PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصيل در مجارستان

صفحه ها : [1] 2

ardalan
August 17th, 2008, 04:36 PM
از دوستان کسی هست که در حال تحصيل باشه توی مجارستان يا اينکه امسال بخواد بره؟
کلی سؤال دارم ازش!
ممنون ميشم اگه کسی هست اعلام کنه برای راهنمايی بنده

ardalan
August 17th, 2008, 04:39 PM
دوستان عزيز من اصلاً در ضمينه چک کردن پرواز ها اطلاعات ندارم فقط از يک آژانس سؤال کردم گفت بايد با ترکيش اير لاين برم استانبول و از اونجا برم بوداپست!که ميشه 750 هزار تومان
دوستان اگه سايت برای چک کردن بقيه هواپيمايی ها داريد به بنده بديد که چک کنم ببينم کدوم بهتر هست و ارزونتر
راستی ترکيش بار مجازش چند کيلو هست؟
مرسی

shahrouz
September 8th, 2008, 04:49 PM
من اونجا درس نمي خونم. شايد هم تصميم گرفتم بخونم! ;D اما فكر مي كنم اين لينك كمكت مي كنه
www.2yar.net/study.htm

ahura 5758
April 6th, 2009, 03:06 PM
پسر خیلی عالی بود...فقط اینکه چقد گرونه !!!
نمیشه کار کرد....

یه سوال دیگه که من شدیدا باهاش درگیرم وهیچکس جواب نمیده تغییر رشته به هنر...اصلا این کار و میشه کرد..؟؟ مدیریت میخونم!!!
مرسی

hsharare
July 4th, 2009, 02:12 PM
ترکیش بار مجاز ۳۰ کیلو با یه سکه دستی‌ ۶ تا ۷ کیلو،پروا زهای دیگ مثلalitali va astrian هم هستن که تا ۲۳ کیلو بر میبرن،،بهترین پرواز همون ترکیش هست

hsharare
July 4th, 2009, 03:20 PM
کلا حداقل ۵۰۰ یورو برای زندگی‌ و سالی‌ حدود ۷۰۰۰ یورو برای رشته فنی‌ و برای رشتهٔ کشاورزی سالی‌ ۴۰۰۰ برای دانشگاه هزینه داره

rm_cpu
September 3rd, 2009, 04:06 AM
تو مجارستان جایی هست بورس کامل بکنند؟

hsharare
September 8th, 2009, 06:56 PM
برای بورس بستگی به رزومه تون داره
سایت دانشگاه مهندسی مجارستان http://portal.bme.hu/langs/en/default.aspx

rm_cpu
September 8th, 2009, 10:09 PM
برای بورس بستگی به رزومه تون داره
سایت دانشگاه مهندسی مجارستان http://portal.bme.hu/langs/en/default.aspx
رزومه من : GPA=15.73 از آزاد در رشته مهندسی کامپیوتر - نرم ، 19 ماه سابقه کار ، آیلتس آکادمیک 6.5 ، مقام های ورزشی و ... هم زیاد دارم ، شانسی هست؟

نازگل
September 20th, 2009, 08:41 PM
من تا 2 هفته ی دیگه دارم میرم مجارستان و مایلم با کسی که اونجا زندگی میکنه در ارتباط باشم. برای محل سکونت در بوداپست سوال دارم.

نازگل
October 16th, 2009, 04:35 AM
آره جدیدا سخت میگیرن.
مثلا با من مصاحبه کردن به انگلیسی در صورتی که میدونستن من دارم واسه خوندن زبان میرم و الان آمادگیشو ندارم. اگر از طرف یه شرکت معتبر اقدام نکرده بودم با این مصاحبه ی افتضاح کارم منتفی میشد ولی فقط به خاطر نامه ی اونا کارم ok شد.

nshn
October 22nd, 2009, 05:00 PM
آیا در مجارستان امکان کار دانشجوئی هست؟بورسیه به دانشجوی خارجی تعلق می گیره؟

rm_cpu
October 24th, 2009, 02:29 AM
http://www.intstudy.com/articles/euroeng1.htm

a.bahador
October 25th, 2009, 05:58 PM
کسی اینجا درباره ی کالج پچ اطلاعات داره من فکر کنم به مشکل برخوردم چون من دیر اقدام کردم و خیلی زود کالج باشم 1 ماه دیگه ولی کلاسا یک هفته شروع شده حالا من یک ماه دیگه برم اصلا میزارن تو کلاسا شرکت کنم؟ قانونی در این رابطه دارند یا نه ؟ البته فقط ویزا نگرفتم و همه ی کارها رو انجام دادم

hsharare
October 26th, 2009, 07:55 PM
آیا در مجارستان امکان کار دانشجوئی هست؟بورسیه به دانشجوی خارجی تعلق می گیره؟

نه نمیشه کار دانشجویی انجام داد..برای بورسیه هم بسته به رزومه تون و نیاز دانشگاه هست..

hsharare
October 26th, 2009, 07:56 PM
کسی اینجا درباره ی کالج پچ اطلاعات داره من فکر کنم به مشکل برخوردم چون من دیر اقدام کردم و خیلی زود کالج باشم 1 ماه دیگه ولی کلاسا یک هفته شروع شده حالا من یک ماه دیگه برم اصلا میزارن تو کلاسا شرکت کنم؟ قانونی در این رابطه دارند یا نه ؟ البته فقط ویزا نگرفتم و همه ی کارها رو انجام دادم

اگر پذیرش دارین بهتره از خودشون در این مورد بپرسید

MMHR
October 30th, 2009, 02:57 AM
سلام
من ۱/۵ ماهه واسه ترم ۲ واسه BME از طریق یه موسسه اقدام کردم ولی هنوز جواب ندادن. خیلی نگرانم. چیکار باید بکنم؟

hsharare
October 31st, 2009, 03:50 AM
مدارک تون رو فرستادن برای سفارت؟؟؟

elenahorrii
April 8th, 2010, 03:36 PM
من دنشجی دندانپزشکی مجارستان هستم .مجارستان اروپا شرقی‌ هس تصور جاهای پیشرتف مثل اطریش رو نکنید اینجا امکان کار خیلی‌ کمه و بورسیه هم خیلی‌ کم داده می‌شه ....کشور کمونیستی بود و تازه عضو اتحادیه اروپا شده...خوب که عدم اینجا بیاد و از اینجا بره جاهای دیگه .....

وای ببین این سایت بهنویس چقد افتزا تبدیل می‌کنه هه

خوشحال میشم که بتونم کمک کنم

amir.b
April 17th, 2010, 09:47 PM
من الان کالجم به نظر شما برم szeged بهتره یا pecs (برای dentistry) ???

sangesar
April 21st, 2010, 03:00 PM
منم میخوام برای دندانپزشکی بیام مجارستان
برای دانشگاه دبرسن اگه میشه راهنمایی کنید که این دانشگاه اعتبارش در چه حدی است
در ایران و خارج از ایران
آیا مدرک دکترای این دانشگاه که 5 ساله است قابل قبول وزارت بهداشت است ؟ یا باید امتحان بدم یا ...

amir.b
April 27th, 2010, 02:54 AM
دانشگاه دبرسن و بقیه ی دانشگاههای مجارستان مشروط هستن یعنی باید تویه ایران امتحان بدی ولی دبرسنو بذار کنار به نظر من ارزششو نداره

hsharare
May 9th, 2010, 07:47 PM
من الان کالجم به نظر شما برم szeged بهتره یا pecs (برای dentistry) ???

دانشگاه سگد بهتر هست

applyusa
June 20th, 2010, 02:17 AM
سلام.دوستان کدام یک از کالجهای شهر بوداپست بهترین کالج واسه 1 سال تحصیل و پس از ان اقدام واسه کشور دیگری می باشد؟
برای مثال 1 سال کورس زبان در بوداپست و پس از ان تحصیل در سوئد.مقطع لیسانس.

applyusa
June 20th, 2010, 03:26 AM
راستی بوداپست چند تا کالج داره؟

applyusa
June 20th, 2010, 03:27 AM
سلام.دوستان کدام یک از کالجهای شهر بوداپست بهترین کالج واسه 1 سال تحصیل و پس از ان اقدام واسه کشور دیگری می باشد؟
برای مثال 1 سال کورس زبان در بوداپست و پس از ان تحصیل در سوئد.مقطع لیسانس. راستی بوداپست چند تا کالج داره؟

sabzineh
August 12th, 2010, 10:19 PM
سلام دوست عزيز
من كالج زبان مك دانيل رو پيشنهاد مي كنم
http://www.studyhungary.hu/index.php?show=men&mid=158

sabzineh
August 12th, 2010, 10:27 PM
سلام. از دوستان عزيز آيا براي مجارستان اقدام كرده اند كه از كالج هاي زبان استفاده كرده باشند؟
بنده قصد ادامه تحصيل در مقطع دكترا دارم و مي خوام تافل يا آيلتس بگيرم. آيا اين كالج ها براي گرفتن تافل يا آيلتس كمك مي كنند؟ يا اينكه در بوداپست دوره هاي خاصي براي اين منظور هست؟
ممنون ميشم سريع جواب بديد

abdolhosseini
August 27th, 2010, 02:31 PM
من از دانشگاه دبرسن برای دندانپزشکی پذیرش دارم. کسی هست از بچه ها که اطلاعاتی به من بده پیام بزاره .

hassanrouhi
August 27th, 2010, 05:20 PM
مي دونم هزينه هاش بالاست

hassanrouhi
August 27th, 2010, 05:30 PM
اينم شهريه.
سالانه 8000دلار براي دندون پزشكي.
هزينه ي زندگي هم 300تا 500دلار ماهانه در دبرسن

abdolhosseini
September 1st, 2010, 01:35 PM
آقا 8000 تا مال قدیم بود ، الان 12000 دلار هزینه دانشگاه در هر سال و زندگی هم 600 تا 1000 دلار

hassanrouhi
September 1st, 2010, 04:31 PM
ديگه بدتر.
كلا به نظرم مجارستان اصلا نمي ارزه براي تحصيل

hsharare
September 28th, 2010, 03:19 PM
برای مثال 1 سال کورس زبان در بوداپست و پس از ان تحصیل در سوئد.مقطع لیسانس. راستی بوداپست چند تا کالج داره؟

در کل کالج زیاد هست اما یکی یا دو تا مورد تایید ایران هست..کالج مک دانیل بهتر هست برای زبان اگه بتونید ویزا بگیرید با پذیرش اون و گر نه کالج اوسینا یا ابن سینا که موسس ایرانی داره ..

sarzamin
October 3rd, 2010, 03:28 AM
سلام
من همین الان عضو سایت شدم

منم اطلاعت در مورد مجارستان میخوام .

هنوز هیچ کاری نکردم : حتی تصمیم قطعی نگرفتم که کجا برم

معدلم بد نیست حدود 17.5
زبانمم خوبه بد نیست .

برای رشته پزشکی عمومی میخوام اقدام کنم . ( یا دندان پزشکی ؟)

هزینه تحصیلیشم برام مهمه !!!! کجا از هر لحاظ به نفعمه ؟

hassanrouhi
October 3rd, 2010, 11:38 AM
اگه هزينه براتون مهمه كه بي خيال مجارستان شين. صفحه هاي قبل همين تاپيك رو هم بخونين يه چيزايي گيرتون مياد.احتمالا الان براي پزشكي و دندون پزشكي بايد سالي 20 ميليون خرج كنين(هزينه دانشگاه و زندگي با هم)

Akhtafane
October 29th, 2010, 01:58 PM
امتحان ورودی رو که برای ورود به رشته های پزشکی میگیرند سخته یا راحته؟

saman21
December 7th, 2010, 12:38 AM
سلام
می خواستم بگم من از یکی از دو ستام که در دانشگاه فنی بوداپست درس می خوانه پرسیدم گفت شروع ثبت نام برای ترم جدید از 10بهمن شروع می شه و راحت هم پذیرش می ده ربطی هم زیاد به دانشگاه آزاد یا دولتی نداره (تازه خودش دانشگاه آزاد بود) ولی اگر نمره زبان داشته باشی راحتر پذیرش می ده (خودش پارسال رفت88). هرینه دو سال ارشد هم با هزینه دانشگاه و کالا تمام چیزها چیزی بین 35 تا 40 میلیون میشه زندگی متوسطی داشت ولی کمتر ازین هم میشه زندگی کرد.

mohammad_110
December 8th, 2010, 06:07 PM
سلام من میخواهم برای پزشکی اقدام کنم
اولا چند ساله هست؟
من مشکل مالی ندارم اما مدرک زبا ندارم
زبانم نرماله
میخوام ببینیم خوبه پزشکی اونجا>؟
با این شرایط من میتونم جاهایی دیگه هم بروم؟؟
حتی دانشگاه های پولی!!
کشور های دیگه؟؟
میشه یکی از دوستان منو کمک کنه

amir-2010
December 8th, 2010, 11:46 PM
سطح دانشگاه فنی بوداپست در چه سطحی است و نسبت به شهریه بالا اصلا می ارزد برای مستر کیفیت زندگی در بوداپست چطور است
برای پذیرش از کجا باید اقدام کرد
ممنون

saman21
December 9th, 2010, 04:25 PM
سلام من میخواهم برای پزشکی اقدام کنم
اولا چند ساله هست؟
من مشکل مالی ندارم اما مدرک زبا ندارم
زبانم نرماله
میخوام ببینیم خوبه پزشکی اونجا>؟
با این شرایط من میتونم جاهایی دیگه هم بروم؟؟
حتی دانشگاه های پولی!!
کشور های دیگه؟؟
میشه یکی از دوستان منو کمک کنه

سلام
اول اینکه چند ساله نمی دونم .
ولی برای همه نه تنها شما داشتن مدرک زبان یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.اگه شما مشکلی پولی ندارید برای جاهای دیگه هم اقدام کنید و فقط برای اینجا اقدام نکنید.امتیاز بزرگ اروپا داشتن ویزای انجا است. که برای سفر به دیگر کشورها احتیاج به ویزا ندارد.اگر شما رزومه خوبی دارید و مشکل مالی هم ندارید برای کشورهای اول اقدام کنید.

saman21
December 9th, 2010, 04:32 PM
سطح دانشگاه فنی بوداپست در چه سطحی است و نسبت به شهریه بالا اصلا می ارزد برای مستر کیفیت زندگی در بوداپست چطور است
برای پذیرش از کجا باید اقدام کرد
ممنون

اگر شما رزومه خوبی دارید برای دیگر کشورها دیگه اقدام کنید .ولی دانشکده فنی بوداپست یکی از بهترین دانشکده هااست.که رنکینگ خوبی دارد.من گفتم برای 2 سال ارشد 35-40ملیون هزینه داردباز بستگی به خودتان دارد..اگر شما دارای مدرک زبان باشید و دارای روابط عمومی خوبی باشید. راحت پذیرش می دهند.کیفیت زندگی هم بد نیست.برای هر کس متفاوت هست.به طور کلی خوبه. برای پذیرش هم یه سری به سایت دانشگاه بزن.

mehran1981
December 11th, 2010, 12:29 PM
سلام
براي phD رشته مهندسي شيمي كدام دانشگاه رو پيشنهاد مي كنيد؟

saman21
December 12th, 2010, 01:12 PM
سلام
براي phD رشته مهندسي شيمي كدام دانشگاه رو پيشنهاد مي كنيد؟

شما ببینید رشته خود راکدام دانشگاه ارائه می دهد.کلا دانشگاهای مجارستان در بیشتر رشته ها خوب است.

armin z
January 21st, 2011, 11:14 AM
سلام دوستان
لطفاً اگه کسی اطلاعاتی درباره بورس گرفتن داره یه راهنمایی بکنه که چی کار باید بکنم؟ آیا با شرایط زیر شانس برای گرفتن بورس دارم یا نه؟

- لیسانس مهندسی صنایع معدل 14.44
- IELTS:6.5
- 6 تا مقاله
- سابقه کاری خوب
- تقریباً 10تا دوره مرتبط
...

