PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چمدان مناسب برای 30 -32 کيلو بار

ardalan
August 24th, 2008, 12:06 AM
دوستان عزيز و با تجربه مارک چمدانی هست که بدونيد محکم و با دوام باشه برای 30 کيلو بار در عین حال حال خود چمدان وزن زيادی نداشته باشه؟
اگر از دوستان نمايندگی يا مارک خاصی سراغ دارن ممنون ميشم بگن
با تشکر

Sara.Sh
August 24th, 2008, 12:32 AM
دوستان عزيز و با تجربه مارک چمدانی هست که بدونيد محکم و با دوام باشه برای 30 کيلو بار در عین حال حال خود چمدان وزن زيادی نداشته باشه؟
اگر از دوستان نمايندگی يا مارک خاصی سراغ دارن ممنون ميشم بگن
با تشکر

Speed بگیرین حدود 2 کیلو وزن داره و اون مقدار بار هم راحت توش جا می گیره

aliqajar
August 24th, 2008, 01:35 AM
As I konw one of the best cases is Delsy. This is a trade off between weight and cost. About the capacity you should ask the salesman. They follow the standards like 32 or 23 Kg.

Pooryaiust
August 24th, 2008, 10:42 AM
من خودم مارک Eminent گرفتم ، یه خورده سنگینتر هستش ولی دوام و زیباییش خیلی زیاده سایزهاش هم معلومه همون 23 و 32 - که اگه 32 بگیری بهتره چون توش 23 هم میشه ریخت ولی تو اون نه ! به عنوانیه مکانیکی هم اعلام می کنم سیستم چرخهاش خیلی خوب طراحی شده و مقاومه

ardalan
August 24th, 2008, 12:38 PM
از لطف دوستان ممنونم
هيچکدوم آيا شماره تلفن از نمايندگی يا مرکز پخش يا سايت نداريد از اين شرکت ها؟
با تشکر

asman
August 24th, 2008, 12:43 PM
Delsey نمایندگیش تو میر داماده. نرسیده به میدون محسنی . تو سایتشم می تونی مدلهاش رو ببینی:
http://www.delsey.com/
و قیمتاش به دلار که اینجا هر دلار رو به هر قیمتی که دلشون خواست حساب می کنند. من یه کیف 60 دلاری رو 130 هزار تومن خریدم.
اینم آدرس دقیق نمایندگیش تو سایت خود delsey:
http://www.delsey.com/pages/result.php?pays=240#

itskasra
August 24th, 2008, 12:58 PM
sure delsey is one of the best but i think is too expensive. I spent a day in MANOOCHEHRI and think that eminent is a very good choice, i bought a serie in three size for about 200 tomans

masy
August 24th, 2008, 03:06 PM
در انتخاب چمدان علاوه بر استحکام و شکیل بودند به رنگ نیز توجه کتید.

رتگی رو انتخاب کنید که در میان چمدانهای دیگه به راحتی قابل تمییز باشه

Partopala
August 24th, 2008, 03:09 PM
Masy عزیز کاملا صحیح میفرمایند. رنگ سیاه از این لحاظ بدترین است. اما فراموش نکیند اسم خود را حتما حتما روی چمدان بنویسید.

masy
August 24th, 2008, 03:24 PM
تشخیص رنگهای تیره در بین اون همه چمدان واقعا سخته

همش می خوای دقت کنی ببینی مال خودته یا یه نفر دیگه - نوشتن اسم هم خوبه ولی کمکی به تشخیص سریع نمی کته

من که خودم یه عروسک اویزون کرده بودم به دسته چمدانم و همین عروسک کمک بزرگی بود :D ;) ;D

ardalan
August 24th, 2008, 04:06 PM
Delsey نمایندگیش تو میر داماده. نرسیده به میدون محسنی . تو سایتشم می تونی مدلهاش رو ببینی:
http://www.delsey.com/
و قیمتاش به دلار که اینجا هر دلار رو به هر قیمتی که دلشون خواست حساب می کنند. من یه کیف 60 دلاری رو 130 هزار تومن خریدم.
اینم آدرس دقیق نمایندگیش تو سایت خود delsey:
http://www.delsey.com/pages/result.php?pays=240#

ممنون از همه که لطف کردن و اومدن و نظر دادن
من چون تهران نيستم ميخوام وقتی ميام تهران چمدون بگيرم برگردم ولايت!
واسه همين وقته گشتن حسابی ندارم ميخوام 2 3 جا تو ذهنم باشه.

دوست عزيز ميشه بگی از کجا قيمتش رو تو سايت دلسی چک ميکنی؟
مرسی

asman
August 24th, 2008, 04:17 PM
ممنون از همه که لطف کردن و اومدن و نظر دادن
من چون تهران نيستم ميخوام وقتی ميام تهران چمدون بگيرم برگردم ولايت!
واسه همين وقته گشتن حسابی ندارم ميخوام 2 3 جا تو ذهنم باشه.

دوست عزيز ميشه بگی از کجا قيمتش رو تو سايت دلسی چک ميکنی؟
مرسی

من اسم مدلش رو میدیدم و تو google قیمتش رو پیدا میکردم.

modir
August 24th, 2008, 05:20 PM
لازم نیست این همه برنامه ریزی کنی برای چمدون. شما صاف برو منوچهری قول میدم کمتر از 1ساعت طول بکشه

Sara.Sh
August 24th, 2008, 08:46 PM
قیمت منوچهری نسبت به بازار بالاتره. حالا دیگه خود دانید ;)

masy
August 24th, 2008, 09:50 PM
من چون تهران نيستم ميخوام وقتی ميام تهران چمدون بگيرم برگردم ولايت

از تهران می خوای چمدون بگیری ببری؟ به دردسرش نمی ارزه

از همون شهر خودتون بگیرید به هر حال شما تمام کوچه پس کوچه های شهرتون رو می شناسید و راحتتر می تونید حرید کتید

ardalan
August 24th, 2008, 11:04 PM
به سارا:
خب آدرس اونجايی که شما ميگی ارزونتره کجاست؟

به ماسی:

آره اينجا هم هست اما يکی واسه خواهرم گرفتيم رفت کانادا چمدون برگشت انگليس!!!!گرچه چمدون خيلی محکم به نظر ميرسيد اما وقتی تحويل گرفت بعد از چند روز چمدونه شکسته بود و خيس آب شده بود!فرض کن زعفرون به لباساش رنگ پس داده بود تمامه آلبومای عکس داغون شده بود که البته چون با بيزينس کلاس بريتيش رفته بود خسارت گرفت!واسه همين ميرسم چمدون بی نام و نشون هرچند محکم بگيرم

Sara.Sh
August 24th, 2008, 11:07 PM
به سارا:

بازار بزرگ تهران. پایین تر از ناصر خسرو. بپرسین قسمت چمدان فروشی ها رو نشونتون می دن

Partopala
August 24th, 2008, 11:42 PM
من هم با حرف خانم دکتر سارا موافقم. منوچهری واقعا گرووووووونه. تازه اولش یک قیمت داره بعد داخل پاساژ کم میشه و آخراش هم به ننصف ممیرسه. من همان پاساژ اول منوچهری را میگم.

در ضمن خرید چمدان از تهران و بردنش به شهرتان اصلا کار خوبی نیست. به قدری در راه اذیت مشوید که خودتان پشیمان میشوید. در ضمن در تهران گرانتره. جنش هم که همه جا برای دوستان چینی است.

مهشید
August 25th, 2008, 10:52 AM
چمدون های نایک چطور؟کسی تا حالا از این نوع استفاده کرده؟

Some14Myself
August 25th, 2008, 09:38 PM
یه مدل چمدون های پارچه ای انگلیسی هست که من اسمش رو توی میرداماد دیدم .. خیلی سبک هم هستند و به نظر می رسه اصلآ بخاطر همین اضافه بار ساخته شدن ... دوباره از اونجا رد شدم دقت می کنم که اسم مغازه رو بگم ... ;) ! ...
البته همونطور که سارا گفت بهترین جا برای این خرید ها بازاره ... بیشتر این مارک ها پول barndشون رو می گیرن .. برین بازار هم ارزونتر گیرتون می آد هم مدل های زیادی رو می تونین یه جا ببینین ! ...

Mahin
August 25th, 2008, 10:33 PM
به سارا:

بازار بزرگ تهران. پایین تر از ناصر خسرو. بپرسین قسمت چمدان فروشی ها رو نشونتون می دن

موافقم. ارزون ترین جاییکه می شه پیدا کرد بازار بزرگ تهرانه. منوچهری هم هر کی خریده ارزون ترشو جای دیگه دیده.

alexsir
August 26th, 2008, 02:59 AM
بچه هایی که هنوز چمدون نگرفتند به دو تا چیز دقت کنن.
1- برای امنیت بیشتر میتونید از چمدونهایی استفاده کنید که ATS Lock داشته باشه اینجوری شما میتونید چمدونو قفل کنید چون کلید این قفلها رو امنیت پرواز فرودگاهها دارند.
2- یک چیزهایی مثل کمر بند برای چمدونها وجود داره که اگه بگیرین بهتره چون دور چمدونتون رو میگیره و اگه در اثر پرت کردن به اینور و اونور در چمدون یا زیپش مشکلی پیدا کنه وسائلتون بیرون نمیریزه.حواستون باشه اگه از منوچهری میگیرید سرتون کلاه نذارن چون قیمتش حدود 3000 تومنه.

Mahin
August 26th, 2008, 03:27 AM
من از این کمربندا یادم رفته بود بگیرم دور چمدون ها رو شدیدا طناب پیچی کردم. بعضیا گفتن باعث حساسیت ممکنه بشه ولی مشکلی هم پبش نیومد.

ardalan
August 26th, 2008, 11:17 PM
بچه های عزيز من اصفهان يه چمدون پيدا کردم مارکش خوبه جنسشم خوب بود
ميگفت 151 هزار تومان!
اين لينک رو پيدا کردم قيمتش تو انگليس با توجه به حراج 19% 93 يورو هست که يه 20 هزار تومان ارزونتر ميشه فکر نکنم خيلی پرت گفته باشه بچه ها شما هم اگه جايی رو سراغ داريد چک ميکنيد؟چه تو اينترنت چه مغازه
مرسی

http://www.shopeezee.co.uk/proddetail.php?prod=SE-CAR-72.74.78&cat=487

Sara.Sh
August 26th, 2008, 11:23 PM
ميگفت 151 هزار تومان!
اين لينک رو پيدا کردم قيمتش تو انگليس با توجه به حراج 19% 93 يورو هست که يه 20 هزار تومان ارزونتر ميشه فکر نکنم خيلی پرت گفته باشه بچه ها شما هم اگه جايی رو سراغ داريد چک ميکنيد؟چه تو اينترنت چه مغازه
مرسی

چرا انقدر دنبال چمدون های گرون می گردین؟ من پارسال ambassador گرفتم امسال هم speed. هر دو هم حدود 30.000 تومان بود. مسافرت هم زیاد رفتم. از لحاظ کیفیت هم خیلی خوبن

pegah57
August 29th, 2008, 09:41 PM
ميگفت 151 هزار تومان!
مرسی

یکی از دوستام امروز بهم گفت تو تیراژه(نزدیک پونک) یه جایی چمدونهاش رو حراج کرده و 50 درصد تخفیف داره و میگفت با 50 تومن یه مدل خوب می تونم پیدا کنم. البته من خودم هنوز نرفتم ببینم ولی چون مارکی که گفت با اینی که شما لینک دادین یکی هست(Carlton)، گفتم بگم.

ardalan
August 30th, 2008, 12:21 AM
ميگفت 151 هزار تومان!
مرسی

یکی از دوستام امروز بهم گفت تو تیراژه(نزدیک پونک) یه جایی چمدونهاش رو حراج کرده و 50 درصد تخفیف داره و میگفت با 50 تومن یه مدل خوب می تونم پیدا کنم. البته من خودم هنوز نرفتم ببینم ولی چون مارکی که گفت با اینی که شما لینک دادین یکی هست(Carlton)، گفتم بگم.

پگاه جون قربونت لطف کن آدرس بگير من هفته ديگه دارم ميام تهران اگه بتونی دقيق بگی ممنون ميشم.توی خود تيراژه؟

راستی شنيدم چمدون ها رو نبايد قفل کرد!پس اين سيستمTSA lock چيه؟يکی از بچه ها ميگفت قفل که باز شده بود تازه قفلشم برداشه بودن!

Sara.Sh
August 30th, 2008, 12:24 AM
راستی شنيدم چمدون ها رو نبايد قفل کرد!پس اين سيستمTSA lock چيه؟يکی از بچه ها ميگفت قفل که باز شده بود تازه قفلشم برداشه بودن!

بله درسته. پارسال این اتفاق برای من افتاد اینه که امسال دیگه قفلش نکردم ;)

asman
August 30th, 2008, 12:37 AM
پگاه جون قربونت لطف کن آدرس بگير من هفته ديگه دارم ميام تهران اگه بتونی دقيق بگی ممنون ميشم.توی خود تيراژه؟

تیراژه خیلی بزرگ نیست که ;)
خودشم تو بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین تر از میدون پونکه. (از سرزمین عجایب هم میشه واسه رفع خستگی استفاده کرد ;) )

Voyager
August 30th, 2008, 01:55 PM
راستی چمدانهای برزنتی را پیشنهاد میدهید یا چمدانهای پلاستیکی؟ و چرا؟

niva61
August 30th, 2008, 02:44 PM
معمولا چمدونها در 3 سايز هستن . بيشتر هم هست ولي معمولا 3 سايز رو دارن. ميخواستم بدونم اون سايز کوچيک رو ميشه به عنوان ساک دستي با خودمون وارد هواپيما ببريم؟ اگه اونو ببريم ميتونيم 1 کوله پشتي هم همراه داشته باشيم يا فقط يکيشو ميشه برد؟

masy
August 30th, 2008, 03:47 PM
من که با هواپیمایی قطر اومدم بچه ها اون کوچیکه رو اورده بودن داخل ولی بدون کوله پشتی ولی به جز اون چمدون کوچیکه توی کیفشون هم کلی وسیله بود که اصلا با اون کاری نداشتند

niva61
August 30th, 2008, 04:00 PM
من که با هواپیمایی قطر اومدم بچه ها اون کوچیکه رو اورده بودن داخل ولی بدون کوله پشتی ولی به جز اون چمدون کوچیکه توی کیفشون هم کلی وسیله بود که اصلا با اون کاری نداشتند

راستش بعضي اوقات اندازه کوله با کيف دستي خانمها تقريبا يکيه. پس احتمالا ميشه هم اون چمدون کوچيکه رو برد و هم يه کوله!!

masy
August 30th, 2008, 04:03 PM
راستش بعضي اوقات اندازه کوله با کيف دستي خانمها تقريبا يکيه. پس احتمالا ميشه هم اون چمدون کوچيکه رو برد و هم يه کوله!!

دقیقا چون کوله پشتی من 7 کیلو و مدام میگقتن زیاده وزنش ولی کیف سرشونیم هم 7 کیلو بود که اصلا باهاش کاری نداشتن که چی هست ;D حتی وزنش هم نکردند

Sara.Sh
August 30th, 2008, 04:12 PM
معمولا چمدونها در 3 سايز هستن . بيشتر هم هست ولي معمولا 3 سايز رو دارن. ميخواستم بدونم اون سايز کوچيک رو ميشه به عنوان ساک دستي با خودمون وارد هواپيما ببريم؟ اگه اونو ببريم ميتونيم 1 کوله پشتي هم همراه داشته باشيم يا فقط يکيشو ميشه برد؟

من پارسال با بریتیش ایر ویز اومدم و امسال هم با دلتا. و هر دو بار هم کوله پشتی داشتم و هم چمدان کوچک.

