PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟

yaserb
September 11th, 2008, 06:38 PM
با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟ یا کدام کشورها (مخصوصا همسایه ها) گرفتن ویزایشان دنگ و فنگ کمتری دارد و یکی دو روزه ویزا می دهند؟

hesamk
September 11th, 2008, 07:00 PM
یادمه قدیما ترکیه ویزا نمیخواست! ;)

چه نوع ویزایی میخواید بگیرید؟

Sara.Sh
September 11th, 2008, 07:01 PM
الان هم ترکیه ویزا نمی خواد ;)

soroosh7911
September 11th, 2008, 07:34 PM
ارمنستان هم مثل اینکه نمی خواد
امروز تو یه تاپیک خوندم که پاکستان هم 1و 2 روزه ویزا میده

leysha
September 11th, 2008, 09:05 PM
Africa
Djibouti 1 month (visa issued upon arrival)
Madagascar 90 days (visa issued upon arrival)
Seychelles 30 days (visa issued upon arrival)[1]
Togo 7 days (visa issued upon arrival)
Uganda 6 months (visa issued upon arrival)

Americas
Dominica 21 days
Haiti 3 months

Asia
Azerbaijan 30 days (visa issued upon arrival)
Armenia 21 days (visa issued upon arrival)
Bangladesh 90 days (visa issued upon arrival)
Indonesia 30 days (visa issued upon arrival)[2]
Laos 15 days (visa issued upon arrival)
Macau 30 days (visa issued upon arrival)
Maldives 30 days (visa issued upon arrival)
Malaysia 15 days [3]
Nepal 60 days (visa issued upon arrival)
Timor-Leste 30 days (visa issued upon arrival)
Sri Lanka 30 days [4]
Turkey 3 months [5]

Oceania
Cook Islands 31 days
Federated States of Micronesia 30 days
Niue 30 days
Palau 30 days (visa issued upon arrival)

Visa exemptions for Iranians permanently resident in either the US or Canada
Aruba 14 days
Bahamas 30 days [6]
Bermuda 6 months
Canada 6 months (for US residents) [7]
Costa Rica 30 days [8]
Dominican Republic 3 months [9]
Jamaica 6 months
Liechtenstein 3 months (same immigration rules as Switzerland)
Mexico 180 days
Netherlands Antilles 14 days
Nicaragua 3 months
Switzerland 3 months

منبع yahoo answers
البته من قبلن این را در wiki pedia دیده بودم ولی در حال حاضر نتوانستم لینکش را پیدا کنم.

yaserb
September 11th, 2008, 09:35 PM
با پاسپورت ایرانی به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا میتوان سفر کرد؟ یا کدام کشورها (مخصوصا همسایه ها) گرفتن ویزایشان دنگ و فنگ کمتری دارد و یکی دو روزه ویزا می دهند؟

این سوال را از این جهت پرسیدم که باید در نظر بگیریم که با توجه به ناز کردن قبرس در دادن ویزا، تراکم یا چگالی Applicant برای سفارت آمریکا در ترکیه و دبی زیاد خواهد شد (محصوصا برای Fall 2009) و در نتیجه باید به دنیال گرینه های دیگری غیر از قبرس بود. مثل کشورهای آسیای میانه (تاجیکستان، ارمنستان، قرقیزستان، آذربایجان، ترکمنستان وحتی روسیه سفید)، پاکستان، هند، عمان، یمن، اردن، سوریه و حتی عراق و لبنان.

حالا باید 3 نکته در نظر بگیریم:
1. آیا گرفتن ویزای این کشورها براحتی ممکن است؟
2. هزینه سفر به این کشورها چقدر است؟
3. آیا سفارت آمریکا، ایرانی را قبول می کند و اگر قبول می کند، آیا راحت ویزا می ده؟ (البته قسمت دوم سوال در گذر زمان مشخص مس شود و اصلا نمی توان از الان قضاوت کرد)

حالا این کشورهایی که اسمشان را بردم، از نظر گرفتن ویزا چه جوری اند؟ آیا با پاسپورت ایرانی راحت ویزا می دهند؟

AKM
September 11th, 2008, 09:46 PM
در مورد موضوع اين قسمت،‌ هر كشور كور و كچلي كه ساليانه مسافر خارجي نداره از ايراني ها ويزا نمي خواد ;D البته تركيه اين وسط در رفته!! ;D

