PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل انجام کار در فرودگاه های تهران و کانادا در اولین ورود به کانادا

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

immigrant_sh
February 19th, 2012, 10:52 AM
برای خروج بیشتر از 5000 تا از فرودگاه امام چه پیشنهادی دارید من می خواهم 10000 تا ببرم می ترسم تو فرودگاه بهم گیر بدهند کجا بذارم پول هامو ؟

دوست من سلام
من پیشنهاد میکنم ریسک نکنید و با خیالی راحت سفر کنید و همون ۵۰۰۰ قانونی رو همراه ببرید و به محض رسیدن به مقصدتون افتتاح حساب کنید و پول براتون حواله بشه . البته این پیشنهاد منه و شاید بقیه دوستان بهتر بتونن راهنماییتون کنند. موفق باشید.

Canadafan
February 19th, 2012, 12:00 PM
برای خروج بیشتر از 5000 تا از فرودگاه امام چه پیشنهادی دارید من می خواهم 10000 تا ببرم می ترسم تو فرودگاه بهم گیر بدهند کجا بذارم پول هامو ؟

قانونی رفتار کنید و ریسک نکنید

Canadafan
February 19th, 2012, 12:01 PM
با سلام و تبریک فراوان به دوست عزیز

برای فرزند 8 ساله و 13 ساله هم میشه به اندازه خودمون پول ببریم؟ یا اونا فرق میکنن؟

ممنون

برای هر یک نفر این میزان میباشد بیتا جان

Canadafan
February 19th, 2012, 12:02 PM
آیا بازرسی بدنی برای دلار هم الان وجود دارد؟؟

slmz
February 19th, 2012, 12:16 PM
قانونی رفتار کنید و ریسک نکنید

اخه هم باید در فرودگاه کانادا اظهار کنم و هم اینکه با 5000 تا نمیتوتن برم نیاز بیشتری دارم من مهاجر هستم

immigrant_sh
February 19th, 2012, 12:21 PM
اخه هم باید در فرودگاه کانادا اظهار کنم و هم اینکه با 5000 تا نمیتوتن برم نیاز بیشتری دارم من مهاجر هستم

هم فرومی عزیز
شما میتونید با یک گواهی بانکی که موجودی شما رو نشون بده ثابت کنید که توانایی مالی دارید .

sama7452
February 19th, 2012, 03:26 PM
آیا بازرسی بدنی برای دلار هم الان وجود دارد؟؟

دوستان
ما دیشب مسافرایی داشتیم که از مشهد عازم مالزی بودن. البته مقصد اولیه شون دوحه بود و بالطبع مسافرای دیگه ای هم همسفرشون بودن که عازم آمریکا و کانادا بودن. توی اون 45 دقیقه ای که اونجا بودم، ندیدم که به کسی برای دلار گیر بدن یا بازرسی بدنی کنن یا حتی بارشون رو بگردن. فقط یه مورد یه بنده خدایی بود که یک چراغ لامپا توی چمدونش داشت که احتمالا بخاطر عتیقه بودن خیلی اذیتش کردن. تمام زار و زندگیشو ریختن بیرون و حدود نیم ساعت سرپا نگهش داشتن. دونه دونه بسته های پلاستیکی وسایل داخل چمدونش رو باز کردن و گشتن. آخرش هم نفهمیدم که تونست چراغشو ببره یا نه! ولی خلاصه بابت بردن دلار اصلا مشکلی نبود.

CanImmigrant
February 19th, 2012, 06:42 PM
سايت بانک مرکزي در اينجا (http://cbi.ir/page/4230.aspx#Currency4_3)اعلام کرده که :خروج ارز به صورت اسکناس برای بیش از سقف تعیین شده چگونه است؟

با ارائه اظهارنامه ارزی یا اعلامیه بانکی مربوط (و یا هر سند بانکی که مبین پرداخت وجه به صورت اسکناس از محل حساب ارزی یا فروش ارز باشد).

دراين صورت اگر ارز مورد نظر رو از حساب ارزي برداشت کنيم و اعلاميه بانکي هم داشته باشيم به نظر مي رسه براي خروج ارز بيشتر از 5000$ مشکلي نباشه. حالا اگر پول توي حساب ارزي نبود ميشه حسابي افتتاح کرد و چند روزي توي حساب ريخت و بعد با گرفتن اعلاميه بانکي اونو برداشت کرد. يا از صرافي آشنا و يا غيرآشنا با پرداخت مبلغي براي اون فاکتور تهيه کرد.

از اين مساله بگذريم که ممکنه به قانونهاي خودشون هم پايبند نباشند و يا درست روزي که پرواز داريم قانونش عوض شده باشه و فاکتور يا اعلاميه بانکي رو هم قبول نکنند.

کسي در اين خصوص تجربه اي نداره؟

fp767
February 21st, 2012, 09:29 PM
سايت بانک مرکزي در اينجا (http://cbi.ir/page/4230.aspx#Currency4_3)اعلام کرده که :خروج ارز به صورت اسکناس برای بیش از سقف تعیین شده چگونه است؟

با ارائه اظهارنامه ارزی یا اعلامیه بانکی مربوط (و یا هر سند بانکی که مبین پرداخت وجه به صورت اسکناس از محل حساب ارزی یا فروش ارز باشد).

دراين صورت اگر ارز مورد نظر رو از حساب ارزي برداشت کنيم و اعلاميه بانکي هم داشته باشيم به نظر مي رسه براي خروج ارز بيشتر از 5000$ مشکلي نباشه. حالا اگر پول توي حساب ارزي نبود ميشه حسابي افتتاح کرد و چند روزي توي حساب ريخت و بعد با گرفتن اعلاميه بانکي اونو برداشت کرد. يا از صرافي آشنا و يا غيرآشنا با پرداخت مبلغي براي اون فاکتور تهيه کرد.

از اين مساله بگذريم که ممکنه به قانونهاي خودشون هم پايبند نباشند و يا درست روزي که پرواز داريم قانونش عوض شده باشه و فاکتور يا اعلاميه بانکي رو هم قبول نکنند.

کسي در اين خصوص تجربه اي نداره؟

من با فرودگاه امام تماس گرفتم و در این مورد پرسیدم در جواب گفتند بانکی که دلار در انجا بوده در پاسپورت ثبت کنه مشکلی برای خروج بیش از ۵ هزار دلار نیست.حالا در عمل به چه صورت باشه باید امتحان کنیم !

CanImmigrant
February 21st, 2012, 11:27 PM
من با فرودگاه امام تماس گرفتم و در این مورد پرسیدم در جواب گفتند بانکی که دلار در انجا بوده در پاسپورت ثبت کنه مشکلی برای خروج بیش از ۵ هزار دلار نیست.حالا در عمل به چه صورت باشه باید امتحان کنیم !

دوست عزيز ممنون از پيگيري و اعلام نتيجه.

در مورد حداکثر مقدار قابل خروج براي هر نفر سوالي نپرسيديد؟

hossein51
February 22nd, 2012, 01:18 AM

برای پول اصلا چک نمیکنند که شما چقدر پول همراهت داری خیلیها بیشتر از ۱۵۰۰۰ تا هم خارج کردن بدون هیچ مشکلی. الان رو نمیدونم ولی ۲ ماه پیش که هیچ مشکلی نبود

atabak-aut
February 22nd, 2012, 02:12 AM
برای پول اصلا چک نمیکنند که شما چقدر پول همراهت داری خیلیها بیشتر از ۱۵۰۰۰ تا هم خارج کردن بدون هیچ مشکلی. الان رو نمیدونم ولی ۲ ماه پیش که هیچ مشکلی نبود

الان گویا اوضاع سختگیرانه تر شده متاسفانه

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 10:17 AM
هم فرومی های عزیز

من یک سوال دارم . همانطور که میدونیم هم حواله کرد از طریق صرافی ها ریسک داره هم خارج کردن ارز بطور مخفیانه . حالا سوالم اینه که با توجه به میزان ریسک هر کدوم شما کدوم راه رو ترجیح میدهید . ممنون میشم نظرتون رو بدونم چون خودم هنوز نتونستم تصمیم بگیرم به وقتش کدوم راه رو باید انتخاب کنم. ممنون میشم.

anihoo
February 22nd, 2012, 12:10 PM
سوال : "من یک سوال دارم . همانطور که میدونیم هم حواله کرد از طریق صرافی ها ریسک داره هم خارج کردن ارز بطور مخفیانه . حالا سوالم اینه که با توجه به میزان ریسک هر کدوم شما کدوم راه رو ترجیح میدهید . ممنون میشم نظرتون رو بدونم چون خودم هنوز نتونستم تصمیم بگیرم به وقتش کدوم راه رو باید انتخاب کنم. ممنون میشم."

جواب: نمیدونم منظور شما از اینکه میگین حواله کرد از طریق صرافی ها ریسک داره چیه. سالهاست به همین طریق ملت به خارج پول میفرستند. اما باید حتما یک صرافی مطمئن و معرفی شده پیدا کنید . مخصوصا که صرافی ها هم تا شما را نشناسند اعتماد نمیکنند و میگویند ارز نداریم. اما درهر صورت به نظر میاد ریسک صرافی کمتر از ریسک خارج کردن ارز به طور مخفیانه است.

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 01:28 PM
سوال : "من یک سوال دارم . همانطور که میدونیم هم حواله کرد از طریق صرافی ها ریسک داره هم خارج کردن ارز بطور مخفیانه . حالا سوالم اینه که با توجه به میزان ریسک هر کدوم شما کدوم راه رو ترجیح میدهید . ممنون میشم نظرتون رو بدونم چون خودم هنوز نتونستم تصمیم بگیرم به وقتش کدوم راه رو باید انتخاب کنم. ممنون میشم."

جواب: نمیدونم منظور شما از اینکه میگین حواله کرد از طریق صرافی ها ریسک داره چیه. سالهاست به همین طریق ملت به خارج پول میفرستند. اما باید حتما یک صرافی مطمئن و معرفی شده پیدا کنید . مخصوصا که صرافی ها هم تا شما را نشناسند اعتماد نمیکنند و میگویند ارز نداریم. اما درهر صورت به نظر میاد ریسک صرافی کمتر از ریسک خارج کردن ارز به طور مخفیانه است.

با سلام
منظورم اینه که صرافی ها هیچ رسیدی نمیدن مبنی بر اینکه شما A دلار حواله کردید و دستتون به هیچ جا بند نیست و میگن که اگه پول فریز بشه یا ... هیچ مسئولیتی ندارند!!! اگر صرافی مطمئن سراغ دارید برای من پ خ بگذارید. ممنونم

anihoo
February 22nd, 2012, 02:42 PM
دوست عزیز... آخه رو چه حسابی به من اعتماد میکنی ... از کجا معلوم آدرسی که من بهت بدم صرافی مطمئن باشه؟ در هر صورت متاسفانه من صرافی مطمئن که به شما رسید بده و یا تضمین کنه اگه پول فریز شد مسئولیت قبول کنه نمیشناسم. تقریبا همه شون مثل هم هستند.
اگر شما زیر ۴۰ هزار دلار پول بفرستید معمولا پول رو فریز نمیکنن.... پشت سر هم پول نفرستید بین هر دو نوبت حداقل دو هفته فاصله باشد.
ترجیحا ماهی یکبار .... و مبلغ پولی که میفرستید هر دفعه فرق کند. و ترجیحا خیلی! فرق کند.
موفق باشید.

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 03:17 PM
دوست عزیز... آخه رو چه حسابی به من اعتماد میکنی ... از کجا معلوم آدرسی که من بهت بدم صرافی مطمئن باشه؟ در هر صورت متاسفانه من صرافی مطمئن که به شما رسید بده و یا تضمین کنه اگه پول فریز شد مسئولیت قبول کنه نمیشناسم. تقریبا همه شون مثل هم هستند.
اگر شما زیر ۴۰ هزار دلار پول بفرستید معمولا پول رو فریز نمیکنن.... پشت سر هم پول نفرستید بین هر دو نوبت حداقل دو هفته فاصله باشد.
ترجیحا ماهی یکبار .... و مبلغ پولی که میفرستید هر دفعه فرق کند. و ترجیحا خیلی! فرق کند.
موفق باشید.

سلام دوست من

من کی گفتم به شما اعتماد کردم؟؟!!!! فقط پرسیدم اگر جایی رو میشناسید بفرمایید و منم که بدون تحقیق کاری نمی کنم!!! در هر صورت خیلی ممنون از راهنمایی که بابت نحوه ی ارسال فرمودید.

Blue Sky
February 23rd, 2012, 07:22 PM
توی هواپیما یک فرم میدن که باید مبلغ بالای 10000 دلار رو اگه همراه دارین اونجا علامت بزنین. هیچ مشکلی هم نیست . فقط اگه پرسیدن میگین که برای هزینه زندگی آوردم و نگران نباشین چون شما مهاجر هستین و خود دولت کانادا سفارش کرده که هرچقدر که میتونین پول همراتون بیارین.
حساب بانکی که نداشتم ولی بعد از اینکه وسایلم رو گذاشتم توی هاستل بلافاصله رفتم بانک.(که برخوردشون هم البته عالی بود)
افسر توی مصاحبه میپرسه که چقدر پول همراه دارین و بهتر هست که این مبلغ رو درست بگین تا بعدا اگه گفتن این پول رو از کجا آوردی , بگین از ایران!

بله فرمایش ارسباران عزیز هم برای من صادق بود
البته این فرمی که تو هواپیما دادن رو افسر پاسپورت کنترل روش که ضربدر بزرگ زد (یعنی این فرم برا ما نیست البته من همشو no زده بودم یعنی چیزه دردسر سازی همراهم نیست و منو راهنمایی کرد برم به قسمت انجام کارای مهاجرتم، البته من شهر مقصدم آشنا دارم و چند روز مهمون اونام و آدرس همونارو دادم وآفیسر که یه خانوم میان سال چینی بود چیزی نگفت و قبول کرد و هیچ سوالی جوابی نشدم جز اینکه مقصدم کدوم شهره کاناداست؟ مجردی؟ بچه داری؟ شغلت تو ایران چی بوده؟
همین
نگران نباشید
ضمن اینکه کارای مهاجرت من تو فرودگاه تورنتو همش 10 دقیقه طول کشید
موفق و پیروز باشید

pinocchio
February 24th, 2012, 08:01 PM
سلام دوستان،
من دارم 2 ماه دیگه میرم تورونتو با ویزای دانشجویی، 12000 تا ارز دانشجویی گرفتم که تو پاسپورتم نوشته و یه 3-4 هزاراتایی هم ارز آزاد قبلا داشتم.
بابت همین خروج ارز بیشتر از 5000 تا تماس گرفتم با فرودگاه امام خمینی و گفتن اگر توی پاسپورتت ذکر شده و فاکتور اینا داری مشکلی نیست.
البته چون یه خانومی بود و اصولاً (با احترام به خانمها) افسرهای زن در فرودگاه امام خمینی طبق تجربه من کلاً حالشون بده، نمیتونم اعتماد کنم به این حرفش.
کسی تجربه مشابه داره ؟

nikaaa
February 26th, 2012, 10:56 AM
دوستان سلام
اگه ما مقداری آجیل و سبزی خشک همراهمون باشه ایا باید در کارتی که می دن این سوال رو yes بزنیم؟ چون توی گزینه هاش هست.
و یک سوال دیگه هم پرسیده راجع به shipment که من نمی دونم باید چی بزنیم؟
اگه کسی می دونه راهنمایی کنه

anihoo
February 26th, 2012, 11:31 AM
دوستان سلام
اگه ما مقداری آجیل و سبزی خشک همراهمون باشه ایا باید در کارتی که می دن این سوال رو yes بزنیم؟ چون توی گزینه هاش هست.
و یک سوال دیگه هم پرسیده راجع به shipment که من نمی دونم باید چی بزنیم؟
اگه کسی می دونه راهنمایی کنه

در مورد آجیل و سبزی خشک بله باید yes بزنید. قرار نیست دروغ بگیم که. البته ممنوع نیست و میتونید ببرید.
در مورد shipment هم که به نظر میاد کالایی باشه که با کشتی حمل میشه ... شاید منظورش این باشه که آیا محموله ای دارید که قراره با کشتی بیاد.

nikaaa
February 26th, 2012, 11:35 AM
در مورد آجیل و سبزی خشک بله باید yes بزنید. قرار نیست دروغ بگیم که. البته ممنوع نیست و میتونید ببرید.
در مورد shipment هم که به نظر میاد کالایی باشه که با کشتی حمل میشه ... شاید منظورش این باشه که آیا محموله ای دارید که قراره با کشتی بیاد.

آخه من پستهای دوستان رو که می خوندم گفتند که بهتره این چیزا رو اعلام نکنید چون چمدونها رو باز می کنند

anihoo
February 26th, 2012, 11:52 AM
آخه من پستهای دوستان رو که می خوندم گفتند که بهتره این چیزا رو اعلام نکنید چون چمدونها رو باز می کنند

اگه شما اعلام نکنید و به هردلیلی هوس کنند چمدونهاتونو باز کنند و اون سبزی و آجیل ها رو پیدا کنند اونوقت جوابی دارید بهشون بدید؟
در ضمن مال خیلی ها رو هم باز نکردند.

slmz
February 26th, 2012, 12:01 PM
تو همونم فرم زده سیگار و تنباکو - من می خواهم تنباکو قلیون ببرم مشکلی پیش نمی اید که ذکر هم بکنم ؟

anihoo
February 26th, 2012, 12:04 PM
تو همونم فرم زده سیگار و تنباکو - من می خواهم تنباکو قلیون ببرم مشکلی پیش نمی اید که ذکر هم بکنم ؟

دوستان میگفتند سیگار میشه برد ولی محدودیت داره در مورد تنباکو نمیدونم.

slmz
February 26th, 2012, 12:06 PM
دوستان میگفتند سیگار میشه برد ولی محدودیت داره در مورد تنباکو نمیدونم.

