PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری های مربوط به قلب و عروق

صفحه ها : [1] 2

daniyal_arj
February 20th, 2012, 05:36 PM
1. با توجه به کثرت و تنوع بیماری هایی که در آیین نامه معافیت پزشکی درج شده است (19 دسته کلی)، در این انجمن تمامی آنها در 9 موضوع مختلف دسته بندی شده اند و فقط بعضی از آنها که مراجعه کمتری دارند با یکدیگر ترکیب شده اند. همچنین عنوان نوشته شده برای بیماری ها مطابق با آیین نامه می باشد. لذا قبل از ارسال پست حتما از مرتبط بودن سوال و بیماری مورد نظرتان با موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2. موضوع قبلی با عنوان "معافیت پزشکی" به صورت قفل شده (امکان ارسال پست جدید در آن وجود ندارد) همچنان موجود است و شما می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

3. برای جلوگیری از زیاد شدن سریع صفحات ناشی از سوالات تکراری، مطالب تکراری در موضوعات جدید به سرعت حذف خواهند شد. از کاربران محترم نیز صمیمانه تقاضا می شود با گزارش مطالب تکراری و فاقد محتوی ما را در مفید نگه داشتن انجمن یاری کنند.

باتشکر

مدیریت انجمن

بخش پانزدهم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي قلب و عروق

ماده 43: مشمولان مبتلاء به بيماريهاي قلب و عروق با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلاء هستند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده مي نمايند:

بند 1ـ كليه عوارض عضوي دريچه اي قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي معاف دائم.

تبصره: پرولاپس دريچه اي كه منجر به نارسائي نشده باشد خدمات غير رزمي.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 2ـ وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم.

تبصره: دكستروكادري و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد.
--------------------------------------------------------------------------------
بند 3ـ هر نوع بيماري عروق كرونر در هر درجه و حالتي كه باشد معاف دائم.
بند 4ـ نارسايي مزمن قلب معاف دائم.
بند 5ـ هر نوع بيماري مزمن پريكارد ـ آندوكارد ـ ميوكارد اعم از التهابي، تومورال، مادرزادي و اكتسابي معاف دائم.
بند 6ـ بيماريهاي مادرزادي و يا اكتسابي، تومورال و التهابي آئمورت و سرخرگهاي بزرگ، مانند كواركتاسيون، آنوريسم ها، آنژيومها و اتساع سرخرگهاي ريوي، كانال شرياني باز، تنگي شريان ريوي اصلي و فيستولهاي شرياني وريدي در مورد عمل شده يا نشده معاف دائم.
بند 7ـ ازدياد فشار خون شرياني در صورتي كه فشار خون باز سيستوليك از 160 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك از 100 ميليمتر جيوه بالاتر باشد (مقصود از فشار خون باز آنست كه لااقل بيمار 72 ساعت در بيمارستان بستري و فشار خون در ساعات مختلف شب و روز ثبت گردد) معاف دائم.

تبصره: ازدياد فشار خون شرياني در صورتيكه فشار خون باز سيستوليك بين 160ـ140 ميليمتر جيوه و يا دياستوليك بين 100ـ90 ميليمتر جيوه باشد خدمات غير رزمي.
بند 8ـ ترومبوفلبيت ها:

الف) چنانچه عود كننده باشد معاف دائم.

ب) در موارد محدود خدمات غير رزمي.
بند 9ـ واريس ها:

الف) شديد و يا همراه با عوارض معاف دائم.

ب) خفيف و متوسط خدمات غير رزمي.
بند 10ـ تومورهاي عروق لنفاوي، لنف آدنوم و الفانتيازيس كه لااقل يكي از اندامها را فرا گرفته باشد معاف دائم.
بند 11ـ اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي فوق بطني به شرطي كه تعدادشان بيش از 10 ضربان در دقيقه باشد (در صورت تداوم با اثبات در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
بند 12ـ اختلالات ريتم به صورت اكستراسيستولهاي بطني كه تعدادشان بيش از هفت عدد در دقيقه و چند كانوني، دو تا يا بيشتر پشت سر هم آمده باشد (بصورت R-on-T قرار گرفته باشد) معاف دائم.
بند 13ـ تاكي آريتمي هاي فوق بطني كه شامل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از سه ساعت استراحت بهبود نيابد)، فيبريلاسيون دهليزي، تاكيكارديهاي نودال يا جانكشنال و تاكيكارديهاي بطني در هر مورد معاف دائم.
بند 14ـ اختلال هدايت داخل دهليزي، بلوك سينوس دهليزي، وقفه سينوس دهليزي و سندرم تاكيكاردي و براديكاردي، سندرم (اس.اس.اس)، براديكاردي سينوزال كمتر از 50 ضربان در دقيقه كه با فعاليت تعداد شربقان به حد لازم افزايش نيابد (مورد اخير به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح يا دانشگاهي) معاف دائم.
بند 15ـ اختلالات هدايتي دهليزي بطني مانند سندرم W.P.W و همچنين اختلالات هدايتي كه منجر به استفاده از پيش دائم يا موقت شود معاف دائم.
بند 16ـ وجود يا سابقه بيماري تب روماتيسمي حاد (به شرط وجود كارديت) معاف دائم.

پایان

IPsec88
February 21st, 2012, 11:17 AM
چه خوب شد که قسمت رو جدا کردین من پستم رو اینجا هم می زارم اگه کسی نظری داشت اینجا هم بگه:

سلام..
دوستان من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
LVEF 55%
MVP Severe Mr+1
TVP Mild Tr
مشهود است...
توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی :embarrassed::embarrassed::embarrassed: )

جواب دوست عزیز kamranmirzaa (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?58150-kamranmirzaa):

ببین بهتره از لفظ پرولاپس استفاده نکنی و بگی مشکلات دریچه ای ! به لفظ پرولاپس حساسن !
دو اگه دکتر توی کمیسیون گفت MR فقط +1 هست و چیزی نیست حتما بگو TVP هم هست و MVP چون گاهی براشون +1 زیاد نیست در حالی که توی دفترچه ننوشته +1 یا +2 نوشته کلا معاف

یه نکته دیگه : اگه خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده در جا معاف نشدی و گیر دادن که پرولاپس چیزی نیست و +1 کمه و اینا بگو دوباره معرفیت کنن بیمارستان
در ضمن هر چی اکو و نوار و .... از قبل داری (هر چی قدیمی تر بهتر) با خودت ببر ! و اگه دوباره معرفیت کردن به بیمارستان اصلا نترس یکی دو بار بری کمیسیون راحتتر معافت می کنن . در ضمن در مورد تنگی نقس و خستگی سریع (مثلا موقع از پله بالا رفتن) هم حتما بگو

امیدوارم خبر معافیت رو اینجا بخونیم پسرجان

مرسی از پاسخت...
دوستان دیگر هم اگر نظری دارن خوشحال می شم بشنوم...

avayeeshgh
February 21st, 2012, 05:36 PM
چه خوب شد که قسمت رو جدا کردین من پستم رو اینجا هم می زارم اگه کسی نظری داشت اینجا هم بگه:

سلام..
دوستان من چند روز پیش رفتم معایه برای پرولاپس توی جواب که دکتر نوشته اینجوری نوشت:
LVEF 55%
MVP Severe Mr+1
TVP Mild Tr
مشهود است...
توی اکوم هم قسمت نتیجش اینارو آورده و کنارش NA5 (شایدم NAS باشه) و NA_T هم نوشته (نمی دونم درس خوندم یا نه)

از خود دکتر پرسیدم گفت معاف می شی!!!!

MR+1 هست اما TVP هم دارم با این اوصاف فکر می کنین معاف بشم؟

(من واقعا با این شریطی که الان دارم با درد ها و تنگی نفس ها و ... واقعا نمی تونم برم سربازی :embarrassed::embarrassed::embarrassed: )

جواب دوست عزیز kamranmirzaa (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?58150-kamranmirzaa):

مرسی از پاسخت...
دوستان دیگر هم اگر نظری دارن خوشحال می شم بشنوم...

دوست عزیز MVP MR/TRمعاف هست.۱۰۰٪معافی. منم تایید میکنم که هرگز از لفظ پرولاپس استفاده نکن. بگو نارسایی دریچه ای دارم و یا بگو MR/TR

rezrez
February 21st, 2012, 10:05 PM
من دیروز کارای بیمارستانم تموم شد.دکتر جراح برام دفرمیتی و قوز و فرورفتگی قفسه سینه سمت چپ زد و بعد یه افسری گفت برو 2 ماه دیگه حوزه جوابش رو بگیر.دکتر قلب هم اکوم کرد ولی نمیدونم چی نوشت برام.ولی خودم بیرون که اکو شدم پرولاپس برام زده تو برگه اکو و همچنین LVEF SSL که نمیدونم یعنی چی.معاف میشم بنظرتون؟

kamranmirzaa
February 24th, 2012, 02:29 PM
کسی کمکی نمیکنه؟
ببین رزرز جان , اولا با توجه به دفرمگی قفسه سینه فکر کنم معافی مشکلی نداشته باشه اما اولا به جای لفظ پرولاپس از مشکل دریچه ای (یا مادرزادی دریچه) استفاده کن که عین لفظش برای معافی ذکر شده چون به کلمه پرولاپس (با توجه به اینکه در کنار معافیت از رزم در دفترچه آورده شده ) یه حساسیتی هست .
دوم سعی کن قبل از رسیدن به میز کمیسیون ببینی دقیقا چیا برای اکو نوشته شده که بتونی توضیح بدی و هرچی کامل تر باشه راحت تر معاف می شی
امیدوارم معافی شما هم بی دردسر اانجام بشه

kamranmirzaa
February 24th, 2012, 02:54 PM
دوستان عزیزی که برای بیماری های قلب و معافی های مربوطه مراجعه می کنن .
موارد زیر رو در نظر داشته باشید که مراحل معافی رو راحتر طی کنید

1- مدارک پزشکی خودتون رو (مخصوصا مواردی که آسیب مادرزادی هست ) از هر زمانی که هست (حتی 10 سال پیش یا قبلتر) جمع آوری کنید. در کمیسیون گاهی که شک دارند ازتون می خوان که مدارک بیشتری اگر دارید ارائه کنید که در این موارد مدارک پزشکی قبلی خیلی مفید و موثر خواهد بود

2- هنگامی که برای معاینه معرفی به بیمارستان می شید و مراجعه می کنید سعی کنید آه و ناله الکی نکنید (چون بیماری های قلبی معمولا درد ندارند ) و خونسرد توضیح بدید (و مدارکی اگه دارید ارائه کنید) . سعی کنید نام بیماری تون و عوارضش رو بدونید و برای دکتر توضیح بدید.

3- نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که اگر واقعا بیماری شما در حد معافی هست (مثل آسیب مادرزادی دریچه , سابقه رماتیسم قلبی و ...) حتما باید در بیمارستان اکو بگیرید . ممکنه دکتر موقع گرفتن اکو با توجه به اندازه آسیب دیدگی یا موارد دیگه بگه که معافی شما محرز هست و معافید. اما حواستون باشه که توی کمیسیون دکترهای اونجا تو 3 - 4 دقیقه فقط اکو رو نگاه می کنن. پس در این موارد از دکتر معاینه کننده حتما بخواید که تمامی موارد رو کامل توی برگه بنویسه و شرح بده . ( مواردی مثل MVP و +1 یا +2 و LVEF , ...) در صورتی که تمامی موارد نوشته بشه در کمیسیون دردسر کمتری خواهید داشت. و اگر می تونه توی اکو هم موارد رو نشون بده.

روز کمیسیون هم همه مدارکتون رو دسته بندی کنید و کاملا خونسرد باشید. موقعی که مدارکتون رو نشون می دید اگه سوالی کردند آروم و منظم چیزایی رو که موقع معاینه پرسیدید و شنیدید رو شرح بدید.

نکته مهم : خیلی بعید نیست در مواردی صریحا معافتون نکنن و برای معاینه مجدد معرفی بشید. این موارد برای بیماری قلبی زیاد پیش میاد و خونسردی خودتون رو حفظ کنید . این بار به بیمارستان دیگه ای معرفی می شید. باز مثل موارد قبل مراجعه کنید و باز سعی کنید از دکتر معاینه توضیح بخواید و قشنگ متوجه موارد بشید که بعدا توضیح بتونید بدید. گاهی دو سه بار رفتن برای معاینه خود به خود معافی رو تضمین می کنه ( در موارد که در شدت بیماری شک داشته باشن)

در موارد مربوط به آرتیمی یا اختلال عملکرد قلب به جز اکو بستری شدن و هولتر و ... هم جزیی از فرایند معافی هست . باز هم تاکید می کنم جزییات کامل و زیاد کار کمیسیون رو راحت تر می کنه
به امید معافی تمام دوستان

jmsr
February 25th, 2012, 02:43 PM
دوستان عزیزی که برای بیماری های قلب و معافی های مربوطه مراجعه می کنن .
موارد زیر رو در نظر داشته باشید که مراحل معافی رو راحتر طی کنید

1- مدارک پزشکی خودتون رو (مخصوصا مواردی که آسیب مادرزادی هست ) از هر زمانی که هست (حتی 10 سال پیش یا قبلتر) جمع آوری کنید. در کمیسیون گاهی که شک دارند ازتون می خوان که مدارک بیشتری اگر دارید ارائه کنید که در این موارد مدارک پزشکی قبلی خیلی مفید و موثر خواهد بود

2- هنگامی که برای معاینه معرفی به بیمارستان می شید و مراجعه می کنید سعی کنید آه و ناله الکی نکنید (چون بیماری های قلبی معمولا درد ندارند ) و خونسرد توضیح بدید (و مدارکی اگه دارید ارائه کنید) . سعی کنید نام بیماری تون و عوارضش رو بدونید و برای دکتر توضیح بدید.

3- نکته خیلی خیلی خیلی خیلی مهم اینه که اگر واقعا بیماری شما در حد معافی هست (مثل آسیب مادرزادی دریچه , سابقه رماتیسم قلبی و ...) حتما باید در بیمارستان اکو بگیرید . ممکنه دکتر موقع گرفتن اکو با توجه به اندازه آسیب دیدگی یا موارد دیگه بگه که معافی شما محرز هست و معافید. اما حواستون باشه که توی کمیسیون دکترهای اونجا تو 3 - 4 دقیقه فقط اکو رو نگاه می کنن. پس در این موارد از دکتر معاینه کننده حتما بخواید که تمامی موارد رو کامل توی برگه بنویسه و شرح بده . ( مواردی مثل MVP و +1 یا +2 و LVEF , ...) در صورتی که تمامی موارد نوشته بشه در کمیسیون دردسر کمتری خواهید داشت. و اگر می تونه توی اکو هم موارد رو نشون بده.

روز کمیسیون هم همه مدارکتون رو دسته بندی کنید و کاملا خونسرد باشید. موقعی که مدارکتون رو نشون می دید اگه سوالی کردند آروم و منظم چیزایی رو که موقع معاینه پرسیدید و شنیدید رو شرح بدید.

نکته مهم : خیلی بعید نیست در مواردی صریحا معافتون نکنن و برای معاینه مجدد معرفی بشید. این موارد برای بیماری قلبی زیاد پیش میاد و خونسردی خودتون رو حفظ کنید . این بار به بیمارستان دیگه ای معرفی می شید. باز مثل موارد قبل مراجعه کنید و باز سعی کنید از دکتر معاینه توضیح بخواید و قشنگ متوجه موارد بشید که بعدا توضیح بتونید بدید. گاهی دو سه بار رفتن برای معاینه خود به خود معافی رو تضمین می کنه ( در موارد که در شدت بیماری شک داشته باشن)

در موارد مربوط به آرتیمی یا اختلال عملکرد قلب به جز اکو بستری شدن و هولتر و ... هم جزیی از فرایند معافی هست . باز هم تاکید می کنم جزییات کامل و زیاد کار کمیسیون رو راحت تر می کنه
به امید معافی تمام دوستان

سلام

تشکر از توضیحاتتون.

آیا LVEF به تنهایی باعث معاف از رزم می گردد ؟

rezrez
February 25th, 2012, 03:42 PM
ببین رزرز جان , اولا با توجه به دفرمگی قفسه سینه فکر کنم معافی مشکلی نداشته باشه اما اولا به جای لفظ پرولاپس از مشکل دریچه ای (یا مادرزادی دریچه) استفاده کن که عین لفظش برای معافی ذکر شده چون به کلمه پرولاپس (با توجه به اینکه در کنار معافیت از رزم در دفترچه آورده شده ) یه حساسیتی هست .
دوم سعی کن قبل از رسیدن به میز کمیسیون ببینی دقیقا چیا برای اکو نوشته شده که بتونی توضیح بدی و هرچی کامل تر باشه راحت تر معاف می شی
امیدوارم معافی شما هم بی دردسر اانجام بشه

میدونم دکتر جراح چی نوشته ولی دکتر قلب رو نمیدونم.پس من تو کمیسیون بگم که علاوه بر دفرمی قفسه سینه مشکل مادرزادی نرمی دریچه قلب دارم.درسته؟در ضمن دکتر بیرون LVEF SSL زده.میدونید دقیقا یعنی چی؟راستی رفتم تو کمیسیون برگه اکو خودم رو بدم بهشون؟

rezrez
February 28th, 2012, 11:22 PM
دکتر بیرون LVEF SSL زده.میدونید دقیقا یعنی چی؟راستی رفتم تو کمیسیون برگه اکو خودم رو بدم بهشون؟

IPsec88
March 2nd, 2012, 10:38 PM
در مورد LEVF نمی دونم فقط می دونم که کارایی دریچه قلب و تو افراد سالم در حدود 60 هستش...
اکو هم آره اکو رو می دن به خودت باید بیاریش روزه کمسیون و نشون بدی..

kamranmirzaa
March 3rd, 2012, 01:07 PM
در مورد LEVF نمی دونم فقط می دونم که کارایی دریچه قلب و تو افراد سالم در حدود 60 هستش...
اکو هم آره اکو رو می دن به خودت باید بیاریش روزه کمسیون و نشون بدی..

IPsec88 عزیز بهتره که از دکتر بخواهید اکو رو ضمیمه نظرش کنه و خودشون پست کنن برای نظام وظیفه. در ضمن حتما ازش بخواه که توی اکو هم توضیح رو بنویسه

rezrez
March 8th, 2012, 04:31 PM
یکشنبه کمیسیونم هست.LVEF SSl رو دقیقا بگم که چی هست؟سریع کمکم کنید.مرسی

jmsr
March 10th, 2012, 10:57 PM
سلام

من مشکل فشار خون دارم.

4 سال پیش رفتم یک پزشک معروف (استاد دانشگاه هم هست) و تحت نظر اون و اکو انجام داد و هولترمانیتورینگ 24 ساعته نوشت.

جواب اکو این بود :

Mild LV mass بطن چپ کمی بزرگ شده.

3 تا نوار قلب در تاریخ های مختلف هم دارم.(در طول این 4 سال)

15 روز پیش دوباره رفتم پیشش و اکو کرد و گفت دوباره هولتر ببند. این دفعه بستم و تعدادی فشار بالا هم داشت (15 -16-17-18) و دوباره نوشت بطن چپ بزرگ :

http://cnd.site90.com/photos/85e19f20bede.gif

و با این نتایج، دکتر برام قرص زیر را نوشته :

داروی متوهگزال (گویا متورال هست که یک چیزی هم بهش اضافه شده) گفته روزی 1 دونه بخور و 5-6 کیلو هم وزن کم کن و بیا دوباره ببینمت.

من برای معافی اقدام کردم و امروز وقت دکتر نظام وظیفه داشتم.

دکتر یک فشار ازم گرفت و گفت 15 روی 10 هست فشارت.

گفت برای استفاده از فشار خون باید 3 روز بستری بشی، گفتم مشکلی نیست. بعد گفت یک اکو می نویسم و این. انجام بده که دیگه روی همون نظرم را بنویسم.

اکو را هم نیم ساعت بعد خودش در بیمارستان سپاه انجام داد و 53 هزار تومن ناقابل پیاده شدیم.

زمانی که داشتم روی تخت می خوابیدم، گفت :

گفتی مریض دکتر فلانی(استاد دانشگاهه) هستی؟ گفتم آره.

بعد گفت اصلا تو مشکلی نداری! گفتم پس اون بزرگ شدن بطن چپ و فشار خون چیه؟

بعد شروع کرد به نوشتن و گفت بنظرم تو بهترین شرایط معاف از رزمت کنند و شاید معاف دائم، اصلا معلوم نیست.

من برات نوشتم ( گفت مطمئن باش هر جا هم بری بیشتر از اینی که من نوشتم نمی تونند بنویسند)

نامه را هم داد بهم و چسب زد و اکو را هم در یک نامه در باز بهم داد.

جواب اکو اینه :

http://cnd.site90.com/photos/5cf76466b972.gif

من هم اومدم خونه نامه را باز کردم (بدون خراب شدن چسب ها) و جواب نهایی به شورای پزشکی به این صورت نوشته :

http://cnd.site90.com/photos/c6744c9d42ec.gif

البته من مشکل کبد چرب گرید 3 هم دارم .

اونم یک ماه پیش از طریق یک دکتر متخصص داخلی یک سری آزمایش برام نوشت و سونوگرافی که موید کبد چرب گرید 3 بود.

البته یک سونو هم دارم برای 5 سال پیش و توی اونم نوشته بود که کبد چرب خفیف دارم و توی این 5 سال تبدیل شده به کبد چرب شدید (گرید3 ) و یک سری آزمایش هم

مربوط به آنززیم های کبد دارم که مربوط به 1 و 2 سال پیش هست.

برای این مورد هم از طریق متخصص داخلی نظام وظیفه پیگیری کردم و یک سری آزمایش مرسوم کبد و یک سونوگرافی نوشته.

برای زانو هم از دکتر ارتوپد وقت گرفتم و دیروز MRI زانو ها را دید و گفت پارگی مینسک نداری (تازه پارگی، معاف از رزم هست)

و ساییده شده مینیسک ها. ( 2 تا از زانوی راستت و یکی هم از زانوی چپت) و زیر نامه نظام وظیفه همین را نوشت.

نظرتون در این مورد چی هست ؟ (با توجه به این شرایط)

باتوجه به اینکه مدرکم کارشناسی ارشد هست، با این چیزا معاف میشم ؟

تشکیل همزمان این سه پرونده، کمکی در شورا می کنه ؟

ممکنه دو دل باشند ببین معافی از رزم و معاف دائم بخاطر قلبم و شرایط زانو و کبد کمک مثبت کنه ؟

اگر نکته یا پیشنهادی در این خصوص دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید.

krig1960
March 12th, 2012, 01:58 AM
سلام

من مشکل فشار خون دارم.

4 سال پیش رفتم یک پزشک معروف (استاد دانشگاه هم هست) و تحت نظر اون و اکو انجام داد و هولترمانیتورینگ 24 ساعته نوشت.

جواب اکو این بود :

Mild LV mass بطن چپ کمی بزرگ شده.

3 تا نوار قلب در تاریخ های مختلف هم دارم.(در طول این 4 سال)

15 روز پیش دوباره رفتم پیشش و اکو کرد و گفت دوباره هولتر ببند. این دفعه بستم و تعدادی فشار بالا هم داشت (15 -16-17-18) و دوباره نوشت بطن چپ بزرگ :
.
.
.

اگر نکته یا پیشنهادی در این خصوص دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز.
راستش هیچکس نمی تونه در مورد شانس معافیت نظر قطعی بدی. حتی اظهارنظر دکتر نظام وظیفه هم که معاینه رو انجام میده همیشه درست از آب در نمیاد. این قضیه تاثیر مدرک بر معافیت هم چیز ثابت شده ای نیست و موارد نقض براش وجود داشته. متاسفانه این سه مشکل شما با هم جمع نمیشن. یعنی سه تا معاف از رزم تبدیل به معاف دائم نمیشه و در نهایت همون معاف از رزم رو برای شما درج میکنن. در هر صورت شما اگه فکر می کنی مشکلت جدی بوده و در کمیسیون حقت رو ندادن، می تونی به رای کمیسیون اعتراض کنی. در مورد نظر پزشک هم چون تخصصی بود و سررشته ای ندارم نمی تونم نظری بدم، اما دوستانی که تجربه اقدام برای معافیت از قلب رو داشتن شاید بتونن در این رابطه کمکت کنن. در هر صورت سعی کن روز کمیسیون همه مدارک پزشکی و آزمایشهات همراهت باشه. دست کم اگه تاثیر مثبت نداشته باشه، تاثیر منفی هم نداره.
امیدوارم موفق باشی.

jmsr
March 12th, 2012, 10:07 PM
سلام دوست عزیز.
راستش هیچکس نمی تونه در مورد شانس معافیت نظر قطعی بدی. حتی اظهارنظر دکتر نظام وظیفه هم که معاینه رو انجام میده همیشه درست از آب در نمیاد. این قضیه تاثیر مدرک بر معافیت هم چیز ثابت شده ای نیست و موارد نقض براش وجود داشته. متاسفانه این سه مشکل شما با هم جمع نمیشن. یعنی سه تا معاف از رزم تبدیل به معاف دائم نمیشه و در نهایت همون معاف از رزم رو برای شما درج میکنن. در هر صورت شما اگه فکر می کنی مشکلت جدی بوده و در کمیسیون حقت رو ندادن، می تونی به رای کمیسیون اعتراض کنی. در مورد نظر پزشک هم چون تخصصی بود و سررشته ای ندارم نمی تونم نظری بدم، اما دوستانی که تجربه اقدام برای معافیت از قلب رو داشتن شاید بتونن در این رابطه کمکت کنن. در هر صورت سعی کن روز کمیسیون همه مدارک پزشکی و آزمایشهات همراهت باشه. دست کم اگه تاثیر مثبت نداشته باشه، تاثیر منفی هم نداره.
امیدوارم موفق باشی.

سلام

ممنون از نظر شما.

در خصوص اینکه چندین معاف از رزم تبدیل نمیشه به معاف دائم، درست می فرمایید.

نظرات قبلی دوستان را که در تاپیک های قدیمی خوندم، دیدم نوشته بودند بعضی وقت ها شک می کنند که با وضعیت فعلی دائم بدیم یا معاف از رزم (برای بندهایی که صریح نیست)

نظرم روی این گونه موارد بود.

متاسفانه این سیستم نظام وظیفه و مخصوصا قسمت پزشکی تا دلتون بخواد حق کشی میشه.

بیشتر دکترهای بیمارستان نیروهای مسلح ( بیمارستان ارتش - سپاه - ناجا) از دکترهای بورسیه سازمانشون استفاده می کنند.

این ها کسانی هستند که جز ضعیفترین دانشجوهای قبولی پزشکی بوده اند که با بورس این ارگان ها وارد این مجموعه ها شده اند و تعهد خدمت دارند.

حالا ممکنه تک و توک بینشون بر اساس تجربه یک کم کار بلد دربیاد.

دیروز رفتم برای آزمایش بیمارستان ناجا، دیدم جواب های آنزیم کبد بجای 130-140 نوشتند 93!

اعتراض کردم، تکرار کردند.

من هم دیروز برای اثباتش، رفتم 2 تا آزمایشگاه خصوصی (معروفترین آزمایشگاه ها از لحاظ کیفیت در شیراز )+ 1 دونه بیمارستان دولتی آزمایش دادم.

جواب این سه آزمایشگاه بین 130 تا 135 بود، جواب تکرار بیمارستان ناجا 103 !

این یعنی یا دستگاهاشون خرابه یا بلد نیستند.

مسئول آزمایشگاه را دوستانه تهدید کردم که من پیگیری می کنم که نتایج ارسال بشه به آزمایشگاه رفرانس کشور (مرکز دولتی مسئول تمام آزمایشگاه های ایران)

که معلوم بشه شما اشتباه می زنید یا اون سه تا آزمایشگاه دیگه.

طرف جا زد و قرار شذ دوباره امروز عصر ببره آزمایشگاه خودشون انجام بده.

حالا جالبه خودش مسئول (شریک) یکی از همون آزمایشگاه هایی هست که من دارم به جواب اون استناد می کنم.

یعنی الان گیر کرده که معروف ترین آزمایشگاه شیراز را زیر سوال ببره که خودش هم اونجا مسئول هست یا بیمارستان ناجا را که باز خودش مسئول هست.

حالا من پدرم خودش آزمایشگاه داره و این چیزها را می فهمیم و می تونیم استدلال های چرتشون را جواب بدیم، اون بدبختایی که سر در نمیارند، باید حقشون ضایع بشه...

اون روز توی درمانگاه ناجا که بودم، یک آدم بدبختی اومد پیشم می گفت : آقا منظور از معاف از رمز ! یعنی چی ؟

یعنی فرق رمز و رزم را هم نمی دونند.

توصیه می کنم به دوستان که تنها به جواب های ناجا اعتماد نکنند و خودشون همون روزی که آزمایش می دهند، برن بیرون هم آزمایش بدن.

(من اون 3 آزمایشگاهی که رفتم برای تست با اینکه خصوصی بودند، ازشون خواستم که نتایج آزمایش را عکس دار کنند و مهر روش بزنند. هر چند اعتبار نداره

ولی باز خیلی موثر هست، همین مسئول آزمایشگاه ناجا از اینکه تمام آزمایش های بیرون عکس دار بود، زورش اومده بود و نمی تونست بهانه بیاره)

حالا فردا صبح دوباره باید برم ببینم چقدر اعداد را تغییر دادند.

jiminotron
April 4th, 2012, 03:50 PM
سلام خدمت دوستان من مشكل پرولاپس يا به قول دوستان مشكل دريچه دارم و 18 ساله
و من نميدونستم كه اين مشكل دارم وقتي فهميدم دكتر بهم گفت با همين پرولاپس يا مشكل دريچه ميتوني معاف بشي
و اينم گفت كه اگه بالاتر از ديپلم باشي نيمتوني معاف بشي معافت نمي كنن
حالا من نميدونم كه نارسايي دارم يا نه حدودا دو سه هفته ديگه وقت دكتر دارم بايد برم پيشش بپرسم
حالا من يه دونه سوال دارم ؟
من كه ديپلم دارم اگه پرولاپس خالي باشه بازم معاف مي شم يا معاف از رزم؟
مرسي از دوستان

IPsec88
April 4th, 2012, 08:51 PM
تو قانون هیج جا صحب از مدرک تحصیلی نشده و ربطی نداره مدکت چیه..اما تجربه نشون داده که کسایی که مدارک بالاتری دارن رو سخت تر معاف می کنن..
پرولاپس خالی معاف از رزم هست باید به نارسایی منجر بشه تا معاف دائم شی...

faf
April 5th, 2012, 11:40 PM
اگه كسي براي رماتيسم قلبي معافيت بگيره بعدش بخواد گواهينامه موتور و ماشين بگيره بايد چيكار كنه؟ايا بهش گواهينامه ميدن؟

defiance_gt
April 25th, 2012, 07:55 PM
دوستان من دریچه ی قلبم گشاده. ضربانمم هم نامنظمه. بنظرتون امکان اینکه بتونم معافی بگیرم هست؟!

