PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

صفحه ها : [1] 2

khosrowasghari
June 15th, 2012, 09:37 PM
با سلام
مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی از جمله روشهای هستش که خیلی ها از اون خبر ندارن
من تو این تاپیک میخوام به معرفی این روش بپردازم
از اونجایی که من خودم به این روش اقدام کردم و بعد از 1 سال تحقیق اقدام کردم تقریبا اطلاعات درست دارم
هیچ یک از موسسه ها ی که در تهران هستند اطلاعات درست به من ندادند و من هم بعد از 1 سال تحقیق از سایتهای خارجی به نتایج خوبی رسیدم
کسانی که می توانند به روش خود اشتغالی اقدام کنند :
1 : ورزشکاران
1: مربیها
2: داوران

2: هنرمندان
3: کشاورزان

در ضمن مهاجرت به روش خوداشتغالی ، فدرالی می باشد
هرگونه سوالی داشته باشید با دل و جان پاسخ میدم
موفق و پیروز باشید

hrk
June 16th, 2012, 12:41 AM
با سلام میشه با مدرک مهندسی از این اقامت استفاده کرد و بعد از مهاجرت و اقامت بعد ادامه تحصیل داد؟؟؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید

khosrowasghari
June 16th, 2012, 11:36 AM
با سلام میشه با مدرک مهندسی از این اقامت استفاده کرد و بعد از مهاجرت و اقامت بعد ادامه تحصیل داد؟؟؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید

سلام دوست عزیز
تو این روش شما باید یا ورزشکار باشید ( 1: مربیها 2: داوران )و یا هنرمند و یا کشاورز باشید و بتوانید افسر مهاجرتی را متقاعد کنید که بعد از ورود به کانادا می خواهید برای خود Business راه بیندازید
ولی بعد از ورود چون این روش فدرالی می باشد شما می توانید در هر کجای کانادا زندگی کرده و هر کاری بکنید
متقاعدکردن افسر هم با Business plan ی که باید به پرونده خودتون اضافه میکنید انجام میشه
مدارک مهندسی وغیره تو این روش هیچ تاثیری نداره
شما باید مدارکی داشته باشید که نشان دهد شما در ایران مثلا از طریق مربیگری ورزشی کسب در امد میکنید و کارمند سازمان و یا ارگانی نیستید و در هنرمندی و کشاورزی نیز این چنین است
با ارزوی موفقیت

khosrowasghari
June 17th, 2012, 03:43 AM
ورزشکار خوداشتغال کیست؟

از نظر قانون مهاجرت بند ۱ ماده ۸۸ آئین نامه های مهاجرت ورزشکار خوداشتغال کسی است که در پنج سال قبل از زمان امضای فرم های مهاجرتی خود حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:
1 : دو سال تمام فعالیت خوداشتغالی در زمینه فعالیت های ورزشی (یعنی منبع درآمد وی از این راه بوده است و در ضمن کارمند نبوده است)
2: دو سال تمام فعالیت های ورزشی در سطح بین المللی
3: یک سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های ورزشی به اضافه یک سال تمام فعالیت های ورزشی در سطح بین المللی
فعالیت هایی ورزشی که در میتوان با آنها اقدام کرد
1 : قهرمانان ورزشی که در سایت مهاجرت کانادا با NOC 5251 مشخص می شود و می توانید به لینک زیر مراجعه کنید ( http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2011/Profile.aspx?val=5&val1=5251 )
2 : مربیان ورزشی که در سایت مهاجرت کانادا با NOC 5252 مشخص می شود و می توانید به لینک زیر مراجعه کنید ( http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2011/Profile.aspx?val=5&val1=5252 )
3: مسؤولان ورزشی و داوران که در سایت مهاجرت کانادا با NOC 5253 مشخص می شود و می توانید به لینک زیر مراجعه کنید ( http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2011/Profile.aspx?val=5&val1=5253 )
4: مدیران برنامه و مدرسان فعالیت های تفریحی، ورزشی و تندرسی که در سایت مهاجرت کانادا با NOC 5254 مشخص می شود و می توانید به لینک زیر مراجعه کنید ( http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2011/Profile.aspx?val=5&val1=5254 )

مختصری بود در باره ورزشکارانی که می تونن با این روش اقدام کنند

با آرزوی موفقیت

hamed3769
June 17th, 2012, 03:17 PM
من در تاپیک مهاجرت از طریق خود اشتغالی مطالب شمارو خوندم اما متاسفانه منبع موثقی پیدا نکردم که سوالاتم رو ازش بپرسم ، در نتیجه مزاحم شما شدم
من 29 ساله هستم ، فوق دیپلم کامپیوتر ، شغلم کارشناس IT ، یک مدرک مکانیک خودرو از وزارت کار دارم و از 15 سالگی در رشته دوچرخه سواری تقریبا بطور حرفه ای فعالیت دارم (بدون مدال یا مدرک رسمی) و با یکی از دوستانم یک فروشگاه و تعمیر گاه دوچرخه هم داریم.
متاسفانه از طریق فدرال نمیتونم اقدام کنم و از طریق مانیتوبا هم تقربا 30 میلیون تومن هزینه داره !!
میخواستم بدونم از این طریق (مهاجرت از طریق خود اشتغالی) میتونم اقدام کنم ؟ اگر میتونم چه راه هایی رو باید برم ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

hamed3769
June 17th, 2012, 03:28 PM
مدرکی که اثبات کنه دوچرخه سوار حرفه ای هستم ندارم ، در مورد امرار معاش هم فقط اینکه با دوستم توی مغازه شریکم
مدرک مکانیک خودرو قابل ترجمه شدن هست (بین المللی هست) زبانم هم در حد IELTS 5.5 تا نهایتا 6

khosrowasghari
June 17th, 2012, 03:54 PM
مدرکی که اثبات کنه دوچرخه سوار حرفه ای هستم ندارم ، در مورد امرار معاش هم فقط اینکه با دوستم توی مغازه شریکم
مدرک مکانیک خودرو قابل ترجمه شدن هست (بین المللی هست) زبانم هم در حد IELTS 5.5 تا نهایتا 6

اگه مدرکی برا اثبات نداشته باشید تو این روش نمیشه
ولی من به شما پیشنهاد میکنم تا اخر تیر ماه صبر کنید تا لیست مشاغل از سایت مهاجرت کانادا انتشار پیدا کنه و با توجه به اینکه شما ادم فنی هستین اگه بتونین در کلاسهای جوشکاری فنی حرفه ای شرکت کرده و مدرک دال بر این که جوشکاری ماهر هستین بگیرین و زبانتون رو تقویت کنین راههای آسان تری برای مهاجرت به کانادا براتون باز میشه

khosrowasghari
June 17th, 2012, 03:55 PM
من در تاپیک مهاجرت از طریق خود اشتغالی مطالب شمارو خوندم اما متاسفانه منبع موثقی پیدا نکردم که سوالاتم رو ازش بپرسم ، در نتیجه مزاحم شما شدم
من 29 ساله هستم ، فوق دیپلم کامپیوتر ، شغلم کارشناس IT ، یک مدرک مکانیک خودرو از وزارت کار دارم و از 15 سالگی در رشته دوچرخه سواری تقریبا بطور حرفه ای فعالیت دارم (بدون مدال یا مدرک رسمی) و با یکی از دوستانم یک فروشگاه و تعمیر گاه دوچرخه هم داریم.
متاسفانه از طریق فدرال نمیتونم اقدام کنم و از طریق مانیتوبا هم تقربا 30 میلیون تومن هزینه داره !!
میخواستم بدونم از این طریق (مهاجرت از طریق خود اشتغالی) میتونم اقدام کنم ؟ اگر میتونم چه راه هایی رو باید برم ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

با سلام
دوست عزیز امید وارم زودتر به آرزوتون برسین ، اگه لطف کنید و سولهاتونو تو تاپیک مطرح کنید خیلی خوب میشه ،چون ممکنه همین سوال و مشکل رو کسی دیگه داشته باشه و با خوندن اون مشکلش حل بشه
آیا شما مدرکی دال بر اینکه تو این رشته حرفه ای هستید و یا از طریق ورزش امرار معاش میکنید دارید؟ مثلا آموزش دوچرخه سواری ( مثل مربیگری )
مدرک مکانیک خودرو که گفتین قابل ترجمه هست ؟ آیا از فنی حرفه ای گرفتین؟ و وضعیت زبان شما چگونه است ؟
تا من بتونم راهنمایی کنم

khosrowasghari
June 17th, 2012, 10:26 PM
هنرمند خوداشتغال کیست؟
از نظر قانون مهاجرت (بند ۱ ماده ۸۸ آئین نامه های مهاجرت کانادا هنرمند خوداشتغال کسی است که در پنج سال قبل از زمان امضای فرم های مهاجرتی خود حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

دو سال تمام خوداشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری
دو سال تمام فعالیت های فرهنگی – هنری در سطح بین المللی
یک سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری به اضافه یک سال تمام فعالیت های فرهنگی – هنری در سطح بین المللی

همچنین این فرد باید نشان دهد که قصد وی پس از ورود به کانادا ادامه فعالیت های خوداشتغالانه Self-employment است.

چه نوع فعالیت هایی فرهنگی – هنری محسوب می شوند؟

۱٫ فعالیت های مربوط به کتابداری، بایگانی و حفظ و مرمت آثار تاریخی و هنری

کتابداران
افرادی که در مرمت و نگهداری آثار تاریخی و هنری فعالیت می کنند
بایگانان
دستیاران کتابداری و بایگانی
کارهای فنی مرتبط با موزه ها و گالری های هنری

۲٫ فعالیت های مرتبط با کتاب و روزنامه نگاری

نویسندگان
ویراستاران
روزنامه نگاران
متخصصان روابط عمومی و ارتباطات
مترجمان

۳٫ فعالیت های مربوط به هنرهای خلاقانه و بازیگری

تهیه کنندگان، کارگردانان، مدیران فیلمبرداری و مشاغل مشابه
رهبران ارکستر، آهنگسازان و تنظیم کنندگان موسیقی
موسیقی دانان و خوانندگان
رقصندگان
هنرپیشگان و کمدین ها
نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرهای تجسمی
عکاسان
فیلمبرداران ویدئویی و سینمایی
تکنسین های هنرهای گرافیکی
تکنسین های پخش (نظیر رادیو و تلویزیون)
تکنسین های صدابرداری و تصویربرداری
سایر تکنسین ها و هماهنگ کننده در امور تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی
مشاغل حمایتی در امور تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی
مجریان برنامه و اعلام کننده های برنامه ها
سایر نقش آفرینان

۴٫ سایر زمینه های مرتبط با امور هنری و فرهنگی

طراحان گرافیک و تصویرگران (کتاب، مجله و …)
طراحان داخلی
طراحان تئاتر، مد، نمایشگاه و سایر طراحان هنری
صنعت گران و خالقان هنرهای دستی
الگوسازان پارچه، چرم وپوست

نکته بسیار مهم: برای مهاجرت در هر یک از رشته های فوق باید به صورت خوداشتغال و یا در سطح بین المللی فعالیت داشته باشید. مثلا اگر کسی موسیقیدان ولی کارمند یک موسسه دولتی یا خصوصی باشد، پذیرفته نیست. اما اگر همان فرد با دریافت پول از موسسات دولتی یا خصوصی برایشان موسیقی بسازد و از این راه امرار معاش کند آن وقت خوداشتغال محسوب می شود. پس حتما به این نکته دقت کنید.

pasan
June 19th, 2012, 11:54 AM
سلام
خواستم در مورد مهاجرت ورزشی من رو راهنمایی کنید
من سابقه عضویت در تیم ملی کوهنوردی در رده های سنی مختلف رو دارم و دارنده چند مقام آسیایی و کشوری هستم و دارنده چند مدرک بین اللملی مربیگری ورزشی هستم
رشته تحصیلی من مرتبط با ورزش هست و الان دانشجوی ترم 2 مدیریت ورزشی هستم .و میزان تسلط زبان من نمره 6 آیلتس هست.
ممنون

khosrowasghari
June 19th, 2012, 05:54 PM
سلام
خواستم در مورد مهاجرت ورزشی من رو راهنمایی کنید
من سابقه عضویت در تیم ملی کوهنوردی در رده های سنی مختلف رو دارم و دارنده چند مقام آسیایی و کشوری هستم و دارنده چند مدرک بین اللملی مربیگری ورزشی هستم
رشته تحصیلی من مرتبط با ورزش هست و الان دانشجوی ترم 2 مدیریت ورزشی هستم .و میزان تسلط زبان من نمره 6 آیلتس هست.
ممنون

با سلام
لطفا به من بگید که از چه سالی شروع کردین ؟ چه مقامهای دارید ( با ذکر ملی بودن یا کشوری بودن ) و مربیگری درجه چند دارید و تاریخ اخذ مربیگریها

azadzar
June 21st, 2012, 06:42 PM
باسلام و احترام

بنده 34 سالمه قهرمان و نائب قهرمان کشور سال 75 و 76 مربیگری درجه 3 و 2 و یک رشته رزمی که در المپیک وجود داره رو دارم و داور 3 هم هستم در همون رشته و مدارک گذارنده شده دوره های مختلف در کمیته المپیک و تربیت بدنی ، مربی بدنساز تیمهای ورزشی از آکادمی المپیک و نامه ترجمه شده از فدراسیون که از سال 82 که مدرک مربیگری گرفتم دارم به صورت خود اشتغال در باشگاه های ..... زیر نظر فدراسیون کار می کنم و البته عضو انجمن قهرمان و پیشکسوتان ورزش ایران هم هستم فرانسه و انگلیسی در حد 3 از 6 ،،، در فوریه 2011 فایل نامبر خود اشتغالی رو گرفتم 1050$ پرداخت کرده بودم و هیچ مدرکی به غیر فرم مربوطه به سوریه نفرستاده بودم ، می خواستم راهنماییم کنید که چقدر زمان می بره که دعوتم کنن ، و چه مدارکی ازم می خوان و همچنین در مورد business plan بیشتر توضیح بفرمایید با سپاس

khosrowasghari
June 21st, 2012, 09:06 PM
باسلام و احترام

بنده 34 سالمه قهرمان و نائب قهرمان کشور سال 75 و 76 مربیگری درجه 3 و 2 و یک رشته رزمی که در المپیک وجود داره رو دارم و داور 3 هم هستم در همون رشته و مدارک گذارنده شده دوره های مختلف در کمیته المپیک و تربیت بدنی ، مربی بدنساز تیمهای ورزشی از آکادمی المپیک و نامه ترجمه شده از فدراسیون که از سال 82 که مدرک مربیگری گرفتم دارم به صورت خود اشتغال در باشگاه های ..... زیر نظر فدراسیون کار می کنم و البته عضو انجمن قهرمان و پیشکسوتان ورزش ایران هم هستم فرانسه و انگلیسی در حد 3 از 6 ،،، در فوریه 2011 فایل نامبر خود اشتغالی رو گرفتم 1050$ پرداخت کرده بودم و هیچ مدرکی به غیر فرم مربوطه به سوریه نفرستاده بودم ، می خواستم راهنماییم کنید که چقدر زمان می بره که دعوتم کنن ، و چه مدارکی ازم می خوان و همچنین در مورد business plan بیشتر توضیح بفرمایید با سپاس

دوست عزیز مهاجرت به روش خود اشتغال یه پروسه طولانی تی نسبت به روشهای دیگه داره
این روش به گفته خود اداره مهاجرت 5 سال طول میکشه ولی در بسیاری از موارد این مدت زیر 4 و 3.5 سال نیز بوده
business plan بخش عمده و اساسی این روش محسوب میشه و اگر شما تمام مواردتون در حد عالی باشه ولی نتونین یک business plan به افسر مهاجرتی ارایه کنید مطمعنا پرونده شما مرجوع میشه
business plan نشون میده که شما قصد دارین پس از ورود به کانادا چه اقداماتی رو انجام بدین که بتونین خودتون مخارج خودتونو در بیارین و از همه مهمتر چه کارهای فرهنگی یا همون ورزشی رو در کانادا انجام بدین .
نوشتن business plan هم باید یه نفر آدم وارد بنویسه چون سخته
مرحله بعدی پس از فایل نامبر احتمالا 1.5 تا 2 سال طول میکشه
سپس مدارک ترجمه شده و شاید اصلشو از شما می خوان
و کارهای این روش از چند ماه قبل به سفارت کانادا در آنکارا انتقال داده شده .
شما با وکیل اقدام کردین جناب؟ یا خودتون اقدام کردین ؟ چه مدارکی رو فرستادین ؟
در سایت مهاجرت آیا با فایل نامبر وضعیت خودتونو چک کردین ؟

azadzar
June 22nd, 2012, 04:14 PM
دوست عزیز مهاجرت به روش خود اشتغال یه پروسه طولانی تی نسبت به روشهای دیگه داره
این روش به گفته خود اداره مهاجرت 5 سال طول میکشه ولی در بسیاری از موارد این مدت زیر 4 و 3.5 سال نیز بوده
business plan بخش عمده و اساسی این روش محسوب میشه و اگر شما تمام مواردتون در حد عالی باشه ولی نتونین یک business plan به افسر مهاجرتی ارایه کنید مطمعنا پرونده شما مرجوع میشه
business plan نشون میده که شما قصد دارین پس از ورود به کانادا چه اقداماتی رو انجام بدین که بتونین خودتون مخارج خودتونو در بیارین و از همه مهمتر چه کارهای فرهنگی یا همون ورزشی رو در کانادا انجام بدین .
نوشتن business plan هم باید یه نفر آدم وارد بنویسه چون سخته
مرحله بعدی پس از فایل نامبر احتمالا 1.5 تا 2 سال طول میکشه
سپس مدارک ترجمه شده و شاید اصلشو از شما می خوان
و کارهای این روش از چند ماه قبل به سفارت کانادا در آنکارا انتقال داده شده .
شما با وکیل اقدام کردین جناب؟ یا خودتون اقدام کردین ؟ چه مدارکی رو فرستادین ؟
در سایت مهاجرت آیا با فایل نامبر وضعیت خودتونو چک کردین ؟

با سلام و تشکر از اطلاعاتی که به من می دید

در جواب سوال شما
من خودم اقدام کردم
من هیچ مدرکی نفرستادم 1050$ مانی اوردر و فرم تکمیل شده ، البته در اون زمان مجرد بودم ولی الان متاهل هستم
بله در سایت چک کردم فقط نوشته

Permanent Residence
We received your application for permanent residence on February 13, 2011
چطور می تونم business plan آماده کنم و باید به چه کسی مراجعه کنم

سوال جدید :

همسرم و بنده هم از طریق skil worker کبک اقدام کرده ایم فایل نامبر تاریخ20-12-2011 رو داریم برای اونجا هم آماده می شیم رشته همسرم ریاضی هست و 7 سال سابقه کار دازه و سن 16 امتیازی ، انگلیسی در حد 6.5 و فرانسه B2 ، اون رو هم خودمون اقدام کردیم ،

سوال: 2 پرونده در کانادا به 2 روش مختلف به چه مسائلی باید توجه کنیم ؟

ییخشید پیچیده شد ، یا تشکر

azadzar
June 27th, 2012, 11:00 PM
واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی به زودی دعوت می شیم

khosrowasghari
June 30th, 2012, 12:54 PM
سلام
میشه در مورد این روش توضیح بدی یا لینکش رو بزاری؟
ممنون

تو صفحه اول همه توضیح های که عمومی هست رو نوشتم دوست عزیز که این روش شامل چه کسای میشه
اونارو مطالعه کنید اگر سوال خواصی داشتید من در خدمتم

asdfghjklm
July 8th, 2012, 05:09 AM
تو صفحه اول همه توضیح های که عمومی هست رو نوشتم دوست عزیز که این روش شامل چه کسای میشه
اونارو مطالعه کنید اگر سوال خواصی داشتید من در خدمتم
سلام دوست گرامی
آیا برای اقدام از طریق خود اشتغالی امتحان آیلتس الزامی است ؟ من از 100 امتیاز بدون داشتن آیلتس 35 امتیاز را می گیرم. باز هم آیلتس می خواد ؟ ممنون

khosrowasghari
July 8th, 2012, 11:32 AM
سلام دوست گرامی
آیا برای اقدام از طریق خود اشتغالی امتحان آیلتس الزامی است ؟ من از 100 امتیاز بدون داشتن آیلتس 35 امتیاز را می گیرم. باز هم آیلتس می خواد ؟ ممنون

سلام دوست عزیز
این تنها روشی هست که مدرک زبان در اون مهم نیست ، حتی شما میتوانید مصاحبه خودتونو به زبان فارسی انجام بدین

saed
July 8th, 2012, 10:09 PM
سلام اقای خسرو اصغری
لطقا در مودد نحوه امتیاز بنذی این روش {سن ومدرک تحصیلی و سوابق.........} ذر صورت امکان توضیح بفرمایید.

khosrowasghari
July 9th, 2012, 12:10 AM
سلام اقای خسرو اصغری
لطقا در مودد نحوه امتیاز بنذی این روش {سن ومدرک تحصیلی و سوابق.........} ذر صورت امکان توضیح بفرمایید.

