PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید

صفحه ها : 1 [2] 3

avayeeshgh
March 2nd, 2012, 11:58 AM
وقتی این مساله از تلویزیون اعلام نشده یعنی اعتبار نداره. وقتی بعضی ها بعد چند هفته اقدام کردند و حاضر شدند کارتشون رو عوض کنند نشون میده التیماتومی هم در کار نیست. اکیدا توصیه میکنم کسی کارتش رو نده. منم آلمان از سفارت ایران در آلمان پرسیدم و همونطور که چند صفحه ی قبل نوشتم اونها هم اعتقاد داشتند که این یک کاری هست الکی و برای تامین مالی ن.و. و اونها هم گفتند این کار یکی دو روز نیست.

در مورد تعطیلات عید هم یک ماه به پروستون اضافه میکنه. من تجربه ای که دارم اینه که ن.و. رسما از حداقل 15 اسفند و تا 15 فروردین کاری انجام نمیده. وقتی سفارت میگه که ما با این کارت های قدیمی بهتون هر وقت خواستید پاسپورت میدیم، یا برای ارز دانشجویی و به حرفهای ن.و. توجه نکنید نشون میده که آدم بهتره فعلا اقدام نکنه.

من ۳سال پیش۲۰اسفند معاف شدم.۱۹اسفند تاریخ رای شورا بود.اول اردیبهشت پستچی زنگو زد! یعنی از روز معافیم و روزی که فیش رو تحویل دادم تا روزی که کارت رسید۴۱روز طول کشید!واسه من عید نهایت۱۰ روز شایدم کمتر وقفه انداخت چراکه زیر۳۰روز کارت صادر نمیشد.

درمورد اطلاع رسانی، من TVنمیبینم. اما تمام روزنامه ها و سایتهای خبررسانی نوشتن همون اول و تکرار هم کردن. تلویزیون اعتباری نمیده. آرای دادگاه ها و تصمیمات قضایی که مهمترین اطلاعات هستند فقط از طریق آگهی در روزنامه اعتبار دارن حالا چه برسه به خبر تعویض کارت!

pota10010
March 2nd, 2012, 02:29 PM
سلام بچه ها.تلویزیون همون 2 ماه پیش در پیام بازرگانی هر روز تبلیغ میکرد.من خودم چند بار دیدم.ولی الان دیگه نمیکه

ehsaning
March 3rd, 2012, 10:07 AM
مهلت تعویض کارت معافیت سربازی تمدید شد

عاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی گفت: دارندگان کارت معافیت خدمت وظیفه که کارت خود را در دهه 80 گرفته‌اند و مهلت آنها برای تعویض به پایان رسیده می‌توانند تا دهم اردیبهشت کارت خود را تعویض کنند.

سرهنگ فرهاد عرب در گفتگو با مهر با اشاره به زمان بندی تعویض کارت‌های معافیت قدیمی با کارت هوشمند گفت: براساس اعلام قبلی دارندگان کارت معافیت در دهه 80 از دهم دی تا دهم اسفندماه امسال برای تعویض کارت مهلت داشتند. این در حالی است که زمان تعویض کارتهای صادر شده در دهه 70 نیز از دهم اسفند آغاز و تا 10 فروردین سال ٱینده ادامه دارد.

وی ادامه داد: دارندگان کارت معافیت از سال 60 تا 69 نیز باید از دهم فروردین تا دهم اردیبهشت ماه سال آینده با مراجعه به مراکز پلیس 10+ کارت خود را تعویض کنند.

وی ادامه داد:‌ افرادی که در زمان تعیین شده نتوانستند کارت خود را تعویض کنند تا دهم اردیبهشت ماه مهلت دارند تا کارت خود را تحویل داده و کارت هوشمند دریافت کنند.

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی با بیان این که از دهم اردیبهشت سال آینده تمامی کارت‌های معافیت قدیمی از اعتبار ساقط می‌شود، افزود: در صورتی که فردی کارت خود را تعویض نکند کارت قدیمی فاقد اعتبار محسوب می شود.

وی تاکید کرد:‌ پس از اتمام تعویض کارت‌های معافیت کار تعویض کارت‌های پایان خدمت آغاز می‌شود.

bbboys
March 4th, 2012, 12:28 PM
با سلام
من تا حدی با حرف شما مخالفم. هر روز تمامی خبرگزاری های رسمی کشور از این موضوع مطلبی می نویسند و شرایط جدید اونو اعلام می کنند. کافیه دوستان یک سری به مراکز پلیس +10 بزنند و ببینند که چند نفر در صف تعویض کارتند. شرکت ما که ایمیل زده و گفته طبق بخشنامه، تمامی کارکنانی که در مدارک استخدامیشون کارت معافیت قدیمی است باید برای قرارداد آتی، کارت هوشمند ارائه کنند. اصولا تووی ایران هرکار اداری رو باید اولش انجام داد، چراکه هر چه زمان می گذره به دلیل مراجعات بیشتر، صدور و ارسال کارت جدید با تاخیر بیشتری مواجه میشه. خود من 27 دی کارتم رو تحویل دادم و حالا حداقل مطمئنم که اگه هر اتفاقی قراره بیفته من جز اولین نفرها خواهم بود که از اون با خبر میشم! کافیه فقط فکر کنید که در صورت صدور کارت جدید، کار من که زود ارسال کردم سریعتر از کار افرادی انجام میشه که در اثر ازدحام متقاضیان، با تاخیر فراوان کارشون انجام میشه. اگر معافیت شما مشکلی نداشته باشه و هنوز شرایطش پا برجا باشه، به نظر من عقلانی نیست که دست دست کنید.
ضمنا یکی از همکاران ما می گفت جلوی گیت خروجی فرودگاه، از خروج دوستش که معافیتش رو هنوز عوض نکرده بود، جلوگیری کردند (2 هفته پیش). این داستان برای من که آخر خرداد در حال مهاجرتم به شدت ریسکیه و به همین دلیل الان از اینکه کارتم رو زود تحویل دادم خوشحالم.

وقتی این مساله از تلویزیون اعلام نشده یعنی اعتبار نداره. وقتی بعضی ها بعد چند هفته اقدام کردند و حاضر شدند کارتشون رو عوض کنند نشون میده التیماتومی هم در کار نیست. اکیدا توصیه میکنم کسی کارتش رو نده. منم آلمان از سفارت ایران در آلمان پرسیدم و همونطور که چند صفحه ی قبل نوشتم اونها هم اعتقاد داشتند که این یک کاری هست الکی و برای تامین مالی ن.و. و اونها هم گفتند این کار یکی دو روز نیست.

در مورد تعطیلات عید هم یک ماه به پروستون اضافه میکنه. من تجربه ای که دارم اینه که ن.و. رسما از حداقل 15 اسفند و تا 15 فروردین کاری انجام نمیده. وقتی سفارت میگه که ما با این کارت های قدیمی بهتون هر وقت خواستید پاسپورت میدیم، یا برای ارز دانشجویی و به حرفهای ن.و. توجه نکنید نشون میده که آدم بهتره فعلا اقدام نکنه.

keivanpro
March 4th, 2012, 01:48 PM
با سلام
من تا حدی با حرف شما مخالفم. هر روز تمامی خبرگزاری های رسمی کشور از این موضوع مطلبی می نویسند و شرایط جدید اونو اعلام می کنند. کافیه دوستان یک سری به مراکز پلیس +10 بزنند و ببینند که چند نفر در صف تعویض کارتند. شرکت ما که ایمیل زده و گفته طبق بخشنامه، تمامی کارکنانی که در مدارک استخدامیشون کارت معافیت قدیمی است باید برای قرارداد آتی، کارت هوشمند ارائه کنند. اصولا تووی ایران هرکار اداری رو باید اولش انجام داد، چراکه هر چه زمان می گذره به دلیل مراجعات بیشتر، صدور و ارسال کارت جدید با تاخیر بیشتری مواجه میشه. خود من 27 دی کارتم رو تحویل دادم و حالا حداقل مطمئنم که اگه هر اتفاقی قراره بیفته من جز اولین نفرها خواهم بود که از اون با خبر میشم! کافیه فقط فکر کنید که در صورت صدور کارت جدید، کار من که زود ارسال کردم سریعتر از کار افرادی انجام میشه که در اثر ازدحام متقاضیان، با تاخیر فراوان کارشون انجام میشه. اگر معافیت شما مشکلی نداشته باشه و هنوز شرایطش پا برجا باشه، به نظر من عقلانی نیست که دست دست کنید.
ضمنا یکی از همکاران ما می گفت جلوی گیت خروجی فرودگاه، از خروج دوستش که معافیتش رو هنوز عوض نکرده بود، جلوگیری کردند (2 هفته پیش). این داستان برای من که آخر خرداد در حال مهاجرتم به شدت ریسکیه و به همین دلیل الان از اینکه کارتم رو زود تحویل دادم خوشحالم.

حرف های شما منطقیه
ولی اون دوست شما مثل این که قرص هاشو نشسته خورده بوده
از کی تا حالا جلوی گیت فردوگاهها کارت معافیت می گیرن؟
lol

M0hajer
March 4th, 2012, 02:04 PM
حرف های شما منطقیه
ولی اون دوست شما مثل این که قرص هاشو نشسته خورده بوده
از کی تا حالا جلوی گیت فردوگاهها کارت معافیت می گیرن؟
lol

+1

دوست همکارتون حرف خیلی خیلی عجیبی زده! من شخصا خبر موثق دارم که توی فرودگاه حداقل تا همین دیروز کارتی طلب نمیکردن... اصلا نمیتونن که طلب کنن چون هنوز کارت هوشمند کسانی که حتی مثل شما زود زود دست بکار شدن هم نیومده...

یعنی الان خود شما نمیتونی از کشور خارج شی؟!!!

avayeeshgh
March 4th, 2012, 03:32 PM
+1

دوست همکارتون حرف خیلی خیلی عجیبی زده! من شخصا خبر موثق دارم که توی فرودگاه حداقل تا همین دیروز کارتی طلب نمیکردن... اصلا نمیتونن که طلب کنن چون هنوز کارت هوشمند کسانی که حتی مثل شما زود زود دست بکار شدن هم نیومده...

علاوه بر فرمایش شما، قانونا کارت در این موقع قابل درخواست نیست چون داشتن پاس یعنی مشکل ن.و ندارید.ثانیا برادر من۸۶معاف شده بود(موارد خاص). کارتشو روز اول نوبتش داد و خارج شد و۳ماه دیگه میاد ایران

bbboys
March 4th, 2012, 03:46 PM
+1

با سلام. من خودم هم به وثوق این خبر شک دارم، اما به گفته خودش (الله اعلم)، به دوستش گفتن باید رسید تعویض رو همراه داشته باشی و کارتت تا 10ام اسفند باطله (هرچند که اخیرا مهلت رو تا 10 اردیبهشت تمدید کردند). اصلا قصد شایعه سازی رو ندارم و همیشه هم تووی این فروم سعی در راهنمایی دوستان داشتم. حتی به فرض محال اگر 1% هم این خبر درست باشه، دوستانی مثل من که در کوتاه مدت به فکر ترک وطن هستند، بد نیست این نکته رو از الان مد نظر داشته باشند که در اوون لحظه متضرر نشوند.

SHAHIN_TTFU
March 4th, 2012, 04:19 PM
وقتی خودشون ميگن با کارت های قديمی ميشه پاسپورت گرفت يعنی چی ديگه اين بحث ؟ يعنی خودشون بگن با کارت های قديمی ميشه پاس گرفت بعد خودشون هم بيان تو فرودگاه جلوی آدمو بگيرن ؟ ميشه همچين چيزی ؟ بعد مگه فرودگاه اداره گذر نامه هست که کارت پايان خدمت بخوان ؟ ميدونيد روزی چند نفر از کشور خارج ميشن;)

keivanpro
March 4th, 2012, 04:37 PM
وقتی خودشون ميگن با کارت های قديمی ميشه پاسپورت گرفت يعنی چی ديگه اين بحث ؟ يعنی خودشون بگن با کارت های قديمی ميشه پاس گرفت بعد خودشون هم بيان تو فرودگاه جلوی آدمو بگيرن ؟ ميشه همچين چيزی ؟ بعد مگه فرودگاه اداره گذر نامه هست که کارت پايان خدمت بخوان ؟ ميدونيد روزی چند نفر از کشور خارج ميشن;)

به پیر به پیغمبر تو فرودگاه هیچ کس از شما کارت نمی خواد
من اینو تضمین می کنم
هر کس این حرفو زده حالش خوب نبوده
شما مطمئن باشید
صد در صد اینو می دونم که می گم... وگرنه اظهار نظر نمی کردم

sina021
March 4th, 2012, 05:23 PM
سلام من 24 دی ماه کارتمو تحویل دادم امروز اومد تاریخ صدور کارتو زده 14/11/90 یعنی 20روز بعد تحویل ولی 44 روز بعد اومد پستیه گفت امروز اومده یک سری ...........گفتم اطلاع بدم ان شاالله کارت همتون بیاد دوستان .......

keivanpro
March 4th, 2012, 05:30 PM
[QUOTE=sina021;654327]سلام من 24 دی ماه کارتمو تحویل دادم امروز اومد تاریخ صدور کارتو زده 14/11/90 یعنی 20روز بعد تحویل ولی 44 روز بعد اومد پستیه گفت امروز اومده یک سری ...........گفتم اطلاع بدم ان شاالله کارت همتون بیاد دوستان .......[/QUO

آقا بهت تبریک می گم
شما اولین نفری هستی که کارتش اومده و اینجا اعلام می کنه
به خدا خیلی خوشحال شدم
خیالمون را راحت کردی
شما معافیت کفالت بودی؟
وقتی 20 روزه کارت را صادر کردن
یعنی بررسی اونجوری نمی کنن
دوستان خیالتون راحت... خطر از کنار گوشمون رد شد

avayeeshgh
March 4th, 2012, 05:32 PM
سلام من 24 دی ماه کارتمو تحویل دادم امروز اومد تاریخ صدور کارتو زده 14/11/90 یعنی 20روز بعد تحویل ولی 44 روز بعد اومد پستیه گفت امروز اومده یک سری ...........گفتم اطلاع بدم ان شاالله کارت همتون بیاد دوستان .......
مبارکه.شما تهرانید؟

من ۱۹دی دادم.کارت من کو؟!:lipsrsealed:

ممنون که خبر دادید

avayeeshgh
March 4th, 2012, 05:35 PM
میشه اسم و مشخصاتتونو پاک کنید یه تصویر از کارتتون بذارید؟اگر سخته میشه بگید جلوی نوع(علت)معافی چی نوشته؟ممنون
یعنی روزی که پیامک اومد در حال بررسیه صادر شده بوده؟!

Armik
March 4th, 2012, 06:03 PM

به به چه خبر خوبی :D
ممنون که خبر دادی، می تونم بپرسم به شما چه روزی اس ام اس داده بودن؟!

hazy
March 4th, 2012, 06:31 PM
دوستان منم ١٥ بهمن كارتمو تحويل دادم. امروز كارتم رسيد.

Armik
March 4th, 2012, 06:35 PM
من که 13 بهمن دادم چرا نیومد پس؟!:(

avayeeshgh
March 4th, 2012, 06:41 PM
دوستان منم ١٥ بهمن كارتمو تحويل دادم. امروز كارتم رسيد.
مبارک باشه. من دارم نگران میشم.من۱۹دی دادمممممممممم!تقریبا یمکاه قبل از شما.میشه بفرمایید جلو بند معافیتون چی نوشته؟صدورتون کی بوده؟

stuntman
March 4th, 2012, 06:55 PM
مبارک باشه. من دارم نگران میشم.من۱۹دی دادمممممممممم!تقریبا یمکاه قبل از شما.میشه بفرمایید جلو بند معافیتون چی نوشته؟صدورتون کی بوده؟

منم با این وضعیت دارم نگران میشم.... به نظر شما امکان داره معافیت های پزشکی رو بررسی کنن ؟؟؟ چون توی پزشکی نسبت به کفالت و موارد خاص امکان تقلب بیشتره ....

hazy
March 4th, 2012, 06:58 PM
نوع معافيت: كفالت
صدور ٩٠/١١/٣٠
نگران نباشيد ميرسه حتما. چطوره به پست خونه محلتون سر بزنيد، اگه پستچي بياد خونه نباشيد اونجا نگه ميدارن.

avayeeshgh
March 4th, 2012, 07:00 PM
منم با این وضعیت دارم نگران میشم.... به نظر شما امکان داره معافیت های پزشکی رو بررسی کنن ؟؟؟ چون توی پزشکی نسبت به کفالت و موارد خاص امکان تقلب بیشتره ....
نگرانی من هم همینه.الان هردوی دوستان دیرتر از من دادند.برای من هم باید فردا پس فردا قطعا برسه اگر صادر شده(میگیم مناطق پستی یکی دو روز اینور اونور) ایکاش دوستان بگن کدوم منطقه پستی هستن؟ با این وضعیت که سیستم پیگیری وجود نداره خیلی بد هست

avayeeshgh
March 4th, 2012, 07:02 PM
نوع معافيت: كفالت
صدور ٩٠/١١/٣٠
نگران نباشيد ميرسه حتما. چطوره به پست خونه محلتون سر بزنيد، اگه پستچي بياد خونه نباشيد اونجا نگه ميدارن.
متاسفانه من چون مستاجرم و قراردادم دو هفته پیش تموم میشد آدرس پدرم رو دادم و نمی تونم مطمئن باشم پستچی نیومده. برای سر زدن باید بارکد داشته باشی فکر کنم که پیدا کنن. بعد کدوم پست؟مثلا مرکزی منطقه۱۴پستی که ولیعصر هست یا پست کوچک که تو خیابون خودمونه؟!

stuntman
March 4th, 2012, 07:09 PM
نگرانی من هم همینه.الان هردوی دوستان دیرتر از من دادند.برای من هم باید فردا پس فردا قطعا برسه اگر صادر شده(میگیم مناطق پستی یکی دو روز اینور اونور) ایکاش دوستان بگن کدوم منطقه پستی هستن؟ با این وضعیت که سیستم پیگیری وجود نداره خیلی بد هست

ان شاالله همین روزا میاد...ولی اگه شما کارتت اومد حتما یه خبری بده ..

Armik
March 4th, 2012, 07:45 PM
کاش یه سیستم پیگیری وجود داشت :( Avaayeeshghe عزیز باید بری پست منطقه تون اگه میخوای بری !

avayeeshgh
March 4th, 2012, 07:48 PM
کاش یه سیستم پیگیری وجود داشت :( Avaayeeshghe عزیز باید بری پست منطقه تون اگه میخوای بری !
اگر تا آخر هفته نیاد مطمئنا باید پیگیر شیم. اما پست با اون همه نامه و شلوغی فکر نمی کنم بدون بارکد جوابی بده.میده؟

Armik
March 4th, 2012, 07:51 PM
خود پست جواب نمیده چون بارکد نداری باید اول صبح بری اداره پست منطقه تون پیش نامه رسان محله تون از اون بپرسی ! خدا کنه برای ما هم فردا بیاد !

avayeeshgh
March 4th, 2012, 08:02 PM
خود پست جواب نمیده چون بارکد نداری باید اول صبح بری اداره پست منطقه تون پیش نامه رسان محله تون از اون بپرسی ! خدا کنه برای ما هم فردا بیاد !
پس عملا فایده نداره. باید وایستیم بیاد. اگه تا آخر هفته نیاد منطقی نیست و جای نگرانی داره.شما کدوم منطقه پستی هستید؟من۱۴هستم. مدارک کی داده بودید؟کفالت بودید یا پزشکی؟

ehsaning
March 4th, 2012, 08:34 PM
جمع بندی پست های اخیر تا به الان:
چند نفر از دوستانی که معافیت کفالت داشتند کارت هوشمند رو دریافت کردند (ضمن عرض تبریک)
ولی از دوستانی که معافیت پزشکی داشتند هنوز خبری نیست.

avayeeshgh
March 4th, 2012, 08:38 PM
چند نفر از دوستانی که معافیت کفالت داشتند کارت هوشمند رو دریافت کردند (ضمن عرض تبریک)
درسته این منو نگران کرده اما یه چیزی هم از نظر آماری هست. تعداد دوستانی که تو این فروم هستند و کفالت هستند بیشتره کلا تا پزشکی

keivanpro
March 4th, 2012, 09:40 PM

دوست عزیز اینجا فقط دو نفر اعلام کردن که کارتشون اومده که فقط یک نفرشون اعلام کرد کفالته
چرا بیخودی نگرانید؟ این نمی تونه باعث نتیجه گیری بشه؟
من از اون دوستمون نوع معافیتش را سوال کردم ولی هنوز جواب ندادن

sina021
March 5th, 2012, 01:24 AM
سلام ممنونم ان شاالله برای شما فردا بیاد کارت من پزشکیه برای چشم سال 89 معاف شدم اول اقدام کردم معاف از رزم شدم ولی در حین خدمت اقدام کردم معاف شدم منم خیلی استرس داشتمو خیلی نگران شده بودم کاملا درکتون می کنم ولی امروز فرداست که برسه در جواب دوستمون من سمته تهرانپارسم ماده و بنده پزشکیم روش می زنند بغل عکس هم یه هولوگرام گرافیکی داره ........اس ام اسم بعد 9روز اومد .....

parsteam
March 5th, 2012, 02:11 AM
بابا این عادلانه نیست معلوم شد که کاراشون به هم وره من که 20 دی دادم هنوز کارتم نیومده در ضم موارد خاص هم معافی گرفتم مگه نوبتی نیست هر کی زود تر داده باید کارتش زود تر بیاد این چه وضعی خدا لعنتشون کنه با این سیستم اداریشون اعتراضم کنی می برنت اون جا که عرب نی میزد ساز و دقل میزد چه میدونم
حداقل یه رسید پستی هم ندادن اویزون پست شیم همینجوری که رسید داری جوابتو نمی ده پست وای به حالی که دست خالی پاشی بری پست واسه پیگیری!!!!!!!!!!!!

pota10010
March 5th, 2012, 11:40 AM
سلام بچه ها.من امروز موفق شدم با نظام وظیفه 09680 تماس بگیرم.خدا رو شکر اپراتوری که جواب داد کلی خوش اخلاق بود و راهنمایی کرد.
پرسیدم کارتها کی میاد؟ گفت حجم کار خیلی زیاده و استاندارد انتظار 3 ماه است.گفتم بعضی ها مدارکو دیرتر دادند و کارتشون اومده.گفت تعدادشون کمه نگران نباشید.
پرسیدم این رسیده دیگه اعتبار نداره؟ گفت نگران نباشید .اگر بخواهید گذرنامه بگیرید میرید اداره گذرنامه شماره ملیتونو میدید چون سیستم نظام وظیفه به گذرنامه وصله اونجا یک برگه بهتون میدن میبرید دفاتر 110 بهتون گذرنامه میدن.پرسیدم پرسه کار صدور کارت چطوره؟ گفت از سالی که شماره ملی اومده هرکسی برای معافیت اقدام کرده نوع معافیتش به کارت ملیش لینک شده یعنی اگر برید نظام وظیفه و شماره ملیتونو بدید خیلی سریع بهتون میگن که کی معاف شدید.حالا وقتی مدارکتونو برای تعویض میفرستید .اونجا شماره ملیتونو وارد سیستم میکنند و همه چیزتونو میبینند حتی تاریخ تشکیل پروندتون زمان معافیت.و بعد از کانفرم شدن کارتتون میره برای صدور.اونهایی هم که قبل از بوجود اومدن کارت ملی معاف شدن .پروندشون تو نظام وضیفه هست ولی صدور کارت بیشتر طول میکشه.پس نگران نباشید کارت همه میاد.و گفت برای هر جا کارت معافیت خواستید کافیه بیایید نظام وظیفه یک برگه بهتون میده و کارتون راه می افته.در ضمن گفت تا قبل از عید اصلا منتظر نباشییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییید.!

