PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وسایل مهم برای سفر و زندگی در کانادا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

sama7452
April 21st, 2013, 07:20 PM
سلام دوستان در باری که همراهمون میاریم سبزی خشک و آجیل رو اگر در فرم ها ذکر کنیم مشکلی ایجاد نمیکنه یا کلا ممنوع هست؟ من شنیدم مواد پروتئینی ممنوع هست، تن ماهی هم مشمول این قانون میشه؟یا کنسرو های غذایی دیگه؟

کاشکی دوستای گلمون محبت میکردن صفحات قبلی رو یه نگاه کوچولو مینداختن!
همه رو توی فرمتون بنویسین فقط خشک بودنشون رو حتما تاکید کنین. مواد پروتئینی ازجمله تن ماهی ممنوعه. هرچی که گوشت و مرغ و ماعی داشته باشه.

nilotus
April 21st, 2013, 08:27 PM
جدا از ممنوع بودن مواد غذایی پروتئینی، تو رو خدا بارتون رو با کنسرو و اینجور چیزها سنگین نکنید. اصلا ارزشش رو نداره. مواد غذایی سبک و بی دردسر بیارید برای روزهای اول

simaharun
April 22nd, 2013, 02:28 AM
یعنی بعدا در زمان سپرده گذاری مبلغ در بانک ایراد نمی گیرند؟ من بعید می دونم ولی بازم ممنون.دوستان اطلاعات سوالات بعدیم را لطفا بدند کسی نمونه فرم پر شده داره اینجا بگذاره.فرم اظهار گمرک را می دونم ولی فرم های بعدی را نه.لطفا در Share این اطلاعات خساست نکنید.اجرتون با خدا

ghlobe
April 22nd, 2013, 07:19 AM
یعنی بعدا در زمان سپرده گذاری مبلغ در بانک ایراد نمی گیرند؟ من بعید می دونم ولی بازم ممنون.دوستان اطلاعات سوالات بعدیم را لطفا بدند کسی نمونه فرم پر شده داره اینجا بگذاره.فرم اظهار گمرک را می دونم ولی فرم های بعدی را نه.لطفا در Share این اطلاعات خساست نکنید.اجرتون با خدا

گمرک تاییدیه ای یا نامه ای درخصوص خانه ایران تون به شما نمیده که بعدا به بانک نشون بدین. در فرم هم بنویسید خط میزنند. اصلا به اونها ربطی نداره. شما بعدا برای انتقال پول خانه باید اولا مجوز از وزارت خارجه کانادا بگیرید (بخاطر قانون تحریم ایران) و همینطور مدارکی در خصوص فروش خانه داشته باشید که منبع پول را به بانک نشان بدهید.

simaharun
April 24th, 2013, 11:17 PM
سلام
مویایلهای ایران به درد اونجا نمی خوره من از کسی که اونجا زندگی می کنه پرسیدم گفت نیارید اینجا کار نمی کنه.اینجا با قرارداد سالیانه مثلا 30 دلار موبایل مجانی هم به همراه مقداری مکالمه می دهند مگر ipad باشه ودرست میگم دوستان؟ نظر بدید لطفا؟

simaharun
April 24th, 2013, 11:18 PM
ذوستان آیا می تونیم چاقوی اشپزخانه و کارد و چنگال در قسمت بار ببریم؟ ایرادی نمی گیرند؟

sama7452
April 24th, 2013, 11:49 PM
ذوستان آیا می تونیم چاقوی اشپزخانه و کارد و چنگال در قسمت بار ببریم؟ ایرادی نمی گیرند؟
کارد، ساطور، اره برقی هرچی دلتون میخواد؛ همه رو میتونید بدید به بار.

yasser
April 25th, 2013, 01:39 AM
سلام
مویایلهای ایران به درد اونجا نمی خوره من از کسی که اونجا زندگی می کنه پرسیدم گفت نیارید اینجا کار نمی کنه.اینجا با قرارداد سالیانه مثلا 30 دلار موبایل مجانی هم به همراه مقداری مکالمه می دهند مگر ipad باشه ودرست میگم دوستان؟ نظر بدید لطفا؟

ما كه آورديم و خوب هم داره كار ميكنه. آفرهايي كه براي افرادي كه خودشون گوشي دارن هست بعضا بهتر از اينه كه از خودشون گوشي بگيرين.
راجرز، بل، كودو، تلاس، فايدو و ويرژين راحت با گوشي هاي ايران كار ميكنن. موبيليسيتي و ويند كار نميكنن.

mn5076
April 25th, 2013, 02:11 AM
سلام
ما که میخوایم اینکار رو بکنیم.وقتی کری آن رو دادیم وزن کنن( که صد البته 2 کیلو بیشتر توش نیست) و بعد آرم مجاز بودن رو روش چسبوند یا وصل کرد بعدش وقتی برای گریه کردن و خداحافظی میایم بیرون تا جایی که جا داره پرش میکنیم.من تا 22 کیلو هم بردم اینطوری داخل( تو کابین سایز مارک دلسی) با پرواز تورکیش چندین بار.

سلام...
ببخشید یه سوالی برام پیش اومده...مگه کری آن رو هم وزن میکنن؟

ghlobe
April 25th, 2013, 02:25 AM
سلام

30 دلار در ماه فکر کنم منظورتون باشه. تلفن مجانی معمولا در صورتی بهتون میدن که قرارداد دراز مدت مثلا سه ساله باهاشون ببندید. تلفنهای جدید در ایران اکثرا کانادا هم کار میکنه.

aperspol
April 25th, 2013, 02:42 AM
1-واسه بردن فرش 9 متری ، بهترین راه چهارتا کردن فرش هست یا لوله کردن ؟؟؟
2-ضمنا من که قبلا اعلام کردم که در سفر های بعدی این فرش رو میارم - در فرم مربوطه نوشته بودم- مشکلی نداره ؟ گیر نمیدن واسه تکس؟
3- چند قطعه خاتم کاری اصفهان دارم که اونها رو هم در فرم نوشته بودم که میارم ، میتونم اونها رو با خودم به کابین ببرم ؟ میترسم بزارم تو بار بشکنه
با سپاس

sama7452
April 25th, 2013, 03:02 AM
2-ضمنا من که قبلا اعلام کردم که در سفر های بعدی این فرش رو میارم - در فرم مربوطه نوشته بودم- مشکلی نداره ؟ گیر نمیدن واسه تکس؟
3- چند قطعه خاتم کاری اصفهان دارم که اونها رو هم در فرم نوشته بودم که میارم ، میتونم اونها رو با خودم به کابین ببرم ؟ میترسم بزارم تو بار بشکنه
با سپاس
اصولا نمیتونین فرش رو بصورت لوله ببرین. حتما باید تا کنین. این رو آقایی که مسئول فریت بود، به ما گفت. اگه اعلام کرده بودین که مشکلی نیست. مدرکش رو نشونشون بدین.
اگه تابلو شیشه دار نیست، بعیده که ایراد بگیرن. البته بماند که من خودم تابلو با شیشه رو بردم داخل کابین، کسی هم اعتراضی نکرد!

nilotus
April 25th, 2013, 05:10 AM
سلام
کری آن رو معمولا" وزن نمی کنند. ولی اگر سایزش بزرگ باشه و خیلی هم سنگینش کرده باشید به طوری که مسوول بار - یا حتی قبل از سوار شدن به هواپیما- متوجه بشه به زور دارید حمل می کنید، ممکنه بهتون گیر بده و بخواد وزن کنه. بنابراین اگر خیلی هم سنگینه، باید وانمود کنید که خیلی راحت و خوشحال دارید حملش می کنید!!

سلام...
ببخشید یه سوالی برام پیش اومده...مگه کری آن رو هم وزن میکنن؟

nilotus
April 25th, 2013, 05:16 AM
همونطور که بقیه دوستان هم گفتند موبایلهای چند سال اخیر ایران اینجا راحت با شرکتهای مختلف کار می کنه. ضمنا دیگه اینجا هم مثل قبل نیست که مجبور باشید قرارداد 2-3 ساله با شرکتهای تلفن همراه ببندید. آپشن های ماهانه هست که با گوشی های ایران کار می کنه. توصیه من اینه که اول با گوشی ایران خودتون یکی از این plan های ماهانه رو بگیرید (همه جور قیمتی بسته به امکانات داره. با 30-40 دلار ماهانه می تونین
پلن مناسبی بگیرید- بعد سر فرصت شرکتهای مختلف و قیمت گوشیها و پلن ها رو بررسی کنید و یه زمانی که قیمت مناسب و اکازیونی ارائه کردند، گوشی و/یا شرکتتون رو هم عوض کنید. قیمت آخرین مدل گوشی ها اگر روی special offer باشه از ایران هم ارزون تر در میاد.

سلام

Sepehr1208
April 25th, 2013, 12:23 PM
سلام آیا امکان فریت وسایل بعد از پرواز ما مثلا دو ماه بعد توسط بستگان از ایران به کانادا وجود داره؟ یا اینکه فقط مسافر با ارائه بلیطش میتونه فریت کنه؟

maryam79
April 26th, 2013, 08:34 AM
سلام آیا امکان فریت وسایل بعد از پرواز ما مثلا دو ماه بعد توسط بستگان از ایران به کانادا وجود داره؟ یا اینکه فقط مسافر با ارائه بلیطش میتونه فریت کنه؟

من قبل از اومدنم از شرکت هایی که اینکار رو انجام میدن پرسیدم و گفتند که نمیشه

shahdad81
April 26th, 2013, 10:40 AM
در صفحات قبل دوستان گفتن میشه حتی یکی دو ماه بعد از پروازتون فریت کنین ولی گرونتره. قسمت فریت بار رو بخونین جوابتون رو اونجا پیدا میکنین
فرستادن بار به کانادا (Cargo and Freight service) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?30779-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-(Cargo-and-Freight-service))

shahdad81
April 26th, 2013, 10:58 AM
با سپاس
1-باید فرش رو لوله کنید طوریکه رویه فرش به سمت بیرون باشه-این روشی هست که تاجران فرش باهاش فرش رو ارسال میکنن-
2- اگر قبلا اعلام کردین مشکلی نداره
3- خاتم رو تو کابین میتونین ببرین.اگر به بار میدین با نایلون حباب دار بپیچین
موفق باشید

amira44a
April 26th, 2013, 11:27 AM
دوستان من ساعت هاست که دارم پیج های قبلی رو میخونم ولی در مورد تبدیل 220 به 110 هیچی نفهمیدم...الان من برای لپ تاپ، تبلت، اپیلیدی، موبایل باید چه تبدیل بگیرم؟ دو شاخه باشه یا سه شاخه؟
واقعاً ممنونم

99 درصد گجت هاى معروف با range ٢٤٠ -١١٠ ولت كار ميكنند واحتياج به ترانس تبديل ولتاژ ندارند ولى لازم است حتما نوشته هاى روى اداپتور را حتما دقت نماييد و ملاحظه كنيد.
نكته بعدى شكل ظاهرى دو شاخه شماست كه بايد حتما از نوع تيغه اى باشد.
از انجاييكه جنس مرغوب ان در كانادا يا امريكا حدود ١٠ دلار قيمت دارد ( انواع غير مرغوب را ميتوان ١ دلار هم خريد) بهتر است با صرف هزينه دانه اى ٢٠٠ تومان ٨-٧ تا از انها را از ايران با خودتان بياوريد
در موارد نادر اوردن ترانس يا اداپتور تبديل ٢٢٠ به ١١٠ بعلت سنگين بودن و غير عملى بودن توصيه نميشود.
نكته : اغلب گجت هايي كه در امريكاى شمالى فروخنه ميشوند فقط با ١١٠ كار ميكنند .

simaharun
April 26th, 2013, 11:30 AM
ممنون دوست عزیز از پاسختون
نوع موبایل شما چی بوده؟ آیا سامسونگ و سونی اریکسون هم ممکنه کار کنه؟
چطور اونا رو شارژ می کردید به خاطر برق 110؟
و آیا این شرکت هایی که فرمودید خوب هستند؟

Hedwood
April 26th, 2013, 11:40 AM
بچه ها یه گلیم قدیمی رو میشه برد...بزرگ نیست...جدیدم نیست..میشه؟

Hedwood
April 28th, 2013, 12:08 AM
بچه ها یه گلیم قدیمی رو میشه برد...بزرگ نیست...جدیدم نیست..میشه؟
دوستان کسی نظری نداره؟
ممنون

maryam79
April 28th, 2013, 12:11 AM
دوستان کسی نظری نداره؟
ممنون

چرا نشه؟ ما قالیمونو تا کردیم اوردیم فرقی نداره

mina7
April 28th, 2013, 03:08 AM
مسخره تر از همه اینکه جنس رو 110 ولت زدن ولی دوشاخه اش تیغه ای نیست و مدل دو شاخه های ایرانه!!!!
عجیبه مال من که تیغه ای بود!

nilotus
April 28th, 2013, 12:52 PM
چی بگم؟؟ !! حتما تموم کرده بودن اون موقع:(

عجیبه مال من که تیغه ای بود!

shahdad81
April 28th, 2013, 04:08 PM
دوستان کسی نظری نداره؟
ممنون
کمتر از یک ماه پیش دوست من 2 تا گلیم برد آلبرتا- کلگری. خیلی هم راحت

marjanmohajer
April 28th, 2013, 05:34 PM
دوستان کسی نظری نداره؟
ممنون
اولين باره كه وارد مي شيد؟ بله مي تونيد ولي اگه بار اول نيست بايد قبلا اعلام كرده باشيد البته در صورت قيمتي بودن، كه حتما هست

Hedwood
April 28th, 2013, 05:36 PM
اولين باره كه وارد مي شيد؟ بله مي تونيد ولي اگه بار اول نيست بايد قبلا اعلام كرده باشيد البته در صورت قيمتي بودن، كه حتما هست ������
بله بار اوله..پس مشکلی نداره دیگه بیارم با خودم:)

marjanmohajer
April 30th, 2013, 05:48 AM
بله بار اوله..پس مشکلی نداره دیگه بیارم با خودم:)
نه فقط تو فرم مربوطه بايد اعلام كنيد همينطور قيمتش رو.

bahar2006
May 2nd, 2013, 01:58 AM
ما يه LED داريم كه ميخوايم ببريم با خودمون ولى گمرك فرودگاه امام گفت چون جنس خرجيه و قيمتش بالاى ٨٠ دلاره بايد از گمرك خيابون وليعصر نامه بگيريم، يعنى چى؟ همه گوشيهاو موبايل هم خارجين و قيمتشون زياده چرا واسه گوشى و لپ تاپ نامه نميخواد؟ كسى تجربه اى مثل اين داشته؟

asr
May 2nd, 2013, 04:38 AM
دوستان میخواستم بدونم 1-بعد از اولین لندینگ اگر بار دوم پول تا 10000 باهامون باشه tax میگیرن؟؟؟2-برای فرش یا وسایل بعدی که میخواهیم بیاریم اگر کاغذ خرید نداشته باشیم یا قدیمی باشه یا مثلا گفتیم 2 تا قالیچه ( بعدا میخواهیم بخریم والان نمیدونیم چیه و عکسشو نداریم)چه کار کنیم؟؟؟فقط لیست کافیه؟؟؟

HoomanF
May 4th, 2013, 01:37 AM
سلام . دوستان میشه بگید قاب عکسی که رو شاسی چوب باشه و قاب شیشه ای رو چه طوری میشه برد؟

mojdeh_k
May 4th, 2013, 01:40 AM
سلام. من هم همین مشکل شما رو داشتم تابلوی عروسیم رو نه می تونستم داخل چمدون بذارم نه اجازه میدادن ببرم داخل هواپیما. از طریق پست فرستادم و کمتر از دو هفته رسید.
سلام . دوستان میشه بگید قاب عکسی که رو شاسی چوب باشه و قاب شیشه ای رو چه طوری میشه برد؟

HoomanF
May 4th, 2013, 02:32 PM
سلام. من هم همین مشکل شما رو داشتم تابلوی عروسیم رو نه می تونستم داخل چمدون بذارم نه اجازه میدادن ببرم داخل هواپیما. از طریق پست فرستادم و کمتر از دو هفته رسید.

ممنون دوست عزیز.منظورتون از پست همون فریت کردنه؟

mojdeh_k
May 4th, 2013, 06:07 PM
نه پست با فریت فرق داره. برای یک تابلو اصلا به صرفه نیست که فریت کرد.
ممنون دوست عزیز.منظورتون از پست همون فریت کردنه؟

Hamed57
May 4th, 2013, 06:20 PM
سلام دوستان .من بتازگی عضو شدم . می خواستم بدونم قاب روی شاسی و قاب شیشه ای رو چطوری میشه برد؟
بهتر بود این سوال را در تاپیک راهنمای تازه واردها به کانادا میزدید. به هر حال شما باید قاب و شاسی را با پلاستیک حبابدار (bubbles) کاملا بپوشونید و درون جعبه مقوایی قرار بدین و در فرودگاه هم از تحویل گیرنده بار بخواهین که روش برچسب شکستنی بچسبونه.

mojdeh_k
May 4th, 2013, 08:59 PM
اگر بخوان اینکار رو انجام بدن باید هزینه یک چمدان اضافه رو پرداخت کنن که بسته به نوع پروازشون متفاوت هست که اصلا نمی ارزه و بوسیله پست با هزینه کمتری میشه اینکار رو انجام داد.
بهتر بود این سوال را در تاپیک راهنمای تازه واردها به کانادا میزدید. به هر حال شما باید قاب و شاسی را با پلاستیک حبابدار (bubbles) کاملا بپوشونید و درون جعبه مقوایی قرار بدین و در فرودگاه هم از تحویل گیرنده بار بخواهین که روش برچسب شکستنی بچسبونه.

amira44a
May 5th, 2013, 02:08 AM
ما يه LED داريم كه ميخوايم ببريم با خودمون ولى گمرك فرودگاه امام گفت چون جنس خرجيه و قيمتش بالاى ٨٠ دلاره بايد از گمرك خيابون وليعصر نامه بگيريم، يعنى چى؟ همه گوشيهاو موبايل هم خارجين و قيمتشون زياده چرا واسه گوشى و لپ تاپ نامه نميخواد؟ كسى تجربه اى مثل اين داشته؟
فقط خروج وسايل شخصى همراه مسافر مجاز است
خروج تلويزيون و ساير وسايل خانگى شامل مقررات صادرات و واردات ميباشد . اگر تلويزيون شما داراى كارت سبز گمركى باشد خروج ان بلا مانع است.

aein2013
May 12th, 2013, 12:25 AM
سلام دوستان
من یه پسر دبستانی دارم شنیدم لوازم تحریر توی کانادا گرون است به من گفتند برای اوایل که به ریال خرج می کنم دفتر و مداد به قدر کافی بیارم و با توجه به کلی لوازم ضروری دیگه به نظر شما واقعا این قضیه توی اولویت هست؟
ممنون از پاسختون

ghlobe
May 12th, 2013, 12:29 AM
سلام دوستان
من یه پسر دبستانی دارم شنیدم لوازم تحریر توی کانادا گرون است به من گفتند برای اوایل که به ریال خرج می کنم دفتر و مداد به قدر کافی بیارم و با توجه به کلی لوازم ضروری دیگه به نظر شما واقعا این قضیه توی اولویت هست؟
ممنون از پاسختون

کانادا در مغازه های دالاراما و نظیر اونها یک بسته ده تایی خودکارمشابه بیک یا مثلا یک دفترچه قطع بزرگ 100 ورقی یک دلار یا یک دلار و بیست و پنج سنته. ایران چنده؟

بعدش هم پسر دبستانی تون مشق و تکلیف خونه نداره که قلم و کاغذ بخواد. همه تکلیف هاشون رو مدرسه انجام میدن.

sama7452
May 12th, 2013, 01:26 AM
سلام دوستان
ممنون از پاسختون
فرمایش آقای قلوب کاملا درسته. فقط به یک نکته توجه کنید که اگه پسرتون اهل استفاده از لوازم التحریر فانتزی هست ( که معمولا پسرا نیستن)، بهتره اون چیزایی رو که دوست داره براش از ایران بخرید. تنوعی که توی فروشگاهای ایران هست، اصلا اینجا نیست. مثلا انواع ماژیک، مدادرنگی فانتزی، خط کش تزئینی یا مداد اتود طرحدار یا حتی پرگار . منظورم اینجور چیزاست که خیلی پروزن و حجم نیستن؛ نه کاغذ و دفترچه.

mehran23
May 12th, 2013, 01:33 AM
معمولا قبل از فصل شروع مدارس تخفيفاي خيلي خوبي به لوازم التحرير ميخوره كه قيمتاش واقعا عاليه. به عنوان يه نظر شخصي هم بگم من ترجيح ميدم بچم با همون چيزايي كه تو كانادا هست بزرگ بشه.

anihoo
May 12th, 2013, 03:40 AM
از نظر قیمت که دوستان گفتن لوازم تحریر رو میتونید با قیمتهای خیلی مناسب گیر بیارین...
ولی از نظر تنوع خیر...
ایران از این نظر خیلی غنیه!!!!
بهترین مارکهای آلمانی رو شما به راحتی توی شهر کتاب میخرید ولی اونجا همچین چیزایی وجود نداره....
اگه کسی علاقه ی زیادی به لوازم تحریر داره بهتره هرچی میخواد از ایران ببره وگرنه مجبور میشه اونجا سفارش بده از خارجه براش بفرستن!!!!!

amira44a
May 12th, 2013, 09:37 AM
سلام دوستان
ممنون از پاسختون
اگر قصد اقامت كانادا را داريد بهتر است براى adoptation بيشتر و سريعتر پسرتان واينكه در محيط دبستان از بقيه فاصله نگيرد از همان مدل هاى كانادايي استفاده نمايند. البته بطور مثال ميتوانيد يك دست براى استفاده در منزل با خودتان بياوريد ولى اگر مدل خودكار يا دفتر ايشان خيلى با بقيه متفاوت باشد ممكن است مشكلات ديگري را ايجاد نمايد.در سفر هاى بعدى ميتوانيد انچه كه مناسب تر است را با خودتان بياوريد. (مثلا كاستوم براى مراسم هالويين)

noushin1
May 12th, 2013, 06:19 PM
اکی . ممنون حتما توان مصرفیشو چک میکنم. کسی میدونه از کجا میشه خرید؟ چون وقت زیادی برای گشتن ندارم.

zini_zinparast
May 12th, 2013, 10:21 PM
از نظر قیمت که دوستان گفتن لوازم تحریر رو میتونید با قیمتهای خیلی مناسب گیر بیارین...
ولی از نظر تنوع خیر...
ایران از این نظر خیلی غنیه!!!!
بهترین مارکهای آلمانی رو شما به راحتی توی شهر کتاب میخرید ولی اونجا همچین چیزایی وجود نداره....
اگه کسی علاقه ی زیادی به لوازم تحریر داره بهتره هرچی میخواد از ایران ببره وگرنه مجبور میشه اونجا سفارش بده از خارجه براش بفرستن!!!!!
تا اونجایی که من دیدم همه نوع لوازم تحریر اینجا پیدا میشه البته نه در همه فروشگاه ها.
یادمه دوستان میگفتن که اینجا لوازم خانگی هم به تنوع ایران نیست!!! بله ممکنه که شما همه جا گیر نیارید اما گیر میاد. مثلا در برخی از این سوپر استورها لوازم خانگی (شیشه و چینیجات) گیر میاد که هم قیمتش مناسبه و هم خیلی قشنگ که شاید اصلا در ایران با قیمت بالا پیدا بشه.
به عبارت دیگه باید دید که کجا چنین چیزهایی میفروشن.
مثلا شاید شما 5 فروشگاه staples برید تنها در 2 تاشون اون لوازم التحریری که شما مد نظرتون هست رو گیر بیارید. اما به هر حال هست

yalda123
May 13th, 2013, 02:28 PM
سلام دوستان

راستی خیلی دنبال جوابم سئوالم گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم .

من تصمیم دارم بعضی از وسایل با ارزش را در سفرهای بعدی با خودم بیارم. سوالم اینکه باید از آنها عکس بگیرم و ببرم عکاسی و روی کاغذ همه را چاپ کنم یا روی فلش هم قابل قبول است؟

Kishvand
May 13th, 2013, 06:11 PM
سلام،
از دوستان کسی میدونه که بردن پکیج نرم افزارایی مثل گردو، تو مونترآل مشکل ساز میشه یا نه؟ برای استرالیا رو که مطمئنم هیچ مشکلی نداره بشرطی که برای مصرف شخصی استفاده کنی و نه در تجارت و اماکن دولتی و اداری. ممنون میشم اگه اطلاع رسانی کنید

noushin1
May 13th, 2013, 09:44 PM
سلام.گفته بودیدکه دوشاخ ها باید تیغه ای باشند. من توی ویکی پدیا دیدم که توی کانادا 3 شاخه ای هم هست. یعنی هم نوع A و هم نوع B. تبدیل 3 شاخه ای باید بخرم یا 2 شاخه ای؟

.:HoDa:.
May 13th, 2013, 09:47 PM
سلام.گفته بودیدکه دوشاخ ها باید تیغه ای باشند. من توی ویکی پدیا دیدم که توی کانادا 3 شاخه ای هم هست. یعنی هم نوع A و هم نوع B. تبدیل 3 شاخه ای باید بخرم یا 2 شاخه ای؟

ةمون دو شاخه تیغه‌ای کافیه
اون سومی رو دوشاخه‌های خودشون هم خیلیا ندارن

Pedarbozorg
May 14th, 2013, 10:34 PM
شاخه سوم ارت هست. بدون اون هم مشکلی پیش نمیاد

Pedarbozorg
May 14th, 2013, 10:35 PM
سلام،
از دوستان کسی میدونه که بردن پکیج نرم افزارایی مثل گردو، تو مونترآل مشکل ساز میشه یا نه؟ برای استرالیا رو که مطمئنم هیچ مشکلی نداره بشرطی که برای مصرف شخصی استفاده کنی و نه در تجارت و اماکن دولتی و اداری. ممنون میشم اگه اطلاع رسانی کنید
معادل وزنش زعفران بیارید.
در کانادا همون نرم افزارها را دانلود کنید

simaharun
May 15th, 2013, 04:06 AM
ببخشید این سوال منم هست حالا نرم افزار را با زعفران مقایسه نکنید میشه اینطور نرم افزارها را برد؟تورونتو
اونهایی که بردند می شه بگند چطوری؟

May 15th, 2013, 04:17 AM
ببخشید این سوال منم هست حالا نرم افزار را با زعفران مقایسه نکنید میشه اینطور نرم افزارها را برد؟تورونتو

بردنش مانعی نداره... کسی CDـهای شما رو نمی‌گرده
منتها کپی، پخش و احیانن دانلودش از تورنت مشکل‌زا می‌تونه بشه
پس تنهایی بخورید و بیاشامید، ولی به کس دیگه ندید!

Pedarbozorg
May 15th, 2013, 04:59 AM
بله می شه برد
استفاده هم می شه کرد
دانلودش در کانادا راحت تر از آوردنش از ایران هست. (واقعن دانلودش اینجا راحته. مثل این می مونه که شلنگ اینترنت را یه لحظه بگیرید روی لپ تاپتون)
اگر نگران غیر قانونی بودن دانلودش هستید، دانلودش همونقدر غیرقانونیه که آوردن و استفاده کردنش!
اگر دانشجو هستید همه نرم افزارهایی که لازم دارید را دانشگاه بهتون می ده.
اگر دانشجو نیستید عملن بالای 90 درصد نرم افزارهای این پکیج ها براتون کارایی ندارند. حتی فتوشاپش!

noushin1
May 16th, 2013, 01:43 AM
فقط بگو دکی جون خوش خط بنویسیه که اونجا بتونن بخونن ;D

سلام شما مطمئنید که نسخه نیاز به تایید نظام پزشکی و ترجمه نداره؟ من چند هفته دیگه عازمم.

maryam79
May 18th, 2013, 09:45 AM
سلام شما مطمئنید که نسخه نیاز به تایید نظام پزشکی و ترجمه نداره؟ من چند هفته دیگه عازمم.

والا پناه بر خدا اما ورود ما که خیلی اسونتر از این حرفا بود رسیدیم بعد از انجام کارهای مربوطه دیدیم بارامون رو زمینه ورداشتیم اوردیم از هر دری رد شدیم هی گفتیم خوب دیگه این دره همونجاست که میپرسن چی دارین یه موقع دیدیم خارج شدیم کلا. همه قرصی هم اوردیم البته تعداد معقول.

babak54
May 18th, 2013, 10:19 AM
سلام
اونجا قيمتهاي ظروف چيني چجوريه مثلا يه سرويس چيني داريم با خودمون بياريم يا اونجا بخريم؟

t.behrang58
May 18th, 2013, 06:19 PM
سلام
اونجا قيمتهاي ظروف چيني چجوريه مثلا يه سرويس چيني داريم با خودمون بياريم يا اونجا بخريم؟
با سلام به شما
معمولا قیمت ظروف با کیفیت در اینجا بالا هست البته از فروشگاهایی مانند آیکیا هم میتونید ظروف سرامیک بصورت تکی جور کنید ولی کیفیت اونها مانند سرویسهای چینی ایران نیست .من خودم همه لوازم لازم برای آشپزخانه رو فریت کردم و کاملا هم از این کار راضی هستم . من خودم همیشه اعتقاد دارم وقتی کسی یکبار پول خرید یک وسیله رو درایران داده و فقط با یک هزینه فریت میتونه اونرو به اینجا بیاره منطقی هست که همراه خودش اون وسیله رو بیاره . فقط در بسته بندی اونها نهایت دقت رو کنید.

aysani
May 19th, 2013, 01:02 PM
با سلام به شما
معمولا قیمت ظروف با کیفیت در اینجا بالا هست البته از فروشگاهایی مانند آیکیا هم میتونید ظروف سرامیک بصورت تکی جور کنید ولی کیفیت اونها مانند سرویسهای چینی ایران نیست .من خودم همه لوازم لازم برای آشپزخانه رو فریت کردم و کاملا هم از این کار راضی هستم . من خودم همیشه اعتقاد دارم وقتی کسی یکبار پول خرید یک وسیله رو درایران داده و فقط با یک هزینه فریت میتونه اونرو به اینجا بیاره منطقی هست که همراه خودش اون وسیله رو بیاره . فقط در بسته بندی اونها نهایت دقت رو کنید.