دوست عزیز از کدام یک از روشهای خوداشتغالی اقدام کردین؟

saed
July 9th, 2012, 01:57 AM
اقای اصغری بزرگوار مجددا سلام
من در سپتامبر 2006 از طریق روش skil worker فدرال اپلای کردم ودر ان زمان 10 امتیاز سن را گرفته ام ودر حال حاضر جزء 280000 نفری هستم که قرار است حذف شویم . جون سن من به 54 سال رسیده بنابراین امتیاز سن برای روش خود اشتغالی برای من مهم است.
ضمنا در سالهای اخیر دارای عنوان قهرمانی master swimming کشور وهمجنین دارای مدرک مربیگری ونجات غریق درجه1و2 و مدرک تحصیلی فوق لیسانس میباشم.
شاد و سر بلندو پیروز باشید.

khosrowasghari
July 10th, 2012, 02:21 AM
اقای اصغری بزرگوار مجددا سلام
من در سپتامبر 2006 از طریق روش skil worker فدرال اپلای کردم ودر ان زمان 10 امتیاز سن را گرفته ام ودر حال حاضر جزء 280000 نفری هستم که قرار است حذف شویم . جون سن من به 54 سال رسیده بنابراین امتیاز سن برای روش خود اشتغالی برای من مهم است.
ضمنا در سالهای اخیر دارای عنوان قهرمانی master swimming کشور وهمجنین دارای مدرک مربیگری ونجات غریق درجه1و2 و مدرک تحصیلی فوق لیسانس میباشم.
شاد و سر بلندو پیروز باشید.

امتیازبندی گروه ورزشکارانورزشکاران و دست اندرکاران امور ورزشی خوداشتغال باید برای ورود به کانادا سه شرط را داشته باشند. اگر هر یک از این شرط ها برقرار نباشد ویزای مهاجرتی صادر نخواهد شد.

حداقل دو سال سابقه کار با شرایطی که در صفحه اول آمد و نیز نشان دادن این امر که بعد از ورود به کانادا خوداشتغال خواهند ماند شرط اولیه و اساسی است.
حداقل ۳۵ امتیاز بیاورند
به کانادا ممنوع الورود (http://www.mohajeran.ca/?p=2431) نباشند

نحوه امتیازبندی به شرح زیر است.

تحصیلات تا ۲۵ امتیاز
سابقه کار تا ۳۵ امتیاز
سن تا ۱۰ امتیاز
آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسه تا ۲۴ امتیاز
سازگاری (انطباق پذیری) تا ۶ امتیاز

اگر فردی در ۵ سال گذشته هر ۵ سال را سابقه خوداشتغالی ورزشی داشته باشد حداقل ۳۵ امتیاز لازم را می آورد و نیاز چندانی به امتیازات سایر موارد ندارد. در خصوص آشنایی با زبان های رسمی کانادا (یعنی انگلیسی و فرانسه) اگر فرد ادعا کند که با این زبان ها آشناست لازمست مدرک نشان دهد. مثلا برای انگلیسی نتیجه آزمون آیلتس (http://www.mohajeran.ca/?p=1188)IELTS و برای فرانسه نتیجه آزمون تف (http://www.mohajeran.ca/?p=2674)TEF. البته اگر کسی در سایر موارد امتیاز خود را تکمیل کند نیازی به ارائه مدرک نیست.

asdfghjklm
July 13th, 2012, 03:15 AM
سلام دوست عزیز
لطفا بگید چه مدت طول می کشه تا از روش خوداشتغالی به نتیجه برسیم. ممنون

ft_dev
July 13th, 2012, 12:09 PM
سلام
من در کار ساخت بازیهای کامپیوتری هستم.نزدیک 4ساله که توی هیچ شرکتی کار نکردم و برای خودم کار میکنم چند ماه پیش هم با یه دانشگاه در نیوزیلند برای ساخت یه بازی تا حدی با هم پیش رفتیم و برای من مبلغی رو به حساب یکی از دوستانم در استرالیا واریز کردن و recommendation letter هم ار طرف دانشگاه فرستادن.من 29 سالمه متاهل هستم فوق دیپلم کامپیوتر دارم مدرک زبان ندارم
ایا واجد شرایط خود اشتغالی در کانادا هستم؟

khosrowasghari
July 17th, 2012, 11:39 AM
سلام دوست عزیز
لطفا بگید چه مدت طول می کشه تا از روش خوداشتغالی به نتیجه برسیم. ممنون

با روش جدیدی که از می 2012 شروع شده کمتر از 2.5 سال

zahra1366ak
July 22nd, 2012, 01:29 PM
سلام . من حدود 5 سال هست که نقاشی رو به طور حرفه ای انجام می دم و با وجود اینکه می تونم کلاس برگزار کنم تا به حال اینکارو نکردم چون به عنوان مهندس کامپیوتر شاغل هستم . آیا می تونم از طریق خود اشتغالی اقدام کنم ؟

khosrowasghari
July 22nd, 2012, 06:24 PM
سلام . من حدود 5 سال هست که نقاشی رو به طور حرفه ای انجام می دم و با وجود اینکه می تونم کلاس برگزار کنم تا به حال اینکارو نکردم چون به عنوان مهندس کامپیوتر شاغل هستم . آیا می تونم از طریق خود اشتغالی اقدام کنم ؟

دوست عزیز باید مدارکی داشته باشید که نشان دهد شما از این طریق امرار معاش می کنید

pouyacanada
July 22nd, 2012, 10:45 PM
دوست عزیز بنده دان 2 جودو(تاریخ اولین کمربند 85 و آخرین در 91) - به همراه مدرکی مربیگری درجه 3 از فدراسیون جودو و داور درجه 3 کوراش با نمره ایلتس 6 هستم.ضمن اینکه دو عمو و 2 عمه من تو تورنتو سیتزن هستند.از خرداد 89 یا دریافت مشکی دان 1 تا الان کمک مربی بودم و میتونم تو سربرگ دو سال سابقه کمک مربیگری بگیرم.خواستم ببینم میتونم اقدام کنم یا نه ؟ اگه آره که طبق قوانین جدید چند سال طول میکشه ؟

zahra1366ak
July 23rd, 2012, 05:09 PM
دوست عزیز باید مدارکی داشته باشید که نشان دهد شما از این طریق امرار معاش می کنید

این مدارک باید چی باشه؟ باید بیمه داشته باشه یا نه ؟ یه سئوال دیگه هم اینکه این روش چقدر طول میکشه تا به نتیجه برسه ؟

majid866
July 25th, 2012, 04:42 PM
سلام
من خودم کاردانی فناوری اطلاعات (information technology) کامپیوتر خوندم و حدود 12 سال سابقه کار اداری مالی دارم . البته این مدرک کاردانیمو تازه گرفتم . خانمم کارشناسی پرستاری خونده. حالا سئوال من اینه که برای شروع از کجا و چطور بایداقدام کنیم برای مهاجرت و کدوم شهر کانادا برای ما بهتره که خیلی هم سرما اذیتمون نکنه و جای پیشرفت داشته باشه؟ ممنونم

khosrowasghari
July 26th, 2012, 01:08 AM
سلام
من خودم کاردانی فناوری اطلاعات (information technology) کامپیوتر خوندم و حدود 12 سال سابقه کار اداری مالی دارم . البته این مدرک کاردانیمو تازه گرفتم . خانمم کارشناسی پرستاری خونده. حالا سئوال من اینه که برای شروع از کجا و چطور بایداقدام کنیم برای مهاجرت و کدوم شهر کانادا برای ما بهتره که خیلی هم سرما اذیتمون نکنه و جای پیشرفت داشته باشه؟ ممنونم

دوست عزیز شما باید صبر کنید تا اداره مهاجرت لیست مشاغل را علام کند کارهای شما با روش خود اشتغالی سنخیتی ندارد
لیست مشاغل هم در سال جدید میلادی علام می شود

EhsanCh
August 3rd, 2012, 03:46 PM
دوستان یک سوال.
من برنامه نویس هستم و طراح وبسایت و متخصص سرور و ...
مدرک من لیسانس مدیریت بازرگانی هست.
آیا راهی برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی هست برای من ؟

khosrowasghari
August 4th, 2012, 12:58 AM
دوستان یک سوال.
من برنامه نویس هستم و طراح وبسایت و متخصص سرور و ...
مدرک من لیسانس مدیریت بازرگانی هست.
آیا راهی برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی هست برای من ؟

با این شرایط نه

modin
August 4th, 2012, 01:31 PM
با سلام
من و همسرم مدت تقریباٌ 3 ساله بعنوان شغل دوم کار عکاسی انجام می دهیم و مدرک تحصیلی معتبری برای عکاسی نداریم
می خواستم بدونم می تونین از این طریق اقدام کنیم و برلی اثبات خود اشتغالی چه مدارکی لازمه؟
ممنون

shahin- design
August 4th, 2012, 08:01 PM
با سلام:
میخواستم بدونم من با این شرایط واجد گرفتن این نوع ویزا برای اقامت هستم؟
27 ساله. لیسانس صنایع دستی دانشگاه هنر. تخصص سرامیک (سفال و لعاب). به مدت 2 سال هست که مشغول به کارم در کارگاه خودم. و از این راه پول به دست میارم. البته کار و کارگاهم ثبت نشدن و من به صورت آزاد مشغولم.
همسرم هم صنایع دستی خونده و با تخصص جواهر و الان مشغول به کار جواهر سازیه در کارگاه.
یک اینکه چه مدارکی لازمه و تا گرفتن ویزا حدوداً چقدر هزینه برمیداره؟ چه مدت طول میکشه؟ *با این ویزا میشه بعد از اقامت, در کانادا ادامه تحصیل هم داد؟
از این نوع ویزا با این شرایط, برای امریکا هم اطلاعی دارید؟
با سپاس و تشکر فراوان

ztehrani
August 5th, 2012, 06:29 PM
سلام وقتتون بخیر

من چند تا سوال داشتم اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشیم.

من فارغ التحصیل دکتری رشته شیمی آلی از دانشگاه شریف هستم . میخوام واسه post doctoral
تو کانادا اقدام کنم. مشکلی برای گرفتن پذیرش ندارم و این موقعیت شغلی از human resource معاف هست و مستقیم از طریق خود استاد انجام میشه.

از طرف دیگه نامزد من ارشد مهندسی کشاورزی هستش و یکی از مزرعه داران بزرگ ایران که تا حالا 2 بار بعنوان کشاورز نمونه کشوری انتخاب شده.

حالا سوالم این هستش
ما هنوز ازدواج نکردیم اگر ازدواج کنیم و من پذیرش پسا دکتری بگیرم. اون میتونه اجازه کار داشته باشه تو کانادا و همراه من بیاد و دیگه اینکه آیا خودش میتونه همزمان با من تقاضا از طریق self employed بده. و دیگه اینکه الان که کارها در ترکیه انجام میشه چقدر طول میکشه که بشه ویزای کار گرفت..

نکته ای که باید بهش اشاره کنم این هستش که من نمبخوام از طریق برنامه های معمول و 2 سال یا زمان بیشتری منتظر مراحل عادی گرفتن اقامت بمونم میخوام بدونم که میشه با ویزای کار موقت وارد کانادا بشم و بعدش اونجا در خواست اقامت دایم بدم.

بسیار ممنون از لطفتون و اینکه وقتتوتن رو گرفتم.

Ghazal_ka
August 11th, 2012, 05:25 PM
سلام،
یه سوال در همین مورد داشتم.
من تو مالزی fashion design diploma گرفتم و الان ۳ ساله که واسه خودم تو خونه کار میکنم و طرح میدم، ایا امکان داره بتونم از این روش اقدام کنم؟ و چجوری می تونم ثابت کنم که از این طریف کار می کنم و پول در میارم؟
ممنون:)

khosrowasghari
August 12th, 2012, 10:59 AM
سلام،
یه سوال در همین مورد داشتم.
من تو مالزی fashion design diploma گرفتم و الان ۳ ساله که واسه خودم تو خونه کار میکنم و طرح میدم، ایا امکان داره بتونم از این روش اقدام کنم؟ و چجوری می تونم ثابت کنم که از این طریف کار می کنم و پول در میارم؟
ممنون:)
سلام
مدارکی که دارین مانند عکس موقعه کار کردن یا اگه قراردادی با کسی دارین و هر چیزی که نشون بده شما خوداشتغال هستید

maroochan
August 13th, 2012, 12:40 PM
سلام دوست عزیز . من به روش سلف ایمپلوید اقدام کردم و csq گرفتم. می خواستم بدونم برای right of permanent resident چقدر باید بپردازیم (برای دو نفر: من و همسرم)؟ آیا این مبلغ برای skill workers همین مقدار است؟ landing fee برای ما چقدر هست و آیا با اسکیل ورکر ها فرق دارد؟ اگه پاسخ بدید و لینک این اطلاعات رو برام بگذارید بسیار ممنون میشم .

khosrowasghari
August 15th, 2012, 04:57 PM
سلام دوست عزیز . من به روش سلف ایمپلوید اقدام کردم و csq گرفتم. می خواستم بدونم برای right of permanent resident چقدر باید بپردازیم (برای دو نفر: من و همسرم)؟ آیا این مبلغ برای skill workers همین مقدار است؟ landing fee برای ما چقدر هست و آیا با اسکیل ورکر ها فرق دارد؟ اگه پاسخ بدید و لینک این اطلاعات رو برام بگذارید بسیار ممنون میشم .

با سلام دوست عزیز

right of permanent resident و landing fee هر دو یک هزینه هستند و زمانی که افسر مهاجرتی ویزای شما رو صادر می کنه باید پرداخت کنید و 490 $ برای هر نفر می باشد

aslanrasooli
August 27th, 2012, 01:47 AM
با سلام .من چند مدرک هنری معتبر دارم.شرکت رسمی تولید وتوسعه صنایع دستی دارم . مدرک دانشکاهی کارشناسی فرش دارم. کارت شناسایی تولید صنایع دستی چرمی از اداره صنایع دستی دارم.و مدیر آموزشگاه هنرهای سنتی. سن:33 -یک فرزند-همسرم هم کارشناس فرش هست.اکر امکان مهاجرت از این روش وجود داره لطفا برای شروع ودریافت فرمها و اقدامات اولیه راهنمایی بفرمایید

vimba
August 28th, 2012, 12:55 AM
درود
با تشکر از اطلاعات خوب شما .فقط خواستم بگم برای کبک هم گزینه خوداشتغالی وجود دارد که البته تا 2013 مسدود میباشد.

vimba
August 28th, 2012, 01:04 AM
دوستان خوبم آیا کسی هست که از طریق خوداشتغالی کبک اقدام کرده باشد وبه هدفش رسیده باشد؟میخواستم بدونم آیا مجبور است که همان شغلی را که عنوان کرده داشته باشد یا نه میتونه تغییر شغل بده؟

vimba
August 29th, 2012, 03:58 AM
من 2011 مصاحبه خوداشتغالی کبک رو در آنتالیا داشتم ولی نزدیک 30 دقیقه از مصاحبه ما جهت تعیین سطح زبان من در فرانسه وانگلیسی صرف شد.ولی جهت توضیح مدارکمون چون خیلی زیاد بود مترجمی خودشون آورده بودن که هزینه اش هم 500 دلار نقدی از من گرفتن.

khosrowasghari
August 29th, 2012, 05:04 PM
من 2011 مصاحبه خوداشتغالی کبک رو در آنتالیا داشتم ولی نزدیک 30 دقیقه از مصاحبه ما جهت تعیین سطح زبان من در فرانسه وانگلیسی صرف شد.ولی جهت توضیح مدارکمون چون خیلی زیاد بود مترجمی خودشون آورده بودن که هزینه اش هم 500 دلار نقدی از من گرفتن.

مگه شما مدارک رو ترجمه شده نفرستاده بودین ؟

vimba
August 29th, 2012, 06:44 PM
مگه شما مدارک رو ترجمه شده نفرستاده بودین ؟

چرا. ترجمه کرده بودم ولی اینقدر آدمو سوال پیچ میکنن تا یه سوتی از شما بگیرن .یعنی یه سوالو چند جور ازت میپرسن.باید تمام حالتها رو پیش خودت مرور کرده باشی وجوابشو آماده داشته باشی.تا پیش آفیسر کم نیاری.یعنی فقط اینو میتونم بگم که اگر سوالی رو نتونستین جواب درست بدین یا مدرکی رو خواستن و شما نداشتین دستپاچه نشین و جواب غیر واقعی ندین خیلی ریلکس باشین و راستشو بگین یا بگین مدرک مورد نظر رو دارین ولی همراتون نیست.

khosrowasghari
August 29th, 2012, 08:34 PM
چرا. ترجمه کرده بودم ولی اینقدر آدمو سوال پیچ میکنن تا یه سوتی از شما بگیرن .یعنی یه سوالو چند جور ازت میپرسن.باید تمام حالتها رو پیش خودت مرور کرده باشی وجوابشو آماده داشته باشی.تا پیش آفیسر کم نیاری.یعنی فقط اینو میتونم بگم که اگر سوالی رو نتونستین جواب درست بدین یا مدرکی رو خواستن و شما نداشتین دستپاچه نشین و جواب غیر واقعی ندین خیلی ریلکس باشین و راستشو بگین یا بگین مدرک مورد نظر رو دارین ولی همراتون نیست.

دوست عزیز شما در چه رشته اقدام کردین ؟
می تونین برامون بنویسین که چه سوالهای از شما پرسیدن ؟

vimba
August 31st, 2012, 04:26 AM
دوست عزیز شما در چه رشته اقدام کردین ؟
می تونین برامون بنویسین که چه سوالهای از شما پرسیدن ؟

درود من چون فارغ التحصیل شیلات بودم و خودم سابقه کار در پرورش ماهی داشتم از این طریق اقدام کردم.در مورد سوالها هم بیشتر میخوان فعالیتهای شغلی که در ایران داشتین رو با پرینت حساب بانکیتون چک کنن .هم از لحاظ تاریخ هم از نظر مقدار پول .بطور مثال اگه در سال فلان خونه ای به مبلغ فلان خریدی پولشو از کجا آوردی در پرینت بانکی نشون بده.در آخر هم یکسری سوال مثل آفیسرهای اسکیل ورکر پرسید تا توانایی زبان ما رو بسنجه.

mojdeh_msr
September 3rd, 2012, 10:59 PM
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم نامزد من 5 سال مربی و ناجی شنا هست که 1 سالش با بیمه میباشد. مدرک مربی درجه 2 و ناجی بین المللی داره و عضو فدراسیون شنا هست لیسانس برق و در حال حاضر در حال دفاع پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی
سوالم اینه با تدریس خصوصی و کارمند استخر بودن خود اشتغال به حساب میاد یا نه؟
مدرک لیسانس یا ارشد برای محاسبه امتیاز مرتبط نیست چی میشه؟
من از چند وکیل پرسیدم میگن مثلا علی دایی میتونه نه یه مربی معمولی یکی دیگه ام گفت باید ریز نمرات درسی ورزشی داشته باشه.به نظرتون چی کار کنیم؟

mojdeh_msr
September 3rd, 2012, 11:15 PM
یک سوال دیگه:
کسی میدونه کی پرونده ها باز میشن؟ با اول ژانویه فدرال برای سکیل ورکر خوداشتغالی هم باز میشه؟ کبکش کی شروع میشه؟

aghabaner
September 4th, 2012, 12:18 PM
با سلام
من ازسال1384 با شرکت های ویدئو رسانه همکاری میکنم و برایشان کار ساخت دی وی دی و ادیت فیلم و آماده سازی فیلم انجام میدهم.
مدرک تحصیلی مرتبط ندارم ولی با بزرگ ترین و معروف ترین شرکت های این صنف همکاری کرده ام و از این راه زندگی گذرانده ام .نمونه کار تولید شده هم فراوان دارم.آیا من این امکان را دارم که از این روش اقدام کنم؟
ممنون

vimba
September 5th, 2012, 04:03 AM
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم نامزد من 5 سال مربی و ناجی شنا هست که 1 سالش با بیمه میباشد. مدرک مربی درجه 2 و ناجی بین المللی داره و عضو فدراسیون شنا هست لیسانس برق و در حال حاضر در حال دفاع پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی
من از چند وکیل پرسیدم میگن مثلا علی دایی میتونه نه یه مربی معمولی یکی دیگه ام گفت باید ریز نمرات درسی ورزشی داشته باشه.به نظرتون چی کار کنیم؟
دوست خوبم تجربه من در زمینه کشاورزیه ولی مهم اینه که 2سال از 5سال گذشته سابقه کار خوداشتغالی داشته باشه ولی فکر نکنم باید تحصیلاتش هم مرتبط باشه.

vimba
September 5th, 2012, 04:06 AM
سلام دوستان
مگه علی دایی تربیت بدنی خونده .راستی ایشون سطح زبانشون چطوره؟

mojdeh_msr
September 6th, 2012, 12:12 AM
مگه علی دایی تربیت بدنی خونده .راستی ایشون سطح زبانشون چطوره؟
ممنون از جوابتون ... زبان upper intermediate هستن ولی فرانسه صفرررررررر.... مثل اینکه برای کبک موقع ارسال مدارک لازم نیست

vimba
September 9th, 2012, 01:41 AM
ممنون از جوابتون ... زبان upper intermediate هستن ولی فرانسه صفرررررررر.... مثل اینکه برای کبک موقع ارسال مدارک لازم نیست
درسته در زمان ارسال پرونده مدرکی در مورد زبان نمیخوان ولی اگر تصمیم دارین از کبک اقدام کنین فرانسه رو زودتر شروع کنین بهتره.در مورد زبان انگلیسی هم همان سطحی که گفتین کافیه ولی در مورد فدرال اطلاعی ندارم که چطوره.موفق باشین:)

behrouzios
September 14th, 2012, 03:03 AM
درود بر دوستان گرام ..

