PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال پول بین ایران و کانادا و مسایل بانکی مربوطه

صفحه ها : [1] 2

aabed
October 3rd, 2008, 11:30 AM
بچه ها كسى ميدونه كه براى انتقال پول از كانادا به ايران چه روش هايى هست؟و كارمزد هر كدوم چقدر هست؟
ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد.

bahman
October 3rd, 2008, 01:05 PM
صرافی یا مسافر مطمئن! اگه مبلغ زیاد باشه (فکر کنم بیشتر از 3000) کارمزد خیلی کم میشه....
من برعکسشو مشکل دارم! کسی صرافی مطمئن سراغ داره؟ روشی غیر از صرافی؟

m.hashemian
October 8th, 2008, 05:15 AM
در مورد برعکسش چیزهایی می دونم که ممکنه کمک بکنه، هفته پیش قرار بود دوهزار دلار برای من از ایران بفرستن، یکی از دوستان شماره تلفن صرافی رو به اسم باطنی داده بود که خوب زیاد خوب نبود. اما روش بهتری که پیدا کردم استفاده از بانک پارسیان هست، مخصوصاً اگر حساب مقصد توی بانک RBC باشه. چون این دو بانک با هم قرارداد دارن (بر اسا گفته مسئول بانک) و برای تبادل پول بین این دو، 3 هزار تومن بانک پارسیان میگیره، 15 دلار هم آر بی سی، در کل برای انتقال پول، 3 هزار تومن + 15 دلار هزینه شد و پول هم 4 روزه به حساب من توی بانک آر بی سی اومد

@ عابد:
فکر کنم عکس این روش هم جواب بده، برو از یکی از شعبه های بانک آر بی سی که می دونی مسئولاش ممکنه مطلع باشن و پرتو پلا نمیگن بپرس

REZTEH
October 8th, 2008, 07:04 AM
بچه ها كسى ميدونه كه براى انتقال پول از كانادا به ايران چه روش هايى هست؟و كارمزد هر كدوم چقدر هست؟
ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد.

یه سری به بانک CIBC بزن.

aabed
October 8th, 2008, 08:00 AM
بچه ها خيلى از جوابتون ممنونم.
من تو تى دى بنك حساب دارم. از روابط اين بانك با بانك هاى ايران خبر نداريد؟چون يك بار كه سوال كردم گفتند به دليل تحريم انتقال پول ممكن نيست)
براى واريز پول از اين بانك ها حتما بايد حساب باز كرد يا ميشه بدون حساب هم پول رو واريز كرد؟

Ordibehesht
October 8th, 2008, 08:04 AM
به نظر من راحتترین راه اینه که یکی که کانادا پول لازم داره از شما پول بگیره و خانواده اش ایران پرداخت کنند به خانواده شما ...
دانشجوها معمولا از این روش استقبال می کنند

fmohaghegh
November 19th, 2008, 02:15 PM
سلام
من چون از دانشگاه كويينز پذيرش داشتم، مبلغ 300 دلار براي رزرو خوابگاه به دانشگه دادم. اما چون نتونستم ويزا بگيرم انصراف دادم و ميخوام پولم رو پس بگيرم. دانشگاه ميگه كه فقط از طريق بانك مونترال و به يك حساب به اسم خودم پول رو واريز ميكنه( البته چك هم ميتونه بده ). مشكل اينجا است كه هيچ كدوم از بانكهاي ايران با اونجا در ارتباط نيستند و استفاده از بانك رابط هم ظاهرا مقدور نيست چون بالاخره بايد مشخصات بانك ايراني ذكر بشه كه حتي خصوصي هاش هم تحريمن.
صرافيها هم فقط پول ميفرستند و پول رو تحويل نميگيرند. براي استفاده از صرافي ظفر هم بايد از يكي از دفاتر تورنتور اقدام بشه و توي كينگستون دفتر ارسال ندارند.
من ميخواستم بدونم كه آيا دوستان راهي دارند؟

fmohaghegh
November 22nd, 2008, 09:15 AM
""

سلام
من چون از دانشگاه كويينز پذيرش داشتم، مبلغ 300 دلار براي رزرو خوابگاه به دانشگه دادم. اما چون نتونستم ويزا بگيرم انصراف دادم و ميخوام پولم رو پس بگيرم. دانشگاه ميگه كه فقط از طريق بانك مونترال و به يك حساب به اسم خودم پول رو واريز ميكنه( البته چك هم ميتونه بده ). مشكل اينجا است كه هيچ كدوم از بانكهاي ايران با اونجا در ارتباط نيستند و استفاده از بانك رابط هم ظاهرا مقدور نيست چون بالاخره بايد مشخصات بانك ايراني ذكر بشه كه حتي خصوصي هاش هم تحريمن.
صرافيها هم فقط پول ميفرستند و پول رو تحويل نميگيرند. براي استفاده از صرافي ظفر هم بايد از يكي از دفاتر تورنتور اقدام بشه و توي كينگستون دفتر ارسال ندارند.

ظاهرا اطلاعات خودم نسبت به بقيه كاملتره. لااقل به دوستان بگم كه براي استفاده از صرافي ظفر ميتونن به سايت صرافي يا به سايت www.contact-sys.com مراجعه بكنن ;) ضمنا براي مشكل من هم اگر راهي بنظرتون رسيد حتما بگيد.

mehrdad1976
November 22nd, 2008, 11:23 PM
سلام

اگه این امکان رو دارید که یک حساب توی یک کشور دیگه (برای مثال امارات) افتتاح کنید این هم می تونه یک گزینه باشه.

freshman7
December 3rd, 2008, 09:42 PM
صرافی ها هر دلار کانادا رو حدود 30 تومن گرونتر از قیمت بانک مرکزی می فروشن که در تعداد 5000 تا 10000 میشه به عبارتی 150 تا سیصد هزار تومن!
من به چند بانک مراجعه کردم، گفتند چون ارز رایجی نیست ما نمی فروشیم. من که زورم میاد پول مفت به صرافی ها بدم ولی تا حالا راه حل دیگه ای پیدا نکردم. اگه کسی می دونه از کدوم بانک میشه خرید لطفاً اعلام کنه. مرسی

زوج مهاجر
December 24th, 2008, 10:38 AM
لطفا يكي به من كمك كنه من نياز به money order دارم
كسي ميدونه من از كشورهائي ميتونم تهيه كنم؟

aabed
December 24th, 2008, 10:44 AM
لطفا يكي به من كمك كنه من نياز به money order دارم
كسي ميدونه من از كشورهائي ميتونم تهيه كنم؟

با سلام
شما ميتونيد مانى اردر رو از بانك هاى ايرانى يا خارجى بگيريد. تا جايى كه يادم هست بانك ملى شعبه مركز(خيابان فردوسى) مانى اردر صادر ميكرد.
اگر دوست يا آشنايى در كانادا داشته باشيد، ايشون هم ميتونن براتون مانى اردر بگيرند.
موفق باشيد

زوج مهاجر
December 24th, 2008, 11:12 AM
مرسي از راهنمائيتون
من با شعبه فردوسي صحبت كردم هيچ بانك ايراني اين كار رو نمي كنه
ميخواستم بدونم ما در داخل ايران سعبه بانك خارجي هم داريم ؟
شايد از طريق اونها بتونم .

tornado
December 24th, 2008, 11:22 AM
در ايران هيچ شعبه بانك خارجي نداريم
شايد شعب مناطق آزاد بانك ها money order بدهند ولي بايد از خودشون سوال كني و شعب ارزي داخلي مسلما اطلاع ندارند چون نحوه كار اونها فرق مي كنه؛ پس مي توني زنگ بزني شعبه كيش يكي از بانكها و ازشون سوال كني

زوج مهاجر
December 24th, 2008, 12:12 PM
امكانش هست اسم يكي از اين شعبه ها رو به من بگيد ؟

ma_electrical
August 27th, 2009, 12:51 PM
من می دونم که می تونم تا 10000 دلار کانادا با خودم بیارم (من به مونترال میام)... من یک آشنایی تو همون مونترال دارم که 50000 دلار می خولد که اونجا بده به من و در عوض من معادلش رو بدم به پدرش تو ایران.
یک سوال حیلی مهم:
آیا من می تونم 15000 دلار کانادا تو هفتهی اول پس از اومدنم بزارم بانک؟ (10000 تا خودم بیارم + 5000 از آشنام تو مونترال بگیرم...) یا باز همون محدودیت 10000 تا هست؟

و اگر می تونم: مالیات نمی گیرند؟
(در ضمن: همشو دلار کانادا بیارم یا us... )

habib_n
September 4th, 2009, 12:32 AM
شما هنگام ورود به کانادا هیچ محدودیتی در قبال آوردن پول ندارید . من 30000 دلار نقد آوردم و هیچ مشکلی نداشتم.
مالیات هم به آن تعلق نمی گیرد.

habib_n
September 4th, 2009, 01:04 AM
در صورتیکه کسی در کانادا حساب بانکی داشته باشد امن ترین راه برای ارسال پول از طریق صرافی های بنکها می باشد. بانک سامان و پارسیان و ملی این کار را انجام می دهند.
در صورتیکه حساب در کانادا ندارید مقدار پول حداقل را به صورت نقد همراه بی آورید و پس از ورود و بازکردن حساب ما بقی پولتان را به همان روش که گفتم حواله کنید.
15 دلار هزینه حواله می باشد.

javad49
September 27th, 2009, 02:01 AM
شما هنگام ورود به کانادا هیچ محدودیتی در قبال آوردن پول ندارید . من 30000 دلار نقد آوردم و هیچ مشکلی نداشتم.
مالیات هم به آن تعلق نمی گیرد.
در فرودگاه ایران از مبلغ ارز همراه سوال نمیکنند؟در سایت فرودگاه امام نوشته شده خروج بیش از 3000 دلار برای مسافر اصلی و500 دلار برای هر همراه ممنوع است.

Pearson
September 27th, 2009, 08:53 AM
در فرودگاه ایران از مبلغ ارز همراه سوال نمیکنند؟در سایت فرودگاه امام نوشته شده خروج بیش از 3000 دلار برای مسافر اصلی و500 دلار برای هر همراه ممنوع است.

معمولاً تا 10000 دلار کاری ندارند. ولی اگر بیشتر از این مبلغ را رویت کنند ازتون می خواهند که پول را به همراهانتان بدهید. کلاً کنترلی شدیدی روی پول نقد مسافر نیست.

javad49
September 28th, 2009, 02:16 PM
معمولاً تا 10000 دلار کاری ندارند. ولی اگر بیشتر از این مبلغ را رویت کنند ازتون می خواهند که پول را به همراهانتان بدهید. کلاً کنترلی شدیدی روی پول نقد مسافر نیست.

ممنونم. یک سوال دیگر هم دارم. من به همراه همسر و دخترم november 02 به toronto مهاجرت میکنیم و آنجا باید به افسر مهاجرت مدرکی نشان بدهم که حدود 17000 دلار کانادا دارم. اگر نتوانم با خودم پول نقد ببرم آیا راهی هست که از ایران حساب بانکی در کانادا باز کنم و مدرکی مثل دفترچه بانکی به افسر مهاجرت نشان بدهم؟

Pearson
September 28th, 2009, 02:28 PM
ممنونم. یک سوال دیگر هم دارم. من به همراه همسر و دخترم november 02 به toronto مهاجرت میکنیم و آنجا باید به افسر مهاجرت مدرکی نشان بدهم که حدود 17000 دلار کانادا دارم. اگر نتوانم با خودم پول نقد ببرم آیا راهی هست که از ایران حساب بانکی در کانادا باز کنم و مدرکی مثل دفترچه بانکی به افسر مهاجرت نشان بدهم؟

از دوستانی که این اواخر به کانادا رفته اند یعنی مثل شما مهاجرت کرده اند شنیده ایم که اصلاً هیچ کنترل پولی وجود نداشته است و سوالی هم نکرده اند. شما همون مبلغ را می توانید با خودتان نقداً ببرید. افتتاح حساب بانکی منوط به تایید گواهی امضا شما توسط سفارت کانادا در تهران است.

marjan_f
December 2nd, 2009, 08:01 PM
اگر کسی اطلاعاتی راحع به بانک های کانادا و هزینه های transaction و در کل مزایا و معایب هرکدوم داره لطفا ،در این تاپیک بنویسه .

fariba110
February 27th, 2010, 02:11 PM
سلام منم بدنبال بهترين بانكي هستم كه بتوانم حساب باز كنم تا پول نقد با خودم حمل نكنم.

fariba110
February 27th, 2010, 02:12 PM
دوستان ميگن رويال بانك كانادا معتبر تر است اما من هيچ اطلاعاتي در مورد اون ندارم

mtaghimohammad
April 9th, 2010, 02:37 AM
برای پولی که از ایران به حسابمان در کانادا حواله می شود بایست مالیات هم بپردازیم یا نه؟

arman_1984
April 19th, 2010, 06:12 PM
سلام

از اينها واسه يه دانشجو كدوم بهتره:

CIBC, TD Canada Trust, ATB Financial, Apex Credit Union, Royal Bank, Scotiabank, Bank of Montreal.

ممنون

soha62
June 3rd, 2010, 06:55 PM
سلام
من حدود ١٢٠٠٠ يورو دارم و الان كه عازم كانادا هستم باتوجه به اينكه در حال حاضر يورو افت زيادي كرده و قيمت دلار كانادا خيلي بالا رفته و با توجه به اينكه يورو اسكناسهاي پانصدي داره و حجم كمتري اشغال مي كنه تصميم گرفتم با خودم يورو ببرم كانادا و بعدا تو يه فصلي كه يورو بالاتر بره و دلار كانادا ارزونتر بشه exchange كنم. البته حدود ٢٥٠٠ تا دلار كانادا هم خريدم. حالا سؤالم اينه كه تصميم درستي گرفتم يا اينكه ممكنه برام دردسر بشه؟ ممكنه به اين مقدار يورو ماليات بخوره؟ اگه شما بودين چه كار مي كردين؟

Artin Raad
June 24th, 2010, 12:18 PM
سلام بر دوستان
ایا میشود از ایران حساب بانکی در کانادا باز کرد؟
(ظاهرا حضور شخص متقاضی در هنگام افتتاح حساب و داشتن پی ار کارت الزامیست ولی من شنیده بودم با شماره فایل نامبر فدرال میشه یه کارهایی کرد)

FinMng
August 5th, 2010, 11:15 AM
سلام
سايت بانك سامان www.sb24.com (http://www.sb24.com) با يك آب و تابي گفته كه ما پول به همه جاي دنيا مي‌فرستيم و از جمله كانادا. من چهارشنبه (13/5/89) رفتم بانك سامان و ازشون خواستم منو راهنمايي كنن. اونا هم گفتن كه الان 2 ماهه كه ديگه به هيچ جاي دنيا نمي‌تونيم پول حواله كنيم و تحريميم!!! مي‌گفتن كه فقط صرافي‌ها مي‌تونن اين كارو بكنن.

دوستان لطفاً اگر صرافي خاصي رو مي‌شناسن كه اين پول رو ارزون و مطمئن حواله مي‌كنه معرفي كنن.

reza-1234
August 28th, 2010, 04:28 AM
من امروز صبح رفتم HSBC حساب باز کردم
بعد از ظهر زنگ زدن که بیا پولتو پس بگیر چون ایران تحریمه. کسی تجربه اینجوری با بانکهای دیگه داشته؟

mahyar1989
September 1st, 2010, 01:27 AM
hsbc ایران رفتید یا کانادا ؟ فعلا که شرایط افتضاحه

reza-1234
September 3rd, 2010, 06:45 PM
hsbc ایران رفتید یا کانادا ؟ فعلا که شرایط افتضاحه
مگه ایران hsbc داره؟

mahyar1989
September 3rd, 2010, 06:49 PM
آره یه دفتر به گل نشسته داره ولی شعبه نیست

sahand_a
November 6th, 2010, 07:10 PM
سلام
از دوستان کسی‌ اطلاع داره که exchange کردن پول در کانادا شامل مالیات هست یا نه؟! کارمزدشون چقدر هست معمولاً؟

mo_eini
March 28th, 2011, 06:54 PM
http://www.rbcroyalbank.com/products/deposits/index.html

mo_eini
March 28th, 2011, 06:56 PM
باز كردن حساب بانكي در مونترال

تعدادی از اونهایی که اکثریتی از دوستان و قدیمی های اینجا که من دیدم توش حساب دارند :

1- رویال بانک کانادا RBC

2- TD بانک

این رو بدونید حتما هر دو نفر حساب بانکی باید داشته باشید چون بعدا پول کمکهای دولتی برای کلاسهای زبان و حقوق کودکتون رو به شماره حساب میریزن و البته اگه هم نخواستین میتونید بصورت چک در ادرس خونتون دریافت کنید و این دومی مزیتی داره که با چک کانادایی هم آشنا میشید .

مزیت TD Bank برای وام گرفتن و داشتن شرایط بهتره
خودتون رو در گیر اضافات بانک نکنید ،مثلا اگه ماهی فلان قدر (مبلغ ناچیزی رو میگم) بدید حساب شما فلان میشه و ...... ؛همون که بتونید از حداقل امکانات حساب بانکی استفاده کنید کافیه ؛البته لازم به ذکر رویال بانک تا 6 ماه به تازه واردین صندوق امانات رایگان میده و تو این 6 ماه میتونید به تعداد نامحدود از حسابتون پول بردارید که این برداشت پس از این 6 ماه حداکثر 15 تا در ماه بصورت مجانی حساب میشه و مثل ایران نیست فرت فرت برید از بانک پول بگیرید و اینجا برای هر خدماتی پول خودش رو میگیرن.

mo_eini
March 28th, 2011, 06:58 PM
حتما اونهایی که بی پول و پله کافی اومدن (زیره 20000$ چون واقعا هیچه و اگه مراعات نکنید سریع تموم میشه) برای باز کردن ویزا کارت یا همون کارت اعتباری حتما پایین ترین اپشن اون رو در نظر بگیرید که برای این دو تا بانک مذکور در بالا ،حداقل کردیت 1000$ که در مقابل اون اعتبار ،اولش از پول شما حدود 1250$ بلوکه میکنن .
برای یکی از حسابهایی که باز کردید تقاضای کارت اعتباری کنید ولی بگین که برای شما و خانمتون از این یک حساب، 2 عدد کارت اعتباری صادر بشه که فقط از یک حسابتون 1250$ بلوکه بشه (تا 3 تا کارت اعتباری میتونید از بانک برای یک حساب درخواست کنید،البته اگه حسابتون عادی باشه ،
بیخود اعتبار زیادی نگیرید چون اعتبار نیست و فقط برای باد کردن بی خودی شما از لفظ اعتبار استفاده میکند ،اگه مرد هستند و راست میگن و شما اعتبار دارید پولتون رو بلوکه نکند و بدن بلوکه پول بهتون اعتبار بدهند ولی عملا می بینید به شما کمتر از پول بلوکه شده اعتبار می دهند.

mo_eini
March 28th, 2011, 07:00 PM
تو خریدن اجناس با کردیت جو گیر نشوید که دور از جان پدرتون دربیاد(بلا نسبت) ،بانک از خداشه که شما مقروض بشید و بتونه برای شما با محاسبه سودش قسط بندیش کنه و بشینه که شما جان بکنید و اون (بانک رو میگم)حالش رو ببره ،خیلی ها با این کارتهای اعتباری بدبخت شدن فقط اندازه پولتون خرید کنید .

mo_eini
March 28th, 2011, 07:22 PM
رویال بانک کانادا حساب ویژه ای را برای مهاجرین به نام non-resident accounts باز می کند. بر عکس آنچه من شنیده بودم٬ باز کردن حساب برای ما از این طریق زیاد هم طول نکشید. فقط یک هفته. البته مدارک را DHL کردیم.

برای باز کردن حساب اول به این صفحه بروید:

https://www.rbcroyalbank.com/cgi-bin/deposits/pda/apply.cgi

نوع حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Apply Now کلیک کنید. برای پر کردن فرم ها چند نکته ی مهم را رعایت کنید:

در صفحه ی اول فرم٬ در جواب سئوال زیر

"Do you have an RBC Client Card?"

بگویید No

و در جواب این سئوال:

"Are you a Canadian Resident?"

بگویید No

در صفحه ی دوم بر آپشن Apply Online & Visit a Branch کلیک کنید و برای IDs از

Foreign Passport و Ctzn/Immigration # 5292 را اتخاب کرده و در اولی شماره پاس و در دومی شماره ی ویزا یا٬ در صورت در دست نداشتن ویزا٬ فایل نامبر خود را وارد کنید.

بعد از فرستادن فرم ها بانک بسته ی زیر را برایتان ایمیل می کند٬ یا اگر بخواهید کاغذی می فرستد٬ شما مدارکتان را جور کرده٬ و برای بانک می فرستد. ما در ابتدا نمی دانستیم ولی بدون پر کردن فرم و حتی تماس با بانک هم می توانید مدارک خود را تهیه و به هر شعبه ای در سر تا سر کانادا بفرستید. بسته ی ایمیلی از قرار زیر است:

۱- یک یروشور کامل با تمام توضیحات در مورد non-resident accounts که لیست مدارک مورد نظر را هم دارد. بعضی از مدارک را باید در سفارت تایید کنید. این بروشور را از اینجا (https://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7YmVjZDFjZjMtOTQ5Zi00Y2E2L ThmYjAtMWQ0NGYxZjZhZDc3&hl=en&authkey=CLzszLkB)دانلود کنید.