Alcohol and tobacco
exemption table

1.5 L of wine or 1.14 L of liquor or
24 x 355 ml cans or bottles (8.5 L) of
beer or ale. (You must be of legal age
in the province of importation.

200 cigarettes, 200 tobacco sticks,
50 cigars or cigarillos and
200 grams of manufactured tobacco
(Special Duty may apply).

slmz
February 26th, 2012, 12:27 PM

توی همین فرم می خواهم قسمت b , c را ببینیم چه جوری باید پر بشه ؟

marjanmohajer
February 26th, 2012, 07:12 PM
براى تنباكو هم محدوديت سيگار اعمال مى شود؛ در اكثر موارد چمدان ها باز نمى شوند ولى اگر اين اتفاق بيفتد و شما بيش از حد مجاز داشته باشيد و يا اعلام نكرده باشيد، علاوه بر جريمه سنگين تا چندين سال پس از هر بار ورود، بارهايتان باز و كنترل مى شود.اين فرم كه ذكر كرديد در واقع براى افراد مقيم( پارت c) و ويزيتورها ( پارت B ) است ولى چون افسرها متفاوتند، بنويسيد كه سيگار و آجيل و سبزى خشك همراهتون هست.فرم مهاجران دو فرم ديگر است يكى كه ليست كامل اجناسى است كه الان وارد كرده ايد و ديگرى آنكه در فاصله زمانى كوتاه يا بلند بعد از ورودتان شيپنگ و فريت شده و خواهد شد.

arasbaran
February 27th, 2012, 03:15 AM
اگه شما اعلام نکنید و به هردلیلی هوس کنند چمدونهاتونو باز کنند و اون سبزی و آجیل ها رو پیدا کنند اونوقت جوابی دارید بهشون بدید؟
در ضمن مال خیلی ها رو هم باز نکردند.

من مقداری پسته داشتم که در فرم هم علامت زده بودم و موقع زدن مهر ورود گفتم که dried nut هست و خوراکی هست و دیگه چیزی نگفت. البته افسری که مصاجبه میکنه نه قبل از اون و موقع زدن مهر ورود پرسید. این گزینه برای دانه هایی که قابل کشت باشن مشکل دار هست که ممانعت میکنن و اگر نگین و پیدا کنن خیلی دردسر خواهید داشت. نه برای چیزهای صرفا خوراکی.

slmz
February 27th, 2012, 03:17 PM
دوستان این 2 تا فرم پیوست درسته برای وسایلی که الان داریم می بریم و برای اینده ؟؟؟؟

marjanmohajer
February 27th, 2012, 05:39 PM
دوستان این 2 تا فرم پیوست درسته برای وسایلی که الان داریم می بریم و برای اینده ؟؟؟؟
بله درسته. از اشيا و وسايل قيمتى كه بعدها خواهيد آورد مثل قالى و جواهر و طلا، عكس هم داشته باشيد بهتر است.

anihoo
February 27th, 2012, 08:28 PM
براى تنباكو هم محدوديت سيگار اعمال مى شود؛ در اكثر موارد چمدان ها باز نمى شوند ولى اگر اين اتفاق بيفتد و شما بيش از حد مجاز داشته باشيد و يا اعلام نكرده باشيد، علاوه بر جريمه سنگين تا چندين سال پس از هر بار ورود، بارهايتان باز و كنترل مى شود.اين فرم كه ذكر كرديد در واقع براى افراد مقيم( پارت c) و ويزيتورها ( پارت B ) است ولى چون افسرها متفاوتند، بنويسيد كه سيگار و آجيل و سبزى خشك همراهتون هست.فرم مهاجران دو فرم ديگر است يكى كه ليست كامل اجناسى است كه الان وارد كرده ايد و ديگرى آنكه در فاصله زمانى كوتاه يا بلند بعد از ورودتان شيپنگ و فريت شده و خواهد شد.

شیپنگ یعنی با کشتی میاد بارهامون؟ اینو چطوری میشه انجام داد؟

marjanmohajer
February 27th, 2012, 08:40 PM
منظورشون محموله اى است كه بعد از ورود شما خواهد رسيد.

nikaaa
March 9th, 2012, 09:34 AM
دوستان سلام
اگه مقداری داروهای موردنیاز رو هم با خودمون ببریم ایا باید اعلام بشه یا نه؟ چطوری؟(البته داروهای معمولی)

atabak-aut
March 9th, 2012, 10:01 PM
دوستان سلام
اگه مقداری داروهای موردنیاز رو هم با خودمون ببریم ایا باید اعلام بشه یا نه؟ چطوری؟(البته داروهای معمولی)

در این زمینه بحث زیادی شده ولی نتیجه اینه داروهای متعارف به مقدار متعارف موردی نداره. لیست دقیقش تو یکی از تالارها هست جستجو کنید حتمن پیدا میکنید:)

slmz
March 19th, 2012, 07:39 AM
نه نمیخواهد من دارو بردم حتی جمدونم را هم گشتند ولی هیچی نگفتند

leillli
March 24th, 2012, 12:53 AM
سلام من فدرالی هستم اما 3هفته دیگر قصد دارم به مونترال لند کنم. می خواستم بدونم باید توی فرودگاه درخواست CSQ بدم ؟کی؟کجا؟کدام مرحله

MHSH
April 7th, 2012, 12:31 PM
سلام دوستان.
سوال: من میتونم پروازم رو به تورنتو بگیرم و از اونجا وارد کانادا بشم با چون کبکی هستیم باید حتما در فرودگاه مونترال وارد بشیم. ممنون بچه ها!

moonlight
April 7th, 2012, 08:41 PM
سلام دوستان.
سوال: من میتونم پروازم رو به تورنتو بگیرم و از اونجا وارد کانادا بشم با چون کبکی هستیم باید حتما در فرودگاه مونترال وارد بشیم. ممنون بچه ها!

اگر از طریق کبک اقدام کردین باید لندینگتون در کبک باشه!!

MHSH
April 8th, 2012, 07:54 AM
اگر از طریق کبک اقدام کردین باید لندینگتون در کبک باشه!!

من تو چند فروم دیگه هم مطرح کردم. بعضی گفتن حتما نباید در کبک لندینگ کنی. میتونی هر جا حتی مرز زمینی یا دریایی باشه. میشه خواهش کنم شما اگه لینک یا رفرنس معتبری دارید برام بذارید؟ ممنون

moonlight
April 9th, 2012, 01:00 AM
من تو چند فروم دیگه هم مطرح کردم. بعضی گفتن حتما نباید در کبک لندینگ کنی. میتونی هر جا حتی مرز زمینی یا دریایی باشه. میشه خواهش کنم شما اگه لینک یا رفرنس معتبری دارید برام بذارید؟ ممنون

من از وکیل شنیدم اما لینکی ندارم بگذارم-به هر حال این کار یکم ریسکی هست.اونم امروز که کانادا دائم دنبال بهانه هست.

.:HoDa:.
April 9th, 2012, 01:27 AM

من منبعش رو یادم نیست، اما یادمه یه جای معتبری خوندم که شما وقتی از طریق کبک اقدام کردید یعنی کبک مهارت شما رو خواسته و شما متعهدید که برید اونجا و کار کنید
اما می‌تونید بگید کار مناسبی پیدا نکردید و از اونجا برید
حالا نه اینکه این یه پروسه‌ی رسمی باشه، اما کلن منظور اینه که باید تو کبک لندینگ کنید... اگر خیلی محافظه‌کارید یکی دو هفته هم تو کبک بمونید، اما واقعن لزومی نداره و می‌تونید مستقیم از کبک مستقیم به مقصد نهاییتون برید

bestboy
April 21st, 2012, 04:00 PM
دوستان ما اگر از هر دانشگاهی که پذیرش داریم و با همون پزیرش ویزا گرفتیم الزاما باید ورودمون به خاک کانادا از همون شهری باشه که دانشگاه در اون واقع هست؟برای کسی که از دو جا پزیرش گرفته امکانش هست که با یک دانشگاه که ویزا گرفتیم اصلا اون شهر نریم و از اول وارد شهر و دانشگاه دیگه ای بشیم؟

ghlobe
April 21st, 2012, 06:39 PM
دوستان ما اگر از هر دانشگاهی که پذیرش داریم و با همون پزیرش ویزا گرفتیم الزاما باید ورودمون به خاک کانادا از همون شهری باشه که دانشگاه در اون واقع هست؟برای کسی که از دو جا پزیرش گرفته امکانش هست که با یک دانشگاه که ویزا گرفتیم اصلا اون شهر نریم و از اول وارد شهر و دانشگاه دیگه ای بشیم؟

از هرجا میتونید وارد کانادا بشوید. خیلی از شهرهای کانادا اصلا فرودگاه بین المللی ندارند! مطابق قوانین جدید اجازه تحصیل شما برای هر دانشگاهی معتبر است و اگر دانشگاهتان را تغییر بدهید لازم نیست study permit را عوض کنید.

yasna1354
April 27th, 2012, 11:48 AM
فرودگاه مقصد در کانادا:

در داخل هواپیما یک کارت کهاظهاریه گمرکی می نامند، به شما داده می شود که باید پر کنید . در این کارت از شمادرباره لوازم همراهتان سوال شده از جمله لوازم برقی و با ارزش ، دارو و غیره .اینکارت را هنگام ورود از شما طلب خواهند کرد.
پس از توقف هواپیما به دنبال سایرمسافران مسیر خروج را طی می کنید و در انتها باید برای تکمیل پروسه مهاجرت ، بهقسمت مربوط به مهاجرین ( Immigrants ) مراجعه کنید.
این فسمت از یک سالن و چندگیشه تشکیل شده و افرادی همانند شما از ملیت های مختلف در آنجا نشسته اند. وقتینوبتتان رسید می بایست گذرنامه ها ، برگ تاییدیه ویزا ، اظهارنامه گمرکی و احتمالابرگ مربوط به حساب بانکی شما در تورنتو را تحویل دهید. اطلاعات فردی شما مجددا چکخواهد شد تا اگر اشتباهی بوده اصلاح شود. همچنین میزان پول همراهتان از شما سوال وثبت می شود.

از این لحظه ویزای شما بر روی گذرنامه ،باطل می شود و نسخهزیرین برگ تاییدیه ویزا مورد استفاده شما خواهد بود تا زمانیکه کارت اقامت دائم یا (PR ) یا (Permanent Resident Card ) به نشانی شما پست شود. ( شما حتما باید یکنشانی مربوط به اقامت اولیه خود یا هتل مورد نظر را بدهید تا کارت ها را به آنجاارسال نمایند. در صورت تغییر محل اقامت می توانید بعدا به آنان اعلامنمایید) .ممکن است از خانم ها در همان بخش عکس جدیدی بدون روسری یا با روسرینسبتا باز برای استفاده در کارت PR انداخته شود.

با دریافت کارت PR خواهید توانست در صورت تمایل به کرات ازکشور خارج شوید. (قبل از دریافت کارت، باید به مرکز مربوطه مراجعه کنید تا نامهخروج برای شما صادر گردد) .پس از اتمام مراحل پذیرش، مجموعه ای از بروشورها ،فرم ها وراهنماها ( نظیر نحوه گرفتن کارت بهداشتی (Health Card ) ، کارت شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number ) ، مالیات کودک ، کلاس های زبان و ... )به شما داده میشود که بعدا از آنها استفاده خواهید کرد.
“Welcome to Canada! “
این جمله ای است که از این پس ، برایچند بار از زبان کارکنان فرودگاه خواهید شنید!
یکی از مشكلات ویژه تازه واردین

خروج از فرودگاه:
برای دریافت چمدان ها به قسمت سالن خروجی می روید. چون با تاخیر به این قسمت مراجعه می کنید ، احتمالا بارهای شما روی زمین قرار گرفته است. اگر مشاهده کردید که برخی چمدان های شما مفقود شده، با مراجعه به نماینده خط هوایی که با آن آمده اید ( مثلا KLM ) فرم مربوطه را تکمیل می کنید تا پس پیدا شدن به نشانی شما تحویل شود
می توانید با انداختن سکه های يک دلاری در دستگاه های اجاره گاری ، به تعداد مورد نظر از گاری های موجود استفاده کنید.
هنگام خروج از فرودگاه و در قسمت گمرک اطهارنامه گمرکی را از شما طلب خواهند کرد و لیست لوازمی که احتمالا طی 3 سال آینده و در سفرهای بعدی بخواهید با خود بیاورید.( این لیست را بعدا نیز می توانید ارائه کنید)

سلام-من ویزای مهاجرت کبم رو دارم. من وارد فرودگاه مونترال خواهم شد و مدت 2 ماه را میخوام منزل خواهرم در تورنتو زندگی کنم. اینکه فرودگاه مونترال می یام و برای پی آر آدرس خواهرم در تورنتو رو بدم ایراد داره؟ یا باید حتما آدرس در مونترال باشه؟

yasna1354
April 27th, 2012, 12:07 PM
به محض اینکه ویزاتون اومد دستتون و بلیطتون هم اوکی بود، برین به سایت زیر و عضو شین ...خیلی آسونه و بجز صدور سریع Study Permit دارای مزایای دیگری هم هست....

http://www.accueilplus.ca/
این آدرسی که معرفی کردید برای دانشجو هاست یا برای Skill worker ها هم هست؟

atabak-aut
April 28th, 2012, 08:07 AM
این آدرسی که معرفی کردید برای دانشجو هاست یا برای Skill worker ها هم هست؟

فقط دانشجویان و فقط شهر مونترال

soudi
May 4th, 2012, 09:30 PM
دوسنان اگر یه مقدار دلار رو تو کیفی که میخوام داخل کابین ببریم بزاریم و از دستگاه رد بشه معلومه میشه یا نه ؟ یعنی اینکه دستگاه نشون میده ؟

marjanmohajer
May 4th, 2012, 09:37 PM
دوسنان اگر یه مقدار دلار رو تو کیفی که میخوام داخل کابین ببریم بزاریم و از دستگاه رد بشه معلومه میشه یا نه ؟ یعنی اینکه دستگاه نشون میده ؟
من هميشه دلارمو تو كيف دستي ام مي ذارم. تو چمدون امن نيست. در ثاني تو چمدون هم اگر قرار به ديدن باشه ديده مي شه.

soudi
May 4th, 2012, 09:57 PM
من هميشه دلارمو تو كيف دستي ام مي ذارم. تو چمدون امن نيست. در ثاني تو چمدون هم اگر قرار به ديدن باشه ديده مي شه.

ما چهار نفریم -من - همسرم و 2 تا بچه 10 و 12 ساله .
فکر کنم بچه ها هم می تونند همون 5 هزار دلار به انداره بزرگترها از فرودگاه امام خارج کنند ؟ درسته؟

ebiabdi_m79
May 9th, 2012, 08:06 AM
سلام به همگی
من میخوام بعد لندینگ و اقامت حدود 10 روزه در ونکوور به تورنتو برم و بعد حدود 5 روز به ایران برگردم
یه سوال برام پیش اومده که من بدون کارت پی آر میتونم به تورنتو برم
اگه کسی تجربشو داره ممنون میشم راهنماییم کنه
چون باید زودتر بلیطمو بگیرم
مرسی

Pearson
May 9th, 2012, 08:30 AM
سلام به همگی
من میخوام بعد لندینگ و اقامت حدود 10 روزه در ونکوور به تورنتو برم و بعد حدود 5 روز به ایران برگردم
یه سوال برام پیش اومده که من بدون کارت پی آر میتونم به تورنتو برم
اگه کسی تجربشو داره ممنون میشم راهنماییم کنه
چون باید زودتر بلیطمو بگیرم
مرسی

هر جاي كانادا مي تونيد بريد چه مشكلي داريد. مرز هوايي رو كه نمي خواهيد رد كنيد براي پرواز هاي داخلي.
فقط بعد ار برگشت به ايران تون بايد براي برگشت به كانادا منتظر كارتتون باشيد و يا يك سفري تشريف ببريد آنكارا.

ebiabdi_m79
May 9th, 2012, 08:36 AM
ممنون جناب پیرسون از راهنماییتون
یه سوال دیگه دارم و اون اینکه اگه لندینگ من در ونکوور باشه اماآدرسی تو کلگری رو بدم برای دریافت امکان پذیره ؟
مرسی از راهنماییتون

هر جاي كانادا مي تونيد بريد چه مشكلي داريد. مرز هوايي رو كه نمي خواهيد رد كنيد براي پرواز هاي داخلي.
فقط بعد ار برگشت به ايران تون بايد براي برگشت به كانادا منتظر كارتتون باشيد و يا يك سفري تشريف ببريد آنكارا.

Pearson
May 9th, 2012, 08:45 AM
یه سوال دیگه دارم و اون اینکه اگه لندینگ من در ونکوور باشه اماآدرسی تو کلگری رو بدم برای دریافت امکان پذیره ؟
مرسی از راهنماییتون

آدرس تون Yellowknife هم باشه مشكلي نيست

marjanmohajer
May 9th, 2012, 08:58 AM
مرسی از راهنماییتون
يك پيشنهاد:
با توجه به مشكلاتي كه گاهي در صدور كارت پيش مي آد، سعي كنيد تا حد ممكن، تو كانادا موندگار بشيد.

ebiabdi_m79
May 9th, 2012, 10:02 AM
از دوستانی که باتجریه ترند یه سوال دارم
چند روز برای انجام کارهای اداری روزهای اول وقت لازمه منظورم دریافت سین کارت و هلث کارت و افتتاح حساب بانکی
ممنون از راهنماییتون

arasbaran
May 9th, 2012, 10:18 AM
از دوستانی که باتجریه ترند یه سوال دارم
چند روز برای انجام کارهای اداری روزهای اول وقت لازمه منظورم دریافت سین کارت و هلث کارت و افتتاح حساب بانکی
ممنون از راهنماییتون

با سلام
سین کارت و health card رو بعد از داشتن مدرک سکونت در ایالت میتونین درخواست بدین و این دو تا کارت بعد از حدود 10 روز با پست اومد.( پاسپورت و قرارداد اجاره خونه- بعنوان proof of address- تقریبا همه جا خواستن)-لطفا توجه داشته باشین که آلبرتا هستم و ممکن هست جای دیگه فرق کنه.
حساب بانکی که بلافاصله بعد از رسیدن از فرودگاه ( اگه ساعت کاری باشه) افتتاح کنین تا خیالتون از بابت پولتون راحت باشه.

