PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز درباره تغییر رشته!!

صفحه ها : [1] 2

wow.oops
December 25th, 2007, 01:14 PM
سلام
یه سوال دارم که خیلی واسم مهمه و البته جالبه. این طرف دانشجوای خوب میتونن تو 2 تا رشته درس بخونن. می خوام ببینم اون ور چه جوریه. میشه تو یه دانشگاه تو رشته ای که ربطی به رشته ی تحصیلی خودت نداره درس بخونی. منظورم رشته ای کاملا متفاوت. مثلا ادبیات یا اقتصاد. چون من تو رو در واسی رفتم مکانیک و داستان نویسی و ادبیات رو بیشتر دوس داشتم. می خوام ببینم امکانش هست بالاخره به آرزومون برسیم؟

Ordibehesht
December 25th, 2007, 01:24 PM
ببین من خودم نمونه بارز این قضیه هستم . خیلی هم جوابهای خوبی گرفتم. البته بعضی رشته های نو راحتتر پذیرش می دن . دوست خودم شریف برق بود، بعد کانادا فوق برق بود. الان آمریکا خودش داره آموزش می خونه ، همسرش هم با همین background داره علوم سیاسی می خونه !
ولی تو باید بتونی اونا رو قانع کنی ! با sop و کارهای متفرقه و ...
اما (!!) رشته ادبیات و داستان نویسی یه نظر من پیچیده تر از اونیه که بتونی یه راست بری Phd !! به نظرم خیلی backgroung مهمه ...
مثلا تو چه فیلدی می خوای بری؟ ادبیات کلاسیک ؟ مدرن ؟ داستان کوتاه در سواحل آفریقا ؟!!
خصوصا که حتما نمره verbal مهم می شه ;)

wow.oops
December 25th, 2007, 01:36 PM
نه. بد توضیح دادم. منظورم اینه که برم اونجا اول با جو آشنا شم. بعد از یه مدت تغییر رشته بدم یا به هم 2 تا رشته بخونم. از الان نمی خوام. می خواستم ببینم امکانش هست؟ یا نه؟حالا کی خواست بره PhD. مثلا ارشدی یا فوق دیپلمی چیزی. بعدم- انقدر Verbal و نزنین تو سر ما. حالا اتفاقیه که افتاده ;D .

Ordibehesht
December 25th, 2007, 01:48 PM
پس ديگه از سطح سواد من بالاتره ;D بچه هايي كه اونجا هستند بهتر مي تونن جواب بدن

Bita
December 27th, 2007, 12:55 PM
این بستگی به دانشگاهی داره که ازش پذیرش میگیرید. بیشتر دانشگاهها اجازه میدن که هر درسی که میخواین از هر دانشکدهای که میخواین بگیرین (به شرطی که پیش نیازهاشو پاس کرده باشید). بنابراین اگر مدرکش براتون مهم نیست، با همون پذیرش مهندسی میتونین درسهای ادبیات را هم بگیرین.
البته باید بگم که رقابت در این رشته ها (ادبیات،...) با آمریکاییها خیلی مشکله. بعلاوه، کمک هزینه مالی چندانی وجود نداره. بعد هم که درستون تمام شد، کار پیدا کردن و اقامت گرفتن از طریق این رشته ها مشکله. چون طبق قوانین کار آمریکا باید ثابت کنن که هیچ آمریکایی بیکاری وجود نداره که بتونه اون کاری را که پیدا کردین انجام بده. یک نکته دیگه اینه که حقوق مهندسها چند برابر حقوق فارق التحصیلهای رشته های ادبیات.

شروین
December 29th, 2007, 01:05 PM
Dear bita,
Thank you for your guidance I look forward to hear from you.In case we apply for a major from Iran, would it be possible to start mutual major after our arrival !?
I mean if we were accepted by a university,shall we eligible to apply for one more major when we arrive there, that is , we might wish to study two major simultaneously

Golem
December 29th, 2007, 08:09 PM
سلام اين سوال منم هست ميشه رفت كنار رشتت سينما خوند كسي اطلاعي دربارهي سينما داره؟ بعد ما كه هيچ پيش زمينه اي از هنر نداريم اصلا قبولمون ميكنن؟ منظورم اينه كه 2 تا رشته رو با هم بخونيم

narang
March 12th, 2008, 06:17 PM
كسي ميدونه شرايط تغيير رشته توي دانشگاههايي مثل MIT يا Stanford يا دانشگاههاي ديگه امريكا و كانادا چيه؟
ميخوام بدونم ميشه رفت اونجا بعد تغيير رشته داد؟ شرايطش چه جوريه؟ راحته؟ سخته؟ به چي بستگي داره؟

ars
March 12th, 2008, 06:24 PM
تا اون جایی که من می دونم تغییر رشته شرایط خیلی خاصی نداره ولی برای گرفتن پذیرش کارتون سخت تره. یا باید رشته ای که می خواین به اون تغییر بدید نزدیک به رشته شما باشه یا اینکه خودت توی اون رشته تجربه کاری و پژوهشی داشته باشی.
تغییر رشته در رشته های هم خانواده کار معمول و ساده ای ست و مدرک زیادی لازم نداره ارائه بدید. مثلاً رشته هایی مثل هوافضا و مکانیک که خیلی بهم نزدیک تبادل دانشجو بین اونها خیلی ساده و معموله ولی اگه شما بخواهید رشتتون رو به رشته متفاوتی تغییر بدید کار سختی پیش رو دارید.
توی اکثر دانشگاه ها شما دوباره باید apply کنید تا بتونید رشته رو عوض کنید.

zohre
March 12th, 2008, 06:44 PM
منم این سوال رو دارم. چه جوری میشه اطلاعات دقیق رو تو این زمینه بدست آورد؟

mmtoobaei
August 12th, 2008, 01:59 PM
سلام ، من 24 سالم هست و فارغ التحصيل مهندسي عمران نقشه برداري از دانشگاه اصفهان هستم. براي ادامه مي خوام برم اونور اما نمي دونم بجز گرايش هاي مربوط به رشته ي خودم كدوم رشته هارو مي تونم بخونم. خودم به رشته هاي خلاقيت هنري كه با كامپيوتر در ارتباط هستند علاقه مندم. بهم رشته و دانشگاه پيشنهاد كنيد براي مستر لطفاً...

Countdown
August 12th, 2008, 02:14 PM
Hello

Would you please bring here some key words in English extracted from the topic of mojors you are looking for?

I might be able to help you

mmtoobaei
August 12th, 2008, 02:44 PM
My favorite Topics are : Art , Computer , Multi Media , Architect

Thanks alot

Countdown
August 12th, 2008, 04:31 PM
multi media

Arizona
Mesa Community College
California
Academy of Art University
Cerritos College
City College of San Francisco
Hartnell College & HEI
Riverside Community College
Sierra College
Florida
University of West Florida
New York
Rochester Institute of Technology
Pennsylvania
University of the Arts
Washington
Everett Community College

Countdown
August 12th, 2008, 04:34 PM
Art Studio

Massachusetts
Montserrat College of Art
New York
SUNY: Brockport

mmtoobaei
August 12th, 2008, 05:34 PM
با تشکر فراوان از دوست عزیز Countdown که لیست خوبی برام تهیه کرده، یه سوال هم دارم ازت Countdown . من با لیسانس مهندسی می تونم برای Master این دانشگاه ها اقدام کنم؟

Countdown
August 12th, 2008, 05:40 PM
با تشکر فراوان از دوست عزیز Countdown که لیست خوبی برام تهیه کرده، یه سوال هم دارم ازت Countdown . من با لیسانس مهندسی می تونم برای Master این دانشگاه ها اقدام کنم؟

99.78263%

با نشان دادن علاقه به این زمینه ها با اساتید و یا sop میتونی سوییچ کنی- هنرمندهایی که مثلا دنیا رو از دید عمران و یا مکانیک میبینند-نایس

یه کم دیگه صبر کنی یه لیست خفنی بهت میدم که حتی بهت میگه فوق دارند یا دکترا یا هردو
در ضمن بهت میگند مثلا دانشگاه fund و .... میده یا نه تو اون زمینه
ولی یه نمه صبر کن ولی خوف نکن
تا آخر شب امشب بهت میگم
قرار ما همین جا

Countdown
August 13th, 2008, 03:40 AM
Multi Media PhD

New York University, Graduate School of Arts and Science
Florida State University, College of Communication
Purdue University, College of Liberal Arts
New York University, Steinhardt School of Culture, Education, and Human Development
Louisiana State University, Manship School of Mass Communication
University of Colorado - Boulder, School of Journalism and Mass Communication
University of Michigan, Rackham School of Graduate Studies
Pennsylvania State University - University Park Campus, College of Communications
Regent University, Undergrad and Graduate
California State Polytechnic University Pomona, College of Education and Integrative Studies
Michigan State University, College of Communication Arts and Sciences
Texas A&M University, College of Liberal Arts
University of Florida, College of Journalism and Communications
California State Polytechnic University Pomona, College of Education and Integrative Studies
Georgia Institute Of Technology, School of Literature, Communication and Culture ;D

Countdown
August 13th, 2008, 03:46 AM
Architecture and art PHD

Illinois Institute Of Technology
Civil Engineering
Chicago IL M,D

Washington State University Spokane, Interdisciplinary Design Institute
Doctor of Design
Spokane WA D,M

Tufts University, School of Engineering
Graduate Program in Civil and Environmental Engineering
Medford MA D,M

Texas A&M University, Department of Entomology
Construction Management
College Station TX M,D

University of Michigan, Rackham Graduate School
Construction Engineering and Management

University of Nebraska - Lincoln
Architectural Engineering
Omaha NE D,M
N/A

Pennsylvania State University - University Park Campus, College of Engineering
Architectural Engineering
University Park PA M,D
N/A

University of Florida, M.E, Rinker, Sr. School of Building Construction
Construction Management / Science
Gainesville FL M,D
N/A

University of Miami, School of Engineering
Civil and Architectural Engineering
Coral Gables FL M,D
N/A

University of Wyoming, College of Engineering
Civil and Architectural Engineering
Laramie WY M,D
N/A

University of California, Berkeley
Engineering
Berkeley CA D,M
N/A

Princeton University
Mechanics, Materials, and Structures
Princeton NJ M,D
N/A

Carnegie Mellon University, College of Fine Arts
School of Architecture
Pittsburgh PA M,D
N/A

Texas A&M University, Constructed Facilities Division
Civil Engineering

Massachusetts Institute Of Technology
Architecture
Cambridge MA M,D,C
N/A

Michigan State University, School of Planning, Design and Construction
Construction Management
East Lansing MI M,D
N/A

Harvard University, Harvard Design School
Architecture
Cambridge MA M,D
N/A

University of Minnesota, College of Natural Resources
Natural Resources Science and Management
St. Paul MN M,D
N/A

IDP Education Australia
International Studies
Washington DC D,M
N/A

GOOOOOOOOOOOOOOD LUCK with your Applicationnnnnn

ninfea7o
September 22nd, 2008, 11:26 PM
سلام من الان سال چهارم میکروبیولوژی دانشگاه آزاد هستم. ممکنه برای مستر بشه تغییر رشته داد و کلا تو یه گروه دیگه درس خوند ؟ مثلا هنر ؟

کجاها و کدوم دانشگاه ها دوره های مستر یک ساله دارن
واسه این رشته هست اصلا ؟ یا بستگی به نمرات لیسانس داره ؟

کجا ها میشه هنر خوند و از هنر همون جا در آمد داشت ؟
یا از رشته ی میکروبیو لوژِی؟
فکر کنم من نه ترمه بشم ...
کی باید واسه پذیرش و ویزا و همه چی کلا اقدام کنم ؟ کلا کی بید شروع کنم ..
من به یه موئسسه زنگ زده بودم واسه مشاوره گفتن که واسه فرانسه و آلمان و انگلیس اگه بخوای واسه مستر ÷ذیرش بگیری تو ددانشگاه دولتی باید قبولی دانشگاه آزاد رو داشته باشی ...
کجاها بهتره .. وضع مهاجرا .. سطح زندگی و تحصیل و رضایت مهاجرا ؟
اصلا نمیدونم باید چی کار کنم ...

هزینه ی زندگی رو هم نمیدونم
انستیتو های خصوصی مدرکشون اعتبارش چه جوریه ؟
تو هر کشوری دانشگاههای انگلیسی زبان داره ؟

خیلی گشتم .. ولی هر کسی یه چجیزی میگه ..
اصلا معلوم نیست باید چی کار کرد ؟

کیست که مرا یاری کند ؟

nt
September 23rd, 2008, 09:13 AM
سوالات شما خيلي كليه و به راحتي نميشه بهشون پاسخ داد. به خصوص در مورد سطح زندگي و رضايت مهاجرها و ...
مطلبي كه به ذهن من مي رسه و ممكنه كمكتون كنه اينه:مشكلي كه براي خواندن رشته هاي هنري وجود داره اينه كه براي هنر فاند نمي دن. خيلي به ندرت پيش مياد كه كسي بتونه براي اين جور رشته ها كمك هزينه بگيره و در نتيجه بر سر هزينه ها مشكل خواهيد داشت.

Bahareh64
November 19th, 2008, 05:56 AM
'''آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟'''

لطفا دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من را راهنمایی کنند
من لیسانس ریاضی دارم ولی می خوام ارشد, مهندسی کامپیوتر یا IT درسوئد بخوانم, آیا امکان این کار وجود دارد ؟

tornado
November 19th, 2008, 08:01 AM
'''آیا امکان تغییر رشته از کارشناسی به ارشد در سوئد وجود دارد ؟'''

لطفا دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من را راهنمایی کنند
من لیسانس ریاضی دارم ولی می خوام ارشد, مهندسی کامپیوتر یا IT درسوئد بخوانم, آیا امکان این کار وجود دارد ؟

بايد سايت دانشگاه مورد نظر رو ببيني چي نوشته
اكثرا نوشتن بايد رشتتون اكثر درس هاي كامپوتر رو شامل شده باشه
ولي باز هم بستگي به دانشگاهي داره كه بخواهي براش اپلاي كني

Bahareh64
November 21st, 2008, 07:45 AM
از پاسخ شما متشکرم , من سایت بعضی از دانشگاه ها رو چک کردم مثلا Chalmers دو قسمت برای هر رشته داره یکی تحت عنوان Undergraduate profile و دیگری , Prerequisites برای مثال:

Software Engineering and Technology (MPSEN)
Undergraduate profile: Major in Information engineering, Computer science, Computer engineering, Mechatronics or Industrial engineering and management
Prerequisites: Programming, Mathematical analysis, Discrete mathematics, Linear algebra, Object- oriented design, Mathematical statistics, Algorithms and/or Data structures and Basic software engineering

حالا سوال من اینه که برای پذیرش فقط مدرک لیسانس رو نگاه میکنند یا ممکنه برای جبران نداشتن لیسانس در او رشته هایی که در Undergraduate profile گفته, مثلا نمره ی GRE Subject را رو نشون بدیم یا مثلا یه مقاله بدیم.
آیا اونا همینکه مدرک همخوانی نداشته باشه اصلا بقییه چیزها را در نظر نمیگیرن ؟
یه سوال دیگه ای که دارم اینه که Undergraduate profile بعضی رشته ها با رشته من یعنی Mathematics همخوانی داره ولی در قسمت , Prerequisites بعضی هاش رو پاس نکردم - چون تو رشته ی من چنین درس هایی نبوده - حالا با توجه به این موضوع آیا در پذیرش مشکل خواهم داشت ؟
از دوستانی که در سوئد با چنین وضعییتی آشنایی دارن خواهشمندم تجربه هاشون رو در میان بزارن.
متشکرم

tornado
December 3rd, 2008, 02:27 PM
حالا سوال من اینه که برای پذیرش فقط مدرک لیسانس رو نگاه میکنند یا ممکنه برای جبران نداشتن لیسانس در او رشته هایی که در Undergraduate profile گفته, مثلا نمره ی GRE Subject را رو نشون بدیم یا مثلا یه مقاله بدیم.
آیا اونا همینکه مدرک همخوانی نداشته باشه اصلا بقییه چیزها را در نظر نمیگیرن ؟
یه سوال دیگه ای که دارم اینه که Undergraduate profile بعضی رشته ها با رشته من یعنی Mathematics همخوانی داره ولی در قسمت , Prerequisites بعضی هاش رو پاس نکردم - چون تو رشته ی من چنین درس هایی نبوده - حالا با توجه به این موضوع آیا در پذیرش مشکل خواهم داشت ؟
از دوستانی که در سوئد با چنین وضعییتی آشنایی دارن خواهشمندم تجربه هاشون رو در میان بزارن.
متشکرم

خوب ايني كه مي نويسم نظر خودم هست و جايي چيزي نخوندم
نظر به اينكه سوئدي ها خيلي در پيش نياز هاي اعلام شده سفت و سخت مي گيرند و اصلا ارفاق تو كارشون نيست خيلي بعيد مي دونم بتوني با چيزي جبران بكني اين مساله رو
اگر درس هايي رو كه نوشته پاس كردي و فقط مشكل مدرك هست شايد بتوني با يك Motivation Letter قوي و توضيح اين مساله طرف رو مجاب كني ولي يادت باشه همزمان با شما كلي آدم با رشته كامپيوتر براي اين رشته اپلاي مي كنند كه قطعا اولويت خواهند داشت.
بعضي از رشته ها هم هست كه بطور مشترك از رياضي، آمار و كامپيوتر مي گيرند؛ به نظرم اونها رو امتحان كن

amirhosein_rahnama
March 3rd, 2009, 10:51 PM
خواهش می کنم کسانی که خودشان یا دوستان و نزدیکانشان توانسته اند از تحصیلات لیسانس در علوم پایه به رشته های فنی مهندسی در تحصیلات تکمیلی تغییر رشته دهند تجربیاتشون رو در این جا قرار بدهند. سئوال خیلی از دوستانمه تو دانشگاه.
ممنونم....خیلی زیاد! :-[

ali.rashidi.1749
March 4th, 2009, 12:06 AM
سلام.يكي از دوستاي من با فوق ليسانس علوم سياسي داره دكتراي حقوق ميخونه و من هم دارم تغيير رشته ميدم.دانشگاهي كه دارم Apply مي كنم تماس گرفتم گفتند اگه مدارك رو بفرستيم و تشخيص بدند كه با توجه به دروس پاس شده ميتوني رشته جديد رو بكشي و استادي در اين رمينه پيدا كني ميتوني تغيير رشته بديد.

amirhosein_rahnama
March 4th, 2009, 12:20 AM
می تونم بدونم که کدوم دانشگاه؟! خوب من هم دروس کامپیوتر زیاد پاس کردم و از اون اساتید هم می تونم توصیه نامه بگیرم یعنی مشکل خاصی وجود نداره؟!

ali.rashidi.1749
March 4th, 2009, 03:34 PM
اگر شما موافقت يك استاد رو بگيري مشكلت كاملا حل ميشه.احتمالا يك سري درس ها رو بايد از فوق ليسانست بگذروني.و باي كورس ميشي.البته گفته هاي من ماله دانشگاه UPM هست .ريسرچ هاي شما هم در اين امر ميتونه كمك خوبي برات باشه.

ruhollah
August 14th, 2009, 01:27 AM
با سلام به همه دوستان!
می خواستم بپرسم کسی از دوستان می دونه که آیا برای انتخاب رشته در دانشگاههای خارج از کشور، محدودیتی وجود داره یا نه؟ منظورم اینه که باید مطابقتی بین رشته انتخابی با رشته ای که مدرک دیپلم یا لیسانس اونو داریم باشه یا بدون توجه به مدارک قبل، می توان هر رشته ای را انتخاب کرد؟ با تشکر

ruhollah
August 21st, 2009, 01:21 AM
یعنی واقعا هیچکدوم از دوستان نظری نداره؟!
Please share your information about this issue

nsr114
September 7th, 2009, 02:35 PM
دوستان من مدرک لیسانسم ، ادیان ، هستش با معدل 17.34 برای فوق هم از دانشگاه تهران با رتبه 13 قبول شدم.نمیدونم برم یا نه.آیا میتونم با این مشخصات به رشته زبان انگلیسی یا mba در مقطع ارشد امیدوار باشم.
فقط 48 ساعت وقت دارم لطفا کمک کنید

nsr114
September 7th, 2009, 02:36 PM
دوستان من مدرک لیسانسم ، ادیان ، هستش با معدل 17.34 برای فوق هم از دانشگاه تهران با رتبه 13 قبول شدم.نمیدونم برم یا نه.آیا میتونم با این مشخصات به رشته زبان انگلیسی یا mba در مقطع ارشد امیدوار باشم.

mhoseink
October 25th, 2009, 11:56 PM
آیا امکان دارد در رشته ای غیر از رشته کارشناسی برای master پذیرش گرفت؟
در رشته های نزدیک چطور؟ مثلا از مکانیک به هوافضا و بر عکس

mhoseink
October 28th, 2009, 11:23 PM
اینجا که کسی جوب نداد اما خودم از یک دوست که در اروپا تحصیل کرده پرسیدم و جواب داد: که نه هیچ مسئله ای نیست و می تونی بری هر دانشکده و رشته ای ادامه تحصیل بدی
و دوست دیگری که در آمریکا تحصیل کرده گفت: However u can apply for other majors such as fluid mechanics, micro-mechanics even electronics or computer once you are here u can pick any field of research you want even it is from other departments.

baheri
October 28th, 2009, 11:35 PM
آیا امکان دارد در رشته ای غیر از رشته کارشناسی برای master پذیرش گرفت؟
در رشته های نزدیک چطور؟ مثلا از مکانیک به هوافضا و بر عکس
بله.تو قسمت نتایج پذیرش ببینید خیلی ها هستن.

mahsa_999
December 13th, 2009, 10:50 PM

از رشته ادیان به MBA؟ هواستون هست به اینکه درساتون رو که در مقطع لیسانس خوندین رو تطبیق می دن و اگه تطبیق نکنه باید پاس کنید!