اما در مورد گرفتن ويزاي آمريكا در كشور مقصد:
- در سايت خود وزارت خارجه آمريكا، نوشته اسم چند سفارتخونه كه ايراني ها مي تونند مراجعه كنند. در واقع اين چند سفارتخونه مثل ناپل ايتاليا،‌تركيه،‌دبي،‌فر نكفورت داراي آفيسر فارسي زبان هستند. قابل توجه شما كه قبرس تو اين ليست نيست. ::)
- اگر جاي ديگه اقدام مي كنيد حتما" يك دليل قانع كننده بايد داشته باشي. بعضي از بچه ها كه كنفرانس خارجي شركت مي كنند همون جا براي ويزاي آمريكا اقدام مي كنند و معمولا" مشكلي ندارند.

bardia08
September 11th, 2008, 09:47 PM
http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Iranian_passport&oldid=191553901#Visa-free_travel

bzn
September 12th, 2008, 12:43 AM
در مورد موضوع اين قسمت،‌ هر كشور كور و كچلي كه ساليانه مسافر خارجي نداره از ايراني ها ويزا نمي خواد ;D البته تركيه اين وسط در رفته!! ;D

به موجب قراردادی که بین ایران و ترکیه در زمان رضاخان و آتاتورک امضا شد اتباع دو کشور به مدت 100 سال بدون ویزا می تونن مسافرت کنن. این قرارداد حدود 10-12 سال دیگه تمام می شه و از اون به بعد برای رفتن به ترکیه هم به ویزا نیاز دارین

yaserb
September 12th, 2008, 01:27 AM
با تشکر از همه دوستان

میشه بگید کدوم کشورها دنگ و فنگ کمتری برای اخذ ویرا دارند؟ مثلا رفتن به سفارت آمریکا در ریاض تقریبا محال است و باید حتما یک سعودی شما را به ریاض دعوت کند (و همینطور کویت). ولی کشورهای دیگه چه جوریند؟

AKM
September 12th, 2008, 02:38 AM
با تشکر از همه دوستان

میشه بگید کدوم کشورها دنگ و فنگ کمتری برای اخذ ویرا دارند؟ مثلا رفتن به سفارت آمریکا در ریاض تقریبا محال است و باید حتما یک سعودی شما را به ریاض دعوت کند (و همینطور کویت). ولی کشورهای دیگه چه جوریند؟

من دو مورد سراغ دارم كه به بهانه كنفرانس رفتند و مصاحبه براي ويزا انجام دادند. يكي هنگ هنگ و يكي هم كويت!!

aftab2009
September 9th, 2009, 12:42 PM
سلام دوستان
یه سوال اینکه آیا مالزی در زمان arrival ویزا میده؟یعنی قبلش نیاز نیست ویزا بگیریم؟ و مدتش ایا محدویت خاصی داره واسه ی ایران ایا میشه تمدید کرد؟
با تشکر

Pearson
September 9th, 2009, 12:53 PM
سلام دوستان
یه سوال اینکه آیا مالزی در زمان arrival ویزا میده؟یعنی قبلش نیاز نیست ویزا بگیریم؟ و مدتش ایا محدویت خاصی داره واسه ی ایران ایا میشه تمدید کرد؟
با تشکر

شما برای مسافرت به مالزی احتیاج به روادید ندارید و می توانید تا 90 روز در مالزی اقامت داشته باشید. این اقامت قابل تمدید نمی باشد، مگر اینکه مالزی را ترک کنید و دوباره وارد مالزی شوید.
برای اینکار می توانید به کشور همسایه اندونزی که اون هم برای ایرانیان ویزا نمی خواهد بروید و دوباره به مالزی برگردید. البته در حین مدت اقامت 90 روزتان در مالزی اگر موفق به اخذ اجازه اقامت شوید دگر لازم نیست که مالزی را ترک کنید.

limoosh
September 26th, 2010, 05:21 PM
لیست کشورهایی که برای رفتن نیاز به گرفتن ویزا نیست:

سوریه، ترکیه ، کيپ ورد، کومور، جيبوتی، کنيا، ماداگاسکار، موزامبيک، سيشل، تانزانيا، توگو، اوگاندا، بوليوي، دومينيکا، اکوادور ، هائيتی، نيکاراگوئه، ونزوئلا، ارمنستان، بنگلادش، اندونزی، لائوس، ماکائو، مولداوی، مالزی، نپال، عمان، سری‌لانکا، تيمور شرقی، کوزوو، جزاير کوک، ايالات فدرال ميکرونزی، نيووی ، پالائو ، ساموآ ، تووالو

soorena
November 6th, 2010, 05:02 PM
دوستان گرجستان رو هم به لیست کشورهای باحالی که بدون ویزا میشه رفت اضافه کنید .

captive
February 3rd, 2012, 03:34 AM
با سلام آیا من میتونم باروبندیلو بردارم و در مثلا ترکیه خونه یا اطاق اجاره کنم و هر نود روز یه بار برگردم

jason_mac
February 3rd, 2012, 04:00 AM
با سلام آیا من میتونم باروبندیلو بردارم و در مثلا ترکیه خونه یا اطاق اجاره کنم و هر نود روز یه بار برگردم

بله میتونید این کار رو بکنید. فقط دقت کنید که دقیقا سر 90 روز باید خروج کنید. حتی 1 روز هم تاخیر کنید باید جریمه پرداخت کنید.