۲- فرم بانک که باید پر کنید. فرم را از اینجا (https://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7MzhhMGE5ZmUtNGNmNS00MDlhL WExYzYtZGVjNGI5OWY0MWVh&hl=en&authkey=CO32lMMO) دانلود کنید.

۳- کارت امضا که با ید در حضور کارمند سفارت پر شود. کارت را از اینجا (https://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7NDYxM2QwMWQtNTIxNi00ZmI2L WE3Y2EtNWIxM2RkMDc2OWQ1&hl=en&authkey=CISthoEG) دانلود کنید.

۴- فرمی که کارمند سفارت باید پر کند . از اینجا (https://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7MzYzODQ0ZDgtN2RiNi00ZTk2L WIyYmYtYmM3MTIxMDMxMTY4&hl=en&authkey=CIXC0N8B) دانلود کنید.

ssrr
April 6th, 2011, 07:47 AM
دوستان عزیز در مورد فلسفه ممانعت از انتقال پول نقد باید بگم که یک سری معاهده های بین الملی برای جلوگیری از پولشویی تصویب شده و پول د رمقادیر زیاد باید از مسیرهای قانونی منتقل بشه تا منشا اون قابل ردیابی باشه. در غیر این صورت افراد می تونن در یک کشور از طرق غیر مجاز مثل سرقت، قاچاق مواد مخدر، پول حاصل از گروگان گیری و غیره پولشون رو به کشور دیگه ببرن و رد خودشون رو پاک کنن. برای همین در تمام دنیا این سخت گیری ها هست فقط حد مجاز از کشوری به کشور دیگه فرق می کنه. به هیچ وجه پول یا هز چیز ی که در فرم ها باید declare بشه رو قایم نکنید چون مشکلات زیادی براتون ایجاد می شه و سر و کارتون با پلیس و پیگیری های عجیب و غریب می افته. ضمنا می تونید کارت بانکی VISA و MasterCard حقیقی رو از طریق شرکت های ایرانی تهیه کنید. MasterCard Gold حدود 250 هزار تومن هزینه تهیه اشه و می تونید به حسابتون از طریق صرافی ها و بانک های داخلی و خارجی پول بریزید.

mani_rah25
April 8th, 2011, 02:10 PM
قوانین انتقال پول به به کانادا بسیار جسته گریخته هست و اطلاعاتی هم از قوانین کانادا ندارم
مثلا اگر کسی 100 هزار دلار پول داره چه کاری به صلاحشه ایا باید از همون ایتدا مهاجرت همه پول به نحوهای انتقال بده و باید مبلغ اعلام کنه ؟
20 هزار تا رو همراه بیاره برای دونفر و مابقی صرافی بفرسته؟
ایا به این پول مالیات تعلق میگره ؟
ممنون میشم اگر اطلاعات جامعی هست معرفی کنید

marjanmohajer
April 8th, 2011, 08:40 PM
قوانین انتقال پول به به کانادا بسیار جسته گریخته هست و اطلاعاتی هم از قوانین کانادا ندارم
مثلا اگر کسی 100 هزار دلار پول داره چه کاری به صلاحشه ایا باید از همون ایتدا مهاجرت همه پول به نحوهای انتقال بده و باید مبلغ اعلام کنه ؟
20 هزار تا رو همراه بیاره برای دونفر و مابقی صرافی بفرسته؟
ایا به این پول مالیات تعلق میگره ؟
ممنون میشم اگر اطلاعات جامعی هست معرفی کنید
برای پولی که همراهتان وارد می کنید مالیات تعلق نمی گیرد.در نظر داشته باشید همراه داشتن 100،000
دلار و خروج آن از ایران کار زیاد راحتی نیست.بهتر است مبلغی را همرا خود بیاورید و مابقی را با حواله برایتان ارسال کنند.مبلغی را که قرار است برایتان حواله شود را نیزدر فرودگاه اعلام کنید و اگر رسید هم داشته باشید بسیار بهتر است.

leilaashhadi
April 9th, 2011, 01:12 PM
سلام من يه سوال درمورد انتقال پول به كانادا دارم
اگر مثلا 60.000 دلار رابخواهيم بعدازيك سال وارد كانادا كنيم آيا به اين پول ماليات تعلق مي گيره؟
تااونجايي كه من ميدونم اگر پس از يك سال بخواهيم هرچيزي رووارد كانادا كنيم بايد ماليات بپردازيم.

ghlobe
April 9th, 2011, 09:01 PM
سلام من يه سوال درمورد انتقال پول به كانادا دارم
اگر مثلا 60.000 دلار رابخواهيم بعدازيك سال وارد كانادا كنيم آيا به اين پول ماليات تعلق مي گيره؟
تااونجايي كه من ميدونم اگر پس از يك سال بخواهيم هرچيزي رووارد كانادا كنيم بايد ماليات بپردازيم.
دوست عزیز انتقال پول به کانادا مالیات ندارد.
قانون یکساله ای هم وجود ندارد. شما هنگام لندینگ لیستی از چیزهائی که می خواهید بیاورید به افسر گمرک ارائه میدهید و بعد از آن آزادید هر موقع خواستید موارد آن لیست را بدون مالیات وارد کنید. من خودم بعضی از اقلام لیستم را نزدیک سه سال بعد از لندینگ به کانادا آوردم.
بعد از لندینگ و در مسافرتهای بعدی بجز اقلام لیستتان هرچیز دیگری که بیاورید مشمول کالای همراه مسافر میشود (بفرض اینکه اقلام شخصی باشد). اگر مدت مسافرتتان به خارج از کانادا بیشتر از یکهفته باشد نفری 750 دلار جنس بدون گمرک میتوانید وارد کنید.

on_the_way
April 15th, 2011, 10:01 AM
سلام
از دوستان مسافر کبک سوالی داشتم
شاید در اینمورد زیاد صحبت شده اما نتونستم در تاپیکها پیداش کنم اگر سوالم تکراریه عذر میخوام.
من زمان مصاحبه فرم مالی رو 10,000 دلار پر کردم. این یعنی کلا ما 10,000 دلار بیشتر نمیتونیم ببریم کانادا یا اینکه زمان رسیدن به فرودگاه بیشتر از اون مبلغ نمیتونیم نقد ببریم ؟ کلا بصورت نقد چند دلار حداکثر میشه برد ؟
اگر حساب باز کنیم آیا سقف موجودی داره که مالیات نخوره؟
ممنون

ghlobe
April 15th, 2011, 10:56 AM
سلام
از دوستان مسافر کبک سوالی داشتم
شاید در اینمورد زیاد صحبت شده اما نتونستم در تاپیکها پیداش کنم اگر سوالم تکراریه عذر میخوام.
من زمان مصاحبه فرم مالی رو 10,000 دلار پر کردم. این یعنی کلا ما 10,000 دلار بیشتر نمیتونیم ببریم کانادا یا اینکه زمان رسیدن به فرودگاه بیشتر از اون مبلغ نمیتونیم نقد ببریم ؟ کلا بصورت نقد چند دلار حداکثر میشه برد ؟
اگر حساب باز کنیم آیا سقف موجودی داره که مالیات نخوره؟
ممنون
دوستان همونطور که مکررا روی این فروم اشاره شده، انتقال پول مالیات ندارد. در کانادا مالیات بر درآمد است نه بر سرمایه.
قانونا شما هر مقدار پول بخواهید میتوانید همراه بیاورید ولی اگر بیش از ده هزار دلار کانادا است باید در فرم declaration گمرکی ذکر کنید. در گمرک از شما خواهند خواست که یک سری فرمهای اضافی پرکنید.
باوجودیکه آوردن پول نقد قانونی است، کلا خیلی بهتر است که پول بیشتر از ده هزار دلار را بصورت حواله بانکی منتقل کنید. گاهی نسبت به حجم زیاد پول نقد مظنون میشوند و ممکن است برای تحقیقات بیشتر موقتا پول تان را نگهدارند.
هرگز پول نقد را از گمرک مخفی نکنید. علاوه بر اینکه برای همیشه ضبط میشود، جریمه کلانی هم باید بپردازید.

on_the_way
April 15th, 2011, 04:48 PM
دوستان همونطور که مکررا روی این فروم اشاره شده، انتقال پول مالیات ندارد. در کانادا مالیات بر درآمد است نه بر سرمایه.
قانونا شما هر مقدار پول بخواهید میتوانید همراه بیاورید ولی اگر بیش از ده هزار دلار کانادا است باید در فرم declaration گمرکی ذکر کنید. در گمرک از شما خواهند خواست که یک سری فرمهای اضافی پرکنید.
باوجودیکه آوردن پول نقد قانونی است، کلا خیلی بهتر است که پول بیشتر از ده هزار دلار را بصورت حواله بانکی منتقل کنید. گاهی نسبت به حجم زیاد پول نقد مظنون میشوند و ممکن است برای تحقیقات بیشتر موقتا پول تان را نگهدارند.
هرگز پول نقد را از گمرک مخفی نکنید. علاوه بر اینکه برای همیشه ضبط میشود، جریمه کلانی هم باید بپردازید.

ممنون از راهنماییتون.
ما برای حدودا یک سال دیگه برنامه ریزی میکنیم.
مسلما باز کردن حساب خیلی بهتر از بردن پول نقده اما ممکنه حساب باز کردن و استفاده از حواله قبل از لندینگ سخت تر از الان باشه.

shadi60
April 15th, 2011, 06:05 PM
یه سوالی داشتم. اگه بعد از اینکه خودمون رفتیم کانادا، برامون از ایران پول حواله کنن این هم شامل مالیات میشه؟

ghlobe
April 16th, 2011, 10:45 PM
یه سوالی داشتم. اگه بعد از اینکه خودمون رفتیم کانادا، برامون از ایران پول حواله کنن این هم شامل مالیات میشه؟

انتقال پول به کانادا مالیات ندارد.

yasi
April 18th, 2011, 06:45 PM
سلام

ممنون از راهنمائی دوستان عزیز.ما 4 نفر هستیم که مسلما باید دلار زیاد تری اقلا برای 6 ماه همراه داشته باشیم.آیا هرکدام جداگانه میتونیم مثلا20 هزار دلار داشته باشیم و در فرودگاه اعلام نمائیم؟

ضمنا بااین وضعیت فعلی ارتباطات ایران وکانادا چگونه میتونیم حساب باز کنیم که پول بیشتر از 10000 دلار رو قبل از لندینگ به این حساب در کانادا بریزیم!!!

با سپاس از پاسخ شما

marjanmohajer
April 23rd, 2011, 09:26 PM
سلام

ممنون از راهنمائی دوستان عزیز.ما 4 نفر هستیم که مسلما باید دلار زیاد تری اقلا برای 6 ماه همراه داشته باشیم.آیا هرکدام جداگانه میتونیم مثلا20 هزار دلار داشته باشیم و در فرودگاه اعلام نمائیم؟

ضمنا بااین وضعیت فعلی ارتباطات ایران وکانادا چگونه میتونیم حساب باز کنیم که پول بیشتر از 10000 دلار رو قبل از لندینگ به این حساب در کانادا بریزیم!!!

با سپاس از پاسخ شما

در ایران مجاز هستید به ازای هر نفر 10000 دلار خارج کنید.البته می شود بیشتر از این هم همراه داشته باشید ولی اگر متوجه شوند مانع از خروج آن می شوند.مابقی را بگویید از طریق صرافی برایتان بفرستند.

amigo
June 6th, 2011, 11:40 AM
سلام

دوستانی که تجربه خرید کردیت کارتی بلیط رو دارن:
آیا میشه از یک Visa Debit به یک Visa Credit کارت پول ترنسفر کرد؟ چطوری؟

سپاس

sahand_a
June 14th, 2011, 05:12 PM
سلام

دوستانی که تجربه خرید کردیت کارتی بلیط رو دارن:
آیا میشه از یک Visa Debit به یک Visa Credit کارت پول ترنسفر کرد؟ چطوری؟

سپاس

من در حد اطلاعات خودم شما رو راهنمایی‌ می‌کنم.
تا اونجایی که من می‌دونم کارت‌های gift که معمولاً در ایران خریداری میشوند قابل شارژ نیستند.
اما وقتی‌ مثلا شما در کانادا حساب باز می‌کنید تقاضای یک کارت هم در آن حساب می‌کنید، که در online banking می‌شه از پول داخل حسابتون به حساب credit card پول واریز کرد. بنابر این یک نفر می‌تونه به حساب شما (با استفاده از شماره حساب شما، نه مشخصات کردیت کارت) پول بریزه و شما اون پول رو خودتون به credit انتقال بدهید اما فکر نمیکنم از credit card یا debit بشه به credit card دیگری پول انتقال داد.

ghlobe
June 14th, 2011, 07:25 PM
من در حد اطلاعات خودم شما رو راهنمایی‌ می‌کنم.
تا اونجایی که من می‌دونم کارت‌های gift که معمولاً در ایران خریداری میشوند قابل شارژ نیستند.
اما وقتی‌ مثلا شما در کانادا حساب باز می‌کنید تقاضای یک کارت هم در آن حساب می‌کنید، که در online banking می‌شه از پول داخل حسابتون به حساب credit card پول واریز کرد. بنابر این یک نفر می‌تونه به حساب شما (با استفاده از شماره حساب شما، نه مشخصات کردیت کارت) پول بریزه و شما اون پول رو خودتون به credit انتقال بدهید اما فکر نمیکنم از credit card یا debit بشه به credit card دیگری پول انتقال داد.

در کانادا و امریکا معمولا کردیت کارت امکان cash advance داره که اجازه میده از اون پول هم بگیرید با محدودیت های خاص. برای اینکار گاهی دسته چکهای مخصوص هم براتون میفرستند. میتونید با استفاده از این چک ها بالانس یک کردیت کارت دیگر رو پرداخت کنید که بعبارتی انتقال بالانس از یک کردیت کارت به یک کردیت کارت دیگه میشه.

sahand_a
June 15th, 2011, 12:49 AM
در کانادا و امریکا معمولا کردیت کارت امکان cash advance داره که اجازه میده از اون پول هم بگیرید با محدودیت های خاص. برای اینکار گاهی دسته چکهای مخصوص هم براتون میفرستند. میتونید با استفاده از این چک ها بالانس یک کردیت کارت دیگر رو پرداخت کنید که بعبارتی انتقال بالانس از یک کردیت کارت به یک کردیت کارت دیگه میشه.

من در مورد پرداخت با چک اطلاعی ندارم، اما اگه این قضیه این طور که شما میفرمایید جز cash advance باشه سود ۱۹.۹% براش حساب می‌شه. پس باید دقت کنند که از prepaid استفاده کنند.

ghlobe
June 15th, 2011, 06:56 PM
من در مورد پرداخت با چک اطلاعی ندارم، اما اگه این قضیه این طور که شما میفرمایید جز cash advance باشه سود ۱۹.۹% براش حساب می‌شه. پس باید دقت کنند که از prepaid استفاده کنند.

الآن در کانادا و امریکا بخاطر رقابت شدید بین شرکتهای ارائه دهنده کردیت کارت نرخ های تشویقی کوتاه و دراز مدت روی این چک ها داده میشه. من هر ماه دو سه تا نرخ تشویقی شش ماهه و دوازده ماهه با نامه برام میاد. آخریش همین هفته قبل یکی از کردیت کارت ها چک با بهره صفر درصد (بدون بهره!) برای مدت شش ماه داده بود. تا شش ماه اون تموم بشه یک نرخ تشویقی دیگه از یک کردیت کارت دیگه میرسه و بالانس رو منتقل میکنید. البته باید دقیقا شرایط قرارداد نرخ تشویقی رو خوند که فی های مخفی و نظیر اون نداشته باشه (مثلا بعضی شرکتها مثل MBNA یک درصد برای cash transfer شارژ میکنند).

amigo
June 19th, 2011, 02:18 AM
سلام
ممنون از راهنمایی های ghlobe و sahand عزیز،

سوالم دقیقا این هستش:
من با visa credit card یکی از اقوام بلیط کانادا خریدم. خودم visa debit card از پارسیان دارم.
می خوام بدونم اگر پارسیانم رو شارژ کنم می تونم به حساب کردیت فامیلمون ترنسفر کنم یا نه؟ (ظاهرا اگر تا 1 ماه پول به کردیتشون بر نگرده مشمول چند درصدی اینترست می شن ...)
از صرافی ها چطور، میشه مستقیم به visa credit card پول ریخت؟

سپاس

marjanmohajer
June 19th, 2011, 04:02 AM
ايشون حتما دبيت كارت هم دارند شما مى تونيد از صرافى به اين حسابشون پول واريز كنيد ايشون خودشون به كريديتشان منتقل مى كنند.

feral
June 23rd, 2011, 05:36 PM
سلام دوستان
آیا کسی می تونه در غیاب ما توی کانادا برامون حساب باز کنه؟ یا حتی مشترک؟

feral
June 23rd, 2011, 05:37 PM
آیا اگه در یک ایالت حساب باز کنیم و بعد بخواهیم به ایالت دیگه ای برای زندگی بریم مشکلی پیش نمیاد؟

marjanmohajer
June 23rd, 2011, 06:01 PM
آیا اگه در یک ایالت حساب باز کنیم و بعد بخواهیم به ایالت دیگه ای برای زندگی بریم مشکلی پیش نمیاد؟

نه چه مشكلي
فقط در برخي موارد براي بستن حساب بايد جريمه بدهيد پس قبل از باز كردن هر گونه حساب بانكى از تمام شرايطش باخبر شويد.

ghlobe
June 23rd, 2011, 07:10 PM
شما میتونید اصلا حسابتون رو در یک ایالت نگهدارید و کلا در یک ایالت دیگر زندگی کنید. شعبه های بانکهای کانادا همه به هم وصلند.

feral
June 24th, 2011, 11:15 PM
با تشکر از دوستان
1- من حدود 13 سال پیش یک حساب بانکی در کانادا داشتم که البته پول زیادی هم در آن نمانده و غیر فعال بوده .آیا فکر می کنید میشه فعالش کرد؟
2- کس دیگری می تونه در کانادا یک حساب برای ما باز کنه تا ما به آن پول منتقل کنیم؟

ghlobe
June 24th, 2011, 11:21 PM
با تشکر از دوستان
1- من حدود 13 سال پیش یک حساب بانکی در کانادا داشتم که البته پول زیادی هم در آن نمانده و غیر فعال بوده .آیا فکر می کنید میشه فعالش کرد؟
2- کس دیگری می تونه در کانادا یک حساب برای ما باز کنه تا ما به آن پول منتقل کنیم؟

بهترین کار اینه که از خود بانک بپرسید.

bal
June 25th, 2011, 11:05 AM
سلام دوستان
آیا کسی می تونه در غیاب ما توی کانادا برامون حساب باز کنه؟ یا حتی مشترک؟

برو سفارت کانادا بپرس . من پرسیدم گفتن از همین جا هم میتونی حساب باز کنی. اما با جزییات نمیدونم. نزدیک رفتنم احتمالا می پرسم. اما مطمئنم که میشه از اینجا حساب باز کرد دیگه لزومی به حساب مشترک نیست!

marjanmohajer
June 25th, 2011, 05:58 PM
تا جايى كه ممكن است حساب مشترك باز نكنيد چرا كه اگر به هر دليلى اين حساب بد شناخته شود هر دو در گير خواهيد شد و نمى توانيد با باز كردن حسابى جديد كرديت بگيريد.

aapply
July 25th, 2011, 12:20 PM
سلام کسی‌ میدونه سیستم Travelex چجوریه؟ می‌شه از طریق ایران براش واسه دانشگاه پول فرستاد؟

aapply
July 28th, 2011, 03:24 PM
این قضیه بلاک کردنِ مبلغِ حواله بیشتر از ۱۰۰۰۰$ حقیقت داره؟ واسه همه حساب‌ها اینجوریه یا فقط حساب‌های شخصی‌؟

ghlobe
July 28th, 2011, 08:51 PM
این قضیه بلاک کردنِ مبلغِ حواله بیشتر از ۱۰۰۰۰$ حقیقت داره؟ واسه همه حساب‌ها اینجوریه یا فقط حساب‌های شخصی‌؟

تا پارسال که من خودم دیدم 50 هزار دلار هم بدون مشکل حواله میشد البته از طریق صرافی ها. فکر نمیکنم مشکلی باشه.

saghati
July 29th, 2011, 07:43 AM
شما از هر طریقی میتونید به هر مقدار پول حواله بکنید . اما اگر این پول بیش از ده هزار دلار باشد و مستقیم به حساب بانکی شما واریز گردد از طرف بانک با شما تماس میگیرند و در مورد اون از شما سوال میپرسند که این پول از کجا آمده ؟ به چه دلیل آمده ؟ و سوالات دیگر . اما اگر از طریق صرافی این پول برای شما بیاید . شما باید اون پول رو دستی از صرافی تحویل بگیرید و سپس اندک اندک ( یعنی کمتر از ده هزار دلار ) به حسابتان بریزید . البته دوستانی که تجربه زندگی چندین ساله در کانادا را دارند به هیچ عنوان توصیه نمیکنند که پول رو از خود صرافی تحویل بگیرید . میتونید از طریق صرافی پول رو حواله بکنید . ولی مستقیم به حساب بانکی تون بگید واریز بکنند . همچنین اگر از بانک تماس گرفتند بگوئید مالیات این پول در ایران پرداخت شده است .
البته همه اینجا شنیده های من از افراد مختلف بود و ممکنه در بعضی از قسمت ها اشتباه گفته باشم .

ghlobe
July 29th, 2011, 09:11 AM
شما از هر طریقی میتونید به هر مقدار پول حواله بکنید . اما اگر این پول بیش از ده هزار دلار باشد و مستقیم به حساب بانکی شما واریز گردد از طرف بانک با شما تماس میگیرند و در مورد اون از شما سوال میپرسند که این پول از کجا آمده ؟ به چه دلیل آمده ؟ و سوالات دیگر . اما اگر از طریق صرافی این پول برای شما بیاید . شما باید اون پول رو دستی از صرافی تحویل بگیرید و سپس اندک اندک ( یعنی کمتر از ده هزار دلار ) به حسابتان بریزید . البته دوستانی که تجربه زندگی چندین ساله در کانادا را دارند به هیچ عنوان توصیه نمیکنند که پول رو از خود صرافی تحویل بگیرید . میتونید از طریق صرافی پول رو حواله بکنید . ولی مستقیم به حساب بانکی تون بگید واریز بکنند . همچنین اگر از بانک تماس گرفتند بگوئید مالیات این پول در ایران پرداخت شده است .
البته همه اینجا شنیده های من از افراد مختلف بود و ممکنه در بعضی از قسمت ها اشتباه گفته باشم .