بهتره از خود دانشگاه در این مورد بپرسید!

sadeghikian
December 20th, 2009, 02:41 AM
تا اون جایی که کن می دونم از آشنایان که واسه ادامه تحصیل رفتن خارج از کشور.نه چنین مشکلی وجود ندارد و هر رشته ای که دوست دارید شما می توانید انتخاب کنید.

newmilad
January 13th, 2010, 04:03 AM
سلام رفقا میشه با برای دکترا (روانشناسی) با فوق مرتبط (روانشناسی عمومی) و لیسانس غیر مرتبط (مهندسی نرم افزار) پذیرش گرفت؟ برای دادن پذیرش تویه دکترا هر دو تا باید مرتبط باشه یا فقط فوق مرتبط باشه بسه؟ حیاتی واسم ... ممنون

phpkar
February 14th, 2010, 04:56 PM
منم همین مشکل رو دارم
لیسانس متالورژی ، فوق IT ، واسه دکترا IT میخوام اقدام کنم !
کسی هست مشابه این وضعیت پذیرش گرفته باشه؟

omid
June 3rd, 2010, 09:59 PM
سلام دوستان
ایاامکان گرفتن پذیرش برق گرایش قدرت یا مخابرات برای لیسانس فیزیک حالت جامد وجود داره؟

yasaman.m
June 19th, 2010, 03:51 PM
سلام دوستان با مدرک لیسانس الکترونیک از دانشگاه ازاد امکان تغییر رشته به مدیرت ها وجود داره؟شرایط خاصی نداره؟و اینکه کدوم رشته مدیریت بهتر هستش؟ممنون از شما

haward
July 19th, 2010, 04:24 PM
سلام
من ميخواستم تو يه رسته غير ار رشته ليسانسم ادامه تحصيل بدم.چكار بايد كرد؟البته رشته مورد نظر من به رشته ليسانسم نزديكه.

mahdi1362
August 14th, 2010, 03:12 PM
سلام دوستان
من فوق ریاضی محض دارم و برای دکترا به یکی از رشته های کاربردی تر نزدیک به رشته ام می خوام اقدام کنم
توی mail که به اساتید اون رشته می زنم چی بگم که این تغییر رو بپذیزند؟ اصلا امکانش هست یا نه؟ در مورد فاند چی؟

krig1960
August 15th, 2010, 12:36 PM
سلام دوستان
من فوق ریاضی محض دارم و برای دکترا به یکی از رشته های کاربردی تر نزدیک به رشته ام می خوام اقدام کنم
توی mail که به اساتید اون رشته می زنم چی بگم که این تغییر رو بپذیزند؟ اصلا امکانش هست یا نه؟ در مورد فاند چی؟
سلام. این امر بستگی دارد به این که دانشگاه مورد نظر برای ورود به دوره دکتری چه شروطی قرار داده باشد. مثلاً ممکن است برای ورود به مقطع دکتری گرایشی مثل عمران - هیدرولیک اعلام کنند به غیر از مدرک فوق لیسانس عمران، مدارک فوق لیسانس مهندسی مکانیک حرارت و سیالات، محیط زیست، منابع طبیعی، آبیاری، سازه های آبی و... هم قابل قبول است. بعد برای هر کدام از دانشجویان با مدارک غیرمرتبط یک سری دروس پیش نیاز علاوه بر دروس اصلی در نظر می گیرند. در هر صورت بایستی رشته ها یک حداقل قرابتی با هم داشته باشند، چون اگر دانشجو هیچ پیش زمینه ای در موضوع تحقیقاتی مورد نظر نداشته باشد و دروس گذرانده شده در مقاطع قبلی کاملاً غیرمرتبط باشند، در مقطع دکترا هم امکان آماده سازی دانشجو برای یک رشته جدید وجود نخواهد داشت. این موارد را هم می توان از سایت دانشگاهها و هم از خود اساتید (به هنگام ارسال رزومه و نوشتن SOP) پیگیری کرد. فاند هم ربطی به رشته ندارد بلکه بستگی به این دارد که دانشگاه یا استاد مورد نظر شما را برای دریافت کمک هزینه مورد نظر شایسته بدانند یا نه.
موفق باشید.

hamoon
August 31st, 2010, 09:34 PM
سلام
من تو دانشکده ی فنی کامپیوتر می خونم. نمره هام خوبن به خصوص نمره های ریاضیم. می خوام برای مستر ریاضی محض اپلی کنم. کسی هست که راهنماییم کنه؟ می خوام بدونم چقدر شانس دارم

mhoseink
September 1st, 2010, 11:53 AM
دوستان، بهترین کار برای اینکه ببینید می توانید در رشته جدید پذیرش بگیرید یا نه سر زدن به سایت دانشگاههاست. اگر اطلاعات مورد نظر خودتان را پیدا نکردید به مسئولین ادمیشن ایمیل بفرستید و خیلی کوتاه سوالتان را مطرح کنید.
اگر اینجا هم می خواهید سوال بفرمایید لطفا بگید از چه رشته ای به چه رشته ای و کلّی نپرسید.
اما در اکثر قریب به اتفاق موارد می توان پذیرش در رشته ی غیر مرتبت گرفت. انقدرها هم سخت نیست. اما نکته مهم اینست که در رشته دوم باید بکگراند خوبی داشته باشید. هم به اپلایتان کمک می کند هم از آن مهمتر وقتی پذیرش گرفتید انشالله کمتر مشکل خواهید داشت.

mr_daroudi
September 5th, 2010, 08:51 PM
سلام به همگی خسته نباشید
من یه سوال دارم که کسی تا حالا جواب کاملی به من نداده
من الان دارم ارشد شهرسازی می خونم می خوام برای دکترا پذیرش بگیرم ولی مساله من اینه که رشته کارشناسیم شهر سازی نبوده و یه گرایش دیگه بوده می خواستم بدونم آیا برای پذیرش دکترا مشکلی برام پیش می آد یا مساله ای نداره؟
با تشکر

anna_pz
September 10th, 2010, 12:45 AM
سلام ..بچه ها من یه سوال دارم..توروخدا هر کی میتونه راهنماییم کنه چون واقعا ذهنمو درگیر کرده...من تو رودر واسی با داییم که استاد زبان انگلیسی هست رفتم زبان خوندم...لیسانس که گرفتم کنکور دادم ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران قبول شدم( واقعا علاقه دارم به این رشته) حالا میخوام بدونم پذیرش واسه دکتری واسم سخت میشه چون رشته کارشناسیم متفاوت بوده..البته من امسال تازه قبول شدم و هنوز رسما درس و شروع نکردم..ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

راستی من فقط امریکا یا کانادا میتونم برم اگه میشه بگید شانس پذیرش من اونجا چقدره

sysco
September 10th, 2010, 01:37 AM
سلام ..بچه ها من یه سوال دارم..توروخدا هر کی میتونه راهنماییم کنه چون واقعا ذهنمو درگیر کرده...من تو رودر واسی با داییم که استاد زبان انگلیسی هست رفتم زبان خوندم...لیسانس که گرفتم کنکور دادم ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران قبول شدم( واقعا علاقه دارم به این رشته) حالا میخوام بدونم پذیرش واسه دکتری واسم سخت میشه چون رشته کارشناسیم متفاوت بوده..البته من امسال تازه قبول شدم و هنوز رسما درس و شروع نکردم..ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
سلام
طبیعتا بله شانس کمتری دارید نسبت به اینکه رشته شما مربتط باشه، اما خب خیلی(اغلب) از افرادی ایرانی که برای مدیریت دکترا پذیرش گرفتند لیسانسشون متفاوت بوده، مثلا مهندسی بوده ولی در فوق MBA خوندن. شانس گرفتن پذیرش به عوامل مختلفی بستگی داره، تحصیل در رشته مرتبط و داشتن دانش کافی و آشنایی با حوزه های تحقیق، داشتن مقاله، معدل شما، اعتبار دانشگاه هایی که تحصیل کردید(البته این مورد برای ما ایرانی ها نسبت به افرادی که در دانشگاه های اروپا و آمریکا و کانادا و دانشگاه های معتبر آسیا و .... تحصیل می کنند چندان مساعد نیست به طور کل، نمره GRE/GMAT، وضعیت زبان شما (IELTS/TOEFL) که می تونه در نمره GRE/GMAT شما هم نمود پیدا کنه و سایر عوامل.
نمی دونم وضعیت ریاضی شما چطوره و چقدر با مدیریت مالی آشنایی دارید(البته از اینکه دانشگاه تهران قبول شدید معلومه وضعیت مساعدی باید داشته باشید)، اگر زبان شما هم خوب باشه، می تونید روی شانس پذیرشتون حساب کنید چون نمرات GRE/GMAT علاوه بر سایر عوامل نقش مهمی در پذیرش بازی می کنند. من توصیه ام اینه که اگر با مدیریت مالی آشنا هستید (نه از دور)، و وضعیت زیان شما هم خوبه و ریاضی شما هم در حد مناسبی هست، به شرظ اینکه بتونید در دوره فوق تحصیل خوبی داشته باشید و هم معدل بالای داشته باشید و هم مقاله یا حداقل دانش مناسبی از حوزه های تحقیق کسب کنید، می تونید روی پذیرش حساب کنید. به خصوص که به این رشته علاقه هم دارید و این مهمه.
اگر به تاپیک های مرتبط با مدیریت (شانس پذیرش، نتایج پذیرش، تجربیات، امتحان GMAT و ...) در این فروم سر بزنید اطلاعات بیشتری کسب می کنید،

anna_pz
September 10th, 2010, 10:49 AM
واقعا مرسی از جوابتون...حداقل خوشحالم از اینکه شانس پذیرشم صفر نیست..حد اقل میتونم امید داشته باشم که اگه خوب درس بخونم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم....ریاضیم بد نیست البته میدونید که ریاضی مدیریتی ها قابل مقایسه با مهندسی ها نیست احتمالا شانس مهندسی ها تو گرفتن پذیرش تو رشته های مدیریت بیشتره تا من که زبان خوندم....ولی بازم مرسی بابت جواب کاملتون

sysco
September 10th, 2010, 02:03 PM
واقعا مرسی از جوابتون...حداقل خوشحالم از اینکه شانس پذیرشم صفر نیست..حد اقل میتونم امید داشته باشم که اگه خوب درس بخونم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم....ریاضیم بد نیست البته میدونید که ریاضی مدیریتی ها قابل مقایسه با مهندسی ها نیست احتمالا شانس مهندسی ها تو گرفتن پذیرش تو رشته های مدیریت بیشتره تا من که زبان خوندم....ولی بازم مرسی بابت جواب کاملتون
سلام
خواهش. خب مدیریت مالی (فاینانس؟) پایه ریاضی خب می خواهد و من منظورم از ریاضی هم این قضیه و هم GMAT/GRE بود. چون برای دانشگاه های آمریکا و کاندا این یکی از ملاک های مهمه. البته ریاضی این امتحان ها در سطح ریاضی دبیرستنه ه و پیشرفته نیست. شانس مهندسی ها در بعضی گرایش ها بله بالاتره، و تا حدی هم بعضی دانشگاه های آمریکا به ترکیب مهندسی و مدیریت در سابقه تحصیلی افراد علاقه مند هستند. خب معلومه که شانستون صفر نیست به خصوص علاوه بر درس و GMAT/GRE و IELTS/TOEFL سعی کنید روبکرد پژوهشی داشته باشید تا بتونید مقاله در ژورنالی قبال قبول چاپ کنید.
موفق باشید

mehbang
October 31st, 2010, 02:02 AM
سلام

ليسانس مكانيك دارم.دوس دارم مستر astronomy يا astrophysics كلا رشته‌های مرتبط به نجوم)
بخوانم

بك گروند نسبتا خوبی در اين زمينه دارم

امكانش هست واسه مستر اپلای كنم يا باير روباره از ليسانس شروع كنم؟

مرسی

kamyar9696
October 31st, 2010, 07:38 PM
سلام
من لیسانس فیزیک حالت جامد خوندم،فوقم و مهندسی عمران،می خواستم ببینم میتونم برای phd تو رشته عمران اقدام کنم؟
و معدل لیسانسم که یه رشته دیگه بوده ، اهمییت داره؟آخه خیلی پایینه.
با تشکر.

Blue_Boy
February 1st, 2011, 08:45 AM
سلام دوستان

منم معدن خوندم ولي ميخوام از اول شروع به درس خوندن بكنم و ايندفعه رشته پزشكي تو ايتاليا

ميخواستم ببينم آيا نياز هست كه مدرك پيش دانشگاهي تجربي با معدل بالاتر بگيرم يا نه؟

naeemtop
February 1st, 2011, 10:50 AM
سلام

من لیسانسم مکانیک جامدات بوده تو ایران برای فوق یا دکترا دارم اکثر جاها سیالاتی اپلای میکنم. به نظرتون مشکلی نداره ؟ واسه آمریکا

Blue_Boy
February 2nd, 2011, 05:11 AM
والا دوست من تا جايي كه من اطلاع دارم آمريكايي ها در مورد اينكه همه چيز رو دقيقا همونطوري كه هست بايد بگي خيلي اهميت ميدن من فكر ميكنم بهتره كه اگه مدركت جامدات هست همون رو بگي

البته من تا امروز نه تو آمريكا بودم نه اطلاعات تكميلي دارم بازم دوستاني كه اونجا هستن و زندگي ميكنن بايد دقيق تر بدونن

من فقط چيزهايي كه از وكلاي ايميگريشن شنيدم بهت گفتم

mhoseink
March 28th, 2011, 11:13 AM
سلام
ليسانس مكانيك دارم.دوس دارم مستر astronomy يا astrophysics كلا رشته‌های مرتبط به نجوم)
بخوانم
بك گروند نسبتا خوبی در اين زمينه دارم
امكانش هست واسه مستر اپلای كنم يا باير روباره از ليسانس شروع كنم؟
مرسی
سلام
بله هست. شاید گذراندن چند درس به عنوان پیشنیاز برای شما از سوی دانشگاه مقصد الزامی شود. اما بهترین راه این است که سایت دانشگاهها را نگاه کنی و از بخش ادمیشن آنها سوال بپرسی

Armik
March 29th, 2011, 10:42 PM
سلام دوستان. من ترم آخر فوق صنایع هستم واسه دکترا هم یه استاد توی مالزی بهم اکی داده ولی حقیقتش دوست ندارم صنایع بخونم یعنی حقیقتش بدم میاد از صنایع. به نظرتون اگر واسه مستر روبوتیک یا آی تی اپلای بکنم پذیرش می گیرم؟!!

taafa
April 29th, 2011, 04:35 AM
سلام
من از یه دوستی(غیر موثق) شنیدم خود وزارت علوم در مورد تغییر رشته محدودیت هایی واسه تایید پذیرش در مقطع بعدی داره؟(یعنی باید مرتبط باشه تا تایید کنند) .آیا صحت داره؟

rezacomposite
April 30th, 2011, 08:28 PM
به طور کلی توی بحث تغییر رشته خیلی باید دقت کنید و بی گدار به اب نزنید. بعضا حتی توی خود ایران دیده میشه که اونایی که تغییر رشته میدن تو آینده با مشکل مواجه میشن. تو بعضی از سایت های دانشگاه های خارج هم بعضا توی مینیمم ریکوایرمنت هاشون مینویسن که تغییر رشته نباید داده باشید. من خودم شخصا فقط در مورد رشته مدیریت اجرایی دیدم که بچه های مهندسی واردش شدن و مشکلی نداشتن و برای دکترا هم ادامه دادن. اما رشته های دیگه قضیش فرق میکنه. به نظر من عاقلانه ترین کار اینه که بدونی چی میخوای بخونی و بری در این مورد تحقیق کنی.

parisa66
June 10th, 2011, 07:47 PM
سلام.يكي از دوستاي من از رشته برق ميخواد بره teaching بخونه.معدلش تو رشته ي خودش بالا نيست اما 2 سال سابقه تدريس زبان داره و نمره ielts هم بالاست. ضمنا آمريكا در اولويته براش..كجا رو پيشنهاد مي دين كه بتونه بورس هم بشه؟

ghlobe
June 24th, 2011, 08:40 PM
سلام.يكي از دوستاي من از رشته برق ميخواد بره teaching بخونه.معدلش تو رشته ي خودش بالا نيست اما 2 سال سابقه تدريس زبان داره و نمره ielts هم بالاست. ضمنا آمريكا در اولويته براش..كجا رو پيشنهاد مي دين كه بتونه بورس هم بشه؟
منظورتون از teaching چیه؟ یعنی میخواد معلم مدرسه بشه، یا منظورتون ESL و نظیر اینهاست؟

ali_1989
June 29th, 2011, 01:17 AM
سلام من دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف هستم که می خواهم برای اپلای تغییر رشته بدم به علوم کامپیوتر و تقریبا تمام دروس اساسی این رشته رو گذروندم ،میخواستم بدونم که آیا شانسی برای انجام این کار هست.معدلمم هم زیاد بالا نیست .

rezacomposite
June 29th, 2011, 01:43 AM
سلام من دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف هستم که می خواهم برای اپلای تغییر رشته بدم به علوم کامپیوتر و تقریبا تمام دروس اساسی این رشته رو گذروندم ،میخواستم بدونم که آیا شانسی برای انجام این کار هست.معدلمم هم زیاد بالا نیست .
بله شانس هست. موقعی تغییر رشته شانس پذیرش رو کم میکنه که شما دروس اصلی رو نگذرونده باشی...اما وقتی تو ریز نمراتت ببینن که دروس لازم رو گذروندی مشکل برطرف میشه...اینکه معدلت بالا نیست دیگه یه بحث دیگه هست...

yasaman.m
July 8th, 2011, 04:01 PM
سلام.من رشتم مهندسی الکترونیک ودوستم مهندسی پلیمر هستش...از دانشگاه ازاد...می خوایم به مهندسی صنایع تغییر رشته بدیم..ایا امکانش هست؟و کدوم کشور معتبر تره که هزینشم پایین باشه؟
ممنون

a2011
July 8th, 2011, 04:23 PM

من آلمان رو پیشنهاد می کنم ! به دلایل زیر :

1- هزینه تحصیل در آلمان به مراتب از کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی مالزی و اغلب کشورهای اروپایی بسیار کمتر می باشد. بطوری که در اکثر دانشگاه های آلمان هزینه ای برای تحصیل گرفته نمی شود و تنها هزینه ی ناچیزی بابت ثبت نام و خدمات دانشجویی (مانند کارت دانشجویی و کارت حمل نقل شهری که دارنده این کارت ها از تخفیفات برای خرید برخی کالاها و دیگر خدمات برخوردار می شود) از دانشجو دریافت می شود. پس دیگه احتیاج چندانی به فاند نسیت !

3- از دیگر مزایای تحصیل در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان برای برخی رشته ها است. البته این امکان فقط در بعضی دانشگاه های آلمان موجود است و در اغلب دانشگاه ها برای اکثر رشته ها ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی است.

2- مزیت دیگر تحصیل در آلمان این است که دانشجو بعد از یک سال می تواند رشته تحصیلی خود را عوض کند و حتی تعداد دفعات عوض کردن رشته تحصیلی هیچ محدودیتی ندارد. این امکان آزادی بیشتری برای پیدا کردن رشته مورد علاقه به دانشجو می دهد.

3- و اینکه هزينه زندگی در آلمان بسیار پایین تر از اغلب کشورهای پیشرفته اروپایی از جمله فرانسه. انگلیس. هلند و... است !

