PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دکترای مدیریت - همه رشته ها

صفحه ها : [1] 2 3 4

bbb
November 24th, 2008, 04:57 PM
سلام دوستان
من دنبال پذیرش هستم و البته یه شانس دارم اونم اینه که یه استاد اونطرف دارم که استاد دوستمه و خیلی می تونه کمک کنه فقط می خواستم ببینم معدل لیسانس و ارشد رو چه طوری می شه پوشش داد ؟ غیر از مقاله (که دارم روش کار می کنم ) ، g_mat می تونه کمک کنه ،لیسانس پیام نور مدیریت دارم ،فوق لیسانس دانشگاه شاهد ،می دونم مطرح نیست ولی خوب قصد کردم برم ،برای دکترا می خوام اپلای بگیرم ، g_mat واسه دکترا تاثیر داره یا فقط اونهایی که واسه فوق می خوان می رن دنبالش ،ببخشید اگه سئوالم جالب نیست ،اطلاع نداشتم گفتم بپرسم ،می دونم بودن g_mat بهتراز نبودنشه ،ولی میخوام بدونم می تونه معدل 15.24 منو تو لیسانس پوشش بده ،می دونید که پیام نورمعدل سخته
با تشکر از همه دوستان

farhan6155
November 24th, 2008, 05:08 PM
با توجه به اطلاعاتي كه بچه ها ميدن، نمره جيمت خيلي مهمه و اگه بتوني يه نمره خيلي بالا بگيري تقريبا خيلي از نقطه ضعف هاي ديگه‌تو پوشش ميده.

farhan6155
November 24th, 2008, 05:10 PM
سلام دوستان
من دنبال پذیرش هستم و البته یه شانس دارم اونم اینه که یه استاد اونطرف دارم که استاد دوستمه و خیلی می تونه کمک کنه فقط می خواستم ببینم معدل لیسانس و ارشد رو چه طوری می شه پوشش داد ؟ غیر از مقاله (که دارم روش کار می کنم ) ، g_mat می تونه کمک کنه ،لیسانس پیام نور مدیریت دارم ،فوق لیسانس دانشگاه شاهد ،می دونم مطرح نیست ولی خوب قصد کردم برم ،برای دکترا می خوام اپلای بگیرم ، g_mat واسه دکترا تاثیر داره یا فقط اونهایی که واسه فوق می خوان می رن دنبالش ،ببخشید اگه سئوالم جالب نیست ،اطلاع نداشتم گفتم بپرسم ،می دونم بودن g_mat بهتراز نبودنشه ،ولی میخوام بدونم می تونه معدل 15.24 منو تو لیسانس پوشش بده ،می دونید که پیام نورمعدل سخته
با تشکر از همه دوستان

اين دوستتون كدوم كشور درس مي خونه؟ اصولا ميگن كه در مورد buss. schoolها اينكه يه استاد پيدا كني هيج نقشي در گرفتن پذيرش نداره!!!!

bbb
November 24th, 2008, 05:31 PM
استادی که باهاش ارتباط دارم امریکا هست ،فقط واسه معرفی و مقاله به نظرم شانس خوبی هست ،واسه پذیرش می دونم تاثیری نداره دانشگاه pen_state همون جا هم می خوام برم به امید خدا ،استادم اونچا ریس اموزش هست ،البته مشکل اینجاس که ریس اموزش یه دانشکده دیگه هست ،کلا باید برای مدیریت از دانشکده یا دانشگاه اقدام کنم ؟ چه طوری باید این کارو بکنم ؟ ؟؟؟؟؟؟؟ گرچه هنوز زود هست ،درموردنمره g_mat هم توضیح بدین ممنون می شم .
با تشکر
بهمن صادقی

farhan6155
November 25th, 2008, 10:25 AM
به نظر من شما يه بار بشين تاپيك هاي انجمن مديريت و اقتصاد رو كه مربوط به مديريت ميشه رو مطالعه كن و GMAT رو سرچ كن و تاپيكهاي مربوط به اون رو هم بخون. اين طوري اطلاعات زيادي دستت مي آد.
در مورد سوال ديگه هم كه كرده بودي، فكر مي كنم وب سايت دانشگاه مرجع خوبي براي جواب باشه.

2009
December 23rd, 2008, 07:15 PM
من رشته تحصیلی خودم فنی هست، ولی می خوام مدیریت اپلای کنم.
1- کلا این مسئله تغییر رشته مثبت تلقی می شه یا منفی؟
2- آیا این درسته که فاند فقط ترم پاییز تخصیص داده میشه؟ و مثلا اگر برای ترم های دیگه اپلای کنیم شانس گرفتن فاند نداریم؟
3- با نمراتی کمتر از آنچه که شما ذکر کردید شانس گرفتن پذیرش با فاند وجود نداره؟ در واقع اپلای نکنیم و مجدد امتحان بدیم؟

در رابطه با این نوع تغییر رشته، اگر مطلب جدیدی به ذهنتون می رسه، خوشحال می شم من را هم راهنمایی کنید. ممنون

bbb
December 25th, 2008, 01:56 PM
سلام
من خیلی سرچ کردم
راستش درمورد gmat و gre هم اطلاعت تو سایت هست که من مبنای مطالعه خودم رو همین اطلاعات گذاشتم ،می گن میشه با نمره خوب ازیکی از این دوتا معدل رو جبران کرد.
نمی دونم فعلا که راه چاره دیگه ای نیست چون معدل خراب رو نمی شه درستش کرد.گذشته گذشته دیگه
فقط نمی دونم اهمیت gmat بیشتره یا مقاله ؟
به نظرم اگه بتونم برم سنگاپورخوبه ،چون شرایطم واسه امریکا و اروپا خوب نیست
امید به خدا اگه کسی تونست کمکی کنه ممنون می شم
همتون موفق باشین

Some14Myself
December 25th, 2008, 09:54 PM
من نمی تونم بگم GMAT مهم تره یا مقاله ...
بالاخره GMAT جز requirmentهاشون بحساب می آد اما مقاله هم داشته باشین خیل point مثبته ..
فقط در مورد سنگاپور ... اگه منظورتون اون دوتا دانشگاه معروف سنگاپوره زیاد فکر نکنید اونجا راحته .. rankشون فکر کنم زیر 20 باشه ...
دست کمی از topهای اروپا ندارن !

saheb
January 3rd, 2009, 11:44 PM
من رشته تحصیلی خودم فنی هست، ولی می خوام مدیریت اپلای کنم.
1- کلا این مسئله تغییر رشته مثبت تلقی می شه یا منفی؟
2- آیا این درسته که فاند فقط ترم پاییز تخصیص داده میشه؟ و مثلا اگر برای ترم های دیگه اپلای کنیم شانس گرفتن فاند نداریم؟
3- با نمراتی کمتر از آنچه که شما ذکر کردید شانس گرفتن پذیرش با فاند وجود نداره؟ در واقع اپلای نکنیم و مجدد امتحان بدیم؟

در رابطه با این نوع تغییر رشته، اگر مطلب جدیدی به ذهنتون می رسه، خوشحال می شم من را هم راهنمایی کنید. ممنون

1- به نظرم اصلا منفی نیست!!! دقیقا یکی از دوستان من از مهندسی برق به مدیریت ترنسفر کرد و پذیرش با فاند گرفت
2-این مورد دانشگاه به دانشگاه فرق داره بعضی دوستان من باز هم برای ترم بهر بوس گرفتندو و رفتند شما باید سایت دانشگاه را سرچ کنید
3-اگه بتونید نظر استادی را جلب کنید موضوع حل شده است به خصوص نمره وربال اگه کمتر هم شد اگه استادی شما را بخواهد حله

bbb
January 23rd, 2009, 02:34 PM
سلام دوستان
ببخشید دوستانی که مدیریت اقدام به اپلای کردن چه Rank هایی بهتره اقدام کنیم که هم شانس باشه هم بتونیم دانشگاه خوب بریم .
نمره تافل 102 و Gmat 650 مقاله خارجی هم ندارم
داخلی هم دادم نمی دونم تا سال دیگه اکسبت بدن یا نه
با تشکر
صادقی

advisor
January 23rd, 2009, 06:06 PM
شما چه گرایشی می خوایید اپلای کنید؟

و برای امسال دیگه درسته؟

bbb
January 24th, 2009, 11:20 AM
سلام
امثال که اپلای زمانش گذشته
نزدیک شهریور می خوام اپلای کنم (سال اینده ) واسه سال بعدش ،چون شنیدم ترم دوم خیلی بر نمی دارن و واسه یه سال بعد بر می دارن
گرایش هم finance

bbb
January 24th, 2009, 01:03 PM
سلام
ببخشید دوباره می نویسم ، اگر مرداد همه کارام آماده بشه و اپلای کنم (مرداد سال بعد) به فرض پذیرش کی بایدبرم؟ یکی از دوستام گفت یک سال بعدش ،می دونم بستگی به دانشگاه هم داره اما روال معمولش می دونین چیه ؟
البته خودم می دونم که هرچقدر که رزومه بهتری داشته باشی می تونی دانشگاه بهتری بری و امادگی منظورم همون شرایط اولیه بود. فقط گرایش finance می خوام و روی یه موضوع خاص هم می خوام کار بکنم ،ایران هم نمی خوام دکترا بخونم اگر اپلای نگیرم دکترای نمی خونم تحقیق می کنم همین جا بهتر از وقت تلف کردن دردانشگاه هست .
البته دانشگاهش نمی خوام خیلی مطرح باشه ،جزو همون 500 تاباشه کافیه ،انشاالله fellowship می رم یه دانشگاه زیر 50،البته همین زیر 500 هم خیلی سخته واسه ما که فنی نیستیم و مدیریت ایران ضعیفه ،finance هم که پرطرفدار
توکل به خدا

advisor
January 25th, 2009, 12:28 AM
اکثر دانشگاه ها برای phd فقط ترم fall بر می دارن.شما می افتید برای 2010...نمره GMAT و تافلتون خوبه...FINANCE پرطرفداره اما شما اگه بتونید یکی-دو تا مقاله خارجی تا اون موقع SUBMIT کنید،مشکل معدل و دانشگاهتتون هم حل میشه...موفق باشید :)

a.mba
March 3rd, 2009, 09:55 PM
سلام
من فارغ التحصیل MBA گرایش استراتژی با معدل 17.05 هستم. کارشناسی حسابداری خوندم با معدل 15.20 . 1 مقاله کنفرانس بین المللی داخلی دارم. 1 مقاله واسه 1 ژورنال خارجی علمی و پژوهشی فرستادم و 1 مقاله واسه یه ژورنال علمی و پژوهشی . می خوام واسه PHD تو آمریکا و ترجیحا گرایش human resource یا strategy پذیرش بگیرم . کسی هست آمار و background بده ؟؟ خواهشا هر کی اطلاعات داره زود راهنمایی کنه
ممنون

haagh
March 3rd, 2009, 11:13 PM
سلام
من فارغ التحصیل MBA گرایش استراتژی با معدل 17.05 هستم. کارشناسی حسابداری خوندم با معدل 15.20 . 1 مقاله کنفرانس بین المللی داخلی دارم. 1 مقاله واسه 1 ژورنال خارجی علمی و پژوهشی فرستادم و 1 مقاله واسه یه ژورنال علمی و پژوهشی . می خوام واسه PHD تو آمریکا و ترجیحا گرایش human resource یا strategy پذیرش بگیرم . کسی هست آمار و background بده ؟؟ خواهشا هر کی اطلاعات داره زود راهنمایی کنه
ممنون

شما معدل خوبی داری. اما علاوه بر اینها دانشگاه و نمرات تافل و GMAT بسیار مهم هستند. به نظرم اگر GMAT بالای 700 داشته باشید شانس زیادی دارید. این رو هم در نظر داشته باشید که الان تقریبا تمام ددلاینها مهلتش گذشته و شما باید خودتونو برا پاییز 2010 آماده کنید.

a.mba
March 4th, 2009, 12:11 AM
سلام
اینکه گفتید GMAt بالای 700 یعنی کمتر از اون شانس رو خیلی کم می کنه ؟ آخه من از یکی شنیدم که اگه GMAT کمتر از این حرفها باشه اصلا فکرش رو هم نکن . در ضمن برای GMAT بالای 700 به نظرتون چقدر وقت برای یه نفر با زبان متوسط که تافل 105 داره لازم داره؟ سؤال دیگه این که اگه نتونم GMAT بدم واسه PHD مدیریت GRE هم قابل قبول حد نصاب مورد قبول با توجه به آمار چقدره
؟ در آخر هم می خوام بپرسم این که دوستمون گقته بود که اون طرف MBA رو به عنوان MS برای ادامه تحصیل واسه PHD قبول ندارن چقدر معتبره؟
ببخشید که تعداد سؤالات زیاده .
هر کی اطلاعات داره لطفا کمک کنه.
ممنون

saps
April 17th, 2009, 01:39 AM
برای کسانی که از ایران اقدام می کنند GMAT خیلی مهمه. معدل بالای 15 تقریبا OK هست ولی خوب نیست. بهتره معدل بالای 17 باشه ولی اگه نبود می شه با GMAT پوشش داد. تازه از اون مهم تر research alignment با استادهایی هست که دارند توی او business school خاص کار می کنند. برای گرایشهایی مثل Marketing یا Finance یک مقدار مساله research interest مشخص تره و فقط نباید خیلی سوتی داد. ولی توی گرایشاتی مثل Strategy یا OB یه مقدار باید با دقت بیشتر اقدام کرد. در ضمن به غیر از رشته های Finance و Operations بقیه گرایشها خیلی زیاد به نمره verbal توی GMAT اهمیت می دن. حتما هم دقت کنید که SOP رو هم به صورت تولید انبوه نفرستید و با دقت برای هر دانشگاه customize کنید...

kamikam
April 28th, 2009, 01:57 PM
من لیسانس مهندسی نفت دارم و تا ترم آینده فوق نفت و یه لیسانس صنایع هم میگیرم ،همه معدلام بالای 17.5 میشه . می خوام Phd در زمینه ای بین این دو رشته بگیرم مثل مدیریت پروژه، یکسال هم سابقه کار مرتبط با پروژه های نفتی دارم، راهنماییم کنید چیکار کنم.( به کانادا هم علاقه خاصی دارم)

Excalibur
August 14th, 2009, 03:02 PM
حتما باید واسه همه گرایشهای مدیریت GMAT امتحان بدیم؟ نمیشه GRE داد؟؟؟ من فکر میکردم فقط واسه MBA لازمه GMAT امتحان داده بشه

Excalibur
August 16th, 2009, 04:21 PM
چند تا سئوال:
1- Engineering Managment چیه؟در مورد چیه؟ آیا کسایی که مدیریت خوندن میتونن واسه این رشته پذیرش بگیرند؟
2- مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحت چه عناوینی در دانشگاههای خارج از کشور معرفی میشه و در کدوم شاخه از رشته ها قرار دارند؟
3-من یه کتابی میخوندم که نوشته بود Gmat برای دانشگاههاب خارج از کشور فقط برای MBA حتما نیاز هستش... اشتباهه؟ نمره GRE واسه مدیریت ارزشی نداره؟

Behdad Rasouli
August 24th, 2009, 01:56 AM
سلام دوستان
من لیسانس مکانیک با معدل 60/12 از دانشگاه آزاد دارم،امسال هم کنکور MBA دادم و با رتبه ای که آوردم احتمالا دانشگاه غیر انتفاعی مجازی قبول بشم،حالا سوال اینه که این شرایط (معدل کم دوره لیسانس و اعتبار کم هر دو دانشگاه) رو میشه با معدل خوب تو ارشد و GMAT و GRE و بالا و احتمالا مقاله، برای Phd اپلای کردن کاور کرد؟
تشکر از اینکه وقت میذارین

bbb
September 12th, 2009, 02:06 AM
سلام دوستان ،رنك دانشگاه هاي دنيا رو از 100 تا 1000 رو كسي داره بزاره اينجا،مخصوص مديريت باشه ترجيحا،حالا يا اقتصاد
معمولا صد تاي اولش هست بازم بسيار تشكر

biscuitpolo
September 12th, 2009, 03:56 AM
چند تا سئوال:
1- Engineering Managment چیه؟در مورد چیه؟ آیا کسایی که مدیریت خوندن میتونن واسه این رشته پذیرش بگیرند؟
2- مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحت چه عناوینی در دانشگاههای خارج از کشور معرفی میشه و در کدوم شاخه از رشته ها قرار دارند؟
3-من یه کتابی میخوندم که نوشته بود Gmat برای دانشگاههاب خارج از کشور فقط برای MBA حتما نیاز هستش... اشتباهه؟ نمره GRE واسه مدیریت ارزشی نداره؟

-1
engineering management رشته ایه که هدفش تقویت رشته های مهندسی با مهارت های مدیریتی هستش با هدف ورود به بازار کسب و کار. دروسش معمولاً بسیار نزدیک به دروس MBAهستش، البته بسته به دپارتمانی که ارائه میشه متفاوته. مثلاً در بعضی دانشگاهها در دپارتمان مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و دپارتمان عمومی مهندسی ارائه میشه، البته در بعضی از دانشگاهها هم دپارتمان جداگانه داره برای خودش. تا جایی که میدونم معمولاً اونایی که مدرک مهندسی دارن رو پذیرش می کنن
2- در دانشگاههای آمریکا رشته ای تحت عنوان Industrial Management وجود داره ولی اون چیزی که در ایران تحت عنوان مدیریت صنعتی ارائه میشه معمولاً در آمریکا در قالب رشته Technology Management درس داده میشه.. در زمینه مدیریت بازرگانی تا جایی که من اطلاع دارم با ساختار درسی اینجا رشته خاصی ارائه نمیشه...
3- تا حدی اطلاعات شما درسته... GMAT اکثراً برای MBA مورد نیاز هست ولی با این حال بسیاری از دانشگاهها یکی از معیارهای پذیرش دانشجویان در رشته های مدیریت در دوره فوق لیسانس و دکترا رو داشتن نمره GMAT قرار دادند. ولی از طرف دیگه برای رشته Engineering Management و اکثر برنامه های دکترای مستقیم مدیریت شما میتونید به جای GMAT، نمره ی GRE ارائه بدید... پیشنهاد میکنم سایت چند تا دانشگاه رو در این زمینه خودتون بررسی کنید تا با ماجرا بیشتر آشنا بشید

bbb
September 12th, 2009, 08:51 PM
سلام يه ليست رنكينگ اختصاصي مديريت از 100 تا 500 مي خواستم صد تاي اول سخته پذيرش
اگر 100 تا 500 امريكا هم بود خوبه اگر كسي ليست مربوط با مديريت داره خواهشا ارائه بده

ESRW
January 2nd, 2010, 11:05 AM
سلام
اگر کسي
ليسانس دولتي مديريت معدل 17.5
ارشد آزاد مديريت معدل 17.5
5 سال سابقه ي کار در ادارات دولتي داره
تافل 95
حال اگر GMAT نداشته باسه و نده آيا مي تونه براي PHD حتي بدون فاند از آلمان يا هلند يا سوئد يا بلژيک يا انگليس بگيره؟
ممنون مي شم کمکم کنيد

Hamed1985
March 7th, 2010, 02:26 PM
سلام دوستان عزیز

بنده کارشناسی مهندسی عمران - نقشه برداری از دانشگاه آزاد دارم و کارشناسی ارشد مدیریت - گرایش کارآفرینی از دانشگاه تهران...

می خواستم برای دکتری در آمریکا اقدام کنم

لطفا" بنده را بعنوان یک مبتدی راهنمایی کنید.

"با تشکر"

she
April 24th, 2010, 06:17 AM
با توجه به اینکه در مورد رشته مدیریت برای دکتری نتوانستم در اینترنت و داخل فروم، رنکینگ (امریکا و کانادا) بر مبنی گرایش پیدا کنم، از دوستانی که به رنکینگ های فوق دسترسی دارند، خواهش میکنم آنها را اینجا به اشتراک بگذارند.
این مساله برای فردی مثل من که برای انتخاب رشته و دانشگاه دکتری پس از دوره فعلی ارشاد در مهندسی اش نیاز به دانستن ۵۰ دانشگاه اول دنیا در هر زمینه از مدیریت دارد تا با چک کردن سایت ان دانشکده ها و آشنایی با زمینه های تحقیقاتی فعلی استادهاشان برای آمادگی جی.ار.ای یا جی.مت اقدام کرده و رزومه خود را برای پذیرش گرفتن در مدیریت تقویت کند، بسیار مهم و الزامی است.
البته الان لیست ۱۰ دانشگاه اول در هر گرایش را به طور رایگان بر روی سایتش قرار داده است اما رنکینگ موردی (با ذکر جزیات آمار پذیرش و ...) و همینطور دانشگاه های بعد از ۱۰ تا را فقط پولی عرضه میکند.

some14myself :
در تاپیک مخصوص سوالات رنکینگ باید مطرح کنی !

she
April 24th, 2010, 11:10 AM
با توجه به اینکه در مورد رشته مدیریت برای دکتری نتوانستم در اینترنت و داخل فروم، رنکینگ (امریکا و کانادا) بر مبنی گرایش پیدا کنم، از دوستانی که به رنکینگ های فوق دسترسی دارند، خواهش میکنم آنها را اینجا به اشتراک بگذارند.
این مساله برای فردی مثل من که برای انتخاب رشته و دانشگاه دکتری پس از دوره فعلی ارشاد در مهندسی اش نیاز به دانستن ۵۰ دانشگاه اول دنیا در هر زمینه از مدیریت دارد تا با چک کردن سایت ان دانشکده ها و آشنایی با زمینه های تحقیقاتی فعلی استادهاشان برای آمادگی جی.ار.ای یا جی.مت اقدام کرده و رزومه خود را برای پذیرش گرفتن در مدیریت تقویت کند، بسیار مهم و الزامی است.
البته الان لیست ۱۰ دانشگاه اول در هر گرایش را به طور رایگان بر روی سایتش قرار داده است اما رنکینگ موردی (با ذکر جزیات آمار پذیرش و ...) و همینطور دانشگاه های بعد از ۱۰ تا را فقط پولی عرضه میکند.

some14myself :
در تاپیک مخصوص سوالات رنکینگ باید مطرح کنی !

با تشکر از تذکر شما، با توجه به اینکه فرم رنکینگ در مورد مدیریت آپدیت نمیشود و سوال من رنک کلی نبوده و رنک بندی بر اساس گرایش و به همراه توضیحات مربوط به ان گرایش است، اگر امکان پاسخ به این موضوع در اینجا امکانپذیر نیست، لطفا سوال بنده را به تاپیکی که صلاح میدانید، منتقل کنید چون به نظرم در تاپیک رنکینگ دانشگاهها هم کسی در این زمینه توضیح نخواهد داد چون توضیحات مربوط به گرایش ها ورنکشان مخصوص این تاپیک است.

mariyasadeghi
May 5th, 2010, 01:36 PM
می خواستم ببینم کسی اینجا می تونه لیست دانشگاه هایی که در انگلیس و آمریکا گرایش استراتژی در دوره دکترا دارند را اعلام کنه، مثل اینکه گرایش استراتژی خیلی کمه و اکثرا گرایش های دیگه هست
در ضمن می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که MBA خونده باشه (با پایان نامه) و از دانشگاه های انگلیس یا آمریکا پذیرش واسه دکترا مدیریت (PhD) گرفته باشه؟

sysco
May 5th, 2010, 08:57 PM
می خواستم ببینم کسی اینجا می تونه لیست دانشگاه هایی که در انگلیس و آمریکا گرایش استراتژی در دوره دکترا دارند را اعلام کنه، مثل اینکه گرایش استراتژی خیلی کمه و اکثرا گرایش های دیگه هست
در ضمن می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که MBA خونده باشه (با پایان نامه) و از دانشگاه های انگلیس یا آمریکا پذیرش واسه دکترا مدیریت (PhD) گرفته باشه؟
من هم دنبال اينطور رنكيگنگي بودم اما پيدا نكردم، ولي دانشگاه هاي آمريكا رو خودتون مي تونيد وبسايتشون رو سر بزنيد، اما خيلي ها گرايش استراتژي دارند.
نمي دونم MBA با پايان نامه فرقي مي كنه با بدون پايان نامه؟ چون خيلي ها با پايان نامه رفتند آمريكا و خود من هم قصدم همينه، آمريكا يا كانادا و اروپا.

she
May 6th, 2010, 04:02 PM

در ۳ سال اخیر، تقریبا سالی ۶-۷ نفر از فارغ التحصیلان ام.بی.ای شریف با دفاع از پایان نامه هاشون، مدرک گرفته و از دانشگاه های امریکا و کانادا پذیرش میگیرند.

mariyasadeghi
May 8th, 2010, 01:28 PM
تنها دانشگاهی که تا این لحظه من دیدم ایرانیها دارند دکترای مدیریت می خونند، دانشگاه یورک هستش که 5-6 دانشجوی ایرانی داره، توی دانشگاه های دیگه ندیدم اسم دانشجوی ایرانی باشه، دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارند ممنون می شم...

mrjalali
May 9th, 2010, 06:00 AM
تنها دانشگاهی که تا این لحظه من دیدم ایرانیها دارند دکترای مدیریت می خونند، دانشگاه یورک هستش که 5-6 دانشجوی ایرانی داره، توی دانشگاه های دیگه ندیدم اسم دانشجوی ایرانی باشه، دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارند ممنون می شم...

خیر این طور نیست. دانشگاههای زیادی رو من میشناسم. از تگزاس بگیرین تا واشنگتون, یوتا, نیومکزیکو و ...

mariyasadeghi
May 10th, 2010, 02:39 PM
شما هم رشتتون مدیریت هستش؟

BiscuitPolo:
لطفاً از فضای فروم به عنوان محلی برای مکالمه استفاده نکنید... سوالات اینچنینی رو میتونید از طریق پیام خصوصی بپرسید و یا اینکه در این مورد خاص با مطالعه نتایج پذیرش دوستان به پاسخ سوالتون برسید. ممنون

shoami
May 26th, 2010, 08:49 PM
با سلام و احترام و تشکر از زحمت زیادی که میکشید
من الان با سایت شما اشنا شدم و برای اولین پست خودم خواستم اگه برای دوستان امکان داشته باشه در مورد انتخاب عنوان پروپزال برای دکتری کمکم کنند
من امیر هستم و مدت 4 سال هست که در کشور هندوستان بااتفاق خانواده ام هستیم اولین فوق لیسانسم در کامرس و فوق دومم در رشته ام بی ای هست و الان خیلی برای عنوان پروپزالم به مشگل خوردم
اگه برای دوستان امکان باشه عنوانهایی که پیشنهاد میکنن را برایمارسال نمایید

she
May 27th, 2010, 07:19 AM
با سلام و احترام و تشکر از زحمت زیادی که میکشید
من الان با سایت شما اشنا شدم و برای اولین پست خودم خواستم اگه برای دوستان امکان داشته باشه در مورد انتخاب عنوان پروپزال برای دکتری کمکم کنند
من امیر هستم و مدت 4 سال هست که در کشور هندوستان بااتفاق خانواده ام هستیم اولین فوق لیسانسم در کامرس و فوق دومم در رشته ام بی ای هست و الان خیلی برای عنوان پروپزالم به مشگل خوردم
اگه برای دوستان امکان باشه عنوانهایی که پیشنهاد میکنن را برایمارسال نمایید

dear friend:

I think if you want the best solution, it's better to ask your department professors or other phd or higher than phd people in management whom you know in your place. Otherwise, if you want to choose your title about Iran, you'd better to contact the management professors in Sharif, Tehran, Alame Tabatabaei or Shahid Beheshti universities to ask them your question because they are the most experienced academic people whom you need. BTW, I think we, the users of applyabroad from, as the people who are seeking for a Phd degree admission in management, are not the good people to professionally suggest you your appropriate title or something like this. Please let me know if you need more assistance.

mhoseink
June 6th, 2010, 03:25 AM
من جایی خواندم:
دوره دکترا در آمریکا یک دوره یکسره از لیسانس تا پایان دکترا ست. حتی اگر دانشجو در سال ورود از یک دانشگاه دیگر فوق لیسانس داشته باشد هم باید دوره را مانند همه از اول شروع کند. - به دلیل فشردگی دروس پایه و نظری در دوسال اول امکان ادغام دوره فوق لیسانس و دکتری وجود ندارد. خیلی از دانشگاه‌ها یا دوره فوق لیسانس اقتصاد ندارند ویا دوره‌های فوق لیسانس به کلی جدا از دوره دکترا هستند (معمولا هم این دوره‌ها اعتبار چندانی ندارند و بیشتر منبع پول‌سازی برای دانشکده ها هستند)

چقدر این حرفها صحت دارد؟

yakia
June 11th, 2010, 02:26 PM
حتما باید واسه همه گرایشهای مدیریت GMAT امتحان بدیم؟ نمیشه GRE داد؟؟؟ من فکر میکردم فقط واسه MBA لازمه GMAT امتحان داده بشه

باید تو سایت دانشگاه مورد نظرتون search کنید. خیلی جاها GRE هم قبول میکنن. حتی اگه فقط به GMAT تو سایتشون اشاره شده بود می تونید ایمیل بزنید و بپرسید که نمره معادل GRE ندارن؟

star79
July 21st, 2010, 10:51 PM
من ارشد technology entrepreneurship management در دانشگاه تهران مي خونم . ميخواستم براي دكترا هم همين گرايش ادامه بدم و پذيرش بگيرم . از دوستان اگر اطلاعاتي در مورد دكترا كارآفريني و دانشگاههاي معتبر در اين حوزه دارند ممنون ميشم در اختيار بنده قرار بدن ؟ چطوري ميشه پذيرش و بورس گرفت ؟ كدوم دانشگاهها در اين گرايش قوي هستند؟

sysco
July 22nd, 2010, 05:28 PM
من ارشد technology entrepreneurship management در دانشگاه تهران مي خونم . ميخواستم براي دكترا هم همين گرايش ادامه بدم و پذيرش بگيرم . از دوستان اگر اطلاعاتي در مورد دكترا كارآفريني و دانشگاههاي معتبر در اين حوزه دارند ممنون ميشم در اختيار بنده قرار بدن ؟ چطوري ميشه پذيرش و بورس گرفت ؟ كدوم دانشگاهها در اين گرايش قوي هستند؟

فکر کنم USNEWS رو چک کنید اطلاعاتی داره در مورد گرایش entrepreneurship ولی گرایش شما که technology هم داره ندانم.

arashfrx
July 26th, 2010, 02:45 AM
سلام بچه ها.
من آرش هستم.لیسانس مکانیکم رو از دانشگاه سراسری با معدا حدود 13 گرفتم و الان ارشد مدیریت صنعتی تربیت مدرس میخونم.معدلم بالای 16.5 و تا قبل از فارغ التحصیلی چند تا مقاله میدم.چند تا سوال داشتم اگه بتونین کمکم کنین واقعا ممنون میشم.
-در مورد ادامه تحصیل دکترا در استرالیا نظرتون چیه؟میشه به فاند امید داشت؟
-من شنیدم گرفتن پذیزش تو مدیریت کار سختیه من هم فقط با فاند میتونم برم کجا شانس بیشتری برام هست؟
بازم ممنون

mrjalali
July 28th, 2010, 11:14 PM
سلام بچه ها.
من آرش هستم.لیسانس مکانیکم رو از دانشگاه سراسری با معدا حدود 13 گرفتم و الان ارشد مدیریت صنعتی تربیت مدرس میخونم.معدلم بالای 16.5 و تا قبل از فارغ التحصیلی چند تا مقاله میدم.چند تا سوال داشتم اگه بتونین کمکم کنین واقعا ممنون میشم.
-در مورد ادامه تحصیل دکترا در استرالیا نظرتون چیه؟میشه به فاند امید داشت؟
-من شنیدم گرفتن پذیزش تو مدیریت کار سختیه من هم فقط با فاند میتونم برم کجا شانس بیشتری برام هست؟
بازم ممنون

معمولا دکترای مدیریت در همه جا با فاند هست. یعنی اگه پذیرش بگیرین فاند هم گرفتین.

hamun
August 2nd, 2010, 03:46 PM
سلام دوستان
لطفا منو راهنمايي كنيد.
من ليسانس دانشگاه تهران مديريت بازرگاني با معدل 17.5 و ارشد بهشتي 17.5 بازم بازرگاني هستم. دبيرستانم تيزهوشان بودم. سه تا مقاله جورنال انگليسي دارم.1 پروژه ملي كار كردم. 4 سابقه مرتبط كار دارم. ترجمه كتاب داشتم. چند تا پروژه هم مديريت كردم. 1 ترم تدريس بازاريابي پيام نور. توصيه نامه هم 3 تا استادم كلي خوب نوشتن. تافل 101. مي خوام GRE بدم. لطفا به من بگيد كدوم دانشگاه هاي آمريكا و كانادا شانس پذيرش در بازاريابي يا استراتژي دارم.

