره... واسه یک سال طرح فقط یه مبلغ ناچیز کم میشه. ولی اگه بعد از وثیقه طرحت رو کامل میکردی میتونستی وثیقت رو برداری. توصیه منم همینه. تا پذیرش بگیری یه سالی طول میکشه. تو این مدت طرحت تموم میشه. راستی طرح شما چه جوریه؟
ایران تقریبا تنها جای دنیاس که اینجوریه!
ببین... تا اونها بهت چیزی نگفتن بهشون هیچ چیز نده. سند هم پیش خودت میمونه نه اونها. فقط توش مینویسن که فلان قدر از این خونه مال وزارت بهداشته. یعنی اگه فروختیش باید اون مبلغ رو بدی وزارتخونه نوش جان کنه.
قوانین بعدی به شما ربطی نداره. عطف به ماسبق وجود نداره. وقتی رفتی محضر و قرارداد رو امضا کردی دیگه هیچ تغییری توش نمیشه داد مگر با حضور و موافقت هر دو طرف. مگه اونهایی که پارسال با 10 تومن مدارک آزاد کردن حالا باید اندازه ما پول بدن؟!!! نه!
توی قرارداد هم اشاره ای به سهم تورم و .... نشده.
وقتی که وثیقه میذاری وزارت بهت یه نامه میده که باهاش بری دانشگاه تا اونها برات دانشنامه و ریز نمرات صادر کنن. اونجا اگه حسابی با دانشگاه داری دیگه نمیشه قسط داد. باید تصفیه کنی. با صندوق رفاه صحبت کن ببین راضی میشن باز قسط بدی؟
کلن 3-5 ماه بسته به دانشگاه طول میکشه تا 4 برگ دانشنامه و ریزنمره صادر کنن. نمیدونم چه غلطی میکنن! واسه من که 4 ماه طول کشید. به نظرم از همین حالا برو طرح و همزمان وثیقه بذار که عمرت هدر نره.

erfan1985
December 19th, 2011, 12:47 PM
اینم بگم که من هم بعد از اینکه وثیقه گذاشتم رفتم طرح. فردا هم روز آخرین هست که اینجا هستم. اگه انصراف نمیدادم تا شهریور سال دیگه - 9 ماه دیگه - طرحم تموم میشد و وثیقم هم آزاد!! افسوس...

dental.persian
December 19th, 2011, 08:12 PM
اینم بگم که من هم بعد از اینکه وثیقه گذاشتم رفتم طرح. فردا هم روز آخرین هست که اینجا هستم. اگه انصراف نمیدادم تا شهریور سال دیگه - 9 ماه دیگه - طرحم تموم میشد و وثیقم هم آزاد!! افسوس...
بهتر بود تو ایران تمام کاراتو میکردی و میرفتی ولی حالا که داری میری دیگه پشت سرتم نگاه نکن.

Royal2009
December 22nd, 2011, 10:53 PM
کارشناسی شما چه رشته ای بوده مگه؟ اونم از وزارت بهداشت گرفتی؟
آره... واسه یک سال طرح فقط یه مبلغ ناچیز کم میشه. ولی اگه بعد از وثیقه طرحت رو کامل میکردی میتونستی وثیقت رو برداری. توصیه منم همینه. تا پذیرش بگیری یه سالی طول میکشه. تو این مدت طرحت تموم میشه. راستی طرح شما چه جوریه؟
ایران تقریبا تنها جای دنیاس که اینجوریه!
ببین... تا اونها بهت چیزی نگفتن بهشون هیچ چیز نده. سند هم پیش خودت میمونه نه اونها. فقط توش مینویسن که فلان قدر از این خونه مال وزارت بهداشته. یعنی اگه فروختیش باید اون مبلغ رو بدی وزارتخونه نوش جان کنه.
قوانین بعدی به شما ربطی نداره. عطف به ماسبق وجود نداره. وقتی رفتی محضر و قرارداد رو امضا کردی دیگه هیچ تغییری توش نمیشه داد مگر با حضور و موافقت هر دو طرف. مگه اونهایی که پارسال با 10 تومن مدارک آزاد کردن حالا باید اندازه ما پول بدن؟!!! نه!
توی قرارداد هم اشاره ای به سهم تورم و .... نشده.
وقتی که وثیقه میذاری وزارت بهت یه نامه میده که باهاش بری دانشگاه تا اونها برات دانشنامه و ریز نمرات صادر کنن. اونجا اگه حسابی با دانشگاه داری دیگه نمیشه قسط داد. باید تصفیه کنی. با صندوق رفاه صحبت کن ببین راضی میشن باز قسط بدی؟
کلن 3-5 ماه بسته به دانشگاه طول میکشه تا 4 برگ دانشنامه و ریزنمره صادر کنن. نمیدونم چه غلطی میکنن! واسه من که 4 ماه طول کشید. به نظرم از همین حالا برو طرح و همزمان وثیقه بذار که عمرت هدر نره.
اره کارشناسی علوم آز و ارشد ژنتیک
اگه طرح دو سال برم وثیقه کلا برداشته میشه؟
واسه دانشنامه گفتن یه هفته ای صادر میشه