سه بار شکستن و در رفتن دست راست رو هم اضافه کنید. ضمن اینکه الان تو دستم 2تا پلاتینه!

jmsr
April 25th, 2012, 10:26 PM
گرفتن معافیت های پزشکی در روند تمدید گواهینامه تاثیر داره ؟

یعنی موقع تعویض گواهینامه میگن برو کارت پایان خدمتت را بیار و بعد استعلام می کنن که نوع بیماری چی بوده ؟

mhk65
April 26th, 2012, 11:34 AM
با سلام خدمت دوستان
من یک سال پیش اکو کاردیوگرافی کردم دکتر اینا رو نوشت:
LVEE: 65%
MV: Mild Mvp with Diw OMR A=E
بقیه چیزارو NL زده.
می خواستم بدونم می تونم برای معافیت اقدام کنم؟ لطفا نظر بدین.

jiminotron
April 28th, 2012, 01:17 PM
با سلام خدمت دوستان
بقیه چیزارو NL زده.

سلام دوست عزيز Mild Mvp يعني نارسايي خفيف حالا نميدونم معاف ميشي يا نه ؟
كه منم همين مشكل رو دارم دكتر اين كلمه رو نزده برام ولي توي نامه اي كه بهم داد نوشته با "نارسايي بسيار خفيف"
دوستان من احتمال معافيم چقدر ؟
درضمن من پاهام پرانتزي هستش در حالت عادي جفت مي كنم 8 سانت ميشه اما وقتي با كفش جفت مي كنم 10 سانت ميشه ؟ اونجا بايد كفش ها رو در بياري ؟;)

IPsec88
April 28th, 2012, 02:17 PM
با سلام خدمت دوستان
بقیه چیزارو NL زده.

دوست عزیز با این تشخیص فکر نکنم معاف بشی...
mvp یعنی پرولاپس دریچه میترال...تازه زده mild یعنی خفیف..
شما باید mvp تون شدید باشه که همراه نارسای بشه یعنی MR بعد می تونین معاف شین..
با این تشخیص نهیتا معاف از رزمی...
حالا ضرر نداره می تونی اقدام کنی ....

magicperspolis
April 28th, 2012, 02:42 PM
سلام دوست عزيز Mild Mvp يعني نارسايي خفيف حالا نميدونم معاف ميشي يا نه ؟
كه منم همين مشكل رو دارم دكتر اين كلمه رو نزده برام ولي توي نامه اي كه بهم داد نوشته با "نارسايي بسيار خفيف"
دوستان من احتمال معافيم چقدر ؟
درضمن من پاهام پرانتزي هستش در حالت عادي جفت مي كنم 8 سانت ميشه اما وقتي با كفش جفت مي كنم 10 سانت ميشه ؟ اونجا بايد كفش ها رو در بياري ؟;)
بله کفشارو دریماری میری میخوابی رو تخت !!

amirbehnam
May 7th, 2012, 11:06 AM
من به علت بيماري رينود قصد گرفتن معافيت دارم كه پس از مراجعه به بيمارستان سجاد و تأييد دكتر به كمسيون پزشكي دعوت شدم در كمسيون به من گفتند كه رينود مشكلي ندارد ولي من گفتم در سرما و استرس دستهام كبود و بي حس ميشه اونها هم من رو فرستادند به بيمارستان بعثت براي معاينه دوباره كه دكتر در بيمارستان بعثت هم تشخيص فنومن رينود را داد و در حال حاضر منتظر دريافت دعوتنامه از كميسيونم. لطفاً مرا راهنمايي كنيد آيا امكان معاف شدنم وجود دارد يا خير؟

IPsec88
May 15th, 2012, 02:34 PM
خوب منم معاف شدم بعد از دو بار بیمارستان رفتن و ...
ممنون از همه دوستان به خصوص kamranmirzaa (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?58150-kamranmirzaa)

jmsr
May 15th, 2012, 06:34 PM
خوب منم معاف شدم بعد از دو بار بیمارستان رفتن و ...
ممنون از همه دوستان به خصوص kamranmirzaa (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?58150-kamranmirzaa)

سلام دوست عزیز

تبریک می گم.

اگر ممکنه یک خورده در مورد جو کمسیون توضیح می دی؟

توی دکترهای شورا، کسی هم متخصص قلب بود ؟

IPsec88
May 19th, 2012, 09:28 AM
سلام دوست عزیز

تبریک می گم.

اگر ممکنه یک خورده در مورد جو کمسیون توضیح می دی؟

توی دکترهای شورا، کسی هم متخصص قلب بود ؟

مرسی دوست گرامی..
راستش روز کمسیون زیاد طول نکشید من جز افراد اول رفتم تو یکی از دکترها برگه من رو دید و زیرش زید معاف دائم و یه برگه بهم دادن که پول و .. رو بریزم و مدارک رو کامل کنم...
کلا به نظرم اگه مشکلت مشخص نوشته شده باشد نهایتش اینه که یه بار دیگه بفرستنت معاینه و در آخر معافت می کنن و کمسیون اذیت نمی کنه..

jmsr
May 19th, 2012, 12:59 PM
مرسی دوست گرامی..
راستش روز کمسیون زیاد طول نکشید من جز افراد اول رفتم تو یکی از دکترها برگه من رو دید و زیرش زید معاف دائم و یه برگه بهم دادن که پول و .. رو بریزم و مدارک رو کامل کنم...
کلا به نظرم اگه مشکلت مشخص نوشته شده باشد نهایتش اینه که یه بار دیگه بفرستنت معاینه و در آخر معافت می کنن و کمسیون اذیت نمی کنه..

سلام

من فکر می کردم اونجا خودش یک جلسه بحث و گفتگو می شه و میگن کو سابقه بیماری، چرا اینجوری، چرا اونجوری...

پس بعضی وقت ها هم سریع نظرشون را می دن.

میشه بپرسم مدرک تحصیلی شما چی بود ؟ (بنظرتون توی بیماری های قلبی هم روی مدرک حساس هستند مثل بقیه بیماری ها ؟)

من دکتر بیمارستان این را برام نوشته :

http://aui.netau.net/photos/b4b69eb9bd10.jpg

نظرت چی هست در این خصوص ؟

البته من فشار خون هم دارم که دکتر زده 15 .

(که البته بالای 16 معاف هست واسه فشار خون)

من یک ذره که فعالیت کنم یا یکی دو طبقه پله برم بالا واقعا خسته می شم و اصلا تصور بدو بدو توی سربازی یک کابوسی هست واسم.

تا حالا شنیدید که بشه روی جواب تست ورزش و ... هم کاری کرد ؟

ممنون.

avayeeshgh
May 19th, 2012, 01:47 PM
سلام

من فکر می کردم اونجا خودش یک جلسه بحث و گفتگو می شه و میگن کو سابقه بیماری، چرا اینجوری، چرا اونجوری...

میشه بپرسم مدرک تحصیلی شما چی بود ؟ (بنظرتون توی بیماری های قلبی هم روی مدرک حساس هستند مثل بقیه بیماری ها ؟)

من یک ذره که فعالیت کنم یا یکی دو طبقه پله برم بالا واقعا خسته می شم و اصلا تصور بدو بدو توی سربازی یک کابوسی هست واسم.

ممنون.

سلام
نه.۲سال پیش که رفتم ۳تا دکتر بودن.قلب - مغز و اعصاب و اون یکی رو نمی دونم
من که نارسایی داشتم رفت پروندم دست دکتر قلب و نتایجو دید و یک دقیقه طول کشید و عصر نامه گرفتم که نوشته بود معاف دایم...
من داشتم و نمی دونستم تو سربازی پدرم در اومد تا اینکه با اینکه تو خدمت کار دفتری(البته همراه با افسر نگهبانی و آماده باش و...) داشتم ماه هفتم افقی شدم!!!! و رفتم بیمارستان و باقی ماجرا
منم ۲طبقه برم... یا سربالایی کم هم طول بکشه نمیتونم دیگه نفس بکشم. راحت بگم هر یک روز کاری ،یک روز بعدشو باید استراحت کامل کنم!

IPsec88
May 19th, 2012, 02:53 PM
سلام

http://aui.netau.net/photos/b4b69eb9bd10.jpg

ممنون.

نه بیماری های داخلی رو فقط نظر دکتر رو میبینن...
والا با این نظر چون TR داری بر اساس قانون که نوشته هر گونه نارسایی معاف دائم... باید معافت کنن اما می گم جدیدا باید نارسایی شدید باشن تا معاف دائم کنن و سخت گیری می کنن..
ماله شما هم mild tr هست یعنی شدید نیست...شانسیه دیگه ..اگه دفعه اولت می ری بیمارستان احتمال زیاد داره بفرستنت معاینه مجدد... امیدوارم که معاف بشی و اگه خواستن معاف از رزمت کنن بگو که مشکل داری و این مواردی که الان گفتی رو بگو بهشون و درخواست کن که بفرستنت معاینه مجدد..
در ضمن من لیسانس هستم اما رو این مورد زیاد به مدرک نگاه نمی کنن...

arman347
June 6th, 2012, 11:06 PM
سلام
من هفته پیش بیمارستان آتیه بستری بودم post c.c.u
نوار قلبم مشکلی نداشته اما هولترم نشون داده که مشکل سندرم برادیکاردی دارم
واسه 25 خرداد هم کمیسیون دارم به نظرتون معاف میکنن؟

jmsr
June 7th, 2012, 01:16 AM
سلام
من هفته پیش بیمارستان آتیه بستری بودم post c.c.u
نوار قلبم مشکلی نداشته اما هولترم نشون داده که مشکل سندرم برادیکاردی دارم
واسه 25 خرداد هم کمیسیون دارم به نظرتون معاف میکنن؟

سلام

بستری شدنتون ربطی به پروسه معافیت پزشکیتون داشته یا بصورت اتفاقی مشکل براتون پیش اومده ؟

جواب هولتر را قبول که نمی کنند؟(می کنند؟)

arman347
June 7th, 2012, 10:45 AM
نه به صورت اتفاقی حالم بد شد رفتم بیمارستان گفتن ضربانت روی 42 باید بستری بشی
4 روز بستری بودم که 4 روزم مانیتورینگ شدم...24 ساعت هم هولتر داشتم که آخر سر تشخیص دادن برادیکاریه مشکلم.
نمیدونم والا منم اومدم اینجا همینو بفهمم.

jmsr
June 8th, 2012, 01:05 PM
نه به صورت اتفاقی حالم بد شد رفتم بیمارستان گفتن ضربانت روی 42 باید بستری بشی
4 روز بستری بودم که 4 روزم مانیتورینگ شدم...24 ساعت هم هولتر داشتم که آخر سر تشخیص دادن برادیکاریه مشکلم.
نمیدونم والا منم اومدم اینجا همینو بفهمم.

خوب یک گواهی از بیمارستان یا مدارک بستری با خودت ببر کمسیون. (خیلی به نفعت هست)

این همون بیماری که دور قلب آب جمع میشه؟

هولتر فشار خون بستن یا هولتر ضربان قلب؟

کلا بریا فشار خون اینجوری هست که هولتر را قبول ندارند و می گن اگر مشکلی دارید باید برید بیمارستان ناجا و اونجا سه روز بستری بشین و خودمون فشار خونتون

را می گیریم.

البته بیراه هم نمیگن چون میشه مثلا من دشتگاه هولتر را بعد از اینکه اومدم خونه، باز کنم و روی دست یک آدم دیگه بندم.

(چون توی معافی با دید یک آدم کلاش به همه نگاه می کنند که می خوان سر اونها را کلاه بذارند، اینجوری هست، وگرنه وقتی نتایج مال چند ماه پیش یا سال گذشته هست

و سایر شواهد هم نشون می ده طرف یک مشکلی داره، دیگه این دیدشون اشتباه هست)

لطفا هر خبری از کمسیونت شد به ما هم خبر بده چون منم تا 2-3 هفته دیگه کمسیون دارم.

ان شاء الله که مشکلت حل بشه و بیماریتون هم درمان(کنترل)

arman347
June 8th, 2012, 05:15 PM
نه هولتر ضربان قلب بستن...آب و اینا رو نمیدونم...دلیل اصلیش ضربان پایین قلبه.
تمام مدارکمو جمع کردم میخوام ببرم...دو سه تا دکتر بیرون هم رفتم...گفتن اگه آیین نامه اینه باید معافت کنن....دکتر بیمارستان ارتش هم گفت معافی... شما هم دعا کنید واسمون...منم رفتم حتما خبر و اطلاعات میدم

petivelll
June 16th, 2012, 11:40 AM
دوستان سلام

کسی از دکتر اخمدی که مسئول کمسیون پزشکی تهران هست آماری داره ؟ آدرس مطب یا بیمارستانی که کار میکنه ؟

ممنون

shayan1989
July 6th, 2012, 04:47 PM
سلام دوستان بنده رفتم دکتر قلب و عروق و جواب اکو م همه رو زده نرمال به جز perocardium : mildmitral valve : prolapse یک سری قرص هم داده کارودیلول هگزال هم گفت برای قلبته امیدی هست که من روی این اقدام کنم برای معافی

IPsec88
July 7th, 2012, 02:56 PM
سلام دوستان بنده رفتم دکتر قلب و عروق و جواب اکو م همه رو زده نرمال به جز perocardium : mild mitral valve : prolapse یک سری قرص هم داده کارودیلول هگزال هم گفت برای قلبته امیدی هست که من روی این اقدام کنم برای معافی

صفحاتقبل هم توضیح دادیم...پرولاپسی که به نارسایی منجر نشه معاف از رزم می شه...یعنی می تونیمعاف از رزم شی...باید تو اکوت MR و یا TR مشهود باش تا بتونی معاف دائم شی ..

shayan1989
July 7th, 2012, 09:19 PM
ببخشید که من بدون این که بخونم نوشتم . تو جواب اکو من جلوی
mitral flow : MR یک مثبت نوشته و جلوی Tricuspid flow : TR هم یک مثبت نوشته و نرمال رو زده
من هیچ چیزی بهم نگفت در مورد بیماری ام که چیه
الان معاف دایم امیدی هست ؟ یا معاف از رزم می شم !! معاف از رزم خوبه ؟ شنیدم به درد نمی خوره

IPsec88
July 8th, 2012, 12:26 PM
ببخشید که من بدون این که بخونم نوشتم . تو جواب اکو من جلوی
mitral flow : MR یک مثبت نوشته و جلوی Tricuspid flow : TR هم یک مثبت نوشته و نرمال رو زده
من هیچ چیزی بهم نگفت در مورد بیماری ام که چیه
الان معاف دایم امیدی هست ؟ یا معاف از رزم می شم !! معاف از رزم خوبه ؟ شنیدم به درد نمی خوره

اگه MR+ هستی میتونی معافیت دائم بگیری اقدام کن...(الیته MR و TR ها یک پلاس رو یکم سخت تر می دن اما چون جفتش رو داری می تونی معاف شی... )
معاف از رزم هم یکی می گه خوبی یکی می گه بده زیاد مهم نیس بیشتر به جایی که خدمت می کنی بر میگرده...

shayan1989
July 9th, 2012, 09:39 AM
می گن MR + ,+ TR درجه داره . الان من می تونم بفهمم درجه این چیزی که نوشته چند ؟ یا نه ؟ هر کسی یک چیزی به من می گه ولی اکثرا می گن معاف نمی دن برای این
نظر تون چیه من چی کار کنم ؟؟؟

Hamid_110
July 9th, 2012, 11:05 AM
می گن MR + ,+ TR درجه داره . الان من می تونم بفهمم درجه این چیزی که نوشته چند ؟ یا نه ؟ هر کسی یک چیزی به من می گه ولی اکثرا می گن معاف نمی دن برای این
نظر تون چیه من چی کار کنم ؟؟؟

MR اولین درجه هستش، هر + هم یه درجه شدیدتر میشه،‌ ++ دیگه آخرشه. TR هم فکر میکنم یعنی منجر به نارسائی شده. طبق قوانین آئین نامه معاف دائمه. اما نمی دونم چرا خیلی سخت گیری میشه و معمولا اینو معاف از رزم میدن.

shayan1989
July 10th, 2012, 05:46 PM
از روی جواب اکو می شه فهمید که تپش قلب دارم یا نه ؟
از کجا باید بفهمم که تپش قلب دارم
با این که به مطب دکتره رفتم ولی زورش می یومد حرف بزنه :-(

Hamid_110
July 10th, 2012, 06:35 PM
از روی جواب اکو می شه فهمید که تپش قلب دارم یا نه ؟
از کجا باید بفهمم که تپش قلب دارم
با این که به مطب دکتره رفتم ولی زورش می یومد حرف بزنه :-(

همون طور که می دونید ضربان قلب کار غیر ارادی و همیشگیه قلبه, هر وقت که ضربان قلب رو احساس کنید در اصطلاح تپش قلب گفته میشه.

engineer_sami
July 11th, 2012, 12:42 AM
سلام دوستان
من چند روز پیش اکو گرفتم و نتیجش رو پایین نوشتم:
LV is normal in size & contractiliy EF 62%
There is a Mild MVP & Trivial TR

Mitral V( Thickened-Prolapse)

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که با توجه به موارد گفته شده به من معافیت دائم تعلق میگیره یا خیر.
ممنون

ghora
July 11th, 2012, 04:24 PM
سلام .من مادر زادي دريچه قلبم كمي تنگه و موقع تپش صداي اضافي از قلبم شنيده ميشه و گاهي وقتها اذيتم ميكنه و بيحال و كسل ميشم ميشه معافيت گرفت؟

rishsefid
July 11th, 2012, 07:30 PM
سلام دوستان
من رفتم دکتر قلب بهم گفت پرولاپس دریچه میترال داری بعد گفت میتونی معافیت رو بگیری و همچنین گفت با دیپلم میشه گرفت اما با لیسانس نمیدن (من دیپلم دارم)
بعد از چند ماه و جستجو داخل همین سایت و سایت های دیگر و همچنین قوانین معافیت پزشکی فهمیدم که پرولاپس باید همراه با نارسایی باشه که معاف دائم بدن رفتم دکتر و بهش همینارو گفتم و پرسیدم برای من نارسایی داره گفت بسیار خفیف بعد گفتم کجا برم اقدام کنم
یه نامه نوشت بعد گفت برو حوزه نظام وظیفه این نامه و اکو رو بهشون بده خودشون بهت مگن چیکار کنی
گفتم باشه نامه رو دیدم نوشته بود( دارای پرولاپس درچه میترال همراه با نارسایی بسیار خفیف می باشد)
بعد اکوم رو نگاه کردم آخرش نوشته بود
MVP
Mild mr
NOC
دو تا دیگه هم نوشته بود NII ,NIR جلوشون علامت تیک زده بود
از تمام دوستان عزیز خواهش دارم میخوام بدونم احتمال معاف دائم هست یا خدمات غیر رزمی ممنونم
سوال دیگم معاف از رزم با خدمات غیر رزمی چیه؟
آخه توی قوانین معافیت برای دریچه زده خدمات غیر رزمی اما بعضی از قسمتا رو زده معاف از رزم؟
با تشکر از تمام دوستان

sev7n_solo
July 11th, 2012, 08:12 PM
پرولاپس به تنهایی معاف از رزمه ولی اگه همراه با نا رسایی باشه دائمه البته اگه خفیف باشه بر میگرده به نظره کمیسیون پزشکی که اونا چه نظری بدن اونم 50 50 است معاف از رزم یعنی توی خدمت رژه و میدون تیر و پست نمیدی ولی مراحل تئوری رزمی رو یاد میگیری خدمات غیر رزمی همونارم لازم نیست یاد بگیری البته معاف از رزم و خدمات غیر رزمی و سرباز معمولی زیاذ فرقی نداره چون اونطوری که من شنیدم اونجا میگن اگه معاف نشدی پس میتونی خدمت کنی البته بستگی به محل خدمت داره در کل تفاوتشون اینه که اگه جنگ بشه معاف از رزمو و میبرن خط مقدم فقط برای پشتیبانی نیروها ولی خدمات غیر رزمی رو نه

IRAN_4_EVER
July 13th, 2012, 02:48 PM
سلام.من MILD MVP و MILD TR دارم به نظر شما میتونم معافی بگیرم و دیگه اینکه من دانشجو ام.آیا تو قوانین جدید حین تحصیل میشه اقدام کرد؟

IPsec88
July 14th, 2012, 09:33 AM
همه دارین سوالای تکراری می کنین گه پاسخ داده شده :
آقای کل مطلب پرولاپس به این شکله:
1. پرولاپس (mvp و یا tvp )خالی داشته باشی = معاف از رزم
2. پرولاپس همراه نارسایی ( MR یا TR) :
اگر نارسای 1 + باشد شانسی هستش شایدمعاف کنن شاید معاف از رزم کنن
اگه 2+ باشه صد در صد معاف هستین

دیگه نمی دونم کجاش سخته که هی همه می پرسن...

Royal2009
July 14th, 2012, 10:06 AM
سلام.من MILD MVP و MILD TR دارم به نظر شما میتونم معافی بگیرم و دیگه اینکه من دانشجو ام.آیا تو قوانین جدید حین تحصیل میشه اقدام کرد؟
شما اگه در گزارش اکو نوشته MVP with Mild MR به احتمال 70 معاف دایم هستی چون mild MR یا همون+1 همه چی بستگی به کرمه دکتره داره . قبلش دکتر مربوطه رو شناسایی کن برو مطب شخصیش یه هزینه ویزیتش ضرر کن جواب اکو هم ببر پیشش ببین نظرش چی هست. با پدر و مادر یا بزرگترتون هم برید خیلی بهتره بیشتر هوای بزرگتر ها رو دارند . البته اگه بتونی یه آشنا پیدا کنی که سفارشت به دکتره بکنه عالی میشه

موفق باشی

sev7n_solo
July 15th, 2012, 04:12 PM
با عرض سلام

من دیروز شورای پزشکی داشتم برای بار دوم و معاف از رزم شدم برای پرولاپس

حالا منتظرم برگه اعظامم بیاد و در حین خدمت دوباره درخواست بدم

سوالم اینه میتونم کاری بکنم این بار که حین خدمت درخواست دادم جواب برای معافی دائم بیاد یعنی استفاده ار دارو یا یک ترفندی که بتونم فقط جواب اکو برای معافی مثبت بشه چون یکی از دوستای من با خوردن توتون تونست معاف بشه البته پرولاپس نداشت

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

davod98
July 17th, 2012, 04:55 PM
با عرض سلام

من دیروز شورای پزشکی داشتم برای بار دوم و معاف از رزم شدم برای پرولاپس

حالا منتظرم برگه اعظامم بیاد و در حین خدمت دوباره درخواست بدم

سوالم اینه میتونم کاری بکنم این بار که حین خدمت درخواست دادم جواب برای معافی دائم بیاد یعنی استفاده ار دارو یا یک ترفندی که بتونم فقط جواب اکو برای معافی مثبت بشه چون یکی از دوستای من با خوردن توتون تونست معاف بشه البته پرولاپس نداشت

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
دوست عزیز به هیچ عنوان با سلامتی خودتون بازی نکنید من یک بار همچین ... خوردم تازه باز هم معاف از رزمم(مادر زادی mvp+trivial mrداشتم) کردن هیچ تاثیری هم نداشت فقط باعث شد یک مسمومیت خیلی شدید بگیرم مسمومیت با توتون خیلی زجراوره الانم که یادش می افتم حالم بد میشه در ضمن با خوردن 30 تا 50 میلی گرم نیکوتین می تونه یک فرد رو افقی کنه (هر سیگار 1.5 میلی گرم نیکوتین داره) من دوتا خوردم نزدیک بود بمیرم

engineer_sami
July 24th, 2012, 09:57 AM
سلام بر دوستان،
من بیماری قلبی داشتم. خدا را شکر 5 ماه پیش معاف دائم شدم متاسفانه به دلیل مشغله زیاد نتونستم معافیت خودم را زودتر در این فروم اعلام کنم. نتایج اکوی من به صورت زیر هست. پیشنهاد من به بچه ها این هست که اگه لبه مرزی هستن که نمیدونن معاف دائم میشن یا معاف از رزم، بهتره معافیت را از طریق شهرستان های کوچک پی گیری کنن. چون خیلی ساده میگیرن. من خودم به بیمارستان امام سجاد معرفی شدم، خانم دکتر فکر کنم اسمش افسانه یاهوئی بود. وقتی مشکلات ناشی از بیماریم را به ایشان گفتم به من گفت که چیزیت نیست البته فکر کنم شوخی کرده بود. وقتی بعدش توی کمیسیون شرکت کردم بدون اینکه من را صدا کنن که دکترهای عمومی را ببینم به من گفتن که معاف دایم هستی. امیدوارم شما ها هم معاف بشین.
1- Mild MR
2- Trivial AR
3- No TR
4- CUEF: 65%

خیلی ممنون از راهنمایی و اطلاعات کاملی که دراختیارمون گذاشتی
فقط چنتا سوال
پیش چندتا دکتر معتمد رفتی؟
چه مشکلاتی رو واسه دکتره مطرح کردی؟
به نظرت چه شهرایی خوبن از نظر کمسیون؟

engineer_sami
July 24th, 2012, 09:58 AM
از دوستان کسی راجع به MR-TR-AR که در گزارش اکوکاردیوگرافی نوشته میشن اطلاعی داره و میدونه هرکدوم چه معنی و مفهومی دارند؟

rishsefid
July 24th, 2012, 05:05 PM
MRو TRهر کدوم یک نوع نارسایی هستش
mvp یعنی شلی دریچه میترال حالا میگن به همراه نارسایی یعنی mr یا tr
mild هم یعنی خفیف
mild mr یعنی نارسایی خفیف

engineer_sami
July 24th, 2012, 10:04 PM
MRو TRهر کدوم یک نوع نارسایی هستش
mvp یعنی شلی دریچه میترال حالا میگن به همراه نارسایی یعنی mr یا tr
mild هم یعنی خفیف
mild mr یعنی نارسایی خفیف

ممنون
میدونم اینارو
فقط فرق MR و TR رو نمیدنم

IPsec88
July 28th, 2012, 03:00 PM
ممنون
میدونم اینارو
فقط فرق MR و TR رو نمیدنم

سه تا دریچه داره قلب هر کدارم ماله یکی از این دریچه هاست
MR مثلا ماله میتراله...یعنی نارسایی دریچه میترال وTR نارسایی دریچه ترویال

منظور از نارسایی هم اینه که موقعه ی پومپاز مقداری از خون به داخل قلب پس زده میشه حالا اگه این مقدار شدت کم باشد مثلا می شه Mild MR

engineer_sami
August 2nd, 2012, 03:02 PM
دوستانی که واسه قلب اقدام کردن برگه اکو و نوار قلب با خودشون پیش پزشک معتمد و کمسیون بردند یا دوباره ازشون اکو گرفتن؟
یه سوال دیگه آیا از نظر پزشک معتمد با خبر میشیم که اعتراض بزنیم یا خیر؟
ممنون

jmsr
August 2nd, 2012, 07:43 PM
دوستانی که واسه قلب اقدام کردن برگه اکو و نوار قلب با خودشون پیش پزشک معتمد و کمسیون بردند یا دوباره ازشون اکو گرفتن؟
یه سوال دیگه آیا از نظر پزشک معتمد با خبر میشیم که اعتراض بزنیم یا خیر؟
ممنون

دوباره اکو ازتون می گیره خود پزشک معتمد ولی شما هر چی مدارک پزشکی دارید ببرید و نشون بدید. (هم توی کمسیون و هم برای پزشک معتمد)

IRAN_4_EVER
August 2nd, 2012, 10:49 PM
کسی نیست کمک کنه ببینه تو اکو قلب من تو پست 63 چی نوشته و من معتفم یا نه؟

Paradise4
August 2nd, 2012, 10:56 PM
کسی نیست کمک کنه ببینه تو اکو قلب من تو پست 63 چی نوشته و من معتفم یا نه؟

به نظر من مشکل خاصی ندارید. گرچه MVP گزارش شده که این در بسیاری افراد طبیعی هست و دارو نمی خواد و مهم نیست. Trivia MR که کار خاصی نمی خواد. اگر علامت خاصی دارید، بگید ولی در غیر اینصورت نگرانی لزومی نداره. موفق باشید.

shayan1989
August 3rd, 2012, 08:45 AM
سلام .. من روز چهار شنبه رفتم بیمارستان هاجر برای اکوی مجدد ، بعد از اکو کردن دکتر بهم گفت که هیچ مشکلی خاصی نداری و از هر سه نفر یک نفر افتادگی دریچه مترال داره . یک قرص پروپانول هم داد که گفت بعد یک مدت که خوردی قطع اش کن
و دیگه هم به اون دکتر قبل مراجعه نکن چون داروهایی خوبی بهت نداده و...... ( دکتر قبلی به من گفته بود که نارسایی MR , و نارسایی جزیی TR داری و قرص کاردیلول هگزال و سکلسیب داده بود )دکتری که چهار شنبه رفتم گفت در بهترین حالت هم معاف از رزم می شی
کسی نظر داره که بتونه به من کمک کنه ؟

mamaliast
August 3rd, 2012, 04:56 PM
با سلام خدمت دوستان،
ببخشید من 17 سالم هست و به متخصص مراجعه کردم گفت که پرولاپس میترال داری و استخوان کنار قلب فرورفتگی داره و اشاره ای به نارسایی نکرد.در مورد پرولاپس که معافی نمی آره.اگر فرض کنیم نارسایی که باعث معافی می شه هم ندارم.مشکل خاص و اشاره نشده ای مثل فرورفتگی استخوان می تونه باعث معافی بشه؟و اینکه به طور کلی اگر مشکلی داشته باشیم که ممکن باشه باعث معافی بشه در مورد کسی که می خواد بره دانشگاه و معافیت تحصیلی بگیره میتونه اقدام به گرفتن معافیت قبل از دانشگاه بکنه؟به خاطر این می پرسم که ممکنه مشکل حل بشه تا 4 سال بعد و اینکه می گن با مدرک بالاتر سخت تر معافی می دن.مرسی.

rishsefid
August 4th, 2012, 03:34 AM
ممنون.پس با این اوصاف امیدی به معافی نیست و باید برم سربازی :(((((((((
سلام برای شما تمامش خفیف
نتیجه اکوت رو دیدم مشکل نداری احتمالا بالا معاف از رزم

engineer_sami
August 9th, 2012, 01:29 PM
سلام
دوستان من رفتم بیمارستان ناجا امروز و دکتر ازم اکو گرفت
رو قسمت نظر پزشک فقط نوشت MVP-MR و تپش قلب
به نظرتون میتونم معاف شم با این تفاسیر؟

یه مورد دیگه اینکه تو گزارشم نوشته بود AH=100
ازشم پرسیدم گفتم نارساییم چقدره؟گفت خفیف رو به متوسطه!!http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/confused.png
ممنون

kamranmirzaa
August 20th, 2012, 01:29 AM
سلام
دوستان من رفتم بیمارستان ناجا امروز و دکتر ازم اکو گرفت
رو قسمت نظر پزشک فقط نوشت MVP-MR و تپش قلب
به نظرتون میتونم معاف شم با این تفاسیر؟

یه مورد دیگه اینکه تو گزارشم نوشته بود AH=100
ازشم پرسیدم گفتم نارساییم چقدره؟گفت خفیف رو به متوسطه!!
:confused:
ممنون

ببین اگه می خوای در این شرایط یکم اوضاع رو به نفع خودت بهتر کنی بهتره روز کمیسیون اگه هر مدرک قدیمی دیگه ای مثل بستری و ... داری همراه ببری که اگه اونجا لب مرزی شدی اونها رو نشون بدی
منم تقریبا شرایط اینطوری داشتم و 3 بار رفتم کمیسیون تا بار سوم که دوباره دوبه شک بودن نیم کیلو عکس و اکو از سال 69 تا حالا ریختم رو میز تا معاف شدم (البته تا ازت نخواستن مدرکی رو میز نذار فقط بگو همراهم کلی مدرک دیگه هم هست)
امیدوارم به زودی خبر معافی شما رو بشنویم

kamranmirzaa
August 20th, 2012, 01:39 AM
همه دارین سوالای تکراری می کنین گه پاسخ داده شده :
آقای کل مطلب پرولاپس به این شکله:
1. پرولاپس (mvp و یا tvp )خالی داشته باشی = معاف از رزم
2. پرولاپس همراه نارسایی ( MR یا TR) :
اگر نارسای 1 + باشد شانسی هستش شایدمعاف کنن شاید معاف از رزم کنن
اگه 2+ باشه صد در صد معاف هستین

دیگه نمی دونم کجاش سخته که هی همه می پرسن...