یکی از دوستان من نزدیک 80 هزاردلار از تهران از طریق یکی از صرافیهای رسمی تورنتو (خاطرم نیست پرسپولیس یا اینترچنج) به کانادا آورد و صرافی مستقیما پول را به حساب بانکی ایشان واریز کرد. کل کار 24 ساعت طول کشید و هیچکس هم از بانک با او تماس نگرفت. فکر میکنم بانکها در این موارد که از یک صرافی رسمی مستقر در کانادا استفاده میشود کمتر حساس اند.

nasimsh
July 30th, 2011, 12:37 PM
برو سفارت کانادا بپرس . من پرسیدم گفتن از همین جا هم میتونی حساب باز کنی. اما با جزییات نمیدونم. نزدیک رفتنم احتمالا می پرسم. اما مطمئنم که میشه از اینجا حساب باز کرد دیگه لزومی به حساب مشترک نیست!

سلام
باز کردن حساب از ایران در کانادا برای ما که دانشجویی داریم میریم هم امکان داره؟!! من تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم که به صورت غیر حضوری می شود در کانادا حساب باز کرد؟!!
لطف می کنید بیشتر توضیح دهید
برام خیلی مهمه
مرسی

saman_shahin
July 31st, 2011, 10:33 AM
سلام
باز کردن حساب از ایران در کانادا برای ما که دانشجویی داریم میریم هم امکان داره؟!! من تا حالا همچین چیزی نشنیده بودم که به صورت غیر حضوری می شود در کانادا حساب باز کرد؟!!
لطف می کنید بیشتر توضیح دهید
برام خیلی مهمه
مرسی

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?25726-افتتاح-حساب-در-کانادا-از-خارج-کانادا&p=471893#post471893

aapply
August 9th, 2011, 06:18 PM
سلام برا فرستادن پول به دانشگاه من از چند تا صرافی پرسیدم گفتن چون از طریقه یه شرکتِ واسط می‌فرستن نمی‌تونن مشخصات دانشجو رو تو حواله ذکر کنن و ممکنه بعدا نتونی ادعا کنی‌ پولو فرستادی
این درسته یا اینا وارد نبودن؟ راه دیگه یی هست؟

boyf
August 13th, 2011, 10:48 AM
واسه انتقال پول به کانادا و آمریکا میشه از این ویزا کارت بانک های ایرانی استفاده کرد؟ صرفه اقتصادی داره؟ خودشون که گفتن می تونید از دستگاه های خود پرداز هم پول برداشت کنید؟

Nazli
August 20th, 2011, 12:29 PM
سلام برا فرستادن پول به دانشگاه من از چند تا صرافی پرسیدم گفتن چون از طریقه یه شرکتِ واسط می‌فرستن نمی‌تونن مشخصات دانشجو رو تو حواله ذکر کنن و ممکنه بعدا نتونی ادعا کنی‌ پولو فرستادی
این درسته یا اینا وارد نبودن؟ راه دیگه یی هست؟

من زیاد با این مسائل آشنا نیستم. ولی یادمه اون موقع که خواهرم می خواست برای دانشگاهش از طریق صرافی های تهران پول بفرسته خیلی اینور و اونور رفت ولی آخرش هم نتونست یه راهی پیدا کنه که اسمش موقع پرداخت باشه.
باز شما از کسانی که بیشتر اطلاع دارن هم لطفا سوال کنید.

aapply
August 20th, 2011, 01:05 PM
من زیاد با این مسائل آشنا نیستم. ولی یادمه اون موقع که خواهرم می خواست برای دانشگاهش از طریق صرافی های تهران پول بفرسته خیلی اینور و اونور رفت ولی آخرش هم نتونست یه راهی پیدا کنه که اسمش موقع پرداخت باشه.
باز شما از کسانی که بیشتر اطلاع دارن هم لطفا سوال کنید.
من تونستم بفرستم(دانشگاه کمک کرد)! من شماره دنشجویمو با حواله فرستادم و رسیده حواله به شرکتِ واسط رو واسه دانشگاه ایمیل کردم!

Nazli
August 23rd, 2011, 10:38 AM
سلام

من یه سوال در مورد حواله پول از ایران به حساب شخصی در کانادا داشتم. اگر پولی به حساب شخص در کانادا حواله بشه آیا این احتمال به وجود میاد که دولت کانادا بخواد بدونه که این پول بابت چیه؟ آیا به مقدار وجه بستگی داره؟ اگر این اتفاق چند بار و منظم تکرار بشه ممکنه نسبت به وجه شک کنن و پول رو بلوکه کنن؟

aapply
August 23rd, 2011, 04:00 PM
سلام

من یه سوال در مورد حواله پول از ایران به حساب شخصی در کانادا داشتم. اگر پولی به حساب شخص در کانادا حواله بشه آیا این احتمال به وجود میاد که دولت کانادا بخواد بدونه که این پول بابت چیه؟ آیا به مقدار وجه بستگی داره؟ اگر این اتفاق چند بار و منظم تکرار بشه ممکنه نسبت به وجه شک کنن و پول رو بلوکه کنن؟
من از چند نفر دانشجو تو کانادا پرسیدم گفتن اگه مبلغ بالا ۱۰۰۰۰ تا باشه و فرد خیلی‌ سابقه تو بانک نداشته باشه ممکنِ پول رو فریز کنن و از شخص منبعِ پول رو بپرسن و بعد پول رو آزاد کنن! کلا فکر نکنم مشکلی‌ باشه

yashar
August 30th, 2011, 04:32 PM
من برای تحصیل دارم میرم تورونتو.
با خودم 5000 دلار دارم میبرم (فاند هم دارم). اگر در آینده نیاز به پول بیشتر داشته باشم، ممکنه خانوادم بعداً بخواد برام پول بفرسته. یعنی الان نمیدونم در آینده چقدر ممکنه پول وارد کانادا بکنم. در این شرایط، موقع ورود به کانادا که ازم میپرسن در آینده چقدر پول میاری چی باید بگم؟
اگر اون موقع نگم و بعداً پول بفرستند مشکلی پیش میاد؟
همین سوال رو در مورد چیزایی که با پست ممکنه برام بفرستند (خوردنی و لباس ...) هم اگه میشه جواب بدید.

sarahn
September 1st, 2011, 12:33 AM
من برای تحصیل دارم میرم تورونتو.
با خودم 5000 دلار دارم میبرم (فاند هم دارم). اگر در آینده نیاز به پول بیشتر داشته باشم، ممکنه خانوادم بعداً بخواد برام پول بفرسته. یعنی الان نمیدونم در آینده چقدر ممکنه پول وارد کانادا بکنم. در این شرایط، موقع ورود به کانادا که ازم میپرسن در آینده چقدر پول میاری چی باید بگم؟
اگر اون موقع نگم و بعداً پول بفرستند مشکلی پیش میاد؟
همین سوال رو در مورد چیزایی که با پست ممکنه برام بفرستند (خوردنی و لباس ...) هم اگه میشه جواب بدید.

‎ب‎عید‎ میدونم ازتون بپرسن در آینده چه قدر پول میارید. حتا اگر هم پرسیدند و شما عمل نکردید هیچ مشکلی نیست.
در مورد پست هم همینطور ازتون نمیپرسن. اگم پرسیدن میتونید بگید نمیدونید. پست بعد یه سری چیزها رو نمیشه باش فرستاد که از همون اول به خانوادتون میگن.

googler
October 11th, 2011, 02:34 PM
سلام به همه دوستان انجمن

من میخوام برای ادامه تحصیل از ژانویه ۲۰۱۲ به کانادا برم. قصد دارم برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی، حدودا مبلغ ۶۰ هزار دلار به صورت نقد با خودم به کانادا ببرم. در ضمن من کسی را در ایران ندارم که پول را بعدا برم حواله کنه از طریق صرافی. در سایت اداره گمرک کانادا خواندم که همراه بردم مبالغ بیش از ۱۰۰۰۰ دلار مستلزم پر کردن فرم declaration است. با توجه به این مساله، دوستان با تجربه کدام روش را پیشنهاد میکنند:
۱- تهیه ۶۰۰۰۰ دلار نقد و اظهار آن در گمرک کانادا. اینجا خواندم که ممکنه فرودگاه ایران جلوی حمل پول را بگیره (آیا قانونی داره که چه مدارکی باید عرضه کنیم اگه گیر دادند؟)
۲- تبدیل ۶۰۰۰۰ دلار به چک مسافرتی که حجم کمتری هم نسبت به پول نقد میگیره. آیا دوستان با روال تهیه چک مسافرتی قابل نقد کردن در کانادا آشنایی دارند؟
۳- افتتاح حساب در بانک RBC Royal Bank کانادا از همینجا ایران. و بعد ۶۰۰۰۰ دلار را به حسابم واریز کنم. (البته اگر خدای نکرده نتونستم به هر دلیلی وارد خاک کانادا بشم، فکر میکنم پولم به بعد رفته!!)

ممنون از راهنمایی تان.

ghlobe
October 11th, 2011, 07:15 PM
من بقیه موارد رو نمیدونم ولی حمل 60 هزار دلار پول نقد کار درستی نیست و ممکنه حتی در کانادا هم ایجاد سوء ظن بکنه. ضمن اینکه خطر دزدی و عیره هم زیاده. اگر من بودم از ایران در RBC حساب باز میکردم. پولتون از دست نمیره. اگر کارتان جور نشد شاید بتونید از طریق صرافیها برگردونید (چک یا حواله از حسابتون).

mina7
October 11th, 2011, 11:31 PM
با سلام
اگه ممکنه بفرمایید که باز کردن حساب در کانادا چه مزایایی دار؟! اگه بخوان از ایران پول بفرستن باید از همین طریق حساب باز کردن انجام بشه؟ یا صرافی؟
اگه هم کسی نظری داره که برای شروع زندگی حداقل چقدر باید پول برای یک نفر برد بگه ممنون میشم.

googler
October 12th, 2011, 11:42 AM
من بقیه موارد رو نمیدونم ولی حمل 60 هزار دلار پول نقد کار درستی نیست و ممکنه حتی در کانادا هم ایجاد سوء ظن بکنه. ضمن اینکه خطر دزدی و عیره هم زیاده. اگر من بودم از ایران در RBC حساب باز میکردم. پولتون از دست نمیره. اگر کارتان جور نشد شاید بتونید از طریق صرافیها برگردونید (چک یا حواله از حسابتون).

ممنون از پاسختون

من مدارک ویزای تحصیلی را با پست ارسال کردم برای سفارت تهران. به نظر شما چطور میتونم File Number پرونده ویزای تحصیلی را از سفارت بگیرم؟ آیا به کسانی که حضوری مدارک را میبرند، این File Number را میدهند؟
من برای افتتاح حساب در بانک RBC Royal Bank کانادا غیر از شماره پاسپورت، شماره Study Permit یا File Number درخواست ویزا را هم نیاز دارم.

آیا سفارت خودش بعد از تشکیل پرونده به ما ایمیل میزنه یا اینکه باید حضوری بریم اونجا یا باید ایمیل بزنیم تا شماره را بدهند؟ من فعلا هیچ شماره ای غیر از بارنامه TNT ندارم.

googler
October 14th, 2011, 02:47 AM
من از صرافی پرسپولیس (که میگن از معتبرترین های کانادا هست) در مورد حواله پول به حساب بانک RBC که از ایران افتتاح میکنیم، سوال کردم. گفت برای حواله به ID Card کانادایی و یک Void Check نیازه و باید آدرس فیزیکی شخص گیرنده در کانادا هم باشه. و گفت چون من هنوز ایران هستم نمیتونم خودم پول را حواله کنم به حساب خودم کانادا.
آیا دوستان تا حالا به چنین مشکلی برخوردند؟ به نظر من کمی غیر عادی به نظر میاد. اگه کسی تجربه ای واسع حواله پول داره لطف کنه و منو راهنمایی کنه.

sanam m
October 24th, 2011, 09:10 PM
دوستان عزیز من تازه این پست رو میخونم. میخوام کمکم کنید. آیا واقعا میشه از ایران توی RBC حساب باز کرد؟ با چه مدارکی؟
و بالاخره نفهمیدم که از بانکهای اینجا میشه پول حواله کرد کانادا؟
سوال مهم دیگم اینه که برای بردن ارزمون به کانادا بهتره دلار آمریکا ببریم و اونجا change کنیم یا از اول کانادا ببریم؟

علی جون
October 25th, 2011, 01:42 PM
دوستان عزیز من تازه این پست رو میخونم. میخوام کمکم کنید. آیا واقعا میشه از ایران توی RBC حساب باز کرد؟ با چه مدارکی؟
و بالاخره نفهمیدم که از بانکهای اینجا میشه پول حواله کرد کانادا؟
سوال مهم دیگم اینه که برای بردن ارزمون به کانادا بهتره دلار آمریکا ببریم و اونجا change کنیم یا از اول کانادا ببریم؟

سلام، خوش آمدید (:
سوالات مورد نظر شما تاحالا چندین بار بررسی و پاسخ داده شده اند. لطفا همین تاپیک و تاپیک های زیر رو یه مروری کنین، به همه پاسخ هاتون میرسین:

افتتاح حساب در کانادا از خارج کانادا
(http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?25726-افتتاح-حساب-در-کانادا-از-خارج-کانادا)[/URL][URL="http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?30009-دوباره-دلار-گران-شد!!-مشاوره-برای-جلوگیری-از-ضرر-و-زیان-های-ناشی-از-نوسان-نرخ-دلار"]دوباره دلار گران شد!! مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان های ناشی از نوسان نرخ دلار
(http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4491-انتقال-پول-بین-ایران-و-کانادا-و-مسایل-بانکی-مربوطه)
ممنون

mina7
November 20th, 2011, 03:18 PM
من مراحل افتتاح خساب از ایران در بانک RBC رو که دوستان نوشته بودند خوندم. http://www.rbcroyalbank.com/products/deposits/index.html توی سایت بانک RBC چهار نوع حساب هست، اگه کسی اطلاع داره لطفا بگه که چه نوع حسابی رو باید انتخاب کنیم؟
مرسی

googler
November 20th, 2011, 03:43 PM
من مراحل افتتاح خساب از ایران در بانک RBC رو که دوستان نوشته بودند خوندم. http://www.rbcroyalbank.com/products/deposits/index.html توی سایت بانک RBC چهار نوع حساب هست، اگه کسی اطلاع داره لطفا بگه که چه نوع حسابی رو باید انتخاب کنیم؟
مرسی

سلام
من حساب RBC Student Banking را انتخاب کردم چون دانشجو هستم. شما میتونید Day to Day Banking را انتخاب کنید چون سود سپرده های Saving واقعا ناچیز هست. در عین حال، نگران نوع حساب نباشید، وقتی تشریف بردید کانادا از همونجا میتونید نوع حسابتون را هر زمان که اراده کردید، تغییر بدید.
اگر در مورد مدارک لازم هم سوالی دارید بفرمایید تا راهنمایی کنم چطوری باید مراحل رو انجام بدید.

mina7
November 20th, 2011, 05:22 PM
سلام،
ممنون از راهنمایی شما،
من سعی کردم حساب day to day باز کنم، در صفحه دوم از من آدرسی میخواست که province آن استانهای کانادا بود، و فکر کردم آدرس کانادایی میخواد، درسته؟ که البته من نداشتم. با استفاده از chat online ow به آدمی که همش میگفت عاشق کانادا خواهی شد وصل شدم، ایشان یه آدرس کانادایی بهم داد که جای اون آدرس فرم پر کنم.
میخواستم بدونم اگه واقعا آدرس کاناایی میخواد, بقیه دوستان اگه نداشتن چکار کردن؟

مرسی

googler
November 22nd, 2011, 08:51 PM
سلام،
ممنون از راهنمایی شما،
من سعی کردم حساب day to day باز کنم، در صفحه دوم از من آدرسی میخواست که province آن استانهای کانادا بود، و فکر کردم آدرس کانادایی میخواد، درسته؟ که البته من نداشتم. با استفاده از chat online ow به آدمی که همش میگفت عاشق کانادا خواهی شد وصل شدم، ایشان یه آدرس کانادایی بهم داد که جای اون آدرس فرم پر کنم.
میخواستم بدونم اگه واقعا آدرس کاناایی میخواد, بقیه دوستان اگه نداشتن چکار کردن؟

مرسی
اگر کارمند خودشون گفته اون آدرس را وارد کنید، به احتمال زیاد درست بوده. من شخصا فرم آنلاین را پر نکردم، بلکه ایمیل account manager مربوط به این حسابها را داشتم و پس از مکاتبه، ایشون تمام فرمهای لازم را برای من فرستاد. و در اون فرمها من آدرس ایران را نوشتم.

soltalebipour
December 11th, 2011, 11:23 PM
سلام وقت به خیر
بهترین روش برای اینکه ارتباط مالیمون با ایران قطع نشه چیه؟ یعنی هم بتونیم پول بفرستیم و پول دریافت کنیم؟ من شنیدم که بانک های کانادا 14% سود دریافت می کنند برای نقل و انتقالات!!آیا درسته؟ و با توجه به تحریم ها آیا باز کردن حساب ارزی در ایران کار درستی ؟من دانشجو نیستم و ویزای ویزیتوری دارم.

ممنون

ghlobe
December 12th, 2011, 04:54 AM
سلام وقت به خیر
بهترین روش برای اینکه ارتباط مالیمون با ایران قطع نشه چیه؟ یعنی هم بتونیم پول بفرستیم و پول دریافت کنیم؟ من شنیدم که بانک های کانادا 14% سود دریافت می کنند برای نقل و انتقالات!!آیا درسته؟ و با توجه به تحریم ها آیا باز کردن حساب ارزی در ایران کار درستی ؟من دانشجو نیستم و ویزای ویزیتوری دارم.