erfan1985
December 23rd, 2011, 11:41 PM
اره کارشناسی علوم آز و ارشد ژنتیک
اگه طرح دو سال برم وثیقه کلا برداشته میشه؟
واسه دانشنامه گفتن یه هفته ای صادر میشه

بله. هر وقت طرحت رو کامل کنی وثیقت آزاد میشه. البته شما که دانشگاه سراسری بودی یه تعهد عام هم داری که مبلغش کمه. بپرس داستان اون چی میشه؟( فکر میکنم چون تعهد تحصیل رایگانت با اتمام طرح تموم نمیشه وثیقت رو آزاد نکنن.مگه اینکه قانونی واسه خرید اون تعهد مث وزارت علوم باشه)
شما با هر کدوم از این دو رشته بری طرح مث من نمیفرستنت بالای کوه. تو بیمارستان یا مرکز تحقیقات یا دانشگاه نگهت میدارن که اونوقت دسترسی به همه امکانات مورد نیاز واسه اپلیکیشن خواهی داشت.
از دانشگاه پرسیدی؟ چه قدر کار درست هستن!! بهشون بگو که هم دانشنامه و هم ریزنمره میخوای. اون وقت باز هم یه هفته میشه؟ چون ریزنمره یه کم پروسه رو طولانی میکنه.

ardestanijafari.amir
January 2nd, 2012, 11:33 AM
سلام
به راهنمایی شما نیازمندم
برای همسرم وثیقه میخوایم بذاریم که برابر 20 میلیون تومان میشه که بجاش سند میدیم. سوال من اینه که اگه سند بذاریم میتونیم سال بعد با 20 میلیون پول عوضش کنیم. بهتر بپرسم یعنی میشه که ضمانت بانکی 20 میلیونی از بانکی تو اصفهان بذاریم با اینکه سند حتما به بانک ملت شعبه وزارت بهداشت داده بشه؟ یعنی ضمانت بانکی رو قبول می کنن؟

Royal2009
January 3rd, 2012, 02:49 AM
سلام
به راهنمایی شما نیازمندم
برای همسرم وثیقه میخوایم بذاریم که برابر 20 میلیون تومان میشه که بجاش سند میدیم. سوال من اینه که اگه سند بذاریم میتونیم سال بعد با 20 میلیون پول عوضش کنیم. بهتر بپرسم یعنی میشه که ضمانت بانکی 20 میلیونی از بانکی تو اصفهان بذاریم با اینکه سند حتما به بانک ملت شعبه وزارت بهداشت داده بشه؟ یعنی ضمانت بانکی رو قبول می کنن؟

روال کار اینه که 20 میلیون نقد یا سند در گرو وزارت بهداشت می گذارید. ساله بعد اگه مبلغ 20 میلیون وثیقه بیشتر نشده باشه بله 20 میلیون می دهید و سند آزاذ می کنید. سند به بانک ملت وزارت داده نمیشه بلکه داخل سند می نویسن که این سند در قباله 20 تومنه در گرو وزارت بهداشت است. ربطی به بانک ملت هم نداره! همه کارها در اداره حقوقی وزارت انجام میشه.
اما 20 تومن پوله نقد بحساب بانک ملت یا جای دیگه ریخته می شود را نمی دانم.
زنگ بزنید بپرسید از اداره حقوقی وزارت بهداشت در شهرک غرب یا حضورا به اداره حقوقی دانشگاه علوم پزشکی واقع در نزدیکترین نقطه به محل زندگیتون مراجعه نمایید و سوالات خود را بپرسید با جزییات
چون اگه شهرستان باشید وزارت خانه به اداره حقوقی دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت نامه می دهد که کارهای ضبط وثیقه را انجام دهند