Voyager
August 31st, 2008, 11:08 AM

من رفتم دیدم چمدانهاش دو سری هستند با تخفیف (50 درصد) و بدون تخفیف. با تخفیفی ها چینی هستند تحت لیسانس کارلتون انگلیس (خود فروشنده گفت) و از نظر جنس و ظاهر اصلا با بدون تخفیفی ها قابل مقایسه نیستند (البته هر دو سری مارک کارلتون را داشتند). من در مورد بدون تخفیفی ها اطلاع موثقی ندارم که حتما انگلیسی باشند اما شیک و گرون بودند! مثلا قیمت یک کیف دوشی معمولی که من خوشم اومد حدود 110 تومان بود!

Sara.Sh
August 31st, 2008, 11:12 AM
من رفتم دیدم چمدانهاش دو سری هستند با تخفیف (50 درصد) و بدون تخفیف. با تخفیفی ها چینی هستند تحت لیسانس کارلتون انگلیس (خود فروشنده گفت) و از نظر جنس و ظاهر اصلا با بدون تخفیفی ها قابل مقایسه نیستند (البته هر دو سری مارک کارلتون را داشتند). من در مورد بدون تخفیفی ها اطلاع موثقی ندارم که حتما انگلیسی باشند اما شیک و گرون بودند! مثلا من یک کیف دوشی معمولی که خوشم اومد قیمتش حدود 110 تومان بود!

به نظر من که قیمتش بالاست. از جاهای دیگه ارزون تر میتونید پیدا کنید. حدود سی هزار تومن

Voyager
August 31st, 2008, 11:46 AM
راستش خیلی اینجوری نیست. چون بستگی به جنس و ظاهر و مارک و ... داره. مثلا من دو مورد که خوشم اومد دلسی و سامسونت بود که مثلا دلسی رو 286 تومان گفت. انتظار هم نمیشه داشت دلسی اصل رو 30 تومان بدهند!
اما اگر قرار باشه یک چمدون چینی بگیریم 50-60 تومان که فقط یک مارک چسبونده باشن روش ترجیح میدهم برم Grand Embassador بگیرم که قیمتش حدود 30 تومان هست (البته تو منوچهری 65 تومان می فروشند).

Sara.Sh
August 31st, 2008, 11:50 AM
راستش خیلی اینجوری نیست. چون بستگی به جنس و ظاهر و مارک و ... داره. مثلا من دو مورد که خوشم اومد دلسی و سامسونت بود که مثلا دلسی رو 286 تومان گفت. انتظار هم نمیشه داشت دلسی اصل رو 30 تومان بدهند!
اما اگر قرار باشه یک چمدون چینی بگیریم 50-60 تومان که فقط یک مارک چسبونده باشن روش ترجیح میدهم برم Grand Embassador بگیرم که قیمتش حدود 30 تومان هست (البته تو منوچهری 65 تومان می فروشند).

خب هر چقدر پول بدین همون قدر هم آش میخورین ;)
این چمدان های بزرگ معمولا" تو مسافرت های داخلی کمتر استفاده میشه. از نظر استحکام هم برای مسافرت های خارجی کفایت می کنه

asman
August 31st, 2008, 11:53 AM

من رفتم دیدم چمدانهاش دو سری هستند با تخفیف (50 درصد) و بدون تخفیف. با تخفیفی ها چینی هستند تحت لیسانس کارلتون انگلیس (خود فروشنده گفت) و از نظر جنس و ظاهر اصلا با بدون تخفیفی ها قابل مقایسه نیستند (البته هر دو سری مارک کارلتون را داشتند). من در مورد بدون تخفیفی ها اطلاع موثقی ندارم که حتما انگلیسی باشند اما شیک و گرون بودند! مثلا قیمت یک کیف دوشی معمولی که من خوشم اومد حدود 110 تومان بود!

کیف رو دوشی های کارلتون تا 600 تومان هم هستند. اگه اصل باشه عجیب نیست قیمتش.

maryamf
August 31st, 2008, 12:46 PM
با ایران ایر چی؟ میشه هم یه چمدون کوچیک داشت و هم یه کوله بزرگ؟ ;)

راستی تو این چمدونهایی که سه سایز دارند بعضیا کلا سه تا سایزشون هم بزرگتر از یه نوع دیگه هست. دقت کردین که؟ حالا کدوم سایز کوچیک رو می شه داخل برد. اون سایز کوچیکی که من دارم سایزش بین سایز متوسط و سایز کوچیکه، اونو می شه تو هواپیما برد؟

Ordibehesht
August 31st, 2008, 03:48 PM
يه carry on ... يه كوله ... يه كيف لب تاپ .. يه كيف پاسپورت ...
با اينها من توي قطر ايرويز اعدام مي شم به نظرتون ؟ :D

ehsan_ro
August 31st, 2008, 04:33 PM

به نظرم کوله رو بده به یه مسافر، که با خودش بار نمی آره، بیاره تو هواپیما ;D

maryamf
August 31st, 2008, 05:13 PM
من که تا حالا مسافری ندیدم که بارش کم باشه. همه یه چند تخته فرش و پلوپز و ... هم با خودشون دارن... :D

اردیبهشت جان کیف پاسپورت که حساب نمیشه. تو فقط یه کیف لپ تاپ اضافه داری که اونم فکر می کنم چون لپ تاپه مهم نیست و لزوما باید همرات باشه ولی خیلی مواظب باشه بارتو ازت نزنن یا گم نشه یا جایی جا نگذاری چون یه بار برای من اتفاق افتاد که به خیر گذشت..

Mahin
August 31st, 2008, 09:12 PM

نه اینا کیش که خیلی طبیعیه. مشکلی پیش نمیاد.

alexsir
September 1st, 2008, 04:10 AM

به نظرم کوله رو بده به یه مسافر، که با خودش بار نمی آره، بیاره تو هواپیما ;D

I come with emirates and they said only 1 carry on so I follow the rules but when I got on the plane everybody atleast have 3 bags,don't worry ,you can bring extra bag if they don't let you to bring it you can put all the stuff in your back pack and give the extra bag to your family.

about the smallest baggage size you can bring it to the plane

masy
September 1st, 2008, 09:52 AM

با قطرایروز مشکلی با این وسایل نداری

موفق باشی

sima_s
September 5th, 2008, 03:22 PM
کسی می‌دونه بزرگترین سایزی که می‌شه چمدون داشت چقدره؟
امروز ما رفته بودیم چمدن بخریم... چون فقط 23 کیلو می‌تونیم ببریم می‌خواستیم سبک و بزرگ باشه. 32 اینچی انتخاب می‌کردیم بعضی از فروشنده‌ها می‌گفتن که اجازه نمی‌دن این اندازه رو ببریم و قبول نمی‌کنن...
اینم بگم که ما چون یه سفر داخل امریکا - از شیکاگو به مینیا پولیس- داریم و بلیطش رو نتونستیم از اینجا بگیریم یه پرواز داخلی هم داریم. دقیقا هم نمی‌دونیم چقدر بار می‌تونیم داشته باشیم و حدس زدیم که 23 کیلو باید باشه برای پروازهای داخلی امریکا...کسی می‌دونه مقدار دقیقش چقدره؟

malicete
September 5th, 2008, 06:50 PM

سلام
من از تیراژه خرید کردم هفته پیش.
چمدونی که قیمت قبل تخفیفش 81 بود رو 44 گرفتم (سایز متوسط). بنظر خودم که محکم و قشنگ میرسه و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه.
بنظرم بعنوان دم دستی برای سفر های داخلی انتخاب مناسبی باشه.
با یه چمدون 32 اینچی که نمیشه رفت واسه کنفرانس 3-4 روزه، میشه؟! ;)

Sara.Sh
September 5th, 2008, 07:18 PM
کسی می‌دونه بزرگترین سایزی که می‌شه چمدون داشت چقدره؟
امروز ما رفته بودیم چمدن بخریم... چون فقط 23 کیلو می‌تونیم ببریم می‌خواستیم سبک و بزرگ باشه. 32 اینچی انتخاب می‌کردیم بعضی از فروشنده‌ها می‌گفتن که اجازه نمی‌دن این اندازه رو ببریم و قبول نمی‌کنن...
اینم بگم که ما چون یه سفر داخل امریکا - از شیکاگو به مینیا پولیس- داریم و بلیطش رو نتونستیم از اینجا بگیریم یه پرواز داخلی هم داریم. دقیقا هم نمی‌دونیم چقدر بار می‌تونیم داشته باشیم و حدس زدیم که 23 کیلو باید باشه برای پروازهای داخلی امریکا...کسی می‌دونه مقدار دقیقش چقدره؟

سلام
میزان بار به پروازتون بستگی داره.
در مورد ابعاد هم معمولا" نباید از 150 سانتی متر بیشتر باشه. که باز هم بستگی به کلاس و پروازتون داره

malicete
September 5th, 2008, 07:36 PM
سلام
میزان بار به پروازتون بستگی داره.
در مورد ابعاد هم معمولا" نباید از 150 سانتی متر بیشتر باشه. که باز هم بستگی به کلاس و پروازتون داره

اینکه گفتید برای چمدان داخل کابین بود یا قسمت بار؟

Sara.Sh
September 5th, 2008, 07:38 PM
اینکه گفتید برای چمدان داخل کابین بود یا قسمت بار؟

قسمت بار ;)

ardalan
September 7th, 2008, 04:35 PM
من هم تهران بودم رفتم همون نميندگی کارلتن توی تيراژه يه کيف خريدم 112 ليتری که 50% کم ميشد که شد 56 هزار تومان!
البته منوچهری هم رفتم که چنگی به دل نميزد
راستی عجب تاپيکی باز کردم پيداست که به غير از خودم برای بقيه هم مفيد بوده ;)

Asal Arial
November 30th, 2008, 11:06 AM
سلام
من شنیدم 30 کیلو باری رو که میتونیم ببریم رو نمی تونیم توی یه چمدون تحویل بدیم و باید تقسیمش کنیم و بیشتر از 20 کیلو توی یه چمدون نباشه... کسی اطلاعی داره؟

Roya82
November 30th, 2008, 11:08 AM
قبلا" که میگفتند بیشتر از 30 کیلو نباید توی یک چمدون باشه( البته اگه بار مجاز اون ایر لاین 30 کیلو باشه). و دلیلش هم بخاطر قانون کار هست.

Sara.Sh
November 30th, 2008, 11:10 AM
سلام
من شنیدم 30 کیلو باری رو که میتونیم ببریم رو نمی تونیم توی یه چمدون تحویل بدیم و باید تقسیمش کنیم و بیشتر از 20 کیلو توی یه چمدون نباشه... کسی اطلاعی داره؟

اگر ایر لاینی که استفاده میکنید میزان بار اون دو چمدان 32 کیلویی باشه یعنی شما میتونید در هر چمدان 32 کیلو بار بذارید

sikma
December 3rd, 2008, 03:54 PM
1- برای امنیت بیشتر میتونید از چمدونهایی استفاده کنید که ATS Lock داشته باشه اینجوری شما میتونید چمدونو قفل کنید چون کلید این قفلها رو امنیت پرواز فرودگاهها دارند.

مگه نمیشه در چمدون قفل کرد ؟

vahid1982
December 3rd, 2008, 05:02 PM
مگه نمیشه در چمدون قفل کرد ؟

چرا ولی معمولا درش رو باز میکنن تا security check انجام بشه. اگه قفل شما رو نتونن باز کنن میشکوننش. قفلهای TSA Lock هستن که اکثر فرودگاهها میتونن اونا رو بدون شکوندن باز کنن و شما میتونید با خیال راحت اونا رو قفل کنید. بعضی چمدونها قفل خودشون TSA هست ولی میتونید جداگانه هم این قفلها رو بخرید

mahdisq
July 12th, 2009, 09:57 PM
بعد از مدتها در این تاپیک یک پیغام جدید میگذاریم!!! 8)
من 2 سال پیش که رفتم اروپا یک خانواده را دیدم که از یک سری چمدان (البته خیلی هم شکل چمدان نداشت) استفاده میکردند که بیشتر شکل این ساکهای بزرگ سربازی بود (شکل یک گونی استوانه ای شکل از جنس برزنت) که چرخ هم نداشت. البته به نظر خیلی سبک و شیک می آمد. اونها که برای مهاجرت به کانادا میرفتند کلی لباس تو این جور چمدونها جاداده بودند. کسی تا به حال همچین چیزی دیده و اینکه از کجا میشه خرید؟

niva61
July 16th, 2009, 04:52 AM
بعد از مدتها در این تاپیک یک پیغام جدید میگذاریم!!! 8)
من 2 سال پیش که رفتم اروپا یک خانواده را دیدم که از یک سری چمدان (البته خیلی هم شکل چمدان نداشت) استفاده میکردند که بیشتر شکل این ساکهای بزرگ سربازی بود (شکل یک گونی استوانه ای شکل از جنس برزنت) که چرخ هم نداشت. البته به نظر خیلی سبک و شیک می آمد. اونها که برای مهاجرت به کانادا میرفتند کلی لباس تو این جور چمدونها جاداده بودند. کسی تا به حال همچین چیزی دیده و اینکه از کجا میشه خرید؟

من جواب سوال شما رو نميدونم. فقط ميخواستم يه مساله رو بهتون بگم بخصوص دخترا. واقعا حمل بار سنگين اگه چرخ تداشته باشه اذيت کنندست.

user1
July 31st, 2009, 01:46 PM
چمدون 20 اينچی و می شه برد داخل هواپيما؟ من زنگ زدم واحد بار فرودگاه گفت مجموع ابعاد بايد 50 بشه.
اين چمدون 20 اينچیه طولش 50 هه!! سايز 3 ستیه که گرفتم.

h_eksiri
August 10th, 2009, 12:28 AM
سلام بچه ها؛

من دو هفته پیش رفتم چمدان هایم را از منوچهری خریدم و اینجا تو چند پست، تجربیاتم را در اختیار میگذارم:

اجناس تو منوچهری اکثراً تولید چین یا کره اما با طراحی فرانسوی هستند. چمدانی که من خریدم، کره ایه. ضمناً یادتون باشه تا میتونید ازشون تخفیف بگیرید (خصوصاً که قراره گروهی هم خرید کنید) چون من تونستم 2تا چمدان بخرم و جمعاً 70 هزارتومان روشون تخفیف بگیرم. اضافه بر اینها، کیف کمری برای حمل وسایل دم دستی در طول پرواز به همراه کیف گردنی پاسپورت و بلیط را هم از همونجا بخرید. برای چمدان های سفری، دو مدل چمدان آنجا هست. چمدان های سخت و چمدان های پارچه ای. پارچه ای ها برای سفر ما بهتر هستند چون در اثر برخورد تو بار شکسته یا پاره نمیشوند. بهتره چمدانی بخرید که دسته دار باشه و بشه به دنبال کشیدش چون تو فرودگاه مجبور هستید مسیرهایی را باهاش طی کنید که به خاطر دست گیر بودن چمدان ها، بهتره راهترین حالت ممکن را داشته باشند. اگه از این مدل چمدان ها می خرید، بهتره دسته چمدان داخلش باشه یا درون محافظ فلزی باشه که دراثر ضربه از بغل به چمدان، شکسته نشه و مجبور نشوید برید دوباره برایش دسته بگیرید. ضمناً چرخ های آن هم از دوطرف محافظ داشته باشه که در صورت سقوط احتمالی و برخورد با زمین از ناحیه کف، چرخ ها از جای خود در نروند. بهتره چمدانتان کیسه محافظ هم داشته باشه و البته قابلیت تغییر حجم هم داشته باشه.