راحت شدم بالاخره یکی وسایلش رو فریت کرده.. ممنونم دوست عزیز ما هم تصمیم گرفتیم یک سری وسایل زندگی رو فریت کنیم چون واقعا اینجا اگر بخوایم بفروشیمشون اون ریالی که بدست میاد ارزش دلاری نداره! ولی اونجا باید دلار بدیم همین ها رو بخریم! حتی وسایلی مثل اتو و سشوار و جارو! یک ترانس 5 کیلو ولت حدود 200-300 هزار تومان میشه با وزنی حدودای 20 کیلوگرم! نمیدونم واقعا کار درستی می کنیم یا نه... و البته تلویزیونمون رو هم تصمیم گرفتیم ببریم چون ال ای دی هست...

leilaashhadi
May 20th, 2013, 12:41 PM
من قيمت تقريبي قابلمه چدني رو ميخوام بدونم چقدره؟ ارزش داره از ايران بخرم وهزينه فريت بدم يا ازكانادا تهيه كنم.ضمنا توسايت اي كيا - والمارت هم چيزي نديدم.اگه سايتي كه لوازم آشپزخونه روبشه قيمت هاشو داشت ميدونيد ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

zini_zinparast
May 20th, 2013, 09:27 PM
من قيمت تقريبي قابلمه چدني رو ميخوام بدونم چقدره؟ ارزش داره از ايران بخرم وهزينه فريت بدم يا ازكانادا تهيه كنم.ضمنا توسايت اي كيا - والمارت هم چيزي نديدم.اگه سايتي كه لوازم آشپزخونه روبشه قيمت هاشو داشت ميدونيد ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
تا اونجایی که یادمه (البته یادم نمیاد اسم مغازه چی بود اما در شینوک کلگری بود) قیمتهاش خیلی گرون بود و بالای 100 دلار بود. البته مجزا از قیمتش، باید با جرثقیل بلندشون کرد حتی درب ای قابلمه ها هم سنگینه و به درد وزنه بردارها می خوره!!!

maryam79
May 21st, 2013, 04:54 AM

قیمت قابلمه ماهیتابه اینجا گرونه اما بازم تو حراج ها میشه مارک های خوب و قیمت تخفیف خورده خرید اینو قبلا گفتم اما بازم میگم خوب مسلما هرچی بیارین به نفعتونه اما طبق فرمایش دوستان دیگه که خودمم تجربش کردم هر چی دارین بیارین اگه بخواین بخرین مارک خوب از ایران وهزینه فریت بدین که میشه همین قیمتی که اینجاست خوب چه کاریه بهترین کار اینه که به اندازه ای که لنگ نمونین و بتونین غذا بپزین یکی دو تا بیارین ازونایی که دارین و بعد سر فرصت هی سر بزنید و یکی با قیمت مناسب بخرید اما اگر نیارید دستتون واسه درست کردن غذا تو سرتونه و وارد هم نیستین کجا و کی جنسی که نیاز دارین بخرین و مجبور میشین ب قیمت بالا هر جا دیدین سریع بخرین

s30min
May 23rd, 2013, 05:03 AM

من از ایران یه دونه! قابلمه استیل آلمانی خریدم 190 هزارتومان ناقابل!!و تو ایران چند بار باهاش غذا درست کردم قابلمه استیل که معمولا میچسبه ته دیگ عالی میداد چون کف قابلمه خیلی ضخیم هست...اما چشمتون روز بد نبینه آوردم اینجا حتی خورشت هم توش می چیسبه!!دلیلشم اینه که گازهای اینجا برقی هست و اصلا فرمول آشپزی با ایران فرق میکنه ...من برم ایران قابلمه استیلم سوغاتی!!واسه مامانم میبرم ;) بنابراین من نمیدونم قابله چدنی که شما میگید منظورتون با رویه تفلون هست یا نه اگه رویه تفلون نداره که فراموش کنید در غیر اینصورت به نظر من اگه قابلمه خوب میخواید بگیرید از ایران بگیرید چون اینجا اصلا تنوع و کیفیت مثل ایران (البته اون ایرانی که من آخرین بار ده ماه پیش توش بودم) نیست که هر مغازه کوچیکی کلی جنس آلمانی و کره ای و ... داشته باشه...یه سری فروشگاه زنجیره ای هست که فقط برندهای خاصی میارن و معمولا هم ساخت چین یا امریکا هستند...میتونید برند مورد نظرتون سرچ کنید و ببینید که تو تورنتو کجا میتونید ازش خرید کنید و قیمتش مقایسه کنید 13 درصد هم تکس اضافه کنید و مینیمم 6 دلار هم برای هزینه رفت و آمد!!من چون مارک تفلون برام خیلی مهم بود که کیفیتش خوب باشه از کالفالون یه قابلمه تو حراج خریدم 60 دلار الانم منتظرم حراج کلی بزنه یه ست کامل بخرم خیلی ازش راضی هستم و گارانتی مادام العمر داره اما خوب قیمتشم خیلی گرونه...این وبسایتش هست که خودتون میتونید قیمت ها رو ببینید....

http://store.calphalon.com/department/cookware/1949-1982-1957?CCAID=SCPTPAHP

May 23rd, 2013, 05:24 AM
من از ایران یه دونه! قابلمه استیل آلمانی خریدم 190 هزارتومان ناقابل!!و تو ایران چند بار باهاش غذا درست کردم قابلمه استیل که معمولا میچسبه ته دیگ عالی میداد چون کف قابلمه خیلی ضخیم هست...اما چشمتون روز بد نبینه آوردم اینجا حتی خورشت هم توش می چیسبه!!دلیلشم اینه که گازهای اینجا برقی هست و اصلا فرمول آشپزی با ایران فرق میکنه ...من برم ایران قابلمه استیلم سوغاتی!!واسه مامانم میبرم ;) بنابراین من نمیدونم قابله چدنی که شما میگید منظورتون با رویه تفلون هست یا نه اگه رویه تفلون نداره که فراموش کنید در غیر اینصورت به نظر من اگه قابلمه خوب میخواید بگیرید از ایران بگیرید چون اینجا اصلا تنوع و کیفیت مثل ایران (البته اون ایرانی که من آخرین بار ده ماه پیش توش بودم) نیست که هر مغازه کوچیکی کلی جنس آلمانی و کره ای و ... داشته باشه...یه سری فروشگاه زنجیره ای هست که فقط برندهای خاصی میارن و معمولا هم ساخت چین یا امریکا هستند...میتونید برند مورد نظرتون سرچ کنید و ببینید که تو تورنتو کجا میتونید ازش خرید کنید و قیمتش مقایسه کنید 13 درصد هم تکس اضافه کنید و مینیمم 6 دلار هم برای هزینه رفت و آمد!!من چون مارک تفلون برام خیلی مهم بود که کیفیتش خوب باشه از کالفالون یه قابلمه تو حراج خریدم 60 دلار الانم منتظرم حراج کلی بزنه یه ست کامل بخرم خیلی ازش راضی هستم و گارانتی مادام العمر داره اما خوب قیمتشم خیلی گرونه...این وبسایتش هست که خودتون میتونید قیمت ها رو ببینید....

http://store.calphalon.com/department/cookware/1949-1982-1957?CCAID=SCPTPAHP

دقیقن همین که سیمین جون می‌گه! من اصلن یادش نبودم!
اینجا با گازهای برقیشون من که نمی‌دونم خودشون چطور همه‌ش تو قابلمه استیل آشپزی می‌کنن! چدن هم اگر روکش تفلون نداشته باشه همین آشه و همین کاسه
من خودم این ست قابلمه رو گرفتم: http://www.futureshop.ca/en-CA/product/t-fal-t-fal-pleasure-9-piece-cookware-set-d0299854-black-d0299854/10220744.aspx?path=3376cceafa33b29a7626f2fa3e19662 8en02
قیمتش هم اونقدرا زیاد نیست و سایزهاش هم خیلی مناسبه
البته موقعی که من خریدم حراج شده بود و ما 80 دلار خریدیمش... ولی بی‌نهایت با کیفیت و خوبه، مخصوصن که تهش هم مثل اکثر قابلمه‌های استیل راه‌راه نیست و همجنس دیواره‌هاشه و خیلی نو و خوب مونده

leilaashhadi
May 24th, 2013, 11:37 PM
مرسی ازhoda و s30min منظورم قابلمه چدنی که لایه داخلش سرامیکی.الان توایران قیمت ها بسیارگرونه.من خودم ست یه مارک معروف رو توایران قیمت گرفتم حدود 2 میلیون درمیومد.الان با راهنمایی شما عزیزان وسایت های معرفی شده منطقا خریدقابلمه ازایران کاراشتباهیه.

aein2013
May 26th, 2013, 03:02 AM
دقیقن همین که سیمین جون می‌گه! من اصلن یادش نبودم!
اینجا با گازهای برقیشون من که نمی‌دونم خودشون چطور همه‌ش تو قابلمه استیل آشپزی می‌کنن! چدن هم اگر روکش تفلون نداشته باشه همین آشه و همین کاسه
من خودم این ست قابلمه رو گرفتم: http://www.futureshop.ca/en-CA/product/t-fal-t-fal-pleasure-9-piece-cookware-set-d0299854-black-d0299854/10220744.aspx?path=3376cceafa33b29a7626f2fa3e19662 8en02
قیمتش هم اونقدرا زیاد نیست و سایزهاش هم خیلی مناسبه
البته موقعی که من خریدم حراج شده بود و ما 80 دلار خریدیمش... ولی بی‌نهایت با کیفیت و خوبه، مخصوصن که تهش هم مثل اکثر قابلمه‌های استیل راه‌راه نیست و همجنس دیواره‌هاشه و خیلی نو و خوب مونده

سلام
من هم از این قابلمه های استیلی که کف کلفت چدنی داره و ایتالیایی هم هستش دارم که خیلی هم سنگین است ولی چون خیلی دوستشون دارم می خوام با خودم بیارم با توجه به نوشته ی شما یه سئوال دارم این مشکلی که اشاره کردید با استفاده از شعله پخش کن زیر قابلمه حل نمی شه؟

May 26th, 2013, 03:12 AM
سلام
من هم از این قابلمه های استیلی که کف کلفت چدنی داره و ایتالیایی هم هستش دارم که خیلی هم سنگین است ولی چون خیلی دوستشون دارم می خوام با خودم بیارم با توجه به نوشته ی شما یه سئوال دارم این مشکلی که اشاره کردید با استفاده از شعله پخش کن زیر قابلمه حل نمی شه؟

گاز برقی شعله نداره که بخواین پخشش کنید :D
یه حرارت یه تیکه‌ی مستقیم زیر قابلمه‌ست... من که نتونستم با غیر از تفلون روش آشپزی کنم (مگر اینکه تمام مدت بالای سرش وایستم و بهم بزنمش)
ولی عوضش ته‌دیگ خیلی روش خوب درمیاد! به همون دلیل یه دست بودن حرارت.
حالا شما اگر جا دارید بیاریدش، شاید اصلن رفتین یه جا که اجاقش گازی بود (تو ونکوور مثلن شهر کوکیتلام من دیدم اجاق‌هاشون گازیه)

zini_zinparast
May 26th, 2013, 03:39 AM
دوستان شیشه مخصوص درست کردن پاپ کرن در مایکروویو کجا دارن؟

May 26th, 2013, 03:43 AM
دوستان شیشه مخصوص درست کردن پاپ کرن در مایکروویو کجا دارن؟

پاپ‌کورن‌های مایکرفر خودشون تو بسته‌بندی میان معمولن که با همون می‌ذارین تو دستگاه... شیشه‌ی مخصوص من تا حالا نشنیده بود!
چطوریه یعنی؟

zini_zinparast
May 26th, 2013, 03:46 AM
پاپ‌کورن‌های مایکرفر خودشون تو بسته‌بندی میان معمولن که با همون می‌ذارین تو دستگاه... شیشه‌ی مخصوص من تا حالا نشنیده بود!
چطوریه یعنی؟
نمیدونم که این مایکروویو ما میگه که ظرف مخصوص باید بزارید وگرنه میره تو دستگاش خرابش میکنه

May 26th, 2013, 03:49 AM
اگر پاپ‌کورنتون بازه، تو یه ظرف گود دردار بریزیدش (حواستون باشه کم بریزید که جا داشته باشه)
یا می‌تونید یه ظرف گود معمولی بذارید با این درهای مخصوص مایکرویو که سایزهای مختلف داره
اما اگر توی بسته‌ست که مشکلی نیست، همونطوری با جاش بذارید داخل دستگاه و کلید پاپ‌کورن رو بزنید

یه گوگل بکنید شکل طرفی که بدرد اینکار می‌خوره رو پیدا می‌کنید
مثل این‌ها
https://www.google.ca/search?q=microwave+popcorn+bowl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=RzqhUb7JA4miigLhu4HoCQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667

علی جون
May 29th, 2013, 04:02 PM
واسه body grooming چیز خوبی به چشمتون نیومده؟

من پارسال این رو از آمازون خریدم خوووووب داره جواب میده. دوتا سر هم داره، یکیش از ته میزنه و یکیش درجه های مختلف داره برای تریم کردن:
http://www.amazon.com/Philips-Norelco-BG2040-BodyGroom-Pro/dp/B0037HP9OA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1369824014&sr=8-1&keywords=philips+bodygroom

قبلش یه مدل قدیمی تر همین برند کادو گیرم اومده بود، سه بار کار کرد و دیگه کار نکرد!!

ghlobe
May 30th, 2013, 06:01 AM
محض اطلاع امروز کانادا تحریم کامل هر نوع صادرات و واردات بین ایران و کانادا برقرار کرد منجمله کالاهایی که از طریق کشور ثالث صادر بشه.
http://www.cbc.ca/news/world/story/2013/05/29/pol-iran-sanctions-baird.html

در نتیجه اگر بدون کالاهای خاص ایرانی مثل زعفران و کلوچه و تن ماهی جنوب نمیتونید دوام بیاورید با خودتون بیاورین چون ممکنه مغازه های ایرانی کانادا دیگه نتونند بیارند.

zini_zinparast
May 30th, 2013, 07:41 AM
محض اطلاع امروز کانادا تحریم کامل هر نوع صادرات و واردات بین ایران و کانادا برقرار کرد منجمله کالاهایی که از طریق کشور ثالث صادر بشه.

در نتیجه اگر بدون کالاهای خاص ایرانی مثل زعفران و کلوچه و تن ماهی جنوب نمیتونید دوام بیاورید با خودتون بیاورین چون ممکنه مغازه های ایرانی کانادا دیگه نتونند بیارند.
قلوب جان دغدغه تن ماهی جنوب هم حل شد
کاربر
mrarash (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?147299-mrarash) مارک unico رو معرفی کرد و ما هم استفاده کردیم دقیقا همون مزه رو میده (اگر نخوایم زیاد سختگیری کنیم)
امیدوارم خدا دل ایشان رو شاد کنه که دل ما رو شاد کرد.
میمونه کلوچه و زعفران.
زعفران رو میشه مثلا 150 گرم آورد و تا یه مدتی استفاده کرد اما کلوچه رو نمیشه .
صحبت کلوچه شد بد نیست در مورد دونات اینجا هم یه صحبتی کنیم. چرا این دوناتها اینقدر شیرین هستن؟ با اولین تیکه ای که می خورید تا هفت نسل بعد از شما هم بیماری دیابت می گیرن. اصلا نمیشه خوردشون از بس شیرینه

s30min
May 30th, 2013, 07:55 AM
قلوب جان دغدغه تن ماهی جنوب هم حل شد
کاربر
mrarash (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?147299-mrarash) مارک unico رو معرفی کرد و ما هم استفاده کردیم دقیقا همون مزه رو میده (اگر نخوایم زیاد سختگیری کنیم)

امیدوارم خدا دل ایشان رو شاد کنه که دل ما رو شاد کرد.
میمونه کلوچه و زعفران.
زعفران رو میشه مثلا 150 گرم آورد و تا یه مدتی استفاده کرد اما کلوچه رو نمیشه .
صحبت کلوچه شد بد نیست در مورد دونات اینجا هم یه صحبتی کنیم. چرا این دوناتها اینقدر شیرین هستن؟ با اولین تیکه ای که می خورید تا هفت نسل بعد از شما هم بیماری دیابت می گیرن. اصلا نمیشه خوردشون از بس شیرینه

دقیقا! اینجا کیک های خامه ای هم زیادی شیرینه...من اینجا یه کیکی کشف کردم با کمی تخفیف مزه کیک بی بی رو میده ...مارکش الان یادم نیست توی نوفریلز و لابلاز توی یخچال کنار دسرهاست توی ظرف های آلمینیومی هست که روش تلق شیشه ای داره:rolleyes:...کلا اینجور که من فهمیدم کلا این کانادایی خیلی ذائقه شیرینی دارن ....

yasser
May 30th, 2013, 09:33 AM

البته مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی شامل این تحریم جدید نیستن.

aein2013
June 1st, 2013, 02:37 AM
مگه موقع ورود به کانادا همراه داشتن کنسروهای گوشتی ممنوع نیست؟ این شامل تن ماهی هم می شه؟
همراه داشتن پنیر هم ممنوع است؟

sama7452
June 1st, 2013, 02:40 AM
مگه موقع ورود به کانادا همراه داشتن کنسروهای گوشتی ممنوع نیست؟ این شامل تن ماهی هم می شه؟
آوردن کنسرو موارد پروتئینی صددرصد ممنوعه. حالا مگه دارین میرین وسط بیابون؟ والله بخدا اینجا هم شهره. شهراشم همشون مغازه دارن.
یکی از دوستان یه بار میگفتن که پنیر با خودشون آوردن البته از نوع خشکش. ولی بازم بنظر من به ریسکش نمیارزه.

marjanmohajer
June 1st, 2013, 07:27 AM
پنير خشك مجازه

Mostafaa747
June 1st, 2013, 02:57 PM
سلام دوستان،
من نیمۀ آگست برای مونتریال بلیت دارم؛ حالا چند تا سؤال برام پیش آمده که ممنون میشم کمکم کنید
1. آیا می تونم تو بار دستی خودم مواد غذایی مثل عسل، ارده شیره، گلاب، یا این جور چیزا بیارم؟
2. به نظرتون زعفرون از ایران بیارم؟
3. میخوام بعد از رسیدن، تخت، پتو، تشک، دراور، و کمد لباس بخرم؛ یکی از دوستام میگفت IKEA میشه همش رو خرید ولی میخوام بدونم آیا قیمت های ارزون تر هم میشه پیدا کرد؟ مثلن قیمت تختی که توی سایت IKEA دیدم 130 دلار بود و قیمت تشکش 150 دلار! از این ارزون تر و با کیفیت میشه پیدا کرد؟ آیا اون موقع از سال (وسط آگست) حراج هست؟ مرسی :D

t.behrang58
June 1st, 2013, 07:32 PM
سلام دوستان،
من نیمۀ آگست برای مونتریال بلیت دارم؛ حالا چند تا سؤال برام پیش آمده که ممنون میشم کمکم کنید
1. آیا می تونم تو بار دستی خودم مواد غذایی مثل عسل، ارده شیره، گلاب، یا این جور چیزا بیارم؟
3. میخوام بعد از رسیدن، تخت، پتو، تشک، دراور، و کمد لباس بخرم؛ یکی از دوستام میگفت IKEA میشه همش رو خرید ولی میخوام بدونم آیا قیمت های ارزون تر هم میشه پیدا کرد؟ مثلن قیمت تختی که توی سایت IKEA دیدم 130 دلار بود و قیمت تشکش 150 دلار! از این ارزون تر و با کیفیت میشه پیدا کرد؟ آیا اون موقع از سال (وسط آگست) حراج هست؟ مرسی :D
با سلام به شمادوست عزیز
عسل رو میشه آورد ولی شانسی هست چون بعضی وقتها ممکنه توی قرودگاه اون رو ازتون بگیرن . من خودم عسل آوردم ولی باهام کاری نداشتن . درمورد ارده شیره و گلاب و سایر مواد غذایی مثل اینها یک توصیه بهتون میکنم که اگه میخواید اینجا راحت زندگی کنید سعی کنید عادات غذایی و زندگی خودتون رو با اینجا تطبیق بدین چون هرچقدر هم خوراکی بیارید بلاخره تمام میشه این توصیه یکی از دوستان به من بود و الان هم میبینم که کاملا درست بوده .البته خشکبار رو حتما از ایران بیارید چون اینجا خشکبار گرونتر از ایران هست و ماهای اول که دارید از جیب میخورید به صرفه نیست اینجا خشکبار تهیه کنید.
درمورد سوال دوم که اصلا شک نکنید و با توجه به مدت موندنتون در کانادا و میزان مصرفتون زعفران بیارید اینجا زعفران نسبت به ایران خیلی گرون تر هست.
درمورد سوال سوم هم از من میشنویددر ایران پتو با مارک تاچ و از نوع الیاف درجه یک تهیه کنید عالی هست من خودم یک دونفره اون رو تابستان گذشته از نمایندگی تاچ در بالاتراز میدان ولیعصر گرفتم خیلی عالی هست . درمورد تختخواب و تشک دراور هم IKEA مناسب هست اما درمورد مبل فروشگاه BRICK هم درتورنتو مبلمان خیلی خوبی با قیمتهای مناسب داره و احتمالا در مونترال هم شعبه داره .

mojdeh_k
June 1st, 2013, 07:39 PM
در مورد سوال سومتون این رو در نظر بگیرین که ikea همه چیزش پیچ و مهره ای هست و خودتون باید سر هم کنین و بعد از مدتی هم پیچ ها هرز میشه من ikea رو برای خرید وسایل کوچک پیشنهاد می کنم ما خودمون مبل از اونجا گرفتیم و الان واقعا پشیمون هستیم. حراج هم همیشه اینجا هست فت و فراوون.
سلام دوستان،

Mostafaa747
June 1st, 2013, 08:49 PM
با سلام به شمادوست عزیز
عسل رو میشه آورد ولی شانسی هست چون بعضی وقتها ممکنه توی قرودگاه اون رو ازتون بگیرن . من خودم عسل آوردم ولی باهام کاری نداشتن . درمورد ارده شیره و گلاب و سایر مواد غذایی مثل اینها یک توصیه بهتون میکنم که اگه میخواید اینجا راحت زندگی کنید سعی کنید عادات غذایی و زندگی خودتون رو با اینجا تطبیق بدین چون هرچقدر هم خوراکی بیارید بلاخره تمام میشه این توصیه یکی از دوستان به من بود و الان هم میبینم که کاملا درست بوده .البته خشکبار رو حتما از ایران بیارید چون اینجا خشکبار گرونتر از ایران هست و ماهای اول که دارید از جیب میخورید به صرفه نیست اینجا خشکبار تهیه کنید.
درمورد سوال دوم که اصلا شک نکنید و با توجه به مدت موندنتون در کانادا و میزان مصرفتون زعفران بیارید اینجا زعفران نسبت به ایران خیلی گرون تر هست.
درمورد سوال سوم هم از من میشنویددر ایران پتو با مارک تاچ و از نوع الیاف درجه یک تهیه کنید عالی هست من خودم یک دونفره اون رو تابستان گذشته از نمایندگی تاچ در بالاتراز میدان ولیعصر گرفتم خیلی عالی هست . درمورد تختخواب و تشک دراور هم IKEA مناسب هست اما درمورد مبل فروشگاه BRICK هم درتورنتو مبلمان خیلی خوبی با قیمتهای مناسب داره و احتمالا در مونترال هم شعبه داره .
ممنونم از راهنمایی هاتون! آخه تو پست های قبلی یک نفر نوشته بود پتوی گلبافت اونجا هست!!! منم تعجب کردم و خواستم باز ببینم کسی نظری داره یا نه؛ شایدم من منظورشون رو اشتباه متوجه شده بودم. آیا سایز پتوهای اینجا با سایز تخت های اونجا همخونی داره؟ آخه من تخت دابل که عرضش 140 سانتی متره میخوام بگیرم و نمیدونم پتوی یک نفره اینجا براش مناسب باشه؛ بعدش هم آیا حجم و وزن پتو برای بردن به کانادا براتون مشکل ساز نشد؟

Mostafaa747
June 1st, 2013, 08:53 PM
در مورد سوال سومتون این رو در نظر بگیرین که ikea همه چیزش پیچ و مهره ای هست و خودتون باید سر هم کنین و بعد از مدتی هم پیچ ها هرز میشه من ikea رو برای خرید وسایل کوچک پیشنهاد می کنم ما خودمون مبل از اونجا گرفتیم و الان واقعا پشیمون هستیم. حراج هم همیشه اینجا هست فت و فراوون.
مرسی از نکتۀ بسیار مهمی که اشاره کردید!! من برای تحصیل و دانشجویی میام و نمیخوام زیاد خرج کنم بنابراین فکر کردم از IKEA مثلن حتا یک مبل دو نفره هم بگیرم ولی با این اوضاعی که فرمودین دربارۀ خرید تخت و کمد هم به شک افتادم :undecided: با توجه اینکه شما هم مونتریال هستید، خواهش میکنم اگر با فروشگاهی غیر از IKEA آشنا هستین که میشه ازش تخت و کمد خوب و ارزون خرید بهم بگید، ممنونم :rolleyes:

t.behrang58
June 1st, 2013, 08:56 PM
ممنونم از راهنمایی هاتون! آخه تو پست های قبلی یک نفر نوشته بود پتوی گلبافت اونجا هست!!! منم تعجب کردم و خواستم باز ببینم کسی نظری داره یا نه؛ شایدم من منظورشون رو اشتباه متوجه شده بودم. آیا سایز پتوهای اینجا با سایز تخت های اونجا همخونی داره؟ آخه من تخت دابل که عرضش 140 سانتی متره میخوام بگیرم و نمیدونم پتوی یک نفره اینجا براش مناسب باشه؛ بعدش هم آیا حجم و وزن پتو برای بردن به کانادا براتون مشکل ساز نشد؟
سایز پتویی که من گرفتم مناسب هست . موقع خرید این نوع پتو هم میتونید ابعاد اونرو چک کنید به لحاظ وزنی هم این نوع پتو بسیار سبک و درعین حال گرم هست البته الان هم که هوا تا حدی اینجا گرم شده من باهاش مشکلی ندارم نوع الیاف بکار رفته در این پتو خیلی مناسب هست فقط سعی کنید اگر پول بیشتری هم دادین ولی نوی بهترش رو تهیه کنید . یک توصیه دیگه هم اینکه ملحفه روی پتو هم بهتره از همون مارک تاچ بگیرید چون هم سایزش به پتو میخوره هم کیفیتش خیلی خوب هست .

mojdeh_k
June 2nd, 2013, 01:59 AM
میتونین به این سایت فروشگاه های thebrick، sears، leons یک نگاهی بندازین. سوفا رو اگه از آیکیا بگیرین باز بهتره تا اینکه بخواین تخت رو از اونجا بگیرین.
مرسی از نکتۀ بسیار مهمی که اشاره کردید!! من برای تحصیل و دانشجویی میام و نمیخوام زیاد خرج کنم بنابراین فکر کردم از IKEA مثلن حتا یک مبل دو نفره هم بگیرم ولی با این اوضاعی که فرمودین دربارۀ خرید تخت و کمد هم به شک افتادم :undecided: با توجه اینکه شما هم مونتریال هستید، خواهش میکنم اگر با فروشگاهی غیر از IKEA آشنا هستین که میشه ازش تخت و کمد خوب و ارزون خرید بهم بگید، ممنونم :rolleyes:

M1KE
June 2nd, 2013, 11:06 PM
دوستان گرامی

اصل خبری که در مورد وسایل و محصولاتی که به شکلی شامل حال تحریم ها می شوند مشکلی ندارد ولی بحث هایی که پیرامون آن در مورد تحریم های آمریکا و اثر آنها بر قیمت دلار و ایمیل وزیر مهاجرت و غیره مطرح شده بودند زیاد با عنوان تاپیک همخوانی نداشتند و حذف شدند.