در مورد سوال دیگه تون توی پست 303: من به آفیسر گفتم که میشه آدرس فامیلم رو توی تورنتو بدم که گفت وقتی اونجا نمیری چه معنی داره؟!!! و گفت که الان کجا میری و شب کجا میخوای بمونی که گفتم هتل رزرو کردم و اون هم آدرس اونجا رو نوشت.
این که در یک ایالت باشین ولی ادرس توی یک ایالت دیگه رو بدین فکر میکنم که مشکل ساز بشه.

ebiabdi_m79
May 9th, 2012, 10:25 AM
مرسی از جوابتون
یعنی دریافت سین کارت و هلث کارت 10 روز طول میکشه !
بعد ما که میخوایم بریم هتل یا یه جای موقتی هم امکان پذیره ؟

با سلام
سین کارت و health card رو بعد از داشتن مدرک سکونت در ایالت میتونین درخواست بدین و این دو تا کارت بعد از حدود 10 روز با پست اومد.( پاسپورت و قرارداد اجاره خونه- بعنوان proof of address- تقریبا همه جا خواستن)-لطفا توجه داشته باشین که آلبرتا هستم و ممکن هست جای دیگه فرق کنه.
حساب بانکی که بلافاصله بعد از رسیدن از فرودگاه ( اگه ساعت کاری باشه) افتتاح کنین تا خیالتون از بابت پولتون راحت باشه.

در مورد سوال دیگه تون توی پست 303: من به آفیسر گفتم که میشه آدرس فامیلم رو توی تورنتو بدم که گفت وقتی اونجا نمیری چه معنی داره؟!!! و گفت که الان کجا میری و شب کجا میخوای بمونی که گفتم هتل رزرو کردم و اون هم آدرس اونجا رو نوشت.
این که در یک ایالت باشین ولی ادرس توی یک ایالت دیگه رو بدین فکر میکنم که مشکل ساز بشه.

arasbaran
May 9th, 2012, 10:47 AM
مرسی از جوابتون
یعنی دریافت سین کارت و هلث کارت 10 روز طول میکشه !
بعد ما که میخوایم بریم هتل یا یه جای موقتی هم امکان پذیره ؟

سلام
الان که کنترل کردم متوجه شدم که سین کارت یک هفته ای اومده. health card رو هم در نظر بگیرین که آلبرتا از اول پوشش بیمه داره و کارت رو بعد از حدود 10 روز دریافت کردم (از روز ورود تحت پوشش هستین.) ولی در مورد ایالتهایی که 3 ماه بعد پوشش میدن نمیدونم.
گفتند که ادرسی که میدی آدرس رسمی شما در کاناداست و کارت PR هم به اون ادرس پست خواهد شد و هر وقت که آدرستون تغییر کرد هم باید اطلاع بدین.
البته توی فرودگاه اینطور گفت. ممکن هست بعدا میتونین تغییر آدرس رو تلفنی اطلاع بدین ولی این که در ایالت دیگه ای باشه چطور میشه نمیدونم.
برای سین کارت و health card که حتما باید در این ایالت اقامت داشته باشین و proof of address میخوان.

marjanmohajer
May 9th, 2012, 08:32 PM
تو انتاريو براي سين كارت اجاره نامه نمي خواد. فرداي لندينگ مي شه اقدام كرد. فقط با پاس و برگه لندينگ. تقريبا يه هفته اي هم مي آد. تو فرودگاه آدرس مي ديد كه به همون آدرس پي آرتون ارسال مي شه. براي هلت كارت ولي مداركي مثل حساب بانكي، قرارداد خونه يا تلفن لازمه و سه ماه بعد ارسال مي شه كه قراره اين زمان كوناهتر بشه.

mehran23
May 10th, 2012, 02:50 PM
تو انتاريو براي سين كارت اجاره نامه نمي خواد. فرداي لندينگ مي شه اقدام كرد. فقط با پاس و برگه لندينگ. تقريبا يه هفته اي هم مي آد. تو فرودگاه آدرس مي ديد كه به همون آدرس پي آرتون ارسال مي شه. براي هلت كارت ولي مداركي مثل حساب بانكي، قرارداد خونه يا تلفن لازمه و سه ماه بعد ارسال مي شه كه قراره اين زمان كوناهتر بشه.
سلام خانم دكتر. آيا ميشه براي بعضي مدارك تو همون فرودگاه موقع رسيدن اقدام كرد مثل سين؟

marjanmohajer
May 10th, 2012, 04:56 PM
سلام خانم دكتر. آيا ميشه براي بعضي مدارك تو همون فرودگاه موقع رسيدن اقدام كرد مثل سين؟
نه تو فرودگاه كار لندينگ و پر كردن فرم هاي گمرك انجام مي شه

www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/sin/ (http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/sin/)
www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp? (http://www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp?)...

astatira
May 12th, 2012, 07:21 AM
من یک سوال دارم :آیا با داشتن study permit میشه تو یه بانک کانادا یی حساب باز کرد که برامون از ایران پول بفرستن؟چون این 10000تا که به جایی نمی رسه؟ میشه در زمینه روش های عملی وقانونی انتقال پول از ایران به کانادا منو راهنمایی کنین ؟ با سپاس

hossein51
May 13th, 2012, 09:11 AM
من یک سوال دارم :آیا با داشتن study permit میشه تو یه بانک کانادا یی حساب باز کرد که برامون از ایران پول بفرستن؟چون این 10000تا که به جایی نمی رسه؟ میشه در زمینه روش های عملی وقانونی انتقال پول از ایران به کانادا منو راهنمایی کنین ؟ با سپاس

حساب میتونی باز کنی ولی از بانکهای ایرانی نمیشه پول حواله کرد به خاطر مسایل تحریم. ولی از بانکی در خارج از ایران میتونی. صرافی هم با دادن یک شماره حساب تو ایران این کار رو واست انجام میده.

paradise22
May 13th, 2012, 04:29 PM
سلام. لطفا بگید اگه ۲۰ روز بعد از ترم وارد کانادا بشم later arrival letter توی فرودگاه لازم دارم؟

atabak-aut
May 15th, 2012, 03:49 AM
سلام. لطفا بگید اگه ۲۰ روز بعد از ترم وارد کانادا بشم later arrival letter توی فرودگاه لازم دارم؟

20 روز میشه سه هفته، هر ترم 13 هفته هست، یعنی مدت خوبی از ترم گذشته و ممکنه ازتون نامه رو بخوان. ریسک نکنید چرا که براتون سختی و اذیت پیش میاد.

ramtinparvin
May 15th, 2012, 04:28 PM

بله با استادی پرمیت به راحتی میتونید حساب باز کنید . ولی پاسپرت هم از شما می خوان چون من از یک بانک پرسیدم باید ۲ تا کارت شناسایی داشته باشید که این دو مورد کاملا مورد قبول البته من از بانک CIBC این طلاعات روگرفتم باقی رو نمیدونم .

atabak-aut
May 15th, 2012, 05:44 PM
بله با استادی پرمیت به راحتی میتونید حساب باز کنید . ولی پاسپرت هم از شما می خوان چون من از یک بانک پرسیدم باید ۲ تا کارت شناسایی داشته باشید که این دو مورد کاملا مورد قبول البته من از بانک CIBC این طلاعات روگرفتم باقی رو نمیدونم .

بانکهای RBC و Desjardins هم دو تا مدرک برای افتتاح حساب میخوان که خب یکیش میتونه حتی کارت دانشجویی یا گواهینامه بین المللی رانندگی باشه، یا همون پاس و استادی پرمیت

CyrusTheGreat
June 10th, 2012, 12:47 AM
دوستان کسی اخیرا از فرودگاه امام خارج شده که بگه آیا به میزان دلار بیشتر از پنج هزار تا گیر می دهند یا نه؟ اصولا می گردند و میزان پول را چک می کنند یا خیر؟

sama7452
June 10th, 2012, 07:33 AM
دوستان کسی اخیرا از فرودگاه امام خارج شده که بگه آیا به میزان دلار بیشتر از پنج هزار تا گیر می دهند یا نه؟ اصولا می گردند و میزان پول را چک می کنند یا خیر؟

دوستمون maskal هفته پیش رفتن. میگفتن که هیچ مشکلی نبوده. حتی میزان پول همراهشون رو هم ازشون سوال نکردن. من هم تازگیا از هیچ کس نشنیدم که وسایل رو بخاطر ارز بگردن.

mehrnoosh57
June 11th, 2012, 01:56 PM
دوستان عزیز می خواستم بدونم به ما که تو پاسمون مهر مهاجرت خورده، تو فرودگاه امام خمینی ارز دولتی میدن؟ من شنیدم به مهاجرها ارز دولتی نمی دن. اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم بگه و در ضمن اگه ارز می دن نفری چند دلار میدن؟

Pearson
June 11th, 2012, 02:54 PM
دوستان عزیز می خواستم بدونم به ما که تو پاسمون مهر مهاجرت خورده، تو فرودگاه امام خمینی ارز دولتی میدن؟ من شنیدم به مهاجرها ارز دولتی نمی دن. اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم بگه و در ضمن اگه ارز می دن نفری چند دلار میدن؟

توي فرودگاه ديگه به كسي ارز نمي دهند

maskal
June 12th, 2012, 05:41 AM
من مهاجر بودم و سه هفته پیش حواله از بانک گرفتم وذهفته بعدش رفتم فرودگاه وارزم رو قبل از سفر، نحویل گرفتم. همانطور که PEARSONگفتند دیگه حواله در فرودگاه صادر نمیشه. از قبل باید برید حواله رو از بانک های بیرو تهیه کنید و تو فرودگله با نشون دادن حواله، ارز رو بهتون بدن.

alireza_in_abroad
June 15th, 2012, 12:36 PM
دوستان عزیز. باتوجه به اینکه ممکنه در روزهای اول تا حدود یکی دوماه جا و مکان ثابتی نداشته باشیم برای مدارکی که لازمه براشون فورا اقدام کنیم چه آدرسی رو باید بدیم؟

maskal
June 15th, 2012, 10:36 PM
دوستان عزیز. باتوجه به اینکه ممکنه در روزهای اول تا حدود یکی دوماه جا و مکان ثابتی نداشته باشیم برای مدارکی که لازمه براشون فورا اقدام کنیم چه آدرسی رو باید بدیم؟
میتونید آدرس هتلی رو که درش اقامت دارید بدهید و همینکه جابجا شدید بهشون اطلاع بدهید و از تغییر آدرستون اونا رو باخبر کنید. توی فرودگاه، آفیسر ازتون می پرسه آدرستون کجاست و شما بهش بگید که موقتی اونجا هستید و احتمال تغییر آدرس دارید.. اون آفیسر خودش شما رو راهنمایی می کنه که چیکار کنید و آدرس و تلفن جایی که باید تماس بگیرید رو بهتون میده.

boyf
June 19th, 2012, 02:21 AM

اگر کسی رو اونجا می شناسی می تونی آدرس اون رو بدی. فقط حواست باشه مصل بعضی ها آدرس دانشگاه رو ندی، چون نامه ها ممکنه به دست نرسه

ali_4740
June 19th, 2012, 09:21 PM
سلام به همه دوستان

من ویزای یکساله کانادا دارم. شنیدم به ویزای بیشتر از سه ماه ارز مسافرتی تعلق نمیگیره کسی میتونه راهنمایی کنه؟

با تشکر...

sama7452
June 19th, 2012, 11:13 PM
سلام به همه دوستان

من ویزای یکساله کانادا دارم. شنیدم به ویزای بیشتر از سه ماه ارز مسافرتی تعلق نمیگیره کسی میتونه راهنمایی کنه؟

با تشکر...

ما تقریبا دوماه پیش یه مسافر با ویزای پنج ساله البته ازنوع ویزیتوری راهی مملکت کانادا کردیم. بانک ملت اولش خیلی سفت و محکم گفتن نمیدیم ولی بعد از کلی گفتمان عاقبت راضی شدن که پرداخت کنن. مهمتر از هرچیز، نوع ویزاست که توی پاستون درج شده. کارمندای بانک هم اینقدر دانشمندن که نگو! وقتی خودمون ویزای مهاجرتمون رو بهشون نشون دادیم، گفتن ما فقط به "توریست" ارز میدیم. ویزای شما از نوع "وارسا" هست. به شما ارز تعلق نمیگیره. وقتی قسم و آیه خوردیم که بابا این نوع ویزا نیست؛ پایتخت لهستانه، باورشون نمیشد.:o

feral
June 19th, 2012, 11:25 PM
سلام به همه دوستان

با تشکر...
اگه چند روز ( احتمالاً 3 روز ) قبل از سفر برید بانک ملت و یاد آوری کنید که ویزای کانادا مدلش اینه که در بدو ورود ویزای اصلی رو می زنند و این در واقع ویزا نیست احتمال اینکه بهتون بدن زیاده. در غیر این صورت به امید فرودگاه نباشید که ما با داشتن 10 ماهه امتحان کردیم درصدش صفره!

feral
June 19th, 2012, 11:31 PM
ما تقریبا دوماه پیش یه مسافر با ویزای پنج ساله البته ازنوع ویزیتوری راهی مملکت کانادا کردیم. بانک ملت اولش خیلی سفت و محکم گفتن نمیدیم ولی بعد از کلی گفتمان عاقبت راضی شدن که پرداخت کنن. مهمتر از هرچیز، نوع ویزاست که توی پاستون درج شده. کارمندای بانک هم اینقدر دانشمندن که نگو! وقتی خودمون ویزای مهاجرتمون رو بهشون نشون دادیم، گفتن ما فقط به "توریست" ارز میدیم. ویزای شما از نوع "وارسا" هست. به شما ارز تعلق نمیگیره. وقتی قسم و آیه خوردیم که بابا این نوع ویزا نیست؛ پایتخت لهستانه، باورشون نمیشد.:o

چه جالب!!! 5 ساله!!! مالتیپل اینتری بود یا سینگل؟ میشه یک کم توضیح بدید؟ پدر و مادر بودند؟ سن؟ شرایط خاص؟ آخه من که الآن در کانادا هستم می خوام ویزای ویزیتوریم رو تمدید کنم و نمی دونم امیدی هست یا نه؟
دلم می خواد مالتیپل طولانی بگیرم نمی دونم امیدی هست یا نه؟ ممنون

sama7452
June 20th, 2012, 12:25 AM
چه جالب!!! 5 ساله!!! مالتیپل اینتری بود یا سینگل؟ میشه یک کم توضیح بدید؟ پدر و مادر بودند؟ سن؟ شرایط خاص؟ آخه من که الآن در کانادا هستم می خوام ویزای ویزیتوریم رو تمدید کنم و نمی دونم امیدی هست یا نه؟

مالتیپل! مخصوص مادرشوهرجان! بالای 65 سال. برای آسایش روحی و روانی عروس، دولت کانادا از قبل فکرشو کرده بود. من خودم فردا عازمم ولی مادرشوهرجان از یک ماه و نیم پیش در معیت خواهرشوهرجان در کانادا درانتظارمونن!!!!
:rolleyes:البته مادرشوهر من گله. خواستم مزاح کرده باشم.:D

marjanmohajer
June 20th, 2012, 01:09 AM

تو كانادا مي تونيد براي شش ماه ديگه تمديدش كنيد ولي شنيده ام كه بهتره اينكارو نكنيد وقتي سر وقت به ايران بگرديد شانس دريافت ويزاي بعدي تون به صورت مالتيپل خيلي بالا مي ره. بد نيست تماسي با اداره مربوطه جهت كسب اطلاعات بيشتر داشته باشيد.

Reza76
July 13th, 2012, 12:04 PM
بچه ها و دوستان با تجربه سلام.
بليط تركيش كه بار مجازش دو تا ٢٣ كيلو هست براي هر نفر، يعني بايد همون ٢ تا ساك باشه؟ نميشه ٣ تا باشه با مجموع ٤٦ كيلو؟؟

marjanmohajer
July 13th, 2012, 04:25 PM
بچه ها و دوستان با تجربه سلام.
بليط تركيش كه بار مجازش دو تا ٢٣ كيلو هست براي هر نفر، يعني بايد همون ٢ تا ساك باشه؟ نميشه ٣ تا باشه با مجموع ٤٦ كيلو؟؟
نه نمي شه. همون دو تا ٢٣ كيلو با يه دونه ساك دستي داخل هواپيما.

Reza76
July 13th, 2012, 09:23 PM
نه نمي شه. همون دو تا ٢٣ كيلو با يه دونه ساك دستي داخل هواپيما.

جسارتا ميدونين تركيش اضافه بارو حدودا كيلويي چند حساب ميكنه؟

marjanmohajer
July 13th, 2012, 10:10 PM
چون دو چمدونه هستيد براي چمدون بعديتون اگه اشتباه نكنم ١٧٠ دلار. ايرلاين ها قيمتشون براي بار اضافي متفاوته البته وقتي دو چمدون بار مجازتون باشه، از ١٣٠-١٧٠ حدودا.
نمي خوام قيمت اشتباه داده باشم. بد نيست بريد تو سايتشون و چك كنيد و بعد به ما هم خبر بديد.

sama7452
July 13th, 2012, 10:13 PM
بسلامتی عازم شدین دیگه؟ راستش اقوال متفاوته. دفتر فروش ترکیش در مشهد به من گفتن هرچمدون اضافه 215 یورو ولی نوشی جان میگفتن در فرودگاه امام اعلام کردن هرچمدون اضافه 180 دلار.
ببینیم بشما چی میگن؟!!!