ضمناً چمدان های پارچه ای از نوع سخت سبک تر هستند. اکثر چمدان های پارچه ای بین 4 تا 5 کیلو وزن دارند در حالی که من چمدان های سخت از مارک های معروف را دیدم که بالای 7-8 کیلو وزن داشتند. وزن چمدان همانطور که میدانید، برای ماهایی که محدودیت بار داریم، خیلی تعیین کننده است.
یادتون باشه حجم بارگیری چمدان را در زمان خرید سوال کنید. با پرس و جو های من، تو ست 3تایی چمدان هایی که در منوچهری خواهید دید، چمدان های سایز متوسط برای سفرهایی با مجوز بار 23 یا 32 کیلو در هر چمدان، کاملاً مناسب هستند. ظرفیت اسمی بار متوسط این چمدان ها 26-27 کیلو است که در پروازهایی که سقف بار 23کیلو دارند، میشه با گذاشتن وسایل حجیم، مساله وزن کمتر را برطرف کرد و در پروازهای با بار 32 کیلو (ایران ایر) با استفاده از وکیوم بگ میشه ظرفیت را افزایش داد. ضمناً اگه چمدان قابلیت افزایش حجم داشته باشه، راحت تر میشه بدون آسیب دادن وسایل، حجم بار داخل چمدان را کنترل کرد.

بورس خرید کیف و چمدان در تهران، خیابان منوچهری بین خیابان انقلاب و جمهوری است که از خیابان سعدی شروع شده، از لاله زار میگذره و انتهایش خیابان بعدی لاله زار به سمت غرب است. رنج قیمت چمدان ها از 30 هزار تومان تا 270 هزار تومان است که بسته به حجم چمدان، مارک تولید کننده، کشور سازنده و نمایندگی داشتن اش در آنجا، قیمت ها متغیر است. در ضمن یادتون نره حتماً در زمان خرید، همه چیز از جمله زیپ ها، پارگی احتمالی داخلی چمدان و صحت چرخ ها و ... را چک کنید. اضافه میکنم که اگر برای خرید دسته ای (چمدان به همراه دیگر وسایل) از خانه بیرون میروید، به گونه ای برنامه ریزی کنید که خرید چمدان آخرین کارتان باشه چون بعدش از بس که در منوچهری پیاده روی کرده اید، مجبورید با آژانس به خانه برگردید چون اون منطقه داخل طرح است و نمیشه ماشین شخصی برد. درضمن میتونید وسایلی را که از قبل خریده اید، در چمدان های نوتان گذاشته و به منزل ببرید. ;)

alireza_b
November 22nd, 2009, 02:30 AM
لینک مربوط به قوانین بار در Turkish Airlines:

http://www.thy.com/en-INT/help/faq/general_baggage_information.aspx

در خرید چمدان این قوانین را در نظر بگیرید.

omid100
July 29th, 2010, 01:06 AM
بچه ها من امروز چمدان خریدم( از منوچهری). Eminent گرفتم چون هم از نزدیک دیدم از نظر کیفیت نسبت به قیمتش خیلی خوب بود و اینکه از چند نفر که چند سال استفاده کردند پرسیدم خیلی راضی بودند. فقط چند تا نکته: تایوانی و چینی داره که تایوانی بهتره. تشخیص: دوخت تایوانیه تمیز تره.رو پارچه داخلی چمدان Eminent نوشته ،چینیش عکس شش ضلعی های ریز داره. تقریبا تک تک اجزا(زیپ، قللاب) مارک Eminent که شکل سر یه پرنده هست خورده. وسطای منوچهری سمت جنوب خیابون یه پاساژی هست که قیمتاش مناسبتره. البته همین Eminent هم انواع مختلفی داره که باید از نزدیک ببینید ولی بیشترشون خوبن. من از مغازه گلسار تو این پاساژه خریدم که یکی از فروشنده هاش که جوون بود آدم خوبی به نظر می رسید و خیلی توضیحات خوبی هم داد که بالا براتون نوشتم. وقتی ست ازشون می خری تخفیف بیشتری می دن یعنی همون 3 تا سایز رو با هم. قیمت تک تک:1. 75ت 2. 110ت 3. 125ت میشه 310 من گرفتم 250. کیف پاسپورت گردنی هم دو نوع داشت پاچه ای و چرمی.
آدرس: خ منوچهری، پاساژ علاءالدین، ط همکف

Mehdi_Abhar
August 2nd, 2010, 05:32 PM
من 2 سال پیش که رفتم اروپا یک خانواده را دیدم که از یک سری چمدان (البته خیلی هم شکل چمدان نداشت) استفاده میکردند که بیشتر شکل این ساکهای بزرگ سربازی بود (شکل یک گونی استوانه ای شکل از جنس برزنت)

به نظرم چيز جالبي مي تونه باشه. كسي تا به حال ايران همچين چيزي ديده جايي بفروشن؟

Mehdiak
August 24th, 2010, 12:37 AM
ابعاد چمدانی که می شه برد داخل هواپیما چقدره ؟؟ کسی می دونه ؟؟ مخصوصا ایران ایر

M.jorfi
August 24th, 2010, 01:30 AM
ابعاد چمدانی که می شه برد داخل هواپیما چقدره ؟؟ کسی می دونه ؟؟ مخصوصا ایران ایر

مسير بين المللی: كيف متوسط به علاوه كيف دستي يارايانه قابل حمل (حداكثر 10كيلوگرم / براي هربسته 6 كيلوگرم)

http://www.iranair.com/DesktopDefault.aspx?tabid=673

Mehdiak
August 27th, 2010, 12:40 PM
مسير بين المللی: كيف متوسط به علاوه كيف دستي يارايانه قابل حمل (حداكثر 10كيلوگرم / براي هربسته 6 كيلوگرم)

منظورم اینه که ابعادش چند در چند باشه . من به چمدان گرفتم فروشنده گفت بهم کابین سایزه . اما به نظرم بزرگه . :(

saeed_jahdi
September 10th, 2010, 02:38 PM

کیف دستی رو هم وزن می کنن؟!

saeed_jahdi
September 10th, 2010, 02:39 PM
منظورم اینه که ابعادش چند در چند باشه . من به چمدان گرفتم فروشنده گفت بهم کابین سایزه . اما به نظرم بزرگه . :(

خب کابین چی!؟ بوئینگ 747 یا فوکر 100؟! :دی

oranus
January 29th, 2011, 09:27 PM
سلام

قیمت ها یکم فرق کرده

قیمت چمدان های سایز بزرگ ( از بین 3 سایز) حدودا 150 تومن هست ( جنس درجه یک چینی) غیر چینی هم اگه واقعا باشه و به آدم نندازن خیلی بالاست ( 900 تا 1)
البته نمیدونم چرا انجوریه چون تو سایت خود Delsey هم قیمتا اینجوری نیست و حول و حوش 300 هست

به هر حال درجه 2 و 3 چینی رو میشه با 50 تومان هم خرید که یک سفر بیشتر کنارتون نیست بعدش میره تو سطل زباله

البته مارک خوب تو بازار الان Eminent هست که چینی هستش نه انگلیسی.

Sunrise
July 31st, 2011, 08:55 PM
من نتونستم در منوچهری و بازار Vacuum Bag پیدا کنم. کسی میدونه کجا هست؟

samiii22
August 5th, 2011, 02:16 PM
من یه Samsonite گرفتم سایز بزرگ و 315 تومن. البته وزرنش 3.5 کیلو بیشتر نیست و فوقولاده سبک هستش. اگه اضافه وزن چمدان های دیگه و اضافه باری که بهش میخوره رو حساب کنید به نظرم بصرفه چون چمدونی هست که حالا حلاها کار میکنه! فکر نمیکنم دیگه لازم باشه تا 10-12 سال دیگه هم به فکره یکی دیگه باشم چون جنسش حرف نداره

atabak-aut
August 18th, 2011, 02:25 AM
من نتونستم در منوچهری و بازار Vacuum Bag پیدا کنم. کسی میدونه کجا هست؟

از مترو پانزده خرداد پیاده شده به سمت خیابان ناصرخسرو حرکت کنید، بعد از خیابان ناصرخسرو دیگه مغازه ها رو بگردین، تقریبن دور و بر ورودی بازار خلیج فارس.

myhomeco
August 23rd, 2011, 06:36 AM
چند نکته که بنظر مهم می آید را بصورت گزینه ای میشمارم.

1) سعی کنید در چیدن وسایل داخل چمدان از روش رول کردن استفاده کنید چون تجربه نشان داده این روش حدالقل 20% به حجم مفید چمدان اضافه کرده و به همین جهت حجم و وزن خود چمدان کم میشود.
2) سعی کنید که چمداندان را در رنگهای غیر تیره تهیه کرده ویا با یک نشان خاص، از دیگر چمدان ها متمایز کنید.
3) سعی کنید از چمدانهایی استفاده کنید که دارای چرخ باشند و براحتی با کشیدن بر روی زمین جابجا شوند.
4) سعی کنید که چمدان از نوع هارد کیس (انعطاف ناپذیر) باشد تا در صورت نیاز از آن به عنوان یک چرخ برای دیگر وسایل همراهتان استفاده کنید.
5) وسایل قابل حمل به داخل هواپیما را هرگز در چمدانتان نگذارید تا بتوانید از حداکثر وزن مجاز برای وسایل دیگرتان استفاده کنید.
6) دیده شده بعضی از دوستان وسایلی را با خود به همراه میبرند که مورد استفاده خواص (غیر ضروری) دارد ویا در کشور مقصد با هزینه کمتر و ساده تر قابل تهیه است. همیشه قبل از جمع آوری وسایل آنها را به 3رده ضروری ، عادی و غیر ضروری تقسیم کرده و اگر با جایدادن دو رده اول بازهم به حداکثر وزن نرسیدید اقدام به جایدادن رده سوم کنید.
7) اکثر مواقع دیده شده که دوستان به دلیل نداشتن سنسی از 30کیلو رو به چمدان های بزرگی می آورند که خود وزن قابل توجهی دارن، با توجه به حجم وسایلی که از قبل جمع کرده اید اقدام به خرید کنید.
8) در به همراه بردن دارو دقت کنید و قبل از آن از قوانین مرتبط با داروهای مجاز در کشور مقصد را بدست آورده و مطالعه کنید.

امیدوارم مفید واقع بشود.
موفق باشید.

anihoo
February 24th, 2012, 03:21 PM
نوشته اصلی توسط mahdisq http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=125085#post125085)
من 2 سال پیش که رفتم اروپا یک خانواده را دیدم که از یک سری چمدان (البته خیلی هم شکل چمدان نداشت) استفاده میکردند که بیشتر شکل این ساکهای بزرگ سربازی بود (شکل یک گونی استوانه ای شکل از جنس برزنت)

به نظرم چيز جالبي مي تونه باشه. كسي تا به حال ايران همچين چيزي ديده جايي بفروشن؟
به این چمدونها میگن ساکهای برزنتی حجاج! من توی بازار هم دیدم ولی خودم از منوچهری خریدم... جنسهای مختلقی هم داره. قیمتشه هم حدودا ۲۰ تا ۲۵ تومنه. بزرگ و کوچیک میشه تا سه سایز!

anihoo
February 24th, 2012, 11:23 PM
یادم رفت بگم اینی که من خریدم ۶ تا چرخ داره کفش هم چوب محکمه.

به این چمدونها میگن ساکهای برزنتی حجاج! من توی بازار هم دیدم ولی خودم از منوچهری خریدم... جنسهای مختلقی هم داره. قیمتشه هم حدودا ۲۰ تا ۲۵ تومنه. بزرگ و کوچیک میشه تا سه سایز!

parsab
July 9th, 2012, 05:17 PM
من الان برای ایران ایر به مقصد آلمان اجازه 40 کیلو باز مجاز دارم. میتونم همه این 40 کیلو بار رو تو یه چمدان جا بدم یا باید بارمو بصورت یه چمدان 30 کیلویی+یه 10 کیلویی تقسیمشون کنم؟

S03
July 9th, 2012, 10:29 PM
من الان برای ایران ایر به مقصد آلمان اجازه 40 کیلو باز مجاز دارم. میتونم همه این 40 کیلو بار رو تو یه چمدان جا بدم یا باید بارمو بصورت یه چمدان 30 کیلویی+یه 10 کیلویی تقسیمشون کنم؟

خیلی از ایرلاین ها محدودیت 32 کیلویی هر چمدان رو دارند برای همین بهتره بصورت 30+10 تقسیم کنید.

amirmasod
July 19th, 2012, 06:00 PM
جدیدا کسی چمدان تهیه نکرده؟
بیشتر پست ها قدیمی شده. با توجه به بالارفتن دلار و گرونی، کسی از مکان های مناسب و جدید برای تهیه چمدون اطلاعات جدیدتری داره؟

amirmasod
July 19th, 2012, 06:19 PM
من این اطلاعات رو به نقل از meweadl از یک سایت دیگه اینجا میذارم. خوندم دیدم شاید واس بقیه هم مفید باشه. فقط به قیمتا توجه نکنید،تاریخش2010 بوده.

قبل از شروع توضیحات و اظهار تجربیات باید به نکته توجه داد که هدف از خرید خود را مشخص و با سایت ایرلاین خود چک کنید. اظهار نظر آژانس ها را تنها نقطه ی اتکای قرار نداده و به آن اکتفا نکیند. فراموش نکیند که در صورتی که شما را در فرودگاه جریمه کردند، مسئولان آژانس هیچگونه مسئولیتی ندارند و این شما هستید که دچار خسارت مالی یا احتمالا روانی خواهید شد.
هدف خرید:
منظور از هدف خرید آن است که ببنید شما چه تعداد، حجم و وزن بار را به قسمت بار هواپیما و چه مقدار را داخل کابین میتوانید ببرید. ضمن اینکه حداکثر با پرداخت جریمه اضافی بار، سقف وزن یا حجم چه میزان است. به عنوان مثال Turkish برای هر مسافر قسمت Economy 2عدد چمدان 23 کیلوگرمی برای قسمت بار هواپیما و یک baggage 8 کیلوگرمی برای داخل کابین در نظر گرفته است با این شرط که به ازای هر کیلو اضافه بار، X دلار جریمه میکنه و با احتساب این جریمه، میزان وزن هر یک از چمدان های قسمت بار شما نباید از 32 کیلو تجاوز کند.
پس از شما 23-32=9 KG اضافه بار میگیره و در صورت تجاوز از این 32KG بار شما را حمل نخواهد کرد; حتی با اعلام رضایت شما نسبت به پرداخت جریمه بیشتر!

فرق Luggage و Baggage (Hand Luggage) را درک کنیم:
در اصطلاح، Luggage به چمدانی که به قسمت بار هواپیما سپرده میشود گفته میشود و Baggage به باری که همراه مسافر به داخل کابین برده خواهد شد.
انواع Baggage و Luggage :
از نظر تعداد چرخ ها: دو چرخ، چهار چرخ
مزایای دو چرخ: احتمال کمتر شکسته شدن چرخ ها در حمل و نقل هوایی و زمینی- توانایی کشیده شده به پشت یا جلوی مسافر جهت حرکت در مسیر های باریک.
معایب: تحمل وزن بیشتر و تسهیم وزن چمدان روی دو چرخ بجای 4چرخ- حجم کتر به نسبت 4چرخه ها.
از نظر جنس بدنه: Hard – Soft
Hard ها از طرفدار های کمتری برخوردار هستند و عموما افرادی که جنس هایی با ارزش و شکستنی حمل میکنند از خریداران این دسته هستند. جنس آنها مثل جنس کیفهای سامسمونت مرسوم در ایران است و تحمل فشار زیاد خواهند شکست.
Soft: از جنس های برزنتی }و چند اسم علمی دیگه ای که الان یادم نمیاد{ استفاده میکنند. غالبا ادعای ضد آب بودن (Waterproof) و ضد اشتعال و ضد خراشیدگی و ضد نخ کش شدن در این نوع جنس ادعای عام است.