موفق باشید

sali86
June 3rd, 2013, 01:34 AM
بچه ها تو رو خدا هیچی با خودتون نیارین... فقط تشریف ببرید تمام دندان ها تون رو چک کنید تا مثل من دچار هزینه و درد نشید. میرم میگم درد دارم خوابم نمیبره میگه برو 4 روز دیکه بیا 200 دلارم میگیره تا دندونمون رو بکشه.... حالا یه چیزایی بیارید ولی وطیفم بود که بگم. ;)

t.behrang58
June 3rd, 2013, 07:07 AM
بچه ها تو رو خدا هیچی با خودتون نیارین... فقط تشریف ببرید تمام دندان ها تون رو چک کنید تا مثل من دچار هزینه و درد نشید. میرم میگم درد دارم خوابم نمیبره میگه برو 4 روز دیکه بیا 200 دلارم میگیره تا دندونمون رو بکشه.... حالا یه چیزایی بیارید ولی وطیفم بود که بگم. ;)
دقیقا بحث دندان پزشکی اینجا بسیار مهم و پر هزینه هست و من هم موافقم که حتما و حتما قبل از اومدن یک چکاپ کامل از دندان های خودتون بکنید . البته بعداز اینکه سر کار برید بعضی از شرکتها و کارفرماها شما رو بیمه تکمیلی دندانپزشکی میکنن

reza1532
June 3rd, 2013, 10:19 AM
دقیقا بحث دندان پزشکی اینجا بسیار مهم و پر هزینه هست و من هم موافقم که حتما و حتما قبل از اومدن یک چکاپ کامل از دندان های خودتون بکنید . البته بعداز اینکه سر کار برید بعضی از شرکتها و کارفرماها شما رو بیمه تکمیلی دندانپزشکی میکنن
سلام
آیا امکان داره خودمون به صورت خویش فرما خودمون را بیمه تکیملی برای دندان و چشم بکنیم؟و اگر امکان داره هزینه بیمه چقدر هست؟

June 3rd, 2013, 11:08 AM
سلام
آیا امکان داره خودمون به صورت خویش فرما خودمون را بیمه تکیملی برای دندان و چشم بکنیم؟و اگر امکان داره هزینه بیمه چقدر هست؟

من مطمئن نیستم، ولی فکر کنم این بیمه‌ایه که افراد شاغلی که کمپانیشون دندانپزشکی رو کاور نمی‌کنه می‌تونن بگیرن
http://www.tbs-sct.gc.ca/hr-rh/bp-rasp/benefits-avantages/dcp-rsd/dental01-eng.asp
باتجربه‌ترها اگر نظر بدن خوبه

minoo.shahriar
June 3rd, 2013, 01:24 PM
به لیست عینک هم اضافه کنید. برای کسانی که عینکی هستن، یک عینک اضافه آوردن به نظرم خیلی فکر خوبیه. اینجا فریم عینک خیلی گرونه.

liberated
June 3rd, 2013, 11:37 PM
اون چکاپ که حتما ولی چرا میگین هیچی نیاریم؟ به کرات بهم گفتن تا جا داری ببر هرچی میتونی تا با دلار 3-4 تومنی خرت و پرت نخری اولش. از لحاظ هزینه ای توصیه میکنین یا راحتی؟:D

mojdeh_k
June 3rd, 2013, 11:45 PM
دوست عزیز شما اگر برای وسایلی که همراه خودتون میارین اضافه بار پرداخت نکنین بصرفه هست ولی اگر بخواین اضافه بار بدین هزینه اضافه بار رو درنظر بگیرین اونوقت ببینین به صرفه هست یک سری چیزها رو از ایران با خودتون بیارین یا نه. بالاخره چیزهایی هم که همراه خودتون میارین اگه مواد غذایی باشن تموم میشن اونوقت مجبورین از دلارهای 4-3 تومانی خرج کنین.
اون چکاپ که حتما ولی چرا میگین هیچی نیاریم؟ به کرات بهم گفتن تا جا داری ببر هرچی میتونی تا با دلار 3-4 تومنی خرت و پرت نخری اولش. از لحاظ هزینه ای توصیه میکنین یا راحتی؟:D

mina7
June 4th, 2013, 02:09 AM
آره به نظر من هم اگه ضروریاتتون رو برداشتین، اما هنوز بار مجازتون جا داره، هرچی که فکر میکنین روزمره استفاده دارین بیارین تا کم کم به دلار عادت کنین، از مربای صبحانه گرفته تا هر چیز دیگه ای که میدونین رسیدین اینجا باید بخرید. برای من که دلارم 1400 ی بود فکر کنم یه یه ماهی طول کشید تا دیگه قیمتا رو ضرب نکنم، این دوره برای دلار 3500 تومنیا نمیدونم چقدر طول بکشه:)

Pedarbozorg
June 4th, 2013, 02:32 AM
... برای من که دلارم 1400 ی بود فکر کنم یه یه ماهی طول کشید تا دیگه قیمتا رو ضرب نکنم، این دوره برای دلار 3500 تومنیا نمیدونم چقدر طول بکشه:)
این دوره برای ما دقیقن تا زمانی که اولین درآمد به دلار را داشتیم، طول کشید

anihoo
June 4th, 2013, 04:06 AM

دیدم کسانی رو که بعد سه سال هنوز ضرب میکنن... دقیقا به همین دلیل که هنوز درآمد به دلار ندارند... و البته خدا زیادش کنه... جیب آدم مگه چقدر جا داره؟ جادویی که نیست... بالاخره یه روز ته میکشه دیگه!

liberated
June 4th, 2013, 04:08 AM
دوست عزیز شما اگر برای وسایلی که همراه خودتون میارین اضافه بار پرداخت نکنین بصرفه هست ولی اگر بخواین اضافه بار بدین هزینه اضافه بار رو درنظر بگیرین اونوقت ببینین به صرفه هست یک سری چیزها رو از ایران با خودتون بیارین یا نه. بالاخره چیزهایی هم که همراه خودتون میارین اگه مواد غذایی باشن تموم میشن اونوقت مجبورین از دلارهای 4-3 تومانی خرج کنین.

آره به نظر من هم اگه ضروریاتتون رو برداشتین، اما هنوز بار مجازتون جا داره، هرچی که فکر میکنین روزمره استفاده دارین بیارین تا کم کم به دلار عادت کنین، از مربای صبحانه گرفته تا هر چیز دیگه ای که میدونین رسیدین اینجا باید بخرید. برای من که دلارم 1400 ی بود فکر کنم یه یه ماهی طول کشید تا دیگه قیمتا رو ضرب نکنم، این دوره برای دلار 3500 تومنیا نمیدونم چقدر طول بکشه:)
مرسی از راهنماییتون. قیمتای بعضی چیزا مثل کفش و کیف و پتوی لایت و حتی ملافه رو که چک میکنم از سایتهاشون فک میکنم با اضافه بارم میصرفه بخوام ازینجا بیارم. به نظرم میرسه واسه خریدشون باید خیلی بیشتر از 200 دلاری که واسه اضافه باره بدم.(هزینه خرید اینجا رو ندارن البته اکثرشون خریده شدن و حاضرن )
این قیمتای سایتا واقعیه (مثلا ملافه از Ikea و کفش از والمارت) یا ارزونترم زود به زود تو حراج گیر میاد؟

قیمت خشکبار مثل برگه زردآلو و ... تو فروشگاه های ایرانیا چقدره؟قصد ندارم زیاد هم بیارم البته در حدی که گاها هوس کردم داشته باشم و سر خوراکی لااقل هوم سیک نشم :)

خانم ها میشه لطفا درمورد تنوع و قیمت بدلیجات هم نظر بدین:rolleyes:

mina7
June 4th, 2013, 04:33 AM
الانم که دیگه اصل جنس (خود ریال) تحریم شد، فکر کنم بزودی بره بالای 4000 تومن و این حرفها.

Pedarbozorg
June 4th, 2013, 04:45 AM
...این قیمتای سایتا واقعیه (مثلا ملافه از Ikea و کفش از والمارت) یا ارزونترم زود به زود تو حراج گیر میاد؟...
قیمت سایتها واقعیه
ارزونتر هم به راحتی گیر میاد توی حراج ها. یکی از دوستان من پارسال از یک حراجی یک کاپشن خیلی گرم خریده بود 5 دلار.
این را یک بار دیگه توی فروم گفتم و دوستان چون باور نکردند گفتند احتمالن 50 بوده و من 0ش را یادم رفته تایپ کنم. ولی واقعن وقتی اینجا می بینم دوستان کفش (برند) خریدند 2.5 دلار یا شلوار جین 5 دلار یا کاپشن 5 دلار واقعن باورم شد حراجها خیلی می صرفه.
ولی موضوع اینه که همه ی این حراجها را پیدا نمی کنید. بهترین حراجی که خود من استفاده کردم کاپشن های سوپرگرم (برند) کانادایی بود که تونستم بجای 400-500 دلار . 45 دلار بخرم (توی حراج)
برای استفاده از حراج ها، هم باید حواستون به حراجهای فصلی باشه هم باید همیشه توی مراکز خرید باشید. ولی وقتی درآمدتون به دلار شد، خرید سس 3 دلاری (حدود 10 هزار تومن) به نظرتون خیلی هم ارزون میاد . همون سسی که توی ایران براش یک دهم هزینه می کردیم.
وقتی درآمد دلار شد قیمت همه اجناس تغییر می کنه!

...قیمت خشکبار مثل برگه زردآلو و ... ...
در مورد خشکبار و ... اگه زود میاید می تونید خشکبار ایرانی توی سوپراستور پیدا کنید. چون دیگه بعد از تحریم جدید هفته قبل، همون هم وارد نمی شه.
مغازه های ایرانی هم که مثل مرسدس بنز، پول اسمشونو می گیرند (ایرانی بودن) . غیر از خشکبار حتی گلاب هم توی سوپراستور پیدا می شه. البته گلابی که پیدا کردم عربی بود. ولی گلاب بود

zini_zinparast
June 4th, 2013, 05:06 AM
مرسی از راهنماییتون. قیمتای بعضی چیزا مثل کفش و کیف و پتوی لایت و حتی ملافه رو که چک میکنم از سایتهاشون فک میکنم با اضافه بارم میصرفه بخوام ازینجا بیارم. به نظرم میرسه واسه خریدشون باید خیلی بیشتر از 200 دلاری که واسه اضافه باره بدم.(هزینه خرید اینجا رو ندارن البته اکثرشون خریده شدن و حاضرن )
این قیمتای سایتا واقعیه (مثلا ملافه از Ikea و کفش از والمارت) یا ارزونترم زود به زود تو حراج گیر میاد؟

قیمت خشکبار مثل برگه زردآلو و ... تو فروشگاه های ایرانیا چقدره؟قصد ندارم زیاد هم بیارم البته در حدی که گاها هوس کردم داشته باشم و سر خوراکی لااقل هوم سیک نشم :)

یاد خودم افتادم وقتی که ایران بودم و قیمتهای اینجا رو چک می کردم با تمام وجود احساس ترس میکردم .ببینید
1- اولا اون قیمتهای روی سایتها رو نگاه نکنید چون به کل نامید میشید
2- ثانیا برای کسایی که تازه تشریف میارن بهترین زمان خرید هنگام حراجی است و برخی اوقات تا 50 % و حتی 90 % هم تخفیف میخوره. تازه اگه شانس هم بیارید مثل من برچسب اشتباه بخوره و قیمت یه جنس خیلی ارزون خورده باشه به شما با همون قیمت میدن
3- تا زمانی که اینجا منبع درامد نداشته باشید همه چیز برای شما گرون خواهد بود حتی چیپس و شیر و ... اما همچین که سر کار تشریف ببرید میبینید که با کمترین حقوق زندگیتون به راحتی میچرخه
4- سعید راست میگه تا زمانی که منبع درامد نداشته باشید همه چیز رو سعی می کنید که با معادل ریالی اون بسنجید که البته این بسیار اشتباه هست به چند دلیل:
اولا اینکه فقط اعصابتون خورد میشه
ثانیا اینکه مانع از این میشه که شما انتخاب درست کنید. انتخاب درست اینجا بر مبنای اهمیت اون جنس و نیاز شما و مقایسه قیمت اون با سایر فروشگاه هاست
ثالثا در برخی از موارد شما به چیزی در حال حاضی نیاز ندارید اما ماه دیگه حتما نیاز دارید اما تخفیف خیلی خوبی خورده و شما یاد این جنس رو بخرید. اما اگر با معادل ریالی بخواید حساب کنید اون جنس رو نمیخرید و در کل ضرر می کنیم
رابعا در بسیاری از مواقع شما راهی جز خرید اون جنس ندارید مثلا نان. خوب حالا چی شما به صورت ریالی حساب کنید و چه به صورت دلاری، در نهایت باید نان خریده شود پس محاسبه آن به صورت ریالی کار بیهوده ای هست
5-اینجا برگه زردآلو گیر میاد. در ضمن گردو اینجا گرونه و جنس خوب هم من نتونستم گیر بیارم شاید دوستان بدونن کجا میشه گیر آورد
در نهایت هم اگر چه من خانوم نیستم اما این رو بگم که بر عکس ایران اینجا فیروزه طرفدار داره و نسبتا گرون هم هست حالا نقره یا طلا زیاد فرقی نمیکنه

marjanmohajer
June 4th, 2013, 05:10 AM
براي خشكبار،
براي روزهاي اولتون تا حدي كه جا و امكان داريد، بياريد. تنوع بدليجات هم خيلي زياده و قيمت ها هم متفاوته و شامل حراج هم مي شه و مسلما گرون تر از ايرانه

mojdeh_k
June 4th, 2013, 05:10 AM
تنوع بدلیجات خیلی خیلی زیاد هست قیمت های مختلفی هم دارن از قیمت های پایین شروع میشه میره بالا. خشکبار رو توی فروشگاه های عربی هم می تونین پیدا کنین.

mina7
June 4th, 2013, 05:13 AM
آره شاید چون من حدودا یک ماه بعد از اومدنم یه کار نیمه وقت و مقداری درآمد دلاری داشتم، برای من یک ماه طول کشید. البته با اینکه کارم رو خیلی زود ترک کردم، اما دیگه عادت ضرب کردنم ترک شده بود

sama7452
June 4th, 2013, 05:42 AM

قربونت. هرچی آماده داری، بردار بیار. ولی از حراجی ها غافل نشو. این توصیه من به شماست. زردآلوهای خشک اینجا نسبتا خیسن! مثل اون برگه های خیلی خشکی که ما توی ایران داشتیم و ترش هم بودن، نیستن. مرطوب و شیرینن. ولی خوب آخرش که چی؟! بالاخره باید قبول کرد که همینه که هست. چقدر مگه آدم میتونه خوراکی با خودش بیاره؟ سعی کنین بارتون رو با وسایل موندگار بیشتر پر کنید تا خوراکی.
کفش و کیف رو حتما حتما حتما با خودتون بیارین. قیمت و کیفیتش با ایران قابل مقایسه نیست. توی حراج شاید کفش پیدا کنید ولی تضمینی نیست که حتما سایز پاتون باشه. تا جنسشون جور باشه که حراج نمیزنن.
بدلیجات اینجا فت و فراوون پیدا میشه. بسته به نوع و برندش قیمتاش متفاوته. ارزونتراش رو میتونید توی سایت Sears, The Bay, Claire's خودتون چک کنید. ولی خیلیاش از این مدلای کت و گنده و بیریخته که اینا چون دستشون به طلا نمیرسه، اینطوری خودشونو تخلیه میکنن طفلیا‍!

t.behrang58
June 4th, 2013, 07:33 AM
با سلام به دوستان
یک لیست کلی از لوازم ضروری البته از دید من
واکس کفش (چون اینجا نسبت به ایران واقعا گرونه ) مقداری داروهای اولیه ( اگر تبخال میزنید حتما پماد اونرو بیارید چون اینجا یک پماد 5 گرمی مخصوص تبخال 60 دلار قیمیت داره )، زعفران، کتاب زبان و دیکشنری (در صورت احساس نیاز ) ، گوشی تلفن همراه (اگر از مدلهای اسمارت فون هست ) ، خشکبار به اندازه مصرف چند ماه اولتون ( چون فعلا ایران از اینجا ارزون تر هست و توی آب و هوای اینجا هم خیلی میچسبه ) ، پتوی مسافرتی و پتوی گرم و بالش ( به اندازه افراد خانواده و یکی دوعدد هم اضافه تر ) ، لوازم آشپزخانه و سایر لوازم ضروری برای زندگی که در منزل دارید ( که بهتره فریت بشن ) ، کیف و کفش و لباس (آقایون حتما کت و شلوار و خانمها کت و دامن یا کت و شلوار رسمی یادشون نره چون حتما روز مصاحبه برای کار نیاز دارن ) دوستانی که عازم تورنتو و ونکوور هم هستن لباس مناسب و خنک برای هوای شرجی تابستان اینجا هم همراه داشته باشید، لوازمی که برای شما ارزشمند و یادگاری هستن ( البته با رعایت نکات ایمنی در بسته بندی اونها ) . اگر هم اصل مدارک خودتون رو همراهتون میارید یک کپی برابر اصل از اونها نزد خانواده هاتون در ایران بزارید برای روز مبادا . من یک کار دیگه هم که قبل از اومدن انجام دادم این بود که یک وکالت کامل برای انجام کلیه امور بانکی ، اداری و دانشگاهی به فردی که 100 درصد به ایشون اطمینان داشتم و میدونستم وقت انجام کار رو هم دارن دادم که اگر جایی نیاز بود ایشون بتونن از طرف من کار لازم رو انجام بدن ( البته وکالت نباید بلاعزل باشه که دردسر نشه )
لیست بالا موارد کلی و مهمی هست که از دید من و تا جایی که یادم بود باید حتما همراهتون باشه یک نکته بسیار بسیار مهم اینکه حتما قبل از اومدن یک چکاپ کامل و آزمایش کامل بدین که خیالتون راحت باشه و اگر داروی خاصی هم مصرف میکنید به اندازه مصرف حداقل 3 ماهتون با نسخه پزشک دارو هاتون رو بیارید واز پزشکتون یک سابقه مختصر از بیماریتون بگیرید و همراه خودتون بیارید و نکته خیلی مهم که دوستان هم اشاره کردن همون چکاب و ترمیم دندانها وچشم پزشکی هست . لطفا اگر دوستان موارد دیگری هم به ذهنشون میرسه که من یادم رفته به لیست بالا اضافه کنن.
البته از دید من مهمترین و اصلی ترین چیزی که باید باهاتون باشه مهارت و تسلط به زبان انگلیسی هست که از همه چیز مهم تره

reza1532
June 5th, 2013, 02:28 AM
قیمت سایتها واقعیه
ارزونتر هم به راحتی گیر میاد توی حراج ها. یکی از دوستان من پارسال از یک حراجی یک کاپشن خیلی گرم خریده بود 5 دلار.
این را یک بار دیگه توی فروم گفتم و دوستان چون باور نکردند گفتند احتمالن 50 بوده و من 0ش را یادم رفته تایپ کنم. ولی واقعن وقتی اینجا می بینم دوستان کفش (برند) خریدند 2.5 دلار یا شلوار جین 5 دلار یا کاپشن 5 دلار واقعن باورم شد حراجها خیلی می صرفه.
ولی موضوع اینه که همه ی این حراجها را پیدا نمی کنید. بهترین حراجی که خود من استفاده کردم کاپشن های سوپرگرم (برند) کانادایی بود که تونستم بجای 400-500 دلار . 45 دلار بخرم (توی حراج)
برای استفاده از حراج ها، هم باید حواستون به حراجهای فصلی باشه هم باید همیشه توی مراکز خرید باشید. ولی وقتی درآمدتون به دلار شد، خرید سس 3 دلاری (حدود 10 هزار تومن) به نظرتون خیلی هم ارزون میاد . همون سسی که توی ایران براش یک دهم هزینه می کردیم.
وقتی درآمد دلار شد قیمت همه اجناس تغییر می کنه!

در مورد خشکبار و ... اگه زود میاید می تونید خشکبار ایرانی توی سوپراستور پیدا کنید. چون دیگه بعد از تحریم جدید هفته قبل، همون هم وارد نمی شه.
مغازه های ایرانی هم که مثل مرسدس بنز، پول اسمشونو می گیرند (ایرانی بودن) . غیر از خشکبار حتی گلاب هم توی سوپراستور پیدا می شه. البته گلابی که پیدا کردم عربی بود. ولی گلاب بود
سلام
شكر خدا ظاهرا شرايط كانادا بسيار شبيه به سوئد هست.و خوشبختانه همسرم كاملا وارد هست به اين موارد و صد البته روش خريد از ماركتها( همين كه اول بايد ديد هر كيلوش چند ميشه بعد حساب كنيم اون جنس قيمتس با وزنش مناسب هست يا نه كه من اصلا سر در نياوردم تا الان:confused:) اونجا هم مرتب فلاير ها و اگهي هاي تخفيفات هر فروشگاهي هر روز به صورت روزانه تو صندوق پستي گذاشته ميشد.تنها تفاوت اونجا داشتن زمان مشخص براي حراجهاي بزرگ هست( آخر پاييز و وسط تابستون و آخر زمستون) كه قيمتها از نصف هم (به صورت پله اي با نزديكتر شدن به پايان حراج) كمتر ميشه.اونجا هم جنس مارك گرون بود و جنس متفرقه با انواع قيمتها در دسترس.فقط آيا در كانادا زمان مشخصي براي حراجها وجود داره؟

bahar2006
June 5th, 2013, 10:27 PM
صرفا جهت اطلاع :
كيسه وكيوم براى كم كردن حجم لباس و رختخواب از پلاستيك فروشيهاى مقابل بازار روز فرحزاد گرفتيم حدود ٦٥٠٠ تومان. انواع سبزى خشك هم در عطارى آنجا موجود بود.

Defender
June 5th, 2013, 10:40 PM
با سلام به دوستان
یک لیست کلی از لوازم ضروری البته از دید من
واکس کفش (چون اینجا نسبت به ایران واقعا گرونه ) مقداری داروهای اولیه ( اگر تبخال میزنید حتما پماد اونرو بیارید چون اینجا یک پماد 5 گرمی مخصوص تبخال 60 دلار قیمیت داره )، زعفران، کتاب زبان و دیکشنری (در صورت احساس نیاز ) ، گوشی تلفن همراه (اگر از مدلهای اسمارت فون هست ) ، خشکبار به اندازه مصرف چند ماه اولتون ( چون فعلا ایران از اینجا ارزون تر هست و توی آب و هوای اینجا هم خیلی میچسبه ) ، پتوی مسافرتی و پتوی گرم و بالش ( به اندازه افراد خانواده و یکی دوعدد هم اضافه تر ) ، لوازم آشپزخانه و سایر لوازم ضروری برای زندگی که در منزل دارید ( که بهتره فریت بشن ) ، کیف و کفش و لباس (آقایون حتما کت و شلوار و خانمها کت و دامن یا کت و شلوار رسمی یادشون نره چون حتما روز مصاحبه برای کار نیاز دارن ) دوستانی که عازم تورنتو و ونکوور هم هستن لباس مناسب و خنک برای هوای شرجی تابستان اینجا هم همراه داشته باشید، لوازمی که برای شما ارزشمند و یادگاری هستن ( البته با رعایت نکات ایمنی در بسته بندی اونها ) . اگر هم اصل مدارک خودتون رو همراهتون میارید یک کپی برابر اصل از اونها نزد خانواده هاتون در ایران بزارید برای روز مبادا . من یک کار دیگه هم که قبل از اومدن انجام دادم این بود که یک وکالت کامل برای انجام کلیه امور بانکی ، اداری و دانشگاهی به فردی که 100 درصد به ایشون اطمینان داشتم و میدونستم وقت انجام کار رو هم دارن دادم که اگر جایی نیاز بود ایشون بتونن از طرف من کار لازم رو انجام بدن ( البته وکالت نباید بلاعزل باشه که دردسر نشه )
لیست بالا موارد کلی و مهمی هست که از دید من و تا جایی که یادم بود باید حتما همراهتون باشه یک نکته بسیار بسیار مهم اینکه حتما قبل از اومدن یک چکاپ کامل و آزمایش کامل بدین که خیالتون راحت باشه و اگر داروی خاصی هم مصرف میکنید به اندازه مصرف حداقل 3 ماهتون با نسخه پزشک دارو هاتون رو بیارید واز پزشکتون یک سابقه مختصر از بیماریتون بگیرید و همراه خودتون بیارید و نکته خیلی مهم که دوستان هم اشاره کردن همون چکاب و ترمیم دندانها وچشم پزشکی هست . لطفا اگر دوستان موارد دیگری هم به ذهنشون میرسه که من یادم رفته به لیست بالا اضافه کنن.
البته از دید من مهمترین و اصلی ترین چیزی که باید باهاتون باشه مهارت و تسلط به زبان انگلیسی هست که از همه چیز مهم تره

یه سوال راجع به قسمت bold دارم. من برنامه داشتم بیام کانادا یه آیفون بخرم.:cool: فکر می کردم با برنامه های برای خرید آیفون که اونجا دارن خریدش به صرفه تر باشه:rolleyes:. حالا دیدم اینجا گفته شده از ایران بیارید:o. من در هر صورت یا اینجا یا اونجا باید یه گوشی بخرم. نظرتون چیه؟ اینجا بخرم یا اونجا؟:confused:

Pedarbozorg
June 5th, 2013, 10:46 PM
یه سوال راجع به قسمت bold دارم. من برنامه داشتم بیام کانادا یه آیفون بخرم.:cool: فکر می کردم با برنامه های برای خرید آیفون که اونجا دارن خریدش به صرفه تر باشه:rolleyes:. حالا دیدم اینجا گفته شده از ایران بیارید:o. من در هر صورت یا اینجا یا اونجا باید یه گوشی بخرم. نظرتون چیه؟ اینجا بخرم یا اونجا؟:confused:
در مورد گوشی های موبایل و اسمارت فون ها خیلی صحبت شده. خیلی ها موافق هستند که از ایران بیارند چون گاهی ارزونتر هست. این ارزونی به چند دلیله: اولیش نزدیکی به دوبی و قاچاق. دومیش ارسال اجناس مرجوعی به سمت خاورمیانه. بعضی ها هم می گن از کانادا خرید کنید. نهایتن باید در مورد گوشی جوانب زیادی را بررسی کنید و فقط به قیمت خرید اتکا نکنید. گارانتی، سازگاری با شبکه اوپراتور و ....
ولی یک نکته خیلی مهمه و آوردنش از ایران حتمن توصیه می شه: لوازم جانبی موبایل را اصلن در کانادا نخرید.
یا از ایران بیارید یا اینجا که اومدین از جای دیگه سفارش بدید. من قاب برای گوشی گلکسی نکسوس می خاستم ، اینجا از 24 دلار شروع می شد. یک قاب پلاستیکی ساده. نهایتن از انگلیس 2 دلاری ش را سفارش دادم. ولی فکر کنم توی ایران ارزونتر می شه.
اگه گوشی خاصی را مدنظر دارید لوازم جانبی اش را از ایران بیارید و اینجا خود گوشی را بخرید
توصیه دوستمون بهرنگ ، توصیه های خوبی بودند. عملن خیلی هاش به دردتون خواهد خورد

reza82
June 5th, 2013, 11:24 PM
در مورد گوشی های موبایل و اسمارت فون ها خیلی صحبت شده. خیلی ها موافق هستند که از ایران بیارند چون گاهی ارزونتر هست. این ارزونی به چند دلیله: اولیش نزدیکی به دوبی و قاچاق. دومیش ارسال اجناس مرجوعی به سمت خاورمیانه. بعضی ها هم می گن از کانادا خرید کنید. نهایتن باید در مورد گوشی جوانب زیادی را بررسی کنید و فقط به قیمت خرید اتکا نکنید. گارانتی، سازگاری با شبکه اوپراتور و ....
ولی یک نکته خیلی مهمه و آوردنش از ایران حتمن توصیه می شه: لوازم جانبی موبایل را اصلن در کانادا نخرید.
یا از ایران بیارید یا اینجا که اومدین از جای دیگه سفارش بدید. من قاب برای گوشی گلکسی نکسوس می خاستم ، اینجا از 24 دلار شروع می شد. یک قاب پلاستیکی ساده. نهایتن از انگلیس 2 دلاری ش را سفارش دادم. ولی فکر کنم توی ایران ارزونتر می شه.
اگه گوشی خاصی را مدنظر دارید لوازم جانبی اش را از ایران بیارید و اینجا خود گوشی را بخرید
توصیه دوستمون بهرنگ ، توصیه های خوبی بودند. عملن خیلی هاش به دردتون خواهد خورد

بابابزرگ جون,

یه زمانی منم همینو میگفتم, اما بعد از سالها زندگی در تاریکی و ظلمات, یکی از دوستان, چشمای منو به روی دنیای ebay باز کرد. حالا همون قابی که برای آیفون تو مال باید بالاش اقلا 25 دلار بدی رو, از ebay چهار تاشو خریدم جمعا 4 دلار. مدلها و رنگهای مختلف.

غفلت از ebay خسران دنیوی و اخروی رو در پی داره. البته خرید ازش یه سری لِم های کوچیک داره که باید رعایت بشه.

باشد که رستگار شوید.

Pedarbozorg
June 5th, 2013, 11:29 PM
بابابزرگ جون,

یه زمانی منم همینو میگفتم, اما بعد از سالها زندگی در تاریکی و ظلمات, یکی از دوستان, چشمای منو به روی دنیای ebay باز کرد. حالا همون قابی که برای آیفون تو مال باید بالاش اقلا 25 دلار بدی رو, از ebay چهار تاشو خریدم جمعا 4 دلار. مدلها و رنگهای مختلف.

غفلت از ebay خسران دنیوی و اخروی رو در پی داره. البته خرید ازش یه سری لِم های کوچیک داره که باید رعایت بشه.

باشد که رستگار شوید.
آره دیگه. فکر می کنی من چطوری از انگلیس سفارش دادم برام بیاد؟
دو دلار دادم ، قاب موبایل را با هواپیما برام فرستادند. صحیح و سالم رسید حتی یک محافظ ال سی دی هم رایگان برام فرستادند.
کلن در ebay که به روی من باز شد هر روز دارم ازش خرید می کنم (لامصب اعتیاد آوره)
امروز یه ای میل از هنگ کنک برام اومده در مورد خرید دیروزم. عکس بسته ای که برام با هواپیما پست کردند را برام فرستاده و جزئیات اینکه کی می رسه به دستم. هزینه این کاراشون بیشتر از 2 دلاریه که برای خرید چراغ دوچرخه دادم.
خلاصه . اگر از ایران گوشی نخریدید، قابشو بخرید. اگرم نخریدید بهتر. بیایین اینجا لذت خرید آنلاین را تجربه کنید

reza82
June 5th, 2013, 11:37 PM
دو دلار دادم ، قاب موبایل را با هواپیما برام فرستادند. صحیح و سالم رسید حتی یک محافظ ال سی دی هم رایگان برام فرستادند.
امروز یه ای میل از هنگ کنک برام اومده در مورد خرید دیروزم. عکس بسته ای که برام با هواپیما پست کردند را برام فرستاده و جزئیات اینکه کی می رسه به دستم. هزینه این کاراشون بیشتر از 2 دلاریه که برای خرید چراغ دوچرخه دادم.
خلاصه . اگر از ایران گوشی نخریدید، قابشو بخرید. اگرم نخریدید بهتر. بیایین اینجا لذت خرید آنلاین را تجربه کنید

البته همونطوری که گفتم لم هم داره ها.

من اصولا فقط از top rated seller ها میخرم. سعی میکنم free shipping باشه. البته زمان میبره. دو سه هفته ای طول میکشه, ولی به قول شما خارجیا هو کِیرز؟ من معمولا دو سه تا بسته تو راه دارم همیشه. همین الآن هم سه تا بسته تو راه دارم که دیگه الآنا باید برسن.