اگه سوالی داشتین بپرسید !

a2011
July 8th, 2011, 04:24 PM
سلام.من رشتم مهندسی الکترونیک ودوستم مهندسی پلیمر هستش...از دانشگاه ازاد...می خوایم به مهندسی صنایع تغییر رشته بدیم..ایا امکانش هست؟و کدوم کشور معتبر تره که هزینشم پایین باشه؟
ممنون

همون طور که در پست بالا گفتم من به شما هم آلمان رو پیشنهاد می کنم !

دلایلش رو در پست قبل بخونید و اگه سوالی داشتین بپرسید !

sahand_a
July 8th, 2011, 05:03 PM
ممنون

البته اینطور که دوستمون گفتن آلمان یه سری مزایا داره. اما باید نگاه کنید که آیا برای رشتهٔ مورد نظرتون یعنی‌ صنایع، مهندسی‌‌هایی‌ که شما دارید رو به عنوان requirement قبول میکنند.

a2011
July 8th, 2011, 08:56 PM
البته اینطور که دوستمون گفتن آلمان یه سری مزایا داره. اما باید نگاه کنید که آیا برای رشتهٔ مورد نظرتون یعنی‌ صنایع، مهندسی‌‌هایی‌ که شما دارید رو به عنوان requirement قبول میکنند.

هیچ احتیاجی به این نیست که رشته ایشان را به عنوان requirement قبول کنند ! چون ایشان می توانند در بدترین حالت فقط با داشتن مدرک مجاز شدن در کنکور سراسری از ابتدا شروع به تحصیل در رشته مورد علاقه خودشون رو بکنند !

هر چیزی یه راهی داره !

ghaz
July 9th, 2011, 11:26 AM
سلام. من فوق ليسانس حسابداري با معدل 18.5 دارم ولي علاقمند به تحصيل در رشته معماري يا فشن هستم. آيا امکان تحصيل در اين رشته ها در مقاطع ارشد يا دکتري وجود داره؟ کدوم کشور را پيشنهاد ميکنيد؟ ترجيحاً با حداقل هزينه ها. در ضمن من هنوز مدرک زبان ندارم.

a2011
July 10th, 2011, 10:09 PM
سلام. من فوق ليسانس حسابداري با معدل 18.5 دارم ولي علاقمند به تحصيل در رشته معماري يا فشن هستم. آيا امکان تحصيل در اين رشته ها در مقاطع ارشد يا دکتري وجود داره؟ کدوم کشور را پيشنهاد ميکنيد؟ ترجيحاً با حداقل هزينه ها. در ضمن من هنوز مدرک زبان ندارم.

بله امکانش هست. شما می توانید در دانشگاه های آلمان در رشته معماري يا فشن تحصیل کنید به شرط داشتن مدرک قبولی کنکور سراسری.

اگه باز سوالی داشتید بپرسید.

ajj
August 2nd, 2011, 10:52 AM
با سلام
دوستان من چند سوال در مورد تغییر رشته ازفیزیک به عمران دارم.
من فوق فیزیک دارم ولی به خاطردلایل مختلف برای دکترا نمیخوام ادامه بدم. به طور خلاصه آیا امکان این رو دارم که فوق عمران جایی ادمیشن بگیرم؟
آیا تغییر رشته امری عادی هست یا اصلا بعید به نظر می رسه؟ (ازفیزیک به عمران) اگر شدنی هست چه مستلزم انجام چه کارهایی هست؟
به نظر شما کجا بهتر میتونم این کار رو بکنم؟ آمریکا یا اروپا؟
باسپاس فراوان

a2011
August 2nd, 2011, 07:25 PM

شانست که خیلی خوبه از نظر مربوط بودن رشتت به علوم کامپیوتر ! ولی از نظر معدل نمی دونم (بستگی به دانشگاه داره) !

Dan
August 14th, 2011, 08:42 PM
سلام . کسی در مورد رشته های ارتباطات و رسانه در کانادا اطلاع داره برای مقطع ارشد . من البته کارشناسی ارشد دارم اما در رشته هنر اما ترجیح می دهم برای communication & Media پذیرش بگیرم(البته دوباره فوق) فکر می
کنید چقدر شانس پذیرش گرفتن دارم؟ ویه سوال دیگه من معدل کارشناسیم 14.60 و معدل ارشدم 16.10 هستش . کدام را ملاک قرار می دهند چون مینیمم دانشگاههای کانادا معمولا B است. مرسی

behrooz 1
August 14th, 2011, 09:13 PM
سلام
آیا با لیسانس مهندسی معدن میشه برای ارشد در رشته نفت پذیرش گرفت؟
سپاسگزار

a2011
August 15th, 2011, 04:35 PM
با سلام
دوستان من چند سوال در مورد تغییر رشته ازفیزیک به عمران دارم.
من فوق فیزیک دارم ولی به خاطردلایل مختلف برای دکترا نمیخوام ادامه بدم. به طور خلاصه آیا امکان این رو دارم که فوق عمران جایی ادمیشن بگیرم؟
آیا تغییر رشته امری عادی هست یا اصلا بعید به نظر می رسه؟ (ازفیزیک به عمران) اگر شدنی هست چه مستلزم انجام چه کارهایی هست؟
به نظر شما کجا بهتر میتونم این کار رو بکنم؟ آمریکا یا اروپا؟
باسپاس فراوان

والا تقریبا بعید است... حداقل من برای اروپا می دونم که نمی شه ! ولی می تونی مکانیک یا حتی MBA بخونی !

a2011
August 15th, 2011, 04:49 PM
سلام
آیا با لیسانس مهندسی معدن میشه برای ارشد در رشته نفت پذیرش گرفت؟
سپاسگزار

فکر می کنم بشه.... بعضی از دانشگاهها مدارک رشته های نزدیک به نفت رو اول بررسی می کنن تا ببینن چقدر درس مشترک خوندی و اگه OK باشه پذیرش می دن.... در آلمان که نفت جزو زیر شاخه های معدن حساب می شه پس مشکلی نداره

cyrus25
August 23rd, 2011, 02:31 AM
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم.
میخوام برای اشد هم تو ایران بخونم. ولی ایا اصلا فارق التحصیلان زبان انگلیسی میتونم در کشور هایی مثل کانادا و استرالیا که انگلیسی زبان هستند یا حتی اروپا کاری مرتبط با رشته خودشون پیدا کنند؟؟؟!!
ایا اگه برای ارشد تغییر رشته بدم و مثلا مدریت جهانگردی بخونم میتونم برای دکترا از دانشگاه های اروپا یا کانادا یا امریکا فاند و پذیرش بگیرم؟؟؟

dsp
August 29th, 2011, 01:14 AM
سلام
من لیسانس برق - مخابرات دارم ولی سابقه کاری ام در زمینه نفت و حفاری است مطالعات خودم هم در زمینه نفت زیاده ، می خواستم ببینم میشه برای فوق برم در رشته های نفت یا نه

a2011
August 29th, 2011, 06:09 PM
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم.
میخوام برای اشد هم تو ایران بخونم. ولی ایا اصلا فارق التحصیلان زبان انگلیسی میتونم در کشور هایی مثل کانادا و استرالیا که انگلیسی زبان هستند یا حتی اروپا کاری مرتبط با رشته خودشون پیدا کنند؟؟؟!!
ایا اگه برای ارشد تغییر رشته بدم و مثلا مدریت جهانگردی بخونم میتونم برای دکترا از دانشگاه های اروپا یا کانادا یا امریکا فاند و پذیرش بگیرم؟؟؟

طبعا اگه سمت مدریت جهانگردی یا بین الملل بری بازار کار خیلی بهتر خواهد بود !

soheil-vb6
September 21st, 2011, 12:45 AM
سلام . من رشته مهندسی نفت دانشگاه ازاد با معدل 16.5 در حال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی هستم . چقدر امکان داره که از رشته مکانیک یا شیمی پا پلیمر از دانشگاه های نروژ و سوئد پذیرش بگیرم ؟

a2011
September 21st, 2011, 12:25 PM
سلام . من رشته مهندسی نفت دانشگاه ازاد با معدل 16.5 در حال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی هستم . چقدر امکان داره که از رشته مکانیک یا شیمی پا پلیمر از دانشگاه های نروژ و سوئد پذیرش بگیرم ؟

برای چه مقطعی می خوای ؟ اگه برای ارشد می خوای که باید بگم شانست برای مکانیک خیلی کمه چون رشته لیسانست مربوط نیست. برای دو رشته دیگه باز شاید دانشگاهها واحدهات رو قبول کنند. برای معدن از همه راحت تر می شه اقدام کنی

flashmed
October 5th, 2011, 12:17 AM
سلاممن ليسانس پتروشيمى دارم، اما از زمانى كه يادم مياد به كامپيوتر علاقه داشتم، در حال حاضر هم در ايران در زمينه نرم افزار فعاليت مى كنم. اما براى ادامه تحصيل ميخواستم كه از پتروشيمى به ارشد علوم كامپيوتر تغيير رشته بدم، با معدل ١٥ آزاد اراك.شما كدوم كشور را پيشنهاد مى كنيد و چرا؟ آىا ميتوانم به پذيرش آمريكا هم فكر كنم؟از لحاظ هزينه تحصيل مشكل زيادى ندارم و سربازى هم رفتم.اگر نتوانم اين كار را انجام بدهم فكر ميكنم ازاول يعنى كارشناسى دوباره شروع كنم. 

milad8x
October 10th, 2011, 01:16 AM
سلام
دوستان من میخوام از لیسانس الکترونیک مستر computer software یا computer science تو فنلاند یا نروژ بخونم. ایمیل زدم به دانشگاه تا بپرسم میتونم تغییر رشته بدم یا نه؟ گفتن باید حداقل 50 ECTS (واحد) دروس مربوط به کامپیوتر پاس کرده باشم . فکر کردم اگه برم یکی از این موسسات آموزش عالی آزاد که مورد تایید وزارت علوم هست چند واحدی که کم دارم رو کلاس بردارم تا جبران کنم.

1- به نظرتون این راه جواب میده؟ چون تو دانشگاه های ایران که نمیشه مثل اروپا بری دو تا کورس کامپیوتر برداری
2- از دانشگاه دوباره سوال کردم نه گفته آره نه گفته نه! شما ازین جواب چی می فهمید؟

Dear program coordinator,
I realized that I have not passed enough ECTS of computer science
courses to enroll for the program.
I want to ask what if I take some courses of computer in another
university? Then, do I meet your requirements to apply?
I think I have to mention that these courses cannot be included in my
current bachelor degree.

I look forward to hearing from you

جواب:

Dear prospective applicant,

You will have to meet the required amount of ECTS in computer science by the application deadline (Nov. 30th 2011).

دوستانی که اسکاندیناوی هستن کمک بیشتری میتونن بکنن

nargessh
October 31st, 2011, 12:07 PM
سلام خواهش میکنم جواب بدید
من کاردانی حسابداری دارم و میخوام برای کارشناسی حقوق امتحان بدم آیا این شدنی؟؟؟ چه جوری کاردانی به کارشناسی رو حقوق بخونم یا باید از اول کارشناسی امتحان بدم؟بعد اگه فرضا هم بشه میتونم تو آزمون وکالت شرکت کنم؟؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

am2000
December 2nd, 2011, 10:36 PM
سلام.من هم بدجوری رو این مسئله تغییر رشته دغدغه دارم.من لیسانس ادبیات هستم ولی عاشق طراحی داخلی(Interior design)هستم.با یکی دوتا دانشگاه صحبت کردم.اونا هم گفتن ما یه دوره مستر +3(ینی از 3سال یه خورده بیشتر)داریم.مخصوص دانشجوهایی مثل شما که میخوان از یه رشته ی دیگه بیان این رشته.ینی پیش نیازها رو هم میگذرونن.حالا من سوالم اینه که اگر اقدام کنیم بعد فارغ التحصیلی برگردیم ایران مدرکشو قبول میکنن یا مثلا میشه باهاش تدریس کرد؟
لطفا هر کسی میدونه جوابمو بده.خیلی برام حیاتیه

hercool2010
December 5th, 2011, 06:49 PM
سلام
من ایلتس 6 دارم (6و6و6و6.5)..رشته لیسانسم مترجمی زبان بوده و می خواستم از یک کالج طب سوزنی در هیوستون پذیرش بگیرم چون هم به این رشته علاقه دارم و هم اینکه ایلتس من رو قبول دارن..ولی الان که مدارکم رو برای ارسال آماده کردم دو تا مشاوره مهاجرت بمن گفتن اینکارو نکن که سفارت اصلا قبول نمیکنه چون با رشته لیسانست مرتبط نیست و کالجه در صورتی که این رشته مستر به حساب میاد و برای پذیرش حتما به یک لیسانس نیاز هست..
الانم هم اگه بخوام برای رشته خودم اقدام کنم باید تافل و جی ار ای بدم و دوباره توصیه نامه بگیرم و همینطور گواهی بانکی چون تاریخش میگذره...

با این وضعیت لطفا راهنماییم کنید آیا به نظرتون مدارک رو بفرستم برای دانشگاه و شانسم را امتحان کنم یا اینکه تمام مراحل رو از اول برای رشته خودم شروع کنم؟؟؟

saroazadi
December 12th, 2011, 01:15 AM
با سلام
من فوق لیسانس مدیریت هستم. با توجه به اینکه سابقه کار روزنامه نگاری و کار سیاسی دارم مخوام در اسپانیا علوم سیاسی بخونم. آیا امکانش هست؟ برای چه مقطعی میتونم اقدام کنم؟ از چه دانشگاهی ؟
با تشکر بسیار

colonel_hamed
April 4th, 2012, 05:03 PM
سلام
از رشته مهندسی صنایع می تونم برای مستر به رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی تغییر رشته بدم ؟

amir1365
May 10th, 2012, 11:27 PM
سلام
یه سوال دارم من میتونم از کارشناسی حسابداری به فوق رشته های مهندسی (مثل it) یا رشته های هنری مثل معماری یا طراحی با کامپیوتر تغییر رشته بدم واسه دانشگاه های کانادا یا استرالیا یا نیوزلند؟
ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم

Sunshiine
May 10th, 2012, 11:53 PM
با سلام
یک سوال رشته حسابداری که هیچ ربطی به معماری ندارد مشکلی برای گرفتن پذیرش برای من ایجاد نمی کند؟ممن
ون میشم جواب بدید عجله دارم

سلام-یعنی از لیسانس حسابداری به مستر معماری؟؟؟؟؟؟؟
100% ریجکت میشین( نظر و تجربه من البته)
گرچه به اون دانشگاه که اپلای میکنین هم شاید بستگی داشته باشه....

amir1365
May 11th, 2012, 12:01 AM
یعنی هیچ راهی ندارم؟ لطف میکنید دلایل ریجکت رو برام بگید؟ف
فقط میشه سریع بهم بگید خیلی ذهنمو درگیر کرده؟

a2011
May 11th, 2012, 12:32 PM
یعنی هیچ راهی ندارم؟ لطف میکنید دلایل ریجکت رو برام بگید؟ف
فقط میشه سریع بهم بگید خیلی ذهنمو درگیر کرده؟

ببینید این رشته هایی که شما می خواید مستر بخونید تخصصی هستند و با لیسانس غیر مربوط نمیشه برید بخونید (حتی اگه 1% پذیرش هم بگرید کلی مشکل خواهید داشت برای چرا که هیچ کدام از درسهای پایه رو نخوندید. بچه هایی که با لیسانس مربوط میان هم براشون آسون نیست چه برسه به این تغییر رشته) به نظر من بهتره از لیسانس شروع کنید چون لیسانس آلمان 3 ساله هست و خیلی عقب نمیافتید.

amir1365
May 11th, 2012, 04:39 PM
ببینید این رشته هایی که شما می خواید مستر بخونید تخصصی هستند و با لیسانس غیر مربوط نمیشه برید بخونید (حتی اگه 1% پذیرش هم بگرید کلی مشکل خواهید داشت برای چرا که هیچ کدام از درسهای پایه رو نخوندید. بچه هایی که با لیسانس مربوط میان هم براشون آسون نیست چه برسه به این تغییر رشته) به نظر من بهتره از لیسانس شروع کنید چون لیسانس آلمان 3 ساله هست و خیلی عقب نمیافتید.
فقط آلمان لیسانسش 3 ساله؟ کانادا یا استرالیا یا نیوزلند چند ساله؟
یعنی تنها راهم خوندن از اول هست؟ راه دیگه ای نیست؟

amir1365
May 11th, 2012, 04:42 PM

fffaezeee
May 13th, 2012, 10:51 PM
سلام
یه سوال دارم من میتونم از کارشناسی حسابداری به فوق رشته های مهندسی (مثل it) یا رشته های هنری مثل معماری یا طراحی با کامپیوتر تغییر رشته بدم واسه دانشگاه های کانادا یا استرالیا یا نیوزلند؟
ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم

برای پذیرش گرفتن در رشته معماری نیاز به پرتفولیو هست حتی اگه رشته غیر مرتبط داشته باشین، جمع کردن پرتفولیو برا خود بچه های معماری با گذروندن چهار سال هم کار ساده یی نیس چه برسه به سایر رشته ها

amir1365
May 14th, 2012, 10:18 PM
برای پذیرش گرفتن در رشته معماری نیاز به پرتفولیو هست حتی اگه رشته غیر مرتبط داشته باشین، جمع کردن پرتفولیو برا خود بچه های معماری با گذروندن چهار سال هم کار ساده یی نیس چه برسه به سایر رشته ها
با سلام وتشکر
راجب بقیه رشته ها مثل it ،تبلیغات، mba ، طراحی با کامپیوتر چطور؟ میتونم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل بدم؟

a2011
May 15th, 2012, 12:44 PM

بله باید از ابتدا شروع کنید ! شاید در کشورهای دیگه راهی باشه ولی برای آلمان نه

a2011
May 15th, 2012, 12:46 PM
با سلام وتشکر
راجب بقیه رشته ها مثل it ،تبلیغات، mba ، طراحی با کامپیوتر چطور؟ میتونم در مقطع فوق لیسانس ادامه تحصیل بدم؟

برای MBA رو می دونم که میشه ولی به IT و طراحی کامپیوتر هم همون داستان معماری هست.

amir1365
May 15th, 2012, 07:33 PM
برای MBA رو می دونم که میشه ولی به IT و طراحی کامپیوتر هم همون داستان معماری هست.

با تشکر از توجه و جوابتون - من لیسانس حسابداری میتونم فوق چه رشته هایی رو بخونم؟
میشه لطف کنید و با ذکر منبع بفرمائید.

a2011
May 16th, 2012, 01:15 PM
با تشکر از توجه و جوابتون - من لیسانس حسابداری میتونم فوق چه رشته هایی رو بخونم؟
میشه لطف کنید و با ذکر منبع بفرمائید.