ardestanijafari.amir
January 3rd, 2012, 12:31 PM
روال کار اینه که 20 میلیون نقد یا سند در گرو وزارت بهداشت می گذارید. ساله بعد اگه مبلغ 20 میلیون وثیقه بیشتر نشده باشه بله 20 میلیون می دهید و سند آزاذ می کنید. سند به بانک ملت وزارت داده نمیشه بلکه داخل سند می نویسن که این سند در قباله 20 تومنه در گرو وزارت بهداشت است. ربطی به بانک ملت هم نداره! همه کارها در اداره حقوقی وزارت انجام میشه.
اما 20 تومن پوله نقد بحساب بانک ملت یا جای دیگه ریخته می شود را نمی دانم.
زنگ بزنید بپرسید از اداره حقوقی وزارت بهداشت در شهرک غرب یا حضورا به اداره حقوقی دانشگاه علوم پزشکی واقع در نزدیکترین نقطه به محل زندگیتون مراجعه نمایید و سوالات خود را بپرسید با جزییات
چون اگه شهرستان باشید وزارت خانه به اداره حقوقی دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت نامه می دهد که کارهای ضبط وثیقه را انجام دهند

سلام

ممنون از جوابتون
رفتم وزارت بهداشت. فرستادنم پیش خانم اجاقی
ایشونم گفت اگه سند بزارین و بعد بخواین بجاش پول بزارین یعنی اینکه میخواین دیگه برنگردین پس نمیشه.
واقعا موندم چکار باید بکنم!!!

Royal2009
January 4th, 2012, 07:35 PM
سلام

ممنون از جوابتون
رفتم وزارت بهداشت. فرستادنم پیش خانم اجاقی
ایشونم گفت اگه سند بزارین و بعد بخواین بجاش پول بزارین یعنی اینکه میخواین دیگه برنگردین پس نمیشه.
واقعا موندم چکار باید بکنم!!!
درود بر شما
ایشون ببخشید بسیار بی خود کردن چنین حرفی زده اند.
اولا به کسی ربطی نداره که شما بخواهید برگردید یا بمونید اینها خرجه تحصیله مارا داده اند الانم دارن پولشو چند برابر می گیرن( یا سند یا پول)

شما بهشون بگویید خانم محترم بنده یک سال یا دو سال دیگه( هروقت که سندتون را می خواهید آزاد کنی) می خوام با این سند مثلا وام بگیرم یا مثلا خونه میخواهیم بفروشیم و می خوام بجاش پول بذارم.
اگه دیدید که جواب درستو حسابی نداد بروید پیشه رییس دفتر خدمات آموزشی یا معاونش دکتر.. فامیلش نمیدونم قضیه شفاش بهشون توضیح بدهید. از موضع قدرت و طلبکارانه هم باهشون صحبت کنید که جناب دکتر این چه بساطی هست راه انداختید هزار تا سد جلوی پیشرفت ما جوونا می ذارید و مواردی از این دست و شفاف توضیح بدهید.
البته سعی کنید کارمند رو توجیه کنید. شماره تماس مستقیمشون بگیرید تا سوالاتتون بپرسد هر وقت لازم شد

موفق باشید
خبرشو اینجا بدید ببینیم چکار کردید

iliyaa
April 18th, 2012, 09:05 AM
سلام، يك سوال مهم دارم ك بدجور ذهنمو مشغوليده،
ببينيد من ليسانس پرستاري دارم و فوق ليسانس علوم سياسي. طرح هم نرفتم. ب نظرتون ميشه با مدرك ارشد سياسي طرحو بگذرنونم و ديكه بيمارستان هم نرم. مثلا به صورت طرح هيات علمي؟ يا حتي از يكي از واحدهاي دانشكاه علوم بزشكي اعلام نياز بكيرم و طرحو اونجا بكذرونم. اكه كسي ب اين مساله احاطه داره راهنمايي كنه. همجنين بكه درباره اين سوال ب كدوم واحد وزارت بهداشت مراجعه كنم
تشكر

iliyaa
April 18th, 2012, 09:16 AM
اكه روال كار رو توضيح بديد ممنون ميشم!
كه بايد به كجاها مراجعه كنم

negin_at
May 3rd, 2012, 09:00 PM
سلام
من یه سوال راشتم
اگه طرح ثبت نام کنم و نرم چی میشه؟
اونجا بهم نامه انصراف از طرح نمیده،نامه عدم شروع به کار هم نمیده!!من میخام برای شروع طرح از یه جای دیگه اعلام نیاز دستی بگیرم
با این شرایط میشه؟