امیدوارم یه روزی برسه که موبایل و تلویزیون و ماشین و خونه و اینا رو هم بشه ازش خرید :D . البته الآنم میشه بعضیهاشو خرید, اما خب گارانتی نداره و چون ارزونتره, آدم دلش مطمئن نیست چی از آب دربیاد.

amirho3ein
June 6th, 2013, 03:14 AM
صرفا جهت اطلاع :
كيسه وكيوم براى كم كردن حجم لباس و رختخواب از پلاستيك فروشيهاى مقابل بازار روز فرحزاد گرفتيم حدود ٦٥٠٠ تومان. انواع سبزى خشك هم در عطارى آنجا موجود بود.
من وکیوم 70 در 100 رو خریدم 3900 !!!!

zini_zinparast
June 6th, 2013, 03:28 AM
کلا سعید جان، داری معتاد خیلی چیزا میشیها!! ( سریال فریندز، اپلای ابرود و تازگیها هم ای بی) مراقب خودت باش.
یکی دیگه از این سایتهای ضاله aliexpress.com هست تنوع اجناسش خیلی خوبه حتی قطعات الکترونیکی هم داره که من رو کلا بهش جذب کرد.
یکی از چیزایی که من این روزا دارم ازش لذت میبرم اینه که ما در دانشگاه یه کاری رو شروع کردیم و من چند تراشه میخواستم به صورت آنلاین از شرکت تولید کننده سفارش دادم اونا هم رایگان چند نمونه فرستادن و امروز رسیده بود یعنی حتی یه سنت هم بابتش ندادیم. واقعا این دهکده جهانی چی کرده؟؟!!

reza1532
June 6th, 2013, 03:41 AM
سلام
من هم دقيقا تو همين موقعيت بودم.قيمتهاي ايران رو با كانادا مقايسه كردم كه با نرخ دلار برابر بود و با احتساب ماليات كانادا گرونتر!!
البته صرفنظر از بخش گارانتي و عدم اطمينان از اصل بودن من ايران رو انتخواب كردم چون من با گوشي زياد ور ميرم تا تهو توش رو در بيارم نميخواستم اونجا زمان سر اينم بزارم و تازه دنبال كاراي گوشيم بگردم.همين جا يك دونه خريدم تا اونجا واسه كاربردش آماده باشم.البته من پس از تحقيقات بسيار galaxy note 2 گرفتم.چون به نظر من از بقيه گوشيها بسيار بهتر اومد(البته با اندازه بزرگش مشكل ندارم).براي من فاكتورهاي ديسپلي خوب(مال نت 2 اچ دي هست) سايز بزرگ( 5.5 اينچ هست) راحتي كار با مايكروسافت آفيس و مخصوصا شارز نگهداريه باطري.سراغ Iphone 4s نرفتم چون همسرم همونو داره و باطريش زود به زود خالي ميشه.اگر در مورد ساير گوشيها راهنمايي خواستي ميتونم كمكت كنم.ولي با توجه به اينكه Iphone 5 يك كم مشكل دار شده تو ايران ( ضرب ديده بودن گوشي زمان باز كردن ) پيشنهاد ميكنم از همونجا تهيه كنيد چون پيچيدگي خاصي نداره و كار باهاش بسيار راحت هست.مخصوصا اگر تو ايران بخوايد نرم افزار نصب كنيد با يك mac accounte تقلبي براتون نصب ميكنند(تازه اگر گوشي جيلبرك نباشه) كه براي update كردن تو كانادا با mac account خودتون ( كه ديگه مجاز به باز كردن ميشيد) به مشكل بر ميخوريد.

t.behrang58
June 6th, 2013, 06:00 AM
با سلام
من نظر شخصیم اینه که همینطور که همه دوستان فرمودن خرید لوازم الکترونیکی در ایران متاسفانه بسیار پر ریسک شده دلیل اونهم تقلب بسیار گسترده ای هست که متاسفانه در بازار الکترونیک و کامپیوتر ایران وجود داره . من خودم قبل از اومدن از ایران یک دوربین عکاسی کانن گرفتم که به غیر از هزینه مالیاتش قیمت اون با تورنتو یکی بود (به نظر من اونهم ارزش داره چون کلی استرس کشیدم که باطریش اصل باشه یا رمش تقلبی نباشه) اما با توجه به اینکه خودم رشته تحصیلیم کامپیوتر هست و کمی هم در این زمینه تجربه دارم ابرای خرید لپ تاب جدید به ایران اعتماد نکردم و اومدم اینجا نکته جالبی که برای من پیش اومد این بود که من لپ تاپ HP از سری مدلهایی که پسوند nr داشت در نظر داشتم که بعداز کلی گشتن در فروشگاههای معروف تورنتو مثل Best Buy و Canada Cumputer هم اون مدل رو پیدا نکردم و به ناچار با دفتر HP در کانادا تماس گرفتم ( از ویژگیهای لذت بخش زندگی در اینجا ) اونجا بود که فهمیدم این سری از مدلهای HP در بازار عرضه نمیشه و فقط به صورت آنلاین یا تلفنی و مستقیما از شرکت قابل تهیه هست ( البته این کار مستلزم داستن مستر یا ویزا کارت هست که معمولا دو تا سه هفته بعداز رسیدن به اینجا چشم شما به جمال زیبای این کارتها هم باز خواهد شد ) . بعداز خرید هم دقیقا 3 روز بعد طبق همون چیزی که گفته بودن بسته من دستم رسید هر روز هم یک ایمیل میزدن و اعلام میکردن بسته در کجا هست . وقتی هم که بسته دستم رسید دیدم روی اون زده مخصوص فروش در کشورهای انگلیسی زبان . این تجربه رو در تایید صحبت پدر بزرگ عزیز که فرمودن اجناس مرجوعی به خاور میانه صادر میشه گفتم . مطمئن باشید یکسری از اجناسی که به خاورمیانه صادر میشه به لحاظ یکسری ویژگیها با مدلهای موجود در بازارکانادا و آمریکا فرق دارن .اما نکته مهم اینه که دوستان در سال اول نگران مالیات هم نباشن چون باتوجه به اینکه افراد تازه وارد درآمدی در کانادا ندارن بعدا و در فصل پرکردن فرمهای مالیاتی اون بازه زمانی که بیکار بودن از مالیات معاف میشه و بخشی از مالیاتهایی که دوستان پرداخت کردن به اونها برگشت داده خواهد شد .

anihoo
June 6th, 2013, 11:03 AM
سلام
من هم دقيقا تو همين موقعيت بودم.قيمتهاي ايران رو با كانادا مقايسه كردم كه با نرخ دلار برابر بود و با احتساب ماليات كانادا گرونتر!!
البته صرفنظر از بخش گارانتي و عدم اطمينان از اصل بودن من ايران رو انتخواب كردم چون من با گوشي زياد ور ميرم تا تهو توش رو در بيارم نميخواستم اونجا زمان سر اينم بزارم و تازه دنبال كاراي گوشيم بگردم.همين جا يك دونه خريدم تا اونجا واسه كاربردش آماده باشم.البته من پس از تحقيقات بسيار galaxy note 2 گرفتم.چون به نظر من از بقيه گوشيها بسيار بهتر اومد(البته با اندازه بزرگش مشكل ندارم).براي من فاكتورهاي ديسپلي خوب(مال نت 2 اچ دي هست) سايز بزرگ( 5.5 اينچ هست) راحتي كار با مايكروسافت آفيس و مخصوصا شارز نگهداريه باطري.سراغ Iphone 4s نرفتم چون همسرم همونو داره و باطريش زود به زود خالي ميشه.اگر در مورد ساير گوشيها راهنمايي خواستي ميتونم كمكت كنم.ولي با توجه به اينكه Iphone 5 يك كم مشكل دار شده تو ايران ( ضرب ديده بودن گوشي زمان باز كردن ) پيشنهاد ميكنم از همونجا تهيه كنيد چون پيچيدگي خاصي نداره و كار باهاش بسيار راحت هست.مخصوصا اگر تو ايران بخوايد نرم افزار نصب كنيد با يك mac accounte تقلبي براتون نصب ميكنند(تازه اگر گوشي جيلبرك نباشه) كه براي update كردن تو كانادا با mac account خودتون ( كه ديگه مجاز به باز كردن ميشيد) به مشكل بر ميخوريد.

وارد باشید لازم نیست به کسی گوشی رو بدید براتون با اکانت تقلبی نرم افزار بریزه خودتون یه اکانت درست میکنید و میریزید... احتیاجی هم به جیلبریک و این حرفها هم نیست. دیدم که میگم ها....

liberated
June 6th, 2013, 04:51 PM
من وکیوم 70 در 100 رو خریدم 3900 !!!!

فک میکنم جنس و مدل های مختلف داره. من 70 در 110 از بازار تهران گرفتم 6000. هرچیم گفتم دوستام در حد 2000 تومن خریدن گفت این مدل نیست وگرنه من که نمیام سه برابر بفروشم اونم تو بازار که مثلا ارزونتره از همه جا!

liberated
June 6th, 2013, 04:52 PM
هدفون و هدست هم جز لوازم جانبی ای محسوب میشن که از ایران بخریم بهتره؟؟
من 10 دلاریشم دیدم تو سایتا ولی نمیدونم همون مدل اینجا چنده

t.behrang58
June 6th, 2013, 05:57 PM
فک میکنم جنس و مدل های مختلف داره. من 70 در 110 از بازار تهران گرفتم 6000. هرچیم گفتم دوستام در حد 2000 تومن خریدن گفت این مدل نیست وگرنه من که نمیام سه برابر بفروشم اونم تو بازار که مثلا ارزونتره از همه جا!
دوستان سلام
درمورد بحث وکیوم بگ دقیقا بین جنس های ارزون و گرون به لحاظ کیفیت تفاوت هست . من خودم از خیابون نزدیک معاینه فنی آبشناسان که همه مغازه ها به اصطلاح کیشی هستن 3 تا خریدم دونه ای 2500 بعدا دوباره که نیاز داشتم از محلمون خریدم 6500 و وقتی بازشون کردم دیدم کیفیت گرونتر ها بهتره .هم جنس نرم تری داشتن هم زیپ های بهتری

OMID-313
June 6th, 2013, 06:05 PM
سلام دوستان
من متوجه نمیشم : این کیسه های وکیوم به چه دردی میخورند !!؟ خوب مگه نمیشه وسایل را در کیسه های نایلونی معمولی و کیسه های فریزر قرار داد !!!!؟
یک سوال دیگه : میشه ساک را کلا در یک کیسه نایلونی بزرگ قرار داد (یا اصطلاحا نایلون پیچش کرد) و بعد داد به هواپیما !!؟
خیلی ممنون :)

amin_mb
June 6th, 2013, 06:23 PM
سلام دوستان
من متوجه نمیشم : این کیسه های وکیوم به چه دردی میخورند !!؟ خوب مگه نمیشه وسایل را در کیسه های نایلونی معمولی و کیسه های فریزر قرار داد !!!!؟
یک سوال دیگه : میشه ساک را کلا در یک کیسه نایلونی بزرگ قرار داد (یا اصطلاحا نایلون پیچش کرد) و بعد داد به هواپیما !!؟

امیدجان،
برای کم کردن حجم لباس ها، بالشت، ملحفه ها، پتو و لحاف و .... میشه از این کیسه های وکیوم استفاده کرد. با حذف هوای بین این وسایل، حجمشون به شکل چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

June 7th, 2013, 12:22 AM
سلام دوستان

فلسفه وکیوم رو که دوستان گفتن، اما برای ساک وی. همون فرودگاه دوهزارتومن میگیرن و چمدونتون رو کامل سلفون پیچ میکنن که من توصیه میکنم برای چدونهای گرون حتمن اینکارو بکنید که تیکه و پاره تحویل نگیریدشون

reza82
June 7th, 2013, 01:09 AM
فلسفه وکیوم رو که دوستان گفتن، اما برای ساک وی. همون فرودگاه دوهزارتومن میگیرن و چمدونتون رو کامل سلفون پیچ میکنن که من توصیه میکنم برای چدونهای گرون حتمن اینکارو بکنید که تیکه و پاره تحویل نگیریدشون

حواستون به یه چیزی باشه فقط. اول چمدونتون رو وزن بکنین که اضافه بار نداشته باشین. یعنی اگه مثلا 25 کیلو دارین, مسلما وقتی بخواین بار رو تحویل بدین طرف گیر میده. اونوقت اگه نخواین اضافه بار بدین, اونم قبول نکنه که بیخیال شه, مجبورین بسته بندی دور چمدون رو باز کنین تا بتونین خود چمدون رو باز کنین و بتونین بارتون رو کم کنین. خلاصه حواستون به این قسمت قضیه باشه.
درضمن پیشنهاد میکنم به اون کسی که این کارو میکنه سفارش بکنین که دسته و چرخهای چمدون رو بزاره بیرون که بتونین جابجاش کنین.

reza82
June 7th, 2013, 01:10 AM

ببین, یه سر برو ebay خودت سرچ کن, قیمتها رو ببین, تصمیم بگیر کدوم بهتره. در ضمن ebay مالیات نداره, اما فروشگاهها مالیات دارن.

helya
June 7th, 2013, 01:22 AM
سلام بچه ها من یه سوال داشتم باتری لپ تابم تقریبا خراب شده و یک ساعت بیشتر شارژ نگه نمی داره ، از ایران بخرم (گفتن 120 تومان ) یا از کانادا بخرم یا بیخیالش شم؟
سوال 2: آنتی ویروس رو سیستم ام اصلی بریزم گفتن 80 تومان یکساله یا قفل شکسته ی الکی با توجه به اینکه ویندوزم هم تقلبیه؟ :))
سوال 3: من گواهینامم تا دو سال دیگه مهلتش تموم می شه برم تمدیدش کنم الان یا برم کانادا اونجا بگیرم اخه یکی گفت سابقت زیاد باشه تخفیف می دن تو بیمه ولی این گواهینامه های جدید ایران سابقه توش نمی یاد ؟؟!!
خیلی خیلی ممنون از راهنماییون

amin_mb
June 7th, 2013, 01:35 AM
سلام بچه ها من یه سوال داشتم باتری لپ تابم تقریبا خراب شده و یک ساعت بیشتر شارژ نگه نمی داره ، از ایران بخرم (گفتن 120 تومان ) یا از کانادا بخرم یا بیخیالش شم؟
سوال 2: آنتی ویروس رو سیستم ام اصلی بریزم گفتن 80 تومان یکساله یا قفل شکسته ی الکی با توجه به اینکه ویندوزم هم تقلبیه؟ :))
سوال 3: من گواهینامم تا دو سال دیگه مهلتش تموم می شه برم تمدیدش کنم الان یا برم کانادا اونجا بگیرم اخه یکی گفت سابقت زیاد باشه تخفیف می دن تو بیمه ولی این گواهینامه های جدید ایران سابقه توش نمی یاد ؟؟!!

- باتری را پیشنهاد می کنم اینجا نخرید چون اصلاً مشخص نیست که اصل هست یا تقلبی.
- وقتی ویندوز شما تقلبی باشه آنتی ویروس قانونی دردی را دوا نمی کنه. درضمن الان آنتی ویروس یکساله 80 هزارتومان برای دو user هست نه یک سیستم.
- گواهینامه ای که بیشتر از یکسال از تاریخ انقضاش مونده باشه را تمدید نمی کنند مگر اینکه شماره یا اطلاعات اصلیش مخدوش شده باشه.
اتفاقاً گواهینامه های جدید پشتش سابقه رانندگی شما را به تفکیک نوع وسیله نشون میدهد.

موفق باشید

reza82
June 7th, 2013, 01:43 AM
والا یه چند تا پیغام گرفتم در مورد طرز استفاده از ebay, گفتم یه توضیحاتی بدم.

اولا که من خودم به این دنیای جدید ebay تازه واردم, یعنی نمیتونم بگم که حرفام صد در صد درسته. اگه کسی چیزای بهتری میدونه, خواهش میکنم بگه که ما هم استفاده کنیم.

ببینید, شما برای خرید از ebay طبیعتا احتیاج به یه کردیت کارت دارین. پیشنهاد اکید من اینه که برین تو سایت paypal و یه اکانت با کردیت کارتتون باز کنین. و از اون به بعد با paypal از ebay خرید کنین. کاملا مجانیه, اما تا جایی که میدونم مزیتی که داره اینه که شما اگه یه موقع یه محصول خراب بگیرین, یا اصلا محصولتون براتون فرستاده نشه, میتونین به ebay شکایت کنین و paypal پولتون رو پس میده.

مورد بعدی اینه که توی سرچ هاتون, گزینه ی Top Rated Sellers رو انتخاب کنین. نکته ی جالبش اینه که این گزینه فقط واسه ebay.ca وجود داره, و ebay.com اصلا نداره این گزینه رو! حالا این تاپ رِیتد ها کی هستن؟
شما وقتی یه خریدی انجام میدی, حالا هر چی, یه دلار! اون فروشنده بعد از یه مدت یه ای میل بهت میزنه و ازت درخواست میکنه که نظرت رو راجع به محصولش بگی. اینجوری ملت میرن و امتیاز میدن. اگه فروشنده ای بالای 99.97 درصد (فکر کنم) نظر مثبت داشته باشه, تاپ رِیتد میشه. یعنی اگه کسی 99 درصد هم مثبت باشه تاپ رِیتد نیست. یعنی یه چیز خفنی اصلا! یعنی اگه شما یکیو دیدی که 95 درصد نظر مثبت داره, یعنی اینکه این خوبه, ولی تاپ رِیتد نیست دیگه. مثلا ممکنه بسته بندیش بد بوده باشه. یا اینکه محصولش دیر رسیده, یا یه کم مشکل داشته, یا اصلا تعداد محصولاتی که فروخته خیلی زیاد نبوده.

مورد دیگه گزینه ی free shipping ئه. یعنی برای شما که تو کانادا هستی مجانی میفرستن. مثلا قاب موبایل رو میخری 2 دلار, مجانی هم برات پست میکنن. (ebay مالیات نداره. یعنی وقتی قیمت 2 دلاره, شما واقعا 2 دلار میپردازی).
مشکل فیری شیپینگ اینه که معمولا خیلی طول میکشه. بین 2 تا 4 هفته ممکنه محصول تو راه باشه. فکر کنم بار قاطر و لِنج میکنن از چین. به هر حال خیلی طول میکشه. جالبیش اینه که روزی که شما سفارش میدی, معمولا در عرض دو روز محصول فرستاده میشه, بقیه اش رو تو پست گیر میکنه.

بعضی از فروشنده ها میگن اگه میخوای مثلا 5 دلار بیشتر بده, با پست سریعتر برات بفرستم. بعضیها هم که اصولا فیری شیپینگ ندارن.

مورد دیگه اینه که اگه محصول شما نرسید, یا مشکل دار بود, بهتره که اول با خود فروشنده تماس بگیرین. اونا سعی میکنن قضیه رو حل کنن که لازم نشه شما به ebay ریپُرت کنین.

خیلی از محصولات هم free return دارن. یعنی refund دارن. میگی اصلا اینو نمیخوام, میخوام پسش بدم. البته خودت باید پول پست برگشت رو بدی. این به درد محصولات هفت هشت ده دلاری نمیخوره, چون ارزش پس دادن نداره.

مساله ی دیگه اینه که بهتره که شما هم برید و برای محصولات خوبی که میخرین, واقعا نظر بدین. یعنی بیخیالش نشین. اگه یه چیزی گرفتین که خوب بود, برید و به فروشنده امتیاز بدین. این کار امتیازِ خودتون رو هم اضافه میکنه, که به یه دردی میخورد که الآن یادم رفته. اما یادمه که مهم بود :D

در آخر هم اینکه, اگه چیزی دارین که میخواین بفروشین, میتونین خودتون بزارین ebay. پس فروشنده ی شما میتونه یه شخص باشه. ممکنه کلاه بردار باشه. یا هر چی. واسه همین میگم top rated sellers رو پیدا کنین. چون یه "شخص" که 4 تا چیز کلا میفروشه نمیتونه تاپ رِیتد بشه. البته جای بهتر برای ساکنین کانادا برای خرید و فروش اجناس دست دوم بزرگتر (مبل, میز, حتی ماشین, چراغ, و غیره) همانا وبسایت محترم kijiji.com میباشد.

فکر کنم همه چیزو توضیح دادم, تا جایی که بلد بودم, اگه کسی بتونه اینو کامل کنه یا اشتباهاتش رو بگیره, ممنون میشم.

nilotus
June 7th, 2013, 08:46 AM
آفرین به شما که اینقدر با حوصله در مورد ebay اطلاعات مفصل رو دادید :)
فقط من یکی دو مورد اضافه می کنم:
لزوما" اینطور نیست که ارسال مجانی (free shipping بیشتر طول بکشه. این تا حد زیادی به آدرس مبدا و وضعیت پست هم بستگی دارد . من تا حالا 3 بار از ebay خرید کردم و همه اش هم هزینه ارسال داشته ولی زیر 3 هفته نرسیده. بیشتر اجناس از آمریکا و هنگ کنگ و ... میان و برای همین ارزون ترن.
انتخاب top rated seller خیلی مساله مهمی بود که گفتید و همینطور دقت کردن در انتخاب نو بودن یا دست دوم بودن اجناس (new/used). و همینطور بقیه آپشنهای سمت چپ صفحه.
وقتی هم یک محصولی رو جستجو می کنید و لیستش میاد، می شه اونها رو به ترتیب قیمت و ... مرتب کرد که کمک می کنه در بین محصولات مشابه ارزونتر رو انتخاب کنید البته در قیمت نهایی برابر، اولویت با اون محصولی هست که shipping کمتر یا مجانی داره.
یه امکان دیگه ebay، بید کردنه bid یعنی یه قیمت پایه برای یه محصولی پیشنهاد می شه و یه زمان مشخصی هم داره مثل شرکت در حراجی auction می مونه. بعد افراد پیشنهاد بالاتر می دن و ... تا کسی که بالاترین پیشنهاد رو داده می بره و خیلی ها از این طریق چیزای خوب ارزونی گیرشون اومده. اگر بخواهید سرراست یه جنسی رو بخرید ،آپشن buy it now رو انتخاب می کنید.

و اینکه به جز جریان ebay، کلا" paypal یکی از مطمئن ترین راههای پرداخت برای خرید و فروش و حتی نقل و انتقال پول بین حسابهای بانکی افراده (حتی اگر خرید و فروشی در کار نباشه) . نه فقط در ebay، بلکه خیلی جاهای دیگه هم واریز پول برای خرید رو فقط از طریق paypal انجام می دن .

والا یه چند تا پیغام گرفتم در مورد طرز استفاده از ebay, گفتم یه توضیحاتی بدم.

اولا که من خودم به این دنیای جدید ebay تازه واردم, یعنی نمیتونم بگم که حرفام صد در صد درسته. اگه کسی چیزای بهتری میدونه, خواهش میکنم بگه که ما هم استفاده کنیم.

ببینید, شما برای خرید از ebay طبیعتا احتیاج به یه کردیت کارت دارین. پیشنهاد اکید من اینه که برین تو سایت paypal و یه اکانت با کردیت کارتتون باز کنین. و از اون به بعد با paypal از ebay خرید کنین. کاملا مجانیه, اما تا جایی که میدونم مزیتی که داره اینه که شما اگه یه موقع یه محصول خراب بگیرین, یا اصلا محصولتون براتون فرستاده نشه, میتونین به ebay شکایت کنین و paypal پولتون رو پس میده.

مورد بعدی اینه که توی سرچ هاتون, گزینه ی Top Rated Sellers رو انتخاب کنین. نکته ی جالبش اینه که این گزینه فقط واسه ebay.ca وجود داره, و ebay.com اصلا نداره این گزینه رو! حالا این تاپ رِیتد ها کی هستن؟
شما وقتی یه خریدی انجام میدی, حالا هر چی, یه دلار! اون فروشنده بعد از یه مدت یه ای میل بهت میزنه و ازت درخواست میکنه که نظرت رو راجع به محصولش بگی. اینجوری ملت میرن و امتیاز میدن. اگه فروشنده ای بالای 99.97 درصد (فکر کنم) نظر مثبت داشته باشه, تاپ رِیتد میشه. یعنی اگه کسی 99 درصد هم مثبت باشه تاپ رِیتد نیست. یعنی یه چیز خفنی اصلا! یعنی اگه شما یکیو دیدی که 95 درصد نظر مثبت داره, یعنی اینکه این خوبه, ولی تاپ رِیتد نیست دیگه. مثلا ممکنه بسته بندیش بد بوده باشه. یا اینکه محصولش دیر رسیده, یا یه کم مشکل داشته, یا اصلا تعداد محصولاتی که فروخته خیلی زیاد نبوده.

مورد دیگه گزینه ی free shipping ئه. یعنی برای شما که تو کانادا هستی مجانی میفرستن. مثلا قاب موبایل رو میخری 2 دلار, مجانی هم برات پست میکنن. (ebay مالیات نداره. یعنی وقتی قیمت 2 دلاره, شما واقعا 2 دلار میپردازی).
مشکل فیری شیپینگ اینه که معمولا خیلی طول میکشه. بین 2 تا 4 هفته ممکنه محصول تو راه باشه. فکر کنم بار قاطر و لِنج میکنن از چین. به هر حال خیلی طول میکشه. جالبیش اینه که روزی که شما سفارش میدی, معمولا در عرض دو روز محصول فرستاده میشه, بقیه اش رو تو پست گیر میکنه.

بعضی از فروشنده ها میگن اگه میخوای مثلا 5 دلار بیشتر بده, با پست سریعتر برات بفرستم. بعضیها هم که اصولا فیری شیپینگ ندارن.

مورد دیگه اینه که اگه محصول شما نرسید, یا مشکل دار بود, بهتره که اول با خود فروشنده تماس بگیرین. اونا سعی میکنن قضیه رو حل کنن که لازم نشه شما به ebay ریپُرت کنین.

خیلی از محصولات هم free return دارن. یعنی refund دارن. میگی اصلا اینو نمیخوام, میخوام پسش بدم. البته خودت باید پول پست برگشت رو بدی. این به درد محصولات هفت هشت ده دلاری نمیخوره, چون ارزش پس دادن نداره.

مساله ی دیگه اینه که بهتره که شما هم برید و برای محصولات خوبی که میخرین, واقعا نظر بدین. یعنی بیخیالش نشین. اگه یه چیزی گرفتین که خوب بود, برید و به فروشنده امتیاز بدین. این کار امتیازِ خودتون رو هم اضافه میکنه, که به یه دردی میخورد که الآن یادم رفته. اما یادمه که مهم بود :D

در آخر هم اینکه, اگه چیزی دارین که میخواین بفروشین, میتونین خودتون بزارین ebay. پس فروشنده ی شما میتونه یه شخص باشه. ممکنه کلاه بردار باشه. یا هر چی. واسه همین میگم top rated sellers رو پیدا کنین. چون یه "شخص" که 4 تا چیز کلا میفروشه نمیتونه تاپ رِیتد بشه. البته جای بهتر برای ساکنین کانادا برای خرید و فروش اجناس دست دوم بزرگتر (مبل, میز, حتی ماشین, چراغ, و غیره) همانا وبسایت محترم kijiji.com میباشد.

فکر کنم همه چیزو توضیح دادم, تا جایی که بلد بودم, اگه کسی بتونه اینو کامل کنه یا اشتباهاتش رو بگیره, ممنون میشم.

Pedarbozorg
June 7th, 2013, 01:13 PM
کلا سعید جان، داری معتاد خیلی چیزا میشیها!! ( سریال فریندز، اپلای ابرود و تازگیها هم ای بی) مراقب خودت باش.
یکی دیگه از این سایتهای ضاله aliexpress.com هست تنوع اجناسش خیلی خوبه حتی قطعات الکترونیکی هم داره که من رو کلا بهش جذب کرد.
یکی از چیزایی که من این روزا دارم ازش لذت میبرم اینه که ما در دانشگاه یه کاری رو شروع کردیم و من چند تراشه میخواستم به صورت آنلاین از شرکت تولید کننده سفارش دادم اونا هم رایگان چند نمونه فرستادن و امروز رسیده بود یعنی حتی یه سنت هم بابتش ندادیم. واقعا این دهکده جهانی چی کرده؟؟!!
آره ebay داره بیچاره ام می کنه. از اون روز تا الان سه سری (هر سری چند مرتبه) خرید داشتم
امروز یکی از فروشنده ها هم کلی باهام چت کرد و از اینکه مشتری به این خوبی (بخاطر خریدهای زیاد ازش) پیدا کرده بود کلی خوشحال بود

این سایتی هم که معرفی کردی خیلی خوب بود. ممنون
کلن به نظرم خیلی از وسایل مهم برای تازه واردین را می شه بصورت آنلاین خرید

Pedarbozorg
June 7th, 2013, 01:14 PM
توی ایران می تونید جنس را ببینید و اگه خوشتون اومد بخرید.
در کانادا این اقلام گرون هست. وبرای خرید آنلاین دیگه دیدنی وجود نداره. باید از روی عکسش تصمیم به خرید بگیرید

Pedarbozorg
June 7th, 2013, 01:28 PM
...
رضا جان ممنون. خیلی خوب توضیح دادی
یه دوتا نکته را هم من اضافه کنم که دوستان بهتر از ebay استفاده کنند
حتمن توی مسج هاتون توی مای اکانت برید و یا ای میلهایی که از ای بی براتون میاد را کامل چک کنید.
اینو برای این می گم چون وقتی خریدهاتون زیاد می شه یه عالمه ای میل از ebay براتون میاد و ممکنه نخونده دیلیتشون کنید
بعد از خرید هر جنس اول یک ای میل کامفرمیشن میاد. بعد یک ای میل تایید ارسال پول . بعد ای میل ارسال جنس و ممکنه یک ای میل بارگیری هم بیاد. تا اینجا 3-4 تا ای میل برای هر یک خرید.
بعدش خریدار از شما نظر می خاد معمولن. یا سوال داره ازتون یا هر چیز دیگه. یعنی می شه برای هر خرید حدود 5-6 تا ای میل بیاد براتون.
حالا اگه مثل من یهو وقتی در ebay به روتون باز میشه کلی خرید کنید و روزانه حدود 70 تا ای میل از ebay براتون بیاد. و طبیعتن یهو همه را می خاین دیلیت کنید. ولی گاهی فروشنده از شما سوالی داره (مثل تجربه ای که برای من پیش اومد) فروشنده از من خاست نوع ارسال را انتخاب کنم که با کدوم روش برام بسته را بفرسته، قیمتش هم فرقی نداشت. گاهی اگه ای میل را جواب ندید بعد از چند روز خودشون تصمیم می گیرند و بسته را یه کاریش می کنند. گاهی مثل این فروشنده ای که با من ارتباط داشت می گه تا نگی با کدوم روش برات بفرستم، بسته را نمی تونم ارسال کنم. که خب اگه ای ملش را دیلیت کرده بودم مجبور بود بعدن دوباره ای میل بزنه و دوباره سوال کنه و اگه اگه بعدن ای میلش را می دیدم(تازه اگه خوش شانس بودم) حداقل ضرر دیر رسیدن جنس بود.