Vampireboy
March 3rd, 2011, 11:18 PM
درود بر دوستان گرامی

دوستان کسی از شما میدونه که آیا برای تحصیل در رشته پزشکی ،گذراندن دوره پیش پزشکی ضروری هست یا نه؟

سایت موسسات بجز یک سایت همه نوشتن که هست

و تبلیغات وسیعی هم در مورد کالج ابن سینا شده است

لطفا اگر کسی در مجارستان تحصیل میکنه راهنماییم کنه

با سپاس

kokomboo
May 3rd, 2011, 02:30 PM
درود بر دوستان
من میخام واسه شیمی پلیمر یا نانو اقدام کنم.
شرایطم معدل 13 دانشگاه بوعلی ایلتس 6 مقاله هم ندارم تا برج 10 هم بیشتر وقت ندارم.
به نظرتون از کدوم دانشگاه میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟

sss666
May 27th, 2011, 01:30 PM
سلام دوستان.عزيزان من و خانومم براي ترم سپتامبر از دانشگاه debrecen براي رشته دندانپزشكي پذيرش داريم.اگه كسي از دوستان هست كه با ما هم مقصد باشند خوشحال ميشم با هم آشنا بشيم.

abdolhosseini
July 10th, 2011, 06:08 PM
به نظر شما کدوم دانشگاه برای خوندن دندانپزشکی بهتره؟
سملوایز یا دبرسن؟
من از هر دو پذیرش دارم
لطفا قبل از سپتامبر راهنمایی کنید تا انتخاب درستی داشته باشم

IELTS
July 27th, 2011, 08:21 PM
سلام دوستان چند سوال داشتم لطفاً راهنماییم کنید.
( کاردانی الکترونیک با معدل 14.5 - کارشناسی الکترونیک با معدل 13 - چند گواهینامه مرتبط - 4 سال سابقه کار - ایلتس 6.5 اکادمیک )

1- برای فوق لیسانس برق شانسی دارم یا نه؟
2- ایا زبان تحصیلی انگلیسی هست؟
3- هزینه زندگی و تحصیل ماهیانه چقدره؟
4- امنیت و ازادی در مجارستان چطوره؟
5- برای اقامت میشه اقدام کرد؟ پروسش سخته یا نه؟

ممنون از همه بزرگان

windwallker
August 6th, 2011, 06:53 PM
من پذیرش از دانشگاه الته دارم برای مقطع لیسانس می خوام اقدام کنم . کسی می دونه برای مدارک سفارت سقف حساب بانکی چقدر باید باشه ؟ و حساب باید ارزی باشه یا معمولی ؟
درضمن من قراره اونجا با یه دانشجوی دیگه زندگی کنم و حالااصل قرارداد اجاره اون خونه رو الان چطوری به سفارت باید بدم ؟؟ و اون اجاره خونه به اسم من نیست و حتما کپی خواهد بود
!!!!!

samiii22
August 7th, 2011, 11:03 PM
کاربران گرامی
زین پس سوالات مربوط به ویزای تحصیلی مجارستان (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?32081-ویزای-دانشجویی-مجارستان) را در قسمتی که بدین منظور در نظر گرفته شده است ارسال نمائید.
تمامی پست های فعلی به قسمت مربوطه انتقال داده شده است. بدیهی است که از این تاریخ به بعد در صورت ارسال پست های مربوط به ویزا در این قسمت، پست مربوطه بدون اطلاع نویسنده ی آن حذف خواهند شد. برای آگاهی بیشتر لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=222) را مطالعه فرمایید.
با سپاس از همکاری شما

nimaafshar8
August 10th, 2011, 03:43 AM
با سلام موضوع این متن چیست؟: با توجه باینکه سفارت مجارستان از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی بعمل می آورد کلیه دانشجویان باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی جهت آمادگی مصاحبه شرکت نمایند که این دوره ها ۱۰ جلسه نیمه خصوصی می باشد و در ابتدا امتحان تعیین سطح Oxford Placement Test در محل مؤسسه برگزار می گردد.خوب اینا یعنی چی؟مگه مثلا تو سفارت آلمان هم باید این کارا رو کرد؟

nimaafshar8
August 12th, 2011, 05:04 AM
با سلام.آیا برای اخذ ویزا 25000یورو برای یک سال لازم است؟خیلی خیلی زیاده!!!مگه هزینه زندگی کم نیست پس چطوری... از دوستان خواهش می کنم راهنماییم بکنن

abdolhosseini
August 31st, 2011, 01:58 AM
هزینه زندگی مجارستان یه زمانی کم بود ، الان با اسپانیا فرقی نمیکنه

abdolhosseini
August 31st, 2011, 02:03 AM
دوستانی که سوالی در خصوص رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی دارند در کشور مجارستان میتونند از من بپرسند ، دوست دارم کسانی که میان اینجا مثل من گیر یه منبع اطلاعاتی نباشند که مسیرشونو طولانی کنند و ناراحت و دپرس بشن تو یه مملکت داغون .
من دندانپزشکی میخونم تو مجارستان و یک سالی هست اینجام .
اگه کاری یا سوالی داشتید ایمیل بدید به من

educationdream
November 15th, 2011, 05:01 PM
با سلام.من می خواستم برای پزشکی مجارستان اقدام کنم که در سایتی خوندم گرفتن مدرک اونجا خیلی سخته و بیدلیل بچه ها رو می ندازن و بعضا پزشکی ۶ ساله رو ۹ ساله تمام میکنن تازه اگر بتوانند مدرک بگیرند .شما در این زمینه تجربه ایی دارین؟ واقعا دو دل شدم و نمی دونم کدوم کشور برای پزشکی انتخاب خوبیه؟

naavid
November 30th, 2011, 11:50 AM
سلام خدمت اساتید.
آیا دانشگاه فنی بوداپست برای یادگیری زبان انگلیسی خوب هست ؟
من قصد دارم مدرک تافلم رو تو مجارستان بگیرم
فقط نمیدونم دانشگاه فنی بوداپست این امکان رو داره ؟ یا برای یادگیری زبان کالج مک دانیل بهتر است ؟

باتشکر

masoud71131
December 15th, 2011, 01:37 PM
سلام دوستان عزیز
من 1سوال داشتم که میخواستم هر کدوم از دوستان که اطلاع دارند لطف کنن و بهم جواب بدن. خیلی هم عجله دارم.
پروسه ی گرفتن ویزا از روزی که میریم سفارت برای گرفتن وقت تا روزی که ویزا صادر میشه چقدر طول میکشه؟
ممنون میشم اگر لطف کنید و سریع جواب بدید.

rora
December 18th, 2011, 05:19 PM
سلام دوستان من میخوام واسه المان اقدام کنم واسه دکتری روانشناسی. با یک موسسه مشورت کردم بهم گفته یک سال برم مجارستان کالج یک دوره زبان المانی بخونم بعد اقدام کنم واسه المان به نظرتون کار درستیه؟!ممنون میشم جوابمو بدید

amirparthian
December 22nd, 2011, 03:50 AM
دوستان سفارت مجارستان نماینده کشور لتونی هم هست.من از لتونی پذیرش دارم .واسه مصاحبه باد برم سفارت مجارستان.کسی مستونه راهنماییم کنه چه مدارکی نیازه؟چون میگن رو دیوارش نوشتیم و من از شهرستانم و نمیشه برم تا اونجا

naavid
December 25th, 2011, 12:02 AM
دوستان سفارت مجارستان نماینده کشور لتونی هم هست.من از لتونی پذیرش دارم .واسه مصاحبه باد برم سفارت مجارستان.کسی مستونه راهنماییم کنه چه مدارکی نیازه؟چون میگن رو دیوارش نوشتیم و من از شهرستانم و نمیشه برم تا اونجا

این چیزاییه که یادمه :

1- ترجمه سند ملکی
2- ترجمه شناسنامه متقاضی
3- ترجمه جواز کسب پدر یا قیم یا گواهی اشتغال به کار
3- گواهی حساب بانکی متقاضی با مانده بالای 20 میلیون تومان
4- پرینت مالی پدر یا قیم با گردش حساب 3 ماهه یا 6 ماهه بالای 20 میلیون تومان

همه اینا باید ترجمه شده باشه .

amirparthian
December 25th, 2011, 01:22 AM
این چیزاییه که یادمه :

1- ترجمه سند ملکی
2- ترجمه شناسنامه متقاضی
3- ترجمه جواز کسب پدر یا قیم یا گواهی اشتغال به کار
3- گواهی حساب بانکی متقاضی با مانده بالای 20 میلیون تومان
4- پرینت مالی پدر یا قیم با گردش حساب 3 ماهه یا 6 ماهه بالای 20 میلیون تومان

همه اینا باید ترجمه شده باشه .

به نظر شما واسه لتونی هم همینه یا فرق میکنه؟چون میزنگم میگن خودت بیا ببین و جواب نمیدن

mojtaba_lg
January 2nd, 2012, 09:43 PM
با سلام
کسی هست که از دانشگاه Eotovos Lorand university پذیرش گرفته باشه...لطفا منو در جریان بزاره..مرسی

mahmood68
January 15th, 2012, 12:10 AM
سلام دوستان این شرایط کلی منه
کاردانی از دانشگاه آزاد مشهد با معدل 16.5
لیسانس رشته کامپیوتر از دانشگاه مطهر مشهد با معدل 14.5
آیلتس 5.5
و موجودی پولی 25 میلیون
مقاله چیزی ندارم اما 1پروژه و یه کار تحقیقاتی دارم که هیچ جا ثبت نکردمش
میخوام رشته کامپیوتر یا ای تی بخونم واس ارشد

ضمننا من واسه نمره آیلتسم ک پایینه میخوام 2باره امتحان بدم و میدونم ک باید 6 یا 6.5 رو بگیرم
آیا با این شرایط شانسی دارم اگه اره کدوم دانشگاه ها میشه اسم ببرید؟

sss666
January 15th, 2012, 02:31 PM
با سلام
کسی هست که از دانشگاه Eotovos Lorand university پذیرش گرفته باشه...لطفا منو در جریان بزاره..مرسی

http://www.elte.hu/file/ELTE_Int_Study_Prog_2011_2012.pdf
این لیست رشته هاشه میتونین چک کنین.

black rider
February 8th, 2012, 05:56 PM
با سلام
کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد کالج DUNA داره که خوبه؟من تصمیم دارم بعد از خوندن زبان برای دوره bachelor در کشور دیگه ای اقدام کنم(ایلتس 5 دارم) ...البته ایمیل که به کالج دادم میگه باید حتما باید یه course پیش هم برداری که برای ویزا به مشکل بر نخوری...اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه...

Atefe_165n
March 18th, 2012, 01:10 PM
سلام دوستان
کسی میدونه کدوم کالج توی مجارستان بهتره؟
دونا یا بوداپست یا مک دانیل یا ..؟
هرکس اطلاع داره لطفا راهنماییم کنه.
ممنون

siamakjamali
April 2nd, 2012, 07:10 PM
با سلام
اقا من تازه رفتم سفارت مجارستان...اصلا محاصبه خاصي نبود و هركي اونجا بود يا مي پرسيد چرا مي خاي بري مجار يا چطور پذيرش گرفتي يا اسم مادر يا پدر رو مي پرسيد و كسايي بودن كه اصلا جواب 1 سوالم ندادن و خانمي كه مدارك روو تحويل مي گرفت گفت تاثيري نداره...

minabanoo
April 2nd, 2012, 07:17 PM
با سلام
اقا من تازه رفتم سفارت مجارستان...اصلا محاصبه خاصي نبود و هركي اونجا بود يا مي پرسيد چرا مي خاي بري مجار يا چطور پذيرش گرفتي يا اسم مادر يا پدر رو مي پرسيد و كسايي بودن كه اصلا جواب 1 سوالم ندادن و خانمي كه مدارك روو تحويل مي گرفت گفت تاثيري نداره...

برای سال تحصیلی 13-2012 اپلای کرده بودید که رفتید سفارت؟ از کدوم دانشگاه؟

bardiyauser
April 5th, 2012, 06:33 PM
سلام
کسی آدرس سایت کالج بین المللی بوداپست رو داره؟ من هر چی سرچ کردم چیزی به این اسم نبود!
اصلا همچین کالجی هست؟ اگر اطلاعاتی در مورد این کالج دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید
مرسی.

Ashkan_1977
April 6th, 2012, 12:57 PM
سلام دوستان
اگر کسی پاسخ بده ممنون میشم
1-به تازگی کسی ویزای دانشجویی از مجارستان گرفته؟
2-سختگیر هستند؟ و امکان رد شدن زیاده؟
3-کل پروسه تقاضا تا دریافت ویزا چقدر طول کشیده؟
4- آیا مدرک زبان رو هم باید به سفارت تحویل داد ؟
با سپاس

abdolhosseini
April 6th, 2012, 11:14 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
عذر میخوام که خیلی معطل میشید و نرسیدم چند وقتی بیام
وقت زیادی برای اومدن به نت ندارم به خاطر امتحانات زیادی که در طول ترم دارم ولی تصمیم گرفتم یه مدتی امتحانی شماره تلفنمو اینجا بزارم تا اگه تونستم اینجوری راهنمایی کنم کسایی که نیاز دارن
لطفا اگه زنگ زدید جواب ندادم ناراحت نشید چون سر کلاسم یا تو کتابخونه ام و به در فرصت دیگه ای تماس بگیرید
ضمنا من مرجع اطلاعات نیستم فقط یه چیزایی رو که فکر میکنم درسته میتونم به شما منتقل کنم که برای اومدن به اینجا مشکلات منو نداشته باشید
شماره مو هم تو صفحه خودم میتونید پیدا کنید
حق تگهدار همگیتون

lohrasbi
April 22nd, 2012, 02:48 PM
چه سوالی ؟ هزینه مسکن در مجارستان بین 300 تا 400 یورو هست البته اگر اشتراکی بخواهید .

lohrasbi
April 22nd, 2012, 02:55 PM
سلام دوست عزیز
ویزای دانشجویی مجارستان برای کسانی که متقاضی کارشناسی یا رشته های پزشکی هستند تا سن 26 سال ویزا می دهد . و کارشناسی ارشد و دکتری تا 30 سال هست .
بستگی به پرونده و مدارکتون داره ( پرینت مالی و ساپورتون ... )
با شما مصاحبه می کنند .

ehsan1983
April 22nd, 2012, 02:59 PM
چرا اين تاپيك اينجوريه؟ يعني كسي نيست جواب بده؟
خواهشا در مورد وضعيت كالج هاي زبان و ويزادادن اطلاعات بديد؟

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:03 PM
سلام
www.studyhungary.hu
این کالج جز قدیمی ترین کالجهای مجارستان هست که دوره های پری رو برگزار میکنه و هزینه یکسال 5000 هزار یورو

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:08 PM
4 کالج معروف در مجارستان داریم و جدیدا کالج گیور در شهر گیور هست که میتونید دوره های زبان رو بگذرونید برای اطلات بیشتر میتونید با من تماس بگیرید
hungary.sdarman@gmail.com or sarina.lohrasbi@yahoo.com

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:13 PM
دوست گرامی شما با ویزای دانشجویی اونجا رفتی انتظار کار دارین ؟؟؟ فقط با ویزای کار اجازه کار رسمی رو دارین .

