PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

moshel
January 6th, 2012, 10:57 AM
دوستانی که در سال 2012 ویزاشون رو گرفتن و مسایل مربوطه لطفا از این تاپیک استفاده کنن تا به صورت سالانه شه آرشیو گیری کرد
تاپیک قبلی هم قفل می شود
با تشکر

bavafa612006
January 6th, 2012, 11:17 AM
آقا امروز دیدم رو گوشیم شماره سفارت افتاده زنگ زدم خانم هاشمی گفت جواب ویزات مثبته و مجددا قسمت تعیین وقت بهت زنگ میزنن که کی بیای ویزاتو بگیری. دقیقا یک ماه شد. 5 دسامبر مصاحبه بود. رشتمم عمران به گفته خودشون هم جزو رشته های خاص بودم.

tikovel
January 11th, 2012, 10:33 AM
سلام من 2 ژانویه مصاحبه داشتم ، الان 10 روز شده ، سر 15 روز زنگ بزنم ؟ یا 1 ماهه ؟ آخه دوستم می گفت که 15 روزه معلوم می شه وضعیتت و می فهمی که ویزات ok هست یا نه ، رشتم هم IT هست خاص نیست فکر کنم .

genius
January 11th, 2012, 11:33 AM
سلام من 2 ژانویه مصاحبه داشتم ، الان 10 روز شده ، سر 15 روز زنگ بزنم ؟ یا 1 ماهه ؟ آخه دوستم می گفت که 15 روزه معلوم می شه وضعیتت و می فهمی که ویزات ok هست یا نه ، رشتم هم IT هست خاص نیست فکر کنم .

از كجا مي فهمين بعد از 15 روز كه ويزا ok شده؟؟؟ من كه 26 دسامبر مصاحبه داشتم هم يعني بايد زنگ بزنم؟

ebsilon801
January 11th, 2012, 04:07 PM
10 روز زوده. تا 20 روز بعد مصاحبه صبر کنید. بعدش بزنگید

از كجا مي فهمين بعد از 15 روز كه ويزا ok شده؟؟؟ من كه 26 دسامبر مصاحبه داشتم هم يعني بايد زنگ بزنم؟

bavafa612006
January 12th, 2012, 06:49 PM
یک چیز جالب اینکه بهم گفتن برا اینکه ویزاتو بگیری غیر از پاسپورت بیمه باید گواهی 8040 یورو رو هم دوباره ارائه بدیم.

razgolesorkh
January 12th, 2012, 07:29 PM
یک چیز جالب اینکه بهم گفتن برا اینکه ویزاتو بگیری غیر از پاسپورت بیمه باید گواهی 8040 یورو رو هم دوباره ارائه بدیم.

البته جدید نیست. ترم پیش هم از بعضی ها دوباره می خواستن موقع تحویل ویزا

bavafa612006
January 12th, 2012, 08:16 PM
یک سوال بیمه یک ماهه باید باشه دیگه؟؟؟ یهو شک کردم بم گفته یک ماهه یا نه:)

ebsilon801
January 13th, 2012, 12:29 AM
به بعضی ها میگه یه ماهه. بعضیها 3 ماهه.اگه یادت رفته زنگ بزن هاشمی یا 3 ماهه ببر

یک سوال بیمه یک ماهه باید باشه دیگه؟؟؟ یهو شک کردم بم گفته یک ماهه یا نه:)

tikovel
January 18th, 2012, 09:18 AM
سلام

من هرکاری می کنم نمی تونم با سفارت تماس بگیرم ، دو شماره تلفن 39991499 و 39990000 هردو می رن رو یه سیستم پاسخگویی که همه گزینه هاش آخرش می رسه به اینکه به سایت مراجعه کنین ! ایمیل هم atuo respond می شه و کسی جواب نمی ده ، این پسره مالکی هم ایمیلش رو جواب نمی ده ، می خوام وضعیت ویزام رو پیگیری کنم ، راه دیگری هست ؟

genius
January 18th, 2012, 10:35 AM
سلام

من هرکاری می کنم نمی تونم با سفارت تماس بگیرم ، دو شماره تلفن 39991499 و 39990000 هردو می رن رو یه سیستم پاسخگویی که همه گزینه هاش آخرش می رسه به اینکه به سایت مراجعه کنین ! ایمیل هم atuo respond می شه و کسی جواب نمی ده ، این پسره مالکی هم ایمیلش رو جواب نمی ده ، می خوام وضعیت ویزام رو پیگیری کنم ، راه دیگری هست ؟

سلام. بابا چه عجله اي داري شما. شما كه اگه اشتباه نكنم 3 jan مصاحبه دادي. هنوز 15 روز بيشتر نگذشته.

tikovel
January 18th, 2012, 11:18 AM
سلام. بابا چه عجله اي داري شما. شما كه اگه اشتباه نكنم 3 jan مصاحبه دادي. هنوز 15 روز بيشتر نگذشته.

:))) تابلو شدم ؟

حالا راهی هست ؟ اخه اشتباها شماره خونه رو دادم واسه تماس ، و خونه نیستم همیشه سر کارم ، می خواستم شماره تماس رو عوض کنم. همچنین شنیده بودم که 2 هفته ای مشخص می شه نتیجه یا حداقل بهت می گه مدارکت چمیدونم آلمانه یا تهران!

genius
January 18th, 2012, 01:00 PM
:))) تابلو شدم ؟

حالا راهی هست ؟ اخه اشتباها شماره خونه رو دادم واسه تماس ، و خونه نیستم همیشه سر کارم ، می خواستم شماره تماس رو عوض کنم. همچنین شنیده بودم که 2 هفته ای مشخص می شه نتیجه یا حداقل بهت می گه مدارکت چمیدونم آلمانه یا تهران!

مدارك معمولا 2 هفته اي مي ره آلمان. اما بعدش سفارت هيچ كاره است. وايستين 1 ماه بگذره بعد زنگ بزنين. مي تونين هم شماره خونه رو دايورت كنين رو موبايلتون:دي
من 26 دسامبر مصاحبه دادم. منم يه ماه كه گذشت زنگ مي زنم.

ebsilon801
January 19th, 2012, 02:34 AM
بعد دقیقا 20 روز با این شماره تماس بگیرید تا از وضعیت ویزاتون با خبر بشین... خانم هاشمی: 02139991250

سلام

tikovel
January 22nd, 2012, 09:45 AM
بعد دقیقا 20 روز با این شماره تماس بگیرید تا از وضعیت ویزاتون با خبر بشین... خانم هاشمی: 02139991250

این رو هم هرچی تماس می گیرم کسی جواب نمی ده! شماره یا ایمیلی از خود این فرد یا فرد مرتبط ندارین ؟

tikovel
January 23rd, 2012, 03:08 PM
این رو هم هرچی تماس می گیرم کسی جواب نمی ده! شماره یا ایمیلی از خود این فرد یا فرد مرتبط ندارین ؟

بعد از تلاش بسیار ! جواب داد. و گفت که هنوز منتظر باشم :)

می خواد یورو بشه 3 تومن بعد جواب بده فکر کنم !

Mahdiii
January 26th, 2012, 11:35 AM
سلام،

من ۱۵ دسامبر مصاحبه دادم، بعد از یک ماه با سفارت تماس گرفتم ولی پروندم هنوز ایران بود، هفته بعد با خانم هاشمی تماس گرفتم که گفت پرونده فرستاده شده آلمان.
امروز بازم با خانوم هاشمی تماس گرفتم که گفت دیگه اجازه نداریم راجع به وضعیت پرونده اطلاع رسانی کنیم. اگر تا ۱۰ هفته خبری نشد تماس بگیرین. اینم شانس ماست دیگه، علاوه بر بقیه شانسامون!

ebsilon801
January 27th, 2012, 09:22 PM
immigration office همون شهری که باید بری ایمیل بزن بنویس میخوام از وضعیت بروندم بدونم

سلام،

من ۱۵ دسامبر مصاحبه دادم، بعد از یک ماه با سفارت تماس گرفتم ولی پروندم هنوز ایران بود، هفته بعد با خانم هاشمی تماس گرفتم که گفت پرونده فرستاده شده آلمان.
امروز بازم با خانوم هاشمی تماس گرفتم که گفت دیگه اجازه نداریم راجع به وضعیت پرونده اطلاع رسانی کنیم. اگر تا ۱۰ هفته خبری نشد تماس بگیرین. اینم شانس ماست دیگه، علاوه بر بقیه شانسامون!

mahshaim
January 30th, 2012, 05:14 PM
مبارک باشه !
امکانش هست بفرمایید تو قسمت ملاحظلات چی براتون نوشتن؟ عددی هم نوشتن؟
مرسی

آقا امروز دیدم رو گوشیم شماره سفارت افتاده زنگ زدم خانم هاشمی گفت جواب ویزات مثبته و مجددا قسمت تعیین وقت بهت زنگ میزنن که کی بیای ویزاتو بگیری. دقیقا یک ماه شد. 5 دسامبر مصاحبه بود. رشتمم عمران به گفته خودشون هم جزو رشته های خاص بودم.

bavafa612006
January 30th, 2012, 06:04 PM
مبارک باشه !
امکانش هست بفرمایید تو قسمت ملاحظلات چی براتون نوشتن؟ عددی هم نوشتن؟
مرسی
ممنونم. نه چیز خاصی نبود. اگه منظورتون تو اون برگه که صندوق میده فقط شماره پروندم و مشخصاتم بود.

mond
January 30th, 2012, 09:15 PM
مبارکه میشه سوال کنم تاریخ شروع رو در پذیرشتون چه ماهی زده بودن؟ چون من قبل از شما مصاحبه داشتم و رشته من هم مثل شما خاص بود ولی تا امروز خبری نشده مرسی

bavafa612006
January 30th, 2012, 11:09 PM
مبارکه میشه سوال کنم تاریخ شروع رو در پذیرشتون چه ماهی زده بودن؟ چون من قبل از شما مصاحبه داشتم و رشته من هم مثل شما خاص بود ولی تا امروز خبری نشده مرسی
مرسی. نامه دعوتنامه ای که استادم بهم داده بود اصلا تاریخ شروع نداشت. ولی از من اونجا پرسیدن کی باید بری من راستشو گفتم که باید اواسط فوریه اونجا باشم. که تو اون برگه که داشت مصاحبه میکرد یادداشت کرد.

mond
February 1st, 2012, 03:49 PM
سلام
ویزای من امروز اومد
تاریخ مصاحبه 28 نوامبر و جزو رشته های خاص هم بودم
Phd - بدون فاند
دوماه طول کشید - رشته بیوتکنولوژی
ایشالا ویزای همگی زود بیاد

tikovel
February 3rd, 2012, 02:19 AM
با سلام

واسه من حدود 23 روز طول کشید ، رشته communication technology

mrroohian
February 5th, 2012, 10:23 AM
سلام
امروز كه من با خانم هاشمي صحبت كردم گفت به ما اعلام شده كه ديگه تلفني اطلاعات نديم! حالا راه ديگه اي براي پيگيري هست. ترم من تا يك ماه ديگه شروع مي شه.

ebsilon801
February 5th, 2012, 01:44 PM
سلام دوست عزیز
immigration office همون شهری که باید بری ایمیل بزن بنویس میخوام از وضعیت بروندم بدونم.تا یه هفته به خانم هاشمی تماس نگیر.صبر کن ببین آلمان چه جواب بیت میده.بعد از خانم هاشمی پيگيري کن.

سلام
امروز كه من با خانم هاشمي صحبت كردم گفت به ما اعلام شده كه ديگه تلفني اطلاعات نديم! حالا راه ديگه اي براي پيگيري هست. ترم من تا يك ماه ديگه شروع مي شه.

mrroohian
February 5th, 2012, 10:25 PM
سلام دوست عزیز
immigration office همون شهری که باید بری ایمیل بزن بنویس میخوام از وضعیت بروندم بدونم.تا یه هفته به خانم هاشمی تماس نگیر.صبر کن ببین آلمان چه جواب بیت میده.بعد از خانم هاشمی پيگيري کن.

آدرس آفيس را چطوري مي شه پيدا كرد؟ به نظر شما مراجهع حضوري به سفارت فايده اي داره؟

mrroohian
February 6th, 2012, 02:20 PM
دوم ژانويه. اما مدارك تكميلي با تأييد سفارت را ١٧ ژانويه تحويل دادم. اين اداره رو هم هنوز نتونستم پيدا كنم.

خوب من بالاخره آدرس ايميل آفيس را از سايت www.ortsdienst.de پيدا كردم. Ausländerbehörde را سرچ كردم.

ebsilon801
February 7th, 2012, 12:19 AM
اگه نطر من رو شما بخوای میگم نه

آدرس آفيس را چطوري مي شه پيدا كرد؟ به نظر شما مراجهع حضوري به سفارت فايده اي داره؟

ebsilon801
February 7th, 2012, 12:21 AM
الان واسه شما داره 2 ماه میشه.. تماس داشته باشین که مدارک رفته آلمان یا نه.. که قاعدتا باید رفته باشه.

پس خیلی نگران نباش، من ۱۵ دسامبر مصاحبه داشتم و هنوز خبری نیست! کدوم دانشگاهی؟

Mahdiii
February 7th, 2012, 01:55 AM
الان واسه شما داره 2 ماه میشه.. تماس داشته باشین که مدارک رفته آلمان یا نه.. که قاعدتا باید رفته باشه.

مدارک رو ۲ هفته بعد خانم هاشمی گفت فرستادن آلمان اما بعدن که پیگیری کردم گفتن دیگه تلفنی جواب نمیدن و اگر تا ۱۰ هفته طول کشید تماس بگیرم! فعلن که زندگی ما رو هواست و اونام خیلی خونسرد.

mahshaim
February 7th, 2012, 07:19 AM
سلام
من 29 دسامبر مصاحبه داشتم برا دکتری با فاند- 12 ژانویه دانشجو استادم گفت که استاد در مورد تاییدیه امنیتی با سفارت در تماس بوده- این یعنی اینکه پرونده من المان رفته؟
(ضمنا اول گفتن رشتم خاص نیست الان می گن خاص شده! )
این تاییدیه امنیتی چی هست؟ به غیر از استاد از کی استعلام می کنن؟ کسی می دونه؟
نباید تا حالا سفارت به من اطلاع می داد؟ خانم هاشمی جوابی نمیدن می گن که منتظر باشم!
ممنون

mahshaim
February 7th, 2012, 02:01 PM
ممنونم
تاریخ مصاحبه: 29 دسامبر
تاریخ تلفن از سفارت: 7 فوریه
مدت انتظار: تقریبا 41 روز
رشته: چند زمینه ای تو نروساینس (ظاهرا خاص)
مقطع: دکتری با فاند
ایالت: Baden-Wurttemberg

ویزا شما هم حتما به همین زودی ها میاد !