آقا بسیار توضیح کاملی بود . فقط دوستان عزیز حواستون باشه در حالت نارسائی +1 که ریسکی هست اگه گفتن زیاد نیست و واقعا نمی خواید برید سربازی اصرار کنید که یک بار دیگه بفرستن کمیسیون . به من می گفتن نارسایی کمه و چیزی نیست اما من 3 بار کمیسیون رفتم (در کمتر از 3 ماه با احتساب عید نوروز که 15 روز تعطیله) و بار سوم دکتر گفت چون چند بار رفتی کمیسیون و سابقه داری معاف دائم

در ضمن در حالت نارسایی +1 هر چه بیشتر مدرک همراهتون باشه (اکو های قبلی , سابقه بستری , و هر چیزی) دکترها رو متمایل می کنه به سمت معافی و کفه ترازوی شما رو سنگین تر می کنه

engineer_sami
August 20th, 2012, 10:19 AM
آقا بسیار توضیح کاملی بود . فقط دوستان عزیز حواستون باشه در حالت نارسائی +1 که ریسکی هست اگه گفتن زیاد نیست و واقعا نمی خواید برید سربازی اصرار کنید که یک بار دیگه بفرستن کمیسیون . به من می گفتن نارسایی کمه و چیزی نیست اما من 3 بار کمیسیون رفتم (در کمتر از 3 ماه با احتساب عید نوروز که 15 روز تعطیله) و بار سوم دکتر گفت چون چند بار رفتی کمیسیون و سابقه داری معاف دائم

در ضمن در حالت نارسایی +1 هر چه بیشتر مدرک همراهتون باشه (اکو های قبلی , سابقه بستری , و هر چیزی) دکترها رو متمایل می کنه به سمت معافی و کفه ترازوی شما رو سنگین تر می کنه

ممنون از راهنمایی کاملت دوست عزیز:)
فقط چند تا سوال؟ :confused:
من یه اکو دارم که توش TR نوشته نه MR اما تو اکویی که دسته کمسیونه MR اکو قبلیم ببرم بگم بدتر شدم نسبت به اون موقع؟
و اینکه اگه قبول نکردن بهشون بگم منو دوباره به دکتر معرفی کنید یا کمسیون؟

pipo4713
September 14th, 2012, 08:58 PM
شما هر مدرکی دارید که به شما کمک میکنه تا شرایط جسمانی و روحی شما رو سختر نشون میده بهتره با خودتون ببرید...
و تا اونجاییکه میدونم قبول نمیکنن که دوباره به کمیسیون یا دکتر معرفی کنن بلکه اگه خودشون احساس کنن نیاز هست اینکارو میکنن.. چونکه شرایط رو دارن سخت میگیرن...

spaceman
September 27th, 2012, 03:51 PM
با سلام
بنده سرباز آموزشی هستم بعد از چند روز ما رو فرستادن واسه درمانگاه پادگان که به من گفتن برو بیمارستان نیرو انتظامی واسه اکو قلب
که رفتم نتجه اکو قلب من اینطور نوشته شده

mvp + -1 + tr , IPI
tvp + -1 + mr
lvef=NL
rvef= NL
pltrs 10mmk
که من تو اموزشی طپش قلبم خیلی بالا رفته بود و فشارم به 16 رسیده بود اینو هم بگم من فرورفتگی قفسه سینه هم دارم آسم خفیف هم دارم البته یه چیز دیگه من واسه قفسه سینه فرستادن یه دکتر آسم که اونم تایید کرد که قفسه سینم فرو رفتست فشارمو هم گرفت دید 17 ه که گفت باید بری هولتر 24 ساعته بدی اما دکتر قلب این تشخیص رو نداد حالا هم فشارم نرماله می ترسم هولترو انجام بدم فشار خونم چون نرماله اوضاع بدتر کنه به نظر شما هولتر رو انجام بدم ؟ حالا فعلا استعلاجی هستم تا وقت کمیسیون پزشکی تو این مدت من فهمیدم که نوع بیماری پوستی نادر هم دارم که باعث معافی دائم می شه ولی واسه اون اقدام نکرم می خواستم بدونم تو جلسه کمیسون می تونم مشکلمو بهشون بگم و اونا منو می فرستن برای بیماری پوستی یا نه

spaceman
September 28th, 2012, 12:36 PM
دوستان یکی فقط سریع تر بگه حالا که mvp- mr +1 و tvp- tr+1 که 50 50 ممکنه معاف شه همراه با فرورفتگی قفسه سینه میتونه تضمین کنه که 100 % معافه ؟

ehsantashakori
October 10th, 2012, 11:40 AM
سلام دوستان این عکس برا اکو ـه من هستش .. چیزی ازش سر در نیاوردم دکتر هم بهم چیزی نگفت .. روز 1 شنبه دکتر تازه وقت دارم برم جوابشو ببینه !

ممنون میشم کسی اگر میتونه یه مطالعه کنه ببینه چیزی از معافی دستمو میگیره یا نه :D

من فقط اون Mild Mr اون زیرو تونستم بخونم بقیش خیلی بد خط بود و یا سر در نیاوردم .. !! بیزجمت یه کمکی بکنید .

این هم لینک عکس برای دوستان

http://s3.picofile.com/file/7523383759/DSC_0008.jpg

rishsefid
October 11th, 2012, 03:16 PM
سلام
آخرش نوشته ( قلب خوب ) good heart
منم mild mr دارم 50 در 50 جاست هنوز اقدام نکردم میترسم معاف نشم پاشم برم 2 سال
ببین اکو همه چی رو نشون میده جای این نیست که دروغ بگی نمیتونم اینکارو کنم یا...
چند سالتونه؟
مدرک؟

rishsefid
October 11th, 2012, 03:20 PM
دوستان یکی فقط سریع تر بگه حالا که mvp- mr +1 و tvp- tr+1 که 50 50 ممکنه معاف شه همراه با فرورفتگی قفسه سینه میتونه تضمین کنه که 100 % معافه ؟

یعنی چی کسی تضمین کنه؟
شما با این مشکلات پاشدی رفتی سربازی؟
معافی

engineer_sami
October 26th, 2012, 12:57 PM
سلام دوستان این عکس برا اکو ـه من هستش .. چیزی ازش سر در نیاوردم دکتر هم بهم چیزی نگفت .. روز 1 شنبه دکتر تازه وقت دارم برم جوابشو ببینه !

ممنون میشم کسی اگر میتونه یه مطالعه کنه ببینه چیزی از معافی دستمو میگیره یا نه :D

من فقط اون Mild Mr اون زیرو تونستم بخونم بقیش خیلی بد خط بود و یا سر در نیاوردم .. !! بیزجمت یه کمکی بکنید .

این هم لینک عکس برای دوستان

http://s3.picofile.com/file/7523383759/DSC_0008.jpg

دوست عزیز شما نارسایی میترال خفیف(Mild MR) دارید که این ینی احتمال معافیت 50-50
ولی من خودم 4 تا اکو دادم که نتیجم تو هرکدم یه چیزی بوده
نظر من اینه که پیش دو تا متخصص درست حسابی قلب برو و ازشون مشاوره بگیر و اگه شده دوباره اکو بگیر
موفق باشید

sayidteh
November 21st, 2012, 02:10 PM
سلام دوستان
من تا الان یه بار کمیسیون رفتم.چند روز دیگه ام قراره برای بار دوم برم.
بار اول که رفتم بیمارستان امام سجاد اکو دادم نتیجه این بود:
MVP+
TR+
بعد رفتم کمیسیون برای بار دوم فرستادنم بقیت الله.توی اکوم اینو زد:
+MVP
+MR
این تضادی که توی اکوها هست کمیسیونو به شک نمیندازه؟
بعد احتمال معافی رو چقدر میدونید؟
چی کارکنم شانس معافیم بیشتر بشه؟بعد احتمالش هست که یه بار دیگه منو بفرستن که اکو بدم؟

Hamid_110
November 21st, 2012, 05:07 PM
سلام
به شک که نه، اختلاف تو نتایج آزمایشگاهی پیش میاد!
احتمال اکو مجدد هست، اما با اکوهاتون تا الان معاف از رزم دارین.
موفق باشید

mak86
November 21st, 2012, 05:32 PM
سلام دوستان
من تا الان یه بار کمیسیون رفتم.چند روز دیگه ام قراره برای بار دوم برم.
بار اول که رفتم بیمارستان امام سجاد اکو دادم نتیجه این بود:
MVP+
TR+
بعد رفتم کمیسیون برای بار دوم فرستادنم بقیت الله.توی اکوم اینو زد:
+MVP
+MR
این تضادی که توی اکوها هست کمیسیونو به شک نمیندازه؟
بعد احتمال معافی رو چقدر میدونید؟
چی کارکنم شانس معافیم بیشتر بشه؟بعد احتمالش هست که یه بار دیگه منو بفرستن که اکو بدم؟

ببینین بیمارستان های نظامی با دقت عمل نمیکنن، من هم برای قلبم معافی گرفتم(پارسال). من سجاد نرفتم ولی با توجه به اطلاعات همین تاپیک و تجربه بچه های اینجا میتونم بگم که از همه بد تر و بی دقت تر هستند. اکو رو سرسری می گیرن. من خودم دفعه اول رجایی رفتم که واقعا از خوش شانسی من بود. و دفعه بعد بقیه الله که نتایج بقیه الله متفاوت (به علت همین بی دقتی) بود ولی با توجه به کامل بودن توضیحات پزشک اولم توی بیمارستان رجایی معاف شدم.
شما تمام تلاشت رو بکن که دوباره به بیمارستان معرفیت کنن. چون با توجه به اینکه تا الان دو بار بیمارستان نظامی معرفی شدی احتمالش هست که الان معاف از رزمت کنن و دیگه بیمارستان نفرستنت، هر مدرکی که تایید بکنه شدت بیماریت از این شدیدتر هست همراهت باشه و خودت رو برای چونه زدن مودبانه و حساب شده آماده کن.
-----------
برای من خیلی جالبه که تا الان هر کسی رو توی این رنج از شدت بیماری دیدم بیمارستان سجاد براش TR خالی نوشته و MR رو یادشون رفته، در صورتیکه به علت شایع بودن TR خیلی از دکترها اصلا اون رو توی اکو نمی نویسن و فقط MR رو مینویسن. کسی که MR داره احتمال خیلی زیاد TR هم داره.
حتی برای کسایی که شدت MR شون شدید بوده نوشته بودن متوسط...کلا MR رو یک درجه خفیف میبینن.

mani_6281
November 25th, 2012, 07:44 PM
با سلام
هفته قبل به بیمارستان سجاد معرفی شدم و بعد از اکو، تو نتیجه نوشتن تپش قلب دارد، mvp، travial mr،travial tr. لطف کنيد راهنماييم کنيد چقدر احتمال داره بهم معافي بدن. ضمنا بهم گفتن 1 ماه ديگه برو ميدون سپاه پيگير نتيجش بشو. یعني تا اون موقع نبايد کاري کنم يا جاي ديگه برم؟ ممنون میشم کمکم کنيد

Hamid_110
November 25th, 2012, 08:00 PM
با سلام
هفته قبل به بیمارستان سجاد معرفی شدم و بعد از اکو، تو نتیجه نوشتن تپش قلب دارد، mvp، travial mr،travial tr. لطف کنيد راهنماييم کنيد چقدر احتمال داره بهم معافي بدن. ضمنا بهم گفتن 1 ماه ديگه برو ميدون سپاه پيگير نتيجش بشو. یعني تا اون موقع نبايد کاري کنم يا جاي ديگه برم؟ ممنون میشم کمکم کنيد

سلام
تقریبا تا دو هفته دیگه دعوت نامه کمیسیون و اطلاعات پرداخت وجه براتون پست میشه.
معاف از رزم میشید.
بدرود

hollybabe
November 29th, 2012, 03:42 AM
سلام تو اکوی من نارسایی تریکوسپید درج شده به این شکل tricuspid valve : trivial tr و روبروی همین زده Rv pressure : 325 این حکمش برا معافیت چیه؟ اینم عکس نتیجه اکو http://upcity.ir/images/63053834496018900503.jpg

punishers86
December 14th, 2012, 07:06 PM
من اکو کردم نوشته :
Aortic Valve : Al+
تو نتایج هم نوشته :Al(MILD) / MILDLY DILATED AORTIC ROOT
دکتره خودش میگفت نارسایی خفیف آئورت داری. میخواستم ببینم معاف میشم یا نه؟ (لیسانس دارم)
مرسی

engineer_sami
December 21st, 2012, 08:29 PM
من اکو کردم نوشته :
Aortic Valve : Al+
تو نتایج هم نوشته :Al(MILD) / MILDLY DILATED AORTIC ROOT
دکتره خودش میگفت نارسایی خفیف آئورت داری. میخواستم ببینم معاف میشم یا نه؟ (لیسانس دارم)
مرسی

دوست عزیز تو دفترچه ای که تمام فوانین معافیت پزشکی با تبصره و ماده ثبت شده نوشته نارسایی متوسط و شدید دریچه میترال
شما واژه خفیف ذکر شده واستون و حرفی از میترال نیومده
ولی باید پیش چند تا دکتر مختلف اکو گرفت چون اکو میتونه تا نیم ساعت هم طول بکشه و این نکته مهمیه
بعضی از دکترها سرسری نیگا میکنن به سایه قلب و ریز نمیشن تا مشکلی که شاید باشه و پیدا کنن
بهرحال نظر دیگر دوستان هم بشنو
موفق باشی

engineer_sami
December 21st, 2012, 08:33 PM
سلام تو اکوی من نارسایی تریکوسپید درج شده به این شکل tricuspid valve : trivial tr و روبروی همین زده Rv pressure : 325 این حکمش برا معافیت چیه؟ اینم عکس نتیجه اکو http://upcity.ir/images/63053834496018900503.jpg

سلام
نارسایی شما TR هست و مهمتر از همه ناچیز و طبق نظر دکتر مشکلی ایجاد نمیکنه
نارسایی باید MR شدید و متوسط باشه که منجر به پس زدن خون داخل قلب میشه
احتمالش ضعیفه برای معافیت
شما پیش چند تا دکتر دیگه هم برو و اکو بگیر

sayidteh
December 25th, 2012, 09:07 PM
بچه ها Milid Mr شدیدتره یا MR+؟
به این خاطر میپرسم چون تا الان دو بار کمیسیون رفتم.
بار اول بیمارستان سجاد :+MR وMVP
بار دوم بیمارستان بقیه الله: +MR +TR
الان برای بار سوم رفتم بیمارستان شریعتی : mild mr ,+tr
البته هنوز اون برگه ی نظام وظیفرو دکتر پر نکرده.با این شرایط شانس معافیمو چقدر میدونید؟
اگه +mr شدیدتره برم دوباره اکو بدم؟

rishsefid
December 26th, 2012, 04:09 PM
سلام دوست عزیز
+mr همون mild mr هستش
منم دارم برای معافیت اقدام میکنم mild mr دارم
بعد شما اگه ++mr باشید معافیتتون 100 درصد با اینکه چند سری رفتید و نارسایی خفیف دریچه میترال و نارسایی دریچه تروپال +tr دارید به احتمال خیلی زیاد معاف نمیشید و معاف از رزمتون میکنن با اینکه خیلی سرباز کم هستش شما مدرک تحصیلیتون چی هستش؟

sayidteh
December 26th, 2012, 06:14 PM
من لیسانس دارم.ولی این طور که شنیدم اشخاصی با شرایط من اگر بتونن سه بار کمیسیون برن معاف میکنن.
معمولا اگر کسیرو نخوان معاف کنن همون بار اول یا دوم اعلام میکنن.
شما چند بار کمیسیون رفتید؟

ehsantashakori
January 5th, 2013, 02:53 PM
سلام ..
دوستا من تابستون اومدم ارسال #75 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?38805-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D9%84%D8%A8-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%82&p=938670&viewfull=1#post938670) رو زدم

اون موقع خیلی وضعم خوب بودش فقط نفس تنگی بود

ولی از اون موقع
هم وزنم 15 کیلو بیشتر شده
هم اینکه دردم خیلی خیلی بیشتر شده تو ناحیه قلب..

بعد اینکه هیچ جوره نمیشه همین چیز ساده رو معاف کرد؟
از ظریق نامه ی شورای نگهبانی
یه کله گنده ی سپاهی
بالاخره یه چیزی که پیدا بشه

همین مشکلو بشه حاد جلوه داد و معافی گرفت

چون واقعا من 5 دیه پیاده روی میکنم از درد میمیرم چه برسه اینکه برم سربازی :(((((

از طرفی من 18 سالمه

رشتمم گرافیکه..

pipo4713
January 6th, 2013, 01:01 AM
سلام ..
دوستا من تابستون اومدم ارسال #75 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?38805-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D9%84%D8%A8-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%82&p=938670&viewfull=1#post938670) رو زدم

اون موقع خیلی وضعم خوب بودش فقط نفس تنگی بود

ولی از اون موقع
هم وزنم 15 کیلو بیشتر شده
هم اینکه دردم خیلی خیلی بیشتر شده تو ناحیه قلب..

بعد اینکه هیچ جوره نمیشه همین چیز ساده رو معاف کرد؟
از ظریق نامه ی شورای نگهبانی
یه کله گنده ی سپاهی
بالاخره یه چیزی که پیدا بشه

همین مشکلو بشه حاد جلوه داد و معافی گرفت

چون واقعا من 5 دیه پیاده روی میکنم از درد میمیرم چه برسه اینکه برم سربازی :(((((

از طرفی من 18 سالمه

رشتمم گرافیکه..

شما چرا اینقدر خودتون رو اذیت میکنید بجای اینکار شما بهتره برید تست ورزش بدید و روی تردمیل و تجهیزات پزشکی که برای تست قلب هست بهتون وصل میشه چک بشید.. با راه رفتن و تغییر سرعت و.. معلوم میشه که توانایی شما تا چقدر هست و بهتون اعلام میشه مشکل چیه....

boli
January 14th, 2013, 05:32 PM
سلام نظر دوستان چیست برای معافی
http://upload.tehran98.com/img1/jgm6zekrnnpdhddvurs.jpghttp://upload.tehran98.com/img1/3p4oxfzvyhkcxb5i32ru.jpg

ramin2244
January 14th, 2013, 07:36 PM
سلام
من برای بیماری قلب اقدام کردم (psvt-تپش قلب) ولی معافیت ندادن و نمی دونم معاف از رزمم کردن یا نه البته پیش چند تا دکتر متخصص که رفته بودم گفتن معافیتت صددرصده و پزشکی هم که از کمیسیون معرفی دادن برم پیشش برای معاینه اون هم گفت معافی ولی معافم نکردن, برگ سبزم اومده توش چیز خاصی ننوشته فقط نوشته (وضعیت جسمانی: ندارد). لطفا راهنماییم کنین.
(اینم بگم که قلبم باید عمل بشه وتپش قلبم هیچ ربطی به دویدن و تحرک نداره. وقتی این حالت بهم دست میده ضربانم بین 180 تا 220 هست. بهم گفتن به علت کمبود نیرو "یعنی سرباز" بهت معافیت ندادن. احساس می کنم حقم ضایع شد)

soroush_ah65
January 14th, 2013, 08:02 PM
سلام دوستان
من مشکل پرولاپس میترال دارم
باید برم کمیسیون
به نظرتون شانس معافی دارم؟اونجا چه جوریه؟چی بگم یا چکار کنم شانس معافیتم بیشتره؟علائم حاد این مشکل چیه؟کلا راهنماییم کنید:)

sayidteh
January 14th, 2013, 09:58 PM
من دیروز برای سومین بار رفتم کمیسیون.
با شرایط زیر معاف شدم:
+MR
+TR
mvp
امیدوارم همه دوستان گره از کارشون باز بشه.

pipo4713
January 15th, 2013, 01:57 AM
سلام
من برای بیماری قلب اقدام کردم (psvt-تپش قلب) ولی معافیت ندادن و نمی دونم معاف از رزمم کردن یا نه البته پیش چند تا دکتر متخصص که رفته بودم گفتن معافیتت صددرصده و پزشکی هم که از کمیسیون معرفی دادن برم پیشش برای معاینه اون هم گفت معافی ولی معافم نکردن, برگ سبزم اومده توش چیز خاصی ننوشته فقط نوشته (وضعیت جسمانی: ندارد). لطفا راهنماییم کنین.
(اینم بگم که قلبم باید عمل بشه وتپش قلبم هیچ ربطی به دویدن و تحرک نداره. وقتی این حالت بهم دست میده ضربانم بین 180 تا 220 هست. بهم گفتن به علت کمبود نیرو "یعنی سرباز" بهت معافیت ندادن. احساس می کنم حقم ضایع شد)

شما بیماریه تاکیکاردی دارید که اگر ضربان قلب بالای 140 باشه و به ثبت برسه معاف خواهید شد.. بهتره که دوباره به نظام وظیفه مراجعه کنید و درخواست رو با دلیل و نوشته های دکتر خود و همینطور دکتر بیمارستان معرف کمیسیون نشون بدید.. شاید کمکی کنه.. اگر نکنه باید به سربازی برید و در اونجا این مسئله رو پیگیری کنید...
هر کسی هم بهتون این حرف رو زده الکی گفته.. اصلا دلیل منطقی نیست.. لطفا هم بیماریتون رو فقط در تاپیک بیماری مورد نظر وارد کنید نه در تاپیک های دیگه.. شما که در حین خدمت نمیخواهید معاف بگیرید بلکه تازه شروع کردید و....
مرسی

korosh_sepehri
January 17th, 2013, 11:39 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
براي معافيت ميخواستم اقدام کنم . براي بيماري رماتيسم قلبي . گفتم قبل از اقدام مدارکم رو ارسال کنم . از دوستان صاحب نظر تقاضاي کمک دارم .
حدودا 8 سالم بود (الان 21 سالمه) که به تشخيص پزشک به علت رماتيسم تو بيمارستان به مدت يک هفته بستري شدم .بعد از مرخصي تا مدت 10 سال هر ماه آمپول پنادر ميزدم:cry:. دکترش يه دفعه ميگفت تا آخر عمر بايد آمپول بزني يه دفعه ميگفت تا 18 سالگي . منم چون خسه شدم ديگه نزدم .
يه دفه ديگه هم همين 5 سال قبل دکتر قلب رفتم گفت :خونت چرا ايقدر غليظه ؟ (هموگولوبين خونت زياده تپش قلب هم داري) سيگار ميکشي ؟ گفتم نه . دکتر گفت پس دو سه بار خون بدي حله . منم گفتم باشه !
حالا اينم ار اولين و از آخرين نظرات دکتر ( خطش رو نتونستم بخونم ولی نوشته بود :MPV+MR ) : يعني من معاف ميشم ؟ نوع معافيت رو چي بنويسنم ؟
http://uploadtak.com/images/s8378_3.jpg

korosh_sepehri
January 18th, 2013, 12:35 AM
یه سوال دیگه : ممکنه بگن شما تو بچهگی رماتیسم داشتین و الان که معاینه میکنیم مشکلی ندارین ؟ یعنی خوب شدین ؟ آخه من خیلی وقته دکتر نرفتم دفعه های اخر هم دکتر میگفت قلبت خوب کار میکنه .

pipo4713
January 18th, 2013, 03:14 AM
یه سوال دیگه : ممکنه بگن شما تو بچهگی رماتیسم داشتین و الان که معاینه میکنیم مشکلی ندارین ؟ یعنی خوب شدین ؟ آخه من خیلی وقته دکتر نرفتم دفعه های اخر هم دکتر میگفت قلبت خوب کار میکنه .

دوست من بهتر است شما اکو و نوار قلب جدیدی داشته باشید و توی اون ببینید وضیعت چطوری هست.. اگر بیماری شما از بین رفته باشه و در حد 100% سلامت شده باشه.. سرباز و اگر مقداری باشد معاف از رزم و اگر هنوز پا برجا و یا پیشرفت بیشتری کرده باشه معاف کامل میشید.. پس اول چک کنید و بعد.. چونکه بیماری شما در سال های 77 و 81 مورد بررسی قرار گرفته .. اما اگر مدرک جدید و همینطور از بیمارستانهای دولتی باشه بهتر هم هستش...

korosh_sepehri
January 18th, 2013, 12:51 PM
دوست من بهتر است شما اکو و نوار قلب جدیدی داشته باشید و توی اون ببینید وضیعت چطوری هست.. اگر بیماری شما از بین رفته باشه و در حد 100% سلامت شده باشه.. سرباز و اگر مقداری باشد معاف از رزم و اگر هنوز پا برجا و یا پیشرفت بیشتری کرده باشه معاف کامل میشید.. پس اول چک کنید و بعد.. چونکه بیماری شما در سال های 77 و 81 مورد بررسی قرار گرفته .. اما اگر مدرک جدید و همینطور از بیمارستانهای دولتی باشه بهتر هم هستش...
آخه منظورم دقیقا همین بیماریه . mvp+mr با یه تحقیقی که من کردم فهمیدم این بیماری نیاز به درمان نداره . یعنی خوب نمیشه و ممکنه تا آخر عمر با آدم بمونه. با این حال معاف میکنند .
حالا که نگاه میکنم میبینم تو مدارک سال 84 هم همین چیزا رو نوشته میخام بدونم کسیایی که اطلاعات پزشکی شون خوبه میدونند آیا این بیماری بهبودی داره ؟؟

davod98
January 20th, 2013, 10:29 PM
سلام نظر دوستان چیست برای معافی
http://upload.tehran98.com/img1/jgm6zekrnnpdhddvurs.jpghttp://upload.tehran98.com/img1/3p4oxfzvyhkcxb5i32ru.jpg
دوست عزیز با این درجه بیماری(mild mr) همون طور که دوستان در پست های قبلی گفتن احتمال معافی 50-50 است اون قسمت سبز رنگی هم که در اکو مشخص شده خونی هست که از دریچه پس زده میشه

davod98
January 20th, 2013, 10:47 PM
آقا کسی نیست جواب ما رو بده ؟ تو روخدا . میخام برا نظام وظیفه اقدام کنم .:confused: آخه میدونید اگه بخوام اکو بشم هزینش بالاست .منم تازه بیمه ندارم.
دوست عزیز درجه بیماری شما اگه اشتباه نکنم توی اکوی اول mild mr تعیین شده که معافیت برای اون 50 -50 است البته چون شما مبتلا به رماتیسم هم بودبد این شانس شما رو برای معافیت خیلی بالا می بره. هر وقت که خواستید به کمیسیون یا پیش پزشک برای معاینه برید مدارک مربوط به رماتیسم تون رو هم ببرید.اینشا اله معاف میشید
در ضمن من خودم از متخصص قلب پرسیدم گفتن امکان بهبود وجود نداره

raminpro2009
February 5th, 2013, 01:29 PM
با سلام من مدت 2 ماه و نیم است که به دنبال معافیت از این بیمارستان به اون بیمارستانم باور کنید 8 کیلو کم کردم هر روز 5 صبح بیدار برو به سمت فلان بیمارستان

کارکنان و دکتر بیمارستان ها هم تا میفهمند برای معافیت اومدی رفتارشون ازین رو به اون رو میشه=بی ادب میشن داد میزنن

با این نظراتی هم که از دوستان خوندم دیدم خیلی ها از من بدتراش معاف نشدن

ولی با این حال لطفا جواب بدید

من پرولاپس mvp و شلی خفیف دریچه پرولاپس دارم و صافی 90 درصد پا و انحراف انگشت ها

نمیدونم چرا تو حوضه دفعه اول دکتر نظام وظیفه وقتی از بیمارستان اول که رفته بودم پیشش معاینه مجدد قلبی واسم نوشت /پرسیدم چرا؟ گفت چون تو اکوت نوشته سالمی اما دکتر چیز دیگه ای نوشته و فرستاده(منظورش همون پرولاپس و شلی خفیف بود)

اخه من از دکتر معاینه کننده خیلی خواهش کردم برام الکی یه چیز بزنه(انگار نوشته بود اونم)

به دکتر حوضه نظام گفتم ایا نتیجه میگیرم برم دنبالش؟ گفت اگه اینی که نوشته باشه اره اما این جواب اکوت نه(ایا منظورش معافیت دایم بوده؟)

حالا اکو دادم میبینم واقعا اون بیماری ها رو دارم گویا اکو قبلی کیفیت نداشته

نظر شما درین باره چیه؟
به خدا اونقدر اعصابم خورده قصم خوردم اگه بگن معاف نیستی بزنم زیر میزشون مسخره ها

raminpro2009
February 5th, 2013, 05:34 PM
اینم عکس اکوم دوست من

http://upload.tehran98.com/img1/nnyaiievj3a6fdhku99i.jpg

korosh_sepehri
February 9th, 2013, 04:14 PM
با سلام من مدت 2 ماه و نیم است که به دنبال معافیت از این بیمارستان به اون بیمارستانم باور کنید 8 کیلو کم کردم هر روز 5 صبح بیدار برو به سمت فلان بیمارستان

کارکنان و دکتر بیمارستان ها هم تا میفهمند برای معافیت اومدی رفتارشون ازین رو به اون رو میشه=بی ادب میشن داد میزنن

با این نظراتی هم که از دوستان خوندم دیدم خیلی ها از من بدتراش معاف نشدن

ولی با این حال لطفا جواب بدید

من پرولاپس mvp و شلی خفیف دریچه پرولاپس دارم و صافی 90 درصد پا و انحراف انگشت ها

نمیدونم چرا تو حوضه دفعه اول دکتر نظام وظیفه وقتی از بیمارستان اول که رفته بودم پیشش معاینه مجدد قلبی واسم نوشت /پرسیدم چرا؟ گفت چون تو اکوت نوشته سالمی اما دکتر چیز دیگه ای نوشته و فرستاده(منظورش همون پرولاپس و شلی خفیف بود)