سهیل
August 2nd, 2010, 04:12 PM

دانشگاههای خوب در Technoentrepreneurship چندتایی در آمریکا هستند، از جمله ام آی تی، کارنگی ملون، و دانشگاه واشنگتن. دانشگاههای دیگه ای هم هستند که کما بیش در این گرایش کار می کنند اما ممکنه گرایش به این اسم یا مشابه نداشته باشند، مثل دانشگاه مریلند، USC، میامی، تمپل، راتگرز و ... اما بدونید که ظرفیت این گرایش بسیار محدوده و نسبت تعداد متقاضی به ظرفیت بسیار بالاست، به همین دلیل پذیرش گرفتن در این گرایش از دانشگاههای خوب و حتی متوسط بسیار بسیار دشواره.

سهیل
August 2nd, 2010, 04:15 PM
اگر به جای جی آر ای، جیمت امتحان بدید و نمره بالای 700 بیارید، در دانشگاههای متوسط کانادا و پایین تر از متوسط آمریکا شانس دارید. اگر نمره بالای 750 بیارید برای دانشگاههای خوب کانادا و متوسط آمریکا شانس خواهید داشت. جی آر ای امتحان دادن شانستون رو به شدت کاهش میده.

saeid
August 2nd, 2010, 04:49 PM
سلام دوستان
لطفا منو راهنمايي كنيد.
من ليسانس دانشگاه تهران مديريت بازرگاني با معدل 17.5 و ارشد بهشتي 17.5 بازم بازرگاني هستم. دبيرستانم تيزهوشان بودم. سه تا مقاله جورنال انگليسي دارم.1 پروژه ملي كار كردم. 4 سابقه مرتبط كار دارم. ترجمه كتاب داشتم. چند تا پروژه هم مديريت كردم. 1 ترم تدريس بازاريابي پيام نور. توصيه نامه هم 3 تا استادم كلي خوب نوشتن. تافل 101. مي خوام GRE بدم. لطفا به من بگيد كدوم دانشگاه هاي آمريكا و كانادا شانس پذيرش در بازاريابي يا استراتژي دارم.

سلام

شما كه اينقدر پسر خوبي بوديد و اين همه كاراي خوب انجام داديد، چرا مي خوايد GRE بديد؟ مسلماً براي رشته هايي كه شما مي خوايد بريد، GMAT بهتره. اصلاً 90 درصد جاها GRE رو قبول نمي كنند.

ولي اكيداً توصيه مي كنم كه از دانشگاه هاي متوسط و حتي كمي بد هم در اپلاي استفاده كنيد. من مي شناسم كسي رو با GMAT 750 , Toefl 114 كه استراتژي فقط جاهاي خيلي خوب اپلاي كرده بود و پذيرش نگرفت.

موفق باشيد

sysco
August 3rd, 2010, 11:59 AM
سلام دوستان
لطفا منو راهنمايي كنيد.
معدل شما به خصوص لیسانستون خیلی خوبه، مقاله هاتون اگر ISI باشند و مرتبط با رشته مد نظرتون که ردیفه!
به هر حال شانستون تا حد زیادی به نمره GRE/GMAT بستگی داره. (خاطرم نیست که برای بازاریابی GRE رو قبول می کنند معمولا یا نه(در خصوص حرف saied)، ولی فکر کنم اکثر جاها قبول دارند ولی ترجیح معمولا با GMAT ه، این قسمت رو چک کنید خودتون از سایت دانشگاه ها). با نمره GMAT بالای 700 و پایین 750 فکر می کنم برای دانشگاه های 20 تا 50 شانس کم تا متوسط و برای دانشگاه های 50 تا 100 شانس متوسط تا بالا دارید در بازاریابی.
رقابت در بازاریابی نسبت به استراتژِی برای ما ایرانی ها لااقل آسونتره و بهتر میشه پذیرش گرفت تا جایی که من دانست!

hamun
August 11th, 2010, 09:44 AM
ممنون از جوابتون
راستش من پارسال 30 تا دانشگاه اول آمریکا رو چک کردم تو بازاریابی 70% یا فقط جی آر ای می خواستن یا ترجیح می دادنش واسه همونم من خودمو واسه جی آر ای آماده کردم. و الن فکر کنم نرسم برای جی مت آماده شم (یعنی دیره). من مقاله هام جز یکی همشون بازاریابی و با یه نفر دیگه هم مقاله دادم که فکر کنم اونم اکسپت شه. راستش جورنالاش ISI نیست ولی یه ISI تحت داوری تو مجله سوم بازاریابی تو رنکینگ ISI دارم. با چند تا از داورا تو آمریکا تماس داشتم سر مقاله ها که از کارم راضی بودن. حالا باید چه کار کنم؟ فکر می کنین خوبه که جی آر ای رو بدم بعد برای ترم بهار جی مت بدم؟ یه سوال دیگه: ما هم باید مثل فنی ها با استادا تماس بگیریم؟

sysco
August 11th, 2010, 05:44 PM
ممنون از جوابتون
راستش من پارسال 30 تا دانشگاه اول آمریکا رو چک کردم تو بازاریابی 70% یا فقط جی آر ای می خواستن یا ترجیح می دادنش واسه همونم من خودمو واسه جی آر ای آماده کردم. و الن فکر کنم نرسم برای جی مت آماده شم (یعنی دیره). من مقاله هام جز یکی همشون بازاریابی و با یه نفر دیگه هم مقاله دادم که فکر کنم اونم اکسپت شه. راستش جورنالاش ISI نیست ولی یه ISI تحت داوری تو مجله سوم بازاریابی تو رنکینگ ISI دارم. با چند تا از داورا تو آمریکا تماس داشتم سر مقاله ها که از کارم راضی بودن. حالا باید چه کار کنم؟ فکر می کنین خوبه که جی آر ای رو بدم بعد برای ترم بهار جی مت بدم؟ یه سوال دیگه: ما هم باید مثل فنی ها با استادا تماس بگیریم؟
سلام
نه لازم اگر خودتون اطلاعاتش رو دارید همون gre رو امتحان بدید. من زیاد اطلاعاتی ندارم که پذیرش با gre یا gmat فرقی می کنه یا نه؟ و کدوم بهتره برای اپلی از لحاظ آسونی و سختی و ....و برای همین gmat رو گفتم.
کلا گفته میشه که تصمیمات رو یه گروه متشکل از اساتید دانشکده ها میگیرند لذا تماس با یک نفر شاید چندان اثربخش نباشه مثل مهندسی. اما اگر زمینه تحقیقی شما مشخص باشه و با تقریب خوبی بدونید روی چی می خواهید کار کنید دنبال اساتید با علایق تحقیقی در حوزه مورد علاقه تون باشید و باهاشون تماس بگیرید (لااقل بی ضرره).

در مورد رنکینگ از financial times استفاده کردید (30 تای اول)؟ می تونید از usnews یا businessweek هم یه اطلاعاتی بگیرید. با توجه به نتایج پذیرش دوستان قبلی به خصوص بچه های شریف و .... بهتره در range های مختلف دانشگاه داشته باشید(به خصوص اینطور که می گن دارای دانشجوی ایرانی)، یعنی فقط به فکر رنکینگ های خیلی بالا نباشید،

hamun
August 14th, 2010, 12:05 PM
بازم ممنون از جوابتون
ميشه بگيد چطوري مي تونم دانشگاههايي كه ايراني دارند رو پيدا كنم؟

sysco
August 15th, 2010, 03:14 PM
بازم ممنون از جوابتون
قراره برای من بفرستند اگر گرفتم share می کنم

she
August 16th, 2010, 05:23 AM
بازم ممنون از جوابتون

What do you mean exactly? The universities which have Iranian faculties or Iranian students or both of them?

hamun
August 17th, 2010, 12:33 PM
راستش نمي دونم ولي فكر كنم هر دوتاش خوب باشه. يكي از دوستام مي گفت بهتره به استادا ايميل بزنم ممكنه رزومم براشون جذاب باشه، از طرفي شايد استاداي ايراني وضعيت دانشگاه هاي ايران رو بدونن(بعيد مي دونم فارغ التحصيل شدن از دانشگاه تهران تو مديريت براي استاداي اونا جذاب باشه، چون به هر حال ما تو مديريت ضعيفيم). داشتن دانشجوي ايرانيم ممكنه رو نگاهشون به ما اثر داشته باشه، شايد تو پذيرشم اثر بذاره. دوستان من خيلي گيج شدم اگه نمره GRE ام خيلي خوب نشه بايد دانشگاه هاي خوب رو فراموش كنم؟

mrjalali
August 23rd, 2010, 10:11 AM
راستش نمي دونم ولي فكر كنم هر دوتاش خوب باشه. يكي از دوستام مي گفت بهتره به استادا ايميل بزنم ممكنه رزومم براشون جذاب باشه، از طرفي شايد استاداي ايراني وضعيت دانشگاه هاي ايران رو بدونن(بعيد مي دونم فارغ التحصيل شدن از دانشگاه تهران تو مديريت براي استاداي اونا جذاب باشه، چون به هر حال ما تو مديريت ضعيفيم). داشتن دانشجوي ايرانيم ممكنه رو نگاهشون به ما اثر داشته باشه، شايد تو پذيرشم اثر بذاره. دوستان من خيلي گيج شدم اگه نمره GRE ام خيلي خوب نشه بايد دانشگاه هاي خوب رو فراموش كنم؟
دوست عزیز
ایمیل زدن به دانشجوها و اساتید در رشته مدیریت هیچ کمکی و تاثیری روی پروسه پذیرش شما نداره.

سولاریس
August 30th, 2010, 05:23 PM
لطفا به من جواب بدین

من لیسانس مکانیک از علم و صنعت دارم که چون رشته مو دوست نداشتم معدل لیسانس خوبی هم ندارم. ولی سابقه کاری خوبی در زمینه رشته ام دارم. ام بی ای پیام نور با معدل 17 خوندم و پایان نامه خوبی هم دادم که دارم تبدیل به مقاله میکنمش. حالا دوست دارم دکترای استراتژی بخونم. ایلتس 6.5 دارم ولی دارم زبانمو تقویت میکنم و قصد دارم اگه خدا بخواد تافل بدم. در ضمن روی جیمت هم هنوز کار نکردم.

حالا سئوالای من اینه :
1- معدل ضعیف لیسانس و عدم ارتباط رشته لیسانس و سابقه کاری اون با رشته ارشد چقدر تاثیر منفی در اخذ پذیرش و فاند داره و چطور میشه این ضعف ها رو پوشش داد؟
2- آیا پذیرش گرفتن برای یه ارشد مجدد، راه خوبی یرای اینکه شانسمو در دکترا افزایش بدم هست یا نه؟
3- به نظر شما با وضعیتی که دارم اساسا رو شانسم حساب کنم یا این که کلا بیخیالش شم؟

خیلی ممنونم

saeid
August 30th, 2010, 06:19 PM
سلام

من یه کم مخالفم. با اینکه خودم از ایمیل زدن نتیجه نگرفتم اما حداقل میشه گفت تیری است در تاریکی. اگه نتیجه مثبت نداشته باشه، نتیجه منفی هم نداره.
پس ایمیل بزنید، نهایتاً می گن نه دیگه!

اما hamun عزیز، من تقریباً 100% مطمئنم که شما اشتباه می کنید. برای بازاریابی نهایتاً 40% دانشگاه ها gre قبول می کنند و اونها هم ترجیحشون GMAT هست. دانشگاهی که تو این رشته gre رو ترجیح بده خیلی خیلی کمه.
درضمن، دانشگاه هایی که هر دو رو قبول می کنند، نمره ها رو با هم مقایسه می کنند. این در حالی است که جزء 80% اول شدن تو GMAT بسیار راحت تره تا تو gre.
در هر حال اگه وقت ندارید اشکال نداره، بودند کسایی که با gre هم پذیرش گرفتند. ولی GMAT شانس شما رو حتماً افزایش میده. GMAT هم خیلی سخت نیست، 2 ماه بخونید یه نمره خوب می گیرید. چون نتیجه gmat زود میاد (یک هفته ای)، اگه اواسط دسامبر هم بدید، مشکل نداره.

موفق باشید

saeid
August 30th, 2010, 06:27 PM
لطفا به من جواب بدین

من لیسانس مکانیک از علم و صنعت دارم که چون رشته مو دوست نداشتم معدل لیسانس خوبی هم ندارم. ولی سابقه کاری خوبی در زمینه رشته ام دارم. ام بی ای پیام نور با معدل 17 خوندم و پایان نامه خوبی هم دادم که دارم تبدیل به مقاله میکنمش. حالا دوست دارم دکترای استراتژی بخونم. ایلتس 6.5 دارم ولی دارم زبانمو تقویت میکنم و قصد دارم اگه خدا بخواد تافل بدم. در ضمن روی جیمت هم هنوز کار نکردم.

حالا سئوالای من اینه :
1- معدل ضعیف لیسانس و عدم ارتباط رشته لیسانس و سابقه کاری اون با رشته ارشد چقدر تاثیر منفی در اخذ پذیرش و فاند داره و چطور میشه این ضعف ها رو پوشش داد؟
2- آیا پذیرش گرفتن برای یه ارشد مجدد، راه خوبی یرای اینکه شانسمو در دکترا افزایش بدم هست یا نه؟
3- به نظر شما با وضعیتی که دارم اساسا رو شانسم حساب کنم یا این که کلا بیخیالش شم؟

خیلی ممنونم

سلام

در مورد سوال اول باید بگم که معدل تاثیر داره ولی عدم ارتباط رشته لیسانس و سابقه کاری اون با رشته ارشد زیاد نه. روش پوشش دادنش هم gmat بالا و مقاله هست.
در مورد سوال دوم باید بگم که حتماً شانستون رو افزایش میده. من خودم به تمام دوستام که میخوان برند دکترا مدیریت، این پیشنهاد رو میکنم که البته مستلزم خرج کردن یه کم پوله چون ارشد مدیریت معمولاً فاند نداره.
در مورد سوال سوم باید بگم که با این وضعیت مستقیم برای دکترا یه کم ریسک داره ، مخصوصاً اگه می خواهید برید دانشگاه های متوسط به بالا. اما به نظرم اگه تصمیم دارید که برید، اصلاً بیخیال نشید. شانستون کم هست ولی صفر نیست که!

موفق باشید

mali_ds
September 3rd, 2010, 01:24 AM
با سلام
من فوق مدیریت بازاریابی با معدل 16 دارم می خواستم برای Phd گرایش Strategy بخونم (پایان نامه ام هم در مورد مدیریت استراتژیک) میخواستم ببینم کدام دانشگاه های کانادا این رشته رو دارن (Strategy) ؟

sysco
September 3rd, 2010, 04:13 AM
با سلام
من فوق مدیریت بازاریابی با معدل 16 دارم می خواستم برای Phd گرایش Strategy بخونم (پایان نامه ام هم در مورد مدیریت استراتژیک) میخواستم ببینم کدام دانشگاه های کانادا این رشته رو دارن (Strategy) ؟
سلام
خب شما خودت یه نگاهی بنداز به سایت دانشگاه های کانادا، می تونی در webometrics یا aacsb یا لیست وزارت علوم فهرست دانشگاه ها رو ببینی و تو business school ها نگاهی بندازی، من چون خودم هم در این حوزه فعال بودم اگر دسوت داشتی در مورد حوزه علایق پژوهشی خودت در استراتژی و پایان نامه خودت و ... پیغام خصوصی بده.
در مورد شانس پذیرشت هم خب به معدل لسانست و تا حدی به رشته ای که خوندی و مقالاتی که داشتی به خصوص ISI ها و نمره gmat/gre هم بستگی داره.

ghayekhloo
November 6th, 2010, 07:43 PM
سلام
من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 13.80 از دانشگاه پیام نو و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی با معدل 17.94 هستم . علاقه مندم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مالی از دانشگاه های خوب اپلای کنم. مقالات داخلی و خارجی زیادی دارم ولی مدرک زبان ندارم. 2 سوال داشتم از شما
الف) من برای مالزی شنیدم اپلای راحته و بدون زبان، در کل کشوری پر از ایرانی!به نظر شما اینجا اقدام کنم و یا تلاش کنم و زبانم رو تقویت کنم برای اپلای به جایی بهتر؟
ب) من برای زبان آیلس بخونم راحتتره یا تافل؟ اکثر جاهای که دیدم هر دو رو میخواست/.

tahahavakhor
November 6th, 2010, 08:29 PM
سلام
من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل 13.80 از دانشگاه پیام نو و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی با معدل 17.94 هستم . علاقه مندم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مالی از دانشگاه های خوب اپلای کنم. مقالات داخلی و خارجی زیادی دارم ولی مدرک زبان ندارم. 2 سوال داشتم از شما
الف) من برای مالزی شنیدم اپلای راحته و بدون زبان، در کل کشوری پر از ایرانی!به نظر شما اینجا اقدام کنم و یا تلاش کنم و زبانم رو تقویت کنم برای اپلای به جایی بهتر؟
ب) من برای زبان آیلس بخونم راحتتره یا تافل؟ اکثر جاهای که دیدم هر دو رو میخواست/.

شما برای مالزی هم باید مدرک زبان داشته باشید. اکثر جاها هر دو رو قبول دارن ولی هر دو رو با هم نمیخوان! ضمنا سوالات در مورد زبان رو در انجمن امتحانات مطرح کن که کدوم آسونتره.
اینکه مالزی خوبه یا نه به هدفت بستگی داره، اگه قصدت ادامه کار اکادمیک به نظر من یه تجدید نظری بکنی بد نیست.

bernasha
November 16th, 2010, 12:39 AM
من یه سوالی داشتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه! اینکه ایا اگر کسی در رشته ای در مدیریت مثلا finance از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد باید حتما استاد دانشگاه بشه یا نه میتونه یه راست وارذ بازار کار بشه؟ یعنی کلا هر کسی که در آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد در مدیریت finance باید حتما استاد بشه؟ آخه من زیاد از درس دادن خوشم نمیاد و کارهای عملی رو بیشتر دوست دارم. با تشکر.

tahahavakhor
November 16th, 2010, 01:39 AM
من یه سوالی داشتم نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه! اینکه ایا اگر کسی در رشته ای در مدیریت مثلا finance از یکی از دانشگاه های آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد باید حتما استاد دانشگاه بشه یا نه میتونه یه راست وارذ بازار کار بشه؟ یعنی کلا هر کسی که در آمریکا یا کانادا دکتری بگیرد در مدیریت finance باید حتما استاد بشه؟ آخه من زیاد از درس دادن خوشم نمیاد و کارهای عملی رو بیشتر دوست دارم. با تشکر.

کسایی که قصد دارن بعد از دکتری وارد بازار کار حرفه ای بشن بهتره دوره دکتری DBA رو بگذرونن که مختص کار مشاوره و عملیاتی هستش. اما تحصیل در برنامه های PhD صرفا برای محیط اکادمیک دانش به شخص میده. کار اکادمیک میتونه تدریس همراه با پژوهش و یا کار پژوهشی صرف باشه. کسایی که با مدرک PhD قصد دارن کار در فضای غیر اکادمیک رو انتخاب کنن یا به موسسات R&D میتونن کمک کنن و یا برنامه های پژوهشی صنعتی رو دنبال کنن. در غیر اینصورت Overqualify هستن برای کارهای دیگه و این مسئله overqualification چیزیه که ممکنه پیدا کردن اون ردیف از موقعیت شغلی رو دشوار کنه

bernasha
November 16th, 2010, 01:51 AM
کسایی که قصد دارن بعد از دکتری وارد بازار کار حرفه ای بشن بهتره دوره دکتری DBA رو بگذرونن که مختص کار مشاوره و عملیاتی هستش. اما تحصیل در برنامه های PhD صرفا برای محیط اکادمیک دانش به شخص میده. کار اکادمیک میتونه تدریس همراه با پژوهش و یا کار پژوهشی صرف باشه. کسایی که با مدرک PhD قصد دارن کار در فضای غیر اکادمیک رو انتخاب کنن یا به موسسات R&D میتونن کمک کنن و یا برنامه های پژوهشی صنعتی رو دنبال کنن. در غیر اینصورت Overqualify هستن برای کارهای دیگه و این مسئله overqualification چیزیه که ممکنه پیدا کردن اون ردیف از موقعیت شغلی رو دشوار کنه
حالا این DBAدقیقا چی هست؟ فکر میکنم دکتری MBAباشه نه؟ با فوق لیسانس آمار میتونم برم DBAبخونم؟ فاند برایDBA میدن؟ درباره موسسات R&Dبیشتر توضیح میدین؟

tahahavakhor
November 16th, 2010, 01:59 AM
حالا این DBAدقیقا چی هست؟ فکر میکنم دکتری MBAباشه نه؟ با فوق لیسانس آمار میتونم برم DBAبخونم؟ فاند چی میدن؟

doctorate of business administration . این برنامه متمرکز بر پژوهشهای عملیاتیه و برای تحصیل در اون معمولا به سابقه کار مدیریتی نیاز هستش. از اونجایی که کار حرفه ای این برنامه بسیار درامد زا هستش معمولا دوره پر خرجی هم به حساب میاد و منابع فاندینگش هم خیلی محدود و رقابتیه. دانشگاههای زیادی هم این برنامه رو ارائه نمیدن در امریکای شمالی اما در اروپا بسیار رایجه ، مثلا در انگلیس. در پاسخ ارتباط رشتتون هم باید بگم بله میتونید اقدام کنید اما ممکنه قبل از اون لازم باشه یه دوره مستر یکساله مدیریتی(MBA) بگذرونید و حتی خیلی از جاها ملزم کردن که فقط دارندگان مدرک MBA میتونن در این برنامه شرکت کنن.

bernasha
November 16th, 2010, 02:04 AM
اگر از دانشگاه های آمریکا یا کانادا فاند بگیریم در مقابل TAیا RA انجام میدهیم برایشان دیگه نه؟ منظورم اینه که آیا بعد از فارغ التحصیلی باید آن مقدار فاند را بصورت بدهی به آنها بپردازیم یا نه؟
با تشکر

tahahavakhor
November 16th, 2010, 02:10 AM
اگر از دانشگاه های آمریکا یا کانادا فاند بگیریم در مقابل TAیا RA انجام میدهیم برایشان دیگه نه؟ منظورم اینه که آیا بعد از فارغ التحصیلی باید آن مقدار فاند را بصورت بدهی به آنها بپردازیم یا نه؟
با تشکر

اگر فاند award باشه که بصورت جایزست و در غیر اینصورت شما در واقع به ازای انجام فعالیت خاصی اون فاند رو میگیرد و نیازی به تسویه حساب در خاتمه نیست.

haniehmoshki
November 20th, 2010, 06:44 PM
خوب اما در مورد من
/لیسانس صنایع آزاد تهران جنوب معدل 17.49
/فوق MBA تهران گروه صنایع معدل 17.85
/فوق Business engineering and computer science فنی وین تزم مونده اما تا اینجا 1.75 و امیدوارم بهتر شه... بهترین 1 , بدترین 5
/GMAT 650 49,29,5
/تافلم هفته دیگه میاد
/2 تا مقاله جورنال غیر ای اس ای اما اینترنشنال
/2 سال بیزنس اکسپرت زیمنس تهران
/2 ترم سابقه تدریس کورس مبانی ای تی دوره لیسانس... دانشگاه وین
علاقه مند به ادامه تحصیل در ای اس کانادا یا امریکا...
چه کنم؟ کجاها افدام کنم؟ جیمت دوباره بدم...حالش نیس نکنه بدتر شم؟ ممنون از راهنمایی

tahahavakhor
November 20th, 2010, 07:00 PM
خوب اما در مورد من
/فوق Business engineering and computer science فنی وین تزم مونده اما تا اینجا 1.75 و امیدوارم بهتر شه... بهترین 1 , بدترین 5
/GMAT 650 49,29,5
/تافلم هفته دیگه میاد
چه کنم؟ کجاها افدام کنم؟ جیمت دوباره بدم...حالش نیس نکنه بدتر شم؟ ممنون از راهنمایی

شرایططتون خوبه به نظرم. کانادا چون دانشگاههاش کم هستن برای IS ممکنه یکم شرایط براتون سخت بشه اما امریکا از رنک 70 به بعد فک میکنم شرایطتتون خیلی مساعده.

haniehmoshki
November 20th, 2010, 07:33 PM
شرایططتون خوبه به نظرم. کانادا چون دانشگاههاش کم هستن برای IS ممکنه یکم شرایط براتون سخت بشه اما امریکا از رنک 70 به بعد فک میکنم شرایطتتون خیلی مساعده.

میشه بگین 70 به بعد کدوم لیست؟ من راستش اولویتم کاناداس...اونجا کجاهاروتوصیه میکنی؟ با سپاس

tahahavakhor
November 20th, 2010, 08:35 PM
میشه بگین 70 به بعد کدوم لیست؟ من راستش اولویتم کاناداس...اونجا کجاهاروتوصیه میکنی؟ با سپاس

70 به بعد لیست US news رو منظورم بود. اگه میخوای کانادا شانست رو امتحان کنی به نظر من همه جاهایی که IS دارن بفرست

سهیل
November 21st, 2010, 01:10 AM
خوب اما در مورد من
/GMAT 650 49,29,5
/تافلم هفته دیگه میاد

از نظر آینده شغلی آکادمیک من دکترای IS رو به هیچ وجه برای ادامه تحصیل در آمریکا توصیه نمی کنم. البته به دلیل همین وضعیت چالش برانگیز شغلی متقاضیهای کمتری داره (به خصوص آمریکایی) و در نتیجه با تفاوت زیاد ساده ترین گرایش برای پذیرش گرفتنه. البته اگر کسی علاقه زیاد و واقعی داشته باشه و رزومه بسیار خوب بسازه ممکنه موفق باشه، اما برای موففیت شایدلازم باشه به مراتب بیشتر از رشته ها و گرایشهای دیگه تلاش کنه.
البته برای اپلای در هر گرایش دیگه ای نمره جی مت بالاتری نیاز داری. اما برای ISشاید همین نمره هم کارت رو برای بعضی دانشگاهها (در حد همون رنکی که طاها اشاره کرد) راه بندازه.

alved
November 21st, 2010, 06:52 PM
از نظر آینده شغلی آکادمیک من دکترای IS رو به هیچ وجه برای ادامه تحصیل در آمریکا توصیه نمی کنم. البته به دلیل همین وضعیت چالش برانگیز شغلی متقاضیهای کمتری داره (به خصوص آمریکایی) و در نتیجه با تفاوت زیاد ساده ترین گرایش برای پذیرش گرفتنه. البته اگر کسی علاقه زیاد و واقعی داشته باشه و رزومه بسیار خوب بسازه ممکنه موفق باشه، اما برای موففیت شایدلازم باشه به مراتب بیشتر از رشته ها و گرایشهای دیگه تلاش کنه.
البته برای اپلای در هر گرایش دیگه ای نمره جی مت بالاتری نیاز داری. اما برای ISشاید همین نمره هم کارت رو برای بعضی دانشگاهها (در حد همون رنکی که طاها اشاره کرد) راه بندازه.