موفق باشید.

amirali5
May 11th, 2012, 12:06 AM
لیست کشور ها و مدت اقامت در لینک زیر آمده است.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Iranian_citizens

فقط اگه دوستان اطلاع دارن فرق کشور هایی که ویزا نمیخواهند و کشورهایی که در بدو ورود ویزا صادر میکنند را توضیح بدهند.

dream_liner
May 11th, 2012, 04:00 AM
لیست کشور ها و مدت اقامت در لینک زیر آمده است.
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Iranian_citizens

فقط اگه دوستان اطلاع دارن فرق کشور هایی که ویزا نمیخواهند و کشورهایی که در بدو ورود ویزا صادر میکنند را توضیح بدهند.

احساس میکنم خلط مطلب شده!
کلا روادید اون برگه ای هست که تو گذرنامه میزنن و معمولا برای صدورش هم یه هزینه جزئی میدی و مهر ورود و خروج در فرودگاه میزنن.
اما اونایی که روادید نمیحواد تنها مهر ورود و خروج در فرودگاه میزنن و معمولا هم هزینه ای نمیدی.

mehdi059
May 16th, 2012, 11:27 AM
در غایت تفاوت آنچنانی با هم ندارند.
کشورهایی که ویزا نمی خوان اون کشورهایی هستند که زمانی که شما وارد خاکشون شدید، پلیس مرزی فقط گذرنامه شما رو مهر می کنه و پولی هم دریافت نمی کنه مثل ترکیه و مالزی
کشورهایی که On Arrival ویزا صادر می کنند که البته باید چک کنید که آیا در همه مرزهاشون این کار رو انجام می دن یا نه، زمانی که شما وارد خاک کشورشون شدید، از یک صف دیگه باید برید سراغ ویزا آفیسشون و با پرداخت مبلغی همونجا براتون ویزا صادر می کنند، مثل اندونزی و ارمنستان.

Ghahraman2012
June 16th, 2012, 11:19 PM
اقا قبرس شمالی رو هم به این کشور ها اضافه کنید حله ویزا نمیخواد

Pearson
June 17th, 2012, 09:03 AM
اقا قبرس شمالی رو هم به این کشور ها اضافه کنید حله ویزا نمیخواد

قبرس شمالي كه همون تركيه هست

Ghahraman2012
June 18th, 2012, 02:25 PM
قبرس شمالي كه همون تركيه هستنه بابا یه جزیره است ۱۰۰ کیلومتر اونورتر تو مدیترانه البته زیر سلطه ترکهاست.

Ghahraman2012
June 18th, 2012, 02:26 PM
سلاممن متولد 3/7/73 هستم.میخاستم ببینم میشه برم پیش دانشگاهیرو یجا دیگه مثل ارمنستان بگیرم بعدم واسه ادامه تحصیل برم یه کشور دیگه؟یه بار دیگه کامل و قشنگ و خوانا بنویس سوالت رو تا متوجه شم ؟ بلکه بتونم راهنماییت کنم

nima monfared
July 4th, 2012, 10:05 AM
با پاسپورت ایرانی می توان به 54 کشور جهان سفر کرد.
لیست این کشورها را می توان در لینک زیر ببینید:
http://tebyan-zn.ir/News-Article/tourism/travel_Knowledge/2012/4/18/59281.html

ahmad845
December 6th, 2012, 01:59 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا هنوز برای ارمنستان امکان سفر کردن بدون ویزا هست یا نه؟