Reza76
July 13th, 2012, 10:23 PM
چون دو چمدونه هستيد براي چمدون بعديتون اگه اشتباه نكنم ١٧٠ دلار. ايرلاين ها قيمتشون براي بار اضافي متفاوته البته وقتي دو چمدون بار مجازتون باشه، از ١٣٠-١٧٠ حدودا.
نمي خوام قيمت اشتباه داده باشم. بد نيست بريد تو سايتشون و چك كنيد و بعد به ما هم خبر بديد.

اتفاقا در اين مورد اطلاعاتي نداره!!! آيكون داره ولي مينويسه شرمنده!! مجددا چك ميكنم، اميدوارم جواب بده.

Reza76
July 13th, 2012, 10:34 PM
بسلامتی عازم شدین دیگه؟ راستش اقوال متفاوته. دفتر فروش ترکیش در مشهد به من گفتن هرچمدون اضافه 215 یورو ولی نوشی جان میگفتن در فرودگاه امام اعلام کردن هرچمدون اضافه 180 دلار.
ببینیم بشما چی میگن؟!!!

بله، خدا كه تا اينجاشو خواسته، اگه تا آخرش رو هم بخواد پنجشنبه راهي هستيم.
به اين صورت ممكنه از بارهامون كم كنيم. اول خواستيم فريت كنيم ديدم به دردسر و هزينه اش نمي ارزه. حالا هم مونديم كدومشو بذاريم زمين!!!

Geologists
July 14th, 2012, 09:07 AM
تو كانادا مي تونيد براي شش ماه ديگه تمديدش كنيد ولي شنيده ام كه بهتره اينكارو نكنيد وقتي سر وقت به ايران بگرديد شانس دريافت ويزاي بعدي تون به صورت مالتيپل خيلي بالا مي ره. بد نيست تماسي با اداره مربوطه جهت كسب اطلاعات بيشتر داشته باشيد.

سلام به دوستان مشاور عزیز
یک سوال دارم که ممکنه مربوط به این تاپیک نباشه ولی خواهش میکنم اگر اطلاعی دارید منو راهنمایی کنید
من برای 6 ماه میخوام در قالب دوره فرصت مطالعاتی برم کانادا ولی ممکنه بخوام این دوره رو زمانی که اونجام 3 ماه بیشتر تمدید کنم. چطور باید این کار رو انجام بدم و آیا باید ترجمه بعضی مدارک مثل شناسنامه و مدارک تحصیلی رو با خودم بیارم؟ هنوز ویزامو دریافت نکردم ولی آیا سفارت به اندازه همون 6 ماه که درخواست دادم ویزا میده یا ممکنه مثلاً یکساله ویزا بده!!!:confused:

mehran23
July 15th, 2012, 10:13 PM
دوستان كسي ميدونه به چه مداركي همراه مسافر ممكنه ايراد بگيرن. منظورم مدارك افراد ديگس مثلا پي آر يا چيزاي ديگه.

marjanmohajer
July 15th, 2012, 10:22 PM
دوستان كسي ميدونه به چه مداركي همراه مسافر ممكنه ايراد بگيرن. منظورم مدارك افراد ديگس مثلا پي آر يا چيزاي ديگه.
منظورتون دقيقا چيه؟ به پي آر ايراد بگيرند؟ كجا؟

mehran23
July 15th, 2012, 10:23 PM
منظورتون دقيقا چيه؟ به پي آر ايراد بگيرند؟ كجا؟
منظورم اينه كه كسي پي ار كس ديگرو كه تو ايرانه از كانادا بگيره واسش بياره

marjanmohajer
July 15th, 2012, 10:26 PM
نه ايرادي نداره.

rouzbeh.h
July 22nd, 2012, 03:04 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم. میخواستم ببینم اگه من از یک دانشگاه تو انتاریو پذیرش داشته باشم و از طریق اون ویزای دانشجوی گرفته باشم، میتونم از مونترال وارد کانادا بشم و استادی پرمیتم رو توی مونترال صادر کنن. خیلی ممنون.

aminbii
July 23rd, 2012, 12:43 AM

آقا بی خیال چه حساسیتایی نشون میدین!!!کسی نمیاد کاغذا و مدارکتونو بگرده یکی یکی بخونه بعد بپرسه مثلا این پی ار لای کاغذ پاره های شما چیکار میکنه!!!

maraljoon
July 25th, 2012, 09:38 PM
دوستان کمک ! ... یه پستی اینجا بود که پر کردن فرم اظهار لوازمی که میبریم (b4) رو خیلی ریز و دقیق توضیح داده بود . کسی میدونه اون پست الان کجاست ؟ ممنون

marjanmohajer
July 25th, 2012, 09:52 PM
دوستان کمک ! ... یه پستی اینجا بود که پر کردن فرم اظهار لوازمی که میبریم (b4) رو خیلی ریز و دقیق توضیح داده بود . کسی میدونه اون پست الان کجاست ؟ ممنون
اون پست را من گذاشتم ولي الان كمي گرفتارم و نمي رسم براتون پيداش كنم اگه وقت داريد روي اسم من كليك كنيد و گزينه تمام پست ها را انتخاب كنيد اونجا پيداش مي كنيد فكر كنم دو يا سه ماه قبل گذاشته بودم.

immigrant_sh
July 25th, 2012, 10:12 PM
اون پست را من گذاشتم ولي الان كمي گرفتارم و نمي رسم براتون پيداش كنم اگه وقت داريد روي اسم من كليك كنيد و گزينه تمام پست ها را انتخاب كنيد اونجا پيداش مي كنيد فكر كنم دو يا سه ماه قبل گذاشته بودم.

سلام

در همین فروم بوده پست شما؟

July 25th, 2012, 10:54 PM

خدمت شما :)

11189

alish1363
July 26th, 2012, 11:09 AM
سلام بر دوستان عزیز؛ من و همسرم ویزای دانشجوییمون اومده و 22 آگوست بلیت داریم به مقصد تورنتو؛ سوالم اینه که ما در ایران هیچی دیگه نداریم به جز دو تا خونه و یک ماشین. برای اینها هم باید فرم های چهار گانه پر بشه؟ یعنی مثلا اگر دو سال دیگه خواستیم اونا رو به دلار تبدیل کنیم و ببریم کانادا، در اولین ورودمون طی ماه آتی، باید چه کارهایی انجام دهیم؟ لینک فرم ها رو هم اگر دم دستتون هست لطفا بذارید.

amirali2012
July 26th, 2012, 11:54 AM
,سلام دوستان توی بعضی پست ها خواندم موجودی حساب در کانادا را در بد ورود چک می کنند؟سوال من این که چطور در بدو ورود بایدموجودی حساب در شهری که وارد می شویم(ونکوور -تورنتوو...)که هنوز باز نکردیم را اعلام نماییم؟وچطور مسئله استطاعت مالی چک می شود ایا باید پول نقد برد ؟یا؟.........

anihoo
July 26th, 2012, 01:09 PM
سلام بر دوستان عزیز؛ من و همسرم ویزای دانشجوییمون اومده و 22 آگوست بلیت داریم به مقصد تورنتو؛ سوالم اینه که ما در ایران هیچی دیگه نداریم به جز دو تا خونه و یک ماشین. برای اینها هم باید فرم های چهار گانه پر بشه؟ یعنی مثلا اگر دو سال دیگه خواستیم اونا رو به دلار تبدیل کنیم و ببریم کانادا، در اولین ورودمون طی ماه آتی، باید چه کارهایی انجام دهیم؟ لینک فرم ها رو هم اگر دم دستتون هست لطفا بذارید.

من نمیدونم فرم چهارگانه چیه ولی همون فرمی که توش اظهار میکنید مال و اموالتون چیاست خونه و ماشین رو هم با قیمتش وارد میکنید... نمیدونم بقیه چکار میکنن ولی ما اینجوری عمل میکنیم که کارشناس رسمی دادگستری در زمینه ارزیابی املاک میاد و یه پولی میگیره و روی ملک ما قیمت میگذاره و ما همون اظهار نامه ی ایشون رو ترجمه میکنیم و این نشون میده که ما چه مقدار پول نقد خواهیم داشت... و توی اون فرم هم اعلام میکنیم و اونوقت هروقت که بخواهین خونه رو بفروشیم میتونیم ثابت کنیم که ما انقدر پول رو از قبل داشتیم! و مالیات نمیخوره.

maraljoon
July 26th, 2012, 03:49 PM
دوستان در مورد فرم B4 .... ممنون از اینکه اون فایل رو گذاشتین ،بر طبق توضیحات اون فایل ... اصولا من دو سری B4 پر کنم کافیه دیگه ؟ یکی مال گروه بندی وسایل کلی و یکی مال بدلی جات ام (با عکس) ، ..... بعد اگه تونستم همه رو توی این 8 سطر پر کنم دیگه نیازی به B4A نیست دیگه ، درسته ؟ ممنون
-------------------------------------------------
وای نه ، ظاهرا باید برای هر گروه کذایی از اسباب ها فرم حدید بردارم و دونه دونه از اسباب ها اسم ببرم ، و B4A هم فضای بیشتری برای اینکار بهم میده... :undecided:

immigrant_sh
July 26th, 2012, 04:46 PM
دوستان در مورد فرم B4 .... ممنون از اینکه اون فایل رو گذاشتین ،بر طبق توضیحات اون فایل ... اصولا من دو سری B4 پر کنم کافیه دیگه ؟ یکی مال گروه بندی وسایل کلی و یکی مال بدلی جات ام (با عکس) ، ..... بعد اگه تونستم همه رو توی این 8 سطر پر کنم دیگه نیازی به B4A نیست دیگه ، درسته ؟ ممنون
وای نه ، ظاهرا باید برای هر گروه کذایی از اسباب ها فرم حدید بردارم و دونه دونه از اسباب ها اسم ببرم ، و B4A هم فضای بیشتری برای اینکار بهم میده... :undecided:

سلام

لطف میکنید فایل فرم ها رو اینجا بذارید،ممنونم

marjanmohajer
July 26th, 2012, 05:07 PM
سلام

لطف میکنید فایل فرم ها رو اینجا بذارید،ممنونم

اگه تو قسمت جستجو سرچ كنيد به احتمال زياد پيداش مي كنيد تا جايي كه يادمه چند بار گذاشته شده. تو گوگل هم همينطور.
جسارتا فقط جهت جلوگيري از پست هاي تكراري.

maraljoon
July 27th, 2012, 10:37 AM
دوستان عزیز ، آیا لازمه از بدلیجات هم عکس بگیرم و ضمیمه لیست B4 کنم ؟ ممنون

July 27th, 2012, 02:53 PM
نه! بدلیجات که قیمتی نداره! یه کوه با خودتون ببرید! :D

marjanmohajer
July 27th, 2012, 05:10 PM
نه عزيز من لازم نيست اينقدر ريز ريز وسايلتون را بنويسيد. بطور كلي دسته بنديشون كنيد. همون كافيه.

ghlobe
July 27th, 2012, 07:11 PM

برای ویزای دانشجویی هم مگر باید این فرمها پر بشه؟

golyasaman
July 29th, 2012, 09:28 AM
,سلام دوستان توی بعضی پست ها خواندم موجودی حساب در کانادا را در بد ورود چک می کنند؟سوال من این که چطور در بدو ورود بایدموجودی حساب در شهری که وارد می شویم(ونکوور -تورنتوو...)که هنوز باز نکردیم را اعلام نماییم؟وچطور مسئله استطاعت مالی چک می شود ایا باید پول نقد برد ؟یا؟.........

من هم ممنون مي شم به اين سوال پاسخ بديد

anihoo
July 29th, 2012, 10:37 AM
من هم ممنون مي شم به اين سوال پاسخ بديد

نمیدونم چرا دوستان هنوز جواب ندادن... من قبلا در این مورد توی سایت خوندم... شاید شما هم بگردید و سرچ کنید پیدا کنید. تا جایی که یادمه نوشته بود شما یه نامه دارید از بانک که موجودیتون رو نوشته... یه همچین چیزی... و یا اینکه نقد همراهتونه.... یکی از این دوتا...
از سرچ بالای صفحه به راحتی میتونید استفاده کنید... مخصوصا از مال گوگل.

marjanmohajer
July 29th, 2012, 05:38 PM
نه ابن طور نيست كه حساب بانكي در تورنتو يا... را بخواهند. چندين سال قبل اين كار انجام مي شد حالا فقط كافيه پول همراهتونو اعلام كنيد طبق توضيحاتي كه قبلا داده شده و اگه مبلغ زيادي همراهتون نيست موجودي حسابتون از ايران را همراه داشته باشيد.
اگه كسي هم از قبل حساب بانكي و موجودي در كانادا داره كه خوب ديگه مشكلي نيست.

anihoo
July 29th, 2012, 07:01 PM
نمیدونم چرا دوستان هنوز جواب ندادن... من قبلا در این مورد توی سایت خوندم... شاید شما هم بگردید و سرچ کنید پیدا کنید. تا جایی که یادمه نوشته بود شما یه نامه دارید از بانک که موجودیتون رو نوشته... یه همچین چیزی... و یا اینکه نقد همراهتونه.... یکی از این دوتا...
از سرچ بالای صفحه به راحتی میتونید استفاده کنید... مخصوصا از مال گوگل.

منظور منهم بانک ایرانی بود... ببخشید که واضح ننوشتم...

Sanosun
August 3rd, 2012, 07:30 PM
دوستان
من از دانشگاه اتاوا و کارلتون پذیرش دارم اما اولین لندینگم تو مونترال هست.
آیا تو همون فرودگاه مونترال Study Permit می دن به من؟
من شنیدم که دیگه ساک ها بین مونترال و اتاوا chain نیست و باید یک بار ساک رو تجویل بگیرم و باز تحویل بدم درسته؟
من تو بلیطی که برام صادر شده نوشته 2 بسته (هم برای پرواز های قطری ایرویز و هم برای ایر کانادا) اما یکی از دوستان می گفت که تو پرواز داخلی یک بسته بیشتر نمی تونی ببری. می شه منو راهنمایی کنید؟

marjanmohajer
August 3rd, 2012, 08:14 PM
دوستان
من از دانشگاه اتاوا و کارلتون پذیرش دارم اما اولین لندینگم تو مونترال هست.
آیا تو همون فرودگاه مونترال Study Permit می دن به من؟
من شنیدم که دیگه ساک ها بین مونترال و اتاوا chain نیست و باید یک بار ساک رو تجویل بگیرم و باز تحویل بدم درسته؟
من تو بلیطی که برام صادر شده نوشته 2 بسته (هم برای پرواز های قطری ایرویز و هم برای ایر کانادا) اما یکی از دوستان می گفت که تو پرواز داخلی یک بسته بیشتر نمی تونی ببری. می شه منو راهنمایی کنید؟

تو فرودگاه اول صادر مي شه و بايد بارتونو تحويل بگيريد. متاسفانه راجع به پرواز داخلي خصوصا وقتي بينش فاصله است بايد اضافه بار بديد. تو بليطتون واسه اتاوا چي نوشته؟

Sanosun
August 5th, 2012, 04:42 PM
تو فرودگاه اول صادر مي شه و بايد بارتونو تحويل بگيريد. متاسفانه راجع به پرواز داخلي خصوصا وقتي بينش فاصله است بايد اضافه بار بديد. تو بليطتون واسه اتاوا چي نوشته؟

تو بلیطی که صادر شده نوشته :

MONTREAL TRUDEA AC 8599 Q 31AUG 1935 LRTIR 31AUG 2PC OK FLIGHT OPERATED BY:AIR CANADA EXPRESS - JAZZ OTTAWA INTL ARRIVAL TIME: 2015از کجا می شه دقیقا فهمید که چند بسته داریم؟ تو سایت Air Canada و قطری رو تیکت چیزی ننوشته...

marjanmohajer
August 5th, 2012, 04:51 PM
تو بلیطی که صادر شده نوشته :

MONTREAL TRUDEA AC 8599 Q 31AUG 1935 LRTIR 31AUG 2PC OK FLIGHT OPERATED BY:AIR CANADA EXPRESS - JAZZ OTTAWA INTL ARRIVAL TIME: 2015از کجا می شه دقیقا فهمید که چند بسته داریم؟ تو سایت Air Canada و قطری رو تیکت چیزی ننوشته...
شما همون دو بسته را مي تونيد ببريد. از فرودگاه مونترال كه خارج نمي شيد؟
راستي باز با آژانستون چك كنيد.

arghy
August 6th, 2012, 08:48 AM
سلام دوستان من یک سوالی دارم، من دفعه اول مجبورم برگردم ایران به نظر شما بار اول یک هفته ای می توانم کارهایم را انجام بدهم؟ برادرم کارتم را می گیرد؟ پ
ممنون می شوم جواب سوال من را بدهید.

Sanosun
August 6th, 2012, 12:13 PM
شما همون دو بسته را مي تونيد ببريد. از فرودگاه مونترال كه خارج نمي شيد؟
راستي باز با آژانستون چك كنيد.

ممنونم
اینطور که من مجددا از آژانس پرسیدم و دوست عزیز vamosn (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?108310-vamosn) هم تجربه شخصی شون رو گفتن، همونطور که خانم مرجان عنوان کردن گویا پرواز هایی که Chain هستن پرواز اول مهم هست و می گذارن بار رو ببریم (خبر خووووببببب)

marjanmohajer
August 6th, 2012, 04:47 PM
سلام دوستان من یک سوالی دارم، من دفعه اول مجبورم برگردم ایران به نظر شما بار اول یک هفته ای می توانم کارهایم را انجام بدهم؟ برادرم کارتم را می گیرد؟ پ
ممنون می شوم جواب سوال من را بدهید.