اخه من از دکتر معاینه کننده خیلی خواهش کردم برام الکی یه چیز بزنه(انگار نوشته بود اونم)

به دکتر حوضه نظام گفتم ایا نتیجه میگیرم برم دنبالش؟ گفت اگه اینی که نوشته باشه اره اما این جواب اکوت نه(ایا منظورش معافیت دایم بوده؟)

حالا اکو دادم میبینم واقعا اون بیماری ها رو دارم گویا اکو قبلی کیفیت نداشته

نظر شما درین باره چیه؟
به خدا اونقدر اعصابم خورده قصم خوردم اگه بگن معاف نیستی بزنم زیر میزشون مسخره ها

نه تنها در معافی از خدمت بلکه در همه جای زندگی صبر حرف اول رو میزنه دوست عزیز . شما باید برای رسیدن به هدف خودتون پشتکار ، ایمان و صبر داشته باشید . این چیزیه که من بهش رسیدم .
در مورد معافی شما باید بگم که یه دوست عزیز دیگه ای که توی همین فروم بود و شرایطش مثل شما بود ، نوشته بود که شش بار معاینه شده و شش بار به کمسیون رفته . بعد معاف شده . پس اگه گفتند شما معاف نیستید ، اول خونسردی خودتون رو حفظ کنید و نزنید زیر میزشون و بگید بفرستنتون معاینه مجدد . و هر چی که مدارک دارید ببرید اونجا .
اون طور که من متوجه شدم تعداد دفعاتی که شما به کمسیون میرید در سهولت معافی شما تاثیر داره .
منم مشکل شما رو دارم و میخام معاف بشم . ایشالا که معاف میشیم با هم .

raminpro2009
February 10th, 2013, 01:12 PM
ممنون دوست عزیز که جواب دادید راستی من نارسایی خفیف هم دارموقتی معاینه شدم جوابش رو میگم بهتون که اگه تو اینده کسی مشکلش شبیه من بود بدونه

vinos
February 18th, 2013, 04:00 PM
سلام
من برای کمسیون پزشکی اقدام کردم . اونجا ازم اکو گرفتم .
برگه اکو گزینه های زیادی داشت ...ا
برای من :

Aortic
mr
po...
آخریو یادم نیست . تیک زدن میخواستم بدونم نتیجش چی میشه . البته اینا مادر زادی هستن . و سابقه درد شدید هم داشتم .
ممنون

Enzo87
February 20th, 2013, 10:21 PM
من الان روی 4 تا بیماری شک دارم ،هنوز بعد از یک هفته از درخواست معافیم ،تاریخ شورای پزشکیم نیومده
1.کم خونی (هموگلوبین زیر 10 یا کم خونی مگالوبلاستیک)
2.پرکاری تیروئید (هیپرتیروئید)
3.پرولاپس دریچه میترال دارم (هنوز نمیدونم نارسایی داره یا نه)
4.آسم متوسط (دکتر هنوز عکس ریم رو ندیده)

باید یکیشو انتخاب کنم یا واسه هر کدوم باید به نوبت درخواست بدم؟؟

لطفا راهنمایی کنید ،ممنون

korosh_sepehri
February 25th, 2013, 06:59 PM
به خواست خدا من با یک بار معاینه معاف شدم . شرایط من اینجوری بود :MPV +Mr +Tr البته من سابقه بستری توی بیمارستان به مدت یک هفته رو هم داشتم . ( حدود 15 سال قبل ) که کپی خلاصه پرونده رو از بیمارستان مربوطه گرفتم و به همراه اکو هام به کمسیون پزشکی بردم .
جا داره همین جا از تمامی دوستانی که من رو راهنمایی کردند تشکر کنم . موفق باشید

Enzo87
February 27th, 2013, 06:46 PM
سلام ،من امروز چهارشنبه ساعت 12 تا 14 شورای پزشکی داشتم ، ساعت 11 رفتم بیمارستان امام سجاد ،پذیرش یه مهر زد پشت دستم گفت ساعت 14 برو صندوق قبض بگیر برو درمانگاه داخلی ، در حالیکه من مشکل نارسایی دریچه میترال دارم ،بهش گفتم متخصص داخلی که ربطی به قلب و عروق نداره ،گفت اینجا همین ثبت شده (البته پلیس +10 برای من بیماریهای ریه و قفسه صدری نوشته بود ،اون موقع میخواستم واسه آسم اقدام کنم ولی الان فکر می کنم شانسم توی MVP بیشتره) خلاصه بهم گفت اگر نمی خوای امروز نرو پیش متخصص داخلی ،شنبه 10 صبح بیا با مسئولش صحبت کن شاید برات درستش کنه بری واسه قلب وعروق ،گفتم می تونم امروز برم پیش داخلی شنبه هم بیام صحبت کنم برم واسه قلب وعروق که گفت اینم میشه ، ولی پیش خودم فکر کردم شاید اگه الان برم داخلی دیگه قلب وعروق رو قبول نکنن مخصوصا که فهمیدم دفترچه بیمه قبول نمیکنن (حتی بیمه نیروهای مسلح ) ویزیت خالی واسه 2 تا دکتر شورا باید 31 هزار تومان بدی حالا دیگه آزمایش و ایناش بماند ،بی خیال متخصص داخلی شدم گذاشتم واسه شنبه برم باهاشون صحبت کنم واسه قلب وعروق پذیرش بگیرم .
حالا میترسم شنبه بهم بگن تو اصلا سر تاریخ نیومدی و دردسر بشه پروندم رو ببندن بگن برو اعزامی ، میخوام مهر پشت دستمو نگه دارم مدرک داشته باشم :D
دوستان کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟

korosh_sepehri
March 1st, 2013, 12:39 PM
سلام ،من امروز چهارشنبه ساعت 12 تا 14 شورای پزشکی داشتم ، ساعت 11 رفتم بیمارستان امام سجاد ،پذیرش یه مهر زد پشت دستم گفت ساعت 14 برو صندوق قبض بگیر برو درمانگاه داخلی ، در حالیکه من مشکل نارسایی دریچه میترال دارم ،بهش گفتم متخصص داخلی که ربطی به قلب و عروق نداره ،گفت اینجا همین ثبت شده (البته پلیس +10 برای من بیماریهای ریه و قفسه صدری نوشته بود ،اون موقع میخواستم واسه آسم اقدام کنم ولی الان فکر می کنم شانسم توی MVP بیشتره) خلاصه بهم گفت اگر نمی خوای امروز نرو پیش متخصص داخلی ،شنبه 10 صبح بیا با مسئولش صحبت کن شاید برات درستش کنه بری واسه قلب وعروق ،گفتم می تونم امروز برم پیش داخلی شنبه هم بیام صحبت کنم برم واسه قلب وعروق که گفت اینم میشه ، ولی پیش خودم فکر کردم شاید اگه الان برم داخلی دیگه قلب وعروق رو قبول نکنن مخصوصا که فهمیدم دفترچه بیمه قبول نمیکنن (حتی بیمه نیروهای مسلح ) ویزیت خالی واسه 2 تا دکتر شورا باید 31 هزار تومان بدی حالا دیگه آزمایش و ایناش بماند ،بی خیال متخصص داخلی شدم گذاشتم واسه شنبه برم باهاشون صحبت کنم واسه قلب وعروق پذیرش بگیرم .
حالا میترسم شنبه بهم بگن تو اصلا سر تاریخ نیومدی و دردسر بشه پروندم رو ببندن بگن برو اعزامی ، میخوام مهر پشت دستمو نگه دارم مدرک داشته باشم :D
دوستان کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟
من هم برای دو تا بیماری اقدام کردم (قلب و عروق و بیماری گوارش ) اما توی دعوتنامه یه بیماری رو زده بود . اونجا (بیمارستان سجاد ) که رفتم گفتم گفت فردا بیا با آقایی که الان اسمش یادم نیست بیا صحبت کن . منم که دیگه حوصله نداشتم گفتم هرچه بادا باد و فرداش نرفتم . اما شما حتما برو . اگر هم گفت چرا الان اومدی بگو فلانی گفت .

raminpro2009
March 3rd, 2013, 12:18 PM
دوست عزیز نترس تا جایی که من ازینا فهمیدم اصلا وقت ی نیست شما 1 ماه دیگه هم بری بیمارستان معاینت میکنن //اینا همش فیلمه
اونجا هرچی بیماری داری به مسئولش بگو تا همه رو معینه کنن و بنویسن تو معرفی نامه
مثل اسم و یا هرچی دیگه
خلاصه بگم از زندگی سیرت میکنن که خودت بری بگی اقا نخواستیم اعزامم کنید اما نا امید نشو
منم خودم همین 4 شنبه کمیسیون دارم بعد از 3 ماه برام دعا کنید دوستان

raminpro2009
March 3rd, 2013, 12:23 PM
به خواست خدا من با یک بار معاینه معاف شدم . شرایط من اینجوری بود :MPV +Mr +Tr البته من سابقه بستری توی بیمارستان به مدت یک هفته رو هم داشتم . ( حدود 15 سال قبل ) که کپی خلاصه پرونده رو از بیمارستان مربوطه گرفتم و به همراه اکو هام به کمسیون پزشکی بردم .

خوش به حالت داداش منم دقیقا همین مشکلات تو رو دارم که مال من یه چیز دیگم دارم mild pi

Enzo87
March 3rd, 2013, 01:40 PM
شنبه رفتم طبقه سوم امام سجاد با آقای یوسفی صحبت کردم ،درمانگاه قلب و نورولوژی هم برام اضافه کرد + همون داخلی ریه که از قبل ثبت شده بود.
اول رفتم درمانگاه قلب ،دکتر پلاسعیدی اکو قلب گرفت فقط ازم پرسید چند وقته ناراحتی داری ، منم که تازه متوجه این بیماریم شدم گفتم 7،8 ساله که تپش قلب و درد قفسه سینه دارم مادرم هم ناراحتی میترال داره. ( الان که فکر می کنم این درد از بچگی باهام بوده ولی هیچوقت دکتر نرفتم)
برام نوشت :MVP ,MR+(+) ,TR+ ,PAD zs ( اون + داخل پرانتز شبیه 2 هم بود نتونستم درست بخونم ،شایدم منظورش یک و نیم پلاس بوده یا شک داشته دومیش رو تو پرانتز گذاشته ) دکتر دوم خانم فرشیدفر دیگه اکو نکرد ، عین همون چیزی که دکتر قبلی نوشته بود نوشت، فکر کنم به عکس اکوم هم نگاه نکرد ،احتمالا دکتر اولی رو خیلی قبول داشته به احترام اون نظرش رو تایید کرده. هزینش هم شد 95 هزار تومان (31 تومان ویزیت 2تا دکتر 64 تومان هم هزینه ی اکو)
دکتر نورولوژی گفت مشکل نداری دیگه پیش دکتر دومش نرفتم ، دکتر ریه هم همینطور فقط نوشت تنگی نفس و یه چیزای دیگه ولی گفت ریه ات مشکل نداره .
از دکتر قلب نپرسیدم معاف میشم یا نه ولی دکتر نورولوژی و ریه هر دوتاشون گفتن احتمالا برای قلبت معاف میشی.

Enzo87
March 3rd, 2013, 01:47 PM
منم خودم همین 4 شنبه کمیسیون دارم بعد از 3 ماه برام دعا کنید دوستان
یعنی بعد از اینکه کار معاینت تموم شد 3 ماه طول کشید نامه ی کمیسیونت بیاد در خونه؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا که یه سری می گفتن 10 روز دیگه یه سری هم می گفتن یه ماه دیگه دعوت نامه ی کمیسیونت میاد در خونه
من ارشد قبول شدم شهریور ثبت نام دارم ، میخوام تا قبلش تکلیف معافیم روشن بشه که بتونم ثبت نام کنم.

Enzo87
March 3rd, 2013, 05:14 PM
منم دقیقا مشکل شمارو دارم البته واسه MR یه + جلوش نوشت یه + هم داخل پرانتز ،نمیدونم یعنی چی
ولی من هیچ پرونده قدیمی ندارم ، کمیسیون مدارک قدیمی رو خودش از شما خواست؟ و دقیق نگاه کرد؟ یا فقط گفتید مدارکتون همراهتون هست؟

hmatin
March 3rd, 2013, 10:02 PM
برای من نوشت MVP و mild MR(+) و تپش قلب. من فقط پیش دکتر فرشیدفر رفتم!!

korosh_sepehri
March 4th, 2013, 09:38 PM
منم دقیقا مشکل شمارو دارم البته واسه MR یه + جلوش نوشت یه + هم داخل پرانتز ،نمیدونم یعنی چی
ولی من هیچ پرونده قدیمی ندارم ، کمیسیون مدارک قدیمی رو خودش از شما خواست؟ و دقیق نگاه کرد؟ یا فقط گفتید مدارکتون همراهتون هست؟
اون موقعی که من میخواستم برم کمسیون توی برگه دعوت نامش نوشته بود با مدارکتون بیایند . البته چون من از قبل این فروم رو خوندم مدارک رو اماده داشتم . وقتی رفتم توی اتاق کمسیون گفت مدارک . همه رو رو ریختم رو میز . بعد گفت : آخرین اکو . گفتم : همش هست ( میخواستم قشنگ معاف بشم ) مسخره م کرد و گفت : میگه همش هست . البته من میدونستم همه مدارک اکو یه چیز رو نشون میده . فقط محض خود شیرینی بود . بعد گفتم دکی جون اینم مدارک بستری . اصلا نگفت خرت به چند بعد هم مارو انداختن بیرون و گفتن وایسا بهت میگیم چی میشه . وقتی اومدم بیرون به خودم گفتم چرا مدارک بستری رو نگاه نکرد ؟ اونوقت یاد اومد همین مدارک رو روز اکو هم برده بودم . خانم دکتره توی معاینه نوشت :سابقه بستری داره. خلاصه افسره اوم بیرون گفت : فردا بیا پولا رو بریز معافی .
آخی !! به بعضی ها میگفت : سربازی . به سلامت . انقدر دلم براشون سوخت ... !
حالا اگه شما ++mr دارید احتمال زیاد معافین چون من یکی مثبت داشتم . اگه فرستاد معاینه مجدد اصلا ناراحت نشین میخان معافتون کنن ، اما بیمارستان نظام وظیفه هم باید تامین بشه دیگه یا نه ؟ . اگرهم سابقه بستری دارید برید بیمارستانی که بستری بودین بگین یه کپی از خلاصه پرونده بدن .بعد ببرید اونجا

Enzo87
March 4th, 2013, 10:09 PM
...اگرهم سابقه بستری دارید برید بیمارستانی که بستری بودین بگین یه کپی از خلاصه پرونده بدن .بعد ببرید اونجا
ممنون بابت توضیحاتت ، ولی من تازه 2 هفته اس که به صورت کاملا اتفاقی متوجه شدم این بیماری رو دارم ، حالا می خوام تا روز کمیسیونم برم 2،3 تا بیمارستان دیگه مثل رجایی و بقیه الله، آزاد اکو بگیرم ( با بیمه هزینه اش زیاد نمیشه) اگر نتایجش به نفعم بود روز کمیسیون ببرم ، به نظرت میتونه کمک کنه؟ نمیگن چرا همه اکوهات مال همین چند روز اخیره؟
نمیدونم چرا یه + جلو MR نوشت یکی هم توی پرانتز جلوش ، جلو TR فقط یه + گذاشت ، LVEF هم که مال من 55% هست اصلا ننوشت ، البته همه ی اینارو هم توی گزارش معاینه نوشت هم روی عکس اکوم که ضمیمه کرد ،دکتر دومی که خانم فرشیدفر بود هم عین نظرات دکتر اول رو توی برگه معاینه نوشت بدون معاینه.

Farshidaria
March 4th, 2013, 10:21 PM
سلام نظام وظيفه من رو معرفي كرد به بيمارستان بقيه الله قبلا ٣ تا متخصص برام mpv,MR+ ,AI+ تشخيص دادن اما دكتر بيمارستان گفت علت دريچه هات روماتيسمي هست و نوشت :
MR+
AI+
Valve H.D
R H.D
ممكنه راهنماييم كنيد معاف ميشوم يا نه ؟ در حالت قبل از يكي از پزشكاي نظام وظيفه سوال كردم گفت دايم معافي اما اين پرولاپس ننوشت و به جاش روماتيسم نوشت كه خودش گفت محكم تره واسه معافي ، درسته ؟

korosh_sepehri
March 4th, 2013, 10:28 PM
ممنون بابت توضیحاتت ، ولی من تازه 2 هفته اس که به صورت کاملا اتفاقی متوجه شدم این بیماری رو دارم ، حالا می خوام تا روز کمیسیونم برم 2،3 تا بیمارستان دیگه مثل رجایی و بقیه الله، آزاد اکو بگیرم ( با بیمه هزینه اش زیاد نمیشه) اگر نتایجش به نفعم بود روز کمیسیون ببرم ، به نظرت میتونه کمک کنه؟ نمیگن چرا همه اکوهات مال همین چند روز اخیره؟
نمیدونم چرا یه + جلو MR نوشت یکی هم توی پرانتز جلوش ، جلو TR فقط یه + گذاشت ، LVEF هم که مال من 55% هست اصلا ننوشت ، البته همه ی اینارو هم توی گزارش معاینه نوشت هم روی عکس اکوم که ضمیمه کرد ،دکتر دومی که خانم فرشیدفر بود هم عین نظرات دکتر اول رو توی برگه معاینه نوشت بدون معاینه.
تا اونجا که من میدونم تارخ اکو رو نگاه نمیکنند به من هم که گفت آخرین اکو .اگه رفتی اونجا بگو این آخرین اکومه . اگه خواستی قبلش باز اکو بگیری نیازه تا دکتر قلب ، قبلش ویزیتت کنه . می تونی همونجا ازشون مشاوره بگیری . بگو راهنماییت کنند. چون توی بیمارستان های نظام وظیفه هستند میدونند

raminpro2009
March 5th, 2013, 12:42 PM
یعنی بعد از اینکه کار معاینت تموم شد 3 ماه طول کشید نامه ی کمیسیونت بیاد در خونه؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا که یه سری می گفتن 10 روز دیگه یه سری هم می گفتن یه ماه دیگه دعوت نامه ی کمیسیونت میاد در خونه
من ارشد قبول شدم شهریور ثبت نام دارم ، میخوام تا قبلش تکلیف معافیم روشن بشه که بتونم ثبت نام کنم.

نه دوست عزیز معمولا یک ماه طول میکشه از بیمارستان نامه شما رو پست کنن به حوضه سربازی
و یه 4 یا 5 روزم تو حوضه واسط وقت میزنن که کی بیای واسه کمیسیون نهایی (کرج که اینطوریه دیگه نمیدونم)
مال من فرق داشت اخه 2 بار منو واسه معاینه فرستادن
منم معافیت رو واسه دانشگاه میخوام مگر نه به چه درد میخوره؟ خیلی ها دارن قابش کردن رو دیواره
امیدوارم معاف شیم همه

Enzo87
March 6th, 2013, 03:34 AM
...
امروز یه اکو هم از بیمارستان رجایی گرفتم ،دکتر گفت معاف از رزم میشی :(
MR+, TR+, PI+, MVP No, LVEF 55% فقط نمیدونم چرا MVP رو NO زده :mad:
یه فکری به سرم زده ، روز کمیسیون بهشون بگم دکتری که معاینه ام کرده گفت معاف میشم (حتی دکتر مغز و اعصاب و ریه هم گفتن تو واسه قلبت معاف میشی دیگه جدی معاینه ام نکردن) منم دیگه رو حساب اون دنبال پرونده بستری 15 سال قبلم از بیمارستان نرفتم (الکی) ،چطوره؟
اینم اکوی امروزم 18766 نظرتون چیه؟

Hamid_110
March 6th, 2013, 09:19 AM
یه فکری به سرم زده ، روز کمیسیون بهشون بگم دکتری که معاینه ام کرده گفت معاف میشم (حتی دکتر مغز و اعصاب و ریه هم گفتن تو واسه قلبت معاف میشی دیگه جدی معاینه ام نکردن) منم دیگه رو حساب اون دنبال پرونده بستری 15 سال قبلم از بیمارستان نرفتم (الکی) ،چطوره؟

بنظر من هم با این اکو معاف از رزم میشید.
شما هر چی مدرک داری ببر، پونزده سال قبل که هیچی شما بفرض مدرک بستری چند ماه پیش رو داشته باشی. میگن الان که چیزیت نیست نهایتش معاینه مجدد میزنن که اگر دوباره جواب اکو همین جوری باشه میگن معاف از رزم، اعزام، اگر حین خدمت با مشکل مواجه شدی از همونجا اقدام کن.

korosh_sepehri
March 6th, 2013, 11:08 AM
نه دوست عزیز معمولا یک ماه طول میکشه از بیمارستان نامه شما رو پست کنن به حوضه سربازی
و یه 4 یا 5 روزم تو حوضه واسط وقت میزنن که کی بیای واسه کمیسیون نهایی (کرج که اینطوریه دیگه نمیدونم)
مال من فرق داشت اخه 2 بار منو واسه معاینه فرستادن
منم معافیت رو واسه دانشگاه میخوام مگر نه به چه درد میخوره؟ خیلی ها دارن قابش کردن رو دیواره
امیدوارم معاف شیم همه
باور بفرمایید اگر من سرباز هم میشدم ، نمیتونستم برم سربازی . اونم نه به خاطر بیماریی که باهاش معاف شدم . به خاطر چیزهایی که نظام وظیفه اصلا بیماری محسوبشون نمیکنه ولی بسیار آزارم میده. و گرنه سربازی هم یک بخشی خوب زندگی میتونه باشه . افرادی که میرند سربازی میتونند موقعیت های خوبی برای خودشون ایجاد کنند . و تجربه های زیادی کسب کنند .البته بسته به نگرش خود طرف به زندگی داره.امیدوارم همیشه شاد باشید چه توی پادگان چه توی خونه چه سر کار . :grin:

Enzo87
March 6th, 2013, 11:21 AM
من دیروز برای سومین بار رفتم کمیسیون.
با شرایط زیر معاف شدم:
+MR
+TR
mvp
امیدوارم همه دوستان گره از کارشون باز بشه.

اگر این دوستان معاف شدن پس منم باید معاف بشم وضعیتامون مثل همه تازه من علاوه بر اینها PI+ (نارسایی دریچه پلومونری ریه هم دارم)، فقط سابقه ی بستری ندارم

raminpro2009
March 6th, 2013, 12:07 PM

نه دوست عزیز منم از بیمارستان رجایی اکو گرفتن اونجا گفتن معاف نمیشی اما روز کمیسیون معاف شدم
از همه دوستان عزیز تشکر میکنم 1 ساعت پیش کمیسیون داشتم معاف شدم
بزارین ماجرا رو واسه دوستان تعریف کنم که یک بار اگه کسی مشابه من بود بدونه شاید کمکی بشه به اون
3 ماه پیش بود که بعد از واکسن رفتم کمیسیون اوجا واسم زدن معاینه بیمارستان شریعتی برای صافی کف پام
وقتی رفتم اونجا خیلی شلوغ بود خلاصه بعد از کلی بدبختی دکتر واسم زد صافی کف پا از نوع نرم و معمولی
در صورتی که 100 درصد صاف بود پام
خلاصه دیگه فهمیدم 90 درصد معاف نمیشم
رفتم که نامه رو مهر کنن که دیگه برم سمت حوضه
یه ابدارچی اونجا بود گفت این کارو نکن
گفتم چرا؟گفت اکو هم بده. گفتم سالمم .//خلاصه گفت واسه خودت میگم چیش به من میرسه معاف شی یا نشی و این حرفا(اون منو نجات داد):_D
رفتم اکو دادم بردمش پیش دکتر تو اکو زده بود سالم هستم(بعدا فهمیدم اکو بیمارستان شریعتی کیفیت نداره
از دکتر خیلی خواهش کردم گفتم برام یه چیزی بزن کمکم کنه اونم این کارو کرد (خدا بهش هرچی میخواد عوض بده مرد خوبی بود هرچند فرداش که رفتم مطب شخصیش داد زد سرم ناراحتم کردگفت برو بیرون نزاشت سلامم کنم)
خلاصه رفتم کمیسیون اونجا نگا اکو کردن و نگا نامه دکترم گفتن چرا با هم فرق داره اینجا زده خرابی تو اکو زده کاملا سالمی
این بود که دوباره بهم نامه دادن برای بیمارستان رجایی (معینه مجدد)
رفتم اونجا اکو دادم (کسی که اکو میگرفت هرچی خواهش کردم برام الکی بزنه نگامم نکرد نا لوطی)و رفتم پیش دکتر برام تو نامه نوشت به فارسی
(پرولاپس دریچه میترال mvp و نارسایی خفیف همین دریچه)
تو اکو نوشته بود mild PI وmild TR و mild MR و پرولاپس MVP
(فهمیدم واقعا مشکل دارم کلک نبوده اصلا)
عکسشم 2 صفحه قبل گذاشتم تو فروم
البته اینایی که میگمو تو 3 ماه انجام دادم فکر نکنید 2 روز طول کشید 8 کیلو کم کردم

سرتونو درد نیارم خلاصه رفتیم تا امروز روز کمیسیون رفتم تو
نگا اکوم کرد و نامه جدیدم//// خدکارو اورد پایین بنویسه :گفتم اقا من یه معاینه دیگم داشتم چرا اون نیست///دستور داد سرباز از بایگانی پیداش کنه
پیداش کردن اوردنش و وقتی خوندش سرش رو به نشانه رضایت تکون داد و گفت: حالا یه توضیح بده ببینیم مشکلت چیه: گفتم اقای دکتر از 10 تا پله برم بالا تپش قلب میگیرم(حلا بگذزیم خالی بستم چون من تو باشگاه فیتنس کار میکنم ولی نمردم)
سرهنگ به شوخی گفت عیب نداره دستور میدم اینو بندازید طبقه همکف سربازیشو کنه
خلاصه گفت معافی
خدا تو قران نوشته هر کاری تو این دنیا نتیجه ای داره و شاید نتیجه کار من این بود
خوب بچه ها ازین داستان چه نتیجه ای گرفتید؟ برید زنگ تفریحه:rolleyes:

Enzo87
March 6th, 2013, 12:27 PM
تبریک میگم ،خیلی خوشحال شدم معاف شدی ، با این حساب منم معاف میشم ، چون اکومون مثل همه ، من بیمارستان سجاد معاینه پزشکی داشتم ،این اکوی رجایی که گذاشتم ،واسه خودم رفتم آزاد گرفتم ولی جواب هر دوتاش تقریبا یکیه ، راستی اگه منو واسه معاینه مجدد بفرستن پرونده اولم رو دیگه نمیفرستن واسه بیمارستان دومی؟؟ امروز پرونده قدیمی هم با خودت برده بودی؟ چیزی ازت خواستن؟

raminpro2009
March 7th, 2013, 08:14 AM
تبریک میگم ،خیلی خوشحال شدم معاف شدی ، با این حساب منم معاف میشم ، چون اکومون مثل همه ، من بیمارستان سجاد معاینه پزشکی داشتم ،این اکوی رجایی که گذاشتم ،واسه خودم رفتم آزاد گرفتم ولی جواب هر دوتاش تقریبا یکیه ، راستی اگه منو واسه معاینه مجدد بفرستن پرونده اولم رو دیگه نمیفرستن واسه بیمارستان دومی؟؟ امروز پرونده قدیمی هم با خودت برده بودی؟ چیزی ازت خواستن؟

نه پرونده اولیه رو دیگه نمیفرستن بیمارستان دوم برای معاینه دوم(نامه جدید میدن بهت برای اینکه دکتر بنویسش)
پرونده اول و دوم رو دست خودت نمیدن که ببری محرمانست و تو حوضه بایگانی میشه(باید روز کمیسیون هواست باشه هر 2 پروندتو نگاه کنه گاهی یادشون میره///مثلا: یادشون بره معاینه دوم تو رو بیارن روی میز مثل من )
هرچی مدارک داری ببر روز کمیسیون از من اکو خواستن

Enzo87
March 8th, 2013, 09:02 PM
نه پرونده اولیه رو دیگه نمیفرستن بیمارستان دوم برای معاینه دوم(نامه جدید میدن بهت برای اینکه دکتر بنویسش)
پرونده اول و دوم رو دست خودت نمیدن که ببری محرمانست و تو حوضه بایگانی میشه(باید روز کمیسیون هواست باشه هر 2 پروندتو نگاه کنه گاهی یادشون میره///مثلا: یادشون بره معاینه دوم تو رو بیارن روی میز مثل من )
هرچی مدارک داری ببر روز کمیسیون از من اکو خواستن
ممنون بابت توضیحت ،یکم راجع به جو روز کمیسیون توضیح میدی؟ من می خوام جزو اولین نفراتی باشم که میرم تو اتاق شورا ،دست خودمه؟ ظاهر اون روزم مهمه؟ امکانش هست دکتر شورا اصلا بهم اجازه نده حرف بزنم؟ چون حتما باید یه توضیحی بهش بدم ،میترسم بهم اجازه ی صحبت نده و حتی رای هم جلو خودم نگه ، اونوقت دیگه دستم به جایی بند نیست،فقط 30 ثانیه فرصت می خوام حرف بزنم.
لطف می کنی مدارکی که بعد از معافی لازمه تحویل بدم بگی؟ می خوام اگه خدا خواست و معاف شدم همون روز پول رو واریز کنم و مدارک رو تحویل بدم.
راستی من برای 3 تا بیماری اقدام کردم (قلب و عروق ، ریه و قفسه صدری و مغز و اعصاب) که فقط واسه قلب شانس دارم ،اون 2تای دیگه گفتن مشکلی نداری فقط ریه نوشت تنگی نفس ، روز کمیسیون مطمئنا پروندم میره دست دکتر قلب؟
از دوستان دیگه هم که تجربه دارن هم کسی اگه میدونه لطفا کمک کنه

ممنون

korosh_sepehri
March 8th, 2013, 10:06 PM
ممنون بابت توضیحت ،یکم راجع به جو روز کمیسیون توضیح میدی؟ من می خوام جزو اولین نفراتی باشم که میرم تو اتاق شورا ،دست خودمه؟ ظاهر اون روزم مهمه؟ امکانش هست دکتر شورا اصلا بهم اجازه نده حرف بزنم؟ چون حتما باید یه توضیحی بهش بدم ،میترسم بهم اجازه ی صحبت نده و حتی رای هم جلو خودم نگه ، اونوقت دیگه دستم به جایی بند نیست،فقط 30 ثانیه فرصت می خوام حرف بزنم.
لطف می کنی مدارکی که بعد از معافی لازمه تحویل بدم بگی؟ می خوام اگه خدا خواست و معاف شدم همون روز پول رو واریز کنم و مدارک رو تحویل بدم.
راستی من برای 3 تا بیماری اقدام کردم (قلب و عروق ، ریه و قفسه صدری و مغز و اعصاب) که فقط واسه قلب شانس دارم ،اون 2تای دیگه گفتن مشکلی نداری فقط ریه نوشت تنگی نفس ، روز کمیسیون مطمئنا پروندم میره دست دکتر قلب؟

ممنون
اونجا که میری حتما با لباس رسمی برو و کفشات هم واکس زده باشه . توی جلسه کمیسیون همه مقامات بلند مرتبه نشستند . شما که میرید همه به احترام شما بلند میشند . بعد میگن آقایان جلسه رسمیه . بعد با این چکشا میکوبند روی میز .
جدی نگیر شوخی کردم . اصلا اگه خواستی با دمپایی برو .:D
روز کمسیون تا اونجایی که من میدونم سه نفر سه نفر میفرستند تو . شما هم اونجایید که مدارکتون رو نشون بدید . به حرف های شما توجه نمیکنند مگر سوالی بپرسند . البته خودت رو برای اینجور سوالا اماده کن . مثلا میگه مشکلت چیه ؟ ( برای قلب ) باید بگی تنگی نفس در هنگام بالا رفتن از پله ، تپش قلب همراه با کمی استرس و به علت تپش قلب نمیتونم بدوم .
در مورد هزینه ها سرباز وظیفه ای که اونجا بود به من گفت : هر موقع که پول رو واریز کردی ، 24 ساعت بعد باید برای تکمیل مدارک بیاین . پس همون روز پول رو با خودت ببر . یه صد هزار تومن ، یه هشت هزار تومن و یه هزار تومن . البته حواست باشه شماره حساب ها اشتباه نشه چون اگه اشتباه بشه باید دوباره پرداخت کنی ، پولت رو هم پس نمیدند .سر میدون امام حسین یه بانک ملیه توی نظام وظیفه هم یه دونه هست.
اگر هم گفتند سربازی یا معاف از رزم ، امیدت رو از دست نده . میتونی بعدش به نتیجه شورا اعتراض بزنی و پرونده میره به شورای عالی پزشکی . البته شاید هم بگن معاینه مجدد .