26 ساله هستم و مدرک فنی ساخت و تولید منسوحات چرمی رو دارم ...منسوجاتی مثل انواع کیف زنانه .. کیف های اداری و کیف پول و کمربند و جا کلیدی و ساخت زیورآلات چرمی ... که البته در مورد ساخت زیورآلات چرمی مدرک جداگانه دارم و تازه اون رو گرفتم ...

یک سال هم سابقه ی کار دارم .. منتها بدون بیمه ... و هنوز هم مشغول هستم ... دو دل هستم که آیا بمونم و وام فنی بگیرم و اینجا کار کنم یا اینکه از ایران برم ...از نظر زبان انگلیسی مشکلی ندارم و با 4 ماه کار مداوم می تونم مدرک آیلتس 5.5 یا 6 بگیرم ...
میشه بگید که ایا شرایط مهاجرت از طریق خوداشتغالی شامل حال من میشه و من باید چه کاری انجام بدم براش !؟

در مورد هزینه هاش هم اگه میشه توضیح بدید ...ممنون

ghlobe
September 16th, 2012, 12:03 PM
خب من توانایی طراحی و ساخت مدل انواع کیف های زنانه و مردانه چرمی رو دارم .... دوره ی آموزشی من هم حوالی 720 ساعت بوده .... با اطمینان می تونم بگم که توانایی چرخاندن زندگی خودم رو با این کار دارم...

دوست عزیز حتما قبل از اقدام به مهاجرت در مورد بازار کار این رشته رو در کانادا تحقیق کافی کنید. اگر وضع فعلی تون خوبه به امید واهی زندگی تون رو خراب نکنید.

modin
September 18th, 2012, 01:22 PM
با سلام و خسته نباشيد مي تونم خواهش كنم بفرماييد در فرم0008 گزينه CUIيعني چي؟

modin
September 19th, 2012, 05:42 PM
من و همسرم كه شغل عكاسي به عنوان شغل دوممون هست لازمه در مورد سابقه شغل اصلي و سابقه بيمه مدارك ارسال كنيم؟
البته همسرم كه نفر اصلي نيست لازمه؟

khosrowasghari
September 20th, 2012, 03:41 PM
من و همسرم كه شغل عكاسي به عنوان شغل دوممون هست لازمه در مورد سابقه شغل اصلي و سابقه بيمه مدارك ارسال كنيم؟
البته همسرم كه نفر اصلي نيست لازمه؟

اصلا لازم نیست ، چون شما باید نشان دهید که با این شغل امرار معاش می کنید نه اینکه شغل دوم شما هست
بر عکس باید نشان دهید که تمام وقت کار می کنید در این زمینه

علی جون
September 28th, 2012, 02:52 PM
کاربران گرامی،

لطفا توجه داشته باشید که ارسال پستهای تبلیغاتی و ارائه خدمات بر خلاف مقررات فروم است و حتی میتواند باعث منع کاربری شما شود.
لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=222) را مطالعه فرمایید.

از همکاری شما سپاسگزارم.

andishenik
October 4th, 2012, 10:55 PM
سلام
من در زمینه معرق سبک تفکیک رنگ 5 سال سابقه کار دارم و مدرک از میراث فرهنگی نیز دارم با مدرک فوق دیپلم و زبان در حد متوسط میخواستم بدونم چند سال طول میکشه از طریق خود اشتغالی و آیا امتیاز بالاتر از 35 تاثیری در مدت زمان دارد
با تشکر.

vimba
October 5th, 2012, 05:58 PM
سلام
من در زمینه معرق سبک تفکیک رنگ 5 سال سابقه کار دارم و مدرک از میراث فرهنگی نیز دارم با مدرک فوق دیپلم و زبان در حد متوسط میخواستم بدونم چند سال طول میکشه از طریق خود اشتغالی و آیا امتیاز بالاتر از 35 تاثیری در مدت زمان دارد
با تشکر.
دوست عزیز اگه شرایط نرمال باشه حدود 3 سال طول میکشه.ولی باید مستنداتی داشته باشی که نشون بده از این راه کسب درآمد داشتی.مثل پرینت بانک یا فاکتورهای خریدوفروش و برگ مالیات در کل چیزهایی که ثابت کنه خوداشتغال بودی.به امید موفقیت

vimba
October 16th, 2012, 03:29 AM
دوست عزیز اگه شرایط نرمال باشه حدود 3 سال طول میکشه.ولی باید مستنداتی داشته باشی که نشون بده از این راه کسب درآمد داشتی.مثل پرینت بانک یا فاکتورهای خریدوفروش و برگ مالیات در کل چیزهایی که ثابت کنه خوداشتغال بودی.به امید موفقیت

روش خوداشتغالی کبک روش خوداشتغالی کبک (Quebec Self-Employed) جهت مهاجرت به کانادا برای اشخاصی که دارای بيزينس کوچکی هستند می باشد.

متقاضی خوداشتغالی کبک باید قصد و توانایی ایجاد یا خرید یک شغل را در استان کبک کانادا، داشته باشند که توسط آن خود را مشغول کرده و کمک کافی به اقتصاد کانادا و کبک نمایند. متقاضی باید نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانش را می کند. مغازه داران ، صنعتگران، شرکت های کوچک خدماتی، وکلا، مترجمان، طراحان و گرافیست های کامپیوتری، مهندسان کامپیوتر، عمران، معماری، صنایع و … نمونه های این گونه متقاضیان می باشند.
امتیاز بندی و شرایط روش خود اشتغالی کبک جهت مهاجرت به استان کبک

خوداشتغالی کبک
افراد مجرد
افراد متاهل

تحصیلات
حداکثر امتیاز ۱۲
حداکثر امتیاز ۱۵

سابقه کاری
حداکثر امتیاز ۱۶
حداکثر امتیاز ۱۶

حداکثر امتیاز ۱۳

زبان انگلیسی و فرانسه
حداکثر امتیاز ۲۲
حداکثر امتیاز ۲۸

دارایی
حداکثر امتیاز ۶
حداکثر امتیاز ۶

توان مالی
حداکثر امتیاز ۱
حداکثر امتیاز ۱

اقوام در کبک و اقامت در کبک
حداکثر امتیاز ۸
حداکثر امتیاز ۸

سازگاری با محیط کبک
حداکثر امتیاز ۶
حداکثر امتیاز ۶

امتیاز قبولی
۴۴ امتیاز
۵۱ امتیاز

متقاضیان برای واجد شرایط شدن در روش خوداشتغالی کبک باید با توجه به موارد فوق امتیاز کافی را کسب نمایند. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۴ امتیاز در زمان مصاحبه کسب نماید . برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز در زمان مصاحبه ۵۱ می باشد.
توجه داشته باشید که در روش خوداشتغالی کبک لزومی به ارایه مدرک زبان در زمان تشکیل فایل نبوده و سطح زبان توسط افسر مصاحبه کننده در زمان مصاحبه سنجیده می شود. بنابراین فرد متقاضی از زمان تشکیل فایل تا زمان مصاحبه فرصت کافی داشته تا سطح زبان خویش را به حد مطلوب برساند.

plaalkhoshab
November 13th, 2012, 07:44 PM
درود بر تمامی دوستان
من یک هنرمند سفال گر هستم که حدود 12 سال در این زمینه کار کردم و در چند نمایشگاه گروهی و انفرادی سابقه دارم . می خواستم ببینم کجا و چگونه می توانم برای مهاجرت اقدام کنم ؟
متشکرم

vimba
November 14th, 2012, 01:54 AM
درود بر تمامی دوستان
من یک هنرمند سفال گر هستم که حدود 12 سال در این زمینه کار کردم و در چند نمایشگاه گروهی و انفرادی سابقه دارم . می خواستم ببینم کجا و چگونه می توانم برای مهاجرت اقدام کنم ؟
متشکرم
دوست عزیز من خودم از طریق خود اشتغالی کبک اقدام کردم چون روندش سریعتره .در پستهای قبلی مراحل کلی توسط دوستان توضیح داده شده اگر شرایط کلی را برای روش خود اشتغالی دارا بودین به نظر من شروع کنین به زبان خوندن تا شروع سال میلادی جدید که قراره شرایط جدید اعلام بشه.چون در هر صورت از خوندن زبان هیچ وقت ضرر نمیکنین

ehsan81
November 20th, 2012, 11:34 AM
salam
rozeton khosh,man dar morede visa khod eshtegali etelati mikhastam,mikhastam bebinam man ba madeake decorasine dakheli,az sale 87 ba737 saat, va diplome najari ba 900 saat gavahiname fani herfei mitonam egdam konam ya az masire khasi bayad karamo shoro konam?mamnon misham rahnamaim konid.va ye vakil moarefi konid.

khosrowasghari
November 21st, 2012, 09:14 PM
salam
rozeton khosh,man dar morede visa khod eshtegali etelati mikhastam,mikhastam bebinam man ba madeake decorasine dakheli,az sale 87 ba737 saat, va diplome najari ba 900 saat gavahiname fani herfei mitonam egdam konam ya az masire khasi bayad karamo shoro konam?mamnon misham rahnamaim konid.va ye vakil moarefi konid.
سلام دوست عزیز مدارکی که دارین به خود اشتغالی مربوط نمیشه
شما باید صبر کنید تا در اوایل سال 2013 لیست مشاغل رو اعلام کنند و احتمالا یک روش جدید به نام پیشه وران می خواهند بزارن برای اونایی که مدارک فنی دارن

shahab_k66
November 26th, 2012, 09:17 PM
سلام.من دارای گواهینامه شرکت در کلاس توجیهی مربیگری فوتسال از هیئت فوتبال شهرستانم هستم که البته به امضای یکی از مدرسان بین المللی فدراسیون ایران رسیده.همچنین مدت 4 سال است در روزنامه و سایت محلی شهرستانمان مسئول و نویسنده صفحه ورزشی هستم.مدرک تحصیلی ام کارشناسی شیمی هست و تسلطم به زبان انگلیسی در حد نمره 6 آیلتس است.به نظر شما از طریق خود اشتغالی می تونم مهاجرت کنم؟

khosrowasghari
November 27th, 2012, 11:56 PM
سلام.من دارای گواهینامه شرکت در کلاس توجیهی مربیگری فوتسال از هیئت فوتبال شهرستانم هستم که البته به امضای یکی از مدرسان بین المللی فدراسیون ایران رسیده.همچنین مدت 4 سال است در روزنامه و سایت محلی شهرستانمان مسئول و نویسنده صفحه ورزشی هستم.مدرک تحصیلی ام کارشناسی شیمی هست و تسلطم به زبان انگلیسی در حد نمره 6 آیلتس است.به نظر شما از طریق خود اشتغالی می تونم مهاجرت کنم؟

سلام دوست عزیز
من خبر ندارم که کلاس توجیهی مربیگری چقدر می تونه جای مدرک مربیگری رو بگیره ولی اگر شما بتوانید با این مدرک و مدارکی جمع کنید که نشان دهد توسط این مدرک به اموزش مشغول هستید و با این مدرک برای خودتون کار می کنید و اگر در روزنامه کار استخدام نیستید و به صورت قرار دادی و یا ساعتی کار می کنید شاید بتوانید اقدام کنید

shahab_k66
December 2nd, 2012, 11:58 AM
سلام دوست عزیز من خبر ندارم که کلاس توجیهی مربیگری چقدر می تونه جای مدرک مربیگری رو بگیره ولی اگر شما بتوانید با این مدرک و مدارکی جمع کنید که نشان دهد توسط این مدرک به اموزش مشغول هستید و با این مدرک برای خودتون کار می کنید و اگر در روزنامه کار استخدام نیستید و به صورت قرار دادی و یا ساعتی کار می کنید شاید بتوانید اقدام کنیدسلام و ممنون از پاسخگویی شما.توضیحات بیشتر را به ایمیل شما فرستادم.منتظر جواب هستم.ممنون

farnaznaimi
December 4th, 2012, 01:59 PM
سلام

میشه بمن اطلاعات بدید همسر من شرکت ساختمانی داره ولی تجربه اداره گاوداری و باغ میوه رو هم داره. حال ما اگه بخواهیم از طریق خود اشتغالی برای ایجاد و اداره مزرعه اقدام کنیم باید چکار کنیم؟

khosrowasghari
December 7th, 2012, 06:38 PM
سلام

میشه بمن اطلاعات بدید همسر من شرکت ساختمانی داره ولی تجربه اداره گاوداری و باغ میوه رو هم داره. حال ما اگه بخواهیم از طریق خود اشتغالی برای ایجاد و اداره مزرعه اقدام کنیم باید چکار کنیم؟

سلام دوست عزیز به نظر من شما اگه سرمایه دارین یعنی پول خوبی دارین می تونین در روش مزرع داری استان منی توبا اطلاعات کسب کنید

farnaznaimi
December 7th, 2012, 07:54 PM
سلام
با تشکر از پاسخ شما. می خواستن بدونم امکانش هست شماره تلفن و یا آدرس ایمیل خودتون رو به من ایمیل کنید.درج ایمیل خلاف مقررات فروم است

samis922
December 11th, 2012, 02:27 AM
سلام من با شرایطی که خدمتتون میگم میتونم از این طریق(خود اشتغالی) اقدام کنم؟
25 ساله .لیسانس نرم افزار IELTS 7 . ده سال کار عکاسی انجام میدم .3 سال عضویت ذر کانون عکاسی دارم .1 سال بیمه . کار با همه نرمافزارهای ادیت و عکسم میدونم
سوالم اینه اگر مدارک فنی حرفه ای هم بگیرم مورد قبول هست؟

khosrowasghari
December 11th, 2012, 11:28 AM
سلام من با شرایطی که خدمتتون میگم میتونم از این طریق(خود اشتغالی) اقدام کنم؟
25 ساله .لیسانس نرم افزار IELTS 7 . ده سال کار عکاسی انجام میدم .3 سال عضویت ذر کانون عکاسی دارم .1 سال بیمه . کار با همه نرمافزارهای ادیت و عکسم میدونم
سوالم اینه اگر مدارک فنی حرفه ای هم بگیرم مورد قبول هست؟

با سلام
هر چه قدر مدارک مرتبط شما زیاد باشد و به روز باشد به همان اندازه به نفع شما است

morva_yal_asha
December 14th, 2012, 01:57 PM
سلام من25 سالمه. لیسانس طراحی لباس دارم و یک سال تو این زمینه کار کردم.حدود سه سال هم هست که خود بیمه گی دارم.الان دانشجوی فوق پژوهش هنرم و کار ترجمه انجام میدم. سه تا کتاب ترجمه کردم که یکیشون چاپ شده و دو تای دیگه در دست چاپه.نمیدونم چه مدارک دیگه ای میتونم جور کنم که اقدام کنم؟میشه لطفا راهنماییم کنید؟اگه مثلا بتونم مجوز یک مزون رو بگیرم چطوری میشه مدارک جور کرد که من دارم توش کار میکنم؟یعنی چه مدارکی میخوان؟

sina77
December 23rd, 2012, 02:31 PM
با سلام ؛ لطفا در مورد مدارک لازم جهت این نوع مهاجرت و یا لینک مربوطه در سایت رسمی کانادا اطلاعاتی دارید.

با سپاس

vimba
January 1st, 2013, 01:44 AM
سلام من25 سالمه. لیسانس طراحی لباس دارم و یک سال تو این زمینه کار کردم.حدود سه سال هم هست که خود بیمه گی دارم.الان دانشجوی فوق پژوهش هنرم و کار ترجمه انجام میدم. سه تا کتاب ترجمه کردم که یکیشون چاپ شده و دو تای دیگه در دست چاپه.نمیدونم چه مدارک دیگه ای میتونم جور کنم که اقدام کنم؟میشه لطفا راهنماییم کنید؟اگه مثلا بتونم مجوز یک مزون رو بگیرم چطوری میشه مدارک جور کرد که من دارم توش کار میکنم؟یعنی چه مدارکی میخوان؟
با سلام به نظرم شما شرایط خوبی دارین تا در روش خوداشتغالی اقدام کنید ولی داشتن 2 سال سابقه کار در 5 سال آخر شروع پرونده تون الزامیه.کافیه یک مجوز به اسم خودتون داشته باشین همون کافیه .زبان تون هم که در حد خوبیه که خودش امتیاز بالایی داره.راستی همون یک سالی رو که کار کردین رو نمیتونین 2 سالش کنین؟

m_jamshidi
January 7th, 2013, 12:09 PM
با سلام به آقای khosrowasghari (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?108208-khosrowasghari)

من و همسرم قصد مهاجرت به کانادا رو داریم . ولی نمیدونیم چطور می تونیم اقدام به این کار کنیم . چندیست که از هر سایتی که بگید در حال تحقیق هستیم اما اون نتیجه دلخواه بدست نیامده .
می خواستم اگه براتون امکان داره راهنماییمون کنید و کمک کنید تا بتونیم به نتیجه ای که می خواییم برسیم یعنی مهاجرتی بی خطر بدون اینکه ترس از بی نتیجه ماندن خرج کردن سرمایه مون و به قول قدیمی ها دست از پا درازتر باز نگردیم .

همسرم متولد 1358 هست و مهندس عمران ، بچه نداریم و خیلی مشتاقیم که بتونیم به کاندا مهاجرت کنیم . البته یکی از دوستان قدیمی شوهرم در نروژ مشغول به تحصیله و دوست داریم یا به نروژ یا به کبک کاندا مهاجرت کنیم . البته درباره کبک تا اونجایی که تحقیق کردیم و نمیدونم چقدر صحت داره میتونیم از طریق خود اشتغالی و سرمایه گذاری اقامت بگیریم اما از چند و چونش زیاد مطلع نیستیم .
آقای khosrowasghari (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?108208-khosrowasghari) ازتون ممنون میشیم اگر بتونید بهمون راهنمایی بدید .
باتشکر فراوان
در پناه حق
خدانگهدار

transformer
January 7th, 2013, 07:41 PM
سلام

میخواستم بپرسم آیا دوره کوتاه مدت کارآفزینی ای چیزی هست آدم بره توی خود کانادا شرکت کنه و بعد از دوره یه امکاناتی چیزی بدن آدم همونجا کار کنه؟

ghlobe
January 7th, 2013, 09:47 PM
سلام

میخواستم بپرسم آیا دوره کوتاه مدت کارآفزینی ای چیزی هست آدم بره توی خود کانادا شرکت کنه و بعد از دوره یه امکاناتی چیزی بدن آدم همونجا کار کنه؟

نه دوست عزیز. مهاجرت از نوع کارآفرینی از پارسال از روشهای مهاجرت فدرال حذف شده. کانادا کمبود متقاضی مهاجر که نداره که بخواد با این روشها مهاجر جذب کنه. برای سرمایه گذاری هم الان افرادی که چهارصد پانصد هزار دلار حاضرند سرمایه گذاری کنند در نوبتهای شش و هفت ساله مانده اند. این گروه خود اشتغالی هم برای مشاغل خاص هنری و ورزشی و مانند آن است.

transformer
January 7th, 2013, 10:10 PM
اتفاقا من مدرک فیلمسازی بین المللی از انجمن سینمای جوان هم دارم با چندتا فیلم کوتاه ... به کارم میادش؟!

ghlobe
January 7th, 2013, 10:31 PM
اتفاقا من مدرک فیلمسازی بین المللی از انجمن سینمای جوان هم دارم با چندتا فیلم کوتاه ... به کارم میادش؟!