شما می تونید MBA، Accounting ،International Business، Finance و Economics بخونید

mahmoudb
May 16th, 2012, 01:43 PM
فقط آلمان لیسانسش 3 ساله؟
انگلیس هم لیسانسش 3 ساله هست. کشورهای دیگه که سیستم انگلیسی دارن مثل هند هم احتمالا لیسانس 3 ساله داشته باشن.

amir1365
May 20th, 2012, 07:32 PM
شما می تونید MBA، Accounting ،International Business، Finance و Economics بخونید
بازم با تشکر از جوابتون -من تو این فروم شنیدم که بعضی از بچه ها میگن که با تغییر رشته امکان گرفتن پذیرش و فاند خیلی پائین میاد - در مورد رشته هایی که به من گفتید چطور؟

a2011
May 21st, 2012, 02:25 PM
بازم با تشکر از جوابتون -من تو این فروم شنیدم که بعضی از بچه ها میگن که با تغییر رشته امکان گرفتن پذیرش و فاند خیلی پائین میاد - در مورد رشته هایی که به من گفتید چطور؟

شما رشته ای که خوندید در فیلد Business و Economics قرار میگره و تغییر رشته حساب نمیشه ! در ضمن من با لیسانس مهندسی و حقوق هم دیدم برای این رشته ها فاند گرفتند. دیگه شما که رشته تون خیلی نزدیک تره ! ولی این رو بدونید که کلا فاند گرفتن در آلمان کار سختیه مخصوصا برای ارشد.

amir1365
May 21st, 2012, 10:13 PM
شما رشته ای که خوندید در فیلد Business و Economics قرار میگره و تغییر رشته حساب نمیشه ! در ضمن من با لیسانس مهندسی و حقوق هم دیدم برای این رشته ها فاند گرفتند. دیگه شما که رشته تون خیلی نزدیک تره ! ولی این رو بدونید که کلا فاند گرفتن در آلمان کار سختیه مخصوصا برای ارشد.
بازم تشکر ببخشید زیاد سوال پرسیدم...... برای BUSINESS یا ECONOMICS کجا بهتر میتونم فاند بگیرم؟

a2011
May 22nd, 2012, 12:53 PM
بازم تشکر ببخشید زیاد سوال پرسیدم...... برای BUSINESS یا ECONOMICS کجا بهتر میتونم فاند بگیرم؟

خواهش می کنم. بستگی به رزومه شما و مخصوصا نمره GRE (برای Econimics) و GMAT برای MBA یا International Business ) داره. البته اگه نتونید Fund بگیرید می تونید برای آلمان هم اپلای کنید به انگلیسی این رشته ها رو ارائه می ده و هزینه تحصیل در این رشته ها هم در بعضی دانشگاهها هزینه خیلی پایین هست.

amir1365
May 22nd, 2012, 07:20 PM
خواهش می کنم. بستگی به رزومه شما و مخصوصا نمره GRE (برای Econimics) و GMAT برای MBA یا International Business ) داره. البته اگه نتونید Fund بگیرید می تونید برای آلمان هم اپلای کنید به انگلیسی این رشته ها رو ارائه می ده و هزینه تحصیل در این رشته ها هم در بعضی دانشگاهها هزینه خیلی پایین هست.
مجدد تشکر میکنم خیلی کمک کردید...... این قسمتی از رزومه من است
1- معدل لیسانس 15/87 - دانشگاه آزاد - زبان خوب - امتحان ایلتس یا GRE یا GMAT ندادم - دوسال سابقه کار مرتبط با حسابداری ----- امکان گرفتن فاند برای BUSINESS یا ECONOMICS رو دارم؟

a2011
May 23rd, 2012, 02:04 AM
مجدد تشکر میکنم خیلی کمک کردید...... این قسمتی از رزومه من است
1- معدل لیسانس 15/87 - دانشگاه آزاد - زبان خوب - امتحان ایلتس یا GRE یا GMAT ندادم - دوسال سابقه کار مرتبط با حسابداری ----- امکان گرفتن فاند برای BUSINESS یا ECONOMICS رو دارم؟

والا برای فاند نمیشه اینطوری نظر داد ! من دوستام که از شریف اپلای کردن 10 تا اپلای کردن تا 2 تا فاند گرفتن ! در کل برای فاند سخته و نمره GRE یا GMAT و رزومه خیلی مهم هستن. ولی امتحان کنید بد نیست !

amir1365
May 23rd, 2012, 10:32 PM
والا برای فاند نمیشه اینطوری نظر داد ! من دوستام که از شریف اپلای کردن 10 تا اپلای کردن تا 2 تا فاند گرفتن ! در کل برای فاند سخته و نمره GRE یا GMAT و رزومه خیلی مهم هستن. ولی امتحان کنید بد نیست !
بازم تشکر
من تازه عضو این سایت شدم و چیزی زیادی راجب فاند نمی دونم میشه راهنماییم کنید چطوری می تونم واسه فاند اقدام کنم؟

a2011
May 25th, 2012, 02:04 PM
بازم تشکر
من تازه عضو این سایت شدم و چیزی زیادی راجب فاند نمی دونم میشه راهنماییم کنید چطوری می تونم واسه فاند اقدام کنم؟

هر دانشگاه شرایط خودش رو داره. از سایت دانشگاه می تونید بخونید ببینید چطوری و از چه موسسه ای برای فاند باید اقدام کنید.

Somi1986
May 31st, 2012, 05:05 PM
سلام ذوستان

من لیسانس ادبیات فرانسه دارم و معدلم 16 شده ، IELTS 6 هم دارم. می خواستم بدونم میشه برای فوق از فنلاند یا نروژ برای interior design پذیرش بگیرم؟ ممنون

sara70
May 31st, 2012, 07:57 PM
بخشید من یه سوال داشتم..من رشتم بیوتکنولوژی هست میخوام تغییر رشته و برم دندون پزشکی تو یکی از کشورا....هم هزینش برام مهمه هم اپلای گرفتنش ...چه کشوری و چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

a2011
May 31st, 2012, 11:31 PM
بخشید من یه سوال داشتم..من رشتم بیوتکنولوژی هست میخوام تغییر رشته و برم دندون پزشکی تو یکی از کشورا....هم هزینش برام مهمه هم اپلای گرفتنش ...چه کشوری و چه دانشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

آلمان هزینه خیلی مناسب هست و خوب سطح دانشگاههای پزشکی هم بالاست ولی حتما باید زبان آلمانی رو خوب بلد باشید !

a2011
May 31st, 2012, 11:33 PM
سلام ذوستان

من لیسانس ادبیات فرانسه دارم و معدلم 16 شده ، IELTS 6 هم دارم. می خواستم بدونم میشه برای فوق از فنلاند یا نروژ برای interior design پذیرش بگیرم؟ ممنون

متاسفانه من تا بحال ندیدم که بشه همچین تغییر رشته ای در اروپا داد ! اگه بخواید طراحی داخلی بخونید باید از لیسانس شروع کنید.

Somi1986
June 2nd, 2012, 04:18 PM
خیلی ممنمون از جوابتون... من دیگه نمی خوام برای فوق دوباره زبان بخونم، هم ریاضیم خوبه هم نقاش حرفه ای هستم ، کلاً کارهای هنریم خوبه ، دوست دارم معماری یا دیزاین بخونم ، پس یعنی باید از اول شروع کنم؟ به نظر شما کدوم دانشگاههای سوئد یا فنلاند یا نروژ برای معماری یا دیزاین خوبن؟ نمره زبان چند باید باشه برای این رشته ها؟ یک دنیا ممنون از راهنماییهاتون دوستان. همگی موفق باشید.

a2011
June 2nd, 2012, 06:06 PM
خیلی ممنمون از جوابتون... من دیگه نمی خوام برای فوق دوباره زبان بخونم، هم ریاضیم خوبه هم نقاش حرفه ای هستم ، کلاً کارهای هنریم خوبه ، دوست دارم معماری یا دیزاین بخونم ، پس یعنی باید از اول شروع کنم؟ به نظر شما کدوم دانشگاههای سوئد یا فنلاند یا نروژ برای معماری یا دیزاین خوبن؟ نمره زبان چند باید باشه برای این رشته ها؟ یک دنیا ممنون از راهنماییهاتون دوستان. همگی موفق باشید.

بله باید از ابتدا شروع کنید. بنده در مورد اینکه در ضمینه معماری یا طراحی کدام دانشگاهها در کشورهایی که گفتید مناسبند اطلاع ندارم ولی در آلمان و اتریش رو کم و بیش اطلاع دارم.

imanegr
June 6th, 2012, 05:26 PM
سلام
من لیسانس برق خوندم ولی کارم در زمینه ی برنامه نویسی هست و به کامپیوتر خیلی علاقه دارم.همچنین رزومه و معدلم در زمینه ی رشته خودم ضعیف هست . به این فکر هستم که کارشناسی رو در رشته کامپیوتر از اول در آلمان بخونم. به نظرتون این تصمیم عاقلانه هست یا اینکه بهتره برای فوق اپلای کنم و تغییر رشته بدم؟
لطفا راهنماییم کنید چون واقعا مردد هستم.
ممنون.

S03
June 6th, 2012, 05:31 PM
سلام
من لیسانس برق خوندم ولی کارم در زمینه ی برنامه نویسی هست و به کامپیوتر خیلی علاقه دارم.همچنین رزومه و معدلم در زمینه ی رشته خودم ضعیف هست . به این فکر هستم که کارشناسی رو در رشته کامپیوتر از اول در آلمان بخونم. به نظرتون این تصمیم عاقلانه هست یا اینکه بهتره برای فوق اپلای کنم و تغییر رشته بدم؟
ممنون.

توصیه نمیشه.. دوره های Conversion زیادی به کامیپوتر برای افرادی که کامپیوتر نخوندن وجود داره که یک ساله بهتون همه مطالب مهم اون سه/چهار سال لیسانس رو بطور فشرده یاد می دن و در نهایت مدرکشون هم MSc خواهد بود.. این دوره ها در اکثر کشورهای اروپایی هست.

zahraaa
June 6th, 2012, 06:04 PM
سلام
ممنون.

Do not waste your time, there are better options for getting a master in computer science or engineering. If you want to be accpeted in top universities it is better to first get a master from lower one and then reapply if you could not find a job

foodexpert
June 28th, 2012, 09:32 PM
سلام من درباره تغيير رشته از صنايع غذايي به تغذيه سوال دارم دانشگاههاي اروپا و آمريكا اين موضوعو مي پذيرن؟

sadeghus
June 29th, 2012, 11:49 PM
سلام
یه سوال دارم هر جا پرسدم جوابی نگرفتم لطفاً راهنماییم کنید که خیلی برام مهم هست
من رشتم مهندسی مکانیک هست دارم کارشناسی میخونم و دو سال دیگه درسم تموم میشه میتونم در رشته فلسفه از دانشگاه کلمبیا(آمریکا) یا دانشگاه های دیگه آمریکا پذیرش بگیرم؟
لازم به ذکره که من به فلسفه علاقه زیادی دارم و ذهن مناسبی تو تحلیل مفاهیم فلسفی انتزاعی و انضمامی دارم و سعی میکنم از اساتید فلسفی توصیه نامه بگیرم
اما قبلش باید مطمئن شم که امکان پذیرش فلسفه به عنوان یک دانشجوی مهندسی برای دانشگاه های آمریکا برام وجود داره

zahraaa
June 30th, 2012, 12:21 AM
سلام
یه سوال دارم هر جا پرسدم جوابی نگرفتم لطفاً راهنماییم کنید که خیلی برام مهم هست
من رشتم مهندسی مکانیک هست دارم کارشناسی میخونم و دو سال دیگه درسم تموم میشه میتونم در رشته فلسفه از دانشگاه کلمبیا(آمریکا) یا دانشگاه های دیگه آمریکا پذیرش بگیرم؟
لازم به ذکره که من به فلسفه علاقه زیادی دارم و ذهن مناسبی تو تحلیل مفاهیم فلسفی انتزاعی و انضمامی دارم و سعی میکنم از اساتید فلسفی توصیه نامه بگیرم
اما قبلش باید مطمئن شم که امکان پذیرش فلسفه به عنوان یک دانشجوی مهندسی برای دانشگاه های آمریکا برام وجود داره

من یکبار همچین چیزی رو دیدم ولی الان مدتی ازش گذشته و یادم نیست کجاپذیرش گرفت ولی برق یا کامپیوتر شریف خونده بود

sadeghus
June 30th, 2012, 12:37 AM
من یکبار همچین چیزی رو دیدم ولی الان مدتی ازش گذشته و یادم نیست کجاپذیرش گرفت ولی برق یا کامپیوتر شریف خونده بود
خیلی امیدواری داد بهم! ممنون
لازم به ذکر هست که من دانشگاه صنعتی بابل مهندسی میخونم و آیا نوع دانشگاهی که مدرک مهندسی از اونجا گرفته میشه و مقدار معدلش برای پذیرش رشته فلسفه مهم هست یا نه؟
یعنی منکه میخوام مستر فلسفه اپلای کنم معدلم در اولویت هست یا استعداد فلسفی که دارم؟

S03
June 30th, 2012, 01:00 AM
خیلی امیدواری داد بهم! ممنون
لازم به ذکر هست که من دانشگاه صنعتی بابل مهندسی میخونم و آیا نوع دانشگاهی که مدرک مهندسی از اونجا گرفته میشه و مقدار معدلش برای پذیرش رشته فلسفه مهم هست یا نه؟
یعنی منکه میخوام مستر فلسفه اپلای کنم معدلم در اولویت هست یا استعداد فلسفی که دارم؟

شما فاند لازم دارید یا نه؟

شما این استعداد رو چطوری می خواید نشون بدید بهشون؟ Writing Sample خیلی قوی فلسفی دارید؟ اون هم دانشگاهی مثل کلمبیا که یکی از سه دانشگاه اول دنیاست در این زمینه ها. اونهایی که از دانشگاه های خیلی بهتر دنیا مدرک همون فلسفه رو هم گرفتن نمی تونن بگن می تونن برای مستر برن جایی مثل کلمبیا. بیخود به خودتون امید ندید، شاید بتونید دانشگاه های پایین تر پذیرش بگیرید ولی روی جایی در سطح کلمبیا حساب باز نکنید. نمیشه از یه رشته غیر مرتبط در دانشگاه غیر مطرح رفت به بهترین دانشگاه دنیا در یه رشته دیگه.

sadeghus
June 30th, 2012, 02:16 PM
شما فاند لازم دارید یا نه؟

شما این استعداد رو چطوری می خواید نشون بدید بهشون؟ Writing Sample خیلی قوی فلسفی دارید؟ اون هم دانشگاهی مثل کلمبیا که یکی از سه دانشگاه اول دنیاست در این زمینه ها. اونهایی که از دانشگاه های خیلی بهتر دنیا مدرک همون فلسفه رو هم گرفتن نمی تونن بگن می تونن برای مستر برن جایی مثل کلمبیا. بیخود به خودتون امید ندید، شاید بتونید دانشگاه های پایین تر پذیرش بگیرید ولی روی جایی در سطح کلمبیا حساب باز نکنید. نمیشه از یه رشته غیر مرتبط در دانشگاه غیر مطرح رفت به بهترین دانشگاه دنیا در یه رشته دیگه.

اتفاقاً فاند نیاز دارم
از طرفی در مورد writing sample و sop کسایی که تو بخش فلسفه این سایت پذیرش گرفتن همه عنوان کردن که اگر این دو مورد و توصیه نامه رو داشته باشی میتونی برای اپلای دانشگاههای آمریکا یا کانادا اقدام کنی و خودشون هم اکثراً وضعیت منو داشتن و تغییر رشته دادن و فلسفه از آمریکا اپلای کردن...همچنین تو این زمینه میتونم با راهنمایی اساتید مجرب دستنوشته های پر محتوا و قوی آماده کنم همانطور که گفتم دو سال مونده تا مدرک کارشناسی بگیرم و تو این دو سال تمام تلاشم رو میکنم
البته حالا کلمبیا من باب مثال بود در مورد دانشگاههای معتبر مثلاً طی تحقیقات خودم هر دانشگاهی در یک زمینه از فلسفه در رنکنیک بالایی قرار داره مثلاً ممکنه تو فلسفه علم یا MATHEMATICS کلمبیا از بعضی دانشگاههای دیگه آمریکا در سطح پایینتری باشه یا در زمینه فلسفه زبان یا ذهن بالاتر باشه...این بستگی به علاقه مندی داره که بخوام تو چه زمینه ای اپلای کنم که شانسم زیادتر باشه و همچنین وسعم برسه که فاند بگیرم و با اساتید چجوری ارتباط برقرار کنم
هر چند تا جایی که تحقیق کردم فاند گرفتن تو فلسفه خیلی مشکل هست
بازم اگر تحقیقاتم ناقص بود راهنمایی کنید

S03
June 30th, 2012, 02:21 PM
اتفاقاً فاند نیاز دارم
از طرفی در مورد writing sample و sop کسایی که تو بخش فلسفه این سایت پذیرش گرفتن همه عنوان کردن که اگر این دو مورد و توصیه نامه رو داشته باشی میتونی برای اپلای دانشگاههای آمریکا یا کانادا اقدام کنی و خودشون هم اکثراً وضعیت منو داشتن و تغییر رشته دادن و فلسفه از آمریکا اپلای کردن...همچنین تو این زمینه میتونم با راهنمایی اساتید مجرب دستنوشته های پر محتوا و قوی آماده کنم همانطور که گفتم دو سال مونده تا مدرک کارشناسی بگیرم و تو این دو سال تمام تلاشم رو میکنم
البته حالا کلمبیا من باب مثال بود در مورد دانشگاههای معتبر مثلاً طی تحقیقات خودم هر دانشگاهی در یک زمینه از فلسفه در رنکنیک بالایی قرار داره مثلاً ممکنه تو فلسفه علم یا MATHEMATICS کلمبیا از بعضی دانشگاههای دیگه آمریکا در سطح پایینتری باشه یا در زمینه فلسفه زبان یا ذهن بالاتر باشه...این بستگی به علاقه مندی داره که بخوام تو چه زمینه ای اپلای کنم که شانسم زیادتر باشه و همچنین وسعم برسه که فاند بگیرم و با اساتید چجوری ارتباط برقرار کنم
هر چند تا جایی که تحقیق کردم فاند گرفتن تو فلسفه خیلی مشکل هست
بازم اگر تحقیقاتم ناقص بود راهنمایی کنید

حق با شماست من سایت کلمبیا رو الان چک کردم در مستر اصلا فاند به هیچ کس نمی داد و خیلی از دانشگاه ها مستر جداگونه نداشتن. نمره های GRE مد نظرشون هم جالبه، حدودا بالای 700 در Q/V و 5.5 در AW. کار خیلی سختی از این بابت در پیش دارید و بهتره از همین الان شروع به آماده شدن کنید.

eli77
July 14th, 2012, 12:32 AM
سلام
من دانشجو فیزیک از دانشگاه تهران هستم ومعدلم خیلی بالا نیست ولی قصد تغییر رشته دارم به کامپیوتر
در زمینه کامپیوتر مسابقات ربوکاپ شرکت کردم در زمینه بازی سازی هم کار می کنم تا آخر امسال مدرک کاردانی
هم مربوط به برنامه نویسی بازی های رایانه ای میگیرم که البته واسه دانشگاه علمی کاربردیه
احتمالا تا اخر امسال یکی دو تا بازیه کوچیک رو کامل کنیم.
زبانمم هم خوبه الان 3 سالی هست زبان درس میدم ولی هنوز ازمون تافل ندادم ولی حتما نمره خوبی می گیرم
شنیدم انگار سن هم واسه پذیرش مهمه من الان22 سالمه
فکر می کنید با این شرایط از کجا می تونم پذیرش بگیرم
واسم گرفتن فاند خیلی مهمه
فکر می کنید الان می تونم اپلی کنم و یا بهتره اول ارشد کامپیوتر تو ایران بخونم بعد دوباره واسه مستر اقدام کنم.

S03
July 14th, 2012, 02:52 AM
سلام
من دانشجو فیزیک از دانشگاه تهران هستم ومعدلم خیلی بالا نیست ولی قصد تغییر رشته دارم به کامپیوتر
در زمینه کامپیوتر مسابقات ربوکاپ شرکت کردم در زمینه بازی سازی هم کار می کنم تا آخر امسال مدرک کاردانی
هم مربوط به برنامه نویسی بازی های رایانه ای میگیرم که البته واسه دانشگاه علمی کاربردیه
احتمالا تا اخر امسال یکی دو تا بازیه کوچیک رو کامل کنیم.
زبانمم هم خوبه الان 3 سالی هست زبان درس میدم ولی هنوز ازمون تافل ندادم ولی حتما نمره خوبی می گیرم
شنیدم انگار سن هم واسه پذیرش مهمه من الان22 سالمه
فکر می کنید با این شرایط از کجا می تونم پذیرش بگیرم
واسم گرفتن فاند خیلی مهمه
فکر می کنید الان می تونم اپلی کنم و یا بهتره اول ارشد کامپیوتر تو ایران بخونم بعد دوباره واسه مستر اقدام کنم.

شما باید بتونید نشون بدید اطلاعات عمومی رشته کامپیوتر (دروس اصلی این رشته) رو کاملا بلد هستید. بهترین راه GRE Subject هست ولی رشته شما خیلی بی ربطه، اگه ریاضی بودید یا رشته های مهندسی وضعیت بهتر بود.