Enzo87
March 8th, 2013, 10:58 PM
راستش می خوام روز کمیسیون وقتی رفتم داخل اتاق بگم : 3 تا از دریچه های قلبم نارسایی داره (میترال ، تریکوسپید ، پلومونری ) ماده 43 بند 1
اگر بعد از دیدن اکوم بپرسه مشکلت چیه ، خیلی خونسرد میگم آقای دکتر ،تنگی نفس و تپش قلب و خستگی سریع به کنار ، خودتون بهتر میدونید که افرادی مثل من در معرض ابتلا به اندوکاردیت باکتریایی هستند ،هیچ پیشگیری ای هم نداره چون باکتری میتونه از هر زخم کوچکی وارد جریان خون شه و باعث عفونت دریچه های قلب بشه ، من حتی جراحی دندونم رو انجام ندادم چون برای من که 3 تا دریچه ام نارسایی داره ضریب احتمال عفونت هم بیشتره ، مصرف زیاد آنتی بیوتیک هم باعث مقاوم شدن باکتری ها میشه. ( نسخه جراحی دندونم هم همرام میبرم ) اگر خواست بزنه معاف از رزم میگم آقای دکتر چون مساله قلبه با احتیاط بیشتری برخورد کنید و یه معاینه دیگه برام بنویسید.
چطوره؟ میزاره اینارو بگم؟ عصبانی نمیشه براش دکتر بازی دربیارم؟
اینایی که گفتم واقعیت داره ، فکر می کنم دلیل اصلی که برای نارسایی دریچه قلب معاف دائم در نظر گرفتن همینه ، درسته مشکلاتی مثل تنگی نفس و تپش وقلب اینا داره ولی در اصل افراد مستعد یک بیماری خطرناک هستند ، یعنی بالفعل یه بیماری کوچیکه ، بالقوه یه بیماری خطرناک که میتونه منجربه تعویض دریچه یا احتقان قلبی بشه اونم توی محیط آلوده ی پادگان ها

korosh_sepehri
March 8th, 2013, 11:25 PM
دکتر بازی که زشته !!!
ولی نتیجه بررسی ها رو وقتی میگن که شما بیرون نشستید ( میگن بیرون وایسا بهت میگیم ) البته نمیدونم این دوستانی که میکن از دکتر خواهش کنید معاینه مجدد بنویسه دقیقا کی خواهش میکنند ؟
راستی شما تهران هستید ؟ من دو هفته پیش که رفتم میدون سپاه همینطوری بود .
در ضمن شما اگه بخوای اصطلاحات رو یاد دکتر بدید وقتتو تلف کردید . فقط موقعی که داشت مدارکت رو می دید . خیلی باکلاس مشکلاتت ( تپش قلب و تنگی نفس ) رو بگو شاید تاثیر داشته باشه .
اگه زیاد حرف بزنی شاید دکتر بگه اینو چهار سال ببرید خدمت !

Enzo87
March 8th, 2013, 11:43 PM
آره تهرانم ، 13 اسفند کار بیمارستانم تموم شد ، کمیسیونم امکان داره قبل عید باشه؟

korosh_sepehri
March 8th, 2013, 11:47 PM
آره تهرانم ، 13 اسفند کار بیمارستانم تموم شد ، کمیسیونم امکان داره قبل عید باشه؟
شاید . نمیدونم . برای من نامه ش 18 روز بعد اومد 25 روز بعد جلسه بود !

Enzo87
March 8th, 2013, 11:50 PM
ترتیب ورود به اتاق کمیسیون به چه ترتیبه؟ میتونم جزو اولین نفرها برم تو؟ نمی خوام دکترا خسته و عصبانی باشن

mak86
March 9th, 2013, 12:40 AM
پسر جان یه موقع این حرفا رو نزنی‌ها! درسته که ممکنه متخصص قلب نباشن اما ممکنه فکر کنن میخوای بهشون درس بدی!
TR و MVP و MR+ رو خیلی‌ها دارن، و معافیت با این نارسایی ها به عملکردت تو اون روز بستگی داره و این که اون دکتر بیمارستان هر چیز کوچیکی رو بنویسه برای مثال این که فشار خونت بالا باشه یا هر چیزه دیگه ای... اگر دیدی اوضاع ردیف نیست تلاشت رو برای بیمارستان دوم بذار!

Enzo87
March 9th, 2013, 12:49 AM
پسر جان یه موقع این حرفا رو نزنی‌ها! درسته که ممکنه متخصص قلب نباشن اما ممکنه فکر کنن میخوای بهشون درس بدی!
TR و MVP و MR+ رو خیلی‌ها دارن، و معافیت با این نارسایی ها به عملکردت تو اون روز بستگی داره و این که اون دکتر بیمارستان هر چیز کوچیکی رو بنویسه برای مثال این که فشار خونت بالا باشه یا هر چیزه دیگه ای... اگر دیدی اوضاع ردیف نیست تلاشت رو برای بیمارستان دوم بذار!
منظورت از عملکرد اون روز چیه؟ دکتر برام MVP +MR +TR نوشته ،آخرین اکویی هم که از بیمارستان رجایی گرفتم و می خوام روز کمیسیون ببرم +PI هم اضافه بر اون قبلیا نوشته ،اصلا ربطی به فشار خون نداره ، فشار خونم رو اصلا نگرفت

mak86
March 9th, 2013, 01:22 AM
شما دو بار از سمت کمیسیون رفتی بیمارستان؟ درسته؟
اگر این طور هست و بیمارستان رجایی دومیش بوده این تناقض می‌تونه بهت کمک کنه که معاف شی یا حداقل به شانس معاینه مجددت خیلی اضافه کنه چون نظر دو تا دکتر فرق میکنه قانونا باید بفرستنت برای معاینه مجدد.
و معمولا نظر دکترهای بیمارستانهای غیر نظامی دقیق تر هست. توی نظامی ها (حداقل اون موقع که من معاف شدم) سرسری اکو میگرفتن که باعث ندیدن بعضی موارد میشه. اینکه اکویی داشته باشی که دقیق باشه و دکتر با این دید گرفته باشه که کلیه موارد رو بنویسه میتونه کمک بکنه.
اما دو تا مسئله هست در مورد فشار خون: ۱. در حالات خاص نارسایی دریچه میترال اگر در زمان اکو فشار بالاتر باشه امکانش هست که MR یک درجه بالاتر دیده بشه. حتی در سرعت پیشرفت بیماری هم میتونه موثر باشه.
۲. این که گرفتن فشار واجب هست و اگر دکتر این کار رو نکرده یک مقدار میتونه به ضرر شما تموم بشه، چون بعضی وقتا که رو مرز معافی هستی اگر فشارت معمولا بالا باشه رو نظر دکترهای کمیسیون میتونه تاثیر بذاره. برای مثال فشار من اون روز بیمارستان از استرسی که داشتم ۱۶ بود! حتی وقتی دکتر صبر کرد و دوباره فشارم رو گرفت ۱۴.۵ بود... روز کمیسیون دوباره‌ی من بعد از کلی داستان وقتی دکترها روی معاف کردن یا نکردنم شک داشتن همین نوشته دکتر که فشارم بالا بوده باعث شد که معاف شم!

Enzo87
March 9th, 2013, 01:32 AM
...
نه اکوی رجایی رو آزاد گرفتم ،اگر اینطور که شما میگید باشه یعنی فشار خون بالا باعث بشه MR یه درجه شدیدتر دیده بشه پس باید دکتر کمیسیون بگه که شدت MR بالات به خاطر فشار خونت بوده مشکلی نداری ، مگه فشار خون بالا باعث خطای تشدید MR نیست؟ پس به ضررمونه که فشار خون بالا تو پرونده ذکر بشه

mak86
March 9th, 2013, 11:13 AM
نه اکوی رجایی رو آزاد گرفتم ،اگر اینطور که شما میگید باشه یعنی فشار خون بالا باعث بشه MR یه درجه شدیدتر دیده بشه پس باید دکتر کمیسیون بگه که شدت MR بالات به خاطر فشار خونت بوده مشکلی نداری ، مگه فشار خون بالا باعث خطای تشدید MR نیست؟ پس به ضررمونه که فشار خون بالا تو پرونده ذکر بشه

نه اینجا دو تا مسئله هست. تو کمیسیون اینقدر استدلال نمیکنن. حتی خیلی از پزشک ها میگن فشار خون در زمان اکو به نتیجه ی اون ربطی نداره. اما از اون جایی که من کارم بیومکانیک هست، این موضوع برام خیلی جالب بود و یک مقدار در موردش مطالعه کردم. این بالا بودن فشار میتونه در حالات خیلی خاصی از نارسایی به صورت انی منجر به تغییر نتیجه ی اکو بشه. اما این یک مسئله هست و اینکه شما به صورت پیوسته فشار خون بالایی داشته باشی مسئله دیگه. کسایی که فشار خون بالایی دارن بیماریشون سریع تر به مراحل پیشرفته میرسه. و علت اینکه این مسئله میتونه رو نظر کمیسیون موثر باشه این هست.
بنابراین پزشک کمیسیون نمیتونه در این مورد همچین استدلالی بکنه و بگه چون فشارت بالا بود اینجوری شد چون احتمال پیشرفت هست. ولی دقت کن گفتم میتونه موثر باشه و این به خیلی از عوامل بستگی داره، توصیه میکنم این فروم رو از اول بخون و تجربیات همه مخصوصن دوست عزیزم kamranmirzaa مورد توجه قرار بده.

raminpro2009
March 9th, 2013, 11:26 AM

ممنون

اقا korosh_sepehri (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?145448-korosh_sepehri) کاملا درست میگن اونجا به حرفت گوش نمیدن مگه اینکه چیزی ازت بپرسن
اگه شانست بگیره بپرسن چیزی: یعنی 90% معافی
واسه من که معاف شدم جوابشو همون لحظه دادن
شانست واسه معافی زیاده منو تو شرایطمون مثل همه
از من میشنوی نه ابرو هاتو وردار نه موهات بلد باشه و نه لباس قرطی بپوش شاید تاثیر مثبت نداشته باشه روی دکترا اما حد اقل تاثیر منفی نمیزاره روشون لباسات
اونجا فقط مدرک حرف میزنه خودت کاره ای نیستی مگه تو شرایطی که شک داشته باشن معافت کنن یا نه(اونوقتت ازت سوال میپرسن
این که بخوای اولین نفر بری تو دست خودت نیست چون اسمتونو میخونن
اگه میتونی با پدرت برو تو تا بهش احترام بزارن شانست بره بالا(من با پدرم بودم)
اینو حتما بگو که از پله میرم بالا تپش میگیرم(من گفتم)

raminpro2009
March 9th, 2013, 11:30 AM
من الان پولو ریختم به حساب 123 هزار تومانو یعنی اگه از 24 ساعت بگذره برم اونجا مدارکو ببرم معافیتمو پس نگیرن؟
اخه کارت ملیمم گم کردم کپیشم ندارم:D
تو فیش نوشته کپی شناسنامه +کارت ملی =فقط شناسنامه دارم
چکار کنم؟

Enzo87
March 11th, 2013, 02:26 AM
اطلاعاتی که توی این یکی دو هفته کسب کردم و فکر می کنم به درد دوستان بخوره :
قلب دارای 4 دریچه است : میترال و تریکوسپید ( دریچه های ورودی ) پولمونر و آئورت ( دریچه های خروجی )
حالا بیماری ها :
MVP : Mitral Valve Prolapse : شلی دریچه میترال
MR : Mitral Regurgitation : نارسایی دریچه میترال (دو لتی )
TR : Tricuspide Regurgitation: نارسایی دریچه تریکوسپید (سه لتی )
PR : Pulmonary Regurgitation : نارسایی دریچه پولمونر ( ریوی )
AR : Aortic Regurgitation : نارسایی دریچه آئورت
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
شدت ها :
Trivial : ناچیز
Mild : خفیف یا متوسط یا (+)
Severe : شدید یا (++)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
LVEF :Left Ventricular Ejection Fraction : کسر جهشی بطن چپ ( درصد عادی : 60% به بالا ) ( زیر 60% غیر عادی)
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
معافیت ها :
هر کدام از نارسایی ها به تنهایی با شدت Severe معاف دائم ( 99%)
نارسایی ها با شدت Mild اگر شامل 2،3 تا دریچه باشد احتمال معافیت دائم (70%) معاف از رزم (99%)
نارسایی یک دریچه با شدت Mild معاف از رزم (99%) معاف دائم (30%)
نارسایی ها با شدت Trivial همراه با MVP معاف از رزم (99%) معاف دائم (10%)
MVP به تنهایی معاف از رزم (99%) معاف دائم (1%)
LVEF زیر 60% همراه با هر کدام از موارد بالا شانس معافی را 10% افزایش می دهد.

Farshidaria
March 20th, 2013, 07:29 PM
Farshidaria
March 4th, 2013, 09:21 PM

سلام نظام وظيفه من رو معرفي كرد به بيمارستان بقيه الله قبلا ٣ تا متخصص برام mpv,MR+ ,AI+ تشخيص دادن اما دكتر بيمارستان گفت علت دريچه هات روماتيسمي هست و نوشت :
MR+
AI+
Valve H.D
R H.D
ممكنه راهنماييم كنيد معاف ميشوم يا نه ؟ در حالت قبل از يكي از پزشكاي نظام وظيفه سوال كردم گفت دايم معافي اما اين پرولاپس ننوشت و به جاش روماتيسم نوشت كه خودش گفت محكم تره واسه معافي ، درسته ؟

Enzo87
April 13th, 2013, 01:49 PM
من سه شنبه ( 3 روز دیگه ) ساعت 7:30 صبح باید برم میدون سپاه واسه شورای پزشکی
شرایطم هم که قبلا اشاره کردم اینه :
تشخیص بیمارستان امام سجاد که برای نظام وظیفه ارسال شده:
قلب و عروق
MVP
MR+(+)
TR+
مغزو اعصاب : نرمال
ریه و قفسه صدری : تنگی نفس

الان مشکلم اینه که مدارک پزشکی که باید خودم همراهم ببرم در همین حده :
یه اکو قلب از بیمارستان قلب رجایی که مال یک ماه اخیره با این تشخیص :
No MVP
MR+
TR+
PI+
LVEF 55%
دیگه هیچی ندارم با خودم ببرم :embarrassed: ، دوستانی که تجربه دارن بگن اونجا این مساله تا چه حد میتونه به ضررم تموم بشه؟؟؟ و اینکه من واسه ریه و مغز و اعصاب هم اقدام کرده بودم روی نظرشون تاثیر منفی نمیزاره؟؟؟ مدرکم هم لیسانسه ،یه سوال خیلی مهم با توجه به اینکه من 27 فروردین روز شورام هست امکان داره اگه معاف نشم 1 اردیبهشت تاریخ اعزامم باشه؟؟؟

korosh_sepehri
April 14th, 2013, 01:21 PM
اگه mr++ باشی حتما معافی .
مدارک هم همون که داری بسه چون همه اکو ها یه چیز رو میگه .
اگه گفتن سربازی یا معاف از رزم هم میتونی به نتیجه شورا اعتراض بزنی .
با انرژی مثبت و امید برو جلو . مشکلات خودش حل میشه .

Enzo87
April 16th, 2013, 09:39 AM
الان از شورا برگشتم ، دکتره یه نگاه به پروندم کرد گفتم اکوی بیمارستان رجایی هم همرامه ها گفت باشه بعد به دکتر بقلیش گفت آقای دکتر یه مشورت باهاتون بکنم ،بعد خیلی یواش گفت واسه قلب کدوم بیمارستان بفرستمش ،اون یکی نشندیم چی گفت (یه چیزی شبیه شاهد گفت) یه خط کناره پروندم نوشت گفت برو بیرون بشین ،میز دکتره انقدر بزرگ بود نزدیک بود پروندمو پرت کنم براش ;) یه 6 نفریم تو اتاق بودیم سرپا کارمونو انجام دادیم ،10 ثانیه نشستم افسره اسممو خوند یه چیزی گفت درست نشنیدم ،تو این مایه ها بود که برو نامه دوم بگیر ،منم سرمو انداختم پایین اومدم خونه :p فکر کنم واسه سنگینی گوش راحت معاف بشم ;) ، حالا دوباره همون مدت زمان بار اول واسه بار دوم هم طول میکشه کارام انجام بشه؟ یعنی 2 ماه؟؟؟؟

Hamid_110
April 16th, 2013, 11:49 AM
الان از شورا برگشتم ، دکتره یه نگاه به پروندم کرد گفتم اکوی بیمارستان رجایی هم همرامه ها گفت باشه بعد به دکتر بقلیش گفت آقای دکتر یه مشورت باهاتون بکنم ،بعد خیلی یواش گفت واسه قلب کدوم بیمارستان بفرستمش ،اون یکی نشندیم چی گفت (یه چیزی شبیه شاهد گفت) یه خط کناره پروندم نوشت گفت برو بیرون بشین ،میز دکتره انقدر بزرگ بود نزدیک بود پروندمو پرت کنم براش ;) یه 6 نفریم تو اتاق بودیم سرپا کارمونو انجام دادیم ،10 ثانیه نشستم افسره اسممو خوند یه چیزی گفت درست نشنیدم ،تو این مایه ها بود که برو نامه دوم بگیر ،منم سرمو انداختم پایین اومدم خونه :p فکر کنم واسه سنگینی گوش راحت معاف بشم ;) ، حالا دوباره همون مدت زمان بار اول واسه بار دوم هم طول میکشه کارام انجام بشه؟ یعنی 2 ماه؟؟؟؟

چرا نامه دوم رو نگرفتی؟ نامه معرفی به بیمارستان مگه نبوده؟
میگرفتی از همون جا میرفتی بیمارستان ...

hmatin
April 16th, 2013, 12:25 PM

شما رو فرستادن معاینه مجدد. طبق روال باید بعد از یک هفته نامه مراجعه به بیمارستان دوم برات پست بشه، اونجا به کسی نامه نمیدن تا جایی که من اطلاع دارم. احتمالا گفته برو نامه دوم برات پست میشه.

Neutron
April 16th, 2013, 08:44 PM
سلام دوستان من شنبه رفته بودم برای معاینه قلب بیمارستان امام سجاد
وقتی اکو دادم تنها چیزی که یادمه برام خانمه نوشت این بود: 55% و Server? sever? یا یه چیزی تو این مایه ها!

ولی خودم قبلا اکو داده بودم نتیجه این شده بود:

LVEF: 55
Mid TR no TS
Mod to Mid MR no MS
AMI PM+
MVP
Mo PAP
یه سری چیزارو بدخط نوشته نتونستم بخونم!!!

معاف میشم به نظرتون؟

Enzo87
April 17th, 2013, 12:50 PM
سلام دوستان من شنبه رفته بودم برای معاینه قلب بیمارستان امام سجاد
وقتی اکو دادم تنها چیزی که یادمه برام خانمه نوشت این بود: 55% و Server? sever? یا یه چیزی تو این مایه ها!

ولی خودم قبلا اکو داده بودم نتیجه این شده بود:

LVEF: 55
Mid TR no TS
Mod to Mid MR no MS
AMI PM+
MVP
Mo PAP
یه سری چیزارو بدخط نوشته نتونستم بخونم!!!

معاف میشم به نظرتون؟
اگر توی بیمارستان امام سجاد فقط یه دکتر معاینه ات کرده (خانم دکتر فرشیدفر) معاف نمیشی ، کسانی که شانس معافی دارن رو حتما 2تا دکتر باید معاینه کنه ، ولی با اکویی که خودت داری mild tr و mild mr شانس معافی داری ، این خانم دکتر خیلی سخت میگیره و اصلا چیزی برات نمینویسه ، منم یه بار خودم آزاد رفته بودم پیشش فقط برام mvp نوشته بود ، دوستانی که واسه قلب میرن امام سجاد سعی کنن اول حتما پیش دکتر پلاسعیدی برن ، من هفته ی بعدش با دعوت نامه رفتم اونجا اول پیش دکتر پلاسعیدی رفتم برام mvp mr++ mild tr نوشت ،بعدش رفتم پیش فرشیدفر عین همون چیزایی که پلاسعیدی نوشته بود رو نوشت و به نوعی بدون معاینه و اینا نظر دکتر اولی رو تایید کرد. (درصورتی که یه هفته قبل میگفت فقط MVP ) البته منو یادش نیومد ;)

hmatin
April 17th, 2013, 02:29 PM
اگر توی بیمارستان امام سجاد فقط یه دکتر معاینه ات کرده (خانم دکتر فرشیدفر) معاف نمیشی ، کسانی که شانس معافی دارن رو حتما 2تا دکتر باید معاینه کنه ، ولی با اکویی که خودت داری mild tr و mild mr شانس معافی داری ، این خانم دکتر خیلی سخت میگیره و اصلا چیزی برات نمینویسه ، منم یه بار خودم آزاد رفته بودم پیشش فقط برام mvp نوشته بود ، دوستانی که واسه قلب میرن امام سجاد سعی کنن اول حتما پیش دکتر پلاسعیدی برن ، من هفته ی بعدش با دعوت نامه رفتم اونجا اول پیش دکتر پلاسعیدی رفتم برام mvp mr++ mild tr نوشت ،بعدش رفتم پیش فرشیدفر عین همون چیزایی که پلاسعیدی نوشته بود رو نوشت و به نوعی بدون معاینه و اینا نظر دکتر اولی رو تایید کرد. (درصورتی که یه هفته قبل میگفت فقط MVP ) البته منو یادش نیومد ;)

دوستان خواهشا تصورات و برداشتهای شخصی خودتون رو قانون نکنید، کی گفته اگر فقط یه دکتر معاینه کنه معاف نمیشی؟؟!! اون پرونده های معاینه روز شورا بعدا کلی تکمیل میشه و دو پزشک باید تائید کنن و در نهایت روی نتایج چسب میزنن ارسال میکنن نظام وظیفه. آقای Enzo ضمن اینکه آرزو میکنم معاف بشی ولی یه نکته رو دقت داشته باش، امکان نداره (به هیچ عنوان) شما طی یک اکوکاردیوگرافی ++MR باشی در حالی که دو هفته قبل فقط Mvp باشه!!!! دو هفته که هیچ، دو سال هم بیشتر نیازه تا درجه نارسانی از هیچ برسه ++!!!! ببین مردها تا سن حدود 60 سال ++Mr نمیگیرن مگر بیماری بصورت مادرزادی باشه. کل این فروم رو هم بگردی کسی ++mr نداره! برادر من دکترای اونجا هم که نمیتونم از خودشون تفسیرای غلط غلوط بنویسن، اکو همه چیز رو نشون میده و ضمیمه پروند میشه.اون روز بیمارستان شما، همه افرادی که اول (رندوم) میرفتن پیش دکتر پلاسعیدی بعدش میرفتن پیش دکتر فرشیدفر و این دلیل شانس معافیت اونا نیست. ولی شما ایشالاه معاف میشی :)

Neutron
April 17th, 2013, 11:03 PM
دکتر بیمارستان سجاد برام بدترین نوع نارسایی دریچه رو نوشته ها: Severe یعنی شدید!

Enzo87
April 18th, 2013, 01:55 PM
دوستان خواهشا تصورات و برداشتهای شخصی خودتون رو قانون نکنید، کی گفته اگر فقط یه دکتر معاینه کنه معاف نمیشی؟؟!! اون پرونده های معاینه روز شورا بعدا کلی تکمیل میشه و دو پزشک باید تائید کنن و در نهایت روی نتایج چسب میزنن ارسال میکنن نظام وظیفه. آقای Enzo ضمن اینکه آرزو میکنم معاف بشی ولی یه نکته رو دقت داشته باش، امکان نداره (به هیچ عنوان) شما طی یک اکوکاردیوگرافی ++MR باشی در حالی که دو هفته قبل فقط Mvp باشه!!!! دو هفته که هیچ، دو سال هم بیشتر نیازه تا درجه نارسانی از هیچ برسه ++!!!! ببین مردها تا سن حدود 60 سال ++Mr نمیگیرن مگر بیماری بصورت مادرزادی باشه. کل این فروم رو هم بگردی کسی ++mr نداره! برادر من دکترای اونجا هم که نمیتونم از خودشون تفسیرای غلط غلوط بنویسن، اکو همه چیز رو نشون میده و ضمیمه پروند میشه.اون روز بیمارستان شما، همه افرادی که اول (رندوم) میرفتن پیش دکتر پلاسعیدی بعدش میرفتن پیش دکتر فرشیدفر و این دلیل شانس معافیت اونا نیست. ولی شما ایشالاه معاف میشی :)دوست عزیز ممنون امیدوارم هرکس به حقش برسه ، اینکه بنده عرض کردم کسانی که بیماریشون در حد معافیت باشه باید توسط 2 دکتر معاینه بشن همونطور که خودتون هم تایید کردید درسته ، حالا اینکه شما می فرمایید ممکنه بیمار رو یک دکتر معاینه کنه و در غیاب مشمول دکتر دوم بشینه نظرات دکتر اول رو تایید کنه و پرونده رو تکمیل کنه بحث دیگریست ، ولی از اونجایی که من برای 2 بیماری دیگه هم اقدام کرده بودم و هر دو هم اتفاقا خفیف بود و در حد معافیت نبود خود دکتر اعلام کرد نیازی نیست به دکتر دوم مراجعه کنی و حتی منشی برای ویزیت دکتر دوم برام قبض صادر نکرد و فقط هزینه ی ویزیت یک دکتر رو پرداخت کردم و ...اما در مورد خانم فرشیدفر و شدت نارسایی ام باید بگم که منظور من این نبود که نارسایی نداشتم و در عرض 2 هفته نارسایی شدید پیدا کردم ، حرفم اینه که این دکتر محترم با بی دقتی ( نمیگم عامدانه) برای شدت بیماری تخفیف قائل میشن و البته این هم اضافه کنم که شدت نارسایی من توسط دکتر پلاسعیدی به گونه ای نوشته شد که برای خودم وحتی فکر میکنم دکتر شورا ابهام داشت ( که معاینه مجدد در نظر گرفت) ، جلوی ام آر یک پلاس گذاشت و علاوه بر این یک پلاس هم داخل پرلنتز جلوی اون گذاشت ولی برای تی آر فقط یک پلاس بدون پرانتز جلوش گذاشت ، حالا دیگه منظورش یک پلاس بوده یا یک و نیم پلاس بوده یا دو پلاس بوده یا شک داشته و هر چیز دیگه نمیدونم .

hmatin
April 18th, 2013, 05:52 PM
دوست عزیز ممنون امیدوارم هرکس به حقش برسه ، اینکه بنده عرض کردم کسانی که بیماریشون در حد معافیت باشه باید توسط 2 دکتر معاینه بشن همونطور که خودتون هم تایید کردید درسته ، حالا اینکه شما می فرمایید ممکنه بیمار رو یک دکتر معاینه کنه و در غیاب مشمول دکتر دوم بشینه نظرات دکتر اول رو تایید کنه و پرونده رو تکمیل کنه بحث دیگریست ، ولی از اونجایی که من برای 2 بیماری دیگه هم اقدام کرده بودم و هر دو هم اتفاقا خفیف بود و در حد معافیت نبود خود دکتر اعلام کرد نیازی نیست به دکتر دوم مراجعه کنی و حتی منشی برای ویزیت دکتر دوم برام قبض صادر نکرد و فقط هزینه ی ویزیت یک دکتر رو پرداخت کردم و ...اما در مورد خانم فرشیدفر و شدت نارسایی ام باید بگم که منظور من این نبود که نارسایی نداشتم و در عرض 2 هفته نارسایی شدید پیدا کردم ، حرفم اینه که این دکتر محترم با بی دقتی ( نمیگم عامدانه) برای شدت بیماری تخفیف قائل میشن و البته این هم اضافه کنم که شدت نارسایی من توسط دکتر پلاسعیدی به گونه ای نوشته شد که برای خودم وحتی فکر میکنم دکتر شورا ابهام داشت ( که معاینه مجدد در نظر گرفت) ، جلوی ام آر یک پلاس گذاشت و علاوه بر این یک پلاس هم داخل پرلنتز جلوی اون گذاشت ولی برای تی آر فقط یک پلاس بدون پرانتز جلوش گذاشت ، حالا دیگه منظورش یک پلاس بوده یا یک و نیم پلاس بوده یا دو پلاس بوده یا شک داشته و هر چیز دیگه نمیدونم .

ایشالاه که همه به حقشون برسن :) شما رو کجا برای معاینه مجدد فرستادن؟ اسم بیمارستانشو بهت گفتم؟ آیا گفتن حتما فلان دکتر اونجا معاینت بکنه؟ به نظرم تنها ابهام پروندت نداشتن مدارک دال بر وجود بیماری در سالهای قبل هستش. حالا اگر بیمارستان دوم هم همون موارد رو برات تایید کنه، قطعا معافی. فکر کنم شما هم شنیدی افرادی رو که میفرستن معاینه مجدد در واقع میخان معاف کنن!! شما این حرف رو چقدر قبول داری؟ به نظر من هم اینطوره.