Bingo
March 5th, 2012, 12:38 PM
فکر میکنم بیشتر از اینکه به نوع معافیت مربوط باشه ، به محلی که ازش درخواست دادیم ربط داره. من و دوستم هر دو از یه جا درخواست دادیم و من کفالت دارم و اون پزشکی ولی برای هیچ کدوم نیومده. اگه قرار بود کفالت ها سریع تر بیاد برای من اومده بود تا حالا.

s1s2s3
March 5th, 2012, 03:14 PM
سلام چرا برای خودتون جنگ روانی را انداختید و خودتون و دیگران را ناراحت می کنید تو اس ام اس نوشته مشمول گرامی درخواست تعویض کارت شما مورد بررسی قرر گرفت نه اینکه در حال بررسی است این دو جمل با هم خیلی فر ف دارند یعنی منظورشون اینه درخواست شما بررسی شد و می ره برای کارت پس نگرانی وجود نداره بعدش هم اگه خر داشته باشید هنگام تعویض این کرتها در اوایل سیستم +10 بعه نظام وظیفه مشکل داشت به این خاطره که کسانی که از دی ماه درخواست دادن هنوز کارتشون نیومده بعدش اگه کسی پرونده داشته باشه کارت براش صادر می شه و لی کسی که تقلبی و بدون پرونده باشه کارتی براش نمی یاد بعدش وقتی که تو پلیس +10 مدارکت را تحویل می دی رو برگه ها نوشته پاکت مشمول پس نگرانی نداره برای اینکه تو اس ام اس این ا نوشته بعدش ما همه مشمولیم کارت برای ما تا زمان صلحه این را توجه کنید با تشکر

avayeeshgh
March 5th, 2012, 03:26 PM
سلام بچه ها.من امروز موفق شدم با نظام وظیفه 09680 تماس بگیرم.خدا رو شکر اپراتوری که جواب داد کلی خوش اخلاق بود و راهنمایی کرد.
پرسیدم کارتها کی میاد؟ گفت حجم کار خیلی زیاده و استاندارد انتظار 3 ماه است.گفتم بعضی ها مدارکو دیرتر دادند و کارتشون اومده.گفت تعدادشون کمه نگران نباشید.
پرسیدم این رسیده دیگه اعتبار نداره؟ گفت نگران نباشید .اگر بخواهید گذرنامه بگیرید میرید اداره گذرنامه شماره ملیتونو میدید چون سیستم نظام وظیفه به گذرنامه وصله اونجا یک برگه بهتون میدن میبرید دفاتر 110 بهتون گذرنامه میدن.پرسیدم پرسه کار صدور کارت چطوره؟ گفت از سالی که شماره ملی اومده هرکسی برای معافیت اقدام کرده نوع معافیتش به کارت ملیش لینک شده یعنی اگر برید نظام وظیفه و شماره ملیتونو بدید خیلی سریع بهتون میگن که کی معاف شدید.حالا وقتی مدارکتونو برای تعویض میفرستید .اونجا شماره ملیتونو وارد سیستم میکنند و همه چیزتونو میبینند حتی تاریخ تشکیل پروندتون زمان معافیت.و بعد از کانفرم شدن کارتتون میره برای صدور.اونهایی هم که قبل از بوجود اومدن کارت ملی معاف شدن .پروندشون تو نظام وضیفه هست ولی صدور کارت بیشتر طول میکشه.پس نگران نباشید کارت همه میاد.و گفت برای هر جا کارت معافیت خواستید کافیه بیایید نظام وظیفه یک برگه بهتون میده و کارتون راه می افته.در ضمن گفت تا قبل از عید اصلا منتظر نباشییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییید.!
اخه نمیشه که مثلا۱۰۰تا کارت زدن بقیه بعد عید؟! من۸۸معاف شدم و قدینی نیستم.۱۹دی دادم مدارکو

avayeeshgh
March 5th, 2012, 03:29 PM
کارتم همین الان اومدددددددددد

۱۹دی مدارک دادم
پزشکی

همه دوستان خیالتون راحت.

avayeeshgh
March 5th, 2012, 04:47 PM
11بهمن صادر شده یعنی سه هفته
1 اسفند رو پاکت پست تاریخ کامپیوتری خورده.
بند و ماده بیماری روش هست
دوستان خیالا راحت زودتر اقدام کنید زودتر برسه

bbboys
March 5th, 2012, 05:31 PM
با سلام
کارت همکار من هم امروز اوومد. 1 بهمن تحویل داده بود و معافیتش هم موارد خاص (سابقه جبهه) بوده. کارتش 16 دهم صادر شده بود و اس ام اس رو 13 بهمن با عنوان "متقاضی گرامی" دریافت کرده بود.

s1s2s3
March 5th, 2012, 07:56 PM
ببخشید یک بهمن تحویل داده 16 بهمن هم صادر شده کی به دستتون رسیده از طریق پست

bbboys
March 5th, 2012, 07:59 PM
ببخشید یک بهمن تحویل داده 16 بهمن هم صادر شده کی به دستتون رسیده از طریق پست
امروز ديگه، ١٥ اسفند.

shayans
March 5th, 2012, 08:19 PM
با سلام
کارت همکار من هم امروز اوومد. 1 بهمن تحویل داده بود و معافیتش هم موارد خاص (سابقه جبهه) بوده. کارتش 16 دهم صادر شده بود و اس ام اس رو 13 بهمن با عنوان "متقاضی گرامی" دریافت کرده بود.

سلام دوستان دیدید گفتم نگران نباشید. هیچی نیست.ایشالا برای همه میاد. چطوره که برای همه اس ام اس اومده مشمول گرامی برای همکار شما اومده متقاضی گرامی ؟

bbboys
March 5th, 2012, 08:47 PM
سلام دوستان دیدید گفتم نگران نباشید. هیچی نیست.ایشالا برای همه میاد. چطوره که برای همه اس ام اس اومده مشمول گرامی برای همکار شما اومده متقاضی گرامی ؟

با سلام، نه تنها همكارم بلكه خود من هم در تاريخ ٢٠ بهمن با متن "متقاضي گرامي" اس ام اس رو دريافت كرديم.

avayeeshgh
March 5th, 2012, 08:58 PM

من هم متقاضی گرامی دریافت کردم اونهم یکماه بعد از تحویل و 8روز پس از صدور!!! تازه ننوشته بود مورد بررسی قرار گرفت. نوشته بود در حال بررسی است!

shayans
March 5th, 2012, 11:14 PM
جالبه برای شما کلی بعد از اینکه دادید مدارکتونو اس ام اس اومد. من پنجشنبه 4 اسفند اقدام کردم جمعه صبح از خواب بیدار شدم دیدم اس ام اس اومده از ن.و که در حال بررسی است.البته با عنوان مشمول. من تو اینکه اس ام اس رو خود ن.و میده شک دارم. فکر میکنم این اس ام اس رو +10 ها میدن .
این عین متنی که برام اس ام اس شد:
با سلام مشمول گرامی (به شماره ملی ------) درخواست تعویض کارت شما در سازمان وظیفه عمومی تحت بررسی قرار گرفت.سازمان وظیفه عمومی ناجا.
شماره ای که به شما اس ام اس داد چی بود؟؟؟؟

audir8
March 6th, 2012, 01:35 AM
سلام به همه.

من 25 بهمن مدارکم رو دادم و 1 اسفند پیامک اومد.

سئوال این که: من عکسی که دادم همون عکس پاسپورتم هست ولی توی عکس ریش و سبیل دارم!

رفتم عکس رو جایی که گرفته بودم سیاه و سفید کرد برام! به این عکس گیر میدن یعنی؟ مشکلی پیش میاد؟ باید از کجا پیگیری کنم؟

توی +10 چیزی نگفتن به من راجع به عکس!

bbboys
March 6th, 2012, 01:40 AM
+1

... چون هنوز کارت هوشمند کسانی که حتی مثل شما زود زود دست بکار شدن هم نیومده...

با سلام. كارت من هم اوومد در خونمون. نوع معافيتم پزشكي بود و به خاطر ضعف چشم. تاريخ صدور كارت ١٦ بهمن بوده كه در تاريخ ١ اسفند تحويل پست شده. ١٥ ام هم كه به دستم رسيد. ٢٧ ام ديماه براي تعويض اقدام كرده بودم. آخرين مدرك من فوق ليسانس است و با همين مدرك هم معاف شده بودم، البته چشمم رو هنوز عمل نكردم. دوستان بد به دلتون راه نديد، ظاهرا هيچ گيري در كار نيست. 

s1s2s3
March 6th, 2012, 02:41 AM
اونجوری که دوستان می گن پس یک 45 روزی طول می کشه که بیاد

s1s2s3
March 6th, 2012, 02:56 AM
ببخشید برای شما اس ام اس پی اومده بود مشمول گرامی یا متقاضی گرامی با تشکر

s1s2s3
March 6th, 2012, 08:13 PM
سلام منم امروز بعد از 20 روز به نظام وظیفه ایمیل دادم که ایا کارت من صادر شده یا نه اونا هم در جواب نوشتن ....... در سیر مراحل رسیدگی به پرونده میباشید بچه ها این یعنی چی بعد از بیست روز خیلی نگران شدم

sisyphus
March 6th, 2012, 09:43 PM
به چه آدرسی ایمیل زدی؟ باید سابجکت خاصی داشته باشه؟

shayans
March 6th, 2012, 09:43 PM
شماره ای که به شما اس ام اس داد چی بود؟؟؟؟

bahram20002002
March 6th, 2012, 10:27 PM
سلام دوستان من 12 بهمن کارتمو تحویل دادم برام هم اس ام اس متقاضی گرامی اومده بود ولی تا حالا کارتم دستم نرسیده نمیدونم چرا ؟؟ الان میبینم بیشتر بچه هایی که تو بازه زمانی که من کارتم رو تحویل دادم براشون کارتاشون اومده ولی مال من نیومده نمیدونم چه کار کنم ؟؟؟

s1s2s3
March 6th, 2012, 10:50 PM
ییسن دوست عزیز به سایت نظام وظیفه برو و از انجا قسمت خدمات الکترونیکی را بزن و سولات را برایشان ارسال کن یک کد پیگیری می گیری تا فردا جوابت را می دن و سریع ما را هم خبر دار کن

stuntman
March 6th, 2012, 10:59 PM
سلام منم امروز بعد از 20 روز به نظام وظیفه ایمیل دادم که ایا کارت من صادر شده یا نه اونا هم در جواب نوشتن ....... در سیر مراحل رسیدگی به پرونده میباشید بچه ها این یعنی چی بعد از بیست روز خیلی نگران شدم

تا 20 روز مگه نباید صادر بشه ؟؟؟؟

Maschinenbau
March 7th, 2012, 12:20 AM

دوست عزیز،
یک چیزی مینویسم که نگران نباشید. این کار شما بستگی به +10 هم داره. ممکنه اونها یک سری مدارک رو با هم ارسال کنند به مرکز! پس مثلا ممکنه مرکزی که شما اقدام کردید بعد از 15 روز تازه فرستاده باشه پس جای نگرانی نیست.

avayeeshgh
March 7th, 2012, 12:22 AM

تا۲۰روز صادر میشه اما دوستان نگران نباشید. ببینید، من۱۹دی دادم مدارکو،۱۹بهمن اس ام اس اومد(متقاضی گرامی)،۱۱بهمن صادر شده بوده!!!، ۳۰بهمن ایمیل دادم ن.و گفت منتظر باشید درصورتیکه۱۹روز بوده صادر شده بوده!!!! و اوایل اسفند دوباره ایمیل دادم که جواب ندادن! کار من۵۶روز طول کشید در نتیجه دوستان نگران نشن که۲۰یا۳۰یا۴۰ روز شده. ظاهرا سیاستشون عدم پاسخگویی هست اون هم احتمالا چون کار بیشتر از توانشون هست. درمورد دوستانیکه طبیعتاً باید صادر شده باشه و برسه(با توجه به اینکه همزمان هاشون رسیده)، ببینید دادن پست(یکجا) و منطقه به منطقه فرق داره. در هر منطقه هم چون تعداد زیاد هست همه رو تو یک روز نمیرسن برسونن.نگران نباشید، میاد

s1s2s3
March 7th, 2012, 01:01 AM
سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون شا که کارتتون براتون اومده می شه یک زحمت بکشید که خیال همه ما راحت بشه یک ایمیل به نظام وظیفه بزنید و پیگیر کارتتون بشید ببینید چه جوابی به شما میده ببینیم ایا همیجوری فورمالیته جواب می دن یا کارهاشون از روی حساب کتابه این کار را انجام میدید ممنون میشیم

avayeeshgh
March 7th, 2012, 01:07 AM
سلام دوست عزیز ممنون از جوابتون شا که کارتتون براتون اومده می شه یک زحمت بکشید که خیال همه ما راحت بشه یک ایمیل به نظام وظیفه بزنید و پیگیر کارتتون بشید ببینید چه جوابی به شما میده ببینیم ایا همیجوری فورمالیته جواب می دن یا کارهاشون از روی حساب کتابه این کار را انجام میدید ممنون میشیم
چشم اما جواب نمیدن مطمئنا.چون گفتم دفعه دوم که سوال کردم جواب ندادن و حتی سوالمو حذف کردن! یعنی وقتی کد پیگیری میزدم برخلاف همیشه که سوال خودم میومد، سوال خودمم نبود!

s1s2s3
March 7th, 2012, 02:49 AM
بچه ها به نظر شما چرا بعضی ها را مشمول و بعضی ها را متقاضی می نویسند فکر کنم اونهایی که از مرحله دوم نوبتشون شده یعنی از 10 بهمن به بعد مشمول نوشتند ولی 10 دی ماهی ها را متقای نوشتند ولی من برگه ای را که تو پلیس +10 مدارکم را توش انداختند نوشته بود مشمول

s1s2s3
March 7th, 2012, 02:51 AM
راستی بچه ها به نظر شما ملاک صدور کارت اطلاعاتی است که +10 اینترنتی وارد می کنه یا نه باید مدارکمون (منظور کارت پایان خدمت و فتوکپی ها)با پست به سازمان وظیفه ارسال بشه و بعد کارت صادر بشه خواهشا یکی که معلومات داره جواب بده

avayeeshgh
March 7th, 2012, 07:17 AM
بچه ها به نظر شما چرا بعضی ها را مشمول و بعضی ها را متقاضی می نویسند فکر کنم اونهایی که از مرحله دوم نوبتشون شده یعنی از 10 بهمن به بعد مشمول نوشتند ولی 10 دی ماهی ها را متقای نوشتند ولی من برگه ای را که تو پلیس +10 مدارکم را توش انداختند نوشته بود مشمول

دوست عزیز وقتی بعد از صدور کارت هوشمند تازه برای من پیامک اومد در حال بررسی است!، چه انتظاری داری؟پیامکو جدی نگیر

راستی بچه ها به نظر شما ملاک صدور کارت اطلاعاتی است که +10 اینترنتی وارد می کنه یا نه باید مدارکمون (منظور کارت پایان خدمت و فتوکپی ها)با پست به سازمان وظیفه ارسال بشه و بعد کارت صادر بشه خواهشا یکی که معلومات داره جواب بده

بدون شک ملاک اطلاعات موجود در سیستم ن.و و اصل کارت قدیمی هست چرا که +۱۰ یکی از اطلاعات روی کارت جدید من رو اشتباه وارد سیستم کرد ولی روی کارت هوشمندم بدرستی و مطابق کارت قدیم چاپ شده.
منطقیش اینه که نیازی به رسیدن مدارک از+۱۰ نباشه (البته بشرطی فرض رو بر این بذاریم که +۱۰ دیر میفرسته وگرنه تا یک هفته هم طول بده فرقی نداره چون تو ن.و هم به محض وارد شدن به سیستم کاری انجام نمیشه و طول میکشه.) چرا که اطلاعات صحیح شما در سیستم هست و فقط به این توجه می کنن که شما درخواست دادی،بعد همه کارا رو ظاهرا از رو همون سیستم خودشون که زمان معافیت ثبت شده انجام میدن.

avayeeshgh
March 7th, 2012, 07:26 AM
سلام دوستان من 12 بهمن کارتمو تحویل دادم برام هم اس ام اس متقاضی گرامی اومده بود ولی تا حالا کارتم دستم نرسیده نمیدونم چرا ؟؟ الان میبینم بیشتر بچه هایی که تو بازه زمانی که من کارتم رو تحویل دادم براشون کارتاشون اومده ولی مال من نیومده نمیدونم چه کار کنم ؟؟؟

دوست عزیز برادر من ۱۵بهمن داده مدارکو. هروقت کارت برادرم اومد خبرت می کنم که بدونی دیر شده یا نه . معافیتش هم نه کفالت هست نه پزشکی. موارد خاص هست،پیامک رو هم ۲روز بعدش گرفت اما مطمئنا کارت شما و برادرم حداکثر اولین روز بعد عید یعنی۵تا۱۰فروردین میاد(پست و ن.و از۵/۱/۹۱کار می کنن)

bahram20002002
March 7th, 2012, 09:27 AM
سلام دوستان من دیشب برای سایت ن . و نامه زدم که در جواب به من اینو نوشته

شرح درخواست: با سلام و خسته نباشيد من كارت معافيت خودبراي تعويض كارت ها در تاريخ 12 بهمن ماه تحويل پليس +10 داده ام ولي تا كنون كارتم بدستم نرسيده است ممنون ميشم كه بگيد در چه مرحله اي از كار ميباشد
كد ملي: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شرح پاسخ: باسلام منتظر صدوركارت باشيد

یعنی چی ؟؟ کارت من یعنی هنوز صادر نشده ؟؟؟ یا اینکه زیاد نمیشه روی حرفشون اعتماد کرد ؟؟؟

star_galaxy
March 7th, 2012, 12:59 PM
سلام دوستان. باز هم علی رغم اینکه چند نفر از دوستان کارتشون اومده، باز هم بقیه احساس نگرانی می کنند که چرا کارت ما هنوز نیومده.
منم تحت تاثیر این نگرانیها، دیروز باز هم از سایت ن.و استعلام کردم برای بار دوم (تاریخ ارسال مدارک: 22 دی) و اینبار پاسخ آمد که: با سلام ، كارت شما در سير مراحل صدوركارت مي باشد. و از طريق پست به آدرس شما ارسال خواهد شد.