erfan1985
May 5th, 2012, 09:27 PM
سلام
من یه سوال راشتم
اگه طرح ثبت نام کنم و نرم چی میشه؟
اونجا بهم نامه انصراف از طرح نمیده،نامه عدم شروع به کار هم نمیده!!من میخام برای شروع طرح از یه جای دیگه اعلام نیاز دستی بگیرم
با این شرایط میشه؟
شما رشتت چیه؟
معمولا اگه ثبت نام کنی نری فقط امتیاز منفی بهت میدن. اگه تا 2 بار ثبت نام کنی و نری دیگه بار سوم نمیتونی ثبت نام کنی و فقط میتونی بری استانهای باز (سیستان!!) اینها مال رشته پزشکیه. بسته به رشته متفاوته. نیاز دستی در مورد پزشکها معمولا جواب نمیده. ولی امتحانش می ارزه.

S@33D
May 9th, 2012, 11:15 PM
دوستان من فارغ التحصیل رشته پزشکی هستم.سربازی رو هم رفتم.میخواستم بدونم اگه بخوام مدرکم رو آزاد کنم با توجه به اینکه منطقه یک درس خوندم چقدر باید پول بدم؟ضمنا بعد از سربازی هم جایی کار نکردم.ممنون میشم اگه به این سوال من جواب بدین.

erfan1985
May 10th, 2012, 05:15 AM
دوستان من فارغ التحصیل رشته پزشکی هستم.سربازی رو هم رفتم.میخواستم بدونم اگه بخوام مدرکم رو آزاد کنم با توجه به اینکه منطقه یک درس خوندم چقدر باید پول بدم؟ضمنا بعد از سربازی هم جایی کار نکردم.ممنون میشم اگه به این سوال من جواب بدین.

حدود 10 میلیون. دقیقش رو از وزارتخونه امور تعهدات تلفنی بپرس.

iliyaa
May 12th, 2012, 12:35 AM
سلام
متاسفانه کسی جواب منو در خصوص سوال قبلیم نداد .
1سوال دیگه هم دارم. من می تونم طرحمو در شهر تهران بگذرونم. (فارغ التحصیل دوره شبانه منطقه 2 هستم رشته پرستاری)
برای شروع طرح چجوری باید عمل کنم و اینکه مدت خدمت سربازی در کاهش زمان طرح محسوب میشه. ( بعد از فارغ التحصیلی 3ماه سربازی رفتم و معاف شدم) ؟؟؟

iliyaa
May 23rd, 2012, 11:40 AM
سلام
عجب سیستم مسخره ای داره این وزارت بهداشت.
رفتم اداره تعهدات می گم می خوام وثیقه بذارم واسه ادامه تحصیل، میگه اگه غیر مرتبط با رشته مقطع قبلت بخای بری ادامه بدی، وثیقه رو برمی داریم، حتی اگه برگردی و طرحتو بری. مملکته داریم. آخه شما چکار داری من چه رشته ای می خوام بخونم. من میرم و برمی گردم طرحمو می رم. کسی نمیدونه ایا راهی هست که بریم غیر مرتبط درس بخونیم اونور بعد برگردیم طرح بریم و وثیقه رو پس بگیریم.

dental.persian
May 23rd, 2012, 07:06 PM
کسی میدونه که بعد از گذاشتن وثیقه و آزاد کردن مدارک چه قدر فرصت برای انصراف هست؟
چون دانشگاه ما خیلی طول میده ریز نمرات رو صادر کنه حدود 3 ماه و من میخوام طرحمو برم اما در حینش وثیقه بگذارم و مدارک رو آزاد کنم و انصراف بدم
چون نمیخوام روزی که طرحم تموم شد یک روزم وقتم تلف بشه

Royal2009
May 23rd, 2012, 09:54 PM
کسی میدونه که بعد از گذاشتن وثیقه و آزاد کردن مدارک چه قدر فرصت برای انصراف هست؟
چون دانشگاه ما خیلی طول میده ریز نمرات رو صادر کنه حدود 3 ماه و من میخوام طرحمو برم اما در حینش وثیقه بگذارم و مدارک رو آزاد کنم و انصراف بدم
چون نمیخوام روزی که طرحم تموم شد یک روزم وقتم تلف بشه