Enzo87
April 20th, 2013, 12:21 PM
ایشالاه که همه به حقشون برسن :) شما رو کجا برای معاینه مجدد فرستادن؟ اسم بیمارستانشو بهت گفتم؟ آیا گفتن حتما فلان دکتر اونجا معاینت بکنه؟ به نظرم تنها ابهام پروندت نداشتن مدارک دال بر وجود بیماری در سالهای قبل هستش. حالا اگر بیمارستان دوم هم همون موارد رو برات تایید کنه، قطعا معافی. فکر کنم شما هم شنیدی افرادی رو که میفرستن معاینه مجدد در واقع میخان معاف کنن!! شما این حرف رو چقدر قبول داری؟ به نظر من هم اینطوره.
امروز رفتم ساختمان پزشکی نظام وظیفه نامه ی معرفی به بیمارستانم رو گرفتم ، معرفیم کردن بیمارستان بعثت نیرو هوایی ،کسی راجع به این بیمارستان اطلاعی داره که دکترای قلبش چطورن؟
منم شنیدم که معاینه ی مجدد یه جور تضمین واسه معافیته ولی فکر می کنم به شرطی که کمتر از معاینه ی اول برات ننویسن.

Enzo87
April 29th, 2013, 02:08 PM
معاینه دوم بیمارستان بعثت یه دکتر زن جوون معاینه ام کرد فقط نوشت MVP و نارسایی خفیف دریچه میترال ، گفت خیلی شانس داشته باشی معاف از رزمی ! تازه اکوی بیمارستان رجایی که 3 تا نارسایی رو نشون میداد هم دید ولی باز حرف خودش رو زد ، بهم گفتن یه هفته دیگه بیا یه دکتر دیگه ببینتت نظرش رو بنویسه ، 130 تومان گرفتن تازه گفتن باید 18 تومان دیگه بدی ( در صورتی که بیمارستان سجاد کل هزینه ی ویزیت و اکو 94 تومان شد ) منم دیدم اینطوریه اکوی بیمارستان رجایی رو هم گذاشتم لای پروندم ضمیمه کردن ، حداقل روز کمیسیون یه نگاه بهش بندازن متوجه تناقض فاحش نظر خانم دکتر جوونشون با متخصصین بیمارستان قلب رجایی و حتی معاینه اول دکترای سجاد بشن. به دکتره گفتم من کسانی رو میشناسم که با شرایط من معاف شدن برگشت با پرخاش گفت غلط کردن ! اون دکتری که روز کمیسیون میدون سپاه گفت برو بعثت معاینه مجدد هم امروز تو بیمارستان دیدم ،منو فرستاده جایی که خودش نون میخوره !
به هر حال الان شانس معافیم در حد صفره ، تنها امیدم اینه که بفرستن معاینه سوم

hmatin
April 29th, 2013, 08:22 PM
معاینه دوم بیمارستان بعثت یه دکتر زن جوون معاینه ام کرد فقط نوشت MVP و نارسایی خفیف دریچه میترال ، گفت خیلی شانس داشته باشی معاف از رزمی ! تازه اکوی بیمارستان رجایی که 3 تا نارسایی رو نشون میداد هم دید ولی باز حرف خودش رو زد ، بهم گفتن یه هفته دیگه بیا یه دکتر دیگه ببینتت نظرش رو بنویسه ، 130 تومان گرفتن تازه گفتن باید 18 تومان دیگه بدی ( در صورتی که بیمارستان سجاد کل هزینه ی ویزیت و اکو 94 تومان شد ) منم دیدم اینطوریه اکوی بیمارستان رجایی رو هم گذاشتم لای پروندم ضمیمه کردن ، حداقل روز کمیسیون یه نگاه بهش بندازن متوجه تناقض فاحش نظر خانم دکتر جوونشون با متخصصین بیمارستان قلب رجایی و حتی معاینه اول دکترای سجاد بشن. به دکتره گفتم من کسانی رو میشناسم که با شرایط من معاف شدن برگشت با پرخاش گفت غلط کردن ! اون دکتری که روز کمیسیون میدون سپاه گفت برو بعثت معاینه مجدد هم امروز تو بیمارستان دیدم ،منو فرستاده جایی که خودش نون میخوره !
به هر حال الان شانس معافیم در حد صفره ، تنها امیدم اینه که بفرستن معاینه سوم

ناراحت نباش، شما مدرکت چیه؟ اگه بفرستنت معاینه مجدد خیلی خوب میشه برات. بعیدم نیست به خاطر تناقض مدارکت.

ilanloo
May 3rd, 2013, 10:19 PM
با سلام
دوستان من قلبم در سمت راست بدنم قرار دارد و دکتر میگفت از هر 10 هزار نفر یکی اینجوریه
می گفت دوران جنینی مال همه میاد سمت چپ بدن ولی مال من نیومده همونجا مونده
یه چیزایی هم میگفت در مورد اینکه کلا دو طرف بدن من برعکسه بقیه هستش و چپ و راستش عوض شده
با این حال آیا من می توانم برای معافیت اقدام نمایم؟
یا برایم فوقش معاف از رزم می زنند؟

Hamid_110
May 4th, 2013, 12:48 AM
با سلام
دوستان من قلبم در سمت راست بدنم قرار دارد و دکتر میگفت از هر 10 هزار نفر یکی اینجوریه
می گفت دوران جنینی مال همه میاد سمت چپ بدن ولی مال من نیومده همونجا مونده
یه چیزایی هم میگفت در مورد اینکه کلا دو طرف بدن من برعکسه بقیه هستش و چپ و راستش عوض شده
با این حال آیا من می توانم برای معافیت اقدام نمایم؟
یا برایم فوقش معاف از رزم می زنند؟

سلام
یکی از بچه های اینجا هم همین جوری بود. معاف از رزم هم نشد.
بگردی پیداش میکنی.
موفق باشید

sadeghbn
May 4th, 2013, 06:05 PM
سلام دوستان ! اسپاسم قلبی معافیت داره ؟

hamhame
May 12th, 2013, 11:13 AM
سلام

اول خواستم تشکر کنم از دوستان که اینجا اطلاعاتشون رو می زارن که خیلی به درد افرادی که برای معافیت اقدام می کنن می خوره بعد هم خواستم شرایط خودم رو بگم تا بقیه استفاده کنند

من از طفولیت فک می کردم پرولاپس دارم که برای اون اقدام کردم و رفتم بیمارستان سجاد معاینه شدم خانم دکتر برام mr و tr یه مثبت زد و mvp رو نرمال نوشت و خودش گفت فرورفتگی متوسط قفسه سینه داری نوشته رو برگه و دو هفته بعد رفتم شورا دکتر تا دید بالاش نوشت معاینه مجدد که فرستادنم بعثت، رفتم اونجا اکو کرد فقط نوشت tr یه مثبت که اونم چون خودم گفتم فک کنم نوشت کلا گویا خیلی اکوشون سالم نبود (یه سرباز اونجا بود می گفت من بیرون اکو کردم گفتن بطنت سوراخه اومدم این جا می گه من سوراخ نمی بینم).فک کنم اکشون رنگی نیست البته پول رنگی رو می گیرن بالاشم دکتر بادست نوشته رنگی به هر حال موقع معاینه دکتر گفت فشارت بالاست هولتر فشارو ریتم برام نوشت که فشارم حدود 13 14 بود یعنی خیلی بالا هم نبود اما هولتر ریتم و هنوز انجام ندادم ef هم 50 تا 55 زده برام نمی دونم خوبه یا بده

من صفحات رو خوندم گویا شرایطم تا حدودی شبیه Enzo87 هست بخصوص اینکه معاینه دوم رو برای ایشون هم کم زده بودند حالا نمی دونم ایشون شورای دومشون چی شد

Enzo87
May 19th, 2013, 10:12 AM
من صفحات رو خوندم گویا شرایطم تا حدودی شبیه Enzo87 هست بخصوص اینکه معاینه دوم رو برای ایشون هم کم زده بودند حالا نمی دونم ایشون شورای دومشون چی شد
دوست عزیز من الان از شورای دوم برگشتم ، دکتر هم پرونده ی اولمو دید هم دوم و هم اکوی آزاد بیمارستان رجایی که خودم ضمیمه پرونده دوم کرده بودم ، ازم پرسید مدرک دیگه ای همرات نداری گفتم نه فقط همونه که ضمیمه کردم ، گفت با اینا نمی تونم معافت کنم ،می خوای معرفیت کنم یه بیمارستان دیگه ؟ منم گفتم لطف می کنید ! گفت برو خونه دعوت نامه میاد.

hamhame
May 19th, 2013, 02:34 PM
دوست عزیز من الان از شورای دوم برگشتم ، دکتر هم پرونده ی اولمو دید هم دوم و هم اکوی آزاد بیمارستان رجایی که خودم ضمیمه پرونده دوم کرده بودم ، ازم پرسید مدرک دیگه ای همرات نداری گفتم نه فقط همونه که ضمیمه کردم ، گفت با اینا نمی تونم معافت کنم ،می خوای معرفیت کنم یه بیمارستان دیگه ؟ منم گفتم لطف می کنید ! گفت برو خونه دعوت نامه میاد.

بابت اطلاع رسانیتون ممنون امیدوارم در عین سلامت معاف بشین کلا معافیت پزشکی یه حالت دوگانه داره آدم نمی دونه باید خوشحال باشه یا ناراحت آخه با این داستانایی که برای آدم در میارن گویا باید حالت خیلی خراب باشه تا معاف بشی

به هر حال امیدوارم معاینه بعدیتون همونی بشه که می خوایین
دکتر قلب هم برای من از هولتر ریتم مشکل سینوس تاکی کاردی و هولتر فشار هم فشار خون (mild) رو همراه با تشخیص فرورفتگی قفسه سینه و mild tr رو برگم نوشت اما برای فرورفتگی نوشت بهتر است دکتر ارتوپد معاینه کنه که سه شنبه باید برم برای معاینه فک کنم یه 15 تومن هم باید اونجا پیاده بشم تا الان خرجایی که کردم بدون هزینه ایاب ذهاب ;)ایناست:
معاینه دو تا دکتر و اکو بیمارستان سجاد 93400 (همین حدود بود مطمئن نیستم)
دو بار معاینه قلب در بیمارستان بعثت 30000
اکو بیمارستان بعثت 130000
هولتر فشار 24 ساعته 90000
هولتر ریتم 24 ساعته 90000

که تا الان میشه 433400،خداییش خیلیه اگه معاف نشم خیلی دلم میسوزه:)

Arshia72
May 20th, 2013, 07:16 PM
سلام دوستان،
من 19 سالمه و در سن 2 سالگی عمل قلب باز VSD انجام دادم. میخوام بدونم میتونم از این طریق معاف بشم؟؟؟ لطفا کمک کنید.. واسه زندگیم خیلی مهمه!!! :cry::cry::cry::cry:

amin20444
May 22nd, 2013, 02:02 AM
سلام دوستان عزیز ...
آقا یه سوال فنی !!! واسه چکاب امروز رفتم دکتر .....و ازم اکو گرفت .. دکتر بم گفت که نارسایت کمه بعد گفت نه اصلا نداری http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/embarrassed.gif ...
بعد نوشت mvp با 55% : Ef و no mr http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/cry.gif
حالا می خوام بدونم نمیشه هیچ کاری ( کلکی ) زد که mr + بشه ؟؟؟؟ http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/confused.png
خواهشن اگه کسی میدونه بم بگه ... ممنون میشم http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/rolleyes.png
راستی اگه کسی میدونه این ایمیل منه :
بچه شهرستانم اگه میدونید بگید دمتون گرم

u3f_uah2006
May 23rd, 2013, 01:01 PM
سلام دوستان ، مرسی از تاپیک مفیدتون.

من چند وقت پیش اکو شدم ، نمیدونستم که مشکل دارم اما وقتی اکو شدم ، دکتر گفت اکو شدی تا حالا ؟ منم گفتم نه چطور مگه ؟ گفت اگه سربازی نرفتی معافی چون Classic MVP داری ، گفتم چی هست ؟ گفت خیلیا ***** دریچه دارن ولی واسه تو این ***** دریچه جدی تره ؛ ، میخواستم ببینم اگه اقدام کنم معاف میشم با توجه به نوع Classic که ندیدم کسی داشته باشه تو این تاپیک

خلاصه تو نتیجه اکو اینا رو نوشته :
LVEF : 60%
Classic MVP & mild+mode+Mr +mild Tr
ممنون

ashkanjan1
May 25th, 2013, 03:41 PM
سلام به تمامی بچه ها که حال 10 روز پیش منو دارن
بچه ها یه پیشنهاد دارم من بهتون
من می خواستم برم خدمت یعنی امریم جور شده بود و بهم گفته بودند که باید معاف از رزم باشم و من بر حسب شانس رفتم یه دکتر که اون گفت معافی و 3 تا دکتر نظام وظیفه هم حرف دکترو تایید کردند به من کفتند معاف هستنی
دکترش تو کلینیک شهرداری منظقه 5 هست و 5 شنبه ها ساعت 14-16 هستش و قبلا دکتر بیمارستان امام سجاد بودههه
نمی خوام تبلیغ کنم ولی این ادم زندگی منو عوض کرد
ولی بچه ها همه به من می گفتند که روز کمیسیون عشقی هست بخوان معاف می کنند و نخوان نه
و من فکر می کردم که چرت می گن ولی واقعا همینه
من با کسی بودم که کلان با هم بودیم
اولین بیمارستان اولین کمیسیون بیمارستان دوم کمیسون دوم
این ادم 10 روز دیگه قلبشو عمل می کنه ولی بار اول اینو معاینه مجدد زدن در صورتی که این حتما معاف بود
اون روز همرو معاف کردند یعنی همرو ولی کمیسون اول باور کنید از 100 نفر 10 نفر معاف شدند همه معاف از رزم ..معاینه مجدد

Enzo87
June 4th, 2013, 09:22 AM
معاینه سوم بیمارستان بقیةالله هم انجام دادم ، دکتر میرلوحی فوق تخصص قلب که شبکه آموزش میاد راجع به بیماری های قلبی صحبت میکنه منو معاینه و اکو کرد ، برام نوشت : پرولاپس دریچه میترال با نارسایی خفیف MR+ پرولاپس دریچه تریکوسپید بدون نارسایی Tr ، همین ، دیگه خسته شدم اگه ایندفعه بخوان بگن برو معاینه چهارم قبول نمی کنم.

hamhame
June 9th, 2013, 09:10 AM
منم امروز شورام بود دکتره ده دیقه پرونده رو خوند بعد پرسید را می ری مشکل که نداری،گفتم چرا تنگی نفس و تپش قلب دارم.دفترچه آیین نامه رو باز کرد دنبال بند فرورفتگی قفسه سینه رفت فک کنم، پیدا نکرد(خودم می دونستم کجاست اگه می پرسید) رفت قلب و عروق آخرشم یه معاینه مجدد ریه بقیه الله نوشت
حالا نمی دونم اونجا چقدر باید هزینه کنیم و چقدر الافیم

omidka
June 18th, 2013, 12:20 PM
دوستان من تازه عضو این سایت شدم می خواستم از دوستانی که بیماری vsd دارن کمک بگیرم .
دوستان من از کودکی vsd دارم. از 2 ماهگی هم تو بیمارستان تهران پرونده دارم و زیر نظر پزشک بودم. تا همین یکی 2 سال پیش هم دکتر رفته بودم برای چک آپ هنوز بسته نشده بود. حالا سوالم اینه که با این شرایط شامل معاف کامل میشم یا معاف از رزم؟
در ضمن من ساکن شهرستان هستم ولی دکترم و پرونده ها تهران هستش . بیام تهران اقدام کنم یا همین جا اقدام کنم؟
ممنون اگر کمکم کنید..

linker
June 18th, 2013, 03:20 PM
من اتفاقی ی اکو دادم در فسمت نتیجه زده

mvp mr/tr

الا این یعنی چی برای معافی میشه اقدام کرد؟

کل صفخات مطالعه کردم البته دوستان گفتن حتما باید + + داشته باشه و...

ممنون

Enzo87
June 25th, 2013, 12:09 PM
من اتفاقی ی اکو دادم در فسمت نتیجه زده

mvp mr/tr

الا این یعنی چی برای معافی میشه اقدام کرد؟

کل صفخات مطالعه کردم البته دوستان گفتن حتما باید + + داشته باشه و...

ممنون
سلام دوست عزیز ، بله شما شانس دارید ولی 50 درصد ، معاف از رزمتون قطعیه

Enzo87
June 25th, 2013, 12:14 PM
بالاخره بعد از 4 ماه دوندگی و 3 بار معاینه امروز معاف شدم. :)
از تمامی دوستان سپاسگزارم .
اگر سوالی باشه در خدمتم.

amin625
June 25th, 2013, 04:16 PM
دوستان خوبم من با نارسایی خفیف یا همون پرولاپس mv+ اقدام کردم و معاف شدم. پس ناامید نباشین. البته شانس هم موثره انشاالله شانس با شما هم یار باشه و بتونین معاف بشین. ضمنا اینکه میگن اگه مدرک بالا باشه شانستون کم میشه دستکم درمورد من اینطور نبود و با بالاترین مدرکی که میشد اقدام کردم و جواب داد.

mhbftdb
June 25th, 2013, 11:46 PM
سلام

کسی که تست تیلتش مثبت باشه معاف میشه ؟

ممنون

SHP1367
June 26th, 2013, 01:48 PM
بالاخره بعد از 4 ماه دوندگی و 3 بار معاینه امروز معاف شدم. :)
از تمامی دوستان سپاسگزارم .
اگر سوالی باشه در خدمتم.
سلام،
مبارکت باشه
به عنوان شیرینی میشه یه توضیح کلی از روند کاریت رو بگی؟ دقیقا مشکلت چی بود؟

دوستان خوبم من با نارسایی خفیف یا همون پرولاپس mv+ اقدام کردم و معاف شدم. پس ناامید نباشین. البته شانس هم موثره انشاالله شانس با شما هم یار باشه و بتونین معاف بشین. ضمنا اینکه میگن اگه مدرک بالا باشه شانستون کم میشه دستکم درمورد من اینطور نبود و با بالاترین مدرکی که میشد اقدام کردم و جواب داد.

مبارک باشه
یعنی فقط پرولاپس خفیف بود؟
میشه شما هم یه توضیح از روند کارتون بدید؟
سوال میپرسن تو کمیسیون؟
تهران بودین؟

من رفتم دکتر اکو نوشت و گفتن پرولاپس همراه با نارسایی خفیف + قفسه صدری قیفی شکل! اکو هم MR+ MVP بود یعنی معاف میشم؟

u3f_uah2006
June 26th, 2013, 11:12 PM
من چند وقت پیش اکو شدم ، نمیدونستم که مشکل دارم اما وقتی اکو شدم ، دکتر گفت اکو شدی تا حالا ؟ منم گفتم نه چطور مگه ؟ گفت اگه سربازی نرفتی معافی چون Classic MVP داری ، گفتم چی هست ؟ گفت خیلیا ***** دریچه دارن ولی واسه تو این ***** دریچه جدی تره ؛ ، میخواستم ببینم اگه اقدام کنم معاف میشم با توجه به نوع Classic که ندیدم کسی داشته باشه تو این تاپیک خلاصه تو نتیجه اکو اینا رو نوشته : LVEF : 60% Classic MVP & mild+mode+Mr +mild Tr ممنون

Hamid_110
June 26th, 2013, 11:19 PM
من چند وقت پیش اکو شدم ، نمیدونستم که مشکل دارم اما وقتی اکو شدم ، دکتر گفت اکو شدی تا حالا ؟ منم گفتم نه چطور مگه ؟ گفت اگه سربازی نرفتی معافی چون Classic MVP داری ، گفتم چی هست ؟ گفت خیلیا ***** دریچه دارن ولی واسه تو این ***** دریچه جدی تره ؛ ، میخواستم ببینم اگه اقدام کنم معاف میشم با توجه به نوع Classic که ندیدم کسی داشته باشه تو این تاپیک خلاصه تو نتیجه اکو اینا رو نوشته : LVEF : 60% Classic MVP & mild+mode+Mr +mild Tr ممنون

نود درصد معافی.

amin625
July 5th, 2013, 04:38 PM
سلام،
مبارکت باشه
به عنوان شیرینی میشه یه توضیح کلی از روند کاریت رو بگی؟ دقیقا مشکلت چی بود؟

مبارک باشه
یعنی فقط پرولاپس خفیف بود؟
میشه شما هم یه توضیح از روند کارتون بدید؟
سوال میپرسن تو کمیسیون؟
تهران بودین؟

من رفتم دکتر اکو نوشت و گفتن پرولاپس همراه با نارسایی خفیف + قفسه صدری قیفی شکل! اکو هم MR+ MVP بود یعنی معاف میشم؟

ممنونم دوست خوبم. ببین این مسئله کاملا سلیقه ایه. حالا بعضیا اسمش رو شانس میدارن یا هرچیز دیگه. مهم اینه که ناامید نباشین. اگه رفتین و خدای نکرده جواب رد دادن اعتراض کنین. در مورد روند کار، منو به بیمارستان امام سجاد معرفی کردن اونجا یه خانم دکتر جوون و خوش برخورد ازم اکو گرفت. برام علاوه بر مشکل MV خفیف طپش قلب هم زد. شاید چون کمی استرس داشتم طپش قلبمم تشدید شده بود اون لحظه. روز کمیسیون هم دو تا دکتر بودن یکیشون با ظاهر مذهبی (با ته ریش) خیلی خوش برخورد و دومی که سیبسل داشت کمی جدی تر بود و کمتر حرف میزد. پرونده من زیر دست دومی بود. من مدارک قبلیمو بهش دادم با دقت خوند بعد ازم پرسید مشکلت چیه. منم جواب دادم از پله که بالا میرم یا تند راه میرم به نفس میفتم و قفسه سینم درد میگیره. همین! بعدم گفت بیرون باش!

چند تا نکته که شاید بتونه کمکتون کنه. اولا من مدارک قبلیم همش مربوط به بیمارستان های ارتش بود، 501، 502 و... بهتره به عنوان مریض عادی اونجا پرونده تشکیل بدین چون به اونها بیش از بیمارستان خصوصی اعتماد دارن. نکته دوم اینه که حس میکنم اگر علاوه بر مشکل نارسایی یه مشکل دیگه هم بتونین جور کنین شانستون بالاتر میره. مثلا برای من طپش قلب زد. جو کمیسیون طوریه که اصلا اجازه نمیدن اظهار نظری کنی و تا ازت سوال نپرسیدن به حرفت گوش نمیدن. اما تو بیمارستان سعی کنید خانم دکتر رو متقاعد کنید چون رفتارش درست مثل رفتار دکتر با مریض محترمانست. سعی نکنید بهش بگید که طوری بنویس معاف شم بلکه سعی کنید متقاعد بشه واقعا مشکل دارید. من حتی بهش گفتم مشکل نوسان فشار هم دارم که گفت بیا ازت فشارم بگیرم البته تیرم به سنگ خورد چون اون لحظه فشارم نرمال بود! البته ظاهرا غیر از اون خانم یه دکتر مرد هم هست که من ایشون رو ندیدم. بهرحال سعی کردم جزئیات تجربه خودم رو بیان کنم امیدوارم مفید باشه واستون. امیدوارم شما هم موفق بشی معافیت بگیری اما باز تاکید میکنم این مسئله سلیقه ایه و خودتون رو برای هر اتفاقی آماده کنید که اگه خدای نکرده نشد دچار سرخوردگی نشید و اگرم به لطف خدا جور شد یه سورپرایز بزرگ براتون رقم خورده :-)

SHP1367
July 6th, 2013, 04:32 PM
ممنونم دوست خوبم. ببین این مسئله کاملا سلیقه ایه. حالا بعضیا اسمش رو شانس میدارن یا هرچیز دیگه. مهم اینه که ناامید نباشین. اگه رفتین و خدای نکرده جواب رد دادن اعتراض کنین. در مورد روند کار، منو به بیمارستان امام سجاد معرفی کردن اونجا یه خانم دکتر جوون و خوش برخورد ازم اکو گرفت. برام علاوه بر مشکل MV خفیف طپش قلب هم زد. شاید چون کمی استرس داشتم طپش قلبمم تشدید شده بود اون لحظه. روز کمیسیون هم دو تا دکتر بودن یکیشون با ظاهر مذهبی (با ته ریش) خیلی خوش برخورد و دومی که سیبسل داشت کمی جدی تر بود و کمتر حرف میزد. پرونده من زیر دست دومی بود. من مدارک قبلیمو بهش دادم با دقت خوند بعد ازم پرسید مشکلت چیه. منم جواب دادم از پله که بالا میرم یا تند راه میرم به نفس میفتم و قفسه سینم درد میگیره. همین! بعدم گفت بیرون باش!

چند تا نکته که شاید بتونه کمکتون کنه. اولا من مدارک قبلیم همش مربوط به بیمارستان های ارتش بود، 501، 502 و... بهتره به عنوان مریض عادی اونجا پرونده تشکیل بدین چون به اونها بیش از بیمارستان خصوصی اعتماد دارن. نکته دوم اینه که حس میکنم اگر علاوه بر مشکل نارسایی یه مشکل دیگه هم بتونین جور کنین شانستون بالاتر میره. مثلا برای من طپش قلب زد. جو کمیسیون طوریه که اصلا اجازه نمیدن اظهار نظری کنی و تا ازت سوال نپرسیدن به حرفت گوش نمیدن. اما تو بیمارستان سعی کنید خانم دکتر رو متقاعد کنید چون رفتارش درست مثل رفتار دکتر با مریض محترمانست. سعی نکنید بهش بگید که طوری بنویس معاف شم بلکه سعی کنید متقاعد بشه واقعا مشکل دارید. من حتی بهش گفتم مشکل نوسان فشار هم دارم که گفت بیا ازت فشارم بگیرم البته تیرم به سنگ خورد چون اون لحظه فشارم نرمال بود! البته ظاهرا غیر از اون خانم یه دکتر مرد هم هست که من ایشون رو ندیدم. بهرحال سعی کردم جزئیات تجربه خودم رو بیان کنم امیدوارم مفید باشه واستون. امیدوارم شما هم موفق بشی معافیت بگیری اما باز تاکید میکنم این مسئله سلیقه ایه و خودتون رو برای هر اتفاقی آماده کنید که اگه خدای نکرده نشد دچار سرخوردگی نشید و اگرم به لطف خدا جور شد یه سورپرایز بزرگ براتون رقم خورده :-)

سلام،

ممنون از توضیحت
منم امروز رفتم بیمارستان سجاد،
قبض رو برای دکتر پلاسعیدی و خانم امینی فرشید زدن اما وقت معاینه هر دو نفر خانم بودن.
اول هم همون خانمی که میگید اکو گرفت بود و خوش برخورد بودن و اکوی قبلی و نوار قلب رو دید ، بعد اکو گرفت
چیزی که زد یادمه یه LVEF 60% بود، یه MVP ، یه چیزی با Trivial دیدم یه TR+ و یهMR خالی و وقتی مهر زد گفت که تاکیید میشه. ( نمیدونم چی رو گفت!)
بعد 1-2 ساعت دکتر دوم که همون خانم امینی فرشید بود برگه رو دید و عین همون رو نوشت و مهر زد و دادم منشی و اونم گفت تا یک ماه دیگه از نظام وظیفه نامه میاد.

اما دو تا چیز عجیبه یکی اینکه توی اکوی شخصیم دکتر برام MR+ زده بود ولی اینجاMR خالی ، فرقی دارن؟
و اینکه دکتر مشکل فرورفتگی قفسه صدری هم زده بود اما من فقط قلب معاینه شدم.

الان این نامه که میاد جواب معافی یا اعزام هست یا اینکه روز کمیسیون رو معلوم میکنن؟

amin625
July 8th, 2013, 07:26 AM
خب من البته جزئیات رو مطمئن نیستم اما شاید مشکل قفسه صدری رو با اعتماد به پزشک خودتون نوشته. به هر حال هرچی هست نشانه خوبیه چون معمولا پرولاپس به تنهایی سخت معافی میدن مگه اینکه چیزی کنارش باشه. الان شما باید منتظر دعوت نامه باشی برای رفتن به کمیسیون. واسه من یه هفته بعدش اومد. پس فعلا استرس نداشته باش چون هیچ تصمیمی تو این فاصله گرفته نمیشه. همه چی روز کمیسیون مشخص میشه که شما باید بری میدون سپاه و حدود سی ثانیه توسط پزشکای اونجا رویت بشی! از صمیم قلب ارزو میکنم موفق شی معافیتت رو بگیری :-)

linker
July 8th, 2013, 03:41 PM
سلام،

ممنون از توضیحت
منم امروز رفتم بیمارستان سجاد،
قبض رو برای دکتر پلاسعیدی و خانم امینی فرشید زدن اما وقت معاینه هر دو نفر خانم بودن.
اول هم همون خانمی که میگید اکو گرفت بود و خوش برخورد بودن و اکوی قبلی و نوار قلب رو دید ، بعد اکو گرفت
چیزی که زد یادمه یه LVEF 60% بود، یه MVP ، یه چیزی با Trivial دیدم یه TR+ و یهMR خالی و وقتی مهر زد گفت که تاکیید میشه. ( نمیدونم چی رو گفت!)
بعد 1-2 ساعت دکتر دوم که همون خانم امینی فرشید بود برگه رو دید و عین همون رو نوشت و مهر زد و دادم منشی و اونم گفت تا یک ماه دیگه از نظام وظیفه نامه میاد.

اما دو تا چیز عجیبه یکی اینکه توی اکوی شخصیم دکتر برام MR+ زده بود ولی اینجاMR خالی ، فرقی دارن؟
و اینکه دکتر مشکل فرورفتگی قفسه صدری هم زده بود اما من فقط قلب معاینه شدم.