Haaaadi
July 14th, 2012, 12:11 PM
سلام
ببخشید بنده شرایطم رو میگه لطف کنید بگید کجا می تونم فاند بگیرم؟ و اینکه توصیه نامه اساتید یعنی چی؟ منظورم اینه برم به استادام بگم توصیه نامه بهم بدید؟ دکتر باشن حتما؟ اهواز درس می خونم و اساتید مهمی از دانشگاه چمران اهواز که خودشون استرالیا و آمریکا دکتری گرفتن به خوبی من رو میشناسن چون رتبه اول دانشگاه هستم و بهترین دانشجو در رشته ی خودم! البته بنده جهاد دانشگاهی اهواز بودم و تازه درسم تمام شده ولی اساتید مشترک داریم!
لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل 17.60
آیلتس هم خواهم داد و حداقل 7 می شم! البته 8 هم کار سختی نیست واسم!
واسه فوق زبان میشه آمریکا پذیرش همراه با فاند بگیرم؟ چیا دیگه می خواد؟ اصلا با این شراید نظرتون چی هستش؟
البته اتریش هم علاقه دارم--مثل اینکه دانشگاه هاش تقریبا مجانیه(ترمی 380 یورو یا سالی نمی دونم)
رشته ی mba هم علاقه دارم!
ممنون

danijon_2006
July 14th, 2012, 02:27 PM
میگم الان که کنکور دادیم تموم شده رفته امکان تغییر رشته و شهر انتخابی وجود داره؟(آزاد منظورمه)
اگه امکانش نیست میتونم اگه قبول شدم اصلا نرم و بزارم سال دیگه دوباره کنکور بدم؟

am9
July 14th, 2012, 02:38 PM
میگم الان که کنکور دادیم تموم شده رفته امکان تغییر رشته و شهر انتخابی وجود داره؟(آزاد منظورمه)
اگه امکانش نیست میتونم اگه قبول شدم اصلا نرم و بزارم سال دیگه دوباره کنکور بدم؟

تا آنجا که بنده می دانم، امکانش نیست و می تونید هم اصلا برای ثبت نام نروید، خیلی از کسایی که دانشگاه سراسری امتحان می دن دانشگاه آزاد هم امتحان می دن تا اگر اونجا قبول نشدن برن دانشگاه آزاد، اونا هم خودشون این موضوع رو می دونن و پذیرفتن برای همین به میزانی که فکر می کنن ریزش دارن، افراد بیشتری رو اعلام قبولی می کنن.
تنها نکته اینه که اگر مشمول سربازی باشید، باید حواستان باشد که تا سال دیگر مشکلی برای دادن مجدد آزمون پیش نیاید.

P_Knight
July 14th, 2012, 08:31 PM
سلام دوستان...من در دانشگاه تبریز مهندسی برق الکترونیک خوندم میخوام واسه مستر از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم ولی نه واسه برق...من از قدیم به رشته ی فیزیک علاقه داشتم ولی متاسفانه لیسانسو به خاطر فشار اطرافیان برق خوندم الان میخوام امریکا دیگه در رشته ا یکه همیشه مورد لاقم بوده یعنی فیزیک ادامه تحصیل بدم...در زیر شاخه ی اخترفیزیکش...
امکانش هست یا تلاشی بیهوده خواهد بود؟؟؟لازم به ذکره که من رشته ی فیزیک رو کاملا در حد لیسانس و شایدم بیشتر بلدم

S03
July 14th, 2012, 09:14 PM
سلام دوستان...من در دانشگاه تبریز مهندسی برق الکترونیک خوندم میخوام واسه مستر از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم ولی نه واسه برق...من از قدیم به رشته ی فیزیک علاقه داشتم ولی متاسفانه لیسانسو به خاطر فشار اطرافیان برق خوندم الان میخوام امریکا دیگه در رشته ا یکه همیشه مورد لاقم بوده یعنی فیزیک ادامه تحصیل بدم...در زیر شاخه ی اخترفیزیکش...
امکانش هست یا تلاشی بیهوده خواهد بود؟؟؟لازم به ذکره که من رشته ی فیزیک رو کاملا در حد لیسانس و شایدم بیشتر بلدم

اگه کاملا در حد لیسانس یا بیشتر بلد هستید پس یه GRE Subject فیزیک بدید تا این رو بطور مستند نشون بدید و در SOP خودتون دلایلتون برای تغییر رشته رو توضیح بدید.

ghlobe
July 14th, 2012, 09:19 PM

من سه نفر از دوستانم لیسانس برق خوندند و بعد برای فوق در رشته فیزیک از کانادا و امریکا پذیرش گرفتند. هر سه الآن استاد فیزیک در دانشگاههای امریکا هستند. همونطور که دوستمون گفتند GRE Subject کمک میکنه.

Meykade
July 20th, 2012, 05:11 PM
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
من متأسفانه لیسانسم رو مکانیک خودم با بی علاقگی تمام و معدلم هم جالب نیست 13.7 . قصد دارم اگر امکانش وجود داشته باشه تغییر رشته بدم به سمت معماری-رشته ای که همیشه علاقه داشتم. می خواستم بدونم آیا امکان داره که بتونم توی دانشگاه میلان یا دانشگاه های آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم؟ در این راه هم هر راهی اگر قرار باشه اعم از رفتن کلاس معماری و زبان و ... انجام بدم، خواهم داد چون واقعاً علاقه به کارهای مکانیکی ندارم. در ضمن با نرم افزار کتیای مکانیک، کمی با کد(منظور اینکه نقشه کشی رو زمینه خوبی دارم)، فوتوشاپ در سطح متوسط کار کردم. زبان انگلیسیم آپر اینترمدیت هست و باز هم مشغول خوندن زبان هستم.(این ها رو به این خاطر ذکر کردم که از برخی دوستان معماری سؤال کردم، آشنایی(کامل) با کد و تری دی مکس و فوتوشاپ رو لازم می دونستند و البته اگر این داستان شدنی باشه برای تسلط بر این ها بیشتر تلاش خواهم کرد. فقط می خوام هدفم رو به طور کامل بتونم تشخیص بدم! اگر می شه ایتالیا پذیرش گرفت با توجه به رنکینگ دانشگاه و وضعیت من، شروع کنم به کلاس های ایتالیایی و معماری(ایمیلی که به دانشگاه زدیم نگفتند که نمی شه ولی شاید شانس زیادی هم برای این تغیر رشته نشه قائل شد، تجربیات دوستان رو هم بدونم ممنون خواهم بود)، اگر نه آلمان و اتریش شدنیست، برم به سمت زبان آلمانی.

a2011
July 20th, 2012, 05:39 PM
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
من متأسفانه لیسانسم رو مکانیک خودم با بی علاقگی تمام و معدلم هم جالب نیست 13.7 . قصد دارم اگر امکانش وجود داشته باشه تغییر رشته بدم به سمت معماری-رشته ای که همیشه علاقه داشتم. می خواستم بدونم آیا امکان داره که بتونم توی دانشگاه میلان یا دانشگاه های آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم؟ در این راه هم هر راهی اگر قرار باشه اعم از رفتن کلاس معماری و زبان و ... انجام بدم، خواهم داد چون واقعاً علاقه به کارهای مکانیکی ندارم. در ضمن با نرم افزار کتیای مکانیک، کمی با کد(منظور اینکه نقشه کشی رو زمینه خوبی دارم)، فوتوشاپ در سطح متوسط کار کردم. زبان انگلیسیم آپر اینترمدیت هست و باز هم مشغول خوندن زبان هستم.(این ها رو به این خاطر ذکر کردم که از برخی دوستان معماری سؤال کردم، آشنایی(کامل) با کد و تری دی مکس و فوتوشاپ رو لازم می دونستند و البته اگر این داستان شدنی باشه برای تسلط بر این ها بیشتر تلاش خواهم کرد. فقط می خوام هدفم رو به طور کامل بتونم تشخیص بدم! اگر می شه ایتالیا پذیرش گرفت با توجه به رنکینگ دانشگاه و وضعیت من، شروع کنم به کلاس های ایتالیایی و معماری(ایمیلی که به دانشگاه زدیم نگفتند که نمی شه ولی شاید شانس زیادی هم برای این تغیر رشته نشه قائل شد، تجربیات دوستان رو هم بدونم ممنون خواهم بود)، اگر نه آلمان و اتریش شدنیست، برم به سمت زبان آلمانی.

تا جایی که من دیدم در اتریش حتما باید قبولی کنکور سراسری در رشته مورد نظر (معماری) رو داشته باشید ولی برای آلمان میشه دوباره لیسانس بخونید ولی باید زبان آلمانی رو خوب بلد باشید و رشته معماری در آلمان امتحان ورودی طراحی داره !

hoorya
July 25th, 2012, 11:27 AM
با عرض سلام و خسته نباشید . من تازه فارغ التحصیل شدم توی رشته برق الکترونیک ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و دوس دارم توی رشته علوم سشاسی ادامه تحصیل بدم ؟میخام بدونم چجوری میتونم این کار رو بکنم ؟من هیچ آشنایی با این رشته ندارم و نمیدونم باید چی کار کنم ؟؟حتی اگه نشه میتونم دوباره شروع کنم کارشناسی بخونم ؟ینی از کارشناسی شروع کنم ؟البته لازم به ذکره که یکی از دوستانم مهندس عمران بودن و الان دو تا دکتری توی علوم سیاسی دارن . میشه راهنماییم کنین ؟

ehsan1983
July 25th, 2012, 02:43 PM
با عرض سلام و خسته نباشید . من تازه فارغ التحصیل شدم توی رشته برق الکترونیک ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و دوس دارم توی رشته علوم سشاسی ادامه تحصیل بدم ؟میخام بدونم چجوری میتونم این کار رو بکنم ؟من هیچ آشنایی با این رشته ندارم و نمیدونم باید چی کار کنم ؟؟حتی اگه نشه میتونم دوباره شروع کنم کارشناسی بخونم ؟ینی از کارشناسی شروع کنم ؟البته لازم به ذکره که یکی از دوستانم مهندس عمران بودن و الان دو تا دکتری توی علوم سیاسی دارن . میشه راهنماییم کنین ؟
دوست عزيز مشخص نكرديد در ايران يا خارج از ايران؟؟؟؟
تا اونجايي كه ميدونم شما ميتوني در مقطع كارشناسي ارشد در علوم سياسي امتحان بدي. ولي بايد قبلش منابع رو بخوني.
خارج از ايران هم ميتوني براي ليسانس اين رشته اقدام كني.

biba
August 3rd, 2012, 02:32 AM
سلام
رشته لیسانسم مکانیک سیالات بوده
ارشد هوافضا خوندم
دکترا واسه کدوم اقدام کنم؟ شانسم تو کدوم بیشتره؟
ممنون

a2011
August 4th, 2012, 01:06 AM
سلام
رشته لیسانسم مکانیک سیالات بوده
ارشد هوافضا خوندم
دکترا واسه کدوم اقدام کنم؟ شانسم تو کدوم بیشتره؟
ممنون

همیشه شانستون برای ادامه رشته فوق لیسانس بیشتر هست البته باید رزومه علمی و پژوهشی مربوط هم داشته باشید.

sondra
August 9th, 2012, 12:51 PM
سلام/می خواستم ببینم می شه پرستاری بخونم بعد از پرستاری برم پزشکی و پزشکی ادامه بدم؟؟؟

hirt-01
August 11th, 2012, 11:33 PM
دوستان در مورد رشته های interdisciplinary سوال داشتم.
آیا من که رشته ام به یه رشته دیگه interdisciplinary مجسوب میشه، خوندن اون رشته ها رو توصیه می کنید؟ ( با توجه به اینکه باید تو بعضی زمینه ها از صفر بعضی چیزا رو خودم یاد بگیرم. )
--
سوال دوم:
دانشگاهی ( برای مثال ) ارشد رشته geological engineering اش تو دپارتمان عمران هست، چند تا استادشون تخصصشون مکانیک سنگ هست ( مکانیک سنگ در ایران جزو مهندسی معدن هستش ) و چند تا از این استادا فوق و دکتراشون معدن بوده ولی بقیه عمران بوده اند. الان سوال این هست که:
استادی که رشته اش معدن بوده؛ آیا استاد تمایل داره دانشجویی که میخواد برداره معدنی باشه یا نه؟

a2011
August 12th, 2012, 12:53 AM
آیا من که رشته ام به یه رشته دیگه interdisciplinary مجسوب میشه، خوندن اون رشته ها رو توصیه می کنید؟ ( با توجه به اینکه باید تو بعضی زمینه ها از صفر بعضی چیزا رو خودم یاد بگیرم. )
--
سوال دوم:
دانشگاهی ( برای مثال ) ارشد رشته geological engineering اش تو دپارتمان عمران هست، چند تا استادشون تخصصشون مکانیک سنگ هست ( مکانیک سنگ در ایران جزو مهندسی معدن هستش ) و چند تا از این استادا فوق و دکتراشون معدن بوده ولی بقیه عمران بوده اند. الان سوال این هست که:
استادی که رشته اش معدن بوده؛ آیا استاد تمایل داره دانشجویی که میخواد برداره معدنی باشه یا نه؟

نه به این چیزا ربطی نداره. بیشتر به این ربط داره که رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست !

zahraaa
August 12th, 2012, 01:57 AM
--
سوال دوم:

First, it depends and normally NO

Second, It depends on the Prof.s' research interests and projects if they are closer to mining YES otherwise no

hirt-01
August 12th, 2012, 03:55 PM
First, it depends and normally NO

Second, It depends on the Prof.s' research interests and projects if they are closer to mining YES otherwise no

اکثرا استادای اینجور دپارتمان ها هست کاراشون، منظورم تمایلشون بود، یعنی تمایلشون صرفا به کسایی هست که هم رشته خودشون یا نه؟

نه به این چیزا ربطی نداره. بیشتر به این ربط داره که رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست !

یعنی استاد زیاد به کورس های پاس شده و یا رشته توجه نمی کنه؟ ( در حالیکه من میخوام برای مستر اپلای بکنم و اصولا از دانشجو لیسانس انتظار مقاله ندارند.

a2011
August 12th, 2012, 04:11 PM
اکثرا استادای اینجور دپارتمان ها هست کاراشون، منظورم تمایلشون بود، یعنی تمایلشون صرفا به کسایی هست که هم رشته خودشون یا نه؟

یعنی استاد زیاد به کورس های پاس شده و یا رشته توجه نمی کنه؟ ( در حالیکه من میخوام برای مستر اپلای بکنم و اصولا از دانشجو لیسانس انتظار مقاله ندارند.

من نگفتم مقاله مهم هست (هر چند اگه داشته باشید امتیاز خوبی داره). من عرض کردم که گروهی که پذیرش رو صادر می کنه (و نه استاد) چک می کنه تا ببینه چقدر رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست (که شامل واحدهای پاس شده که مربوط به این رشته هستند و نمرات آنها هم می شود).

اون داستان تمایل وقتی هست که شما می خواید دکتری بخونید و هر استاد دستش بازه که هر دانشجویی رو که می خواد انتخاب کنه !

hirt-01
August 12th, 2012, 04:55 PM
من نگفتم مقاله مهم هست (هر چند اگه داشته باشید امتیاز خوبی داره). من عرض کردم که گروهی که پذیرش رو صادر می کنه (و نه استاد) چک می کنه تا ببینه چقدر رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست (که شامل واحدهای پاس شده که مربوط به این رشته هستند و نمرات آنها هم می شود).

اون داستان تمایل وقتی هست که شما می خواید دکتری بخونید و هر استاد دستش بازه که هر دانشجویی رو که می خواد انتخاب کنه !
گروه که به گفته دوستان تو کانادا بیشتر وجود داره و تو آمریکا به جز تاپ 10 که کمیته هست، دانشگاه های دیگه گروه خاصی وجود نداره.

a2011
August 12th, 2012, 06:01 PM
گروه که به گفته دوستان تو کانادا بیشتر وجود داره و تو آمریکا به جز تاپ 10 که کمیته هست، دانشگاه های دیگه گروه خاصی وجود نداره.

در اروپا هم Admission Committee پذیرش رو صادر میکنه !

zahraaa
August 12th, 2012, 08:24 PM

.

Not necessarily, but since they are more familiar with their own major it is more likely to write proposals and doing research in that field
There are numerous exceptions therefore you should read their recent publications

eliz
August 20th, 2012, 10:38 PM
سلام دوستان
من رشته ام ریاضیه و برای یکی از دانشگاههای امریکا در دکتری ریاضی پذیرش فول فاند دارم .
امکان داره من برم اونجا و رشته ام را تغییر بدم و اقتصاد بخونم؟

armanNn
September 4th, 2012, 05:33 PM
سلام
من لیسانس زیست سلولی با معدل 14.27 و فوق لیسانس کشاورزی با معدل 18.20 دارم نمره ielts=7 میتونم برای فوق لیسانس مجدد زیست سلولی ومولکولی کانادا applyکنم؟ مقاله هم ندارمو شانسی دارم؟

adroitdada
September 10th, 2012, 07:11 PM
دوستان من فارغ التحصیل شیمی کاربردی با معدل 16.7 هستم . 3مقاله ISI در زمینه شیمی دارویی و شرکت در همایش های بین المللی دارم . علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا امریکا و یا آلمان هستم . وضعیت مالی خوبی هم ندارم و باید فاند بگیرم . از طرفی به هیچ عنوان علاقه ای به تحصیل در شیمی ندارم . در کدام کشور و کدام دانشگاهها شانس دارم . لطفا مرا راهنمایی کنید . با چند نفر که مشورت کردم گفتن هیچ شانسی ندارم . اما من آخرین شانس خودم را مطرح کردن سوالم درایجا می دیدم . لطفا مرا راهنمایی کنید .

ghlobe
September 11th, 2012, 02:51 AM
دوستان من فارغ التحصیل شیمی کاربردی با معدل 16.7 هستم . 3مقاله ISI در زمینه شیمی دارویی و شرکت در همایش های بین المللی دارم . علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا امریکا و یا آلمان هستم . وضعیت مالی خوبی هم ندارم و باید فاند بگیرم . از طرفی به هیچ عنوان علاقه ای به تحصیل در شیمی ندارم . در کدام کشور و کدام دانشگاهها شانس دارم . لطفا مرا راهنمایی کنید . با چند نفر که مشورت کردم گفتن هیچ شانسی ندارم . اما من آخرین شانس خودم را مطرح کردن سوالم درایجا می دیدم . لطفا مرا راهنمایی کنید .

فاند که اصولا برای رشته پزشکی وجود ندارد و در امریکا وکانادا رشته بسیار گرانی است. برای پذیرش پزشکی درکانادا باید اقامت کانادا و نمره MCAT عالی و معدل فوق العاده بالا داشته باشید که شما شرایطش را ندارید. اروپا رو نمیدونم.

FarhadKH
September 12th, 2012, 03:31 AM
سلام دوستان من مهندسی مواد-سرامیک از دانشگاه سراسری دارم ولی علاقه نداشتم و علاقه ام کامپیوتره و میخوام اگه بشه برای مستر کامپیوتر بخونم و 5سال سابقه کار کامپیوتر دارم. دروس پایه رشتم به کامپوتر میخوره میخواستم بدونم اگه درسای پیشنیاز رو اینجا جداگونه بخونم ویا امتحان GRE subject بدم از اونجا که کامپیوتر خوب میدونم آیا امکان پذیرش مستر کامپیوتر در آمریکا یا کانادا برای من وجود داره؟ انگلیسیم نسبتا خوبه.
یک سوال دیگه اینکه آیا در این کشورها دانشگاه ها دوره های پیشنیاز رو برگذار میکنن؟
ممنون میشم اگه جواب بدین چون میخوام سریعتر براش برنامه ریزی کنم.

colonel_hamed
September 23rd, 2012, 07:37 PM
سلام
به یه مشاوره نیاز دارم !
من لیسانس مهندسی صنایع با معدل 16 از دانشگاه نوشیروانی بابل دارم.
می خوام برای ادامه رشته ی روانشناسی صنعتی-سازمانی بخونم !
تصمیم داشتم که اپلای کنم و امتحان آیلتس هم دادم اما احتمالش هست که تو تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) همین رشته رو قبول بشم
حالا سوالم اینه که آیا بهتره فوق لیسانس رو اینجا بگیرم و بعد برای دکترا اقدام کنم یا اینکه همین الان برای مستر اقدام کنم !؟

خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید !

a2011
September 24th, 2012, 12:01 AM
سلام دوستان من مهندسی مواد-سرامیک از دانشگاه سراسری دارم ولی علاقه نداشتم و علاقه ام کامپیوتره و میخوام اگه بشه برای مستر کامپیوتر بخونم و 5سال سابقه کار کامپیوتر دارم. دروس پایه رشتم به کامپوتر میخوره میخواستم بدونم اگه درسای پیشنیاز رو اینجا جداگونه بخونم ویا امتحان GRE subject بدم از اونجا که کامپیوتر خوب میدونم آیا امکان پذیرش مستر کامپیوتر در آمریکا یا کانادا برای من وجود داره؟ انگلیسیم نسبتا خوبه.
یک سوال دیگه اینکه آیا در این کشورها دانشگاه ها دوره های پیشنیاز رو برگذار میکنن؟
ممنون میشم اگه جواب بدین چون میخوام سریعتر براش برنامه ریزی کنم.

شما امکان تغییر رشته در دوره ارشد برای شما وجود نداره. باید از لیسانس شروع کنید.

a2011
September 24th, 2012, 12:04 AM

شما برای رشته پزشکی در آلمان باید هم زبان آلمانی را در سطح خیلی خوبی بلد باشید و هم اینکه معدل دوره پیش دانشگاهی و دیپلم شما بسیار بالا باشه (حدود 18.5 به بالا) ولی می تونید برای رشته های نزدیک مثل مهندسی پزشکی اپلای کنید.

iranianiranian
September 24th, 2012, 01:29 PM
سلام عزیزان
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد نجف آباد رو دارم.الان ترم دوم ارشد همین رشته و گرایش هستم.
وحالا قصد دارم تغییر رشته بدهم به یکی از گرایش های پزشکی بجز مهندسی پزشکی .