منم خیلی جاها خوندم که اوضاع IS در آمریکا بده. ولی نکته متناقض برای من اینجاست که Placement خوبی تو سال های گذشته وجود داشته. مثلا:
UC Irvine به McGill در 2009
Michigan به Wisconsin Milwaukee در 2008
Emory به Illinoise در 2009
Purdue به U of Florida در 2009
U of Washington به Wisconsin Greenbay در 2010 و به Carnegie Mellon در 2008
U of Connecticut به UT Dallas در 2010
NYU به Minnesota در 2010 و UBC در 2009

تعداد زیادی هم Placement هم در صنعت انجام شده.البته من این لیست رو نیاوردم تا بگم شما اشتباه می کنی چون واقعا این گرایش تو آمریکا به مشکل خورده. نمی دونم! شاید منظور شما اینه که اگر از حالا به بعد دانشجوی دکتری IS بشی دیگه پس از فارغ التحصیلی از این Placement ها خبری نسیت.

سهیل
November 21st, 2010, 09:44 PM
منم خیلی جاها خوندم که اوضاع IS در آمریکا بده. ولی نکته متناقض برای من اینجاست که Placement خوبی تو سال های گذشته وجود داشته. مثلا:
UC Irvine به McGill در 2009
Michigan به Wisconsin Milwaukee در 2008
Emory به Illinoise در 2009
Purdue به U of Florida در 2009
U of Washington به Wisconsin Greenbay در 2010 و به Carnegie Mellon در 2008
U of Connecticut به UT Dallas در 2010
NYU به Minnesota در 2010 و UBC در 2009

تعداد زیادی هم Placement هم در صنعت انجام شده.البته من این لیست رو نیاوردم تا بگم شما اشتباه می کنی چون واقعا این گرایش تو آمریکا به مشکل خورده. نمی دونم! شاید منظور شما اینه که اگر از حالا به بعد دانشجوی دکتری IS بشی دیگه پس از فارغ التحصیلی از این Placement ها خبری نسیت.

از این لیست و از هیچ لیست این چنینی نه میشه به سادگی نتیجه گرفت که placement برای این گرایش خوب بوده و نه میشه نتیجه گرفت که بد بوده. فاکتورها پیچیده تر این ها هستن. دانشگاهی که من هستم در گرایش IS در اکثر رنکینگ ها رنک یک یا دو دنیاست و فارغ التحصیلهای ISاش placementهای خوب می گیرن، اما خیلیهاشون روشهای مختلفی برای دست یافتن به اون placement اجرا میکنن که همگی شاهد این هستن که علیرغم رنک دانشگاه پیدا کردن شغل خوب براشون چالش برانگیزه (در حالیکه فارغ التحصیلهای گرایش دیگه دانشگاه ذره ای دغدغه این چنینی ندارن). مثلا بعضی از دانشجوهای دکترای IS برای اینکه placementخوب گیرشون بیاد میان سراغ کارهای بین رشته ای تا شاید بتونن با استفاده از جذابیت آکادمیک گرایشهای دیگه شغل پیدا کنن. بعضیهاشون میرن سراغ صنعت (در حالیکه برای صنعت رفتن نیازی نیست کسی 4 تا 5 سال عمرش رو بداره و کلی آمار و روش تحقیق بخونه و دکترا بگیره. کلا هم تو دانشکده های بیزینس رفتن فارغ التحصیل دکترا به صنعت نماد عدم موفقیته.) بعضیهاشون تحصیل رو کش میدن و مثلا به جای 5 سال، 6 یا 7 یا حتی 8 سال دانشجو میمونن تا نهایتا placement خوب پیدا کنن. بعضیهاشون offer های با حقوق پایین تر از حد معمول برای دانشکده های بیزینس رو قبول می کنند. نهایتا بعضیها هم از همون اول تلاششون رو چند برابر می کنن و در ژورنالهای خوب مقاله میدن یا network عالی میسازن تا بتونن بعد از فارغ التحصیلی placement خوب با حقوق خوب داشته باشن.... و انواع روشهای دیگه که می تونن در مواجهه با این مسئله یاریگر باشن.
به این نکته هم باید توجه کرد که به هر حال بعضی دانشگاهها این گرایش رو دارن و خواهند داشت و تعطیل هم نخواهند کرد، تعدادی ار این دانشگاهها اتفاقا دانشگاههای بسیار عالی هم هستند. طبعا این دانشگاهها بالاخره به استاد نیاز خواهند داشت. پس بالاخره تعدادی از فارغ التحصیلان این گرایش در دانشگاههای خوب placement خواهند گرفت (گرجه گاهی با حقوق کمی پایین تر). اما این موضوع ناقض trend کلی که در بازار کار این گرایش وجود داره نیست (به خصوص اگر به انواع اون روشهایی که خیلی از فارغ التحصیلان این گرایش به کار می گیرن و بهشون اشاره کردم هم توجه کنید.)

به هر حال این گفته ها بر اساس دیده ها و شنیده های من از دانشجوها و اساتید دانشگاه حودم و چند تا دانشگاه دیگه است و اصراری روش ندارم.

tahahavakhor
November 21st, 2010, 10:00 PM
از این لیست و از هیچ لیست این چنینی نه میشه به سادگی نتیجه گرفت که placement برای این گرایش خوب بوده و نه میشه نتیجه گرفت که بد بوده. فاکتورها پیچیده تر این ها هستن. دانشگاهی که من هستم در گرایش IS در اکثر رنکینگ ها رنک یک یا دو دنیاست و فارغ التحصیلهای ISاش placementهای خوب می گیرن، اما خیلیهاشون روشهای مختلفی برای دست یافتن به اون placement اجرا میکنن که همگی شاهد این هستن که علیرغم رنک دانشگاه پیدا کردن شغل خوب براشون چالش برانگیزه (در حالیکه فارغ التحصیلهای گرایش دیگه دانشگاه ذره ای دغدغه این چنینی ندارن). مثلا بعضی از دانشجوهای دکترای IS برای اینکه placementخوب گیرشون بیاد میان سراغ کارهای بین رشته ای تا شاید بتونن با استفاده از جذابیت آکادمیک گرایشهای دیگه شغل پیدا کنن. بعضیهاشون میرن سراغ صنعت (در حالیکه برای صنعت رفتن نیازی نیست کسی 4 تا 5 سال عمرش رو بداره و کلی آمار و روش تحقیق بخونه و دکترا بگیره. کلا هم تو دانشکده های بیزینس رفتن فارغ التحصیل دکترا به صنعت نماد عدم موفقیته.) بعضیهاشون تحصیل رو کش میدن و مثلا به جای 5 سال، 6 یا 7 یا حتی 8 سال دانشجو میمونن تا نهایتا placement خوب پیدا کنن. بعضیهاشون offer های با حقوق پایین تر از حد معمول برای دانشکده های بیزینس رو قبول می کنند. نهایتا بعضیها هم از همون اول تلاششون رو چند برابر می کنن و در ژورنالهای خوب مقاله میدن یا network عالی میسازن تا بتونن بعد از فارغ التحصیلی placement خوب با حقوق خوب داشته باشن.... و انواع روشهای دیگه که می تونن در مواجهه با این مسئله یاریگر باشن.
به این نکته هم باید توجه کرد که به هر حال بعضی دانشگاهها این گرایش رو دارن و خواهند داشت و تعطیل هم نخواهند کرد، تعدادی ار این دانشگاهها اتفاقا دانشگاههای بسیار عالی هم هستند. طبعا این دانشگاهها بالاخره به استاد نیاز خواهند داشت. پس بالاخره تعدادی از فارغ التحصیلان این گرایش در دانشگاههای خوب placement خواهند گرفت (گرجه گاهی با حقوق کمی پایین تر). اما این موضوع ناقض trend کلی که در بازار کار این گرایش وجود داره نیست (به خصوص اگر به انواع اون روشهایی که خیلی از فارغ التحصیلان این گرایش به کار می گیرن و بهشون اشاره کردم هم توجه کنید.)

به هر حال این گفته ها بر اساس دیده ها و شنیده های من از دانشجوها و اساتید دانشگاه حودم و چند تا دانشگاه دیگه است و اصراری روش ندارم.

البته من فکر میکنم قبل از فکر کردن به placement بهتره به علاقه به موضوع research فکر کرد. من خودم چون برای CIS/MIS اقدام میکنم خیلی راجع به این گرایش و بازار کار اکادمیکش کنجکاوی کردم. حرفها متفاوته حتی ادعاهای هر دانشگاه برای کار بعد از فارغ التحصیلی، اما نکته ای که برای من نهایتا بوجود اومد این بود که هر کسی اگه واقعا رشتش و موضوعش رو دوس داشته باشه خیلی بیشتر از یه رشته popular رفتنی که هیچ جذابیتی براش نداره میتونه موفق باشه و اصلا اصرار adcom ها به دونستن علاقه تحقیق و ارتباط اون با پیش زمینه فرد اینه که ، فک می کنم این قضیه برای دوره PhD خیلی مهمه. البته اینا همه برداشت شخصی منه.

سهیل
November 21st, 2010, 10:18 PM
البته من فکر میکنم قبل از فکر کردن به placement بهتره به علاقه به موضوع research فکر کرد. من خودم چون برای CIS/MIS اقدام میکنم خیلی راجع به این گرایش و بازار کار اکادمیکش کنجکاوی کردم. حرفها متفاوته حتی ادعاهای هر دانشگاه برای کار بعد از فارغ التحصیلی، اما نکته ای که برای من نهایتا بوجود اومد این بود که هر کسی اگه واقعا رشتش و موضوعش رو دوس داشته باشه خیلی بیشتر از یه رشته popular رفتنی که هیچ جذابیتی براش نداره میتونه موفق باشه و اصلا اصرار adcom ها به دونستن علاقه تحقیق و ارتباط اون با پیش زمینه فرد اینه که ، فک می کنم این قضیه برای دوره PhD خیلی مهمه. البته اینا همه برداشت شخصی منه.

علاقه برای بعضیها از هرچیزی مهمتره، از جمله برای خود من.
همونطور که بعضیها میرن زندگیشون رو وقف انواعی از هنر می کنن که ممکنه دستاورد شغلی یا مالی خوبی هم براشون نداشته باشه، اما احساس رضایت و موفقیت هم می کنن (و البته بعضیهاشون از نظر مالی و شغلی هم بسیار موفق هستن). در هر رشته دیگه ای هم ممکنه آدمها چنین علاقه ای داشته باشن (حالا مقداری کمتر یا بیشتر) و حاضر باشن برای پیگیری علاقه شون هزینه کم یا زیاد هم بدن.

اما مطمئنا کسانی هم هستن که فاکتورهای دیگه رو هم در کنار علاقه در نظر می گیرن. همونطور که برای من گرچه علاقه مهمترین چیزه اما فاکتورهای متعدد دیگه هم هستن که وزن اونا هم در تصمیم گیری من صفر نیست. از این جهت برای بعضیها خوبه که جوانب مختلف یک موضوع رو تا حد ممکن بدونن و بر اساس مجموعه اونا تصمیم بگیرن، حالا با هر وزنی که میخوان به فاکتورهای مختلف بدن.

alved
November 22nd, 2010, 01:41 AM
علاقه برای بعضیها از هرچیزی مهمتره، از جمله برای خود من.
همونطور که بعضیها میرن زندگیشون رو وقف انواعی از هنر می کنن که ممکنه دستاورد شغلی یا مالی خوبی هم براشون نداشته باشه، اما احساس رضایت و موفقیت هم می کنن (و البته بعضیهاشون از نظر مالی و شغلی هم بسیار موفق هستن). در هر رشته دیگه ای هم ممکنه آدمها چنین علاقه ای داشته باشن (حالا مقداری کمتر یا بیشتر) و حاضر باشن برای پیگیری علاقه شون هزینه کم یا زیاد هم بدن.

اما مطمئنا کسانی هم هستن که فاکتورهای دیگه رو هم در کنار علاقه در نظر می گیرن. همونطور که برای من گرچه علاقه مهمترین چیزه اما فاکتورهای متعدد دیگه هم هستن که وزن اونا هم در تصمیم گیری من صفر نیست. از این جهت برای بعضیها خوبه که جوانب مختلف یک موضوع رو تا حد ممکن بدونن و بر اساس مجموعه اونا تصمیم بگیرن، حالا با هر وزنی که میخوان به فاکتورهای مختلف بدن.

کاملا موافقم. اگر فقط صرف علاقه باشه، راه های خیلی سهل تری برای مطالعه و پژوهش هست تا اینکه 5 سال زحمت بی امان بکشی و خروجی چشمگیری هم نداشته باشی. بالاخره دانشجویی که با کلی زحمت وارد دانشگاه میشه حتما توقع داره بعد از فارغ التحصیلی، دست آوردی متناسب هم داشته باشه. پس باید حقایق بازارکار در نظر گرفته بشه.

haniehmoshki
November 25th, 2010, 04:05 PM
ممنون از راهنمایی...والا رنک 70 به بعد که خیلی مناسب نیستند و فاند کافی هم نمیدند...شخصا درس نخوندن رو به تحصیل در دانشگاه بد ترجیح میدم...راستی تافل در چه حد وربال بد جیمت رو میتونه تعدیل کنه؟ 114 28.30.28.28 شدم...واینکه 50 نمره جیمت یعنی اینقدر سرنوشت سازه؟ هی...و اینکه من در هیچ زمینه دیگه تخصص و دانش کافی ندارم و سوالم اینه که این شغلی که میگین آکادمیک منظورتونه یا کلن بیکارن؟

tahahavakhor
November 25th, 2010, 06:22 PM
ممنون از راهنمایی...والا رنک 70 به بعد که خیلی مناسب نیستند و فاند کافی هم نمیدند...شخصا درس نخوندن رو به تحصیل در دانشگاه بد ترجیح میدم...راستی تافل در چه حد وربال بد جیمت رو میتونه تعدیل کنه؟ 114 28.30.28.28 شدم...واینکه 50 نمره جیمت یعنی اینقدر سرنوشت سازه؟ هی...و اینکه من در هیچ زمینه دیگه تخصص و دانش کافی ندارم و سوالم اینه که این شغلی که میگین آکادمیک منظورتونه یا کلن بیکارن؟

اینکه رنک زیر 70 مناسب درس خوندن نیست خوب سقفیه که هر کسی برای خودش میذاره اما در مورد فاندینگ اینجوری که فرمودین نیست. البته تردیدی نیست که منابع مالی دانشگاههای عالی بسیار بهتره اما در نظز بگیرید دانشگاههایی دوره دکتری میذارن که از عهده تامین مالیش بر بیان. به شخصه دانشگاههای رنک پایینی دیدم که آفر مالیشون برای stipend بالای 20k بوده. در مورد جی مت متاسفانه و یا خوشبختانه در چند سال اخیر رابطه مستقیمی بین سطح دانشگاه و نمره جی مت پذیرفته شدگانش بوده. یه دلیلش اینه که موسساتی که ارزیابی میکنن بیزینس اسکولها رو اوریج نمره جی مت رو به عنوان شاخصی از میزان competitive بودن دانشگاه ارائه میکنن. در مورد 50 نمره و اینهمه تفاوت هم باید بگم بهتره ببینید اون 50 نمره چند درصد percentile شما رو افزایش میده و در مقایسه با ظرفیت دوره های دکتری اون بهبود چقدر میتونه موثر باشه.(بعضی از دانشگاهها cut off جی متشون 700 هستش) ضمنا قسمت وربال جی مت به هیچ وجه به منظور ارزیابی سطح زبان طراحی نشده که با نمره امتحان زبان weave بشه. در سایت جی مک هم می تونید ببینید که تاکید شده جی مت به دنبال سنجش قدرته تحلیله در بخش وربال(به تاپیک جی مت در AA هم میتونید مراجعه کنید).{یه مثال ساده اینه که اگه بحش وربال قابل weave بود همه native ها دتبال اماده سازی برای وربال نبودن.}

سهیل
November 25th, 2010, 10:56 PM

در مورد نمرات نظر من هم کاملا مطابق گفته های طاها است.
در مورد کار منظور فقط کار آکادمیک نیست، اما در بازار کار آکادمیک مشکلات بیشتر هستند. اما مهم اینه که به هر حال بعیده با مدرک دکترا کسی مطلقا بیکار بمونه، نهایتش اینه که با حقوق کمی بالا و پایین، یا دانشگاه کمی بالاتر یا پایین تر، یا صبر کمی بیشتر کار مناسب پیدا می کنه.
در واقع بحث بازار کار بیشتر در مقام مقایسه گرایش IS با بقیه گرایشهای بیزینس گفته میشه. وگرنه اگر IS رو بخواهید با مثلا فیزیک یا بعضی گرایشهای اقتصاد و ... مقایسه کنید، شاید بازار کارش بهتر هم باشه.

اگر تخصص و علاقه شما اینه و فکر می کنید راه شما نمی تونه چیزی به جز این باشه، پس تلاشتون رو در ادامه راه اضافه کنید. به نسبت تلاشی که در طول دوره دکترا برای ساختن یه رزومه خوب بکنید، می تونید خیالتون رو بابت پیدا کردن کار مناسب (آکادمیک یا غیر آکادمیک) راحت کنید.

mr_x61
December 2nd, 2010, 02:09 PM
با سلام خدمت دوستان
می خواستم از تجربیات شما استفاده کنم
ارشد مدیریت کارآفرینی، معدل 15.87، تافل 81، GMAT هم هنوز ندادم. یک مقاله علمی پژوهشی به فارسی دارم.
کارشناسی مدیریت صنعتی، معدل 16.06.
قصد دارم برای امریکا اپلای کنم.
مطمئنا معدل رو دیگه نمی تونم کاریش کنم. آیا به نظر شما با تقویت تافل و GMAT امیدی هست. نظرم روی رنک بین 100 تا 150 هست.
ممنون از توجهتون

tahahavakhor
December 2nd, 2010, 02:24 PM
با سلام خدمت دوستان
ارشد مدیریت کارآفرینی، معدل 15.87، تافل 81، GMAT هم هنوز ندادم. یک مقاله علمی پژوهشی به فارسی دارم.
مطمئنا معدل رو دیگه نمی تونم کاریش کنم. آیا به نظر شما با تقویت تافل و GMAT امیدی هست. نظرم روی رنک بین 100 تا 150 هست.
ممنون از توجهتون

بله اگر زبان و جی متتون نمره خوبی کسب کنید می تونید امیدوار باشید برای پذیرش توی اون رنکی که مدنظرتونه

mr_x61
December 2nd, 2010, 05:37 PM
بله اگر زبان و جی متتون نمره خوبی کسب کنید می تونید امیدوار باشید برای پذیرش توی اون رنکی که مدنظرتونه

نمره خوب یعنی چه محدوده ای؟

tahahavakhor
December 2nd, 2010, 05:40 PM
نمره خوب یعنی چه محدوده ای؟

تافل 100
جی مت هم 670 به بالا(700 به بالا که دیگه عالیه!;))

سهیل
December 2nd, 2010, 08:17 PM
با سلام خدمت دوستان
ممنون از توجهتون

شانس شما بستگی به گرایش مورد نظرتون داره. با شرایط بالا برای گرایش کارآفرینی شانستون پایینه. برای گرایش کارآفرینی برای دانشگاههای رنک 100 تا 150 در آمریکا تافل حدود 105 به بالا و جی مت بالای 700 لازم دارید تا شانس معمولی داشته باشید. اما با نمره های (100، 670) برای گرایشهایی مثل مدیریت عملیات در دانشگاههای رنک 100 تا 150 شانس مناسب دارید و برای گرایشی مثل IS شانس بالاتر. دقت کنید که شانس یعنی احتمال، یعنی قطعیتی وجود نداره، نه در مورد پذیرفته شدن حتی با نمرات بسیار بالا و نه در مورد پذیرفته نشدن حتی با نمرات بسیار پایین.

mr_x61
December 3rd, 2010, 01:05 AM
شانس شما بستگی به گرایش مورد نظرتون داره. با شرایط بالا برای گرایش کارآفرینی شانستون پایینه. برای گرایش کارآفرینی برای دانشگاههای رنک 100 تا 150 در آمریکا تافل حدود 105 به بالا و جی مت بالای 700 لازم دارید تا شانس معمولی داشته باشید. اما با نمره های (100، 670) برای گرایشهایی مثل مدیریت عملیات در دانشگاههای رنک 100 تا 150 شانس مناسب دارید و برای گرایشی مثل IS شانس بالاتر. دقت کنید که شانس یعنی احتمال، یعنی قطعیتی وجود نداره، نه در مورد پذیرفته شدن حتی با نمرات بسیار بالا و نه در مورد پذیرفته نشدن حتی با نمرات بسیار پایین.

گرایش که قصد دارم ادامه بدهم OB یا HR است. آیا از سطح این دو گرایش هم اطلاعی دارید؟

سهیل
December 3rd, 2010, 03:10 AM
گرایش که قصد دارم ادامه بدهم OB یا HR است. آیا از سطح این دو گرایش هم اطلاعی دارید؟

برای OB یا HR بهتره رزومه تون ارتباط کافی داشته باشه (تز، مقاله، سابقه کار)، معمولا در این گرایش نسبت به گرایشهای دیگه حساسیت بیشتری روی بک گراند متقاضی به خرج میدن، به علاوه نمره تافلتون هم نسبت به گرایشهای دیگه اثرگذارتره. اگر این شرایط رو دارید به نظرم با تافل 100به بالا و جی مت بالای 670 شانس مناسب برای 100 تا 150 دارید.

haniehmoshki
December 9th, 2010, 07:27 PM

من میفهمم چرا همه تب پذیرش دارند اما نمی فهمم چرا بچه ها اینجا مثل بنگاه تجاری نظر میدن...آخه اومدیمو کسی که 100 تا 150 آمریکا تو ادمیشن آفیس نشسته به شما گفت بیا این پول این هم پذیرش ای اس...شما نباید یه تعملی بکنی که آخرش چی؟ من با ای اس چه میتونم بکنم؟ اصلاتو حیطه علاقم حست؟ سنسی ازش دارم یا نه چون خارجه بزن بریم؟؟ کارآفرینی و مدیریت صنعتی کلا چند واحد ای اس ریلیتد داشته اصلا؟....آقا ...خانوم برو دنبال علاقت...کار علمی کار بنگاه تجاری نیست...سنگین و طاقت فرسا میشه اگه علاقه نداشته باشی....پذیرش هم ناچیز ترین قدم در راه کریر علمیه نمیگم مهم نیست اما اگه به صرف راحتی ادمیشن فلان رشته و فلان دانشگاه بری جلو جز در حالتبکه خوش شانس مطلق باشی امیدی به آخر راه نیست....

سهیل
December 11th, 2010, 03:00 AM
من میفهمم چرا همه تب پذیرش دارند اما نمی فهمم چرا بچه ها اینجا مثل بنگاه تجاری نظر میدن...آخه اومدیمو کسی که 100 تا 150 آمریکا تو ادمیشن آفیس نشسته به شما گفت بیا این پول این هم پذیرش ای اس...شما نباید یه تعملی بکنی که آخرش چی؟ من با ای اس چه میتونم بکنم؟ اصلاتو حیطه علاقم حست؟ سنسی ازش دارم یا نه چون خارجه بزن بریم؟؟ کارآفرینی و مدیریت صنعتی کلا چند واحد ای اس ریلیتد داشته اصلا؟....آقا ...خانوم برو دنبال علاقت...کار علمی کار بنگاه تجاری نیست...سنگین و طاقت فرسا میشه اگه علاقه نداشته باشی....پذیرش هم ناچیز ترین قدم در راه کریر علمیه نمیگم مهم نیست اما اگه به صرف راحتی ادمیشن فلان رشته و فلان دانشگاه بری جلو جز در حالتبکه خوش شانس مطلق باشی امیدی به آخر راه نیست....

دوست من نظر شما در مورد انتخاب زمینه ادامه تحصیل مشابه نظر من هست. اما اینکه من و شما اینطور فکر می کنیم و تصمیم می گیریم و به نظرمون این شکل تصمیم گیری بسیار هم توجیه پذیر میاد، به این معنی نیست که این شکل فکر کردن و تصمیم گیری به صورت objective برای همه درسته. آدمها ممکنه اهداف مختلف داشته باشن و شرایط زندگیشون و نوع تفکراتشون بسیار با هم متفاوت باشه. به همین دلیل همونطور که شما هم اشاره کردید میشه آدمهایی رو دید که بازاری فکر می کنن و در عین حال علاقه به ادامه تحصیل هم دارن.
انتخابهای زندگی از ابعاد مختلف میتونن روی مسیر زندگی اثر بگذارن و برای آدمهای مختلف اهمیت این ابعاد متفاوته و تصویری هم که از مسیر دلخواه زندگی دارن متفاوته. شاید برای شما جنبه پیگیری علاقه آکادمیک مهمتر باشه و حس کنید که این چیزیه که به شما حس آرامش و انگیزه تحمل سختیها رو میده و آینده دلخواه رو برای شما رقم میزنه، بنابراین در تصمیم گیری وزن بیشتری به پیگیری علاقه آکادمیک میدید. کسانی هم هستند که براشون رفاه اقتصادی مهمتره و حس می کنن امید به آینده روشن اقتصادی چیزیه که بهشون حس آرامش و انگیزه تحمل سختیها رو میده و آینده دلخواه رو براشون رقم میزنه،بنابراین در تصمیم گیری وزن بیشتری به سطح انتظاری رفاه اقتصادی میدن. برای گروه دیگه ای ممکنه تغییر وضعیت اجتماعی مهمتر باشه و حس کنن امید به وضعیت بهتر اجتماعی چیزیه که بهشون حس آرامش و انگیزه تحمل سختیها رو میده و آینده دلخواه رو براشون رقم میزنه،بنابراین در تصمیم گیری وزن بیشتری به تغییر وضعیت اجتماعی میدن. این گروه ممکنه ادامه تحصیل رو صرفا به عنوان راهی برای خروج از ایران پیگیری کنن، شاید چون با توجه به شرایطشون فکر می کنن خروج از ایران از طریق ادامه تحصیل براشون راه ساده تریه یا به هر دلیل دیگه. و .......

ما در این فروم (و در هر جامعه ی مشابه دیگه) با نمونه هایی از افراد از تمام این دسته ها و نمونه هایی از افراد از دسته های دیگه و با خواسته ها و اهداف دیگه (که اینجا فرصت توضیح همشون نبود) مواجه هستیم. خیلی از آدمها هم اهداف و ترجیحات چندگانه دارن ...
من ترجیح میدم روش و معیارهایی که خودم برای هدفگذاری و تصمیم گیری به کار می گیرم رو صرفا یک انتخاب از بین همه انتخابهای ممکن بدونم و به خودم مستمرا این تلنگر رو بزنم که آدمهای دیگه ممکنه روشها و معیارهای هدفگذاری و تصمیم گیری دیگه رو انتخاب کرده باشن و من در جایگاهی نیستم که بتونم بدونم انتخاب اونها برای خودشون انتخاب درستی بوده یا نه. با این دید بهتره وارد مقوله انتقاد از روش و معیارهای هدفگذاری و تصمیم گیری دیگران نشیم (مگر اینکه خودشون بخوان)، بلکه سعی کنیم روشها و معیارهاشون رو درک کنیم تا بتونیم به افراد در چهارچوب خواسته ها و اهداف خودشون کمک کنیم.

nena
December 24th, 2010, 02:15 AM
سلام
من لبسانسم ریاضی محض و فوق لیسانسم ریاضی کاربردیه.
معدل هردودوره بالای ۱۶.
برای دکترا خیلی علاقه دارم ریاضیات مالی بخونم.
الان هم دوره های زبان میرم که واسه تافل آماده شم.آیا تا زمانی که تافل بگیرم میتونم یه مقاله بدم؟
کسی می تونه به من بگه برا به دست آوردن اطلاعاتی در زمینه ریاضیات مالی از کجا شروع کنم؟

behrooz_pourghannad
December 24th, 2010, 04:46 PM
سلام
من لبسانسم ریاضی محض و فوق لیسانسم ریاضی کاربردیه.
معدل هردودوره بالای ۱۶.
برای دکترا خیلی علاقه دارم ریاضیات مالی بخونم.
الان هم دوره های زبان میرم که واسه تافل آماده شم.آیا تا زمانی که تافل بگیرم میتونم یه مقاله بدم؟
کسی می تونه به من بگه برا به دست آوردن اطلاعاتی در زمینه ریاضیات مالی از کجا شروع کنم؟

برای آشنایی...

1) میتونی به سایت دانشگاه هایی که این رشته رو ارائه میدن بری و ببینی چه درسهایی رو ارائه میدن و اساتید توی چه موضعاتی در حال تحقیق هستند. من الان دوجا به ذهنم میرسه یکی بوستون که اگه اشتباه نکنم توی بیزینس اسکولش کرایش ریاضیات مالی داشت. یکی دیگه هم پرینستون که دپارتمان مهندسی مالی و او آر داره که جهتگیریشون خیلی ریاضیاتی است.