یا اینکه فروشنده ممکنه با شما در ارتباط باشه و کارهای غیر عرف براتون انجام بده. مثلن بعد از چند خرید ، و ارتباط با فروشنده، می شه خریدها را سریعتر تحویل گرفت، می شه کنسل کرد، می شه اول ارسال بشه بعد پول واریز بشه و ..... پس با فروشنده ها (مخصوصن تاپ ریت ها) خوبه که در ارتباط باشید.

می تونید جنسهایی که سرچ می کنید بر اساس price+shipping lowest first سورت کنید. بعد تاپ ریت ها را توش انتخاب کند. بهترین قیمتها را می بیند.

حتمن هم بید بذارید. گاهی خیلی جنسهای خوبی گیرتون میاد. من لنت دوچرخه را تا نیم ساعت آخر داشتم جفتی 25 سنت می خریدم که یهو یکی دیگه پیدا شد و بید 75 سنتی گذاشت. مفته مفت

ebay خوبه. شاید خیلی خوب. و وقتی می خاهید خرید بکنید قیمت های خوبی توش می بینید. ولی وابسته ی ebay نباشید. یعنی من بارها جنسهایی دیدم که توی amazon ارزونتر بودند! پس آمازون را هم چک کنید.

paypal خوبه. ولی اگه نتونستید یا نخاستید با paypal خرید کنید، بجای کردیت کارت، از کارتهای دبیت ویزا استفاده کنید. با کردیت کارت ویزا اشتباه نگیریدا. فکر کنم دبیتهای td فقط ویزا باشند. از دبیت استفاده کنید نه کردیت. تا الان چند تا از خریدهای من (به دلیل بیدها و سرچهای طاقت فرسا!!) حدود 1 یا 2 دلاری بوده، 1 دلار هم اضافه تر از کردیتم برداشت شده.(یعنی برام دوبرابر تموم شده!) ولی وقتی با دبیت ویزا خرید می کنم دیگه اون 1 دلار برداشت نمی شه. (دلیلش در دست بررسی هست. اگه کسی دلیلش را می دونم بگه تا بدونیم)

و نکته آخر. ebay اعتیاد آوره . معتاد نشین

ghlobe
June 7th, 2013, 06:08 PM
توی ایران می تونید جنس را ببینید و اگه خوشتون اومد بخرید.
در کانادا این اقلام گرون هست. وبرای خرید آنلاین دیگه دیدنی وجود نداره. باید از روی عکسش تصمیم به خرید بگیرید

البته هدفون و هدست های ارزون برای تلفن رو از مغازه های یک دلاری هم میشه گرفت. من یکدونه سه چهار سال پیش گرفتم که هنوز داره برام کار میکنه!!

ghlobe
June 7th, 2013, 06:10 PM
در مورد eBay هم گرچه مزایاش زیاده ولی دوستان اقلام گرون نو (بالای 100-150 دلار) رو ترجیحا از ebay نخرید مگر اینکه جای دیگری اصلا پیدا نشه (مثلا نایاب باشه).

baharsama
June 7th, 2013, 06:11 PM
.
.
.
و نکته آخر. ebay اعتیاد آوره . معتاد نشین

ممنون از توضیحاتتون. میبخشید این که یک کالا دقیقا با مشخصات یکسان، تو صفحه های مختلف با قیمت ها و bid ها و rating مختلف وجود داره قضیه ش چیه؟
البته واسه من هنوز زوده به ebay فکر کنم ولی اینقدر تعریف کردید کنجکاو شدم ببینم :)

ghlobe
June 7th, 2013, 06:15 PM
ممنون از توضیحاتتون. میبخشید این که یک کالا دقیقا با مشخصات یکسان، تو صفحه های مختلف با قیمت ها و bid ها و rating های مختلف وجود داره قضیه ش چیه؟
البته واسه من هنوز زوده به ebay فکر کنم ولی اینقدر تعریف کردید کنجکاو شدم ببینم :)

خود eBAY که فروشنده نیست. فقط یک سایت است که افراد چیزهایی رو که میخوان اون رو میفروشند. شما خودتون هم میتونید روی eBAY جنس بفروشید. این مواردی که دیدید ممکنه مال فروشنده های مختلف باشه. بعلاوه فروشنده های عمده (بخصوص در چین) که یک انبار از هر چیزی دارند معمولا مکرر اون جنس رو روی eBAY لیست میکنند (مثلا هر دو ساعت یکبار) که مشتری های بالقوه فورا و بدون سرچ پیداش کنند.

متفاوت بودن قیمت ها هم به این برمیگرده که eBAY یک سایت حراجی است یعنی فروشنده یک قیمت اولیه میزنه و بعد مشتریها در حراج با هم رقابت میکنند و قیمت رو بالا میبرند تا برنده بشوند. ممکنه برای یک جنس در یک ساعت بخصوص مشتری نبوده ولی مثلا دو ساعت بعد سه چهار نفر میخواستندش و با هم رقابت میکنند و قیمتش رو بالا میبرند.

ghlobe
June 7th, 2013, 06:32 PM
یک توصیه خیلی جدی هم بر اساس دهسال تحربه eBAY خودم به دوستان بکنم: غیر از جنس هایی که مستقیما و به قیمت ثابت فروخته میشه، بیشتر اجناس eBAY حراجی است و مثل هر حراج دیگه شما یک قیمتی پیشنهاد میکنید و بعد یکنفر دیگه ممکنه قیمت بالاتری پیشنهاد کنه تا زمان پایان حراج که بالاترین قیمت برنده میشه. این موضوع یک خطر جدی ایجاد میکنه که مثلا دو نفر بدجوری یک جنس خاص رو میخوان وهی قیمت بالاتر از همدیگه میدن (این رو بهش میگن bidding war) تا در نهایت وقتی برنده شدند میبینند قیمت نهایی خیلی بالاتر از قیمت واقعی جنس دراومده. یکبار برای خودمن پیش اومد که چند سال یک MP3 PLayer میخواستم بگیرم که قیمت اولیه اش ده دلار لیست شده بود و خیلی به چشمم اومد. ظاهرا یکی دیگه (یا شاید رفیق فروشنده که میخواسته قیمتش رو بالا ببره!) هم دنبالش بود و ما درگیر bidding war شدیم و اون یک قیمت داد و من یک قیمت بالاتر و خلاصه سی ثانیه آخر حراج با یک قیمت نهایی بالاتر من بردم. یکهو دیدم این قیمت نهایی که من دادم 60 دلار بود در حالیکه نوی این مدل رو میشد در مغازه ها 50 دلار پیدا کرد!!! وصط این bid کردن ها آدم اصلا حواسش نیست. خیلی مراقب باشید. آدم همیشه خیال میکنه با 50 سنت بالاتر میبره و آخر سر میبینه خیلی بیشتر دراومد.

راه حلش اینه که برای خودتون یک سقف قیمت بگذارید، مثلا به خودتون بگید من این جنس رو حداکثر حاضرم 40 دلار بابتش بدم. eBAY به شما این امکان رو میده که یک سقف قیمت مخفی تعیین کنید (که فروشنده و بقیه شرکت کننده ها نمیبینند) و افزایش bid رو بعهده eBAY بگذارید. مثلا فرض کنید قیمت فعلی جنس حراجی 10 دلار است و وقتی شما bid میکنید به eBAY میگید برای من خودت قیمتش رو ببر بالا تا سقف 40 دلار. eBAY در این حالت اولش از طرف شما مثلا 10.50 دلار bid میکنه و بهمین ترتیب که رقابت ادامه داده میشه bid شما رو اتوماتیک بالا میبره تا به سقفی برسه که شما تعیین کرده اید. اگر از سقف شما بالا بزنه یک پیغلم به شما میده که شما outbid شدید و دیگه ادامه نمیده.

اینجاست که موضوع حساس میشه! شما سقف مورد نظرتون 40 دلار بود و میبینید قیمت جنس الان 40 دلار و 50 سنته. وسوسه میشید که حالا یک دو دلار به قیمت پیشنهادیتون اضافه کنید. مشکل اینجا اینه که رقیب شما هم ممکنه روی بید اتوماتیک به قیمت بالاتر گذاشته باشه و هی شما 50 سنت 50 سنت بالا میبرید و هی میبینید نمیتونید قیمت اون رو بشکنید. یکهو بدون اینکه متوجه بشید کم کم 20-30 دلار اضافه بر قیمت اولیه دارید پیشنهاد میکنید. در نتیجه اگر هم برنده بشید قیمت نهایی ممکنه کلی بالاتر از اونی که در نظر داشتید در بیاد و وقتی هم بید کردید دیگه نمیتونید از زیرش دربرید. همیشه یک سقف برای خودتون بگذارید و تحت هیچ شرایطی از اون بالاتر نروید. نگران نباشید که جنس از دستتون در میره - روی eBAY همیشه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه. یکی دو روز یا فوقش یکی دو هفته صبر کنید تا جنس مشابهی لیست بشه.

البته این موضوع طبعا در مورد جنس هایی که به قیمت ثابت و عملا بدون حراج فروخته میشوند صدق نمیکنه.

ghlobe
June 7th, 2013, 07:53 PM
سلام دوستان
نظرتون در خصوص بردن وسایل برقی 220 ولت به کانادا چیه؟ممنون میشم پاسخ بفرمایید
مرسی

قبلا روی همین تاپیک مفصلا توضیح داده شده است.

javan1349
June 7th, 2013, 09:54 PM
قلوب دانا ، بفرماید تا اینجانب در بین این همه صفحات با این سرعت اینترنت چگونه مطلب مورد نیازم رو پیدا کنم؟

t.behrang58
June 8th, 2013, 01:23 AM
با سلام
درمورد خرید باطری لپ تاب اگر بحث پرتابل بودن لپ تاب براتون مهمه و مرتبا اون رو با خودتون جابجا میکنید که باید باطری نو تهیه کنید اما اگر بیشتر در منزل یا جایی که دسترسی به برق دارید از اون استفاده میکنید بهتره فعلا هزینه نکنید . در مورد محل خرید هم که به بازار ایران و مخصوصا بازار پایتخت اصلا اطمینان نکنید چون با احتمال بالای 99 % سرتون کلاه میره برعکسش اینجا به راحتی میتونید باطری اصل رو به راحتی تهیه کنید .
در مورد آنتی ویروس به نسخه های کرک شده که نباید فکر کرد .اگر خیلی هم به اصل بودن ویندوزتون اهمیت میدین بهتره اینجا یک نسخه ویندوز ارجینال تهیه کنید و از اون لذت ببرید اما برای خرید آنتی ویروس اصلا شک نکنید فقط نکته ای که هست اینه که حتما نسخه های اینترنت سکیوریتی تهیه کنید .شاید پول بیشتری پرداخت کنید اما امنیت بهتر و کامل تری در دنیای اینترنت خواهید داشت . برای محل خرید اون هم کانادا انتخاب درست هست چون برای نمونه آنتی ویروس کسپرسکی در ایران خیلی ارزون تر هست اما اگر کنار جعبه اونرو مطالعه کنید میبینید زده این لایسنس در کشورهای ایران ، افغانستان و پاکستان قابل استفاده هست . سایر نرم افزار های آنتی ویروس آمریکایی هم که در ایران به فروش میره خیلی قابل اعتماد نیستند چون نمایندگی مستقیم در ایران ندارن . اینجا برای نمونه نرم افزار اینترنت سکیوریتی نورتون برای سه کاربر 80 دلار قیمت داره که با احتساب مالیات حدود 90 دلار در میاد.البته اون هم مثل بقیه اجناس بعضی وقتها تخفیف داره .
و در نهایت در مورد گواهینامه که شما مجبور هستید برای رانندگی در کانادا حتما گواهی نامه کانادایی بگیرید چون گواهی نامه بین المللی ایران دراینجا 6 ماه اعتبار داره . اما برای تخفیف بیمه یک کار رو حتما انجام بدین و اون گرفتن گواهی عدم خسارت از شرکت بیمه گذار خودروی خودتون در ایران هست که میتونید با مراجعه با اداره فنی شرکتهای بیمه ای از اونها بخواین گواهی عدم خسارت برای ترجمه براتون صادر کنن و بعد این گواهی رو ترجمه رسمی کنید و همراه خودتون بیارید با این گواهی هم میتونید تخفیف خوبی در هنگام بیمه ماشینتون در کانادا بگیرید.

reza82
June 8th, 2013, 02:16 AM

با کمال احترام, خیلی با آقا بهرنگ موافق نیستم..

سؤال اول:
اولا, باتری لپ تاپ شما اون اولش که خریدی مگه چقدر شارژ نگه میداشت؟ سونی من از اولش هم نهایت یک ساعت و نیم شارژ داشت. الته قدیمی شده دیگه. شنیدم مک بوک ها خیلی خوب شارژ نگه میدارن, اما بقیه ی لپ تاپ ها هم باید در همین حدود باشن دیگه.
ثانیا, شما هر جا بری, عموما برق داری. کجا میخوای بری که بیشتر از یه ساعت بدون برق باشی؟ به هر حال خریدش از کانادا, مسلما مطمئن تر و گرون تر خواهد بود. یه سر برو تو سایت لپ تاپت قیمتش رو چک کن.

سؤال دُیّم:
اولا, بنده چندین ساله اینجام, آنتی ویروس نخریدم. اگه دانشجو باشی, خودشون بهت بهترین انتی ویروس رو میدن برای دانلود, expire هم نمیشه, آپدیت هم میشه. اگه از Shaw اینترنت بگیری, اونا هم بهت آنتی ویروس میدن برای دانلود. telus هم فکر کنم بده. بعضی از بانکها هم وقتی مشتریشون باشی بهت آنتی ویروس مجانی میدن.
ثانیا, ویندوز هم تا حالا نخریدم. اصلا نرم افزار تا حالا نخریدم. نمیگم کار درستیه ها, شما بخرین. به اقتصاد کمک کنین, ولی من تا حالا نخریدم. به قول طرف یک اشاره ی گذرا بکنم و رد شم: خدا پدر سازنده ی torrent رو بیامرزه.

سؤال سِیّم:
همین گواهینامه ات رو ترجمه کن, بین المللی ات رو هم بیار. با گواهینامه ی بین المللی میتونی تا وقتی که اعتبار داره پشتش (یه سال اعتبار داره), رانندگی کنی (یا ماشین کرایه کنی). برای گرفتن گواهینامه ی کانادایی, اصل و ترجمه ی رسمی گواهینامه ی ایرانت رو لازم داری. حتما بهت توصیه میکنم این نوشته ی قدیمی من رو در مورد گواهینامه بخونی:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42076-%D9%83%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D9%83%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Alberta-%D9%BE%D8%B0%D9%8A%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF&p=812807&viewfull=1#post812807
البته این مال آلبرتاس, ولی خیلی فرقی نمیکنه.

تاکید میکنم که برای گواهینامه گرفتن, اصل و ترجمه ی گواهینامه ی ایرانت رو لازم داری. بعد از اینکه گواهینامه ی کانادا رو گرفتی, گواهینامه ی ایرانت رو پاره میکنن. پس لزومی به تمدیدش نیس.

در مورد سابقه ی بیمه. من خودم سابقه بیمه ام رو که 5 سال بود اوردم. بدون هیچ تصادفی. اما هیچ جا ازم قبول نکردن. وقتی سنت بالای 25 سال باشه, و بهشون بگی که بیش از 5 سال سابقه ی رانندگی داری, معمولا قبول میکنن. اگرم نکردن, اون نامه ی بیمه ی ایران براشون بی ارزشه.

این تجربه ی شخصی منه. ممکنه تو یه شهر دیگه, و یه شرکت بیمه ی خاص قبولش کنه, اما من ده تا شرکت بیمه رو برای بهترین قیمت گشتم, هیچ کدوم اونو قبول نکردن. اما حرف منو که میگفتم بیش از 5 سال سابقه ی رانندگی بدون تصادف دارم قبول میکردن. اصولا زنگ نمیزدم. میری تو سایتشون, قیمت میگیری, اصطلاحا quote میگیری. تو قسمت سابقه رانندگی هم میزنی مثلا 6 سال. مدرک نمیخوان. ولی زیرش نوشته اگه تحقیق کنیم بفهمیم دروغ گفتی, کلاهمون میره تو هم!
خلاصه من نه خودم, نه اطرافیانم, در طول این سالها, هیچ کس رو ندیدم که سابقه ی بیمه ی ایرانش به دردش خورده باشه.

البته, اوردنش بی ضرره, شاید یه جا قبول کرد و اگه نیاورده باشی ممکنه افسوس بخوری. اما چیزی نیست که من توصیه کنم.

zini_zinparast
June 8th, 2013, 02:20 AM
با کمال احترام, خیلی با آقا بهرنگ موافق نیستم..

سؤال اول:
اولا, باتری لپ تاپ شما اون اولش که خریدی مگه چقدر شارژ نگه میداشت؟ سونی من از اولش هم نهایت یک ساعت و نیم شارژ داشت. الته قدیمی شده دیگه. شنیدم مک بوک ها خیلی خوب شارژ نگه میدارن, اما بقیه ی لپ تاپ ها هم باید در همین حدود باشن دیگه.
ثانیا, شما هر جا بری, عموما برق داری. کجا میخوای بری که بیشتر از یه ساعت بدون برق باشی؟ به هر حال خریدش از کانادا, مسلما مطمئن تر و گرون تر خواهد بود. یه سر برو تو سایت لپ تاپت قیمتش رو چک کن.

...
لپتاپهای جدید 6 تا 7 ساعت هم کار می کنند بدون شارژ.

reza82
June 8th, 2013, 02:41 AM
لپتاپهای جدید 6 تا 7 ساعت هم کار می کنند بدون شارژ.

واقعا؟

وقتشه پس عوضش کنم دیگه.

الآن سونی های جدید رو نگاه کردم, 4 ساعت نگه میدارن.

ولی بازم, واقعا من خیلی جایی نمیرم که بخوام یک ساعت از لپ تاپ استفاده کنم, و به برق دسترسی نداشته باشم. چه سر کار, چه خونه, چه دانشگاه. مسلما خوبه که بیشتر کار کنه, اما اگه پول باتری زیاد باشه, ترجیح میدم یه لپ تاپ نو بخرم کلا.

zini_zinparast
June 8th, 2013, 02:45 AM
البته باید ببینید که کاربردتون چی هست؟ اگر احتیاج به لپ تاپی با توانایی بالا نیاز دارید که پردازش های سنگین انجام بده بیشتر از 2 ساعت باتری دووم نمیاره.
یه چند سال دیگه (10 سال یا بیشتر) که لپ تاپ های کوانتومی بیاد مشکل باتری هم تقریبا حل میشه و دیگه شما اصلا نیازی به شارژ کردن نخواهید داشت!!!!

واقعا؟

وقتشه پس عوضش کنم دیگه.

الآن سونی های جدید رو نگاه کردم, 4 ساعت نگه میدارن.

ولی بازم, واقعا من خیلی جایی نمیرم که بخوام یک ساعت از لپ تاپ استفاده کنم, و به برق دسترسی نداشته باشم. چه سر کار, چه خونه, چه دانشگاه. مسلما خوبه که بیشتر کار کنه, اما اگه پول باتری زیاد باشه, ترجیح میدم یه لپ تاپ نو بخرم کلا.

anihoo
June 8th, 2013, 05:28 AM
در مورد eBay هم گرچه مزایاش زیاده ولی دوستان اقلام گرون نو (بالای 100-150 دلار) رو ترجیحا از ebay نخرید مگر اینکه جای دیگری اصلا پیدا نشه (مثلا نایاب باشه).

یه توضیح بفرمایید که چرا؟

Pedarbozorg
June 8th, 2013, 05:35 AM
اولیش اینه که وقتی جنس به دستتون رسید، اگه ناراضی بودید، دوحالت داره:
یک ) فروشنده دیگه پس نمی گیره - که خب ضرره
دو ) فروشنده پس می گیره و معمولن هزینه ارسال برای فروشنده با شماست - که خب بازم ضرره

minoo.shahriar
June 8th, 2013, 09:27 AM
اولیش اینه که وقتی جنس به دستتون رسید، اگه ناراضی بودید، دوحالت داره:
یک ) فروشنده دیگه پس نمی گیره - که خب ضرره
دو ) فروشنده پس می گیره و معمولن هزینه ارسال برای فروشنده با شماست - که خب بازم ضرره

البته هرچی قیمت جنس بالاتر میره و تخصصی تر میشه، مسلما زمانی که قبل از خرید به بررسی اختصاص میدیم هم بیشتر میشه. به صورت خلاصه مثلا دوست من از ebay دوربین عکاسی و یه لنز خرید به قیمت 1500 دلار. مسلما کسی که دوربین میخره، قبلش صدبار بررسی کرده و توی فروشگاههای مختلف دست گرفته و مطلب خونده و از این و اون پرسیده. در این شرایط که میدونی واقعا محصولی رو میخوای و نمیخوای پسش بدی، می ارزه مثلا دربارۀ این دوربین به جای اینکه بالای 2000 دلار بدی، 1500 تا بدی و از ebay بخری. اصولا خیلی بستگی به فرد خریدار داره.

ghlobe
June 8th, 2013, 10:13 AM

جنس گرون قیمت رو همیشه وقتی بخرید که 1) بتونید از نزدیک چک اش کنید، و 2) وارانتی داشته باشه، و 3)بتونید پسش بدید. ebay هیچکدوم از این شرط ها رو تضمین نمیکنه (آخری رو تحت شرایط محدودی ولی معمولا برای خرید های عمده کافی نیست).

Mostafaa747
June 9th, 2013, 01:25 AM
سلام دوستان
من دانشجو هستم و میام مونتریال. یادم میاد قبلن چند تا از دوستان توی همین فروم پیشنهاد کرده بودن که یک نوع ساک خوب برای اومدن به کانادا، از همون ساک های برزنتی هست که ملت می برن حج... منم به نظرم اومد یکی از دو چمدونم رو از اون ساک ها بیارم. ولی یک فکری کردم؛ ابعاد این چمدون ها بزرگ میشه و نمیدونم آیا اگر تا بلندترین حد بازش کنیم از نظر بار مشکلی پیش نمیاد؟ آیا کسی از دوستان تجربۀ سفر با این چمدون ها رو داشته؟ ممکنه به خاطر بزرگ شدن ابعادش اجازه ندن بار رو تحویل بدم؟ قصد دارم وسایلی مثل ست روتختی و بالشت رو که حجم داره بذارم تو اون ساک... :)

sama7452
June 9th, 2013, 01:40 AM
سلام دوستان
من دانشجو هستم و میام مونتریال. یادم میاد قبلن چند تا از دوستان توی همین فروم پیشنهاد کرده بودن که یک نوع ساک خوب برای اومدن به کانادا، از همون ساک های برزنتی هست که ملت می برن حج... منم به نظرم اومد یکی از دو چمدونم رو از اون ساک ها بیارم. ولی یک فکری کردم؛ ابعاد این چمدون ها بزرگ میشه و نمیدونم آیا اگر تا بلندترین حد بازش کنیم از نظر بار مشکلی پیش نمیاد؟ آیا کسی از دوستان تجربۀ سفر با این چمدون ها رو داشته؟ ممکنه به خاطر بزرگ شدن ابعادش اجازه ندن بار رو تحویل بدم؟ قصد دارم وسایلی مثل ست روتختی و بالشت رو که حجم داره بذارم تو اون ساک...
:)
بهترین راه حل برای اینکه خیالتون هم تخت باشه، استفاده از کیسه وکیومه. حجمش یک پنجم میشه. میتونید تمام طبقات ساک رو باز نکنید.

pimi810
June 9th, 2013, 06:09 AM
یک توصیه خیلی جدی هم بر اساس دهسال تحربه eBAY خودم به دوستان بکنم: غیر از جنس هایی که مستقیما و به قیمت ثابت فروخته میشه، بیشتر اجناس eBAY حراجی است و مثل هر حراج دیگه شما یک قیمتی پیشنهاد میکنید و بعد یکنفر دیگه ممکنه قیمت بالاتری پیشنهاد کنه تا زمان پایان حراج که بالاترین قیمت برنده میشه. این موضوع یک خطر جدی ایجاد میکنه که مثلا دو نفر بدجوری یک جنس خاص رو میخوان وهی قیمت بالاتر از همدیگه میدن (این رو بهش میگن bidding war) تا در نهایت وقتی برنده شدند میبینند قیمت نهایی خیلی بالاتر از قیمت واقعی جنس دراومده. یکبار برای خودمن پیش اومد که چند سال یک MP3 PLayer میخواستم بگیرم که قیمت اولیه اش ده دلار لیست شده بود و خیلی به چشمم اومد. ظاهرا یکی دیگه (یا شاید رفیق فروشنده که میخواسته قیمتش رو بالا ببره!) هم دنبالش بود و ما درگیر bidding war شدیم و اون یک قیمت داد و من یک قیمت بالاتر و خلاصه سی ثانیه آخر حراج با یک قیمت نهایی بالاتر من بردم. یکهو دیدم این قیمت نهایی که من دادم 60 دلار بود در حالیکه نوی این مدل رو میشد در مغازه ها 50 دلار پیدا کرد!!! وصط این bid کردن ها آدم اصلا حواسش نیست. خیلی مراقب باشید. آدم همیشه خیال میکنه با 50 سنت بالاتر میبره و آخر سر میبینه خیلی بیشتر دراومد.

راه حلش اینه که برای خودتون یک سقف قیمت بگذارید، مثلا به خودتون بگید من این جنس رو حداکثر حاضرم 40 دلار بابتش بدم. eBAY به شما این امکان رو میده که یک سقف قیمت مخفی تعیین کنید (که فروشنده و بقیه شرکت کننده ها نمیبینند) و افزایش bid رو بعهده eBAY بگذارید. مثلا فرض کنید قیمت فعلی جنس حراجی 10 دلار است و وقتی شما bid میکنید به eBAY میگید برای من خودت قیمتش رو ببر بالا تا سقف 40 دلار. eBAY در این حالت اولش از طرف شما مثلا 10.50 دلار bid میکنه و بهمین ترتیب که رقابت ادامه داده میشه bid شما رو اتوماتیک بالا میبره تا به سقفی برسه که شما تعیین کرده اید. اگر از سقف شما بالا بزنه یک پیغلم به شما میده که شما outbid شدید و دیگه ادامه نمیده.

اینجاست که موضوع حساس میشه! شما سقف مورد نظرتون 40 دلار بود و میبینید قیمت جنس الان 40 دلار و 50 سنته. وسوسه میشید که حالا یک دو دلار به قیمت پیشنهادیتون اضافه کنید. مشکل اینجا اینه که رقیب شما هم ممکنه روی بید اتوماتیک به قیمت بالاتر گذاشته باشه و هی شما 50 سنت 50 سنت بالا میبرید و هی میبینید نمیتونید قیمت اون رو بشکنید. یکهو بدون اینکه متوجه بشید کم کم 20-30 دلار اضافه بر قیمت اولیه دارید پیشنهاد میکنید. در نتیجه اگر هم برنده بشید قیمت نهایی ممکنه کلی بالاتر از اونی که در نظر داشتید در بیاد و وقتی هم بید کردید دیگه نمیتونید از زیرش دربرید. همیشه یک سقف برای خودتون بگذارید و تحت هیچ شرایطی از اون بالاتر نروید. نگران نباشید که جنس از دستتون در میره - روی eBAY همیشه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه. یکی دو روز یا فوقش یکی دو هفته صبر کنید تا جنس مشابهی لیست بشه.

البته این موضوع طبعا در مورد جنس هایی که به قیمت ثابت و عملا بدون حراج فروخته میشوند صدق نمیکنه.

در واقع چیزی که شما فرمودین قانون Auction هستش و بدون سقف وارد آکشن شدن خیلی ریسک داره. حالا رو ebay قیمتها پایینه، اما وقتی آکشن ماشین تشریف ببرن دوستان خواهند دید که اونجا دیگه ریسک خیلی بالا میره چون قیمت با پله های 100 دلاری میره بالا و اگه ماشین باز باشین و حواستون نباشه یهو خیلی شیک در عرض 4 دقیقه 1000 دلار دارین بیشتر می پردازین!

zini_zinparast
June 9th, 2013, 07:04 AM
قابل توجه دوستان طرفدار خرید لپ تاپ از ایران:

فروش کامپیوترهای مرجوعی و بدرد نخور قدیمی به جای آکبند در ایران/اعتراض به رویه کمیته *****ینگ (http://www.khabaronline.ir/detail/297392/ict/comunication)

babak_bahrami
June 9th, 2013, 08:28 AM
سلام دوستان
من دانشجو هستم و میام مونتریال. یادم میاد قبلن چند تا از دوستان توی همین فروم پیشنهاد کرده بودن که یک نوع ساک خوب برای اومدن به کانادا، از همون ساک های برزنتی هست که ملت می برن حج... منم به نظرم اومد یکی از دو چمدونم رو از اون ساک ها بیارم. ولی یک فکری کردم؛ ابعاد این چمدون ها بزرگ میشه و نمیدونم آیا اگر تا بلندترین حد بازش کنیم از نظر بار مشکلی پیش نمیاد؟ آیا کسی از دوستان تجربۀ سفر با این چمدون ها رو داشته؟ ممکنه به خاطر بزرگ شدن ابعادش اجازه ندن بار رو تحویل بدم؟ قصد دارم وسایلی مثل ست روتختی و بالشت رو که حجم داره بذارم تو اون ساک...
:)

من چون یک کم زیادی آینده نگرم ;) رفتم دنبال ساک گشتم، بهتر از اون مدلها، یه مدلی هست که به صورت تخت هست و طبقاتی نیست، مثل اون چمدون قبلی ها (شبیه کیف سامسونت) ولی برزنتی و سبک و بسیار ارزون هست.

parmares
June 9th, 2013, 04:39 PM
من چون یک کم زیادی آینده نگرم ;) رفتم دنبال ساک گشتم، بهتر از اون مدلها، یه مدلی هست که به صورت تخت هست و طبقاتی نیست، مثل اون چمدون قبلی ها (شبیه کیف سامسونت) ولی برزنتی و سبک و بسیار ارزون هست.