از نظر زماني كه مي شه فقط گاهي در صدور كارت پي آر مشكلي ايجاد مي شه كه بايد دوباره مراجعه كنيد. بهتره كمي بيشتر زمان بذاريد و حداقل سين كارتتونو دريافت كنيد.

setareM
August 10th, 2012, 08:13 PM
دوستان حداکثر دلار مجازی که می تونیم ببریم چقدر هست؟
و دیگه اینکه من چند صفحه آخر رو خوندم و متوجه یه سری مسائل نشدم.
من با ویزای دانشجویی میرم و در ایران ملکی بنامم نیست، آیا باید فرمی پر کنم؟ دیگه اینکه آیا باید bs خودمونو توی فرودگاه نشون بدیم ؟!! :confused:
خیلی ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

immigrant_sh
August 10th, 2012, 08:42 PM
از نظر زماني كه مي شه فقط گاهي در صدور كارت پي آر مشكلي ايجاد مي شه كه بايد دوباره مراجعه كنيد. بهتره كمي بيشتر زمان بذاريد و حداقل سين كارتتونو دريافت كنيد.

باسلام
مدت زمان دریافت هر کدام حدودا چقدر میباشد؟ ممنونم

marjanmohajer
August 11th, 2012, 04:30 AM
باسلام
مدت زمان دریافت هر کدام حدودا چقدر میباشد؟ ممنونم
لطفا بريد تو تاپيك راهنماي روزهاي اول اونجا براتون لينكشو مي ذارم.

mfard
August 14th, 2012, 01:52 PM
دوستان حداکثر دلار مجازی که می تونیم ببریم چقدر هست؟
و دیگه اینکه من چند صفحه آخر رو خوندم و متوجه یه سری مسائل نشدم.
من با ویزای دانشجویی میرم و در ایران ملکی بنامم نیست، آیا باید فرمی پر کنم؟ دیگه اینکه آیا باید bs خودمونو توی فرودگاه نشون بدیم ؟!! :confused:
خیلی ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

من الان دارم برای مهاجرت میرم ولی یادمه چند سال پیش که برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس رفتم کانادا تو فرودگاه مدرک تحصیلی ازم نخواستن. البته از اون موقع تا به حال شاید قوانین عوض شده باشه.

mehr150
August 14th, 2012, 11:59 PM
دوستان یه سوال دارم نمیدونم به این تاپیک مربوط میشه یا نه! من 8000 دلار کانادا میخوام با خودم ببرم که آزاد هم خریداری کردم. میخوام ببینم موقع خروج از ایران با توجه به اینکه بیش از 5000 تا نمیشه برد، چیکار باید بکنم؟!من دانشجویی دارم میرم.
ممنون

sama7452
August 15th, 2012, 12:24 AM
دوستان یه سوال دارم نمیدونم به این تاپیک مربوط میشه یا نه! من 8000 دلار کانادا میخوام با خودم ببرم که آزاد هم خریداری کردم. میخوام ببینم موقع خروج از ایران با توجه به اینکه بیش از 5000 تا نمیشه برد، چیکار باید بکنم؟!من دانشجویی دارم میرم.
ممنون
دوست عزیز
بهترین حالت اینه که پولتون رو در چند جای مختلف وسایلتون بذارید که جلب توجه نکنه. خیلی کم اتفاق افتاده که کسی رو بخاطر پیدا کردن ارز، تفتیش کنن. یک کمش رو بذارید توی ساک دستیتون. یک کمش رو توی کیف جیبی. خلاصه یک جا نذارین که از دور داد نزنه که من اینجام! مشکلی پیش نمیاد. بعد که از گمرک رد شدین و گمرکیا دیگه ندیدنتون، همه رو توی یک جای مطمئن بذارید که خیالتون هم راحت باشه.
دوره زمونه رو میبینین؟ آدم واسه بردن پول زحمت کشیده خودش هم باید تن و بدنش بلرزه!!!

mehr150
August 15th, 2012, 12:49 AM
دوست عزیز
بهترین حالت اینه که پولتون رو در چند جای مختلف وسایلتون بذارید که جلب توجه نکنه. خیلی کم اتفاق افتاده که کسی رو بخاطر پیدا کردن ارز، تفتیش کنن. یک کمش رو بذارید توی ساک دستیتون. یک کمش رو توی کیف جیبی. خلاصه یک جا نذارین که از دور داد نزنه که من اینجام! مشکلی پیش نمیاد. بعد که از گمرک رد شدین و گمرکیا دیگه ندیدنتون، همه رو توی یک جای مطمئن بذارید که خیالتون هم راحت باشه.
دوره زمونه رو میبینین؟ آدم واسه بردن پول زحمت کشیده خودش هم باید تن و بدنش بلرزه!!!

دقیقاً همینطوره دوست عزیز. تازه تو بازار آزاد هم خریدم! 2040 تومن!!!! خیلی زور داره والله!
در هر صورت ممنون

mehr150
August 16th, 2012, 02:53 PM
دوستان من و چند تا از دوستان داریم آخر هفته آینده میریم تورنتو، حالا سوال اینه که مراحل کار توی فرودگاه حدوداً چقدر زمان میبره؟ چون ما باید از فرودگاه سوار یه اتوبوس بشیم و به یه شهر دیگه بریم. و واسه اون هم باید رزرو کنیم بلیط اتوبوس رو. ما 3:10 میرسیم فرودگاه تورنتو، بنظرتون تا ساعت 6 کار هممون تموم میشه؟! ممنون

marjanmohajer
August 16th, 2012, 04:21 PM
دوستان من و چند تا از دوستان داریم آخر هفته آینده میریم تورنتو، حالا سوال اینه که مراحل کار توی فرودگاه حدوداً چقدر زمان میبره؟ چون ما باید از فرودگاه سوار یه اتوبوس بشیم و به یه شهر دیگه بریم. و واسه اون هم باید رزرو کنیم بلیط اتوبوس رو. ما 3:10 میرسیم فرودگاه تورنتو، بنظرتون تا ساعت 6 کار هممون تموم میشه؟! ممنون
ترمينال اتوبوستون كجاست؟

mehr150
August 16th, 2012, 04:47 PM
ترمينال اتوبوستون كجاست؟

توی همون فرودگاه سوار میکنه. حالا اگه منظورتون اینه که توی فرودگاه کجاشه، نمیدونم اینو.

sama7452
August 16th, 2012, 05:00 PM

تجربه ما به اینصورت بود: ساعت پنج و نیم پروازمون نشست. تا وقتی که به در فرودگاه برسیم و بتونیم دربیایم، ساعت هفت و ده دقیقه شده بود. توی هیچ مرحله هم گیر خاصی نداشتیم. فقط همون صف معمول و انتظار برای نوبتمون رو داشتیم که کارامون انجام بشه.
حالا اینکه اگه مشکلی پیش بیاد یا نه و اینکه فرودگاه خیلی شلوغ باشه یا خدای نکرده یکی از چمدونا گم بشه، هرکدوم ممکنه به زمان اضافه کنه. اینا رو هم درنظر بگیرین.

marjanmohajer
August 16th, 2012, 05:34 PM
توی همون فرودگاه سوار میکنه. حالا اگه منظورتون اینه که توی فرودگاه کجاشه، نمیدونم اینو.
معمولا سه ساعت كافيه ولي به نظر من جهت احتياط و دوري از استرس كمي ديرتر بگيريد.

ali.mm
August 20th, 2012, 11:32 PM
دوستان چیزهایی که غیر مجازه بردنشون چیه؟ مثلا قوطی جوهر پرینتر و خود پرینترو میشه برد؟ گیر نمیدن درب و داغونش کنن؟

ghlobe
August 21st, 2012, 12:21 AM
دوستان چیزهایی که غیر مجازه بردنشون چیه؟ مثلا قوطی جوهر پرینتر و خود پرینترو میشه برد؟ گیر نمیدن درب و داغونش کنن؟

پرینتر که دیگه چیزی نیست بخواهید بیاورید کانادا! از کانادا بخرید.

ali.mm
August 21st, 2012, 12:48 AM
پرینتر که دیگه چیزی نیست بخواهید بیاورید کانادا! از کانادا بخرید.
آخه هر پرینتری رو نمیشه با هر جوهری شارژ کرد. هزینه کارتریج های رنگی هم خیلی گرونه. من تقریبا مجانی شارژش میکنم. با جوهر مخصوصش.

ghlobe
August 21st, 2012, 02:40 AM
آخه هر پرینتری رو نمیشه با هر جوهری شارژ کرد. هزینه کارتریج های رنگی هم خیلی گرونه. من تقریبا مجانی شارژش میکنم. با جوهر مخصوصش.

فکر میکنم بتونید بیارید ولی از نظر جایی که در بارتون میگیره به زحمتش نخواهد ارزید. اینجا جاهایی هستند که انواع کارتریجها رو 10-15 دلار یا کمتر میفروشند (مثلا blankdvdmedia.com) نخواستید هم پرینتر/اسکنر رنگی اینکجت نو سی چهل دلار بیشتر نیست میتونید وقتی جوهرش تموم شد اصلا بندازیدش دور یکی جدید بخرید!! :) :)

ali.mm
August 21st, 2012, 05:18 PM
فکر میکنم بتونید بیارید ولی از نظر جایی که در بارتون میگیره به زحمتش نخواهد ارزید. اینجا جاهایی هستند که انواع کارتریجها رو 10-15 دلار یا کمتر میفروشند (مثلا blankdvdmedia.com) نخواستید هم پرینتر/اسکنر رنگی اینکجت نو سی چهل دلار بیشتر نیست میتونید وقتی جوهرش تموم شد اصلا بندازیدش دور یکی جدید بخرید!! :) :)
اگه بهتون بگم که من با 25000 تومن جوهر حداقل 50بار یه جفت کارتریجو شارژ میکنم چی؟! البته هر کارتریجی یه عمری داره و 10 -20 بار بیشتر شارژ نمیشه. اما اگه 3 دست کارتریج خالی و بظر همه بی ارزش داشته باشید اونوقت میرزه که پرینترتو بیاری.

anihoo
August 21st, 2012, 09:39 PM
اگه بهتون بگم که من با 25000 تومن جوهر حداقل 50بار یه جفت کارتریجو شارژ میکنم چی؟! البته هر کارتریجی یه عمری داره و 10 -20 بار بیشتر شارژ نمیشه. اما اگه 3 دست کارتریج خالی و بظر همه بی ارزش داشته باشید اونوقت میرزه که پرینترتو بیاری.

اینجور که شما چونه میزنید انگاری میگید لطفا به من بگید که من پرینترم رو بیارم!!!!! خب انقدر اصرار دارید بیارید دیگه. کسی با شما کاری نداره همه رو بفرستید توی بار.

marjanmohajer
August 22nd, 2012, 03:49 AM
حالا با اين همه تفاسير و سبك سنگين كردن، تفاوت ولتاژو مي خواهيد چكار كنيد؟

ali.mm
August 22nd, 2012, 01:19 PM
حالا با اين همه تفاسير و سبك سنگين كردن، تفاوت ولتاژو مي خواهيد چكار كنيد؟
یعنی 110 باید باشه حتما؟ پس لپ تاپای ملت که از ایران میبرن چی؟

اوه.الان دیدم که آداپتور لپ تاپم 100 تا 220 میگیره. پس باید پرینتری برد که آداپتوری باشه.اونم با 110 کار کنه. نه؟

marjanmohajer
August 22nd, 2012, 03:03 PM
یعنی 110 باید باشه حتما؟ پس لپ تاپای ملت که از ایران میبرن چی؟

اوه.الان دیدم که آداپتور لپ تاپم 100 تا 220 میگیره. پس باید پرینتری برد که آداپتوری باشه.اونم با 110 کار کنه. نه؟
من خودم تا الان چنين پرينتري نديدم شما ديديد؟ لپ تاپ و ريش تراش و اپي ليدي قضيه شون فرق داره. پارس خزر هم پلوپز ١١٠ ولتي مي زنه ولي پرينتر؟!!!

yasser
August 22nd, 2012, 07:51 PM

قلوب جان یک سوال. من پرینتر Inkjet که دارم تقریبا 400 دلار قیمتشه. به نظرتون می ارزه که با خودم بیارمش؟

ehsan1987ir
August 22nd, 2012, 08:12 PM
در فرودگاه مونترئال در زمان صدور Study Permit، اصل CAQ رو از ما می خوان؟ آیا همون کپی CAQ که به پروفایل فرستاده می شه رو می شه ارائه داد؟

ghlobe
August 22nd, 2012, 08:19 PM
قلوب جان یک سوال. من پرینتر Inkjet که دارم تقریبا 400 دلار قیمتشه. به نظرتون می ارزه که با خودم بیارمش؟

مدلش چیه؟ .

شادي
August 22nd, 2012, 08:36 PM
به نظر من هیچ پرینتری اوردنش نمیارزه . چون اینجا ممکنه تونرش به راحتی گیر نیاد برای مدلهای قدیمی . بعد اینجا تونره که گرونه وگرنه پرینتر که خیلی ارزونه و همیشه هم بالاخره یه مدلی توی حراج هست

yasser
August 22nd, 2012, 08:41 PM
مدلش چیه؟ .

Canon Pixma Pro9000 Mark II

ghlobe
August 22nd, 2012, 09:10 PM
Canon Pixma Pro9000 Mark II

چک کردم خود این پرینتر نزدیک بیست کیلو وزن داره. واقعا یک همچین پرینتر قوی لازم دارید؟ اگر برای کار خاصی لازم نیست بنظر من ایران بفروشید و اینجا یک مدل ساده تر بگیرید.

yasser
August 22nd, 2012, 09:39 PM
چک کردم خود این پرینتر نزدیک بیست کیلو وزن داره. واقعا یک همچین پرینتر قوی لازم دارید؟ اگر برای کار خاصی لازم نیست بنظر من ایران بفروشید و اینجا یک مدل ساده تر بگیرید.
راستش چون عکاسی می کنم برای چاپ عکس هام به یک پرینتر خوب نیاز دارم ولی واقعا موندم که اینجا بفروشمش یا بیارم با خودم. وزنش به قول شما زیاده، اما تو ذهنم بود که اگه وسیله ای خواستم فریت کنم با اونها بفرستمش ولی نمی دونم ارزشش رو داره یا نه

marjanmohajer
August 23rd, 2012, 03:20 AM
جناب قلوب،
من تو چند پست قبلي ام راجع به تفاوت ولتاژ پرينترهاي موجود در ايران و كانادا نوشتم ولي از جايي كه شما پي گير مدل اونا شديد بهتر ديدم بپرسم اون مدل مگه با ولتاژ اينجا كار مي كنه؟ خودتون بهتر مي دونيد كه خريد مبدل ولتاژ به صرفه نيست.

ghlobe
August 23rd, 2012, 05:15 AM
جناب قلوب،
من تو چند پست قبلي ام راجع به تفاوت ولتاژ پرينترهاي موجود در ايران و كانادا نوشتم ولي از جايي كه شما پي گير مدل اونا شديد بهتر ديدم بپرسم اون مدل مگه با ولتاژ اينجا كار مي كنه؟ خودتون بهتر مي دونيد كه خريد مبدل ولتاژ به صرفه نيست.

من یک پرینتر سایز متوسط دارم که با ولتاژ 100-240 ولت کار میکنه. این مدل پرینتر دوستمون high end است و احتمال میدم با همه ولتاژها کار کنه ولی البته باید چک کنند.

yasser
August 23rd, 2012, 01:41 PM
جناب قلوب،

با ولتاژ ۲۴۰-۱۱۰ کاد میکنه

marjanmohajer
August 23rd, 2012, 03:37 PM
با ولتاژ ۲۴۰-۱۱۰ کاد میکنه
فقط يك مورد ديگه براي همه دوستان مشتاق به آوردن پرينتر:
قبل از آوردن چك كنيد كه از مدل پرينترتون تو كانادا هست تا براي تهيه جوهرش دچار مشكل نشيد.

ali.mm
August 26th, 2012, 12:16 PM
کسی میدونه مبدل ولتاژ 110 به 220 قیمتش چنده و کجا پیدا میشه؟
ضمنا من میخواستم پرینترمو تو چمدونم بذارم.نه با بارایی که طول میکشه اومدنش(فریت و ازین چیزا). گیر نمیدن تو فرودگاه؟

marjanmohajer
August 26th, 2012, 04:33 PM
کسی میدونه مبدل ولتاژ 110 به 220 قیمتش چنده و کجا پیدا میشه؟
ضمنا من میخواستم پرینترمو تو چمدونم بذارم.نه با بارایی که طول میکشه اومدنش(فریت و ازین چیزا). گیر نمیدن تو فرودگاه؟
اگه منظورتون ٢٢٠ به ١١٠ باشه، ما وقتي كه تازه اومده بوديم يكي خريديم كه تا آمپر ٥٠ را جواب مي داد به قيمت ٢٥ دلار. براي آمپرهاي بالا گفتند كه تا ٢٠٠ دلار متغيره.
نه گير نمي دهند، وسيله كارشماست.

hashemigol
August 31st, 2012, 02:31 PM
با سلام
در زمان لندينگ چه مقدار وجه نقد بعنوان حداقل از نظر اداره مهاجرت بايستي همراهان باشد ؟

marjanmohajer
August 31st, 2012, 03:42 PM
با سلام
در زمان لندينگ چه مقدار وجه نقد بعنوان حداقل از نظر اداره مهاجرت بايستي همراهان باشد ؟
از نظر اداره مهاجرت:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/funds.asp
ولي نديدم موقع ورود كمتر هم همراهتون باشه ايراد بگيرند ولي حتما سوالاتي خواهند پرسيد.

minerv
September 1st, 2012, 09:21 AM
سلام دوستان
من با Turkish airlines به تورنتو میرم. الان 2 تا چمدون 23 کیلویی دارم و یه 15 کیلو اضافه. اگر بتونم اون 15 کیلو رو تو یه چمدون سایز کوچیک جا بدم و کوله پشتی م هم 5 کیلو باشه که اضافه بار نمیخورم.اما اگر نشه از وضعیت هزینه اضافه بار ترکیش خبر دارین؟ هرچی به فرودگاهم زنگ زدم انگار تعطیله :( فردا صبحم پرواز دارم!

immigrant_sh
September 1st, 2012, 10:04 AM
دوستان سلام

یک سوال! بعد از اینکه بارها رو در فرودگاه اینجا تحویل دادیم برای گذر از آخرین گیت بازرسی بدنی بهتره دلارها رو کجا بگذاریم که یک وقت به مشکلی برنخوریم؟! ممنون میشم

marjanmohajer
September 1st, 2012, 05:19 PM
سلام دوستان
من با Turkish airlines به تورنتو میرم. الان 2 تا چمدون 23 کیلویی دارم و یه 15 کیلو اضافه. اگر بتونم اون 15 کیلو رو تو یه چمدون سایز کوچیک جا بدم و کوله پشتی م هم 5 کیلو باشه که اضافه بار نمیخورم.اما اگر نشه از وضعیت هزینه اضافه بار ترکیش خبر دارین؟ هرچی به فرودگاهم زنگ زدم انگار تعطیله :( فردا صبحم پرواز دارم!
چون بار مجازتون دو چمدونه اگه نتونيد بقيه را همونطور كه گفتيد جا بديد براي بار اضافي حدود ١٧٥ دلار شارژ مي شيد.