الان این نامه که میاد جواب معافی یا اعزام هست یا اینکه روز کمیسیون رو معلوم میکنن؟

اقا من هم مشخصاتم دقیقا مثل شماست خوشحال میشم از روند معافیتون مطلع شم البته برای من mvp زده ,ولی تپش قلب هم دارم به اضافه
Trivial راستی یعنی چی؟
دوستان مطلع نظر بدن خوشحال میشم

سپاس

SHP1367
July 8th, 2013, 05:05 PM
اقا من هم مشخصاتم دقیقا مثل شماست خوشحال میشم از روند معافیتون مطلع شم البته برای من mvp زده ,ولی تپش قلب هم دارم به اضافه
Trivial راستی یعنی چی؟

دوستان مطلع نظر بدن خوشحال میشم

سپاس

حتما همین جا میگم

خب من البته جزئیات رو مطمئن نیستم اما شاید مشکل قفسه صدری رو با اعتماد به پزشک خودتون نوشته. به هر حال هرچی هست نشانه خوبیه چون معمولا پرولاپس به تنهایی سخت معافی میدن مگه اینکه چیزی کنارش باشه. الان شما باید منتظر دعوت نامه باشی برای رفتن به کمیسیون. واسه من یه هفته بعدش اومد. پس فعلا استرس نداشته باش چون هیچ تصمیمی تو این فاصله گرفته نمیشه. همه چی روز کمیسیون مشخص میشه که شما باید بری میدون سپاه و حدود سی ثانیه توسط پزشکای اونجا رویت بشی! از صمیم قلب ارزو میکنم موفق شی معافیتت رو بگیری :-)

نه نه فکر کنم اشتباه متوجه شدید.
من منظورم اینه که پزشکی که برای معاینات اعزام رفتم پیشش تو دفترچه زده بود فرورفتگی قفسه صدری + پرولاپس
اما تو بیمارستان سجاد فقط معاینه قلب شدم و تا جایی که دیدم تو برگم در مورد قفسه سینه چیزی نزده نبود

پس روز کمیسیون همه چی معلوم میشه خوبه
اعتراض هم همونجا باید زد دیگه؟
چون میگم معاینه قلب بیمارستان با جایی که من خودم رفتم برای اکوی اولیم فرق داشت و به همین دلیل اگر نشه میخوام اعتراض بزنم.

ashkanjan1
July 16th, 2013, 10:11 PM
چرا هیشکی نمیاد دیگه اینجا!!! معاف شدین رفتین؟ بابا بیاید تجربیات رو بگید دیگه

سلام
اقا بزا من کامل بهت بگم
ببین داداش گلم..اول از همه پیش یه دکتر معتمد برید که واقعیتو بگه...چ.ن روال کاریش واقعا طولانیه و حودتون خسته می شید و می گید کاشکی خدمت می کردم
چون همش سر در گمی..پر از استرس
بعد همه چی بسته و نظر تو کمیسسون پزشکی هستش ...واقعا یه روز معاف می کنند و یه رزو همرو رد می کنند
همین اقای enzo که معاف شد با من بود..این شانسی که اورد این بود که کمیسون دوم که با هم بودیم و همرو معاف کردند بنا به دلخواه هود اقای emzo گفتند که چی کار کنیم و این اقا گفت که معاینه مجدد بزنید...در صورتی که تو کمیسیون اصلا نمی زارند حرف بزنی که....می بیننت و می گن برو بیرون
می گم شانس هم خیای موثر هست و بعضی ها 50/50 معاف شدند و بعضی ها که باید معاف بشن هم معاف نکردند
و روز کمیسیون با تیپ معمولی برید
دیگه اینکه...همه چی واقعا به روز کمیسیون بستگی داره.....و همه که اقدام می کنند واسه معافی میان و خیلی ا سرباز می شن پس پیش یه دکتر معتمد برین و دکتری که واقعا نظام وظیفه بوده اشه..من خودم دکرت که رفتم که تو نام وظیفه بود گفت معافی و رزو بعدش یه دکتر دیگه رفتم یارو گفت قلبت از من سالم تر هستش و واسه معافی پر نکن ولی من با توجه به حرف دکتر اولیه پر کردم و تو معاینه مجدد معاف شدم
می گم کیمیسون اول از 100 نفر 5 نفر معاف کردند و همه معاف از رزم بودند و یا معاینه مجدد و هر کی معاینه مجدد شد ...کمیسون دوم معاف شد
موفق باشید

m_barghoun
July 17th, 2013, 02:22 PM
سلام
من 1 سال پیش به بعلت بیماری میوکاردیت 4 روز تو سی سی یو بودم ( اولش تشخیصشون این بود که MI هست) بعدش هم دکتر 24 روز استراحت مطلق به من داد.
حالا که دانشگاهم تموم شده برای سربازی دارم مراحل رو طی می کنم، رفتم پزشک عمومی که فرم تو دفترچه رو پر کنه (مدارک پزشکی خودم را هم بردم ) ولی الان زده که سالم است و هیچ مشکلی نداره به نظرتون چیکار کنم.
دستم به دامنتون

آقا کمک کنید.

SHP1367
July 17th, 2013, 03:06 PM
سلام
اقا بزا من کامل بهت بگم
ببین داداش گلم..اول از همه پیش یه دکتر معتمد برید که واقعیتو بگه...چ.ن روال کاریش واقعا طولانیه و حودتون خسته می شید و می گید کاشکی خدمت می کردم
چون همش سر در گمی..پر از استرس
بعد همه چی بسته و نظر تو کمیسسون پزشکی هستش ...واقعا یه روز معاف می کنند و یه رزو همرو رد می کنند
همین اقای enzo که معاف شد با من بود..این شانسی که اورد این بود که کمیسون دوم که با هم بودیم و همرو معاف کردند بنا به دلخواه هود اقای emzo گفتند که چی کار کنیم و این اقا گفت که معاینه مجدد بزنید...در صورتی که تو کمیسیون اصلا نمی زارند حرف بزنی که....می بیننت و می گن برو بیرون
می گم شانس هم خیای موثر هست و بعضی ها 50/50 معاف شدند و بعضی ها که باید معاف بشن هم معاف نکردند
و روز کمیسیون با تیپ معمولی برید
دیگه اینکه...همه چی واقعا به روز کمیسیون بستگی داره.....و همه که اقدام می کنند واسه معافی میان و خیلی ا سرباز می شن پس پیش یه دکتر معتمد برین و دکتری که واقعا نظام وظیفه بوده اشه..من خودم دکرت که رفتم که تو نام وظیفه بود گفت معافی و رزو بعدش یه دکتر دیگه رفتم یارو گفت قلبت از من سالم تر هستش و واسه معافی پر نکن ولی من با توجه به حرف دکتر اولیه پر کردم و تو معاینه مجدد معاف شدم
می گم کیمیسون اول از 100 نفر 5 نفر معاف کردند و همه معاف از رزم بودند و یا معاینه مجدد و هر کی معاینه مجدد شد ...کمیسون دوم معاف شد
موفق باشید

ممنون از توضیحت.
امروز نامه کمیسیون اومد برای 1 مرداده
امیدوارم نتیجه بده
نتیجه رو همونجا میگن؟ و کجا باید اعتراض داد اگر نتیجه نداد یا معاینه مجدد نزدن؟

ashkanjan1
July 18th, 2013, 02:14 AM
ممنون از توضیحت.
امروز نامه کمیسیون اومد برای 1 مرداده
امیدوارم نتیجه بده
نتیجه رو همونجا میگن؟ و کجا باید اعتراض داد اگر نتیجه نداد یا معاینه مجدد نزدن؟

اره...
اونجا میری فیش ها رو تحویل می دی
بعد اسمتو می خونند می ری تو
فقط نگات می کنند و ممکن است سوال بپرسند حالا بچه ها زیاد گقتن چیا می پرسند ولی چواباتو از قبل اماده کن
بعد می گن بر بیرون بعد از 5 دقیقه اسمتو می خونند و می گن سربازی..معافی..معاف از رزمی
اعتراض زدنو نمی دونم
ولی روالش سخته...چون متغاضی زیاده
خدا بهت صبر بده...واقعا روزه پر استرسیه..
سرنوشت 2 سالت تو 1 دقیقه مشخص می شه
من که معاف شدم هنوزم باورم نمی شه

korosh_sepehri
July 19th, 2013, 01:29 PM
اره...
اونجا میری فیش ها رو تحویل می دی
بعد اسمتو می خونند می ری تو
فقط نگات می کنند و ممکن است سوال بپرسند حالا بچه ها زیاد گقتن چیا می پرسند ولی چواباتو از قبل اماده کن
بعد می گن بر بیرون بعد از 5 دقیقه اسمتو می خونند و می گن سربازی..معافی..معاف از رزمی
اعتراض زدنو نمی دونم
ولی روالش سخته...چون متغاضی زیاده
خدا بهت صبر بده...واقعا روزه پر استرسیه..
سرنوشت 2 سالت تو 1 دقیقه مشخص می شه
من که معاف شدم هنوزم باورم نمی شه
معافیت مگه چیه که باورت نمیشه ؟!!! منم مثل تو فکر میکردم و خودمو معاف کردم بعد که رفتم سراغ کار ، چند تا کار عالی رو فقط برای معافیت از دست دادم ( ناجا - آتش نشانی - یه شرکت نفت خصوصی- ارتش ).به همین راحتی .
اگه معافیت چند تا مزیت داره . سربازی هم کلی مزیت داره که البته به آدمش بستگی داره .

SHP1367
July 23rd, 2013, 12:13 PM
سلام،
من رفتم شورا

واقعا خیلی تاسف بار بود
انقدر خر تو خر بود که اصلا هیچ کسی رو نه میدیدن و نه مدارک قبلی رو میگرفتن فقط تشخیص بیمارستانی که رفتی و تو پروندت بود!
اونایی که برای چشم بودن همه معاف میشدن ، اما قلبیا انگار رندوم یا معاف میشدن یا معاف از رزم که شانس من معاف از رزم دادن
در حالی که با اون شرایط من معاف راحت بود.

در هر حال من اعتراض زدم به رای شودا و تو اعتراض قسمت اعتراض به تشخیص بیمارستان زدن برام که دوباره معاینه بشم.

الان به نظرتون این که اونی که شورا میفرسته برای معاینه مجدد با من که اعتراض زدم و معاینه مجدد میشم تاثیر داره؟
و اینکه به نظرتون امکان دارم معاف از رزم عوض بشه؟

ممنون

Mostafa360
July 23rd, 2013, 08:06 PM
سلام دوستان، من در حال انجام خدمت سربازی هستم، الان سه ماه از خدمتم گذشته و در پادگان نیروی دریایی ارتش خرمشهر مشغول به خدمتم

من یکی از دریچه های قلبم مشکل داره و بعضی وقتا هم قلبم میگیره، البته اینم اضافه کنم که تا حالا به خاطر این بیماریم تو هیچ بیمارستانی بستری نشدم و مدرک پزشکی خاصی ندارم، به نظرتون اگه برم دنبال معافیت پزشکی احتمالش هست بتونم معافیت دائم رو بگیرم؟ http://www.academiacafe.com/pf/images/smilies/sad.gif

ممنون میشم جواب بدین

bamdadd
July 24th, 2013, 05:36 PM
سلام دوستان، دوست من با سابقه چند مرتبه بیهوشی به دلیل سنکوپ قلبی نزد متخصص رفت و بعد از اون براش تست تیلت نوشتن که اونجا هم به دلیل سنکوپ قلبی و افت فشار وحشتناک بعد از ایستادن نتیجه تست مثبت شد، هر دو دکتر معتمد هم نتیجه تست رو تایید کردن و نوشتن که بعد از ایستادن به مدت کوتاه دچار افت فشار و بیهوشی میشود، نظر اساتید درباره معاف شدن یا نشدنش چیه؟ ممنون

Heisenberg7
July 30th, 2013, 03:36 AM
دوستان خواستم اطلاع بدم کسانی که تست تیلت قلبشون مثبت باشه و نارسایی خفیف قلب داشته باشن معاف میشن 100%!
تیلت تست تو دفترچه نیست و اینطور که من دیدم با اولین بند موجود در آیین نامه معاف می کنند.
یکی از دوستان این مورد رو داشته که فرستادنش به این سه بیمارستان: سجاد، نیروهوایی و بقیه ال!
دیپلم هم بوده تازه!!
خلاصه دیدم قدیما چندبار سوال بوده گفتم اطلاع بدم!

Heisenberg7
July 30th, 2013, 03:41 AM
سلام دوستان، دوست من با سابقه چند مرتبه بیهوشی به دلیل سنکوپ قلبی نزد متخصص رفت و بعد از اون براش تست تیلت نوشتن که اونجا هم به دلیل سنکوپ قلبی و افت فشار وحشتناک بعد از ایستادن نتیجه تست مثبت شد، هر دو دکتر معتمد هم نتیجه تست رو تایید کردن و نوشتن که بعد از ایستادن به مدت کوتاه دچار افت فشار و بیهوشی میشود، نظر اساتید درباره معاف شدن یا نشدنش چیه؟ ممنون

خیلی جالبه! من پست بالا رو که زدم اصلاً مال شما رو نخوندم! قسمت بود....
اتفاقاً مال این دوست ما هم همین بود....
tilt test : +
mr : +
syncopation
البته چیزی که خراب کرده بود این بود که گویا یه دکتر زده بوده mr+++ و تیلت مثبت یکی دیگه زده بوده tilt+ بدون نا رساییی... سومی زده tilt مثبت mr++ syncopation!
syncopation همون سنکوب!
خلاصه خواستم بگم این بلاها سر این دوست ما اومده... قیافتن هم ببینین خیلی ضعیف و نحیف!! ولی سه بار فرستادن این ور اون ور.. به نظر من شانس بالاست! چون می گفت تو
کمیسیون دوم گفتن این رو زدن که اکوش سالمه معاف از رزمش کنیم که یک دو تا گفتن تیلت خیلی خطرناکه و شوخی بردار نیست و نهایتاً فرستادنش بیمارستان سوم!

SHP1367
August 3rd, 2013, 03:22 PM
سلام،
میگم نامه معرفی دوم بعد از اعتراض چند روزه میاد معمولا؟

Houtyhl
August 7th, 2013, 02:28 AM
با سلام
من هفته پيش براي بيماري فشار خون بالا معافيت دائم گرفتم. بطور خلاصه مراحل رو توضيح ميدم شايد به درد بعضي از دوستان بخوره.
من دفترچه رو ٤ تير ماه بردم پليس +١٠ و اونا در سيستم ثبت كردن و گفتن سه روز ديگه برو نظام وظيفه نامه هاي معرفي به بيمارستانت رو بگير. منم هفتم تير رفتم نظام وظيفه شهرمون و دو تا نامه گرفتم براي كلينيك بقيه الله و بيمارستان فاطمه زهرا (مركز قلب مازندران) كه هر دو شون تو ساري هستن. تو نظام وظيفه به من گفتن چون فشار خون نياز به بستري داره شما اول برو بقيه الله كه مال نيروي انتظامي هستش و جواب اونا رو ببر واسه فاطمه زهرا كه دو بار بستري نشي.

منم ١٠ تيرماه به بقيه الله مراجعه كردم و اونا منو به خانم دكتر نادري كه متخصص قلب و پزشك معتمد نظام وظيفه بود معرفي كردن. ايشون رو همون روز در مطبش پيدا كردم و ايشون بلافاصله تا بيماري فشار خون رو ديد گفت بايد اكو انجام بدي. اكو رو هم خودشون انجام دادن و با توجه به هايپرتروفي شديد بطن چپ به من گفتن بيماري فشار خون شما براي من محرز هستش ولي از لحاظ قانوني شما بايد بستري بشي و من رو براي كنترل فشار خون دوباره به بقيه الله معرفي كردن.
من از روز ١١ تير به مدت ٤٨ ساعت اونجا بستري شدم و هر دو ساعت يكبار خود پزشك اورژانس فشار منو ميگرفت و در يك جدولي مينوشت و هر بار هم كنار اعداد مهر خودش رو ميزد. به دليل اينكه داروهام رو از دو سه روز قبلش نخورده بودم كه فشارم خودشو به اصطلاح نشون بده از ظهر روز دوم دچار سردرد شدم كه بلافاصله سر پرستار اونجا با دكتر نادري تماس گرفت و ايشون هم گفتن با توجه به فشارهاي ثبت شده قطع دارو براي روز سوم به صلاح نيست و دستور مرخصي دادن. بعدش نامه رو برام پر كرد و گفت صد در صد معافي. از حدود ٢٠ بار فشاري كه ازم گرفتن ٥ تا ٦ بار فشار ١٨ رو ١٠ داشتم كه دكتر نوشت فشار خون گريد ٣ تا ٤ دارم.
بعدش يك گواهي خطاب به بيمارستان فاطمه زهرا نوشت موضوع رو كامل براشون توضيح داد. منم بلافاصله رفتم اونجا و تو درمانگاه قلب دكتر متخصص كه سرشم خيلي شلوغ بود نتيجه اكو و گواهي دكتر نادري رو ديد و يهو موبايلشو دراورد و به خانم دكتر نادري زنگ زد و در مورد من از ايشون پرسيد و بعدش نامه رو برام پر كرد و گفت معافي.
منم ششم مرداد تو كميسيون شركت كردم و كل حضور من تو اتاق كميسيون ٣٠ ثانيه نشد. رفتم داخل و دكتر ازم پرسيد چه قرصي مصرف ميكني و منم قرصم رو بهش نشون دادم و بعد گفتن بيرون منتظر باش . بعد از چند دقيقه فيش ها رو بهم دادن كه برو واريز كن. منم فهميدم كه كار تمومه.
اما چند نكته:
تا اونجايي كه من فهميدم اين شايعاتي كه در مورد تاثير مدرك در معافيت پزشكي هستش همش جو سازيه. غير از چشم كه صراحتا تو قانون اومده.
در مورد بيماري فشار خون اگر واقعا بهش مبتلا هستين اقدام كنين. چون تا جواب اكوتون تاثير فشار بر قلب رو نشون نده دكتر با شك و ترديد باهاتون برخورد ميكنه.
سعي نكنيد در طول پروسه معافيت كسي رو فريب بدين. عواقبش خيلي بدتر از دو سال خدمت رفتنه. همزمان با من يك نفر ديگه هم واسه فشار تحت نظر بود تقريبا رفت تو حالت اغما. بعد متوجه شدن كه يك قرصي رو كه فقط در قسمت احيا اورژانس براي بالا بردن فشار بيماراي تصادفي ازش استفاده ميكنن رو خورده بود با زور و زحمت حالش رو سر جا آوردن. نزديك بود سكته مغزي كنه.
# قبل از بستري شدن شمارو بازرسي بدني ميكنن. كه تو اين قسمت يه لحظه پيش خودم گفتم واقعا انقدر ارزش داره اين معافي گرفتن؟

بازم اگر سوالي بود در خدمتم. ببخشيد سرتون رو درد اوردم.
موفق باشيد

shayan1989
August 11th, 2013, 10:56 PM
لطفا رهنمایی کنید
سلام دوستان
من نارسایی دریچه قلب دارم ولی برای معافی اقدام نکردم و الان هم 8 ماه خدمت دارم(نیروی هوایی ارتش)..... رفتم دکتر گفت ریتم قلبت درست نیست و قرص پروپرانولول 10 رو برام تجویز کرده و کپسول امگا سه چون خیلی تو خواب عرق می کنم
به نظر شما برای معافی اقدام کنم ؟ به نتیجه می رسه ؟

sammoa
August 15th, 2013, 07:50 PM
سلام ممنون می‌شم کمکم کنید.
من برای بیماری قلبم اقدام کردم - تپش قلب- پزشک معتمد نظام وظیفه گفت حتما معاف می‌شم.نامه‌ی بیمارستان اومد سه روز هم بستری بودم.۱۹ سالمه.mvp +Mr هم دارم.
چند تا مدرک پزشکی دارم و طبق نظر چند تا از متخصص های قلب تهران برای تپش قلب باید عمل شم که بعد از این عمل مشکلم حل میشه.نامه ی بستری واسه عمل هم دارم.
به نظرتون وقتی رفتم کمیسیون اون نامه ای که برای بستری شدن و عمل دارم رو نشون بدم؟
ممکنه گیر بدن و معافیت موقت صادر کنن ؟ بگن بری عمل کنی خوب می‌شی
پزشک متخصص شهرستان خودمون هم نامه واسه معافیت گرفتم.

hamhame
August 21st, 2013, 05:26 PM
بالاخره ما هم بعد از 6ماه الافی و حدود 800 هزار تومان هزینه فقط معاف از رزم شدیم خلاصه معایناتم رو بدین صورت بود
دفعه اول:قلب ،فرو رفتگی قفسه سینه mr+ و tr+
دفعه دوم:قلب ،فرو رفتگی قفسه سینه mr+ سینوس تاکی کاردی(برای آریتمی) و فشار خون خفیف بالا(هولتر بستم)
دفعه سوم: ریه، فرورفتگی قفسه سینه
دفعه چهارم:قلب، فرورفتگی قفسه سینه MVP,no mr,no tr

واقعا با توجه به این که پزشکان از اکو استفاده می کنند و این جواب هایی که به من دادن نشون می ده علم پزشکی خیلی خیلی پیچیدس.
رفتم اعتراض بدم طرف گفت چون یک سال و خورده ای از فارغ تحصیلیت گذشته ممکنه غیبت بخوری
حالا به نظر دوستان اعتراض بدم،تا حالا کسی از اعتراض جواب گرفته؟

ilanloo
September 7th, 2013, 12:18 PM
کسی میدونه برای قلب سمت راست معافی میدن؟
البته من بدنم خیلی زود عرق میکنه و به طوری که لباسم از ناحیه پشت بدنم خیس میشه و اگه کارهای سخت بکنم یا زیاد بدوم هم بدنم کلا خیس عرق میشه
بنظر خودم قدرت بدنی برای آموزشی ندارم بخوام یه دور بدوم نفسم بالا نمیاد و سینه ام خس خس میکنه
بنظرتون برا معافی اقدام کنم یا نه؟

hossein68
September 9th, 2013, 02:11 PM
آقا من اکو کردم این نتیجشه :

mvp + و mr +
و او لول هم زده 60 درصد

چقدر شانس معافیت دارم ؟؟

BEHnam007
September 20th, 2013, 07:45 PM
سلام دوستانمن تپش قلبم در حالت استراحت روی 100 تپش در دقیقه هست .بعضی وقته بالاتر هم میره.میخواستم بدونم شامل معافیت دائم میشه یا نه؟برای اثباتش باید چیکار کنم؟روز کمیسیون خودشون نبضمو میشمارن یا قبلش میگن سه روز باید تو بیمارستان بستری بشی؟

mansourblogfa
October 12th, 2013, 12:56 PM
سلام،برای گرفتن معاف دایم،حدودا چقدر باید هزینه کنیم؟؟
من مشکل قلبی داشتم و 4سال قبل عمل جراحی باز کردم،دکترم گفت معافم،
نمیدونم معاف دایم بگیرم یا معاف از رزم بگیرم،آخه. معاف پزشکی ها رو خیلی سخت استخدام میکنند

mt2020
October 20th, 2013, 06:36 PM
سلام من اکو قلب بیمارستان سجاد کردم برام زدن :mvp +tr + آیا شانس معاف دائم دارم ؟ من قبلا اکو کرده بودم خودم واسم زده بود : mvp + mr + اما بیمارستان که منو فرستادن نتیجه اکو فرق کرد آیا با +mvp + , Tr شانس معافی دائم دارم ؟ در ضمن تپش قلب هم دارم . ضربان قلبم بالاست حدود 110 تا 120
ممنون میشم راهنمایی کنید

arashsepahvand
November 12th, 2013, 08:28 PM
سلام دوستان...من دیروز بیمارستان امام سجاد تو بخش CCU بستری شدم .( البته به دستور پزشک همون جا و بعد از بررسی پرونده های پزشکی).دکتر گفت شدیداً تاکیکاردی هستی و بعد دستور بستری نوشت.منم بلافاصله بستری شدم..تو 24 ساعت تقریباً ضربانم بالای 140 بود بعضی وقت ها تا 210 ، 230 هم بالا می رفت..موقع ترخیص پزشک اومد توار قلب هامو دید و واسم نوشت تاکیکاردی و ضربان بالای 140 ..پرستار اومد گفت معافی..حالا می خواستم بدونم چی میشه؟معاف می شم ، نمی شم؟بعضیا می گن با مدرک لیسانس به بالا سخت تر رفتار می شه...لطفاً کمکم کنید .من واقعاً قلبم نمی کشه برم خدمت.

darklord
November 12th, 2013, 10:15 PM
سلام دوستان...من دیروز بیمارستان امام سجاد تو بخش CCU بستری شدم .( البته به دستور پزشک همون جا و بعد از بررسی پرونده های پزشکی).دکتر گفت شدیداً تاکیکاردی هستی و بعد دستور بستری نوشت.منم بلافاصله بستری شدم..تو 24 ساعت تقریباً ضربانم بالای 140 بود بعضی وقت ها تا 210 ، 230 هم بالا می رفت..موقع ترخیص پزشک اومد توار قلب هامو دید و واسم نوشت تاکیکاردی و ضربان بالای 140 ..پرستار اومد گفت معافی..حالا می خواستم بدونم چی میشه؟معاف می شم ، نمی شم؟بعضیا می گن با مدرک لیسانس به بالا سخت تر رفتار می شه...لطفاً کمکم کنید .من واقعاً قلبم نمی کشه برم خدمت.

با بیماری تاكي آريتمي فوق بطني مثل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از سه ساعت استراحت بهبود نيابد) معاف دائم میشید.
این درسته که با افراد تحصیلکرده کمی سخت تر برخورد میشه ولی با این اوصافی که شما تعریف میکنید، احتمال معافیت زیادی دارید هرچند که متاسفانه کمکی از دست کسی بر نمیاد و باید دید نظر کمیسیون پزشکی در مورد شما چی هست.

نگران نباشید، اجازه بدین کمیسیون تشکیل بشه بعدش اگه به هر دلیلی معاف دایم نشدید (که بعید میدونم معاف نشید) میتونید اعتراض کنید و مجددا مراحل رو طی کنید. پس دوستانه توصیه میکنم که هیچ حرکت نسنجیده ای در راستای گرفتن معافیت انجام ندید (متوجه منظورم هستید دیگه؟ بیماری قلبی شوخی بردار نیست!).

arashsepahvand
November 17th, 2013, 04:47 PM
با بیماری تاكي آريتمي فوق بطني مثل تاكيكاردي دهليزي (بيش از 140 ضربان در دقيقه به شرطي كه پس از سه ساعت استراحت بهبود نيابد) معاف دائم میشید.
این درسته که با افراد تحصیلکرده کمی سخت تر برخورد میشه ولی با این اوصافی که شما تعریف میکنید، احتمال معافیت زیادی دارید هرچند که متاسفانه کمکی از دست کسی بر نمیاد و باید دید نظر کمیسیون پزشکی در مورد شما چی هست.

نگران نباشید، اجازه بدین کمیسیون تشکیل بشه بعدش اگه به هر دلیلی معاف دایم نشدید (که بعید میدونم معاف نشید) میتونید اعتراض کنید و مجددا مراحل رو طی کنید. پس دوستانه توصیه میکنم که هیچ حرکت نسنجیده ای در راستای گرفتن معافیت انجام ندید (متوجه منظورم هستید دیگه؟ بیماری قلبی شوخی بردار نیست!).

سلام دوست عزیز..ممنونم بابت جوابت..امیدوارم اینجور که می گی باشه.من مادرزادی این مشکل رو دارم.پدرم هم 2 سال پیش عمل کرد..امیدوارم با همه طبق قانون برخورد بشه چون من واقعاً نمی تونم برم خدمت..هر شب یه مشت قرص می خورم تا بتونم یکم روبه راه بشم

omidka
November 18th, 2013, 02:53 PM
دوستان من تازه عضو این سایت شدم می خواستم از دوستانی که بیماری vsd دارن کمک بگیرم .
دوستان من از کودکی vsd دارم. از 2 ماهگی هم تو بیمارستان تهران پرونده دارم و زیر نظر پزشک بودم. تا همین یکی 2 سال پیش هم دکتر رفته بودم برای چک آپ هنوز بسته نشده بود. حالا سوالم اینه که با این شرایط شامل معاف کامل میشم یا معاف از رزم؟
در ضمن من ساکن شهرستان هستم ولی دکترم و پرونده ها تهران هستش . بیام تهران اقدام کنم یا همین جا اقدام کنم؟
ممنون اگر کمکم کنید..

alinorton2006
November 21st, 2013, 12:49 PM
سلام دوستان
من خانواده مادرم اکثرا ضایعه شلی دیچه میترال دارن
من 2سال پیش رفتم یه مطب اکو دادم برام نتیجه رو زد mvp , trival mr که تا اونجایی که من میدونم معاف از رزم میدن
از کجا شروع کنم ؟
سوال من اینه اگه برم یه بیمارستان یا کلینیک درست و حسابی اکو بدم نتیجش ممکنه فرق بکنه ؟ ( اکو من سیاه و سفید هست ظاهرا ! )
آیا خوردن قهوه یا دارو یا چیزای دیگه ممکنه جواب اکو رو یکم به سمت mild ببره ؟

راستی من برای بیماری پوست اقدام کردم که روز شورا همه رو رد کردن یا معاینه مجدد دادن فقط تعداد محدودی معاف شدن تاریخ اعزام من 1/12 هست .

ببخشید اگه زیاد حرف زدم ... :redface:

darklord
November 21st, 2013, 02:16 PM
سلام دوستان
من خانواده مادرم اکثرا ضایعه شلی دیچه میترال دارن
من 2سال پیش رفتم یه مطب اکو دادم برام نتیجه رو زد mvp , trival mr که تا اونجایی که من میدونم معاف از رزم میدن
از کجا شروع کنم ؟
سوال من اینه اگه برم یه بیمارستان یا کلینیک درست و حسابی اکو بدم نتیجش ممکنه فرق بکنه ؟ ( اکو من سیاه و سفید هست ظاهرا ! )
آیا خوردن قهوه یا دارو یا چیزای دیگه ممکنه جواب اکو رو یکم به سمت mild ببره ؟

راستی من برای بیماری پوست اقدام کردم که روز شورا همه رو رد کردن یا معاینه مجدد دادن فقط تعداد محدودی معاف شدن تاریخ اعزام من 1/12 هست .

ببخشید اگه زیاد حرف زدم ... :redface:

پرولاپس دریچه میترال جزو مواردی هست که به ندرت باعث معافیت میشه (بسیار شایعه و در حد خفیف اصلا بیماری به حساب نمیاد) ولی قطعا معاف از رزمی به همراه داره. برای شروع هم مثل دفعه ی قبل باید دفترچه پست کنید و توی دفترچه درخواست معافیت پزشکی بدین هیچ کار اضافه ای هم انجام ندین تا معرفیتون کنن به بیمارستان و پزشک معتمد خودشون (مدارک جاهای دیگه مورد قبول نیست).
دوست من خوردن چای جوشیده ی 1 هفته مونده یا 1 پارچ قهوه ی اسپرسو، یا حتی دارو قطعا میتونه به سلامتتون آسیب بزنه ولی واقعا بعید میدونم کمکی به تغییر نتیجه ی آزمایش اون هم در خصوص دریچه میترال بکنه. ضمن اینکه شما داری در مورد قلبت صحبت میکنی، نه دست و پات و خدا رو شکر سلامت هستی، به خاطر 2 سال سربازی ارزش نداره یه عمر سلامتت رو به خطر بندازی.

موفق باشی

alinorton2006
November 21st, 2013, 03:11 PM
پرولاپس دریچه میترال جزو مواردی هست که به ندرت باعث معافیت میشه (بسیار شایعه و در حد خفیف اصلا بیماری به حساب نمیاد) ولی قطعا معاف از رزمی به همراه داره. برای شروع هم مثل دفعه ی قبل باید دفترچه پست کنید و توی دفترچه درخواست معافیت پزشکی بدین هیچ کار اضافه ای هم انجام ندین تا معرفیتون کنن به بیمارستان و پزشک معتمد خودشون (مدارک جاهای دیگه مورد قبول نیست).
دوست من خوردن چای جوشیده ی 1 هفته مونده یا 1 پارچ قهوه ی اسپرسو، یا حتی دارو قطعا میتونه به سلامتتون آسیب بزنه ولی واقعا بعید میدونم کمکی به تغییر نتیجه ی آزمایش اون هم در خصوص دریچه میترال بکنه. ضمن اینکه شما داری در مورد قلبت صحبت میکنی، نه دست و پات و خدا رو شکر سلامت هستی، به خاطر 2 سال سربازی ارزش نداره یه عمر سلامتت رو به خطر بندازی.