مراکز خرید:
مراکز خرید چمدان را میتوان به ترتیب اولیت به چند دسته تقسیم کرد. 1-منوچهری 2-بازار بزرگ تهران 3-میدان انقلاب و حومه 4-مراکز خرید بزرگ مثل میلاد نور، تندیس و ...

مارک ها و برند ها و قیمتها:
برخی از برند هایی که در باز منوچهری دیدم اینها هستند:
Samsonite – Eminent – sphere – Pier Cardin – Delsey – Leaves King – Track و ...

Samsonite: برندی مشهور و با قدمت که بدلیل امریکایی الاصل بودن و تحریم شدن، تعداد کمی در بازار یافت میشود و عموما قیمت هایشان حدود 200 هزار تومان است. ضمنا دیگر وارد نمیشود و به همان نسبت هم خدمات کمتری برای تعمیر و لئازم یدکی .... وجود دارد.

Delsey: همچون مورد فوق، از برند های مشهور و دارای تنوع بالایی است. لیکن قیمت های آن هم از 100 تا 320 تومان متغیر است. اما این تفاوت که همچنان وارد و توزیع میشود. ضمنا تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی دارد.
Eminent: تنوع 4 الی6 مدلی در بازار دارد. قیمت های متعادل تر از حدود 80 الی 130 هزار تومان دارد. طرح های جالب و جدید و رنگ های متنوع (هر طرح، رنگبندی متنوعی دارد)

Pier Cardin: حدود2-3 مدل در بازار دیده شد که تقریبا از90 تا 120 هزار تومان قیمت داشت.

Sphere: حدود 3 الی5 طرح در بازار مشاهده شد. قیمتهایی پایینتر از دو مورد فوق دارد اما در مقایسه با زیبایی دو مورد فوق در ردیف های انتهایی قرار میگیرد.

Leaves King و Track: از مدل های کمتر مطرح شده و دارای کمترین تنوع اند. قیمتهایشان حدود 60 الی 90 است.

 فراموش نکنید که قیمت ها بعضا چونه خورده و تعدادی هم غیر چونه خورده است.
قیمت هایی که فروشندگان ادعا میکنند تا 30 هزار تومن امکان کاهش قیمت دارد. ضمنا حضرت عباس و فاطمه زهرا در آن حوالی آنتن نمیدهد. پس باور نکنید. 

بررسی مشخصات فنی قبل از خرید:
بعد از هر سوال که شما از فروشنده خواهید پرسید، بلافصله نوار صوتی که هر روز شاید هزاران بار replay میشود را بدون توجه به سوال شما play خواهند کرد. بنابراین وقت خود را تلف نکنبد و به وارسی دقیق چمدانتان بپردازید.

یک قدم تا انتخاب:
در انتخاب یک چمدان، قبل از هر حرفی باید سراغ موارد زیر بروید:
- چرخ ها
- دستگیره کشنده
- دستگیره متصل به بدنه
- حجم
- اندازه های طول، عرض و ارتفاع
- قفل ها، زیپ و دسته زیپ ها و دوخت
- رنگ و طرح
- عاج های زیرین و پهلو
- بدنه (انعطاف پذیر)
چرخ ها ترجیحا باید حداقل بیرون آمدگی را از بدنه داشته باشند که در هنگام ضربه های از بغل، یا عمودی از جا در نیاییند یا ankle آن نشکند.
چرخ های ترجیحا باید این شکلی باشند ll==*===*==ll نه این شکلی: ll*======*ll. یعنی هرچی از لبه بدنه چمدان فاصله دار تر باشند از استحکام بالاتری برخوردارند.

دستگیره کشنده معمولا از دوجنس ساخته میشود:1- استیل 2-آلمینیوم. جنس استیل بهتر از آلمینیوم است چراکه احتمال خم شدن یا شکسته شدنش به مراتب کمتر است. توجه داشته باشید که برای افزایش کیفیت و ایمنی دسته کشنده اغلب باید در داخل چمدان کار شده باشد نه بیرون آن. یعنی اگه شما درب چمدان را باز نمودید، در کف چمدان دو ستون برآمده را لمس کنید. اینکار باعث در نرفتن دسته هنگام کشیدن و تحمل نمودن وزن های سنگین در دست انداز ها میباشد.

دسته متصل به بدنه باید از کمترین برآمدگی برخوردارد باشد چرا که هنگام جاسازی کردن و کشیده شدن و جابجایی به سایر چمدان ها ساییده و از اطراف ضربه خواهد خورد. اگر برآمده باشد، از جا کنده میشود هرچند با هزاران پرچ و چسب چسبانده باشند! بهترین این نوع، دسته هایی کار شده در زیر یک کاور است که قسمت برآمده آن داخل بدنه است، نه بیرون آن.

اغلب برای پرواز ها از سایز 29اینجی استفاده میکنند. حجم چمدان و وسایل خود را مطابقت دهید و به نسبت آن چمدان بخرید. چمدان هرچقدر هم رضازاده باشد، باز هم در صورتی که خالی باشد، خواهد شکست. پس یا چمدان با حجم متناسب با نیازتان بخرید یا وسایل غیر اضافی را هم بچپانید داخل آن که پر باشد و فشار روی دوخت بدنه نیوفتد!

به سایت ایرلاین و connectionهاتون مراجعه کنید و اندازه های مجاز را بدست آورید. با وجودی که اغلب چمدان ها استاندارد هستند. اما در آمارگیری من چند مورد مغایر مشاهده شد. پس برای خرید چمدان با خودتان متر ببرید و چمدان را متر کنید تا مطمئن شوید. خانواده ی چمدان هایی که به درد کار ما که با هواپیما های بین المللی میریم، میخوره معمولا با نام مستعار "جمع طول عرض ارتفاع کمتراز=158cm" در بازار شناخته میشوند.

عمومی است که روی چمدان هایی که قفل TSA ندارد، یک قفل به عنوان اشانتیون میدهند. پس از قطعیت در تمام موارد نسبت به تست نمودن قفل امتحان کنید تا خراب قالبتان نکنند! هرچقدر تعداد دوخت بیشتر باشد، نسبت به پارچه های یک تکه از مطلوبیت بالاتری برخوردارند. زیپ های درشت دانه نیز نسبت به زیپهای کوچک مطلوب ترند. در انتخاب دسته زیپ ها توجه لازم رو مبذول بفرمایید.ضد زنگ بودن، احتمال کنده شدن، راحت باز و بسته شدن و خوش دست بودن از دیگر نکات کنکوری این فصل است.

رنگ و طرح سلیقه ای است. فقط به تعداد جیب های جلو عقب چمدان توجه مکفی داشته باشید چرا که اغلب اوقات نیاز به چیزی دارید که در انتهای جیب قرار دارد. عمق جیب های چمدان باید معقول باشد. به نظر من تعدد جیب های فرعی به حجم آن برتری دارد. رنگ را برگزینید که هنگام گذاشتن تمام چمدان های یک پرواز روی نقاله انتقال چمدان ها به راحتی قابل شناسایی باشد تا کسی چمدان شما و شما چمدان کسی را به اشتباه بر ندارید. معمولا رنگ های تیره مثل مشکی به میزان فت و فراوان موجود است. لطفا شما دامن نزنید!

عاج هایی زیر چمدان و در کنار چرخ ها تعبیه شده که هم برای عدم تماس مستقیم بدنه با زمین(خیس) است و هم برای ضربه گیر شدن و جلوگیری از وارد شدن ضربه مستقیم به چرخ هاست.
عاج هایی شاخ مانند مطلوب نیستند. چرا که در مقابله با ضربه های طرفین و ساییده شدن یا کنده میشوند یا همراه با پوست چمدانتان کنده یا نیم پاره میشوند. مثل: /\ /\ /\

عاج هایی مطلوب است که به صورت خطی باشد. مثل: ====_-_====

در بعضی گونه های چمدان زیپی برای اضافه نمودن فضای داخلی چمدان وجود دارد که با نام expand zip یا زیپ افزایش حجم در مکالمه شناخته شده است. معمولا این زیپ ها به ارتفاع چمدان 7 الی 15 cm اضافه میکنند.
اغلب چمدان های soft حاضر در بازار منعطف اند. عموما بدنه ای که در طول است را برای تست از ارتفاع خم کنید. عموما با نام فنری شناخته میشوند.

هرچند ضمانتنامه و فاکتور در ایران کاربردی به صفر میل شده دارد با این وجود فراموش نشود که فاکتور، برگه ضمانتنامه و کارت فروشگاه ... از فروشنده گرفته شود.

entrepreneur23
July 30th, 2012, 05:06 PM
با سلام

دوستان اگر امكان داره راجع به اينكه چه چيزهايي رو داخل كابين ببريم (توي ساك دستي) و چه چيزهايي رو در چمدان ها بگذاريم هم توضيح بدهيد
آيا قيمت ها مثلاً توي مراكز خريد خيلي با قيمتهاي منوچهري و انقلاب تفاوت داره؟
من بايد 4 تا چمدان (براي ماكزيمم 23 كيلو بار) بخرم. جايي رو مي شناسيد كه بتونم تخفيف خوبي بگيرم؟ و اين 4 تا رو چه جوري از منوچهري يا هر جاي ديگه حمل كنم؟ (احتمالاً بايد وانت بگيرم!!!:confused:)

خيلي ممنون

amirmasod
August 2nd, 2012, 12:02 AM
با سلام

دوستان اگر امكان داره راجع به اينكه چه چيزهايي رو داخل كابين ببريم (توي ساك دستي) و چه چيزهايي رو در چمدان ها بگذاريم هم توضيح بدهيد
آيا قيمت ها مثلاً توي مراكز خريد خيلي با قيمتهاي منوچهري و انقلاب تفاوت داره؟
من بايد 4 تا چمدان (براي ماكزيمم 23 كيلو بار) بخرم. جايي رو مي شناسيد كه بتونم تخفيف خوبي بگيرم؟ و اين 4 تا رو چه جوري از منوچهري يا هر جاي ديگه حمل كنم؟ (احتمالاً بايد وانت بگيرم!!!:confused:)

خيلي ممنون
من جمعه پیش رفتم منوچهری. اگه جمعه ساعتای 12-11 برید خوبه میشه ماشین برد.توی همون لاله زار پارک کنید و برید خرید.
من 2 تا چمدون 30 کیلویی گرفتم مارک sphere، میداد 220 دونه ای، من چونه زدمو گفتم دانشجوام، بهم داد 160 دونه ای. چمدانهای خیلی خوبیه. هم شیک هم با کیفیت.
قیمتا:
pier cardian از 190بود یا 300، یه جا بود من چونه زدم 190 رو میداد 130. خیلی چونه بزنید.
benneton دو مدل بود فک کنم 240 و 280
مدلهای متفرقه زیاد بود. ولی رنج از 120 تا 280 بود.
بعضی مغازه ها مدلهایی که رنگش جیغ بود یا از set خارج شده بود رو زیر قیمت میداد. ازشون بپرسید ائنجوری دارند یا نه؟ چون رنگ قرمز قشنگ هو هست ولی سلیقس دیگه چون همه نمیخرند رو دستشون میمونه.
الن ماه رمضونه برید احتمالا خوب بتونید تخفیف بگیرید.

ommmmid
August 6th, 2012, 01:00 PM
منم 14 مرداد 1391 رفتم منوچهری، دو چمدون سایز بزرگ، مارک sphere گرفتم. مدل 2011 رو بهمون داد هر عدد 135 تومن.
توجه داشته باشند دوستان که قیمتهایی که مغازه دارها روی چمدونها زدند، معمولا بین 30 تا 50 تومن بالای قیمته، و از این تکنیک برای تخفیف کاذب دادن استفاده میکنند.

اگه پول دادشتم دلسی میگرفتم، ولی دانشجوییم دیگه :)‌

Ashkan_1977
August 30th, 2012, 01:33 AM
سلام دوستان
آیا موقع تحویل بار روی 30 کیلو بودن چمدان تورکیش ایر گیر میده ... یکی دو کیلو بیشتر باشه باید جریمه بدم؟

anihoo
December 11th, 2012, 10:35 PM
توی یه فروم دیگه خوندم که چمدونهایی مخصوص فرش هست از جنس برزنت که بزرگتر از چمدون معمولیه و فرش ۹ متری توش جا میشه و میشه برد ....
کسی اطلاعاتی داره؟ و اینکه ساک حجاج همون کار رو نمیتونه بکنه؟

newapplicant
March 1st, 2013, 07:11 PM
دوستان میشه با توجه به تجربتون بگید که برای 23 کیلو بار که تقریبا شامل لباس و وسایل آشپزخانه(بشقاب و ....)چمدان سایز متوسط را بگیرم یا سایز بزرگ.دوم این که این ساک های فرش دو تا سایز داره برای فرش 6 متری کوچیکه بهتره یا بزرگه؟من فرش را که وزن میکنم حدود 23 کیلو میشه حالا اگه این ساک ها هم 2-3 کیلو وزن داشته باشه ,از من یک بار 25 -26 کیلویی را بدون این که اضافه بار بدم قبول میکنه.

aein2013
May 3rd, 2013, 04:45 PM
سلام دوستان حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد شما راهکار خاصی برای این کار دارید؟

newapplicant
May 3rd, 2013, 11:49 PM
سلام دوستان حالا از نوع چمدان بگذریم وزنش رو توی خونه چطوری می شه چک کرد شما راهکار خاصی برای این کار دارید؟

اگر خودش را نمیتونید تکی وزن کنید اول خودتون را وزن کنید و بعد هم دوباره چمدان به دست وزن کنید .

programming_ma
May 5th, 2013, 06:13 PM
بچه ها کسی هستش که بخواد چمدون بگیره؟ به نظرم یه تاریخ رو می تونیم ست کنیم و همه با هم بریم که تخفیف خوبی بگیریم. چون اینطور که معلومه شدیدا میشه تخفیف گرفت!

royal65
June 1st, 2013, 01:38 AM
توصیه میکنم اگه کسی میره استانبول بره اینجا که میگم معدن چمدونه اونم با قیمتای باور نکردنی.
من یه چمدون آلبرتوس سایز کوچک خریدم 20$ و خواهرم هم سایز متوسطش رو خرید 32$. کلی هم تخفیف دادن. الان 1 ساله هر 2 هفته یه بار ازش استفاده میکنم، آخ نگفته. اگه کسی میره اونجا پیام بده تا آدرس بدم.

royal65
June 1st, 2013, 01:48 AM
اگر خودش را نمیتونید تکی وزن کنید اول خودتون را وزن کنید و بعد هم دوباره چمدان به دست وزن کنید .
این چه کاریه آخه؟ چمدون که پر شد بذارینش روی وزنه. اونوقت وزنش رو بخونید. به همین سادگی. پیشنهاد میکنم از ترازوی آشپزخانه هم مدد جویید.

anihoo
June 1st, 2013, 02:37 AM
این چه کاریه آخه؟ چمدون که پر شد بذارینش روی وزنه. اونوقت وزنش رو بخونید. به همین سادگی. پیشنهاد میکنم از ترازوی آشپزخانه هم مدد جویید.

ترازوی آشپزخونه ۵ کیلو بیشتر نشون نمیده که... حالا یه مدل بزرگش رو گیر بیارین حداکثر ده کیلو!!!!!!!
اصلا هم نباید این ریسک رو کرد که چمدون رو گذاشت روی وزنه .. یه پنج کیلویی حداقل خطا داره.... هیچ وزنه ای به اون بزرگی نیست که همه ی سطح چمدون رو در بربگیره تا خطا نداشته باشه....
بعد که میبری فرودگاه مجبور میشی جریمه اضافه بار بدی....
از این توصیه ها به کسی نکنید تو رو خدا!