سلام
سوالتون نامفهومه میشه واضح تر بپرسید مرسی
بهرحال چیزی که من متوجه شدم
شما درست از روزی که رفتی وثیقه بذاری باید بگویید که من مثلا تا این تاریخ طرحم رو رفتم و نامه هم ببری تا از مبلغ وثیقه کم بشه.
شما نمی تونی بگی که من میخوام وثیقه رو بذارم بعدشم طرحم رو ادامه بدم! اگرم ادامه بدی از وثیقه کم نمیشه.
ضمنا فک نکنم سه ماه طول بکشه هرروز بهشون سر بزن(!) بگو زود میخام برم خارج و از این حرفا سریع کارتون راه میندازن کاری که خودم کردم هرروز زنگ میزدم!ر که من دارم میرم و از این حرفا
ضمنا شما وثیقه گذاشتی طرحت رو برو تا هر وقت که دلت خواست کسی کارت نداره!

بهر حال سوالتون واضحتر و با جزییات بپرسید که بهتر بشه نظر دارد
مرسی

Royal2009
May 23rd, 2012, 10:10 PM
سلام
عجب سیستم مسخره ای داره این وزارت بهداشت.
رفتم اداره تعهدات می گم می خوام وثیقه بذارم واسه ادامه تحصیل، میگه اگه غیر مرتبط با رشته مقطع قبلت بخای بری ادامه بدی، وثیقه رو برمی داریم، حتی اگه برگردی و طرحتو بری. مملکته داریم. آخه شما چکار داری من چه رشته ای می خوام بخونم. من میرم و برمی گردم طرحمو می رم. کسی نمیدونه ایا راهی هست که بریم غیر مرتبط درس بخونیم اونور بعد برگردیم طرح بریم و وثیقه رو پس بگیریم.

درود
اصلا شما چکار داری بگی میخام غیر مرتبط بخونم!!!!!!!
توی فرمی که بهت میدن یه رشته مرتبط رو بنویس
بعدا که اومدی بگو این رشته ای که من خوندم در خارج مرتبط تلقی میشه! گفتن چرا تو فرم اینو نوشتی بگواون روز که فرم پر میکردم می خواستم اون رشته رو بخونم ولی بهم پذیرش ندادن و این رشته رو خوندم گفتن چرا به ما خبر ندادی بگو هرچی زنگ زدم کسی جواب نداد! لووووووول حالا کی بره تحقیق کنه که مرتبط بوده یانه! ضمنا خودت یه ارتباطی واسش پیدا کن دیگه!

البته بابا جان کسی بره خارج که بر نمیگرده پولدار که شدیم پولشون میدی وثیقه آزاد میکنی

موفق باشی

Royal2009
May 23rd, 2012, 10:22 PM
سلام
متاسفانه کسی جواب منو در خصوص سوال قبلیم نداد .
1سوال دیگه هم دارم. من می تونم طرحمو در شهر تهران بگذرونم. (فارغ التحصیل دوره شبانه منطقه 2 هستم رشته پرستاری)
برای شروع طرح چجوری باید عمل کنم و اینکه مدت خدمت سربازی در کاهش زمان طرح محسوب میشه. ( بعد از فارغ التحصیلی 3ماه سربازی رفتم و معاف شدم) ؟؟؟

خوب دیگه باید بری اداره طرح دیگه در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بگویید میخام طرحم شروع کنم!
البته یک اداره طرحم توی وزارت بهداشته در شهرک غرب، اول برو دانشگاه تهران بعد گفتن به ما مربوط نمیشه مستقیم برو وزرات

سربازی هم از خودشون بپرس ولی نهایت سه ماه کم میشه دیگه!قرار نیست که دوسال کم کنند!

موفق باشی

iliyaa
May 24th, 2012, 10:37 AM
درود
اصلا شما چکار داری بگی میخام غیر مرتبط بخونم!!!!!!!
توی فرمی که بهت میدن یه رشته مرتبط رو بنویس
بعدا که اومدی بگو این رشته ای که من خوندم در خارج مرتبط تلقی میشه! گفتن چرا تو فرم اینو نوشتی بگواون روز که فرم پر میکردم می خواستم اون رشته رو بخونم ولی بهم پذیرش ندادن و این رشته رو خوندم گفتن چرا به ما خبر ندادی بگو هرچی زنگ زدم کسی جواب نداد! لووووووول حالا کی بره تحقیق کنه که مرتبط بوده یانه! ضمنا خودت یه ارتباطی واسش پیدا کن دیگه!