تبریک میگم، تاریخ مصاحبه تون کی بود؟

genius
February 8th, 2012, 09:42 AM
خدايا شكرت.
سلام بچه ها. ديروز يه اتفاقي برام افتاد كه تا يك ساعت تو شوك بودم. يكي از قشنگترين روز هاي زندگيم بود. يكي از دوستام ساعت 7 مصاحبه داشت منم براي اينكه تنها نباشه و استرس نداشته باشه باهاش رفتم سفارت. بعد كه اون رفت تو من چون بيكار بودم گفتم برم تو يه سر و گوشي آب بدم. تو كيفم رو گشتم ديدم برگه رسيد روز مصاحبه خودم هم همرامه. با همون رفتم تو. بعد از يه ساعت تو صف واستادن لالاخره رفتم تو يكي از اون 3 تا باجه اي كه مدارك رو چك مي كنند. يه خانوم آلماني اونجا بود. گفتم من اومدم اينجا پيگيري كنم ببينم ويزام چي شده. گفت چقدر گذشته گفتم 40 روز تقريبا. گفت هنوز زوده . اگه خبري بشه من خودم بهتون زنگ مي زنم مي گم. بعد گفت چه مقطعي بودي گفتم دكترا. گفت پس اصلا عجله نكن. حتي ممكنه تا يه سال طول بكشه مخصوصا اگه رشتت خاص باشه كه ديگه بدتر(من بدبخت هم ليسانسم خاصه هم فوقم و هم دكترام... يكي از يكي ديگه خاصتر:( برق-هسته اي-Life Science ). منم واقعا با توجه به اين سخت گيري هاي اخير و رشته فوقم (مهندسي هسته اي) ديگه كم كم بي خيال ويزا شده بودم. پارسال هم سر همين از كانادا رجكت شدم. بعد خانومه گفت شماره تماست همينه ...0511 منم گفتم آره. گفت مال كجاست اين پيش شماره؟ گفتم مشهد. بعد خنديد گفت يعني اين همه راه از مشهد اومدي كه همينو بپرسي؟ منم با نا اميدي گفتم آره ديگه. بعد صداي ميكروفون رو قطع كرد كه من نفهمم چي ميگه پاشد رفت اتاق پشتي و بعد هم اومد و به يكي زنگ زد و شروع كرد به آلماني حرف زدن و خنديدن. بعد ازم پرسيد بيمه داري؟ گفتم نه. گفت سريع بپر تو همين كنار كوچه برلن يه بيمه يه ماه بگير بيا. يه كاغذ هم بهم داد كه بزارن بيام تو. من شوكه شدم گفتم يعني ويزان اومده؟ گفت آره:) 3 بار ازش پرسيدم كه مطمئنين؟ منو با يكي ديگه اشتباه نگرفتين؟ گفت نه اما اگه خوشحال نشدي بگو ويزاتو باطل كنن. منم گفتم نه تورو خدا اما شوكه شدم. گفت تبريك مي گم. دليل اينكه داشتم پشت تلفن مي خنديد هم اين بود كه همين الان ويزاتون اومده و تازه پس فردا مي خواستيم بهتون زنگ بزنيم كه بياين بگيرين. خيلي شما خوش شانسي كه اين همه راه اومدي و نتيجه گرفتي. موفق باشيد. جاتون خالي بود. واقعا تا يك ساعت پشت در سفارت هنوز باورم نمي شد. تا اينكه ظهر بلاخره ويزامو گرفتم.
من مصاحبه ام تاريخش 27 دسامبر بود. 7 فوريه هم ويزامو گرفتم. براي مقطع دكتري. بك گراندم هم از خاص رد كرده بود.
دوستاني كه نگران اند: با اميد به خدا همه چي درست مي شه. حتي اگه رشته خاص باشين يا هر مشكل ديگه اي داشته باشيد.

ehsanirani
February 8th, 2012, 12:03 PM
بسیار هیجان‌انگیز بود! خدا دوستت داره کلی!
من الان ۷۰ روزه که مدارکم را دادم و هنوز خبری نیست! :(

genius
February 8th, 2012, 02:37 PM
بسیار هیجان‌انگیز بود! خدا دوستت داره کلی!
من الان ۷۰ روزه که مدارکم را دادم و هنوز خبری نیست! :(
نگران نباش. دير و زود داره اما سوخت و سوز نداره. اينشالله به زودي مياد. ممنونم. از طريق اداره مهاجرت پي گيري كن.

mrroohian
February 8th, 2012, 02:51 PM
امروز به من زنگ زدند و گفتند ویزات حاضره. مصاحبه من ۲ ژانویه بود اما مدارک دانشگاه رو ۱۷ ژانویه تحویل دادم.
با حساب هفدهم مدت انتظار ۲۳ روز شد. یک سوال هم اینکه این بیمه مسافرتی را چند روزه باید گرفت.

tikovel
February 8th, 2012, 02:56 PM
سلام
به من گفته بودن یکماهه و من هم یکماهه بردم و ویزا گرفتم.

امروز به من زنگ زدند و گفتند ویزات حاضره. مصاحبه من ۲ ژانویه بود اما مدارک دانشگاه رو ۱۷ ژانویه تحویل دادم.
با حساب هفدهم مدت انتظار ۲۳ روز شد. یک سوال هم اینکه این بیمه مسافرتی را چند روزه باید گرفت.

aminakd
February 8th, 2012, 03:04 PM

خیلی خیلی تبریک می گم

می شیه بگید چه رشته ای بودید و در چه مقطعی؟

فک کنم بیمه 1 ماهه کافی باشه البته من خودم قبلا واسه فنلاند بیمه گرفتم قیمت 1 ماهه با سه ماهه زیاد فرقی نداره !

mrroohian
February 8th, 2012, 06:42 PM
خیلی ممنون
رشته computer science برای مستر دانشگاه UdS.
احتمالا همون یک ماهه باشه. حالا من دوباره به سفارت زنگ می زنم.

kittleboy
February 9th, 2012, 10:53 PM
سلام دوستان
یکی میشه بگه این قضیه بیمه چیه که یک ماهه داره و سه ماهه و سفارت میخواد ؟!؟!
مصاحبه من 16 ژانویه بوده و امروز 10 فوریه هست و هنوز خبری هم نیست

یه نکته:
وقتی فرم رو پر میکردم، یه برگه آخر بهم دادن نوشته بود آیا در دو سال اخیر به یه سری از کشورها سفر کردی، یکیش ایران بود (منم چون خارج از ایرانم نوشتم نه، ولی من ایرانیم)؛ ایران که چنین چیزی نداره، داره؟

ebsilon801
February 10th, 2012, 02:07 AM
وقتی ویزای شما آماده بشهو خودشون میگن 3 ماهه یا یا یه ماهه

سلام دوستان
یکی میشه بگه این قضیه بیمه چیه که یک ماهه داره و سه ماهه و سفارت میخواد ؟!؟!
مصاحبه من 16 ژانویه بوده و امروز 10 فوریه هست و هنوز خبری هم نیست

یه نکته:
وقتی فرم رو پر میکردم، یه برگه آخر بهم دادن نوشته بود آیا در دو سال اخیر به یه سری از کشورها سفر کردی، یکیش ایران بود (منم چون خارج از ایرانم نوشتم نه، ولی من ایرانیم)؛ ایران که چنین چیزی نداره، داره؟

kittleboy
February 11th, 2012, 02:37 AM
امروز از کنسولگری بهم زنگ زدن (خارج از ایران هستم (هند) و اقدام کردم واسه ویزا) و گفتن approval ویزات اومده؛
بلیط بخر و با پاسپورتت بده به موسسه VFS و اونا واسه ما میفرستن و ما مهر میزنیم و بعد دوباره میفرستیم واسه تو.
16 ژانویه مصاحبه بود و 10 فوریه جواب مثبت اومد.
طبق برگه ای که خودشون دادن، باید واسه مصاحبه دوم میرفتم به اونجا، ولی گفتن لازم نیست، پاسپورتت رو بفرستی کافیه.

Cutie Aida
February 13th, 2012, 12:15 PM
من اون سایتی که دوستان اینجا معرفی کردن برای پیگیری پرونده دیدم ولی متوجه نمیشم Auslandbehorde دقیقا کجای سایته.من برای ینا درخواست دادم.میشه راهنماییم کنید؟

godofrock
February 13th, 2012, 02:22 PM
من اون سایتی که دوستان اینجا معرفی کردن برای پیگیری پرونده دیدم ولی متوجه نمیشم Auslandbehorde دقیقا کجای سایته.من برای ینا درخواست دادم.میشه راهنماییم کنید؟
http://auslaenderaemter.de
nach Stäten
:)

rafigh82
February 14th, 2012, 05:27 PM
دوستان!
وقتی از سفارت با شما تماس گرفتند، به تلفن ثابتی که داده بودید زنگ زدند و یا موبایل؟

mrroohian
February 14th, 2012, 06:29 PM

اگر مثلا برلین میرید Berlin Auslandbehorde را توی این سایت سرچ کنید. منوی خاصی نداره. یک نوع yp هست.
http://www.ortsdienst.de

mrroohian
February 14th, 2012, 06:39 PM
دوستان!
وقتی از سفارت با شما تماس گرفتند، به تلفن ثابتی که داده بودید زنگ زدند و یا موبایل؟
به موبایل زنگ زدند. از من پرسید کی بلیط داری و بر اساس اون یک وقت مراجعه داد. اگر می خواید زودتر ویزا بگیرید تاریخ پرواز رو می تونید نزدیک تر بگید و بلیط را عوض کنید.
موفق باشید

mahdijalilvand
February 14th, 2012, 06:54 PM
کسی هست که برای فوق لیسانس ماه نوامبر یا دسامبر برای ویزا اقدام کرده باشه هنوز جواب نگرفته باشه؟

Mahdiii
February 15th, 2012, 12:47 AM
کسی هست که برای فوق لیسانس ماه نوامبر یا دسامبر برای ویزا اقدام کرده باشه هنوز جواب نگرفته باشه؟

من! ۱۵ دسامبر اقدام کردم و هنوز هیچی. چطور مگه؟

mahdijalilvand
February 15th, 2012, 10:43 AM
من خودم 8 ژانویه اقدام کردم اعصابم خورد شده
میخواستم بدونم کسی قبل از من مونده

mrroohian
February 15th, 2012, 11:02 AM
من خودم 8 ژانویه اقدام کردم اعصابم خورد شده
میخواستم بدونم کسی قبل از من مونده

سفارت بر اساس تاریخ شروع تحصیل پرونده ها را اولویت بندی می کنه. تا شروع ترم شما چه قدر مونده؟
این رو خانم هاشمی به من گفت.

mahdijalilvand
February 15th, 2012, 12:32 PM
سفارت بر اساس تاریخ شروع تحصیل پرونده ها را اولویت بندی می کنه. تا شروع ترم شما چه قدر مونده؟
این رو خانم هاشمی به من گفت.
1 آپریل
یعنی باید حالا حالا صبر کنم؟!!

mehran moradi
February 15th, 2012, 01:19 PM
سلام دوستان عزیز
من 10 ژانویه مصاحبه داشتم
امروز با من تماس گرفتن و گفتن بیمه 1 ماهه بگیر بیا سفارت
رشتم مهندسی مکانیک
مستر
دانشگاه RWTH Aachen
شروع کلاسها 1 آپریل

Cutie Aida
February 15th, 2012, 04:16 PM
من فکر می‌کنم واسه مستر همه ۱ آوریل باشن.

اکثر کسانی که باید فوریه و مارچ میرفتن اومده جوابشون.دیگه نوبت آپریل هست!

zeous66
February 20th, 2012, 12:39 AM
سلام
بلاخره نوبت منم شد این 4 خط لعنتی رو انجا بنویسم
مصاحبه 5 ژانویه
تماس سفارت 19 فوریه
شروع کلاسام اول آپریل
فک میکردم نوشتنه اینا خیلی بیشتر ازینا لذت داشته باشه برام....

mehran moradi
February 21st, 2012, 12:29 PM
سلام دوست من ... ممنونم
بله من دیفر کردم
با این تفاوت که این دفعه مدرک 600 ساعت آلمانی رو هم به سفارت ارائه دادم

من هم بهتون تبریک میگم
راستی به شما گفتند کی به سفارت مراجعه کنی!؟
به من گفتن 28 فوریه 7 صبح! با بیمه 1ماهه

schmetterling
February 22nd, 2012, 12:22 AM
سلام دوستان

هرچی جستجو کردم به جوابی توی فروما نرسیدم.ممنون میشم راهنمایی کنید
سوال : آیا برای تحویل گرفتن ویزا حتما باید خودمون باشیم یا میشه کسی از اقوام بره بگیره؟
پیشاپیش ممنون

SHAHIN_TTFU
February 22nd, 2012, 01:19 AM
سلام دوستان

هرچی جستجو کردم به جوابی توی فروما نرسیدم.ممنون میشم راهنمایی کنید
سوال : آیا برای تحویل گرفتن ویزا حتما باید خودمون باشیم یا میشه کسی از اقوام بره بگیره؟
پیشاپیش ممنون

هرکسی که رسيد شمارو داشته باشه ميتونه بره ویزارو تحويل بگيره

zeous66
February 22nd, 2012, 01:43 AM
من هم بهتون تبریک میگم
راستی به شما گفتند کی به سفارت مراجعه کنی!؟
به من گفتن 28 فوریه 7 صبح! با بیمه 1ماهه

سلام ممنونم ... منم به شما تبریک میگم
29 فوریه 7 صبح بیمه یک ماهه

NargessSa
February 22nd, 2012, 02:59 PM
سلام دوستان عزیز
من 10 ژانویه مصاحبه داشتم
امروز با من تماس گرفتن و گفتن بیمه 1 ماهه بگیر بیا سفارت
رشتم مهندسی مکانیک
مستر
دانشگاه RWTH Aachen

سلام و با تبریک فراوان

2 تا سئوال دارم.
شما فرم رشته های خاص رو هم پرکردید؟؟ فاند می گیرید یا با هزینه شخصی می رید؟؟

ehsanirani
February 22nd, 2012, 05:06 PM
من ۲۹ نوامبر مصاحبه داشتم. امروز بالاخره زنگ زدند و گفتند بیمه ی یک ماهه بیار!
برای دکتری فیزیک دانشگاه گوتینگن.

aminakd
February 22nd, 2012, 07:37 PM

تبریک می گم واسه ما هم دعا کنید :)

میشه بگید که چه گرایشی هستید؟ فاند داشتید یا نه ؟ و چه تاریخی باید اونجا باشید(نامه پذیرش)؟

من و خانمم هر دو دکتری نانو فیزیک (نانو الکترونیک) اقدام کردیم وباید 1 مارچ اونجا باشیم. الان 50 روزه مدارک رو تحویل دادیم!

ehsanirani
February 23rd, 2012, 12:35 AM
انشالله ویزای شما هم زودتر بیاد.
من فاند داشتم و فیزیک آماری و سیستم‌های پیچیده کار می‌کنم. تو دعوت نامه م ذکر شده بود اول فوریه! :)

تبریک می گم واسه ما هم دعا کنید :)

میشه بگید که چه گرایشی هستید؟ فاند داشتید یا نه ؟ و چه تاریخی باید اونجا باشید(نامه پذیرش)؟

من و خانمم هر دو دکتری نانو فیزیک (نانو الکترونیک) اقدام کردیم وباید 1 مارچ اونجا باشیم. الان 50 روزه مدارک رو تحویل دادیم!

Mahdiii
February 23rd, 2012, 08:22 PM

تبریک میگم، اینطور که معلومه اداره مهاجرت گوتینگن روالش بر این اساسه که معطل کنه، منم از گوتینگن پذیرش دارم و از ۱۵ دسامبر منتظر این ویزای لعنتی ام.

mehran moradi
February 24th, 2012, 10:18 AM
سلام و با تبریک فراوان

2 تا سئوال دارم.
شما فرم رشته های خاص رو هم پرکردید؟؟ فاند می گیرید یا با هزینه شخصی می رید؟؟

خیلی ممنونم عزیز
من با هزینه شخصی البته نیمه فاند برای مستر اقدام کردم و رشته من هم مهندسی مکانیک با گرایش توسعه طراحی و ساخت هست و چون جز رشته های خاص هست فرم رو پر کردم.

motamed
February 26th, 2012, 02:46 AM
یک سوال داشتم از عزیزان. آیا برای دادن ویزا باید حتما پاسپورت را همراه ببریم؟ واقعیت مطلب خدا قسمت کرده اسم من برای حج عمره در آمده و الان باید پاسپورت را به سازمان حج و بعد سفارت عربستان تحویل بدهم. اگر این میان ویزام آماده بشه چه باید کرد؟

genius
February 26th, 2012, 08:45 AM
یک سوال داشتم از عزیزان. آیا برای دادن ویزا باید حتما پاسپورت را همراه ببریم؟ واقعیت مطلب خدا قسمت کرده اسم من برای حج عمره در آمده و الان باید پاسپورت را به سازمان حج و بعد سفارت عربستان تحویل بدهم. اگر این میان ویزام آماده بشه چه باید کرد؟

خدا قبول كنه. آره ديگه ويزا رو تو پاسپورت مي زنن ديگه. اگه تو اين مدت ويزا حاضر بشه چاره اي نيست جز اينكه صبر كنيد تا پاسپورت رو از حج و زيارت بگيريد.

Cutie Aida
March 4th, 2012, 02:08 PM
بالاخره نوبت منم شد...

تاریخ مصاحبه :1 فوریه
تماس از سفارت : 4 مارچ
مدت انتظار :33 روز
پیک آپ :13 مارچ
رشته خاص نبود

Masters of English and American Studies
Friedrich-Schiller universiy of Jena

برای تمام بچه هایی که منتظرن دعا میکنم هرچی زودتر جوابشون بیاد

p00ya00
March 4th, 2012, 03:20 PM
تاریخ مصاحبه: 16 فوریه
تماس از سفارت: 4 مارچ
پیک آپ: 13 مارچ

امیدوارم بقیه هم مثل من زود جواب بگیرن!

aminakd
March 7th, 2012, 10:51 PM
من! ۱۵ دسامبر اقدام کردم و هنوز هیچی. چطور مگه؟

سلام

شما واسه کدوم ایالت اقدام کردین؟ رشته تون چیه؟

Mahdiii
March 8th, 2012, 08:15 PM
سلام،

کاملن نا امید شده بودم ولی بالاخره ۱۰ روز پیش از سفارت با من تماس گرفتن و گفتن ۷ مارچ با بیمه یک ماهه واسه ویزا مراجعه کنم.