S03
June 1st, 2013, 03:38 AM
ترازوی آشپزخونه ۵ کیلو بیشتر نشون نمیده که... حالا یه مدل بزرگش رو گیر بیارین حداکثر ده کیلو!!!!!!!
اصلا هم نباید این ریسک رو کرد که چمدون رو گذاشت روی وزنه .. یه پنج کیلویی حداقل خطا داره.... هیچ وزنه ای به اون بزرگی نیست که همه ی سطح چمدون رو در بربگیره تا خطا نداشته باشه....
بعد که میبری فرودگاه مجبور میشی جریمه اضافه بار بدی....
از این توصیه ها به کسی نکنید تو رو خدا!

خودتون برید روی وزنه، بعدش چمدون رو بلند کنید و دوباره برید روی وزنه، تفاوت وزن چمدون شماست که معمولا دقت کافی رو داره.

majid_a85
June 29th, 2013, 02:11 PM
سلام

هیچ راهی نداره ما که داریم برای بار اول و دانشجویی و متاهلی داریم میریم براشون درس بخونیم:D، بیشتر از 23 کیلوگرم بار همراه داشته باشیم؟ رسما هیچی نیست 23 کیلو:(
کسی خبر داره هزینه هرکیلو اضافه بار به استرالیا چقده؟

پیشاپیش تشکر

mtehrani
June 29th, 2013, 03:31 PM
چمدون برزنتی بگیرید که خودش سبک باشه. بچه ها بعضا کل چمدوناشون رو برزنتی می گیرن. دو تاش تو بازار انگار ۱۵ تومنه! چهارتا زیاد جا می گیره!
چمدون معمولی استفاده نکنید مگر یکی برای وسایلی که صدمه می بینه احتمالا تو بار مثل کفشاتون!
شما که دو نفرید می تونید یه چمدون معمولی ببرید سه تا برزنتی.
تا ۲۴ ام بعضی ایرلاینا گیر نمی دن. ترکیش و آلیتالیا می دونم گیر نمی دن.
کری آن رو هم سبک بگیرید اون هم سبک باشه بار زیاد می گیره.

سلام

هیچ راهی نداره ما که داریم برای بار اول و دانشجویی و متاهلی داریم میریم براشون درس بخونیم:D، بیشتر از 23 کیلوگرم بار همراه داشته باشیم؟ رسما هیچی نیست 23 کیلو:(
کسی خبر داره هزینه هرکیلو اضافه بار به استرالیا چقده؟

پیشاپیش تشکر

ehassanpour
July 20th, 2013, 06:03 AM
توصیه میکنم اگه کسی میره استانبول بره اینجا که میگم معدن چمدونه اونم با قیمتای باور نکردنی.
من یه چمدون آلبرتوس سایز کوچک خریدم 20$ و خواهرم هم سایز متوسطش رو خرید 32$. کلی هم تخفیف دادن. الان 1 ساله هر 2 هفته یه بار ازش استفاده میکنم، آخ نگفته. اگه کسی میره اونجا پیام بده تا آدرس بدم.

لطف ميكنيد آدرس رو بگيد؟ و اگر توصيه‌ي ديگري داريد ممنون ميشم بفرماييد

marfar
July 23rd, 2013, 12:50 PM
دوستان ابعاد چمدون من ١٦٥ سانت هست و پروازم تركيش هست .فكر ميكنيد ايراد داره؟من اين سوالو جاي ديگه هم پرسيدم كه گفتند مهم نيست ولي از اونجاييكه من وسواس دارم ممنون ميشم اينجا هم منو راهنمايي بفرماييد!

nima_AA
July 24th, 2013, 09:21 PM
دوستان ابعاد چمدون من ١٦٥ سانت هست و پروازم تركيش هست .فكر ميكنيد ايراد داره؟من اين سوالو جاي ديگه هم پرسيدم كه گفتند مهم نيست ولي از اونجاييكه من وسواس دارم ممنون ميشم اينجا هم منو راهنمايي بفرماييد!

معمولا محدودیت سایز برای بار داخل کابین اعمال میشه و برای چمدان های بزرگ قسمت بار , وزن ملاک هستش

این متن قانون بار از سایت ایرلاین ترکیش (http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/baggage/general-information) هستش :
In the event of the following your baggage will not be accepted on board the flight:

Your baggage is liable to cause damage to the aircraft, passengers or other cargo,
Your baggage is not packaged in a way that facilitates orderly and safe handling,
Your baggage contains items whose transport is prohibited by laws and regulations in any of the states of departure, destination or overflight.,
Your baggage is of dimensions exceeding size limits,

Any piece of baggage exceeds 32 kg,
Your baggage contains prohibited hazardous substances (http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/baggage/dangerous-goods).

hemmati63
July 28th, 2013, 12:26 PM
چمدون برزنتی بگیرید که خودش سبک باشه. بچه ها بعضا کل چمدوناشون رو برزنتی می گیرن. دو تاش تو بازار انگار ۱۵ تومنه! چهارتا زیاد جا می گیره!
چمدون معمولی استفاده نکنید مگر یکی برای وسایلی که صدمه می بینه احتمالا تو بار مثل کفشاتون!
شما که دو نفرید می تونید یه چمدون معمولی ببرید سه تا برزنتی.
تا ۲۴ ام بعضی ایرلاینا گیر نمی دن. ترکیش و آلیتالیا می دونم گیر نمی دن.
کری آن رو هم سبک بگیرید اون هم سبک باشه بار زیاد می گیره.

سلام
منظورتون از چمدون برزنتی و میشه توضیح بدین؟ معمولا برزنتین دیگه ولی قیمتشون دونه ای 100 تومن به بالاست! منظورتون ازین ساک های برزنتی که مثلا حجاج میبرن؟

newapplicant
July 29th, 2013, 11:42 PM
سلام
منظورتون از چمدون برزنتی و میشه توضیح بدین؟ معمولا برزنتین دیگه ولی قیمتشون دونه ای 100 تومن به بالاست! منظورتون ازین ساک های برزنتی که مثلا حجاج میبرن؟
دقيقا منظور همان حمدون حاجي هاست . تا ما بوديم كه قيمت حول و حوش ٥٠ هزار تومان بود. به نظر من كزينه خوبيه حون هم تو وزن صرفه جويي ميشه هم بعدا ميشه تا كرد و جاي كمي براي نكهداري ميكيره. حالا همه را هم نخواستيد بكيريد يكي دو تا را اينجوري بكيريد.

Mehravar
August 1st, 2013, 12:52 PM
سلام دوستان کسی هست که با ترکیش پرواز داشته باشه؟ اگه بخوام یک چمدون ببرم ابعادش باید حدودن چقدر باشه تا 30کیلو جا بشه؟ آیا میشه 30 کیلو بار رو در دو چمدون برد؟

newapplicant
August 1st, 2013, 04:26 PM
سلام دوستان کسی هست که با ترکیش پرواز داشته باشه؟ اگه بخوام یک چمدون ببرم ابعادش باید حدودن چقدر باشه تا 30کیلو جا بشه؟ آیا میشه 30 کیلو بار رو در دو چمدون برد؟
ابعاد حمدان را كه هم تو سايت هوابيمايي كفته و هم دوستان تو صفحات قبل. ولي اكر منظورتون اينه كه حمدان بزرك بكيريد يا متوسط كه وزن وسايلتون بشه ٢٣ كيلو( نه ٣٠ كيلو) اونم بستكي به اين داره كه حي توش ميخوايد بزاريد . اكر فقط لباسه كه سايز بزرك را بكيريد ولي اكر كتاب و وسايل سنكين داريد همان سايز متوسط را بكيريد. بعد هم تركيش يك تكه حمدان را قبول داره يعني نميشه اين ٢٣ كيلو را تو دو تا حمدان فسقلي كرد. بروازتون به كدام كشوره؟ يك تكه بار ٢٣ تايي داريد يا دو تكه بار؟

Mehravar
August 1st, 2013, 06:06 PM
ابعاد حمدان را كه هم تو سايت هوابيمايي كفته و هم دوستان تو صفحات قبل. ولي اكر منظورتون اينه كه حمدان بزرك بكيريد يا متوسط كه وزن وسايلتون بشه ٢٣ كيلو( نه ٣٠ كيلو) اونم بستكي به اين داره كه حي توش ميخوايد بزاريد . اكر فقط لباسه كه سايز بزرك را بكيريد ولي اكر كتاب و وسايل سنكين داريد همان سايز متوسط را بكيريد. بعد هم تركيش يك تكه حمدان را قبول داره يعني نميشه اين ٢٣ كيلو را تو دو تا حمدان فسقلي كرد. بروازتون به كدام كشوره؟ يك تكه بار ٢٣ تايي داريد يا دو تكه بار؟

خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی من منظورم دقیقن همون 30 کیلو بود. بار مجازم سی کیلو هست حالا نمیدونم چه چمدونی بهتره بگیرم. توی سایتش نوشته تعداد چمدانها مهم نیست ولی از اونجایی که بار مجاز من اصلن با جدول داخل سایتش همخونی نداره گفتم شاید این مورد هم متفاوت باشه میخواستم بدونم دوستان که تجربه بار 30 کیلو با ترکیش رو دارن چیکار کردن. مقصدم هم هلنده.

mohsenaghaei
August 7th, 2013, 09:12 AM
سلام
کسی هست که ازین چمدون مکه ای ها برده باشه و اذیت شده باشه؟؟

newapplicant
August 7th, 2013, 04:02 PM
سلام
من خودم نداشتم ولي هي افسوس خوردم كه حرا از اونها نخريدم كه وزنش كمتر باشه و اونهايي كه داشتن هم تو فرودكاه ايران ميدن سلفون و تسمه ميبندن دورش. فقط نكته اي كه داره احتمالن وسيله شكستني نميشه توش كذاشت.

Mehravar
September 5th, 2013, 03:04 AM
سلام
بله من یکی بردم خیلی بده چون هیچ وقت تعادل یه چمدون باکسی رو نداره کشوندنش هم سخته تقریبن به همین دلیل. از شانس من هم تو فرودگاه امام ماموره دست گذاشت روی همین گفت بازش کن. دقیقن هم میخواست بدونه ته ساک چیه. یه کم خالی کردن و دوباره پر کردنش سخته. ولی مزیتش اینه که وزنش دو سه کیلو از چمدون عادی کمتره. البته اگه دو سه کیلو براتون حیاتی باشه میارزه.

simon
September 5th, 2013, 02:55 PM
سلام

عكس ازش داري بزاري؟ شادزي

sif
September 5th, 2013, 02:56 PM
بله من یکی بردم خیلی بده چون هیچ وقت تعادل یه چمدون باکسی رو نداره کشوندنش هم سخته تقریبن به همین دلیل. از شانس من هم تو فرودگاه امام ماموره دست گذاشت روی همین گفت بازش کن. دقیقن هم میخواست بدونه ته ساک چیه. یه کم خالی کردن و دوباره پر کردنش سخته. ولی مزیتش اینه که وزنش دو سه کیلو از چمدون عادی کمتره. البته اگه دو سه کیلو براتون حیاتی باشه میارزه.

سلام
اين ساك‌هاي شفاف مخصوص روتختي و ... هم به نظر من خوبه. بخصوص مال سرويس دو نفره ، كه بزرگتر هست.

anihoo
September 5th, 2013, 10:20 PM
سلام
اين ساك‌هاي شفاف مخصوص روتختي و ... هم به نظر من خوبه. بخصوص مال سرويس دو نفره ، كه بزرگتر هست.

اینا که فقط به درد همون روتختی و لحاف سبک میخوره... اونم دو سه دفعه دربیاری بذاری پاره میشه... به درد مسافرت که نمیخوره.

sif
September 7th, 2013, 05:05 PM
اینا که فقط به درد همون روتختی و لحاف سبک میخوره... اونم دو سه دفعه دربیاری بذاری پاره میشه... به درد مسافرت که نمیخوره.

ميگن كافر همه را به كيش خود پندارد :) من داشتم به خودم فكر ميكردم كه اگه برم احتمالاً تا شش هفت سال نميتونم بيام، بنابراين يه جورايي يه بار مصرف محسوب ميشه.
آره آنيهو جان، اونها عمر زيادي ندارن ضمن اينكه اكثراً خيلي نازك هستن ولي من سرويس خواب از گلبافت گرفتم كه ساكش شفاف هست اما خيلي ضخيم و محكمتر از نوع‌هاي ديگه‌س. براي حمل فقط لباس خوب هستن نه كتاب و وسايل ديگه.

anihoo
September 7th, 2013, 11:19 PM
ميگن كافر همه را به كيش خود پندارد :) من داشتم به خودم فكر ميكردم كه اگه برم احتمالاً تا شش هفت سال نميتونم بيام، بنابراين يه جورايي يه بار مصرف محسوب ميشه.
آره آنيهو جان، اونها عمر زيادي ندارن ضمن اينكه اكثراً خيلي نازك هستن ولي من سرويس خواب از گلبافت گرفتم كه ساكش شفاف هست اما خيلي ضخيم و محكمتر از نوع‌هاي ديگه‌س. براي حمل فقط لباس خوب هستن نه كتاب و وسايل ديگه.

من خودم لباس توی اینا میذارم که بتونم بذارم بالای کمد - زمستونی تابستونی- ولی همین از بالای کمد پایین آوردن و بالا بردن باعث پارگیش میشه... چون لباس برخلاف لحاف خیلی سنگینه.... چون حجم کمتری میگیره و وزن بالا میره... حواست باشه... بیشتر به درد لباسهای زمستونی میخوره که به نسبت حجیمترن... اگه این کار رو کردی حتما بده توی فرودگاه سلفون پیچش کنن که جر نخوره!

میلاد
September 8th, 2013, 03:27 PM
من نمیدونم اصلا این کیسه ها رو برای بار هواپیما ازتون تحویل میگیرن یا نه، اما اگه هم بگیرن احتمال اینکه اسیب ببینه خیلی زیاده، مخصوصا وقتی که چهارتا ساک و چمدون سنگین رو پرت کنن روشون! و اگه اینها باعث بشه که برچسب بارتون کنده بشه بارتون گم خواهد شد.

maryamn
September 10th, 2013, 05:44 PM
سلام به همگی،کسی جدیدا چمدان سایز بزرگ (یه چیزی که ۳۰ کیلو لباس و خرت و پرت توش جابشه) خریده یا از قیمتاش خبر داره؟؟؟ یه پست چند صفحه پیش خوندم که قیمتها رو حدودی نوشته بود ولی برا ۲۰۱۲ بود!

sif
September 11th, 2013, 09:34 AM
سلام به همگی،کسی جدیدا چمدان سایز بزرگ (یه چیزی که ۳۰ کیلو لباس و خرت و پرت توش جابشه) خریده یا از قیمتاش خبر داره؟؟؟ یه پست چند صفحه پیش خوندم که قیمتها رو حدودی نوشته بود ولی برا ۲۰۱۲ بود!

من حدود يه ماه پيش تو فروشگاه شهروند بيهقي، قيمت كردم. مارك سامسونيت بود، سايز وسطيش رو مي‌گفت هشتصد تومن :embarrassed:

kenada
September 15th, 2013, 04:26 PM
[QUOTE=amirmasod;821710]من این اطلاعات رو به نقل از meweadl از یک سایت دیگه اینجا میذارم. خوندم دیدم شاید واس بقیه هم مفید باشه. فقط به قیمتا توجه نکنید،تاریخش2010 بوده.