Siamak_A
September 2nd, 2012, 06:13 PM
ببخشيد اين آدرس رو در بدو ورود از كجا بايد تهيه كنيم؟ اگر آدرسي بديم كه تغيير كنه چه ميتونيم بكنيم؟

maraljoon
September 2nd, 2012, 06:57 PM
ببخشيد اين آدرس رو در بدو ورود از كجا بايد تهيه كنيم؟ اگر آدرسي بديم كه تغيير كنه چه ميتونيم بكنيم؟
این آدرس محل سکونت دائم اتون در کانادا هستش که قراره کارت پی آر تون بهش پست بشه ، اگه قراره در بدو ورود برین هتل و آدرس ثابت نیست ، به آفیسر مهاجرت تو فرودگاه بگین ، اونم بهتون یه شماره تلفن/فکس/آدرس سایت میده که بعدا آدرس ثابت رو از این طرق بهشون بگیرن. موفق باشین

amir_7730
September 2nd, 2012, 07:23 PM
این آدرس محل سکونت دائم اتون در کانادا هستش که قراره کارت پی آر تون بهش پست بشه ، اگه قراره در بدو ورود برین هتل و آدرس ثابت نیست ، به آفیسر مهاجرت تو فرودگاه بگین ، اونم بهتون یه شماره تلفن/فکس/آدرس سایت میده که بعدا آدرس ثابت رو از این طرق بهشون بگیرن. موفق باشین

سلام
ببخشید سوالم شاید مبتدی باشه
من واسه دانشجویی برای بار اول دارم میرم کانادا. گرفتن آدرس توسط آفیسر برای فرستادن کارت PR که برای من موضوعیت نداره؟ درسته؟ یه آدرس از من میگیرن ولی نه برای فرستادن PR؟
یه سوال دیگه هم دارم. توی فرودگاه امام برای گیت خروج و کارت پرواز مدرک خاصی بجز پاس و بلیط نمی خوان که؟ وزن بار که داریم میبریم رو دقیق چک میکنن یا نه؟ بارمونو بیش از حد میگردن؟
مرسی

maraljoon
September 2nd, 2012, 08:03 PM
سلام
ببخشید سوالم شاید مبتدی باشه
من واسه دانشجویی برای بار اول دارم میرم کانادا. گرفتن آدرس توسط آفیسر برای فرستادن کارت PR که برای من موضوعیت نداره؟ درسته؟ یه آدرس از من میگیرن ولی نه برای فرستادن PR؟
یه سوال دیگه هم دارم. توی فرودگاه امام برای گیت خروج و کارت پرواز مدرک خاصی بجز پاس و بلیط نمی خوان که؟ وزن بار که داریم میبریم رو دقیق چک میکنن یا نه؟ بارمونو بیش از حد میگردن؟
مرسی
-این بهرحال باید آدرسی باشه که محل سکونت طولانی مدتتون رو در خاک کانادا نشون میده ، ولی بذارین دوستانی که با ویزای دانشجویی اومدن هم به سوالتون جواب بدن
-در فرودگاه امام نه همینها کافیه ، ولی سعی کنین همه مدارک مربوط به سفر دم دستتون باشه چون در فرودگاه کانادا قبل از تحویل گرفتن بار باید اونها رو به آفیسر مربوطه نشون بدین ، پس مدارک رو با بارها نفرستین بره
-من تا حالا نشنیدم در فرودگاه امام چمدونهای کسی رو بگردن ، و در فرودگاه های کانادا هم ظاهرا وسایل کسی که اولین ورودش به خاک کانادا هست رو نمیگردن ، ولی بهرحال سعی کنی وسایلی که ورودش به خاک کانادا ممنوعه رو همراه نداشته باشین ، مثل گوشت خام یا دانه قابل کاشتن
-بله وزن باری که میفرستین به قسمت بار هواپیما به دقت چک میشه ، و بسته به محدودیت وزن بار و تعداد چمدونی که ایرلاینی که باهاش سفر میکنین گذاشته، ممکنه حتی تا 200 دلار هم شارژتون کنن (شایدم بیشتر بسته به مقدار اضافه بار)
موفق باشین

Gita
September 3rd, 2012, 02:21 PM
سلام دوستان، میخواستم بدونم وقتی چمدون ها رو چک می کنن لباس های وکیوم شده رو هم می بینن؟ ( اگه وکیوم رو باز کنن که من کارم زاره :embarrassed:!!)
یه سوال دیگه هم دارم من نسخه ی پزشک پوست رو همراهم می برم ولی کل داروهام برای مصرف شش ماه تقریبا یه کیسه ی 1.5 کیلویی شده.مشکلی نیست؟ ممنون.

sama7452
September 3rd, 2012, 05:11 PM
سلام دوستان، میخواستم بدونم وقتی چمدون ها رو چک می کنن لباس های وکیوم شده رو هم می بینن؟ ( اگه وکیوم رو باز کنن که من کارم زاره :embarrassed:!!)یه سوال دیگه هم دارم من نسخه ی پزشک پوست رو همراهم می برم ولی کل داروهام برای مصرف شش ماه تقریبا یه کیسه ی 1.5 کیلویی شده.مشکلی نیست؟ ممنون.
اگه به چیزی مشکوک نشن که اصلا درچمدون رو باز نمیکنن. اگرم یه چیزی رو خودتون اعلام کنین که نفهمن چیه، طبیعیه که میگن بیارش ببینیم. اگرم مسافری بنظرشون مشکوک برسه که دیگه هراقدامی در زمینه بازرسی بارش و خودش، غیر قابل پیش بینیه. بطور عام، بازرسی خاصی ندارن. بنابراین با یک بار عادی و رفتار نرمال اونا اصلا نباید فکر باز کردن بار رو بکنین.
داروهاتون رو توی کل بارتون پخش کنین. اگه توی یک بسته نباشه، توی دید نیست. من خودم یه عالمه دارو آوردم. یادمه وقت باز کردن چمدونا، هرتیکه لباس یا وسیله ای رو که از تو چمدون درمیاوردم، چند ورق قرص و کپسول ازش میفتاد بیرون!

nadersh
September 5th, 2012, 10:46 PM
اگه دلار ها رو لای لباسها وکیوم کنیم برای رد کردن از بازرسی ایران میفهمن؟

sama7452
September 5th, 2012, 11:39 PM
اگه دلار ها رو لای لباسها وکیوم کنیم برای رد کردن از بازرسی ایران میفهمن؟

اونوقت اگه خدای نکرده زبونم لال، زبونم لال، چمدونتون گم شد، چیکار میخواین بکنین؟ مطمئنترین جا برای پول، داخل کیف یا هروسیله دیگه ایه که با خودتون میبرین داخل هواپیما.

najimic
September 11th, 2012, 03:07 PM
سلام دوست عزیز.

من و همسرم تاریخ 14 اکتبر وارد مونترال خواهیم شد. و تصمیم داریم تا زمان دریافت PR در مونترال بمونیم.

میخواستم اگر امکان داشته باشه در خصوص مزایا و معایب ونکوور توضیحاتی بفرمائید.

چون راستش من هنوز تصمیمی در خصوص انتخاب شهر زندگی در کانادا نگرفتم ولی بخاطر یک سری مسائلی از قبیل سرمای زیاد مونترال و همچنین تعصب به زبان فرانسه و همچنین بی حرکت بودن مونترال تصمیم داریم که به شهر دیگه ای نقل مکان کنیم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

رشته تحصیلی من : لیسانس میکروبیولوژی
سابقه کار : 8 سال سابقه کار در زمینه تامین مواد و تجهیزات آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی

رشته همسرم: لیسانس شیمی
سابقه کار مرتبط با پوشش های ضد خوردگی

بسیار ممنون از شما

immigrant_sh
September 11th, 2012, 05:30 PM
اونوقت اگه خدای نکرده زبونم لال، زبونم لال، چمدونتون گم شد، چیکار میخواین بکنین؟ مطمئنترین جا برای پول، داخل کیف یا هروسیله دیگه ایه که با خودتون میبرین داخل هواپیما.

دوست عزیزم

وقتی میخواهیم از آخرین گیت عبور کنیم ، اگر پول داخل جیبمون باشه ممکنه گیر بدن؟؟؟

sama7452
September 11th, 2012, 10:28 PM
دوست عزیزم

وقتی میخواهیم از آخرین گیت عبور کنیم ، اگر پول داخل جیبمون باشه ممکنه گیر بدن؟؟؟
منظورتون از آخرین گیت چیه؟ هرکجا سربازان جان برکف حضور داشته باشن، احتمال هر دردسری هست. ولی تا اونجایی که یادمه، اون خونه آخر، کارشون کنترل امنیت پروازه و بیشتر اشیاء ممنموعه رو جستجو میکنن. خداروشکر با این وضع وخیم دلار حداقل شما یکی هستی که نگران جابجایی پولی؛ نه خریدش. این سوالا آدمو به زندگی امیدوارتر میکنه.:)

maryam79
September 11th, 2012, 10:38 PM
من خودم تا الان چنين پرينتري نديدم شما ديديد؟ لپ تاپ و ريش تراش و اپي ليدي قضيه شون فرق داره. پارس خزر هم پلوپز ١١٠ ولتي مي زنه ولي پرينتر؟!!!

مرجان جون میشه فرق این سه قلم که گفتین چیه؟یعنی بیاریمشون؟

sama7452
September 11th, 2012, 11:39 PM
مرجان جون میشه فرق این سه قلم که گفتین چیه؟یعنی بیاریمشون؟

معمولا برای اکثر لوازم برقی از این سه نوع "قلم" محدوده ولتاژ رو بین 100 تا 240 تعریف کردن و این مطلب روی خودشون هم درج شده. همینطور محدوده فرکانسیشون هم بین 50 تا 60 هرتزه. پس میتونید فقط با یک تبدیل ساده، در کانادا ازشون استفاده کنید. اول چکشون کنید و بعد هم باخودتون بیارین.

immigrant_sh
September 11th, 2012, 11:58 PM
دوستان عزیز

اگر من لندینگم کلگری باشه در همانجا امور مهاجرتی من هم انجام میشود؟!

immigrant_sh
September 11th, 2012, 11:58 PM
دوستان عزیز

برای کارت PR باید عکس همراهمون باشد در بدو ورود یا خیر؟؟ ممنونم

marjanmohajer
September 12th, 2012, 03:02 AM
دوستان عزیز

برای کارت PR باید عکس همراهمون باشد در بدو ورود یا خیر؟؟ ممنونم
نه لازم نيست.

marjanmohajer
September 12th, 2012, 03:03 AM
دوستان عزیز

اگر من لندینگم کلگری باشه در همانجا امور مهاجرتی من هم انجام میشود؟!
بله همونجا انجام مي شه.

immigrant_sh
September 12th, 2012, 12:01 PM
نه لازم نيست.

باسلام و تشکر از پاسخ هاتون

پس یعنی خودشون عکس میگیرند در فرودگاه؟یا از عکسهایی که به همراه Application ارسال کردیم استفاده خواهند کرد؟

mehran23
September 12th, 2012, 12:19 PM
باسلام و تشکر از پاسخ هاتون

پس یعنی خودشون عکس میگیرند در فرودگاه؟یا از عکسهایی که به همراه Application ارسال کردیم استفاده خواهند کرد؟
تا جايي كه من ميدونم موقع صدور ويزا دو عكس جديدميگيرند. اون عكسها براي پي آر و بقيه مدارك مورد استفاده قرار ميگيرد.

immigrant_sh
September 12th, 2012, 03:12 PM
ذوستان سلام

اطلاع دارید تا چند تا سکه میتوانیم خارج کنیم از ایران بطور قانونی؟؟ ممنون میشم پاسخ دهید.

amira44a
September 13th, 2012, 12:29 AM
سكه اجازه خروج ندارد ولي ساير طلا و جواهرات به مقدار متعارف و حداكثر ١٥٠ گرم

ashafiei
September 13th, 2012, 12:49 PM
سلام
من ویزای کار برای فرصت مطالعاتی گرفتم. یک تاریخ انقضا داره که شش ماه بعد از ایشوز (تاریخ صدور ویزا) هست. خواستم بدونم تاریخ انقضا زمانی هست که من تا اون تاریخ فرصت دارم وارد کانادا شم یا تاریخی رو نشون میده که باید از کانادا برگردم.
نکته اینکه من درخواست ویزای ورکر برای مدت 9 ماه داده بودم.

marjanmohajer
September 13th, 2012, 04:06 PM
سلام
من ویزای کار برای فرصت مطالعاتی گرفتم. یک تاریخ انقضا داره که شش ماه بعد از ایشوز (تاریخ صدور ویزا) هست. خواستم بدونم تاریخ انقضا زمانی هست که من تا اون تاریخ فرصت دارم وارد کانادا شم یا تاریخی رو نشون میده که باید از کانادا برگردم.
نکته اینکه من درخواست ویزای ورکر برای مدت 9 ماه داده بودم.

تا اون تاريخ فرصت ورود به كانادا را داريد.

alex&elix
September 14th, 2012, 02:12 PM
سلام

آیا برای میزان ارزی که با خودمون وارد کانادا هم می کنیم (در بدو ورود) سقفی وجود داره؟

yasser
September 14th, 2012, 02:29 PM
سلام

آیا برای میزان ارزی که با خودمون وارد کانادا هم می کنیم (در بدو ورود) سقفی وجود داره؟

خیر. فقط بالای ۱۰۰۰۰ دلار رو باید اعلام کنید

anihoo
September 14th, 2012, 02:57 PM
سلام

ببنید شما نمیتونید یهو در بدو ورود یک میلیون دلار وارد کنید که مگر اینکه کاملا بتونید ثابت کنید این پول کاملا از راه قانونی بدست اومده و مال شماست مخصوصا الان که روی ایران حساس تر هم شدن... ولی فکر نمیکنم تا سی چهل هزار دلار مشکلی باشه.... بهرحال اگه اعلام نکنید بیچاره میشید... حتما اعلام کنید.

Mojola
September 14th, 2012, 03:25 PM
اون وقت این ۱۵۰ ‍گرم رو در کانادا بهتر می خرن یا در ایران بفروشیم بعد تبدیل به دلار کانادا کنیم ؟؟ا

ghlobe
September 14th, 2012, 06:22 PM
اون وقت این ۱۵۰ ‍گرم رو در کانادا بهتر می خرن یا در ایران بفروشیم بعد تبدیل به دلار کانادا کنیم ؟؟ا

طلا وجواهر دست دوم را درکانادا یکچهارم قیمت هم نمیخرند.

ashafiei
September 15th, 2012, 03:23 PM
تا اون تاريخ فرصت ورود به كانادا را داريد.

با این وجود من میتونم بلیط برگشتمو بعد از این تاریخ بگیرم؟
سوال دیگه اینکه پاسپورت من یک ماه بعد از تاریخ انقضای ویزا یعنی اپریل 2013 منقضی میشه؟ الان باید تمدید کنم پاسمو؟ اگه تمدید کنم ویزام چی میشه؟

maryam79
September 15th, 2012, 06:21 PM
ایا فرم خاصی برای اعلام داشتن بیش از $ 10000 باید پر کرد؟

marjanmohajer
September 15th, 2012, 06:24 PM
سوال دیگه اینکه پاسپورت من یک ماه بعد از تاریخ انقضای ویزا یعنی اپریل 2013 منقضی میشه؟ الان باید تمدید کنم پاسمو؟ اگه تمدید کنم ویزام چی میشه؟
بله از وقتي وارد كانادا شويد به ميزان تاييد شده مثلا شش ماه مي تونيد بمونيد. من چند نفر را ديدم كه با پاسپورت منقضي شده از كانادا وارد ايران شدند منطورم پاس ايرانيه. شما كه الان نمي توني پاستو عوض كني بهتر بود قبلا مي كرديد.
بهتره در اين مورد بيشتر تحقيق كنيد.