تاریخ مصاحبه: ۱۵ دسامبر ۲۰۱۱
تاریخ تماس از سفارت: ۲۸ فوریه
تاریخ دریافت ویزا: ۷ مارچ
دانشگاه گوتینگن

من به این نتیجه رسیدم چیزی که در مدت زمان دریافت ویزا خیلی تاثیر داره شهر محل دانشگاهتونه و میزان شلوغی اداره مهاجرت اون شهر. نا امید نشین بچه ها، هرچند من بهتر از هرکسی می‌دونم این انتظار لعنتی چقدر سخته.
امیدوارم همه‌تون ویزاهاتون زود بیاد.

Mahdiii
March 8th, 2012, 08:18 PM
سلام

شما واسه کدوم ایالت اقدام کردین؟ رشته تون چیه؟

دانشگاه گوتینگن، ایالت در مورد ویزا اهمیتی نداره، درخواستتون تو شهر دانشگاه بررسی میشه و تو ویزا هم اسم همون شهر هست.
رشته Internet Technologies and Information Systems

NargessSa
March 9th, 2012, 03:20 AM
سلام،

کاملن نا امید شده بودم ولی بالاخره ۱۰ روز پیش از سفارت با من تماس گرفتن و گفتن ۷ مارچ با بیمه یک ماهه واسه ویزا مراجعه کنم.

تاریخ مصاحبه: ۱۵ دسامبر ۲۰۱۱
تاریخ تماس از سفارت: ۲۸ فوریه
تاریخ دریافت ویزا: ۷ مارچ
دانشگاه گوتینگن

من به این نتیجه رسیدم چیزی که در مدت زمان دریافت ویزا خیلی تاثیر داره شهر محل دانشگاهتونه و میزان شلوغی اداره مهاجرت اون شهر. نا امید نشین بچه ها، هرچند من بهتر از هرکسی می‌دونم این انتظار لعنتی چقدر سخته.
امیدوارم همه‌تون ویزاهاتون زود بیاد.

سلام. تبریک می گم بهتون. وقتی جواب ویزای کسی می یاد خیلی امیدوار می شم. ییه سئوال دارم.
رشته شما جزء رشته های خاص محسوب می شه؟ فرم رشته های خاص (همون فرم 6 صفحه ای ) رو بهتون دادند که پر کنید؟

Mahdiii
March 9th, 2012, 12:55 PM
سلام. تبریک می گم بهتون. وقتی جواب ویزای کسی می یاد خیلی امیدوار می شم. ییه سئوال دارم.
رشته شما جزء رشته های خاص محسوب می شه؟ فرم رشته های خاص (همون فرم 6 صفحه ای ) رو بهتون دادند که پر کنید؟

ممنون از تبریکتون. من وقتی مدارکمو دادم به باجه کنترل مدارک یه فرم رشته های خاص بهم داد و گفت اینو تا قبل از مصاحبه پرش کن. منم همین کارو کردم ولی خانمی که با من مصاحبه می‌کرد این فرمو از من نخواست. به بقیه هم رشته های منم این فرمو نداده بودن. این قضیه رشته های خاص معلومه هیچ حساب و کتابی نداره.

NargessSa
March 9th, 2012, 02:10 PM
ممنون از تبریکتون. من وقتی مدارکمو دادم به باجه کنترل مدارک یه فرم رشته های خاص بهم داد و گفت اینو تا قبل از مصاحبه پرش کن. منم همین کارو کردم ولی خانمی که با من مصاحبه می‌کرد این فرمو از من نخواست. به بقیه هم رشته های منم این فرمو نداده بودن. این قضیه رشته های خاص معلومه هیچ حساب و کتابی نداره.

خیلی بی حساب و کتابه. به منم اون خانم مصاحبه کننده نداد ولی بعد از 2 هفته بهم زنگ زدن گفتن پر کن و ایمیل کن واسمون.

genius
March 9th, 2012, 02:42 PM
خیلی بی حساب و کتابه. به منم اون خانم مصاحبه کننده نداد ولی بعد از 2 هفته بهم زنگ زدن گفتن پر کن و ایمیل کن واسمون.

من یه توضیحی بدم برای دوستان. این فرم که برای ما معروف به رشته های خاصه در واقع باید توسط تمام افرادی که برای فوق لیسانس به بالا می خوان برن پر بشه. منتها بعضی رشته ها چون تو لیسانس زیاد جای تحقیقات نداره واسه همون اگه اون فرم رو بدن به طرف پر کنه عملا باید خالی بزاره واسه همین معمولا به رشته های فنی می دن. اینی هم که بعد از 2 هفته می گن پرکنید چون مدارک قبل از فرستاده شدن به آلمان توسط خانوم کنسول بررسی می شه و اون اگه تشخیص بده باید پر بشه. من خودم تو خونه این فرم رو پر کرده بودم و روز مصاحبه آفیسر که گفت بیا اینو پر کن بهش دادم بلافاصله. در ضمن من .ویزام تقریبا 1 ماهه اومد (با اینکه رشته های لیسانس ، فوق و دکترام همه خاص بودند . فوقم که خیلی خیلی خاص بود). در نتیجه اگر تو مدارکتون مشکلی نداشته باشید و سابقه تحصیلیتون هم زیاد ضعیف نباشه حتما ویزا می گیرید.

farid63
March 9th, 2012, 04:03 PM
دوستان من پنجاه و دو سه روز از مصاحبم میگذره و هنوز خبری نیست..:( میخواستم ببینم کسی مشابه من تو انتظار مونده الان؟
برای مستر اقدام کردم و از اول آپریل شروعش هست..
تلفنی که اطلاعاتی نمیدن، با مراجعه حضوری جوابی داده میشه؟

Mahdiii
March 10th, 2012, 12:41 AM
دوستان من پنجاه و دو سه روز از مصاحبم میگذره و هنوز خبری نیست..:( میخواستم ببینم کسی مشابه من تو انتظار مونده الان؟
برای مستر اقدام کردم و از اول آپریل شروعش هست..
تلفنی که اطلاعاتی نمیدن، با مراجعه حضوری جوابی داده میشه؟

واسه من دو ماه و نیم طول کشید، نگران ویزا نباش درست میشه بالاخره، نگران این باش که بعد از اینکه ویزات اومد چجوری با اون وقت کم تو این موقع شلوغ سال بلیط بگیری و اونور تو آلمان به فکر خونه باش. به نظر من که با مراجعه حضوری جوابی نمی‌گیری، چون اولن نمی‌زارن بری داخل و بعدشم اینکه پروندت در حال حاضر ایران نیست احتمالن، مگر اینکه جوابش از آلمان اومده باشه که در اون صورت خودشون تماس می‌گیرن دیگه.

civil84
March 10th, 2012, 03:55 PM
من هم 25 ژانویه مصاحبه داشتم.مستر،مونیخ.شروع ترمم هم 20 مارچ.هنوز خبری نیست.:(

mina84.61fm
March 11th, 2012, 12:39 PM
من 8 ژانویه مصاخبه ام بود . مقطع phd هستم. ولی هنوز از ویزا خبری نیست. کسی هست که قبل از من مصاحبه اش باشه ولی ویزاش نیومده باشده؟

aminakd
March 11th, 2012, 01:44 PM
من 8 ژانویه مصاخبه ام بود . مقطع phd هستم. ولی هنوز از ویزا خبری نیست. کسی هست که قبل از من مصاحبه اش باشه ولی ویزاش نیومده باشده؟

من وهمسرم هر دو PhD (نانو الکترونیک, دانشگاه کنستانس ) اقدام کردیم و 4 ژانویه مصاحبه داشتیم ! رشته تون چیه؟ کدوم دانشگاه؟

mani91
March 11th, 2012, 04:54 PM
سلام به همگی
من و همسرم 15 فوریه مصاحبه داشتیم، امروز تماس گرفتن که با ویزای من موافقت شده ولی با ویزای همسرم خیر. من پذیرشم برای مستر بود رشتمم خاص نبود و همسرم برای ویزای پیوستن تقاضا کرده بود، پروندمون هم به هم لینک بود ولی نمیدونم چرا فقط ویزای من درست شد!!!
البته گفت مجددا باهام برای زمان گرفتن ویزا تماس میگیرن.
نمیدونستم باید خوشحال بشم یا ناراحت؟؟؟

mina84.61fm
March 11th, 2012, 10:15 PM
من برای phd مکانیک اقدام کردم و مصاحبه ام 8 ژانویه بود . شروع دوره ام هم اول اپریل است ولی از وبزا هنورز خبری نیست.

hiwamicha
March 12th, 2012, 12:54 PM
دوستان من در تاریخ 19 فوریه برای مصاحبه رفتم
امروز 12 مارس بهم زنگ زدن که با درخواستم موافقت شده و 18 مارس با بیمه ی یک ماهه و پاسپورت مراجعه کنم.
رشته: دکتری ادبیات تطبیقی از فرایه اونیورزیتهت برلین.

aminakd
March 12th, 2012, 03:01 PM
من برای phd مکانیک اقدام کردم و مصاحبه ام 8 ژانویه بود . شروع دوره ام هم اول اپریل است ولی از وبزا هنورز خبری نیست.

امروز با سفارت تماس گرفتم یه خانمی بود گفت که ممکنه یه سال طول بکشه! شروع دوره ی ما اول مارچ بود

mina84.61fm
March 12th, 2012, 03:18 PM
سلام
رشته شما چیه؟ phd هستید؟ چند وقت از مصاحبه تون می گذرد؟

امروز با سفارت تماس گرفتم یه خانمی بود گفت که ممکنه یه سال طول بکشه! شروع دوره ی ما اول مارچ بود

aminakd
March 12th, 2012, 03:50 PM
سلام
رشته شما چیه؟ phd هستید؟ چند وقت از مصاحبه تون می گذرد؟

من و همسرم PhD نانو الکترونیک پذیرش داریم (بورس) و 4 ژانویه مصاحبه داشتیم.

mani91
March 13th, 2012, 08:00 PM
تاریخ مصاحبه: 15 فوریه
تاریخ تماس از سفارت: 13 مارچ
تاریخ پیکاپ: 28 مارچ
دوره مستر- مهندسی صنایع - ایالت نیدرزاکسن
یه امید موفقیت همگی

ebsilon801
March 14th, 2012, 03:47 AM
بله احتمالش هست یه سال طول بکشه. اما 3 ماه میدونم طول میکشه..نگران نباشید واسه phd و اون نانو که چسبیده به رشتتون طبیعیه

من و همسرم PhD نانو الکترونیک پذیرش داریم (بورس) و 4 ژانویه مصاحبه داشتیم.

hrhgroup
March 14th, 2012, 07:37 PM
سلام

تاریخ مصاحبه: 3 ژانویه
تاریخ تماس از سفارت: 4 مارچ
تاریخ پیکاپ: ابتدا 18 مارچ تعیین شده بود که مجددا با سفارت تماس گرفتم و یه هفته جلوتر گرفتم.
برای مقطع فوق لیسانس

batman2012
March 15th, 2012, 03:36 PM
سلام

1- این تاربخ پیکاپی که می نویسید منظورتون چیه ؟

2- روزی که اعلام میکنند با پاسپورت و بیمه بیاید سفارت، آیا همون روز ویزا رو داخل پاسپورت می زنند و تحویل میدن pass رو یا دوباره تاریخ دیگه ای برای دریافت پاسپورت تعیین می کنند؟

3- تاریخ ویزا رو از چه روزی می زنند؟ از همون روز؟

hrhgroup
March 15th, 2012, 04:20 PM
سلام

1- این تاربخ پیکاپی که می نویسید منظورتون چیه ؟

2- روزی که اعلام میکنند با پاسپورت و بیمه بیاید سفارت، آیا همون روز ویزا رو داخل پاسپورت می زنند و تحویل میدن pass رو یا دوباره تاریخ دیگه ای برای دریافت پاسپورت تعیین می کنند؟

3- تاریخ ویزا رو از چه روزی می زنند؟ از همون روز؟

سلام

1- تاریخ پیکاب یعنی روزی که شما باید مجددا برید سفارت و بیمه و پاسپورت رو ارائه میدین تا ویزا بخوره تا پاسپورتتون.

2- بله معمولا طرف صبح پاسپورت رو صندوق ازتون تحویل میگیره و طرف ظهر ویزاتون توی پاسپورت خورده و از در دیگر سفارت بهتون تحویل میدن (من خودم ساعت 8 پاسپورت رو دادم و ساعت 10 تحویل گرفتم).

3- تاریخ ویزا رو خودتون، زمانی که دارین پاسپورت رو تحویل میدین به صندوق همون روز پیکاپ، تعیین میکنین.

batman2012
March 15th, 2012, 05:51 PM
سلام

تاریخ مصاحبه: 3 ژانویه
تاریخ تماس از سفارت: 4 مارچ
تاریخ پیکاپ: ابتدا 18 مارچ تعیین شده بود که مجددا با سفارت تماس گرفتم و یه هفته جلوتر گرفتم.
برای مقطع فوق لیسانس

میشه بفرمائید که برای جلوتر انداختن تاریخ پیکاپ از چه طریقی با سفارت تماس گرفتید ؟ تلفن ، ایمیل...؟ (با چه تلفن یا چه ایمیلی)
باید حتما دلیل خاصی براشون عنوان کنید یا اینکه هرکسی که چنین درخواستی داشته باشه انجام میدن؟

hrhgroup
March 15th, 2012, 06:21 PM
میشه بفرمائید که برای جلوتر انداختن تاریخ پیکاپ از چه طریقی با سفارت تماس گرفتید ؟ تلفن ، ایمیل...؟ (با چه تلفن یا چه ایمیلی)
باید حتما دلیل خاصی براشون عنوان کنید یا اینکه هرکسی که چنین درخواستی داشته باشه انجام میدن؟

من با تلفن 02139991499 بین ساعت 10-11 صبح تماس گرفتم و بهشون گفتم که اون تاریخی که شما به من دادین بلیط برای تهران نیست (چون من تهرانی نیستم) و من نمیتونم بیام، اونم گفت که چه تاریخی برات مناسبه و من یک هفته جلوتر رو گفتم. فکر کنم اگر دلیل مناسبی داشته باشید، قبول کنند.

p00ya00
March 16th, 2012, 01:43 AM
تبریک دوست عزیز
برای کدام دانشگاه اقدام کردید ؟

MSc in Informatics, Technical University of Munich

من فرم رشته خاص پر کرده بودم و بردم با خودم ولی آفیسر گفت لازم نیست و نگرفت ازم.