امکان داره؟ چند واحد پیش نیاز میخوره؟

iranianiranian
September 26th, 2012, 09:24 AM
کسی نیست راهنمایی کنه؟

a2011
September 28th, 2012, 08:59 PM
سلام عزیزان
من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد نجف آباد رو دارم.الان ترم دوم ارشد همین رشته و گرایش هستم.

شما مشخص نکردید که برای کدام کشور می خواهید اپلای کنید. برای هر کشور قوانین خاصی وجود داره. بهتره یه نگاهی به فروم مجارستان بکنید. ایرانیهای زیادی در اونجا در حال تحصیل رشته پزشکی هستند.

shahla_em
September 28th, 2012, 09:25 PM
سلام دوستان من می خوام از رشته نفت به رشته م.شیمی تغییر رشته بدم

تو اروپا به ویژه آلمان و ایتالیا چقدر رو این قضیه حساسند؟
اصلا شدنیه؟

a2011
September 28th, 2012, 11:29 PM
سلام دوستان من می خوام از رشته نفت به رشته م.شیمی تغییر رشته بدم

تو اروپا به ویژه آلمان و ایتالیا چقدر رو این قضیه حساسند؟
اصلا شدنیه؟

بستگی به این داره که چقدر واحد مشترک داشته باشید. ممکنه در بعضی گرایشهای شیمی واحدهای مشترک بیشتری با نفت باشه که بهتره این رو تحقیق کنید. از دانشگاهها هم می تونید سئوال کنید.

iranianiranian
October 15th, 2012, 05:19 PM
شما مشخص نکردید که برای کدام کشور می خواهید اپلای کنید.

سلام عزیزان

در ایران و دانشگاه آزاد نجف آباد قصد تغییر رشته و ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رو دارم.

humarant
October 16th, 2012, 02:51 AM
سلام .
ایا میتونم بعد از یک سال تحصیل در مقطع ارشد در خارج از کشور ، انصراف داده وارد رشته ی دیگری در مقطع ارشد اما در کشور دیگری بشم ؟ از نظر پاسپورت و معافیت تحصیلی به مشکل برنمیخورم ؟
ممنون

a2011
October 16th, 2012, 02:38 PM
سلام عزیزان

در ایران و دانشگاه آزاد نجف آباد قصد تغییر رشته و ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رو دارم.

همانطور که گفتم هر کشور قوانین خواص خودش رو داره ! باید با کشوری که می خواید برید چک کنید. برای آلمان و اتریش می دونم اگه دیپلم تجربی نباشید و معدلتون 19 به بالا نباشه و زبان آلمانی رو تا B2 بلد نباشید شانستون خیلی پایینه.

pantheia
November 4th, 2012, 05:21 PM
با سلام
من مهندسی مکانیک معدل 15 از خواجه نصیر خوندم و میخوام ارشد جامعه شناسی بخونم؟ امکانش هست؟ اخه سایت بعضی دانشگاه ها رو چک کردم نوشته داشتن لیسانس تو رشته مرتبطش اجباریه.

a2011
November 7th, 2012, 08:51 PM
با سلام
من مهندسی مکانیک معدل 15 از خواجه نصیر خوندم و میخوام ارشد جامعه شناسی بخونم؟ امکانش هست؟ اخه سایت بعضی دانشگاه ها رو چک کردم نوشته داشتن لیسانس تو رشته مرتبطش اجباریه.

طبیعتا ! تا جایی که من دیدم فقط در ایران (یا کشورهایی که سیستم کنکوری مثل ایران دارند) می تونید برای مقاطع بالاتر از هر رشته ای به یه رشته کاملا نامرتبط دیگه تغییر بدید ! شما اگه بخواید جامعه شناسی بخونید باید از لیسانس شروع کنید.

m_keeper41
November 25th, 2012, 05:57 PM
دوستان سوال مهم و اورژانسی دارم.. آیا میشه تو اروپا (آلمان) کارشناسی مکانیک خوند بعد مستر رو سویچ کرد به مهندسی هوافضا؟ خواهشا کمک!!!

a2011
November 25th, 2012, 06:52 PM
دوستان سوال مهم و اورژانسی دارم.. آیا میشه تو اروپا (آلمان) کارشناسی مکانیک خوند بعد مستر رو سویچ کرد به مهندسی هوافضا؟ خواهشا کمک!!!

بستگی به دانشگاه داره.برای بعضی دانشگاهها میشه (مثلا دانشگاه TU Berlin که خودتون دنبالش بودید) ! ! شما می تونید همین رشته مهندسی هوافضا رو هم در آلمان بخونید.

m_keeper41
November 26th, 2012, 12:58 AM
بستگی به دانشگاه داره.برای بعضی دانشگاهها میشه (مثلا دانشگاه TU Berlin که خودتون دنبالش بودید) ! ! شما می تونید همین رشته مهندسی هوافضا رو هم در آلمان بخونید.

ممنون واسه راهنمایی :) .. ولی من داستانم فرق داره میخوام کوشش کنم(حالا بورس یا جور دیگه) واسه مستر برم هوافضا رو انگلستان بخونم

reshad
November 26th, 2012, 01:13 AM
ممنون واسه راهنمایی :) .. ولی من داستانم فرق داره میخوام کوشش کنم(حالا بورس یا جور دیگه) واسه مستر برم هوافضا رو انگلستان بخونم

انگلستان هم مثل آمریکا برای بعضی از رشته های حساس توی ویزا گیر میده و احتمال مردودی زیاده( در همون گواهی ATAS که قبل از اقدام برای ویزا لازمه) مثل رشته های مربوط به هوافضا و فیزیک هسته ای.
غیر از این مساله، به پیشنیازها هم حواستون باشه. چون دوره ارشد تو انگلیس خیلی کوتاه و فشردس و باید پایه درسها قوی باشه تا بشه نمره خوبی گرفت

hossein20
December 1st, 2012, 08:32 PM
من سه نفر از دوستانم لیسانس برق خوندند و بعد برای فوق در رشته فیزیک از کانادا و امریکا پذیرش گرفتند. هر سه الآن استاد فیزیک در دانشگاههای امریکا هستند. همونطور که دوستمون گفتند GRE Subject کمک میکنه.

من هم يه مشكل همينطوري دارم .فوق برق كنترل هستم علاقه زيادي به فيزيك دارم ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه برق رو انتخاب كردم.اما ميخواستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك

1-ايا اين امكان هست؟ يعني احتمالش چقدره وكلا اين كار سخته يا نه؟
2-براي ms بهتره اپلاي كنم يا phd؟و اگه واسه ms براي نظام وظيفه به مشكل مي خورم يا نه؟
3-ايا فاند ميشه گرفت؟
4-يه نيم نگاهي هم به داخل كشور دارم .به نظر شما مي تونم واسه دكترا داخل كشور قبول بشم؟(با توجه به وضعيت مصاحبه در دكترا)

ajdal2
December 2nd, 2012, 06:36 PM
سلام دوستان
منم لیسانس برق دارم ولی علاقه شدید به موسیقی دارم اگه از آمریکا بخوام پذیرش بگیرم برای موسیقی امکان داره؟
البته 3 ساز به صورت حرفه ای بلدم ولی هیچ سابقه درسی ندارم..
پاسخ بدید ممنون میشم..

a2011
December 2nd, 2012, 07:08 PM
من هم يه مشكل همينطوري دارم .فوق برق كنترل هستم علاقه زيادي به فيزيك دارم ولي به دليل شرايط كاري و جو جامعه برق رو انتخاب كردم.اما ميخواستم اگر امكانش باشه تغيير رشته بدم به فيزيك

1-ايا اين امكان هست؟ يعني احتمالش چقدره وكلا اين كار سخته يا نه؟
2-براي ms بهتره اپلاي كنم يا phd؟و اگه واسه ms براي نظام وظيفه به مشكل مي خورم يا نه؟
3-ايا فاند ميشه گرفت؟
4-يه نيم نگاهي هم به داخل كشور دارم .به نظر شما مي تونم واسه دكترا داخل كشور قبول بشم؟(با توجه به وضعيت مصاحبه در دكترا)

یکی از دوستان من با فوق برق برای دکتری فیزیک اقدام کرد و حتی Paid Position گرفت ! در کل شدنش میشه ولی مسئله اصلی این هست که رزومه شما چقدر به رشته ای که می خواید انتخاب کنید نزدیکه !

hossein20
December 4th, 2012, 03:51 PM
یکی از دوستان من با فوق برق برای دکتری فیزیک اقدام کرد و حتی Paid Position گرفت ! در کل شدنش میشه ولی مسئله اصلی این هست که رزومه شما چقدر به رشته ای که می خواید انتخاب کنید نزدیکه !

1-ميشه يه مختصري از رزومه دوستتون بفرماييد؟
2-در واقع من رزومه اي در زمينه فيزيك ندارم و كار روي فيزيك رو تازه شروع كردم ولي تو رشته خودم كه برق كنترل هست رزومه خوبي دارم ايا اين مطلب اصلا كمكي مي كنه؟
3-دوستتون كجا پذيرش گرفته؟

fsycology
January 6th, 2013, 01:03 PM
سلام من هم میخوام از میکروبیولوژی برم روانشناسی کدوم دانشگاه کدوم شهر بهتره برم ؟

adel123456
January 7th, 2013, 03:41 PM
من لیسانس ریاضیات کاربردی دارم ، میخواستم ببینم احتمال گرفتم پذیرش برای
رشته ی برق یا IT از دانشگاههای ترکیه هست یا نه ؟!!!!

Michelle
January 8th, 2013, 07:01 PM
سلام دوستان، میشه لطفا منو هم راهنمایی کنید. من فوق زیست گیاهی دارم. 5تاهم مقاله دارم در مورد کارم که روی گیاهان دارویی کار کرده بودم. رشته میکروبیولوژی رو خیلی دوست دارم و می خواستم واسه دکتری تو این رشته اپلای کنم و بورس بگیرم ولی فکر کنم سخت یا حتی غیرممکن باشه. به نظرتون بهتر نیست که واسه ارشد این رشته اقدام کنم و اپلای کنم؟ اصلا امکانش هست که برم اونجا این رشته رو از ارشد ادامه بدم با توجه به اینکه اینجا ارشد گیاهی داشتم؟ممنون

houtcivil
January 14th, 2013, 09:03 PM
سلام دوستان، میشه لطفا منو هم راهنمایی کنید. من فوق زیست گیاهی دارم. 5تاهم مقاله دارم در مورد کارم که روی گیاهان دارویی کار کرده بودم. رشته میکروبیولوژی رو خیلی دوست دارم و می خواستم واسه دکتری تو این رشته اپلای کنم و بورس بگیرم ولی فکر کنم سخت یا حتی غیرممکن باشه. به نظرتون بهتر نیست که واسه ارشد این رشته اقدام کنم و اپلای کنم؟ اصلا امکانش هست که برم اونجا این رشته رو از ارشد ادامه بدم با توجه به اینکه اینجا ارشد گیاهی داشتم؟ممنون

مسلما ارشد خوندن و بعدش دکتری خوندن خیلی بهتر هست. البته در بعضی از کشورها علاوه بر سیستم لیسانس - فوق لیسانس - دکتری یک حالت لیسانس - دکتری (دکتری مستقیم) وجود داره که معمولا این حالت دکتری مستقیم رو به دانشجوهایی میدند که بخواند بدون خواندن در مقطع فوق، دکتری بخونند. در مورد کشور آمریکا مطمئن هستم که اکثر دانشگاهها این آپشن رو دارند.
شما میتونید این آپشن رو انتخاب کنید که دیگر نیازی به گرفتن فوق لیسانس مجدد نباشه.
هر چند که خوندن فوق لیسانس مجدد به نظر خود من شاید خیلی بهتر باشه.

houtcivil
January 14th, 2013, 09:04 PM
سلام من هم میخوام از میکروبیولوژی برم روانشناسی کدوم دانشگاه کدوم شهر بهتره برم ؟

شما نفرمودید چه کشوری مد نظرتون هست؟

houtcivil
January 14th, 2013, 09:08 PM
سلام دوستان
منم لیسانس برق دارم ولی علاقه شدید به موسیقی دارم اگه از آمریکا بخوام پذیرش بگیرم برای موسیقی امکان داره؟
البته 3 ساز به صورت حرفه ای بلدم ولی هیچ سابقه درسی ندارم..
پاسخ بدید ممنون میشم..

آمریکا معمولا وقتی که تغییر رشته بدید روی کیستون حساس میشند و به خصوص که اینجا هم برق خوندید و یک دفعه میخواید برید موسیقی!!
من فکر کنم یوزر Mehrad که الان آمریکاست تغییر رشته داده. با ایشون یک مشاوره ای بکنید.

adel123456
January 15th, 2013, 12:05 AM
من لیسانس ریاضیات کاربردی دارم ، میخواستم ببینم احتمال گرفتم پذیرش برای
رشته ی برق یا IT از دانشگاههای ترکیه هست یا نه ؟!!!!

دوستان کسی واقعاً نمیدونه ؟!!!!
یعنی دانشگاهی نیست که پذیرش بده ؟؟؟؟؟؟؟

houtcivil
January 15th, 2013, 10:44 AM
دوستان کسی واقعاً نمیدونه ؟!!!!
یعنی دانشگاهی نیست که پذیرش بده ؟؟؟؟؟؟؟

من هیچ اطلاع دقیقی از کشور ترکیه ندارم.
ولی اگه اشتباه نکنم یک دانشگاه به این اسم است:

Middle East Technical University is a public (https://www.facebook.com/pages/w/105500372815687) technical university (https://www.facebook.com/pages/w/112291598783998) located in Ankara (https://www.facebook.com/pages/w/112609692087330), Turkey (https://www.facebook.com/pages/w/112441795436856).

که معمولا به رشته های مهندسی خوب پذیرش میده.
حالا بازم شما یک تحقیقی در موردش بکنید. من هیچ اطلاعی در مورد رنکش و اعتبارش ندارم.

Michelle
January 16th, 2013, 05:07 PM
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. چرا خوندن فوق لیسانس مجدد بهتره؟ براشون مهم نیست که گرایش من چی بوده؟ آخه اینجا به این چیزا خیلی اهمیت میدن. کدوم آسونتره؟ یعنی منظورم اینه که راحت تر بتونم توش پذیرش بشم و بورس بگیرم؟

ghebral
January 16th, 2013, 05:40 PM
دوستان اگه کسی اوایل دوره کارشناسی تغییر رشته بده مثلا از X بره y بخونه و بعدا ارشد رو هم y بخونه و بخواد برای پی اچ دی y اپلای کنه اون تغییر رشته ای که تو دوره کارشناسی داده تاثیر منفی داره؟ چقدر؟!

یه راه دیگه هم اینه که طرف کارشناسی رو x تموم کنه بعد ارشد رو y بخونه و باز بخواد پی اچ دی رو Y اپلای کنه...

یعنی می خوام ببینم این که مدرک کارشناسی نا مربوط با ارشد برای گرفتن پذیرش در پی اچ دی تاثیرش چقدره؟!

چون اگه تاثیر منفیش زیاده همین وسط کارشناسی تغییر رشته بدم که همه مدارکم تو یک زمینه باشه؟

houtcivil
January 16th, 2013, 06:52 PM
دوستان اگه کسی اوایل دوره کارشناسی تغییر رشته بده مثلا از X بره y بخونه و بعدا ارشد رو هم y بخونه و بخواد برای پی اچ دی y اپلای کنه اون تغییر رشته ای که تو دوره کارشناسی داده تاثیر منفی داره؟ چقدر؟!

یه راه دیگه هم اینه که طرف کارشناسی رو x تموم کنه بعد ارشد رو y بخونه و باز بخواد پی اچ دی رو Y اپلای کنه...

یعنی می خوام ببینم این که مدرک کارشناسی نا مربوط با ارشد برای گرفتن پذیرش در پی اچ دی تاثیرش چقدره؟!

چون اگه تاثیر منفیش زیاده همین وسط کارشناسی تغییر رشته بدم که همه مدارکم تو یک زمینه باشه؟

سلام. دوستان مدرک لیسانس و فوق لیسانس مواد داشتند و واسه دکتری مکانیک در کشور امریکا اقدام کرده بودند (من 2 نفرشون رو از نزدیک میشناختم) الان هر دو تا کلیر شدند و رفتند.
تاثیر منفی هم قطعا نداشته. چون خیلی خیلی زود کلیر شدند.

houtcivil
January 16th, 2013, 06:58 PM
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. چرا خوندن فوق لیسانس مجدد بهتره؟ براشون مهم نیست که گرایش من چی بوده؟ آخه اینجا به این چیزا خیلی اهمیت میدن. کدوم آسونتره؟ یعنی منظورم اینه که راحت تر بتونم توش پذیرش بشم و بورس بگیرم؟

قطعا براشون مهم هست و من فکر کنم شما به هر حال باید به نحوی قانعشون بکنید.
آسون و سخت وجود نداره. تلاش شماست که آسون و سخت رو میسازه.

ghebral
January 16th, 2013, 07:45 PM
سلام. دوستان مدرک لیسانس و فوق لیسانس مواد داشتند و واسه دکتری مکانیک در کشور امریکا اقدام کرده بودند (من 2 نفرشون رو از نزدیک میشناختم) الان هر دو تا کلیر شدند و رفتند.
تاثیر منفی هم قطعا نداشته. چون خیلی خیلی زود کلیر شدند.

مرسی از جوابتون.... :rolleyes:

خب شاید اگه مدرک لیسانس و فوق شون هم مکانیک می بود الان یه دانشگاه بهتری پذیرش می گرفتن ؟!؟!؟!؟!؟؟!؟

moein749
January 17th, 2013, 07:32 PM
سلام دوستان، من یه سوال دارم لطفا هرکس میدونه کمک کنه،
من لیسانس مهندسی شیمی گاز از دانشگاه ازاد دارم با معدل 13 . ولی به این رشته اصلا علاقه ندارم و میخوام برم مهندسی انرژی. از یک طرف فکر میکنم بشینم واسه ارشد آزاد بخونم، ارشد مهندسی انرژی بخونم و واسه دکترا برم خارج. از یه طرف تا حدودی حال و حوصله درس ندارم و میگم هم واسه کنکور بخونم هم 3 سال ارشد بخونم، تازه اینا که تموم شد 5 سال هم دکترا!!! به اینا که فکر میکنم حالم بد میشه، تازه 1 سال هم پروسه اپلای طول میکشه! اینا رو که حساب میکنم میشه10-11 سال دیگه:confused:
حالا جدیدا یه فکر دیگه کردم، با خودم گفتم چند سال ایران کار کنم و بعد برای master مهندسی انرژی برم، به نظر شما با شرایط من در دانشگاههای متوسط اروپا یا آمریکا میتونم پذیرش مهندسی انرژی بگیرم(یعنی امکانش هست به من پذیرش بدن؟) توضیح اینکه رشته مهندسی انرزی عموما مقطع لیسانس نداره (ایران و غیر ایران) و رشته ای بین رشته ای است.
مرسی

houtcivil
January 17th, 2013, 08:58 PM
سلام دوستان، من یه سوال دارم لطفا هرکس میدونه کمک کنه،
من لیسانس مهندسی شیمی گاز از دانشگاه ازاد دارم با معدل 13 . ولی به این رشته اصلا علاقه ندارم و میخوام برم مهندسی انرژی. از یک طرف فکر میکنم بشینم واسه ارشد آزاد بخونم، ارشد مهندسی انرژی بخونم و واسه دکترا برم خارج. از یه طرف تا حدودی حال و حوصله درس ندارم و میگم هم واسه کنکور بخونم هم 3 سال ارشد بخونم، تازه اینا که تموم شد 5 سال هم دکترا!!! به اینا که فکر میکنم حالم بد میشه، تازه 1 سال هم پروسه اپلای طول میکشه! اینا رو که حساب میکنم میشه10-11 سال دیگه:confused:
حالا جدیدا یه فکر دیگه کردم، با خودم گفتم چند سال ایران کار کنم و بعد برای master مهندسی انرژی برم، به نظر شما با شرایط من در دانشگاههای متوسط اروپا یا آمریکا میتونم پذیرش مهندسی انرژی بگیرم(یعنی امکانش هست به من پذیرش بدن؟) توضیح اینکه رشته مهندسی انرزی عموما مقطع لیسانس نداره (ایران و غیر ایران) و رشته ای بین رشته ای است.
مرسی

در آمریکا مهندسی انرژی که جز قانون تحریم جدید آمریکا است که با امضای پرزیدنت اوباما از آگوست تصویب شده. متن قانونش رو میتونید در اینترنت پیدا کنید. در همین سایت هم یک تاپیک در این ارتباط ایجاد شده است.
اما در درجه اول مهم این هست که اول شما تصمیم نهایتون رو بگیرید.
نوشته شما حاکی از این هست که شما در مورد خودتون مردد هستید.

moein749
January 18th, 2013, 12:16 AM
در آمریکا مهندسی انرژی که جز قانون تحریم جدید آمریکا است که با امضای پرزیدنت اوباما از آگوست تصویب شده. متن قانونش رو میتونید در اینترنت پیدا کنید. در همین سایت هم یک تاپیک در این ارتباط ایجاد شده است.
اما در درجه اول مهم این هست که اول شما تصمیم نهایتون رو بگیرید.
نوشته شما حاکی از این هست که شما در مورد خودتون مردد هستید.