البته بابا جان کسی بره خارج که بر نمیگرده پولدار که شدیم پولشون میدی وثیقه آزاد میکنی

موفق باشی

آخه به اونا چه که مرتبط بوده یا نه من الان یه موقعیت واسم پیدا شده برم ادامه بدم، برمی گردم طرحمو میرم، وثیقمو بدن. می گه غیر مرتبط بری وثیقت ضبط میشه حتی اگر طرح بری آخه این دیگه چه من در آوردیه اینا دارن. خب من بنویسم مثلا دکتری پرستاری بعد اونجا دکترا علوم سیاسی بخونم. به نظرت برگردم با مدرک دکتری علوم سیاسی ولی با همون لیسانس پرستاریم برم طرح و بعد با پایان طرح برم پیش اینا، وزارت حتما مدرک بالاتر رو میخوان یا همین که پایان طرحو نشون بدم می تونم مدرک و وثیقمو آزاد کنم؟؟؟

iliyaa
May 24th, 2012, 11:14 AM
و دو سوال دیگه
1- من وثیقه گذاشتم و مدرکمو گرفتم و مدرکو بهشون پس ندادم آِیا این مدرک لیسانس پرستاری برای فقط استخدام بیمارستان لازمه، و اگه من دکتری گرفتم رشته غیر مرتبط میتونم با مدرک دکتریم استخدام شم؟ ( غیر از بیمارستان و در رشته پرستاری) و مدرک( دانشنامه) لیسانسم فقط در حد نشون دادن و اسه استخدام بدرد میخوره؟ یعنی منظورم اینه که وزارت بهداشت بعدا واسم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
2- اگر مدرکمو بعد از وثیقه گذاشتن، عودت ندم ( چون میرم رشته غیر مرتبط و میگن که وثیقتو برمی داریم اگر غیر مرتبط بخونی) و همراه با مدرک (دانشنامه) لیسانسم برم اونور دکترا بخونم ( فوق لیسانس علوم سیاسی دارم) و برگردم کشور، طرح برم، چه اتفاقی میافته ؟ یعنی اینا وثیقه رو به اجرا میذارن بعد از یه مدت یا نه؟ تا چند سال دیگه کار ندارن بهش؟

dental.persian
May 24th, 2012, 03:39 PM
سلام
سوالتون نامفهومه میشه واضح تر بپرسید مرسی
بهرحال چیزی که من متوجه شدم
شما درست از روزی که رفتی وثیقه بذاری باید بگویید که من مثلا تا این تاریخ طرحم رو رفتم و نامه هم ببری تا از مبلغ وثیقه کم بشه.
شما نمی تونی بگی که من میخوام وثیقه رو بذارم بعدشم طرحم رو ادامه بدم! اگرم ادامه بدی از وثیقه کم نمیشه.
ضمنا فک نکنم سه ماه طول بکشه هرروز بهشون سر بزن(!) بگو زود میخام برم خارج و از این حرفا سریع کارتون راه میندازن کاری که خودم کردم هرروز زنگ میزدم!ر که من دارم میرم و از این حرفا
ضمنا شما وثیقه گذاشتی طرحت رو برو تا هر وقت که دلت خواست کسی کارت نداره!

بهر حال سوالتون واضحتر و با جزییات بپرسید که بهتر بشه نظر دارد
مرسی
ببینید من میخوام مدرکمو آزاد کنن ولی طرحمو سریع برم یه جای دور که زود تموم بشه و وقتی مدرکمو آزاد کردن انصراف بدم تا طرحم تموم بشه و اون وقت وثیقه رو آزاد کنم و با فراغ خاطر برم
همه این کار ها به خاطر اینه که 3 ماهی که دانشگاه طول میده رو صرفه جویی کنم

Royal2009
May 24th, 2012, 09:50 PM
ببینید من میخوام مدرکمو آزاد کنن ولی طرحمو سریع برم یه جای دور که زود تموم بشه و وقتی مدرکمو آزاد کردن انصراف بدم تا طرحم تموم بشه و اون وقت وثیقه رو آزاد کنم و با فراغ خاطر برم
همه این کار ها به خاطر اینه که 3 ماهی که دانشگاه طول میده رو صرفه جویی کنم