قبل از شروع توضیحات و اظهار تجربیات باید به نکته توجه داد که هدف از خرید خود را مشخص و با سایت ایرلاین خود چک کنید. اظهار نظر آژانس ها را تنها نقطه ی اتکای قرار نداده و به آن اکتفا نکیند. فراموش نکیند که در صورتی که شما را در فرودگاه جریمه کردند، مسئولان آژانس هیچگونه مسئولیتی ندارند و این شما هستید که دچار خسارت مالی یا احتمالا روانی خواهید شد.
هدف خرید:
منظور از هدف خرید آن است که ببنید شما چه تعداد، حجم و وزن بار را به قسمت بار هواپیما و چه مقدار را داخل کابین میتوانید ببرید. ضمن اینکه حداکثر با پرداخت جریمه اضافی بار، سقف وزن یا حجم چه میزان است. به عنوان مثال Turkish برای هر مسافر قسمت Economy 2عدد چمدان 23 کیلوگرمی برای قسمت بار هواپیما و یک baggage 8 کیلوگرمی برای داخل کابین در نظر گرفته است با این شرط که به ازای هر کیلو اضافه بار، X دلار جریمه میکنه و با احتساب این جریمه، میزان وزن هر یک از چمدان های قسمت بار شما نباید از 32 کیلو تجاوز کند.
پس از شما 23-32=9 KG اضافه بار میگیره و در صورت تجاوز از این 32KG بار شما را حمل نخواهد کرد; حتی با اعلام رضایت شما نسبت به پرداخت جریمه بیشتر!

ممنون از اطلاعاتتون. من چمدون ارتفاع ۷۰ سانتی دارم ولی لعنتی عرضش کمه و کت و پالتو گرون قیمت دارم میترسم با زور جا بدم توش اپل و سرشونه هاش خورد بشه تا مقصد که حدود ۲۲ ساعت تو چمدان میمونه. با این اوصاف چمدون ارتفاع ۸۲ سانت به بالا ارزون چیزی دیدید اونجا برم بخرم؟ فقط یبار میخوام بارو تا کانادا ببره دوامش مهم نیست. ممنون

tifani
September 17th, 2013, 02:47 AM
من دیروز منوچهری بودم مخم سوت کشید اینقدر قیمتا نسبت به پارسال بالاتر بود 750 به بالا
یسری بین 200 تا 400 هم بود که تقریبا میشه گفت یکبار مصرف
من 2 تا چمدون بزرگ دارم اما چون وسایلم نسبتا زیاده و وزن این چمدونا ها هرکدوم 3-4 کیلو میشه نمیخوام تو این سفر همراهم ببرم
نظرتون راجع به این ساک های چرخداری که حاجی ها مکه میبرن چیه؟ همون طبقاتی ها؟

royal65
September 17th, 2013, 09:10 PM
لطف ميكنيد آدرس رو بگيد؟ و اگر توصيه‌ي ديگري داريد ممنون ميشم بفرماييد
دوست عزیز میترسم خلاف مقررات فروم باشه که آدرس رو اینجا عنوان کنم و یه جور تبلیغ حساب شه. اگر کسی خواست پیام خصوصی بده من آدرس رو واسش میفرستم.

dichter
February 11th, 2014, 11:12 AM
سلام
کسی میدونه این چمدون بزرگا چند کیلو توش جا میشه؟
من با ماهان میخوام برم آلمان. یه چمدونه متوسط دارم میخوام بدونم دومیو بزرگ بگیرم یا بازم متوسط؟ پیشنهادتون چیه؟ حدودا 45 کیلو بار دارم که یه مقدارش وسایل آشپزخونست!!!!!
در ضمن الان قیمت چمدون تو بازار تهران 180(بزرگ) 170 (متوسط) و 160( داخل کابین)..... گفتم شاید به درد کسی بخوره.

در ضمن من چمدون قبلیم مارکه! تو فرودگاه همش نگرانم نکنه به مقصد نرسه..... البیته بیشتر نگران ساکماااااااا چون از وسایله داخلش با ارزشترهhttp://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/smile.png

قیمتایی که بالا گفتم واسه چمدونای معمولیه.
تقریبا تو بازار همشون همین قیمت بودن.

newapplicant
February 11th, 2014, 07:17 PM
در ضمن من چمدون قبلیم مارکه! تو فرودگاه همش نگرانم نکنه به مقصد نرسه..... البیته بیشتر نگران ساکماااااااا چون از وسایله داخلش با ارزشتره:)
قیمتایی که بالا گفتم واسه چمدونای معمولیه.
تقریبا تو بازار همشون همین قیمت بودن.
بستگی داره چی بخواید تو چمدان بزارید.اگر همه اش لباس باشه باید چمدان بزرگ بگیرید که جا بشن ولی اگر وسایل سنگین دارید همون سایز متوسط چمدان را به وزن ایده ال میرسونه.:p ما خودمون یک عالمه وسیله اشپزخانه داشتیم که سنگین بودن و تو همون متوسط هم به وزن ایده ال میرسیدیم و چمدان خالی بود.

Alas
March 28th, 2014, 01:17 PM
سلام

بنده بلیط ترکیش دارم توی بلیط الکترونیکی نوشته 30 کیلو بار مجاز هست ولی توی همون بلیط یک لینک داده که گفته جزییات رو از این لینک ببینید
توی اون لینک که میرم نوشته دو تا چمدان 23کیلویی. حالا من گیج شدم که کدوم درسته؟

یه سوال دیگه هم دارم
من دارم علاوه بر لپ تاپ خودم (که تو کیف carry on میبرم) یک لپ تاپ نو با جعبه اش و اینا برای یکی از دوستانم در قسمت بار با خودم میبرم
ممکنه گیر بدن به این قضیه؟

Pearson
March 28th, 2014, 03:39 PM
سلام

بنده بلیط ترکیش دارم توی بلیط الکترونیکی نوشته 30 کیلو بار مجاز هست ولی توی همون بلیط یک لینک داده که گفته جزییات رو از این لینک ببینید

یه سوال دیگه هم دارم
من دارم علاوه بر لپ تاپ خودم (که تو کیف carry on میبرم) یک لپ تاپ نو با جعبه اش و اینا برای یکی از دوستانم در قسمت بار با خودم میبرم

سلام
مرجع چيزي هست كه توي بليت تون نوشته شده
پرواز هاي توركيش به امريكاي شمالي 23 كيلويي هست در حاليكه به اروپا 30 كيلويي هست توي كلاس اكونومي
نه مشكلي نداره

aras12000
March 29th, 2014, 05:01 PM
سلام
من شنیده ام که در فرودگاه، عده ای بار خود را با کارتون(جعبه) تحویل می دهند. با توجه به قیمت چمدان و نداشتن جای کافی در کانادا برای نگهداشتن این همه چمدان(نفری دو تا) ، برای من ایده خوبی است. آیا کسی می داند که این کار شدنی است یا نه؟

Pearson
March 29th, 2014, 11:40 PM
سلام
من شنیده ام که در فرودگاه، عده ای بار خود را با کارتون(جعبه) تحویل می دهند. با توجه به قیمت چمدان و نداشتن جای کافی در کانادا برای نگهداشتن این همه چمدان(نفری دو تا) ، برای من ایده خوبی است. آیا کسی می داند که این کار شدنی است یا نه؟

سلام
بله شدنی هست

gajet89
May 14th, 2014, 03:36 PM
سلام
این چمدون 23 کیلوگرم که تو سایت هواپیمایی نوشته ابعادش باید 158 سانت باشه منظورش مجموع طول و عرض و ارتفاع هست یا هریک از آنها میتونه 158 سانت باشه؟

babebo
May 14th, 2014, 04:03 PM
سلام
این چمدون 23 کیلوگرم که تو سایت هواپیمایی نوشته ابعادش باید 158 سانت باشه منظورش مجموع طول و عرض و ارتفاع هست یا هریک از آنها میتونه 158 سانت باشه؟

نخیر.. هر بعد میتونه ۱۵۸ باشه... فکر کنم برای ترکیش هست :)

DrRosha
May 15th, 2014, 02:58 PM
سلام

یه سوال دیگه هم دارم
سلام من هم سوال مشابه دارم. پرواز لوفت هانزا براى آمريكا كه leg دوم پرواز با يونايتد هست. توى بليت نوشته 2 pc ولى در لينكي كه داده يك ٢٣ كيلو رو مجاز زده و دومى رو ١٠٠ دلار! طبق بليت عمل كنم؟! توى بليت مخصوصا نوشته كه تو ضيحات بار براى پروازهاى به مقصد آمريكا رو از اين لينك چك كنيد.

sjazayeri
May 15th, 2014, 03:20 PM
نخیر.. هر بعد میتونه ۱۵۸ باشه... فکر کنم برای ترکیش هست :)

دوست خوب من، آخه 1 و نیم متر برای یک بعد؟؟؟؟؟ عاقلانه است؟ اطلاعات غلط ندید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
158 سانت برای جمع هر سه بعده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DrRosha
May 15th, 2014, 03:20 PM
سلام دوستان من هفته گذشته منوچهرى بودم گفتم از قيمت ها مطلع تون كنم شايد به درد كسى خورد!
سامسونت خيلى گرونه و توصيه مى كنم سراغ اش نريد! در نماينگى سامسونت carry on از ٦٠٠ هزار تومن شروع ميشد و سايز بزرگ چمدان حداقل ١٢٠٠٠٠٠ تومان قيمت اش بود.
Delsey كه مارك فرانسوى است ولى در چين توليد ميشه carry on اش از ٣٠٠ الى ٥٠٠ هزار تومن بود (البته مدل هاى گران ترهم داشت) و سايز بزرگ حدود ٧٠٠٠٠٠ تومان. (سايز متوسط هم بين اين دو عدد!!)
Carlton كه برند انگليسي است و باز هم در كشور دوست و برادرچين توليد ميشه carry on اش بين ٢٥٠ الى ٥٠٠ بود و سايز بزرگ هم قديمي ترين مدل اش ٤٠٠ هزار تومان و جديدترين ها ٧٠٠.
يه توضيحى هم بدم اينكه چمدان هاى دو چرخ حدود ١٠٠ هزار تومن معمولا ارزان تر هستن ولى در خيلي مدل ها كه هم دو چرخ و هم چهار چرخ هستن فروشنده ها مدل ٢ چرخ رو جلوى ديد نميذارن( چون ترجيح ميدن مدل گرون تر رو بفروشند) پس اگر مدلي چشم تون رو گرفت حتما بپرسين شايد دو چرخ داشته باشن و ١٠٠ هزار تومن به نفع تون بشه.
علت گرون تر بودن چمدان هاى ٤ چرخ هم اينه كه جابجايى شون خيلي راحت تره چون لازم نيست دنبال خودتون بكشيدشون و در حالت ايستاده يه بچه هم هل شون بده راه ميرن!! ولى بعضي ها اعتقاد دارن كه چرخ هاشون چون ظريف تر هست تو بار ممكنه بشكنه. ضمن اينكه در سفر آمريكا يا كانادا كه شما تعداد بار زياد دارين به هر حال بايد چرخ دستي بگيرين براى جابجايي بارتون پس اين مزيت به دردتون نخواهد خورد. توصيه من اينه كه فقط carry on و نهايتاً سايز متوسط رو چهار چرخ بخرين. و پول چهار چرخ براى سايز بزرگ ندين.
توى منوچهرى فقط اين سه برند شعبه دارن. من شخصا مارك برام مهم نبود چون فقط سايز بزرگ مى خواستم و قصد داشتم متفرقه بخرم كه ارزون تر در بياد چون چمدان سايز بزرگ عملا خيلي استفاده اى نداره ولى گشت مبسوطى كه در منوچهرى زدم متوجه شدم كه چمدان هاى بى كيفيت و با مارك هاى جعلي هم نهايت ١٠٠ هزار تومن ازمارك دار ها ارزون تر هستن و واقعا نمى ارزن!! توصيه ام اينه كه يه مدل ارزون از نمايندگى ها انتخاب كنين.
و اگر هم مى خواين متفرقه بخرين منوچهرى نريد برين بازار تهران. منوچهرى در زمينه گرون فروختن مارك هاى متفرقه يد طولانى داره!! (قبلاً صابون شون به تنم خورده!!)

sjazayeri
May 15th, 2014, 03:21 PM
سلام
158 سانت برای جمع هر سه بعده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sjazayeri
May 15th, 2014, 03:25 PM
سلام دوستان من هفته گذشته منوچهرى بودم گفتم از قيمت ها مطلع تون كنم شايد به درد كسى خورد!
سامسونت خيلى گرونه و توصيه مى كنم سراغ اش نريد! در نماينگى سامسونت carry on از ٦٠٠ هزار تومن شروع ميشد و سايز بزرگ چمدان حداقل ١٢٠٠٠٠٠ تومان قيمت اش بود.
Delsey كه مارك فرانسوى است ولى در چين توليد ميشه carry on اش از ٣٠٠ الى ٥٠٠ هزار تومن بود (البته مدل هاى گران ترهم داشت) و سايز بزرگ حدود ٧٠٠٠٠٠ تومان. (سايز متوسط هم بين اين دو عدد!!)
Carlton كه برند انگليسي است و باز هم در كشور دوست و برادرچين توليد ميشه carry on اش بين ٢٥٠ الى ٥٠٠ بود و سايز بزرگ هم قديمي ترين مدل اش ٤٠٠ هزار تومان و جديدترين ها ٧٠٠.
يه توضيحى هم بدم اينكه چمدان هاى دو چرخ حدود ١٠٠ هزار تومن معمولا ارزان تر هستن ولى در خيلي مدل ها كه هم دو چرخ و هم چهار چرخ هستن فروشنده ها مدل ٢ چرخ رو جلوى ديد نميذارن( چون ترجيح ميدن مدل گرون تر رو بفروشند) پس اگر مدلي چشم تون رو گرفت حتما بپرسين شايد دو چرخ داشته باشن و ١٠٠ هزار تومن به نفع تون بشه.
علت گرون تر بودن چمدان هاى ٤ چرخ هم اينه كه جابجايى شون خيلي راحت تره چون لازم نيست دنبال خودتون بكشيدشون و در حالت ايستاده يه بچه هم هل شون بده راه ميرن!! ولى بعضي ها اعتقاد دارن كه چرخ هاشون چون ظريف تر هست تو بار ممكنه بشكنه. ضمن اينكه در سفر آمريكا يا كانادا كه شما تعداد بار زياد دارين به هر حال بايد چرخ دستي بگيرين براى جابجايي بارتون پس اين مزيت به دردتون نخواهد خورد. توصيه من اينه كه فقط carry on و نهايتاً سايز متوسط رو چهار چرخ بخرين. و پول چهار چرخ براى سايز بزرگ ندين.
توى منوچهرى فقط اين سه برند شعبه دارن. من شخصا مارك برام مهم نبود چون فقط سايز بزرگ مى خواستم و قصد داشتم متفرقه بخرم كه ارزون تر در بياد چون چمدان سايز بزرگ عملا خيلي استفاده اى نداره ولى گشت مبسوطى كه در منوچهرى زدم متوجه شدم كه چمدان هاى بى كيفيت و با مارك هاى جعلي هم نهايت ١٠٠ هزار تومن ازمارك دار ها ارزون تر هستن و واقعا نمى ارزن!! توصيه ام اينه كه يه مدل ارزون از نمايندگى ها انتخاب كنين.
و اگر هم مى خواين متفرقه بخرين منوچهرى نريد برين بازار تهران. منوچهرى در زمينه گرون فروختن مارك هاى متفرقه يد طولانى داره!! (قبلاً صابون شون به تنم خورده!!)