2) در مرحله اول میتونی به کتابهای این حوزه یه نگاهی بیندازی مثلا یه کتاب شلدون راس داره که فکر کنم یه نگاه به اون بیندازی خیلی کمک کنه که دید بگیری. بعدش هم میتونی یکسری مقاله دانلود کنی و اونها رو نگاه کنی.

amir_khaan
January 2nd, 2011, 04:21 AM
سلام
1. من تافل 99 دارم که دسامبر 2008 آزمون دادم و یک ماهی از اعتبارش گذشته، به نظرتون قابل استناده یا ملانقطه ای برخورد می کنند و به خاطر یکی-دو ماه این ور و اونور ردش می کنند؟
2. با این تافل و جی آر ای 330-800-4 به نظرتون میشه به زندگی امید داشت؟ من لیسانسم مهندسی صنایع شریفه با معدل درخشان 14 و ارشد مدیریت اجرایی (که البته دارالترجمه MBA ترجمه ش کرده) دانشگاه علامه با معدل 18.7 هستم. دو مقاله کنفرانس داخلی دارم و البته سابقه کاری پر و پیمون (میدونم ربطی نداره!) و تعداد زیادی پروژه های مشاوره ای که همه رو یه جورایی به اسم ریسرچ قالب کرده م. sop تقریبا خوبی هم نوشته م و توصیه نامه های خوبی هم گرفته م. حوزه موردعلاقه م فقط استراتژیه (جوری که حتی جاهایی هم که 2 تا انتخاب میذارن فقط استراتژی رو می خوام بزنم). به نظرتون الف-امریکا، ب-کانادا و پ-اروپا (انگلیس،هلند،فرانسه و شاید ایتالیا) امیدی دارم؟

behrooz_pourghannad
January 3rd, 2011, 03:33 PM
سلام
1. من تافل 99 دارم که دسامبر 2008 آزمون دادم و یک ماهی از اعتبارش گذشته، به نظرتون قابل استناده یا ملانقطه ای برخورد می کنند و به خاطر یکی-دو ماه این ور و اونور ردش می کنند؟
2. با این تافل و جی آر ای 330-800-4 به نظرتون میشه به زندگی امید داشت؟ من لیسانسم مهندسی صنایع شریفه با معدل درخشان 14 و ارشد مدیریت اجرایی (که البته دارالترجمه MBA ترجمه ش کرده) دانشگاه علامه با معدل 18.7 هستم. دو مقاله کنفرانس داخلی دارم و البته سابقه کاری پر و پیمون (میدونم ربطی نداره!) و تعداد زیادی پروژه های مشاوره ای که همه رو یه جورایی به اسم ریسرچ قالب کرده م. sop تقریبا خوبی هم نوشته م و توصیه نامه های خوبی هم گرفته م. حوزه موردعلاقه م فقط استراتژیه (جوری که حتی جاهایی هم که 2 تا انتخاب میذارن فقط استراتژی رو می خوام بزنم). به نظرتون الف-امریکا، ب-کانادا و پ-اروپا (انگلیس،هلند،فرانسه و شاید ایتالیا) امیدی دارم؟

بعله امید هست توی فرانسه ESSEC رو بررسی کنید تا 15 ژانویه هم وقت داره. نمره جی آر ایتون هم بد نیست.... یکم وربالتون کمه که اون هم خودشون میدونن به کیفیت آکادمیک شما ربطی ندراه اما خوب عوضش رایتینگتون که نشون دهنده قدرت آنالیتیکال شما است خیلی نمره خوبیه در مقایسه با نمره هایی که بچه های ایران میگیرن.
در ضمن مشکل تافلتون پابرجا است. تا جایی که من میدونم مشکل اینه که اصلا ای تی اس نمرتون رو ریپورت نمیکنه اگه دو سال ازش گذشته باشه.

amir_khaan
January 4th, 2011, 02:12 AM
ممنون که امید دادی بهروز جان

من تو فرانسه بیشتر به insead فکر می کردم (و البته اپلای کردم) و بعدش به essec
تو هلند ERIM (Erasmus) و تو انگلیس هم LBS (که این یکی رو تقریبا مطمئنم عمراٌ به کسی با این رزومه ای که گفتم پذیرش نمی دن!!!) البته امروز از یه استادی در مورد Manchester Business School هم شنیدم که باید یه سرچی روش بکنم...
نظرتون چیه در مورد این انتخاب ها؟

ضمناٌ سوالی که برام پیش اومد اینه که با این شرایطی که من دارم کدوم دانشگاه ها تو کانادا و یا احتمالاٌ امریکا احنمال پذیرش گرفتن دارم (فقط تو حوزه استراتژی)؟؟

tahahavakhor
January 4th, 2011, 02:19 AM
ممنون که امید دادی بهروز جان

من تو فرانسه بیشتر به insead فکر می کردم (و البته اپلای کردم) و بعدش به essec
تو هلند ERIM (Erasmus) و تو انگلیس هم LBS (که این یکی رو تقریبا مطمئنم عمراٌ به کسی با این رزومه ای که گفتم پذیرش نمی دن!!!) البته امروز از یه استادی در مورد Manchester Business School هم شنیدم که باید یه سرچی روش بکنم...
نظرتون چیه در مورد این انتخاب ها؟

ضمناٌ سوالی که برام پیش اومد اینه که با این شرایطی که من دارم کدوم دانشگاه ها تو کانادا و یا احتمالاٌ امریکا احنمال پذیرش گرفتن دارم (فقط تو حوزه استراتژی)؟؟

دوست ندارم پست اینجوری بدم دوست من ولی نمره GRE شما برای ورود به یه بیزینس اسکول در سطح inseadو essec پایینه(insead اوریج جی مت 720 یعنی چیزی معادل GRE 1460 داره). اگر نمره زبانتون رو بگیرید(یعنی دوباره امتحان بدید) برای دانشگاههای tier3 امریکا می تونید شانس داشته باشید به نظر من.

amir_khaan
January 4th, 2011, 02:51 AM
ممنون از طاهای عزیز

به نظرم insead خیلی خوبه اگه بهم پذیرش بده، اگه! (البته inesad رو در حد essec پایین نیار دیگه!!)
دانشگاه های tier3 امریکا منظورت چیه (ببخشید من خیلی گاگولم ظاهراٌ!!) مثل چه دانشگاه هایی؟؟

tahahavakhor
January 4th, 2011, 02:58 AM
Essec جز 5 بیزینس اسکول تاپ اروپا میتونه باشه و بسیار معتبر البته. معمولا رنک 70 به بالای لیست us news جز tier 3 امریکا هستش

amir_khaan
January 4th, 2011, 03:11 AM
بالقوه ممکنه باشه، اما با بودن LBS و INSEAD و HEC و IE و IMD و IESE و Esade و Imperial College Bocconi و...!؟

بگذریم!

پس باید برم لیست us news رو چک کنم برا اونایی که فکر می کنی به درد من میخوره. اگه لینکشو دم دسن داری بذار لطفا، اگه نه می سرچم!

کانادا چی به نظرت؟

tahahavakhor
January 4th, 2011, 03:18 AM
من بعید میدونم با این حجم رقابت تو کانادا شانسی داشته باشی به خصوص که زبانت رو هم کانادایی ها باهاش مشکل خواهند داشت. لینکهای مفید هم از جمله اون رنکینگ در ویکی مدیریت هست می تونی بهش سر بزنی

amir_khaan
January 4th, 2011, 10:43 PM
راستی این ماجرای session 1 و session 2 توی essec چیه؟ این دو تا در واقع یک گروه میشن یا دو تا گروه مختلف با ترم های مختلف؟
اگه یگی هستن یعنی در واقع essec اول یه سری رو گزینش می کنه بعد اگه اونا رفتن یه دانشگاه های دیگه یه سری دیگه رو دوباره جایگزینشون می کنند؟
اگه اینجوری باشه بهتره آدم تو بخش دوم که زمانشم ماه می هست اقدام کنه، چون -با توجه به اینکه نمیشه تو هر دو بخش اپلای کرد- احتمالاٌ گروه دومی ها سطحشون پایین تر از گروه اولیا است و در نتیجه آدم با رقبای سطح پایین تری مقایسه میشه. این درسته؟

amir_khaan
January 9th, 2011, 03:56 PM
دوستان هیچ کس ماجرای این first session و second session که تو بعضی از دانشگاه ها هست رو میدونه؟

behrooz_pourghannad
January 9th, 2011, 04:15 PM
Essec جز 5 بیزینس اسکول تاپ اروپا میتونه باشه و بسیار معتبر البته. معمولا رنک 70 به بالای لیست us news جز tier 3 امریکا هستش

بدون شک ESSEC یه بیزینس اسکول خوبه.... من خودم هم اپلای کردم.... اما با INSEAD تفاوتش کم هم نیست و نمیشه گفت تو یه کلاس هستن....

behrooz_pourghannad
January 9th, 2011, 04:15 PM
راستی این ماجرای session 1 و session 2 توی essec چیه؟ این دو تا در واقع یک گروه میشن یا دو تا گروه مختلف با ترم های مختلف؟
اگه یگی هستن یعنی در واقع essec اول یه سری رو گزینش می کنه بعد اگه اونا رفتن یه دانشگاه های دیگه یه سری دیگه رو دوباره جایگزینشون می کنند؟
اگه اینجوری باشه بهتره آدم تو بخش دوم که زمانشم ماه می هست اقدام کنه، چون -با توجه به اینکه نمیشه تو هر دو بخش اپلای کرد- احتمالاٌ گروه دومی ها سطحشون پایین تر از گروه اولیا است و در نتیجه آدم با رقبای سطح پایین تری مقایسه میشه. این درسته؟

به همون نسبت هم منابع مالی برای فاند کمتره

mesut
February 25th, 2011, 08:12 PM
سلام این اولین پست من هست تو این فروم. سئوالی که داشتم اینه که با داشتن مدرک کارشناسی مهندسی برق (معدل 13.5) و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی (معدل18) دانشگاه ازاد اگر بتونم یک نمره خوب انگلیسی و gmat یا gre کسب کنم شانس گرفتن پذیرش دکترای مدیریت برای اروپا و کانادا دارم یا اینکه فقط برای جاهایی مثل مالزی یا ترکیه اپلای کنم ؟

arman2010
February 28th, 2011, 05:19 PM
سلام.من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه مازندران گرفتم و الانم دارم ارشد مدیریت صنعتی گرایش تولید در دانشگاه ازاد میخونم.می خواستم بدونم واسه دکتری چه دانشگاههایی در سوئد گرایشم رو داره؟و شرایط دوره دکتری و هزینه وایا بورسی یا حقوقی میدن؟البته اگه مقاله isi بدم و نمره تافلمم خوب باشه.مرسی از راهنمایی.

Imanfff
March 4th, 2011, 10:18 PM
سلام به همه دوستان.
من لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه آزاد کرج با معدل ۱۷/۲۰ . و فوقه لیسانس مدیریت مهندسی از دانشگاه فیلیپین با معدل %90.
(Master's Thesis Topic: Multi Criteria Decision Making in Supply Chain Management)
میخواستم در زمنیه مدیرت عملیات و مدیریت زنجیری تامین مقاله بنویسم، اطلاعات زیادی در رابطه با مراحله نوشتنه مقاله ندارم.
اگر کسی علاقمنده به همکاریه و یا میتونه کمکم کنه لطفآ پیغام بده.
tnx :)

FH
April 3rd, 2011, 11:33 AM
پاسخ : گرایشهای مختلف مدیریت
سلام ببخشید من این سوال رو توی یک تاپیک دیگه هم گذاشتم جواب نگرفتم، لطفا اگه میشه راهنمایی کنید»

من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 17.03 با تقریبا ً7 سال سابقه کار کارشناس بازرگانی. آیلتس 7
1- الان برای فوق Intenational Marketing از دانشگاه Newcastle/UK پذیرش گرفتم. به نظر شما با توجه به اینکه مستر انگلیس 12 (9 ماه نیست و 120 credit پاس می کنید)ماه است نه 2 سال و اینکه من سابقه پژوهشی ندارم بعد از گرفتن مستر شانسی برای PHD همین گرایش با فاند از آمریکا یا کانادا خواهم داشت؟ فرض رو بر این بزارید که طی این مدت GMAT امتحان بدم و نهایتاً بتونم 1 مقاله بین المللی داشته باشم. (فکر نمی کنم توی یکسال کار بیشتری بشه کرد)
اینجا Modules این مستر رو می گذارم:

Principles of Marketing
International Marketing
Market Analysis
International Brand Management
International Marketing Communications Management
International Business Environment
Managing Across Cultures
Research Methods in Business and Management
Strategic Perspectives of Human Resource Management in the Global Context
Analysis of Company Accounts
Dissertation in Marketing
Students must select a further 10 credits from the following list of optional modules:-

International Business Strategy
Managing HR for International Advantage
Customer Relations Management
Managing Design and Product Development
2- اگر مستر یکساله خوب نیست، به نظر شما یک مستر 2 ساله از مالزی می تونه جایگزین بهتری باشه برای پذیرش PHD؟
3- در ضمن من یه پذیرش برای MBA برنامه مشترک مولتی مدیا مالزی-شریف کیش دارم که هر چند نیمه حضوری هست ودر برنامه on-line ذکر شده، به من گفتند که در مدرک هیچی از انلاین و با نیمه حضوری بودن ذکر نمیشه. که دو سال طول می کشه و میتونه برای تحقیق زمان مناسبی اشه.

ممکنه به من بگید کدام یکی از موارد بالا برای background پذیرش phd منااسبتره؟ تمایل خودم به newcastle هست.

در ضمن ما یک پرونده مهاجرتی کانادا داریم که اگر همزمان با تمام شده مستر به نتیجه برسه برای PHD خیلی کمک می کنه.

ممنون از اینکه راهنمایی می کنید.

marzy
April 17th, 2011, 10:57 AM
با سلام

من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه الزهرا با معدل 80/17 و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی (گرایش مالی) از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 50/17 دارم ،یک مقاله علمی پژوهشی دارم و برای آزمون تافل اقدام کرده ام که احتمالا خوب می شود با این رزومه به فرض اینکه نمره تافلم خوب شود آیا شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند برای دکترا در آمریکا را دارم یا خیر ،کدام دانشگاهها؟

sysco
April 17th, 2011, 11:44 AM
با سلام

من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه الزهرا با معدل 80/17 و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی (گرایش مالی) از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 50/17 دارم ،یک مقاله علمی پژوهشی دارم و برای آزمون تافل اقدام کرده ام که احتمالا خوب می شود با این رزومه به فرض اینکه نمره تافلم خوب شود آیا شانس گرفتن پذیرش همراه با فاند برای دکترا در آمریکا را دارم یا خیر ،کدام دانشگاهها؟

Hi
what you mean by good garde in TOEFL? over 100 or over 110?
Your GPAs are very good, but admission of PhD in Business also heavily depends on GMAT/GRE score, and also in my opinion, publications in international journals, or atleast, proving that you have enough knowledge of your research interests, through a well-written SoP. Do not neglect the fit between your research interests and those of faculty memebres of a B-School.

If you get a GMAT score of 700 or so, I think you have high chances of admisson to a top 100 B-school in US, or even better ones,
Btw, Getting admission in Finance PhD is highly competitive compared to other specializations,

sunshine_88
April 19th, 2011, 06:20 PM
سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد با معدل 16.5 و دانشجوی مدیریت صنعتی گرایش OR دانشگاه بهشتی هستم.
دارم خودم را برای تافل آماده می کنم. و برنامه ی من اینه که سال دیگه که فارغ التحصیل می شم واسه کانادا یا آمریکا Apply کنم! حتما سعی میکنم که حداقل یه مقاله ISI داشته باشم. به نظر شما چه گرایشی مناسب منه و کدام دانشگاه ها این گرایش را ارائه می کنند؟ به نظر خودم Operation management , management Science با رشته من مرتبطه ولی فرق اینا را نمی دونم؟ طاهای عزیز و دیگر دوستان نظرشون را بیان کنند
Thanks

sysco
April 19th, 2011, 11:15 PM
سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد با معدل 16.5 و دانشجوی مدیریت صنعتی گرایش OR دانشگاه بهشتی هستم.
دارم خودم را برای تافل آماده می کنم. و برنامه ی من اینه که سال دیگه که فارغ التحصیل می شم واسه کانادا یا آمریکا Apply کنم! حتما سعی میکنم که حداقل یه مقاله ISI داشته باشم. به نظر شما چه گرایشی مناسب منه و کدام دانشگاه ها این گرایش را ارائه می کنند؟ به نظر خودم Operation management , management Science با رشته من مرتبطه ولی فرق اینا را نمی دونم؟ طاهای عزیز و دیگر دوستان نظرشون را بیان کنند
Thanks

سلام
اگر اشکالی نداشته باشه من هم نظرم را بگم ;)،

1. گرایش های مناسب شما تا جایی که یادم میاد همین Management Science یا Operations Research هستند. من دقیقا فرق این دو تا را نمی دونم و شاید یک اسم باشند برای یک مسمی! مثلا در اروپا شاید بیشتر OR بهش گفته میشه و در آمریکا و کانادا، MS.
2. فرق بین Management Science و Operation Managementبه خصوص با این فرض که MS مشابه OR هست، در اینه که در اولی ها، یعنی OR یا MS، ابزار های کمی برای حل مسائلی خاص مورد مطالعه قرار می گیرند مثل مثلا بهینه سازی یا ....، اما Operations Management بیشتر به بحث های کیفی و تخصصی تر مربوط به مدیریت تولید می پردازد، یعنی مثلا چگونگی انبار مواد یا ....،
به بیان دیگر OM مسائل مطرح شده را از نظر کیفی بررسی ولی برای حل آنها از OR استفاده می شود، گو اینکه OR ممکن است مسائل خارج از این حیطه را نیز بررسی کند.
3. در مورد دانشگاه ها، دقیقا یخاطرم نیست، ولی تا جایی که یادمه در کانادا مثلا Mcgill هست، و احتمالا سایر دانشگاه ها هم داشته باشند، در آمریکا هم فکر کنم(مطمئن نیستم) دانشگاه های نسبتا متعددی هستند که گرایش MS یا مشابه آن را دارند
4. رشته مناسب شما به نظر من همین MS یا OR است.
5. در مورد تمامی این مطالب(مثلا مضمون و تفاوت MS با OM) هم می توانید از wikipedia استفاده کنید و دید کلی نسبت به این عناوین پیدا کنید و هم از صفحات دانشگاه ها استفاده کنید.
چند لینک مرتبط:

در مورد OR و MS این را ببینید: http://en.wikipedia.org/wiki/Operations_research#Management_science
در مورد OM این لینک: http://en.wikipedia.org/wiki/Operations_management

با آرزوی موفقیت

tahahavakhor
April 20th, 2011, 11:49 AM
سلام دوستان
Thanks
سلام، به طور کلی‌ به لحاظ تعریف رشته‌ای مدیریت عملیات شامل تمام مباحثی که به نحوی به بهینه کردن فرایند‌های جاری در سازمان میپردازه. به لحاظه موضوعی دروسی مثل مدیریت پروژه ، کنترل موجودی، زنجیرهٔ تامین ، طراحی واحدهای صنعتی و موضوعاتی از این دست رو شامل می‌شه. صد البته ابزار محبوب مطالعاتی تحقیق در عملیات هستش تو این موضوعات. اما به لحاظ اسم گذاری توی اسکول‌های بیزینس این مرز بندی لحاظ نمی‌شه، و اگر ریسرچ اینترست استادای این گرایشات رو نگاه کنید اورلپ زیادی می‌بینید. به همین خاطر بیشتر از اینکه که به اسم گذاری گرایش توجه کنید ببینید اونجا کسی‌ کار که شما میخواید انجام میده یا نه.برای گشتن هم به نظر من عجله نکنید. بذرید وضعیت نمرتتون معلوم بشه و اول تصمیم بگیرید تو چه رنجی میخواید اپلی‌ کنید بعد برید سراغ انتخاب دانشگاه.

dexoey
April 28th, 2011, 11:14 PM
سلام.ببخشید .یک سوال ازتون داشتم.من مهندس عمرانم.خیلی به کارهای مدیریتی در ابعاد کلان علاقه دارم.متاسفانه گرایش فوق لیسانس عمران که مدیریت پروژه و ساخت هستش در اکثر دانشگاه های اروپایی تدریس نمیشه مگر در انگلستان که اون هم خیلی گرونه.حالا تصمیم گرفتم که برای mba اقدام کنم.سوالم اینه که بعد از فوق لیسانس من میتونم برای دکترای mba در امریکا اقدام کنم؟

sysco
April 28th, 2011, 11:23 PM
سلام.ببخشید .یک سوال ازتون داشتم.من مهندس عمرانم.خیلی به کارهای مدیریتی در ابعاد کلان علاقه دارم.متاسفانه گرایش فوق لیسانس عمران که مدیریت پروژه و ساخت هستش در اکثر دانشگاه های اروپایی تدریس نمیشه مگر در انگلستان که اون هم خیلی گرونه.حالا تصمیم گرفتم که برای mba اقدام کنم.سوالم اینه که بعد از فوق لیسانس من میتونم برای دکترای mba در امریکا اقدام کنم؟
سلام

1. منظورتون زا کار های مديريتی کلان چیه دقیقا؟ یعنی می خواهم بگم حواستون باشه با اطلاعات کافی و دقیق تغییر رشته بدهید چون تغيير رشته خودش يک جور به هدر رفتن بخش زيادی از سابقه تحصيلی شماست و اگر نادرست هم انجام بشه صدمه زيادی ممکنه ايجاد کنه، مثلا ممکنه برداشت شما از این مدیریت با اون چیزی که واقعا در این رشته های مدیریت تدریس میشه فرق کنه. اين رشته در مدارس بازرگانی تدریس میشه و ....،

2. شما الان فوق می خونید؟ یا منظورتون اينه كه mba را برويد خارج و بعد اونجا dba بخونيد؟ چون MBA مستر و DBA دکترا محسوب میشه.

pimi810
April 28th, 2011, 11:50 PM
سلام

1. منظورتون زا کار های مديريتی کلان چیه دقیقا؟ یعنی می خواهم بگم حواستون باشه با اطلاعات کافی و دقیق تغییر رشته بدهید چون تغيير رشته خودش يک جور به هدر رفتن بخش زيادی از سابقه تحصيلی شماست و اگر نادرست هم انجام بشه صدمه زيادی ممکنه ايجاد کنه، مثلا ممکنه برداشت شما از این مدیریت با اون چیزی که واقعا در این رشته های مدیریت تدریس میشه فرق کنه. اين رشته در مدارس بازرگانی تدریس میشه و ....،

2. شما الان فوق می خونید؟ یا منظورتون اينه كه mba را برويد خارج و بعد اونجا dba بخونيد؟ چون MBA مستر و DBA دکترا محسوب میشه.

ورود افراد با سابقه ی مهندسی به مدیریت بسیار بسیار ارزشمنده و تو خود آمریکا هم خیلی از مدیرهای موفق در زمینه ی صنعت و نکنولوژی سابقه ی مهندسی دارن.
to dexoey:
mba از مهندسی خیلی دوره و به درد یه اقتصاد شفاف، خصوصی، مدرن با قوانین مدون میخوره و اکثر متقاضی های این رشته سابقه کار دارن. من خودمم دارم از مهندسی به مدیریت میرم اما بعد از مدتها تحقیق mba رو رها کردم چون واقعا" اونی نیست که تو ذهن من و شماست! (با توجه به اینکه هردو مهندسیم تا حد زیادی می دونم که از مدیریت خوندن چی می خواین).

sysco
April 29th, 2011, 12:00 AM
ورود افراد با سابقه ی مهندسی به مدیریت بسیار بسیار ارزشمنده و تو خود آمریکا هم خیلی از مدیرهای موفق در زمینه ی صنعت و نکنولوژی سابقه ی مهندسی دارن.
to dexoey:
mba از مهندسی خیلی دوره و به درد یه اقتصاد شفاف، خصوصی، مدرن با قوانین مدون میخوره و اکثر متقاضی های این رشته سابقه کار دارن. من خودمم دارم از مهندسی به مدیریت میرم اما بعد از مدتها تحقیق mba رو رها کردم چون واقعا" اونی نیست که تو ذهن شماست! (با توجه به اینکه هردو مهندسیم تا حد زیادی می دونم که از مدیریت خوندن چی می خواین).

اين درسته. حتی در ایران هم افرادی هستند که لیسانس و فوق را مهدسی خواندند و بعد از تجربیات کاری در زمینه مهندسی به مدریت روی آورند، و نمونه هایی هست از این افراد در بزرگترین شرکت های ایران، اما این افراد سابقه نسبتا زیادی قبل از ورود به مدیریت در زمینه تخصصی خودشون در پروژه ها و کاری های مرتبط داشتند، و از طریق آکادمیک وارد مدیریت نشدند، ولی این دوست ما می خواهند مستقیم وارد مدیریت شوند.

من می تونم بیشتر به شما اطلاعات بدهم اگر بخواهید.

من مهدسی عمذان خوندم و بعدش MBA، برای همین که این تجربه را داشتم خدمتتون عرض کردم که خوب تحقیق کنید!

marzy
May 5th, 2011, 11:07 AM
سلام

از پاسختون ممنونم،دو سواله دیگه برام پیش اومدکه ازتون خواهش میکنم جواب بدید:
1. بافرض اینکه من نمرات تافل و gre ای رو که گفته بودید بیارم واقعا" شانسم خوبه؟
2. من و همسرم هم رشته ای هستیم ،معدل لیسانس همسرم خیلی کمه 14 و فوقش 16.5 ،یه مقاله هم داره ،نمی دونم با این شرایطش امیدی هست بتونه از امریکا فاند بگیره ،البته تازه امتحان تافلو داده ،اگه بتونیم دوتایی پذیرش با فاند بگیریم که عالی میشه .خواهش می کنم دوستایی که می تونن راهنمایی کنن که چه طوری می تونیم این نقاط ضعیف رزوممونو بپوشونیم ،اگه نمره زبانمون خیلی خوب شه یعنی امیدی هست؟

marzy
May 5th, 2011, 01:17 PM
Hi
what you mean by good garde in TOEFL? over 100 or over 110?
Your GPAs are very good, but admission of PhD in Business also heavily depends on GMAT/GRE score, and also in my opinion, publications in international journals, or atleast, proving that you have enough knowledge of your research interests, through a well-written SoP. Do not neglect the fit between your research interests and those of faculty memebres of a B-School.

If you get a GMAT score of 700 or so, I think you have high chances of admisson to a top 100 B-school in US, or even better ones,
Btw, Getting admission in Finance PhD is highly competitive compared to other specializations,

سلام

2. من و همسرم هم رشته ای هستیم ،معدل لیسانس همسرم خیلی کمه 14 و فوقش 16.5 ،یه مقاله هم داره ،نمی دونم با این شرایطش امیدی هست بتونه از امریکا فاند بگیره ،البته تازه امتحان تافلو داده ،اگه بتونیم دوتایی پذیرش با فاند بگیریم که عالی میشه .خواهش می کنم دوستایی که می تونن راهنمایی کنن که چه طوری می تونیم این نقاط ضعیف رزوممونو بپوشونیم ،اگه نمره زبانمون خیلی خوب شه یعنی امیدی هست؟

a.mba
May 7th, 2011, 12:30 AM
سلام

سلام
ببینید در مورد تافل شنا نیاز دارید که یه مقدار کمی بالاتر از نمره min دانشگاه رو بیارید و برای IBT بالای 100 کافیه. ولی با توجه به تجربه من و اکثر دوستان GMAT خیلی می تونه تعیین کننده باشه. یه GMAT بالای 700 می تونه تا حدود زیادی شما رو به هدفتون نزدیک کنه. از این مباحث که بگذریم به نظر من یکی از مسائل خیلی مهم که گاها مهجور مونده research interest هستش . شما مخصوصا برای PhD باید تجربه تحقیق داشه باشید و یه research interest مشخص که می خواهید توی دوره دکتری روش کار کنید. اکثر قریب به اتفاق دانشگاهها در آخرین مرحله با شما مصاحبه خواهندکرد و توی اون مصاحبه اونها می بایست بتونن که research interest شما رو با اساتید خودشون جور کنند.
پس به صورت کلی خیلی نگران معدل نباشید (کاری هم نمی تونید انجام بدید براش) و به جای اون یه gmat عالی بیارید و تا وقت دارید روی مقاله به خصوص در ژورنالهای خارجی و معتبر کار کنید.
موفق باشید.

marzy
May 8th, 2011, 08:06 AM
سلام
ببینید در مورد تافل شنا نیاز دارید که یه مقدار کمی بالاتر از نمره min دانشگاه رو بیارید و برای IBT بالای 100 کافیه. ولی با توجه به تجربه من و اکثر دوستان GMAT خیلی می تونه تعیین کننده باشه. یه GMAT بالای 700 می تونه تا حدود زیادی شما رو به هدفتون نزدیک کنه. از این مباحث که بگذریم به نظر من یکی از مسائل خیلی مهم که گاها مهجور مونده research interest هستش . شما مخصوصا برای PhD باید تجربه تحقیق داشه باشید و یه research interest مشخص که می خواهید توی دوره دکتری روش کار کنید. اکثر قریب به اتفاق دانشگاهها در آخرین مرحله با شما مصاحبه خواهندکرد و توی اون مصاحبه اونها می بایست بتونن که research interest شما رو با اساتید خودشون جور کنند.

با سلام

پس به صورت کلی خیلی نگران معدل نباشید (کاری هم نمی تونید انجام بدید براش) و به جای اون یه gmat عالی بیارید و تا وقت دارید روی مقاله به خصوص در ژورنالهای خارجی و معتبر کار کنید.
موفق باشید.