Cutie Aida
March 16th, 2012, 02:07 AM

منم 1 هفته زودتر گرفتم ولی اصلا از قبل هماهنگ نکردم.صبح زود قبل 7با بیمه رفتم.اول خانمه گفت نمیشه ولی بعد از کلی خواهش و تمنا و اینکه گفتم میخوام ارز دانشجویی بگیرم و وقت ندارم گفت بشین بیرون خودم صدات میکنم.منم نشستم بیرون و بعده نیم ساعت بهم اشاره کرد گفت بیا و بعدش هم بقیه مراحل.ممکنه بد برخورد کنن ولی چاره ای نیست.

hiwamicha
March 19th, 2012, 01:26 AM
دوستان با من تماس گرفته بودن که 18 مارس برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنم رشته ام هم دکتری ادبیات تطبیقی یه. اما امروز که رفتم گفتن یادشون رفته ازم اثرانگشت بگیرن و گفتن باید اثر انگشت بگیرن و بفرستن آلمان بعد باهام تماس می گیرن! این مورد برای کسی پیش آمده؟ آیا شما هم اثر انگشت دادید؟ یا جدیده و فقط برای من اتفاق افتاده؟

tikovel
March 19th, 2012, 01:39 AM
دوستان با من تماس گرفته بودن که 18 مارس برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنم رشته ام هم دکتری ادبیات تطبیقی یه. اما امروز که رفتم گفتن یادشون رفته ازم اثرانگشت بگیرن و گفتن باید اثر انگشت بگیرن و بفرستن آلمان بعد باهام تماس می گیرن! این مورد برای کسی پیش آمده؟ آیا شما هم اثر انگشت دادید؟ یا جدیده و فقط برای من اتفاق افتاده؟

من مستر بودم ، یادم نمیاد از کسی تا بحال گرفته باشن . مخصوصا تو رشته شما . چند سالتونه ؟ و بین درس خوندنتون آیا فاصله بوده ؟

hiwamicha
March 19th, 2012, 02:05 AM
من مستر بودم ، یادم نمیاد از کسی تا بحال گرفته باشن . مخصوصا تو رشته شما . چند سالتونه ؟ و بین درس خوندنتون آیا فاصله بوده ؟

من سی و یک سالمه و فاصله ی خاصی بین تحصیلاتم نبوده فقط یه سربازی رفتم و بعدش هم کار مربوط به رشته ام

tikovel
March 19th, 2012, 02:06 AM
من سی و یک سالمه و فاصله ی خاصی بین تحصیلاتم نبوده فقط یه سربازی رفتم و بعدش هم کار مربوط به رشته ام

کلا برای افراد بالای 30 سال و همچنین کسانی که بین درسشون فاصله بوده ( کار سربازی و هرچی ) حساسیت بیشتری هست ، اما رشته شما رشته حساسی نیست . نباید جای نگرانی باشه

NargessSa
March 23rd, 2012, 02:14 PM
سلام مجدد

من همین طور که قبلا هم گفته بودم 8 فوریه مصاحبه ام بود. واسه فرصت مطالعاتی 1 ساله و رشته خاص برق-کنترل !!! . دیروز از طرف استادم باهام تماس گرفتن که از طرف وزارت امور خارجه آلمان با استادت تماس گرفتن و اون هم جوابشونو داده. کسی می دونه بعد از این چقدر حدودا طول می کشه تا جواب ویزام بیاد؟؟ میشه گفت توی مراحل آخره؟

hefv
March 25th, 2012, 12:47 PM
سلام دوستان
اینجا همه واسه دکترا اقدام کردن تازه مستر ها هم کم هستن , خوب تکلیف من چیه که واسه لیسانس اقدام کردم ؟
من 11 مارچ مصاحبه شدم و 10 آپریل شروع ترم هستش ایالت Nordrhein-Westfalen / Bochum/ Ruhr Universität-Bochum

shasa
March 25th, 2012, 01:25 PM
سلام دوستان
اینجا همه واسه دکترا اقدام کردن تازه مستر ها هم کم هستن , خوب تکلیف من چیه که واسه لیسانس اقدام کردم ؟
من 11 مارچ مصاحبه شدم و 10 آپریل شروع ترم هستش ایالت Nordrhein-Westfalen / Bochum/ Ruhr Universität-Bochum

صبر داشته باشید جز این به نظر راهی نیست.

hrhgroup
March 25th, 2012, 01:45 PM
سلام دوستان
سلام
با اداره اقامت شهر بوخوم تماس بگیرید و کارتون رو از اونجا پیگیری کنید، اگر بتونید تلفنی تماس بگیرید خیر موثرتره.

hefv
March 25th, 2012, 02:24 PM
سلام
با اداره اقامت شهر بوخوم تماس بگیرید و کارتون رو از اونجا پیگیری کنید، اگر بتونید تلفنی تماس بگیرید خیر موثرتره.

یعنی الان رفته اونجا مدارکم؟
من 3 ماه بوخوم بودم از نوامبر تا اول فوریه. همه جاشو یاد دارم

hrhgroup
March 25th, 2012, 03:45 PM
یعنی الان رفته اونجا مدارکم؟
من 3 ماه بوخوم بودم از نوامبر تا اول فوریه. همه جاشو یاد دارم

معمولا 2-3 هفته بعد از مصاحبه مدارک به آلمان فرستاده میشه. خب اینکه خیلی عالیه خودتون تماس بگیرید. من با تماس تلفنی تونستم صدور ویزام رو تسریع کنم و الا شاید حالاها خبری از ویزا نبود.

rafigh82
March 25th, 2012, 04:07 PM
معمولا 2-3 هفته بعد از مصاحبه مدارک به آلمان فرستاده میشه. خب اینکه خیلی عالیه خودتون تماس بگیرید. من با تماس تلفنی تونستم صدور ویزام رو تسریع کنم و الا شاید حالاها خبری از ویزا نبود.
شما به چه زبانی صحبت کردید؟ آیا انگلیسی هم جواب می دهند؟

hefv
March 25th, 2012, 04:42 PM
شهرای دیگرو نمیدونم ولی بوخوم انگلیسی صحیت نمیکنن

mohsen_ghasemi
March 25th, 2012, 05:42 PM
من امروز با آقای مالکی تماس (ایمیل) گرفتم و ایشون فرمودند که ظاهرا مدت انتظار ۶ تا ۸ هفته به طور نرمال باید منتظر باشید اون هم در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشید مثل نقص مدرک و ...!!! ولی فکر کنم این مدت رو منتظر باشید و بعدش با خود آقای مالکی تماس بگیرید جواب بدهند.

farid63
March 25th, 2012, 08:13 PM
درود. دوستانی که اول آپریل کلاسهاشون شروع میشه و احیاناً مثل من هنوز معطل جواب هستن :( تابحال از سفارت پرسیدید که آیا لزوماً تا قبل از این تاریخ، این جواب لعنتی میاد یا نه؟ هیچ قانونی نداره این مدت انتظار آیا؟ حدود 70 روز شد..

hefv
March 25th, 2012, 09:45 PM
درود
بابا کسایی بودن که 15 و 18 روزه هم جواب گرفتن. همش بستگی به اون شهری داره که می خواین برین. سفارت مدارک رو اونجا می فرسته . با شهرداری همون شهر تماس بگیرید

farid63
March 25th, 2012, 10:45 PM
درود
بابا کسایی بودن که 15 و 18 روزه هم جواب گرفتن. همش بستگی به اون شهری داره که می خواین برین. سفارت مدارک رو اونجا می فرسته . با شهرداری همون شهر تماس بگیرید

طبیعتاً اینارو میدونم و با اداره اقامت خارجی ها هم تماس گرفتم عزیز(نه شهرداری)، حرف من چیز دیگه هست
بهرحال باید یه چارچوب هایی وجود داشته باشه و غالباً این اطلاعات رو نمیدن؛ سوال من اینه که آیا کسی حرفی در این مورد از سفارت شنیده یا خیر

mohsen_ghasemi
March 26th, 2012, 09:12 AM
آقای فرید بهتره به خود سفارت ایمیل بزنی و ضمن پرسش در مورد روند کارتون بهشون بگی که چه موقع کلاست شروع میشه. من دوستی سراغ داشتم که ۶ ماه منتظر گرفتن ویزا بودن اون هم برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه. ولذا ۷۰ روز مدت بسیار کمی هست!!!

mina84.61fm
March 26th, 2012, 10:19 AM
سلام
ویزای من هم هنوز نیومده . الان 78 روزه و شروع دوره ام هم اول اپریل بوده .

hefv
March 26th, 2012, 02:12 PM
طبیعتاً اینارو میدونم و با اداره اقامت خارجی ها هم تماس گرفتم عزیز(نه شهرداری)، حرف من چیز دیگه هست
بهرحال باید یه چارچوب هایی وجود داشته باشه و غالباً این اطلاعات رو نمیدن؛ سوال من اینه که آیا کسی حرفی در این مورد از سفارت شنیده یا خیر
آقا فرید اداره ی امور خارجی در همون شهرداری هستش . ولی مثل اینکه قانونی نداره

MasoumehS
March 27th, 2012, 02:50 PM
تاریخ مصاحبه: 5 فوریه
تاریخ تماس : 27 مارس
تاریخ پیکاپ: 12 آوریل
مقطع ارشد - نرم افزار - بدون فرم رشته های خاص
شهر کنستانس در ایالت ‌‌Baden Wurttemberg

راستش من تو نامه شروع ترمم ۱۶ آپریل خورده بود
ولی اگه سفارت هم چیزی بخواد بیشتره دانشگاهها مشکلی ندارن و نامه میدن

من خودم اینو از دانشگاه پرسیده بودم و گفته بودن که اگه ویزا دیرتر شد نامه میدن باز.
امیدوارم ویزای همه زودتر بیاد.

mina84.61fm
March 28th, 2012, 11:45 AM
تاریخ مصاحبه: 8 ژانویه
تاریخ تماس : 28 مارچ
مقطع دکترای مانیک ( ساخت و تولید )

esf11
March 28th, 2012, 01:32 PM
دوستان میشه بگید چرا انقد ویزای بعضیا طولانی میشه؟؟؟؟
من دوستاییم که واسه فوق رفتن همه بین 3 تا 5 هفته گرفتن که. چرا اینجا بحث 2 3 ماهه؟؟؟؟؟؟
انگار آۀمان از آمریکا هم بدتر دانشجویی میده!!!

tomcat
March 28th, 2012, 08:52 PM
Farid 63 عزیز،میشه یکم از شرایطتون مثل رشته،ایالت،شهر ،دانشگاه،سن و...بگین؟خودتون فکر می کنید ریجکت چه علتی ممکنه داشته باشه؟!
امیدوارم مشکلتون حل شه.

دانشمند
March 29th, 2012, 10:18 AM
سلام
تاریخ مصاحبه: 9 ژانویه
تاریخ تماس: 29 مارس
رشته ام جزو رشته های خاص هست
دانشگاه لایپزیک

من فاند دارم
برای دکتری
رشته فوقم فیزیکه ولی قرار علوم کامپیوتر بخونم

یه سوال دارم، به من گفتن 12 آپریل با پاپورت برم سفارت، همون روز ویزا میدن یا طول میکشه؟

farid63
March 29th, 2012, 12:04 PM
Farid 63 عزیز،میشه یکم از شرایطتون مثل رشته،ایالت،شهر ،دانشگاه،سن و...بگین؟خودتون فکر می کنید ریجکت چه علتی ممکنه داشته باشه؟!
امیدوارم مشکلتون حل شه.

درود
27 ساله هستم
TU-Clausthal Informatik-master
راستش هنوز نامه پاسخ رو که نگرفتم اما اونطور که از تجربه های دوستان در همینجا شنیدم، احتمال بیشتری میدم بخاطر این باشه که برادرم آلمان هست؛ از این نظر که دلیلی بر قانع نشدن اونهاست که دانشجو بعد از تحصیل برمیگرده.

aminakd
March 29th, 2012, 01:25 PM
سلام
تاریخ مصاحبه: 4 ژانویه
تاریخ تماس: 25 مارس
تاریخ پیک اپ: 09 اپریل
من و خانمم هر دو رشته مون جزو رشته های خاص هست . دانشگاه کنستا نس

NargessSa
March 29th, 2012, 02:39 PM
سلام
تاریخ مصاحبه: 9 ژانویه
تاریخ تماس: 29 مارس
رشته ام جزو رشته های خاص هست
دانشگاه لایپزیکیه سوال دارم، به من گفتن 12 آپریل با پاپورت برم سفارت، همون روز ویزا میدن یا طول میکشه؟

سلام و تبریک فراوان.
شما فاند می گیرید. چه رشته ای؟ دکتری هستید یا مقطع دیگه؟

NargessSa
March 29th, 2012, 05:06 PM
ممنون
بله من فاند دارم
برای دکتری
رشته فوقم فیزیکه ولی قرار علوم کامپیوتر بخونم

مگه علوم کامپیوترم خاصه؟؟؟

دانشمند
March 29th, 2012, 05:33 PM
مگه علوم کامپیوترم خاصه؟؟؟

نمی دونم، ولی فرم رشته خاص و پر کردم روز مصاحبه

rafigh82
March 29th, 2012, 05:54 PM
روال ویزا دادن ظاهرا برای حالتهای مختلف متفاوته.
من حدود دو ماه پیش درخواست ویزا دادم. استاد راهنمام میخاست پرونده من را از آلمان پیگیری کنه. ولی توی اداره اتباع خارجی نتونسته بود چیزی پیدا کنه!!! بعد از دو ماه!!
من امروز زنگ زدم به خانم هاشمی و پرسیدم چرا پرونده ی من بعد از دو ماه به اداره ی مذکور نرفته.
ایشون هم گفت شما از آلمان پول می گیرید (فاند دارید) و به خاطر رشته تان پرونده شما به اداره ی اتباع خارجی نمیره. یه جای دیگه میره که بررسی بشه. منظورش این بود که رشته خاص هستید و اداره ی امنتیت مسئول پرونده ی شماست (البته سعی می کرد واضح نگه)
و هنوز هم از این اداره با استاد راهنمای من تماسی نگرفته اند.
آیا کسی هست که در این مورد اطلاعی داشته باشه؟
به نظر میرسه که روال کاری برخی از پرونده ها متفاوت باشه.

godofrock
March 30th, 2012, 04:04 AM
منم بالاخره ویزام ok شد!
تاریخ مصاحبه : 28 Sep
دریافت نامه ریجکت: 27 Nov
اعتراض : 7 Feb
قرار هفته دیگه بهم زنگ بزنن!!
رشته فیزیک لیسانس، Göttingen

alves
March 31st, 2012, 10:42 AM
دوستان سلام من ۲۰ فروردین وقت مصاحبه دارم من و خانمم با هم اقدام کردیم خانمم هم بارداره من نگرانم که وضعیت ویزام چطور می شه چون تا ۲ ماه دیگه baby از راه می رسه الان چند تا سوال دارم۱:چون با هم اقدام کردیم ممکنه احتمال ویزام پایین بیاد ۲.واسه baby چیکار می کنن ویزای جداگانه صادر می کنن یا نیاز به ویزا نداره؟لطفا راهنمایی کنین:undecided:؟؟؟

civil84
April 2nd, 2012, 05:52 PM
تاریخ مصاحبه: 25 ژانویه
تاریخ شروع ترم: 20 مارچ
اعلام نتیجه: 27 مارچ
تاریخ گرفتن ویزا: 28 مارچ
رشته و شهر: MBA،Munich
انشاالله ویزا همه زود بیاد.

hefv
April 8th, 2012, 09:55 AM
سلام دوستان
من 11 مارچ رفتم سفارت و 13 مارچ هم مدارکمو کامل کردم . هنوز ویزام نیومده . کسی هم به من جواب نمی ده تا هفته ی پیش که آلمان می گفتن مدارکت دست ما نیست و سفارت هم که گفتن ما دیگه پیگیری نمی کنیم . تا 3 شنبه هم آلمان تعطیل الان من چکار کنم . 10 آپریل کلاسام شروع میشه دانشگاه بهم گفت تا 10 می وقت داری بیای.
راهنماییم کنید لطفا

rafigh82
April 8th, 2012, 10:10 AM
سلام دوستان
من 11 مارچ رفتم سفارت و 13 مارچ هم مدارکمو کامل کردم . هنوز ویزام نیومده . کسی هم به من جواب نمی ده تا هفته ی پیش که آلمان می گفتن مدارکت دست ما نیست و سفارت هم که گفتن ما دیگه پیگیری نمی کنیم . تا 3 شنبه هم آلمان تعطیل الان من چکار کنم . 10 آپریل کلاسام شروع میشه دانشگاه بهم گفت تا 10 می وقت داری بیای.
راهنماییم کنید لطفا
شما رشته ی خاص بودید؟ فرم مربوط به رشته های خاص را پر کردید؟
چون من هم وقتی پیگیری کردم پرونده ام توی آلمان نبود. فکر می کنم بررسی های مربوط به ما در یک اداره ی دیگر انجام می شه.
البته من یک ماه قبل از شما درخواست داده بودم. اگه قرار باشه کسی نگران باشه اون منم :D حالا ان شاءالله ویزای همه زود بیاد.

hefv
April 8th, 2012, 10:30 AM
شما رشته ی خاص بودید؟ فرم مربوط به رشته های خاص را پر کردید؟
چون من هم وقتی پیگیری کردم پرونده ام توی آلمان نبود. فکر می کنم بررسی های مربوط به ما در یک اداره ی دیگر انجام می شه.
البته من یک ماه قبل از شما درخواست داده بودم. اگه قرار باشه کسی نگران باشه اون منم :D حالا ان شاءالله ویزای همه زود بیاد.
نه من واسه لیسانس اقدام کردم پذیرش مشروط داشتم و رشتم هم خاص نیست. شما کی کلاستون شروع میشه؟

rafigh82
April 8th, 2012, 11:51 AM
نه من واسه لیسانس اقدام کردم پذیرش مشروط داشتم و رشتم هم خاص نیست. شما کی کلاستون شروع میشه؟
من دکتری اقدام کردم و کلاس نداریم. ولی در نامه ی پذیرش نوشته بود که 1 آوریل کارش آغاز میشه. که البته گذشته است.

hefv
April 9th, 2012, 06:03 PM
امروز از سفارت با من تماس گرفتن که شما توی فرم ننوشتی کجا می خوای اقامت داشته باشه . گفتم که خابگاه ثبت نام کردم نامه شو بفرستم واستون گفت نه ok همین. یعنی چی به نظر شما؟ من نگران باشم یا نه؟

razgolesorkh
April 9th, 2012, 06:44 PM
امروز از سفارت با من تماس گرفتن که شما توی فرم ننوشتی کجا می خوای اقامت داشته باشه . گفتم که خابگاه ثبت نام کردم نامه شو بفرستم واستون گفت نه ok همین. یعنی چی به نظر شما؟ من نگران باشم یا نه؟

به نظر من امیدوار یاشید .