این چمدون که می فرمایید تحملش هم خوب هست به هرحال 23کیلو بار می خواد تحمل کنه

babak_bahrami
June 9th, 2013, 04:55 PM

تحملش که خوب هست، اما به نظرم بیشتر از 3-4 تا سفر جواب نمیده، ضمناً برای محکم کاری میتونید دورش چسب نواری هم بزنید

Mostafaa747
June 9th, 2013, 05:25 PM
بهترین راه حل برای اینکه خیالتون هم تخت باشه، استفاده از کیسه وکیومه. حجمش یک پنجم میشه. میتونید تمام طبقات ساک رو باز نکنید.
مرسی از پاسختون!
راستش دربارۀ کیسه وکیوم قبلن هم دوستان یک چیزهایی گفته بودن ولی من دقیقن نفهمیدم که قضیه چیه؟ یعنی من که ملحفه و روتختی رو خریدم، تیکه هاش رو از بسته بندی در بیارم و بذارم توی کیسۀ وکیوم؟ بعد چطوری حجمش انقدر کم میشه؟ لباس هام هم همین کار رو باهاش کنم؟

Mostafaa747
June 9th, 2013, 05:26 PM
مرسی بابک جان! :) آیا تصویری از اون مدل ساک دارین؟ چون دقیقن متوجه نشدم منظورتون چه مدلی هستش :confused:

marjanmohajer
June 9th, 2013, 05:26 PM
مرسی از پاسختون!
راستش دربارۀ کیسه وکیوم قبلن هم دوستان یک چیزهایی گفته بودن ولی من دقیقن نفهمیدم که قضیه چیه؟ یعنی من که ملحفه و روتختی رو خریدم، تیکه هاش رو از بسته بندی در بیارم و بذارم توی کیسۀ وکیوم؟ بعد چطوری حجمش انقدر کم میشه؟ لباس هام هم همین کار رو باهاش کنم؟
بله براي كم شدن حجمشون مي تونيد اين كارو بكنيد

marjanmohajer
June 9th, 2013, 05:28 PM
به هر حال نمي تونيد به عنوان چمدوني كه سال ها براتون كار كنه، روش حساب كنيد.

babak_bahrami
June 9th, 2013, 05:33 PM
مرسی بابک جان! :) آیا تصویری از اون مدل ساک دارین؟ چون دقیقن متوجه نشدم منظورتون چه مدلی هستش :confused:

یه ساک فرض کنید به ابعاد حدوداً 90*60*30 سانتیمتر یه زیبپ تو اون عرض 30 سانتیمتری داره که تمام یک ضلع 90 و 2/3 هر کدوم از دو ضلع 60 سانتی رو دربر میگیره، مثل کیف سامسونت بزرگتر و زیپی، تو چندتا (و نه همه) مغازه های منوچهری دارن، باید یک کم وقت بذارید بگردید، بهشون نشونه بدین هم میگن نداریم!! باید خودتون پیداش کنید. راستی مدل چرخ دارش هم هست، قیمتش هم حدوداً 60 تومنه.

amin_mb
June 9th, 2013, 06:06 PM
مرسی از پاسختون!

مصطفی جان،
وقتی ملحفه و روتختی را گذاشتی داخل کسیه های وکیوم، با جاروبرقی هوای داخل کیسه گرفته میشه.

sama7452
June 9th, 2013, 06:09 PM
مرسی از پاسختون!
اگه صفحات پیش رو بگردین، کاملا دوستان درموردش توضیح دادن. یک کیسه پلاستیکی ضخیمه که یک ضلعش زیپ میخوره. وسایل حجیم مثل لباس، لحاف، ملافه، همه رو توش میذارین؛ زیپش رو میبندین؛ بعدش با جاروبرقی هوای داخلش رو خارج میکنین. کاملا فشرده میشه. من همونجا توی ایران هم توی این چهار پنج سال اخیر لباسای زمستونی رو توی همونا جمع میکردم. خیلی بدرد آپارتمان نشینا میخوره.

Defender
June 9th, 2013, 09:42 PM
با سلام
من نظر شخصیم اینه که همینطور که همه دوستان فرمودن خرید لوازم الکترونیکی در ایران متاسفانه بسیار پر ریسک شده دلیل اونهم تقلب بسیار گسترده ای هست که متاسفانه در بازار الکترونیک و کامپیوتر ایران وجود داره . من خودم قبل از اومدن از ایران یک دوربین عکاسی کانن گرفتم که به غیر از هزینه مالیاتش قیمت اون با تورنتو یکی بود (به نظر من اونهم ارزش داره چون کلی استرس کشیدم که باطریش اصل باشه یا رمش تقلبی نباشه) اما با توجه به اینکه خودم رشته تحصیلیم کامپیوتر هست و کمی هم در این زمینه تجربه دارم ابرای خرید لپ تاب جدید به ایران اعتماد نکردم و اومدم اینجا نکته جالبی که برای من پیش اومد این بود که من لپ تاپ HP از سری مدلهایی که پسوند nr داشت در نظر داشتم که بعداز کلی گشتن در فروشگاههای معروف تورنتو مثل Best Buy و Canada Cumputer هم اون مدل رو پیدا نکردم و به ناچار با دفتر HP در کانادا تماس گرفتم ( از ویژگیهای لذت بخش زندگی در اینجا ) اونجا بود که فهمیدم این سری از مدلهای HP در بازار عرضه نمیشه و فقط به صورت آنلاین یا تلفنی و مستقیما از شرکت قابل تهیه هست ( البته این کار مستلزم داستن مستر یا ویزا کارت هست که معمولا دو تا سه هفته بعداز رسیدن به اینجا چشم شما به جمال زیبای این کارتها هم باز خواهد شد ) . بعداز خرید هم دقیقا 3 روز بعد طبق همون چیزی که گفته بودن بسته من دستم رسید هر روز هم یک ایمیل میزدن و اعلام میکردن بسته در کجا هست . وقتی هم که بسته دستم رسید دیدم روی اون زده مخصوص فروش در کشورهای انگلیسی زبان . این تجربه رو در تایید صحبت پدر بزرگ عزیز که فرمودن اجناس مرجوعی به خاور میانه صادر میشه گفتم . مطمئن باشید یکسری از اجناسی که به خاورمیانه صادر میشه به لحاظ یکسری ویژگیها با مدلهای موجود در بازارکانادا و آمریکا فرق دارن .اما نکته مهم اینه که دوستان در سال اول نگران مالیات هم نباشن چون باتوجه به اینکه افراد تازه وارد درآمدی در کانادا ندارن بعدا و در فصل پرکردن فرمهای مالیاتی اون بازه زمانی که بیکار بودن از مالیات معاف میشه و بخشی از مالیاتهایی که دوستان پرداخت کردن به اونها برگشت داده خواهد شد .

در مورد این مالیاتی که میگید چهار تا سوال دارم::cool:
1) مگه دانشجو هم باید فرم مالیات پر کنه؟ (تو ایران که عجیبه:o... ولی اونجا انگار عادیه!)
2) منظورتون از مالیات هایی که برمیگردونن همون مالیات بر ارزش افزوده ای هست که زمان خرید ازتون میگیرن؟ یعنی فاکتورهای خریدتون رو میدید و اونها مالیاتهاشو بر میگردونن؟:D
3) نرخ مالیات بر ارزش افزوده چند درصده؟
4) فصل پر کردن فرم های مالیات کی هست؟:confused:

Mostafaa747
June 9th, 2013, 09:46 PM
بچه ها میدونم که ممکنه سؤالم به نظر چرند بیاد ولی به هر حال سؤاله دیگه :rolleyes:
من تو خونه یک روتختی (Bed Cover) تاچ دارم (نو، 3 تیکه، دو نفره) که عکسش هم براتون اینجا گذاشتم. به نظرتون همین کفایت میکنه برای هوای مونتریال یا برم یه سرویس ملحفه روتختی گرم بگیرم از اینجا؟ تو سایت AliExpress هم این چینی ها سرویس های زیبا و ارزونی گذاشته بودن؛ میترسم به امید اون بیام ببینم نه از سایت بشه خرید، نه روتختی ارزون بشه گیر آورد... اگر ایران هم بخوام بخرم بیارم با قیمت های الان فکر کنم حدود 600 تومن بشه... مرسی از راهنمایی ها! :)
20442

ghlobe
June 9th, 2013, 09:48 PM
در مورد این مالیاتی که میگید دو تا سوال دارم::cool:
1) مگه دانشجو هم باید فرم مالیات پر کنه؟ (تو ایران که عجیبه:o... ولی اونجا انگار عادیه!)
2) منظورتون از مالیات هایی که برمیگردونن همون مالیات بر ارزش افزوده ای هست که زمان خرید ازتون میگیرن؟ یعنی فاکتورهای خریدتون رو میدید و اونها مالیاتهاشو بر میگردونن؟:D
3) نرخ مالیات بر ارزش افزوده چند درصده؟:confused:

1) هر کسی که درآمد داره باید فرم مالیاتی پرکنه. دانشجو هایی که TA دارند درآمدشون مشمول مالیات میشه.

2) دو مورد: یکی مالیاتی که موقع پرداخت حقوق علی الحساب از حقوق تون کم میکنند اگر موقع پرکردن فرم مالیاتی مالیات نهایی تون کمتر بشه اضافه اش رو بهتون برمیگردونند. برای اکثر دانشجوها مقدار زیادی از مالیاتی که علی الحساب ازشون کم شده برمیگرده. دوم هم همین که دوستمون گفتند که مالیات خدمات و کالا (یا همون ارزش افزوده) مقداریش بسته به درآمدتون آخر سال برمیگرده. احتیاجی نیست فاکتور خرید بدید. خودشون مقداری که بهتون پرداخت میشه رو حساب میکنند که بر اساس درآمدتونه نه بر اساس خرید های واقعی تون.

3) مالیات بر ارزش افزوده شامل دو قسمت ایالتی و فدرال است که بخش فدرالش ثابت و برابر 5 درصد است و بخش ایالتی اش در استانهای مختلف از صفر (در آلبرتا) تا 9.5 درصد (در کبک و PEI) متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر تاپیک تعامل با اداره مالیات در کانادا رو ملاحظه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?25783-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

mojdeh_k
June 9th, 2013, 10:31 PM
نظر من این هست که از اونجا با خودتون بیارین چون اینجا روتختی و پتو و بالشت الکی گرونه. توی شهرای دیگه رو نمیدونم ولی همسر من توی مونتریال بعد از اینهمه سال زندگی هیچ تجربه خوبی از خرید آنلاین نداره.یک روزایی هوا اینقدر سرد هست که یک پتوی گرم خیلی خیلی لازم میشه.
بچه ها میدونم که ممکنه سؤالم به نظر چرند بیاد ولی به هر حال سؤاله دیگه :rolleyes:
من تو خونه یک روتختی (Bed Cover) تاچ دارم (نو، 3 تیکه، دو نفره) که عکسش هم براتون اینجا گذاشتم. به نظرتون همین کفایت میکنه برای هوای مونتریال یا برم یه سرویس ملحفه روتختی گرم بگیرم از اینجا؟ تو سایت AliExpress هم این چینی ها سرویس های زیبا و ارزونی گذاشته بودن؛ میترسم به امید اون بیام ببینم نه از سایت بشه خرید، نه روتختی ارزون بشه گیر آورد... اگر ایران هم بخوام بخرم بیارم با قیمت های الان فکر کنم حدود 600 تومن بشه... مرسی از راهنمایی ها! :)
20442

sama7452
June 9th, 2013, 11:33 PM
20442
نظر شخصی من اینه که روتختیتون رو بیارید و توی هوای عادی بهار و پاییز و تابستون استفاده کنید. احتمالا برای زمستون نیاز به لحاف گرمتری پیدا میکنین که همینجا میتونین بخرین. نمیشه پیش بینی کرد که اون چیزی که اونهمه گرون از ایران میخرین، تازه اضافه بار هم براش میدین، توی زمستون اینجا کافی باشه.
لحاف گرم رو از آیکیا زیر 90 دلار میتونید بخرید. با روکش و سایر خرت و پرتاش میشه 130 دلار. بازم ارزونتر از 600 تومن با اضافه باره. تازه ما لحافمون رو خریدیم 85 دلار با روکش ارزون توی حراج که بود 10 دلار. جمعا به 100 دلار نرسید. جنسش هم پره.گرم گرم.از اونایی که توی زمستون آدم دلش نمیاد از خودش جدا کنه!

Mostafaa747
June 9th, 2013, 11:44 PM
نظر شخصی من اینه که روتختیتون رو بیارید و توی هوای عادی بهار و پاییز و تابستون استفاده کنید. احتمالا برای زمستون نیاز به لحاف گرمتری پیدا میکنین که همینجا میتونین بخرین. نمیشه پیش بینی کرد که اون چیزی که اونهمه گرون از ایران میخرین، تازه اضافه بار هم براش میدین، توی زمستون اینجا کافی باشه.
لحاف گرم رو از آیکیا زیر 90 دلار میتونید بخرید. با روکش و سایر خرت و پرتاش میشه 130 دلار. بازم ارزونتر از 600 تومن با اضافه باره. تازه ما لحافمون رو خریدیم 85 دلار با روکش ارزون توی حراج که بود 10 دلار. جمعا به 100 دلار نرسید. جنسش هم پره.گرم گرم.از اونایی که توی زمستون آدم دلش نمیاد از خودش جدا کنه!
مرسی! اتفاقن داشتم توی سایت IKEA قیمت های لحاف رو میدیدم و به نظرم رسید که همین کاری که شما گفتید رو انجام بدم :rolleyes: یک لحاف هم پیدا کردم که 70 دلار هست و درجۀ گرمیش هم 5 هستش (نمیدونم معیار warmth eate یعنی چی دقیقن)؛ روتختی تاچم 3 کیلو هست که امیدوارم بقیه وسایلم به این سنگینی نباشه!!
لینک لحاف:
http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/40131396 (http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/40131396/)

minoo.shahriar
June 10th, 2013, 06:56 AM
یک لحاف هم پیدا کردم که 70 دلار هست و درجۀ گرمیش هم 5 هستش (نمیدونم معیار warmth eate یعنی چی دقیقن)؛
لینک لحاف:
http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/40131396 (http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/40131396/)
یعنی خیلی گرمه. این از این مدلهاست که قشنگ میچسبه به آدم و گرم نگه میداره.

sani89
June 10th, 2013, 08:34 PM
اگه صفحات پیش رو بگردین، کاملا دوستان درموردش توضیح دادن. یک کیسه پلاستیکی ضخیمه که یک ضلعش زیپ میخوره. وسایل حجیم مثل لباس، لحاف، ملافه، همه رو توش میذارین؛ زیپش رو میبندین؛ بعدش با جاروبرقی هوای داخلش رو خارج میکنین. کاملا فشرده میشه. من همونجا توی ایران هم توی این چهار پنج سال اخیر لباسای زمستونی رو توی همونا جمع میکردم. خیلی بدرد آپارتمان نشینا میخوره.

من یکبار وقتی برای تحصیل می رفتم این تجربه را کردم.کلی از لباسهاتون را می تونید ببرید فقط نکته اینه که این کیسه ها ابعاد مختلفی دارن .حتما قبل از خرید مشخص کنید داخل چه چمدانی با چه ابعادی قراره جا بگیرن که یک وقت بزرگتر از ابعاد چمدانتان نخرید.من این کیسه ها رو از بازار تجریش خریدم.
موفق باشید

alaleh460
June 10th, 2013, 09:54 PM
مرسی! اتفاقن داشتم توی سایت IKEA قیمت های لحاف رو میدیدم و به نظرم رسید که همین کاری که شما گفتید رو انجام بدم :rolleyes: یک لحاف هم پیدا کردم که 70 دلار هست و درجۀ گرمیش هم 5 هستش (نمیدونم معیار warmth eate یعنی چی دقیقن)؛ روتختی تاچم 3 کیلو هست که امیدوارم بقیه وسایلم به این سنگینی نباشه!!
لینک لحاف:

از این مناسب تر هم هست دوست عزیز

http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/00129220/

nadersh
June 10th, 2013, 10:00 PM

توی گواهینامه های جدید سابقه هست. ولی من توصیه میکنم که برید و بگید که گواهینامه رو گم کردید و المثنی بگیرید گواهینامه ی قدیمی را به اداره ی راهنمایی کانادا بدید که گواهینامه ی اونجا رو بگیرید. جدیده را نگه دارید برای وقتی که امدید ایران با 10 سال اعتبار

Defender
June 11th, 2013, 12:03 AM
دارم فکر می کنم موزرم رو با خودم بیارم یا برم همون جا (مونترال;)) برم آرایشگاه!؟:cool: هزینه زدن سر با شماره 5 چنده؟:confused: میرزه خودم بزنم یا نه؟ آخه اگر بخوام خودم هم موهامو بزنم سختی های خاص خودشو داره!:redface:

Pedarbozorg
June 11th, 2013, 12:44 AM
دارم فکر می کنم موزرم رو با خودم بیارم یا برم همون جا (مونترال;)) برم آرایشگاه!؟:cool: هزینه زدن سر با شماره 5 چنده؟:confused: میرزه خودم بزنم یا نه؟ آخه اگر بخوام خودم هم موهامو بزنم سختی های خاص خودشو داره!:redface:
موزرتو بیار، طبیعتن برای آرایشگاه باید پول پرداخت کنی. اون هم دلار .
حداقل اگه 15 دلار هر دفه پرداخت کنی ببین چقدر می شه.
شماره حسابم را برات ای میل می کنم، هر باره که با موزر ماهاتو کوتاه کردی 5 دلار به حساب من بریز. اینطوری حداقل 10 دلار هم خودت سود می کنی

t.behrang58
June 11th, 2013, 01:25 AM
توی گواهینامه های جدید سابقه هست. ولی من توصیه میکنم که برید و بگید که گواهینامه رو گم کردید و المثنی بگیرید گواهینامه ی قدیمی را به اداره ی راهنمایی کانادا بدید که گواهینامه ی اونجا رو بگیرید. جدیده را نگه دارید برای وقتی که امدید ایران با 10 سال اعتبار
با سلام
دوست عزیز چرا روشهای تقلب و دروغ رو دراین سایت به دیگران یاد میدین؟ ایشون که بلاخره مجبورن گواهینامه کانادایی بگیرن و اگر بالای 25 سال سن هم داشته باشن کارشون راحت تر هست .چرا این دوستمون باید یکبار درایران دروغ بگن که گواهینامشون رو گم کردن و یکبار هم در کانادا گواهینامه جدید تر خودشون رو نشون ندن ؟ که چی بشه هرچند هم بتونن از بیمه و جاهای دیگه تخفیف بگیرن آیا ارزش اینرو داره که با همین رفتارها کار به جایی برسه که اینجا روی ما ایرانیها به چشم ملیتی دروغ گو و متقلب نگاه کنن که متاسفانه خیلی جاها هم نگاه میکنن؟ متاسفانه ساده گرفتن همین کارهای کوچیک باعث گفتن دروغهای بزرگتر میشه خواهشا دوستان روشهای تقلب رو دراین سایت با تعداد بسیار زیاد بیننده رواج ندین چون چوب این کارهارو همه ما خواهیم خورد.

liberated
June 11th, 2013, 02:37 AM
با سلام
دوست عزیز چرا روشهای تقلب و دروغ رو دراین سایت به دیگران یاد میدین؟ ایشون که بلاخره مجبورن گواهینامه کانادایی بگیرن و اگر بالای 25 سال سن هم داشته باشن کارشون راحت تر هست .چرا این دوستمون باید یکبار درایران دروغ بگن که گواهینامشون رو گم کردن و یکبار هم در کانادا گواهینامه جدید تر خودشون رو نشون ندن ؟ که چی بشه هرچند هم بتونن از بیمه و جاهای دیگه تخفیف بگیرن آیا ارزش اینرو داره که با همین رفتارها کار به جایی برسه که اینجا روی ما ایرانیها به چشم ملیتی دروغ گو و متقلب نگاه کنن که متاسفانه خیلی جاها هم نگاه میکنن؟ متاسفانه ساده گرفتن همین کارهای کوچیک باعث گفتن دروغهای بزرگتر میشه خواهشا دوستان روشهای تقلب رو دراین سایت با تعداد بسیار زیاد بیننده رواج ندین چون چوب این کارهارو همه ما خواهیم خورد.
با گواهینامه کانادایی میشه تو ایران رانندگی کرد مگه؟

ghlobe
June 11th, 2013, 02:42 AM
با سلام

این موضوع که تقلب نیست. ایشون المثنی گواهینامه شون رو بدن برای گواهینامه کانادایی و نسخه اصل روبرای خودشون نگهدارند. به بیمه ارتباطی پیدا نمیکنه.
کلا این موضوع تحویل دادن گواهینامه ایرانی بنظر من عجیب میرسه. ما که گواهینامه ایرانی خودمون رو از ما نگرفتند. البته این موضوع مربوط به چند سال قبل و در انتاریو بود. شاید قوانین استانهای مختلف فرق میکنه.

nadersh
June 11th, 2013, 03:44 AM
با سلام

از بابت راهنماییهای ارزنده تان بسیار سپاسگزارم. فقط لطف بفرمایید و بنده و کسانی را که میخواهند بروند کانادا و گواهینامه کانادایی را بگیرند و گواهی ایران را تحویل بدهند راهنمایی بفرمایید که در صورتی که بخواهند ایران بیایند تکلیفشان چگونه است . چون بنده این به ذهنم رسید. مساله ی دیگر اینکه گواهینامه ای که تحویل اداره ی راهنمایی رانندگی کانادا داده میشود تاریخ گذشته نیست و تقلبی هم نیست . قابل ذکر است که بنده برای گرفتن گواهینامه ی المثنی به هیچکس دروغ نگفتم و فقط درخواست صدور المثنی را دادم.در فرمها یی که برای گرفتن المثنی هست همان فرمهای تعویض گواهینامه است که باید تیک مربوط به صدور المثنی زده شود مثل اینکه خود اداره ی راهنمایی رانندگی هم با این قضیه مشکلی نداشت.تنها کسی که از من پرسید که مگر گواهینامه ات را گم کرده ای که درخواست المثنی داده ای ؟پزشک معاینه ی چشم بود که من در جوابش گفتم خیر برای گرفتن گواهینامه ی کانادا میخواهم و هیچ مشکلی هم پیش نیامد. بنده اگر این را گفتم برای راهنمایی دوستان عزیزی بود که ممکن است دوباره بخواهند برگردند که به مشکل برنخورندو بارها از راهنماییهایشان در همین فورم استفاده کرده ام گفتم شاید گره ای از مشکلاتشان حل شود که ظاهرا شما راه بهتری سراغ دارید. از راهکاری که ارائه میدهید برای حل این مساله بسیار سپاسگزارم.

nadersh
June 11th, 2013, 04:20 AM
با سلام

مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش
شعر بسیار پر معنایی در امضا تان نوشته اید شعری از شاعری به بزرگی حافظ که پر از معناست . من همیشه این شعر را با افسوس میخوانم. شعری از شاعری بزرگ با پشتوانه ای قوی از فرهنگ و اصالت ملت ایران که همواره در تاریخ به نیکی در کردار و رفتار و پندار معروف بوده اند.در مورد اینکه در حال حاضر ملل مختلف در مورد مردم ایران اینگونه که شما فرمودید فکر میکنند شکی در ان نیست ولی این قضیه نباید باعث شود که هرچه را که ما دیدیم فکر کنیم که باز هم این ایرانیها.....یعنی خودمان با طرز فکرمان این ایده را رواج ببخشیم . از طرف دیگر اصلا نمیشه یک طرفه به قاضی رفت. اگر مردم هر کشور دیگری الان در ایران بودند خیلی بدتر میشدند. همیشه برای من صبر و بردباری ایرانیها مثال زدنی بوده و هست و الان من در جامعه نمود شعر حافظ را که شما نوشتید میبینم(مرغ زیرک....)

t.behrang58
June 11th, 2013, 04:54 AM
مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش
شعر بسیار پر معنایی در امضا تان نوشته اید شعری از شاعری به بزرگی حافظ که پر از معناست . من همیشه این شعر را با افسوس میخوانم. شعری از شاعری بزرگ با پشتوانه ای قوی از فرهنگ و اصالت ملت ایران که همواره در تاریخ به نیکی در کردار و رفتار و پندار معروف بوده اند.در مورد اینکه در حال حاضر ملل مختلف در مورد مردم ایران اینگونه که شما فرمودید فکر میکنند شکی در ان نیست ولی این قضیه نباید باعث شود که هرچه را که ما دیدیم فکر کنیم که باز هم این ایرانیها.....یعنی خودمان با طرز فکرمان این ایده را رواج ببخشیم . از طرف دیگر اصلا نمیشه یک طرفه به قاضی رفت. اگر مردم هر کشور دیگری الان در ایران بودند خیلی بدتر میشدند. همیشه برای من صبر و بردباری ایرانیها مثال زدنی بوده و هست و الان من در جامعه نمود شعر حافظ را که شما نوشتید میبینم(مرغ زیرک....)
دوست عزیز هدف همه ما راهنمایی و انتقال تجارب به همدیگه هست . من خودم هم درمورد تحویل گواهینامه ایرانی برای تحویل گواهینامه کانادایی تاحالا چیزی نشنیدم برای همین بود این مطلب رو نوشتم . فکر کنم سوء تفاهم بوده و من منظورتون رو اشتباه متوجه شدم ازتون عذر خواهی میکنم

babak_bahrami
June 11th, 2013, 09:45 AM

دوست عزیز این چه راهنمایی هست؟ اولاً شما رسماً دارید تقلب رو ترویج میدید، بعد اینکه شما اصل گواهینامه رو که تحویل اداره راهنمایی کانادا نمیدید، ترجمه اش رو میدید.

marjanmohajer
June 11th, 2013, 05:26 PM
بله بياريد اينجا از دادن هزينه آرايشگاه خسته مي شيد تا اينكه بعد كار خوبي پيدا كنيد

reza82
June 11th, 2013, 08:43 PM
1) هر کسی که درآمد داره باید فرم مالیاتی پرکنه. دانشجو هایی که TA دارند درآمدشون مشمول مالیات میشه.

2) دو مورد: یکی مالیاتی که موقع پرداخت حقوق علی الحساب از حقوق تون کم میکنند اگر موقع پرکردن فرم مالیاتی مالیات نهایی تون کمتر بشه اضافه اش رو بهتون برمیگردونند. برای اکثر دانشجوها مقدار زیادی از مالیاتی که علی الحساب ازشون کم شده برمیگرده. دوم هم همین که دوستمون گفتند که مالیات خدمات و کالا (یا همون ارزش افزوده) مقداریش بسته به درآمدتون آخر سال برمیگرده. احتیاجی نیست فاکتور خرید بدید. خودشون مقداری که بهتون پرداخت میشه رو حساب میکنند که بر اساس درآمدتونه نه بر اساس خرید های واقعی تون.

3) مالیات بر ارزش افزوده شامل دو قسمت ایالتی و فدرال است که بخش فدرالش ثابت و برابر 5 درصد است و بخش ایالتی اش در استانهای مختلف از صفر (در آلبرتا) تا 9.5 درصد (در کبک و PEI) متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر تاپیک تعامل با اداره مالیات در کانادا رو ملاحظه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?25783-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

فقط در مورد شماره ی 1 یه نکته اضافه کنم:
شما چه درآمد داری, چه نداری, بیکاری, یا دانشجوی MEng هستی, یا بازنشسته ای, یا اخراج شدی, یا هر چی, کلا در کانادا زندگی میکنی باید فرم tax return رو پر کنی. اگه درامدت صفر یا کم باشه بهت پول پس میدن (که البته مبلغش ناچیزه). اگه در آمدت هم زیاد باشه, ممکنه مجبور شی آخر سال یه چیزی علاوه بر اونایی که در طول سال دادی, بدی.

زمانش هم معمولا مارچه. البته از فوریه شروع میشه.

ایون بخون, قسمت tax رو, ضرر نداره ;-)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2826-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Alberta-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88-%D8%B9%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF&p=827853&viewfull=1#post827853

reza82
June 11th, 2013, 08:58 PM
دوست عزیز این چه راهنمایی هست؟ اولاً شما رسماً دارید تقلب رو ترویج میدید، بعد اینکه شما اصل گواهینامه رو که تحویل اداره راهنمایی کانادا نمیدید، ترجمه اش رو میدید.

حداقل تو آلبرتا که اصل گواهینامه ایران رو میگیرن نابود میکنن. بعد برای رانندگی تو ایران باید المثنی بگیرین. به نظرم خیلی فرقی نمیکنه که قبل اومدن به اینجا المثنی رو بگیرین یا بعدش. اما به هر حال باید بگیرین.

babak_bahrami
June 11th, 2013, 09:13 PM
حداقل تو آلبرتا که اصل گواهینامه ایران رو میگیرن نابود میکنن. بعد برای رانندگی تو ایران باید المثنی بگیرین. به نظرم خیلی فرقی نمیکنه که قبل اومدن به اینجا المثنی رو بگیرین یا بعدش. اما به هر حال باید بگیرین.