از پاسختون ممنونم ،یه خورده همسرم امیدوار شد ،همانطور که گفته بودید ،تمام تلاشمونو باید برای مقاله و امتحانات زبان متمرکز کنیم
(همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند)

ehsan_b63
May 14th, 2011, 03:04 PM
با سلام
من لیسانس مهندسی شیمی با معدل 13.5 از دانشگاه اراک و MBA با معدل 18.5 از مالزی هستم. البته هنوز پایان نامه ام تکمیل نشده. آیلتس 6.5 و برای GMAT میخوام امتحان بدم. فعلا دو مقاله ژورنال و دو کنفرانس بین المللی در زمینه knowledge management دارم که علاقه اصلیم هم هست و می خوام دکترا برای همین گرایش اقدام کنم.
1- فکر می کنید در مورد چه کشورهایی شانس داشته باشم؟
2-آیا با توجه به معدل پایین لیسانس و ریسرچ نبودن فوقم شانسی برای فاند دارم؟
3-نظرتون راجع به نیوزلند با توجه به پایین بودن هزینه دکترا چیه؟
4-برای یه نمره خوب GMAT چقدر زمان لازمه و آیا احتیاجی به کلاس و معلم هست؟
ببخشید که طولانی شد.

sysco
May 17th, 2011, 01:50 PM
اين فايل(البته صحت و سقم اطلاعاتش با نويسنده اش) می تونه ديد خوبی به افرادی بده که می خواهند برای دوره دکترای مديريت اقدام کنند و مطالب مرتبط و مهمی در مورد آينده شغلی و گرفتن پذيرش داره. به خواندنش می ارزه:

sysco
May 17th, 2011, 02:12 PM
با سلام
من لیسانس مهندسی شیمی با معدل 13.5 از دانشگاه اراک و MBA با معدل 18.5 از مالزی هستم. البته هنوز پایان نامه ام تکمیل نشده. آیلتس 6.5 و برای GMAT میخوام امتحان بدم. فعلا دو مقاله ژورنال و دو کنفرانس بین المللی در زمینه knowledge management دارم که علاقه اصلیم هم هست و می خوام دکترا برای همین گرایش اقدام کنم.
1- فکر می کنید در مورد چه کشورهایی شانس داشته باشم؟
2-آیا با توجه به معدل پایین لیسانس و ریسرچ نبودن فوقم شانسی برای فاند دارم؟
3-نظرتون راجع به نیوزلند با توجه به پایین بودن هزینه دکترا چیه؟
4-برای یه نمره خوب GMAT چقدر زمان لازمه و آیا احتیاجی به کلاس و معلم هست؟
ببخشید که طولانی شد.

سلام

معدل لیسانستون پايينه و معدل فوق شما خوب. نمره زبان شما هم اگر چه مينيمم بعضی دانشگاه ها را meet مي كنه ولي نمره اي كه براي شما بتونه مزيت رقابتي محسوب بشه نيست، بماند که خيلی دانشگاه ها نمره مينيمم 7 می خواهند. حالا ديگه طبعا بستگی داره به اعتبار دانشگاهی که MBA خونديد، اعتبار ژورنال هايي که مقاله چاپ کرديد و کيفيت مقالات شما، Recom هاي خوب و صىد البته نمره GMAT شما. به تناسب research interestهاي خودتون با اساتيد B-School هايي که انتخاب می کنید برای Apply توجه كنيد. اگر استادی ببينه که شما در راستای مطالعات او کار کرديد و مقاله داديد و علاقه من هستيد و آشنا با آن حوزه، شانس شما بالا میره.

1. بستگی داره به موراد بالا، نمیشه دقیق گفت،
2. اطلاعی ندارمز
3. به تاپيک مربوطه مراجعه کنيد. بستگی به شخص داره، بعضی 1 ماه، بعضی 2 اه، بعضی 6 ماه، و همينطور به سطح زبان شما(مهارت خواندن به خصوص). معلم می تونه خوب باشه اما زياد رسم نيست برای GMAT.

a.mba
May 17th, 2011, 02:21 PM
سلام

معدل لیسانستون پايينه و معدل فوق شما خوب. نمره زبان شما هم اگر چه مينيمم بعضی دانشگاه ها را meet مي كنه ولي نمره اي كه براي شما بتونه مزيت رقابتي محسوب بشه نيست، بماند که خيلی دانشگاه ها نمره مينيمم 7 می خواهند. حالا ديگه طبعا بستگی داره به اعتبار دانشگاهی که MBA خونديد، اعتبار ژورنال هايي که مقاله چاپ کرديد و کيفيت مقالات شما، Recom هاي خوب و صىد البته نمره GMAT شما. به تناسب research interestهاي خودتون با اساتيد B-School هايي که انتخاب می کنید برای Apply توجه كنيد. اگر استادی ببينه که شما در راستای مطالعات او کار کرديد و مقاله داديد و علاقه من هستيد و آشنا با آن حوزه، شانس شما بالا میره.

1. بستگی داره به موراد بالا، نمیشه دقیق گفت،
2. اطلاعی ندارمز
3. به تاپيک مربوطه مراجعه کنيد. بستگی به شخص داره، بعضی 1 ماه، بعضی 2 اه، بعضی 6 ماه، و همينطور به سطح زبان شما(مهارت خواندن به خصوص). معلم می تونه خوب باشه اما زياد رسم نيست برای GMAT.

سلام
منظورتون از ریسرچ نبودم فوق چیه؟ شما که گفتید دارید روی پایان نامه کار می کنید. اگه فوقتون پایان نامه داره پس نشون می ده که از این دوره های Professional نیست و همین کافیه سعی کنید از پایان نامه مقاله استخراج کنید در این صورت نکته منفی برای گرفتن فاند ندارید.

sa_mohammad_mo
May 17th, 2011, 04:07 PM
سلام بین دوستان کسی هست که اطلاعاتی در مورد دکتری در گرایشی مثل human resource managemet یا گرایش های مرتبط داشته باشه .خواهش میکنم اگه کسی از دوستان در مورد این گرایشی که گفتم و گرایش های مرتبط اطلاعاتی داره برای من بفرسته. و این که برای اپلای کردن تو این گرایش ها بهتره فوق رو تو چه گرایشی از مدیریت بخونم؟ممنون میشم اگه یکی از دوستان جواب بده

sysco
May 17th, 2011, 06:20 PM
اين فايل(البته صحت و سقم اطلاعاتش با نويسنده اش) می تونه ديد خوبی به افرادی بده که می خواهند برای دوره دکترای مديريت اقدام کنند و مطالب مرتبط و مهمی در مورد آينده شغلی و گرفتن پذيرش داره. به خواندنش می ارزه:

نويسنده اين متن يک بابايي به نظر می رسه که از MIT پذيرش گرفته،سال 2010 برای Strategy و هندي هم هست. از اين لحاظ ها می تونه بسیار مفيد باشه

clickestan
May 18th, 2011, 02:01 PM
سلام من میخوام بعد از ارشدم برای دکترا برای کشورهای اروپایی اقدام کنم میخوام بدونم کدوم کشور خوبه برای رشته های حسابداری و مدیریت فقط هم 50تومن میتونم بدم لطفا راهنمایی کنید.
معدل16.70
ایلتس 6.6
سابقه کار 5سال
سه تا مدرک حسابداری 1بین المللیه

fabulous
May 19th, 2011, 10:15 PM
سلام دوستان

میخواستم بدونم اصولا از بین گرایش های کارآفرینی در ایران کدومش در خارج از ایران ظرفیت بیشتری برای بورسیه دارند و اصولا میشه امیدوار بود که واسه دکتری خود مدیریت کارآفرینی اقدام کرد؟ و همچنین دانشگاه های برتر در دکترای مدیریت کارآفرینی کدامند؟فهرستی اگه ممکنه
و کلا شما خودتون توصیه تون برای این رشته چیه؟
با تشکر

Fami
May 23rd, 2011, 06:59 PM
سلام.الان مطلبي رو خوندم كه بي نهايت نكرانم كرد.من كارشناسي ارشد embaكرايش marketingاز دانشكاه ازاد تهران مركز دارم و قصد داشتم واسه سال ديكه براي دكتري marketing اقدام كنم و به يكي از اشنايان سفارش دادم كه كتاباي لازم براي gmat رو برام از خارج تهيه كنه.اما الان خوندم كه خارج از كشور فوق من رو براي ورود به phdقبول ندارن درسته؟بهم كفتن بايد براي دكتراي ٥ سالع اقدام كنم! اصلا اين نوع دكترا جي هست؟از كجا بايد راجع بهش اطلاع كسب كنم؟من ليسانس صنايع دارم،ميتونم واسه دكترا اين رشته رو بخونم؟نبايد رشته فوق و دكتري يكي باشن؟ببخشيد كه اين همه سوال كردم،يهو تمام برنامه اي كه داشتم به هم ريخت.حالا اصلا نميدونم بايد gmatبخونم يا gre.مرسي كه جوابمو ميدين و ارومم ميكنين.

sysco
May 23rd, 2011, 07:56 PM
سلام.الان مطلبي رو خوندم كه بي نهايت نكرانم كرد.من كارشناسي ارشد embaكرايش marketingاز دانشكاه ازاد تهران مركز دارم و قصد داشتم واسه سال ديكه براي دكتري marketing اقدام كنم و به يكي از اشنايان سفارش دادم كه كتاباي لازم براي gmat رو برام از خارج تهيه كنه.اما الان خوندم كه خارج از كشور فوق من رو براي ورود به phdقبول ندارن درسته؟بهم كفتن بايد براي دكتراي ٥ سالع اقدام كنم! اصلا اين نوع دكترا جي هست؟از كجا بايد راجع بهش اطلاع كسب كنم؟من ليسانس صنايع دارم،ميتونم واسه دكترا اين رشته رو بخونم؟نبايد رشته فوق و دكتري يكي باشن؟ببخشيد كه اين همه سوال كردم،يهو تمام برنامه اي كه داشتم به هم ريخت.حالا اصلا نميدونم بايد gmatبخونم يا gre.مرسي كه جوابمو ميدين و ارومم ميكنين.

در آمریکا به طور مثال و چه بسا در اروپا نيازی به مدرک مستر نيست لزوما برای دکترا اگر چه طبق قول اکثر سایت دانشگاه هاي(آمريکا)، اکثر افراد پذیرش شونده مستر دارند. البته کانادا کلا فکر کنم مستر نیاز داره اما در مورد تمامی دانشگاه هایش مطمئن نیستم.

بله چرا نتونید، بعضی با لیسانس زيست شناسی میان مدیریت می خونند! شما که صنايع خوندید و البته بچه های ایرانی هم اکثرا مهندسی خوندند و بعد رفتند برای دکترای مدیریت(تمامی گرایش ها هم رفتند از استراتژی و رفتار سازمانی، تا مالی و مدیریت عملیات). البته تناسب و تشابه مدارک قبلی یک امتیاز محسوب میشه از این نظر که شما از لحاظ علمی می تونید بنیه قوی تری داشته باشد اما یک must نيست.

در مورد GRE يا GMAT بهتره به تاپيک مربوطه در همین قسمت مراجعه کنید، اما معمولا اکثر B-School ها هر 2 را برای اکثر گرایش های میدریت قبول می کنند و البته بعضی برای بعضی گرایش ها فقط gmatمي خواهند. خوبی gre براي شما اينه كه اگر بخواهید برای دانشکده های مهندسی هم اپلی کنید به دردتون می خوره در حالی که gmat فقط برای مدرسه های بازرگانی و رشته های مدیریت به کار میاد.
اما از طرفی اگر قطعا قصد دارید برای marketing اقدام کنيد شاید خوبی gmat اين باشه که راحتتر میشه نمره بهتری گرفت البته این هم فقط نظر بنده است و چه بسا مدارس بازرگانی با روش خودشون gmat وgre را به هم تبدیل می کنند.

اینکه مدرک شما emba هست و مورد قبول دانشگاه ها نیست را باید از منابع معتبر(از جمله مکاتبه با دانشگاه های آنطرف) مطمئن شوید. من دقیقا نیم دونم emba همان executive هست؟

a.mba
May 24th, 2011, 02:46 AM

اگه راجع به فوقتون یه توضیح بیشتر بدید بهتر می شه راهنمایی کرد. دوره شما eLearning بوده؟ (آموزش از راه دور) پایان نامه داشتید یانه؟

biscuitpolo
May 24th, 2011, 10:36 AM
در مورد emba که توی ایران بهش مدیریت اجرایی می گن اصلاً نگران نباشید... اول از همه اینکه بسیاری رو دیدم که با این مدرک برای ادامه تحصیل توی دکتری رفتن و مشکلی هم وجود نداشته... ثانیاً، در ایران بسیاری از دارالترجمه ها مدیری اجرایی رو همون MBA ترجمه میکنن... ساختار کلی دروس هم که بسیار شباهت به MBA داره... پس اصلاً نگرانی نداشته باشید و تمام توانتون رو بزارید روی GMAT

sinadourak
May 24th, 2011, 11:32 AM
دوستان سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی تهران و حدود 7سال اشتعال در واحد بازاریابی و فروش ایران خودرو ، آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اقامت در امریکا یا کانادا برای بنده وجود دارد از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند استدعا دارم راهنمایی بفرمایند با سپاس فراوان

a.mba
May 24th, 2011, 12:39 PM
دوستان سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی تهران و حدود 7سال اشتعال در واحد بازاریابی و فروش ایران خودرو ، آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اقامت در امریکا یا کانادا برای بنده وجود دارد از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند استدعا دارم راهنمایی بفرمایند با سپاس فراوان

سلام
چرا وجود نداره؟ اگه معدل قابل قبولی دارید باید تمرکزتون رو بگذارید روی GMAT و TOEFL که البته GMAT خیلی مهمتره و در صورتی که یه نمره خوب بگیرید (بالای 700) شانس خوبی خواهید داشت. البته وجود رزومه پژوهشی هم لازم و مؤثر هستش به خصوص اگر که از فارغ التحصیلیتون خیلی گذشته.
موفق باشید.

sinadourak
May 24th, 2011, 03:47 PM
دوستان سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی معدل 14.26و کارشناسی ارشد معدل 14رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی تهران متاهل و حدود 7سال اشتعال در واحد بازاریابی و فروش ایران خودرو ، آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اقامت در امریکا یا کانادا برای بنده وجود دارد در زمینه پژوهشی و آموزشی مسوول اجرائی پروژه ملی و تجربه پژوهشی در مجلات کارآفرینی دانشگاه ، مدتی نائب رئیس هیات مدیره یک شرکت ، سوابق تدریس در واحدهای آموزشی شرکتها و ... دارم . لطفا چگونگی اخذ پذیرش و مراحل آنرا تشریح فرمائید . متشکرم

Fami
May 24th, 2011, 11:53 PM
ممنونم از پاسختون.بله emba همون executive emba هستش.خب من معدل ليسانسم واقعا پايينه و معدل فوقم واقعا بالا،اينه كه از اين قضيه نگرانم.به هر حال خيلي لطف كردين.

Fami
May 24th, 2011, 11:57 PM
اگه راجع به فوقتون یه توضیح بیشتر بدید بهتر می شه راهنمایی کرد. دوره شما eLearning بوده؟ (آموزش از راه دور) پایان نامه داشتید یانه؟

Emba همون مديريت اجرايي يا executive mba هستش.واحداش تقريبا مثل mba هست و گرايش بازاريابي و استراتژي داره.پايان نامه هم داره اما افرادي به من گفتن كه چون در خارج از ايران اين رشته پايان نامه نداره نميشه با مدركش وارد phd شد.

Fami
May 24th, 2011, 11:59 PM
در آمریکا به طور مثال و چه بسا در اروپا نيازی به مدرک مستر نيست لزوما برای دکترا اگر چه طبق قول اکثر سایت دانشگاه هاي(آمريکا)، اکثر افراد پذیرش شونده مستر دارند. البته کانادا کلا فکر کنم مستر نیاز داره اما در مورد تمامی دانشگاه هایش مطمئن نیستم.

بله چرا نتونید، بعضی با لیسانس زيست شناسی میان مدیریت می خونند! شما که صنايع خوندید و البته بچه های ایرانی هم اکثرا مهندسی خوندند و بعد رفتند برای دکترای مدیریت(تمامی گرایش ها هم رفتند از استراتژی و رفتار سازمانی، تا مالی و مدیریت عملیات). البته تناسب و تشابه مدارک قبلی یک امتیاز محسوب میشه از این نظر که شما از لحاظ علمی می تونید بنیه قوی تری داشته باشد اما یک must نيست.

در مورد GRE يا GMAT بهتره به تاپيک مربوطه در همین قسمت مراجعه کنید، اما معمولا اکثر B-School ها هر 2 را برای اکثر گرایش های میدریت قبول می کنند و البته بعضی برای بعضی گرایش ها فقط gmatمي خواهند. خوبی gre براي شما اينه كه اگر بخواهید برای دانشکده های مهندسی هم اپلی کنید به دردتون می خوره در حالی که gmat فقط برای مدرسه های بازرگانی و رشته های مدیریت به کار میاد.
اما از طرفی اگر قطعا قصد دارید برای marketing اقدام کنيد شاید خوبی gmat اين باشه که راحتتر میشه نمره بهتری گرفت البته این هم فقط نظر بنده است و چه بسا مدارس بازرگانی با روش خودشون gmat وgre را به هم تبدیل می کنند.

اینکه مدرک شما emba هست و مورد قبول دانشگاه ها نیست را باید از منابع معتبر(از جمله مکاتبه با دانشگاه های آنطرف) مطمئن شوید. من دقیقا نیم دونم emba همان executive هست؟

ممنونم از پاسختون.بله emba همون executive emba هستش.خب من معدل ليسانسم واقعا پايينه و معدل فوقم واقعا بالا،اينه كه از اين قضيه نگرانم.به هر حال خيلي لطف كردين.

Fami
May 25th, 2011, 12:04 AM
در مورد emba که توی ایران بهش مدیریت اجرایی می گن اصلاً نگران نباشید... اول از همه اینکه بسیاری رو دیدم که با این مدرک برای ادامه تحصیل توی دکتری رفتن و مشکلی هم وجود نداشته... ثانیاً، در ایران بسیاری از دارالترجمه ها مدیری اجرایی رو همون MBA ترجمه میکنن... ساختار کلی دروس هم که بسیار شباهت به MBA داره... پس اصلاً نگرانی نداشته باشید و تمام توانتون رو بزارید روی GMAT

واقعا مرسي.خيالم راحت شد.بنابراين gmat رو ميخونم و واسه همون phd اقدام ميكنم.ديگه از فكر دكتري پنج ساله هم ميام بيرون.ممنونم.

fabulous
May 25th, 2011, 06:05 AM
سلام.در مورد دکتری مدیریت کارآفرینی اطلاعات میخوام.اگه ارشد کارآفرینی در ایران بخونیم میتونیم در خارج ادامه بدیم رشته هایی نزدیک به فوق یا حتی در همون زمینه ها رو؟

tondshop1
June 1st, 2011, 03:25 PM
دوستان سلام
من فوق مكانيك دارم و چند سال سابقه مديريت. آيا مي توانم با توجه به اينكه مدرك فوقم mba نيست، براي دكتراي مديريت در گرايش هاي مختلف اقدام كنم؟

a.mba
June 2nd, 2011, 01:12 AM
دوستان سلام
من فوق مكانيك دارم و چند سال سابقه مديريت. آيا مي توانم با توجه به اينكه مدرك فوقم mba نيست، براي دكتراي مديريت در گرايش هاي مختلف اقدام كنم؟

بله مشکلی نیست و داشتن MBA ضروری نیست. اگه سابقه کاری و پژوهش مرتبط دارید که چه بهتر. می تونید اقدام کنید ولی برای دکتری باید نمره GMAT خوب بیارید. (ترجیحا بالای 700)
موفق باشید.

tondshop1
June 2nd, 2011, 09:38 AM
بله مشکلی نیست و داشتن MBA ضروری نیست. اگه سابقه کاری و پژوهش مرتبط دارید که چه بهتر. می تونید اقدام کنید ولی برای دکتری باید نمره GMAT خوب بیارید. (ترجیحا بالای 700)
موفق باشید.
دوست عزيز سلام
ضمن تشكر فراوان از پاسخ شما، اگه زحمتي نيست، ممكنه كمي بيشتر من را راهنمايي بفرمائيد. چه شاخه هايي براي دكترا محدوديت ارتباط فوق ليسانس با دكتراي كمتري دارند(يعني با فوق غير مرتبط هم راحت براي دكترا پذيرش مي دهند) و تو كدوم دانشگاه ها و كدوم كشور ها.
پيشاپيش از راهنمايي مجدد شما سپاسگذارم.

a.mba
June 2nd, 2011, 10:49 AM
دوست عزيز سلام
ضمن تشكر فراوان از پاسخ شما، اگه زحمتي نيست، ممكنه كمي بيشتر من را راهنمايي بفرمائيد. چه شاخه هايي براي دكترا محدوديت ارتباط فوق ليسانس با دكتراي كمتري دارند(يعني با فوق غير مرتبط هم راحت براي دكترا پذيرش مي دهند) و تو كدوم دانشگاه ها و كدوم كشور ها.
پيشاپيش از راهنمايي مجدد شما سپاسگذارم.

ببینید بچه های زیادی از رشته های فنی می رن برای مدیریت. بنابراین توصیه من اینه که عدم ارتباطتتون رو با سابقه مرتبط و پژوهش در زمینه های مرتبط پر کنید. راجع به رشته و کشور خاصی نمی شه نظر کلی داد. ولی با توجه به اینکه مکانیک خوندید شاید بتونید با تکیه بر دانش ریاضیاتتون توی رشته هایی مثل operation research یا manufacturing management موفق تر باشید. البته توجه داشته باشید صرف نظر از اینکه چه رشته ای شانس بیشتری هست، این مهمه که شما به چه رشته ای علاقه دارید و در چه زمینه ای کار کردید. در مورد کشور هم همون طور که گفتم نمی شه گفت توی فلان کشور این موضوع مهمه و توی دیگری نه.
موفق باشی

tondshop1
June 2nd, 2011, 11:51 AM
ببینید بچه های زیادی از رشته های فنی می رن برای مدیریت. بنابراین توصیه من اینه که عدم ارتباطتتون رو با سابقه مرتبط و پژوهش در زمینه های مرتبط پر کنید. راجع به رشته و کشور خاصی نمی شه نظر کلی داد. ولی با توجه به اینکه مکانیک خوندید شاید بتونید با تکیه بر دانش ریاضیاتتون توی رشته هایی مثل operation research یا manufacturing management موفق تر باشید. البته توجه داشته باشید صرف نظر از اینکه چه رشته ای شانس بیشتری هست، این مهمه که شما به چه رشته ای علاقه دارید و در چه زمینه ای کار کردید. در مورد کشور هم همون طور که گفتم نمی شه گفت توی فلان کشور این موضوع مهمه و توی دیگری نه.
موفق باشی

ضمن تشكر مجدد از توضيحات شما، آيا شانسي براي HR وجود دارد؟

a.mba
June 3rd, 2011, 12:05 AM
ضمن تشكر مجدد از توضيحات شما، آيا شانسي براي HR وجود دارد؟

همونطور که عرض کردم در صورتی که توی این گرایش کار کردید و ریسرچ دارید و همچنین یه Plan هرچند کلی برای تحقیق که بتونید روش مانور کنید و استاد با research interest مشترک گیر بیارید، چرا شانس نباشه. دوباره شما رو به اهمیت نمره GMAT ارجاع می دم که بسیار تدثیر گذار می تونه باشه البته در کنار سایر عواملی که گفتم
موفق باشید

ahmad67
June 9th, 2011, 06:25 PM
دوستان من امسال به احتمال زیاد رشته مدیریت شهری دانشگاه تهران قبول می شوم از الان هم دارم GMAT می خونم می خواستم بدونم که برای دکترا صرفا در همین رشته باید ادامه بدم؟

samanpuk
June 9th, 2011, 10:18 PM
دوستان من لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد با معدل 14 و ارشد مدیریت مالی علوم تحقیقات تهران با معدل 18.5 هستم.خیلی نگرانم می خوام بدونم می تونم برای دکترا اقدام کنم و جواب بگبرم؟چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید برای دکترا؟من تمامی گرایش های کدیریت رو دوست دارم از جمله مالی،ریسک،بازاریابی،OR،صنع تی...حالا پیشنهادتون چیه؟مدرک زبان هم ندارم ولی دارم می خونم برای آیلس.کدوم کشور و کجا اقدام کنم بتونم راحت تر جواب بگیرم.دوست دارم زحماتم هدر ندره.مرسی ممنون.

a.mba
June 11th, 2011, 12:26 AM
دوستان من لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد با معدل 14 و ارشد مدیریت مالی علوم تحقیقات تهران با معدل 18.5 هستم.خیلی نگرانم می خوام بدونم می تونم برای دکترا اقدام کنم و جواب بگبرم؟چه رشته ای رو پیشنهاد می کنید برای دکترا؟من تمامی گرایش های کدیریت رو دوست دارم از جمله مالی،ریسک،بازاریابی،OR،صنع تی...حالا پیشنهادتون چیه؟مدرک زبان هم ندارم ولی دارم می خونم برای آیلس.کدوم کشور و کجا اقدام کنم بتونم راحت تر جواب بگیرم.دوست دارم زحماتم هدر ندره.مرسی ممنون.
سلام
این دایره ای که شما از علایقت ذکر کردی خیلی گسترده و غیر مرتبط هستش. بنابراین اولین رمز موفقیت تمرکز هستش. توثیه من اینه که همون مالی رو ادامه بدی که خیلی هم تغییر رشته نداده باشی. در مورد شانس هم اگه نمرات GMAT و تافلت خوب باشه و رزومه پژوهشی خوب داشته باشی همه جا شانس هست.

Fami
June 11th, 2011, 05:01 PM
سلام.ببخشيد من ميخوام اطلاعاتي راجع به دكتراي ماركتينگ ويا به طور كلي مديريت در المان به دست بيارم.من فوق. eMBA از ازاد تهران دارم و نتونستم اطلاعاتي در فروم در اين مورد بدست بيارم.اينكه كدوم دانشگاهها خوبن و در المان فاند ميدن يا نه.اين فاند هزينه هاي زندگي رو پوشش ميده؟مدرك ازاد به مشكل بر نميخوره؟كسي تجربه داره؟مرسي و عذر ميخوام اگه جاي درستي مطرح نكردم سوالمو. 

a.mba
June 12th, 2011, 03:18 PM
سلام.ببخشيد من ميخوام اطلاعاتي راجع به دكتراي ماركتينگ ويا به طور كلي مديريت در المان به دست بيارم.من فوق. eMBA از ازاد تهران دارم و نتونستم اطلاعاتي در فروم در اين مورد بدست بيارم.اينكه كدوم دانشگاهها خوبن و در المان فاند ميدن يا نه.اين فاند هزينه هاي زندگي رو پوشش ميده؟مدرك ازاد به مشكل بر نميخوره؟كسي تجربه داره؟مرسي و عذر ميخوام اگه جاي درستي مطرح نكردم سوالمو. 

مدرك آزاد كه بعيد مي دونم به مشكل بخوره. دانشگاههاي آلمان رو من ديدم كه فاند مي دن. كه شهريه و هزينه زندگي رو پوشش ميده. در مورد خود دانشگاهها توي آلمان من اطلاعات دقيقي ندارم.

يونيك
June 18th, 2011, 02:05 PM
سلام به دوستان عزيز

من ليسانس مديريت صنعتي با معدل 15.5 و فوق مديريت آي تي با معدل 18.54 دارم. حدود 5 سال هم در زمينه مديريت فرآيند و معماري سازماني كار كرده‌ام. مقاله هم ندارم. هفته آينده امتحان آيلتس دارم. كه سطح زبانم رو خيلي خوب ارزيابي ميكنم. (درحد 7)

ميشه منو راهنمايي كنيد كه كدوم دانشگاه‌ها بيشتر شانس پذيرش دكتري همراه با فاند يا بورس دارم؟ گرايشش هم بيشتر ترجيح ميدم مرتبط با سوابق كاريم يا تحصيلاتم باشه.

ممنون:confused:

يونيك
June 18th, 2011, 02:10 PM
a.mba عزيز ميشه در مورد دانشگاه‌هاي آلمان كه گفتيد لينك يا اطلاعات بيشتري در اختيارم بزاريد؟ ممنون

a.mba
June 18th, 2011, 03:16 PM
a.mba عزيز ميشه در مورد دانشگاه‌هاي آلمان كه گفتيد لينك يا اطلاعات بيشتري در اختيارم بزاريد؟ ممنون

راستش همون طور كه گفتم من خودم اطلاعات دقيق و مستقيمي ندارم و يكي از دوستان كه داشت براي آلمان اپلاي مي كرد گفت اون جريان رو. اگه تونستم اطلاعاتي يا ليكي دربيارم چشم حتما مي گذارم برات. به نظرم از سايت AACSB (www.aacsb.edu)شروع كن اين سايت بيزنس اسكولهاي accredit شده خودش رو به تفكيك كشور گذاشته و لينك سايتشون رو هم داره به علاوه يه اطلاعات كلي ازشون.

farnoosh
July 4th, 2011, 12:34 PM
دوستان من امسال به احتمال زیاد رشته مدیریت شهری دانشگاه تهران قبول می شوم از الان هم دارم GMAT می خونم می خواستم بدونم که برای دکترا صرفا در همین رشته باید ادامه بدم؟

مدیریت شهری یک رشته میان رشته ای هست، بنابراین کاملا به موضوع پایان نامه شما مربوط میشه که در چه رشته ای برای دکترا تحصیل کنید. از محیط زیست و آب شهری تا حمل و نقل و ترافیک و بحث های جامعه شناسی.

crystalbird10
July 4th, 2011, 01:24 PM
سلام طاها جان
در مورد DBA يه سوال داشتم، مي خواستم ببينم آيا وزارت علوم ايران مدرك DBA رو معادل PhD ارزشيابي مي كنه يا نه؟ بعد اينكه در مورد دكترا همه جا توي اين انجمن گفته شده كه دكتري معمولا با فانده چطوره كه در مورد DBA اينجوري نيست؟ با تش

alved
July 4th, 2011, 06:43 PM
سلام به دوستان عزيز

من ليسانس مديريت صنعتي با معدل 15.5 و فوق مديريت آي تي با معدل 18.54 دارم. حدود 5 سال هم در زمينه مديريت فرآيند و معماري سازماني كار كرده‌ام. مقاله هم ندارم. هفته آينده امتحان آيلتس دارم. كه سطح زبانم رو خيلي خوب ارزيابي ميكنم. (درحد 7)

ميشه منو راهنمايي كنيد كه كدوم دانشگاه‌ها بيشتر شانس پذيرش دكتري همراه با فاند يا بورس دارم؟ گرايشش هم بيشتر ترجيح ميدم مرتبط با سوابق كاريم يا تحصيلاتم باشه.