شرایطش رو دوست مطلعمون khosrowasghari (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?108208-khosrowasghari) در همین بالا پست 81 نوشته اند.

babaksarab
February 17th, 2013, 03:41 PM
با سلام من در حدود 12 ساله كه موسيقي تدريس ميكنم ولي مدرك آكادميك ندارم و بعد از ظهر ها در آموزشگاه مشغول هستم ميخواستم بدونم كه ميتونم براي مهاجرت اقدام كنم و اينكه اصولا از كجا بايد شروع كرد

maroochan
March 10th, 2013, 02:51 PM
با سلام من در حدود 12 ساله كه موسيقي تدريس ميكنم ولي مدرك آكادميك ندارم و بعد از ظهر ها در آموزشگاه مشغول هستم ميخواستم بدونم كه ميتونم براي مهاجرت اقدام كنم و اينكه اصولا از كجا بايد شروع كرد

سلام دوست عزیز
تا انجاییکه من خبر دارم مدرک تحصیلی مرتبط با شغلتون امتیاز خوبی برای شما اضافه می کنه، اما چیزی که مهمه اینه که شما باید یه جوری اثبات کنی با این رشته شغلی که شما داری اونجا می تونی خودت و احیانا خوانواده ات رو در کبک تامین کنی و به اونها مدارکی رو نشون بدی که ثابت کنه شما در ایران درآمدخوبی داشتی و فرد موفقی بودی و همچنین اطلاعات موثقی رو جمع آوری کنی برای کاردر کبک که باز به اونها نشون بدی که برای جامعه کبکی فرد کارامد و تولید کننده ای از لحاظ فرهنگی هستی.
باز هم سوالی بود در خدمتم.

artooor
April 5th, 2013, 01:45 PM
سلام دوست عزیز .من داور ومربی یکی از ورزشهای رزمی هستم و مقام کشوری و استانی دارم ،مدارکم بین المللیه،به نظرتون شانسم چقده؟وچه مدت زمانی طول میکشه؟میشه توضیح بدین از کجا باید شروع کنم؟درضمن مجردم ،زبان انگلیسیمم خوب نیس زیاد و چون نماینده این ورزش در یکی ازاستان هام سابقه کاری 5 سال را دارم.

vimba
April 7th, 2013, 03:08 AM
دوست خوبم سلام من چون خوداشتغالی کبک اقدام کردم اطلاعاتم در مورد این استانه.مهمترین چیزی که برای اونها مهمه اینه که شما بتونین ثابت کنین از این راه در ایران پول در میارین و در زمینه کاریتون جزو بهترینها هستین و میتونین در کشور کانادا از این راه کسب درآمد کنین .آیا سرچ کردین ببینین رشته ورزشی شما اونجا طرفداری داره؟

gonzo
April 8th, 2013, 12:38 AM
سلام دوستان ... ممنون میشم در مورد سوال هام راهنماییم کنید.
1-پروسه زمانی گرفتن ویزای خوداشتغالی چقدر طول میکشه ؟
2- مدارک سابقه کار و گردش مالی و بیمه رو چه مدت بعد از ارسال فرمها درخواست ویزا میخوان؟
3. در طول انجام پروسه و بررسی امکان اضافه کردن مدارک بیشتر به فایل نامبر خودمون هست؟
4. مدرک زبان ایلتس برای من که از طریق مدرک مربیگری تنیسم میخوام اقدام کنم ضروریه؟
5. فرم های درخواست ویزای خود اشتغالی رو از سایت http://www.cic.gc.ca/ باید گرفت و از طریف همون سایت ارسال کرد دیگه اره؟
پیشاپیش سپاس

omid429
April 11th, 2013, 01:10 AM
با سلام لطفا در مورد مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال کانادا و رشته هنری کارگردان وتهیه کننده که دارای کد NOC 51 31 هست توضیح بدید و این که چطوری باید اقدام کرد

maroochan
April 20th, 2013, 01:28 AM
سلام دوستان ... ممنون میشم در مورد سوال هام راهنماییم کنید.
1-پروسه زمانی گرفتن ویزای خوداشتغالی چقدر طول میکشه ؟
2- مدارک سابقه کار و گردش مالی و بیمه رو چه مدت بعد از ارسال فرمها درخواست ویزا میخوان؟
3. در طول انجام پروسه و بررسی امکان اضافه کردن مدارک بیشتر به فایل نامبر خودمون هست؟
4. مدرک زبان ایلتس برای من که از طریق مدرک مربیگری تنیسم میخوام اقدام کنم ضروریه؟
5. فرم های درخواست ویزای خود اشتغالی رو از سایت http://www.cic.gc.ca/ باید گرفت و از طریف همون سایت ارسال کرد دیگه اره؟
پیشاپیش سپاس

سلام
1-والا ما که 37 ماه از تاریخ C.S.Q مون می گذره و هنوز از مویکال خبری نیست. شاید ما از دسته بدشانسها باشیم و شما زودتر به مدیکال برسید:wink:.
2-همه رو باید همزمان با فرمها بفرستید.
3- قبل از مصاحبه بله، ولی بعد از مصاحبه در صورت در خواست آپ دیت براشون می فرستید.
4- تمام اطلاعات من مربوط به کبک هست.برای کبک که مدرک ضروری نبود بلکه می بایست رضایت آنها رو تا حدودی از دانستن زبان فرانسه و انگلیسی ( اگر بلدید و در فرم نوشته اید که بلدید)، جلب کنید ( هنگام مصاحبه ) .ولی سطخ زبان برای خود اشتغالیها آنقدر با وسواس سنجیده نمیشه کما اینکه به راحتی می تونید سر مصاحبه تقاضای مترجم بکنید. به هر حالا داشتن مدرک زبان خیلی به نفعتونه
5-بله ولی از نحوه ارسالش ، به روز نیستم. ولی زمانی که ما اقدام کردیم فرمها با مدارک از طریق پست فرستاده میشد.

maroochan
April 20th, 2013, 01:36 AM
با سلام لطفا در مورد مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال کانادا و رشته هنری کارگردان وتهیه کننده که دارای کد NOC 51 31 هست توضیح بدید و این که چطوری باید اقدام کرد

با سلام
مورد کد رشته تون دقیقا اطلاعی ندارم اما پستهای 88 و 86 رو بخونید. یکی از دوستان من که با همین رشته اقدام کرده بود و نهایتا قبول شد، تونسته بود به انها ثابت کنه که در کبک تونسته تقاضای همکاری دریافت منه و حتی تونسته کاری رو برای کانادا شروع کنه و قرار داد کاری داشت. هر چند این قرار داد خیلی قرار داد کوچکی به حساب میومد ، اما برای آنها موفقیت بزرگی محسوب میشد. به هر حال سوابق دقیق کاری و نمونه کاهای شما بسیار تعیین کننده هستند.

maroochan
April 20th, 2013, 01:58 AM
سلام دوست عزیز .من داور ومربی یکی از ورزشهای رزمی هستم و مقام کشوری و استانی دارم ،مدارکم بین المللیه،به نظرتون شانسم چقده؟وچه مدت زمانی طول میکشه؟میشه توضیح بدین از کجا باید شروع کنم؟درضمن مجردم ،زبان انگلیسیمم خوب نیس زیاد و چون نماینده این ورزش در یکی ازاستان هام سابقه کاری 5 سال را دارم.

سلام
خوبه . زمانش رو واقعا نمیشه حدش زد، به امضا من نگاه کنید یه حدودی دستتون میاد. تا اونجایی که می تونید از خودتون، آموزشهاتون، مسابقاتتون مدارک مستدل، عکس ، قرار داد های کاری و خلاصه هر چیزی که نشون بده شما آدم موفقی بودید و هستید، جمع کنید. رشته تحصیلی تون هم اگه مرتبط باشه که چه بهتر.اگه تو مسابقات بین المللی هم شرکت داشته اید و مقامهای خوبی کسب کرده باشید خیلی خوبه. البته حتما باید زبانتون در حد قابل قبولی باشه. باید یه تحقیقی انجام بدید در مورد رشته تون در کانادا و ببینید اونجا چقدر به این رشته اهمیت ویژه می دهند. توی سایت CIC یه فرم سنجش هست که اگه اون رو پر کنید بهتون میگه آیا حداقل امتیاز رو برای گشایش پرونده بدست میارید یا خیر.

kavehasadi_ma
April 22nd, 2013, 06:33 PM
سلام ممنون از راهنمایی هاتون
من 14 ساله که نوازنده ساز ایرانی هستم،4ساله که عضو خانه موسیقی ایران و 2 سالم هستش که بیمه هنرمندان از طریق خود اشتغالی شدم،ایا این قانون شامل منم میشه،مدرک زبان چی نیاز هست و چطوری و از کجا باید اقدام کنم؟ممنون میشم که راهنماییم کنید.

maroochan
April 23rd, 2013, 09:06 PM
سلام ممنون از راهنمایی هاتون
من 14 ساله که نوازنده ساز ایرانی هستم،4ساله که عضو خانه موسیقی ایران و 2 سالم هستش که بیمه هنرمندان از طریق خود اشتغالی شدم،ایا این قانون شامل منم میشه،مدرک زبان چی نیاز هست و چطوری و از کجا باید اقدام کنم؟ممنون میشم که راهنماییم کنید.

سلام و اینکه مدت زمان طولانی هست که ساز می زنید و ... خیلی خوبه ولی چیزهای دییگه مثل مدرک ثخصیلی و ... هم اهمیت ویژه ای داره. لطفا پستهای 88، 86 و 93 و خلاصه به پستهای قبل یه سر بزنید ، به دردتون می خوره. اگه باز هم سوالی براتون باقی موند ، در خدمتم. برای گروه ما تاانجاییکه می دونم، بیمه خیلی اهمیتی نداره.
موفق باشید.

maroochan
April 23rd, 2013, 09:18 PM
سلام دوستان
من به پاریس ایمیل زدم و پرسیدم آیا پرونده من که خود اشتغال هم هستم در پاریسه یا نه؟ پاسخش این اومده:

Dear Applicant,

Please contact our office in Ankar to follow-up your file.

Yours truly,

Immigration Service/md

Embassy of Canada

Paris

www.amb-canada.fr/visa

فکر کنم نهایتا منظورشون اینه که پرونده ما دستشون نیست

pouya666
April 29th, 2013, 02:59 PM
سلام من خیلی وقته دنبال این قضیم
1)دان 2 جودو - مدرک مربی گری رسمی از فدراسیون جودو و دو داوری جودو و کوراش که همه زیر نظر فدراسیون جهانین . تو 5 سال گذشته هم 3 سال سابقه دارم.کارشناسی it و.... تو worse case من 55 امتیاز میگیرم.فرم ها رو پر کردم....
الان دنبال نمونه cover letter و متن دریافت سابقه کارم.
خیلی سوال ها دارم که قبل از فرستادن فرم ها باید بپرسم.ممنون میشم اگه کسی اقدام کرده یه پی ام بده.ممنون
اگه نمونه cover letter و متن سابقه کار رو بزارید ممنون میشم

Profession@l
May 1st, 2013, 04:12 PM
برای خود اشتغالی تو قوانین جدید دقیقا چه منینوم هایی رو لازم داریم؟ از نظر سابقه کار، نقدینگی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان...

faranakpanahi
May 14th, 2013, 07:56 PM
سلام

من فوق لیسانس طراحی گرافیک هستم و به مدت 6 سال سابقه کار (بیمه ) در شرکت تبلیغاتی دارم. ولی خودم تا بحال قراردادی برای کارهای پروژه ای که انجام دادم نبستم ..
اگر بتونم قرارداد از شرکت هایی که براشون طراحی انجام دادم بگیرم مورد قبوله؟
اینکه من سابقه بیمه دارم و در واقع کارفرما داشتم برای اقدام از طریق خود اشتغالی مشکلی پیش نمیاره؟ ( یعنی هم قرارداد های پرو ژه ای ارائه بدم و هم سابقه بیمه متوالی )
در ضمن من عضو رسمی انجمن طراحان گرافیک ایران هستم و نرم افزار گرافیکی هم در دانشگاه تدریس می کنم ( اینها می تونه پوئن باشه؟)

اگر امکان داره منو راهنمایی کنید.. ممنونم

maroochan
May 21st, 2013, 10:46 AM
دوستان خود اشتغال که منتظر مدیکال هستند و یا مدیکال گرفتند و منتظر پاس ریکوئست هستندلطفا با ذکر تاریخ csq و فایل نامبر فدرال یه اعلام حضور کنند بتونیم حدود وضعیت خودمون رو ارزیابی کنیم . ما تعدادمون خیلی کمه . لا اقل بفهمیم تو این فروم چن تا سلف ایمپلوید داریم . ممنوم

vimba
May 24th, 2013, 04:12 AM
دوستان خود اشتغال که منتظر مدیکال هستند و یا مدیکال گرفتند و منتظر پاس ریکوئست هستندلطفا با ذکر تاریخ csq و فایل نامبر فدرال یه اعلام حضور کنند بتونیم حدود وضعیت خودمون رو ارزیابی کنیم . ما تعدادمون خیلی کمه . لا اقل بفهمیم تو این فروم چن تا سلف ایمپلوید داریم . ممنوم
دوست عزیز مثل اینکه تو کل این فروم فقط من وشما هستیم که خوداشتغالی اقدام کردیم چقدر تنهاییم.

maroochan
May 26th, 2013, 12:37 AM
دوست عزیز مثل اینکه تو کل این فروم فقط من وشما هستیم که خوداشتغالی اقدام کردیم چقدر تنهاییم.

vimba عزیز ظاهرا همینطوره.... :undecided:ولی چه جالبه که پرونده شما در پاریس هست !!!!! چطور متوجه شدی که پرونده شما به پاریس منتقل شده؟

vimba
May 27th, 2013, 03:56 AM
vimba عزیز ظاهرا همینطوره.... :undecided:ولی چه جالبه که پرونده شما در پاریس هست !!!!! چطور متوجه شدی که پرونده شما به پاریس منتقل شده؟
من از طریق وکیلم متوجه شدم البته اصل نامه رو هم وکیلم برام ایمیل کرد .شما تصمیم گرفتین وقتی رفتین کانادا کدوم شهر بمونین؟آیا اطلاعی از این ندارین که آیا رفتن به یک ایالت دیگه مانعی خواهد داشت یا نه؟

farjad
May 27th, 2013, 08:32 PM
سلام دوستان
من یه تقدیرنامه با عنوان نفر اول بازیگری از جشنواره اموزش پرورش تهران دارم که مربوط به خیلی وقته پیشه الانم بازی میکنم.یه سریالم بازی کردم.کارهای هنری دیگه ای هم دارم اما مدرکی ندارم مثل معرق و عکاسی(البته دارم کارت خبرنگاری از باشگاه خبرنگاران جوان رو میگیرم) در ضمن رشته دانشگاهیمم الکترونیکه به مظرتون میشه کاری کرد یا باید مدارک بیشتری داشته باشم؟

khosrowasghari
May 28th, 2013, 11:04 AM
سلام دوستان
من یه تقدیرنامه با عنوان نفر اول بازیگری از جشنواره اموزش پرورش تهران دارم که مربوط به خیلی وقته پیشه الانم بازی میکنم.یه سریالم بازی کردم.کارهای هنری دیگه ای هم دارم اما مدرکی ندارم مثل معرق و عکاسی(البته دارم کارت خبرنگاری از باشگاه خبرنگاران جوان رو میگیرم) در ضمن رشته دانشگاهیمم الکترونیکه به مظرتون میشه کاری کرد یا باید مدارک بیشتری داشته باشم؟

رشته بازیگری . خبرنگاری هر دو تو لیست خوداشتغالی هستش. ولی بهتر اول کارت خبرنگاری تو بگیری بعد. در ضمن به رشته دانشگاههی هم اصلا مربوط نیست ، باید مدارکی جمع کنید که نشون بده شما خوداشتغال بودین و جائی استخدام نبودین . مثلا قراردادهای که نشون بده شما به صورت ساعتی یا روزانه یا ماهانه قرارداد بستین با موسسه .
موفق باشید

farjad
May 29th, 2013, 02:48 AM
ممنون از راهنماييتون

BASAAMAD
May 30th, 2013, 02:44 PM
دوستان عزیز من هم آهنگسازم هستم . FFN 12-july-2012. البته یک ماه قبل از وکیلم پرسیدم که پروندم رفته پاریس و ایشون گفتند خیر .

vimba
May 31st, 2013, 02:25 AM
دوستان عزیز من هم آهنگسازم هستم . FFN 12-july-2012. البته یک ماه قبل از وکیلم پرسیدم که پروندم رفته پاریس و ایشون گفتند خیر .
دوست عزیز سلام چون تاریخ فایل نامبر فدرال شماخیلی شبیه منه میخواستم بدونم شما خبری نداری که کی قراره این انتظار تموم بشه.راستی مصاحبه شما هم آنتالیا بود؟

BASAAMAD
May 31st, 2013, 11:41 AM
دوست عزیز سلام چون تاریخ فایل نامبر فدرال شماخیلی شبیه منه میخواستم بدونم شما خبری نداری که کی قراره این انتظار تموم بشه.راستی مصاحبه شما هم آنتالیا بود؟
مصاحبه من May 2012 توی مونترال بود . ظاهرا شما پروندتون رفته پاریس !!!!! ولی مثل اینکه پرونده من آنکارا است . قاعدتا شما باید زودتر نتیجه بگیرید . شما آپدیت هم فرستادید ؟

vimba
June 2nd, 2013, 03:44 AM
مصاحبه من May 2012 توی مونترال بود . ظاهرا شما پروندتون رفته پاریس !!!!! ولی مثل اینکه پرونده من آنکارا است . قاعدتا شما باید زودتر نتیجه بگیرید . شما آپدیت هم فرستادید ؟
دوست خوبم من آپدیتمو 3 هفته ای میشه فرستادم .به امید اینکه خبرای خوب برای هممون بیاد

lvletelon
June 2nd, 2013, 04:14 AM
هنرمند خوداشتغال کیست؟

از نظر قانون مهاجرت (بند ۱ ماده ۸۸ آئین نامه های مهاجرت کانادا هنرمند خوداشتغال کسی است که در پنج سال قبل از زمان امضای فرم های مهاجرتی خود حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

دو سال تمام خوداشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری
دو سال تمام فعالیت های فرهنگی – هنری در سطح بین المللی
یک سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های فرهنگی – هنری به اضافه یک سال تمام فعالیت های فرهنگی – هنری در سطح بین المللی

همچنین این فرد باید نشان دهد که قصد وی پس از ورود به کانادا ادامه فعالیت های خوداشتغالانه Self-employment است.

چه نوع فعالیت هایی فرهنگی – هنری محسوب می شوند؟

۱٫ فعالیت های مربوط به کتابداری، بایگانی و حفظ و مرمت آثار تاریخی و هنری

کتابداران
افرادی که در مرمت و نگهداری آثار تاریخی و هنری فعالیت می کنند
بایگانان
دستیاران کتابداری و بایگانی
کارهای فنی مرتبط با موزه ها و گالری های هنری

۲٫ فعالیت های مرتبط با کتاب و روزنامه نگاری

نویسندگان
ویراستاران
روزنامه نگاران
متخصصان روابط عمومی و ارتباطات
مترجمان

۳٫ فعالیت های مربوط به هنرهای خلاقانه و بازیگری

تهیه کنندگان، کارگردانان، مدیران فیلمبرداری و مشاغل مشابه
رهبران ارکستر، آهنگسازان و تنظیم کنندگان موسیقی
موسیقی دانان و خوانندگان
رقصندگان
هنرپیشگان و کمدین ها
نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرهای تجسمی
عکاسان
فیلمبرداران ویدئویی و سینمایی
تکنسین های هنرهای گرافیکی
تکنسین های پخش (نظیر رادیو و تلویزیون)
تکنسین های صدابرداری و تصویربرداری
سایر تکنسین ها و هماهنگ کننده در امور تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی
مشاغل حمایتی در امور تصاویر متحرک، پخش و هنرهای نمایشی
مجریان برنامه و اعلام کننده های برنامه ها
سایر نقش آفرینان

۴٫ سایر زمینه های مرتبط با امور هنری و فرهنگی

طراحان گرافیک و تصویرگران (کتاب، مجله و …)
طراحان داخلی
طراحان تئاتر، مد، نمایشگاه و سایر طراحان هنری
صنعت گران و خالقان هنرهای دستی
الگوسازان پارچه، چرم وپوست

نکته بسیار مهم: برای مهاجرت در هر یک از رشته های فوق باید به صورت خوداشتغال و یا در سطح بین المللی فعالیت داشته باشید. مثلا اگر کسی موسیقیدان ولی کارمند یک موسسه دولتی یا خصوصی باشد، پذیرفته نیست. اما اگر همان فرد با دریافت پول از موسسات دولتی یا خصوصی برایشان موسیقی بسازد و از این راه امرار معاش کند آن وقت خوداشتغال محسوب می شود. پس حتما به این نکته دقت کنید.