اینه که اصلا هیچ گونه نگرانی به خودتون راه ندین. بالاخره کارت همه میاد.

avayeeshgh
March 7th, 2012, 01:01 PM
سلام دوستان من دیشب برای سایت ن . و نامه زدم که در جواب به من اینو نوشته

یعنی چی ؟؟ کارت من یعنی هنوز صادر نشده ؟؟؟ یا اینکه زیاد نمیشه روی حرفشون اعتماد کرد ؟؟؟

اصلا اعتماد نکن چرا که اتومات همهشون میگن منتظر باشید همونطور که پیامکشون هم الکی بود!بعد از صدور تازه میگفت در دست بررسیه! نمیدونم از نظر فنی چه مشکلی هست که پیگیری نداره این قضیه؟!
اگر پستهای قبلی من رو بخونید متوجه میشید که اینو گفتم:

۱- کارتم۱۱بهمن صادر شده
۲- اول اسفند استعلام کردم از سایت ن.و گفت منتظر باشید!
=>نتیجه اینکه کارتم روزها قبل صادر شده بود لی گفت منتظر باشید! یعنی پیگیری نمی کنن.دلیلی هم نداره فقط واسه تعویض پیگیری نکنن،احتمالا یه مشکلی تو سیستمشون دارن وگرنه با تعویضیا پدرکشتگی که ندارن!

avayeeshgh
March 7th, 2012, 01:05 PM
سلام دوستان. باز هم علی رغم اینکه چند نفر از دوستان کارتشون اومده، باز هم بقیه احساس نگرانی می کنند که چرا کارت ما هنوز نیومده.
منم تحت تاثیر این نگرانیها، دیروز باز هم از سایت ن.و استعلام کردم برای بار دوم (تاریخ ارسال مدارک: 22 دی) و اینبار پاسخ آمد که: با سلام ، كارت شما در سير مراحل صدوركارت مي باشد. و از طريق پست به آدرس شما ارسال خواهد شد.

اینه که اصلا هیچ گونه نگرانی به خودتون راه ندین. بالاخره کارت همه میاد.

کاملا تایید میشه. ببینید دوستان وقتی کارت کسایی که کفالت و پزشکی بوده وتازه کارت من رو +۱۰ بیماریمو اشتباه زده بود و... اومد، دیگه به کی میخوان گیر بدن؟! دیر و زود داره اونم نهایت بعد تعطیلات عید حداکثرشه که دستتونه انشاء الله

avayeeshgh
March 7th, 2012, 11:37 PM
گویا فقط به من پاسخ داده نشد!

دوست عزیز واقعاً جواب سوالتونو نمیدونم وگرنه جواب میدادم. درمورد سیاه سفید مشکلی نیست. فکر میکنم اگر نیاز به رفع نقص مثلا همین عکس باشه پیامک میدن اما دقیق نمیدونم.

simon3333
March 8th, 2012, 12:05 AM
سلام دوستان
من چند وقت هست که می خوام کارت معافی رو تعویض کنم و تا الان موفق نشدم. معافیتم مربوط به سال ۸۵ هست. می خواستم بپرسم که آیا هنوز هم وقت هست؟ مثلا در هفته آینده(۲۰ اسفند) می تونم کارتم رو ببرم برای پلیس +۱۰؟
ممنونم

avayeeshgh
March 8th, 2012, 12:48 AM
سلام دوستان
من چند وقت هست که می خوام کارت معافی رو تعویض کنم و تا الان موفق نشدم. معافیتم مربوط به سال ۸۵ هست. می خواستم بپرسم که آیا هنوز هم وقت هست؟ مثلا در هفته آینده(۲۰ اسفند) می تونم کارتم رو ببرم برای پلیس +۱۰؟
ممنونم
سلام بر شما
بله میشه.مشکلی نداره. فقط زودتر اقدام کنید که زودترم بدستتون برسه

hoomi_mcitp
March 10th, 2012, 02:27 PM
دوستان الان 1 ماه شده که من درخواست تعویض دادم ولی هنوز کارت هوشمند به دستم نرسیده. میخواستم ببینم چقدر زمانش طول می کشه و چجوری میشه پی گیری کرد؟

bahram20002002
March 10th, 2012, 02:57 PM
سلام دوستان من امروز رفتم پلیس +10 بهم گفتن ن و سیستم پیگیری رو بهشون نداده منم گفتم پس باید چه جوری اقدام بکنم اونها هم بهم گفتن باید بری ن و از اونجا میتونی پیگیری کنید من اگه تا فردا نیاد کارتم فردا میرم ن و ببینم چرا تا حالا نیومده

avayeeshgh
March 10th, 2012, 03:19 PM
دوستان الان 1 ماه شده که من درخواست تعویض دادم ولی هنوز کارت هوشمند به دستم نرسیده. میخواستم ببینم چقدر زمانش طول می کشه و چجوری میشه پی گیری کرد؟
برای من۵۵روز طول کشید
برای پیکیری اگر موفق بشید تلفن ن.و و یا بخش خدمات الکترونیکی سایت ن.و اما فقط جواب میدن منتظر باشید!

avayeeshgh
March 10th, 2012, 03:20 PM
سلام دوستان من امروز رفتم پلیس +10 بهم گفتن ن و سیستم پیگیری رو بهشون نداده منم گفتم پس باید چه جوری اقدام بکنم اونها هم بهم گفتن باید بری ن و از اونجا میتونی پیگیری کنید من اگه تا فردا نیاد کارتم فردا میرم ن و ببینم چرا تا حالا نیومده
سلام.شما چند روزه هست مدارک دادید؟تا۶۰روز که عادی هست

bahram20002002
March 10th, 2012, 03:35 PM
چهارشنبه بیاد میشه 6 هفته

اخه دیدم بعضی از بچه ها دیرتر از من اقدام کردن ولی دستشون رسیده ولی مال من نرسیده من 12 بهمن اقدام کردم تو همین جا دونفر اعلام کردن که مال اونها اومده یکیشون مال 13 بهمن بوده یکیشون هم مال 15 هوم بوده اخه اگه دیر بیاد باید برای اونها از مال من دیرتر باید بیاد

sisyphus
March 10th, 2012, 04:35 PM
خب من تجربه‌ام رو برای دوستانی که کارتشون رو دادن برای تعویض و الان گذرنامه می‌خوان بگم:

قاعدتا باید اول برید اداره گذرنامه (من اونی که توی خیابون پروین در تهرانپارس هست رو رفتم) با کپی کارت (اگر ندارید فکر کنم سریالش کافی باشه) و کارت ملی و شناسنامه و رسید تعویض کارت. به باجه دبیرخانه برید و با دادن مدارکتون ازشون بخواین که بهتون یه نامه استعلام از ن.و. بدن. نامه رو باید ببرید ن.و. (میدان سپاه). باید برید باجه استعلام‌ها/صدور کارت (در گوشه سالن). با نشون دادن نامه استعلام، اگر سرباز اونجا قصد اذیت کردنتون رو نداشته باشه، بهتون یه فرم می‌ده که اطلاعتتون رو داخلش پر کنید (اسم و تاریخ تولد و کد ملی و ...). اگر نداد (و اداره گذرنامه هم شما رو فرستاده بود اونجا) تسلیم نشید و بهش تا می‌تونید گیر بدید. (مثلا می‌تونید بگید یه سرهنگ در گذرنامه گفت اسم اون سربازی که می‌گه استعلام نمی‌دیم به گذرنامه رو به من بگو ;)) اون برگه رو به همراه نامه استعلام ازتون می‌گیره و بهتون می‌گه پسفردا برید دبیرخانه اداره گذرنامه (شهرآرا) تا جوابش رو بگیرید. بعد از گرفتن جواب استعلام، به همراه مدارک لازم برای گذرنامه (پوشه، عکس و ...) دوباره باید برید اداره گذرنامه‌ای که قبلا رفته بودید و این بار ازتون پوشه رو می‌گیرن.

دقت کنید که اصلا روند مشخصی وجود نداره! قرار مدارهای ن.و. و اداره گذرنامه هر روز تغییر می‌کنه (یکی در دبیرخانه گذرنامه (شهرآرا) به من گفت همین وضع هم فقط برای قبل از عیده). من دو بار بین ن.و. و گذرنامه برای گرفتن استعلام از ن.و. پاس داده شدم!

Ali2011
March 11th, 2012, 03:47 PM
سلام دوستان
من امروز رفتم برای تعویض کارت معافیت. یکی از گزینه ها در فرم تعویض کارت معافیت، میزان قد متقاضی بود ولی من اون رو اشتباهی حدود ۱۰ cm کمتر نوشتم. به نظر شما مشکل ایجاد میشه؟ اصلا مهم هست؟
ممنون

maysammaysam
March 11th, 2012, 04:01 PM
من در خارج از ایران تحصیل ميکنم و کارت معافیت پزشکی دارم و تازه از این قضیه (تعويض کارت های معافيت با کارتهاي جديد هوشمند) باخبر شدم و تا 10 اردیبهشت هم وقت دارم. کسی میدونه باید چکار کنم؟ چطوری برای تعویض کارت اقدام کنم؟

avayeeshgh
March 11th, 2012, 04:11 PM
چهارشنبه بیاد میشه 6 هفته

اخه دیدم بعضی از بچه ها دیرتر از من اقدام کردن ولی دستشون رسیده ولی مال من نرسیده من 12 بهمن اقدام کردم تو همین جا دونفر اعلام کردن که مال اونها اومده یکیشون مال 13 بهمن بوده یکیشون هم مال 15 هوم بوده اخه اگه دیر بیاد باید برای اونها از مال من دیرتر باید بیاد
برادر من هم۱۵بهمن داد مدارکو اما نیومده هنوز.نگران نباش

avayeeshgh
March 11th, 2012, 04:16 PM
من در خارج از ایران تحصیل ميکنم و کارت معافیت پزشکی دارم و تازه از این قضیه (تعويض کارت های معافيت با کارتهاي جديد هوشمند) باخبر شدم و تا 10 اردیبهشت هم وقت دارم. کسی میدونه باید چکار کنم؟ چطوری برای تعویض کارت اقدام کنم؟
قانونیش اینه که از طریق سفارت اقدام کنید. ممکنه بخاطر سبک شدن کارشون قبول نکنن! و از طرفی توصیه نمیکنم از طریق سفارت اقدام کنید. اگر کارتتون تهران هست ،به یکی از دوستان یا فامیل وکالت بدید انجام بده(حالا ممکنه+۱۰ها اذیت کنن اما نهایتا انجام میشه) ولی اگر کارت با خودتون هست(کارتو پست نکنید چون گم بشه باید مراحل المثنی طی بشه که خیلی طولانی هست) هروقت اومدید تعویض کنید(با نشون دادن مهر خروج و ورود پاسپورت ثابت میشه ایران نبودید و بی خبرید) مشکلی پیش نمیاد.این۱۰اردیبهشت معنیش این نیست که کسی اومد عوض نمیکنن بلکه کسی که تا۱۰م نیومد کارت قدیمیشو نمیتونه جایی نشون بده.

avayeeshgh
March 11th, 2012, 04:17 PM
سلام دوستان
من امروز رفتم برای تعویض کارت معافیت. یکی از گزینه ها در فرم تعویض کارت معافیت، میزان قد متقاضی بود ولی من اون رو اشتباهی حدود ۱۰ cm کمتر نوشتم. به نظر شما مشکل ایجاد میشه؟ اصلا مهم هست؟
ممنون
نه اصلا مهم نیست
مشخصات خدمتی-معافیت-شناسنامه ای مهم هست
قد و وزن و شغل و... مشکلی نیست

maysammaysam
March 11th, 2012, 04:29 PM
یه جورایی از استدلالت خوشم اومد رفیق... منم شاید همین کارو بکنم... اعتباری به حرف این عزیزان نیست... البته منم خارجم اگر ایران بودم شاید بیشتر به این قضیه فکر میکردم...

حالا اومدیم و اعتبار پاسپورت تموم شد و خواستیم عوضش کنیم. اونوقت دوباره کارمون گیره. حتی اگر خارج باشی. یا من دارم اشتباه میکنم؟

maysammaysam
March 11th, 2012, 04:33 PM
قانونیش اینه که از طریق سفارت اقدام کنید. ممکنه بخاطر سبک شدن کارشون قبول نکنن! و از طرفی توصیه نمیکنم از طریق سفارت اقدام کنید. اگر کارتتون تهران هست ،به یکی از دوستان یا فامیل وکالت بدید انجام بده(حالا ممکنه+۱۰ها اذیت کنن اما نهایتا انجام میشه) ولی اگر کارت با خودتون هست(کارتو پست نکنید چون گم بشه باید مراحل المثنی طی بشه که خیلی طولانی هست) هروقت اومدید تعویض کنید(با نشون دادن مهر خروج و ورود پاسپورت ثابت میشه ایران نبودید و بی خبرید) مشکلی پیش نمیاد.این۱۰اردیبهشت معنیش این نیست که کسی اومد عوض نمیکنن بلکه کسی که تا۱۰م نیومد کارت قدیمیشو نمیتونه جایی نشون بده.

جواب خوبی بود. من پدرم رفته، با اینکه وکالتنامه هم داره، میگن که بايد خودش باشه که اثر انگشت بگیریم.

avayeeshgh
March 11th, 2012, 04:36 PM
جواب خوبی بود. من پدرم رفته، با اینکه وکالتنامه هم داره، میگن که بايد خودش باشه که اثر انگشت بگیریم.
دوست عزیز جوابی که دادن از رو بی سوادی هست.باید انجام بدن.وقتی وکیل میاد اثر انگشتم وکیل میده.
بالاخره شما میتونی ثابت کنی نبودی ایران اونش کاری نداره. نگران نباش اگر خانواده موفق نشده بذار هروقت اومدی ایران
در ضمن به پدر بگو از خودشون بپرسه چیکار کنی؟ حتما میگن پاشو بیا ایران!

bahram20002002
March 11th, 2012, 08:15 PM
دوستان من امروز رفتم ن و اونجا جواب درست حسابی ندادن مرده بهم گفت وقتی کارتت صادر بشه برات اس ام اس میاد بعد بهش گفتم که تعدادی از بچه ها کارتاشونو تحویل گرفتن گفت که هنوز کارتی رو کسی نگرفته یکی از بچه ها بود مثل ما بود میگفت یکی از این سرهنگ ها بهش گفته که کارت ها صادرشدن و الان تو ن و هست و بعدا به پست تحویل میدن شما براتون اس ام اس براتون اومده که کارتتون صادر شده ؟؟؟؟؟؟

avayeeshgh
March 11th, 2012, 08:22 PM
دوستان من امروز رفتم ن و اونجا جواب درست حسابی ندادن مرده بهم گفت وقتی کارتت صادر بشه برات اس ام اس میاد بعد بهش گفتم که تعدادی از بچه ها کارتاشونو تحویل گرفتن گفت که هنوز کارتی رو کسی نگرفته یکی از بچه ها بود مثل ما بود میگفت یکی از این سرهنگ ها بهش گفته که کارت ها صادرشدن و الان تو ن و هست و بعدا به پست تحویل میدن شما براتون اس ام اس براتون اومده که کارتتون صادر شده ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز اگر اون حرفش درسته که کسی کارت نگرفته!!! اونم درسته که اس ام اس میاد!!!! کدوم اس ام اس؟!وقتی ۵روز بعد صدور اس ام اس میاد در حال بررسی است!!! بعد صدور چه اس ام اسی میدن؟!

pota10010
March 12th, 2012, 09:54 AM
بچه ها من هر بار زنگ میزنم ن .و میگن کارت هیچ کسو ندادن! ای باب چرا اینطوری میکنن! خانمه گفت 2 ماه دیگه باید صبر کنی! گفتم بابا بچه ها میگن کارتاشون اومده! میگفت امکان نداره! بابا این چه وضعیه آخه

hoomi_mcitp
March 12th, 2012, 12:18 PM
یه سوال دوستان ، روی برگه ای که من از پلیس +10 گرفتم زده اعتبار این برگه 1 ماه می باشد در مدت این 1 ماه اگه کارت نرسید پیگیری کنید ولی ظاهرا 60 روزی طول می کشه. حالا اعتبار این برگه تموم شده مشکلی پیش نمیاد؟

avayeeshgh
March 12th, 2012, 04:44 PM
یه سوال دوستان ، روی برگه ای که من از پلیس +10 گرفتم زده اعتبار این برگه 1 ماه می باشد در مدت این 1 ماه اگه کارت نرسید پیگیری کنید ولی ظاهرا 60 روزی طول می کشه. حالا اعتبار این برگه تموم شده مشکلی پیش نمیاد؟
نه مشکلی نیست. اگر جایی لازم شد مثلا اداره گذرنامه میری ن.و تاییدیه میگیری

mab
March 12th, 2012, 04:46 PM
حتماً ما دروغ میگیم!!!!

والا منم از يه +10 پرسيدم گفت كارت هيشكي با تاكيد هنوز نيومده

واقعا شما راست ميگيد؟؟؟!!!!

keivanpro
March 12th, 2012, 06:44 PM

شما کی مدارکتو تحویل دادی؟
من که این چند روز اخیر دادم
پایین رسیدی که بهم دادن نوشته دو ماه اعتبار داره
از اون زنه هم توی +10 پرسیدم گفت به ما اعلام کردن نهایت دو ماهه صادر می شه
من فقط نگران مدرک تحصیلیمم که آخرین مدرک را ننوشتم از اون جهت بهم گیر بدن

avayeeshgh
March 12th, 2012, 07:03 PM
والا منم از يه +10 پرسيدم گفت كارت هيشكي با تاكيد هنوز نيومده

واقعا شما راست ميگيد؟؟؟!!!!
نه . +۱۰ راست میگه که تو جریان تعویض به هممون ۱۰۰تا دروغ گفته! بعلاوه برگردید عقب و ماجرای بارکد صدور کارت من رو بخونید که دست گل بی نظیری از +۱۰هست!

​اصلا متوجه نمیشن

hoomi_mcitp
March 12th, 2012, 08:33 PM

من 17 بهمن دادم. برای بقیه هم تو برگشون زده 2 ماه اعتبار؟

hoomi_mcitp
March 12th, 2012, 10:51 PM
این اعتبار برگه تموم شده نکنه دیگه کارت و نفرستن بجاش بفرستنم سربازی؟ رکب نزنن یوقت!!

Bingo
March 13th, 2012, 03:08 PM
برای من همین الآن اومد !
کفالت بودم و 23 بهمن کارت رو داده بودم. روش هم نوشته تاریخ صدور 2/12/90
برای دوستم که پزشکی هست و همراه من کارت رو داد هنوز نیومده.

mab
March 13th, 2012, 03:21 PM
برای من همین الآن اومد !

آقا مال منم اومد . 23 ام داده بودم.

msaber2
March 13th, 2012, 04:24 PM
من امسال کارتمو گرفتم و البته هوشمند نیست

باید کارتو عوض کنم؟

شنیده بودم که تعویض کارت برای کسانی است که قبل از سال 1389 کارت آنها صادر شده

keivanpro
March 13th, 2012, 04:25 PM
برای من همین الآن اومد !

آقا تبریک می گم
مثل این که کارشون افتاده روی غلطک تو ایران همیشه اینطوریه... اول کارها بی نظمی بیشتره... بعد کم کم راه می افتن
جالب اینه که تقریبا" یک هفته ای کارت شما صادر شده و یک ماهه دستتون رسیده

keivanpro
March 13th, 2012, 04:26 PM
من امسال کارتمو گرفتم و البته هوشمند نیست

باید کارتو عوض کنم؟

شنیده بودم که تعویض کارت برای کسانی است که قبل از سال 1389 کارت آنها صادر شده

اگه هوشمند نیست حتما" باید عوض کنید
کل سیستم کارت توی ایران داره هوشمند می شه
هر چه زودترم بدید بهتره

keivanpro
March 13th, 2012, 04:32 PM
​اصلا متوجه نمیشن[/QUOTE]

من تاریخ فارغ التحصیلی لیسانسم بهمن 83 است و تاریخ صدور کارت معافیم بهمن 85 می ترسم شک کنن از روی تاریخ ها که چطوری می شه من بدون غیبت معاف شده باشم بعد برن پیگیری کنن
در صورتی که حتی یک روزم غیبت ندارم اون زمان یعنی سال 85 دانشجوی ارشد بودم و توی پرونده نظام وظیفه ام یک نامه از دانشگاه ارشدم هست که گواهی اشتغال به تحصیله

امروز برای من اس ام اس اومد که مشمول گرامی درخواست تعویض کارت شما مورد بررسی قرار گرفت
باید می زدن در حال بررسی است... یعنی با توجه به این فعل کارت را ما را تایید کردن؟ یعنی کانفیرم شده؟ چون من الان می بینم دوستایی که بهمن دادن همه سر یک هفته کارتهاشون صادر شده... خوب قبل از صدور کارت حتما" یک سری مراحل باید طی بشه و کسایی مدارک را چک کنن و تایید کنن... اون صدور کارت مرحله آخره یعنی اگر کسی کارتش بعد از یک هفته صادر شده یعنی حداقل چهار پنج روز قبلش مدارکش را چک کردن و تایید کردن و بعدش رفته برای صدور کارت

bahram20002002
March 13th, 2012, 04:43 PM
دوستان من دیگه داره اعصابم داره خورد میشه نمیدونم چه کنم هنوز که کارت من نیومده در خونمون مال خیلی ها صادر شده با اینکه من 12 بهمن اقدام کردم ولی هنوز نیومده ولی دوستانی که 23 بهمن اقدام کردن اومده بچه نمیدونید میشه از کجا پیگیری کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیگه واقعا نمیدونم چه کنم

behnam_a
March 13th, 2012, 05:19 PM
پدرم در ایران در تاریخ 15 بهمن برای تعویض کارت معافی کفالتم اقدام کرد.انگار امروز هم پست برده جلو خونمون در تهران کارت هوشمند رو تحویل داده

pota10010
March 13th, 2012, 07:46 PM
سلام بچه ها .کارت منم امروز اومد.15 بهمن مدارکمو داده بودم....نگران نباشید.ماله همه میاد.از من نگران تر و دلشوره دار تر تو دنیا وجود نداره.

mostafad
March 13th, 2012, 09:10 PM
من مداركمو 30 بهمن تحويل دادم و رسيد رو همون روز گرفتم..ولي هنوز اس ام اس برام نيومده! نكنه مدارك من گم شده؟؟ :lipsrsealed:
به نظر شما چيكار كنم :undecided:

star_galaxy
March 13th, 2012, 10:34 PM
دوستان خودتونو نگران نکنید. من که مدارکمو 22 دی تحویل داده بودم (معافیت پزشکی)، هنوز کارتم نیومده! اصلا هم نمیتونم حدس بزنم که کی میاد چون هیچ الگوی مشخصی وجود نداره. کسی هم پاسخگو نیست!

maysammaysam
March 13th, 2012, 11:05 PM
پدرم در ایران در تاریخ 15 بهمن برای تعویض کارت معافی کفالتم اقدام کرد.انگار امروز هم پست برده جلو خونمون در تهران کارت هوشمند رو تحویل داده

سلام
شما ایران نيستيد؟ پدر من 2 جا برده گفتند بايد خودش باشه اثر انگشت بگيريم. شما کجا برديد؟ ميشه آدرسشو به منم بگيد؟

s1s2s3
March 14th, 2012, 01:17 AM
ببخشید مال شما پزشکیه یا کفالت

M0hajer
March 14th, 2012, 02:24 AM
سلام
شما ایران نيستيد؟ پدر من 2 جا برده گفتند بايد خودش باشه اثر انگشت بگيريم. شما کجا برديد؟ ميشه آدرسشو به منم بگيد؟

به پدر من هم همینو گفتن.

bahram20002002
March 14th, 2012, 04:58 PM
دوستان بلاخره کارت منم اومد مدارک رو 12 بهمن تحویل داده بودم و تاریخ صدور رو زدن 30 بهمن ماه یعنی یه چیزی حدود 25 روز دست پست بوده

mostafad
March 14th, 2012, 05:53 PM
من مداركمو 30 بهمن تحويل دادم و رسيد رو همون روز گرفتم..ولي هنوز اس ام اس برام نيومده! نكنه مدارك من گم شده؟؟ :lipsrsealed:
به نظر شما چيكار كنم :undecided:

كسي نميدونه براي من كه اس ام اس نيومده چيكار بايد انجام بدم؟

amin reza
March 14th, 2012, 06:01 PM
كسي نميدونه براي من كه اس ام اس نيومده چيكار بايد انجام بدم؟
واسه منم نیومده.
یک سوال اینجا پیش می یاد:undecided:
دوستان عزیز، سیم کارت شما مثل بنده از نوع اعتباریه؟:confused:

stuntman
March 14th, 2012, 06:30 PM
واسه منم نیومده.