ممنون، ای بابا به این مهندسی انرژی دیگه چی کار داشتن؟ اصلا بهتر شد من با این ویزا single کلا مشکل داشتم!!!
خب دوست عزیزم نمیتونم تصمیم نهایی رو بگیرم که اومدم اینجا وگرنه...! میخوام دوستان و اساتید با تجربه تر راهنماییم کنند. مــردد؟ آخ گفتی من در مورد همه چی همینطوریم کلا خیلی بد تصمیم هستم! دوستان لطفا کــمـک...

ghlobe
January 18th, 2013, 12:50 AM
ممنون، ای بابا به این مهندسی انرژی دیگه چی کار داشتن؟ اصلا بهتر شد من با این ویزا single کلا مشکل داشتم!!!
خب دوست عزیزم نمیتونم تصمیم نهایی رو بگیرم که اومدم اینجا وگرنه...! میخوام دوستان و اساتید با تجربه تر راهنماییم کنند. مــردد؟ آخ گفتی من در مورد همه چی همینطوریم کلا خیلی بد تصمیم هستم! دوستان لطفا کــمـک...

شما در هر حال معدل تون برای امریکا و کانادا خیلی پایین بود. در تاپیک های اروپا سوال کنید ببینید کجا ممکنه شانس داشته باشید.

moein749
January 18th, 2013, 02:50 AM
شما در هر حال معدل تون برای امریکا و کانادا خیلی پایین بود. در تاپیک های اروپا سوال کنید ببینید کجا ممکنه شانس داشته باشید.

جناب ghlobe عزیز: اول ممنون از پاسختون، خودم میدونم معدلم پایینه(یعنی افتضاحه!) ولی سوال من در مورد شانس پذیرش نبود، من گفتم اگه بخوام واسه دکترا بیام بیرون(یعنی ارشدو ایران بخونم) تقریبا بین 10 تا 11 سال دیگه رو باید فقط درس بخونم و این برای من چندان خوشایند نیست با توجه به اینکه میگن موقعیت های کاری برای مدارک دکترا کمتر است (که منطقی هم هست!) به نظر شما آیا بهتر نیست مثلا چند سال ایران کار کنم و با منبع مالی مناسب (چون دکترا معمولا همراه فاند است و اگر قرار به دکترا باشد عملا به منبع مالی مناسبی نیاز فراوان نیست) برای master مهندسی انرژی اقدام کنم؟ بازم به نظر شما master یا PhD?
یه سوال دیگه هم دارم که خوشحال میشم نظرتو بدونم اینه آیا تفاوت رشته کارشناسی برای اپلای master مشکلی داره؟ و اگر من مقالاتی در مورد موضوعات انرژی داشته باشم آیا برای دانشگاه مورد نظر قابل قبول است یا نه؟

houtcivil
January 18th, 2013, 11:35 AM

در مورد معدل شاید یک راه وجود داشته باشه.
دوستی رو میشناختم که معدل لیسانسش تقریبا 12 بود. 11 ترمه تموم کرده بود.
معدل فوقش 14.7 بود. 6 ترمه تموم کرده بود.
اما نمره آیلتس 8 و جی آر ای 1280 داشت. از یک دانشگاه خوب در آمریکا (در لیست درجه 1 وزارت هست) پذیرش و فاند کامل گرفت.
فکر کنم نمره زباناش خیلی به کارش اومد.
البته این رو هم نمیشه منکر شد که خیلی خیلی خوش شانس بود.

moein749
January 18th, 2013, 04:56 PM
در مورد معدل شاید یک راه وجود داشته باشه.
دوستی رو میشناختم که معدل لیسانسش تقریبا 12 بود. 11 ترمه تموم کرده بود.
معدل فوقش 14.7 بود. 6 ترمه تموم کرده بود.
اما نمره آیلتس 8 و جی آر ای 1280 داشت. از یک دانشگاه خوب در آمریکا (در لیست درجه 1 وزارت هست) پذیرش و فاند کامل گرفت.
فکر کنم نمره زباناش خیلی به کارش اومد.
البته این رو هم نمیشه منکر شد که خیلی خیلی خوش شانس بود.

آره منم موافقم، در نتایج پذیرش همین سایت هم case های مختلفی است که معدل پایین با نمره زبان بالا، GRE بالا، مقاله و ... تا حدی جبران شده، البته بگم واقعا این معدل پایین دردسری است هاااا!!! در ضمن بگم من iBT 110 دارم یعنی داشتم! باید دوباره امتحان بدم.
حالا جناب houtcivil (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?15672-houtcivil) در مورد من نظر دیگری ندارید؟(با توجه به پست 194)
دوستان دیگر هم اگر نظری دارند خوشحال میشم بشنوم.

houtcivil
January 19th, 2013, 11:37 AM
آره منم موافقم، در نتایج پذیرش همین سایت هم case های مختلفی است که معدل پایین با نمره زبان بالا، GRE بالا، مقاله و ... تا حدی جبران شده، البته بگم واقعا این معدل پایین دردسری است هاااا!!! در ضمن بگم من iBT 110 دارم یعنی داشتم! باید دوباره امتحان بدم.
حالا جناب houtcivil (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?15672-houtcivil) در مورد من نظر دیگری ندارید؟(با توجه به پست 194)
دوستان دیگر هم اگر نظری دارند خوشحال میشم بشنوم.

ibt 110 که واقعا عالی هست. شما جی آر ای رو هم نمره خوبی کسب کنید به نظر من که شانس خیلی بالایی رو دارید.
نمرات زبان عالی رو کسب کنید و سپس به امید خدا شروع کنید به اپلای کردن.
موفق باشید

moein749
January 20th, 2013, 12:33 AM
ibt 110 که واقعا عالی هست. شما جی آر ای رو هم نمره خوبی کسب کنید به نظر من که شانس خیلی بالایی رو دارید.
نمرات زبان عالی رو کسب کنید و سپس به امید خدا شروع کنید به اپلای کردن.
موفق باشید

ممنونم، پس میگین ارشد ایران رو بی خیال شم؟ حالا به نظر شما شانسم برای گرفتن پذیرش تو کدوم حالت بهتره؟ همین رشته لیسانسم یا تغییر رشته؟ من با خودم گفتم چون معدل لیسانسم پایینه، اینجا تغییر رشته میتونه یه کوچولو (!) واسم نکته مثبت به حساب بیاد، البته بگم ها دلیل تغییر رشتم این نیست ولی خب مجموعه عواملی است که این عامل معدل هم توش موجوده!!!

nassimm
January 26th, 2013, 03:15 PM
سلام
راستش من دیپلم ریاضی دارم. لیسانس گرافیک و می خواستم برای پذیرش اقدام کنم.
تصمیم دارم رشته مستر و عوض کنم و ازونجایی که متوجه شدم که یه سری رشته خاصو می شه فقط انتخاب کرد .
لطفا راهنمایی کنید چه رشته هایی و برای مستر می تونم انتخاب کنم که شانس قبولیم بره بالا.
مرسی

houtcivil
January 28th, 2013, 02:10 AM
سلام
راستش من دیپلم ریاضی دارم. لیسانس گرافیک و می خواستم برای پذیرش اقدام کنم.
تصمیم دارم رشته مستر و عوض کنم و ازونجایی که متوجه شدم که یه سری رشته خاصو می شه فقط انتخاب کرد .
لطفا راهنمایی کنید چه رشته هایی و برای مستر می تونم انتخاب کنم که شانس قبولیم بره بالا.
مرسی

اطلاعات شما خیلی کلی است.
شما در چه شاخه ای (بر اساس علاقه شخصی خود) و در چه کشورهایی قصد ادامه تحصیل دارید؟

bitametal64
February 11th, 2013, 09:05 PM
سلام دوستان من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مواد هستم،اما علاقه زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دکترای این رشته پذیرش بگیرم؟حتی به سرم زده دوباره کارشناسی ارشد مکانیکو داخل ایران بخونم و بعد برای دکترای مکانیک اپلای کنم آیا اینکار بصرفه است؟با توجه به اینکه 27 سال دارم

bitametal64
February 11th, 2013, 09:05 PM
سلام دوستان من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مواد هستم،اما علاقه زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دکترای این رشته پذیرش بگیرم؟حتی به سرم زده دوباره کارشناسی ارشد مکانیکو داخل ایران بخونم و بعد برای دکترای مکانیک اپلای کنم آیا اینکار بصرفه است؟با توجه به اینکه 27 سال دارم ..ممنون میشم راهنماییم کنید

houtcivil
February 14th, 2013, 12:02 AM
سلام دوستان من دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مواد هستم،اما علاقه زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارم.میخواستم بدونم میتونم برای دکترای این رشته پذیرش بگیرم؟حتی به سرم زده دوباره کارشناسی ارشد مکانیکو داخل ایران بخونم و بعد برای دکترای مکانیک اپلای کنم آیا اینکار بصرفه است؟با توجه به اینکه 27 سال دارم
ممنون میشم راهنماییم کنید

من 2 مورد رو از نزدیک میشنایسم که هر دو مورد سفارت آنکارا مراجعه کرده بودند.
مورد اول: کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی مواد - مکانیک (پذیرش دکتری از آمریکا) - پسر که سربازی رفته بود - کلیرنس تقریبا 4 ماه
مورد دوم: کارشناسی: مهندسی مواد - مکانیک (پذیرش دکتری مستقیم از آمریکا) -دختر - کلیرنس تقریبا 1 ماه
بنابراین نظر من در مورد تصمیم شما کاملا مثبت است.

bitametal64
February 15th, 2013, 11:14 PM
من 2 مورد رو از نزدیک میشنایسم که هر دو مورد سفارت آنکارا مراجعه کرده بودند.
مورد اول: کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی مواد - مکانیک (پذیرش دکتری از آمریکا) - پسر که سربازی رفته بود - کلیرنس تقریبا 4 ماه
مورد دوم: کارشناسی: مهندسی مواد - مکانیک (پذیرش دکتری مستقیم از آمریکا) -دختر - کلیرنس تقریبا 1 ماه
بنابراین نظر من در مورد تصمیم شما کاملا مثبت است.

دوست عزیز مرسی از جوابتون،میشه در مورد رزومه اون افراد یک مقدار توضیح بدید،از کجا پذیرش گرفتند؟

houtcivil
February 16th, 2013, 08:07 PM
دوست عزیز مرسی از جوابتون،میشه در مورد رزومه اون افراد یک مقدار توضیح بدید،از کجا پذیرش گرفتند؟

هر دو مورد فاند تحصیلی نیز دریافت کرده بودند. هر دو مورد هم 1 ماه پیش پرواز داشتند.
مورد اول: کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی مواد دانشگاه شریف- مکانیک (پذیرش دکتری از آمریکا) متاسفانه اسم دانشگاه رو یادم نیست - پسر که سربازی رفته بود
مورد دوم: کارشناسی: مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان - مکانیک Louisiana State Uni (پذیرش دکتری مستقیم از آمریکا) - -دختر

mahta_a
February 17th, 2013, 03:00 PM
سلام دوستان
من لیسانس نرم افزار دارم و میخوام برای فوق مدیریت برای کانادا اقدام کنم...یه وکیل به من گفت برای اینکه بتونم ویزا بگیرم از طریق رشته خودم(نرم‌افزار) اقدام کنم و وقتی رفتم اونجا رشتم رو به مدیریت تغییر بدم
میخواستم بدونم تا حالا کسی تجربه‌ی همچین کاری رو داشته؟ یا اصلا عملی هست؟

bitametal64
February 17th, 2013, 11:29 PM
[QUOTE=houtcivil;1082728]هر دو مورد فاند تحصیلی نیز دریافت کرده بودند. هر دو مورد هم 1 ماه پیش پرواز داشتند.
مورد اول: کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی مواد دانشگاه شریف- مکانیک (پذیرش دکتری از آمریکا) متاسفانه اسم دانشگاه رو یادم نیست - پسر که سربازی رفته بود
مورد دوم: کارشناسی: مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان - مکانیک Louisiana State Uni (پذیرش دکتری مستقیم از آمریکا) - -دختر[/QUOTE

houtcivil عزیز خیلی ممنون از جوابتون ، موفق باشید.

houtcivil
February 18th, 2013, 08:23 PM
[QUOTE=houtcivil;1082728]هر دو مورد فاند تحصیلی نیز دریافت کرده بودند. هر دو مورد هم 1 ماه پیش پرواز داشتند.
مورد دوم: کارشناسی: مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان - مکانیک Louisiana State Uni (پذیرش دکتری مستقیم از آمریکا) - -دختر[/QUOTE

houtcivil عزیز خیلی ممنون از جوابتون ، موفق باشید.

اگر خواستید باهاشون در تماس باشید بم پیغام خصوصی بدید.

houtcivil
February 18th, 2013, 08:54 PM
سلام دوستان
من لیسانس نرم افزار دارم و میخوام برای فوق مدیریت اقدام کنم...یه وکیل به من گفت برای اینکه بتونم ویزا بگیرم از طریق رشته خودم(نرم‌افزار) اقدام کنم و وقتی رفتم اونجا رشتم رو به مدیریت تغییر بدم
میخواستم بدونم تا حالا کسی تجربه‌ی همچین کاری رو داشته؟ یا اصلا عملی هست؟

امکان تغییر رشته هست. به اصطلاح ترانسفر میکنید. البته کلمه ترانسفر بیشتر حالت تغییر دانشگاه رو شامل میشه. ولی خوب حالت شما رو هم در بر میگیره.
البته باید یک ترم تحصیلی در رشته نرم افزار تحصیل کنید و بعدش به مدیریت ترانسفر کنید.

mf1365
March 13th, 2013, 08:55 PM
بچه ها من صنایع خوندم و میخوام برم تو فیلدای دیگه ، توریسم یا رسانه ، تو کشورهایی مثل ترکیه و مالزی واکنش به همچین چرخشیو میدونین ؟ تو پذیرش دادن چقد موثره؟
البته تو حوزه رسانه چند سالی سابقه کار غیر رسمی دارم .

houtcivil
March 14th, 2013, 03:43 PM
بچه ها من صنایع خوندم و میخوام برم تو فیلدای دیگه ، توریسم یا رسانه ، تو کشورهایی مثل ترکیه و مالزی واکنش به همچین چرخشیو میدونین ؟ تو پذیرش دادن چقد موثره؟
البته تو حوزه رسانه چند سالی سابقه کار غیر رسمی دارم .

توضیحاتتون رو کامل تر بنویسید تا امکان کمک کردن وجود داشته باشه. این جوری مبهم است.

shirazi75
March 15th, 2013, 07:29 PM
سلام بچه ها
من رشته کارشناسیم مدیریت بازرگانیه اما میخوام برای دکترای anthropology دردرخواست بفرستم. گرجویت آفیس بهم گفت که توی چارت درسی شما هیچ درسی که مربوط باشه نیست اما عنوان تحقیقات و مقاله هاتو برام بفرست.
به نظر شما تایید و یا احتمالا" ساپورت اون آدم ، میتونه برای گرفتن پذیرش موثر باشه؟

houtcivil
March 15th, 2013, 07:44 PM
سلام بچه ها
من رشته کارشناسیم مدیریت بازرگانیه اما میخوام برای دکترای anthropology دردرخواست بفرستم. گرجویت آفیس بهم گفت که توی چارت درسی شما هیچ درسی که مربوط باشه نیست اما عنوان تحقیقات و مقاله هاتو برام بفرست.
به نظر شما تایید و یا احتمالا" ساپورت اون آدم ، میتونه برای گرفتن پذیرش موثر باشه؟

حتما موثر بوده که ازتون این مدارک رو خواسته.
من جای شما باشم میفرستم.
با توجه به اینکه در چارت عنوان مشابه پیدا نکرده، احتمالا بر اساس تحقیقات شما میخواد ببینه که آیا مورد مشابه ای پیدا میشه یا نه، که چرا شما رفتید سمت این رشته.
-------------------------------
این رو به خاطر بسپارید که در بعضی دانشگاهها نقش گرجویت آفیس خیلی مهم است و تا این دفتر تایید نکنه مدارک شما به دپارتمان فرستاده نمیشه. حتی اگر شما با استادی در اون دانشگاه صحبت کنید و اوکی استاد رو بگیرید.
موفق باشید

maiysam
March 17th, 2013, 04:12 PM
سلام
من رشته ی کارشناسیم تاریخ هست و میخوام ارشدو تو ایران روانشناسی بخونم و دکترا واسه روانشناسی اپلای کنم.
1-آیا این امکان پذیره؟چون رشته ی کارشناسیم نامرتبطه!البته تو ارشد پیش نیاز میخونیم.
2-کدوم کشورا به این تغییر رشته زیاد گیر نمیده؟
3-ایا امکان گرفتن فاند هست؟

snshirazi
March 17th, 2013, 04:17 PM
سلام
من رشته ی کارشناسیم تاریخ هست و میخوام ارشدو تو ایران روانشناسی بخونم و دکترا واسه روانشناسی اپلای کنم.
1-آیا این امکان پذیره؟چون رشته ی کارشناسیم نامرتبطه!البته تو ارشد پیش نیاز میخونیم.

سلام دوست عزیز

من لیسانس ریاضی بودم و فوق رفتم هنر یه مقاله آی اس آی در زمینه هنر چاپ کردم و دوسال در دانشگاه غیر انتفاعی هنر درس دادم و برای دکترای تاریخ هنر برای آمریکا و کانادا اقدام کردم و
الان هم برای دکترا از کانادا پذیرش گرفتم، اصلا مشکلی نیست اگر بعدش در راستای رشته جدیدت کار کنی
موفق باشی

a2011
March 17th, 2013, 06:30 PM
سلام

بستگی داره به جایی که میخواید اپلای کنید. برای بعضی کشورها مثل آلمان اقدام کردن با این شرایط شانستون رو خیلی پایین میاره !

houtcivil
March 18th, 2013, 02:45 PM
سلام

شما گستره جواب سوالتون رو خیلی باز گذاشتید.
دوستان در این خصوص اشاراتی داشتند.
بهتر است که ابتدا یک کم در این مورد تحقیق کنید و وقتی که تصمیم گیریتون متمرکز شد و به یک نتیجه اولیه رسیدید، راهنمایی بسیار مفید دوستان رو استفاده کنید.

maiysam
March 18th, 2013, 03:12 PM
دوست عزیز من تنها مشکلم اینه که آیا باوجود اینکه کارشناسی من تاریخ و ارشدم روانشناسیه میتونم واسه دکترای روانشناسی اقدام کنم؟(یعنی غیرمرتبط بودن کارشناسیم مانع نمیشه؟!)
همه کارهایی که میخوام انجام بدم به این عامل بستگی داره.چون اگه امکان نداشته باشه بقیه کارهام(زبان، مقاله،معدل،سابقه کاری ،تحقیق و...) بیخودیه. با راهنمایی snshirazi عزیز امیدوار شدم و الان میتونم تلاش کنم.

houtcivil
March 19th, 2013, 11:33 AM
دوست عزیز من تنها مشکلم اینه که آیا باوجود اینکه کارشناسی من تاریخ و ارشدم روانشناسیه میتونم واسه دکترای روانشناسی اقدام کنم؟(یعنی غیرمرتبط بودن کارشناسیم مانع نمیشه؟!)
همه کارهایی که میخوام انجام بدم به این عامل بستگی داره.چون اگه امکان نداشته باشه بقیه کارهام(زبان، مقاله،معدل،سابقه کاری ،تحقیق و...) بیخودیه. با راهنمایی snshirazi عزیز امیدوار شدم و الان میتونم تلاش کنم.