دوست عزیز من مدرک کارشناسی حفاظت و مرمت آثار تارخی دارم..با توجه به چیزی که شما دارین میگی اگه بتونم دو سال سابقه واسه خودم جور کنم میتونم پذیرش بگیرم!اما چه جوری باید اینو ثابت کنم که توی اون محل کار می کردم؟؟؟

vimba
June 8th, 2013, 01:16 AM
دوست عزیز من مدرک کارشناسی حفاظت و مرمت آثار تاریخی دارم..با توجه به چیزی که شما دارین میگی اگه بتونم دو سال سابقه واسه خودم جور کنم میتونم پذیرش بگیرم!اما چه جوری باید اینو ثابت کنم که توی اون محل کار می کردم؟؟؟

دوست خوبم اولا" که سابقه کار شما باید2 سال در پنج سال اخیر باشد وبعد اینکه در سوال شما مشخص نشده که کجا کار میکردین .

omid429
June 15th, 2013, 11:40 PM
با سلام من در شته هنری وتهیه کنندگی میخواهم اقدام کنم و قراردادهای کافی هم دارم اما وکیل به من گفته که در روشهای هنر ی بیزنس پلان لازم نیست ایا در رشته های هنری واقعا لازم نیست لطفا سریع جواب دهید چون میخواهم قراداد امضا کنم

BASAAMAD
June 16th, 2013, 11:27 PM
با سلام من در شته هنری وتهیه کنندگی میخواهم اقدام کنم و قراردادهای کافی هم دارم اما وکیل به من گفته که در روشهای هنر ی بیزنس پلان لازم نیست ایا در رشته های هنری واقعا لازم نیست لطفا سریع جواب دهید چون میخواهم قراداد امضا کنم
دوست عزیز توی مصاحبه با افسر مهاجرت همه قراردادهاتون در تایید ادعاتون موثر خواهد بود . قراردادهای کاری بیزینس پلن نیست . شما بیزینس پلن لازم ندارید ولی اداره مهاجرت از قراردادهاتون میفهمه که شما هنرمند هستید .

mohammad_violi
June 19th, 2013, 01:10 AM
با سلام
تمام صفحات رو با دقت خوندم كه سوال تكراري نپرسم.
سوال اول : يكي ميگه مدرك تحصيلي بايد در راستاي شغل اشتغالزايي باشه يكي ميگه نه !
بلاخره ما نفهميديم.
ضمنا ارائه مدرك مبني بر اينكه من به فرض در حرفه عكاسي در امد داشتم مگه كاري داره؟
اصلا درست كردن اين مدارك كاري نداره!!
مطمعن هستيد كه به اين سادگيه!؟
من ميتونم مدارك و فاكتور هاي كاملا مستند رو كه مال دوستم هست رو جعل كنم اسم خودمو جاش بذارم !!!

اينجوري باشه كه همه اينكارو ميكنن !!!

اصلا باورم نميشه
شايد شما همه مسائل رو نگفتيد !!

حتي همون بيمه رو هم ميشه جعل كرد چون اونا توانايي تشخيض جعل بودن رو ندارن... چون با ادارات ايران رابطه ندارن و استعلام نميگيرند

khosrowasghari
June 19th, 2013, 11:41 AM
با سلام
تمام صفحات رو با دقت خوندم كه سوال تكراري نپرسم.
سوال اول : يكي ميگه مدرك تحصيلي بايد در راستاي شغل اشتغالزايي باشه يكي ميگه نه !
بلاخره ما نفهميديم.
ضمنا ارائه مدرك مبني بر اينكه من به فرض در حرفه عكاسي در امد داشتم مگه كاري داره؟
اصلا درست كردن اين مدارك كاري نداره!!
مطمعن هستيد كه به اين سادگيه!؟
من ميتونم مدارك و فاكتور هاي كاملا مستند رو كه مال دوستم هست رو جعل كنم اسم خودمو جاش بذارم !!!

اينجوري باشه كه همه اينكارو ميكنن !!!

اصلا باورم نميشه
شايد شما همه مسائل رو نگفتيد !!

حتي همون بيمه رو هم ميشه جعل كرد چون اونا توانايي تشخيض جعل بودن رو ندارن... چون با ادارات ايران رابطه ندارن و استعلام نميگيرند

دوست عزیز
1 - افسرهای که اونجا نشستن آدم شناس هستند.
2- شما با این طرز تفکر تو ایران خیلی راحتر زندگی می کنید تا در کانادا بهتر وقت خودتونو هدر ندید و اینجا شروع کنید به کار کردن

mohammad_violi
June 20th, 2013, 12:49 PM
ادم شناس چيه برادر من !!
غير ممكنه به اين راحتي باشه ...
اگه با ادم شناسي حل ميشد ديگه مدرك نميخواستند
ضمنا دوستايي كه ميخوان ازين روش اقدام كنند حواسشون باشه كه داشتن سابقه بيمه كاري در پنج سال گذشته از طريق كارفرما همه كارهارو خراب ميكنه
حتما بايد بيمه ي خويش فرمايي باشيد يعني خودتون، خودتون رو بيمه كنيد نه ديگري شمارو

mohammad_violi
June 20th, 2013, 12:53 PM
موضوع اينه كه بيمه رو بايد سفارت ايران تاييد و سپس ترجمه كنند و چون استعلام ميشه جاي جعل نيست.

موضوع اينه ! نه اينكه اونجا ادم شناس هستن
ضمنا من در عمل كار هاي زيادي داشتم در زمينه درامد فقط چون مدرك مستند نداشتم دنبال مدرك بودم

pouya666
June 20th, 2013, 03:52 PM
دوستان خواهش میکنم این چندتا سوال منو جواب بدید تا من بفرستم مدارکم رو...
تو فرم IMM0008ENU_2D چند تا سوال داره که من نمیدونم چی باید جواب بدم.
1) در قسمت IMMIGRATION OFFICE REQUESTED PROCCESING THIS APPLICATION من چی باید بزنم ؟ آیا Ankara, Turkey (SE) درسته ؟ در لینک زیر گفته :

http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/canada/sydney.asp

Case Processing Centre: Sydney, Nova Scotia – Mailing addresses
Centralized Intake Office – Self Employed (SE)
P.O. Box 7200
Sydney, NS B1P 0E9
Canada

من یکم گیج شدم ؟ به همین آدرسم باید میل کنم مدارکم رو ؟

2) معادل انگلیسی مدارک فنی و حرفه ای چی میشه ؟
3) من سابقه کارم رو توی سربرگ گرفتم و هیات استان هم تایید کرده و قشنگ توضیح داده که از فلان تاریخ تا فلان تاریخ در ازای مبلغ فلان با شرح وظایف فلان به صورت قراردادی مربیگری کردم.آیا قراردادم باید بنویسیم بین همدیگه ؟
4)تو فرم IMM0008ENU_2D قسمت پر کردن تحصیلات HIGHEST LEVEL EDUCATION من مدرکم فوق دیپلم هست...تو اسکرول دو تا گزینه هست Bachelor’s Degree و post secondry - no degree منی که فوق دیپلم ناپیوسته بوده و مجموع تحصیلاتم 13 سال و الان فوق دیپلم دارم چیکار باید انجام بدم ؟

omid429
June 20th, 2013, 09:36 PM
دوست عزیز اگه کسی خود اشتغال واقعا باشه ونخواسته یا تا حالا به این فکر نبوده که خودش رو بیمه کنه چی اونها با سوالات تخصصی که از فرد میکنن و چگونگی کار بر روی پروژهایی که قرارداد اون رو نشون دادن میفهمن که فرد این کاره هست یا خیر یا ورزشکار ومزرعه دار هست یا خیر این علاوه بر اینکه کار سختی نیست با کمی زرنگی و تبحر اونها قابل اجراست

pouya666
June 21st, 2013, 07:19 PM
1) در قسمت IMMIGRATION OFFICE REQUESTED PROCCESING THIS APPLICATION من چی باید بزنم ؟ آیا Ankara, Turkey (SE) درسته ؟ در لینک زیر گفته :

http://www.cic.gc.ca/english/informa...ada/sydney.asp (http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/canada/sydney.asp)

P.O. Box 7200
Sydney, NS B1P 0E9
Canada

3) من سابقه کارم رو توی سربرگ گرفتم و هیات استان هم تایید کرده و قشنگ توضیح داده که از فلان تاریخ تا فلان تاریخ در ازای مبلغ فلان با شرح وظایف فلان به صورت قراردادی مربیگری کردم.آیا قراردادم باید بنویسیم بین همدیگه ؟
4)تو فرم IMM0008ENU_2D قسمت پر کردن تحصیلات HIGHEST LEVEL EDUCATION من مدرکم فوق دیپلم هست...تو اسکرول دو تا گزینه هست Bachelor’s Degree و post secondry - no degree منی که فوق دیپلم ناپیوسته بوده و مجموع تحصیلاتم 13 سال و الان فوق دیپلم دارم چیکار باید انجام بدم ؟

vimba
June 23rd, 2013, 03:06 AM

http://www.cic.gc.ca/english/informa...ada/sydney.asp (http://www.cic.gc.ca/english/information/offices/canada/sydney.asp)

P.O. Box 7200
Sydney, NS B1P 0E9
Canada

دوست خوبم من چون وکیل داشتم در مورد سوال اولتون چیزی نمیدونم ولی تو ترجمه مدارک من معادل کلمه فوق دیپلم associate's degree اومده و معادل مدرک فنی حرفه ای technique-vocational skill certificate اومده در مورد سوال سوم هم همون که گفتی کافیه.موفق باشی

saeednasa
June 23rd, 2013, 08:35 PM
ادم شناس چيه برادر من !!
غير ممكنه به اين راحتي باشه ...
اگه با ادم شناسي حل ميشد ديگه مدرك نميخواستند
ضمنا دوستايي كه ميخوان ازين روش اقدام كنند حواسشون باشه كه داشتن سابقه بيمه كاري در پنج سال گذشته از طريق كارفرما همه كارهارو خراب ميكنه
حتما بايد بيمه ي خويش فرمايي باشيد يعني خودتون، خودتون رو بيمه كنيد نه ديگري شمارو

با ایشون موافقم که آدم شناسی به تنهایی ملاک پذیرش ادعای شما توسط افسر نیست و قطعا مدارک شما را به طور کامل بررسی می کنند و براساس مدارکی که ارسال کرده اید و اگر قانع نشدند طی پرسش هایی که هنگام مصاحبه از شما می کنند نتیجه گیری می کنند.
اما اگر سابقه بیمه خویش فرمایی هم نداشته باشید به هر حال باید افسر را متقاعد کنید که در طی این مدت از طریق حرفه خودتان کسب درآمد کرده اید. قطعا اگر کارفرمای دیگری شما را بیمه کرده باشد خودتان ادعای خودتان را نقض کرده اید. چون این را می رساند که شما حقوق بگیر بوده اید.
شما بایست به هر روش ممکن ثابت کنید که با استفاده از هنر ، حرفه یا مهارتی که داشته اید کسب درآمد و امرار معاش کرده اید.

pouya666
June 24th, 2013, 12:40 AM
دوست خوبم من چون وکیل داشتم در مورد سوال اولتون چیزی نمیدونم ولی تو ترجمه مدارک من معادل کلمه فوق دیپلم associate's degree اومده و معادل مدرک فنی حرفه ای technique-vocational skill certificate اومده در مورد سوال سوم هم همون که گفتی کافیه.موفق باشی

یک دنیا ممنون دوست من...

ROZBEH1392
June 25th, 2013, 05:10 PM
با سلام به همگی دوستان عزیزم
اگه ممکنه به سوالات من در مورد روش self employed جواب بدید چون همه چیز رو من آماده کردم اما بدلیل ندونستن این مسائل امکان ارسال ندارم.
1-آیا گواهی های کاری در همان ابتدا ارسال شوند ؟
2-آیا مدارک مالی و یا حساب بانکی باز هم در ابتدا ارسال شود ؟
3-در مورد مدارک تحصیلی چطور ؟
دوستان در هیچ فرمی یا document check list من نتونستم ببفهمم . لطفا اگه جوابتون اوکی هست آدرس متن یا فرم رو بدید . ممنون

fabulosa1984
June 26th, 2013, 01:32 AM
(لطفا به من هم کمک کنید)
سلام ،
من کاردانی گرافیک دارم و همیشه هم به طور پروژه ای کار کردم و استخدام هیچ شرکتی هم نبودم. بیش از۲ سال پیشم از طریق اینترنت تونستم با یک طراح بلژیکی آشنا شم و کار کنم، الان هم بعد گذشت این ۲ سال،تعدادی از کارام را به آنها فروختم و کارام تو ۲ تا کتاب که تو آلمان منتشر شده، چاپ شده و همچنان با آلمان و بلژیک کار می کنم و تونستم ۲ تا کتاب اختصاصی از کارای خودم به سفارش انتشارات معتبر حوزه مد و طراحی آلمان داشته باشم و در حال حاضر هم دارم روی کتاب سومم کار می کنم و بابت همه اینا پول گرفتم و درصد فروش فصلی هم دریافت می کنم. یک سال پیشم یه قرارداد ۵ ساله با شرکت فروش آثار تصویرسازی واقع در ونکوور بستم و کارام از طریق سایتشون فروخته می شه.
مدرک زبان ندارم اما چون سروکارم مدام با انگلیسیه می تونم راحت مدرک هم بگیرم، به نظرتون منم می تونم از طریق خود اشتغالی برای مهاجرت اقدم کنم؟
ممنونم

vimba
June 26th, 2013, 02:49 AM
(لطفا به من هم کمک کنید)
سلام ،
من کاردانی گرافیک دارم و همیشه هم به طور پروژه ای کار کردم و استخدام هیچ شرکتی هم نبودم. بیش از۲ سال پیشم از طریق اینترنت تونستم با یک طراح بلژیکی آشنا شم و کار کنم، الان هم بعد گذشت این ۲ سال،تعدادی از کارام را به آنها فروختم و کارام تو ۲ تا کتاب که تو آلمان منتشر شده، چاپ شده و همچنان با آلمان و بلژیک کار می کنم و تونستم ۲ تا کتاب اختصاصی از کارای خودم به سفارش انتشارات معتبر حوزه مد و طراحی آلمان داشته باشم و در حال حاضر هم دارم روی کتاب سومم کار می کنم و بابت همه اینا پول گرفتم و درصد فروش فصلی هم دریافت می کنم. یک سال پیشم یه قرارداد ۵ ساله با شرکت فروش آثار تصویرسازی واقع در ونکوور بستم و کارام از طریق سایتشون فروخته می شه.
مدرک زبان ندارم اما چون سروکارم مدام با انگلیسیه می تونم راحت مدرک هم بگیرم، به نظرتون منم می تونم از طریق خود اشتغالی برای مهاجرت اقدم کنم؟
ممنونم
چرا که نه؟حرفه شما یک نمونه واقعی خوداشتغالیه .خواندن پستهای قبلی بطور نمونه112 خیلی میتونه کمکتون کنه.

fabulosa1984
June 26th, 2013, 07:56 AM
ممنون از بابت جوابتون. راستش من خود سایت مهاجرت رو هم خونده بودم اما ترجیح دادم که از این امر مطمئن شم. حتی من فرم مهاجرت رو دانلود کردم اما متاسفانه برای پر کردن اطلاعات بانکی و.. مشکل دارم ، می خواستم ببینم کسی تو این بخش از این طریق اقدام کرده که بتونه به منم کمک کنه؟ سوال دیگری هم دارم اونم اینه که من در حال حاضر با توجه به کارم دانشجوی رشته طراحی و مد هم هستم و می خواستم بدونم بهتره از همین الان اقدام کنم یا بعد از اتمام درسم؟ (۲۸ سالمه) و اینکه اگر کسی هم از طریق وکیل اینکار رو انجام داده، ممکنه ایشون را معرفی کنه؟
ممنونم

khosrowasghari
June 26th, 2013, 11:12 AM
با سلام به همگی دوستان عزیزم
اگه ممکنه به سوالات من در مورد روش self employed جواب بدید چون همه چیز رو من آماده کردم اما بدلیل ندونستن این مسائل امکان ارسال ندارم.
1-آیا گواهی های کاری در همان ابتدا ارسال شوند ؟
2-آیا مدارک مالی و یا حساب بانکی باز هم در ابتدا ارسال شود ؟
3-در مورد مدارک تحصیلی چطور ؟
دوستان در هیچ فرمی یا document check list من نتونستم ببفهمم . لطفا اگه جوابتون اوکی هست آدرس متن یا فرم رو بدید . ممنون

دوست عزیز در روش جدید همه مدارک باید همون اول ارسال بشه.

ROZBEH1392
June 26th, 2013, 01:04 PM
با سلام khosrowasghari جان ممکنه بگی از چه سندی و یا فرمی این جواب رو دادید ؟ راستش در checklist به وضوح نوشته do not send any additional documents when submitting your application to cio . و زیرش هم خط کشیده . با تشکر

ROZBEH1392
June 26th, 2013, 09:16 PM
جناب khosrowasghari عزیز یا بقیه دوستان امیدوارم لطف کنید و هر چه زودتر جواب منو بدید چون من واقعا در آستانه ارسال مدارک هستم و بد جور این مسئله فکرمو مشغول کرده . بازم ممنون

joworks
June 27th, 2013, 10:24 AM
براي اقدام از روش خوداشتغالي چه ميزان توانايي مالي بايد نشان بدهيم؟
نتوانستم با جستجو يا در سايت اداره مهاجرت در اين روش، مطلبي درباره ميزان توانايي مالي پيدا كنم.
با تشكر از كساني كه دانش و تجارب خود را به اشتراك مي گذارند.

ROZBEH1392
June 27th, 2013, 11:23 AM
دوست من سلام
اگه به لینک http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/4000ETOC.asp مراجعه کنی و ctrl+F رو بزنی و Funds required to settle in Canada رو در کادر باز شده بنویسی . عنوان شده که 10000 CAD یا بیشتر . امیدوارم گیج نشده باشی . موفق باشی

vimba
June 28th, 2013, 01:50 AM
نتوانستم با جستجو يا در سايت اداره مهاجرت در اين روش، مطلبي درباره ميزان توانايي مالي پيدا كنم.
برای خوداشتغالی کبک باید 100 هزار دلار کانادا توانایی مالی میداشتیم الان نمیدونم تغییر کرده یا نه.موفق باشید

fabulosa1984
June 29th, 2013, 08:50 AM
سلام دوستان
می خواستم بدونم برای پر کردن فرم imm0008_6Ae به عنوان یک SELF_EMPLOYED می بایست بخش Personal net worth statement رو هم پر کردن یا این بخش مربوط به Federal Business Class Applicants می شه؟
با تشکر

khosrowasghari
June 30th, 2013, 03:19 PM

حداقل باید 14000 $ داشته باشید هنگام ورود به کانادا

joworks
June 30th, 2013, 05:49 PM
حداقل باید 14000 $ داشته باشید هنگام ورود به کانادا

از شما متشكرم.
پس اثبات توانايي مالي در اين روش هم لازم و مثل روش نيروي متخصص فدرال است.

ROZBEH1392
June 30th, 2013, 11:11 PM
khosrowasghari عزیز ممنون میشم که جواب من رو هم بدید و اگر نمیدانید لطفا اعلام کنید تا بصورت غیر واقعی سطح توقع افراد از forum و این سایت بالا نرود :)

khosrowasghari
July 1st, 2013, 09:36 AM
از شما متشكرم.
پس اثبات توانايي مالي در اين روش هم لازم و مثل روش نيروي متخصص فدرال است.

تو سایت مهاچرت کانادا نوشته

The Government of Canada does not provide financial support to business immigrants.
All business class applicants must establish that they have enough money to support themselves and their family members for at least one year after they arrive in Canada. This is normally satisfied by the net worth requirement.
Note: You should research the cost of living in the region of Canada where you intend to live and have access to enough ready capital for your initial establishment.
You should be aware that Canadian legislation requires persons entering Canada to declare cash funds of $10,000 CDN or more. You will have to disclose these funds to a Canadian official upon arrival. Cash funds means:

money (coins or bank notes),
securities in bearer form (stocks, bonds, debentures, treasury bills, etc.), and
negotiable instruments in bearer form (bank drafts, travellers’ cheques, money orders, etc.).

شما باید برای حداقل 1 سالتون پول همراه داشته باشید خلاصه .