واسه منم نیومده ..نه سیمکارتم اعتباری نیست

mas0o0ud
March 14th, 2012, 06:36 PM
دوستانی که کارتاشون اومده شهرستان زندگی میکنن یا تهران؟ من مدارکم رو 11 بهمن دادم هنوز خبری نیست.

avayeeshgh
March 14th, 2012, 07:23 PM
دوستانی که کارتاشون اومده شهرستان زندگی میکنن یا تهران؟ من مدارکم رو 11 بهمن دادم هنوز خبری نیست.

من تهران هستم

keivanpro
March 14th, 2012, 07:37 PM
واسه منم نیومده.

مال من اعتباریه
ولی مدارکمو که تحویل دادم همون فردای بعد از تحویل مدارک ساعت دو بعد از ظهر برام اس ام اس اومد که تعویض کارت شما مورد بررسی قرار گرفت
به اعتباری بودن و این مسائل ربطی نداره
به نظرم تا حدی به نحوه عملکرد پلیس +10 که مدارک را می فرسته بستگی داره
یک مقدار از این بی نظمی ها هم به خاطر مرتب نبود و نداشتن نظم توی کارها و از همه مهمتر حجم زیاد کارشونه
من که رفتم مدارک را بدم خیلی ها اومده بودن تازه ببینن تعویض کارت چه مدارکی می خواد و گذاشته بودن تا ده اردیبهشت مدارک را بدن
به نظرم بعد از عید حجم کار نظام وظیفه خیلی بیشتر از الان می شه چون حجم وحشتناکی کار می ریزه سرشون خیلی ها گذاشتن واسه اون موقع
من با یکی از بستگانمون که هنوز کارتشو نداده صحبت می کردم می گفت به هر کس در مورد تعویض کارت می گم اصلا" خبر نداره
هر چی زودتر بدیم به نفعمونه... یک کاریه که چه بخواییم چه نخواییم باید بکنیم دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

mostafad
March 14th, 2012, 07:57 PM
سيم كارت من دايمي هست.اصفهان هستم.هيچ سايت يا تلفن يا شماره ارسال اس ام اسي نيست كه بتونم پيگيري كنم كه آيا مدارك من به دستشون رسيده؟

Wolferl
March 14th, 2012, 08:16 PM
من تا آخر فروردین ایران هستم و کارت معافیت من قدیمیه (سال 88) آیا لازم هست کارتم و تعویض کنم؟ تو فرودگاه مشکلی پیش نمیاد؟ چون میترم تو این 1 ماه که هستم کارت جدید دستم نرسه

Armik
March 14th, 2012, 08:23 PM
من تا آخر فروردین ایران هستم و کارت معافیت من قدیمیه (سال 88) آیا لازم هست کارتم و تعویض کنم؟ تو فرودگاه مشکلی پیش نمیاد؟ چون میترم تو این 1 ماه که هستم کارت جدید دستم نرسه

چه چیزهایی میگی ها ! معلومه که 1 ماهه نمیاد ;) تازه به عیدم خورده !

parsteam
March 15th, 2012, 09:29 AM
دوستان ارجمند صابون به دلتون نزنید من که 20 دی دادم هنوز کارتم نیومده !!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا بگم چی کارشون کنه کاشکی نمی دادم صبر میکردم اونور عید میدادم، بد بختی چند روز دیگه باید خونه رو تخلیه کنم و ادرسم عوض میشه،من فک کردم حداکثر دو ماه میاد !!!!!!!!!

star_galaxy
March 15th, 2012, 03:11 PM
دوستان ارجمند صابون به دلتون نزنید من که 20 دی دادم هنوز کارتم نیومده !!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا بگم چی کارشون کنه کاشکی نمی دادم صبر میکردم اونور عید میدادم، بد بختی چند روز دیگه باید خونه رو تخلیه کنم و ادرسم عوض میشه،من فک کردم حداکثر دو ماه میاد !!!!!!!!!

دوست عزیز، منم 22 دی مدارکمو دادم و هنوز کارتمو دریافت نکردم. دیشب هم باز استعلام کردم از سایت نظام وظیفه که چنانچه كارت من صادر شده، باركد پستي را ارائه بدین كه شخصا به اداره پست برم و كارت را تحويل بگيرم....اینم از جوابی که بهم دادن: منتظر پاسخ بمانيد ....نمیدونم دیگه چکار باید بکنم...

audir8
March 15th, 2012, 04:37 PM
بچّه ها از 5 ام نظام وظیفه بازه؟ کاری انجام میدن؟

من هم 25 بهمن دادم هیچ خبری نیست.

mohamaad
March 15th, 2012, 04:41 PM
دوستان سوالی داشتم این کارت پاین خدمت که صادر میکنند تاریخ صدورش همون تاریخ قبلی هستش یا تاریخ جدید میزنند؟

bahram20002002
March 15th, 2012, 07:41 PM
دوستان یه چیزی بگم وقتی من از پستچی کارتم رو گرفت داشت میرفت که من سریع در خونه همسایمون گیرش آوردم بعد گفتم که کارت هوشمند اوردید گفت آره مشخصاتمو گرفت و گفت آره دست من هست وقتی کارتو گرفتم گفتم که دفعه اولی هست که اومدید گفت نه تا حالا چندباری اومدم نبودید بهش گفتم چرا پس برگه نداختین گفت دیگه نمیدازیم بعد از سه بار اگه نبودید میبریم اداره پست محلتون باید خودتون بیایید و بگرید منم گفتم از کجا بفهم که اومدین یا نه گفت من نمیدونم به ما گفتن دیگه برگه ندازیم

من به شما دوستان پیشنهاد میکنم که یه سری به اداره پست محلتون بزنید

parsteam
March 15th, 2012, 08:42 PM
دوستان یه چیزی بگم وقتی من از پستچی کارتم رو گرفت داشت میرفت که من سریع در خونه همسایمون گیرش آوردم بعد گفتم که کارت هوشمند اوردید گفت آره مشخصاتمو گرفت و گفت آره دست من هست وقتی کارتو گرفتم گفتم که دفعه اولی هست که اومدید گفت نه تا حالا چندباری اومدم نبودید بهش گفتم چرا پس برگه نداختین گفت دیگه نمیدازیم بعد از سه بار اگه نبودید میبریم اداره پست محلتون باید خودتون بیایید و بگرید منم گفتم از کجا بفهم که اومدین یا نه گفت من نمیدونم به ما گفتن دیگه برگه ندازیم

من به شما دوستان پیشنهاد میکنم که یه سری به اداره پست محلتون بزنید

بدون بارکد پستی که نمیشه !!!!!!!!!!!!!! همین جوری می ری پست بار کد هم داری میخوان بخورنت وای به حالی که دست خالی بری پست !!!!!!!!!!

FanTasTic
March 15th, 2012, 09:28 PM
درود

بچه ها آخرین مهلت واسه کارت های پایان خدمت صادره برج 12 / 1389 ، ترخیصی 18 / 4 / 1389 کیه ؟؟؟ و چه مدارکی می خواد ؟؟؟

من الان فهمیدم که پایان خدمت ها هم هستن . دیگه من این 36 صفحه رو با این سرعت اینترنت نخونم ...

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا

avayeeshgh
March 15th, 2012, 10:18 PM
دوستان سوالی داشتم این کارت پاین خدمت که صادر میکنند تاریخ صدورش همون تاریخ قبلی هستش یا تاریخ جدید میزنند؟

درود

بچه ها آخرین مهلت واسه کارت های پایان خدمت صادره برج 12 / 1389 ، ترخیصی 18 / 4 / 1389 کیه ؟؟؟ و چه مدارکی می خواد ؟؟؟

من الان فهمیدم که پایان خدمت ها هم هستن . دیگه من این 36 صفحه رو با این سرعت اینترنت نخونم ...

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا

سلام
روی کارتهای جدید تاریخ صدور الان رو میزنن نه قبلی!
الان فقط معافیت رو عوض میکنن نه پایان خدمت.
ن.و از ۵فروردین بازه و کار هم انجام میده

Wolferl
March 16th, 2012, 07:13 PM
چه چیزهایی میگی ها ! معلومه که 1 ماهه نمیاد ;) تازه به عیدم خورده !

اگه تعویض نکنم و همین دستم باشه مشکلی که پیش نمیاد؟

avayeeshgh
March 16th, 2012, 07:38 PM

بالاخره باید عوض کنید اما واقعاً هیچکس نمیتونه بشما بگه الان عوض کن یا اگر الان تعویض نشد بعداً چی میشه

parsteam
March 16th, 2012, 08:09 PM
اگه مشکلی نداری برو بده برای تعویض چون بالاخره باید بدی برای تعویض

Wolferl
March 17th, 2012, 01:07 AM
اگه مشکلی نداری برو بده برای تعویض چون بالاخره باید بدی برای تعویض

مشکل رو چند صفحه پیش عرض کردم . تا 20 فروردین ایران هستم و برمیگردم آلمان.

parsteam
March 17th, 2012, 06:30 AM
مشکل رو چند صفحه پیش عرض کردم . تا 20 فروردین ایران هستم و برمیگردم آلمان.

اگه کسی رو این ور داری بده برای تعویض و ادرس طرف رو بده وقتی رسید دستش اونم واست پست میکنه اونور
در کل در حال حاضر چیزی به عنوان لغو معافیت به جهت تعویض نکردن کارت نداریم
به نظر من بی خیال برو خوش باش

star_galaxy
March 17th, 2012, 01:06 PM
من امروز رفتم ن.و و از طریق سامانه استعلام، وضعیت صدور کارتمو جویا شدم. نکته جالب اینجاست که روی برگه استعلام شماره کارتی که درج شده، مربوط به کارت هوشمنده (چون با شماره کارت قبلیم فرق داره) ولی تاریخ صدور کارت، مربوط به کارت قدیمی هست. حتی یه بارکد هم زده بودن که پس از مراجعه به اداره پست، معلوم شد که این بارکد مربوط به کارت قبلیه!
باجه استعلام کارت هم که قربونش برم جوابگو نیست میگه هرموقع کارتتون صادر شد، اس ام اس میدیم!

در کل بهترین کار فقط انتظار کشیدنه!

حالا من 2 تا سوال از دوستانی که کارتشون صادر شده دارم:

1. آیا برای شما اس ام اس اومد که کارت شما صادر شده؟

2. شماره کارت هوشمند شما با عدد 81 شروع شده؟

roberto11
March 17th, 2012, 01:23 PM
سلام
بچه ها این که تاریخ ها تمدید شده موثقه؟
منظورم اینه اخه واسه کارت های صادره در سال های مختلف بازه بندی شده بود. اما شنیدم میگن تمدید شده . اخه من کارتم ماله سال 85 هستش بر اساس زمان بندی باید از 10 بهمن تا 10 اسفند میرفتم همه مدارک لازم رو هم اماده کردم فرمشو هم از پلیس +10 گرفتم پر هم کردم اما تا حالا یه سری درگیری ها داشتم نتونستم ببرم. یه بار هم رفتم خیلی شلوغ بود گفت باید 1 ساعت بمونی که من هم چون کار داشتم دیگه برگشتم. خواستم بدونم تمدید کردن یا نه؟ بعد از تعطیلات عید برم مشکلی پیش نمیاد واسم.

avayeeshgh
March 17th, 2012, 03:51 PM
من امروز رفتم ن.و و از طریق سامانه استعلام، وضعیت صدور کارتمو جویا شدم. نکته جالب اینجاست که روی برگه استعلام شماره کارتی که درج شده، مربوط به کارت هوشمنده (چون با شماره کارت قبلیم فرق داره) ولی تاریخ صدور کارت، مربوط به کارت قدیمی هست. حتی یه بارکد هم زده بودن که پس از مراجعه به اداره پست، معلوم شد که این بارکد مربوط به کارت قبلیه!
باجه استعلام کارت هم که قربونش برم جوابگو نیست میگه هرموقع کارتتون صادر شد، اس ام اس میدیم!

در کل بهترین کار فقط انتظار کشیدنه!

حالا من 2 تا سوال از دوستانی که کارتشون صادر شده دارم:

۱-خیر. پیامکی ندادن
۲-بله با ۸۱شروع شده

سلام
بچه ها این که تاریخ ها تمدید شده موثقه؟
منظورم اینه اخه واسه کارت های صادره در سال های مختلف بازه بندی شده بود. اما شنیدم میگن تمدید شده . اخه من کارتم ماله سال 85 هستش بر اساس زمان بندی باید از 10 بهمن تا 10 اسفند میرفتم همه مدارک لازم رو هم اماده کردم فرمشو هم از پلیس +10 گرفتم پر هم کردم اما تا حالا یه سری درگیری ها داشتم نتونستم ببرم. یه بار هم رفتم خیلی شلوغ بود گفت باید 1 ساعت بمونی که من هم چون کار داشتم دیگه برگشتم. خواستم بدونم تمدید کردن یا نه؟ بعد از تعطیلات عید برم مشکلی پیش نمیاد واسم.

​بله تمدید شده

parsteam
March 17th, 2012, 07:29 PM
اینم درخواست مجدد استعلام من از سایت نظام وظیفه
شرح درخواست: درخواست تعويض كارت معافيت قديمي به هوشمند خودم رو 20 دي به پليس +10 دادم
ولي هنوز كارت به دستم نرسيده كساني هستند كه بهمن ماه در خواست دادن ولي كارتشون آمده هيچ رسيد پستي هم به ما ندادن كه بريم پست پيگيري كنيم اگه كارت ارسال شده به پست شما مي تونيد يه كد پيگيري پستي به ما بديد كه بريم پست پيگير بشيم؟
كدملي:
شرح پاسخ: با سلام، كارت معافيت شما در سير مراحل صدور مي باشد. از طريق پست ارسال مي گردد.

royalfalcon
March 18th, 2012, 01:13 PM
کارت من امروز (آخرین روز کاری سال) اومد.
تاریخ تحویل مدارک جهت تعویض کارت به دفتر پلیس +10 : 1390/11/18
تاریخ تحویل به پست: 1390/12/21
تاریخ تحویل درب منزل : 1390/12/28
در پاسخ به دو سوال دوستمون: 1- فقط اس ام اس "درخواست تعویض کارت شما در سازمان وظیفه عمومی تحت بررسی قرار گرفت" اومد 2- بله

star_galaxy
March 18th, 2012, 06:10 PM
دوستان، کارت من همین الان اومد! (به قول دوستمون در آخرین روز کاری)

تاریخ تحویل مدارک به پلیس +10: 1390/10/22
تاریخ تحویل به پست: 1390/12/21
تاریخ تحویل درب منزل: 1390/12/28

اینم از عیدی زودهنگام ما!

امیدوارم کارت دوستان دیگه هم به زودی به دستشون برسه.

boxter
March 18th, 2012, 06:59 PM
سلام دوستان-

من امروز کارتم اومد ولی چی اومدنی-کارت قبلیم کارت معافیت کفالت دائم بخاطر 80 ما جبهه و تک پسر بود که سال 81 گرفته بودم-الان که کارت هوشمند اومده روش نوشته که معافیت از خدمت دوره ضررورت -پایین نوشته معافیت موارد خاص-پشتشم نوشته زمان چنگ باید بیایی-من فکر میکردم اینا الکی هوشنمد نمیکنن میدونن داره جنگ میشه همه کارتهارو عوض کردن-بخاطر همین بعد از عید با پدرم با مدارکش بریم ببینیم چی میشه چرا اینجوری نوشتن.

keivanpro
March 18th, 2012, 11:29 PM
من قبل از این که کارتم را برای تعویض تحویل بدم با همون کارت قبلی درخواست گذرنامه کرده بودم حدود 15 اسفند در خواست را داده بودم افسر گذرنامه به من گفت برای بعد از عید گذرنامه ات می یاد ولی امروز خوشبختانه اومد تاریخ صدور گذرنامه 22 اسفند بوده یعنی تقریبا" یک هفته بعد از تحویل مدارک و یک هفته هم توی پست بوده

royalfalcon
March 19th, 2012, 12:20 AM
سلام دوستان-

من امروز کارتم اومد ولی چی اومدنی-کارت قبلیم کارت معافیت کفالت دائم بخاطر 80 ما جبهه و تک پسر بود که سال 81 گرفته بودم-الان که کارت هوشمند اومده روش نوشته که معافیت از خدمت دوره ضررورت -پایین نوشته معافیت موارد خاص-پشتشم نوشته زمان چنگ باید بیایی-من فکر میکردم اینا الکی هوشنمد نمیکنن میدونن داره جنگ میشه همه کارتهارو عوض کردن-بخاطر همین بعد از عید با پدرم با مدارکش بریم ببینیم چی میشه چرا اینجوری نوشتن.
این که نوشته موقع صلح اعتبار دارد قبلاً هم بوده (پشت کارت قبلی من که سال 84 گرفته بودم، هم بوده). نگران نباشید.

Jupiter1
March 19th, 2012, 02:04 PM
دوستان من کارت جدیدم رو همین امروز گرفتم. با پست اومد دم خونه.
تقریبا اوایل بهمن داده بودم حدوداً دو ماه شد که رسید به دستم.
گفتم اطلاع رسانی کنم.

pedramakaay
March 19th, 2012, 02:10 PM
- فيش واريزي به مبلغ 82000 ريال (هشت هزار و دويست تومان) به شماره حساب 0106374479003 به نام شرکت پژوهش و توسعه ناجي(بابت صدور کارت هوشمند)

اين رو به حساب كدوم بانك بايد بريزيم؟

soheil136
March 19th, 2012, 02:19 PM
- فيش واريزي به مبلغ 82000 ريال (هشت هزار و دويست تومان) به شماره حساب 0106374479003 به نام شرکت پژوهش و توسعه ناجي(بابت صدور کارت هوشمند)

اين رو به حساب كدوم بانك بايد بريزيم؟
حساب بانک ملی

pedramakaay
March 20th, 2012, 11:56 AM
حساب بانک ملی

با تشكر فراوان از شما...يك مبلغ 6 تومن هم هست گويا...براي فرم ها...

اون رو به چه حسابي و چه بانكي بايد بريزم؟ كلا" برم پليس + 10 خودشون همه چيز رو ميگن؟

soheil136
March 20th, 2012, 12:50 PM

اون رو به چه حسابي و چه بانكي بايد بريزم؟ كلا" برم پليس + 10 خودشون همه چيز رو ميگن؟
همش بانک ملیه.

hasanali
March 20th, 2012, 12:56 PM

اون 6 تومن رو از من نقد پلیس+10 گرفت. به نظر من پول زور بود چون هیچ قبضی به من به عنوان رسید نداد!!

audir8
March 20th, 2012, 08:43 PM
بچّه ها از چندم نظام وظیفه بازه؟ کاری انجام میدن؟

hasanali
March 21st, 2012, 12:18 PM
بچّه ها از چندم نظام وظیفه بازه؟ کاری انجام میدن؟

مثل سایر ادارات هستش اما اینکه پنجم تا 11 کار میکنند یا نه، دیگه اگر تو ایران زندگی کردید باید بدونید :دی

audir8
March 21st, 2012, 11:00 PM
مثل سایر ادارات هستش اما اینکه پنجم تا 11 کار میکنند یا نه، دیگه اگر تو ایران زندگی کردید باید بدونید :دی

آخه پست بازه، اونجا هم امیدوارم باز باشه!