ممنون

نخیر سودی برای نقل و انتقالات گرفته نمیشه ولی کلا با درنظر گرفتن تحریمهای جدید ممکنه این قبیل نقل و انتقالات مالی مشکل شده باشه. با صرافی های تورنتو تماس بگیرید ببینید ایا هنوز انتقال پول انجام میدهند یا نه.

marjanmohajer
December 12th, 2011, 05:38 AM
بسته به نوع حسابتان نقل و انتقال پول مى تواند شامل مبالغ مختلف كارمزد بشود.

mazyarj
February 15th, 2012, 09:33 AM
TD داره حساب منو میبنده دلیلشم تو نامه شون ننوشتن. نمی دونم داستان چیه ولی فکر کنم بخاطر اینه که یه مبلغی از ایران حواله شده به حسابم و اینا نمیدونن منبعش کجاست. تا حالا کسی مورد مشابه داشته؟

sama7452
February 17th, 2012, 11:57 PM
TD داره حساب منو میبنده دلیلشم تو نامه شون ننوشتن. نمی دونم داستان چیه ولی فکر کنم بخاطر اینه که یه مبلغی از ایران حواله شده به حسابم و اینا نمیدونن منبعش کجاست. تا حالا کسی مورد مشابه داشته؟
هردم از این باغ بری میرسد!
این اتفاق برای حساب یکی از بستگان ما در آمریکا افتاد ولی نمیدونستم که کانادا هم بله....

reza-1234
March 6th, 2012, 04:12 PM
سلام
كسي مدونه در حال حاضر مئويه حواله فرست إد به كانادا يا نه؟من شن يدم بالاي ٤٠٠٠٠٠ تا رو فريز مي كند اكه جند بار زير اين مبلغ بفرس تيم هم هم يطوره؟

immigrant_sh
April 19th, 2012, 06:38 PM
دوستان با سلام

من پست های قدیم رو خوندم ولی باز بصورت شفاف متوجه نشدم امن ترین راه برای انتقال پول به کانادا چیه!!! ممنون میشم راهنمایی فرمایید .

marjanmohajer
April 19th, 2012, 08:26 PM
دوستان با سلام

من پست های قدیم رو خوندم ولی باز بصورت شفاف متوجه نشدم امن ترین راه برای انتقال پول به کانادا چیه!!! ممنون میشم راهنمایی فرمایید .
فعلا كه از طريق صرافي و يا مسافري كه تقبل زحمت كنه.

atabak-aut
April 21st, 2012, 06:27 AM
دوستان با سلام

و البته در این مورد پستهای قدیمی رو نخونید چرا که خداروشکر هر هفته قانون و تبصره و قطعنامه جدیدی صادر میشه و همه روشهای قبلی ممکنه بیهوده بشه. در این زمان امن ترین راه از طریق صرافی های معتبر هست، و البته هماهنگ کنید که اینور پول رو در کدوم بانک میخواهید تحویل بگیرید چرا که برخی بانکها مث اینه سختگیرترند.

nooshi
April 26th, 2012, 02:07 PM
دوستان عزیز کانادانشین، در حال حاضر با وجود مساله sanction آیا از داخل کانادا میشه وارد سایت بانک های دولتی یا غیر دولتی ایران شد و عملیات بانکی مثل جابحایی پول از یه حساب به حساب دیگه ای در همون بانک رو انجام داد؟

arasbaran
May 5th, 2012, 12:57 PM
دوستان عزیز کانادانشین، در حال حاضر با وجود مساله sanction آیا از داخل کانادا میشه وارد سایت بانک های دولتی یا غیر دولتی ایران شد و عملیات بانکی مثل جابحایی پول از یه حساب به حساب دیگه ای در همون بانک رو انجام داد؟

سلام
توی بانک سامان حساب دارم که میتونم چک کنم. بعید میدونم ایران برای دسترسی از خارج از کشور محدودیت قرار بده. کانادا هم که محدودیت و ***** و... نداره.

feral
May 18th, 2012, 09:42 PM
دوستان در کانادا صرافی هایی هستند که میگن فقط با کارت شتاب ایرانی اینجا در جا دلار تحویل می دن کسی راجع به مزایا یا معایب آن اطلاعی داره؟

vanadis
June 11th, 2012, 08:40 PM
سلام دوستان، برای باز کردن حساب بانکی در مونترال (دانشجویی) میشه اطلاعاتی بدید که بدونم کدوم بانک مناسب تره؟ و اینکه کردیت گرفتن از کدوم بانک احتمالش بیشتره؟

immigrant_sh
July 8th, 2012, 06:18 PM
باسلام

دوستان آیا میشه برای بانکهای ایرانی تعریف کرد که مثلا سود سپرده ی حسابتون مستقیم حواله بشه به حسابتون در کانادا؟ اگر بله ریسکش چقدر هست؟ ممنونم

ghlobe
July 8th, 2012, 06:22 PM
باسلام

دوستان آیا میشه برای بانکهای ایرانی تعریف کرد که مثلا سود سپرده ی حسابتون مستقیم حواله بشه به حسابتون در کانادا؟ اگر بله ریسکش چقدر هست؟ ممنونم

در حال حاضر بدلیل تحریمهای مالی کانادا هیچ نوع ارتباط بانکی بین ایران و کانادا امکان ندارد.

engineer_sami
July 22nd, 2012, 03:01 PM
سلام خدمت دوستای گلم
آقا میخواستم بدونم کسی راجع به مسدود کردن حساب کاربرای ایرانی در بانک TD کانادا اطلاعی داره؟
آیا همه حساب ها بسته میشه؟
یعنی دیگه نمیشه پول برداشت کرد؟
ممنون

علی جون
July 22nd, 2012, 03:16 PM
سلام خدمت دوستای گلم
آقا میخواستم بدونم کسی راجع به مسدود کردن حساب کاربرای ایرانی در بانک TD کانادا اطلاعی داره؟
آیا همه حساب ها بسته میشه؟
یعنی دیگه نمیشه پول برداشت کرد؟
ممنون

این هارو مطالعه کنید، در جریان قرار می‌گیرین:

بانک کانادایی و ایرانیان: تبعیض یا تحریم؟ (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120712_u14_tdbank_iran.shtml)
بانک کانادایی با 'مشتریان ایرانی' تماس می گیرد (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120717_u02_td_iranians.shtml)

engineer_sami
July 22nd, 2012, 03:20 PM
این هارو مطالعه کنید، در جریان قرار می‌گیرین:

بانک کانادایی و ایرانیان: تبعیض یا تحریم؟ (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120712_u14_tdbank_iran.shtml)
بانک کانادایی با 'مشتریان ایرانی' تماس می گیرد (http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/07/120717_u02_td_iranians.shtml)

*****ه
ممکنه مطالبه مهمشو خودت بگی؟

علی جون
July 22nd, 2012, 05:54 PM
*****ه
ممکنه مطالبه مهمشو خودت بگی؟

خلاصه ی مطالبش میشه این:

به تازگی یکی از بزرگترین بانک های کانادا خدمات رسانی به تعدادی از ایرانیان مقیم آن کشور را متوقف کرده است.در نامه هایی که به امضای دیوید مک ادامز معاون بانک تی دی به مشتریان ایرانی این بانک ها فرستاده شده با اشاره به بندی از تحریمهای دولت کانادا علیه ایران آمده که حساب های این عده در بانک بسته شده یا باید ظرف چند روز بسته شود.
این بند از تحریم ها هر گونه خدمات رسانی موسسات مالی کانادا را که به نفع ایران یا ساکنان ایران باشد ممنوع کرده است.
اقدام بانک تی دی اعتراض این ایرانیان که بسیاری شان شهروند کانادا هستند را برانگیخته و در روز های گذشته در رسانه های اصلی آن کشور خبر ساز شده است. یک نهاد مدنی به نام کنگره ایرانیان کانادا در پی افزایش تعداد ایرانیانی که حساب ها یشان در این بانک بسته شده است روز شنبه ۱۷ تیرماه در شهر تورنتو جلسه ای تشکیل داد تا ایرانیانی که نامه های مشابه دریافته کرده اند در مورد رفتار این بانک اطلاع رسانی کنند.

یک بانک کانادایی که به تازگی به خاطر بستن حساب های بعضی از مشتریان ایرانی خود خبرساز شده بود، گفته است با این افراد تماس خواهد گرفت تا امکان حل مشکل پیش آمده را بررسی کند.
محمد ناخدا، سخنگوی تی دی بانک کانادا به بی بی سی فارسی گفته است که با مشتریانی که حساب هایشان بسته شده، تماس گرفته خواهد شد تا با "کسب اطلاعات" لازم، امکان حل این موضوع بررسی شود.

shararehroshan
August 19th, 2012, 02:48 PM
چه روش مطمئنی وجود داره که بدون اینکه اسم شخص مورد نظر رو بفهمیم از خارج پول دریافت کنیم؟
با پی پال میشه؟

minoo.shahriar
August 19th, 2012, 11:44 PM
چه روش مطمئنی وجود داره که بدون اینکه اسم شخص مورد نظر رو بفهمیم از خارج پول دریافت کنیم؟
با پی پال میشه؟
صرافیا این کارو میکنن. به اسم شما از ایران نمیفرستن که بعدا بلوکه بشه.

shararehroshan
August 20th, 2012, 03:30 AM
صرافیا این کارو میکنن. به اسم شما از ایران نمیفرستن که بعدا بلوکه بشه.

شخصی که تو کانادا هست قراره اس مش معلوم نشه

Torontonian
August 23rd, 2012, 09:11 AM
درود به همه ي دوستان،
من به زودي راهي كانادا هستم و تو بانكهاي ايران سپرده ي بلندمدت دارم. نزديكانم مي تونن سود اين سپرده ها رو از طريق صرافي برام بفرستن. پرسشم از بزرگواران پيشكسوت انجمن اينه كه من بايد هنگام ورود به كانادا اينو اعلام كنم؟ و بگم ماهيانه مبلغي (كه زياد هم نيست، حدود 2000 دلار) از راهي كه گفتم برام فرستاده ميشه؟ با توجه به مسائل و قوانين اخير، مشكل قانوني كه نداره؟ خواهش مي كنم دوستاني كه در اين زمينه عملا تجربه دارن منو راهنمايي كنن.

s30min
August 23rd, 2012, 09:56 AM
درود به همه ي دوستان،
من به زودي راهي كانادا هستم و تو بانكهاي ايران سپرده ي بلندمدت دارم. نزديكانم مي تونن سود اين سپرده ها رو از طريق صرافي برام بفرستن. پرسشم از بزرگواران پيشكسوت انجمن اينه كه من بايد هنگام ورود به كانادا اينو اعلام كنم؟ و بگم ماهيانه مبلغي (كه زياد هم نيست، حدود 2000 دلار) از راهي كه گفتم برام فرستاده ميشه؟ با توجه به مسائل و قوانين اخير، مشكل قانوني كه نداره؟ خواهش مي كنم دوستاني كه در اين زمينه عملا تجربه دارن منو راهنمايي كنن.

در فرودگاه چیزی در مورد درآمد و سرمایه شما در ایران نمی پرسن....فقط همون بالای 1000 تا و اجیل و میوه و ... رو سوال می کنن!!این موارد رو وقتی قراره فرم های مالیاتی پر کنید باید اظهار کنید....که وقتی به سلامتی رسیدید یه سری مراکز دولتی هستند که داوطلبانه و مجانی برای پر کردن فرم های مالیاتی بهتون مشاوره میدن که می تونید با اونا صلاح مشورت کنید که چی کار کنید بهتره...

marjanmohajer
August 24th, 2012, 02:22 AM
درود به همه ي دوستان،

در حال حاضر كه مشكلي از طريق صرافي ها وجود نداره فقط روز به روز دلار گرونتر مي شه. معمولا هم براي زير دوهزار دلار موقع دريافت اينجا فرمي پر نمي شه گفتم كه بدونيد. اعلام كردنش تو فرودگاه لزومي نداره فقط موقع پر كردن اظهارنامه مالياتي به عنوان درآمد مي تونيد اعلامش كنيد.

AM48
August 25th, 2012, 10:33 PM
درود به همه ي دوستان،
براي آوردن پول نيازي نيست كه كسي از ايران برايتان كاري انجام بده. پول را به بانك بگوييد كه بريزند تو حساب خودتان. بعد كارت عابر بانك خوتان را بياريد تورنتو (البته اگر شهرهاي ديگه ميريد نميدونم كه اونجا هم ميشه اين كار را كرد و يا نه) با مراجعه به صرافيهاي ايراني، پول را به ريال و با دستگاه كارت خوان صرافي پرداخت كنيد و در همان زمان دلار كانادايي دريافت كنيد. فقط هر دلار حدود 50 تومان گرانتر از نرخ روز ميشه.

ghlobe
August 26th, 2012, 02:18 AM
براي آوردن پول نيازي نيست كه كسي از ايران برايتان كاري انجام بده. پول را به بانك بگوييد كه بريزند تو حساب خودتان. بعد كارت عابر بانك خوتان را بياريد تورنتو (البته اگر شهرهاي ديگه ميريد نميدونم كه اونجا هم ميشه اين كار را كرد و يا نه) با مراجعه به صرافيهاي ايراني، پول را به ريال و با دستگاه كارت خوان صرافي پرداخت كنيد و در همان زمان دلار كانادايي دريافت كنيد. فقط هر دلار حدود 50 تومان گرانتر از نرخ روز ميشه.

منظورتون اینه که صرافیهای تورنتو دستگاه کارت خوان بانکهای ایران رو دارند؟ با توجه به شرایط تحریم بانکهای ایران هنوز هم صرافیها چنین کاری رو انجام میدن؟

AM48
August 26th, 2012, 05:13 AM
منظورتون اینه که صرافیهای تورنتو دستگاه کارت خوان بانکهای ایران رو دارند؟ با توجه به شرایط تحریم بانکهای ایران هنوز هم صرافیها چنین کاری رو انجام میدن؟
دقيقاً همينطوره. صرافيهاي ايراني هم كارت خوان بانكهاي ايران رو دارند و هم قبول ميكنند كه با اينترنت بانك پول بهشون پرداخت كنيد.

makhi
August 26th, 2012, 02:00 PM

هر دلار 50 تومن بالاتر از نرخ ارز دولتی حساب میشه یا بازار؟؟؟؟
اگه نرخ دولتی (حدود 1230 تومن) منظورتون باشه ... یعنی به جای اینکه از بازار آزاد (حدود 2200 تومن) ارز تهیه کنیم, بیایم کانادا و بعد ارز تهیه کنیم به نفعمون میشه؟؟ آره؟؟

immigrant_sh
August 26th, 2012, 03:08 PM
اگه نرخ دولتی (حدود 1230 تومن) منظورتون باشه ... یعنی به جای اینکه از بازار آزاد (حدود 2200 تومن) ارز تهیه کنیم, بیایم کانادا و بعد ارز تهیه کنیم به نفعمون میشه؟؟ آره؟؟

سلام دوست عزیز

من فکر میکنم منظور ایشون نرخ بازار آزاد روز میباشد.

immigrant_sh
August 26th, 2012, 03:09 PM
دوستان

اگر اشخاص دیگری هم تجربه ی تهیه ی ارز کانادا را از صرافی های ایرانی در کانادا دارند ممنون میشم اطلاع رسانی کنند. با تشکر

sama7452
August 26th, 2012, 06:35 PM

نه قربونت. این صرافیای اینجا از ورجن وطنی بی ناخون ترن. درواقع همون نرخ حواله رو درنظر میگیرن؛ منتها به جای اینکه اقوام برن توی ایران کارت به سیستم کارتخوان بکشن، خودتون همینجا همین کارو میکنین.من خودم تجربه عملیش رو ندارم. ولی درمورد نحوه کارشون شنیدم. اگه نرخ ارز دولتی بود که دیگه غصه گرونی ارز وجود نمیداشت!

ghlobe
August 26th, 2012, 07:01 PM
دقيقاً همينطوره. صرافيهاي ايراني هم كارت خوان بانكهاي ايران رو دارند و هم قبول ميكنند كه با اينترنت بانك پول بهشون پرداخت كنيد.

این موضوع با در نظر گرفتن تحریمها برای صرافیها ایجاد مشکل قانونی نمیکنه؟

sama7452
August 26th, 2012, 08:43 PM
این موضوع با در نظر گرفتن تحریمها برای صرافیها ایجاد مشکل قانونی نمیکنه؟

تابحال دیدید که برای طایفه صراف مشکل قانونی پیش بیاد؟! هیچوقت یادم نمیره اون دورانی رو که بانک مرکزی نرخ ارز رو 1226 اعلام کرده بود و فروش دلار بغیر از این نرخ، غیرقانونی بود. با لبخندی به پهنای صورت، دلاراشون رو دسته دسته میدادن به شاگرداشون ببرن توی خیابون 2200 تومن بفروشن اونوقت دلارو از دست ملت به نرخ دولتی میخریدن. هیچکس هم نبود جلوشون رو بگیره.

چیزی که واضحه، اینه که هیچ بانک ایرانی نیومده دستگاه خودپردازش رو اینجا براشون نصب کنه. متخصصان عزیز آی تی باید بفرمان که چطوری اتصال یک کارتخوان توی اینور دنیا امکانپذیر شده!

ghlobe
August 26th, 2012, 08:51 PM
تابحال دیدید که برای طایفه صراف مشکل قانونی پیش بیاد؟! هیچوقت یادم نمیره اون دورانی رو که بانک مرکزی نرخ ارز رو 1226 اعلام کرده بود و فروش دلار بغیر از این نرخ، غیرقانونی بود. با لبخندی به پهنای صورت، دلاراشون رو دسته دسته میدادن به شاگرداشون ببرن توی خیابون 2200 تومن بفروشن اونوقت دلارو از دست ملت به نرخ دولتی میخریدن. هیچکس هم نبود جلوشون رو بگیره.

در ایران که هیچ کار غیرقانونی، غیرقانونی نیست! منظور من مشکل قانونی در کانادا بود. چون معاملات بانکی با ایران ممنوع شده مطمئن نیستم صرافیها هنوز بتوانند این کار را انجام بدهند.

marjanmohajer
August 26th, 2012, 09:15 PM
در ایران که هیچ کار غیرقانونی، غیرقانونی نیست! منظور من مشکل قانونی در کانادا بود. چون معاملات بانکی با ایران ممنوع شده مطمئن نیستم صرافیها هنوز بتوانند این کار را انجام بدهند.

بله کمی عجیب به نظر می آد. می خواهم بیشتر اطلاعات به دست بیارم

AM48
August 27th, 2012, 10:50 AM
دوستان سلام،
فكر ميكنم كه موضوع زياد پيچيده نيست و زياد هم به تحريمها كاري نداره.
اينجا خيلي از ايرانيهاي قديمي هستند كه بدلايل متعدد نياز به ارسال ارز به ايران دارند. مثلاً همايت از والدين، تجارت خريد خانه و ساير موارد. حتي حدود يك سال پيش يكي از دوستان من كه قبلاً ساكن كانادا بوده و به دلايل شخصي برگشته بود ايران و آنجا زندگي ميكرد، يك خانه اينجا داشت كه حداقل 400 هزار دلار فروخت و پولش را از طريق اين صرافيها آورد ايران.
خوب تعداد زيادي هم هستن كه پولشان را مثل ما مي‌آورند كانادا. خوب اينها با اين شرايط زياد نياز به انتقال ارز ندارند. دلار يكي را ميگيرند و به ما ميدند، ريال ما را ميگيرند و به آن يكي ميدن.
اميدوارم كه ما هم بطونيم در زندگي جديدمون درصدي از موفقيتي كه اين دلالان دارند را بدست آوريم.

AM48
August 27th, 2012, 10:54 AM
دوست عزيز در اين روزهاي اوليه مهاجرت كه هم خوشي و هم كمي سردرگمي داره من را كه بخنده وادار كرديد و از اين بابت ممنونم.
قطعاً در شرايط كنوني عده‌ايي هستند كه با گرفتن دلار دولتي سودهاي كلان به جيب زدن، اما اونها به اصطلاح از ما بهترونن. پس شكي نكنيد كه منظور دلار آزاد است.

makhi
August 27th, 2012, 04:59 PM
دوستان سلام،
اينجا خيلي از ايرانيهاي قديمي هستند كه بدلايل متعدد نياز به ارسال ارز به ايران دارند. مثلاً همايت از والدين، تجارت خريد خانه و ساير موارد. حتي حدود يك سال پيش يكي از دوستان من كه قبلاً ساكن كانادا بوده و به دلايل شخصي برگشته بود ايران و آنجا زندگي ميكرد، يك خانه اينجا داشت كه حداقل 400 هزار دلار فروخت و پولش را از طريق اين صرافيها آورد ايران.
خوب تعداد زيادي هم هستن كه پولشان را مثل ما مي‌آورند كانادا. خوب اينها با اين شرايط زياد نياز به انتقال ارز ندارند. دلار يكي را ميگيرند و به ما ميدند، ريال ما را ميگيرند و به آن يكي ميدن.
اميدوارم كه ما هم بطونيم در زندگي جديدمون درصدي از موفقيتي كه اين دلالان دارند را بدست آوريم.

یعنی میگی دلالی اونجا هم جواب میده؟؟؟ قدرت خدا...
به نظر شما اگه ویزای کار گرفتیم ... بعدش صرافی بزنیم بهتره تا تو رشته مون کار کنیم؟؟

marjanmohajer
August 27th, 2012, 06:19 PM
٤٠٠ هزار دلار را كه تو همون كانادا به ريال تحويلشون نمي دهند كه تو ايران از طريق يه واسطه كه معمولا يه صرافي ديگه است به حسابشون واريز مي شه.

ghlobe
August 27th, 2012, 06:40 PM
دوستان سلام،

دوست عزیز دقیقا همین کاره که اخیرا از طرف دولت کانادا غیرقانونی شناخته شده. تا شش ماه پیش که تحریم مالی وجود نداشت مشکلی نبود ولی طبق قانون جدید اینکار پولشویی حساب میشه.

AM48
August 27th, 2012, 07:24 PM
٤٠٠ هزار دلار را كه تو همون كانادا به ريال تحويلشون نمي دهند كه تو ايران از طريق يه واسطه كه معمولا يه صرافي ديگه است به حسابشون واريز مي شه.
400هزار دلار را در كانادا گرفتند و در ايران معادل رياليشو دادن. پس دلار كانادا در كانادا باقي مانده و ريال هم از ايران خارج نشده. فقط دست به دست شده.

AM48
August 27th, 2012, 07:29 PM
دوست عزیز دقیقا همین کاره که اخیرا از طرف دولت کانادا غیرقانونی شناخته شده. تا شش ماه پیش که تحریم مالی وجود نداشت مشکلی نبود ولی طبق قانون جدید اینکار پولشویی حساب میشه.
دوست عزيز سلام،
من حدس خودم از كاري كه صرافيها ميكنند را گفتم. حالا اين كار قانوني و يا نه نميدونم. اما آنچه كه قطعي هستش اينه كه تقريباً تمامي صرافيهاي ايراني در تورنتو پول ريال شما را با دستگاه كارت خوان بانكهاي ايران از شما ميگيرند و همان موقع به شما دلار ميدند.

ghlobe
August 27th, 2012, 07:37 PM
دوست عزيز سلام،
من حدس خودم از كاري كه صرافيها ميكنند را گفتم. حالا اين كار قانوني و يا نه نميدونم. اما آنچه كه قطعي هستش اينه كه تقريباً تمامي صرافيهاي ايراني در تورنتو پول ريال شما را با دستگاه كارت خوان بانكهاي ايران از شما ميگيرند و همان موقع به شما دلار ميدند.

بله قبلا که عادی بود ولی اخیرا کسی چک کرده که آیا هنوز هم اینکار را میکنند؟ منظورم بعد از وقایع اخیر و تحریم مالی است.

sama7452
August 28th, 2012, 09:01 AM
بله قبلا که عادی بود ولی اخیرا کسی چک کرده که آیا هنوز هم اینکار را میکنند؟ منظورم بعد از وقایع اخیر و تحریم مالی است.