دوست من از ساک ها برزنتی برای ساک بزرگتون بخرید! مفت در میاد. فضای خیلی خوبی هم دارن

DrRosha
May 15th, 2014, 04:20 PM
دوست من از ساک ها برزنتی برای ساک بزرگتون بخرید! مفت در میاد. فضای خیلی خوبی هم دارن
منظورتون از چمدون برزنتى چمدون هاى hard case هست؟! چون اونا خوباش خيلي گرونن و متفرقه هاش خيلي راحت ميشكنن تو بار!

lopus
May 19th, 2014, 05:17 PM

پرواز های امارات و قطر میگن که دو تا 23 کیلیویی میشه برد. میشه راهنمایی کنین که سایز و نوع این چمدون ها پی باشه بهترن؟
ممنونم

ismn
May 22nd, 2014, 08:33 PM
اجازه می‌دن که چمدون سایز کوچیک رو با خودمون ببریم داخل هواپیما؟

Pearson
May 22nd, 2014, 09:05 PM
اجازه می‌دن که چمدون سایز کوچیک رو با خودمون ببریم داخل هواپیما؟

بله به شرط اينكه توي فضاي لاكر بالاي سر مسافر جا بشه مشكلي نداره

sjazayeri
May 24th, 2014, 01:29 AM
منظورتون از چمدون برزنتى چمدون هاى hard case هست؟! چون اونا خوباش خيلي گرونن و متفرقه هاش خيلي راحت ميشكنن تو بار!

خیر به بیان ساده منظور همون ساک حجاج است!! چمدان هارد مناسب نیست

sjazayeri
May 24th, 2014, 01:31 AM
پرواز های امارات و قطر میگن که دو تا 23 کیلیویی میشه برد. میشه راهنمایی کنین که سایز و نوع این چمدون ها پی باشه بهترن؟
ممنونم

از این ساک های حجاج تهیه کنید. سایزش هم گویا تغییر می کنه!! با زیپ

hastieli
June 4th, 2014, 12:45 PM
با سلام برای پرواز پگاسوس به اروپا وزن حداکثر هر چمدان میتونه چند کیلو باشه؟

hell_s_angel
June 5th, 2014, 01:47 PM
با سلام برای پرواز پگاسوس به اروپا وزن حداکثر هر چمدان میتونه چند کیلو باشه؟

جواب دقیق سئوالتون رو میتونید از وبسایت همون شرکت هواپیمایی که ازش بلیط تهیه کردید پیدا کنید.

niloobah
June 6th, 2014, 10:59 AM
چند تا نکته که جاصل منوچهری گردی من بود:
1. جدیدا یک سری زیپهایی اومده که دوتا ریپه که روی هم بسته میشن. هرچند که این همه سال من سفر رفتم هیچ وقت زیپ معمولی چمدونام باز نشده اما وقتی فروشنده بهم نشون داد که زیپ های معمولی چقدر راحت با فرو کردن یک خودکار داخل زیپ باز میشن! متقاعد شدم که برای حفظ اموالم تو یک سفری که بیشتر از 24 ساعت طول میکشه از این نوع استفاده کنم.
2. قفل TSA که معرف حضور دوستان هست و میتونه مفید باشه.
3. نوع جدیدی از پارچه های برزنتی اومده که به ریز بافت معروفه. مزیت این نوع پارجه ها به انواع قدیمی شون اینه که به راحتی نخ کش نمیشن و تمیز کردنشون راحتتره.
4. دسته ها ی قدیمی به بدنه چمدان پرچ میشدن که برای خود من چند باری اتفاق افتاد که این دسته ها کنده شد و هزینه های گزافی بابت تعمیرش دادم. نوعی از چمدان ها اومده که دسته جزئی از بدنه محسوب میشه و به صورت یک پارچه هست و به این راحتی ها کنده نمیشه.
5. زیر چمدان هم دقت کنید که یک زائده پلاستیکی وجود داشته باشه و هرچقدر این پلاستیک عریضتر باشه از خوردگی زیر چمدان بر اثر کشیده شدن ر روی زمین جلوگیری میکنه که اینم خودش مسئله مهمیه.
6. جیب رویی چمدان بهتره که به جای یک جیب بزرگ دو یا تعداد بیشتری جیب کوچک باشه که برای پیدا کردن وسایل داخلش مجبور نباشید دست را ا کتف داخل جیب فرو کنید.
7. این ساک حجاج رو هم ما اونجا بررسی کردیم. اصلا استحکام نداره و بعد از پر شدن تعادل هم نداره و مهمتر از همه حملش سخته.
بهتره کیفیت رو فدای قیمت نکنید. در این سفر به اندازه کافی فشار روانی و استرس داریم خوبه که دغدغه چمدون رو بهش اضافه نکنیم.

sogand_jam2000
June 11th, 2014, 05:41 PM
باسلام به همه دوستان
من قصد خرید اینترنتی چمدان دارم و در سایت ها معمولا از سایز چمدان برای مشخص کردنشون استفاده میشود از دوستان کسی میتونه اطلاع از سایزهای مجاز در ایرلاین های مختلف مثل ایران ایر، ترکیش، ... بده به عنوان مثال از روی نمای ظاهری سایز 28 اینچی بنظر مناسب بود ولی برآوردی هست که بشه گفت چه وزنی را میتونه تو خودش جا بده
با تشکر

KSR
June 19th, 2014, 05:18 PM
سلام دوستان

یه سوال اگه ممکنه زودتر جوابمو بدید. من دیروز رفتم تو خیابون سپه اصفهان دنبال چمدون. راستش پول خریدن Delsy و امثالهم که ندارم. ولی دو نوع دیدم که به نظرم خوب میرسید. یکی Pierr cardin که carry on و سایز 30 کیلوش رو هم در میومد برام 560 (بعد چونه) (میگفتن وزن سایز بزرگش حدود 3.800 هست) و یکی Leaves King که دوتاش با هم میداد 430 (وزن سایز برزگش حدود دو کیلو از قبلی بیشتره).
کسی تا بحال این مارکارو شنیده و نظری راجع بهشون داره؟ به نظرتون با این قیمت می ارزه؟
کدومو بخرم بهتره؟

fatima00
June 24th, 2014, 08:24 PM
بچه ها اینقدر نگران وزن چمدون نباشین
توی همه پرواز ها چه از ایران چه بعد از ایران یه مقداری رو برای وزن چمدون برای بارتون در نظر میگیرن
من چمدونم خودش حدود 5 کیلو هست و همیشه توی خونه که وزنش میکنم قبل رفتن به فرودگاه به 35هم میرسه و خیلی راحت با پرواز های که 30 کیلو هستن رد میشم و میرم

s.mahmoudi
June 27th, 2014, 05:05 PM
سلام. خوبید؟
دوستان من دیروز منوچهری بودم. دلسی 15 درصد آف گذاشته. یکیشون گفت تا شنبه قیمتا شامل تخفیف هست ولی فکنم خالی بست! چون یکی دیگه گفت از دیروز به مدت شش روز.
اونجا سه تا فروشگاه دلسی هست، هر سه قیمتاشون مثل همه. فکنم یه نمایندگی هم تو تیراژه هست.
ارزونترین مدل چهار چرخش هم 440 تومن بود، یه پله گرونترش 475 بود که قفل TSA هم داشت. این دوتا جزء محصولات دو سال گارانتی بودن، مدل های 5 سال گارانتی هم بودن که قیمتاش بالاتر بود. از حدود 600 تا حدود یه تومن. (همه این قیمتایی که گفتم، 15 درصد ازشون کم میشه)
Samsonite هم ارزونترین مدلش که به قول فروشنده تخفیف ویژه ای خورده 1080 بود! و بقیه مدلاش طرفای دو تومن ناقابل.
موفق باشید.

amir110
June 27th, 2014, 05:33 PM
سلام. خوبید؟
دوستان من دیروز منوچهری بودم. دلسی 15 درصد آف گذاشته. یکیشون گفت تا شنبه قیمتا شامل تخفیف هست ولی فکنم خالی بست! چون یکی دیگه گفت از دیروز به مدت شش روز.
اونجا سه تا فروشگاه دلسی هست، هر سه قیمتاشون مثل همه. فکنم یه نمایندگی هم تو تیراژه هست.
ارزونترین مدل چهار چرخش هم 440 تومن بود، یه پله گرونترش 475 بود که قفل TSA هم داشت. این دوتا جزء محصولات دو سال گارانتی بودن، مدل های 5 سال گارانتی هم بودن که قیمتاش بالاتر بود. از حدود 600 تا حدود یه تومن. (همه این قیمتایی که گفتم، 15 درصد ازشون کم میشه)
Samsonite هم ارزونترین مدلش که به قول فروشنده تخفیف ویژه ای خورده 1080 بود! و بقیه مدلاش طرفای دو تومن ناقابل.
موفق باشید.

سلام دوستان

یه سوال اگه ممکنه زودتر جوابمو بدید. من دیروز رفتم تو خیابون سپه اصفهان دنبال چمدون. راستش پول خریدن Delsy و امثالهم که ندارم. ولی دو نوع دیدم که به نظرم خوب میرسید. یکی Pierr cardin که carry on و سایز 30 کیلوش رو هم در میومد برام 560 (بعد چونه) (میگفتن وزن سایز بزرگش حدود 3.800 هست) و یکی Leaves King که دوتاش با هم میداد 430 (وزن سایز برزگش حدود دو کیلو از قبلی بیشتره).
کسی تا بحال این مارکارو شنیده و نظری راجع بهشون داره؟ به نظرتون با این قیمت می ارزه؟
کدومو بخرم بهتره؟

واقعا شما میخواهید این اعداد و ارقام رو پول چمدون بدین!!!!؟؟؟؟ اینا همه شون توی پرواز خرد و داغون میشه و دستتون هم بی هیچ جایی بند نیست.من تجربه ترکیش و 1-2 شرکت دیگه رو دارم که توی همه شون کیفم صدمه دیده.دنبال ساکهایی باشین که حجاج میبرن همراهشون.قیمتش هم حدود صد تومنه.الکی پولتون رو دور نریزید.

ismn
June 27th, 2014, 09:21 PM
واقعا شما میخواهید این اعداد و ارقام رو پول چمدون بدین!!!!؟؟؟؟ اینا همه شون توی پرواز خرد و داغون میشه و دستتون هم بی هیچ جایی بند نیست.من تجربه ترکیش و 1-2 شرکت دیگه رو دارم که توی همه شون کیفم صدمه دیده.دنبال ساکهایی باشین که حجاج میبرن همراهشون.قیمتش هم حدود صد تومنه.الکی پولتون رو دور نریزید.
آخه میگن اون ساک‌های حجاج وقتی تووش پر میشه، جابه‌جا کردنش سخت میشه!
بعد وقتی به قول شما اون چمدونای ضخیم خراب و داغون میشن، وقتی از ساک حجاج استفاده کنیم که نازک‌تره، لابد اشیاء داخل چمدون آسیب می‌بینن دیگه!

amir110
June 28th, 2014, 10:36 AM
بعد وقتی به قول شما اون چمدونای ضخیم خراب و داغون میشن، وقتی از ساک حجاج استفاده کنیم که نازک‌تره، لابد اشیاء داخل چمدون آسیب می‌بینن دیگه!

در هر صورت شما چمدون چرخ دار لوکس رو هم 23 کیلو بریزید توش راحت نمیتونید جابجا کنید و باید با چرخهای موجود در فرودگاه یا وسیله نقلیه جابه جا کنید. پس پولتون رو الکی هدر ندید.جمدونهاتون خرد میشه توی پروازها.در ثانی،شما اگر خوب وسایلتون رو بپیچید اصلا توی ساک حجاج آسیب نمیبینه.

anihoo
June 28th, 2014, 12:32 PM

توی فرودگاه بدین دورش رو سلفون بپیچن اینجوری ساک سالم میمونه... اگه وسیله ی شکستنی هم دارین موقعی که چمدون رو میدین برای بار بگین روش برچسب شکستنی بزنن اونوقت دیگه پرت نمیکنن. حداقل توی فرودگاه های ترکیه که اینطوریه حتما باید ایران هم اینجوری باشه دیگه.

amir110
June 28th, 2014, 12:33 PM
توی فرودگاه بدین دورش رو سلفون بپیچن اینجوری ساک سالم میمونه... اگه وسیله ی شکستنی هم دارین موقعی که چمدون رو میدین برای بار بگین روش برچسب شکستنی بزنن اونوقت دیگه پرت نمیکنن. حداقل توی فرودگاه های ترکیه که اینطوریه حتما باید ایران هم اینجوری باشه دیگه.

کاملا درسته.من خودم از ترکیه با هواپیما شیشه ماشین آوردم.فقط هم دورش یه ورقه کارتن گذاشته بودم.

ismn
June 28th, 2014, 12:54 PM

آها! ممنون ...
بعد شما می‌دونید بهترین راه بسته‌بندی اشیاء شکستنی چیه؟ مثلاً اگه دورشون روزنامه یا bubble wrapper‌ بپیچم و بذارمشون کنار هم مشکلی نداره؟ یا بهتره لابه‌لای لباس‌هام جاسازیشون کنم؟
من چون یه سری اشیاء شکستنی دوست‌داشتنی دارم، می‌خواستم با خودم ببرمشون داخل هواپیما!

anihoo
June 28th, 2014, 01:30 PM
bubble wrapper بهتر از روزنامه ست. حسابی با چسب بچسبونینش ولی کنار هم نچینید. هرکدوم رو جداگونه لای لباسها جاسازی کنید. فقط حواستون باشه حتما وسط وسایل باشن و کنار چمدون یا ساک قرار نگیرن. من بودم وسایل شکستنی رو که خیلی دوست دارم جداگونه توی یک چمدون میگذاشتم و لابلاشون مقوا هم میگذاشتم و حتما میدادم برچسب شکستنی روش بزنن.... روی همه ی چمدون ها رو نگین برچسب بزنن فقط همون یک دونه چمدون رو!
امیدوارم همه ی وسایلتون سالم برسه.

آها! ممنون ...
بعد شما می‌دونید بهترین راه بسته‌بندی اشیاء شکستنی چیه؟ مثلاً اگه دورشون روزنامه یا bubble wrapper‌ بپیچم و بذارمشون کنار هم مشکلی نداره؟ یا بهتره لابه‌لای لباس‌هام جاسازیشون کنم؟
من چون یه سری اشیاء شکستنی دوست‌داشتنی دارم، می‌خواستم با خودم ببرمشون داخل هواپیما!

peyman.gha
June 28th, 2014, 04:33 PM

من هم دقیقا این مشکل رو دارم، اگه به جای ساک دستی کوله کوه نوردی 50-60 لیتری بگیریم بهتر نیس؟ کوله deuter اصل،همین قیمت در میاد هست، بعدا هم به کار میاد واسه کوهنوردی و مسافرت

amir110
June 28th, 2014, 05:06 PM
من هم دقیقا این مشکل رو دارم، اگه به جای ساک دستی کوله کوه نوردی 50-60 لیتری بگیریم بهتر نیس؟ کوله deuter اصل،همین قیمت در میاد هست، بعدا هم به کار میاد واسه کوهنوردی و مسافرت

کوله هم خوبه.حداقل خرد نمیشه،پاره نمیشه توی جابچایی بارهای هواپیما،بعدا هم قابل استفاده اس.

KSR
June 29th, 2014, 12:55 AM
در هر صورت شما چمدون چرخ دار لوکس رو هم 23 کیلو بریزید توش راحت نمیتونید جابجا کنید و باید با چرخهای موجود در فرودگاه یا وسیله نقلیه جابه جا کنید. پس پولتون رو الکی هدر ندید.جمدونهاتون خرد میشه توی پروازها.در ثانی،شما اگر خوب وسایلتون رو بپیچید اصلا توی ساک حجاج آسیب نمیبینه.