این بی خبری و بلاتکلیفی آدم رو کلافه می کنه!!

avayeeshgh
March 22nd, 2012, 12:17 PM

هم پست و هم ن.و از۵فروردین کار انجام میدن دوستان عزیز. شخصاً تجربشو دارم.خیالتون راحت

avayeeshgh
March 22nd, 2012, 12:23 PM
هشدار درباره عدم‌تعویض کارت ‌معافیت
رییس سازمان وظیفه عمومی از باطل شدن کارت‌های معافیت قدیمی پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض با کارت‌های هوشمند خبر داد و گفت: دارندگان کارت‌های معافیت باید به موقع برای تعویض اقدام کنند.

سردار سید حمید صدرالسادات با اشاره به ابطال کارت‌های قدیمی معافیت پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض، گفت: هم اکنون کار تعویض کارت‌های معافی با کارت‌های هوشمند، بر اساس برنامه اعلام شده انجام می‌شود و استقبال از این کار نیز مطلوب است.

وی با بیان اینکه پس از مهلت مقرر که برای تعویض کارت‌های معافیت اعلام شده است، کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط می‌شود، گفت: دارندگان این کارت‌ها برای اینکه با مشکلی مواجه نشوند باید در مهلت مقرر برای انجام کارهای اداری این کار، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

رییس سازمان وظیفه عمومی تنها مشکل انجام این کار را رعایت نکردن زمانبندی اعلام شده از سوی مردم دانست و خاطر نشان کرد: این موضوع باعث کندی کار می‌شود زیرا برنامه‌ریزی‌ها را تغییر می‌دهد.

وی درباره کارت‌های صادره شده نیز گفت: تا کنون دو سری از کارت‌های معافیت هوشمند صادر و از طریق پست برای متقاضیان ارسال شده است.
صدرالسادات تاکید کرد روند کار شکل گرفته و با هماهنگی‌های انجام شده پس از تعطیلات نوروز ۹۱، تعویض کارت‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

رییس سازمان وظیفه عمومی از تعویض کارت‌های پایان خدمت با کارت های هوشمند جدید از اردیبهشت یا نهایتا خردادماه سال ۹۱ خبر داد، گفت: زمانبندی انجام این کار بزودی اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد در مجموع ظرف دو سال، تمام کارت‌های معافیت و پایان خدمت باید تعویض شوند و سازمان وظیفه عمومی نیز آمادگی کامل برای انجام این کار را در مهلت مقرر دارد.

گفتنی است بر اساس زمانبندی سازمان وظیفه عمومی ناجا دارندگان کارت‌های قدیمی معافیت از دهم دی ماه سال ۹۰ تا دهم اردیبهشت ماه سال ۹۱ فرصت دارند برای تعویض کارت خود با کارت هوشمند به دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه کنند.

جدول زمانبندی مهلت باقی مانده این طرح بر اساس تاریخ صدور کارت به قرار زیر است:

- از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۹ از دهم اسفندماه تا دهم فروردین ماه ۱۳۹۱

- از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۹ از دهم فروردین ماه سال ۹۱ تا دهم اردیبهشت ماه

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی این زمانبندی قابل تمدید نیست و پس از انقضای مهلت فوق کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط خواهند شد.

pedramakaay
March 22nd, 2012, 12:50 PM

يعني ماها كه متولد 1367 هستيم بايد بعد از 10 فروردين بريم؟ زودتر بريم نميشه؟

audir8
March 22nd, 2012, 01:47 PM
هم پست و هم ن.و از۵فروردین کار انجام میدن دوستان عزیز. شخصاً تجربشو دارم.خیالتون راحت

امیدوارم!

استعلام هم فرستادم ولی پاسخی نیومده هنوز.

بابت همون عکس که قبلاً گفتم یه مقدار نگرانم.

avayeeshgh
March 22nd, 2012, 03:55 PM
يعني ماها كه متولد 1367 هستيم بايد بعد از 10 فروردين بريم؟ زودتر بريم نميشه؟
سالهای اعلامی، سال صدور کارت هست نه تولد.

pedramakaay
March 22nd, 2012, 04:12 PM

مال من سال صدورش 1387 هست كه....پس كي بايد ببرم؟

pedramakaay
March 22nd, 2012, 04:16 PM

كلا مثل اين كه همه تا 10 ارديبهشت وقت دارند:

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی گفت: دارندگان کارت معافیت خدمت وظیفه که کارت خود را در دهه 80 گرفته‌اند و مهلت آنها برای تعویض به پایان رسیده می‌توانند تا دهم اردیبهشت کارت خود را تعویض کنند.
سرهنگ فرهاد عرب با اشاره به زمان بندی تعویض کارت‌های معافیت قدیمی با کارت هوشمند گفت: براساس اعلام قبلی دارندگان کارت معافیت در دهه 80 از دهم دی تا دهم اسفندماه امسال برای تعویض کارت مهلت داشتند. این در حالی است که زمان تعویض کارتهای صادر شده در دهه 70 نیز از دهم اسفند آغاز و تا 10 فروردین سال ٱینده ادامه دارد.

avayeeshgh
March 22nd, 2012, 05:50 PM
مال من سال صدورش 1387 هست كه....پس كي بايد ببرم؟
شما از مهلت اصلیت گذشته.نهایتاً تا۱۰اردیبهشت وقت دارید

hasanali
March 23rd, 2012, 12:45 PM

من هم گفتم بازه حالا اگر کار انجام بدند رو خودتون میدونید!!

SHAHIN_TTFU
March 23rd, 2012, 02:49 PM
هشدار درباره عدم‌تعویض کارت ‌معافیت
رییس سازمان وظیفه عمومی از باطل شدن کارت‌های معافیت قدیمی پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض با کارت‌های هوشمند خبر داد و گفت: دارندگان کارت‌های معافیت باید به موقع برای تعویض اقدام کنند.

سردار سید حمید صدرالسادات با اشاره به ابطال کارت‌های قدیمی معافیت پس از پایان مهلت مقرر برای تعویض، گفت: هم اکنون کار تعویض کارت‌های معافی با کارت‌های هوشمند، بر اساس برنامه اعلام شده انجام می‌شود و استقبال از این کار نیز مطلوب است.

وی با بیان اینکه پس از مهلت مقرر که برای تعویض کارت‌های معافیت اعلام شده است، کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط می‌شود، گفت: دارندگان این کارت‌ها برای اینکه با مشکلی مواجه نشوند باید در مهلت مقرر برای انجام کارهای اداری این کار، به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

رییس سازمان وظیفه عمومی تنها مشکل انجام این کار را رعایت نکردن زمانبندی اعلام شده از سوی مردم دانست و خاطر نشان کرد: این موضوع باعث کندی کار می‌شود زیرا برنامه‌ریزی‌ها را تغییر می‌دهد.

وی درباره کارت‌های صادره شده نیز گفت: تا کنون دو سری از کارت‌های معافیت هوشمند صادر و از طریق پست برای متقاضیان ارسال شده است.
صدرالسادات تاکید کرد روند کار شکل گرفته و با هماهنگی‌های انجام شده پس از تعطیلات نوروز ۹۱، تعویض کارت‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

رییس سازمان وظیفه عمومی از تعویض کارت‌های پایان خدمت با کارت های هوشمند جدید از اردیبهشت یا نهایتا خردادماه سال ۹۱ خبر داد، گفت: زمانبندی انجام این کار بزودی اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد در مجموع ظرف دو سال، تمام کارت‌های معافیت و پایان خدمت باید تعویض شوند و سازمان وظیفه عمومی نیز آمادگی کامل برای انجام این کار را در مهلت مقرر دارد.

گفتنی است بر اساس زمانبندی سازمان وظیفه عمومی ناجا دارندگان کارت‌های قدیمی معافیت از دهم دی ماه سال ۹۰ تا دهم اردیبهشت ماه سال ۹۱ فرصت دارند برای تعویض کارت خود با کارت هوشمند به دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه کنند.

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی این زمانبندی قابل تمدید نیست و پس از انقضای مهلت فوق کارت‌های قدیمی از درجه اعتبار ساقط خواهند شد.

6 سال ديگه هم بريد عوض ميکنن

MEFA
March 23rd, 2012, 10:54 PM
سلام
من برای عید اومدم ایران و از این موضوع خبر نداشتم. فردا می خوام اقدام کنم. 2 هفته دیگه باید برگردم. الان تا کارتم نیاد نمی تونم برگردم؟ یعنی بدبخت شدم رفت؟
پاسم تا 3 سال اعتبار داره و کارت ویزای 2 ساله دارم! یعنی برم فرودگاه میگن تا کارتت نیاد نمی تونی بری؟
ای داد بیداد!!!!!!!!!!!!!!

SHAHIN_TTFU
March 23rd, 2012, 11:18 PM
سلام
من برای عید اومدم ایران و از این موضوع خبر نداشتم. فردا می خوام اقدام کنم. 2 هفته دیگه باید برگردم. الان تا کارتم نیاد نمی تونم برگردم؟ یعنی بدبخت شدم رفت؟
پاسم تا 3 سال اعتبار داره و کارت ویزای 2 ساله دارم! یعنی برم فرودگاه میگن تا کارتت نیاد نمی تونی بری؟
ای داد بیداد!!!!!!!!!!!!!!
دوست عزيز سفر شما چه ربطی به کارت پايان خدمت شما داره ؟ نه خيالت راحت باشه تو فرودگاه از شما کارت پايان خدمت نميخوان :|

MEFA
March 24th, 2012, 12:17 AM
دوست عزيز سفر شما چه ربطی به کارت پايان خدمت شما داره ؟ نه خيالت راحت باشه تو فرودگاه از شما کارت پايان خدمت نميخوان :|
آخه الان فامیلمون اومده بود می گفت دوستش اومده ایران می خواسته برگرده تو فرودگاه ممنوع الخروج شده گفتن تا کارت هوشمند نگیری نمی تونی بری!
پس اگه کارت ندیم تعویض چه مشکلی پیش میاد؟ گذرنامه رو تمدید نمی کنند؟

SHAHIN_TTFU
March 24th, 2012, 12:20 AM
آخه الان فامیلمون اومده بود می گفت دوستش اومده ایران می خواسته برگرده تو فرودگاه ممنوع الخروج شده گفتن تا کارت هوشمند نگیری نمی تونی بری!
پس اگه کارت ندیم تعویض چه مشکلی پیش میاد؟ گذرنامه رو تمدید نمی کنند؟
نخير دوست عزيز اصلاً همچين مشکلی پيش نمياد . دوست خود من 1 ماه پيش با کارت قديمی پاسپورت جديد گرفت ديروز هم پرواز داشت رفت امريکا . اصلاً همچين چيزی صحت نداره

MEFA
March 24th, 2012, 12:38 AM
نخير دوست عزيز اصلاً همچين مشکلی پيش نمياد . دوست خود من 1 ماه پيش با کارت قديمی پاسپورت جديد گرفت ديروز هم پرواز داشت رفت امريکا . اصلاً همچين چيزی صحت نداره
مطمعنی؟ خدا رو شکر! پس برای چی کارتا رو عوض می کنند؟ عوض نکنیم چی میشه؟

avayeeshgh
March 24th, 2012, 11:47 AM
مطمعنی؟ خدا رو شکر! پس برای چی کارتا رو عوض می کنند؟ عوض نکنیم چی میشه؟

دوست عزیز به شایعات توجه نکن. شما قانونا واسه خروج وقتی پاس داری نیاز به کارت نیست. برادر من هم خارج شد بدون مشکل.
من کارتمو عوض کردم و ۵۰روزه بدستم رسید و الان ۳هفته هست کارت هوشمند دارم! نگران نباش. الان که ایرانی از فرصت استفاده کن بده تعویض برو. میرسه بدست خانواده و بعدا خواستی گذرنامه تمدید کنی کارت هوشمندت دست خانوادست بدون مشکل.الانم که هستی حتما بده تعویض.هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.این اشتباه رو هم نکن که تعویض نکنی.سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندن.حالا که این فرصتو داری که ایرانی بده تعویض.

pedramakaay
March 24th, 2012, 11:48 AM
سلام...

كسي هست كه معافيت كفالت داشته باشه و كارتش رو تحويل داده باشه و منتظر رسيدن كارت هوشمند باشه؟ منظورم اينه كه هنوز رسيد دستش باشه؟

با تشكر

keivanpro
March 24th, 2012, 05:36 PM
سلام...

كسي هست كه معافيت كفالت داشته باشه و كارتش رو تحويل داده باشه و منتظر رسيدن كارت هوشمند باشه؟ منظورم اينه كه هنوز رسيد دستش باشه؟

با تشكر

بله دوست عزیز
این بنده سرپا تقصیر تمام شرایطی را که شما اینجا ذکر کردید دارا هستم
امر بفرمایید بنده در خدمتم
;)

pedramakaay
March 24th, 2012, 09:12 PM
بله دوست عزیز
این بنده سرپا تقصیر تمام شرایطی را که شما اینجا ذکر کردید دارا هستم
امر بفرمایید بنده در خدمتم
;)

با تشكر از شما دوست عزيز....

توي اون برگه رسيد كه به شما دادند در قسمت مشخصات كارت جلوي نوع كفالت و عنوان ثبت شده روي كارت و امضا كننده كارت چي نوشته؟

من همه اينا رو دستي نوشتم ولي رو اين برگه چيزي چاپ نشده و جلوش خالي هست..پرسيدم گفت لازم نيست...همچنين جلوي سال اخذ مردك و نام دانشگاه و رشته تحصيلي هم خالي هست و فقط نوشته ليسانس غير پزشكي پيوسته...

مال شما هم همينطوره؟ البته من 2-3 بار پرسيدم گفت لازم نيست...اطلاعات شما روي همون برگه دست نويس هست...درسته؟

با تشكر....

royalfalcon
March 24th, 2012, 10:05 PM

توي اون برگه رسيد كه به شما دادند در قسمت مشخصات كارت جلوي نوع كفالت و عنوان ثبت شده روي كارت و امضا كننده كارت چي نوشته؟

من همه اينا رو دستي نوشتم ولي رو اين برگه چيزي چاپ نشده و جلوش خالي هست..پرسيدم گفت لازم نيست...همچنين جلوي سال اخذ مردك و نام دانشگاه و رشته تحصيلي هم خالي هست و فقط نوشته ليسانس غير پزشكي پيوسته...

مال شما هم همينطوره؟ البته من 2-3 بار پرسيدم گفت لازم نيست...اطلاعات شما روي همون برگه دست نويس هست...درسته؟

با تشكر....
منم معافیت کفالت بودم، کارتم آخر اسفند اومد. برگه رسید من هم کلی قسمت پر نشده داشت. رشته و دانشگاه و .. خالی بود. مشکلی پیش نیومد. آخه داخل سیستم اطلاعاتت رو دارن، فقط برای دوباره کاری هست. نگران نباش. فقط مهر دفتر خدمات الکترونیک لازمه.

pedramakaay
March 24th, 2012, 10:59 PM
منم معافیت کفالت بودم، کارتم آخر اسفند اومد. برگه رسید من هم کلی قسمت پر نشده داشت. رشته و دانشگاه و .. خالی بود. مشکلی پیش نیومد. آخه داخل سیستم اطلاعاتت رو دارن، فقط برای دوباره کاری هست. نگران نباش. فقط مهر دفتر خدمات الکترونیک لازمه.

با تشكر از شما....بله خدا رو شكر ديگه مهر رو زد...كم مونده بود اونم بيخيال بشه و بگه مهم نيست;)

خانومه به من گفت نهايتا 2 ماه ديگه مياد...مال شما چقدر طول كشيد؟

stuntman
March 25th, 2012, 12:01 AM

با تشكر....

دوست عزیز من معافیت پزشکی هستم ..ولی برای من هم توی فرم قسمت های نوع معافیت و ماده و بند و چند قسمت از اطلاعات تحصیلیم خالیه ..منم که پرسییدم گفت نیازی نداره

keivanpro
March 25th, 2012, 12:22 PM

با تشكر....

توی رسیدی که من دارم همه اطلاعات کامپوتری و تایپی هست چیزی دستی نوشته نشده
قبل از این که مامور باجه رسید را به من بده همه اینها را وارد کامپوتر کرد
اولا" رسیدی که دست ما می دن یک نسخه از همون چیزیه که برای نظام وظیفه می فرستن
چون دقیقا" چهار تا از اون رسید ها را داد من امضا کردم و فقط یکی را داد به خودم و بقیه را نگاه داشت چون یک نسخه از همون رسید که همه اطلاعات من کامل توش درج شده بود را برای نظام وظیفه فرستاد
جلوی این قسمت هایی که شما پرسیدید برای من خالی نیست
نوع معافیت کفالت و حتی امضل کننده کارت هم پر شده
سال اخذ مدرک و رشته تحصیلی من را هم نوشته

نگران این مساله نباشید
چون اگر صفحات قبلی این تاپیک را بخونید کسانی بودن که مشکل مشابه شما داشتن ولی بدون مشکل کارتشون صادر شده
نظام وظیفه اونجا توی کامپوتر های خودشون اطلاعات شما را دارن و بر اساس همون ها کارت شما را صادر می کنن

audir8
March 25th, 2012, 04:30 PM
من استعلام کردم، امروز جواب اومده:

شرح درخواست: با سلام.

در تاريخ 25 بهمن، كارت معافيت از خدمت خود را جهت تعويض به مركز پليس 10+ برده ام.

تا كنون خبري مبني بر صدور كارت دريافت نكرده ام، آيا امكان پيگيري را از مراكز پستي دارم؟

آيا مشخّص است كارت تا چه زماني صادر و ارسال مي گردد؟

با تشكّر
كدملي: ..........
شرح پاسخ: با سلام شما در وضعيت رسيدگي به پرونده مي باشيد.

یکم دیر نیست برای بررسی پرونده تازه؟! یه ماه و نیم شده!!!:undecided: :confused:

tiger90
March 25th, 2012, 04:42 PM
من استعلام کردم، امروز جواب اومده:

شرح درخواست: با سلام.

در تاريخ 25 بهمن، كارت معافيت از خدمت خود را جهت تعويض به مركز پليس 10+ برده ام.

تا كنون خبري مبني بر صدور كارت دريافت نكرده ام، آيا امكان پيگيري را از مراكز پستي دارم؟

آيا مشخّص است كارت تا چه زماني صادر و ارسال مي گردد؟

با تشكّر
كدملي: ..........
شرح پاسخ: با سلام شما در وضعيت رسيدگي به پرونده مي باشيد.