ممنون:confused:

اطلاعاتی که دادید خیلی کلی هستش. کشور هدفتون کجاست؟ دقیقا چه گرایشی؟ مدیریت عملیات یا سیستم های اطلاعاتی؟ نمره جی مت؟

Kikolo
July 8th, 2011, 12:07 PM
دوستان ایده ای دارن که برای دکتری مدیریت - فاینانس از کدوم دانشگاه آمریکا میشه با این مشخصات پذیرش گرفت ؟ ( بورس چندان مهم نیست )
PhD in Business - Finance or Management - Finance

لیسانس عمران سراسری معدل 12.40
فوق لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران معدل 17.02
نفر اول کنکور فوق لیسانس
دانشجو فوق لیسانس فاینانس ، دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس معدل ( تا امروز ) 4 از 4
از آیلتس و تافل به علت تحصیل در محیط انگلیسی زبان معاف خواهم بود ولی فکر نکنم با این زمان کمی که تا Deadline ها مونده بتونم خیلی GMAT یا GRE فوق العاده ای بدم ، شاید بشه بخش ریاضی اش رو کامل جواب داد ولی بخش وربالش بعیده
مقاله ندارم
سابقه کار 2 سال در حین تحصیل لیسانس و 1 سال در فوق لیسانس - اولی خیلی مرتبط نیست دومی کارشناس کنترل هزینه پروژه صنعتی بودم حتی میشه بهش گفت مدیر کنترل هزینه پروژه های صنعتی !
ریکامندیشن هم که از استادهای اینجا میشه گرفت و یکی هم از مدیر شرکتی که توش 1 سال کار کردم.
2 تا درس رو تو دانشگاه آزاد به عنوان استاد حل تمرین دستیار استاد مربوطه بودم ولی ایشان به رحمت خدا رفته اند و فکر نکنم مدرکی دال بر این فعالیت داشته باشم.
درس اقتصاد کلان و درس تحقیق در عملیات پیشرفته.

اگه ایده ای دارین خوشحال میشم بشنوم...
کاوه

alved
July 8th, 2011, 12:52 PM
دوستان ایده ای دارن که برای دکتری مدیریت - فاینانس از کدوم دانشگاه آمریکا میشه با این مشخصات پذیرش گرفت ؟ ( بورس چندان مهم نیست )
PhD in Business - Finance or Management - Finance

لیسانس عمران سراسری معدل 12.40
فوق لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران معدل 17.02
نفر اول کنکور فوق لیسانس
دانشجو فوق لیسانس فاینانس ، دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس معدل ( تا امروز ) 4 از 4
از آیلتس و تافل به علت تحصیل در محیط انگلیسی زبان معاف خواهم بود ولی فکر نکنم با این زمان کمی که تا Deadline ها مونده بتونم خیلی GMAT یا GRE فوق العاده ای بدم ، شاید بشه بخش ریاضی اش رو کامل جواب داد ولی بخش وربالش بعیده
مقاله ندارم
سابقه کار 2 سال در حین تحصیل لیسانس و 1 سال در فوق لیسانس - اولی خیلی مرتبط نیست دومی کارشناس کنترل هزینه پروژه صنعتی بودم حتی میشه بهش گفت مدیر کنترل هزینه پروژه های صنعتی !
ریکامندیشن هم که از استادهای اینجا میشه گرفت و یکی هم از مدیر شرکتی که توش 1 سال کار کردم.
2 تا درس رو تو دانشگاه آزاد به عنوان استاد حل تمرین دستیار استاد مربوطه بودم ولی ایشان به رحمت خدا رفته اند و فکر نکنم مدرکی دال بر این فعالیت داشته باشم.
درس اقتصاد کلان و درس تحقیق در عملیات پیشرفته.

اگه ایده ای دارین خوشحال میشم بشنوم...
کاوه

اکثر دانشگاه های خوب آمریکا با این شرایط تافل رو ازتون می خوان. ضمن اینکه فایننس سخت ترین گرایش برای گرفتن پذیرش در بیزینس اسکول هاست و باید سعی کنید جی مت با نمره کوآنت خیلی بالا بگیرید. اگر جی مت زیر 700 می گیرید، سعی کنید خیلی تاپ اپلای نکنید.

s.kavenejad
July 9th, 2011, 02:56 AM
من یه سوال مهم دارم ممنون میشم جواب بدید. من الان در آستانه شروع فعالیتهام برای اپلای هستم اما از اونجا که از لحاظ مادی مشکل دارم میخوام بدونم آیا با معدل حدود 18 ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران و لیسانس 14.2 از برق دانشگاه تهران. میتونم تحت شرایط معقول و دست یافتنی ای برای finance فاند بگیرم یا نه، کشورش هم مهم نیست، مهم اینه که از لحاظ هزینه به مشکل نخورم؟!
جوابش خیلی برام مهمه چون اگه مثبت باشه اونوقت میرم سراغ جیمت و مقاله و امثالهم.

a.mba
July 9th, 2011, 02:08 PM
سلام دوست عزيز
خب با اين دو تا اطلاعاتي كه شما دادي اصلا نمي شه جواب سؤالت رو داد. و به صورت كلي نمي شه گفت كه كسي حتما پذيرش مي گيره يا نه. ولي به نظر من اين شرايطي كه ذكر كرديد مانعي براي پذيرش ايجاد نمي كنه. نكته بسيار مهم نمره GMAT/GRE شماست و سابقه تحقيقاتي. به نظر من با يك نمره GMAT يا GRE (بسته به دپارتمان و دانشگاهي كه اپلاي مي كني) شانس خوبي خواهي داشت.
موفق باشي.

s.kavenejad
July 9th, 2011, 08:03 PM
والا من سوالم در مورد فاند بود. پذیرش به تنهایی برام فایده نداره. می خواستم بدونم اصولا گرفتن فاند عملی هست یا نه؟ بعد به فکر جور کردن شرایط میشم.

alved
July 9th, 2011, 08:15 PM
والا من سوالم در مورد فاند بود. پذیرش به تنهایی برام فایده نداره. می خواستم بدونم اصولا گرفتن فاند عملی هست یا نه؟ بعد به فکر جور کردن شرایط میشم.

معمولا در بیزینس اسکول های دانشگاه های آمریکای شمالی، اگر پذیرش بگیرید، فاند کامل (کل شهریه بعلاوه هزینه زندگی) نیز می گیرید.

newpioneer
July 17th, 2011, 01:19 PM
من یه سوال مهم دارم ممنون میشم جواب بدید. من الان در آستانه شروع فعالیتهام برای اپلای هستم اما از اونجا که از لحاظ مادی مشکل دارم میخوام بدونم آیا با معدل حدود 18 ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران و لیسانس 14.2 از برق دانشگاه تهران. میتونم تحت شرایط معقول و دست یافتنی ای برای finance فاند بگیرم یا نه، کشورش هم مهم نیست، مهم اینه که از لحاظ هزینه به مشکل نخورم؟!
جوابش خیلی برام مهمه چون اگه مثبت باشه اونوقت میرم سراغ جیمت و مقاله و امثالهم.

سلام دوست من
اگرچه رشته فاینانس رشته پرطرفدار و البته سختی هم هست، با توجه به اینکه دانشگاه تهران در دنیا شناخته شده و معتبر است و معدل نسبتا خوبی هم دارید شانس زیادی دارید. اگر کشور و دانشگاهش برای شما مهم نیست، شانس شما بیشتر هم می شود. اگر سابقه و نمرات خوب و یکی دو مقاله هم داشته باشید،معمولا در مقطع دکترا گرفتن فاند سخت نیست. :)

alved
July 17th, 2011, 02:10 PM
سلام دوست من
اگرچه رشته فاینانس رشته پرطرفدار و البته سختی هم هست، با توجه به اینکه دانشگاه تهران در دنیا شناخته شده و معتبر است و معدل نسبتا خوبی هم دارید شانس زیادی دارید. اگر کشور و دانشگاهش برای شما مهم نیست، شانس شما بیشتر هم می شود. اگر سابقه و نمرات خوب و یکی دو مقاله هم داشته باشید،معمولا در مقطع دکترا گرفتن فاند سخت نیست. :)

راجع به این جمله که دانشگاه تهران در دنیا شناخته شده و معتبر است باید نکته ای رو اضافه کنم. اونم این هست که وقتی شما برای دانشکده های مدیریت و بیزینس اپلای می کنید، برای کمیته پذیرش دانشجویی که درخواست شما رو بررسی می کنه اهمیت داره که شما اگه قبلا هم مدیریت خونید، توی کدوم "دانشکده" بوده. نکته اینجاست که ما در ایران "اصلا" دانشکده مدیریتی نداریم که در دنیا شناخته شده و معتبر باشه. مثلا هیچکدوم از اونها استاندار AACSB ندارند در حالیکه چین، 12 دانشکده مدیریت با این استاندار معتبر داره. ترکیه هم داره. جالبه که برخی دانشکده های مدیریت در کشورهایی مثل کویت، لبنان، فیلیپین، قطر، عربستان سعودی و امارات هم چنین دانشکده هایی دارند. این نشون می ده که به جای اینکه به اشتباه فکر کنیم که فارغ التحصیل بودن دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برای اپلای کردن یک مزیت رقابتیه، باید سعی شه تا با عملکرد بسیار خوب در تافل، جی مت، کارهای پژوهشی و ... این ضعف رو جبران کرد!

ghomian
July 17th, 2011, 03:21 PM
سلام - از دوستان می خوام راهنماییم کنند که آیا با توجه به شرایطم شانسی برای دکترای یکی از گرایشهای مدیریت دارم یا نه؛(ترجیحا برای کشورهای حوزه اسکاندیناوی بویژه فنلاند و سوئد)
1- لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل چهارده
2-فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد با معدل هجده و بیست و پنج صدم
3- فعلا آیلتس امتحان ندادم ولی فکر می کنم در بدبینانه ترین حالت شش ونیم بگیرم
4- یک مقاله علمی پژوهشی داخلی و یک مقاله آی اس آی (البته دومی در مرحله داوریه)
5- شش سال سابقه کار مالی (حسابرس داخلی - سرپرست حسابرسی داخلی) در یک اداره دولتی
6- یک کتاب در زمینه حسابداری مدیریت هم آماده چاپ دارم (که نمیدونم در صورت چاپ تأثیر گذاره یا نه)

سهیل
July 18th, 2011, 12:55 AM
راجع به این جمله که دانشگاه تهران در دنیا شناخته شده و معتبر است باید نکته ای رو اضافه کنم. اونم این هست که وقتی شما برای دانشکده های مدیریت و بیزینس اپلای می کنید، برای کمیته پذیرش دانشجویی که درخواست شما رو بررسی می کنه اهمیت داره که شما اگه قبلا هم مدیریت خونید، توی کدوم "دانشکده" بوده. نکته اینجاست که ما در ایران "اصلا" دانشکده مدیریتی نداریم که در دنیا شناخته شده و معتبر باشه. مثلا هیچکدوم از اونها استاندار AACSB ندارند در حالیکه چین، 12 دانشکده مدیریت با این استاندار معتبر داره. ترکیه هم داره. جالبه که برخی دانشکده های مدیریت در کشورهایی مثل کویت، لبنان، فیلیپین، قطر، عربستان سعودی و امارات هم چنین دانشکده هایی دارند. این نشون می ده که به جای اینکه به اشتباه فکر کنیم که فارغ التحصیل بودن دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برای اپلای کردن یک مزیت رقابتیه، باید سعی شه تا با عملکرد بسیار خوب در تافل، جی مت، کارهای پژوهشی و ... این ضعف رو جبران کرد!

دوست من AACSB Accredited بودن یا نبودن لزوما نه نشون دهنده اعتبار یک دانشگاهه و نه عدم اعتبار. دانشگاههای بسیار بسیار شناخته شده و معتبری هستند که AACSB Accredited نیستند ...
دانشکده مدیریت دانشگاه شریف AACSB Accredited نیست، اما الان در خیلی از دانشگاههای خوب جهان شناخته شده است و فارغ التحصیلهاش بعضا پذیرشهای بسیار خوبی می گیرن ...

alved
July 18th, 2011, 10:24 AM
دوست من AACSB Accredited بودن یا نبودن لزوما نه نشون دهنده اعتبار یک دانشگاهه و نه عدم اعتبار. دانشگاههای بسیار بسیار شناخته شده و معتبری هستند که AACSB Accredited نیستند ...
دانشکده مدیریت دانشگاه شریف AACSB Accredited نیست، اما الان در خیلی از دانشگاههای خوب جهان شناخته شده است و فارغ التحصیلهاش بعضا پذیرشهای بسیار خوبی می گیرن ...

میشه بدونم کدوم دانشکده های بیزینس بسیار بسیار شناخته شده AACSB ندارند؟ بخصوص تو آمریکا لطفا.

ضمن اینکه الزاما پذیرش های بسیار خوب گرفتن، بازتاب دهنده کیفیت اون دانشکده ای که اپلیکنت توش درس خونده نیست. شاید عملکرد عالی در جی مت و تافل و سابقه کار مرتبط و ... موثر بوده.

در نهایت، تا جاییکه می دونم AACSB نشاندهنده کیفیت استاندارهای آموزشی و هیئت علمی دانشکده های بیزینس هستش و در صورت افت کیفیت، قابلیت revoke شدن هم داره. حال اگه این accredition نشان دهنده چیز دیگریه، خوشحال می شم بدونم.

ممنون

سهیل
July 18th, 2011, 10:01 PM
میشه بدونم کدوم دانشکده های بیزینس بسیار بسیار شناخته شده AACSB ندارند؟ بخصوص تو آمریکا لطفا.

ممنون

بحث محدود به آمریکا نبود. در کانادا برای مثال دانشگاه مک گیل AACSB Accredited نیست. در نروژ و دانمارک دانشگاههای NHH و کپنهاگ نیستند.
در آمریکا هم هستند دانشگاههایی که مدارک معتبر در گرایشهای مختلف مدیریت میدن اما AACSB Accredited نیستند، مثل دانشگاه کالیفرنیا در سانتاباربارا ( http://www.tmp.ucsb.edu/ )

ضمن اینکه الزاما پذیرش های بسیار خوب گرفتن، بازتاب دهنده کیفیت اون دانشکده ای که اپلیکنت توش درس خونده نیست. شاید عملکرد عالی در جی مت و تافل و سابقه کار مرتبط و ... موثر بوده.

ممنون

الزامی وجود نداره، اما وقتی این اتفاق در سالیان متعدد میفته، میتونه در مورد کیفیت دانشکده هم پیام داشته باشه. به زبان دیگه معقوله کیفیت یک دانشکده به کیفیت و دستاوردهای فارغ التحصیلانش همبسته فرض بشه تا غیرهمبسته.

در نهایت، تا جاییکه می دونم AACSB نشاندهنده کیفیت استاندارهای آموزشی و هیئت علمی دانشکده های بیزینس هستش و در صورت افت کیفیت، قابلیت revoke شدن هم داره. حال اگه این accredition نشان دهنده چیز دیگریه، خوشحال می شم بدونم.

ممنون

AACSB Accredited d حداقلی از کیفیت آموزشی رو نشون میده. گرچه این حداقل بسیار پایینه و بعضی از دانشگاههایی که AACSB Accredited هستند و revoke هم نمیشن (چون حداقل مورد نیاز AACSB رو تامین می کنند) سطح بسیار پایینی دارند. به هر حال جرف این نیست که این معیار کلا نشون دهنده هیچ چیز نیست، هست. اما همونطور که گفتم نکته اینه که هستن دانشگاههایی که AACSB Accredited نیستند و دانشگاههای خوبی هم هستند و همه جا هم قبولشون دارن.

ghomian
July 18th, 2011, 10:54 PM
از دوستانی که منو راهنمایی کنن واقعا ممنون میشم...

alved
July 18th, 2011, 11:07 PM
بحث محدود به آمریکا نبود. در کانادا برای مثال دانشگاه مک گیل AACSB Accredited نیست. در نروژ و دانمارک دانشگاههای NHH و کپنهاگ نیستند.
در آمریکا هم هستند دانشگاههایی که مدارک معتبر در گرایشهای مختلف مدیریت میدن اما AACSB Accredited نیستند، مثل دانشگاه کالیفرنیا در سانتاباربارا ( http://www.tmp.ucsb.edu/ )

الزامی وجود نداره، اما وقتی این اتفاق در سالیان متعدد میفته، میتونه در مورد کیفیت دانشکده هم پیام داشته باشه. به زبان دیگه معقوله کیفیت یک دانشکده به کیفیت و دستاوردهای فارغ التحصیلانش همبسته فرض بشه تا غیرهمبسته.

AACSB Accredited d حداقلی از کیفیت آموزشی رو نشون میده. گرچه این حداقل بسیار پایینه و بعضی از دانشگاههایی که AACSB Accredited هستند و revoke هم نمیشن (چون حداقل مورد نیاز AACSB رو تامین می کنند) سطح بسیار پایینی دارند. به هر حال جرف این نیست که این معیار کلا نشون دهنده هیچ چیز نیست، هست. اما همونطور که گفتم نکته اینه که هستن دانشگاههایی که AACSB Accredited نیستند و دانشگاههای خوبی هم هستند و همه جا هم قبولشون دارن.

ممنون از پاسختون. منم منظورم همینه که دانشکده های مدیریت ما، حتی همون استاندارهای کیفی با سطح بسیار پایین رو هم نداشتن برای این دریافت این گواهینامه. در آمریکای شمالی بعنوان مهد دانشکده های بیزینس پیشرو در جهان هم همینطور که آشکاره، غیر از این استثناهای انگشت شمار، همگی شون اون استاندارهای اولیه رو دارن.

سهیل
July 19th, 2011, 12:20 AM
ممنون از پاسختون. منم منظورم همینه که دانشکده های مدیریت ما، حتی همون استاندارهای کیفی با سطح بسیار پایین رو هم نداشتن برای این دریافت این گواهینامه. در آمریکای شمالی بعنوان مهد دانشکده های بیزینس پیشرو در جهان هم همینطور که آشکاره، غیر از این استثناهای انگشت شمار، همگی شون اون استاندارهای اولیه رو دارن.

به نظر من این نتیجه رو نمیشه گرفت. دانشگاههایی مثل شریف، علامه طباطبایی، تهران، سازمان مدیریت صنعتی و شاید چندتای دیگه به راحتی می تونن معیارهای AACSB رو پاس کنن، اما انگیزه ای برای گرفتن این Accreditation ندارن، چون گرفتن این نوع Accreditationها در برنامه وزارت علوم نیست و نبوده و دانشگاههای ما هم دولتی هستند و مدیرانش پیرو سیاستهایی که دولتها تعیین می کنند. این می تونه یک توجیه آلترناتیو باشه، شاید توحیهات آلترناتیو دیگه هم بشه ارائه داد، اما با چیزی که من در تعدادی دانشگاههای دنیا که AACSB Accredited بودن دیدم، فکر می کنم سطح چندتا دانشگاه خوب ایران از بعضی از دانشگاههایی AACSB Accredited هستن بالاتره.

alved
July 19th, 2011, 12:39 AM
به نظر من این نتیجه رو نمیشه گرفت. دانشگاههایی مثل شریف، علامه طباطبایی، تهران، سازمان مدیریت صنعتی و شاید چندتای دیگه به راحتی می تونن معیارهای AACSB رو پاس کنن، اما انگیزه ای برای گرفتن این Accreditation ندارن، چون گرفتن این نوع Accreditationها در برنامه وزارت علوم نیست و نبوده و دانشگاههای ما هم دولتی هستند و مدیرانش پیرو سیاستهایی که دولتها تعیین می کنند. این می تونه یک توجیه آلترناتیو باشه، شاید توحیهات آلترناتیو دیگه هم بشه ارائه داد، اما با چیزی که من در تعدادی دانشگاههای دنیا که AACSB Accredited بودن دیدم، فکر می کنم سطح چندتا دانشگاه خوب ایران از بعضی از دانشگاههایی AACSB Accredited هستن بالاتره.

درسته. شایدم علتش این باشه که مسئولین دانشکده های مدیریت ما به احتمال زیاد اصلا اطلاعی از وجود AACSB ندارن.

8522
July 25th, 2011, 01:51 PM
دوستان آیا این گفته صحیح است که در گرایش مدیریت توریسم دانشگاه های امریکایی روی جیمت سختگیری نمیکنند ؟

arghavan65
August 5th, 2011, 05:44 PM
سلام بچه ها.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.13.ارشد مدیریت دولتی17.83.دارم واسه تافل می خونم.چند درصد شانس دارم واسه اپلای؟gre:570-720

Kikolo
August 6th, 2011, 04:48 PM
سلام بچه ها.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.13.ارشد مدیریت دولتی17.83.دارم واسه تافل می خونم.چند درصد شانس دارم واسه اپلای؟gre:570-720

به نظر من نمره جی مت یا جی آر ای رو بهتر کنین.... 720 تو قسمت ریاضی خیلی خوب نیست...
تافلتون رو هم بالا بیارین مثلا بالای 100 ... چرا نشه... حتما میشه....

sazande
August 7th, 2011, 01:16 PM
سلام دوستان مدیریتی
من ترم آخر گرایش " مهندسی و مدیریت ساخت" از رشته های عمران در دانشگاه تهران هستم. نمره آیلتس 7 دارم و تا آبان هم gre می دم .
می خواستم برای مقطع دکترا برای رشته مدیریت پروژه اپلای کنم. آیا می دونین این رشته در business and management یا در engineering school ارائه می شه؟
اگر در دانشکده های مدیریت ارائه می شود، آیا از دانشجویان مهندسی هم می پذیرند؟ لطفا نام چند دانشگاه برتر در کشورهای آمریکا و کانادا را در این زمینه معرفی کنید؟
arghavan65
August 7th, 2011, 07:06 PM
سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟تافل هم شهریور امتحان دارم.

realgohar
August 14th, 2011, 05:49 PM
سلام
من می خواستم بدونم با این رزومه من آیا امسال می تونم از یکی از دانشگاههای آمریکا برای مستر یا phd بازاریابی پذیرش بگیرم(فاند هم خیلی برام مهم نیست)
لیسانس مدیریت با معدل 14.30
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل با معدل 17.70
یک مقاله ISI
احتمالا یک مقاله دیگه ISI و یا ژورنال تا ژانویه بتونم بدم(تقریباً آماده است)
5سال سابق کار با عنوان مدیر بازاریابی
TA در دانشگاه برای درس بازاریابی
دارم برای تافل و جی مت هم می خونم و خودم را آماده می کنم
ریکامندیشن های خوبی را هم از استادام گرفتم
با توجه به اینکه ددلین ها تا ژانویه هست چه دانشگاههایی از آمریکا را به من پیشنهاد می کنید
ممنون مشم اگه راهنماییم کنید

Kikolo
August 15th, 2011, 08:11 PM
تا کی این داستان ادامه داره ؟

بدون تافل و جی مت میایم میگیم آقا من کجا قبولم ؟ بقیه هم میان یه مشت حرفهای تکراری و به درد نخور میزنن و صفحه های تاپیک میره جلو !

عزیز من شما بهترین رزومه دنیا باشی باید تافل حداقل 100 بیاری ، وقتی آوردی میشه حرف زد تا وقتی تافلت 90 هم باشه با بهترین رزومه چندان کسی توجهی بهت نمیکنه !
عزیز من شما بهترین شرایط تا وقتی جی مت نمره ات زیر 650 باشه هیچ کسی تره هم خورد نمیکنه ، حالا هی بیای نصفه و نیمه یه رزومه رو بزارین و بگین من کجا در میام !!!!
اول برو همه امتحانهات رو بده ، همه نمره هات که معلوم شد ، بیا دنبال یه شخص آگاه باش تا کمکت کنه... هنوز اول راهی ، میگی من تهش به کجا میرسم !!!؟

در ثانی اینجا هیچ کسی بهتر از شما نیست و هیچ کسی از شما بیشتر نمیدونه ، میدونی چرا ؟ چون من با اطلاعات کامل و رزومه دقیق اینجا سوال کردم نمره جی مت و نمره زبانم هم حاضر بود و همون حرفهای الکی رو گرفتم که الان به شما تحویل میدن ! " فاند سخته " ، " 10 تای اول اپلای نکن " ، " مدیریت خیلی رقابتیه !!! " تو کل آمریکای شمالی تعداد دانشجو های ایرانی که مدیریت میخونن از 50 هم تجاوز نمیکنه... اونها هم که محض رضای خدا هم نمیان نظر بدن... این تاپیک رو از اول تا آخر یه نگاه بکنی میبینی که چقدر الکی و سرکاریه...

کاوه

Accounting
August 16th, 2011, 01:50 AM
سلام خدمت همه دوستان و به خصوص آقا کاوه
بنده دانشجوی فوق فاینانس در سوئد هستم و از ایران لیسانس و فوق حسابداری از علامه با معدل 18:30 داشتم. لازمه اینجا چند تا نکته رو خیلی صریح به دوستان عرض کنم.
1. اولا بحث IS رو بذارید کنار چون موضوع مضحکی هست که اینقدر روش مانور می دید. اساسا IS شامل مجلاتی هست که در ازای پرداخت مبلغ مشخصی در فهرست موسسه ای به همین نام می یان و لزوما همشون مورد تایید اساتید شما نخواهد بود. بنابراین فیلد مجله مربوطه و ادیتورهاش هستند که مهم هست. و در خانه آخر شما یک کتاب هم تو IS چاپ کرده باشید در برابر یک اپلیکیشن با جی مت حداقلی (حدود 700) یه مشت کاغذ باطله است.
2. دوستان خیلی خوبه شما رزومه دارید. اما اون فقط ذوق کردن می خوره. وقتی تمام تجربه کاریه شما تو یک قفس بوده که اصلا با دنیای تجارت جهانی ارتباط نداره و قابلیت تایید شدن نداره، بهتره اصلا بهش غره نشیم.
3. زبان فرض بدهیه تحصیل در خارج از کشور تو یه جای دزست حسابیه و باید تو ایران ترتیبش رو داد.
4. جی مت: 99.99 درصد قبولی شما رو تضمین می کنه. شما معدل ایرانتون 14 باشه ازدانشگاه آزاد بیابان های کویر لوت، با یه جی مت 750 ببینید چه جوری، لحن صحبت کردن ادمیشن آفیس 100 تای اول فرق می کنه. یک کلام: آمریکای شمالی جی مت رو معیار هماهنگ و سراسری سواد در کل دنیا می دونه. پس الکی دنبال راه میانبر نباشیم.

mmzz
August 21st, 2011, 10:32 AM
با سلام
من کارشناسی مترجمی زبان دانشگاه آزاد با معدل 17.03
کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از همون جا با معدل 17.77
1 مقاله ISI
یک کنفرانس داخلی
4 سال سابقه بیمه ای کار مدیریتی و تدریس دارم
+ 5 سال سابقه ی غیر بیمه ای
زبان فرانسه هم دیگه تمومه
می خوام امتحانای TOEFL . GMAT بدم و می تونم نمره ی بالا بیارم
2 مدرک فنی حرفه ای MBA دارم
دوره ی مدیر فنی دفاتر ایرانگردی و جهانگردی در مدیریت صنعتی
دوره ی راهنمای تور در مدیریت صنعتی
مدرک SMS مدیریت ایمنی دارم
به نظرتون اگه نمره ی TOEFL . GMAT بالا بیارم می تونم واسه دکترای مدیریت اپلای کنم؟

mmzz
August 21st, 2011, 10:33 AM
یکی تورو خدا به من کمک کنه. چون می خوام وقتمو بی خودی تلف نکنم.
با سلام
1 مقاله ISI
یک کنفرانس داخلی
به نظرتون اگه نمره ی TOEFL . GMAT بالا بیارم می تونم واسه دکترای مدیریت اپلای کنم؟

alved
August 21st, 2011, 02:57 PM
با سلام
1 مقاله ISI
یک کنفرانس داخلی

اولا فکر نکنم کار درستی باشه که دوباره پیام قبلی تون رو بعلاوه یک"تو رو خدا" کپی کنید اینجا. بعدش این که با نمرات بالا در اون دو آزمون شانس پذیرش دارید و میزان این شانس، ارتباط مستقیم با این داره که برای چه دانشگاه هایی و در چه گرایشی اقدام می کنید.

sysco
August 21st, 2011, 04:02 PM
با سلام
1 مقاله ISI
یک کنفرانس داخلی

بله، اما در نظر داشته باشید که دکترای مدیریت با کار عملی مدیریت تفاوت زیادی داره. معدل های شما(صرفنظر از اعتبار دانشگاهتان) مناسبه، مقاله شما در زمینه مدیریت ه؟ بله البته نمره بالای gmat و toefl لازمه اما کافی نیست، و فااکتور های دیگری هست که در بخش های مختلف این فروم به اونها اشاره شده، در همین بخش مدیریت و اقتصاد گشتی بزنید و الاعات کسب کنید و در بخش نتایج پذیرش هم اطلاعات بیشتری هست.
اما چرا دنبال همون رشته خودتون که به نظر تو اون موفق هم بودید نمی روید برای تحصیلات آکادمیک؟

crystalbird10
August 21st, 2011, 08:37 PM
سلام
در مورد DBA يه سوال داشتم، مي خواستم ببينم آيا وزارت علوم ايران مدرك DBA رو معادل PhD ارزشيابي مي كنه يا نه؟ بعد اينكه در مورد دكترا همه جا توي اين انجمن گفته شده كه دكتري معمولا با فانده چطوره كه در مورد DBA اينجوري نيست؟
من تقریبا تمام مطالب این سایت در مورد این رشته رو مطالعه کردم ولی حجم مطالب در این مورد خیلی کمه, علت نمی دونم چیه ولی آیا کسی از دوستان هست بتونه در مورد این رشته و آینده شغلی آن بیشتر راهنمایی کنه.
با تشکر فراوان

sysco
August 22nd, 2011, 01:05 PM
سلام
در مورد DBA يه سوال داشتم، مي خواستم ببينم آيا وزارت علوم ايران مدرك DBA رو معادل PhD ارزشيابي مي كنه يا نه؟ بعد اينكه در مورد دكترا همه جا توي اين انجمن گفته شده كه دكتري معمولا با فانده چطوره كه در مورد DBA اينجوري نيست؟
من تقریبا تمام مطالب این سایت در مورد این رشته رو مطالعه کردم ولی حجم مطالب در این مورد خیلی کمه, علت نمی دونم چیه ولی آیا کسی از دوستان هست بتونه در مورد این رشته و آینده شغلی آن بیشتر راهنمایی کنه.
با تشکر فراوان

سلام
نگاهي به اين صفحه wikipedia بندازید: http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_of_Business_Administration#Notable_persons_ with_D.B.A._degrees
اطلاعات پایه را در مورد این رشته داره(مثلا نوشته که در امریکا این مدرک معادل phd ارزیابی میشه) و ....