ببینید وثیقه ای که شما می گذارید فقط برای طرح نیست. تعهدات تحصیل رایگان هم شامل میشه و شما به فرض اینکه طرحتم تموم کنی بقیه تعهدات همچنان سرجاش می مونه! وتا زمانی که همه تعهدات رو انجام ندی نمی تونی وثیقه رو آزاد کنی! مگر اینکه بخواهید بقیه تعهداتت رو بخری

البته اگه دانشگاه آزادی هستید شرایط ممکنه فرق کنه و تعهداتتون کمتر از دانشگاه دولتی ها باشه که اینو باید بپرسید

فقط یه سوال شما گفتید که * وقتی مدرکمو آزاد کردن انصراف بدم تا طرحم تموم بشه* از چی انصراف بدید؟

Royal2009
May 24th, 2012, 10:07 PM
آخه به اونا چه که مرتبط بوده یا نه من الان یه موقعیت واسم پیدا شده برم ادامه بدم، برمی گردم طرحمو میرم، وثیقمو بدن. می گه غیر مرتبط بری وثیقت ضبط میشه حتی اگر طرح بری آخه این دیگه چه من در آوردیه اینا دارن. خب من بنویسم مثلا دکتری پرستاری بعد اونجا دکترا علوم سیاسی بخونم. به نظرت برگردم با مدرک دکتری علوم سیاسی ولی با همون لیسانس پرستاریم برم طرح و بعد با پایان طرح برم پیش اینا، وزارت حتما مدرک بالاتر رو میخوان یا همین که پایان طرحو نشون بدم می تونم مدرک و وثیقمو آزاد کنم؟؟؟

والا چیزی که من حدس میزنم احتمالا نظرشون اینه که شما که مثلا پرستارهستی و از امکانات این مملکت استفاده کردی تا پرستار بشی باید در قالب طرح و غیره به جامعه خدمت کنی یا اگه میخای ادامه بدی باید در پرستاری ادامه بدی نه یه رشته دیگه چون ما واسه شما هزینه کردیم پرستاری بخونی و نیاز جامعه به پرستار رو تامین کنی نه اینکه از پرستاری بعنوان سکوی پرتاب استفاده کنی! بهرحال من دقیق نمی دونم منطقشون چیه
خوب شما دکتری علوم سیاسی که گرفتی اصلا به اینا نشون نده! شما بگو اصلا من خارج نرفتم و توی این مدتم مثلا شغل آزاد داشتم! ضمنا اینها گفتند که اگه خارج نرفتی باید به ما اطلاع بدهید تا طرح رو شروع کنید. خوب شما مثلا بعد از اینکه مدارکت آزاد کردی چند تا ترجمه واسه خودت نگه دار کپی برابر با اصلم ازشون تهیه کن و پیش خودت نگه دار و اصل مدارکت بهشون بده.
بعد یکسال بهشون اطلاع بده من خارجم جور نشده صرفا جهت اطلاع بهشون بگو همین

اگه گفتند طرح شروع کن( که نمی گویند) بگو من فعلا نمیخام برم سر کار! زوری نیست که ،بگو مثلا شرایط روحی کار ندارم یا خانه دارهستم یا چه می دونم حقوق طرح کفاف زندگیم نمیده!!! بعدها خارج که دکترا علوم سیاسی گرفتی بیا ایران وطرحت رو شروع کن!
البته کسی که دکترا یه رشته دیگه خارج بگیره عمرا بیاد ایران بره طرح!