Pearson
December 6th, 2012, 02:34 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا هنوز برای ارمنستان امکان سفر کردن بدون ویزا هست یا نه؟
بله توى فرودگاه ميتونيد ويزا بگيريد

kladioos
January 28th, 2013, 01:02 AM
دوستان میشه بگن تا چند وقت میشه ارمنستان موند بدون ویزا ؟

mohsenhp
August 3rd, 2013, 02:40 AM
رفقا!
من ان شاء الله باید از فرودگاه امام خمینی سوار هواپیما بشم و تو فرودگاه آتاتورکِ استانبول پیاده بشم. بعد از فرودگاه بیام بیرون، تاکسی بگیرم و برم به اون یکی فرودگاه استانبول - که الآن اسمش یادم نیست - و دوباره هواپیما سوار بشم و برم فنلاند. برای این‌کار نیاز به ویزای ترکیه دارم؟ دقیقا چی‌کار باید بکنم؟ چه‌قدر طول می‌کشه؟ چه‌قدر هزینه‌ش میشه؟

Pearson
August 3rd, 2013, 09:26 AM
رفقا!
من ان شاء الله باید از فرودگاه امام خمینی سوار هواپیما بشم و تو فرودگاه آتاتورکِ استانبول پیاده بشم. بعد از فرودگاه بیام بیرون، تاکسی بگیرم و برم به اون یکی فرودگاه استانبول - که الآن اسمش یادم نیست - و دوباره هواپیما سوار بشم و برم فنلاند. برای این‌کار نیاز به ویزای ترکیه دارم؟ دقیقا چی‌کار باید بکنم؟ چه‌قدر طول می‌کشه؟ چه‌قدر هزینه‌ش میشه؟

اسم اون يكي فردوگاه صبيحه هست دختر اين يكي
ويزا نمي خواهيد .
بارتون رو بايد تحويل بگيريد ببريد اون يكي فرودگاه
بين دو فرودگاه توي ساعت ترافيك 2 ساعت به صورت عادي يك ساعت فاصله هست
هزينه اش با اتوبوس حدود 20 تا 30 لير با تاكسي حدود 80 و 90 لير هست
الان به صرفه ترين باز همون آليتاليا هست توي تاريخ هاي شما به قيمت 5/7 ولي بيزينس

mohsenhp
August 3rd, 2013, 03:07 PM
اسم اون يكي فردوگاه صبيحه هست دختر اين يكي
ويزا نمي خواهيد .
بارتون رو بايد تحويل بگيريد ببريد اون يكي فرودگاه
بين دو فرودگاه توي ساعت ترافيك 2 ساعت به صورت عادي يك ساعت فاصله هست
هزينه اش با اتوبوس حدود 20 تا 30 لير با تاكسي حدود 80 و 90 لير هست
الان به صرفه ترين باز همون آليتاليا هست توي تاريخ هاي شما به قيمت 5/7 ولي بيزينس

ممنون از راهنمایی‌تون. شما تا حالا بین این دوتا فرودگاه جابه‌جا شدید؟ تاکسی و اتوبوس مستقیم داره؟ همیشه هست؟ از قبل لازم نیست رزرو کنم؟ هزینه‌ش رو به یورو می‌تونم بدم؟

Pearson
August 3rd, 2013, 03:14 PM
ممنون از راهنمایی‌تون. شما تا حالا بین این دوتا فرودگاه جابه‌جا شدید؟ تاکسی و اتوبوس مستقیم داره؟ همیشه هست؟ از قبل لازم نیست رزرو کنم؟ هزینه‌ش رو به یورو می‌تونم بدم؟

من خودم خير
ولي يك چيز طبيعي هست جابه جايي
به راننده تاكسي مي تونيد يورو بديد

LiNaa
February 20th, 2014, 04:43 PM
ویزای توریستی ترکیه چند روزه هست؟؟ 90 روزه؟

Pearson
February 20th, 2014, 04:46 PM
ویزای توریستی ترکیه چند روزه هست؟؟ 90 روزه؟

بله 90 روز ميباشد

Oktaye
March 30th, 2014, 01:23 AM
ببخشید پس کلا چند جور میشه ویزا یا روادید رو گرفت؟ یا نمیخاد (یا کلا یا تو یه محدوده زمانی) یا on arrival (به محض ورود به فرودگاه با پرداخت هزینه) دیگه چی؟؟؟؟؟؟؟

Heisenberg
March 30th, 2014, 01:45 AM
ببخشید پس کلا چند جور میشه ویزا یا روادید رو گرفت؟ یا نمیخاد (یا کلا یا تو یه محدوده زمانی) یا on arrival (به محض ورود به فرودگاه با پرداخت هزینه) دیگه چی؟؟؟؟؟؟؟

1- یا کلا نمیخواد (تعداد خیلی کمی از کشورها)

2- یا به محض ورود به فرودگاه صادر میشه (تعداد کمی از کشورها)

3-یا وقت سفارت میگیرید و تشریف میبرید سفارت (بیشتر کشورها)