Yasamiin
July 2nd, 2013, 08:34 PM
سلام من خواهرم كتابدار و نويسنده و روزنامه نگار هست ميتونه از روش خود اشتغالي در خواست بده اگه ممكنه راهنمايي كنيد

khosrowasghari
July 4th, 2013, 02:02 AM
سلام من خواهرم كتابدار و نويسنده و روزنامه نگار هست ميتونه از روش خود اشتغالي در خواست بده اگه ممكنه راهنمايي كنيد

دوست عزیز دز صفحه های اول لیست و مدارک را گفتیم لطفا مطالعه کنید

manis
July 14th, 2013, 01:13 AM
دوستانی که اطلاعات دارید این روش خوداشتعالی با سرمایه گذاری فرق داره؟اگه فرق داره من می خوام از طریق سرمایه گذاری کشاورزان جوان استان منیتوبا اقدام کنم
کسی می تونه در این زمینه راهنماییم کنه یا لینکی رو برام بزارید که کمکم کنه
ممنون

khosrowasghari
July 14th, 2013, 11:22 AM
دوستانی که اطلاعات دارید این روش خوداشتعالی با سرمایه گذاری فرق داره؟اگه فرق داره من می خوام از طریق سرمایه گذاری کشاورزان جوان استان منیتوبا اقدام کنم
کسی می تونه در این زمینه راهنماییم کنه یا لینکی رو برام بزارید که کمکم کنه
ممنون

در این حد می دونم که حداقل باید 150000$ برای خرید مزرعه باید سرمایه داشته باشید . و مقدای هم پول که مبلغ ان را نمی دانم به عنوان وجه ضمان 2 ، 3 سالی در بانک های کانادا بذارید

manis
July 14th, 2013, 09:24 PM
دوست عزیز من خودم تهران شاغلم و 10 ساله که سابقه کار حسابداری دارم و الان 5 سالی هست در سمت رویس حسابداری هستم
ولی همسرم رو زمین کشاورزی که به نام پدرش هست تو میاندوآب کار می کنه و محصول باغ انگور هست
و سرمایمونم به راحتی به 200 تا 250 تا میرسه
حالا می می خواستم بدونم اگه همسرم یه قرارداد با پدرش بنویسه مبنی بر اینکه مدیریت باغ در اختیارش بوده ما می تونیم از طریق کشاوری اقدام کنیم و چه مدارکی باید ارایه بدیم بابت اثبات کار مدیریت مزرعه و زمین کشاورزی پدریش

vimba
July 23rd, 2013, 01:44 AM
دوست عزیز من خودم تهران شاغلم و 10 ساله که سابقه کار حسابداری دارم و الان 5 سالی هست در سمت رویس حسابداری هستم
ولی همسرم رو زمین کشاورزی که به نام پدرش هست تو میاندوآب کار می کنه و محصول باغ انگور هست
و سرمایمونم به راحتی به 200 تا 250 تا میرسه
حالا می می خواستم بدونم اگه همسرم یه قرارداد با پدرش بنویسه مبنی بر اینکه مدیریت باغ در اختیارش بوده ما می تونیم از طریق کشاوری اقدام کنیم و چه مدارکی باید ارایه بدیم بابت اثبات کار مدیریت مزرعه و زمین کشاورزی پدریش

دوست عزیز قرارداد بین همسرتون و پدرشون در صورتی معتبر خواهد بود که پدرشون مدارک لازم رو مبنی بر اجازه احداث تاکستان از طرف جهاد کشاورزی منطقه داشته باشن .در اینصورت میمونه یک بیزینس پلان از کاری که اینجا در حال انجام هستن.شامل هزینه ها و درآمد.

worldforex
August 9th, 2013, 09:11 PM
سلام دوست عزیز
من هم میخوام در زمینه خوداشتغالی اقدام کنم منتها نمیدونم شراطش رو دارم یا نه

سنم 32 سال هست....
من دان 2 کونگفو و مربی کونگ فو هستم.....دو مقام استانی هم دارم .....
همچنین چندین مدرک مایکروسافت هم دارم و تخصصم هم طراحی سایتهای اینترنتی هست....
حدود 1700 ساعت هم دوره آموزش عکاسی رنگی و سیاه و سفید و روتوش فیلم وعکس و عکاسی آتیله ای از وزارت فرهنگ و ارشاد دارم.....
مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست که هنوز نگرفتم و بزودی میگیرم....
به نظرتون با کدوم تخصصم میتونم اقدام کنم..... ورزشی یا طراحی وبسایت یا عکاسی ؟

البته شرایط مالی خوبی ندارم .... این خود اشتغالی منوط بر داشتن سرمایه هست ؟ یعنی حتما باید سرمایه داشته باشم تا قبول بشم ؟

ممنون میشم از دوستان با تجربه و وقتی که برای پاسخ میزارین.......

pouya666
August 14th, 2013, 01:34 AM
دوستان عزیز من مدارک خود اشتغالیم رو از طریق پست TNT 31 JULY فرستادم و 6 AUG مدارکم رسید به آدرس زیر با مشخصات زیر :

Reference
EMS

Pickup date
31 Jul 2013

Destination
SYDNEY

Delivery date
10:20, 06 Aug 2013

Signatory
KRAZWDA

نام امضا کنندش واسم یکم عجیبه ولی سرچ که کردم دیدم دوستان دیگه ای هم بودن که همین اسم امضا کنندش بوده !
دو تا سوال دارم :
1) تو روش جدید از اونجایی که کل مدارک اعم از تحصیلی,سابقه کار , مدارک فنی , مربیگری ,داوری و سابقه کار همون اول باید به همراه APPLICATION ها ارسال بشه ..کسی میدونه چقدر پراسسش طول میکشه ؟
2)کسی با TNT ارسال کرده که اطلاعاتش مشابه من باشه و چند وقته فایل نامبر گرفته

ali_1387
August 14th, 2013, 04:31 AM
سلام دوستان
نمره ielts من:
listening: 6
writing: 5.5
reading: 6.5
speaking: 7.5
به نظر شما با توجه به اینکه نمره بالای 6 می خوان، احتمال رد کامل مدارک من با نمره writing 5.5 وجود داره یا می تونم اقدام کنم؟
من همه مدارکم آمادست فقط نمره writing!!!!! که وقت زیادی ندارم تا بهبودش بدم...ش
ممنون می شم کسی جواب بده

worldforex
August 15th, 2013, 02:51 AM
سلام دوست عزیز
از طریق خود اشتغالی نیازی به ارائه مدرک زبان نیست..... فقط باید زمان مصاحبه بتونی صحبت کنی با افیسر

maroochan
August 18th, 2013, 11:37 PM
سلام دوستان خود اشتغال
ما تعدادمون کمه و خیلی هم از اوضاع همدیگه بی خبریم. در ضمن با توجه به آمارهای کم و بیشی که من دارم،شرایط ما به سرمایه گذارها نزدیک تره تا به SW ها . یکی از دوستان سرمایه گذار در حال جمع کردن اطلاعات بچه های انجمن خودشون هست . فکر کردم ما هم به اونها ملحق شیم تا شاید آمار بهتری بتونیم از آینده و زمان پیش رومون داشته باشیم.اشیون هم با در خواست من موافقت کردند . پس لطفا ،کسانی که لا اقل فایل نامبرکبک دارند و در انتظار مصاحبه هستند و یا کسانی که مصاحبه دادند و در انتظار فایل فدرال و یا مدیکال یا ویزا هستند ، تمام اطلاعات خودشون رو اعم از رشته، تاریخ در یافت شماره فایل کب ک، زمان مصاحبه، شماره فایل فدرال ، تاریخ آپدیتهایی که احتمالا در یافت کردند رو به آدرس Sparrowchik@gmail.com ایمیل کنند .
لطفا ذیل این پست هم، اطلاعاتتون رو بگذارید تا هم خودمون کمی مطلع بشیم و هم این پست تکرار بشه تا افرادی که بعدا مراجعه می کنند بتونن آدرس رو داشته باشند.
شاد و موفق باشید.

pouya666
August 22nd, 2013, 05:31 PM
متاسفانه من صفحه پیش سوالی رو مطرح کردم و الان خیلی وقته بی جوابه.از یه طرف میگم خوبه که تعدادمون کمه و روند پروندمون شاید سرعتش بیشتر باشه ولی از یه طرفم میگم هر چی اطلاعات از هم بیشتر داشته باشیم برامون بهتره...

aghabaner
August 23rd, 2013, 12:14 PM
دوستان عزیز من مدارک خود اشتغالیم رو از طریق پست TNT 31 JULY فرستادم و 6 AUG مدارکم رسید به آدرس زیر با مشخصات زیر :

Reference
EMS

Pickup date
31 Jul 2013

Destination
SYDNEY

Delivery date
10:20, 06 Aug 2013

Signatory
KRAZWDA

نام امضا کنندش واسم یکم عجیبه ولی سرچ که کردم دیدم دوستان دیگه ای هم بودن که همین اسم امضا کنندش بوده !
دو تا سوال دارم :
1) تو روش جدید از اونجایی که کل مدارک اعم از تحصیلی,سابقه کار , مدارک فنی , مربیگری ,داوری و سابقه کار همون اول باید به همراه APPLICATION ها ارسال بشه ..کسی میدونه چقدر پراسسش طول میکشه ؟
2)کسی با TNT ارسال کرده که اطلاعاتش مشابه من باشه و چند وقته فایل نامبر گرفته

1)از زمانی که قانون قبلی تغییر کرده (فکرمیکنم از می 2012) هنوز اتفاق خاصی روی پرونده های جدید نیافتاده که مشخص بشه پراسسش چقدر طول میکشه.
2)فایل نامبرمن 3 ماه طول کشید تا صادرشد.

Mali64lee
August 24th, 2013, 03:09 AM
جناب خسروخان ،باتوجه به اینکه من ازسال 1381 مشغول کارتولید انیمیشن هستم وبا چندتا شرکت تواین زمینه قرارداد داشتم و نزدیک هشت سال بیمه هنرمندان وعضو انجمن آسیفای بین الملل هستم .میخواستم بدونم چطور بایدسابقه مالی خودم رو ثابت کنم؟ یعنی از من ده سال پرینت بانکی میخوان؟!

ajdal2
August 24th, 2013, 01:57 PM
سلام خدمت اساتید من کل پستها رو مطالعه کردم منتها کسی با شرایط خودم ندیدم.
من لیسانس برق دارم ولی حدود 11 سال هست که ساز میزنم و الان 3 ساز رو به صورت حرفه ای بلدم.ولی هیچ مدرکی ندارم وفقط 4 تقدیر نامه از آموزشگاههای معتبر برای اجرای کنسرت پژوهشی دارم.و به صورت خصوصی هم در منزل تدریس میکنم و سابقه ی تدریس در آموزشگاه هم دارم.میخواستم بدونم من میتونم از این طریق اقدام کنم.
ممنون

pouya666
August 26th, 2013, 02:25 AM
سلام خدمت اساتید من کل پستها رو مطالعه کردم منتها کسی با شرایط خودم ندیدم.
من لیسانس برق دارم ولی حدود 11 سال هست که ساز میزنم و الان 3 ساز رو به صورت حرفه ای بلدم.ولی هیچ مدرکی ندارم وفقط 4 تقدیر نامه از آموزشگاههای معتبر برای اجرای کنسرت پژوهشی دارم.و به صورت خصوصی هم در منزل تدریس میکنم و سابقه ی تدریس در آموزشگاه هم دارم.میخواستم بدونم من میتونم از این طریق اقدام کنم.
ممنون
دوست من در توانایی شما شکب نیست...مطالبی که گفتید رو میشه تو cover letter نوشت ولی ثابت نمیشه.برای اثبات احتیاج به مدرک معتبر هست.حالا من نمیدونم مدارک رسمی شما رو کجا میده.به عنوان مثال بنده برای مربیگریم حداقل دان 2 داشتم که کعادل 6 سال کار بود..تازه بعد از اون اجازه میدادن که تو کلاس های رسمی مربیگری بشینم.مدرک مربیگری و داروی من از فدراسیون جودو هست.بعلاوه سابقه کار هم که یه بحث جداییه.اصولا تهیه سابقه کار برای کسی سخت نیست...چیزی که مهمه اون مدرکس...لیسانس برقتون خوبه ولی تو Cat خود اشتغالی به شرطی به کمکتون میاد که شرایط خود اشتغالی رو داشته باشید.به هر حال شما از نظر سابقه کار مشکلی ندارید ولی از اونجایی که مدرک رسمی ندارید(با توضیح به اینکه آیا سازمانی داریم که مدارک رسمی بده ؟ منظورم فنی و حرفه ای نیست) فکر نمیکنم واجد شرایط باشید

pouya666
August 26th, 2013, 02:31 AM
جناب خسروخان ،باتوجه به اینکه من ازسال 1381 مشغول کارتولید انیمیشن هستم وبا چندتا شرکت تواین زمینه قرارداد داشتم و نزدیک هشت سال بیمه هنرمندان وعضو انجمن آسیفای بین الملل هستم .میخواستم بدونم چطور بایدسابقه مالی خودم رو ثابت کنم؟ یعنی از من ده سال پرینت بانکی میخوان؟!
دوست عزیز ببخشید بنده جواب شما رو میدم.دقیقا در مبحث خود اشتغالی مهم اینه که شما استخدام نباشید و از طریق حرفه تون درآمد زایی داشته باشید.متاسفانه یا خوشبختانه در کنار سابقه کار مهم داشتن مدرک معتبره.اون طوری که بنده اطلاعات دارم تو کیس های ورزشی خیلی راحت تر میشه اقدام کرد سایر موارد خیلی خاص تره.در میزان دارایی خیلی تو خود اشتغالی مهم نیست...مهم مدارک معتبر و سابقه کارتون هست...

pouya666
August 26th, 2013, 02:34 AM
1)از زمانی که قانون قبلی تغییر کرده (فکرمیکنم از می 2012) هنوز اتفاق خاصی روی پرونده های جدید نیافتاده که مشخص بشه پراسسش چقدر طول میکشه.
2)فایل نامبرمن 3 ماه طول کشید تا صادرشد.
باز خوبه شما اطلاعات گرفتی ! خبر دیگه ای نشده ؟ مثلا قرار باشه مصاحبه بزارن و یا.....

ajdal2
August 27th, 2013, 12:56 AM
ممنونم پویا جان ما برای اثبات مهارت موسیقی میتونیم تو خانه ی موسیقی ایران عضو بشیم که بیمه هم رد میکنن.این میتونه موثر باشه؟

pouya666
August 27th, 2013, 02:11 AM
اثبات مهارت یه بحثه مدرک رسمی داشتن یه بخث.میگم شما در زمینه سابقه کار هیچ مشکلی ندارید.فرض کنید من الان میگم مربیم ورزشیم و به کارم مسلطم.شما اینو در نظر بگیر افسری که پرونده شما رو بررسی میکنه تو همه رشته های ورزشی و هنری اطلاعاتی نداره.واسه همین مدرک رسمی میخواد.در واقع مدرک رسمی اون سازی که میزنید دال بر حرفه ای بودن شماست.من فکر میکنم برای همینه که میگن تو خود اشتغالی Cat ورزشی راحت تره.چون مدرک رسمی از فدراسیون اون ورزش هست و فدراسیون زیر نظر اداره تربیت بدنیه.این نکته خیلی مهمه.یادتون باشه که تو خود اشتغالی main point این هست با توجه به حرفه ای که دارید ,توش درآمد زایی میشه.یعنی تو سابقه کار حتما باید قید بشه که نوع همکاری به صورت قراردادیه.نه استخدامی....

mona_s
September 5th, 2013, 12:12 AM
با سلام به همه ی دوستان
من مترجم زبان انگلیسی هستم و تا به حال 6 کتابم توسط یک ناشر بنام چاپ شده.می خوام از طریق خود اشتغالی اقدام کنم.میشه به من بگید چه جور بیزنس پلنی باید ارایه بدم؟با یک مثال لطفا برام روشن کنید ممنونم

سوال دیگر اینکه به نظر شما خودم اقدام کنم بهتره یا وکیل بگیرم؟
آیا وکیل تو روند کار تاثیر داره؟من شنیدم خیلی مواقع کارو خراب می کنه.تجربیات شما چی میگه؟

pouya666
September 5th, 2013, 10:28 PM
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/self-employed/apply-who.asp خانم محترم این لینک رو ببینید که شرایطش رو دارید یا خیر.
تا جایی که من میدونم Self employed برای کاراهای هنری(مثل کارگردانی و..) ورزشی(داوری - مربیگری - مدال آور ) و کشاورزی باشه که آخری به دلایل شرایط سخت اصلا توصیه نمیشه

siyalan
September 6th, 2013, 03:32 PM
سلام
من ۱۰ ساله که مربی ورزشی هستم در رشته کوهنوردی و مدارک درجه ۳ و ۲ ( یخ و برف) دارم و کلاس برگزار می کنم برای شرکت ها و گروههای کوهنوردی و از این راه امرار معاش هم دارم . مدرک تحصیلی من لیسانس، در عین حال خبرنگار هم هستم اما نه به شکل پروژه ای قراردادی و بیمه هستم ،اما در بخش ورزشی پروژه ای و دوره ای کار می کنم.
۳ تا حکم قهرمانی کشور دارم و احکام صعودهای خارج از کشور هم دارم. عضو تیم ملی هم بوده‌ام.
می خوام ببینم می‌تونم از این راه اقدام کنم و آیا نیاز به وکیل دارم و چطور می شه در ایران وکیل گرفت اکثر وکلای این کار کانادا هستن آیا می شود از طریق شرکت های که اینجا هستن اقدام کرد؟ با تشکر

Mali64lee
September 7th, 2013, 01:19 AM
باسلام به دوستان،میخاستم بپرسم کسی اینجا بیزنس پلن برای خوداشتغالی داده؟کسی میتونه منو برای ارایه یه بیزنس پلن در زمینه هنری کمک کنه؟

pouya666
September 7th, 2013, 04:29 AM
دوست عزیز بزینس پلن نمیخواد دیگه تو روش جدید....
یه Settlment plan میخواد که بعد از ارسال مدارکه و منم هنوز جزئیاتش رو نمیدونم.

pouya666
September 7th, 2013, 04:34 AM
سلام
من ۱۰ ساله که مربی ورزشی هستم در رشته کوهنوردی و مدارک درجه ۳ و ۲ ( یخ و برف) دارم و کلاس برگزار می کنم برای شرکت ها و گروههای کوهنوردی و از این راه امرار معاش هم دارم . مدرک تحصیلی من لیسانس، در عین حال خبرنگار هم هستم اما نه به شکل پروژه ای قراردادی و بیمه هستم ،اما در بخش ورزشی پروژه ای و دوره ای کار می کنم.
۳ تا حکم قهرمانی کشور دارم و احکام صعودهای خارج از کشور هم دارم. عضو تیم ملی هم بوده‌ام.
می خوام ببینم می‌تونم از این راه اقدام کنم و آیا نیاز به وکیل دارم و چطور می شه در ایران وکیل گرفت اکثر وکلای این کار کانادا هستن آیا می شود از طریق شرکت های که اینجا هستن اقدام کرد؟ با تشکر
دوست عزیز مدارک درجه 2 و 3 شما باید زیر نظر فدارسیون باشه و میدونید که فدراسیونم زیر نظر تربیت بدنیه.عبارت مربی حتما باید روی حکمتون باشه.نوع کارتون حتما باید به صورت خود اشتغالی باشه و بتونید ثابت کنید که از این راه دارید زندگی میکنید.در واقع اینجا قراردادتون مهمه که به ازای پرداخت یه مبلغی شما دارید مربیگری میکنید.تو لینکی که بالا خدمتتون دادم مطالعه بفرمایید.از نظر کلی شما شرایط مهاجرت رو دارید ولی باز اینا طبق گفته شماست.

siyalan
September 7th, 2013, 09:16 PM
تشکر از راهنمایی
اگر میشه در مورد لزوم گرفتن وکیل. منو راهنمایی کنید
من از طریق اینترنت شرکتی را پیدا کردم رفتم گفتن باید 6 هزار دلار در 3مرحله پرداخت کنم و تا وکیل شرکت که در کانادا داست پرونده منو باز و پیگیری کنه.

bahoosh_h
September 8th, 2013, 03:15 PM
سلام
من 29 ساله و متاهلم. کارشناس ارشد رشته ژئوفیزیک هستم و در همین زمینه کار می کنم و بیمه ام از این کار پرداخت می شه. ولی دو تا مدرک در زمینه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و بافت گلیم فرش از وزارت کار دارم و بیش از 1200 ساعت مدرک سازمان فنی و حرفه ای، در زمینه های کاری آرایشگری دارم. هیچ وقت از این مدارک برای کاری استفاده نکردم که بیمه برام رد شده باشه ولی همیشه به طور خصوصی شاگردانی داشتم که انواع قالی بافی، گلیم و تابلو فرش رو بهشون یاد بدم و البته خودم هم انواع قالی رو می بافم و می فروشم. به نظر شما من هم می تونم از این طریق اقدام کنم؟
با سپاس فراوان

pouya666
September 8th, 2013, 10:25 PM
تشکر از راهنمایی
اگر میشه در مورد لزوم گرفتن وکیل. منو راهنمایی کنید
من از طریق اینترنت شرکتی را پیدا کردم رفتم گفتن باید 6 هزار دلار در 3مرحله پرداخت کنم و تا وکیل شرکت که در کانادا داست پرونده منو باز و پیگیری کنه.