موفق باشی

ممنون دوست عزیز از پاسخ سریع
من میخوام قبلش یه اکو بدم شاید فرق کرده باشه که اگه معاف بشم اقدام کنم
شنیدم معاف از رزم بی فایده هست

به نظر شما بیمارستان های نظامی برم بهتر نیس ؟ شما کجا رو پیشنهاد میدین ؟

درسته با قلب نمیشه شوخی کرد ولی در حد اینکه چای بخورم و یا قهوه یا دارویی که قبل از اکو بخورم و اثرش سریع بره ، ارزشش رو داره ...
البته قرص پروپرانولول هم مصرف میکنم که اونم قطع کردم

بازم ممنون

darklord
November 21st, 2013, 03:41 PM
ممنون دوست عزیز از پاسخ سریع
من میخوام قبلش یه اکو بدم شاید فرق کرده باشه که اگه معاف بشم اقدام کنم
شنیدم معاف از رزم بی فایده هست

به نظر شما بیمارستان های نظامی برم بهتر نیس ؟ شما کجا رو پیشنهاد میدین ؟

خواهش میکنم،
ارزش معاف از رزم بسته به کاربردش داره، مثلا اگه دنبال امریه باشید خیلی خیلی کمک میکنه یا اگه واقعا نمیتونید رژه برید یا کارهای جسمی سخت انجام بدین باز هم کمک میکنه. از طرفی بدی هایی هم داره دیگه (از جمله ثبت شدن در سوابق شما).

به نظرم خیلی تفاوتی نباید باشه ولی اگه امکانش رو دارید شاید بهتر باشه که در همون بیمارستانی که معمولا مشمولین شهرتون بهش معرفی میشن اکو بدین.

موفق باشید

ario_21
November 24th, 2013, 10:48 AM
سلام
من امروز كميسيون بودم. به خاطر پرولاپس.
2 بار اكو دادم تو بيمارستان امام سجاد. يكي آزاد اون يكي واسه نظام وظيفه. تو اولي MVP با MR++. تو دومي كه واسه پروندم بود دكتر زد MR+ . همونم گذاشت تو پروندم و فرستاد. امروز تو كميسيون اون يكي هم نشون دادم. دكتر نگاه كرد و 1 دقيقه بعد گفت برو نامه مياد در حونه. مي خواستم بپرسم متن نامه چي هست؟ اگه معاف از رزم كنن كجا و كِي برم اعتراض بدم؟

alinorton2006
November 24th, 2013, 12:54 PM
سلام
من امروز كميسيون بودم. به خاطر پرولاپس.
2 بار اكو دادم تو بيمارستان امام سجاد. يكي آزاد اون يكي واسه نظام وظيفه. تو اولي MVP با MR++. تو دومي كه واسه پروندم بود دكتر زد MR+ . همونم گذاشت تو پروندم و فرستاد. امروز تو كميسيون اون يكي هم نشون دادم. دكتر نگاه كرد و 1 دقيقه بعد گفت برو نامه مياد در حونه. مي خواستم بپرسم متن نامه چي هست؟ اگه معاف از رزم كنن كجا و كِي برم اعتراض بدم؟

سلام
اگر منظورتون از کمیسون همون 2 پزشک بیمارستان هست ، باید صبر کنید تا بیمارستان نامه رو بفرسته به نظام وظیفه ( معمولا 4 یا 5 روز بعد میفرسته ) میتونید از دبیر خونه بیمارستان یا نظام وظیفه هم استعلام بگیرید ولی نیازی نیست ،
بعد از 1 هفته مسئول نوبت دهی براتون تاریخ شورا رو معین میکنه که میتونید با مراجعه به نظام نامه رو بگیرید که اون هم نیازی نیست تقریبا 4 یا 5 روز بعد از تعیین تاریخ نامه ، از طریق پست نامه به دستتون میرسه .

راستی شما تهران هستید دیگه ؟

salamsalam
November 25th, 2013, 11:29 AM
اقا من هنگام فعالیت دچار تنگی نفس شدید میشم ایا امیدی به معاف شدن هست؟چند روز پیش داشتم یه ماشین هل میدادم دو دقیقه نگذشته بود که نفسم گرفت کف خیابون نشستم زمین؟

alinorton2006
November 25th, 2013, 01:34 PM
اقا من هنگام فعالیت دچار تنگی نفس شدید میشم ایا امیدی به معاف شدن هست؟چند روز پیش داشتم یه ماشین هل میدادم دو دقیقه نگذشته بود که نفسم گرفت کف خیابون نشستم زمین؟

درد سینه‌ (تیرکشنده‌، مبهم‌ یا فشارنده‌)
یا ناراحتی قفسه سینه،

-تپش‌ قلب و ‌ اضطراب‌-احساس‌ سبکی‌ سر هنگام‌ برخاستن‌ از حالت‌ نشسته‌
یا خوابیده‌
-‌ خستگی و تنگی نفس
منبع : ghalb.ir

بهترین راه مشخص شدن پرولاپس ، اکو هست

البته با اجازه مدیر سایت :redface:

موفق باشید

darklord
November 25th, 2013, 01:52 PM

معمولا به این دلایل معافیت دایم داده نمیشه ولی برای شما "معافیت از رزم" به احتمال زیاد قابل دریافت هست.

ario_21
November 25th, 2013, 04:25 PM
سلام
اگر منظورتون از کمیسون همون 2 پزشک بیمارستان هست ، باید صبر کنید تا بیمارستان نامه رو بفرسته به نظام وظیفه ( معمولا 4 یا 5 روز بعد میفرسته ) میتونید از دبیر خونه بیمارستان یا نظام وظیفه هم استعلام بگیرید ولی نیازی نیست ،
بعد از 1 هفته مسئول نوبت دهی براتون تاریخ شورا رو معین میکنه که میتونید با مراجعه به نظام نامه رو بگیرید که اون هم نیازی نیست تقریبا 4 یا 5 روز بعد از تعیین تاریخ نامه ، از طریق پست نامه به دستتون میرسه .

راستی شما تهران هستید دیگه ؟

ممنون از جوابت. آره دوست عزيز من تهران هستم. من منظورم همون شوراي پزشكي بود. رفتم شورا بهم گفت برو نامه مياد دم حونه. ميخوام ببينم نامه معاف از رزمه يا معرفي مجدد يا اعزام؟ چون مي دونم معافيا رو همونجا اعلام مي كنن. اگه غير از معرفي مجدد بود كجا بايد اعتراض بزنم؟

salamsalam
November 25th, 2013, 04:54 PM
من شنیدم اگه بتونی 3 تا معاف از رزم بگیری یهت معاف دایم میدن ایا همچین قانونی هست؟

darklord
November 25th, 2013, 05:42 PM
من شنیدم اگه بتونی 3 تا معاف از رزم بگیری یهت معاف دایم میدن ایا همچین قانونی هست؟

نه دوست عزیز درست نیست، شما 100 تا معاف از رزم هم داشته باشی فرقی نداره.
مثلا اگه شماره ی چشم شما 8 باشه، کف یکی از پاها صاف باشه، افتادگی دریچه ی میترال داشته باشی، کمرت دیسک خفیف داشته باشه و ... همه با هم باز هم اسمش میشه معاف از رزم.
فلسفه ی معافیت دایم اینه که شما به دلیلی کلا از پس زندگی عادی بر نیای یا حضورت در سربازی برای خودت یا دیگران خطرناک باشه.

alinorton2006
November 25th, 2013, 09:29 PM
ممنون از جوابت. آره دوست عزيز من تهران هستم. من منظورم همون شوراي پزشكي بود. رفتم شورا بهم گفت برو نامه مياد دم حونه. ميخوام ببينم نامه معاف از رزمه يا معرفي مجدد يا اعزام؟ چون مي دونم معافيا رو همونجا اعلام مي كنن. اگه غير از معرفي مجدد بود كجا بايد اعتراض بزنم؟

باید بعد از شورا بیرون صبر میکردی تا پشت میکروفن اسمت رو بخونن
اسامی اونایی که سرباز شدن -معاف از رزم شدن - معاف شدن رو اعلام میکنن بعد از شورا
ولی اگه گفته نامه احتمالا یا معاینه مجدده یا برگ سبز

اگه میخوای بهم پیام بده تا بگم باید باید چطوری بفهمی نتیجت چی بوده شمارمو هم برات فرستادم .

arashsepahvand
November 27th, 2013, 09:49 AM
سلام به همه ی دوستان.بلاخره نامه ی دعوت به کمیسیون ما هم بعد 2 هفته اومد.سه شنبه باید برم کمیسیون..اینشالله اگر خدا خواست و معاف شدم
حتما میام پست می ذارم و یه خلاصه از روند معافی رو می نویسم.توکل به خدا

vahidokay
November 30th, 2013, 08:56 PM
آقا جانم به قربانتان خواهش میکنم راهنمایی کنین. هرکی که میدونه. بنده بیماری مادرزادی قلبی PDA داشتم و در سن ۸ سالگی عمل جراحی شدم در مشهد. ۲ بار بستری شدم . تمام مدارکش از بستری بگیرید تا اکو و عمل جراحی موجود هستش. و الان ۲۲ سالمه و میخوام اقدام به معافیت پزشکی کنم. خوندم که نوشته ؛وجود هر گونه بيماري مادرزادي قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم. /// تبصره: دكستروكادري و سيتوس انورتوس اگر با آنوماليهاي ديگر همراه نبوده و عارضه اي نداشته باشد منع خدمتي ندارد. ؛
حالا سوال من اینه که این دکستروکاردی و سیتوس انورتوس و اینچیزا چیه؟!! جریان چیه؟! بنده الان در سرما درد میکشم به خاطر جراحی. هنگام استرس قلبم تیر میکشه کلا دست چپم غیر فعال میشه. میدوم نفس کم میارم. سریع خسته میشم. و شامل این قانون معافی هم میشم. سوال اصلی اینه که آیا من معاف میشم با این شرایط؟ پرونده اثبات بیماری و جراحی و بستری و اکو همه چی از ۱۳ سال پیش وجود داره. همونارو روز کمیسیون ببرم معافم میکنن؟ آقایون خواهش میکنم اگه میدونین راهنمایی کنین. اگه میشه بهم ایمیل کنین خواهش میکنم خیلی مهمه برام. یه دنیا تشکر. ....> [xxxxxxxx]

bustanchi
December 1st, 2013, 12:42 PM
سلام
من امروز ( یکشنبه 92.09.10 ) رفتم کمیسیون پزشکی شهرمون برای افتادگی و گرفتگی دریچه قلب ولی وقتی توی کمیسون دکتر معاینه کرد گفت مشکل زیادی نداری و گفت برو 3 شنبه صبح بیا اینجا ( نظام وظیفه ) .
کسی میدونه 3 شنبه چی میخوان بگن ؟ یعنی میخوان برگه اعزام بهم بدن ؟
خواهش میکنم کمک کنید خیلی استرس دارم ....

alinorton2006
December 1st, 2013, 08:12 PM
سلام
من امروز ( یکشنبه 92.09.10 ) رفتم کمیسیون پزشکی شهرمون برای افتادگی و گرفتگی دریچه قلب ولی وقتی توی کمیسون دکتر معاینه کرد گفت مشکل زیادی نداری و گفت برو 3 شنبه صبح بیا اینجا ( نظام وظیفه ) .
کسی میدونه 3 شنبه چی میخوان بگن ؟ یعنی میخوان برگه اعزام بهم بدن ؟
خواهش میکنم کمک کنید خیلی استرس دارم ....

اگه ممکنه کامل توضیح بده دوست عزیز
شما درفترچه پست کردید ؟ نامه دعوت بیمارستان اومد ؟ پزشک معاینه کرد ؟ اکو دادی ؟ نامه شورا پزشکی اومد ... ؟

bustanchi
December 2nd, 2013, 02:19 AM
اگه ممکنه کامل توضیح بده دوست عزیز
شما درفترچه پست کردید ؟ نامه دعوت بیمارستان اومد ؟ پزشک معاینه کرد ؟ اکو دادی ؟ نامه شورا پزشکی اومد ... ؟

سلام
من کاشان رفتم دکتر مشکل قلبی داشتم فرستادم رفتم اکو دادم گفت مشکل افتادگی و گرفتگی دریچه قلب داری رفتم پلیس +10 دفترچه برای معافیت پزشکی پست کردم نامه اومد بعد از 2 هفته که برای معاینه دوم ( دعوتنامه اومد ) پزشکی برم شورای پزشکی اصفهان اونجام اکو و نوار قلب دادم دکتر هیچی نگفت , فقط گفت برو کاشان نامه برات میاد , بعد از 1 هفته دعوتنامه کمیسیون پزشکی اومد برای نظام وظیفه کاشان , روز یکشنبه 92.09.10 رفتم کمیسون دکتر معاینه کرد گفت مشکل خاصی نیست درصورتی که پزشک کاشان که اکو میگرفت گفت مشکل داری و برای معافیت کافیه , بعد از معاینه شورا یه سرهنگ اونجا بود هیچ جوابی بهم نداد فقط گفت برو 3شنبه صبح 92.09.12 بیا ...
نمیدونم قضیه چیه برا همین خیلی استرس دارم ...

arashsepahvand
December 3rd, 2013, 12:05 PM
سلام.من امروز کمیسیون بودم.خیلیا معاف شدن.به من گفتن برو دو هفته دیگه بیا شورای عالی اما نگفتن معاف شدم یا نه.کسی می دونه قضیه چیه? فقط به من گفتن که بیا شورای عالی پزشکی.

bustanchi
December 3rd, 2013, 01:24 PM
سلام
من کاشان رفتم دکتر مشکل قلبی داشتم فرستادم رفتم اکو دادم گفت مشکل افتادگی و گرفتگی دریچه قلب داری رفتم پلیس +10 دفترچه برای معافیت پزشکی پست کردم نامه اومد بعد از 2 هفته که برای معاینه دوم ( دعوتنامه اومد ) پزشکی برم شورای پزشکی اصفهان اونجام اکو و نوار قلب دادم دکتر هیچی نگفت , فقط گفت برو کاشان نامه برات میاد , بعد از 1 هفته دعوتنامه کمیسیون پزشکی اومد برای نظام وظیفه کاشان , روز یکشنبه 92.09.10 رفتم کمیسون دکتر معاینه کرد گفت مشکل خاصی نیست درصورتی که پزشک کاشان که اکو میگرفت گفت مشکل داری و برای معافیت کافیه , بعد از معاینه شورا یه سرهنگ اونجا بود هیچ جوابی بهم نداد فقط گفت برو 3شنبه صبح 92.09.12 بیا ...
نمیدونم قضیه چیه برا همین خیلی استرس دارم ...

آقا من معاف از رزم شدم , گفتن برو تا 10 روز دیگه نامه میاد در خونه ...
کسی میدونه چه تاریخی اعزام میشم ؟
معاف از رزم چه فایده ای داره ؟؟!!

darklord
December 3rd, 2013, 01:48 PM
معاف از رزم چه فایده ای داره ؟؟!!

یه نشان روی لباس شما قرار میگیره که نشون میده معاف از رزمی و در نتیجه از کارهای سنگین نظامی مثل رژه و نگهبانی طولانی معاف میشی (کلا هم هر وقت بهت سر تمرینات فشار اومد میتونی دستت رو بلند کنی و نشانت رو نشون بدی و ادامه ندی - البته قانون خاصی در این مورد آخر وجود نداره و به خیلی چیزا بستگی پیدا میکنه).

bustanchi
December 3rd, 2013, 04:37 PM
یه نشان روی لباس شما قرار میگیره که نشون میده معاف از رزمی و در نتیجه از کارهای سنگین نظامی مثل رژه و نگهبانی طولانی معاف میشی (کلا هم هر وقت بهت سر تمرینات فشار اومد میتونی دستت رو بلند کنی و نشانت رو نشون بدی و ادامه ندی - البته قانون خاصی در این مورد آخر وجود نداره و به خیلی چیزا بستگی پیدا میکنه).

مگه لیسانسه ها هم نگهبانی باید بدن !!؟؟

من مشکل قلبی داشتم معاف از رزمم کردند , آیا امکانش هست اعتراض کنم و کلا معاف از رزم هم نباشم ؟
چون شنیدم شرایط معاف از رزمی ها شاید خیلی بدتر از افراد عادی باشه ؟؟!!

darklord
December 3rd, 2013, 05:48 PM
مگه لیسانسه ها هم نگهبانی باید بدن !!؟؟

من مشکل قلبی داشتم معاف از رزمم کردند , آیا امکانش هست اعتراض کنم و کلا معاف از رزم هم نباشم ؟
چون شنیدم شرایط معاف از رزمی ها شاید خیلی بدتر از افراد عادی باشه ؟؟!!

من که نمیدونستم شما چه مقطعی هستی، ولی در هر صورت حتی کارشناس ارشد هم باشی امکان نگهبانی وجود داره. بستگی به شرایط داره.

نظر افراد مختلف در مورد سربازی (مثل هر موضوع دیگه ای) میتونه کاملا متفاوت باشه، من تا حالا در مورد معاف از رزم بودن چیزی نشنیدم که از نظر من بد باشه. در عوض میدونم که با معاف از رزم شدن شانس دریافت امریه خیلی بالا میره و همینطور امتیازاتی که در پست قبلی اشاره کردم.

در کل این مسائل کاملا نسبیه و چیزی نیست که شما بخوای با شنیدن نظر این و اون نتیجه ی قطعی بگیری، هر کدوممون نظر و برداشت خودمون رو میگیم.

arashsepahvand
December 4th, 2013, 12:59 PM
سلام.من امروز کمیسیون بودم.خیلیا معاف شدن.به من گفتن برو دو هفته دیگه بیا شورای عالی اما نگفتن معاف شدم یا نه.کسی می دونه قضیه چیه? فقط به من گفتن که بیا شورای عالی پزشکی.
کسی نمی دونه شوای عالی چه جوریه؟ دکترها همون دکترهای شورای پزشکی هستن؟؟اصلاً چرا همون موقع به من نگفتن که معاف می شم یا نه؟؟

alinorton2006
December 4th, 2013, 04:49 PM
سلام دوستان
چند سال پیش یه دکتر با گوشی صدای قلبمو گوش داد گفت احتمالا پرولاپس داری ( کلا خانواده مادرم همه mvp دارن ) ، رفتم اکو دادم توی اون زد : MVP ,Trivial MR

امروز رفتم بیمارستان قلب ببینم بالاخره مشکل قلبیم چیه
تو اکو زد : Mild MR ,Mlid TR توی قسمت دریچه میترال نوشته : mitral valve is normal , with mild MR

الان با این سطح بالای علم پزشکی من چیکار کنم ! آیا !؟ :|

مطمئنم برم بیمارستان سجاد یه چیز دیگه میزنه برام ... !
به نظرتون من چیکار کنم ؟ معاف میشم ؟

darklord
December 4th, 2013, 05:02 PM
سلام دوستان
چند سال پیش یه دکتر با گوشی صدای قلبمو گوش داد گفت احتمالا پرولاپس داری ( کلا خانواده مادرم همه mvp دارن ) ، رفتم اکو دادم توی اون زد : MVP ,Trivial MR

امروز رفتم بیمارستان قلب ببینم بالاخره مشکل قلبیم چیه
تو اکو زد : Mild MR ,Mlid TR توی قسمت دریچه میترال نوشته : mitral valve is normal , with mild MR

الان با این سطح بالای علم پزشکی من چیکار کنم ! آیا !؟ :|

مطمئنم برم بیمارستان سجاد یه چیز دیگه میزنه برام ... !
به نظرتون من چیکار کنم ؟ معاف میشم ؟

(بر اساس شنیده ها و یافته ها) اگه اشتباه نکنم تا وقتی که در نتیجه آزمایش شما چیزی به اسم برگشت خون که با علامت + هم همراه هست وجود نداشته باشه، فقط "معاف از رزم" میشید.

alinorton2006
December 4th, 2013, 05:44 PM
(بر اساس شنیده ها و یافته ها) اگه اشتباه نکنم تا وقتی که در نتیجه آزمایش شما چیزی به اسم برگشت خون که با علامت + هم همراه هست وجود نداشته باشه، فقط "معاف از رزم" میشید.

مگه mild mr با mr+ فرق داره !؟
اون طوری که من فهمیدم و همینطور تو پست های اول نوشتن دوستان هردو به معنای برگشت خفیف خون هست

darklord
December 4th, 2013, 06:35 PM
مگه mild mr با mr+ فرق داره !؟
اون طوری که من فهمیدم و همینطور تو پست های اول نوشتن دوستان هردو به معنای برگشت خفیف خون هست

به چیزی که گفتم مطمئن نیستم دیگه! اگه مطمئن بودم که اون همه قید اول جمله‌ام اضافه نمی‌کردم "(بر اساس شنیده ها و یافته ها) اگه اشتباه نکنم..." :)

bustanchi
December 4th, 2013, 06:55 PM
من علامت + رو هم داشتم MVP و TR ولی فقط معاف از رزمم کردن نامردا .....
یکی میگفت این چند ماهه سرباز چون خیلی کمه خیلی سخت معافی میدن ؛ اینم از شانس ما
معاف از رزم شدیم و منتظر برگه اعزامم ...

alinorton2006
December 4th, 2013, 09:49 PM
من علامت + رو هم داشتم MVP و TR ولی فقط معاف از رزمم کردن نامردا .....
یکی میگفت این چند ماهه سرباز چون خیلی کمه خیلی سخت معافی میدن ؛ اینم از شانس ما
معاف از رزم شدیم و منتظر برگه اعزامم ...
منم میخوام اقدام کنم
به شما معاینه مجدد ندادن ؟ یه راست معاف از رزم ؟؟؟ بالاخره با چه استدلالی مجدد میزنن ؟؟؟ باید خودمون بخوایم ؟؟؟ darklod جان ممکنه شما هم نظر بدی لطفا ؟

Heisenberg
December 17th, 2013, 02:15 PM
سلام دوستان

من و دوستم هم رفتیم اکو دادیم شاید فرجی بشه!!

من که مشکلی ندارم!!

برای دوستم هم گفت افتادگی دریچه میترال و نارسایی خفیف !

اینارم نوشته تو اکو
E>A-
MVP with MR+1

علما نظرشون چیه؟

darklord
December 17th, 2013, 02:45 PM
سلام دوستان

من که مشکلی ندارم!!

اینارم نوشته تو اکو
E>A-
MVP with MR+1

علما نظرشون چیه؟

تا جایی که اطلاع دارم برای دوستتون معافیت از رزم صادر میشه.

alinorton2006
December 17th, 2013, 03:20 PM
سلام دوستان

من که مشکلی ندارم!!

اینارم نوشته تو اکو
E>A-
MVP with MR+1

علما نظرشون چیه؟

سلام

با توجه به اینکه MVP داره پس معاف از رزم 100% هستن .
طبق آیین نامه همراه با نارسایی معاف هست ولی دقیق ذکر نشده با چه درجه ای
Trivial - mild - moderate - severe
من تو ایران ندیدم بگن moderate و معمولا از 3 تا دیگه استفاده میکنن دوست شما "نارسایی خفیف دیچه میترال" رو داره
احتمالش 50 50 هست
پس امتحانش ضرر نداره
راستی کجا اکو دادین ؟ مطب یا بیمارستان ؟

arashsepahvand
December 17th, 2013, 07:48 PM
سلام خدمت همه ی دوستان
امروز شورای عالی پزشکی بودم واسه ی تاکیکاردی دهلیزی (ضربان بالای 140 )...کلاً این دکترای نظام وظیفه خیلی داغونن...بعد از تقریباً 30 دقیقه انتظار رفتم تو دیدم 4 تا دکتر نشستن دارن می گن و می خندن..همون دکتری که مدارک منو می خواست ببینه داشت با شوق و ذوق واسه بقیه دکترا جوک تعریف می کرد..منم داشتم از استرس می مُردم....سرتون رو درد نیارم..مدارک منو دید بعد گفت مشکلت چیه؟منم گفتم نفس تنگی دارم قلب درد دارم و ... یهو عین فشنگ از جاش بلند شد اومد طرفم گفت دکمه ی پیرهنتو باز کن و یه گوشی گذاشت رو قلبم.خداروشکر تو اون لحظه انقدر استرس داشتم و ضربان قلبم بالا بود که خودم تو گوشم می شنیدم صدای قلبمو..در حین چک کردن یهو به من گفت به چشمام ذُل بزن..منم بهش نگاه کردم .نمیدونم هدف چی بود از این کار ، بعد یه سروان اونجا بود با لحن شوخی به اونم گفت توام اگه دوس داری به چشماش نگاه کن که اونم یه نگاه مسخره کردو خندید...خلاصه به من گفت بیرون 10 دقیقه بشین ، اگه اسمتو صدا نزدن فردا بیا جوابشو بگیر...منم بیرون نشستم تقریباً 1 ساعت که ببینم قضیه از چه قراره..خلاصه تازه فهمیدم به خاطر این می گن 10 دقیقه بیرون بشین چون 2 تا دلیل داشت .اولیش این بود به بعضیا که شک می کردن دوباره اسمشون رو می خوندن که برن تو واسه معاینه مجدد(اینو از اینجا فهمیدم ، وقتی تو بودم یکی از دکترا به اون سروانه گفت این اسمو صدا کن دوباره بیاد تو، فک کنم قطره ای چیزی ریخته تو چشمش می خوام دوباره چکش کنم) و دلیل دوم این بود به بعضیا بعد از 10 دقیقه برگه معاینه مجدد می دادن...اینم یادم رفت بگم.منو به خاطر اثبات اینکه واقعاً ضربانم بالای 140 هست یه روز تو قسمت POST CCU بیمارستان امام سجاد بستری کردن که خوشبختانه دکتر اونجا واسم نوشت ضربان بالای 140 ، گاهی تا 190 و حدود 5 یا 6 تا نوار تو وضیعتی که ضربانم بالای 140 بود پیرینت کرد..
ببخشید سرتون رو درد اوردم..امیدوارم این مطالب به دردتون بخوره...فردا هم جواب نهایی رو می رم می گیرم که معاف شدم یا نه..محتاج دعای همه ی دوستان هستیم...هرکی هر سوالی داشت زیر همین کامنت کنه حتماً جواب می دم.

Heisenberg
December 17th, 2013, 08:50 PM
سلام

با توجه به اینکه MVP داره پس معاف از رزم 100% هستن .
طبق آیین نامه همراه با نارسایی معاف هست ولی دقیق ذکر نشده با چه درجه ای
Trivial - mild - moderate - severe
من تو ایران ندیدم بگن moderate و معمولا از 3 تا دیگه استفاده میکنن دوست شما "نارسایی خفیف دیچه میترال" رو داره
احتمالش 50 50 هست
پس امتحانش ضرر نداره
راستی کجا اکو دادین ؟ مطب یا بیمارستان ؟

بیمارستان دولتی اکو دادیم

دکتره هم میگفت حتما اقدام کنه احتمال داره معاف شی

alinorton2006
December 17th, 2013, 09:01 PM
بیمارستان دولتی اکو دادیم

دکتره هم میگفت حتما اقدام کنه احتمال داره معاف شی

ایشالله که در کمال سلامت معاف بشن
دفترچه رو که پست کردن اگه سوالی بود ما در خدمتیم .
شما هم باز تحقیق کن که شاید بی خبر باشی از بیماریت ( خدای نکرده )

موفق باشی

whathaveIdone
December 18th, 2013, 01:38 AM
سلام دوستنا. من در آستانه ارسال مدارکم می خواستم بپرسم بهتره با چشم اول اقدام کنم اگه نشد با قلب؟ کلا بدن داغونه منو کجا می خوان ببرن :embarrassed:

چشمام -6.75 و -5.5 است با آستیکمات

قلب هم. فشار خون دارم قرص می خورم. اکئ دادم دکتر گفت تنگی آئورت داری. تپش قلب و افتادگی دریچه مادر زادی

اکو نوشته دکتر

D= MildAS+ MVP
درس نمی تونم بخونم بقیوشو G یه چیزایی

D= MildAS+ MVP

alinorton2006
December 18th, 2013, 09:02 AM
سلام دوستنا. من در آستانه ارسال مدارکم می خواستم بپرسم بهتره با چشم اول اقدام کنم اگه نشد با قلب؟ کلا بدن داغونه منو کجا می خوان ببرن :embarrassed:

قلب هم. فشار خون دارم قرص می خورم. اکئ دادم دکتر گفت تنگی آئورت داری. تپش قلب و افتادگی دریچه مادر زادی

اکو نوشته دکتر

D= MildAS+ MVP

D= MildAS+ MVP
سلام
تنگی مجرای آئورت دارید با ***** دریچه میترال
در مورد تنگی اطلاعی ندارم ولی میدونم از نظر ***** 100% معاف از رزم رو دارید
نارسایی مثلا به برگشت خون از دریچه میگن ، افتادگی یا شلی یا ***** میترال نارسایی نیست ببینید تنگی داستانش چیه .
تو آیین نامه اومده اگه نارسایی داشته باشه معاف دائم . من در مورد چشم اطلاعی ندارم ولی با توجه به مدرکتون و نمره چشم ها خودتون شرایط رو بسنجین ( فکر میکنم چشم بهتر باشه )

موفق باشین

Hamid_110
December 18th, 2013, 09:20 AM
سلام دوستنا(!؟). من در آستانه ارسال مدارکم می خواستم بپرسم بهتره با چشم اول اقدام کنم اگه نشد با قلب؟ کلا بدن داغونه منو کجا می خوان ببرن :embarrassed:

اکو نوشته دکتر

D= MildAS+ MVP

D= MildAS+ MVP

سلام
دوست عزیز شک نداشته باش و حتما برای چشم اقدام کن. در مقایسه با شرایط قلب تون از طریق چشم به مراتب راحت تر میتونید معاف بشید.
موفق باشید

alinorton2006
January 12th, 2014, 04:12 PM
سلام دوستان
من امروز صبح نظام وظیفه بودم و به شکر خدا معاف شدم
اکو که بیمارستان سجاد من رو فرستادن mvp - mildmr - mild tr همچنین برام نوشت طپش قلب ( خیلی کمک کرد اینکه نوشت طپش )
اکو خودم 2تا داشتم که به عنوان مدرک برده بودم
no mvp- mildmr - mild tr (1
mvp- mild mr- mild tr 2

ایشالله همه بتونن به راحتی به خواستشون برسن .
اگه سوالی بود من در خدمت دوستان هستم .

hajmehrdad
January 14th, 2014, 11:38 AM
با سلام خسته نباشید
من حدود 14 سال پیش عمل قلب انجام دادم بیماری مادرزادی (large asd) و میخوام برای معافی اقدام کنم ایا بهم معافی میدن ممنون