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:18 PM
سلام
من به شما کالج گیور در شهر گیور را توصیه میکنم که نزدیک به وین هم هست برای اطلاعات بیشتر می تونید با من تماس بگیرید

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:21 PM
این متن تبلیغ اون موسسه هست دوست گرامی و بایدی در کار نیست .

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:26 PM
سلام
تاییدیه مالی بنام متقاضی به مبلغ 35/000/000 تومان به همراه نرخ برابری ارزی
تاییدیه مالی به نام پدر 15/000/000 تومان

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:31 PM
سلام
6 ساله هست و مشکلی نیست مدرک زبان ندارید اونجا یه دوره پری که زبان هم شاملش میشه میگذرونید
بله پزشکی مجارستان خیلی قوییه و در ضمن امتحان علوم پایه ندارید زمانی که برگردین ایران
برای اطلاعات بیشتر میتونید با من تماس بگیرید

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:32 PM
دوستان گرامی سلام
من مشاور تحصیلی کشور مجارستان هستم اگر سوالی داشتید میتونید با من تماس بگیرید .

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:39 PM
الان هزینه رشته های پزشکی از 14 تا 16 هزار دلار هست و هزینه زندگی حداقل ماهی 800 یورو

lohrasbi
April 22nd, 2012, 03:42 PM
سلام
اصلا دبرسن رو بهتون پیشنهاد نمی کنم
به تایید ایران در واقع امتحان علوم پایه نمی دید فقط دوره کارورزی دارید .

bastamcity
April 23rd, 2012, 10:18 AM
با سلام .من الان برا دوره دکتری دانشگاه پچ اقدام کردم و سنم هم 33 سال است پس به من ویزا نمی دن؟

lohrasbi
April 23rd, 2012, 11:27 AM
سلام
دکتری چه رشته ای ؟ خیلی سخت ویزا میدن چون بالای 30 سال هستین
اما تنها سن مطرح نیست بلکه مدارکی که به سفارت میدین مهمه و پرینت حسابتون هم خیلی مهمه .

mammad11
April 23rd, 2012, 03:19 PM
سلام .برای پزشکی در مجارستان بین دانشگاه های سملوایز و سگد تفاوت زیاده ؟ پذیرش گرفتن از سملوایز خیلی سخت تره ؟ قیمتش حدوده 2500دلار فرق میکنه که با این قیمت دلار کمم نیست!
درکل مجارستان برا پزشکی از بقیه کشور های اروپا بهتره نه؟(برا کسی که تافل نداره !)

bastamcity
April 23rd, 2012, 03:46 PM
سلام
دکتری مدیریت مالی
در ضمن بورسیه وزارت علوم رو هم دارم

piishy
April 27th, 2012, 10:29 PM
سلام دوستان
کسی میدونه کدوم کالج توی مجارستان بهتره؟
دونا یا بوداپست یا مک دانیل یا ..؟
هرکس اطلاع داره لطفا راهنماییم کنه.
ممنون
سلام.
من خودم مجارستان در میخونم.اگه زبانت خوب باشه شک نکن کالج مک دانیل بهتره همست.

sokot
May 7th, 2012, 03:51 PM
سلام.بنظرشما با این هزینه بالا دانشگاه مجارستان انتخاب خوبی واسه تحصیل در رشته داروسازی یا دندون پزشکی هست؟!!!!هزینه رشته دارو سازی و دندون رو هم بگید لطفا

sokot
May 12th, 2012, 12:16 PM
چرا کسی جواب منو نمیده:cry:

sss666
May 19th, 2012, 12:38 AM
چرا کسی جواب منو نمیده:cry:

سلام به نطر من صد در صد ارزش داره.تو دانشگاه ما هزینه داروسازی سالی 9000 دلار هستش.

UKTier1
May 22nd, 2012, 03:58 PM
با سلام. یکی دو تا دانشگاه خوب در رشته مدیریت تو مجارستان میشه به من معرفی کنید؟

whitesky
May 28th, 2012, 11:23 AM
سلام
در مورد رشته تغذیه لطفا کمک کنید بهترین دانشگاه کدومه؟هزینش چقدره؟
امیدوارم کسی جواب بده

whitesky
May 29th, 2012, 05:17 PM
سلام
در مورد رشته تغذیه لطفا کمک کنید بهترین دانشگاه کدومه؟هزینش چقدره؟
امیدوارم کسی جواب بده

هیچکس نیست در مورد این رشته بدونه!!!
ی راهنمایی کنید لطفا

Nastarann
June 1st, 2012, 12:44 PM
دوستان کسی هست که مجارستان دندانپزشکی بخونه؟ ایا ارزشش رو داره بیام اونجا یا خیر.شهریه و هزینه زندگی حدودا چقدر میشه سالیانه؟ زبان تدریس انگلیسی هست دیگه؟

abraham66
June 8th, 2012, 12:23 AM
دوستان من در مجارستان لیسانسم را گرفته ام.
خواستم یک توضیح کلی در مورد این کشور بدهم.
تمام موارد زیر فقط و فقط نظر شخصی من هست در مورد شهر بوداپست. مسلما هر کسی نظر متفاوتی دارد در مورد این کشور.

اینجا مردم بسیار زیبایی دارد (پوست سفید و موی بور). و همچنین مردم بداخلاقی دارد (چه با خودشان چه با خارجی). کشوری فقیر هست که تعداد خیابان خوابها در اینجا زیاد هست! به خصوص در پایتخت آن.
برای یک خارجی نه اینجا کار هست و نه اقامت. حقوق مردم هم بسیار پایین هست اینجا.
در رانندگی بسیار منظم هستند (مذیت نسبت به ایران).
آزادی مطلق و سرعت اینترنت بالا در اینجا از مذایای دیگر این کشور هست.
اکثر مردم شهر انگلیسی نمیتوانند صحبت کنند در نتیجه در شهر مشکل جدی با زبان خواهید داشت. زبانشان هم بسیار مسخره هست که ارزش یادگیری ندارد.
شما در این کشور مشکل جدی با زبان و گفت و گو با مردم خواهید داشت! مثلا فرض کنید سرما بخورید و بخواهید به دکتر بروید! وضعیت بسیار سختی خواهید داشت.
اینجا تا شهر وین تقریبا 200 کیلومتر راه هست. کلا مکان بسیار مناسبی هست برای مسافرت اروپا رفتن! چون فاصله کم هست و نیازی به ویزا نخواهید داشت.
خارجی اینجا کم هست.
پذیرش گرفتن از دانشگاههای اینجا بسیار راحت هست. ویزا گرفتن هم خیلی راحت هست.
رشته های زیادی اینجا به زبان انگلیسی هم تدریس میشود. از پزشکی و دندان پزشکی گرفته تا مهندسی و عیره.
به دلیل معایب بالا من از اینجا راضی نیستم! اما دوستان ایرانی ای هم دارم که از اینجا راضی هستند! این بستگی به خود شخص دارد.
اما میتوانم بگویم که اکثر دوستانم از این کشور راضی نیستند و منتظرند که درسشان تمام شود و از اینجا بروند.

Nastarann
June 8th, 2012, 01:10 PM
ممنون از توضیحاتتون.هزینه زندگی و تحصیل در چه سطحیه؟و همینطور بهداشت؟ ارزش مدرک دانشگاه هاش در اروپا و امریکا به چه صورت هست؟اینطور که شما میگید زبان مشکل بسیار مهمیه در بوداپست.

abraham66
June 9th, 2012, 05:34 AM
ممنون از توضیحاتتون.هزینه زندگی و تحصیل در چه سطحیه؟و همینطور بهداشت؟ ارزش مدرک دانشگاه هاش در اروپا و امریکا به چه صورت هست؟اینطور که شما میگید زبان مشکل بسیار مهمیه در بوداپست.

هزینه ی زندگی کاملا به خود شخص بستگی دارد.
اما با ماهی 400 دلار میتونید یک سویت یا فلت تنهایی کرایه کنید(با هزینه برق و آب و heater).البته این تقریبا ارزونترینش هست. میتونید همخونه پیدا کنید که هزینه تون کمتر بشه
هزینه ی خورد و خوراک هم مثل تهران هست به نظر من. یا شاید حتی کمتر! من روزانه 10 دلار هزینه غذا میکنم. هر چیز هم میخوام میتونم با این پول بخورم :) اما میتونید این هزینه را تا 5 دلار در روز هم کاهش بدید.
دیگه هزینه ای نیست.

راستی یک مزیت را یادم رفت. اینجا حمل و نقل عمومی بسیار عالی دارد. شما اصلا نیاز به ماشین نخواهید داشت. هزینه ی حمل و نقل هم ارزان هست (ماهی تقریبا 15 دلار برای استفاده از ترم و مترو و اتوبوس)
امنیت اینجا هم خیلی بالاست.

منظورتون را از بهداشت متوجه نمیشم. به نظر من کشور کثیفی نیست. از ایران تمیزتر هست. در این مورد مشکلی نمیبینم.

بستگی داره که کدام دانشگاه باشید. اما کلا دانشگاههای خوبی داره با مدرک بسیار معتبر.
از مدرک دانشگاههای ایران و مالزی و امارات که خیلی معتبرتر هست. در کل میتونم بگم دانشگاههای خوبی داره. میتونید رنک دانشگاهها را اینجا ببینید:
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=hu

من اینجا مهندسی میخونم و از رشته های پزشکی خبری ندارم. اما دوستانی که اینجا پزشکی میخونن از معتبر بودن مدرکشون و امکان ادامه تحصیل در امریکا حرفهای مثبتی میزنند.

در کل: برای دوستانی که برای ارشد میخواهند اقدام کنند پیشنهاد میکنم اینجا نیایید. اما اگر برای کارشناسی میخواهید اینجا بد نیست. از مالزی و دبی بهتر هست. به هر حال اینجا اروپاست با ویزای شینگن!
اگر من به گذشته بر میگشتم. یک سال زبان آلمانی میخواندم و بعد لسانسم را در آلمان میگرفتم به جای مجار. هم ارزانتر میشد و هم کشور بهتر و دانشگاه بهتر.

Nastarann
June 9th, 2012, 07:00 PM
وضعیت خوابگاه ها و پذیرشش چطوره؟با این توصیفات شما جای نسبتا خوبیه اما به نظرم هزینه هاش بالاست.و دیگه مساله زبانه که نه اونا انگلیسی بلدن و نه من حاضرم مجاری یادبگیرم!راستش منم با راهکار اخرتون بیشتر موافقم الانم دارم المانی میخونم و فکرمیکنم اگه بتونم برم المان خیلی خوبه.البته اگه المان هزینه دانشگاه هاش رو گرون نکنه و بتونم پذیرش بگیرم.اگرم نتونم که باید به همین مجارستان و فیلیپین و یکی دوجای دیگه فکرکنم.

abraham66
June 9th, 2012, 09:21 PM
وضعیت خوابگاه ها و پذیرشش چطوره؟با این توصیفات شما جای نسبتا خوبیه اما به نظرم هزینه هاش بالاست.و دیگه مساله زبانه که نه اونا انگلیسی بلدن و نه من حاضرم مجاری یادبگیرم!راستش منم با راهکار اخرتون بیشتر موافقم الانم دارم المانی میخونم و فکرمیکنم اگه بتونم برم المان خیلی خوبه.البته اگه المان هزینه دانشگاه هاش رو گرون نکنه و بتونم پذیرش بگیرم.اگرم نتونم که باید به همین مجارستان و فیلیپین و یکی دوجای دیگه فکرکنم.

اساسا اینجا خوابگاه برای دانشجوهای خارجی نیست.
اما نگران این موضوع نباشید. اینجا خانه ارزان هست. اکثر بچه های ایرانی اینجا تک نفره خانه اجاره میکنند. بعضیها هم شریکی. میتونید دو یا سه نفره اجاره کنید.

whitesky
June 10th, 2012, 11:15 AM
دوست عزیز abraham66
زبان المانی باید در چ سطحی باشه؟مدرک خاصی میخاد؟
من رشته تغذیه nutration مد نظرمه چطور میتونم دانشگاهشو پیدا کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

abraham66
June 10th, 2012, 04:29 PM
دوست عزیز abraham66
زبان المانی باید در چ سطحی باشه؟مدرک خاصی میخاد؟
من رشته تغذیه nutration مد نظرمه چطور میتونم دانشگاهشو پیدا کنم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
دوست عزیز متاسفانه من اطلاعی در مورد سوالات شما ندارم. فکر کنم بهتر باشه در تاپیک مخصوص آلمان جواب سوالتون را پیدا کنید.

shakur149
June 11th, 2012, 12:32 PM
abraham خواستم ببیننم که خرج و مخارج با این لیست تفاوت داره ؟ یا این قیمت ها واقعیه ؟ من مالزی درس میخونم میخوام بیام اروپا . قیمتارو که مقایسه میکردم مجارستان از همه جا ارزونتره
http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Hungary&city=Budapest
دانشگاه BME خوبه ؟

abraham66
June 11th, 2012, 08:37 PM
abraham خواستم ببیننم که خرج و مخارج با این لیست تفاوت داره ؟ یا این قیمت ها واقعیه ؟ من مالزی درس میخونم میخوام بیام اروپا . قیمتارو که مقایسه میکردم مجارستان از همه جا ارزونتره
http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Hungary&city=Budapest
دانشگاه BME خوبه ؟

قیمتها اندکی بالاتر از این لیست هست. اما خیلی کم تفاوت هست.
هزینه ی زندگی در مجارستان خیلی ارزونه نسبت به بقیه کشورهای اروپایی. مذیت اینجا همینه!

دانشگاه خوبی هست. من در BME درس خوندم. مدرکش هم خوب است.
من از این دانشگاه لیسانس گرفتم و تقریبا از همه دانشگاههای امریکا که اقدام کرده بودم پذیرش برای دکترا یا فوق گرفتم.
اما مشکلاتی که در پستهای قبلیم نوشته ام را در نظر بگیرید!