NargessSa
April 10th, 2012, 03:06 PM
دوستان جواب ویزای کسی (خصوصاً از رشته های خاص) نیومده ما یکم امیدوار شیم.

hefv
April 10th, 2012, 03:10 PM
کلا به خاطر تعطیلات سفارت کند کار کرده جواب هیچکس نیومده........:embarrassed:

alen_1381
April 11th, 2012, 12:32 PM
خبر خوب؟ خبر بد؟
ذکر مهم در مورد ویزاهای تحصیلی (دانشجویی، دکترا و فرصتهای مطالعاتی):از اول اردیبهشت ماه ١٣٩١ ویزاهای تحصیلی موافقت شده صرفاً از طریق سایت اینترنتی بخش ویزا با ذکر شماره پرونده اعلام می گردند. در این راستا دیگر هیچگونه پاسخی نسبت به وضیعت پرونده ها از طریق تلفن و یا پست الکترونیکی داده نمی شود.
نکات مربوط به مصاحبه و دریافت ویزا نیز در این سایت قابل رویت می باشند.
http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/Startseite.html

من یکی که خوشم نیومد...

mbnajar
April 11th, 2012, 08:56 PM
سلام دوستان، امروز اومدم خونه و دیدم که یه شماره (39990000) که فکر میکنم مال سفارت باشه رو گوشی خونه افتاده(یه جایی بودم که خودم در دسترس نبودم).
به نظر شما جواب ویزا مثبته که زنگ زدن؟ البته بیشتر از 2 ماه از وقت مصاحبه گذشته.
ممنون

farid63
April 11th, 2012, 10:12 PM
سلام دوستان، امروز اومدم خونه و دیدم که یه شماره (39990000) که فکر میکنم مال سفارت باشه رو گوشی خونه افتاده(یه جایی بودم که خودم در دسترس نبودم).
به نظر شما جواب ویزا مثبته که زنگ زدن؟ البته بیشتر از 2 ماه از وقت مصاحبه گذشته.
ممنون

احتمال زیاد تماس مربوط به جوابه، و جواب منفی هم که پست میشه؛ خلاصه که خبر مثبتیه؛ فردا 10 به بعد زنگ بزنید خانم هاشمی

rafigh82
April 12th, 2012, 08:54 AM
ممنون
ان شاالله که برای ویزای مثبت تماس گرفته بودند. بعد از این مدت دلیل دیگری برای تماس وجود نداره. خلاصه اینکه خبرش را زودتر به ما هم بده شاد بشیم.

hefv
April 12th, 2012, 09:43 PM
من تو ایام عید (حدود 10 فروردین) با این شماره تماس گرفتم و صحبت کردم
خانم هاشمی 39991250
البته متاسفانه مسایل مربوط به سفارت خیلی پایدار نیست و ممکنه زود به زود عوض بشه. از شماره تلفن گرفته تا نحوه ی جواب دادن و مدارک لازم و ... .
من چند روز پیش با همین شماره تماس گرفتم خانم هاشمی بود. 39991250

mbnajar
April 15th, 2012, 01:27 PM
احتمال زیاد تماس مربوط به جوابه، و جواب منفی هم که پست میشه؛ خلاصه که خبر مثبتیه؛ فردا 10 به بعد زنگ بزنید خانم هاشمی

با سلام به همه دوستان
امروز دوباره از سفارت با من تماس گرفتن و گفتند که نتیجه درخواست ویزای من مثبته و باید پنج شنبه ساعت ۷ برم با بیمه یک ماهه ویزا رو تحویل بگیرم. ۶ فوریه وقت مصاحبه ام در سفارت بود .
موفق باشید به امید موفقیت برا همه مخصوصا اونایی که وقت میذارن و اطلاعات مفید خودشون رو در اختیار بقیه قرار میدن.

rafigh82
April 16th, 2012, 05:14 PM
کسی از دوستان هست که هنوز ویزاش نیومده باشه و بیش از دو ماه و نیم منتظر باشه؟

mary64
April 17th, 2012, 10:43 AM
سلام دوستان
من برا شرکت در وورکشاپ 4 روزه تو آلمان( 22-25آوریل)، مدارک ویزامو 18 مارس دادم سفارت، 4 آوریل خانوم هاشمی زنگ زد که باید یه فرم دیگه پر کنی همراه با سی ویت بفرستی این کارو کردم ولی هنوز ویزام نیومده زنگ زدم به خانوم هاشمی میگه معلوم نیست کی بیاد دارن رشته تو بررسی میکنن، باید منتظر بمونی، رشته ام فیزیک نظری هست. جالب اینجاست برا دوستم ویزاش 2آوریل اومد. بلیط هم رزرو کردن برامون برا 21 آوریل. الان من واقعا نمیدونم چیکار کنم؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟

rafigh82
April 17th, 2012, 12:34 PM
با سلام به همه دوستان
امروز دوباره از سفارت با من تماس گرفتن و گفتند که نتیجه درخواست ویزای من مثبته و باید پنج شنبه ساعت ۷ برم با بیمه یک ماهه ویزا رو تحویل بگیرم. ۶ فوریه وقت مصاحبه ام در سفارت بود .
موفق باشید به امید موفقیت برا همه مخصوصا اونایی که وقت میذارن و اطلاعات مفید خودشون رو در اختیار بقیه قرار میدن.

سلام
تبریک بسیار می گم. خیلی خوشحال شدیم. چراغ امیدی بر افروختید ;)
میشه لطفا مشخصات رشته و دانشگاه تون را هم بگید؟ رشته ی خاص بودید یا نه؟ از آلمان پیگیری کردید یا نه؟
ممنون.
خوب ظاهرا این دوست مان بعد از گرفتن ویزا دیگه به اینجا سر نمی زنه. من پستهای ایشون را خوندم و متوجه شدم که ایشون از یک شرکت آلمانی دعوتنامه ی کار داشته اند و ویزاشون تحصیلی نبوده.
کماکان نرخ صدور ویزای دانشجویی پایین است ...

hefv
April 17th, 2012, 01:10 PM
دوستان امکان داره که سفارت تصمیم گرفته باشه که همه کسایی رو هم که قبل از عید رفتن مصاحبه همون 1 اردیبهشت اینترنتی جواب بده ؟ آخه جمعه یکم هستش شاید گفتن دیگه این هفته تماس نگیریم و همه رو اینترنتی اعلام کنیم . چه نظری دارید؟

rafigh82
April 17th, 2012, 01:17 PM
دوستان امکان داره که سفارت تصمیم گرفته باشه که همه کسایی رو هم که قبل از عید رفتن مصاحبه همون 1 اردیبهشت اینترنتی جواب بده ؟ آخه جمعه یکم هستش شاید گفتن دیگه این هفته تماس نگیریم و همه رو اینترنتی اعلام کنیم . چه نظری دارید؟

خوب همه چیز محتمل است. مثلا شاید در حال وارد کردن اطلاعات درخواست های قبلی باشند. البته هنوز توی سایت سفارت آدرس صفحه ی پیگیری اینترنتی ویزا را نگذاشته اند.
متاسفانه تنها کاری که می تونیم انجام بدیم انتظار کشیدن است...

hefv
April 17th, 2012, 02:11 PM
خوب همه چیز محتمل است. مثلا شاید در حال وارد کردن اطلاعات درخواست های قبلی باشند. البته هنوز توی سایت سفارت آدرس صفحه ی پیگیری اینترنتی ویزا را نگذاشته اند.
متاسفانه تنها کاری که می تونیم انجام بدیم انتظار کشیدن است...
شما هم مثل بقیه واسه دکتری اقدام کردید ؟ آخه من با همه فرق دارم اینجا

rafigh82
April 17th, 2012, 02:37 PM
شما هم مثل بقیه واسه دکتری اقدام کردید ؟ آخه من با همه فرق دارم اینجا
بله
من هم واسه دکتری اقدام کردم.

katra
April 17th, 2012, 03:24 PM
سلام..متاسفانه در تاپیک ها برای پزشکان رهنمودی وجود نداره....من پزشک هستم..در رشته پزشکی هسته ای در آلمان پذیرش گرفتم و مجوز کارم هم آمده. 29 نوامبر 2011 مدارکم را تحویل سفارت دادم..اول ژانویه 2012 اداره مهاجرت شهر مربوطه تاییدیه ویزام رو ارسال کرده ولی هنوز تا کنون که حدود 4 ماه از آمدن ویزام میگذره میگن هنوز تاییدیه یه اداره دیگه( احتمالا چک امنیتی باشه) نیومده...اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که چه کار میتونم در حال حاضر انجام بدم مثلا برای پیگیری یا تسریع در امر لطفا راهنمایی کنه..خانم هاشمی میگه که هنوز یه اداره دیگه تایید نکرده و نمیگه چکار باید کنم..ممنون از راهنمایی مدیر انجمن یا هر فرد با اطلاع دیگر در این خصوص

rafigh82
April 17th, 2012, 03:29 PM
سلام..متاسفانه در تاپیک ها برای پزشکان رهنمودی وجود نداره....من پزشک هستم..در رشته پزشکی هسته ای در آلمان پذیرش گرفتم و مجوز کارم هم آمده. 29 نوامبر 2011 مدارکم را تحویل سفارت دادم..اول ژانویه 2012 اداره مهاجرت شهر مربوطه تاییدیه ویزام رو ارسال کرده ولی هنوز تا کنون که حدود 4 ماه از آمدن ویزام میگذره میگن هنوز تاییدیه یه اداره دیگه( احتمالا چک امنیتی باشه) نیومده...اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که چه کار میتونم در حال حاضر انجام بدم مثلا برای پیگیری یا تسریع در امر لطفا راهنمایی کنه..خانم هاشمی میگه که هنوز یه اداره دیگه تایید نکرده و نمیگه چکار باید کنم..ممنون از راهنمایی مدیر انجمن یا هر فرد با اطلاع دیگر در این خصوص

متاسفم که اینو میگم. ولی طبق اطلاع من و پیگیری هایی که کردم، کسی نمی تونه تو این زمینه کمکی بکنه. یعنی حتی استاد راهنما یا مسئول دانشجویان خارجی دانشگاه هم نمی تونند تسریعی در این کار ایجاد کنند. حتی کسی نمی تونه مطلع بشه که پرونده در چه وضعیتی است. وقتی که مرحله ی چک امنیتی باشه دیگه کار از دست همه در اومده. نه زمان میشه براش تعیین کرد و نه الگوریتم.

alves
April 17th, 2012, 11:46 PM
سلام من هم پزشک هستم برای چی چک امنیتی مگه چه رشته ای قراره ادامه تحصیل بدین قبلا همکاران زودتر ویزاشون می یومد اما ظاهرا جدیدا بیشتر طول می کشه

hiresh1
April 18th, 2012, 11:14 AM
من امروز زنگ زدم به خانم هاشمی و گفت ما هیچ اطلاعی در مورد ویزا نمی دیم

hefv
April 18th, 2012, 11:43 AM
من امروز زنگ زدم به خانم هاشمی و گفت ما هیچ اطلاعی در مورد ویزا نمی دیم
یله خوب اینو به همه میگه. جالب که ویزای هیچ کس از بعد عید نیومده . آخه چرا اینقدر منتظر میذارن.

rafigh82
April 18th, 2012, 12:06 PM
یله خوب اینو به همه میگه. جالب که ویزای هیچ کس از بعد عید نیومده . آخه چرا اینقدر منتظر میذارن.

من واقعا امیدوارم که ویزاها اومده باشه ولی به علت اینکه درگیر کارهای اینترنتی کردنش هستند از بعد از عید با کسی تماس نگرفتند. (خوش خیالی هم نعمتیه!!!)

hefv
April 18th, 2012, 12:36 PM
من واقعا امیدوارم که ویزاها اومده باشه ولی به علت اینکه درگیر کارهای اینترنتی کردنش هستند از بعد از عید با کسی تماس نگرفتند. (خوش خیالی هم نعمتیه!!!)
نه خوب واقعا شاید همینطوره. کاش اینا که اینقدر زحمت کشیدن یک سیستم اینترنتی میذاشتن که بگه که پروندت کجاست در چه مرحله ای هستش نه اینکه فقط بگه موافقت شده یا نه

rafigh82
April 18th, 2012, 12:56 PM
نه خوب واقعا شاید همینطوره. کاش اینا که اینقدر زحمت کشیدن یک سیستم اینترنتی میذاشتن که بگه که پروندت کجاست در چه مرحله ای هستش نه اینکه فقط بگه موافقت شده یا نه

کشورها معمولا سعی می کنند روند ویزا دادنشون black box باشه و کسی خیلی اطلاعی نداشته باشه که چطور پرونده ها را چک می کنند و ویزا میدند. مخصوصا قسمتهایی که مربوط به رشته های خاص باشه. من حتی وقتی با خانم هاشمی صحبت می کردم و گفتم که پرونده ام توی اداره مهاجرت نبود، گفت شما پرونده ات یه جای دیگه است و ... سعی می کرد خیلی واضح صحبت نکنه ولی منظورش این بود که رشته خاص بودی و توی یه اداره ی دیگه (چک امنیتی) باید بررسی بشه و زمانش هم معلوم نیست.
خلاصه اینکه بعید می دونم راهی برای track کردن بگذارند. از اون گذشته، این وبسایت فقط مربوط به سفارت آلمان در تهرانه و شاید اطلاعات اداره های مستقر در آلمان را نداشته باشه.

shasa
April 18th, 2012, 02:30 PM
از اون گذشته، این وبسایت فقط مربوط به سفارت آلمان در تهرانه و شاید اطلاعات اداره های مستقر در آلمان را نداشته باشه.

من با اداره German Foreign Serviceg میل زدم و جویای وضعیت ویزام شدم اما جالب اینجاست که بعد چند روز از سفارت میل زدن که :
thank you very much for your email to the German Foreign Service."

PLease kindly note that your visa application is currently processed by the responsible authority in Germany. This process can take up to several weeks. You will be contacted once a decision has been taken on the matter.
Thank you in advance for your patience."

ایا باید با جای دیگری تماس گرفت؟

rafigh82
April 18th, 2012, 02:50 PM
من با اداره German Foreign Serviceg میل زدم و جویای وضعیت ویزام شدم اما جالب اینجاست که بعد چند روز از سفارت میل زدن که :
thank you very much for your email to the German Foreign Service."

PLease kindly note that your visa application is currently processed by the responsible authority in Germany. This process can take up to several weeks. You will be contacted once a decision has been taken on the matter.
Thank you in advance for your patience."

ایا باید با جای دیگری تماس گرفت؟

بله. توی همین فروم یکی از دوستان در جواب سوال بنده لطف کردند و نوشتند که چطور میشه اداره ی مربوطه را در شهر مورد نظرتان پیدا کنید.
شما به چه آدرسی ایمیل زدید که این جواب را گرفتید؟ چون فکر می کنم بشه از آنها در مورد رشته های خاص سوالهایی پرسید.
اگه ایمیلش را بگذارید ممنون میشم.

choclate
April 18th, 2012, 03:19 PM
دوستان عزیز،
لطف میکنید شماره ی بخش فرهنگی سفارت رو به من بدید، یا اگر شماره ی مستقیمی وجود نداره شماره ی سفارت رو بدید.
من توی سایت سفارت آلمان شماره ای ندیدم.
میخوام با آقای مالکی صحبت کنم.
مرسی:)

shasa
April 18th, 2012, 03:32 PM
بله. توی همین فروم یکی از دوستان در جواب سوال بنده لطف کردند و نوشتند که چطور میشه اداره ی مربوطه را در شهر مورد نظرتان پیدا کنید.
شما به چه آدرسی ایمیل زدید که این جواب را گرفتید؟ چون فکر می کنم بشه از آنها در مورد رشته های خاص سوالهایی پرسید.
اگه ایمیلش را بگذارید ممنون میشم.