همین یه هفته پیش بود که ازجلو یه صرافی توی خیابون یانگ رد میشدیم، پشت شیشه یه نوشته زده بود که انواع کارت شتاب رو قبول میکنن. همسرجان هم تایید میکنه که خواب و خیال نبوده و چشام درست دیده. مگه اینکه اون برگه قدیمی بوده و آقای صراف یادش رفته باشه برش داره.

marjanmohajer
August 28th, 2012, 09:59 PM
خوب دوستان اين هم اطلاعاتي كه من در مورد انتقال پول به دست آوردم:
به علت تحريم هاي اعمال شده كلا اين كار غير قانونيه و اكثرا ديگه انجام نمي دهند علاوه بر اون ممكنه پين نامبر هم دزديده بشه. راه ممكن انتقال آنلاين ريالتون به دفتر صرافي در تهران و دريافت مستقيم و فوري دلار در اينجاست.( اگه آنلاين بنكينگ حساب ايران شما فعاله )

Mathematician
September 18th, 2012, 05:24 AM
سلام دوستان

کسی میدونه هنوز انتقال پول (زیره ۵۰۰۰ دلار ) از ایران به کانادا امکان پذیر و قانونی هست یا نه ؟

sama7452
September 18th, 2012, 05:36 AM
سلام دوستان

کسی میدونه هنوز انتقال پول (زیره ۵۰۰۰ دلار ) از ایران به کانادا امکان پذیر و قانونی هست یا نه ؟
بله. امکانپذیره. ولی چرا زیر 5000 دلار؟ بیشتر از این هم مقدوره.

minoo.shahriar
September 18th, 2012, 07:58 AM
بله. امکانپذیره. ولی چرا زیر 5000 دلار؟ بیشتر از این هم مقدوره.
بیش از 5000 تا اتوماتیک وار توسط بانک گزارش میشه.
من که با یکی از مشاورای بانک صحبت میکردم گفت اگر کردیت هیستوری درست و درمونی ندارین توی کانادا، بهتره یهو یه مبلغ گنده براتون نیاد که حساسیت الکی ایجاد نشه. اونم توی جو فعلی.
البته که همیشه صلاح مملکت خویش خسروان دانند :)

sama7452
September 18th, 2012, 09:22 AM
بیش از 5000 تا اتوماتیک وار توسط بانک گزارش میشه.
من که با یکی از مشاورای بانک صحبت میکردم گفت اگر کردیت هیستوری درست و درمونی ندارین توی کانادا، بهتره یهو یه مبلغ گنده براتون نیاد که حساسیت الکی ایجاد نشه. اونم توی جو فعلی.
البته که همیشه صلاح مملکت خویش خسروان دانند :)

من همین سه روز پیش با یک مسئول بانک در این مورد صحبت کردم. ایشون گفت که برای مبالغ بالاتر از 10000 دلار یک فرم خاص هست که باید توسط صاحب حساب پر بشه. ولی اصلا محدودیتی ایجاد نمیکنه. فقط باید قانع بشن که این پول، ارتباطی به دولت نداره.
حتی مثال زد که من مشتری دارم که دریکروز، حسابش 2.5 میلیون یورو گردش داره. ایرانی هم هست. البته پولش از ایران نمیاد و از اروپا میاد. ولی وقتی منبع مالی مشخصه، هیچ مشکلی نخواهید داشت. البته این آخری درمورد ماها بهیچ عنوان موضوعیت نداره. ولی خواستم عرض کنم که این عزیز در تی دی بانک بود و این رو درجواب سوال من درمورد بستن حساب ایرانیا گفت.

Mahsa.j
September 23rd, 2012, 06:40 AM
سلام بچه ها کسی می دونه چطوری میشه مبلغ زیر 5000 تا به ایران فرستاد؟
مرسی

marjanmohajer
September 23rd, 2012, 09:10 AM
مرسی
از طريق صرافي ها يا قبول زحمت توسط دوستي كه به ايران برود.

managermd
September 23rd, 2012, 01:06 PM
درود به دوستان عزیز
یک پرسشی داشتم که عجله ای هست و ممنون می شم دوستان راهنمائی بفرمایند.
پرسشم رو با یک مثال توضیح می دم.

فکر کنید یکی شهروند کانادا هست و می خواد در سیستم درامد از گوگل ثبت نام کنه.
روش کارکرد این سیستم هم این هست وقتی ثبت نام کنی و تبلیغات گوگل رو در سایتت نمایش بدی بابتش درامد ایجاد می شه

و اگه به هر دلیلی (مثل حسادت و دشمنی) کلیک زیاد روی آگهی یا کلیک زیاد روی آگهی های گوگل با آی پی کشوری که تحریمه صورت بگیره حساب بسته می شه و دیگه درامدی ایجاد نمی شه.

حالا با این اوصاف اگه حساب بسته شه برای فردی که توی کانادا هست از بابت کردیت مشکلی ایجاد می شه ؟
و اگه چک ها نقد شه (یا مستقیم از طرف گوگل به حساب بانکیش واریز شه) چطور؟ آیا کردیت اضافه می شه براش؟

ممنونم راهنمائی بفرمائید.

managermd
September 24th, 2012, 05:51 PM
مرسی

همچنين مي تونيد يک حساب پي پال باز کنيد
www.paypal.com
و پول رو از کرديت کارتتون يا حساب بانکيتون توش انتقال بديد. بعد پي پال رو به يکي از ايرانيان داخل کشور که پي پال نياز دارند بفروشيد و ازشون بخواهيد معادل رياليش رو به حساب بانکي مورد نظر شما در اخل ايران بريزند.
چنانچه "خريد و فروش پي پال" رو در گوگل جستجو کنيد. تعداد زيادي سايت و فوروم که من فوروم رو پيشنهاد مي کنم پيدا خواهيد کرد که پي پال رو مي خرند.
برای فروش لطفا دقت کنيد به کاربران معتبر در فوروم پي ام بديد.
اعتبار يک کاربر اينطور مشخص مي شه :
1- سابقه عضويتش در سايت. هر چقدر عضويتش قديمي تر باشه معتبر تر هست.
تعداد پستها : هر چقدر بيشتر باشه بهتره
نظر اعضا: هر چقدر نظر اعضائي که از اون فروشنده خريد کردند بيشتر باشه بهتره.
لطفا توجه کنيد که حتما به نظرات اعضا هم دقت کنيد که اعضا هم همين مشخصات رو داشته باشند. يعني نظر عضوي که قديمي تر و تعداد پستش بالاتر باشه واقعي و قابل اعتنا هست. برخي افراد ميان از خودشون نام کاربري مي سازن و براي خودشون امتياز مي دن !

http://scamwarning.info/world/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA/?lang=fa

managermd
September 24th, 2012, 05:55 PM
ممنون می شم ایرانیان کانادا لطف کنند این متن رو بخونند
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?49584-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=915137#post915137
چون پاسخش برام نیاز فوری هست.
ممنون

orkidehsun
September 24th, 2012, 06:31 PM
دوستان میدونم شاید اینجا جاش نباشه اما نمیدونستم کجا بپرسم: الان خرید دلار از ایران به صرفه است یا دلار کانادا؟ من فکرمیکردم اگر حساب بانکی در کانادا بخام باز کنم،دلار آمریکا را هم قبول میکنند

AM48
September 27th, 2012, 11:44 PM
دوستان میدونم شاید اینجا جاش نباشه اما نمیدونستم کجا بپرسم: الان خرید دلار از ایران به صرفه است یا دلار کانادا؟ من فکرمیکردم اگر حساب بانکی در کانادا بخام باز کنم،دلار آمریکا را هم قبول میکنند
دوست عزيز، اكثر مواقع دلار كانادا در ايران گرانتر از ارزش واقعيشه. علت شايد درخواست زياد و كمبود دلار كانادا در داخل بازار ايران باشه. شما ميتوانيد با پيدا كردن برابري ارزها در سايتهاي بين‌المللي و ارزش نسبي دلار كانادا در بازار ايران براي هر لحظه مورد نظر اين امر را بررسي كنيد. اما هميشه اينطور نيست. از طرفي تبديل دلار آمريكا به دلار كانادا اينجا كمي هزينه داره و حتي در بهترين حالت كه تعويض در صرافيها است باز اختلاف خريد و فروش در حدود 2% است. پس خودتان ارزيابي كنيد كه كدام بهتره؟ اگر دلار كانادا در بازار ايران گيرتان آمد و برابري آن با دلار آمريكا همان برابري قيمت جهانيش بود با اختلاف حداكثر 2% ، خود را درگير تبديل ارز در كانادا نكنيد و همان دلار كانادا بخريد. در غير اينصورت دلار آمريكا اينجا براحتي قابل تبديله.

hajar
November 10th, 2012, 12:16 AM
سلام. ممنمون میشم راهنماییم کنید. من برادرم پارسال دانشجویی رفت مونترال، بعد از یک ماه پدر و مادرم هم رفتن که ببیننش و همونجا با پاسپورتشون توی بانک تی دی یک حساب باز کردن به اسم پدرم ولی با حق برداشت برادرم. (قرار بود یک مقدار پولی اون تو واریز بشه و چون زیاد بود، دوستان گفتن براش مشکلی ایجاد نشه که بگن این پول از کجا اومده و... چون خودش دانشجوست) . چند وقت پیش تی دی اون حسابو بست! ولی میگه پولو فقط به صاحب حساب میدیم!! و پدرم هم که ایرانه! شما می دونید چطوری میتونه پولو بگیره؟؟ وکالت نامه از ایران براش بفرستن میشه؟ و اگه میشه چه جور وکالت نامه ای و کجا تایید بشه؟؟ ممنون

minoo.shahriar
November 11th, 2012, 12:17 AM
سلام. ممنمون میشم راهنماییم کنید. من برادرم پارسال دانشجویی رفت مونترال، بعد از یک ماه پدر و مادرم هم رفتن که ببیننش و همونجا با پاسپورتشون توی بانک تی دی یک حساب باز کردن به اسم پدرم ولی با حق برداشت برادرم. (قرار بود یک مقدار پولی اون تو واریز بشه و چون زیاد بود، دوستان گفتن براش مشکلی ایجاد نشه که بگن این پول از کجا اومده و... چون خودش دانشجوست) . چند وقت پیش تی دی اون حسابو بست! ولی میگه پولو فقط به صاحب حساب میدیم!! و پدرم هم که ایرانه! شما می دونید چطوری میتونه پولو بگیره؟؟ وکالت نامه از ایران براش بفرستن میشه؟ و اگه میشه چه جور وکالت نامه ای و کجا تایید بشه؟؟ ممنون

بی هزینه ترین راهی که به نظرم میرسه اینکه برادرتون بره Legal Department دانشگاه و اونجا وکلا به دانشجوها مشاورۀ رایگان میدن دربارۀ هر مدل مشکل قانونی که داشته باشن.

yasinhajizadeh
November 11th, 2012, 01:12 AM
دوستان من یه 10000 دلار دیگه باید پول انتقال بدم ایران ظرف 1-2 روز آینده. دوستانی که در شرف اومدن هستن یا کسی رو اینجا دارن که میخوان براش پول بفرستن لطفا هرچه زودتر با من تماس بگیرن. قیمت هم 10 تومن زیر نرخ روز تهران هست.
از ادمین های عزیز عذز میخوام. چون عجله ای هست چند جا پست کردم. بعدا آدرس پست هارو میدم که زحمت پاک کردنش رو بکیشین :)

babak4118
November 11th, 2012, 08:30 PM
با سلام ، احترام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عزیز و گرامی
من یک سؤال مهم دارم و ممنون می شوم که من رو راهنمایی بفرمایید
من در چند روز آینده با ویزای توریستی عازم کانادا هستم و به دلار کانادا احتیاج دارم . از طرفی نیز تقریباً به همان میزان دلار آمریکا در ایران دارم . حالا می خواهم بدانم کدام یک از راه حل های زیر را توصیه می فرمایید :
1- فروش دلار آمریکا در ایران (به نرخ خرید صرافی) و خرید دلار کانادا از صرافی (به نرخ فروش صرافی) .
2- بردن دلار آمریکا به کانادا و تبدیل آن به دلار کانادا در بانک یا صرافی کانادا . (البته در صورتی که برای ایرانی ها امکان پذیر باشد)
خواهشمند است من را به نحو احسن راهنمایی بفرمایید و اگر راه حل شماره 1 را پیشنهاد می فرمایید ، چند صرافی مجاز بانک مرکزی را هم معرفی فرمایید . دلارهای آمریکا را که من از بانک گرفتم همه دارای فاکتور تایید سریال به صورت تک تک است و نمی خواهم که آن ها را با دلارهای جعلی کانادا در ایران (با توجه به وضع فعلی بازار) تعویض کنم . :redface:
ارادتمند شما

sama7452
November 11th, 2012, 09:41 PM
من در چند روز آینده با ویزای توریستی عازم کانادا هستم و به دلار کانادا احتیاج دارم . از طرفی نیز تقریباً به همان میزان دلار آمریکا در ایران دارم . حالا می خواهم بدانم کدام یک از راه حل های زیر را توصیه می فرمایید :
1- فروش دلار آمریکا در ایران (به نرخ خرید صرافی) و خرید دلار کانادا از صرافی (به نرخ فروش صرافی) .
2- بردن دلار آمریکا به کانادا و تبدیل آن به دلار کانادا در بانک یا صرافی کانادا . (البته در صورتی که برای ایرانی ها امکان پذیر باشد)
خواهشمند است من را به نحو احسن راهنمایی بفرمایید و اگر راه حل شماره 1 را پیشنهاد می فرمایید ، چند صرافی مجاز بانک مرکزی را هم معرفی فرمایید . دلارهای آمریکا را که من از بانک گرفتم همه دارای فاکتور تایید سریال به صورت تک تک است و نمی خواهم که آن ها را با دلارهای جعلی کانادا در ایران (با توجه به وضع فعلی بازار) تعویض کنم . :redface:
ارادتمند شما

اگه اشتباه نکنم، هنوزم توی ایران زمینه دلار کانادا خیلی زیاد نیست. بهمین خاطر صرافیا برای فروشش به شما قیمت بالایی میدن. بهترین کار اینه که از صرافیا نرخ بگیرین و با نرخ صرافیای کانادا مقایسه کنید. من خودم دیروز 5000 دلار آمریکا رو بردم صرافی و بجاش 4960 دلار کانادا گرفتم. البته اینجا هم نرخ تبدیل، دائم متغیره ولی به روز یا نیمروز. مثل ایران دقیقه ای نیست. وقتی ما وارد کانادا شدیم، توی تبدیل دلار آمریکا به کانادا نه تنها ضرر نکردیم که سود هم کردیم. بنابراین تاحدودی به شانس و اوضاع و احوال روز بستگی داره. بعلاوه اینکه دلار آمریکا معمولا چون درشتتره، حجم کمتری هم برای حمل و نقل داره. ولی بازم تحقیق کنید بعدا منو نفرین نکنید!

marjanmohajer
November 12th, 2012, 04:46 AM
ارادتمند شما
در حال حاضر بهترين كار تبديلش تو اينجاست. وقتي رسيديد تو گوگل سرچ كنيد يا يه مجله ايراني رايگان از مغازه هاي ايراني بگيريد كلي توش آدرس هست.

sebas
November 27th, 2012, 06:43 PM
ارادتمند شما

دوست من، اگر دلار کانادا براي خريد پيدا کردي به منم خبر بده.

متاسفانه نيست که نيست.

ولي در کل با توجه به تجربه دوستان قديمي تر و ساکن کانادا، گويا تبديل در برخي صرافي ها در کانادا بهتر از خريد در ايران و يا تبديل در بانکهاي کانادا است.

تبديل تو فرودگاه رو هم که کلا بي خيال شو

vahid.chem
November 30th, 2012, 12:40 PM
دوست من، اگر دلار کانادا براي خريد پيدا کردي به منم خبر بده.

متاسفانه نيست که نيست.

ولي در کل با توجه به تجربه دوستان قديمي تر و ساکن کانادا، گويا تبديل در برخي صرافي ها در کانادا بهتر از خريد در ايران و يا تبديل در بانکهاي کانادا است.

تبديل تو فرودگاه رو هم که کلا بي خيال شو
میشه بفرمایید که چرا گفتید "تبدیل تو فرودگاه رو هم که کلا بیخیال شو"؟
البته من شرایطم با اون دوستمون فرق داره. با ویزای دانشجویی میخوام برم و فقط قصد تعویض (نهایتا) 1000$ در فرودگاه واسه مخارج چند روز اول رو دارم. واسه بقیه اش بعدا یه فکری خواهم کرد. ممنون

vahid.chem
November 30th, 2012, 12:44 PM
دلارهای آمریکا را که من از بانک گرفتم همه دارای فاکتور تایید سریال به صورت تک تک است و نمی خواهم که آن ها را با دلارهای جعلی کانادا در ایران (با توجه به وضع فعلی بازار) تعویض کنم .
دوست عزیز لطفا در مورد "فاکتور تایید سریال" توضیح بدین. بانک ها بطور اتوماتیک چنین چیزی ارائه میکنن یا باید درخواست چنین چیزی داد؟ صرافی ها چطور؟ ممنون از کمک شما

marjanmohajer
November 30th, 2012, 04:07 PM
میشه بفرمایید که چرا گفتید "تبدیل تو فرودگاه رو هم که کلا بیخیال شو"؟
البته من شرایطم با اون دوستمون فرق داره. با ویزای دانشجویی میخوام برم و فقط قصد تعویض (نهایتا) 1000$ در فرودگاه واسه مخارج چند روز اول رو دارم. واسه بقیه اش بعدا یه فکری خواهم کرد. ممنون

نرخ تبديلشون پايين تر از صرافي هاست.

marjanmohajer
November 30th, 2012, 04:10 PM
دوست عزیز لطفا در مورد "فاکتور تایید سریال" توضیح بدین. بانک ها بطور اتوماتیک چنین چیزی ارائه میکنن یا باید درخواست چنین چیزی داد؟ صرافی ها چطور؟ ممنون از کمک شما
سه سال پيش هم مه ما خريديم از بانك پارسيان برگه اي دادند كه ميزان دلار و شماره سريالشون را نوشته بود كه در صورت تقلب يا دزدي مشخص باشه ولي بانك ملي چنين چيزي را نداد.

eli2000
January 17th, 2013, 08:40 AM
آیا در فرودگاه ای بین راه ایران و کانادا مثلا ترکیه اگر مبلغ بالای 100000 دلار همراهمون باشه جرم است .سئوالم را باز تر میکنم فرض کنید پول اصلا در ترکیه است حالا با ویزای مهاجرت از ترکیه میخواهید برید کانادا اشکالی داره که پول توی جیبمون باشه وبریم ؟؟؟چون مهاجر هستیم به مبلغش ایراد میگیرند یا نه ؟؟

marjanmohajer
January 17th, 2013, 08:33 PM
آیا در فرودگاه ای بین راه ایران و کانادا مثلا ترکیه اگر مبلغ بالای 100000 دلار همراهمون باشه جرم است .سئوالم را باز تر میکنم فرض کنید پول اصلا در ترکیه است حالا با ویزای مهاجرت از ترکیه میخواهید برید کانادا اشکالی داره که پول توی جیبمون باشه وبریم ؟؟؟چون مهاجر هستیم به مبلغش ایراد میگیرند یا نه ؟؟
بچه هايي كه از اونجا اومدند مشكلي نداشتند. به كانادا كه رسيديد پولتون را اعلام كنيد.

amira44a
January 17th, 2013, 11:51 PM
بايد ببينيد شرايط خروج اين مبلغ پول نقد از كشور مبدا چيست ، مثلا ايا گمرك تركيه اين اجازه خروج را ميدهد . تكليف ورود اين مبلغ به كانادا هم مشخص است
كمتر از ١٠٠٠٠ كارى ندارند
از ١٠٠٠٠ تا ٤٠٠٠٠ بايد اعلام كنيد و بعد كارى ندارند
بالاى ٤٠٠٠٠ تا را بايد اعلام كنيد و يك سرى كاغذ بازى دارد و بعد كارى ندارند ( البته براى نيوكامر ها)

eli2000
January 18th, 2013, 11:08 AM
مرسی از پاسختون .سئوال من هم در مورد قسمت ترکیه اش است ایا در فرودگاه ترکیه به مبلغ پول ایراد میگیرند وگرنه در فرودگاه کانادا را میدونم که موردی ندارد.
بايد ببينيد شرايط خروج اين مبلغ پول نقد از كشور مبدا چيست ، مثلا ايا گمرك تركيه اين اجازه خروج را ميدهد . تكليف ورود اين مبلغ به كانادا هم مشخص است
كمتر از ١٠٠٠٠ كارى ندارند
از ١٠٠٠٠ تا ٤٠٠٠٠ بايد اعلام كنيد و بعد كارى ندارند
بالاى ٤٠٠٠٠ تا را بايد اعلام كنيد و يك سرى كاغذ بازى دارد و بعد كارى ندارند ( البته براى نيوكامر ها)

irani11
January 28th, 2013, 11:50 PM
ایا ارسال چک از خارج کشور به ایران امنیت کافی داره؟بیمه میشه؟
قراره به حساب پای پالم یه پولی واریز بشه ولی با وضع تحریم الان چطور میتونم پول رو توی ایران دریافت کنم؟از یه صرافی پرسیدم گفتند چون تحریمه اصلا ارتباطی با بانکهای خارج کشور و پای پال ندارند

esiwind
February 1st, 2013, 07:17 PM
بالای 10 هزار دلار رو باید claim کنید و به دردسر میوفتید. باید منبعش رو روشن کنید و احیانا مالیاتش رو بدید. لینک زیر رو ببینید:
http://www.askinabroad.com/forum/showthread.php?tid=26

mama
February 2nd, 2013, 07:18 PM
بالخره يه سايت پيدا كردم
يه دوست با حال. از مسفران سابق
ايه هم وبلاگ اصلي. پايين ص را بخوانيد

http://www.javsal.blogfa.com/8912.aspx

افتتاح حساب اينترنتي در رويال بانك كانادا (http://www.javsal.blogfa.com/post-15.aspx)