معلومه که مانع نمیشه.
کلی افراد هستند که این کار رو انجام دادند.
با خیال راحت دنبال کارهای دکتری خودتون باشید.
با آرزوی موفقیت

sharifi_s
March 19th, 2013, 11:42 AM

شما برای موفق شدن حتما باید در رشته ای که معدل بالاتری دارید و روی ان مقاله و ریسرچ انجام دادید اپلای کنید. حالا اصلا مهم نیست تاریخ باشه یا روانشناسی یا هر رشته دیگه.
اینجا تغییر رشته مثل اب خوردن میمونه.

یه نکته عمومی برای دوستانی که می خوان تغییر رشته بدن:
از ایران برای رشته ای اپلای کنید که در ان مقاله دارید و قوی هستید. بعد که امدید دانشگاه می تونید تغییر رشته بدین خیلی راحت.
موفق باشید

mahnajon
March 21st, 2013, 10:50 PM
من فوق لیسانس فیزیک دارم. میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. ایاامکانش هست؟

mahnajon
March 22nd, 2013, 12:46 AM
میشه بپرسم چه طوری تونستن از عهده درسایی که پیش نیازشو نگذرونده بودن بر بیان؟ آخه من هم تو این شرایط گیر کردم.تغییرر شته در دکترا اصولا عاقلانه هست؟ چون عملا چیزایی رو که خوندیدن باید بگذارین کنار و از صفر شروع کنید. من یکی از دوستام تو دکترا فقط گرایشش رو عوض کرده( ازجامد رفته هسته ای) کلی میناله. چه برسه به تغییر رشته. میبخشید نمیخوام خدایی نکرده کسی رو ناامید کنم ولی این موضوع خود منو نگران کرده واسه همین مطرح کردم

houtcivil
March 24th, 2013, 08:43 AM
من فوق لیسانس فیزیک دارم. میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. ایاامکانش هست؟

میشه بپرسم چه طوری تونستن از عهده درسایی که پیش نیازشو نگذرونده بودن بر بیان؟ آخه من هم تو این شرایط گیر کردم.تغییرر شته در دکترا اصولا عاقلانه هست؟ چون عملا چیزایی رو که خوندیدن باید بگذارین کنار و از صفر شروع کنید. من یکی از دوستام تو دکترا فقط گرایشش رو عوض کرده( ازجامد رفته هسته ای) کلی میناله. چه برسه به تغییر رشته. میبخشید نمیخوام خدایی نکرده کسی رو ناامید کنم ولی این موضوع خود منو نگران کرده واسه همین مطرح کردم

سلام
اینکه امکان تغییر رشته وجود داشته باشه، یک چیز کاملا طبیعی است و شما میتونید این کار رو انجام بدید.

اما سختی های بوجود اومده در اثر تغییر رشته:
کاملا روشن است تغییر رشته به هر حال سختی های خاص خودش را دارد و گذشتن از این سختی ها تنها و تنها به تلاش شما بستگی داره. اگر علاقه و پشتکار داشته باشید قطعا موفق خواهید شد.

mahnajon
March 26th, 2013, 09:41 PM
ممنون از پاسختون
ببینید اینکه میزان تلاش آدم تعیین کننده است بله کاملا درسته. ولی باید کمی واقع بین بود. تلاش کردن خودش مسلما یه زمینه ای باید براش فراهم بشه .نه؟ شما ( صفحه 19 پست 189) در مورد دوستتون صحبت کردین. ایشون با چه منطقی این کار رو کردن؟ درس خوندن اون هم تو کشوری که سیستم آموزشی کاملا متفاوت با ایران داره به اندازه کافی کار رو سخت میکنه حالا تغییر رشته رو بهش اضافه کنید.
حرف من اینه که چه طوری با این مساله کنار اومدن؟ و سختی هاش رو چه طوری گذروندن؟ امیدوارم منظورم رو واضح رسونده باشم.

houtcivil
March 27th, 2013, 08:16 PM
ممنون از پاسختون
ببینید اینکه میزان تلاش آدم تعیین کننده است بله کاملا درسته. ولی باید کمی واقع بین بود. تلاش کردن خودش مسلما یه زمینه ای باید براش فراهم بشه .نه؟ شما ( صفحه 19 پست 189) در مورد دوستتون صحبت کردین. ایشون با چه منطقی این کار رو کردن؟ درس خوندن اون هم تو کشوری که سیستم آموزشی کاملا متفاوت با ایران داره به اندازه کافی کار رو سخت میکنه حالا تغییر رشته رو بهش اضافه کنید.
حرف من اینه که چه طوری با این مساله کنار اومدن؟ و سختی هاش رو چه طوری گذروندن؟ امیدوارم منظورم رو واضح رسونده باشم.

من دقیقا تجربه این مورد رو ندارم.
شما با یوزر Mehrad (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?23-Mehrad) در تماس باشید.
ایشون از برق به جامعه شناسی تغییر رشته دادند.

mesbah
March 28th, 2013, 02:25 PM
خیلی بستگی به نوع ارتباط شما با استاد داره! مثلا من هم مکانیک هستم ولی به فلسفه علاقه دارم! وقتی با یه استاد صحبت میکنی باید متقاعدش کنی که مثلا از فلسفه چیزی میفهمی با اینکه مکانیک بودی

mahnajon
March 28th, 2013, 08:47 PM
mesbah عزیز چیزی که شما دارید میگید برا وقتی هست که شما تصمیم قطعی گرفتین و شرایط رو پذیرفتین. بحث سر اینه که چه طوری میشه شرایط نه چندان راحت تغییر رشته رو مدیریت کرد؟ با درسهایی که برای شما آشنا نخواهند بود چه طوری میشه روبه رو شد و خودتون برا امتحانش آماده کنین؟ پیش نیازهای مربوطه و مطالبی که برای شما چندان آ شنا نخواهند بود ، این رو چه طوری میشه حل کرد؟

Narii
March 29th, 2013, 02:40 AM
سلام دوستان. من لیسانسم از گرایشهای علوم پایه است و میخوام ارش زبانشناسی شرکت کنم وبعد برای دکتری به خارج برم ایا برای من در گرفتن پذیرش مشکلی به وجود نمی اید؟ یعنی وقتی معدل کارشناسی مهم هست و معدل کارشناسی من رشته ای بی ربط نسبت به ارشد است مشکلی نخواهد بود؟

houtcivil
March 29th, 2013, 10:39 AM
سلام دوستان. من لیسانسم از گرایشهای علوم پایه است و میخوام ارشد زبانشناسی شرکت کنم وبعد برای دکتری به خارج برم ایا برای من در گرفتن پذیرش مشکلی به وجود نمی اید؟ یعنی وقتی معدل کارشناسی مهم هست و معدل کارشناسی من رشته ای بی ربط نسبت به ارشد است مشکلی نخواهد بود؟

نه دوست عزیز.
قبل از شما افراد زیادی تغییر رشته دادند و الان دارند با موفقیت در رشته جدیدشون تحصیل میکنند.
شما نیز موفق باشید.

armin_ezati
March 29th, 2013, 09:27 PM
سلام
این که میگن اگه تغییر رشته بدین ویزا گرفتن سخت میشه درسته؟مثلا من لیسانسم مهندسی کشاورزیه ولی به تغذیه و رژیم درمانی علاقه دارم دانشگاه هم بهم میگه باید بیایی یه سری(شاید تا یک سال) پیشنیاز بگذرونی.به نظرتون کاره ویزا گرفتنم سخت میشه؟

houtcivil
March 29th, 2013, 10:16 PM
سلام
این که میگن اگه تغییر رشته بدین ویزا گرفتن سخت میشه درسته؟مثلا من لیسانسم مهندسی کشاورزیه ولی به تغذیه و رژیم درمانی علاقه دارم دانشگاه هم بهم میگه باید بیایی یه سری(شاید تا یک سال) پیشنیاز بگذرونی.به نظرتون کاره ویزا گرفتنم سخت میشه؟

براساس تجربه دوستان، اینکار در روند ویزا خیلی تاثیری نداره.

Narii
April 1st, 2013, 12:07 AM
واقعا ممنونم که جوابم رو دادین.1سوال دیگه.به نظر شما من با رشته شیمی برای دکتری اقدام کنم بهتره یا زبانشناسی ؟یعنی برای accept شدن و فاند. به دلیل علاقه ام قصد دارم در رشته زبانشناسی ادامه تحصیل بدهم.رشته لیسانسم شیمی کاربردی است.امیدوارم سوالم مرتبط باشه. پیشاپیش سپاس !:)

houtcivil
April 1st, 2013, 12:54 PM
واقعا ممنونم که جوابم رو دادین.1سوال دیگه.به نظر شما من با رشته شیمی برای دکتری اقدام کنم بهتره یا زبانشناسی ؟یعنی برای accept شدن و فاند. به دلیل علاقه ام قصد دارم در رشته زبانشناسی ادامه تحصیل بدهم.رشته لیسانسم شیمی کاربردی است.امیدوارم سوالم مرتبط باشه. پیشاپیش سپاس !:)

به نظر بنده پذیرش با فاند قطعا در رشته شیمی بهتر است.
فکر نکنم در رشته زبانشناسی اینقدر پروژه تعریف شه که فاند بتونید گیر بیارید.

SScandy
April 6th, 2013, 11:04 PM
من لیسانس و فوق لیسانسم در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه امیرکبیر هستش. امسال برای دکتری همین رشته چندتا دانشگاه آمریکا اپلای کردم ولی متاسفانه ریجکت شدم با اینکه شرایطم بد نیست
با توجه به اینکه علاقه زیادی به مدیریت و MBA دارم میخوام اینبار برای این رشته اقدام کنم. با توجه به اینکه شنیدم پذیرش ایرانی ها تو این رشته کلا سخته به نظرتون کار منطقی هست یا نه؟ و اصلا شانسی دارم؟

ممنون میشم دوستان اگه کسی تجربه اش رو داره من رو راهنمایی کنه

hmzabbasi
April 6th, 2013, 11:17 PM
من لیسانس و فوق لیسانسم در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه امیرکبیر هستش. امسال برای دکتری همین رشته چندتا دانشگاه آمریکا اپلای کردم ولی متاسفانه ریجکت شدم با اینکه شرایطم بد نیست
با توجه به اینکه علاقه زیادی به مدیریت و MBA دارم میخوام اینبار برای این رشته اقدام کنم. با توجه به اینکه شنیدم پذیرش ایرانی ها تو این رشته کلا سخته به نظرتون کار منطقی هست یا نه؟ و اصلا شانسی دارم؟

شرایطتتون رو که ننوشتید، معدلها، نمره زبان و جی.آر.ای، مقاله، سابقه کار و...واینکه برای کجاها اپلای کردین! اصلا منطقی نیست برای ام.بی.ای اقدام کنین چون اگه تو رشته خودتون که رقابت توش خیلی کمتره موفق به پذیرش نشدین در ام.بی.ای خیلی خیلی بعیده موفق بشین!

houtcivil
April 7th, 2013, 03:28 PM

دلایل ریجکتتون رو نفرموید؟؟ از نظر آموزشی نکات منفی دارید؟؟ نمرات زبان؟؟
مدیریت و MBA رو میخواهید در آمریکا ادامه بدید...
پذیرش گرفتن در این رشته ها نیز نیاز به نمرات زبان بالا (به ویژه نمره جی آر ای خیلی بالا) است.
و دیگر اینکه اگر برای درس خوندن نیاز به فاند تحصیلی دارید، در رشته MBA شاید خیلی خیلی سخت بتونید به این هدف برسید.
در رشته مهندسی شیمی پروژه های متعدد و متفاوت زیادی تعریف میشه که خوب شانس شما قعطا همانطور که خودتون هم میدونید، بیشتر است.
....
من خودم یکی از دوستان فیزیک شهید بهشتی کارشناسی و کارشناسی ارشد خونده بود. شرایطش خوب بود. از چندتا دانشگاه آمریکا هم پذیرش به همراه فاند تحصیلی دریافت کرد. اما علاقه ایشون مثل شما به مدیریت و MBA بود. چند بار جی آر ای امتخان داد تا بالاخره یم نمره خیلی خوب آورد. با این حال، نتونست جایی در آمریکا پیدا کنه و الان داره در کانادا MBA میخونه. البته برای MBA فاند نداره.
...
من خودم جای شما باشم در همون رشته مهندسی شیمی یک بار دیگر سعی میکنم. چون به نظر من موفقیت بسیار بیشتری دارید.

salarwesf
May 11th, 2013, 09:36 AM
من خودم لیسانس عمران دارم قصد مهاجرت به کانادا ولی به رشته های طراحی صنعتی و مکانیک و هوافضا علاقه دارم می خواستم بدونم شرایط تغییر رشته چطوره؟ امکان داره؟...؟ یا اینکه بهتره از همینجا تغییر رشته بدم و برم دنبال علاقه خودم الان 26 سالمه تا برسم به کانادا مشم 30 31 ساله! ممنون میشم کسی اطلاع داره راهنمائی کنه

zahraaa
May 12th, 2013, 04:10 PM

مدیریت و MBA دو مقوله جدا می تونن باشن البته بعضی از فوق لیسانس های مدیریت دورشون حالت M?BA داره که خودشون بهتون می گن داستانش درازه
برای فوق شانس فاند خیلی کمه و اصولا و معمولا دست دپارتمانه نه دست استاد به ندرت بعضی استادا کار دانشجویی دارن

برای وارد شدن به دوره های مدیریت باید سطح زبان عالی داشته باشید یعنی حداقل بتونید مثل یه امریکایی تحصیل کرده بنویسید

mohamadgh
May 16th, 2013, 12:45 PM
سلام دوستان عزیز
من لیسانس رشته مهندسی برق-مخابرات ایران خوندم و برای فوق پذیرش از یک دانشگاه تو ایتالیا (پلی تکنیک) دارم. ولی به رشته های کامپیوتر (computer science و computer engineering) خیلی علاقه دارم.
میخواستم بدونم برای تغییر رشته تو مقطع فوق لیسانس، بهتره که از اول اقدام کنم برای پذیرش، رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم، یا تو همین مخابرات پذیرش بگیرم بعد تغییر رشته بدم؟
یعنی اینکه تو مخابرات که پذیرش دارم بعد که رفتم دانشگاه بگم میخوام کامپیوتر بخونم. اصلا راه درستیه؟ اجازه میدن؟
برای این تغییر رشته بهترین راه کدومه؟
و آخر اینکه با این تغییر رشته برای دکترا مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

salarwesf
May 20th, 2013, 07:52 PM
من خودم لیسانس عمران دارم قصد مهاجرت به کانادا ولی به رشته های طراحی صنعتی و مکانیک و هوافضا علاقه دارم می خواستم بدونم شرایط تغییر رشته چطوره؟ امکان داره؟...؟ یا اینکه بهتره از همینجا تغییر رشته بدم و برم دنبال علاقه خودم الان 26 سالمه تا برسم به کانادا مشم 30 31 ساله! ممنون میشم کسی اطلاع داره راهنمائی کنه

کسی نیست جواب بده راستی معدلم 13.89 هست

zahraaa
May 21st, 2013, 06:39 AM
سلام دوستان عزیز
من لیسانس رشته مهندسی برق-مخابرات ایران خوندم و برای فوق پذیرش از یک دانشگاه تو ایتالیا (پلی تکنیک) دارم. ولی به رشته های کامپیوتر (computer science و computer engineering) خیلی علاقه دارم.
میخواستم بدونم برای تغییر رشته تو مقطع فوق لیسانس، بهتره که از اول اقدام کنم برای پذیرش، رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم، یا تو همین مخابرات پذیرش بگیرم بعد تغییر رشته بدم؟
یعنی اینکه تو مخابرات که پذیرش دارم بعد که رفتم دانشگاه بگم میخوام کامپیوتر بخونم. اصلا راه درستیه؟ اجازه میدن؟
برای این تغییر رشته بهترین راه کدومه؟
و آخر اینکه با این تغییر رشته برای دکترا مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

برو بعد تغییر رشته بده یه چند تا واحد مشترک رو بگیر خوب خودتو نشون بده. نه ربطی نداره به دکترا اون براساس قابلیت خودته اگر خوب باشی و معدلت بالا باشه هبچ ایرادی نداره که لیسانست چی بوده

golban70
May 21st, 2013, 09:39 PM
سلام من رشته رادیولوژی میخونم از اونجایی که به الکترونیک علاقه دارم میخوام برای ارشد به این رشته تغییر رشته بدم میدونم خیلی سخته ولی میخواستم بدونم میشه همچین کاری کرد و میشه موفق شد ممنون میشم راهنماییم کنید

mahziar3025
May 23rd, 2013, 01:37 AM
سلام من لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم از دانشگاه آزاد و میخوام لیسانس از دانشگاه انگلیسی زبان داشته باشم. چون واسه استخدام ازم مدرک از دانشگاه انگلیسی زبان میخوان. دانشگاهی هست که حاضر باشه با تطبیق واحد و حد اکثر 1 ترم درس خوندن به من لیسانس رشته خودم یا رشته نزدیک بهم بده؟ مدرک زبان ندارم ولی زبانم بد نیست و میتونم امتحان ورودی پاس کنم. ترجیحا دنبال کشوری میگردم که آسون ویزا بده. نمی دونم این چیزی که من میخوام شدنیه یا نه . ممنون میشم کسی اگه میدونه کمک کنه.معدل لیسانسم بالای 16 هست

nastaran1830
July 6th, 2013, 11:07 PM
سلام. ببخشید یکی لطف کنه جواب من رو بده..من ارشد میکروبیولوژی هستم. چطور میتونم به پزشکی تغییر رشته بدم. در کدام کشور امکانش هست؟ رزومه خوبی دارم ایا امکان فاند هم هست؟؟؟؟ خواهش میکنم یکی سریع جوابمو بده که وقت انتخاب کردنم محدوده.........بجز فیلیپین کجا میشه اقدام کنم که تطبیق واحدهای بیولوژی و میکروبیولوژی رو از ارشد به پزشکی واسم انجام بدن؟ .....خواهش میکنم یکی جواب بده.با سپاس از دوستان عزیز......

hamed059
July 15th, 2013, 12:11 PM
سلام به همه دوستان،میخواستم بدونم اگه لیسانس مهندسی داشته باشیم (مهندسی هسته ای) وارشد علوم پایه(فیزیک:نانوفیزیک یا ماده چگال یا نجوم)
چجوریه؟؟
پذیرش با فاند میشه گرفت یا نه؟؟؟:confused:
واسه دکترا؟؟

houtcivil
July 15th, 2013, 12:25 PM
سلام به همه دوستان،میخواستم بدونم اگه لیسانس مهندسی داشته باشیم (مهندسی هسته ای) وارشد علوم پایه(فیزیک:نانوفیزیک یا ماده چگال یا نجوم)
چجوریه؟؟
پذیرش با فاند میشه گرفت یا نه؟؟؟:confused:
واسه دکترا؟؟

دوست عزیز
ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو در رشته فیزیک قصد دارید؟

hamed059
July 15th, 2013, 12:30 PM
دوست عزیز
ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو در رشته فیزیک قصد دارید؟

بله،فیزیک.........

hamed059
July 15th, 2013, 12:34 PM
بله،فیزیک.........

فیزیک،هر گرایشی که واسه پذیرش گرفتن safe باشه،نجوم یا نانو یا ماده چگال..
میشه؟؟؟؟
مشکلی پیش نخواهد آمد؟؟؟؟
ممنون

houtcivil
July 15th, 2013, 12:40 PM
بله،فیزیک.........

فیزیک،هر گرایشی که واسه پذیرش گرفتن safe باشه،نجوم یا نانو یا ماده چگال..
میشه؟؟؟؟
مشکلی پیش نخواهد آمد؟؟؟؟
ممنون

دوست عزیز
من دوستان زیادی دارم که ایران فیزیک میخوندند و الان همشون دارند دکتری این رشته رو در کشور آمریکا میخونند و به جرات میتونم خدمتتون عرض کنم که همشون فاند کامل تحصیلی رو نیز دریافت کردند.
اما گرایش ها شون رو دقیقا یادم نیست.
یادم هست که فقط مثلا یکیشون فیزیک هسته ای دوره لیسانس خونده بود.
موفق باشید.

hamed059
July 15th, 2013, 01:09 PM
دوست عزیز
من دوستان زیادی دارم که ایران فیزیک میخوندند و الان همشون دارند دکتری این رشته رو در کشور آمریکا میخونند و به جرات میتونم خدمتتون عرض کنم که همشون فاند کامل تحصیلی رو نیز دریافت کردند.
اما گرایش ها شون رو دقیقا یادم نیست.
یادم هست که فقط مثلا یکیشون فیزیک هسته ای دوره لیسانس خونده بود.
موفق باشید.

اینکه لیسانس مهندسی بوده باشه،(اونم این مهندسی با این همه محدودیت!!!) ارشد و دکترا پایه اشکالی نداره ؟؟؟