با اون روشی که دوستان اشاره کردن ,میلی ارسال نشد(ادرس پیدا شد اما نامه ای deliver نمیشد,برای همین مجدد پرسیدم. )از طریق German Foreign Service یک صفحه contact to us بود که پیام ارسال کردم.

hefv
April 18th, 2012, 04:38 PM
دوستان عزیز،
لطف میکنید شماره ی بخش فرهنگی سفارت رو به من بدید، یا اگر شماره ی مستقیمی وجود نداره شماره ی سفارت رو بدید.
من توی سایت سفارت آلمان شماره ای ندیدم.
میخوام با آقای مالکی صحبت کنم.
مرسی:)
مالکی : 39991160

choclate
April 18th, 2012, 04:47 PM
مالکی : 39991160
مرسی دوست عزیز،
یکی دیگه از دوستان هم این شماره رو داد:39991260
این تلفنا رو خودش مستقیم برمیداره ؟معمولا چه ساعتی از روز جواب سوال میده ؟
خوش برخورده ؟ چون یک سری سوال دارم .

rafigh82
April 18th, 2012, 04:56 PM
با اون روشی که دوستان اشاره کردن ,میلی ارسال نشد(ادرس پیدا شد اما نامه ای deliver نمیشد,برای همین مجدد پرسیدم. )از طریق German Foreign Service یک صفحه contact to us بود که پیام ارسال کردم.

طبق چیزی که دوستان قبلا گفته بودند شما باید با اداره ی مهاجرت و اتباع خارجی همون شهر تماس بگیرید. بنابراین بستگی به شهری داره که میخاین برین. ولی اگر ایمیل deliver نشده یه بحث دیگه است. اگه آلمانی بلدید می تونید تماس بگیرید.

hefv
April 18th, 2012, 04:58 PM
مرسی دوست عزیز،
یکی دیگه از دوستان هم این شماره رو داد:39991260
این تلفنا رو خودش مستقیم برمیداره ؟معمولا چه ساعتی از روز جواب سوال میده ؟
خوش برخورده ؟ چون یک سری سوال دارم .
این شماره مستقیم خودشه از 8 تا 3 معمولا جواب داده تا حالا . مرد خوش برخورد و صبوریه هر چی سوال دارید جواب میده. نگران نباش

hefv
April 18th, 2012, 05:06 PM
طبق چیزی که دوستان قبلا گفته بودند شما باید با اداره ی مهاجرت و اتباع خارجی همون شهر تماس بگیرید. بنابراین بستگی به شهری داره که میخاین برین. ولی اگر ایمیل deliver نشده یه بحث دیگه است. اگه آلمانی بلدید می تونید تماس بگیرید.
دوستان من بارها گفتم باز هم میگم اداره ی اقامت هر شهر در شهرداری هستش توی گوگل اسم شهر رو + Rathaus بزنید سایت شهرداری رو واستمون میاره که اونجا تماس داره که هم میل هستش هم تلفن . من خودم هم همینجوری جویا شدم

alialiqweasdzx
April 19th, 2012, 11:55 AM
وای...فایلو گذاشتن ولی فایله خالیه (چی بد شانسیه) تا الان ما رو خون جیگر کردن:(

rafigh82
April 19th, 2012, 12:05 PM
وای...فایلو گذاشتن ولی فایله خالیه (چی بد شانسیه) تا الان ما رو خون جیگر کردن:(

بله. یه فایل pdf گذاشتند. ما را باش فکر می کردیم قراره سایت درست و حسابی راه بندازند با login و ... .
الان میبینیم که فقط یه فایله. معلوم هم نیست که چند وقت یکبار قراره آپدیت بشه. الان هم که خالیه.
امیدوارم همین امروز یه فایل دیگه بذارند که پر باشه از اسم بچه ها.

aramas
April 19th, 2012, 03:32 PM
دوستان یه سوال در مورد نوشته های تو ی این فایل pdf دارم:
تو یک از خط های متن بالای جدول نوشته که:
قابل ذکر است که وقت مصاحبه نیاز نیست.
منظورش چیه؟
یعنی دیگه لازم نیست واسه ویزای دانشجویی وقت مصاحبه بگیریم؟(مگه میشه؟!)
یا اینکه در گذشته بعد از گرفتن ویزا هم می بایستی دوباره مصاحبه می کردیم؟!

hefv
April 19th, 2012, 03:59 PM
دوستان یه سوال در مورد نوشته های تو ی این فایل pdf دارم:
تو یک از خط های متن بالای جدول نوشته که:
قابل ذکر است که وقت مصاحبه نیاز نیست.
منظورش چیه؟
یعنی دیگه لازم نیست واسه ویزای دانشجویی وقت مصاحبه بگیریم؟(مگه میشه؟!)
یا اینکه در گذشته بعد از گرفتن ویزا هم می بایستی دوباره مصاحبه می کردیم؟!
نه دوست عزیز منظورش اینه که واسه روزی که میاین واسه گرفتن ویزا وقت نیاز نیست با همون رسید صندوق میشه وارد سفارت بشین

rafigh82
April 19th, 2012, 05:47 PM
و اما در مورد فایل ویزاهای مثبت:
حالت واقع بینانه این است که چون هیچ ویزای تحصیلی مثبتی آماده نبوده است (به این علت که ویزاهای آماده را در این هفته با تلفن خبر کرده اند) بنابراین فایل مربوطه خالی است. اگر کسی باقی مانده بود که ویزایش مثبت بود و هنوز با او تماس نگرفته بودند آن وقت مشخصاتش در فایل مربوطه موجود بود.
بنابراین باید منتظر باشیم تا batch جدیدی از ویزاها آماده بشود و از آلمان ارسال بشوند. اون وقت فایل هم پر خواهد شد.
احتمالا تا چند وقت دیگه باید دکمه ی F5 کامپیوترمون را چند روز یکبار تعویض کنیم.

NargessSa
April 20th, 2012, 02:01 PM
من واقعا نمی فهمم اینا چرا اینقدر اذیت می کنند. انگار می خوان دزد و قاچاقچی راه بدن تو مملکتشون. دیگه داره بهم بر می خوره. چرا باید با دانشجو و نیروی تحصیل کرده اینطور برخورد کنند؟ :mad:

mohsen_ghasemi
April 21st, 2012, 09:09 AM
من واقعا نمی فهمم اینا چرا اینقدر اذیت می کنند. انگار می خوان دزد و قاچاقچی راه بدن تو مملکتشون. دیگه داره بهم بر می خوره. چرا باید با دانشجو و نیروی تحصیل کرده اینطور برخورد کنند؟ :mad:
مسلما ما برای کشور آنها یک نیروی خارجی محسوب میشیم و اونها باید مطمین بشن که ما ها جاسوس و یا هر چیز دیگه ای نیستیم. مسلما اونها از موضع قدرت حق دارند هر کسی رو به کشورشون راه بدن و یا ندن و خودتون بهتر میدونید که عملا ماها برای آنها بیشتر از سود خرج داریم البته در کوتاه مدت.
به نظر من جز صبر هیچ کار دیگه ای نمیتونیم بکنیم یا اینکه بریم برای یک کشور اسون تر اقدام کنیم. البته به نظر من اردیبهشت ماه خیلی ها خوشحال خواهند شد. البته این یک گمان هست.

hefv
April 21st, 2012, 11:22 AM
دوستان من دیروز میل زدم اداره اقامت شهری که می خوام برم و جویای پروندم شدم . اونام جواب دادن که پروندت اینجا تکمیل شده و روند قانونیش طی شده و دیگه با سفارت تماس بگیر . دیگه نگفت که جواب اونا چی بوده . امیدوارم جواب مثبت بوده باشه

hefv
April 22nd, 2012, 09:45 AM
هنوز که فایل رو آپدیت نکردن . کسی با سفارت تماس نگرفته؟

rafigh82
April 22nd, 2012, 01:28 PM
شورشو در آوردن دیگه. جواب تلفن رو هم نمیدن

اعلام شد!
دو نفر ویزاشون اومده.

hefv
April 22nd, 2012, 01:42 PM
واسه من هنوز خالیه F5 هم میزنم بازم خالیه

aramas
April 22nd, 2012, 01:43 PM
راستی تو فایل پی دی اف یک خط رو از زبان آلمانی به فارسی ترجمه نکرده اند ولی من اینجا می ذارم ،شاید به درد خورد:
ویزاهای تایید شده را می توان در همان روزی که اعلام شده (و متقاضی مدارکش رو تا ساعت 10 همان روز برده و نشون سفارت داده، می تونه) ساعت 13 همان روز ویزاشو دریافت کنه!
البته امیدوارم درست مفهوم رو رسونده باشم، اما در زیر متن آلمانی رو هم میذارم:
Das Visum kann um 13.00 Uhr des gleichen Tages abgeholt werden.
معادل انگلیسی اش:
The visa can be picked up at 13.00 clock the same day.

موفق باشید!

NargessSa
April 22nd, 2012, 01:43 PM
واسه من هنوز خالیه F5 هم میزنم بازم خالیه

با Internet Explorer باز کنید

hefv
April 22nd, 2012, 01:45 PM
اعلام شد!
دو نفر ویزاشون اومده.
میشه یکی به من کمک کنه ؟
شماره پرونده چیه ؟ من دارم سکته میکنم باز نمیشه

aramas
April 22nd, 2012, 01:46 PM
واسه دوستایی که نتونستن ببینن:
بار کد اون دو نفر:
459455
462761
تا 29 آپریل هم وقت دارن برن بگیرن!

hefv
April 22nd, 2012, 01:49 PM
مال منه دوستان 462761 مال منه . خدایااااااااااااااااا

rafigh82
April 22nd, 2012, 01:57 PM
مال منه دوستان 462761 مال منه . خدایااااااااااااااااا

تبریک میگم. مشخص بود که شما یکی از کاندیداهای جدی برای ویزاهای امروز هستید.
امیدوارم که این لیست به صورت روزانه تکمیل بشه و دوستان یکی یکی خوشحال بشند.

aramas
April 22nd, 2012, 03:43 PM
مثل اینکه دیگه کسی نبود که منتظر جوابش باشه!
یعنی فقط دو نفر منتظر جوابشون بودن!
راستی اگه کسی تا مدت طولانی اسمش نیاد و طبق مقررات جدید هم که دیگه از طریق ایمیل و تلفن جواب این نوع سوالات رو نمیدن، چیکار باید بکنه؟!

hefv
April 22nd, 2012, 05:40 PM
من فکر کنم نیاز نیست که توضیحات بدم ولی واسه تازه وارد ها می نویسم
تاریخ مصاحبه : 11 مارچ
تاریخ تکمیل مدارک : 13 مارچ
تاریخ موافقت: 22 آپریل
واسه لیسانس اقدام کردم دانشگاه بوخوم

hefv
April 22nd, 2012, 09:42 PM
دوست عزیز من هم به شما تبریک می گم وقتی پستهای شما رو می خوندم پر از امید و آرزوی خیر برای همه بود شما با این روحیه لایق بهترینها هستی امیدوارم همواره موفق باشی ما رو هم از دعای خیرت محروم نکن به امید زودتر اومدن ویزای همه عزیزان به خصوص بچه های این فروم:)
مرسی دوست عزیز شما لطف دارید . من با اینکه یک مشکل کوچیک داشتم و همون دلیل محکمی بر ریجکتم بود ولی از روز بعد از مصاحبه گفتم ویزام میاد و مشکل رو حتی اینجا هم عنوان نکردم. من از روز اول حتی چمدونم رو هم بستم . حتی به ریجکت شدن فکر نکردم و از خدا خواستم اونچه رو آرزو کردم . از همه هم می خوام امیدوار باشن. مثبت فکر کنید. به امضای من هم دقت کنید.
باز هم واسه همه آرزوی بهترین هارو دارم

katra
April 22nd, 2012, 10:02 PM
سلام..من یکبار سوال پرسیدم کسی پاسخ نداد..اگه کسی میتونه پاسخ بده ممنون میشم....پزشک عمومی هستم برای تحصیل در تخصص پزشکی هسته ای از آلمان پذیرش و مجوز کار دارم آخر نوامبر 2011 مصاحبه سفارت آلمان دادم از اداره مهاجرت شهر مربوطه ویزای من اول ژانویه اومده..ولی خانم هاشمی میگه هنوز تاییدیه یک اداره نیومده. احنمالا همون چک امنیتی باشه...الان 5 ماه از زمان مصاحبه و 4 ماه از آمدن اولیه ویزای اداره مهاجرت گذشته ولی هنوز خبری نیست کسی میتونه راهنمایی درست بنده رو بکنه که من برای تسریع در نتیجه جواب ویزام چه باید بکنم؟ اصلا پزشکی هسته ای جزو رشته های خاص هست یا نه و تا چند ماه دیگه باید صبر کنم چون کم کم اعتبار مجوز کارم داره تموم میشه..ممنون اگه کسی راهنمایی بکنه

hefv
April 22nd, 2012, 10:09 PM
سلام..من یکبار سوال پرسیدم کسی پاسخ نداد..اگه کسی میتونه پاسخ بده ممنون میشم....پزشک عمومی هستم برای تحصیل در تخصص پزشکی هسته ای از آلمان پذیرش و مجوز کار دارم آخر نوامبر 2011 مصاحبه سفارت آلمان دادم از اداره مهاجرت شهر مربوطه ویزای من اول ژانویه اومده..ولی خانم هاشمی میگه هنوز تاییدیه یک اداره نیومده. احنمالا همون چک امنیتی باشه...الان 5 ماه از زمان مصاحبه و 4 ماه از آمدن اولیه ویزای اداره مهاجرت گذشته ولی هنوز خبری نیست کسی میتونه راهنمایی درست بنده رو بکنه که من برای تسریع در نتیجه جواب ویزام چه باید بکنم؟ اصلا پزشکی هسته ای جزو رشته های خاص هست یا نه و تا چند ماه دیگه باید صبر کنم چون کم کم اعتبار مجوز کارم داره تموم میشه..ممنون اگه کسی راهنمایی بکنه
دوست عزیز متاسفانه در این مرحله هیچ راه پیگیری وجود نداره

katra
April 22nd, 2012, 10:16 PM
ممنون از راهنماییتون..احتمال رد ویزا چقدر است؟ اینکه میگن هرچی طول بکشه احتمال رد آن کمتره درسته یا نه؟

aramas
April 22nd, 2012, 11:02 PM
من فکر کنم نیاز نیست که توضیحات بدم ولی واسه تازه وارد ها می نویسم
تاریخ مصاحبه : 11 مارچ
تاریخ تکمیل مدارک : 13 مارچ
تاریخ موافقت: 22 آپریل
واسه لیسانس اقدام کردم دانشگاه بوخوم

میشه دلیل اختلاف دو روزه بین تاریخ مصاحبه تون با تکمیل مدارک رو بگید؟!
شاید ما هم به این مشکل برخوردیم!

hefv
April 22nd, 2012, 11:14 PM
ممنون از راهنماییتون..احتمال رد ویزا چقدر است؟ اینکه میگن هرچی طول بکشه احتمال رد آن کمتره درسته یا نه؟
حقیقتا نمیدونم . ولی جای نگرانی نیست . من هم الان 12 روزه کلاسام شروع شده که ویزام اومد. نگران کارو درس نباشین

hefv
April 22nd, 2012, 11:19 PM
میشه دلیل اختلاف دو روزه بین تاریخ مصاحبه تون با تکمیل مدارک رو بگید؟!
شاید ما هم به این مشکل برخوردیم!
راستش من 9 مارچ گوته امتحان B1 دادم و 11 مارچ سفارت وقت داشتم و گوته 11 مارچ ساعت 9 به من کارنامه میداد و من ساعت 7 وقت داشتم . از اونجایی هم که اون مشکل کوچیکم که پست های قبل گفتم این بود که من از قسمت شفاهی امتحان 2 نمره کم آوردم به دلایلی گوته کارنامه نمیداد به من . و من با سماجت تمام فقط تونستم یک گواهی بگیرم که نمراتم توش بود چون نمرات دیگم خوب بود . اون گواهی رو عصر 12 مارچ گرفتم و 13 مارچ بردم سفارت

rafigh82
April 23rd, 2012, 08:38 AM
ویزای آلمان بر خلاف کشورهای دیگه مثل فرانسه کمتر ریجکت می کنه. تنها مشکلش اینه که ممکنه دیر بیاد. مثلا ۸ ماه طول بکشه.
ولی توی این وضعیتی که شما هستید هیچ راه پیگیری وجود نداره. حداقل اینه که اگر هم وجود داشته کسی خبر نداره. نه دانشجویان ایرانی و نه اساتید آلمانی.

rafigh82
April 23rd, 2012, 02:40 PM
فایل باز هم آپدیت شد.
شماره پرونده های جدید: 459455 461836 462266 462761
شماره پرونده ی من از همه ی اینها کمتره. یعنی احتمالا این دوستان دیرتر از ما درخواست داده اند.
تبریک به این دوستان.