یکی دیگر از مشکلات مهم هم این هست:
منابع مطالاعاتی به زبان انگلیسی کم هست. مثلا دانشجوهای مجاری از خیلی جاها میتونن منابع کمک درسی پیدا کنند. اما برای دانشجوهای خارجی خیلی خیلی کم هست. حتی من بعضی اوقات مجبور شدم به منابع درسی مجاری هم رجوع کنم!
کلا زبان اینجا مشکل ایجاد میکند.

shakur149
June 12th, 2012, 01:29 AM
من در مالزی حدود 30 واحد از رشته مهندسی عمران رو پاس کردم . آیلتس 7.5 دارم نمره هام هم قابل قبوله. به نظر شما واحد هام رو قبول میکنن ؟ در کل شرایط وارد شدن به این دانشگاه سخته ؟ کلا برنامه ریزیم اینه که بیشتر از 1 سال و نیم مجارستان نمونم . تا 1.5 سال دیگه حداکثر کار اقامت کانادام درست میشه فقط مشکلم اینه که مالزی دیگه جای موندن نیست ! هزینه های دانشگاهbachelor civil چقدره ترمی ؟
مرسی از راهنمایی

abraham66
June 12th, 2012, 04:34 AM
من در مالزی حدود 30 واحد از رشته مهندسی عمران رو پاس کردم . آیلتس 7.5 دارم نمره هام هم قابل قبوله. به نظر شما واحد هام رو قبول میکنن ؟ در کل شرایط وارد شدن به این دانشگاه سخته ؟ کلا برنامه ریزیم اینه که بیشتر از 1 سال و نیم مجارستان نمونم . تا 1.5 سال دیگه حداکثر کار اقامت کانادام درست میشه فقط مشکلم اینه که مالزی دیگه جای موندن نیست ! هزینه های دانشگاهbachelor civil چقدره ترمی ؟
مرسی از راهنمایی

شاید بعضی از واحدهاتون را قبول کنند.
تا 1.5 سال آینده نمیتونید درستون را اینجا تموم کنید. اینجا لیسانس 4 سال هست.
ترمی 3200 یورو شهریه.
شرایط ورود آسونه! شما بدون آزمون ورودی میتونید وارد دانشگاه بشید. شک نکنید که پذیرش میگیرید :)

shakur149
June 12th, 2012, 01:07 PM
آره بعدش دوباره باید ترنسفر کنم کانادا.
سالی 3 ترمه ؟ 2تا لانگ ترم یدونه شُرت ترم ؟
شرایط خروجی چطور ؟ :D

ehsan1983
June 16th, 2012, 01:57 PM
دوستان ميشه درمورد دوره هاي زبان هم توضيح بديد؟

akarimi2011
June 21st, 2012, 01:26 PM
سلام
تاییدیه مالی بنام متقاضی به مبلغ 35/000/000 تومان به همراه نرخ برابری ارزی
تاییدیه مالی به نام پدر 15/000/000 تومان

با درود،
هر دو لازمه یا یکی کفایت می‌کنه؟
رشته‌ای که من در نظر دارم، کارشناسی ارشد دو ساله در دانشگاه ELTE با شهریه‌ی ۸۵۰ یورو برای هر ترم هست.

با سپاس

rafoone
June 21st, 2012, 06:58 PM
سلام دوست عزیز. من سالهای 2007و 2008 مجارستان بودم و کشور رو میشناسم و الان میخوام برگردم برای راه اندازی بیزینس و ماندن برای همیشه. به نظر شما با 25 میلیون فورینت میشه اونجا بیزینس فروشگاه عینک فروشی راه انداخت؟

sss666
June 23rd, 2012, 12:31 AM
سلام دوست عزیز. من سالهای 2007و 2008 مجارستان بودم و کشور رو میشناسم و الان میخوام برگردم برای راه اندازی بیزینس و ماندن برای همیشه. به نظر شما با 25 میلیون فورینت میشه اونجا بیزینس فروشگاه عینک فروشی راه انداخت؟
فکر کنم بتونی این کار رو بکونی ولی من پیشنهاد میکنم اول اقدام به خرید خونه کنی.بعد دنبال کار بری.

ARIHAN00
July 10th, 2012, 12:53 PM
سلام

چرا میگی واسه ارشد خوب نیست ؟؟؟؟؟؟؟

abraham66
July 10th, 2012, 09:48 PM
سلام

چرا میگی واسه ارشد خوب نیست ؟؟؟؟؟؟؟

موقیعیتهای بهتری برای بچه ها ارشد هست.
برای ارشد در کشورهای زیادی در اروپا امکان تحصیل به "زبان انگلیسی" هست. حتی ارزانتر. مثلا آلمان و ایتالیا و نروژ و فنلاند و .... وقتی همچین کشورهایی هست, چرا مجارستان؟
مگر اینکه معدلتون پایین باشه و نتونید از کشورهای بالا پذیرش بگیرید.

Ashkan_1977
July 13th, 2012, 11:09 PM
بچه ها من به تازگی پذیرش و ویزا گرفتم.
سوالی داریدد بپرسید :)
خوشحال میشم کمک کنم

ehsan1983
July 14th, 2012, 03:54 PM
اشكان جان مباركه!
بوداپست يا دبرسن؟ كالج زبان يا مستر؟
با آيلتس جنرال 6 ميشه پذيرش گرفت؟

Ashkan_1977
July 16th, 2012, 01:45 AM
اشكان جان مباركه!
بوداپست يا دبرسن؟ كالج زبان يا مستر؟
با آيلتس جنرال 6 ميشه پذيرش گرفت؟

ممنونم احسان جان، از دبرسن، مستر
والا من مدرک زبان نداشتم، وقتی به نماینده دانشگلاه مراجعه کردم چند تا سوال پرسید و میزان تسلط به زبان رو سنجید.
امیدوارم شما هم موفق باشید

rsss
July 16th, 2012, 03:14 AM
سلام این دوستمون که میگن پذیرش گرفتن میشه لطف کنن توضیح بدن اینکه چه رشته ای هسن؟چه جور اقدام کردن؟معدلشون چند بوده؟مرسی

Ashkan_1977
July 16th, 2012, 01:28 PM
سلام این دوستمون که میگن پذیرش گرفتن میشه لطف کنن توضیح بدن اینکه چه رشته ای هسن؟چه جور اقدام کردن؟معدلشون چند بوده؟مرسی
کامپیوتر نرم افزار رشته کارشناسیم بود
12 سال سابقه کار داشتم که 8 سالش مدیریت بود
ارشد MBA قبول شدم گرایش BPM دانشکده اقتصاد دانشگاه دبرسن
معدلم هم 15

rsss
July 17th, 2012, 03:07 AM
مرسی دوست عزیزمنم کارشناسی نرم افزار میخونم،دانشگاه دولتی،ترم اینده تموم میشم.در حین تحصیل من ۳سال مغازه دار بودم(قرارداد اجاره مغازه به اسمم بوده)ایا این واسم سابقه کار محسوب میشه؟اصلا تاثیر داره تو پذیرش؟معدلم ۱۳هسش.میتونم واسه مستر مدیریت پذیرش بگیرم؟راستی نمره زبان لازمه واسه مجار؟مرسی

rafoone
July 18th, 2012, 06:01 PM
دوستان من لیسانس حسابداری هستم با 12 سال سابقه کار. برای فوق لیسانس رشته های مالی و مدیریت فقط 2 تا دانشگاه کوروینوس و ecu vرو پیدا کرذم که البته نسبت به سطح دانشگاهشون دوره های mbaبا هزینه 15000 یورو زیاد بنظر میرسه. دوستان دانشگاه دیگه ای میشناسن . هر شهری باشه مهم نیست. ممنون

snmz
July 24th, 2012, 07:13 PM
دوستان ميشه درمورد دوره هاي زبان هم توضيح بديد؟برای دوره های زبان 4.5 و 9 ماهه میتوانید پذیرش بگیرید در صورت تمایل به من پیغام بدین.

abraham66
July 25th, 2012, 02:35 AM
مرسی دوست عزیزمنم کارشناسی نرم افزار میخونم،دانشگاه دولتی،ترم اینده تموم میشم.در حین تحصیل من ۳سال مغازه دار بودم(قرارداد اجاره مغازه به اسمم بوده)ایا این واسم سابقه کار محسوب میشه؟اصلا تاثیر داره تو پذیرش؟معدلم ۱۳هسش.میتونم واسه مستر مدیریت پذیرش بگیرم؟راستی نمره زبان لازمه واسه مجار؟مرسی

دوست عزیز
من لیسانسم را در مجارستان دانشگاه BME گرفتم. میتونم بگم که گرفتن پذیرش از دانشگاههای مجارستان بسیار آسان است. نگران معدل پایینتون نباشید.
در مورد نمره زبان مطمءن نیستم اما فکر نمیکنم لازم باشه.

rsss
July 26th, 2012, 01:51 PM
مرسی دوست عزیزهزینه ‏BME‏ واسه دوره فوق حدودا چقدره؟اگه بخوام واسه فوق کامپیوتر اقدام کنم،میشه راحت پذیرش گرفت؟هزینش حدودا چقدره؟با تشکر

abraham66
July 26th, 2012, 09:36 PM
مرسی دوست عزیزهزینه ‏BME‏ واسه دوره فوق حدودا چقدره؟اگه بخوام واسه فوق کامپیوتر اقدام کنم،میشه راحت پذیرش گرفت؟هزینش حدودا چقدره؟با تشکر

بله پذیرش میگیرید.
شهریه حدودا ترمی 3200 یورو هست. هر سال 2 ترم دارد.
2 سال برای فوق طول میکشد. در مورد هزینه ی زندگی در صفحه های قبل توضیح دادم.

ehsan1983
July 26th, 2012, 11:24 PM
RSSS جان در مورد مردمش توضیح میدی؟ آیا میشه باهاشون دوست شد؟ آیا انگلیسی می فهمند؟
ضمنا یا آیلتس جنرال هم میشه پذیرش گرفت؟
مرسی

snmz
July 29th, 2012, 05:00 PM
سلام
اگر سوالی دارید من می توانم کمکتون کنم

ehsan1983
July 29th, 2012, 05:52 PM
سلام
اگر سوالی دارید من می توانم کمکتون کنم
دوست عزيز كلي سوال بي پاسخ توي اين تاپيك هست.
لطفا اگر اونجاييد جواب بديد.

fouladiii
July 29th, 2012, 06:04 PM
سلام
بله میتونید پذیرش بگیرید ا
برای ویزا سن و ساپورت مالی مهم هستش .

fouladiii
July 29th, 2012, 06:08 PM
سلام
اکثر مردمش زبان مجاری و آلمانی حرف میزنند و تسلط به زبان انگلیسی ندارند .
آیلتس آکادمیک باشه خیلی بهتره .
موفق باشین

RSSS جان در مورد مردمش توضیح میدی؟ آیا میشه باهاشون دوست شد؟ آیا انگلیسی می فهمند؟
مرسی

fouladiii
July 29th, 2012, 06:13 PM
سلام دوست عزیز
کلا رشته mba نسبت به رشته های دیگر بالا تر هست و دانشگاه کوروینوس دانشگاه قوی در این رشته .

دوستان من لیسانس حسابداری هستم با 12 سال سابقه کار. برای فوق لیسانس رشته های مالی و مدیریت فقط 2 تا دانشگاه کوروینوس و ecu vرو پیدا کرذم که البته نسبت به سطح دانشگاهشون دوره های mbaبا هزینه 15000 یورو زیاد بنظر میرسه. دوستان دانشگاه دیگه ای میشناسن . هر شهری باشه مهم نیست. ممنون

sss666
July 30th, 2012, 01:39 PM
مرسی

من دو ساله که تو مجارستانم.تسلطشون به انگلیسی کمه ولی مردم خیلی خونگرمین و خیلی خوب میشه باهاشون ارتیاط برقرار کرد.در مورد مدرک زبان فکر کنم که مشکلی نداشته باشید ولی ایلتش آکادمیک خوبه.

fouladiii
July 30th, 2012, 03:15 PM
سلام
نه در مجارستان رشته هنر پذیرش دانشجو اینترنشنال ندارد .

پسر خیلی عالی بود...فقط اینکه چقد گرونه !!!
نمیشه کار کرد....

یه سوال دیگه که من شدیدا باهاش درگیرم وهیچکس جواب نمیده تغییر رشته به هنر...اصلا این کار و میشه کرد..؟؟ مدیریت میخونم!!!
مرسی

jjavadiy
July 31st, 2012, 01:55 AM
کسی از دوستان میدونه زبان مجاری چطور زبانی هست؟چقد زمان می بره تا یاد بگیریم؟

sss666
August 1st, 2012, 06:31 PM
کسی از دوستان میدونه زبان مجاری چطور زبانی هست؟چقد زمان می بره تا یاد بگیریم؟

اين زبان از ريشه زبان هاي اسلاو هست و يه مقدار سخته و بهترين راه براي يادگيريش اينه كه با يه فرد مجاري دوست بشي.

Mohajer_Khaste
August 24th, 2012, 01:43 PM
سلام دوستان. من رشته برق درس میخونم (کارشناسی) و اگر تموم شد باید برم خدمت

یه سوال داشتم. من دوست دارم از ایران برم. راستش کدوم کشور فرقی نمی کنه. (بجز کشورهای آسیایی)

سوئد ، اوکراین، نروژ، چک .... اصلا مهم نیست. فقط دوست دارم برم. تنها چیزی که برام اهمیت داره یک زندگی آروم و بی دغدغه است.

شما مجارستان رو به من پیشنهاد میکنین؟

میزان درآمد مهم نیست. امکانات خیلی زیاد مانند آمریکا، استرالیا، کانادا هم چندان اهمیتی نداره. فقط آب و هوای خوب و سالم و اینکه وقتی پام رو از خونه به بیرون میذارم احساس آرامش و امنیت و سرزندگی کنم. تنها همین مهمه برام. چیزی که تو ایران بهش دست نیافتم.

خواهشا اگه کسی میدونه کمک کنه. و یک سوال دیگه آیا برای رفتن داشتن پایان خدمت ضروریه؟

rafoone
September 17th, 2012, 02:54 PM
دوستان در بوداپست دانشگاهی هست که زبان مجاری تدریس کنه برای خارجی ها؟ من برای کار به مجارستان میروم ولی مجاری بلد نیستم. برای کارم واجبه که مدرک دانشگاهی زبان مجاری ارایه بدهم و اگر ثبت نام در رشته زبان مجاری هم بکنم براشون فعلا کافی هست

sara_k
September 25th, 2012, 06:08 PM
سلام کسی در مورد تحصیل در رشته موسیقی در مجارستان اطلاعاتی داره ؟

kasek
September 26th, 2012, 12:34 AM
سلام دوستان
دانشگاه بوداپست مگه کل شهریه رو اولش میگیره؟
به من میل زده که اول 100 یورو بابت برسی مدارکت بده بعدش 3500 یورو واسه شهریت.مگه باید اولش پولو بدیم؟
چرا انقد گرونه؟

alirezmirzahos
September 28th, 2012, 06:50 PM
درود بر دوستان گرامی

دوستان کسی از شما میدونه که آیا برای تحصیل در رشته پزشکی ،گذراندن دوره پیش پزشکی ضروری هست یا نه؟

سایت موسسات بجز یک سایت همه نوشتن که هست

و تبلیغات وسیعی هم در مورد کالج ابن سینا شده است

لطفا اگر کسی در مجارستان تحصیل میکنه راهنماییم کنه

با سپاس
سلام و درود به شما دوست عزیز
دوست من شما برای ورود به دانشگاه اگر از طریق کالج اقدام کنید برای ورود به دانشگاه مشکلی نخواهید داشت اما امروز به دلیل مشکلاتی که در ایران هست گرفتن پذیرش بصورت مستقیم از دانشگاه ها از ایران تقریبا غیر ممکن است. کالج های متفاوتی هم در اینجا هست اما کالج اویسینا یا همون ابن سینا به دلایل مختلفی معروفتر است.

abraham66
October 2nd, 2012, 10:10 AM
سلام و درود به شما دوست عزیز
دوست من شما برای ورود به دانشگاه اگر از طریق کالج اقدام کنید برای ورود به دانشگاه مشکلی نخواهید داشت اما امروز به دلیل مشکلاتی که در ایران هست گرفتن پذیرش بصورت مستقیم از دانشگاه ها از ایران تقریبا غیر ممکن است. کالج های متفاوتی هم در اینجا هست اما کالج اویسینا یا همون ابن سینا به دلایل مختلفی معروفتر است.