Pearson
September 15th, 2012, 08:25 PM
پاس قبلى منقضى ويزا دار را به پاس جديدتون منگنه نماييد

marjanmohajer
September 15th, 2012, 09:21 PM
پاس قبلى منقضى ويزا دار را به پاس جديدتون منگنه نماييد
وقتي بخواهند تو ايران پاس جديد بگيرند مگه پاس قديمي را سوراخ نمي كنند؟ با اين حالت تكليف ويزاي داخل اون چي مي شه؟

Pearson
September 15th, 2012, 09:47 PM
وقتي بخواهند تو ايران پاس جديد بگيرند مگه پاس قديمي را سوراخ نمي كنند؟ با اين حالت تكليف ويزاي داخل اون چي مي شه؟
سوراخ كنند ولى تركيب پاسپورت جديد با ويزا معتبر توى پاس قديم قابل استفاده هست

anihoo
September 15th, 2012, 10:30 PM
ایا فرم خاصی برای اعلام داشتن بیش از $ 10000 باید پر کرد؟

بله. همونجا توی فرودگاه خود آفیسر براتون پر میکنه.

marjanmohajer
September 15th, 2012, 10:41 PM
سوراخ كنند ولى تركيب پاسپورت جديد با ويزا معتبر توى پاس قديم قابل استفاده هست
و اين مسئله براي مهاجران هم صدق مي كنه؟
مرسي

Pearson
September 16th, 2012, 07:30 AM
و اين مسئله براي مهاجران هم صدق مي كنه؟
مرسي

كلن تركيب دو پاسپورت هميشه ميتواند مورد استفاده قرار گيرد حالا با هر نوع ويزايي باشد و يا بدون ويزا.
مثلن كساني كه پاسپورت كانادايي دارند و ديگه PR‌ ندارند براي سفر به ايران موقع چك اين به هر دو پاسپورت نياز پيدا مي كنند. با پاسپورت كانادايي بدون ويزا نميشه به ايران سفر كرد ولي تركيبش با يك پاسپورت ايراني مشكل ويزا رو حل مي كند و همينطور بالعكس از ايران به كانادا به همين منوال. اينجا پاسپورت دوم نقش ويزا رو بازي مي كند.

arasbaran
September 16th, 2012, 07:00 PM

مصرف طلا و خرید و فروشش مرسوم نیست. استاندارد خاصی هم برای طلای زینتی نیست و طلای 12 و یا 14 عیار بیشتر استفاده میشود.
توی بعضی مراکز خرید استندهایی هست که طلا میخرند ولی به قیمت شاید کمتر از نصف. (چون عیار طلای زینتی کم هست.)
اگر بخاهید طلا رو بعنوان سرمایه گذاری خرید کنین و یا کلا موقع فروش به قیمت جهانی بتونین (با چند درصد تفاوت) بفروشین باید سکه های طلای کانادا و یا سکه های طلای مشهور و رایج در دنیا (بوفالو و ایگل برای آمریکا - Philharmonic برای اتریش و Krugerrand برای آفریقای جنوبی )و یا شمشهای استاندارد که از یک گرم تا 400 انس و ... تهیه کنین.

zmm
September 19th, 2012, 09:10 AM
سلام دوستان
این لینک برای پرکردن فرم های B4 برای من مفید بود شایدبرای شما هم مفید باشه
http://britishexpats.com/wiki/Goods_To_Follow#What_to_include_in_list

ashafiei
September 19th, 2012, 01:41 PM
سلام دوستان
من میخواستم در مورد این قضیه مطمئن بشم که درصورت تعویض پاسپورت آیا نیاز هست که ویزا رو توی پاس جدید هم بزنن یا اینکه با پاس قبلی ویزا اعتبار داره؟

Pearson
September 19th, 2012, 04:20 PM
سلام دوستان
من میخواستم در مورد این قضیه مطمئن بشم که درصورت تعویض پاسپورت آیا نیاز هست که ویزا رو توی پاس جدید هم بزنن یا اینکه با پاس قبلی ویزا اعتبار داره؟

نيازي نيست تركيب پاسپورت هميشه قابل قبول هست

h00k
September 24th, 2012, 01:50 PM
سلام

خسته نباشين
من دارم ميرم تركيه ، تنها!
و بار اولم هم هست كه ميرم خارج
ميشه مراحل كارايي رو كه بايد انجام بدم رو بگين ؟
جون نميدونم بايد چيكار كنم 2 روز ديگه هم پروار دارم!!

Pearson
September 24th, 2012, 02:06 PM
سلام

خسته نباشين
من دارم ميرم تركيه ، تنها!
و بار اولم هم هست كه ميرم خارج
ميشه مراحل كارايي رو كه بايد انجام بدم رو بگين ؟
جون نميدونم بايد چيكار كنم 2 روز ديگه هم پروار دارم!!

مرحله اول : چك اين و اخذ بوردينگ پاس ( كارت پرواز )
كانتر پروازتون رو پيدا مي كنيد توي صف مي ايستيد وقتي نوبتتون شد بار رو تحويل ميديد و مدارك سفر رو نشان مي ديد سپس كارت پروازتون رو دريافت مي كنيد
كانتر پرواز معمولن 3 ساعت قبل از ساعت پرواز باز مي شود. بعضي از ارلاينز ها 4 ساعت
كانتر هاي پرواز ممكن است براي پرواز هاي اكونومي بيزينس و فرست متفاوت باشند. بايد كانتر مربوط به بليطتان رو پيدا كنيد
مرحله دوم: عبور از مرز ( پاسپورت كنترل)
اين مرحله پاسپورت شما چك مي شود كه ممنوع خروج نباشيد، مهر خروج توي پاسپورتتون زده مي شود و ازتون برگه خروجي دريافت مي شود
مرحله سوم: بوردينگ
بعد از پاسپورت كنترل وارد سالن ترانزيت مي شويد، بايد Gate‌تون رو پيدا كنيد. از روي كارت پرواز و يا تابلو اعلانات مي تونيد شمارش رو پيدا كنيد
جلوي گيت منتظر مي شويد تا زمان بوردينگ فرا برسد كه معمولن بين 45 تا 30 قبل از ساعت پرواز هست

h00k
September 24th, 2012, 02:46 PM
ممنونم كه سريع جواب داديد
فقط يه چيز ديگه اينكه چند تا باكس سيگار ميتونم ببرم ؟

nadersh
September 25th, 2012, 12:18 AM
از کجا میشه فهمید که فردی ممنوع الخروج نیست . اخه اینجا که هیچی حساب و کتاب نداره؟؟میشه قبل از اینکه بری توی فرودگاه اینو چک کنی؟

Klamm
September 29th, 2012, 12:43 PM
سلام دوستان

یک سوال فوری از کسانی که تجربه مستقیم رفتن به کانادا به عنوان دانشجو همراه همسر (با ویزای ویزیتوری) (همراه) داشتن.
میخواستم بدونم شما موقعی که تشریف بردید کانادا برای همسرتون بلیت رفت و برگشت داشتید؟ یا توی فرودگاه حرفی از این پیش اومد؟ یا کسی رو به خاطر نداشتنش دیپورت کردند؟
من الان از لوفت هانزا میخوام بلیت بگیرم, میگه اگه همسرت بلیت برگشت نداشته باشه برش میگردونن از فرودگاه! آیا همچین چیزی صحت داره؟
ایشون در ضمن ویزای همراه با اعتبار یک ساله دارند.

خیلی ممنونم

marjanmohajer
September 29th, 2012, 04:27 PM
سلام دوستان

یک سوال فوری از کسانی که تجربه مستقیم رفتن به کانادا به عنوان دانشجو همراه همسر (با ویزای ویزیتوری) (همراه) داشتن.
میخواستم بدونم شما موقعی که تشریف بردید کانادا برای همسرتون بلیت رفت و برگشت داشتید؟ یا توی فرودگاه حرفی از این پیش اومد؟ یا کسی رو به خاطر نداشتنش دیپورت کردند؟
من الان از لوفت هانزا میخوام بلیت بگیرم, میگه اگه همسرت بلیت برگشت نداشته باشه برش میگردونن از فرودگاه! آیا همچین چیزی صحت داره؟

خیلی ممنونم

تو اين تاپيك جوابتون را پيدا مي كنيد:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1802-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-(-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%8C-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%8C-%D8%AE%D8%B7%D9%88%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C%D B%8C)

samankh
September 29th, 2012, 08:32 PM
سلام دوستان

خیلی ممنونم

سلام. من به عنوان همسر رفتم با ویزای ویزیتوری با اعتبار سه ساله. بلیطم رو هم از همین لوفت هانزا گرفته بودیم. یکطرفه رفت بود. هیچ کس هیچ جایی هیچ گیری بهمون نداد!

Pearson
September 29th, 2012, 09:41 PM
سلام. من به عنوان همسر رفتم با ویزای ویزیتوری با اعتبار سه ساله. بلیطم رو هم از همین لوفت هانزا گرفته بودیم. یکطرفه رفت بود. هیچ کس هیچ جایی هیچ گیری بهمون نداد!
اعتبار ويزاى سه ساله نوع ويزا رو كم رنگ ميكند
قضيه ويزاى ويزيتورى يكساله با شما متفاوت هست

October 1st, 2012, 12:45 AM
اگر ملکی داشته باشیم همونجا توی فرودگاه باید اعلام کنیم؟
بعد اونوقت ارزش مالیش رو چطوری باید بگیم؟ همین‌جوری هر چی بگیم قبوله یا باید از قبل ارزش‌گذاری شده باشه؟
اگر بیشتر بگیم مشکلی برامون پیش نمیاد؟

ghlobe
October 1st, 2012, 12:57 AM
بعد اونوقت ارزش مالیش رو چطوری باید بگیم؟ همین‌جوری هر چی بگیم قبوله یا باید از قبل ارزش‌گذاری شده باشه؟

نه احتیاجی نیست ملک رو به گمرک اعلام کنید. فقط چیزهاییکه میخواهید بعدا بیاورید.

asraei
October 1st, 2012, 01:19 AM
نه احتیاجی نیست ملک رو به گمرک اعلام کنید. فقط چیزهاییکه میخواهید بعدا بیاورید.
خوب اگه بعدا اون ملک رو فروختیم و پولش رو خواستیم بیاریم نمیگن از کجا آوردین؟مالیات نباید بدیم؟

October 1st, 2012, 01:27 AM
خوب اگه بعدا اون ملک رو فروختیم و پولش رو خواستیم بیاریم نمیگن از کجا آوردین؟مالیات نباید بدیم؟

منظور من هم بیشتر به خاطر همین که ایشون گفت بود

ghlobe
October 1st, 2012, 04:38 AM

شما بعدا اگر ملکی داشتید و فروختید باید در فرمهای مخصوصی به اداره مالیات اعلام کنید ولی به گمرک و هنگام ورود کاری ندارد. برای انتقال پولش هم با توجه به تحریم مالی ایران باید از وزارت خارجه کانادا مجوز بگیرید.

mehran23
October 1st, 2012, 08:14 PM
دوستان عزيز. در اول گلايه از كساني كه باعث اين وضعيت اقتصادي شدند و واقعا طعم خوش اين سفر اولو به ما كوفت كردن. حقيقتش من اشتباه كردم و دلار نخريدم يعني فكر ميكردم تا موقعي كه نياز ندارم نبايد بگيرمو بازار مخشوش كنم. الانم نگرانيم اينه كه موقع ورود براي تمكن مالي بايد هفده هزار و خورده اي لارو نشون بدم. آيا اين مسئله جديه؟. اگه يك نفر كم داشته باشه و اتفاقا چك هكم كنند واقعا بدترين حالتش چيه؟

ghlobe
October 1st, 2012, 09:07 PM
دوستان عزيز. در اول گلايه از كساني كه باعث اين وضعيت اقتصادي شدند و واقعا طعم خوش اين سفر اولو به ما كوفت كردن. حقيقتش من اشتباه كردم و دلار نخريدم يعني فكر ميكردم تا موقعي كه نياز ندارم نبايد بگيرمو بازار مخشوش كنم. الانم نگرانيم اينه كه موقع ورود براي تمكن مالي بايد هفده هزار و خورده اي لارو نشون بدم. آيا اين مسئله جديه؟. اگه يك نفر كم داشته باشه و اتفاقا چك هكم كنند واقعا بدترين حالتش چيه؟

نمیدونم چقدرجدیه ولی بدترین حالت اینه که به شما اجازه ورود نمیدهند:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/arriving.asp

anihoo
October 2nd, 2012, 07:30 AM

شما باید وقتی برگه های مالیاتی سالیانه رو پر میکنید به املاکی که دارید اشاره کنید. حتی اگه توی ایران باشه. در این صورت وقتی بفروشین و پولش رو بخواهین بیارین ازتون مالیات نمیگیرن.

ghlobe
October 2nd, 2012, 09:19 AM
شما باید وقتی برگه های مالیاتی سالیانه رو پر میکنید به املاکی که دارید اشاره کنید. حتی اگه توی ایران باشه. در این صورت وقتی بفروشین و پولش رو بخواهین بیارین ازتون مالیات نمیگیرن.

نه اینطور نیست. اگر شما دارایی یا ملکی در خارج از کانادا دارید که حالت سرمایه گذاری داره (نه استفاده شخصی) و ارزشش بیش از صد هزار دلار است باید در فرمهای مالیاتی سالانه اعلام کنید، و اگر ملکتون رو بفروشید و در فروشش سود برده باشید سودتون جزو درآمدتون (capital gain) محسوب میشه و مالیات داره، چه پولش رو بیارید کانادا و چه در ایران نگهدارید. اطلاعات دقیق ترش رو در این فرم میتونید ببینید:

http://www.cra-arc.gc.ca/E/pbg/tf/t1135/t1135-07e.pdf

anihoo
October 2nd, 2012, 09:22 AM
نه اینطور نیست. اگر شما دارایی یا ملکی در خارج از کانادا دارید که حالت سرمایه گذاری داره (نه استفاده شخصی) و ارزشش بیش از صد هزار دلار است باید در فرمهای مالیاتی سالانه اعلام کنید، و اگر ملکتون رو بفروشید و در فروشش سود برده باشید سودتون جزو درآمدتون (capital gain) محسوب میشه و مالیات داره، چه پولش رو بیارید کانادا و چه در ایران نگهدارید. اطلاعات دقیق ترش رو در این فرم میتونید ببینید:

http://www.cra-arc.gc.ca/E/pbg/tf/t1135/t1135-07e.pdf

این قضیه سود چیه؟ کی تعیین میکنه سود بردیم یا نه؟

ghlobe
October 2nd, 2012, 09:28 AM
این قضیه سود چیه؟ کی تعیین میکنه سود بردیم یا نه؟

نکته خوبی است ومنهم دقیق نمیدونم ولی گمان بنده اینه که اگر فرضا یکسال ارزش ملک تون رو 200 هزار دلار اعلام کردید و بعد سال بعد 250 هزار دلار فروختید اون 50 هزار دلار سود حساب میشه. البته یک نکته مهم اینست که این برای ملک هایی است که حالت سرمایه گذاری داره و نه منزل شخصی شما یا مثلا ویلای تفریحی تون. درمورد مثلا آپارتمانی که در ایران دارید احتمالا میتونید ادعا کنید که برای استفاده شخصی است که احتیاج به اعلام اش به اداره مالیات نباشد ولی وقتی بخواهید پولش را بیاورید باید از وزارت خارجه کانادا مجوز بگیرید(بخاطر تحریم). در این حالت نمی دانم دقیقا وضعیت مالیاتش چطور می شود. حتما با یک حسابدار خبره مالیاتی (ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی!) در این مورد مشورت کنید.

anihoo
October 2nd, 2012, 10:27 AM
نکته خوبی است ومنهم دقیق نمیدونم ولی گمان بنده اینه که اگر فرضا یکسال ارزش ملک تون رو 200 هزار دلار اعلام کردید و بعد سال بعد 250 هزار دلار فروختید اون 50 هزار دلار سود حساب میشه. البته یک نکته مهم اینست که این برای ملک هایی است که حالت سرمایه گذاری داره و نه منزل شخصی شما یا مثلا ویلای تفریحی تون. درمورد مثلا آپارتمانی که در ایران دارید احتمالا میتونید ادعا کنید که برای استفاده شخصی است که احتیاج به اعلام اش به اداره مالیات نباشد ولی وقتی بخواهید پولش را بیاورید باید از وزارت خارجه کانادا مجوز بگیرید(بخاطر تحریم). در این حالت نمی دانم دقیقا وضعیت مالیاتش چطور می شود. حتما با یک حسابدار خبره مالیاتی (ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی!) در این مورد مشورت کنید.

بحث املاک تجاری رو که کنار بگذاریم تا جایی که من میدونم باید املاک شخصی رو هم به اداره ی مالیات اعلام کنیم فقط بهش مالیات تعلق نمیگیره فقط جزو اموال حساب میاد و به درد موقعی میخوره که بخوای پولش رو تبدیل کنی و بیاری کانادا...
یکی از اقوام ما منزلش رو فروخت فقط چون به اداره مالیات اعلام نکرده بود که این ملک رو داره نمیتونست از راه قانونی پولش رو منتقل کنه و مجبور شد جور دیگه ای ببره!!! و بذاره تو تشکش!!!
بحث امور مالی و مالیاتی در کانادا به قدری پیچیده ست که هرکسی ازش سردرنمیاره...
و همونطور که شما فرمودید ترجیحا کانادایی و غیر ایرانی! خیلی از حسابداران مالیاتی که هموطن هستن سعیشون اینه که یه جوری از آدم بکنن!

ghlobe
October 2nd, 2012, 06:21 PM
بحث املاک تجاری رو که کنار بگذاریم تا جایی که من میدونم باید املاک شخصی رو هم به اداره ی مالیات اعلام کنیم فقط بهش مالیات تعلق نمیگیره فقط جزو اموال حساب میاد و به درد موقعی میخوره که بخوای پولش رو تبدیل کنی و بیاری کانادا...

این موضوع واقعا پیچیده است و واقعا آدم باید با حسابدار مشورت کنه. اون فرمی که براتون گذاشتم توش نوشته:

You only have to report property that is specified foreign property..
Specified foreign property does not include: personal-use property (i.e., property used primarily for personal use and enjoyment, such as a vacation property used primarily as a personal residence);

بعدش یک مثال هم از املاکی که احتیاج نیست اعلام کنید زده:

Examples:
Q) I own a condominium in Florida that has a cost amount of $120,000. Am I required to file Form T1135 if the property is only for personal use?
A) If the property is personal use property (i.e., property owned by you that is used by you or someone related to you primarily for personal use and enjoyment) you do not have to report the property on Form T1135

.
حالا سوال اینه که آیا ملک در ایران رو میشه مثل همون کاندوی فلوریدا حساب کرد یا نه. مسلما اگر مثلا اجاره اش داده باشید دیگه نمیشه ولی اگر همینطور افتاده باشه شاید. من البته خودم تجربه شخصی ندارم.