عجب! دوستان مونترالی اصلاً به این موضوع اشاره نکردن، حتی تو تمام راهنماهای کبک هم گفته ترجمه رسمی لازمه،اصلاً یکی نیست بگه مگه مرض دارین نابودش میکنین؟!! اگه اینجوری باشه، من باید عرض کنم که راهنمایی شما صحیح هست.

kam47j
June 11th, 2013, 09:57 PM
پدر بزرگ تورخدا مشتری ها رو اینجور نپرونید این همه من کلاس رفتم دوره دیدم که دوستان دیگه موزهاشون نیارن حداقل ما کاری رو از بدو ورود شروع کنیم شما شماره حساب بدین مشتر یها رو جمع کنید تا ما برسیم خدا وکیلی قیمت ارایشگاه 15 دلار یا بیشتر از اول باید برم مو شستن یا میشه نصف قیمت شروع به کار کرد بیشتر مدل های مردونه چیه فشن که نیستند ؟؟؟؟؟

reza82
June 12th, 2013, 12:36 AM
پدر بزرگ تورخدا مشتری ها رو اینجور نپرونید این همه من کلاس رفتم دوره دیدم که دوستان دیگه موزهاشون نیارن حداقل ما کاری رو از بدو ورود شروع کنیم شما شماره حساب بدین مشتر یها رو جمع کنید تا ما برسیم خدا وکیلی قیمت ارایشگاه 15 دلار یا بیشتر از اول باید برم مو شستن یا میشه نصف قیمت شروع به کار کرد بیشتر مدل های مردونه چیه فشن که نیستند ؟؟؟؟؟

مدل مردونه؟ فشن؟ دلت خوشه ها.

میری میشینی آرایشگاه (سلمونی!), فِرتی برات میزنه. اصولا من هنوز یه آرایشگاه درست حسابی که مثل ایران بتونه یه کوچولو اقلا حالت بده پیدا نکردم. تازه بین 20 تا 30 دلار هم میگیرن. انتظار عمومی هم اینه که یه 5 دلار هم انعام بدی!

پ.ن.: 5 دلار هم اسکونت باید بدی به بابابزرگ.

t.behrang58
June 12th, 2013, 02:26 AM
با سلام
من هفته قبل بعداز 3 ماه اینجا رفتم آرایشگاه 28 دلار پیاده شدم تازه آرایشگاه معمولی هم بود ولی انصافا کارش خوب بود . البته فشن مشن نزدم. فعلا دارم سبک سنگین میکنم اگه بشه کلا به یاد دوران مدرسه از ته موهام رو بزنم هم خاطراتم زنده میشه هم پولم ذخیره میشه :cool:

Mostafaa747
June 12th, 2013, 04:31 PM
بچه ها کی میدونه Bed Cover با طرح های متنوع کدوم فروشگاه های کانادایی داره؟ اینجا (ایران) تـاچ و لایـکو دارن که از 240 هزار تومن (67 دلار) شروع میشه که طرح های زیبایی داره ولی مسئله اینجاست که سایزش با سایز لحاف های کانادایی جور در نمیاد! یعنی اگر بخوام بیارم باید لحافشم بزنم زیر بغلم بیارم!! :D از طرفی هم اگه بخوام بیام اونجا بگیرم تو سایت های Sears و IKEA با قیمت های ارزون تر هست ولی طرح هاش زیبا نیست!! :| نخندینا! ولی خب من با اینکه پسرم ولی سرویس خواب و روتختی و اینام خیلی برام مهمه و میخوام خیلی زیبا باشه :rolleyes: یه مدل امروز تو تـاچ دیدم خیـــــلی خوب بود! اصلن نگو و نپرس!! 450 تومن!!!

June 12th, 2013, 07:36 PM
بچه ها کی میدونه Bed Cover با طرح های متنوع کدوم فروشگاه های کانادایی داره؟ اینجا (ایران) تـاچ و لایـکو دارن که از 240 هزار تومن (67 دلار) شروع میشه که طرح های زیبایی داره ولی مسئله اینجاست که سایزش با سایز لحاف های کانادایی جور در نمیاد! یعنی اگر بخوام بیارم باید لحافشم بزنم زیر بغلم بیارم!! :D از طرفی هم اگه بخوام بیام اونجا بگیرم تو سایت های Sears و IKEA با قیمت های ارزون تر هست ولی طرح هاش زیبا نیست!! :| نخندینا! ولی خب من با اینکه پسرم ولی سرویس خواب و روتختی و اینام خیلی برام مهمه و میخوام خیلی زیبا باشه :rolleyes: یه مدل امروز تو تـاچ دیدم خیـــــلی خوب بود! اصلن نگو و نپرس!! 450 تومن!!!

توی Home Sense چیزای خیلی خوشگل هست حدود 70-80 دلار

mojdeh_k
June 12th, 2013, 08:51 PM
توی مونتریال simons، linen chest و bay هستن که با اجازتون bay که اصلا نمیشه طرفش رفت از بس که گرونه روتختی هاش. linen chest هم نسبتا گرونه ولی simons قیمت هاش مناسبه ما خودمون از اونجا گرفتیم.

reza82
June 12th, 2013, 09:33 PM
توی مونتریال simons، linen chest و bay هستن که با اجازتون bay که اصلا نمیشه طرفش رفت از بس که گرونه روتختی هاش. linen chest هم نسبتا گرونه ولی simons قیمت هاش مناسبه ما خودمون از اونجا گرفتیم.

بار اوله که میشنوم simons قیمتاش خوبه, اما bay گرونه.

در حالت غیر حراجی, اصولا من نمیتونم از نزدیک simons رد هم بشم! وقتی حراج میزاره, یا جنسایی که معمولا همیشه تو حراج هستن! قیمتاشون مناسب میشن. این قضیه واسه bay هم صادقه. کلا تو کانادا همیشه باید فقط جنس حراجی خرید و بس.

شخصا به نظرم میاد که اگه روتختی خوب و قشنگ با قیمت مناسب پیدا کردی, بخر و بیار.

فقط بحث روتختی نیست, همه چیز, کیف, کفش, لباس, وسایل خونه, همه چیز, تنوعشون به شدت تو کانادا کمتر از ایرانه. الآن 4 ساله که کفشای Spring یا Aldo یا آدیداس یا نایک, عوض نشدن. همون مدلای قدیمی. من نمیدونم داستان چی بود تو ایران که میگفتن این مدل 2013 بوده دیگه قدیمی شده! Tommy همون لباسایی که 4 سال پیش داشت, هنوزم داره. البته همه شون کم و بیش مدل جدید هم میارن, ولی واقعا به اون شدت نیست که بخوای بگی تنوع دارن!

توضیح ضروری اینه که, ادمونتون بزرگترین پاساژ آمریکای شمالی, و دهمین پاساژ بزرگ دنیا رو داره (تا سال 2004 بزگترین مال دنیا بوده), با بیش از 800 مغازه. تخمین زده میشه به طور متوسط روزی 100 هزار نفر میرن تو مال. بهترین مارکهای دنیا (که حتی ممکنه تو تورنتو و ونکوور هم نباشن) تو این مال هستن. جهت اطلاع دوستانی که تازه میان کانادا, سازنده های این مال برادران قرمزیان بودن.

خلاصه که با تمام این ایمکانات! همچنان نظرم اینه که تنوع اجناس تو کانادا بسیار کمتر از ایرانه (جنس زیباتر, خیلی گرون درمیاد). اما راه حل چیه؟ هیچی. باید ساخت. اگه اومدین زندگیتون رو تو کانادا بسازین, دیگه باید ایران رو فراموش کنین. مخصوصا اگه درآمدتون به دلار بشه.

پس, اگه چیز خوب با قیمت مناسب پیدا کردی برای بار اول بیار, مخصوصا که روتختی چیزی نیس که بخوای دو ماه دیگه یه نوشو بخری, اما خودتو با شرائط محیط زندگیت وفق بده.

ارادت.

mojdeh_k
June 12th, 2013, 10:07 PM
آره یادم رفت بگم ما هم توی حراج از simons خرید کردیم:cool:. من قبلا هم به این دوستمون گفتم که از ایران بخره چون اینجا الکی گرونه. یک سری چیزها رو اگه به من مجانی هم بدن قبول نمی کنم چه برسه که بخوام بابتشون پول هم بدم.
بار اوله که میشنوم simons قیمتاش خوبه, اما bay گرونه.

در حالت غیر حراجی, اصولا من نمیتونم از نزدیک simons رد هم بشم! وقتی حراج میزاره, یا جنسایی که معمولا همیشه تو حراج هستن! قیمتاشون مناسب میشن. این قضیه واسه bay هم صادقه. کلا تو کانادا همیشه باید فقط جنس حراجی خرید و بس.

شخصا به نظرم میاد که اگه روتختی خوب و قشنگ با قیمت مناسب پیدا کردی, بخر و بیار.

فقط بحث روتختی نیست, همه چیز, کیف, کفش, لباس, وسایل خونه, همه چیز, تنوعشون به شدت تو کانادا کمتر از ایرانه. الآن 4 ساله که کفشای Spring یا Aldo یا آدیداس یا نایک, عوض نشدن. همون مدلای قدیمی. من نمیدونم داستان چی بود تو ایران که میگفتن این مدل 2013 بوده دیگه قدیمی شده! Tommy همون لباسایی که 4 سال پیش داشت, هنوزم داره. البته همه شون کم و بیش مدل جدید هم میارن, ولی واقعا به اون شدت نیست که بخوای بگی تنوع دارن!

توضیح ضروری اینه که, ادمونتون بزرگترین پاساژ آمریکای شمالی, و دهمین پاساژ بزرگ دنیا رو داره (تا سال 2004 بزگترین مال دنیا بوده), با بیش از 800 مغازه. تخمین زده میشه به طور متوسط روزی 100 هزار نفر میرن تو مال. بهترین مارکهای دنیا (که حتی ممکنه تو تورنتو و ونکوور هم نباشن) تو این مال هستن. جهت اطلاع دوستانی که تازه میان کانادا, سازنده های این مال برادران قرمزیان بودن.

خلاصه که با تمام این ایمکانات! همچنان نظرم اینه که تنوع اجناس تو کانادا بسیار کمتر از ایرانه (جنس زیباتر, خیلی گرون درمیاد). اما راه حل چیه؟ هیچی. باید ساخت. اگه اومدین زندگیتون رو تو کانادا بسازین, دیگه باید ایران رو فراموش کنین. مخصوصا اگه درآمدتون به دلار بشه.

پس, اگه چیز خوب با قیمت مناسب پیدا کردی برای بار اول بیار, مخصوصا که روتختی چیزی نیس که بخوای دو ماه دیگه یه نوشو بخری, اما خودتو با شرائط محیط زندگیت وفق بده.

ارادت.

Mostafaa747
June 12th, 2013, 11:31 PM
آره یادم رفت بگم ما هم توی حراج از simons خرید کردیم:cool:. من قبلا هم به این دوستمون گفتم که از ایران بخره چون اینجا الکی گرونه. یک سری چیزها رو اگه به من مجانی هم بدن قبول نمی کنم چه برسه که بخوام بابتشون پول هم بدم.
یادمه که بهم گفتین ولی رفتم بخرم دیدم اندازه های ایران و کانادا فرق داره! :undecided: یا باید سرویس لحاف بگیرم که در اون صورت بزرگ و جاگیر در میاد (فروشنده تـاچ گفت اگه وکیوم هم کنی حجمش یه کم فقط کم میشه، خیلی بسته هاش بزرگ بود!)، یا میتونم فقط کاورش رو هم بیارم که در اون صورت لحاف های کانادا بهش نمیخوره!! ولی چاره ای نیست فکر کنم همون سرویس لحاف رو یه جوری بردارم بیارم اونجا! :D

reza82
June 12th, 2013, 11:33 PM
چرا نمیخوره؟ من خودم دو تا ست اوردم اینجا, پتو و تشک هم میخوره. سایز داره دیگه. مثلا queen بگیر, یا double. تاچ هم ترکه, حتما همین سایز ها رو داره.

mfeshfesh
June 12th, 2013, 11:43 PM
با سلام
من هفته قبل بعداز 3 ماه اینجا رفتم آرایشگاه 28 دلار پیاده شدم تازه آرایشگاه معمولی هم بود ولی انصافا کارش خوب بود . البته فشن مشن نزدم. فعلا دارم سبک سنگین میکنم اگه بشه کلا به یاد دوران مدرسه از ته موهام رو بزنم هم خاطراتم زنده میشه هم پولم ذخیره میشه :cool:

در تورنتو ، راسته ایرانی ها ، یانگ بین شپرد و استیلز ، چند تا سلمونی ایرانی هستن که برای آقایان 12-15 دلار میگیرن. یه کره ای هم هست که 10 تا میگیره و یه کره ای دیگه هست که بعضی وقت ها دیدم حراج میکنه به 8 دلار!! من اون کره ای اولی رو یک بار امتحان کردم بد نبود ولی من کار سلمونی ایرانم رو خیلی بیشتر دوست دارم. اما اون سلمونی کره ای پر بود از خانم های هم وطن ، چون قیمتش واسه کوتاه کردن و رنگ و .... میگن خیلی ارزونه ;)

June 13th, 2013, 06:18 AM
یادمه که بهم گفتین ولی رفتم بخرم دیدم اندازه های ایران و کانادا فرق داره! :undecided: یا باید سرویس لحاف بگیرم که در اون صورت بزرگ و جاگیر در میاد (فروشنده تـاچ گفت اگه وکیوم هم کنی حجمش یه کم فقط کم میشه، خیلی بسته هاش بزرگ بود!)، یا میتونم فقط کاورش رو هم بیارم که در اون صورت لحاف های کانادا بهش نمیخوره!! ولی چاره ای نیست فکر کنم همون سرویس لحاف رو یه جوری بردارم بیارم اونجا! :D

فقط آیکیاست که یه ذره سایزهاش غیراستاندارده و فقط خودش به خودش می‌خوره
باقی مارک‌ها سایز Queen یا King یا هر چی، استاندارده

Mostafaa747
June 13th, 2013, 11:16 PM
فقط آیکیاست که یه ذره سایزهاش غیراستاندارده و فقط خودش به خودش می‌خوره
باقی مارک‌ها سایز Queen یا King یا هر چی، استاندارده
چه جالب فکر کردم سایزهای آیکیا استاندارد کاناداست! آخه دیدم روکش لحاف اینجا 205*220 هست ولی سایز لحاف آیکیا 218*218 و خب به هم نمیخورن... پس اگه این طور باشه یه روکش زیبا میخرم و باقی مایتعلقاتش (!) رو از همونجا میگیرم :D

maryam79
June 16th, 2013, 09:08 PM
در تورنتو ، راسته ایرانی ها ، یانگ بین شپرد و استیلز ، چند تا سلمونی ایرانی هستن که برای آقایان 12-15 دلار میگیرن. یه کره ای هم هست که 10 تا میگیره و یه کره ای دیگه هست که بعضی وقت ها دیدم حراج میکنه به 8 دلار!! من اون کره ای اولی رو یک بار امتحان کردم بد نبود ولی من کار سلمونی ایرانم رو خیلی بیشتر دوست دارم. اما اون سلمونی کره ای پر بود از خانم های هم وطن ، چون قیمتش واسه کوتاه کردن و رنگ و .... میگن خیلی ارزونه ;)
خوب ادرس بدین ما هم بریم دیگه این کره ای یه کجاست که ارزون میگیره از دست ما در رفته؟ ما هم یکی از خانومهای هموطنیم دیگه lol

babak54
June 18th, 2013, 07:47 PM
سلام به همه دوستان و ایرانیها
اولا" تبریک به همه برد تیم ملی فوتبال و صعود به جام جهانی!!
ثانیا":
می خواستم بدونم تخت و کمد بچه ارزش داره با خود بیاریم ( چون با کیفیت هست و بچه دوستش داره)؟ هزینه یک تخت و کمد نسبتا" خوب چنده؟

TManitoba
June 26th, 2013, 01:05 AM
دوستان کسی می دونه با چه ایرلاینی میشه هم "کری آن" داشت و هم یه ساز؟ من خودم با لوفتانزا اومدم و چون ساز داشتم توی هواپیما کری آن رو ازم گرفتن. همسرم که می خواد بیاد هم یه ساز داره ولی می خواد کری آن رو بار نفرسته.
راهی هست؟

marjanmohajer
June 26th, 2013, 01:10 AM
سلام به همه دوستان و ایرانیها
اولا" تبریک به همه برد تیم ملی فوتبال و صعود به جام جهانی!!
ثانیا":
می خواستم بدونم تخت و کمد بچه ارزش داره با خود بیاریم ( چون با کیفیت هست و بچه دوستش داره)؟ هزینه یک تخت و کمد نسبتا" خوب چنده؟

هزینه فریتش زیاد میشه

kam47j
June 27th, 2013, 01:46 AM
سلام دوستان عزیز
خدا وکیلی این وسایل جمع کردن خودش ی پروژه اس رفتیم از این وکیوم ها خریدیم حالا که همه رو لباس ها رو وکیوم کردیم حالا داخل هیچ ساکی جا نمی شن این ساک مکه ای ها هم که ذر واقع گونی هستند ابعادش بزرگتر از ابعاد ترکیشه دوستانی که تشریف بردید ما رو راهنمایی کنید چقدر سخت می گیرند به ابعاد بزرگ امیدوارم کسی پیدا بشه فوری جواب ما رو بدهد ممممممممنون

anihoo
June 27th, 2013, 01:55 AM
سلام دوستان عزیز
خدا وکیلی این وسایل جمع کردن خودش ی پروژه اس رفتیم از این وکیوم ها خریدیم حالا که همه رو لباس ها رو وکیوم کردیم حالا داخل هیچ ساکی جا نمی شن این ساک مکه ای ها هم که ذر واقع گونی هستند ابعادش بزرگتر از ابعاد ترکیشه دوستانی که تشریف بردید ما رو راهنمایی کنید چقدر سخت می گیرند به ابعاد بزرگ امیدوارم کسی پیدا بشه فوری جواب ما رو بدهد ممممممممنون

این ساک مکه ای ها مشکلی با ابعاد ترکیش ندارند. اقوام ما ۸ تا بردن و مشکلی نبود. در ضمن زیپ دارن و کوچیک و بزرگ میشن.

sama7452
June 27th, 2013, 01:59 AM
سلام دوستان عزیز

اطلاعات من نخ نماست مال یک سال پیشه ولی یادمه مسافرجلویی ما توی صف ترکیش، ناچار شد چمدونشو بگیره وسایلش روبریزه توی پلاستیک و شرینک کنه. البته چمدونش خییییلی بزرگ بود ها!
چرا اون پلاستیک وکیومتون رو توی چمدون پهن نمیکنین و بعد لباسا رو توش بذارین. اینجوری بعد از کشیدن هوای داخلش، دقیقا همون ابعاد چمدونو پیدا میکنه و مشکلتون حل میشه.

t.behrang58
June 27th, 2013, 06:14 AM
سلام دوستان عزیز
من خودم به اندازه نیاز دو سه هفته لباس توی چمدونهام گذاشتم و بقیه وکیوم ها رو فریت کردم .موقع فریت هم خودشون همه رو بسته بندی کردن و هیچ مشکلی هم برای لوازمم پیش نیومد.

kam47j
June 27th, 2013, 09:24 AM
منظورم از ساک مکه ای ها اون چهارخونه گونی مانند هست ماشاءا... بک لباسشویی 7 کیلویی توش جا میشه

la_dorani
June 27th, 2013, 09:28 PM
سلام دوستان
شنیدم علاوه بر پولی که اینحا برای فریت بار می دیم، اونجا هم زمان تحویل مبلیعی میگیرن. دوستایی که تجربه فزیت دارند میشه بگن دقیقا این مبلغ بابت چی هست ؟ یک مبلغ ثابت هست و یا اینکه بر اساس پارامترهایی محاسبه میشه؟ اگر ثابته، چقدره؟

marjanmohajer
June 27th, 2013, 10:44 PM
سلام دوستان
شنیدم علاوه بر پولی که اینحا برای فریت بار می دیم، اونجا هم زمان تحویل مبلیعی میگیرن. دوستایی که تجربه فزیت دارند میشه بگن دقیقا این مبلغ بابت چی هست ؟ یک مبلغ ثابت هست و یا اینکه بر اساس پارامترهایی محاسبه میشه؟ اگر ثابته، چقدره؟
تو بحش فريت بار كامل تر نوشته شده.
در كل يه هزينه انبار داري حدود ٦٥ دلار واگه دير براي تحويل بريد بيشتر مي شه.

t.behrang58
June 28th, 2013, 02:43 AM
با سلام
من 420 کیلو بار داشتم و با لوفتهانزا هم فریت کردم توی تورنتو 81 دلار پول دادم البته باید هزینه حمل و نقل به محل مورد نظرتون هم در نظر بگیرید.البته انبار داری تا 48 ساعت اول رایگانه ولی بعدش هزینه داره .

nilotus
June 28th, 2013, 08:47 AM
سلام دوستان. تاپیکی مربوط به بیمه پیدا نکردم. کسی اطلاع داره برای ویزای توریستی چه بیمه ای خوبه و از کجا بگیریم؟؟ از ایران پرسیدیم یه بیمه اروپایی هست که بانکهای خصوصی هم می فروشند و 3 ماه اش 400 هزار تومنه. بیشتر از 3 ماه رو هم متوالی کاور نمی کنه. سقف پوشش 5000 یورو. دوستانی که برای پدر و مادرشون ویزای توریستی گرفتن لطفا راهنمایی کنید. خیلی ممنون

la_dorani
June 29th, 2013, 11:10 AM
یعنی تا 48 ساعت هیچ پولی نمیگیرن؟ یا اون 65 دلار انبار داری سر جاشه؟
با فریت بار چه موقع میرسه، فبل از مسافر یا بعدش؟ می تونیم همون موقع که میرسیم فرودگها بار رو هم تحویل بگیریم؟
البته اینو بگم من میرم مونترال

asal92
June 29th, 2013, 12:38 PM
سلام دوستان. تاپیکی مربوط به بیمه پیدا نکردم. کسی اطلاع داره برای ویزای توریستی چه بیمه ای خوبه و از کجا بگیریم؟؟ از ایران پرسیدیم یه بیمه اروپایی هست که بانکهای خصوصی هم می فروشند و 3 ماه اش 400 هزار تومنه. بیشتر از 3 ماه رو هم متوالی کاور نمی کنه. سقف پوشش 5000 یورو. دوستانی که برای پدر و مادرشون ویزای توریستی گرفتن لطفا راهنمایی کنید. خیلی ممنون

سلام : بیمه مسافرتی ما خوبه . بیمه ما مال بانک ملت هست . 8690 تلفنش هست(دفتر ستاد)

aypar
July 11th, 2013, 02:56 PM
من 29 صفحه آخر این تاپیکو خوندم اغلب دانشجویان آقا که کانادا هستن جواب میدن یعنی کلا بحث سر وسایل کلی نبود بیشتر مربوط به پسرا میشد. احساس غربت بهم دست داد
بعد نمیدونم چرا اون فایل های که در صفحه اول این فروم گذاشتنو من نتونستم باز کنم. اشکال از کجاست؟

reza82
July 11th, 2013, 08:29 PM
من 29 صفحه آخر این تاپیکو خوندم اغلب دانشجویان آقا که کانادا هستن جواب میدن یعنی کلا بحث سر وسایل کلی نبود بیشتر مربوط به پسرا میشد. احساس غربت بهم دست داد
بعد نمیدونم چرا اون فایل های که در صفحه اول این فروم گذاشتنو من نتونستم باز کنم. اشکال از کجاست؟

نه بابا. این همه هم دختر. یکیش همین.. چیز. آره خلاصه میگفتم, به هر حال احساس غربت که هست که, اگه همه ی خونواده ی آدم هم باهاش پاشن بیان, باز آدم احساس دلتنگی و غربت میکنه. یه چیزی بالاخره پیدا میکنی تا دلت براش تنگ شده. مثلا کوچه تون! دوستات, گربه ی توی حیاط, چکه کردن شیر حموم!, چمیدونم, هرچی! بالاخره یه چیزی پیدا میشه که تا ماهها هی بهت تلنگر میزنه که "بیکار بودی اومدی, داشتی مثل بچه آدم زندگیتو میکردیا!"

اینه که پیشنهاد میکنم از الآن دنبال بهونه نگردی, اینجا که رسیدی تا سالها بهونه های کافی برای احساس غربت داری. از اینکه دخترا کمن, چرا ایرانیا اینجورین, چرا هوا این مدلیه, چرا پشه زیاده, چرا در خونه بازه, چرا شست من درازه, چرا اون یارو مثل پوست پیازه, و قص علی هذا.

برای زنده موندن تو مملکت غریب, باید سعی کرد سختیها رو قبول کرد. نمیگم باید فراموششون کرد, چون نه میشه, نه کار درستیه. بلکه میگم باید قبولشون کرد. دوری از خونواده یه چیزیه که کاریش نمیشه کرد, اما با اسکایپ میشه راحتترش کرد. سرمای هوا چیزیه که تا مغز استخون آدم رو آزار میده, اما باید بهش عادت کرد. تبدیل قیمت جنسا از دلار به ریال و حساب کردن اینکه یه دونه کلوچه ممکنه حدود 10 هزار تومن دربیاد موی آدم رو سیخ میکنه, اما یواش یواش عادت میشه. باید به جاهای مثبت قضیه نگاه کرد, مثلا بین این همه دختری که دلشون میخواد از ایران برن و آینده شون رو تو کانادا بسازن, شما داری میای. یا آینده ی روشنی که برای یه تحصیلکرده ی کانادا وجود داره, واقعا تو ایران وجود نداره (واسه من که نداشت حداقل!), یا با اینکه هوا سرده, اقلا تمیزه, هر روز سرطان نمیفرستی تو ریه ات. یا در طول مدت زندگیت تو کانادا چیزی به اسم استرس رو تجربه نمیکنی, چیزی که شبانه روز و هر لحظه تو ایران باهاته. (البته به جز مواقعی که امتحان و پروژه داری تو دانشگاه, یا داری دنبال کار میگردی بعد از فارغ شدن!).

ببخشید که یه کم حالت نصیحتی شد, ولی به عنوان کسی که چندین ساله تو این "غربت" داره زندگی میکنه, خواستم یه کم انتقال تجربه کنم.