هیچ لزومی نداره.در واقع ما ایرانی ها بهش میگیم وکیل.اما در اصل مشاور مهاجرتی هستند.اصلا هیچ کاری نمیکنند.شما خودتون مدارکتون رو ترجمه میکنی.اونا فقط یه cover letter مینویسن با رزومه.فرم های مهاجرتی رو پر میکنن.و مدارک رو با وکالت از شما به آدرسی که تو کتگوریتون اعلام شده میفرستن.همون email هایی که اداره مهاجرت میفرسته برای شما هم میاد ...گرفتن وکیل هیج تاثیری رو پروندتون نداره.اینو تو خود پکیج فرم های مشاورتی هم گفته....ولی خوب کار هر کسی هم نیست.باید با تمپای روزمه نویسی و کاور لتر نویسی آشنا باشید.ضمن اینکه زبانتونم باید خوب باشه....

pouya666
September 8th, 2013, 10:28 PM
سلام
من 29 ساله و متاهلم. کارشناس ارشد رشته ژئوفیزیک هستم و در همین زمینه کار می کنم و بیمه ام از این کار پرداخت می شه. ولی دو تا مدرک در زمینه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و بافت گلیم فرش از وزارت کار دارم و بیش از 1200 ساعت مدرک سازمان فنی و حرفه ای، در زمینه های کاری آرایشگری دارم. هیچ وقت از این مدارک برای کاری استفاده نکردم که بیمه برام رد شده باشه ولی همیشه به طور خصوصی شاگردانی داشتم که انواع قالی بافی، گلیم و تابلو فرش رو بهشون یاد بدم و البته خودم هم انواع قالی رو می بافم و می فروشم. به نظر شما من هم می تونم از این طریق اقدام کنم؟
با سپاس فراوانرشته تحصیلیتون که یه امتیازه و جزو خواسته های خود اشتغالی نیست.مهمتر از همه اینکه شما هم بیمه اید در این زمینه و دارید کار میکنید....اصلا تو این کت نیستید.کت های دیگه رو بررسی کنید

vimba
September 10th, 2013, 01:49 AM
خواستم یک سایت جالبی رو برای کسایی که تمایل دارن از روش خوداشتغالی کبک اقدام کنن معرفی کنم.http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/forms/search-title/dcs-businesspeople.html

Mali64lee
September 11th, 2013, 12:35 AM
دوست عزیز بزینس پلن نمیخواد دیگه تو روش جدید....
یه Settlment plan میخواد که بعد از ارسال مدارکه و منم هنوز جزئیاتش رو نمیدونم.
سلام .خیلی ممنون از پاسختون.میشه منو راهنمایی کنبد که در فرم SCHEDUEL 6A برای سوال 10.intended occupation چی بنویسم؟این خیلی مهمه؟

pouya666
September 11th, 2013, 01:15 AM
سلام .خیلی ممنون از پاسختون.میشه منو راهنمایی کنبد که در فرم SCHEDUEL 6A برای سوال 10.intended occupation چی بنویسم؟این خیلی مهمه؟
پر کردن همه فرم ضروریه.اینو شما باید بنویسی نه من......

atefehhh
September 15th, 2013, 01:09 AM
سلام
من 24 سالمه مدرک مربی گری شنا و نجات غریق دارم .6 سال سابقه کار دارم بدون بیمه.تحصیلاتم لیسانس معماری داتشگاه ازاد تهران جنوب.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

khorshid61
September 16th, 2013, 02:24 PM
دوستاني كه به عملكرد آنكارا معترض هستند خواهش ميكنم پتيشن زير را امضا كنند

Petition - Please sign the petition about the Canadian embassy in Ankara - Click here (http://www.activism.com/en_CA/petition/protest-against-canadian-embassy-in-ankara/45165)

lvlyrtille
September 23rd, 2013, 03:33 PM
سلام دوستان، کسی راجع به مورد آخر یعنی کشاورزی اطلاعاتی داره؟ مثلا آیا پرورش مرغ از زیر شاخه های آن محسوب می شود یا خیر؟

pouya666
September 27th, 2013, 06:27 PM
سلام دوستان، کسی راجع به مورد آخر یعنی کشاورزی اطلاعاتی داره؟ مثلا آیا پرورش مرغ از زیر شاخه های آن محسوب می شود یا خیر؟

دوست من پیشنهاد میکنم که کشاورزی رو بیخیال بشی...خیلی خیلی دنگ و فنگ داره.ضمن اینکه اگه اشتباه نکنم خوندم که باید سرمایه برای خرید زمین رو داشته باشی....باز من زیاد از این مورد چیزی نمینویسم.ولی یکی از دوستان که مهندس کشاورزی بود و سابقه کار هم داشت با دیدن سرمایه جهت خرید زمین بیخیال شد و از همه مهمتر وکیل مشاور ایشون هم که اسم نمیبرم و حرفه ای هستن گفتن که رو این روش تمرکز نکنه.

vimba
September 28th, 2013, 02:26 AM
دوست خوبم اگر حال وحوصله زبان فرانسه خوندن داشته باشی از طریق خوداشتغالی کبک میتونی اقدام کنی.

Mali64lee
November 24th, 2013, 09:22 PM
دوستان عزیز سلام.آیا کسی میداند money order یاbank draft در وجه چه کسی یا ارگانی باید باشه؟من می خواهم برای خود اشتغالی فدرال اقدام کنم.خیلی ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید.

elahe61
December 4th, 2013, 12:43 PM
سلام دوستان عزیز. من یکی از دوستام هست که لیسانس مهندسی کامپیوتر داره. 10 سال سابقه کار برنامه نویسی درخشان در یک شرکت معتبر داره. چگونه میتونه برای فدرال کانادا اقدام کنه؟

beatles
December 8th, 2013, 02:03 AM
سلام
من تمام شرایطی که هنرمند باید داشته باشه رو دارم.ولی اصلا نمیدونم که از کجا باید شروع کنم.
یعنی هیچگونه اطلاعاتی از اینکه فرم ها رو از کجا باید گیر بیارم و به کجا ارسال کنم ندارم اگه میشه راهنماییم کنید

khorshid61
December 11th, 2013, 11:39 AM
دوستان عزيز پتيشن مربوطه ساخته شد
خواهشمند است با امضاتون مارو خوشحال و به خودتان كمك كنيد
براش 100 تا امضا در نظر گرفتيم ولي اميدواريم به 500 و بيشتر هم برسه
همكاريتونن ميتونه گره كارمونو باز كنه
ممنون

http://www.activism.com/en_US/petiti...tegories/46379 (http://www.activism.com/en_US/petition/iranian-applicants-to-immigrate-to-canada-in-different-categories/46379)

tomtom
December 14th, 2013, 08:45 PM
سلام من میخواستم از طریق خود اشتغالی اپلای کنم شرایطم رو میگم ببینین چطوره

1- 30 ساله
2- مجرد
3- طراح گرافیک
4- دارای پنج سال سابقه کار شرکتی و سابقه کار برای خودم (البته گرافیست ها هم تو شرکت کار میکنند هم برای خودشون)
5- عمه بنده سیتیزن کاناداست
6- زبانم معمولی هست و مدرک آیلتس ندارم
7- مدرک کارشناسی گرافیک
یکی من رو کمک کنهههههههههههههههههههه!!!
با تشکر

afssai
December 15th, 2013, 07:08 PM
سلام دوستان ، من میخواستم برای این روش اقدام کنم اما مشاورم میگه ایم روش فعلا متوقف شده !!!! من میخواستم ببینم شما هم این خبر رو شنیدید یا ایشون کلا اشتباه میکنه ... درضمن اگر کسی با مشاور کار کرده و نتیجه گرفته به من هم معرفی کنه . من تو امتیازات 60 گرفتم که البته 35 کفایت میکنه ، اینه که میدونم تو این مدل مهاجرت قرار میگیرم اما نمیدونم هنوز گسی رو می گیرن یا متوقف شده .... ممنون

behfar_rezai
December 18th, 2013, 12:47 PM
سلام، میشه بگین برای مهاجرت از این روش بیمه لازم هست یا نه؟(شغلم فیلمبرداری)

pouya666
December 18th, 2013, 07:12 PM
سلام دوستان ، من میخواستم برای این روش اقدام کنم اما مشاورم میگه ایم روش فعلا متوقف شده !!!! من میخواستم ببینم شما هم این خبر رو شنیدید یا ایشون کلا اشتباه میکنه ... درضمن اگر کسی با مشاور کار کرده و نتیجه گرفته به من هم معرفی کنه . من تو امتیازات 60 گرفتم که البته 35 کفایت میکنه ، اینه که میدونم تو این مدل مهاجرت قرار میگیرم اما نمیدونم هنوز گسی رو می گیرن یا متوقف شده .... ممنون
ایشون کلا حرف خنده داری زنده ..
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/index.asp

Binanoor
December 25th, 2013, 01:24 AM
دوستان اينجا كسي كه به روش خود اشتغال اقدام كرده باشه هست؟ و منتظر مديكال باشه؟

khosrowasghari
December 25th, 2013, 11:46 AM
بالاخره فایل نامبر ما هم تو روش جدید صادر شد . انشاله مدیکال

Binanoor
December 25th, 2013, 04:02 PM
دوستان عزيز خواهش ميكنم اگر كسي self employed است و منتظر مديكال يا مديكالش امده،،،،اطلاع رساني كنه،،،،،،تعداد ما خيلييييييييييي كمه،،،،،بهتره همديگرو پيدا كنيم تا بيشتر از اوضاع مطلع بشيم.....ايا كسي هسسسسسستتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!

maroochan
December 27th, 2013, 03:08 PM
دوستان عزيز خواهش ميكنم اگر كسي self employed است و منتظر مديكال يا مديكالش امده،،،،اطلاع رساني كنه،،،،،،تعداد ما خيلييييييييييي كمه،،،،،بهتره همديگرو پيدا كنيم تا بيشتر از اوضاع مطلع بشيم.....ايا كسي هسسسسسستتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!

دوست عزيز من هستم ، شديدا منتظر و دلخور....مشخصاتم هم تو ي امضام هست.
ضمنا لطف مي كنيد مشخصاتتون رو توي امضا تون بذاريد كه بقيه هم مطلع بشن ، شايد بدردشون خورد. هم تاريخها ، اينطوري راحت تر همو پيدا مي كنن، ممنون

sweet
December 30th, 2013, 06:11 PM
بالاخره فایل نامبر ما هم تو روش جدید صادر شد . انشاله مدیکال

خیلی تبریک میگم. امیدوارم به سرعت کارها پیش بره.

من یه سوال داشتم درباره کشاورزی. دوستان اعلام کردن که خیلی دنگ و فنگ داره اقدام از این طریق. یعنی شما توصیه نمیکنید؟ چون من حدود شش ماه هست که یک گلخونه گرفتم و دارم توش کار میکنم. مدرکم هم به کشاورزی مربوطه. زبان متوسطی هم دارم.

khosrowasghari
December 31st, 2013, 02:09 PM
با تشکر دوست عزیز
6 ماه خیلی کمه
اگر شرایط رو خونده باشید شما باید در 5سال گذشته حداقل 2سال کار مرتبط انجام بدید. بعدشم برای کشاورزی باید خیلی مدرک جمع کنید که ثابت کنین که مال خودتونه و خودتون ادارش میکنید.
یکم سخته ولی با یک وکیل خوب میتونید به سرانجام برسونید.

vimba
January 1st, 2014, 03:23 AM
سلام
من تمام شرایطی که هنرمند باید داشته باشه رو دارم.ولی اصلا نمیدونم که از کجا باید شروع کنم.
یعنی هیچگونه اطلاعاتی از اینکه فرم ها رو از کجا باید گیر بیارم و به کجا ارسال کنم ندارم اگه میشه راهنماییم کنید
دوست عزیز هر مطلبی رو بخوایند در این سایت رسمی دولت کانادا هست
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/forms/search-title/dcs-businesspeople/index.html

vimba
January 1st, 2014, 03:41 AM
دوست عزیز هر مطلبی رو بخوایند در این سایت رسمی دولت کانادا هست
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/forms/search-title/dcs-businesspeople/index.html

همچنین به این صفحه هم سر بزنین ضرری نداره

http://iranto.ca/Fa/index.php/immigration/economic-class/self-employed

khosrowasghari
January 1st, 2014, 10:52 AM
همچنین به این صفحه هم سر بزنین ضرری نداره

http://iranto.ca/Fa/index.php/immigration/economic-class/self-employed

این سایت اطلاعاتش خیلی قدیمی هست و قابل استناد نیست . بهتر برین به سایت خود اداره مهاجرت کانادا

vimba
January 3rd, 2014, 09:52 PM
این سایت اطلاعاتش خیلی قدیمی هست و قابل استناد نیست . بهتر برین به سایت خود اداره مهاجرت کانادا

خسرو خان ضمن تبریک به شما و تشکر از این سایتی که به اشتراک گذاشتین .امیدوارم هر چه زودتر ویزاتون بیاد.

Binanoor
January 6th, 2014, 01:18 PM
آخه كسي ميدونه ما تا كي بايد صبر كنيم????گناهمون چي بوده كه خوداشتغال هستيمء!!هم تعدادمون خيلي كمه هم هيچ خبر خوشي به دستمون نميرسه از مديكال ،،،،،،از ويزا..... هيچ نميدونيم تا كي بايد بلاتكليف باشيم؟فقط منم يا كس ديگه اي هست مثل من،،،،،ء؟ انتظار از سال ٢٠١٠ تا حالا كه شد ٢٠١٤............!!!!!!!!!!!!!

bahale
January 7th, 2014, 01:41 PM
با سلام .و تشکر بابت سایت مفیدتون.وهم دوستانی که اطلاعاتشونو در اختیار دیگران میگذارن.
راستش من برای همسرم از طریق خود اشتغالی فدرال اقدام به پر کردن فرمها کردم.اما هرچی که دارم به تکمیل فرمها نزدیک میشم،مکان ارسال فرمها رو پیدا نمیکنم!
تو سایت اصلی هم فقط میگه Send your completed application to the Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia (http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/business.asp#address).
اما هیچ جایی یا آدرسی وجود نداره.میشه کمک کنید؟

maroochan
January 7th, 2014, 11:35 PM
بينا نور جان من هم هستم از مي ٢٠١٠، درد مشترك داريم، برات پيام هم دادم ، فقط بايد صبر كرد،
لطفا ثبت اطلاعات پرونده در قسمت امضا فراموش نشه
ممنون

maroochan
January 7th, 2014, 11:36 PM
آخه كسي ميدونه ما تا كي بايد صبر كنيم????گناهمون چي بوده كه خوداشتغال هستيمء!!هم تعدادمون خيلي كمه هم هيچ خبر خوشي به دستمون نميرسه از مديكال ،،،،،،از ويزا..... هيچ نميدونيم تا كي بايد بلاتكليف باشيم؟فقط منم يا كس ديگه اي هست مثل من،،،،،ء؟ انتظار از سال ٢٠١٠ تا حالا كه شد ٢٠١٤............!!!!!!!!!!!!!

بينا نور جان من هم هستم از مي ٢٠١٠، درد مشترك داريم، برات پيام هم دادم ، فقط بايد صبر كرد،
لطفا ثبت اطلاعات پرونده در قسمت امضا فراموش نشه
ممنون

bahale
January 8th, 2014, 12:53 PM
ممنون خودم فهمیدم.باید از مرورگر explorer استفاده میکردم.فایر فاکس باز نمیکرد.
فقط یه سوال؟(اگه لطف کنید جواب بدید)
فرمهارو باید پرینت بگیرم و پست کنم یا اول باید فرمهارو میل کنم؟

anyasemani
January 9th, 2014, 11:12 PM
ببخشید برای مهاجرت از این طریق احتیاج به نتیجه آزمون زبان انگلیسی هست؟؟

khosrowasghari
January 10th, 2014, 12:33 PM

سلام
تو این روش اصلا نیازی به مدرک زبان نیست

BASAAMAD
January 11th, 2014, 12:34 AM
من هم هستم .

CAROLINN
January 12th, 2014, 11:49 AM
جناب آقای اصغری و سایر دوستان مطلع
باسلام
ما یه زمین 40هزارمتری اطراف تهران داریم که سالهای سال در آن کشاورزی میشده و مالک آن همسرم هست ولی ایشون خودش اینکارو نمی کرده آیا ازطریق کشاورزی میتونیم اقدام کنیم یا خیر ؟
آیا هنوز هم پرونده مهاجرتی از طریق خود اشتغالی رو قبول میکنند یا خیر ؟
سایر استانها چطور؟
متشکرم

hamid4686
January 14th, 2014, 03:44 PM
جناب اقاي اصغري عزيز با عرض سلام خدمت شما
از شما راهنمايي ميخواستم براي مهاجرت
من فوق ليسانس كارگرداني تئاتر از دانشگاه تهران با معدل 18.90 ميباشم و 20 سال هم سابقه كار عملي و همچنين تدريس در دانشگاه و هنرستانهاي تئاتر را دارم در فكر مهاجرت مي باشم تعداد زيادي نمايشنامه و مقاله نوشتم و فيلمهاي برخي از كارهاي اجرايي را نيز دارم ،در ضمن 39ساله ميباشم و داراي همسر ضمنا همسرم نيز در زمينه بازيگري تئاتر تجربه دارند و همچنين كليه مدارك ارايشگري از سازمان فني و حرفه اي را نيز دارند و 32ساله و ليسانس ميباشند خيلي ممنون ميشوم كه در صورت امكان مرا راهنمايي نماييد،با تشكر از لطف شما

Batonn
January 17th, 2014, 11:43 AM
با سلام .و تشکر بابت سایت مفیدتون.وهم دوستانی که اطلاعاتشونو در اختیار دیگران میگذارن.
راستش من برای همسرم از طریق خود اشتغالی فدرال اقدام به پر کردن فرمها کردم.اما هرچی که دارم به تکمیل فرمها نزدیک میشم،مکان ارسال فرمها رو پیدا نمیکنم!
تو سایت اصلی هم فقط میگه Send your completed application to the Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia (http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/business.asp#address).
اما هیچ جایی یا آدرسی وجود نداره.میشه کمک کنید؟

باید به اینجا بفرستید:
P.O. Box 7200
Sydney, NS B1P 0E9
Canada

Batonn
January 17th, 2014, 11:46 AM
سلام

امیدوارم این لینک کمکتون کنه :-)
http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/business.asp#address

newsha
January 17th, 2014, 12:05 PM

نیازی به مدرک زبان نیست ولی برای مصاحبه به زبان انگلیسی باید خودتون رو آماده کنید :-)

newsha
January 17th, 2014, 12:06 PM
سلام من میخواستم از طریق خود اشتغالی اپلای کنم شرایطم رو میگم ببینین چطوره

1- 30 ساله
2- مجرد
3- طراح گرافیک
4- دارای پنج سال سابقه کار شرکتی و سابقه کار برای خودم (البته گرافیست ها هم تو شرکت کار میکنند هم برای خودشون)
5- عمه بنده سیتیزن کاناداست
6- زبانم معمولی هست و مدرک آیلتس ندارم
7- مدرک کارشناسی گرافیک
یکی من رو کمک کنهههههههههههههههههههه!!!
با تشکر

سوالی دارید بفرمایید دوستان راهنماییتان میکنند.

newsha
January 17th, 2014, 12:08 PM
سلام، میشه بگین برای مهاجرت از این روش بیمه لازم هست یا نه؟(شغلم فیلمبرداری)

داشتن بیمه خویشفرما خیلی میتونه کمک باشه ولی نه بیمه کارگری.