NargessSa
April 23rd, 2012, 02:50 PM
فایل باز هم آپدیت شد.
شماره پرونده های جدید: 459455 461836 462266 462761
شماره پرونده ی من از همه ی اینها کمتره. یعنی احتمالا این دوستان دیرتر از ما درخواست داده اند.
تبریک به این دوستان.

دوستان بالاخره ویزای منم اومد. تاریخ مصاحبه 8 فوریه. رشته خاص بودم. برق-کنترل
Heidelberg university و دارم برای فرصت مطالعاتی 1 ساله می رم.

ایشالا ویزای همه زودتر بیاد.

با تشکر از همگی.

jojoi
April 23rd, 2012, 07:31 PM
بچه ها هیچکی نیست اینجا جواب سوالمو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
این فرم رشته های خاص دقیقا کدوم فرمه؟ کسی میتونه عنوان فرم رو اینجا واسمون بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
اگه رشته خاص باشه کلا چند تا فرم رو باید پر کرد و تحویل سفارت داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه رشته خاص باشه با استاد که تماس گرفتن معمولا ازش چی می خوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش می کنم یک شیر پاک خورده ای جواب بده تو رو خدا
ممنونم

mohsen_ghasemi
April 23rd, 2012, 09:08 PM
بچه ها هیچکی نیست اینجا جواب سوالمو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
این فرم رشته های خاص دقیقا کدوم فرمه؟ کسی میتونه عنوان فرم رو اینجا واسمون بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
اگه رشته خاص باشه کلا چند تا فرم رو باید پر کرد و تحویل سفارت داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه رشته خاص باشه با استاد که تماس گرفتن معمولا ازش چی می خوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش می کنم یک شیر پاک خورده ای جواب بده تو رو خدا
ممنونم

سلام دوست عزیز
الان که شیر خیلی گرون داره میشه ...
بعدشم اینجا جاش نبود که سوالت رو بپرسی و باید توی بخش مربوطه بپرسی همه جواب میدن!!!
اما از من به تو نصیحت از الان بخوای ابنقدر شور بزنی که تا جند ماه دیگه کلا باید معده و اعصابت رو عوض کنی

فرم رشته ی خاص یک فرمی هست که اگر خود سفارت لازم بدونه میگه بهت که پر کنی و فرمش در مرکز کپی سفارت فکر کنم مجانی بدن اما شایدم یک مقدار پول بگیره بابت کپیش ولی اصلا نگران نباش میتونی همونجا در زمان کافی که آفیسر بهت میده پرش کنی و شایدم قبول کنه که بعدا براش بیاری.
اگه رشته ی خاص باشی دو سری فرم باید پر کنی یکی فرم معمولی هست و یکی فرمی که ۶ صفحه هست و در مورد کارای علمی و ... توش مینویسی
اگر رشته خاص باشی احتمالا به اون استاده و کلا دانشگاه تماس میگیره اداره ی امنیت و ازشون در مورد امنیتی بودن و حساسیت رشته و محلی که می خوای بری می پرسن. خوب مثلا اگر شهر حساسی باشه گیرش بیشتره مخصوصا مانند یکی مث من که فیزیکم و الان ۴ ماهه منتظر ویزا هستم اون هم برای فرصت مطالعاتی ۶ ماهه!!!

به هر حال همه میگن اگه همه مدارکتون مث زبان و ابنا که سفارت خواسته رو ب دقت تهیه کنی که هیچ بهانه ای دست اونا ندی خیلی روتین کارت راه میفته اما اگه مدرکای لازم و ترجمه های لازم همراهت نباشه به اونها حق بده که کمی حالت رو بگیرن
پس حتما حتما همهی مدارک همرات باشه و نگران نباش
درست میشه

alialiqweasdzx
April 23rd, 2012, 10:38 PM
ممنونم
تاریخ مصاحبه:4 March
تاریخ سفارت:23 April
مدت انتظار: تقریبا 47 روز
رشته: تو نوروانفورماتیک (ظاهرا خاص)
مقطع: دکتری
ایالت:
Baden-Wurttemberg
ضمنا یک گیرهای بدی هم به من موقع مصاحبه دادن
مدارکم کامل بود. فرم رشته های خاص را هم پر کردم
هر چند احساس خاصی ندارم...چون باید برم اونجا حسابی ازم کار میکشن
مثل اینجا بخور به خواب نیست:) در مقایسه با اونجایی که من میرم

katra
May 1st, 2012, 08:04 PM
سلام...این شماره پرونده هایی که ویزاشون میاد رو از چه سایتی میبینید؟

mohsen_ghasemi
May 1st, 2012, 08:42 PM

http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/08__visa/__Visabestimmungen.html

mehbang
May 1st, 2012, 08:46 PM

http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/08__visa/__Visabestimmungen.html

یه جاش نوشته : پاسخ مثبت درخواست های ویزای دانشجویی، دکترا، قرصت مطالعاتی و پژوهشی (http://www.teheran.diplo.de/contentblob/3498520/Daten/1328259/_Studenten_abholbereit_DD.pdf%20%20%20)که pdfهست

rafigh82
May 2nd, 2012, 10:21 AM
دوستان عزیز
جدیدا نتایج ویزا در سایت سفارت اعلام میشه و به صورت یک فایل PDF هر روز آپدیت میشه. این روش علی رغم مزیت‌هایی که داره یک عیب عمده داره اون هم اینه که اطلاعات مربوط به پرونده های جدید بیشتر از یک روز روی سایت نمی مونه و هر روز یک سری شماره ی جدید اعلام میشه. حالا اگه من و شما یک روز موفق نشدیم که سایت را چک کنیم (مثلا مسافرت بودیم یا اینترنت نداشتیم و ...) اطلاعات اون روز را از دست میدیم.
من به سفارت ایمیل زدم و مشکل را گفتم ولی ظاهرا فکری برای این مشکل نکرده اند.
اگر بقیه دوستان هم این مشکل را حس می کنند یا فکری برای حل آن ارائه کنیم یا اینکه بقیه هم ایمیل بزنند و خواهش کنند که اطلاعات به مدت یک هفته روی سایت بمونه

mehbang
May 2nd, 2012, 11:34 AM
دوستان عزیز
جدیدا نتایج ویزا در سایت سفارت اعلام میشه و به صورت یک فایل PDF هر روز آپدیت میشه. این روش علی رغم مزیت‌هایی که داره یک عیب عمده داره اون هم اینه که اطلاعات مربوط به پرونده های جدید بیشتر از یک روز روی سایت نمی مونه و هر روز یک سری شماره ی جدید اعلام میشه. حالا اگه من و شما یک روز موفق نشدیم که سایت را چک کنیم (مثلا مسافرت بودیم یا اینترنت نداشتیم و ...) اطلاعات اون روز را از دست میدیم.
اگر بقیه دوستان هم این مشکل را حس می کنند یا فکری برای حل آن ارائه کنیم یا اینکه بقیه هم ایمیل بزنند و خواهش کنند که اطلاعات به مدت یک هفته روی سایت بمونه

چه طوره هر روز که اعلام میشه یکی save کنه و بزارش این جا!؟
تا سفارت بخواد بیاد مشکلو حل کنه........

aramas
May 2nd, 2012, 11:41 AM
دوستان عزیز

موافقید این پیشنهاد رو بهشون بدیم:
یک کپی از سطری که تو فایل پی دی اف میگذارن رو به ایمیلی که از طریق اون وقت سفارت بصورت آنلاین گرفته شده، بفرستن. اینطوری دیگه لازم نیست اسامی روزهای قبلی رو تو جدول به روز شده نگه دارن و حجم فایل پی دی اف هم کم میمونه و بارگذاری اش راحت تر میشه.
چطوره؟!

aramas
May 2nd, 2012, 11:45 AM
یه سوال:
اگه جواب ویزا مثبت یا منفی باشه، بصورت تلفنی اعلام می کنن؟! یا فقط وقتی منفی باشه تلفنی میگن؟
آخه یکی از دوستان تو سفارت می گفت که 5 شنبه بهش زنگ زدن و گفتن یکشنبه بیاد واسه گرفتن ویزاش. ممکنه اون یه مورد خاص بوده باشه!

rafigh82
May 2nd, 2012, 11:52 AM
چه طوره هر روز که اعلام میشه یکی save کنه و بزارش این جا!؟
تا سفارت بخواد بیاد مشکلو حل کنه........

موافقید این پیشنهاد رو بهشون بدیم:
یک کپی از سطری که تو فایل پی دی اف میگذارن رو به ایمیلی که از طریق اون وقت سفارت بصورت آنلاین گرفته شده، بفرستن. اینطوری دیگه لازم نیست اسامی روزهای قبلی رو تو جدول به روز شده نگه دارن و حجم فایل پی دی اف هم کم میمونه و بارگذاری اش راحت تر میشه.
چطوره؟!

هر دو تا پیشنهاد خوبه. ولی من فکر کنم سفارت سخت قبول کنه که تغییری در روند کارش بدهد. بالاخره کارمندیه دیگه. من به سفارت پیشنهاد داده بود که اطلاعات چند روز قبل را توی همون نگه داره -حالا مثلا با یک خط جداشون کنه-. نه نظرم قبول نمی کنند که ایمیل کنند. ولی پیشنهادم اینه که با سفارت مشکل را مطرح کنیم. سنگ مفته.
تا اون موقع هم به نظرم خوبه که به قول دوستمون mehbang، شماره های جدید را توی فروم بگذاریم. مثلا هر کسی که اول از همه شماره ها را دید، با ذکر تاریخ اونها را توی فروم منتشر کنه.
امیدورام مدیر فروم مثل دفعه های قبلی اونها را پاک نکنه. چون اطلاعات نامفیدی نیستند.

rafigh82
May 2nd, 2012, 11:53 AM
یه سوال:
اگه جواب ویزا مثبت یا منفی باشه، بصورت تلفنی اعلام می کنن؟! یا فقط وقتی منفی باشه تلفنی میگن؟
آخه یکی از دوستان تو سفارت می گفت که 5 شنبه بهش زنگ زدن و گفتن یکشنبه بیاد واسه گرفتن ویزاش. ممکنه اون یه مورد خاص بوده باشه!

اگه ریجکت باشه که نیازی به حضور فرد در سفارت نیست. اگه بهش گفتن بیا یعنی مثبت بوده. ولی من خبر نداشتم که ممکنه هنوز زنگ بزنند.

aramas
May 2nd, 2012, 12:15 PM
اینها واسه دیروز هستش:
مهلت دریافت-شماره پرونده-مدارک لازم برای تحویل

14.05.12 RP, KV, AS 446760
10.05.12 RP, KV, AS 453074
10.05.12 RP, KV, BA, AS 453421
10.05.12 RP, KV, BA, AS 455586
10.05.12 RP, KV, AS 455624
13.05.12 RP, KV, AS 455955
13.05.12 RP, KV, AS 457858
13.05.12 RP, KV, BA, AS 461935
اینطوری چطوره بذارم؟!

rafigh82
May 2nd, 2012, 12:25 PM
اینها واسه دیروز هستش:
...
اینطوری چطوره بذارم؟!

عالیه. فقط اون تاریخ به روز رسانی اش هم اگه باشه بهتره.

katra
May 2nd, 2012, 05:33 PM
سلام دوستان عزیز...شماره من 450199 است.متاسفانه من خبر نداشتم از اول اردیبهشت رو سایت اعلام میشه...از اول اردیبهشت تا حالا کسی این شماره رو دیده؟ چون من خودم چک نکردم و بیش از 5 ماهه که منتظرم...اگه کسی شماره های قبلی رو داره لطفا یه نگاهی بندازه ممنون میشم

rafigh82
May 2nd, 2012, 06:53 PM
سلام دوستان عزیز...شماره من 450199 است.متاسفانه من خبر نداشتم از اول اردیبهشت رو سایت اعلام میشه...از اول اردیبهشت تا حالا کسی این شماره رو دیده؟ چون من خودم چک نکردم و بیش از 5 ماهه که منتظرم...اگه کسی شماره های قبلی رو داره لطفا یه نگاهی بندازه ممنون میشم

فکر می کنم چون هنوز کسانی خبر ندارند که سیستم اینترنتی شده، اگه با سفارت تماس بگیرید بهتون می گند. با خانم هاشمی تماس بگیرید.

rafigh82
May 2nd, 2012, 06:54 PM
02.05.2012 تاریخ به روز رسانی شده‬
446760
453074
453421
455586
455624
455955
457858
461935

aramas
May 3rd, 2012, 03:57 PM
تاریخ بروز رسانی03.05.2012 :
24.05.12 RP, KV, BA, AS 463431

aramas
May 3rd, 2012, 04:01 PM
کسانی که دارن زحمت گذاشتن نتایج به روز رو می کشند توجه کنند:
حالا که داریم یه کار خیر انجام میدیم، کامل انجامش بدیم. برای اینکه مثل من تمام اطلاعات لازم رو وارد کنید، کافیه از آخر آخرین شماره پرونده را با موس بگیرید و تا اول اولین مهلت دریافت توی جدول بکشید. کپی کنید و اینجا پیست کنید. اینطوری همونطوری که من ارائه دادم میشه. فقط قبلش هم تاریخ به روز رسانی رو بزنید(البته اگرم بنویسید امروز، با توجه به تاریخ پستتون معلوم میشه مال کی هستش). ترتیب چگونگی اطلاعات رو هم از روی پست من کپی بزنید.
از این راحت تر؟!

aramas
May 6th, 2012, 08:11 PM
تاریخ بروز رسانی 06.05.2012:
مهلت دریافت-شماره پرونده-مدارک لازم
20.05.12 RP, KV, AS 452696
20.05.12 RP, KV, AS 454535
20.05.12 RP, KV, AS 462216
10.05.12 RP, KV, BA, AS 463222
14.05.12 RP, KV, BA, AS 463799
13.05.12 RP, KV, BA, AS 464329
14.05.12 RP, KV, BA, AS, NU 464407

katra
May 7th, 2012, 05:24 PM
سلام 463222 و 464329 در 7/5/2012 نیست....نرم افزار من اشکال داره یا چرا این دو شماره در آپ دیت 7 نیستند

aramas
May 7th, 2012, 09:57 PM
تاریخ بروز رسانی 07.05.2012:
14.05.12 RP, KV, BA, AS 463799

aramas
May 7th, 2012, 09:59 PM
سلام 463222 و 464329 در 7/5/2012 نیست....نرم افزار من اشکال داره یا چرا این دو شماره در آپ دیت 7 نیستند

مهم نیست. نبودن این شماره ها به خاطر کمبود جا در جدول هست و خودبخود حذف میشن تا جدیدها بیان. اگه این شماره ها مال شماست. تا تاریخ ذکر شده برید و بگیرید.

katra
May 7th, 2012, 10:10 PM
سلام..ممنون از راهنماییتون...شماره من نیستند فقط تعجب کردم چرا تو لیست 7 نیستند این نشون میده باید هر روز سایت رو دید. ممنون از شما که زحمت میکشید و این خیرخواهی رو برای جوانان وطنتون انجام میدید...من 5/5ماهه که منتظرم و فعلا خبری نیست شماره ام 450199 است خیلی از این شماره ها قدیمیتره.نمیدونم اصلا بهم ویزا میدن یا نه..منتظرم

aramas
May 7th, 2012, 11:27 PM
سلام..ممنون از راهنماییتون...شماره من نیستند فقط تعجب کردم چرا تو لیست 7 نیستند این نشون میده باید هر روز سایت رو دید. ممنون از شما که زحمت میکشید و این خیرخواهی رو برای جوانان وطنتون انجام میدید...من 5/5ماهه که منتظرم و فعلا خبری نیست شماره ام 450199 است خیلی از این شماره ها قدیمیتره.نمیدونم اصلا بهم ویزا میدن یا نه..منتظرم