یکم دیر نیست برای بررسی پرونده تازه؟! یه ماه و نیم شده!!!:undecided: :confused:

به من و بقیه دوستان هم همین جواب را دادند من 18 بهمن ماه اقدام کردم از ن.و که دوستان پیگیری کردند گفتند نیرو نداریم تا رسیدگی کنیم گویا اوضاع شهرستانها با تهران در رسیدگی فرق میکنه

bahram20002002
March 25th, 2012, 05:46 PM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز باید بگم خدمت دوستی که درباره رسیدی که بهتون بگن که من تو رسیدی که پلیس +10 بهم داد جای اونها رو خالی گذاشته بود ولی کارتم اومد باید به شما بگم این رسید ها به نظر من هیچ سند رسمی و قابل قبولی برای ن .و نیست بلکه اونها به پیوست این رسید که همون کارت شما هست توجه میکنند به کاری هم به چیزی ندارند که کی چی نوشته توی این ها چون ن . و به حرف +10 نمیتونه تکیه کنه به نظر من شما خیالتون راحت کارتتون یا صادر شده دست پست هست یا تا چن روز دیگه صادر میشه

باید خدمت دوستی که به ن . و نامه زده بودن بگم که مطمین باشید که کارتتون دست پست هست من هم همچین پرسشی از سایت کردم که دقیقا همچین جوابی به من هم داد ولی وقتی که کارتم اومد وقتی به تاریخ صدورش نگاه کردم دیدم که الکی سایت گفته و این پیغام الکی بوده چون کارت منم بیست روزه صادر شده

hoomi_mcitp
March 25th, 2012, 08:17 PM
دوستان یه سوال اگه کارت و بفرستن و منزل نباشیم چه اتفاقی میفته؟ پیغامی چیزی میذارن؟

avayeeshgh
March 25th, 2012, 08:25 PM
دوستان یه سوال اگه کارت و بفرستن و منزل نباشیم چه اتفاقی میفته؟ پیغامی چیزی میذارن؟
روال پست اینه که ۲بار میاد و اگر نبودید یادداشت میذاره که بیاید فلان اداره پست. اما دیدم دوستی همینجا گفتن که پستچی رو اتفاقی دیدن و گفته یادداشت نمیذاریم.

bahram20002002
March 25th, 2012, 10:59 PM
نه دوست عزیز برای من که اینطور نبود من دفعه سوم بود که اومده بود در خانه ما ما هم نبودیم خانه چیزی هم نداخت خیلی اتفاقی تو راه دیدمش و ازش پرسیدم که بهم کارتو داد نمی دونم شاید پستچی ما کمی تنبل بوده ولی برای من این اتفاق افتاده به نظر من حتما اگه پستچی محلتون رو دیدن ازش بپرسید یا بهش پولی بدید تا براتون نگه داره کارتتون و بهتون خبر بده معمولا هر محله فقط یه پستچی داره برای ما که اینجوری بوده

audir8
March 25th, 2012, 11:27 PM
به من و بقیه دوستان هم همین جواب را دادند من 18 بهمن ماه اقدام کردم از ن.و که دوستان پیگیری کردند گفتند نیرو نداریم تا رسیدگی کنیم گویا اوضاع شهرستانها با تهران در رسیدگی فرق میکنه

چه فرقی می کنه یعنی؟

زود و دیر داره؟ من تهران هستم.

hoomi_mcitp
March 27th, 2012, 04:18 PM
نه دوست عزیز برای من که اینطور نبود من دفعه سوم بود که اومده بود در خانه ما ما هم نبودیم خانه چیزی هم نداخت خیلی اتفاقی تو راه دیدمش و ازش پرسیدم که بهم کارتو داد نمی دونم شاید پستچی ما کمی تنبل بوده ولی برای من این اتفاق افتاده به نظر من حتما اگه پستچی محلتون رو دیدن ازش بپرسید یا بهش پولی بدید تا براتون نگه داره کارتتون و بهتون خبر بده معمولا هر محله فقط یه پستچی داره برای ما که اینجوری بوده
ای بابا اینجوری که خیلی بد شد. حالا مثلا برای من و فرستاده و من هم نبودم و نامه هم نذاشته پستچی را هم نمیشناسم باید چیکار کنم؟ برم اداره پست پیگیر کارت بشم؟

hasanali
March 28th, 2012, 10:26 PM
این که پستچی محل رو دمش رو ببینیم و یک پولی بدیم ایده خوبی هست، اما نه برای محله ای که پستچیش رو من الان چند سال هست ندیدمش! خداییش الان که گفتید من یاد یک داستان افتادم: تو یک اداره ای چند تا آدمخوار استخدان میشن. رئیس اداره همون روز اول بهشون میگه شما دیگه نباید آدم بخورید. اونها هم میگن چشم و یکی دو ماهی میگذره و رئیسه میبینه که نه اینها انگار توبه کردند. چند هفته بعدش میبینه که سطل آشغالش چند روزه خالی نشده، آدمخوارها رو خبر میکنه میگه شما مستخدم اداره رو ندیدید؟ رئیس آدمخوارها برمیگرده به بقیه میگه خاک برسرتون کنن چقدر گفتم اگه به خوردن معاونهاش ادامه بدیم، این یارو هیچ وقت نمیفهمه! حتمن مجبور بودید مستخدم رو بخورید! حالا قضیه من هستش الان تازه یادم افتاد محله ما هم انگار یک زمانی پستچی هم داشته!!

saeid
March 31st, 2012, 08:45 PM
سلام دوستان

من خودم ایران نیستم و تا پایان مهلت هم ایران برنمیگردم. دفتر حفاظت منافع ایران تو امریکا هم میگه ما این کار و نمیکنیم. 2 تا سوال داشتم

1) آیا حتماً باید خودم باشم یا پدرم میتونه مدارک رو ببره و درخواست تعویض کارت رو بده؟
2) اگه نه، آیا کلاً اینا فکری برای کسایی که ایران نیستند کردند یا نه؟

ممنون

MM_Industrial
March 31st, 2012, 11:05 PM
سلام دوستان
من هم برای دریافت کارت معافیت هوشمند کارت معافیتم را 10 اسفند به پلیس +10 داده ام و سک رسید گرفتم و حالا جزء مدارک سفارت هست.
چه کار کنم؟ این کارت ها را تا کی تحویل می دهند؟

amirhossein.gh
April 2nd, 2012, 04:58 PM
سلام،
من امروز کارتم رسید دستم!
21 بهمن مدارک رو دادم
10 اسفند تاریخ صدور کارت
14فروردین تویل کارت

خیالم راحت شدا ! http://www.academiacafe.com/pf/images/smilies/smile.gif

avayeeshgh
April 2nd, 2012, 06:29 PM
سلام،
من امروز کارتم رسید دستم!
21 بهمن مدارک رو دادم
10 اسفند تاریخ صدور کارت
14فروردین تویل کارت

خیالم راحت شدا !
http://www.academiacafe.com/pf/images/smilies/smile.gif

خوب بسلامتی.دقیقا اندازه من طول کشید که۱۹دی دادم.زیر۲ماه رسید.دیدین گفتم تعطیلات عید تاثیری نداره

parsteam
April 3rd, 2012, 04:13 PM
ما که هنوز تو باقالی ها هستیم 20 دی دادم رفتم پلیس +10 گفت هنوز هیچ کارتی واسه کسی صادر نشده !!!!
گفتم بار کد پستی بده برم پیگیری گفت وقتی میگم صادر نشده بار کد رو از کجا بیارم بدم بهت؟!!!!!!!!!!!
رفتم پست گفت فقط بارکد اگه بارکد داشته باشی یه سوت معلوم میشه کارتت کجاست
والا ما که گیج شدیم فقط نظام وظیفه مونده که نرفتم اونم وقت کنم میرم لامسب خیلی دوره کی حال داره بره این همه راه رو
اون جا اگه بارکد بهم بدن خیلی خوبه

avayeeshgh
April 4th, 2012, 03:04 PM
ما که هنوز تو باقالی ها هستیم 20 دی دادم رفتم پلیس +10 گفت هنوز هیچ کارتی واسه کسی صادر نشده !!!!
گفتم بار کد پستی بده برم پیگیری گفت وقتی میگم صادر نشده بار کد رو از کجا بیارم بدم بهت؟!!!!!!!!!!!
رفتم پست گفت فقط بارکد اگه بارکد داشته باشی یه سوت معلوم میشه کارتت کجاست
والا ما که گیج شدیم فقط نظام وظیفه مونده که نرفتم اونم وقت کنم میرم لامسب خیلی دوره کی حال داره بره این همه راه رو
اون جا اگه بارکد بهم بدن خیلی خوبه
دوست عزیز من ۱۹دی مدارک دادم و ۱۵ اسفند رسید! شما حتماً حضوری برو ن.و ،شاید عکسی چیزی ایراد داشته. استعلام از+۱۰،سایت و تلفن ن.و کاملا بی فایدست چون الکی میگن کسی کارت نگرفته!!! من و امثال من حتما برگ گیلاسیم که کارتمون اومده! من ۲هفته پیش یه خبر اینجا درج کردم که شخص رییس ن.و اعلام کردن تو مصاحبه که تو طرح تعویض یک سری(شایدم دو سری، یادم نیست) کارت هوشمند صادر و ارسال شده.

stuntman
April 4th, 2012, 03:07 PM
سلام
اینجا از دوستات کسی هست که مدارک داده باشه ولی پیامک براش نیومده باشه ؟؟ من الان نزدیک 40 روزه که مدارکمو دادم و هیچگونه پیامکی هم برام نیومد . هرچند به پیامکی هم که میدن اعتمادی نیست ولی حداقلش اینه که آدم مطمئن میشه مدارک به دستشون رسیده!!!!!!!!!!!

avayeeshgh
April 4th, 2012, 03:16 PM
سلام
اینجا از دوستات کسی هست که مدارک داده باشه ولی پیامک براش نیومده باشه ؟؟ من الان نزدیک 40 روزه که مدارکمو دادم و هیچگونه پیامکی هم برام نیومد . هرچند به پیامکی هم که میدن اعتمادی نیست ولی حداقلش اینه که آدم مطمئن میشه مدارک به دستشون رسیده!!!!!!!!!!!

موبایلت به مدت حداقل ۲۴ ساعت خاموش نبوده یا جایی بوده باشی که آنتن نده. البته یه خطا تو این همه پیامک طبیعیه بد بدلت راه نده اما اگر کارتت سر۶۰روز نیومد برو ن.و

blue-sky
April 4th, 2012, 03:55 PM
سلام

اره من 25 اسفند کارتم فرستادم اما هنوز برام پیامک نیومده؟؟

stuntman
April 4th, 2012, 05:35 PM
موبایلت به مدت حداقل ۲۴ ساعت خاموش نبوده یا جایی بوده باشی که آنتن نده. البته یه خطا تو این همه پیامک طبیعیه بد بدلت راه نده اما اگر کارتت سر۶۰روز نیومد برو ن.و

نه دوست عزیز، گوشیم کلا روشن بوده و از لحاظ آنتن نداشتن هم ممکمه 2-1 ساعت اینطوری باشه ولی بعد از این مدت باز پیامک باید برسه ... من میگم اگه مثلا از یکی از مدارک مثلا عکس ایراد بگیرن چی میشه؟؟؟ من اصلا از کجا باید بفهمم؟ مدارکو که بعید میدونم برگشت بدن ... توی خود نظام وظیفه هم که اینقدر مدارک زیاده اگه پروندم به خاطر ایراد مدارک از جریان افتاده باشه ، امکان گم شدنش هست .. حالا اون مشکلات گیر دادن به خود کارت که تاحالا ذهنمو درگیر کرده بود یک طرف و این مشکل هم که آیا مدارکم به دستشون رسیده یا نه یک طرف دیگه....

avayeeshgh
April 4th, 2012, 07:29 PM
نه دوست عزیز، گوشیم کلا روشن بوده و از لحاظ آنتن نداشتن هم ممکمه 2-1 ساعت اینطوری باشه ولی بعد از این مدت باز پیامک باید برسه ... من میگم اگه مثلا از یکی از مدارک مثلا عکس ایراد بگیرن چی میشه؟؟؟ من اصلا از کجا باید بفهمم؟ مدارکو که بعید میدونم برگشت بدن ... توی خود نظام وظیفه هم که اینقدر مدارک زیاده اگه پروندم به خاطر ایراد مدارک از جریان افتاده باشه ، امکان گم شدنش هست .. حالا اون مشکلات گیر دادن به خود کارت که تاحالا ذهنمو درگیر کرده بود یک طرف و این مشکل هم که آیا مدارکم به دستشون رسیده یا نه یک طرف دیگه....
دوست عزیز گیر دادن به کارتو که کلا فراموش کن. برو ن.و احتمالا یا کارتت مونده تو سری بعد تا ۲هفته دیگه پیامک میاد یا همون ایراد عکس و گم شدن هست که بفهمی رفعش کنی یا اصلا پیامک ایراد داشته نرسیده

blue-sky
April 4th, 2012, 08:06 PM
دوست عزیز گیر دادن به کارتو که کلا فراموش کن. برو ن.و احتمالا یا کارتت مونده تو سری بعد تا ۲هفته دیگه پیامک میاد یا همون ایراد عکس و گم شدن هست که بفهمی رفعش کنی یا اصلا پیامک ایراد داشته نرسیده
من مطمئنم ایراد از عکس نیست چون کارمندان پلیس+10 کاملا چک میکردن حتی یه مورد رد کردن گفتن باید بره عوض کنه شاید جدیدا دیگه پیامک نمیدن
کسی از دوستان که کارتش جدید داده هست که پیامک دریافت کنه یا نه؟؟؟

keivanpro
April 5th, 2012, 01:51 AM
من مطمئنم ایراد از عکس نیست چون کارمندان پلیس+10 کاملا چک میکردن حتی یه مورد رد کردن گفتن باید بره عوض کنه شاید جدیدا دیگه پیامک نمیدن

منم تقریبا" همزمان با شما مدارکمو دادم من 22 اسفند دادم .. فرداش ساعت 2 بعد از ظهر برام پیامک اومد
ولی به نظرم نگرانی شما بی مورده
خیلی ها اینجا پیامک براشون نیومده ولی کارتشون صادر شده
صفحات قبل را بخونید متوجه می شید

mostafad
April 5th, 2012, 07:43 AM
سلام

من 30 بهمن مداركمو دادم و رسيد گرفتم.ولي تا حالا هيچ پيامكي برام نيومده.به من گفت اگر تا 2 ماه كارت نيومد, بيا همينجا

hasanali
April 5th, 2012, 07:46 AM

من هم همون موقع ها تحویل دادم و برام پیامک نیومده. یعنی اگر تو این مملکت یک کاری بدون اعصاب خوردکنی انجام بشه من اسمم رو عوض میکنم!!

roberto11
April 5th, 2012, 01:17 PM
سلام
من دیروز تازه رفتم و مدارکم رو دادم. تا الان که برام پیامکی نیومده، تو برگه ای هم که به عنوان رسید بهم داد بخش اول مشخصات فردی رو نوشته که همه قسمت هاش پر شده و قسمت دومش هم مشخصات کارت هستش که دو بخشش خالیه ( شماره دفتر اساس و عنوان ثبت شده روی کارت ) و نوع کفالت رو هم نوشته پدر بالاتر از 59 سال
اعتبار برگه رو هم به مدت دو ماه ذکر کرده

daniyal_arj
April 5th, 2012, 06:20 PM
توجه توجه توجه

دوستان گرامی، با توجه به کثرت پستهایی که در این موضوع ارسال می شوند و برطرف شدن نسبی نگرانیها در رابطه با دریافت کارتهای هوشمند و برای جلوگیری از زیاد شدن بی مورد صفحات و از دست رفتن پویایی موضوع، لطفا از ارسال پست تنها به منظور ابراز نظرات شخصی اکیدا خودداری فرمایید و فقط در صورت داشتن سوالات غیر تکراری که تا به حال در مورد آنها صحبت نشده است اقدام به ارسال پست نمایید. بدیهیست پستهای تکراری و یا حاوی ابراز نظرات شخصی از این پس حذف خواهند شد. این کار تنها برای محدود نگاه داشتن صفحات موضوع می باشد تا همه بتوانند از اطلاعات آن در کمترین زمان ممکن بهره ببرند.

از دوستان با سابقه استدعا داریم، در صورت مشاهده پستهای تکراری که جواب آنها در صفحات قبلی موجود میباشند، با استفاده از دکمه "گزارش" (دکمه مثلثی شکل حاوی علامت تعجب که در زیر سمت راست هر پست وجود دارد) آنها را گزارش کنند تا رسیدگی شود.:)

با تشکر
مدیریت انجمن سربازی

jullien
April 7th, 2012, 08:56 AM
سلام دوستان

من خودم ایران نیستم و تا پایان مهلت هم ایران برنمیگردم. دفتر حفاظت منافع ایران تو امریکا هم میگه ما این کار و نمیکنیم. 2 تا سوال داشتم

1) آیا حتماً باید خودم باشم یا پدرم میتونه مدارک رو ببره و درخواست تعویض کارت رو بده؟
2) اگه نه، آیا کلاً اینا فکری برای کسایی که ایران نیستند کردند یا نه؟

ممنون

شما خودتون باید حضور داشته باشید چون اثر انگشت میگیرند ازتون. برای ایرانیان خارج از کشور حتما فکری میکنند.

mas0o0ud
April 8th, 2012, 11:42 AM
سلام
دوستانی که تا 90.11.10 مدارکشون رو تحویل داده بودن و ساکن تهران نیستن ایا کارتشون اومده؟ مال من هنوز نیومده.

tiger90
April 8th, 2012, 04:40 PM
سلام
دوستانی که تا 90.11.10 مدارکشون رو تحویل داده بودن و ساکن تهران نیستن ایا کارتشون اومده؟ مال من هنوز نیومده.

من 18 بهمن دادم و استعلام که میکنم میگه شما در وضعیت رسیدگی به پرونده قرار دارید

tiger90
April 9th, 2012, 04:03 PM
پایان اعتبار یکماهه رسید کارتهای معافیت سربازی و عدم وصول کارتهای هوشمند (http://www.entekhab.ir/fa/news/57231/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%87-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%88%D8%B5%D9%88%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF)پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سازمان وظیفه ی عمومی بیش از یک ماه پیش فراخوانی برای تعویض کارت های معافیت داده بود.

دارندگان کارت ‌های معافیت قدیمی هم موظف شدند بر اساس زمانبندی تعیین شده ، برای اخذ کارت هوشمند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" (http://www.entekhab.ir/) ، معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی نیز گفته بود : رسیدهایی كه پس از تحویل مدارك تعویض كارت معافیت از سوی پلیس +10 داده می شود، حكم كارت اصلی را دارد.

با توجه به اینکه رسیدهایی که از سوی دفاتر پلیس+10 صادر می شود اعتبار یك ماهه دارد و گروه اول در برنامه زمانبندی تعیین شده بیش از یکماه از تحویل مدارکشان به دفاتر سپری می شود و تمدید آن نیاز به اعلام رسمی از سوی سازمان وظیفه عمومی دارد ، انتظار می رود سازمان وظیفه عمومی در اطلاعیه ای درخصوص رفع مشکل این عزیزان راهکارهای لازم را ارائه نماید.

http://www.entekhab.ir/fa/news/57231

..................................

از دوستان کسی هست که پیگیری کرده باشه ؟

MM_Industrial
April 10th, 2012, 04:22 PM
سلام
من امروز رفتم پیگیری کارتم در نظام وظیفه که 9 اسفند فرستادم. متاسفانه هنوز هیچ اقدامی برایش نشده و صادر نشده.
گفتم که برایم سفارت میخواهم ولی هیچ کمکی نکردند. گفتندکه فقط می توانند جواب نامه ها یا استعلام ها را بدهند. مگه سفارت میتونه نامه به نظام وظیف ایران بده!!!؟؟؟:)
در مورد کارت من که گفت ممکنه 2 تا 3 ماهه دیگه بیاید!!!
من چه کنم؟

imdastyar
April 11th, 2012, 09:56 AM
دوستان

منطق ايراني حكم ميكنه كه قبل از اقدام براي تعويض كارت، يك ترجمه ازش بگيريد تا اگر مكلي پيش اومد، براي كارهاي مهاجرتيتون مشكلي پيش نياد.

hoomi_mcitp
April 11th, 2012, 02:21 PM
دوستان کسی تا حالا از طریق شماره 09680 پیگیری کرده؟ من زنگ میزنم کلا سیسم گویاست . هیچ شماره ای به اپراتور وصل نمیکنه/ کسی میدونه چه شماره ای و باید گرفت؟

alioo
April 11th, 2012, 04:25 PM
سلام دوستان
من یکی از آشناهام توی انگلیس هست. معافیت پزشکی داره. متاسفانه از اعتبار پاسپورتش نزدیک 3 ماه مونده، مجبوره که تمدیدش کنه. انگلیس هم که سفارت ایران نداره. کشورهای اطراف هم بهش ویزا نمیدن که بره اونجا اقدام کنه چون اعتبار پاسپورتش کمه. حالا اگه بیاد ایران بخواد کارتش رو تعویض کنه هم که 3-4 ماه علافه و واقعا نمیشه.
دوستان این آشنای ما میتونه بیاد ایران تو همین چند روزه بره پاسپورتش با همین کارتای قدیمی اقدام کنه؟ اول پاسپورتش رو بگیره که 2 هفته ای از ایران خارج شه بعد بره سراغ تعویض کارت معافیت؟

avayeeshgh
April 11th, 2012, 05:29 PM
دوستان

منطق ايراني حكم ميكنه كه قبل از اقدام براي تعويض كارت، يك ترجمه ازش بگيريد تا اگر مكلي پيش اومد، براي كارهاي مهاجرتيتون مشكلي پيش نياد.
و همچنین کلا هر کس با هر هدفی، بد نیست یه کپی برابر اصل هم ازش تهیه کنید.برای اینکار باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید

soheil136
April 12th, 2012, 01:38 PM
امروز کارت من اومد.
26 بهمن مدارکم رو داده بودم.

alioo
April 12th, 2012, 01:40 PM
کارت من هم اومد امروز
29 بهمن رفته بودم پلیس +10
تازه 10 اسفند مدارک من رو پلیس +10 سابمیت کرد تو سیستم (رفتم دیدم هنوز مدارکم داشت خاک میخورد)
24 اسفند صادر شده بود
یک ماه بعد از صادر شدن به دست من رسید

Armik
April 13th, 2012, 12:56 AM
خداروشکر امروز کارت منم اومد
تحویل مدارک: 13 بهمن

MM_Industrial
April 14th, 2012, 10:02 PM
کسی تا حالا رسید موقت کارت معافیت را به جای کارت معافیت برای سفارت استفاده کرده؟
من فکرکنم کارتم حالا حالا برایم نیاد.

maysammaysam
April 15th, 2012, 02:44 PM
شما خودتون باید حضور داشته باشید چون اثر انگشت میگیرند ازتون. برای ایرانیان خارج از کشور حتما فکری میکنند.

* سردار یقینا بسیاری از افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت هستند. این دسته از افراد برای تغییر کارت خود باید چه کنند؟
ما جلسات متعددی را با وزارت امور خارجه برگزار کرده‌ایم و طی این جلسات دوستان ما در این وزارتخانه تقبل کرده‌اند مدارک افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند را تحویل گرفته و به ما برسانند لذا افراد می‌توانند به سفارتخانه محل زندگی خود مراجعه و مدارک خود را تحویل دهند. سفارتخانه نیز با ارسال مدارک دریافت شده به وزارت امور خارجه زمینه را برای رسیدن این اطلاعات به دست ما فراهم خواهند کرد. همین پروسه بعد از صدور کارت جریان خواهد یافت تا اینکه کارت به دست فرد برسد.
با این رویکرد دیگر نیاز نیست افراد به کشور مراجعه کنند. با تسهیلات فراهم شده کار به سادگی انجام خواهد شد و افراد در این زمینه با مشکل خاصی رو‌به‌رو نیستند

اینم لینکش.