Batonn
January 17th, 2014, 12:12 PM
سلام
من 24 سالمه مدرک مربی گری شنا و نجات غریق دارم .6 سال سابقه کار دارم بدون بیمه.تحصیلاتم لیسانس معماری داتشگاه ازاد تهران جنوب.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

شما واجدالشرایط هستید :-)

Batonn
January 17th, 2014, 12:18 PM
با سلام به همه ی دوستان
من مترجم زبان انگلیسی هستم و تا به حال 6 کتابم توسط یک ناشر بنام چاپ شده.می خوام از طریق خود اشتغالی اقدام کنم.میشه به من بگید چه جور بیزنس پلنی باید ارایه بدم؟با یک مثال لطفا برام روشن کنید ممنونم

سوال دیگر اینکه به نظر شما خودم اقدام کنم بهتره یا وکیل بگیرم؟
آیا وکیل تو روند کار تاثیر داره؟من شنیدم خیلی مواقع کارو خراب می کنه.تجربیات شما چی میگه؟

دوست عزیز،

شما واجالشرایط هستید. از روش فدرال نیازی به داشتن Business Plan ندارید. در ارتباط با استخدام وکیل هم باید عرض کنم بستگی داره وکیلتون چقدر دلسوز باشه :)

Batonn
January 17th, 2014, 12:21 PM
سلام

این روش دقیقا برای شما ساخته شده :cool:

fiunaart
January 20th, 2014, 05:04 PM
سلام دوستان من فوق ليسانس گرافيكم 34سالمه متاهل هستم زبانم هم فرانسه هم انگليسي خوبه فقط ميخواستم بدونم به عنوان سابقه كار بايد چه مداركى داشته باشيم؟ ممنون از توجهتون

sarva
January 21st, 2014, 03:43 PM
بچه ها من يه مشكل دارم ، وسط هاي يك سال سابقه خود اشتغالم ، از طرف يه شركتي
يك ماه بيمه برام رد شده وكيلم ميگه كارت خراب ميشه ، كسي ميدونه ميشه سابقه بيمه رو حذف كرد ؟! فقط يك ماه داره همه رو گند ميزنه

afcanani
January 24th, 2014, 06:44 PM
دوستان گرامی
اگر من مدرک مربیگری بدنسازی که سالها در اون سابقه دارم بگیرم می تونم باهاش کارت پارت تایم بگیرم؟
سپاس گزارم

Eshtehardi
January 26th, 2014, 02:29 PM
با سلام . من حدود 15 ساله که نقاشی میکشم و از طریق فروش اونها کسب در امد دارم و از سال 80 هم تا کنون سه تا نمایشگاه داشتم. با توجه به اینکه رشته من فوق لیسانس فیزیک است و 2 سال پیش توی یک کارخونه ای 8 ماه سابقه بیمه داشتم. آیا با این شرایط از طریق هنرمندان میتونم اقدام کنم؟ چند تا هم لوح و تقدیر نامه و مقام توی نقاشی از دبیرستان و دانشگاه داشتم.

Eshtehardi
January 28th, 2014, 02:32 PM
با سلام . من حدود 15 ساله که نقاشی میکشم و از طریق فروش اونها کسب در امد دارم و از سال 80 هم تا کنون سه تا نمایشگاه داشتم. با توجه به اینکه رشته من فوق لیسانس فیزیک است و 2 سال پیش توی یک کارخونه ای 8 ماه سابقه بیمه داشتم. آیا با این شرایط از طریق هنرمندان میتونم اقدام کنم؟ چند تا هم لوح و تقدیر نامه و مقام توی نقاشی از دبیرستان و دانشگاه داشتم.

و اینکه اگر از فرهنگسرا نامه ای بگیرم مبنی بر اینکه اونجا به مدت دو سال نقاشی تدریس میکردم این میتونه مدرک باشه؟

hamvatan2
January 31st, 2014, 05:20 PM
درود بر شما- من از سال 72 تا 83 سوابق و مدارک متعدد قهرمانی ملی در یک رشته ی رزمی دارم مدرک داوری بین المللی مورد تایید فدراسیون جهانی هم دارم. مدرک مربیگری درجه سه و گواهی های مختلف تکمیلی ورزشی مثل طب ورزشی و غیره هم دارم اما شغل اصلی من مدیریت کامپیوتر بود که در سال 2009 برای اسکیل ورکر فدرال اقدام کردم که در سال 2012 به دلیل کسر دو امتیاز پرونده ام رد شد. از سال 2010 به دلیل تولد فرزندم دیگر نتوانستم کار شرکتی انجام دهم بنابراین مربیگری در سطح استان را انجام دادم اما بیمه ندارم و تنها گواهی من نامه ای است که به درخواست خودم هیئت استان برایم صادر می کند که من 4 ساعت در روز مربیگری کرده ام و دریافتی من فلان قدر است. آیا می توانم برای خوداشتغالی ورزشی اقدام کنم؟

fiunaart
February 8th, 2014, 03:38 PM
بچه ها من يه مشكل دارم ، وسط هاي يك سال سابقه خود اشتغالم ، از طرف يه شركتي
يك ماه بيمه برام رد شده وكيلم ميگه كارت خراب ميشه ، كسي ميدونه ميشه سابقه بيمه رو حذف كرد ؟! فقط يك ماه داره همه رو گند ميزنه
سلام ميشه شماره وكيلتون را بديد ممنون

vahid133
February 10th, 2014, 12:01 PM
هیچ ربطی نداره عزیزجان ....شما به مدت کوتاهی جایی کار کردید (فرض کنید پروژه ای را انجام دادید) یا اینکه شرکت شما را تحت نام یک شرکت زیر مجموعه خودش بیمه کرده (مثل پیمانکارها )
بنابراین نگران نباشید

سلام ميشه شماره وكيلتون را بديد ممنون

sende
February 11th, 2014, 09:58 PM
برای مهاجرت به کانادا من ارایشگر در زمینه ناخن کار هستم با سابقه و حرفه ای کار می کنم جه اقدامی باید بکنم؟

queen_hashemi
February 12th, 2014, 03:50 AM
سلام.با سپاس از زمانی که میذارین و محبت میکنین و با پاسخ هاتون راهنمایی می فرمایین.من شرایط اقدام از طریق این روش رو دارم ولی یکی از دوستان گفت که در سایت اداره مهاجرت درج شده این روش از سال 2011 دیگه منحل شده،آیا چنین چیزی صحت داره؟دیگر اینکه آیا شما در تهران وکیل مجربی در این زمینه میشناسین که معرفی بفرمایین؟باز هم ممنونم.

pouya666
February 20th, 2014, 04:29 AM
سلام.با سپاس از زمانی که میذارین و محبت میکنین و با پاسخ هاتون راهنمایی می فرمایین.من شرایط اقدام از طریق این روش رو دارم ولی یکی از دوستان گفت که در سایت اداره مهاجرت درج شده این روش از سال 2011 دیگه منحل شده،آیا چنین چیزی صحت داره؟دیگر اینکه آیا شما در تهران وکیل مجربی در این زمینه میشناسین که معرفی بفرمایین؟باز هم ممنونم.
ببخشید ولی اینا رو از کجا در میارن ؟
خب یه نگاه به لینک بندازین :
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/self-employed/apply-who.asp

test4web
February 23rd, 2014, 08:09 AM
سلام
من تو سایت مهاجرت کانادا یعنی cic.gc.ca خوندم که برای روزنامه نگاری و خبرنگاری و عکاسی هم میشه خوداشتغالی اقدام کرد
من حدود 2 سا سابقه خبرنگاری با خبرگزاری را دارم و امتیازهای دیگه مثل لیسانس و زبان و خویشاوند در کانادا و ... دارم
باید چه کار کنم؟ اگر میشه راهنمایی بفرمائیید
ممنون میشم

fiunaart
February 26th, 2014, 07:37 PM
چرا هيچكسي جواب من را نميده؟:( ميشه يكم به من اطلاعات بدين براي ثابت كردن سابقه كار چكار بايد بكنيم؟ يك وكيل خوب بهم معرفي كنيدللللللللطففففففا

a_nsh
February 27th, 2014, 11:42 AM
سلام دوستان عزیز
من چندتا سوال دارم لطفا منو راهنمایی کنید
من یک دختر 41 ساله و مجرد هستم . هم دبیر آموزش و پرورشم و هم اینکه مربی یوگا هستم ، مدت دوازده سال است یوگا کار میکنم و چندین مدرک مربی گری دارم ، میخوام برای اقامت اقدام کنم آیا با توجه به اینکه من ازدواج نکردم امکان گرفتن ویزا واسم هست؟ وبا توجه به زمینه ورزشیم میتونم ویزا بگیرم؟و اصلا از کجا باید شروع کنم؟ هرکسی منو راهنمایی کنه ممنونش میشم

sohastar
March 6th, 2014, 10:48 AM
یکی از دوستان من، معلم و نوازنده تار و سه تار هستند و یک کنسرت داخلی هم برگزار کردند. مجوز تدریس و سابقه بیمه از خانه موسیقی دارند (بیش از ده سال). با توجه به سنشون که حدود 50 ساله، آیا ایشون شرایط اقدام از این روش رو دارند؟ اگه دارند همین مدارک اجازه تدریس و بیمه خانه موسیقی کافیه؟ چون ایشون تدریس خصوصی انجام میدن و جور دیگه نمیشه اثبات کرد که همه این سالها در حال تدریس بوده اند. ممنون میشم اگه از دوستان کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.

sanaz_b
March 24th, 2014, 03:32 AM
سلام من دارای رزومه کاری مناسب در زمینه هنری هستم . چطور میتونم رزومه خودم را برایتان ارسال کنم تا بتوانم برای خود اشتغالی اقدام کنم؟ مرسی

khosrowasghari
March 28th, 2014, 04:59 PM
سلام دوستان عزیز
من چندتا سوال دارم لطفا منو راهنمایی کنید
من یک دختر 41 ساله و مجرد هستم . هم دبیر آموزش و پرورشم و هم اینکه مربی یوگا هستم ، مدت دوازده سال است یوگا کار میکنم و چندین مدرک مربی گری دارم ، میخوام برای اقامت اقدام کنم آیا با توجه به اینکه من ازدواج نکردم امکان گرفتن ویزا واسم هست؟ وبا توجه به زمینه ورزشیم میتونم ویزا بگیرم؟و اصلا از کجا باید شروع کنم؟ هرکسی منو راهنمایی کنه ممنونش میشم

دوست عزیز مهاجرت ربطی به مجرد بودن یا متاهل بودن ندارد
شما اگه شرایط رو داشته باشید میتونین اقدام کنین .

hamed227
April 1st, 2014, 02:38 AM
سلام دوستان نوروز مبارک
با مهاجرت از طریق خوداشتغالی از طریق همین سایت آشنا شدم
29 سالمه و مربی شنا هستم
مدارک 2014/3/7 ارسال کردم و3/12 به اداره مهاجرت فدرال رسید و 3/26 فایل نامبرم اومد
امیدوارم تا انتها به همین سرعت پیش بره

khosrowasghari
April 1st, 2014, 01:24 PM
سلام دوستان نوروز مبارک
29 سالمه و مربی شنا هستم
مدارک 2014/3/7 ارسال کردم و3/12 به اداره مهاجرت فدرال رسید و 3/26 فایل نامبرم اومد
امیدوارم تا انتها به همین سرعت پیش بره

دوست عزیز شما از طریق روش قدیم اقدام کردین یا روش جدید ؟
چه مدارکی فرستادین ؟

omid429
April 3rd, 2014, 01:35 AM
سلام دوستان نوروز مبارک
29 سالمه و مربی شنا هستم
امیدوارم تا انتها به همین سرعت پیش بره سلام ایا با وکیل اقدام کردید یا خودتان بدون وکیل ؟

pouya666
April 3rd, 2014, 02:54 AM
دوست عزیز شما از طریق روش قدیم اقدام کردین یا روش جدید ؟
چه مدارکی فرستادین ؟
من فکر میکنم ایشون از روش قدیم اقدام کردن ! دوست من شما ترجمه مدارک و سوابق کاریتون رو هم فرستادید یا خیر ؟

faww
April 3rd, 2014, 03:26 AM
سلام. میشه روش ها رو به بنده هم بگید . برای یکی از دوستان هنرمند که در موسیقی ایران نقشی دارند میخوام اقدام کنم
ممنون میشم مدارک لازم و کارهایی که باید انجام داد رو به ترتیب به بنده بگید
ممنون از لطفتون

faww
April 3rd, 2014, 04:49 AM
آیا ایشون شرایط رو دارند؟

1- 30 ساله
2- مجرد
3- تنظیم کننده و آهنگساز
4- سابقه 8 سال کار در موسیقی ایران و جزو بهترین تنظیم کننده های ایران . و حتی سابقه کار در خارج از کشور و مدارک موجود برای ارائه
5- زبان ایشون اصلا خوب نیست
اگه مورد دیگه نیاز هست بفرمایید

ممنون

hamed227
April 3rd, 2014, 05:28 PM
منظورتون از روش قدیم و جدید متوجه نمیشم!
داخل سایت مهاجرت یه روش بیشتر نیس و دقیقا همون فرم ها پر کردم
مدارک هویتی(ترجمه شناسنامه کارت ملی و البته کپی برابر اصل شده گذرنامه ام)مدارک مربیگری شنا
فرم های مربوطه
مدارک تحصیلیم
مانی اوردر

hamed227
April 3rd, 2014, 05:38 PM
مدارک مربوط به مربیگری شنا ارسال کردم
تو یکی از فرمها در مورد سابقه کاری پرسیده بود همون پر کردم
البته قطعا در آینده مدارک سابقه میخوان که آماده کردم
چون تو سایت تاکید شده بود برای تشکیل پرونده مدارک اضافه نفرستید منم سابقه نفرستادم
ضمنا وکیل ندارم
لطفا توضیح بدید روش قدیم و جدید چیه و فرقشون با هم چی هس؟
ممنون

pouya666
April 3rd, 2014, 08:45 PM
مدارک مربوط به مربیگری شنا ارسال کردم
تو یکی از فرمها در مورد سابقه کاری پرسیده بود همون پر کردم
البته قطعا در آینده مدارک سابقه میخوان که آماده کردم
چون تو سایت تاکید شده بود برای تشکیل پرونده مدارک اضافه نفرستید منم سابقه نفرستادم
ضمنا وکیل ندارم
لطفا توضیح بدید روش قدیم و جدید چیه و فرقشون با هم چی هس؟
ممنون
در روش قدیمی شما فقط پول پراسس پروندتون رو میفرستاید + تکمیل فرم ها و فقط یه کاور لتر مینوشتید و باید تو کاور لتر وضعیت خودتون رو شرح میدادید که مربی هستید و فلان جا سابقه کار دارید..مدارک تحصیلیتون رو شرح میدادید.هدفتون از مهاجرت چیه.چه برنامه ای دارید و چرا کانادا رو انتخاب کردید.ظرف 1 هفته فایل نامبر میاد و 1 سال و نیم تا 2 سال بعد تازه مدارکی که ادعا کردید رو میخوان.سابقه کار.مدرک مربیگری.حساب مالی.سو پیشینه.مدارک تحصیلی و مدارک فنی.اینطوری 6 سال طول میکشه.
ولی در روش جدید :
علاوه بر پر کردن فرم ها شما باید :
1)مدارک ورزشی و مربیگری
2)مدارک تحصیلی
3)دارایی و حساب مالی(در آینده آپدیت میخواد)
4)سو پیشینه - ترجمه کارت ملی و شناسنامه و پاسپورت
5)کاور لتر
6)رزومه
7)سابقه کار
و مدارک دیگتون که به تایید دادگستری و اموو خارجه رسیده به همراه فرم های پر شده همون اول پست کنید و این باعث میشه که این دو سال رو دیگه صبر نکنید تا مدارک ازتون بخوان.شما باید هر چی داری همون اول بفرستید.معمولا 9 ماه طول میکشه تا فایل نامبر میدن.من تو ماه هشتم....
حالا اینکه شما چه شکلی 1 هفته ای فایل نامبر گرفتید نمیدونم ! ولی کلا خیلی بعیده که کلیه مدارک یک فرد 1 هفته بعد از ارسال مدارک چک بشه و فایل نامبر بگیرن !
باز من نمیدونم هزار تا دلیل دیگه هم داره...شاید مربی شنا میخوان..یا در سطح قهرمانی بودید و مدال هم داشتید.....یا کلا سیستم جدید به این شکله.ولی اینکه فایل نامبر گرفتید کلا خبر خوبیه ؟ یه سوال میتونید آنلاین وضعیت پروندتون رو از CIC چک کنید یا خیر ؟

omid429
April 4th, 2014, 11:34 PM
با سلام و تبریک سال نو شما مانی اوردر رو چطور تهیه کردید و مثلا اگر به هر علتی بخوا هید پول مانی اوردر رو پس بگیرید من در رشته تهیه کنندگی رادیو و تلویزیون میخام اقدام کنم و سوابق و مدارک لازم رو هم دارم با تشکر

armitaaaa
April 5th, 2014, 01:40 AM
خوب الان اگر یک هنرمند خود اشتغال باشیم.از چه راهی اقدام کنیم؟من نوازنده ی پیانو ام و از تدریس خصوصی پول در می ارم شوهرم هم نوازنده ی گیتار هست و اون هم از تدریس پول در می اره ... ایا شامل ما میشه؟ و اگر میشه از چه راهی باید اقدام کرد؟ چقدر پول لازمه؟

syman
April 6th, 2014, 08:28 AM
کلیه دوستان ایرانی که در انتظار دریافت ویزای کانادا هستند: با امضا کردن نامه زیر، سایر دوستان را در کوتاه کردن زمان انتظار رسیدگی به پروندهای مهاجرتی کانادا در ویزا آفیس آنکارا یاری کنید

http://www.change.org/petitions/citi...tition_created (http://www.change.org/petitions/citizenship-and-immigration-canada-change-the-very-long-processing-time-for-iranian-immigrant-applications-in-ankara-visa-office-turkey?utm_source=guides&utm_medium=email&utm_campaign=petition_created)

نوشتن اطلاعات اصلی شما در فرم اصلا مهم نیست و امضای شما و افزودن به تعداد امضا کنندگان مهم هست. امضای شما می تواند منجر به اصلاح روش موجود و کمک به کلیه ایرانیهای متقاضی مهاجرت به کانادا در حال حاضر و آینده بشود.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

BASAAMAD
April 7th, 2014, 02:03 PM
بله میتونید . من از همین طریق افدام کردم ، قبول شدم و الان منتظر مدیکال هستم . اطلاعات بیشتر رو باید از وب سایت مهاجرت کبک بخونید .

BASAAMAD
April 7th, 2014, 02:05 PM
بله میتونید . من از همین طریق افدام کردم ، قبول شدم و الان منتظر مدیکال هستم . اطلاعات بیشتر رو باید از وب سایت مهاجرت کبک بخونید .

yaqob
April 7th, 2014, 03:51 PM
سلام. من تازه وارد این فورم شدم و جهت دریافت اطلاعات بیشتر از شیوه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی وارد شدم . توضیحات بابت معرفی هنرمند خود اشتغال کافی بود و بسیار تشکر. من دانشجو تئاتر دانشگاه تهرانم . و دو سال از تحصیلم باقی است. آیا این شیوه برای من مناسب خواهد بود؟ البته در مورد تجربه کاری، باید بگم که بازیگر تئاتر واقعا درامدی در ایران نداره مگر در مراحل بسیار حرفه ای. اما من در زمینه طراحی لباس تئاتر رزومه دارم و کارهای پشت صحنه ، اما هیچ کدام درآمدی نداشته . در ضمن من در چند سال گذشته با طراحی لباس و فروش اونها درآمد کسب کردم ، آیا قابل دفاع هست؟ و این شیوه مهاجرتی آیا نیاز به سقف دارایی خاصی دازد؟ و اگر دارد به چه میزان هست؟

vimba
April 16th, 2014, 03:52 AM
با درود فراوان به دوستان قدیمیه خودم پس از سالها زحمت بالاخره قدم گذاشتیم در دیار کانادا.دوستان خوبم من چون از طریق خوداشتغالی کبک اقدام کردم اومدم مونترال برایPR محترم اقدام کردم الان اومدم تورنتو نزد یکی از دوستان گلم تا ببینم چی پیش میاد.اگه سوالی بود در خدمتیم.

omid429
April 18th, 2014, 12:36 PM
سلام و با تبریک شما در چه رشته ای اقدام کردید ایا وکیل داشتید و روش کبک با روش فدرال فرق داره یا خیر؟

BASAAMAD
April 21st, 2014, 02:12 AM
دست راستتون زیر سر ما . فایل فدرال من 12 جولای 2012 هست و همچنان منتظرم . شما تنها کسی هستید که از گروه خود اشتغالی فایلتون رفت پاریس . موفق باشید .

khorshid61
April 21st, 2014, 01:06 PM
ببخشيد من براي خواهرم ميخوام اقدام كنم
فرمهاي مربوط به كبك رو از كجا ميتونم دانلود كنم.
توروخدا يكي راهنمايي كنه

و هزينه ها رو ميشه بگيد به چه صورته و چقدر هزينه لازمه؟

Binanoor
April 21st, 2014, 02:24 PM
Basaamad عزيز من هم مثل شما خوداشتغال و فايل فدرال ٢٠١٢ هستم و پرونده أم انكارا است. و هنوز حتي نامه اپديت هم برايم نيامده و همچنان بلا تكليف..... شما اپديت براتون امده يا خير؟؟؟؟؟