افتتاح حساب اينترنتي تحت عنوان (non-resident accounts) در رويال بانك كانادا
چند وقت پيش در وبلاگ پرواز در اوج نحو افتتاح حساب در رویال بانک رو می خوندم که فکر کردم مطلب مفیدیه لذا اونو تو اين پست براتون ميذارم .
رويال بانک کانادا حساب ويژه اي را براي مهاجرين به نام non-resident accounts باز ميکنه ٬ باز کردن اين حساب خيلي هم طول نمي کشد، فقط يک هفته. البته لازم است مدارک را DHL كنيد .
براي باز کردن حساب اول به اين صفحه برويد:
https://www.rbcroyalbank.com/cgi-bin/deposits/pda/apply.cgi (https://www.rbcroyalbank.com/cgi-bin/deposits/pda/apply.cgi)
نوع حساب مورد نظر خود را انتخاب کنيد و روي Apply Now کليک کنيد. براي پر کردن فرم ها چند نکته ي مهم را رعايت کنيد:
در صفحه ي اول فرم٬ در جواب سئوال زير

"Do you have an RBC Client Card?"بگوييد No
و در جواب اين سئوال:
"Are you a Canadian Resident?"
بگوييد No
در صفحه ي دوم بر آپشن Apply Online & Visit a Branch کليک کنيد و براي IDs از
Foreign Passport و Ctzn/Immigration # 5292 را انتخاب کرده و در اولي شماره پاس و در دومي شماره ي ويزا يا در صورت در دست نداشتن ويزا٬ فايل نامبر خود را وارد کنيد.
بعد از فرستادن فرم ها بانک بسته ي زير را برايتان ايميل مي کند٬ يا اگر بخواهيد کاغذي مي فرستد٬ شما مدارکتان را جور کرده٬ و براي بانک مي فرستيد. البته قابل ذكر است بدون پر کردن فرم و حتي با تماس با بانک هم مي توانيد مدارک خود را تهيه و به هر شعبه اي در سر تا سر کانادا بفرستيد. بسته ي ايميلي از قرار زير است:
۱- يک يروشور کامل با تمام توضيحات در مورد non-resident accounts که ليست مدارک مورد نظر را هم دارد. بعضي از مدارک را بايد در سفارت تاييد کنيد. اين بروشور را از اينجا (http://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7YmVjZDFjZjMtOTQ5Zi00Y2E2L ThmYjAtMWQ0NGYxZjZhZDc3&hl=en&authkey=CLzszLkB) دانلود کنيد.
۲- فرم بانک که بايد پر کنيد. فرم را از اينجا (http://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7MzhhMGE5ZmUtNGNmNS00MDlhL WExYzYtZGVjNGI5OWY0MWVh&hl=en&authkey=CO32lMMO) دانلود کنيد.
۳- کارت امضا که بايد در حضور کارمند سفارت پر شود. کارت را از اينجا (http://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7NDYxM2QwMWQtNTIxNi00ZmI2L WE3Y2EtNWIxM2RkMDc2OWQ1&hl=en&authkey=CISthoEG) دانلود کنيد.
۴- فرمي که کارمند سفارت بايد پر کند (و نمي کند و بانک هم از ما ايرادي نگرفت). از اينجا (http://docs.google.com/fileview?id=0B9Yi_smmKgC7MzYzODQ0ZDgtN2RiNi00ZTk2L WIyYmYtYmM3MTIxMDMxMTY4&hl=en&authkey=CIXC0N8B) دانلود کنيد.
همانطور كه ميدانيد اولين و مهمترين دارايي يك مهاجر در آغاز ورود به كشور مورد نظر پول ميباشد .شايد اقدامات اينچنيني ضريب امنيت را براي مهاجرين بالا تر ببرد تا ديگر شاهد اتفاقات تاسف بار نباشيم .

[ یکشنبه بیست و دوم اسفند 1389 ] [ 9:28 ] [ جواد ]

آرشیو نظرات (http://www.javsal.blogfa.com/8912.aspx)

اسکان برای تازه واردین در کانادا (http://www.javsal.blogfa.com/post-14.aspx)

yasser
February 2nd, 2013, 09:54 PM
بالای 10 هزار دلار رو باید claim کنید و به دردسر میوفتید. باید منبعش رو روشن کنید و احیانا مالیاتش رو بدید. لینک زیر رو ببینید:
http://www.askinabroad.com/forum/showthread.php?tid=26

بالای ۱۰۰۰۰ تا رو باید اعلام کرد اما هیچ دردسری نداره و هیچ مالیاتی هم بهش تعلق نمیگیره

neda811
February 2nd, 2013, 11:09 PM
دیروز توی خبرها، یک خبر بود در مورد ایرانی که توی آلمان دستگیر شده به خاطر همراه داشتن یک چک سیصد میلیون بولیواری بانک ونزئلا (معادل 54 میلیون یورو) . من نمی دونستم همراه داشتن چک اون هم مال یک کشور دیگه رو باید توی فرودگاه خبر داد.

http://fararu.com/fa/news/140174/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%DA%A9-%DB%B5%DB%B4-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86

hamid_shot
February 3rd, 2013, 09:27 AM
سلام دوستان
مطمئن ترین و کم هزینه ترین راه برای انتقال دلار از تهران به اتاوا چیه؟
ممنون میشم پاسخ بدبد

minoo.shahriar
February 4th, 2013, 04:52 AM
دیروز توی خبرها، یک خبر بود در مورد ایرانی که توی آلمان دستگیر شده به خاطر همراه داشتن یک چک سیصد میلیون بولیواری بانک ونزئلا (معادل 54 میلیون یورو) . من نمی دونستم همراه داشتن چک اون هم مال یک کشور دیگه رو باید توی فرودگاه خبر داد.

http://fararu.com/fa/news/140174/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%DA%A9-%DB%B5%DB%B4-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86

والا این که شاید هم رقمش یه کمی باعث شده توجه جلب بشه و هم کشور (ونزوئلا).

esiwind
February 7th, 2013, 04:02 AM
سلام دوستان
مطمئن ترین و کم هزینه ترین راه برای انتقال دلار از تهران به اتاوا چیه؟
ممنون میشم پاسخ بدبد
1- اگر زیر 10 هزار تاست و دوستی دارید که داره از ایران میاد. بهتره دستی بیاره که ارزونترین راهه.
2- بعضی از ایرانیان همین مساله رو برای انتقال پول به ایران دارنو میتونید مبادله کنید. از دوستان و آشنایان بپرسید.
3- دو مورد بالا مجانی در میاد. راه بعدی مراجعه به صرافی هاست. اینکه کدوم صرافی و نرخش چقدره بسته به محل زندگیتون میتونه متفاوت باشه. ولی معمولا 50-80 دلار هزینه ارسال پول هست. شما اینجا دلار میدی و ایران دلار میگیری.

Siamak_A
February 12th, 2013, 04:30 PM
دوست عزيز، اكثر مواقع دلار كانادا در ايران گرانتر از ارزش واقعيشه. علت شايد درخواست زياد و كمبود دلار كانادا در داخل بازار ايران باشه. شما ميتوانيد با پيدا كردن برابري ارزها در سايتهاي بين‌المللي و ارزش نسبي دلار كانادا در بازار ايران براي هر لحظه مورد نظر اين امر را بررسي كنيد. اما هميشه اينطور نيست. از طرفي تبديل دلار آمريكا به دلار كانادا اينجا كمي هزينه داره و حتي در بهترين حالت كه تعويض در صرافيها است باز اختلاف خريد و فروش در حدود 2% است. پس خودتان ارزيابي كنيد كه كدام بهتره؟ اگر دلار كانادا در بازار ايران گيرتان آمد و برابري آن با دلار آمريكا همان برابري قيمت جهانيش بود با اختلاف حداكثر 2% ، خود را درگير تبديل ارز در كانادا نكنيد و همان دلار كانادا بخريد. در غير اينصورت دلار آمريكا اينجا براحتي قابل تبديله.

ببخشید یعنی خود بانک به راحتی پول آمریکایی را از شما قبول میکنه و براتون معادلش حساب با دلار کانادایی باز میکنه؟

Jill
February 12th, 2013, 06:51 PM
ببخشید یعنی خود بانک به راحتی پول آمریکایی را از شما قبول میکنه و براتون معادلش حساب با دلار کانادایی باز میکنه؟

دوست عزیز اینجا در بانک های کانادا شما میتونین حساب ارزی برای دلار آمریکاتون باز کنین. کاری که ما کردیم. یعنی یه حساب سیوینگ USD باز کردیم و دلارهای آمریکامونو توش گذاشتیم. حالا هر وقت نرخ تبدیل مناسب بود یا از طریق سیستم آنلاین خود حسابمون ترانسفر و تبدیل رو انجام میدیم و مبلغی رو که میخوایم چنج کنیم تبدیل کرده به حساب حالا یا چکینگ یا سیوینگ کانادایی CAD مون میریزیم که معمولا نرخ اکسچنج رویال بانک از بقیه بانک ها بهتره. اگرم خواستین با نرخ بالاتر و از طریق صرافی ها چنج کنین تشریف میبرین بانک و مقداری که میخواین رو از حساب دلار آمریکاتون بهتون دلار امریکا میدن و میگیرین میبرین صرافی چنج میکنین. خیلی راحت انجام میشه. نگران نباشین

AHORA_POWER
March 4th, 2013, 08:39 PM
یه سوال داشتم آیا میشه بین دو حساب از دو بانک در کانادا پول انتقال داد؟مثلا از یک حساب تو رویال بانک به یک حساب تو بانک td پول انتقال داد؟

ghlobe
March 4th, 2013, 11:34 PM
یه سوال داشتم آیا میشه بین دو حساب از دو بانک در کانادا پول انتقال داد؟مثلا از یک حساب تو رویال بانک به یک حساب تو بانک td پول انتقال داد؟

کافیه از یک حساب چک بکشید و به حساب دیگر بخوابانید.

sama7452
March 5th, 2013, 01:56 AM
کافیه از یک حساب چک بکشید و به حساب دیگر بخوابانید.
البته اینجا چکاشون یکخرده خواب آلو ترن! پنج روز طول میکشه تا به حساب بعدی منتقل شن.

ghlobe
March 5th, 2013, 02:01 AM
البته اینجا چکاشون یکخرده خواب آلو ترن! پنج روز طول میکشه تا به حساب بعدی منتقل شن.

اگر فورا میخواهید میتونید از بانکتون مانی اردر یا Certified cheque بگیرید و بلافاصله در بانک مقصد به حساب بگذارید.

AHORA_POWER
March 5th, 2013, 10:23 AM
اگر فورا میخواهید میتونید از بانکتون مانی اردر یا Certified cheque بگیرید و بلافاصله در بانک مقصد به حساب بگذارید.
ممنون از جوابتون.آیا مثل ایران حسابهای اینترنتی وجود دارد که از طریق اینترنت بشه این کار رو انجام داد؟

ghlobe
March 5th, 2013, 12:00 PM
ممنون از جوابتون.آیا مثل ایران حسابهای اینترنتی وجود دارد که از طریق اینترنت بشه این کار رو انجام داد؟

بین دو حساب در یک بانک اینترنتی میشه منتقل کرد ولی از یک بانک به یک بانک دیگر معمولا نمیشه.

amira44a
March 5th, 2013, 04:03 PM
هرچند سيستم بانكى واعتباري كانادا بسيار پيشرفته است ولى تبادل مالى بين بانكى به راحتى ايران انجام نميشود وانتقال پول از يك بانك به بانك ديگر با زحمت وبه كندى انجام ميشود . البته پرداخت پول و خريد از طريق سيستم بانكى كه با واسطه كارت هاى اعتبارى انجام ميشود بسيار بسيار سريع است ولى جابجايي پول از يك حساب بانكى به حساب بانكى ديگر حتى در خود يك بانك هم زياد راحت نيست . بطور خلاصه كارت به كارت و ساتنا ندارند در عوض سيستم مشابه اى به نام interac دارند كه البته كارمزد هم دارد.

bahman008
March 11th, 2013, 01:47 PM
سلام تواین سایت اداره گمرک نوشته بیشتر از ۵۰۰۰ دلار مسافر نمیتونه همراه داشته باشه کسی‌ اطلاع داره برا مبلغ بالا چی‌ کار باید کرد؟ اصلا می‌پرسن چقدر پول همراه درین یا نه ؟ زمینی‌ یا هوایی‌ ترکیه که کسی‌ در مورد مقدار پول سوالی نمی‌کنه.http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Faq&CategoryID=c747064a-1b37-4577-a294-303014e3291c&WebPartID=73a06a72-576e-422a-8dc0-00834cf3a7b7&ID=86789a10-62ad-4d18-b8a7-3a11cfc4baef

mehran23
April 17th, 2013, 11:49 PM
سوالي دارم. آيا اين مقدار ١٠٠٠٠ دلار كه در مرز كانادا بايد بيشتر از آن اعلام شود بداي يكنفر است يا يه خانواده. اگر شخص است آيا شامل كودكان هم ميشود؟

sama7452
April 17th, 2013, 11:59 PM
سوالي دارم. آيا اين مقدار ١٠٠٠٠ دلار كه در مرز كانادا بايد بيشتر از آن اعلام شود بداي يكنفر است يا يه خانواده. اگر شخص است آيا شامل كودكان هم ميشود؟

شما اشتباه مارو نکنید. منم فکر میکردم نفره. ولی منظورشون خانوادست. اگه افسری که به تورمون خورد، مهربون نبود، به دردسر میفتادیم.

amira44a
April 18th, 2013, 12:20 AM
البته اگر هر فردى فرم جدا پركند شايد بتوان نفرى ١٠٠٠٠ بياورد (البته بچه ها كه نميتوانند فرم جدا پر كنند ولى شايد بتوان براى زن يا شوهر فرم جدا پر كرد)

sama7452
April 18th, 2013, 12:40 AM
البته اگر هر فردى فرم جدا پركند شايد بتوان نفرى ١٠٠٠٠ بياورد (البته بچه ها كه نميتوانند فرم جدا پر كنند ولى شايد بتوان براى زن يا شوهر فرم جدا پر كرد)
صحبت دقیقا سر همین فرم پر کردنه دیگه! اگه بخوان فرم پر کنن، خوب همه مبلغ رو واسه یکنفر مینویسن و خیال همه رو راحت میکنن. ولی اگه پیش خودشون حساب و کتاب کنن و بگن هرنفر 10000تا داریم، پس فرم نمیخواد و بعد از اون بهشون گیر بدن و مقدار پولشون رو بررسی کنن، مشکل پیدا میکنن.

mehran23
April 18th, 2013, 01:16 AM
البته اگه بيشتر هم باشه و بگي كه مشكلي پيش نمياد؟ درست ميگم؟ سقف داره؟ آيا بايد ذكر بشه سورسش چيه؟ مداركي ميخواد؟

sama7452
April 18th, 2013, 02:31 AM
البته اگه بيشتر هم باشه و بگي كه مشكلي پيش نمياد؟ درست ميگم؟ سقف داره؟ آيا بايد ذكر بشه سورسش چيه؟ مداركي ميخواد؟

مقدارش مهم نیست. مگه اینکه یهو یک مبلغ وحشتناک باشه که شک برانگیز باشه. همه میدونن که طرف مهاجره و قراره با اون پول تا مدتها زندگیشو بچرخونه. فقط اعلام کنید و خیالتون راحت باشه. اگه اعلام نشه و خودشون بفهمن، ممکنه عواقب بدی برای فرد داشته باشه.

ghlobe
April 18th, 2013, 03:16 AM
مقدارش مهم نیست. مگه اینکه یهو یک مبلغ وحشتناک باشه که شک برانگیز باشه. همه میدونن که طرف مهاجره و قراره با اون پول تا مدتها زندگیشو بچرخونه. فقط اعلام کنید و خیالتون راحت باشه. اگه اعلام نشه و خودشون بفهمن، ممکنه عواقب بدی برای فرد داشته باشه.

نمونه ای از این عواقب بد رو اینجا میتونید ببینید:
http://www.youtube.com/watch?v=w4zahBMWK4k

hajar
May 11th, 2013, 02:30 AM
سلام دوستان
میشه برای اینکه هم دردسر و هم نگرانی حمل پول نداشته باشیم، قبل از رفتن پولو حواله کنیم به حساب برادرم در مونترال؟ اونوقت موقع ورود چطوری بگیم که مثلا این مقدار پول داریم ولی تو حساب برادرمه؟

sama7452
May 11th, 2013, 03:56 AM
سلام دوستان
میشه برای اینکه هم دردسر و هم نگرانی حمل پول نداشته باشیم، قبل از رفتن پولو حواله کنیم به حساب برادرم در مونترال؟ اونوقت موقع ورود چطوری بگیم که مثلا این مقدار پول داریم ولی تو حساب برادرمه؟

بانوجه به مشکلات مربوط به تحریم دیگه امکان حواله به حساب بانکی وجود نداره. میتونین ازطریق صرافیها به مقصد ارسال کنید و برادرتون تشریف ببرن پول رو دستی از صرافی تحویل بگیرن.
همیشه توصیه میشه که اون حداقل قانونی که ازنظر اداره مهاجرت باید داشته باشید رو همراه خودتون نگه دارید که درصورت درخواست افسر بتونین بهش نشون بدید. خدای نکرده اگه همراهتون نباشه و احتمال یک درصد افسر ازتون بخواد، دستش برای دیپورت کردن، بازه. خیلی نادره، ولی جانب احتیاط رو داشته باشید، خیال خودتون هم راحتتره.

FarshadK
May 17th, 2013, 08:07 PM
بانوجه به مشکلات مربوط به تحریم دیگه امکان حواله به حساب بانکی وجود نداره. میتونین ازطریق صرافیها به مقصد ارسال کنید و برادرتون تشریف ببرن پول رو دستی از صرافی تحویل بگیرن.
همیشه توصیه میشه که اون حداقل قانونی که ازنظر اداره مهاجرت باید داشته باشید رو همراه خودتون نگه دارید که درصورت درخواست افسر بتونین بهش نشون بدید. خدای نکرده اگه همراهتون نباشه و احتمال یک درصد افسر ازتون بخواد، دستش برای دیپورت کردن، بازه. خیلی نادره، ولی جانب احتیاط رو داشته باشید، خیال خودتون هم راحتتره.
در توضیح دوست عزیز sama یک نکته نیاز به توضیح دارد: به دلیل تحریم بانکهای ایرانی و عدم ارائه سرویس Swift بانکهای ایرانی نمیتوانند پول حواله کنند ولی صرافیهای معتبر همچنان میتوانند از طریق شعبات و شرکای خود در دبی و ترکیه به حساب بانکی اشخاص و شرکتها تقریباً در تمام کشورها پول حواله کنند و الزاماً نیازی نیست که در مقصد پول را از صرافی گرفت.

.:HoDa:.
May 18th, 2013, 02:49 AM

البته حواله رو اگر بصورت غیرمستقیم بزنید مشکلی پیش نمیاد... صرافی‌ها الان همین‌کار رو می‌:کنن دیگه... پیش هر کدوم برید همین‌کار رو می‌کنن
من خودم چند روز پیش از طریق یه حساب تو آلمان برام مبلغی پول فرستادن و مشکلی هم پیش نیومد

ولی باز هم ترجیحن صراف‌هایی رو انتخاب کنید که از طریق اروپا یا استرالیا حواله می‌زنن... چون دیگه دوبی و ترکیه هم برای حساب‌های ایرانیا گاو پیشونی سفید شدن

marco250
May 18th, 2013, 10:58 PM
با توجه به اینکه بانک TD حساب بعضی از ایرانی ها رو بدون ارائه دلیل می بندد , می خواستم ببینم که بعد از بسته شدن حساب توسط بانک TD , ایا می شود پول رو به بانک دیگری انتقال داد و ایا انها هم به این پول ترانسفر شده از بانک TD هم باز گیر خواهند داد ؟
ممنون می شوم که اگر کسی تجربه ای داره اطلاع بدهد.

reza1532
May 20th, 2013, 05:09 AM
دوستاني كه در آينده ميرن كانادا اين رو در نظر داشته باشن.همه جا بحث از گروني فزاينده بعد از انتخوابات هست متاسفانه!
موضوعی که کارشناسان بازار بران تکیه دارند , تغییرات قیمت دلار درکشور پس از ابلاغ قانون بودجه وروی کارامدن دولت جدید است که احتمال افزایش قیمت دلار دربازار ازاد را دور ازانتظار نمیکند .
همین موارد دست به دست هم داده تا این گمانه را تشدید کند که کاهش قیمت فعلی زمینه ای برا ی افزایش قیمت طی ماههای نیمه دوم سال است , بویژه که بازار مسکن هم به عنوان یکی از بازار های رقیب طلا وارز دیگر به اوج قیمتها رسیده و توانایی افزایش قیمت بیش ازاین را ندارد و باعث خروج سرمایه ها از این بازار خواهد شد .

arasbaran
May 21st, 2013, 11:31 AM
با توجه به اینکه بانک TD حساب بعضی از ایرانی ها رو بدون ارائه دلیل می بندد , می خواستم ببینم که بعد از بسته شدن حساب توسط بانک TD , ایا می شود پول رو به بانک دیگری انتقال داد و ایا انها هم به این پول ترانسفر شده از بانک TD هم باز گیر خواهند داد ؟
ممنون می شوم که اگر کسی تجربه ای داره اطلاع بدهد.