100% ممکن هست.
من مستقیم وارد دانشگاه شدم.
اما اکثر بچه ها نیاز به امتحان ورودی دارن که واقعا آسون هست. زیاد نگرانش نباشید. من خودم امتحان ورودی دادم و قبول شدم. معمولا دانشجوهایی که transfer میکنن لازم نیست امتحان ورودی بدن. ربطی هم به ایران نداره.

کالج اوسینا هم کالج ایرانیهاست. قبل از رفتن به انجا مطمعن شوید که انتحاب درستی هست یا نه. من توصیه اش نمیکنم. خود دانشگاه کالج داره و اونجا برید بهتر هست.

دوستان من 4 سال مجارستان بودم. اطلاعاتی که در این تاپیک نوشته ام درست هستن.

abraham66
October 2nd, 2012, 10:11 AM
سلام دوستان
دانشگاه بوداپست مگه کل شهریه رو اولش میگیره؟
به من میل زده که اول 100 یورو بابت برسی مدارکت بده بعدش 3500 یورو واسه شهریت.مگه باید اولش پولو بدیم؟
چرا انقد گرونه؟

شهریه ی ترم اول را باید قبل از گرفتن ویزا بدید یعنی وقتی که میرید سفارت.

Ehsan_121
October 14th, 2012, 02:26 PM
آيا مجارستان دانشگاهي داره كه ايلتس نخواد؟ براي ارشد رشته حسابداري

abraham66
October 18th, 2012, 11:52 PM
آيا مجارستان دانشگاهي داره كه ايلتس نخواد؟ براي ارشد رشته حسابداري

مگه مجارستان هم آیلس میخواد؟
از من آِیلس نخواستن اما امتحان ورودی دادم که یک بخشش زبان انگلیسی بود.

ehsan1983
October 21st, 2012, 04:55 PM
دوستن كسي از كيفيت دانشگاه Miskolc و هزينه هاي زندگي در اين شهر اطلاعاتي داره؟

sss666
October 23rd, 2012, 06:27 AM
دوستن كسي از كيفيت دانشگاه Miskolc و هزينه هاي زندگي در اين شهر اطلاعاتي داره؟

تا اونجا که من میدونم دانشگاه خوبیه ولی از اون بهتر هم وجود داره تو مجارستان .بعدش میشکولتس چهارمین شهر یزرگ مجارستان که حدود 180000 نفر جمعیت داره.در مجموع شهر خوبیه.و خیلی جاهای قشنگ و مناظر زیبا داره.کلا تو مجارستان هزینه های زندگی زیاد بالا نیست.

raminrad
October 27th, 2012, 06:58 PM
سلام دوستان با خرید خونه در مجارستان میشه اقامت دائم گرفت ؟ شرایطش چی هست ؟ منابعی میشناسید برای تحقیق کردن ؟

abraham66
October 28th, 2012, 02:06 AM
سلام دوستان با خرید خونه در مجارستان میشه اقامت دائم گرفت ؟ شرایطش چی هست ؟ منابعی میشناسید برای تحقیق کردن ؟

معلومه که نمیشه!

raminrad
October 28th, 2012, 09:03 PM
معلومه که نمیشه!

پس کجا میشه ؟ من شنیدم اسپانیا و ایتالیا میشه

emamsaman
October 28th, 2012, 09:47 PM
سلام
ببخشید دوستان من واسه دکتری میخوام اقدام کنم مجارستان دانشگاه Corvinus
میخواستم ببینم به دکتری مثل سایر کشورها فاند یا بورسیه یا اسکولارشیپ میدن؟
مرسی:cool:

ehsan1983
October 29th, 2012, 11:21 AM
پس کجا میشه ؟ من شنیدم اسپانیا و ایتالیا میشه
دوست عزيز
واقعا اينجا جاي طرح اين سوال بود؟؟؟؟؟؟
لطفا به بخش مربوطه مراجعه كنيد:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?50307-اقامت-در-اروپا

ضمنا در كشورهايي مثل تركيه و لتوني و ليتواني و استوني و همچنين هلند ، بهتر ميشه اين كار رو كرد.

ehsan1983
October 29th, 2012, 11:26 AM
سلام
ببخشید دوستان من واسه دکتری میخوام اقدام کنم مجارستان دانشگاه Corvinus
میخواستم ببینم به دکتری مثل سایر کشورها فاند یا بورسیه یا اسکولارشیپ میدن؟
مرسی:cool:
اينجا رو ببين ، ضمن اينكه بيشتر رشته هاي اقتصادي و اجتماعي و روابط بين الملل و......رو براي دكترا داره:
http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44581

اينا رو هم به انگليسي داره:

Management and Business Administration (http://fba.uni-corvinus.hu/index.php?id=29501)

Sociology (http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=24440)

Food Science (http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44584)

Horticultural Science (http://horticulturalscience.uni-corvinus.hu/index.php?id=p1301350)

Landscape Architecture (http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44584)

براي اسكولار شيپ هم بايد ايميل بزني بپرسي.
موفق باشيد.

emamsaman
October 29th, 2012, 02:36 PM
اينجا رو ببين ، ضمن اينكه بيشتر رشته هاي اقتصادي و اجتماعي و روابط بين الملل و......رو براي دكترا داره:
http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44581

اينا رو هم به انگليسي داره:

Management and Business Administration (http://fba.uni-corvinus.hu/index.php?id=29501)
Sociology (http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=24440)
Food Science (http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44584)
Horticultural Science (http://horticulturalscience.uni-corvinus.hu/index.php?id=p1301350)
Landscape Architecture (http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=44584)

براي اسكولار شيپ هم بايد ايميل بزني بپرسي.
موفق باشيد.

مرسی
من میل زدم دانشگاه گفتن که دانشگاه اسکولارشیپ نداره / گفتن که واسه جاهای دیگه اقدام کن واسه اسکولارشیپ
مجارستانم مثل آلمان کمپانی های دیگه ای رو داره که اسکولارشیپ بدن؟؟

مرسی از راهنمایی دوستان

ehsan1983
October 29th, 2012, 03:01 PM
مرسی
من میل زدم دانشگاه گفتن که دانشگاه اسکولارشیپ نداره / گفتن که واسه جاهای دیگه اقدام کن واسه اسکولارشیپ
مجارستانم مثل آلمان کمپانی های دیگه ای رو داره که اسکولارشیپ بدن؟؟

مرسی از راهنمایی دوستان

دانشگاه هاي دبرسن و ميشكولتس رو هم سرچ كن.

rfebrahimi
November 3rd, 2012, 07:12 PM
دوستان گرامی. کسی از اعتبار این دانشگاه توسط وزارت علوم خبر داره؟ اسم این دانشگاه در لیست دانشگاههای معتبر و غیر معتبر وزارت علوم نیست. متاسفانه منهم ایران نیستم که بتونم تماس بگیرم. بنا به دلایلی هم نمیخوام از طریق فامیلم که در ایران ساکنند اقدام کنم. امکان داره بزرگواری بفزمایید و وضعیت اعتباری این دانشگاه رو از نظر وزارت علوم ایران به من بگید؟ بسیار سپاسگزار خواهم شد,University of West Hungary (http://www.uniwest.hu/index.php/458/?&L=4)
Nyugat-Magyarországi Egyetem) NYME)

zeinab146
November 13th, 2012, 02:56 AM
برای دوره های زبان 4.5 و 9 ماهه میتوانید پذیرش بگیرید در صورت تمایل به من پیغام بدین.
سلام.هزینه ی دوره های زبان چقدر میشه؟به نظرتنو من واسه لیسانس معماری یا گرافیک بیام مجارستان یا برم آلمانی بخونم برم آلمان.اخه انگار مجارستان هزینش بالاست.چین هزینش کمتره.

zeinab146
November 13th, 2012, 02:57 AM
برای دوره های زبان 4.5 و 9 ماهه میتوانید پذیرش بگیرید در صورت تمایل به من پیغام بدین.
سلام.هزینه ی دوره های زبان چقدر میشه؟به نظرتنو من واسه لیسانس معماری یا گرافیک بیام مجارستان یا برم آلمانی بخونم برم آلمان.اخه انگار مجارستان هزینش بالاست.چین هزینش کمتره.دانشگاهاشم معتبر تره.

ehsan1983
November 13th, 2012, 10:21 AM
سلام.هزینه ی دوره های زبان چقدر میشه؟به نظرتنو من واسه لیسانس معماری یا گرافیک بیام مجارستان یا برم آلمانی بخونم برم آلمان.اخه انگار مجارستان هزینش بالاست.چین هزینش کمتره.دانشگاهاشم معتبر تره.
هزينه هاي زبان در مجارستان بسيار بالاست......همين جا زبان بخونيد و آيلتس بگيريد و اين همه هزينه نكنيد.

abraham66
November 13th, 2012, 01:55 PM
]

چند سال پیش از دانشگاه اخراج شدم در حالیکه فقط سی واحد تا کارشناسیم(نرم افزار) مونده بود. میخواستم ازتون بپرسم با توجه به این مطلب شما که کوت کردم،‌ امکان تطبیق واحد وجود داره؟ یا حتما باید از اول شروع کنم؟ (دانشگاه غیرانتفاعی بودم) اگر در این زمینه لینکی سراغ دارید لطفا بهم اطلاع بدید.

خیلی ممنونم
معمولا بجه ها نمیتونن زیاد انتقال واحد کنن. سه دوست داشتم که کاردانی در ایران گرفته بودند و در مجارستان کارشناسی میخواندند. اما تعداد واحدهایی که ازشون قبول کردن خیلی کم بود. و لیسانسشان 4 سال شد. خیلی سخت تطبیق میدهند. اما فکر نمیکنم اخراج شدنتان تاثیر منفی در تطبیق واحدتون داشته باشه.
متاسفانه باید بگم, به نظر بنده, شما در هر حال باید از ترم اول شروع کنید و لیسانستان 4 سال زمان خواهد برد به دلیل مشکلات پیش نیاز. (مگر اینکه واقعا خوش شانس باشید)
متاسفم که ناامیدتون میکنم. اما از امید الکی دادن بهتره.
البته این در مورد دانشگاه BME صدق میکند. در مورد دانشگاههای دیگه مطمعن نیستم

mahmoodi_sara
November 25th, 2012, 03:37 AM
یه سوال داشتم .......
میشه من کالج زبان بگیرم واسه مجارستان چون ویزا خوب می ده بعدش از مجارستان برم آلمان با فنلاند واسه ارشد پذیرش بگیرم و معدلمم 42/12 البته سابقه کاری خوبی دارم .....آیا بعد از پذیرش نیاز هست بیام ایران دوباره ویزا بگیرم یا نه؟

ehsan1983
November 25th, 2012, 10:20 AM
گويا اين امكان وجود داره و نيازي به برگشت نيست.

azade azadi
December 27th, 2012, 01:33 AM
دوست عزیز در دو صورت میشه اینکار رو کرد:
1.در کشور شما سفارت اون کشور مقصد نباشه
2.زمانی که شما ویزای موقت بلند مدت داشته باشید.مثلا پذیرش دانشگاه از یه کشوری داشته باشید برید اونجا از اونجا واسه جای دیگه اقدام کنید.
حالا من نمیدونم ویزای زبان هم شامل این نوع ویزا میشن یا نه.

houman1979
January 10th, 2013, 08:44 PM
شرایط ویزای دانشجویی مجارستان از داخل ایران برای دوره های زبان و کالج به چه صورته؟ من برای دوستم میپرسم که دیپلمه است و میخواد دوره زبان بره اونجا و بعدش برای دانشگاه اقدام کنه.

permind
February 3rd, 2013, 12:07 AM
این درسته که میگن به دانشجو ایرانی در مجارستان مستر کارت یا ویزا کارت نمی دن؟ حتی از یه نفر که اونجا تحصیل می کنه شنیدم که دانشجویان ایرانی در هر بانکی نمی تونن حساب باز کنن حالا این چقدر صحت داره؟

sss666
February 3rd, 2013, 07:19 PM
این درسته که میگن به دانشجو ایرانی در مجارستان مستر کارت یا ویزا کارت نمی دن؟ حتی از یه نفر که اونجا تحصیل می کنه شنیدم که دانشجویان ایرانی در هر بانکی نمی تونن حساب باز کنن حالا این چقدر صحت داره؟

بیشتر بانکها حساب به دلار و یورو واسه ایرانیها باز نمیکنن ولی یه سریشون که خیلی تعدادشون کمه فقط به فورینت حساب باز میکنن واسه دانشجو که اون کارتی که میدن ویزا کارد یا مستر کارد هم هست و قابلیتهای اونا رو داره.

permind
February 5th, 2013, 12:33 PM
نزدیک به 2 هقته دیگه سفارت مجارستان بهم وقته مصاحبه داده مخواستم بدونم این مصاحبه خیلی جدیه؟ و اینکه سوالات در چه مورد هست؟

pymebrahimi
February 13th, 2013, 01:32 PM
یکی از دوستان من برای امتحان زبان ایتالیایی یکم دیر کرده و نرسیده به موقع... میخواستم بدونم آیا میشه بدون مدرک زبان انگلیسی پذیرشی از یکی از دانشگاهها یا کالج های مجارستان بگیره و بعد از اونجا بیاد برای ثبت نام و پذیرش به ایتالیا؟ این فرآیند اصن امکان پذیره و اگه آره چقدر ممکنه طول بکشه؟

ممنون میشم دوستان کمک کنن...

permind
February 14th, 2013, 02:10 AM
وقت مصاحبه رسید و پرسش من بی پاسخ موند یعنی واقعا کسی تو این فروم پیدا نمیشه که ویزای مجارستان گرفته باشه؟

jamalkheiri
February 16th, 2013, 11:26 PM
با سلام دوستان من چند سوال دارم: 1: دانشگاهی در مجارستان برای مقطع دکتری گردشگری کورسی ارائه میده؟ 2: زبان تدریس در مقطع دکتری انگلیسی است؟ 3: آیا دانشجوی دکتری از امتیاز خاصی بهره مند هست؟ مثلا حقوقی چیزی. 4: میشه بعد از فراغت از تحصیل اقامت گرفت؟ با تشکر

sss666
February 24th, 2013, 03:26 PM
نزدیک به 2 هقته دیگه سفارت مجارستان بهم وقته مصاحبه داده مخواستم بدونم این مصاحبه خیلی جدیه؟ و اینکه سوالات در چه مورد هست؟

نه عزیزم زیاد جدی نیست.چند تا سوال الکی میپرسه که زیاد هم اهمیت نداره.خیالت راحت سریع بهت ویزا میدن.

permind
March 6th, 2013, 04:34 PM
دوستان کسی خبرداره ویزا تا چند هفته صادر میشه؟ من مدارکم رو 2 هفته میشه که تحویل دادم و هنوز منتظر ویزا هستم.

sss666
March 7th, 2013, 05:27 AM
دوستان کسی خبرداره ویزا تا چند هفته صادر میشه؟ من مدارکم رو 2 هفته میشه که تحویل دادم و هنوز منتظر ویزا هستم.

دوست من معمولا 1 ماهه میرسه.البته بودن موردهایی که تا 2 واه هم طول کشیده.

permind
March 7th, 2013, 04:34 PM
دوست من معمولا 1 ماهه میرسه.البته بودن موردهایی که تا 2 واه هم طول کشیده.