از سایت دانشگاه هایی هم که این دوره را دارند می تونید برای گرفتن اطلاعات بیشتر استفاده کنید. همینطور از سایر فروم های مرتبط با گرفتن پذیرش و اپلی که اگر نمی شناسید بگویید برای شما معرفی کنم.
کلا این رشته خیلی خیلی در سطح جهانی محدودتر ارائه میشه و دانشگاه های کمی این رشته را دارند. در مجموع گرایش کلی این رشته بیشتر به سمت موضوعات عملی و کاربردی مدیریت و کسب و کار هست و مثل phd نیست که هدفش و اولویت عمده اش تربیت افراد محقق و مدرس ه. شاید شرایط پذیرش این دوره DBA هم متفاوت با PhD باشه و براي همين بيشتر بچه ها از این فروم یا سایر فروم ها برای ادامه تحصیل در PhD تمايل دارند. شاید به همون دلیلی که MBA بورس تحصيلي چندانی نداره، این دوره هم بورس تحصیلی نداره.
موفق باشید

mmzz
August 24th, 2011, 10:23 AM
سلام
ممنون که جوابمو دادید آخه از وقتی رفتم دوره ی ام بی ای دیدم خیلی به مدیریت علاقه دارم. در ضمن الان دارم روی یک مقاله که هم به رشته ی خودم و هم به مدیریت ربط داره کار می کنم. من آموزش خوندم و مباحثی که تحقیق کردم هم خیلی با فاکتور های روانشناسی ارتباط داره . و من می خوام با همسرم برم و باید دنبال جایی باشیم که هر دوتامون درس بخونیم و اون می خواد واسه دانشگاه مونترال کانادا اپلای کنه و من هم چک کردم دیدم دانشکده مدیریت خوبی داره واسه همین تصمیم گرفتم تلاش کنم و اینکه دیگه از زبان خسته شدم. من بیشتر مباحث سایتو خوندم. به نظرتون چقدر شانس دارم؟ ممنون

mmzz
August 24th, 2011, 10:28 AM
راستی فراموش کردم بگم که دوست دارم بازاریابی یا مدیریت اجرایی بخونم.

crystalbird10
August 24th, 2011, 10:49 AM
سلام
نگاهي به اين صفحه wikipedia بندازید: http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_of_Business_Administration#Notable_persons_ with_D.B.A._degrees
اطلاعات پایه را در مورد این رشته داره(مثلا نوشته که در امریکا این مدرک معادل phd ارزیابی میشه) و ....

از سایت دانشگاه هایی هم که این دوره را دارند می تونید برای گرفتن اطلاعات بیشتر استفاده کنید. همینطور از سایر فروم های مرتبط با گرفتن پذیرش و اپلی که اگر نمی شناسید بگویید برای شما معرفی کنم.
کلا این رشته خیلی خیلی در سطح جهانی محدودتر ارائه میشه و دانشگاه های کمی این رشته را دارند. در مجموع گرایش کلی این رشته بیشتر به سمت موضوعات عملی و کاربردی مدیریت و کسب و کار هست و مثل phd نیست که هدفش و اولویت عمده اش تربیت افراد محقق و مدرس ه. شاید شرایط پذیرش این دوره DBA هم متفاوت با PhD باشه و براي همين بيشتر بچه ها از این فروم یا سایر فروم ها برای ادامه تحصیل در PhD تمايل دارند. شاید به همون دلیلی که MBA بورس تحصيلي چندانی نداره، این دوره هم بورس تحصیلی نداره.
موفق باشید

با تشكر فراوان، علت تمايل بنده به اين رشته هم دقيقا همينه كه گفتين، من بيشتر علاقه به موضوعات علمي و كاربردي دارم تا تئوريك، اگر لطف كنيد و چند سايت يا فروم كه به اين رشته پرداخته اند معرفي كنيد بسيار سپاسگزار خواهم بود

arghavan65
August 27th, 2011, 01:15 PM
سلام بچه ها.
من 2ترم دیگه ارشدم تموم میشه.به نظرتون میشه الان واسه دکترا اقدام کنم؟
یعنی تو پروسه ی اپلای دانشگاه ها مدرک فوق لیسانس الان می خوان؟

sweden in process
August 27th, 2011, 07:42 PM
سلام

بله بیشتر دانشگاهها قبول می کنن که در حال تحصیل برای دکترا اقدام کنین . البته شما باید مدارک زبان رو حتما داشته باشید.

somayeh67
September 3rd, 2011, 11:33 AM
سلام
من دانشجوی ارشد مدیریت صنعتی هستم
میخواستم برای دکترا شانسم رو تو دانشگاههای کانادا امتحان کنم
الان ساله اوله ارشدمه
دانشگاهه سراسری درس میخونم معادلمم به احتماله زیاد بالای ۱۸ هستش
زبانم هم خوبه و تا آخره امسال مدرکه زبانم رو میگیرم نمیخام وقت رو از دست بدم میخام بعد از این که دفاع کردم برم واسه دکتری
لطفآ به شدت کمکم کنید در مورده مقاله و تعداد و درجه علمیش اینکه آی اس آی باشه فقط یا علمی پژوهشی هم خوبه
ژورنال هایی که اونها بیشتر قبول دارن چیاست؟ ممنون اگه کمک کنید

edso
September 10th, 2011, 12:49 AM
سلام، لطفا منو راهنمایی کنید که با توجه به این رزومه چقدر احتما فاند برای دکترا وجود داره:
من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد تهران دارم و فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه Brunel انگلستان که البته یه ماه دیگه تموم می شه، معدل لیسانسم بالا نیست ، معدل ارشدم هم 70 از 100 هست . 3 سال سابقه کاری مرتبط دارم، مقاله بین المللی هم ندارم ولی مقاله داخلی زیاد دارم (که فکر کنم مهم نیست زیاد!!!). سابقه مشاوره مدیریت و تدریس و سخرانی در کنفرانس های داخلی هم دارم . امتحان جی مت یک ماه دیگه دارم (فکر کنم خیلی تعیین کنندست). می خوام برای دکترا تو دانشگاه های آمریکا اقدام کنم. برای مدیریت یا مهندسی صنایع. میشه بگید با این شرایط تو چه سطح دانشگاه اقدام کنم که شانس بورس گرفتنم بیشتر باشه؟ مرسی

Fami
September 13th, 2011, 08:45 AM
من تصميم گرفتم يه وكيل مهاجرت خوب يا بهتر بگم يه مشاور خوب كه بتونه تو امور مهاجرت راه و چاه رو نشونم بده و كمك كنه رو پيدا كنم.واقعا به مشاور نياز دارم،كسي كه همه مراحلو طي كرده باشه.اخه هرچي بيشتر ميخونم پيچيده تر ميشه.قبلا گفتم كه فوق emba هستم از تهران،ميخوام واسه دكتري المان اقدام كنم.خلاصه اگهمشاور خوب سراغ دارين يا دانشجويي كه به اين امر مسلط باشه ممنون ميشم بهم معرفي كنين.من حاضرم با هم قرارداد ببنديم.

sysco
September 18th, 2011, 08:16 PM
این (http://web.mit.edu/nagaraj/files/phdguide.pdf)فایل توضیحات خوبی در مورد دکترای بیزینس و آنیده شغلی آن و فرانید اپلی و سایر موارد مرتبط داره، مفیده خواندش برای دوستان علاقه مند به تحصیل در این رشته و این سطح تحصیلی.
به خصوص نویسنده از دانشگاه MIT ه!!

RamtinM86
October 1st, 2011, 09:08 PM
سلام دوستان
من لیسانسم برقه و الان دارم MBA می خونم که تا آخر سال ایشالا تموم میشه، تافلم 105، جی متم 670 و معدل فوقم اطرافه 19 و معدل لیسانسم 15.5 هست. میخوام نظر دوستانو بدونم که برای دکترای مارکتینگ در کانادا و آمریکا برای سال بعد چقدر شانس دارم؟ در ضمن فعلا مقاله ندارم و همینطور سابقه کار و دنبال دانشگاه های رنک بالا هم اصلا نیستم (رنک 100 آمریکا رو هم اگر شهر خوبی باشه با کمال میل میرم)، اگر به تجربه شما شانسم خیلی کمه بیخودی نرم ریز نمراتمو نخرم و هزینه 10و15 تا اپلای ندم، ممنون از راهنماییتون.

sysco
October 2nd, 2011, 01:53 PM
این (http://web.mit.edu/nagaraj/files/phdguide.pdf)فایل توضیحات خوبی در مورد دکترای بیزینس و آنیده شغلی آن و فرانید اپلی و سایر موارد مرتبط داره، مفیده خواندش برای دوستان علاقه مند به تحصیل در این رشته و این سطح تحصیلی.
به خصوص نویسنده از دانشگاه MIT ه!!

یکی از دوستان برای این پست به من امتیاز منفی داده، نمی دونم دلیلش چی بوده، شاید هدفشون دادن امتیاز منفی بوده، چون اگر به نظرشون چیزی منفی بود می تونستند لااقل عنوانش کنند تا موجب هدایت دیگران هم بشوند. من فقط برای تأکید بیشتر و به علت اینکه احساس کردم این نوشته می تونه به عنوان یک تجربه دست اول از فردی که مستقیما در این فرایند درگیر بوده، دورنمایی از آینده تحصیل در دکترا را ارائه کنه و ضمنا راهنمایی هایی هم در مورد اپلی داره، خواندن این فایل را توصیه می کنم.
ضمنا شما می می تونید با خود نویسنده که دانشجوی دکترای MIT در گرایش Startegy خودش را معرفی کرده ایمیل بزنید و اگر اشکالاتی در نوشته اش هست یا سوالی دارید بپرسید. من خودم در یکی، دو مورد به نوشته اش ایراد داشتم یا گفتم ناقصه و ایمیل زد و گفت مرسی، سعی می کنه کاملترش کنه و در موردی که کامنت داده بودم توضیحاتی هم داد.
همین!

bahman50
October 13th, 2011, 09:57 AM
با سلام و عرض ارادت خدمت شما
من لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل 14/14 می و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی - گرایش مدیریت مالی دانشگاه آزاد کرمانشاه با معدل 17/5گرفتم 40 سالم می باشد می خوام ادامه تحصیل بدم برای دکتری رشته مدیریت مالی علاقه زیاد دارم مدرک زبان هم ندارم برای پذیرش توی خارج کجا راحت تر و بهتر است ؟ یا در ایران راحتر قبول بشم ؟

mrjalali
October 15th, 2011, 11:20 AM
سلام دوستان
من لیسانسم برقه و الان دارم MBA می خونم که تا آخر سال ایشالا تموم میشه، تافلم 105، جی متم 670 و معدل فوقم اطرافه 19 و معدل لیسانسم 15.5 هست. میخوام نظر دوستانو بدونم که برای دکترای مارکتینگ در کانادا و آمریکا برای سال بعد چقدر شانس دارم؟ در ضمن فعلا مقاله ندارم و همینطور سابقه کار و دنبال دانشگاه های رنک بالا هم اصلا نیستم (رنک 100 آمریکا رو هم اگر شهر خوبی باشه با کمال میل میرم)، اگر به تجربه شما شانسم خیلی کمه بیخودی نرم ریز نمراتمو نخرم و هزینه 10و15 تا اپلای ندم، ممنون از راهنماییتون.

اصلا شانستون کم نیست، حتا برای آمریکا. شما رشتت MBA بوده و توش قرار نبوده کار تحقیقی کنی که مقاله بخواد. من جای شما بودم حتما حتما شانسم رو برای 20 تا دانشگاه امتحان می کردم.

leilaa
October 23rd, 2011, 06:11 PM
سلام دوستان

من رشته لیسانسم مهندسی صنایع بوده با معدل 15.2 و فوقم رو MBA خوندم تو دانشگاه تهران با معدل 17.5. نمره تافلم 95 هستش که قراره تو نوامبر یه بار دیگه امتحان بدم. نمره GMAT هم 660. مقاله 3 تا کنفرانس دارم. می خوام برای دکترای مارکتینک واسه 2012 اقدام کنم. به نظرتون تو چه رتبه ای از دانشگاههای امریکا و کانادا اقدام
کنم؟ آیا واسه اروپا هم اقدام کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا تماس با اساتید اون دانشگاها تاثیری در گرفتن پذیرش با فاند داره یا نه؟
ممنون

naassim
October 23rd, 2011, 10:13 PM
مشاوره جهت پذیرش دکترای مدیریت مالی
سلام
من و دوستم برای مقطع phd از دوستانی که تو این زمینه تبهر و تجربه دارنددرخواست راهنمایی داریم :
شرایط من :
لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور(معدل 16
ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه ازاد قزوین معدل 17.5
دو مقاله علمی پژهشی داخلی
gmat ندارم
tofel 100

به نظرتون کدام دانشگاه اسپانیا برای phdمی تونم پذیرش بگیریم؟شانسی برای آمریکا دارم البته با فاند؟آمادگی برای امتحان جی مت چقدر زمان می خواد؟معمولا در این مقطع دانشگاه ها چند بار در سال پذیرش دارند؟

شرایط دوستم:
لیسانس زبان اسپانیایی دانشگاه ازاد تهران
ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مالی دانشگاه آزاد قزوین معدل16.75
یک مقاله علمی پژوهشی داخلی
gmatنداره
آیلتس 6.5

خیلی ممنون مییشم اگر وقت بذارید و جوابمو بدید

sysco
October 24th, 2011, 08:48 PM
سلام دوستان

من رشته لیسانسم مهندسی صنایع بوده با معدل 15.2 و فوقم رو MBA خوندم تو دانشگاه تهران با معدل 17.5. نمره تافلم 95 هستش که قراره تو نوامبر یه بار دیگه امتحان بدم. نمره GMAT هم 660. مقاله 3 تا کنفرانس دارم. می خوام برای دکترای مارکتینک واسه 2012 اقدام کنم. به نظرتون تو چه رتبه ای از دانشگاههای امریکا و کانادا اقدام
کنم؟ آیا واسه اروپا هم اقدام کنم؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا تماس با اساتید اون دانشگاها تاثیری در گرفتن پذیرش با فاند داره یا نه؟
ممنون

تقریبی، رنکینگ 30تا 50 شانس کم و 50 تا 70 متوسط 70 به بالا زیاد،
به خودتون بستگیداره اگر دوست دارید در اروپا زندگی کنید برای اروپا هم اقدام کنید، البته در اروپا بعضی کشور ها مستقیم دکترا ندارند و شاید فاند هم کمتر باشه،
رسم نیست و بعضی دانشگاه ها به صراحت می کویند که با اساتید تماس نگیرید چون یک کمیه از اساتید تشکیل میشه و انتخاب می کنه نه تک تک اساتید، اما اگر صراحتا نگفته دانشگاهی که تماس نگیرید خب ضرری که نداره گر چه شاید سودی هم نداشته باشه،
ضمنا دکترا در مدیریت به خصوص در آمریکا و کاناد معمولا با فاند(کامل) همراه است(البته بستگی به منابع یک دانشگاه هم دارد)

sysco
October 24th, 2011, 08:59 PM
مشاوره جهت پذیرش دکترای مدیریت مالی
سلام
من و دوستم برای مقطع phd از دوستانی که تو این زمینه تبهر و تجربه دارنددرخواست راهنمایی داریم :
شرایط من :
لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور(معدل 16
ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه ازاد قزوین معدل 17.5
دو مقاله علمی پژهشی داخلی
gmat ندارم
tofel 100

به نظرتون کدام دانشگاه اسپانیا برای phdمی تونم پذیرش بگیریم؟شانسی برای آمریکا دارم البته با فاند؟آمادگی برای امتحان جی مت چقدر زمان می خواد؟معمولا در این مقطع دانشگاه ها چند بار در سال پذیرش دارند؟

شرایط دوستم:
لیسانس زبان اسپانیایی دانشگاه ازاد تهران
ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مالی دانشگاه آزاد قزوین معدل16.75
یک مقاله علمی پژوهشی داخلی
gmatنداره
آیلتس 6.5

خیلی ممنون مییشم اگر وقت بذارید و جوابمو بدید

حالا چرا اسپانیا؟ چون شنیده ها حاکی از اینه که ویزاش سخته!
کلا Finance (اگر منظورتون از مدیریت مالی همین باشه) رقابتی تر از گرایش های دیگر مدیریت محسوب میشه در گرفتن پذیرش.
در اروپا و از جمله اسپانیا هستند دانشاه هایی که یا gmat نیاز ندارند یا با یک مینیمم هم راضی می شوند اما در این حالت شما باید سابقه پژوهشی خوبی داشته باشید یا به موضوعی تلسط خوبی داشته باشید از نظر پژوهشی و مثلا با استادی مکاتبه کنید یا ....، این دیگه به میزان دانش و سابقه پژوهشی شما بستگی داره. به خصوص چون مقاله ژورنال خارجی یا کنفرانس خارجی ندارید باید بتونید با research proposal یا sop خوبی ثابت کنید خودتون را به استاد، دقیقا از گرایش مد نظر شما و دانشگاه های اسپانیا خبر ندارم اما مثلا ESADE یا PompEu Fabra یا Carlos III را چک کنید.
برای آمریکا نیاز به GMAT هست، و در صورت داشتن نمره مناسب(هر چی بیشتر بهتر البته) شانس دارید.
در مورد آمادگی برای GMAT به تاپیک مربوطه مراجعه کنید.
همین طور در مورد عوامل موثر بر پذیرش و نتایج سالهای قبل در تاپیک های مختلف اطلاعات زیادی هست،

موفق باشید

atious
October 29th, 2011, 09:48 PM
thanks to you all for your useful information
I have obtained my BSc degree in accounting in 2009 and MSc degree in Finance from Tehran University
i was wondering if somebody could help me If I have more chance to get full fund if I apply for master of science in a related field of study for example Ms in Management once more or apply as a PHD student?

thank you in advance

sysco
October 31st, 2011, 03:58 AM
thanks to you all for your useful information
I have obtained my BSc degree in accounting in 2009 and MSc degree in Finance from Tehran University
i was wondering if somebody could help me If I have more chance to get full fund if I apply for master of science in a related field of study for example Ms in Management once more or apply as a PHD student?

thank you in advance

Generally PhD programs have far more financial resources for awarding scholarships or grants, compared to Master's programs. Moreover, not as a rule but often if you get addmision to doctoral programs (e.g. in US) you will automatically receive full funding, i.e. tuition fee waiver + monthly stipend

Good Luck

atious
November 8th, 2011, 01:28 AM
Generally PhD programs have far more financial resources for awarding scholarships or grants, compared to Master's programs. Moreover, not as a rule but often if you get addmision to doctoral programs (e.g. in US) you will automatically receive full funding, i.e. tuition fee waiver + monthly stipend

Good Luck

Thanks a lot dear sysco
as a matter of fact I'm getting disappointed more and more, since although I have a very powerful academic and professional background I havent got any answer yet :(:(:(:(

sysco
November 8th, 2011, 11:30 PM
Thanks a lot dear sysco
as a matter of fact I'm getting disappointed more and more, since although I have a very powerful academic and professional background I havent got any answer yet :(:(:(:(

Do u mean u have written some emails to professors of some B-Schools and they have not yet responded ur emails? In General personal contact with faculty members is not a tradition as it is in other disciplines(engineering, etc). Of course it might help if you have some common research interests with some faculty memers but the decisions of admission are made by a board of admission which includes some of the faculty members of a B-School. So a professor does not have decisive role in admitting even if he/she is a member of board of admission. Also some professors might not have any role in admission decisions because they are not a member of board of admission.

Which countries do you intedntg to apply for? For success, you need high GPAs, GMAT/GRE and TOEFL?IELTS score plus fit between ur research ointerest and those of faculty members of a school. You should demonstarte ur high potential for becoming a reseracher and sufficient knowledge of a field(if you want to apply for PhD program of course) through well written SoP and/or ur previous .publications

But try to find schools that have faculty members which have similar reserach interets as those of urs.

Good Luck

apply4me
November 17th, 2011, 03:15 PM
سلام
در مورد اپلای برای مستر یا دکترا می خواستم اگر امکان داره کمی راهنمایی بفرمایید.
من لیسانسم برق از دانشگاه زنجان هست و فوقم MBA از دانشگاه تهران.
معدل لیسانسم 15.5 و معدل فوقم 17.7
تافل IBT = 101
نمرهGMAT =620، بخش ریاضیش درحد percentile 90 شدم ولی وربالم کم شد.
مقاله (ISI) هم که جوابش هنوز نیامده است.
دنبال پروگرمی هستم که هزینه زندگی رو هم پرداخت کنند یا کشور مقصد طوری باشه که بشه با کار خرج خودتو دربیاری. مستر رو ترجیح میدم. فکر میکنین کجا میتونم مستر یا دکترا با فاند برای رشته های مدیریتی یا رشته های نزدیک به مهندسی صنایع، برق یا IT پروگرمی پیدا کنم؟ GMAT که به خاطر هزینش نمیتونم دوباره بدم . GRE هم فوریه برگزار میشه. هرچند یک کم دیره ولی شاید بهتر باشه GRE بدم. خصوصا که نسل جدیدش برای رشته های مدیریتی بهتر شده و به نظر میرسه برای GRE بخش ریاضی اهمیت بیشتری داره.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Hamed Mokhtar
November 17th, 2011, 11:14 PM
با سلام

یه سوال در مورد نوع امتحان تافل داشتم. شاید بگین اینجا جاش نیست ولی چون میخواستم تاثیرش رو توی گرفتن پذیرش دکترا ی مدیریت یا DBA بدونم اینجا مطرح می کنم:

می خواستم بدونم تافل PBT یا iBT فرق یا تاثیری تو گرفتن پذیرش دارند یا خیر؟ (با توجه به اینکه PBT قسمت Speaking نداره)

ممنون

apply4me
November 18th, 2011, 08:04 PM
تافل IBT بهتر هست چون مهارت speaking شما رو هم نشون میده و برای RA یا TA شدن مهم هست.

alix7
November 18th, 2011, 08:49 PM
سلام
کسی از بچه ها اینجا دکتری IS یا MIS قبول نشده ؟؟؟

sysco
November 19th, 2011, 02:11 AM
سلام
در مورد اپلای برای مستر یا دکترا می خواستم اگر امکان داره کمی راهنمایی بفرمایید.
من لیسانسم برق از دانشگاه زنجان هست و فوقم MBA از دانشگاه تهران.
معدل لیسانسم 15.5 و معدل فوقم 17.7
تافل IBT = 101
نمرهGMAT =620، بخش ریاضیش درحد percentile 90 شدم ولی وربالم کم شد.
مقاله (ISI) هم که جوابش هنوز نیامده است.
دنبال پروگرمی هستم که هزینه زندگی رو هم پرداخت کنند یا کشور مقصد طوری باشه که بشه با کار خرج خودتو دربیاری. مستر رو ترجیح میدم. فکر میکنین کجا میتونم مستر یا دکترا با فاند برای رشته های مدیریتی یا رشته های نزدیک به مهندسی صنایع، برق یا IT پروگرمی پیدا کنم؟ GMAT که به خاطر هزینش نمیتونم دوباره بدم . GRE هم فوریه برگزار میشه. هرچند یک کم دیره ولی شاید بهتر باشه GRE بدم. خصوصا که نسل جدیدش برای رشته های مدیریتی بهتر شده و به نظر میرسه برای GRE بخش ریاضی اهمیت بیشتری داره.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

برای کدوم گرایش می خواهید ادامه تحصیل بدهید؟
من در مورد رشته های مدیریتی و در واقع B-School ها عرض می کنم. از دانشکده های مهندسی، برق یا IT اطلاعی ندارم.
توصیه من تکرار GMAT بود که عرض فرمودید نا ممکنه. از GRE جدید اطلاعای ندارم اما کلا GRE سواد زبان انگلیسی بالایی می طلبه.

اما کشور ها: سنگاپور، هلند، اسپانیا، بعضی کشور های گمنامتر اروپایی(دانمارک، فنلاند، ...).
کانادا به ندرت به متقاضی مستر بورسی داده میشه تا جایی که من می دونم، و اگر داده بشه فقط partial خواهد بود. آمربکا که بدتر از کانادا.

اگر رزومه تحقیق قوی دارید و از نظر کار تحقیقاتی مشخا بر روی موضوعی اشراف دارید، دانشگاه هایی به تعداد نسبتا زیاد در اروپا هستند که بیش از GMAT?GRE به Research Proposal یک Applicant بها می دهند. لذا زا طریق ارتباط با اساتید مرتبط با حوزه پژوهشی خودتان ممکن است بتوانید برا ی دکترا پذیرش با بورس بگیرید.

موفق باشید
کلا وضعیت مناسبی دارید. معدل و نمره تافل و شهرت دانشگاه، همگی خوب هستند(البته نه عالی). اما نقطه ضعف جدی شما وضعیت GMAT ه شماست. بعضی دانشگاه ها ممکن است اصلا پرونده شما را در صورتی که فاکتور چشم گیر دیگری مثل publicaion یا تجربیات پژوهشی چشمگیر نداشته باشد بررسی هم نکنند. به خصوص دانشگاه های با رنکینگ بهتر که GMAT نقش ***** ورودی را در آنها بازی می کند.

apply4me
November 19th, 2011, 12:52 PM
گرایشش خیلی فرق نمیکنه. بیشتر گرایشهایی که به مهندسی نزدیکترن را ترجیح میدم. یک سری دانشگاه های اروپایی GMAT نمیخوان ولی معمولا فاند ندارند. چیزی که به نظر خودم میاد کشورهایی مثل فنلاند یا نروژ میشه مستر رایگان پیدا کرد و برای مستر خیلی داشتن مقاله هم لازم نیست. فقط نمیدونم آیا میشه هزینه های زندگی رو با کار پوشش داد یا نه؟

Fami
November 20th, 2011, 02:52 PM
سلام.یه سوال اساسی،لطف کنین جوابمو بدین که کلی گیر کردم.من لیسانس صنایع هستم و دارم ارشد مدیریت اجرایی میخونم.وااسه دکتری در چه رشته هایی میتونم اپلای کنم.گرایشم marketing هست و واسم مهم نیست دکتری چی بخونم.ضمنا واسه المان میخوام اقدام کنم.مرسی

apply4me
November 20th, 2011, 10:33 PM
سلام.یه سوال اساسی،لطف کنین جوابمو بدین که کلی گیر کردم.من لیسانس صنایع هستم و دارم ارشد مدیریت اجرایی میخونم.وااسه دکتری در چه رشته هایی میتونم اپلای کنم.گرایشم marketing هست و واسم مهم نیست دکتری چی بخونم.ضمنا واسه المان میخوام اقدام کنم.مرسی

با لیسانستون میتونین برای دکترا اپلای کنین یعنی میتونین دکترا صنایع یا رشته های مرتبط بخونین. بازاریابی هم که مستر خوندید. رشته هایی مثل مدیریت پروژه هم فکر میکنم اگر از دو تا مدرکتون اشتراک بگیرید میشه feasible دونست.

sysco
November 22nd, 2011, 06:23 PM
گرایشش خیلی فرق نمیکنه. بیشتر گرایشهایی که به مهندسی نزدیکترن را ترجیح میدم. یک سری دانشگاه های اروپایی GMAT نمیخوان ولی معمولا فاند ندارند. چیزی که به نظر خودم میاد کشورهایی مثل فنلاند یا نروژ میشه مستر رایگان پیدا کرد و برای مستر خیلی داشتن مقاله هم لازم نیست. فقط نمیدونم آیا میشه هزینه های زندگی رو با کار پوشش داد یا نه؟

در مورد فاند ندادن اون دانشگاه های اروپایی مطمئن هستید؟ چون بعشی هاشون هم شاید یک مینیممی داشته باشید، کارتون راه بیفته و فاند هم داشته باشند.
در مورد کار دانشجویی، بهتره به تاپیک مرتبط با اون کشور ها مراجعه کنید. اما من فکر می کنم سخته کار پیدا کردن. البته از خود دانشگاه های مربوطه یا وبسایت های مرتبط با تحصیل در اون کشورها(که معمولا اطلاعاتی در زیمنه های مختلف برای future students در مورد تحصیل در اون کشور دارند) هم می تونید اطلاعات بگیرید.
موفق باشید

apply4me
November 25th, 2011, 09:28 PM
سابقه کار هم ندارم آخه! ولی در کل دنبال یک راه حل مطمئن هستم. به هر حال ممنون از کمکتون.

sysco
November 26th, 2011, 01:16 AM
سابقه کار هم ندارم آخه! ولی در کل دنبال یک راه حل مطمئن هستم. به هر حال ممنون از کمکتون.