سلام دوست عزیز
جواب سوالتون رو دقیق نمیدونم ولی در نظر داشته باشید که TD بدون دلیل حساب ایرانیها رو نمی بندد. محض نمونه کدامیک از کسانی که حسابشان بسته شده شرایطشان را توضیح داده اند؟ کسی که ارتباط مالی با س و ر ی ه یا ل ب ن ا ن داشته و یا کارمند ارگان خاصی در ایران بوده و یا نقل و انتقالهایی داشته که حاضر نیست توضیحی در مورد محل کسب پول و یا دلیل ائتقال بدهد و یا اصلا در کانادا به شکل ثابت زندگی نمیکند و... رو انتظار دارین چکار کنند؟
اجازه ندین برخی از هموطنان از حس ایراندوستی شما سواستفاده کنند.

alaleh460
June 9th, 2013, 01:23 PM
دوستان اگه پولی از ایران به اروپا به حساب کسی بفرستیم بعد از اونجا به حسابمان در کانادا واریز شود برای این پول کانادا دلیل می خواهد؟
برای شک بر انگیز نشدن این موضوع چه مقدار پول می توان جابجا کرد؟

minoo.shahriar
June 10th, 2013, 07:02 AM
دوستان اگه پولی از ایران به اروپا به حساب کسی بفرستیم بعد از اونجا به حسابمان در کانادا واریز شود برای این پول کانادا دلیل می خواهد؟
برای شک بر انگیز نشدن این موضوع چه مقدار پول می توان جابجا کرد؟
تا جایی که من متوجه شدم، حداقل مبالغی که باید براش توضیح بدید بسته به بانک و سیستمی که ازش استفاده میکنید متفاوته. ظاهرا برای بالای 5000 تا باید دلیل بنویسید و بالای 10000 تا یه سری مدرک ارائه کنید که source پول چی بوده و اینطور مسائل.

ghlobe
June 10th, 2013, 09:10 AM
تا جایی که من متوجه شدم، حداقل مبالغی که باید براش توضیح بدید بسته به بانک و سیستمی که ازش استفاده میکنید متفاوته. ظاهرا برای بالای 5000 تا باید دلیل بنویسید و بالای 10000 تا یه سری مدرک ارائه کنید که source پول چی بوده و اینطور مسائل.

مدرکی لازم نیست از اول ارائه کنید مگر اینکه بانک بخواد. من چند سال پیش یکبار 40 هزار دلار حواله کردم و هیچ کس هم از من توضیح نخواست (البته از طریق صرافی رسمی در تورنتو و حواله به حساب بانکی بود). البته توجه کنید مطابق با تحریم های جدید هر پولی از ایران که بیشتر از 40 هزار دلار باشه باید از وزارت خارجه کانادا مجوز گرفته بشه. در این مورد با صرافی های رسمی ایرانی در تورنتو صحبت کنید که مطمئن بشوید همه چیز کاملا قانونی انجام بشه.

alaleh460
June 10th, 2013, 02:12 PM
این مجوزاز وزارت خارجه کانادا پس از ورود به کانادا گرفته می شود یا قبل از ورود باید این مجوز اخذ شود؟

kolahnamadi
June 13th, 2013, 06:10 PM
تو صرافی های تورنتو میشه کارت های عضو شتاب رو کشید و بقیمت روز دلار گرفت؟
برعکسش چی؟
آیا میشه دلار داد و اونها بحساب کارت شتاب ریال بریزند؟

royalfalcon
June 13th, 2013, 06:44 PM
برعکسش چی؟

شتاب، تورنتو؟!!؟؟!
از کی تا جالا سیستم بانکی ما و کانادا این قدر در هم ممزوج شده که کارت های "شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی" ایران اونجا هم نفوذ کرده.
بچه ها ترو خدا از این شوخی ها تو این فروم نکنید! ;) ما رو بردی تو رویا با این حرفت :rolleyes: یعنی می شه یه روز بریم کانادا بعد طرف بگه پولش می شه این قدر، ما هم از جیبمون کارت شتاب رو در بیاریم و طرف به زبان فارسی لهجه داری بگه "بله، می توانید از کارت های عضو شبکه شتاب هم در POS های ما استفاده کنید!"

sama7452
June 13th, 2013, 06:54 PM
شتاب، تورنتو؟!!؟؟!
از کی تا جالا سیستم بانکی ما و کانادا این قدر در هم ممزوج شده که کارت های "شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی" ایران اونجا هم نفوذ کرده.
بچه ها ترو خدا از این شوخی ها تو این فروم نکنید! ;) ما رو بردی تو رویا با این حرفت :rolleyes: یعنی می شه یه روز بریم کانادا بعد طرف بگه پولش می شه این قدر، ما هم از جیبمون کارت شتاب رو در بیاریم و طرف به زبان فارسی لهجه داری بگه "بله، می توانید از کارت های عضو شبکه شتاب هم در POS های ما استفاده کنید!"

تعجب نکنید دوست عزیز. میشه. یعنی تا همین یه ماه پیش میشد. ولی الان دیگه با این شاخ و شونه های دولتین، نمیدونم هنوزم امکانپذیر هست یا نه؟!
اون فارسی لهجه دار هم که اینجا اصلا چیز عجیبی نیست. توی راسته یانگ یکعالمه صرافی ایرانی هست که شما وقتی میرین توش، کاملا احساس وطن بهتون دست میده. آگهی ایرانی، مجله ایرانی، کارمند ایرانی.... خلاصه انگار تو شهر خودتون هستید. خوبی تورنتو به همینه، اگه هزارتا ایراد دیگه داره!

royalfalcon
June 13th, 2013, 07:05 PM
تعجب نکنید دوست عزیز. میشه. یعنی تا همین یه ماه پیش میشد. ولی الان دیگه با این شاخ و شونه های دولتین، نمیدونم هنوزم امکانپذیر هست یا نه؟!
اون فارسی لهجه دار هم که اینجا اصلا چیز عجیبی نیست. توی راسته یانگ یکعالمه صرافی ایرانی هست که شما وقتی میرین توش، کاملا احساس وطن بهتون دست میده. آگهی ایرانی، مجله ایرانی، کارمند ایرانی.... خلاصه انگار تو شهر خودتون هستید. خوبی تورنتو به همینه، اگه هزارتا ایراد دیگه داره!
با این اوصاف تحریم های بانکی ایران، مگه میشه به این خوبی شبکه بانکی دو کشور رابطه داشته باشند.
خوشحالم که تهرانتو اینجوری هست. کارت به کارت رو باز می شه اینترنتی انجام داد (البته سقف دارد) اما این که کارت شتاب بکشی و طرف جاش دلار کانادا بده، هضمش (با اوضاع کنونی) خیلی سخته!
کاش یک روز Application Fee رو هم بشه با کارت شتاب داد!

kolahnamadi
June 13th, 2013, 07:20 PM
شتاب، تورنتو؟!!؟؟!

تو بانک نه...اما تو صرافی شاید بشه...تو ارمنستان که شد

ghlobe
June 13th, 2013, 07:28 PM
با این اوصاف تحریم های بانکی ایران، مگه میشه به این خوبی شبکه بانکی دو کشور رابطه داشته باشند.
خوشحالم که تهرانتو اینجوری هست. کارت به کارت رو باز می شه اینترنتی انجام داد (البته سقف دارد) اما این که کارت شتاب بکشی و طرف جاش دلار کانادا بده، هضمش (با اوضاع کنونی) خیلی سخته!

خیلی سخت نه، کلا غیرقانونیه. صرافی ها هم اگر انجام میدن زیرآبی میرن.

amira44a
June 14th, 2013, 09:01 AM
در بعضى صرافي ها ميشود كارت شتاب كشيد و دلار دريافت كرد ولى نميتوان دلار را به ريال تبديل كرد و به كارت واريز نمود

uxmal09
June 14th, 2013, 01:01 PM
دوستان باتجربه، بعنوان یک تازه وارد کدوم بانک برای افتتاح حساب بهتره و امکانات بیشتری می ده؟

mfeshfesh
June 14th, 2013, 09:10 PM
دوستان باتجربه، بعنوان یک تازه وارد کدوم بانک برای افتتاح حساب بهتره و امکانات بیشتری می ده؟

توی فروم اطلاعات زیادی هست ، یه چرخ بزنید کلی مطلب دستتون میاد. در هر صورت همه بانک ها برای تازه واردین پکیج های مجانی برای 6 ماه تا یکسال دارند ، یکی رو بگیرید و باهاش کار کنید ، استاد میشید سریع. نگران نباشید. فقط در سایت بانک ها اطلاعات انواع حساب ها رو مطالعه کنید ببینید کدوم حساب به کار شما میاد.

marjanmohajer
June 18th, 2013, 02:24 AM
برعکسش چی؟
بله خيلي ها اين كارو مي كنند. دلار مي گيرند و از طريق نماينده شون تو ايران، به حسابتون واريز مي كنند.

Mina228
June 29th, 2013, 01:34 PM
سلام دوستان و ممنون از وقتی که برای پاسخ میگذارید.
1. با توجه به اینکه سایت گمرک ایران اعلام کرده فقط تا سقف 5000 دلار امکان خروج هست مشکلی برای دوستانی که بیشتر ازین مبلغ با خودشون بردن تو مرز ایران پیش نیومده؟
2.مشابه صرافی های معتبر ایرانی که گفتید توی تورنتو هستند ، توی مونترال هم هستند؟
3. یکی از دوستانم میخوان 30-40000 دلار پول بیارن مونترال ، باید همون اول توی فرودگاه به افیسر اعلام کنن که مالیات نخوره بعدا؟ بعد کم کم از ایران براشون بفرستن
4. چه مقدار ازین پول رو میشه دستی اورد؟اگر بخواهد 15-20000 دلار دستی بیاره کانادا و توی فرودگاه به افیسر اعلام کنه باقیش بعدا میاد، مشکلی هست؟ طبق قوانین بین المللی حمل این مقدار پول مجازه؟ نمیگن شما چرا این قدر پول دستی با خودت اوردی اصلا؟

marjanmohajer
June 29th, 2013, 06:39 PM
سلام دوستان و ممنون از وقتی که برای پاسخ میگذارید.
1. با توجه به اینکه سایت گمرک ایران اعلام کرده فقط تا سقف 5000 دلار امکان خروج هست مشکلی برای دوستانی که بیشتر ازین مبلغ با خودشون بردن تو مرز ایران پیش نیومده؟
2.مشابه صرافی های معتبر ایرانی که گفتید توی تورنتو هستند ، توی مونترال هم هستند؟
3. یکی از دوستانم میخوان 30-40000 (tel:30-40000) دلار پول بیارن مونترال ، باید همون اول توی فرودگاه به افیسر اعلام کنن که مالیات نخوره بعدا؟ بعد کم کم از ایران براشون بفرستن
4. چه مقدار ازین پول رو میشه دستی اورد؟اگر بخواهد 15-20000 (tel:15-20000) دلار دستی بیاره کانادا و توی فرودگاه به افیسر اعلام کنه باقیش بعدا میاد، مشکلی هست؟ طبق قوانین بین المللی حمل این مقدار پول مجازه؟ نمیگن شما چرا این قدر پول دستی با خودت اوردی اصلا؟
اكثر مهاجران مبلغ بالايي را با خودشون مي آورند و بندرت تو فرودگاه ايران دچار مشكل شدند حتي تا ١٠٠ هزارتا هم بردند
به پولي كه مي آريد ماليات نمي خوره
به در آمدتون ماليات تعلق مي گيره
تو فرودگاه كانادا ميزان پول همراه را اعلام كنيد

Mina228
June 29th, 2013, 07:09 PM
اكثر مهاجران مبلغ بالايي را با خودشون مي آورند و بندرت تو فرودگاه ايران دچار مشكل شدند حتي تا ١٠٠ هزارتا هم بردند
به پولي كه مي آريد ماليات نمي خوره
به در آمدتون ماليات تعلق مي گيره
تو فرودگاه كانادا ميزان پول همراه را اعلام كنيد

سپاسگزار از راهنماییتون ، فقط همراه داشتن 20000 دلار نقد مشکلی نیست توی فرودگاه طبق قوانین ؟ برای واریز به بانک هم که دوستان فرمودند ممکنه بلاک بشه توسط بانک چه میشه کرد؟

reza1532
June 29th, 2013, 07:30 PM
سپاسگزار از راهنماییتون ، فقط همراه داشتن 20000 دلار نقد مشکلی نیست توی فرودگاه طبق قوانین ؟ برای واریز به بانک هم که دوستان فرمودند ممکنه بلاک بشه توسط بانک چه میشه کرد؟
سلام
طبق اعلام گمرگ بالای 5000 دلار برای هر نفر موقع خروج از مرزهای ایران باید اعلام بشه و بالاتر از اون اگر کشف بشه ممکنه برای قاچاق ارز مجرم شناخته بشین که ضبط ارز کشف شده و جریمه معادل ارز کشف شده از مجازاتهای اون هست.البته تا الان نشده یا بسیار کم پیش اومده که کسی رو مورد باز خواست قرار بدهند مگر اینکه طرف واقعا مورد داشته باشه.اگر شما 4 نفر هستید پس میتونید قانونی 20000 دلار خارج کنید.تا الان از دوستانی که رفتند کسی نگفته بانک پولشو بلاک کرده نمیدونم این نگرانی از کجا سرچشمه گرفته؟!!! در صورت اعلام موقع ورود هیچ مشکلی در گشایش حساب در بانکها ندارید مگر اینکه اعلام نکرده وارد بشید که خوب برای گشایش حساب بالای 10000 دلار ممکنه به دردسر بر بخورید که با مراجعه چند باره به بانک و واریز تدریجی پول به حسابتون مشکل این هم حل خواهد شد

ariansman
July 10th, 2013, 03:47 PM
من تا بحال به خیلی‌ جاها مسافرت کردم و هیچ وقت پیش نیومد که برای پول گیر بدن. اما همیشه ویزام عادی بوده.
اما نمیدونم، آیا وقتی‌ ببینن طرف ویزای امیگریشین داره، بیشتر میگردنش؟ چون همه میدونن که این آدم داره حداقل ۱۲۰۰۰ دلار میبره که به اون آفیسر مهاجرت نشون بده موقع لندینگ. پس اگه بگردنش حتما یه چیزی ازش در میاد. با این اوصاف برام عجیب که میگن کسیو تابحال تو فرودگاه نگشتن.

reza1532
July 10th, 2013, 06:14 PM
من تا بحال به خیلی‌ جاها مسافرت کردم و هیچ وقت پیش نیومد که برای پول گیر بدن. اما همیشه ویزام عادی بوده.
اما نمیدونم، آیا وقتی‌ ببینن طرف ویزای امیگریشین داره، بیشتر میگردنش؟ چون همه میدونن که این آدم داره حداقل ۱۲۰۰۰ دلار میبره که به اون آفیسر مهاجرت نشون بده موقع لندینگ. پس اگه بگردنش حتما یه چیزی ازش در میاد. با این اوصاف برام عجیب که میگن کسیو تابحال تو فرودگاه نگشتن.

سلام
من پریروز رسیدم کلگری.کسی برای پول ما رو نگشت.نوع ویزا رو هم فقط در قسمت پاسپورت چک نگاه میکنند برای شرایط خروج و عوارض البته که ما پرداخت کرده بودیم.قسمت اصلی هم گیت سپاه بود که باز هم الارغم اینکه ما جاسازیه خاصی نکرده بودیم باز هم به پولهاایرادی نگرفتن.حالا دیدن چیزی نگفتن یا اصلا ندیدن رو خدا میدونه! من بسیار سفر خارجی داشتم و تا حالا نگشته بودن برای پول و اینبار هم مانند بار های قبل.
راستی یه چیزی بگم وقتی میخواستیم از گیت نیرو انتظامی رد بشیم چند تا مسافر تاجیک بودن که جلوی من قرار داشتند تو صف و زمان رد شدن از گیت افسر تجسس تو جیبشون بسته های دلار پیدا کرد و اونها رو فرستاد پیش افسر نگهبان.پس تو جیبتون بیشتر از میزان لازم نزارید.

asal92
July 10th, 2013, 06:17 PM
سلام
من پریروز رسیدم کلگری.کسی برای پول ما رو نگشت.نوع ویزا رو هم فقط در قسمت پاسپورت چک نگاه میکنند برای شرایط خروج و عوارض البته که ما پرداخت کرده بودیم.قسمت اصلی هم گیت سپاه بود که باز هم الارغم اینکه ما جاسازیه خاصی نکرده بودیم باز هم به پولهاایرادی نگرفتن.حالا دیدن چیزی نگفتن یا اصلا ندیدن رو خدا میدونه! من بسیار سفر خارجی داشتم و تا حالا نگشته بودن برای پول و اینبار هم مانند بار های قبل.
راستی یه چیزی بگم وقتی میخواستیم از گیت نیرو انتظامی رد بشیم چند تا مسافر تاجیک بودن که جلوی من قرار داشتند تو صف و زمان رد شدن از گیت افسر تجسس تو جیبشون بسته های دلار پیدا کرد و اونها رو فرستاد پیش افسر نگهبان.پس تو جیبتون بیشتر از میزان لازم نزارید.
پس بهتره پولها رو در کیف دستی و کوله پخش کنیم. عوارض خروج رو از قبل واریز کردید؟ یا تو فرودگاه امام؟

reza1532
July 10th, 2013, 06:29 PM
پس بهتره پولها رو در کیف دستی و کوله پخش کنیم. عوارض خروج رو از قبل واریز کردید؟ یا تو فرودگاه امام؟

سلام
راستش ما این کار رو کردیم و بین کوله و کری آن پخش کردیم ولی همونطور که قبلا عرض کردم جایی قرار دادیم که اگر به دلیل دیگه ای ساک رو باز کردند به اون برخورد نکنند.امیدوارم پستهای قبلی رو خونده باشید که در مورد ما چه اتفاقاتی افتاد و شما سعی کنید از اونخا پرهیز کنید.عوارض رو هم تو شهر پرداخت کردیم.توصیه میکنم شما هم اینکار رو بکنید تا تو فرودگاه آزاد تر باشید.کارهاتون رو به هیچ عنوان به دقیقه 90 نسپارید چون لحظات آخر لحظات خاصی هست که تجربش رو شاید نداشته باشین و این باعث میشه تمرکزتون بیاد پایین .

asal92
July 10th, 2013, 06:40 PM
سلام
راستش ما این کار رو کردیم و بین کوله و کری آن پخش کردیم ولی همونطور که قبلا عرض کردم جایی قرار دادیم که اگر به دلیل دیگه ای ساک رو باز کردند به اون برخورد نکنند.امیدوارم پستهای قبلی رو خونده باشید که در مورد ما چه اتفاقاتی افتاد و شما سعی کنید از اونخا پرهیز کنید.عوارض رو هم تو شهر پرداخت کردیم.توصیه میکنم شما هم اینکار رو بکنید تا تو فرودگاه آزاد تر باشید.کارهاتون رو به هیچ عنوان به دقیقه 90 نسپارید چون لحظات آخر لحظات خاصی هست که تجربش رو شاید نداشته باشین و این باعث میشه تمرکزتون بیاد پایین .
عوارض چنده؟ بانک ملی واریز کنیم؟

reza1532
July 10th, 2013, 06:50 PM
سلام
نفری 55 تومن بانک ملی.

asal92
July 10th, 2013, 06:57 PM
سلام
نفری 55 تومن بانک ملی.با تشکر از راهنماییتون. حتما واریز میکنیم.

babak54
July 11th, 2013, 09:18 AM
سلام به دوستان عزيز
استفاده از "ويزا كارت" هايي كه بانكهايي مثل پارسيان صادر ميكنند و ادعا مي كنند كه متعلق به بانك تاجيكستان هست، مي تونه روش مناسبي براي آوردن پول با خودمون باشه؟ ميشه اونجا نقد كرد؟ بانك ميگه كه نفري 5000$ ميتونيد توش بريزيد و با خود ببريد!

reza.82
July 11th, 2013, 09:56 AM
سلام به دوستان عزيز
استفاده از "ويزا كارت" هايي كه بانكهايي مثل پارسيان صادر ميكنند و ادعا مي كنند كه متعلق به بانك تاجيكستان هست، مي تونه روش مناسبي براي آوردن پول با خودمون باشه؟ ميشه اونجا نقد كرد؟ بانك ميگه كه نفري 5000$ ميتونيد توش بريزيد و با خود ببريد!

بله این کارت ها کاملا امن هستش من برای کانادا نه اما توی کشور دیگه ای ااستفاده کردم . بدون هیچ مشکلی

babak54
July 11th, 2013, 11:37 AM
ممنون از پاسختون
يعني ميشه در كانادا نقدش كرد؟ يا واريز كرد به يه حسابي كه اونجا ميام و باز ميكنيم؟ خوب چرا دوستان اين كار رو نكردن ؟ يا من نديدم توي فروم. به نظرم روش خوبي براي حمل پول از ايران به كاناداست.
بله این کارت ها کاملا امن هستش من برای کانادا نه اما توی کشور دیگه ای ااستفاده کردم . بدون هیچ مشکلی

layla_Ca
July 11th, 2013, 04:39 PM
ممنون از پاسختون
يعني ميشه در كانادا نقدش كرد؟ يا واريز كرد به يه حسابي كه اونجا ميام و باز ميكنيم؟ خوب چرا دوستان اين كار رو نكردن ؟ يا من نديدم توي فروم. به نظرم روش خوبي براي حمل پول از ايران به كاناداست.