اما من هروقت با سفارت تماس میگیرم میگه دستوری برای ما نیومده.

http://news.tebyan-zn.ir/article/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%DA%A9%D8%B1%DB%8C% D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8 %A7%D9%86+%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%E2%80%8C%D9%87% D8%A7%DB%8C+%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA+% D9%88+%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86+%D8%AE%D8%AF% D9%85%D8%AA+%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86+%D8%B1%D8%A7+ %D8%A7%D8%B2+%D8%AF%D8%B3%D8%AA+%D9%86%D8%AF%D9%87 %D9%86%D8%AF/378898.html

audir8
April 16th, 2012, 09:31 AM
توی 10+ پلیس جوابی ندادن، از نظام وظیفه هم دو بار استعلام کردم گفت در حال بررسی هست هنوز.

الان 65 روز شده، بقیّه بچه ها رو که می بینم همون حدود مثل من دادن مدارک رو کارتشون رسیده، چی کار کنم به نظرتون؟

tiger90
April 16th, 2012, 09:46 AM
توی 10+ پلیس جوابی ندادن، از نظام وظیفه هم دو بار استعلام کردم گفت در حال بررسی هست هنوز.

الان 65 روز شده، بقیّه بچه ها رو که می بینم همون حدود مثل من دادن مدارک رو کارتشون رسیده، چی کار کنم به نظرتون؟

دوست عزیز نگران نباش من هم 18 بهمن دادم هفته پیش استعلام کردم گفت در حال رسیدگی به پرونده میباشید نظام وظیفه هم که رفتم بهم جوابی که به این دوست داده بودن به من هم دادن که نقلش را پایین اوردم

سلام
من امروز رفتم پیگیری کارتم در نظام وظیفه که 9 اسفند فرستادم. متاسفانه هنوز هیچ اقدامی برایش نشده و صادر نشده.
گفتم که برایم سفارت میخواهم ولی هیچ کمکی نکردند. گفتندکه فقط می توانند جواب نامه ها یا استعلام ها را بدهند. مگه سفارت میتونه نامه به نظام وظیف ایران بده!!!؟؟؟:smile:
در مورد کارت من که گفت ممکنه 2 تا 3 ماهه دیگه بیاید!!!
من چه کنم؟

uuuuu
April 17th, 2012, 10:03 PM
با عرض سلام و خسته نباشيد.در رابطه با تعويض كارت معافيت چند روز پيش درخواستم را در پليس +١٠ ثبت كردم و معافيتم پدر ٥٩ سال تمام بود اما در رسيد تعويض كارت معافيتي كه گرفتم نوع معافيت،پدر كمتر از ٦٥ سال و نيازمند مراقبت ثبت شده(در حالي كه براي يكي از دوستانم همان ٥٩ سال تمام ثبت شده). ايا اين ايراد دارد و برايم در تعويض كارت مشكل ايجاد ميكند؟ايا اين دو با هم تناقض دارند؟ممنونم و متشكر.خواهشمندم بنده را راهنمايي كنيد.

alireza850
April 17th, 2012, 11:19 PM
آقا کارت معافیت پزشکی منو باطل کردن. من سال 1381 در حین خدمت از سربازی معاف شدم حالا بجای اینکه کارت هوشمند بدن از نظام وظیفه نامه اومده که مدارک پرونده پزشکی شما ناقصه و یا باید مجددا مراحل اخذ معافیت پزشکی رو طی کنید و یا اینکه از تسهیلات خرید خدمت استفاده کنید. بیچاره شدم......

Bingo
April 19th, 2012, 03:47 PM
این رو توی پرشین تولز (http://forum.persiantools.com/t232639-page22.html)در مورد حرف این دوستمون نوشتم و اینجا هم میذارمش :

این دوستمون که خبری ازش نشد و عکسی از اون نامه ارائه نکرد.
من حالم از اینکه بیخودی به بقیه شک کنم و تهمت بزنم بهم میخوره و خودم هم کارت جدیدم به دستم رسیده و نیازی به پست زدن توی این تاپیک ندارم ، ولی چون این موضوع خیلی مهم هست و ممکنه باعث نگرانی دوستان بشه ، یه چیزی رو بهتر دیدم مطرح کنم. شاید هم اشتباه کرده باشم و این دوستمون ایشالله من رو ببخشه.

http://myup.ir/images/59466445947371008123_thumb.jpg (http://myup.ir/viewer.php?file=59466445947371008123.jpg)

دوستمون idـش nima444 هست. همین دیروز توی فروم ثبت نام کرده و فقط هم همین یدونه پست رو داره. ساعت 11:04 دقیقه پست زده و ساعت 11:06 دقیقه هم برای آخرین بار توی idـش بوده.

یه عزیز دیگه با id دیگه ای به نام alireza850 توی فروم applyabroad (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37990-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/page48) هم دقیقآ همین دیروز ثبت نام کرده. اون عزیز هم فقط یه پست داره و پستش عین این دوستمون هست. ایشون هم ساعت 11:19 دقیقه پستش رو ارسال کرده و ساعت 11:25 دقیقه برای آخرین بار توی idـش بود.

بازم میگم از تهمت زدن متنفر هستم. ولی وقتی تاریخ ثبت نام ، ساعت ارسال پست و محتوای پست ها کاملآ شبیه هست و یه id با اسم نیما هست و یه id با اسم علیرضا و از همه مهم تر اینکه یک دفعه این دوستمون اینجا رو پیدا کرده و این پست رو زده ، به نظرم قضیه خیلی مشکوکه. از ظهر میخواستم این ها رو بگم ولی چون از این کارا بدم میاد چیزی نگفتم و صبر کردم دوستمون مدرکی نشون بده. ولی خبری نشد و همچین موضوع مهم و حساسی رو بهتر دونستم مطرح کنم تا شاید نگرانی ها کمتر بشه.

avayeeshgh
April 19th, 2012, 09:20 PM
سلام
متاسفانه وقتی یه مساله ای میشه یه عده شروع می کنن با اعصاب مردم بازی کردن. شایعه ابطال کارت نباید درست باشه. من بعنوان مشاور حقوقی این مطلب رو برای شما شرح میدم:
۱- با یک مورد ادعای خالی چیزی ثابت نمیشه اونم وقتی در مقابل این ادعا خیلیا کارت پزشکیشون تعویض شده
۲-طبق قانون کسی که معافیتش زیر سوال بره مجازات داره نه اینکه بگن تسهیلات خرید!(دقت کنید به معنی کلمه تسهیلات! برای مجرم تسهیل میشه امور؟!)
۳-هیچگونه خرید خدمتی برای هیچکس نداریم جز ماده خاصی درمورد کسانی که با یه شرایطی خارج هستن یا بودن.وقتی خرید خدمت وجود نداره پس این خبر نمیتونه راست باشه.

پس دوستان اصلا نگران این حرفا نباشن و منتظر باشن تا کارتشون بیاد.مخصوصا وقتی در سایت دیگه،فرد مدعی گفته۸۳ کارت گرفته و ۵سالش گذشته و نمیتونن باطل کنن! و در این سایت۱۳۸۱! قانونا نمیتونن و نمیکنن!

اگر هم دیدید کارت کسی باطل شده بدونید یا جعلی بوده و فکر کرده ن.و نمیفهمه!!! داده تعویض!!! یا با پول غیرقانونی گرفته بوده.

daniyal_arj
April 19th, 2012, 10:09 PM
آقا کارت معافیت پزشکی منو باطل کردن. من سال 1381 در حین خدمت از سربازی معاف شدم حالا بجای اینکه کارت هوشمند بدن از نظام وظیفه نامه اومده که مدارک پرونده پزشکی شما ناقصه و یا باید مجددا مراحل اخذ معافیت پزشکی رو طی کنید و یا اینکه از تسهیلات خرید خدمت استفاده کنید. بیچاره شدم......

با توجه به ارائه نکردن منبع این خبر توسط کاربر مربوطه و پیدا نشدن شواهد کافی برای اثبات آن، همچنین نگرانی کاربران نسبت به صحت آن، پست مربوطه شایعه محسوب شده، تمامی بحث های پیرامون آن حذف و به کاربر مربوطه اخطار داده شد.

haavash
April 20th, 2012, 07:34 PM
لطفا راهنمایی کنید. در قسمت گرفتن استعلام در سایت نظام وظیفه قسمت تاریخ تولد ارور نوع مقدار ورودي صحيح نيست میدهد چکار کنم

stuntman
April 21st, 2012, 11:18 AM
لطفا راهنمایی کنید. در قسمت گرفتن استعلام در سایت نظام وظیفه قسمت تاریخ تولد ارور نوع مقدار ورودي صحيح نيست میدهد چکار کنم

سلام...نیازی به پر کردن همه فیلدها نیست... فقط کد ملی را وارد کنید

meamari2
April 23rd, 2012, 11:27 AM
سلام دوستان

در رابطه با موضوعی در اخر اعلام شد شایعه بوده بنده پیغام یکی از کاربران سایت : sarbazi.us رو میذارم شاید کسی نظری داشته باشه :

" با سلام
من سه سال پیش برای تنبلی چشم معاف دائم شده ام.
بعد چند ماه برای گواهینامه اقدام کردم اما دکتر ناجا کارت معافیت من راگرفت وبه من گفت حق تونبوده معاف شده ای ویک نامه برای نظام وظیفه نوشت وشورای عالی کارت معافیت بنده را باطل کرده من از رئیس نظام وظیفه خواهشمندم این مشکل من را زود حل کنید.
من نمیدانم کجای دنیا چشم ۱۰ وتنبلی وانحراف چشم معاف نمی شوید .
کمکم گن خدایا؟ "

در آدرس : http://www.sarbazi.us/?page_id=209&cpage=72#comment-77259

در ضمن این موضوع یکی از کاربران معتبر فروم (senior member) دیروز به من پیغام خصوصی دادن که نظام وظیفه کارت معافی شون رو گرفته و میگه تنبلی چشم رو برای معافی قبول ندارند ..

من هم خودم درگیر همین بحث هستم دوست ندارم استرس بی دلیل ایجاد کنم ولی فکر میکنم موضوع جدی تر از این حرف ها باشه ممنون میشم به تاپیکی که بنده ایجاد کردم برای بررسی بیشتر مراجه کنید :

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?41351-امکان-ابطال-کارت-معافیت-پزشکی

ehsan1111
April 23rd, 2012, 01:40 PM
سلام دوستان. من کارت معافیت کفالت کاغذی دارم. امروز رفتم الکترونیکیش کنم، گفتن 4 5 ماه طول میکشه تا بیاد. اعتبار این کارت های کاغذی تا آخر اردیبهشته. از طرفی من کارتم رو واسه خرداد و تیر لازم دارم. به نظرتون چکار کنم ؟ راهی هست که سریعتر کارم راه بیفته؟

واسه منی که پذیرش گرفتم و منتظر نامه ی پدیرش هستم که بیاد در خونه، هیچ یک از کارای ارز دانشجویی و ویزا رو هنوز انجام ندادم، این کارت تو چه مراحلی به دردم میخوره که باید نشونش بدم؟
میخوام ببینم من اگه تحویل بدم کارتم رو که کارای الکترونیکی کردنش انجام بشه، امکان داره به مشکل بخوره روند کارم ؟

avayeeshgh
April 23rd, 2012, 03:14 PM
سلام دوستان

در رابطه با موضوعی در اخر اعلام شد شایعه بوده بنده پیغام یکی از کاربران سایت : sarbazi.us رو میذارم شاید کسی نظری داشته باشه :

" با سلام
من سه سال پیش برای تنبلی چشم معاف دائم شده ام.
بعد چند ماه برای گواهینامه اقدام کردم اما دکتر ناجا کارت معافیت من راگرفت وبه من گفت حق تونبوده معاف شده ای ویک نامه برای نظام وظیفه نوشت وشورای عالی کارت معافیت بنده را باطل کرده من از رئیس نظام وظیفه خواهشمندم این مشکل من را زود حل کنید.
من نمیدانم کجای دنیا چشم ۱۰ وتنبلی وانحراف چشم معاف نمی شوید .
کمکم گن خدایا؟ "

در آدرس : http://www.sarbazi.us/?page_id=209&cpage=72#comment-77259

در ضمن این موضوع یکی از کاربران معتبر فروم (senior member) دیروز به من پیغام خصوصی دادن که نظام وظیفه کارت معافی شون رو گرفته و میگه تنبلی چشم رو برای معافی قبول ندارند ..

من هم خودم درگیر همین بحث هستم دوست ندارم استرس بی دلیل ایجاد کنم ولی فکر میکنم موضوع جدی تر از این حرف ها باشه ممنون میشم به تاپیکی که بنده ایجاد کردم برای بررسی بیشتر مراجه کنید :

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?41351-امکان-ابطال-کارت-معافیت-پزشکی

دوست گرامی موضوعی که شما نقل فرمودید ارتباطی با شایعه مطروحه نداره.
این موضوع رو پزشک ناجا متوجه شده(معاینه معافیت و گواهینامه معافیت ها هردو در صلاحیت یک مرکز است) و گزارش داده اون هم در۳سال بعد(تا۵سال قانونا میتونن) در حالیکه اون شایعه می گفت در مرحله تعویض باطل کردن و گفتن بخر(چیزی که اصلاً وجود نداره) اون هم در حالیکه ۵سال قانونی گذشته بوده.دوستان به جزییات ها دقت کنید.جزییات هستن که موارد رو متفاوت می کنن.
مشکلی که ایشون در sarbazi.us مطرح کردن هست،کم هم نیست اما ربطی به تعویض نداره

stuntman
April 24th, 2012, 12:06 AM
من ده اسفند اقدام کردم. به من نگفتن 4 5 ماه طول می کشه. اما بعد از عید که زنگ زدم به همون دفتری که افدام کرده بودم، خانومه گفت تا جایی که اطلاع داره تا الان هیچ کارتی رو به قول خودش چاپ نکردن. نمی دونم چه غلطی دارن می کنن. دیروز هم خواستم استعلام بفرستم اما سایتشون ترکیده بود و ارسال نمی کرد.

من هم 9 اسفند اقدام کردم... جالب اینجاست واسه من حتی پیامک هم نفرستادن... من در سال 84 با طی کردن روال کامل قانونی و با توجه به قانون اون زمان معافیت پزشکی قد و وزن گرفتم ( به خاطر لاغری ) ..... این معافیت همون موقع هم خیلی سر و صدا کردو یه مدت هم میخواستن ابطال کنن که رئیس دیوان عدالت اداری اون زمان گفت قانونی نیست که کارت همه ابطال بشه و موضوع همینطور بلاتکلیف موند و جالب اینجاست که من واسه پیگیری موضوع هم رفتم نظام وظیفه و اون شخصی که اونجا بود گفت بذار زنگ بزنم بپرسم... جوابی که اون موقع به من دادن این بود... گفت برو و پشت سرتم نگاه نکن چون ما برای ابطال کارت معافیت اصلا ضمانت اجرایی نداریم و گفت هر چقدر هم نیفتی دنبالش بهتره.. منم از اون موقع موضوع رو رها کردم تا اینکه دوباره بحث هوشمند کردن کارتا مطرح شد ولی حالا الآن اگه بحث باطل کردن مطرح باشه من نفر اولم چون نه دیگه اون قانون هست و نه من دیگه لاغر هستم

masoud2927
April 24th, 2012, 12:39 AM
من هم 9 اسفند اقدام کردم... جالب اینجاست واسه من حتی پیامک هم نفرستادن... من در سال 84 معافیت پزشکی قد و وزن گرفتم ( به خاطر لاغری ) که این معافیت همون موقع هم خیلی سر و صدا کردو یه مدت هم میخواستن ابطال کنن که رئیس دیوان عدالت اداری اون زمان گفت قانونی نیست که کارت همه ابطال بشه و موضوع همینطور بلاتکلیف موند و جالب اینجاست که من واسه پیگیری موضوع هم رفتم نظام وظیفه و اون شخصی که اونجا بود گفت بذار زنگ بزنم بپرسم... جوابی که اون موقع به من دادن این بود... گفت برو و پشت سرتم نگاه نکن چون ما برای ابطال کارت معافیت اصلا ضمانت اجرایی نداریم و گفت هر چقدر هم نیفتی دنبالش بهتره.. منم از اون موقع موضوع رو رها کردم تا اینکه دوباره بحث هوشمند کردن کارتا مطرح شد ولی حالا الآن اگه بحث باطل کردن مطرح باشه من نفر اولم چون نه دیگه اون قانون هست و نه من دیگه لاغر هستم
دوستان اطلاعی از این مسئله دارین که اینچنین مواردی را نظام وظیفه چه برنامه ای داره و چی میشه؟ اگه موقع گرفتن کارت معافیت شخص در شرایط خاصی بوده و الان رفع شده باشه یا مثل سابق نباشه و بیش از 5-6 سال گذشته باشه چه اتفاقی میفته؟ فکر نمیکنید تاخیر در صدور کارتها بعلت رسیدگی مجدد به بعضی معافیتها باشه که حالا ممکنه تقلبی صورت گرفته باشه یا مشکل موقع صدور کارت رفع شده باشه.البته این در حد گمانه زنی هست و دلیل تاخیر نباید اماده نبودن سامانه یا عدم برنامه ریزی زمانی جهت صدور کارت جدید باشه. البته برا کسانی که شرایطشون محرز هست جای نگرانی نیست اما افرادی قبیل این دوستمون حق داره نگران باشه چون با توجه به شرایط فعلی که راحت قوانین عوض میشه جا داره دوستانی که شرایط اینچنینی دارن زیادیم بی توجه نباشن .هر چند که بازم میگم دوس ندارم کسی نگران بشه ولی باید هوشیار بود و به این جنبه قضیه هم فکر کرد شایدم این نگرانی بخاطر دید منفی هست که در مورد خیلی مسایل دیگه دیدیم و به ما دادن و در وهله اول عادت کردیم نیمه خالی را ببینیم

stuntman
April 24th, 2012, 12:53 AM
دوستان اطلاعی از این مسئله دارین که اینچنین مواردی را نظام وظیفه چه برنامه ای داره و چی میشه؟ اگه موقع گرفتن کارت معافیت شخص در شرایط خاصی بوده و الان رفع شده باشه یا مثل سابق نباشه و بیش از 5-6 سال گذشته باشه چه اتفاقی میفته؟ فکر نمیکنید تاخیر در صدور کارتها بعلت رسیدگی مجدد به بعضی معافیتها باشه که حالا ممکنه تقلبی صورت گرفته باشه یا مشکل موقع صدور کارت رفع شده باشه.البته این در حد گمانه زنی هست و دلیل تاخیر نباید اماده نبودن سامانه یا عدم برنامه ریزی زمانی جهت صدور کارت جدید باشه. البته برا کسانی که شرایطشون محرز هست جای نگرانی نیست اما افرادی قبیل این دوستمون حق داره نگران باشه چون با توجه به شرایط فعلی که راحت قوانین عوض میشه جا داره دوستانی که شرایط اینچنینی دارن زیادیم بی توجه نباشن .هر چند که بازم میگم دوس ندارم کسی نگران بشه ولی باید هوشیار بود و به این جنبه قضیه هم فکر کرد شایدم این نگرانی بخاطر دید منفی هست که در مورد خیلی مسایل دیگه دیدیم و به ما دادن و در وهله اول عادت کردیم نیمه خالی را ببینیم
جالب اینجاست در مورد معافیت چاقی و لاغری اینا الان نمیتونن معافیت قانونی رو از تقلب تشخیص بدن... من اون موقع به طور کاملا قانونی معاف شدم ولی الان اگه بیان به من بگن که تو اون زمان با دکتر نظام وظیفه زد و بند کرده بودی من واقعا هیچ مدرکی ندارم که اینو اثبات کنم...
اصولا منطقی اینه که اگر قانون ضعف داره و یا به راحتی قابل دور زدن هست از قبل از اجرایی شدنش یه فکری به حالش بشه ..نه اینکه بیان قانون رو اجرا کنن و 30-20 هزار نفر معافی بگیرن و بعدش به این نتیجه برسن که قانون مشکل داشته.... اگر هم مشکلی در قانون بوده ناشی از ضعف قانونگذاران نظام وظیفه بوده و دودش نباید تو چشم امثال ما بره ...ولی در کل اینجا ایرانه نه منطق حکم می کنه و نه عقل... طبق آیین نامه هم نمیتونن کسانی که 5 سال از معافیتشون گذشته کارتشون رو ابطال کنن ولی خوب بازم اینا اگه بخوان کاری رو انجام بدن دیگه با ماده و تبصره و آیین نامه نمیشه جلوشون رو گرفت... البته نه اینکه نشه ولی به درد سر کارا و روال اداریش نمی ارزه... من امیدوارم علت تاخیر ، به دلیل حجم کار باشه و نه رسیدگی مجدد به پرونده ها
البته حرف شما کاملا درسته...تو اینجور مواقع به خاطر استرس دید منفی هم میاد سراغ آدم...ولی به هر حال تو این شرایط باید تمام احتمالات ممکن سنجیده بشه تا بشه یه نتیجه ای ازش گرفت...

keivanpro
April 24th, 2012, 01:12 AM
من آخرین مدرک تحصیلیم را ارائه نکردم از این مساله خیلی می ترسم
می ترسم یک بامبولی برام جور کنن
همونو بکنن بهانه
من آخرین مدرکم ارشده ولی موقع تحویل مدارک فقط مدرک لیسانسم دستم بود و همونو ارائه کردم توی کارت قبلی هم مدرک را لیسانس زده
توی اون فرم هم هیچی در مورد مدرک ارشدم نگفتم
در صورتی که توی پرونده معافیتم نامه اشتغال به تحصیل دوره ارشدم هست چون ضمن تحصیل ارشد معاف شدم
با این اوضاع فقط باید شانس بیارم

ehsan1111
April 24th, 2012, 11:41 AM
سلام دوستان
من میخوام برم کارتم رو تحویل بدم و رسید پرینت شده بگیرم. مطمئن نیستم این رسید، تو مراحل ویزا و وزارت علوم به دردم میخوره یا نه و اونا قبولش دارن یا نه. کسی از این رسید استفاده کرده تو این دو جا؟

لطفا کمک کنید.

hasanali
April 24th, 2012, 12:47 PM
سلام دوستان
من میخوام برم کارتم رو تحویل بدم و رسید پرینت شده بگیرم. مطمئن نیستم این رسید، تو مراحل ویزا و وزارت علوم به دردم میخوره یا نه و اونا قبولش دارن یا نه. کسی از این رسید استفاده کرده تو این دو جا؟

لطفا کمک کنید.
همونطور که در صفحات قبل هم بهش اشاره شده اول شما کارتت رو کپی برابر اصل کن و بعد کارتت رو بده ترجمه رسمی کنن. بعد کارتت رو تحویل اینها بده. من شنیدم که با اون پرینت بچه ها برای اداره گذرنامه نامه گرفتن. (یعنی من این کار رو نکردم و مطمئن نیستم!)

ghafari88
April 24th, 2012, 06:05 PM
من از سایتشون استعلام فرستادم که این کارت من در چه وضعیتیه ( همونطور که قبلا هم گفتم ده اسفند اقدام کردم ) .... جوابی که برای من فرستادن اینه:

شرح پاسخ: با سلام كارت هوشمند شما درسيرمراحل صدوركارت مي باشد و ازطريق پست به آدرس شما ارسال مي گردد.

