PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعتبار مدرک پرديس بين المللی دانشگاه صنعتی شريف، جزيره کيشxetod
September 23rd, 2008, 08:38 PM
ایا مدرک پرديس بين المللی دانشگاه صنعتی شريف جزيره کيش یه همون با ارزشی مدرک خود دانشگاه صنعتی شريفه؟
ایا دانشگاه های تراز اول امریکا و اروپا مدرکشو همتراز دانشگاه صنعتی شريف قبول می کنند؟

Babak
September 23rd, 2008, 09:30 PM
جواب سوال شما رو به طور قطعی نمی‌دونم، اما به احتمال خیلی زیاد ارزش یکسانی با مدرک خود شریف نداره. این موضوع در همه جای دنیا مرسومه که خیلی از دانشگاه‌ها شعبه‌های دیگه‌ای تاسیس می‌کنند، اما ارزش و اعتبار اون شعب با ارزش دانشگاه اصلی یکسان نیست. نمونه‌اش در آمریکا موسسه‌ی University of California است که یک شعبه‌اش Berkeley-ه که جزو بهترین دانشگاه‌های دنیاست و یکیش Merced-ه که به سختی در رتبه‌بندی‌ها می‌شه پیداش کرد.

samaneh_f
September 23rd, 2008, 09:58 PM
سئوالتونو می تونید از معاونت آموزشی دانشگاه شریف ( دانشگاه مادر) بپرسید.

در مورد شعب بین الملل ِ دانشگاههای علوم پزشکی ( چون از طریق آزمون سراسری جذب دانشجو میشه و جزو طرحهای فراگیر نیست بلکه نیمه متمرکز هستش) توی سایت دانشگاه نوشته شده که مدرک دانشگاه مادر داده می شه با مهر شعب بین الملل روی مدرک.

من نمی دونم شعبه بین الملل شریف از چه طریقی دانشجو می گیره..ولی خودم از معاونت آموزشی دانشگاهمون اینو سئوال کردم ( البته بازم می گم علوم پزشکی ها و از طریق کنکور سراسری) گفتن ارزش مدرک کاملا مشابه دانشگاه مادر هستش با این تفاوت که شما بایستی شهریه پرداخت کنی, برای من مسئول دانشگاه مثال دوره شبانه و روزانه و زدند..که روزانه احتیاجی به پرداخت شهریه ندارن ولی شبانه دارن که در نهایت مدرک یکی برای هر دو صادر میشه و ارزش هر دو یکی است.

البته اگه در مورد اینجا ارزشش رو بخواید با مصوبه جدید مجلس ارزش دانشگاه سراسری ( روزانه و شبانه), آزاد, جامع علمی کاربردی, جهاد دانشگاهی, پیام نور ... یکسان هست و نبایستی در جاهای دولتی جهت جذب نیرو تفاوتی بینشون قائل بشن.

بازم خودتون برید از آموزش دانشگاه بپرسید اونا اطلاعات خیلی بهتری در اختیارتون می ذارن.

aaraam
September 23rd, 2008, 11:07 PM
فقط به یه مورد هم توجه کنید. من فوق رو شبانه بودم و روی مدرکم چیزی بر این مبنی نوشته نشد ولی روی ریزنمره رسمی نوشته شده که نوبت دوم بودم.

xetod
September 23rd, 2008, 11:36 PM
این لینک رو ببینید.نمونه ای از دانشنامه پرديس بين المللی دانشگاه صنعتی شريفه.در اونجا قید شده "شعبه بین الملل کیش".
من خودم شبانه بودم ولی در دانشنامم قید نشده "دوره شبانه".

http://kishun.blogfa.com/post-860.aspx

Geek
August 18th, 2009, 02:58 PM
به نظرتون مدرک این دانشگاه واسه اپلای آمریکا ارزش بیشتری داره یا یکی از دانشگاههای مثلا مالزی؟
آخه هزینه اش به نسبت اونا بعضا بالاتره

maryam_aseman
September 8th, 2010, 03:52 AM
چرا کسی جواب به این بحث نداده؟این سوال من هم هست

vv_matin
September 8th, 2010, 06:11 PM
این که مدرکتون رو از کجا گرفته باشید، کلاً تاثیر آنچنانی نداره. مگر دانشگاه تهران و خود شریف که اون هم چون دانشجوهاش اونور خوب کار کردن شناخته شده هستند. شما یه نمره زبان خوب و سابقه تحقیقاتی خوب و معدل خوب داشته باشید، هر دانشگاهی که باشید فرقی نمیکنه.

mr_barmaki
November 29th, 2010, 09:46 AM
با سلام. خود من در شرف فارغالتحصيلي از واحد بين الملل هستم. بايد عرض كنم كه اكثر اساتيد دانشگاههاي آمريكا به ايميل من جواب خوب دادن. و با توجه به اينكه ونوره دانشگاههاي خوب مثل MIT هم دانشجوي پولي ميگيره و هم دانشجوي بورس و اين اصل قطعي هستش كه هر دوي اونها مينيمم شرايط رو احراز كرده بودن كه تونستن وارد دانشگاه بشن، خيلي اهميتي براشون نداره. تازه بايد توجه كرد كه واحد بين الملل يك دانشكده از دانشگاه شريف هستش به نام دانشكده مهندسي و علوم و نه يك دانشگاه ديگر مثل California-berkly يا California-Riverside . همچنين تعدادي از دانشگاههاي آمريكا از جمله Northwestern Illinois كه جزئ بهترين ها تو دنياست ميگه كه دانشجوياني كه اخرين دوره تحصيليشون رو به انگليسي گذروندن نيازي به TOEFL ندارن كه اين شامل اين دانشكده از دانشگاه شريف هم ميشه.