حالا شما سؤالای دخترونه ات رو هم بفرست, یکی رو پیدا میکنیم بیاد جواب بده. والا.

reza82
July 11th, 2013, 08:30 PM
در ضمن فایلهای صفحه ی اول رو منم نتونستم باز کنم!

shibaak
July 11th, 2013, 11:22 PM
من دخترم. سوالی داری بپرس. ضمنا اینا فایلای به دردبخوره. یه سریش فقط به درد بچه های دانشگاه آلبرتا میخوره البته. ولی یه سریش به درد همه.

shibaak
July 11th, 2013, 11:27 PM
من دخترم. سوالی داری بپرس. ضمنا اینا فایلای به دردبخوره. یه سریش فقط به درد بچه های دانشگاه آلبرتا میخوره البته. ولی یه سریش به درد همه.
اینم سری دوم.
این فایل زیپ اونه که حتما به درد همه میخوره.

shibaak
July 11th, 2013, 11:33 PM
اینم سری دوم.
این فایل زیپ اونه که حتما به درد همه میخوره.
اینم سومین سری

aypar
July 11th, 2013, 11:42 PM
اینم سومین سری

قربونت برم شیباک جان
واقعا خوشحالم که جواب پستهای منو دادی .من قبل اینکه واسه ویزا اپلای کنم کل اون 1000 صفحه فروم تجربیات 2012 رو مرور کرده بودم خیلی از نظرات مفید شما استفاده کرده بودم (الان خودم یک پا متخصص ویزا شدم:D)که الان بابت اونا هم ازتون تشکر میکنم. من فکر میکردم شما دیگه فروم نمییاید. حیف که من البرتا نیستم. من واسه کویینز تو کینک استون پذیرش دارم ویزام هم همین دو روز پیش پاس ریکویست شدم.
من الان تمام فایلهاتونو میخونم. شاید سوالی که میپرسم تو اونا باشه اگه اینطوری باشه ببخشید که سوال تکراری میپرسم.
من در خرید وسایل الکتریکی اصلا هیچی نمیدونم. اینجا تا میبیند یکی اطلاعات کافی نداره یک جوری سرشو کلاه میزارن واسه همین همیشه کسی که در این کار خبره بوده رو میدادم واسم خرید کنن.
من لپ تابم و موبایلم داره کم کم عمرشون تموم میشه فکر کنم بیام اونجا بخرم خوبتره . اما نمیدونم خرید کردن اونجا برای یکی که اطلاعات درست حسابی نداره چه جوریه؟ میدونم باید از اینترنت اطلاعاتو دربیارم اما یکم از خرید کردن میترسم

PARI23
July 12th, 2013, 12:11 AM
سلام دوستان..کسی سایز های مجاز چمدون رو می دونه..من می تونم 46 تا توی دو بسته 23 تایی همراه داشته باشم..ظاهرا تنها وزن محدودیت نداره..کسی دایمنشن مجاز بار اطلاعی داره..ممنونم

PARI23
July 12th, 2013, 12:13 AM
یه سواله دیگه هم داشتم. می تونم 7 کیلو همراه داشته باشم..اگه بخوام سازمو (ویولن) رو همراه داشته باشم تو کابین..این هم روی 7 کیلو حساب می شه؟

Pedarbozorg
July 12th, 2013, 12:39 AM
سلام دوستان..کسی سایز های مجاز چمدون رو می دونه..من می تونم 46 تا توی دو بسته 23 تایی همراه داشته باشم..ظاهرا تنها وزن محدودیت نداره..کسی دایمنشن مجاز بار اطلاعی داره..ممنونم
تمام مشخصات چمدانهای مجاز توی سایت هواپیمایی هست. شما با چک کردن بلیطتون می تونید مشخصات چمدان مجاز را به راحتی در قسمت بلیطتون در سایت هواپیمایی ببینید.
غیر از اون اگه بلیطتون از لوفتهانزاست به این لینک (http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/ca/info_and_services/baggage?nodeid=3331125&l=en&cid=1000204) مراجعه کنید
ارکانادا هم معمولن تابع هواپیمای اول هست. اما اگر از کانادا به سمت ایران می رید و ارکانادا اول هست به این لینک (http://www.aircanada.com/en/travelinfo/airport/baggage/index.html) مراجعه کنید
توی دوتا لینک بالا هم وزن و هم تعداد و هم سایز چمدانها هست

توی قسمت بلیط خودتون در سایت هواپیمایی که برید موارد خیلی بیشتری را می تونید چک کنید. حتی می تونید غذا و صندلیتون را هم انتخاب کنید . حتمن این کارها را بکنید خوبه

shibaak
July 12th, 2013, 10:07 AM
قربونت برم شیباک جان
واقعا خوشحالم که جواب پستهای منو دادی .من قبل اینکه واسه ویزا اپلای کنم کل اون 1000 صفحه فروم تجربیات 2012 رو مرور کرده بودم خیلی از نظرات مفید شما استفاده کرده بودم (الان خودم یک پا متخصص ویزا شدم:D)که الان بابت اونا هم ازتون تشکر میکنم. من فکر میکردم شما دیگه فروم نمییاید. حیف که من البرتا نیستم. من واسه کویینز تو کینک استون پذیرش دارم ویزام هم همین دو روز پیش پاس ریکویست شدم.
من الان تمام فایلهاتونو میخونم. شاید سوالی که میپرسم تو اونا باشه اگه اینطوری باشه ببخشید که سوال تکراری میپرسم.
من در خرید وسایل الکتریکی اصلا هیچی نمیدونم. اینجا تا میبیند یکی اطلاعات کافی نداره یک جوری سرشو کلاه میزارن واسه همین همیشه کسی که در این کار خبره بوده رو میدادم واسم خرید کنن.
من لپ تابم و موبایلم داره کم کم عمرشون تموم میشه فکر کنم بیام اونجا بخرم خوبتره . اما نمیدونم خرید کردن اونجا برای یکی که اطلاعات درست حسابی نداره چه جوریه؟ میدونم باید از اینترنت اطلاعاتو دربیارم اما یکم از خرید کردن میترسم
سلام.خواهش میکنم و تبریک برای پاس ریکوءست (من نمیدونم اون ی همزه دار این کیبورد کجاست.....!!!) برای وسایل الکتریکی معمولی مثل ماکروفر و این حرفا میری والمارت و از بین گزینه های ارزون اونی که با توجه به مارک و غیره بهتر به نظر میادو برمیداری و میری برای حساب کردن. اونجا بهت میگه میخوای مثلا ۱۰ دلار اضافه بدی و ماکروفرتو ۳ سال بیشتر گارانتی کنی؟(همه شون معمولا ۱ سالو گارانتی دارن) میگی بله. بعد به جای مثلا ۴۰ دلار ۵۰ دلار میدی و با ماکروفرت میای بیرون. اینکه به درد میخوره واقعا گارانتی یا نه رو نمیدونم. اما میدونم که اینجوری لااقل مطمءنی که خرابم شد میای یه نو میبری...!!! مثلا من یه جاروبرقی خریدم از لاندن دراگ ۸۰ دلار، ۱۵ دلارم گرفت تا سه سال گارانتی تعویض کرد واسه م. یا مثلا از والمارت میکثر گرفتم ۱۵ دلار، ۵ سال گارانتی داره روش....!!! تازه میگفت ۱ سال اضافه تر. من رگ اصفهانیم بیدار شد گفتم نه. من گمون نمیکنم تو این مملکت بیشتر همین ۵ سال زنده بمونم. پس نگرفتم. یا مثلا اتوی بلاک اند دکرز گرفتیم ۱۸ دلار ۳ دلارم دادیم گارانتیشو سه ساله کردیم. خلاصه که نگران نباش. اینجوری شروع میکنی و اکی میشه. واسه لپتاگ و اینا هم از اینترنت سرچ میکنی. ریویوها رو میخونی و میری لپتاپو میخری. فقط بهت مثلا ۱۵ روز وقت میده که اگه نخواستی پس ببری. دقیق نگاه کن که چند روزه و اگه تو اون مدت نخواستی پس بده. از من میشنوی اگه برای کارای معمولی میخوای و یه چیز تخصصی یا حرفه ای نمیخوای اونی که از همه ارزونتره رو بردار و با ۲۰۰، ۳۰۰ دلار یه تبلت بردار. من یک هفته اس یه گالاکسی تب ۲ خریدم، ۷ اینچی، (از ebayهم براش یه ست کامل کاور و محافظ و قلم نوری و اینا گرفتم ۹ دلار کانادا برام در اومد. برای اینجور چیزا ای بی عالیه. کانادا میخواستم اینا رو بگیرم میشد حدود ۱۰۰ دلار، ایران حدود ۱۵۰ تومن همینی که من گرفتم، ولی اب بی ۹ دلار) و خلاصه کلا الان خیلی ناراحتم که ۱۱۰۰ دلار پول لپتاپی رو دادم که ۱ هفته اس درش باز نشده. تازه اینجوری میتونی با ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلارم یه اسمارت فون معمولی بگیری که دیگه اگه یه زمانی هم تبلتت نبود مشکلی نداشته باشی واسه چک کردن ایمیل یا مسیر یا سایت. مثلا هوواوی حدود ۲۰۰ دلار همین کارو برات بهترشم میکنه. اما خب اگه میخوای اس۴ هم بگیری میل خودته. من دیدم ارزشی نداره آدم ۶۰۰، ۷۰۰ دلار بده واسه گوشی (حتی روی پلن) . آخرش صفحه ش کوچیکه. من که الان این یه هفته با گوشیم فقط یه بار ساعت رسیدن اتوبوس چک کردم.همین. حتی آفیسمم با همین تبلته دارم کار میکنم و اکیه. خلاصه که تبلت کلید حل مشکلات زیادیه. مخصوصا تبلت کوچیک که میتونی همه جا ببریش.
دیگه اینکه الان وقتشه یاد بگیری خرید کردنو یاد بگیری و چه بهتر که جایی باشه که خرید کردن مطمءنتر میتونه باشه.

shibaak
July 12th, 2013, 12:00 PM
سلام.خواهش میکنم و تبریک برای پاس ریکوءست (من نمیدونم اون ی همزه دار این کیبورد کجاست.....!!!) برای وسایل الکتریکی معمولی مثل ماکروفر و این حرفا میری والمارت و از بین گزینه های ارزون اونی که با توجه به مارک و غیره بهتر به نظر میادو برمیداری و میری برای حساب کردن. اونجا بهت میگه میخوای مثلا ۱۰ دلار اضافه بدی و ماکروفرتو ۳ سال بیشتر گارانتی کنی؟(همه شون معمولا ۱ سالو گارانتی دارن) میگی بله. بعد به جای مثلا ۴۰ دلار ۵۰ دلار میدی و با ماکروفرت میای بیرون. اینکه به درد میخوره واقعا گارانتی یا نه رو نمیدونم. اما میدونم که اینجوری لااقل مطمءنی که خرابم شد میای یه نو میبری...!!! مثلا من یه جاروبرقی خریدم از لاندن دراگ ۸۰ دلار، ۱۵ دلارم گرفت تا سه سال گارانتی تعویض کرد واسه م. یا مثلا از والمارت میکثر گرفتم ۱۵ دلار، ۵ سال گارانتی داره روش....!!! تازه میگفت ۱ سال اضافه تر. من رگ اصفهانیم بیدار شد گفتم نه. من گمون نمیکنم تو این مملکت بیشتر همین ۵ سال زنده بمونم. پس نگرفتم. یا مثلا اتوی بلاک اند دکرز گرفتیم ۱۸ دلار ۳ دلارم دادیم گارانتیشو سه ساله کردیم. خلاصه که نگران نباش. اینجوری شروع میکنی و اکی میشه. واسه لپتاگ و اینا هم از اینترنت سرچ میکنی. ریویوها رو میخونی و میری لپتاپو میخری. فقط بهت مثلا ۱۵ روز وقت میده که اگه نخواستی پس ببری. دقیق نگاه کن که چند روزه و اگه تو اون مدت نخواستی پس بده. از من میشنوی اگه برای کارای معمولی میخوای و یه چیز تخصصی یا حرفه ای نمیخوای اونی که از همه ارزونتره رو بردار و با ۲۰۰، ۳۰۰ دلار یه تبلت بردار. من یک هفته اس یه گالاکسی تب ۲ خریدم، ۷ اینچی، (از ebayهم براش یه ست کامل کاور و محافظ و قلم نوری و اینا گرفتم ۹ دلار کانادا برام در اومد. برای اینجور چیزا ای بی عالیه. کانادا میخواستم اینا رو بگیرم میشد حدود ۱۰۰ دلار، ایران حدود ۱۵۰ تومن همینی که من گرفتم، ولی اب بی ۹ دلار) و خلاصه کلا الان خیلی ناراحتم که ۱۱۰۰ دلار پول لپتاپی رو دادم که ۱ هفته اس درش باز نشده. تازه اینجوری میتونی با ۱۰۰ یا ۲۰۰ دلارم یه اسمارت فون معمولی بگیری که دیگه اگه یه زمانی هم تبلتت نبود مشکلی نداشته باشی واسه چک کردن ایمیل یا مسیر یا سایت. مثلا هوواوی حدود ۲۰۰ دلار همین کارو برات بهترشم میکنه. اما خب اگه میخوای اس۴ هم بگیری میل خودته. من دیدم ارزشی نداره آدم ۶۰۰، ۷۰۰ دلار بده واسه گوشی (حتی روی پلن) . آخرش صفحه ش کوچیکه. من که الان این یه هفته با گوشیم فقط یه بار ساعت رسیدن اتوبوس چک کردم.همین. حتی آفیسمم با همین تبلته دارم کار میکنم و اکیه. خلاصه که تبلت کلید حل مشکلات زیادیه. مخصوصا تبلت کوچیک که میتونی همه جا ببریش.
دیگه اینکه الان وقتشه یاد بگیری خرید کردنو یاد بگیری و چه بهتر که جایی باشه که خرید کردن مطمءنتر میتونه باشه.
راستی تبلته رو خریدم ۱۷۹ دلار. دیگه خودت میدونی.

aypar
July 12th, 2013, 01:19 PM
راستی تبلته رو خریدم ۱۷۹ دلار. دیگه خودت میدونی.
منم میخوام تبلت بگیرم. مرسی
همیشه شاد و موفق باشی

stars
July 16th, 2013, 10:34 AM
سلام به همه دوستان مهاجرررررر

قبل از هر چیز یک تشکر ویژه از همه عزیزانی که با صبوری و دلسوزی تمام، اطلاعات و تجربیاتشونو در اختیار تازه واردها قرار دادند و میدند، میکنم ..... واقعا خسته نباشید ...

من دو سه روز وقت گذاشتم و کل این تاپیک رو خوندم !!!! خیلی چیزها دستگیرم شد ولی یک سوالهایی هم دارم .....

1- وقتی باری رو فریت میکنیم و حسابی بسته بندی ، ایا امکان داره اونو باز کنند ؟؟؟ یعنی اصولا بار فریت رو میبینند یا نه ؟ یا فقط از دستگاه رد میکنند ؟؟

2-برای بچه 7 ساله که هزینه بلیطش 75 درصد بزرگساله ،چند کیلو بار مجازه ؟ چند تا چمدون برای بار و داخل کابین ؟؟

3-من هم مثل بعضی دوستان که گفتند ، باتری لپ تاپم کم شارژ نگه میداره ، با توجه به اینکه مدل لپ تابم دل ووسترو 1500 است ، البته بنده خدا سالمه ! باتری بخرم ؟؟

با اینکه من یک آی پد جدید هم دارم که 2 میلیون و خورده ای خریدمش .......

4- برای خرید ساک منوچهری مناسبه و متنوع یا بازار تهران ؟؟؟

فعلا سوال دیگه ای به ذهنم نمیرسه دوستان :D

از همتون که وقت میگذارید ممنونمممممممممممم

موفق و سلامت باشید

liberated
July 16th, 2013, 04:16 PM
قبل از هر چیز یک تشکر ویژه از همه عزیزانی که با صبوری و دلسوزی تمام، اطلاعات و تجربیاتشونو در اختیار تازه واردها قرار دادند و میدند، میکنم ..... واقعا خسته نباشید ...
من دو سه روز وقت گذاشتم و کل این تاپیک رو خوندم !!!! خیلی چیزها دستگیرم شد ولی یک سوالهایی هم دارم .....
موفق و سلامت باشید
سلام
من در مورد سوال 4 فقط تجربه دارم...منوچهری خیلی بیشتره چمدوناش...البته اکثر مغازه هایی که تو خیابونن چمدونای مارکن و گرون ولی یه مغازه ی کوچولو تو پاساژ (ثامن حجج همچین اسمی داره پاساژه) هست که بین 20-30 جایی که من مقایسه کردم از همه مناسب تر بود .

marjanmohajer
July 16th, 2013, 06:39 PM

1- وقتی باری رو فریت میکنیم و حسابی بسته بندی ، ایا امکان داره اونو باز کنند ؟؟؟ یعنی اصولا بار فریت رو میبینند یا نه ؟ یا فقط از دستگاه رد میکنند ؟؟

2-برای بچه 7 ساله که هزینه بلیطش 75 درصد بزرگساله ،چند کیلو بار مجازه ؟ چند تا چمدون برای بار و داخل کابین ؟؟

3-من هم مثل بعضی دوستان که گفتند ، باتری لپ تاپم کم شارژ نگه میداره ، با توجه به اینکه مدل لپ تابم دل ووسترو 1500 است ، البته بنده خدا سالمه ! باتری بخرم ؟؟

موفق و سلامت باشید
كم پيش مي اد بار فريت رو باز كنند
تعداد چمدون ها و بار داخل كابين پسرتون مثل شماست
كامپيوتر از اينجا بخريد

stars
July 16th, 2013, 07:13 PM
بچه ها یک سوال غیر متعارف !!!!!!!

من شنیدم سمهایی که تو کاناداست دوستدار محیط زیسته و قال قضیه رو نمیکنه !!!!!!منظورم برای از بین بردن حشرات موذی مثل بد باگه .....

و همونطور هم که میدونیم اوردن این چیزها ممنوعه ......حالا اگه بخوایم مقداری برای رفع حاجتمون بیاریم ، امکانش هست تو بار فریت بگذاریم تا بیاد ؟؟؟
تا حالا کسی همچین کاری کرده یا شنیده ؟؟؟!!!! ..
من هنوز نیومده خیلی نگران این جک و جونوراممممممم .... چون بچه هم دارم و اونم بدجوری حساسه .....

راستی قرص پشه هم اونجا دارین ؟؟؟ یا دستگاهشو ؟؟؟ یا بیارم از ایران البته اگر بخوره به برق اونجا !!!!!!!

ممنون میشم نظراتتونو بگید.....

shibaak
July 16th, 2013, 09:50 PM
بچه ها یک سوال غیر متعارف !!!!!!!

من شنیدم سمهایی که تو کاناداست دوستدار محیط زیسته و قال قضیه رو نمیکنه !!!!!!منظورم برای از بین بردن حشرات موذی مثل بد باگه .....

و همونطور هم که میدونیم اوردن این چیزها ممنوعه ......حالا اگه بخوایم مقداری برای رفع حاجتمون بیاریم ، امکانش هست تو بار فریت بگذاریم تا بیاد ؟؟؟
تا حالا کسی همچین کاری کرده یا شنیده ؟؟؟!!!! ..
من هنوز نیومده خیلی نگران این جک و جونوراممممممم .... چون بچه هم دارم و اونم بدجوری حساسه .....

راستی قرص پشه هم اونجا دارین ؟؟؟ یا دستگاهشو ؟؟؟ یا بیارم از ایران البته اگر بخوره به برق اونجا !!!!!!!

ممنون میشم نظراتتونو بگید.....
ببین اینجا که همه خونه ها بد باگ نداره. بعضی از اونا داره. اونم با سم پاشی کاملا برطرف میشه. (من تجربه دارم)
تازه ما جزو معدود کسانی بودیم که بد باگ داشتیم.
من واقعا ندیدم جز خودمون.
کلا هم سم پاشی شد و از بین رفت همش.
ضمن اینکه اگر بزاری تو بار فریت و بگیرن جریمه ش میشه همون پولی که اینجا میزاری رو اجاره خونه واسه اینکه مطمئن باشی بد باگ نداره.
کلا نگران بد باگ نباش. اینجا اگه خونه خوب بگیری و وسایلت هم نو بخری و خونه رو هم بیش از حد گرم نکنی هیچ مشکلی پیش نمیاد.
خونه ما همه واحداش خوب بود، فقط ما بد باگ پیدا کردیم، اونم واسه اینکه هم خونه من همیشه دمای خونه رو میذاشت رو ۳۰ درجه، وگرنه اتاق من که اغلب از گرما لای پنجره باز بود و دما از ۲۰، ۲۵ بالا نمیومد، بد باگا خیلی خیلی کمتر بودن، کلا میشه گفت نبودن. کلا هم فقط واحد ما بود. مشخص بود ما خودمون از یه جا برده بودیمشون تو خونه و چون هوای خونه گرم بود اونجا رشد و نمو کردن و بچه دار شدن و از این حرفا و اونم واسه همخونه م بود که خیلی خونه رو گرم میکرد. بعد از سم پاشی هم که دمای خونه رو پایین آوردیم دیگه هیچ مشکلی پیش نیومد.

در مورد پشه ما که پنجره های خونه مون توری داره و پشه نمیاد اگه باز نمونه
بیرون هم که میریم اسپری انتی پشه میزنیم، نیشمون نمیزنن!

shibaak
July 16th, 2013, 09:53 PM

موفق و سلامت باشید
ببین از اونجایی که آی پد داری به نظر من اگر لپ تاپت مشکلی نداره و فقط باتریشه، یا از ایران، یا اینجا از آمازون یه باتری واسه ش بخرو بیخود هم پول واسه لپ تاپ نده. من از وقتی تبلتم اومده ۵ بار این لپ تاپ رو روشن نکردم. اونم واسه انتقال فایل رو تبلتم بوده کلا.
اینجا هم از آمازون با قیمتای خوبی میتونی باتری بخری.
به نظر من که فقط باتری رو درست کن، حله!

hooran
July 17th, 2013, 09:13 AM
سلام.خواهش میکنم و تبریک برای پاس ریکوءست (من نمیدونم اون ی همزه دار این کیبورد کجاست.....!!!)
.......مطمءنتر میتونه باشه. سلام روی کی برد QWERTYبعد از فارسی کردن فونت با دکمه M میشه اینجوری نوشت : ریکوئست یا مطمئن ؛ نکته جالب برای من اینه که با زدن دکمه ENTER به سطر بعدی نمی تونم برم و با موس برای سطر بعد باید کلیک کنم . البته با چندین کامپیوتر امتحان کردم و فکر کنم اشکال نرم افزار سایت باشد ،مانند این شکلکهای بعضا گنگ و بی احساس مثلا این ;) در مقایسه با http://www.forum.aradsarmaye.com/images/smilies/3.gif که از سایت دیگری کپی کرده ام.

pafj
July 18th, 2013, 03:08 AM
دوستان من چند تا سوال داشتم،

1. گواهینامه رو ترجمه کنم کافیه؟ یا باید برم سابقه و این حرف ها رو بگیرم از شهرک آزمایش؟
2. یکسری گرم کن و تی شرت و همینطور ماشین ریش تراش و اینها میخوام، با توجه به اینکه سپتامبر میام به فصل حراجی میخورم؟ از اونجا بگیرم یا از ایران؟
3. حالا که سفارتی تو کانادا نیست، برای تعویض پاسپورت ، لازمه چه مدارکی با خودم بیارم اونور؟ (کارت ملی؟ شناسنامه؟)
4. من اگر پول با خودم کم بیارم، مثلا 8-9 هزار دلار، افیسر گیر نمیده که میخوای چیکار کنی و این حرف ها؟ (من برای تحصیل میرم)

ممنون

shibaak
July 18th, 2013, 07:00 AM
دوستان من چند تا سوال داشتم،

1. گواهینامه رو ترجمه کنم کافیه؟ یا باید برم سابقه و این حرف ها رو بگیرم از شهرک آزمایش؟
2. یکسری گرم کن و تی شرت و همینطور ماشین ریش تراش و اینها میخوام، با توجه به اینکه سپتامبر میام به فصل حراجی میخورم؟ از اونجا بگیرم یا از ایران؟
3. حالا که سفارتی تو کانادا نیست، برای تعویض پاسپورت ، لازمه چه مدارکی با خودم بیارم اونور؟ (کارت ملی؟ شناسنامه؟)
4. من اگر پول با خودم کم بیارم، مثلا 8-9 هزار دلار، افیسر گیر نمیده که میخوای چیکار کنی و این حرف ها؟ (من برای تحصیل میرم)

ممنون
۱. بستگی داره کدوم ایالت داری میری، بعضی ایالت ها ترجمه هم به دردت نمیخوره.
۲. لباس بیار، اما اگه مارک خیلی آنچنانی مد نظرت نیست همیشه والمارت چیزای ارزون داره که کارشم بعد نیست.
۳. نمیدونم.
۴. خیر. فقط اگه بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار بود حتما اعلام کن. کسی هم کاری باهات نداره. چیزیش رو هم ازت نمیگیرن.

۵. خواهش میکنم! :D

stars
July 18th, 2013, 10:40 AM
سلام به همه دوستان

پرده های اونجا چه قیمته ؟ میدونم سوال کلیی هست ..اما منظورم یک پرده با قیمت متوسطه .... یا پرده از ایران بیاریم ؟؟؟؟

تا حالا کسی بوده که گواهینامه اش رو بین المللی کرده باشه و اونور هم بدردش خورده و باهاش رانندگی کرده باشه ؟؟
چون من شنیدم عملا استفاده ای نداره .!!!

ممنون

hooran
July 18th, 2013, 10:54 AM
مبلغی که به همراه آورده می شود و در حساب بانکی گذاشته می شود آیا تکس بهش تعلق میگیره ؟
اگر دلار یواس را توی بانک کانادایی تبدیل کنی به دلار کانادا ، چقدر پرداخت می کنند ؟ آیا این تکس و مالیات و این حرفا را داره یا نه ؟ بخصوص برای نیو کامر!

reza1532
July 18th, 2013, 12:15 PM
مبلغی که به همراه آورده می شود و در حساب بانکی گذاشته می شود آیا تکس بهش تعلق میگیره ؟
اگر دلار یواس را توی بانک کانادایی تبدیل کنی به دلار کانادا ، چقدر پرداخت می کنند ؟ آیا این تکس و مالیات و این حرفا را داره یا نه ؟ بخصوص برای نیو کامر!
سلام
نه به مبلغی که میاری تکس تعلق نمیگیره.اگر بخوای میتونی یه حساب جدا برای دلارهای آمریکایی باز کنی.با سیرچ تو گوگل یا سایت خود بانک میتونی نرخ تبدیل روزانه اونها ازدلار آمریکا به کانادا رو پیدا کنی.
مثلا من ایران که بودم و چک میکردم حدود 200 دلار ضرر میکردم وقتی اومدم کانادا چک کردم یر به یر بود وقتی رفتم بانک چنج کنم 230 دلار سود کردم!! کاملا بستگی به قیمت روز دلار داره میتونی حساب یو اس دلار باز کنی هر وقت قیمتش خوب شد اونوقت تبدیل کنی.
اول سیرچ کن تا ادرس قسمت تبدیل هر بانک رو پیدا کنی مثلا توگوگل بزن:
RBC FOREIGN EXCHANGE RATE

nima2147
July 18th, 2013, 08:42 PM

ابدا یواس رو بوسیله بانک تبدیل نکنید. بیارینش بیرون صرافی

reza1532
July 18th, 2013, 11:08 PM

سلام
بله در صرافی ظاهرا سود بیشتری داره ولی ما در بانک تبدیل کردیم و راضی بودیم حالا ارزونتر شاید شد که اون رو هم نمیدونم ولی راحت بود.
نکته اینه که از اونجا که ما مبلغ رو هنگام ورود اعلام کرده بودیم و وقتی فرم مربوطه رو به بانک دادیم با مبلغ ادعا شده ما تطبیق داد بهتره فکر اونجا رو هم بکنید و اگه در صرافی چنج میکنید موقع ورود به مبلغ دلار کانادایی اضافه کنید چون در بانک میخواهید دلار کانادایی تحویل بدید.
البته این نظر شخصیه منه و هر ایرادی بهش وارد هست;)

sama7452
July 19th, 2013, 01:19 AM
سلام به همه دوستان

پرده های اونجا چه قیمته ؟ میدونم سوال کلیی هست ..اما منظورم یک پرده با قیمت متوسطه .... یا پرده از ایران بیاریم ؟؟؟؟

تا حالا کسی بوده که گواهینامه اش رو بین المللی کرده باشه و اونور هم بدردش خورده و باهاش رانندگی کرده باشه ؟؟
چون من شنیدم عملا استفاده ای نداره .!!!

ممنون

پرده خیلی ارزون نیست. اگه دارین و از الان سایز پنجره خونتون رو میدونین بیارین. ولی واقعا میدونین؟:confused:
گواهینامه بین المللی بدرد ما که نخورد. شما رو نمیدونم!

nima2147
July 19th, 2013, 01:51 AM
سلام
بله در صرافی ظاهرا سود بیشتری داره ولی ما در بانک تبدیل کردیم و راضی بودیم حالا ارزونتر شاید شد که اون رو هم نمیدونم ولی راحت بود.
نکته اینه که از اونجا که ما مبلغ رو هنگام ورود اعلام کرده بودیم و وقتی فرم مربوطه رو به بانک دادیم با مبلغ ادعا شده ما تطبیق داد بهتره فکر اونجا رو هم بکنید و اگه در صرافی چنج میکنید موقع ورود به مبلغ دلار کانادایی اضافه کنید چون در بانک میخواهید دلار کانادایی تحویل بدید.
البته این نظر شخصیه منه و هر ایرادی بهش وارد هست;)

من که نشنیدم از کسی ایراد بگیرن. اگرم پرسید راستشو می گی، تقصیر خودتونه بانک ارزون چنج می کنه رفتم بیرون چنج کردم، اینم رسید صرافی :D

reza1532
July 19th, 2013, 01:58 AM
من که نشنیدم از کسی ایراد بگیرن. اگرم پرسید راستشو می گی، تقصیر خودتونه بانک ارزون چنج می کنه رفتم بیرون چنج کردم، اینم رسید صرافی :D

سلام
درسته با رسید صرافی فکر نکنم دیگه مشکلی باشه. البته جواب اونها در مورد پاسخ شما اینه:
As you wish....:D

hooran
July 19th, 2013, 02:39 AM
من یک تجربه دارم بازگو میکنم : تو مملکت افندی ها توی بانک رفتم خانمه حساب کتاب کرد گفت 100 دلارت میشه 183 تورک لیرسی به من فهموند که ببرم جای دیگه و به ضررمه. رفتم به ضرورت توی طلا فروشی 100 دلار زد 190 لیره ، روز بعدش توی صرافی 100 دلار رو حساب کرد 193 و چند کروش .فکر کنم توی بانک قضیه مالیات و این حرفها ازش کم میشه .ام آی رایت ؟

nima2147
July 19th, 2013, 04:42 AM
من یک تجربه دارم بازگو میکنم : تو مملکت افندی ها توی بانک رفتم خانمه حساب کتاب کرد گفت 100 دلارت میشه 183 تورک لیرسی به من فهموند که ببرم جای دیگه و به ضررمه. رفتم به ضرورت توی طلا فروشی 100 دلار زد 190 لیره ، روز بعدش توی صرافی 100 دلار رو حساب کرد 193 و چند کروش .فکر کنم توی بانک قضیه مالیات و این حرفها ازش کم میشه .ام آی رایت ؟

بانک رو نمیدونم چیزی خاصی تو سایتش پیدا نکردم. ولی همین صرافیا هم نرخاشون فرق می کنه. البته نرخ تبدیل اون روز رو هم بهش توجه کنین.
حالا تجربه هفته پیش خودم
1000 دلار یو اس
بانک آر بی سی = 1020 دلار
صرافی = 1038 دلار (روز قبلش 1045 میداد)
البته نرخای متفاوت داشتیم از 24 تا تا 38 که باید بگردین بهترین رو پیدا کنین. حالا یکی مث من 1 دلارم براش 1 دلاره ولی یکی مث آقا رضا نه:D(شوخی)
اگه مونترال تشریف آوردین صرافی رو بهتون می گم!

Q_Lily_Q
July 19th, 2013, 04:24 PM
سلام، کسی میدونه گواهی رانندگی رو اگه بین المللی کنم مونترال میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟ منظورم اینه راهنمایی و رانندگی کبک گواهی نامه ایران رو قبول داره یا دوباره باید گواهی اونجا رو بگیرم؟
ممنون

Q_Lily_Q
July 19th, 2013, 05:19 PM
الان یه مطلب در مورد بد باگ میخوندم، این مطلب هم نوشته شده بو :

حتما سعی کنید هنگام انعقاد قرارداد به این مهم توجه کنید که حتما در خصوص سمپاشی بندی را قید کنید چون سمپاشی بر عهده صاحب خانه است، اما همواره طفره می روند. این سمپاشی باید 2 یا 3 بار در یک ماه انجام شود تا ساس (بد باگ) بالغ و سر از تخم دراورده نابود شوند.

میخواستم بدونم یعنی واقعا این موضوع اینقدر جدی؟

anihoo
July 19th, 2013, 06:31 PM
سلام، کسی میدونه گواهی رانندگی رو اگه بین المللی کنم مونترال میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟ منظورم اینه راهنمایی و رانندگی کبک گواهی نامه ایران رو قبول داره یا دوباره باید گواهی اونجا رو بگیرم؟
ممنون
گواهی نامه بین المللی بیشتر برای توریستهاست. اما اگه شما بگیرید هم چند ماه بیشتر اعتبار نداره و اول و آخرش باید گواهینامه ی همون جا رو بگیری.