کی میگه سخته. من چند بار اومدم رفتم با این چمدون چهار چرخه ها نیم کیلو وزنم حس نمیکنی. همینطوری ایستاده جابه جاش میکنی خیلی راحته. برا کسی مثل من که باز بعد هواپیما باید قطار سوار شه بره یه شهر دیگه باز اونجا یه ماشین تا خوابگاهی جایی واقعا جابه جا کردن این ساک حجاج دردسریه به خدا. چه کاریه خب!

KSR
June 29th, 2014, 12:57 AM

کوله کلا چیز خوبیه ولی خب مشکلش این هست که کل وزنو باید روی شونه های خودتون تحمل کنید، دوم اینکه وزن خودش خیلیه، سوم اینکه به دلیل شکلش خب وسایل خوب توش جاگیر نمیشن همه هم آخر سر چروک بیرون میان :)

KSR
June 29th, 2014, 12:57 AM

راستی مطمئنی دویتر اصل 50-60 همین قیمته؟ بیشتر میشه ها!!!!!!!!!!

anihoo
June 30th, 2014, 09:24 AM
کی میگه سخته. من چند بار اومدم رفتم با این چمدون چهار چرخه ها نیم کیلو وزنم حس نمیکنی. همینطوری ایستاده جابه جاش میکنی خیلی راحته. برا کسی مثل من که باز بعد هواپیما باید قطار سوار شه بره یه شهر دیگه باز اونجا یه ماشین تا خوابگاهی جایی واقعا جابه جا کردن این ساک حجاج دردسریه به خدا. چه کاریه خب!

:D واقعا چه کاریه خب!
این موضوع غیر از یه دو دو تا چهارتای منطقی کمی هم سلیقه ای و بسته به مورده. هرکس یه چیزی رو ارجح میدونه.
شما باید همون کاری رو بکنی که فکر میکنی راحت تری و با شرایط شما منطقی تره.

ismn
June 30th, 2014, 11:53 AM

این چمدونایی که ۴ تا چرخ داره، احتمال شکستن چرخ‌هاش بالاتر نیست؟ چون من دیدم که کاملاً بیرون از بدنه‌ی چمدون هستن و احتمال داره که به جایی گیر کنن و بشکنن! اگه بشکنن که آدم بدبخت میشه!

peyman.gha
June 30th, 2014, 11:58 PM
راستی مطمئنی دویتر اصل 50-60 همین قیمته؟ بیشتر میشه ها!!!!!!!!!!

بله از چمدون مسافرتی 30 کیلو ارزونتر در میاد، خودش که اصلا وزنی داره، اما خوب درسته حرفتون باید بارت رو رو دوش ببری که بستگی به سلیقه داره... هر دوتاش لازمه من کوله رو ترجیح دادم تا یک چمدون کوچک الحاق کنم بهش

hastieli
July 3rd, 2014, 12:07 PM
این ساک حجاج برای من که یه بار مصرف بود ضمن اینکه تو راه هم خیلی باهاش اذیت شدیم جابجا کردنش مشکلتره از بقیه چمدونه . دسته ش هم وسط راه پاره شد. تازه من یه زیپ رو باز نکردم تا بارش زیاد نشه خواستم تجربه خودم رو بنویسم هرکی خودش نهایتا انتخاب میکنه.

murt
July 6th, 2014, 04:10 PM
سلام به همه دوستان

من امروز رفتم بازار مشیر خلوت (بازار تهران داخل مسجد جامع)
ظاهرا مرکز اصلی چمدان تهران همین جاست و انصافا قیمت هاش از جاهای دیگه خیلی پایین تره
چمدون های ارزون حدود ۱۰۰ تومان راحت گیر میاد و اگه کسی امکانات جانبی مثل قفل TSA براش مهم نباشه میتونه همونها رو بخره
من چون این امکانات برام مهم بود یه چمدون pierre cardin‌ خریدم با قیمت حدود ۳۶۰ تومان که دارای قفل TSA و جای لباس خیس و زیپ برای بزرگتر شدن چمدون و کاور بود و ظاهرش هم خوبه
البته مارک Eminent هم دیدم و قیمتش حدود ۵۰۰ تومان بود ولی با توجه به قیمت از این یکی بیشتر خوشم اومد

sjazayeri
July 7th, 2014, 01:10 AM
این چمدونایی که ۴ تا چرخ داره، احتمال شکستن چرخ‌هاش بالاتر نیست؟ چون من دیدم که کاملاً بیرون از بدنه‌ی چمدون هستن و احتمال داره که به جایی گیر کنن و بشکنن! اگه بشکنن که آدم بدبخت میشه!

همین ساک های معمولی حجاج هم 4 تا چرخش توی هفت حوض 35000 بود. امروز

sjazayeri
July 7th, 2014, 11:56 PM
دوستان یه سری ساک هستند(از جنس گونی، مشمایی ضخیم) سایز های مختلف داره از 7000 تا 15000 تومن!!!!!!!!!!!!!!!! برای لباس عالیه! و 400 گرم هم وزن نداره.
از بازار (خ 15 خرداد سر راسته نوروز آقا) چند تا مغازه هست که پلاستیک و گونی میفروشن اونا دارن.
من امروز خریدم. 2 نفریم، 2 تا ساک درست و حسابی میبریم 2 تا هم از اینا
از ساک حجاج هم خیلی بهتر و قشنگتره

sjazayeri
July 8th, 2014, 12:00 AM
بازار تهران(نزدیک مسجد جامع بازار راسته مشیریه) ساک داره خوب بودن قیمتاشون هم از منوچهری خیلی مناسب تره. از 150 تا 350 میشه ساک خوب پیداکرد.
یه پاساژ هم توی بازار هست به نام پاساژ صفا، دوستانی که میخان ست چمدان بخرن(3 سایز کامل) حتماً اونجا برن. ست 1 میلیون و 700 منوچهری رو با 850 میشه خرید!

shivanaa
July 13th, 2014, 07:34 PM
دوستان یه سری ساک هستند(از جنس گونی، مشمایی ضخیم) سایز های مختلف داره از 7000 تا 15000 تومن!!!!!!!!!!!!!!!! برای لباس عالیه! و 400 گرم هم وزن نداره.
از بازار (خ 15 خرداد سر راسته نوروز آقا) چند تا مغازه هست که پلاستیک و گونی میفروشن اونا دارن.
من امروز خریدم. 2 نفریم، 2 تا ساک درست و حسابی میبریم 2 تا هم از اینا
از ساک حجاج هم خیلی بهتر و قشنگتره

چرخ دارن؟ یراتون امکانش هست که عکسشون را بزارید؟

rz4
August 2nd, 2014, 04:18 PM
سلام دوستان
پرواز من گفته مجموع ابعاد چمدان نباید بیشتر از 158 باشه و هر چمدان (مجموعا2) بیشتر از 23 کیلو وزنش نباشه. من 2 تا چمدون مرتب خودم دارم ولی مجموع ابعادش میشه 168. به نظر شما اگر وزن از 23 ک بیشتر نشه، به سایز گیر میدن؟ پرواز امارات هست
پیشاپیش سپاس

Pearson
August 2nd, 2014, 06:42 PM
سلام دوستان
پرواز من گفته مجموع ابعاد چمدان نباید بیشتر از 158 باشه و هر چمدان (مجموعا2) بیشتر از 23 کیلو وزنش نباشه. من 2 تا چمدون مرتب خودم دارم ولی مجموع ابعادش میشه 168. به نظر شما اگر وزن از 23 ک بیشتر نشه، به سایز گیر میدن؟ پرواز امارات هست
پیشاپیش سپاس

سلام
سايز بار فرماليته هست

mehdi_motalleb
August 4th, 2014, 09:26 PM
دو تا سوال دارم :
سایز مناسب واسه 23 کیلو همون سایز وسطی چمدونها هس؟
قفل TSA رو جدا هم میشه خرید آیا؟

KSR
August 4th, 2014, 09:34 PM
دو تا سوال دارم :
آره سایز وسط 23 کیلو هست.
آره میشه جدا خرید. من مشهد قیمت کردم گفت دونه ای بیست هزار تومن.

ismn
August 4th, 2014, 10:15 PM

فکر می‌کنم خیلی بستگی داشته باشه که چی بذارید تووش . من یه چمدون بزرگ رو پر از لباس کردم، ۲۳ کیلو نشد و ممکنه یه چمدون کوچیک رو پر از کتاب کنید و بیشتر از ۲۳ کیلو بشه!

jigo0ol
August 7th, 2014, 04:52 PM
دو تا سوال دارم :

به نظر من هم اگه عمده بارتون لباس هست سایز بزرگ مناسب تر هست

meysam10701
August 8th, 2014, 05:11 PM
سلام دوستان.من از هواپیمایی لوفتانزا برای اروپا بلیط دارم.کسی از دوستان شرایط میزان مجاز بار و راه های افزایششو میدونه!!!!

mh_sadri
August 9th, 2014, 06:05 PM
سلام دوستان.من از هواپیمایی لوفتانزا برای اروپا بلیط دارم.کسی از دوستان شرایط میزان مجاز بار و راه های افزایششو میدونه!!!! میثم جان لینک زیر رو چک کن.اگرم در مورد اندازه چمدون و محل خرید سوال داشتی بهم زنگ بزن. http://www.lufthansa.com/de/en/Baggage-overview

nilu2014
August 27th, 2014, 11:16 PM
سلام دوستان، دو تا سوال دارم. من ممکنه بخوام تا 40 کیلو بار ببرم، بار مجاز واسم 30 کیلو هست، آیا می تونم تو یک چمدان سایز 4 این مقدار بار رو ببرم یا نه باید حداکثر هر چمدونم 30 کیلو باشه و واسه 40 کیلو یک چمدان با 30 کیلو بار بعلاوه یه چمدان با 10 کیلو بار ببرم؟ دوم این که، واسه این مقدار بار اگر مجبور شدم دو تا چمدان ببرم یکی سایز 3 ببرم و یکی سایز ،2 یا یکی سایز 4 ببرم و یکی سایز1؟ ( مشکل اینه که شنیدم سایز 4 ها مقاومت و استحکام کمتری دارن) . اگر کل بارم 30 کیلو شد چی به نظرتون یه دونه سایز 3 بخرم یا یه دونه سایز 4؟(لباس و پالتو زیاد دارم)

newapplicant
August 28th, 2014, 04:36 AM
سلام دوستان، دو تا سوال دارم. من ممکنه بخوام تا 40 کیلو بار ببرم، بار مجاز واسم 30 کیلو هست، آیا می تونم تو یک چمدان سایز 4 این مقدار بار رو ببرم یا نه باید حداکثر هر چمدونم 30 کیلو باشه و واسه 40 کیلو یک چمدان با 30 کیلو بار بعلاوه یه چمدان با 10 کیلو بار ببرم؟ دوم این که، واسه این مقدار بار اگر مجبور شدم دو تا چمدان ببرم یکی سایز 3 ببرم و یکی سایز ،2 یا یکی سایز 4 ببرم و یکی سایز1؟ ( مشکل اینه که شنیدم سایز 4 ها مقاومت و استحکام کمتری دارن) . اگر کل بارم 30 کیلو شد چی به نظرتون یه دونه سایز 3 بخرم یا یه دونه سایز 4؟(لباس و پالتو زیاد دارم)
هیچ ایر لاینی به شما اجازه نمیده که چمدانتون بیشتر از 30 کیلو باشه چون جابجاییش مشکل میشه.شایز چمدان هم بستگی به نوع بارتون داره .ما خودمون چون معمولا وسایل سنگین داریم همان سایز متوسط را گرفتیم و معمولا هم مشکلمون اینه که وزنش زیاد میشه و همچنان حجم کمه.حالا شما باید ببینید بیشتر وسایل حجیم دارید یا وسایل سنگین.

babakmokhtari
September 1st, 2014, 02:56 AM
به نظر من هم اگه عمده بارتون لباس هست سایز بزرگ مناسب تر هست
بهترین راه اینه که چمدون رو در سبک ترین حالت ممکن در کشور مقصد تهیه کنید دوست من

babakmokhtari
September 1st, 2014, 02:56 AM

هر چمدون نهایتا میتونه 30 کیلو باشه

whiteflag
September 2nd, 2014, 09:31 PM
ببخشیدا من یه سوال راجع به کوله پشتی دارم. یه کوله خوشگل و خوب (مربعی نه شل و آویزون) دقیقا شبیه همونی که شمقدری تو فیلم میراث آلبرتا 2 رو دوشش میندازه میخوام. کجا میشه کوله خوب اون شکلی پیدا کرد؟:redface:

avazkhamoosh
September 17th, 2014, 06:35 PM
ببخشیدا من یه سوال راجع به کوله پشتی دارم. یه کوله خوشگل و خوب (مربعی نه شل و آویزون) دقیقا شبیه همونی که شمقدری تو فیلم میراث آلبرتا 2 رو دوشش میندازه میخوام. کجا میشه کوله خوب اون شکلی پیدا کرد؟:redface:

توی خیابون منوچهری میتونید پیدا کنید این سایت هم یه نگاه بندازید
http://www.kifshop.com/?wpsc_product_category=%DA%A9%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C

amin386
September 22nd, 2014, 02:37 PM
دوستان براي پرواز تركيش كه 30 كيلو بار مجازه آيا ميشه همه 30 كيلو بار رو تو يك چمدون بزرگ گذاشت يا بايد تو 2 تا چمدون متوسط 30 كيلو بار رو برد؟!

KSR
September 22nd, 2014, 03:00 PM
دوستان براي پرواز تركيش كه 30 كيلو بار مجازه آيا ميشه همه 30 كيلو بار رو تو يك چمدون بزرگ گذاشت يا بايد تو 2 تا چمدون متوسط 30 كيلو بار رو برد؟!

مطمئنین 30 کیلو بار مجازه؟ تا جایی که من میدونم ترکیش 23 کیلو هستش ها. قطری و امارات 32 کیلو هستن. ولی خب اپر هست شما مقدار بار مجازتون رو باید توی یک چمدون سی کیلویی بزارید. مگر مقصد سفرتون امرکیا کانادا باشه که اونوقت اکثرا میگن دو تا 23 کیلو باید باشه. برید توی سایت ترکیش دقیقا نوشته چندتا چند کیلویی.

Pearson
September 23rd, 2014, 05:22 AM
بله ميتونيد

pedram55
November 18th, 2014, 09:08 AM
سلام
مرجع چيزي هست كه توي بليت تون نوشته شده
پرواز هاي توركيش به امريكاي شمالي 23 كيلويي هست در حاليكه به اروپا 30 كيلويي هست توي كلاس اكونومي
نه مشكلي نداره

یک چمدان 23 کیلوئی یا دو چمدان 23 کیلوئی به آمریکای شمالی ؟

Pearson
November 18th, 2014, 10:13 AM
یک چمدان 23 کیلوئی یا دو چمدان 23 کیلوئی به آمریکای شمالی ؟

دو چمدان 23 كيلو

rmojgani
November 22nd, 2014, 01:57 PM
سلام،
با شماره پرواز ايران اير IR872 (گويا مشترك با OS872) چه قدر بار مي شه داشت ؟ روي بليط زده كلاس V و 2PC. مي شه چه قدر بار داخل كابين و چه قدر قسمت بار؟
هر چمدان محدوديت خاصي (سايز، وزن هر كدام) داره؟

newapplicant
November 22nd, 2014, 07:34 PM
سلام،
با شماره پرواز ايران اير IR872 (گويا مشترك با OS872) چه قدر بار مي شه داشت ؟ روي بليط زده كلاس V و 2PC. مي شه چه قدر بار داخل كابين و چه قدر قسمت بار؟
هر چمدان محدوديت خاصي (سايز، وزن هر كدام) داره؟
بار دو تكه يعني دو تا ٢٣ كيلو ، داخل كابين هم يك كيف لب تاپ و يك كري ان ٨ كيلويي ميتونيد ببريد