خواهش می کنم. شما نمی تونید بصورت حضوری بروید به سفارت و دلیلش رو پیگیری کنید؟!
شاید اومده بوده و رد شده.
چون من یه چند روز بعد از شروع اعلام نتایج بصورت اینترنتی، اقدام به این کار کرده ام. حیفه!

katra
May 8th, 2012, 12:16 AM
به سفارت ایمیل دیروز زدم و گفتم من سایت رو ندیدم....شماره من رو چک کردند و گفتند فعلا نیومده...البته ویزای اولیه من از اداره مهاجرت شهر مربوطه اول ژانویه اومده...ولی گویا تایید امنیتیش مونده..پزشک عمومی هستم برای تخصص پزشکی هسته ای پذیرش و مجوز کار گرفتم. نمیدونم پزشکی هسته ای جزو رشته های خاص است یا نه که اینقدر طول دادند. ولی جواب سفارت از اول اردیبهشت تا 3 می شماره من تو سایت نبوده..

aramas
May 8th, 2012, 03:20 PM
نتایج 08.05.2012:
مهلت دریافت-شماره پرونده- مدارک لازم

aramas
May 9th, 2012, 12:43 PM
نتایج 09.05.2012:
14.05.12 RP, KV, BA, AS 464075

aramas
May 10th, 2012, 03:42 PM
نتایج 10.05.2012:
14.05.12 RP, KV, AS 453074
15.05.12 RP, KV, AS 457858
15.05.12 RP, KV, BA, AS 458314
24.05.12 RP, KV, BA, AS 464091
31.05.12 RP, KV, BA, AS 465493

aramas
May 13th, 2012, 07:12 PM
نتایج 13.05.2012:
14.05.12 RP, KV, AS 453074
15.05.12 RP, KV, AS 457858
15.05.12 RP, KV, BA, AS 458314
03.06.12 RP, KV, AS 457233
03.06.12 RP, KV, AS 464772
03.06.12 RP, KV, AS 464595
10.06.12 RP, KV, AS 457417

aramas
May 14th, 2012, 10:38 AM
نتایج 14.05.2012(صبح):
21.05.12 RP, KV, AS 453074
27.05.12 RP, KV, AS 455955
03.06.12 RP, KV, AS 464595
03.06.12 RP, KV, AS 464223
31.05.12 RP, KV, AS 463285
31.05.12 RP, KV, AS 467219
شاید بعد از ظهر هم اضافه بشه.

manakp92
May 14th, 2012, 08:24 PM
سلام، من هم منتظر ویزام هستم. تا امروز 63 روز از ارائه مدارکم گذشته. به خانم هاشمی میل زدم، گفت هنوز ویزات نیومده. من می خواستم بدونم که شما از کجا متوجه شدید که ویزاتون از اداره امنیت اونجا اومده؟

به سفارت ایمیل دیروز زدم و گفتم من سایت رو ندیدم....شماره من رو چک کردند و گفتند فعلا نیومده...البته ویزای اولیه من از اداره مهاجرت شهر مربوطه اول ژانویه اومده...ولی گویا تایید امنیتیش مونده..پزشک عمومی هستم برای تخصص پزشکی هسته ای پذیرش و مجوز کار گرفتم. نمیدونم پزشکی هسته ای جزو رشته های خاص است یا نه که اینقدر طول دادند. ولی جواب سفارت از اول اردیبهشت تا 3 می شماره من تو سایت نبوده..

manakp92
May 14th, 2012, 08:27 PM
سلام، از بین دوستان کسی می دونه که آیا دادن ویزا توسط ایالتهای مختلف آلمان با هم فرق می کنه یا نه؟

razgolesorkh
May 14th, 2012, 08:38 PM
سلام، از بین دوستان کسی می دونه که آیا دادن ویزا توسط ایالتهای مختلف آلمان با هم فرق می کنه یا نه؟

از لحاظ زمان اعلام به سفارت فرق می کنند

aramas
May 14th, 2012, 10:29 PM
از لحاظ زمان اعلام به سفارت فرق می کنند

درسته، منم شنیدم که شهرهای کوچک تر، زودتر جواب می دهند.

manakp92
May 15th, 2012, 12:52 AM
درسته، منم شنیدم که شهرهای کوچک تر، زودتر جواب می دهند.

ممنون از جوابهاتون و از اونجایی که شهر من Frankfurt هست، پس 63 روز انتظار طبیعی خواهد بود. امیدوارم به زودی زود ویزای همگی بیاد.

katra
May 15th, 2012, 01:08 PM
سلام هر شهری اداره مهاجرت داره از آنجا میشه فهمید که پرونده از سفارت به آلمان فرستاده شده یا نه و جواب اولیه چی بوده Auslaenderbehoerdeh

manakp92
May 15th, 2012, 06:38 PM
سلام هر شهری اداره مهاجرت داره از آنجا میشه فهمید که پرونده از سفارت به آلمان فرستاده شده یا نه و جواب اولیه چی بوده Auslaenderbehoerdehخوبه ، می خواستم بدونم که شما به آدرسی که تو سایت هست میل زدید و پرسیدید یا اینکه کسی رو توی اون شهر داشتید که رفته و براتون پرسیده؟

jojoi
May 16th, 2012, 11:52 AM
بچه ها کسی میدونه پست از اداره مهاجرت تا سفارت چقدر طول میکشه؟ چند روز؟
حتما باید سفارت از پست بگیره تا تو سایت بزنه؟

katra
May 16th, 2012, 05:25 PM
دوست عزیز با کاربری جویجو...شما چرا اینقدر بیقراری؟ من 6 ماهه منتظرم و تمام آینده من بسته به این ویزاست ولی صبورانه منتظرم اره از 14 دیگه آپدیت نکرده..جواب پرونده از ایران به اداره مهاجرت و برگشت از اونجا حدود 3 تا 4 هفته طول میکشه در ضمن همش اینترنتی است و پستی نیست...مهم تایید امنیتی است که از یک ماه تا یکسال هم طول میکشه و هیچ حساب و کتابی هم نداره البته آلمان گویا خیلی کم کسی رو ریجکت میکنه..من این تجارب و یافته ها رو تو این 6 ماه که منتظرم فهمیدم..پس صبور باش دوست عزیز

katra
May 16th, 2012, 05:36 PM
سلام دوست عزیز با کاربری مناک 92...شما اداره مهاجرت و شهر مربوطه رو بزنید ایمیل فرد مسوول میاد..باید دقیق شماره پرونده و روز تحویل مدارک و نام خودتون و رشته رو بگید تا نگاه کنند . سریع هم پاسخ میدهند وجدان کاری در آلمانی ها خیلی خوبه..شما میفهمید که پرونده رسیده یا نه..برای یکی از دوستان پزشک من بعد 6 ماه تازه فهمیدیم که سفارت یادش رفته پرونده رو بفرسته!!!! بخاطر همین پیگیریش بد نیست...در ضمن ترجیحا به زبان آلمانی باشه هم ناسیونالیست هستند هم بجز نسل جوانشون اکثرا انگلیسیشون زیاد قوی نیست و ممکنه پاسخ ندهند...من یه مدتی تو این سایت هستم این دوست بسیار عزیز با کاربری آراماس واقعا به طور مرتب شماره ها رو ثبت میکنه و من واقعا با توجه به اهمیت بسیار زیاده آینده ام به این ویزا با حضور ایشون خیالم راحتته که اگه روزی سایت رو ندیدم ایشون هستند..ولی سایت رو هر روز چک کنید گویا اگه کسی ویزاش بیاد و تا اون موقع نره تمام این مراحل البته بجز چک امنیتی از وقت گرفتن تا مصاحبه و غیره باید از اول انجام بشه

katra
May 17th, 2012, 04:31 PM
تاریخ 17 آپدیت شد...6 ماه هم گذشته و من منتظر ویزا..ولی نیومده

aramas
May 17th, 2012, 07:20 PM
بالاخره اومد!
تاریخ 17.05.2012
28.05.12 RP, KV, AS 453074
28.05.12 RP, KV, AS 455955
28.05.12 RP, KV, BA, AS 464091
03.06.12 RP, KV, AS 464223
10.06.12 RP, KV, BA, AS 459239
10.06.12 RP, KV, AS 462069
10.06.12 RP, KV, AS 462073
10.06.12 RP, KV, BA, AS 463689
10.06.12 RP, KV, AS 461752
10.06.12 RP, BA, AS, NU 459948
10.06.12 RP, KV. AS 459113
10.06.12 RP, KV, AS 459124
10.06.12 RP, KV, BA, AS 469397
10.06.12 RP, KV, AS 464508
10.06.12 RP, KV, BA, AS 466344
10.06.12 RP, KV, BA, AS 459205
10.06.12 RP, KV, AS 467691

aramas
May 17th, 2012, 08:25 PM
یه سوال داشتم که نمی دونم اینجا باید مطرحش کنم یا جای دیگه، بهرحال اینجا نوشتم چون در مورد ویزا بود:
توی رسید کوچکیه(ورقه کوچکی که به رسید صندوق منگنه شده) چندتا کادر وجود داره که یکی شون شماره پرونده هست و دوتای بالایی هم یه سری چیزهای دیگه که به نظرم مربوط به کارای اداریه، اما یه کادر کوچک دیگه هم هست که سمت چپ و زیر شماره پرونده قرار داره. یه حرف و یه علامت مثبت یا منفی توش نوشتن، از دوستان کسی خبر داره که آیا این کادر و محتویاتش(مثلا مثبت یامنفی اش) توی تصمیمات سفارت برای تایید ویزا یا رد کردن اون موثر هست یا نه؟!
نمی دونم چرا یه دفعه این کادر نظرم رو به خودش جلب کرده و احساس می کنم که مهمه!
بقیه دوستان هم نگاه بندازن و یادشون بمونه، اگه جواب کسی اومد، چک کنه ببینه همچین فرضی صحت داره یا نه؟!
انشاا... که جواب همگی مثبت باشه.

katra
May 17th, 2012, 10:16 PM
سلام مال من رو 2a نوشتند مثبت منفی نداره...فکر نکنم چیز مهمی باشه چون این کاغذ دست ماست دست اونها تو پرونده نیست...شاید نظر مثبت یا منفی مصاحبه گر در خود پرونده ثبت بشه ولی بعید میدونم اگه موضوع محرمانه ای باشه در کاغذ ثبت بشه ،در پرونده ثبت میشه

saashaa
May 18th, 2012, 02:09 PM
سلام و سپاس به خاطر این همه زحمت و اطلاع رسانی
سوالی دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.
من 28 مارچ مصاحبه داشتم و چنذ روز گذشته به من اطلاع دادند که پاسخ درخواست شما به آدرس پستی پست شد! حالا این یعنی اینکه ویزای من رد شده است؟ آیا واقعا اگر اینطور است امیدی هست؟ و اینکه میشه لطفا بگید که چگونه می شود با خانم هاشمی تماس گرفت؟ تلفن را پاسخ نمی دهند.
ممنونم

razgolesorkh
May 18th, 2012, 02:18 PM
سلام و سپاس به خاطر این همه زحمت و اطلاع رسانی
سوالی دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.
من 28 مارچ مصاحبه داشتم و چنذ روز گذشته به من اطلاع دادند که پاسخ درخواست شما به آدرس پستی پست شد! حالا این یعنی اینکه ویزای من رد شده است؟ ممنونم

سلام
متاسفانه ویزای شما رد شده است

aramas
May 18th, 2012, 04:46 PM
من برای دانشگاه بوخوم درخواست ویزای دانشجویی داده بودم و 29 آپریل مصاحبه کردم، دیروز برای دفتر روابط بین الملل دانشگاهم ایمیل زدم که تقریبا چقدر طول میکشه تا جواب بدن. چون شنیده بودم که معمولا بچه هایی که برای بوخوم اقدام کرده بودن، حدود 20 روز بعد جوابشون اومده بوده. بعد امروز بهم جواب دادن که معمولا تا 3 هفته و 2 روز کاری بعد از مصاحبه در صورت رد شدن ویزا، با متقاصی تماس میگیرن و بهش اطلاع میدن. اینطوری که ایشون گفته بود، احتمالا بعد از این مدت دیگه بستگی به مراحل قانونی اش داره و نمی بایستی رد شده باشه و بهم امیدواری داده بود که ویزام به احتمال زیاد اوکی شده. خدا کنه اینطور شده باشه. این رو نوشتم که بقیه دوستانی که خیلی منتظر بودن، مثل من کمی دلگرم بشن.
می خواستم از دوستمون saashaa هم بپرسم که دقیقا چند روز کاری بعد از مصاحبه شون، باهاشون تماس گرفتن؟؟
آیا بیشتر از 3 هفته و 2 روز کاری بوده؟!

saashaa
May 18th, 2012, 05:20 PM
سلام، امیدوارم که به زودی کارتون ok بشه. نه، کسی با من تماس نگرفت، خودم ای میل زدم و پرسیدم و اونها گفتند، بعد از یک ماه و 15 روز. دیگه تمام امید من نا امید شد! من یک سوال دارم، شما از دفتر روابط بین الملل دانشگاه جویای ویزاتون شدین؟ اگر که نامه به دست من برسه، اونها می تونن کمک کنن؟( منظورم دانشگاهه) ممنون

aramas
May 18th, 2012, 05:34 PM
بله، من تو سایت دانشگاه و از قسمت International Office با یکی از کسانی که بعنوان مشاور معرفی شده بود پرسیدم و این جواب گرفتم. البته ایشون گفتن که ما تا قبل از این 3 هفته و 2 روز نمی تونیم دخالت کنم و در مورد بعدش چیزی نگفت. شما هم بگرد توی سایت دانشگاه تون، شاید بتونی از طریق اونها یه کاری بکنی. انشا ا... درست میشه.

saashaa
May 18th, 2012, 05:50 PM
من واسه PhD اقدام کردم و همه مدارکم کامل بود. حتی بورس از محل کارم داشتم که هزیته هام رو می ده و گواهی یورو هم بردم. نمی دونم دلیلش چی می تونه باشه. رشتم هم خاص نبود. VETERINARY MEDICINE اون نامه دانشگاه رو من همین الان دارم. فقط منتظرم ببینم نامه چی نوشته شده.
مثل اینکه تا نامه نرسه کاری نمی شه کرد؟درسته؟

razgolesorkh
May 18th, 2012, 05:56 PM
من واسه PhD اقدام کردم و همه مدارکم کامل بود. حتی بورس از محل کارم داشتم که هزیته هام رو می ده و گواهی یورو هم بردم. نمی دونم دلیلش چی می تونه باشه. رشتم هم خاص نبود. VETERINARY MEDICINE اون نامه دانشگاه رو من همین الان دارم. فقط منتظرم ببینم نامه چی نوشته شده.
مثل اینکه تا نامه نرسه کاری نمی شه کرد؟درسته؟

بله، کاری نمی شه کرد

hiwamicha
May 19th, 2012, 12:29 AM
فک نکنم به سن وسال مربوط باشه. سفارت فرانسه از همه اثر انگشت می گیرن. شما رشته تون حساس نیست پس نگران نباشید. دوستان از اونجایی که هیچ مطلبی در مورد گرفتن اثر انگشت و طولانی شدن انتظار ویزا اینجا نبود. لازم دیدم ادامهی تجربه ی خودم رو اینجا بیارم. من نوزدهم فوریه مصاحبه دادم و 18 مارس تماس گرفتن که ویزا مثبته وقتی رفتم گفتن یادشون رفته ازم اثر انگشت بگیرن و گرفتن و گفتن برو دو باره خبرت میکنیم. امروز نگاه کردم توی فایل پی دی اف بارکدم بود 18 می. پس این اثر انگشت کار رو عقب میندازه اما لزوما لازم نیست بابتش نگران باشیم. من که اولش کلی شکه شدم. با امید موفقیت همه راستی شاید لازم باشه دوباره ذکر کنم که رشتهی من ادبیات تطبیقی و مقطع دکتری و دانشگاهم برلین، Freie Universität