حالا نمی دونم این جواب یه جواب کلی هست که به همه می دن یا واقعا رفته برای صدور. البته کارت معافیت من از نوع کفالت هست و خیلی نگران نیستم.

mnotron
April 27th, 2012, 09:31 PM
آقامن سال 83 معافیت لاغری مفرط گرفتم
1 هفته بعدشم این قانون رو برداشتند:دی
حالا نکنه کارتمو باطل کنند؟
گزرنامه هم دارم....اصلا اقدام کنم واسه تعویض یا نه؟
اگه تعویض نکنیم چی میشه؟ ممنوع الخروج که نمیشیم!!!
اصلا انگار تق و لق این قانون:دی

stuntman
April 28th, 2012, 12:50 AM
آقامن سال 83 معافیت لاغری مفرط گرفتم
1 هفته بعدشم این قانون رو برداشتند:دی
حالا نکنه کارتمو باطل کنند؟
گزرنامه هم دارم....اصلا اقدام کنم واسه تعویض یا نه؟
اگه تعویض نکنیم چی میشه؟ ممنوع الخروج که نمیشیم!!!
اصلا انگار تق و لق این قانون:دی

قانون معافیت لاغری رو آخر 84 برداشتن... منم شهریور 84 معافیت لاغری گرفتم... کارتمم 2 ماهه که دادم..هیچ خبری هم نشده

mnotron
April 28th, 2012, 01:17 PM
قانون معافیت لاغری رو آخر 84 برداشتن... منم شهریور 84 معافیت لاغری گرفتم... کارتمم 2 ماهه که دادم..هیچ خبری هم نشده

الان كه فكرشو ميكنم از منم 84 بود....دقيقا يادمه 1 هفته بعد از كمسيون پزشكي گفتند اين قانون نيست ديگه!

s1s2s3
April 28th, 2012, 01:21 PM
الان كه فكرشو ميكنم از منم 84 بود....دقيقا يادمه 1 هفته بعد از كمسيون پزشكي گفتند اين قانون نيست ديگه!
سلام دوست عزیز فکر نکنم جای نگرانی باشه چون موقعی که شما گرفتید این قانون بود یک مثال میزنم مگه سال 90 قانون سه برداری نبود و لی سال 91 این قانون برداشته نشد نمی یان که به خاطر اینکه در نودو یک این قانون را برداشتند مال نودی ها را ابطال کنند البته اینجا ایرانه و هیچی بعید نیست و لی قانونا جای ن
رانی نیست

mas0o0ud
April 29th, 2012, 01:22 PM
امروز شد 3ماه هنوز خبری نیست. معافیتم کفالت هست. سال 85 گرفتم.

stuntman
April 29th, 2012, 06:07 PM
بچه ها امروز نظام وظیفه بعد 10 روز جواب استعلامم رو داد و نوشته شما در سیر مراحل صدور کارت میاشید و از طریق پست ارسال میشه.... البته نمیدونم به این حرفشون چقدر اطمینان هست ولی اگه درست باشه دیگه جای نگرانی نداره...البته قانونا نمیتونن ابطال کنن ولی اگه میخواستن ابطال کنن کارت من از هر لحاظ شرایط گیر دادنو داشت... چون من سال 84 معافیت لاغری گرفتم... اولا که دیگه این قانون نیستش ..دوما من الا اصلا لاغر نیستم...سوما آخر سال 84 گیر دادن به این نوع معافیت که خیلیا با کلک از این معافیت استفاده کردن و یه مدت هم میخواستن ابطال کنن همون موقع... ولی الان اگه واقعا کارت من صادر شده باشه دیگه جای نگرانی نیست ..البته کارتم هر وقت اومد خبر میدم که دیگه دوستان کاملا از نگرانی در بیان....

audir8
April 29th, 2012, 07:14 PM
من هم پزشکی هستم، 25 بهمن دادم نیومده هنوز.

پریروز رفتم شعبه پلیس 10+ که درخواست داده بودم، جک کرد وضعیت رو گفت هنوز اقدامی نشده برای کارتم، مشکلی هم نداره چون اگر داشت نقصی یا مشکل توی سیستم می زد.

گفت باید منتظر باشم یا اگر خیلی نگرانی دارم برم نظام وظیفه چون سیر مراحل رو برای اونا نمی زنه.

Arsenal
April 30th, 2012, 12:55 PM
سلام
بچه ها یکی از دوستای من کارت معافیت پزشکی داره(سال 82 گرفته). من شنیدم مهلت اقدام برای گرفتن کارت هوشمند تموم شده ! حالا این دوستمون باید چیکار کنه؟

ghafari88
April 30th, 2012, 12:59 PM
سلام
بچه ها یکی از دوستای من کارت معافیت پزشکی داره(سال 82 گرفته). من شنیدم مهلت اقدام برای گرفتن کارت هوشمند تموم شده ! حالا این دوستمون باید چیکار کنه؟

به نظر من اون مهلت قانونی به منزله اینه که از اون تاریخی که اعلام کردن کارت های قبلی فاقد ارزش هست. در کل بعید می دونم مشکلی برای اقدام کردن ایشون باشه. باز بهتره از دفاتر پلیس + 10 بپرسید.

sysco
April 30th, 2012, 12:59 PM
سلام
برای معافیت کفالت که هنوز انجام می دهند. فکر نکنم مشکلی باشه. ظاهرا اون مدت اولیه آخرین فرصت نبوده. دیروز به پلیس +10 سر زدم و هنوز انجام می دادند. البته برای معافیت پزشکی را دقیقا نمی دونم ولی فکر کنم اون هم انجام بشه. به دفاتر پلس +10 مرجعه کنید.

arya123
May 1st, 2012, 04:56 AM
سلام بر دوستان

از آنجایی که نسبت به این فروم احساس دین می‌کردم (به علت مراجعه مکرر به آن) تصمیم گرفتم تجربیات خودم را با شما در میان بگذارم.

من کارت معافیتم را اواسط بهمن تحویل دادم به امید اینکه نهایتاً یک ماهه (یا که گفته متصدی پلیس +10 چهل روزه) تحویل بگیرم. از آنجایی که در این 8 سال که کارت را دریافت کردم زیاد از کارت استفاده نکردم، فکر نمی‌کردم نیازی به آن پیدا کنم و هیچ کپی برابر اصل از آن تهیه نکردم و به‌موقع جهت تعویض تحویل دادم. اما به دلایلی نیاز شدید به آن پیدا کردم و الان 3 هفته هست که پیگیر آن هستم. خلاصه تجربیاتم پس از 4 بار رفتن به نظام وظیفه، 6 بار رفتن به پلیس +10 و 3 بار رفتن به پست و زیر و رو کردن فروم های مختلف را در زیر می‌نویسم:

1- شماره پیگیری 09680 عملاً غیر استفاده است، پس از بارها و بارها تلفن زدن من عملاً به جایی نرسیدم! (نکته جالب اینکه اگر از تلفن ثابت تماس بگیرید اشغال است. اما با همراه تماس بگیرید آزاد است، ولی بعد از وارد کردن کد 2 ارتباط قطع می‌شود). همچنین از سایت epolice نیز جواب درست و قابل اعتماد دریافت نخواهید کرد)
2- اگر به نظام وظیفه (میدان سپاه) مراجعه کنید جوابشان یکی از این‌هاست: 10-20 روز دیگه میاد. الان دارن مال برج 10 رو می‌دن. برو پلیس +10
3- اگر به پلیس +10 مراجعه کنید میگویند: ما دسترسی به کد رهگیری نداریم و به هیچ اطلاعاتی دسترسی نداریم که به شما بتونیم ارائه بدیم. (البته این جواب ظاهراً خلاف واقع نیست. زیاد اصرار نکنید)
4- اگر به پست مراجعه کنید از شما کد رهگیری 20 رقمی می‌خواهند و با اسم و فامیلی، اطلاعاتی از دریافت یا عدم دریافت کارت نمی‌دهند و شما را به سمت پلیس +10 هدایت می‌کنند تا کد رهگیری را دریافت کنید.
5- کارت ها به‌ترتیب تحویل صادر نمی‌شود. مثلاً کسی ممکن است 20 روزه کارتش بیاید، اما الان کارت کسی مثل من بعد از 3 ماه نیامده باشد.

با توجه به اینکه یکی از دوستانم کارتش را 3 روز پیش از من تحویل داده بود و اوایل اردیبهشت دریافت کرد (تاریخ صدور کارت اوایل فروردین)، انتظار من بر این بود که نهایتاً تا 1 هفته بعد کارتم بیاید. اما اینطور نشد! خلاصه، بعد از پیگیری‌های فراوان توانستم از یکی از شعبات شرکت پژوهش و توسعه ناجی که به‌طور اتفاقی پیدا کردم و با عجز و ناله و گرفتن مساعدت یکی از همکاران آن‌ها اطلاعی در روز 10 اردیبهشت دریافت کنم. کارت من همین روز (10 اردیبهشت) صادر شد، احتمالاً با سفارش این همکار، و قرار است به دستم برسد ان شا ا... . یعنی اگر قرار بود کارت ها به ترتیب صادر شود، باید کارت من نیز اوایل فروردین صادر می‌شد، که چنین. نشد. نتایج:

1- اگر نیاز فوری به کارت معافیت دارید، زیاد روی اخبار تحویل کارت به دوستانتان حساب نکنید، زیرا آن‌چنان حساب و کتاب ندارد.
2- از پیگیری از نظام وظیفه، پست و پلیس +10 احتمالاً به جایی نخواهید رسید.

ضمناً متاسفانه نمی‌توانم اطلاعاتی از جای شرکت که اطلاعات دریافت کردم بدهم. دلیل اینکه اولاً این شرکت اصلاً ارباب رجوع نداشت. یعنی احتمالاً من اولین کسی بودم که برای این کار مراجعه کردم. ثانیاً اگر در اینترنت این اطلاعات را بدهم با توجه به کثرت مراجعات به آن کلاً جواب هیچکس را نخواهند داد. ثالثاً احتمالاً خلاف مقررات فروم باشد.

نکته امیدوار کننده: با توجه به آن‌چه دستگیرم شد، احتمالاً کارت اکثر افراد تا نهایتا آخر خرداد به دستشان خواهد رسید.

در مورد اینکه کارت خودم آمد یا نه و اطلاعات بیشتر بعدا توضیح می‌دهم. یا علی.

mamadreza_n
May 2nd, 2012, 05:32 AM
سلام به همه . من الان این سایتو پیدا کردم و همه صفحاتو و نظرات رو خوندم و گفتم نظر خودمم بگم شاید به درد کسی بخوره . من معافیت لاغری گرفتم و مثل خیلی ها الان دیگه شرایط اون معافیت یعنی لاغری رو ندارم و با حرف و سخنهایی هم که برای معافی لاغری بوده اگه به گیر باشه ، حتما به منم گیر میدن . راستش از اینکه میگن از این طرح خوب استقبال شده و از اون طرف تاریخ تعویض روعقب میندازن و تمدید میشه و بجای یکماه الان سه ماهه کارت خیلی ها هنوز به دستشون نرسیده و جواب درستی هم برای این تاخیرها نمیدن یعنی اونقدرها هم مراجعه برای تعویض نبوده و فعلا تو همینشم موندن و اگه این طرح ادامه داشته باشه حالا حالاها کار داره تا رو غلطک بیفته ( شاید یکی دو سال دیگه ) و تاریخ گفتن اعتبار نداشتن کارتها از فلان تاریخ زیاد جدی نمیتونه باشه و میخوان بترسونن که زودتر بریم برای تعویض کارت . من که امروز صبح رفتم و با همون کارت قدیمیم برای گرفتن پاسپورت درخواست دادم ، دفعه اولم بود و پاسپورت نداشتم ، هیچ مشکلی نبود و کارمو انجام دادن و هیچی هم نگفتن ، منم چیزی نپرسیدم . من که دیگه کاری با کارت معافیتم ندارم ، مگه این روزها غیر از گرفتن پاسپورت و استخدام به درد دیگه ای میخوره ؟ به فکرم رسید اگه کسی هم کارتش مشکل دار باشه که راحت الان میره و برای پاسپورت اقدام میکنه و تو سن ما هم که اونایی که قرار بوده استخدام بشن تا حالا شدن . اگه دلیل اجرای این طرح چیزایی باشه که میگن مثل جلوگیری از تقلب ، راههای خیلی بهتر و کم دردسر تری برای اجرایی کردنش بود ، به هر حال من که الان نه وقت دنبال کارتم دویدنو دارم نه پول شایعات احتمال خرید ( که البته تو این سایت گفته شده که این حرفها فعلا در حد شایعه است ) از قدیم گفتن سری که درد نمیکن دستمال نمیبندن . من منتظر میمونم خوب که همه چی مشخص شد اقدام میکنم ، اگه این طرح ادامه پیدا کنه ، حتما تا چند سال دیگه بجایی میرسه که یکی دو هفته ای از زمان درخواست کارت ها به دستمون میرسه و مشکلاتشم برطرف میشه و اگه هم چیزی پیش بیاد حتما یک عده ای تو این مدت در دیوان عدالت یا جاهای دیگه که من نمیدونم ( چون اطلاعات حقوقی ندارم ) شکایت میکنن و حتما اونا رسیدگی میکنن و مشکلات درست میشه. حداقل مطمئنم بهتر میشه و از صبر کردن ضرر نمیکنم ، چون اونهایی که در زمان خودش کارتشونو مثل من قانونی گرفتن تو ن و پرونده دارن و اگر هم کارت اعتبار نداشته باشه ولی خود معافیت که باطل نمیشه و قابل پیگیریه . فقط اینجا چند تا سوال داشتم 1.این داستان گروه خونی چیه . من میدونم گروه خونیم چیه ولی مدرکی در موردش ندارم . در زمان پر کردن اون فرم درخواست مگه همین که شخص گروه خونیشو بدونه و بنویسه کافی نیست ؟2.اینجا کسی هست که مثل من معافیت پزشکی لاغری داشته باشه و کارت جدیدش به دستش رسیده باشه ؟ یکی از دوستان دیدم نوشته قراره خبر بده. لطفا یادش نره3.اینجا هر کی کارتش رسیده کفالت بوده ، کسی کارت پزشکیش رسیده و میشه بگه مورد بیماریش چی بوده ؟4.کسی میدونه اونهایی که در اون زمان سربازی رو خریدن بهشون کارت معافیت دادن یا پایان خدمت ؟ 5.من امروز که برای پاسپورت اقدام کردم چند روز بعد میرسه به دستم ؟ دو هفته درسته یا بیشتر طول میکشه ؟انشاالله کارت دوستانی که اقدام کردن بدون مشکل زودتر به دستشون برسه

avayeeshgh
May 2nd, 2012, 10:19 AM
3.اینجا هر کی کارتش رسیده کفالت بوده ، کسی کارت پزشکیش رسیده و میشه بگه مورد بیماریش چی بوده ؟
سلام دوست عزیز
خوش آمدید
فقط یک نکته.نمیدونم چرا بارها دوستان اعلام می کنند کسی کارت پزشکیش نرسیده؟! لطفا صفحات قبل رو مطالعه کنید تا پستهای تکراری ایجاد نشه.از اولین کسانی که کارتش رسید من بودم که پزشکی هستم و بارها اعلام کردم ولی نمیدونم چرا مرتب تکرار میشه که پزشکی نرسیده و این بی دلیل ایجاد نگرانی میکنه! درحالیکه پزشکیها و کفالت ها تقریبا برابر رسیدن در سطح جامعه.تو این فروم هم غیر من پزشکی بوده و تو فروم های دیگه هم هست که رسیده.

mas0o0ud
May 3rd, 2012, 12:09 PM
بعد از 3 ماه الان کارتم اومد.
تاریخ اقدام: 90.11.10
تاریخ صدور کارت: 91.2.4
نوع معافیت: کفالت
از شهرستان اقدام کردم.

audir8
May 3rd, 2012, 12:47 PM
کارت منم بعد از نگرانی ها و استعلام های فراوان رسید!

تاریخ اقدام: 1390.11.25
تاریخ صدور: 1391.01.31
نوع معافیت: پزشکی
سال معافیت: 86

از تهران

mnotron
May 3rd, 2012, 12:59 PM
2.اینجا کسی هست که مثل من معافیت پزشکی لاغری داشته باشه و کارت جدیدش به دستش رسیده باشه ؟ یکی از دوستان دیدم نوشته قراره خبر بده. لطفا یادش نره3 5.من امروز که برای پاسپورت اقدام کردم چند روز بعد میرسه به دستم ؟ دو هفته درسته یا بیشتر طول میکشه ؟انشاالله کارت دوستانی که اقدام کردن بدون مشکل زودتر به دستشون برسه

1-اگه کسی هست به منم بگه
5- پاسپورت 2 هفته ای میاد، اگه نیومد برو شماره پیگیری بگیر، خودت از پست تحویل بگیر....من پست 2 بار آورده بود دم خونه، چون نبودم تحویل نگرفتم، بعد از 2 ماه که پیگیری کردم دیدم تو پست مونده!!!!

avayeeshgh
May 5th, 2012, 01:50 PM
تمدید مهلت تعویض کارت های قدیمی معافیت از خدمت (http://www.asriran.com/fa/news/212748/تمدید-مهلت-تعویض-کارت-های-قدیمی-معافیت-از-خدمت)

جانشین سازمان وظیفه عمومی گفت: اجرای طرح تعویض کارت های قدیمی معافیت از خدمت باکارت هوشمند تا اول تیرماه تمدید شد.

به گزارش مهر، سردار ابراهیم کریمی با اعلام به پایان رسیدن مهلت اجرای طرح تعویض کارت های قدیمی معافیت با کارت هوشمند گفت: مهلت اجرای طرح تعویض کارت های قدیمی معافیت با کارت هوشمند با تعیین زمان بندی از سوی سازمان وظیفه عمومی تا تاریخ پنجم اردیبهشت بود که باید از این تاریخ رسیدگی به درخواست های متقاضیان تعویض کارتهای معافیت، پایان می پذیرفت ولی باتوجه به تقاضاهای مکرر مردمی در خصوص تمدید مهلت ذکرشده ، سازمان وظیفه عمومی به اطلاع آن دسته از افرادی که تاکنون موفق نشده اند تا در خواست خود در این زمینه را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10).ارائه کند می رساند که اجرای این طرح تا تاریخ اول تیرماه تمدید شد.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی خاطرنشان کرد:مهلت فوق به هیچ وجه قابل تمدید نیست و از اول تیرماه کارتهای قدیمی افرادی که در خصوص تعویض کارت خود اقدام نکرده اند فاقد هرگونه ارزش قانونی بوده وبا محرومیت هایی نظیر ممنوعیت اخذ یا تمدید گذرنامه و همچنین اخذ گواهینامه رانندگی و ...مواجه می شوند به همین منظور اینگونه افراد با استفاده از فرصت تعیین شده هرچه زودتر برای ارائه درخواست خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه کنند.

منبع: عصر ایران

s1s2s3
May 6th, 2012, 01:43 PM
دوستان مژده مژده سلام دوستان بالاخره کارت من هم امروز اومد داشتم از نگرانی سکته میکردم نوع معافیت من هم پزشکی بود
تاریخ اقدام 26 بهمن
تاریخ صدور 3/2/91
در تاریخ 17 2//91 هم بدستم رسید یعنی دو ماه و بیست و یک روز
دیگه بچه های پزشکی هم نگران نباشند

joint
May 9th, 2012, 07:51 AM
لطفا لینک سایتی رو که میشه استعلام کرد رو بزارید من همه جای سایت پلیس رو گشتم چیزی کشف نکردم