معمولا مشکل زبان هم هست. یعنی باید زبان اون کشور مقصد را بلد باشید تا شانس بیشتری برای یافتن کار داشته باشید، مگر اینکه از شرکت های چند ملیتی کار پیدا کنید.

امیدوارم بتونید راه حلی که می خواهید را پیدا کنید، موفق باشید

va_2827
November 26th, 2011, 02:45 AM
سلام بر همه زحمت کشان این فروم
یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور با معدل 17.6 دارم
تافل 104 و جی مت هم 710
1.با این اوصاف میشه مستقیما بدون داشتن فوق برا دکترای مدیریت تو هر گرایشی که امکان داشت برا آمریکا اقدام کنم؟
2.اگه میشه دکترای 5 ساله است یا معمولی؟
3.شانس پذیرش با فاند کامل رو دارم یا نه؟
4. تو چه رده از دانشگاهها احتمال پذیرش دارم؟

sysco
November 29th, 2011, 02:36 AM
سلام بر همه زحمت کشان این فروم
یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور با معدل 17.6 دارم
تافل 104 و جی مت هم 710
1.با این اوصاف میشه مستقیما بدون داشتن فوق برا دکترای مدیریت تو هر گرایشی که امکان داشت برا آمریکا اقدام کنم؟
2.اگه میشه دکترای 5 ساله است یا معمولی؟
3.شانس پذیرش با فاند کامل رو دارم یا نه؟
4. تو چه رده از دانشگاهها احتمال پذیرش دارم؟

1. بله. از نظر تئوری بله. اما چند نکته:
1.1. معمولا شانس افراد با مدرک فوق لیسانس بالاتر هست و افرادی که پذیرش می گیرند، تعداد زیادی از اونها فوق دارند
2.1. سوال بعدی اینه که شما چطور می خواهید فردی را که می خواهد از بین تعداد زیادی applicant تعداد خیلی کمی را انتخاب کنه، قانع کنید که شما را انتخاب کنه؟ منشورم اینه که فرضا برای گرایش Finance چرا باید admission commity شما را بپسندند؟
البته مثلا معدل بالایی دارید و نمره تافل شما هم خوب است و نمره GMAT شما هم مناسب است. اما افراد بسیار دیگری اولا با شرایط شما وجود دارند. ثانیا از کجا معلوم که شما در آینده تحصیلات در اون رشته موفق باشید در قالب یک دانشجوی دکترا.
به طور صریح شما نیاز به پشتوانه نظری-پژوهشی در یک رشته به خصوص دارید. اگر پایان نامه یا مقاله یا نظایر اینها که نشان دهنده کاری علمی شما رد یک مقوله خاص هست و نیز نشون میده که شما دانش کافی را هم در اون زمینه دارید، داشته باشید شما می تونید برگ برنده ای نسبت به بقیه کسب کنید.
اما اگر فقطو فقط به نمران زبان و GMAT و معدل خودتون می خواهید تکیه کنید شانس خیلی کمی دارید، مگر برای دانشگاه های با رنکینگ خیلی پایین.

2. در بیشتر دانشگااهای آمریکا دکترای مدیریت رسما 4 ساله است. البته معمولا 5 سال طول میکشه به صورت نرمال و شاید هم 6 سال. اما اگر پیش نیاز بخوره به شما(به علت نداشتن درس های مدیریتی) ممکنه کمی بیشتر از 4 سال که رسما طول دوره هست در خدمت دانشگاه باشید!

3. معمولا پذیرش دکترای مدیریت در آمریکا توام با فاند(کامل) هست. یعنی یا پذیرش می گیرید با فاند یا اصلا پذیرش نمی گیرید.

4. این سوال خیلی به سوال 1 بستگی داره. به جز عواملی که ذکر کردید چه فاکتور های مثبت دیگری دارید؟ اگر با همین فاکتور ها عرض می کنید شاید در رنکینگ 100 تا 200 یا 100 تا 300 برای شما بالاترین شانس پذیرش باشه. رنکینگ 50 تا 100 شانس خیلی کمی دارید.
رنکینگ منظورم رنکینگ دانشگاه تگزاس دالاس است.
موفق باشید

va_2827
November 29th, 2011, 02:44 AM
خیلی ممنون بابت جوابتون
من که سایت دانشگاهها رو مطالعه میکردم مدرک لیسانس میخواستن نه فوق
درضمن نه مقاله ای میخواستن نه چیزه دیگه ای فقط gmat و toefl یکی هم مدرک لیسانس
شاید هم من اشتباه میکنم
خودش هم دانشگاههای تاپ این رو عرض کرده بودن یکی دو تا دانشگاه هم بود علاوه بر اونا recommendation هم میخواستن

sysco
November 29th, 2011, 02:59 AM
خیلی ممنون بابت جوابتون
من که سایت دانشگاهها رو مطالعه میکردم مدرک لیسانس میخواستن نه فوق
درضمن نه مقاله ای میخواستن نه چیزه دیگه ای فقط gmat و toefl یکی هم مدرک لیسانس
شاید هم من اشتباه میکنم
خودش هم دانشگاههای تاپ این رو عرض کرده بودن یکی دو تا دانشگاه هم بود علاوه بر اونا recommendation هم میخواستن

1. خب برای همین گفتم از نظر تئوری امکانپذیره. در آمریکا معمولا برای گرفتن دکترا نیاز به داشتن فوق ندارید. اما در کانادا معمولا برای دوره دکترا نیاز به فوق دارید. اما در همون دانشگاه ها شما بروید و class profile یا اطلاعات مربوط به افراد قبلی که پذیرش گرفتند را ببینید. معمولا می گویند که خیلی ها، فوق داشته اند. البته اگر کسی شرایط خوبی داشته باشه چه بسا با لیسانس هم بتونه پذیرش بگیره ....
2. نه شما اشتباه نمی کنید. انها مقاله نمی خواهند و نه سابقه پژوهشی یا ...، اما وقتی می خواهند پرونده applicant ها را بررس یکنند به این عوامل توجه بسیار زیادی می کنند. در بخش Admission Criteria معمولا ذکر میشه چه نکاتی برای اونها مهمه. از نظر عملی و چیزی که ما دیدیم، معدل، اعتبار دانشگاه های قبلی، نمرات تافل و GMAT و RECOM مهمه، اما در کنار اینها سهم SoP و سابقه پژوهشی و تحصیلی فرد هم اهمیت بالایی داره.
کدوم دانشگاه ها بودند؟
کلا برای پذیرش که اغلب قریب به اتفاق حتما Recom نیاز دارند. SoP هم همینطور. بعضی ممکنه Sample written work هم بخواهند.
درسته که مثلا داشتن مقاله الزام نیست اما داشتنش خیلی پوئن مثبتی محسوب میشه.
بخش های مختلف تاپیک مدیریت و اقتصاد و نتایج پذیرش را حتما بخوانید. اطلاعات بیشتری می گیرید

موفق باشید

va_2827
November 29th, 2011, 03:09 AM
پس بریم همون ارشد مون رو تو ایران بخونیم با این اوصاف حتی نمیزارن سوار هواپیما بشیم
ففط صحبت سر اینه که خوندن فوق حالا شاید پوِئن باشه از یه طرف هم وقت تلف کردنه
حالا چه فوق بخونیم چه نخونیم دکترا همون 5 ساله درست میگم؟ یعنی فوق خوندن هیچ تاثیری در کم کردن دوره دکترا نداره؟
دانشگاهها اینا بودند
chicago booth business school
northwestern university

sysco
November 29th, 2011, 03:30 AM
پس بریم همون ارشد مون رو تو ایران بخونیم با این اوصاف حتی نمیزارن سوار هواپیما بشیم
حالا چه فوق بخونیم چه نخونیم دکترا همون 5 ساله درست میگم؟ یعنی فوق خوندن هیچ تاثیری در کم کردن دوره دکترا نداره؟
دانشگاهها اینا بودند
northwestern university

نه مشکلی در سوار شدن بر هواپیما نیست، حتی می تونید بروید اونجا چرخی هم بزنید(اگر ویزا باشه). اما موضوع اصلی اینه که شما لیسانس زبان دارید، و فوق لیسانس هم نخوندید(به خصوص در رشته مشابه مدیریت). کار تحقیق انجام ندادید یا شواهدی ندارید در دست، من می گم باید دانش و اطلاعات کافی از فیلی که می خواهید برید دنبالش داشته باشید تا شانس شما افزایش پیدا کنه. البته باز هم برای رنکینگ های بالاتر مطمئنا شانس شما بیشتره، با معدل، نمره زبات و جیمت.
دکترای مدیریت رسما 4 ساله در اکثر دانشگاه ها. اما 5 یا 6 سال از لحاظ عملی عرض کردم.
این دانشگاه ها جزو بهترین ها هستند: دومی جزو بسیار تاپ های دنیاست.
شما باید دیدی از فرایندی که طی اون دانشگاه ها افراد را انتخاب می کنند داشته باشید و برای همین من اون توضیحات را نوشتم.
بد نیست ببینید یکی از اعضای همین فروم با معدل 18 در لیسانس برق شریف، همین حدود معدل در MBA شریف و جیمت 760 و تافل 114 و با داتشن چندین مقاله ISI و recom از اساتید شریف، از Northwestren پذیرش گرفت.
بد نیست به نتایج پذیرش و تجربیات اپلای در رشته های مدیریت و اقتصاد ذیل موضوع گرفتن پذیریش از دانشگاه ها مراجعه کنید.
به نظرم اطلاعات کافی هنوز ندارید(با عرض پوزش)
موفق باشید

sysco
November 29th, 2011, 01:27 PM
دانشگاهها اینا بودند
northwestern university

این 3 موضوع هم اطلاعات مفیدی دارند:

نتایج پذیرش اقتصاد مدیریت در سال 2011 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?27023-نتایج-پذیرش-اقتصاد-مدیریت-در-سال-2011)
تجربیات و نتایج پذیرش در اقتصاد و مدیریت، 2010 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?17389-تجربیات-و-نتایج-پذیرش-در-اقتصاد-و-مدیریت،-2010)
نظرخواهی:کدوم یکه از این آیتمها به ترتیب برای پذیرش مهمتر است؟!!!!! (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29773-نظرخواهی-کدوم-یکه-از-این-آیتمها-به-ترتیب-برای-پذیرش-مهمتر-است؟!!!!!)

یک فروم خارجی (http://www.urch.com/forums/phd-business/) هم وجود داره برای مدیریت که می تونید ببینید افراد اونجا برای پذیرش چه راهنمایی هایی می کنند

موفق باشید

va_2827
November 30th, 2011, 06:05 PM
آقا دستتون درد نکنه من همه اونا رو مطالعه کردم
و به اطلاعاتم اضافه شد
ارشد رو میخونم بعد اقدام میکنم برا دکترا
فقط حیف که باید دو سال از عمرم رو برا فوق باید بزارم
ای کاش این فوق خوندن حداقل از مدت دکترا کم میکرد

va_2827
November 30th, 2011, 11:08 PM
این مطلب رو که الان در زیر براتون مینویسم رو مدیر پذیرش dartmouth business school برای داشتن app قویتر گفته که در سایت دانشگاه ویدئوش موجوده

Admissions Director Dawna Clarke: Tips for Application To make your application stronger, use
details, stories, and examples to back up your messages. Think about what you most want the admissions group to remember about you, then illustrate those points in several ways.

امیدوارم به درد همه بخوره

va_2827
November 30th, 2011, 11:41 PM
اینم دو تا از بچه های موفق ایرانی تو دانشگاه
ucla
تا میتونید تخلیه اطلاعاتیش بکنید و اطلاعات تخلیه شده را در اینجا به اشتراک بگزارید

Morvarid Rahmani

Foad Iravani

این فواد جان وب پیج شخصی هم داره که با سرچ در گوگل پیدا کنید
در ضمن نوشته بود که یکی از استاداش ایرانیه
ببینم چیکار میتونید بکنید

اینم یکی تو tepper busines school
afshin nikzad

va_2827
December 2nd, 2011, 03:33 AM
سلام واقعا از یه چیز بخش مدیریت و اقتصاد خوشم نمیاد اونم اینکه اصلا توش فعالیتی مشاهده نمیشه امیدوارم دوستان مشارکت بیشتری داشته باشن با توجه به پست های قبلیم که نوشتم معلومه که کسی دنبالش نرفته. ولی برای من مهم که بدونم واقعا چی مهمه. بخاطر همین بهشون میل دادم که خوشبختانه یکی از اونا جواب داد در جواب گفتن که مهمترین عوامل ایناست1.academic records2. Letter of recommendation 3.sop4.toefl,gmat/greدر ضمن گفتن که ارزیابی اولیه رو براساس همون دو گزینه اول انجام میدن بعد میرن سراغsop, toefl

سولاریس
December 15th, 2011, 03:53 PM
من لیسانس مکانیک از علم و صنعت دارم و ام بی ای پیام نور با شرایط زیر:

معدل لیسانس افتضاح
سابقه کاری خوب
معدل ام بی ای 17
ایلتس 6.5
مقاله ندارم
جیمت هم هنوز ندادم.

سال گذشته با همین شرایط از چند تا دانشگاه انگلیس مثل گلاسگو و لیدز برای مستر مجدد تو مارکتینگ پذیرش گرفتم که چون فاند نداشتن نرفتم. حقیقتش میخواستم تست بزنم ببینم اصلا به کسی مثل من پذیرش میدن یا نه.

حالا به نظر شما:

با این اوضاع اگر جیمت بدم امکان پذیرش دکترا تو امریکا رو دارم یا نه؟
اگر بله نمره جیمتم چند بشه خوبه و دانشگاههای از چه رنکی به بعد رو امتحان کنم.
اگر نه به کدوم کشورها میتونم فکر کنم؟

برام مهمه لطفا هر اطلاعاتی دارین دریغ نکنین.
نگران بیان واقعیت هم نباشین من خودم میدونم به هزار و یک دلیل شخصی اوضاع تحصیلی خوبی نداشتم

doublin2000
December 20th, 2011, 02:05 PM
سلام به همگی دوستان
خواهش می کنم راهنماییم کنید
به نظرتون با این شرایط می توان از چه دانشگاههایی برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟(ترجیحا رشته های مدیریتی)
مهندسی اکتشاف معدن دانشگاه سراسری بیرجند:12.3
فوق لیسانس MBAدانشگاه سن حوزه فیلیپین:18.5
ielts 6.5
gmat 600
سابقه کار و مقاله هنوز ندارم هنوز درسم تموم نشده شاید بتونم معدل ارشدمو ببرم بالاتر ومقاله هم بدم و جی متم و ایلتس رو هم شاید بهتر کنم
برای پاییز2013 می خوام اقدام کنم

alix7
December 23rd, 2011, 08:51 PM
سلام به همگی دوستان
میشه راهنماییم کنید
به نظرتون با این شرایط می توان از چه دانشگاههایی برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟(ترجیحا دکترای سیستم های اطلاعاتی با تجزیه و تحلیل سیستم)
مهندسی IT دانشگاه سراسری معدل 15
فوق لیسانس MBAدانشگاه سراسری 17معدل
ielts 6.5
gmat ندادم هنوز
مقاله هنوز ندارمهنوز درسم تموم نشده
سابقه کار 1 سال تجزیه و تحلیل سیستم ها و تحلیل کسب و کار و مدیریت و پیاده سازی ERP

tahahavakhor
December 26th, 2011, 05:16 AM
سلام به همگی دوستان
میشه راهنماییم کنید
به نظرتون با این شرایط می توان از چه دانشگاههایی برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟(ترجیحا دکترای سیستم های اطلاعاتی با تجزیه و تحلیل سیستم)
مهندسی IT دانشگاه سراسری معدل 15
فوق لیسانس MBAدانشگاه سراسری 17معدل
ielts 6.5
gmat ندادم هنوز
مقاله هنوز ندارمهنوز درسم تموم نشده
سابقه کار 1 سال تجزیه و تحلیل سیستم ها و تحلیل کسب و کار و مدیریت و پیاده سازی ERP

first of all dude, i do encourage you to search for what you really intend to study. to best of my knowledge, there is no "system analysis" department in business schools of north america, however Information Systems is indeed a field for PhD in business. unlike what you study in most of iranian universities in field of ISYS, the orientation in north america is NOT on "design research". those kinds of topics, which do not usually have any outlet in top journals, are mostly focus of EU business schools in ISYS. if you really like to apply, you better to declare what kind of research area you want to pursue and with all due respect, approaches coming from industry do NOT have that much theoretical value needed in PhD programs. if you give me your research focus I can help you in detail. BEST OF LUCK MAN

tahahavakhor
December 26th, 2011, 05:31 AM
من لیسانس مکانیک از علم و صنعت دارم و ام بی ای پیام نور با شرایط زیر:

معدل لیسانس افتضاح
سابقه کاری خوب
معدل ام بی ای 17
ایلتس 6.5
مقاله ندارم
جیمت هم هنوز ندادم.

سال گذشته با همین شرایط از چند تا دانشگاه انگلیس مثل گلاسگو و لیدز برای مستر مجدد تو مارکتینگ پذیرش گرفتم که چون فاند نداشتن نرفتم. حقیقتش میخواستم تست بزنم ببینم اصلا به کسی مثل من پذیرش میدن یا نه.

حالا به نظر شما:

با این اوضاع اگر جیمت بدم امکان پذیرش دکترا تو امریکا رو دارم یا نه؟
اگر بله نمره جیمتم چند بشه خوبه و دانشگاههای از چه رنکی به بعد رو امتحان کنم.
اگر نه به کدوم کشورها میتونم فکر کنم؟

برام مهمه لطفا هر اطلاعاتی دارین دریغ نکنین.
نگران بیان واقعیت هم نباشین من خودم میدونم به هزار و یک دلیل شخصی اوضاع تحصیلی خوبی نداشتم

well if I say a 750 GMAT can be a safe score for applying the next question is whether you can get it or not. try your best for GMAT and considering your UGGPA i assume you need something around 680-700 to impress ANY committee .
most important thing is that a 6.5 in IELTS may satisfy some of minimums for applying even in getting proper funds BUT considering extensive volume of readings and discussions you going to face exclusively in BUS school I am afraid you may need to work on that as well.
you better take a look at attrition rate of PhD students after first semesters to see how hard is to survive after admission.
to apply for EU, I suppose you need to have a decent profile of research work.

سولاریس
December 29th, 2011, 11:20 AM
Dear tahahavakhor,
I appreciate indeed oweing to the fact that you are the single person who helped me with some noticeable information and advice.
I'm eager to know your point of view if how getting GMAT score 680-700 could be easily achievable for me or not. I think it is not easy.
Thanks again

well if I say a 750 GMAT can be a safe score for applying the next question is whether you can get it or not. try your best for GMAT and considering your UGGPA i assume you need something around 680-700 to impress ANY committee .
most important thing is that a 6.5 in IELTS may satisfy some of minimums for applying even in getting proper funds BUT considering extensive volume of readings and discussions you going to face exclusively in BUS school I am afraid you may need to work on that as well.
you better take a look at attrition rate of PhD students after first semesters to see how hard is to survive after admission.
to apply for EU, I suppose you need to have a decent profile of research work.

alix7
December 29th, 2011, 09:10 PM
first of all dude, i do encourage you to search for what you really intend to study. to best of my knowledge, there is no "system analysis" department in business schools of north america, however Information Systems is indeed a field for PhD in business. unlike what you study in most of iranian universities in field of ISYS, the orientation in north america is NOT on "design research". those kinds of topics, which do not usually have any outlet in top journals, are mostly focus of EU business schools in ISYS. if you really like to apply, you better to declare what kind of research area you want to pursue and with all due respect, approaches coming from industry do NOT have that much theoretical value needed in PhD programs. if you give me your research focus I can help you in detail. BEST OF LUCK MAN

میشه بگی اگر NOT on "design research" هستن پس در چه زمینه هایی هستن؟ یعنی دنبال حل نیازهای بازار هستن و بیستر جنبه عملی دارن؟

tahahavakhor
January 6th, 2012, 02:11 PM
میشه بگی اگر NOT on "design research" هستن پس در چه زمینه هایی هستن؟ یعنی دنبال حل نیازهای بازار هستن و بیستر جنبه عملی دارن؟

the best stage to start what they really work on you'd better take a look at papers in MISQ and ISR as A journals of the field. the focus, mainly is on adoption, use and misuse behavior. theory lenses applied vary from theory of planned behavior and theory of reasoned action to economic views of the firm and expectation theories.
another stream is mainly modeling , specially those in org and meso level studies.
my own school focus is mainly use and misuse behavior, as Venkatesh and Davis both teach here. you may wanna take a look at IS phd rankings and see which icons are in which schools:
http://vvenkatesh.com/ISRanking (https://exchange.uark.edu/owa/redir.aspx?C=bc007d57c26a464dbe6e7f3f694bce3f&URL=http%3a%2f%2fvvenkatesh.com%2fISRanking)

mehranism
January 7th, 2012, 12:30 AM
دوستان هنگام اقدام برای گرفتن پذیرش دکترای مدیریت چه تفاوتی بین بک فوق لیسانس مدیریت و یک فوق لیسانس MBA (هر دو از یک دانشگاه خوب و زبان و معدل یکسان) وجود داره؟ لطفا راهنماییم کنید

sysco
January 7th, 2012, 01:29 AM
دوستان هنگام اقدام برای گرفتن پذیرش دکترای مدیریت چه تفاوتی بین بک فوق لیسانس مدیریت و یک فوق لیسانس MBA (هر دو از یک دانشگاه خوب و زبان و معدل یکسان) وجود داره؟ لطفا راهنماییم کنید
من نظر شخصی خودم را می گم.
دانشجویان مدیریت یعنی MSc in Management چون بر یک گرایش خاص متمرکز هستند، و دارای پایان نامه هم می باشند، بیشتر می تونند شرایط کسب دانش و پژوهش در یک حوزه خاص را کسب کنند. اما دانشجویان MBA دانش پراکنده تری از حوزه های وسیع تری کسب می کنند(به خصوص اگر دارای گرایش خاصی نیز نباشند) و در بعضی دانشگاه ها پایان نامه اجباری هم ندارند. به نظر من کلا برای دوره دکترا، خوندن MSc در ایران بهتر از MBA ه. گرچه جو MSc بیشتر به دانشکده های علوم انسانی نزدیک تره.
دانشگاه های آمریکا به عنوان مثال، چندان تفاوتی بین یک MBA یا یک MSc فکر نمی کنم قائل باشند بالذات، بلکه بیشتر رزومه شخصی افراد که تفاوت ها را ایجاد می کنه.

amirrezabayat
January 22nd, 2012, 04:53 PM
سلام من فوق مدیریت اجرایی (EMBA) دارم معدلم ۱۹.۲۰ دانشکاه آزاد : خیلی مشتاق به ادامه تحصیل هستم اما مهم ترین نکته تعزیف یک بیزینس در حین ا

amirrezabayat
January 22nd, 2012, 05:25 PM
سلام من فوق مدیریت اجرایی(strategic management )- (EMBA) دارم معدلم ۱۹.۲۰ دانشکاه آزاد لیسانسم عمران آب : خیلی مشتاق به ادامه تحصیل(Phd) هستم اما مهم ترین نکته تعزیف یک بیزینس در حین ادامه تحصیله که نمیدونم عملی هست یا نه ؟
ایلتس ۶.۵ دارم مقاله هم ۳ تا داخلی :۱ خارجی (اینترنشنال) الانم با یک شرکت بین المللی کار میکنم
1- چه پیشنهادی واسم دارید؟
بیشتر از همه دوس دارم چند دهه از فضای ایران فاصله بگیرم ، تجربه خوب مدیریتی کسب کنم و اگه امکانش بود برگردم....... تا پایان امسال باید تصمیم رو بگیرم امیدوارم کمکم کنید ,و پیشنهادات خوبی رو از شما دریافت کنم

farveh
January 23rd, 2012, 02:39 PM
سلام من فوق مدیریت اجرایی(strategic management )- (EMBA) دارم معدلم ۱۹.۲۰ دانشکاه آزاد لیسانسم عمران آب : خیلی مشتاق به ادامه تحصیل(Phd) هستم اما مهم ترین نکته تعزیف یک بیزینس در حین ادامه تحصیله که نمیدونم عملی هست یا نه ؟
ایلتس ۶.۵ دارم مقاله هم ۳ تا داخلی :۱ خارجی (اینترنشنال) الانم با یک شرکت بین المللی کار میکنم
1- چه پیشنهادی واسم دارید؟
بیشتر از همه دوس دارم چند دهه از فضای ایران فاصله بگیرم ، تجربه خوب مدیریتی کسب کنم و اگه امکانش بود برگردم....... تا پایان امسال باید تصمیم رو بگیرم امیدوارم کمکم کنید ,و پیشنهادات خوبی رو از شما دریافت کنم
سلام
نظر شخصی خودم را می گم. اولا شما نمی تواند هم زمان هم دانشجوی phd یاشید و هم کار کنید. چون دانشجوی دکتری تنها 20 ساعت در هفته می تواند کار کند و معملا اگر می خواهید موفق باشید باید به فکر کار کردن نباشید و بر روی درس تمرکز کنید.
بعد هم اگر بدنبال کارهای عملی هستید تا علمی، دکتری کمکی به شما نمی کند. با یک master by course بهتر می توانید نحوه اداره یک business را باد بگیرد و با محیط کشوری که در آن درس می خوانید آشنا شوید. اینطوری بعد از 1 سال آماده به کار هستید.
مورد دیگر اینکه هر کشوری قوانین خود را برای راه اندازی بک business دارد پس حتما این فوانین را مطالعه کنید که آیا امکانش را دارید یا خیر
در اخر هم اگر بدنیال پیدا کردن کار پس از اتمام درس هستید، به اروپا و آسیا فکر نکنید. در استرالیا، امریکا و کانادا امکان کار پیدا کردن بیشتر از اروپا و اسیا است البته مشروط به اینکه با نمرات عالی و در یک دانشگاه عالی دوره خود را تمام کنید و به زیان هم تسلط کامل داشته باشید.

KAMRANZAHEDFAR
January 28th, 2012, 05:41 AM
سلام دوستان.من این ترم میخوام استاد راهنمامو مشخص کنم.ولی هنوز موندم بین استراتژیک و بازاریابی کدوم رو انتخاب کنم.ممنون میشم اگر راهنماییم کنین که پذیرش گرفتن تو کدوم راحتر هست؟

biscuitpolo
January 28th, 2012, 08:53 AM
سلام دوستان.من این ترم میخوام استاد راهنمامو مشخص کنم.ولی هنوز موندم بین استراتژیک و بازاریابی کدوم رو انتخاب کنم.ممنون میشم اگر راهنماییم کنین که پذیرش گرفتن تو کدوم راحتر هست؟

معمولاً در کل پذیرش گرفتن در فایننس از همه سخت تر و IS از همه آسونتره... بقیه گرایش ها هم در این بین قرار میگیرن... بین استراتژیک و بازاریابی هم معمولاً در بازاریابی رقابت کمتره...

86125038
January 28th, 2012, 11:14 PM
دوست عزیز تا حالا بارها توو این فروم از اعضا درخواست شده که یه سوال رو توو چندتا تاپیک مطرح نکنید، اما متاسفانه توجه نمیشه. لطفا رعایت کنید. کار درستی نیست که برای سریعتر به جواب رسیدن نظم رو بر هم بزنیم

86125038
January 28th, 2012, 11:15 PM
دوست عزیز تا حالا بارها توو این فروم از اعضا درخواست شده که یه سوال رو توو چندتا تاپیک مطرح نکنند، اما متاسفانه توجه نمیشه. لطفا رعایت کنید. کار درستی نیست که برای سریعتر به جواب رسیدن نظم رو بر هم بزنیم

KAMRANZAHEDFAR
January 30th, 2012, 12:44 AM
دوست عزیز تا حالا بارها توو این فروم از اعضا درخواست شده که یه سوال رو توو چندتا تاپیک مطرح نکنند، اما متاسفانه توجه نمیشه. لطفا رعایت کنید. کار درستی نیست که برای سریعتر به جواب رسیدن نظم رو بر هم بزنیم

سلام.وقت به خیر.
حق با شماست.بنده بابت این کارم از همه ی بچه های خوب فروم عذر خواهی میکنم...

KAMRANZAHEDFAR
February 20th, 2012, 08:09 PM
سلام دوستان.
میخواستم از دوستانی که در زمینه پذیرش گرفتن در مقطع دکترای مدیریت از دانشگاهای اروپا اطلاعات دارند خواهش کنم که در اینجا ما را هم از دانسته هایشان بهره مند کنند.اولین سوال را هم خودم میپرسم.در پروسه ی پذیرش گرفتن کدامیک از عوامل زیر نقش تعیین کننده تری دارد. 1-معدل کارشناسی 2-معدل ارشد 3-نمره ی زبان 4-مقاله 5-نمره زبان 6-نمره یgmat و چیزهای دیگری که به نظر شما اهمیت بالای دارد .