راستش ما هم 2000 تایی اینجوری واریز کردیم اما کارمزدش هر دلار، 50 تومانه.
دوستان صرافی ها برای انتقال پول از تهران به کانادا چقدر کارمزذ می گیرن جدیدا؟

ma_sezar
July 11th, 2013, 04:48 PM
راستش ما هم 2000 تایی اینجوری واریز کردیم اما کارمزدش هر دلار، 50 تومانه.
دوستان صرافی ها برای انتقال پول از تهران به کانادا چقدر کارمزذ می گیرن جدیدا؟

این سوال بنده هم هست. ممنون می شم اگه دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن در مورد میزان کارمزد.

mfeshfesh
July 12th, 2013, 11:58 AM
سلام به دوستان عزيز
لطفا لیست فی مربوط به انواع تراکنش ها رو از بانک بگیرید. من مشابه این کارت را ، قبل از مهاجرت، از موسسه توسعه گرفته بودم ، که از آذربایجان صادر شده بود. اولا این کارت ها عملا دبیت بودند و نه اعتباری ، ثانیا تعرفه ها برای تبدیل ارز خیلی خیلی بالا بود ، ثالثا یک دفعه و بعد از سه سال ، بدلیل تحریم ها ، حساب مسدود شد و پول ما موند همونجا:( ، حالا هم فقط یه حساب سپرده برام باز کردن تا معلوم شه چه موقع بانک مبدا اطلاعات حساب رو میده.

ma_sezar
July 12th, 2013, 01:31 PM
لطفا لیست فی مربوط به انواع تراکنش ها رو از بانک بگیرید. من مشابه این کارت را ، قبل از مهاجرت، از موسسه توسعه گرفته بودم ، که از آذربایجان صادر شده بود. اولا این کارت ها عملا دبیت بودند و نه اعتباری ، ثانیا تعرفه ها برای تبدیل ارز خیلی خیلی بالا بود ، ثالثا یک دفعه و بعد از سه سال ، بدلیل تحریم ها ، حساب مسدود شد و پول ما موند همونجا:( ، حالا هم فقط یه حساب سپرده برام باز کردن تا معلوم شه چه موقع بانک مبدا اطلاعات حساب رو میده.

این کارت ما هم تقریبا دو سال مسدود بود ولی خوشبختانه من همه دلارهایی را که واریز کرده بودم برای هزینه های دانشگاه و ... مصرف کرده بودم و فقط 2 دلار تهش مونده بود. خلاصه اینکه یکی دو ماه پیش خبر دادن که دوباره فعال شده ولی خوب آدم دست و دلش می لرزه که کلی دلار زبون بسته رو بده دستشون

farda1234
August 11th, 2013, 06:12 PM
با سلام
من مبلغ 10000 يورو دارم و عازم كانادا هستم
اينجا تبديل به دلار كانادا كنم بهتره يا توي كانادا تبديل كنم؟

minoo.shahriar
August 11th, 2013, 07:11 PM
با سلام
من از نرخ تبدیل و کارمزد و اینها اطلاعی ندارم. ولی یورو به جهت اینکه اسکناس 500 تایی هم داره، حمل کردنش راحت تره.

mina7
August 11th, 2013, 11:09 PM
با سلام
تو سایت یک صرافی در ونکوور نرخ تبدیل الان 1.36 هست، یعنی 13600 دلار کانادا بهتون میدن. البته نمیدونم شهرهای مختلف فرق میکنه یا نه ولی میتونید در سایت صرافی چک کنید و بعد با ایران مقایسه کنید.

arasbaran
August 11th, 2013, 11:19 PM
تو سایت یک صرافی در ونکوور نرخ تبدیل الان 1.36 هست، یعنی 13600 دلار کانادا بهتون میدن. البته نمیدونم شهرهای مختلف فرق میکنه یا نه ولی میتونید در سایت صرافی چک کنید و بعد با ایران مقایسه کنید.

نرخهای آنلاین صرافیها به روز نیستند. حتما تلفنی قیمت بگیرین.
به جز دلار امریکا برای ارزهای دیگه در تهران نرخهای تبدیل بهتری پیدا میکنین, تبدیل دلار امریکا به کانادا هم خیلی اوقات در تهران بهتر هست ولی کلا تفاوت ناچیزی داره.
درحالیکه نرخ تبدیل بین بانکی یورو به دلار آمریکا 1.3338 هست امکان نداره که صرافی بالاتر از این تبدیل کنه در خوشبینانه ترین حالت حداقل 150 پیپ بالا و پایین نرخ جهانی معامله میکنند که این رو هم صرافیهای بزرگ و یا وابسته به بزرگ انجام میدن وگرنه معمولا بالای 250 پیپ اختلاف هست.
یعنی مثلا یورو رو به نرخ 1.3088 از شما گرفته و دلار آمریکا میدن ویا دلار آمریکا رو گرفته و به نرخ 1.3588 یورو میدن.

پ.ن: هر یک ده هزارم نسبت تبدیل یک پیپ هست یعنی مثلا 250 پیپ پایینتر از 1.3338 میشه 1.3088

mina7
August 11th, 2013, 11:43 PM
نرخهای آنلاین صرافیها به روز نیستند. حتما تلفنی قیمت بگیرین.
به جز دلار امریکا برای ارزهای دیگه در تهران نرخهای تبدیل بهتری پیدا میکنین, تبدیل دلار امریکا به کانادا هم خیلی اوقات در تهران بهتر هست ولی کلا تفاوت ناچیزی داره.
درحالیکه نرخ تبدیل بین بانکی یورو به دلار آمریکا 1.3338 هست امکان نداره که صرافی بالاتر از این تبدیل کنه در خوشبینانه ترین حالت حداقل 150 پیپ بالا و پایین نرخ جهانی معامله میکنند که این رو هم صرافیهای بزرگ و یا وابسته به بزرگ انجام میدن وگرنه معمولا بالای 250 پیپ اختلاف هست.

پ.ن: هر یک ده هزارم نسبت تبدیل یک پیپ هست یعنی مثلا 250 پیپ پایینتر از 1.3338 میشه 1.3088

سایت صرافی ساعت آپدیت رو بالاش زده و هر یک ساعت آپدیت میشه.

منظورتون اینه که تبدیل در بانک بهتره تا صرافی؟ چون تجربه من (در مورد تبدیل دلار آمریکا به کانادا) می گه که صرافی همیشه بهتر از بانک بوده.

arasbaran
August 12th, 2013, 01:27 AM
سایت صرافی ساعت آپدیت رو بالاش زده و هر یک ساعت آپدیت میشه.

منظورتون اینه که تبدیل در بانک بهتره تا صرافی؟ چون تجربه من (در مورد تبدیل دلار آمریکا به کانادا) می گه که صرافی همیشه بهتر از بانک بوده.

شهرهای بزرگ همینطور هست ولی مثلا توی ادمونتون خیلی اوقات تبدیل بانکها بهتر از صرافی هست. البته گفته شما برای شهرهایی مثل تورنتو یا ونکوور صحیح هست و با قیمت خوبی دلار آمریکا رو تبدیل میکنند. ولی باز هم برای تبدیل ارزهایی غیر از دلار آمریکا نرخ رو تلفنی بپرسین چون خیلی راحت نرخ دیگری رو اعلام میکنن. مشابه این حالت در صرافیهای تهران هم هست و قیمتی که توی وبسایتشون اعلام میکنند برای ارزهایی مثل دلار و یورو درست هست ولی مثلا لیر ترکیه و یا روپیه هند اینطور نیست.

mrfoad89
August 13th, 2013, 09:58 PM
سلام.
این که آدم تمام اموالشو بفروشه و بذاره بانکهای ایران با سود مثلا 17 درصد که به طور خالص میشه حدود14درصد و این پول رو هرماهه بخواد به کانادا انتقال بده این کار منعیات قانونی نداره ؟؟
برای مثال اگر ما حدود 900میلیون رو بذاریم بانهای ایران با سود خالص 14درصد که میشه ماهی 12و 600 و این پول رو ماهانه با فرض دلار 3000 تومنی به دلار تبدیل کنیم که میشه 4200 دلار و هرماه اون رو به کانادا بفرستیم چنین چیزی شدنیه ؟؟ امنیت در این کار چقدره ؟! ممکنه یه وقت تحریمی چیزی بشه که نشه از ایران به کانادا پول فرستاد ؟؟
این مبالغی که گفتم چقدر مالیات و کارمزد داره ؟! درکل این مبالغ با کسر کارمزد ها و مالیاتها از طرف هردو بانک ایرانی و کانادایی چه میزان ازشون کم میشه ؟!

.:HoDa:.
August 13th, 2013, 10:43 PM
سلام.
این که آدم تمام اموالشو بفروشه و بذاره بانکهای ایران با سود مثلا 17 درصد که به طور خالص میشه حدود14درصد و این پول رو هرماهه بخواد به کانادا انتقال بده این کار منعیات قانونی نداره ؟؟
برای مثال اگر ما حدود 900میلیون رو بذاریم بانهای ایران با سود خالص 14درصد که میشه ماهی 12و 600 و این پول رو ماهانه با فرض دلار 3000 تومنی به دلار تبدیل کنیم که میشه 4200 دلار و هرماه اون رو به کانادا بفرستیم چنین چیزی شدنیه ؟؟ امنیت در این کار چقدره ؟! ممکنه یه وقت تحریمی چیزی بشه که نشه از ایران به کانادا پول فرستاد ؟؟
این مبالغی که گفتم چقدر مالیات و کارمزد داره ؟! درکل این مبالغ با کسر کارمزد ها و مالیاتها از طرف هردو بانک ایرانی و کانادایی چه میزان ازشون کم میشه ؟!

خیلی‌ها توی کانادا دارن با این روش زندگی می‌کنن، اما بهتره برای این کارها توی بانک‌های مثل TD یا اسکوشیا حساب باز کرد که کمتر سخت‌گیر هستن
تا اونجایی هم که من می‌دونم، این پولی که به طور ثابت از ایران میاد به عنوان درآمد شما حساب می‌شه و باید روش مثل درامد کانادا مالیات بدین

ghlobe
August 13th, 2013, 10:47 PM
سلام.

این کار ممکنه ناقض قانون تحریم بیزینس با موسسات و بانکهای ایرانی باشه (چون شما دارید از بانکهای ایرانی سود میگیرید). حتما با یک وکیل یا حسابدار مشورت کنید.

mrfoad89
August 13th, 2013, 10:48 PM
درسته مالیات مشکلی نیست !
ولی اینکه آدم کل پول رو تبدیل به دلار کنه بذاره تو بانکای خود کانادا ضرر نیست ؟! مگه بانکهای اونجا سود رو به طور سالانه معادل حداکثر 2درصد نمیدن ؟؟ طوری که اگه ماهانه بخوایم حساب کنیم باید اون 2درصد رو تقسیم بر 12 کنیم تا سود ماهانه به دست بیاد ! این به ضرر نیست نسبت به اون چیزی که من گفتم ؟!

ghlobe
August 13th, 2013, 10:50 PM
درسته مالیات مشکلی نیست !
ولی اینکه آدم کل پول رو تبدیل به دلار کنه بذاره تو بانکای خود کانادا ضرر نیست ؟! مگه بانکهای اونجا سود رو به طور سالانه معادل حداکثر 2درصد نمیدن ؟؟ طوری که اگه ماهانه بخوایم حساب کنیم باید اون 2درصد رو تقسیم بر 12 کنیم تا سود ماهانه به دست بیاد ! این به ضرر نیست نسبت به اون چیزی که من گفتم ؟!

در کانادا کسی با سود بانکی سپرده زندگی نمیکنه. سود سپرده پایین نگهداشته میشه که مردم پولهاشون رو در بیزینس بکار بیندازند.

mrfoad89
August 13th, 2013, 10:53 PM
در کانادا کسی با سود بانکی سپرده زندگی نمیکنه. سود سپرده پایین نگهداشته میشه که مردم پولهاشون رو در بیزینس بکار بیندازند.

آخه این برای یه تازه وارد که با زبان اونها مشکل داره تقریبا غیر ممکن میشه !! یعنی من برم اونجا بدون هیچ اطلاعاتی از اون جامعه و بدون مهارت ارتباط برقرار کردن چطوری میتونم کار راه اندازی کنم و به شکست منتهی نشه ؟! بهتره یه مدتی به همین روش زندگی کرد تا اینکه آدم راه بیوفته ! وقتی راه بیوفتی و آدمارو بشناسی و بتونی باهاشون حرف بزنی اونوقت شروع میکنی به بیزنس راه انداختن و علاوه بر اون سود بانک رو هم تا حد کمتری داری !!

ghlobe
August 13th, 2013, 10:58 PM
آخه این برای یه تازه وارد که با زبان اونها مشکل داره تقریبا غیر ممکن میشه !! یعنی من برم اونجا بدون هیچ اطلاعاتی از اون جامعه و بدون مهارت ارتباط برقرار کردن چطوری میتونم کار راه اندازی کنم و به شکست منتهی نشه ؟! بهتره یه مدتی به همین روش زندگی کرد تا اینکه آدم راه بیوفته ! وقتی راه بیوفتی و آدمارو بشناسی و بتونی باهاشون حرف بزنی اونوقت شروع میکنی به بیزنس راه انداختن و علاوه بر اون سود بانک رو هم تا حد کمتری داری !!

بله از نظر منطقی فرمایش شما کاملا صحیح است ولی حتما چک کنید که ناقض قانون تحریم نشوید که دردسرش زیاد است.

mrfoad89
August 13th, 2013, 11:06 PM
بله از نظر منطقی فرمایش شما کاملا صحیح است ولی حتما چک کنید که ناقض قانون تحریم نشوید که دردسرش زیاد است.

مشکل بزرگ همینه ! واسه اینه که میخوام بدونم منعیات قانونی ای داره یا نه ! اینو از وکیل های مالی داخل ایران هم میشه پرسید ؟! تا تخصص مهاجرتیه ؟

ghlobe
August 13th, 2013, 11:39 PM
مشکل بزرگ همینه ! واسه اینه که میخوام بدونم منعیات قانونی ای داره یا نه ! اینو از وکیل های مالی داخل ایران هم میشه پرسید ؟! تا تخصص مهاجرتیه ؟

متاسفانه بنده اطلاع دقیقی ندارم. چون این قانون نسبتا جدید است تا حالا کسی را که با آن برخورد داشته باشد ندیده ام ولی بنظر من بهتر است از یک وکیل معتبر در کانادا سوال کنید.

kenada
September 7th, 2013, 09:54 PM
سلام.

تو تورنتو صرافی ها دستگاه کارن خون کارنهای عضو شتاب ایران رو دارند. میتونید دسترسی اینترنتی هم برای حسابتون از ایران بگیرید. امدید اینجا هر وقت دلار خواستید میرید صرافی کارت میکشید همونجا بهتون دلار میده. نه به حساب بانک میریزید پول رپ که کسی ازتون سوال کته از کجا اوردید نه ریسک داره. من بقیه شهرها رو نمیدونم ولی تورنتو اکثر صرافی ایرانی ها دارند

kenada
September 8th, 2013, 09:51 PM
کسی سایت صرافی ایرانی در تورنتو میشناسه معرفی کنه؟ من میخوام بدونم تو تورنتو هر دلار کانادا رو وقتی کارت میکشیم چند حساب میکنن و با قیمت صرافی های تهران مقایسه کنم. ممنون

arasbaran
September 9th, 2013, 12:07 AM

وقتی شما پولتون رو به دلار کانادا و توی یک بانک کانادایی نگهداری میکنین هرچند که سود پایینی میگیرین ولی خیالتون هم راحت هست. فرض کنین که سال بعد دلار بشه 4200 تومان, اونوقت که دیگه اون سود 14 درصد فایده ای نداره.
برای اون سودی که از ایران دریافت میکنین باید مالیات بدین بعنوان درامد بین المللی. کسانی که این کار رو انجام میدن بیشتر از خود صرافی ایرانی سود رو به شکل نقد میکیرند و خرج میکنند تا مالیات ندن که این کار هم از لحاظ قانونی درست نیست.
پیشنهادم این هست که خونه و املاک رو در ایران نفروشین. با کمی پول بیاین و مثل بقیه کاری پیدا میکنین و کم کم با شرایط آشنا میشین و تصمیم میگیرین. در مورد زبان هم نگران نباشین., بالاخره این سختی اولیه برای همه هست. اون سرمایه توی ایران هم همیشه بعنوان پشتوانه خواهد بود.

CanImmigrant
September 13th, 2013, 02:56 AM
چون پاسخ با نقل قول فعلا فعال نيست اينطوري مينويسم.
پاسخ براي اين پست:
<<<کسی سایت صرافی ایرانی در تورنتو میشناسه معرفی کنه؟ من میخوام بدونم تو تورنتو هر دلار کانادا رو وقتی کارت میکشیم چند حساب میکنن و با قیمت صرافی های تهران مقایسه کنم. ممنون>>>

من همين دو روز قبل از صرافي هاي تورنتو خريد کردم. در حالي که قيمت تهران براي CAD حدود 3190 بود اينجا قيمت از 3210 دادند تا 3135.
اکثرا" هو به دستگاه POS مجهز شدن و ميتونيد با کارتهاي شتاب بانکهاي ايران به راحتي دلار بخريد. براي اين کار هم کار مزدي بين صفر (بدون کارمزد) تا 25CAD رو ميخوان.

در ضمن اگر Internet Banking رو روي حسابهاي ايرانتون بگيريد ميتونيد از طريق سيستم پايا و يا ساتنا به حساب صرافي ها منتقل کنيد (در حالتي که صرافي دستگاه POS نداره) و CAD رو ازشون بگيريد. فقط توجه کنيد توي ايران و بانکي که حساب دارين درخواست بدين تا مبلغ قابل انتقال از حسابتون رو بالا ببرن. چون به صورت پيشفرض درحد 2 تا 5 ميليون هست که با اين قيمت دلار چيز قابل توجهي نميشه. بعضي بانکها هم افزايش سقف انتقال رو افزايش نميدن و ميگن بايد مدتي با حسابتون کار کنيد تا بعدا" انجام بشه. (اين چيزايي که گفتم براي انتقال از طريق اينترنت بود. براي انتقال با دستگاه POS سقف خريد بين 15 تا 50 ميليون تومن هست که براي هز بانک با ديگري متفاوت هست)

در خيلي از صرافي ها سايت ندارن يا اصلا حوصله آپديت قيمت رو ندارن. بهتره تلفني قيمت بگيرين. اينجا عکسي رو که از روي جلد يکي از مجلات ايراني تورونتو گرفتم براتون آپلود کردم. تقريبا" همة صرافيها رو داره

22576

CanImmigrant
September 13th, 2013, 06:03 AM
کسی سایت صرافی ایرانی در تورنتو میشناسه معرفی کنه؟ من میخوام بدونم تو تورنتو هر دلار کانادا رو وقتی کارت میکشیم چند حساب میکنن و با قیمت صرافی های تهران مقایسه کنم. ممنون

من همين دو روز قبل از صرافي هاي تورنتو خريد کردم. در حالي که قيمت تهران براي CAD حدود 3190 بود اينجا قيمت از 3210 دادند تا 3135.
اکثرا" هو به دستگاه POS مجهز شدن و ميتونيد با کارتهاي شتاب بانکهاي ايران به راحتي دلار بخريد. براي اين کار هم کار مزدي بين صفر (بدون کارمزد) تا 25CAD رو ميخوان.

در ضمن اگر Internet Banking رو روي حسابهاي ايرانتون بگيريد ميتونيد از طريق سيستم پايا و يا ساتنا به حساب صرافي ها منتقل کنيد (در حالتي که صرافي دستگاه POS نداره) و CAD رو ازشون بگيريد. فقط توجه کنيد توي ايران و بانکي که حساب دارين درخواست بدين تا مبلغ قابل انتقال از حسابتون رو بالا ببرن. چون به صورت پيشفرض درحد 2 تا 5 ميليون هست که با اين قيمت دلار چيز قابل توجهي نميشه. بعضي بانکها هم افزايش سقف انتقال رو افزايش نميدن و ميگن بايد مدتي با حسابتون کار کنيد تا بعدا" انجام بشه. (اين چيزايي که گفتم براي انتقال از طريق اينترنت بود. براي انتقال با دستگاه POS سقف خريد بين 15 تا 50 ميليون تومن هست که براي هز بانک با ديگري متفاوت هست)

خيلي از صرافي ها سايت ندارن يا اصلا حوصله آپديت قيمت رو ندارن. بهتره تلفني قيمت بگيرين. اينجا عکسي رو که از روي جلد يکي از مجلات ايراني تورونتو گرفتم براتون آپلود کردم. تقريبا" همة صرافيها رو داره

ظاهرا فايل پيوست مشکل داشت. دوباره و با حذف اضافات آپلود ميکنم

.22577

sebas
September 14th, 2013, 02:58 PM
دوستان با تجربه

يکي از دوستان من عازم کاناداست و دانشجويي داره ميره. خود من هم اگر خدا بخواد به زودي ميرم و از طريق skilled worker

از اونجا که دانشجوها در بردن دلار کمتر مشکل دارند، من ميخوام بخشي از پولم رو بدم دوستم ببره.

حالا سوالم اينه که، در لحظه ورود من به فرودگاه ازم وقتي ميپرسند چقدر پول همراهت داري بايد بگم مثلا n هزار تا همرامه و x هزارتا هم دادم قبلا دوستم برام آورده؟؟

آيا بايد امضايي از دوستم بگيرم و به افسر اونجا به عنوان مدرک نشون بدم؟