تشکر از پاسخ شما دوست عزیز اما امیدوارم من از اون موردهای 2 ماهه نباشم چون کلاسها از 22 مارچ شروع میشن.

sss666
March 8th, 2013, 02:00 AM
تشکر از پاسخ شما دوست عزیز اما امیدوارم من از اون موردهای 2 ماهه نباشم چون کلاسها از 22 مارچ شروع میشن.

مگه شما واسه چه مقطعی اپلای کردید؟

permind
March 8th, 2013, 01:15 PM
مگه شما واسه چه مقطعی اپلای کردید؟

در واقع من از سال آخر لیسانس(مهندسی نرم افزار) برای مجارستان اپلای کردم و گفتن که انتقال واحد داریم ولی اول باید 4 ماه بری کالج بعدش امتحان ورودی دانشگاه رو که پاس کردی اون موقع کارت انجام میشه از این رو من هم فعلا برای کالج اپلای کردم.

sss666
March 8th, 2013, 03:29 PM
در واقع من از سال آخر لیسانس(مهندسی نرم افزار) برای مجارستان اپلای کردم و گفتن که انتقال واحد داریم ولی اول باید 4 ماه بری کالج بعدش امتحان ورودی دانشگاه رو که پاس کردی اون موقع کارت انجام میشه از این رو من هم فعلا برای کالج اپلای کردم.

شما تو بوداپست هستین؟

permind
March 8th, 2013, 07:55 PM
شما تو بوداپست هستین؟

اگر پروسه ویزا با موفقیت انجام بشه بله در بوداپست دانشگاه رو ادامه میدم. شما ظاهرا در دبرسن تشریف دارین درسته؟

sss666
March 9th, 2013, 12:12 AM
اگر پروسه ویزا با موفقیت انجام بشه بله در بوداپست دانشگاه رو ادامه میدم. شما ظاهرا در دبرسن تشریف دارین درسته؟

بله درسته من دبرسنم.امیدوارم موفق باشید.

abraham66
April 3rd, 2013, 10:18 AM

مراقب باشید. معمولا تعداد خیلی کمی واحد انتقال میدهند. شما دانشجوی اخر لیسانس هستید. نباید ازتون امتحان ورودی بخوان(باید باهاشون چانه بزنید)! نذارید این شرکتهای اعزام دانشجو سرتان کلاه بگذارند.

(بنده 4 سال لیسانسم را بوداپست بودم)

maryamsafaei71
May 14th, 2013, 07:16 PM
سلام من تازه اینجا رو پیدا کردم ..من دانشجوی سال دوم دارو هستم درقبرس ... می خوام به یکی از دانشگاههای مجارستان ترانسفر کنم چون تو اروپا اونجا فقط انگلیسی هستش... تا حالا برای دانشگاههای سگد و دبرسن مدارکم رو فرستادم اما اگه پذبرش بیاد نمی دونم کدوم دانشگاه از همه بهتره برای داروسازی ؟؟؟؟ کسی می تونه کمکم کنه راجع به تحصیل مجارستان ؟؟ ارزش داره که اونجا هزینه کنی یا نه ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین...

sss666
May 15th, 2013, 12:23 AM
سلام من تازه اینجا رو پیدا کردم ..من دانشجوی سال دوم دارو هستم درقبرس ... می خوام به یکی از دانشگاههای مجارستان ترانسفر کنم چون تو اروپا اونجا فقط انگلیسی هستش... تا حالا برای دانشگاههای سگد و دبرسن مدارکم رو فرستادم اما اگه پذبرش بیاد نمی دونم کدوم دانشگاه از همه بهتره برای داروسازی ؟؟؟؟ کسی می تونه کمکم کنه راجع به تحصیل مجارستان ؟؟ ارزش داره که اونجا هزینه کنی یا نه ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین...
سلام دوست عزیز.من خ.دم دانشجوی دانشگاه دبرسن هستم.این دانشگاه، دانشگاه خیلی خوبی هست و از سطح علمی بالایی برخورداره.ولی اینکه ارزش هزینه کردن داره یا نه من فکر میکنم که در حال حاظر با این وضعیت ارزی خیر.من به شما پیشتهاد میکنم که برای ترانسفر شدن به دانشگاههای بین الملل ایران اقدام کنید که از هر نظر به نفعتون هست.

sss666
May 15th, 2013, 12:29 AM
در ضمن مجارستان تنها کشوری نیست که میشه توش به انگلیسی دارو خوند .کشورهایی مثل رومانی و چک و اسلواکی و لهستان و اسلوونی و... هستن که کورس های انگلیسی دارن.

maryamsafaei71
May 15th, 2013, 10:57 PM
سلام دوست عزیز.من خ.دم دانشجوی دانشگاه دبرسن هستم.این دانشگاه، دانشگاه خیلی خوبی هست و از سطح علمی بالایی برخورداره.ولی اینکه ارزش هزینه کردن داره یا نه من فکر میکنم که در حال حاظر با این وضعیت ارزی خیر.من به شما پیشتهاد میکنم که برای ترانسفر شدن به دانشگاههای بین الملل ایران اقدام کنید که از هر نظر به نفعتون هست.

مرسی از اینک پاسخ دادین... من از این لحاظ می خوام بدونم چون دانشگاهی که در حال حاضر دارم تحصیل می کنم سالانه 13000$ هزینه داره و این به نسبت به رنکینگی که داره اصلا ارزش نداره !!! ولی دانشگاه دبرسن رنکینگش 551 هستش و دانشگاه سگد 561 که این خیلی خوبه و هزینه هم فکر کنم حداکثر تا 2000 $ تفاوت داره با قبرس ...ولی در کل چون نمی خوام برگردم ایران دنبال یک کشوری هستم که نسبت به هزینش ارزش داشته باشه ...در ضمن دانشگاه دبرسن برای دانشجویان ترانسفر طبق ایمیلی که فرستاده امتحان ورودی نداره ولی یه مصاحبه انجام میده که در کشور مبدا انجام میشه ..شما میدونید دقیقا مصاحبشون به چه شکل هست ؟؟؟ ممنونم

sss666
May 16th, 2013, 03:41 PM
مرسی از اینک پاسخ دادین... من از این لحاظ می خوام بدونم چون دانشگاهی که در حال حاضر دارم تحصیل می کنم سالانه 13000$ هزینه داره و این به نسبت به رنکینگی که داره اصلا ارزش نداره !!! ولی دانشگاه دبرسن رنکینگش 551 هستش و دانشگاه سگد 561 که این خیلی خوبه و هزینه هم فکر کنم حداکثر تا 2000 $ تفاوت داره با قبرس ...ولی در کل چون نمی خوام برگردم ایران دنبال یک کشوری هستم که نسبت به هزینش ارزش داشته باشه ...در ضمن دانشگاه دبرسن برای دانشجویان ترانسفر طبق ایمیلی که فرستاده امتحان ورودی نداره ولی یه مصاحبه انجام میده که در کشور مبدا انجام میشه ..شما میدونید دقیقا مصاحبشون به چه شکل هست ؟؟؟ ممنونم
سلام والا اینجا شهریه حدود 15500 دلار هستش و هزینه زندگی سالی 12000 دلار.در مورد مصاحبش هم زیاد نگران نباشید مطمئن باشید که زیاد مهم نیست اینا بیشتر دنبال پول هستن و اگه مطمئن باشن که شما از عهده هزینتون برمیاید ردتون نمیکنن.;)

maryamsafaei71
May 19th, 2013, 04:51 AM
سلام والا اینجا شهریه حدود 15500 دلار هستش و هزینه زندگی سالی 12000 دلار.در مورد مصاحبش هم زیاد نگران نباشید مطمئن باشید که زیاد مهم نیست اینا بیشتر دنبال پول هستن و اگه مطمئن باشن که شما از عهده هزینتون برمیاید ردتون نمیکنن.;)

مشاور من برای پذیرش نماینده دانشگاه دبرسن هستش در استانبول که به من گفتن سالانه باید 8000$ بابت شهریه و ماهانه 200 یورو برای خوابگاه بدم و هزینه زندگی هم که بستگی به شرایطی که می خوام داره ...ولی من با چند تا ازدانشجوهای مجارستان که مشورت کردم همه میگفتن سگد خیلی بهتر از دبرسن هستش از طرفی هم وقت برای پذیرش کم دارم و بلاتکلیف هم شدم با این وضعیت که هر کسی یه چیزی میگه !؟

sss666
May 19th, 2013, 05:50 AM
مشاور من برای پذیرش نماینده دانشگاه دبرسن هستش در استانبول که به من گفتن سالانه باید 8000$ بابت شهریه و ماهانه 200 یورو برای خوابگاه بدم و هزینه زندگی هم که بستگی به شرایطی که می خوام داره ...ولی من با چند تا ازدانشجوهای مجارستان که مشورت کردم همه میگفتن سگد خیلی بهتر از دبرسن هستش از طرفی هم وقت برای پذیرش کم دارم و بلاتکلیف هم شدم با این وضعیت که هر کسی یه چیزی میگه !؟
شما برای چه رشته ای میخواید اقدام کنید؟ این رو بگم که دانشگاه سگد از دبرسن خیلی گرون تر هست و اینجا هم دانشگاه خوب و قابل قبولیه.

maryamsafaei71
May 19th, 2013, 09:54 PM
شما برای چه رشته ای میخواید اقدام کنید؟ این رو بگم که دانشگاه سگد از دبرسن خیلی گرون تر هست و اینجا هم دانشگاه خوب و قابل قبولیه.
من برای رشته ی داروسازی اقدام کردم چون در حال حاضر 3 ترم این رشته رو گذروندم و به دلایلی از این دانشگام راضی نیستم می خوام به یک دانشگاه اروپایی ترانسفر کنم که شرایط مجارستان تا الان مناسب تر بوده نسبت به بقیه کشورها چون اکثر کشورهای دیگه یا داروسازی به زبان غیر انگلیسی بوده و یا PHARM.D نبودن متاسفانه !

sss666
May 19th, 2013, 11:59 PM
من برای رشته ی داروسازی اقدام کردم چون در حال حاضر 3 ترم این رشته رو گذروندم و به دلایلی از این دانشگام راضی نیستم می خوام به یک دانشگاه اروپایی ترانسفر کنم که شرایط مجارستان تا الان مناسب تر بوده نسبت به بقیه کشورها چون اکثر کشورهای دیگه یا داروسازی به زبان غیر انگلیسی بوده و یا PHARM.D نبودن متاسفانه !
من به شما دبرسن رو پیشنهاد میکنم چون هم شهر خوبیه و هم دانشگاه از لحاظ علمی کیفیت قابل قبولی داره.

flowers_yas
May 28th, 2013, 06:14 PM
سلام دوستان
من ترم آخر کاردانی معماری ام از نظر زبان هم مشکل ندارم قبلا تافل با نمره خوب داشتم که مهلتش تموم شده باطل شده ولی دوباره می تونم اقدام کنم
یکی از دوستام راجع به دانشگاه bme مجارستان می گفت که سطح علمیش توی معماری خیلی خوبه و اینکه چون من کاردانی دارم دیگه نیازی به رفتن به کالج نیست
می خواستم ببینم که واقعا نیازی ه کالج نیست ؟ و اینکه کلا مجارستان و این دانشگاه با توجه به هزینه و شرایطش ارزش داره یا بهتره آدم برای جای دیگه ای اقدام کنه ؟ و اینکه تحصیل در دوره لیسانس به زبان انگلیسیه یا زبان دیگه ؟
ممنون

ashkaneh
July 30th, 2013, 09:30 PM
سلام درسته که میگن تو این کشور اگه ۲ ماه مونده باشه به مهلت تمدید ویزا از مجارستان نمیشه خارج شد؟واسه تمدید چقدر جلوتر میشه اقدام کرد؟

sss666
July 31st, 2013, 02:28 PM
سلام درسته که میگن تو این کشور اگه ۲ ماه مونده باشه به مهلت تمدید ویزا از مجارستان نمیشه خارج شد؟واسه تمدید چقدر جلوتر میشه اقدام کرد؟
واسه تمدید شما باید کم کمش 2 ماه زودتر اقدام کنید. اینجوری خیلی بهتره. ولی بعید میدونم که در غیر اینصورت مشکل خاصی پیش بیاد.

permind
August 7th, 2013, 04:26 AM
سلام دوستان
من ترم آخر کاردانی معماری ام از نظر زبان هم مشکل ندارم قبلا تافل با نمره خوب داشتم که مهلتش تموم شده باطل شده ولی دوباره می تونم اقدام کنم
یکی از دوستام راجع به دانشگاه bme مجارستان می گفت که سطح علمیش توی معماری خیلی خوبه و اینکه چون من کاردانی دارم دیگه نیازی به رفتن به کالج نیست
می خواستم ببینم که واقعا نیازی ه کالج نیست ؟ و اینکه کلا مجارستان و این دانشگاه با توجه به هزینه و شرایطش ارزش داره یا بهتره آدم برای جای دیگه ای اقدام کنه ؟ و اینکه تحصیل در دوره لیسانس به زبان انگلیسیه یا زبان دیگه ؟
ممنون

با شرایطی که شما دارید نیاز به کالج ندارید در ضمن این نکته رو فراموش نکنید که مجارستان از نظر مخارج بصرفه تر از سایر کشورهای اروپاست و در مورد سوال آخرتون اینکه بله مقطع لیسانس به زبان انگلیسیست.

IELTS
August 7th, 2013, 03:09 PM
دوستان عزیزی که در دانشگاه BME هستن، من برای دوره دکتری در رشته مهندسی صنایع دوره ای رو ندیدم اما در زیر دپارتمان گروه مهندسی مکانیک 2 شاخه از صنایع رو مشاهده کردم متاسفانه دسترسی به ایمل گروه وجود نداشت! من هم نتونستم با کوردینیتور مکاتبه کنم. خواستم بدونم دوستان از مقطع دکتری صنایع در این دانشگاه اطلاعی دارن؟ ضمناً این دانشگاه در خصوص بورس در سایتش صحبتی نکرده یعنی ممکنه برای دکتری بیشتر روی اخذ شهریه تاکید کنه؟ با سپاس

saeed_dan
August 16th, 2013, 09:19 PM
من امسال قراره برم

saeed_dan
August 16th, 2013, 09:35 PM
چه خوب من پرسیدم گفتن 1.590.000 یا استانبول بوداپست یا وین بوداپست ازکدوم شرکت هواپیمایی پرسیدید؟ممنون میشم بگید

saeed_dan
August 16th, 2013, 09:44 PM
میشه خواهش کنم کمکم کنید؟من قراره برم مصاحبه چه سوالاتی میپرسن؟

saeed_dan
August 16th, 2013, 10:30 PM
من گذیرش گرفتم:cool:

artimina
August 16th, 2013, 11:01 PM
ببخشید برای ویزا دانشگاه bme گردش مالی لازمه؟اگر لازمه چقدر باید باشه

saeed_dan
August 16th, 2013, 11:45 PM
سلام من پذیرش گرفتم قراره برم مصاحبه سخت میگیرن واسه ویزا؟
یکی میگه سخت بود یکی میگه راحته
چه سوالاتی میپرسن؟

armin021
August 17th, 2013, 02:03 AM
سلام من پذیرش گرفتم قراره برم مصاحبه سخت میگیرن واسه ویزا؟
یکی میگه سخت بود یکی میگه راحته
چه سوالاتی میپرسن؟

دوست عزیز شما کی وقت مصاحبه دارید؟

چرا اینقد دیر اقدام کردید؟ چون معمولا 1 ماه طول میکشه تا جواب ویزاتون بیاد و کلاس ها هم از 9 sep شروع میشه....