October 2nd, 2012, 07:07 PM
این موضوع واقعا پیچیده است و واقعا آدم باید با حسابدار مشورت کنه. اون فرمی که براتون گذاشتم توش نوشته:

Specified foreign property does not include: personal-use property (i.e., property used primarily for personal use and enjoyment, such as a vacation property used primarily as a personal residence);

Examples:
Q) I own a condominium in Florida that has a cost amount of $120,000. Am I required to file Form T1135 if the property is only for personal use?
A) If the property is personal use property (i.e., property owned by you that is used by you or someone related to you primarily for personal use and enjoyment) you do not have to report the property on Form T1135

.
حالا سوال اینه که آیا ملک در ایران رو میشه مثل همون کاندوی فلوریدا حساب کرد یا نه. مسلما اگر مثلا اجاره اش داده باشید دیگه نمیشه ولی اگر همینطور افتاده باشه شاید. من البته خودم تجربه شخصی ندارم.

خب پس بنا به چیزی که اینجا گفته، ما که خارج از ایران زندگی می‌:کنیم و یه خونه داریم که خودمون توش ساکن هستیم و قصد اجاره دادنش رو هم نداریم، نیازی نیست اعلام کنیم

خیلی خیلی ممنون :)

anihoo
October 2nd, 2012, 08:12 PM

Examples:

.

اینی که میگین خیلی جالبه...
و معنیش اینه که این فامیل ما بیخودی نگران شده بود و....
فکر کنم وقتی رفتم کانادا اول برم یه دوره امور مالیاتی بگذرونم بعد با خیال راحت به بقیه اموراتم برسم!!!
یواش یواش این امور مالیاتی داره میره روی اعصاب من... گرچه من بنا رو بر راستگویی گذاشتم و اینجوری به گمونم خیلی همه چی راحت تره.... ولی وقتی همه چی ضد و نقیض میشه و آدم نمیتونه خودش به تنهایی از پس درکش بربیاد میره رو اعصاب آدم....

October 2nd, 2012, 08:16 PM
اینی که میگین خیلی جالبه...
و معنیش اینه که این فامیل ما بیخودی نگران شده بود و....
فکر کنم وقتی رفتم کانادا اول برم یه دوره امور مالیاتی بگذرونم بعد با خیال راحت به بقیه اموراتم برسم!!!
یواش یواش این امور مالیاتی داره میره روی اعصاب من... گرچه من بنا رو بر راستگویی گذاشتم و اینجوری به گمونم خیلی همه چی راحت تره.... ولی وقتی همه چی ضد و نقیض میشه و آدم نمیتونه خودش به تنهایی از پس درکش بربیاد میره رو اعصاب آدم....

دقیقن! من هم تنها چیزی که نگرانم می‌کنه همین فرم‌های سالیانه مالیاته که می‌ترسم توش یه اشتباهی بکنیم کار دستمون بده!

توی امریکا من می‌دونم یه موسسه مالیاتی وابسته به دولت هست که با هزینه‌ی کم کارای مالیاتی و حسابداری افراد رو انجام می‌ده (الان متاسفانه هر چی فکر می‌کنم اسمش رو یادم نمیاد! :|)
توی کانادا هم چنین چیزی هست؟ یا فقط باید پیش حسابدارهای خصوصی بریم برای اینکار؟

October 2nd, 2012, 08:22 PM
ایناهاش... این اون موسسه آمریکائیه، ولی متاسفانه تو کانادا شعبه نداره!

http://www.hrblock.com/

شادي
October 2nd, 2012, 08:24 PM
کی گفته hrblock تو کانادا نیست . همین امسال موقع فرم پر کردن من یادمه دکه اش تو والمارت بود و برای همه فرم مالیاتی پر میکرد

شادي
October 2nd, 2012, 08:25 PM
بعدشم شما بیاین نگران نباشین موقع فرم پر کردن که میشه هزار تا از همین جاهایی که کارای تازه واردا رو انجام میدن کلاسهای آموزش پر کردن فرمها رو میذارن به صورت رایگان

October 2nd, 2012, 08:29 PM
کی گفته hrblock تو کانادا نیست . همین امسال موقع فرم پر کردن من یادمه دکه اش تو والمارت بود و برای همه فرم مالیاتی پر میکرد

خیلی خیلی ممنون! نمی‌دونم چرا عقلم نرسیده بود .ca رو امتحان کنم! :|
دیگه ما الان بیکاریم و تنها کاری که داریم اینه که اطلاعاتمون رو زیاد کنیم :D

شادي
October 2nd, 2012, 09:13 PM
در مورد اطلاعات جمع کردن بهترین موقعش اتفاقا همین الانه که ایرانید چون اینجا که بیاید انقدر همش کار های مختلف هست که وقت نمیکنید . من 7 سال منتظر مهاجرت بودم . انقدر اطلاعات در مورد همه چی جمع کرده بودم که وقتی اومدم اینجا هیچی برام جدید نبود . انقدر که کسی باورش نمیشد من تازه 1 هفته بود برای اولین بار اومدم کانادا . یه دفتر داشتم مرتب و منظم هر چیزی تو یه قسمتش بود . مدرسه - خونه - بانک - کار - هزار تا چیز دیگه ولی باورتون نمیشه که توی این مدت که اینجا بودم بعضی وقتها شاید حتی فرصت سر زدن به اون دفترم رو هم نداشتم . بعضی وقتها میگم برم این فایلهای کامچیوتر رو که این همه سال سیو کردم چک کنم ببینم چیزی هست که الان به دردم بخوره و وقت نمیشه . پس خیالتون راحت باشه که الان بهترین وقت اطلاعات جمع کردنتونه

anihoo
October 2nd, 2012, 09:25 PM
در مورد اطلاعات جمع کردن بهترین موقعش اتفاقا همین الانه که ایرانید چون اینجا که بیاید انقدر همش کار های مختلف هست که وقت نمیکنید . من 7 سال منتظر مهاجرت بودم . انقدر اطلاعات در مورد همه چی جمع کرده بودم که وقتی اومدم اینجا هیچی برام جدید نبود . انقدر که کسی باورش نمیشد من تازه 1 هفته بود برای اولین بار اومدم کانادا . یه دفتر داشتم مرتب و منظم هر چیزی تو یه قسمتش بود . مدرسه - خونه - بانک - کار - هزار تا چیز دیگه ولی باورتون نمیشه که توی این مدت که اینجا بودم بعضی وقتها شاید حتی فرصت سر زدن به اون دفترم رو هم نداشتم . بعضی وقتها میگم برم این فایلهای کامچیوتر رو که این همه سال سیو کردم چک کنم ببینم چیزی هست که الان به دردم بخوره و وقت نمیشه . پس خیالتون راحت باشه که الان بهترین وقت اطلاعات جمع کردنتونه

منهم یکی از این دفترها دارم ولی همه ش مربوط به کارهای قبل از رفتن میشه....
یعنی نمیتونم اون همه اطلاعات مربوط به اونور رو اینجوری حفظ کنم!!!! همیشه درسهای حفظیم افتضاح بوده!!
ولی انقدر هی خوندم و خوندم و خوندم که دیگه خود بخود یه سری رو حفظ شدم.... و آی حرص میخورم از دست بعضی از دوستام که اونجان و بعضی چیزهای مهم رو نمیدونن....
میگم حالا شما اون دفترچه رو به ما بده قول میدیم خوب بخونیم و نمره مون هم خوب بشه.... قسم میخورم!:cool:

شادي
October 2nd, 2012, 09:41 PM
:)) من حرفی ندارم ولی اون اطلاعات به درد شما نمیخوره . کلاسهایی که من برای بچه ام پیدا کردم . مدرسه هایی که من با معیارهای خودم پیدا کرده بودم و همه ریویوهاش و محدوده هایی که باید توش خونه بگیرم . محل های کار برای رشته های من و همسرم :))) بانکها و نوع حساباشون که البته هر زمانی پکیجهاشون برای نیو کامرها فرق میکنه ولی باز هم هر چی خواستین من در خدمتم :)

اتفاقا فایلهای توی کامپیوترم سه تا فولدر بود به اسمهای
before medical
after medical
after landing
یادش به خیر

October 2nd, 2012, 09:45 PM
ظاهرن این دفتره رو همه دارن! : ))
من هم یه فولدر توی کامپیوترم دارم پر از فایل‌های pdf‌ و اطلاعات، یه سری بوکمارک هم دارم که حکم طلا رو دارن، از لحظه‌ی ورود می‌دونم باید چیکار کنم تا دور از جون شما وقتی بخوان بذارنمون تو قبر!!
ولی اون دفتره از همه چیز بهتره! همه‌ش جلوی چشمه! :D
بعد هم من که الان تمام محله‌های ونکوور رو از تهران بهتر بلد شدم، با این گوگل استریت پامی‌شم راه می‌افتم تمام شهر رو می‌گردم!
بقول شما فکر کنم وقتی برسم هیچی برام تازگی نداشته باشه! :D

anihoo
October 2nd, 2012, 09:50 PM
:)) من حرفی ندارم ولی اون اطلاعات به درد شما نمیخوره . کلاسهایی که من برای بچه ام پیدا کردم . مدرسه هایی که من با معیارهای خودم پیدا کرده بودم و همه ریویوهاش و محدوده هایی که باید توش خونه بگیرم . محل های کار برای رشته های من و همسرم :))) بانکها و نوع حساباشون که البته هر زمانی پکیجهاشون برای نیو کامرها فرق میکنه ولی باز هم هر چی خواستین من در خدمتم :)

اتفاقا فایلهای توی کامپیوترم سه تا فولدر بود به اسمهای
before medical
after medical
after landing
یادش به خیر

اتفاقا مطلب در مورد بچه های مدرسه ای و کلاسهایی که وجود داره مخصوصا تابستونی و مدارس خیلی خیلی کمه.... من همه ش مجبورم به سایت های خودشون رجوع کنم با این انگلیسی افتضاحم....
در این مورد - بچه ها مدرسه کلاس - هرچی میدونید اگه در اختیار ما بگذارید که خیلی ممنون میشم.
بهرحال حتی اگه مکانش تغییر هم بکنه همون که شما به چه چیزهایی توجه کردید میتونه کمک بکنه.
بانک و کار و ... تا نیام خودم اونجا خیلی به دردم نمیخوره.... فقط باید خودم رو آماده کنم که همه ی فرمها رو ریز به ریز مطالعه کنم قبل از قرارداد تا سرم کلاه نره.
کلی ممنونت میشم.

miladbb
October 10th, 2012, 10:06 AM
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم در زمینه پر کردن فرم declaration card .(یه new immigrant باید چه قسمتهایی از فرم را تکمیل کنه؟؟)همانطور که میدونید این فرم از 4تا پارت تشکیل شده .

پارت A: آدرس کجا رو باید بنویسیم؟ ایران یا محل اقامت در کانادا ؟؟
آوردن زعفران که مشکلی نداره ؟؟و اینکه منظور اون Unaccompanied goods همون فریت بار هستش؟ یا بارهایی که در دفعات بعد میشه برد کانادا بدن اینکه مالیات بخوره بهش (Goods to Follow)

در مورد new immigrant ها پارت B باید تکمیل شه یا C????
و در مورد نوشتن لیست وسایل همراه (لازمه خیلی جزعی بگیم و در مورد قیمت ها شون چطور؟)و GOODS TO FOLLOW اگر کسی از دوستان راهنمایی کنه منو ممنون میشم

با تشکر

marjanmohajer
October 11th, 2012, 12:14 AM
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم در زمینه پر کردن فرم declaration card .(یه new immigrant باید چه قسمتهایی از فرم را تکمیل کنه؟؟)همانطور که میدونید این فرم از 4تا پارت تشکیل شده .

پارت A: آدرس کجا رو باید بنویسیم؟ ایران یا محل اقامت در کانادا ؟؟
آوردن زعفران که مشکلی نداره ؟؟و اینکه منظور اون Unaccompanied goods همون فریت بار هستش؟ یا بارهایی که در دفعات بعد میشه برد کانادا بدن اینکه مالیات بخوره بهش (Goods to Follow)

در مورد new immigrant ها پارت B باید تکمیل شه یا C????
و در مورد نوشتن لیست وسایل همراه (لازمه خیلی جزعی بگیم و در مورد قیمت ها شون چطور؟)و GOODS TO FOLLOW اگر کسی از دوستان راهنمایی کنه منو ممنون میشم

با تشکر
زعفرون مشكلي نداره وسايلي كه همراهتونه و قيمتي هستند را در يك فرم و اونايي را كه فريت خواهيد كرد در فرم ديگه، كه فايل پي دي افش تو همينجا گذاشته شده.
شما چرا مي خواهيد اين فرم را پركنيد؟

miladbb
October 11th, 2012, 11:07 AM
کدوم فرم منظورتونه ؟؟من فریت بار ندارم. فقط یک چمدان که لباس.وسایل شخصی. پسته(5 کیلو) و زعفران (15 مثقال) .لپ تاپ. و مقداری پول نقد (کمتر 10000 $) .الان وسیله قیمتی همراهم نیست اصلا ...( اما برای دفعات بعد که بخواییم فرش و وسایل قیمتی بیاریم. میگن باید یه لیست از GOODS TO FOLLOW هم تهیه کنیم)

marjanmohajer
October 11th, 2012, 04:30 PM
کدوم فرم منظورتونه ؟؟من فریت بار ندارم. فقط یک چمدان که لباس.وسایل شخصی. پسته(5 کیلو) و زعفران (15 مثقال) .لپ تاپ. و مقداری پول نقد (کمتر 10000 $) .الان وسیله قیمتی همراهم نیست اصلا ...( اما برای دفعات بعد که بخواییم فرش و وسایل قیمتی بیاریم. میگن باید یه لیست از GOODS TO FOLLOW هم تهیه کنیم)
شما بايد كارتي را كه در هواپيما بهتون مي دهند را پر كنيد و همچنين يه ليست هم از وسايلي كه قراره بعدا بياوريد.
فكر كنم اينجا را ديده ايد:
http://www.cbsa.gc.ca/publications/pub/bsf5114-eng.html
براي راهنمايي گرفتن جهت پر كردن كارت:
http://www.toursblogqa.com/etca/2012/07/25/how-to-fill-out-a-canadian-customs-form/ (http://www.toursblogqa.com/etca/2012/07/25/how-to-fill-out-a-canadian-customs-form/)

immigrant_sh
October 12th, 2012, 01:47 AM
سلام دوستان

از چه وسایلی باید عکس تهیه کنیم برای آوردن بعدا و در اولین لند در فرودگاه ارائه کنیم؟؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

maryam79
October 12th, 2012, 01:57 AM
سلام دوستان

از چه وسایلی باید عکس تهیه کنیم برای آوردن بعدا و در اولین لند در فرودگاه ارائه کنیم؟؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
از دوستان شنیدم وسایل با ارزش مثل طلافرش و....... و چیز های دیگه رو هم که تو فرمی که بهمون میدن مینویسیم

nadersh
October 12th, 2012, 02:22 AM
بردن فرش ماشینی و دستبافت از طریق فریت محدودیتی داره برای بار اول؟

marjanmohajer
October 12th, 2012, 03:15 AM
بله محدوديت داره مقدارش را الان دقيق يادم نيست بايد از گمرك فرودگاه امام بپرسيد.

October 12th, 2012, 12:39 PM

من از فرودگاه امام پرسیدم گفتن تا 20 متر فرش دستباف مشکلی نداره
ماشینی هم بیخیال بابا! آیکیا خودش کلی فرش‌های خوشگل داره!!

marjanmohajer
October 12th, 2012, 03:34 PM
من از فرودگاه امام پرسیدم گفتن تا 20 متر فرش دستباف مشکلی نداره
ماشینی هم بیخیال بابا! آیکیا خودش کلی فرش‌های خوشگل داره!!
نگفتند به ازاي چند نفر بيست متر؟ چون از ما پرسيده بودند.

October 12th, 2012, 03:53 PM
نگفتند به ازاي چند نفر بيست متر؟ چون از ما پرسيده بودند.

فکر کنم نفری!
چون چیزی در مورد تعداد نفرات نپرسیده بودن

marjanmohajer
October 12th, 2012, 04:41 PM
فکر کنم نفری!
چون چیزی در مورد تعداد نفرات نپرسیده بودن
همانطور كه گفتم الان ديگه خيلي يادم نيست يه چيزايي در حد سي متر براي يه خانواده چهارنفره گفتند از اونجايي كه ممكنه دقيق بهتون نگفته باشند بد نيست قبل از رفتن مطمئن بشيد.

October 12th, 2012, 04:54 PM
آره، باید پرسید :)
حالا در هر صورت ما که فوقش دو تا قالیچه کوچیک بخوایم با خودمون ببریم، من کلن فرش گل و بته‌ای زیاد خوشم نمیاد! :D

immigrant_sh
October 13th, 2012, 01:40 PM
دوستان عزیز سلام

در اون فرمی که داخل هواپیما بهمون میدن که باید پر کنیم که بگیم چه چیزهایی همراه داریم چقدر باید detail بشیم؟ چیزهای خاص را باید بگیم یا همین وسایل شخصی و لباس و ... را هم باید قید کنیم؟ ممنون

marjanmohajer
October 13th, 2012, 04:38 PM
دوستان عزیز سلام

در اون فرمی که داخل هواپیما بهمون میدن که باید پر کنیم که بگیم چه چیزهایی همراه داریم چقدر باید detail بشیم؟ چیزهای خاص را باید بگیم یا همین وسایل شخصی و لباس و ... را هم باید قید کنیم؟ ممنون
فرمي كه تو هواپيما مي دهند مال لباس و ... نيست. كارت را ببينيد:
http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications/forms-formulaires/e311-eng.pdf

immigrant_sh
October 13th, 2012, 05:07 PM
فرمي كه تو هواپيما مي دهند مال لباس و ... نيست. كارت را ببينيد:
http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications/forms-formulaires/e311-eng.pdf

خانم مهاجر ممنونم از راهنماییتون. اگر ممکنه لینک نمونه ی پر شده ی این فرم رو هم لطف کنید بگذارید . پس این فرم b4 مربوط به چیه؟! نباید پر کنیم؟؟

1341113411