Royal2009
May 24th, 2012, 10:29 PM
و دو سوال دیگه
1- من وثیقه گذاشتم و مدرکمو گرفتم و مدرکو بهشون پس ندادم آِیا این مدرک لیسانس پرستاری برای فقط استخدام بیمارستان لازمه، و اگه من دکتری گرفتم رشته غیر مرتبط میتونم با مدرک دکتریم استخدام شم؟ ( غیر از بیمارستان و در رشته پرستاری) و مدرک( دانشنامه) لیسانسم فقط در حد نشون دادن و اسه استخدام بدرد میخوره؟ یعنی منظورم اینه که وزارت بهداشت بعدا واسم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
2- اگر مدرکمو بعد از وثیقه گذاشتن، عودت ندم ( چون میرم رشته غیر مرتبط و میگن که وثیقتو برمی داریم اگر غیر مرتبط بخونی) و همراه با مدرک (دانشنامه) لیسانسم برم اونور دکترا بخونم ( فوق لیسانس علوم سیاسی دارم) و برگردم کشور، طرح برم، چه اتفاقی میافته ؟ یعنی اینا وثیقه رو به اجرا میذارن بعد از یه مدت یا نه؟ تا چند سال دیگه کار ندارن بهش؟
1- لیسانس پرستاری واسه استخدام و ادامه تحصیل در خارج بدرد میخوره همین. اگه دکتری غیر مرتبط بگیرید مثلا علوم سیاسی شما که نمی تونید مثلا بروید در دانشگاه علوم پزشکی در قالب پرستار استخدام بشید ولی حقوق و مزایای دکتری بگیرید. بهرحال شما اگه در قالب پرستار استخدام شوید از شما کار پرستار میخان اگه با دکتری سیاسی استخدام بشید از شما نمی خان کار پرستاری انجام بدهید. و اینکه اگه شما بخواهید با دکتری سیاسی استخدام شوید ازشما میخان که مدرک لیسانستون هم نشون بدهید. نه وزارت بهداشت کاری نداره مشکل ایجاد کنه!
2- شما که اصل مدرک کاری نداری بهش چندتا ترجمه بکن ازش یک کپی برابر با اصلم بگیر بعد اصل مدرک بهشون بده کی بی خودی آتو دستشون ندی. هرچند برخی اصل مدرکم بهشون نمیدن! ضمنا مگه الکیه که وثیقه کسی رو بخاطر یک اصل مدرک(یه تکه کاغذ) اجرا بذارن اینهمه درس خوندیم حالا یه چیزیم بدهکار شدیم. نگران نباشید کسی نمیتونه کاری کنه شما با خیال جمع به تحصیلت ادامه بده .

مری

dental.persian
May 25th, 2012, 02:20 AM
ببینید وثیقه ای که شما می گذارید فقط برای طرح نیست. تعهدات تحصیل رایگان هم شامل میشه و شما به فرض اینکه طرحتم تموم کنی بقیه تعهدات همچنان سرجاش می مونه! وتا زمانی که همه تعهدات رو انجام ندی نمی تونی وثیقه رو آزاد کنی! مگر اینکه بخواهید بقیه تعهداتت رو بخری

البته اگه دانشگاه آزادی هستید شرایط ممکنه فرق کنه و تعهداتتون کمتر از دانشگاه دولتی ها باشه که اینو باید بپرسید

فقط یه سوال شما گفتید که * وقتی مدرکمو آزاد کردن انصراف بدم تا طرحم تموم بشه* از چی انصراف بدید؟
ممنون
از ادامه تحصیل در خارچ از کشور
به یکی از دوستان گفتن نمیدونم چند ماه وقت داری انصراف بدی
فکر نکنم دانشگاه آزاد تعهد داشته باشه

Royal2009
May 25th, 2012, 03:22 AM
ممنون
از ادامه تحصیل در خارچ از کشور
به یکی از دوستان گفتن نمیدونم چند ماه وقت داری انصراف بدی
فکر نکنم دانشگاه آزاد تعهد داشته باشه

آهان
یعنی شما میخوای وثیقه بذاری مدارکت آزاد کنی و با مدارکت اپلای کنی بعد بهشون بگی من نمیخام برم خارج و طرحت روح رو ادامه بدی و سپس وثیقه ات رو آزاد کنی
خب طبق قانونی که گذاشتند شما تا شش ماه بعد از وثیقه گذاشتن اگه تحصیلت در خارج شروع نشد یا انصراف دادی باید بهشون اطلاع بدی و طرحت رو شروع کنی

موفق باشید

erfan1985
May 25th, 2012, 06:56 AM
وزارت بهداشت نظرش اینه که تو باید یه رشته ای بخونی که باهاش بتونی تو وزارت بهداشت کار کنی. و با علوم سیاسی نمیشه تو وزارت بهداشت کار کرد! پس وثیقه رو بر میدارن. حتی گاه رشته مرتبطه ولی تو ارزشیابی غیر مرتبط میشه! مثلا طرف میکروبیولوژی پزشکی خونده ولی تو وزارت باکتری شناسی ارزشیابی میشه و میفرستنش وزارت علوم!!!
شما در کنار وثیقه گذاری میتونی طرحت رو بری و حتی بین طرحت فاصله هم بذاری. اداره تعهدات و اداره نیروی انسانی از هم جدان و همین قدر که یه نامه بیاری که طرحت تموم شده برای ازادی وثیقه کافیه!