3200 یورو شهریه ترم اول رو به حساب دانشگاه واریز کردید؟

سوالات کلی راجب دلایل انتخاب مجارستان و رشته و دانشگاه و منابع مالیتون و برنامتون بعد از اتمام تحصیل...

این 2 تا لینک رو مطالعه کنید خیلی کمکتون میکنه :

http://studyusa.learnhub.com/lesson/13812-us-student-visa-interview-questions (http://studyusa.learnhub.com/lesson/13812-us-student-visa-interview-questions)

http://studyuk.learnhub.com/lesson/13818-uk-student-visa-common-questions-and-tips-for-visa-interview

artimina
August 19th, 2013, 08:20 PM
چرا اصلا مجارستان جواب میل ها رو نمیده من 2بار به دانشگاه میل زدم اصلا خبری نشد

sss666
August 20th, 2013, 04:19 AM
معمولا یه خورده طول میکشه جواب بدن. سعی کنید تماس تلفنی بگیرید. ممکنه سریعتر بهتون جواب بدن.

permind
August 20th, 2013, 07:29 PM
ببخشید برای ویزا دانشگاه bme گردش مالی لازمه؟اگر لازمه چقدر باید باشه

بله گردش مالی نیاز داره که باید حداقل ۵۰۰۰ یورو تو حسابتون باشه.

permind
August 20th, 2013, 07:37 PM

دوست عزیز من تمام مکاتباتمو از ابتدا تا الان با ایمیل انجام دادم و این مورد شما رو تابحال نشنیدم.

artimina
August 20th, 2013, 07:40 PM
پس شانسه منه 2 هفته اس 2 یارم میل زدم جواب نمی دن گردش مالی منظورتون یعنی موجودی حساب بود یا مثلا باید ماله 3 ماه رو بگیرم و تو اون3 ماه بایذ 5000 تا بوده باشه

permind
August 20th, 2013, 07:44 PM
دوستان عزیزی که در دانشگاه BME هستن، من برای دوره دکتری در رشته مهندسی صنایع دوره ای رو ندیدم اما در زیر دپارتمان گروه مهندسی مکانیک 2 شاخه از صنایع رو مشاهده کردم متاسفانه دسترسی به ایمل گروه وجود نداشت! من هم نتونستم با کوردینیتور مکاتبه کنم. خواستم بدونم دوستان از مقطع دکتری صنایع در این دانشگاه اطلاعی دارن؟ ضمناً این دانشگاه در خصوص بورس در سایتش صحبتی نکرده یعنی ممکنه برای دکتری بیشتر روی اخذ شهریه تاکید کنه؟ با سپاس

http://gt3.bme.hu//index.php?option=com_contact&Itemid=3

permind
August 20th, 2013, 07:50 PM
پس شانسه منه 2 هفته اس 2 یارم میل زدم جواب نمی دن گردش مالی منظورتون یعنی موجودی حساب بود یا مثلا باید ماله 3 ماه رو بگیرم و تو اون3 ماه بایذ 5000 تا بوده باشه

معمولا موجودی حساب رو درخواست می کنن ولی مواردی هم بوده که گردش مالی ۳ یا ۶ ماه رو خواستن.

med20
September 19th, 2013, 11:50 AM
سلام من می خوام تو رشته گیاهان دارویی تو مجارستان اقدام کنم شما میتونید کمکم کنید؟

sss666
September 20th, 2013, 01:15 PM
معمولا موجودی حساب رو درخواست می کنن ولی مواردی هم بوده که گردش مالی ۳ یا ۶ ماه رو خواستن.

اصلا بحث این حرفها نیست. من خودم 3 سال پیش به صورت ثوری یه پرینت 40 میلیونی گرفتم از یه بانک و با همون ویزا گرفتم. شما هم اگه اشنا تو بانک دارید میتونید این کار رو بکنید. بهش بگید یه 40 میلیون تو حساب بریزه پرینت بگیره و بلافاصله پول رو از حساب بکشه بیرون. خیلی راحت و بی دغدغه ;)

katayoun222
September 22nd, 2013, 02:38 PM
سلام sss666 .میشه لطفا منو راهنمایی کنید . من می خوام آلمان دارو بخونم ولی مهندسی شیمی خوندم و مرتبط نیست .میشه برم قبرس یک سال اونجا دارو بخونم (باتوجه به گفته ی خودتون :یا قبولی یا یک سال خوندن )بعد برم آلمان از اول شروع کنم .ممنون میشم کمک کنید

sss666
September 22nd, 2013, 04:24 PM
سلام sss666 .میشه لطفا منو راهنمایی کنید . من می خوام آلمان دارو بخونم ولی مهندسی شیمی خوندم و مرتبط نیست .میشه برم قبرس یک سال اونجا دارو بخونم (باتوجه به گفته ی خودتون :یا قبولی یا یک سال خوندن )بعد برم آلمان از اول شروع کنم .ممنون میشم کمک کنید

یا سلام. بله میتونید این کار رو بکنید ولی یه خورده ریسکی هست چون پذیرش در ترم های بالاتر در آلمان خیلی سخت هست. اگه میتونید اول باید زبان آلمانیتون رو کامل کنید. کم کمش یه 2 سال طول میکشه ( اگه بخواید دوره فشره برید). به نظر من میتونید از اول تو آلمان شروع کنید فقط باید 1 سال هم کالج برید. و اگه نمره امتحان پایانی کالجتون به حد نصاب برسه میتونید واسه دارو اقدام کنید.

shahyad_m
October 1st, 2013, 10:27 PM
سلام دوستان عزیز
من سوالاتی دارم خواهش می کنم اگر کسی اطلاعات داره به من کمک کنه .
1- من برای خانمم می خوام برای رشته پزشکی از مجارستان پذیرش بگیرم ایشون ایرانی نیست و متولد سوئد هستش و شهروند اینجاست ولی دیپلم دبیرستانشو از کشور مراکش گرفته و همچنین مدرک لیسانس فیزیوتراپی داره اونم از کشور مراکش .. مسلط به زبان انگلیسی ، سوئدی ، فرانسه و عربی هم هستش .
حالا سوال من این هستش که :
1- ایشون چون لیسانس مرتبط با پزشکی دارن باز هم باید امتحان ورودی بدن و یا خیر ؟
2- آیا ایشون چون شهروند اروپایی هستن باید مثل شهروندان خودشون رایگان درس بخونن و یا هزینه کمی پرداخت کنند و یا خیر مجارستان از قانون که هست پیروی نمی کنه در اروپا و باید هزینه کامل پرداخت کنیم ؟
2- و سوال آخر دوستان اگر حساب کنیم دوره پزشکی 6 سال باشه این دوره ای که در کالج قبل از وروود به دانشگاه می خونن جزو این 6 سال محاسبه می کنن و یا خیر در اصل باید بگیم 7 سال هستش دوره پزشکی ؟

ممنون و سپاس از همه

sss666
October 2nd, 2013, 01:36 AM
سلام دوستان عزیز
من سوالاتی دارم خواهش می کنم اگر کسی اطلاعات داره به من کمک کنه .
1- من برای خانمم می خوام برای رشته پزشکی از مجارستان پذیرش بگیرم ایشون ایرانی نیست و متولد سوئد هستش و شهروند اینجاست ولی دیپلم دبیرستانشو از کشور مراکش گرفته و همچنین مدرک لیسانس فیزیوتراپی داره اونم از کشور مراکش .. مسلط به زبان انگلیسی ، سوئدی ، فرانسه و عربی هم هستش .
حالا سوال من این هستش که :
1- ایشون چون لیسانس مرتبط با پزشکی دارن باز هم باید امتحان ورودی بدن و یا خیر ؟
2- آیا ایشون چون شهروند اروپایی هستن باید مثل شهروندان خودشون رایگان درس بخونن و یا هزینه کمی پرداخت کنند و یا خیر مجارستان از قانون که هست پیروی نمی کنه در اروپا و باید هزینه کامل پرداخت کنیم ؟
2- و سوال آخر دوستان اگر حساب کنیم دوره پزشکی 6 سال باشه این دوره ای که در کالج قبل از وروود به دانشگاه می خونن جزو این 6 سال محاسبه می کنن و یا خیر در اصل باید بگیم 7 سال هستش دوره پزشکی ؟

ممنون و سپاس از همه

با سلام. برای پذیرش در رشته پزشکی تو مجارستان ایشون باید یک امتحان ورودی رو پاس کنند که اگه درسشون خوب باشه تبعا مشکلی ندارند. ایشون نیاز به pre-med ندارن با توجه به اینکه لیسانس دارن حتما از عهده امتحان ورودی بر میان. در مورد شهریه هم ایشون باید شهریه رو کامل پرداخت کنند ولی میدونم که میتونن از دولت سوئد وام بگیرن برای تحصیل و بعد از اتمام تحصیلشون میتونن وام رو پس بدن. خود دولت سوئد هم ماهیانه 400 یورو کمک هزینه میده به اتباع خودش که خارج از سوئد درس میخونن. شهریه هم واسه پزشکی اینجا بین 16000 تا 18000 دلار هست.اگه ایشون بخوان قبل از دانشگاه کالج برن اون یکسال کالج جزئی از دوره 6 ساله دانشگاهشون محسوب نمیشه.

Orod1
October 14th, 2013, 06:22 AM
سلام به همه دوستان. لطفاً بنده رو راهنمایی بفرمایید اگر مقدور هست...
بنده لیسانس علوم سیاسی دارم با معدل 14 و همسرم لیسانس گرافیک با معدل 18 متاسفانه هیچکدوم مدرک زبان نداریم
سوال اول اینکه: اگر من پذیرش بگیرم سفارت به همسر بنده ویزای همراه میده؟
2 اینکه: صفحات قبلی رو که خوندم چندتا از دوستان کالج مک دانیل رو تایید کردند و گفتند بهترینه(درسته اصلا؟)... هزینه زبان خوندن تو این کالج چقدر میشه؟
3- هزینه دانشگاه (ترمی) در رشته خودم و همسرم چقدر میشه(بر فرض اینکه ویزای همراه ندن)؟
4- یکی از دوستان گفته بود که پذیرش دانشجوی خارجی در رشته هنر ندارند... این صحت داره؟
و سوال آخر اینکه: هزینه زندگی برای یه زوج در مجارستان چقدر خواهد بود حدوداً؟
ببخشید اگر سوالاتم زیاد شد. ممنون میشم راهنمایی کنید

artimina
October 14th, 2013, 09:54 PM
ببخشید دانشگاه BMEمدرک زبان برای مستر الزامیه و چه نمره ای می خواد؟ ممنون از لطفتون

permind
October 18th, 2013, 04:44 PM
ببخشید دانشگاه BMEمدرک زبان برای مستر الزامیه و چه نمره ای می خواد؟ ممنون از لطفتون

خیر ولی اگه مدرک زبان داشته باشی بهتره

artimina
October 18th, 2013, 05:57 PM
ممنونم من بهشون میل زدم گفتم موقع شروع کلاس ها می فرستم تازه جواب دادن گفتن که باید برای ثبت نام مدکه زبان داشته باشی

permind
October 20th, 2013, 03:12 PM
ممنونم من بهشون میل زدم گفتم موقع شروع کلاس ها می فرستم تازه جواب دادن گفتن که باید برای ثبت نام مدکه زبان داشته باشی
دوست عزیز اینجا افراد زیادی هستن که بدون مدرک زبان به دانشگاه ورود پیدا کردن

nima_AA
November 6th, 2013, 02:28 PM
از دوستان کسی اطلاع داره که دانشجویان ایرانی میتونن اونجا خونه خریداری کنند یا فقط شهروندان مجارستان امکان خرید خانه را دارند ...ممنون :)

sss666
November 7th, 2013, 11:44 AM
از دوستان کسی اطلاع داره که دانشجویان ایرانی میتونن اونجا خونه خریداری کنند یا فقط شهروندان مجارستان امکان خرید خانه را دارند ...ممنون :)

بله دانشجوها هم میتونن خونه خریداری کنن. اتفاقا خونه اصلا گرون نیست. خیلی از خانواده های ایرانی اینجا خونه خریدن و بچه هاشون که اینجا دانشجو هستن اونجا زندگی میکنن. اینجوری پول اجاره بیخود هم به این مجاری ها نمیدن :D

Cyanide
January 24th, 2014, 12:53 AM
هزینه ی رشته ی Information Technology توی همه ی دانشگاه های مجارستان بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو میچرخه؟

shirinka
February 18th, 2014, 03:40 PM
سلام
می شه یکی به من بگه هزینه ی زندگی در مجارستان چقدره تقریبا؟
و اینکه من می خوام واسه مستر مهندسی صنایع اقدام کنم. می خوام بدونم شهریه اش چقدره و deadline دانشگاه BME کیه؟ من تو سایتشون پیدا نکردم.ممنمونم

zaniarbrk
February 23rd, 2014, 06:52 PM
هزينه با خونه ماهيانه با ١٠٠٠ يورو بايد در نظر گرفت، كمتر ازين هم امكانش هست به راحتى،اما من اطلاعى ازون شرايط زندگى ندارم،اما با ١٠٠٠ تا يك زندگى كاملا متوسط ميشه داشت با اندكى تفريحات
سلام
می شه یکی به من بگه هزینه ی زندگی در مجارستان چقدره تقریبا؟
و اینکه من می خوام واسه مستر مهندسی صنایع اقدام کنم. می خوام بدونم شهریه اش چقدره و deadline دانشگاه BME کیه؟ من تو سایتشون پیدا نکردم.ممنمونم

abbaso
March 26th, 2014, 02:39 PM
سلام خدمت دوستی که در مجارستان زندگی میکنه
من فوق لیسانس عمران دارم و برای دکتری میخوام برم مجارستان
هیچ چیزی از این کشور نمیدونم و فقط میدونم ارزونه و مدرکش بین المللی است
ایا دانشگاه مهندسی و اقتصادی در بوداپست خوبه؟
اول باید چیکار کنم؟
در کل سه سال دکتری 60میلیون تومن میشه؟(شهریه و خرج زندگی)
خرج زندگی چجوراست؟
ایا اسونه؟
زبانم متوسط باشه کافیه؟
مردم کشورش انگلیسی صحبت میکنن؟
ممنون

zaniarbrk
April 5th, 2014, 08:26 PM
شهریه دانشگاه رو که من اطلاعی ندارم،اما هزینه زندگی برای ۱ نفر با اجارو خونه حداقل ۱۰۰۰ یورو در ماه هست،و مردمشون هم خیلی کم انگلیسی حرف میزنن
سلام خدمت دوستی که در مجارستان زندگی میکنه
من فوق لیسانس عمران دارم و برای دکتری میخوام برم مجارستان
هیچ چیزی از این کشور نمیدونم و فقط میدونم ارزونه و مدرکش بین المللی است
ایا دانشگاه مهندسی و اقتصادی در بوداپست خوبه؟
اول باید چیکار کنم؟
در کل سه سال دکتری 60میلیون تومن میشه؟(شهریه و خرج زندگی)
خرج زندگی چجوراست؟
ایا اسونه؟
زبانم متوسط باشه کافیه؟
مردم کشورش انگلیسی صحبت میکنن؟
ممنون

sss666
April 6th, 2014, 02:04 AM
شهریه دانشگاه رو که من اطلاعی ندارم،اما هزینه زندگی برای ۱ نفر با اجارو خونه حداقل ۱۰۰۰ یورو در ماه هست،و مردمشون هم خیلی کم انگلیسی حرف میزنن

شما مثل اینکه خیلی پر خرج هستید :D الان 3 سال هست که من و خانومم با هم از ماهی 700 دلار بیشتر خرج نمیکنیم. تازه هفته ای کم کمش 2 شب بیرون از خونه شام میخوریم و خرید هم میکنیم.

m.a.p.h.spring
April 10th, 2014, 03:00 PM
درود
کسی اطلاعی از نحوه ویزا گرفتن دارد؟

javad04
May 7th, 2014, 11:17 PM
سلام
یه سوال میشه لیسانس روانشناسی رو به صورت غیر حضوری در مجارستان خواند؟
اگر اره بگید برای پذیرش چه مدارکی باید داشته باشم؟و کدوم دانشگاه ها اینو دارن؟
هزینه سالیانه اش رو هم بگید

parinaz1373
June 13th, 2014, 03:18 AM
شما مثل اینکه خیلی پر خرج هستید :D الان 3 سال هست که من و خانومم با هم از ماهی 700 دلار بیشتر خرج نمیکنیم. تازه هفته ای کم کمش 2 شب بیرون از خونه شام میخوریم و خرید هم میکنیم.

سلام ببخشید چندتا سوال برای یکی از دوستام میخواستم بپرسم.هزینه دوره زبان انگلیسی تو مجارستان چقدر هست؟ایا خوابگاه داره؟اگه داره چقده؟اگه ی اتاق کوچیک اجاره کنه چقدر میشه؟و اینکه هزینه زندگی ماهیانه(خوراک) چقدر هست؟

sss666
June 13th, 2014, 03:39 PM
سلام ببخشید چندتا سوال برای یکی از دوستام میخواستم بپرسم.هزینه دوره زبان انگلیسی تو مجارستان چقدر هست؟ایا خوابگاه داره؟اگه داره چقده؟اگه ی اتاق کوچیک اجاره کنه چقدر میشه؟و اینکه هزینه زندگی ماهیانه(خوراک) چقدر هست؟
دوره انگلیسی چه رشته ای مدنظرتون هست؟ در مورد خوابگاه باید بگم که خوابگاهها بسیار با کیفیت ولی گرون هستند. مثلا اجاره یه اتاق 14 متری ماهی 400 یورو. تازه هزینه خوراک هم اگه برین خوابگاه با خودتون هسا. چون معمولا دانشگاهها غذا مجانی نمیدن و باید اگه میخواین تو سلف دانشگاه غذا بخورید از جیب پول بدید. البته هزینه هاتون بسته به اینکه کجا زندگی کنید داره. من هم تو یه شهر کوچکتر و هم بوداپست زندگی کردم. کمترین هزینه یه خونه ماهی 80000 هزار فورینت که میشه 400 دلار هست و تو بوداپست کمترینش ماهی 120000 تا. البته خونه های ارزون هم تو بوداپست هست که اصلا توصیه نمیشه اجاره کنید. مگر اینکه studio flat باشن و یه جای خوبی از شهر. مینیمم هزینه خورد و خوراک هم به خودتون بستگی داره. یعنی اینکه خونه غذا بپزید یا اینکه برید بیرون همیشه غذا بخورید. ولی کم کمش ماهی 300 دلار ور در نظر بگیرید.

parinaz1373
June 14th, 2014, 08:01 AM
دوره انگلیسی چه رشته ای مدنظرتون هست؟ در مورد خوابگاه باید بگم که خوابگاهها بسیار با کیفیت ولی گرون هستند. مثلا اجاره یه اتاق 14 متری ماهی 400 یورو. تازه هزینه خوراک هم اگه برین خوابگاه با خودتون هسا. چون معمولا دانشگاهها غذا مجانی نمیدن و باید اگه میخواین تو سلف دانشگاه غذا بخورید از جیب پول بدید. البته هزینه هاتون بسته به اینکه کجا زندگی کنید داره. من هم تو یه شهر کوچکتر و هم بوداپست زندگی کردم. کمترین هزینه یه خونه ماهی 80000 هزار فورینت که میشه 400 دلار هست و تو بوداپست کمترینش ماهی 120000 تا. البته خونه های ارزون هم تو بوداپست هست که اصلا توصیه نمیشه اجاره کنید. مگر اینکه studio flat باشن و یه جای خوبی از شهر. مینیمم هزینه خورد و خوراک هم به خودتون بستگی داره. یعنی اینکه خونه غذا بپزید یا اینکه برید بیرون همیشه غذا بخورید. ولی کم کمش ماهی 300 دلار ور در نظر بگیرید.
ممنونم.رشته پزشکی.یعنی تو بوداپست اگه یه اتاق بخواد اجاره کنه با خوراکش در حد معمولی ماهی چقدر در میاد؟(به دلار) بازم ممنون

JabbarSing
June 14th, 2014, 01:42 PM

سلام جناب sss666
من لیسانس نرم افزار 16
ارشد فیزیک ذرات بنیادی 15
آیلتس 6.5
GRE
راستش میخام برا مستر یا دکتری اقتصاد یا فاینانس ببینم بورس میدن اگر نه به نظرتون با این هزینه ها صرف داره؟
ممنون از پاسخهای کاملتون

sss666
June 14th, 2014, 03:50 PM
ممنونم.رشته پزشکی.یعنی تو بوداپست اگه یه اتاق بخواد اجاره کنه با خوراکش در حد معمولی ماهی چقدر در میاد؟(به دلار) بازم ممنون

برای رشته پزشکی تو سملوایز(بوداپست) سالی 20000 دلار شهریه هست. که میشه نزدیک 60 میلیون تمون. هزینه زندگی تو بوداپست هم ماهی 800 دلار کم کمش در نظر بگیرید که میشه سالی 10000 دلار یعنی 30 میلیون. پس سالی کم کمش 90 میلیون رو در نظر بگیرید.

sss666
June 14th, 2014, 07:05 PM
سلام جناب sss666
من لیسانس نرم افزار 16
ارشد فیزیک ذرات بنیادی 15
آیلتس 6.5
GRE
راستش میخام برا مستر یا دکتری اقتصاد یا فاینانس ببینم بورس میدن اگر نه به نظرتون با این هزینه ها صرف داره؟
ممنون از پاسخهای کاملتون

دوست عزیز به نظر من شانستون رو واسه کشورهای دیگه امتحان کنید. البته مختار هستید و میتونید واسه مجارستان هم اقدام کنید. من مطمئن هستم که کشورهای دیگه ای هستند که به شما بورس و فاند بهتری بدن. البته مجارستان هم میتونه یکی از گزینه هایتون باشه. دانشگاه BME و Corvinus تو بوداپست در زمینه رشته تحصیلی شما خیلی خوب هستند.

amordadsaberi
June 27th, 2014, 02:37 AM
سلام دوستان کسی می دونه هزینه ی تمکن مالی دقیقا چقدره ؟ من از 5000 یورو تا 25000 یورو شنیدم و اینکه حتما گردش 3 ماه رو می خوان ؟ و یه سوال دیگه اینکه وضعیت فرهنگیو اقتصادی توی بوداپست چطوره؟ یعنی توی رکود هستن یا از رکود بیرون اومدن ؟ ممنون

sss666
June 27th, 2014, 11:13 AM
سلام دوستان کسی می دونه هزینه ی تمکن مالی دقیقا چقدره ؟ من از 5000 یورو تا 25000 یورو شنیدم و اینکه حتما گردش 3 ماه رو می خوان ؟ و یه سوال دیگه اینکه وضعیت فرهنگیو اقتصادی توی بوداپست چطوره؟ یعنی توی رکود هستن یا از رکود بیرون اومدن ؟ ممنون

دوست عزیز حقیقتش در مورد نامه تمکن مالی زمانی که من میخواستم برم یعنی سال 2011 یه پرینت 40 میلیونی میخواستن. الان رو دقیق اطلاع ندارم. بله حتما باید گردش مالی 3 ماه رو ببرین جزء مدارک مورد نیاز هست. در مورد فرهنگ هم باید بگم که خود مجاریها ( به استثناء کولیها) آدم های بسیار خونگرم و خوب و با فرهنگی هستند چون من تو این 3 سال هیچ بدی ازشون ندیدم. رفتارشون با ایرانیها هم خیلی خوب هست. ولی خوب اگه اومدین بوداپست حواستون حسابی به کولی ها باشه چون خیلی دزد و خلافکارن. حقیقتش منظورتون رو از رکود دقیقا نمیدونم چیه ولی تا اونجایی که من میدونم اگه شما برای درس خوندن میخواید بیاید این مسائل تو زندگی شما تاثیری نمیزاره ولی اگه برای بیزینس میخواین بیاین بحثش جداست و باید از کسانی که کار اقتصادی میکنن تو بوداپست بپرسین.

hungary
June 27th, 2014, 05:54 PM
با سلام اگه کسی زبانش ریاد خوب نباشه در حد ایلتس 4 . آیا تو اون یک سال کالج می تونه تکمیلش کنه؟ آیا خیلی در کالج سخت میگیرن؟ برا اینکه زبان تکمیل نیست؟ میشه خودتو جمع کرد؟

sss666
June 27th, 2014, 07:00 PM
با سلام اگه کسی زبانش ریاد خوب نباشه در حد ایلتس 4 . آیا تو اون یک سال کالج می تونه تکمیلش کنه؟ آیا خیلی در کالج سخت میگیرن؟ برا اینکه زبان تکمیل نیست؟ میشه خودتو جمع کرد؟

دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم اگه زبانتون زیاد خوب نیس در ابتدا تو همیون ایران زبانتون رو تقویت کنین و بعد بیاین مجارستان چون به شدن در درس خوندن به مشکل بر میخوردید.

hungary
June 27th, 2014, 07:18 PM
خب من از یکی از کسانی که مجارستان هستش پرسیدم . گفت بعد از 5 یا 6 ماه تقریبا روان می شید. یه دو سالی کلاس عمومی رفتم و چند ماه خصوصی . مثلا فیلم انگلیسی زبان رو درست نمی تونم بفهمم . آیا تو کالج خیلی فشرده صحبت می کنن یا رعایت دانشجو ها میکنن؟ من برا ترم مهر اقدام کردم . خیلی میترسم که هنگام تدریس استاد درست نفهمم چی میگه. آیا این چند ماه هم بخونم می تونم به جایی برسم؟

vanquish
July 7th, 2014, 02:53 PM
سلام دوستان از دوستانی که راجبه گرایشه تحصیلیا من اطلاعات داران تقاضا میکنم که کمی راجبه رشته عمران نقشه برداری بهم اطلات بدان اینطور که متوجه شدم برای این رشته شرته معدل زیاد ملاک نیست آیا این درسته ؟
با توجه به اینکه این رشته خیلی کمه geomatic
از دوستان کسی از شرایطه پازیرشه این رشته اطلاعتی داره ؟؟
آیا کسی از دوستان تجربی برای اپلی کردن این رشته داره
راهنامی کنید ممنون میشم

meka1363
July 25th, 2014, 04:11 AM
همسر بنده داراي مدرك كارشناسي مديريت صنعتي با معدل 17.71 و كارشناسي ارشد مديريت IT از دانشگاه تهران با معدل 18.22 هست و سابقه تدريس در دانشگاه رو هم داره. خودم هم كارشناسي ادبيات انگليسي با معدل 14.14 دارم و هر دوتامون هم داراي مقاله در مجلات خارجي هستيم. به نظرتون شانس پذيرشمون چقدر هست؟

Mehrdad0935
July 25th, 2014, 06:32 PM
سلام دوستان

تو مقطع ارشد ، به چه زباني تدريس مي شه؟ :confused:

ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين

Sh4kila
July 26th, 2014, 02:17 PM
خب من از یکی از کسانی که مجارستان هستش پرسیدم . گفت بعد از 5 یا 6 ماه تقریبا روان می شید. یه دو سالی کلاس عمومی رفتم و چند ماه خصوصی . مثلا فیلم انگلیسی زبان رو درست نمی تونم بفهمم . آیا تو کالج خیلی فشرده صحبت می کنن یا رعایت دانشجو ها میکنن؟ من برا ترم مهر اقدام کردم . خیلی میترسم که هنگام تدریس استاد درست نفهمم چی میگه. آیا این چند ماه هم بخونم می تونم به جایی برسم؟
من هم برای ترم مهر ثبت‌نام کردم میتونید زبان در کنار درساتون بخونید

Sh4kila
July 26th, 2014, 02:32 PM
درود
کسی اطلاعی از نحوه ویزا گرفتن دارد؟
سلام
من از طریقه یکی‌ از شرکتهای توی ایران اقدام کردم برای دانشگاه
خودشون برام اقدام کردم و کارای ویزا رو دانشگاه انجام داد برام

Sh4kila
July 26th, 2014, 02:35 PM
همسر بنده داراي مدرك كارشناسي مديريت صنعتي با معدل 17.71 و كارشناسي ارشد مديريت IT از دانشگاه تهران با معدل 18.22 هست و سابقه تدريس در دانشگاه رو هم داره. خودم هم كارشناسي ادبيات انگليسي با معدل 14.14 دارم و هر دوتامون هم داراي مقاله در مجلات خارجي هستيم. به نظرتون شانس پذيرشمون چقدر هست؟

من پذیرش برای دانشکده پزشکی‌ راحت گرفتم احتمالا برای شما خیلی‌ آسونه بازم با شرکت‌های که اعزام دانشجو می‌کنن تماس بگیرید کمکتون می‌کنن

Sh4kila
July 26th, 2014, 02:38 PM
سلام من امسال برای ترم مهر دارم میرم مجارستان
توی شهر pecs و خود دانشگاه پزشکی‌ pecs می‌خواستم بپرسم کسی‌ real estate که به زبان انگلیسی‌ مسلط باشن میشناسه؟
اگر شمارشو بدین ممنون میشم :)

sss666
July 27th, 2014, 01:14 AM
سلام من امسال برای ترم مهر دارم میرم مجارستان
توی شهر pecs و خود دانشگاه پزشکی‌ pecs می‌خواستم بپرسم کسی‌ real estate که به زبان انگلیسی‌ مسلط باشن میشناسه؟
اگر شمارشو بدین ممنون میشم :)
تبریک بهتون میگم. تقریبا دارین خودکشی میکنین که با این وضعیت ارزی میرین مجارستان :D شوخی کردم. البته بچه های ایرونی زبادن تو پچ میتونین از اونا بپرسین. تو فیسبوک پیج مخصوص دارن.البته تو این دو تا سایت هم میتونید کلی خونه پیدا کنید فقط اول از اون بالا زبان رو به انگلیسی عوض کنید http://ingatlan.com/pecs http://pecsihazingatlan.hu/

sss666
July 27th, 2014, 10:46 PM
سلام دوستان

تو مقطع ارشد ، به چه زباني تدريس مي شه؟ http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/confused.png

ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين

دوست عزیز اکثر دانشگاههای مجارستان برای دوره ارشد کورس انگلیسی دارند . نیاز نیست نگران باشید.